PVST November BRW - Meet Results

PVST November BRW
11/11/2017 - 11/12/2017
Camarillo, California United States
Updated: 11/12/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Pleasant Valley Swim Team-CA
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/12/2017 04:43 PM
                 2017 CA PVST August BRW, Sanction #: S17-262                  
                                 Camarillo, CA                                 
                                    Results                                    
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wachowiak, Emma M          8 PVST-CA                17.81      18.16  
RED - Division  
  1 Radulescu, Talia S         8 CCAT-CA                18.45      18.34  
  2 Pegula, Elizabeth L        7 Polar Bears-CA         20.83      22.37  
WHT - Division  
  1 San Jose, Isabella C       8 UN-04-CA                  NT      18.02  
  2 Lohmann, Allison A         8 PATH-CA                23.14      21.22  
  3 Sirichalermchai, Abigail   7 RTLR-CA                   NT      21.59  
  4 Hamlin, Emma R             8 PVST-CA                25.89      21.75  
  5 Johnston-Bouchard, Sophi   7 CSSC-CA                   NT      21.95  
  6 Loteria, Sophia A          8 CCAT-CA                22.72      23.92  
  7 Rosser, Olivia L           7 CLSS-CA                   NT      26.82  
  8 Kandavel, Leela            8 Waves-CA                  NT      32.02  
  9 Martin, Kyla J             8 PVST-CA                33.56      33.07  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Radulescu, Talia S         8 CCAT-CA                39.13      38.99  
  2 Heiney, Victoria E         8 PATH-CA                39.08      39.87  
  3 Alamillo, Victoria G       8 RTLR-CA                40.44      43.23  
RED - Division  
  1 Sirichalermchai, Abigail   7 RTLR-CA                44.01      46.59  
  2 McKnett, Teagan S          8 PVST-CA                48.04      47.59  
WHT - Division  
  1 San Jose, Isabella C       8 UN-04-CA                  NT      37.31  
  2 Sibrian, Ellie             7 Polar Bears-CA         58.98      46.28  
  3 Pegula, Elizabeth L        7 Polar Bears-CA         49.00      47.00  
  4 Lohmann, Allison A         8 PATH-CA                48.94      47.30  
  5 Hamlin, Emma R             8 PVST-CA                50.03      47.96  
  6 Johnston-Bouchard, Sophi   7 CSSC-CA                   NT      50.16  
  7 Rodriguez, Sophia L        7 Polar Bears-CA         53.54      50.46  
  8 Shah, Amyia K              7 Waves-CA               56.31      54.13  
  9 Kandavel, Leela            8 Waves-CA                  NT    1:07.78  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Liakhovetski, Alexis       7 CCAT-CA                34.42      35.09  
  2 Siduguen, Mia R            8 CCAT-CA                37.05      38.12  
  3 Loninia, Jaden             8 CCAT-CA                38.51      38.36  
RED - Division  
  1 Paul, Cynthia A            8 PVST-CA                44.50      43.90  
  2 Chemerinski, Kira          7 CCAT-CA                45.47      45.16  
WHT - Division  
  1 Lohmann, Allison A         8 PATH-CA                48.94      45.51  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Siduguen, Mia R            8 CCAT-CA              1:16.10    1:17.58  
      36.76   40.82                                                
BLU - Division  
  1 Radulescu, Talia S         8 CCAT-CA              1:27.74    1:26.43  
      40.44   45.99                                                
WHT - Division  
  1 San Jose, Isabella C       8 UN-04-CA                  NT    1:22.46  
      39.77   42.69                                                
  2 Chemerinski, Kira          7 CCAT-CA              1:37.06    1:38.72  
      45.71   53.01                                                
  3 Hamlin, Emma R             8 PVST-CA              1:49.76    1:44.70  
      48.52   56.18                                                
  4 Pegula, Elizabeth L        7 Polar Bears-CA       1:52.09    1:48.36  
      49.10   59.26                                                
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Liakhovetski, Alexis       7 CCAT-CA              1:16.80    1:16.40  
      36.05   40.35                                                
WHT - Division  
  1 Paul, Cynthia A            8 PVST-CA              1:37.46    1:35.41  
      45.68   49.73                                                
  2 McKnett, Teagan S          8 PVST-CA              1:51.40    1:54.62  
      54.48 1:00.14                                                
 
Girls 7-8 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liakhovetski, Alexis       7 CCAT-CA                   NT    2:40.79  
      37.05   42.06   43.15   38.53                                
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Radulescu, Talia S         8 CCAT-CA                21.78      22.09  
RED - Division  
  1 Heiney, Victoria E         8 PATH-CA                23.22      21.55  
  2 Rodriguez, Sophia L        7 Polar Bears-CA         26.48      23.73  
  3 Sirichalermchai, Abigail   7 RTLR-CA                26.46      24.49  
  4 Pegula, Elizabeth L        7 Polar Bears-CA         24.98      24.72  
  5 Lohmann, Allison A         8 PATH-CA                26.27      25.60  
WHT - Division  
  1 San Jose, Isabella C       8 UN-04-CA                  NT      20.43  
  2 Sibrian, Ellie             7 Polar Bears-CA         27.87      24.58  
  3 Hamlin, Emma R             8 PVST-CA                27.96      26.55  
  4 Orlinsky, Katie M          8 PVST-CA                32.46      26.84  
  5 Shah, Amyia K              7 Waves-CA                  NT      28.95  
  6 Johnston-Bouchard, Sophi   7 CSSC-CA                   NT      29.16  
  7 Kandavel, Leela            8 Waves-CA                  NT      37.57  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Siduguen, Mia R            8 CCAT-CA                43.26      44.49  
  2 Radulescu, Talia S         8 CCAT-CA                46.15      46.94  
RED - Division  
  1 Lohmann, Allison A         8 PATH-CA                55.55      53.00  
  2 Sirichalermchai, Abigail   7 RTLR-CA                54.27      57.46  
WHT - Division  
  1 San Jose, Isabella C       8 UN-04-CA                  NT      43.62  
  2 Loteria, Sophia A          8 CCAT-CA              1:00.66      55.48  
  3 Hamlin, Emma R             8 PVST-CA              1:00.34      58.77  
  4 Kandavel, Leela            8 Waves-CA                  NT    1:21.93  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Liakhovetski, Alexis       7 CCAT-CA                42.26      43.35  
  2 Loninia, Jaden             8 CCAT-CA                48.02      45.79  
RED - Division  
  1 Alamillo, Victoria G       8 RTLR-CA                50.54      52.75  
  2 Paul, Cynthia A            8 PVST-CA                49.49      53.39  
WHT - Division  
  1 Sumrow, Taylor or Tay E    8 PVST-CA                   NT      52.98  
  2 McKnett, Teagan S          8 PVST-CA                59.78    1:08.06  
 
Girls 7-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loninia, Jaden             8 CCAT-CA                   NT    1:38.68  
      48.58   50.10                                                
  2 Paul, Cynthia A            8 PVST-CA              1:59.87    1:50.79  
      54.52   56.27                                                
 -- Liakhovetski, Alexis       7 CCAT-CA                   NT         DQ  
      43.49   45.94                                                
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wachowiak, Emma M          8 PVST-CA                23.46      22.98  
  2 Radulescu, Talia S         8 CCAT-CA                23.91      25.74  
RED - Division  
  1 Sirichalermchai, Abigail   7 RTLR-CA                25.39      25.92  
  2 Pegula, Elizabeth L        7 Polar Bears-CA         28.79      27.08  
WHT - Division  
  1 Loteria, Sophia A          8 CCAT-CA                40.32      28.96  
  2 Lohmann, Allison A         8 PATH-CA                30.24      29.14  
  3 Johnston-Bouchard, Sophi   7 CSSC-CA                   NT      29.81  
 -- Martin, Kyla J             8 PVST-CA                44.63         DQ  
 -- San Jose, Isabella C       8 UN-04-CA                  NT         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Loninia, Jaden             8 CCAT-CA                50.61      49.65  
RED - Division  
  1 Paul, Cynthia A            8 PVST-CA                54.65      52.03  
  2 Chemerinski, Kira          7 CCAT-CA                59.64    1:02.35  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Radulescu, Talia S         8 CCAT-CA                53.21      53.24  
 -- Sirichalermchai, Abigail   7 RTLR-CA                56.87         DQ  
WHT - Division  
  1 San Jose, Isabella C       8 UN-04-CA                  NT      49.96  
  2 Sumrow, Taylor or Tay E    8 PVST-CA                   NT      56.94  
  3 Alamillo, Victoria G       8 RTLR-CA                   NT      57.51  
  4 Pegula, Elizabeth L        7 Polar Bears-CA            NT      58.34  
  5 Heiney, Victoria E         8 PATH-CA              1:04.66    1:08.32  
 -- Martin, Kyla J             8 PVST-CA                   NT         DQ  
 -- Lohmann, Allison A         8 PATH-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Loninia, Jaden             8 CCAT-CA              1:49.08    1:51.46  
      54.52   56.94                                                
WHT - Division  
  1 Liakhovetski, Alexis       7 CCAT-CA                   NT    1:36.20  
      46.39   49.81                                                
  2 Paul, Cynthia A            8 PVST-CA              1:57.64    1:53.82  
      57.63   56.19                                                
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Radulescu, Talia S         8 CCAT-CA                18.88      21.18  
  2 Alamillo, Victoria G       8 RTLR-CA                20.45      22.42  
RED - Division  
  1 Sirichalermchai, Abigail   7 RTLR-CA                22.93      23.58  
  2 Lohmann, Allison A         8 PATH-CA                23.91      24.28  
WHT - Division  
  1 San Jose, Isabella C       8 UN-04-CA                  NT      18.38  
  2 Heiney, Victoria E         8 PATH-CA                26.01      20.21  
  3 Sibrian, Ellie             7 Polar Bears-CA            NT      25.42  
  4 Pegula, Elizabeth L        7 Polar Bears-CA         26.97      26.32  
  5 Hamlin, Emma R             8 PVST-CA                   NT      30.82  
  6 Johnston-Bouchard, Sophi   7 CSSC-CA                   NT      31.11  
  7 Rodriguez, Sophia L        7 Polar Bears-CA         38.49      32.37  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Loninia, Jaden             8 CCAT-CA                41.11      40.78  
WHT - Division  
  1 San Jose, Isabella C       8 UN-04-CA                  NT      40.94  
  2 Chemerinski, Kira          7 CCAT-CA                   NT      48.31  
  3 Lohmann, Allison A         8 PATH-CA                   NT      57.15  
  4 Pegula, Elizabeth L        7 Polar Bears-CA            NT    1:02.23  
  5 Loteria, Sophia A          8 CCAT-CA                   NT    1:15.59  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Liakhovetski, Alexis       7 CCAT-CA                39.52      36.21  
  2 Loninia, Jaden             8 CCAT-CA                41.11      40.68  
RED - Division  
  1 Alamillo, Victoria G       8 RTLR-CA                47.47      51.54  
 
Girls 7-8 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Liakhovetski, Alexis       7 CCAT-CA                   NT    1:24.70  
      39.63   45.07                                                
  2 Siduguen, Mia R            8 CCAT-CA                   NT    1:34.14  
      44.24   49.90                                                
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Loninia, Jaden             8 CCAT-CA              1:36.81    1:32.59  
      45.30   47.29                                                
  2 Radulescu, Talia S         8 CCAT-CA              1:37.51    1:35.57  
      45.37   50.20                                                
WHT - Division  
 -- Heiney, Victoria E         8 PATH-CA                   NT         DQ  
      53.68 1:04.39                                                
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wachowiak, Emma M          8 PVST-CA                   NT    1:40.67  
      48.30   52.37                                                
  2 Sirichalermchai, Abigail   7 RTLR-CA                   NT    1:59.87  
      59.50 1:00.37                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Teegarden, Laura A        10 CLSS-CA                29.72      29.20  
  2 Bilgi, Selin              10 CCAT-CA                29.91      29.23  
  3 Negev, Victoria           10 CCAT-CA                30.14      31.21  
  4 Paragas, Viktoria F       10 PATH-CA                33.03      31.47  
  5 Hohler, Krista A          10 CLSS-CA                30.71      31.71  
  6 Wang, Megan S              9 PVST-CA                31.01      32.29  
  7 GomezSmith, Lila L        10 PVST-CA                33.40      33.56  
RED - Division  
  1 Tamayo, Abby R             9 PVST-CA                34.98      34.42  
  2 Mero, Kaitlyn E            9 CCAT-CA                34.26      34.75  
  3 Kalwak, Arielle C         10 RTLR-CA                35.43      35.07  
  4 Flowers, Corinne A         9 RTLR-CA                34.16      35.25  
  5 Yu, Faith J               10 RTLR-CA                35.70      35.89  
  6 Cheung, Elaine            10 CSSC-CA                36.91      38.38  
WHT - Division  
  1 Perelshteyn, Maggie       10 CLSS-CA                37.12      33.63  
  2 Brecunier, Sonnie K       10 UN-02-CA               37.79      35.65  
  3 Favor, Ella P              9 RTLR-CA                41.30      38.56  
  4 Nygren, Keelan G           9 CSSC-CA                40.30      39.17  
  5 Le, Jasmine N             10 CSSC-CA                39.29      39.30  
  6 Pegula, Izabella A         9 Polar Bears-CA         40.89      39.66  
  7 Brungard, Ellie Q          9 PATH-CA                40.94      41.69  
  8 Agovino, Alice A           9 CLSS-CA                   NT      41.83  
  9 Wachowiak, Hanna M        10 PVST-CA                42.29      42.36  
 10 Brier, Elaina C            9 Polar Bears-CA         44.91      43.39  
 11 Yu, Erin J                10 RTLR-CA                43.84      44.13  
 12 Scott, Sydney E           10 CSSC-CA                44.75      44.28  
 13 Saifi, Leyla              10 PATH-CA                44.82      44.90  
 14 Hotchin, Charlotte L       9 CLSS-CA                51.67      46.57  
 15 Choe, Ariel H              9 Polar Bears-CA         56.85      47.84  
 16 MacKay, Genevieve F        9 PVST-CA                49.38      49.16  
 17 Hosabettu, Tanvi           9 PVST-CA                52.18      51.35  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Teegarden, Laura A        10 CLSS-CA              1:06.40    1:06.78  
      32.51   34.27                                                
  2 Wang, Megan S              9 PVST-CA              1:07.99    1:08.97  
      32.65   36.32                                                
  3 Hohler, Krista A          10 CLSS-CA              1:08.00    1:09.49  
      33.15   36.34                                                
  4 Joyce, Kelly A            10 CCAT-CA              1:13.62    1:14.51  
      35.84   38.67                                                
RED - Division  
  1 Paragas, Viktoria F       10 PATH-CA              1:16.54    1:10.34  
      33.34   37.00                                                
  2 Kantz, Abbey S            10 CLSS-CA              1:19.75    1:10.35  
      35.36   34.99                                                
  3 Gaynor, Zoe S             10 CCAT-CA              1:18.08    1:13.41  
      34.82   38.59                                                
  4 GomezSmith, Lila L        10 PVST-CA              1:18.06    1:14.53  
      35.64   38.89                                                
  5 Clerico, Isabella G       10 CLSS-CA              1:16.72    1:15.38  
      36.46   38.92                                                
  6 Mero, Kaitlyn E            9 CCAT-CA              1:17.50    1:17.27  
      36.72   40.55                                                
  7 Kalwak, Arielle C         10 RTLR-CA              1:17.18    1:18.25  
      36.82   41.43                                                
  8 Tamayo, Abby R             9 PVST-CA              1:19.22    1:18.69  
      37.85   40.84                                                
  9 Bello, Paulina N          10 Polar Bears-CA       1:17.22    1:24.95  
      40.61   44.34                                                
WHT - Division  
  1 Brecunier, Sonnie K       10 UN-02-CA             1:26.04    1:17.95  
      37.73   40.22                                                
  2 Pegula, Izabella A         9 Polar Bears-CA       1:27.46    1:24.97  
      40.34   44.63                                                
  3 Vergel De Dios, Calista   10 Polar Bears-CA       1:45.25    1:27.33  
      40.15   47.18                                                
  4 Rigney, Lily J            10 Polar Bears-CA       1:46.20    1:28.23  
      42.70   45.53                                                
  5 Favor, Ella P              9 RTLR-CA                   NT    1:29.59  
      45.16   44.43                                                
  6 Le, Jasmine N             10 CSSC-CA              1:36.46    1:31.25  
      42.73   48.52                                                
  7 Requena-Broderick, Natal  10 Waves-CA             1:25.86    1:31.29  
      42.55   48.74                                                
  8 Hill, Mandy S             10 Waves-CA                  NT    1:31.68  
      43.38   48.30                                                
  9 Ratanakasikorn, Variya    10 RTLR-CA                   NT    1:31.74  
      45.28   46.46                                                
 10 Friedman, Olivia S        10 Waves-CA                  NT    1:33.03  
 11 Saifi, Leyla              10 PATH-CA              1:39.01    1:37.70  
      45.98   51.72                                                
 12 Novack, Kaya G             9 PATH-CA              1:43.46    1:40.88  
      46.30   54.58                                                
 13 Melkonian, Talia N        10 Polar Bears-CA            NT    1:48.40  
      48.85   59.55                                                
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bilgi, Selin              10 CCAT-CA              2:25.27    2:18.37  
      32.32   34.86   35.74   35.45                                
  2 Teegarden, Laura A        10 CLSS-CA              2:19.08    2:21.22  
      32.35   35.83   36.73   36.31                                
  3 Negev, Victoria           10 CCAT-CA              2:23.83    2:24.08  
      32.19   36.01   38.29   37.59                                
  4 Wang, Megan S              9 PVST-CA              2:31.72    2:30.03  
      33.96   38.89   39.54   37.64                                
  5 Hohler, Krista A          10 CLSS-CA              2:30.05    2:32.38  
      34.89 1:17.79   39.70                                        
RED - Division  
  1 Cheevers, Chloe A         10 CSSC-CA              2:43.18    2:43.91  
      36.55   40.80   43.17   43.39                                
  2 Mero, Kaitlyn E            9 CCAT-CA              2:47.75    2:46.79  
      36.21   43.25   44.59   42.74                                
WHT - Division  
  1 Kantz, Abbey S            10 CLSS-CA                   NT    2:36.97  
      37.31   39.86   40.96   38.84                                
  2 Clerico, Isabella G       10 CLSS-CA              3:12.74    2:47.36  
      39.08   43.59   44.77   39.92                                
  3 Tamayo, Abby R             9 PVST-CA                   NT    2:48.96  
      38.08   44.34   45.43   41.11                                
  4 Brungard, Ellie Q          9 PATH-CA              3:23.09    3:13.79  
      43.43   51.23   51.02   48.11                                
  5 Agovino, Alice A           9 CLSS-CA                   NT    3:22.08  
      40.64 2:41.44                                                
 
Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Teegarden, Laura A        10 CLSS-CA              6:14.59    6:23.33  
      34.56   38.60   38.92   39.53   39.05   38.92   38.57   39.31
      38.94   36.93                                                
  2 Wang, Megan S              9 PVST-CA                   NT    6:47.23  
      36.15   41.74   41.71   41.86   41.64   40.45   41.94   41.40
      42.11   38.23                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Teegarden, Laura A        10 CLSS-CA                36.35      34.63  
  2 Paragas, Viktoria F       10 PATH-CA                38.63      37.14  
  3 Hohler, Krista A          10 CLSS-CA                38.98      37.49  
  4 Clerico, Isabella G       10 CLSS-CA                39.12      39.72  
  5 GomezSmith, Lila L        10 PVST-CA                39.86      41.63  
RED - Division  
  1 Kalwak, Arielle C         10 RTLR-CA                40.94      40.72  
  2 Mero, Kaitlyn E            9 CCAT-CA                41.79      41.23  
  3 Bello, Paulina N          10 Polar Bears-CA         44.14      42.37  
  4 Tamayo, Abby R             9 PVST-CA                43.99      42.77  
  5 Gaynor, Zoe S             10 CCAT-CA                43.17      43.44  
WHT - Division  
  1 Vergel De Dios, Calista   10 Polar Bears-CA         45.93      44.21  
  2 Favor, Ella P              9 RTLR-CA                50.94      45.59  
  3 Brecunier, Sonnie K       10 UN-02-CA               47.59      46.06  
  4 Pegula, Izabella A         9 Polar Bears-CA         48.80      46.58  
  5 Novack, Kaya G             9 PATH-CA                47.05      48.38  
  6 Friedman, Olivia S        10 Waves-CA               48.58      48.89  
  7 Ratanakasikorn, Variya    10 RTLR-CA                48.38      49.18  
  8 Le, Jasmine N             10 CSSC-CA                48.77      50.27  
  9 Requena-Broderick, Natal  10 Waves-CA               48.74      50.52  
 10 Hill, Mandy S             10 Waves-CA                  NT      52.81  
 11 Saifi, Leyla              10 PATH-CA                55.26      54.81  
 12 Hosabettu, Tanvi           9 PVST-CA                59.35      55.26  
 13 Rigney, Lily J            10 Polar Bears-CA         57.06      56.63  
 14 Melkonian, Talia N        10 Polar Bears-CA       1:08.60    1:01.79  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bilgi, Selin              10 CCAT-CA              1:13.36    1:13.10  
      35.13   37.97                                                
  2 Teegarden, Laura A        10 CLSS-CA              1:19.02    1:14.90  
      37.22   37.68                                                
  3 Wang, Megan S              9 PVST-CA              1:21.65    1:17.52  
      36.81   40.71                                                
  4 Negev, Victoria           10 CCAT-CA              1:20.02    1:18.14  
      38.07   40.07                                                
  5 Hohler, Krista A          10 CLSS-CA              1:16.92    1:19.37  
      38.37   41.00                                                
  6 GomezSmith, Lila L        10 PVST-CA              1:26.95    1:24.11  
      40.67   43.44                                                
  7 Clerico, Isabella G       10 CLSS-CA              1:23.07    1:26.90  
      43.14   43.76                                                
  8 Cheevers, Chloe A         10 CSSC-CA              1:25.83    1:30.11  
      44.06   46.05                                                
RED - Division  
  1 Paragas, Viktoria F       10 PATH-CA              1:29.61    1:22.39  
      39.85   42.54                                                
  2 Kantz, Abbey S            10 CLSS-CA              1:33.18    1:25.59  
      42.72   42.87                                                
  3 Perelshteyn, Maggie       10 CLSS-CA              1:32.59    1:26.94  
      41.88   45.06                                                
  4 Kalwak, Arielle C         10 RTLR-CA              1:33.70    1:28.04  
      42.56   45.48                                                
  5 Flowers, Corinne A         9 RTLR-CA              1:30.80    1:28.64  
      43.33   45.31                                                
WHT - Division  
  1 Hewamadduma, Ama S         9 UN-CA                1:37.62    1:37.36  
      46.56   50.80                                                
  2 Pegula, Izabella A         9 Polar Bears-CA       1:42.71    1:38.41  
      45.86   52.55                                                
  3 Agovino, Alice A           9 CLSS-CA                   NT    1:40.44  
      48.40   52.04                                                
  4 Cheung, Elaine            10 CSSC-CA              1:45.79    1:41.14  
      48.82   52.32                                                
  5 Brier, Elaina C            9 Polar Bears-CA            NT    1:45.45  
  6 Saifi, Leyla              10 PATH-CA              2:14.56    2:03.93  
    1:03.12 1:00.81                                                
  7 Choe, Ariel H              9 Polar Bears-CA            NT    2:05.48  
    1:02.08 1:03.40                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bilgi, Selin              10 CCAT-CA                37.95      38.35  
  2 Cheevers, Chloe A         10 CSSC-CA                43.42      43.11  
  3 Mero, Kaitlyn E            9 CCAT-CA                43.26      44.68  
RED - Division  
  1 Teegarden, Laura A        10 CLSS-CA                46.03      38.87  
  2 Perelshteyn, Maggie       10 CLSS-CA                46.44      42.93  
  3 Kalwak, Arielle C         10 RTLR-CA                46.13      44.47  
  4 Flowers, Corinne A         9 RTLR-CA                47.40      45.10  
  5 Paragas, Viktoria F       10 PATH-CA                46.51      45.75  
  6 Hohler, Krista A          10 CLSS-CA                45.64      46.19  
  7 Yu, Faith J               10 RTLR-CA                46.62      46.90  
  8 Tamayo, Abby R             9 PVST-CA                46.82      47.75  
WHT - Division  
  1 Wachowiak, Hanna M        10 PVST-CA                50.90      48.71  
  2 Brecunier, Sonnie K       10 UN-02-CA             1:04.10      50.77  
  3 Cheung, Elaine            10 CSSC-CA              1:10.82      51.26  
  4 Pegula, Izabella A         9 Polar Bears-CA         52.34      51.33  
  5 Brier, Elaina C            9 Polar Bears-CA         54.17      52.25  
  6 Le, Jasmine N             10 CSSC-CA                51.23      52.61  
  7 Saifi, Leyla              10 PATH-CA                57.41      54.75  
  8 Nygren, Keelan G           9 CSSC-CA                57.88      54.91  
  9 Favor, Ella P              9 RTLR-CA                57.18      56.07  
 10 Yu, Erin J                10 RTLR-CA                55.30      56.47  
 11 Brungard, Ellie Q          9 PATH-CA                59.92      56.73  
 12 Choe, Ariel H              9 Polar Bears-CA            NT      57.64  
 13 Scott, Sydney E           10 CSSC-CA                   NT    1:04.35  
 14 Hotchin, Charlotte L       9 CLSS-CA              1:09.05    1:04.71  
 15 Hosabettu, Tanvi           9 PVST-CA              1:17.44    1:11.93  
 -- MacKay, Genevieve F        9 PVST-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Teegarden, Laura A        10 CLSS-CA              1:25.33    1:26.00  
      40.94   45.06                                                
  2 Joyce, Kelly A            10 CCAT-CA              1:34.90    1:29.77  
      43.99   45.78                                                
  3 Mero, Kaitlyn E            9 CCAT-CA              1:34.53    1:34.44  
      43.63   50.81                                                
  4 Gaynor, Zoe S             10 CCAT-CA              1:38.35    1:36.83  
      45.78   51.05                                                
RED - Division  
  1 Clerico, Isabella G       10 CLSS-CA              1:40.70    1:40.60  
      49.88   50.72                                                
  2 Kalwak, Arielle C         10 RTLR-CA              1:43.82    1:40.77  
      48.11   52.66                                                
WHT - Division  
  1 Kantz, Abbey S            10 CLSS-CA              1:50.18    1:28.92  
      42.36   46.56                                                
  2 Hohler, Krista A          10 CLSS-CA                   NT    1:38.91  
      47.50   51.41                                                
  3 Paragas, Viktoria F       10 PATH-CA              1:56.66    1:41.11  
      47.63   53.48                                                
  4 Tamayo, Abby R             9 PVST-CA                   NT    1:43.27  
      49.75   53.52                                                
  5 Rigney, Lily J            10 Polar Bears-CA       2:00.45    1:47.15  
      51.86   55.29                                                
  6 Bello, Paulina N          10 Polar Bears-CA       2:21.77    1:50.01  
      52.02   57.99                                                
  7 Pegula, Izabella A         9 Polar Bears-CA            NT    1:53.51  
      55.02   58.49                                                
  8 Hill, Mandy S             10 Waves-CA                  NT    2:00.26  
      58.02 1:02.24                                                
  9 Saifi, Leyla              10 PATH-CA              2:04.77    2:01.04  
      59.81 1:01.23                                                
 -- Ratanakasikorn, Variya    10 RTLR-CA                   NT         DQ  
      49.28   56.13                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Teegarden, Laura A        10 CLSS-CA                31.07      31.24  
  2 Hohler, Krista A          10 CLSS-CA                34.00      34.05  
  3 Wang, Megan S              9 PVST-CA                34.95      34.22  
  4 Clerico, Isabella G       10 CLSS-CA                37.85      38.32  
RED - Division  
  1 Kalwak, Arielle C         10 RTLR-CA                39.34      38.33  
  2 GomezSmith, Lila L        10 PVST-CA                39.19      39.01  
  3 Mero, Kaitlyn E            9 CCAT-CA                40.39      41.94  
WHT - Division  
  1 Kantz, Abbey S            10 CLSS-CA                42.32      34.91  
  2 Paragas, Viktoria F       10 PATH-CA                42.52      35.13  
  3 Gaynor, Zoe S             10 CCAT-CA                42.21      38.14  
  4 Brecunier, Sonnie K       10 UN-02-CA               42.37      42.14  
  5 Tamayo, Abby R             9 PVST-CA                42.12      42.45  
  6 Bello, Paulina N          10 Polar Bears-CA       1:06.29      44.51  
  7 Friedman, Olivia S        10 Waves-CA                  NT      45.91  
  8 Pegula, Izabella A         9 Polar Bears-CA         48.56      46.18  
  9 Favor, Ella P              9 RTLR-CA                47.60      46.54  
 10 Vergel De Dios, Calista   10 Polar Bears-CA         56.01      47.79  
 11 Ratanakasikorn, Variya    10 RTLR-CA                   NT      51.27  
 12 Requena-Broderick, Natal  10 Waves-CA               55.18      52.54  
 13 Novack, Kaya G             9 PATH-CA                   NT      53.23  
 14 Saifi, Leyla              10 PATH-CA                55.55      54.34  
 15 Rigney, Lily J            10 Polar Bears-CA       1:03.24      55.62  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Teegarden, Laura A        10 CLSS-CA              1:11.79    1:12.67  
      33.71   38.96                                                
  2 Hohler, Krista A          10 CLSS-CA              1:19.16    1:21.50  
      35.79   45.71                                                
RED - Division  
  1 GomezSmith, Lila L        10 PVST-CA              1:36.49    1:36.15  
      43.95   52.20                                                
WHT - Division  
  1 Cheung, Elaine            10 CSSC-CA                   NT    1:52.44  
      52.65   59.79                                                
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Teegarden, Laura A        10 CLSS-CA              1:12.32    1:13.45  
      33.93   39.52                                                
  2 Wang, Megan S              9 PVST-CA              1:18.52    1:20.82  
      37.40   43.42                                                
  3 Mero, Kaitlyn E            9 CCAT-CA              1:24.05    1:28.04  
      40.88   47.16                                                
RED - Division  
  1 Hohler, Krista A          10 CLSS-CA              1:29.54    1:20.26  
      37.53   42.73                                                
  2 Paragas, Viktoria F       10 PATH-CA              1:30.57    1:23.00  
      37.77   45.23                                                
  3 Perelshteyn, Maggie       10 CLSS-CA              1:33.86    1:23.01  
      40.35   42.66                                                
  4 Clerico, Isabella G       10 CLSS-CA              1:26.64    1:25.77  
      40.08   45.69                                                
  5 Kalwak, Arielle C         10 RTLR-CA              1:28.24    1:26.80  
      39.34   47.46                                                
  6 GomezSmith, Lila L        10 PVST-CA              1:28.09    1:27.74  
      41.17   46.57                                                
  7 Tamayo, Abby R             9 PVST-CA              1:29.99    1:29.79  
      43.10   46.69                                                
  8 Flowers, Corinne A         9 RTLR-CA              1:28.63    1:29.92  
      41.03   48.89                                                
  9 Yu, Faith J               10 RTLR-CA              1:32.82    1:30.44  
      42.06   48.38                                                
WHT - Division  
  1 Kantz, Abbey S            10 CLSS-CA              1:34.93    1:21.83  
      39.85   41.98                                                
  2 Brecunier, Sonnie K       10 UN-02-CA             1:38.93    1:33.72  
      41.61   52.11                                                
  3 Pegula, Izabella A         9 Polar Bears-CA       1:52.98    1:36.89  
      46.76   50.13                                                
  4 Favor, Ella P              9 RTLR-CA              1:45.89    1:41.10  
      46.58   54.52                                                
  5 Cheung, Elaine            10 CSSC-CA              1:44.34    1:41.15  
      48.11   53.04                                                
  6 Hewamadduma, Ama S         9 UN-CA                1:45.80    1:42.30  
      47.68   54.62                                                
  7 Nygren, Keelan G           9 CSSC-CA              1:45.19    1:43.72  
      49.27   54.45                                                
  8 Brier, Elaina C            9 Polar Bears-CA            NT    1:49.39  
      54.02   55.37                                                
  9 Agovino, Alice A           9 CLSS-CA                   NT    1:50.79  
      51.09   59.70                                                
 10 Brungard, Ellie Q          9 PATH-CA              1:50.69    1:55.99  
      57.04   58.95                                                
 11 Scott, Sydney E           10 CSSC-CA                   NT    1:57.14  
      53.59 1:03.55                                                
 12 Saifi, Leyla              10 PATH-CA              2:03.27    1:57.49  
    1:02.00   55.49                                                
 -- Yu, Erin J                10 RTLR-CA              1:53.70         DQ  
      58.36 1:00.98                                                
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Teegarden, Laura A        10 CLSS-CA              2:51.20    2:36.87  
      33.10   39.87   47.12   36.78                                
  2 Wang, Megan S              9 PVST-CA              2:47.27    2:49.98  
      37.34   40.93   54.26   37.45                                
  3 Hohler, Krista A          10 CLSS-CA              2:56.81    2:50.86  
      35.27   41.05   56.11   38.43                                
RED - Division  
  1 Joyce, Kelly A            10 CCAT-CA              3:09.89    3:01.10  
      46.48   47.95   46.64   40.03                                
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Marzan, Isa M             12 RTLR-CA                29.37      28.63  
  2 De La Pena, Sophia L      12 CCAT-CA                29.00      29.05  
  3 Negev, Valeria            12 CCAT-CA                29.25      29.22  
  4 Latour, Alexa L           12 Waves-CA               29.25      29.31  
  5 Wade, Eva                 12 Polar Bears-CA         30.03      29.63  
  6 Lata, Madie K             12 Waves-CA               29.47      30.54  
  7 Roster, Kenzi J           12 PVST-CA                30.31      31.10  
RED - Division  
  1 Macias, Anahi Fabiana     12 Polar Bears-CA         31.68      30.65  
  2 Ritz, Hannah M            12 Waves-CA               31.57      31.28  
  3 Mansouri, Samantha J      12 PATH-CA                33.30      31.36  
  4 Aluwihare, Natalie A      12 CLSS-CA                31.97      32.12  
  5 Fernandez, Bianca D       12 RTLR-CA                31.94      32.31  
  6 Flowers, Alyssa M         11 RTLR-CA                31.91      32.46  
WHT - Division  
  1 Yeow, Kaitlyn W           11 CLSS-CA                34.44      31.09  
  2 Sogah, Alana V            12 UN-03-CA               34.56      33.22  
  3 Faysman, Ella *           11 Polar Bears-CA         34.36      33.70  
  4 Le, Kayla T               12 CSSC-CA                34.87      33.71  
  5 Mitsuoka, Kailey N        11 PATH-CA                35.37      34.56  
  6 Bentley, Reese E          11 PVST-CA                42.53      41.64  
  7 Agrawal, Riya             11 CSSC-CA                   NT      47.98  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Latour, Alexa L           12 Waves-CA             1:04.34    1:03.14  
      30.26   32.88                                                
  2 Marzan, Isa M             12 RTLR-CA              1:06.08    1:04.52  
      30.60   33.92                                                
RED - Division  
  1 Prager, Madison A         12 UN-03-CA             1:09.50    1:07.75  
      32.55   35.20                                                
  2 Clerico, Olivia C         12 CLSS-CA              1:08.11    1:08.04  
      31.77   36.27                                                
  3 Tarlow, Cayla A           12 Polar Bears-CA       1:11.56    1:08.46  
      33.48   34.98                                                
  4 Flowers, Alyssa M         11 RTLR-CA              1:11.61    1:09.73  
      33.99   35.74                                                
  5 Harbo, Railee             12 PATH-CA              1:11.93    1:10.28  
      33.89   36.39                                                
  6 Aluwihare, Natalie A      12 CLSS-CA              1:10.40    1:11.26  
      34.88   36.38                                                
  7 Faysman, Ella *           11 Polar Bears-CA       1:10.97    1:11.75  
      34.82   36.93                                                
  8 Lam, Analee               11 PVST-CA              1:12.69    1:15.70  
      36.73   38.97                                                
WHT - Division  
  1 Macias, Anahi Fabiana     12 Polar Bears-CA       1:16.43    1:06.28  
      31.63   34.65                                                
  2 Florian, Mya G            11 Polar Bears-CA       1:12.94    1:10.47  
      34.00   36.47                                                
  3 Mansouri, Samantha J      12 PATH-CA              1:13.70    1:11.51  
      34.53   36.98                                                
  4 Pawlik, Ava G             12 CSSC-CA              1:14.33    1:13.62  
      34.51   39.11                                                
  5 Le, Kayla T               12 CSSC-CA              1:16.57    1:13.88  
      37.32   36.56                                                
  6 Sogah, Alana V            12 UN-03-CA             1:15.53    1:14.33  
      36.24   38.09                                                
  7 Tran, Madie L             12 CSSC-CA              1:26.10    1:14.53  
      37.45   37.08                                                
  8 Glukhovsky, Julia         11 CCAT-CA              1:13.79    1:14.77  
      35.11   39.66                                                
  9 Medina, Maika D           11 PATH-CA              1:23.94    1:15.51  
      35.36   40.15                                                
 10 Gaynor, Ava E             11 CCAT-CA              1:21.01    1:16.56  
      35.66   40.90                                                
 11 Janka, Isabella M         12 PATH-CA              1:18.48    1:18.64  
      37.04   41.60                                                
 12 Balcom, Ella M            11 Polar Bears-CA       1:24.24    1:20.12  
      38.63   41.49                                                
 13 Clay, Carissa N           11 PVST-CA              1:19.11    1:20.28  
      40.05   40.23                                                
 14 Hurst, Maddie I           11 PATH-CA              1:19.92    1:20.45  
      37.90   42.55                                                
 15 McKnett, Talia B          11 PVST-CA              1:29.71    1:24.03  
      38.89   45.14                                                
 16 Blumenfield, Nia G        11 UN-05-CA             1:22.92    1:25.47  
      38.91   46.56                                                
 17 Fakrogha, Valentina       11 CCAT-CA                   NT    1:26.84  
      39.64   47.20                                                
 18 Delgado, Monica A         12 CARP-CA              1:34.18    1:26.89  
      41.51   45.38                                                
 19 Harp, Michella or Mik E   11 PVST-CA              1:32.12    1:33.52  
      43.73   49.79                                                
 20 Belczyk, Aimee            11 Polar Bears-CA            NT    1:34.51  
      43.88   50.63                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Beahan, Anna M            12 PVST-CA              2:08.55    2:06.73  
      28.96   32.30   33.51   31.96                                
  2 Dyer, Katherine E         11 RTLR-CA              2:16.85    2:15.21  
      29.92   33.73   36.32   35.24                                
  3 Latour, Alexa L           12 Waves-CA             2:22.38    2:20.20  
      30.83   35.58   37.34   36.45                                
  4 Flowers, Alyssa M         11 RTLR-CA              2:22.46    2:26.29  
      34.62   38.27   37.47   35.93                                
RED - Division  
  1 Macias, Anahi Fabiana     12 Polar Bears-CA       2:30.03    2:22.12  
      32.55   36.94   37.12   35.51                                
WHT - Division  
  1 Prager, Madison A         12 UN-03-CA             2:41.80    2:28.76  
      33.38   38.15   39.37   37.86                                
  2 Faysman, Ella *           11 Polar Bears-CA       2:38.07    2:30.83  
      33.64   38.40   40.83   37.96                                
  3 Lam, Analee               11 PVST-CA              2:37.85    2:34.69  
      35.59   39.97   39.67   39.46                                
  4 Sogah, Alana V            12 UN-03-CA                  NT    2:44.01  
      38.17   41.74   42.36   41.74                                
  5 Mitsuoka, Kailey N        11 PATH-CA                   NT    2:51.99  
      41.42   45.08   44.64   40.85                                
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Beahan, Anna M            12 PVST-CA              5:45.51    5:37.87  
      31.37   35.08   34.47   34.66   34.85   34.01   34.15   34.05
      33.44   31.79                                                
  2 Flowers, Alyssa M         11 RTLR-CA              6:22.79    6:17.92  
      35.24   38.66   38.68   38.56   39.25   38.58   38.96   37.81
      37.25   34.93                                                
RED - Division  
  1 Latour, Alexa L           12 Waves-CA             6:28.73    6:07.79  
      32.87   36.80   37.09   37.77   37.55   37.57   37.45   37.61
      37.70   35.38                                                
WHT - Division  
  1 Florian, Mya G            11 Polar Bears-CA            NT    6:38.26  
      36.39   40.32   40.14   40.53   40.42   40.47   41.11   40.27
      40.22   38.39                                                
  2 Roster, Kenzi J           12 PVST-CA              7:02.68    6:44.20  
      34.23                   40.77   41.90   42.29   40.65        
              38.50                                                
  3 Tran, Madie L             12 CSSC-CA                   NT    7:15.13  
      39.94   44.23                           44.12   45.31   45.18
      43.86   39.80                                                
  4 Ramirez, Ayla Ramirez M   12 CSSC-CA                   NT    7:16.75  
      38.90   44.31   44.00   45.24   44.06   44.54   45.38   45.18
      43.73   41.41                                                
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Latour, Alexa L           12 Waves-CA               33.81      33.26  
  2 De La Pena, Sophia L      12 CCAT-CA                33.23      33.48  
  3 Clerico, Olivia C         12 CLSS-CA                35.62      36.48  
RED - Division  
  1 Marzan, Isa M             12 RTLR-CA                36.64      35.37  
  2 Tarlow, Cayla A           12 Polar Bears-CA         37.57      36.50  
  3 Prager, Madison A         12 UN-03-CA               38.24      36.90  
  4 Harbo, Railee             12 PATH-CA                37.37      37.20  
  5 Fernandez, Bianca D       12 RTLR-CA                36.65      37.89  
WHT - Division  
  1 Mansouri, Samantha J      12 PATH-CA                42.72      39.53  
  2 Pawlik, Ava G             12 CSSC-CA                40.62      39.83  
  3 Florian, Mya G            11 Polar Bears-CA         41.09      40.19  
  4 Medina, Maika D           11 PATH-CA                45.64      40.95  
  5 Faysman, Ella *           11 Polar Bears-CA         41.03      40.96  
  6 Glukhovsky, Julia         11 CCAT-CA                42.90      41.04  
  7 Ramirez, Ayla Ramirez M   12 CSSC-CA                42.76      41.41  
  8 Grunberger, Abby          11 CSSC-CA                41.55      41.66  
  9 Clay, Carissa N           11 PVST-CA                41.97      42.06  
 10 Le, Kayla T               12 CSSC-CA                42.36      42.69  
 11 Gaynor, Ava E             11 CCAT-CA                45.77      42.99  
 12 Lam, Analee               11 PVST-CA                42.95      43.02  
 13 McKnett, Talia B          11 PVST-CA                43.00      43.06  
 14 Blumenfield, Nia G        11 UN-05-CA               43.47      43.25  
 15 Tran, Madie L             12 CSSC-CA                42.05      43.62  
 16 Sogah, Alana V            12 UN-03-CA               44.32      44.16  
 17 Balcom, Ella M            11 Polar Bears-CA         51.57      44.62  
 18 Hurst, Maddie I           11 PATH-CA                45.88      45.21  
 19 Orlinsky, Kailyn A        11 PVST-CA                50.19      45.54  
 20 Delgado, Monica A         12 CARP-CA                47.44      46.70  
 21 Belczyk, Aimee            11 Polar Bears-CA         51.40      47.40  
 22 Harp, Michella or Mik E   11 PVST-CA                   NT      48.78  
 23 Hefner, Grace L           11 CLSS-CA                   NT      52.12  
 24 Fakrogha, Valentina       11 CCAT-CA                   NT      52.19  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wade, Eva                 12 Polar Bears-CA       1:15.92    1:14.40  
      35.70   38.70                                                
  2 Clerico, Olivia C         12 CLSS-CA              1:16.17    1:15.73  
      36.99   38.74                                                
  3 Fernandez, Bianca D       12 RTLR-CA              1:17.40    1:19.03  
      37.90   41.13                                                
RED - Division  
  1 Ritz, Hannah M            12 Waves-CA             1:19.30    1:18.08  
      37.79   40.29                                                
  2 Wu, Erika J               12 PVST-CA              1:19.58    1:20.94  
      38.29   42.65                                                
  3 Prager, Madison A         12 UN-03-CA             1:23.77    1:22.05  
      40.56   41.49                                                
WHT - Division  
  1 Yeow, Kaitlyn W           11 CLSS-CA                   NT    1:14.57  
      36.15   38.42                                                
  2 Faysman, Ella *           11 Polar Bears-CA       1:28.56    1:25.29  
      41.69   43.60                                                
  3 Mitsuoka, Kailey N        11 PATH-CA              1:32.38    1:27.23  
      45.09   42.14                                                
  4 Le, Kayla T               12 CSSC-CA              1:31.66    1:27.45  
      43.27   44.18                                                
  5 Bentley, Reese E          11 PVST-CA              1:43.28    1:32.27  
      45.36   46.91                                                
  6 Farrell, Olivia R         11 PVST-CA              1:38.40    1:34.91  
      46.61   48.30                                                
  7 Guo, Allison P            11 CLSS-CA                   NT    1:44.66  
      51.23   53.43                                                
 -- Lata, Madie K             12 Waves-CA             1:41.27         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Beahan, Anna M            12 PVST-CA              2:51.40    2:25.41  
      35.31   37.38   36.91   35.81                                
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 De La Pena, Sophia L      12 CCAT-CA                38.22      37.91  
  2 Wu, Erika J               12 PVST-CA                38.63      38.77  
  3 Wade, Eva                 12 Polar Bears-CA         40.04      39.20  
  4 Ritz, Hannah M            12 Waves-CA               40.75      39.27  
  5 Lata, Madie K             12 Waves-CA               38.25      39.29  
  6 Aluwihare, Natalie A      12 CLSS-CA                40.56      39.37  
  7 Clerico, Olivia C         12 CLSS-CA                37.51      41.10  
RED - Division  
  1 Mansouri, Samantha J      12 PATH-CA                41.22      39.44  
  2 Fernandez, Bianca D       12 RTLR-CA                40.92      41.60  
  3 Lam, Analee               11 PVST-CA                40.82      41.84  
  4 Le, Kayla T               12 CSSC-CA                44.44      42.22  
  5 Roster, Kenzi J           12 PVST-CA                42.73      42.70  
WHT - Division  
  1 Latour, Alexa L           12 Waves-CA               44.59      41.10  
  2 Macias, Anahi Fabiana     12 Polar Bears-CA         46.92      41.54  
  3 Yeow, Kaitlyn W           11 CLSS-CA                   NT      43.69  
  4 Sogah, Alana V            12 UN-03-CA               46.08      45.68  
  5 Mitsuoka, Kailey N        11 PATH-CA                55.79      46.38  
  6 Faysman, Ella *           11 Polar Bears-CA         46.72      47.12  
  7 Guo, Allison P            11 CLSS-CA                52.08      53.06  
  8 Bentley, Reese E          11 PVST-CA                56.62      55.92  
 -- Agrawal, Riya             11 CSSC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 De La Pena, Sophia L      12 CCAT-CA              1:21.04    1:21.60  
      39.25   42.35                                                
  2 Prager, Madison A         12 UN-03-CA             1:23.78    1:22.87  
      40.45   42.42                                                
  3 Aluwihare, Natalie A      12 CLSS-CA              1:26.91    1:25.78  
      42.69   43.09                                                
RED - Division  
  1 Macias, Anahi Fabiana     12 Polar Bears-CA       1:30.19    1:29.11  
      42.21   46.90                                                
  2 Tarlow, Cayla A           12 Polar Bears-CA       1:33.64    1:29.75  
      41.97   47.78                                                
  3 Mansouri, Samantha J      12 PATH-CA              1:35.14    1:31.11  
      43.25   47.86                                                
  3 Le, Kayla T               12 CSSC-CA              1:36.73    1:31.11  
      44.66   46.45                                                
  5 Fernandez, Bianca D       12 RTLR-CA              1:33.26    1:32.23  
      44.30   47.93                                                
WHT - Division  
  1 Medina, Maika D           11 PATH-CA              1:39.33    1:29.56  
      42.36   47.20                                                
  2 Janka, Isabella M         12 PATH-CA                   NT    1:38.73  
      47.15   51.58                                                
  3 Harbo, Railee             12 PATH-CA              1:52.08    1:40.18  
      49.35   50.83                                                
  4 Gaynor, Ava E             11 CCAT-CA                   NT    1:40.67  
      45.69   54.98                                                
  5 Pawlik, Ava G             12 CSSC-CA              1:46.50    1:40.76  
      48.32   52.44                                                
  6 Glukhovsky, Julia         11 CCAT-CA              1:42.69    1:43.14  
      49.25   53.89                                                
  7 Faysman, Ella *           11 Polar Bears-CA       1:53.56    1:43.66  
      50.15   53.51                                                
  8 Fakrogha, Valentina       11 CCAT-CA                   NT    1:46.00  
      50.66   55.34                                                
  9 Balcom, Ella M            11 Polar Bears-CA            NT    1:49.10  
      51.83   57.27                                                
 10 Grunberger, Abby          11 CSSC-CA              1:53.59    1:51.60  
      54.08   57.52                                                
 11 Orlinsky, Kailyn A        11 PVST-CA                   NT    1:54.42  
      52.45 1:01.97                                                
 12 Harp, Michella or Mik E   11 PVST-CA              2:05.06    1:55.88  
      54.78 1:01.10                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Beahan, Anna M            12 PVST-CA              2:41.31    2:38.70  
      36.59   40.99   40.52   40.60                                
  2 Negev, Valeria            12 CCAT-CA              2:51.17    2:49.21  
      38.45   42.73   43.99   44.04                                
WHT - Division  
  1 Tsai, Emmie S             11 CLSS-CA                   NT    2:43.09  
      38.38   41.82   41.68   41.21                                
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 De La Pena, Sophia L      12 CCAT-CA                32.34      32.56  
  2 Clerico, Olivia C         12 CLSS-CA                33.64      32.78  
RED - Division  
  1 Marzan, Isa M             12 RTLR-CA                35.45      31.98  
  2 Florian, Mya G            11 Polar Bears-CA         35.87      35.27  
  3 Fernandez, Bianca D       12 RTLR-CA                37.26      37.12  
WHT - Division  
  1 Janka, Isabella M         12 PATH-CA                   NT      35.89  
  2 Blumenfield, Nia G        11 UN-05-CA               38.29      36.51  
  3 Tarlow, Cayla A           12 Polar Bears-CA         38.95      36.94  
  4 Harbo, Railee             12 PATH-CA                38.77      37.36  
  5 Glukhovsky, Julia         11 CCAT-CA                39.89      37.68  
  6 Faysman, Ella *           11 Polar Bears-CA         41.28      37.89  
  7 Medina, Maika D           11 PATH-CA                42.69      38.37  
  8 Flowers, Alyssa M         11 RTLR-CA                41.29      39.47  
  9 Sogah, Alana V            12 UN-03-CA               42.09      40.67  
 10 Pawlik, Ava G             12 CSSC-CA                41.08      40.70  
 11 Ramirez, Ayla Ramirez M   12 CSSC-CA                43.26      40.83  
 12 Grunberger, Abby          11 CSSC-CA                43.85      42.14  
 13 Lam, Analee               11 PVST-CA                40.31      43.04  
 14 Gaynor, Ava E             11 CCAT-CA                47.86      43.34  
 15 McKnett, Talia B          11 PVST-CA                42.59      43.65  
 16 Balcom, Ella M            11 Polar Bears-CA         48.47      44.05  
 17 Hurst, Maddie I           11 PATH-CA                54.40      44.55  
 18 Clay, Carissa N           11 PVST-CA                47.63      45.78  
 19 Delgado, Monica A         12 CARP-CA                52.63      47.17  
 20 Belczyk, Aimee            11 Polar Bears-CA            NT      52.73  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Latour, Alexa L           12 Waves-CA             1:13.21    1:14.20  
      34.64   39.56                                                
WHT - Division  
  1 Clerico, Olivia C         12 CLSS-CA              1:23.04    1:15.90  
      33.75   42.15                                                
  2 Hewamadduma, Sinara N     12 UN-CA                1:29.94    1:23.74  
      39.79   43.95                                                
  3 Prager, Madison A         12 UN-03-CA             1:27.69    1:27.51  
      41.01   46.50                                                
  4 Sogah, Alana V            12 UN-03-CA             1:34.21    1:31.87  
      44.18   47.69                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Beahan, Anna M            12 PVST-CA              2:41.85    2:37.03  
      32.74   39.82   42.94   41.53                                
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De La Pena, Sophia L      12 CCAT-CA              1:10.40    1:09.90  
      32.02   37.88                                                
  2 Tsai, Emmie S             11 CLSS-CA              1:15.35    1:13.73  
      36.32   37.41                                                
  3 Negev, Valeria            12 CCAT-CA              1:12.09    1:14.08  
      34.52   39.56                                                
  4 Wade, Eva                 12 Polar Bears-CA       1:16.03    1:14.79  
      33.04   41.75                                                
  5 Clerico, Olivia C         12 CLSS-CA              1:15.11    1:15.80  
      34.31   41.49                                                
  6 Lata, Madie K             12 Waves-CA             1:15.97    1:18.45  
      38.16   40.29                                                
RED - Division  
  1 Marzan, Isa M             12 RTLR-CA              1:19.85    1:15.42  
      34.89   40.53                                                
  2 Prager, Madison A         12 UN-03-CA             1:23.00    1:17.03  
      36.24   40.79                                                
  3 Fernandez, Bianca D       12 RTLR-CA              1:19.21    1:18.54  
      37.46   41.08                                                
  4 Aluwihare, Natalie A      12 CLSS-CA              1:20.60    1:20.72  
      38.83   41.89                                                
  5 Ritz, Hannah M            12 Waves-CA             1:19.81    1:24.74  
      39.77   44.97                                                
WHT - Division  
  1 Yeow, Kaitlyn W           11 CLSS-CA              1:25.66    1:17.84  
      35.77   42.07                                                
  2 Macias, Anahi Fabiana     12 Polar Bears-CA       1:29.42    1:19.37  
      38.40   40.97                                                
  3 Mansouri, Samantha J      12 PATH-CA              1:27.14    1:20.16  
      39.40   40.76                                                
  4 Le, Kayla T               12 CSSC-CA              1:28.22    1:24.43  
      42.57   41.86                                                
  5 Flowers, Alyssa M         11 RTLR-CA              1:27.74    1:24.55  
      41.37   43.18                                                
  6 Mitsuoka, Kailey N        11 PATH-CA                   NT    1:28.70  
      42.70   46.00                                                
  7 Guo, Allison P            11 CLSS-CA                   NT    1:38.45  
      49.30   49.15                                                
  8 Farrell, Olivia R         11 PVST-CA                   NT    1:39.20  
    1:39.03    0.17                                                
  9 Bentley, Reese E          11 PVST-CA              1:51.11    1:42.32  
      49.24   53.08                                                
 -- Agrawal, Riya             11 CSSC-CA                   NT         DQ  
      57.09   59.58                                                
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Beahan, Anna M            12 PVST-CA              2:21.51    2:19.80  
      30.42   36.65   40.39   32.34                                
  2 De La Pena, Sophia L      12 CCAT-CA              2:33.13    2:30.91  
      34.03   37.88   44.05   34.95                                
  3 Latour, Alexa L           12 Waves-CA             2:45.31    2:39.81  
      34.70   37.70   51.53   35.88                                
 -- Clerico, Olivia C         12 CLSS-CA              2:38.97         DQ  
      33.73   40.91   47.79   37.91                                
RED - Division  
 -- Prager, Madison A         12 UN-03-CA             2:56.40         DQ  
      37.33   43.42   49.56   42.26                                
WHT - Division  
  1 Roster, Kenzi J           12 PVST-CA              3:02.11    2:50.06  
      37.82   44.31   48.84   39.09                                
  2 Pawlik, Ava G             12 CSSC-CA              3:05.66    3:00.74  
      42.44   42.93   56.06   39.31                                
  3 Sogah, Alana V            12 UN-03-CA                  NT    3:05.90  
      43.10   49.06   53.29   40.45                                
  4 Blumenfield, Nia G        11 UN-05-CA                  NT    3:14.66  
      39.55   51.53   56.87   46.71                                
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Beahan, Anna M            12 PVST-CA              5:33.66    5:02.65  
      33.45   41.45   39.01   38.90   40.54   41.74   35.02   32.54
  2 Dyer, Katherine E         11 RTLR-CA              5:20.35    5:20.60  
      33.82   41.92   40.40   39.62   45.10   47.80   36.27   35.67
 
Women 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goudz, Hannah             13 CCAT-CA                26.47      26.39  
  2 Wang, Jenny S             15 PVST-CA                26.86      27.34  
  3 Teegarden, Margaret M     14 CLSS-CA                26.59      27.59  
  4 Loewe, Emma E             13 PVST-CA                28.00      27.67  
  5 Saguros, Delanee G        14 CCAT-CA                27.37      27.85  
  6 Miller, Hallie C          15 PVST-CA                26.46      27.90  
  7 Vass, Petra Y             14 CCAT-CA                27.15      27.93  
  8 Ricabal, Alyssa X         13 CCAT-CA                28.47      28.99  
  9 Lam, Brianna              13 PVST-CA                28.85      29.13  
 10 Williams, Samantha L      14 PVST-CA                29.04      29.29  
 11 Sysavath, Kaitlin P       13 PVST-CA                29.26      29.48  
 12 Radulescu, Eden S         13 CCAT-CA                28.88      29.55  
 13 Walters, Ashlyn R         13 PATH-CA                28.96      29.64  
RED - Division  
  1 Blumkin, Sara K           14 Polar Bears-CA         29.88      28.70  
  2 Breard, Clarissa D        14 Polar Bears-CA         29.47      29.68  
  3 Wilson, Kelly T           13 Polar Bears-CA         30.10      29.82  
  4 Murphy, Audrina C         13 CCAT-CA                29.54      30.11  
  5 Dobkousky, Ella M         13 CLSS-CA                30.30      30.65  
  6 Montanez, Julia M         13 CCAT-CA                30.07      30.83  
  7 Kirchen, Sofia A          13 CCAT-CA                31.23      31.61  
WHT - Division  
  1 Sellfors, Bailey A        14 CSSC-CA                34.61      29.66  
  2 Yanca, Cassidy E          13 PVST-CA                33.58      30.46  
  3 Bonds-Hill, Skyler Hill   13 PVST-CA                34.98      32.91  
  4 Rios, Sam G               13 CSSC-CA                34.97      33.21  
  5 Wan, Maddie L             13 CLSS-CA                32.60      33.46  
  6 Espinosa, Marjorie S      13 RTLR-CA                   NT      33.52  
  7 Zhang, Naomi N            13 PVST-CA                   NT      34.14  
  8 Leininger, Cameron        13 CLSS-CA                36.49      34.58  
  9 Ramaswami, Megan          13 RTLR-CA                34.73      35.61  
 10 Ilagan, Mia R             14 RTLR-CA                41.96      35.68  
 11 Oliver, Mackenzie R       13 CLSS-CA                   NT      36.45  
 12 Negron, Adlemi A          13 CSSC-CA                   NT      36.63  
 13 Petri, Sarah R            13 PATH-CA                39.17      41.46  
 
Women 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Goudz, Hannah             13 CCAT-CA                57.74      58.45  
      28.52   29.93                                                
  2 Teegarden, Margaret M     14 CLSS-CA                57.17      58.51  
      28.45   30.06                                                
  3 Donnelly, Allison E       14 CCAT-CA                56.83      58.77  
      28.32   30.45                                                
  4 Wing, Renee M             13 CSSC-CA                57.76      59.30  
      28.49   30.81                                                
  5 Saguros, Delanee G        14 CCAT-CA              1:00.11      59.87  
      28.63   31.24                                                
  6 Vass, Petra Y             14 CCAT-CA                59.11      59.95  
      29.02   30.93                                                
  7 Ioffe, Rebecca M          15 PVST-CA                58.92      59.99  
      29.17   30.82                                                
  8 Wang, Jenny S             15 PVST-CA                58.86    1:00.07  
      28.51   31.56                                                
  9 Kim, Natalie F            13 Polar Bears-CA       1:01.17    1:01.36  
      29.80   31.56                                                
 10 Kaplan, Kate S            18 Waves-CA             1:00.37    1:02.53  
      29.59   32.94                                                
 11 Sellfors, Bailey A        14 CSSC-CA              1:03.06    1:02.80  
      30.24   32.56                                                
 12 Radulescu, Eden S         13 CCAT-CA              1:03.33    1:02.92  
      30.85   32.07                                                
 13 Miller, Hallie C          15 PVST-CA                58.79    1:03.32  
      29.74   33.58                                                
 14 Loewe, Emma E             13 PVST-CA              1:00.94    1:05.20  
      30.34   34.86                                                
 -- Joyce, Tara M             13 CCAT-CA                56.88         DQ  
      27.69   29.58                                                
RED - Division  
  1 Neilan, Daphne M          13 CIA-CA               1:06.46    1:02.15  
      29.16   32.99                                                
  2 Williams, Samantha L      14 PVST-CA              1:04.37    1:03.58  
      31.42   32.16                                                
  3 Sysavath, Kaitlin P       13 PVST-CA              1:06.13    1:04.61  
      31.90   32.71                                                
  4 Ricabal, Alyssa X         13 CCAT-CA              1:04.55    1:06.45  
      31.32   35.13                                                
  5 Markarian, Angela S       13 RTLR-CA              1:08.14    1:06.52  
      32.68   33.84                                                
  6 Dobkousky, Ella M         13 CLSS-CA              1:07.53    1:07.41  
      31.92   35.49                                                
  7 Murphy, Audrina C         13 CCAT-CA              1:06.64    1:07.60  
      32.42   35.18                                                
WHT - Division  
  1 Parkinson, Ashtyn R       14 CSSC-CA              1:11.14    1:06.69  
      32.07   34.62                                                
  2 Yanca, Cassidy E          13 PVST-CA              1:12.87    1:07.05  
      31.92   35.13                                                
  3 Espinosa, Marjorie S      13 RTLR-CA                   NT    1:11.99  
      33.68   38.31                                                
  4 Landeros, Bella R         13 CSSC-CA              1:17.31    1:13.09  
      33.48   39.61                                                
  5 Rosenthal, Elise M        14 RTLR-CA              1:12.80    1:13.51  
      34.86   38.65                                                
  6 Hutson, Seabrijn L        13 PATH-CA              1:27.13    1:14.48  
      35.67   38.81                                                
  7 Rios, Sam G               13 CSSC-CA              1:25.60    1:15.13  
      35.82   39.31                                                
  8 Ramaswami, Megan          13 RTLR-CA              1:19.46    1:18.66  
      37.55   41.11                                                
  9 Bonds-Hill, Skyler Hill   13 PVST-CA              1:18.39    1:19.30  
      37.68   41.62                                                
 10 Ilagan, Mia R             14 RTLR-CA              1:26.71    1:19.53  
      38.69   40.84                                                
 11 Bacchus, Amanda M         14 PVST-CA                   NT    1:21.82  
      39.07   42.75                                                
 12 Belczyk, Annick           13 Polar Bears-CA            NT    1:26.24  
      40.17   46.07                                                
 13 Petri, Sarah R            13 PATH-CA              1:24.97    1:27.07  
      41.79   45.28                                                
 14 Sessions, Juliet          14 CSSC-CA                   NT    1:30.28  
      42.92   47.36                                                
 15 Haynoski, Roni J          13 Polar Bears-CA            NT    1:34.57  
      41.01   53.56                                                
 
Women 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Teegarden, Margaret M     14 CLSS-CA              2:05.21    2:05.69  
      29.45   32.37   32.61   31.26                                
  2 Wang, Jenny S             15 PVST-CA              2:09.46    2:08.74  
      29.40   33.39   33.55   32.40                                
  3 Goudz, Hannah             13 CCAT-CA              2:07.85    2:08.84  
      29.60   32.99   33.80   32.45                                
  4 Vass, Petra Y             14 CCAT-CA              2:07.76    2:11.38  
      30.65   33.57   34.17   32.99                                
  5 Albrecht, Sam K           13 Waves-CA             2:12.86    2:17.62  
      32.17   34.59   35.54   35.32                                
RED - Division  
  1 Loewe, Emma E             13 PVST-CA              2:20.59    2:12.55  
      29.85   33.65   34.59   34.46                                
  2 Radulescu, Eden S         13 CCAT-CA              2:16.66    2:13.50  
      32.08   34.05   34.05   33.32                                
  3 Saguros, Delanee G        14 CCAT-CA              2:16.90    2:16.21  
      30.64   33.16   35.37   37.04                                
  4 Williams, Samantha L      14 PVST-CA              2:21.57    2:16.37  
      31.74   34.81   35.26   34.56                                
  5 Lam, Brianna              13 PVST-CA              2:28.11    2:18.12  
      31.42   35.29   36.12   35.29                                
  6 Sellfors, Bailey A        14 CSSC-CA              2:18.44    2:20.41  
      31.92   35.28   36.74   36.47                                
  7 Dobkousky, Ella M         13 CLSS-CA              2:23.99    2:26.51  
      33.06   37.26   38.01   38.18                                
  8 Ricabal, Alyssa X         13 CCAT-CA              2:28.21    2:35.85  
      34.65   39.49   41.45   40.26                                
WHT - Division  
  1 Wilson, Kelly T           13 Polar Bears-CA       2:31.47    2:25.90  
      32.53   37.19   38.46   37.72                                
  2 Walters, Ashlyn R         13 PATH-CA              2:30.48    2:28.87  
      33.71   38.07   39.15   37.94                                
  3 Montanez, Julia M         13 CCAT-CA              2:31.84    2:29.55  
      35.54   37.68   38.68   37.65                                
  4 Murphy, Audrina C         13 CCAT-CA              2:33.87    2:35.00  
      33.59   39.96   43.73   37.72                                
  5 Kirchen, Sofia A          13 CCAT-CA              2:36.80    2:36.84  
      36.13   39.44   41.97   39.30                                
  6 Espinosa, Marjorie S      13 RTLR-CA                   NT    2:41.20  
      34.95 2:06.25                                                
  7 Petri, Sarah R            13 PATH-CA                   NT    3:16.78  
      44.28   50.52   52.12   49.86                                
 
Women 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Joyce, Tara M             13 CCAT-CA              5:36.17    5:33.49  
      29.55   33.46   34.67   34.82   34.12   33.77   34.36   33.12
      32.97   32.65                                                
  2 Tsai, Kayleah S           15 CLSS-CA              5:37.24    5:39.16  
      30.92   33.51   33.92   33.89   33.67   34.03   35.11   35.02
      35.12   33.97                                                
  3 Whitehead, Nicole A       16 PATH-CA              5:13.17    5:39.62  
      29.05   33.21   33.58   34.25   34.31   34.34   34.83   35.40
      35.22   35.43                                                
  4 Teegarden, Margaret M     14 CLSS-CA              5:34.31    5:43.32  
      31.10   34.15   34.98   35.72   34.95   34.91   34.78   35.64
      34.13   32.96                                                
  5 Goudz, Hannah             13 CCAT-CA              5:56.13    5:44.65  
      31.68   35.05   34.97   35.22   35.21   34.98   34.90   34.87
      34.65   33.12                                                
RED - Division  
  1 Sellfors, Bailey A        14 CSSC-CA              6:08.75    6:09.72  
      32.76   35.91   37.32   38.51   37.93   37.58   38.51   38.39
      36.68   36.13                                                
  2 Lam, Brianna              13 PVST-CA              6:16.69    6:17.53  
      33.18   37.72   37.35   38.90   38.37   38.19   38.91   39.48
      39.19   36.24                                                
WHT - Division  
  1 Kaplan, Kate S            18 Waves-CA                  NT    5:59.40  
      31.96   36.55   36.55   35.78   35.58   36.83   37.01   37.32
      36.31   35.51                                                
  2 Sysavath, Kaitlin P       13 PVST-CA              7:01.46    6:20.99  
      34.04   37.80   39.28   38.78   38.87   40.03   39.35   38.82
      38.13   35.89                                                
  3 Dobkousky, Ella M         13 CLSS-CA                   NT    6:31.62  
      34.33   38.48   40.01   40.56   40.35   40.66   40.50   39.71
      39.74   37.28                                                
  4 Markarian, Angela S       13 RTLR-CA              7:08.02    6:36.66  
      34.24   38.23   39.52   41.49   39.96   41.83   40.76   41.25
      42.07   37.31                                                
  5 Raven, Abigail E          15 CSSC-CA                   NT    7:30.96  
      39.67   44.42   46.14   45.92                   46.87   47.51
      45.11   43.04                                                
  6 Landeros, Bella R         13 CSSC-CA                   NT    7:33.10  
      39.31   43.30   46.85   45.60   47.13   47.27   46.28   47.95
      46.33   43.08                                                
 
Women 13 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsai, Kayleah S           15 CLSS-CA                   NT   19:28.57  
      31.79   34.75   35.33   35.39   35.31   35.69   35.49   35.71
      35.74   35.54   35.43   35.30   35.21   35.56   35.64   35.29
      35.49   35.26   35.53   35.55   35.95   35.78   35.37   36.11
      35.71   36.14   35.75   36.13   36.07   36.00   35.52   35.44
      33.60
  2 Loewe, Emma E             13 PVST-CA                   NT   21:01.65  
      34.08   37.35   38.23   38.10   38.25   38.07   38.99   38.04
      39.02   38.23   38.43   37.93   38.36   38.85   38.89   38.64
      39.29   38.05   39.23   38.57   38.04   38.96   39.04   38.72
      37.62   39.71   38.69   38.79   39.32   38.35   37.18   37.27
      35.36
 
Women 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Vass, Petra Y             14 CCAT-CA              1:07.10    1:08.42  
      33.86   34.56                                                
  2 Teegarden, Margaret M     14 CLSS-CA              1:08.83    1:08.69  
      33.86   34.83                                                
  3 Sysavath, Kaitlin P       13 PVST-CA              1:12.57    1:10.46  
      33.90   36.56                                                
  4 Saguros, Delanee G        14 CCAT-CA              1:09.96    1:11.70  
      34.52   37.18                                                
  5 Radulescu, Eden S         13 CCAT-CA              1:11.85    1:11.92  
      35.78   36.14                                                
  6 Dobkousky, Ella M         13 CLSS-CA              1:13.54    1:15.47  
      36.73   38.74                                                
RED - Division  
  1 Albrecht, Sam K           13 Waves-CA             1:15.00    1:14.50  
      36.07   38.43                                                
  2 Murphy, Audrina C         13 CCAT-CA              1:20.01    1:18.74  
      37.11   41.63                                                
  3 Walters, Ashlyn R         13 PATH-CA              1:17.20    1:19.82  
      37.94   41.88                                                
WHT - Division  
  1 Kirchen, Sofia A          13 CCAT-CA              1:22.75    1:21.81  
      39.66   42.15                                                
  2 Montanez, Julia M         13 CCAT-CA              1:22.79    1:22.01  
      39.61   42.40                                                
  3 Wan, Maddie L             13 CLSS-CA              1:32.04    1:24.31  
      40.51   43.80                                                
  4 Rios, Sam G               13 CSSC-CA                   NT    1:24.90  
      40.29   44.61                                                
  5 Zhang, Naomi N            13 PVST-CA                   NT    1:28.34  
      42.06   46.28                                                
  6 Espinosa, Marjorie S      13 RTLR-CA                   NT    1:30.70  
      45.18   45.52                                                
  7 Ramaswami, Megan          13 RTLR-CA              1:35.74    1:37.71  
      47.28   50.43                                                
  8 Leininger, Cameron        13 CLSS-CA                   NT    1:42.34  
      49.02   53.32                                                
  9 Ilagan, Mia R             14 RTLR-CA                   NT    1:43.35  
      51.34   52.01                                                
 -- Negron, Adlemi A          13 CSSC-CA                   NT         DQ  
      49.17   50.17                                                
 -- Petri, Sarah R            13 PATH-CA                   NT         DQ  
      49.81   52.78                                                
 
Women 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Donnelly, Allison E       14 CCAT-CA              2:21.08    2:23.69  
      33.58   36.48   37.65   35.98                                
  2 Teegarden, Margaret M     14 CLSS-CA              2:32.14    2:27.98  
      35.69   37.68   37.96   36.65                                
  3 Joyce, Tara M             13 CCAT-CA              2:29.54    2:30.78  
      35.06   38.07   38.61   39.04                                
  4 Radulescu, Eden S         13 CCAT-CA              2:25.84    2:34.11  
      37.28   39.07   39.76   38.00                                
  5 Neilan, Daphne M          13 CIA-CA               2:39.58    2:34.34  
      36.31   39.36   40.08   38.59                                
  6 Saguros, Delanee G        14 CCAT-CA              2:29.47    2:34.46  
      36.61   38.10   39.62   40.13                                
RED - Division  
  1 Loewe, Emma E             13 PVST-CA              2:49.93    2:42.21  
      38.29   41.24   42.37   40.31                                
  2 Dobkousky, Ella M         13 CLSS-CA              2:53.59    2:44.65  
      39.23   41.03   42.25   42.14                                
WHT - Division  
  1 Lam, Brianna              13 PVST-CA                   NT    2:38.20  
      36.46   40.24   41.48   40.02                                
 
Women 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Goudz, Hannah             13 CCAT-CA              1:11.71    1:14.47  
      35.25   39.22                                                
  2 Kim, Natalie F            13 Polar Bears-CA       1:16.88    1:16.81  
      37.24   39.57                                                
  3 Vass, Petra Y             14 CCAT-CA              1:15.77    1:18.46  
      38.00   40.46                                                
  4 Donnelly, Allison E       14 CCAT-CA              1:14.70    1:19.47  
      37.98   41.49                                                
  5 Wing, Renee M             13 CSSC-CA              1:20.21    1:19.61  
      38.26   41.35                                                
  6 Wang, Jenny S             15 PVST-CA              1:22.18    1:20.84  
      37.74   43.10                                                
  7 Ioffe, Emily L            15 PVST-CA              1:17.35    1:22.05  
      39.09   42.96                                                
  8 Albrecht, Sam K           13 Waves-CA             1:22.32    1:23.37  
      39.87   43.50                                                
  9 Miller, Hallie C          15 PVST-CA              1:19.84    1:24.57  
      39.20   45.37                                                
 -- Ricabal, Alyssa X         13 CCAT-CA              1:15.31         DQ  
      36.67   40.03                                                
RED - Division  
  1 Williams, Samantha L      14 PVST-CA              1:26.87    1:26.58  
      40.91   45.67                                                
  2 Parkinson, Ashtyn R       14 CSSC-CA              1:30.33    1:28.52  
      42.39   46.13                                                
WHT - Division  
  1 Sellfors, Bailey A        14 CSSC-CA              1:31.99    1:30.98  
      42.71   48.27                                                
  2 Murphy, Audrina C         13 CCAT-CA              1:31.62    1:31.37  
      43.05   48.32                                                
  3 Belczyk, Annick           13 Polar Bears-CA            NT    1:31.39  
      42.10   49.29                                                
  4 Ilagan, Mia R             14 RTLR-CA              1:36.45    1:39.13  
      48.25   50.88                                                
  5 Espinosa, Marjorie S      13 RTLR-CA                   NT    1:40.15  
      47.34   52.81                                                
  6 Hutson, Seabrijn L        13 PATH-CA              1:41.15    1:41.63  
      49.63   52.00                                                
  7 Petri, Sarah R            13 PATH-CA                   NT    1:42.53  
      47.53   55.00                                                
  8 Raven, Abigail E          15 CSSC-CA              1:43.83    1:42.96  
      47.27   55.69                                                
  9 Rios, Sam G               13 CSSC-CA                   NT    1:44.51  
      49.75   54.76                                                
 10 Ramaswami, Megan          13 RTLR-CA              1:45.47    1:50.31  
      54.74   55.57                                                
 11 Haynoski, Roni J          13 Polar Bears-CA            NT    1:55.66  
      52.87 1:02.79                                                
 
Women 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Goudz, Hannah             13 CCAT-CA              2:41.80    2:44.60  
      37.24   42.18   42.70   42.48                                
  2 Blumkin, Sara K           14 Polar Bears-CA       2:49.06    2:44.63  
      37.34   41.64   42.99   42.66                                
  3 Ricabal, Alyssa X         13 CCAT-CA              2:49.77    2:55.99  
      37.98   46.47   45.58   45.96                                
  4 Breard, Clarissa D        14 Polar Bears-CA       2:59.18    2:56.36  
      40.73   44.77   45.66   45.20                                
WHT - Division  
  1 Miller, Hallie C          15 PVST-CA                   NT    2:57.20  
      39.11   44.81   46.33   46.95                                
 
Women 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wang, Jenny S             15 PVST-CA              1:05.64    1:06.91  
      30.16   36.75                                                
  2 Teegarden, Margaret M     14 CLSS-CA              1:10.48    1:08.96  
      32.18   36.78                                                
  3 Lam, Brianna              13 PVST-CA              1:10.53    1:12.85  
      33.82   39.03                                                
RED - Division  
  1 Breard, Clarissa D        14 Polar Bears-CA       1:14.78    1:15.03  
      34.97   40.06                                                
  2 Saguros, Delanee G        14 CCAT-CA              1:14.10    1:16.81  
      33.47   43.34                                                
WHT - Division  
  1 Loewe, Emma E             13 PVST-CA              1:18.73    1:11.94  
      33.87   38.07                                                
  2 Blumkin, Sara K           14 Polar Bears-CA       1:20.53    1:18.32  
      36.38   41.94                                                
  3 Williams, Samantha L      14 PVST-CA                   NT    1:18.84  
      36.07   42.77                                                
  4 Ricabal, Alyssa X         13 CCAT-CA                   NT    1:20.48  
      36.96   43.52                                                
  5 Wilson, Kelly T           13 Polar Bears-CA            NT    1:20.52  
      37.08   43.44                                                
  6 Sellfors, Bailey A        14 CSSC-CA              1:30.64    1:23.96  
      38.10   45.86                                                
  7 Zhang, Naomi N            13 PVST-CA                   NT    1:38.39  
      44.64   53.75                                                
 -- Yanca, Cassidy E          13 PVST-CA                   NT        DFS  
 
Women 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Ioffe, Rebecca M          15 PVST-CA              2:38.33    2:31.32  
      33.70   37.73   40.44   39.45                                
RED - Division  
  1 Lam, Brianna              13 PVST-CA              2:42.12    2:42.35  
      35.35   40.93   42.91   43.16                                
WHT - Division  
  1 Wang, Jenny S             15 PVST-CA                   NT    2:31.38  
      31.18   37.28   40.59   42.33                                
 
Women 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Donnelly, Allison E       14 CCAT-CA              2:21.92    2:23.45  
      32.87   35.54   42.99   32.05                                
  2 Teegarden, Margaret M     14 CLSS-CA              2:23.97    2:24.39  
      31.97   36.35   44.07   32.00                                
  3 Goudz, Hannah             13 CCAT-CA              2:28.17    2:25.40  
      33.15   38.33   40.36   33.56                                
  4 Vass, Petra Y             14 CCAT-CA              2:22.04    2:26.33  
      33.64   37.86   41.93   32.90                                
  5 Joyce, Tara M             13 CCAT-CA              2:27.08    2:28.01  
      33.00   36.24   47.54   31.23                                
  6 Ioffe, Emily L            15 PVST-CA              2:22.04    2:29.71  
      32.34   36.08   46.24   35.05                                
  7 Radulescu, Eden S         13 CCAT-CA              2:29.02    2:32.50  
      33.00   38.49   45.54   35.47                                
  8 Albrecht, Sam K           13 Waves-CA             2:35.88    2:34.78  
      36.93   37.21   45.29   35.35                                
  9 Kaplan, Kate S            18 Waves-CA             2:33.11    2:35.68  
      32.19   41.96   46.59   34.94                                
RED - Division  
  1 Lam, Brianna              13 PVST-CA              2:37.38    2:33.03  
      32.85   38.65   45.86   35.67                                
  2 Neilan, Daphne M          13 CIA-CA               2:39.32    2:33.17  
      31.92   37.07   49.38   34.80                                
  3 Kim, Natalie F            13 Polar Bears-CA       2:38.30    2:34.67  
      34.03   40.80   44.41   35.43                                
  4 Parkinson, Ashtyn R       14 CSSC-CA              2:50.40    2:42.05  
      36.44   42.35   47.29   35.97                                
  5 Ricabal, Alyssa X         13 CCAT-CA              2:39.57    2:45.85  
      35.78   43.24   45.36   41.47                                
 -- Loewe, Emma E             13 PVST-CA              2:47.52         DQ  
      33.67   42.32   54.53   35.09                                
WHT - Division  
  1 Sysavath, Kaitlin P       13 PVST-CA                   NT    2:38.78  
      34.48   39.41   49.47   35.42                                
  2 Williams, Samantha L      14 PVST-CA                   NT    2:40.69  
      35.79   42.72   46.67   35.51                                
  3 Murphy, Audrina C         13 CCAT-CA              2:57.74    2:56.54  
      39.12   44.72   53.07   39.63                                
  4 Rosenthal, Elise M        14 RTLR-CA              3:07.72    3:05.80  
      41.95   47.28   56.71   39.86                                
  5 Hutson, Seabrijn L        13 PATH-CA              3:45.72    3:08.29  
      42.63   48.01   55.83   41.82                                
  6 Raven, Abigail E          15 CSSC-CA              3:22.07    3:15.41  
      45.43   50.69   57.54   41.75                                
  7 Landeros, Bella R         13 CSSC-CA              3:32.70    3:21.53  
      42.88   52.88 1:00.76   45.01                                
  8 Sessions, Juliet          14 CSSC-CA                   NT    3:43.52  
      51.54 1:02.68 1:03.14   46.16                                
 
Women 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goudz, Hannah             13 CCAT-CA                   NT    5:12.51  
      35.97   43.62   40.48   39.54   41.58   42.72   35.54   33.06
 
Women 7 & Over 1000 Yard Freestyle 1000 split from 1650
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loewe, Emma E             13 PVST-CA                   NT   12:44.60  
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Mero, Colin R              6 CCAT-CA                23.08      26.28  
  2 Campbell, Owen C           5 CLSS-CA                   NT      31.81  
  3 Thompson, Samuel R         5 RTLR-CA                38.19      38.71  
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bartlett, Payton M         6 PATH-CA                36.09      40.50  
WHT - Division  
  1 Veeravatnam, Ankith        6 CSSC-CA                54.49      51.79  
  2 Mero, Colin R              6 CCAT-CA                53.50      55.20  
  3 Thompson, Samuel R         5 RTLR-CA              1:21.87    1:34.09  
 
Boys 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veeravatnam, Ankith        6 CSSC-CA                   NT    2:11.17  
      59.50 1:11.67                                                
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mero, Colin R              6 CCAT-CA                31.87      32.19  
  2 Campbell, Owen C           5 CLSS-CA              1:08.65      33.21  
  3 Thompson, Samuel R         5 RTLR-CA                45.18      44.27  
 
Boys 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mero, Colin R              6 CCAT-CA              1:07.10    1:06.36  
  1 Veeravatnam, Ankith        6 CSSC-CA              1:03.27    1:06.36  
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mero, Colin R              6 CCAT-CA                29.54      29.84  
 -- Campbell, Owen C           5 CLSS-CA                40.59         DQ  
 -- Thompson, Samuel R         5 RTLR-CA              1:11.94         DQ  
 
Boys 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mero, Colin R              6 CCAT-CA              1:05.27    1:02.00  
  2 Veeravatnam, Ankith        6 CSSC-CA              1:19.64    1:29.03  
 
Boys 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bartlett, Payton M         6 PATH-CA                22.63      22.57  
WHT - Division  
  1 Mero, Colin R              6 CCAT-CA                31.28      32.80  
  2 Campbell, Owen C           5 CLSS-CA                44.93      34.86  
 
Boys 5-6 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veeravatnam, Ankith        6 CSSC-CA              1:15.13    1:07.00  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ohanessian, Mike M         7 Polar Bears-CA         18.53      17.54  
  2 Goudy, Ernest A            8 Polar Bears-CA         18.31      17.60  
  3 Campbell, Scott P          7 CLSS-CA                19.08      19.82  
WHT - Division  
  1 Brier, Kenny L             7 Polar Bears-CA         22.00      20.67  
  2 Demos, Tristan R           8 PATH-CA                22.52      21.42  
  3 Hotchin, Thomas R          7 CLSS-CA                28.46      28.82  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Acosta, Ronin K            8 Polar Bears-CA         34.53      34.94  
  2 Ma, Ian T                  8 PATH-CA                35.58      37.96  
  3 Shelly, Colin J            8 Polar Bears-CA         38.37      38.08  
RED - Division  
  1 Ma, Ethan J                7 PATH-CA                40.31      40.80  
  2 Fresco, Matthieu A         8 CSSC-CA                42.28      42.00  
  3 Minero, Christian G        8 PVST-CA                45.92      43.18  
  4 Campbell, Scott P          7 CLSS-CA                42.85      43.82  
WHT - Division  
  1 Banbrook, Carson B         8 UN-01-CA                  NT      36.13  
  2 Lansing, Jack T            8 CLSS-CA                47.71      43.73  
  3 Sucgang, Niccolo E         7 CCAT-CA                50.65      44.58  
  4 Demos, Tristan R           8 PATH-CA                   NT      46.09  
  5 Bicak, Goktug D            7 UN-04-CA                  NT      50.16  
  6 Osipyants, Mark            8 CCAT-CA                50.99      52.20  
  7 Loewe, Keenan J            7 PVST-CA                   NT    1:01.18  
  8 Sargsyan, Vardan D         8 RTLR-CA                58.39    1:08.53  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Austin, Indy D             8 CLSS-CA                34.17      36.56  
  2 Haas, Liam K               7 CCAT-CA                38.74      38.68  
  3 Austin, Jett D             8 CLSS-CA                36.43      38.88  
  4 Shin, Joel M               8 RTLR-CA                37.21      39.31  
RED - Division  
  1 Chemerinski, Asher         7 CCAT-CA                40.94      42.02  
WHT - Division  
  1 Demos, Tristan R           8 PATH-CA                   NT      49.81  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Acosta, Ronin K            8 Polar Bears-CA       1:19.54    1:16.92  
      36.26   40.66                                                
RED - Division  
  1 Shin, Joel M               8 RTLR-CA              1:26.21    1:26.58  
      39.66   46.92                                                
  2 Fresco, Matthieu A         8 CSSC-CA              1:31.39    1:30.47  
      43.30   47.17                                                
  3 Goudy, Ernest A            8 Polar Bears-CA       1:38.74    1:32.83  
      41.17   51.66                                                
  4 Chemerinski, Asher         7 CCAT-CA              1:28.04    1:34.27  
      45.19   49.08                                                
  5 Bilgi, Demir               7 CCAT-CA              1:36.05    1:37.02  
      46.08   50.94                                                
WHT - Division  
  1 Ohanessian, Mike M         7 Polar Bears-CA            NT    1:21.60  
      38.45   43.15                                                
  2 Brier, Kenny L             7 Polar Bears-CA            NT    1:32.32  
      42.14   50.18                                                
  3 Campbell, Scott P          7 CLSS-CA                   NT    1:38.23  
      46.46   51.77                                                
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Austin, Indy D             8 CLSS-CA              1:15.00    1:19.42  
      38.43   40.99                                                
  2 Austin, Jett D             8 CLSS-CA              1:16.00    1:23.02  
      40.56   42.46                                                
  3 Ma, Ian T                  8 PATH-CA              1:23.70    1:24.73  
      41.16   43.57                                                
RED - Division  
  1 Haas, Liam K               7 CCAT-CA              1:27.24    1:25.76  
      42.60   43.16                                                
  2 Ma, Ethan J                7 PATH-CA              1:26.24    1:33.40  
      44.97   48.43                                                
WHT - Division  
  1 Blumenfield, Obi G         8 UN-05-CA                  NT    1:26.18  
      38.36   47.82                                                
  2 Demos, Tristan R           8 PATH-CA                   NT    1:46.24  
      49.78   56.46                                                
  3 Sargsyan, Bob              8 RTLR-CA              2:25.27    1:52.89  
      54.49   58.40                                                
  4 Sargsyan, Vardan D         8 RTLR-CA              2:51.00    2:45.57  
    1:11.74 1:33.83                                                
 
Boys 7-8 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Austin, Indy D             8 CLSS-CA              2:42.00    2:41.87  
      36.36   41.33   43.15   41.03                                
WHT - Division  
  1 Haas, Liam K               7 CCAT-CA                   NT    3:06.43  
      42.07   48.40   48.92   47.04                                
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Shelly, Colin J            8 Polar Bears-CA         20.43      21.29  
RED - Division  
  1 Minero, Christian G        8 PVST-CA                24.68      23.12  
WHT - Division  
  1 Bicak, Goktug D            7 UN-04-CA                  NT      24.54  
  2 Sargsyan, Bob              8 RTLR-CA                27.52      26.03  
  3 Campbell, Scott P          7 CLSS-CA                27.72      26.11  
  4 Sucgang, Niccolo E         7 CCAT-CA                26.06      26.50  
  5 Osipyants, Mark            8 CCAT-CA                   NT      27.21  
  6 Demos, Tristan R           8 PATH-CA                26.79      27.95  
  7 Loewe, Keenan J            7 PVST-CA                   NT      32.87  
  8 Sargsyan, Vardan D         8 RTLR-CA                29.06      33.09  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Austin, Indy D             8 CLSS-CA                41.10      43.18  
  2 Shin, Joel M               8 RTLR-CA                44.62      44.22  
  3 Ma, Ian T                  8 PATH-CA                44.88      47.52  
  4 Austin, Jett D             8 CLSS-CA                44.00      48.45  
RED - Division  
  1 Blumenfield, Obi G         8 UN-05-CA               48.14      44.63  
  2 Ma, Ethan J                7 PATH-CA                51.93      50.28  
WHT - Division  
  1 Banbrook, Carson B         8 UN-01-CA                  NT      41.44  
  2 Haas, Liam K               7 CCAT-CA                59.22      51.45  
  3 Demos, Tristan R           8 PATH-CA                   NT    1:01.78  
  4 Sargsyan, Vardan D         8 RTLR-CA              1:05.59    1:08.65  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Acosta, Ronin K            8 Polar Bears-CA         39.71      40.74  
RED - Division  
  1 Goudy, Ernest A            8 Polar Bears-CA         50.15      50.44  
  2 Fresco, Matthieu A         8 CSSC-CA                49.29      51.52  
WHT - Division  
  1 Bilgi, Demir               7 CCAT-CA                57.98      53.48  
 
Boys 7-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Austin, Indy D             8 CLSS-CA              1:29.00    1:31.24  
      44.51   46.73                                                
  2 Austin, Jett D             8 CLSS-CA              1:35.00    1:41.69  
      49.95   51.74                                                
WHT - Division  
 -- Shin, Joel M               8 RTLR-CA                   NT         DQ  
      47.84   49.61                                                
 -- Haas, Liam K               7 CCAT-CA                   NT         DQ  
      53.80   57.31                                                
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ohanessian, Mike M         7 Polar Bears-CA         23.83      24.87  
WHT - Division  
  1 Fresco, Matthieu A         8 CSSC-CA                30.54      29.26  
  2 Bilgi, Demir               7 CCAT-CA                29.23      31.34  
  3 Demos, Tristan R           8 PATH-CA                   NT      44.39  
 -- Brier, Kenny L             7 Polar Bears-CA         28.91         DQ  
 -- Goudy, Ernest A            8 Polar Bears-CA         28.08         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Acosta, Ronin K            8 Polar Bears-CA         47.86      47.39  
RED - Division  
  1 Ma, Ian T                  8 PATH-CA                53.00      51.35  
  2 Fresco, Matthieu A         8 CSSC-CA                57.64      57.79  
WHT - Division  
  1 Sucgang, Niccolo E         7 CCAT-CA              1:02.17      57.16  
  2 Shelly, Colin J            8 Polar Bears-CA       1:04.18      59.47  
  3 Campbell, Scott P          7 CLSS-CA              1:01.92    1:00.23  
  4 Osipyants, Mark            8 CCAT-CA                   NT    1:16.02  
 -- Minero, Christian G        8 PVST-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Austin, Jett D             8 CLSS-CA                49.50      49.76  
  2 Chemerinski, Asher         7 CCAT-CA                49.33      52.44  
 -- Shin, Joel M               8 RTLR-CA                49.18         DQ  
 
Boys 7-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Austin, Jett D             8 CLSS-CA              1:48.00    1:46.65  
      50.89   55.76                                                
WHT - Division  
  1 Austin, Indy D             8 CLSS-CA              1:49.95    1:52.38  
      54.01   58.37                                                
  2 Shin, Joel M               8 RTLR-CA                   NT    1:53.40  
      51.32 1:02.08                                                
  3 Blumenfield, Obi G         8 UN-05-CA                  NT    2:09.35  
    1:01.15 1:08.20                                                
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Sucgang, Niccolo E         7 CCAT-CA                25.47      22.05  
  2 Campbell, Scott P          7 CLSS-CA                24.69      23.77  
  3 Shelly, Colin J            8 Polar Bears-CA         22.78      23.81  
WHT - Division  
  1 Banbrook, Carson B         8 UN-01-CA                  NT      19.37  
  2 Lansing, Jack T            8 CLSS-CA                26.55      25.03  
  3 Minero, Christian G        8 PVST-CA                   NT      25.37  
  4 Bicak, Goktug D            7 UN-04-CA                  NT      26.08  
  5 Demos, Tristan R           8 PATH-CA                   NT      28.78  
  6 Sargsyan, Bob              8 RTLR-CA                28.77      30.12  
 -- Osipyants, Mark            8 CCAT-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Austin, Indy D             8 CLSS-CA                37.50      37.85  
  2 Shin, Joel M               8 RTLR-CA                43.46      47.22  
  3 Austin, Jett D             8 CLSS-CA                42.00      50.03  
RED - Division  
  1 Haas, Liam K               7 CCAT-CA                52.70      49.27  
WHT - Division  
  1 Blumenfield, Obi G         8 UN-05-CA                  NT      49.19  
 -- Lansing, Jack T            8 CLSS-CA                   NT         DQ  
 -- Sargsyan, Bob              8 RTLR-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Acosta, Ronin K            8 Polar Bears-CA         42.28      44.33  
RED - Division  
  1 Fresco, Matthieu A         8 CSSC-CA                47.84      47.88  
WHT - Division  
  1 Chemerinski, Asher         7 CCAT-CA                   NT      52.45  
  2 Brier, Kenny L             7 Polar Bears-CA            NT      53.07  
  3 Campbell, Scott P          7 CLSS-CA                   NT    1:02.20  
 
Boys 7-8 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Austin, Indy D             8 CLSS-CA              1:29.00    1:34.25  
      44.71   49.54                                                
RED - Division  
  1 Austin, Jett D             8 CLSS-CA              1:35.00    1:41.63  
      48.61   53.02                                                
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bilgi, Demir               7 CCAT-CA              1:48.07    1:51.00  
      52.94   58.06                                                
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Acosta, Ronin K            8 Polar Bears-CA       1:35.66    1:32.96  
      45.67   47.29                                                
  2 Shin, Joel M               8 RTLR-CA              1:37.64    1:34.63  
      46.22   48.41                                                
RED - Division  
  1 Fresco, Matthieu A         8 CSSC-CA              1:49.95    1:42.67  
      48.90   53.77                                                
WHT - Division  
  1 Ma, Ian T                  8 PATH-CA                   NT    1:31.96  
      43.61   48.35                                                
  2 Ma, Ethan J                7 PATH-CA                   NT    1:43.01  
      49.79   53.22                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Goudz, Itay               10 CCAT-CA                31.14      31.53  
  2 Veeravatnam, Aneesh        9 CSSC-CA                32.20      32.50  
  3 Blietz, Lucas J           10 CLSS-CA                33.78      33.67  
  4 Haas, Luke B               9 CCAT-CA                34.02      34.22  
RED - Division  
  1 Blietz, Dylan C           10 CLSS-CA                34.58      33.70  
  2 Negev, David               9 CCAT-CA                34.54      34.25  
  3 Shah, Avi K                9 Waves-CA               35.64      35.00  
  4 Stack, Azim R             10 CLSS-CA                37.13      38.47  
  5 Osipyants, Robert         10 CCAT-CA                35.95      38.58  
WHT - Division  
  1 McBride, Joshua A         10 UN-01-CA                  NT      33.42  
  2 Lohmann, Ryan J            9 PATH-CA                   NT      34.70  
  3 Kirchen, Anthony D        10 CCAT-CA                37.81      35.32  
  4 Otsuki, Jacob C           10 CARP-CA                40.39      36.90  
  5 Robson, Kai L              9 RTLR-CA                   NT      37.03  
  6 Davis, James K             9 PVST-CA                42.77      37.68  
  7 Sudario, Ben G             9 CSSC-CA                43.73      40.83  
  8 Hazari, Evan              10 Polar Bears-CA            NT      41.22  
  9 Viane, Thomas L           10 CLSS-CA                   NT      41.54  
 10 Overton, Trevor J         10 PVST-CA                   NT      41.63  
 11 Syed, Aaron R             10 CSSC-CA                43.67      41.64  
 12 Jaeger, Kylan W           10 PVST-CA                   NT      47.21  
 13 Prince, Jake W            10 Polar Bears-CA            NT      48.07  
 14 Orellana, Danny A          9 Polar Bears-CA         47.31      48.92  
 15 Anselmo, Chris M          10 CSSC-CA                   NT      49.36  
 16 Crosby, Kanen B            9 PVST-CA                   NT      53.01  
 17 Bentley, Ryan J            9 PVST-CA                   NT    1:00.03  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Mashkovich, Mark P        10 CCAT-CA              1:04.18    1:02.69  
      29.88   32.81                                                
  2 Goudz, Itay               10 CCAT-CA              1:07.09    1:08.08  
      33.34   34.74                                                
  3 Overton, Connor A         10 PVST-CA              1:11.93    1:09.47  
      34.11   35.36                                                
  4 Veeravatnam, Aneesh        9 CSSC-CA              1:11.07    1:12.03  
      34.97   37.06                                                
RED - Division  
  1 Blietz, Lucas J           10 CLSS-CA              1:14.35    1:11.98  
      35.34   36.64                                                
  2 Negev, David               9 CCAT-CA              1:15.56    1:15.22  
      36.66   38.56                                                
  3 Haas, Luke B               9 CCAT-CA              1:19.96    1:18.76  
      37.08   41.68                                                
WHT - Division  
  1 Lohmann, Ryan J            9 PATH-CA                   NT    1:15.37  
      36.00   39.37                                                
  2 Shah, Avi K                9 Waves-CA             1:27.00    1:18.21  
      38.23   39.98                                                
  3 Stack, Azim R             10 CLSS-CA              1:23.41    1:20.85  
      38.93   41.92                                                
  4 Carrillo, Jake C           9 Polar Bears-CA            NT    1:21.09  
      37.51   43.58                                                
  5 Blietz, Dylan C           10 CLSS-CA              1:24.10    1:21.50  
      39.84   41.66                                                
  6 Beahan, Andy K             9 PVST-CA              1:21.20    1:24.00  
      40.28   43.72                                                
  7 Belt, David M              9 RTLR-CA              1:30.96    1:24.24  
      40.86   43.38                                                
  8 Davis, James K             9 PVST-CA              1:35.73    1:24.28  
      39.96   44.32                                                
  9 Otsuki, Jacob C           10 CARP-CA              1:31.33    1:25.28  
      40.90   44.38                                                
 10 Osipyants, Robert         10 CCAT-CA              1:28.19    1:25.85  
      40.57   45.28                                                
 11 Rigney, Jack P            10 Polar Bears-CA       1:42.16    1:26.47  
      42.11   44.36                                                
 12 Sucgang, Joaquin E         9 CCAT-CA              1:23.16    1:27.92  
      41.21   46.71                                                
 13 Viane, Thomas L           10 CLSS-CA                   NT    1:36.03  
      43.34   52.69                                                
 14 Hazari, Evan              10 Polar Bears-CA            NT    1:39.10  
      45.76   53.34                                                
 15 Sutinatikul, Lukas L      10 RTLR-CA              1:47.88    1:39.15  
      42.76   56.39                                                
 16 Frame, Zachary A          10 Polar Bears-CA       1:44.89    1:40.26  
 17 Sibrian, Nicolas           9 Polar Bears-CA       1:44.33    1:40.79  
      45.71   55.08                                                
 18 Jaeger, Kylan W           10 PVST-CA                   NT    1:44.00  
      48.81   55.19                                                
 19 Prince, Jake W            10 Polar Bears-CA            NT    1:53.04  
      51.76 1:01.28                                                
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Saguros, Dustin G         10 CCAT-CA              2:31.24    2:25.73  
      32.85   36.78   38.93   37.17                                
  2 Blietz, Lucas J           10 CLSS-CA              2:39.91    2:30.99  
      35.01   37.72   39.08   39.18                                
RED - Division  
  1 Haas, Luke B               9 CCAT-CA              2:54.72    2:50.49  
      37.84   42.88   45.27   44.50                                
WHT - Division  
  1 Negev, David               9 CCAT-CA              3:01.54    2:37.95  
      36.83   41.68   41.21   38.23                                
  2 Blietz, Dylan C           10 CLSS-CA                   NT    2:48.03  
                      43.25   42.55                                
  3 Osipyants, Robert         10 CCAT-CA                   NT    3:02.53  
      39.62   47.21   49.54   46.16                                
  4 Orellana, Danny A          9 Polar Bears-CA            NT    3:59.36  
      51.18 1:02.20 1:02.71 1:03.27                                
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Mashkovich, Mark P        10 CCAT-CA                35.75      35.37  
  2 Veeravatnam, Aneesh        9 CSSC-CA                37.29      36.65  
  3 Goudz, Itay               10 CCAT-CA                35.63      36.89  
  4 Overton, Connor A         10 PVST-CA                38.56      37.39  
  5 Saguros, Dustin G         10 CCAT-CA                38.60      39.50  
RED - Division  
  1 Haas, Luke B               9 CCAT-CA                41.89      42.97  
  2 Blietz, Dylan C           10 CLSS-CA                42.46      44.57  
  3 Otsuki, Jacob C           10 CARP-CA                41.72      46.33  
  4 Stack, Azim R             10 CLSS-CA                42.94      48.80  
WHT - Division  
  1 Lohmann, Ryan J            9 PATH-CA                   NT      41.03  
  2 Beahan, Andy K             9 PVST-CA                46.37      42.94  
  3 Sudario, Ben G             9 CSSC-CA                44.84      43.18  
  4 Carrillo, Jake C           9 Polar Bears-CA         46.42      43.87  
  5 Blietz, Lucas J           10 CLSS-CA                44.84      44.62  
  6 Davis, James K             9 PVST-CA                   NT      45.01  
  7 Overton, Trevor J         10 PVST-CA                   NT      46.79  
  8 Belt, David M              9 RTLR-CA                45.28      46.92  
  9 Sucgang, Joaquin E         9 CCAT-CA                46.35      47.54  
 10 Osipyants, Robert         10 CCAT-CA                47.37      48.74  
 11 Prince, Jake W            10 Polar Bears-CA            NT      49.39  
 12 Jaeger, Kylan W           10 PVST-CA                   NT      52.12  
 13 Rigney, Jack P            10 Polar Bears-CA         55.47      52.51  
 14 Viane, Thomas L           10 CLSS-CA                   NT      52.90  
 15 Sutinatikul, Lukas L      10 RTLR-CA                49.91      55.56  
 -- Sibrian, Nicolas           9 Polar Bears-CA       1:02.20         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Veeravatnam, Aneesh        9 CSSC-CA              1:19.90    1:19.17  
      38.94   40.23                                                
  2 Goudz, Itay               10 CCAT-CA              1:18.92    1:19.31  
      39.00   40.31                                                
  3 Overton, Connor A         10 PVST-CA              1:26.39    1:21.52  
      40.43   41.09                                                
  4 Saguros, Dustin G         10 CCAT-CA              1:22.93    1:23.49  
      40.59   42.90                                                
WHT - Division  
  1 Lohmann, Ryan J            9 PATH-CA                   NT    1:28.01  
      42.41   45.60                                                
  2 Kirchen, Anthony D        10 CCAT-CA                   NT    1:28.81  
      42.17   46.64                                                
  3 McBride, Joshua A         10 UN-01-CA                  NT    1:31.04  
      44.11   46.93                                                
  4 Haas, Luke B               9 CCAT-CA              1:37.73    1:33.52  
      44.35   49.17                                                
  5 Beahan, Andy K             9 PVST-CA                   NT    1:35.03  
      45.51   49.52                                                
  6 Prince, Jake W            10 Polar Bears-CA            NT    1:46.57  
      52.93   53.64                                                
 -- Anselmo, Chris M          10 CSSC-CA                   NT         DQ  
    1:04.07                                                        
 -- Davis, James K             9 PVST-CA                   NT         DQ  
      46.06   50.60                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Saguros, Dustin G         10 CCAT-CA                37.52      37.41  
  2 Goudz, Itay               10 CCAT-CA                43.92      43.79  
RED - Division  
  1 Overton, Connor A         10 PVST-CA                45.68      44.55  
  2 Kirchen, Anthony D        10 CCAT-CA                46.47      45.66  
  3 Stack, Azim R             10 CLSS-CA                47.29      48.24  
  4 Shah, Avi K                9 Waves-CA               48.34      48.33  
  5 Blietz, Dylan C           10 CLSS-CA                49.39      48.87  
WHT - Division  
  1 McBride, Joshua A         10 UN-01-CA                  NT      46.93  
  2 Blietz, Lucas J           10 CLSS-CA                53.02      50.57  
  3 Lohmann, Ryan J            9 PATH-CA                   NT      51.19  
  4 Otsuki, Jacob C           10 CARP-CA                52.82      51.23  
  5 Robson, Kai L              9 RTLR-CA                   NT      52.51  
  6 Beahan, Andy K             9 PVST-CA                51.77      53.37  
  7 Prince, Jake W            10 Polar Bears-CA            NT      55.20  
  8 Osipyants, Robert         10 CCAT-CA                59.16    1:00.33  
  9 Overton, Trevor J         10 PVST-CA                   NT    1:01.15  
 10 Hazari, Evan              10 Polar Bears-CA            NT    1:04.87  
 11 Syed, Aaron R             10 CSSC-CA                   NT    1:05.77  
 12 Jaeger, Kylan W           10 PVST-CA                   NT    1:11.36  
 13 Orellana, Danny A          9 Polar Bears-CA            NT    1:12.66  
 -- Viane, Thomas L           10 CLSS-CA                   NT         DQ  
 -- Crosby, Kanen B            9 PVST-CA                   NT         DQ  
 -- Bentley, Ryan J            9 PVST-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Saguros, Dustin G         10 CCAT-CA              1:19.27    1:21.06  
      38.48   42.58                                                
  2 Mashkovich, Mark P        10 CCAT-CA              1:27.66    1:27.42  
      41.98   45.44                                                
  3 Goudz, Itay               10 CCAT-CA              1:33.61    1:33.10  
      44.89   48.21                                                
  4 Stack, Azim R             10 CLSS-CA              1:39.14    1:43.40  
      50.35   53.05                                                
  5 Negev, David               9 CCAT-CA              1:38.19    1:44.47  
      50.42   54.05                                                
RED - Division  
  1 Veeravatnam, Aneesh        9 CSSC-CA              1:42.09    1:41.68  
      48.96   52.72                                                
  2 Belt, David M              9 RTLR-CA              1:46.47    1:49.71  
      54.12   55.59                                                
WHT - Division  
  1 Rigney, Jack P            10 Polar Bears-CA       1:51.75    1:47.42  
      50.88   56.54                                                
  2 Lohmann, Ryan J            9 PATH-CA                   NT    1:47.47  
      52.06   55.41                                                
  3 Haas, Luke B               9 CCAT-CA              1:54.87    1:51.31  
      53.03   58.28                                                
  4 Frame, Zachary A          10 Polar Bears-CA            NT    1:51.49  
      50.82 1:00.67                                                
  5 Carrillo, Jake C           9 Polar Bears-CA            NT    1:54.34  
      53.09 1:01.25                                                
  6 Beahan, Andy K             9 PVST-CA                   NT    1:55.85  
      57.24   58.61                                                
  7 Sucgang, Joaquin E         9 CCAT-CA              1:56.46    2:03.36  
      58.07 1:05.29                                                
  8 Hazari, Evan              10 Polar Bears-CA            NT    2:22.59  
    1:09.86 1:12.73                                                
 -- Prince, Jake W            10 Polar Bears-CA            NT         DQ  
      59.10 1:00.61                                                
 -- Sibrian, Nicolas           9 Polar Bears-CA            NT         DQ  
      58.15 1:01.97                                                
 -- Osipyants, Robert         10 CCAT-CA                   NT         DQ  
    1:03.84 1:08.68                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Saguros, Dustin G         10 CCAT-CA                33.78      33.76  
  2 Veeravatnam, Aneesh        9 CSSC-CA                37.78      34.38  
  3 Goudz, Itay               10 CCAT-CA                35.64      35.35  
RED - Division  
  1 Overton, Connor A         10 PVST-CA                39.51      37.33  
  2 Negev, David               9 CCAT-CA                41.20      40.35  
  3 Blietz, Lucas J           10 CLSS-CA                41.21      41.84  
WHT - Division  
  1 Shah, Avi K                9 Waves-CA                  NT      38.29  
  2 Lohmann, Ryan J            9 PATH-CA                   NT      38.94  
  3 Sucgang, Joaquin E         9 CCAT-CA                42.75      45.20  
  4 Blietz, Dylan C           10 CLSS-CA                49.75      46.42  
  5 Belt, David M              9 RTLR-CA                49.61      47.70  
  6 Frame, Zachary A          10 Polar Bears-CA            NT      48.84  
  7 Sutinatikul, Lukas L      10 RTLR-CA                48.71      49.17  
  8 Carrillo, Jake C           9 Polar Bears-CA         56.71      49.65  
  9 Osipyants, Robert         10 CCAT-CA                54.06      52.65  
 10 Rigney, Jack P            10 Polar Bears-CA            NT      57.50  
 -- Sudario, Ben G             9 CSSC-CA                   NT         DQ  
 -- Otsuki, Jacob C           10 CARP-CA                54.33         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Veeravatnam, Aneesh        9 CSSC-CA              1:28.99    1:25.46  
      38.21   47.25                                                
WHT - Division  
  1 Haas, Luke B               9 CCAT-CA                   NT    1:26.33  
      39.59   46.74                                                
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Saguros, Dustin G         10 CCAT-CA              1:15.08    1:15.26  
      36.10   39.16                                                
  2 Goudz, Itay               10 CCAT-CA              1:18.36    1:20.15  
      37.84   42.31                                                
RED - Division  
  1 Overton, Connor A         10 PVST-CA              1:27.67    1:22.69  
      39.00   43.69                                                
  2 Shah, Avi K                9 Waves-CA             1:30.58    1:29.98  
      41.88   48.10                                                
  3 Negev, David               9 CCAT-CA              1:28.36    1:30.82  
      43.09   47.73                                                
  4 Blietz, Dylan C           10 CLSS-CA              1:30.42    1:30.98  
      43.40   47.58                                                
  5 Kirchen, Anthony D        10 CCAT-CA              1:34.24    1:31.82  
      41.71   50.11                                                
  6 Blietz, Lucas J           10 CLSS-CA              1:33.89    1:33.31  
      45.51   47.80                                                
  7 Stack, Azim R             10 CLSS-CA              1:31.94    1:36.02  
      47.83   48.19                                                
WHT - Division  
  1 McBride, Joshua A         10 UN-01-CA                  NT    1:27.72  
      42.98   44.74                                                
  2 Lohmann, Ryan J            9 PATH-CA                   NT    1:28.96  
      42.78   46.18                                                
  3 Robson, Kai L              9 RTLR-CA                   NT    1:37.81  
  4 Osipyants, Robert         10 CCAT-CA              1:45.74    1:43.27  
      51.09   52.18                                                
  5 Sudario, Ben G             9 CSSC-CA                   NT    1:46.03  
      49.44   56.59                                                
 -- Anselmo, Chris M          10 CSSC-CA                   NT         DQ  
    1:06.26 1:04.42                                                
 -- Otsuki, Jacob C           10 CARP-CA                   NT         DQ  
      50.69   48.71                                                
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Saguros, Dustin G         10 CCAT-CA              2:49.44    2:44.42  
      35.30   43.35   47.90   37.87                                
  2 Blietz, Lucas J           10 CLSS-CA              3:05.94    3:08.93  
      41.40   48.98   58.64   39.91                                
WHT - Division  
  1 Blietz, Dylan C           10 CLSS-CA                   NT    3:18.12  
      49.07   48.11   59.51   41.43                                
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lokuszta, Andre H         12 RTLR-CA                27.94      27.84  
  2 Caro, Zachary J           12 CCAT-CA                29.31      28.75  
  3 Thompson, Benjamin B      12 RTLR-CA                28.22      29.08  
  4 Alemany, Stephen D        12 CSSC-CA                29.61      29.11  
RED - Division  
  1 Oroszlan, Daniel          11 UN-05-CA               31.04      30.38  
  2 Reynolds, Parker R        12 CSSC-CA                31.50      31.07  
  3 Nishimoto, Blake S        11 RTLR-CA                32.64      31.70  
  4 Fisher, Colten            12 Waves-CA               32.76      31.93  
  5 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA                31.22      32.35  
  6 Quach, Kyle T             12 CIA-CA                 33.01      33.40  
  7 Trainor, Yonden G         11 CLSS-CA                33.57      34.29  
WHT - Division  
  1 San Jose, Dylan A         12 UN-04-CA                  NT      30.54  
  2 Gonzalez, Luis M          11 PVST-CA                34.37      32.91  
  3 Yin, August               11 Waves-CA                  NT      34.20  
  4 Fields, Noah H            11 Polar Bears-CA         33.64      34.27  
  5 Kadiyala, Pranav S        12 CLSS-CA                34.37      34.86  
  6 Hekimyan, Tee T           12 PATH-CA                34.66      35.00  
  7 Hoffman, Richard          12 CSSC-CA                   NT      35.03  
  8 Lapporte, Aaron R         12 Polar Bears-CA         34.90      35.72  
  9 Ifrah, Kevin              11 CCAT-CA                38.49      36.22  
 10 Aguilar, Donovan N        12 CIA-CA                 40.25      36.70  
 11 Le, Dylan D               11 PVST-CA                39.66      36.83  
 12 Sysavath, Gabren Y        11 PVST-CA                41.32      38.23  
 13 Sirichalermchai, Warren   11 RTLR-CA                41.63      39.01  
 14 Narkjaroen, Chiayanun N   11 RTLR-CA                41.21      41.98  
 15 Kotla, Sai R              12 PVST-CA                41.22      42.51  
 16 Kandavel, Jayan P         11 Waves-CA               50.27      42.85  
 17 Diamond, Matthew J        11 CARP-CA                49.21      44.72  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Caro, Zachary J           12 CCAT-CA              1:02.19    1:00.82  
      29.29   31.53                                                
  2 Lokuszta, Andre H         12 RTLR-CA              1:05.24    1:02.50  
      30.11   32.39                                                
  3 Thompson, Benjamin B      12 RTLR-CA              1:02.71    1:02.74  
      30.31   32.43                                                
  4 Meldrum, Adam T           12 PATH-CA              1:05.94    1:02.84  
      29.60   33.24                                                
RED - Division  
  1 Alemany, Stephen D        12 CSSC-CA              1:06.48    1:07.03  
      32.25   34.78                                                
  2 Oroszlan, Daniel          11 UN-05-CA             1:08.13    1:08.08  
      33.22   34.86                                                
  3 Piskoulian, Hovik T       12 Polar Bears-CA       1:09.83    1:09.44  
      32.78   36.66                                                
  4 Reyes, Nathan C           12 PATH-CA              1:09.26    1:09.77  
      33.80   35.97                                                
  5 Tamayo, Alex V            12 PVST-CA              1:10.94    1:11.77  
      34.65   37.12                                                
  6 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA              1:09.02    1:11.96  
      34.69   37.27                                                
  7 Motchenko, Nikita M       12 CCAT-CA              1:07.87    1:12.64  
      34.68   37.96                                                
WHT - Division  
  1 San Jose, Dylan A         12 UN-04-CA                  NT    1:10.62  
      33.33   37.29                                                
  2 Rosen, Nick J             12 RTLR-CA              1:15.66    1:13.72  
      35.02   38.70                                                
  3 Nguyen, Benjamin          12 CIA-CA               1:18.27    1:13.88  
      36.13   37.75                                                
  4 Loninia, Jhan             11 CCAT-CA              1:13.97    1:14.29  
      35.32   38.97                                                
  5 Ayola, Bennett M          11 CSSC-CA              1:14.05    1:15.64  
      36.43   39.21                                                
  6 Fisher, Colten            12 Waves-CA             1:14.83    1:15.77  
      36.62   39.15                                                
  7 Nelson, Collin J          11 Waves-CA                  NT    1:16.31  
      36.40   39.91                                                
  8 Yin, August               11 Waves-CA                  NT    1:19.21  
      38.83   40.38                                                
  9 Bertelsen, Peter M        11 Polar Bears-CA            NT    1:21.58  
      39.42   42.16                                                
 10 Hekimyan, Tee T           12 PATH-CA              1:17.83    1:21.92  
      39.33   42.59                                                
 11 Le, Dylan D               11 PVST-CA                   NT    1:23.17  
      37.95   45.22                                                
 12 Constante, Brandon        12 RTLR-CA                   NT    1:23.23  
      39.24   43.99                                                
 13 Hronek, Sam E             12 CLSS-CA                   NT    1:26.64  
      40.23   46.41                                                
 14 Sargsyan, Nicholas M      11 RTLR-CA              1:27.42    1:27.41  
      40.42   46.99                                                
 15 Narkjaroen, Chiayanun N   11 RTLR-CA              1:28.92    1:28.23  
      43.42   44.81                                                
 16 Kotla, Sai R              12 PVST-CA              1:28.06    1:30.65  
      42.95   47.70                                                
 17 Kandavel, Jayan P         11 Waves-CA                  NT    1:33.62  
      41.88   51.74                                                
 18 Diamond, Matthew J        11 CARP-CA              1:44.77    1:34.69  
 19 Sirichalermchai, Warren   11 RTLR-CA              1:34.09    1:37.73  
 20 Anderson, Colby S         12 Polar Bears-CA       1:51.52    1:44.41  
      47.94   56.47                                                
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Thompson, Benjamin B      12 RTLR-CA              2:17.67    2:19.44  
      32.44   36.26   36.23   34.51                                
RED - Division  
  1 Shin, Caleb T             11 RTLR-CA              2:32.54    2:27.63  
      33.67   38.53   38.64   36.79                                
  2 Oroszlan, Daniel          11 UN-05-CA             2:32.79    2:29.23  
      33.99   38.32   39.01   37.91                                
WHT - Division  
  1 San Jose, Dylan A         12 UN-04-CA                  NT    2:30.42  
      34.18   39.31   39.76   37.17                                
  2 Ohanessian, Hovig J       11 Polar Bears-CA       2:58.06    2:30.57  
      33.77   39.24   39.70   37.86                                
  3 Nishimoto, Blake S        11 RTLR-CA              2:38.44    2:35.05  
      36.49   40.84   42.65   35.07                                
  4 Tamayo, Alex V            12 PVST-CA                   NT    2:38.97  
      35.99   40.62   41.81   40.55                                
  5 Ayola, Bennett M          11 CSSC-CA              2:58.12    2:45.82  
      36.52   43.43   44.99   40.88                                
  6 Hekimyan, Tee T           12 PATH-CA              2:57.36    2:53.84  
      37.74   45.66   45.67   44.77                                
  7 Ifrah, Kevin              11 CCAT-CA                   NT    3:02.15  
      39.01   46.92   49.52   46.70                                
  8 Diamond, Matthew J        11 CARP-CA                   NT    3:19.16  
    1:33.74   51.06   54.36                                        
  9 Yin, August               11 Waves-CA                  NT    3:19.39  
      51.78   46.90   51.57   49.14                                
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lokuszta, Andre H         12 RTLR-CA                   NT    6:15.00  
      32.64   38.65   39.46   39.56   37.77   37.76   39.47   38.74
      38.12   32.83                                                
  2 Shin, Caleb T             11 RTLR-CA                   NT    6:37.67  
      34.03   40.12   40.25   40.72   41.13   40.23   42.20   40.91
      40.99   37.09                                                
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Thompson, Benjamin B      12 RTLR-CA                33.33      34.25  
RED - Division  
  1 Meldrum, Adam T           12 PATH-CA                36.90      34.67  
  2 Motchenko, Nikita M       12 CCAT-CA                37.82      38.47  
  3 Alemany, Stephen D        12 CSSC-CA                39.69      38.66  
  4 Reyes, Nathan C           12 PATH-CA                38.82      38.83  
  5 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA                38.61      38.86  
  6 Piskoulian, Hovik T       12 Polar Bears-CA         39.69      39.65  
  7 Fisher, Colten            12 Waves-CA               39.54      40.56  
WHT - Division  
  1 San Jose, Dylan A         12 UN-04-CA                  NT      35.18  
  2 Kadiyala, Pranav S        12 CLSS-CA                40.31      39.84  
  3 Xie, Haoran               11 UN-01-CA               40.20      40.07  
  4 Tamayo, Alex V            12 PVST-CA                40.15      40.86  
  5 Nguyen, Benjamin          12 CIA-CA                 42.98      41.90  
  6 Ayola, Bennett M          11 CSSC-CA                43.11      42.15  
  7 Kotla, Sai R              12 PVST-CA                46.67      44.75  
  8 Hekimyan, Tee T           12 PATH-CA                44.50      44.79  
  9 Nelson, Collin J          11 Waves-CA                  NT      45.67  
 10 Bertelsen, Peter M        11 Polar Bears-CA         44.20      45.98  
 11 Le, Dylan D               11 PVST-CA                   NT      46.31  
 12 Aguilar, Donovan N        12 CIA-CA                 47.85      46.87  
 13 Constante, Brandon        12 RTLR-CA                   NT      49.33  
 14 Diamond, Matthew J        11 CARP-CA              1:00.53      49.78  
 15 Hronek, Sam E             12 CLSS-CA                   NT      51.86  
 16 Anderson, Colby S         12 Polar Bears-CA         55.59      52.36  
 17 Sargsyan, Nicholas M      11 RTLR-CA                47.20      53.54  
 18 Narkjaroen, Chiayanun N   11 RTLR-CA                50.68      53.80  
 19 Sirichalermchai, Warren   11 RTLR-CA                54.99      56.26  
 20 Freeman, Owen S           11 CSSC-CA                   NT      58.76  
 -- Kandavel, Jayan P         11 Waves-CA               59.17         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lokuszta, Andre H         12 RTLR-CA              1:08.36    1:10.77  
      33.31   37.46                                                
  2 Thompson, Benjamin B      12 RTLR-CA              1:13.65    1:12.09  
      35.49   36.60                                                
RED - Division  
  1 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA              1:22.24    1:25.10  
      41.19   43.91                                                
  2 Oroszlan, Daniel          11 UN-05-CA             1:25.50    1:28.82  
      43.88   44.94                                                
 -- Reynolds, Parker R        12 CSSC-CA              1:21.09         DQ  
      38.43   41.35                                                
WHT - Division  
  1 San Jose, Dylan A         12 UN-04-CA                  NT    1:14.74  
      36.60   38.14                                                
  2 Gonzalez, Luis M          11 PVST-CA              1:33.54    1:28.88  
      43.85   45.03                                                
  3 Loninia, Jhan             11 CCAT-CA              1:28.29    1:30.23  
      44.60   45.63                                                
  4 Lapporte, Aaron R         12 Polar Bears-CA            NT    1:30.89  
      43.44   47.45                                                
  5 Fisher, Colten            12 Waves-CA             1:32.09    1:32.06  
    1:32.05    0.01                                                
  6 Le, Dylan D               11 PVST-CA                   NT    1:36.95  
      47.42   49.53                                                
  7 Hekimyan, Tee T           12 PATH-CA              1:46.78    1:37.00  
      48.09   48.91                                                
  8 Kotla, Sai R              12 PVST-CA              1:42.67    1:38.08  
      48.61   49.47                                                
  9 Narkjaroen, Chiayanun N   11 RTLR-CA              1:47.90    1:47.92  
      53.82   54.10                                                
 10 Diamond, Matthew J        11 CARP-CA                   NT    1:48.27  
    1:49.16                                                        
 11 Sirichalermchai, Warren   11 RTLR-CA                   NT    2:06.57  
    1:05.36 1:01.21                                                
 -- Ayola, Bennett M          11 CSSC-CA                   NT         DQ  
      46.32   48.30                                                
 -- Kadiyala, Pranav S        12 CLSS-CA                   NT         DQ  
      40.99   47.68                                                
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Shin, Caleb T             11 RTLR-CA                37.60      37.76  
  2 Alemany, Stephen D        12 CSSC-CA                40.75      39.28  
  3 Ohanessian, Hovig J       11 Polar Bears-CA         39.41      39.38  
  4 Reynolds, Parker R        12 CSSC-CA                40.83      39.56  
RED - Division  
  1 Nishimoto, Blake S        11 RTLR-CA                43.22      41.53  
  2 Tamayo, Alex V            12 PVST-CA                42.04      42.18  
  3 Loninia, Jhan             11 CCAT-CA                42.71      42.61  
WHT - Division  
  1 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA                45.19      41.60  
  2 Yin, August               11 Waves-CA                  NT      42.30  
  3 Hoffman, Richard          12 CSSC-CA                54.75      42.84  
  4 Aguilar, Donovan N        12 CIA-CA                 45.54      43.95  
  5 Fisher, Colten            12 Waves-CA               45.82      44.43  
  6 Gonzalez, Luis M          11 PVST-CA                47.05      44.69  
  7 Lapporte, Aaron R         12 Polar Bears-CA            NT      45.30  
  8 Ifrah, Kevin              11 CCAT-CA                45.53      46.55  
  9 Fields, Noah H            11 Polar Bears-CA         49.59      46.84  
 10 Le, Dylan D               11 PVST-CA                48.58      47.01  
 11 Kadiyala, Pranav S        12 CLSS-CA                47.94      50.37  
 12 Sirichalermchai, Warren   11 RTLR-CA                50.42      53.21  
 13 Narkjaroen, Chiayanun N   11 RTLR-CA                51.79      53.54  
 14 Kotla, Sai R              12 PVST-CA                57.90      54.39  
 15 Sysavath, Gabren Y        11 PVST-CA                58.42      56.44  
 16 Kandavel, Jayan P         11 Waves-CA                  NT      58.56  
 -- Trainor, Yonden G         11 CLSS-CA                45.86         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Caro, Zachary J           12 CCAT-CA              1:13.85    1:15.75  
      37.00   38.75                                                
  2 Thompson, Benjamin B      12 RTLR-CA              1:21.20    1:20.23  
      37.96   42.27                                                
  3 Shin, Caleb T             11 RTLR-CA              1:20.45    1:20.42  
      39.40   41.02                                                
  4 Oroszlan, Daniel          11 UN-05-CA             1:24.53    1:24.62  
      39.94   44.68                                                
RED - Division  
  1 Alemany, Stephen D        12 CSSC-CA              1:31.51    1:28.45  
      42.00   46.45                                                
  2 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA              1:29.48    1:31.74  
      43.39   48.35                                                
  3 Loninia, Jhan             11 CCAT-CA              1:31.70    1:31.94  
      43.55   48.39                                                
  4 Tamayo, Alex V            12 PVST-CA              1:32.53    1:33.20  
      44.66   48.54                                                
  5 Motchenko, Nikita M       12 CCAT-CA              1:36.11    1:38.46  
      46.70   51.76                                                
WHT - Division  
  1 San Jose, Dylan A         12 UN-04-CA                  NT    1:29.96  
      41.63   48.33                                                
  2 Piskoulian, Hovik T       12 Polar Bears-CA       1:40.21    1:30.44  
      43.31   47.13                                                
  3 Meldrum, Adam T           12 PATH-CA                   NT    1:31.12  
      43.37   47.75                                                
  4 Xie, Haoran               11 UN-01-CA                  NT    1:31.83  
      44.43   47.40                                                
  5 Reyes, Nathan C           12 PATH-CA              1:53.18    1:33.08  
      44.33   48.75                                                
  6 Kadiyala, Pranav S        12 CLSS-CA                   NT    1:41.01  
      47.58   53.43                                                
  7 Bertelsen, Peter M        11 Polar Bears-CA            NT    1:47.62  
      52.11   55.51                                                
  8 Sargsyan, Nicholas M      11 RTLR-CA                   NT    1:58.31  
      53.75 1:04.56                                                
  9 Sirichalermchai, Warren   11 RTLR-CA              2:12.10    2:10.15  
    1:07.47 1:02.68                                                
 -- Fisher, Colten            12 Waves-CA                  NT         DQ  
      47.77   52.11                                                
 -- Nelson, Collin J          11 Waves-CA                  NT         DQ  
      51.29   53.06                                                
 -- Narkjaroen, Chiayanun N   11 RTLR-CA              1:58.70         DQ  
      53.17   57.93                                                
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Caro, Zachary J           12 CCAT-CA              2:57.01    2:38.37  
      36.40   41.84   41.25   38.88                                
  2 Thompson, Benjamin B      12 RTLR-CA              3:00.61    2:50.53  
      39.41   44.04   44.18   42.90                                
WHT - Division  
  1 Tamayo, Alex V            12 PVST-CA                   NT    3:19.76  
      45.54   49.72   52.36   52.14                                
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lokuszta, Andre H         12 RTLR-CA                32.22      31.26  
  2 Caro, Zachary J           12 CCAT-CA                32.74      31.63  
  3 Shin, Caleb T             11 RTLR-CA                32.87      32.60  
RED - Division  
  1 Motchenko, Nikita M       12 CCAT-CA                35.75      36.37  
WHT - Division  
  1 San Jose, Dylan A         12 UN-04-CA                  NT      33.91  
  2 Loninia, Jhan             11 CCAT-CA                41.70      36.51  
  3 Alemany, Stephen D        12 CSSC-CA                38.18      36.53  
  4 Piskoulian, Hovik T       12 Polar Bears-CA         38.85      36.71  
  5 Tamayo, Alex V            12 PVST-CA                38.48      37.31  
  6 Fisher, Colten            12 Waves-CA               39.13      37.42  
  7 Rosen, Nick J             12 RTLR-CA                39.42      37.64  
  8 Oroszlan, Daniel          11 UN-05-CA               39.48      38.25  
  9 Nguyen, Benjamin          12 CIA-CA                 40.75      39.19  
 10 Bertelsen, Peter M        11 Polar Bears-CA         48.13      44.41  
 11 Aguilar, Donovan N        12 CIA-CA                 50.69      45.06  
 12 Hekimyan, Tee T           12 PATH-CA                   NT      46.99  
 13 Yin, August               11 Waves-CA                  NT      47.26  
 14 Sargsyan, Nicholas M      11 RTLR-CA              1:16.28      48.38  
 15 Narkjaroen, Chiayanun N   11 RTLR-CA                57.57      50.59  
 16 Hronek, Sam E             12 CLSS-CA                   NT      52.98  
 -- Anderson, Colby S         12 Polar Bears-CA            NT         DQ  
 -- Freeman, Owen S           11 CSSC-CA                   NT         DQ  
 -- Sirichalermchai, Warren   11 RTLR-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Caro, Zachary J           12 CCAT-CA              1:10.69    1:10.02  
      33.03   36.99                                                
RED - Division  
  1 Shin, Caleb T             11 RTLR-CA              1:21.45    1:21.83  
      39.07   42.76                                                
WHT - Division  
  1 Oroszlan, Daniel          11 UN-05-CA             1:31.89    1:28.11  
      41.84   46.27                                                
  2 Gonzalez, Luis M          11 PVST-CA              1:38.68    1:33.45  
      41.98   51.47                                                
  3 Fields, Noah H            11 Polar Bears-CA            NT    1:37.78  
      44.13   53.65                                                
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lokuszta, Andre H         12 RTLR-CA              1:12.00    1:11.75  
      32.73   39.02                                                
  2 Shin, Caleb T             11 RTLR-CA              1:14.27    1:14.07  
      36.06   38.01                                                
RED - Division  
  1 Nishimoto, Blake S        11 RTLR-CA              1:18.67    1:20.92  
      38.76   42.16                                                
  2 Loninia, Jhan             11 CCAT-CA              1:22.37    1:21.02  
      38.14   42.88                                                
  3 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA              1:19.56    1:21.81  
      40.21   41.60                                                
  4 Tamayo, Alex V            12 PVST-CA              1:21.56    1:23.91  
      40.59   43.32                                                
  5 Ohanessian, Hovig J       11 Polar Bears-CA       1:21.13    1:24.70  
      42.49   42.21                                                
 -- Reynolds, Parker R        12 CSSC-CA              1:18.94         DQ  
      37.68   41.33                                                
WHT - Division  
  1 San Jose, Dylan A         12 UN-04-CA                  NT    1:15.06  
      33.86   41.20                                                
  2 Alemany, Stephen D        12 CSSC-CA              1:24.85    1:19.55  
      39.90   39.65                                                
  3 Hoffman, Richard          12 CSSC-CA                   NT    1:28.26  
      41.00   47.26                                                
  4 Fisher, Colten            12 Waves-CA             1:27.18    1:29.15  
      42.49   46.66                                                
  5 Trainor, Yonden G         11 CLSS-CA                   NT    1:29.80  
      43.73   46.07                                                
  6 Gonzalez, Luis M          11 PVST-CA              1:32.40    1:30.13  
    1:30.44                                                        
  7 Quach, Kyle T             12 CIA-CA               1:31.71    1:30.62  
      40.85   49.77                                                
  8 Yin, August               11 Waves-CA                  NT    1:31.17  
      45.65   45.52                                                
  9 Ifrah, Kevin              11 CCAT-CA                   NT    1:35.68  
      46.52   49.16                                                
 10 Hekimyan, Tee T           12 PATH-CA                   NT    1:41.16  
      47.89   53.27                                                
 11 Narkjaroen, Chiayanun N   11 RTLR-CA              1:53.57    1:45.54  
      52.92   52.62                                                
 12 Sirichalermchai, Warren   11 RTLR-CA              1:52.81    1:46.54  
      52.94   53.60                                                
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Thompson, Benjamin B      12 RTLR-CA              2:47.34    2:32.34  
      34.28   38.65   43.40   36.01                                
  2 Shin, Caleb T             11 RTLR-CA              2:50.34    2:42.92  
      35.55   42.74   48.32   36.31                                
  3 Oroszlan, Daniel          11 UN-05-CA             2:54.73    2:55.79  
      40.56   48.72   46.71   39.80                                
WHT - Division  
  1 Lokuszta, Andre H         12 RTLR-CA                   NT    2:41.23  
      34.51   40.53   50.66   35.53                                
  2 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA                   NT    2:54.10  
      40.83   45.86   48.83   38.58                                
  3 Reyes, Nathan C           12 PATH-CA                   NT    2:57.72  
      39.27   44.71   52.70   41.04                                
 -- Rosen, Nick J             12 RTLR-CA                   NT         DQ  
      41.53   51.86   48.78   41.37                                
 
Men 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Medina, Arturo G          16 CIA-CA                 23.37      23.71  
  2 Stack, Tariq R            15 CLSS-CA                24.09      23.80  
  3 Gonzales, Julius S        14 CLSS-CA                23.88      24.02  
  4 Major, Langston B         14 UN-05-CA               24.43      24.38  
  5 Negev, Samuel             14 CCAT-CA                24.20      24.65  
  6 Acosta, Raenan K          13 Polar Bears-CA         26.07      24.76  
  7 Albrecht, Jack A          15 Waves-CA               25.48      25.36  
  8 KO, Wonbin                15 CLSS-CA                25.53      25.70  
  9 Davis, Michael            17 CCAT-CA                25.99      25.81  
 10 Graczyk, Sawyer A         15 PVST-CA                25.25      25.96  
 11 Lozano, Ryan B            15 RTLR-CA                26.65      26.39  
 12 Buschbacher, Xavier A     13 CCAT-CA                25.98      26.58  
 13 Hohmann, Hursap           13 Waves-CA               26.72      26.85  
 14 Klier, Edan l             15 Waves-CA               27.09      27.43  
RED - Division  
  1 Mejia Hernandez, Antonio  13 PVST-CA                28.03      28.23  
WHT - Division  
  1 KO, Wonjin                13 CLSS-CA                31.43      25.53  
  2 Hakobyan, Narek           14 CCAT-CA                   NT      29.97  
  3 Heubusch, Max V           13 Waves-CA                  NT      30.21  
  4 Armstrong, William A      14 CSSC-CA                   NT      31.05  
  5 Strader, Tyler T          13 PATH-CA                32.22      32.13  
  6 Eugeni II, Tony W         14 CIA-CA                    NT      32.45  
  7 Quiles, Aidan J           13 CSSC-CA                35.30      34.49  
  8 Crosby, Chase M           13 PVST-CA                   NT      36.07  
 
Men 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Stack, Tariq R            15 CLSS-CA                53.61      51.25  
      24.19   27.06                                                
  2 Gonzales, Julius S        14 CLSS-CA                51.96      51.50  
      25.02   26.48                                                
  3 Clemente, Joshua A        17 RTLR-CA                53.07      51.99  
      25.17   26.82                                                
  4 Medina, Arturo G          16 CIA-CA                 51.17      52.25  
      24.94   27.31                                                
  5 Graczyk, Sawyer A         15 PVST-CA                55.32      55.15  
      26.04   29.11                                                
  6 Davis, Michael            17 CCAT-CA                57.70      56.57  
      27.61   28.96                                                
  7 Moskalenko, Anthony       13 CCAT-CA                55.80      56.90  
      27.44   29.46                                                
  8 Almeida, Rafael D         17 Polar Bears-CA         57.00      57.23  
      27.88   29.35                                                
  9 Tirado, Romeo J           15 PVST-CA                57.88      57.34  
      28.09   29.25                                                
 10 Hohmann, Hursap           13 Waves-CA               58.17      57.56  
      27.74   29.82                                                
 11 Buschbacher, Xavier A     13 CCAT-CA                58.07    1:00.20  
      28.75   31.45                                                
 12 Lozano, Ryan B            15 RTLR-CA                58.05    1:01.00  
      29.18   31.82                                                
 -- Pedraza, Owen P           16 PVST-CA                57.63        DFS  
RED - Division  
  1 Acosta, Raenan K          13 Polar Bears-CA       1:00.06      58.25  
      28.25   30.00                                                
  2 Klier, Edan l             15 Waves-CA             1:01.02    1:00.22  
      28.69   31.53                                                
  3 Mejia Hernandez, Antonio  13 PVST-CA              1:01.28    1:00.78  
      29.97   30.81                                                
WHT - Division  
  1 Wilcox, Alex W            15 CSSC-CA                   NT    1:00.53  
      28.88   31.65                                                
  2 Heubusch, Max V           13 Waves-CA                  NT    1:08.11  
      31.94   36.17                                                
  3 Ludlow, Daniel M          13 PATH-CA              1:17.18    1:16.07  
      35.73   40.34                                                
  4 Kim, Samuel J             13 Polar Bears-CA            NT    1:54.14  
 
Men 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Gonzales, Julius S        14 CLSS-CA              1:53.90    1:52.78  
      26.50   28.86   29.14   28.28                                
  2 Medina, Arturo G          16 CIA-CA               1:53.49    1:52.97  
      26.37   28.64   29.18   28.78                                
  3 Akins, Nicky J            18 RTLR-CA              2:04.44    1:53.67  
      26.11   28.76   29.49   29.31                                
  4 Negev, Samuel             14 CCAT-CA              1:54.92    1:54.92  
      27.13   29.36   29.56   28.87                                
  5 Stack, Tariq R            15 CLSS-CA              1:56.63    1:58.84  
      27.45   29.58   29.97   31.84                                
  6 Moskalenko, Anthony       13 CCAT-CA              2:01.35    2:02.62  
      28.36   30.76   31.82   31.68                                
  7 Luo, Andrew               13 CSSC-CA              2:03.84    2:04.30  
      28.66   31.05   32.46   32.13                                
  8 Major, Langston B         14 UN-05-CA             2:05.02    2:05.17  
      27.95   31.72   32.79   32.71                                
  9 Albrecht, Jack A          15 Waves-CA             2:01.50    2:05.46  
      28.13   32.04   33.54   31.75                                
 10 Davis, Michael            17 CCAT-CA              2:10.30    2:06.32  
      29.22   31.98   32.53   32.59                                
 11 Hohmann, Hursap           13 Waves-CA             2:06.27    2:08.69  
      28.26   32.09   34.98   33.36                                
 12 Lozano, Ryan B            15 RTLR-CA              2:08.97    2:12.62  
      30.87   33.52   33.96   34.27                                
RED - Division  
  1 Mejia Hernandez, Antonio  13 PVST-CA              2:13.48    2:09.92  
      30.51   33.14   34.60   31.67                                
  2 Buschbacher, Xavier A     13 CCAT-CA              2:12.79    2:14.95  
      32.31   35.60   33.40   33.64                                
WHT - Division  
  1 Hakobyan, Narek           14 CCAT-CA                   NT    2:33.65  
      32.20   38.42   40.99   42.04                                
  2 Strader, Tyler T          13 PATH-CA              2:31.21    2:37.39  
    1:16.51 1:20.88                                                
  3 Heubusch, Max V           13 Waves-CA                  NT    2:39.24  
      32.97   38.67   43.32   44.28                                
 
Men 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Gonzales, Julius S        14 CLSS-CA              5:02.20    5:10.68  
      27.95   31.11   31.92   31.70   31.85   31.77   32.23   31.47
      30.98   29.70                                                
  2 Luo, Andrew               13 CSSC-CA              5:33.16    5:27.53  
      29.76   32.75   33.64   33.91   33.44   33.49   33.14   33.08
      32.86   31.46                                                
  3 Graczyk, Sawyer A         15 PVST-CA              5:32.61    5:42.68  
      30.09   34.16   35.02   35.54   35.70   34.92   34.57   35.32
      34.08   33.28                                                
RED - Division  
  1 Mejia Hernandez, Antonio  13 PVST-CA              5:54.72    5:45.42  
      30.52   33.48   34.59   35.94   35.56   35.43   36.02   35.30
      35.25   33.33                                                
WHT - Division  
  1 Wilcox, Alex W            15 CSSC-CA                   NT    6:07.14  
      30.89   35.24   37.65   36.77   37.20   37.39   38.64   38.29
      38.88   36.19                                                
  2 Ludlow, Daniel M          13 PATH-CA                   NT    7:18.52  
      37.96   43.35   44.12   44.39   45.43   45.89   46.14   45.96
      44.61   40.67                                                
 
Men 13 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Luo, Andrew               13 CSSC-CA             19:20.91   19:14.99  
      31.17   34.62   35.28   35.32   35.70   35.87   35.59   35.72
      35.66   35.62   35.73   35.56   35.56   35.89   35.38   35.67
      35.49   34.76   35.50   35.65   35.11   34.94   34.82   34.74
      35.46   35.10   34.93   35.22   35.02   35.24   34.73   33.77
      30.17
WHT - Division  
  1 Graczyk, Sawyer A         15 PVST-CA                   NT   19:37.89  
      32.06   35.89   36.96   37.16   37.35   37.06   37.79   36.87
      36.27   36.83   36.94   37.90   35.78   36.48   37.04   36.37
      36.95   36.86   35.86   36.62   36.20   35.79   36.27   35.60
      34.95   33.93   35.03   35.32   34.47   34.51   33.60   33.12
      28.06
  2 Ludlow, Daniel M          13 PATH-CA                   NT   24:44.79  
      38.29   42.97   44.14   44.52   45.68   45.68   46.32   45.72
      46.59   45.80   46.21   45.99   45.72   45.63   46.06   45.74
      45.12   45.49   46.29   46.75   44.56   44.41   45.64   44.52
      44.64   44.82   44.56   44.41   45.93   45.89   44.80   44.67
      41.23
 
Men 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Gonzales, Julius S        14 CLSS-CA                57.93      58.43  
      28.62   29.81                                                
  2 Luo, Andrew               13 CSSC-CA              1:05.89    1:06.60  
      32.31   34.29                                                
  3 Farrell, Sean J           15 PVST-CA              1:06.60    1:07.37  
      32.89   34.48                                                
  4 Acosta, Raenan K          13 Polar Bears-CA       1:08.05    1:08.46  
      32.48   35.98                                                
  5 Buschbacher, Xavier A     13 CCAT-CA              1:09.69    1:09.23  
      34.25   34.98                                                
RED - Division  
  1 Lozano, Ryan B            15 RTLR-CA              1:13.98    1:13.21  
      35.72   37.49                                                
WHT - Division  
  1 Major, Langston B         14 UN-05-CA                  NT    1:03.47  
      30.79   32.68                                                
  2 KO, Wonjin                13 CLSS-CA              1:24.29    1:08.29  
      33.12   35.17                                                
  3 Hohmann, Hursap           13 Waves-CA                  NT    1:10.60  
      33.65   36.95                                                
  4 Armstrong, William A      14 CSSC-CA                   NT    1:18.42  
      38.07   40.35                                                
  5 Heubusch, Max V           13 Waves-CA                  NT    1:22.68  
      39.18   43.50                                                
  6 Strader, Tyler T          13 PATH-CA              1:31.29    1:29.10  
  7 Quiles, Aidan J           13 CSSC-CA              1:40.33    1:34.64  
  8 Crosby, Chase M           13 PVST-CA                   NT    1:42.60  
      48.74   53.86                                                
 -- Hakobyan, Narek           14 CCAT-CA                   NT         DQ  
      37.71   44.01                                                
 
Men 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Stouch, Landon E          14 PVST-CA              2:27.62    2:23.46  
      34.62   36.81   37.04   34.99                                
RED - Division  
  1 Apilado, C. J. B          14 CCAT-CA              2:32.28    2:25.25  
      34.23   35.71   37.01   38.30                                
 
Men 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Medina, Arturo G          16 CIA-CA               1:02.33    1:05.02  
      30.62   34.40                                                
  2 Clemente, Joshua A        17 RTLR-CA              1:01.49    1:05.53  
      30.99   34.54                                                
  3 Carey, Aiden G            15 PVST-CA              1:05.72    1:07.32  
      32.05   35.27                                                
  4 Gonzales, Julius S        14 CLSS-CA              1:09.20    1:08.10  
      32.45   35.65                                                
  5 Pedraza, Owen P           16 PVST-CA              1:09.72    1:09.64  
      32.83   36.81                                                
  6 Klier, Edan l             15 Waves-CA             1:12.99    1:11.23  
      33.37   37.86                                                
  7 Luo, Andrew               13 CSSC-CA              1:14.13    1:13.31  
      34.80   38.51                                                
  8 Tirado, Romeo J           15 PVST-CA              1:14.87    1:14.77  
      35.34   39.43                                                
  9 Acosta, Raenan K          13 Polar Bears-CA       1:16.27    1:15.59  
      34.47   41.12                                                
 10 Buschbacher, Xavier A     13 CCAT-CA              1:14.21    1:15.93  
      36.25   39.68                                                
 11 Davis, Michael            17 CCAT-CA              1:17.36    1:16.88  
      36.59   40.29                                                
 12 Apilado, C. J. B          14 CCAT-CA              1:16.15    1:19.21  
      38.08   41.13                                                
 13 Graczyk, Sawyer A         15 PVST-CA              1:18.63    1:19.53  
      37.22   42.31                                                
RED - Division  
  1 Lozano, Ryan B            15 RTLR-CA              1:25.47    1:28.21  
      41.86   46.35                                                
WHT - Division  
  1 Hohmann, Hursap           13 Waves-CA                  NT    1:20.75  
      36.88   43.87                                                
  2 Heubusch, Max V           13 Waves-CA                  NT    1:31.80  
      42.05   49.75                                                
 
Men 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Graczyk, Sawyer A         15 PVST-CA              2:51.32    2:50.93  
      37.66   43.80   44.86   44.61                                
WHT - Division  
  1 Klier, Edan l             15 Waves-CA             3:09.00    2:36.72  
      35.73   40.60   41.11   39.28                                
 
Men 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Gonzales, Julius S        14 CLSS-CA                58.66      58.88  
      27.75   31.13                                                
  2 Moskalenko, Anthony       13 CCAT-CA              1:03.80    1:03.39  
      29.45   33.94                                                
  3 Luo, Andrew               13 CSSC-CA              1:04.05    1:04.09  
      30.85   33.24                                                
  4 Major, Langston B         14 UN-05-CA             1:04.70    1:04.37  
      28.69   35.68                                                
  5 Davis, Michael            17 CCAT-CA              1:03.59    1:05.70  
      30.71   34.99                                                
  6 Hohmann, Hursap           13 Waves-CA             1:07.22    1:09.06  
      31.18   37.88                                                
RED - Division  
  1 Acosta, Raenan K          13 Polar Bears-CA       1:10.93    1:05.51  
      31.05   34.46                                                
  2 Mejia Hernandez, Antonio  13 PVST-CA              1:11.44    1:10.06  
      33.62   36.44                                                
WHT - Division  
  1 Farrell, Sean J           15 PVST-CA                   NT    1:08.93  
      30.06   38.87                                                
 
Men 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mejia Hernandez, Antonio  13 PVST-CA                   NT    2:33.60  
      33.16   39.28   41.22   39.94                                
 
Men 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Gonzales, Julius S        14 CLSS-CA              2:06.55    2:07.32  
      27.70   33.16   37.19   29.27                                
  2 Clemente, Joshua A        17 RTLR-CA              2:07.74    2:13.06  
      26.87   37.21   37.26   31.72                                
  3 Carey, Aiden G            15 PVST-CA              2:17.15    2:14.71  
      29.33   36.30   36.72   32.36                                
  4 Stouch, Landon E          14 PVST-CA              2:24.59    2:21.82  
      29.37   37.24   43.25   31.96                                
  5 Moskalenko, Anthony       13 CCAT-CA              2:20.91    2:23.19  
      30.20   38.26   42.67   32.06                                
  6 Tirado, Romeo J           15 PVST-CA              2:27.89    2:25.20  
      30.85   39.24   42.05   33.06                                
  7 Buschbacher, Xavier A     13 CCAT-CA              2:24.38    2:25.61  
      34.08   40.09   39.64   31.80                                
  8 Apilado, C. J. B          14 CCAT-CA              2:25.95    2:27.46  
      31.91   36.18   44.93   34.44                                
  9 Davis, Michael            17 CCAT-CA              2:28.33    2:30.95  
      31.20   42.70   44.10   32.95                                
 10 Pedraza, Owen P           16 PVST-CA              2:27.80    2:31.30  
      31.90   39.90   41.56   37.94                                
RED - Division  
  1 Hohmann, Hursap           13 Waves-CA             2:29.74    2:29.69  
      30.92   38.89   46.07   33.81                                
  2 Klier, Edan l             15 Waves-CA             2:33.42    2:30.11  
      31.93   42.22   42.54   33.42                                
  3 Lozano, Ryan B            15 RTLR-CA              2:32.75    2:38.25  
      32.26   43.46   47.88   34.65                                
WHT - Division  
  1 Wilcox, Alex W            15 CSSC-CA              2:44.21    2:32.40  
      31.63   38.91   48.64   33.22                                
  2 Almeida, Rafael D         17 Polar Bears-CA            NT    2:35.64  
      32.23   40.50   47.71   35.20                                
 
Men 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buschbacher, Xavier A     13 CCAT-CA                   NT    5:11.04  
      35.99   41.48   42.31   39.76   42.79   40.58   36.68   31.45
 
Men 7 & Over 1000 Yard Freestyle 1000 split from 1650
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graczyk, Sawyer A         15 PVST-CA                   NT   12:11.04