RMSC June BRW LC - Meet Results

RMSC June BRW LC
6/11/2017 - 6/11/2017
Oxnard, California United States
Updated: 6/11/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Rio Mesa Swim Club     HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/11/2017 05:29 PM
                 2017 CA RMSC June BRW LC, Sanction #: S17-152                 
                                  Oxnard, CA                                   
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Sophia L        6 PVCC-CA              1:02.82    1:06.17        
  2 Buell, Lauren A            6 YNEZ-CA                   NT    1:09.94        
  3 Wallace, Lindsey A         6 RMSC-CA                   NT    1:25.26        
  4 Ronquillo, Aiza R          6 RMSC-CA                   NT    1:44.34        
 
Girls 5-6 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Sophia L        6 PVCC-CA              1:11.99    1:02.65        
  2 Wallace, Lindsey A         6 RMSC-CA                   NT    1:10.54        
  3 Ronquillo, Aiza R          6 RMSC-CA                   NT    1:24.84        
  4 Buell, Lauren A            6 YNEZ-CA                   NT    1:26.58        
 
Girls 5-6 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Wallace, Lindsey A         6 RMSC-CA                   NT         DQ        
 
Girls 7-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giannini, Lindsey M       10 PUMA-CA                37.62      37.33        
  2 Zaytsev, Nastia            9 CCAT-CA                37.83      38.75        
  3 Maloney, Kiley G          10 SMSC-CA                39.84      39.86        
  4 Florian, Mya G            10 PVCC-CA                39.55      39.94        
  5 Edds, Ella G              10 SMSC-CA                40.37      40.93        
  6 Wallace, Ashley J          9 RMSC-CA                   NT      41.03        
  7 Pellegrini, Rachael S      8 CCAT-CA                43.02      41.19        
  8 Gaynor, Zoe S              9 CCAT-CA                40.92      41.37        
  9 Liakhovetski, Alexis       7 CCAT-CA                44.69      41.68        
 10 Kalwak, Arielle C         10 RTLR-CA                   NT      41.79        
 11 Burk, Kale M               9 PUMA-CA                46.52      42.01        
 12 Brecunier, Sonnie          9 MOOR-CA                44.64      42.20        
 13 Villalobos, Savannah R    10 PVCC-CA                42.31      42.21        
 14 Herring, Sarah A          10 RMSC-CA                52.82      42.31        
 15 Redash, Natalie S         10 SMSC-CA                53.43      42.91        
 16 Oh, Rylie J                9 RTLR-CA              1:06.94      43.00        
 17 Vergel De Dios, Calista   10 PVCC-CA                   NT      46.31        
 18 Radulescu, Talia S         7 CCAT-CA                49.73      48.58        
 19 Pegula, Izabella A         9 PVCC-CA                44.70      49.01        
 20 Chemerinski, Kira          7 CCAT-CA                   NT      49.23        
 21 Loninia, Jaden             8 CCAT-CA                48.19      50.00        
 22 Sirichalermchai, Abigail   7 RTLR-CA                58.47      51.46        
 23 Johnson, Cate B           10 CCAT-CA                46.63      52.26        
 24 Favor, Ella P              8 RTLR-CA                   NT      52.45        
 25 Kim, Phoebe S              9 PVCC-CA                   NT      54.36        
 26 Griscavage, Dalila A       8 RMSC-CA                59.21      54.74        
 27 Bauer, Lola R              9 RMSC-CA              1:32.48      55.55        
 28 Jebens, Nova K             9 SMSC-CA                55.77    1:02.66        
 29 Ruiz, Brissa I             8 RTLR-CA              1:05.88    1:06.29        
 30 Pegula, Elizabeth L        7 PVCC-CA              1:05.59    1:06.48        
 31 Ronquillo, Meilinn R       8 RMSC-CA                   NT    1:08.70        
 32 Ramirez, Audrey            8 RMSC-CA                   NT    1:16.08        
 
Girls 7-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giannini, Lindsey M       10 PUMA-CA              1:31.87    1:22.94        
  2 Florian, Mya G            10 PVCC-CA                   NT    1:25.49        
  3 Maloney, Kiley G          10 SMSC-CA              1:27.55    1:26.89        
  4 Glukhovsky, Julia         10 CCAT-CA                   NT    1:27.38        
  5 Zaytsev, Nastia            9 CCAT-CA              1:23.15    1:28.30        
  6 Liakhovetski, Alexis       7 CCAT-CA              1:31.78    1:30.56        
  7 Herring, Sarah A          10 RMSC-CA              1:54.76    1:33.86        
  8 Edds, Ella G              10 SMSC-CA              1:34.69    1:35.92        
  9 Brecunier, Sonnie          9 MOOR-CA              1:34.41    1:36.03        
 10 Kalwak, Arielle C         10 RTLR-CA              1:30.92    1:37.00        
 11 Oh, Rylie J                9 RTLR-CA              1:32.26    1:37.28        
 12 Pegula, Izabella A         9 PVCC-CA              1:43.79    1:44.94        
 13 Redash, Natalie S         10 SMSC-CA              1:55.43    1:47.28        
 14 Chemerinski, Kira          7 CCAT-CA                   NT    1:47.92        
 15 Griscavage, Dalila A       8 RMSC-CA              1:31.55    1:49.18        
 16 Radulescu, Talia S         7 CCAT-CA              1:52.96    1:49.35        
 17 Johnson, Cate B           10 CCAT-CA                   NT    1:51.54        
 18 Vergel De Dios, Calista   10 PVCC-CA                   NT    1:53.84        
 19 Bauer, Lola R              9 RMSC-CA                   NT    2:00.48        
 20 Kim, Phoebe S              9 PVCC-CA                   NT    2:02.16        
 21 Jebens, Nova K             9 SMSC-CA              2:08.64    2:08.03        
 
Girls 7-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zaytsev, Nastia            9 CCAT-CA              2:56.14    3:03.12        
    1:25.62 1:37.50                                                
  2 Maloney, Kiley G          10 SMSC-CA              3:15.86    3:13.43        
  3 Edds, Ella G              10 SMSC-CA              3:29.31    3:14.98        
    1:35.89 1:39.09                                                
  4 Gaynor, Zoe S              9 CCAT-CA              3:17.87    3:23.05        
 
Girls 7-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Villalobos, Savannah R    10 PVCC-CA                47.82      45.31        
  2 Wallace, Ashley J          9 RMSC-CA                   NT      48.82        
  3 Oh, Rylie J                9 RTLR-CA                49.56      49.51        
  4 Gaynor, Zoe S              9 CCAT-CA                51.88      49.87        
  5 Florian, Mya G            10 PVCC-CA                   NT      50.01        
  6 Giannini, Lindsey M       10 PUMA-CA                53.36      51.47        
  7 Burk, Kale M               9 PUMA-CA                57.67      51.54        
  8 Brecunier, Sonnie          9 MOOR-CA                53.39      52.06        
  9 Edds, Ella G              10 SMSC-CA                57.62      53.37        
 10 Radulescu, Talia S         7 CCAT-CA                53.35      54.56        
 11 Redash, Natalie S         10 SMSC-CA              1:02.03      55.98        
 12 Herring, Sarah A          10 RMSC-CA              1:01.17      56.53        
 13 Kalwak, Arielle C         10 RTLR-CA                53.69      56.57        
 14 Vergel De Dios, Calista   10 PVCC-CA                   NT      58.22        
 15 Johnson, Cate B           10 CCAT-CA                   NT    1:01.47        
 16 Loninia, Jaden             8 CCAT-CA                   NT    1:02.98        
 17 Chemerinski, Kira          7 CCAT-CA                   NT    1:03.39        
 18 Favor, Ella P              8 RTLR-CA                   NT    1:04.58        
 19 Bauer, Lola R              9 RMSC-CA              1:04.04    1:04.95        
 20 Griscavage, Dalila A       8 RMSC-CA              1:10.16    1:05.34        
 21 Pegula, Izabella A         9 PVCC-CA                53.71    1:06.10        
 22 Pegula, Elizabeth L        7 PVCC-CA              1:03.91    1:06.85        
 23 Jebens, Nova K             9 SMSC-CA              1:03.84    1:07.08        
 24 Kim, Phoebe S              9 PVCC-CA                   NT    1:08.92        
 25 Ruiz, Brissa I             8 RTLR-CA              1:07.30    1:09.24        
 26 Ramirez, Audrey            8 RMSC-CA                   NT    1:14.79        
 27 Ronquillo, Meilinn R       8 RMSC-CA                   NT    1:17.98        
 
Girls 7-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glukhovsky, Julia         10 CCAT-CA              1:53.44    1:46.64        
  2 Pellegrini, Rachael S      8 CCAT-CA              1:48.76    1:50.82        
  3 Herring, Sarah A          10 RMSC-CA              1:50.33    1:54.71        
  4 Edds, Ella G              10 SMSC-CA              2:08.98    2:03.15        
  5 Vergel De Dios, Calista   10 PVCC-CA              1:50.50    2:05.68        
 
Girls 7-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maloney, Kiley G          10 SMSC-CA                49.37      51.16        
  2 Zaytsev, Nastia            9 CCAT-CA                50.31      51.19        
  3 Giannini, Lindsey M       10 PUMA-CA                55.36      51.25        
  4 Kalwak, Arielle C         10 RTLR-CA                   NT      57.10        
  5 Oh, Rylie J                9 RTLR-CA                54.52      57.22        
  6 Burk, Kale M               9 PUMA-CA              1:01.16      57.56        
  7 Villalobos, Savannah R    10 PVCC-CA                57.59      57.75        
  8 Liakhovetski, Alexis       7 CCAT-CA              1:05.35      59.53        
  9 Pellegrini, Rachael S      8 CCAT-CA                59.63    1:01.38        
 10 Radulescu, Talia S         7 CCAT-CA              1:00.05    1:01.57        
 11 Redash, Natalie S         10 SMSC-CA              1:02.84    1:02.00        
 12 Sirichalermchai, Abigail   7 RTLR-CA                   NT    1:04.95        
 13 Loninia, Jaden             8 CCAT-CA              1:04.27    1:07.09        
 14 Pegula, Izabella A         9 PVCC-CA              1:05.10    1:09.57        
 15 Chemerinski, Kira          7 CCAT-CA                   NT    1:10.49        
 16 Griscavage, Dalila A       8 RMSC-CA              1:17.01    1:12.28        
 17 Jebens, Nova K             9 SMSC-CA              1:12.90    1:20.37        
 18 Favor, Ella P              8 RTLR-CA                   NT    1:21.37        
 19 Ruiz, Brissa I             8 RTLR-CA                   NT    1:21.51        
 20 Bauer, Lola R              9 RMSC-CA                   NT    1:21.74        
 -- Pegula, Elizabeth L        7 PVCC-CA                   NT         DQ        
 -- Wallace, Ashley J          9 RMSC-CA                   NT         DQ        
 -- Johnson, Cate B           10 CCAT-CA                58.18         DQ        
 -- Ronquillo, Meilinn R       8 RMSC-CA                   NT         DQ        
 -- Glukhovsky, Julia         10 CCAT-CA                54.34         DQ        
 
Girls 7-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maloney, Kiley G          10 SMSC-CA              1:47.54    1:50.73        
  2 Giannini, Lindsey M       10 PUMA-CA              1:51.80    1:51.02        
  3 Gaynor, Zoe S              9 CCAT-CA              1:58.74    1:55.62        
  4 Oh, Rylie J                9 RTLR-CA              2:01.00    2:00.35        
 
Girls 7-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Florian, Mya G            10 PVCC-CA                   NT      42.87        
  2 Burk, Kale M               9 PUMA-CA                47.41      43.40        
  3 Liakhovetski, Alexis       7 CCAT-CA                47.51      47.44        
  4 Villalobos, Savannah R    10 PVCC-CA                46.90      47.72        
  5 Giannini, Lindsey M       10 PUMA-CA                50.41      48.01        
  6 Pellegrini, Rachael S      8 CCAT-CA                56.45      50.64        
  7 Brecunier, Sonnie          9 MOOR-CA                51.09      51.47        
  8 Wallace, Ashley J          9 RMSC-CA                   NT      52.25        
  9 Kalwak, Arielle C         10 RTLR-CA                53.53      52.41        
 10 Herring, Sarah A          10 RMSC-CA              1:04.35      54.98        
 11 Loninia, Jaden             8 CCAT-CA                   NT      59.53        
 12 Pegula, Izabella A         9 PVCC-CA                59.97    1:02.03        
 12 Griscavage, Dalila A       8 RMSC-CA                   NT    1:02.03        
 14 Favor, Ella P              8 RTLR-CA                   NT    1:05.01        
 15 Bauer, Lola R              9 RMSC-CA              1:22.30    1:15.34        
 16 Ronquillo, Meilinn R       8 RMSC-CA                   NT    2:20.17        
 -- Pegula, Elizabeth L        7 PVCC-CA              1:22.47         DQ        
 
Girls 7-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herring, Sarah A          10 RMSC-CA              1:49.55    2:02.91        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoo, Natalie M            12 RTLR-CA                32.46      31.76        
  2 Pearigen, Tabitha M       12 YNEZ-CA                   NT      31.98        
  3 Dyer, Katherine E         11 RTLR-CA                33.20      32.01        
  4 Veloz, Jacqueline K       12 RMSC-CA                34.20      32.67        
  5 Steed, Ryan N             12 SMSC-CA                32.98      32.71        
  6 Bravo-Guzman, Noemi I     11 SMSC-CA                32.95      32.93        
  7 Negev, Valeria            11 CCAT-CA                34.48      33.93        
  8 Zimmerman, Aly K          11 SMSC-CA                35.32      34.29        
  9 Tarlow, Cayla A           12 PVCC-CA                35.84      34.50        
 10 Hovhannisian, Ani H       12 RTLR-CA                40.33      34.53        
 11 Marzan, Isabella M        12 RTLR-CA                34.68      34.78        
 12 Lomibao, Jamie Z          12 SMSC-CA                35.37      35.71        
 13 Jebens, Alaska L          12 SMSC-CA                35.18      35.89        
 14 Cabiles, Allie A          11 SMSC-CA                35.22      35.98        
 15 Bigler, Makayla C         11 CCAT-CA                38.13      36.20        
 16 Prager, Madison           12 MOOR-CA                37.19      36.72        
 17 Chemerinski, Mikaela      11 CCAT-CA                37.03      37.29        
 18 Zhu, Sarah                11 YNEZ-CA                38.61      38.84        
 19 Ghaffari, Paulina M       12 PVCC-CA                42.31      39.11        
 20 Redash, Emma E            12 SMSC-CA                40.23      40.98        
 21 Jimenez, Emma G           12 SMSC-CA                46.23      41.04        
 22 Sahagun, Emma             11 RMSC-CA                48.07      44.72        
 23 Gil, Donna                12 RMSC-CA                50.06      47.76        
 -- Woolgar, Emerita G        12 RMSC-CA                44.26        DFS        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bravo-Guzman, Noemi I     11 SMSC-CA              1:11.95    1:10.86        
  2 Yoo, Natalie M            12 RTLR-CA              1:13.29    1:11.46        
  3 Dyer, Katherine E         11 RTLR-CA              1:11.54    1:12.40        
  4 Veloz, Jacqueline K       12 RMSC-CA              1:14.56    1:13.50        
  5 Cabiles, Allie A          11 SMSC-CA              1:20.40    1:18.17        
  6 Hovhannisian, Ani H       12 RTLR-CA              1:17.58    1:18.29        
  7 Tarlow, Cayla A           12 PVCC-CA              1:29.17    1:19.67        
  8 Galadjeva, Michelle S     11 RTLR-CA              1:22.77    1:22.26        
  9 Prager, Madison           12 MOOR-CA              1:25.05    1:28.14        
 10 Redash, Emma E            12 SMSC-CA              1:27.94    1:29.33        
 11 Ghaffari, Paulina M       12 PVCC-CA              1:27.92    1:31.39        
 12 Woolgar, Emerita G        12 RMSC-CA              1:46.55    1:31.93        
 13 Jimenez, Emma G           12 SMSC-CA              1:38.72    1:33.34        
 14 Gil, Donna                12 RMSC-CA              1:59.08    1:41.21        
 15 Sahagun, Emma             11 RMSC-CA              1:49.77    1:47.44        
 -- Jennings, Brianna M       11 YNEZ-CA              1:25.87        DFS        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goudz, Hannah             12 CCAT-CA              2:31.35    2:29.11        
    1:12.18 1:16.93                                                
  2 Steed, Ryan N             12 SMSC-CA              2:39.86    2:36.76        
    1:16.95 1:19.81                                                
  3 Negev, Valeria            11 CCAT-CA              2:41.42    2:37.87        
    1:18.15 1:19.72                                                
  4 Zimmerman, Aly K          11 SMSC-CA              2:39.12    2:39.50        
    1:18.14 1:21.36                                                
  5 Chemerinski, Mikaela      11 CCAT-CA              3:09.95    2:48.84        
    2:51.12                                                        
  6 Lomibao, Jamie Z          12 SMSC-CA              2:48.09    2:50.65        
    1:24.18 1:26.47                                                
  7 Bigler, Makayla C         11 CCAT-CA              3:01.31    3:00.81        
  8 Redash, Emma E            12 SMSC-CA              3:05.51    3:04.02        
  9 Gaynor, Ava E             11 CCAT-CA              3:07.04    3:23.28        
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goudz, Hannah             12 CCAT-CA              5:26.48    5:17.13        
    1:17.60 1:21.99 1:19.68 1:17.86                                
  2 Zimmerman, Aly K          11 SMSC-CA              5:25.96    5:25.63        
    1:17.86 1:22.03 1:24.11 1:21.63                                
  3 Yoo, Natalie M            12 RTLR-CA              5:30.52    5:33.16        
    1:19.56 1:27.25 1:24.16 1:22.19                                
  4 Albrecht, Sam K           12 WAVE-CA              5:44.90    5:48.84        
    1:24.06 1:29.16 1:28.49 1:27.13                                
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De La Pena, Sophia L      11 CCAT-CA                39.58      37.28        
  2 Steed, Ryan N             12 SMSC-CA                39.78      39.99        
  3 Marzan, Isabella M        12 RTLR-CA                40.56      40.22        
  4 Tarlow, Cayla A           12 PVCC-CA                47.56      42.12        
  5 Zhu, Sarah                11 YNEZ-CA                42.60      43.79        
  6 Veloz, Jacqueline K       12 RMSC-CA                43.23      43.98        
  7 Cabiles, Allie A          11 SMSC-CA                43.53      44.62        
  8 Chemerinski, Mikaela      11 CCAT-CA                43.51      44.92        
  9 Ghaffari, Paulina M       12 PVCC-CA                46.07      46.97        
 10 Jimenez, Emma G           12 SMSC-CA                51.97      49.96        
 11 Woolgar, Emerita G        12 RMSC-CA                54.36      50.18        
 12 Gil, Donna                12 RMSC-CA                55.78      52.43        
 13 Jennings, Brianna M       11 YNEZ-CA                51.82      52.97        
 14 Sahagun, Emma             11 RMSC-CA                55.14      53.89        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bravo-Guzman, Noemi I     11 SMSC-CA              1:25.60    1:21.40        
  2 Steed, Ryan N             12 SMSC-CA              1:26.60    1:27.40        
  3 Galadjeva, Michelle S     11 RTLR-CA              1:31.98    1:30.38        
  4 Veloz, Jacqueline K       12 RMSC-CA              1:31.52    1:31.38        
  5 Tarlow, Cayla A           12 PVCC-CA              1:30.57    1:31.40        
  6 Bigler, Makayla C         11 CCAT-CA              1:30.30    1:31.77        
  7 Zimmerman, Aly K          11 SMSC-CA              1:33.96    1:32.52        
  8 Hovhannisian, Ani H       12 RTLR-CA              1:49.05    1:35.41        
  9 Chemerinski, Mikaela      11 CCAT-CA              1:34.92    1:36.32        
 10 Zhu, Sarah                11 YNEZ-CA              1:37.56    1:36.39        
 11 Gil, Donna                12 RMSC-CA              1:51.63    1:51.81        
 12 Gaynor, Ava E             11 CCAT-CA              1:44.82    1:56.54        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dyer, Katherine E         11 RTLR-CA              2:47.23    2:50.47        
    1:25.00 1:25.47                                                
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goudz, Hannah             12 CCAT-CA                37.30      38.65        
  2 Yoo, Natalie M            12 RTLR-CA                44.92      44.06        
  3 Lomibao, Jamie Z          12 SMSC-CA                46.01      46.54        
  4 Prager, Madison           12 MOOR-CA                46.09      47.00        
  5 Zimmerman, Aly K          11 SMSC-CA                45.93      47.57        
  6 Hovhannisian, Ani H       12 RTLR-CA                54.10      47.85        
  7 Veloz, Jacqueline K       12 RMSC-CA                48.69      49.76        
  8 Redash, Emma E            12 SMSC-CA                49.50      50.94        
  9 Ghaffari, Paulina M       12 PVCC-CA              1:01.34      53.88        
 10 Zhu, Sarah                11 YNEZ-CA                53.62      54.51        
 11 Jennings, Brianna M       11 YNEZ-CA                53.70      54.67        
 12 Woolgar, Emerita G        12 RMSC-CA              1:00.68      54.94        
 13 Gaynor, Ava E             11 CCAT-CA                55.21      56.20        
 14 Jimenez, Emma G           12 SMSC-CA                   NT      58.38        
 15 Gil, Donna                12 RMSC-CA              1:08.19    1:05.83        
 -- Sahagun, Emma             11 RMSC-CA              1:12.66         DQ        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goudz, Hannah             12 CCAT-CA              1:26.61    1:28.72        
  2 De La Pena, Sophia L      11 CCAT-CA              1:32.65    1:34.96        
  3 Lomibao, Jamie Z          12 SMSC-CA              1:36.99    1:39.42        
  4 Hovhannisian, Ani H       12 RTLR-CA              1:43.98    1:41.17        
  5 Prager, Madison           12 MOOR-CA              1:45.93    1:41.80        
  6 Jebens, Alaska L          12 SMSC-CA              1:49.61    1:48.70        
  7 Redash, Emma E            12 SMSC-CA              1:49.51    1:52.19        
  8 Woolgar, Emerita G        12 RMSC-CA              2:00.55    1:57.34        
  9 Jennings, Brianna M       11 YNEZ-CA              2:03.10    1:59.06        
 -- Sahagun, Emma             11 RMSC-CA              2:50.45         DQ        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bravo-Guzman, Noemi I     11 SMSC-CA                35.25      35.00        
  2 Cabiles, Allie A          11 SMSC-CA                36.80      36.63        
  3 Negev, Valeria            11 CCAT-CA                36.68      36.71        
  4 Lomibao, Jamie Z          12 SMSC-CA                38.96      39.17        
  5 Zimmerman, Aly K          11 SMSC-CA                39.41      39.37        
  6 Galadjeva, Michelle S     11 RTLR-CA                37.83      39.60        
  7 Veloz, Jacqueline K       12 RMSC-CA                38.88      39.66        
  8 Bigler, Makayla C         11 CCAT-CA                45.64      40.32        
  9 Zhu, Sarah                11 YNEZ-CA                41.95      40.69        
 10 Jebens, Alaska L          12 SMSC-CA                53.36      42.72        
 11 Woolgar, Emerita G        12 RMSC-CA              1:03.33      54.69        
 12 Gaynor, Ava E             11 CCAT-CA                52.55      54.72        
 13 Sahagun, Emma             11 RMSC-CA              1:10.10      55.25        
 14 Gil, Donna                12 RMSC-CA              1:02.36      59.97        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bravo-Guzman, Noemi I     11 SMSC-CA              1:17.14    1:17.74        
  2 De La Pena, Sophia L      11 CCAT-CA              1:28.61    1:27.06        
  3 Pearigen, Tabitha M       12 YNEZ-CA                   NT    1:27.37        
  4 Marzan, Isabella M        12 RTLR-CA              1:38.23    1:38.12        
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dyer, Katherine E         11 RTLR-CA              2:56.99    2:52.72        
    1:20.82 1:31.90                                                
  2 Negev, Valeria            11 CCAT-CA              3:01.18    2:59.65        
    1:26.85 1:32.80                                                
  3 Jebens, Alaska L          12 SMSC-CA              3:13.53    3:10.03        
    1:35.64 1:34.39                                                
  4 Pearigen, Tabitha M       12 YNEZ-CA                   NT    3:12.69        
    1:31.43 1:41.26                                                
  5 Cabiles, Allie A          11 SMSC-CA              3:12.60    3:19.65        
    1:33.93 1:45.72                                                
  6 Jennings, Brianna M       11 YNEZ-CA              3:50.40    3:59.25        
    2:05.77 1:53.48                                                
 
Women 13 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hein, Josephine A         13 UN-02-CA             4:52.25    5:09.71        
    1:15.44 1:18.63 1:18.19 1:17.45                                
  2 Findlay, Megan E          15 RMSC-CA              5:29.12    5:23.00        
    1:16.24 1:22.36 1:22.74 1:21.66                                
  3 Friedrich, Victoria M     17 SMSC-CA              5:10.61    5:24.65        
    1:16.98 1:23.65 1:22.30 1:21.72                                
  4 Hernandez, Elizabeth A    13 SMSC-CA              5:40.43    5:40.98        
    1:20.09 1:26.81 1:28.92 1:25.16                                
 -- Durrant, Jemma M          15 UN-02-CA             4:52.79        DFS        
 
Women 13 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penner, Julianna          14 UN-02-CA            19:16.74   10:07.00        
    1:13.93 1:17.08 1:17.17 1:16.88 1:15.96 1:16.34 1:15.37 1:14.64
 
Women 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Helscher, Peyton C        13 RTLR-CA              2:55.38    2:55.25        
    1:26.66 1:28.59                                                
  2 Perez, Cat L              14 SMSC-CA              3:42.55    3:31.38        
    1:45.03 1:46.35                                                
 
Women 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blumkin, Sara K           14 PVCC-CA              3:17.84    3:13.36        
    1:34.81 1:38.55                                                
  2 Ricabal, Alyssa X         13 CCAT-CA              3:13.32    3:16.23        
    1:32.96 1:43.27                                                
  3 Montanez, Julia M         13 CCAT-CA              3:30.83    3:22.54        
    1:39.57 1:42.97                                                
  4 Salazar, Amri C           13 RMSC-CA              3:31.11    4:00.99        
    1:52.39 2:08.60                                                
 
Women 13 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penner, Julianna          14 UN-02-CA             2:31.54    2:40.30        
    1:14.93 1:25.37                                                
  2 Radulescu, Eden S         13 CCAT-CA                   NT    3:00.32        
    1:23.50 1:36.82                                                
  3 Allen, Jamie M            14 SMSC-CA              2:56.61    3:02.65        
    1:27.89 1:34.76                                                
 
Boys 5-6 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ohanessian, Mike M         6 PVCC-CA                43.32      46.09        
  2 Paita, Jacob D             6 RTLR-CA                   NT      54.78        
  3 Gonzalez, Lyndon J         6 RMSC-CA              1:26.28    1:13.68        
  4 Combes, Tyler T            6 RTLR-CA                   NT    1:17.27        
  5 Thompson, Samuel R         5 RTLR-CA              1:47.52    1:54.71        
 
Boys 5-6 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ohanessian, Mike M         6 PVCC-CA              1:32.00    1:40.07        
  2 Paita, Jacob D             6 RTLR-CA                   NT    2:07.25        
 
Boys 5-6 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ohanessian, Mike M         6 PVCC-CA                56.72      57.88        
  2 Paita, Jacob D             6 RTLR-CA                   NT      58.90        
  3 Gonzalez, Lyndon J         6 RMSC-CA                   NT    1:19.53        
 -- Thompson, Samuel R         5 RTLR-CA              1:50.54         DQ        
 
Boys 5-6 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ohanessian, Mike M         6 PVCC-CA                   NT    1:00.38        
 -- Gonzalez, Lyndon J         6 RMSC-CA                   NT         DQ        
 
Boys 5-6 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Gonzalez, Lyndon J         6 RMSC-CA                   NT         DQ        
 
Boys 7-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chemerinski, Meyer         9 CCAT-CA                37.11      33.75        
  2 Overton, Connor            9 MOOR-CA                36.91      36.95        
  3 Goudz, Itay               10 CCAT-CA                37.49      37.59        
  4 Ortega, Bruno              8 RTLR-CA                39.71      39.56        
  5 McBride, Joshua            9 MOOR-CA                38.62      40.35        
  6 Sargsyan, Nicholas M      10 RTLR-CA                49.42      40.81        
  7 Haas, Luke B               8 CCAT-CA                41.50      40.84        
  8 Vo, Christopher M          9 CCAT-CA                   NT      40.97        
  9 Loninia, Jhan             10 CCAT-CA                40.82      41.01        
 10 Fields, Noah              10 PVCC-CA                   NT      42.95        
 11 Martin, Kalani T          10 RMSC-CA                42.83      43.00        
 12 Acosta, Ronin K            8 PVCC-CA                40.90      43.98        
 13 Serra, Ryan w             10 RMSC-CA                55.79      44.91        
 14 Bush, Nick L              10 CCAT-CA                   NT      44.98        
 15 Sirichalermchai, Warren   10 RTLR-CA                27.30      45.52        
 16 Ghaffari, Lorenzo G        9 PVCC-CA              1:04.32      45.59        
 17 Osipyants, Robert         10 CCAT-CA                   NT      46.03        
 18 Sucgang, Joaquin E         9 CCAT-CA                42.90      46.67        
 19 Chemerinski, Asher         7 CCAT-CA                   NT      47.28        
 20 Lin, Marshall C            9 PUMA-CA                   NT      48.11        
 21 Sahagun, Noah              9 RMSC-CA                48.88      48.71        
 22 Buell, Kieran D            9 YNEZ-CA                55.42      51.17        
 23 Kirchner, Thomas E         8 PVCC-CA                   NT      51.52        
 24 Petraitis, Matteus         8 RMSC-CA                   NT      52.00        
 25 Kuske, Matthew J           9 RMSC-CA                   NT      53.03        
 26 Paita, Carl D              8 RTLR-CA                55.02      54.43        
 27 Sucgang, Niccolo E         7 CCAT-CA              1:16.41      57.00        
 28 Xahuentitla, Jonathan     10 RMSC-CA              1:03.00      57.43        
 29 Clowdus, Devin M           9 SMSC-CA                55.79      58.23        
 30 Sargsyan, Bob              8 RTLR-CA                   NT      59.27        
 31 Germic, James M            9 RTLR-CA              1:06.15    1:02.28        
 32 Gil, JR M                  8 RMSC-CA              1:06.57    1:07.97        
 33 Montelongo, Homer H       10 RMSC-CA                   NT    1:19.32        
 34 Sargsyan, Vardan D         8 RTLR-CA                   NT    1:19.45        
 -- Haas, Liam K               7 CCAT-CA                45.04         DQ        
 -- Sadovsky, Leor B           9 CCAT-CA                40.20        DFS        
 
Boys 7-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goudz, Itay               10 CCAT-CA              1:18.71    1:22.97        
  2 Loninia, Jhan             10 CCAT-CA                   NT    1:30.17        
  3 Haas, Luke B               8 CCAT-CA              1:31.60    1:33.75        
  4 Bush, Nick L              10 CCAT-CA                   NT    1:34.51        
  5 Martin, Kalani T          10 RMSC-CA              1:37.70    1:34.90        
  6 Sahagun, Noah              9 RMSC-CA              1:53.27    1:35.06        
  7 Vo, Christopher M          9 CCAT-CA                   NT    1:35.26        
  8 Fields, Noah              10 PVCC-CA              1:28.78    1:36.29        
  9 Sargsyan, Nicholas M      10 RTLR-CA              1:38.98    1:36.75        
 10 Sucgang, Joaquin E         9 CCAT-CA                   NT    1:38.96        
 11 Serra, Ryan w             10 RMSC-CA              1:48.49    1:41.59        
 12 Osipyants, Robert         10 CCAT-CA                   NT    1:43.45        
 13 Haas, Liam K               7 CCAT-CA              1:46.55    1:43.66        
 14 Paita, Carl D              8 RTLR-CA              1:49.16    1:49.63        
 15 Chemerinski, Asher         7 CCAT-CA                   NT    1:50.40        
 16 Sirichalermchai, Warren   10 RTLR-CA              1:58.86    1:55.65        
 17 Xahuentitla, Jonathan     10 RMSC-CA              2:19.27    1:58.38        
 18 Clowdus, Devin M           9 SMSC-CA              2:03.53    2:01.81        
 19 Germic, James M            9 RTLR-CA              2:24.36    2:23.95        
 
Boys 7-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goudz, Itay               10 CCAT-CA                43.64      46.66        
  2 McBride, Joshua            9 MOOR-CA                49.47      48.29        
  3 Overton, Connor            9 MOOR-CA                47.16      48.43        
  4 Martin, Kalani T          10 RMSC-CA                52.57      49.64        
  5 Acosta, Ronin K            8 PVCC-CA                49.60      49.88        
  6 Sadovsky, Leor B           9 CCAT-CA                46.56      50.65        
  7 Haas, Luke B               8 CCAT-CA                50.50      52.03        
  8 Sahagun, Noah              9 RMSC-CA                55.15      52.32        
  9 Loninia, Jhan             10 CCAT-CA                   NT      53.32        
 10 Lin, Marshall C            9 PUMA-CA                   NT      53.39        
 11 Ortega, Bruno              8 RTLR-CA                   NT      54.54        
 12 Vo, Christopher M          9 CCAT-CA                   NT      54.84        
 13 Sargsyan, Nicholas M      10 RTLR-CA              1:09.43      55.91        
 14 Bush, Nick L              10 CCAT-CA                   NT      56.00        
 15 Serra, Ryan w             10 RMSC-CA              1:06.62      56.15        
 16 Sucgang, Joaquin E         9 CCAT-CA                   NT      56.48        
 17 Osipyants, Robert         10 CCAT-CA                   NT      57.09        
 18 Paita, Carl D              8 RTLR-CA              1:01.40      58.28        
 19 Kirchner, Thomas E         8 PVCC-CA                   NT      59.14        
 20 Ghaffari, Lorenzo G        9 PVCC-CA              1:04.07    1:00.03        
 21 Xahuentitla, Jonathan     10 RMSC-CA              1:11.35    1:02.12        
 22 Sirichalermchai, Warren   10 RTLR-CA                   NT    1:02.89        
 23 Buell, Kieran D            9 YNEZ-CA              1:00.16    1:02.97        
 24 Haas, Liam K               7 CCAT-CA              1:03.44    1:03.42        
 25 Clowdus, Devin M           9 SMSC-CA              1:00.28    1:04.08        
 26 Sargsyan, Bob              8 RTLR-CA                   NT    1:05.19        
 27 Sucgang, Niccolo E         7 CCAT-CA                   NT    1:06.75        
 28 Kuske, Matthew J           9 RMSC-CA                   NT    1:08.42        
 29 Chemerinski, Asher         7 CCAT-CA                   NT    1:09.23        
 30 Gil, JR M                  8 RMSC-CA              1:25.96    1:18.51        
 31 Sargsyan, Vardan D         8 RTLR-CA                   NT    1:18.55        
 -- Montelongo, Homer H       10 RMSC-CA                   NT         DQ        
 -- Petraitis, Matteus         8 RMSC-CA                   NT         DQ        
 
Boys 7-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goudz, Itay               10 CCAT-CA              1:36.56    1:37.35        
  2 Overton, Connor            9 MOOR-CA                   NT    1:40.34        
  3 Martin, Kalani T          10 RMSC-CA              1:49.55    1:43.84        
  4 Haas, Luke B               8 CCAT-CA              1:50.50    1:57.40        
  5 Osipyants, Robert         10 CCAT-CA                   NT    1:59.17        
  6 Xahuentitla, Jonathan     10 RMSC-CA              1:49.55    2:10.59        
 
Boys 7-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chemerinski, Meyer         9 CCAT-CA                50.40      49.12        
  2 Sadovsky, Leor B           9 CCAT-CA                49.50      54.34        
  3 McBride, Joshua            9 MOOR-CA                53.03      55.09        
  4 Vo, Christopher M          9 CCAT-CA                   NT      57.83        
  5 Sargsyan, Nicholas M      10 RTLR-CA              1:16.02      59.12        
  6 Lin, Marshall C            9 PUMA-CA                   NT      59.53        
  7 Fields, Noah              10 PVCC-CA                   NT      59.73        
  8 Acosta, Ronin K            8 PVCC-CA                56.22    1:00.44        
  9 Chemerinski, Asher         7 CCAT-CA                   NT    1:01.10        
 10 Paita, Carl D              8 RTLR-CA              1:24.18    1:04.00        
 11 Ghaffari, Lorenzo G        9 PVCC-CA              1:24.36    1:06.44        
 12 Sucgang, Joaquin E         9 CCAT-CA              1:04.43    1:06.59        
 13 Ortega, Bruno              8 RTLR-CA              1:06.27    1:07.08        
 14 Sirichalermchai, Warren   10 RTLR-CA                45.94    1:08.19        
 15 Petraitis, Matteus         8 RMSC-CA                   NT    1:08.94        
 16 Martin, Kalani T          10 RMSC-CA              1:09.74    1:10.06        
 17 Bush, Nick L              10 CCAT-CA                   NT    1:13.07        
 18 Buell, Kieran D            9 YNEZ-CA                   NT    1:15.40        
 19 Kuske, Matthew J           9 RMSC-CA                   NT    1:15.59        
 20 Sucgang, Niccolo E         7 CCAT-CA              1:33.97    1:16.73        
 21 Clowdus, Devin M           9 SMSC-CA                   NT    1:18.00        
 22 Germic, James M            9 RTLR-CA              1:16.61    1:19.81        
 -- Gil, JR M                  8 RMSC-CA                   NT         DQ        
 -- Kirchner, Thomas E         8 PVCC-CA                   NT         DQ        
 -- Serra, Ryan w             10 RMSC-CA                   NT         DQ        
 -- Xahuentitla, Jonathan     10 RMSC-CA              1:16.34         DQ        
 -- Sahagun, Noah              9 RMSC-CA              1:20.37         DQ        
 -- Montelongo, Homer H       10 RMSC-CA                   NT         DQ        
 
Boys 7-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chemerinski, Meyer         9 CCAT-CA              1:49.80    1:45.71        
  2 Sadovsky, Leor B           9 CCAT-CA              1:54.03    1:57.29        
  3 Vo, Christopher M          9 CCAT-CA                   NT    2:00.00        
  4 Loninia, Jhan             10 CCAT-CA                   NT    2:00.76        
  5 Germic, James M            9 RTLR-CA              2:58.05    2:45.81        
 
Boys 7-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chemerinski, Meyer         9 CCAT-CA                41.67      43.23        
  2 Haas, Luke B               8 CCAT-CA                43.10      44.73        
  3 Ortega, Bruno              8 RTLR-CA                54.15      49.06        
  4 McBride, Joshua            9 MOOR-CA                44.76      49.23        
  5 Sucgang, Joaquin E         9 CCAT-CA                   NT      50.35        
  6 Acosta, Ronin K            8 PVCC-CA                54.38      51.73        
  7 Martin, Kalani T          10 RMSC-CA                50.75      51.86        
  8 Fields, Noah              10 PVCC-CA                50.13      53.30        
  9 Sargsyan, Nicholas M      10 RTLR-CA              1:26.36      57.95        
 10 Sahagun, Noah              9 RMSC-CA              1:15.66    1:00.06        
 11 Kirchner, Thomas E         8 PVCC-CA                   NT    1:06.79        
 12 Buell, Kieran D            9 YNEZ-CA              1:11.76    1:11.80        
 13 Xahuentitla, Jonathan     10 RMSC-CA              1:20.95    1:14.90        
 14 Serra, Ryan w             10 RMSC-CA                   NT    1:17.20        
 -- Kuske, Matthew J           9 RMSC-CA                   NT         DQ        
 -- Gil, JR M                  8 RMSC-CA                   NT         DQ        
 -- Sargsyan, Vardan D         8 RTLR-CA                   NT         DQ        
 -- Sargsyan, Bob              8 RTLR-CA                   NT         DQ        
 -- Haas, Liam K               7 CCAT-CA              1:02.28         DQ        
 -- Montelongo, Homer H       10 RMSC-CA                   NT         DQ        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moskalenko, Anthony       12 CCAT-CA                29.82      29.40        
  2 Brown, Damian L           12 BUEN-CA                35.44      33.09        
  3 Thompson, Benjamin B      12 RTLR-CA                35.19      33.14        
  4 Santander, Nicholas A     11 RMSC-CA                37.19      33.54        
  5 Naumescu, Nicholas I      12 SMSC-CA                34.53      34.56        
  6 Friedrich, Ian M          11 SMSC-CA                34.16      35.14        
  7 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA                37.93      36.25        
  8 Lin, Stephen Y            12 PUMA-CA                   NT      36.93        
  9 Kim, Brad M               12 PVCC-CA                   NT      37.17        
 10 Serrano, Hugo             11 CCAT-CA                36.91      37.40        
 11 Keith, Paul W             11 PUMA-CA                41.95      37.70        
 12 Ohanessian, Hovig J       11 PVCC-CA                37.73      38.59        
 13 Motchenko, Nikita M       12 CCAT-CA                37.80      38.88        
 14 Rosen, Nick J             12 RTLR-CA                47.31      41.14        
 15 Hayashi, Kazi M           11 PUMA-CA                45.71      42.64        
 16 Roesner, Jameson          11 MOOR-CA                   NT      43.59        
 17 Parsekyan, Haig D         11 RTLR-CA                44.05      44.03        
 18 Nedilskyj, Andres M       12 RMSC-CA                   NT      44.95        
 19 Smith, EJ F               11 RMSC-CA                48.01      45.92        
 20 Narkjaroen, Chiayanun N   11 RTLR-CA                48.98      46.55        
 21 Rivas, Ivan               11 RMSC-CA                   NT      53.54        
 22 Pena, Adrian G            11 RMSC-CA                   NT      53.56        
 23 Anderson, Colby S         11 PVCC-CA                   NT      59.93        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ham, Benjamin             11 RTLR-CA              1:06.66    1:04.96        
  2 Moskalenko, Anthony       12 CCAT-CA              1:05.00    1:06.41        
  3 Thompson, Benjamin B      12 RTLR-CA              1:13.63    1:16.16        
  4 Ortega, Santiago          12 RTLR-CA              1:16.86    1:16.51        
  5 Santander, Nicholas A     11 RMSC-CA              1:18.31    1:16.61        
  6 Brown, Damian L           12 BUEN-CA              1:14.62    1:17.79        
  7 Naumescu, Nicholas I      12 SMSC-CA              1:14.64    1:20.36        
  8 Friedrich, Ian M          11 SMSC-CA              1:14.19    1:21.40        
  9 Motchenko, Nikita M       12 CCAT-CA              1:25.84    1:25.71        
 10 Ohanessian, Hovig J       11 PVCC-CA              1:27.56    1:25.84        
 11 Keith, Paul W             11 PUMA-CA              1:34.37    1:26.05        
 12 Kim, Brad M               12 PVCC-CA                   NT    1:26.26        
 13 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA              1:22.77    1:26.93        
 14 Rosen, Nick J             12 RTLR-CA                   NT    1:29.22        
 15 Conrad, Lukas A           11 CCAT-CA              1:43.89    1:37.36        
 16 Hayashi, Kazi M           11 PUMA-CA                   NT    1:39.03        
 17 Smith, EJ F               11 RMSC-CA              1:42.21    1:39.43        
 -- Nedilskyj, Andres M       12 RMSC-CA                   NT        DFS        
 -- Cabrera, Linus A          11 RTLR-CA              1:18.91        DFS        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA              2:37.53    2:36.78        
    1:15.65 1:21.13                                                
  2 Ortega, Santiago          12 RTLR-CA              2:39.02    2:37.99        
    1:17.55 1:20.44                                                
  3 Santander, Nicholas A     11 RMSC-CA              2:48.55    2:38.70        
    1:17.73 1:20.97                                                
  4 Aguirre, Cole P           11 SMSC-CA              2:31.70    2:40.59        
    1:17.94 1:22.65                                                
  5 Friedrich, Ian M          11 SMSC-CA              2:38.14    2:41.28        
    1:20.02 1:21.26                                                
  6 Caro, Zachary J           12 CCAT-CA              2:44.31    2:50.93        
    1:21.13 1:29.80                                                
  7 Serrano, Hugo             11 CCAT-CA              2:53.79    2:55.79        
    1:25.47 1:30.32                                                
  8 Naumescu, Nicholas I      12 SMSC-CA              2:46.59    2:55.90        
    1:23.08 1:32.82                                                
  9 Motchenko, Nikita M       12 CCAT-CA              2:58.23    3:02.08        
 10 Parsekyan, Haig D         11 RTLR-CA              3:27.06    3:23.37        
    1:38.24 1:45.13                                                
 11 Hayashi, Kazi M           11 PUMA-CA              3:29.75    3:23.98        
    1:39.18 1:44.80                                                
 12 Conrad, Lukas A           11 CCAT-CA                   NT    3:26.66        
    1:41.51 1:45.15                                                
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moskalenko, Anthony       12 CCAT-CA              5:05.87    4:56.16        
    1:11.15 1:15.90 1:15.88 1:13.23                                
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ham, Benjamin             11 RTLR-CA                34.47      34.89        
  2 Moskalenko, Anthony       12 CCAT-CA                40.57      39.37        
  3 Thompson, Benjamin B      12 RTLR-CA                40.85      40.63        
  4 Santander, Nicholas A     11 RMSC-CA                43.98      42.49        
  5 Serrano, Hugo             11 CCAT-CA                44.89      42.81        
  6 Cabrera, Linus A          11 RTLR-CA                44.12      42.94        
  7 Saravasi, Chanon          12 RTLR-CA                47.53      45.59        
  8 Ohanessian, Hovig J       11 PVCC-CA                   NT      48.75        
  9 Parsekyan, Haig D         11 RTLR-CA                50.93      51.25        
 10 Keith, Paul W             11 PUMA-CA                53.61      51.65        
 11 Roesner, Jameson          11 MOOR-CA                   NT      51.69        
 12 Hayashi, Kazi M           11 PUMA-CA                55.73      53.25        
 13 Kim, Brad M               12 PVCC-CA                   NT      53.27        
 14 Nedilskyj, Andres M       12 RMSC-CA                   NT      54.53        
 15 Smith, EJ F               11 RMSC-CA                52.41      58.11        
 16 Anderson, Colby S         11 PVCC-CA                   NT      59.89        
 17 Narkjaroen, Chiayanun N   11 RTLR-CA                57.38    1:00.48        
 18 Pena, Adrian G            11 RMSC-CA                   NT    1:02.86        
 19 Rivas, Ivan               11 RMSC-CA                   NT    1:11.47        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Benjamin B      12 RTLR-CA              1:26.26    1:25.49        
  2 Serrano, Hugo             11 CCAT-CA              1:34.70    1:35.22        
  3 Santander, Nicholas A     11 RMSC-CA              1:39.70    1:39.40        
  4 Motchenko, Nikita M       12 CCAT-CA              1:39.13    1:40.05        
  5 Conrad, Lukas A           11 CCAT-CA              1:51.04    1:45.35        
  6 Keith, Paul W             11 PUMA-CA              1:55.14    1:46.13        
 -- Roesner, Jameson          11 MOOR-CA                   NT         DQ        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aguirre, Cole P           11 SMSC-CA                41.73      41.86        
  2 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA                44.18      42.57        
  3 Saravasi, Chanon          12 RTLR-CA                41.77      44.39        
  4 Caro, Zachary J           12 CCAT-CA                42.64      44.47        
  5 Brown, Damian L           12 BUEN-CA                46.30      44.97        
  6 Ohanessian, Hovig J       11 PVCC-CA                47.71      46.44        
  7 Cabrera, Linus A          11 RTLR-CA                47.94      47.75        
  8 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA                50.58      49.98        
  9 Friedrich, Ian M          11 SMSC-CA                48.22      51.36        
 10 Lin, Stephen Y            12 PUMA-CA                   NT      51.73        
 11 Conrad, Lukas A           11 CCAT-CA                58.26      56.25        
 12 Keith, Paul W             11 PUMA-CA              1:03.29      58.07        
 13 Smith, EJ F               11 RMSC-CA                55.27      58.23        
 14 Hayashi, Kazi M           11 PUMA-CA              1:01.40      58.47        
 15 Narkjaroen, Chiayanun N   11 RTLR-CA              1:03.09    1:02.21        
 16 Rosen, Nick J             12 RTLR-CA                   NT    1:03.49        
 17 Parsekyan, Haig D         11 RTLR-CA              1:02.03    1:03.87        
 -- Rivas, Ivan               11 RMSC-CA                   NT         DQ        
 -- Nedilskyj, Andres M       12 RMSC-CA                   NT         DQ        
 -- Pena, Adrian G            11 RMSC-CA                   NT         DQ        
 -- Anderson, Colby S         11 PVCC-CA                   NT         DQ        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aguirre, Cole P           11 SMSC-CA              1:32.31    1:34.90        
  2 Caro, Zachary J           12 CCAT-CA              1:40.17    1:37.21        
  3 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA              1:36.38    1:38.88        
  4 Saravasi, Chanon          12 RTLR-CA              1:37.20    1:39.75        
  5 Cabrera, Linus A          11 RTLR-CA              1:44.35    1:42.43        
  6 Lin, Stephen Y            12 PUMA-CA                   NT    1:48.83        
  7 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA              1:53.14    1:53.25        
  8 Naumescu, Nicholas I      12 SMSC-CA              1:54.32    1:58.23        
  9 Smith, EJ F               11 RMSC-CA              2:03.53    1:59.32        
 -- Narkjaroen, Chiayanun N   11 RTLR-CA              2:14.39         DQ        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saravasi, Chanon          12 RTLR-CA              3:15.50    3:23.22        
    1:39.56 1:43.66                                                
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aguirre, Cole P           11 SMSC-CA                34.98      37.26        
  2 Santander, Nicholas A     11 RMSC-CA                43.01      39.09        
  3 Caro, Zachary J           12 CCAT-CA                41.96      39.52        
  4 Friedrich, Ian M          11 SMSC-CA                38.27      43.11        
  5 Serrano, Hugo             11 CCAT-CA                42.91      44.68        
  6 Lin, Stephen Y            12 PUMA-CA                   NT      44.81        
  7 Rosen, Nick J             12 RTLR-CA                   NT      44.86        
  8 Keith, Paul W             11 PUMA-CA                54.33      52.34        
  9 Hayashi, Kazi M           11 PUMA-CA                54.62      53.35        
 10 Parsekyan, Haig D         11 RTLR-CA              1:00.13      56.35        
 11 Nedilskyj, Andres M       12 RMSC-CA                   NT    1:02.20        
 12 Smith, EJ F               11 RMSC-CA              1:00.68    1:02.70        
 -- Pena, Adrian G            11 RMSC-CA                   NT         DQ        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ham, Benjamin             11 RTLR-CA              1:22.71    1:15.76        
  2 Moskalenko, Anthony       12 CCAT-CA              1:14.60    1:15.84        
  3 Ortega, Santiago          12 RTLR-CA              1:32.48    1:31.31        
  4 Santander, Nicholas A     11 RMSC-CA              1:38.22    1:34.33        
  5 Lin, Stephen Y            12 PUMA-CA                   NT    1:38.10        
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aguirre, Cole P           11 SMSC-CA              2:53.16    2:57.60        
    1:27.35 1:30.25                                                
  2 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA              3:01.11    2:59.96        
    1:31.38 1:28.58                                                
  3 Ortega, Santiago          12 RTLR-CA              3:12.96    3:14.93        
    1:39.71 1:35.22                                                
  4 Cabrera, Linus A          11 RTLR-CA              3:19.94    3:16.72        
    1:36.18 1:40.54                                                
  5 Naumescu, Nicholas I      12 SMSC-CA              3:21.26    3:30.85        
    1:39.04 1:51.81                                                
  6 Hayashi, Kazi M           11 PUMA-CA              4:02.32    3:53.30        
    1:58.12 1:55.18                                                
 -- Saravasi, Chanon          12 RTLR-CA              3:08.35         DQ        
    1:38.59 1:36.75                                                
 
Men 13 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Enthoven, Mason A         13 SMSC-CA              4:57.71    4:52.24        
    1:09.65 1:14.19 1:14.79 1:13.61                                
  2 Zimmerman, Ryan P         14 SMSC-CA              5:22.18    5:27.13        
    1:12.66 1:24.66 1:25.90 1:23.91                                
 
Men 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Albrecht, Jack A          14 WAVE-CA              2:49.76    2:42.83        
    1:18.78 1:24.05                                                
  2 Cardenas, Mikey A         15 RMSC-CA              2:39.38    2:49.76        
    1:21.62 1:28.14                                                
  3 Zimmerman, Ryan P         14 SMSC-CA              3:10.80    3:05.06        
    1:30.22 1:34.84                                                
  4 Zimmerman, Luke B         14 SMSC-CA              3:15.16    3:19.27        
    1:37.66 1:41.61                                                
 
Men 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feldman, Wyatt C          17 UN-02-CA             2:47.30    2:55.08        
    1:22.97 1:32.11                                                
  2 Buschbacher, Xavier A     13 CCAT-CA              3:03.84    3:07.28        
    1:32.87 1:34.41                                                
  3 Batta, Jatin              15 PVCC-CA              3:28.27    3:17.98        
    1:36.02 1:41.96                                                
  4 Zimmerman, Ryan P         14 SMSC-CA              3:23.95    3:34.26        
    1:43.03 1:51.23                                                
 
Mixed 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Tim D             18 UN-02-CA               25.21      25.17        
  2 Tabatabaee, Ash M         16 RTLR-CA                26.19      26.48        
  3 Courrieu, Rick F          15 RTLR-CA                25.71      26.91        
  4 Feldman, Wyatt C          17 UN-02-CA               28.89      27.48        
  5 Guerrero, Sonny S         14 CCAT-CA                28.90      28.60        
  6 Nazarian, Brannon B       14 UN-02-CA               30.41      29.20        
  7 Pecile, Max A             14 YNEZ-CA                30.09      29.43        
  8 Albrecht, Jack A          14 WAVE-CA                29.79      29.54        
  9 Geyzer, Elliot J          15 CCAT-CA                31.90      29.67        
 10 Hein, Josephine A         13 UN-02-CA               28.79      29.84        
 11 Durrant, Jemma M          15 UN-02-CA               29.78      30.26        
 12 Acosta, Raenan K          13 PVCC-CA                30.35      30.34        
 13 Penner, Julianna          14 UN-02-CA               31.73      30.46        
 14 Cardenas, Mikey A         15 RMSC-CA                30.66      30.53        
 15 Batta, Jatin              15 PVCC-CA                30.39      30.95        
 16 Buschbacher, Xavier A     13 CCAT-CA                30.47      31.06        
 17 Uytioco, Samantha P       14 RTLR-CA                32.04      31.10        
 18 Vass, Petra Y             14 CCAT-CA                31.90      31.26        
 19 Giannini, Emilie M        13 PUMA-CA                30.64      31.28        
 20 Perez, Danny T            14 RMSC-CA                31.68      31.29        
 21 Blumkin, Sara K           14 PVCC-CA                32.99      31.47        
 22 Zimmerman, Ryan P         14 SMSC-CA                32.07      32.24        
 23 Findlay, Megan E          15 RMSC-CA                32.87      32.76        
 24 Hernandez, Elizabeth A    13 SMSC-CA                33.10      32.82        
 25 Lhuillier, Teo L          13 CCAT-CA                33.59      32.94        
 26 Schmaltz, Colin A         14 PVCC-CA                   NT      33.07        
 27 Allen, Jamie M            14 SMSC-CA                35.91      33.54        
 28 Ricabal, Alyssa X         13 CCAT-CA                34.11      33.73        
 29 Clowdus, Ethan M          13 SMSC-CA                34.59      33.96        
 30 Montanez, Julia M         13 CCAT-CA                34.78      34.03        
 30 Breard, Clarissa D        13 PVCC-CA                34.78      34.03        
 32 Amador, Adriel L          13 UN-01-CA               34.18      34.46        
 33 Gonzalez, Carlos J        13 RMSC-CA                57.36      34.65        
 34 Wilson, Kelly T           13 PVCC-CA                35.17      34.75        
 35 Vasquez, Rose F           14 RTLR-CA                34.42      34.89        
 36 Friedrich, Victoria M     17 SMSC-CA                32.31      35.03        
 37 Salazar, Amri C           13 RMSC-CA                37.52      35.05        
 38 Keith, Philip B           13 PUMA-CA                36.39      35.13        
 39 Murphy, Audrina C         13 CCAT-CA                36.02      35.16        
 40 Cabrera, Christa A        13 RTLR-CA                35.90      35.31        
 41 Main, Ananda S            13 YNEZ-CA                35.65      35.59        
 42 Woolgar, Kevin H          13 RMSC-CA                41.14      36.28        
 43 Markarian, Angela S       13 RTLR-CA                   NT      36.92        
 44 Arellano, Cristian m      13 RMSC-CA                49.56      38.53        
 45 Kirchen, Sofia A          13 CCAT-CA                   NT      38.92        
 46 Hetland, Grace M          13 SMSC-CA                   NT      42.56        
 47 Rivas, Christopher        13 RMSC-CA                   NT      56.63        
 
Mixed 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Tim D             18 UN-02-CA               57.59      57.68        
  2 Tabatabaee, Ash M         16 RTLR-CA                57.22      58.13        
  3 Concha, Andres C          15 WAVE-CA              1:04.14    1:00.20        
  4 Courrieu, Rick F          15 RTLR-CA                56.13    1:01.78        
  5 Feldman, Wyatt C          17 UN-02-CA             1:01.71    1:03.83        
  6 Guerrero, Sonny S         14 CCAT-CA              1:07.90    1:05.15        
  7 Durrant, Jemma M          15 UN-02-CA             1:04.73    1:06.46        
  8 Hein, Josephine A         13 UN-02-CA             1:03.11    1:07.08        
  9 Emmerich, Joseph C        17 RMSC-CA              1:06.14    1:07.28        
 10 Nazarian, Brannon B       14 UN-02-CA             1:07.35    1:07.32        
 11 Blue, Izzy P              15 CCAT-CA              1:03.50    1:07.47        
 12 Geyzer, Elliot J          15 CCAT-CA              1:12.06    1:08.32        
 13 Parral, Angele F          13 CCAT-CA              1:05.08    1:08.46        
 14 Enthoven, Mason A         13 SMSC-CA              1:08.71    1:09.66        
 15 Pecile, Max A             14 YNEZ-CA              1:06.89    1:09.87        
 16 Buschbacher, Xavier A     13 CCAT-CA              1:11.61    1:09.98        
 17 Acosta, Raenan K          13 PVCC-CA              1:12.61    1:10.78        
 18 Uytioco, Samantha P       14 RTLR-CA              1:09.82    1:10.84        
 19 Findlay, Megan E          15 RMSC-CA              1:12.90    1:11.79        
 20 Giannini, Emilie M        13 PUMA-CA              1:12.96    1:11.82        
 21 Vass, Petra Y             14 CCAT-CA              1:11.53    1:12.24        
 22 Friedrich, Victoria M     17 SMSC-CA              1:09.64    1:12.30        
 23 Lhuillier, Teo L          13 CCAT-CA              1:12.13    1:12.56        
 24 Hernandez, Elizabeth A    13 SMSC-CA              1:12.95    1:12.70        
 25 Blumkin, Sara K           14 PVCC-CA              1:12.69    1:13.57        
 26 Petraitis, Maria          21 RMSC-CA              1:10.72    1:14.69        
 27 Perez, Danny T            14 RMSC-CA              1:11.36    1:15.17        
 28 Schmaltz, Colin A         14 PVCC-CA                   NT    1:15.72        
 29 Clowdus, Ethan M          13 SMSC-CA              1:17.85    1:16.78        
 30 Montanez, Julia M         13 CCAT-CA              1:15.70    1:17.21        
 31 Amador, Adriel L          13 UN-01-CA                  NT    1:17.62        
 32 Ricabal, Alyssa X         13 CCAT-CA              1:15.99    1:17.82        
 33 Vasquez, Rose F           14 RTLR-CA              1:17.14    1:18.51        
 34 Wilson, Kelly T           13 PVCC-CA              1:20.16    1:18.71        
 35 Allen, Jamie M            14 SMSC-CA              1:11.77    1:19.15        
 36 Keith, Philip B           13 PUMA-CA              1:21.53    1:19.33        
 37 Gonzalez, Carlos J        13 RMSC-CA              1:43.29    1:20.23        
 38 Murphy, Audrina C         13 CCAT-CA                   NT    1:20.57        
 39 Main, Ananda S            13 YNEZ-CA              1:19.25    1:21.96        
 40 Markarian, Angela S       13 RTLR-CA              1:25.17    1:22.36        
 41 Woolgar, Kevin H          13 RMSC-CA              1:35.24    1:24.38        
 42 Kirchen, Sofia A          13 CCAT-CA                   NT    1:25.58        
 43 Arellano, Cristian m      13 RMSC-CA              1:42.54    1:30.46        
 44 Salazar, Amri C           13 RMSC-CA              1:27.22    1:31.89        
 45 Hetland, Grace M          13 SMSC-CA                   NT    1:47.97        
 46 Rivas, Christopher        13 RMSC-CA                   NT    2:25.57        
 
Mixed 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Enthoven, Mason A         13 SMSC-CA              2:24.50    2:21.53        
    1:09.05 1:12.48                                                
  2 Hein, Josephine A         13 UN-02-CA             2:19.62    2:26.35        
    1:10.33 1:16.02                                                
  3 Parral, Angele F          13 CCAT-CA              2:27.52    2:27.56        
    1:12.01 1:15.55                                                
  4 Blue, Izzy P              15 CCAT-CA              2:19.09    2:30.96        
    1:11.52 1:19.44                                                
  5 Helscher, Peyton C        13 RTLR-CA              2:31.60    2:32.58        
    1:13.98 1:18.60                                                
  6 Durrant, Jemma M          15 UN-02-CA             2:19.36    2:34.59        
    1:13.82 1:20.77                                                
  7 Findlay, Megan E          15 RMSC-CA              2:38.73    2:35.81        
    1:15.55 1:20.26                                                
  8 Friedrich, Victoria M     17 SMSC-CA              2:28.92    2:40.26        
    1:18.59 1:21.67                                                
  9 Zimmerman, Luke B         14 SMSC-CA              2:35.59    2:40.35        
    1:18.76 1:21.59                                                
 10 Perez, Cat L              14 SMSC-CA              2:40.04    2:41.40        
    1:17.99 1:23.41                                                
 11 Clowdus, Ethan M          13 SMSC-CA              2:50.71    2:43.25        
    1:18.43 1:24.82                                                
 12 Wilson, Kelly T           13 PVCC-CA              2:56.30    2:46.04        
    1:20.00 1:26.04                                                
 13 Keith, Philip B           13 PUMA-CA              3:00.20    2:49.88        
    1:21.40 1:28.48                                                
 14 Vasquez, Rose F           14 RTLR-CA              3:04.35    3:00.27        
    1:24.30 1:35.97                                                
 
Mixed 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Courrieu, Rick F          15 RTLR-CA              1:01.18    1:07.63        
  2 Fair, Taylor B            17 UN-CA                1:11.01    1:13.64        
  3 Cardenas, Mikey A         15 RMSC-CA              1:14.76    1:15.15        
  4 Pecile, Max A             14 YNEZ-CA              1:17.28    1:15.46        
  5 Guerrero, Sonny S         14 CCAT-CA              1:15.20    1:16.67        
  6 Nazarian, Brannon B       14 UN-02-CA             1:18.35    1:18.76        
  7 Perez, Danny T            14 RMSC-CA              1:27.43    1:20.12        
  8 Blue, Izzy P              15 CCAT-CA              1:16.46    1:20.24        
  9 Radulescu, Eden S         13 CCAT-CA              1:21.93    1:22.05        
 10 Hernandez, Elizabeth A    13 SMSC-CA              1:22.15    1:22.98        
 11 Vass, Petra Y             14 CCAT-CA              1:24.29    1:23.47        
 12 Helscher, Peyton C        13 RTLR-CA              1:23.30    1:24.00        
 13 Uytioco, Samantha P       14 RTLR-CA              1:23.30    1:25.11        
 14 Geyzer, Elliot J          15 CCAT-CA              1:30.98    1:26.86        
 15 Gonzalez, Carlos J        13 RMSC-CA              2:10.43    1:27.36        
 16 Breard, Clarissa D        13 PVCC-CA              1:30.59    1:28.50        
 17 Lhuillier, Teo L          13 CCAT-CA              1:26.69    1:28.51        
 18 Giannini, Emilie M        13 PUMA-CA              1:19.87    1:29.11        
 19 Findlay, Megan E          15 RMSC-CA              1:27.01    1:29.57        
 20 Amador, Adriel L          13 UN-01-CA             1:26.51    1:31.05        
 21 Murphy, Audrina C         13 CCAT-CA              1:36.94    1:31.47        
 22 Keith, Philip B           13 PUMA-CA              1:35.95    1:34.44        
 23 Cabrera, Christa A        13 RTLR-CA              1:35.99    1:34.51        
 24 Clowdus, Ethan M          13 SMSC-CA              1:40.23    1:35.88        
 25 Kirchen, Sofia A          13 CCAT-CA                   NT    1:41.07        
 26 Woolgar, Kevin H          13 RMSC-CA              2:19.96    1:45.58        
 27 Arellano, Cristian m      13 RMSC-CA              2:07.18    1:49.37        
 28 Hetland, Grace M          13 SMSC-CA                   NT    2:15.98        
 29 Rivas, Christopher        13 RMSC-CA                   NT    2:41.17        
 
Mixed 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feldman, Wyatt C          17 UN-02-CA             1:13.95    1:18.65        
  2 Fair, Taylor B            17 UN-CA                1:18.76    1:25.46        
  3 Ricabal, Alyssa X         13 CCAT-CA              1:29.52    1:28.72        
  4 Buschbacher, Xavier A     13 CCAT-CA              1:26.53    1:29.18        
  5 Parral, Angele F          13 CCAT-CA              1:27.44    1:30.05        
  5 Blumkin, Sara K           14 PVCC-CA              1:33.11    1:30.05        
  7 Batta, Jatin              15 PVCC-CA              1:34.68    1:30.96        
  8 Vass, Petra Y             14 CCAT-CA              1:33.70    1:34.53        
  9 Giannini, Emilie M        13 PUMA-CA              1:24.51    1:34.56        
 10 Radulescu, Eden S         13 CCAT-CA              1:33.82    1:35.95        
 11 Montanez, Julia M         13 CCAT-CA              1:33.27    1:36.29        
 12 Keith, Philip B           13 PUMA-CA              1:39.95    1:40.04        
 13 Emmerich, Joseph C        17 RMSC-CA              1:41.84    1:41.24        
 14 Perez, Danny T            14 RMSC-CA              1:45.61    1:45.66        
 15 Cabrera, Christa A        13 RTLR-CA              1:42.48    1:45.86        
 16 Wilson, Kelly T           13 PVCC-CA              1:45.39    1:46.62        
 17 Main, Ananda S            13 YNEZ-CA              1:46.63    1:47.34        
 18 Arellano, Cristian m      13 RMSC-CA              2:11.82    1:48.30        
 19 Lhuillier, Teo L          13 CCAT-CA              1:49.51    1:48.53        
 20 Salazar, Amri C           13 RMSC-CA              1:46.74    1:48.97        
 21 Murphy, Audrina C         13 CCAT-CA                   NT    1:52.90        
 22 Kirchen, Sofia A          13 CCAT-CA                   NT    1:58.62        
 23 Clowdus, Ethan M          13 SMSC-CA              1:58.58    2:02.94        
 24 Hetland, Grace M          13 SMSC-CA                   NT    2:07.04        
 25 Woolgar, Kevin H          13 RMSC-CA              2:05.04    2:08.25        
 26 Gonzalez, Carlos J        13 RMSC-CA                   NT    2:20.91        
 -- Petraitis, Maria          21 RMSC-CA              1:20.75   X1:30.70        
 -- Rivas, Christopher        13 RMSC-CA                   NT         DQ        
 
Mixed 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tabatabaee, Ash M         16 RTLR-CA              1:00.65    1:00.48        
  2 Courrieu, Rick F          15 RTLR-CA              1:00.64    1:05.33        
  3 Concha, Andres C          15 WAVE-CA                   NT    1:06.75        
  4 Cardenas, Mikey A         15 RMSC-CA              1:15.64    1:12.43        
  5 Enthoven, Mason A         13 SMSC-CA              1:14.32    1:13.98        
  6 Guerrero, Sonny S         14 CCAT-CA              1:11.80    1:15.09        
  7 Perez, Danny T            14 RMSC-CA              1:28.25    1:16.40        
  8 Geyzer, Elliot J          15 CCAT-CA              1:20.55    1:18.17        
  9 Parral, Angele F          13 CCAT-CA              1:14.54    1:18.76        
 10 Findlay, Megan E          15 RMSC-CA              1:27.48    1:23.99        
 11 Allen, Jamie M            14 SMSC-CA              1:23.27    1:24.29        
 12 Schmaltz, Colin A         14 PVCC-CA                   NT    1:25.21        
 13 Acosta, Raenan K          13 PVCC-CA                   NT    1:25.51        
 14 Breard, Clarissa D        13 PVCC-CA              1:28.37    1:28.62        
 15 Blue, Izzy P              15 CCAT-CA              1:11.90    1:30.28        
 16 Emmerich, Joseph C        17 RMSC-CA              1:36.10    1:32.18        
 17 Zimmerman, Luke B         14 SMSC-CA              1:33.79    1:32.93        
 18 Perez, Cat L              14 SMSC-CA              1:33.46    1:34.91        
 19 Cabrera, Christa A        13 RTLR-CA              1:38.90    1:38.23        
 20 Markarian, Angela S       13 RTLR-CA                   NT    1:39.45        
 21 Main, Ananda S            13 YNEZ-CA              1:40.61    1:41.44        
 22 Gonzalez, Carlos J        13 RMSC-CA                   NT    1:47.64        
 23 Vasquez, Rose F           14 RTLR-CA              1:50.58    2:00.87        
 -- Arellano, Cristian m      13 RMSC-CA                   NT         DQ        
 
Mixed 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tabatabaee, Ash M         16 RTLR-CA              2:24.09    2:23.48        
    1:08.01 1:15.47                                                
  2 Nguyen, Tim D             18 UN-02-CA             2:25.83    2:27.54        
    1:09.84 1:17.70                                                
  3 Fair, Taylor B            17 UN-CA                2:30.53    2:37.47        
    1:14.52 1:22.95                                                
  4 Pecile, Max A             14 YNEZ-CA              3:12.79    2:48.36        
    1:22.41 1:25.95                                                
  5 Cardenas, Mikey A         15 RMSC-CA              2:43.49    2:49.38        
    1:20.57 1:28.81                                                
  6 Vass, Petra Y             14 CCAT-CA              2:50.60    2:51.50        
    1:21.81 1:29.69                                                
  7 Giannini, Emilie M        13 PUMA-CA              2:49.81    2:59.60        
    1:27.97 1:31.63                                                
  8 Perez, Danny T            14 RMSC-CA              3:00.74    3:00.41        
    1:24.19 1:36.22                                                
  9 Emmerich, Joseph C        17 RMSC-CA              3:04.09    3:01.67        
    1:29.26 1:32.41                                                
 10 Zimmerman, Luke B         14 SMSC-CA              3:10.93    3:08.13        
    1:31.00 1:37.13                                                
 11 Perez, Cat L              14 SMSC-CA              3:11.35    3:12.79        
    1:37.94 1:34.85                                                
 12 Cabrera, Christa A        13 RTLR-CA              3:24.35    3:23.07        
    1:38.11 1:44.96                                                
 13 Salazar, Amri C           13 RMSC-CA              4:11.55    3:28.17        
    1:42.83 1:45.34                                                
 14 Gonzalez, Carlos J        13 RMSC-CA                   NT    3:44.55        
    1:39.97 2:04.58                                                
 -- Petraitis, Maria          21 RMSC-CA              2:48.20   X2:54.09        
 -- Arellano, Cristian m      13 RMSC-CA                   NT         DQ        
    1:56.99 1:47.20