HVDA LC Meet - Meet Results

HVDA LC Meet
5/5/2012 - 5/6/2012
Hemet,  USA

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.


Licensed to Hemet Valley Dolphins   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 5/6/2012 05:11 PM
             2012 CA HVDA MAYniac BRW LC Meet, Sanction #: 12-088              
                                 May 5-6, 2012                                 
                                    Results                                    
 
Girls 5-8 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Phetbenjakul, Atisha       8 STAR-CA                          37.73  
  2 Avila, Elisha M            8 HVDA-CA                          44.07  
  3 Ghinea, Eileen A           6 HVDA-CA                          45.11  
RED - Division  
  1 Mears, Stephie M           8 RST-CA                           47.32  
  2 Markle, Krista M           8 UN-CA                            48.29  
WHT - Division  
  1 Padilla, Emma K            8 RST-CA                           53.09  
  2 Pena, Ahnika P             8 HVDA-CA                        1:06.68  
  3 Vinyard, Bouquet L         5 HVDA-CA                        1:37.10  
  4 Brunett, Riley A           5 PSP-CA                         2:05.30  
 
Girls 5-8 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Phetbenjakul, Atisha       8 STAR-CA                        1:23.42  
RED - Division  
  1 Cripe, Jordan D            8 HVDA-CA                        1:36.70  
  2 Ghinea, Eileen A           6 HVDA-CA                        1:44.58  
  2 Avila, Elisha M            8 HVDA-CA                        1:44.58  
  4 Mears, Stephie M           8 RST-CA                         1:54.80  
 
Girls 5-8 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Phetbenjakul, Atisha       8 STAR-CA                          45.61  
  2 Ghinea, Eileen A           6 HVDA-CA                          50.90  
  3 Mears, Stephie M           8 RST-CA                           51.65  
RED - Division  
  1 Avila, Elisha M            8 HVDA-CA                          53.77  
  2 Markle, Krista M           8 UN-CA                          1:04.47  
WHT - Division  
  1 Padilla, Emma K            8 RST-CA                         1:10.04  
  2 Vinyard, Bouquet L         5 HVDA-CA                        1:36.18  
  3 Brunett, Riley A           5 PSP-CA                         2:30.17  
 
Girls 5-8 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Phetbenjakul, Atisha       8 STAR-CA                          49.26  
RED - Division  
  1 Cripe, Jordan D            8 HVDA-CA                          57.67  
  2 Avila, Elisha M            8 HVDA-CA                        1:04.91  
  3 Pena, Ahnika P             8 HVDA-CA                        1:13.74  
WHT - Division  
  1 Ghinea, Eileen A           6 HVDA-CA                        1:01.87  
  2 David, Charlise R          7 TCC-CA                         1:12.80  
 -- Mears, Stephie M           8 RST-CA                              DQ  
 
Girls 5-8 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Phetbenjakul, Atisha       8 STAR-CA                          41.77  
RED - Division  
  1 Cripe, Jordan D            8 HVDA-CA                          49.31  
  2 Avila, Elisha M            8 HVDA-CA                          49.99  
WHT - Division  
  1 Ghinea, Eileen A           6 HVDA-CA                          52.66  
 -- Mears, Stephie M           8 RST-CA                              DQ  
 -- David, Charlise R          7 TCC-CA                              DQ  
 -- Pena, Ahnika P             8 HVDA-CA                             DQ  
 
Girls 5-8 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Hemet Valley Dolphins-CA  'A'                               3:23.91  
     1) Pena, Ahnika P 8                2) Avila, Elisha M 8              
     3) Cripe, Jordan D 8               4) Ghinea, Eileen A 6             
 
Girls 5-8 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Hemet Valley Dolphins-CA  'A'                               4:28.14  
     1) Ghinea, Eileen A 6              2) Pena, Ahnika P 8               
     3) Avila, Elisha M 8               4) Vinyard, Bouquet L 5           
 
Girls 7-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Johansen, Emma C          10 PSP-CA                           35.31  
  2 Tennant, Emily D          10 STAR-CA                          35.44  
  3 Doolittle, Sarah E        10 RST-CA                           35.72  
  4 Cordero, Jackie A         10 UN-CA                            36.28  
  5 Strash, Natalya E         10 TCC-CA                           37.51  
  6 Perencsik, Rini R         10 RST-CA                           37.60  
  7 McMurtry, Brooke C         9 RST-CA                           37.75  
RED - Division  
  1 Mears, Sammy K            10 RST-CA                           36.62  
  2 Padilla, Tori L           10 RST-CA                           38.59  
  3 Daumeyer, Abby B          10 RST-CA                           39.89  
  4 Longfellow, Nicole L      10 UN-CA                            39.99  
  5 Cohee, Anna J             10 TCC-CA                           40.37  
WHT - Division  
  1 Markle, Shayla A          10 UN-CA                            36.26  
  2 Martinez, Alondra          9 CROC-CA                          39.86  
  3 Ornedo, Robin G           10 CROC-CA                          39.89  
  4 Basulto, Caitlin M         9 TCC-CA                           40.64  
  5 Munoz, Mikayla S          10 CROC-CA                          40.93  
  6 Crevoiserat, Francesca    10 PSP-CA                           41.09  
  7 Giles, Leslie K            9 HVDA-CA                          41.19  
  8 Sanchez, Isabella A        9 TCC-CA                           41.47  
  9 Zak, Elke L                9 RST-CA                           44.39  
 10 Hisgen, Alexis N           9 PDSC-CA                          44.42  
 11 Gaines, Ashlyn N           9 HVDA-CA                          44.77  
 12 Vinyard, Meadow B          9 HVDA-CA                          45.66  
 13 Powell, Grace N            9 RST-CA                           48.08  
 14 Gultom, Isabelle T         9 RST-CA                           49.75  
 15 Granados, Ashlyn P         8 UN-CA                            50.67  
 
Girls 7-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Doolittle, Sarah E        10 RST-CA                         1:17.41  
  2 Johansen, Emma C          10 PSP-CA                         1:18.90  
  3 Strash, Natalya E         10 TCC-CA                         1:22.55  
  4 Perencsik, Rini R         10 RST-CA                         1:25.64  
RED - Division  
  1 Robinson, Skyler M        10 CROC-CA                        1:22.30  
  2 Mears, Sammy K            10 RST-CA                         1:22.63  
  3 McMurtry, Brooke C         9 RST-CA                         1:25.78  
  4 Munoz, Mikayla S          10 CROC-CA                        1:28.11  
  5 Lough, Marly D             9 TCC-CA                         1:28.75  
  6 Underwood, Amy K          10 RST-CA                         1:29.70  
  7 Cohee, Anna J             10 TCC-CA                         1:29.79  
WHT - Division  
  1 Daumeyer, Abby B          10 RST-CA                         1:27.22  
  2 Basulto, Caitlin M         9 TCC-CA                         1:28.02  
  3 Weissman, Sydney R        10 RST-CA                         1:31.21  
  4 Fontaine, Lexee N         10 CROC-CA                        1:32.59  
  5 Ornedo, Robin G           10 CROC-CA                        1:32.77  
  6 Giles, Leslie K            9 HVDA-CA                        1:33.28  
  7 Sanchez, Isabella A        9 TCC-CA                         1:36.24  
  8 Crompton-English, Kailan  10 HVDA-CA                        1:37.03  
  9 Crevoiserat, Francesca    10 PSP-CA                         1:37.99  
 10 Gaines, Ashlyn N           9 HVDA-CA                        1:38.93  
 11 Powell, Grace N            9 RST-CA                         1:39.96  
 12 Vinyard, Meadow B          9 HVDA-CA                        1:43.52  
 13 Thom, Madison G            9 TCC-CA                         1:43.73  
 14 Zak, Elke L                9 RST-CA                         1:44.26  
 15 Roark, Sierra N           10 HVDA-CA                        1:56.80  
 16 Pugliese, Ashley J         8 HVDA-CA                        1:58.18  
 
Girls 7-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Johansen, Emma C          10 PSP-CA                         2:50.70  
  2 Judson, Caroline R        10 HILL-CA                        2:51.28  
  3 Markle, Shayla A          10 UN-CA                          2:53.25  
  4 Perencsik, Rini R         10 RST-CA                         3:00.69  
RED - Division  
  1 Martinez, Alondra          9 CROC-CA                        2:59.27  
  2 Padilla, Tori L           10 RST-CA                         3:04.09  
  3 Munoz, Mikayla S          10 CROC-CA                        3:05.57  
  4 Ornedo, Robin G           10 CROC-CA                        3:06.76  
  5 Cohee, Anna J             10 TCC-CA                         3:10.57  
  6 Basulto, Caitlin M         9 TCC-CA                         3:14.70  
 
Girls 7-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Andrade, Kelli A          10 PSP-CA                           39.06  
  2 Cordero, Jackie A         10 UN-CA                            41.30  
  3 Hopkins, Izzy E           10 RST-CA                           41.31  
  4 Johansen, Emma C          10 PSP-CA                           42.60  
  5 Doolittle, Sarah E        10 RST-CA                           42.86  
  6 Longfellow, Nicole L      10 UN-CA                            44.43  
  7 Mears, Sammy K            10 RST-CA                           44.61  
  8 Cohee, Anna J             10 TCC-CA                           45.57  
  9 McMurtry, Brooke C         9 RST-CA                           45.71  
 10 Padilla, Tori L           10 RST-CA                           46.67  
RED - Division  
  1 Judson, Caroline R        10 HILL-CA                          43.77  
  2 Daumeyer, Abby B          10 RST-CA                           45.95  
  3 Giles, Leslie K            9 HVDA-CA                          48.82  
WHT - Division  
  1 Ornedo, Robin G           10 CROC-CA                          46.18  
  2 Martinez, Alondra          9 CROC-CA                          46.32  
  3 Crevoiserat, Francesca    10 PSP-CA                           47.89  
  4 Sanchez, Isabella A        9 TCC-CA                           48.12  
  5 Powell, Grace N            9 RST-CA                           49.31  
  6 Perencsik, Rini R         10 RST-CA                           49.34  
  7 Basulto, Caitlin M         9 TCC-CA                           52.21  
  8 Gaines, Ashlyn N           9 HVDA-CA                          54.30  
  9 Zak, Elke L                9 RST-CA                           54.84  
 10 Vinyard, Meadow B          9 HVDA-CA                          55.30  
 11 Hisgen, Alexis N           9 PDSC-CA                          57.20  
 12 Pugliese, Ashley J         8 HVDA-CA                          57.35  
 13 Granados, Ashlyn P         8 UN-CA                            59.78  
 
Girls 7-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Andrade, Kelli A          10 PSP-CA                         1:26.82  
  2 Johansen, Emma C          10 PSP-CA                         1:28.43  
  3 Hopkins, Izzy E           10 RST-CA                         1:29.37  
  4 Tennant, Emily D          10 STAR-CA                        1:29.98  
  5 Judson, Caroline R        10 HILL-CA                        1:33.66  
  6 Cohee, Anna J             10 TCC-CA                         1:35.49  
  7 Doolittle, Sarah E        10 RST-CA                         1:35.91  
  8 Mears, Sammy K            10 RST-CA                         1:37.04  
  9 McMurtry, Brooke C         9 RST-CA                         1:40.36  
 10 Munoz, Mikayla S          10 CROC-CA                        1:40.47  
RED - Division  
  1 Ornedo, Robin G           10 CROC-CA                        1:39.37  
  2 Strash, Natalya E         10 TCC-CA                         1:39.71  
  3 Daumeyer, Abby B          10 RST-CA                         1:40.74  
  4 Sanchez, Isabella A        9 TCC-CA                         1:43.15  
  5 Giles, Leslie K            9 HVDA-CA                        1:43.57  
  6 Weissman, Sydney R        10 RST-CA                         1:44.83  
  7 Lough, Marly D             9 TCC-CA                         1:45.89  
  8 Underwood, Amy K          10 RST-CA                         1:50.87  
 -- Perencsik, Rini R         10 RST-CA                              DQ  
 
Girls 7-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Andrade, Kelli A          10 PSP-CA                           40.26  
  2 Hopkins, Izzy E           10 RST-CA                           42.22  
  3 Perencsik, Rini R         10 RST-CA                           47.51  
  4 Mears, Sammy K            10 RST-CA                           48.75  
  5 Strash, Natalya E         10 TCC-CA                           48.91  
  6 Doolittle, Sarah E        10 RST-CA                           49.08  
  7 Tennant, Emily D          10 STAR-CA                          49.13  
  8 Munoz, Mikayla S          10 CROC-CA                          50.26  
  9 Lough, Marly D             9 TCC-CA                           51.44  
 10 McMurtry, Brooke C         9 RST-CA                           51.83  
RED - Division  
  1 Judson, Caroline R        10 HILL-CA                          50.06  
  2 Robinson, Skyler M        10 CROC-CA                          51.28  
  3 Daumeyer, Abby B          10 RST-CA                           51.79  
  4 Cohee, Anna J             10 TCC-CA                           57.11  
WHT - Division  
  1 Gaines, Ashlyn N           9 HVDA-CA                          55.16  
  2 Underwood, Amy K          10 RST-CA                           55.59  
  3 Sanchez, Isabella A        9 TCC-CA                           56.20  
  4 Zak, Elke L                9 RST-CA                           57.17  
  5 Giles, Leslie K            9 HVDA-CA                          58.38  
  6 Weissman, Sydney R        10 RST-CA                         1:00.02  
  7 Roark, Sierra N           10 HVDA-CA                        1:00.82  
  8 Thom, Madison G            9 TCC-CA                         1:05.60  
  9 Vinyard, Meadow B          9 HVDA-CA                        1:05.78  
 10 Goldberg, Skylyn T         9 RST-CA                         1:08.22  
 11 Basulto, Caitlin M         9 TCC-CA                         1:09.40  
 12 Fontaine, Lexee N         10 CROC-CA                        1:10.15  
 -- Ornedo, Robin G           10 CROC-CA                             DQ  
 -- Crevoiserat, Francesca    10 PSP-CA                              DQ  
 -- Powell, Grace N            9 RST-CA                              DQ  
 -- Pugliese, Ashley J         8 HVDA-CA                             DQ  
 
Girls 7-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Andrade, Kelli A          10 PSP-CA                         1:29.48  
  2 Hopkins, Izzy E           10 RST-CA                         1:33.61  
  3 Perencsik, Rini R         10 RST-CA                         1:40.01  
  4 Strash, Natalya E         10 TCC-CA                         1:44.22  
  5 Longfellow, Nicole L      10 UN-CA                          1:44.98  
  6 Doolittle, Sarah E        10 RST-CA                         1:45.50  
  7 Munoz, Mikayla S          10 CROC-CA                        1:46.09  
  8 Judson, Caroline R        10 HILL-CA                        1:46.79  
  9 Tennant, Emily D          10 STAR-CA                        1:46.86  
 10 Johansen, Emma C          10 PSP-CA                         1:48.13  
 11 Daumeyer, Abby B          10 RST-CA                         1:49.35  
 12 Cordero, Jackie A         10 UN-CA                          1:49.45  
 13 Zak, Elke L                9 RST-CA                         2:08.00  
RED - Division  
  1 Padilla, Tori L           10 RST-CA                         1:53.78  
  2 Sanchez, Isabella A        9 TCC-CA                         2:02.63  
  3 Giles, Leslie K            9 HVDA-CA                        2:06.04  
 
Girls 7-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Tennant, Emily D          10 STAR-CA                          37.24  
  2 Strash, Natalya E         10 TCC-CA                           38.61  
  3 Hopkins, Izzy E           10 RST-CA                           39.67  
  4 Doolittle, Sarah E        10 RST-CA                           40.22  
  5 McMurtry, Brooke C         9 RST-CA                           40.58  
  6 Mears, Sammy K            10 RST-CA                           42.62  
RED - Division  
  1 Judson, Caroline R        10 HILL-CA                          42.10  
  2 Cohee, Anna J             10 TCC-CA                           45.26  
WHT - Division  
  1 Ornedo, Robin G           10 CROC-CA                          44.36  
  2 Lough, Marly D             9 TCC-CA                           46.24  
  3 Munoz, Mikayla S          10 CROC-CA                          47.09  
  4 Crompton-English, Kailan  10 HVDA-CA                          47.44  
  5 Perencsik, Rini R         10 RST-CA                           48.35  
  6 Robinson, Skyler M        10 CROC-CA                          48.36  
  7 Giles, Leslie K            9 HVDA-CA                          48.98  
  8 Gaines, Ashlyn N           9 HVDA-CA                          49.00  
  9 Roark, Sierra N           10 HVDA-CA                          52.11  
 10 Sanchez, Isabella A        9 TCC-CA                           52.67  
 11 Crevoiserat, Francesca    10 PSP-CA                           53.95  
 12 Fontaine, Lexee N         10 CROC-CA                          54.14  
 13 Basulto, Caitlin M         9 TCC-CA                           55.71  
 14 Vinyard, Meadow B          9 HVDA-CA                          58.67  
 15 Thom, Madison G            9 TCC-CA                         1:00.73  
 16 Weissman, Sydney R        10 RST-CA                         1:03.16  
 -- Goldberg, Skylyn T         9 RST-CA                              DQ  
 
Girls 7-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Tennant, Emily D          10 STAR-CA                        1:24.19  
  2 Strash, Natalya E         10 TCC-CA                         1:26.31  
  3 Doolittle, Sarah E        10 RST-CA                         1:33.88  
RED - Division  
  1 Mears, Sammy K            10 RST-CA                         1:36.30  
  2 McMurtry, Brooke C         9 RST-CA                         1:40.63  
  3 Markle, Shayla A          10 UN-CA                          1:47.54  
 
Girls 7-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Hopkins, Izzy E           10 RST-CA                         3:10.18  
  2 Judson, Caroline R        10 HILL-CA                        3:14.10  
  3 Strash, Natalya E         10 TCC-CA                         3:18.80  
  4 Munoz, Mikayla S          10 CROC-CA                        3:25.49  
RED - Division  
  1 Mears, Sammy K            10 RST-CA                         3:17.73  
  2 Sanchez, Isabella A        9 TCC-CA                         3:45.22  
 -- Cohee, Anna J             10 TCC-CA                              DQ  
 
Girls 7-10 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redlands Swim Team-CA  'A'                                  2:31.45  
     1) Underwood, Amy K 10             2) McMurtry, Brooke C 9           
     3) Mears, Sammy K 10               4) Hopkins, Izzy E 10             
  2 Redlands Swim Team-CA  'B'                                  2:35.92  
     1) Daumeyer, Abby B 10             2) Weissman, Sydney R 10          
     3) Perencsik, Rini R 10            4) Doolittle, Sarah E 10          
  3 Corona Swim Team-CA  'A'                                    2:43.30  
     1) Munoz, Mikayla S 10             2) Ornedo, Robin G 10             
     3) Robinson, Skyler M 10           4) Fontaine, Lexee N 10           
  4 Hemet Valley Dolphins-CA  'A'                               3:03.62  
     1) Vinyard, Meadow B 9             2) Roark, Sierra N 10             
     3) Gaines, Ashlyn N 9              4) Giles, Leslie K 9              
 
Girls 7-10 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redlands Swim Team-CA  'A'                                  3:12.39  
     1) Daumeyer, Abby B 10             2) Perencsik, Rini R 10           
     3) Padilla, Tori L 10              4) Gultom, Isabelle T 9           
 -- Hemet Valley Dolphins-CA  'A'                                    DQ  
     1) Pugliese, Ashley J 8            2) Gaines, Ashlyn N 9             
     3) Giles, Leslie K 9               4) Vinyard, Meadow B 9            
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Benveniste, Sydney R      11 RST-CA                           31.56  
  2 Karpinska, Sarna          12 HILL-CA                          32.86  
  2 Jean, Mikayla N           12 RST-CA                           32.86  
  4 Lewis, Desiree D          11 PSP-CA                           33.10  
  5 Gaines, Gabby R           11 HVDA-CA                          33.34  
RED - Division  
  1 Bailey, Mia I             12 HILL-CA                          35.45  
  2 Hoyle, Lauren E           12 TCC-CA                           36.50  
  3 Wheeler, Danielle A       11 RST-CA                           38.42  
WHT - Division  
  1 Forehand, Ariel M         12 UN-CA                            34.85  
  2 Taylor, Raelee E          12 HVDA-CA                          35.95  
  3 Chang, Holly M            12 HVDA-CA                          36.14  
  4 Fontanilla, Kiara F       11 TCC-CA                           36.35  
  5 Lilley, Allison B         11 TCC-CA                           37.34  
  6 Vinyard, Haven J          12 HVDA-CA                          38.31  
  7 Elliott, Tiffany R        12 HVDA-CA                          38.99  
  8 Hardie, Hanna G           11 CROC-CA                          39.42  
  9 Medema, Marcella C        11 RST-CA                           39.49  
 10 Szok, Samantha M          11 TCC-CA                           40.62  
 11 Pena, Jaiden M            12 HVDA-CA                          41.74  
 12 Valenzuela, Erin L        12 HVDA-CA                          41.77  
 13 Mozqueda, Savannah A      12 HVDA-CA                          43.81  
 14 Chalfant, Autumn S        12 PDSC-CA                          44.48  
 15 Giles, Leilani A          11 HVDA-CA                          44.55  
 16 Faulk, Jacqueline E       11 HVDA-CA                          48.46  
 17 Bell, Sydney K            11 HVDA-CA                          50.76  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Strash, Katrina N         12 TCC-CA                         1:04.62  
  2 Jean, Mikayla N           12 RST-CA                         1:10.92  
  3 Pry, Libby J              12 RST-CA                         1:12.39  
  4 Lewis, Desiree D          11 PSP-CA                         1:13.57  
RED - Division  
  1 Gaines, Gabby R           11 HVDA-CA                        1:14.45  
  2 D'Arcy, Autumn A          11 UN-CA                          1:15.39  
  3 Malekow, Berne' M         12 HILL-CA                        1:16.65  
  4 Sanchez, Jenna R          11 RST-CA                         1:17.38  
  5 Bailey, Mia I             12 HILL-CA                        1:18.34  
  6 Ngo, Jessica J            12 RST-CA                         1:18.68  
  7 Robinson, Leah R          11 STAR-CA                        1:20.24  
  8 Mackie, Emma N            11 CROC-CA                        1:20.32  
  9 Chavez, Lauren M          11 HILL-CA                        1:22.14  
 10 Ibrahim, Demiana E        11 RST-CA                         1:22.35  
 11 Hoyle, Lauren E           12 TCC-CA                         1:25.09  
WHT - Division  
  1 Chang, Holly M            12 HVDA-CA                        1:18.97  
  2 Wheeler, Danielle A       11 RST-CA                         1:23.32  
  3 Vinyard, Haven J          12 HVDA-CA                        1:25.53  
  4 Reyes, Cammy M            11 HILL-CA                        1:26.49  
  5 Olson, Alexa M            11 TCC-CA                         1:26.95  
  6 Elliott, Tiffany R        12 HVDA-CA                        1:27.92  
  7 Hardie, Hanna G           11 CROC-CA                        1:28.16  
  8 Worsham, Katherine O      11 TCC-CA                         1:29.87  
  9 Castille, Sydney M        12 CROC-CA                        1:30.15  
 10 Ngo, Lauren L             11 RST-CA                         1:30.54  
 11 Szok, Samantha M          11 TCC-CA                         1:30.90  
 12 Crowther, Carly R         11 RST-CA                         1:33.72  
 13 Pena, Jaiden M            12 HVDA-CA                        1:35.00  
 14 Giles, Leilani A          11 HVDA-CA                        1:35.40  
 15 Valenzuela, Erin L        12 HVDA-CA                        1:38.24  
 16 Pugliese, Alexa H         11 HVDA-CA                        1:43.97  
 17 Tuli, Reena L             12 CROC-CA                        1:50.74  
 18 Bell, Sydney K            11 HVDA-CA                        1:51.47  
 19 Southwell, Emily J        12 HVDA-CA                        1:54.93  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Strash, Katrina N         12 TCC-CA                         2:21.95  
  2 Benveniste, Sydney R      11 RST-CA                         2:28.30  
  3 Jean, Mikayla N           12 RST-CA                         2:31.17  
  4 Campbell, Richelle L      12 TCC-CA                         2:33.55  
  5 Karpinska, Sarna          12 HILL-CA                        2:38.35  
  6 Lewis, Desiree D          11 PSP-CA                         2:42.57  
RED - Division  
  1 Pry, Libby J              12 RST-CA                         2:38.22  
  2 Robinson, Leah R          11 STAR-CA                        2:49.16  
WHT - Division  
  1 Chang, Holly M            12 HVDA-CA                        2:51.70  
  2 Vinyard, Haven J          12 HVDA-CA                        2:57.24  
  3 Wheeler, Danielle A       11 RST-CA                         3:04.79  
  4 Hardie, Hanna G           11 CROC-CA                        3:08.67  
  5 Medema, Marcella C        11 RST-CA                         3:19.35  
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Benveniste, Sydney R      11 RST-CA                         5:11.23  
  2 Pry, Libby J              12 RST-CA                         5:31.45  
RED - Division  
  1 Robinson, Leah R          11 STAR-CA                        5:53.04  
WHT - Division  
  1 Gaines, Gabby R           11 HVDA-CA                        5:50.18  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Benveniste, Sydney R      11 RST-CA                           35.86  
  2 Gaines, Gabby R           11 HVDA-CA                          37.87  
  3 Karpinska, Sarna          12 HILL-CA                          39.66  
  4 Pry, Libby J              12 RST-CA                           40.57  
  5 Campbell, Richelle L      12 TCC-CA                           40.85  
RED - Division  
  1 Sanchez, Jenna R          11 RST-CA                           40.50  
  2 Lewis, Desiree D          11 PSP-CA                           40.65  
  3 Forehand, Ariel M         12 UN-CA                            41.81  
  4 Bailey, Mia I             12 HILL-CA                          41.98  
  5 Fontanilla, Kiara F       11 TCC-CA                           44.16  
  6 Robinson, Leah R          11 STAR-CA                          44.40  
  7 Hoyle, Lauren E           12 TCC-CA                           44.47  
WHT - Division  
  1 Taylor, Raelee E          12 HVDA-CA                          43.75  
  2 Vinyard, Haven J          12 HVDA-CA                          45.57  
  3 Pena, Jaiden M            12 HVDA-CA                          45.78  
  4 Chang, Holly M            12 HVDA-CA                          46.00  
  5 Giles, Leilani A          11 HVDA-CA                          46.40  
  6 Lilley, Allison B         11 TCC-CA                           46.41  
  7 Szok, Samantha M          11 TCC-CA                           46.97  
  8 Wheeler, Danielle A       11 RST-CA                           47.58  
  9 Elliott, Tiffany R        12 HVDA-CA                          47.76  
 10 Chalfant, Autumn S        12 PDSC-CA                          48.46  
 11 Pugliese, Alexa H         11 HVDA-CA                          55.72  
 12 Valenzuela, Erin L        12 HVDA-CA                          55.75  
 13 Bell, Sydney K            11 HVDA-CA                          57.57  
 14 Mozqueda, Savannah A      12 HVDA-CA                          57.66  
 15 Faulk, Jacqueline E       11 HVDA-CA                          57.69  
 -- Medema, Marcella C        11 RST-CA                              DQ  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Strash, Katrina N         12 TCC-CA                         1:18.77  
  2 D'Arcy, Autumn A          11 UN-CA                          1:20.58  
  3 Gaines, Gabby R           11 HVDA-CA                        1:23.99  
  4 Pry, Libby J              12 RST-CA                         1:24.88  
  5 Ngo, Jessica J            12 RST-CA                         1:25.23  
RED - Division  
  1 Sanchez, Jenna R          11 RST-CA                         1:27.38  
  2 Robinson, Leah R          11 STAR-CA                        1:33.22  
  3 Mackie, Emma N            11 CROC-CA                        1:34.94  
  4 Chavez, Lauren M          11 HILL-CA                        1:35.63  
  5 Ngo, Lauren L             11 RST-CA                         1:37.54  
WHT - Division  
  1 Campbell, Richelle L      12 TCC-CA                         1:29.69  
  2 Hoyle, Lauren E           12 TCC-CA                         1:38.62  
  3 Szok, Samantha M          11 TCC-CA                         1:39.75  
  4 Vinyard, Haven J          12 HVDA-CA                        1:41.84  
  5 Hardie, Hanna G           11 CROC-CA                        1:43.99  
  6 Worsham, Katherine O      11 TCC-CA                         1:44.98  
  7 Pena, Jaiden M            12 HVDA-CA                        1:46.42  
  8 Castille, Sydney M        12 CROC-CA                        1:48.37  
  9 Wheeler, Danielle A       11 RST-CA                         1:48.73  
 10 Reyes, Cammy M            11 HILL-CA                        1:49.03  
 11 Giles, Leilani A          11 HVDA-CA                        1:49.67  
 12 Tuli, Reena L             12 CROC-CA                        1:55.95  
 13 Bell, Sydney K            11 HVDA-CA                        2:05.61  
 14 Roark, Melissa L          11 HVDA-CA                        2:06.48  
 15 Southwell, Emily J        12 HVDA-CA                        2:09.24  
 -- Olson, Alexa M            11 TCC-CA                              DQ  
 -- Ibrahim, Demiana E        11 RST-CA                              DQ  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Robinson, Leah R          11 STAR-CA                        3:08.82  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Strash, Katrina N         12 TCC-CA                           41.26  
  2 Ngo, Jessica J            12 RST-CA                           42.06  
  3 Lewis, Desiree D          11 PSP-CA                           43.04  
  4 D'Arcy, Autumn A          11 UN-CA                            44.63  
  5 Sanchez, Jenna R          11 RST-CA                           46.13  
  6 Campbell, Richelle L      12 TCC-CA                           47.30  
RED - Division  
  1 Gaines, Gabby R           11 HVDA-CA                          46.13  
  2 Malekow, Berne' M         12 HILL-CA                          46.44  
  3 Worsham, Katherine O      11 TCC-CA                           49.21  
WHT - Division  
  1 Bailey, Mia I             12 HILL-CA                          47.63  
  2 Hardie, Hanna G           11 CROC-CA                          50.06  
  3 Hoyle, Lauren E           12 TCC-CA                           50.70  
  4 Valenzuela, Erin L        12 HVDA-CA                          50.79  
  5 Ibrahim, Demiana E        11 RST-CA                           50.87  
  6 Vinyard, Haven J          12 HVDA-CA                          51.31  
  7 Castille, Sydney M        12 CROC-CA                          51.49  
  8 Giles, Leilani A          11 HVDA-CA                          51.53  
  9 Ngo, Lauren L             11 RST-CA                           52.21  
 10 Olson, Alexa M            11 TCC-CA                           53.33  
 11 Mackie, Emma N            11 CROC-CA                          53.56  
 12 Elliott, Tiffany R        12 HVDA-CA                          53.92  
 13 Crowther, Carly R         11 RST-CA                           55.39  
 14 Chang, Holly M            12 HVDA-CA                          55.75  
 15 Szok, Samantha M          11 TCC-CA                           57.07  
 16 Reyes, Cammy M            11 HILL-CA                          57.50  
 17 Faulk, Jacqueline E       11 HVDA-CA                          58.87  
 18 Tuli, Reena L             12 CROC-CA                        1:00.09  
 19 Bell, Sydney K            11 HVDA-CA                        1:00.83  
 20 Pena, Jaiden M            12 HVDA-CA                        1:02.25  
 21 Roark, Melissa L          11 HVDA-CA                        1:03.22  
 22 Wheeler, Danielle A       11 RST-CA                         1:07.77  
 -- Pugliese, Alexa H         11 HVDA-CA                             DQ  
 -- Taylor, Raelee E          12 HVDA-CA                             DQ  
 -- Southwell, Emily J        12 HVDA-CA                             DQ  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Jean, Mikayla N           12 RST-CA                         1:29.62  
  2 Lewis, Desiree D          11 PSP-CA                         1:35.99  
  3 Karpinska, Sarna          12 HILL-CA                        1:36.57  
  4 Fontanilla, Kiara F       11 TCC-CA                         1:37.24  
RED - Division  
  1 D'Arcy, Autumn A          11 UN-CA                          1:35.81  
  2 Sanchez, Jenna R          11 RST-CA                         1:37.31  
  3 Pry, Libby J              12 RST-CA                         1:37.48  
  4 Bailey, Mia I             12 HILL-CA                        1:38.15  
  5 Medema, Marcella C        11 RST-CA                         1:46.92  
WHT - Division  
  1 Valenzuela, Erin L        12 HVDA-CA                        1:45.76  
  2 Forehand, Ariel M         12 UN-CA                          1:47.65  
  3 Lilley, Allison B         11 TCC-CA                         1:52.19  
  4 Chalfant, Autumn S        12 PDSC-CA                        1:56.82  
  5 Elliott, Tiffany R        12 HVDA-CA                        1:57.70  
  6 Bell, Sydney K            11 HVDA-CA                        2:08.59  
 -- Hardie, Hanna G           11 CROC-CA                             DQ  
 -- Giles, Leilani A          11 HVDA-CA                             DQ  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Strash, Katrina N         12 TCC-CA                           32.50  
  2 Malekow, Berne' M         12 HILL-CA                          36.20  
RED - Division  
  1 Bailey, Mia I             12 HILL-CA                          36.28  
  2 D'Arcy, Autumn A          11 UN-CA                            37.64  
  3 Sanchez, Jenna R          11 RST-CA                           39.10  
  4 Pry, Libby J              12 RST-CA                           40.12  
  5 Ngo, Jessica J            12 RST-CA                           40.32  
  6 Campbell, Richelle L      12 TCC-CA                           41.80  
WHT - Division  
  1 Giles, Leilani A          11 HVDA-CA                          40.26  
  2 Hoyle, Lauren E           12 TCC-CA                           40.99  
  3 Lewis, Desiree D          11 PSP-CA                           41.12  
  4 Robinson, Leah R          11 STAR-CA                          41.13  
  5 Vinyard, Haven J          12 HVDA-CA                          42.79  
  6 Castille, Sydney M        12 CROC-CA                          43.96  
  7 Ngo, Lauren L             11 RST-CA                           44.72  
  8 Chavez, Lauren M          11 HILL-CA                          45.99  
  9 Mackie, Emma N            11 CROC-CA                          46.45  
 10 Ibrahim, Demiana E        11 RST-CA                           47.05  
 11 Olson, Alexa M            11 TCC-CA                           47.22  
 12 Valenzuela, Erin L        12 HVDA-CA                          47.96  
 13 Crowther, Carly R         11 RST-CA                           48.01  
 14 Szok, Samantha M          11 TCC-CA                           49.16  
 15 Chang, Holly M            12 HVDA-CA                          49.42  
 16 Reyes, Cammy M            11 HILL-CA                          49.55  
 17 Pena, Jaiden M            12 HVDA-CA                          50.32  
 18 Roark, Melissa L          11 HVDA-CA                          54.05  
 19 Faulk, Jacqueline E       11 HVDA-CA                          59.12  
 20 Southwell, Emily J        12 HVDA-CA                        1:03.72  
 21 Tuli, Reena L             12 CROC-CA                        1:03.89  
 -- Wheeler, Danielle A       11 RST-CA                              DQ  
 -- Elliott, Tiffany R        12 HVDA-CA                             DQ  
 -- Hardie, Hanna G           11 CROC-CA                             DQ  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Strash, Katrina N         12 TCC-CA                         1:15.22  
RED - Division  
  1 D'Arcy, Autumn A          11 UN-CA                          1:22.93  
WHT - Division  
  1 Forehand, Ariel M         12 UN-CA                          1:37.71  
  2 Hoyle, Lauren E           12 TCC-CA                         1:40.39  
  3 Chalfant, Autumn S        12 PDSC-CA                        2:04.40  
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Jean, Mikayla N           12 RST-CA                         2:45.91  
  2 Strash, Katrina N         12 TCC-CA                         2:47.09  
RED - Division  
  1 D'Arcy, Autumn A          11 UN-CA                          3:01.37  
  2 Sanchez, Jenna R          11 RST-CA                         3:06.34  
  3 Fontanilla, Kiara F       11 TCC-CA                         3:16.02  
  4 Robinson, Leah R          11 STAR-CA                        3:19.17  
WHT - Division  
  1 Gaines, Gabby R           11 HVDA-CA                        3:10.00  
  2 Vinyard, Haven J          12 HVDA-CA                        3:27.11  
  3 Hoyle, Lauren E           12 TCC-CA                         3:28.55  
  4 Hardie, Hanna G           11 CROC-CA                        3:36.54  
  5 Giles, Leilani A          11 HVDA-CA                        3:39.41  
  6 Wheeler, Danielle A       11 RST-CA                         3:41.67  
  7 Szok, Samantha M          11 TCC-CA                         3:48.72  
  8 Pena, Jaiden M            12 HVDA-CA                        3:52.12  
  9 Bell, Sydney K            11 HVDA-CA                        4:32.68  
 
Girls 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Jean, Mikayla N           12 RST-CA                         5:48.14  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Hemet Valley Dolphins-CA  'A'                               2:20.88  
     1) Vinyard, Haven J 12             2) Taylor, Raelee E 12            
     3) Chang, Holly M 12               4) Gaines, Gabby R 11             
  2 Redlands Swim Team-CA  'A'                                  2:24.87  
     1) Sanchez, Jenna R 11             2) Ibrahim, Demiana E 11          
     3) Crowther, Carly R 11            4) Jean, Mikayla N 12             
  3 Redlands Swim Team-CA  'B'                                  2:25.68  
     1) Ngo, Jessica J 12               2) Ngo, Lauren L 11               
     3) Wheeler, Danielle A 11          4) Pry, Libby J 12                
  4 Corona Swim Team-CA  'A'                                    2:43.53  
     1) Castille, Sydney M 12           2) Hardie, Hanna G 11             
     3) Tuli, Reena L 12                4) Mackie, Emma N 11              
  5 Hemet Valley Dolphins-CA  'B'                               2:45.49  
     1) Roark, Melissa L 11             2) Pena, Jaiden M 12              
     3) Elliott, Tiffany R 12           4) Giles, Leilani A 11            
  6 Hemet Valley Dolphins-CA  'C'                               3:06.72  
     1) Pugliese, Alexa H 11            2) Faulk, Jacqueline E 11         
     3) Bell, Sydney K 11               4) Southwell, Emily J 12          
 
Girls 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redlands Swim Team-CA  'A'                                  2:30.26  
     1) Pry, Libby J 12                 2) Jean, Mikayla N 12             
     3) Benveniste, Sydney R 11         4) Sanchez, Jenna R 11            
  2 Hemet Valley Dolphins-CA  'A'                               2:52.32  
     1) Chang, Holly M 12               2) Gaines, Gabby R 11             
     3) Taylor, Raelee E 12             4) Vinyard, Haven J 12            
  3 Hemet Valley Dolphins-CA  'C'                               3:59.15  
     1) Faulk, Jacqueline E 11          2) Pugliese, Alexa H 11           
     3) Bell, Sydney K 11               4) Mozqueda, Savannah A 12        
 -- Hemet Valley Dolphins-CA  'B'                                    DQ  
     1) Pena, Jaiden M 12               2) Valenzuela, Erin L 12          
     3) Giles, Leilani A 11             4) Elliott, Tiffany R 12          
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Moore, Emily T            13 STAR-CA                          29.14  
  2 Argelander, Jessica L     13 TCC-CA                           29.97  
  3 Rigsby, Emily M           13 UN-CA                            30.03  
  4 Proctor, Niki A           14 RST-CA                           30.20  
  4 Koochaki, Alissah R       14 UN-CA                            30.20  
  6 Pepper, Melissa A         14 RST-CA                           30.26  
  7 Longfellow, Emily M       13 UN-CA                            30.80  
  8 Gaslan, Marissa E         13 TCC-CA                           30.87  
  9 Heacock, Heather A        14 UN-CA                            30.92  
 10 Niko, Gabrielle A         13 TCC-CA                           32.29  
 11 Dinneny, KC Carlene S     14 PSP-CA                           32.97  
 12 Webster, Hailey A         14 UN-CA                            33.05  
RED - Division  
  1 Schoppe, Paige C          13 PSP-CA                           35.46  
  2 Hernandez, Sabrina I      14 RST-CA                           35.47  
  3 Benson, Irina F           13 UN-CA                            35.97  
  4 Dietz, Summer N           13 PSP-CA                           36.47  
WHT - Division  
  1 Gonzales, Jordan R        13 RST-CA                           33.48  
  2 Eleinko, Alexandra G      13 HVDA-CA                          35.73  
  3 Laxa, Ria T               13 RST-CA                           37.81  
  4 Siffleet, Morgan F        13 PSP-CA                           44.15  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Moore, Emily T            13 STAR-CA                        1:03.79  
  2 Pepper, Melissa A         14 RST-CA                         1:05.40  
  3 Steele, Shannon A         13 TCC-CA                         1:05.76  
  4 Proctor, Niki A           14 RST-CA                         1:06.39  
  5 Heacock, Heather A        14 UN-CA                          1:07.19  
  6 Koochaki, Alissah R       14 UN-CA                          1:07.38  
  7 Gaslan, Marissa E         13 TCC-CA                         1:07.46  
  8 D'Arcy, Summer L          14 UN-CA                          1:08.02  
  9 Argelander, Jessica L     13 TCC-CA                         1:09.26  
 10 Dinneny, KC Carlene S     14 PSP-CA                         1:10.13  
 11 Webster, Hailey A         14 UN-CA                          1:10.53  
 11 Niko, Gabrielle A         13 TCC-CA                         1:10.53  
RED - Division  
  1 Doolittle, Erin R         13 RST-CA                         1:12.93  
  1 Wade, Mariela R           13 UN-CA                          1:12.93  
  3 Bruinsma, Emily G         13 STAR-CA                        1:14.40  
  4 Hernandez, Sabrina I      14 RST-CA                         1:17.52  
WHT - Division  
  1 Nichols, Natalie R        13 STAR-CA                        1:13.05  
  2 Schoppe, Paige C          13 PSP-CA                         1:17.22  
  3 Dietz, Summer N           13 PSP-CA                         1:19.41  
  4 Chu, Mallorie             14 UN-CA                          1:19.48  
  5 Eleinko, Alexandra G      13 HVDA-CA                        1:19.63  
  6 McGuire, Jordyn N         14 HVDA-CA                        1:20.25  
  7 Estrada, Sarah B          13 HILL-CA                        1:20.80  
  8 Thompson, Nicole E        14 HILL-CA                        1:20.92  
  9 Benson, Irina F           13 UN-CA                          1:21.37  
 10 Chavez, Clarissa L        14 HILL-CA                        1:21.99  
 11 Delizo, Kasandra J        14 CROC-CA                        1:24.51  
 12 Dinu, Stephanie W         13 RST-CA                         1:27.85  
 13 Beha-Perkins, Anais       13 STAR-CA                        1:37.72  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Moore, Emily T            13 STAR-CA                        2:17.78  
  2 Holcomb, Maddie P         14 UN-CA                          2:22.36  
  3 Proctor, Niki A           14 RST-CA                         2:22.82  
  4 Heacock, Heather A        14 UN-CA                          2:27.50  
  5 D'Arcy, Summer L          14 UN-CA                          2:28.89  
  6 Niko, Gabrielle A         13 TCC-CA                         2:30.42  
  7 Gaslan, Marissa E         13 TCC-CA                         2:30.70  
  8 Argelander, Jessica L     13 TCC-CA                         2:32.32  
 -- Koochaki, Alissah R       14 UN-CA                               DQ  
RED - Division  
  1 Doolittle, Erin R         13 RST-CA                         2:33.05  
  2 Wade, Mariela R           13 UN-CA                          2:38.26  
  3 Bruinsma, Emily G         13 STAR-CA                        2:46.36  
  4 Hernandez, Sabrina I      14 RST-CA                         2:46.96  
  5 Dietz, Summer N           13 PSP-CA                         2:50.94  
WHT - Division  
  1 Nichols, Natalie R        13 STAR-CA                        2:36.87  
  2 Schoppe, Paige C          13 PSP-CA                         2:46.40  
  3 Thompson, Nicole E        14 HILL-CA                        2:49.69  
  4 Eleinko, Alexandra G      13 HVDA-CA                        2:51.50  
  5 McGuire, Jordyn N         14 HVDA-CA                        2:53.30  
  6 Chavez, Clarissa L        14 HILL-CA                        2:57.68  
  7 Benson, Irina F           13 UN-CA                          2:59.45  
  8 Estrada, Sarah B          13 HILL-CA                        3:07.01  
  9 Dinu, Stephanie W         13 RST-CA                         3:11.53  
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Dealy, Cara E             14 STAR-CA                        4:46.09  
  2 Steele, Shannon A         13 TCC-CA                         4:47.02  
  3 Koochaki, Alissah R       14 UN-CA                          5:00.01  
  4 Holcomb, Maddie P         14 UN-CA                          5:01.12  
RED - Division  
  1 Doolittle, Erin R         13 RST-CA                         5:18.64  
  2 Webster, Hailey A         14 UN-CA                          5:23.01  
WHT - Division  
  1 D'Arcy, Summer L          14 UN-CA                          5:09.87  
  2 Gonzales, Jordan R        13 RST-CA                         5:44.92  
  3 Schoppe, Paige C          13 PSP-CA                         5:51.77  
  4 Eleinko, Alexandra G      13 HVDA-CA                        5:51.94  
  5 Hernandez, Sabrina I      14 RST-CA                         5:53.26  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Pepper, Melissa A         14 RST-CA                         1:09.44  
  2 Moore, Emily T            13 STAR-CA                        1:13.15  
  3 Dealy, Cara E             14 STAR-CA                        1:15.45  
  4 Melara, Alexa M           13 RST-CA                         1:16.79  
  5 Steele, Shannon A         13 TCC-CA                         1:17.00  
  6 Niko, Gabrielle A         13 TCC-CA                         1:21.33  
  7 Heacock, Heather A        14 UN-CA                          1:21.42  
  8 Koochaki, Alissah R       14 UN-CA                          1:21.45  
  9 Gaslan, Marissa E         13 TCC-CA                         1:21.78  
 10 D'Arcy, Summer L          14 UN-CA                          1:22.47  
 11 Doolittle, Erin R         13 RST-CA                         1:24.84  
 12 Webster, Hailey A         14 UN-CA                          1:25.00  
 13 Argelander, Jessica L     13 TCC-CA                         1:25.19  
RED - Division  
  1 Nichols, Natalie R        13 STAR-CA                        1:22.93  
  2 Dinneny, KC Carlene S     14 PSP-CA                         1:25.76  
  3 Hernandez, Sabrina I      14 RST-CA                         1:26.72  
  4 Wade, Mariela R           13 UN-CA                          1:27.50  
  5 Kline, Danielle M         14 TCC-CA                         1:29.95  
  6 Schoppe, Paige C          13 PSP-CA                         1:32.15  
WHT - Division  
  1 Chu, Mallorie             14 UN-CA                          1:30.36  
  2 Bruinsma, Emily G         13 STAR-CA                        1:31.34  
  3 Laxa, Ria T               13 RST-CA                         1:33.10  
  4 Estrada, Sarah B          13 HILL-CA                        1:33.15  
  5 Chavez, Clarissa L        14 HILL-CA                        1:33.62  
  6 Delizo, Kasandra J        14 CROC-CA                        1:34.26  
  7 Thompson, Nicole E        14 HILL-CA                        1:38.45  
  8 Benson, Irina F           13 UN-CA                          1:42.57  
  9 Dinu, Stephanie W         13 RST-CA                         1:43.25  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Moore, Emily T            13 STAR-CA                        2:33.27  
  2 Dealy, Cara E             14 STAR-CA                        2:35.61  
  3 Longfellow, Emily M       13 UN-CA                          2:40.64  
  4 Niko, Gabrielle A         13 TCC-CA                         2:51.06  
  5 D'Arcy, Summer L          14 UN-CA                          2:51.52  
  6 Hernandez, Sabrina I      14 RST-CA                         3:01.28  
  7 Webster, Hailey A         14 UN-CA                          3:02.44  
RED - Division  
  1 Kline, Danielle M         14 TCC-CA                         3:08.81  
  2 Leos, Lauren C            13 HILL-CA                        3:16.73  
WHT - Division  
  1 Wade, Mariela R           13 UN-CA                          3:12.68  
  2 Benson, Irina F           13 UN-CA                          3:29.78  
  3 Siffleet, Morgan F        13 PSP-CA                         3:43.05  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Proctor, Niki A           14 RST-CA                         1:23.65  
  2 D'Arcy, Summer L          14 UN-CA                          1:26.35  
  3 Gaslan, Marissa E         13 TCC-CA                         1:26.78  
  4 Melara, Alexa M           13 RST-CA                         1:26.87  
  5 Dealy, Cara E             14 STAR-CA                        1:27.59  
  6 Letellier, Lexie L        14 UN-CA                          1:28.55  
  7 Steele, Shannon A         13 TCC-CA                         1:30.12  
  8 Dinneny, KC Carlene S     14 PSP-CA                         1:30.64  
  9 Kline, Danielle M         14 TCC-CA                         1:31.95  
 10 Bruinsma, Emily G         13 STAR-CA                        1:32.91  
RED - Division  
  1 Schoppe, Paige C          13 PSP-CA                         1:36.05  
  2 Argelander, Jessica L     13 TCC-CA                         1:37.82  
  3 McGuire, Jordyn N         14 HVDA-CA                        1:38.35  
  4 Dietz, Summer N           13 PSP-CA                         1:41.18  
WHT - Division  
  1 Wade, Mariela R           13 UN-CA                          1:35.17  
  2 Nichols, Natalie R        13 STAR-CA                        1:40.49  
  3 Estrada, Sarah B          13 HILL-CA                        1:45.03  
  4 Delizo, Kasandra J        14 CROC-CA                        1:46.91  
  5 Laxa, Ria T               13 RST-CA                         1:47.57  
  6 Dinu, Stephanie W         13 RST-CA                         1:49.11  
  7 Beha-Perkins, Anais       13 STAR-CA                        1:51.79  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Pepper, Melissa A         14 RST-CA                         2:57.72  
  2 Proctor, Niki A           14 RST-CA                         3:04.05  
  3 Doolittle, Erin R         13 RST-CA                         3:07.99  
  4 Letellier, Lexie L        14 UN-CA                          3:12.37  
  5 Kline, Danielle M         14 TCC-CA                         3:13.53  
  6 Gaslan, Marissa E         13 TCC-CA                         3:14.53  
  7 Dinneny, KC Carlene S     14 PSP-CA                         3:15.53  
  8 Steele, Shannon A         13 TCC-CA                         3:18.84  
RED - Division  
  1 Schoppe, Paige C          13 PSP-CA                         3:25.49  
  2 Dietz, Summer N           13 PSP-CA                         3:32.97  
WHT - Division  
  1 Niko, Gabrielle A         13 TCC-CA                         3:20.86  
  2 Wade, Mariela R           13 UN-CA                          3:33.97  
  3 Gonzales, Jordan R        13 RST-CA                         3:38.90  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Dealy, Cara E             14 STAR-CA                        1:09.04  
  2 Proctor, Niki A           14 RST-CA                         1:12.19  
  3 Koochaki, Alissah R       14 UN-CA                          1:12.66  
  4 Steele, Shannon A         13 TCC-CA                         1:14.99  
  5 Letellier, Lexie L        14 UN-CA                          1:17.17  
  6 Holcomb, Maddie P         14 UN-CA                          1:17.79  
  7 Heacock, Heather A        14 UN-CA                          1:18.88  
RED - Division  
  1 Argelander, Jessica L     13 TCC-CA                         1:20.54  
  2 Doolittle, Erin R         13 RST-CA                         1:23.54  
  3 Gaslan, Marissa E         13 TCC-CA                         1:24.13  
WHT - Division  
  1 Melara, Alexa M           13 RST-CA                         1:19.22  
  2 Wade, Mariela R           13 UN-CA                          1:22.47  
  3 Leos, Lauren C            13 HILL-CA                        1:27.29  
  4 Schoppe, Paige C          13 PSP-CA                         1:33.70  
  5 Dietz, Summer N           13 PSP-CA                         1:34.52  
  6 Laxa, Ria T               13 RST-CA                         1:37.80  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Dealy, Cara E             14 STAR-CA                        2:31.88  
  2 Letellier, Lexie L        14 UN-CA                          2:49.34  
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Emily T            13 STAR-CA                        2:34.68  
  2 Longfellow, Emily M       13 UN-CA                          2:39.78  
  3 Melara, Alexa M           13 RST-CA                         2:44.51  
  4 Rigsby, Emily M           13 UN-CA                          2:44.73  
  5 D'Arcy, Summer L          14 UN-CA                          2:46.35  
  6 Holcomb, Maddie P         14 UN-CA                          2:46.89  
  7 Heacock, Heather A        14 UN-CA                          2:48.10  
  8 Steele, Shannon A         13 TCC-CA                         2:48.87  
  9 Letellier, Lexie L        14 UN-CA                          2:49.72  
 10 Gaslan, Marissa E         13 TCC-CA                         2:50.81  
 11 Niko, Gabrielle A         13 TCC-CA                         2:54.89  
RED - Division  
  1 Dinneny, KC Carlene S     14 PSP-CA                         2:57.17  
  2 Argelander, Jessica L     13 TCC-CA                         2:57.67  
  3 Leos, Lauren C            13 HILL-CA                        3:12.72  
 -- Kline, Danielle M         14 TCC-CA                              DQ  
WHT - Division  
  1 Wade, Mariela R           13 UN-CA                          3:01.23  
  2 Gonzales, Jordan R        13 RST-CA                         3:06.45  
  3 Laxa, Ria T               13 RST-CA                         3:21.15  
 
Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Dealy, Cara E             14 STAR-CA                        5:29.14  
  2 Steele, Shannon A         13 TCC-CA                         5:40.70  
  3 Proctor, Niki A           14 RST-CA                         5:45.80  
  4 Melara, Alexa M           13 RST-CA                         5:47.76  
  5 Letellier, Lexie L        14 UN-CA                          5:53.09  
RED - Division  
  1 Kline, Danielle M         14 TCC-CA                         6:26.16  
WHT - Division  
 -- Delizo, Kasandra J        14 CROC-CA                             DQ  
 
Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Phetbenjakul, Angie       16 UN-CA                            28.56  
  2 Dunbar, Victoria R        15 UN-CA                            30.98  
  3 Slocum, Valerie J         15 STAR-CA                          31.90  
  4 Siffleet, Kira M          16 UN-CA                            32.37  
  5 Fontanilla, Shania A      15 UN-CA                            32.87  
RED - Division  
 -- Tomlin, Lauren R          18 PSP-CA                          X33.19  
 -- Bletcher, Renee E         21 TCC-CA                          X36.72  
WHT - Division  
  1 Elliott, Ariana R         15 HVDA-CA                          36.89  
  2 Martinez, Tiffany         16 HVDA-CA                          42.17  
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Dunbar, Victoria R        15 UN-CA                          1:06.41  
  2 Yrigoyen, Montserrat      15 STAR-CA                        1:09.10  
  3 Slocum, Valerie J         15 STAR-CA                        1:09.83  
  4 Hopkins, Paige P          15 UN-CA                          1:09.95  
  5 White, Emilee L           16 UN-CA                          1:11.54  
  6 Trueblood, Karolyn P      15 UN-CA                          1:13.65  
 -- Tomlin, Lauren R          18 PSP-CA                        X1:13.09  
RED - Division  
  1 Nichols, Kaela D          16 UN-CA                          1:07.59  
WHT - Division  
  1 Canizares, Cheyenne J     15 HILL-CA                        1:20.62  
  2 Elliott, Ariana R         15 HVDA-CA                        1:26.30  
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Dunbar, Victoria R        15 UN-CA                          2:21.73  
  2 Nichols, Kaela D          16 UN-CA                          2:21.76  
  3 Melara, Carissa N         17 UN-CA                          2:29.29  
  4 Hopkins, Paige P          15 UN-CA                          2:36.36  
 -- Tomlin, Lauren R          18 PSP-CA                        X2:40.05  
RED - Division  
  1 Yrigoyen, Montserrat      15 STAR-CA                        2:31.97  
 
Girls 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Dunbar, Victoria R        15 UN-CA                          5:01.60  
WHT - Division  
  1 Rose, Kaelie S            15 STAR-CA                        6:04.19  
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 White, Emilee L           16 UN-CA                          1:14.80  
  2 Dunbar, Victoria R        15 UN-CA                          1:19.19  
  3 Hopkins, Paige P          15 UN-CA                          1:21.63  
  4 Nichols, Kaela D          16 UN-CA                          1:21.91  
  5 Trueblood, Karolyn P      15 UN-CA                          1:26.86  
 -- Tomlin, Lauren R          18 PSP-CA                        X1:25.98  
RED - Division  
  1 Slocum, Valerie J         15 STAR-CA                        1:22.62  
WHT - Division  
  1 Canizares, Cheyenne J     15 HILL-CA                        1:30.84  
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Dunbar, Victoria R        15 UN-CA                          2:53.02  
  2 Slocum, Valerie J         15 STAR-CA                        2:57.67  
RED - Division  
  1 Siffleet, Kira M          16 UN-CA                          3:04.06  
  2 Rose, Kaelie S            15 STAR-CA                        3:09.99  
 -- Bletcher, Renee E         21 TCC-CA                        X3:13.34  
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Melara, Carissa N         17 UN-CA                          1:24.80  
  2 Yrigoyen, Montserrat      15 STAR-CA                        1:29.28  
  3 Trueblood, Karolyn P      15 UN-CA                          1:29.69  
  4 Nichols, Kaela D          16 UN-CA                          1:30.70  
  5 Slocum, Valerie J         15 STAR-CA                        1:40.94  
RED - Division  
  1 Canizares, Cheyenne J     15 HILL-CA                        1:45.27  
WHT - Division  
  1 Elliott, Ariana R         15 HVDA-CA                        1:37.06  
  2 Martinez, Tiffany         16 HVDA-CA                        1:55.49  
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Phetbenjakul, Angie       16 UN-CA                          2:55.18  
  2 Gaertner, Perrine         16 UN-CA                          3:17.83  
  3 Fontanilla, Shania A      15 UN-CA                          3:20.55  
  4 Trueblood, Karolyn P      15 UN-CA                          3:24.93  
RED - Division  
 -- Bletcher, Renee E         21 TCC-CA                        X3:45.17  
WHT - Division  
  1 Martinez, Tiffany         16 HVDA-CA                        4:27.68  
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Phetbenjakul, Angie       16 UN-CA                          1:08.97  
  2 Fontanilla, Shania A      15 UN-CA                          1:14.48  
  3 Melara, Carissa N         17 UN-CA                          1:18.69  
RED - Division  
  1 Siffleet, Kira M          16 UN-CA                          1:22.37  
  2 Trueblood, Karolyn P      15 UN-CA                          1:24.42  
WHT - Division  
  1 Martinez, Tiffany         16 HVDA-CA                        1:47.50  
  2 Elliott, Ariana R         15 HVDA-CA                        1:52.31  
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Martinez, Tiffany         16 HVDA-CA                        4:11.56  
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Melara, Carissa N         17 UN-CA                          2:45.76  
  2 Fontanilla, Shania A      15 UN-CA                          2:51.57  
  3 Gaertner, Perrine         16 UN-CA                          2:56.02  
  4 Trueblood, Karolyn P      15 UN-CA                          3:00.13  
RED - Division  
  1 Siffleet, Kira M          16 UN-CA                          2:58.18  
 -- Bletcher, Renee E         21 TCC-CA                        X3:16.87  
 -- Rose, Kaelie S            15 STAR-CA                             DQ  
WHT - Division  
  1 Martinez, Tiffany         16 HVDA-CA                        4:01.32  
 
Girls 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Trueblood, Karolyn P      15 UN-CA                          6:34.70  
WHT - Division  
  1 Melara, Carissa N         17 UN-CA                          5:58.07  
 -- Martinez, Tiffany         16 HVDA-CA                             DQ  
 
Girls Open 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dunbar, Victoria R        15 UN-CA                         21:13.20  
  2 Webster, Hailey A         14 UN-CA                         21:32.47  
 -- Holcomb, Maddie P         14 UN-CA                               DQ  
 -- Niko, Gabrielle A         13 TCC-CA                              DQ  
 
Boys 5-8 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 de Vera, Ethan C           6 RST-CA                           41.89  
WHT - Division  
  1 Daumeyer, Max              8 RST-CA                         1:01.69  
  2 Van Rensberg, Jacob        6 HVDA-CA                        1:03.53  
 
Boys 5-8 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 de Vera, Ethan C           6 RST-CA                         1:38.18  
  2 Worsham, Liam M            8 TCC-CA                         2:06.46  
 
Boys 5-8 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 de Vera, Ethan C           6 RST-CA                           51.00  
WHT - Division  
  1 Van Rensberg, Jacob        6 HVDA-CA                        1:00.83  
  2 Daumeyer, Max              8 RST-CA                         1:03.55  
 
Boys 5-8 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 de Vera, Ethan C           6 RST-CA                         1:13.58  
  2 Worsham, Liam M            8 TCC-CA                         1:14.59  
 -- Daumeyer, Max              8 RST-CA                              DQ  
 
Boys 5-8 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
 -- de Vera, Ethan C           6 RST-CA                              DQ  
WHT - Division  
  1 Worsham, Liam M            8 TCC-CA                         1:05.18  
 
Boys 7-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 de Vera, Elijah C         10 RST-CA                           31.48  
  2 Longfellow, Travis D      10 UN-CA                            36.52  
  3 Ingle, Caleb J            10 PSP-CA                           37.37  
RED - Division  
  1 Wang, William *           10 RST-CA                           37.43  
  2 Kim, Dabin J              10 RST-CA                           39.23  
WHT - Division  
  1 Brunett, Dylan C           9 PSP-CA                           43.16  
  2 Chen, Christopher A        8 CROC-CA                          43.72  
  3 Ushakov, Roman O           9 RST-CA                           44.92  
  4 Avila, Noah L              9 HVDA-CA                          48.62  
  5 Hier, Alec T              10 TCC-CA                           48.70  
  6 Patel, Rajen P            10 TCC-CA                           48.94  
  7 Gorrell, Levi N           10 HVDA-CA                          50.68  
  8 Mitchell, Trevor A         9 HVDA-CA                          52.56  
  9 Brunett, Lucas A           7 PSP-CA                           59.12  
 
Boys 7-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 de Vera, Elijah C         10 RST-CA                         1:08.97  
  2 Babaian, Michael S         9 HILL-CA                        1:14.24  
RED - Division  
  1 Kim, Dabin J              10 RST-CA                         1:29.90  
  2 Cripe, Jared D            10 HVDA-CA                        1:32.20  
WHT - Division  
  1 Wang, William *           10 RST-CA                         1:25.48  
  2 Ushakov, Roman O           9 RST-CA                         1:35.52  
  3 Brunett, Dylan C           9 PSP-CA                         1:35.93  
  4 Chen, Christopher A        8 CROC-CA                        1:36.31  
  5 Crompton-English, E'Lika  10 HVDA-CA                        1:38.37  
  6 Delizo, Joshua R           8 CROC-CA                        1:42.61  
  7 Ngo, Jacob J               9 RST-CA                         1:48.92  
  8 Mitchell, Trevor A         9 HVDA-CA                        2:04.81  
  9 Samuda, Evan I             9 CROC-CA                        2:12.81  
 10 Brunett, Lucas A           7 PSP-CA                         2:19.02  
 11 Henry, Diego K             7 HVDA-CA                        2:30.99  
 
Boys 7-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 de Vera, Elijah C         10 RST-CA                         2:35.06  
RED - Division  
  1 Campbell, Robert D        10 TCC-CA                         2:59.47  
 
Boys 7-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 de Vera, Elijah C         10 RST-CA                           35.08  
  2 Ingle, Caleb J            10 PSP-CA                           43.00  
RED - Division  
  1 Longfellow, Travis D      10 UN-CA                            44.58  
  2 Chen, Christopher A        8 CROC-CA                          47.44  
WHT - Division  
  1 Wang, William *           10 RST-CA                           48.77  
  2 Ushakov, Roman O           9 RST-CA                           50.43  
  3 Kim, Dabin J              10 RST-CA                           51.23  
  4 Gorrell, Levi N           10 HVDA-CA                          51.28  
  5 Brunett, Dylan C           9 PSP-CA                           52.41  
  6 Hier, Alec T              10 TCC-CA                           54.26  
  7 Brunett, Lucas A           7 PSP-CA                           58.24  
  8 Avila, Noah L              9 HVDA-CA                        1:11.72  
  9 Mitchell, Trevor A         9 HVDA-CA                        1:13.63  
 
Boys 7-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 de Vera, Elijah C         10 RST-CA                         1:18.82  
  2 Babaian, Michael S         9 HILL-CA                        1:26.89  
RED - Division  
  1 Cripe, Jared D            10 HVDA-CA                        1:48.87  
  2 Brunett, Lucas A           7 PSP-CA                         2:14.62  
 
Boys 7-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Babaian, Michael S         9 HILL-CA                          50.19  
  2 Cripe, Jared D            10 HVDA-CA                          53.12  
WHT - Division  
  1 Kim, Dabin J              10 RST-CA                           52.19  
  2 Ushakov, Roman O           9 RST-CA                           56.04  
  3 Chen, Christopher A        8 CROC-CA                          56.19  
  4 Gorrell, Levi N           10 HVDA-CA                          57.84  
  5 Ngo, Jacob J               9 RST-CA                           58.03  
  6 Wang, William *           10 RST-CA                         1:00.46  
  7 Mitchell, Trevor A         9 HVDA-CA                        1:08.80  
  8 Brunett, Lucas A           7 PSP-CA                         1:19.72  
  9 Samuda, Evan I             9 CROC-CA                        1:32.74  
 -- Brunett, Dylan C           9 PSP-CA                              DQ  
 -- Patel, Rajen P            10 TCC-CA                              DQ  
 -- Delizo, Joshua R           8 CROC-CA                             DQ  
 
Boys 7-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Longfellow, Travis D      10 UN-CA                          1:43.36  
  2 Kim, Dabin J              10 RST-CA                         1:52.34  
RED - Division  
  1 Ingle, Caleb J            10 PSP-CA                         1:47.44  
  2 Chen, Christopher A        8 CROC-CA                        1:59.66  
 -- Hier, Alec T              10 TCC-CA                              DQ  
 
Boys 7-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 de Vera, Elijah C         10 RST-CA                           32.80  
  2 Babaian, Michael S         9 HILL-CA                          36.01  
  3 Cripe, Jared D            10 HVDA-CA                          41.44  
RED - Division  
  1 Chen, Christopher A        8 CROC-CA                          43.94  
WHT - Division  
  1 Crompton-English, E'Lika  10 HVDA-CA                          43.84  
  2 Kim, Dabin J              10 RST-CA                           51.16  
  3 Patel, Rajen P            10 TCC-CA                           54.16  
  4 Wang, William *           10 RST-CA                           54.30  
  5 Brunett, Dylan C           9 PSP-CA                           57.17  
  6 Ngo, Jacob J               9 RST-CA                           57.51  
  7 Brunett, Lucas A           7 PSP-CA                         1:18.38  
 -- Henry, Diego K             7 HVDA-CA                             DQ  
 -- Delizo, Joshua R           8 CROC-CA                             DQ  
 
Boys 7-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 de Vera, Elijah C         10 RST-CA                         1:14.72  
RED - Division  
  1 Ingle, Caleb J            10 PSP-CA                         1:36.79  
 
Boys 7-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Chen, Christopher A        8 CROC-CA                             DQ  
 
Boys 7-10 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redlands Swim Team-CA  'A'                                  2:35.37  
     1) Wang, William * 10              2) Kim, Dabin J 10                
     3) Ushakov, Roman O 9              4) de Vera, Elijah C 10           
  2 Hemet Valley Dolphins-CA  'A'                               3:08.16  
     1) Crompton-English, E'Likai M 10  2) Mitchell, Trevor A 9           
     3) Gorrell, Levi N 10              4) Cripe, Jared D 10              
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Dissem, Sofiane           11 RST-CA                           30.74  
  2 Waddell, Matthew H        12 TCC-CA                           33.08  
  3 Ollier, Jarett E          12 STAR-CA                          33.41  
  4 Corley, Miles R           12 RST-CA                           33.58  
  5 Liu, Kevin C              11 RST-CA                           34.45  
  6 McMurtry, Maverick C      11 RST-CA                           34.70  
RED - Division  
  1 Bletcher, Eric R          12 TCC-CA                           34.75  
  2 Pry, Daniel J             11 RST-CA                           35.77  
  3 Thomas, Eric E            12 PDSC-CA                          35.89  
  4 Maidens, Nicklas A        12 TCC-CA                           37.32  
  5 Garcia, Connor A          11 TCC-CA                           37.39  
  6 Flemington, Nick S        11 RST-CA                           37.68  
WHT - Division  
  1 Kristoffersen, Alex A     11 RST-CA                           38.79  
  2 Wade, Michael R           11 UN-CA                            39.58  
  3 Kenney, Sean P            12 CROC-CA                          39.97  
  4 Girten, Andrew M          11 UN-CA                            45.39  
  5 Wade, David R             11 UN-CA                            45.55  
  6 O'Neil, Michael A         11 PSP-CA                           46.00  
  7 Mitchell, Cameron D       11 HVDA-CA                          52.35  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Cortz, Zachary D          12 RST-CA                         1:07.60  
  2 Topoleski, Jack R         12 RST-CA                         1:08.78  
  3 Dissem, Sofiane           11 RST-CA                         1:09.24  
  4 Van Gilst, John Z         12 UN-CA                          1:10.28  
  5 Waddell, Matthew H        12 TCC-CA                         1:10.98  
RED - Division  
  1 Liu, Kevin C              11 RST-CA                         1:15.43  
  2 McMurtry, Maverick C      11 RST-CA                         1:20.75  
  3 Pry, Daniel J             11 RST-CA                         1:21.45  
  4 Flemington, Nick S        11 RST-CA                         1:25.66  
WHT - Division  
  1 Chen, Joeseph A           11 CROC-CA                        1:18.06  
  2 Trueblood, Brenden R      11 CROC-CA                        1:20.30  
  3 Maidens, Nicklas A        12 TCC-CA                         1:21.25  
  4 Flores, Andres J          11 RST-CA                         1:22.91  
  5 Tong, Christopher T       12 HILL-CA                        1:23.46  
  6 Cowan, Eric P             12 CROC-CA                        1:25.80  
  7 Wade, Michael R           11 UN-CA                          1:29.34  
  8 Stenzel, Jake W           12 HVDA-CA                        1:29.41  
  9 Precie, Daniel L          12 RST-CA                         1:29.52  
 10 Wade, David R             11 UN-CA                          1:41.88  
 11 Girten, Andrew M          11 UN-CA                          1:51.08  
 12 Delizo, Jacob M           11 CROC-CA                        1:52.00  
 13 O'Neil, Michael A         11 PSP-CA                         1:55.55  
 14 Samuda, Quentin E         11 CROC-CA                        2:34.27  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Corley, Miles R           12 RST-CA                         2:31.25  
  2 Dissem, Sofiane           11 RST-CA                         2:31.99  
  3 Liu, Kevin C              11 RST-CA                         2:46.55  
RED - Division  
  1 McMurtry, Maverick C      11 RST-CA                         2:55.84  
WHT - Division  
  1 Thomas, Eric E            12 PDSC-CA                        2:56.03  
  2 Flores, Andres J          11 RST-CA                         2:56.80  
  3 Cowan, Eric P             12 CROC-CA                        3:02.66  
  4 Kristoffersen, Alex A     11 RST-CA                         3:04.94  
  5 Kenney, Sean P            12 CROC-CA                        3:09.49  
  6 Wade, Michael R           11 UN-CA                          3:10.28  
 -- Maidens, Nicklas A        12 TCC-CA                              DQ  
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Corley, Miles R           12 RST-CA                         5:08.24  
  2 Ollier, Jarett E          12 STAR-CA                        5:26.55  
WHT - Division  
  1 Liu, Kevin C              11 RST-CA                         5:48.05  
  2 Chen, Joeseph A           11 CROC-CA                        5:49.18  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Topoleski, Jack R         12 RST-CA                           35.37  
  2 Cortz, Zachary D          12 RST-CA                           37.02  
  3 Corley, Miles R           12 RST-CA                           38.81  
  4 Waddell, Matthew H        12 TCC-CA                           39.63  
  4 Ollier, Jarett E          12 STAR-CA                          39.63  
  6 Pry, Daniel J             11 RST-CA                           42.73  
RED - Division  
  1 Bletcher, Eric R          12 TCC-CA                           43.79  
  2 Garcia, Connor A          11 TCC-CA                           43.90  
  3 Kristoffersen, Alex A     11 RST-CA                           44.61  
WHT - Division  
  1 Flores, Andres J          11 RST-CA                           44.27  
  2 Flemington, Nick S        11 RST-CA                           44.79  
  3 Thomas, Eric E            12 PDSC-CA                          46.17  
  4 O'Neil, Michael A         11 PSP-CA                           50.23  
  5 Wade, David R             11 UN-CA                            55.51  
  6 Girten, Andrew M          11 UN-CA                          1:01.12  
  7 Mitchell, Cameron D       11 HVDA-CA                        1:11.65  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Jareankitja, Mark M       11 TCC-CA                         1:18.54  
  2 Topoleski, Jack R         12 RST-CA                         1:19.20  
  3 Junisbai, Sanjar N        11 TCC-CA                         1:19.70  
  4 Corley, Miles R           12 RST-CA                         1:21.09  
  5 Cortz, Zachary D          12 RST-CA                         1:21.38  
  6 Waddell, Matthew H        12 TCC-CA                         1:22.67  
  7 Dissem, Sofiane           11 RST-CA                         1:23.18  
  8 Van Gilst, John Z         12 UN-CA                          1:25.06  
  9 Trueblood, Brenden R      11 CROC-CA                        1:25.49  
 10 Pry, Daniel J             11 RST-CA                         1:30.44  
RED - Division  
  1 Liu, Kevin C              11 RST-CA                         1:32.28  
  2 Chen, Joeseph A           11 CROC-CA                        1:35.96  
  3 Flemington, Nick S        11 RST-CA                         1:42.22  
WHT - Division  
  1 Flores, Andres J          11 RST-CA                         1:40.46  
  2 Tong, Christopher T       12 HILL-CA                        1:40.96  
  3 Precie, Daniel L          12 RST-CA                         1:42.30  
  4 Stenzel, Jake W           12 HVDA-CA                        1:45.31  
  5 Delizo, Jacob M           11 CROC-CA                        1:55.95  
  6 Wade, David R             11 UN-CA                          2:04.23  
  7 Wade, Michael R           11 UN-CA                          2:15.52  
  8 Girten, Andrew M          11 UN-CA                          2:21.96  
 -- Cowan, Eric P             12 CROC-CA                             DQ  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Junisbai, Sanjar N        11 TCC-CA                         2:48.62  
  2 Corley, Miles R           12 RST-CA                         2:49.41  
  3 Trueblood, Brenden R      11 CROC-CA                        3:08.24  
RED - Division  
  1 Jareankitja, Mark M       11 TCC-CA                         2:42.58  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Van Gilst, John Z         12 UN-CA                            39.55  
  2 Cortz, Zachary D          12 RST-CA                           41.54  
  3 Jareankitja, Mark M       11 TCC-CA                           42.58  
RED - Division  
  1 Topoleski, Jack R         12 RST-CA                           45.34  
  2 Waddell, Matthew H        12 TCC-CA                           45.59  
  3 Pry, Daniel J             11 RST-CA                           46.67  
  4 Liu, Kevin C              11 RST-CA                           48.88  
WHT - Division  
  1 Dissem, Sofiane           11 RST-CA                           46.69  
  2 Tong, Christopher T       12 HILL-CA                          46.75  
  3 Cowan, Eric P             12 CROC-CA                          49.97  
  4 Maidens, Nicklas A        12 TCC-CA                           51.01  
  5 McMurtry, Maverick C      11 RST-CA                           51.89  
  6 Flemington, Nick S        11 RST-CA                           52.99  
  7 Wade, Michael R           11 UN-CA                            54.02  
  8 Flores, Andres J          11 RST-CA                           55.68  
  9 Wade, David R             11 UN-CA                            56.45  
 10 Stenzel, Jake W           12 HVDA-CA                        1:01.86  
 11 Mitchell, Cameron D       11 HVDA-CA                        1:03.93  
 12 Delizo, Jacob M           11 CROC-CA                        1:03.94  
 13 Girten, Andrew M          11 UN-CA                          1:14.08  
 -- O'Neil, Michael A         11 PSP-CA                              DQ  
 -- Precie, Daniel L          12 RST-CA                              DQ  
 -- Samuda, Quentin E         11 CROC-CA                             DQ  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Cortz, Zachary D          12 RST-CA                         1:30.31  
  2 Pry, Daniel J             11 RST-CA                         1:35.07  
  3 Chen, Joeseph A           11 CROC-CA                        1:36.77  
  4 Topoleski, Jack R         12 RST-CA                         1:38.13  
  5 Bletcher, Eric R          12 TCC-CA                         1:38.60  
RED - Division  
  1 Garcia, Connor A          11 TCC-CA                         1:44.54  
WHT - Division  
  1 Cowan, Eric P             12 CROC-CA                        1:47.08  
  2 McMurtry, Maverick C      11 RST-CA                         1:48.89  
  3 Maidens, Nicklas A        12 TCC-CA                         1:50.54  
  4 Flemington, Nick S        11 RST-CA                         1:51.64  
  5 Wade, Michael R           11 UN-CA                          1:54.67  
  6 Thomas, Eric E            12 PDSC-CA                        1:57.43  
  7 Wade, David R             11 UN-CA                          2:00.63  
  8 Flores, Andres J          11 RST-CA                         2:02.46  
  9 Mitchell, Cameron D       11 HVDA-CA                        2:09.82  
 10 Kenney, Sean P            12 CROC-CA                        2:14.02  
 -- Girten, Andrew M          11 UN-CA                               DQ  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Dissem, Sofiane           11 RST-CA                           33.80  
  2 Topoleski, Jack R         12 RST-CA                           33.83  
  3 Waddell, Matthew H        12 TCC-CA                           34.34  
  4 Cortz, Zachary D          12 RST-CA                           35.38  
  5 Chen, Joeseph A           11 CROC-CA                          35.59  
  6 Jareankitja, Mark M       11 TCC-CA                           36.12  
  7 Liu, Kevin C              11 RST-CA                           38.54  
 -- Junisbai, Sanjar N        11 TCC-CA                              DQ  
RED - Division  
  1 Trueblood, Brenden R      11 CROC-CA                          37.35  
  2 Corley, Miles R           12 RST-CA                           39.94  
  3 McMurtry, Maverick C      11 RST-CA                           40.94  
  4 Pry, Daniel J             11 RST-CA                           41.60  
WHT - Division  
  1 Van Gilst, John Z         12 UN-CA                            41.43  
  2 Flores, Andres J          11 RST-CA                           41.54  
  3 Tong, Christopher T       12 HILL-CA                          43.49  
  4 Cowan, Eric P             12 CROC-CA                          44.52  
  5 Flemington, Nick S        11 RST-CA                           48.47  
  6 Precie, Daniel L          12 RST-CA                           49.24  
  7 Maidens, Nicklas A        12 TCC-CA                           51.96  
  8 Stenzel, Jake W           12 HVDA-CA                          52.55  
  9 Wade, Michael R           11 UN-CA                            53.84  
 10 Girten, Andrew M          11 UN-CA                            58.39  
 11 O'Neil, Michael A         11 PSP-CA                         1:05.50  
 -- Delizo, Jacob M           11 CROC-CA                             DQ  
 -- Wade, David R             11 UN-CA                               DQ  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Waddell, Matthew H        12 TCC-CA                         1:16.24  
  2 Chen, Joeseph A           11 CROC-CA                        1:21.20  
  3 Liu, Kevin C              11 RST-CA                         1:27.71  
WHT - Division  
  1 Pry, Daniel J             11 RST-CA                         1:31.03  
  2 Flores, Andres J          11 RST-CA                         1:41.67  
  3 Kristoffersen, Alex A     11 RST-CA                         1:45.29  
  4 Cowan, Eric P             12 CROC-CA                        1:47.40  
  5 McMurtry, Maverick C      11 RST-CA                         1:51.49  
 -- Maidens, Nicklas A        12 TCC-CA                              DQ  
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Waddell, Matthew H        12 TCC-CA                         2:49.92  
  2 Cortz, Zachary D          12 RST-CA                         2:50.01  
  3 Topoleski, Jack R         12 RST-CA                         2:50.06  
  4 Ollier, Jarett E          12 STAR-CA                        2:54.90  
  5 Garcia, Connor A          11 TCC-CA                         3:05.06  
RED - Division  
  1 Dissem, Sofiane           11 RST-CA                         2:53.83  
  2 Chen, Joeseph A           11 CROC-CA                        3:03.20  
  3 Bletcher, Eric R          12 TCC-CA                         3:07.52  
WHT - Division  
  1 Cowan, Eric P             12 CROC-CA                        3:23.13  
  2 Flemington, Nick S        11 RST-CA                         3:24.41  
  3 Kenney, Sean P            12 CROC-CA                        3:52.51  
  4 Wade, Michael R           11 UN-CA                          3:54.75  
  5 Girten, Andrew M          11 UN-CA                          4:51.83  
 -- Wade, David R             11 UN-CA                               DQ  
 
Boys 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Chen, Joeseph A           11 CROC-CA                        6:26.14  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redlands Swim Team-CA  'B'                                  2:14.66  
     1) Dissem, Sofiane 11              2) McMurtry, Maverick C 11        
     3) Pry, Daniel J 11                4) Cortz, Zachary D 12            
  2 Redlands Swim Team-CA  'A'                                  2:19.16  
     1) Liu, Kevin C 11                 2) Corley, Miles R 12             
     3) Flores, Andres J 11             4) Topoleski, Jack R 12           
  3 Corona Swim Team-CA  'A'                                    2:32.55  
     1) Chen, Joeseph A 11              2) Cowan, Eric P 12               
     3) Delizo, Jacob M 11              4) Trueblood, Brenden R 11        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Redlands Swim Team-CA  'B'                                  2:33.46  
     1) McMurtry, Maverick C 11         2) Pry, Daniel J 11               
     3) Topoleski, Jack R 12            4) Dissem, Sofiane 11             
  2 Redlands Swim Team-CA  'A'                                  2:34.91  
     1) Corley, Miles R 12              2) Cortz, Zachary D 12            
     3) Liu, Kevin C 11                 4) Flemington, Nick S 11          
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 McGillivray, Finnian F    13 UN-CA                            28.95  
  2 Stuckey, Harrison H       14 RST-CA                           29.18  
RED - Division  
  1 Dissem, Skander           14 RST-CA                           29.00  
  2 Trueblood, Dylan R        14 CROC-CA                          29.75  
  3 Ewart, Brad J             13 HILL-CA                          31.01  
WHT - Division  
  1 Laxa, John T              14 RST-CA                           31.64  
  2 Judson, Noah A            14 HILL-CA                          32.27  
  3 Oh, Jeremy D              14 HILL-CA                          35.24  
  4 Tomlin, Richard A         13 PSP-CA                           36.01  
  5 Kyaw, Jarrad A            13 PDSC-CA                          36.85  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ocasio-Pare, Tyler G      14 RST-CA                         1:01.68  
  2 Campbell, Richard P       14 TCC-CA                         1:03.33  
  3 Dissem, Skander           14 RST-CA                         1:04.62  
  4 McGillivray, Finnian F    13 UN-CA                          1:04.97  
  5 Stuckey, Harrison H       14 RST-CA                         1:05.44  
  6 Fleurant Jr, Steven J     13 HILL-CA                        1:08.11  
RED - Division  
  1 Laxa, John T              14 RST-CA                         1:08.10  
WHT - Division  
  1 Reyes, Clay N             13 HILL-CA                        1:14.47  
  2 Rose, John A              13 TCC-CA                         1:15.77  
  3 Oh, Jeremy D              14 HILL-CA                        1:16.92  
  4 Tomlin, Richard A         13 PSP-CA                         1:22.70  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Campbell, Richard P       14 TCC-CA                         2:20.60  
  2 Fleurant Jr, Steven J     13 HILL-CA                        2:22.61  
WHT - Division  
  1 Reyes, Clay N             13 HILL-CA                        2:41.25  
  2 Tomlin, Richard A         13 PSP-CA                         2:48.76  
 -- Oh, Jeremy D              14 HILL-CA                             DQ  
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Verdon, Julian T          14 TCC-CA                         4:38.86  
  2 Trueblood, Dylan R        14 CROC-CA                        4:52.78  
WHT - Division  
  1 Melendrez, Gabriel F      13 RST-CA                         5:14.06  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ocasio-Pare, Tyler G      14 RST-CA                         1:09.25  
  2 Campbell, Richard P       14 TCC-CA                         1:19.04  
RED - Division  
  1 Dissem, Skander           14 RST-CA                         1:17.36  
  2 Trueblood, Dylan R        14 CROC-CA                        1:17.42  
  3 Fleurant Jr, Steven J     13 HILL-CA                        1:24.49  
  4 Oh, Jeremy D              14 HILL-CA                        1:30.57  
WHT - Division  
  1 Reyes, Clay N             13 HILL-CA                        1:28.10  
  2 Rose, John A              13 TCC-CA                         1:37.87  
  3 Tomlin, Richard A         13 PSP-CA                         1:40.19  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ocasio-Pare, Tyler G      14 RST-CA                         2:24.82  
  2 Trueblood, Dylan R        14 CROC-CA                        2:43.51  
RED - Division  
  1 Campbell, Richard P       14 TCC-CA                         2:49.63  
  2 Oh, Jeremy D              14 HILL-CA                        3:10.16  
  3 Judson, Noah A            14 HILL-CA                        3:13.41  
WHT - Division  
  1 Melendrez, Gabriel F      13 RST-CA                         2:46.37  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ocasio-Pare, Tyler G      14 RST-CA                         1:11.55  
  2 Stuckey, Harrison H       14 RST-CA                         1:23.27  
  3 Laxa, John T              14 RST-CA                         1:24.14  
RED - Division  
  1 McGillivray, Finnian F    13 UN-CA                          1:32.51  
WHT - Division  
  1 Trueblood, Dylan R        14 CROC-CA                        1:33.70  
  2 Fleurant Jr, Steven J     13 HILL-CA                        1:38.11  
  3 Tomlin, Richard A         13 PSP-CA                         1:42.62  
  4 Oh, Jeremy D              14 HILL-CA                        1:49.33  
  5 Rose, John A              13 TCC-CA                         1:56.67  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Campbell, Richard P       14 TCC-CA                         2:56.33  
  2 Laxa, John T              14 RST-CA                         3:05.02  
RED - Division  
  1 Judson, Noah A            14 HILL-CA                        3:21.92  
WHT - Division  
  1 Ewart, Brad J             13 HILL-CA                        3:05.00  
  2 Tomlin, Richard A         13 PSP-CA                         3:34.68  
  3 Kyaw, Jarrad A            13 PDSC-CA                        3:54.36  
  4 Oh, Jeremy D              14 HILL-CA                        4:02.00  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Stuckey, Harrison H       14 RST-CA                         1:14.61  
  2 Melendrez, Gabriel F      13 RST-CA                         1:16.91  
WHT - Division  
  1 Laxa, John T              14 RST-CA                         1:22.39  
  2 Kyaw, Jarrad A            13 PDSC-CA                        1:36.60  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Trueblood, Dylan R        14 CROC-CA                        2:39.53  
WHT - Division  
 -- Reyes, Clay N             13 HILL-CA                             DQ  
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ocasio-Pare, Tyler G      14 RST-CA                         2:25.71  
  2 Dissem, Skander           14 RST-CA                         2:35.36  
  3 Trueblood, Dylan R        14 CROC-CA                        2:40.27  
  4 Ewart, Brad J             13 HILL-CA                        2:42.24  
  5 Stuckey, Harrison H       14 RST-CA                         2:44.23  
 -- Campbell, Richard P       14 TCC-CA                              DQ  
WHT - Division  
  1 McGillivray, Finnian F    13 UN-CA                          3:00.17  
  2 Oh, Jeremy D              14 HILL-CA                        3:13.53  
  3 Tomlin, Richard A         13 PSP-CA                         3:13.54  
 
Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Trueblood, Dylan R        14 CROC-CA                        5:45.03  
 
Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haney, Michael J          17 UN-CA                            24.24  
  2 Denton, Drew T            17 UN-CA                            26.89  
  3 Jeffers, Will H           17 STAR-CA                          28.09  
  4 Chan, Kevin E             15 TCC-CA                           29.24  
  5 Ballreich, Sanden R       15 STAR-CA                          30.63  
RED - Division  
  1 Perkins, Andres           15 UN-CA                            27.97  
  2 Bulf, Jacob A             15 UN-CA                            29.90  
  3 Sfatcu, Nathan T          15 RST-CA                           30.02  
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ghomi, Daniel G           16 UN-CA                            57.58  
  2 Jeffers, Will H           17 STAR-CA                        1:00.29  
  3 Perez, Johnny A           15 UN-CA                          1:00.70  
  4 Perkins, Andres           15 UN-CA                          1:01.89  
  5 Sfatcu, Nathan T          15 RST-CA                         1:05.60  
  6 Fate, Wyatt M             16 STAR-CA                        1:06.59  
RED - Division  
  1 Ballreich, Sanden R       15 STAR-CA                        1:05.29  
  2 Bulf, Jacob A             15 UN-CA                          1:06.93  
WHT - Division  
  1 Tan, Nathan B             18 CROC-CA                        1:07.41  
  2 Ushakov, Andrey *         17 RST-CA                         1:11.09  
  3 Estrada, Matthew B        15 HILL-CA                        1:22.27  
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ghomi, Daniel G           16 UN-CA                          2:04.86  
  2 Jeffers, Will H           17 STAR-CA                        2:10.05  
  3 Perez, Johnny A           15 UN-CA                          2:11.80  
  4 Fate, Wyatt M             16 STAR-CA                        2:19.14  
  5 Ballreich, Sanden R       15 STAR-CA                        2:19.31  
  6 Sfatcu, Nathan T          15 RST-CA                         2:23.83  
WHT - Division  
  1 Tan, Nathan B             18 CROC-CA                        2:31.18  
  2 Tan, Matthew A            15 CROC-CA                        2:31.86  
  3 Estrada, Matthew B        15 HILL-CA                        3:04.16  
 
Boys 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Haney, Michael J          17 UN-CA                          4:08.10  
  2 Perez, Johnny A           15 UN-CA                          4:34.07  
  3 Jeffers, Will H           17 STAR-CA                        4:42.61  
  4 Fate, Wyatt M             16 STAR-CA                        4:52.75  
  5 Sfatcu, Nathan T          15 RST-CA                         4:56.18  
RED - Division  
  1 Perkins, Andres           15 UN-CA                          4:52.21  
  2 Bulf, Jacob A             15 UN-CA                          5:02.84  
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Perez, Johnny A           15 UN-CA                          1:09.06  
  2 Perkins, Andres           15 UN-CA                          1:10.78  
  3 Fate, Wyatt M             16 STAR-CA                        1:15.85  
  4 Tan, Matthew A            15 CROC-CA                        1:16.12  
  5 Bulf, Jacob A             15 UN-CA                          1:17.32  
  6 Chan, Kevin E             15 TCC-CA                         1:17.72  
WHT - Division  
  1 Estrada, Matthew B        15 HILL-CA                        1:49.80  
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Fate, Wyatt M             16 STAR-CA                        2:35.89  
  2 Denton, Drew T            17 UN-CA                          2:41.99  
RED - Division  
  1 Perkins, Andres           15 UN-CA                          2:34.06  
  2 Bulf, Jacob A             15 UN-CA                          2:42.47  
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Tebet Baez, Ganem G       17 UN-CA                          1:11.75  
  2 Perez, Johnny A           15 UN-CA                          1:16.08  
  3 Chan, Kevin E             15 TCC-CA                         1:18.38  
RED - Division  
  1 Ushakov, Andrey *         17 RST-CA                         1:31.01  
WHT - Division  
  1 Tan, Nathan B             18 CROC-CA                        1:34.19  
  2 Estrada, Matthew B        15 HILL-CA                        1:46.19  
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Perez, Johnny A           15 UN-CA                          2:39.10  
  2 Chan, Kevin E             15 TCC-CA                         2:49.76  
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Denton, Drew T            17 UN-CA                          1:07.02  
  2 Chan, Kevin E             15 TCC-CA                         1:07.70  
RED - Division  
  1 Perez, Johnny A           15 UN-CA                          1:09.21  
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Tan, Matthew A            15 CROC-CA                        3:04.50  
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
 -- Sfatcu, Nathan T          15 RST-CA                              DQ  
WHT - Division  
  1 Ballreich, Sanden R       15 STAR-CA                        2:50.86  
 
Boys 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Tebet Baez, Ganem G       17 UN-CA                          5:03.44  
WHT - Division  
  1 Tan, Nathan B             18 CROC-CA                        6:01.62  
  2 Tan, Matthew A            15 CROC-CA                        6:22.19  
 
Boys Open 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Verdon, Julian T          14 TCC-CA                        18:22.70  
  2 Fate, Wyatt M             16 STAR-CA                       18:33.78  
  3 Dissem, Skander           14 RST-CA                        18:34.23  
  4 Sfatcu, Nathan T          15 RST-CA                        19:22.30  
  5 Bulf, Jacob A             15 UN-CA                         19:47.01  
  6 Corley, Miles R           12 RST-CA                        20:55.81  
  7 Van Gilst, David M        13 UN-CA                         21:58.63