SLO Gobbler Classic - Meet Results

SLO Gobbler Classic
11/17/2017 - 11/19/2017
,  
Updated: 11/21/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to San Luis Obispo Swim Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/20/2017 12:19 PM
                2017 Gobbler Classic - 11/17/2017 to 11/19/2017                
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glenn, Jessi               6 SWRD-CA                24.00      23.60  
  2 Buell, Lauren              6 YNEZ-CA                33.20      24.40  
  3 Romano, Mia                6 PUMA-CA                25.81      24.65  
 
Girls 5-6 50 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buell, Lauren              6 YNEZ-CA                   NT      54.84  
  2 Romano, Mia                6 PUMA-CA                   NT      58.87  
 -- Glenn, Jessi               6 SWRD-CA                   NT         DQ  
      No touch on turn
 
Girls 5-6 25 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glenn, Jessi               6 SWRD-CA                26.90      30.20  
  2 Romano, Mia                6 PUMA-CA                30.46      31.95  
  3 Buell, Lauren              6 YNEZ-CA                36.49      34.19  
 
Girls 5-6 25 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Buell, Lauren              6 YNEZ-CA                   NT         DQ  
      Scissors kick
 
Girls 7-8 25 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Ciecek, Layton             7 PUMA-CA                   NT      22.31  
  2 Kolp, Marilyn              8 PUMA-CA                24.41      23.50  
  3 Katona, Cecilia            7 PUMA-CA                   NT      23.82  
  4 Hattabaugh, Savannah       7 SWRD-CA                   NT      24.69  
  5 Gibson, Chelsea            7 SCVS-PC                25.78      24.84  
  6 Houseman, Rylan            8 PUMA-CA                26.05      25.74  
  7 McCarley, Caitlin          7 LTA-CA                 26.40      27.01  
  8 Wade, Chloe                8 LTA-CA                 34.33      28.18  
  9 McFatridge, Kaitlyn        7 SCVS-PC                23.70      29.07  
 10 Johnson-Dean, Eden         8 LTA-CA                    NT      34.57  
 -- Hernandez, Kami            7 PUMA-CA                   NT        SCR  
 
Girls 7-8 50 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Coats, Zelli               8 SMSC-CA                45.69      50.49  
  2 Ciecek, Layton             7 PUMA-CA                47.63      50.77  
  3 Hennings, Malia            8 PUMA-CA                48.53      51.46  
  4 Houseman, Rylan            8 PUMA-CA                   NT      52.50  
  5 Kolp, Marilyn              8 PUMA-CA                51.41      52.53  
  6 Gibson, Chelsea            7 SCVS-PC                56.50      53.96  
  7 Eguiluz, Ceci              8 PUMA-CA                   NT      58.34  
  8 Wade, Chloe                8 LTA-CA               1:23.37    1:06.56  
  9 McFatridge, Kaitlyn        7 SCVS-PC              1:12.94    1:07.67  
 -- Porras, Keala              7 PUMA-CA                57.98         DQ  
      No touch on turn
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wieczorek, Calla           8 SWRD-CA                39.43      39.02  
.RED - Division  
  1 Turnbull, Eva              8 SWRD-CA                42.99      41.80  
  2 Kasayama, Hannah           7 SWRD-CA                41.73      41.98  
  3 Shy, Hollie                8 VSC-CC                 43.49      46.05  
.WHT - Division  
  1 Pan, Grace                 7 PUMA-CA                   NT      49.53  
  2 Stickney, Gianna           7 SWRD-CA                   NT      50.82  
 -- Sanchez, Camila            8 VSC-CC                    NT        SCR  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Novak, Sophia              8 SWRD-CA              1:20.38    1:17.42  
                  36.78     1:17.42 (40.64)                                        
.RED - Division  
  1 Wieczorek, Calla           8 SWRD-CA              1:30.62    1:27.10  
                  41.91     1:27.10 (45.19)                                        
  2 Sowers, Anna Claire        8 SWRD-CA              1:35.56    1:32.15  
                  44.58     1:32.15 (47.57)                                        
  3 Kasayama, Hannah           7 SWRD-CA              1:33.58    1:33.07  
                  43.30     1:33.07 (49.77)                                        
.WHT - Division  
  1 Leggio, Vanessa            7 SCVS-PC                   NT    1:33.89  
                  42.91     1:33.89 (50.98)                                        
  2 Tharp, Natalie             8 PUMA-CA                   NT    1:36.89  
                  44.82     1:36.89 (52.07)                                        
  3 Turnbull, Eva              8 SWRD-CA                   NT    1:45.22  
                  47.06     1:45.22 (58.16)                                        
  4 Stickney, Gianna           7 SWRD-CA                   NT    2:13.41  
 
Girls 7-8 100 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Ciecek, Layton             7 PUMA-CA                   NT    1:43.37  
  2 Coats, Zelli               8 SMSC-CA                   NT    1:50.08  
  3 Kolp, Marilyn              8 PUMA-CA              2:17.48    1:51.89  
  4 McFatridge, Kaitlyn        7 SCVS-PC              2:40.86    2:10.71  
  5 Wade, Chloe                8 LTA-CA                    NT    2:12.71  
 
Girls 7-8 25 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hattabaugh, Savannah       7 SWRD-CA                   NT      23.44  
  2 Kolp, Marilyn              8 PUMA-CA                   NT      27.56  
  3 Coats, Zelli               8 SMSC-CA                31.46      27.64  
  4 McCarley, Caitlin          7 LTA-CA                 29.52      28.02  
  5 Houseman, Rylan            8 PUMA-CA                26.91      28.37  
  6 Johnson-Dean, Eden         8 LTA-CA                    NT      28.44  
  7 Wade, Chloe                8 LTA-CA                    NT      31.53  
  8 Katona, Cecilia            7 PUMA-CA                   NT      33.49  
  9 Gibson, Chelsea            7 SCVS-PC                33.71      35.81  
 10 McFatridge, Kaitlyn        7 SCVS-PC                35.93      43.40  
 -- Hernandez, Kami            7 PUMA-CA                   NT        SCR  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Tharp, Natalie             8 PUMA-CA                47.01      51.58  
.RED - Division  
  1 Sowers, Anna Claire        8 SWRD-CA                53.65      50.20  
  2 Turnbull, Eva              8 SWRD-CA                49.50      51.09  
.WHT - Division  
  1 Kasayama, Hannah           7 SWRD-CA                   NT      49.23  
  2 Leggio, Vanessa            7 SCVS-PC                   NT      51.38  
  3 Shy, Hollie                8 VSC-CC               1:02.75      59.28  
  4 Stickney, Gianna           7 SWRD-CA                   NT    1:10.44  
 
Girls 7-8 50 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Hennings, Malia            8 PUMA-CA                56.29      56.84  
  2 Kolp, Marilyn              8 PUMA-CA                   NT    1:02.98  
  3 Eguiluz, Ceci              8 PUMA-CA                   NT    1:03.40  
  4 McFatridge, Kaitlyn        7 SCVS-PC              1:32.28    1:18.35  
 -- Porras, Keala              7 PUMA-CA              1:11.19         DQ  
      Did not finish on back
 -- Houseman, Rylan            8 PUMA-CA                   NT         DQ  
      Delay initiating arm pull at turn
 
Girls 7-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wieczorek, Calla           8 SWRD-CA                   NT    1:40.35  
                  49.49     1:40.35 (50.86)                                        
  2 Turnbull, Eva              8 SWRD-CA                   NT    1:50.40  
                  53.01     1:50.40 (57.39)                                        
 -- Stickney, Gianna           7 SWRD-CA                   NT        SCR  
 
Girls 7-8 25 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Gibson, Chelsea            7 SCVS-PC                31.67      26.97  
  2 Eguiluz, Ceci              8 PUMA-CA                   NT      33.19  
  3 Coats, Zelli               8 SMSC-CA                39.97      33.26  
  4 McCarley, Caitlin          7 LTA-CA                 35.68      34.49  
  5 Wade, Chloe                8 LTA-CA                    NT      36.54  
  6 Hattabaugh, Savannah       7 SWRD-CA                   NT      37.14  
  7 Johnson-Dean, Eden         8 LTA-CA                    NT      40.26  
 -- Kolp, Marilyn              8 PUMA-CA                32.53         DQ  
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Houseman, Rylan            8 PUMA-CA                   NT         DQ  
      Non-simultaneous kick
 
Girls 7-8 50 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibson, Chelsea            7 SCVS-PC              1:15.00    1:00.55  
  2 Ciecek, Layton             7 PUMA-CA              1:10.49    1:10.28  
  3 Coats, Zelli               8 SMSC-CA              1:08.63    1:14.43  
  4 Porras, Keala              7 PUMA-CA                   NT    1:23.27  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Novak, Sophia              8 SWRD-CA                48.92      48.68  
  2 Tharp, Natalie             8 PUMA-CA                51.03      52.40  
  3 Wieczorek, Calla           8 SWRD-CA                52.10      54.38  
.RED - Division  
  1 Sowers, Anna Claire        8 SWRD-CA                58.31      55.11  
  2 Kasayama, Hannah           7 SWRD-CA                56.76      55.44  
  3 Shy, Hollie                8 VSC-CC                 59.13      58.64  
  4 Turnbull, Eva              8 SWRD-CA                58.00    1:00.10  
.WHT - Division  
  1 Stickney, Gianna           7 SWRD-CA                   NT    1:01.00  
  2 Pan, Grace                 7 PUMA-CA                   NT    1:05.42  
 -- Leggio, Vanessa            7 SCVS-PC                   NT         DQ  
      One hand touch
 -- Sanchez, Camila            8 VSC-CC                    NT         NS  
 
Girls 7-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sowers, Anna Claire        8 SWRD-CA                   NT        SCR  
 
Girls 7-8 25 Yard Fly - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Hattabaugh, Savannah       7 SWRD-CA                   NT      30.21  
  2 Coats, Zelli               8 SMSC-CA                32.32      30.45  
 -- McCarley, Caitlin          7 LTA-CA                 32.91         DQ  
      One hand touch
 
Girls 7-8 50 Yard Fly - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciecek, Layton             7 PUMA-CA              1:04.74    1:09.73  
  2 Porras, Keala              7 PUMA-CA                   NT    1:21.03  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Wieczorek, Calla           8 SWRD-CA                50.55      46.61  
  2 Kasayama, Hannah           7 SWRD-CA                53.26      51.52  
.WHT - Division  
  1 Shy, Hollie                8 VSC-CC                 56.31      53.49  
  2 Turnbull, Eva              8 SWRD-CA                   NT    1:02.12  
  3 Pan, Grace                 7 PUMA-CA                   NT    1:10.02  
 -- Sowers, Anna Claire        8 SWRD-CA                51.58        SCR  
 
Girls 7-8 100 Yard IM - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Ciecek, Layton             7 PUMA-CA                   NT    2:13.83  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Kasayama, Hannah           7 SWRD-CA              2:00.17    1:43.31  
                  48.59     1:43.31 (54.72)                                        
  2 Sowers, Anna Claire        8 SWRD-CA              1:55.37    1:46.24  
                  50.63     1:46.24 (55.61)                                        
 
Girls 7-8 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Novak, Sophia              8 SWRD-CA                   NT    3:10.74  
                  40.95     1:30.24 (49.29)   2:30.86 (1:00.62)     3:10.74 (39.88)
  2 Wieczorek, Calla           8 SWRD-CA                   NT    3:37.58  
                  49.12     1:45.50 (56.38)   2:47.17 (1:01.67)     3:37.58 (50.41)
 
Girls 9-10 25 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schneider, Abby            9 LTA-CA                    NT      19.86  
  2 Jebens, Nova               9 SMSC-CA                21.66      20.09  
  3 Pucci, Ella               10 PUMA-CA                   NT      20.72  
  4 Carey, Samantha            9 LTA-CA                    NT      21.12  
  5 Van Rozeboom, Ellie       10 PUMA-CA                   NT      23.66  
  6 Martinez, Portia           9 SMSC-CA                29.23      23.73  
  7 Munro, Sahana              9 SCVS-PC                24.25      23.77  
  8 Risner, Roslyn             9 PUMA-CA                   NT      25.46  
  9 Wever, Karley              9 PUMA-CA                   NT      27.84  
 10 LeMaire, Amaya            10 SMSC-CA                   NT      28.10  
 11 Martinez, Eva              9 SMSC-CA                32.01      29.88  
 
Girls 9-10 50 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Molinar, Jaydin           10 PUMA-CA                36.76      38.27  
  2 Payne, Ella               10 PUMA-CA                   NT      41.96  
  3 Jones, Tessa               9 PUMA-CA                39.35      42.85  
  4 Schneider, Abby            9 LTA-CA                    NT      44.44  
  5 Evanoff, Reese             9 San Luis Obispo-CA     47.71      44.81  
  6 Taylor, Courtney          10 NCA-CA                 46.90      45.61  
  7 Carey, Samantha            9 LTA-CA                 51.20      47.45  
  8 Chen, Kristie              9 SMSC-CA                44.74      48.98  
  9 Jebens, Nova               9 SMSC-CA                41.85      49.60  
 10 Van Rozeboom, Ellie       10 PUMA-CA                   NT      55.48  
 11 LeMaire, Amaya            10 SMSC-CA                   NT      57.90  
 12 Wever, Karley              9 PUMA-CA                58.24    1:03.07  
 -- Thompkins, Jade            9 FWST-SN                45.97        SCR  
 -- Fryfogle, Peyton           9 SCVS-PC              1:07.00        SCR  
 -- Perez, Kalani             10 LTA-CA                    NT        SCR  
 -- Pittman, Lyla             10 PUMA-CA                37.21        SCR  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 McCullough, Addison       10 TNT-CC                 29.86      30.91  
  2 Poletti, Cat              10 San Luis Obispo-CA     32.15      33.26  
.RED - Division  
  1 Matsuoka, Keelin          10 SCVS-PC                35.14      34.57  
  2 Edds, Ella                10 SMSC-CA                36.99      35.79  
  3 Colegrove, Summer         10 PASO-CA                36.99      36.51  
.WHT - Division  
  1 Ainsworth, Clara          10 LTA-CA                 37.99      35.49  
  2 Corsell, Nicolina         10 SCVS-PC                38.14      37.66  
  3 Turnbull, Amaya            9 SWRD-CA                39.86      38.77  
  4 Fitchmun, Avery           10 PUMA-CA                41.41      40.56  
  5 Petryshak, Solomia        10 LTA-CA                 42.14      41.87  
  6 Bartle, Ariana            10 PUMA-CA                44.75      42.17  
  7 Sanchez, Samantha         10 VSC-CC                 42.33      42.87  
  8 McFatridge, Madilyn        9 SCVS-PC                53.55      47.11  
 -- Sinner, Berkley           10 PUMA-CA                37.46         DQ  
      No Show Penalty Event
 -- De La Vega, Em            10 SMSC-CA                41.24        SCR  
 -- Zacarias, Natalia         10 COMM-CA                43.24        SCR  
 -- Pettit, Tessa             10 PUMA-CA                32.74        SCR  
 -- Patel, Kareena            10 SMSC-CA                37.83        SCR  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pettit, Tessa             10 PUMA-CA              1:13.49    1:11.88  
                  33.92     1:11.88 (37.96)                                        
  2 Poletti, Cat              10 San Luis Obispo-CA   1:10.57    1:15.20  
                  36.12     1:15.20 (39.08)                                        
.RED - Division  
  1 Welch, Teagan             10 SCVS-PC              1:18.85    1:17.25  
                  37.22     1:17.25 (40.03)                                        
  2 Matsuoka, Keelin          10 SCVS-PC              1:20.13    1:18.32  
                  37.62     1:18.32 (40.70)                                        
  3 Edds, Ella                10 SMSC-CA              1:19.03    1:21.43  
                  39.88     1:21.43 (41.55)                                        
.WHT - Division  
  1 Ainsworth, Clara          10 LTA-CA               1:30.73    1:21.78  
                  39.19     1:21.78 (42.59)                                        
  2 Calderon, Ianna           10 SMSC-CA              1:22.29    1:22.06  
                  37.85     1:22.06 (44.21)                                        
  3 Corsell, Nicolina         10 SCVS-PC              1:28.87    1:22.17  
                  40.90     1:22.17 (41.27)                                        
  4 Patel, Kareena            10 SMSC-CA              1:25.08    1:22.55  
                  39.05     1:22.55 (43.50)                                        
  5 Colegrove, Summer         10 PASO-CA              1:25.50    1:26.80  
                  41.87     1:26.80 (44.93)                                        
  6 Fitchmun, Avery           10 PUMA-CA              1:29.45    1:27.48  
                  41.74     1:27.48 (45.74)                                        
  7 Turnbull, Amaya            9 SWRD-CA              1:30.12    1:32.52  
                  44.51     1:32.52 (48.01)                                        
  8 Verdugo, Novalee          10 SWRD-CA                   NT    1:33.16  
                  42.49     1:33.16 (50.67)                                        
  9 Morales, Alyson            9 NCA-CA                    NT    1:39.92  
                  44.77     1:39.92 (55.15)                                        
 10 Zacarias, Natalia         10 COMM-CA              1:39.76    1:45.97  
                  47.74     1:45.97 (58.23)                                        
 11 McFatridge, Madilyn        9 SCVS-PC              1:55.69    1:48.74  
                  52.33     1:48.74 (56.41)                                        
 -- Sinner, Berkley           10 PUMA-CA              1:22.07        SCR  
 -- De La Vega, Em            10 SMSC-CA              1:27.88        SCR  
 
Girls 9-10 100 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Schneider, Abby            9 LTA-CA                    NT    1:32.78  
  2 Molinar, Jaydin           10 PUMA-CA                   NT    1:32.93  
  3 Pucci, Ella               10 PUMA-CA                   NT    1:40.53  
  4 Jebens, Nova               9 SMSC-CA              1:45.92    1:45.73  
 -- Perez, Kalani             10 LTA-CA               1:41.28        SCR  
 -- Pittman, Lyla             10 PUMA-CA                   NT        SCR  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 McCullough, Addison       10 TNT-CC               2:27.84    2:28.53  
                  32.22     1:09.71 (37.49)     1:49.19 (39.48)     2:28.53 (39.34)
  2 Poletti, Cat              10 San Luis Obispo-CA   2:34.59    2:37.81  
                  36.52     1:19.23 (42.71)     2:00.45 (41.22)     2:37.81 (37.36)
 -- Zacarias, Natalia         10 COMM-CA              3:37.71        SCR  
 
Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCullough, Addison       10 TNT-CC               6:38.92    6:30.95  
                  33.92     1:11.76 (37.84)     1:51.06 (39.30)     2:31.42 (40.36)
        3:11.73 (40.31)     3:52.00 (40.27)     4:32.46 (40.46)     5:12.96 (40.50)
        5:53.03 (40.07)     6:30.95 (37.92)                                        
  2 Poletti, Cat              10 San Luis Obispo-CA   6:59.50    6:56.21  
                  39.38     1:23.98 (44.60)     2:07.07 (43.09)     2:50.86 (43.79)
        3:32.38 (41.52)     4:13.68 (41.30)     4:55.64 (41.96)     5:37.33 (41.69)
        6:19.40 (42.07)     6:56.21 (36.81)                                        
  3 Welch, Teagan             10 SCVS-PC              8:03.13    7:23.92  
                  38.98     1:24.16 (45.18)     2:10.91 (46.75)     2:57.76 (46.85)
        3:44.02 (46.26)     4:30.29 (46.27)     5:16.33 (46.04)     6:01.51 (45.18)
        6:43.29 (41.78)     7:23.92 (40.63)                                        
  4 Matsuoka, Keelin          10 SCVS-PC              7:57.80    7:30.67  
                  40.95     1:27.02 (46.07)     2:13.39 (46.37)     2:58.70 (45.31)
        3:45.46 (46.76)     4:32.19 (46.73)     5:19.62 (47.43)     6:04.01 (44.39)
        6:48.38 (44.37)     7:30.67 (42.29)                                        
  5 Corsell, Nicolina         10 SCVS-PC              8:11.48    7:58.09  
                  43.06     1:32.08 (49.02)     2:20.71 (48.63)     3:11.10 (50.39)
        4:00.80 (49.70)     4:50.51 (49.71)     5:39.00 (48.49)     6:27.30 (48.30)
        7:13.47 (46.17)     7:58.09 (44.62)                                        
 
Girls 9-10 25 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schneider, Abby            9 LTA-CA                    NT      27.20  
  2 Carey, Samantha            9 LTA-CA                    NT      27.41  
  3 Van Rozeboom, Ellie       10 PUMA-CA                   NT      28.22  
  4 Chen, Kristie              9 SMSC-CA                   NT      28.94  
  5 Wever, Karley              9 PUMA-CA                   NT      29.50  
  6 Munro, Sahana              9 SCVS-PC                28.54      29.61  
  7 LeMaire, Amaya            10 SMSC-CA                   NT      31.19  
  8 Martinez, Portia           9 SMSC-CA                39.86      32.61  
  9 Jebens, Nova               9 SMSC-CA                26.62      33.81  
 10 Martinez, Eva              9 SMSC-CA                38.45      34.53  
 -- Risner, Roslyn             9 PUMA-CA                   NT         DQ  
      Pulling on lane line
 -- Fryfogle, Peyton           9 SCVS-PC                29.10        SCR  
 
Girls 9-10 50 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Molinar, Jaydin           10 PUMA-CA                46.56      49.59  
  2 Jones, Tessa               9 PUMA-CA                51.18      51.87  
  3 Taylor, Courtney          10 NCA-CA                 53.56      55.33  
  4 Evanoff, Reese             9 San Luis Obispo-CA   1:00.25      57.69  
  5 Jebens, Nova               9 SMSC-CA                54.68      59.82  
  6 Wever, Karley              9 PUMA-CA              1:01.30    1:00.46  
  7 Patel, Ariya              10 SCVS-PC                59.74    1:02.40  
  8 Chen, Kristie              9 SMSC-CA                58.85    1:03.00  
 -- Perez, Kalani             10 LTA-CA                    NT        SCR  
 -- Pittman, Lyla             10 PUMA-CA                50.61        SCR  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 McCullough, Addison       10 TNT-CC                 36.96      36.82  
  2 Pettit, Tessa             10 PUMA-CA                37.81      37.10  
  3 Poletti, Cat              10 San Luis Obispo-CA     39.14      41.07  
.RED - Division  
  1 Matsuoka, Keelin          10 SCVS-PC                41.49      41.87  
.WHT - Division  
  1 Welch, Teagan             10 SCVS-PC                45.89      43.53  
  2 Ainsworth, Clara          10 LTA-CA                 57.90      45.24  
  3 Fitchmun, Avery           10 PUMA-CA                52.37      45.48  
  4 Calderon, Ianna           10 SMSC-CA                44.92      46.22  
  5 Verdugo, Novalee          10 SWRD-CA                48.45      48.66  
  6 Corsell, Nicolina         10 SCVS-PC                47.08      49.36  
  7 Patel, Kareena            10 SMSC-CA                48.65      49.72  
  8 Colegrove, Summer         10 PASO-CA                46.81      50.56  
  9 Edds, Ella                10 SMSC-CA                46.05      51.41  
 10 Morales, Alyson            9 NCA-CA                 53.28      52.33  
 11 Sanchez, Samantha         10 VSC-CC                 50.78      57.55  
 12 McFatridge, Madilyn        9 SCVS-PC              1:07.08      57.69  
 13 Zacarias, Natalia         10 COMM-CA                57.54      59.66  
 -- Sinner, Berkley           10 PUMA-CA                43.83        SCR  
 -- De La Vega, Em            10 SMSC-CA                56.79        SCR  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 McCullough, Addison       10 TNT-CC               1:19.09    1:17.97  
                  37.46     1:17.97 (40.51)                                        
  2 Poletti, Cat              10 San Luis Obispo-CA   1:26.04    1:24.48  
                  41.85     1:24.48 (42.63)                                        
.RED - Division  
  1 Matsuoka, Keelin          10 SCVS-PC              1:32.35    1:30.09  
                  44.72     1:30.09 (45.37)                                        
 -- Sinner, Berkley           10 PUMA-CA              1:36.80         NS  
.WHT - Division  
  1 Ainsworth, Clara          10 LTA-CA               1:48.59    1:37.42  
                  46.37     1:37.42 (51.05)                                        
  2 Edds, Ella                10 SMSC-CA              1:39.30    1:38.19  
                  48.08     1:38.19 (50.11)                                        
  3 Patel, Kareena            10 SMSC-CA              1:49.78    1:43.73  
                  50.54     1:43.73 (53.19)                                        
  4 Petryshak, Solomia        10 LTA-CA                    NT    1:45.19  
                  52.37     1:45.19 (52.82)                                        
  5 Verdugo, Novalee          10 SWRD-CA              1:46.70    1:45.22  
                  50.69     1:45.22 (54.53)                                        
  6 Turnbull, Amaya            9 SWRD-CA                   NT    1:46.08  
                  51.65     1:46.08 (54.43)                                        
  7 McFatridge, Madilyn        9 SCVS-PC              2:04.01    1:57.33  
                  55.53   1:57.33 (1:01.80)                                        
 -- Zacarias, Natalia         10 COMM-CA              1:58.38        SCR  
 -- Pettit, Tessa             10 PUMA-CA              1:22.61        SCR  
 
Girls 9-10 25 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Kristie              9 SMSC-CA                   NT      28.35  
  2 Pucci, Ella               10 PUMA-CA                   NT      29.18  
  3 Jebens, Nova               9 SMSC-CA                29.38      29.83  
  4 Schneider, Abby            9 LTA-CA                    NT      30.97  
  5 Wever, Karley              9 PUMA-CA                   NT      34.52  
  6 LeMaire, Amaya            10 SMSC-CA                   NT      36.31  
 -- Carey, Samantha            9 LTA-CA                    NT         DQ  
      One hand touch
 -- Munro, Sahana              9 SCVS-PC                35.64         DQ  
      Non-simultaneous kick
 -- Fryfogle, Peyton           9 SCVS-PC                28.29        SCR  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pettit, Tessa             10 PUMA-CA                42.97      40.97  
  2 McCullough, Addison       10 TNT-CC                 40.63      41.49  
.RED - Division  
  1 Fitchmun, Avery           10 PUMA-CA                46.80      44.52  
  2 Welch, Teagan             10 SCVS-PC                48.79      45.84  
  3 Patel, Kareena            10 SMSC-CA                48.09      47.88  
.WHT - Division  
  1 Ainsworth, Clara          10 LTA-CA               1:04.13      45.91  
  2 Colegrove, Summer         10 PASO-CA                49.94      48.12  
  3 Calderon, Ianna           10 SMSC-CA                52.19      50.80  
  4 Bartle, Ariana            10 PUMA-CA                53.81      51.10  
  5 Matsuoka, Keelin          10 SCVS-PC                52.50      51.66  
  6 Corsell, Nicolina         10 SCVS-PC                52.39      51.89  
  7 Turnbull, Amaya            9 SWRD-CA                53.20      53.46  
  8 Edds, Ella                10 SMSC-CA                56.55      56.81  
  9 Verdugo, Novalee          10 SWRD-CA              1:01.00      57.45  
 10 Sanchez, Samantha         10 VSC-CC               1:02.37    1:00.32  
 11 Morales, Alyson            9 NCA-CA               1:07.78    1:00.80  
 12 McFatridge, Madilyn        9 SCVS-PC              1:03.41    1:03.08  
 13 Zacarias, Natalia         10 COMM-CA              1:03.60    1:03.20  
 -- De La Vega, Em            10 SMSC-CA                51.71        SCR  
 
Girls 9-10 50 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Jones, Tessa               9 PUMA-CA                54.86      57.95  
  2 Evanoff, Reese             9 San Luis Obispo-CA     55.39      58.11  
  3 Taylor, Courtney          10 NCA-CA                 59.88      58.17  
  4 Patel, Ariya              10 SCVS-PC                56.59    1:00.41  
  5 Chen, Kristie              9 SMSC-CA              1:04.54    1:02.36  
  6 Wever, Karley              9 PUMA-CA                   NT    1:19.45  
 -- LeMaire, Amaya            10 SMSC-CA                   NT         DQ  
      False start
 -- Thompkins, Jade            9 FWST-SN                50.98        SCR  
 -- Fryfogle, Peyton           9 SCVS-PC              1:07.00        SCR  
 -- Perez, Kalani             10 LTA-CA                    NT        SCR  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Fitchmun, Avery           10 PUMA-CA              1:37.90    1:35.48  
                  44.94     1:35.48 (50.54)                                        
 -- Patel, Kareena            10 SMSC-CA              1:39.71         NS  
.RED - Division  
  1 Welch, Teagan             10 SCVS-PC              1:43.39    1:39.79  
                  47.51     1:39.79 (52.28)                                        
  2 Colegrove, Summer         10 PASO-CA              1:43.55    1:42.84  
                  49.63     1:42.84 (53.21)                                        
  3 Ainsworth, Clara          10 LTA-CA               1:46.29    1:45.06  
                  49.23     1:45.06 (55.83)                                        
.WHT - Division  
  1 Corsell, Nicolina         10 SCVS-PC              1:55.62    1:46.93  
                  52.86     1:46.93 (54.07)                                        
  2 Turnbull, Amaya            9 SWRD-CA                   NT    1:58.07  
                  54.18   1:58.07 (1:03.89)                                        
  3 Petryshak, Solomia        10 LTA-CA               2:19.96    2:13.37  
                1:03.62   2:13.37 (1:09.75)                                        
  4 McFatridge, Madilyn        9 SCVS-PC              2:18.69    2:14.56  
                1:04.51   2:14.56 (1:10.05)                                        
 -- De La Vega, Em            10 SMSC-CA              1:49.92        SCR  
 -- Pettit, Tessa             10 PUMA-CA              1:32.43        SCR  
 
Girls 9-10 25 Yard Fly - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Payne, Ella               10 PUMA-CA                   NT      20.42  
  2 Carey, Samantha            9 LTA-CA                    NT      26.44  
  3 Munro, Sahana              9 SCVS-PC                28.89      28.86  
  4 LeMaire, Amaya            10 SMSC-CA                   NT      33.08  
 -- Chen, Kristie              9 SMSC-CA                   NT         DQ  
      Alternating Kick
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Matsuoka, Keelin          10 SCVS-PC                38.02      37.12  
.WHT - Division  
  1 Poletti, Cat              10 San Luis Obispo-CA     43.54      39.87  
  2 Welch, Teagan             10 SCVS-PC                44.60      42.87  
  3 Ainsworth, Clara          10 LTA-CA                    NT      46.95  
  4 Edds, Ella                10 SMSC-CA                49.74      47.73  
  5 Colegrove, Summer         10 PASO-CA                53.21      50.34  
  6 Bartle, Ariana            10 PUMA-CA                50.40      55.28  
  7 Sanchez, Samantha         10 VSC-CC                 57.93      56.13  
  8 Patel, Kareena            10 SMSC-CA                59.50      56.52  
  9 Verdugo, Novalee          10 SWRD-CA                   NT      58.26  
 10 Petryshak, Solomia        10 LTA-CA               1:05.75    1:01.45  
 -- De La Vega, Em            10 SMSC-CA                52.73        SCR  
 -- Zacarias, Natalia         10 COMM-CA                53.27        SCR  
 -- Pettit, Tessa             10 PUMA-CA                42.50        SCR  
 
Girls 9-10 50 Yard Fly - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Molinar, Jaydin           10 PUMA-CA                49.10      45.52  
  2 Payne, Ella               10 PUMA-CA                   NT      46.64  
  3 Patel, Ariya              10 SCVS-PC                59.21    1:04.47  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 McCullough, Addison       10 TNT-CC               1:20.57    1:18.68  
                  35.45     1:18.68 (43.23)                                        
.RED - Division  
  1 Matsuoka, Keelin          10 SCVS-PC              1:31.67    1:28.94  
                  40.54     1:28.94 (48.40)                                        
  2 Poletti, Cat              10 San Luis Obispo-CA   1:34.20    1:42.25  
                  46.08     1:42.25 (56.17)                                        
.WHT - Division  
  1 Pettit, Tessa             10 PUMA-CA              1:38.80    1:39.81  
                  41.48     1:39.81 (58.33)                                        
  2 Edds, Ella                10 SMSC-CA              2:03.79    1:55.09  
                  50.71   1:55.09 (1:04.38)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 McCullough, Addison       10 TNT-CC               1:17.44    1:16.67  
                  36.00     1:16.67 (40.67)                                        
.RED - Division  
  1 Welch, Teagan             10 SCVS-PC              1:32.54    1:26.71  
                  41.31     1:26.71 (45.40)                                        
  2 Poletti, Cat              10 San Luis Obispo-CA   1:31.31    1:35.63  
                  45.17     1:35.63 (50.46)                                        
.WHT - Division  
  1 Corsell, Nicolina         10 SCVS-PC              1:42.35    1:32.35  
                  43.23     1:32.35 (49.12)                                        
  2 Fitchmun, Avery           10 PUMA-CA              1:38.58    1:33.88  
                  46.01     1:33.88 (47.87)                                        
  3 Ainsworth, Clara          10 LTA-CA                    NT    1:34.22  
                  45.18     1:34.22 (49.04)                                        
  4 Colegrove, Summer         10 PASO-CA              1:41.99    1:38.82  
                  47.98     1:38.82 (50.84)                                        
  5 Edds, Ella                10 SMSC-CA              1:36.03    1:39.82  
                  50.43     1:39.82 (49.39)                                        
  6 Patel, Kareena            10 SMSC-CA              1:39.65    1:41.53  
                  53.97     1:41.53 (47.56)                                        
  7 Verdugo, Novalee          10 SWRD-CA                   NT    1:52.30  
  8 Sanchez, Samantha         10 VSC-CC               1:55.58    1:52.72  
                  52.75     1:52.72 (59.97)                                        
  9 McFatridge, Madilyn        9 SCVS-PC              1:57.94    1:57.09  
                  56.56   1:57.09 (1:00.53)                                        
 -- Petryshak, Solomia        10 LTA-CA               1:57.02         DQ  
      One hand touch - breast
                  55.12        DQ (1:01.93)                                        
 -- Zacarias, Natalia         10 COMM-CA              1:58.64        SCR  
 -- De La Vega, Em            10 SMSC-CA              1:43.07        SCR  
 -- Pettit, Tessa             10 PUMA-CA              1:24.66        SCR  
 
Girls 9-10 100 Yard IM - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Patel, Ariya              10 SCVS-PC                   NT    2:09.21  
 -- Pittman, Lyla             10 PUMA-CA              1:49.68        SCR  
 -- Perez, Kalani             10 LTA-CA                    NT        SCR  
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pettit, Tessa             10 PUMA-CA              3:06.43    3:06.49  
                  43.49     1:29.23 (45.74)     2:25.40 (56.17)     3:06.49 (41.09)
.RED - Division  
  1 Welch, Teagan             10 SCVS-PC              3:16.36    3:05.90  
                  43.59     1:32.83 (49.24)     2:26.57 (53.74)     3:05.90 (39.33)
  2 Matsuoka, Keelin          10 SCVS-PC              3:18.55    3:18.09  
                                1:37.26 ( )     2:34.73 (57.47)     3:18.09 (43.36)
.WHT - Division  
  1 Poletti, Cat              10 San Luis Obispo-CA   3:26.45    3:13.12  
                  47.40     1:34.04 (46.64)   2:34.87 (1:00.83)     3:13.12 (38.25)
  2 Corsell, Nicolina         10 SCVS-PC              3:32.19    3:25.88  
                  49.84     1:43.37 (53.53)     2:39.90 (56.53)     3:25.88 (45.98)
  3 Patel, Kareena            10 SMSC-CA              3:42.93    3:29.76  
                  59.36     1:51.31 (51.95)     2:46.84 (55.53)     3:29.76 (42.92)
  4 Edds, Ella                10 SMSC-CA              3:23.61    3:31.71  
                  57.10     1:48.17 (51.07)   2:50.27 (1:02.10)     3:31.71 (41.44)
  5 Turnbull, Amaya            9 SWRD-CA              3:43.60    3:44.61  
                  51.22     1:49.69 (58.47)   2:53.27 (1:03.58)     3:44.61 (51.34)
  6 McFatridge, Madilyn        9 SCVS-PC              4:40.00    4:07.01  
                1:01.23   2:03.51 (1:02.28)   3:12.70 (1:09.19)     4:07.01 (54.31)
 
Girls 11-12 25 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boughton-Proano, Lyla     12 San Luis Obispo-CA        NT      15.40  
  2 Hill, Maya                11 LTA-CA                    NT      20.82  
  3 Saavedra, Nicole          11 PUMA-CA                   NT      24.53  
 
Girls 11-12 50 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Engstrom-Ritchie, Destin  11 NCA-CA                 38.40      37.96  
  2 Bullock, Maisie           11 PUMA-CA                   NT      38.45  
  3 Arellano, Emily           11 SMSC-CA                39.05      39.92  
  4 Munro, Sharanya           12 SCVS-PC                48.15      42.10  
  5 Pay, Evelyn               12 SMSC-CA                46.76      44.56  
  6 Blackburn, Mia            11 LTA-CA                 45.69      47.57  
  7 Hill, Maya                11 LTA-CA                    NT      49.64  
  8 Leonard, Phoebe           11 NCA-CA               1:00.71      50.78  
  9 Saavedra, Nicole          11 PUMA-CA                   NT      57.54  
 -- Cano, Celia               11 NCA-CA                 37.69        SCR  
 -- Alvarez, Bella            11 SMSC-CA                40.44        SCR  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Hall, Kalea               12 SEA-PC                 26.80      27.49  
  2 Pearigen, Tabitha         12 YNEZ-CA                28.36      27.93  
  3 Gimenez, Alexsa           12 COMM-CA                27.91      28.71  
  4 Bell, Kylie               11 PUMA-CA                29.13      29.32  
  5 Paguyo, Kelsey            11 SWRD-CA                29.74      29.50  
  6 Steed, Ryan               12 SMSC-CA                29.09      29.57  
  7 Brooks, Keira             12 San Luis Obispo-CA     30.09      30.17  
  8 Maniatogiannis, Bessie    12 SWRD-CA                30.27      31.42  
.RED - Division  
  1 Welch, Kaylin             12 SCVS-PC                32.39      29.58  
  2 Ibarra, Myah              12 COMM-CA                31.05      30.41  
  3 Giannini, Lindsey         11 PUMA-CA                31.06      31.36  
  4 Redash, Emma              12 SMSC-CA                32.66      31.53  
  5 Barringer, Riley          12 SEA-PC                 31.49      31.61  
  6 Jimenez, Emma             12 SMSC-CA                32.02      31.68  
  7 Gray, Estella             11 San Luis Obispo-CA     31.29      32.22  
  8 Ibarra, Alyah             11 COMM-CA                32.20      32.28  
  9 Contreras, Isabelle       12 SMSC-CA                31.85      32.34  
 10 Longoria-Hernandez, Juli  12 COMM-CA                32.41      32.89  
 11 Maniatogiannis, Anastasi  11 SWRD-CA                33.45      33.04  
 12 Black, Elyse              12 PUMA-CA                32.61      33.10  
 12 Limon, Angelica           11 COMM-CA                31.61      33.10  
.WHT - Division  
  1 Ozkan, Yasmin             11 YNEZ-CA                   NT      31.75  
  2 Brashears, Lyndsey        11 SCVS-PC                34.83      32.66  
  3 Vocke, Mo                 12 SWRD-CA                   NT      33.57  
  4 Inutan, Kamryn            11 SMSC-CA                43.53      33.97  
  5 Maloney, Kiley            11 SMSC-CA                34.37      34.12  
  6 Miller, Dayjah            11 San Luis Obispo-CA     36.81      35.12  
  7 Pan, Emily                12 PUMA-CA                35.01      35.47  
  8 Griffiths, Brianna        12 PUMA-CA                35.71      35.50  
  9 Redash, Natalie           11 SMSC-CA                38.01      36.50  
 10 Orozco, Salma             12 COMM-CA                36.29      36.56  
 11 Yerganian, Talar          12 SCVS-PC                38.27      37.17  
 12 Ridenhour, Dahlia         11 PUMA-CA                35.88      38.22  
 13 Ortiz, Makenzie           11 SWRD-CA                   NT      38.80  
 14 Murchison, Katie          11 SCVS-PC                43.98      38.82  
 -- Lawrence, Emily           11 LTA-CA                 38.52        SCR  
 -- Hogg, Charlotte           11 VSC-CC                 36.10        SCR  
 -- Triplett, Gracie          12 SMSC-CA                33.68        SCR  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Hall, Kalea               12 SEA-PC                 57.67      58.05  
                  28.77       58.05 (29.28)                                        
  2 Bravo-Guzman, Noemi       12 SMSC-CA              1:00.12      59.34  
                  28.65       59.34 (30.69)                                        
  3 Pearigen, Tabitha         12 YNEZ-CA              1:01.07    1:00.87  
                  29.20     1:00.87 (31.67)                                        
  4 Gimenez, Alexsa           12 COMM-CA              1:00.05    1:01.47  
                  29.70     1:01.47 (31.77)                                        
  5 Bell, Kylie               11 PUMA-CA              1:03.67    1:04.13  
                  31.21     1:04.13 (32.92)                                        
  6 Paguyo, Kelsey            11 SWRD-CA              1:05.31    1:04.58  
                  31.25     1:04.58 (33.33)                                        
  7 Zimmerman, Aly            12 SMSC-CA              1:05.55    1:05.02  
                  31.00     1:05.02 (34.02)                                        
  8 Brooks, Keira             12 San Luis Obispo-CA   1:05.22    1:05.04  
                  30.77     1:05.04 (34.27)                                        
  9 Steed, Ryan               12 SMSC-CA              1:04.34    1:05.21  
                  31.44     1:05.21 (33.77)                                        
 10 Ibarra, Myah              12 COMM-CA              1:06.08    1:06.01  
                  31.55     1:06.01 (34.46)                                        
 11 Cabiles, Allie            12 SMSC-CA              1:05.91    1:06.67  
                  32.56     1:06.67 (34.11)                                        
 12 Larnerd, Audrey           12 SCVS-PC              1:06.53    1:06.75  
                  32.41     1:06.75 (34.34)                                        
 13 Lomibao, Jamie            12 SMSC-CA              1:06.27    1:07.87  
                  32.50     1:07.87 (35.37)                                        
.RED - Division  
  1 Quezada, Isabella         12 SCVS-PC              1:09.09    1:07.72  
                  33.75     1:07.72 (33.97)                                        
  2 Welch, Kaylin             12 SCVS-PC              1:11.37    1:07.81  
                  31.49     1:07.81 (36.32)                                        
  3 Calderon, Kasey           12 SMSC-CA              1:10.12    1:08.34  
                  32.89     1:08.34 (35.45)                                        
  4 Pauschek, Annika          12 PUMA-CA              1:07.51    1:08.84  
                  33.19     1:08.84 (35.65)                                        
  5 Gray, Estella             11 San Luis Obispo-CA   1:10.21    1:08.95  
                  33.04     1:08.95 (35.91)                                        
  6 Redash, Emma              12 SMSC-CA              1:08.22    1:09.04  
                  33.03     1:09.04 (36.01)                                        
  7 Ibarra, Alyah             11 COMM-CA              1:10.28    1:09.78  
                  34.17     1:09.78 (35.61)                                        
  8 Jimenez, Emma             12 SMSC-CA              1:10.13    1:09.88  
                  34.04     1:09.88 (35.84)                                        
  9 Maniatogiannis, Bessie    12 SWRD-CA              1:07.61    1:10.14  
                  33.23     1:10.14 (36.91)                                        
 10 Limon, Angelica           11 COMM-CA              1:11.35    1:10.94  
                  35.40     1:10.94 (35.54)                                        
 11 Contreras, Isabelle       12 SMSC-CA              1:10.78    1:11.27  
                  33.39     1:11.27 (37.88)                                        
 12 Longoria-Hernandez, Juli  12 COMM-CA              1:11.40    1:12.40  
                  35.28     1:12.40 (37.12)                                        
 13 McCarley, Madison         11 LTA-CA               1:10.02    1:15.83  
                  34.34     1:15.83 (41.49)                                        
.WHT - Division  
  1 Mazza, Lily               12 YNEZ-CA              1:13.85    1:07.84  
                  31.40     1:07.84 (36.44)                                        
  2 Inutan, Kamryn            11 SMSC-CA                   NT    1:11.70  
                  33.61     1:11.70 (38.09)                                        
  3 Ogorsolka, Stella         12 PASO-CA              1:20.58    1:12.61  
                  34.14     1:12.61 (38.47)                                        
  4 Maloney, Kiley            11 SMSC-CA              1:14.94    1:12.80  
                  35.02     1:12.80 (37.78)                                        
  5 Tharp, Anna               11 PUMA-CA              1:14.33    1:13.99  
                  35.60     1:13.99 (38.39)                                        
  6 Black, Elyse              12 PUMA-CA              1:14.07    1:14.29  
                  35.55     1:14.29 (38.74)                                        
  7 Brashears, Lyndsey        11 SCVS-PC              1:15.95    1:14.88  
                  36.42     1:14.88 (38.46)                                        
  8 Vocke, Mo                 12 SWRD-CA                   NT    1:17.15  
                  35.09     1:17.15 (42.06)                                        
  9 Griffiths, Brianna        12 PUMA-CA              1:23.70    1:20.72  
                  37.66     1:20.72 (43.06)                                        
 10 Orozco, Salma             12 COMM-CA              1:24.03    1:22.73  
                  39.65     1:22.73 (43.08)                                        
 11 Yerganian, Talar          12 SCVS-PC              1:22.08    1:23.12  
                  38.96     1:23.12 (44.16)                                        
 12 Ortiz, Makenzie           11 SWRD-CA              1:22.79    1:27.55  
                  41.15     1:27.55 (46.40)                                        
 13 Redash, Natalie           11 SMSC-CA              1:29.45    1:34.88  
                  42.60     1:34.88 (52.28)                                        
 14 Murchison, Katie          11 SCVS-PC              1:29.02    1:35.87  
                  44.88     1:35.87 (50.99)                                        
 -- Carrier, Sydney           12 SMSC-CA              1:14.38        SCR  
 -- Lawrence, Emily           11 LTA-CA               1:30.32        SCR  
 
Girls 11-12 100 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Engstrom-Ritchie, Destin  11 NCA-CA               1:30.11    1:23.59  
  1 Bullock, Maisie           11 PUMA-CA                   NT    1:23.59  
  3 Arellano, Emily           11 SMSC-CA              1:25.93    1:26.79  
  4 Blackburn, Mia            11 LTA-CA               1:43.05    1:42.11  
  5 Leonard, Phoebe           11 NCA-CA                    NT    1:55.88  
 -- Munro, Sharanya           12 SCVS-PC              1:52.90        SCR  
 -- Ogorsolka, Stella         12 PASO-CA              1:20.58        SCR  
 -- Alvarez, Bella            11 SMSC-CA              1:38.69        SCR  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Hall, Kalea               12 SEA-PC               2:04.70    2:06.30  
                  29.95     1:01.92 (31.97)     1:34.46 (32.54)     2:06.30 (31.84)
  2 Brooks, Keira             12 San Luis Obispo-CA   2:23.51    2:25.38  
                  32.42     1:09.11 (36.69)     1:47.78 (38.67)     2:25.38 (37.60)
  3 Gray, Estella             11 San Luis Obispo-CA   2:33.33    2:29.75  
                  33.28     1:10.20 (36.92)     1:49.37 (39.17)     2:29.75 (40.38)
  4 Limon, Angelica           11 COMM-CA              2:51.31    2:31.62  
                  36.29     1:17.44 (41.15)     1:57.87 (40.43)     2:31.62 (33.75)
  5 Ogorsolka, Stella         12 PASO-CA              2:33.28    2:34.72  
                  34.96     1:14.38 (39.42)     1:54.96 (40.58)     2:34.72 (39.76)
  6 Hogg, Charlotte           11 VSC-CC               2:40.09    2:38.64  
                  36.89     1:18.16 (41.27)     1:59.55 (41.39)     2:38.64 (39.09)
  7 Orozco, Salma             12 COMM-CA              3:08.49    3:01.44  
                  41.12     1:28.71 (47.59)     2:16.07 (47.36)     3:01.44 (45.37)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bravo-Guzman, Noemi       12 SMSC-CA              5:48.22    5:36.28  
                  29.97     1:03.61 (33.64)     1:38.23 (34.62)     2:12.68 (34.45)
        2:46.62 (33.94)     3:20.75 (34.13)     3:55.12 (34.37)     4:28.93 (33.81)
        5:03.32 (34.39)     5:36.28 (32.96)                                        
  2 Hall, Kalea               12 SEA-PC               6:13.04    5:56.20  
                  33.33     1:09.76 (36.43)     1:46.34 (36.58)     2:22.78 (36.44)
        2:58.46 (35.68)     3:34.55 (36.09)     4:10.86 (36.31)     4:47.17 (36.31)
        5:22.91 (35.74)     5:56.20 (33.29)                                        
  3 Steed, Ryan               12 SMSC-CA              6:01.89    5:59.36  
                  33.73     1:10.37 (36.64)     1:47.05 (36.68)     2:23.60 (36.55)
        2:59.61 (36.01)     3:35.69 (36.08)     4:12.86 (37.17)     4:49.64 (36.78)
        5:24.80 (35.16)     5:59.36 (34.56)                                        
  4 Bell, Kylie               11 PUMA-CA              6:04.62    6:12.97  
                  33.90     1:10.83 (36.93)     1:48.69 (37.86)     2:26.82 (38.13)
        3:05.22 (38.40)     3:43.35 (38.13)     4:21.62 (38.27)     4:59.78 (38.16)
        5:36.95 (37.17)     6:12.97 (36.02)                                        
.RED - Division  
  1 Ibarra, Myah              12 COMM-CA              6:32.67    6:05.43  
                  33.45     1:09.25 (35.80)     1:45.59 (36.34)     2:22.85 (37.26)
        2:59.67 (36.82)     3:37.34 (37.67)     4:14.59 (37.25)     4:52.60 (38.01)
        5:29.60 (37.00)     6:05.43 (35.83)                                        
  2 Redash, Emma              12 SMSC-CA              6:39.42    6:19.36  
                  34.48     1:12.24 (37.76)     1:50.97 (38.73)     2:29.81 (38.84)
        3:08.10 (38.29)     3:46.54 (38.44)     4:25.13 (38.59)     5:04.88 (39.75)
        5:43.76 (38.88)     6:19.36 (35.60)                                        
  3 Lomibao, Jamie            12 SMSC-CA              6:32.86    6:20.72  
                  34.33     1:11.96 (37.63)     1:50.95 (38.99)     2:29.66 (38.71)
        3:08.52 (38.86)     3:47.33 (38.81)     4:26.68 (39.35)     5:06.10 (39.42)
        5:44.36 (38.26)     6:20.72 (36.36)                                        
  4 Gray, Estella             11 San Luis Obispo-CA   6:53.64    6:54.28  
                  37.78     1:19.03 (41.25)     2:01.27 (42.24)     2:43.94 (42.67)
        3:26.67 (42.73)     4:08.48 (41.81)     4:50.69 (42.21)     5:33.07 (42.38)
        6:14.77 (41.70)     6:54.28 (39.51)                                        
.WHT - Division  
  1 Pearigen, Tabitha         12 YNEZ-CA                   NT    6:02.19  
                  31.60     1:07.22 (35.62)     1:43.51 (36.29)     2:20.16 (36.65)
        2:56.81 (36.65)     3:34.11 (37.30)     4:11.93 (37.82)     4:49.62 (37.69)
        5:27.27 (37.65)     6:02.19 (34.92)                                        
  2 Cabiles, Allie            12 SMSC-CA              7:03.44    6:28.11  
                  34.47     1:12.34 (37.87)     1:50.91 (38.57)     2:30.41 (39.50)
        3:09.40 (38.99)     3:49.02 (39.62)     4:29.89 (40.87)     5:09.31 (39.42)
        5:49.01 (39.70)     6:28.11 (39.10)                                        
  3 Hagenau, Astrid           12 SCVS-PC              7:49.18    6:51.34  
                  37.77     1:19.90 (42.13)     2:03.46 (43.56)     2:46.71 (43.25)
        3:28.30 (41.59)     4:10.63 (42.33)     4:54.01 (43.38)     5:34.26 (40.25)
        6:11.82 (37.56)     6:51.34 (39.52)                                        
  4 Limon, Angelica           11 COMM-CA              6:59.57    6:56.31  
                  38.92     1:22.18 (43.26)     2:06.20 (44.02)     2:49.43 (43.23)
        3:33.31 (43.88)     4:14.31 (41.00)     4:56.47 (42.16)     5:38.96 (42.49)
        6:19.71 (40.75)     6:56.31 (36.60)                                        
  5 Longoria-Hernandez, Juli  12 COMM-CA              7:00.15    6:59.97  
                  38.42     1:21.55 (43.13)     2:04.71 (43.16)     2:47.69 (42.98)
        3:31.64 (43.95)     4:13.59 (41.95)     4:55.75 (42.16)     5:38.10 (42.35)
        6:20.50 (42.40)     6:59.97 (39.47)                                        
  6 Brashears, Lyndsey        11 SCVS-PC              8:10.98    7:36.90  
                  38.04     1:24.12 (46.08)   3:50.32 (2:26.20)     4:38.56 (48.24)
        5:25.49 (46.93)     6:11.34 (45.85)   7:36.90 (1:25.56)                    
  7 Yerganian, Talar          12 SCVS-PC              8:37.39    8:09.24  
                  41.18     1:30.20 (49.02)     2:21.02 (50.82)     3:10.82 (49.80)
        4:02.59 (51.77)     4:53.15 (50.56)     5:43.90 (50.75)     6:33.77 (49.87)
        7:24.09 (50.32)     8:09.24 (45.15)                                        
  8 Murchison, Katie          11 SCVS-PC                   NT    9:00.91  
                  45.08     1:38.85 (53.77)     2:35.62 (56.77)     3:31.77 (56.15)
        4:27.95 (56.18)     5:23.72 (55.77)     6:19.91 (56.19)     7:14.94 (55.03)
        8:07.26 (52.32)     9:00.91 (53.65)                                        
 -- Carrier, Sydney           12 SMSC-CA              6:45.10        SCR  
 -- Triplett, Gracie          12 SMSC-CA              6:58.31        SCR  
 
Girls 11-12 25 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Maya                11 LTA-CA                    NT      23.34  
  2 Pay, Evelyn               12 SMSC-CA                   NT      24.74  
  3 Saavedra, Nicole          11 PUMA-CA                   NT      27.04  
  4 Leonard, Phoebe           11 NCA-CA                    NT      30.21  
 -- Alvarez, Bella            11 SMSC-CA                33.08        SCR  
 
Girls 11-12 50 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Engstrom-Ritchie, Destin  11 NCA-CA                 41.31      44.17  
  2 Munro, Sharanya           12 SCVS-PC              1:02.79      49.25  
  3 Arellano, Emily           11 SMSC-CA                46.02      51.89  
  4 Hill, Maya                11 LTA-CA                    NT      54.04  
  5 Blackburn, Mia            11 LTA-CA                 59.08    1:05.20  
  6 Leonard, Phoebe           11 NCA-CA               1:06.06    1:07.88  
 -- Cano, Celia               11 NCA-CA                 48.06        SCR  
 -- Alvarez, Bella            11 SMSC-CA                53.96        SCR  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bravo-Guzman, Noemi       12 SMSC-CA                31.79      31.78  
  2 Hall, Kalea               12 SEA-PC                 34.00      32.76  
  3 Pauschek, Annika          12 PUMA-CA                35.83      36.28  
.RED - Division  
  1 Welch, Kaylin             12 SCVS-PC                37.05      35.56  
  2 Mazza, Lily               12 YNEZ-CA                36.62      36.19  
  3 Ibarra, Myah              12 COMM-CA                36.46      36.44  
  4 Gray, Estella             11 San Luis Obispo-CA     38.86      38.16  
  5 Lomibao, Jamie            12 SMSC-CA                37.22      38.24  
  6 Maniatogiannis, Anastasi  11 SWRD-CA                37.95      38.90  
  7 Ibarra, Alyah             11 COMM-CA                37.54      39.25  
  8 Jimenez, Emma             12 SMSC-CA                39.18      39.99  
  9 Limon, Angelica           11 COMM-CA                38.73      40.14  
 10 Barringer, Riley          12 SEA-PC                 39.18      41.01  
 11 Ridenhour, Dahlia         11 PUMA-CA                39.22      41.27  
.WHT - Division  
  1 Inutan, Kamryn            11 SMSC-CA                   NT      37.94  
  2 Hagenau, Astrid           12 SCVS-PC                41.22      38.36  
  3 Brooks, Keira             12 San Luis Obispo-CA     40.10      38.97  
  4 Black, Elyse              12 PUMA-CA                41.23      39.80  
  5 Contreras, Isabelle       12 SMSC-CA                41.70      40.09  
  6 Longoria-Hernandez, Juli  12 COMM-CA                41.10      40.88  
  7 McCarley, Madison         11 LTA-CA                 39.84      41.03  
  8 Ogorsolka, Stella         12 PASO-CA                40.54      41.20  
  9 Tharp, Anna               11 PUMA-CA                40.80      41.41  
 10 Calderon, Kasey           12 SMSC-CA                40.82      42.52  
 11 Hogg, Charlotte           11 VSC-CC                    NT      43.64  
 11 Griffiths, Brianna        12 PUMA-CA                   NT      43.64  
 13 Pan, Emily                12 PUMA-CA                44.27      44.06  
 14 Vocke, Mo                 12 SWRD-CA                   NT      44.89  
 15 Maloney, Kiley            11 SMSC-CA                46.76      45.12  
 16 Orozco, Salma             12 COMM-CA                45.44      45.99  
 17 Yerganian, Talar          12 SCVS-PC                45.85      46.85  
 18 Wade, Hannah              11 LTA-CA                 49.10      47.94  
 19 Miller, Dayjah            11 San Luis Obispo-CA     43.96      48.15  
 20 Ortiz, Makenzie           11 SWRD-CA                46.37      50.54  
 21 Redash, Natalie           11 SMSC-CA                50.66      50.99  
 22 Murchison, Katie          11 SCVS-PC                56.35      51.29  
 -- Lawrence, Emily           11 LTA-CA                 49.92        SCR  
 -- Triplett, Gracie          12 SMSC-CA                38.11        SCR  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bell, Kylie               11 PUMA-CA              1:13.98    1:12.96  
                  36.23     1:12.96 (36.73)                                        
  2 Gimenez, Alexsa           12 COMM-CA              1:13.85    1:13.25  
                  35.29     1:13.25 (37.96)                                        
  3 Steed, Ryan               12 SMSC-CA              1:13.60    1:13.42  
                  36.05     1:13.42 (37.37)                                        
  4 Larnerd, Audrey           12 SCVS-PC              1:16.49    1:14.87  
                  36.64     1:14.87 (38.23)                                        
  5 Ibarra, Myah              12 COMM-CA              1:17.29    1:15.10  
                  36.33     1:15.10 (38.77)                                        
  6 Zimmerman, Aly            12 SMSC-CA              1:15.92    1:16.85  
                  37.94     1:16.85 (38.91)                                        
.RED - Division  
  1 Cabiles, Allie            12 SMSC-CA              1:18.90    1:14.88  
                  36.95     1:14.88 (37.93)                                        
  2 Quezada, Isabella         12 SCVS-PC              1:24.00    1:17.11  
                  37.94     1:17.11 (39.17)                                        
  3 Maniatogiannis, Bessie    12 SWRD-CA              1:24.15    1:21.32  
                  39.11     1:21.32 (42.21)                                        
  4 Ibarra, Alyah             11 COMM-CA              1:23.79    1:22.01  
                  40.61     1:22.01 (41.40)                                        
  5 Limon, Angelica           11 COMM-CA              1:22.77    1:23.43  
                  40.61     1:23.43 (42.82)                                        
  6 Ozkan, Yasmin             11 YNEZ-CA              1:24.08    1:25.68  
                  41.91     1:25.68 (43.77)                                        
.WHT - Division  
  1 Redash, Emma              12 SMSC-CA              1:29.02    1:19.87  
                  39.57     1:19.87 (40.30)                                        
  2 Gray, Estella             11 San Luis Obispo-CA   1:26.42    1:21.91  
                  39.84     1:21.91 (42.07)                                        
  3 Black, Elyse              12 PUMA-CA              1:26.33    1:23.42  
                  39.63     1:23.42 (43.79)                                        
  4 Inutan, Kamryn            11 SMSC-CA                   NT    1:24.64  
                  40.39     1:24.64 (44.25)                                        
  5 Jimenez, Emma             12 SMSC-CA              1:26.81    1:25.75  
                  43.32     1:25.75 (42.43)                                        
  6 Maniatogiannis, Anastasi  11 SWRD-CA              1:25.68    1:26.15  
                  42.47     1:26.15 (43.68)                                        
  7 Longoria-Hernandez, Juli  12 COMM-CA              1:28.23    1:26.78  
  8 Contreras, Isabelle       12 SMSC-CA              1:31.83    1:26.88  
                  41.73     1:26.88 (45.15)                                        
  9 Ridenhour, Dahlia         11 PUMA-CA              1:30.94    1:29.85  
                  43.37     1:29.85 (46.48)                                        
 10 Giannini, Lindsey         11 PUMA-CA              1:32.10    1:30.44  
                  42.91     1:30.44 (47.53)                                        
 11 Vocke, Mo                 12 SWRD-CA                   NT    1:32.49  
                  45.07     1:32.49 (47.42)                                        
 12 Brashears, Lyndsey        11 SCVS-PC              1:35.95    1:33.79  
                  46.58     1:33.79 (47.21)                                        
 13 Maloney, Kiley            11 SMSC-CA              1:39.69    1:34.59  
                  46.25     1:34.59 (48.34)                                        
 14 Orozco, Salma             12 COMM-CA              1:36.18    1:38.98  
 15 Redash, Natalie           11 SMSC-CA              1:45.03    1:41.57  
                  48.35     1:41.57 (53.22)                                        
 16 Miller, Dayjah            11 San Luis Obispo-CA   1:39.98    1:41.96  
                  49.70     1:41.96 (52.26)                                        
 17 Murchison, Katie          11 SCVS-PC              1:52.40    1:47.56  
                  53.43     1:47.56 (54.13)                                        
 -- Ortiz, Makenzie           11 SWRD-CA                   NT         DQ  
      Did not finish on back
 -- Lawrence, Emily           11 LTA-CA               1:55.94        SCR  
 -- Carrier, Sydney           12 SMSC-CA              1:29.84        SCR  
 
Girls 11-12 25 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hancock, Phoebe           12 NCA-CA                    NT      24.44  
  2 Hill, Maya                11 LTA-CA                    NT      24.79  
  3 Saavedra, Nicole          11 PUMA-CA                   NT      29.18  
 -- Pay, Evelyn               12 SMSC-CA                   NT        SCR  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Cabiles, Allie            12 SMSC-CA                34.35      34.76  
  2 Bravo-Guzman, Noemi       12 SMSC-CA                36.89      36.66  
  3 Tran, Caitlyn             12 SWRD-CA                39.35      39.16  
  4 Zimmerman, Aly            12 SMSC-CA                39.44      39.45  
  5 Bell, Kylie               11 PUMA-CA                39.73      41.12  
.RED - Division  
  1 Maniatogiannis, Bessie    12 SWRD-CA                41.13      39.43  
  2 Ibarra, Myah              12 COMM-CA                42.82      39.94  
  3 Miller, Dayjah            11 San Luis Obispo-CA     41.72      40.80  
  4 Griffiths, Brianna        12 PUMA-CA                40.87      40.85  
  5 McCarley, Madison         11 LTA-CA                 41.44      41.07  
  6 Pauschek, Annika          12 PUMA-CA                41.23      41.50  
  7 Maloney, Kiley            11 SMSC-CA                43.02      41.61  
  8 Barringer, Riley          12 SEA-PC                 41.63      42.08  
  9 Jimenez, Emma             12 SMSC-CA                42.66      43.08  
 10 Brooks, Keira             12 San Luis Obispo-CA     42.10      43.39  
 11 Limon, Angelica           11 COMM-CA                42.54      43.42  
 12 Hogg, Charlotte           11 VSC-CC                 42.98      43.47  
 13 Gimenez, Alexsa           12 COMM-CA                42.56      43.65  
 14 Calderon, Kasey           12 SMSC-CA                43.88      45.01  
.WHT - Division  
  1 Mazza, Lily               12 YNEZ-CA                48.20      41.75  
  2 Inutan, Kamryn            11 SMSC-CA                   NT      42.96  
  3 Hagenau, Astrid           12 SCVS-PC                47.03      43.43  
  4 Ibarra, Alyah             11 COMM-CA                45.31      44.89  
  5 Tharp, Anna               11 PUMA-CA                49.12      45.06  
  6 Longoria-Hernandez, Juli  12 COMM-CA                47.49      45.77  
  7 Yerganian, Talar          12 SCVS-PC                47.69      46.12  
  8 Pan, Emily                12 PUMA-CA                47.18      46.21  
  9 Orozco, Salma             12 COMM-CA                48.38      46.46  
 10 Maniatogiannis, Anastasi  11 SWRD-CA                46.96      46.81  
 11 Contreras, Isabelle       12 SMSC-CA                48.33      47.05  
 12 Gray, Estella             11 San Luis Obispo-CA     46.72      47.08  
 13 Ogorsolka, Stella         12 PASO-CA                48.49      47.23  
 14 Ridenhour, Dahlia         11 PUMA-CA                48.90      49.31  
 15 Redash, Natalie           11 SMSC-CA                52.93      49.37  
 16 Vocke, Mo                 12 SWRD-CA                   NT      49.74  
 17 Wade, Hannah              11 LTA-CA                 56.06      51.08  
 18 Murchison, Katie          11 SCVS-PC                55.47      54.23  
 19 Ortiz, Makenzie           11 SWRD-CA                   NT      59.69  
 -- Carrier, Sydney           12 SMSC-CA                45.34        SCR  
 -- Triplett, Gracie          12 SMSC-CA                46.99        SCR  
 -- Lawrence, Emily           11 LTA-CA               1:00.82        SCR  
 
Girls 11-12 50 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Engstrom-Ritchie, Destin  11 NCA-CA                 50.95      48.20  
  2 Blackburn, Mia            11 LTA-CA                 53.05      51.43  
  3 Hancock, Phoebe           12 NCA-CA               1:00.34      54.23  
  4 Hill, Maya                11 LTA-CA                    NT      54.47  
  5 Arellano, Emily           11 SMSC-CA              1:05.43    1:03.31  
  6 Leonard, Phoebe           11 NCA-CA               1:17.45    1:14.10  
 -- Cano, Celia               11 NCA-CA                 51.27        SCR  
 -- Alvarez, Bella            11 SMSC-CA              1:04.07        SCR  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Cabiles, Allie            12 SMSC-CA              1:18.51    1:18.59  
                  37.04     1:18.59 (41.55)                                        
  2 Bravo-Guzman, Noemi       12 SMSC-CA              1:19.65    1:21.41  
                  37.93     1:21.41 (43.48)                                        
  3 Quezada, Isabella         12 SCVS-PC              1:27.25    1:22.58  
                  40.57     1:22.58 (42.01)                                        
  4 Zimmerman, Aly            12 SMSC-CA              1:24.14    1:23.64  
                  39.38     1:23.64 (44.26)                                        
  5 Lomibao, Jamie            12 SMSC-CA              1:25.32    1:25.31  
                  42.02     1:25.31 (43.29)                                        
  6 Tran, Caitlyn             12 SWRD-CA              1:25.43    1:25.55  
                  40.68     1:25.55 (44.87)                                        
  7 Ibarra, Myah              12 COMM-CA              1:26.62    1:26.27  
                  41.72     1:26.27 (44.55)                                        
  8 Steed, Ryan               12 SMSC-CA              1:28.71    1:28.83  
                  42.22     1:28.83 (46.61)                                        
  9 Gimenez, Alexsa           12 COMM-CA              1:28.71    1:33.00  
                  45.17     1:33.00 (47.83)                                        
.RED - Division  
  1 Bell, Kylie               11 PUMA-CA              1:30.69    1:25.16  
                  41.07     1:25.16 (44.09)                                        
  2 Miller, Dayjah            11 San Luis Obispo-CA   1:29.27    1:28.28  
                  41.25     1:28.28 (47.03)                                        
  3 Griffiths, Brianna        12 PUMA-CA              1:32.49    1:29.81  
                  42.66     1:29.81 (47.15)                                        
  4 Barringer, Riley          12 SEA-PC               1:32.95    1:29.84  
                  43.90     1:29.84 (45.94)                                        
  5 Maniatogiannis, Bessie    12 SWRD-CA              1:32.21    1:29.89  
                  42.22     1:29.89 (47.67)                                        
  6 Jimenez, Emma             12 SMSC-CA              1:33.69    1:33.08  
                  44.82     1:33.08 (48.26)                                        
  7 Brooks, Keira             12 San Luis Obispo-CA   1:31.67    1:33.36  
                  44.11     1:33.36 (49.25)                                        
  8 Giannini, Lindsey         11 PUMA-CA              1:35.78    1:34.29  
                  44.30     1:34.29 (49.99)                                        
  9 Ibarra, Alyah             11 COMM-CA              1:32.33    1:36.09  
                  45.13     1:36.09 (50.96)                                        
 10 Maloney, Kiley            11 SMSC-CA              1:33.73    1:36.46  
                  45.12     1:36.46 (51.34)                                        
 11 Limon, Angelica           11 COMM-CA              1:35.62    1:38.98  
                  48.87     1:38.98 (50.11)                                        
 -- Hogg, Charlotte           11 VSC-CC               1:34.15         NS  
.WHT - Division  
  1 Gray, Estella             11 San Luis Obispo-CA   1:42.97    1:37.28  
                  47.25     1:37.28 (50.03)                                        
  2 Larnerd, Audrey           12 SCVS-PC              2:01.32    1:37.54  
                  44.27     1:37.54 (53.27)                                        
  3 Inutan, Kamryn            11 SMSC-CA                   NT    1:37.94  
                  46.81     1:37.94 (51.13)                                        
  4 Longoria-Hernandez, Juli  12 COMM-CA              1:38.41    1:40.67  
                  48.46     1:40.67 (52.21)                                        
  5 Pan, Emily                12 PUMA-CA              1:43.73    1:42.94  
                  49.65     1:42.94 (53.29)                                        
  6 Yerganian, Talar          12 SCVS-PC              1:42.69    1:43.12  
                  48.55     1:43.12 (54.57)                                        
  7 Orozco, Salma             12 COMM-CA              1:51.01    1:43.61  
                  48.71     1:43.61 (54.90)                                        
  8 Contreras, Isabelle       12 SMSC-CA              1:46.97    1:43.70  
                  46.77     1:43.70 (56.93)                                        
  9 Redash, Natalie           11 SMSC-CA              1:50.99    1:50.06  
                  52.82     1:50.06 (57.24)                                        
 -- Carrier, Sydney           12 SMSC-CA              1:32.55        SCR  
 -- Lawrence, Emily           11 LTA-CA                    NT        SCR  
 -- Triplett, Gracie          12 SMSC-CA              1:41.11        SCR  
 
Girls 11-12 25 Yard Fly - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bullock, Maisie           11 PUMA-CA                   NT      21.90  
 -- Alvarez, Bella            11 SMSC-CA                   NT        SCR  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Hall, Kalea               12 SEA-PC                 28.75      29.01  
  2 Bravo-Guzman, Noemi       12 SMSC-CA                30.77      30.13  
  3 Welch, Kaylin             12 SCVS-PC                33.21      31.60  
  4 Gimenez, Alexsa           12 COMM-CA                30.17      31.61  
  5 Bell, Kylie               11 PUMA-CA                31.60      32.04  
  6 Cabiles, Allie            12 SMSC-CA                31.32      32.10  
  7 Zimmerman, Aly            12 SMSC-CA                32.91      32.71  
  8 Pearigen, Tabitha         12 YNEZ-CA                33.04      33.25  
  9 Tran, Caitlyn             12 SWRD-CA                32.65      33.50  
 10 Lomibao, Jamie            12 SMSC-CA                34.03      35.02  
 11 Longoria-Hernandez, Juli  12 COMM-CA                34.15      35.86  
.RED - Division  
  1 Paguyo, Kelsey            11 SWRD-CA                35.15      33.78  
  2 Brooks, Keira             12 San Luis Obispo-CA     36.60      33.81  
  3 Ibarra, Myah              12 COMM-CA                35.42      35.43  
  4 Ibarra, Alyah             11 COMM-CA                35.22      37.12  
  5 Barringer, Riley          12 SEA-PC                 36.53      37.82  
  6 Maniatogiannis, Anastasi  11 SWRD-CA                37.18      40.82  
.WHT - Division  
  1 Contreras, Isabelle       12 SMSC-CA                43.23      35.87  
  2 Black, Elyse              12 PUMA-CA                41.16      37.74  
  3 Brashears, Lyndsey        11 SCVS-PC                42.25      37.94  
  4 Ozkan, Yasmin             11 YNEZ-CA                38.38      38.42  
  5 Jimenez, Emma             12 SMSC-CA                44.10      39.05  
  6 Limon, Angelica           11 COMM-CA                38.00      39.92  
  7 Giannini, Lindsey         11 PUMA-CA                39.52      41.33  
  8 Pan, Emily                12 PUMA-CA                54.92      43.65  
  9 Inutan, Kamryn            11 SMSC-CA                   NT      44.84  
 10 Yerganian, Talar          12 SCVS-PC                44.94      44.94  
 11 Orozco, Salma             12 COMM-CA                43.74      45.30  
 12 Vocke, Mo                 12 SWRD-CA                   NT      45.66  
 13 Maloney, Kiley            11 SMSC-CA                47.82      46.62  
 14 Ortiz, Makenzie           11 SWRD-CA                   NT      51.63  
 15 Ridenhour, Dahlia         11 PUMA-CA                52.98      58.63  
 -- Carrier, Sydney           12 SMSC-CA                45.61        SCR  
 -- Lawrence, Emily           11 LTA-CA                 51.09        SCR  
 -- Triplett, Gracie          12 SMSC-CA                38.76        SCR  
 
Girls 11-12 50 Yard Fly - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Munro, Sharanya           12 SCVS-PC              1:07.56      55.72  
  2 Arellano, Emily           11 SMSC-CA                   NT      56.73  
  3 Blackburn, Mia            11 LTA-CA                    NT      57.41  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Hall, Kalea               12 SEA-PC               1:04.38    1:03.25  
                  30.05     1:03.25 (33.20)                                        
  2 Bravo-Guzman, Noemi       12 SMSC-CA              1:06.66    1:06.15  
                  31.37     1:06.15 (34.78)                                        
  3 Gimenez, Alexsa           12 COMM-CA              1:07.02    1:09.29  
                  33.18     1:09.29 (36.11)                                        
  4 Zimmerman, Aly            12 SMSC-CA              1:12.65    1:11.79  
                  33.84     1:11.79 (37.95)                                        
.RED - Division  
  1 Pearigen, Tabitha         12 YNEZ-CA              1:16.33    1:16.60  
                  36.14     1:16.60 (40.46)                                        
  2 Paguyo, Kelsey            11 SWRD-CA              1:20.05    1:16.68  
                  35.97     1:16.68 (40.71)                                        
  3 Lomibao, Jamie            12 SMSC-CA              1:19.23    1:16.70  
                  36.52     1:16.70 (40.18)                                        
  4 Steed, Ryan               12 SMSC-CA              1:16.73    1:16.80  
                  35.17     1:16.80 (41.63)                                        
  5 Tran, Caitlyn             12 SWRD-CA              1:16.21    1:17.02  
                  34.45     1:17.02 (42.57)                                        
  6 Gray, Estella             11 San Luis Obispo-CA   1:23.00    1:21.34  
                  36.21     1:21.34 (45.13)                                        
.WHT - Division  
  1 Bell, Kylie               11 PUMA-CA              1:25.82    1:17.01  
                  35.88     1:17.01 (41.13)                                        
  2 Ibarra, Myah              12 COMM-CA              1:34.46    1:18.73  
                  36.85     1:18.73 (41.88)                                        
  3 Welch, Kaylin             12 SCVS-PC              1:28.09    1:19.24  
                  34.60     1:19.24 (44.64)                                        
  4 Ibarra, Alyah             11 COMM-CA              1:29.84    1:22.43  
                  37.83     1:22.43 (44.60)                                        
  5 Pauschek, Annika          12 PUMA-CA              1:24.36    1:23.21  
                  38.05     1:23.21 (45.16)                                        
  6 Longoria-Hernandez, Juli  12 COMM-CA              1:45.05    1:25.12  
                  38.09     1:25.12 (47.03)                                        
  7 Redash, Emma              12 SMSC-CA              1:25.99    1:25.17  
                  39.07     1:25.17 (46.10)                                        
  8 Larnerd, Audrey           12 SCVS-PC              1:37.07    1:28.33  
                  39.07     1:28.33 (49.26)                                        
  9 Limon, Angelica           11 COMM-CA              1:26.41    1:29.07  
                  40.51     1:29.07 (48.56)                                        
 10 Barringer, Riley          12 SEA-PC               1:32.99    1:29.98  
                  41.98     1:29.98 (48.00)                                        
 11 Black, Elyse              12 PUMA-CA                   NT    1:32.64  
                  40.46     1:32.64 (52.18)                                        
 12 Tharp, Anna               11 PUMA-CA              1:41.32    1:32.99  
                  43.64     1:32.99 (49.35)                                        
 13 Miller, Dayjah            11 San Luis Obispo-CA        NT    1:34.31  
                  44.26     1:34.31 (50.05)                                        
 14 Brashears, Lyndsey        11 SCVS-PC              1:37.43    1:36.73  
                  44.03     1:36.73 (52.70)                                        
 -- Triplett, Gracie          12 SMSC-CA              1:31.89        SCR  
 -- Carrier, Sydney           12 SMSC-CA              1:39.16        SCR  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Hall, Kalea               12 SEA-PC               1:07.39    1:08.49  
                  31.14     1:08.49 (37.35)                                        
  2 Zimmerman, Aly            12 SMSC-CA              1:13.54    1:12.75  
                  34.15     1:12.75 (38.60)                                        
  3 Gimenez, Alexsa           12 COMM-CA              1:12.23    1:13.21  
                  33.88     1:13.21 (39.33)                                        
  4 Ibarra, Myah              12 COMM-CA              1:16.59    1:14.65  
                  35.40     1:14.65 (39.25)                                        
  5 Lomibao, Jamie            12 SMSC-CA              1:16.81    1:16.40  
                  36.78     1:16.40 (39.62)                                        
  6 Paguyo, Kelsey            11 SWRD-CA              1:17.02    1:17.09  
                  35.43     1:17.09 (41.66)                                        
  7 Tran, Caitlyn             12 SWRD-CA              1:16.69    1:17.88  
                  36.38     1:17.88 (41.50)                                        
.RED - Division  
  1 Bell, Kylie               11 PUMA-CA              1:18.55    1:12.21  
                  33.14     1:12.21 (39.07)                                        
  2 Redash, Emma              12 SMSC-CA              1:20.58    1:18.03  
                  37.32     1:18.03 (40.71)                                        
  3 Ibarra, Alyah             11 COMM-CA              1:21.07    1:19.33  
                  37.00     1:19.33 (42.33)                                        
  4 Barringer, Riley          12 SEA-PC               1:22.51    1:19.43  
                  38.77     1:19.43 (40.66)                                        
  5 Welch, Kaylin             12 SCVS-PC              1:21.48    1:19.47  
                  34.79     1:19.47 (44.68)                                        
  6 Brooks, Keira             12 San Luis Obispo-CA   1:18.99    1:19.71  
                  37.11     1:19.71 (42.60)                                        
  7 Limon, Angelica           11 COMM-CA              1:18.40    1:23.15  
                  40.47     1:23.15 (42.68)                                        
  8 Gray, Estella             11 San Luis Obispo-CA   1:23.22    1:23.51  
                  37.98     1:23.51 (45.53)                                        
  9 Longoria-Hernandez, Juli  12 COMM-CA              1:22.77    1:23.75  
                  40.49     1:23.75 (43.26)                                        
.WHT - Division  
  1 Jimenez, Emma             12 SMSC-CA              1:26.61    1:23.62  
                  39.86     1:23.62 (43.76)                                        
  2 Black, Elyse              12 PUMA-CA                   NT    1:25.43  
                  39.03     1:25.43 (46.40)                                        
  3 Contreras, Isabelle       12 SMSC-CA              1:28.87    1:25.69  
                  40.50     1:25.69 (45.19)                                        
  4 Giannini, Lindsey         11 PUMA-CA              1:24.72    1:25.82  
                  41.75     1:25.82 (44.07)                                        
  5 Inutan, Kamryn            11 SMSC-CA                   NT    1:28.72  
                  42.34     1:28.72 (46.38)                                        
  6 Maloney, Kiley            11 SMSC-CA              1:30.91    1:29.13  
                  46.53     1:29.13 (42.60)                                        
  7 Miller, Dayjah            11 San Luis Obispo-CA   1:29.84    1:29.84  
                  44.91     1:29.84 (44.93)                                        
  8 Griffiths, Brianna        12 PUMA-CA              1:31.80    1:29.93  
                  44.68     1:29.93 (45.25)                                        
  9 Pan, Emily                12 PUMA-CA              1:32.38    1:31.52  
                  43.68     1:31.52 (47.84)                                        
 10 Yerganian, Talar          12 SCVS-PC              1:35.44    1:33.02  
                  44.16     1:33.02 (48.86)                                        
 11 Orozco, Salma             12 COMM-CA              1:30.75    1:35.66  
                  46.63     1:35.66 (49.03)                                        
 12 Ridenhour, Dahlia         11 PUMA-CA              1:32.88    1:37.94  
                  49.20     1:37.94 (48.74)                                        
 13 Redash, Natalie           11 SMSC-CA              1:43.94    1:41.43  
                  51.92     1:41.43 (49.51)                                        
 14 Murchison, Katie          11 SCVS-PC              1:44.93    1:43.06  
                  47.91     1:43.06 (55.15)                                        
 -- Larnerd, Audrey           12 SCVS-PC              1:28.29         DQ  
      False start - Misc
                  34.88          DQ (43.62)                                        
 -- Lawrence, Emily           11 LTA-CA                    NT        SCR  
 -- Hogg, Charlotte           11 VSC-CC               1:27.63        SCR  
 
Girls 11-12 100 Yard IM - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Hancock, Phoebe           12 NCA-CA               2:03.57    1:53.51  
  2 Arellano, Emily           11 SMSC-CA              1:47.94    1:56.55  
 -- Blackburn, Mia            11 LTA-CA                    NT         DQ  
      Did not finish on back - back
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Hall, Kalea               12 SEA-PC               2:26.74    2:31.06  
                  31.57     1:10.00 (38.43)     1:57.12 (47.12)     2:31.06 (33.94)
  2 Steed, Ryan               12 SMSC-CA              2:37.22    2:40.80  
                  34.69     1:14.43 (39.74)     2:04.85 (50.42)     2:40.80 (35.95)
  3 Cabiles, Allie            12 SMSC-CA              2:42.86    2:43.36  
                  34.47     1:18.04 (43.57)     2:05.77 (47.73)     2:43.36 (37.59)
.RED - Division  
  1 Ibarra, Myah              12 COMM-CA              2:50.33    2:39.45  
                  36.69     1:17.46 (40.77)     2:04.05 (46.59)     2:39.45 (35.40)
  2 Tran, Caitlyn             12 SWRD-CA              2:49.60    2:41.75  
                  34.40     1:17.40 (43.00)     2:04.12 (46.72)     2:41.75 (37.63)
  3 Lomibao, Jamie            12 SMSC-CA              2:47.48    2:44.72  
                  37.56     1:20.35 (42.79)     2:08.74 (48.39)     2:44.72 (35.98)
  4 Redash, Emma              12 SMSC-CA              2:50.28    2:45.64  
                  38.27     1:22.40 (44.13)     2:08.90 (46.50)     2:45.64 (36.74)
  5 Welch, Kaylin             12 SCVS-PC              3:00.60    2:49.97  
                  33.96     1:19.48 (45.52)     2:13.79 (54.31)     2:49.97 (36.18)
  6 Maniatogiannis, Bessie    12 SWRD-CA              2:55.57    2:53.59  
                  38.47     1:24.11 (45.64)     2:14.47 (50.36)     2:53.59 (39.12)
  7 Ogorsolka, Stella         12 PASO-CA              3:01.30    2:58.82  
                  39.23     1:26.27 (47.04)     2:19.83 (53.56)     2:58.82 (38.99)
  8 Barringer, Riley          12 SEA-PC               2:46.73    2:59.24  
                  42.00     1:27.49 (45.49)     2:19.60 (52.11)     2:59.24 (39.64)
  9 Limon, Angelica           11 COMM-CA              2:52.56    2:59.59  
                  44.63     1:32.18 (47.55)     2:22.79 (50.61)     2:59.59 (36.80)
 10 McCarley, Madison         11 LTA-CA               3:00.59    3:14.45  
                  41.37     1:32.46 (51.09)     2:31.35 (58.89)     3:14.45 (43.10)
.WHT - Division  
  1 Pearigen, Tabitha         12 YNEZ-CA                   NT    2:39.27  
                  35.63     1:16.33 (40.70)     2:05.06 (48.73)     2:39.27 (34.21)
  2 Paguyo, Kelsey            11 SWRD-CA              3:07.59    2:46.17  
                  34.80     1:16.52 (41.72)     2:08.30 (51.78)     2:46.17 (37.87)
  3 Brooks, Keira             12 San Luis Obispo-CA   3:04.83    2:51.89  
                  35.56     1:21.57 (46.01)     2:13.91 (52.34)     2:51.89 (37.98)
  4 Pauschek, Annika          12 PUMA-CA              3:04.32    2:54.40  
                  39.34     1:24.31 (44.97)     2:16.76 (52.45)     2:54.40 (37.64)
  5 Hagenau, Astrid           12 SCVS-PC              3:10.96    2:54.73  
                  37.20     1:21.66 (44.46)     2:15.25 (53.59)     2:54.73 (39.48)
  6 Larnerd, Audrey           12 SCVS-PC              3:04.67    2:56.41  
                  40.15     1:21.61 (41.46)     2:18.55 (56.94)     2:56.41 (37.86)
  7 Ibarra, Alyah             11 COMM-CA              3:02.06    2:57.80  
                                1:27.75 ( )     2:21.60 (53.85)     2:57.80 (36.20)
  8 Gray, Estella             11 San Luis Obispo-CA   3:24.05    2:58.90  
                  37.88     1:23.71 (45.83)     2:18.44 (54.73)     2:58.90 (40.46)
  9 Longoria-Hernandez, Juli  12 COMM-CA              3:06.43    2:59.59  
                  37.91     1:25.24 (47.33)     2:20.68 (55.44)     2:59.59 (38.91)
 10 Contreras, Isabelle       12 SMSC-CA              3:04.66    3:01.93  
                  38.71     1:24.79 (46.08)     2:20.51 (55.72)     3:01.93 (41.42)
 11 Maloney, Kiley            11 SMSC-CA              3:03.66    3:04.71  
                  47.29     1:37.13 (49.84)     2:26.08 (48.95)     3:04.71 (38.63)
 12 Calderon, Kasey           12 SMSC-CA              3:12.32    3:05.05  
                  42.62     1:31.97 (49.35)     2:27.71 (55.74)     3:05.05 (37.34)
 13 Maniatogiannis, Anastasi  11 SWRD-CA              3:01.42    3:07.86  
                  42.64     1:30.73 (48.09)     2:28.31 (57.58)     3:07.86 (39.55)
 14 Jimenez, Emma             12 SMSC-CA                   NT    3:08.02  
                  44.26     1:33.44 (49.18)     2:26.40 (52.96)     3:08.02 (41.62)
 15 Miller, Dayjah            11 San Luis Obispo-CA   4:10.35    3:13.05  
                  43.97     1:41.71 (57.74)     2:31.28 (49.57)     3:13.05 (41.77)
 16 Inutan, Kamryn            11 SMSC-CA                   NT    3:13.23  
                  46.46     1:36.90 (50.44)     2:31.85 (54.95)     3:13.23 (41.38)
 17 Brashears, Lyndsey        11 SCVS-PC              3:20.98    3:14.01  
                  42.72                             2:35.84 ( )     3:14.01 (38.17)
 18 Yerganian, Talar          12 SCVS-PC              3:42.15    3:21.39  
                  45.87     1:40.59 (54.72)     2:35.70 (55.11)     3:21.39 (45.69)
 19 Orozco, Salma             12 COMM-CA              3:29.50    3:22.72  
                  47.76     1:37.09 (49.33)   2:37.77 (1:00.68)     3:22.72 (44.95)
 20 Wade, Hannah              11 LTA-CA                    NT    3:30.99  
                  50.52     1:42.48 (51.96)   2:43.90 (1:01.42)     3:30.99 (47.09)
 -- Carrier, Sydney           12 SMSC-CA              3:00.81        SCR  
 -- Triplett, Gracie          12 SMSC-CA              2:57.43        SCR  
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Diallo, Selly             16 SEA-PC                 24.00      24.69  
  2 Tran, Sarah               13 SWRD-CA                25.11      25.61  
  3 Campbell, Sammi           21 UN-CA                  26.27      25.84  
  4 Cruz, Damiera             15 SEA-PC                 25.71      26.26  
  5 Drumright, Katherine      13 SEA-PC                 27.62      26.42  
  6 Brown, Saray              15 SMSC-CA                26.05      26.64  
  7 Bartolome, Annie          16 PUMA-CA                25.25      26.69  
  8 Wood, Gabby               17 PUMA-CA                26.76      26.90  
  9 Kuipers, Natalia          15 San Luis Obispo-CA     26.91      27.01  
 10 Horvath, Ayli             13 SEA-PC                 27.55      27.13  
 11 Berg, Emily               16 PUMA-CA                27.21      27.31  
 12 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA     25.86      27.37  
 13 Silva, Erika              14 COMM-CA                27.11      27.46  
 14 Moffitt, Kendall          14 NCA-CA                 26.96      27.60  
 15 Roseman, Paige            14 TAC-SN                 27.26      27.68  
 16 Gamboa, Wendy             16 COMM-CA                27.34      27.93  
 17 Cusick, Sydney            15 PUMA-CA                26.51      28.01  
 18 Thompson, Kate            13 PUMA-CA                27.70      28.28  
 19 Wood, Rachel              14 PUMA-CA                26.32      28.40  
 20 Kirn, Gaylynn             13 PUMA-CA                28.35      28.62  
 21 Haas, Alexis              14 San Luis Obispo-CA     28.11      28.65  
 22 Silva, Jayda              15 COMM-CA                28.21      28.69  
 23 Lewis, Aiden              15 SMSC-CA                28.96      29.20  
 24 Fuller, Monica            14 SMSC-CA                28.61      29.31  
 25 Hernandez, Elizabeth      14 SMSC-CA                29.28      29.34  
 26 Torres, Claudia           16 COMM-CA                29.30      29.39  
 27 Bravo, Naomi              13 COMM-CA                29.33      29.45  
 28 Tefera, Ilu               16 SMSC-CA                29.27      29.58  
 29 DiSimone, Holly           13 PASO-CA                28.75      30.11  
 30 Zacarias, Camila          13 COMM-CA                29.63      30.32  
.RED - Division  
  1 Arreguin, Katie           13 LTA-CA                 30.23      29.25  
  2 Allen, Jamie              14 SMSC-CA                30.09      29.52  
  3 Romeo, Luca               13 SEA-PC                 30.51      30.26  
  4 Lonsbrough, Taryn         13 PUMA-CA                30.35      30.27  
  5 Jebens, Alaska            13 SMSC-CA                30.32      30.38  
  6 Ortega, Sophia            14 COMM-CA                31.50      30.53  
  7 Perez, Cat                14 SMSC-CA                31.02      30.62  
  8 Turner, Madison           14 SEA-PC                 29.78      30.92  
  9 Cusick, Sam               13 PUMA-CA                30.09      31.02  
 10 Bergevin, Caitlin         13 SCVS-PC                31.00      31.19  
 11 Lim, Kylie                16 PUMA-CA                30.03      31.21  
 12 Prodanov, Alexandra       14 PUMA-CA                31.36      31.25  
 13 Giordano, Faith           16 PUMA-CA                31.30      31.75  
 14 Olson, Katelin            14 SWRD-CA                32.01      33.77  
.WHT - Division  
  1 Hudson, Bridget           15 PUMA-CA                   NT      30.91  
  3 Gomez, Lindsey            16 SWRD-CA                   NT      31.49  
  4 Jeffrey, MJ               13 SEA-PC                 33.19      32.63  
  5 Russell, Aleah            16 PASO-CA                32.80      33.55  
  6 Hetland, Grace            14 SMSC-CA                33.53      33.65  
  7 Padilla, Samantha         17 LTA-CA                 35.48      34.25  
  7 Estes, Ashlyn             13 PASO-CA                32.84      34.25  
  9 Butterfield, Ella         13 PUMA-CA                32.96      34.63  
 10 Gibson, Hannah            13 SCVS-PC                35.07      36.33  
 11 Anderson, Jaime           14 LTA-CA                 34.80      36.36  
 12 Faustina, Billie          13 SWRD-CA                35.70      36.70  
 13 Snow, McKenna             13 VSC-CC                 40.06      40.65  
 14 Beyea, Cosette            13 SMSC-CA                39.71      42.10  
 15 Hais, Gwyneth             15 San Luis Obispo-CA     41.73      45.87  
 -- Le, Tiana                 13 LTA-CA                    NT        SCR  
 -- Shapero, Jessica          16 PUMA-CA                27.92        SCR  
 -- Garritano, Isabella       15 PUMA-CA                28.67        SCR  
 -- Wilson, Amanda            18 PUMA-CA                24.81        SCR  
 -- Giannini, Emilie          14 PUMA-CA                26.60        SCR  
 -- Estes, Taryn              15 PASO-CA                32.83        SCR  
 -- Cross, Fiona              13 PUMA-CA                   NT        SCR  
 -- Schneider, Karly          15 SMSC-CA                31.10        SCR  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wilson, Amanda            18 PUMA-CA                53.06      55.11  
                  26.50       55.11 (28.61)                                        
  2 Diallo, Selly             16 SEA-PC                 53.14      55.16  
                  26.90       55.16 (28.26)                                        
  3 Su, Stephanie             16 SWRD-CA                53.01      56.04  
                  27.04       56.04 (29.00)                                        
  4 Campbell, Sammi           21 UN-CA                  57.75      56.25  
                  26.92       56.25 (29.33)                                        
  5 Bertel, Emma              13 SWRD-CA                57.41      57.55  
                  28.02       57.55 (29.53)                                        
  6 Kuipers, Natalia          15 San Luis Obispo-CA     56.84      57.71  
                  27.70       57.71 (30.01)                                        
  7 Drumright, Katherine      13 SEA-PC               1:00.95      57.87  
                  27.35       57.87 (30.52)                                        
  8 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA     57.69      58.13  
                  28.71       58.13 (29.42)                                        
  9 Moffitt, Kendall          14 NCA-CA                 58.77      59.27  
                  28.56       59.27 (30.71)                                        
 10 Cruz, Damiera             15 SEA-PC                 59.22      59.28  
                  29.03       59.28 (30.25)                                        
 11 Silva, Erika              14 COMM-CA                59.22      59.39  
                  28.83       59.39 (30.56)                                        
 12 Brown, Saray              15 SMSC-CA                57.13      59.40  
                  28.51       59.40 (30.89)                                        
 13 Kirn, Gaylynn             13 PUMA-CA              1:01.36      59.42  
                  28.95       59.42 (30.47)                                        
 14 Horvath, Ayli             13 SEA-PC                 59.66      59.50  
                  27.56       59.50 (31.94)                                        
 15 Wood, Gabby               17 PUMA-CA                58.33      59.62  
                  28.82       59.62 (30.80)                                        
 16 Johnson, Leah             16 SWRD-CA                57.32      59.96  
                  28.77       59.96 (31.19)                                        
 17 Corella, Alyssia          14 PASO-CA              1:01.18    1:00.07  
                  28.64     1:00.07 (31.43)                                        
 18 Fuller, Monica            14 SMSC-CA              1:00.75    1:00.22  
                  29.52     1:00.22 (30.70)                                        
 19 Gamboa, Wendy             16 COMM-CA                59.66    1:00.79  
                  28.97     1:00.79 (31.82)                                        
 20 Haas, Alexis              14 San Luis Obispo-CA     59.69    1:00.89  
                  29.13     1:00.89 (31.76)                                        
 21 Springer, Abby            14 PASO-CA              1:02.39    1:01.48  
                  29.91     1:01.48 (31.57)                                        
 22 Thompson, Kate            13 PUMA-CA              1:00.28    1:01.58  
                  29.55     1:01.58 (32.03)                                        
 23 Cusick, Sydney            15 PUMA-CA                57.04    1:01.62  
                  29.84     1:01.62 (31.78)                                        
 24 Berg, Emily               16 PUMA-CA                59.07    1:01.63  
                  29.73     1:01.63 (31.90)                                        
 25 Marsalek, Emma            13 SMSC-CA              1:01.77    1:01.98  
                  30.07     1:01.98 (31.91)                                        
 26 Shapero, Jessica          16 PUMA-CA                59.47    1:02.69  
                  29.85     1:02.69 (32.84)                                        
 27 Oppedahl, Claire          13 PUMA-CA              1:02.63    1:03.07  
                  30.37     1:03.07 (32.70)                                        
 28 Novak, Makayla            13 SWRD-CA              1:01.01    1:03.39  
                  31.13     1:03.39 (32.26)                                        
 29 Garritano, Isabella       15 PUMA-CA              1:03.68    1:03.83  
                  30.51     1:03.83 (33.32)                                        
 30 Roseman, Paige            14 TAC-SN               1:01.43    1:03.93  
                  29.84     1:03.93 (34.09)                                        
 31 Wood, Rachel              14 PUMA-CA              1:02.68    1:04.28  
                  30.73     1:04.28 (33.55)                                        
 32 Zapler, Dahlia            13 UN-IL                1:01.53    1:04.80  
                  31.27     1:04.80 (33.53)                                        
 33 Tefera, Ilu               16 SMSC-CA              1:02.88    1:05.56  
                  31.18     1:05.56 (34.38)                                        
 34 Silva, Jayda              15 COMM-CA                59.81    1:05.71  
                  31.13     1:05.71 (34.58)                                        
 35 Torres, Claudia           16 COMM-CA              1:03.17    1:06.65  
                  31.22     1:06.65 (35.43)                                        
 -- Bartolome, Annie          16 PUMA-CA                54.28         NS  
 -- Lewis, Aiden              15 SMSC-CA              1:00.30         NS  
.RED - Division  
  1 Romeo, Luca               13 SEA-PC               1:07.11    1:03.72  
                  29.99     1:03.72 (33.73)                                        
  2 Allen, Jamie              14 SMSC-CA              1:04.08    1:03.74  
                  30.52     1:03.74 (33.22)                                        
  3 DiSimone, Holly           13 PASO-CA              1:07.80    1:04.02  
                  31.26     1:04.02 (32.76)                                        
  4 Hernandez, Elizabeth      14 SMSC-CA              1:04.42    1:04.15  
                  30.93     1:04.15 (33.22)                                        
  5 Morris, Sydney            17 SMSC-CA              1:07.56    1:05.00  
                  31.63     1:05.00 (33.37)                                        
  6 Carlson, Rachel           16 SMSC-CA              1:05.39    1:05.05  
                  31.09     1:05.05 (33.96)                                        
  7 Zacarias, Camila          13 COMM-CA              1:04.67    1:05.60  
                  32.08     1:05.60 (33.52)                                        
  8 Jebens, Alaska            13 SMSC-CA              1:04.72    1:05.66  
                  31.66     1:05.66 (34.00)                                        
  9 Calderon, Jayza           14 SMSC-CA              1:05.35    1:06.23  
                  31.82     1:06.23 (34.41)                                        
 10 Pauschek, Emily           13 PUMA-CA              1:04.53    1:06.24  
                  31.67     1:06.24 (34.57)                                        
 11 Turner, Madison           14 SEA-PC               1:05.83    1:06.88  
                  31.53     1:06.88 (35.35)                                        
 12 Bravo, Naomi              13 COMM-CA              1:06.24    1:07.21  
                  31.82     1:07.21 (35.39)                                        
 13 Lonsbrough, Taryn         13 PUMA-CA              1:05.90    1:07.22  
                  32.55     1:07.22 (34.67)                                        
 14 Perez, Cat                14 SMSC-CA              1:07.96    1:07.24  
                  31.88     1:07.24 (35.36)                                        
 15 Arreguin, Katie           13 LTA-CA               1:05.24    1:07.35  
                  31.87     1:07.35 (35.48)                                        
 16 Ortega, Sophia            14 COMM-CA              1:08.57    1:07.70  
                  33.50     1:07.70 (34.20)                                        
 17 Brown, Jada               13 SMSC-CA              1:05.09    1:07.81  
                  32.64     1:07.81 (35.17)                                        
 18 Best, Jocelyn             14 SEA-PC               1:07.71    1:09.65  
                  33.30     1:09.65 (36.35)                                        
 19 Cusick, Sam               13 PUMA-CA              1:05.73    1:10.04  
                  33.19     1:10.04 (36.85)                                        
 20 Prodanov, Alexandra       14 PUMA-CA              1:07.15    1:11.69  
                  34.87     1:11.69 (36.82)                                        
.WHT - Division  
  1 Gomez, Lindsey            16 SWRD-CA              1:10.87    1:10.02  
                  33.89     1:10.02 (36.13)                                        
  2 Cross, Fiona              13 PUMA-CA                   NT    1:11.24  
                  34.54     1:11.24 (36.70)                                        
  3 Carrier, Alyssa           14 SMSC-CA              1:10.52    1:12.52  
                  33.91     1:12.52 (38.61)                                        
  4 Jeffrey, MJ               13 SEA-PC               1:16.06    1:13.06  
                  35.87     1:13.06 (37.19)                                        
  5 Russell, Aleah            16 PASO-CA              1:13.27    1:13.37  
                  36.35     1:13.37 (37.02)                                        
  6 Hudson, Bridget           15 PUMA-CA              1:15.37    1:13.79  
                  35.48     1:13.79 (38.31)                                        
  7 Bergevin, Caitlin         13 SCVS-PC              1:16.00    1:13.83  
                  34.03     1:13.83 (39.80)                                        
  8 Padilla, Samantha         17 LTA-CA               1:17.48    1:14.85  
                  34.71     1:14.85 (40.14)                                        
  9 Olson, Katelin            14 SWRD-CA              1:11.74    1:16.30  
                  36.00     1:16.30 (40.30)                                        
 10 Hetland, Grace            14 SMSC-CA              1:16.74    1:17.35  
                  37.23     1:17.35 (40.12)                                        
 11 Faustina, Billie          13 SWRD-CA              1:19.58    1:18.53  
                  38.03     1:18.53 (40.50)                                        
 12 Netto, Jorja              14 PASO-CA              1:21.82    1:19.38  
                  37.31     1:19.38 (42.07)                                        
 13 Butterfield, Ella         13 PUMA-CA                   NT    1:20.29  
                  37.26     1:20.29 (43.03)                                        
 14 Gaughan, Rebecca          15 PUMA-CA              1:18.42    1:20.55  
                  38.53     1:20.55 (42.02)                                        
 15 Gibson, Hannah            13 SCVS-PC              1:18.80    1:22.35  
                  38.03     1:22.35 (44.32)                                        
 16 Walde, Alex               14 PASO-CA              1:32.09    1:26.31  
                  40.38     1:26.31 (45.93)                                        
 17 Snow, McKenna             13 VSC-CC                    NT    1:35.25  
                  41.52     1:35.25 (53.73)                                        
 18 Hais, Gwyneth             15 San Luis Obispo-CA   1:33.95    1:36.87  
                  45.80     1:36.87 (51.07)                                        
 -- Schneider, Karly          15 SMSC-CA              1:07.64        SCR  
 -- Hernandez, Haylee         18 SMSC-CA                56.61        SCR  
 -- Le, Tiana                 13 LTA-CA                    NT        SCR  
 -- Estes, Taryn              15 PASO-CA              1:11.84        SCR  
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Su, Stephanie             16 SWRD-CA              1:51.97    1:58.22  
                  27.54       57.49 (29.95)     1:27.76 (30.27)     1:58.22 (30.46)
  2 Campbell, Sammi           21 UN-CA                2:04.39    1:59.44  
                  26.26       56.14 (29.88)     1:27.89 (31.75)     1:59.44 (31.55)
  3 Tran, Sarah               13 SWRD-CA              2:00.04    1:59.68  
                  28.02       58.18 (30.16)     1:28.86 (30.68)     1:59.68 (30.82)
  4 Diallo, Selly             16 SEA-PC               1:56.78    2:00.37  
                  28.04       58.62 (30.58)     1:29.21 (30.59)     2:00.37 (31.16)
  5 Edds, Emily               15 SMSC-CA              2:00.52    2:02.13  
                  28.62       59.38 (30.76)     1:30.65 (31.27)     2:02.13 (31.48)
  6 Calderon, Haley           16 SMSC-CA              2:04.41    2:02.90  
                  28.93       59.88 (30.95)     1:31.28 (31.40)     2:02.90 (31.62)
  7 Fraire, Izzie             17 SMSC-CA              2:03.28    2:03.20  
                  28.30       59.20 (30.90)     1:31.05 (31.85)     2:03.20 (32.15)
  8 Johnson, Leah             16 SWRD-CA              1:59.99    2:04.45  
                  28.88     1:00.47 (31.59)     1:32.66 (32.19)     2:04.45 (31.79)
  9 Kuipers, Natalia          15 San Luis Obispo-CA   2:01.01    2:04.51  
                  28.08       59.34 (31.26)     1:32.01 (32.67)     2:04.51 (32.50)
 10 Wilson, Amanda            18 PUMA-CA              1:56.35    2:04.66  
                  28.69     1:00.18 (31.49)     1:32.76 (32.58)     2:04.66 (31.90)
 11 Bertel, Emma              13 SWRD-CA              2:08.28    2:05.06  
                  28.95     1:01.26 (32.31)     1:34.00 (32.74)     2:05.06 (31.06)
 12 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA   2:06.96    2:05.23  
                  30.29     1:02.19 (31.90)     1:34.26 (32.07)     2:05.23 (30.97)
 13 Moffitt, Kendall          14 NCA-CA               2:06.41    2:06.73  
                  28.77     1:00.65 (31.88)     1:34.15 (33.50)     2:06.73 (32.58)
 14 Marsalek, Emma            13 SMSC-CA              2:11.88    2:06.93  
                  29.48     1:01.78 (32.30)     1:34.40 (32.62)     2:06.93 (32.53)
 15 Lewis, Aiden              15 SMSC-CA              2:02.28    2:07.86  
                  29.95     1:02.24 (32.29)     1:34.90 (32.66)     2:07.86 (32.96)
 16 Steele, Heaven            16 SWRD-CA              2:07.88    2:08.41  
                  29.93     1:02.66 (32.73)     1:36.43 (33.77)     2:08.41 (31.98)
 17 Fuller, Monica            14 SMSC-CA              2:06.92    2:09.78  
                  30.37     1:03.42 (33.05)     1:36.80 (33.38)     2:09.78 (32.98)
 18 Cruz, Damiera             15 SEA-PC               2:11.90    2:09.97  
                  29.06     1:01.15 (32.09)     1:35.79 (34.64)     2:09.97 (34.18)
 19 Silva, Erika              14 COMM-CA              2:08.42    2:10.08  
                  30.11     1:03.35 (33.24)     1:37.03 (33.68)     2:10.08 (33.05)
 20 Wood, Gabby               17 PUMA-CA              2:08.39    2:10.30  
                  30.76     1:03.64 (32.88)     1:37.51 (33.87)     2:10.30 (32.79)
 21 Haas, Alexis              14 San Luis Obispo-CA   2:04.41    2:10.39  
                  29.68     1:02.96 (33.28)     1:37.41 (34.45)     2:10.39 (32.98)
 22 Drumright, Katherine      13 SEA-PC               2:14.33    2:10.68  
                  28.88     1:01.70 (32.82)     1:36.01 (34.31)     2:10.68 (34.67)
 23 McIntyre, Elyse           13 NCA-CA               2:16.39    2:13.03  
                  31.19     1:04.75 (33.56)     1:38.76 (34.01)     2:13.03 (34.27)
 24 Thompson, Kate            13 PUMA-CA              2:15.09    2:14.22  
                  30.87     1:04.91 (34.04)     1:39.85 (34.94)     2:14.22 (34.37)
 25 Cusick, Sydney            15 PUMA-CA              2:04.93    2:14.80  
                  30.74     1:05.37 (34.63)     1:40.37 (35.00)     2:14.80 (34.43)
 26 Riarh, Chanpreet          15 SEA-PC               2:12.07    2:15.10  
                  31.02     1:04.85 (33.83)     1:39.94 (35.09)     2:15.10 (35.16)
 28 Gamboa, Wendy             16 COMM-CA              2:11.32    2:15.18  
                  30.91     1:05.24 (34.33)     1:41.06 (35.82)     2:15.18 (34.12)
 29 Reed, Isabel              15 SEA-PC               2:02.53    2:15.21  
                  29.88     1:03.73 (33.85)     1:39.28 (35.55)     2:15.21 (35.93)
 30 Berg, Emily               16 PUMA-CA              2:11.49    2:15.49  
                  30.72     1:05.23 (34.51)     1:40.54 (35.31)     2:15.49 (34.95)
 31 Silva, Jayda              15 COMM-CA              2:14.78    2:16.95  
                  31.32     1:05.79 (34.47)     1:41.59 (35.80)     2:16.95 (35.36)
 32 Tefera, Ilu               16 SMSC-CA              2:14.56    2:18.49  
                  31.46     1:06.33 (34.87)     1:42.73 (36.40)     2:18.49 (35.76)
 33 Hernandez, Elizabeth      14 SMSC-CA              2:16.00    2:20.28  
                  31.09     1:06.42 (35.33)     1:42.84 (36.42)     2:20.28 (37.44)
 34 Zapler, Dahlia            13 UN-IL                2:15.02    2:22.64  
                  31.80     1:08.13 (36.33)     1:46.01 (37.88)     2:22.64 (36.63)
.RED - Division  
  1 Kirn, Gaylynn             13 PUMA-CA              2:18.10    2:13.75  
                  31.45     1:05.57 (34.12)     1:40.40 (34.83)     2:13.75 (33.35)
  2 Allen, Jamie              14 SMSC-CA              2:18.00    2:14.12  
                  30.73     1:05.45 (34.72)     1:39.81 (34.36)     2:14.12 (34.31)
  3 Corella, Alyssia          14 PASO-CA              2:17.21    2:14.98  
                  31.56     1:05.32 (33.76)     1:40.00 (34.68)     2:14.98 (34.98)
  4 Morris, Sydney            17 SMSC-CA              2:16.43    2:17.71  
                  31.82     1:06.75 (34.93)     1:42.30 (35.55)     2:17.71 (35.41)
  5 Jebens, Alaska            13 SMSC-CA              2:19.04    2:18.35  
                  30.99     1:06.40 (35.41)     1:42.46 (36.06)     2:18.35 (35.89)
  6 Brown, Jada               13 SMSC-CA              2:22.97    2:19.65  
                  33.82     1:10.48 (36.66)     1:45.46 (34.98)     2:19.65 (34.19)
  7 Roseman, Paige            14 TAC-SN               2:18.33    2:19.74  
                  32.09     1:07.03 (34.94)     1:44.24 (37.21)     2:19.74 (35.50)
  8 Garritano, Isabella       15 PUMA-CA              2:22.96    2:20.67  
                  32.37     1:08.77 (36.40)     1:45.91 (37.14)     2:20.67 (34.76)
  9 Pauschek, Emily           13 PUMA-CA              2:19.13    2:21.18  
                  33.41     1:09.49 (36.08)     1:46.60 (37.11)     2:21.18 (34.58)
  9 Perez, Cat                14 SMSC-CA              2:25.69    2:21.18  
                  30.79     1:06.44 (35.65)     1:43.93 (37.49)     2:21.18 (37.25)
 11 Torres, Claudia           16 COMM-CA              2:19.20    2:21.31  
                  31.58     1:07.21 (35.63)     1:44.54 (37.33)     2:21.31 (36.77)
 12 Arreguin, Katie           13 LTA-CA               2:27.38    2:24.26  
                  31.87     1:08.00 (36.13)     1:46.65 (38.65)     2:24.26 (37.61)
 13 Calderon, Jayza           14 SMSC-CA              2:24.74    2:24.48  
                  31.96     1:08.31 (36.35)     1:46.38 (38.07)     2:24.48 (38.10)
 14 Lonsbrough, Taryn         13 PUMA-CA              2:25.73    2:24.91  
                  33.93     1:11.81 (37.88)     1:50.48 (38.67)     2:24.91 (34.43)
 15 Best, Jocelyn             14 SEA-PC               2:27.25    2:25.05  
                  34.09     1:11.11 (37.02)     1:48.80 (37.69)     2:25.05 (36.25)
 16 Bravo, Naomi              13 COMM-CA              2:24.11    2:25.15  
                  33.27     1:10.85 (37.58)     1:47.72 (36.87)     2:25.15 (37.43)
 17 Zacarias, Camila          13 COMM-CA              2:22.61    2:25.43  
                  32.96     1:09.85 (36.89)     1:47.79 (37.94)     2:25.43 (37.64)
 18 Prodanov, Alexandra       14 PUMA-CA              2:23.17    2:29.31  
                  34.28     1:11.54 (37.26)     1:50.55 (39.01)     2:29.31 (38.76)
 19 Ortega, Sophia            14 COMM-CA              2:26.67    2:29.85  
                  34.59     1:12.50 (37.91)     1:52.25 (39.75)     2:29.85 (37.60)
 20 Cusick, Sam               13 PUMA-CA              2:22.29    2:31.10  
                  33.90     1:12.66 (38.76)     1:52.50 (39.84)     2:31.10 (38.60)
.WHT - Division  
  1 Romeo, Luca               13 SEA-PC               2:31.46    2:24.35  
                  33.56     1:10.94 (37.38)     1:48.34 (37.40)     2:24.35 (36.01)
  2 Gomez, Lindsey            16 SWRD-CA                   NT    2:31.55  
                  35.08     1:14.68 (39.60)     1:54.61 (39.93)     2:31.55 (36.94)
  3 Carrier, Alyssa           14 SMSC-CA              2:37.99    2:34.47  
                  34.14     1:12.50 (38.36)     1:53.25 (40.75)     2:34.47 (41.22)
  4 Russell, Aleah            16 PASO-CA              2:35.57    2:36.43  
                  36.57     1:16.52 (39.95)     1:56.95 (40.43)     2:36.43 (39.48)
  5 Cross, Fiona              13 PUMA-CA                   NT    2:44.07  
                  35.20     1:14.77 (39.57)     1:57.44 (42.67)     2:44.07 (46.63)
  6 Hetland, Grace            14 SMSC-CA              2:47.01    2:45.63  
                  37.33     1:19.02 (41.69)     2:02.76 (43.74)     2:45.63 (42.87)
  7 Padilla, Samantha         17 LTA-CA               2:52.38    2:51.89  
                  36.45     1:20.86 (44.41)     2:06.70 (45.84)     2:51.89 (45.19)
  8 Gaughan, Rebecca          15 PUMA-CA              2:52.41    2:53.34  
                  37.98     1:21.57 (43.59)     2:08.57 (47.00)     2:53.34 (44.77)
  9 Olson, Katelin            14 SWRD-CA              2:50.58    2:53.84  
                  37.31     1:21.04 (43.73)     2:07.99 (46.95)     2:53.84 (45.85)
 10 Faustina, Billie          13 SWRD-CA              3:14.04    2:54.89  
                  38.26     1:21.96 (43.70)     2:08.90 (46.94)     2:54.89 (45.99)
 11 Gibson, Hannah            13 SCVS-PC              2:41.00    3:06.16  
                  39.96     1:27.37 (47.41)     2:16.58 (49.21)     3:06.16 (49.58)
 12 Hais, Gwyneth             15 San Luis Obispo-CA   3:43.16    3:21.29  
                  42.58     1:33.01 (50.43)     2:25.44 (52.43)     3:21.29 (55.85)
 -- Schneider, Karly          15 SMSC-CA              2:28.89        SCR  
 -- Hernandez, Haylee         18 SMSC-CA              2:01.19        SCR  
 -- Estes, Taryn              15 PASO-CA              2:33.12        SCR  
 -- Baker, Elyse              13 SWRD-CA              2:05.99        SCR  
 -- Le, Tiana                 13 LTA-CA                    NT        SCR  
 
Girls 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Su, Stephanie             16 SWRD-CA              4:51.08    5:01.60  
                  28.47       58.88 (30.41)     1:29.46 (30.58)     2:00.04 (30.58)
        2:30.58 (30.54)     3:01.05 (30.47)     3:31.43 (30.38)     4:01.78 (30.35)
        4:31.98 (30.20)     5:01.60 (29.62)                                        
  2 Johnson, Leah             16 SWRD-CA              5:03.48    5:21.34  
                  29.47     1:01.23 (31.76)     1:33.42 (32.19)     2:05.65 (32.23)
        2:37.97 (32.32)     3:10.73 (32.76)     3:43.62 (32.89)     4:16.25 (32.63)
        4:48.92 (32.67)     5:21.34 (32.42)                                        
  3 Peterson, Adelynn         18 San Luis Obispo-CA   5:12.60    5:29.63  
                  30.24     1:03.14 (32.90)     1:36.34 (33.20)     2:09.87 (33.53)
        2:43.53 (33.66)     3:16.89 (33.36)     3:50.41 (33.52)     4:24.02 (33.61)
        4:57.48 (33.46)     5:29.63 (32.15)                                        
  4 Kuipers, Natalia          15 San Luis Obispo-CA   5:27.40    5:30.47  
                  29.08     1:01.57 (32.49)     1:35.12 (33.55)     2:08.58 (33.46)
        2:42.66 (34.08)     3:16.61 (33.95)     3:50.32 (33.71)     4:24.07 (33.75)
        4:57.88 (33.81)     5:30.47 (32.59)                                        
  5 Marsalek, Emma            13 SMSC-CA              5:32.93    5:30.59  
                  30.02     1:02.74 (32.72)     1:36.29 (33.55)     2:09.98 (33.69)
        2:43.29 (33.31)     3:17.01 (33.72)     3:50.62 (33.61)     4:24.19 (33.57)
        4:57.84 (33.65)     5:30.59 (32.75)                                        
  6 Moffitt, Kendall          14 NCA-CA               5:26.83    5:32.59  
                  29.44     1:02.25 (32.81)     1:36.13 (33.88)     2:10.06 (33.93)
        2:44.30 (34.24)     3:18.09 (33.79)     3:52.23 (34.14)     4:26.63 (34.40)
        5:00.51 (33.88)     5:32.59 (32.08)                                        
  7 Lewis, Aiden              15 SMSC-CA              5:23.90    5:33.87  
                  31.18     1:04.46 (33.28)     1:38.21 (33.75)     2:12.02 (33.81)
        2:45.66 (33.64)     3:19.44 (33.78)     3:53.24 (33.80)     4:26.96 (33.72)
        5:00.83 (33.87)     5:33.87 (33.04)                                        
  8 Springer, Abby            14 PASO-CA              5:49.76    5:36.35  
                  31.31     1:05.35 (34.04)     1:39.63 (34.28)     2:13.52 (33.89)
        2:47.22 (33.70)     3:21.33 (34.11)     3:55.42 (34.09)     4:29.82 (34.40)
        5:03.80 (33.98)     5:36.35 (32.55)                                        
  9 Fuller, Monica            14 SMSC-CA              5:32.24    5:41.90  
                  31.27     1:05.47 (34.20)     1:39.53 (34.06)     2:14.32 (34.79)
        2:49.27 (34.95)     3:23.76 (34.49)     3:58.57 (34.81)     4:33.43 (34.86)
        5:08.00 (34.57)     5:41.90 (33.90)                                        
 10 Bertel, Emma              13 SWRD-CA              5:55.44    5:41.97  
                  32.16     1:07.23 (35.07)     1:42.54 (35.31)     2:17.47 (34.93)
        2:52.09 (34.62)     3:26.83 (34.74)     4:00.81 (33.98)     4:35.49 (34.68)
        5:09.65 (34.16)     5:41.97 (32.32)                                        
 11 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA   5:48.44    5:42.29  
                  31.26     1:06.19 (34.93)     1:41.80 (35.61)     2:17.46 (35.66)
        2:52.26 (34.80)     3:26.56 (34.30)     4:01.25 (34.69)     4:35.74 (34.49)
        5:10.13 (34.39)     5:42.29 (32.16)                                        
 12 Haas, Alexis              14 San Luis Obispo-CA   5:39.10    5:44.63  
                  31.04     1:05.08 (34.04)     1:39.70 (34.62)     2:14.74 (35.04)
        2:49.95 (35.21)     3:25.12 (35.17)     4:01.15 (36.03)     4:36.89 (35.74)
        5:12.16 (35.27)     5:44.63 (32.47)                                        
 13 Steele, Heaven            16 SWRD-CA              5:47.47    5:45.30  
                  31.26     1:06.47 (35.21)     1:41.31 (34.84)     2:16.27 (34.96)
        2:51.28 (35.01)     3:26.00 (34.72)     4:01.33 (35.33)     4:36.24 (34.91)
        5:11.44 (35.20)     5:45.30 (33.86)                                        
 14 McIntyre, Elyse           13 NCA-CA               5:59.42    5:51.02  
                  31.82     1:06.79 (34.97)     1:42.58 (35.79)     2:18.50 (35.92)
        2:53.88 (35.38)     3:29.21 (35.33)     4:05.05 (35.84)     4:40.75 (35.70)
        5:16.56 (35.81)     5:51.02 (34.46)                                        
 15 Silva, Erika              14 COMM-CA              5:43.37    5:51.13  
                  31.48     1:06.29 (34.81)     1:41.69 (35.40)     2:17.27 (35.58)
        2:52.03 (34.76)     3:27.18 (35.15)     4:03.05 (35.87)     4:39.71 (36.66)
        5:15.91 (36.20)     5:51.13 (35.22)                                        
 16 Riarh, Chanpreet          15 SEA-PC               5:50.55    5:59.93  
                  32.24     1:07.85 (35.61)     1:44.05 (36.20)     2:20.39 (36.34)
        2:56.75 (36.36)     3:33.45 (36.70)     4:10.17 (36.72)     4:47.03 (36.86)
        5:23.83 (36.80)     5:59.93 (36.10)                                        
.RED - Division  
  1 Gamboa, Wendy             16 COMM-CA              5:59.93    5:51.55  
                  33.40     1:09.06 (35.66)     1:46.12 (37.06)     2:21.89 (35.77)
        2:57.59 (35.70)     3:33.00 (35.41)     4:08.27 (35.27)     4:43.86 (35.59)
        5:18.92 (35.06)     5:51.55 (32.63)                                        
  2 Kirn, Gaylynn             13 PUMA-CA              6:04.49    5:51.62  
                  31.98     1:06.63 (34.65)     1:41.91 (35.28)     2:18.91 (37.00)
        2:55.67 (36.76)     3:31.85 (36.18)     4:07.89 (36.04)     4:43.86 (35.97)
        5:18.85 (34.99)     5:51.62 (32.77)                                        
  4 Carlson, Rachel           16 SMSC-CA              6:06.00    6:03.33  
                  31.50     1:06.63 (35.13)     1:42.83 (36.20)     2:19.96 (37.13)
        2:57.51 (37.55)     3:34.34 (36.83)     4:11.86 (37.52)     4:49.42 (37.56)
        5:26.73 (37.31)     6:03.33 (36.60)                                        
  5 Berg, Emily               16 PUMA-CA              6:16.65    6:06.24  
                  32.46     1:09.40 (36.94)     1:46.87 (37.47)     2:24.64 (37.77)
        3:02.36 (37.72)     3:39.63 (37.27)     4:17.68 (38.05)     4:54.86 (37.18)
        5:31.72 (36.86)     6:06.24 (34.52)                                        
  6 Silva, Jayda              15 COMM-CA              5:59.89    6:06.89  
                  33.32     1:09.14 (35.82)     1:46.24 (37.10)     2:22.97 (36.73)
        2:59.79 (36.82)     3:37.01 (37.22)     4:14.68 (37.67)     4:52.64 (37.96)
        5:30.20 (37.56)     6:06.89 (36.69)                                        
  7 Perez, Cat                14 SMSC-CA              6:19.42    6:07.98  
                  31.93     1:08.29 (36.36)     1:45.36 (37.07)     2:22.84 (37.48)
        3:00.58 (37.74)     3:37.90 (37.32)     4:16.04 (38.14)     4:53.68 (37.64)
        5:31.60 (37.92)     6:07.98 (36.38)                                        
  8 Jebens, Alaska            13 SMSC-CA              6:07.83    6:14.80  
                  33.58     1:10.99 (37.41)     1:49.55 (38.56)     2:28.33 (38.78)
        3:05.91 (37.58)     3:43.44 (37.53)     4:21.97 (38.53)     4:59.90 (37.93)
        5:38.27 (38.37)     6:14.80 (36.53)                                        
  9 Hernandez, Elizabeth      14 SMSC-CA              6:04.66    6:17.29  
                  32.65     1:09.88 (37.23)     1:47.52 (37.64)     2:26.27 (38.75)
        3:04.26 (37.99)     3:43.54 (39.28)     4:23.10 (39.56)     5:01.97 (38.87)
        5:40.54 (38.57)     6:17.29 (36.75)                                        
 10 Tefera, Ilu               16 SMSC-CA              6:05.82    6:17.91  
                  33.64     1:10.93 (37.29)     1:49.84 (38.91)     2:28.40 (38.56)
        3:06.96 (38.56)     3:45.83 (38.87)     4:25.88 (40.05)     5:04.53 (38.65)
        5:42.42 (37.89)     6:17.91 (35.49)                                        
 11 Torres, Claudia           16 COMM-CA              6:17.77    6:22.77  
                  33.24     1:09.65 (36.41)     1:47.48 (37.83)     2:25.89 (38.41)
        3:04.14 (38.25)     3:43.16 (39.02)     4:22.91 (39.75)     5:02.63 (39.72)
        5:42.25 (39.62)     6:22.77 (40.52)                                        
 12 Zacarias, Camila          13 COMM-CA              6:27.25    6:26.97  
                  35.00     1:13.82 (38.82)     1:53.51 (39.69)     2:32.82 (39.31)
        3:12.23 (39.41)     3:51.79 (39.56)     4:30.98 (39.19)     5:10.93 (39.95)
        5:50.26 (39.33)     6:26.97 (36.71)                                        
.WHT - Division  
  1 Bravo, Naomi              13 COMM-CA              6:40.26    6:31.96  
                  34.60     1:13.74 (39.14)     1:53.47 (39.73)     2:32.61 (39.14)
        3:12.68 (40.07)     3:52.99 (40.31)     4:32.55 (39.56)     5:14.11 (41.56)
        5:52.86 (38.75)     6:31.96 (39.10)                                        
  2 Arreguin, Katie           13 LTA-CA               6:32.58    6:39.36  
                  33.06     1:10.32 (37.26)     1:50.01 (39.69)     2:31.32 (41.31)
        3:12.96 (41.64)     3:54.95 (41.99)     4:37.06 (42.11)     5:17.68 (40.62)
        5:59.26 (41.58)     6:39.36 (40.10)                                        
  3 Ortega, Sophia            14 COMM-CA                   NT    6:41.29  
                  35.60     1:14.47 (38.87)     1:55.54 (41.07)     2:37.12 (41.58)
        3:18.31 (41.19)     3:59.27 (40.96)     4:40.13 (40.86)     5:21.57 (41.44)
        6:02.74 (41.17)     6:41.29 (38.55)                                        
  4 Carrier, Alyssa           14 SMSC-CA              7:01.63    7:07.02  
                  36.03     1:17.33 (41.30)     2:00.67 (43.34)     2:45.15 (44.48)
        3:29.24 (44.09)     4:12.70 (43.46)     4:57.40 (44.70)     5:41.18 (43.78)
        6:25.18 (44.00)     7:07.02 (41.84)                                        
 -- Wood, Gabby               17 PUMA-CA              5:50.20        SCR  
 -- Prodanov, Alexandra       14 PUMA-CA              6:36.42        SCR  
 -- Reed, Isabel              15 SEA-PC               5:26.53        SCR  
 -- Baker, Elyse              13 SWRD-CA              5:35.69        SCR  
 -- Schneider, Karly          15 SMSC-CA              6:31.12        SCR  
 -- Estes, Taryn              15 PASO-CA              6:50.02        SCR  
 
Girls 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berg, Emily               16 PUMA-CA                30.88      31.31  
  2 Horvath, Ayli             13 SEA-PC                 36.71      32.44  
  3 Kirn, Gaylynn             13 PUMA-CA                33.51      32.69  
  4 Thompson, Kate            13 PUMA-CA                32.36      33.76  
  5 Pauschek, Emily           13 PUMA-CA                37.57      34.49  
  6 Turner, Madison           14 SEA-PC                 35.70      36.04  
  7 Wood, Rachel              14 PUMA-CA                39.06      36.31  
  9 Romeo, Luca               13 SEA-PC                 40.42      37.87  
 10 Arreguin, Katie           13 LTA-CA                 37.57      37.94  
 11 Carrier, Alyssa           14 SMSC-CA                39.11      38.15  
 12 Brown, Jada               13 SMSC-CA                39.17      39.03  
 13 Cross, Fiona              13 PUMA-CA                   NT      39.18  
 14 Jeffrey, MJ               13 SEA-PC                    NT      40.49  
 15 Best, Jocelyn             14 SEA-PC                 45.84      40.90  
 16 Bergevin, Caitlin         13 SCVS-PC                43.00      41.62  
 17 Padilla, Samantha         17 LTA-CA                    NT      41.65  
 18 Gaughan, Rebecca          15 PUMA-CA                   NT      42.77  
 19 Netto, Jorja              14 PASO-CA                   NT      43.76  
 20 Hetland, Grace            14 SMSC-CA                54.09      45.00  
 21 Gibson, Hannah            13 SCVS-PC                45.68      47.17  
 22 Beyea, Cosette            13 SMSC-CA                49.64      49.75  
 23 Hais, Gwyneth             15 San Luis Obispo-CA   1:00.10    1:01.31  
 -- Shapero, Jessica          16 PUMA-CA                34.51        DFS  
      Declared false start
 -- Le, Tiana                 13 LTA-CA                    NT        SCR  
 -- Estes, Taryn              15 PASO-CA                41.04        SCR  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bartolome, Annie          16 PUMA-CA                57.69    1:01.16  
                  29.82     1:01.16 (31.34)                                        
  2 Campbell, Sammi           21 UN-CA                1:04.78    1:03.48  
                  30.42     1:03.48 (33.06)                                        
  3 Berg, Emily               16 PUMA-CA              1:03.91    1:07.13  
                  32.78     1:07.13 (34.35)                                        
  4 Bertel, Emma              13 SWRD-CA              1:07.04    1:07.73  
                  32.92     1:07.73 (34.81)                                        
  5 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA   1:05.13    1:07.81  
                  33.15     1:07.81 (34.66)                                        
  6 Cruz, Damiera             15 SEA-PC               1:08.52    1:07.96  
                  32.60     1:07.96 (35.36)                                        
  7 Steele, Heaven            16 SWRD-CA              1:07.14    1:08.44  
                  32.81     1:08.44 (35.63)                                        
  8 Silva, Erika              14 COMM-CA              1:11.05    1:09.48  
                  34.42     1:09.48 (35.06)                                        
  9 Springer, Abby            14 PASO-CA              1:09.11    1:09.84  
                  34.30     1:09.84 (35.54)                                        
 10 Hernandez, Elizabeth      14 SMSC-CA              1:10.33    1:10.25  
                  34.56     1:10.25 (35.69)                                        
 11 Kirn, Gaylynn             13 PUMA-CA              1:09.98    1:10.54  
                  34.42     1:10.54 (36.12)                                        
 12 Thompson, Kate            13 PUMA-CA              1:08.37    1:10.91  
                  34.24     1:10.91 (36.67)                                        
 13 Fuller, Monica            14 SMSC-CA              1:13.29    1:11.11  
                  35.04     1:11.11 (36.07)                                        
 14 Haas, Alexis              14 San Luis Obispo-CA   1:07.38    1:12.22  
                  35.15     1:12.22 (37.07)                                        
 15 DiSimone, Holly           13 PASO-CA              1:11.62    1:12.74  
                  35.20     1:12.74 (37.54)                                        
 16 Horvath, Ayli             13 SEA-PC               1:11.53    1:12.84  
                  34.88     1:12.84 (37.96)                                        
 17 Silva, Jayda              15 COMM-CA              1:12.21    1:13.06  
                  36.50     1:13.06 (36.56)                                        
 18 Cusick, Sydney            15 PUMA-CA              1:08.48    1:13.13  
                  35.83     1:13.13 (37.30)                                        
 19 Lewis, Aiden              15 SMSC-CA              1:12.08    1:14.03  
                  36.84     1:14.03 (37.19)                                        
 20 Riarh, Chanpreet          15 SEA-PC               1:13.54    1:15.31  
                  36.98     1:15.31 (38.33)                                        
 21 Zacarias, Camila          13 COMM-CA              1:14.46    1:17.28  
                  38.12     1:17.28 (39.16)                                        
 22 Turner, Madison           14 SEA-PC               1:12.30    1:17.34  
                  38.14     1:17.34 (39.20)                                        
.RED - Division  
  1 Marsalek, Emma            13 SMSC-CA              1:15.54    1:11.90  
                  35.68     1:11.90 (36.22)                                        
  2 Allen, Jamie              14 SMSC-CA              1:15.40    1:11.94  
                  34.75     1:11.94 (37.19)                                        
  3 Carlson, Rachel           16 SMSC-CA              1:15.88    1:13.05  
                  35.37     1:13.05 (37.68)                                        
  4 Bravo, Naomi              13 COMM-CA              1:17.37    1:15.78  
                  36.86     1:15.78 (38.92)                                        
  5 Tefera, Ilu               16 SMSC-CA              1:17.41    1:16.08  
                  37.38     1:16.08 (38.70)                                        
  6 Lonsbrough, Taryn         13 PUMA-CA              1:16.40    1:16.51  
                  38.17     1:16.51 (38.34)                                        
  7 Giordano, Faith           16 PUMA-CA              1:22.31    1:18.47  
                  38.30     1:18.47 (40.17)                                        
  9 Carrier, Alyssa           14 SMSC-CA              1:22.79    1:22.80  
                  39.94     1:22.80 (42.86)                                        
 10 Torres, Claudia           16 COMM-CA              1:20.64    1:23.58  
                  39.77     1:23.58 (43.81)                                        
 11 Jebens, Alaska            13 SMSC-CA              1:26.19    1:24.48  
                  40.43     1:24.48 (44.05)                                        
 12 Ortega, Sophia            14 COMM-CA              1:25.54    1:25.55  
                  42.26     1:25.55 (43.29)                                        
 13 Estes, Ashlyn             13 PASO-CA              1:22.77    1:27.64  
                  42.44     1:27.64 (45.20)                                        
 14 Bergevin, Caitlin         13 SCVS-PC              1:26.00    1:29.22  
                  41.53     1:29.22 (47.69)                                        
.WHT - Division  
  1 Gomez, Lindsey            16 SWRD-CA                   NT    1:20.25  
                  38.36     1:20.25 (41.89)                                        
  2 Perez, Cat                14 SMSC-CA              1:28.07    1:23.29  
                  40.24     1:23.29 (43.05)                                        
  3 Jeffrey, MJ               13 SEA-PC               1:31.32    1:25.91  
                  40.45     1:25.91 (45.46)                                        
  4 Olson, Katelin            14 SWRD-CA              1:27.87    1:26.39  
                  42.63     1:26.39 (43.76)                                        
  5 Russell, Aleah            16 PASO-CA              1:35.21    1:26.56  
                  43.51     1:26.56 (43.05)                                        
  6 Walde, Alex               14 PASO-CA              1:49.35    1:30.79  
                  43.42     1:30.79 (47.37)                                        
  7 Padilla, Samantha         17 LTA-CA               1:30.93    1:34.08  
                  42.93     1:34.08 (51.15)                                        
  8 Anderson, Jaime           14 LTA-CA               1:37.59    1:36.45  
                  46.90     1:36.45 (49.55)                                        
  9 Beyea, Cosette            13 SMSC-CA                   NT    1:46.30  
                  50.03     1:46.30 (56.27)                                        
 10 Hais, Gwyneth             15 San Luis Obispo-CA   2:23.76    2:04.74  
                  59.90   2:04.74 (1:04.84)                                        
 -- Le, Tiana                 13 LTA-CA                    NT        SCR  
 -- Reed, Isabel              15 SEA-PC               1:10.51        SCR  
 -- Baker, Elyse              13 SWRD-CA              1:05.99        SCR  
 -- Shapero, Jessica          16 PUMA-CA              1:10.70        SCR  
 -- Giannini, Emilie          14 PUMA-CA              1:11.77        SCR  
 -- Schneider, Karly          15 SMSC-CA              1:20.23        SCR  
 -- Estes, Taryn              15 PASO-CA              1:29.90        SCR  
 
Girls 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fraire, Izzie             17 SMSC-CA                32.07      31.61  
  2 Wood, Gabby               17 PUMA-CA                34.45      34.59  
  3 Wood, Rachel              14 PUMA-CA                37.97      35.68  
  4 Garritano, Isabella       15 PUMA-CA                33.78      36.00  
  5 Russell, Aleah            16 PASO-CA                   NT      36.77  
  7 Romeo, Luca               13 SEA-PC                 42.16      38.29  
  8 Zapler, Dahlia            13 UN-IL                  39.33      40.04  
  9 Hudson, Bridget           15 PUMA-CA                   NT      40.42  
 10 Perez, Cat                14 SMSC-CA                44.15      40.89  
 11 Lonsbrough, Taryn         13 PUMA-CA                49.11      41.01  
 12 Cusick, Sam               13 PUMA-CA                38.93      41.30  
 13 Padilla, Samantha         17 LTA-CA                    NT      42.35  
 14 Best, Jocelyn             14 SEA-PC                 52.15      42.54  
 15 Butterfield, Ella         13 PUMA-CA                   NT      44.31  
 16 Cross, Fiona              13 PUMA-CA                   NT      44.58  
 17 Jeffrey, MJ               13 SEA-PC                    NT      44.81  
 18 Hetland, Grace            14 SMSC-CA                   NT      45.18  
 19 Gibson, Hannah            13 SCVS-PC                45.83      45.70  
 20 Brown, Jada               13 SMSC-CA                45.98      45.84  
 21 Pauschek, Emily           13 PUMA-CA                45.79      46.03  
 22 Bergevin, Caitlin         13 SCVS-PC                43.00      47.43  
 23 Gaughan, Rebecca          15 PUMA-CA                   NT      49.45  
 24 Hais, Gwyneth             15 San Luis Obispo-CA     52.76      52.45  
 25 Netto, Jorja              14 PASO-CA                   NT      52.94  
 26 Snow, McKenna             13 VSC-CC                    NT      53.87  
 27 Beyea, Cosette            13 SMSC-CA                57.08      58.66  
 -- Le, Tiana                 13 LTA-CA                    NT        SCR  
 -- Estes, Taryn              15 PASO-CA                   NT        SCR  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Diallo, Selly             16 SEA-PC               1:08.65    1:08.96  
                  33.04     1:08.96 (35.92)                                        
  2 Brown, Saray              15 SMSC-CA              1:05.95    1:09.01  
                  32.81     1:09.01 (36.20)                                        
  3 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA   1:15.65    1:16.25  
                  35.76     1:16.25 (40.49)                                        
  4 Wood, Gabby               17 PUMA-CA              1:12.18    1:16.33  
                  36.37     1:16.33 (39.96)                                        
  5 Bartolome, Annie          16 PUMA-CA              1:14.94    1:16.92  
                  36.61     1:16.92 (40.31)                                        
  6 Roseman, Paige            14 TAC-SN               1:16.42    1:17.57  
                  36.25     1:17.57 (41.32)                                        
  7 McIntyre, Elyse           13 NCA-CA               1:17.28    1:17.67  
                  36.92     1:17.67 (40.75)                                        
  8 Garritano, Isabella       15 PUMA-CA              1:17.61    1:18.36  
                  37.49     1:18.36 (40.87)                                        
  9 Peterson, Adelynn         18 San Luis Obispo-CA   1:20.73    1:18.83  
                  37.78     1:18.83 (41.05)                                        
 10 Russell, Aleah            16 PASO-CA              1:23.52    1:19.65  
                  38.50     1:19.65 (41.15)                                        
 11 Wood, Rachel              14 PUMA-CA              1:16.54    1:20.25  
                  38.10     1:20.25 (42.15)                                        
 12 Drumright, Katherine      13 SEA-PC               1:21.21    1:20.68  
                  37.98     1:20.68 (42.70)                                        
 13 Silva, Jayda              15 COMM-CA              1:20.07    1:21.25  
                  38.63     1:21.25 (42.62)                                        
 14 Silva, Erika              14 COMM-CA              1:21.46    1:21.93  
                  39.47     1:21.93 (42.46)                                        
 15 Lewis, Aiden              15 SMSC-CA              1:23.36    1:22.19  
                  39.49     1:22.19 (42.70)                                        
 16 Bertel, Emma              13 SWRD-CA              1:23.78    1:22.65  
                  40.44     1:22.65 (42.21)                                        
 17 Lim, Kylie                16 PUMA-CA              1:20.82    1:23.41  
                  38.99     1:23.41 (44.42)                                        
 18 Cusick, Sam               13 PUMA-CA              1:24.04    1:24.62  
                  40.59     1:24.62 (44.03)                                        
 19 Romeo, Luca               13 SEA-PC               1:24.85    1:24.79  
                  40.80     1:24.79 (43.99)                                        
 20 Bravo, Naomi              13 COMM-CA              1:22.76    1:26.57  
                  40.28     1:26.57 (46.29)                                        
 21 Carlson, Rachel           16 SMSC-CA              1:24.60    1:28.20  
                  41.31     1:28.20 (46.89)                                        
 22 Gamboa, Wendy             16 COMM-CA              1:24.00    1:28.42  
                  41.32     1:28.42 (47.10)                                        
.RED - Division  
  1 Springer, Abby            14 PASO-CA              1:25.31    1:24.80  
                  40.35     1:24.80 (44.45)                                        
  2 Zacarias, Camila          13 COMM-CA              1:27.69    1:27.19  
                  42.58     1:27.19 (44.61)                                        
  3 Prodanov, Alexandra       14 PUMA-CA              1:27.19    1:29.40  
                  42.04     1:29.40 (47.36)                                        
  4 Giordano, Faith           16 PUMA-CA              1:32.23    1:32.97  
                  44.60     1:32.97 (48.37)                                        
  5 Estes, Ashlyn             13 PASO-CA              1:32.40    1:40.99  
                  48.34     1:40.99 (52.65)                                        
.WHT - Division  
  1 Allen, Jamie              14 SMSC-CA              1:34.95    1:31.89  
                  43.69     1:31.89 (48.20)                                        
  2 Ortega, Sophia            14 COMM-CA              1:37.05    1:35.34  
                  46.34     1:35.34 (49.00)                                        
  3 Faustina, Billie          13 SWRD-CA              1:36.60    1:35.94  
                  45.39     1:35.94 (50.55)                                        
  4 Padilla, Samantha         17 LTA-CA               1:36.31    1:35.96  
                  44.11     1:35.96 (51.85)                                        
  5 Gomez, Lindsey            16 SWRD-CA                   NT    1:37.02  
                  46.47     1:37.02 (50.55)                                        
  6 Hetland, Grace            14 SMSC-CA              1:37.93    1:38.80  
                  47.16     1:38.80 (51.64)                                        
  7 Butterfield, Ella         13 PUMA-CA              1:41.77    1:39.90  
                  46.12     1:39.90 (53.78)                                        
  8 Carrier, Alyssa           14 SMSC-CA              1:36.80    1:40.86  
                  46.03     1:40.86 (54.83)                                        
  9 Jeffrey, MJ               13 SEA-PC               1:42.14    1:40.97  
                  48.01     1:40.97 (52.96)                                        
 10 Gibson, Hannah            13 SCVS-PC              1:40.24    1:41.74  
                  49.04     1:41.74 (52.70)                                        
 11 Bergevin, Caitlin         13 SCVS-PC              1:34.00    1:43.56  
                  46.89     1:43.56 (56.67)                                        
 12 Anderson, Jaime           14 LTA-CA               1:43.61    1:47.53  
                  51.52     1:47.53 (56.01)                                        
 13 Hais, Gwyneth             15 San Luis Obispo-CA   1:52.52    1:51.65  
                  53.49     1:51.65 (58.16)                                        
 14 Walde, Alex               14 PASO-CA              1:49.76    1:55.12  
                  54.59   1:55.12 (1:00.53)                                        
 15 Snow, McKenna             13 VSC-CC               2:03.02    2:02.00  
                  56.25   2:02.00 (1:05.75)                                        
 16 Beyea, Cosette            13 SMSC-CA                   NT    2:07.70  
                1:00.99   2:07.70 (1:06.71)                                        
 -- Torres, Claudia           16 COMM-CA              1:29.03        SCR  
 -- Cross, Fiona              13 PUMA-CA                   NT        SCR  
 -- Giannini, Emilie          14 PUMA-CA              1:14.61        SCR  
 
Girls 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuipers, Natalia          15 San Luis Obispo-CA     27.57      28.50  
  2 Thompson, Kate            13 PUMA-CA                31.09      31.18  
  3 Berg, Emily               16 PUMA-CA                31.70      31.27  
  4 Garritano, Isabella       15 PUMA-CA                35.56      31.38  
  5 Wood, Rachel              14 PUMA-CA                33.62      32.11  
  6 Lim, Kylie                16 PUMA-CA                   NT      32.35  
  8 Silva, Erika              14 COMM-CA                32.28      32.53  
  9 Butterfield, Ella         13 PUMA-CA                   NT      36.80  
 10 Arreguin, Katie           13 LTA-CA                 35.99      37.03  
 11 Jeffrey, MJ               13 SEA-PC                    NT      37.69  
 12 Hetland, Grace            14 SMSC-CA                46.61      39.22  
 13 Estes, Ashlyn             13 PASO-CA                   NT      42.59  
 14 Gibson, Hannah            13 SCVS-PC                47.66      43.77  
 15 Anderson, Jaime           14 LTA-CA                 43.64      45.10  
 -- Cross, Fiona              13 PUMA-CA                   NT        SCR  
 -- Shapero, Jessica          16 PUMA-CA                31.36        SCR  
 -- Le, Tiana                 13 LTA-CA                    NT        SCR  
 -- Netto, Jorja              14 PASO-CA                   NT        SCR  
 -- Horvath, Ayli             13 SEA-PC                 31.35        SCR  
 -- Wilson, Amanda            18 PUMA-CA                28.48        SCR  
 -- Giannini, Emilie          14 PUMA-CA                30.70        SCR  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wilson, Amanda            18 PUMA-CA                57.64      59.73  
                  28.57       59.73 (31.16)                                        
  2 Peterson, Adelynn         18 San Luis Obispo-CA     58.64    1:00.09  
                  28.73     1:00.09 (31.36)                                        
  3 Diallo, Selly             16 SEA-PC                 58.79    1:02.46  
                  29.37     1:02.46 (33.09)                                        
  4 Bartolome, Annie          16 PUMA-CA                58.37    1:02.55  
                  29.48     1:02.55 (33.07)                                        
  5 Fraire, Izzie             17 SMSC-CA              1:02.50    1:02.63  
                  29.49     1:02.63 (33.14)                                        
  6 Cruz, Damiera             15 SEA-PC               1:04.26    1:02.71  
                  29.43     1:02.71 (33.28)                                        
  7 Kuipers, Natalia          15 San Luis Obispo-CA   1:00.93    1:03.28  
                  29.27     1:03.28 (34.01)                                        
  8 Edds, Emily               15 SMSC-CA              1:02.50    1:04.07  
                  29.63     1:04.07 (34.44)                                        
  9 DiSimone, Holly           13 PASO-CA              1:06.99    1:04.58  
                  30.38     1:04.58 (34.20)                                        
 10 Calderon, Haley           16 SMSC-CA              1:06.50    1:05.17  
                  30.86     1:05.17 (34.31)                                        
 11 Haas, Alexis              14 San Luis Obispo-CA   1:03.82    1:06.22  
                  30.31     1:06.22 (35.91)                                        
 12 Drumright, Katherine      13 SEA-PC               1:08.62    1:06.61  
                  31.02     1:06.61 (35.59)                                        
 13 Fuller, Monica            14 SMSC-CA              1:06.85    1:07.84  
                  32.19     1:07.84 (35.65)                                        
 14 Shapero, Jessica          16 PUMA-CA              1:06.90    1:08.25  
                  31.48     1:08.25 (36.77)                                        
 15 Novak, Makayla            13 SWRD-CA              1:09.91    1:08.33  
                  32.71     1:08.33 (35.62)                                        
 16 Moffitt, Kendall          14 NCA-CA               1:05.65    1:08.44  
                  31.51     1:08.44 (36.93)                                        
 17 Gamboa, Wendy             16 COMM-CA              1:06.89    1:10.22  
                  31.75     1:10.22 (38.47)                                        
 18 Thompson, Kate            13 PUMA-CA              1:06.55    1:10.78  
                  32.69     1:10.78 (38.09)                                        
 19 Silva, Erika              14 COMM-CA              1:07.38    1:13.26  
                  33.88     1:13.26 (39.38)                                        
 20 Berg, Emily               16 PUMA-CA              1:09.45    1:14.66  
                  34.37     1:14.66 (40.29)                                        
.RED - Division  
  1 Marsalek, Emma            13 SMSC-CA              1:13.65    1:10.78  
                  33.18     1:10.78 (37.60)                                        
  2 Allen, Jamie              14 SMSC-CA              1:11.28    1:10.79  
                  33.43     1:10.79 (37.36)                                        
  3 Zacarias, Camila          13 COMM-CA              1:12.01    1:11.51  
                  34.22     1:11.51 (37.29)                                        
  4 Oppedahl, Claire          13 PUMA-CA              1:12.38    1:12.07  
                  33.59     1:12.07 (38.48)                                        
  5 Springer, Abby            14 PASO-CA              1:14.25    1:13.04  
                  33.99     1:13.04 (39.05)                                        
  6 Silva, Jayda              15 COMM-CA              1:15.98    1:16.52  
                  34.89     1:16.52 (41.63)                                        
  7 Best, Jocelyn             14 SEA-PC               1:17.46    1:18.18  
                  36.23     1:18.18 (41.95)                                        
  8 Calderon, Jayza           14 SMSC-CA              1:16.21    1:18.29  
                  35.36     1:18.29 (42.93)                                        
 -- Torres, Claudia           16 COMM-CA              1:14.52         DQ  
      False start
 -- Pauschek, Emily           13 PUMA-CA              1:17.43        DFS  
      Declared false start
.WHT - Division  
  2 Perez, Cat                14 SMSC-CA              1:24.80    1:18.71  
                  35.62     1:18.71 (43.09)                                        
  3 Jebens, Alaska            13 SMSC-CA              1:18.60    1:19.35  
                  35.79     1:19.35 (43.56)                                        
  4 Bravo, Naomi              13 COMM-CA              1:18.80    1:19.46  
                  35.81     1:19.46 (43.65)                                        
  5 Brown, Jada               13 SMSC-CA              1:21.32    1:22.66  
                  38.62     1:22.66 (44.04)                                        
  6 Carlson, Rachel           16 SMSC-CA              1:28.63    1:23.73  
                  39.31     1:23.73 (44.42)                                        
  7 Bergevin, Caitlin         13 SCVS-PC              1:30.00    1:25.41  
                  39.27     1:25.41 (46.14)                                        
  8 Prodanov, Alexandra       14 PUMA-CA                   NT    1:25.56  
                  37.81     1:25.56 (47.75)                                        
  9 Ortega, Sophia            14 COMM-CA              1:27.56    1:25.57  
                  40.58     1:25.57 (44.99)                                        
 10 Gomez, Lindsey            16 SWRD-CA                   NT    1:30.89  
                  40.79     1:30.89 (50.10)                                        
 11 Olson, Katelin            14 SWRD-CA                   NT    1:33.08  
                  42.98     1:33.08 (50.10)                                        
 12 Gaughan, Rebecca          15 PUMA-CA              1:34.07    1:35.89  
                  43.60     1:35.89 (52.29)                                        
 13 Carrier, Alyssa           14 SMSC-CA              1:41.27    1:40.46  
                  43.91     1:40.46 (56.55)                                        
 14 Walde, Alex               14 PASO-CA              1:46.98    1:46.82  
                  47.96     1:46.82 (58.86)                                        
 15 Faustina, Billie          13 SWRD-CA                   NT    1:49.60  
                  49.61     1:49.60 (59.99)                                        
 -- Butterfield, Ella         13 PUMA-CA                   NT         NS  
 -- Schneider, Karly          15 SMSC-CA              1:18.30        SCR  
 -- Hernandez, Haylee         18 SMSC-CA              1:12.56        SCR  
 -- Horvath, Ayli             13 SEA-PC               1:17.45        SCR  
 
Girls 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wood, Gabby               17 PUMA-CA              1:10.40    1:08.37  
                  32.53     1:08.37 (35.84)                                        
  2 Moffitt, Kendall          14 NCA-CA               1:13.21    1:10.61  
                  32.10     1:10.61 (38.51)                                        
  3 Garritano, Isabella       15 PUMA-CA              1:16.78    1:11.58  
                  33.48     1:11.58 (38.10)                                        
  4 Thompson, Kate            13 PUMA-CA              1:09.16    1:12.84  
                  32.41     1:12.84 (40.43)                                        
  5 Lim, Kylie                16 PUMA-CA              1:15.00    1:14.10  
                  33.76     1:14.10 (40.34)                                        
  6 Wood, Rachel              14 PUMA-CA              1:11.27    1:14.28  
                  35.03     1:14.28 (39.25)                                        
  8 Prodanov, Alexandra       14 PUMA-CA              1:29.15    1:18.14  
                  37.20     1:18.14 (40.94)                                        
  9 Cusick, Sam               13 PUMA-CA              1:19.03    1:18.68  
                  38.43     1:18.68 (40.25)                                        
 10 Arreguin, Katie           13 LTA-CA               1:19.64    1:19.44  
                  36.83     1:19.44 (42.61)                                        
 11 Russell, Aleah            16 PASO-CA                   NT    1:19.71  
                  40.80     1:19.71 (38.91)                                        
 12 Butterfield, Ella         13 PUMA-CA                   NT    1:25.29  
                  39.13     1:25.29 (46.16)                                        
 13 Padilla, Samantha         17 LTA-CA                    NT    1:29.29  
                  41.54     1:29.29 (47.75)                                        
 14 Gibson, Hannah            13 SCVS-PC              1:34.47    1:32.58  
                  44.18     1:32.58 (48.40)                                        
 15 Anderson, Jaime           14 LTA-CA                    NT    1:34.66  
                  45.52     1:34.66 (49.14)                                        
 16 Walde, Alex               14 PASO-CA              1:41.29    1:39.95  
                  43.14     1:39.95 (56.81)                                        
 17 Beyea, Cosette            13 SMSC-CA                   NT    1:46.18  
                  49.67     1:46.18 (56.51)                                        
 -- Cross, Fiona              13 PUMA-CA                   NT        SCR  
 -- Shapero, Jessica          16 PUMA-CA              1:13.01        SCR  
 -- Le, Tiana                 13 LTA-CA                    NT        SCR  
 -- Horvath, Ayli             13 SEA-PC               1:14.14        SCR  
 -- Giannini, Emilie          14 PUMA-CA              1:10.73        SCR  
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Su, Stephanie             16 SWRD-CA              2:09.25    2:16.32  
                  29.60     1:05.77 (36.17)     1:45.78 (40.01)     2:16.32 (30.54)
  2 Diallo, Selly             16 SEA-PC               2:20.09    2:18.49  
                  29.90     1:08.45 (38.55)     1:46.97 (38.52)     2:18.49 (31.52)
  3 Tran, Sarah               13 SWRD-CA              2:25.83    2:18.81  
                  30.32     1:06.13 (35.81)     1:47.60 (41.47)     2:18.81 (31.21)
  4 Johnson, Leah             16 SWRD-CA              2:12.00    2:21.19  
                  30.86     1:07.92 (37.06)     1:48.60 (40.68)     2:21.19 (32.59)
  5 Brown, Saray              15 SMSC-CA              2:16.31    2:21.92  
                  31.95     1:09.32 (37.37)     1:48.92 (39.60)     2:21.92 (33.00)
  6 Kuipers, Natalia          15 San Luis Obispo-CA   2:21.23    2:25.05  
                  29.26     1:07.15 (37.89)     1:51.05 (43.90)     2:25.05 (34.00)
  7 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA   2:24.17    2:27.02  
                  33.51     1:10.99 (37.48)     1:53.48 (42.49)     2:27.02 (33.54)
  8 Silva, Erika              14 COMM-CA              2:27.96    2:27.58  
                  33.07     1:12.08 (39.01)     1:56.39 (44.31)     2:27.58 (31.19)
  9 McIntyre, Elyse           13 NCA-CA               2:28.30    2:27.67  
                  32.80     1:11.89 (39.09)     1:53.73 (41.84)     2:27.67 (33.94)
 10 Marsalek, Emma            13 SMSC-CA              2:35.16    2:29.04  
                  32.52     1:10.74 (38.22)     1:55.52 (44.78)     2:29.04 (33.52)
 11 Kirn, Gaylynn             13 PUMA-CA              2:31.10    2:31.80  
                  33.99     1:12.86 (38.87)     1:57.94 (45.08)     2:31.80 (33.86)
 12 Drumright, Katherine      13 SEA-PC               2:35.59    2:32.01  
                  30.50     1:12.40 (41.90)     1:57.97 (45.57)     2:32.01 (34.04)
 13 Cruz, Damiera             15 SEA-PC               2:30.18    2:32.12  
                  30.35     1:11.87 (41.52)     2:00.40 (48.53)     2:32.12 (31.72)
 14 Steele, Heaven            16 SWRD-CA              2:32.65    2:32.24  
                  34.01     1:13.50 (39.49)     1:57.70 (44.20)     2:32.24 (34.54)
 15 Fuller, Monica            14 SMSC-CA              2:33.30    2:32.69  
                  33.57     1:14.38 (40.81)     2:00.88 (46.50)     2:32.69 (31.81)
 16 DiSimone, Holly           13 PASO-CA              2:32.96    2:33.00  
                  31.67     1:11.66 (39.99)     1:58.31 (46.65)     2:33.00 (34.69)
 17 Gamboa, Wendy             16 COMM-CA              2:31.01    2:34.28  
                  31.73     1:11.65 (39.92)     2:00.83 (49.18)     2:34.28 (33.45)
 18 Springer, Abby            14 PASO-CA              2:35.44    2:34.77  
                  34.84     1:14.48 (39.64)     2:01.46 (46.98)     2:34.77 (33.31)
 19 Haas, Alexis              14 San Luis Obispo-CA   2:25.39    2:35.54  
                  32.07     1:13.16 (41.09)     2:00.80 (47.64)     2:35.54 (34.74)
 20 Silva, Jayda              15 COMM-CA              2:31.42    2:35.92  
                  35.43     1:17.02 (41.59)     2:01.24 (44.22)     2:35.92 (34.68)
 21 Hernandez, Elizabeth      14 SMSC-CA              2:32.71    2:37.14  
                  35.25     1:12.68 (37.43)     2:01.55 (48.87)     2:37.14 (35.59)
 22 Allen, Jamie              14 SMSC-CA              2:32.89    2:38.32  
                  32.47     1:14.69 (42.22)     2:03.33 (48.64)     2:38.32 (34.99)
 23 Roseman, Paige            14 TAC-SN               2:37.54    2:38.79  
                  34.26     1:17.67 (43.41)     2:01.76 (44.09)     2:38.79 (37.03)
.RED - Division  
  1 Zacarias, Camila          13 COMM-CA              2:39.16    2:38.94  
                  36.02     1:15.31 (39.29)     2:03.52 (48.21)     2:38.94 (35.42)
  2 Bravo, Naomi              13 COMM-CA              2:46.39    2:40.25  
                  34.95     1:17.55 (42.60)     2:03.13 (45.58)     2:40.25 (37.12)
  3 Romeo, Luca               13 SEA-PC               2:46.37    2:41.89  
                  36.21     1:16.76 (40.55)     2:04.05 (47.29)     2:41.89 (37.84)
  4 Carlson, Rachel           16 SMSC-CA              2:44.01    2:42.55  
                  40.05     1:19.44 (39.39)     2:07.50 (48.06)     2:42.55 (35.05)
  5 Riarh, Chanpreet          15 SEA-PC               2:40.36    2:42.80  
                  36.49     1:16.13 (39.64)     2:07.24 (51.11)     2:42.80 (35.56)
  5 Lonsbrough, Taryn         13 PUMA-CA              2:41.53    2:42.80  
                  38.45     1:18.38 (39.93)     2:06.74 (48.36)     2:42.80 (36.06)
  7 Jebens, Alaska            13 SMSC-CA              2:47.18    2:44.55  
                  36.43     1:21.59 (45.16)     2:09.96 (48.37)     2:44.55 (34.59)
  9 Tefera, Ilu               16 SMSC-CA              2:44.71    2:45.36  
                  36.83     1:20.37 (43.54)     2:11.93 (51.56)     2:45.36 (33.43)
 10 Perez, Cat                14 SMSC-CA              2:45.34    2:45.78  
                  36.81     1:22.20 (45.39)     2:10.18 (47.98)     2:45.78 (35.60)
 11 Turner, Madison           14 SEA-PC               2:48.03    3:01.83  
                  38.54     1:22.49 (43.95)     2:22.39 (59.90)     3:01.83 (39.44)
.WHT - Division  
  2 Ortega, Sophia            14 COMM-CA              3:06.21    2:50.07  
                  37.68     1:22.76 (45.08)     2:14.78 (52.02)     2:50.07 (35.29)
  3 Giordano, Faith           16 PUMA-CA              3:00.77    2:56.35  
                  39.91     1:23.46 (43.55)     2:16.32 (52.86)     2:56.35 (40.03)
  4 Estes, Ashlyn             13 PASO-CA              2:58.34    3:03.35  
                  43.57     1:30.71 (47.14)     2:23.18 (52.47)     3:03.35 (40.17)
  5 Carrier, Alyssa           14 SMSC-CA              3:05.07    3:08.51  
                  44.85     1:30.17 (45.32)     2:27.66 (57.49)     3:08.51 (40.85)
  6 Bergevin, Caitlin         13 SCVS-PC              3:00.00    3:12.10  
                  37.64     1:26.83 (49.19)   2:30.25 (1:03.42)     3:12.10 (41.85)
  7 Olson, Katelin            14 SWRD-CA                   NT    3:16.40  
                  43.21     1:31.38 (48.17)     2:30.77 (59.39)     3:16.40 (45.63)
  8 Hetland, Grace            14 SMSC-CA              3:22.86    3:17.17  
                  42.93     1:39.14 (56.21)     2:33.56 (54.42)     3:17.17 (43.61)
  9 Faustina, Billie          13 SWRD-CA                   NT    3:22.56  
                  49.37     1:44.49 (55.12)     2:36.08 (51.59)     3:22.56 (46.48)
 10 Walde, Alex               14 PASO-CA              3:32.53    3:34.99  
                  51.33     1:45.27 (53.94)   2:50.68 (1:05.41)     3:34.99 (44.31)
 -- Shapero, Jessica          16 PUMA-CA              2:33.82        SCR  
 -- Giannini, Emilie          14 PUMA-CA              2:27.26        SCR  
 -- Lim, Kylie                16 PUMA-CA              2:36.09        SCR  
 -- Wilson, Amanda            18 PUMA-CA              2:19.54        SCR  
 -- Hais, Gwyneth             15 San Luis Obispo-CA   3:54.59        SCR  
 -- Baker, Elyse              13 SWRD-CA              2:34.75        SCR  
 -- Estes, Taryn              15 PASO-CA              2:56.71        SCR  
 -- Torres, Claudia           16 COMM-CA              2:41.92        SCR  
 -- Reed, Isabel              15 SEA-PC               2:18.45        SCR  
 -- Schneider, Karly          15 SMSC-CA              2:43.26        SCR  
 
Girls 5 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Commerce Aquatics Swim Team-CA  'C'               1:52.76    1:56.38  
     1) Gimenez, Alexsa 12              2) Torres, Claudia 16             
     3) Silva, Jayda 15                 4) Gamboa, Wendy 16               
                  40.88       59.44 (18.56)     1:28.37 (28.93)     1:56.38 (28.01)
  2 Commerce Aquatics Swim Team-CA  'A'               1:57.57    1:59.15  
     1) Zacarias, Camila 13             2) Ortega, Sophia 14              
     3) Bravo, Naomi 13                 4) Silva, Erika 14                
                  30.65     1:01.91 (31.26)     1:31.83 (29.92)     1:59.15 (27.32)
  3 Commerce Aquatics Swim Team-CA  'B'               2:07.27    2:07.81  
     1) Limon, Angelica 11              2) Longoria-Hernandez, Julianna 12
     3) Ibarra, Alyah 11                4) Ibarra, Myah 12                
                  44.39     1:03.86 (19.47)     1:37.42 (33.56)     2:07.81 (30.39)
  4 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                 2:18.48    2:24.84  
     1) Gray, Estella 11                2) Hais, Gwyneth 15               
     3) Poletti, Cat 10                 4) Brooks, Keira 12               
                  39.84     1:19.09 (39.25)     1:53.28 (34.19)     2:24.84 (31.56)
 
Girls 5 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                 2:02.65    2:04.59  
     1) Peterson, Adelynn 18            2) Koc, Naya 13                   
     3) Haas, Alexis 14                 4) Kuipers, Natalia 15            
                  31.35     1:05.92 (34.57)     1:36.90 (30.98)     2:04.59 (27.69)
  2 Commerce Aquatics Swim Team-CA  'B'               2:16.29    2:19.82  
     1) Ibarra, Myah 12                 2) Bravo, Naomi 13                
     3) Zacarias, Camila 13             4) Torres, Claudia 16             
                  36.80     1:15.85 (39.05)     1:48.85 (33.00)     2:19.82 (30.97)
  3 San Luis Obispo Swim Club-CA  'B'                 2:26.45    2:28.72  
     1) Poletti, Cat 10                 2) Miller, Dayjah 11              
     3) Gray, Estella 11                4) Brooks, Keira 12               
     5) Hais, Gwyneth 15                6)                                
                  40.09     1:21.55 (41.46)     2:04.22 (42.67)     2:28.72 (24.50)
  4 Commerce Aquatics Swim Team-CA  'C'               2:29.37    2:35.85  
     1) Limon, Angelica 11              2) Ibarra, Alyah 11               
     3) Ortega, Sophia 14               4) Longoria-Hernandez, Julianna 12
                  49.89     1:26.07 (36.18)     2:12.23 (46.16)     2:35.85 (23.62)
 -- Commerce Aquatics Swim Team-CA  'A'               2:10.58         DQ  
      Early take-off swimmer #2
     1) Silva, Erika 14                 2) Silva, Jayda 15                
     3) Gimenez, Alexsa 12              4) Gamboa, Wendy 16               
                  34.71       47.62 (12.91)     1:12.45 (24.83)          DQ (59.61)
 
Girls 50 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Hais, Gwyneth             15 San Luis Obispo-CA        NT      42.58  
 
Girls 100 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hais, Gwyneth             15 San Luis Obispo-CA        NT    1:33.01  
 
Girls 500 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dooley, Clare             16 San Luis Obispo-CA        NT    6:04.38  
 
Girls 1000 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuipers, Natalia          15 San Luis Obispo-CA        NT   11:17.60  
  2 Dooley, Clare             16 San Luis Obispo-CA        NT   12:18.37  
  3 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA        NT   12:19.91  
 
Girls 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Audrey            15 PASO-CA             17:59.79   18:15.30  
                  30.65     1:03.85 (33.20)     1:37.12 (33.27)     2:10.31 (33.19)
        2:43.86 (33.55)     3:16.82 (32.96)     3:49.76 (32.94)     4:22.55 (32.79)
        4:55.41 (32.86)     5:28.31 (32.90)     6:01.52 (33.21)     6:35.02 (33.50)
        7:08.00 (32.98)     7:41.28 (33.28)     8:14.35 (33.07)     8:47.49 (33.14)
        9:20.75 (33.26)     9:54.34 (33.59)    10:27.87 (33.53)    11:01.36 (33.49)
       11:34.48 (33.12)    12:08.54 (34.06)    12:42.17 (33.63)    13:15.46 (33.29)
       13:48.60 (33.14)    14:22.02 (33.42)    14:55.22 (33.20)    15:29.62 (34.40)
       16:03.03 (33.41)    16:36.61 (33.58)    17:10.69 (34.08)    17:43.58 (32.89)
       18:15.30 (31.72)
  2 Peterson, Adelynn         18 San Luis Obispo-CA  18:07.06   18:26.50  
                  30.59     1:03.95 (33.36)     1:37.48 (33.53)     2:10.82 (33.34)
        2:44.40 (33.58)     3:17.78 (33.38)     3:51.31 (33.53)     4:24.76 (33.45)
        4:58.25 (33.49)     5:31.72 (33.47)     6:05.25 (33.53)     6:38.72 (33.47)
        7:12.43 (33.71)     7:45.91 (33.48)     8:19.69 (33.78)     8:53.45 (33.76)
        9:27.05 (33.60)    10:00.97 (33.92)    10:34.63 (33.66)    11:08.41 (33.78)
       11:42.27 (33.86)    12:16.03 (33.76)    12:50.07 (34.04)    13:24.05 (33.98)
       13:58.28 (34.23)    14:32.20 (33.92)    15:06.45 (34.25)    15:40.13 (33.68)
       16:13.97 (33.84)    16:47.60 (33.63)    17:21.36 (33.76)    17:54.77 (33.41)
       18:26.50 (31.73)
  3 Kuipers, Natalia          15 San Luis Obispo-CA  19:42.96   18:44.85  
                  30.35     1:03.92 (33.57)     1:37.46 (33.54)     2:10.48 (33.02)
        2:44.10 (33.62)     3:17.58 (33.48)     3:51.47 (33.89)     4:25.65 (34.18)
        4:59.56 (33.91)     5:33.01 (33.45)     6:07.07 (34.06)     6:41.43 (34.36)
        7:15.78 (34.35)     7:50.51 (34.73)     8:24.73 (34.22)     8:59.28 (34.55)
        9:33.75 (34.47)    10:08.21 (34.46)    10:42.83 (34.62)    11:17.60 (34.77)
       11:52.36 (34.76)    12:27.02 (34.66)    13:01.84 (34.82)    13:36.31 (34.47)
       14:10.86 (34.55)    14:45.59 (34.73)    15:20.60 (35.01)    15:55.56 (34.96)
       16:30.18 (34.62)    17:04.39 (34.21)    17:38.98 (34.59)    18:13.06 (34.08)
       18:44.85 (31.79)
  4 Lewis, Aiden              15 SMSC-CA             18:30.47   18:45.33  
                  32.24     1:06.64 (34.40)     1:41.07 (34.43)     2:15.85 (34.78)
        2:50.08 (34.23)     3:24.38 (34.30)     3:58.39 (34.01)     4:32.57 (34.18)
        5:06.76 (34.19)     5:41.05 (34.29)     6:15.42 (34.37)     6:49.26 (33.84)
        7:23.05 (33.79)     7:56.96 (33.91)     8:30.80 (33.84)     9:04.93 (34.13)
        9:39.18 (34.25)    10:13.39 (34.21)    10:47.46 (34.07)    11:21.83 (34.37)
       11:56.15 (34.32)    12:30.59 (34.44)    13:04.92 (34.33)    13:38.97 (34.05)
       14:13.31 (34.34)    14:47.46 (34.15)    15:21.59 (34.13)    15:55.88 (34.29)
       16:30.03 (34.15)    17:04.12 (34.09)    17:38.10 (33.98)    18:12.17 (34.07)
       18:45.33 (33.16)
  5 Fuller, Monica            14 SMSC-CA             19:27.73   18:56.14  
                  31.74     1:06.00 (34.26)     1:40.99 (34.99)     2:16.04 (35.05)
        2:50.88 (34.84)     3:25.78 (34.90)     4:00.90 (35.12)     4:35.77 (34.87)
        5:10.85 (35.08)     5:45.85 (35.00)     6:20.26 (34.41)     6:54.34 (34.08)
        7:28.50 (34.16)     8:02.97 (34.47)     8:37.55 (34.58)     9:11.87 (34.32)
        9:46.08 (34.21)    10:19.77 (33.69)    10:53.45 (33.68)    11:27.58 (34.13)
       12:02.09 (34.51)    12:36.54 (34.45)    13:11.13 (34.59)    13:44.71 (33.58)
       14:19.92 (35.21)    14:54.78 (34.86)    15:29.79 (35.01)    16:04.94 (35.15)
       16:39.95 (35.01)    17:14.61 (34.66)    17:48.55 (33.94)    18:23.27 (34.72)
       18:56.14 (32.87)
  6 Moffitt, Kendall          14 NCA-CA              18:37.57   18:58.08  
                  30.52     1:04.17 (33.65)     1:38.26 (34.09)     2:12.45 (34.19)
        2:46.56 (34.11)     3:21.32 (34.76)     3:56.02 (34.70)     4:30.85 (34.83)
        5:05.92 (35.07)     5:40.64 (34.72)     6:15.43 (34.79)     6:50.40 (34.97)
        7:25.06 (34.66)     7:59.77 (34.71)     8:34.32 (34.55)     9:09.15 (34.83)
        9:43.86 (34.71)    10:19.08 (35.22)    10:53.04 (33.96)    11:27.32 (34.28)
       12:01.95 (34.63)    12:36.59 (34.64)    13:11.96 (35.37)    13:46.51 (34.55)
       14:21.95 (35.44)    14:57.09 (35.14)    15:32.54 (35.45)    16:07.76 (35.22)
       16:42.03 (34.27)    17:16.25 (34.22)    17:50.43 (34.18)    18:24.66 (34.23)
       18:58.08 (33.42)
  7 Bravo-Guzman, Noemi       12 SMSC-CA             21:32.10   19:00.47  
                  30.22     1:04.36 (34.14)     1:39.63 (35.27)     2:14.67 (35.04)
        2:50.42 (35.75)     3:25.49 (35.07)     4:00.81 (35.32)     4:36.20 (35.39)
        5:10.83 (34.63)     5:45.98 (35.15)     6:21.27 (35.29)     6:55.80 (34.53)
        7:31.12 (35.32)     8:06.24 (35.12)     8:41.70 (35.46)     9:16.10 (34.40)
        9:51.23 (35.13)    10:26.31 (35.08)    11:00.12 (33.81)    11:34.24 (34.12)
       12:08.72 (34.48)    12:42.69 (33.97)    13:16.88 (34.19)    13:50.95 (34.07)
       14:25.41 (34.46)    15:00.35 (34.94)    15:35.03 (34.68)    16:09.01 (33.98)
       16:43.57 (34.56)    17:18.46 (34.89)    17:53.29 (34.83)    18:27.79 (34.50)
       19:00.47 (32.68)
  8 Edds, Emily               15 SMSC-CA             18:11.44   19:03.86  
                  30.68     1:04.00 (33.32)     1:37.69 (33.69)     2:11.13 (33.44)
        2:44.52 (33.39)     3:18.09 (33.57)     3:51.79 (33.70)     4:25.49 (33.70)
        4:59.16 (33.67)     5:33.04 (33.88)     6:06.98 (33.94)     6:41.17 (34.19)
        7:15.44 (34.27)     7:49.97 (34.53)     8:24.80 (34.83)     8:59.48 (34.68)
        9:34.22 (34.74)    10:09.43 (35.21)    10:44.62 (35.19)    11:20.20 (35.58)
       11:55.45 (35.25)    12:30.58 (35.13)    13:06.62 (36.04)    13:41.88 (35.26)
       14:18.12 (36.24)    14:53.88 (35.76)    15:29.90 (36.02)    16:05.79 (35.89)
       16:42.13 (36.34)    17:17.82 (35.69)    17:53.52 (35.70)    18:29.19 (35.67)
       19:03.86 (34.67)
  9 Marsalek, Emma            13 SMSC-CA             19:19.80   19:05.78  
                  32.07     1:06.70 (34.63)     1:41.44 (34.74)     2:16.42 (34.98)
        2:51.11 (34.69)     3:25.71 (34.60)     4:00.41 (34.70)     4:35.80 (35.39)
        5:10.62 (34.82)     5:45.60 (34.98)     6:21.23 (35.63)     6:55.79 (34.56)
        7:30.23 (34.44)     8:05.02 (34.79)     8:40.01 (34.99)     9:15.11 (35.10)
        9:50.29 (35.18)    10:25.65 (35.36)    11:00.54 (34.89)    11:35.57 (35.03)
       12:10.03 (34.46)    12:44.41 (34.38)    13:19.35 (34.94)    13:54.28 (34.93)
       14:28.77 (34.49)    15:04.02 (35.25)    15:38.95 (34.93)    16:13.79 (34.84)
       16:48.71 (34.92)    17:23.93 (35.22)    17:58.72 (34.79)    18:33.08 (34.36)
       19:05.78 (32.70)
 10 Gimenez, Alexsa           12 COMM-CA             20:01.10   19:48.11  
                  33.89     1:09.50 (35.61)     1:46.54 (37.04)     2:23.01 (36.47)
        2:59.39 (36.38)     3:36.19 (36.80)     4:13.21 (37.02)     4:50.21 (37.00)
        5:27.47 (37.26)     6:04.28 (36.81)     6:40.88 (36.60)     7:16.96 (36.08)
        7:53.39 (36.43)     8:29.61 (36.22)     9:06.06 (36.45)     9:42.53 (36.47)
       10:18.65 (36.12)    10:54.66 (36.01)    11:30.24 (35.58)    12:06.29 (36.05)
       12:42.21 (35.92)    13:18.45 (36.24)    13:53.84 (35.39)    14:29.16 (35.32)
       15:04.57 (35.41)    15:40.72 (36.15)    16:16.22 (35.50)    16:51.75 (35.53)
       17:28.12 (36.37)    18:04.07 (35.95)    18:39.53 (35.46)    19:14.65 (35.12)
       19:48.11 (33.46)
 11 McIntyre, Elyse           13 NCA-CA              21:02.90   19:59.98  
                  32.78     1:08.60 (35.82)     1:44.76 (36.16)     2:20.63 (35.87)
        2:56.81 (36.18)     3:32.49 (35.68)     4:08.07 (35.58)     4:44.42 (36.35)
        5:20.68 (36.26)     5:57.00 (36.32)     6:33.24 (36.24)     7:09.20 (35.96)
        7:45.48 (36.28)     8:21.85 (36.37)     8:58.69 (36.84)     9:35.15 (36.46)
       10:11.38 (36.23)    10:48.16 (36.78)    11:25.06 (36.90)    12:02.13 (37.07)
       12:39.18 (37.05)    13:15.95 (36.77)    13:52.52 (36.57)    14:29.11 (36.59)
       15:06.06 (36.95)    15:43.11 (37.05)    16:19.94 (36.83)    16:57.38 (37.44)
       17:34.08 (36.70)    18:11.32 (37.24)    18:48.27 (36.95)    19:24.50 (36.23)
       19:59.98 (35.48)
 12 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA  20:19.14   20:03.11  
                  34.62     1:12.26 (37.64)     1:50.04 (37.78)     2:28.43 (38.39)
        3:06.45 (38.02)     3:44.31 (37.86)     4:22.17 (37.86)     4:59.49 (37.32)
        5:36.63 (37.14)     6:13.67 (37.04)     6:50.96 (37.29)     7:28.07 (37.11)
        8:04.54 (36.47)     8:41.34 (36.80)     9:17.94 (36.60)     9:54.63 (36.69)
       10:30.92 (36.29)    11:07.39 (36.47)    11:43.35 (35.96)    12:19.91 (36.56)
       12:55.42 (35.51)    13:31.69 (36.27)    14:08.29 (36.60)    14:44.74 (36.45)
       15:21.16 (36.42)    15:56.83 (35.67)    16:32.50 (35.67)    17:08.73 (36.23)
       17:44.10 (35.37)    18:19.55 (35.45)    18:55.48 (35.93)    19:30.98 (35.50)
       20:03.11 (32.13)
 13 Springer, Abby            14 PASO-CA             19:55.92   20:03.19  
                  33.03     1:08.67 (35.64)     1:44.77 (36.10)     2:20.68 (35.91)
        2:56.45 (35.77)     3:32.41 (35.96)     4:08.27 (35.86)     4:44.43 (36.16)
        5:21.05 (36.62)     5:57.06 (36.01)     6:33.33 (36.27)     7:10.25 (36.92)
        7:47.43 (37.18)     8:24.57 (37.14)     9:01.59 (37.02)     9:38.90 (37.31)
       10:16.09 (37.19)    10:52.97 (36.88)    11:30.13 (37.16)    12:06.80 (36.67)
       12:43.60 (36.80)    13:20.61 (37.01)    13:57.72 (37.11)    14:34.65 (36.93)
       15:12.04 (37.39)    15:49.37 (37.33)    16:26.44 (37.07)    17:03.40 (36.96)
       17:39.97 (36.57)    18:16.56 (36.59)    18:53.07 (36.51)    19:29.61 (36.54)
       20:03.19 (33.58)
 14 Zimmerman, Aly            12 SMSC-CA             21:32.10   20:16.27  
                  33.26     1:09.58 (36.32)     1:46.27 (36.69)     2:22.85 (36.58)
        2:59.02 (36.17)     3:36.13 (37.11)     4:13.59 (37.46)     4:50.63 (37.04)
        5:27.45 (36.82)     6:04.85 (37.40)     6:41.26 (36.41)     7:18.46 (37.20)
        7:55.46 (37.00)     8:33.19 (37.73)     9:10.42 (37.23)     9:47.71 (37.29)
       10:25.30 (37.59)    11:02.73 (37.43)    11:39.15 (36.42)    12:16.00 (36.85)
       12:53.45 (37.45)    13:30.13 (36.68)    14:07.92 (37.79)    14:45.18 (37.26)
       15:22.02 (36.84)    15:59.30 (37.28)    16:37.09 (37.79)    17:14.56 (37.47)
       17:51.37 (36.81)    18:28.14 (36.77)    19:05.37 (37.23)    19:41.62 (36.25)
       20:16.27 (34.65)
 15 Dooley, Clare             16 San Luis Obispo-CA  21:31.30   20:18.75  
                  33.23     1:09.05 (35.82)     1:45.80 (36.75)     2:22.42 (36.62)
        2:59.07 (36.65)     3:35.72 (36.65)     4:12.85 (37.13)     4:50.03 (37.18)
        5:27.05 (37.02)     6:04.38 (37.33)     6:41.53 (37.15)     7:19.14 (37.61)
        7:56.31 (37.17)     8:33.60 (37.29)     9:10.95 (37.35)     9:48.12 (37.17)
       10:25.82 (37.70)    11:03.03 (37.21)    11:40.64 (37.61)    12:18.37 (37.73)
       12:55.97 (37.60)    13:33.65 (37.68)    14:11.51 (37.86)    14:48.86 (37.35)
       15:26.10 (37.24)    16:03.63 (37.53)    16:41.53 (37.90)    17:18.18 (36.65)
       17:54.69 (36.51)    18:31.88 (37.19)    19:08.27 (36.39)    19:44.12 (35.85)
       20:18.75 (34.63)
 16 Riarh, Chanpreet          15 SEA-PC              20:32.20   20:52.87  
                  32.61     1:08.40 (35.79)     1:44.84 (36.44)     2:21.81 (36.97)
        2:58.67 (36.86)     3:35.83 (37.16)     4:13.14 (37.31)     4:50.35 (37.21)
        5:27.55 (37.20)     6:04.95 (37.40)     6:42.61 (37.66)     7:19.82 (37.21)
        7:57.47 (37.65)     8:35.42 (37.95)     9:13.82 (38.40)     9:52.19 (38.37)
       10:30.57 (38.38)    11:08.97 (38.40)    11:47.87 (38.90)    12:26.85 (38.98)
       13:06.69 (39.84)    13:45.45 (38.76)    14:24.34 (38.89)    15:03.42 (39.08)
       15:42.24 (38.82)    16:21.34 (39.10)    17:00.03 (38.69)    17:39.03 (39.00)
       18:18.22 (39.19)    18:57.23 (39.01)    19:36.26 (39.03)    20:14.97 (38.71)
       20:52.87 (37.90)
 17 Tefera, Ilu               16 SMSC-CA             21:45.32   21:24.74  
                  32.31     1:08.24 (35.93)     1:46.26 (38.02)     2:24.97 (38.71)
        3:03.47 (38.50)     3:42.07 (38.60)     4:21.00 (38.93)     5:00.48 (39.48)
        5:39.59 (39.11)     6:19.20 (39.61)     6:58.42 (39.22)     7:37.68 (39.26)
        8:16.68 (39.00)     8:56.26 (39.58)     9:36.73 (40.47)    10:15.65 (38.92)
       10:55.00 (39.35)    11:34.31 (39.31)    12:13.61 (39.30)    12:52.84 (39.23)
       13:32.93 (40.09)    14:12.96 (40.03)    14:52.46 (39.50)    15:32.32 (39.86)
       16:12.91 (40.59)    16:53.27 (40.36)    17:32.98 (39.71)    18:12.45 (39.47)
       18:51.82 (39.37)    19:31.01 (39.19)    20:09.51 (38.50)    20:49.26 (39.75)
       21:24.74 (35.48)
 19 Torres, Claudia           16 COMM-CA             21:32.01   22:13.14  
                  35.13     1:13.87 (38.74)     1:53.38 (39.51)     2:32.70 (39.32)
        3:12.36 (39.66)     3:52.14 (39.78)     4:32.25 (40.11)     5:11.72 (39.47)
        5:51.71 (39.99)     6:31.99 (40.28)     7:12.28 (40.29)     7:53.36 (41.08)
        8:34.49 (41.13)     9:16.01 (41.52)     9:57.97 (41.96)    10:39.49 (41.52)
       11:21.33 (41.84)    12:02.72 (41.39)    12:44.32 (41.60)    13:25.62 (41.30)
       14:07.11 (41.49)    14:47.54 (40.43)    15:27.95 (40.41)    16:09.33 (41.38)
       16:49.78 (40.45)    17:29.03 (39.25)    18:09.81 (40.78)    18:50.22 (40.41)
       19:31.42 (41.20)    20:11.83 (40.41)    20:52.01 (40.18)    21:32.47 (40.46)
       22:13.14 (40.67)
 -- Perez, Cat                14 SMSC-CA             21:45.67         DQ  
                  32.85     1:11.75 (38.90)     1:51.83 (40.08)     2:30.53 (38.70)
        3:10.51 (39.98)     3:50.09 (39.58)     4:30.29 (40.20)     5:11.01 (40.72)
        5:51.64 (40.63)     6:32.23 (40.59)     7:13.06 (40.83)     7:52.68 (39.62)
        8:33.12 (40.44)     9:13.87 (40.75)     9:53.44 (39.57)    10:34.11 (40.67)
       11:14.34 (40.23)    11:55.17 (40.83)    12:35.54 (40.37)    13:16.30 (40.76)
       13:56.10 (39.80)    14:36.85 (40.75)    15:17.16 (40.31)    15:58.60 (41.44)
       16:38.54 (39.94)    17:18.99 (40.45)    17:59.98 (40.99)    18:40.83 (40.85)
       19:21.69 (40.86)    20:01.61 (39.92)    20:42.19 (40.58)    21:21.13 (38.94)
             DQ (37.98)
 -- O'Connell, Gracie         13 UN-CA               21:32.10        SCR  
 -- Haas, Alexis              14 San Luis Obispo-CA  20:01.14        SCR  
 -- Carlson, Rachel           16 SMSC-CA             21:12.86        SCR  
 -- Reed, Isabel              15 SEA-PC              20:19.37        SCR  
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peterson, Adelynn         18 San Luis Obispo-CA   2:11.32    2:15.98  
                  32.26     1:06.72 (34.46)     1:41.79 (35.07)     2:15.98 (34.19)
  2 Edds, Emily               15 SMSC-CA              2:13.58    2:22.78  
                  34.39     1:10.56 (36.17)     1:47.10 (36.54)     2:22.78 (35.68)
  3 Moffitt, Kendall          14 NCA-CA               2:25.31    2:25.41  
                  34.98     1:11.95 (36.97)     1:49.53 (37.58)     2:25.41 (35.88)
  4 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA   2:21.94    2:26.71  
                  35.72     1:13.07 (37.35)     1:50.67 (37.60)     2:26.71 (36.04)
  5 Kirn, Gaylynn             13 PUMA-CA              2:28.70    2:29.34  
                  35.68     1:13.40 (37.72)     1:52.65 (39.25)     2:29.34 (36.69)
  6 Oppedahl, Claire          13 PUMA-CA              2:33.22    2:31.58  
                  35.35     1:14.30 (38.95)     1:53.30 (39.00)     2:31.58 (38.28)
  7 Berg, Emily               16 PUMA-CA              2:21.37    2:31.77  
                  35.37     1:14.45 (39.08)     1:53.34 (38.89)     2:31.77 (38.43)
  8 Springer, Abby            14 PASO-CA              2:25.01    2:31.95  
                  36.23     1:15.59 (39.36)     1:54.68 (39.09)     2:31.95 (37.27)
  9 Haas, Alexis              14 San Luis Obispo-CA   2:18.49    2:35.10  
                  36.97     1:16.25 (39.28)     1:56.01 (39.76)     2:35.10 (39.09)
 10 McIntyre, Elyse           13 NCA-CA               2:33.50    2:35.13  
                  37.01     1:16.44 (39.43)     1:55.99 (39.55)     2:35.13 (39.14)
 11 DiSimone, Holly           13 PASO-CA              2:46.20    2:35.88  
                  36.94     1:17.01 (40.07)     1:57.47 (40.46)     2:35.88 (38.41)
 12 Morris, Sydney            17 SMSC-CA              2:34.52    2:36.78  
                  37.62     1:17.15 (39.53)     1:57.62 (40.47)     2:36.78 (39.16)
 13 Gimenez, Alexsa           12 COMM-CA              2:34.06    2:36.82  
                  38.03     1:17.86 (39.83)     1:57.98 (40.12)     2:36.82 (38.84)
 14 Cusick, Sydney            15 PUMA-CA              2:25.60    2:37.43  
                  37.67     1:17.58 (39.91)     1:58.44 (40.86)     2:37.43 (38.99)
 15 Silva, Jayda              15 COMM-CA              2:34.58    2:37.79  
                  38.19     1:17.77 (39.58)     1:58.21 (40.44)     2:37.79 (39.58)
 16 Carlson, Rachel           16 SMSC-CA              2:37.86    2:38.34  
                  37.30     1:16.71 (39.41)     1:58.52 (41.81)     2:38.34 (39.82)
 17 Bell, Kylie               11 PUMA-CA              2:46.20    2:39.70  
                  38.80     1:20.22 (41.42)     2:01.54 (41.32)     2:39.70 (38.16)
 18 Riarh, Chanpreet          15 SEA-PC               2:34.32    2:41.48  
                  38.70     1:19.27 (40.57)     2:00.74 (41.47)     2:41.48 (40.74)
 19 Zacarias, Camila          13 COMM-CA              2:46.20    2:44.49  
                  39.48     1:22.56 (43.08)     2:05.22 (42.66)     2:44.49 (39.27)
 20 Lonsbrough, Taryn         13 PUMA-CA              2:38.25    2:44.99  
                  38.53   2:04.44 (1:25.91)     2:44.99 (40.55)                    
 21 Corella, Alyssia          14 PASO-CA              2:37.99    2:46.06  
                  38.99     1:21.11 (42.12)     2:04.60 (43.49)     2:46.06 (41.46)
 22 Calderon, Jayza           14 SMSC-CA              2:46.20    2:49.52  
                  40.68     1:23.61 (42.93)     2:07.09 (43.48)     2:49.52 (42.43)
 23 Tefera, Ilu               16 SMSC-CA              2:43.56    2:50.97  
                  40.73     1:24.29 (43.56)     2:08.53 (44.24)     2:50.97 (42.44)
 24 Allen, Jamie              14 SMSC-CA              2:42.70    2:58.46  
                  42.46     1:28.62 (46.16)     2:15.44 (46.82)     2:58.46 (43.02)
 -- Bartolome, Annie          16 PUMA-CA              2:05.23         DQ  
      No Show Penalty Event
 -- Reed, Isabel              15 SEA-PC               2:25.99         NS  
 -- Lewis, Aiden              15 SMSC-CA              2:36.52         NS  
 -- Baker, Elyse              13 SWRD-CA                   NT        SCR  
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Saray              15 SMSC-CA              2:27.52    2:30.91  
                  34.10     1:11.79 (37.69)     1:51.29 (39.50)     2:30.91 (39.62)
  2 Tran, Sarah               13 SWRD-CA              2:31.77    2:34.67  
                  36.70     1:14.62 (37.92)     1:55.36 (40.74)     2:34.67 (39.31)
  3 Bartolome, Annie          16 PUMA-CA              2:30.81    2:40.48  
                  36.54     1:16.90 (40.36)     1:58.61 (41.71)     2:40.48 (41.87)
  4 McIntyre, Elyse           13 NCA-CA               2:46.90    2:47.18  
                  37.87     1:20.59 (42.72)     2:04.01 (43.42)     2:47.18 (43.17)
  5 Roseman, Paige            14 TAC-SN               2:39.07    2:47.20  
                  38.11     1:19.95 (41.84)     2:03.31 (43.36)     2:47.20 (43.89)
  6 Russell, Aleah            16 PASO-CA              2:54.13    2:47.35  
                  39.42     1:22.52 (43.10)     2:05.40 (42.88)     2:47.35 (41.95)
  7 Wood, Rachel              14 PUMA-CA              2:45.28    2:47.38  
                  37.03     1:19.58 (42.55)     2:03.56 (43.98)     2:47.38 (43.82)
  8 Cabiles, Allie            12 SMSC-CA              3:08.80    2:50.43  
                  38.26     1:20.88 (42.62)     2:05.70 (44.82)     2:50.43 (44.73)
  9 Steele, Heaven            16 SWRD-CA              2:46.19    2:51.08  
                  38.06     1:20.87 (42.81)     2:05.86 (44.99)     2:51.08 (45.22)
 10 Silva, Jayda              15 COMM-CA              2:49.17    2:51.38  
                  38.88     1:22.39 (43.51)     2:06.73 (44.34)     2:51.38 (44.65)
 11 Morris, Sydney            17 SMSC-CA              2:54.37    2:51.99  
                  38.43     1:21.94 (43.51)     2:06.58 (44.64)     2:51.99 (45.41)
 12 Silva, Erika              14 COMM-CA              2:59.79    2:52.67  
                  40.36     1:24.17 (43.81)     2:08.83 (44.66)     2:52.67 (43.84)
 14 Corella, Alyssia          14 PASO-CA              2:58.26    2:58.86  
                  40.45     1:26.67 (46.22)     2:11.97 (45.30)     2:58.86 (46.89)
 15 Lewis, Aiden              15 SMSC-CA              2:57.53    2:59.63  
                  40.69     1:26.82 (46.13)     2:13.25 (46.43)     2:59.63 (46.38)
 16 Zacarias, Camila          13 COMM-CA              2:58.98    3:02.62  
                  42.97     1:29.89 (46.92)     2:18.49 (48.60)     3:02.62 (44.13)
 17 Hernandez, Elizabeth      14 SMSC-CA              3:02.03    3:03.14  
                  42.45     1:29.48 (47.03)     2:15.91 (46.43)     3:03.14 (47.23)
 18 Redash, Emma              12 SMSC-CA              3:08.80    3:04.01  
                  44.21     1:31.57 (47.36)     2:18.35 (46.78)     3:04.01 (45.66)
 19 Carlson, Rachel           16 SMSC-CA              3:04.81    3:04.45  
                  40.09     1:27.79 (47.70)     2:16.77 (48.98)     3:04.45 (47.68)
 20 Quezada, Isabella         12 SCVS-PC              3:02.50    3:06.99  
                  42.56     1:31.32 (48.76)     2:21.16 (49.84)     3:06.99 (45.83)
 21 Calderon, Jayza           14 SMSC-CA              3:02.52    3:07.60  
                  40.39     1:28.64 (48.25)     2:17.52 (48.88)     3:07.60 (50.08)
 22 Jebens, Alaska            13 SMSC-CA              3:07.75    3:09.47  
                  42.98     1:31.17 (48.19)     2:20.35 (49.18)     3:09.47 (49.12)
 23 Prodanov, Alexandra       14 PUMA-CA              3:07.94    3:13.33  
                  42.69     1:31.41 (48.72)     2:22.65 (51.24)     3:13.33 (50.68)
 24 McCarley, Madison         11 LTA-CA               3:08.80    3:21.81  
                  44.48     1:34.80 (50.32)     2:30.57 (55.77)     3:21.81 (51.24)
 -- Yerganian, Talar          12 SCVS-PC              3:08.00        SCR  
 -- Wood, Gabby               17 PUMA-CA              2:41.28        SCR  
 
Girls 50 Yard Butterfly Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Miller, Dayjah            11 San Luis Obispo-CA        NT      43.97  
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Amanda            18 PUMA-CA              2:06.45    2:06.02  
                  28.73     1:00.38 (31.65)     1:32.81 (32.43)     2:06.02 (33.21)
  2 Peterson, Adelynn         18 San Luis Obispo-CA   2:07.22    2:11.48  
                  29.96     1:03.25 (33.29)     1:37.30 (34.05)     2:11.48 (34.18)
  3 Bravo-Guzman, Noemi       12 SMSC-CA              2:30.72    2:25.09  
                  31.28     1:07.64 (36.36)     1:45.95 (38.31)     2:25.09 (39.14)
  4 Moffitt, Kendall          14 NCA-CA               2:24.51    2:25.47  
                  31.61     1:09.69 (38.08)     1:48.39 (38.70)     2:25.47 (37.08)
  5 Bartolome, Annie          16 PUMA-CA              2:19.61    2:27.36  
                  32.02     1:09.39 (37.37)     1:48.48 (39.09)     2:27.36 (38.88)
  6 DiSimone, Holly           13 PASO-CA              2:26.98    2:28.96  
                  33.07     1:10.41 (37.34)     1:50.26 (39.85)     2:28.96 (38.70)
  7 Marsalek, Emma            13 SMSC-CA              2:38.03    2:33.98  
                  33.47     1:11.95 (38.48)     1:52.98 (41.03)     2:33.98 (41.00)
  8 Gimenez, Alexsa           12 COMM-CA              2:32.67    2:34.16  
                  35.92     1:15.66 (39.74)     1:56.45 (40.79)     2:34.16 (37.71)
  9 Haas, Alexis              14 San Luis Obispo-CA   2:29.92    2:34.22  
                  33.47     1:12.95 (39.48)     1:53.31 (40.36)     2:34.22 (40.91)
 -- Hall, Kalea               12 SEA-PC               2:42.61        SCR  
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Su, Stephanie             16 SWRD-CA              4:24.74    4:39.57  
                  29.97     1:03.63 (33.66)     1:41.09 (37.46)     2:19.03 (37.94)
        2:57.66 (38.63)     3:37.65 (39.99)     4:08.93 (31.28)     4:39.57 (30.64)
  2 Johnson, Leah             16 SWRD-CA              4:40.29    4:44.52  
                  30.63     1:04.68 (34.05)     1:41.82 (37.14)     2:17.54 (35.72)
        2:58.34 (40.80)     3:39.62 (41.28)     4:12.27 (32.65)     4:44.52 (32.25)
  3 Peterson, Adelynn         18 San Luis Obispo-CA   4:39.99    4:44.82  
                  29.90     1:03.55 (33.65)     1:39.71 (36.16)     2:16.06 (36.35)
        2:58.40 (42.34)     3:41.49 (43.09)     4:13.60 (32.11)     4:44.82 (31.22)
  4 Tran, Sarah               13 SWRD-CA              4:47.24    4:49.38  
                  30.85     1:05.35 (34.50)     1:43.84 (38.49)     2:21.93 (38.09)
        3:04.17 (42.24)     3:46.17 (42.00)     4:17.88 (31.71)     4:49.38 (31.50)
  5 Kuipers, Natalia          15 San Luis Obispo-CA   5:03.57    5:01.14  
                  31.24     1:08.13 (36.89)     1:48.34 (40.21)     2:26.67 (38.33)
        3:09.72 (43.05)     3:53.48 (43.76)     4:28.29 (34.81)     5:01.14 (32.85)
  6 Bertel, Emma              13 SWRD-CA              5:16.18    5:08.19  
                  32.48     1:10.13 (37.65)     1:47.27 (37.14)     2:25.67 (38.40)
        3:12.80 (47.13)     4:00.55 (47.75)     4:34.71 (34.16)     5:08.19 (33.48)
  7 Marsalek, Emma            13 SMSC-CA              5:21.20    5:09.10  
                  33.50     1:12.74 (39.24)     1:51.85 (39.11)     2:30.76 (38.91)
        3:16.27 (45.51)     4:02.69 (46.42)     4:36.83 (34.14)     5:09.10 (32.27)
  8 Silva, Erika              14 COMM-CA              5:35.95    5:13.22  
                  33.78     1:13.71 (39.93)     1:54.75 (41.04)     2:34.84 (40.09)
        3:20.29 (45.45)     4:05.03 (44.74)     4:39.29 (34.26)     5:13.22 (33.93)
  9 Springer, Abby            14 PASO-CA              5:17.02    5:14.26  
                  34.36     1:14.17 (39.81)     1:54.02 (39.85)     2:32.18 (38.16)
        3:19.65 (47.47)     4:07.25 (47.60)     4:41.55 (34.30)     5:14.26 (32.71)
 10 Steele, Heaven            16 SWRD-CA              5:23.10    5:16.55  
                  35.59     1:17.92 (42.33)     1:57.84 (39.92)     2:37.36 (39.52)
        3:22.37 (45.01)     4:07.05 (44.68)     4:42.50 (35.45)     5:16.55 (34.05)
 11 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA   5:05.20    5:16.91  
                  35.19     1:16.40 (41.21)     1:56.26 (39.86)     2:35.83 (39.57)
        3:20.97 (45.14)     4:06.44 (45.47)     4:42.15 (35.71)     5:16.91 (34.76)
 12 Fuller, Monica            14 SMSC-CA              5:09.02    5:17.08  
                  34.10     1:11.55 (37.45)     1:53.18 (41.63)     2:33.23 (40.05)
        3:19.84 (46.61)     4:07.58 (47.74)     4:42.65 (35.07)     5:17.08 (34.43)
 13 DiSimone, Holly           13 PASO-CA              5:19.38    5:17.16  
                  31.65     1:08.68 (37.03)     1:50.95 (42.27)     2:31.96 (41.01)
        3:17.96 (46.00)     4:06.31 (48.35)     4:42.43 (36.12)     5:17.16 (34.73)
 14 Novak, Makayla            13 SWRD-CA              5:24.86    5:20.61  
                  34.49     1:13.51 (39.02)     1:54.94 (41.43)     2:35.25 (40.31)
        3:21.92 (46.67)     4:09.26 (47.34)     4:45.16 (35.90)     5:20.61 (35.45)
 15 Zimmerman, Aly            12 SMSC-CA              5:23.44    5:20.93  
                  34.41     1:13.86 (39.45)     1:56.77 (42.91)     2:37.20 (40.43)
        3:22.28 (45.08)     4:08.37 (46.09)     4:44.97 (36.60)     5:20.93 (35.96)
 16 Haas, Alexis              14 San Luis Obispo-CA   5:16.11    5:23.31  
                  33.45     1:12.53 (39.08)     1:54.68 (42.15)     2:34.76 (40.08)
        3:24.34 (49.58)     4:11.83 (47.49)     4:48.51 (36.68)     5:23.31 (34.80)
 17 Gamboa, Wendy             16 COMM-CA              5:26.54    5:32.33  
                  33.60     1:12.45 (38.85)     1:55.18 (42.73)     2:38.11 (42.93)
        3:28.38 (50.27)     4:20.35 (51.97)     4:57.71 (37.36)     5:32.33 (34.62)
 18 Gimenez, Alexsa           12 COMM-CA              5:48.20    5:33.40  
                  37.22     1:17.10 (39.88)     2:01.08 (43.98)     2:43.40 (42.32)
        3:33.99 (50.59)     4:24.86 (50.87)     5:00.27 (35.41)     5:33.40 (33.13)
 19 Steed, Ryan               12 SMSC-CA              5:39.14    5:34.60  
                  37.14     1:22.29 (45.15)     2:03.87 (41.58)     2:45.22 (41.35)
        3:32.54 (47.32)     4:22.21 (49.67)     4:59.70 (37.49)     5:34.60 (34.90)
 20 Hernandez, Elizabeth      14 SMSC-CA              5:42.08    5:35.34  
                  35.89     1:18.51 (42.62)     1:59.32 (40.81)     2:39.57 (40.25)
        3:29.60 (50.03)     4:19.28 (49.68)     4:58.41 (39.13)     5:35.34 (36.93)
 21 Bell, Kylie               11 PUMA-CA              5:29.72    5:42.55  
                  35.75     1:17.94 (42.19)     2:03.38 (45.44)     2:45.43 (42.05)
        3:36.75 (51.32)     4:26.92 (50.17)     5:05.99 (39.07)     5:42.55 (36.56)
 23 Riarh, Chanpreet          15 SEA-PC               5:47.81    5:45.97  
                  36.63     1:19.87 (43.24)     2:01.63 (41.76)     2:43.60 (41.97)
        3:37.27 (53.67)     4:32.71 (55.44)     5:09.09 (36.38)     5:45.97 (36.88)
 -- Baker, Elyse              13 SWRD-CA              5:06.68        SCR  
 -- Schneider, Karly          15 SMSC-CA              5:47.24        SCR  
 -- Reed, Isabel              15 SEA-PC               4:57.69        SCR  
 
Boys 5-6 25 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Trace             6 NCA-CA                    NT      32.13  
  2 Pasquini, Dominic          6 VSC-CC                 33.73      34.23  
 
Boys 5-6 25 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pasquini, Dominic          6 VSC-CC                 39.57      39.81  
  2 Bennett, Trace             6 NCA-CA                    NT      42.08  
 
Boys 5-6 25 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Pasquini, Dominic          6 VSC-CC                    NT         DQ  
      Downward butterfly kick
 
Boys 7-8 25 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Azua-Hawthorne, Sebastia   8 SMSC-CA                21.71      19.06  
  2 Nichols, Odin              8 SMSC-CA                22.92      20.70  
  3 Carey, Troy                7 LTA-CA                    NT      21.36  
  4 Saavedra, Josue            8 PUMA-CA                   NT      21.43  
  5 Clark, Kelton              8 PUMA-CA                20.89      21.86  
  5 Nicewanner, Miles          8 LTA-CA                    NT      21.86  
  7 Andrews, Oliver            8 PUMA-CA                22.38      22.62  
  8 Shih, Finlee               7 PUMA-CA                24.13      23.02  
  9 Ruiz, Ryder                8 SMSC-CA                   NT      23.37  
 10 Borton, Benjamin           8 UN-CA                     NT      23.89  
 11 Sheller, Noah              7 SMSC-CA                   NT      24.99  
 12 Aftanas, Xavier            8 LTA-CA                 25.45      25.59  
 13 Hamilton, Colby            8 PUMA-CA                   NT      26.01  
 14 Pucci, Gavin               7 PUMA-CA                   NT      31.73  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Glenn, Jason               8 SWRD-CA                38.78      35.34  
  2 Zhou, Galen                8 PUMA-CA                37.01      36.02  
.RED - Division  
  1 Gordon, Tee                8 MCAT-PC                40.39      38.59  
  2 Snow, Gage                 8 VSC-CC                 40.08      40.96  
  3 Bell, Trevor               7 PUMA-CA                42.01      41.14  
  4 Davis, Dorian              7 SWRD-CA                44.43      43.02  
.WHT - Division  
  1 Yerganian, Shant           7 SCVS-PC                52.81      47.91  
  2 Khan, Sulaymaan            7 SCVS-PC                   NT    1:00.51  
 -- Hogg, Mason                8 VSC-CC                 55.16        SCR  
 
Boys 7-8 50 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Azua-Hawthorne, Sebastia   8 SMSC-CA                46.75      43.76  
  2 Streeper, Landon           8 PUMA-CA                42.90      46.29  
  3 Nichols, Odin              8 SMSC-CA                44.71      47.47  
  4 Clark, Kelton              8 PUMA-CA              1:08.50      47.68  
  5 Saavedra, Josue            8 PUMA-CA                   NT      47.78  
  6 Andrews, Oliver            8 PUMA-CA                   NT      50.60  
  7 Ramadan, Russel            8 San Luis Obispo-CA     52.04      52.71  
  8 Aftanas, Xavier            8 LTA-CA                 53.20      56.31  
  9 Borton, Benjamin           8 UN-CA                     NT      58.02  
 10 Chamblin-Hanson, Cole      8 NCA-CA                    NT      58.27  
 11 Hamilton, Colby            8 PUMA-CA                   NT    1:06.06  
 -- Shih, Finlee               7 PUMA-CA                   NT        SCR  
 
Boys 7-8 100 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Nichols, Odin              8 SMSC-CA                   NT    1:39.33  
  2 Ramadan, Russel            8 San Luis Obispo-CA   1:56.60    1:48.71  
  3 Nicewanner, Miles          8 LTA-CA                    NT    1:57.28  
  4 Borton, Benjamin           8 UN-CA                     NT    2:11.31  
  5 Hamilton, Colby            8 PUMA-CA                   NT    2:14.60  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Zhou, Galen                8 PUMA-CA              1:22.44    1:20.08  
                  38.02     1:20.08 (42.06)                                        
.RED - Division  
  1 Bell, Trevor               7 PUMA-CA              1:30.09    1:24.30  
                  40.05     1:24.30 (44.25)                                        
  2 Glenn, Jason               8 SWRD-CA              1:32.40    1:28.58  
  3 Snow, Gage                 8 VSC-CC               1:31.97    1:33.76  
                  41.81     1:33.76 (51.95)                                        
  4 Davis, Dorian              7 SWRD-CA              1:40.82    1:37.81  
                  44.79     1:37.81 (53.02)                                        
  5 Yerganian, Shant           7 SCVS-PC              1:41.53    1:55.33  
                  54.03   1:55.33 (1:01.30)                                        
.WHT - Division  
  1 Gordon, Tee                8 MCAT-PC                   NT    1:28.36  
                1:51.12         1:28.36 ( )                                        
  2 Khan, Sulaymaan            7 SCVS-PC                   NT    2:06.14  
                1:00.86   2:06.14 (1:05.28)                                        
 
Boys 7-8 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Galen                8 PUMA-CA              3:10.16    2:51.69  
                  41.07     1:27.42 (46.35)     2:12.72 (45.30)     2:51.69 (38.97)
 
Boys 7-8 25 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Saavedra, Josue            8 PUMA-CA                   NT      22.86  
  2 Andrews, Oliver            8 PUMA-CA                27.62      28.16  
  3 Sheller, Noah              7 SMSC-CA                   NT      28.98  
  4 Clark, Kelton              8 PUMA-CA                28.22      29.44  
  5 Carey, Troy                7 LTA-CA                    NT      29.96  
  6 Ruiz, Ryder                8 SMSC-CA                   NT      30.49  
  7 Hamilton, Colby            8 PUMA-CA                   NT      31.12  
  8 Borton, Benjamin           8 UN-CA                     NT      31.74  
 
Boys 7-8 50 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saavedra, Josue            8 PUMA-CA                   NT      50.65  
  2 Streeper, Landon           8 PUMA-CA                56.98      52.74  
  3 Azua-Hawthorne, Sebastia   8 SMSC-CA                56.88      57.21  
  4 Andrews, Oliver            8 PUMA-CA                56.19      57.26  
  5 Aftanas, Xavier            8 LTA-CA                    NT      58.20  
  6 Ramadan, Russel            8 San Luis Obispo-CA   1:08.27    1:05.73  
  7 Nicewanner, Miles          8 LTA-CA               1:08.56    1:05.87  
  8 Chamblin-Hanson, Cole      8 NCA-CA                    NT    1:06.03  
  9 Hamilton, Colby            8 PUMA-CA                   NT    1:09.84  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Zhou, Galen                8 PUMA-CA                43.35      42.62  
.RED - Division  
  1 Gordon, Tee                8 MCAT-PC                47.61      46.21  
  2 Glenn, Jason               8 SWRD-CA                48.05      46.95  
  3 Bell, Trevor               7 PUMA-CA                47.72      47.68  
  4 Snow, Gage                 8 VSC-CC                 51.63      52.92  
.WHT - Division  
  1 Davis, Dorian              7 SWRD-CA              1:03.05      53.99  
  2 Yerganian, Shant           7 SCVS-PC              1:06.62      59.83  
  3 Khan, Sulaymaan            7 SCVS-PC                   NT    1:10.17  
  4 Hogg, Mason                8 VSC-CC               1:04.52    1:10.66  
 
Boys 7-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Galen                8 PUMA-CA              1:35.36    1:34.38  
                  46.32     1:34.38 (48.06)                                        
  2 Bell, Trevor               7 PUMA-CA              1:39.75    1:37.98  
                  48.34     1:37.98 (49.64)                                        
  3 Glenn, Jason               8 SWRD-CA                   NT    1:43.50  
                  50.01     1:43.50 (53.49)                                        
 
Boys 7-8 25 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Nichols, Odin              8 SMSC-CA                27.73      25.20  
  2 Azua-Hawthorne, Sebastia   8 SMSC-CA                31.44      26.68  
  3 Saavedra, Josue            8 PUMA-CA                   NT      29.35  
  4 Andrews, Oliver            8 PUMA-CA                37.17      30.85  
  5 Carey, Troy                7 LTA-CA                    NT      34.20  
 -- Pucci, Gavin               7 PUMA-CA                   NT         DQ  
      Non-simultaneous kick
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Zhou, Galen                8 PUMA-CA                50.28      50.04  
.RED - Division  
  1 Davis, Dorian              7 SWRD-CA                54.69      50.47  
  2 Glenn, Jason               8 SWRD-CA                58.47      57.09  
  3 Snow, Gage                 8 VSC-CC                 55.78      57.56  
.WHT - Division  
  1 Gordon, Tee                8 MCAT-PC                   NT    1:00.31  
  2 Yerganian, Shant           7 SCVS-PC              1:06.27    1:07.78  
 -- Khan, Sulaymaan            7 SCVS-PC                   NT         DQ  
      One hand touch
 -- Hogg, Mason                8 VSC-CC               1:13.93         DQ  
      Scissors kick
 
Boys 7-8 50 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Nichols, Odin              8 SMSC-CA                55.14      55.11  
  2 Streeper, Landon           8 PUMA-CA              1:05.54      57.47  
  3 Azua-Hawthorne, Sebastia   8 SMSC-CA              1:00.95    1:00.85  
  4 Nicewanner, Miles          8 LTA-CA               1:09.11    1:12.56  
  5 Ramadan, Russel            8 San Luis Obispo-CA   1:32.32    1:14.32  
 -- Pucci, Gavin               7 PUMA-CA                   NT         DQ  
      Scissors kick
 -- Chamblin-Hanson, Cole      8 NCA-CA                    NT         DQ  
      One hand touch
 
Boys 7-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Galen                8 PUMA-CA                   NT    1:49.68  
                  53.23     1:49.68 (56.45)                                        
  2 Yerganian, Shant           7 SCVS-PC              2:20.83    2:21.91  
                1:07.43   2:21.91 (1:14.48)                                        
 
Boys 7-8 25 Yard Fly - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Azua-Hawthorne, Sebastia   8 SMSC-CA                29.15      26.44  
  2 Nichols, Odin              8 SMSC-CA                32.64      27.59  
  3 Clark, Kelton              8 PUMA-CA                27.31      29.12  
  4 Andrews, Oliver            8 PUMA-CA                32.43      33.34  
 -- Aftanas, Xavier            8 LTA-CA                    NT         DQ  
      Alternating Kick
 
Boys 7-8 50 Yard Fly - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Streeper, Landon           8 PUMA-CA                57.95      56.45  
  2 Ramadan, Russel            8 San Luis Obispo-CA        NT    1:15.50  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Zhou, Galen                8 PUMA-CA                41.36      42.23  
  2 Glenn, Jason               8 SWRD-CA                45.84      45.19  
.WHT - Division  
  1 Gordon, Tee                8 MCAT-PC                   NT      50.22  
  2 Davis, Dorian              7 SWRD-CA                   NT      51.88  
  3 Bell, Trevor               7 PUMA-CA                59.87      55.78  
  4 Snow, Gage                 8 VSC-CC                    NT    1:02.08  
 -- Khan, Sulaymaan            7 SCVS-PC                   NT         DQ  
      Alternating Kick
 
Boys 7-8 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Galen                8 PUMA-CA              1:34.90    1:30.99  
                  43.74     1:30.99 (47.25)                                        
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Zhou, Galen                8 PUMA-CA              1:31.61    1:34.22  
                  45.50     1:34.22 (48.72)                                        
.RED - Division  
  1 Davis, Dorian              7 SWRD-CA              1:52.15    1:41.92  
                  52.13     1:41.92 (49.79)                                        
  2 Snow, Gage                 8 VSC-CC               1:53.29    1:51.47  
                  54.36     1:51.47 (57.11)                                        
  3 Bell, Trevor               7 PUMA-CA              1:57.38    1:55.53  
.WHT - Division  
  1 Gordon, Tee                8 MCAT-PC                   NT    1:42.65  
                  48.57     1:42.65 (54.08)                                        
  2 Yerganian, Shant           7 SCVS-PC              2:45.00    2:01.35  
                  56.01   2:01.35 (1:05.34)                                        
 
Boys 7-8 100 Yard IM - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Ramadan, Russel            8 San Luis Obispo-CA        NT    2:18.50  
 
Boys 7-8 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Galen                8 PUMA-CA              3:53.19    3:20.18  
                  46.19     1:38.28 (52.09)     2:35.50 (57.22)     3:20.18 (44.68)
 
Boys 9-10 25 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weller, Nolan              9 San Luis Obispo-CA        NT      20.04  
  2 Clowdus, Devin            10 SMSC-CA                24.80      21.84  
  3 Allen, Gus                 9 NCA-CA                    NT      24.00  
 
Boys 9-10 50 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Buell, Kieran              9 YNEZ-CA                42.77      43.03  
  2 Weller, Nolan              9 San Luis Obispo-CA        NT      46.05  
  3 Bennett, Owen              9 NCA-CA                    NT      46.38  
  4 Smith, Cooper             10 SMSC-CA                45.83      46.41  
  5 Clowdus, Devin            10 SMSC-CA                45.05      46.99  
  6 Coddington, Scout          9 PUMA-CA              1:01.91      59.32  
  7 Ramadan, Kinan             9 San Luis Obispo-CA   1:01.39      59.65  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Saito, Nicola             10 SMSC-CA                30.88      31.73  
  2 Lee, Aaron                10 SWRD-CA                31.35      32.78  
  3 Capra, Joe                10 PUMA-CA                31.97      32.82  
.RED - Division  
  1 Burkett, Eli              10 PUMA-CA                35.24      39.13  
  2 Aftanas, Toby             10 LTA-CA                 36.22      39.38  
.WHT - Division  
  1 Thai, Drais               10 PASO-CA                   NT      34.36  
  2 Boghosian, Noah            9 UN-3-CA                37.70      36.23  
  3 Michel, Luke               9 PUMA-CA                41.38      36.42  
  4 Freeman-Garcia, Dante      9 San Luis Obispo-CA     39.36      41.19  
  5 Selman, Finn               9 PUMA-CA                41.50      42.96  
  6 Schwartz, Neil             9 San Luis Obispo-CA     48.47      46.59  
  7 Guzman, Diego              9 VSC-CC               1:05.46      50.94  
 -- Hogg, Draven              10 VSC-CC                 42.56        SCR  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Saito, Nicola             10 SMSC-CA              1:08.96    1:07.22  
                  32.24     1:07.22 (34.98)                                        
  2 Capra, Joe                10 PUMA-CA              1:10.56    1:09.70  
                  33.80     1:09.70 (35.90)                                        
  3 Lee, Aaron                10 SWRD-CA              1:11.19    1:12.15  
                  33.92     1:12.15 (38.23)                                        
.WHT - Division  
  1 Michel, Luke               9 PUMA-CA                   NT    1:21.57  
                  38.30     1:21.57 (43.27)                                        
  2 Bergevin, Cole            10 SCVS-PC              1:21.45    1:23.88  
                  40.46     1:23.88 (43.42)                                        
  3 Leggio, Jayden             9 SCVS-PC                   NT    1:26.76  
                  40.65     1:26.76 (46.11)                                        
  4 Burkett, Eli              10 PUMA-CA              1:22.23    1:27.20  
                  39.19     1:27.20 (48.01)                                        
  5 Hogg, Draven              10 VSC-CC               1:32.13    1:28.42  
                  41.37     1:28.42 (47.05)                                        
  6 Aftanas, Toby             10 LTA-CA               1:28.67    1:31.83  
                  42.72     1:31.83 (49.11)                                        
  7 Schwartz, Neil             9 San Luis Obispo-CA   1:51.63    1:46.97  
                  49.86     1:46.97 (57.11)                                        
  8 Guzman, Diego              9 VSC-CC               2:07.99    2:03.86  
                  56.22   2:03.86 (1:07.64)                                        
 -- Khan, Zydaan              10 SCVS-PC              1:34.79         DQ  
      No Show Penalty Event
 -- Boghosian, Noah            9 UN-3-CA              1:22.78    1:34.30  
      Did not finish
                  38.18     1:34.30 (56.12)                                        
 -- Wilson, Hezekiah          10 PUMA-CA                   NT        SCR  
 
Boys 9-10 100 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Bartlett, Wesley          10 San Luis Obispo-CA        NT    1:31.44  
  2 Buell, Kieran              9 YNEZ-CA                   NT    1:32.57  
  3 Clowdus, Devin            10 SMSC-CA              1:40.57    1:37.46  
  4 Weller, Nolan              9 San Luis Obispo-CA        NT    1:38.88  
  5 Smith, Cooper             10 SMSC-CA              1:42.33    1:39.38  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Capra, Joe                10 PUMA-CA              2:34.53    2:34.78  
                  35.69     1:16.43 (40.74)     1:56.79 (40.36)     2:34.78 (37.99)
  2 Thai, Drais               10 PASO-CA                   NT    2:39.93  
                  35.45     1:16.04 (40.59)     1:58.87 (42.83)     2:39.93 (41.06)
  3 Boghosian, Noah            9 UN-3-CA              3:22.14    2:53.54  
                  37.58     1:22.20 (44.62)     2:08.91 (46.71)     2:53.54 (44.63)
 
Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Capra, Joe                10 PUMA-CA              7:34.48    6:55.25  
                  38.61     1:21.47 (42.86)     2:03.51 (42.04)     2:45.33 (41.82)
        3:27.52 (42.19)     4:09.54 (42.02)     4:51.03 (41.49)     5:33.50 (42.47)
        6:14.98 (41.48)     6:55.25 (40.27)                                        
  2 Thai, Drais               10 PASO-CA                   NT    7:14.09  
                  39.09     1:23.43 (44.34)     2:08.48 (45.05)     2:53.89 (45.41)
        3:38.10 (44.21)     4:22.59 (44.49)     5:06.76 (44.17)     5:51.04 (44.28)
        6:34.21 (43.17)     7:14.09 (39.88)                                        
  3 Boghosian, Noah            9 UN-3-CA                   NT    7:59.74  
                  40.42     1:26.95 (46.53)     2:15.45 (48.50)     3:03.14 (47.69)
        3:52.83 (49.69)     4:41.48 (48.65)     5:31.35 (49.87)     6:21.40 (50.05)
        7:10.69 (49.29)     7:59.74 (49.05)                                        
  4 Khan, Zydaan              10 SCVS-PC                   NT    8:21.86  
                  41.68     1:30.82 (49.14)     2:21.13 (50.31)     3:11.94 (50.81)
        4:04.32 (52.38)     4:55.73 (51.41)     5:47.62 (51.89)     6:40.57 (52.95)
        7:33.25 (52.68)     8:21.86 (48.61)                                        
  5 Freeman-Garcia, Dante      9 San Luis Obispo-CA        NT    8:32.09  
                  45.57     1:38.49 (52.92)     2:30.95 (52.46)     3:23.03 (52.08)
        4:15.75 (52.72)     5:08.30 (52.55)   6:55.31 (1:47.01)     7:46.00 (50.69)
        8:32.16 (46.16)         8:32.09 ( )                                        
 
Boys 9-10 25 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Cooper             10 SMSC-CA                   NT      27.36  
  2 Ramadan, Kinan             9 San Luis Obispo-CA        NT      29.50  
  3 Allen, Gus                 9 NCA-CA                    NT      30.63  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Saito, Nicola             10 SMSC-CA                34.04      34.54  
.RED - Division  
  1 Lee, Aaron                10 SWRD-CA                41.46      40.80  
  2 Bergevin, Cole            10 SCVS-PC                42.21      41.72  
  3 Burkett, Eli              10 PUMA-CA                43.84      44.90  
.WHT - Division  
  1 Michel, Luke               9 PUMA-CA                49.27      45.12  
  2 Leggio, Jayden             9 SCVS-PC                45.32      46.28  
  3 Aftanas, Toby             10 LTA-CA                 48.02      47.03  
  4 Khan, Zydaan              10 SCVS-PC                48.42      47.05  
  5 Hogg, Draven              10 VSC-CC                 52.73      51.68  
  6 Schwartz, Neil             9 San Luis Obispo-CA        NT    1:04.32  
 -- Boghosian, Noah            9 UN-3-CA                50.25         DQ  
      Not on back off wall
 -- Wilson, Hezekiah          10 PUMA-CA                39.45        SCR  
 
Boys 9-10 50 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Bennett, Owen              9 NCA-CA                    NT      50.04  
  2 Buell, Kieran              9 YNEZ-CA                51.05      50.31  
  3 Clowdus, Devin            10 SMSC-CA                51.92      55.94  
  4 Smith, Cooper             10 SMSC-CA                58.15    1:03.27  
  5 Coddington, Scout          9 PUMA-CA              1:10.75    1:05.34  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Saito, Nicola             10 SMSC-CA              1:16.97    1:13.47  
                  36.31     1:13.47 (37.16)                                        
.RED - Division  
  1 Lee, Aaron                10 SWRD-CA              1:31.03    1:25.03  
                  40.82     1:25.03 (44.21)                                        
  2 Thai, Drais               10 PASO-CA              1:30.54    1:31.46  
                  45.52     1:31.46 (45.94)                                        
.WHT - Division  
  1 Boghosian, Noah            9 UN-3-CA                   NT    1:40.06  
                  49.43     1:40.06 (50.63)                                        
  2 Aftanas, Toby             10 LTA-CA                    NT    1:40.97  
                  48.53     1:40.97 (52.44)                                        
  3 Freeman-Garcia, Dante      9 San Luis Obispo-CA   1:45.86    1:51.20  
                  55.63     1:51.20 (55.57)                                        
 -- Selman, Finn               9 PUMA-CA                   NT         DQ  
      Multiple strokes past vertical at turn
                  52.43          DQ (56.03)                                        
 -- Hogg, Draven              10 VSC-CC               1:46.09        SCR  
 
Boys 9-10 25 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weller, Nolan              9 San Luis Obispo-CA        NT      29.53  
  2 Allen, Gus                 9 NCA-CA                    NT      40.89  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Saito, Nicola             10 SMSC-CA                43.01      44.06  
.RED - Division  
 -- Khan, Zydaan              10 SCVS-PC                49.51         NS  
.WHT - Division  
  1 Burkett, Eli              10 PUMA-CA                50.08      49.32  
  2 Leggio, Jayden             9 SCVS-PC                53.63      51.93  
  3 Capra, Joe                10 PUMA-CA              1:04.93      52.59  
  4 Boghosian, Noah            9 UN-3-CA                58.93      55.25  
  5 Hogg, Draven              10 VSC-CC               1:02.91      57.33  
  6 Aftanas, Toby             10 LTA-CA                 59.50      59.32  
  7 Guzman, Diego              9 VSC-CC               1:11.12    1:11.97  
  8 Schwartz, Neil             9 San Luis Obispo-CA        NT    1:14.50  
 
Boys 9-10 50 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Buell, Kieran              9 YNEZ-CA                   NT      57.07  
  2 Weller, Nolan              9 San Luis Obispo-CA        NT    1:01.49  
  3 Clowdus, Devin            10 SMSC-CA                59.87    1:02.67  
  4 Smith, Cooper             10 SMSC-CA              1:02.86    1:02.81  
  5 Bartlett, Wesley          10 San Luis Obispo-CA        NT    1:07.88  
  6 Ramadan, Kinan             9 San Luis Obispo-CA        NT    1:10.90  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Saito, Nicola             10 SMSC-CA              1:32.56    1:32.47  
                  44.42     1:32.47 (48.05)                                        
  2 Lee, Aaron                10 SWRD-CA              1:39.53    1:38.31  
                  45.80     1:38.31 (52.51)                                        
.WHT - Division  
  1 Burkett, Eli              10 PUMA-CA                   NT    1:43.07  
                  49.84     1:43.07 (53.23)                                        
  2 Khan, Zydaan              10 SCVS-PC                   NT    1:43.98  
                  51.67     1:43.98 (52.31)                                        
  3 Boghosian, Noah            9 UN-3-CA                   NT    2:03.14  
                  57.77   2:03.14 (1:05.37)                                        
  4 Selman, Finn               9 PUMA-CA                   NT    2:06.68  
                  59.27   2:06.68 (1:07.41)                                        
  5 Bergevin, Cole            10 SCVS-PC              2:11.15    2:08.16  
                1:00.69   2:08.16 (1:07.47)                                        
  6 Aftanas, Toby             10 LTA-CA                    NT    2:16.45  
                1:01.31   2:16.45 (1:15.14)                                        
  7 Guzman, Diego              9 VSC-CC                    NT    2:19.55  
                1:07.43   2:19.55 (1:12.12)                                        
 -- Freeman-Garcia, Dante      9 San Luis Obispo-CA   2:09.80         DQ  
      Non-simultaneous arms
                1:05.65        DQ (1:09.37)                                        
 
Boys 9-10 25 Yard Fly - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Cooper             10 SMSC-CA                   NT      33.25  
  2 Allen, Gus                 9 NCA-CA                    NT      36.34  
 -- Bartlett, Wesley          10 San Luis Obispo-CA        NT         DQ  
      Arms underwater recovery
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Saito, Nicola             10 SMSC-CA                33.10      32.82  
  2 Capra, Joe                10 PUMA-CA                37.41      37.64  
.WHT - Division  
  1 Bergevin, Cole            10 SCVS-PC                42.49      41.71  
  2 Thai, Drais               10 PASO-CA                43.91      42.05  
  3 Michel, Luke               9 PUMA-CA                54.18      43.82  
  4 Aftanas, Toby             10 LTA-CA                 50.86      44.53  
  5 Burkett, Eli              10 PUMA-CA                49.38      46.72  
  6 Boghosian, Noah            9 UN-3-CA                54.86      46.93  
  7 Khan, Zydaan              10 SCVS-PC                51.59      56.42  
  8 Schwartz, Neil             9 San Luis Obispo-CA   1:21.79    1:07.68  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Saito, Nicola             10 SMSC-CA              1:18.57    1:16.38  
                  37.14     1:16.38 (39.24)                                        
  2 Capra, Joe                10 PUMA-CA              1:25.91    1:28.33  
                  39.57     1:28.33 (48.76)                                        
.WHT - Division  
  1 Lee, Aaron                10 SWRD-CA                   NT    1:22.32  
                  37.47     1:22.32 (44.85)                                        
  2 Bergevin, Cole            10 SCVS-PC              1:38.25    1:41.57  
                  46.51     1:41.57 (55.06)                                        
  3 Burkett, Eli              10 PUMA-CA                   NT    1:48.38  
                  47.46   1:48.38 (1:00.92)                                        
 -- Wilson, Hezekiah          10 PUMA-CA              1:41.68        SCR  
 
Boys 9-10 100 Yard IM - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Buell, Kieran              9 YNEZ-CA              1:47.47    1:55.38  
  2 Clowdus, Devin            10 SMSC-CA              1:53.04    2:04.13  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Saito, Nicola             10 SMSC-CA              1:18.78    1:16.64  
                  35.89     1:16.64 (40.75)                                        
.RED - Division  
  1 Capra, Joe                10 PUMA-CA              1:29.14    1:26.14  
                  40.89     1:26.14 (45.25)                                        
.WHT - Division  
  1 Bergevin, Cole            10 SCVS-PC              1:39.03    1:33.47  
                  43.25     1:33.47 (50.22)                                        
  2 Thai, Drais               10 PASO-CA                   NT    1:33.96  
                  44.98     1:33.96 (48.98)                                        
  3 Michel, Luke               9 PUMA-CA                   NT    1:36.98  
                  45.73     1:36.98 (51.25)                                        
  4 Aftanas, Toby             10 LTA-CA                    NT    1:37.55  
                  45.75     1:37.55 (51.80)                                        
  5 Khan, Zydaan              10 SCVS-PC                   NT    1:37.65  
                  50.77     1:37.65 (46.88)                                        
  6 Schwartz, Neil             9 San Luis Obispo-CA        NT    2:06.37  
                1:04.96   2:06.37 (1:01.41)                                        
 -- Burkett, Eli              10 PUMA-CA              1:35.81         DQ  
      Non-continuous turning action - back
                  45.62          DQ (48.12)                                        
 -- Guzman, Diego              9 VSC-CC                    NT         DQ  
      Alternating Kick - fly
                1:09.68        DQ (1:04.75)                                        
 -- Hogg, Draven              10 VSC-CC               1:51.33        SCR  
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Saito, Nicola             10 SMSC-CA              2:54.00    2:52.47  
                  38.50     1:23.95 (45.45)     2:14.99 (51.04)     2:52.47 (37.48)
  2 Capra, Joe                10 PUMA-CA              3:03.88    3:02.58  
                  41.07     1:26.60 (45.53)     2:25.48 (58.88)     3:02.58 (37.10)
.WHT - Division  
  1 Bergevin, Cole            10 SCVS-PC              3:30.00    3:32.68  
                  49.18     1:42.28 (53.10)   2:49.75 (1:07.47)     3:32.68 (42.93)
  2 Khan, Zydaan              10 SCVS-PC                   NT    3:37.31  
                  59.48     1:56.82 (57.34)     2:54.81 (57.99)     3:37.31 (42.50)
 -- Wilson, Hezekiah          10 PUMA-CA                   NT        SCR  
 
Boys 11-12 25 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hetland, Quinn            11 SMSC-CA                   NT      19.39  
  2 Dulay, Michael            11 LTA-CA                    NT      21.22  
 -- Thornton, Timothy         11 SMSC-CA                33.62        SCR  
 -- Alvarez, Jose             11 SMSC-CA                26.07        SCR  
 
Boys 11-12 50 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Fowler, Tristan           12 PUMA-CA                30.94      32.17  
  2 Dotson, Cole              12 PUMA-CA                41.61      43.90  
  3 Dulay, Michael            11 LTA-CA                    NT      47.48  
  4 Dennett, Brandon          11 SMSC-CA                   NT    1:02.44  
 -- Alvarez, Jose             11 SMSC-CA                41.24        SCR  
 -- Thornton, Timothy         11 SMSC-CA                53.54        SCR  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Aguirre, Cole             12 SMSC-CA                28.04      27.46  
  2 Miller, Leo               12 San Luis Obispo-CA     30.60      29.07  
  3 Hsiung, Lucas             11 SMSC-CA                29.14      29.09  
  4 Poletti, Ross             12 San Luis Obispo-CA     29.72      29.30  
  5 Santos, Antonio           12 SMSC-CA                29.04      29.40  
  6 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA                28.90      29.54  
  7 Sanchez, Vincente         12 VSC-CC                 28.92      29.70  
  8 Coats, Natas              12 SMSC-CA                30.68      29.97  
  9 Friedrich, Ian            11 SMSC-CA                30.34      30.19  
 10 Bell, Joshua              12 PUMA-CA                30.53      30.34  
.RED - Division  
  1 Stocker, Ethan            12 LTA-CA                 32.55      31.21  
  2 McCarty, Parker           11 San Luis Obispo-CA     31.58      31.39  
  3 Freeman-Garcia, Diego     12 San Luis Obispo-CA     33.28      32.36  
  4 Chen, Kristian            11 SMSC-CA                31.97      32.68  
.WHT - Division  
  1 Mendoza, Saul             11 COMM-CA                33.71      33.89  
  2 Kubacki, Joel             11 San Luis Obispo-CA     35.40      34.07  
  3 Rico, Logan               12 VSC-CC                    NT      34.44  
  4 Hayashi, Kazi             11 PUMA-CA                37.42      35.30  
  5 Aftanas, Sebastian        12 LTA-CA                 35.35      35.79  
  5 Wallace, Edward           11 SMSC-CA                36.69      35.79  
  7 Harper, Claytin           12 VSC-CC                    NT      36.54  
  8 Kenefick, Matty           11 San Luis Obispo-CA     39.07      37.26  
  9 Chin, Tyler               11 SCVS-PC                44.95      37.90  
 10 Langley, Brian            11 SCVS-PC                47.91      47.30  
 -- Poggione, Michael         11 VSC-CC                 58.76        SCR  
 -- Quattrini, Henri          11 SCVS-PC                39.38        SCR  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  12 San Luis Obispo-CA     56.41      56.63  
                  26.80       56.63 (29.83)                                        
  2 Novak, Ryan               11 SWRD-CA                59.00    1:00.05  
                  28.95     1:00.05 (31.10)                                        
  3 Campbell, Brett           12 UN-2-CA              1:01.26    1:00.34  
                  29.36     1:00.34 (30.98)                                        
  4 Poletti, Ross             12 San Luis Obispo-CA   1:02.65    1:02.73  
                  30.69     1:02.73 (32.04)                                        
  5 Hsiung, Lucas             11 SMSC-CA              1:03.76    1:03.70  
                  31.03     1:03.70 (32.67)                                        
  6 Miller, Leo               12 San Luis Obispo-CA   1:04.34    1:04.68  
                  30.76     1:04.68 (33.92)                                        
  7 Coats, Natas              12 SMSC-CA              1:04.25    1:04.96  
                  31.28     1:04.96 (33.68)                                        
  8 Santos, Antonio           12 SMSC-CA              1:04.21    1:04.98  
                  31.26     1:04.98 (33.72)                                        
  9 Friedrich, Ian            11 SMSC-CA              1:05.80    1:05.13  
                  31.74     1:05.13 (33.39)                                        
 10 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA              1:02.74    1:05.14  
                  32.06     1:05.14 (33.08)                                        
 11 Sanchez, Vincente         12 VSC-CC               1:04.50    1:05.58  
                  31.43     1:05.58 (34.15)                                        
 12 Aguirre, Cole             12 SMSC-CA              1:01.45    1:05.95  
                  31.10     1:05.95 (34.85)                                        
.RED - Division  
  1 Bell, Joshua              12 PUMA-CA              1:08.44    1:05.96  
                  31.83     1:05.96 (34.13)                                        
  2 McCarty, Parker           11 San Luis Obispo-CA   1:08.16    1:06.78  
                  32.11     1:06.78 (34.67)                                        
  3 Chen, Kristian            11 SMSC-CA              1:11.39    1:12.96  
                  35.35     1:12.96 (37.61)                                        
.WHT - Division  
  1 Mendoza, Saul             11 COMM-CA              1:12.33    1:13.03  
                  35.42     1:13.03 (37.61)                                        
  2 Freeman-Garcia, Diego     12 San Luis Obispo-CA   1:13.04    1:14.67  
                  36.71     1:14.67 (37.96)                                        
  3 Kubacki, Joel             11 San Luis Obispo-CA   1:16.67    1:16.12  
                  36.75     1:16.12 (39.37)                                        
  4 Hayashi, Kazi             11 PUMA-CA              1:20.02    1:16.41  
                  36.85     1:16.41 (39.56)                                        
  5 Rico, Logan               12 VSC-CC                    NT    1:18.97  
                  36.43     1:18.97 (42.54)                                        
  6 Kenefick, Matty           11 San Luis Obispo-CA   1:26.67    1:21.91  
                  38.40     1:21.91 (43.51)                                        
  7 Wallace, Edward           11 SMSC-CA              1:24.50    1:24.90  
                  38.65     1:24.90 (46.25)                                        
  8 Aftanas, Sebastian        12 LTA-CA               1:26.05    1:25.82  
                  40.23     1:25.82 (45.59)                                        
  9 Harper, Claytin           12 VSC-CC                    NT    1:30.21  
                  40.08     1:30.21 (50.13)                                        
 10 Chin, Tyler               11 SCVS-PC              1:30.69    1:32.47  
                  44.53     1:32.47 (47.94)                                        
 11 Langley, Brian            11 SCVS-PC                   NT    1:43.43  
                  47.29     1:43.43 (56.14)                                        
 -- Poggione, Michael         11 VSC-CC               1:39.24        SCR  
 -- Torres, Diego             11 LTA-CA                    NT        SCR  
 -- Chiang, Edward            12 PUMA-CA              1:13.18        SCR  
 
Boys 11-12 100 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Fowler, Tristan           12 PUMA-CA              1:10.29    1:12.86  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poletti, Ross             12 San Luis Obispo-CA   2:13.65    2:13.30  
                  31.75     1:05.94 (34.19)     1:40.23 (34.29)     2:13.30 (33.07)
  2 Sanchez, Vincente         12 VSC-CC               2:32.38    2:26.50  
                  34.87     1:13.43 (38.56)     1:52.15 (38.72)     2:26.50 (34.35)
  3 Mendoza, Saul             11 COMM-CA                   NT    2:34.28  
                  36.22     1:15.89 (39.67)     1:55.17 (39.28)     2:34.28 (39.11)
  4 Perje, Matthew            11 San Luis Obispo-CA   2:53.59    2:48.10  
                  37.04     1:22.92 (45.88)     2:08.32 (45.40)     2:48.10 (39.78)
  5 Kenefick, Matty           11 San Luis Obispo-CA   3:01.17    2:51.78  
                  37.53     1:21.88 (44.35)     2:07.18 (45.30)     2:51.78 (44.60)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  12 San Luis Obispo-CA   5:57.69    5:27.52  
                  29.32     1:01.04 (31.72)     1:33.64 (32.60)     2:06.83 (33.19)
        2:39.44 (32.61)     3:12.49 (33.05)     3:45.65 (33.16)     4:19.41 (33.76)
        4:54.29 (34.88)     5:27.52 (33.23)                                        
  2 Aguirre, Cole             12 SMSC-CA              5:50.85    5:42.33  
                  30.93     1:04.84 (33.91)     1:39.33 (34.49)     2:13.96 (34.63)
        2:49.30 (35.34)     3:24.75 (35.45)     3:59.14 (34.39)     4:33.96 (34.82)
        5:08.51 (34.55)     5:42.33 (33.82)                                        
  3 Poletti, Ross             12 San Luis Obispo-CA   6:06.55    5:52.36  
                  32.56     1:07.97 (35.41)     1:44.49 (36.52)     2:20.66 (36.17)
        2:56.63 (35.97)     3:32.17 (35.54)     4:07.88 (35.71)     4:43.75 (35.87)
        5:18.99 (35.24)     5:52.36 (33.37)                                        
  4 Bell, Joshua              12 PUMA-CA              6:08.61    6:01.05  
                  32.37     1:09.10 (36.73)     1:45.77 (36.67)     2:22.15 (36.38)
        2:59.12 (36.97)     3:35.73 (36.61)     4:12.44 (36.71)     4:49.24 (36.80)
        5:25.77 (36.53)     6:01.05 (35.28)                                        
  5 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA              6:13.26    6:08.28  
                  32.83     1:09.03 (36.20)     1:46.26 (37.23)     2:24.32 (38.06)
        3:02.82 (38.50)     3:39.57 (36.75)     4:16.73 (37.16)     4:54.30 (37.57)
        5:31.94 (37.64)     6:08.28 (36.34)                                        
.RED - Division  
  1 McCarty, Parker           11 San Luis Obispo-CA   7:05.30    6:25.73  
                  35.59     1:14.41 (38.82)     1:53.87 (39.46)     2:33.18 (39.31)
        3:12.49 (39.31)     3:51.94 (39.45)     4:30.99 (39.05)     5:10.35 (39.36)
        5:49.79 (39.44)     6:25.73 (35.94)                                        
  2 Mendoza, Saul             11 COMM-CA              6:38.34    6:38.33  
                  37.64     1:18.04 (40.40)     1:58.71 (40.67)     2:38.91 (40.20)
        3:19.02 (40.11)     3:59.65 (40.63)   5:20.30 (1:20.65)                    
            6:00.51 ( )     6:38.33 (37.82)                                        
.WHT - Division  
  1 Freeman-Garcia, Diego     12 San Luis Obispo-CA        NT    7:30.64  
                  37.33     1:21.56 (44.23)     2:08.17 (46.61)     2:55.55 (47.38)
        3:42.96 (47.41)     4:30.79 (47.83)     5:19.44 (48.65)     6:05.15 (45.71)
        6:51.73 (46.58)     7:30.64 (38.91)                                        
  2 Kenefick, Matty           11 San Luis Obispo-CA        NT    7:35.62  
                  39.36     1:25.08 (45.72)     2:11.39 (46.31)     2:58.12 (46.73)
        3:45.80 (47.68)     4:34.04 (48.24)     5:20.70 (46.66)     6:08.27 (47.57)
        6:52.11 (43.84)     7:35.62 (43.51)                                        
  3 Kubacki, Joel             11 San Luis Obispo-CA   7:58.81    7:39.43  
                  38.97     1:24.71 (45.74)     2:13.09 (48.38)     3:00.64 (47.55)
        3:48.33 (47.69)     4:36.83 (48.50)     5:25.39 (48.56)     6:13.53 (48.14)
        6:59.77 (46.24)     7:39.43 (39.66)                                        
  4 Perje, Matthew            11 San Luis Obispo-CA        NT    7:47.53  
                  40.23     1:27.96 (47.73)     2:15.30 (47.34)     3:04.47 (49.17)
        3:52.91 (48.44)     4:42.72 (49.81)     5:30.95 (48.23)     6:18.70 (47.75)
        7:06.42 (47.72)     7:47.53 (41.11)                                        
  5 Aftanas, Sebastian        12 LTA-CA               8:26.64    8:26.77  
                  42.94     1:33.30 (50.36)     2:26.86 (53.56)     3:19.59 (52.73)
        4:12.41 (52.82)     5:05.05 (52.64)     5:58.86 (53.81)     6:51.32 (52.46)
        7:41.47 (50.15)     8:26.77 (45.30)                                        
 
Boys 11-12 25 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hetland, Quinn            11 SMSC-CA                   NT      26.12  
  2 Dennett, Brandon          11 SMSC-CA                   NT      27.98  
  3 Dulay, Michael            11 LTA-CA                    NT      29.61  
 -- Alvarez, Jose             11 SMSC-CA                32.55        SCR  
 -- Thornton, Timothy         11 SMSC-CA                26.70        SCR  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Poletti, Ross             12 San Luis Obispo-CA     33.74      33.16  
  2 Sanchez, Vincente         12 VSC-CC                 35.93      35.49  
  3 Santos, Antonio           12 SMSC-CA                36.18      36.96  
.RED - Division  
  1 Bell, Joshua              12 PUMA-CA                37.18      37.26  
  2 Hsiung, Lucas             11 SMSC-CA                39.30      38.95  
  3 Miller, Leo               12 San Luis Obispo-CA     39.15      39.94  
.WHT - Division  
  1 Mendoza, Saul             11 COMM-CA                41.27      40.03  
  2 Kubacki, Joel             11 San Luis Obispo-CA     43.44      40.30  
  3 Freeman-Garcia, Diego     12 San Luis Obispo-CA     43.83      41.09  
  4 Chen, Kristian            11 SMSC-CA                41.96      41.55  
  5 Hayashi, Kazi             11 PUMA-CA                42.04      41.69  
  6 Wallace, Edward           11 SMSC-CA                41.56      42.22  
  7 Coats, Natas              12 SMSC-CA                41.05      43.75  
  8 Chin, Tyler               11 SCVS-PC                47.57      47.46  
  9 Kenefick, Matty           11 San Luis Obispo-CA     51.42      48.60  
 10 Harper, Claytin           12 VSC-CC                    NT      53.76  
 11 Langley, Brian            11 SCVS-PC              1:01.41      56.13  
 -- Rico, Logan               12 VSC-CC                    NT         DQ  
      Not on back off wall
 -- Aftanas, Sebastian        12 LTA-CA                 49.66         DQ  
      No touch at turn
 -- Poggione, Michael         11 VSC-CC                 54.70        SCR  
 -- Torres, Diego             11 LTA-CA                 45.20        SCR  
 -- Chiang, Edward            12 PUMA-CA                36.56        SCR  
 
Boys 11-12 50 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Fowler, Tristan           12 PUMA-CA                46.18      39.96  
  2 Dotson, Cole              12 PUMA-CA                55.52      50.46  
  3 Dulay, Michael            11 LTA-CA                    NT    1:07.09  
 -- Thornton, Timothy         11 SMSC-CA              1:01.00        SCR  
 -- Alvarez, Jose             11 SMSC-CA                55.36        SCR  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Poletti, Ross             12 San Luis Obispo-CA   1:11.41    1:10.01  
                  34.36     1:10.01 (35.65)                                        
  2 Santos, Antonio           12 SMSC-CA              1:17.67    1:14.86  
                  36.77     1:14.86 (38.09)                                        
  3 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA              1:16.85    1:16.24  
                  37.95     1:16.24 (38.29)                                        
  4 Bell, Joshua              12 PUMA-CA              1:20.14    1:16.75  
                  38.53     1:16.75 (38.22)                                        
  5 Sanchez, Vincente         12 VSC-CC               1:17.95    1:18.86  
                  38.38     1:18.86 (40.48)                                        
 -- Aguirre, Cole             12 SMSC-CA              1:20.32         NS  
.RED - Division  
  1 Hsiung, Lucas             11 SMSC-CA              1:24.24    1:22.23  
                  39.90     1:22.23 (42.33)                                        
  2 Miller, Leo               12 San Luis Obispo-CA   1:23.11    1:22.50  
                  41.69     1:22.50 (40.81)                                        
  3 Stocker, Ethan            12 LTA-CA               1:23.49    1:22.95  
  4 Freeman-Garcia, Diego     12 San Luis Obispo-CA   1:25.72    1:25.00  
                  42.19     1:25.00 (42.81)                                        
  5 Friedrich, Ian            11 SMSC-CA              1:22.08    1:26.58  
                  41.91     1:26.58 (44.67)                                        
 -- Mendoza, Saul             11 COMM-CA              1:25.18         NS  
.WHT - Division  
  1 Coats, Natas              12 SMSC-CA              1:28.57    1:24.92  
                  41.44     1:24.92 (43.48)                                        
  2 Kubacki, Joel             11 San Luis Obispo-CA   1:30.93    1:29.47  
                  42.86     1:29.47 (46.61)                                        
  3 Chen, Kristian            11 SMSC-CA              1:33.46    1:31.65  
                  46.86     1:31.65 (44.79)                                        
  4 Wallace, Edward           11 SMSC-CA              1:32.83    1:34.36  
                  43.10     1:34.36 (51.26)                                        
  5 Aftanas, Sebastian        12 LTA-CA                    NT    1:46.82  
                  50.76     1:46.82 (56.06)                                        
  6 Langley, Brian            11 SCVS-PC                   NT    2:08.02  
 
Boys 11-12 25 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Dulay, Michael            11 LTA-CA                    NT         DQ  
      Scissors kick
 -- Thornton, Timothy         11 SMSC-CA                46.03        SCR  
 -- Dennett, Brandon          11 SMSC-CA                   NT        SCR  
 -- Alvarez, Jose             11 SMSC-CA                   NT        SCR  
 
Boys 11-12 50 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Fowler, Tristan           12 PUMA-CA                56.64      47.80  
  2 Dotson, Cole              12 PUMA-CA              1:06.81    1:03.89  
 -- Dulay, Michael            11 LTA-CA                    NT         DQ  
      Downward butterfly kick
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA                36.10      36.55  
  2 Hsiung, Lucas             11 SMSC-CA                38.70      38.95  
.RED - Division  
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  12 San Luis Obispo-CA     43.66      35.32  
  2 Bell, Joshua              12 PUMA-CA                43.01      43.03  
  3 Chen, Kristian            11 SMSC-CA                43.44      43.48  
  4 Santos, Antonio           12 SMSC-CA                44.35      43.93  
  5 Friedrich, Ian            11 SMSC-CA                42.23      44.52  
.WHT - Division  
  1 Kubacki, Joel             11 San Luis Obispo-CA     45.63      42.65  
  2 Miller, Leo               12 San Luis Obispo-CA     49.64      45.72  
  3 Mendoza, Saul             11 COMM-CA                47.27      46.09  
  4 McCarty, Parker           11 San Luis Obispo-CA     45.96      46.24  
  5 Coats, Natas              12 SMSC-CA                45.41      47.69  
  6 Freeman-Garcia, Diego     12 San Luis Obispo-CA     53.38      47.76  
  7 Kenefick, Matty           11 San Luis Obispo-CA     50.55      48.43  
  8 Hayashi, Kazi             11 PUMA-CA                49.32      48.86  
  9 Wallace, Edward           11 SMSC-CA                53.10      49.07  
 10 Chin, Tyler               11 SCVS-PC                54.45      51.44  
 11 Aftanas, Sebastian        12 LTA-CA                 54.87      57.74  
 12 Rico, Logan               12 VSC-CC                    NT    1:02.13  
 -- Langley, Brian            11 SCVS-PC                   NT         DQ  
      Scissors kick
 -- Harper, Claytin           12 VSC-CC                    NT         DQ  
      One hand touch
 -- Chiang, Edward            12 PUMA-CA                40.88        SCR  
 -- Torres, Diego             11 LTA-CA                 43.22        SCR  
 -- Poggione, Michael         11 VSC-CC                 58.76        SCR  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Hsiung, Lucas             11 SMSC-CA              1:23.03    1:24.32  
                  40.35     1:24.32 (43.97)                                        
.RED - Division  
  1 Bell, Joshua              12 PUMA-CA              1:34.07    1:30.39  
                  43.34     1:30.39 (47.05)                                        
  2 Friedrich, Ian            11 SMSC-CA              1:34.27    1:31.14  
                  44.29     1:31.14 (46.85)                                        
  3 Chen, Kristian            11 SMSC-CA              1:36.41    1:33.49  
                  44.55     1:33.49 (48.94)                                        
  4 Santos, Antonio           12 SMSC-CA              1:33.51    1:33.83  
                  44.81     1:33.83 (49.02)                                        
  5 McCarty, Parker           11 San Luis Obispo-CA   1:35.69    1:37.38  
                  47.59     1:37.38 (49.79)                                        
.WHT - Division  
  1 Stocker, Ethan            12 LTA-CA               1:39.47    1:33.25  
                  43.00     1:33.25 (50.25)                                        
  2 Coats, Natas              12 SMSC-CA              1:37.14    1:37.36  
                  46.84     1:37.36 (50.52)                                        
  3 Hayashi, Kazi             11 PUMA-CA              1:58.04    1:38.21  
                  48.42     1:38.21 (49.79)                                        
  4 Mendoza, Saul             11 COMM-CA              1:59.80    1:38.72  
                  48.04     1:38.72 (50.68)                                        
  5 Perje, Matthew            11 San Luis Obispo-CA   1:38.60    1:46.92  
                  50.19     1:46.92 (56.73)                                        
  6 Wallace, Edward           11 SMSC-CA              1:59.74    1:51.35  
                  51.77     1:51.35 (59.58)                                        
  7 Chin, Tyler               11 SCVS-PC              1:51.50    1:52.54  
                  55.03     1:52.54 (57.51)                                        
  8 Aftanas, Sebastian        12 LTA-CA               2:04.50    2:05.36  
                  58.11   2:05.36 (1:07.25)                                        
 -- Quattrini, Henri          11 SCVS-PC                   NT        SCR  
 -- Poggione, Michael         11 VSC-CC               2:02.05        SCR  
 
Boys 11-12 25 Yard Fly - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Thornton, Timothy         11 SMSC-CA                   NT        SCR  
 -- Alvarez, Jose             11 SMSC-CA                   NT        SCR  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  12 San Luis Obispo-CA     28.62      28.46  
  2 Hsiung, Lucas             11 SMSC-CA                32.30      32.22  
  3 Poletti, Ross             12 San Luis Obispo-CA     33.59      33.49  
  4 Sanchez, Vincente         12 VSC-CC                 33.05      33.80  
  5 Friedrich, Ian            11 SMSC-CA                33.98      34.28  
  6 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA                34.33      35.88  
 -- Aguirre, Cole             12 SMSC-CA                32.06         DQ  
      No Show Penalty Event
.RED - Division  
  1 McCarty, Parker           11 San Luis Obispo-CA     36.84      37.71  
  2 Mendoza, Saul             11 COMM-CA                37.23      38.60  
  3 Miller, Leo               12 San Luis Obispo-CA     37.53      39.27  
.WHT - Division  
  1 Santos, Antonio           12 SMSC-CA                44.89      35.67  
  2 Coats, Natas              12 SMSC-CA                40.76      37.81  
  3 Stocker, Ethan            12 LTA-CA                 37.94      38.78  
  4 Freeman-Garcia, Diego     12 San Luis Obispo-CA     45.06      42.18  
  5 Perje, Matthew            11 San Luis Obispo-CA     43.07      42.63  
  6 Rico, Logan               12 VSC-CC                    NT      43.50  
  7 Hayashi, Kazi             11 PUMA-CA                43.67      43.67  
  8 Aftanas, Sebastian        12 LTA-CA                 46.64      45.88  
  9 Kenefick, Matty           11 San Luis Obispo-CA   1:01.38      59.51  
 -- Langley, Brian            11 SCVS-PC                54.87         DQ  
      Alternating Kick
 -- Harper, Claytin           12 VSC-CC                    NT         DQ  
      One hand touch
 -- Quattrini, Henri          11 SCVS-PC                43.29        SCR  
 
Boys 11-12 50 Yard Fly - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Fowler, Tristan           12 PUMA-CA                49.44      44.67  
  2 Dotson, Cole              12 PUMA-CA                57.78      55.47  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  12 San Luis Obispo-CA   1:04.76    1:02.17  
                  29.37     1:02.17 (32.80)                                        
  2 Campbell, Brett           12 UN-2-CA              1:08.08    1:07.99  
                  31.67     1:07.99 (36.32)                                        
  3 Novak, Ryan               11 SWRD-CA              1:16.61    1:08.52  
                  32.34     1:08.52 (36.18)                                        
  4 Aguirre, Cole             12 SMSC-CA              1:09.03    1:09.71  
                  33.58     1:09.71 (36.13)                                        
  5 Hsiung, Lucas             11 SMSC-CA              1:11.16    1:11.66  
                  33.07     1:11.66 (38.59)                                        
  6 Poletti, Ross             12 San Luis Obispo-CA   1:13.95    1:14.10  
                  34.24     1:14.10 (39.86)                                        
  7 Sanchez, Vincente         12 VSC-CC               1:17.93    1:17.40  
                  36.74     1:17.40 (40.66)                                        
  8 Friedrich, Ian            11 SMSC-CA              1:17.67    1:18.77  
                  37.14     1:18.77 (41.63)                                        
  9 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA              1:15.89    1:19.77  
                  36.73     1:19.77 (43.04)                                        
.RED - Division  
  1 Santos, Antonio           12 SMSC-CA              1:22.08    1:21.34  
                  36.83     1:21.34 (44.51)                                        
  2 McCarty, Parker           11 San Luis Obispo-CA   1:25.01    1:24.48  
                  38.46     1:24.48 (46.02)                                        
  2 Miller, Leo               12 San Luis Obispo-CA   1:25.18    1:24.48  
                  38.61     1:24.48 (45.87)                                        
.WHT - Division  
  1 Mendoza, Saul             11 COMM-CA                   NT    1:21.58  
                  38.65     1:21.58 (42.93)                                        
  2 Bell, Joshua              12 PUMA-CA                   NT    1:22.39  
                  38.44     1:22.39 (43.95)                                        
  3 Coats, Natas              12 SMSC-CA              1:36.49    1:31.48  
                  41.44     1:31.48 (50.04)                                        
  4 Freeman-Garcia, Diego     12 San Luis Obispo-CA        NT    1:38.53  
                  42.62     1:38.53 (55.91)                                        
  5 Aftanas, Sebastian        12 LTA-CA                    NT    1:55.01  
                1:55.02         1:55.01 ( )                                        
  6 Langley, Brian            11 SCVS-PC                   NT    2:16.92  
                  56.75   2:16.92 (1:20.17)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Fowler, Tristan           12 PUMA-CA              1:21.18    1:32.05  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  12 San Luis Obispo-CA   1:07.75    1:05.66  
                  29.27     1:05.66 (36.39)                                        
  2 Campbell, Brett           12 UN-2-CA              1:10.81    1:10.89  
                  32.70     1:10.89 (38.19)                                        
  3 Poletti, Ross             12 San Luis Obispo-CA   1:14.16    1:12.41  
                  32.62     1:12.41 (39.79)                                        
  4 Hsiung, Lucas             11 SMSC-CA              1:14.81    1:13.77  
                  35.49     1:13.77 (38.28)                                        
  5 Santos, Antonio           12 SMSC-CA              1:15.85    1:16.81  
                  36.20     1:16.81 (40.61)                                        
.RED - Division  
  1 Bell, Joshua              12 PUMA-CA              1:18.23    1:18.96  
                  37.83     1:18.96 (41.13)                                        
  2 Sanchez, Vincente         12 VSC-CC               1:19.19    1:21.48  
                  37.13     1:21.48 (44.35)                                        
  3 Miller, Leo               12 San Luis Obispo-CA   1:21.72    1:24.37  
                  39.70     1:24.37 (44.67)                                        
.WHT - Division  
  1 Stocker, Ethan            12 LTA-CA                    NT    1:20.16  
                  37.32     1:20.16 (42.84)                                        
  2 Coats, Natas              12 SMSC-CA              1:25.62    1:21.81  
                  40.61     1:21.81 (41.20)                                        
  3 McCarty, Parker           11 San Luis Obispo-CA   1:27.32    1:22.02  
                  39.17     1:22.02 (42.85)                                        
  4 Chen, Kristian            11 SMSC-CA              1:25.41    1:23.50  
                  42.45     1:23.50 (41.05)                                        
  5 Hayashi, Kazi             11 PUMA-CA              1:33.49    1:28.27  
                  42.45     1:28.27 (45.82)                                        
  6 Perje, Matthew            11 San Luis Obispo-CA   1:31.52    1:31.00  
                  44.47     1:31.00 (46.53)                                        
  7 Kubacki, Joel             11 San Luis Obispo-CA   1:31.83    1:31.57  
                  46.15     1:31.57 (45.42)                                        
  8 Rico, Logan               12 VSC-CC                    NT    1:35.91  
                  38.17     1:35.91 (57.74)                                        
  9 Kenefick, Matty           11 San Luis Obispo-CA   1:42.10    1:38.94  
                  49.90     1:38.94 (49.04)                                        
 10 Chin, Tyler               11 SCVS-PC              1:48.74    1:39.65  
                  48.44     1:39.65 (51.21)                                        
 11 Aftanas, Sebastian        12 LTA-CA               1:47.15    1:41.13  
                  46.63     1:41.13 (54.50)                                        
 12 Langley, Brian            11 SCVS-PC              2:07.05    2:11.97  
                1:00.67   2:11.97 (1:11.30)                                        
 -- Quattrini, Henri          11 SCVS-PC                   NT        SCR  
 -- Mendoza, Saul             11 COMM-CA              1:26.01        SCR  
 -- Poggione, Michael         11 VSC-CC               1:44.70        SCR  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  12 San Luis Obispo-CA   2:30.89    2:22.28  
                  29.81   1:50.62 (1:20.81)     2:22.28 (31.66)                    
  2 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA              2:33.37    2:36.25  
                  38.19     1:18.90 (40.71)     2:02.55 (43.65)     2:36.25 (33.70)
  3 Poletti, Ross             12 San Luis Obispo-CA   2:34.78    2:36.80  
                  35.09     1:13.29 (38.20)     2:02.10 (48.81)     2:36.80 (34.70)
  4 Hsiung, Lucas             11 SMSC-CA              2:41.68    2:38.71  
                  34.60     1:18.64 (44.04)     2:05.63 (46.99)     2:38.71 (33.08)
  5 Aguirre, Cole             12 SMSC-CA              2:30.91    2:40.85  
                  34.69     1:19.95 (45.26)     2:05.67 (45.72)     2:40.85 (35.18)
  6 Santos, Antonio           12 SMSC-CA              2:44.60    2:45.36  
                  36.45     1:19.60 (43.15)     2:11.40 (51.80)     2:45.36 (33.96)
  7 Friedrich, Ian            11 SMSC-CA              2:40.77    2:45.71  
                  37.16     1:22.33 (45.17)     2:11.97 (49.64)     2:45.71 (33.74)
.RED - Division  
  1 Coats, Natas              12 SMSC-CA              2:59.24    2:54.64  
                  40.94     1:31.58 (50.64)     2:21.14 (49.56)     2:54.64 (33.50)
.WHT - Division  
  1 Mendoza, Saul             11 COMM-CA                   NT    2:53.19  
                  39.58     1:25.02 (45.44)     2:16.78 (51.76)     2:53.19 (36.41)
  2 McCarty, Parker           11 San Luis Obispo-CA   3:06.16    2:55.65  
                  39.08     1:28.70 (49.62)     2:20.76 (52.06)     2:55.65 (34.89)
  3 Chen, Kristian            11 SMSC-CA              3:10.27    3:04.21  
                  42.71     1:33.18 (50.47)     2:26.65 (53.47)     3:04.21 (37.56)
  4 Hayashi, Kazi             11 PUMA-CA              3:20.01    3:14.67  
                  47.68     1:34.80 (47.12)     2:33.46 (58.66)     3:14.67 (41.21)
  5 Kubacki, Joel             11 San Luis Obispo-CA   3:23.11    3:26.80  
                  55.03     1:46.99 (51.96)     2:43.05 (56.06)     3:26.80 (43.75)
  6 Kenefick, Matty           11 San Luis Obispo-CA        NT    3:34.06  
                  55.88     1:52.13 (56.25)     2:49.85 (57.72)     3:34.06 (44.21)
 -- Torres, Diego             11 LTA-CA                    NT        SCR  
 -- Chiang, Edward            12 PUMA-CA                   NT        SCR  
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Barringer, Connor         16 SEA-PC                 22.72      23.28  
  2 Adams, Nathaniel          16 SMSC-CA                22.94      23.62  
  3 Kiunke, Trevor            16 PUMA-CA                24.03      24.05  
  4 Grieco, Jace              15 YNEZ-CA                24.53      24.20  
  5 Manzo, Jovan              17 COMM-CA                23.88      24.24  
  6 Friedrich, Aaron          15 SMSC-CA                25.12      24.69  
  7 Ramirez, Danny            17 PUMA-CA                24.87      24.71  
  8 Davis, Noah               16 UN-CA                  24.48      24.85  
  9 Barragan, Jesse           17 COMM-CA                24.02      24.99  
 10 Gibson, Drew              15 SCVS-PC                26.48      25.09  
 11 Patel, Keshaun            17 SMSC-CA                24.57      25.12  
 12 Adams, Dylan              13 SMSC-CA                24.71      25.20  
 13 Pecile, Max               14 YNEZ-CA                24.80      25.53  
 14 Picard, Joshua            14 PASO-CA                26.98      25.88  
 15 Gamboa, Alex              18 COMM-CA                25.57      26.62  
 16 Demidov, Alexander        15 YNEZ-CA                25.53      27.00  
 18 Purdom, Jaeger            15 YNEZ-CA                26.72      27.63  
.RED - Division  
  1 Hagenau, Dietrich         14 SCVS-PC                28.72      25.91  
  2 Mathisen, Elijah          16 PASO-CA                27.87      26.44  
  3 Nino, Sean                15 PASO-CA                27.61      26.99  
  4 Nguyen, Timmy             13 NCA-CA                 29.82      27.11  
  5 Ainsworth, Mark           13 LTA-CA                 27.58      27.28  
  6 Dean, Bryson              13 San Luis Obispo-CA     28.15      28.07  
  7 Clark, Toby               13 PUMA-CA                29.21      28.31  
  8 Santos, Pedro             15 SMSC-CA                28.06      28.49  
  9 Caiza Niro, Gabe          13 LTA-CA                 28.55      28.52  
 11 Weller, Dylan             15 San Luis Obispo-CA     28.35      29.28  
 12 Clowdus, Ethan            13 SMSC-CA                29.46      29.36  
 13 Harding, Alex             14 PUMA-CA                29.05      29.52  
 14 Padilla, Nicholas         13 COMM-CA                29.76      29.65  
 15 Naumescu, Nicholas        13 SMSC-CA                29.59      30.18  
.WHT - Division  
  1 Dancy, Elijah             16 UN-CA                     NT      24.39  
  2 Heckenberg, Adam          15 UN-CA                     NT      26.33  
  4 Dragonette, Nicolas       15 YNEZ-CA                   NT      27.67  
  5 Miskey, Nathan            14 VSC-CC                 30.08      29.26  
  6 Diaz, James               14 SMSC-CA                30.67      29.95  
  7 Haas, Liam                14 SMSC-CA                30.37      30.87  
  7 Schatz, Jon               13 LTA-CA                 30.72      30.87  
 11 Ortiz, Brayden            13 SWRD-CA                   NT      34.70  
 13 McConnell, Caden          13 PUMA-CA                   NT      36.78  
 -- Kraushaar, Ethan          13 SWRD-CA                   NT        SCR  
 -- Scrima, Zach              13 DART-SN                27.13        SCR  
 -- Tucker, Zach              18 PASO-CA                24.86        SCR  
 -- Campbell, Emory           14 PUMA-CA                25.74        SCR  
 -- Brown, A.J.               15 PASO-CA                26.89        SCR  
 -- Manning, Jack             16 PUMA-CA                   NT        SCR  
 -- Falconer, Cody            17 SEA-PC                 24.17        SCR  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Brown, Zac                19 San Luis Obispo-CA     48.89      49.45  
                  24.32       49.45 (25.13)                                        
  2 Barringer, Connor         16 SEA-PC                 48.36      49.82  
                  24.30       49.82 (25.52)                                        
  4 Kiunke, Trevor            16 PUMA-CA                51.47      52.16  
                  25.41       52.16 (26.75)                                        
  6 Grieco, Jace              15 YNEZ-CA                51.78      53.99  
                  25.23       53.99 (28.76)                                        
  7 Manzo, Jovan              17 COMM-CA                53.31      54.31  
                  26.36       54.31 (27.95)                                        
  8 Gibson, Drew              15 SCVS-PC                55.60      54.52  
                  26.95       54.52 (27.57)                                        
  9 Ramos, Niles              17 SMSC-CA                53.51      54.70  
                  26.10       54.70 (28.60)                                        
 10 Davis, Noah               16 UN-CA                  55.63      54.73  
                  26.10       54.73 (28.63)                                        
 11 Mathisen, Elijah          16 PASO-CA                56.79      55.22  
                  26.69       55.22 (28.53)                                        
 12 Friedrich, Aaron          15 SMSC-CA                54.87      55.56  
                  26.61       55.56 (28.95)                                        
 13 Park, Andrew              14 SMSC-CA                56.03      55.64  
                  26.77       55.64 (28.87)                                        
 14 Adams, Dylan              13 SMSC-CA                52.79      55.92  
                  26.70       55.92 (29.22)                                        
 15 Barragan, Jesse           17 COMM-CA                52.19      56.05  
                  26.53       56.05 (29.52)                                        
 16 Pecile, Max               14 YNEZ-CA                58.38      56.11  
                  26.67       56.11 (29.44)                                        
 17 Picard, Joshua            14 PASO-CA                56.49      56.87  
                  28.28       56.87 (28.59)                                        
 18 Adams, Nathaniel          16 SMSC-CA                49.46      57.00  
                  26.91       57.00 (30.09)                                        
 19 Campbell, Emory           14 PUMA-CA                58.24      57.55  
                  27.65       57.55 (29.90)                                        
 20 Nino, Sean                15 PASO-CA                58.87      57.62  
                  28.03       57.62 (29.59)                                        
 21 Purdom, Jaeger            15 YNEZ-CA                58.56      57.82  
                  27.41       57.82 (30.41)                                        
 22 Gamboa, Alex              18 COMM-CA                56.06      59.09  
                  27.97       59.09 (31.12)                                        
 23 Oppedahl, Ethan           15 PUMA-CA                59.59      59.48  
                  28.26       59.48 (31.22)                                        
 25 Demidov, Alexander        15 YNEZ-CA                56.01    1:01.31  
                  28.84     1:01.31 (32.47)                                        
.RED - Division  
  1 Enthoven, Mason           13 SMSC-CA                59.62      56.22  
                  27.04       56.22 (29.18)                                        
  2 Zimmerman, Ryan           14 SMSC-CA              1:03.87      57.81  
                  27.84       57.81 (29.97)                                        
  3 Hagenau, Dietrich         14 SCVS-PC              1:00.78      58.37  
                  28.04       58.37 (30.33)                                        
  4 Campbell, Sean            14 UN-2-CA              1:00.45      58.79  
                  27.63       58.79 (31.16)                                        
  5 Ainsworth, Mark           13 LTA-CA               1:01.34    1:00.66  
                  29.60     1:00.66 (31.06)                                        
  6 Santos, Pedro             15 SMSC-CA              1:02.21    1:01.58  
                  29.73     1:01.58 (31.85)                                        
  7 Dean, Bryson              13 San Luis Obispo-CA   1:00.69    1:01.63  
                  29.56     1:01.63 (32.07)                                        
  8 Weller, Dylan             15 San Luis Obispo-CA   1:02.19    1:02.05  
                  30.00     1:02.05 (32.05)                                        
  9 Hougo, Asher              14 YNEZ-CA              1:03.64    1:02.33  
 10 Clark, Toby               13 PUMA-CA              1:04.40    1:02.47  
                  30.51     1:02.47 (31.96)                                        
 11 Caiza Niro, Gabe          13 LTA-CA               1:04.49    1:04.34  
                  31.96     1:04.34 (32.38)                                        
 12 Harding, Alex             14 PUMA-CA              1:04.87    1:04.47  
                  30.34     1:04.47 (34.13)                                        
 13 Padilla, Nicholas         13 COMM-CA              1:04.99    1:04.66  
                  30.97     1:04.66 (33.69)                                        
 14 Diallo, EB                14 SEA-PC               1:02.21    1:16.66  
                  38.08     1:16.66 (38.58)                                        
 -- Clowdus, Ethan            13 SMSC-CA              1:04.87         NS  
.WHT - Division  
  1 Dancy, Elijah             16 UN-CA                     NT      54.37  
                  25.76       54.37 (28.61)                                        
  2 Heckenberg, Adam          15 UN-CA                     NT    1:00.29  
                  27.96     1:00.29 (32.33)                                        
  4 Dragonette, Nicolas       15 YNEZ-CA                   NT    1:01.25  
                  28.67     1:01.25 (32.58)                                        
  5 Nguyen, Timmy             13 NCA-CA                    NT    1:02.79  
  6 Zimmerman, Luke           14 SMSC-CA              1:06.00    1:02.84  
                  29.70     1:02.84 (33.14)                                        
  7 Diaz, James               14 SMSC-CA              1:05.03    1:05.62  
                  32.28     1:05.62 (33.34)                                        
  8 Naumescu, Nicholas        13 SMSC-CA              1:05.69    1:05.68  
                  31.73     1:05.68 (33.95)                                        
  9 Miskey, Nathan            14 VSC-CC               1:14.73    1:06.46  
                  32.04     1:06.46 (34.42)                                        
 10 Haas, Liam                14 SMSC-CA              1:10.04    1:09.51  
                  32.90     1:09.51 (36.61)                                        
 11 Foley, Jack               14 YNEZ-CA                   NT    1:10.46  
                  33.39     1:10.46 (37.07)                                        
 12 Schatz, Jon               13 LTA-CA               1:09.75    1:13.54  
                  34.26     1:13.54 (39.28)                                        
 13 Morales, Ulysses          13 NCA-CA               1:22.99    1:15.95  
                  36.02     1:15.95 (39.93)                                        
 15 Ortiz, Brayden            13 SWRD-CA              1:19.80    1:19.07  
                  37.11     1:19.07 (41.96)                                        
 18 McCann, Kaleb             14 SMSC-CA                   NT    1:32.87  
                  42.67     1:32.87 (50.20)                                        
 -- Ramirez, Danny            17 PUMA-CA                53.14        SCR  
 -- Heidler, Kiran            16 PUMA-CA                53.23        SCR  
 -- Scrima, Zach              13 DART-SN                56.97        SCR  
 -- Brown, A.J.               15 PASO-CA                58.42        SCR  
 -- Kraushaar, Ethan          13 SWRD-CA                   NT        SCR  
 -- Manning, Jack             16 PUMA-CA                   NT        SCR  
 -- Tucker, Zach              18 PASO-CA                55.53        SCR  
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Penvenne, Galen           17 PUMA-CA              1:39.57    1:42.38  
                  24.62       50.88 (26.26)     1:16.87 (25.99)     1:42.38 (25.51)
  2 Brown, Zac                19 San Luis Obispo-CA   1:44.01    1:42.92  
                  24.07       49.86 (25.79)     1:16.37 (26.51)     1:42.92 (26.55)
  3 Marsalek, Wyatt           17 SMSC-CA              1:45.37    1:46.35  
                  24.92       51.73 (26.81)     1:19.00 (27.27)     1:46.35 (27.35)
  4 Simpson, Blake            16 SMSC-CA              1:47.10    1:47.98  
                  25.77       53.23 (27.46)     1:20.97 (27.74)     1:47.98 (27.01)
  5 Blaul, Henry              17 SEA-PC               1:42.48    1:48.85  
                  25.54       52.66 (27.12)     1:20.51 (27.85)     1:48.85 (28.34)
  6 Barringer, Connor         16 SEA-PC               1:45.96    1:49.02  
                  24.74       52.06 (27.32)     1:20.33 (28.27)     1:49.02 (28.69)
  7 Reynolds, Parker          13 SMSC-CA              1:54.07    1:52.68  
                  26.83       56.32 (29.49)     1:25.70 (29.38)     1:52.68 (26.98)
  8 Patel, Keshaun            17 SMSC-CA              1:52.12    1:52.88  
                  26.97       56.34 (29.37)     1:24.95 (28.61)     1:52.88 (27.93)
  9 Aguirre, Austin           15 SMSC-CA              1:51.61    1:52.90  
                  26.24       55.83 (29.59)     1:24.25 (28.42)     1:52.90 (28.65)
 10 Hillje-Enthoven, Marcos   17 SMSC-CA              1:48.91    1:53.25  
                  25.97       54.52 (28.55)     1:24.12 (29.60)     1:53.25 (29.13)
 11 Ramos, Niles              17 SMSC-CA              1:59.63    1:55.73  
                  27.07       56.05 (28.98)     1:26.36 (30.31)     1:55.73 (29.37)
 12 Marsalek, Asa             16 SMSC-CA              2:01.25    1:57.12  
                  26.86       56.21 (29.35)     1:27.03 (30.82)     1:57.12 (30.09)
 13 Adams, Nathaniel          16 SMSC-CA              1:46.27    1:57.76  
                  26.56       56.20 (29.64)     1:26.75 (30.55)     1:57.76 (31.01)
 15 Friedrich, Aaron          15 SMSC-CA              1:58.01    1:58.14  
                  27.45       57.56 (30.11)     1:28.12 (30.56)     1:58.14 (30.02)
 16 Park, Andrew              14 SMSC-CA              2:02.14    1:58.47  
                  27.16       57.40 (30.24)     1:28.40 (31.00)     1:58.47 (30.07)
 17 Mathisen, Elijah          16 PASO-CA              1:58.25    1:58.56  
                  26.87       56.65 (29.78)     1:27.90 (31.25)     1:58.56 (30.66)
 18 Aguirre, Ryan             14 SMSC-CA              2:08.86    1:58.88  
                  26.64       56.40 (29.76)     1:27.93 (31.53)     1:58.88 (30.95)
 19 Picard, Joshua            14 PASO-CA              2:03.27    1:59.41  
                  27.78       57.76 (29.98)     1:28.73 (30.97)     1:59.41 (30.68)
 20 Adams, Dylan              13 SMSC-CA              1:54.65    1:59.46  
                  27.39       57.66 (30.27)     1:28.46 (30.80)     1:59.46 (31.00)
 21 Davis, Noah               16 UN-CA                2:02.52    1:59.73  
                  26.46       56.79 (30.33)     1:29.30 (32.51)     1:59.73 (30.43)
 22 Gibson, Drew              15 SCVS-PC              2:02.66    1:59.91  
                  28.89       59.71 (30.82)     1:30.16 (30.45)     1:59.91 (29.75)
 23 Enthoven, Mason           13 SMSC-CA              2:09.48    2:00.51  
                  27.86       58.31 (30.45)     1:29.94 (31.63)     2:00.51 (30.57)
 24 Ramirez, Danny            17 PUMA-CA              1:53.69    2:00.76  
                  27.68       58.40 (30.72)     1:29.51 (31.11)     2:00.76 (31.25)
 25 Pecile, Max               14 YNEZ-CA              2:08.66    2:01.30  
                  27.67       59.32 (31.65)     1:31.40 (32.08)     2:01.30 (29.90)
 26 Manzo, Jovan              17 COMM-CA              1:57.87    2:04.31  
                  28.25       59.78 (31.53)     1:31.61 (31.83)     2:04.31 (32.70)
 27 Barragan, Jesse           17 COMM-CA              1:54.50    2:06.34  
                  28.23       59.48 (31.25)     1:32.91 (33.43)     2:06.34 (33.43)
 29 Capra, Jack               13 PUMA-CA              2:09.59    2:09.30  
                  30.14     1:03.27 (33.13)     1:37.00 (33.73)     2:09.30 (32.30)
 30 Gamboa, Alex              18 COMM-CA              2:05.16    2:10.76  
                  29.08     1:01.86 (32.78)     1:35.82 (33.96)     2:10.76 (34.94)
.RED - Division  
  1 Zimmerman, Ryan           14 SMSC-CA              2:17.93    2:05.35  
                  28.14       59.51 (31.37)     1:32.60 (33.09)     2:05.35 (32.75)
  2 Nino, Sean                15 PASO-CA              2:18.27    2:07.02  
                1:00.56     1:33.64 (33.08)     2:06.64 (33.00)      2:07.02 (0.38)
  3 Ainsworth, Mark           13 LTA-CA               2:13.11    2:09.20  
                  30.03     1:03.09 (33.06)     1:37.78 (34.69)     2:09.20 (31.42)
  4 Dean, Bryson              13 San Luis Obispo-CA   2:12.44    2:09.91  
                  29.18     1:01.57 (32.39)     1:36.44 (34.87)     2:09.91 (33.47)
  5 Campbell, Emory           14 PUMA-CA              2:13.20    2:12.46  
                  30.40     1:04.55 (34.15)     1:39.34 (34.79)     2:12.46 (33.12)
  6 Zimmerman, Luke           14 SMSC-CA              2:21.08    2:12.65  
                  28.68     1:02.31 (33.63)     1:37.62 (35.31)     2:12.65 (35.03)
  7 Santos, Pedro             15 SMSC-CA              2:14.37    2:15.52  
                  31.91     1:05.00 (33.09)     1:39.96 (34.96)     2:15.52 (35.56)
  8 Weller, Dylan             15 San Luis Obispo-CA   2:14.60    2:16.19  
                  31.03     1:06.01 (34.98)     1:41.62 (35.61)     2:16.19 (34.57)
  9 Clowdus, Ethan            13 SMSC-CA              2:16.56    2:17.86  
                  30.06     1:04.82 (34.76)     1:41.34 (36.52)     2:17.86 (36.52)
 10 Diallo, EB                14 SEA-PC               2:16.65    2:25.78  
                  32.16     1:10.18 (38.02)     1:48.61 (38.43)     2:25.78 (37.17)
.WHT - Division  
  1 Dancy, Elijah             16 UN-CA                     NT    2:04.73  
                  26.64       58.16 (31.52)     1:31.67 (33.51)     2:04.73 (33.06)
  2 Heckenberg, Adam          15 UN-CA                     NT    2:15.41  
                  30.33     1:03.84 (33.51)     1:40.58 (36.74)     2:15.41 (34.83)
  3 Diaz, James               14 SMSC-CA              2:23.13    2:15.69  
                  32.56     1:06.76 (34.20)     1:41.33 (34.57)     2:15.69 (34.36)
  4 Hougo, Asher              14 YNEZ-CA              2:25.22    2:16.36  
                  31.12   2:16.36 (1:45.24)                                        
  5 Padilla, Nicholas         13 COMM-CA              2:26.82    2:18.19  
                  31.47     1:06.52 (35.05)     1:43.13 (36.61)     2:18.19 (35.06)
  7 Naumescu, Nicholas        13 SMSC-CA              2:23.37    2:20.00  
                  32.36     1:07.79 (35.43)     1:44.03 (36.24)     2:20.00 (35.97)
  8 Nguyen, Timmy             13 NCA-CA               2:23.31    2:20.79  
                  30.19     1:06.63 (36.44)     1:44.48 (37.85)     2:20.79 (36.31)
  9 Clark, Toby               13 PUMA-CA              2:25.93    2:23.37  
                  34.43     1:11.35 (36.92)     1:48.49 (37.14)     2:23.37 (34.88)
 10 Schatz, Jon               13 LTA-CA               2:38.57    2:27.36  
                  32.51     1:09.50 (36.99)     1:50.46 (40.96)     2:27.36 (36.90)
 11 Haas, Liam                14 SMSC-CA              2:30.47    2:39.90  
                  31.34     1:09.22 (37.88)     1:59.30 (50.08)     2:39.90 (40.60)
 12 Foley, Jack               14 YNEZ-CA                   NT    2:40.11  
                  34.79     1:15.83 (41.04)     1:58.91 (43.08)     2:40.11 (41.20)
 13 Morales, Ulysses          13 NCA-CA                    NT    2:46.70  
                  37.14     1:19.49 (42.35)     2:04.57 (45.08)     2:46.70 (42.13)
 -- Scrima, Zach              13 DART-SN              2:03.60        SCR  
 -- Brown, A.J.               15 PASO-CA              2:12.84        SCR  
 -- Heidler, Kiran            16 PUMA-CA              1:56.76        SCR  
 -- Tucker, Zach              18 PASO-CA              2:08.25        SCR  
 -- Falconer, Cody            17 SEA-PC               2:08.76        SCR  
 
Boys 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Brown, Zac                19 San Luis Obispo-CA   4:34.08    4:32.80  
                  25.01       51.90 (26.89)     1:19.18 (27.28)     1:46.88 (27.70)
        2:14.70 (27.82)     2:42.54 (27.84)     3:10.39 (27.85)     3:38.27 (27.88)
        4:05.94 (27.67)     4:32.80 (26.86)                                        
  2 Penvenne, Galen           17 PUMA-CA              4:39.12    4:49.72  
                  26.17       53.97 (27.80)     1:22.02 (28.05)     1:50.14 (28.12)
        2:18.65 (28.51)     2:48.37 (29.72)     3:18.50 (30.13)     3:49.01 (30.51)
        4:19.72 (30.71)     4:49.72 (30.00)                                        
  3 Patel, Keshaun            17 SMSC-CA              4:49.08    5:07.01  
                  28.64       59.43 (30.79)     1:29.86 (30.43)     2:00.50 (30.64)
        2:31.67 (31.17)     3:03.54 (31.87)     3:34.17 (30.63)     4:05.24 (31.07)
        4:36.51 (31.27)     5:07.01 (30.50)                                        
  4 Park, Andrew              14 SMSC-CA              5:22.92    5:09.41  
                  28.85     1:00.27 (31.42)     1:31.87 (31.60)     2:04.50 (32.63)
        2:35.53 (31.03)     3:06.56 (31.03)     3:37.98 (31.42)     4:10.07 (32.09)
        4:39.99 (29.92)     5:09.41 (29.42)                                        
  5 Barringer, Connor         16 SEA-PC               4:39.95    5:10.13  
                  27.73       57.86 (30.13)     1:28.91 (31.05)     1:59.48 (30.57)
        2:30.10 (30.62)     3:01.48 (31.38)     3:32.94 (31.46)     4:05.33 (32.39)
        4:37.59 (32.26)     5:10.13 (32.54)                                        
  6 Marsalek, Asa             16 SMSC-CA              5:19.03    5:11.36  
                  28.71       59.68 (30.97)     1:31.29 (31.61)     2:02.76 (31.47)
        2:34.51 (31.75)     3:06.14 (31.63)     3:37.53 (31.39)     4:09.23 (31.70)
        4:40.56 (31.33)     5:11.36 (30.80)                                        
  7 Adams, Dylan              13 SMSC-CA              5:02.43    5:13.03  
                  28.03       59.54 (31.51)     1:31.62 (32.08)     2:03.82 (32.20)
        2:35.91 (32.09)     3:07.38 (31.47)     3:39.24 (31.86)     4:10.84 (31.60)
        4:42.44 (31.60)     5:13.03 (30.59)                                        
  8 Mathisen, Elijah          16 PASO-CA              5:21.98    5:14.49  
                  28.15       59.01 (30.86)     1:30.70 (31.69)     2:02.74 (32.04)
        2:34.69 (31.95)     3:06.86 (32.17)     3:38.82 (31.96)     4:10.93 (32.11)
        4:43.26 (32.33)     5:14.49 (31.23)                                        
  9 Adams, Nathaniel          16 SMSC-CA              4:55.43    5:17.96  
                  29.02     1:01.63 (32.61)     1:34.32 (32.69)     2:06.70 (32.38)
        2:39.10 (32.40)     3:11.04 (31.94)     3:43.36 (32.32)     4:15.16 (31.80)
        4:46.88 (31.72)     5:17.96 (31.08)                                        
 10 Enthoven, Mason           13 SMSC-CA              5:31.10    5:19.44  
                  29.43     1:01.67 (32.24)     1:34.44 (32.77)     2:07.09 (32.65)
        2:39.77 (32.68)     3:11.68 (31.91)     3:44.16 (32.48)     4:16.34 (32.18)
        4:48.59 (32.25)     5:19.44 (30.85)                                        
 11 Friedrich, Aaron          15 SMSC-CA              5:13.23    5:22.91  
                  28.77     1:01.60 (32.83)     1:34.87 (33.27)     2:08.52 (33.65)
        2:41.30 (32.78)     3:14.08 (32.78)     3:47.05 (32.97)     4:19.21 (32.16)
        4:51.84 (32.63)     5:22.91 (31.07)                                        
 12 Ramirez, Danny            17 PUMA-CA              5:06.38    5:25.12  
                  30.39     1:02.82 (32.43)     1:35.80 (32.98)     2:09.34 (33.54)
        2:42.51 (33.17)     3:14.98 (32.47)     3:47.93 (32.95)     4:20.56 (32.63)
        4:53.13 (32.57)     5:25.12 (31.99)                                        
 13 Ramos, Niles              17 SMSC-CA              5:29.99    5:25.88  
                  29.69     1:02.55 (32.86)     1:36.18 (33.63)     2:10.21 (34.03)
        2:43.29 (33.08)     3:16.43 (33.14)     3:49.12 (32.69)     4:21.36 (32.24)
        4:53.89 (32.53)     5:25.88 (31.99)                                        
 14 Bertel, Eli               14 SWRD-CA              5:46.31    5:26.60  
                  29.41     1:01.35 (31.94)     1:34.39 (33.04)     2:07.61 (33.22)
        2:41.00 (33.39)     3:15.19 (34.19)     3:48.26 (33.07)     4:21.24 (32.98)
        4:54.81 (33.57)     5:26.60 (31.79)                                        
 15 Capra, Jack               13 PUMA-CA              5:42.64    5:37.17  
                  31.66     1:05.91 (34.25)     1:40.24 (34.33)     2:14.89 (34.65)
        2:48.67 (33.78)     3:23.08 (34.41)     3:57.18 (34.10)     4:30.92 (33.74)
        5:04.73 (33.81)     5:37.17 (32.44)                                        
 16 Davis, Noah               16 UN-CA                5:38.15    5:38.45  
                  29.76     1:02.76 (33.00)     1:37.25 (34.49)     2:11.85 (34.60)
        2:46.21 (34.36)     3:21.04 (34.83)     3:56.28 (35.24)     4:30.71 (34.43)
        5:05.95 (35.24)     5:38.45 (32.50)                                        
 17 Manzo, Jovan              17 COMM-CA              5:29.26    5:39.66  
                  29.37     1:02.03 (32.66)     1:35.14 (33.11)     2:08.89 (33.75)
        2:42.23 (33.34)     3:16.68 (34.45)     3:52.60 (35.92)     4:28.78 (36.18)
        5:04.94 (36.16)     5:39.66 (34.72)                                        
.RED - Division  
  1 Lee, Kevin                13 SWRD-CA              5:56.43    5:11.56  
                  28.15       59.96 (31.81)     1:32.00 (32.04)     2:03.44 (31.44)
        2:34.82 (31.38)     3:05.93 (31.11)     3:37.36 (31.43)     4:09.28 (31.92)
        4:40.72 (31.44)     5:11.56 (30.84)                                        
  2 Picard, Joshua            14 PASO-CA              6:03.24    5:26.35  
                  29.84     1:02.62 (32.78)     1:35.92 (33.30)     2:09.58 (33.66)
        2:43.07 (33.49)     3:16.86 (33.79)     3:50.02 (33.16)     4:23.18 (33.16)
        4:55.98 (32.80)     5:26.35 (30.37)                                        
  3 Campbell, Sean            14 UN-2-CA              5:52.97    5:26.54  
                  29.46     1:02.25 (32.79)     1:36.18 (33.93)     2:09.99 (33.81)
        2:43.47 (33.48)     3:16.45 (32.98)     3:49.38 (32.93)     4:22.56 (33.18)
        4:55.16 (32.60)     5:26.54 (31.38)                                        
  4 Zimmerman, Ryan           14 SMSC-CA              6:00.22    5:37.16  
                  29.74     1:02.59 (32.85)     1:36.71 (34.12)     2:10.74 (34.03)
        2:45.13 (34.39)     3:19.26 (34.13)     3:53.16 (33.90)     4:28.14 (34.98)
        5:03.26 (35.12)     5:37.16 (33.90)                                        
  5 Dean, Bryson              13 San Luis Obispo-CA   6:02.16    5:54.53  
                  31.12     1:06.61 (35.49)     1:42.45 (35.84)     2:19.38 (36.93)
        2:55.80 (36.42)     3:32.58 (36.78)     4:09.34 (36.76)     4:45.49 (36.15)
        5:20.82 (35.33)     5:54.53 (33.71)                                        
  6 Ainsworth, Mark           13 LTA-CA               5:59.28    5:55.51  
                  30.59     1:05.34 (34.75)     1:41.30 (35.96)     2:17.64 (36.34)
        2:54.96 (37.32)     3:32.05 (37.09)     4:09.35 (37.30)     4:45.81 (36.46)
        5:21.81 (36.00)     5:55.51 (33.70)                                        
  7 Santos, Pedro             15 SMSC-CA              6:19.95    6:04.38  
                  30.99     1:06.34 (35.35)     1:42.80 (36.46)     2:19.90 (37.10)
        2:57.21 (37.31)     3:34.80 (37.59)     4:12.67 (37.87)     4:51.26 (38.59)
        5:28.99 (37.73)     6:04.38 (35.39)                                        
  8 Padilla, Nicholas         13 COMM-CA              6:12.36    6:06.42  
                  32.70     1:08.74 (36.04)     1:45.74 (37.00)     2:22.52 (36.78)
        2:59.68 (37.16)     3:37.91 (38.23)     4:15.32 (37.41)     4:53.48 (38.16)
        5:30.65 (37.17)     6:06.42 (35.77)                                        
  9 Naumescu, Nicholas        13 SMSC-CA              6:09.06    6:09.26  
                  32.78     1:09.16 (36.38)     1:46.64 (37.48)     2:23.85 (37.21)
        3:01.63 (37.78)     3:39.25 (37.62)     4:18.36 (39.11)     4:55.96 (37.60)
        5:33.58 (37.62)     6:09.26 (35.68)                                        
.WHT - Division  
  1 Zimmerman, Luke           14 SMSC-CA              6:21.87    5:56.23  
                  31.11     1:05.79 (34.68)     1:41.80 (36.01)     2:18.13 (36.33)
        2:54.90 (36.77)     3:31.65 (36.75)     4:09.04 (37.39)     4:44.96 (35.92)
        5:20.75 (35.79)     5:56.23 (35.48)                                        
  2 Weller, Dylan             15 San Luis Obispo-CA   6:28.08    6:03.68  
                  31.62     1:08.10 (36.48)     1:45.18 (37.08)     2:22.45 (37.27)
        2:59.23 (36.78)     3:37.71 (38.48)     4:15.07 (37.36)     4:52.71 (37.64)
        5:29.54 (36.83)     6:03.68 (34.14)                                        
  3 Diallo, EB                14 SEA-PC               6:25.56    6:22.68  
                  33.94     1:12.57 (38.63)     1:52.42 (39.85)     2:31.10 (38.68)
        3:10.73 (39.63)     3:49.42 (38.69)     4:27.78 (38.36)     5:07.11 (39.33)
        5:45.83 (38.72)     6:22.68 (36.85)                                        
  5 Clark, Toby               13 PUMA-CA                   NT    6:31.91  
                1:15.64                             1:54.94 ( )     2:34.82 (39.88)
        3:14.64 (39.82)     3:54.58 (39.94)     4:34.52 (39.94)     5:14.33 (39.81)
        5:54.12 (39.79)     6:31.91 (37.79)                                        
 -- Scrima, Zach              13 DART-SN              5:27.70        SCR  
 
Boys 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Barringer, Connor         16 SEA-PC                    NT      28.56  
  4 Grieco, Jace              15 YNEZ-CA                   NT      30.35  
  5 Campbell, Emory           14 PUMA-CA                35.85      30.85  
  6 Demidov, Alexander        15 YNEZ-CA                33.92      33.94  
  7 Purdom, Jaeger            15 YNEZ-CA                38.99      33.99  
  8 Padilla, Nicholas         13 COMM-CA                34.47      34.29  
 10 Hougo, Asher              14 YNEZ-CA                38.15      35.10  
 13 Schatz, Jon               13 LTA-CA                    NT      35.67  
 14 Dragonette, Nicolas       15 YNEZ-CA                   NT      36.36  
 15 Caiza Niro, Gabe          13 LTA-CA                 37.38      36.71  
 16 Ainsworth, Mark           13 LTA-CA                 37.01      37.25  
 17 Weller, Dylan             15 San Luis Obispo-CA     36.73      37.46  
 18 Haas, Liam                14 SMSC-CA                39.90      42.06  
 19 Ortiz, Brayden            13 SWRD-CA                43.57      43.41  
 -- Gibson, Drew              15 SCVS-PC                30.00        DFS  
      Declared false start
 -- Ramirez, Danny            17 PUMA-CA                   NT        SCR  
 -- Kraushaar, Ethan          13 SWRD-CA                   NT        SCR  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pecile, Max               14 YNEZ-CA              1:02.92    1:00.56  
                  29.47     1:00.56 (31.09)                                        
  2 Barragan, Jesse           17 COMM-CA              1:00.15    1:01.35  
                  29.83     1:01.35 (31.52)                                        
  2 Kiunke, Trevor            16 PUMA-CA              1:04.00    1:01.35  
                  29.55     1:01.35 (31.80)                                        
  4 Ramos, Niles              17 SMSC-CA              1:02.21    1:03.11  
                  31.07     1:03.11 (32.04)                                        
  5 Friedrich, Aaron          15 SMSC-CA              1:02.59    1:03.28  
                  31.34     1:03.28 (31.94)                                        
  6 Bertel, Eli               14 SWRD-CA              1:06.39    1:04.10  
                  31.38     1:04.10 (32.72)                                        
  6 Hagenau, Dietrich         14 SCVS-PC              1:07.69    1:04.10  
                  32.63     1:04.10 (31.47)                                        
  8 Enthoven, Mason           13 SMSC-CA              1:08.50    1:04.62  
                  32.15     1:04.62 (32.47)                                        
  9 Ramirez, Danny            17 PUMA-CA              1:02.03    1:05.07  
                  31.70     1:05.07 (33.37)                                        
 10 Adams, Dylan              13 SMSC-CA              1:07.65    1:06.48  
                  32.79     1:06.48 (33.69)                                        
 11 Davis, Noah               16 UN-CA                1:05.63    1:06.62  
                  32.49     1:06.62 (34.13)                                        
 12 Manzo, Jovan              17 COMM-CA              1:05.51    1:07.04  
                  33.03     1:07.04 (34.01)                                        
 12 Park, Andrew              14 SMSC-CA              1:08.38    1:07.04  
                  33.40     1:07.04 (33.64)                                        
 14 Mathisen, Elijah          16 PASO-CA              1:08.96    1:07.52  
                  33.01     1:07.52 (34.51)                                        
 15 Adams, Nathaniel          16 SMSC-CA              1:07.21    1:12.79  
                  35.17     1:12.79 (37.62)                                        
.RED - Division  
  1 Gibson, Drew              15 SCVS-PC              1:11.90    1:07.00  
                  33.45     1:07.00 (33.55)                                        
  2 Nino, Sean                15 PASO-CA              1:13.94    1:09.37  
                  34.11     1:09.37 (35.26)                                        
  3 Capra, Jack               13 PUMA-CA              1:11.74    1:11.13  
                  35.37     1:11.13 (35.76)                                        
  4 Dean, Bryson              13 San Luis Obispo-CA   1:17.99    1:14.82  
                  36.57     1:14.82 (38.25)                                        
  5 Gamboa, Alex              18 COMM-CA              1:15.55    1:15.55  
                  35.31     1:15.55 (40.24)                                        
  6 Naumescu, Nicholas        13 SMSC-CA              1:17.45    1:16.28  
                  37.45     1:16.28 (38.83)                                        
.WHT - Division  
  1 Lee, Kevin                13 SWRD-CA                   NT    1:03.59  
                  30.43     1:03.59 (33.16)                                        
  2 Zimmerman, Ryan           14 SMSC-CA              1:18.03    1:10.12  
                  33.50     1:10.12 (36.62)                                        
  3 Dancy, Elijah             16 UN-CA                     NT    1:11.05  
                  35.27     1:11.05 (35.78)                                        
  4 Nguyen, Timmy             13 NCA-CA               1:31.40    1:11.57  
  5 Padilla, Nicholas         13 COMM-CA              1:18.59    1:14.72  
                  36.04     1:14.72 (38.68)                                        
  7 Zimmerman, Luke           14 SMSC-CA              1:24.14    1:16.01  
                  36.84     1:16.01 (39.17)                                        
  8 Schatz, Jon               13 LTA-CA                    NT    1:16.12  
                  36.06     1:16.12 (40.06)                                        
  9 Clowdus, Ethan            13 SMSC-CA              1:18.08    1:17.37  
                  38.31     1:17.37 (39.06)                                        
 10 Weller, Dylan             15 San Luis Obispo-CA   1:18.81    1:20.67  
                  37.51     1:20.67 (43.16)                                        
 11 Diaz, James               14 SMSC-CA              1:21.42    1:24.30  
                  41.51     1:24.30 (42.79)                                        
 13 Haas, Liam                14 SMSC-CA              1:27.70    1:32.13  
                  44.37     1:32.13 (47.76)                                        
 14 Ortiz, Brayden            13 SWRD-CA              1:36.79    1:32.67  
                  45.21     1:32.67 (47.46)                                        
 -- Scrima, Zach              13 DART-SN              1:09.88        SCR  
 -- Brown, A.J.               15 PASO-CA              1:10.28        SCR  
 -- Kraushaar, Ethan          13 SWRD-CA                   NT        SCR  
 
Boys 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blaul, Henry              17 SEA-PC                    NT      27.49  
  2 Aguirre, Austin           15 SMSC-CA                29.88      30.24  
  3 Barragan, Jesse           17 COMM-CA                   NT      30.66  
  4 Kiunke, Trevor            16 PUMA-CA                37.67      32.30  
  6 Gibson, Drew              15 SCVS-PC                32.00      35.46  
  7 Purdom, Jaeger            15 YNEZ-CA                39.34      35.90  
  9 Ramirez, Danny            17 PUMA-CA                   NT      37.57  
 12 Clark, Toby               13 PUMA-CA                37.91      38.41  
 13 Schatz, Jon               13 LTA-CA                    NT      38.74  
 14 Caiza Niro, Gabe          13 LTA-CA                 42.10      38.76  
 15 Ainsworth, Mark           13 LTA-CA                 41.73      39.16  
 16 Miskey, Nathan            14 VSC-CC                 45.87      41.35  
 17 Padilla, Nicholas         13 COMM-CA                41.67      41.75  
 18 Weller, Dylan             15 San Luis Obispo-CA     46.02      41.98  
 20 Dragonette, Nicolas       15 YNEZ-CA                   NT      42.15  
 21 Haas, Liam                14 SMSC-CA                   NT      43.05  
 23 Naumescu, Nicholas        13 SMSC-CA                45.39      47.20  
 24 McConnell, Caden          13 PUMA-CA                   NT      49.30  
 25 Ortiz, Brayden            13 SWRD-CA                   NT      49.66  
 -- McCann, Kaleb             14 SMSC-CA                   NT         DQ  
      One hand touch
 -- Kraushaar, Ethan          13 SWRD-CA                   NT        SCR  
 -- Falconer, Cody            17 SEA-PC                    NT        SCR  
 -- Tucker, Zach              18 PASO-CA                   NT        SCR  
 -- Manning, Jack             16 PUMA-CA                   NT        SCR  
 -- Brown, A.J.               15 PASO-CA                39.86        SCR  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Blaul, Henry              17 SEA-PC                 55.86    1:00.35  
                  28.73     1:00.35 (31.62)                                        
  2 Kiunke, Trevor            16 PUMA-CA              1:11.82    1:09.47  
                  32.83     1:09.47 (36.64)                                        
  3 Park, Andrew              14 SMSC-CA              1:10.18    1:09.58  
                  33.14     1:09.58 (36.44)                                        
  4 Bertel, Eli               14 SWRD-CA              1:13.10    1:09.91  
                  32.78     1:09.91 (37.13)                                        
  5 Marsalek, Asa             16 SMSC-CA              1:07.91    1:10.39  
                  33.81     1:10.39 (36.58)                                        
  6 Barragan, Jesse           17 COMM-CA              1:03.88    1:10.78  
                  32.55     1:10.78 (38.23)                                        
  7 Nino, Sean                15 PASO-CA              1:13.87    1:10.85  
                  33.93     1:10.85 (36.92)                                        
  8 Picard, Joshua            14 PASO-CA              1:12.29    1:10.94  
                  34.26     1:10.94 (36.68)                                        
  9 Diaz, James               14 SMSC-CA              1:17.14    1:15.00  
                  35.84     1:15.00 (39.16)                                        
 10 Manzo, Jovan              17 COMM-CA              1:16.88    1:18.54  
                  38.27     1:18.54 (40.27)                                        
 11 Purdom, Jaeger            15 YNEZ-CA              1:14.97    1:18.88  
                  36.63     1:18.88 (42.25)                                        
 12 Gamboa, Alex              18 COMM-CA              1:17.80    1:24.72  
                  39.41     1:24.72 (45.31)                                        
.RED - Division  
  1 Gibson, Drew              15 SCVS-PC              1:19.67    1:14.91  
                  36.05     1:14.91 (38.86)                                        
  2 Zimmerman, Ryan           14 SMSC-CA              1:25.02    1:17.82  
                  36.64     1:17.82 (41.18)                                        
  4 Dean, Bryson              13 San Luis Obispo-CA   1:24.11    1:22.85  
                  39.46     1:22.85 (43.39)                                        
  5 Ainsworth, Mark           13 LTA-CA               1:21.89    1:22.90  
                  40.32     1:22.90 (42.58)                                        
  6 Schatz, Jon               13 LTA-CA               1:26.20    1:23.20  
                  40.15     1:23.20 (43.05)                                        
  7 Harding, Alex             14 PUMA-CA              1:22.64    1:23.59  
                  38.75     1:23.59 (44.84)                                        
  8 Diallo, EB                14 SEA-PC               1:20.26    1:24.62  
                  40.43     1:24.62 (44.19)                                        
  9 Clark, Toby               13 PUMA-CA              1:21.52    1:26.47  
                  40.73     1:26.47 (45.74)                                        
.WHT - Division  
  1 Heckenberg, Adam          15 UN-CA                     NT    1:13.76  
                  35.35     1:13.76 (38.41)                                        
  2 Zimmerman, Luke           14 SMSC-CA              1:34.14    1:28.60  
                  41.64     1:28.60 (46.96)                                        
  3 Caiza Niro, Gabe          13 LTA-CA               1:29.56    1:28.92  
                  41.22     1:28.92 (47.70)                                        
  4 Weller, Dylan             15 San Luis Obispo-CA   1:35.35    1:29.90  
                  41.32     1:29.90 (48.58)                                        
  5 Padilla, Nicholas         13 COMM-CA              1:31.77    1:31.92  
                  43.32     1:31.92 (48.60)                                        
  6 Miskey, Nathan            14 VSC-CC               1:33.01    1:33.16  
                  43.88     1:33.16 (49.28)                                        
  7 Clowdus, Ethan            13 SMSC-CA              1:36.67    1:34.79  
                  44.01     1:34.79 (50.78)                                        
  8 Haas, Liam                14 SMSC-CA              1:29.12    1:35.40  
                  44.02     1:35.40 (51.38)                                        
 10 Naumescu, Nicholas        13 SMSC-CA              1:37.91    1:37.66  
                  46.84     1:37.66 (50.82)                                        
 -- Santos, Pedro             15 SMSC-CA              1:27.52         DQ  
                  41.50          DQ (44.64)                                        
 -- Falconer, Cody            17 SEA-PC               1:00.37        SCR  
 -- Scrima, Zach              13 DART-SN              1:10.82        SCR  
 -- Tucker, Zach              18 PASO-CA              1:08.97        SCR  
 -- Brown, A.J.               15 PASO-CA              1:18.87        SCR  
 
Boys 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Danny            17 PUMA-CA                28.08      27.71  
  2 Gamboa, Alex              18 COMM-CA                   NT      27.91  
  3 Grieco, Jace              15 YNEZ-CA                29.16      28.95  
  6 Ainsworth, Mark           13 LTA-CA                 35.32      30.38  
  7 Dragonette, Nicolas       15 YNEZ-CA                   NT      32.41  
  9 Clark, Toby               13 PUMA-CA                32.78      33.12  
 10 Caiza Niro, Gabe          13 LTA-CA                 33.41      33.19  
 11 Padilla, Nicholas         13 COMM-CA                34.60      34.00  
 12 Weller, Dylan             15 San Luis Obispo-CA     37.78      36.82  
 13 Schatz, Jon               13 LTA-CA                    NT      39.43  
 14 Haas, Liam                14 SMSC-CA                   NT      40.12  
 15 Ortiz, Brayden            13 SWRD-CA                   NT      41.84  
 -- Falconer, Cody            17 SEA-PC                    NT        SCR  
 -- Tucker, Zach              18 PASO-CA                   NT        SCR  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Penvenne, Galen           17 PUMA-CA                52.46      53.38  
                  25.47       53.38 (27.91)                                        
  2 Blaul, Henry              17 SEA-PC                 50.94      53.54  
                  25.69       53.54 (27.85)                                        
  3 Brown, Zac                19 San Luis Obispo-CA     55.48      55.35  
                  26.37       55.35 (28.98)                                        
  5 Hillje-Enthoven, Marcos   17 SMSC-CA                53.65      57.11  
                  26.54       57.11 (30.57)                                        
  6 Barringer, Connor         16 SEA-PC                 56.90      57.79  
                  26.71       57.79 (31.08)                                        
  7 Lee, Kevin                13 SWRD-CA                58.75      58.33  
                  27.30       58.33 (31.03)                                        
  9 Kiunke, Trevor            16 PUMA-CA              1:01.40      58.97  
                  27.31       58.97 (31.66)                                        
 10 Aguirre, Austin           15 SMSC-CA                57.87      59.05  
                  27.31       59.05 (31.74)                                        
 11 Marsalek, Wyatt           17 SMSC-CA                55.87      59.32  
                  27.84       59.32 (31.48)                                        
 12 Ramos, Niles              17 SMSC-CA                58.60      59.87  
                  28.70       59.87 (31.17)                                        
 13 Patel, Keshaun            17 SMSC-CA                57.46      59.99  
                  28.97       59.99 (31.02)                                        
 14 Simpson, Blake            16 SMSC-CA              1:00.27    1:00.15  
                  28.94     1:00.15 (31.21)                                        
 15 Friedrich, Aaron          15 SMSC-CA              1:04.46    1:00.94  
                  28.76     1:00.94 (32.18)                                        
 16 Reynolds, Parker          13 SMSC-CA                59.56    1:01.78  
                  29.86     1:01.78 (31.92)                                        
 17 Aguirre, Ryan             14 SMSC-CA              1:00.85    1:02.05  
                  28.68     1:02.05 (33.37)                                        
 18 Manzo, Jovan              17 COMM-CA              1:00.34    1:02.09  
                  28.24     1:02.09 (33.85)                                        
 19 Ramirez, Danny            17 PUMA-CA                59.53    1:02.14  
                  29.16     1:02.14 (32.98)                                        
 20 Campbell, Sean            14 UN-2-CA              1:05.23    1:03.23  
                  29.28     1:03.23 (33.95)                                        
 21 Demidov, Alexander        15 YNEZ-CA                59.15    1:03.55  
                  28.57     1:03.55 (34.98)                                        
 22 Adams, Dylan              13 SMSC-CA              1:02.29    1:03.83  
                  29.63     1:03.83 (34.20)                                        
 23 Adams, Nathaniel          16 SMSC-CA                57.85    1:04.19  
                  28.71     1:04.19 (35.48)                                        
 24 Enthoven, Mason           13 SMSC-CA              1:03.35    1:04.48  
                  30.58     1:04.48 (33.90)                                        
 25 Marsalek, Asa             16 SMSC-CA              1:06.40    1:04.65  
                  30.27     1:04.65 (34.38)                                        
 26 Gamboa, Alex              18 COMM-CA              1:01.24    1:05.26  
                  29.81     1:05.26 (35.45)                                        
 27 Barragan, Jesse           17 COMM-CA              1:05.58    1:09.76  
                  30.66     1:09.76 (39.10)                                        
 28 Grieco, Jace              15 YNEZ-CA              1:01.41    1:10.06  
                  29.71     1:10.06 (40.35)                                        
.RED - Division  
  1 Bertel, Eli               14 SWRD-CA              1:11.50    1:04.21  
                  29.93     1:04.21 (34.28)                                        
  2 Ainsworth, Mark           13 LTA-CA               1:09.81    1:07.11  
                  31.26     1:07.11 (35.85)                                        
  3 Capra, Jack               13 PUMA-CA              1:08.84    1:12.05  
                  34.49     1:12.05 (37.56)                                        
.WHT - Division  
  1 Campbell, Emory           14 PUMA-CA              1:14.10    1:08.00  
                  31.46     1:08.00 (36.54)                                        
  2 Hagenau, Dietrich         14 SCVS-PC              1:15.21    1:09.04  
                  32.20     1:09.04 (36.84)                                        
  3 Nguyen, Timmy             13 NCA-CA                    NT    1:10.90  
                  31.13     1:10.90 (39.77)                                        
  4 Oppedahl, Ethan           15 PUMA-CA              1:15.64    1:11.94  
                  32.86     1:11.94 (39.08)                                        
  5 Santos, Pedro             15 SMSC-CA              1:17.55    1:13.17  
                  33.51     1:13.17 (39.66)                                        
  6 Caiza Niro, Gabe          13 LTA-CA               1:17.50    1:14.46  
                  33.38     1:14.46 (41.08)                                        
  7 Clark, Toby               13 PUMA-CA              1:19.37    1:16.58  
                  36.80     1:16.58 (39.78)                                        
  8 Diaz, James               14 SMSC-CA              1:14.42    1:16.82  
                  36.02     1:16.82 (40.80)                                        
  9 Zimmerman, Luke           14 SMSC-CA              1:28.87    1:16.96  
                  33.71     1:16.96 (43.25)                                        
 10 Padilla, Nicholas         13 COMM-CA              1:22.38    1:19.85  
                  35.79     1:19.85 (44.06)                                        
 11 Zimmerman, Ryan           14 SMSC-CA              1:37.34    1:20.08  
                  36.54     1:20.08 (43.54)                                        
 12 Harding, Alex             14 PUMA-CA              1:24.51    1:21.59  
                  36.51     1:21.59 (45.08)                                        
 13 Diallo, EB                14 SEA-PC               1:14.78    1:23.29  
                  37.77     1:23.29 (45.52)                                        
 14 Clowdus, Ethan            13 SMSC-CA              1:26.18    1:23.49  
                  36.54     1:23.49 (46.95)                                        
 15 Naumescu, Nicholas        13 SMSC-CA              1:22.92    1:23.94  
                  39.91     1:23.94 (44.03)                                        
 16 Weller, Dylan             15 San Luis Obispo-CA   1:27.14    1:25.41  
                  37.60     1:25.41 (47.81)                                        
 17 Morales, Ulysses          13 NCA-CA               1:34.49    1:27.16  
                  41.41     1:27.16 (45.75)                                        
 -- Heidler, Kiran            16 PUMA-CA                56.63        SCR  
 -- Tucker, Zach              18 PASO-CA                   NT        SCR  
 
Boys 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penvenne, Galen           17 PUMA-CA                57.05      52.65  
                  24.11       52.65 (28.54)                                        
  2 Blaul, Henry              17 SEA-PC                    NT      53.91  
                  25.45       53.91 (28.46)                                        
  3 Barringer, Connor         16 SEA-PC                    NT      58.87  
                  26.95       58.87 (31.92)                                        
  4 Grieco, Jace              15 YNEZ-CA              1:06.12    1:04.10  
                  28.72     1:04.10 (35.38)                                        
  5 Ramirez, Danny            17 PUMA-CA              1:05.56    1:04.50  
                  29.20     1:04.50 (35.30)                                        
  6 Dancy, Elijah             16 UN-CA                     NT    1:05.49  
                  29.62     1:05.49 (35.87)                                        
  7 Purdom, Jaeger            15 YNEZ-CA                   NT    1:07.70  
                  31.16     1:07.70 (36.54)                                        
  8 Heckenberg, Adam          15 UN-CA                     NT    1:09.60  
                  31.79     1:09.60 (37.81)                                        
 10 Ainsworth, Mark           13 LTA-CA                    NT    1:09.99  
                  33.22     1:09.99 (36.77)                                        
 11 Demidov, Alexander        15 YNEZ-CA              1:11.68    1:10.45  
                  30.41     1:10.45 (40.04)                                        
 12 Caiza Niro, Gabe          13 LTA-CA               1:17.12    1:12.63  
                  33.78     1:12.63 (38.85)                                        
 14 Padilla, Nicholas         13 COMM-CA              1:17.05    1:15.02  
                  34.03     1:15.02 (40.99)                                        
 15 Schatz, Jon               13 LTA-CA                    NT    1:15.23  
                  36.05     1:15.23 (39.18)                                        
 16 Miskey, Nathan            14 VSC-CC               1:44.68    1:16.62  
                  35.86     1:16.62 (40.76)                                        
 17 Harding, Alex             14 PUMA-CA                   NT    1:18.38  
                  34.99     1:18.38 (43.39)                                        
 -- Dragonette, Nicolas       15 YNEZ-CA                   NT         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  33.92          DQ (40.99)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Brown, Zac                19 San Luis Obispo-CA   2:00.09    1:57.95  
                  25.93       57.00 (31.07)     1:31.51 (34.51)     1:57.95 (26.44)
  2 Blaul, Henry              17 SEA-PC               1:49.66    1:58.05  
                  26.64       57.73 (31.09)     1:31.44 (33.71)     1:58.05 (26.61)
  3 Barringer, Connor         16 SEA-PC               1:58.88    2:09.71  
                  27.17       59.89 (32.72)     1:38.72 (38.83)     2:09.71 (30.99)
  4 Patel, Keshaun            17 SMSC-CA              2:06.25    2:14.33  
                  29.74     1:05.64 (35.90)     1:45.59 (39.95)     2:14.33 (28.74)
  5 Friedrich, Aaron          15 SMSC-CA              2:13.77    2:14.67  
                  29.61     1:04.19 (34.58)     1:45.08 (40.89)     2:14.67 (29.59)
  6 Park, Andrew              14 SMSC-CA              2:19.73    2:14.72  
                  30.46     1:06.54 (36.08)     1:45.19 (38.65)     2:14.72 (29.53)
  7 Picard, Joshua            14 PASO-CA              2:19.45    2:15.80  
                  29.18     1:07.10 (37.92)     1:45.22 (38.12)     2:15.80 (30.58)
  8 Ramos, Niles              17 SMSC-CA              2:12.98    2:16.78  
                  29.75     1:05.41 (35.66)     1:46.72 (41.31)     2:16.78 (30.06)
  9 Marsalek, Asa             16 SMSC-CA              2:16.67    2:19.84  
                  31.05     1:07.83 (36.78)     1:48.71 (40.88)     2:19.84 (31.13)
 10 Manzo, Jovan              17 COMM-CA              2:20.94    2:20.32  
                  29.65     1:08.37 (38.72)     1:51.24 (42.87)     2:20.32 (29.08)
 11 Barragan, Jesse           17 COMM-CA              2:03.70    2:21.02  
                  29.97     1:06.04 (36.07)     1:47.64 (41.60)     2:21.02 (33.38)
 12 Adams, Nathaniel          16 SMSC-CA              2:17.12    2:22.23  
                  29.46     1:07.69 (38.23)     1:51.82 (44.13)     2:22.23 (30.41)
 13 Pecile, Max               14 YNEZ-CA              2:19.09    2:23.03  
                  30.55     1:07.42 (36.87)     1:51.78 (44.36)     2:23.03 (31.25)
 14 Mathisen, Elijah          16 PASO-CA              2:28.72    2:24.82  
                  31.90     1:08.09 (36.19)     1:52.20 (44.11)     2:24.82 (32.62)
 15 Gamboa, Alex              18 COMM-CA              2:28.74    2:39.43  
                  31.07     1:13.67 (42.60)     2:03.80 (50.13)     2:39.43 (35.63)
.RED - Division  
  1 Enthoven, Mason           13 SMSC-CA              2:35.73    2:22.28  
                  30.63     1:07.62 (36.99)     1:51.72 (44.10)     2:22.28 (30.56)
  2 Gibson, Drew              15 SCVS-PC              2:34.54    2:23.76  
                  34.25     1:13.21 (38.96)     1:53.97 (40.76)     2:23.76 (29.79)
  3 Hagenau, Dietrich         14 SCVS-PC              2:41.08    2:24.53  
                  31.49     1:08.40 (36.91)     1:52.73 (44.33)     2:24.53 (31.80)
  4 Zimmerman, Ryan           14 SMSC-CA              2:41.43    2:26.24  
                  34.02     1:13.25 (39.23)     1:56.62 (43.37)     2:26.24 (29.62)
  5 Nino, Sean                15 PASO-CA              2:38.29    2:28.14  
                  32.30     1:10.81 (38.51)     1:52.33 (41.52)     2:28.14 (35.81)
  6 Ainsworth, Mark           13 LTA-CA               2:34.43    2:31.99  
                  32.16     1:14.85 (42.69)     1:59.04 (44.19)     2:31.99 (32.95)
  7 Capra, Jack               13 PUMA-CA              2:31.14    2:32.44  
                  34.80     1:12.69 (37.89)     2:00.13 (47.44)     2:32.44 (32.31)
  8 Santos, Pedro             15 SMSC-CA              2:34.38    2:33.99  
                  34.60     1:11.70 (37.10)     1:58.81 (47.11)     2:33.99 (35.18)
 10 Dean, Bryson              13 San Luis Obispo-CA   2:39.55    2:37.63  
                  35.78     1:15.84 (40.06)     2:02.30 (46.46)     2:37.63 (35.33)
 11 Diallo, EB                14 SEA-PC               2:35.88    2:40.56  
                  34.97     1:17.03 (42.06)     2:04.89 (47.86)     2:40.56 (35.67)
.WHT - Division  
  1 Zimmerman, Luke           14 SMSC-CA              2:52.79    2:37.07  
                  34.78     1:14.30 (39.52)     2:01.51 (47.21)     2:37.07 (35.56)
  2 Diaz, James               14 SMSC-CA              2:48.66    2:37.40  
                  35.36     1:19.47 (44.11)     2:03.38 (43.91)     2:37.40 (34.02)
  3 Nguyen, Timmy             13 NCA-CA                    NT    2:41.25  
                  33.10     1:14.06 (40.96)     2:05.85 (51.79)     2:41.25 (35.40)
  4 Clowdus, Ethan            13 SMSC-CA              2:47.88    2:47.78  
                  35.60     1:17.42 (41.82)     2:09.89 (52.47)     2:47.78 (37.89)
  5 Haas, Liam                14 SMSC-CA              3:01.98    3:02.65  
                  39.40     1:29.57 (50.17)     2:20.82 (51.25)     3:02.65 (41.83)
 -- Clark, Toby               13 PUMA-CA              2:43.45         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  34.10     1:14.98 (40.88)     2:03.07 (48.09)          DQ (35.04)
 -- Campbell, Emory           14 PUMA-CA              2:34.83        SCR  
 -- Scrima, Zach              13 DART-SN              2:24.28        SCR  
 -- Brown, A.J.               15 PASO-CA              2:25.49        SCR  
 -- Tucker, Zach              18 PASO-CA              2:25.01        SCR  
 -- Weller, Dylan             15 San Luis Obispo-CA   2:49.25        SCR  
 
Boys 5 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Commerce Aquatics Swim Team-CA  'A'               1:43.23    1:47.16  
     1) Barragan, Jesse 17              2) Padilla, Nicholas 13           
     3) Gamboa, Alex 18                 4) Manzo, Jovan 17                
                  24.91       56.14 (31.23)     1:22.69 (26.55)     1:47.16 (24.47)
  2 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                 1:57.68    1:56.80  
     1) Miller, Leo 12                  2) Poletti, Ross 12               
     3) McCarty, Parker 11              4) Bragan-Fitzgerald, Franco 12   
                  29.24       59.89 (30.65)     1:31.61 (31.72)     1:56.80 (25.19)
 -- San Luis Obispo Swim Club-CA  'B'                 2:15.18         DQ  
      Early take-off swimmer #3
     1) Weller, Dylan 15                2) Freeman-Garcia, Diego 12       
     3) Kubacki, Joel 11                4) Dean, Bryson 13                
                  28.97     1:03.67 (34.70)     1:37.90 (34.23)          DQ (28.04)
 
Boys 5 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Commerce Aquatics Swim Team-CA  'A'               2:15.11    1:58.91  
     1) Manzo, Jovan 17                 2) Barragan, Jesse 17             
     3) Gamboa, Alex 18                 4) Padilla, Nicholas 13           
                  30.25     1:01.08 (30.83)     1:29.47 (28.39)     1:58.91 (29.44)
  2 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                 2:18.59    2:15.86  
     1) Poletti, Ross 12                2) McCarty, Parker 11             
     3) Bragan-Fitzgerald, Franco 12    4) Miller, Leo 12                 
                  32.72     1:18.02 (45.30)     1:47.20 (29.18)     2:15.86 (28.66)
  3 San Luis Obispo Swim Club-CA  'B'                 2:33.01    2:35.40  
     1) Weller, Dylan 15                2) Kubacki, Joel 11               
     3) Dean, Bryson 13                 4) Kenefick, Matty 11             
                  38.31     1:22.69 (44.38)     1:58.10 (35.41)     2:35.40 (37.30)
 
Boys 100 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Kenefick, Matty           11 San Luis Obispo-CA        NT    1:21.88  
 
Boys 1000 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Zac                19 San Luis Obispo-CA        NT    9:33.05  
  2 Marsalek, Wyatt           17 SMSC-CA                   NT    9:39.96  
  3 Simpson, Blake            16 SMSC-CA                   NT    9:48.41  
  4 Bragan-Fitzgerald, Franc  12 San Luis Obispo-CA        NT   11:34.90  
  5 Dean, Bryson              13 San Luis Obispo-CA        NT   12:24.06  
  6 Poletti, Ross             12 San Luis Obispo-CA        NT   12:38.86  
 
Boys 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penvenne, Galen           17 PUMA-CA             18:53.39   16:38.18  
                  26.96       56.65 (29.69)     1:27.05 (30.40)     1:57.57 (30.52)
        2:28.53 (30.96)     2:59.09 (30.56)     3:29.49 (30.40)     4:00.46 (30.97)
        4:31.42 (30.96)     5:02.39 (30.97)     5:33.46 (31.07)     6:04.78 (31.32)
        6:36.25 (31.47)     7:06.34 (30.09)     7:36.71 (30.37)     8:07.54 (30.83)
        8:38.10 (30.56)     9:09.58 (31.48)     9:40.22 (30.64)    10:10.27 (30.05)
       10:40.22 (29.95)    11:10.48 (30.26)    11:40.56 (30.08)    12:10.69 (30.13)
       12:40.10 (29.41)    13:10.12 (30.02)    13:40.00 (29.88)    14:10.34 (30.34)
       14:40.05 (29.71)    15:10.40 (30.35)    15:40.41 (30.01)    16:09.50 (29.09)
       16:38.18 (28.68)
  2 Marsalek, Wyatt           17 SMSC-CA             15:29.11   16:42.53  
                  26.11       54.36 (28.25)     1:23.27 (28.91)     1:52.22 (28.95)
        2:21.13 (28.91)     2:50.03 (28.90)     3:19.09 (29.06)     3:48.33 (29.24)
        4:17.65 (29.32)     4:46.87 (29.22)     5:16.16 (29.29)     5:46.18 (30.02)
        6:15.93 (29.75)     6:45.05 (29.12)     7:14.57 (29.52)     7:43.99 (29.42)
        8:13.26 (29.27)     8:42.63 (29.37)     9:11.67 (29.04)     9:39.96 (28.29)
       10:16.78 (36.82)    10:48.02 (31.24)    11:19.77 (31.75)    11:52.09 (32.32)
       12:23.76 (31.67)    12:56.07 (32.31)    13:28.78 (32.71)    14:01.62 (32.84)
       14:33.84 (32.22)    15:05.97 (32.13)    15:38.40 (32.43)    16:10.51 (32.11)
       16:42.53 (32.02)
  3 Simpson, Blake            16 SMSC-CA             16:01.32   16:44.72  
                  26.69       55.43 (28.74)     1:24.36 (28.93)     1:53.70 (29.34)
        2:23.53 (29.83)     2:52.81 (29.28)     3:22.20 (29.39)     3:52.00 (29.80)
        4:22.43 (30.43)     4:51.72 (29.29)     5:21.60 (29.88)     5:51.32 (29.72)
        6:20.88 (29.56)     6:50.47 (29.59)     7:20.21 (29.74)     7:50.07 (29.86)
        8:19.49 (29.42)     8:49.46 (29.97)     9:19.46 (30.00)     9:48.41 (28.95)
       10:23.08 (34.67)    10:54.28 (31.20)    11:26.20 (31.92)    11:58.61 (32.41)
       12:30.49 (31.88)    13:02.64 (32.15)    13:35.37 (32.73)    14:07.49 (32.12)
       14:39.33 (31.84)    15:11.54 (32.21)    15:43.07 (31.53)    16:14.32 (31.25)
       16:44.72 (30.40)
  4 Reynolds, Parker          13 SMSC-CA             18:22.10   16:48.86  
                  28.14       58.94 (30.80)     1:29.54 (30.60)     2:00.58 (31.04)
        2:31.31 (30.73)     3:02.36 (31.05)     3:33.21 (30.85)     4:04.57 (31.36)
        4:35.35 (30.78)     5:06.67 (31.32)     5:37.83 (31.16)     6:09.01 (31.18)
        6:40.59 (31.58)     7:11.61 (31.02)     7:42.68 (31.07)     8:13.44 (30.76)
        8:44.34 (30.90)     9:15.40 (31.06)     9:45.91 (30.51)    10:16.13 (30.22)
       10:46.20 (30.07)    11:16.43 (30.23)    11:46.64 (30.21)    12:17.08 (30.44)
       12:47.56 (30.48)    13:18.36 (30.80)    13:49.01 (30.65)    14:19.51 (30.50)
       14:50.22 (30.71)    15:20.39 (30.17)    15:50.32 (29.93)    16:20.08 (29.76)
       16:48.86 (28.78)
  5 Brown, Zac                19 San Luis Obispo-CA  17:12.54   16:53.94  
                  25.43       52.68 (27.25)     1:20.39 (27.71)     1:48.26 (27.87)
        2:16.08 (27.82)     2:43.90 (27.82)     3:12.04 (28.14)     3:40.35 (28.31)
        4:08.67 (28.32)     4:37.55 (28.88)     5:06.07 (28.52)     5:35.08 (29.01)
        6:04.39 (29.31)     6:33.81 (29.42)     7:03.58 (29.77)     7:33.59 (30.01)
        8:03.83 (30.24)     8:34.08 (30.25)     9:04.21 (30.13)     9:33.05 (28.84)
       10:31.11 (58.06)    11:03.33 (32.22)    11:36.33 (33.00)    12:09.57 (33.24)
       12:43.28 (33.71)    13:15.92 (32.64)    13:48.91 (32.99)    14:21.38 (32.47)
       14:52.79 (31.41)    15:23.39 (30.60)    15:54.26 (30.87)    16:24.87 (30.61)
       16:53.94 (29.07)
  6 Hillje-Enthoven, Marcos   17 SMSC-CA             16:16.63   17:05.09  
                  27.06       56.84 (29.78)     1:27.31 (30.47)     1:57.97 (30.66)
        2:28.64 (30.67)     2:59.40 (30.76)     3:30.14 (30.74)     4:01.31 (31.17)
        4:32.19 (30.88)     5:03.43 (31.24)     5:34.45 (31.02)     6:05.86 (31.41)
        6:37.16 (31.30)     7:08.73 (31.57)     7:40.45 (31.72)     8:11.95 (31.50)
        8:43.87 (31.92)     9:15.18 (31.31)     9:46.79 (31.61)    10:18.15 (31.36)
       10:49.54 (31.39)    11:20.75 (31.21)    11:51.88 (31.13)    12:23.13 (31.25)
       12:54.54 (31.41)    13:25.71 (31.17)    13:57.33 (31.62)    14:28.71 (31.38)
       15:00.26 (31.55)    15:31.69 (31.43)    16:03.00 (31.31)    16:34.61 (31.61)
       17:05.09 (30.48)
  7 Patel, Keshaun            17 SMSC-CA             16:36.86   17:16.62  
                  28.48       59.29 (30.81)     1:30.58 (31.29)     2:01.76 (31.18)
        2:32.93 (31.17)     3:04.54 (31.61)     3:36.25 (31.71)     4:07.19 (30.94)
        4:38.55 (31.36)     5:09.81 (31.26)     5:41.61 (31.80)     6:13.63 (32.02)
        6:44.94 (31.31)     7:16.29 (31.35)     7:47.76 (31.47)     8:19.42 (31.66)
        8:50.84 (31.42)     9:22.65 (31.81)     9:54.48 (31.83)    10:25.79 (31.31)
       10:57.43 (31.64)    11:29.11 (31.68)    12:00.95 (31.84)    12:32.26 (31.31)
       13:03.98 (31.72)    13:36.52 (32.54)    14:07.70 (31.18)    14:39.51 (31.81)
       15:11.38 (31.87)    15:42.59 (31.21)    16:13.81 (31.22)    16:45.73 (31.92)
       17:16.62 (30.89)
  8 Adams, Dylan              13 SMSC-CA             17:37.34   17:26.56  
                  28.13       59.63 (31.50)     1:31.75 (32.12)     2:03.79 (32.04)
        2:36.00 (32.21)     3:08.05 (32.05)     3:40.22 (32.17)     4:12.10 (31.88)
        4:44.15 (32.05)     5:16.09 (31.94)     5:48.10 (32.01)     6:20.04 (31.94)
        6:51.98 (31.94)     7:24.09 (32.11)     7:55.99 (31.90)     8:28.26 (32.27)
        9:00.40 (32.14)     9:32.57 (32.17)    10:04.82 (32.25)    10:36.69 (31.87)
       11:08.53 (31.84)    11:40.26 (31.73)    12:12.87 (32.61)    12:44.76 (31.89)
       13:16.76 (32.00)    13:48.50 (31.74)    14:20.48 (31.98)    14:52.31 (31.83)
       15:23.82 (31.51)    15:55.33 (31.51)    16:26.62 (31.29)    16:57.62 (31.00)
       17:26.56 (28.94)
  9 Adams, Nathaniel          16 SMSC-CA             16:55.82   17:28.20  
                  28.34     1:00.15 (31.81)     1:32.19 (32.04)     2:04.01 (31.82)
        2:36.11 (32.10)     3:08.39 (32.28)     3:40.56 (32.17)     4:13.09 (32.53)
        4:45.82 (32.73)     5:18.41 (32.59)     5:51.01 (32.60)     6:23.45 (32.44)
        6:55.95 (32.50)     7:28.60 (32.65)     8:00.84 (32.24)     8:33.08 (32.24)
        9:05.42 (32.34)     9:37.34 (31.92)    10:09.22 (31.88)    10:41.56 (32.34)
       11:13.58 (32.02)    11:45.41 (31.83)    12:17.02 (31.61)    12:48.13 (31.11)
       13:19.47 (31.34)    13:50.89 (31.42)    14:22.20 (31.31)    14:53.58 (31.38)
       15:24.85 (31.27)    15:56.19 (31.34)    16:27.49 (31.30)    16:58.14 (30.65)
       17:28.20 (30.06)
 11 Cave, Nick                18 PASO-CA             17:16.98   17:50.14  
                  28.74     1:00.23 (31.49)     1:32.57 (32.34)     2:04.29 (31.72)
        2:36.12 (31.83)     3:08.35 (32.23)     3:40.82 (32.47)     4:13.41 (32.59)
        4:45.94 (32.53)     5:18.32 (32.38)     5:51.03 (32.71)     6:22.69 (31.66)
        6:54.80 (32.11)     7:27.65 (32.85)     8:00.14 (32.49)     8:32.45 (32.31)
        9:05.31 (32.86)     9:37.73 (32.42)    10:09.95 (32.22)    10:41.98 (32.03)
       11:14.08 (32.10)    11:46.12 (32.04)    12:18.73 (32.61)    12:50.94 (32.21)
       13:23.29 (32.35)    13:57.53 (34.24)    14:32.14 (34.61)    15:05.81 (33.67)
       15:39.67 (33.86)    16:13.64 (33.97)    16:46.91 (33.27)    17:19.35 (32.44)
       17:50.14 (30.79)
 12 Marsalek, Asa             16 SMSC-CA             17:44.32   17:50.35  
                  29.01     1:00.06 (31.05)     1:31.59 (31.53)     2:03.30 (31.71)
        2:34.60 (31.30)     3:06.35 (31.75)     3:38.60 (32.25)     4:10.81 (32.21)
        4:43.39 (32.58)     5:16.11 (32.72)     5:48.76 (32.65)     6:21.51 (32.75)
        6:54.68 (33.17)     7:27.42 (32.74)     8:00.33 (32.91)     8:33.30 (32.97)
        9:05.94 (32.64)     9:38.59 (32.65)    10:11.38 (32.79)    10:44.13 (32.75)
       11:16.83 (32.70)    11:49.42 (32.59)    12:22.29 (32.87)    12:55.80 (33.51)
       13:28.84 (33.04)    14:01.57 (32.73)    14:34.53 (32.96)    15:07.70 (33.17)
       15:40.51 (32.81)    16:13.53 (33.02)    16:46.20 (32.67)    17:18.73 (32.53)
       17:50.35 (31.62)
 13 Aguirre, Ryan             14 SMSC-CA             19:21.30   18:05.94  
                  27.17       57.82 (30.65)     1:29.67 (31.85)     2:01.80 (32.13)
        2:34.00 (32.20)     3:06.02 (32.02)     3:38.48 (32.46)     4:10.85 (32.37)
        4:43.49 (32.64)     5:16.36 (32.87)     5:49.29 (32.93)     6:22.54 (33.25)
        6:56.02 (33.48)     7:29.02 (33.00)     8:02.45 (33.43)     8:35.83 (33.38)
        9:09.57 (33.74)     9:42.75 (33.18)    10:16.47 (33.72)    10:49.81 (33.34)
       11:23.94 (34.13)    11:57.00 (33.06)    12:30.13 (33.13)    13:04.47 (34.34)
       13:38.55 (34.08)    14:12.42 (33.87)    14:46.40 (33.98)    15:20.38 (33.98)
       15:54.55 (34.17)    16:28.66 (34.11)    17:01.48 (32.82)    17:33.93 (32.45)
       18:05.94 (32.01)
 14 Park, Andrew              14 SMSC-CA             18:41.24   18:11.02  
                  29.19     1:02.00 (32.81)     1:34.55 (32.55)     2:06.82 (32.27)
        2:39.29 (32.47)     3:11.99 (32.70)     3:44.73 (32.74)     4:17.28 (32.55)
        4:48.96 (31.68)     5:21.82 (32.86)     5:55.56 (33.74)     6:28.31 (32.75)
        7:01.35 (33.04)     7:34.67 (33.32)     8:07.96 (33.29)     8:40.94 (32.98)
        9:14.58 (33.64)     9:48.33 (33.75)    10:21.62 (33.29)    10:55.49 (33.87)
       11:28.32 (32.83)    12:01.51 (33.19)    12:35.44 (33.93)    13:08.28 (32.84)
       13:41.59 (33.31)    14:15.43 (33.84)    14:49.40 (33.97)    15:22.98 (33.58)
       15:57.77 (34.79)    16:31.84 (34.07)    17:04.86 (33.02)    17:38.63 (33.77)
       18:11.02 (32.39)
 15 Friedrich, Aaron          15 SMSC-CA             18:31.20   18:24.63  
                  29.66     1:02.77 (33.11)     1:36.18 (33.41)     2:09.56 (33.38)
        2:43.10 (33.54)     3:17.06 (33.96)     3:50.68 (33.62)     4:24.91 (34.23)
        4:58.50 (33.59)     5:32.60 (34.10)     6:06.70 (34.10)     6:40.54 (33.84)
        7:14.18 (33.64)     7:47.89 (33.71)     8:21.80 (33.91)     8:56.20 (34.40)
        9:29.80 (33.60)    10:04.58 (34.78)    10:38.36 (33.78)    11:11.58 (33.22)
       11:44.12 (32.54)    12:17.05 (32.93)    12:50.81 (33.76)    13:24.35 (33.54)
       13:57.64 (33.29)    14:30.77 (33.13)    15:04.71 (33.94)    15:37.96 (33.25)
       16:11.46 (33.50)    16:44.88 (33.42)    17:18.62 (33.74)    17:52.23 (33.61)
       18:24.63 (32.40)
 16 Enthoven, Mason           13 SMSC-CA             19:05.13   18:29.70  
                  29.70     1:02.54 (32.84)     1:36.15 (33.61)     2:09.63 (33.48)
        2:43.31 (33.68)     3:16.74 (33.43)     3:50.56 (33.82)     4:24.49 (33.93)
        4:58.43 (33.94)     5:32.16 (33.73)     6:06.17 (34.01)     6:39.90 (33.73)
        7:13.45 (33.55)     7:47.46 (34.01)     8:21.29 (33.83)     8:55.37 (34.08)
        9:29.41 (34.04)    10:03.88 (34.47)    10:37.86 (33.98)    11:11.68 (33.82)
       11:45.04 (33.36)    12:18.58 (33.54)    12:52.36 (33.78)    13:25.69 (33.33)
       13:59.37 (33.68)    14:33.57 (34.20)    15:07.74 (34.17)    15:41.52 (33.78)
       16:15.57 (34.05)    16:49.67 (34.10)    17:23.55 (33.88)    17:56.83 (33.28)
       18:29.70 (32.87)
 17 Ramirez, Danny            17 PUMA-CA             18:03.13   18:36.19  
                  30.78     1:04.40 (33.62)     1:38.75 (34.35)     2:13.42 (34.67)
        2:47.51 (34.09)     3:21.85 (34.34)     3:56.29 (34.44)     4:30.35 (34.06)
        5:04.63 (34.28)     5:38.81 (34.18)     6:12.26 (33.45)     6:45.78 (33.52)
        7:19.54 (33.76)     7:52.95 (33.41)     8:26.08 (33.13)     8:58.44 (32.36)
        9:31.43 (32.99)    10:04.31 (32.88)    10:37.16 (32.85)    11:10.16 (33.00)
       11:43.16 (33.00)    12:16.86 (33.70)    12:50.63 (33.77)    13:24.53 (33.90)
       13:58.44 (33.91)    14:33.01 (34.57)    15:07.32 (34.31)    15:41.90 (34.58)
       16:16.30 (34.40)    16:51.12 (34.82)    17:25.94 (34.82)    18:01.14 (35.20)
       18:36.19 (35.05)
 18 Ramos, Niles              17 SMSC-CA             19:05.99   18:49.79  
                  28.92     1:01.92 (33.00)     1:35.53 (33.61)     2:08.75 (33.22)
        2:42.54 (33.79)     3:16.70 (34.16)     3:51.04 (34.34)     4:25.91 (34.87)
        5:00.30 (34.39)     5:35.01 (34.71)     6:10.21 (35.20)     6:45.09 (34.88)
        7:20.36 (35.27)     7:55.07 (34.71)     8:29.74 (34.67)     9:04.84 (35.10)
        9:39.00 (34.16)    10:13.67 (34.67)    10:47.60 (33.93)    11:22.43 (34.83)
       11:57.11 (34.68)    12:31.41 (34.30)    13:06.23 (34.82)    13:41.27 (35.04)
       14:16.31 (35.04)    14:51.56 (35.25)    15:26.63 (35.07)    16:01.02 (34.39)
       16:35.21 (34.19)    17:09.67 (34.46)    17:43.68 (34.01)    18:16.98 (33.30)
       18:49.79 (32.81)
 19 Zimmerman, Ryan           14 SMSC-CA             19:21.80   19:03.97  
                  28.95     1:01.21 (32.26)     1:34.31 (33.10)     2:07.67 (33.36)
        2:41.71 (34.04)     3:16.05 (34.34)     3:50.47 (34.42)     4:25.11 (34.64)
        5:00.19 (35.08)     5:34.71 (34.52)     6:10.16 (35.45)     6:44.93 (34.77)
        7:19.67 (34.74)     7:55.02 (35.35)     8:30.60 (35.58)     9:05.90 (35.30)
        9:40.91 (35.01)    10:15.71 (34.80)    10:51.44 (35.73)    11:26.96 (35.52)
       12:01.55 (34.59)    12:36.57 (35.02)    13:12.18 (35.61)    13:47.25 (35.07)
       14:22.48 (35.23)    14:58.64 (36.16)    15:34.33 (35.69)    16:10.55 (36.22)
       16:46.45 (35.90)    17:22.34 (35.89)    17:57.07 (34.73)    18:31.70 (34.63)
       19:03.97 (32.27)
 20 Bragan-Fitzgerald, Franc  12 San Luis Obispo-CA  20:52.99   19:13.93  
                  30.05     1:02.77 (32.72)     1:35.92 (33.15)     2:09.35 (33.43)
        2:43.32 (33.97)     3:17.81 (34.49)     3:52.56 (34.75)     4:27.62 (35.06)
        5:02.25 (34.63)     5:37.70 (35.45)     6:12.60 (34.90)     6:48.08 (35.48)
        7:23.76 (35.68)     7:59.22 (35.46)     8:34.32 (35.10)     9:10.02 (35.70)
        9:46.08 (36.06)    10:22.11 (36.03)    10:58.49 (36.38)    11:34.90 (36.41)
       12:10.79 (35.89)    12:46.61 (35.82)    13:22.50 (35.89)    13:57.98 (35.48)
       14:33.64 (35.66)    15:08.77 (35.13)    15:44.73 (35.96)    16:21.07 (36.34)
       16:56.77 (35.70)    17:31.03 (34.26)    18:06.16 (35.13)    18:41.20 (35.04)
       19:13.93 (32.73)
 21 Capra, Jack               13 PUMA-CA             19:53.67   19:32.12  
                  32.70     1:08.14 (35.44)     1:43.35 (35.21)     2:18.91 (35.56)
        2:54.45 (35.54)     3:30.21 (35.76)     4:05.94 (35.73)     4:42.16 (36.22)
        5:17.96 (35.80)     5:54.42 (36.46)     6:30.63 (36.21)     7:06.47 (35.84)
        7:42.39 (35.92)     8:18.76 (36.37)     8:53.89 (35.13)     9:30.05 (36.16)
       10:06.30 (36.25)    10:41.78 (35.48)    11:17.28 (35.50)    11:53.22 (35.94)
       12:29.54 (36.32)    13:05.20 (35.66)    13:40.65 (35.45)    14:16.04 (35.39)
       14:51.66 (35.62)    15:26.84 (35.18)    16:02.37 (35.53)    16:37.92 (35.55)
       17:13.34 (35.42)    17:48.79 (35.45)    18:23.95 (35.16)    18:58.49 (34.54)
       19:32.12 (33.63)
 22 Aguirre, Cole             12 SMSC-CA             21:51.50   19:34.60  
                  31.25     1:05.83 (34.58)     1:41.12 (35.29)     2:16.34 (35.22)
        2:51.56 (35.22)     3:26.84 (35.28)     4:02.25 (35.41)     4:38.23 (35.98)
        5:13.68 (35.45)     5:48.84 (35.16)     6:24.33 (35.49)     6:59.62 (35.29)
        7:35.12 (35.50)     8:11.02 (35.90)     8:46.64 (35.62)     9:22.67 (36.03)
        9:58.24 (35.57)    10:33.94 (35.70)    11:10.09 (36.15)    11:45.90 (35.81)
       12:22.61 (36.71)    12:58.86 (36.25)    13:35.12 (36.26)    14:11.04 (35.92)
       14:47.16 (36.12)    15:22.80 (35.64)    15:58.97 (36.17)    16:35.31 (36.34)
       17:11.54 (36.23)    17:47.56 (36.02)    18:23.71 (36.15)    18:59.54 (35.83)
       19:34.60 (35.06)
 23 Dean, Bryson              13 San Luis Obispo-CA  21:11.86   20:26.01  
                  32.48     1:08.50 (36.02)     1:45.59 (37.09)     2:22.96 (37.37)
        3:00.80 (37.84)     3:38.29 (37.49)     4:15.90 (37.61)     4:53.75 (37.85)
        5:31.48 (37.73)     6:08.84 (37.36)     6:46.40 (37.56)     7:23.80 (37.40)
        8:01.51 (37.71)     8:38.37 (36.86)     9:15.93 (37.56)     9:53.53 (37.60)
       10:31.42 (37.89)    11:09.40 (37.98)    11:46.29 (36.89)    12:24.06 (37.77)
       13:02.31 (38.25)    13:39.99 (37.68)    14:16.65 (36.66)    14:54.26 (37.61)
       15:30.92 (36.66)    16:08.23 (37.31)    16:45.42 (37.19)    17:22.35 (36.93)
       18:00.54 (38.19)    18:36.95 (36.41)    19:14.71 (37.76)    19:51.86 (37.15)
       20:26.01 (34.15)
 24 Bell, Joshua              12 PUMA-CA             21:51.50   20:47.91  
                  32.35     1:08.42 (36.07)     1:45.57 (37.15)     2:22.59 (37.02)
        3:00.10 (37.51)     3:37.38 (37.28)     4:14.77 (37.39)     4:52.60 (37.83)
        5:30.17 (37.57)     6:07.57 (37.40)     6:45.43 (37.86)     7:23.29 (37.86)
        8:01.03 (37.74)     8:38.68 (37.65)     9:16.44 (37.76)     9:54.19 (37.75)
       10:31.78 (37.59)    11:09.32 (37.54)    11:47.21 (37.89)    12:25.61 (38.40)
       13:04.00 (38.39)    13:42.41 (38.41)    14:21.50 (39.09)    15:00.07 (38.57)
       15:38.77 (38.70)    16:17.75 (38.98)    16:56.34 (38.59)    17:35.29 (38.95)
       18:14.20 (38.91)    18:52.36 (38.16)    19:30.93 (38.57)    20:10.35 (39.42)
       20:47.91 (37.56)
 25 Poletti, Ross             12 San Luis Obispo-CA  21:51.50   20:55.21  
                  35.07     1:12.55 (37.48)     1:51.83 (39.28)     2:29.18 (37.35)
        3:06.93 (37.75)     3:44.60 (37.67)     4:22.48 (37.88)     5:00.31 (37.83)
                                6:16.67 ( )                             7:32.12 ( )
        8:10.09 (37.97)     8:48.02 (37.93)     9:26.24 (38.22)    10:04.80 (38.56)
       10:43.56 (38.76)    11:21.65 (38.09)    12:00.51 (38.86)    12:38.86 (38.35)
       13:18.00 (39.14)    13:56.58 (38.58)    14:35.13 (38.55)    15:13.51 (38.38)
       15:52.38 (38.87)    16:31.08 (38.70)    17:09.79 (38.71)    17:47.97 (38.18)
       18:26.39 (38.42)    19:04.20 (37.81)                            20:19.89 ( )
       20:55.21 (35.32)
 26 Zimmerman, Luke           14 SMSC-CA             21:51.50   21:00.39  
                  31.18     1:07.53 (36.35)     1:44.71 (37.18)     2:23.22 (38.51)
        3:01.73 (38.51)     3:39.44 (37.71)     4:17.83 (38.39)     4:56.57 (38.74)
        5:35.22 (38.65)     6:13.52 (38.30)     6:51.57 (38.05)     7:30.92 (39.35)
        8:09.18 (38.26)     8:48.30 (39.12)     9:27.22 (38.92)    10:07.16 (39.94)
       10:45.95 (38.79)    11:25.65 (39.70)    12:04.97 (39.32)    12:43.34 (38.37)
       13:20.47 (37.13)    13:58.69 (38.22)    14:37.39 (38.70)    15:15.69 (38.30)
       15:54.94 (39.25)    16:34.62 (39.68)    17:13.67 (39.05)    17:52.87 (39.20)
       18:31.38 (38.51)    19:10.12 (38.74)    19:47.61 (37.49)    20:26.23 (38.62)
       21:00.39 (34.16)
 27 Padilla, Nicholas         13 COMM-CA             21:51.50   21:08.62  
                  32.09     1:09.28 (37.19)     1:46.95 (37.67)     2:25.16 (38.21)
        3:02.85 (37.69)     3:41.09 (38.24)     4:19.45 (38.36)     4:58.16 (38.71)
        5:36.81 (38.65)     6:15.39 (38.58)     6:54.88 (39.49)     7:33.24 (38.36)
        8:12.15 (38.91)     8:51.14 (38.99)     9:30.30 (39.16)    10:09.28 (38.98)
       10:48.48 (39.20)    11:29.12 (40.64)    12:08.36 (39.24)    12:48.00 (39.64)
       13:26.31 (38.31)    14:05.43 (39.12)    14:44.88 (39.45)    15:24.04 (39.16)
       16:03.32 (39.28)    16:41.64 (38.32)    17:22.20 (40.56)    18:00.38 (38.18)
       18:37.45 (37.07)    19:16.76 (39.31)    19:55.47 (38.71)    20:33.19 (37.72)
       21:08.62 (35.43)
 -- Mathisen, Elijah          16 PASO-CA             18:09.25        SCR  
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patel, Keshaun            17 SMSC-CA              2:18.91    2:12.11  
                  32.40     1:06.85 (34.45)     1:39.81 (32.96)     2:12.11 (32.30)
  2 Friedrich, Aaron          15 SMSC-CA              2:13.73    2:14.46  
                  32.49     1:06.70 (34.21)     1:41.05 (34.35)     2:14.46 (33.41)
  3 Hagenau, Dietrich         14 SCVS-PC              2:30.02    2:19.73  
                  32.39     1:08.88 (36.49)     1:46.59 (37.71)     2:19.73 (33.14)
  4 Pecile, Max               14 YNEZ-CA              2:23.58    2:22.43  
                  32.26     1:09.78 (37.52)     1:47.93 (38.15)     2:22.43 (34.50)
  5 Mathisen, Elijah          16 PASO-CA              2:33.60    2:27.12  
                  34.59     1:12.37 (37.78)     1:51.09 (38.72)     2:27.12 (36.03)
  6 Santos, Pedro             15 SMSC-CA              2:27.28    2:27.48  
                  34.80     1:11.66 (36.86)     1:49.63 (37.97)     2:27.48 (37.85)
  7 Poletti, Ross             12 San Luis Obispo-CA   2:42.76    2:31.03  
  8 Capra, Jack               13 PUMA-CA              2:32.62    2:31.12  
                  37.13     1:16.01 (38.88)     1:54.15 (38.14)     2:31.12 (36.97)
  9 Manzo, Jovan              17 COMM-CA              2:23.28    2:32.56  
                  35.89     1:14.76 (38.87)     1:54.38 (39.62)     2:32.56 (38.18)
 10 Zimmerman, Ryan           14 SMSC-CA              2:48.52    2:37.33  
                  38.34     1:17.82 (39.48)     1:57.93 (40.11)     2:37.33 (39.40)
 11 Dean, Bryson              13 San Luis Obispo-CA   2:39.47    2:40.44  
                  37.96     1:19.54 (41.58)     2:01.34 (41.80)     2:40.44 (39.10)
 12 Zimmerman, Luke           14 SMSC-CA              2:46.07    2:42.17  
                  37.86     1:18.88 (41.02)     2:00.51 (41.63)     2:42.17 (41.66)
 13 Weller, Dylan             15 San Luis Obispo-CA   2:49.58    2:58.88  
                  41.07     1:27.57 (46.50)     2:14.37 (46.80)     2:58.88 (44.51)
 -- Clowdus, Ethan            13 SMSC-CA              2:43.69         NS  
 -- Scrima, Zach              13 DART-SN              2:36.23        SCR  
 -- Heidler, Kiran            16 PUMA-CA              2:10.84        SCR  
 -- Ramirez, Danny            17 PUMA-CA              2:14.21        SCR  
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blaul, Henry              17 SEA-PC               2:02.40    2:12.39  
                  30.12     1:03.62 (33.50)     1:38.24 (34.62)     2:12.39 (34.15)
  2 Picard, Joshua            14 PASO-CA              2:42.09    2:28.68  
                  34.72     1:12.73 (38.01)     1:50.84 (38.11)     2:28.68 (37.84)
  3 Park, Andrew              14 SMSC-CA              2:35.73    2:28.80  
                  34.51     1:12.40 (37.89)     1:51.06 (38.66)     2:28.80 (37.74)
  4 Lee, Kevin                13 SWRD-CA              2:47.78    2:31.20  
                  34.40     1:12.19 (37.79)     1:52.11 (39.92)     2:31.20 (39.09)
  5 Nino, Sean                15 PASO-CA              2:43.55    2:31.86  
                  34.11     1:11.93 (37.82)     1:52.01 (40.08)     2:31.86 (39.85)
  6 Aguirre, Ryan             14 SMSC-CA              2:39.52    2:33.06  
                  34.12     1:13.01 (38.89)     1:53.39 (40.38)     2:33.06 (39.67)
  7 Marsalek, Asa             16 SMSC-CA              2:26.61    2:33.11  
                  34.37     1:12.88 (38.51)     1:53.25 (40.37)     2:33.11 (39.86)
  8 Diaz, James               14 SMSC-CA              2:44.71    2:48.94  
                  38.66     1:21.47 (42.81)     2:05.64 (44.17)     2:48.94 (43.30)
  9 Aguirre, Cole             12 SMSC-CA              2:52.68    2:50.81  
                  41.55     1:24.58 (43.03)     2:09.94 (45.36)     2:50.81 (40.87)
 10 Oppedahl, Ethan           15 PUMA-CA              2:50.12    2:55.87  
                  39.38     1:23.59 (44.21)     2:09.36 (45.77)     2:55.87 (46.51)
 11 Enthoven, Mason           13 SMSC-CA              3:08.99    2:55.99  
                  40.57     1:25.18 (44.61)     2:10.36 (45.18)     2:55.99 (45.63)
 12 Dean, Bryson              13 San Luis Obispo-CA   3:00.84    2:56.26  
                  39.07     1:23.47 (44.40)     2:09.28 (45.81)     2:56.26 (46.98)
 13 Schatz, Jon               13 LTA-CA               2:57.59    2:56.57  
                  40.96     1:26.58 (45.62)     2:11.51 (44.93)     2:56.57 (45.06)
 14 Harding, Alex             14 PUMA-CA              3:01.24    3:03.39  
                  40.24     1:26.51 (46.27)     2:14.33 (47.82)     3:03.39 (49.06)
 -- Scrima, Zach              13 DART-SN              2:31.61        SCR  
 -- Falconer, Cody            17 SEA-PC               2:16.43        SCR  
 
Boys 50 Yard Butterfly Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Kubacki, Joel             11 San Luis Obispo-CA        NT      55.03  
  2 Kenefick, Matty           11 San Luis Obispo-CA        NT      55.88  
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blaul, Henry              17 SEA-PC               1:58.44    2:04.56  
                  28.36       59.92 (31.56)     1:32.15 (32.23)     2:04.56 (32.41)
  2 Lee, Kevin                13 SWRD-CA              2:28.71    2:10.85  
                  29.78     1:02.75 (32.97)     1:37.10 (34.35)     2:10.85 (33.75)
  3 Patel, Keshaun            17 SMSC-CA              2:05.58    2:11.46  
                  30.40     1:04.77 (34.37)     1:38.52 (33.75)     2:11.46 (32.94)
  4 Ramos, Niles              17 SMSC-CA              2:10.48    2:13.71  
                  30.35     1:04.83 (34.48)     1:39.52 (34.69)     2:13.71 (34.19)
  5 Enthoven, Mason           13 SMSC-CA              2:19.80    2:18.19  
                  32.31     1:07.93 (35.62)     1:43.53 (35.60)     2:18.19 (34.66)
  6 Adams, Dylan              13 SMSC-CA              2:28.98    2:19.74  
                  30.77     1:05.62 (34.85)     1:42.23 (36.61)     2:19.74 (37.51)
  7 Campbell, Sean            14 UN-2-CA              2:24.88    2:20.12  
                  30.74     1:07.25 (36.51)     1:43.60 (36.35)     2:20.12 (36.52)
  8 Ramirez, Danny            17 PUMA-CA              2:10.10    2:23.35  
                  32.57     1:07.81 (35.24)     1:44.82 (37.01)     2:23.35 (38.53)
  9 Campbell, Brett           12 UN-2-CA              2:28.85    2:27.07  
                  32.84     1:10.79 (37.95)     1:49.11 (38.32)     2:27.07 (37.96)
 10 Marsalek, Asa             16 SMSC-CA              2:22.17    2:28.05  
                  32.60     1:10.15 (37.55)     1:49.21 (39.06)     2:28.05 (38.84)
 11 Bragan-Fitzgerald, Franc  12 San Luis Obispo-CA   2:30.82    2:30.48  
                  30.66     1:08.31 (37.65)     1:51.18 (42.87)     2:30.48 (39.30)
 12 Capra, Jack               13 PUMA-CA              2:32.97    2:39.06  
                  36.32     1:17.09 (40.77)     1:58.25 (41.16)     2:39.06 (40.81)
 -- Demidov, Alexander        15 YNEZ-CA              2:40.03        SCR  
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Zac                19 San Luis Obispo-CA   4:07.73    4:07.35  
                  26.09       55.83 (29.74)     1:28.93 (33.10)     2:01.15 (32.22)
        2:36.32 (35.17)     3:11.66 (35.34)     3:40.22 (28.56)     4:07.35 (27.13)
  2 Patel, Keshaun            17 SMSC-CA              4:25.24    4:38.15  
                  30.23     1:05.60 (35.37)     1:41.65 (36.05)     2:18.11 (36.46)
        2:58.96 (40.85)     3:40.17 (41.21)     4:10.46 (30.29)     4:38.15 (27.69)
  3 Lee, Kevin                13 SWRD-CA              4:44.74    4:40.01  
                  30.39     1:05.46 (35.07)     1:43.00 (37.54)     2:20.20 (37.20)
        2:59.27 (39.07)     3:38.54 (39.27)     4:09.31 (30.77)     4:40.01 (30.70)
  4 Ramos, Niles              17 SMSC-CA              4:51.12    4:46.32  
                  30.69     1:05.19 (34.50)     1:43.27 (38.08)     2:20.71 (37.44)
        3:02.60 (41.89)     3:44.95 (42.35)     4:16.29 (31.34)     4:46.32 (30.03)
  5 Park, Andrew              14 SMSC-CA              4:48.05    4:47.80  
                  32.88     1:10.59 (37.71)     1:48.31 (37.72)     2:25.32 (37.01)
        3:06.20 (40.88)     3:46.57 (40.37)     4:17.64 (31.07)     4:47.80 (30.16)
  6 Friedrich, Aaron          15 SMSC-CA              4:46.88    4:47.86  
                  31.13     1:07.48 (36.35)     1:44.99 (37.51)     2:22.39 (37.40)
        3:03.72 (41.33)     3:45.32 (41.60)     4:17.39 (32.07)     4:47.86 (30.47)
  7 Adams, Dylan              13 SMSC-CA              4:58.26    4:48.93  
                  30.49     1:05.90 (35.41)     1:43.76 (37.86)     2:20.69 (36.93)
        3:04.50 (43.81)     3:48.90 (44.40)     4:20.12 (31.22)     4:48.93 (28.81)
  7 Marsalek, Asa             16 SMSC-CA              4:38.23    4:48.93  
                  31.77     1:09.20 (37.43)     1:47.44 (38.24)     2:23.91 (36.47)
        3:05.21 (41.30)     3:45.94 (40.73)     4:18.26 (32.32)     4:48.93 (30.67)
  7 Picard, Joshua            14 PASO-CA              5:27.36    4:48.93  
                  30.33     1:05.09 (34.76)     1:44.74 (39.65)     2:23.06 (38.32)
        3:02.97 (39.91)     3:42.80 (39.83)     4:17.39 (34.59)     4:48.93 (31.54)
 10 Bertel, Eli               14 SWRD-CA              5:36.60    4:49.80  
                  30.79     1:06.81 (36.02)     1:43.25 (36.44)     2:19.55 (36.30)
        3:01.63 (42.08)     3:42.96 (41.33)     4:17.19 (34.23)     4:49.80 (32.61)
 11 Adams, Nathaniel          16 SMSC-CA              4:49.21    4:53.44  
                  31.32     1:08.10 (36.78)     1:47.18 (39.08)     2:24.89 (37.71)
        3:07.08 (42.19)     3:51.37 (44.29)     4:22.27 (30.90)     4:53.44 (31.17)
 12 Campbell, Sean            14 UN-2-CA              5:36.60    5:02.00  
                  31.05     1:07.38 (36.33)     1:46.79 (39.41)     2:25.71 (38.92)
        3:09.24 (43.53)     3:53.16 (43.92)     4:28.28 (35.12)     5:02.00 (33.72)
 13 Enthoven, Mason           13 SMSC-CA              5:11.10    5:03.01  
                  31.80     1:08.31 (36.51)     1:47.49 (39.18)     2:25.42 (37.93)
        3:11.21 (45.79)     3:57.21 (46.00)     4:30.77 (33.56)     5:03.01 (32.24)
 14 Campbell, Brett           12 UN-2-CA              5:48.90    5:13.38  
                  32.22     1:09.21 (36.99)     1:51.25 (42.04)     2:32.00 (40.75)
        3:18.84 (46.84)     4:06.68 (47.84)     4:40.69 (34.01)     5:13.38 (32.69)
 15 Novak, Ryan               11 SWRD-CA              5:48.90    5:14.17  
                  32.27     1:09.98 (37.71)     1:48.71 (38.73)     2:27.76 (39.05)
        3:16.30 (48.54)     4:06.42 (50.12)     4:40.07 (33.65)     5:14.17 (34.10)
 16 Capra, Jack               13 PUMA-CA              5:21.93    5:15.95  
                  35.38     1:14.72 (39.34)     1:55.11 (40.39)     2:34.34 (39.23)
        3:21.75 (47.41)     4:08.12 (46.37)     4:42.62 (34.50)     5:15.95 (33.33)
 17 Manzo, Jovan              17 COMM-CA              5:03.59    5:23.13  
                  33.20     1:12.27 (39.07)     1:56.73 (44.46)     2:39.67 (42.94)
        3:25.96 (46.29)     4:13.59 (47.63)     4:48.92 (35.33)     5:23.13 (34.21)
 18 Bell, Joshua              12 PUMA-CA              5:48.90    5:44.51  
                  39.26     1:25.15 (45.89)     2:08.23 (43.08)     2:50.75 (42.52)
        3:39.69 (48.94)     4:30.62 (50.93)     5:08.59 (37.97)     5:44.51 (35.92)
 -- Scrima, Zach              13 DART-SN              5:11.54        SCR