2016 NIAA D1A Regional with USAS DQs - Meet Results

2016 NIAA D1A Regional with USAS DQs
5/10/2016 - 5/14/2016
Las Vegas, NV USA
Updated: 5/17/2016

Results include USA Swimming DQs.
The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to UNLV Natatorium - Site License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 5/16/2016 08:46 PM
     OBCANIAA Regional Championship D1A Set/Rise - 5/10/2016 to 5/14/2016      
                 2016 NIAA Regional Championships D1A Set/Rise                 
                              Buchanan Natatorium                              
                                    Results                                    
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.06  D1A
    Name               Age School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gebhart, Mandy         BCHS                   25.35      24.87 D1A     20  
  2 Chudd, Morgan A     15 Adelson                27.14      25.91 D1A     17  
  3 Lessenger, Ashlyn   17 SPVG                   26.81      26.24 D1A     16  
  4 Saxon, Taylor E     15 Sierra Vista           27.03      26.73 D1A     15  
  5 Kim, Adrienne J     14 Clark                  27.87      27.39 D1A     14  
  6 Huynh, Lilian       16 Clark                  27.59      27.74 D1A     13  
  7 Cornish, Christine  16 Faith                  27.93      28.04 D1A     12  
  8 Droegemueller, Bri  16 Del Sol                27.91      28.07 D1A     11  
B - Consultation
  9 Payton, Moriah      17 Clark                  28.32      28.68 D1A      9  
 10 Spinkelink, Tara       BCHS                   29.14      28.82 D1A      7  
 11 Mulligan, Nicole    16 Adelson                28.96      28.87 D1A      6  
 12 Brown, Alayna          Sierra Vista           29.15      29.21 D1A      5  
 13 Wood, Ashleigh         BCHS                   29.56      29.48 D1A      4  
 14 Fortino, Caroline      Faith                  29.66      29.56 D1A      3  
 15 Mowery, Natalia        SECT                   29.51      30.90 D1A      2  
 -- Waite, Taylor          Virgin Valley          29.15         DQ        
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.06  D1A
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gebhart, Mandy               BCHS                   25.47      25.35 qD1A   
  2 Lessenger, Ashlyn         17 SPVG                   27.01      26.81 qD1A   
  3 Saxon, Taylor E           15 Sierra Vista           26.36      27.03 qD1A   
  4 Chudd, Morgan A           15 Adelson                27.04      27.14 qD1A   
  5 Huynh, Lilian             16 Clark                  27.13      27.59 qD1A   
  6 Kim, Adrienne J           14 Clark                  27.87      27.87 qD1A   
  7 Droegemueller, Bridget    16 Del Sol                26.25      27.91 qD1A   
  8 Cornish, Christine J      16 Faith                  28.05      27.93 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
  9 Payton, Moriah            17 Clark                  28.01      28.32 qD1A   
 10 Mulligan, Nicole          16 Adelson                28.70      28.96 qD1A   
 11 Spinkelink, Tara             BCHS                   29.68      29.14 qD1A   
 12 Waite, Taylor                Virgin Valley          29.37      29.15 qD1A   
 12 Brown, Alayna                Sierra Vista           29.66      29.15 qD1A   
 14 Mowery, Natalia              SECT                   29.95      29.51 qD1A   
 15 Wood, Ashleigh               BCHS                   29.55      29.56 qD1A   
 16 Fortino, Caroline            Faith                  28.76      29.66 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hernandez, Becca             Desert Pines           29.08      29.92 D1A    
 18 Wood, Jaden                  BCHS                   30.09      30.42 D1A    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Walter, Alyssa               Sierra Vista           32.19      30.64 D1A    
 20 Read, Bailee L            16 Faith                  31.63      30.89 D1A    
 21 Cardona, Jennifer         17 SPVG                   32.73      31.56 D1A    
 22 Stuhmer, Sydney M         18 Faith                  30.17      31.66 D1A    
 23 Ludvigson, Sydney            Virgin Valley          32.37      31.82 D1A    
 24 Quinones, Aileen             Virgin Valley          32.68      31.88 D1A    
 25 Sheldon, Hannah              Moapa                  32.48      31.90 D1A    
 25 Leavitt, Hannah              Moapa                  32.56      31.90 D1A    
 27 Jorgensen, Sophie         17 Adelson                30.71      32.04 D1A    
 28 Hernandez, Gabby             Chap                   32.97      33.90        
 29 Arnold, Ananda               Sierra Vista           33.93      34.84        
 30 Kermani, Bailey           15 Adelson                37.95      38.79        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:17.75  D1A
    Name               Age School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Pouch, Rose            BCHS                   56.13      53.51 D1A     20  
  2 Estes, Sarah           BCHS                   57.62      56.23 D1A     17  
  3 Lessenger, Ashlyn   17 SPVG                   59.09      58.06 D1A     16  
  4 Clark, Tallyn I     16 Cheyenne               59.73      58.08 D1A     15  
  5 Saxon, Taylor E     15 Sierra Vista           58.22      58.16 D1A     14  
  6 Chudd, Morgan A     15 Adelson              1:01.71      58.81 D1A     13  
  7 Droegemueller, Bri  16 Del Sol              1:01.44    1:00.39 D1A     12  
  8 Huynh, Lilian       16 Clark                1:01.24    1:00.49 D1A     11  
B - Consultation
  9 Payton, Moriah      17 Clark                1:02.10    1:01.74 D1A      9  
 10 O'Mara, Mackenzie   15 SPVG                 1:02.04    1:03.38 D1A      7  
 11 Brown, Alayna          Sierra Vista         1:06.03    1:05.69 D1A      6  
 12 Wood, Ashleigh         BCHS                 1:08.32    1:06.48 D1A      5  
 13 Otto, Celine        16 Del Sol              1:06.06    1:06.70 D1A      4  
 14 Mulligan, Nicole    16 Adelson              1:06.03    1:07.41 D1A      3  
 15 Klausner, Noa       17 Adelson              1:07.93    1:08.47 D1A      2  
 16 Kroplewski, Raffae     Moapa                1:07.60    1:13.41 D1A      1  
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:17.75  D1A
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pouch, Rose                  BCHS                   56.14      56.13 qD1A   
  2 Estes, Sarah                 BCHS                   58.39      57.62 qD1A   
  3 Saxon, Taylor E           15 Sierra Vista           57.62      58.22 qD1A   
  4 Lessenger, Ashlyn         17 SPVG                   58.03      59.09 qD1A   
  5 Clark, Tallyn I           16 Cheyenne             1:02.07      59.73 qD1A   
  6 Huynh, Lilian             16 Clark                  59.91    1:01.24 qD1A   
  7 Droegemueller, Bridget    16 Del Sol              1:00.75    1:01.44 qD1A   
  8 Chudd, Morgan A           15 Adelson              1:01.91    1:01.71 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
  9 Freeman, Samantha L       17 Clark                1:03.63    1:01.88 qD1A   
 10 O'Mara, Mackenzie         15 SPVG                 1:03.29    1:02.04 qD1A   
 11 Payton, Moriah            17 Clark                1:03.27    1:02.10 qD1A   
 12 Mulligan, Nicole          16 Adelson              1:07.74    1:06.03 qD1A   
 12 Brown, Alayna                Sierra Vista         1:07.63    1:06.03 qD1A   
 14 Otto, Celine              16 Del Sol              1:07.81    1:06.06 qD1A   
 15 Kroplewski, Raffaella        Moapa                1:11.81    1:07.60 qD1A   
 16 Klausner, Noa             17 Adelson              1:09.41    1:07.93 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wood, Ashleigh               BCHS                 1:08.47    1:08.32 D1A    
 18 Mowery, Natalia              SECT                 1:09.58    1:09.40 D1A    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wood, Jaden                  BCHS                 1:07.22    1:09.85 D1A    
 20 Waite, Taylor                Virgin Valley        1:08.94    1:09.97 D1A    
 21 Sheldon, Hannah              Moapa                1:13.41    1:10.90 D1A    
 22 O'Neal, Allison              MJVE                 1:13.05    1:11.60 D1A    
 23 Kermani, Bianca              Adelson              1:11.75    1:11.64 D1A    
 24 Bunch, Cloe               16 Sunrise              1:15.13    1:11.86 D1A    
 25 Quinones, Aileen             Virgin Valley        1:13.20    1:11.89 D1A    
 26 Mirjanian, Shelbee           Chap                 1:11.21    1:12.04 D1A    
 27 Martinez, Jennifer           Desert Pines         1:10.00    1:12.85 D1A    
 28 Hernandez, Gabby             Chap                 1:13.17    1:13.73 D1A    
 29 Read, Bailee L            16 Faith                1:11.42    1:13.95 D1A    
 30 Wilson, Sydney               Sierra Vista         1:13.54    1:13.98 D1A    
 31 Holst, Franziska             Virgin Valley        1:17.25    1:14.05 D1A    
 32 Leavitt, Hannah              Moapa                1:17.10    1:14.26 D1A    
 33 Zuniga, Silvia            15 Sunrise              1:17.37    1:14.48 D1A    
 34 Rainey, Tara              15 SPVG                 1:13.84    1:14.64 D1A    
 35 Spute, Caitlynne             Virgin Valley        1:14.57    1:15.00 D1A    
 36 Blaylock, Devyn E         14 Faith                1:13.32    1:15.59 D1A    
 37 Johnson, Cheyanne            MJVE                 1:17.53    1:15.91 D1A    
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:56.99  D1A
    Name               Age School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Pouch, Rose            BCHS                 1:59.41    1:54.22 D1A     20  
  2 Conners, Rori L     16 Faith                2:04.41    1:57.24 D1A     17  
  3 Garcia, Aimee          BCHS                 2:00.94    1:58.16 D1A     16  
  4 Difulvio, Samantha  15 Clark                2:07.55    2:03.82 D1A     15  
  5 Tellier, Madison K  16 Sierra Vista         2:18.59    2:15.75 D1A     14  
  6 Porter, Jillian        BCHS                 2:19.88    2:17.43 D1A     13  
  7 Aizenberg, Leemor      Adelson              2:18.58    2:17.48 D1A     12  
  8 Thompson, Kara      17 SPVG                 2:18.46    2:22.02 D1A     11  
B - Consultation
  9 Miller, Gwynneth       BCHS                 2:22.76    2:23.44 D1A      9  
 10 Miura, Terrah M     17 Faith                2:31.96    2:31.63 D1A      7  
 11 Otto, Celine        16 Del Sol              2:30.92    2:31.98 D1A      6  
 12 Klausner, Noa       17 Adelson              2:31.74    2:32.47 D1A      5  
 13 Jorgensen, Sophie   17 Adelson              2:33.29    2:37.29 D1A      4  
 14 Kroplewski, Raffae     Moapa                2:36.92    2:37.45 D1A      3  
 15 Spute, Caitlynne       Virgin Valley        2:43.03    2:39.24 D1A      2  
 16 Kermani, Bianca        Adelson              2:37.07    2:44.65 D1A      1  
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:56.99  D1A
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pouch, Rose                  BCHS                 2:00.94    1:59.41 qD1A   
  2 Garcia, Aimee                BCHS                 2:04.72    2:00.94 qD1A   
  3 Conners, Rori L           16 Faith                2:05.44    2:04.41 qD1A   
  4 Difulvio, Samantha E      15 Clark                2:12.91    2:07.55 qD1A   
  5 Thompson, Kara            17 SPVG                 2:14.50    2:18.46 qD1A   
  6 Aizenberg, Leemor            Adelson              2:19.87    2:18.58 qD1A   
  7 Tellier, Madison K        16 Sierra Vista         2:15.99    2:18.59 qD1A   
  8 Porter, Jillian              BCHS                 2:21.79    2:19.88 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
  9 Miller, Gwynneth             BCHS                 2:27.73    2:22.76 qD1A   
 10 Otto, Celine              16 Del Sol              2:30.00    2:30.92 qD1A   
 11 Klausner, Noa             17 Adelson              2:34.16    2:31.74 qD1A   
 12 Miura, Terrah M           17 Faith                2:31.51    2:31.96 qD1A   
 13 Jorgensen, Sophie         17 Adelson              2:30.16    2:33.29 qD1A   
 14 Kroplewski, Raffaella        Moapa                2:41.34    2:36.92 qD1A   
 15 Kermani, Bianca              Adelson              2:39.69    2:37.07 qD1A   
 16 Spute, Caitlynne             Virgin Valley        2:46.10    2:43.03 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
 17 Crunk, Darian                Sierra Vista         2:40.33    2:45.00 D1A    
 18 Blaylock, Devyn E         14 Faith                2:45.44    2:46.40 D1A    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Deleon, Alex                 SECT                 2:50.37    2:47.09 D1A    
 20 Sawyer, Alexis               Moapa                2:11.69    2:48.01 D1A    
 21 Parayno, Melissa             Western              2:51.80    2:49.30 D1A    
 22 Abusada, Christina           Chap                 2:49.30    2:50.99 D1A    
 23 Moya, Mara                   Chap                 2:50.14    2:51.54 D1A    
 24 Medina, Johana               Sunrise              2:54.49    2:53.02 D1A    
 25 DeBoni, Greer                Faith                2:53.59    2:53.41 D1A    
 26 Moctezuma, Mirna             Western              2:49.65    2:53.45 D1A    
 27 Leavitt, Lauren              Virgin Valley        2:49.15    2:54.76 D1A    
 28 Lacanienta, Meilynn          Sierra Vista         2:48.93    2:55.71 D1A    
 29 Johnson, Cheyanne            MJVE                 2:47.10    2:56.42 D1A    
 30 Avendano, Maria              SECT                 3:02.38    3:02.67        
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        8:14.02  D1A
    Name               Age School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gebhart, Mandy         BCHS                 5:15.10    5:01.86 D1A     20  
  2 Conners, Rori L     16 Faith                5:15.84    5:08.06 D1A     17  
  3 Tellier, Madison K  16 Sierra Vista         6:05.64    5:52.63 D1A     16  
  4 Bonsack, Nantke        BCHS                 6:19.89    6:03.09 D1A     15  
  5 Stebbens, Alexis       BCHS                 6:09.17    6:05.29 D1A     14  
  6 Aizenberg, Leemor      Adelson              6:13.52    6:06.81 D1A     13  
  7 Thompson, Kara      17 SPVG                 6:12.15    6:26.33 D1A     12  
  8 Miller, Gwynneth       BCHS                 6:43.86    6:36.28 D1A     11  
B - Consultation
  9 Netski, Julie A     15 Faith                7:07.95    6:59.21 D1A      9  
 10 Juschka, Sophie        SECT                 6:56.02    6:59.22 D1A      7  
 11 Borines, Sharlee       Sierra Vista         7:11.47    7:09.37 D1A      6  
 12 Crunk, Darian          Sierra Vista         7:28.16    7:20.45 D1A      5  
 13 Johansen, Sierra K  17 Clark                7:21.21    7:28.85 D1A      4  
 14 DeBoni, Greer          Faith                7:48.02    7:39.65 D1A      3  
 15 Abusada, Christina     Chap                 7:44.42    7:48.01 D1A      2  
 16 Parayno, Melissa       Western              7:56.69    7:49.97 D1A      1  
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        8:14.02  D1A
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gebhart, Mandy               BCHS                 5:15.03    5:15.10 qD1A   
  2 Conners, Rori L           16 Faith                5:30.69    5:15.84 qD1A   
  3 Tellier, Madison K        16 Sierra Vista         6:09.54    6:05.64 qD1A   
  4 Stebbens, Alexis             BCHS                 6:06.22    6:09.17 qD1A   
  5 Thompson, Kara            17 SPVG                 6:05.64    6:12.15 qD1A   
  6 Aizenberg, Leemor            Adelson              5:24.48    6:13.52 qD1A   
  7 Bonsack, Nantke              BCHS                 6:20.16    6:19.89 qD1A   
  8 Miller, Gwynneth             BCHS                 6:53.00    6:43.86 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
  9 Juschka, Sophie              SECT                 7:05.64    6:56.02 qD1A   
 10 Netski, Julie A           15 Faith                7:30.96    7:07.95 qD1A   
 11 Borines, Sharlee             Sierra Vista         7:22.90    7:11.47 qD1A   
 12 Johansen, Sierra K        17 Clark                7:18.63    7:21.21 qD1A   
 13 Crunk, Darian                Sierra Vista         7:32.94    7:28.16 qD1A   
 14 Abusada, Christina           Chap                 7:37.66    7:44.42 qD1A   
 15 DeBoni, Greer                Faith                8:06.94    7:48.02 qD1A   
 16 Peart, Chloe              15 SPVG                 8:01.22    7:55.89 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
 17 Parayno, Melissa             Western              7:48.34    7:56.69 D1A    
 18 Deleon, Alex                 SECT                 7:41.96    7:58.01 D1A    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Rodriguez, Demi              SECT                 8:12.66    8:03.89 D1A    
 20 Torres, Laura                Sierra Vista         7:52.20    8:12.26 D1A    
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:32.55  D1A
    Name               Age School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lloyd, Montana         BCHS                   58.31      56.03 D1A     20  
  2 Estes, Sarah           BCHS                 1:01.91    1:00.72 D1A     17  
  3 Clark, Tallyn I     16 Cheyenne             1:06.12    1:05.53 D1A     16  
  4 Herbig, Lina Y      18 Sierra Vista         1:08.06    1:07.59 D1A     15  
  5 Tsai, Lauryn L      16 Clark                1:11.00    1:08.72 D1A     14  
  6 Cornish, Christine  16 Faith                1:12.20    1:10.89 D1A     13  
  7 Lee, Phyllis           Sierra Vista         1:12.23    1:10.92 D1A     12  
  8 O'Mara, Mackenzie   15 SPVG                 1:12.28    1:11.94 D1A     11  
B - Consultation
  9 Harling, Abby          BCHS                 1:13.83    1:13.00 D1A      9  
 10 Coleman, Emily         Faith                1:14.67    1:15.22 D1A      7  
 11 Smith, Jessica         BCHS                 1:15.64    1:16.62 D1A      6  
 12 Graves, Kallie         Virgin Valley        1:19.18    1:18.89 D1A      5  
 13 Hungerford, Angell  17 Sunrise              1:18.83    1:19.02 D1A      4  
 14 Ludvigson, Sydney      Virgin Valley        1:18.76    1:19.63 D1A      3  
 15 Wilson, Sydney         Sierra Vista         1:21.41    1:21.46 D1A      2  
 16 Aizenberg, Michell     Adelson              1:20.86    1:23.41 D1A      1  
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:32.55  D1A
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lloyd, Montana               BCHS                   59.06      58.31 qD1A   
  2 Estes, Sarah                 BCHS                 1:05.79    1:01.91 qD1A   
  3 Clark, Tallyn I           16 Cheyenne             1:09.27    1:06.12 qD1A   
  4 Herbig, Lina Y            18 Sierra Vista         1:09.14    1:08.06 qD1A   
  5 Tsai, Lauryn L            16 Clark                1:12.04    1:11.00 qD1A   
  6 Cornish, Christine J      16 Faith                1:12.40    1:12.20 qD1A   
  7 Lee, Phyllis                 Sierra Vista         1:11.23    1:12.23 qD1A   
  8 O'Mara, Mackenzie         15 SPVG                 1:11.16    1:12.28 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
  9 Freeman, Samantha L       17 Clark                1:15.17    1:12.79 qD1A   
 10 Harling, Abby                BCHS                 1:15.90    1:13.83 qD1A   
 11 Coleman, Emily               Faith                1:21.81    1:14.67 qD1A   
 12 Smith, Jessica               BCHS                 1:17.77    1:15.64 qD1A   
 13 Ludvigson, Sydney            Virgin Valley        1:19.51    1:18.76 qD1A   
 14 Hungerford, Angellica     17 Sunrise              1:22.53    1:18.83 qD1A   
 15 Graves, Kallie               Virgin Valley        1:16.22    1:19.18 qD1A   
 16 Aizenberg, Michelle          Adelson              1:22.75    1:20.86 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wilson, Sydney               Sierra Vista         1:18.66    1:21.41 D1A    
 18 Perez, Veronica              SECT                 1:23.26    1:23.02 D1A    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Rainey, Tara              15 SPVG                 1:30.18    1:26.79 D1A    
 20 Park, Adrienne            14 SPVG                 1:30.30    1:27.02 D1A    
 21 Moctezuma, Mirna             Western              1:26.75    1:28.99 D1A    
 22 Bennett, Camden           17 SPVG                 1:26.60    1:30.34 D1A    
 23 Uelmen, Ashley               Faith                1:41.11    1:35.28        
 24 Uelmen, Allison              Faith                2:06.44    2:02.43        
 -- Borines, Sharlee             Sierra Vista         1:24.22         DQ        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:42.03  D1A
    Name               Age School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Difulvio, Samantha  15 Clark                1:12.24    1:09.81 D1A     20  
  2 Garcia, Aimee          BCHS                 1:10.73    1:10.04 D1A     17  
  3 Freiburger, Annika     BCHS                 1:13.00    1:10.58 D1A     16  
  4 Kim, Adrienne J     14 Clark                1:15.30    1:13.25 D1A     15  
  5 Gordon, Hatti          Moapa                1:21.40    1:19.24 D1A     14  
  6 Stebbens, Alexis       BCHS                 1:20.92    1:20.00 D1A     13  
  7 Frank, Allison      17 Faith                1:23.46    1:22.86 D1A     12  
  8 Ludvigson, Kennedi     Virgin Valley        1:24.03    1:24.09 D1A     11  
B - Consultation
  9 Fortino, Caroline      Faith                1:25.00    1:23.89 D1A      9  
 10 Spinkelink, Tara       BCHS                 1:26.19    1:27.43 D1A      7  
 11 Mirjanian, Shelbee     Chap                 1:27.78    1:27.44 D1A      6  
 12 Li, Vicki           16 Clark                1:31.08    1:30.22 D1A      5  
 13 Rodriguez, Demi        SECT                 1:30.40    1:30.81 D1A      4  
 14 Stevens, Macy       15 Sunrise              1:33.77    1:31.59 D1A      3  
 15 Hendrix, Katie         Moapa                1:30.19    1:31.71 D1A      2  
 16 Vazquez, Ariana        Western              1:29.80    1:35.56 D1A      1  
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:42.03  D1A
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Garcia, Aimee                BCHS                 1:10.30    1:10.73 qD1A   
  2 Difulvio, Samantha E      15 Clark                1:13.27    1:12.24 qD1A   
  3 Freiburger, Annika           BCHS                 1:13.19    1:13.00 qD1A   
  4 Kim, Adrienne J           14 Clark                1:17.47    1:15.30 qD1A   
  5 Stebbens, Alexis             BCHS                 1:20.70    1:20.92 qD1A   
  6 Gordon, Hatti                Moapa                1:22.34    1:21.40 qD1A   
  7 Frank, Allison            17 Faith                1:22.32    1:23.46 qD1A   
  8 Ludvigson, Kennedi           Virgin Valley        1:22.18    1:24.03 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fortino, Caroline            Faith                1:23.91    1:25.00 qD1A   
 10 Spinkelink, Tara             BCHS                 1:29.55    1:26.19 qD1A   
 11 Mirjanian, Shelbee           Chap                 1:21.11    1:27.78 qD1A   
 12 Vazquez, Ariana              Western              1:33.75    1:29.80 qD1A   
 13 Hendrix, Katie               Moapa                1:31.05    1:30.19 qD1A   
 14 Rodriguez, Demi              SECT                 1:29.60    1:30.40 qD1A   
 15 Li, Vicki                 16 Clark                1:32.66    1:31.08 qD1A   
 16 Ludvigson, Camri             Virgin Valley        1:32.34    1:31.94 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
 17 Stevens, Macy             15 Sunrise              1:40.64    1:33.77 D1A    
 18 Miura, Terrah M           17 Faith                1:32.24    1:34.51 D1A    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Aniceto, Marian           14 SPVG                 1:32.37    1:34.67 D1A    
 20 Kac, Elizabeth            13 Adelson              1:38.95    1:35.35 D1A    
 21 Aizenberg, Michelle          Adelson              1:33.68    1:35.64 D1A    
 22 Peart, Chloe              15 SPVG                 1:40.59    1:36.43 D1A    
 23 Holst, Franziska             Virgin Valley        1:38.80    1:36.99 D1A    
 24 Rivas-Valle, Angelica     17 Del Sol              1:35.63    1:37.03 D1A    
 25 McClellan, Megan             MJVE                 1:36.96    1:37.16 D1A    
 26 O'Neal, Allison              MJVE                 1:38.93    1:37.76 D1A    
 27 Netski, Julie A           15 Faith                1:39.15    1:38.39 D1A    
 28 Lacanienta, Meilynn          Sierra Vista         1:38.36    1:38.74 D1A    
 29 Robels, Julie                Del Sol              1:41.76    1:39.90 D1A    
 30 Pineda, Alyssa               SECT                 1:40.42    1:40.70 D1A    
 31 Cortes, Molly             17 Del Sol              1:40.68    1:41.48 D1A    
 32 Hernandez, Divine         15 Western              1:40.94    1:43.16        
 -- Li, Candy                    Chap                 1:37.78         DQ        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:45.72  D1A
    Name               Age School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Sauerbrei, Abby        BCHS                 1:01.88      58.90 D1A     20  
  2 Tobar, Ingrid       16 Clark                1:02.23      58.94 D1A     17  
  3 Warsito, Nevina     16 SPVG                 1:05.65    1:03.83 D1A     16  
  4 Tsai, Lauryn L      16 Clark                1:07.48    1:06.00 D1A     15  
  5 Bonsack, Nantke        BCHS                 1:10.95    1:08.80 D1A     14  
  6 Smith, Jessica         BCHS                 1:11.77    1:11.80 D1A     13  
  7 Martinez, Jennifer     Desert Pines         1:15.33    1:16.12 D1A     12  
  8 Coleman, Emily         Faith                1:17.30    1:18.65 D1A     11  
B - Consultation
  9 Stuhmer, Sydney M   18 Faith                1:23.95    1:19.48 D1A      9  
 10 Johansen, Sierra K  17 Clark                1:20.10    1:19.69 D1A      7  
 11 Frank, Allison      17 Faith                1:20.34    1:21.32 D1A      6  
 12 Ortiz, Emely           Western              1:32.85    1:28.54 D1A      5  
 13 Schreiner, Jordyn      Sierra Vista         1:28.71    1:28.74 D1A      4  
 14 Garcia, Shylee      16 Western              1:24.93    1:29.63 D1A      3  
 15 Stevens, Macy       15 Sunrise              1:32.24    1:30.51 D1A      2  
 16 Owens, Emily C      17 BCHS                 1:32.94    1:31.17 D1A      1  
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:45.72  D1A
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sauerbrei, Abby              BCHS                 1:00.59    1:01.88 qD1A   
  2 Tobar, Ingrid             16 Clark                1:02.53    1:02.23 qD1A   
  3 Warsito, Nevina           16 SPVG                 1:04.23    1:05.65 qD1A   
  4 Tsai, Lauryn L            16 Clark                1:12.36    1:07.48 qD1A   
  5 Bonsack, Nantke              BCHS                 1:11.78    1:10.95 qD1A   
  6 Smith, Jessica               BCHS                 1:13.22    1:11.77 qD1A   
  7 Martinez, Jennifer           Desert Pines         1:17.22    1:15.33 qD1A   
  8 Coleman, Emily               Faith                1:20.02    1:17.30 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
  9 Johansen, Sierra K        17 Clark                1:21.39    1:20.10 qD1A   
 10 Frank, Allison            17 Faith                1:20.03    1:20.34 qD1A   
 11 Stuhmer, Sydney M         18 Faith                1:22.65    1:23.95 qD1A   
 12 Garcia, Shylee            16 Western              1:23.10    1:24.93 qD1A   
 13 Schreiner, Jordyn            Sierra Vista         1:33.39    1:28.71 qD1A   
 14 Leavitt, Lauren              Virgin Valley        1:34.53    1:30.22 qD1A   
 15 Stevens, Macy             15 Sunrise              1:38.32    1:32.24 qD1A   
 16 Ortiz, Emely                 Western              1:27.99    1:32.85 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
 17 Owens, Emily C            17 BCHS                 1:29.39    1:32.94 D1A    
 18 Velez, Natalie               SECT                 1:33.49    1:37.80 D1A    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Walker, Sierra               SECT                 1:47.68    1:38.24 D1A    
 20 Sayegh, Hasmig               Western              1:44.28    1:40.41 D1A    
 21 Moya, Mara                   Chap                 1:34.49    1:41.17 D1A    
 22 Clarke, Grace                Sierra Vista         1:55.68    1:44.56 D1A    
 -- Morton, Shea                 SECT                 1:44.07         DQ        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
        3:28.82  D1A
    Name               Age School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lloyd, Montana         BCHS                 2:10.22    2:04.84 D1A     20  
  2 Sauerbrei, Abby        BCHS                 2:18.07    2:09.77 D1A     17  
  3 Tobar, Ingrid       16 Clark                2:19.87    2:11.71 D1A     16  
  4 Freiburger, Annika     BCHS                 2:23.69    2:19.64 D1A     15  
  5 Warsito, Nevina     16 SPVG                 2:27.26    2:22.18 D1A     14  
  6 Herbig, Lina Y      18 Sierra Vista         2:33.81    2:32.60 D1A     13  
  7 Lee, Phyllis           Sierra Vista         2:45.42    2:42.32 D1A     12  
  8 Graves, Kallie         Virgin Valley        2:53.44    2:54.99 D1A     11  
B - Consultation
  9 Ludvigson, Kennedi     Virgin Valley        2:58.23    2:10.06 D1A      9  
 10 Owens, Emily C      17 BCHS                 3:07.97    3:02.02 D1A      7  
 11 Schreiner, Jordyn      Sierra Vista         3:04.59    3:04.95 D1A      6  
 12 Garcia, Shylee      16 Western              3:05.25    3:05.14 D1A      5  
 13 Beery, Hannah       17 Faith                3:17.62    3:16.77 D1A      4  
 14 Ortiz, Emely           Western              3:25.93    3:17.54 D1A      3  
 15 Vazquez, Ariana        Western              3:19.56    3:19.15 D1A      2  
 16 DeVore, Camryn         Faith                3:25.39    3:27.27 D1A      1  
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
        3:28.82  D1A
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lloyd, Montana               BCHS                 2:09.74    2:10.22 qD1A   
  2 Sauerbrei, Abby              BCHS                 2:14.69    2:18.07 qD1A   
  3 Tobar, Ingrid             16 Clark                2:18.02    2:19.87 qD1A   
  4 Freiburger, Annika           BCHS                 2:22.46    2:23.69 qD1A   
  5 Warsito, Nevina           16 SPVG                 2:26.00    2:27.26 qD1A   
  6 Herbig, Lina Y            18 Sierra Vista         2:33.10    2:33.81 qD1A   
  7 Lee, Phyllis                 Sierra Vista         2:41.43    2:45.42 qD1A   
  8 Graves, Kallie               Virgin Valley        2:57.63    2:53.44 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ludvigson, Kennedi           Virgin Valley        2:53.25    2:58.23 qD1A   
 10 Schreiner, Jordyn            Sierra Vista         3:11.63    3:04.59 qD1A   
 11 Garcia, Shylee            16 Western              3:10.47    3:05.25 qD1A   
 12 Owens, Emily C            17 BCHS                 3:07.88    3:07.97 qD1A   
 13 Beery, Hannah             17 Faith                3:26.60    3:17.62 qD1A   
 14 Vazquez, Ariana              Western              3:23.38    3:19.56 qD1A   
 15 Robels, Julie                Del Sol              3:20.50    3:19.67 qD1A   
 16 Dixon, Elizabeth             SECT                 3:28.53    3:24.40 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
 17 DeVore, Camryn               Faith                4:00.88    3:25.39 D1A    
 18 Ortiz, Emely                 Western              3:23.41    3:25.93 D1A    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Bennett, Camden           17 SPVG                 3:25.41    3:28.19 D1A    
 -- Pineda, Alyssa               SECT                 3:22.14         DQ        
 -- Sayegh, Hasmig               Western              3:26.09         DQ        
 
Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Renner, Elle           SECT                      NP     324.15         20  
  2 Quinney, Emmerson   15 SPVG                      NP     317.95         17  
  3 Walter, Alyssa         Sierra Vista          313.10     309.45         16  
  4 Fazzi, Midori       14 SPVG                      NP     287.95         15  
 -- Stiner, Shandi         Virgin Valley          77.65         DQ        
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boulder City HS  'A'                        1:48.11    1:43.39         40  
     1) Pouch, Rose                     2) Estes, Sarah                   
     3) Garcia, Aimee                   4) Sauerbrei, Abby                
  2 Clark HS  'A'                               1:50.90    1:47.69         34  
     1) Kim, Adrienne J 14              2) Payton, Moriah 17              
     3) Huynh, Lilian 16                4) Tobar, Ingrid 16               
  3 Spring Valley HS  'A'                       1:53.96    1:51.49         32  
     1) Warsito, Nevina 16              2) O'Mara, Mackenzie 15           
     3) Thompson, Kara 17               4) Lessenger, Ashlyn 17           
  4 Adelson HS  'A'                             1:57.46    1:52.63         30  
     1) Chudd, Morgan A 15              2) Mulligan, Nicole 16            
     3) Jorgensen, Sophie 17            4) Aizenberg, Leemor              
  5 Faith Lutheran HS  'A'                      2:03.00    1:55.74         28  
     1) Cornish, Christine J 16         2) Stuhmer, Sydney M 18           
     3) Fortino, Caroline               4) Conners, Rori L 16             
  6 Virgin Valley HS  'A'                       2:01.64    1:59.50         26  
     1) Graves, Kallie                  2) Ludvigson, Sydney              
     3) Ludvigson, Kennedi              4) Waite, Taylor                  
  7 Sierra Vista HS  'A'                        2:02.16    2:01.61         24  
     1) Walter, Alyssa                  2) Lacanienta, Meilynn            
     3) Lee, Phyllis                    4) Brown, Alayna                  
  8 Moapa Valley HS  'A'                        2:09.51    2:06.61         22  
     1) Sheldon, Hannah                 2) Sawyer, Alexis                 
     3) Hendrix, Katie                  4) Gordon, Hatti                  
  9 Southeast Career Tech Academy  'A'          2:09.72    2:08.50         18  
     1) Juschka, Sophie                 2) Velez, Natalie                 
     3) Perez, Veronica                 4) Mowery, Natalia                
 10 Chaparral HS  'A'                           2:04.42    2:11.82         14  
     1) Gurshin, Haylee                 2) Hernandez, Gabby               
     3) Vanstory, Alexis                4) Mirjanian, Shelbee             
 11 Del Sol HS  'A'                             2:12.10    2:11.99         12  
     1) Robels, Julie                   2) Rivas-Valle, Angelica 17       
     3) Rangel, Karen 17                4) Droegemueller, Bridget 16      
 12 Mojave HS  'A'                              2:27.68    2:20.91         10  
     1) McClellan, Megan                2) Johnson, Cheyanne              
     3) Hennig, Mariah                  4) O'Neal, Allison                
 13 Western HS  'A'                             2:27.82    2:22.94          8  
     1) Garcia, Shylee 16               2) Moctezuma, Mirna               
     3) Ortiz, Emely                    4) Vazquez, Ariana                
 14 Cheyenne HS  'A'                            2:10.39    2:47.57          6  
     1) Lemus Delgado, Jennifer         2) Branson, Elizabeth             
     3) Alvarado, Alejandra             4) Dillanes, Leslie               
 -- Sunrise Mountain HS  'A'                    2:17.15         DQ        
     1) Bunch, Cloe 16                  2) Zuniga, Silvia 15              
     3) Medina, Johana                  4) Hungerford, Angellica 17       
 
Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boulder City HS  'A'                        3:42.71    3:37.63         40  
     1) Pouch, Rose                     2) Estes, Sarah                   
     3) Gebhart, Mandy                  4) Lloyd, Montana                 
  2 Spring Valley HS  'A'                       4:09.51    4:04.64         34  
     1) Warsito, Nevina 16              2) O'Mara, Mackenzie 15           
     3) Thompson, Kara 17               4) Lessenger, Ashlyn 17           
  3 Sierra Vista HS  'A'                        4:09.73    4:06.37         32  
     1) Tellier, Madison K 16           2) Brown, Alayna                  
     3) Saxon, Taylor E 15              4) Herbig, Lina Y 18              
  4 Faith Lutheran HS  'A'                      4:37.00    4:13.81         30  
     1) Cornish, Christine J 16         2) Fortino, Caroline              
     3) Coleman, Emily                  4) Conners, Rori L 16             
  5 Adelson HS  'A'                             4:20.18    4:19.43         28  
     1) Aizenberg, Leemor               2) Mulligan, Nicole 16            
     3) Jorgensen, Sophie 17            4) Chudd, Morgan A 15             
  6 Sunrise Mountain HS  'A'                    5:18.31    4:43.47         26  
     1) Bunch, Cloe 16                  2) Zuniga, Silvia 15              
     3) Medina, Johana                  4) Hungerford, Angellica 17       
  7 Moapa Valley HS  'A'                        5:06.29    4:52.60         24  
     1) Sheldon, Hannah                 2) Sawyer, Alexis                 
     3) Hendrix, Katie                  4) Gordon, Hatti                  
  8 Southeast Career Tech Academy  'A'          4:59.22    4:54.01         22  
     1) Velez, Natalie                  2) Deleon, Alex                   
     3) Perez, Veronica                 4) Juschka, Sophie                
  9 Chaparral HS  'A'                           5:03.87    4:55.73         18  
     1) Moya, Mara                      2) Abusada, Christina             
     3) Hernandez, Gabby                4) Mirjanian, Shelbee             
 10 Desert Pines HS  'A'                        5:12.71    5:02.58         14  
     1) Martinez, Jennifer              2) Sida-Berumen, Karla            
     3)                                 4) Hernandez, Becca               
 11 Western HS  'A'                             5:17.80    5:15.88         12  
     1) Moctezuma, Mirna                2) Ramirez, Isaura 15             
     3) Parayno, Melissa                4) Garcia, Shylee 16              
 12 Del Sol HS  'A'                             6:08.45    5:26.90         10  
     1) Cortes, Molly 17                2) Rivas-Valle, Angelica 17       
     3) Rangel, Karen 17                4) Robels, Julie                  
 13 Cheyenne HS  'A'                            5:02.85    5:44.23          8  
     1) Clark, Tallyn I 16              2) Lemus Delgado, Jennifer        
     3) Stovall-Hao, Tyra               4) Dillanes, Leslie               
 -- Clark HS  'A'                               4:04.62         DQ        
     1) Huynh, Lilian 16                2) Payton, Moriah 17              
     3) Tsai, Lauryn L 16               4) Difulvio, Samantha E 15        
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boulder City HS  'A'                        1:55.14    1:51.92         40  
     1) Lloyd, Montana                  2) Garcia, Aimee                  
     3) Sauerbrei, Abby                 4) Gebhart, Mandy                 
  2 Clark HS  'A'                               2:05.14    1:58.52         34  
     1) Tobar, Ingrid 16                2) Difulvio, Samantha E 15        
     3) Tsai, Lauryn L 16               4) Kim, Adrienne J 14             
  3 Sierra Vista HS  'A'                        2:05.86    2:06.95         32  
     1) Herbig, Lina Y 18               2) Saxon, Taylor E 15             
     3) Tellier, Madison K 16           4) Lee, Phyllis                   
  4 Virgin Valley HS  'A'                       2:16.12    2:12.28         30  
     1) Ludvigson, Sydney               2) Ludvigson, Kennedi             
     3) Graves, Kallie                  4) Waite, Taylor                  
  5 Faith Lutheran HS  'A'                      2:18.00    2:16.11         28  
     1) Coleman, Emily                  2) Frank, Allison 17              
     3) Stuhmer, Sydney M 18            4) Read, Bailee L 16              
  6 Southeast Career Tech Academy  'A'          2:23.19    2:18.52         26  
     1) Perez, Veronica                 2) Rodriguez, Demi                
     3) Juschka, Sophie                 4) Mowery, Natalia                
  7 Sunrise Mountain HS  'A'                    2:37.38    2:26.12         24  
     1) Hungerford, Angellica 17        2) Stevens, Macy 15               
     3) Bunch, Cloe 16                  4) Zuniga, Silvia 15              
  8 Spring Valley HS  'A'                       2:41.71    2:32.61         22  
     1) Rainey, Tara 15                 2) Davis, Riley                   
     3) Park, Adrienne 14               4) Peart, Chloe 15                
  9 Adelson HS  'A'                             2:35.14    2:40.74         18  
     1) Kermani, Bianca                 2) Mason, Claire                  
     3) Aizenberg, Michelle             4) Abrams, Leora                  
 10 Western HS  'A'                             2:36.60    2:47.04         14  
     1) Ortiz, Emely                    2) Ramirez, Isaura 15             
     3) Vazquez, Ariana                 4) Parayno, Melissa               
 11 Mojave HS  'A'                              2:53.57    2:52.25         12  
     1) O'Neal, Allison                 2) McClellan, Megan               
     3) Hennig, Mariah                  4) Johnson, Cheyanne              
 -- Desert Pines HS  'A'                        2:35.74   X2:36.34        
     1) Sida-Berumen, Karla             2) Martinez, Jennifer             
     3) Hernandez, Becca                4)                                
 -- Del Sol HS  'A'                             2:23.19         DQ        
     1) Otto, Celine 16                 2) Rivas-Valle, Angelica 17       
     3) Droegemueller, Bridget 16       4) Rangel, Karen 17               
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.32  D1A
    Name               Age School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Anderson, Eric      18 Faith                  23.72      22.57 D1A     20  
  2 Mirjanian, Adam     16 Chap                   23.93      23.12 D1A     17  
  3 Berkedal, Shayne    18 SPVG                   23.71      23.87 D1A     16  
  4 Rodriguez, Bryan       Sunrise                24.44      23.96 D1A     15  
  5 Guedry, Brayden P   15 Faith                  23.60      24.03 D1A     14  
  6 Lopez, Keith        17 Clark                  24.30      24.05 D1A     13  
  7 James, Kenyon       17 Sunrise                23.76      24.32 D1A     12  
  8 Thomsen, Riley      17 Del Sol                24.43      25.22 D1A     11  
B - Consultation
  9 Nguyen, James          SECT                   24.70      24.05 D1A      9  
 10 Memmott, Andrew        Virgin Valley          24.77      24.26 D1A      7  
 11 Perry, Matthew      17 Sunrise                25.06      25.01 D1A      6  
 12 Irwin, Kaleb        17 SPVG                   24.88      25.12 D1A      5  
 13 Missel, Ben            BCHS                   25.45      25.43 D1A      4  
 14 Flor, Desmond          Sierra Vista           25.44      25.91 D1A      3  
 15 Shmulevich, Alex       Adelson                26.13      26.25 D1A      2  
 16 Ferber, Noah        16 Adelson                26.23      26.40 D1A      1  
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.32  D1A
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Guedry, Brayden P         15 Faith                  23.21      23.60 qD1A   
  2 Berkedal, Shayne          18 SPVG                   23.90      23.71 qD1A   
  3 Anderson, Eric            18 Faith                  23.74      23.72 qD1A   
  4 James, Kenyon             17 Sunrise                24.18      23.76 qD1A   
  5 Mirjanian, Adam           16 Chap                   23.40      23.93 qD1A   
  6 Lopez, Keith              17 Clark                  23.99      24.30 qD1A   
  7 Thomsen, Riley            17 Del Sol                24.65      24.43 qD1A   
  8 Rodriguez, Bryan             Sunrise                26.49      24.44 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nguyen, James                SECT                   24.02      24.70 qD1A   
 10 Memmott, Andrew              Virgin Valley          24.59      24.77 qD1A   
 11 Irwin, Kaleb              17 SPVG                   24.96      24.88 qD1A   
 12 Perry, Matthew            17 Sunrise                26.40      25.06 qD1A   
 13 Barahona, Miguel             Cheyenne               25.59      25.27 qD1A   
 14 Flor, Desmond                Sierra Vista           25.63      25.44 qD1A   
 15 Missel, Ben                  BCHS                   25.69      25.45 qD1A   
 16 Shmulevich, Alex             Adelson                26.24      26.13 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ferber, Noah              16 Adelson                27.17      26.23 D1A    
 18 Kurashima, Nathan            Western                27.49      26.24 D1A    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Maxilom, Emmanuel            Sierra Vista           26.98      26.36 D1A    
 20 Moorhead, Noah               BCHS                   26.82      26.44 D1A    
 21 Jung, Harry               18 Clark                  26.69      26.48 D1A    
 22 Valdes, Mitchell             Sierra Vista           26.08      26.60 D1A    
 23 Crouch, Davis M           16 Clark                  27.28      27.04 D1A    
 24 Inman, Lucas                 SECT                   28.13      27.58 D1A    
 25 Kuhn, Michael                Sierra Vista           27.47      27.59 D1A    
 26 Murray, Aidan                BCHS                   28.44      27.80 D1A    
 27 Rushton, Keith               Virgin Valley          28.22      28.03 D1A    
 27 La Croix, Chase              Moapa                  27.36      28.03 D1A    
 29 Hernandez, Berto             Desert Pines           27.62      28.32 D1A    
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:08.16  D1A
    Name               Age School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kurtagic, Haris     15 Sierra Vista           50.14      49.46 D1A     20  
  2 Klouse, Braden         BCHS                   51.05      50.35 D1A     17  
  3 Menter, Thomas      17 Sunrise                52.07      50.98 D1A     16  
  4 Guedry, Brayden P   15 Faith                  52.17      51.45 D1A     15  
  5 Lopez, Keith        17 Clark                  53.90      53.18 D1A     14  
  6 Cook, Ian G         16 Sierra Vista           54.10      53.66 D1A     13  
  7 Claiborne, Mason       MJVE                   54.15      53.68 D1A     12  
  8 Mirzazadeh, Sia        Desert Pines           54.30      53.77 D1A     11  
B - Consultation
  9 Pendleton, Clayton     BCHS                   55.51      55.13 D1A      9  
 10 Memmott, Andrew        Virgin Valley          56.67      55.52 D1A      7  
 11 Perry, Matthew      17 Sunrise                58.02      56.77 D1A      6  
 12 Blomquist, Benjami  16 Clark                  57.12      56.83 D1A      5  
 13 Thomsen, Riley      17 Del Sol                56.38      57.57 D1A      4  
 14 Cruz, Nathanial        Sierra Vista           56.92      57.58 D1A      3  
 15 Flor, Desmond          Sierra Vista           57.89      58.60 D1A      2  
 16 Khavkin, Benjamin   14 Adelson                58.24    1:00.08 D1A      1  
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:08.16  D1A
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kurtagic, Haris           15 Sierra Vista           50.87      50.14 qD1A   
  2 Klouse, Braden               BCHS                   51.53      51.05 qD1A   
  3 Menter, Thomas            17 Sunrise                52.97      52.07 qD1A   
  4 Guedry, Brayden P         15 Faith                  52.22      52.17 qD1A   
  5 Lopez, Keith              17 Clark                  53.53      53.90 qD1A   
  6 Cook, Ian G               16 Sierra Vista           54.78      54.10 qD1A   
  7 Claiborne, Mason             MJVE                   53.65      54.15 qD1A   
  8 Mirzazadeh, Sia              Desert Pines           54.18      54.30 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pendleton, Clayton           BCHS                   57.69      55.51 qD1A   
 10 Thomsen, Riley            17 Del Sol                55.62      56.38 qD1A   
 11 Memmott, Andrew              Virgin Valley          56.82      56.67 qD1A   
 12 Cruz, Nathanial              Sierra Vista           56.44      56.92 qD1A   
 13 Blomquist, Benjamin C     16 Clark                  58.05      57.12 qD1A   
 14 Flor, Desmond                Sierra Vista           57.94      57.89 qD1A   
 15 Perry, Matthew            17 Sunrise              1:00.96      58.02 qD1A   
 16 Khavkin, Benjamin R       14 Adelson                59.50      58.24 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
 17 Pizano, Jonathan             Western                59.90      58.33 D1A    
 18 Thompson, Nathaniel          Moapa                  57.66      58.43 D1A    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Missel, Ben                  BCHS                   58.86      58.44 D1A    
 20 Wilson, Samuel               SECT                   58.37      58.57 D1A    
 21 Barahona, Miguel             Cheyenne               58.12      58.80 D1A    
 22 Moreno, Eric              16 Sunrise              1:03.62      59.45 D1A    
 23 Ferber, Noah              16 Adelson                59.40      59.89 D1A    
 24 Jung, Harry               18 Clark                1:01.49    1:00.95 D1A    
 25 Park, James               15 SPVG                 1:02.13    1:01.30 D1A    
 26 Ogden, Keaton                Virgin Valley        1:01.50    1:01.99 D1A    
 27 Leavitt, Robbie              BCHS                 1:02.01    1:02.39 D1A    
 28 Bagrensky, Alexander      14 Del Sol              1:00.20    1:02.47 D1A    
 29 Memmott, Jared               Virgin Valley        1:03.73    1:02.56 D1A    
 30 Runow, Erik                  MJVE                 1:03.45    1:03.21 D1A    
 31 Lawson, Kolby                SPVG                 1:05.12    1:04.16 D1A    
 32 Shmulevich, Alex             Adelson              1:03.41    1:04.33 D1A    
 33 Rushton, Keith               Virgin Valley        1:03.21    1:04.56 D1A    
 34 Casillas, Manuel          17 Del Sol              1:06.03    1:07.21 D1A    
 35 Heine-Ossa, Spencer          SECT                 1:06.70    1:07.36 D1A    
 36 Lamping, Zane                Moapa                1:07.90    1:07.39 D1A    
 37 Bryan, Johnny             15 SPVG                 1:04.09    1:07.63 D1A    
 -- Rocha, Angel                 Desert Pines              NT   X1:10.05        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:41.14  D1A
    Name               Age School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lara, Nick             BCHS                 1:47.24    1:41.96 D1A     20  
  2 Kurtagic, Amil      17 Sierra Vista         1:48.99    1:45.48 D1A     17  
  3 Little, Ryan        16 Faith                1:52.09    1:49.26 D1A     16  
  4 Klouse, Braden         BCHS                 1:56.33    1:50.54 D1A     15  
  5 Anderson, Eric      18 Faith                1:55.26    1:52.36 D1A     14  
  6 Berkedal, Shayne    18 SPVG                 1:58.74    2:00.40 D1A     13  
  7 Nartker, Aidan         Cheyenne             1:58.58    2:01.40 D1A     12  
  8 Irwin, Kaleb        17 SPVG                 2:05.23    2:04.03 D1A     11  
B - Consultation
  9 Blomquist, Benjami  16 Clark                2:06.41    2:08.39 D1A      9  
 10 Cruz, Nathanial        Sierra Vista         2:09.08    2:08.70 D1A      7  
 11 Valdes, Mitchell       Sierra Vista         2:09.40    2:09.42 D1A      6  
 12 Alvarez, Daniel        Chap                 2:12.72    2:10.99 D1A      5  
 13 Paez, Edward        17 SPVG                 2:11.85    2:11.84 D1A      4  
 14 Thompson, Nathanie     Moapa                2:14.41    2:13.77 D1A      3  
 15 Amador, Alex           Faith                2:14.34    2:15.39 D1A      2  
 16 Hernandez, Daniel   16 Del Sol              2:14.22    2:16.29 D1A      1  
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:41.14  D1A
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lara, Nick                   BCHS                 1:46.76    1:47.24 qD1A   
  2 Kurtagic, Amil            17 Sierra Vista         1:59.93    1:48.99 qD1A   
  3 Little, Ryan              16 Faith                1:52.18    1:52.09 qD1A   
  4 Anderson, Eric            18 Faith                1:54.50    1:55.26 qD1A   
  5 Klouse, Braden               BCHS                 1:52.65    1:56.33 qD1A   
  6 Nartker, Aidan               Cheyenne             1:59.40    1:58.58 qD1A   
  7 Berkedal, Shayne          18 SPVG                 1:58.40    1:58.74 qD1A   
  8 Irwin, Kaleb              17 SPVG                 2:04.37    2:05.23 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
  9 Blomquist, Benjamin C     16 Clark                2:08.64    2:06.41 qD1A   
 10 Cruz, Nathanial              Sierra Vista         2:15.37    2:09.08 qD1A   
 11 Valdes, Mitchell             Sierra Vista         2:10.33    2:09.40 qD1A   
 12 Paez, Edward              17 SPVG                 2:18.29    2:11.85 qD1A   
 13 Alvarez, Daniel              Chap                 2:14.85    2:12.72 qD1A   
 14 Hernandez, Daniel         16 Del Sol              2:19.45    2:14.22 qD1A   
 15 Amador, Alex                 Faith                2:15.98    2:14.34 qD1A   
 16 Thompson, Nathaniel          Moapa                2:15.87    2:14.41 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hall, Gregor S            15 Del Sol              2:15.28    2:15.48 D1A    
 18 Avalos, Anthony              SECT                 2:19.75    2:17.91 D1A    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mooney, Jared                BCHS                 2:18.55    2:18.13 D1A    
 20 Su, Wesley                16 SPVG                 2:23.96    2:18.28 D1A    
 21 Valer, Vincent               SECT                 2:27.41    2:21.32 D1A    
 22 Good, Steven                 MJVE                 2:25.39    2:23.93 D1A    
 23 Ruiz, Jesus                  Chap                 2:35.87    2:24.13 D1A    
 24 Memmott, Jared               Virgin Valley        2:21.55    2:24.26 D1A    
 25 Ogden, Keaton                Virgin Valley        2:24.29    2:24.31 D1A    
 26 Ingram-Estantes, Andres   16 Sunrise              2:26.46    2:25.08 D1A    
 27 Herrera, CJ                  BCHS                 2:24.65    2:25.68 D1A    
 28 Drewes, Parker A          17 Clark                2:35.53    2:28.27 D1A    
 29 Borines, Ryan R              Sierra Vista         2:27.65    2:28.88 D1A    
 30 Wilson, Dylan                Virgin Valley        2:39.21    2:31.58 D1A    
 31 Jamerson, Marcus             Western              2:38.75    2:33.30 D1A    
 32 Chiu, Austin M            18 Clark                2:32.09    2:34.19 D1A    
 33 Tabucol, Jesus               Western              2:39.75    2:44.41        
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        7:29.15  D1A
    Name               Age School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kurtagic, Amil      17 Sierra Vista         4:44.08    4:42.68 D1A     20  
  2 Pouch, AJ              BCHS                 4:57.51    4:52.46 D1A     17  
  3 Little, Ryan        16 Faith                4:59.00    4:53.04 D1A     16  
  4 Wang, Andrew        15 Clark                4:56.21    5:04.85 D1A     15  
  5 Fisk, Michael J     17 Faith                5:20.66    5:19.73 D1A     14  
  6 Mirjanian, Adam     16 Chap                 5:23.48    5:20.76 D1A     13  
  7 Selinger, Joren        BCHS                 5:44.40    5:48.32 D1A     12  
  8 Holmes, Tyler          Moapa                5:54.68    5:50.36 D1A     11  
B - Consultation
  9 Mooney, Jared          BCHS                 6:14.99    5:51.63 D1A      9  
 10 Farr, Durand           SECT                 6:12.71    6:04.35 D1A      7  
 11 Moreno, Eric        16 Sunrise              6:29.75    6:04.97 D1A      6  
 12 Arai, Cameron S     17 Clark                6:18.84    6:17.80 D1A      5  
 13 Avalos, Anthony        SECT                 6:20.60    6:19.63 D1A      4  
 14 Good, Steven           MJVE                 6:34.04    6:27.71 D1A      3  
 15 Shen, Ziyang        15 SPVG                 6:28.70    6:27.95 D1A      2  
 16 Park, James         15 SPVG                 6:50.48    7:04.39 D1A      1  
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        7:29.15  D1A
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kurtagic, Amil            17 Sierra Vista         4:48.85    4:44.08 qD1A   
  2 Wang, Andrew              15 Clark                4:59.62    4:56.21 qD1A   
  3 Pouch, AJ                    BCHS                 5:00.38    4:57.51 qD1A   
  4 Little, Ryan              16 Faith                4:57.84    4:59.00 qD1A   
  5 Fisk, Michael J           17 Faith                5:17.15    5:20.66 qD1A   
  6 Mirjanian, Adam           16 Chap                 5:25.05    5:23.48 qD1A   
  7 Selinger, Joren              BCHS                 5:41.95    5:44.40 qD1A   
  8 Holmes, Tyler                Moapa                5:34.04    5:54.68 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
  9 Farr, Durand                 SECT                 6:24.45    6:12.71 qD1A   
 10 Mooney, Jared                BCHS                 6:20.64    6:14.99 qD1A   
 11 Arai, Cameron S           17 Clark                6:22.80    6:18.84 qD1A   
 12 Avalos, Anthony              SECT                 6:08.41    6:20.60 qD1A   
 13 Shen, Ziyang              15 SPVG                 6:27.55    6:28.70 qD1A   
 14 Moreno, Eric              16 Sunrise              6:29.63    6:29.75 qD1A   
 15 Good, Steven                 MJVE                 6:24.23    6:34.04 qD1A   
 16 Gottschalk, Jake             Sierra Vista         6:42.40    6:44.45 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
 17 Park, James               15 SPVG                 6:38.52    6:50.48 D1A    
 18 Ingram-Estantes, Andres   16 Sunrise              7:02.38    6:52.75 D1A    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Boulakhras, Amir          15 Sierra Vista         6:57.25    6:56.61 D1A    
 20 Borines, Ryan R              Sierra Vista         7:09.46    7:04.77 D1A    
 21 Delapaz, Noah                SECT                 7:45.26    7:32.64        
 22 Custer, Christopher M     14 SECT                 7:45.50    7:46.00        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:26.81  D1A
    Name               Age School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wang, Andrew        15 Clark                  54.44      52.38 D1A     20  
  2 Archer, Mason J     17 Sierra Vista           54.65      53.73 D1A     17  
  3 Cook, Ian G         16 Sierra Vista           59.62    1:00.63 D1A     16  
  4 Tayrien, Justin     18 Faith                1:05.40    1:05.63 D1A     15  
  5 Amador, Alex           Faith                1:07.74    1:07.34 D1A     14  
  6 Herrera, CJ            BCHS                 1:10.00    1:07.70 D1A     13  
  7 Paez, Edward        17 SPVG                 1:10.18    1:10.47 D1A     12  
  8 Cohen, Edan            Adelson              1:15.57    1:13.19 D1A     11  
B - Consultation
  9 Baumeister, Logan      SECT                 1:16.66    1:15.67 D1A      9  
 10 Borines, Bryan B       Sierra Vista         1:17.10    1:16.01 D1A    
 11 Chen, Edward           Faith                1:19.70    1:17.50 D1A      7  
 12 Holt, Gregory       16 Del Sol              1:16.57    1:17.79 D1A      6  
 13 Lawson, Kolby          SPVG                 1:18.73    1:19.30 D1A      5  
 14 Kurashima, Nathan      Western              1:20.21    1:19.69 D1A      4  
 15 Tabucol, Jesus         Western              1:19.39    1:19.85 D1A      3  
 16 Morales, Harold        Western              1:19.57    1:22.49 D1A      2  
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:26.81  D1A
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wang, Andrew              15 Clark                  57.70      54.44 qD1A   
  2 Archer, Mason J           17 Sierra Vista           53.73      54.65 qD1A   
  3 Cook, Ian G               16 Sierra Vista         1:01.05      59.62 qD1A   
  4 Tayrien, Justin           18 Faith                1:07.72    1:05.40 qD1A   
  5 Amador, Alex                 Faith                1:11.12    1:07.74 qD1A   
  6 Herrera, CJ                  BCHS                 1:09.58    1:10.00 qD1A   
  7 Paez, Edward              17 SPVG                 1:09.62    1:10.18 qD1A   
  8 Cohen, Edan                  Adelson              1:09.12    1:15.57 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
  9 Holt, Gregory             16 Del Sol              1:18.01    1:16.57 qD1A   
 10 Baumeister, Logan            SECT                 1:13.42    1:16.66 qD1A   
 11 Rutterbush, Nathan        17 Del Sol              1:18.39    1:16.83 qD1A   
 12 Borines, Bryan B             Sierra Vista         1:25.92    1:17.10 qD1A   
 13 Lawson, Kolby                SPVG                 1:23.94    1:18.73 qD1A   
 14 Tabucol, Jesus               Western              1:20.10    1:19.39 qD1A   
 15 Morales, Harold              Western              1:22.12    1:19.57 qD1A   
 16 Chen, Edward                 Faith                1:20.48    1:19.70 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kurashima, Nathan            Western              1:20.79    1:20.21 D1A    
 18 Jones, Jacob                 BCHS                 1:25.04    1:24.37 D1A    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ortiz, Jacob                 MJVE                 1:26.65    1:25.72 D1A    
 -- Sanchez, Sergio              SECT                 1:26.21         DQ        
 -- Berg, Preston                Faith                1:20.68         DQ        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:29.13  D1A
    Name               Age School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Pouch, AJ              BCHS                   59.56      59.03 D1A     20  
  2 Menter, Thomas      17 Sunrise              1:04.65    1:01.15 D1A     17  
  3 Mohamed, Ahmed      16 SPVG                 1:04.56    1:02.28 D1A     16  
  4 Kurtagic, Haris     15 Sierra Vista         1:01.92    1:03.43 D1A     15  
  5 Fisk, Michael J     17 Faith                1:07.39    1:06.63 D1A     14  
  6 Pendleton, Clayton     BCHS                 1:12.71    1:12.91 D1A     13  
  7 Lopez, Daryl John      Sierra Vista         1:13.48    1:13.27 D1A     12  
  8 Crouch, Davis M     16 Clark                1:13.93    1:13.61 D1A     11  
B - Consultation
  9 Padilla, Coco       18 SPVG                 1:14.82    1:13.05 D1A      9  
 10 Leavitt, Robbie        BCHS                 1:15.48    1:14.83 D1A      7  
 11 Khavkin, Benjamin   14 Adelson              1:14.55    1:15.91 D1A      6  
 12 Hall, Gregor S      15 Del Sol              1:15.85    1:17.20 D1A      5  
 13 Ruiz, Jesus            Chap                 1:20.03    1:18.66 D1A      4  
 14 Pizano, Jonathan       Western              1:18.44    1:18.99 D1A      3  
 15 Baumeister, Logan      SECT                 1:18.21    1:31.05          2  
 -- Su, Wesley          16 SPVG                 1:19.78         DQ        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:29.13  D1A
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pouch, AJ                    BCHS                 1:00.44      59.56 qD1A   
  2 Kurtagic, Haris           15 Sierra Vista         1:03.66    1:01.92 qD1A   
  3 Mohamed, Ahmed            16 SPVG                 1:05.08    1:04.56 qD1A   
  4 Menter, Thomas            17 Sunrise              1:05.45    1:04.65 qD1A   
  5 Fisk, Michael J           17 Faith                1:07.86    1:07.39 qD1A   
  6 Pendleton, Clayton           BCHS                 1:12.20    1:12.71 qD1A   
  7 Lopez, Daryl John G          Sierra Vista         1:15.58    1:13.48 qD1A   
  8 Crouch, Davis M           16 Clark                1:17.27    1:13.93 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
  9 Khavkin, Benjamin R       14 Adelson              1:14.81    1:14.55 qD1A   
 10 Padilla, Coco             18 SPVG                 1:14.16    1:14.82 qD1A   
 11 Leavitt, Robbie              BCHS                 1:16.97    1:15.48 qD1A   
 12 Hall, Gregor S            15 Del Sol              1:16.67    1:15.85 qD1A   
 13 Reed, Aaron P             16 Cheyenne             1:19.24    1:16.74 qD1A   
 14 Baumeister, Logan            SECT                 1:15.90    1:18.21 qD1A   
 15 Pizano, Jonathan             Western              1:22.36    1:18.44 qD1A   
 16 Hernandez, Berto             Desert Pines         1:25.06    1:18.49 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
 17 Su, Wesley                16 SPVG                 1:19.97    1:19.78 D1A    
 18 Ruiz, Jesus                  Chap                 1:25.10    1:20.03 D1A    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Rios, Joseph A            17 Clark                1:21.47    1:21.25 D1A    
 20 Murray, Aidan                BCHS                 1:25.22    1:21.41 D1A    
 21 Kuhn, Michael                Sierra Vista         1:24.64    1:21.56 D1A    
 22 Inman, Lucas                 SECT                 1:22.38    1:22.33 D1A    
 23 Berg, Preston                Faith                1:19.38    1:22.99 D1A    
 24 Grajeda, Brandon          16 Western              1:24.37    1:23.30 D1A    
 25 Bagrensky, Alexander      14 Del Sol              1:21.52    1:24.33 D1A    
 26 La Croix, Chase              Moapa                1:24.56    1:25.30 D1A    
 27 Heine-Ossa, Spencer          SECT                 1:25.89    1:26.86 D1A    
 28 Ablang, Nathan               Sierra Vista         1:27.04    1:29.09 D1A    
 29 Ionescu, Alex             15 SPVG                 1:25.47    1:30.45        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:28.91  D1A
    Name               Age School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lara, Nick             BCHS                   53.61      51.13 D1A     20  
  2 Archer, Mason J     17 Sierra Vista           53.20      53.16 D1A     17  
  3 Cuevas, Paco           BCHS                   56.80      53.43 D1A     16  
  4 Mohamed, Ahmed      16 SPVG                   55.88      54.33 D1A     15  
  5 Rodriguez, Bryan       Sunrise                57.58      55.38 D1A     14  
  6 Tayrien, Justin     18 Faith                1:02.43    1:00.48 D1A     13  
  7 Padilla, Coco       18 SPVG                 1:03.79    1:04.02 D1A     12  
  8 Arai, Cameron S     17 Clark                1:04.05    1:04.39 D1A     11  
B - Consultation
  9 O'Brien, James P    14 Clark                1:04.95    1:03.87 D1A      9  
 10 Bell, Shunaja S     17 Clark                1:06.85    1:04.56 D1A      7  
 11 Maxilom, Emmanuel      Sierra Vista         1:11.67    1:05.52 D1A      6  
 12 Alvarez, Daniel        Chap                 1:07.99    1:07.76 D1A      5  
 13 Loh, Justin Y       16 Clark                1:07.79    1:08.67 D1A      4  
 14 Chen, Edward           Faith                1:09.72    1:11.49 D1A      3  
 15 Nilson, Sam            Sierra Vista         1:14.81    1:14.01 D1A      2  
 16 Hernandez, Daniel   16 Del Sol              1:11.38    1:14.63 D1A      1  
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:28.91  D1A
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Archer, Mason J           17 Sierra Vista           53.81      53.20 qD1A   
  2 Lara, Nick                   BCHS                   53.73      53.61 qD1A   
  3 Mohamed, Ahmed            16 SPVG                   56.02      55.88 qD1A   
  4 Cuevas, Paco                 BCHS                   55.41      56.80 qD1A   
  5 Rodriguez, Bryan             Sunrise                56.91      57.58 qD1A   
  6 Tayrien, Justin           18 Faith                1:03.88    1:02.43 qD1A   
  7 Padilla, Coco             18 SPVG                 1:05.82    1:03.79 qD1A   
  8 Arai, Cameron S           17 Clark                1:03.81    1:04.05 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
  9 O'Brien, James P          14 Clark                1:05.22    1:04.95 qD1A   
 10 Bell, Shunaja S           17 Clark                1:04.12    1:06.85 qD1A   
 11 Loh, Justin Y             16 Clark                1:12.84    1:07.79 qD1A   
 12 Alvarez, Daniel              Chap                 1:10.76    1:07.99 qD1A   
 13 Chen, Edward                 Faith                1:15.37    1:09.72 qD1A   
 14 Hernandez, Daniel         16 Del Sol              1:13.34    1:11.38 qD1A   
 15 Maxilom, Emmanuel            Sierra Vista         1:14.13    1:11.67 qD1A   
 16 Nilson, Sam                  Sierra Vista         1:20.81    1:14.81 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bryan, Johnny             15 SPVG                 1:15.44    1:15.35 D1A    
 18 Valer, Vincent               SECT                 1:14.23    1:15.87 D1A    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Medrano, Juan             15 Del Sol              1:18.74    1:19.60 D1A    
 20 Larivee, Raymond             SECT                 1:26.80    1:27.03 D1A    
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
        3:10.03  D1A
    Name               Age School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cuevas, Paco           BCHS                 2:08.65    2:03.25 D1A     20  
  2 Nartker, Aidan         Cheyenne             2:17.13    2:14.52 D1A     17  
  3 Selinger, Joren        BCHS                 2:17.69    2:14.69 D1A     16  
  4 Claiborne, Mason       MJVE                 2:17.70    2:16.69 D1A     15  
  5 Pecjak, Michael        SECT                 2:22.01    2:20.41 D1A     14  
  6 O'Brien, James P    14 Clark                2:23.74    2:22.51 D1A     13  
  7 Shen, Ziyang        15 SPVG                 2:31.54    2:29.95 D1A     12  
  8 Lopez, Daryl John      Sierra Vista         2:35.42    2:34.45 D1A     11  
B - Consultation
  9 Boulakhras, Amir    15 Sierra Vista         2:39.75    2:35.48 D1A      9  
 10 Loh, Justin Y       16 Clark                2:40.75    2:43.41 D1A      7  
 11 Borines, Bryan B       Sierra Vista         2:51.45    2:49.47 D1A      6  
 12 Cohen, Edan            Adelson              2:55.51    2:57.67 D1A      5  
 13 Lamping, Zane          Moapa                2:57.10    2:59.97 D1A      4  
 14 Larivee, Raymond       SECT                 3:04.67    3:10.94          3  
 15 Calderas, John         SECT                 3:22.15    3:20.73          2  
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
        3:10.03  D1A
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cuevas, Paco                 BCHS                 2:03.45    2:08.65 qD1A   
  2 Nartker, Aidan               Cheyenne             2:17.25    2:17.13 qD1A   
  3 Selinger, Joren              BCHS                 2:18.02    2:17.69 qD1A   
  4 Claiborne, Mason             MJVE                 2:17.22    2:17.70 qD1A   
  5 Pecjak, Michael              SECT                 2:21.90    2:22.01 qD1A   
  6 O'Brien, James P          14 Clark                2:22.41    2:23.74 qD1A   
  7 Shen, Ziyang              15 SPVG                 2:29.34    2:31.54 qD1A   
  8 Lopez, Daryl John G          Sierra Vista         2:33.91    2:35.42 qD1A   
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gottschalk, Jake             Sierra Vista         2:43.44    2:39.44 qD1A   
 10 Boulakhras, Amir          15 Sierra Vista         2:40.61    2:39.75 qD1A   
 11 Loh, Justin Y             16 Clark                2:52.98    2:40.75 qD1A   
 12 Borines, Bryan B             Sierra Vista         2:50.78    2:51.45 qD1A   
 13 Cohen, Edan                  Adelson              2:52.15    2:55.51 qD1A   
 14 Lamping, Zane                Moapa                3:06.54    2:57.10 qD1A   
 15 Larivee, Raymond             SECT                 3:11.53    3:04.67 qD1A   
 16 Calderas, John               SECT                 3:15.85    3:22.15 q      
-------------------------------------------------------------------------
 -- Martinez, Jaime              Desert Pines         2:44.47   X2:41.61 D1A    
 
Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reed, Aaron P       16 Cheyenne                  NP     254.85         20  
  2 Colmenero, Oscar       Virgin Valley         128.15     223.65         17  
  3 Vogel, David           Virgin Valley          87.20     185.40         16  
  4 Flores, Javier         Virgin Valley         104.60     165.80         15  
  5 Cook, Thomas           Faith                     NP     141.00         14  
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boulder City HS  'A'                        1:35.01    1:33.99         40  
     1) Cuevas, Paco                    2) Pendleton, Clayton             
     3) Selinger, Joren                 4) Klouse, Braden                 
  2 Sunrise Mountain HS  'A'                    1:40.95    1:35.28         34  
     1) James, Kenyon 17                2) Perry, Matthew 17              
     3) Menter, Thomas 17               4) Rodriguez, Bryan               
  3 Sierra Vista HS  'A'                        1:39.34    1:38.16         32  
     1) Cruz, Nathanial                 2) Flor, Desmond                  
     3) Kurtagic, Haris 15              4) Archer, Mason J 17             
  4 Faith Lutheran HS  'A'                      1:47.00    1:38.65         30  
     1) Guedry, Brayden P 15            2) Tayrien, Justin 18             
     3) Amador, Alex                    4) Little, Ryan 16                
  5 Southeast Career Tech Academy  'A'          1:41.66    1:39.91         28  
     1) Farr, Durand                    2) Wilson, Samuel                 
     3) Pecjak, Michael                 4) Nguyen, James                  
  6 Virgin Valley HS  'A'                       1:48.36    1:44.80         26  
     1) Ogden, Keaton                   2) Rushton, Keith                 
     3) Memmott, Jared                  4) Memmott, Andrew                
  7 Del Sol HS  'A'                             1:44.64    1:45.65         24  
     1) Hernandez, Daniel 16            2) Casillas, Manuel 17            
     3) Hall, Gregor S 15               4) Thomsen, Riley 17              
  8 Adelson HS  'A'                             1:56.26    1:47.16         22  
     1) Ferber, Noah 16                 2) Shmulevich, Alex               
     3) Stanigar, Noah 8                4) Khavkin, Benjamin R 14         
  9 Western HS  'A'                             1:51.82    1:49.54         18  
     1) Kurashima, Nathan               2) Walker, Jeremiah               
     3) Limon, Angel                    4) Pizano, Jonathan               
 10 Moapa Valley HS  'A'                        1:53.05    1:49.76         14  
     1) Holmes, Tyler                   2) La Croix, Chase                
     3) Lamping, Zane                   4) Thompson, Nathaniel            
 11 Mojave HS  'A'                              1:51.02    1:51.47         12  
     1) Runow, Erik                     2) Ortiz, Jacob                   
     3) Good, Steven                    4) Claiborne, Mason               
 12 Spring Valley HS  'A'                       1:58.21    1:51.51         10  
     1) Shen, Ziyang 15                 2) Lawson, Kolby                  
     3) Park, James 15                  4) Paez, Edward 17                
 13 Chaparral HS  'A'                           1:51.38    1:52.59          8  
     1) Varela, Victor                  2) Ruiz, Jesus                    
     3) Alvarez, Daniel                 4) Mirjanian, Adam 16             
 14 Cheyenne HS  'A'                            1:49.53    1:57.65          6  
     1) Reed, Aaron P 16                2) Avendano-Morales, Hector       
     3) Escobar, Luis A                 4) Nartker, Aidan                 
 -- Desert Pines HS  'A'                             NT   X2:08.82        
     1) Gonzalez, Xavier                2) Arizola, Diego                 
     3) Palomino, Ramiel                4) Rocha, Angel                   
 -- Clark HS  'A'                               1:44.46         DQ        
 
Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boulder City HS  'A'                        3:27.44    3:24.12         40  
     1) Pouch, AJ                       2) Selinger, Joren                
     3) Klouse, Braden                  4) Lara, Nick                     
  2 Spring Valley HS  'A'                       3:38.14    3:35.63         34  
     1) Berkedal, Shayne 18             2) Padilla, Coco 18               
     3) Irwin, Kaleb 17                 4) Mohamed, Ahmed 16              
  3 Sierra Vista HS  'A'                        3:38.23    3:37.91         32  
     1) Cruz, Nathanial                 2) Valdes, Mitchell               
     3) Cook, Ian G 16                  4) Kurtagic, Amil 17              
  4 Clark HS  'A'                               3:46.55    3:38.90         30  
     1) Lopez, Keith 17                 2) O'Brien, James P 14            
     3) Blomquist, Benjamin C 16        4) Wang, Andrew 15                
  5 Faith Lutheran HS  'A'                      3:52.00    3:41.47         28  
     1) Tayrien, Justin 18              2) Amador, Alex                   
     3) Fisk, Michael J 17              4) Anderson, Eric 18              
  6 Southeast Career Tech Academy  'A'          3:50.73    3:48.95         26  
     1) Nguyen, James                   2) Farr, Durand                   
     3) Wilson, Samuel                  4) Pecjak, Michael                
  7 Sunrise Mountain HS  'A'                    3:55.61    3:58.06         24  
     1) Ingram-Estantes, Andres 16      2) Moreno, Eric 16                
     3) James, Kenyon 17                4) Perry, Matthew 17              
  8 Virgin Valley HS  'A'                       4:05.26    3:59.71         22  
     1) Ogden, Keaton                   2) Memmott, Jared                 
     3) Rushton, Keith                  4) Memmott, Andrew                
  9 Del Sol HS  'A'                             3:54.87    4:01.57         18  
     1) Hall, Gregor S 15               2) Bagrensky, Alexander 14        
     3) Hernandez, Daniel 16            4) Thomsen, Riley 17              
 10 Moapa Valley HS  'A'                        4:14.15    4:04.74         14  
     1) Holmes, Tyler                   2) La Croix, Chase                
     3) Lamping, Zane                   4) Thompson, Nathaniel            
 11 Desert Pines HS  'A'                        4:23.28    4:13.03         12  
     1) Martinez, Jaime                 2) Rocha, Angel                   
     3) Hernandez, Berto                4) Mirzazadeh, Sia                
 12 Chaparral HS  'A'                           4:10.99    4:14.51         10  
     1) Varela, Victor                  2) Ruiz, Jesus                    
     3) Alvarez, Daniel                 4) Mirjanian, Adam 16             
 13 Western HS  'A'                             4:27.42    4:27.71          8  
     1) Kurashima, Nathan               2) Walker, Jeremiah               
     3) Ramirez, Jose                   4) Pizano, Jonathan               
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sierra Vista HS  'A'                        1:43.66    1:40.85         40  
     1) Archer, Mason J 17              2) Kurtagic, Haris 15             
     3) Kurtagic, Amil 17               4) Cook, Ian G 16                 
  2 Boulder City HS  'A'                        1:44.18    1:41.55         34  
     1) Lara, Nick                      2) Pouch, AJ                      
     3) Cuevas, Paco                    4) Pendleton, Clayton             
  3 Faith Lutheran HS  'A'                      1:54.00    1:46.61         32  
     1) Little, Ryan 16                 2) Fisk, Michael J 17             
     3) Anderson, Eric 18               4) Guedry, Brayden P 15           
  4 Spring Valley HS  'A'                       1:50.03    1:48.39         30  
     1) Berkedal, Shayne 18             2) Mohamed, Ahmed 16              
     3) Padilla, Coco 18                4) Irwin, Kaleb 17                
  5 Sunrise Mountain HS  'A'                    1:55.50    1:49.24         28  
     1) Moreno, Eric 16                 2) Menter, Thomas 17              
     3) Rodriguez, Bryan                4) James, Kenyon 17               
  6 Clark HS  'A'                               1:52.34    1:49.31         26  
     1) Wang, Andrew 15                 2) Crouch, Davis M 16             
     3) Blomquist, Benjamin C 16        4) Lopez, Keith 17                
  7 Southeast Career Tech Academy  'A'          2:01.14    1:59.75         24  
     1) Baumeister, Logan               2) Nguyen, James                  
     3) Pecjak, Michael                 4) Wilson, Samuel                 
  8 Desert Pines HS  'A'                        2:13.78    2:06.51         22  
     1) Mirzazadeh, Sia                 2) Hernandez, Berto               
     3)                                 4) Rocha, Angel                   
  9 Cheyenne HS  'A'                            2:06.18    2:09.88         18  
     1) Reed, Aaron P 16                2) Avendano-Morales, Hector       
     3) Nartker, Aidan                  4) Escobar, Luis A                
 10 Del Sol HS  'A'                             2:02.62    2:13.86         14  
     1) Rutterbush, Nathan 17           2) Bagrensky, Alexander 14        
     3) Medrano, Juan 15                4) Casillas, Manuel 17            
 11 Mojave HS  'A'                              2:19.91    2:19.70         12  
     1) Ortiz, Jacob                    2) Runow, Erik                    
     3) Claiborne, Mason                4) Good, Steven                   
 12 Western HS  'A'                             2:11.71    2:23.35         10  
     1) Hernandez, Giovanni             2) Grajeda, Brandon 16            
     3) Limon, Angel                    4) Ramirez, Jose                  
 -- Adelson HS  'A'                             2:12.40         DQ        
     1) Cohen, Edan                     2) Khavkin, Benjamin R 14         
     3) Ferber, Noah 16                 4) Shmulevich, Alex