2017 NIAA Regional Meet 3A - Meet Results

2017 NIAA Regional Meet 3A
5/8/2017 - 5/12/2017
Las Vegas, NV USA
Updated: 6/4/2017

Corrected License for meet to UNLV Site.
The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to UNLV Natatorium - Site License            HY-TEK's MEET MANAGER 6.0
      OBCANIAA Regional Championship 3A Set/Rise - 5/8/2017 to 5/12/2017       
         3A NIAA Regional Championships  Set/Rise, Sanction #: 017-168         
                              Buchanan Natatorium                              
                                    Results                                    
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          32.94  3A
 Meet Qualifying:  32.94
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Championships
  1 Estes, Sarah V            18 BCHS                   27.34      25.54 3A     
  2 Waite, Taylor                Virgin Valley          28.21      27.52 3A     
  2 Mulligan, Nicole          16 Adelson                28.29      27.52 3A     
  4 Wood, Ashleigh               BCHS                   28.35      28.25 3A     
  5 Pappas, Tegan                BCHS                   29.27      28.84 3A     
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          32.94  3A
 Meet Qualifying:  32.94
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Estes, Sarah V            18 BCHS                   26.48      27.34 q3A    
  2 Waite, Taylor                Virgin Valley          27.87      28.21 q3A    
  3 Mulligan, Nicole          16 Adelson                28.68      28.29 q3A    
  4 Wood, Ashleigh               BCHS                   28.44      28.35 q3A    
  5 McCoy, Tiffany               Western                28.65      29.00 q3A    
  6 Pappas, Tegan                BCHS                   27.90      29.27 q3A    
  7 Spinkelink, Tara             BCHS                   29.23      29.30 q3A    
  8 Mowery, Natalie M         16 SE Tech                29.27      30.13 q3A    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Renner, Elle                 SE Tech                30.90      30.47 q3A    
 10 Holmes, Jaci                 MOPA                   31.41      30.86 q3A    
 11 Quinones, Aileen             Virgin Valley          31.29      30.99 q3A    
 12 Meyer, Alex                  Sunrise                33.59      32.26 q3A    
 12 Simmonds, Lana               Chap                   32.56      32.26 q3A    
 14 Hernandez, Gabby             Chap                   32.34      32.71 q3A    
 15 Duvall, Alexia               SE Tech                31.96      33.13 q      
 16 Graves, Ariel                Adelson                34.10      33.82 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Stidham, Allison             Adelson                33.40      33.90        
 18 Lopez Ruiz, Khayla           Cheyenne               34.72      35.82        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Torres, Paloma            15 Del Sol                35.09      38.52        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:16.56  3A
 Meet Qualifying:  1:16.56
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Championships
  1 Sauerbrei, Abby              BCHS                   54.88      54.08 3A     
      25.86   28.22                                                
  2 Thomas, Quinci               BCHS                   57.80      56.13 3A     
      27.10   29.03                                                
  3 Clark, Tallyn             17 Cheyenne             1:02.07    1:00.23 3A     
      28.85   31.38                                                
  4 Miller, Gwynneth             BCHS                 1:05.33    1:02.45 3A     
      31.02   31.43                                                
  5 Wood, Ashleigh               BCHS                 1:02.96    1:03.01 3A     
      29.86   33.15                                                
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:16.56  3A
 Meet Qualifying:  1:16.56
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sauerbrei, Abby              BCHS                   54.63      54.88 q3A    
      26.65   28.23                                                
  2 Thomas, Quinci               BCHS                   57.88      57.80 q3A    
      27.59   30.21                                                
  3 Clark, Tallyn             17 Cheyenne             1:01.14    1:02.07 q3A    
      29.35   32.72                                                
  4 Wood, Ashleigh               BCHS                 1:02.68    1:02.96 q3A    
      30.48   32.48                                                
  5 Aizenberg, Leemor            Adelson              1:03.31    1:03.78 q3A    
      30.40   33.38                                                
  6 Miller, Gwynneth             BCHS                 1:03.14    1:05.33 q3A    
      31.88   33.45                                                
  7 McCoy, Tiffany               Western              1:06.91    1:07.38 q3A    
      31.38   36.00                                                
  8 Hernandez, Gabby             Chap                 1:12.11    1:12.46 q3A    
      36.02   36.44                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Quinones, Aileen             Virgin Valley        1:12.39    1:12.88 q3A    
      32.78   40.10                                                
 10 Simmonds, Lana               Chap                 1:14.70    1:12.89 q3A    
      34.93   37.96                                                
 11 Medina, Johana               Sunrise              1:17.25    1:15.21 q3A    
      36.52   38.69                                                
 12 Gamatero, Jessica            SE Tech              1:16.42    1:15.99 q3A    
      34.75   41.24                                                
 13 Walker, Emma                 MOPA                 1:15.61    1:17.06 q      
      35.63   41.43                                                
 14 Brokaw, Cheyenne             SE Tech              1:15.88    1:17.71 q      
      37.50   40.21                                                
 15 McKenzie, Annelissa          Adelson              1:20.73    1:18.64 q      
      35.90   42.74                                                
 16 Todd, Morgan                 MJVE                 1:18.25    1:20.29 q      
      35.84   44.45                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Heiselbetz, Hailee           MOPA                 1:18.08    1:20.66        
      34.90   45.76                                                
 18 Meza, Denisse                DPST                 1:05.07    1:32.00        
      41.11   50.89                                                
-------------------------------------------------------------------------
 -- Calhoun, Kaitlyn             SE Tech              1:18.27        DFS        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:55.52  3A
 Meet Qualifying:  2:55.52
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Championships
  1 Gebhart, Mandy               BCHS                 1:55.65    1:50.18 3A     
      25.72   27.85   28.39   28.22                                
  2 Pouch, Rose                  BCHS                 1:56.37    2:00.93 3A     
      27.33   30.70   31.18   31.72                                
  3 Selinger, Audrey             BCHS                 2:15.98    2:09.21 3A     
      29.42   32.34   33.65   33.80                                
  4 Miller, Gwynneth             BCHS                 2:26.72    2:18.73 3A     
      32.56   35.45   35.53   35.19                                
  5 Martinez, Jennifer           DPST                 2:33.54    2:36.45 3A     
      34.25   38.00   41.97   42.23                                
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:55.52  3A
 Meet Qualifying:  2:55.52
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gebhart, Mandy               BCHS                 1:56.06    1:55.65 q3A    
      27.26   29.32   29.76   29.31                                
  2 Pouch, Rose                  BCHS                 1:54.97    1:56.37 q3A    
  3 Selinger, Audrey             BCHS                 2:13.99    2:15.98 q3A    
  4 Miller, Gwynneth             BCHS                 2:20.55    2:26.72 q3A    
      33.42   38.02   38.29   36.99                                
  5 Martinez, Jennifer           DPST                 2:34.10    2:33.54 q3A    
  6 Kermani, Bianca              Adelson              2:42.26    2:42.11 q3A    
  7 Abusada, Christina           Chap                 2:45.67    2:43.51 q3A    
      34.96   40.67   43.40   44.48                                
  8 Johnson, Cheyanne            MJVE                 2:48.12    2:49.95 q3A    
      36.74   41.89   45.12   46.20                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Leavitt, Hannah              MOPA                 2:46.98    2:53.88 q3A    
 10 Todd, Morgan                 MJVE                 2:54.31    2:54.34 q3A    
 11 McKenzie, Annelissa          Adelson              2:57.01    2:54.38 q3A    
      36.99   44.83   47.38   45.18                                
 12 Van Meter, Riley             SE Tech              2:58.74    3:03.06 q      
 13 Vasquez, Selena              MJVE                 2:41.03    3:35.38 q      
      44.15   52.05 1:59.18                                        
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        8:15.75  3A
 Meet Qualifying:  8:15.75
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Championships
  1 Gebhart, Mandy               BCHS                 5:05.77    4:56.43 3A     
      26.36   28.88   29.45   29.95   29.74   29.91   30.36   30.81
      30.86   30.11                                                
  2 Freiburger, Annika           BCHS                 5:32.03    5:23.27 3A     
      29.24   31.64   32.51   32.96   33.21   32.80   33.28   32.87
      32.88   31.88                                                
  3 Stebbens, Alexis             BCHS                 6:04.50    5:48.76 3A     
      30.03   32.96   34.21   35.29   35.51   35.59   35.78   36.79
      37.01   35.59                                                
  4 Snavely, Anna C           14 DPST                 6:01.36    5:50.24 3A     
      31.01   34.64   35.33   35.47   35.66   35.64   35.60   35.73
      36.28   34.88                                                
  5 Johnson, Megan               BCHS                 6:28.74    6:17.64 3A     
      31.34   34.26   36.09   37.15   38.73   40.66   40.32   40.18
      40.36   38.55                                                
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        8:15.75  3A
 Meet Qualifying:  8:15.75
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gebhart, Mandy               BCHS                 5:11.66    5:05.77 q3A    
      28.31   30.51   30.84   30.98   30.66   31.12   30.88   30.89
      31.17   30.41                                                
  2 Freiburger, Annika           BCHS                 5:29.09    5:32.03 q3A    
      29.91   32.41   33.34   33.62   33.86   33.95   34.19   33.88
      33.93   32.94                                                
  3 Snavely, Anna C           14 DPST                 6:02.00    6:01.36 q3A    
      31.96   36.28   37.47   36.49   36.63   36.80   37.01   36.71
      36.26   35.75                                                
  4 Stebbens, Alexis             BCHS                 6:06.56    6:04.50 q3A    
      31.56   35.01   36.35   36.97   37.64   37.87   37.44   38.09
      37.07   36.50                                                
  5 Johnson, Megan               BCHS                 6:20.65    6:28.74 q3A    
      32.19   35.31   37.21   39.18   39.67   40.87   41.56   42.31
      41.89   38.55                                                
  6 Perez, Veronica              SE Tech              7:22.60    7:27.79 q3A    
      37.41   42.56   45.93   45.68   46.22   45.93   46.84   47.49
      48.13   41.60                                                
  7 Abusada, Christina           Chap                 7:36.37    7:32.37 q3A    
      37.32   43.36   45.31   46.51   46.81   47.29   47.01   47.06
      46.77   44.93                                                
  8 Kermani, Bianca              Adelson              7:34.34    7:33.56 q3A    
      36.99 1:29.31                   47.31   48.33   48.13   48.21
      45.87   42.11                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Johnson, Cheyanne            MJVE                 7:46.68    7:53.97 q3A    
      37.97   42.08   46.11   48.60                                
              45.80                                                
 10 Terry, Rebekah               Chap                 8:17.38    8:29.67 q      
      41.10   48.10   50.46   53.03   53.23   54.11   52.80   54.30
      53.32   49.22                                                
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:34.26  3A
 Meet Qualifying:  1:34.26
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Championships
  1 Lloyd, Montana               BCHS                   58.66      56.29 3A     
      27.40   28.89                                                
  2 Estes, Sarah V            18 BCHS                 1:01.92      59.59 3A     
      29.07   30.52                                                
  3 Thomas, Quinci               BCHS                 1:04.80    1:02.08 3A     
      30.53   31.55                                                
  4 Harling, Abby                BCHS                 1:07.86    1:06.78 3A     
      31.85   34.93                                                
  5 Clark, Tallyn             17 Cheyenne             1:09.05    1:06.95 3A     
      32.95   34.00                                                
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:34.26  3A
 Meet Qualifying:  1:34.26
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lloyd, Montana               BCHS                   57.40      58.66 q3A    
      28.51   30.15                                                
  2 Estes, Sarah V            18 BCHS                 1:02.36    1:01.92 q3A    
      30.57   31.35                                                
  3 Thomas, Quinci               BCHS                 1:04.65    1:04.80 q3A    
      31.92   32.88                                                
  4 Harling, Abby                BCHS                 1:08.65    1:07.86 q3A    
      32.37   35.49                                                
  5 Clark, Tallyn             17 Cheyenne             1:10.82    1:09.05 q3A    
      33.54   35.51                                                
  6 Klausner, Noa             17 Adelson              1:14.41    1:09.59 q3A    
      32.83   36.76                                                
  7 Ludvigson, Sydney            Virgin Valley        1:17.78    1:15.10 q3A    
  8 Perez, Veronica              SE Tech              1:23.12    1:21.34 q3A    
      40.58   40.76                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zuniga, Silvia               Sunrise              1:22.93    1:22.18 q3A    
      39.03   43.15                                                
 10 Garcia, Shylee               Western              1:24.50    1:23.96 q3A    
      39.97   43.99                                                
 11 Adler, Leontine              MOPA                 1:28.26    1:26.28 q3A    
      42.49   43.79                                                
 12 Rangel, Karen             17 Del Sol              1:34.75    1:27.09 q3A    
      42.91   44.18                                                
 13 Duvall, Alexia               SE Tech              1:30.25    1:27.60 q3A    
 14 Gamatero, Jessica            SE Tech              1:34.44    1:28.09 q3A    
      42.24   45.85                                                
 15 Moctezuma, Mirna             Western              1:28.86    1:31.17 q3A    
 16 Watkins, Brylee              MOPA                 1:34.01    1:33.20 q3A    
      45.97   47.23                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Martin, Kenna             17 MJVE                 1:33.87    1:34.61        
      47.58   47.03                                                
 18 Butler, Trisa                DPST                 1:40.40    1:36.49        
      45.33   51.16                                                
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:41.38  3A
 Meet Qualifying:  1:41.38
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Championships
  1 Garcia, Aimee                BCHS                 1:08.85    1:06.84 3A     
      31.27   35.57                                                
  2 Freiburger, Annika           BCHS                 1:12.83    1:11.13 3A     
      33.14   37.99                                                
  3 Hvinden, Mackenzie           BCHS                 1:17.90    1:15.84 3A     
      36.07   39.77                                                
  4 Stebbens, Alexis             BCHS                 1:19.62    1:17.48 3A     
      36.40   41.08                                                
  5 Snavely, Anna C           14 DPST                 1:20.19    1:18.59 3A     
      37.30   41.29                                                
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:41.38  3A
 Meet Qualifying:  1:41.38
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Garcia, Aimee                BCHS                 1:09.93    1:08.85 q3A    
      32.44   36.41                                                
  2 Freiburger, Annika           BCHS                 1:12.61    1:12.83 q3A    
      34.60   38.23                                                
  3 Hvinden, Mackenzie           BCHS                 1:18.97    1:17.90 q3A    
      36.84   41.06                                                
  4 Stebbens, Alexis             BCHS                 1:19.49    1:19.62 q3A    
      38.06   41.56                                                
  5 Snavely, Anna C           14 DPST                 1:19.61    1:20.19 q3A    
      38.37   41.82                                                
  6 Ludvigson, Kennedi           Virgin Valley        1:21.64    1:21.77 q3A    
      37.83   43.94                                                
  7 Rodriguez, Demi              SE Tech              1:27.36    1:28.83 q3A    
      41.17   47.66                                                
  8 Winger, Rebecca            9 Adelson              1:33.69    1:31.67 q3A    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kac, Elizabeth               Adelson              1:32.02    1:31.70 q3A    
      43.53   48.17                                                
 10 Ramirez, Isaura           15 Western              1:38.16    1:34.04 q3A    
      44.65   49.39                                                
 11 Stevens, Macy                Sunrise              1:35.50    1:34.61 q3A    
      44.42   50.19                                                
 12 Dreitzler, Kylie             Sunrise              1:40.05    1:34.81 q3A    
 13 Hardy, Camille               MOPA                 1:34.90    1:37.78 q3A    
      44.18   53.60                                                
 14 Postma, Kennedy              MOPA                 1:38.34    1:39.59 q3A    
      47.21   52.38                                                
 15 Surratt, Jurnee           16 Del Sol              1:41.64    1:40.70 q3A    
      47.72   52.98                                                
 16 Robels, Julie                Del Sol              1:40.68    1:42.83 q      
      48.03   54.80                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hernandez, Divine            Western              1:39.72    1:43.35        
 18 Palbaum, Macy                SE Tech              1:42.22    1:43.56        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lopez Ruiz, Khayla           Cheyenne             1:41.10    1:44.89        
      47.80   57.09                                                
 20 Yap, Caren                   SE Tech              1:41.46    1:44.95        
      49.25   55.70                                                
 21 Cortes, Molly             17 Del Sol              1:40.33    1:46.36        
      49.56   56.80                                                
 -- Torres, Paloma            15 Del Sol              1:44.78         DQ        
      50.44   54.96                                                
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:46.11  3A
 Meet Qualifying:  1:46.11
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Championships
  1 Pouch, Rose                  BCHS                 1:00.38      59.66 3A     
      27.42   32.24                                                
  2 Selinger, Audrey             BCHS                 1:08.31    1:05.53 3A     
  3 Aizenberg, Leemor            Adelson              1:08.26    1:06.46 3A     
      30.34   36.12                                                
  4 Graves, Kallie               Virgin Valley        1:10.85    1:09.34 3A     
      31.34   38.00                                                
  5 Johnson, Megan               BCHS                 1:10.95    1:10.09 3A     
      32.05   38.04                                                
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:46.11  3A
 Meet Qualifying:  1:46.11
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pouch, Rose                  BCHS                 1:01.08    1:00.38 q3A    
      28.28   32.10                                                
  2 Aizenberg, Leemor            Adelson              1:07.82    1:08.26 q3A    
      31.61   36.65                                                
  3 Selinger, Audrey             BCHS                 1:07.31    1:08.31 q3A    
      31.20   37.11                                                
  4 Graves, Kallie               Virgin Valley        1:12.99    1:10.85 q3A    
      33.89   36.96                                                
  5 Johnson, Megan               BCHS                 1:12.40    1:10.95 q3A    
      32.81   38.14                                                
  6 Porter, Jillian              BCHS                 1:16.18    1:16.97 q3A    
      35.60   41.37                                                
  7 Martinez, Jennifer           DPST                 1:16.16    1:19.32 q3A    
      37.11   42.21                                                
  8 Mowery, Natalie M         16 SE Tech              1:21.32    1:24.79 q3A    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ortiz, Emely                 Western              1:28.06    1:27.59 q3A    
 10 Moctezuma, Mirna             Western              1:32.03    1:30.87 q3A    
 11 Sayegh, Hasmig               Western              1:40.97    1:32.32 q3A    
 12 Moya, Mara                   Chap                 1:34.62    1:32.51 q3A    
      42.21   50.30                                                
 13 Garcia, Shylee               Western              1:29.85    1:32.57 q3A    
      42.33   50.24                                                
 14 Walker, Sierra               SE Tech              1:40.48    1:38.39 q3A    
      41.24   57.15                                                
 15 Brokaw, Cheyenne             SE Tech              1:43.72    1:39.15 q3A    
 16 Van Meter, Riley             SE Tech              1:42.46    1:50.90 q      
      47.79 1:03.11                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Villalobos, Melani        16 Del Sol              1:58.23    1:59.63        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
        3:36.43  3A
 Meet Qualifying:  3:36.43
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Championships
  1 Lloyd, Montana               BCHS                 2:11.03    2:04.95 3A     
      26.82   30.24   38.37   29.52                                
  2 Sauerbrei, Abby              BCHS                 2:11.40    2:08.03 3A     
      27.78   31.22   38.96   30.07                                
  3 Garcia, Aimee                BCHS                 2:14.48    2:10.04 3A     
      28.84   34.20   36.80   30.20                                
  4 Hvinden, Mackenzie           BCHS                 2:33.04    2:27.40 3A     
      31.32   37.81   42.30   35.97                                
  5 Sayegh, Hasmig               Western              3:17.35    3:08.91 3A     
      40.35   49.32   55.61   43.63                                
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
        3:36.43  3A
 Meet Qualifying:  3:36.43
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lloyd, Montana               BCHS                 2:11.12    2:11.03 q3A    
      28.17   31.56   40.06   31.24                                
  2 Sauerbrei, Abby              BCHS                 2:14.60    2:11.40 q3A    
      28.51   32.26   39.85   30.78                                
  3 Garcia, Aimee                BCHS                 2:16.35    2:14.48 q3A    
      29.54   35.26   38.19   31.49                                
  4 Hvinden, Mackenzie           BCHS                 2:28.58    2:33.04 q3A    
      33.25   40.01   43.43   36.35                                
  5 Sayegh, Hasmig               Western              3:22.90    3:17.35 q3A    
      41.67   54.09   58.60   42.99                                
  6 Rodriguez, Demi              SE Tech              3:35.95    3:18.19 q3A    
      49.82   52.65   49.81   45.91                                
  7 Moya, Mara                   Chap                 3:23.49    3:19.57 q3A    
      38.50   52.64   57.83   50.60                                
  8 Walker, Sierra               SE Tech              3:23.68    3:21.18 q3A    
      41.35   55.05 1:01.26   43.52                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ortiz, Emely                 Western              3:18.75    3:21.77 q3A    
      39.49   50.20 1:52.08                                        
 10 Robels, Julie                Del Sol              3:20.19    3:22.29 q3A    
      44.55   51.39 1:46.35                                        
 11 Ramirez, Isaura           15 Western              3:24.19    3:22.39 q3A    
      43.55   56.85   54.39   47.60                                
 12 Hernandez, Divine            Western              3:27.40    3:24.32 q3A    
      44.33   55.76   56.46   47.77                                
 13 Surratt, Jurnee           16 Del Sol              3:25.87    3:29.69 q3A    
      45.83   52.57 1:00.47   50.82                                
 14 Palbaum, Macy                SE Tech              3:29.87    3:30.97 q3A    
      44.94 1:01.55   52.63   51.85                                
 15 Hennig, Mariah               MJVE                 3:38.44    3:37.85 q      
      49.88   58.64 1:00.05   49.28                                
 16 Yap, Caren                   SE Tech              3:47.20    3:46.05 q      
      53.99   59.28   57.59   55.19                                
 
Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Renner, Elle                 SE Tech                   NP     464.30        
  2 Bryant, Dylan                Virgin Valley             NP     238.25        
  3 DeLeon, Elizabeth            Virgin Valley             NP     221.40        
  4 Stiner, Shandi               Virgin Valley             NP     191.45        
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boulder City High School  'A'                     1:44.10    1:42.44        
     1) Garcia, Aimee                   2) Estes, Sarah V 18              
     3) Thomas, Quinci                  4) Sauerbrei, Abby                
       25.70    25.57    26.19    24.98                                    
  2 Adelson HS  'A'                                   1:58.05    1:56.86        
     1) Mulligan, Nicole 16             2) Winger, Rebecca 9              
     3) Kac, Elizabeth                  4) Klausner, Noa 17               
       28.30    28.90    34.47    25.19                                    
  3 Virgin Valley High School  'A'                    1:58.49    1:57.22        
     1) Graves, Kallie                  2) Ludvigson, Sydney              
     3) Ludvigson, Kennedi              4) Waite, Taylor                  
       28.99    30.50    30.40    27.33                                    
  4 SE Career Tech Academy  'A'                       2:07.62    2:07.08        
     1) Renner, Elle                    2) Brokaw, Cheyenne               
     3) Duvall, Alexia                  4) Perez, Veronica                
       30.02    32.71    34.14    30.21                                    
  5 Moapa Valley High School  'A'                     2:09.37    2:07.22        
     1) Leavitt, Hannah                 2) Adler, Leontine                
     3) Leavitt, Abbie                  4) Holmes, Jaci                   
       30.79    40.78    25.35    30.30                                    
 
Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boulder City High School  'A'                     3:25.37    3:38.56        
     1) Lloyd, Montana                  2) Thomas, Quinci                 
     3) Estes, Sarah V 18               4) Gebhart, Mandy                 
       25.69    53.08    26.88    56.37    27.04    56.75    25.16    52.36
  2 Adelson HS  'A'                                   4:26.88    4:15.36        
     1) Mulligan, Nicole 16             2) Klausner, Noa 17               
     3) Winger, Rebecca 9               4) Aizenberg, Leemor              
       29.16  1:04.06    29.77  1:03.35    31.52  1:06.91    29.04  1:01.04
  3 Virgin Valley High School  'A'                    4:48.56    4:25.36        
     1) Graves, Kallie                  2) Ludvigson, Sydney              
     3) Ludvigson, Kennedi              4) Waite, Taylor                  
       30.90  1:04.52    32.79  1:08.32    32.45  1:09.35    29.18  1:03.17
  4 Sunrise Mountain High School  'A'                 5:18.32    4:49.17        
     1) Meyer, Alex                     2) Stevens, Macy                  
     3) Medina, Johana                  4) Zuniga, Silvia                 
       33.69  1:11.78    15.36    36.45    40.22  1:15.18    37.15  1:45.76
  5 Chaparral HS  'A'                                 5:06.71    4:52.40        
     1) Abusada, Christina              2) Moya, Mara                     
     3) Simmonds, Lana                  4) Hernandez, Gabby               
       33.90  1:12.84    34.96  1:16.44    33.25                           
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boulder City High School  'A'                     1:53.68    1:47.90        
     1) Lloyd, Montana                  2) Garcia, Aimee                  
     3) Sauerbrei, Abby                 4) Gebhart, Mandy                 
       26.92    30.71    26.76    23.51                                    
  2 Virgin Valley High School  'A'                    2:09.20    2:08.44        
     1) Ludvigson, Sydney               2) Ludvigson, Kennedi             
     3) Graves, Kallie                  4) Waite, Taylor                  
       34.55    37.23    29.29    27.37                                    
  3 Adelson HS  'A'                                   2:14.69    2:09.86        
     1) Klausner, Noa 17                2) Kac, Elizabeth                 
     3) Aizenberg, Leemor               4) Mulligan, Nicole 16            
       31.37    48.26    23.22    27.01                                    
  4 SE Career Tech Academy  'A'                       2:26.92    2:16.65        
     1) Perez, Veronica                 2) Rodriguez, Demi                
     3) Mowery, Natalie M 16            4) Renner, Elle                   
       35.46    38.86    33.52    28.81                                    
  5 Western HS  'A'                                   2:33.31    2:24.09        
     1) Garcia, Shylee                  2) Ramirez, Isaura 15             
     3) Ortiz, Emely                    4) McCoy, Tiffany                 
       37.07    41.66    37.04    28.32                                    
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.09  3A
 Meet Qualifying:  28.09
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Championships
  1 Pendleton, Clayton           BCHS                   23.71      22.99 3A     
  2 Nguyen, James D           16 SE Tech                24.50      24.12 3A     
  3 Missel, Ben                  BCHS                   25.08      24.15 3A     
  4 Andrew, Memmott              Virgin Valley          24.95      24.24 3A     
  5 Pappas, Andre                BCHS                   25.31      24.53 3A     
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.09  3A
 Meet Qualifying:  28.09
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pendleton, Clayton           BCHS                   23.94      23.71 q3A    
  2 Nguyen, James D           16 SE Tech                23.85      24.50 q3A    
  3 Andrew, Memmott              Virgin Valley          24.38      24.95 q3A    
  4 Missel, Ben                  BCHS                   25.00      25.08 q3A    
  5 Pappas, Andre                BCHS                   25.13      25.31 q3A    
  6 Shmuelevich, Alex            Adelson                25.06      25.78 q3A    
  7 Sefia, Alex                  Adelson                25.95      26.07 q3A    
  8 Hernandez, Roberto           DPST                   26.84      26.63 q3A    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bagrensky, Alexander      14 Del Sol                26.81      26.98 q3A    
 10 Leavitt, Robbie              BCHS                   26.55      27.04 q3A    
 11 Nguyen, Michael              SE Tech                26.96      27.08 q3A    
 12 Memmott, Jared               Virgin Valley          26.95      27.51 q3A    
 13 Keith, Rushton               Virgin Valley          26.78      27.60 q3A    
 14 William, Christopher         Del Sol                27.97      27.79 q3A    
 15 Escobar, Luis A           17 Cheyenne               28.56      28.35 q      
 16 Alec, Brandes                Virgin Valley          28.44      29.08 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bega, Liddor                 Adelson                28.83      29.44        
 18 Herrera, Alexander           Sunrise                29.48      29.79        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Munoz, Richard               Del Sol                27.37      30.48        
 20 Gomez, Fernando           15 Del Sol                30.07      32.10        
 21 Denninger, David             SE Tech                36.93      34.28        
 22 Estrada, Jorge               SE Tech                35.90      35.35        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.83  3A
 Meet Qualifying:  1:06.83
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Championships
  1 Klouse, Braden               BCHS                   50.04      49.08 3A     
      23.85   25.23                                                
  2 Pendleton, Clayton           BCHS                   52.13      51.04 3A     
      24.45   26.59                                                
  3 Claiborne, Mason             MJVE                   52.22      52.14 3A     
      24.81   27.33                                                
  4 Nartker, Aidan            16 Cheyenne               52.25      52.35 3A     
      25.50   26.85                                                
  5 Ferber, Noah              16 Adelson                53.87      53.37 3A     
      25.51   27.86                                                
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.83  3A
 Meet Qualifying:  1:06.83
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Klouse, Braden               BCHS                   50.41      50.04 q3A    
  2 Pendleton, Clayton           BCHS                   52.86      52.13 q3A    
      25.43   26.70                                                
  3 Claiborne, Mason             MJVE                   52.45      52.22 q3A    
  4 Nartker, Aidan            16 Cheyenne               53.08      52.25 q3A    
      25.17   27.08                                                
  5 Ferber, Noah              16 Adelson                55.63      53.87 q3A    
      25.57   28.30                                                
  6 Andrew, Memmott              Virgin Valley          55.18      55.80 q3A    
      26.70   29.10                                                
  7 Pappas, Andre                BCHS                   57.56      56.92 q3A    
      27.15   29.77                                                
  8 Missel, Ben                  BCHS                   56.32      57.39 q3A    
      27.03   30.36                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Floyd, Joshua             15 Cheyenne               57.56      57.61 q3A    
      27.83   29.78                                                
 10 Ogden, Keaton                Virgin Valley        1:00.81    1:00.26 q3A    
      28.43   31.83                                                
 11 Memmott, Jared               Virgin Valley        1:00.68    1:00.50 q3A    
      28.35   32.15                                                
 12 Hernandez, Roberto           DPST                 1:01.75    1:00.89 q3A    
      29.32   31.57                                                
 13 Hernandez, Daniel         16 Del Sol                56.46    1:00.94 q3A    
      28.70   32.24                                                
 14 Keith, Rushton               Virgin Valley        1:00.92    1:04.16 q3A    
      29.02   35.14                                                
 15 Ortiz, Jacob              16 MJVE                 1:06.25    1:05.11 q3A    
      31.07   34.04                                                
 16 Mercado, Sergio              Western              1:05.84    1:05.69 q3A    
      30.89   34.80                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Espinoza, Paris              DPST                 1:07.43    1:05.91 3A     
      30.73   35.18                                                
 18 Sanchez, Sergio              SE Tech              1:10.41    1:07.31        
      31.19   36.12                                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 William, Christopher         Del Sol              1:06.23    1:07.45        
      29.99   37.46                                                
 20 Bradshaw, Isaac              MOPA                 1:07.70    1:07.59        
      31.45   36.14                                                
 21 Larivee, Raymond             SE Tech              1:04.40    1:07.69        
      32.04   35.65                                                
 22 Lyon, Mitchell               MOPA                 1:08.62    1:08.41        
      31.63   36.78                                                
 23 Gomez, Fernando           15 Del Sol              1:07.78    1:08.95        
      32.59   36.36                                                
 24 LaBlanc, Jason               SE Tech              1:20.65    1:09.82        
      32.00   37.82                                                
 25 Neiman, Eithan               SE Tech              1:07.56    1:11.60        
      33.44   38.16                                                
 26 Palomino, Ramiel             DPST                 1:17.65    1:18.45        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:37.99  3A
 Meet Qualifying:  2:37.99
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Championships
  1 Klouse, Braden               BCHS                 1:53.04    1:47.89 3A     
      25.70   27.39   27.49   27.31                                
  2 Mirzazadeh, Siavash B     15 DPST                 1:51.94    1:49.02 3A     
      25.43   27.82   28.13   27.64                                
  3 Nartker, Aidan            16 Cheyenne             1:57.60    1:54.84 3A     
      26.02   29.34   29.83   29.65                                
  4 Alvarez, Daniel           16 Chap                 2:01.10    1:56.00 3A     
      27.00   29.35   30.09   29.56                                
  5 Ferber, Noah              16 Adelson              2:00.49    2:00.35 3A     
      26.78   29.30   31.22   33.05                                
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:37.99  3A
 Meet Qualifying:  2:37.99
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mirzazadeh, Siavash B     15 DPST                 1:54.07    1:51.94 q3A    
      26.30   28.26   28.93   28.45                                
  2 Klouse, Braden               BCHS                 1:52.53    1:53.04 q3A    
      25.49   28.99   29.46   29.10                                
  3 Nartker, Aidan            16 Cheyenne             1:58.00    1:57.60 q3A    
      26.88   30.59   29.75   30.38                                
  4 Ferber, Noah              16 Adelson              2:09.72    2:00.49 q3A    
      27.42   30.06   31.81   31.20                                
  5 Alvarez, Daniel           16 Chap                 2:01.90    2:01.10 q3A    
      27.60   30.02   32.06   31.42                                
  6 Wilson, Sam                  SE Tech              2:07.50    2:06.82 q3A    
      26.95   30.75   34.09   35.03                                
  7 Holmes, Tyler                MOPA                 2:09.92    2:07.43 q3A    
      27.89   32.23   33.54   33.77                                
  8 Larson, Chandler             BCHS                 2:07.05    2:07.93 q3A    
      29.03   32.77   33.96   32.17                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Khavkin, Benjamin            Adelson              2:07.32    2:08.85 q3A    
      28.90   32.66   33.39   33.90                                
 10 Ogden, Keaton                Virgin Valley        2:20.74    2:16.72 q3A    
      29.08   32.91   36.85   37.88                                
 11 Ingram-Estantes, Andres      Sunrise              2:29.53    2:20.68 q3A    
      32.45   36.49   36.81   34.93                                
 12 Ortiz, Jacob              16 MJVE                 2:30.40    2:25.27 q3A    
      31.17   34.66   39.17   40.27                                
 13 Wilson, Dylan                Virgin Valley        2:34.74    2:25.81 q3A    
 14 Tyler, Jacob                 SE Tech              2:24.28    2:26.12 q3A    
      32.05   37.80   38.33   37.94                                
 15 Deml, Benson                 BCHS                 2:29.60    2:26.28 q3A    
      33.64   38.13   37.40   37.11                                
 16 Bradshaw, Isaac              MOPA                 2:35.18    2:30.66 q3A    
      31.66   37.20   40.73   41.07                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lyon, Mitchell               MOPA                 2:31.29    2:31.73 3A     
      31.68   38.38   40.40   41.27                                
 18 Mains, Darin                 SE Tech              2:35.75    2:31.95 3A     
      32.91   38.35 1:20.69                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Casella, Chazz               SE Tech              2:32.53    2:32.91 3A     
      33.03   38.21   42.24   39.43                                
 20 Mercado, Sergio              Western              2:32.09    2:33.08 3A     
      31.92   37.84 1:23.32                                        
 21 Cox, Ladd                    BCHS                 2:33.72    2:35.85 3A     
      32.97   37.65   41.29   43.94                                
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        7:34.42  3A
 Meet Qualifying:  7:34.42
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Championships
  1 Cuevas, Paco                 BCHS                 5:05.58    4:57.45 3A     
      25.66   28.50   29.82   30.18   30.57   31.03   31.01   31.50
      30.62   28.56                                                
  2 Farr, Durand                 SE Tech              5:55.36    5:57.53 3A     
      28.60   32.22   35.47   36.74   37.86   37.84   38.08   38.52
      38.01   34.19                                                
  3 Avalos, Anthony           16 SE Tech              6:15.01    6:30.96 3A     
      31.68   35.95   37.05   40.11   40.54   41.13   41.27   41.65
      41.32   40.26                                                
  4 Tyler, Jacob                 SE Tech              6:43.54    6:38.45 3A     
      32.58   38.20   39.87   40.92   41.41   41.23   42.47   42.09
      42.07   37.61                                                
  5 Deml, Benson                 BCHS                 7:08.10    6:46.28 3A     
      34.26   38.59   40.30   42.29   42.27   42.85   42.80   41.93
      42.21   38.78                                                
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        7:34.42  3A
 Meet Qualifying:  7:34.42
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cuevas, Paco                 BCHS                 5:16.50    5:05.58 q3A    
      55.94   30.54   31.33   31.69   31.79   31.44   31.73   31.70
      29.70                                                        
  2 Farr, Durand                 SE Tech              5:49.71    5:55.36 q3A    
      29.45   31.71   34.24   35.45   37.22   38.19   37.06   38.10
      37.98   35.96                                                
  3 Avalos, Anthony           16 SE Tech              6:05.85    6:15.01 q3A    
      31.05   35.15   37.31   37.92   38.81   37.56   40.50   39.28
      40.45   36.98                                                
  4 Tyler, Jacob                 SE Tech              6:41.53    6:43.54 q3A    
      33.40   39.05   39.65   41.31   42.55   42.23   41.90   42.02
      42.73   38.70                                                
  5 Deml, Benson                 BCHS                 7:03.40    7:08.10 q3A    
      36.54   41.28   42.70   43.69   43.98   44.90   45.71   44.95
      44.57   39.78                                                
  6 Mains, Darin                 SE Tech              7:05.75    7:12.19 q3A    
      34.14   39.52   42.03   44.63   44.52   45.86   46.75   46.63
      45.97   42.14                                                
  7 Pendleton, Ty                BCHS                 7:30.59    7:31.96 q3A    
      39.43   43.66   45.42   47.12   47.41   47.81   48.21   47.28
      46.30   39.32                                                
  8 Falsey, Nicholas             Cheyenne             7:57.00    8:06.57 q      
      35.81   42.67   47.93                   53.91   51.98   52.64
      50.60   48.13                                                
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:27.38  3A
 Meet Qualifying:  1:27.38
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Championships
  1 Larson, Chandler             BCHS                 1:03.58    1:01.18 3A     
      29.12   32.06                                                
  2 Claiborne, Mason             MJVE                 1:03.14    1:02.14 3A     
      30.38   31.76                                                
  3 Reed, Aaron               17 Cheyenne             1:07.90    1:06.80 3A     
      32.80   34.00                                                
  4 Farr, Durand                 SE Tech              1:08.87    1:06.92 3A     
      32.82   34.10                                                
  5 Herrera, CJ                  BCHS                 1:09.68    1:08.18 3A     
      33.52   34.66                                                
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:27.38  3A
 Meet Qualifying:  1:27.38
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Claiborne, Mason             MJVE                 1:04.80    1:03.14 q3A    
      30.69   32.45                                                
  2 Larson, Chandler             BCHS                 1:03.31    1:03.58 q3A    
      30.36   33.22                                                
  3 Reed, Aaron               17 Cheyenne             1:06.38    1:07.90 q3A    
      33.59   34.31                                                
  4 Farr, Durand                 SE Tech              1:09.94    1:08.87 q3A    
      32.67   36.20                                                
  5 Herrera, CJ                  BCHS                 1:09.47    1:09.68 q3A    
      34.12   35.56                                                
  6 Bagrensky, Alexander      14 Del Sol              1:12.24    1:11.75 q3A    
      34.75   37.00                                                
  7 Morales, Harold              Western              1:17.21    1:14.12 q3A    
      35.78   38.34                                                
  8 Jolley, Samuel               MOPA                 1:17.72    1:15.66 q3A    
      35.33   40.33                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Holt, Gregory             16 Del Sol              1:20.63    1:16.03 q3A    
 10 Espinoza, Paris              DPST                 1:22.85    1:20.15 q3A    
      37.83   42.32                                                
 11 Jones, Jacob                 BCHS                 1:22.60    1:20.46 q3A    
 12 Klausner, Ari              9 Adelson              1:26.20    1:22.16 q3A    
      37.98   44.18                                                
 13 Jones, Alex                  Chap                 1:23.24    1:22.70 q3A    
      40.10   42.60                                                
 14 Neiman, Eithan               SE Tech              1:24.21    1:22.78 q3A    
      40.53   42.25                                                
 15 Sanchez, Sergio              SE Tech              1:22.46    1:23.81 q3A    
      40.50   43.31                                                
 16 Estrada, Jorge               SE Tech              1:39.57    1:36.69 q      
      45.70   50.99                                                
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:27.78  3A
 Meet Qualifying:  1:27.78
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Championships
  1 Pouch, AJ                    BCHS                   58.23      57.38 3A     
      27.45   29.93                                                
  2 Mirjanian, Adam           17 Chap                 1:03.20    1:03.55 3A     
      29.79   33.76                                                
  3 Titman, Luke              16 Cheyenne             1:09.42    1:08.40 3A     
      32.69   35.71                                                
  4 Ruiz, Jesus               18 Chap                 1:12.25    1:09.14 3A     
      33.16   35.98                                                
  5 Nguyen, James D           16 SE Tech              1:06.15    1:10.23 3A     
      33.95   36.28                                                
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:27.78  3A
 Meet Qualifying:  1:27.78
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pouch, AJ                    BCHS                   58.97      58.23 q3A    
      27.76   30.47                                                
  2 Mirjanian, Adam           17 Chap                 1:02.94    1:03.20 q3A    
      29.70   33.50                                                
  3 Nguyen, James D           16 SE Tech              1:06.87    1:06.15 q3A    
      30.97   35.18                                                
  4 Titman, Luke              16 Cheyenne             1:10.45    1:09.42 q3A    
      32.03   37.39                                                
  5 Khavkin, Benjamin            Adelson              1:12.06    1:11.21 q3A    
      33.69   37.52                                                
  6 Ruiz, Jesus               18 Chap                 1:13.68    1:12.25 q3A    
      35.07   37.18                                                
  7 Leavitt, Robbie              BCHS                 1:11.42    1:13.94 q3A    
      34.57   39.37                                                
  8 Floyd, Joshua             15 Cheyenne             1:18.32    1:16.11 q3A    
      35.95   40.16                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Varela, Victor            17 Chap                 1:20.89    1:17.67 q3A    
      36.74   40.93                                                
 10 Martinez, Jaime              DPST                 1:19.25    1:18.53 q3A    
      36.82   41.71                                                
 11 Nguyen, Michael              SE Tech              1:19.70    1:18.77 q3A    
      37.74   41.03                                                
 12 Munoz, Richard               Del Sol              1:21.43    1:21.27 q3A    
      37.62   43.65                                                
 13 Raya, Jacob                  Chap                 1:25.74    1:21.82 q3A    
      38.99   42.83                                                
 14 Villalpando-Ortiz, Frank     Sunrise              1:30.18    1:23.45 q3A    
      39.47   43.98                                                
 15 Lamping, Zane                MOPA                 1:27.72    1:23.65 q3A    
      40.15   43.50                                                
 16 Sardina - Perez, Daniel      SE Tech              1:23.22    1:23.91 q3A    
      39.84   44.07                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Moreno, Eric                 Sunrise              1:26.82    1:23.95 3A     
      39.26   44.69                                                
 18 Rivera, Hiram                Virgin Valley        1:25.49    1:24.05 3A     
      40.09   43.96                                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wilson, Dylan                Virgin Valley        1:26.15    1:24.15 3A     
      39.57   44.58                                                
 20 Gomez, Sebastian          18 Western              1:23.09    1:24.56 3A     
      37.98   46.58                                                
 21 Pendleton, Ty                BCHS                 1:24.49    1:25.66 3A     
      42.84   42.82                                                
 22 Cox, Ladd                    BCHS                 1:25.58    1:26.79 3A     
 23 Alec, Brandes                Virgin Valley        1:27.00    1:26.90 3A     
      40.12   46.78                                                
 24 DeSantiago, Angel            Virgin Valley        1:23.74    1:26.95 3A     
      38.92   48.03                                                
 25 Avendano-Morales, Hector  16 Cheyenne             1:27.59    1:27.71 3A     
      39.53   48.18                                                
 26 Stidham, Ryan                Adelson              1:31.75    1:33.59        
      42.86   50.73                                                
 27 Denninger, David             SE Tech              1:32.74    1:35.13        
      44.33   50.80                                                
 -- LaCroix, Chase               MOPA                 1:16.67         DQ        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:28.92  3A
 Meet Qualifying:  1:28.92
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Championships
  1 Cuevas, Paco                 BCHS                   54.22      52.65 3A     
      24.39   28.26                                                
  2 Mirzazadeh, Siavash B     15 DPST                   56.86      56.13 3A     
      26.07   30.06                                                
  3 Alvarez, Daniel           16 Chap                 1:00.46      58.35 3A     
      27.84   30.51                                                
  4 Ruiz, Jesus               18 Chap                 1:02.56    1:00.64 3A     
      27.41   33.23                                                
  5 Hernandez, Daniel         16 Del Sol              1:10.34    1:07.73 3A     
      31.32   36.41                                                
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:28.92  3A
 Meet Qualifying:  1:28.92
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cuevas, Paco                 BCHS                   53.75      54.22 q3A    
      54.40                                                        
  2 Mirzazadeh, Siavash B     15 DPST                   57.63      56.86 q3A    
      26.19   30.67                                                
  3 Alvarez, Daniel           16 Chap                 1:00.40    1:00.46 q3A    
      28.50   31.96                                                
  4 Ruiz, Jesus               18 Chap                 1:04.12    1:02.56 q3A    
      28.51   34.05                                                
  5 Hernandez, Daniel         16 Del Sol              1:11.78    1:10.34 q3A    
      31.07   39.27                                                
  6 Varela, Victor            17 Chap                 1:14.11    1:10.97 q3A    
      32.22   38.75                                                
  7 Morales, Harold              Western              1:18.77    1:11.30 q3A    
      32.41   38.89                                                
  8 Valer, Vincent               SE Tech              1:15.44    1:14.39 q3A    
      33.39   41.00                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Herrera, CJ                  BCHS                 1:12.48    1:14.98 q3A    
 10 Ramirez, Jose                Western              1:16.33    1:17.63 q3A    
      36.04   41.59                                                
 11 Larivee, Raymond             SE Tech              1:20.31    1:17.92 q3A    
      34.81   43.11                                                
 12 Jones, Jacob                 BCHS                 1:26.38    1:21.37 q3A    
      36.99   44.38                                                
 13 Custer, Chris M           15 SE Tech              1:28.85    1:27.86 q3A    
      40.37   47.49                                                
 14 Gomez, Sebastian          18 Western              1:25.05    1:28.49 q3A    
      35.24   53.25                                                
 15 Casella, Chazz               SE Tech              1:26.59    1:29.27 q      
      38.79   50.48                                                
 -- Perez, Jose                  Sunrise              1:57.71         DQ        
      47.78   57.14                                                
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
        3:12.39  3A
 Meet Qualifying:  3:12.39
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
Championships
  1 Pouch, AJ                    BCHS                 1:56.44    1:54.60 3A     
      24.70   29.42   32.14   28.34                                
  2 Mirjanian, Adam           17 Chap                 2:05.86    2:06.52 3A     
      26.88   33.31   36.01   30.32                                
  3 Titman, Luke              16 Cheyenne             2:15.09    2:12.28 3A     
      27.44   33.80   39.82   31.22                                
  4 Avalos, Anthony           16 SE Tech              2:32.29    2:33.60 3A     
      30.89   41.40   46.62   34.69                                
  5 Lamping, Zane                MOPA                 2:45.62    2:42.94 3A     
      30.81   46.67   47.90   37.56                                
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
        3:12.39  3A
 Meet Qualifying:  3:12.39
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pouch, AJ                    BCHS                 1:55.48    1:56.44 q3A    
      25.03   30.19   32.52   28.70                                
  2 Mirjanian, Adam           17 Chap                 2:02.58    2:05.86 q3A    
      26.78   34.06   36.29   28.73                                
  3 Titman, Luke              16 Cheyenne             2:16.06    2:15.09 q3A    
      27.10   34.39   41.97   31.63                                
  4 Avalos, Anthony           16 SE Tech              2:32.19    2:32.29 q3A    
      30.84   40.70   46.16   34.59                                
  5 Martinez, Jaime              DPST                 2:40.90    2:38.30 q3A    
      30.65   39.93 1:27.72                                        
  6 Lamping, Zane                MOPA                 2:53.86    2:45.62 q3A    
      31.93   45.93   49.40   38.36                                
  7 Rivera, Hiram                Virgin Valley        2:48.48    2:45.79 q3A    
      30.97   45.10   50.04   39.68                                
  8 Valer, Vincent               SE Tech              2:43.12    2:48.70 q3A    
      33.68   43.76   51.09   40.17                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sardina - Perez, Daniel      SE Tech              3:09.50    2:58.53 q3A    
      35.68   53.53   49.01   40.31                                
 10 Custer, Chris M           15 SE Tech              3:10.40    3:06.23 q3A    
      38.56   49.23   54.11   44.33                                
 -- Ramirez, Jose                Western              2:58.60         DQ        
      35.85   51.38   50.56   39.21                                
 
Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colmenero, Oscar             Virgin Valley             NP     255.75        
  2 Reed, Aaron               17 Cheyenne              151.25     217.50        
  3 Vogel, David                 Virgin Valley             NP     209.90        
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boulder City High School  'A'                     1:36.81    1:35.36        
     1) Leavitt, Robbie                 2) Missel, Ben                    
     3) Pendleton, Clayton              4) Pappas, Andre                  
       25.74    24.28    23.00    22.34                                    
  2 Chaparral HS  'A'                                 1:42.87    1:40.26        
     1) Varela, Victor 17               2) Ruiz, Jesus 18                 
     3) Alvarez, Daniel 16              4) Mirjanian, Adam 17             
       27.84    25.01    24.72    22.69                                    
  3 Adelson HS  'A'                                   1:43.46    1:40.37        
     1) Ferber, Noah 16                 2) Sefia, Alex                    
     3) Khavkin, Benjamin               4) Shmuelevich, Alex              
       24.31    25.56    25.61    24.89                                    
  4 Virgin Valley High School  'A'                    1:46.52    1:42.71        
     1) Ogden, Keaton                   2) Keith, Rushton                 
     3) Memmott, Jared                  4) Andrew, Memmott                
       25.83    26.55    26.29    24.04                                    
  5 Moapa Valley High School  'A'                     1:44.69    1:45.54        
     1) Lamping, Zane                   2) LaCroix, Chase                 
     3) Jolley, Samuel                  4) Holmes, Tyler                  
       28.04    25.19    27.23    25.08                                    
 
Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boulder City High School  'A'                     3:26.52    3:26.02        
     1) Cuevas, Paco                    2) Pappas, Andre                  
     3) Pendleton, Clayton              4) Pouch, AJ                      
       23.49    49.32    26.64    56.57    24.63    51.71    23.23    48.42
  2 Chaparral HS  'A'                                 3:51.56    3:41.64        
     1) Varela, Victor 17               2) Ruiz, Jesus 18                 
     3) Alvarez, Daniel 16              4) Mirjanian, Adam 17             
       29.02  1:01.40    26.44    54.61    26.00    54.38    24.18    51.25
  3 Cheyenne High School  'A'                         4:35.24    3:44.68        
     1) Floyd, Joshua 15                2) Reed, Aaron 17                 
     3) Titman, Luke 16                 4) Nartker, Aidan 16              
       28.02    57.93    27.92    59.87    25.52    54.49    24.99    52.39
  4 Adelson HS  'A'                                   3:58.91    3:47.34        
     1) Ferber, Noah 16                 2) Sefia, Alex                    
     3) Shmuelevich, Alex               4) Khavkin, Benjamin              
       25.57    54.32    27.22    56.99    25.37    58.22    27.50    57.81
  5 SE Career Tech Academy  'A'                       3:58.54    3:48.96        
     1) Farr, Durand                    2) Nguyen, James D 16             
     3) Avalos, Anthony 16              4) Wilson, Sam                    
       27.06    57.50    25.68  1:24.40    41.56    57.21    29.85         
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boulder City High School  'A'                     1:46.40    1:40.70        
     1) Larson, Chandler                2) Pouch, AJ                      
     3) Cuevas, Paco                    4) Klouse, Braden                 
       27.97    26.49    23.88    22.36                                    
  2 Cheyenne High School  'A'                         2:08.96    1:55.14        
     1) Reed, Aaron 17                  2) Titman, Luke 16                
     3) Nartker, Aidan 16               4) Floyd, Joshua 15               
       30.78    31.62    27.69    25.05                                    
  3 Del Sol High School  'A'                          2:07.71    2:01.70        
     1) Holt, Gregory 16                2) Bagrensky, Alexander 14        
     3) Hernandez, Daniel 16            4) William, Christopher           
       32.24    32.81    29.53    27.12                                    
  4 Western HS  'A'                                   1:53.82    2:10.33        
     1) Morales, Harold                 2) Gomez, Sebastian 18            
     3) Ramirez, Jose                   4) Mercado, Sergio                
       39.19    30.62  1:00.52                                             
  5 Sunrise Mountain High School  'A'                 3:01.53    2:11.76        
     1) Moreno, Eric                    2) Villalpando-Ortiz, Frank       
     3) Ingram-Estantes, Andres         4) Herrera, Alexander             
       33.54    37.34    32.54    28.34