SMSC Arena Columbus Day - Meet Results

SMSC Arena Columbus Day
10/7/2017 - 10/8/2017
Santa Maria, CA USA
Updated: 10/10/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Santa Maria Swim Club  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/9/2017 05:28 PM
          2017 SMSC Arena Columbus Day Meet - 10/7/2017 to 10/8/2017           
                                    Results                                    
 
Girls 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Kimberly M         8 LTA-CA                 41.63      41.52  
  2 Alvarez, Natalie J         8 SMSC-CA                   NT      44.58  
  3 Latham, Cami J             8 SMSC-CA                58.11      44.95  
  4 Coats, Zelli K             8 SMSC-CA                52.88      45.69  
  5 Martinez, Portia S         8 SMSC-CA                   NT      51.13  
  6 Ciecek, Layton L           7 PUMA-CA                   NT      52.28  
  7 Porras, Keala K            7 PUMA-CA                   NT      57.98  
  8 McCarley, Caitlin A        7 LTA-CA               1:02.27      59.87  
 
Girls 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Kimberly M         8 LTA-CA                 49.63      52.54  
  2 Latham, Cami J             8 SMSC-CA                   NT      52.67  
  3 Alvarez, Natalie J         8 SMSC-CA                   NT      54.13  
  4 Ciecek, Layton L           7 PUMA-CA                   NT      56.63  
  5 Coats, Zelli K             8 SMSC-CA              1:04.73    1:00.70  
  6 Martinez, Portia S         8 SMSC-CA                   NT    1:09.10  
  7 Porras, Keala K            7 PUMA-CA                   NT    1:11.19  
 -- McCarley, Caitlin A        7 LTA-CA                    NT         DQ  
 
Girls 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tharp, Natalie G           7 PUMA-CA              1:00.79      51.03  
  2 Murphy, Kimberly M         8 LTA-CA                 56.51      52.42  
  3 Alvarez, Natalie J         8 SMSC-CA                   NT    1:01.93  
  4 Coats, Zelli K             8 SMSC-CA              1:33.79    1:08.63  
  5 Ciecek, Layton L           7 PUMA-CA                   NT    1:10.49  
  6 Latham, Cami J             8 SMSC-CA                   NT    1:17.02  
 -- Porras, Keala K            7 PUMA-CA                   NT         DQ  
 
Girls 5-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Kimberly M         8 LTA-CA                 56.06      48.73  
  2 Tharp, Natalie G           7 PUMA-CA              1:07.55      52.61  
  3 Latham, Cami J             8 SMSC-CA                   NT    1:03.15  
  4 Ciecek, Layton L           7 PUMA-CA                   NT    1:04.74  
 -- Porras, Keala K            7 PUMA-CA                   NT         DQ  
 
Girls 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tharp, Natalie G           7 PUMA-CA                   NT    1:42.72  
  2 Murphy, Kimberly M         8 LTA-CA                    NT    1:50.43  
 -- Porras, Keala K            7 PUMA-CA                   NT         DQ  
 -- Ciecek, Layton L           7 PUMA-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pettit, Tessa L           10 PUMA-CA                35.07      32.74  
  2 Poletti, Cat R            10 San Luis Obispo-CA     35.43      33.05  
  3 Burk, Kale M              10 PUMA-CA                43.21      33.27  
  4 Maloney, Kiley G          10 SMSC-CA                35.91      34.37  
  5 Calderon, Ianna R         10 SMSC-CA                40.21      34.45  
  6 Ridenhour, Dahlia R       10 PUMA-CA                39.09      35.88  
  7 Colegrove, Summer J       10 PASO-CA                39.62      36.99  
  8 Edds, Ella G              10 SMSC-CA                38.94      37.13  
  8 McCarley, Madison E       10 LTA-CA                 36.15      37.13  
 10 Pittman, Lyla I           10 PUMA-CA                57.32      37.21  
 11 Sinner, Berkley K         10 PUMA-CA                39.92      37.46  
 12 Patel, Kareena M          10 SMSC-CA                44.57      37.83  
 13 Ainsworth, Clara M        10 LTA-CA                 42.70      37.99  
 14 Molinar, Jaydin C         10 PUMA-CA                   NT      39.26  
 15 Weatherwax, Ryann D        9 LTA-CA                    NT      39.38  
 16 Rubalcava, Sofia E        10 SMSC-CA                   NT      39.85  
 17 De La Vega, Em E          10 SMSC-CA              1:32.13      41.24  
 18 Manning, Rhys A           10 San Luis Obispo-CA     45.90      43.96  
 19 Petryshak, Solomia        10 LTA-CA                 48.13      44.35  
 20 Taylor, Courtney G        10 NCA-CA                 51.28      46.90  
 21 Diaz, Laney M              9 SMSC-CA                   NT      47.05  
 22 Jebens, Nova K             9 SMSC-CA              1:02.11      47.92  
 23 Morales, Alyson T          9 NCA-CA                    NT      47.94  
 24 Mathis, Ariya L           10 PASO-CA                17.55      49.24  
 25 Carey, Samantha Q          9 LTA-CA                    NT      51.20  
 26 Peterson, Emiley C         9 PASO-CA                56.00      52.86  
 27 LeMaire, Amaya            10 SMSC-CA                   NT      57.15  
 28 Wever, Karley J            9 PUMA-CA                   NT      58.24  
 29 Leonard, Phoebe A         10 NCA-CA                    NT    1:00.71  
 30 Martinez, Eva O            9 SMSC-CA                   NT    1:07.02  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pettit, Tessa L           10 PUMA-CA              1:18.44    1:13.49  
  2 Poletti, Cat R            10 San Luis Obispo-CA   1:20.17    1:13.67  
  3 McCarley, Madison E       10 LTA-CA               1:20.72    1:14.91  
  4 Maloney, Kiley G          10 SMSC-CA              1:24.25    1:15.30  
  5 Rodriguez, Regan          10 Bvs Grizzlies-CC     1:17.72    1:16.47  
  6 Edds, Ella G              10 SMSC-CA              1:27.95    1:19.05  
  7 Sinner, Berkley K         10 PUMA-CA              1:50.91    1:22.07  
  8 Calderon, Ianna R         10 SMSC-CA              1:35.68    1:22.29  
  9 Weatherwax, Ryann D        9 LTA-CA                    NT    1:23.18  
 10 Patel, Kareena M          10 SMSC-CA              1:37.23    1:25.64  
 11 Colegrove, Summer J       10 PASO-CA              1:32.15    1:25.70  
 12 Rubalcava, Sofia E        10 SMSC-CA                   NT    1:26.60  
 13 De La Vega, Em E          10 SMSC-CA              2:00.17    1:31.34  
 14 Jebens, Nova K             9 SMSC-CA              1:53.08    1:45.92  
 15 Bergquist, Cadence N       9 PUMA-CA                   NT    1:53.75  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCarley, Madison E       10 LTA-CA               2:56.80    2:40.30  
  2 Maloney, Kiley G          10 SMSC-CA              2:36.01    2:45.10  
  3 Edds, Ella G              10 SMSC-CA              2:52.21    2:46.11  
  4 Poletti, Cat R            10 San Luis Obispo-CA   2:51.08    2:50.85  
  5 Sinner, Berkley K         10 PUMA-CA              2:56.80    3:04.42  
  6 Patel, Kareena M          10 SMSC-CA              2:56.80    3:11.50  
  7 Colegrove, Summer J       10 PASO-CA              2:56.80    3:14.41  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pettit, Tessa L           10 PUMA-CA                40.44      38.07  
  2 Ridenhour, Dahlia R       10 PUMA-CA                45.93      39.22  
  3 Burk, Kale M              10 PUMA-CA                51.09      40.29  
  4 Poletti, Cat R            10 San Luis Obispo-CA     40.90      41.32  
  5 McCarley, Madison E       10 LTA-CA                 44.45      41.35  
  6 Sinner, Berkley K         10 PUMA-CA                45.42      43.83  
  7 Calderon, Ianna R         10 SMSC-CA                53.91      44.92  
  8 Rubalcava, Sofia E        10 SMSC-CA                   NT      45.99  
  9 Maloney, Kiley G          10 SMSC-CA                48.95      46.76  
 10 Colegrove, Summer J       10 PASO-CA                49.22      46.81  
 11 Molinar, Jaydin C         10 PUMA-CA                   NT      47.12  
 12 Edds, Ella G              10 SMSC-CA                54.01      47.87  
 13 Patel, Kareena M          10 SMSC-CA                54.61      48.65  
 14 Pittman, Lyla I           10 PUMA-CA                   NT      50.61  
 15 Peterson, Emiley C         9 PASO-CA                   NT      54.62  
 16 Jebens, Nova K             9 SMSC-CA                56.39      54.68  
 16 Diaz, Laney M              9 SMSC-CA                   NT      54.68  
 18 Morales, Alyson T          9 NCA-CA                    NT      55.31  
 19 Taylor, Courtney G        10 NCA-CA                 55.78      56.41  
 20 De La Vega, Em E          10 SMSC-CA              1:03.35      56.79  
 21 Carey, Samantha Q          9 LTA-CA                    NT    1:01.90  
 22 Wever, Karley J            9 PUMA-CA                   NT    1:03.14  
 23 Leonard, Phoebe A         10 NCA-CA                    NT    1:07.88  
 24 LeMaire, Amaya            10 SMSC-CA                   NT    1:08.86  
 25 Martinez, Eva O            9 SMSC-CA                   NT    1:26.12  
 -- Petryshak, Solomia        10 LTA-CA                 59.23         DQ  
 -- Ainsworth, Clara M        10 LTA-CA                 57.90         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pettit, Tessa L           10 PUMA-CA              1:23.64    1:24.72  
  2 Poletti, Cat R            10 San Luis Obispo-CA   1:32.97    1:29.40  
  3 Burk, Kale M              10 PUMA-CA                   NT    1:29.63  
  4 Rodriguez, Regan          10 Bvs Grizzlies-CC     1:46.12    1:34.34  
  5 Sinner, Berkley K         10 PUMA-CA              1:44.71    1:36.80  
  6 Edds, Ella G              10 SMSC-CA              1:53.92    1:39.30  
  7 Calderon, Ianna R         10 SMSC-CA              2:07.56    1:44.15  
  8 Rubalcava, Sofia E        10 SMSC-CA                   NT    1:45.09  
  9 Colegrove, Summer J       10 PASO-CA                   NT    1:47.53  
 10 Bergquist, Cadence N       9 PUMA-CA                   NT    2:17.96  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCarley, Madison E       10 LTA-CA                 47.17      41.44  
  2 Pettit, Tessa L           10 PUMA-CA                42.97      42.97  
  3 Maloney, Kiley G          10 SMSC-CA                43.96      43.02  
  4 Rodriguez, Regan          10 Bvs Grizzlies-CC       52.25      44.89  
  5 Burk, Kale M              10 PUMA-CA                50.84      45.66  
  6 Patel, Kareena M          10 SMSC-CA                49.73      48.09  
  7 Ridenhour, Dahlia R       10 PUMA-CA                   NT      48.90  
  8 Colegrove, Summer J       10 PASO-CA                50.13      49.94  
  9 Rubalcava, Sofia E        10 SMSC-CA                   NT      51.30  
 10 De La Vega, Em E          10 SMSC-CA                53.59      51.71  
 11 Calderon, Ianna R         10 SMSC-CA              1:13.85      52.19  
 12 Weatherwax, Ryann D        9 LTA-CA                    NT      53.44  
 13 Bartle, Ariana N          10 PUMA-CA              1:00.10      53.81  
 14 Poletti, Cat R            10 San Luis Obispo-CA     58.33      55.41  
 15 Edds, Ella G              10 SMSC-CA                57.65      56.55  
 16 Taylor, Courtney G        10 NCA-CA               1:09.26      59.88  
 17 Jebens, Nova K             9 SMSC-CA              1:04.39    1:04.21  
 18 Leonard, Phoebe A         10 NCA-CA                    NT    1:17.45  
 -- LeMaire, Amaya            10 SMSC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCarley, Madison E       10 LTA-CA               1:45.78    1:29.37  
  2 Pettit, Tessa L           10 PUMA-CA              1:41.51    1:32.43  
  3 Maloney, Kiley G          10 SMSC-CA              1:36.39    1:36.56  
  4 Patel, Kareena M          10 SMSC-CA              1:46.29    1:39.71  
  5 Colegrove, Summer J       10 PASO-CA              1:51.96    1:43.55  
  6 Ainsworth, Clara M        10 LTA-CA               1:52.61    1:46.29  
  7 De La Vega, Em E          10 SMSC-CA              2:06.21    1:49.92  
  8 Weatherwax, Ryann D        9 LTA-CA                    NT    1:51.74  
  9 Rubalcava, Sofia E        10 SMSC-CA                   NT    1:54.76  
 10 Edds, Ella G              10 SMSC-CA              2:13.56    1:56.05  
 11 Petryshak, Solomia        10 LTA-CA                    NT    2:19.96  
 -- Mathis, Ariya L           10 PASO-CA              1:14.88         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCarley, Madison E       10 LTA-CA                 38.92      35.71  
  2 Burk, Kale M              10 PUMA-CA                45.58      37.06  
  3 Calderon, Ianna R         10 SMSC-CA              1:11.50      41.99  
  4 Pettit, Tessa L           10 PUMA-CA                45.40      42.50  
  5 Maloney, Kiley G          10 SMSC-CA                52.20      47.82  
  6 Bartle, Ariana N          10 PUMA-CA                57.45      50.40  
  7 Colegrove, Summer J       10 PASO-CA                57.50      53.21  
  8 Ridenhour, Dahlia R       10 PUMA-CA                   NT      54.28  
  9 De La Vega, Em E          10 SMSC-CA              1:06.91      58.96  
 10 Patel, Kareena M          10 SMSC-CA              1:11.50      59.50  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burk, Kale M              10 PUMA-CA              1:31.96    1:20.61  
  2 McCarley, Madison E       10 LTA-CA               1:37.40    1:32.15  
  3 Poletti, Cat R            10 San Luis Obispo-CA   1:36.89    1:42.70  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCarley, Madison E       10 LTA-CA               1:34.73    1:24.19  
  2 Pettit, Tessa L           10 PUMA-CA              1:29.32    1:24.66  
  3 Burk, Kale M              10 PUMA-CA              1:50.77    1:27.90  
  4 Maloney, Kiley G          10 SMSC-CA              1:38.82    1:30.91  
  5 Calderon, Ianna R         10 SMSC-CA              1:53.98    1:31.71  
  6 Poletti, Cat R            10 San Luis Obispo-CA   1:37.83    1:34.26  
  7 Edds, Ella G              10 SMSC-CA              1:50.50    1:36.03  
  8 Patel, Kareena M          10 SMSC-CA              1:50.00    1:39.65  
  9 Weatherwax, Ryann D        9 LTA-CA                    NT    1:41.29  
 10 Colegrove, Summer J       10 PASO-CA              1:46.37    1:41.99  
 11 De La Vega, Em E          10 SMSC-CA                   NT    1:43.07  
 12 Pittman, Lyla I           10 PUMA-CA                   NT    1:49.68  
 13 Molinar, Jaydin C         10 PUMA-CA                   NT    1:51.27  
 14 Petryshak, Solomia        10 LTA-CA               2:24.65    1:57.02  
 15 Morales, Alyson T          9 NCA-CA                    NT    2:03.39  
 -- Ainsworth, Clara M        10 LTA-CA                    NT         DQ  
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCarley, Madison E       10 LTA-CA               3:19.52    3:00.59  
  2 Pettit, Tessa L           10 PUMA-CA              3:15.19    3:06.43  
  3 Maloney, Kiley G          10 SMSC-CA              3:10.13    3:13.78  
  4 Edds, Ella G              10 SMSC-CA              3:23.50    3:23.61  
  5 Poletti, Cat R            10 San Luis Obispo-CA   3:19.16    3:26.45  
  6 Patel, Kareena M          10 SMSC-CA              3:23.50    3:42.93  
 -- Burk, Kale M              10 PUMA-CA              3:23.50         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bravo-Guzman, Noemi I     11 SMSC-CA                29.10      27.92  
  2 Figueroa, Meah N          12 BSC-CC                 28.95      28.35  
  3 Washburn, Sarah G         12 BSC-CC                 29.03      28.56  
  4 Steed, Ryan N             12 SMSC-CA                30.08      29.18  
  5 Cabiles, Allie A          12 SMSC-CA                33.34      29.43  
  6 Zimmerman, Aly K          11 SMSC-CA                31.05      29.86  
  7 Mazza, Lily               12 YNEZ-CA                   NT      30.70  
  8 Arreguin, Katie N         12 LTA-CA                 31.83      31.09  
  9 Weatherwax, Chloe S       11 LTA-CA                 44.12      31.43  
 10 Sanders, Jenna N          12 PUMA-CA                37.89      31.67  
 11 Jimenez, Emma G           12 SMSC-CA                36.25      32.23  
 12 Calderon, Kasey M         11 SMSC-CA                36.94      32.71  
 13 Barton, Natalie N         11 SMSC-CA                39.30      32.73  
 14 Redash, Emma E            12 SMSC-CA                35.79      33.32  
 14 Fowler, Lily M            12 BSC-CC                 36.65      33.32  
 16 Ogorsolka, Stella K       12 PASO-CA                36.43      33.37  
 17 Tharp, Anna K             11 PUMA-CA                38.40      33.67  
 18 Latham, Charleigh A       11 SMSC-CA                33.60      33.98  
 19 Inutan, Kamy M            11 SMSC-CA                   NT      34.03  
 20 Freitas, Jolee M          11 BSC-CC                 33.96      34.20  
 21 Contreras, Isabelle L     12 SMSC-CA                37.47      34.21  
 22 Triplett, Gracie A        12 SMSC-CA                34.97      35.32  
 23 Asistin, Mallory C        12 SMSC-CA                36.21      35.40  
 24 Griffiths, Brianna N      12 PUMA-CA                   NT      35.71  
 25 Carrier, Sydney A         12 SMSC-CA                35.75      35.88  
 26 Diaz, Mercy M             11 SMSC-CA                   NT      36.05  
 27 Brady, Leilani R          12 LTA-CA                    NT      37.11  
 28 Arechiga, Madi B          12 SMSC-CA                44.91      37.75  
 29 Redash, Natalie S         11 SMSC-CA                44.73      38.01  
 30 Greeley, Troi K           12 SMSC-CA                40.73      38.23  
 31 Lawrence, Emily J         11 LTA-CA                 42.39      38.78  
 32 Arellano, Emily M         11 SMSC-CA                   NT      39.45  
 33 Alvarez, Bella R          11 SMSC-CA                   NT      40.44  
 34 Moreno, Litzy A           11 SMSC-CA                   NT      41.60  
 35 Franson, Kylie            11 YNEZ-CA                   NT      45.66  
 36 Blackburn, Mia O          11 LTA-CA                    NT      45.69  
 37 Pay, Evelyn J             12 SMSC-CA                   NT      46.76  
 38 Manning, Ayden J          12 San Luis Obispo-CA        NT      50.41  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bravo-Guzman, Noemi I     11 SMSC-CA              1:00.95    1:00.12  
  2 Steed, Ryan N             12 SMSC-CA              1:05.13    1:04.34  
  3 Zimmerman, Aly K          11 SMSC-CA              1:06.37    1:05.55  
  4 Arreguin, Katie N         12 LTA-CA               1:10.31    1:05.66  
  5 Brooks, Keira A           12 San Luis Obispo-CA   1:06.52    1:06.67  
  6 Evans, Michaela A         12 PUMA-CA              1:05.93    1:06.96  
  7 Lomibao, Jamie Z          12 SMSC-CA              1:11.78    1:08.05  
  8 Cabiles, Allie A          12 SMSC-CA              1:15.84    1:08.60  
  9 Barton, Natalie N         11 SMSC-CA              1:25.44    1:09.70  
 10 Calderon, Kasey M         11 SMSC-CA              1:24.67    1:10.12  
 11 Redash, Emma E            12 SMSC-CA              1:13.98    1:12.67  
 12 Ozkan, Yasmin             11 YNEZ-CA              1:22.37    1:12.87  
 13 Sanders, Jenna N          12 PUMA-CA              1:21.02    1:14.48  
 14 Latham, Charleigh A       11 SMSC-CA              1:22.88    1:14.93  
 15 Freitas, Jolee M          11 BSC-CC               1:16.90    1:15.57  
 16 Triplett, Gracie A        12 SMSC-CA              1:14.84    1:16.57  
 17 Contreras, Isabelle L     12 SMSC-CA              1:23.69    1:16.92  
 18 Inutan, Kamy M            11 SMSC-CA                   NT    1:18.54  
 19 Carrier, Sydney A         12 SMSC-CA              1:14.38    1:18.95  
 20 Romasanta, Ella           12 YNEZ-CA                   NT    1:19.44  
 21 Griffiths, Brianna N      12 PUMA-CA                   NT    1:25.91  
 22 Arechiga, Madi B          12 SMSC-CA              1:27.03    1:26.07  
 23 Greeley, Troi K           12 SMSC-CA              1:28.48    1:28.25  
 24 Arellano, Emily M         11 SMSC-CA                   NT    1:29.76  
 25 Lawrence, Emily J         11 LTA-CA               1:43.27    1:30.63  
 26 Maya, Maggy L             11 NCA-CA                    NT    1:31.75  
 27 Redash, Natalie S         11 SMSC-CA              1:32.01    1:34.23  
 28 Alvarez, Bella R          11 SMSC-CA                   NT    1:38.69  
 29 Blackburn, Mia O          11 LTA-CA                    NT    1:43.05  
 30 Moreno, Litzy A           11 SMSC-CA                   NT    2:32.14  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Truong, Sofia N           12 BSC-CC               2:16.40    2:13.04  
  2 Brooks, Keira A           12 San Luis Obispo-CA   2:23.87    2:23.51  
  3 Arreguin, Katie N         12 LTA-CA               2:33.26    2:27.38  
  4 Lomibao, Jamie Z          12 SMSC-CA              2:33.91    2:28.38  
  5 Barton, Natalie N         11 SMSC-CA              2:33.11    2:33.91  
  6 Redash, Emma E            12 SMSC-CA              2:37.20    2:37.74  
  7 Calderon, Kasey M         11 SMSC-CA              2:37.20    2:37.84  
  8 Cabiles, Allie A          12 SMSC-CA              2:34.91    2:38.50  
  9 Contreras, Isabelle L     12 SMSC-CA              2:37.20    2:46.11  
 10 Latham, Charleigh A       11 SMSC-CA              2:37.20    2:49.09  
 11 Romasanta, Ella           12 YNEZ-CA              2:36.33    2:57.45  
 12 Inutan, Kamy M            11 SMSC-CA              2:37.20    3:03.37  
 13 Greeley, Troi K           12 SMSC-CA              2:37.20    3:06.22  
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bravo-Guzman, Noemi I     11 SMSC-CA              5:48.22    5:50.75  
  2 Steed, Ryan N             12 SMSC-CA              6:18.00    6:04.55  
  3 Zimmerman, Aly K          11 SMSC-CA              6:05.36    6:06.47  
  4 Alora, Jeza D             11 UN-1-CC              6:29.90    6:16.41  
  5 Washburn, Sarah G         12 BSC-CC               6:59.50    6:27.36  
  6 Arreguin, Katie N         12 LTA-CA               6:59.50    6:32.58  
  7 Barton, Natalie N         11 SMSC-CA              6:59.50    6:32.84  
  8 Lomibao, Jamie Z          12 SMSC-CA              6:59.50    6:32.86  
  9 Redash, Emma E            12 SMSC-CA              6:59.50    6:39.42  
 10 Calderon, Kasey M         11 SMSC-CA              6:59.50    6:51.37  
 11 Triplett, Gracie A        12 SMSC-CA              6:59.50    6:58.31  
 12 Cabiles, Allie A          12 SMSC-CA              6:59.50    7:03.44  
 13 Carrier, Sydney A         12 SMSC-CA              6:45.10    7:06.86  
 14 Latham, Charleigh A       11 SMSC-CA              6:59.50    7:20.96  
 15 Contreras, Isabelle L     12 SMSC-CA              6:59.50    7:22.63  
 16 Inutan, Kamy M            11 SMSC-CA              6:59.50    7:44.51  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bravo-Guzman, Noemi I     11 SMSC-CA                33.41      31.79  
  2 Figueroa, Meah N          12 BSC-CC                 35.66      34.38  
  3 Cabiles, Allie A          12 SMSC-CA                37.92      35.24  
  4 Mazza, Lily               12 YNEZ-CA                   NT      36.62  
  5 Alora, Jeza D             11 UN-1-CC                37.79      36.92  
  6 Lomibao, Jamie Z          12 SMSC-CA                40.65      37.22  
  7 Zimmerman, Aly K          11 SMSC-CA                36.66      37.25  
  8 Arreguin, Katie N         12 LTA-CA                 40.99      37.65  
  9 Triplett, Gracie A        12 SMSC-CA                38.81      38.11  
 10 Redash, Emma E            12 SMSC-CA                41.91      39.30  
 11 Jimenez, Emma G           12 SMSC-CA                44.13      39.41  
 12 Inutan, Kamy M            11 SMSC-CA                   NT      41.21  
 13 Tharp, Anna K             11 PUMA-CA                43.29      41.32  
 14 Ogorsolka, Stella K       12 PASO-CA                40.54      41.45  
 15 Contreras, Isabelle L     12 SMSC-CA                46.21      41.83  
 16 Calderon, Kasey M         11 SMSC-CA                40.82      42.13  
 17 Asistin, Mallory C        12 SMSC-CA                47.37      43.84  
 18 Latham, Charleigh A       11 SMSC-CA                41.54      44.54  
 19 Diaz, Mercy M             11 SMSC-CA                   NT      45.02  
 20 Weatherwax, Chloe S       11 LTA-CA                 58.89      45.52  
 21 Arellano, Emily M         11 SMSC-CA                   NT      46.02  
 22 Barton, Natalie N         11 SMSC-CA                49.02      46.15  
 23 Arechiga, Madi B          12 SMSC-CA                47.95      46.38  
 24 Greeley, Troi K           12 SMSC-CA                49.04      46.62  
 25 Lawrence, Emily J         11 LTA-CA                 51.43      50.05  
 26 Redash, Natalie S         11 SMSC-CA                51.85      50.73  
 27 Franson, Kylie            11 YNEZ-CA                   NT      52.67  
 28 Moreno, Litzy A           11 SMSC-CA                   NT      52.96  
 29 Alvarez, Bella R          11 SMSC-CA                   NT      53.96  
 30 Brady, Leilani R          12 LTA-CA                    NT      55.92  
 31 Blackburn, Mia O          11 LTA-CA                    NT      59.08  
 -- Pay, Evelyn J             12 SMSC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bravo-Guzman, Noemi I     11 SMSC-CA              1:08.09    1:06.46  
  2 Truong, Sofia N           12 BSC-CC               1:14.78    1:10.04  
  3 Steed, Ryan N             12 SMSC-CA              1:14.47    1:13.94  
  4 Evans, Michaela A         12 PUMA-CA              1:32.71    1:14.69  
  5 Zimmerman, Aly K          11 SMSC-CA              1:15.92    1:17.82  
  6 Cabiles, Allie A          12 SMSC-CA              1:42.44    1:18.90  
  7 Lomibao, Jamie Z          12 SMSC-CA              1:34.56    1:20.20  
  8 Arreguin, Katie N         12 LTA-CA               1:26.16    1:22.53  
  9 Triplett, Gracie A        12 SMSC-CA              1:25.44    1:23.27  
 10 Ozkan, Yasmin             11 YNEZ-CA              1:48.94    1:24.08  
 11 Carrier, Sydney A         12 SMSC-CA              1:31.07    1:29.84  
 12 Contreras, Isabelle L     12 SMSC-CA              1:32.86    1:31.83  
 13 Latham, Charleigh A       11 SMSC-CA              1:27.27    1:33.63  
 14 Inutan, Kamy M            11 SMSC-CA                   NT    1:35.50  
 15 Greeley, Troi K           12 SMSC-CA              1:51.42    1:43.20  
 16 Redash, Natalie S         11 SMSC-CA                   NT    1:47.44  
 17 Maya, Maggy L             11 NCA-CA                    NT    1:55.22  
 18 Lawrence, Emily J         11 LTA-CA               1:50.55    1:55.94  
 -- Alora, Jeza D             11 UN-1-CC              1:20.74         DQ  
 -- Arechiga, Madi B          12 SMSC-CA              1:48.55         DQ  
 -- Blackburn, Mia O          11 LTA-CA                    NT         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cabiles, Allie A          12 SMSC-CA                34.35      35.00  
  2 Bravo-Guzman, Noemi I     11 SMSC-CA                41.07      36.89  
  3 Zimmerman, Aly K          11 SMSC-CA                40.25      39.44  
  4 Washburn, Sarah G         12 BSC-CC                 42.22      39.99  
  5 Lomibao, Jamie Z          12 SMSC-CA                41.37      40.44  
  6 Brooks, Keira A           12 San Luis Obispo-CA     42.67      42.10  
  7 Barton, Natalie N         11 SMSC-CA                49.31      42.21  
  8 Alora, Jeza D             11 UN-1-CC                45.14      42.59  
  9 Redash, Emma E            12 SMSC-CA                46.01      42.69  
 10 Evans, Michaela A         12 PUMA-CA                42.03      43.00  
 11 Sanders, Jenna N          12 PUMA-CA                49.13      43.48  
 12 Arreguin, Katie N         12 LTA-CA                 47.15      44.15  
 13 Inutan, Kamy M            11 SMSC-CA                   NT      44.51  
 14 Griffiths, Brianna N      12 PUMA-CA                   NT      44.62  
 15 Carrier, Sydney A         12 SMSC-CA                45.68      45.34  
 16 Calderon, Kasey M         11 SMSC-CA                49.55      45.87  
 17 Latham, Charleigh A       11 SMSC-CA                52.79      47.46  
 18 Contreras, Isabelle L     12 SMSC-CA                51.37      48.33  
 19 Weatherwax, Chloe S       11 LTA-CA                 52.69      48.66  
 20 Redash, Natalie S         11 SMSC-CA                52.23      52.93  
 21 Blackburn, Mia O          11 LTA-CA                    NT      53.05  
 22 Lawrence, Emily J         11 LTA-CA               1:09.51    1:02.83  
 23 Moreno, Litzy A           11 SMSC-CA                   NT    1:04.37  
 24 Arellano, Emily M         11 SMSC-CA                   NT    1:05.43  
 -- Alvarez, Bella R          11 SMSC-CA                   NT         DQ  
 -- Arechiga, Madi B          12 SMSC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Aly K          11 SMSC-CA              1:24.19    1:24.14  
  2 Lomibao, Jamie Z          12 SMSC-CA              1:29.60    1:25.32  
  3 Fowler, Lily M            12 BSC-CC                    NT    1:28.67  
  4 Carrier, Sydney A         12 SMSC-CA              1:35.62    1:32.55  
  5 Alora, Jeza D             11 UN-1-CC              1:35.74    1:33.84  
  6 Sanders, Jenna N          12 PUMA-CA              1:53.40    1:35.41  
  7 Griffiths, Brianna N      12 PUMA-CA                   NT    1:36.05  
  8 Inutan, Kamy M            11 SMSC-CA                   NT    1:36.15  
  9 Jimenez, Emma G           12 SMSC-CA              1:55.44    1:36.68  
 10 Calderon, Kasey M         11 SMSC-CA              1:50.47    1:36.97  
 11 Arreguin, Katie N         12 LTA-CA               1:38.89    1:38.12  
 12 Asistin, Mallory C        12 SMSC-CA              2:16.78    1:38.26  
 13 Ogorsolka, Stella K       12 PASO-CA              1:40.34    1:39.40  
 14 Tharp, Anna K             11 PUMA-CA                   NT    1:41.16  
 15 Latham, Charleigh A       11 SMSC-CA              2:05.48    1:45.33  
 16 Freitas, Jolee M          11 BSC-CC               1:46.76    1:45.72  
 17 Contreras, Isabelle L     12 SMSC-CA              1:55.86    1:46.97  
 18 Blackburn, Mia O          11 LTA-CA                    NT    1:52.88  
 19 Redash, Natalie S         11 SMSC-CA              1:58.41    1:55.55  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bravo-Guzman, Noemi I     11 SMSC-CA                30.77      31.48  
  2 Washburn, Sarah G         12 BSC-CC                 33.63      32.38  
  3 Zimmerman, Aly K          11 SMSC-CA                33.59      32.91  
  4 Evans, Michaela A         12 PUMA-CA                31.76      34.00  
  5 Lomibao, Jamie Z          12 SMSC-CA                35.76      34.03  
  6 Steed, Ryan N             12 SMSC-CA                35.11      34.44  
  7 Arreguin, Katie N         12 LTA-CA                 35.97      35.99  
  8 Brooks, Keira A           12 San Luis Obispo-CA     39.19      36.60  
  9 Ozkan, Yasmin             11 YNEZ-CA                   NT      38.38  
 10 Triplett, Gracie A        12 SMSC-CA                41.21      38.76  
 11 Weatherwax, Chloe S       11 LTA-CA                 56.43      38.79  
 12 Redash, Emma E            12 SMSC-CA                46.83      39.36  
 13 Freitas, Jolee M          11 BSC-CC                 42.07      42.43  
 14 Romasanta, Ella           12 YNEZ-CA                   NT      43.33  
 15 Carrier, Sydney A         12 SMSC-CA                45.63      45.61  
 16 Calderon, Kasey M         11 SMSC-CA                56.12      46.44  
 17 Barton, Natalie N         11 SMSC-CA              1:15.90      47.10  
 18 Greeley, Troi K           12 SMSC-CA                54.56      53.34  
 19 Maya, Maggy L             11 NCA-CA                    NT      54.67  
 20 Lawrence, Emily J         11 LTA-CA                 52.87      57.61  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cabiles, Allie A          12 SMSC-CA              1:15.52    1:13.87  
  2 Alora, Jeza D             11 UN-1-CC              1:13.37    1:15.16  
  3 Steed, Ryan N             12 SMSC-CA              1:17.84    1:16.73  
  4 Lomibao, Jamie Z          12 SMSC-CA              1:21.84    1:19.23  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bravo-Guzman, Noemi I     11 SMSC-CA              1:14.54    1:09.82  
  2 Washburn, Sarah G         12 BSC-CC               1:16.35    1:13.62  
  3 Figueroa, Meah N          12 BSC-CC                    NT    1:14.40  
  4 Steed, Ryan N             12 SMSC-CA              1:15.82    1:14.48  
  5 Lomibao, Jamie Z          12 SMSC-CA              1:20.86    1:16.81  
  6 Arreguin, Katie N         12 LTA-CA                    NT    1:19.64  
  7 Cabiles, Allie A          12 SMSC-CA              1:17.67    1:20.61  
  8 Redash, Emma E            12 SMSC-CA              1:32.28    1:21.28  
  9 Mazza, Lily               12 YNEZ-CA                   NT    1:21.92  
 10 Ogorsolka, Stella K       12 PASO-CA              1:24.40    1:24.27  
 11 Sanders, Jenna N          12 PUMA-CA              1:32.18    1:25.03  
 12 Tharp, Anna K             11 PUMA-CA              1:30.77    1:25.29  
 13 Fowler, Lily M            12 BSC-CC               1:33.16    1:25.68  
 14 Triplett, Gracie A        12 SMSC-CA              1:25.78    1:25.94  
 15 Barton, Natalie N         11 SMSC-CA              1:28.61    1:26.07  
 16 Freitas, Jolee M          11 BSC-CC                    NT    1:26.38  
 17 Jimenez, Emma G           12 SMSC-CA                   NT    1:26.61  
 18 Calderon, Kasey M         11 SMSC-CA              1:28.67    1:26.97  
 19 Weatherwax, Chloe S       11 LTA-CA               2:00.85    1:27.87  
 20 Asistin, Mallory C        12 SMSC-CA              1:36.82    1:29.67  
 21 Carrier, Sydney A         12 SMSC-CA              1:30.89    1:29.86  
 22 Inutan, Kamy M            11 SMSC-CA                   NT    1:30.96  
 23 Latham, Charleigh A       11 SMSC-CA              1:29.47    1:33.95  
 24 Redash, Natalie S         11 SMSC-CA                   NT    1:47.98  
 25 Greeley, Troi K           12 SMSC-CA              2:06.17    1:48.85  
 -- Contreras, Isabelle L     12 SMSC-CA              1:30.46         DQ  
 -- Brady, Leilani R          12 LTA-CA                    NT         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Truong, Sofia N           12 BSC-CC               2:43.84    2:39.23  
  2 Washburn, Sarah G         12 BSC-CC               2:37.00    2:42.00  
  3 Alora, Jeza D             11 UN-1-CC              2:47.62    2:45.90  
  4 Cabiles, Allie A          12 SMSC-CA              2:52.83    2:53.11  
  5 Triplett, Gracie A        12 SMSC-CA              2:58.58    3:03.41  
  6 Barton, Natalie N         11 SMSC-CA              3:01.30    3:06.62  
  7 Contreras, Isabelle L     12 SMSC-CA              3:01.30    3:07.44  
  8 Calderon, Kasey M         11 SMSC-CA              3:01.30    3:12.32  
  9 Latham, Charleigh A       11 SMSC-CA              3:01.30    3:16.62  
 10 Romasanta, Ella           12 YNEZ-CA              3:00.40    3:23.12  
 -- Greeley, Troi K           12 SMSC-CA              3:01.30         DQ  
 -- Inutan, Kamy M            11 SMSC-CA              3:01.30        DFS  
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steed, Ryan N             12 SMSC-CA              6:07.30    5:39.14  
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Calderon, Haley M         16 SMSC-CA                25.34      26.04  
  2 Wilson, Amanda B          18 PUMA-CA                24.81      26.12  
  3 Bartolome, Annie K        16 PUMA-CA                25.25      26.61  
  4 Giannini, Emilie M        14 PUMA-CA                26.60      26.86  
  5 Moffitt, Kendall S        14 NCA-CA                 26.96      27.38  
  6 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA     28.15      27.53  
  7 Edds, Emily E             15 SMSC-CA                27.58      27.80  
  8 Peterson, Adelynn M       18 San Luis Obispo-CA     27.67      27.88  
  9 Shapero, Jessica R        16 PUMA-CA                28.01      27.92  
 10 Kwong, Alexandria F       20 SMSC-CA                25.91      28.07  
 10 Corella, Alyssia R        13 PASO-CA                28.63      28.07  
 12 Haas, Alexis M            14 San Luis Obispo-CA     28.11      28.18  
 13 Berg, Emily M             16 PUMA-CA                27.21      28.21  
 14 Marsalek, Emma J          13 SMSC-CA                28.57      28.49  
 15 Fuller, Monica A          14 SMSC-CA                28.70      28.61  
 16 Wood, Rachel M            14 PUMA-CA                26.32      28.77  
 17 Hernandez, Haylee A       18 SMSC-CA                26.91      29.00  
 17 Calderon, Jayza M         14 SMSC-CA                30.57      29.00  
 19 Seidel, Tyler A           14 NCA-CA                 30.59      29.03  
 20 Lewis, Aiden E            15 SMSC-CA                28.96      29.14  
 21 Arebalo, Amanda M         16 Bvs Grizzlies-CC       29.57      29.19  
 22 Morris, Sydney A          17 SMSC-CA                33.82      29.28  
 23 Tefera, Ilu G             16 SMSC-CA                29.27      29.43  
 24 Severson, Emma E          16 NCA-CA                 30.27      29.89  
 25 Jebens, Alaska L          13 SMSC-CA                32.01      30.32  
 26 Hernandez, Elizabeth A    14 SMSC-CA                29.60      30.37  
 27 Blackburn, Allyson N      16 Bvs Grizzlies-CC       32.27      30.44  
 28 Dominguez, Lexi J         13 BSC-CC                 31.78      30.45  
 29 Franco, Audrey Hill H     13 BSC-CC                    NT      30.47  
 30 Brown, Jada N             13 SMSC-CA                31.26      30.51  
 31 Carlson, Rachel B         16 SMSC-CA                31.44      30.67  
 32 Blackburn, Sydnee P       15 Bvs Grizzlies-CC       32.78      30.84  
 33 Jackson, Caitlin I        13 BSC-CC                 31.66      30.91  
 34 Lim, Kylie H              16 PUMA-CA                30.03      30.93  
 34 Lonsbrough, Taryn G       13 PUMA-CA                31.07      30.93  
 36 James, Kierah L           13 LTA-CA                 45.89      31.08  
 37 Wemple, Gianna M          14 PUMA-CA                33.85      31.22  
 38 Carrier, Alyssa L         14 SMSC-CA                33.36      31.49  
 39 Perez, Cat L              14 SMSC-CA                31.65      31.60  
 40 Dooley, Clare E           16 San Luis Obispo-CA     29.90      31.79  
 41 Hudson, Bridget L         15 PUMA-CA                   NT      32.16  
 42 Weatherwax, Trinity E     15 LTA-CA                 38.23      32.50  
 43 Russell, Aleah W          16 PASO-CA                   NT      32.80  
 44 Butterfield, Ella M       13 PUMA-CA                   NT      32.96  
 45 Hetland, Grace M          14 SMSC-CA                37.59      34.05  
 46 Underwood, Anna K         13 BSC-CC                    NT      34.61  
 47 Anderson, Jaime M         13 LTA-CA                 35.72      34.80  
 48 Money, Abby E             13 PUMA-CA                37.58      35.06  
 49 Weatherwax, Sage E        14 LTA-CA                 45.55      35.45  
 50 Ross, Samantha B          13 PUMA-CA                   NT      37.40  
 51 Hais, Gwyneth             14 San Luis Obispo-CA     44.95      46.09  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Amanda B          18 PUMA-CA                53.06      55.33  
  2 Moffitt, Kendall S        14 NCA-CA                 58.77      59.60  
  3 Cusick, Sydney R          15 PUMA-CA                57.04      59.80  
  4 Peterson, Adelynn M       18 San Luis Obispo-CA     56.69      59.97  
  5 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA     57.81    1:00.14  
  6 Berg, Emily M             16 PUMA-CA                59.07    1:00.60  
  7 Haas, Alexis M            14 San Luis Obispo-CA     59.69    1:00.84  
  8 Wood, Gabby A             17 PUMA-CA                58.33    1:00.99  
  9 Shapero, Jessica R        16 PUMA-CA                59.47    1:02.95  
 10 Springer, Abby Q          14 PASO-CA              1:02.39    1:04.19  
 11 Hernandez, Elizabeth A    14 SMSC-CA              1:04.42    1:04.55  
 12 Seidel, Tyler A           14 NCA-CA               1:06.69    1:04.62  
 13 Jebens, Alaska L          13 SMSC-CA              1:05.96    1:04.72  
 14 Brown, Jada N             13 SMSC-CA              1:08.14    1:05.09  
 15 Zapler, Dahlia Y          13 UN-2-CA              1:01.53    1:05.14  
 16 Blackburn, Allyson N      16 Bvs Grizzlies-CC     1:11.00    1:05.31  
 17 Calderon, Jayza M         14 SMSC-CA              1:13.92    1:05.35  
 18 Oppedahl, Claire M        13 PUMA-CA              1:02.63    1:05.43  
 19 Wood, Rachel M            14 PUMA-CA              1:02.68    1:05.65  
 20 Allen, Jamie M            14 SMSC-CA              1:04.08    1:05.88  
 21 Payne, Lillian G          13 BSC-CC               1:07.77    1:06.66  
 22 Ringle, Olivia            13 Bvs Grizzlies-CC     1:10.26    1:07.10  
 23 Carlson, Rachel B         16 SMSC-CA              1:06.43    1:07.36  
 24 Dooley, Clare E           16 San Luis Obispo-CA   1:03.74    1:07.61  
 25 Dominguez, Lexi J         13 BSC-CC               1:07.44    1:07.63  
 26 Cusick, Sam L             13 PUMA-CA              1:06.42    1:08.24  
 27 Jackson, Caitlin I        13 BSC-CC               1:07.82    1:08.32  
 28 Arebalo, Amanda M         16 Bvs Grizzlies-CC     1:04.91    1:08.36  
 29 James, Kierah L           13 LTA-CA               1:19.88    1:08.39  
 30 Perez, Cat L              14 SMSC-CA              1:08.38    1:08.93  
 31 Mosichuk, Morgan C        13 San Luis Obispo-CA   1:10.17    1:09.10  
 32 Blackburn, Sydnee P       15 Bvs Grizzlies-CC     1:10.16    1:09.19  
 33 Franco, Audrey Hill H     13 BSC-CC                    NT    1:09.63  
 34 Weatherwax, Trinity E     15 LTA-CA               1:27.38    1:10.41  
 35 Carrier, Alyssa L         14 SMSC-CA              1:10.68    1:10.52  
 36 Estes, Taryn A            15 PASO-CA              1:11.84    1:12.78  
 37 Weatherwax, Sage E        14 LTA-CA               1:57.27    1:15.89  
 38 Russell, Aleah W          16 PASO-CA                   NT    1:17.17  
 39 Padilla, Samantha         17 LTA-CA               1:22.70    1:17.48  
 40 Money, Abby E             13 PUMA-CA              1:18.42    1:19.83  
 41 Hetland, Grace M          14 SMSC-CA              1:22.95    1:21.10  
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Amanda B          18 PUMA-CA              1:56.35    2:00.31  
  2 Moffitt, Kendall S        14 NCA-CA               2:06.41    2:08.03  
  3 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA   2:06.96    2:11.22  
  4 Cusick, Sydney R          15 PUMA-CA              2:04.93    2:13.82  
  5 Wood, Gabby A             17 PUMA-CA              2:08.39    2:15.06  
  6 McIntyre, Elyse C         13 NCA-CA               2:20.47    2:16.39  
  7 Hernandez, Elizabeth A    14 SMSC-CA              2:16.00    2:19.51  
  8 Blackburn, Allyson N      16 Bvs Grizzlies-CC     2:19.50    2:19.97  
  9 Jebens, Alaska L          13 SMSC-CA              2:22.85    2:20.77  
 10 Carlson, Rachel B         16 SMSC-CA              2:24.42    2:21.05  
 11 Wood, Rachel M            14 PUMA-CA              2:18.03    2:21.26  
 12 Seidel, Tyler A           14 NCA-CA               2:28.52    2:23.24  
 13 Zapler, Dahlia Y          13 UN-2-CA              2:15.02    2:24.33  
 14 Allen, Jamie M            14 SMSC-CA              2:18.00    2:25.89  
 15 Ringle, Olivia            13 Bvs Grizzlies-CC          NT    2:26.05  
 16 Brown, Jada N             13 SMSC-CA              2:22.97    2:26.23  
 17 Perez, Cat L              14 SMSC-CA              2:28.70    2:27.27  
 18 Oppedahl, Claire M        13 PUMA-CA              2:18.35    2:27.44  
 19 Cusick, Sam L             13 PUMA-CA              2:22.29    2:27.83  
 20 Weatherwax, Trinity E     15 LTA-CA               3:27.85    2:30.79  
 21 Blackburn, Sydnee P       15 Bvs Grizzlies-CC     2:30.35    2:32.21  
 22 Calderon, Jayza M         14 SMSC-CA              2:51.28    2:33.03  
 23 Arebalo, Amanda M         16 Bvs Grizzlies-CC          NT    2:35.29  
 24 Mosichuk, Morgan C        13 San Luis Obispo-CA   2:35.05    2:38.78  
 25 Estes, Taryn A            15 PASO-CA              2:35.10    2:39.44  
 26 Carrier, Alyssa L         14 SMSC-CA              2:41.40    2:41.70  
 27 Padilla, Samantha         17 LTA-CA               3:02.78    2:53.46  
 28 Hetland, Grace M          14 SMSC-CA              3:00.56    3:00.54  
 
Girls 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moffitt, Kendall S        14 NCA-CA               5:26.83    5:32.57  
  2 Bartolome, Annie K        16 PUMA-CA              5:16.59    5:40.10  
  3 Haas, Alexis M            14 San Luis Obispo-CA   5:39.10    5:42.59  
  4 McIntyre, Elyse C         13 NCA-CA               6:16.81    5:59.42  
  5 Carlson, Rachel B         16 SMSC-CA              6:15.48    6:06.00  
  6 Dooley, Clare E           16 San Luis Obispo-CA   6:08.59    6:07.61  
  7 Morris, Sydney A          17 SMSC-CA              6:15.00    6:09.45  
  8 Severson, Emma E          16 NCA-CA               6:10.29    6:16.19  
  9 Jebens, Alaska L          13 SMSC-CA              6:15.35    6:19.49  
 10 Perez, Cat L              14 SMSC-CA              6:43.37    6:21.82  
 11 Dominguez, Lexi J         13 BSC-CC               6:59.50    6:25.30  
 12 Hernandez, Elizabeth A    14 SMSC-CA              6:04.66    6:26.10  
 13 Brown, Jada N             13 SMSC-CA              6:43.20    6:29.92  
 14 Blackburn, Sydnee P       15 Bvs Grizzlies-CC     6:46.03    6:39.74  
 15 Carrier, Alyssa L         14 SMSC-CA              6:59.50    7:01.63  
 16 James, Kierah L           13 LTA-CA               6:59.50    7:25.76  
 17 Underwood, Anna K         13 BSC-CC               6:59.50    7:38.60  
 18 Hetland, Grace M          14 SMSC-CA              6:59.50    7:49.52  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Berg, Emily M             16 PUMA-CA              1:03.91    1:07.46  
  2 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA   1:07.34    1:07.74  
  3 Hernandez, Elizabeth A    14 SMSC-CA              1:10.39    1:10.33  
  4 Springer, Abby Q          14 PASO-CA              1:09.11    1:10.63  
  5 Shapero, Jessica R        16 PUMA-CA              1:10.70    1:11.10  
  6 Haas, Alexis M            14 San Luis Obispo-CA   1:07.38    1:11.32  
  7 Cusick, Sydney R          15 PUMA-CA              1:08.48    1:12.57  
  8 Oppedahl, Claire M        13 PUMA-CA              1:11.21    1:12.95  
  9 Zapler, Dahlia Y          13 UN-2-CA              1:12.04    1:13.26  
 10 Ringle, Olivia            13 Bvs Grizzlies-CC          NT    1:14.45  
 11 Blackburn, Allyson N      16 Bvs Grizzlies-CC          NT    1:14.58  
 12 Carlson, Rachel B         16 SMSC-CA              1:18.62    1:15.88  
 13 Payne, Lillian G          13 BSC-CC               1:19.83    1:17.19  
 14 Blackburn, Sydnee P       15 Bvs Grizzlies-CC     1:22.00    1:19.11  
 15 Brown, Jada N             13 SMSC-CA              1:22.48    1:19.23  
 16 Calderon, Jayza M         14 SMSC-CA              1:28.14    1:19.25  
 17 Allen, Jamie M            14 SMSC-CA              1:18.58    1:19.27  
 18 Dooley, Clare E           16 San Luis Obispo-CA   1:20.17    1:20.25  
 19 Weatherwax, Trinity E     15 LTA-CA               1:37.17    1:21.37  
 20 Seidel, Tyler A           14 NCA-CA               1:21.92    1:21.98  
 21 Franco, Audrey Hill H     13 BSC-CC                    NT    1:22.07  
 22 Carrier, Alyssa L         14 SMSC-CA              1:23.24    1:22.79  
 23 James, Kierah L           13 LTA-CA               1:45.90    1:23.27  
 24 Arebalo, Amanda M         16 Bvs Grizzlies-CC     1:27.75    1:24.18  
 25 Mosichuk, Morgan C        13 San Luis Obispo-CA   1:29.04    1:25.33  
 26 Perez, Cat L              14 SMSC-CA              1:29.24    1:28.07  
 27 Jebens, Alaska L          13 SMSC-CA              1:26.19    1:28.29  
 28 Padilla, Samantha         17 LTA-CA               1:32.47    1:32.86  
 29 Estes, Taryn A            15 PASO-CA              1:29.90    1:33.06  
 30 Weatherwax, Sage E        14 LTA-CA               1:59.90    1:35.21  
 31 Russell, Aleah W          16 PASO-CA                   NT    1:35.33  
 32 Hetland, Grace M          14 SMSC-CA              1:49.35    1:53.94  
 
Girls 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peterson, Adelynn M       18 San Luis Obispo-CA   2:11.32    2:19.25  
  2 Kwong, Alexandria F       20 SMSC-CA              2:13.51    2:23.11  
  3 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA   2:21.94    2:23.88  
  4 Haas, Alexis M            14 San Luis Obispo-CA   2:18.49    2:27.21  
  5 Hernandez, Elizabeth A    14 SMSC-CA              2:27.57    2:31.39  
  6 Morris, Sydney A          17 SMSC-CA              3:00.00    2:34.52  
  7 Carlson, Rachel B         16 SMSC-CA              2:56.44    2:37.86  
  8 Corella, Alyssia R        13 PASO-CA                   NT    2:37.99  
  9 Lonsbrough, Taryn G       13 PUMA-CA                   NT    2:38.25  
 10 Blackburn, Allyson N      16 Bvs Grizzlies-CC          NT    2:42.02  
 11 Brown, Jada N             13 SMSC-CA                   NT    2:48.19  
 12 Seidel, Tyler A           14 NCA-CA                    NT    2:48.71  
 13 Carrier, Alyssa L         14 SMSC-CA              3:00.44    2:50.45  
 14 Wemple, Gianna M          14 PUMA-CA              3:02.01    2:51.04  
 15 James, Kierah L           13 LTA-CA               2:50.96    2:52.41  
 16 Hetland, Grace M          14 SMSC-CA                   NT    2:54.53  
 17 Perez, Cat L              14 SMSC-CA              3:16.56    2:59.66  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartolome, Annie K        16 PUMA-CA              1:16.45    1:14.94  
  2 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA   1:16.61    1:15.65  
  3 Kwong, Alexandria F       20 SMSC-CA              1:10.88    1:15.98  
  4 McIntyre, Elyse C         13 NCA-CA               1:18.82    1:17.28  
  5 Calderon, Haley M         16 SMSC-CA              1:22.00    1:18.42  
  6 Edds, Emily E             15 SMSC-CA              1:18.76    1:18.82  
  7 Giannini, Emilie M        14 PUMA-CA              1:14.61    1:19.32  
  8 Wood, Rachel M            14 PUMA-CA              1:16.54    1:19.55  
  9 Blackburn, Allyson N      16 Bvs Grizzlies-CC     1:20.73    1:19.56  
 10 Weatherwax, Sage E        14 LTA-CA               1:43.60    1:20.62  
 11 Peterson, Adelynn M       18 San Luis Obispo-CA   1:20.90    1:20.73  
 12 Lim, Kylie H              16 PUMA-CA              1:22.67    1:20.82  
 13 Morris, Sydney A          17 SMSC-CA              1:37.66    1:21.31  
 14 Dooley, Clare E           16 San Luis Obispo-CA   1:14.69    1:21.69  
 15 James, Kierah L           13 LTA-CA               1:35.12    1:23.57  
 16 Corella, Alyssia R        13 PASO-CA              1:27.88    1:23.64  
 17 Russell, Aleah W          16 PASO-CA                   NT    1:24.16  
 18 Severson, Emma E          16 NCA-CA               1:21.93    1:24.39  
 19 Calderon, Jayza M         14 SMSC-CA              1:25.21    1:24.43  
 20 Carlson, Rachel B         16 SMSC-CA              1:29.18    1:24.60  
 21 Jackson, Caitlin I        13 BSC-CC               1:28.95    1:25.90  
 22 Lewis, Aiden E            15 SMSC-CA              1:23.36    1:26.59  
 23 Marsalek, Emma J          13 SMSC-CA              1:26.58    1:26.75  
 24 Mosichuk, Morgan C        13 San Luis Obispo-CA   1:27.23    1:27.44  
 25 Fuller, Monica A          14 SMSC-CA              1:28.65    1:29.82  
 26 Hudson, Bridget L         15 PUMA-CA              1:32.50    1:30.81  
 27 Perez, Cat L              14 SMSC-CA              1:31.63    1:32.04  
 28 Blackburn, Sydnee P       15 Bvs Grizzlies-CC          NT    1:35.95  
 29 Tefera, Ilu G             16 SMSC-CA              1:38.01    1:36.46  
 30 Brown, Jada N             13 SMSC-CA              1:36.80    1:36.59  
 31 Carrier, Alyssa L         14 SMSC-CA              1:39.85    1:36.80  
 32 Money, Abby E             13 PUMA-CA              1:38.64    1:36.96  
 33 Hetland, Grace M          14 SMSC-CA              1:41.58    1:37.93  
 34 Butterfield, Ella M       13 PUMA-CA                   NT    1:41.77  
 35 Anderson, Jaime M         13 LTA-CA                    NT    1:43.61  
 36 Ross, Samantha B          13 PUMA-CA                   NT    1:55.17  
 37 Hais, Gwyneth             14 San Luis Obispo-CA   1:57.77    1:57.82  
 -- Underwood, Anna K         13 BSC-CC                    NT         DQ  
 
Girls 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McIntyre, Elyse C         13 NCA-CA               2:51.10    2:46.90  
  2 Wood, Rachel M            14 PUMA-CA              2:45.28    2:48.41  
  3 Wood, Gabby A             17 PUMA-CA              2:41.28    2:48.87  
  4 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA   2:58.29    2:49.79  
  5 Peterson, Adelynn M       18 San Luis Obispo-CA   2:52.51    2:51.99  
  6 Dooley, Clare E           16 San Luis Obispo-CA   2:42.94    2:52.25  
  7 Weatherwax, Sage E        14 LTA-CA                    NT    2:55.80  
  8 Russell, Aleah W          16 PASO-CA                   NT    3:00.10  
  9 Haas, Alexis M            14 San Luis Obispo-CA   3:04.84    3:01.97  
 10 Cusick, Sam L             13 PUMA-CA              2:57.91    3:02.97  
 11 James, Kierah L           13 LTA-CA               3:07.91    3:03.05  
 12 Carlson, Rachel B         16 SMSC-CA              3:09.26    3:04.81  
 13 Jackson, Caitlin I        13 BSC-CC               3:05.72    3:04.90  
 14 Hernandez, Elizabeth A    14 SMSC-CA              3:02.03    3:06.90  
 15 Mosichuk, Morgan C        13 San Luis Obispo-CA   3:09.58    3:08.67  
 16 Calderon, Jayza M         14 SMSC-CA                   NT    3:11.16  
 17 Perez, Cat L              14 SMSC-CA              3:23.79    3:12.84  
 18 Dominguez, Lexi J         13 BSC-CC               3:27.86    3:14.63  
 19 Jebens, Alaska L          13 SMSC-CA                   NT    3:18.73  
 20 Payne, Lillian G          13 BSC-CC                    NT    3:19.41  
 21 Allen, Jamie M            14 SMSC-CA              3:17.25    3:23.59  
 22 Brown, Jada N             13 SMSC-CA                   NT    3:23.60  
 23 Money, Abby E             13 PUMA-CA              3:43.60    3:28.77  
 24 Padilla, Samantha         17 LTA-CA                    NT    3:29.44  
 25 Carrier, Alyssa L         14 SMSC-CA              3:35.47    3:36.54  
 26 Hetland, Grace M          14 SMSC-CA                   NT    3:38.50  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Amanda B          18 PUMA-CA                57.64      59.19  
  2 Bartolome, Annie K        16 PUMA-CA                58.37    1:01.36  
  3 Moffitt, Kendall S        14 NCA-CA               1:05.98    1:05.65  
  4 Edds, Emily E             15 SMSC-CA              1:02.50    1:05.75  
  5 Haas, Alexis M            14 San Luis Obispo-CA   1:03.82    1:06.21  
  6 Kwong, Alexandria F       20 SMSC-CA              1:01.93    1:06.33  
  7 Calderon, Haley M         16 SMSC-CA              1:08.45    1:06.50  
  8 Shapero, Jessica R        16 PUMA-CA              1:09.44    1:06.90  
  9 Fuller, Monica A          14 SMSC-CA              1:06.85    1:09.20  
 10 Giannini, Emilie M        14 PUMA-CA              1:12.72    1:11.07  
 11 Hernandez, Haylee A       18 SMSC-CA              1:11.99    1:13.00  
 12 Marsalek, Emma J          13 SMSC-CA              1:16.87    1:13.65  
 13 Hernandez, Elizabeth A    14 SMSC-CA              1:13.53    1:14.14  
 14 Lim, Kylie H              16 PUMA-CA              1:17.51    1:16.24  
 15 Arebalo, Amanda M         16 Bvs Grizzlies-CC     1:18.53    1:18.29  
 16 Lewis, Aiden E            15 SMSC-CA              1:19.66    1:18.51  
 17 Jebens, Alaska L          13 SMSC-CA              1:20.50    1:18.60  
 18 Tefera, Ilu G             16 SMSC-CA              1:25.67    1:20.45  
 19 Jackson, Caitlin I        13 BSC-CC               1:25.82    1:20.80  
 20 Franco, Audrey Hill H     13 BSC-CC                    NT    1:20.87  
 21 Dominguez, Lexi J         13 BSC-CC               1:31.28    1:22.90  
 22 Calderon, Jayza M         14 SMSC-CA              1:34.25    1:24.10  
 23 Anderson, Jaime M         13 LTA-CA               1:47.23    1:35.18  
 
Girls 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Amanda B          18 PUMA-CA              2:06.45    2:08.76  
  2 Peterson, Adelynn M       18 San Luis Obispo-CA   2:07.22    2:16.08  
  3 Moffitt, Kendall S        14 NCA-CA               2:24.51    2:25.60  
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Amanda B          18 PUMA-CA              2:19.54    2:20.84  
  2 Peterson, Adelynn M       18 San Luis Obispo-CA   2:16.91    2:23.05  
  3 McIntyre, Elyse C         13 NCA-CA               2:37.11    2:31.39  
  4 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA   2:26.21    2:35.22  
  5 Lim, Kylie H              16 PUMA-CA              2:36.09    2:36.67  
  6 Corella, Alyssia R        13 PASO-CA              2:48.56    2:36.68  
  7 Dooley, Clare E           16 San Luis Obispo-CA   2:30.57    2:38.55  
  8 Shapero, Jessica R        16 PUMA-CA              2:33.82    2:41.48  
  9 Lonsbrough, Taryn G       13 PUMA-CA              2:45.86    2:43.51  
 10 Blackburn, Allyson N      16 Bvs Grizzlies-CC     2:40.43    2:43.96  
 11 Calderon, Jayza M         14 SMSC-CA              2:59.41    2:45.09  
 12 Jebens, Alaska L          13 SMSC-CA              2:49.68    2:47.18  
 13 Seidel, Tyler A           14 NCA-CA               2:52.90    2:53.42  
 14 Russell, Aleah W          16 PASO-CA                   NT    2:54.85  
 15 Mosichuk, Morgan C        13 San Luis Obispo-CA   2:59.83    3:00.64  
 16 Weatherwax, Trinity E     15 LTA-CA               4:04.71    3:01.33  
 17 Wemple, Gianna M          14 PUMA-CA                   NT    3:03.53  
 18 Weatherwax, Sage E        14 LTA-CA                    NT    3:03.60  
 19 Hetland, Grace M          14 SMSC-CA              3:46.11    3:24.66  
 20 Hais, Gwyneth             14 San Luis Obispo-CA   3:54.59    4:11.73  
 
Girls 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peterson, Adelynn M       18 San Luis Obispo-CA   4:39.99    4:52.54  
  2 Springer, Abby Q          14 PASO-CA              5:21.85    5:17.02  
  3 McIntyre, Elyse C         13 NCA-CA               5:23.21    5:25.37  
  4 James, Kierah L           13 LTA-CA               6:07.30    5:52.51  
  5 Jackson, Caitlin I        13 BSC-CC               6:07.30    6:03.31  
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Puma Aquatic Team-CA  'A'                         1:48.67    1:48.65  
     1) Berg, Emily M 16                2) Cusick, Sydney R 15            
     3) Wood, Gabby A 17                4) Wilson, Amanda B 18            
  2 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                 1:41.97    1:52.72  
     1) Peterson, Adelynn M 18          2) Haas, Alexis M 14              
     3) Dooley, Clare E 16              4) Koc, Naya 13                   
  3 Santa Maria Swim Club-CA  'A'                     1:58.87    1:57.09  
     1) Hernandez, Elizabeth A 14       2) Steed, Ryan N 12               
     3) Allen, Jamie M 14               4) Bravo-Guzman, Noemi I 11       
  4 Puma Aquatic Team-CA  'B'                         1:55.07    2:01.25  
     1) Shapero, Jessica R 16           2) Wood, Rachel M 14              
     3) Burk, Kale M 10                 4) Cusick, Sam L 13               
  5 Bear Valley Grizzlies Swim-CC  'A'                     NT    2:01.56  
     1) Arebalo, Amanda M 16            2) Blackburn, Sydnee P 15         
     3) Ringle, Olivia 13               4) Blackburn, Allyson N 16        
  6 Santa Maria Swim Club-CA  'B'                     2:03.98    2:05.51  
     1) Zimmerman, Aly K 11             2) Hetland, Grace M 14            
     3) Brown, Jada N 13                4) Calderon, Jayza M 14           
  7 Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'C'                       NT    2:08.41  
     1) James, Kierah L 13              2) Weatherwax, Chloe S 11         
     3) Weatherwax, Trinity E 15        4) Arreguin, Katie N 12           
  8 Santa Maria Swim Club-CA  'D'                     2:15.27    2:10.36  
     1) Carrier, Alyssa L 14            2) Latham, Charleigh A 11         
     3) Triplett, Gracie A 12           4) Cabiles, Allie A 12            
  9 Puma Aquatic Team-CA  'D'                         1:58.33    2:12.56  
     1) Money, Abby E 13                2) Pettit, Tessa L 10             
     3) Evans, Michaela A 12            4) Oppedahl, Claire M 13          
 10 Santa Maria Swim Club-CA  'E'                     2:24.39    2:14.23  
     1) Redash, Emma E 12               2) Maloney, Kiley G 10            
     3) Calderon, Kasey M 11            4) Carrier, Sydney A 12           
 11 Paso Robles Aquatics-CA  'A'                           NT    2:17.81  
     1) Estes, Taryn A 15               2) Russell, Aleah W 16            
     3) Colegrove, Summer J 10          4) Springer, Abby Q 14            
 12 Santa Maria Swim Club-CA  'F'                     2:35.92    2:19.38  
     1) Edds, Ella G 10                 2) Barton, Natalie N 11           
     3) Calderon, Ianna R 10            4) Contreras, Isabelle L 12       
 13 Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'B'                       NT    2:22.82  
     1) McCarley, Madison E 10          2) Weatherwax, Ryann D 9          
     3) Padilla, Samantha 17            4) Weatherwax, Sage E 14          
 14 Santa Maria Swim Club-CA  'G'                     2:54.94    2:40.66  
     1) Patel, Kareena M 10             2) Redash, Natalie S 11           
     3) Arechiga, Madi B 12             4) Greeley, Troi K 12             
 15 Puma Aquatic Team-CA  'C'                         2:15.15    2:41.11  
     1) Bergquist, Cadence N 9          2) Griffiths, Brianna N 12        
     3) Sanders, Jenna N 12             4) Sinner, Berkley K 10           
 16 Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'A'                       NT    3:13.94  
     1) Blackburn, Mia O 11             2) McCarley, Caitlin A 7          
     3) Lawrence, Emily J 11            4) Murphy, Kimberly M 8           
 -- Bakersfield Swim Club-CC  'A'                          NT   X2:02.34  
     1) Payne, Lillian G 13             2) Freitas, Jolee M 11            
     3) Jackson, Caitlin I 13           4)                                
 -- Santa Maria Swim Club-CA  'C'                     2:07.14         DQ  
     1) Perez, Cat L 14                 2) Jebens, Alaska L 13            
     3) Lomibao, Jamie Z 12             4) Carlson, Rachel B 16           
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Puma Aquatic Team-CA  'A'                              NT    2:01.92  
     1) Bartolome, Annie K 16           2) Wood, Rachel M 14              
     3) Wilson, Amanda B 18             4) Giannini, Emilie M 14          
  2 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                 1:53.48    2:06.25  
     1) Koc, Naya 13                    2) Dooley, Clare E 16             
     3) Haas, Alexis M 14               4) Peterson, Adelynn M 18         
  3 Santa Maria Swim Club-CA  'B'                     2:05.08    2:10.09  
     1) Hernandez, Elizabeth A 14       2) Cabiles, Allie A 12            
     3) Bravo-Guzman, Noemi I 11        4) Hernandez, Haylee A 18         
  4 North County Aquatics-CA  'A'                          NT    2:10.91  
     1) McIntyre, Elyse C 13            2) Severson, Emma E 16            
     3) Moffitt, Kendall S 14           4) Seidel, Tyler A 14             
  5 Santa Maria Swim Club-CA  'D'                     2:15.92    2:13.73  
     1) Lewis, Aiden E 15               2) Calderon, Jayza M 14           
     3) Zimmerman, Aly K 11             4) Tefera, Ilu G 16               
  6 Santa Maria Swim Club-CA  'A'                     1:57.21    2:15.47  
     1) Edds, Emily E 15                2) Hetland, Grace M 14            
     3) Kwong, Alexandria F 20          4) Calderon, Haley M 16           
  7 Puma Aquatic Team-CA  'B'                              NT    2:15.55  
     1) Lonsbrough, Taryn G 13          2) Lim, Kylie H 16                
     3) Berg, Emily M 16                4) Shapero, Jessica R 16          
  8 Bakersfield Swim Club-CC  'A'                          NT    2:17.75  
     1) Washburn, Sarah G 12            2) Figueroa, Meah N 12            
     3) Fowler, Lily M 12               4) Dominguez, Lexi J 13           
  9 Santa Maria Swim Club-CA  'H'                     2:52.84    2:24.14  
     1) Calderon, Kasey M 11            2) Redash, Emma E 12              
     3) Asistin, Mallory C 12           4) Edds, Ella G 10                
 10 Santa Maria Swim Club-CA  'C'                     2:12.16    2:25.72  
     1) Jebens, Nova K 9                2) Steed, Ryan N 12               
     3) Fuller, Monica A 14             4) Marsalek, Emma J 13            
 11 Santa Maria Swim Club-CA  'E'                     2:24.89    2:27.02  
     1) Allen, Jamie M 14               2) Lomibao, Jamie Z 12            
     3) Brown, Jada N 13                4) Carlson, Rachel B 16           
 12 Santa Maria Swim Club-CA  'F'                     2:33.04    2:29.57  
     1) Triplett, Gracie A 12           2) Maloney, Kiley G 10            
     3) Perez, Cat L 14                 4) Jebens, Alaska L 13            
 13 Santa Maria Swim Club-CA  'G'                     2:41.62    2:32.09  
     1) Carrier, Alyssa L 14            2) Carrier, Sydney A 12           
     3) Contreras, Isabelle L 12        4) Latham, Charleigh A 11         
 14 Puma Aquatic Team-CA  'C'                              NT    2:38.01  
     1) Pettit, Tessa L 10              2) Burk, Kale M 10                
     3) Wemple, Gianna M 14             4) Sinner, Berkley K 10           
 15 Puma Aquatic Team-CA  'D'                              NT    2:39.78  
     1) Sanders, Jenna N 12             2) Money, Abby E 13               
     3) Butterfield, Ella M 13          4) Ross, Samantha B 13            
 16 San Luis Obispo Swim Club-CA  'B'                 2:59.18    2:50.87  
     1) Poletti, Cat R 10               2) Hais, Gwyneth 14               
     3) Mosichuk, Morgan C 13           4) Manning, Rhys A 10             
 17 Santa Maria Swim Club-CA  'I'                     3:13.52    3:00.14  
     1) Barton, Natalie N 11            2) Patel, Kareena M 10            
     3) Greeley, Troi K 12              4) Calderon, Ianna R 10           
 18 Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'B'                       NT    3:02.22  
     1) Murphy, Kimberly M 8            2) Petryshak, Solomia 10          
     3) McCarley, Madison E 10          4) Weatherwax, Chloe S 11         
 -- Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'A'                       NT         DQ  
     1) Weatherwax, Trinity E 15        2) Weatherwax, Sage E 14          
     3) James, Kierah L 13              4) Arreguin, Katie N 12           
 
Boys 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhou, Galen                8 PUMA-CA                39.81      38.31  
  2 Nichols, Odin L            8 SMSC-CA                53.39      45.36  
  3 Dorfman, Eli B             8 PUMA-CA              1:06.26      45.53  
  4 Azua-Hawthorne, Sebastia   8 SMSC-CA              1:15.09      47.72  
  5 Streeper, Landon B         8 PUMA-CA                50.26      48.05  
  6 Nicewanner, Miles M        8 LTA-CA                    NT      50.58  
  7 Aftanas, Xavier C          8 LTA-CA                    NT      53.20  
  8 Sheller, Noah A            7 SMSC-CA                   NT      59.74  
 -- Andrews, Oliver A          7 PUMA-CA                   NT         DQ  
 
Boys 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhou, Galen                8 PUMA-CA                45.84      43.99  
  2 Andrews, Oliver A          7 PUMA-CA                   NT      56.19  
  3 Azua-Hawthorne, Sebastia   8 SMSC-CA                51.44      56.88  
  4 Streeper, Landon B         8 PUMA-CA                   NT      56.98  
  5 Nichols, Odin L            8 SMSC-CA                   NT    1:03.04  
  6 Sheller, Noah A            7 SMSC-CA                   NT    1:07.84  
  7 Nicewanner, Miles M        8 LTA-CA                    NT    1:08.56  
 -- Aftanas, Xavier C          8 LTA-CA                    NT         DQ  
 
Boys 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhou, Galen                8 PUMA-CA                57.84      50.28  
  2 Azua-Hawthorne, Sebastia   8 SMSC-CA              1:02.75    1:00.95  
  3 Nicewanner, Miles M        8 LTA-CA                    NT    1:09.11  
 -- Nichols, Odin L            8 SMSC-CA              1:02.81         DQ  
 
Boys 5-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhou, Galen                8 PUMA-CA                53.13      42.71  
 -- Nicewanner, Miles M        8 LTA-CA                    NT         DQ  
 -- Aftanas, Xavier C          8 LTA-CA                    NT         DQ  
 
Boys 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhou, Galen                8 PUMA-CA                   NT    1:50.03  
 -- Aftanas, Xavier C          8 LTA-CA                    NT         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saito, Nicola             10 SMSC-CA                33.97      30.88  
  2 Capra, Joe H              10 PUMA-CA                34.99      31.97  
  3 Haggmark, Garrett D       10 PASO-CA                33.53      34.22  
  4 Burkett, Eli C            10 PUMA-CA                38.90      35.24  
  5 Aftanas, Toby M           10 LTA-CA                    NT      36.22  
  6 Boghosian, Noah A          9 PUMA-CA                   NT      37.70  
  7 Michel, Luke M             9 PUMA-CA                41.38      37.97  
  8 Stone, Connor C           10 YNEZ-CA                   NT      38.95  
  9 Alvarez, Brayden S        10 SMSC-CA                42.92      41.15  
 10 Alvarez, Jose S           10 SMSC-CA                   NT      42.28  
 11 Buell, Kieran              9 YNEZ-CA                   NT      42.77  
 12 Clowdus, Devin M          10 SMSC-CA                52.72      45.05  
 13 Smith, Cooper A           10 SMSC-CA                   NT      45.83  
 14 Abou El Kheir, Eyad T     10 SMSC-CA                   NT      49.47  
 15 Hernandez, Hunter M       10 SMSC-CA                   NT      50.71  
 16 Giangrande, Luke P        10 PUMA-CA                   NT    1:00.25  
 17 Coddington, Scout M        9 PUMA-CA                   NT    1:09.96  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saito, Nicola             10 SMSC-CA              1:13.13    1:08.96  
  2 Capra, Joe H              10 PUMA-CA              1:17.85    1:10.56  
  3 Truong, Riley J           10 BSC-CC               1:09.76    1:11.01  
  4 Haggmark, Garrett D       10 PASO-CA              1:16.31    1:12.50  
  5 Esola, Henry A             9 PUMA-CA              1:30.61    1:22.01  
  6 Burkett, Eli C            10 PUMA-CA                   NT    1:23.08  
  7 Freeman-Garcia, Dante      9 San Luis Obispo-CA   1:31.01    1:25.55  
  8 Alvarez, Brayden S        10 SMSC-CA                   NT    1:25.96  
  9 Boghosian, Noah A          9 PUMA-CA                   NT    1:26.22  
 10 Aftanas, Toby M           10 LTA-CA                    NT    1:28.67  
 11 Clowdus, Devin M          10 SMSC-CA              1:39.02    1:40.57  
 12 Smith, Cooper A           10 SMSC-CA                   NT    1:42.33  
 13 Alvarez, Jose S           10 SMSC-CA                   NT    1:46.77  
 14 Abou El Kheir, Eyad T     10 SMSC-CA                   NT    1:58.07  
 -- Riley, Barrett M           9 NCA-CA                    NT         DQ  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saito, Nicola             10 SMSC-CA              2:44.67    2:29.26  
  2 Capra, Joe H              10 PUMA-CA              2:41.17    2:37.16  
  3 Haggmark, Garrett D       10 PASO-CA              2:43.44    2:44.67  
  4 Boghosian, Noah A          9 PUMA-CA              2:56.50    3:22.14  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saito, Nicola             10 SMSC-CA                35.59      34.43  
  2 Capra, Joe H              10 PUMA-CA                43.25      39.13  
  3 Haggmark, Garrett D       10 PASO-CA                42.33      41.14  
  4 Burkett, Eli C            10 PUMA-CA                50.70      43.84  
  5 Alvarez, Brayden S        10 SMSC-CA              1:22.28      45.09  
  6 Stone, Connor C           10 YNEZ-CA                   NT      46.36  
  7 Aftanas, Toby M           10 LTA-CA                    NT      48.02  
  8 Lin, Marshall C           10 PUMA-CA                47.16      49.35  
  9 Boghosian, Noah A          9 PUMA-CA                   NT      50.26  
 10 Buell, Kieran              9 YNEZ-CA                   NT      51.05  
 11 Clowdus, Devin M          10 SMSC-CA                53.24      57.47  
 12 Hernandez, Hunter M       10 SMSC-CA                   NT      59.44  
 13 Abou El Kheir, Eyad T     10 SMSC-CA                   NT    1:00.39  
 -- Smith, Cooper A           10 SMSC-CA                   NT         DQ  
 -- Alvarez, Jose S           10 SMSC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saito, Nicola             10 SMSC-CA              1:16.97    1:20.48  
  2 Haggmark, Garrett D       10 PASO-CA              1:28.48    1:28.88  
  3 Burkett, Eli C            10 PUMA-CA                   NT    1:39.00  
  4 Lin, Marshall C           10 PUMA-CA                   NT    1:44.53  
  5 Freeman-Garcia, Dante      9 San Luis Obispo-CA        NT    1:50.52  
  6 Riley, Barrett M           9 NCA-CA                    NT    2:19.45  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saito, Nicola             10 SMSC-CA                44.61      43.01  
  2 Truong, Riley J           10 BSC-CC                 44.63      43.62  
  3 Esola, Henry A             9 PUMA-CA                50.34      44.71  
  4 Lin, Marshall C           10 PUMA-CA                52.58      50.65  
  5 Burkett, Eli C            10 PUMA-CA                52.16      50.88  
  6 Freeman-Garcia, Dante      9 San Luis Obispo-CA        NT      57.50  
  7 Alvarez, Brayden S        10 SMSC-CA                   NT    1:01.26  
  8 Clowdus, Devin M          10 SMSC-CA              1:01.04    1:01.83  
  9 Riley, Barrett M           9 NCA-CA                    NT    1:03.83  
 -- Abou El Kheir, Eyad T     10 SMSC-CA                   NT         DQ  
 -- Alvarez, Jose S           10 SMSC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saito, Nicola             10 SMSC-CA              1:36.94    1:37.64  
  2 Lin, Marshall C           10 PUMA-CA              1:50.17    1:45.97  
  3 Haggmark, Garrett D       10 PASO-CA              2:15.27    1:51.95  
  4 Stone, Connor C           10 YNEZ-CA                   NT    1:53.01  
  5 Buell, Kieran              9 YNEZ-CA                   NT    2:09.54  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saito, Nicola             10 SMSC-CA                36.13      34.82  
  2 Truong, Riley J           10 BSC-CC                 36.50      36.34  
  3 Capra, Joe H              10 PUMA-CA                45.97      38.24  
  4 Haggmark, Garrett D       10 PASO-CA                42.38      40.17  
  5 Alvarez, Brayden S        10 SMSC-CA                   NT      48.22  
  6 Esola, Henry A             9 PUMA-CA                   NT      49.57  
  7 Burkett, Eli C            10 PUMA-CA                   NT      49.67  
  8 Boghosian, Noah A          9 PUMA-CA                   NT      54.86  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saito, Nicola             10 SMSC-CA              1:23.97    1:18.57  
  2 Capra, Joe H              10 PUMA-CA              1:37.60    1:25.91  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saito, Nicola             10 SMSC-CA              1:20.78    1:18.78  
  2 Capra, Joe H              10 PUMA-CA              1:41.23    1:29.70  
  3 Burkett, Eli C            10 PUMA-CA                   NT    1:35.81  
  4 Lin, Marshall C           10 PUMA-CA                   NT    1:44.18  
  5 Buell, Kieran              9 YNEZ-CA                   NT    1:47.47  
  6 Boghosian, Noah A          9 PUMA-CA                   NT    1:52.46  
  7 Clowdus, Devin M          10 SMSC-CA                   NT    2:02.93  
 -- Haggmark, Garrett D       10 PASO-CA              1:49.12         DQ  
 -- Stone, Connor C           10 YNEZ-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Capra, Joe H              10 PUMA-CA              3:12.15    3:03.88  
 -- Truong, Riley J           10 BSC-CC               2:57.03         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caiza Niro, Gabe N        12 LTA-CA                 28.71      28.55  
  2 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA                31.14      28.90  
  3 Santos, Antonio K         12 SMSC-CA                31.02      29.04  
  4 Hsiung, Lucas K           11 SMSC-CA                31.12      29.14  
  5 Poletti, Ross M           12 San Luis Obispo-CA     30.70      29.72  
  6 Noble, Xavier J           11 BSC-CC                 30.87      29.77  
  7 Friedrich, Ian M          11 SMSC-CA                30.89      30.34  
  8 Coats, Natas M            12 SMSC-CA                34.10      30.68  
  9 Fowler, Tristan T         12 PUMA-CA                41.41      30.94  
 10 Miller, Leo J             12 San Luis Obispo-CA     32.38      31.22  
 11 Haggmark, Justin D        12 PASO-CA                32.62      31.52  
 12 McCarty, Parker E         11 San Luis Obispo-CA     31.75      31.58  
 13 Lin, Stephen Y            12 PUMA-CA                32.62      31.59  
 14 Carcarey, Jon J           12 SMSC-CA                   NT      31.67  
 15 Wright, Lucas A           11 BSC-CC                 33.59      31.68  
 16 Chiang, Edward L          12 PUMA-CA                35.72      32.52  
 17 Chen, Kristian M          11 SMSC-CA                37.11      32.70  
 18 Perje, Matthew R          11 San Luis Obispo-CA     36.20      33.15  
 19 Freeman-Garcia, Diego     12 San Luis Obispo-CA     36.65      33.28  
 20 Hart, Cody T              12 BSC-CC                 36.21      35.09  
 21 Torres, Diego D           11 LTA-CA                 44.28      35.87  
 22 Lopez, Isaiah M           12 SMSC-CA                46.21      36.10  
 23 VonderHaar, Pat J         11 BSC-CC                    NT      36.21  
 24 Aftanas, Sebastian E      11 LTA-CA                 35.35      36.30  
 25 Hayashi, Kazi M           11 PUMA-CA                37.84      37.42  
 26 Peterson, Elijah R        11 PASO-CA                36.96      37.81  
 27 Wallace, Edward K         11 SMSC-CA                48.49      38.75  
 28 Abou E Lkheir, Karim T    12 SMSC-CA                   NT      41.08  
 29 Hetland, Quinn M          11 SMSC-CA                   NT      50.52  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aguirre, Cole P           11 SMSC-CA              1:01.85    1:01.45  
  2 Rodriguez, Bryce          12 Bvs Grizzlies-CC     1:04.25    1:01.80  
  3 Poletti, Ross M           12 San Luis Obispo-CA   1:02.65    1:02.83  
  4 Santos, Antonio K         12 SMSC-CA              1:08.39    1:04.21  
  5 Hsiung, Lucas K           11 SMSC-CA              1:09.93    1:04.69  
  6 Miller, Leo J             12 San Luis Obispo-CA   1:06.67    1:05.31  
  7 Friedrich, Ian M          11 SMSC-CA              1:07.77    1:05.80  
  8 Noble, Xavier J           11 BSC-CC               1:05.70    1:06.08  
  9 Coats, Natas M            12 SMSC-CA              1:12.61    1:06.42  
 10 Carcarey, Jon J           12 SMSC-CA                   NT    1:08.80  
 11 Haggmark, Justin D        12 PASO-CA              1:11.23    1:08.95  
 12 McCarty, Parker E         11 San Luis Obispo-CA   1:08.16    1:09.12  
 13 Stocker, Ethan S          12 LTA-CA               1:22.33    1:10.89  
 14 Keith, Paul W             11 PUMA-CA              1:17.03    1:11.17  
 15 Esola, Lloyd M            12 PUMA-CA              1:18.87    1:13.07  
 16 Chen, Kristian M          11 SMSC-CA              1:14.31    1:13.96  
 17 Perje, Matthew R          11 San Luis Obispo-CA   1:16.82    1:15.43  
 18 Freeman-Garcia, Diego     12 San Luis Obispo-CA   1:18.65    1:16.29  
 19 Hart, Cody T              12 BSC-CC               1:27.68    1:17.75  
 20 Lopez, Isaiah M           12 SMSC-CA              1:26.32    1:19.65  
 21 Hayashi, Kazi M           11 PUMA-CA              1:21.54    1:20.02  
 22 VonderHaar, Pat J         11 BSC-CC                    NT    1:21.92  
 23 Abou E Lkheir, Karim T    12 SMSC-CA                   NT    1:35.60  
 -- Riley, Jack J             12 NCA-CA               1:29.70         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hsiung, Lucas K           11 SMSC-CA              2:21.98    2:22.44  
  2 Coats, Natas M            12 SMSC-CA              2:31.06    2:22.50  
  3 Haggmark, Justin D        12 PASO-CA              2:24.64    2:27.81  
  4 McCarty, Parker E         11 San Luis Obispo-CA   2:28.04    2:34.42  
  5 Esola, Lloyd M            12 PUMA-CA              2:37.20    2:34.98  
  6 Chen, Kristian M          11 SMSC-CA              2:37.20    2:43.98  
  7 Riley, Jack J             12 NCA-CA               2:37.21    2:56.01  
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aguirre, Cole P           11 SMSC-CA              5:53.99    5:50.85  
  2 Coats, Natas M            12 SMSC-CA              6:19.75    6:01.56  
  3 Friedrich, Ian M          11 SMSC-CA              6:16.16    6:01.72  
  4 Poletti, Ross M           12 San Luis Obispo-CA   6:14.76    6:06.55  
  5 Santos, Antonio K         12 SMSC-CA              6:48.85    6:08.46  
  6 Noble, Xavier J           11 BSC-CC               7:05.30    6:14.01  
  7 Hsiung, Lucas K           11 SMSC-CA              6:28.91    6:15.54  
  8 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA              6:17.61    6:21.07  
  9 Chen, Kristian M          11 SMSC-CA              7:05.30    7:03.34  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poletti, Ross M           12 San Luis Obispo-CA     34.20      33.74  
  2 Santos, Antonio K         12 SMSC-CA                37.22      36.29  
  3 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA                38.62      37.04  
  4 Friedrich, Ian M          11 SMSC-CA                43.44      37.09  
  5 Aguirre, Cole P           11 SMSC-CA                37.46      37.54  
  6 Wright, Lucas A           11 BSC-CC                 41.04      38.47  
  7 Carcarey, Jon J           12 SMSC-CA                   NT      38.55  
  8 Haggmark, Justin D        12 PASO-CA                45.06      38.95  
  9 Miller, Leo J             12 San Luis Obispo-CA     39.43      39.15  
 10 Chiang, Edward L          12 PUMA-CA                37.79      39.17  
 11 Hsiung, Lucas K           11 SMSC-CA                41.61      39.83  
 12 Lopez, Isaiah M           12 SMSC-CA                47.63      40.22  
 13 Coats, Natas M            12 SMSC-CA                47.30      41.05  
 14 VonderHaar, Pat J         11 BSC-CC                    NT      41.53  
 15 Chen, Kristian M          11 SMSC-CA                47.03      41.96  
 16 Hayashi, Kazi M           11 PUMA-CA                44.53      42.04  
 17 Freeman-Garcia, Diego     12 San Luis Obispo-CA     50.00      44.03  
 18 Wallace, Edward K         11 SMSC-CA                55.84      44.11  
 19 Torres, Diego D           11 LTA-CA                 58.22      45.20  
 20 Peterson, Elijah R        11 PASO-CA                55.45      45.82  
 21 Abou E Lkheir, Karim T    12 SMSC-CA                   NT      48.09  
 22 Hart, Cody T              12 BSC-CC                 48.46      49.05  
 23 Hetland, Quinn M          11 SMSC-CA                   NT    1:05.04  
 -- Caiza Niro, Gabe N        12 LTA-CA                 37.38         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poletti, Ross M           12 San Luis Obispo-CA   1:13.61    1:11.41  
  2 Rodriguez, Bryce          12 Bvs Grizzlies-CC     1:22.65    1:14.22  
  3 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA              1:19.08    1:16.85  
  4 Santos, Antonio K         12 SMSC-CA              1:20.05    1:17.67  
  5 Aguirre, Cole P           11 SMSC-CA              1:20.32    1:22.82  
  6 Miller, Leo J             12 San Luis Obispo-CA   1:27.47    1:23.11  
  7 Haggmark, Justin D        12 PASO-CA              1:27.55    1:23.90  
  8 Keith, Paul W             11 PUMA-CA              1:34.92    1:25.95  
  9 Stocker, Ethan S          12 LTA-CA               1:24.23    1:26.40  
 10 Lopez, Isaiah M           12 SMSC-CA              1:43.16    1:33.08  
 11 Chen, Kristian M          11 SMSC-CA              1:34.16    1:33.46  
 12 Freeman-Garcia, Diego     12 San Luis Obispo-CA   1:38.39    1:39.14  
 13 Riley, Jack J             12 NCA-CA                    NT    1:39.22  
 14 Hart, Cody T              12 BSC-CC                    NT    1:40.52  
 15 Perje, Matthew R          11 San Luis Obispo-CA        NT    1:45.54  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aguirre, Cole P           11 SMSC-CA                36.19      35.83  
  2 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA                41.05      36.10  
  3 Hsiung, Lucas K           11 SMSC-CA                44.39      38.70  
  4 Lin, Stephen Y            12 PUMA-CA                40.73      40.92  
  5 Rodriguez, Bryce          12 Bvs Grizzlies-CC       47.54      41.39  
  6 Stocker, Ethan S          12 LTA-CA                 46.04      42.04  
  7 Friedrich, Ian M          11 SMSC-CA                42.28      42.23  
  8 Poletti, Ross M           12 San Luis Obispo-CA     43.57      42.82  
  9 Esola, Lloyd M            12 PUMA-CA                46.12      44.16  
 10 Chen, Kristian M          11 SMSC-CA                50.48      44.26  
 11 Santos, Antonio K         12 SMSC-CA                46.50      44.35  
 12 Carcarey, Jon J           12 SMSC-CA                   NT      47.96  
 13 Coats, Natas M            12 SMSC-CA                53.52      48.01  
 14 Keith, Paul W             11 PUMA-CA                53.11      48.67  
 15 Hayashi, Kazi M           11 PUMA-CA                51.07      49.32  
 16 Hart, Cody T              12 BSC-CC                 48.94      49.61  
 17 Lopez, Isaiah M           12 SMSC-CA              1:08.00      52.17  
 18 Freeman-Garcia, Diego     12 San Luis Obispo-CA     54.79      53.38  
 -- Abou E Lkheir, Karim T    12 SMSC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aguirre, Cole P           11 SMSC-CA              1:17.92    1:17.27  
  2 Hsiung, Lucas K           11 SMSC-CA              1:31.15    1:23.03  
  3 Lin, Stephen Y            12 PUMA-CA              1:27.08    1:28.23  
  4 Chiang, Edward L          12 PUMA-CA              1:49.15    1:28.56  
  5 Caiza Niro, Gabe N        12 LTA-CA               1:37.14    1:29.56  
  6 Fowler, Tristan T         12 PUMA-CA              1:52.37    1:33.35  
  7 Poletti, Ross M           12 San Luis Obispo-CA   1:31.70    1:34.51  
  8 Chen, Kristian M          11 SMSC-CA              1:40.45    1:36.41  
  9 Coats, Natas M            12 SMSC-CA              1:53.82    1:38.56  
 10 Torres, Diego D           11 LTA-CA                    NT    1:44.78  
 11 Perje, Matthew R          11 San Luis Obispo-CA        NT    1:50.60  
 12 Lopez, Isaiah M           12 SMSC-CA              2:04.09    1:52.37  
 13 Freeman-Garcia, Diego     12 San Luis Obispo-CA   1:54.13    1:53.45  
 14 Aftanas, Sebastian E      11 LTA-CA               2:04.50    2:06.38  
 -- Santos, Antonio K         12 SMSC-CA              1:45.58         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aguirre, Cole P           11 SMSC-CA                34.18      32.06  
  2 Noble, Xavier J           11 BSC-CC                 32.88      32.07  
  3 Rodriguez, Bryce          12 Bvs Grizzlies-CC       33.11      33.00  
  4 Hsiung, Lucas K           11 SMSC-CA                35.99      33.27  
  5 Poletti, Ross M           12 San Luis Obispo-CA     36.08      33.59  
  6 Friedrich, Ian M          11 SMSC-CA                36.02      33.98  
  7 Lin, Stephen Y            12 PUMA-CA                36.88      34.20  
  8 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA                40.33      34.33  
  9 Haggmark, Justin D        12 PASO-CA                39.14      34.89  
 10 Stocker, Ethan S          12 LTA-CA                 42.61      37.94  
 11 Miller, Leo J             12 San Luis Obispo-CA     38.56      38.21  
 12 McCarty, Parker E         11 San Luis Obispo-CA     36.84      39.38  
 13 Coats, Natas M            12 SMSC-CA              1:26.11      41.03  
 14 Esola, Lloyd M            12 PUMA-CA                52.13      42.24  
 15 Hayashi, Kazi M           11 PUMA-CA                46.42      43.67  
 16 Perje, Matthew R          11 San Luis Obispo-CA     48.40      44.22  
 17 Lopez, Isaiah M           12 SMSC-CA              1:04.56      46.16  
 18 VonderHaar, Pat J         11 BSC-CC                    NT      46.39  
 19 Freeman-Garcia, Diego     12 San Luis Obispo-CA     50.07      50.94  
 -- Keith, Paul W             11 PUMA-CA                47.60         DQ  
 -- Hart, Cody T              12 BSC-CC                 42.60         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aguirre, Cole P           11 SMSC-CA              1:09.03    1:10.10  
  2 Noble, Xavier J           11 BSC-CC               1:18.44    1:11.54  
  3 Hsiung, Lucas K           11 SMSC-CA              1:15.43    1:12.42  
  4 Lin, Stephen Y            12 PUMA-CA              1:18.10    1:16.42  
  5 Wright, Lucas A           11 BSC-CC               1:20.83    1:16.97  
  6 Caiza Niro, Gabe N        12 LTA-CA               1:21.89    1:17.50  
  7 Haggmark, Justin D        12 PASO-CA              1:21.40    1:17.51  
  8 Friedrich, Ian M          11 SMSC-CA              1:23.29    1:17.67  
  9 McCarty, Parker E         11 San Luis Obispo-CA   1:25.01    1:25.04  
 10 Miller, Leo J             12 San Luis Obispo-CA   1:25.18    1:26.85  
 -- Hart, Cody T              12 BSC-CC               1:25.30         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA              1:20.22    1:12.77  
  2 Santos, Antonio K         12 SMSC-CA              1:22.18    1:15.85  
  3 Caiza Niro, Gabe N        12 LTA-CA                    NT    1:17.12  
  4 Fowler, Tristan T         12 PUMA-CA              1:21.18    1:21.46  
  5 Wright, Lucas A           11 BSC-CC               1:24.31    1:21.81  
  6 Chiang, Edward L          12 PUMA-CA              1:24.71    1:21.97  
  7 Miller, Leo J             12 San Luis Obispo-CA        NT    1:22.51  
  8 Haggmark, Justin D        12 PASO-CA              1:22.11    1:22.92  
  9 Coats, Natas M            12 SMSC-CA              1:26.12    1:25.62  
 10 Chen, Kristian M          11 SMSC-CA              1:25.41    1:27.58  
 11 McCarty, Parker E         11 San Luis Obispo-CA   1:27.32    1:27.59  
 12 Hayashi, Kazi M           11 PUMA-CA              1:35.54    1:33.49  
 13 Lopez, Isaiah M           12 SMSC-CA                   NT    1:34.17  
 14 Hart, Cody T              12 BSC-CC               1:37.99    1:36.39  
 15 Perje, Matthew R          11 San Luis Obispo-CA   1:31.52    1:39.97  
 16 Aftanas, Sebastian E      11 LTA-CA               1:48.25    1:53.06  
 -- Freeman-Garcia, Diego     12 San Luis Obispo-CA        NT         DQ  
 -- Peterson, Elijah R        11 PASO-CA              1:44.33         DQ  
 -- Torres, Diego D           11 LTA-CA                    NT         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA              2:39.47    2:36.80  
  2 Friedrich, Ian M          11 SMSC-CA              2:53.05    2:40.77  
  3 Hsiung, Lucas K           11 SMSC-CA              2:48.66    2:41.68  
  4 Noble, Xavier J           11 BSC-CC               2:39.28    2:41.82  
  5 Santos, Antonio K         12 SMSC-CA              2:52.45    2:44.60  
  6 Coats, Natas M            12 SMSC-CA              3:01.70    2:59.24  
  7 Stocker, Ethan S          12 LTA-CA               3:01.70    3:00.21  
  8 Chen, Kristian M          11 SMSC-CA              3:01.70    3:10.27  
  9 Hayashi, Kazi M           11 PUMA-CA              3:01.70    3:20.01  
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poletti, Ross M           12 San Luis Obispo-CA   5:47.30    5:29.81  
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kiunke, Peyton J          17 PUMA-CA                22.04      22.49  
  2 Aguirre, Austin P         15 SMSC-CA                23.08      23.72  
  3 Kiunke, Trevor W          15 PUMA-CA                25.74      24.03  
  4 Simpson, Blake C          16 SMSC-CA                24.85      24.24  
  5 Patel, Keshaun R          17 SMSC-CA                26.62      24.57  
  5 Grieco, Jace A            15 YNEZ-CA                24.53      24.57  
  7 Virnig, Kevin M           16 San Luis Obispo-CA     24.42      24.62  
  8 Adams, Dylan A            13 SMSC-CA                24.87      24.71  
  9 Harris, Kealan F          19 San Luis Obispo-CA     23.28      24.82  
 10 Reynolds, Parker T        13 SMSC-CA                26.81      24.93  
 11 Ramos, Niles C            17 SMSC-CA                26.15      24.99  
 12 Friedrich, Aaron J        15 SMSC-CA                25.20      25.12  
 13 Adams, Nathaniel L        16 SMSC-CA                22.94      25.14  
 13 Aguirre, Ryan A           14 SMSC-CA                26.11      25.14  
 15 Lacaste, Ryan G           13 SMSC-CA                26.56      25.75  
 16 Marsalek, Asa D           15 SMSC-CA                27.70      25.77  
 17 Park, Andrew Y            14 SMSC-CA                25.42      26.43  
 18 Farouk, Yoseph M          13 BSC-CC                 28.08      26.51  
 19 Enthoven, Mason A         13 SMSC-CA                29.79      26.65  
 20 Demidov, Alexander        15 YNEZ-CA                25.53      27.21  
 21 Spears, Robert J          15 SMSC-CA                26.69      27.49  
 22 Ainsworth, Mark T         13 LTA-CA                 29.53      27.58  
 23 Lopez, Elias              14 SMSC-CA                31.03      27.59  
 24 Dean, Bryson A            13 San Luis Obispo-CA     29.28      28.53  
 25 Roberson, Ryan A          14 BSC-CC                    NT      28.76  
 26 Capra, Jack H             13 PUMA-CA                29.58      29.00  
 27 Clowdus, Ethan M          13 SMSC-CA                33.00      29.59  
 27 Naumescu, Nicholas I      13 SMSC-CA                31.23      29.59  
 29 Schatz, Jon D             13 LTA-CA                 42.25      30.72  
 30 Perez Linggi, Nikolas S   13 PUMA-CA                34.27      30.90  
 31 Diaz, James G             14 SMSC-CA                32.49      31.12  
 32 Haas, Liam H              14 SMSC-CA                   NT      31.49  
 33 Monzon, Damian E          13 LTA-CA                    NT      31.74  
 34 Zahry, Jackson            13 BSC-CC                 35.79      33.24  
 35 Morales, Ulysses T        13 NCA-CA                 35.58      34.15  
 36 Amaral, Austin J          13 SMSC-CA                   NT      46.30  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penvenne, Galen P         17 PUMA-CA                45.68      49.06  
  2 Kiunke, Peyton J          17 PUMA-CA                47.55      51.03  
  3 Virnig, Kevin M           16 San Luis Obispo-CA     53.63      52.68  
  4 Harris, Kealan F          19 San Luis Obispo-CA     50.42      53.66  
  5 Grieco, Jace A            15 YNEZ-CA                51.78      54.11  
  6 Ramirez, Danny S          17 PUMA-CA                50.91      56.05  
  7 Nash, John T              17 PASO-CA                54.20      57.05  
  8 Tucker, Zach J            18 PASO-CA                55.53      57.35  
  9 Mathisen, Elijah J        16 PASO-CA                58.11      57.71  
 10 Demidov, Alexander        15 YNEZ-CA                56.01      57.73  
 11 Purdom, Jaeger G          15 YNEZ-CA                58.78      58.56  
 12 Lopez, Elias              14 SMSC-CA              1:01.67    1:00.75  
 13 Nino, Sean E              15 PASO-CA                58.87    1:01.53  
 14 Dean, Bryson A            13 San Luis Obispo-CA   1:01.30    1:01.84  
 15 Capra, Jack H             13 PUMA-CA              1:02.44    1:01.94  
 16 Ringle, Stephen           15 Bvs Grizzlies-CC          NT    1:02.27  
 17 Hougo, Asher J            14 YNEZ-CA              1:19.59    1:03.64  
 18 Harding, Alex S           13 PUMA-CA              1:06.04    1:05.40  
 19 Naumescu, Nicholas I      13 SMSC-CA              1:06.26    1:05.69  
 20 Diaz, James G             14 SMSC-CA              1:10.15    1:06.05  
 21 Clowdus, Ethan M          13 SMSC-CA              1:07.64    1:06.75  
 22 Schatz, Jon D             13 LTA-CA               1:35.17    1:09.75  
 23 Haas, Liam H              14 SMSC-CA              1:19.63    1:10.04  
 24 Monzon, Damian E          13 LTA-CA                    NT    1:10.29  
 25 Perez Linggi, Nikolas S   13 PUMA-CA                   NT    1:11.65  
 26 Russell, Austin J         14 PASO-CA                   NT    1:21.92  
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penvenne, Galen P         17 PUMA-CA              1:39.57    1:48.84  
  2 Kiunke, Peyton J          17 PUMA-CA              1:52.95    1:52.50  
  3 Ramirez, Danny S          17 PUMA-CA              1:48.50    2:00.43  
  4 Lacaste, Ryan G           13 SMSC-CA              2:01.15    2:01.62  
  5 Mathisen, Elijah J        16 PASO-CA              2:05.75    2:06.45  
  6 Nash, John T              17 PASO-CA                   NT    2:07.32  
  7 Tucker, Zach J            18 PASO-CA              2:08.25    2:09.34  
  8 Capra, Jack H             13 PUMA-CA              2:09.59    2:13.76  
  9 Alora, Jairus D           13 UN-1-CC              2:11.16    2:14.05  
 10 Lopez, Elias              14 SMSC-CA              2:18.44    2:14.99  
 11 Dean, Bryson A            13 San Luis Obispo-CA   2:15.49    2:15.62  
 12 Farouk, Yoseph M          13 BSC-CC               2:19.68    2:17.58  
 13 Nino, Sean E              15 PASO-CA              2:19.03    2:18.27  
 14 Naumescu, Nicholas I      13 SMSC-CA              2:24.04    2:24.36  
 15 Diaz, James G             14 SMSC-CA              2:26.07    2:25.48  
 16 Clowdus, Ethan M          13 SMSC-CA              2:26.76    2:25.86  
 17 Harding, Alex S           13 PUMA-CA              2:30.04    2:26.10  
 18 Haas, Liam H              14 SMSC-CA              2:36.14    2:34.00  
 19 Monzon, Damian E          13 LTA-CA                    NT    2:40.09  
 20 Schatz, Jon D             13 LTA-CA                    NT    2:49.58  
 
Boys 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penvenne, Galen P         17 PUMA-CA              4:39.12    4:50.79  
  2 Brown, Zac M              19 San Luis Obispo-CA   4:34.68    4:50.99  
  3 Virnig, Kevin M           16 San Luis Obispo-CA   5:01.74    5:17.45  
  4 Harris, Kealan F          19 San Luis Obispo-CA   4:49.47    5:21.04  
  5 Lacaste, Ryan G           13 SMSC-CA              5:22.28    5:22.46  
  6 Capra, Jack H             13 PUMA-CA              5:37.79    5:44.24  
  7 Ainsworth, Mark T         13 LTA-CA               7:05.30    5:59.28  
  8 Dean, Bryson A            13 San Luis Obispo-CA   6:05.76    6:02.16  
  9 Naumescu, Nicholas I      13 SMSC-CA              6:30.41    6:09.06  
 10 Lopez, Elias              14 SMSC-CA              7:05.30    6:10.93  
 11 Alora, Jairus D           13 UN-1-CC              6:12.54    6:11.17  
 12 Clowdus, Ethan M          13 SMSC-CA              6:18.02    6:14.12  
 13 Diaz, James G             14 SMSC-CA              6:48.83    6:22.43  
 14 Haas, Liam H              14 SMSC-CA              7:05.30    7:03.35  
 15 Morales, Ulysses T        13 NCA-CA               7:05.30    7:40.62  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penvenne, Galen P         17 PUMA-CA                51.36      56.76  
  2 Virnig, Kevin M           16 San Luis Obispo-CA     58.82      58.66  
  3 Brown, Zac M              19 San Luis Obispo-CA   1:00.40      59.10  
  4 Lacaste, Ryan G           13 SMSC-CA              1:03.37    1:03.11  
  5 Nash, John T              17 PASO-CA              1:02.95    1:05.72  
  6 Ramirez, Danny S          17 PUMA-CA              1:03.20    1:07.44  
  6 Alora, Jairus D           13 UN-1-CC              1:06.89    1:07.44  
  8 Farouk, Yoseph M          13 BSC-CC               1:09.10    1:08.14  
  9 Mathisen, Elijah J        16 PASO-CA              1:11.30    1:08.96  
 10 Lopez, Elias              14 SMSC-CA              1:16.89    1:15.89  
 11 Harding, Alex S           13 PUMA-CA              1:18.74    1:16.60  
 12 Naumescu, Nicholas I      13 SMSC-CA              1:21.07    1:17.45  
 13 Clowdus, Ethan M          13 SMSC-CA              1:39.53    1:18.08  
 14 Dean, Bryson A            13 San Luis Obispo-CA   1:19.26    1:18.81  
 15 Ringle, Stephen           15 Bvs Grizzlies-CC          NT    1:19.28  
 16 Monzon, Damian E          13 LTA-CA                    NT    1:24.20  
 17 Diaz, James G             14 SMSC-CA              1:24.03    1:25.11  
 18 Haas, Liam H              14 SMSC-CA              1:31.41    1:27.70  
 -- Russell, Austin J         14 PASO-CA                   NT         DQ  
 
Boys 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Zac M              19 San Luis Obispo-CA   2:12.52    2:07.45  
  2 Virnig, Kevin M           16 San Luis Obispo-CA   2:06.22    2:07.50  
  3 Harris, Kealan F          19 San Luis Obispo-CA   1:58.02    2:16.39  
  4 Lacaste, Ryan G           13 SMSC-CA              2:16.39    2:16.74  
  5 Alora, Jairus D           13 UN-1-CC              2:34.33    2:30.94  
  6 Capra, Jack H             13 PUMA-CA              2:46.62    2:32.78  
  7 Dean, Bryson A            13 San Luis Obispo-CA        NT    2:41.19  
  8 Clowdus, Ethan M          13 SMSC-CA                   NT    2:43.69  
  9 Schatz, Jon D             13 LTA-CA                    NT    2:54.68  
 10 Diaz, James G             14 SMSC-CA              3:09.74    2:57.08  
 11 Lopez, Elias              14 SMSC-CA                   NT    3:10.00  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kiunke, Peyton J          17 PUMA-CA              1:01.39    1:03.97  
  2 Aguirre, Austin P         15 SMSC-CA              1:00.39    1:04.24  
  3 Virnig, Kevin M           16 San Luis Obispo-CA     59.95    1:04.33  
  4 Brown, Zac M              19 San Luis Obispo-CA   1:03.80    1:05.55  
  5 Simpson, Blake C          16 SMSC-CA              1:09.41    1:09.21  
  6 Reynolds, Parker T        13 SMSC-CA              1:11.68    1:09.47  
  7 Patel, Keshaun R          17 SMSC-CA              1:15.19    1:09.72  
  8 Aguirre, Ryan A           14 SMSC-CA              1:09.52    1:09.86  
  9 Park, Andrew Y            14 SMSC-CA              1:12.35    1:10.18  
 10 Lacaste, Ryan G           13 SMSC-CA              1:11.75    1:10.91  
 11 Ramos, Niles C            17 SMSC-CA              1:16.88    1:11.40  
 12 Marsalek, Asa D           15 SMSC-CA              1:07.91    1:11.49  
 13 Adams, Nathaniel L        16 SMSC-CA              1:21.20    1:12.26  
 14 Friedrich, Aaron J        15 SMSC-CA              1:14.94    1:14.04  
 15 Alora, Jairus D           13 UN-1-CC              1:17.71    1:14.69  
 16 Spears, Robert J          15 SMSC-CA              1:16.87    1:16.95  
 17 Farouk, Yoseph M          13 BSC-CC               1:23.30    1:17.86  
 18 Adams, Dylan A            13 SMSC-CA              1:24.96    1:19.17  
 19 Ainsworth, Mark T         13 LTA-CA               1:30.35    1:21.89  
 20 Dean, Bryson A            13 San Luis Obispo-CA   1:26.43    1:25.43  
 21 Enthoven, Mason A         13 SMSC-CA              1:38.24    1:26.07  
 22 Schatz, Jon D             13 LTA-CA                    NT    1:26.20  
 23 Lopez, Elias              14 SMSC-CA              1:31.47    1:28.13  
 24 Roberson, Ryan A          14 BSC-CC                    NT    1:28.64  
 25 Haas, Liam H              14 SMSC-CA              1:54.66    1:30.64  
 26 Clowdus, Ethan M          13 SMSC-CA              1:42.64    1:36.67  
 27 Perez Linggi, Nikolas S   13 PUMA-CA                   NT    1:37.56  
 28 Naumescu, Nicholas I      13 SMSC-CA              1:39.14    1:37.91  
 29 Zahry, Jackson            13 BSC-CC               1:45.51    1:45.30  
 -- Monzon, Damian E          13 LTA-CA                    NT         DQ  
 
Boys 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Virnig, Kevin M           16 San Luis Obispo-CA   2:15.42    2:21.41  
  2 Brown, Zac M              19 San Luis Obispo-CA   2:16.41    2:21.52  
  3 Lacaste, Ryan G           13 SMSC-CA              2:33.82    2:30.87  
  4 Tucker, Zach J            18 PASO-CA              2:48.27    2:39.35  
  5 Nino, Sean E              15 PASO-CA                   NT    2:43.55  
  6 Diaz, James G             14 SMSC-CA              2:59.75    2:44.71  
  7 Alora, Jairus D           13 UN-1-CC              2:53.41    2:47.01  
  8 Ringle, Stephen           15 Bvs Grizzlies-CC          NT    2:48.88  
  9 Farouk, Yoseph M          13 BSC-CC                    NT    2:53.90  
 10 Purdom, Jaeger G          15 YNEZ-CA              2:54.55    3:00.73  
 11 Dean, Bryson A            13 San Luis Obispo-CA   3:14.82    3:00.84  
 12 Schatz, Jon D             13 LTA-CA                    NT    3:02.69  
 13 Harding, Alex S           13 PUMA-CA              3:07.65    3:07.30  
 14 Lopez, Elias              14 SMSC-CA                   NT    3:11.43  
 15 Russell, Austin J         14 PASO-CA                   NT    3:23.75  
 16 Clowdus, Ethan M          13 SMSC-CA                   NT    3:24.25  
 17 Naumescu, Nicholas I      13 SMSC-CA                   NT    3:25.38  
 18 Haas, Liam H              14 SMSC-CA                   NT    3:28.12  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penvenne, Galen P         17 PUMA-CA                54.26      52.46  
  2 Brown, Zac M              19 San Luis Obispo-CA     55.48      56.07  
  3 Adams, Nathaniel L        16 SMSC-CA              1:01.29      57.85  
  4 Aguirre, Austin P         15 SMSC-CA                58.61      57.87  
  5 Harris, Kealan F          19 San Luis Obispo-CA     53.46      58.97  
  6 Ramos, Niles C            17 SMSC-CA                58.60      59.53  
  7 Reynolds, Parker T        13 SMSC-CA              1:01.24      59.56  
  8 Patel, Keshaun R          17 SMSC-CA                57.46      59.98  
  9 Aguirre, Ryan A           14 SMSC-CA              1:01.97    1:00.85  
 10 Kiunke, Peyton J          17 PUMA-CA                56.57    1:01.07  
 11 Simpson, Blake C          16 SMSC-CA              1:00.27    1:01.18  
 12 Adams, Dylan A            13 SMSC-CA              1:12.16    1:02.29  
 13 Demidov, Alexander        15 YNEZ-CA                59.15    1:02.85  
 14 Enthoven, Mason A         13 SMSC-CA              1:03.35    1:04.80  
 15 Friedrich, Aaron J        15 SMSC-CA              1:04.46    1:04.86  
 16 Marsalek, Asa D           15 SMSC-CA              1:08.32    1:06.40  
 17 Alora, Jairus D           13 UN-1-CC              1:10.17    1:08.21  
 18 Park, Andrew Y            14 SMSC-CA              1:09.42    1:08.66  
 19 Capra, Jack H             13 PUMA-CA              1:11.03    1:08.84  
 20 Ainsworth, Mark T         13 LTA-CA               1:11.53    1:09.81  
 21 Spears, Robert J          15 SMSC-CA              1:08.31    1:10.65  
 22 Grieco, Jace A            15 YNEZ-CA                   NT    1:11.41  
 23 Diaz, James G             14 SMSC-CA              1:21.77    1:20.64  
 24 Naumescu, Nicholas I      13 SMSC-CA              1:25.93    1:24.54  
 25 Morales, Ulysses T        13 NCA-CA                    NT    1:34.49  
 26 Monzon, Damian E          13 LTA-CA                    NT    1:38.41  
 
Boys 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Zac M              19 San Luis Obispo-CA   2:41.05    2:07.38  
  2 Harris, Kealan F          19 San Luis Obispo-CA   1:57.95    2:10.97  
  3 Ramirez, Danny S          17 PUMA-CA              2:10.10    2:15.39  
  4 Virnig, Kevin M           16 San Luis Obispo-CA   2:14.44    2:21.78  
  5 Demidov, Alexander        15 YNEZ-CA              2:45.05    2:28.12  
  6 Capra, Jack H             13 PUMA-CA              2:47.30    2:32.97  
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penvenne, Galen P         17 PUMA-CA              1:52.61    2:03.96  
  2 Demidov, Alexander        15 YNEZ-CA              2:16.08    2:25.32  
  3 Grieco, Jace A            15 YNEZ-CA              2:33.20    2:26.02  
  4 Farouk, Yoseph M          13 BSC-CC               2:40.54    2:29.60  
  5 Ainsworth, Mark T         13 LTA-CA               2:38.24    2:34.43  
  6 Roberson, Ryan A          14 BSC-CC                    NT    3:01.76  
  7 Zahry, Jackson            13 BSC-CC                    NT    3:30.42  
 -- Haas, Liam H              14 SMSC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Zac M              19 San Luis Obispo-CA   4:07.73    4:25.23  
  2 Lacaste, Ryan G           13 SMSC-CA              4:50.05    4:46.17  
  3 Capra, Jack H             13 PUMA-CA              5:27.25    5:21.93  
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nino, Sean E              15 PASO-CA                   NT    1:19.07  
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Puma Aquatic Team-CA  'A'                         1:37.77    1:39.20  
     1) Kiunke, Peyton J 17             2) Capra, Jack H 13               
     3) Ramirez, Danny S 17             4) Penvenne, Galen P 17           
  2 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                 1:28.29    1:39.77  
     1) Brown, Zac M 19                 2) Virnig, Kevin M 16             
     3) Dean, Bryson A 13               4) Harris, Kealan F 19            
  3 Paso Robles Aquatics-CA  'A'                      1:40.00    1:45.19  
     1) Tucker, Zach J 18               2) Nino, Sean E 15                
     3) Mathisen, Elijah J 16           4) Nash, John T 17                
  4 Santa Maria Swim Club-CA  'A'                     1:53.55    1:55.71  
     1) Aguirre, Cole P 11              2) Haas, Liam H 14                
     3) Friedrich, Ian M 11             4) Lacaste, Ryan G 13             
  5 Santa Maria Swim Club-CA  'B'                     2:04.31    1:55.82  
     1) Lopez, Elias 14                 2) Hsiung, Lucas K 11             
     3) Valdez, Christopher 12          4) Santos, Antonio K 12           
  6 Santa Maria Swim Club-CA  'C'                     2:10.69    2:04.81  
     1) Diaz, James G 14                2) Clowdus, Ethan M 13            
     3) Saito, Nicola 10                4) Naumescu, Nicholas I 13        
  7 Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'A'                       NT    2:10.50  
     1) Schatz, Jon D 13                2) Stocker, Ethan S 12            
     3) Aftanas, Toby M 10              4) Monzon, Damian E 13            
  8 Santa Maria Swim Club-CA  'D'                     2:40.34    2:16.76  
     1) Chen, Kristian M 11             2) Alvarez, Brayden S 10          
     3) Lopez, Isaiah M 12              4) Coats, Natas M 12              
  9 San Luis Obispo Swim Club-CA  'B'                 2:25.64    2:18.38  
     1) Perje, Matthew R 11             2) Freeman-Garcia, Diego 12       
     3) Freeman-Garcia, Dante 9         4) McCarty, Parker E 11           
 10 Puma Aquatic Team-CA  'C'                         1:57.89    2:24.41  
     1) Perez Linggi, Nikolas S 13      2) Lin, Marshall C 10             
     3) Zhou, Galen 8                   4) Lin, Stephen Y 12              
 11 Puma Aquatic Team-CA  'B'                         2:04.99    2:28.34  
     1) Streeper, Landon B 8            2) Keith, Paul W 11               
     3) Esola, Lloyd M 12               4) Esola, Henry A 9               
 12 Puma Aquatic Team-CA  'D'                         2:07.56    2:32.31  
     1) Capra, Joe H 10                 2) Hayashi, Kazi M 11             
     3) Dorfman, Eli B 8                4) Burkett, Eli C 10              
 -- Bakersfield Swim Club-CC  'A'                          NT   X1:58.49  
     1) Truong, Riley J 10              2)                                
     3) Hart, Cody T 12                 4) Farouk, Yoseph M 13            
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Puma Aquatic Team-CA  'A'                              NT    1:49.99  
     1) Penvenne, Galen P 17            2) Kiunke, Peyton J 17            
     3) Capra, Jack H 13                4) Kiunke, Trevor W 15            
  2 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                 1:37.04    1:50.14  
     1) Harris, Kealan F 19             2) Virnig, Kevin M 16             
     3) Brown, Zac M 19                 4) Dean, Bryson A 13              
  3 Santa Maria Swim Club-CA  'B'                     1:54.81    1:50.35  
     1) Aguirre, Ryan A 14              2) Simpson, Blake C 16            
     3) Patel, Keshaun R 17             4) Adams, Dylan A 13              
  4 Santa Maria Swim Club-CA  'C'                     2:02.24    1:56.25  
     1) Enthoven, Mason A 13            2) Marsalek, Asa D 15             
     3) Reynolds, Parker T 13           4) Friedrich, Aaron J 15          
  5 Santa Maria Swim Club-CA  'D'                     2:08.64    2:09.99  
     1) Haas, Liam H 14                 2) Aguirre, Cole P 11             
     3) Spears, Robert J 15             4) Park, Andrew Y 14              
  6 Santa Maria Swim Club-CA  'F'                     2:24.71    2:11.03  
     1) Saito, Nicola 10                2) Diaz, James G 14               
     3) Hsiung, Lucas K 11              4) Friedrich, Ian M 11            
  7 Santa Maria Swim Club-CA  'E'                     2:16.59    2:13.21  
     1) Wallace, Edward K 11            2) Valdez, Christopher 12         
     3) Lopez, Elias 14                 4) Ramos, Niles C 17              
  8 Santa Maria Swim Club-CA  'A'                     1:47.61    2:15.53  
     1) Ruiz, Elijah A 9                2) Aguirre, Austin P 15           
     3) Lacaste, Ryan G 13              4) Adams, Nathaniel L 16          
  9 Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'A'                       NT    2:19.08  
     1) Ainsworth, Mark T 13            2) Schatz, Jon D 13               
     3) Caiza Niro, Gabe N 12           4) Monzon, Damian E 13            
 10 Santa Maria Swim Club-CA  'G'                     2:37.94    2:25.72  
     1) Santos, Antonio K 12            2) Naumescu, Nicholas I 13        
     3) Clowdus, Ethan M 13             4) Coats, Natas M 12              
 11 Bakersfield Swim Club-CC  'A'                          NT    2:30.77  
     1) Noble, Xavier J 11              2) Hart, Cody T 12                
     3) Wright, Lucas A 11              4) VonderHaar, Pat J 11           
 12 San Luis Obispo Swim Club-CA  'B'                 2:30.51    2:33.01  
     1) Poletti, Ross M 12              2) Perje, Matthew R 11            
     3) McCarty, Parker E 11            4) Miller, Leo J 12               
 13 Puma Aquatic Team-CA  'B'                              NT    2:33.69  
     1) Lin, Marshall C 10              2) Perez Linggi, Nikolas S 13     
     3) Chiang, Edward L 12             4) Lin, Stephen Y 12              
 14 Santa Maria Swim Club-CA  'H'                     3:22.93    2:57.99  
     1) Lopez, Isaiah M 12              2) Nichols, Odin L 8              
     3) Chen, Kristian M 11             4) Alvarez, Brayden S 10          
 -- Puma Aquatic Team-CA  'C'                              NT         DQ  
     1) Capra, Joe H 10                 2) Burkett, Eli C 10              
     3) Hayashi, Kazi M 11              4) Coddington, Scout M 9