2016 NIAA D1A State with USAS DQs - Meet Results

2016 NIAA D1A State with USAS DQs
5/21/2016 - 5/21/2016
Las Vegas, NV USA
Updated: 5/24/2016

Results include USA Swimming DQs
The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to UNLV Natatorium - Site License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 5/24/2016 05:01 AM
               OBCANIAA D1A State Championships 2016 - 5/21/2016               
                       OBCANIAA D1 A STATE CHAMPIONSHIP                        
                                UNLV NATATORIUM                                
                                    Results                                    
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rye, Kate              INCL                   25.19      24.42          9  
  2 Gebhart, Mandy         BCHS                   24.87      24.47          7  
  3 Chudd, Morgan A        Adelson                25.91      26.08          6  
  4 Lessenger, Ashlyn      SPVG                   26.24      26.39          5  
  5 Saxon, Taylor E        Sierra Vista           26.73      26.65          4  
  6 Burrill, Kyla          TRUCK                  28.14      27.81          3  
  7 Adamson, Lauren        FERN                   27.98      27.91          2  
  8 Martinez, Katalina     CHURC                  28.24      28.07          1  
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pouch, Rose            BCHS                   53.51      53.39          9  
      25.82   27.57                                                
  2 Rye, Kate              INCL                   54.62      53.84          7  
      26.11   27.73                                                
  3 Estes, Sarah           BCHS                   56.23      56.35          6  
      27.86   28.49                                                
  4 Lessenger, Ashlyn      SPVG                   58.06      58.37          5  
      27.92   30.45                                                
  5 Clark, Tallyn I        Cheyenne               58.08      58.38          4  
      28.32   30.06                                                
  6 Burrill, Kyla          TRUCK                1:01.57    1:01.56          3  
      29.02   32.54                                                
  7 Martinez, Katalina     CHURC                1:02.65    1:02.54          2  
      29.65   32.89                                                
  8 Lyons, Kylee           TAHOE                1:05.30    1:05.88          1  
      31.04   34.84                                                
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pouch, Rose            BCHS                 1:54.22    1:53.75          9  
      26.46   28.85   29.13   29.31                                
  2 Garcia, Aimee          BCHS                 1:58.16    1:55.35          7  
      27.20   28.87   29.43   29.85                                
  3 Conners, Rori L        Faith                1:57.24    1:58.48          6  
      27.37   29.99   30.63   30.49                                
  4 Difulvio, Samantha     Clark                2:03.82    2:01.61          5  
      28.09   30.33   31.59   31.60                                
  5 Burrill, Megan         TRUCK                2:05.91    2:04.19          4  
      28.83   31.15   32.50   31.71                                
  6 Kates, Anna            TRUCK                2:16.74    2:14.99          3  
      31.36   33.91   35.03   34.69                                
  7 Winberg, Ciera         INCL                 2:19.12    2:21.19          2  
      31.40   35.54   37.67   36.58                                
  8 Lyons, Kylee           TAHOE                2:27.61    2:28.82          1  
      34.49   37.21   39.37   37.75                                
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gebhart, Mandy         BCHS                 5:01.86    5:01.62          9  
      27.59   29.85   30.11   30.20   30.38   30.49   30.46   30.87
      31.16   30.51                                                
  2 Conners, Rori L        Faith                5:08.06    5:16.82          7  
      28.73   31.70   31.64   32.25   32.45   31.81   32.54   32.13
      32.44   31.13                                                
  3 Tellier, Madison K     Sierra Vista         5:52.63    5:54.48          6  
      31.15   33.98   35.34   36.31   36.62   36.39   36.52   36.40
      36.16   35.61                                                
  4 Bonsack, Nantke        BCHS                 6:03.09    5:57.24          5  
      31.69   35.21   35.98   36.64   36.45   36.45   36.94   37.02
      36.40   34.46                                                
  5 Kates, Anna            TRUCK                6:09.92    6:04.19          4  
      32.71   36.63   36.88   37.71   37.50   36.80   36.87   36.96
      36.91   35.22                                                
  6 Swain, Ally            TAHOE                6:30.54    6:17.91          3  
      33.17   36.79   37.80   39.25   38.96   39.33   38.91   39.16
      38.19   36.35                                                
  7 Funare, Cheyanna       LOWRY                7:03.21    6:54.45          2  
      34.86   39.64   41.90   42.24   43.47   43.15   43.09   42.95
      42.73   40.42                                                
  8 Mortenson, Auburn      FERN                 7:06.74    7:10.14          1  
      38.26   42.30   43.13   44.37   43.66 1:28.22                
      43.87   41.47                                                
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lloyd, Montana         BCHS                   56.03      56.31          9  
      27.55   28.76                                                
  2 Kates, Nicole          TRUCK                1:00.65    1:00.25          7  
      29.40   30.85                                                
  3 Estes, Sarah           BCHS                 1:00.72    1:00.34          6  
      29.88   30.46                                                
  4 Clark, Tallyn I        Cheyenne             1:05.53    1:05.92          5  
      32.46   33.46                                                
  5 Herbig, Lina Y         Sierra Vista         1:07.59    1:07.92          4  
      32.48   35.44                                                
  6 Winberg, Ciera         INCL                 1:11.36    1:11.96          3  
      35.08   36.88                                                
  7 Adamson, Lauren        FERN                 1:12.24    1:13.07          2  
  8 Nemeth, Kaelehn        CHURC                1:12.08    1:13.70          1  
      35.45   38.25                                                
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Straw, Brittney        TRUCK                1:07.21    1:05.04          9  
      30.81   34.23                                                
  2 Garcia, Aimee          BCHS                 1:10.04    1:08.42          7  
      32.15   36.27                                                
  3 Suter, Ingrid          TRUCK                1:10.32    1:09.33          6  
      33.17   36.16                                                
  4 Difulvio, Samantha     Clark                1:09.81    1:09.97          5  
      33.24   36.73                                                
  5 Freiburger, Annika     BCHS                 1:10.58    1:11.36          4  
      33.86   37.50                                                
  6 Bronstone, Grace       TRUCK                1:11.72    1:11.45          3  
      33.61   37.84                                                
  7 Kim, Adrienne J        Clark                1:13.25    1:14.60          2  
      34.74   39.86                                                
  8 Perkinson, Kelsea      LOWRY                1:18.25    1:15.27          1  
      34.52   40.75                                                
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sauerbrei, Abby        BCHS                   58.90      59.50          9  
      27.70   31.80                                                
  2 Burrill, Megan         TRUCK                1:01.52      59.76          7  
      28.90   30.86                                                
  3 Suter, Ingrid          TRUCK                1:01.11      59.93          6  
      28.03   31.90                                                
  4 Tobar, Ingrid          Clark                  58.94      59.94          5  
      28.20   31.74                                                
  5 Warsito, Nevina        SPVG                 1:03.83    1:05.36          4  
      30.23   35.13                                                
  6 Tsai, Lauryn L         Clark                1:06.00    1:07.38          3  
      31.27   36.11                                                
  7 Stewart, Sophie        TAHOE                1:17.45    1:15.52          2  
      35.37   40.15                                                
  8 Revels, Amber          CHURC                1:21.30    1:18.95          1  
      35.48   43.47                                                
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lloyd, Montana         BCHS                 2:04.84    2:05.30          9  
      27.05   29.97   38.74   29.54                                
  2 Straw, Brittney        TRUCK                2:17.83    2:08.85          7  
      28.27   32.97   36.07   31.54                                
  3 Sauerbrei, Abby        BCHS                 2:09.77    2:12.35          6  
      28.03   32.60   39.95   31.77                                
  4 Kates, Nicole          TRUCK                2:21.90    2:18.97          5  
      29.99   33.21   42.58   33.19                                
  5 Bronstone, Grace       TRUCK                2:26.66    2:21.58          4  
      31.67   35.75   40.75   33.41                                
  6 Swain, Ally            TAHOE                2:35.70    2:32.92          3  
      33.01   38.49   44.23   37.19                                
 -- Freiburger, Annika     BCHS                 2:19.64         DQ        
      31.37   36.45   39.65   32.56                                
 -- Tobar, Ingrid          Clark                2:11.71         DQ        
      28.55   33.37   41.05   32.15                                
 
Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walter, Alyssa         Sierra Vista          309.45     311.20          9  
  2 Renner, Elle           SECT                  324.15     305.75          7  
  3 Quinney, Emmerson      SPVG                  317.95     291.25          6  
  4 Fazzi, Midori          SPVG                  287.95     266.50          5  
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boulder City HS  'A'                        1:43.39    1:42.21         18  
     1) Pouch, Rose                     2) Estes, Sarah                   
     3) Garcia, Aimee                   4) Sauerbrei, Abby                
       25.27    25.98    25.51    25.45                                    
  2 Clark HS  'A'                               1:47.69    1:47.57         14  
     1) Kim, Adrienne J                 2) Payton, Moriah                 
     3) Huynh, Lilian                   4) Tobar, Ingrid                  
       27.31    27.96    27.17    25.13                                    
  3 Truckee HS  'A'                             1:51.41    1:48.09         12  
     1) Kates, Nicole                   2) Bronstone, Grace               
     3) Burrill, Megan                  4) Kates, Anna                    
       27.50    27.22    27.50    25.87                                    
  4 Adelson HS  'A'                             1:52.63    1:49.48         10  
     1) Chudd, Morgan A                 2) Mulligan, Nicole               
     3) Jorgensen, Sophie               4) Aizenberg, Leemor              
       26.77    26.67    28.74    27.30                                    
  5 Spring Valley HS  'A'                       1:51.49    1:50.07          8  
     1) Warsito, Nevina                 2) O'Mara, Mackenzie              
     3) Thompson, Kara                  4) Lessenger, Ashlyn              
       27.26    28.95    27.44    26.42                                    
  6 South Tahoe HS  'A'                         1:55.92    1:55.88          6  
     1) Swain, Ally                     2) Stewart, Sophie                
     3) Lyons, Kylee                    4) Smith, Maia                    
       28.84    30.34    28.80    27.90                                    
  7 Incline HS  'A'                             1:57.06    1:56.88          4  
     1) Homola, Rachael                 2) Johnson, Bridget               
     3) Winberg, Ciera                  4) Rye, Kate                      
       31.59    31.32    29.12    24.85                                    
  8 Churchill HS  'A'                           1:56.59    1:57.60          2  
     1) Bivens, Sierra                  2) Revels, Amber                  
     3) Nemeth, Kaelehn                 4) Martinez, Katalina             
       30.58    30.15    28.95    27.92                                    
 
Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boulder City HS  'A'                        3:37.63    3:38.54         18  
     1) Pouch, Rose                     2) Estes, Sarah                   
     3) Gebhart, Mandy                  4) Lloyd, Montana                 
       26.61    54.96    27.26    56.04    25.99    54.40    25.50    53.14
  2 Truckee HS  'A'                             3:54.89    3:49.56         14  
     1) Burrill, Megan                  2) Bronstone, Grace               
     3) Suter, Ingrid                   4) Straw, Brittney                
       28.00    57.09    27.46    58.79    28.49    58.45    26.50    55.23
  3 Spring Valley HS  'A'                       4:04.64    4:03.82         12  
     1) Warsito, Nevina                 2) O'Mara, Mackenzie              
     3) Thompson, Kara                  4) Lessenger, Ashlyn              
       28.42    59.77    30.12  1:03.66    29.37  1:01.49    16.64    58.90
  4 Faith Lutheran HS  'A'                      4:13.81    4:08.17         10  
     1) Cornish, Christine J            2) Fortino, Caroline              
     3) Coleman, Emily                  4) Conners, Rori L                
       27.00    56.07    31.09  1:04.69    31.18  1:06.89    28.51  1:00.52
  5 Sierra Vista HS  'A'                        4:06.37    4:08.57          8  
     1) Tellier, Madison K              2) Brown, Alayna                  
     3) Saxon, Taylor E                 4) Herbig, Lina Y                 
       30.43  1:03.04    30.87  1:05.38    27.60    58.23    29.91  1:01.92
  6 Fernley HS  'A'                             4:42.66    4:41.75          6  
     1) Hall, Alexis                    2) Mortenson, Auburn              
     3) Pitcher, Kaylee                 4) Adamson, Lauren                
       34.43  1:11.90    34.61  1:14.42    34.21  1:10.81    30.63  1:04.62
  7 Churchill HS  'A'                           4:54.48    5:15.84          4  
     1) Harmon, Addyson                 2) Diede, Bailey                  
     3) Bivens, Sierra                  4) Tiede, Madison                 
       35.28  1:14.29    41.33  4:01.55                                    
 -- Incline HS  'A'                             4:52.93         DQ        
     1) Homola, Rachael                 2) Hoyle, Aspen                   
     3) Johnson, Bridget                4) Meyer, Rachel                  
       34.98  1:11.57    35.53  1:16.22    32.87  1:10.53    17.14  1:08.69
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boulder City HS  'A'                        1:51.92    1:49.25         18  
     1) Lloyd, Montana                  2) Garcia, Aimee                  
     3) Sauerbrei, Abby                 4) Gebhart, Mandy                 
       26.90    31.27    27.12    23.96                                    
  2 Truckee HS  'A'                             1:55.81    1:50.94         14  
     1) Kates, Nicole                   2) Straw, Brittney                
     3) Suter, Ingrid                   4) Burrill, Kyla                  
       28.00    29.79    26.66    26.49                                    
  3 Clark HS  'A'                               1:58.52    1:58.82         12  
     1) Tobar, Ingrid                   2) Difulvio, Samantha E           
     3) Tsai, Lauryn L                  4) Freeman, Samantha L            
       28.23    32.29    29.91    28.39                                    
  4 Sierra Vista HS  'A'                        2:06.95    2:04.66         10  
     1) Herbig, Lina Y                  2) Saxon, Taylor E                
     3) Tellier, Madison K              4) Lee, Phyllis                   
       31.67    34.02    30.11    28.86                                    
  5 South Tahoe HS  'A'                         2:09.35    2:09.92          8  
     1) Stewart, Sophie                 2) Smith, Maia                    
     3) Swain, Ally                     4) Lyons, Kylee                   
       34.19    35.26    31.38    29.09                                    
  6 Virgin Valley HS  'A'                       2:12.28    2:12.40          6  
     1) Ludvigson, Sydney               2) Ludvigson, Kennedi             
     3) Graves, Kallie                  4) Waite, Taylor                  
       35.52    37.79    30.69    28.40                                    
  7 Incline HS  'A'                             2:15.01    2:12.46          4  
     1) Winberg, Ciera                  2) Hoyle, Aspen                   
     3) Rye, Kate                       4) Meyer, Rachel                  
       33.80    40.24    27.67    30.75                                    
  8 Churchill HS  'A'                           2:15.52    2:19.27          2  
     1) Nemeth, Kaelehn                 2) Harmon, Addyson                
     3) Revels, Amber                   4) Martinez, Katalina             
       33.56    44.91    33.12    27.68                                    
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DeRyk, Cooper          TRUCK                  21.33      20.84          9  
  2 Anderson, Eric         Faith                  22.57      22.76          7  
  3 Mirjanian, Adam        Chap                   23.12      23.13          6  
  4 Jock, Matt             LOWRY                  23.58      23.56          5  
  5 Rodriguez, Bryan       Sunrise                23.96      23.60          4  
  6 Berkedal, Shayne       SPVG                   23.87      23.83          3  
  7 Kelsey, Isaac          CHURC                  25.56      26.06          2  
  8 Walls, Liam            LOWRY                  25.47      27.53          1  
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DeRyk, Cooper          TRUCK                  47.17      46.42          9  
      22.54   23.88                                                
  2 Klouse, Braden         BCHS                   50.35      49.09          7  
      23.95   25.14                                                
  3 Kurtagic, Haris        Sierra Vista           49.46      49.94          6  
      24.39   25.55                                                
  4 Guedry, Brayden P      Faith                  51.45      50.32          5  
      24.07   26.25                                                
  5 Ruyak, Calvin          SAGE                   52.38      52.09          4  
      25.21   26.88                                                
  6 Menter, Thomas         Sunrise                50.98      52.17          3  
      24.79   27.38                                                
  7 Hayes, Stuart          SAGE                   53.56      54.45          2  
      26.02   28.43                                                
  8 Marin, Louie           TAHOE                  55.09      54.99          1  
      26.61   28.38                                                
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miller, Chris          SAGE                 1:42.07    1:40.26          9  
      24.42   25.98   25.54   24.32                                
  2 Lara, Nick             BCHS                 1:41.96    1:42.16          7  
      24.07   26.14   26.01   25.94                                
  3 Little, Ryan           Faith                1:49.26    1:45.75          6  
      24.13   26.72   27.45   27.45                                
  4 Kurtagic, Amil         Sierra Vista         1:45.48    1:46.92          5  
      24.74   27.45   27.82   26.91                                
  5 Klouse, Braden         BCHS                 1:50.54    1:49.32          4  
      25.13   28.05   28.46   27.68                                
  6 McIntyre, Brady        TAHOE                1:52.69    1:49.51          3  
      25.84   27.47   27.77   28.43                                
  7 Olsen, Gavin           TRUCK                1:59.31    1:55.49          2  
      25.71   29.48   30.24   30.06                                
  8 Enkhbayer, Temugen     TAHOE                2:13.84    2:18.57          1  
      29.54   34.72   37.59   36.72                                
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miller, Chris          SAGE                 4:39.78    4:36.44          9  
      26.21   28.08   28.06   27.73   27.08   27.30   27.91   28.32
      28.12   27.63                                                
  2 Kurtagic, Amil         Sierra Vista         4:42.68    4:42.11          7  
      25.27   27.42   27.65   28.33   28.43   29.15   29.01   29.22
      29.06   28.57                                                
  3 Little, Ryan           Faith                4:53.04    4:47.33          6  
      25.27   28.04   29.04   28.83   29.35   29.37   29.39   29.55
      29.68   28.81                                                
  4 Pouch, AJ              BCHS                 4:52.46    4:53.22          5  
      26.29   28.54   28.77   29.20   30.15   30.34   30.50   30.53
      30.33   28.57                                                
  5 Wang, Andrew           Clark                5:04.85    5:02.50          4  
      28.22   30.82   30.69   30.50   30.21   30.54   30.67   30.43
      30.57   29.85                                                
  6 Klasko, Tristan        TAHOE                5:56.07    5:57.37          3  
      30.61   34.67   35.58   36.04   37.09   37.04   37.17   37.21
      37.12   34.84                                                
  7 Filce, Charlie         TAHOE                6:13.67    6:00.41          2  
      31.22   34.66   36.17   37.39   37.25   37.75   37.04   37.36
      37.26   34.31                                                
  8 Opsol, Evan            TRUCK                6:22.42    6:09.20          1  
      32.07   34.80   37.15   38.26   39.17   38.27   37.62   38.04
      38.96   34.86                                                
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wang, Andrew           Clark                  52.38      52.06          9  
      25.55   26.51                                                
  2 Archer, Mason J        Sierra Vista           53.73      54.25          7  
      26.86   27.39                                                
  3 Cook, Ian G            Sierra Vista         1:00.63      59.62          6  
      28.96   30.66                                                
  4 Hayes, Stuart          SAGE                 1:00.70    1:01.05          5  
      29.86   31.19                                                
  5 Gray, Garrett          LOWRY                1:04.63    1:03.96          4  
      31.39   32.57                                                
  6 Tayrien, Justin        Faith                1:05.63    1:04.45          3  
      30.93   33.52                                                
  7 Marin, Louie           TAHOE                1:04.73    1:05.89          2  
      32.52   33.37                                                
  8 Adamson, Will          FERN                 1:11.57    1:12.51          1  
      34.46   38.05                                                
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pouch, AJ              BCHS                   59.03      58.81          9  
      28.38   30.43                                                
  2 Kurtagic, Haris        Sierra Vista         1:03.43    1:00.83          7  
      28.97   31.86                                                
  3 Menter, Thomas         Sunrise              1:01.15    1:01.68          6  
      29.10   32.58                                                
  4 Mohamed, Ahmed         SPVG                 1:02.28    1:02.98          5  
      29.59   33.39                                                
  5 Enkhbayer, Temugen     TAHOE                1:13.50    1:12.20          4  
      33.76   38.44                                                
  6 Perkinson, Nathan      LOWRY                1:13.90    1:12.63          3  
      33.72   38.91                                                
  7 Kasten, Logan          TRUCK                1:13.81    1:14.58          2  
      34.39   40.19                                                
  8 Brown, Charlie         CHURC                1:20.02    1:17.83          1  
      36.56   41.27                                                
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lara, Nick             BCHS                   51.13      51.99          9  
      24.21   27.78                                                
  2 Archer, Mason J        Sierra Vista           53.16      53.83          7  
      25.66   28.17                                                
  3 Mohamed, Ahmed         SPVG                   54.33      54.06          6  
      25.37   28.69                                                
  4 Cuevas, Paco           BCHS                   53.43      55.05          5  
      25.71   29.34                                                
  5 McIntyre, Brady        TAHOE                  56.11      55.22          4  
      26.13   29.09                                                
  6 Olsen, Gavin           TRUCK                  58.77      57.64          3  
      26.78   30.86                                                
  7 Jock, Matt             LOWRY                1:03.77      59.93          2  
      28.22   31.71                                                
  8 Klasko, Tristan        TAHOE                1:06.65    1:06.15          1  
      30.24   35.91                                                
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cuevas, Paco           BCHS                 2:03.25    2:02.02          9  
      24.75   32.61   35.74   28.92                                
  2 Ruyak, Calvin          SAGE                 2:15.85    2:11.60          7  
      27.86   33.74   40.07   29.93                                
  3 Nartker, Aidan         Cheyenne             2:14.52    2:14.38          6  
      28.31   34.57   41.44   30.06                                
  4 Selinger, Joren        BCHS                 2:14.69    2:14.39          5  
      28.03   34.76   41.19   30.41                                
  5 Claiborne, Mason       MJVE                 2:16.69    2:16.51          4  
      28.64   34.22   41.40   32.25                                
  6 Walls, Liam            LOWRY                2:35.12    2:36.11          3  
      30.30   41.00   49.82   34.99                                
  7 Adamson, Will          FERN                 2:35.69    2:40.07          2  
      31.19   38.84   54.78   35.26                                
 -- Kasten, Logan          TRUCK                2:32.74        DFS        
 
Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reed, Aaron P          Cheyenne              254.85     236.30          9  
  2 Colmenero, Oscar       Virgin Valley         223.65     183.75          7  
  3 Flores, Javier         Virgin Valley         165.80     176.55          6  
  4 Vogel, David           Virgin Valley         185.40     168.20          5  
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boulder City HS  'A'                        1:33.99    1:32.93         18  
     1) Cuevas, Paco                    2) Selinger, Joren                
     3) Pendleton, Clayton              4) Klouse, Braden                 
       23.15    23.63    23.67    22.48                                    
  2 Faith Lutheran HS  'A'                      1:38.65    1:33.19         14  
     1) Guedry, Brayden P               2) Tayrien, Justin                
     3) Amador, Alex                    4) Little, Ryan                   
       23.34    22.93    24.65    22.27                                    
  3 Sunrise Mountain HS  'A'                    1:35.28    1:35.63         12  
     1) Rodriguez, Bryan                2) James, Kenyon                  
     3) Perry, Matthew                  4) Menter, Thomas                 
       23.81    23.77    24.40    23.65                                    
  4 Truckee HS  'A'                             1:39.11    1:39.65         10  
     1) Olsen, Gavin                    2) Kasten, Logan                  
     3) Thomas, Spencer                 4) DeRyk, Cooper                  
       24.40    26.38    27.74    21.13                                    
  5 Sierra Vista HS  'A'                        1:38.16    1:42.83          8  
     1) Lopez, Daryl John G             2) Gottschalk, Jake               
     3) Flor, Desmond                   4) Cruz, Nathanial                
       26.08    26.29    25.06    25.40                                    
  6 South Tahoe HS  'A'                         1:42.67    1:46.17          6  
     1) Enkhbayer, Temugen              2) Marin, Louie                   
     3) Filce, Charlie                  4) McIntyre, Brady                
       27.15    25.49    29.14    24.39                                    
  7 Sage Ridge HS  'A'                          1:47.75    1:47.64          4  
     1) Flagg, Kalama                   2) Lang, Spencer                  
     3) Dhindsa, Justin                 4) Johannsen, Daniel              
       27.74    25.51    28.16    26.23                                    
  8 Churchill HS  'A'                           1:48.43    1:49.29          2  
     1) Rogers, Kendall                 2) Narag, Nathan                  
     3) Brown, Charlie                  4) Kelsey, Isaac                  
       28.60    27.66    27.12    25.91                                    
 
Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sierra Vista HS  'A'                        3:37.91    3:23.98         18  
     1) Archer, Mason J                 2) Cook, Ian G                    
     3) Kurtagic, Haris                 4) Kurtagic, Amil                 
       25.59    52.24    25.54    53.62    23.90    49.62    23.33    48.50
  2 Boulder City HS  'A'                        3:24.12    3:26.93         14  
     1) Pouch, AJ                       2) Selinger, Joren                
     3) Pendleton, Clayton              4) Lara, Nick                     
       24.69    50.65    26.59    55.13    25.70    53.76    22.93    47.39
  3 Sage Ridge HS  'A'                          3:35.12    3:27.83         12  
     1) Hayes, Stuart                   2) Ruyak, Calvin                  
     3) Lang, Spencer                   4) Miller, Chris                  
       25.41    53.44    27.41    56.77    24.03    51.27    22.30    46.35
  4 Clark HS  'A'                               3:38.90    3:37.20         10  
     1) Lopez, Keith                    2) O'Brien, James P               
     3) Blomquist, Benjamin C           4) Wang, Andrew                   
       25.51    53.62    27.74    57.36    26.71    56.11    24.45    50.11
  5 Spring Valley HS  'A'                       3:35.63    3:37.78          8  
     1) Berkedal, Shayne                2) Padilla, Coco                  
     3) Irwin, Kaleb                    4) Mohamed, Ahmed                 
       26.39    55.37    26.12    56.24    25.83    54.86    24.63    51.31
  6 Lowry HS  'A'                               3:55.78    3:51.34          6  
     1) Jock, Matt                      2) Gray, Garrett                  
     3) Walls, Liam                     4) Maher, Ian                     
       26.93    55.25    28.87  1:01.02    26.74    56.60    27.55    58.47
  7 Truckee HS  'A'                             4:16.45    4:11.05          4  
     1) Eikam, Joseph                   2) Warren, Noah                   
     3) Thomas, Spencer                 4) Opsol, Evan                    
       28.72  1:00.93    30.48  1:05.09    29.42  1:03.62    29.02  1:01.41
  8 South Tahoe HS  'A'                         4:33.37    4:13.50          2  
     1) Allen, Luke                     2) Herrerra, Andrew               
     3) Martorana, Tevan                4) Klasko, Tristan                
       31.77  1:06.68    28.30  1:00.27    31.80  1:06.57    27.53    59.98
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boulder City HS  'A'                        1:41.55    1:38.44         18  
     1) Lara, Nick                      2) Pouch, AJ                      
     3) Cuevas, Paco                    4) Klouse, Braden                 
       24.95    27.05    23.97    22.47                                    
  2 Sierra Vista HS  'A'                        1:40.85    1:40.73         14  
     1) Archer, Mason J                 2) Kurtagic, Haris                
     3) Kurtagic, Amil                  4) Cook, Ian G                    
       25.28    27.88    23.68    23.89                                    
  3 Faith Lutheran HS  'A'                      1:46.61    1:44.12         12  
     1) Little, Ryan                    2) Fisk, Michael J                
     3) Anderson, Eric                  4) Guedry, Brayden P              
       26.67    29.26    25.12    23.07                                    
  4 Sage Ridge HS  'A'                          1:48.65    1:46.68         10  
     1) Hayes, Stuart                   2) Miller, Chris                  
     3) Ruyak, Calvin                   4) Johannsen, Daniel              
       28.41    26.97    26.18    25.12                                    
  5 Spring Valley HS  'A'                       1:48.39    1:47.73          8  
     1) Berkedal, Shayne                2) Mohamed, Ahmed                 
     3) Padilla, Coco                   4) Irwin, Kaleb                   
       27.22    28.89    27.12    24.50                                    
  6 Truckee HS  'A'                             1:50.06    1:50.34          6  
     1) DeRyk, Cooper                   2) Kasten, Logan                  
     3) Olsen, Gavin                    4) Opsol, Evan                    
       23.70    33.09    25.08    28.47                                    
  7 Lowry HS  'A'                               1:54.20    1:51.77          4  
     1) Gray, Garrett                   2) Perkinson, Nathan              
     3) Jock, Matt                      4) Walls, Liam                    
       29.52    32.16    24.98    25.11                                    
  8 South Tahoe HS  'A'                         1:54.67    1:55.92          2  
     1) Marin, Louie                    2) Enkhbayer, Temugen             
     3) McIntyre, Brady                 4) Filce, Charlie                 
       31.30    33.02    24.70    26.90