SLO Firecracker - Meet Results

SLO Firecracker
6/30/2017 - 7/2/2017
,  
Updated: 7/3/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to San Luis Obispo Swim Club                 HY-TEK's MEET MANAGER 6.0
                 2017 SLO Firecracker - 6/30/2017 to 7/2/2017                  
           San Luis Obispo Swim Club, Sanction #: S17-187, 337-S013            
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaff, Kassidy              6 Roadrunner-CC        1:00.03      57.62  
  2 Brown, Arabella            6 PUMA-CA              1:13.12    1:06.18  
  3 Ogilvie, Peyton            5 CHS-CA                    NT    1:28.04  
 
Girls 5-6 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaff, Kassidy              6 Roadrunner-CC        2:18.51    2:23.12  
                1:04.41   2:23.12 (1:18.71)                                        
 
Girls 5-6 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Arabella            6 PUMA-CA              1:11.63    1:12.46  
  2 Kaff, Kassidy              6 Roadrunner-CC        1:23.59    1:19.09  
  3 Ruiz, Priscilla            6 BAC-CC                    NT    1:29.35  
  4 Ogilvie, Peyton            5 CHS-CA               1:21.95    1:34.48  
 
Girls 5-6 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaff, Kassidy              6 Roadrunner-CC             NT    1:32.47  
 -- Brown, Arabella            6 PUMA-CA                   NT         DQ  
      Arms past hipline
 
Girls 7-8 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Munoz-Rodriguez, Gigi      8 Roadrunner-CC          38.99      37.52  
  2 Kaff, Katie                8 Roadrunner-CC          41.87      43.45  
  3 Mann, Emma                 8 Roadrunner-CC          42.72      44.41  
W - Division  
  1 Sutro, Danielle            8 MONT-PC                58.64      46.84  
  2 Jones, Bella               7 MONT-PC                   NT      54.39  
  3 Briskman, Indigo           7 MONT-PC                   NT    1:01.12  
  4 Luby, Kaleah               8 MONT-PC              1:06.59    1:01.22  
  5 Dedic, Jannah              8 LTA-CA                    NT    1:01.52  
 
Girls 7-8 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Munoz-Rodriguez, Gigi      8 Roadrunner-CC        1:26.04    1:27.97  
                  41.36     1:27.97 (46.61)                                        
  2 Kaff, Katie                8 Roadrunner-CC        1:27.98    1:30.65  
  3 Mann, Emma                 8 Roadrunner-CC        1:34.90    1:36.30  
                  44.74     1:36.30 (51.56)                                        
W - Division  
  1 Stanculescu, Sofia         8 PUMA-CA                   NT    1:43.42  
                  48.45     1:43.42 (54.97)                                        
  2 Kolp, Marilyn              8 PUMA-CA                   NT    2:35.66  
                1:13.69   2:35.66 (1:21.97)                                        
  3 Mendes, Ruby               7 PUMA-CA                   NT    2:37.67  
 
Girls 7-8 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
R - Division  
  1 Munoz-Rodriguez, Gigi      8 Roadrunner-CC        3:08.73    3:00.49  
                  42.06     1:28.79 (46.73)     2:15.86 (47.07)     3:00.49 (44.63)
  2 Kaff, Katie                8 Roadrunner-CC        3:06.54    3:15.31  
                  42.73     1:34.25 (51.52)     2:26.72 (52.47)     3:15.31 (48.59)
 
Girls 7-8 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Munoz-Rodriguez, Gigi      8 Roadrunner-CC          48.10      49.48  
  2 Kaff, Katie                8 Roadrunner-CC          52.49      53.22  
  3 Mann, Emma                 8 Roadrunner-CC          53.54      56.65  
R - Division  
  1 Sutro, Danielle            8 MONT-PC              1:04.95      57.53  
  2 Stanculescu, Sofia         8 PUMA-CA                57.60    1:01.86  
W - Division  
  1 Luby, Kaleah               8 MONT-PC              1:10.35    1:02.79  
  2 Jones, Bella               7 MONT-PC                   NT    1:09.89  
  3 Uceda, Antionette          8 PUMA-CA                   NT    1:14.04  
  4 Briskman, Indigo           7 MONT-PC                   NT    1:14.11  
  5 Dedic, Jannah              8 LTA-CA                    NT    1:17.13  
  6 Guyader, Claire            7 PUMA-CA                   NT    1:25.11  
  7 Ruiz, Melissa              8 BAC-CC               1:11.51    1:26.72  
 
Girls 7-8 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
R - Division  
  1 Munoz-Rodriguez, Gigi      8 Roadrunner-CC        1:49.95    1:45.77  
                  52.27     1:45.77 (53.50)                                        
W - Division  
  1 Kaff, Katie                8 Roadrunner-CC             NT    1:58.36  
                  57.78   1:58.36 (1:00.58)                                        
  2 Mendes, Ruby               7 PUMA-CA                   NT    2:35.80  
                1:14.05   2:35.80 (1:21.75)                                        
  3 Kolp, Marilyn              8 PUMA-CA                   NT    2:44.49  
                1:15.04   2:44.49 (1:29.45)                                        
 
Girls 7-8 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Kaff, Katie                8 Roadrunner-CC          51.41      52.37  
  2 Munoz-Rodriguez, Gigi      8 Roadrunner-CC          50.28      52.98  
  3 Mann, Emma                 8 Roadrunner-CC          54.82      59.36  
R - Division  
  1 Stanculescu, Sofia         8 PUMA-CA              1:04.51    1:01.94  
W - Division  
  1 Sutro, Danielle            8 MONT-PC                   NT    1:13.17  
  2 Luby, Kaleah               8 MONT-PC              1:25.00    1:19.09  
 -- Guyader, Claire            7 PUMA-CA                   NT         DQ  
      Butterfly kick
 -- Dedic, Jannah              8 LTA-CA                    NT         DQ  
      Scissors kick
 
Girls 7-8 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Kaff, Katie                8 Roadrunner-CC        1:50.06    1:53.77  
                  54.35     1:53.77 (59.42)                                        
  2 Munoz-Rodriguez, Gigi      8 Roadrunner-CC        1:49.95    1:56.98  
                  57.61     1:56.98 (59.37)                                        
R - Division  
  1 Mann, Emma                 8 Roadrunner-CC        1:57.49    2:05.80  
                  59.22   2:05.80 (1:06.58)                                        
W - Division  
 -- Kolp, Marilyn              8 PUMA-CA                   NT         DQ  
      Alternating Kick
                1:21.76                                                            
 
Girls 7-8 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Kaff, Katie                8 Roadrunner-CC          45.93      48.22  
  2 Munoz-Rodriguez, Gigi      8 Roadrunner-CC          46.72      48.40  
  3 Mann, Emma                 8 Roadrunner-CC          50.97      54.03  
W - Division  
  1 Stanculescu, Sofia         8 PUMA-CA              1:13.57      53.76  
 
Girls 7-8 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
R - Division  
  1 Kaff, Katie                8 Roadrunner-CC        1:43.78    1:51.34  
                  48.15   1:51.34 (1:03.19)                                        
  2 Munoz-Rodriguez, Gigi      8 Roadrunner-CC        1:49.68    1:53.15  
                  51.17   1:53.15 (1:01.98)                                        
 
Girls 7-8 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Munoz-Rodriguez, Gigi      8 Roadrunner-CC        3:31.95    3:38.27  
                  52.22     1:51.35 (59.13)   2:53.24 (1:01.89)     3:38.27 (45.03)
  2 Kaff, Katie                8 Roadrunner-CC        3:33.24    3:39.27  
                  52.89     1:51.86 (58.97)     2:50.63 (58.77)     3:39.27 (48.64)
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Bell, Kylie               10 PUMA-CA                32.98      33.61  
  2 Briskman, Oakley          10 MONT-PC                35.57      35.63  
  3 Dougherty, Kelsey         10 MONT-PC                34.69      35.67  
  4 Cummins, Sam              10 CHS-CA                 36.60      35.69  
  5 Herrera, Zoey             10 WILD-NM                35.64      35.96  
  6 Richard, Lana             10 MONT-PC                35.30      36.33  
  7 Giannini, Lindsey         10 PUMA-CA                37.33      36.70  
  8 Eckard, Cora               9 BAC-CC                 37.54      36.96  
  9 Pells-Wehner, Soliane     10 MONT-PC                37.66      37.85  
 10 McCarley, Madison         10 LTA-CA                 37.74      39.80  
R - Division  
  1 Bowyer, Gigi               9 Roadrunner-CC          39.04      36.38  
  2 Maloney, Kiley            10 SMSC-CA                39.84      37.36  
  3 Poletti, Cat              10 San Luis Obispo-CA     39.37      38.27  
  4 Ogilvie, Riley             9 CHS-CA                 39.21      39.61  
  5 Henderson, Brooke         10 MONT-PC                39.09      39.85  
  6 Watson, Halima            10 MONT-PC                38.64      40.59  
  7 Eckard, Cuba               9 BAC-CC                 41.47      41.47  
  8 Edds, Ella                10 SMSC-CA                40.37      43.73  
W - Division  
  1 Bishop, Aasha             10 NCA-SI                 46.76      40.47  
  2 Souza, Jiselle             9 MONT-PC                   NT      41.48  
  3 Ainsworth, Clara          10 LTA-CA                 45.10      42.53  
  4 Bartlett, Ruby            10 MONT-PC                42.58      42.76  
  5 Saffouri, Dahlia          10 MONT-PC                44.93      42.81  
  6 Patel, Kareena            10 SMSC-CA                50.34      45.07  
  7 Dorsett, Izzy              9 BAC-CC               1:13.88      45.86  
  8 Stewart, Victoria         10 NCA-SI                 48.87      46.27  
  9 Dorsett, Lilli            10 BAC-CC                 57.50      46.50  
 10 Woo, Cassidy               9 MONT-PC                46.93      47.31  
 11 De La Vega, Em            10 SMSC-CA              1:44.31      47.98  
 12 Hersey, Zoey              10 LTA-CA                 46.01      49.24  
 13 Trujillo, Genesis          9 BAC-CC                 48.06      51.86  
 14 Montoya, Ava               9 Barracuda-NM           52.12      53.77  
 15 Kim, Ava                  10 MONT-PC                54.59      54.40  
 16 Evanoff, Reese             9 San Luis Obispo-CA     56.97      59.45  
 17 Taylor, Courtney          10 NCA-CA                 58.06    1:05.55  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Bell, Kylie               10 PUMA-CA              1:13.14    1:13.05  
  2 Richard, Lana             10 MONT-PC              1:20.97    1:18.73  
                  37.26     1:18.73 (41.47)                                        
  3 Dougherty, Kelsey         10 MONT-PC              1:19.29    1:19.96  
                  38.87     1:19.96 (41.09)                                        
  4 Pells-Wehner, Soliane     10 MONT-PC              1:21.81    1:21.52  
                  38.86     1:21.52 (42.66)                                        
  5 Eckard, Cora               9 BAC-CC               1:21.29    1:22.97  
  6 Giannini, Lindsey         10 PUMA-CA              1:22.94    1:25.38  
  7 Yasukochi, Avery           9 Roadrunner-CC        1:22.40    1:25.49  
                  39.74     1:25.49 (45.75)                                        
  8 Ogilvie, Riley             9 CHS-CA               1:23.58    1:30.13  
                  43.06     1:30.13 (47.07)                                        
R - Division  
  1 Bowyer, Gigi               9 Roadrunner-CC        1:25.96    1:20.40  
                  39.70     1:20.40 (40.70)                                        
  2 Poletti, Cat              10 San Luis Obispo-CA   1:29.43    1:20.67  
                  39.02     1:20.67 (41.65)                                        
  3 Maloney, Kiley            10 SMSC-CA              1:26.89    1:25.66  
                  40.99     1:25.66 (44.67)                                        
  4 Bishop, Aasha             10 NCA-SI               1:30.89    1:30.84  
                  43.56     1:30.84 (47.28)                                        
  5 Eckard, Cuba               9 BAC-CC               1:27.06    1:31.02  
                  43.37     1:31.02 (47.65)                                        
W - Division  
  1 Cooper, Ella              10 Roadrunner-CC             NT    1:25.16  
                  40.52     1:25.16 (44.64)                                        
  2 Edds, Ella                10 SMSC-CA              1:34.69    1:33.14  
                  44.20     1:33.14 (48.94)                                        
  3 Qsar, Camryn              10 Roadrunner-CC        1:33.30    1:35.10  
                  43.77     1:35.10 (51.33)                                        
  4 Bartlett, Ruby            10 MONT-PC              1:38.28    1:35.47  
  5 Rockey, Justine           10 YMSC-CC              1:33.85    1:35.56  
                  46.07     1:35.56 (49.49)                                        
  6 Sinner, Berkley           10 PUMA-CA              1:44.42    1:38.07  
  7 Saffouri, Dahlia          10 MONT-PC              1:51.16    1:39.05  
                  47.40     1:39.05 (51.65)                                        
  8 Patel, Kareena            10 SMSC-CA              1:41.28    1:41.36  
                  50.38     1:41.36 (50.98)                                        
  9 Ainsworth, Clara          10 LTA-CA                    NT    1:42.73  
                  47.69     1:42.73 (55.04)                                        
 10 Souza, Jiselle             9 MONT-PC              1:39.60    1:42.85  
                  48.12     1:42.85 (54.73)                                        
 11 Vohnout, Kiele            10 NCA-SI               1:38.96    1:43.35  
                  47.76     1:43.35 (55.59)                                        
 12 Dorsett, Lilli            10 BAC-CC               1:58.63    1:44.81  
 13 Dorsett, Izzy              9 BAC-CC                    NT    1:45.42  
                  50.05     1:45.42 (55.37)                                        
 14 Woo, Cassidy               9 MONT-PC              1:44.76    1:47.24  
                  51.42     1:47.24 (55.82)                                        
 15 Perez, Kalani             10 LTA-CA                    NT    1:54.67  
                  49.26   1:54.67 (1:05.41)                                        
 16 Montoya, Ava               9 Barracuda-NM         2:02.88    1:58.93  
                  56.85   1:58.93 (1:02.08)                                        
 17 Kim, Ava                  10 MONT-PC              2:01.36    2:03.00  
                  54.97   2:03.00 (1:08.03)                                        
 
Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Bell, Kylie               10 PUMA-CA              2:37.33    2:39.12  
                  37.03     1:18.06 (41.03)     2:00.03 (41.97)     2:39.12 (39.09)
  2 Herrera, Zoey             10 WILD-NM              2:47.90    2:43.07  
                  38.95     1:21.00 (42.05)     2:02.57 (41.57)     2:43.07 (40.50)
  3 Dougherty, Kelsey         10 MONT-PC              2:53.66    2:56.72  
                  40.36     1:26.41 (46.05)     2:13.46 (47.05)     2:56.72 (43.26)
  4 Eckard, Cora               9 BAC-CC               2:46.98    3:00.50  
                  39.98     1:28.43 (48.45)     2:15.51 (47.08)     3:00.50 (44.99)
R - Division  
  1 Maloney, Kiley            10 SMSC-CA              3:13.43    2:57.74  
                  41.44     1:26.17 (44.73)     2:12.82 (46.65)     2:57.74 (44.92)
  2 Poletti, Cat              10 San Luis Obispo-CA   3:07.94    3:01.60  
                  42.52     1:30.68 (48.16)     2:18.56 (47.88)     3:01.60 (43.04)
  3 Cooper, Ella              10 Roadrunner-CC        3:12.26    3:01.68  
                  41.94     1:29.62 (47.68)     2:18.24 (48.62)     3:01.68 (43.44)
  4 Briskman, Oakley          10 MONT-PC              3:03.75    3:01.82  
                  42.47     1:29.15 (46.68)     2:16.86 (47.71)     3:01.82 (44.96)
  5 Giannini, Lindsey         10 PUMA-CA              3:05.51    3:04.41  
                  45.00     1:32.03 (47.03)     2:21.81 (49.78)     3:04.41 (42.60)
  6 Ogilvie, Riley             9 CHS-CA               3:06.74    3:05.61  
                  42.38     1:29.56 (47.18)     2:17.53 (47.97)     3:05.61 (48.08)
  7 Eckard, Cuba               9 BAC-CC               3:05.82    3:11.00  
                  45.46     1:34.54 (49.08)     2:25.14 (50.60)     3:11.00 (45.86)
  8 Edds, Ella                10 SMSC-CA              3:14.98    3:15.58  
                  43.33     1:33.99 (50.66)     2:26.63 (52.64)     3:15.58 (48.95)
  9 Bishop, Aasha             10 NCA-SI               3:14.48    3:20.81  
                  45.91     1:37.58 (51.67)     2:31.90 (54.32)     3:20.81 (48.91)
W - Division  
  1 Pells-Wehner, Soliane     10 MONT-PC              3:26.22    2:59.25  
                  42.05     1:28.73 (46.68)     2:17.50 (48.77)     2:59.25 (41.75)
  2 McCarley, Madison         10 LTA-CA                    NT    3:12.76  
                  42.31     1:30.80 (48.49)     2:22.57 (51.77)     3:12.76 (50.19)
  3 Qsar, Camryn              10 Roadrunner-CC        3:20.63    3:20.36  
                  44.87     1:38.00 (53.13)     2:31.90 (53.90)     3:20.36 (48.46)
  4 Watson, Halima            10 MONT-PC                   NT    3:42.82  
                  46.56     1:45.99 (59.43)   2:46.68 (1:00.69)     3:42.82 (56.14)
  5 Sinner, Berkley           10 PUMA-CA              3:58.89    3:43.36  
                  50.44     1:46.10 (55.66)     2:46.01 (59.91)     3:43.36 (57.35)
  6 Souza, Jiselle             9 MONT-PC                   NT    3:45.47  
                  51.10     1:48.97 (57.87)   2:49.46 (1:00.49)     3:45.47 (56.01)
  7 Vohnout, Kiele            10 NCA-SI               3:39.25    3:46.95  
                  51.51   1:52.31 (1:00.80)   2:55.33 (1:03.02)     3:46.95 (51.62)
  8 Saffouri, Dahlia          10 MONT-PC                   NT    3:51.24  
                  52.33   1:55.52 (1:03.19)   2:57.19 (1:01.67)     3:51.24 (54.05)
  9 Woo, Cassidy               9 MONT-PC              4:07.00    3:52.90  
                  55.78     1:55.45 (59.67)   2:56.85 (1:01.40)     3:52.90 (56.05)
 10 Trujillo, Genesis          9 BAC-CC                    NT    4:00.53  
                  56.37   1:57.92 (1:01.55)   3:02.16 (1:04.24)     4:00.53 (58.37)
 11 Montoya, Ava               9 Barracuda-NM         4:21.71    4:23.99  
                  59.52   2:10.33 (1:10.81)   3:24.15 (1:13.82)     4:23.99 (59.84)
 12 Kim, Ava                  10 MONT-PC                   NT    4:27.75  
                  59.04   2:09.41 (1:10.37)   3:20.23 (1:10.82)   4:27.75 (1:07.52)
 
Girls 9-10 250 POW - 2 Loops Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Herrera, Zoey             10 WILD-NM                   NT    3:28.94  
  2 Poletti, Cat              10 San Luis Obispo-CA        NT    3:49.06  
  3 De La Vega, Em            10 SMSC-CA                   NT    4:58.83  
  4 Montoya, Ava               9 Barracuda-NM              NT    5:04.59  
  5 Ainsworth, Clara          10 LTA-CA                    NT    5:06.81  
 
Girls 9-10 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eckard, Cora               9 BAC-CC               5:50.78    5:45.06  
                  39.72     1:26.73 (47.01)     2:10.74 (44.01)     2:53.39 (42.65)
        3:36.79 (43.40)     4:20.84 (44.05)     5:03.80 (42.96)     5:45.06 (41.26)
  2 Herrera, Zoey             10 WILD-NM              5:41.52    5:47.49  
                  40.26     1:23.62 (43.36)     2:09.78 (46.16)     2:53.35 (43.57)
        3:38.18 (44.83)     4:22.87 (44.69)     5:06.32 (43.45)     5:47.49 (41.17)
  3 Ogilvie, Riley             9 CHS-CA                    NT    6:16.36  
                  42.37     1:31.46 (49.09)     2:20.96 (49.50)     3:10.08 (49.12)
        3:57.75 (47.67)     4:45.44 (47.69)     5:31.81 (46.37)     6:16.36 (44.55)
  4 Poletti, Cat              10 San Luis Obispo-CA        NT    6:21.46  
                  43.52     1:32.63 (49.11)     2:21.63 (49.00)     3:09.81 (48.18)
        4:00.70 (50.89)     4:50.23 (49.53)     5:37.63 (47.40)     6:21.46 (43.83)
  5 Maloney, Kiley            10 SMSC-CA                   NT    6:21.57  
                  43.39     1:32.23 (48.84)     2:21.76 (49.53)     3:10.15 (48.39)
        3:58.74 (48.59)     4:47.38 (48.64)     5:36.54 (49.16)     6:21.57 (45.03)
  6 Pells-Wehner, Soliane     10 MONT-PC                   NT    6:26.92  
                  45.30     1:34.57 (49.27)     2:24.22 (49.65)     3:12.49 (48.27)
        4:03.07 (50.58)     4:51.30 (48.23)     5:40.11 (48.81)     6:26.92 (46.81)
  7 Eckard, Cuba               9 BAC-CC               7:16.40    6:36.06  
                  45.77     1:36.81 (51.04)     2:27.80 (50.99)     3:17.63 (49.83)
        4:08.49 (50.86)     4:59.21 (50.72)     5:49.02 (49.81)     6:36.06 (47.04)
 
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Bell, Kylie               10 PUMA-CA                38.78      38.98  
  2 Dougherty, Kelsey         10 MONT-PC                39.86      39.38  
  3 Herrera, Zoey             10 WILD-NM                41.31      41.60  
  4 Cooper, Ella              10 Roadrunner-CC          46.16      42.07  
  5 Richard, Lana             10 MONT-PC                41.76      42.92  
  6 Cummins, Sam              10 CHS-CA                 41.18      43.93  
  7 Yasukochi, Avery           9 Roadrunner-CC          43.85      44.02  
  8 Briskman, Oakley          10 MONT-PC                43.78      44.68  
  9 Pells-Wehner, Soliane     10 MONT-PC                41.47      45.30  
 10 Ogilvie, Riley             9 CHS-CA                 45.38      48.14  
 11 Eckard, Cora               9 BAC-CC                 44.32      50.11  
R - Division  
  1 Bishop, Aasha             10 NCA-SI                 47.93      45.43  
  2 Bowyer, Gigi               9 Roadrunner-CC          46.45      46.18  
  3 McCarley, Madison         10 LTA-CA                 47.78      46.48  
  4 Qsar, Camryn              10 Roadrunner-CC          49.58      48.28  
  5 Poletti, Cat              10 San Luis Obispo-CA     47.22      48.66  
  6 Eckard, Cuba               9 BAC-CC                 46.81      48.83  
  7 Henderson, Brooke         10 MONT-PC                46.47      49.01  
  8 Souza, Jiselle             9 MONT-PC                49.01      49.81  
  9 Woo, Cassidy               9 MONT-PC                48.89      50.11  
 10 Vohnout, Kiele            10 NCA-SI                 50.03      51.16  
 11 Watson, Halima            10 MONT-PC                47.41      52.05  
W - Division  
  1 Saffouri, Dahlia          10 MONT-PC                53.60      49.34  
  2 Ridenhour, Dahlia         10 PUMA-CA                52.00      49.50  
  3 Giannini, Lindsey         10 PUMA-CA                51.47      50.81  
  4 Bartlett, Ruby            10 MONT-PC                51.70      51.13  
  5 Stewart, Victoria         10 NCA-SI                 52.60      52.54  
  6 Sinner, Berkley           10 PUMA-CA                56.24      55.87  
  7 Edds, Ella                10 SMSC-CA                53.37      56.09  
  8 Ainsworth, Clara          10 LTA-CA                 59.58      56.20  
  9 Kim, Ava                  10 MONT-PC                52.49      57.81  
 10 Petryshak, Solomia        10 LTA-CA               1:01.94      57.86  
 11 Patel, Kareena            10 SMSC-CA                58.34      58.42  
 12 Hersey, Zoey              10 LTA-CA                 57.38    1:00.08  
 13 Montoya, Ava               9 Barracuda-NM           59.41    1:00.74  
 14 Dorsett, Izzy              9 BAC-CC               1:16.84    1:00.99  
 15 Dorsett, Lilli            10 BAC-CC               1:22.48    1:08.74  
 16 De La Vega, Em            10 SMSC-CA              1:18.78    1:11.73  
 17 Trujillo, Genesis          9 BAC-CC               1:09.03    1:12.22  
 18 Taylor, Courtney          10 NCA-CA               1:03.15    1:20.02  
 -- Perez, Kalani             10 LTA-CA                    NT        DFS  
      Declared false start
 
Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Bell, Kylie               10 PUMA-CA              1:24.29    1:24.26  
                  40.56     1:24.26 (43.70)                                        
  2 Dougherty, Kelsey         10 MONT-PC              1:26.64    1:29.64  
                  42.05     1:29.64 (47.59)                                        
  3 Richard, Lana             10 MONT-PC              1:32.19    1:33.03  
                  44.71     1:33.03 (48.32)                                        
  4 Pells-Wehner, Soliane     10 MONT-PC              1:27.77    1:33.93  
                  46.05     1:33.93 (47.88)                                        
  5 Yasukochi, Avery           9 Roadrunner-CC        1:33.53    1:36.43  
                  49.00     1:36.43 (47.43)                                        
  6 Bishop, Aasha             10 NCA-SI               1:38.67    1:37.59  
                  47.55     1:37.59 (50.04)                                        
  7 Bowyer, Gigi               9 Roadrunner-CC        1:38.67    1:39.54  
                  49.72     1:39.54 (49.82)                                        
  8 Eckard, Cuba               9 BAC-CC               1:40.04    1:42.21  
  9 Eckard, Cora               9 BAC-CC               1:35.39    1:42.41  
                  49.73     1:42.41 (52.68)                                        
 10 Ogilvie, Riley             9 CHS-CA               1:36.90    1:44.15  
R - Division  
  1 Cooper, Ella              10 Roadrunner-CC        1:42.59    1:34.80  
                  46.09     1:34.80 (48.71)                                        
  2 Poletti, Cat              10 San Luis Obispo-CA   1:43.08    1:35.49  
                  46.02     1:35.49 (49.47)                                        
  3 Qsar, Camryn              10 Roadrunner-CC        1:46.33    1:42.18  
  4 Bartlett, Ruby            10 MONT-PC              1:50.02    1:46.72  
                  51.03     1:46.72 (55.69)                                        
  5 Woo, Cassidy               9 MONT-PC              1:47.63    1:46.94  
                  52.04     1:46.94 (54.90)                                        
  6 Souza, Jiselle             9 MONT-PC              1:46.79    1:50.12  
                  55.46     1:50.12 (54.66)                                        
W - Division  
  1 Vohnout, Kiele            10 NCA-SI               1:54.34    1:47.96  
                  51.59     1:47.96 (56.37)                                        
  2 Giannini, Lindsey         10 PUMA-CA              1:54.65    1:50.04  
  3 Saffouri, Dahlia          10 MONT-PC                   NT    1:50.08  
  4 Rockey, Justine           10 YMSC-CC              2:17.26    1:50.87  
                  55.45     1:50.87 (55.42)                                        
  5 Maloney, Kiley            10 SMSC-CA              2:01.07    1:52.87  
                  55.25     1:52.87 (57.62)                                        
  6 Edds, Ella                10 SMSC-CA              2:00.60    1:57.23  
                  59.57     1:57.23 (57.66)                                        
  7 Sinner, Berkley           10 PUMA-CA              2:03.44    1:59.19  
  8 Kim, Ava                  10 MONT-PC              2:03.30    2:01.59  
                1:01.54   2:01.59 (1:00.05)                                        
  9 Ainsworth, Clara          10 LTA-CA                    NT    2:02.94  
                  59.32   2:02.94 (1:03.62)                                        
 10 Patel, Kareena            10 SMSC-CA              2:05.87    2:04.29  
 11 Montoya, Ava               9 Barracuda-NM         2:02.97    2:13.18  
                1:04.51   2:13.18 (1:08.67)                                        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Bell, Kylie               10 PUMA-CA                44.90      46.31  
  2 Herrera, Zoey             10 WILD-NM                49.33      47.68  
  3 Maloney, Kiley            10 SMSC-CA                49.37      48.11  
  4 Cummins, Sam              10 CHS-CA                 46.33      48.56  
  5 Dougherty, Kelsey         10 MONT-PC                46.66      49.50  
  6 Yasukochi, Avery           9 Roadrunner-CC          50.03      49.87  
  7 McCarley, Madison         10 LTA-CA                 49.20      51.21  
  8 Pells-Wehner, Soliane     10 MONT-PC                46.45      51.67  
  9 Richard, Lana             10 MONT-PC                48.57      51.81  
 10 Giannini, Lindsey         10 PUMA-CA                51.25      52.59  
 11 Briskman, Oakley          10 MONT-PC                49.24      52.80  
 12 Bishop, Aasha             10 NCA-SI                 51.39      52.95  
 13 Eckard, Cora               9 BAC-CC                 49.64      55.71  
 -- Henderson, Brooke         10 MONT-PC                50.76         DQ  
      Butterfly kick
R - Division  
  1 Cooper, Ella              10 Roadrunner-CC          53.29      51.51  
  2 Patel, Kareena            10 SMSC-CA                55.20      55.52  
  3 Ogilvie, Riley             9 CHS-CA                 53.26      56.53  
  4 Eckard, Cuba               9 BAC-CC                 55.54      58.79  
W - Division  
  1 Ainsworth, Clara          10 LTA-CA               1:03.35      56.82  
  2 Dorsett, Lilli            10 BAC-CC                 57.14      57.23  
  3 Vohnout, Kiele            10 NCA-SI                 57.60      58.48  
  4 Bartlett, Ruby            10 MONT-PC                57.58      59.54  
  5 De La Vega, Em            10 SMSC-CA                   NT    1:00.67  
  6 Watson, Halima            10 MONT-PC                   NT    1:01.24  
  7 Dorsett, Izzy              9 BAC-CC               1:04.56    1:01.89  
  8 Souza, Jiselle             9 MONT-PC              1:01.02    1:02.26  
  9 Stewart, Victoria         10 NCA-SI               1:07.88    1:04.53  
 10 Bowyer, Gigi               9 Roadrunner-CC             NT    1:04.95  
 11 Poletti, Cat              10 San Luis Obispo-CA   1:05.40    1:05.07  
 12 Bartle, Ariana            10 PUMA-CA              1:08.05    1:06.55  
 13 Qsar, Camryn              10 Roadrunner-CC        1:03.65    1:06.84  
 14 Kim, Ava                  10 MONT-PC              1:07.87    1:08.20  
 15 Edds, Ella                10 SMSC-CA              1:05.32    1:08.51  
 16 Saffouri, Dahlia          10 MONT-PC              1:16.02    1:09.17  
 17 Woo, Cassidy               9 MONT-PC              1:01.23    1:09.79  
 18 Hersey, Zoey              10 LTA-CA               1:16.84    1:11.43  
 19 Taylor, Courtney          10 NCA-CA               1:18.42    1:33.78  
 -- Petryshak, Solomia        10 LTA-CA               1:26.70         DQ  
      Butterfly kick
 -- Montoya, Ava               9 Barracuda-NM         1:21.72         DQ  
      Head not up
 -- Perez, Kalani             10 LTA-CA                    NT        DFS  
      Declared false start
 
Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Bell, Kylie               10 PUMA-CA              1:38.11    1:37.20  
  2 Richard, Lana             10 MONT-PC              1:46.76    1:43.44  
                  47.97     1:43.44 (55.47)                                        
  3 Yasukochi, Avery           9 Roadrunner-CC        1:48.53    1:44.36  
  4 Pells-Wehner, Soliane     10 MONT-PC              1:46.54    1:45.18  
                  50.63     1:45.18 (54.55)                                        
  5 Dougherty, Kelsey         10 MONT-PC              1:42.81    1:48.23  
                  51.84     1:48.23 (56.39)                                        
  6 Eckard, Cora               9 BAC-CC               1:50.76    1:48.71  
                  53.42     1:48.71 (55.29)                                        
  7 Bishop, Aasha             10 NCA-SI               1:52.16    1:50.41  
  8 Maloney, Kiley            10 SMSC-CA              1:47.54    1:51.65  
                  52.73     1:51.65 (58.92)                                        
  9 Giannini, Lindsey         10 PUMA-CA              1:51.02    1:53.98  
                  53.80   1:53.98 (1:00.18)                                        
R - Division  
  1 Rockey, Justine           10 YMSC-CC              1:57.68    1:48.11  
  2 Cooper, Ella              10 Roadrunner-CC        1:55.23    1:53.88  
                  54.61     1:53.88 (59.27)                                        
  3 Patel, Kareena            10 SMSC-CA              1:57.14    1:58.19  
                  57.99   1:58.19 (1:00.20)                                        
  4 Ogilvie, Riley             9 CHS-CA               1:59.20    2:04.64  
                  58.85   2:04.64 (1:05.79)                                        
W - Division  
  1 Eckard, Cuba               9 BAC-CC               2:02.57    2:01.66  
                  58.40   2:01.66 (1:03.26)                                        
  2 Vohnout, Kiele            10 NCA-SI               2:05.22    2:04.35  
                  57.47   2:04.35 (1:06.88)                                        
  3 Dorsett, Lilli            10 BAC-CC               2:06.57    2:04.42  
                1:00.35   2:04.42 (1:04.07)                                        
  4 Bartlett, Ruby            10 MONT-PC              2:06.20    2:04.96  
  5 Ainsworth, Clara          10 LTA-CA                    NT    2:07.50  
                  57.81   2:07.50 (1:09.69)                                        
  6 Dorsett, Izzy              9 BAC-CC                    NT    2:13.09  
                1:04.97   2:13.09 (1:08.12)                                        
  7 Qsar, Camryn              10 Roadrunner-CC             NT    2:13.43  
                1:02.33   2:13.43 (1:11.10)                                        
  8 Kim, Ava                  10 MONT-PC                   NT    2:17.17  
  9 Woo, Cassidy               9 MONT-PC              2:14.33    2:19.01  
                1:09.97   2:19.01 (1:09.04)                                        
 10 Edds, Ella                10 SMSC-CA              2:18.07    2:21.06  
                1:08.47   2:21.06 (1:12.59)                                        
 11 Souza, Jiselle             9 MONT-PC              2:24.08    2:21.96  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Dougherty, Kelsey         10 MONT-PC                36.04      36.80  
  2 Bell, Kylie               10 PUMA-CA                36.78      38.40  
  3 Cummins, Sam              10 CHS-CA                 38.36      39.03  
  4 Briskman, Oakley          10 MONT-PC                39.77      39.69  
  5 Herrera, Zoey             10 WILD-NM                40.05      40.25  
  6 Yasukochi, Avery           9 Roadrunner-CC          42.58      44.99  
R - Division  
  1 McCarley, Madison         10 LTA-CA                 45.89      42.78  
  2 Bowyer, Gigi               9 Roadrunner-CC          44.71      43.92  
  3 Pells-Wehner, Soliane     10 MONT-PC                44.82      44.59  
  4 Bishop, Aasha             10 NCA-SI                 44.64      46.04  
  5 Eckard, Cora               9 BAC-CC                 45.70      46.14  
  6 Eckard, Cuba               9 BAC-CC                 45.90      48.87  
W - Division  
  1 Cooper, Ella              10 Roadrunner-CC             NT      45.64  
  2 Poletti, Cat              10 San Luis Obispo-CA     48.80      46.91  
  3 Watson, Halima            10 MONT-PC                51.35      47.56  
  4 Giannini, Lindsey         10 PUMA-CA                48.01      47.99  
  5 Richard, Lana             10 MONT-PC                51.20      49.24  
  6 Souza, Jiselle             9 MONT-PC                50.97      51.14  
  7 Qsar, Camryn              10 Roadrunner-CC          55.18      52.87  
  8 Henderson, Brooke         10 MONT-PC                51.61      53.12  
  9 Ogilvie, Riley             9 CHS-CA                 47.64      53.42  
 10 Bartlett, Ruby            10 MONT-PC                53.30      54.91  
 11 Woo, Cassidy               9 MONT-PC                54.51      56.66  
 12 Stewart, Victoria         10 NCA-SI               1:03.20      59.20  
 13 Hersey, Zoey              10 LTA-CA                    NT    1:00.99  
 14 Saffouri, Dahlia          10 MONT-PC              1:08.97    1:03.66  
 15 Trujillo, Genesis          9 BAC-CC                    NT    1:04.62  
 16 Bartle, Ariana            10 PUMA-CA                   NT    1:05.05  
 17 Edds, Ella                10 SMSC-CA              1:08.01    1:06.19  
 18 Kim, Ava                  10 MONT-PC              1:18.26    1:15.07  
 19 De La Vega, Em            10 SMSC-CA                   NT    1:15.76  
 20 Montoya, Ava               9 Barracuda-NM         1:04.20    1:16.67  
 -- Ridenhour, Dahlia         10 PUMA-CA                   NT         DQ  
      Alternating Kick
 
Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Dougherty, Kelsey         10 MONT-PC              1:23.87    1:26.88  
                  39.48     1:26.88 (47.40)                                        
R - Division  
  1 Bowyer, Gigi               9 Roadrunner-CC        1:44.34    1:40.27  
                  45.92     1:40.27 (54.35)                                        
  2 Bishop, Aasha             10 NCA-SI               1:41.59    1:46.23  
                  49.01     1:46.23 (57.22)                                        
  3 Briskman, Oakley          10 MONT-PC              1:47.74    1:49.42  
                  46.90   1:49.42 (1:02.52)                                        
W - Division  
  1 Bell, Kylie               10 PUMA-CA                   NT    1:37.16  
                  45.25     1:37.16 (51.91)                                        
  2 McCarley, Madison         10 LTA-CA                    NT    1:53.87  
                  49.11   1:53.87 (1:04.76)                                        
  3 Poletti, Cat              10 San Luis Obispo-CA   2:01.75    1:54.03  
                  51.90   1:54.03 (1:02.13)                                        
  4 Edds, Ella                10 SMSC-CA                   NT    2:20.15  
                1:05.19   2:20.15 (1:14.96)                                        
 
Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Bell, Kylie               10 PUMA-CA              2:59.47    3:03.84  
                  41.88     1:29.08 (47.20)     2:23.36 (54.28)     3:03.84 (40.48)
  2 Herrera, Zoey             10 WILD-NM              3:02.54    3:04.01  
                  41.84     1:29.33 (47.49)     2:24.92 (55.59)     3:04.01 (39.09)
  3 Dougherty, Kelsey         10 MONT-PC              3:18.43    3:11.62  
                                1:28.32 ( )   3:11.62 (1:43.30)                    
  4 Cummins, Sam              10 CHS-CA               3:21.80    3:14.80  
                  44.33     1:32.37 (48.04)   2:32.73 (1:00.36)     3:14.80 (42.07)
  5 Briskman, Oakley          10 MONT-PC              3:18.04    3:33.85  
                  48.19     1:45.16 (56.97)   2:46.55 (1:01.39)     3:33.85 (47.30)
R - Division  
  1 Pells-Wehner, Soliane     10 MONT-PC              3:44.03    3:27.42  
                  49.01     1:43.36 (54.35)     2:42.48 (59.12)     3:27.42 (44.94)
  2 Bishop, Aasha             10 NCA-SI               3:35.59    3:32.70  
                  49.65     1:43.70 (54.05)   2:44.95 (1:01.25)     3:32.70 (47.75)
  3 McCarley, Madison         10 LTA-CA               3:32.40    3:54.73  
                  49.54   1:51.59 (1:02.05)   2:59.46 (1:07.87)     3:54.73 (55.27)
  4 Ogilvie, Riley             9 CHS-CA               3:43.07    3:59.28  
                                1:59.74 ( )   3:59.28 (1:59.54)                    
 -- Maloney, Kiley            10 SMSC-CA              3:35.26         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  53.73     1:50.58 (56.85)     2:48.24 (57.66)          DQ (43.36)
W - Division  
  1 Richard, Lana             10 MONT-PC              4:00.77    3:35.25  
                  52.16     1:46.39 (54.23)   2:47.95 (1:01.56)     3:35.25 (47.30)
  2 Giannini, Lindsey         10 PUMA-CA              4:12.62    3:39.37  
                  51.32     1:47.40 (56.08)   2:53.67 (1:06.27)     3:39.37 (45.70)
  3 Bowyer, Gigi               9 Roadrunner-CC             NT    3:42.12  
                  49.31     1:41.91 (52.60)   2:57.67 (1:15.76)     3:42.12 (44.45)
  4 Poletti, Cat              10 San Luis Obispo-CA   3:54.39    3:45.49  
                  55.65     1:50.26 (54.61)   3:01.24 (1:10.98)     3:45.49 (44.25)
  5 Henderson, Brooke         10 MONT-PC                   NT    3:54.44  
                  54.53     1:50.04 (55.51)   3:54.44 (2:04.40)                    
  6 Bartlett, Ruby            10 MONT-PC                   NT    4:03.41  
                  58.72   2:02.30 (1:03.58)   3:13.06 (1:10.76)     4:03.41 (50.35)
  7 Patel, Kareena            10 SMSC-CA              4:16.19    4:09.00  
                1:10.90   2:15.44 (1:04.54)   3:18.75 (1:03.31)     4:09.00 (50.25)
  8 Edds, Ella                10 SMSC-CA              4:12.10    4:11.05  
                1:12.55     2:11.09 (58.54)   3:26.03 (1:14.94)     4:11.05 (45.02)
  9 Souza, Jiselle             9 MONT-PC                   NT    4:12.63  
                  52.94                             3:15.87 ( )     4:12.63 (56.76)
 10 Woo, Cassidy               9 MONT-PC                   NT    4:20.02  
                  56.81   2:07.95 (1:11.14)   3:20.04 (1:12.09)     4:20.02 (59.98)
 11 Saffouri, Dahlia          10 MONT-PC                   NT    4:25.16  
                1:06.48   2:09.41 (1:02.93)   3:32.00 (1:22.59)     4:25.16 (53.16)
 12 Hersey, Zoey              10 LTA-CA               4:23.84    4:35.03  
                1:10.30   2:15.19 (1:04.89)   3:35.35 (1:20.16)     4:35.03 (59.68)
 13 Kim, Ava                  10 MONT-PC                   NT    4:51.30  
                1:17.67   2:25.96 (1:08.29)   3:44.41 (1:18.45)   4:51.30 (1:06.89)
 14 Trujillo, Genesis          9 BAC-CC                    NT    5:04.97  
                1:07.34   2:25.76 (1:18.42)   4:05.02 (1:39.26)     5:04.97 (59.95)
 -- Montoya, Ava               9 Barracuda-NM         4:53.02         DQ  
      Butterfly kick - breast
                1:21.87   2:37.01 (1:15.14)   4:04.35 (1:27.34)        DQ (1:05.14)
 -- Evanoff, Reese             9 San Luis Obispo-CA        NT         DQ  
      Non-simultaneous arms - fly
                1:25.11   2:52.79 (1:27.68)   4:15.10 (1:22.31)        DQ (1:08.44)
 -- Watson, Halima            10 MONT-PC                   NT        DNF  
      Did not finish - Misc
 
Girls 5-10 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Montclair Swim Team-PC  'A'                       2:23.00    2:23.46  
     1) Richard, Lana 10                2) Dougherty, Kelsey 10           
     3) Briskman, Oakley 10             4) Pells-Wehner, Soliane 10       
                  36.42     1:11.49 (35.07)     1:46.52 (35.03)     2:23.46 (36.94)
  2 Puma Aquatic Team-CA  'A'                              NT    2:42.25  
     1) Bartle, Ariana 10               2) Giannini, Lindsey 10           
     3) Ridenhour, Dahlia 10            4) Bell, Kylie 10                 
  3 Montclair Swim Team-PC  'B'                       2:45.00    2:56.01  
     1) Watson, Halima 10               2) Bartlett, Ruby 10              
     3) Henderson, Brooke 10            4) Saffouri, Dahlia 10            
                  52.83   2:56.01 (2:03.18)                                        
  4 Montclair Swim Team-PC  'C'                            NT    3:14.09  
     1) Souza, Jiselle 9                2) Sutro, Danielle 8              
     3) Kim, Ava 10                     4) Woo, Cassidy 9                 
                  46.79     1:36.14 (49.35)     2:34.95 (58.81)     3:14.09 (39.14)
  5 Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'A'                       NT    3:34.04  
     1) Hersey, Zoey 10                 2) Petryshak, Solomia 10          
     3) Dedic, Jannah 8                 4) McCarley, Madison 10           
                1:07.97   3:34.04 (2:26.07)                                        
 -- Puma Aquatic Team-CA  'B'                              NT         DQ  
      Early take-off swimmer #2
     1) Brown, Arabella 6               2) Stanculescu, Sofia 8           
     3) Uceda, Antionette 8             4) Sinner, Berkley 10             
 
Girls 5-10 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Montclair Swim Team-PC  'A'                            NT    2:47.72  
     1) Pells-Wehner, Soliane 10        2) Richard, Lana 10               
     3) Dougherty, Kelsey 10            4) Briskman, Oakley 10            
                  44.24     1:37.34 (53.10)     2:25.16 (47.82)     2:47.72 (22.56)
  2 Montclair Swim Team-PC  'B'                            NT    3:24.78  
     1) Henderson, Brooke 10            2) Bartlett, Ruby 10              
     3) Souza, Jiselle 9                4) Watson, Halima 10              
                  52.59     1:47.72 (55.13)     2:43.64 (55.92)     3:24.78 (41.14)
  3 Montclair Swim Team-PC  'C'                            NT    3:58.22  
     1) Kim, Ava 10                     2) Saffouri, Dahlia 10            
     3) Woo, Cassidy 9                  4) Luby, Kaleah 8                 
                  57.89   2:03.96 (1:06.07)     2:58.99 (55.03)     3:58.22 (59.23)
  4 Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'A'                       NT    4:01.30  
     1) Hersey, Zoey 10                 2) Ainsworth, Clara 10            
     3) McCarley, Madison 10            4) Dedic, Jannah 8                
                1:42.16     2:04.44 (22.28)   3:19.92 (1:15.48)     4:01.30 (41.38)
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Taber, Paige              12 Roadrunner-CC          29.66      29.57  
  2 Le-Nguyen, Audrey         11 MONT-PC                30.65      31.03  
  3 Koc, Naya                 12 San Luis Obispo-CA     30.49      31.21  
  4 Kirn, Gaylynn             12 PUMA-CA                34.79      31.65  
  5 Perea, Makaela            11 Barracuda-NM           32.28      31.68  
  6 Bravo-Guzman, Noemi       11 SMSC-CA                32.93      32.06  
  7 Woo, Olivia               12 MONT-PC                31.43      32.16  
  8 Garcia, Gianna            12 Roadrunner-CC          32.84      32.53  
  9 Cobb, Grace               12 BAC-CC                 31.62      32.68  
 10 Steed, Ryan               12 SMSC-CA                32.71      33.52  
 11 Valdez, Victoria          11 Barracuda-NM           33.56      33.77  
 12 Ly, Meghan                11 SCSC-PC                34.00      33.79  
 13 Cobb, Sarah               12 BAC-CC                 33.80      33.96  
 13 Oppedahl, Claire          12 PUMA-CA                32.77      33.96  
 15 Luby, Makena              12 MONT-PC                34.24      34.04  
 16 Ostrom, Alexandra         11 BAC-CC                 34.41      34.11  
 17 Rickett, McKelvey         12 BAC-CC                 32.66      34.29  
 18 Bowyer, Bri               12 Roadrunner-CC          33.90      34.35  
 19 Alora, Janeza             11 BAC-CC                 33.57      34.58  
 20 Virnig, Erin              12 San Luis Obispo-CA     34.89      34.67  
 21 Dudley, Corrie            11 NCA-SI                 34.79      34.83  
 22 Zimmerman, Aly            11 SMSC-CA                34.29      34.87  
 23 Gallardo, Haley           12 BAC-CC                 34.62      35.22  
R - Division  
  1 DiSimone, Holly           12 PASO-CA                35.28      33.22  
  2 Brown, Jada               12 SMSC-CA                35.70      34.19  
  3 Lomibao, Jamie            12 SMSC-CA                35.37      34.39  
  4 Wheeler, Maddie           12 CHS-CA                 35.28      35.28  
  5 Cabiles, Allie            11 SMSC-CA                35.22      35.31  
  6 Jones, Emily              12 MONT-PC                35.47      35.35  
  7 Cusick, Sam               12 PUMA-CA                35.05      35.81  
  8 Nilsson, Annika           12 MONT-PC                36.45      36.40  
  9 Cheshire, Davin           11 BAC-CC                 35.79      36.58  
 10 Gray, Estella             11 San Luis Obispo-CA     36.88      36.81  
 11 Pauschek, Annika          11 PUMA-CA                37.20      36.83  
 12 Castillo, Arwen           12 CHS-CA                 36.79      38.32  
 13 Novotny, Haley            12 LTA-CA                 37.75      38.75  
W - Division  
  1 Arreguin, Katie           12 LTA-CA                 39.36      34.58  
  2 Valpredo, Ava             12 BAC-CC                 42.91      37.07  
  3 Sanders, Jenna            12 PUMA-CA                40.06      37.18  
  4 Barton, Natalie           11 SMSC-CA                38.43      37.33  
  5 Strom, Hanna              12 LTA-CA                    NT      38.03  
  6 Rojas, Sarah              12 BAC-CC                 38.20      38.07  
  7 Perrine, Sofia            11 PUMA-CA                42.03      38.08  
  8 Tse, Nikki                11 CHS-CA                 39.00      38.67  
  9 Triplett, Gracie          12 SMSC-CA                39.44      39.15  
 10 Contreras, Isabelle       12 SMSC-CA                38.84      39.26  
 11 Carrier, Sydney           12 SMSC-CA                39.43      39.53  
 12 Villa, Aliyah             11 LTA-CA                 41.94      40.77  
 13 Rosales, Kali             11 LTA-CA                    NT      42.11  
 14 Greeley, Troi             12 SMSC-CA                45.36      43.31  
 15 Hais, Ella                12 San Luis Obispo-CA        NT      44.25  
 16 Lawrence, Emily           11 LTA-CA                 48.95      50.12  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Taber, Paige              12 Roadrunner-CC        1:08.34    1:05.31  
                  30.81     1:05.31 (34.50)                                        
  2 Koc, Naya                 12 San Luis Obispo-CA   1:05.57    1:06.66  
                  32.41     1:06.66 (34.25)                                        
  3 Clerkin, Grace            12 YMSC-CC              1:07.23    1:08.13  
                  32.82     1:08.13 (35.31)                                        
  4 Bravo-Guzman, Noemi       11 SMSC-CA              1:10.86    1:09.27  
                  33.15     1:09.27 (36.12)                                        
  5 Kirn, Gaylynn             12 PUMA-CA              1:12.50    1:09.82  
                  34.97     1:09.82 (34.85)                                        
  6 Le-Nguyen, Audrey         11 MONT-PC              1:08.03    1:09.84  
                  32.67     1:09.84 (37.17)                                        
  7 Perea, Makaela            11 Barracuda-NM         1:10.29    1:10.19  
                  33.89     1:10.19 (36.30)                                        
  8 Marsalek, Emma            12 SMSC-CA              1:14.07    1:10.58  
                  33.97     1:10.58 (36.61)                                        
  9 Woo, Olivia               12 MONT-PC              1:10.81    1:10.94  
                  33.36     1:10.94 (37.58)                                        
 10 Valdez, Victoria          11 Barracuda-NM         1:11.72    1:12.54  
 11 Oppedahl, Claire          12 PUMA-CA              1:15.30    1:12.92  
 12 Steed, Ryan               12 SMSC-CA              1:13.19    1:13.46  
                  35.17     1:13.46 (38.29)                                        
 13 Virnig, Erin              12 San Luis Obispo-CA   1:12.65    1:14.78  
                  36.86     1:14.78 (37.92)                                        
R - Division  
  1 Arreguin, Katie           12 LTA-CA               1:20.28    1:14.70  
                  35.60     1:14.70 (39.10)                                        
  2 DiSimone, Holly           12 PASO-CA              1:17.76    1:16.20  
                  37.35     1:16.20 (38.85)                                        
  3 Wheeler, Maddie           12 CHS-CA               1:16.82    1:16.28  
                  36.03     1:16.28 (40.25)                                        
  4 Lomibao, Jamie            12 SMSC-CA              1:18.48    1:17.19  
                  36.72     1:17.19 (40.47)                                        
  5 Jones, Emily              12 MONT-PC              1:18.61    1:17.48  
                  36.58     1:17.48 (40.90)                                        
  6 Bowyer, Bri               12 Roadrunner-CC        1:16.96    1:17.67  
                  36.80     1:17.67 (40.87)                                        
  7 Brown, Jada               12 SMSC-CA              1:18.92    1:17.89  
                  38.57     1:17.89 (39.32)                                        
  8 Brooks, Keira             12 San Luis Obispo-CA   1:19.70    1:18.35  
  9 Luby, Makena              12 MONT-PC              1:21.11    1:18.59  
                  36.75     1:18.59 (41.84)                                        
 10 Cusick, Sam               12 PUMA-CA              1:16.10    1:19.72  
                  38.41     1:19.72 (41.31)                                        
 11 Castillo, Arwen           12 CHS-CA               1:22.24    1:20.17  
                  38.54     1:20.17 (41.63)                                        
 12 Gallardo, Haley           12 BAC-CC               1:21.16    1:20.55  
                  38.40     1:20.55 (42.15)                                        
W - Division  
  1 Pelling, Cara             12 NCA-SI               1:24.81    1:18.28  
                  37.70     1:18.28 (40.58)                                        
  2 Cavenaugh, Shelby         11 MONT-PC              1:23.81    1:20.81  
                  38.43     1:20.81 (42.38)                                        
  3 Cheshire, Davin           11 BAC-CC               1:40.29    1:21.41  
                  38.32     1:21.41 (43.09)                                        
  4 Valpredo, Ava             12 BAC-CC               1:37.43    1:21.92  
  5 Gray, Estella             11 San Luis Obispo-CA   1:22.61    1:22.29  
                  37.97     1:22.29 (44.32)                                        
  6 Novotny, Haley            12 LTA-CA               1:33.67    1:22.95  
                  39.88     1:22.95 (43.07)                                        
  7 Barton, Natalie           11 SMSC-CA              1:27.61    1:23.15  
                  41.22     1:23.15 (41.93)                                        
  8 Ogorsolka, Stella         12 PASO-CA              1:22.73    1:24.29  
                  39.95     1:24.29 (44.34)                                        
  9 Strom, Hanna              12 LTA-CA               1:31.69    1:25.82  
                  40.96     1:25.82 (44.86)                                        
 10 Sanders, Jenna            12 PUMA-CA              1:31.73    1:26.01  
 11 Perrine, Sofia            11 PUMA-CA              1:29.09    1:27.30  
 12 Moxham, Rylie             11 Roadrunner-CC        1:26.29    1:29.00  
                  41.75     1:29.00 (47.25)                                        
 13 Jimenez, Emma             12 SMSC-CA              1:33.34    1:29.71  
                  41.52     1:29.71 (48.19)                                        
 14 Contreras, Isabelle       12 SMSC-CA              1:30.14    1:32.46  
                  42.78     1:32.46 (49.68)                                        
 15 Rosales, Kali             11 LTA-CA                    NT    1:34.07  
 16 Greeley, Troi             12 SMSC-CA              1:40.47    1:35.56  
                  44.72     1:35.56 (50.84)                                        
 17 Engstrom-Ritchie, Destin  11 NCA-CA               1:48.00    1:36.98  
                  46.25     1:36.98 (50.73)                                        
 18 Hais, Ella                12 San Luis Obispo-CA        NT    1:50.82  
                  48.54   1:50.82 (1:02.28)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Koc, Naya                 12 San Luis Obispo-CA   2:27.44    2:25.38  
                  33.98     1:10.87 (36.89)     1:48.82 (37.95)     2:25.38 (36.56)
  2 Garcia, Gianna            12 Roadrunner-CC        2:24.21    2:26.74  
                  34.78     1:11.32 (36.54)     1:49.76 (38.44)     2:26.74 (36.98)
  3 Zimmerman, Aly            11 SMSC-CA              2:39.12    2:35.27  
                  36.31     1:16.18 (39.87)     1:56.37 (40.19)     2:35.27 (38.90)
  3 Oppedahl, Claire          12 PUMA-CA              2:38.38    2:35.27  
                  36.59     1:17.27 (40.68)     1:57.05 (39.78)     2:35.27 (38.22)
  5 Ostrom, Alexandra         11 BAC-CC               2:30.63    2:35.76  
                  36.90     1:16.91 (40.01)     1:56.72 (39.81)     2:35.76 (39.04)
  6 Le-Nguyen, Audrey         11 MONT-PC              2:42.32    2:36.05  
                  35.02     1:15.13 (40.11)     1:55.70 (40.57)     2:36.05 (40.35)
  7 Valdez, Victoria          11 Barracuda-NM         2:38.16    2:43.15  
                  37.49     1:18.95 (41.46)     2:02.21 (43.26)     2:43.15 (40.94)
  8 Cusick, Sam               12 PUMA-CA              2:42.68    2:44.69  
                  37.98     1:20.05 (42.07)     2:03.67 (43.62)     2:44.69 (41.02)
  9 Cobb, Sarah               12 BAC-CC               2:42.85    2:45.98  
                  36.73     1:18.96 (42.23)     2:02.89 (43.93)     2:45.98 (43.09)
R - Division  
  1 Woo, Olivia               12 MONT-PC              2:43.00    2:37.92  
                  36.68     1:16.90 (40.22)     1:58.14 (41.24)     2:37.92 (39.78)
  2 DiSimone, Holly           12 PASO-CA              2:45.30    2:39.14  
                  38.23     1:19.80 (41.57)     2:00.64 (40.84)     2:39.14 (38.50)
  3 Brown, Jada               12 SMSC-CA              2:51.94    2:41.38  
                  37.45     1:18.99 (41.54)     2:01.51 (42.52)     2:41.38 (39.87)
  4 Wheeler, Maddie           12 CHS-CA               2:43.83    2:41.41  
                  36.61     1:18.91 (42.30)     2:01.24 (42.33)     2:41.41 (40.17)
  5 Rickett, McKelvey         12 BAC-CC               2:43.91    2:41.82  
                  36.63     1:18.09 (41.46)     2:00.69 (42.60)     2:41.82 (41.13)
  6 Alora, Janeza             11 BAC-CC               2:44.47    2:44.65  
                  38.64     1:21.53 (42.89)     2:04.32 (42.79)     2:44.65 (40.33)
  7 Brooks, Keira             12 San Luis Obispo-CA   2:48.70    2:50.85  
                  38.14     1:22.11 (43.97)     2:07.21 (45.10)     2:50.85 (43.64)
  8 Castillo, Arwen           12 CHS-CA               2:57.63    2:57.99  
                  42.56     1:29.07 (46.51)     2:15.55 (46.48)     2:57.99 (42.44)
  9 Carrier, Sydney           12 SMSC-CA              2:54.55    2:58.04  
                  41.24     1:25.70 (44.46)     2:12.37 (46.67)     2:58.04 (45.67)
W - Division  
  1 Ly, Meghan                11 SCSC-PC              3:08.43    2:44.10  
                  37.75     1:20.92 (43.17)     2:03.49 (42.57)     2:44.10 (40.61)
  2 Pelling, Cara             12 NCA-SI               3:13.80    2:51.63  
                  40.14     1:25.41 (45.27)     2:09.91 (44.50)     2:51.63 (41.72)
  3 Jones, Emily              12 MONT-PC              2:59.02    2:52.07  
                  39.00     1:22.85 (43.85)     2:08.81 (45.96)     2:52.07 (43.26)
  4 Arreguin, Katie           12 LTA-CA                    NT    2:53.52  
                                  16.06 ( )   2:06.15 (1:50.09)     2:53.52 (47.37)
  5 Gallardo, Haley           12 BAC-CC               2:59.84    2:54.48  
                  41.41     1:28.53 (47.12)     2:15.48 (46.95)     2:54.48 (39.00)
  6 Pauschek, Annika          11 PUMA-CA              3:22.94    2:55.02  
                  40.59     1:26.31 (45.72)     2:12.71 (46.40)     2:55.02 (42.31)
  7 Triplett, Gracie          12 SMSC-CA              3:03.83    2:57.30  
                  41.56     1:29.38 (47.82)     2:14.11 (44.73)     2:57.30 (43.19)
  8 Gray, Estella             11 San Luis Obispo-CA   3:02.88    2:57.56  
                  40.94     1:25.87 (44.93)     2:12.48 (46.61)     2:57.56 (45.08)
  9 Ogorsolka, Stella         12 PASO-CA              3:06.94    2:59.75  
                  41.12     1:27.62 (46.50)     2:15.17 (47.55)     2:59.75 (44.58)
 10 Barton, Natalie           11 SMSC-CA              3:02.89    3:00.87  
                  42.24     1:28.81 (46.57)     2:17.05 (48.24)     3:00.87 (43.82)
 11 Luby, Makena              12 MONT-PC              3:15.45    3:04.52  
                  41.93     1:29.39 (47.46)     2:17.69 (48.30)     3:04.52 (46.83)
 12 Nilsson, Annika           12 MONT-PC              3:36.51    3:04.93  
                  42.13     1:30.61 (48.48)     2:20.73 (50.12)     3:04.93 (44.20)
 13 Sanders, Jenna            12 PUMA-CA                   NT    3:12.43  
                  42.92     1:32.31 (49.39)     2:24.70 (52.39)     3:12.43 (47.73)
 14 Greeley, Troi             12 SMSC-CA              3:33.80    3:17.36  
                  45.12     1:36.44 (51.32)     2:28.07 (51.63)     3:17.36 (49.29)
 15 Jimenez, Emma             12 SMSC-CA                   NT    3:38.85  
                  46.14     1:43.29 (57.15)   2:43.51 (1:00.22)     3:38.85 (55.34)
 -- Contreras, Isabelle       12 SMSC-CA              3:12.85         DQ  
      Did not finish
                  42.12     1:34.00 (51.88)                                        
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Koc, Naya                 12 San Luis Obispo-CA   5:13.52    5:11.70  
                  36.54     1:16.66 (40.12)     1:57.35 (40.69)     2:38.06 (40.71)
        3:17.27 (39.21)     3:56.67 (39.40)     4:34.72 (38.05)     5:11.70 (36.98)
  2 Kirn, Gaylynn             12 PUMA-CA              5:34.40    5:22.91  
                  36.99     1:17.31 (40.32)     1:58.96 (41.65)     2:40.26 (41.30)
        3:21.66 (41.40)     4:02.86 (41.20)     4:43.48 (40.62)     5:22.91 (39.43)
  3 Zimmerman, Aly            11 SMSC-CA              5:25.63    5:25.01  
                  37.34     1:18.01 (40.67)     1:59.22 (41.21)     2:40.73 (41.51)
        3:21.80 (41.07)     4:03.44 (41.64)     4:44.67 (41.23)     5:25.01 (40.34)
  4 Ostrom, Alexandra         11 BAC-CC               5:15.39    5:27.56  
                  37.18     1:18.92 (41.74)     2:01.18 (42.26)     2:42.93 (41.75)
        3:24.88 (41.95)     4:06.64 (41.76)     4:48.04 (41.40)     5:27.56 (39.52)
  5 Wheeler, Maddie           12 CHS-CA               5:43.58    5:31.90  
                  37.46     1:19.65 (42.19)     2:02.44 (42.79)     2:45.97 (43.53)
        3:27.81 (41.84)     4:11.14 (43.33)     4:52.23 (41.09)     5:31.90 (39.67)
  6 Steed, Ryan               12 SMSC-CA              5:32.77    5:32.89  
                  37.70     1:19.74 (42.04)     2:02.28 (42.54)     2:44.63 (42.35)
        3:27.11 (42.48)     4:09.43 (42.32)     4:51.63 (42.20)     5:32.89 (41.26)
  7 Virnig, Erin              12 San Luis Obispo-CA   5:39.54    5:33.61  
                  39.95     1:22.28 (42.33)     2:05.93 (43.65)     2:48.75 (42.82)
        3:31.11 (42.36)     4:12.98 (41.87)     4:54.18 (41.20)     5:33.61 (39.43)
  8 Le-Nguyen, Audrey         11 MONT-PC              5:41.86    5:34.91  
                  36.94     1:20.34 (43.40)     2:03.57 (43.23)     2:46.17 (42.60)
        3:29.15 (42.98)     4:11.68 (42.53)     4:53.88 (42.20)     5:34.91 (41.03)
  9 Cusick, Sam               12 PUMA-CA              5:40.13    5:40.44  
                  38.01     1:19.99 (41.98)     2:03.30 (43.31)     2:46.43 (43.13)
        3:29.77 (43.34)     4:14.13 (44.36)     4:58.38 (44.25)     5:40.44 (42.06)
 10 Alora, Janeza             11 BAC-CC               5:40.10    5:46.12  
                  39.17     1:23.00 (43.83)     2:08.14 (45.14)     2:52.91 (44.77)
        3:37.38 (44.47)     4:21.35 (43.97)     5:05.53 (44.18)     5:46.12 (40.59)
R - Division  
  1 DiSimone, Holly           12 PASO-CA              5:51.70    5:28.87  
                  37.86     1:20.11 (42.25)     2:03.12 (43.01)     2:45.74 (42.62)
        3:28.06 (42.32)     4:10.69 (42.63)     4:51.94 (41.25)     5:28.87 (36.93)
  2 Brown, Jada               12 SMSC-CA              6:06.61    5:44.31  
                  39.60     1:22.47 (42.87)     2:07.14 (44.67)     2:51.34 (44.20)
        3:35.85 (44.51)     4:19.81 (43.96)     5:02.94 (43.13)     5:44.31 (41.37)
  3 Dudley, Corrie            11 NCA-SI               5:55.40    5:46.79  
                  40.00     1:23.92 (43.92)     2:07.97 (44.05)     2:51.16 (43.19)
        3:35.15 (43.99)     4:19.60 (44.45)     5:04.70 (45.10)     5:46.79 (42.09)
  4 Cobb, Sarah               12 BAC-CC               5:50.30    5:59.61  
                  39.96     1:24.88 (44.92)     2:11.05 (46.17)     2:57.75 (46.70)
        3:44.04 (46.29)     4:30.57 (46.53)     5:16.10 (45.53)     5:59.61 (43.51)
  5 Jones, Emily              12 MONT-PC              6:09.39    6:03.36  
                  40.56     1:26.29 (45.73)     2:13.59 (47.30)     3:00.08 (46.49)
        3:47.72 (47.64)     4:35.55 (47.83)     5:21.07 (45.52)     6:03.36 (42.29)
  6 Gray, Estella             11 San Luis Obispo-CA   6:17.23    6:23.29  
                  42.08     1:29.06 (46.98)     2:17.27 (48.21)     3:05.91 (48.64)
        3:56.13 (50.22)     4:45.52 (49.39)     5:35.44 (49.92)     6:23.29 (47.85)
W - Division  
  1 Rickett, McKelvey         12 BAC-CC                    NT    5:39.32  
                  37.75     1:20.87 (43.12)     2:05.19 (44.32)     2:49.03 (43.84)
        3:32.15 (43.12)     4:16.16 (44.01)     4:57.56 (41.40)     5:39.32 (41.76)
  2 Lomibao, Jamie            12 SMSC-CA              6:30.96    5:52.58  
                  39.45     1:24.44 (44.99)     2:10.54 (46.10)     2:56.32 (45.78)
        3:42.07 (45.75)     4:27.80 (45.73)     5:12.39 (44.59)     5:52.58 (40.19)
  3 Cabiles, Allie            11 SMSC-CA              6:31.63    6:02.73  
                  41.61     1:27.34 (45.73)     2:13.32 (45.98)     2:59.25 (45.93)
        3:47.52 (48.27)     4:35.07 (47.55)     5:21.45 (46.38)     6:02.73 (41.28)
  4 Triplett, Gracie          12 SMSC-CA              6:24.97    6:03.94  
                  42.10     1:29.49 (47.39)     2:16.57 (47.08)     3:02.84 (46.27)
        3:50.22 (47.38)     4:37.04 (46.82)     5:22.15 (45.11)     6:03.94 (41.79)
  5 Carrier, Sydney           12 SMSC-CA              6:28.98    6:13.03  
                  41.74     1:28.26 (46.52)     2:15.78 (47.52)     3:03.36 (47.58)
        3:51.90 (48.54)     4:38.59 (46.69)     5:26.24 (47.65)     6:13.03 (46.79)
  6 Barton, Natalie           11 SMSC-CA                   NT    6:20.27  
                  42.21     1:30.61 (48.40)     2:20.47 (49.86)     3:10.13 (49.66)
        3:59.04 (48.91)     4:48.27 (49.23)     5:35.28 (47.01)     6:20.27 (44.99)
  7 Contreras, Isabelle       12 SMSC-CA                   NT    6:48.23  
                  43.15     1:35.10 (51.95)     2:27.78 (52.68)     3:20.02 (52.24)
        4:13.55 (53.53)     5:05.98 (52.43)     5:59.89 (53.91)     6:48.23 (48.34)
  8 Greeley, Troi             12 SMSC-CA                   NT    7:03.12  
                  45.86     1:38.65 (52.79)     2:32.96 (54.31)     3:28.20 (55.24)
        4:23.11 (54.91)     5:18.78 (55.67)     6:13.34 (54.56)     7:03.12 (49.78)
 
Girls 11-12 500 POW - 4 Loops Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perea, Makaela            11 Barracuda-NM         5:33.63    6:36.60  
  2 Virnig, Erin              12 San Luis Obispo-CA   5:39.54    6:43.00  
  3 Valdez, Victoria          11 Barracuda-NM         5:46.10    6:53.41  
  4 Brooks, Keira             12 San Luis Obispo-CA        NT    7:34.05  
  5 Gray, Estella             11 San Luis Obispo-CA   6:17.23    7:56.95  
  6 Novotny, Haley            12 LTA-CA                    NT    8:00.45  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Taber, Paige              12 Roadrunner-CC          34.72      35.80  
  2 Woo, Olivia               12 MONT-PC                35.80      36.01  
  3 Koc, Naya                 12 San Luis Obispo-CA     37.12      36.14  
  4 Perea, Makaela            11 Barracuda-NM           35.55      36.55  
  5 Le-Nguyen, Audrey         11 MONT-PC                36.91      37.22  
  6 Cobb, Grace               12 BAC-CC                 35.69      37.78  
  7 Garcia, Gianna            12 Roadrunner-CC          38.50      38.12  
  8 Oppedahl, Claire          12 PUMA-CA                40.06      38.31  
  9 Valdez, Victoria          11 Barracuda-NM           37.78      38.91  
 10 Kirn, Gaylynn             12 PUMA-CA                40.51      39.42  
 11 Ly, Meghan                11 SCSC-PC                38.54      39.60  
 12 Steed, Ryan               12 SMSC-CA                39.78      40.70  
 13 Virnig, Erin              12 San Luis Obispo-CA     40.76      40.79  
 14 Cheshire, Davin           11 BAC-CC                 41.05      42.29  
 15 Wheeler, Maddie           12 CHS-CA                 40.85      42.40  
 -- Nilsson, Annika           12 MONT-PC                40.46         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
R - Division  
  1 DiSimone, Holly           12 PASO-CA                42.13      39.23  
  2 Bowyer, Bri               12 Roadrunner-CC          41.73      40.26  
  3 Luby, Makena              12 MONT-PC                42.90      41.29  
  4 Moxham, Rylie             11 Roadrunner-CC          41.71      42.28  
  5 Alora, Janeza             11 BAC-CC                 42.31      43.07  
  6 Jones, Emily              12 MONT-PC                45.11      43.30  
  7 Pelling, Cara             12 NCA-SI                 43.82      43.96  
  8 Gallardo, Haley           12 BAC-CC                 43.59      44.01  
  9 Pauschek, Annika          11 PUMA-CA                45.00      44.54  
 10 Castillo, Arwen           12 CHS-CA                 42.60      46.74  
W - Division  
  1 Marsalek, Emma            12 SMSC-CA                47.63      41.92  
  2 Arreguin, Katie           12 LTA-CA                 49.49      43.59  
  3 Brown, Jada               12 SMSC-CA                46.36      44.03  
  4 Strom, Hanna              12 LTA-CA                 46.16      44.37  
  5 Valpredo, Ava             12 BAC-CC                    NT      44.73  
  6 Gray, Estella             11 San Luis Obispo-CA     46.27      45.35  
  7 Novotny, Haley            12 LTA-CA                 46.15      46.08  
  8 Tse, Nikki                11 CHS-CA                 47.72      47.79  
  9 Ogorsolka, Stella         12 PASO-CA                46.69      48.32  
 10 Rosales, Kali             11 LTA-CA                    NT      49.26  
 11 Sanders, Jenna            12 PUMA-CA                52.58      50.05  
 12 Contreras, Isabelle       12 SMSC-CA                49.74      50.53  
 13 Jimenez, Emma             12 SMSC-CA                49.96      50.85  
 14 Rojas, Sarah              12 BAC-CC                 50.19      51.35  
 15 Stanculescu, Maria        12 PUMA-CA                52.81      52.34  
 16 Coffin, Jesie             12 Roadrunner-CC             NT      52.62  
 17 Engstrom-Ritchie, Destin  11 NCA-CA                 59.45      53.15  
 18 Barton, Natalie           11 SMSC-CA                48.85      53.54  
 19 Greeley, Troi             12 SMSC-CA                57.97      54.47  
 20 Lawrence, Emily           11 LTA-CA               1:00.01      58.98  
 21 Hais, Ella                12 San Luis Obispo-CA        NT      59.14  
 -- Villa, Aliyah             11 LTA-CA                 47.31         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Perea, Makaela            11 Barracuda-NM         1:19.57    1:16.07  
  2 Koc, Naya                 12 San Luis Obispo-CA   1:14.59    1:16.66  
                  37.45     1:16.66 (39.21)                                        
  3 Taber, Paige              12 Roadrunner-CC        1:15.00    1:16.94  
                  37.33     1:16.94 (39.61)                                        
  4 Bravo-Guzman, Noemi       11 SMSC-CA              1:21.40    1:18.62  
                  37.97     1:18.62 (40.65)                                        
  5 Kirn, Gaylynn             12 PUMA-CA              1:21.17    1:19.85  
                  39.52     1:19.85 (40.33)                                        
  6 Le-Nguyen, Audrey         11 MONT-PC              1:21.47    1:21.25  
                  39.26     1:21.25 (41.99)                                        
  7 Woo, Olivia               12 MONT-PC              1:18.50    1:21.60  
                  39.20     1:21.60 (42.40)                                        
  8 Cobb, Grace               12 BAC-CC               1:21.67    1:21.87  
                  39.05     1:21.87 (42.82)                                        
  9 Oppedahl, Claire          12 PUMA-CA              1:27.94    1:22.10  
                  40.46     1:22.10 (41.64)                                        
 10 Valdez, Victoria          11 Barracuda-NM         1:21.43    1:23.79  
                  41.27     1:23.79 (42.52)                                        
 11 Steed, Ryan               12 SMSC-CA              1:26.60    1:25.48  
                  41.65     1:25.48 (43.83)                                        
 12 DiSimone, Holly           12 PASO-CA              1:26.44    1:27.33  
                  43.11     1:27.33 (44.22)                                        
 13 Wheeler, Maddie           12 CHS-CA               1:27.86    1:27.45  
 14 Clerkin, Grace            12 YMSC-CC              1:25.40    1:27.91  
 15 Cheshire, Davin           11 BAC-CC               1:27.65    1:28.47  
                  43.48     1:28.47 (44.99)                                        
 16 Bowyer, Bri               12 Roadrunner-CC        1:28.49    1:28.48  
                  42.48     1:28.48 (46.00)                                        
 17 Virnig, Erin              12 San Luis Obispo-CA   1:25.76    1:29.85  
                  44.89     1:29.85 (44.96)                                        
R - Division  
  1 Marsalek, Emma            12 SMSC-CA              1:30.95    1:26.22  
                  42.95     1:26.22 (43.27)                                        
  2 Luby, Makena              12 MONT-PC              1:30.31    1:27.05  
                  42.64     1:27.05 (44.41)                                        
  3 Zimmerman, Aly            11 SMSC-CA              1:32.52    1:31.07  
                  44.46     1:31.07 (46.61)                                        
  4 Alora, Janeza             11 BAC-CC               1:35.33    1:31.94  
                  44.07     1:31.94 (47.87)                                        
  5 Cavenaugh, Shelby         11 MONT-PC              1:34.20    1:32.60  
                  45.50     1:32.60 (47.10)                                        
  6 Arreguin, Katie           12 LTA-CA               1:37.55    1:32.81  
  7 Pelling, Cara             12 NCA-SI               1:32.34    1:33.22  
  8 Gallardo, Haley           12 BAC-CC               1:29.56    1:35.57  
                  47.05     1:35.57 (48.52)                                        
  9 Moxham, Rylie             11 Roadrunner-CC        1:37.21    1:37.59  
                  48.09     1:37.59 (49.50)                                        
 10 Lomibao, Jamie            12 SMSC-CA              1:35.27    1:37.75  
                  47.98     1:37.75 (49.77)                                        
W - Division  
  1 Cobb, Sarah               12 BAC-CC               1:41.81    1:27.67  
                  41.91     1:27.67 (45.76)                                        
  2 Jones, Emily              12 MONT-PC              1:38.19    1:32.19  
                  44.77     1:32.19 (47.42)                                        
  3 Castillo, Arwen           12 CHS-CA               1:37.96    1:36.95  
                  47.50     1:36.95 (49.45)                                        
  4 Brown, Jada               12 SMSC-CA              1:40.49    1:37.00  
                  47.96     1:37.00 (49.04)                                        
  5 Strom, Hanna              12 LTA-CA                    NT    1:38.94  
  6 Novotny, Haley            12 LTA-CA                    NT    1:40.56  
                  49.49     1:40.56 (51.07)                                        
  7 Gray, Estella             11 San Luis Obispo-CA   1:41.12    1:40.84  
                  49.56     1:40.84 (51.28)                                        
  8 Sanders, Jenna            12 PUMA-CA              1:56.41    1:48.21  
                  52.41     1:48.21 (55.80)                                        
  9 Contreras, Isabelle       12 SMSC-CA              1:51.79    1:49.91  
                  51.85     1:49.91 (58.06)                                        
 10 Engstrom-Ritchie, Destin  11 NCA-CA                    NT    1:53.78  
                  54.99     1:53.78 (58.79)                                        
 11 Barton, Natalie           11 SMSC-CA                   NT    1:54.43  
                  56.57     1:54.43 (57.86)                                        
 12 Hais, Ella                12 San Luis Obispo-CA        NT    2:12.01  
                1:02.08   2:12.01 (1:09.93)                                        
 -- Greeley, Troi             12 SMSC-CA              1:44.22        DFS  
      Declared false start
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Ly, Meghan                11 SCSC-PC                39.48      39.33  
  2 Woo, Olivia               12 MONT-PC                42.49      41.22  
  3 Cabiles, Allie            11 SMSC-CA                41.24      41.31  
  4 Virnig, Erin              12 San Luis Obispo-CA     43.95      41.98  
  5 Taber, Paige              12 Roadrunner-CC          43.16      42.39  
  6 Le-Nguyen, Audrey         11 MONT-PC                43.94      42.71  
  7 Cobb, Sarah               12 BAC-CC                 44.78      42.72  
  8 Koc, Naya                 12 San Luis Obispo-CA     44.19      43.65  
  9 Cheshire, Davin           11 BAC-CC                 44.10      43.73  
 10 Cusick, Sam               12 PUMA-CA                41.95      45.44  
 10 Luby, Makena              12 MONT-PC                44.62      45.44  
 12 Bravo-Guzman, Noemi       11 SMSC-CA                44.31      45.80  
 13 Cobb, Grace               12 BAC-CC                 42.06      48.55  
R - Division  
  1 Perea, Makaela            11 Barracuda-NM           47.69      43.44  
  2 Lomibao, Jamie            12 SMSC-CA                46.01      45.96  
  3 Rickett, McKelvey         12 BAC-CC                 47.03      46.93  
  4 Wheeler, Maddie           12 CHS-CA                 47.29      47.27  
  5 Pelling, Cara             12 NCA-SI                 48.74      47.86  
  6 Valdez, Victoria          11 Barracuda-NM           49.81      48.49  
  7 Novotny, Haley            12 LTA-CA                 50.11      48.82  
  8 Oppedahl, Claire          12 PUMA-CA                46.43      49.20  
  9 Carrier, Sydney           12 SMSC-CA                50.20      49.41  
 10 Moxham, Rylie             11 Roadrunner-CC          47.85      49.46  
 11 Bowyer, Bri               12 Roadrunner-CC          49.78      49.92  
 12 Gallardo, Haley           12 BAC-CC                 49.98      50.58  
 13 Alora, Janeza             11 BAC-CC                 50.00      51.44  
 14 Brooks, Keira             12 San Luis Obispo-CA     48.96      51.83  
W - Division  
  1 Garcia, Gianna            12 Roadrunner-CC             NT      45.46  
  2 DiSimone, Holly           12 PASO-CA                53.30      46.68  
  3 Sanders, Jenna            12 PUMA-CA                50.31      49.41  
  4 Nilsson, Annika           12 MONT-PC                55.38      49.73  
  5 Perrine, Sofia            11 PUMA-CA                53.69      49.78  
  6 Valpredo, Ava             12 BAC-CC                    NT      50.54  
  7 Arreguin, Katie           12 LTA-CA                 53.38      51.01  
  8 Pauschek, Annika          11 PUMA-CA                50.91      51.17  
  9 Strom, Hanna              12 LTA-CA                    NT      51.76  
 10 Rojas, Sarah              12 BAC-CC                 53.30      51.84  
 11 Jones, Emily              12 MONT-PC              1:04.46      52.34  
 12 Uceda, Maggie             11 PUMA-CA              1:00.67      52.37  
 13 Ogorsolka, Stella         12 PASO-CA                54.30      53.78  
 14 Tse, Nikki                11 CHS-CA                 52.69      54.23  
 15 Gray, Estella             11 San Luis Obispo-CA     53.31      55.15  
 16 Villa, Aliyah             11 LTA-CA                 56.08      57.45  
 17 Jimenez, Emma             12 SMSC-CA                58.38      59.52  
 18 Hais, Ella                12 San Luis Obispo-CA        NT    1:00.71  
 19 Rosales, Kali             11 LTA-CA                    NT    1:11.99  
 20 Lawrence, Emily           11 LTA-CA               1:25.38    1:12.35  
 -- Coffin, Jesie             12 Roadrunner-CC             NT         DQ  
      False start
 -- Triplett, Gracie          12 SMSC-CA                54.78         DQ  
      Butterfly kick
 -- Engstrom-Ritchie, Destin  11 NCA-CA                    NT         DQ  
      Kick before pull during cycle
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Woo, Olivia               12 MONT-PC              1:36.99    1:30.21  
                  43.51     1:30.21 (46.70)                                        
  2 Koc, Naya                 12 San Luis Obispo-CA   1:31.34    1:30.73  
                  43.14     1:30.73 (47.59)                                        
  3 Virnig, Erin              12 San Luis Obispo-CA   1:30.07    1:31.44  
                  44.39     1:31.44 (47.05)                                        
  4 Perea, Makaela            11 Barracuda-NM         1:37.90    1:31.95  
                  43.54     1:31.95 (48.41)                                        
  5 Bravo-Guzman, Noemi       11 SMSC-CA              1:34.71    1:32.74  
  6 Cobb, Sarah               12 BAC-CC               1:35.08    1:32.88  
                  43.34     1:32.88 (49.54)                                        
  7 Lomibao, Jamie            12 SMSC-CA              1:36.99    1:35.71  
                  45.85     1:35.71 (49.86)                                        
  8 Cheshire, Davin           11 BAC-CC               1:34.61    1:36.45  
                  47.15     1:36.45 (49.30)                                        
  9 Luby, Makena              12 MONT-PC              1:38.84    1:37.09  
                  47.37     1:37.09 (49.72)                                        
 10 Le-Nguyen, Audrey         11 MONT-PC              1:39.15    1:37.16  
                  46.33     1:37.16 (50.83)                                        
 11 Cusick, Sam               12 PUMA-CA              1:35.26    1:40.60  
                  48.14     1:40.60 (52.46)                                        
 12 Cobb, Grace               12 BAC-CC               1:34.87    1:43.77  
                  49.02     1:43.77 (54.75)                                        
 13 Ostrom, Alexandra         11 BAC-CC               1:39.12    1:44.85  
                  50.87     1:44.85 (53.98)                                        
R - Division  
  1 Zimmerman, Aly            11 SMSC-CA              1:40.81    1:37.74  
                  45.69     1:37.74 (52.05)                                        
  2 Pelling, Cara             12 NCA-SI               1:44.22    1:39.98  
  3 Wheeler, Maddie           12 CHS-CA               1:43.65    1:44.06  
                  49.25     1:44.06 (54.81)                                        
  4 Barton, Natalie           11 SMSC-CA              1:48.69    1:44.45  
                  50.72     1:44.45 (53.73)                                        
  5 Clerkin, Grace            12 YMSC-CC              1:44.50    1:46.14  
                  51.00     1:46.14 (55.14)                                        
  6 Moxham, Rylie             11 Roadrunner-CC        1:46.68    1:47.21  
                  50.93     1:47.21 (56.28)                                        
  7 Gallardo, Haley           12 BAC-CC               1:45.28    1:48.04  
                  51.64     1:48.04 (56.40)                                        
  8 Brooks, Keira             12 San Luis Obispo-CA   1:48.84    1:52.63  
                  53.43     1:52.63 (59.20)                                        
W - Division  
  1 Sanders, Jenna            12 PUMA-CA              2:08.39    1:47.55  
                  48.93     1:47.55 (58.62)                                        
  2 Novotny, Haley            12 LTA-CA               2:05.47    1:48.49  
                  52.96     1:48.49 (55.53)                                        
  3 Valpredo, Ava             12 BAC-CC               2:00.92    1:49.28  
                  51.58     1:49.28 (57.70)                                        
  4 Bowyer, Bri               12 Roadrunner-CC             NT    1:50.57  
                  51.14     1:50.57 (59.43)                                        
  5 Arreguin, Katie           12 LTA-CA               2:12.03    1:51.96  
                  52.65     1:51.96 (59.31)                                        
  6 Brown, Jada               12 SMSC-CA              1:56.88    1:52.34  
                  53.81     1:52.34 (58.53)                                        
  7 Ogorsolka, Stella         12 PASO-CA              1:55.55    1:53.61  
                  55.83     1:53.61 (57.78)                                        
  8 Gray, Estella             11 San Luis Obispo-CA   1:56.27    1:56.49  
                  56.15   1:56.49 (1:00.34)                                        
  9 Engstrom-Ritchie, Destin  11 NCA-CA                    NT    2:00.31  
                  57.68   2:00.31 (1:02.63)                                        
 10 Contreras, Isabelle       12 SMSC-CA              2:05.47    2:07.85  
                1:00.21   2:07.85 (1:07.64)                                        
 11 Jimenez, Emma             12 SMSC-CA              2:32.84    2:10.70  
                1:00.25   2:10.70 (1:10.45)                                        
 12 Hais, Ella                12 San Luis Obispo-CA        NT    2:12.51  
                1:03.94   2:12.51 (1:08.57)                                        
 13 Greeley, Troi             12 SMSC-CA              2:44.37    2:44.61  
                1:22.33   2:44.61 (1:22.28)                                        
 -- Strom, Hanna              12 LTA-CA                    NT         DQ  
      Non-simultaneous arms
                  53.14        DQ (1:04.81)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Le-Nguyen, Audrey         11 MONT-PC                33.18      33.49  
  2 Taber, Paige              12 Roadrunner-CC          34.49      34.35  
  3 Woo, Olivia               12 MONT-PC                35.17      34.81  
  4 Ly, Meghan                11 SCSC-PC                34.47      34.90  
  5 Perea, Makaela            11 Barracuda-NM           35.06      35.11  
  6 Garcia, Gianna            12 Roadrunner-CC          35.70      35.52  
  7 Kirn, Gaylynn             12 PUMA-CA                36.04      35.91  
  7 Koc, Naya                 12 San Luis Obispo-CA     37.28      35.91  
  9 Bravo-Guzman, Noemi       11 SMSC-CA                35.00      36.05  
 10 Jones, Emily              12 MONT-PC                37.32      36.34  
 11 Cabiles, Allie            11 SMSC-CA                36.63      37.86  
 12 Alora, Janeza             11 BAC-CC                 36.69      38.00  
 13 Cobb, Sarah               12 BAC-CC                 36.82      39.18  
 14 Nilsson, Annika           12 MONT-PC                38.00      39.23  
 14 Rickett, McKelvey         12 BAC-CC                 38.35      39.23  
R - Division  
  1 DiSimone, Holly           12 PASO-CA                38.62      35.04  
  2 Cobb, Grace               12 BAC-CC                 38.80      37.26  
  3 Oppedahl, Claire          12 PUMA-CA                38.64      38.29  
  4 Steed, Ryan               12 SMSC-CA                39.91      38.41  
  5 Lomibao, Jamie            12 SMSC-CA                38.96      38.51  
  6 Valdez, Victoria          11 Barracuda-NM           39.73      39.04  
  7 Cheshire, Davin           11 BAC-CC                 39.72      39.07  
  8 Luby, Makena              12 MONT-PC                40.21      39.32  
  9 Wheeler, Maddie           12 CHS-CA                 40.52      39.86  
 10 Cusick, Sam               12 PUMA-CA                39.46      40.70  
 11 Moxham, Rylie             11 Roadrunner-CC          41.17      42.08  
 12 Castillo, Arwen           12 CHS-CA                 40.16      42.16  
 -- Zimmerman, Aly            11 SMSC-CA                39.37         DQ  
      False start
W - Division  
  1 Marsalek, Emma            12 SMSC-CA                45.21      37.50  
  2 Bowyer, Bri               12 Roadrunner-CC             NT      38.05  
  3 Arreguin, Katie           12 LTA-CA                    NT      40.72  
  4 Virnig, Erin              12 San Luis Obispo-CA     42.66      40.79  
  5 Brooks, Keira             12 San Luis Obispo-CA     46.58      42.03  
  6 Rojas, Sarah              12 BAC-CC                 44.78      42.69  
  7 Gallardo, Haley           12 BAC-CC                 42.18      43.58  
  8 Gray, Estella             11 San Luis Obispo-CA     44.27      44.06  
  9 Pelling, Cara             12 NCA-SI                 43.59      44.31  
 10 Valpredo, Ava             12 BAC-CC                    NT      44.59  
 11 Pauschek, Annika          11 PUMA-CA                44.31      45.25  
 12 Ogorsolka, Stella         12 PASO-CA                59.15      45.87  
 13 Novotny, Haley            12 LTA-CA                    NT      45.92  
 14 Tse, Nikki                11 CHS-CA                 44.51      46.28  
 15 Sanders, Jenna            12 PUMA-CA                   NT      48.10  
 16 Jimenez, Emma             12 SMSC-CA                   NT      49.93  
 17 Villa, Aliyah             11 LTA-CA                 52.37      50.54  
 18 Strom, Hanna              12 LTA-CA                 53.83      51.81  
 19 Stanculescu, Maria        12 PUMA-CA              1:03.03      54.76  
 20 Hais, Ella                12 San Luis Obispo-CA        NT      56.57  
 21 Rosales, Kali             11 LTA-CA                    NT      58.46  
 22 Lawrence, Emily           11 LTA-CA               1:05.00      59.86  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Bravo-Guzman, Noemi       11 SMSC-CA              1:17.14    1:15.79  
                  35.20     1:15.79 (40.59)                                        
  2 Ly, Meghan                11 SCSC-PC              1:19.38    1:17.35  
                  36.06     1:17.35 (41.29)                                        
  3 Garcia, Gianna            12 Roadrunner-CC        1:19.23    1:18.51  
                  36.66     1:18.51 (41.85)                                        
  4 Alora, Janeza             11 BAC-CC               1:22.35    1:25.73  
                  40.00     1:25.73 (45.73)                                        
  5 Woo, Olivia               12 MONT-PC              1:25.17    1:27.29  
                  39.38     1:27.29 (47.91)                                        
  6 Cavenaugh, Shelby         11 MONT-PC              1:25.00    1:31.83  
                  40.76     1:31.83 (51.07)                                        
R - Division  
  1 DiSimone, Holly           12 PASO-CA              1:28.77    1:18.05  
                  38.08     1:18.05 (39.97)                                        
  2 Zimmerman, Aly            11 SMSC-CA              1:28.29    1:25.01  
                  39.13     1:25.01 (45.88)                                        
  3 Steed, Ryan               12 SMSC-CA              1:30.89    1:28.45  
                  40.24     1:28.45 (48.21)                                        
  4 Jones, Emily              12 MONT-PC              1:29.69    1:28.56  
                  39.33     1:28.56 (49.23)                                        
  5 Cabiles, Allie            11 SMSC-CA              1:31.18    1:33.60  
                  43.73     1:33.60 (49.87)                                        
  6 Nilsson, Annika           12 MONT-PC              1:33.52    1:36.50  
 -- Cheshire, Davin           11 BAC-CC               1:33.43         DQ  
      Head did not break the surface by 15 meters
                  43.82          DQ (53.15)                                        
W - Division  
  1 Oppedahl, Claire          12 PUMA-CA              1:55.87    1:25.21  
                  40.18     1:25.21 (45.03)                                        
  2 Brown, Jada               12 SMSC-CA              1:41.19    1:35.96  
                  45.25     1:35.96 (50.71)                                        
  3 Wheeler, Maddie           12 CHS-CA               1:36.97    1:36.31  
                  44.31     1:36.31 (52.00)                                        
  4 Triplett, Gracie          12 SMSC-CA              1:50.84    1:36.44  
                  46.93     1:36.44 (49.51)                                        
  5 Luby, Makena              12 MONT-PC              1:54.18    1:48.34  
                  42.92   1:48.34 (1:05.42)                                        
  6 Tse, Nikki                11 CHS-CA               2:00.02    1:48.68  
                  49.41     1:48.68 (59.27)                                        
  7 Castillo, Arwen           12 CHS-CA               1:44.40    1:49.62  
                  48.74   1:49.62 (1:00.88)                                        
 -- Rojas, Sarah              12 BAC-CC                    NT         DQ  
      Kick breaststroke type
                  49.74          DQ (58.94)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Taber, Paige              12 Roadrunner-CC        2:51.25    2:45.92  
                  35.49     1:18.83 (43.34)     2:09.84 (51.01)     2:45.92 (36.08)
  2 Perea, Makaela            11 Barracuda-NM         2:53.00    2:45.94  
                  35.71     1:17.85 (42.14)     2:09.80 (51.95)     2:45.94 (36.14)
  3 Bravo-Guzman, Noemi       11 SMSC-CA              2:50.44    2:48.01  
                  35.49     1:17.98 (42.49)     2:10.33 (52.35)     2:48.01 (37.68)
  4 Le-Nguyen, Audrey         11 MONT-PC              2:54.49    2:49.03  
                  34.80     1:18.35 (43.55)     2:10.50 (52.15)     2:49.03 (38.53)
  5 Kirn, Gaylynn             12 PUMA-CA              2:52.40    2:50.05  
                  36.94     1:20.10 (43.16)     2:11.27 (51.17)     2:50.05 (38.78)
  6 Koc, Naya                 12 San Luis Obispo-CA   2:45.67    2:51.42  
                  39.54     1:22.75 (43.21)     2:13.91 (51.16)     2:51.42 (37.51)
  7 Ly, Meghan                11 SCSC-PC              2:51.70    2:53.83  
                  36.74     1:25.20 (48.46)     2:12.18 (46.98)     2:53.83 (41.65)
  8 DiSimone, Holly           12 PASO-CA              3:01.60    2:56.87  
                  36.70     1:21.85 (45.15)     2:18.12 (56.27)     2:56.87 (38.75)
  9 Woo, Olivia               12 MONT-PC              2:54.73    2:56.98  
                  38.18     1:27.03 (48.85)     2:18.97 (51.94)     2:56.98 (38.01)
 10 Zimmerman, Aly            11 SMSC-CA              3:01.75    2:59.94  
                  39.67     1:29.39 (49.72)     2:20.80 (51.41)     2:59.94 (39.14)
 11 Virnig, Erin              12 San Luis Obispo-CA   3:03.58    3:01.44  
                  44.47     1:33.75 (49.28)     2:22.00 (48.25)     3:01.44 (39.44)
 12 Ostrom, Alexandra         11 BAC-CC               2:57.44    3:04.00  
                  40.95     1:29.57 (48.62)     2:25.03 (55.46)     3:04.00 (38.97)
 13 Steed, Ryan               12 SMSC-CA              3:06.97    3:05.10  
                  39.64     1:27.24 (47.60)     2:23.82 (56.58)     3:05.10 (41.28)
 14 Cheshire, Davin           11 BAC-CC               3:04.94    3:06.82  
                  41.52     1:31.03 (49.51)     2:24.77 (53.74)     3:06.82 (42.05)
R - Division  
  1 Garcia, Gianna            12 Roadrunner-CC        3:14.35    2:52.88  
                  36.84     1:21.06 (44.22)     2:13.96 (52.90)     2:52.88 (38.92)
  2 Oppedahl, Claire          12 PUMA-CA              3:15.59    3:01.31  
                  40.73     1:28.03 (47.30)     2:21.77 (53.74)     3:01.31 (39.54)
  3 Lomibao, Jamie            12 SMSC-CA              3:10.95    3:04.79  
                  40.37     1:31.53 (51.16)     2:25.10 (53.57)     3:04.79 (39.69)
  4 Wheeler, Maddie           12 CHS-CA               3:10.26    3:07.80  
                  43.00     1:30.24 (47.24)     2:26.18 (55.94)     3:07.80 (41.62)
  5 Dudley, Corrie            11 NCA-SI               3:10.93    3:11.92  
                  43.04     1:34.13 (51.09)     2:29.38 (55.25)     3:11.92 (42.54)
  6 Luby, Makena              12 MONT-PC              3:10.90    3:12.96  
                  43.72     1:33.43 (49.71)     2:28.57 (55.14)     3:12.96 (44.39)
  7 Cobb, Sarah               12 BAC-CC               3:10.53    3:16.24  
                  41.37     1:33.58 (52.21)     2:30.75 (57.17)     3:16.24 (45.49)
  8 Alora, Janeza             11 BAC-CC               3:09.95    3:16.76  
                  40.75     1:33.77 (53.02)   2:34.02 (1:00.25)     3:16.76 (42.74)
  9 Nilsson, Annika           12 MONT-PC              3:15.04    3:24.13  
                  40.80     1:35.58 (54.78)   2:37.27 (1:01.69)     3:24.13 (46.86)
 10 Cabiles, Allie            11 SMSC-CA              3:12.60    3:26.88  
                  40.51     1:40.02 (59.51)     2:35.88 (55.86)     3:26.88 (51.00)
W - Division  
  1 Jones, Emily              12 MONT-PC              4:15.21    3:17.34  
                  39.77     1:32.24 (52.47)   2:33.47 (1:01.23)     3:17.34 (43.87)
  2 Brown, Jada               12 SMSC-CA              3:26.42    3:20.24  
                  45.72     1:36.94 (51.22)   2:38.45 (1:01.51)     3:20.24 (41.79)
  3 Arreguin, Katie           12 LTA-CA                    NT    3:21.06  
                  43.36     1:34.29 (50.93)   2:38.78 (1:04.49)     3:21.06 (42.28)
  4 Carrier, Sydney           12 SMSC-CA              3:28.37    3:24.32  
                  51.20     1:46.50 (55.30)     2:40.80 (54.30)     3:24.32 (43.52)
  5 Triplett, Gracie          12 SMSC-CA              3:25.35    3:25.09  
                                1:37.45 ( )   2:42.54 (1:05.09)     3:25.09 (42.55)
  6 Castillo, Arwen           12 CHS-CA               3:28.73    3:26.31  
                  46.85     1:39.77 (52.92)   2:42.37 (1:02.60)     3:26.31 (43.94)
  7 Valpredo, Ava             12 BAC-CC                    NT    3:27.20  
                  50.37     1:42.46 (52.09)     2:42.16 (59.70)     3:27.20 (45.04)
  8 Novotny, Haley            12 LTA-CA                    NT    3:27.59  
                  49.50     1:42.75 (53.25)     2:41.72 (58.97)     3:27.59 (45.87)
  9 Pauschek, Annika          11 PUMA-CA                   NT    3:28.69  
                  50.82     1:43.21 (52.39)   2:44.51 (1:01.30)     3:28.69 (44.18)
 10 Sanders, Jenna            12 PUMA-CA                   NT    3:37.12  
                  49.22     1:48.57 (59.35)     2:47.51 (58.94)     3:37.12 (49.61)
 11 Barton, Natalie           11 SMSC-CA              3:53.86    3:43.99  
                1:00.04   2:01.42 (1:01.38)     3:00.91 (59.49)     3:43.99 (43.08)
 12 Contreras, Isabelle       12 SMSC-CA              3:41.56    3:44.26  
                  47.38   1:51.22 (1:03.84)   2:57.22 (1:06.00)     3:44.26 (47.04)
 13 Strom, Hanna              12 LTA-CA                    NT    3:46.98  
                  54.01     1:47.85 (53.84)   2:55.97 (1:08.12)     3:46.98 (51.01)
 14 Villa, Aliyah             11 LTA-CA                    NT    3:51.61  
                  55.60     1:54.18 (58.58)   3:01.53 (1:07.35)     3:51.61 (50.08)
 15 Greeley, Troi             12 SMSC-CA              4:22.97    4:20.60  
                1:05.84   2:07.42 (1:01.58)   3:28.82 (1:21.40)     4:20.60 (51.78)
 16 Hais, Ella                12 San Luis Obispo-CA        NT    4:26.24  
                1:01.68   2:19.86 (1:18.18)   3:28.74 (1:08.88)     4:26.24 (57.50)
 -- Gray, Estella             11 San Luis Obispo-CA   3:36.43         DQ  
      One hand touch - breast
                  48.77     1:42.12 (53.35)   2:47.86 (1:05.74)          DQ (47.06)
 -- Bowyer, Bri               12 Roadrunner-CC             NT         DQ  
      False start - Misc
                  44.45     1:31.68 (47.23)   2:38.47 (1:06.79)          DQ (41.94)
 
Girls 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Montclair Swim Team-PC  'A'                       2:33.00    2:29.67  
     1) Woo, Olivia 12                  2) Cavenaugh, Shelby 11           
     3) Le-Nguyen, Audrey 11            4) Jones, Emily 12                
                  54.82     1:22.09 (27.27)     1:55.30 (33.21)     2:29.67 (34.37)
  2 Bakersfield Aquatics Club-CC  'A'                 2:25.00    2:34.91  
     1) Rickett, McKelvey 12            2) Cobb, Sarah 12                 
     3) Alora, Janeza 11                4) Ostrom, Alexandra 11           
                  39.96     1:23.34 (43.38)     2:00.68 (37.34)     2:34.91 (34.23)
  3 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                      NT    2:45.62  
     1) Koc, Naya 12                    2) Virnig, Erin 12                
     3) Gray, Estella 11                4) Hais, Ella 12                  
                  36.01     1:18.69 (42.68)     2:02.19 (43.50)     2:45.62 (43.43)
  4 Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'A'                       NT    3:01.53  
     1) Strom, Hanna 12                 2) Novotny, Haley 12              
     3) Villa, Aliyah 11                4) Arreguin, Katie 12             
                  44.24     1:34.68 (50.44)   2:41.24 (1:06.56)     3:01.53 (20.29)
 -- Bakersfield Aquatics Club-CC  'B'                 2:40.00         DQ  
      Declared false start - Misc
     1) Gallardo, Haley 12              2) Valpredo, Ava 12               
     3) Rojas, Sarah 12                 4)                                
 
Girls 13-14 750 POW - 6 Loops Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haas, Alexis              14 San Luis Obispo-CA        NT    9:36.41  
  2 Lewis, Aiden              14 SMSC-CA                   NT    9:38.68  
  3 Springer, Abby            13 PASO-CA                   NT    9:55.78  
  4 Raphael, Liv              14 UN - Cuda-NM              NT   11:22.73  
  5 Gallegos, Breale          14 Barracuda-NM              NT   11:25.26  
  6 James, Kierah             13 LTA-CA                    NT   13:09.65  
  7 Mosichuk, Morgan          13 San Luis Obispo-CA        NT   13:25.26  
 
Girls 15 & Over 1k POW - 8 Loops Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gocke, Alayna             18 SMSC-CA             12:13.47   11:43.33  
  2 Edds, Emily               15 SMSC-CA             12:19.46   12:18.04  
  3 Hughes, Audrey            15 PASO-CA             12:20.91   12:28.92  
  4 van der Laan, Jessi       19 SMSC-CA             11:48.07   12:39.59  
  5 Fraire, Izzie             17 SMSC-CA             13:06.89   12:45.04  
  6 Friedrich, Victoria       17 SMSC-CA             13:25.87   13:02.43  
  7 Peterson, Adelynn         17 San Luis Obispo-CA  10:03.28   13:02.45  
  8 Marvin, Alissa            18 San Luis Obispo-CA  10:10.64   13:05.03  
  9 Hernandez, Haylee         17 SMSC-CA             12:39.56   13:37.97  
 10 Dooley, Clare             16 San Luis Obispo-CA  11:24.64   14:29.55  
 11 Lopez, Brianna            16 Barracuda-NM        11:28.30   14:43.84  
 12 Montoya, Mya              15 Barracuda-NM        15:04.22   14:49.64  
 13 Gebe, Alisha              16 Barracuda-NM              NT   16:04.54  
 14 Aguilar, Gabby            16 Barracuda-NM              NT   16:30.38  
 15 Padilla, Samantha         17 LTA-CA                    NT   17:21.09  
 
Girls 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Skeggs, Rani              17 Roadrunner-CC          28.10      28.74  
  2 Wilson, Amanda            17 PUMA-CA                28.59      29.58  
  3 Campbell, Marissa         27 Barracuda-NM           29.76      29.79  
  4 Bartolome, Annie          16 Un-Ca-CA               29.14      29.95  
  5 Cerceo, Talia             13 NCA-SI                 29.21      29.98  
  6 Hughes, Audrey            15 PASO-CA                30.22      30.47  
  7 Lockyer, Hannah           13 MONT-PC                29.70      30.50  
  8 Berg, Emily               16 PUMA-CA                31.20      30.70  
  9 Cusick, Sydney            15 PUMA-CA                29.40      30.79  
 10 Moffitt, Kendall          14 NCA-CA                 31.25      30.99  
 11 Haas, Alexis              14 San Luis Obispo-CA     31.91      31.04  
 12 Le-Nguyen, Anna           15 OAPB-PC                29.82      31.06  
 13 Wood, Gabby               17 PUMA-CA                30.74      31.11  
 14 Giannini, Emilie          13 PUMA-CA                30.64      31.36  
 15 Clayton, Gabriella        15 PASO-CA                30.61      31.37  
 16 Roseman, Paige            13 TAC-SN                 32.74      31.69  
 18 Friedrich, Victoria       17 SMSC-CA                32.57      32.23  
 19 Thompson, Kate            13 PUMA-CA                32.11      32.48  
 20 Clark, Sarah              15 NCA-CA                 32.11      32.53  
 21 Dudley, Allysa            14 NCA-SI                 31.03      32.55  
 22 Gallegos, Breale          14 Barracuda-NM           33.64      32.67  
 23 Jeffries, Emma            13 Roadrunner-CC             NT      33.09  
 24 Blodorn, Sylvia           13 Roadrunner-CC          32.10      33.16  
 25 Springer, Abby            13 PASO-CA                32.81      33.53  
 26 Seidel, Tyler             13 NCA-CA                 34.42      33.63  
 27 Carlson, Rachel           16 SMSC-CA                36.13      33.67  
 28 McIntyre, Elyse           13 NCA-CA                 35.54      33.78  
 29 Severson, Emma            15 NCA-CA                 32.92      33.81  
 30 Allen, Jamie              14 SMSC-CA                33.54      33.85  
 31 Tefera, Ilu               16 SMSC-CA                33.16      33.88  
 32 Wood, Rachel              14 PUMA-CA                32.70      33.91  
 34 Hernandez, Elizabeth      13 SMSC-CA                32.82      33.97  
 36 Lopez, Brianna            16 Barracuda-NM           32.27      34.15  
 37 Hughes, Ava               13 PASO-CA                32.85      34.32  
 38 Perez, Cat                14 SMSC-CA                34.85      34.41  
 39 Dooley, Clare             16 San Luis Obispo-CA     34.80      34.78  
 40 Pauschek, Emily           13 PUMA-CA                35.49      34.92  
 41 Wemple, Gianna            14 PUMA-CA                38.96      35.27  
 42 Carrier, Alyssa           14 SMSC-CA                36.81      35.47  
 43 Lim, Kylie                16 PUMA-CA                34.00      35.57  
 44 Cayer, Maddie             13 NCA-SI                 35.25      35.82  
 45 Mosichuk, Morgan          13 San Luis Obispo-CA     36.12      36.34  
 46 Gebe, Alisha              16 Barracuda-NM           36.59      37.34  
 47 Montoya, Mya              15 Barracuda-NM           36.75      37.37  
 48 Aguilar, Gabby            16 Barracuda-NM           37.20      38.38  
 49 Lewis, Kirsten            13 NCA-SI                 37.22      39.24  
 50 Anderson, Jaime           13 LTA-CA                    NT      40.44  
 52 Padilla, Samantha         17 LTA-CA                    NT      40.47  
 53 Money, Abby               13 PUMA-CA                39.38      40.82  
 54 Netto, Jorja              14 PASO-CA                40.97      40.97  
 56 Hetland, Grace            13 SMSC-CA                42.56      43.42  
 57 Hais, Gwyneth             14 San Luis Obispo-CA     54.37      47.52  
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Skeggs, Rani              17 Roadrunner-CC          59.88    1:00.35  
                  29.69     1:00.35 (30.66)                                        
  2 Wilson, Amanda            17 PUMA-CA              1:00.41    1:02.71  
                  30.78     1:02.71 (31.93)                                        
  3 Merlihan, Meghan          20 San Luis Obispo-CA     59.57    1:03.75  
                  31.11     1:03.75 (32.64)                                        
  4 Cerceo, Talia             13 NCA-SI               1:03.72    1:04.25  
                  31.21     1:04.25 (33.04)                                        
  5 Bartolome, Annie          16 Un-Ca-CA             1:02.88    1:04.82  
  6 Lockyer, Hannah           13 MONT-PC              1:06.29    1:04.92  
                  31.08     1:04.92 (33.84)                                        
  7 Yasukochi, Sydney         15 Roadrunner-CC        1:05.62    1:05.55  
                  32.10     1:05.55 (33.45)                                        
  8 Moffitt, Kendall          14 NCA-CA               1:06.90    1:06.36  
                  31.67     1:06.36 (34.69)                                        
  9 Campbell, Marissa         27 Barracuda-NM         1:06.28    1:06.39  
                  32.03     1:06.39 (34.36)                                        
 10 Le-Nguyen, Anna           15 OAPB-PC              1:03.94    1:06.45  
                  32.32     1:06.45 (34.13)                                        
 11 Cusick, Sydney            15 PUMA-CA              1:03.70    1:06.52  
                  32.19     1:06.52 (34.33)                                        
 12 Wood, Gabby               17 PUMA-CA              1:07.15    1:06.57  
                  32.39     1:06.57 (34.18)                                        
 13 Hughes, Audrey            15 PASO-CA              1:03.38    1:06.64  
                  32.01     1:06.64 (34.63)                                        
 14 Peterson, Adelynn         17 San Luis Obispo-CA   1:06.18    1:07.58  
                  32.86     1:07.58 (34.72)                                        
 15 Proulx, McKayla           14 NCA-SI               1:05.92    1:08.21  
 16 Berg, Emily               16 PUMA-CA              1:09.20    1:08.51  
                  32.71     1:08.51 (35.80)                                        
 17 Giannini, Emilie          13 PUMA-CA              1:12.96    1:08.52  
                  32.11     1:08.52 (36.41)                                        
 18 Haas, Alexis              14 San Luis Obispo-CA   1:07.84    1:08.62  
 19 Roseman, Paige            13 TAC-SN               1:09.34    1:09.21  
                  32.65     1:09.21 (36.56)                                        
 20 McIntyre, Elyse           13 NCA-CA               1:14.20    1:10.88  
                  34.33     1:10.88 (36.55)                                        
 21 Thompson, Kate            13 PUMA-CA              1:08.25    1:11.01  
                  33.35     1:11.01 (37.66)                                        
 22 Springer, Abby            13 PASO-CA              1:09.54    1:11.42  
                  34.80     1:11.42 (36.62)                                        
 23 Clark, Sarah              15 NCA-CA               1:09.35    1:12.81  
 24 Rockey, Missy             17 YMSC-CC              1:11.31    1:12.95  
                  35.41     1:12.95 (37.54)                                        
 26 Gallegos, Breale          14 Barracuda-NM         1:12.86    1:13.18  
                  35.27     1:13.18 (37.91)                                        
 27 Lopez, Brianna            16 Barracuda-NM         1:10.94    1:13.50  
                  34.03     1:13.50 (39.47)                                        
 28 Wood, Rachel              14 PUMA-CA              1:12.70    1:14.17  
                  35.92     1:14.17 (38.25)                                        
 30 Hazell, Gwennyth          15 PASO-CA              1:08.99    1:14.20  
                  34.13     1:14.20 (40.07)                                        
 32 Dooley, Clare             16 San Luis Obispo-CA   1:14.58    1:14.82  
                  36.27     1:14.82 (38.55)                                        
 33 Hughes, Ava               13 PASO-CA              1:12.82    1:14.89  
                  36.39     1:14.89 (38.50)                                        
 34 Seidel, Tyler             13 NCA-CA               1:15.89    1:15.24  
                  35.89     1:15.24 (39.35)                                        
 35 Prodanov, Alexandra       14 PUMA-CA              1:19.50    1:15.54  
                  36.15     1:15.54 (39.39)                                        
 35 Severson, Emma            15 NCA-CA               1:13.33    1:15.54  
                  36.28     1:15.54 (39.26)                                        
 37 Pauschek, Emily           13 PUMA-CA              1:18.63    1:16.47  
                  36.78     1:16.47 (39.69)                                        
 38 Mosichuk, Morgan          13 San Luis Obispo-CA   1:22.77    1:18.71  
                  36.61     1:18.71 (42.10)                                        
 39 Wemple, Gianna            14 PUMA-CA              1:29.05    1:19.19  
                  36.13     1:19.19 (43.06)                                        
 40 Raphael, Liv              14 UN - Cuda-NM         1:25.49    1:19.76  
                  38.35     1:19.76 (41.41)                                        
 41 Montoya, Mya              15 Barracuda-NM         1:23.10    1:22.64  
                  39.61     1:22.64 (43.03)                                        
 42 Payne, Emma               14 PASO-CA              1:25.91    1:22.91  
 43 Lewis, Kirsten            13 NCA-SI               1:20.01    1:22.95  
                  39.14     1:22.95 (43.81)                                        
 44 Gebe, Alisha              16 Barracuda-NM         1:19.76    1:22.98  
                  39.27     1:22.98 (43.71)                                        
 45 Aguilar, Gabby            16 Barracuda-NM         1:23.21    1:26.25  
                  40.63     1:26.25 (45.62)                                        
 46 Money, Abby               13 PUMA-CA              1:30.78    1:32.23  
                  42.54     1:32.23 (49.69)                                        
 47 Anderson, Jaime           13 LTA-CA                    NT    1:33.35  
 48 Padilla, Samantha         17 LTA-CA                    NT    1:33.63  
                  42.41     1:33.63 (51.22)                                        
 49 Hetland, Grace            13 SMSC-CA              1:47.97    1:33.92  
                  45.37     1:33.92 (48.55)                                        
 50 Hais, Gwyneth             14 San Luis Obispo-CA   1:58.41    1:46.37  
                  47.25     1:46.37 (59.12)                                        
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Skeggs, Rani              17 Roadrunner-CC        2:07.87    2:10.43  
                  31.04     1:03.93 (32.89)     1:37.50 (33.57)     2:10.43 (32.93)
  2 Gocke, Alayna             18 SMSC-CA              2:07.49    2:15.33  
                  30.75     1:04.30 (33.55)     1:39.82 (35.52)     2:15.33 (35.51)
  3 Wilson, Amanda            17 PUMA-CA              2:15.05    2:19.37  
                  32.79     1:08.30 (35.51)     1:45.02 (36.72)     2:19.37 (34.35)
  4 Edds, Emily               15 SMSC-CA              2:18.15    2:19.93  
                  32.92     1:08.54 (35.62)     1:44.82 (36.28)     2:19.93 (35.11)
  5 Merlihan, Meghan          20 San Luis Obispo-CA   2:06.64    2:21.97  
                  33.57     1:08.97 (35.40)     1:46.03 (37.06)     2:21.97 (35.94)
  6 Lewis, Aiden              14 SMSC-CA              2:26.91    2:22.57  
                  33.81     1:09.96 (36.15)     1:46.82 (36.86)     2:22.57 (35.75)
  7 Cerceo, Talia             13 NCA-SI               2:17.81    2:23.23  
                  33.86     1:11.05 (37.19)     1:47.84 (36.79)     2:23.23 (35.39)
  8 Proulx, McKayla           14 NCA-SI               2:22.95    2:25.49  
                  34.14     1:11.12 (36.98)     1:49.08 (37.96)     2:25.49 (36.41)
  9 Peterson, Adelynn         17 San Luis Obispo-CA   2:16.37    2:26.01  
                  34.43     1:10.97 (36.54)     1:49.11 (38.14)     2:26.01 (36.90)
 10 Fraire, Izzie             17 SMSC-CA              2:21.40    2:26.24  
                  33.14     1:10.58 (37.44)     1:48.93 (38.35)     2:26.24 (37.31)
 11 Le-Nguyen, Anna           15 OAPB-PC              2:22.76    2:26.45  
                  34.32     1:11.33 (37.01)     1:49.73 (38.40)     2:26.45 (36.72)
 12 Friedrich, Victoria       17 SMSC-CA                   NT    2:26.80  
                  33.80     1:10.87 (37.07)     1:49.46 (38.59)     2:26.80 (37.34)
 13 Yasukochi, Sydney         15 Roadrunner-CC             NT    2:27.15  
                1:05.70      1:12.89 (7.19)     1:50.83 (37.94)     2:27.15 (36.32)
 14 Hernandez, Haylee         17 SMSC-CA              2:22.33    2:28.67  
                  35.49     1:13.33 (37.84)     1:51.61 (38.28)     2:28.67 (37.06)
 15 Mitchell, Summer          14 NCA-SI               2:27.41    2:29.37  
                  34.96     1:13.36 (38.40)     1:51.24 (37.88)     2:29.37 (38.13)
 16 Cusick, Sydney            15 PUMA-CA              2:21.21    2:30.03  
                  34.61     1:12.86 (38.25)     1:52.03 (39.17)     2:30.03 (38.00)
 17 Haas, Alexis              14 San Luis Obispo-CA   2:28.96    2:30.50  
                  35.98     1:14.79 (38.81)     1:53.47 (38.68)     2:30.50 (37.03)
 18 van der Laan, Jessi       19 SMSC-CA              2:14.14    2:31.76  
                  35.35     1:13.66 (38.31)     1:53.32 (39.66)     2:31.76 (38.44)
 19 Wood, Gabby               17 PUMA-CA              2:31.66    2:32.19  
                  35.45     1:13.75 (38.30)     1:54.15 (40.40)     2:32.19 (38.04)
 20 Blodorn, Sylvia           13 Roadrunner-CC        2:30.60    2:33.19  
                  35.31     1:14.25 (38.94)     1:54.31 (40.06)     2:33.19 (38.88)
 21 Clark, Sarah              15 NCA-CA               2:31.71    2:34.77  
                  37.58     1:18.58 (41.00)     1:58.57 (39.99)     2:34.77 (36.20)
 22 McIntyre, Elyse           13 NCA-CA               2:40.04    2:36.35  
                  37.27     1:16.61 (39.34)     1:57.74 (41.13)     2:36.35 (38.61)
 23 Berg, Emily               16 PUMA-CA              2:32.65    2:36.36  
                  37.30     1:17.40 (40.10)     1:58.22 (40.82)     2:36.36 (38.14)
 24 Tefera, Ilu               16 SMSC-CA              2:44.06    2:37.72  
                  36.44     1:16.29 (39.85)     1:57.73 (41.44)     2:37.72 (39.99)
 25 Jebens, Alaska            13 SMSC-CA              2:47.09    2:37.97  
                  37.57     1:18.24 (40.67)     1:59.04 (40.80)     2:37.97 (38.93)
 26 Gallegos, Breale          14 Barracuda-NM         2:42.19    2:38.40  
                  36.48     1:16.31 (39.83)     1:58.24 (41.93)     2:38.40 (40.16)
 27 Roseman, Paige            13 TAC-SN               2:33.98    2:38.52  
                  35.72     1:16.97 (41.25)     1:59.61 (42.64)     2:38.52 (38.91)
 28 Dooley, Clare             16 San Luis Obispo-CA   2:42.54    2:39.46  
                  38.22     1:19.40 (41.18)     2:00.20 (40.80)     2:39.46 (39.26)
 29 Allen, Jamie              14 SMSC-CA              2:50.55    2:39.51  
                  37.00     1:18.01 (41.01)     1:59.97 (41.96)     2:39.51 (39.54)
 30 Severson, Emma            15 NCA-CA               2:32.73    2:39.63  
                  36.60     1:17.26 (40.66)     1:59.23 (41.97)     2:39.63 (40.40)
 31 Carlson, Rachel           16 SMSC-CA              2:41.95    2:40.49  
                  37.48     1:18.30 (40.82)     1:59.83 (41.53)     2:40.49 (40.66)
 32 Hernandez, Elizabeth      13 SMSC-CA              2:38.19    2:40.56  
                  36.99     1:18.24 (41.25)     2:00.05 (41.81)     2:40.56 (40.51)
 33 Lopez, Brianna            16 Barracuda-NM         2:34.90    2:40.87  
                  37.25     1:18.94 (41.69)     2:01.67 (42.73)     2:40.87 (39.20)
 34 Cayer, Maddie             13 NCA-SI               2:39.86    2:40.92  
                  37.74     1:18.35 (40.61)     2:00.01 (41.66)     2:40.92 (40.91)
 35 Perez, Cat                14 SMSC-CA              2:40.04    2:41.80  
                  36.90     1:18.31 (41.41)     2:00.34 (42.03)     2:41.80 (41.46)
 36 Corella, Alyssia          13 PASO-CA              2:48.72    2:42.86  
                  38.62     1:20.74 (42.12)     2:02.82 (42.08)     2:42.86 (40.04)
 37 Pauschek, Emily           13 PUMA-CA              2:48.39    2:45.24  
                  38.69     1:21.25 (42.56)     2:04.70 (43.45)     2:45.24 (40.54)
 39 Crose, Grace              13 PASO-CA              2:56.46    2:52.06  
                  40.44     1:24.63 (44.19)     2:09.79 (45.16)     2:52.06 (42.27)
 40 Seidel, Tyler             13 NCA-CA               2:51.71    2:52.79  
                  39.50     1:24.38 (44.88)     2:09.11 (44.73)     2:52.79 (43.68)
 41 James, Kierah             13 LTA-CA               3:07.42    2:54.39  
                  39.69     1:24.40 (44.71)     2:11.92 (47.52)     2:54.39 (42.47)
 42 Mosichuk, Morgan          13 San Luis Obispo-CA   3:05.59    2:54.63  
                  39.76     1:24.44 (44.68)     2:10.71 (46.27)     2:54.63 (43.92)
 43 Carrier, Alyssa           14 SMSC-CA              3:06.79    2:54.94  
                  39.92     1:25.11 (45.19)     2:11.19 (46.08)     2:54.94 (43.75)
 44 Schneider, Karly          14 SMSC-CA              2:48.25    2:57.55  
                  40.03     1:25.05 (45.02)     2:11.23 (46.18)     2:57.55 (46.32)
 45 Gebe, Alisha              16 Barracuda-NM         2:57.81    2:59.16  
                  41.48     1:27.68 (46.20)     2:14.45 (46.77)     2:59.16 (44.71)
 46 Wemple, Gianna            14 PUMA-CA              3:13.18    3:07.20  
                  41.63     1:29.52 (47.89)     2:20.97 (51.45)     3:07.20 (46.23)
 48 Montoya, Mya              15 Barracuda-NM         3:10.05    3:09.29  
                  41.68     1:30.48 (48.80)     2:22.28 (51.80)     3:09.29 (47.01)
 49 Laboy, Lorena             13 LTA-CA                    NT    3:11.42  
                  43.68     1:33.47 (49.79)     2:26.19 (52.72)     3:11.42 (45.23)
 50 Aguilar, Gabby            16 Barracuda-NM         3:04.40    3:14.48  
                  42.95     1:32.64 (49.69)     2:24.33 (51.69)     3:14.48 (50.15)
 51 Money, Abby               13 PUMA-CA              3:18.95    3:23.93  
                  45.59     1:38.08 (52.49)     2:32.47 (54.39)     3:23.93 (51.46)
 52 Padilla, Samantha         17 LTA-CA                    NT    3:26.94  
                  44.89     1:38.84 (53.95)     2:34.31 (55.47)     3:26.94 (52.63)
 53 Prentice, Maisie          14 BAC-CC               3:28.22    3:31.18  
                  47.20     1:42.46 (55.26)     2:38.93 (56.47)     3:31.18 (52.25)
 -- Prodanov, Alexandra       14 PUMA-CA              3:06.59        DFS  
      Declared false start
 
Girls 13 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Skeggs, Rani              17 Roadrunner-CC        4:30.74    4:31.39  
                  32.14     1:06.24 (34.10)     1:40.73 (34.49)     2:15.15 (34.42)
        2:49.51 (34.36)     3:23.66 (34.15)     3:57.85 (34.19)     4:31.39 (33.54)
  2 Merlihan, Meghan          20 San Luis Obispo-CA   4:25.46    4:50.37  
                  34.33     1:10.54 (36.21)     1:47.92 (37.38)     2:24.89 (36.97)
        3:01.52 (36.63)     3:37.90 (36.38)     4:15.00 (37.10)     4:50.37 (35.37)
  3 Hughes, Audrey            15 PASO-CA              4:39.19    4:51.42  
                  33.34     1:09.36 (36.02)     1:46.02 (36.66)     2:23.20 (37.18)
        3:00.28 (37.08)     3:37.80 (37.52)     4:15.05 (37.25)     4:51.42 (36.37)
  4 Moffitt, Kendall          14 NCA-CA               4:54.28    4:59.28  
                  32.94     1:09.21 (36.27)     1:46.88 (37.67)     2:24.44 (37.56)
        3:03.13 (38.69)     3:41.49 (38.36)     4:20.83 (39.34)     4:59.28 (38.45)
  5 Wilson, Amanda            17 PUMA-CA              5:01.43    5:00.34  
                  35.65     1:14.32 (38.67)     1:53.16 (38.84)     2:31.69 (38.53)
        3:10.57 (38.88)     3:48.41 (37.84)     4:26.71 (38.30)     5:00.34 (33.63)
  6 Peterson, Adelynn         17 San Luis Obispo-CA   4:44.89    5:01.29  
                  35.72     1:14.04 (38.32)     1:52.66 (38.62)     2:31.09 (38.43)
        3:09.82 (38.73)     3:47.90 (38.08)     4:25.95 (38.05)     5:01.29 (35.34)
  7 Haas, Alexis              14 San Luis Obispo-CA   5:07.64    5:06.19  
                  36.22     1:16.42 (40.20)     1:56.88 (40.46)     2:35.27 (38.39)
        3:13.94 (38.67)     3:52.38 (38.44)     4:30.16 (37.78)     5:06.19 (36.03)
  8 Dudley, Allysa            14 NCA-SI               5:04.20    5:09.23  
                  35.01     1:13.71 (38.70)     1:53.68 (39.97)     2:33.29 (39.61)
        3:13.11 (39.82)     3:51.98 (38.87)     4:31.58 (39.60)     5:09.23 (37.65)
  9 Friedrich, Victoria       17 SMSC-CA              5:10.61    5:20.42  
                  36.23     1:17.03 (40.80)     1:58.48 (41.45)     2:39.26 (40.78)
        3:19.87 (40.61)     4:00.28 (40.41)     4:41.28 (41.00)     5:20.42 (39.14)
 10 Blodorn, Sylvia           13 Roadrunner-CC        5:12.76    5:22.02  
                  35.94     1:15.29 (39.35)     1:56.00 (40.71)     2:36.93 (40.93)
        3:18.66 (41.73)     4:00.04 (41.38)     4:41.62 (41.58)     5:22.02 (40.40)
 11 Cusick, Sydney            15 PUMA-CA              5:04.60    5:22.51  
                  35.63     1:15.12 (39.49)     1:56.36 (41.24)     2:37.37 (41.01)
        3:19.26 (41.89)     4:00.70 (41.44)     4:42.23 (41.53)     5:22.51 (40.28)
 12 McIntyre, Elyse           13 NCA-CA               5:36.30    5:24.55  
                  36.94     1:17.92 (40.98)     1:59.35 (41.43)     2:40.88 (41.53)
        3:22.71 (41.83)     4:04.10 (41.39)     4:45.09 (40.99)     5:24.55 (39.46)
 13 Berg, Emily               16 PUMA-CA              5:36.16    5:28.41  
                  37.12     1:17.88 (40.76)     2:00.77 (42.89)     2:42.29 (41.52)
        3:25.58 (43.29)     4:08.13 (42.55)     4:49.74 (41.61)     5:28.41 (38.67)
 14 Perez, Cat                14 SMSC-CA              5:29.22    5:29.20  
                  36.71     1:17.61 (40.90)     1:59.00 (41.39)     2:40.50 (41.50)
        3:22.72 (42.22)     4:04.86 (42.14)     4:47.56 (42.70)     5:29.20 (41.64)
 15 Carlson, Rachel           16 SMSC-CA              5:36.92    5:29.54  
                  36.39     1:17.60 (41.21)     1:59.66 (42.06)     2:41.26 (41.60)
        3:23.71 (42.45)     4:06.76 (43.05)     4:49.40 (42.64)     5:29.54 (40.14)
 16 Hughes, Ava               13 PASO-CA              5:41.24    5:30.30  
                  38.65     1:20.22 (41.57)     2:03.21 (42.99)     2:45.58 (42.37)
        3:27.97 (42.39)     4:10.00 (42.03)     4:51.85 (41.85)     5:30.30 (38.45)
 17 Thompson, Kate            13 PUMA-CA              5:12.00    5:31.62  
                  37.84     1:18.67 (40.83)     2:01.20 (42.53)     2:43.06 (41.86)
        3:26.02 (42.96)     4:08.25 (42.23)     4:50.84 (42.59)     5:31.62 (40.78)
 18 Cayer, Maddie             13 NCA-SI               5:42.59    5:35.01  
                  38.97     1:20.90 (41.93)     2:04.41 (43.51)     2:46.95 (42.54)
        3:29.40 (42.45)     4:11.78 (42.38)     4:54.34 (42.56)     5:35.01 (40.67)
 19 Allen, Jamie              14 SMSC-CA              5:56.15    5:35.38  
                  37.60     1:21.87 (44.27)     2:05.07 (43.20)     2:47.52 (42.45)
        3:30.91 (43.39)     4:13.04 (42.13)     4:55.03 (41.99)     5:35.38 (40.35)
 20 Clark, Sarah              15 NCA-CA               5:19.55    5:36.93  
                  39.13     1:23.52 (44.39)     2:06.84 (43.32)     2:50.38 (43.54)
        3:33.93 (43.55)     4:16.92 (42.99)     4:58.69 (41.77)     5:36.93 (38.24)
 21 Hernandez, Elizabeth      13 SMSC-CA              5:40.43    5:38.36  
                  37.86     1:20.02 (42.16)     2:03.32 (43.30)     2:46.73 (43.41)
        3:30.06 (43.33)     4:14.59 (44.53)     4:56.92 (42.33)     5:38.36 (41.44)
 22 Tefera, Ilu               16 SMSC-CA              5:38.92    5:39.12  
                  37.23     1:18.33 (41.10)     2:01.26 (42.93)     2:45.23 (43.97)
        3:29.23 (44.00)     4:13.77 (44.54)     4:57.49 (43.72)     5:39.12 (41.63)
 24 Schneider, Karly          14 SMSC-CA              5:50.51    6:04.24  
                  42.44     1:26.64 (44.20)     2:11.72 (45.08)     2:57.19 (45.47)
        3:43.90 (46.71)     4:30.59 (46.69)     5:18.08 (47.49)     6:04.24 (46.16)
 25 Seidel, Tyler             13 NCA-CA               5:57.91    6:13.75  
                  39.71     1:24.95 (45.24)     2:12.16 (47.21)     2:59.68 (47.52)
        3:49.66 (49.98)     4:37.72 (48.06)     5:26.86 (49.14)     6:13.75 (46.89)
 26 Carrier, Alyssa           14 SMSC-CA              6:15.21    6:22.75  
                  42.03     1:28.68 (46.65)     2:17.96 (49.28)     3:06.79 (48.83)
        3:56.20 (49.41)     4:46.26 (50.06)     5:35.95 (49.69)     6:22.75 (46.80)
 
Girls 13 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Marissa         27 Barracuda-NM              NT      35.14  
  2 Berg, Emily               16 PUMA-CA                35.58      35.17  
  3 Thompson, Kate            13 PUMA-CA                39.18      39.83  
  5 Roseman, Paige            13 TAC-SN                 39.59      41.01  
  6 Lopez, Brianna            16 Barracuda-NM           39.05      41.46  
  8 Pauschek, Emily           13 PUMA-CA                44.16      42.95  
 10 Wemple, Gianna            14 PUMA-CA                47.03      43.60  
 11 Nemling, Isabella         13 PUMA-CA                44.40      44.06  
 12 Aguilar, Gabby            16 Barracuda-NM              NT      45.85  
 13 Gebe, Alisha              16 Barracuda-NM              NT      45.94  
 15 Crose, Grace              13 PASO-CA                51.43      48.44  
 16 Laboy, Lorena             13 LTA-CA                 49.88      49.10  
 18 Anderson, Jaime           13 LTA-CA                    NT      52.79  
 19 Prentice, Maisie          14 BAC-CC                    NT      55.53  
 20 Hetland, Grace            13 SMSC-CA                   NT    1:01.24  
 21 Hais, Gwyneth             14 San Luis Obispo-CA   1:10.72    1:08.04  
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartolome, Annie          16 Un-Ca-CA             1:08.76    1:11.45  
  2 Lockyer, Hannah           13 MONT-PC              1:15.21    1:15.44  
                  36.85     1:15.44 (38.59)                                        
  3 Berg, Emily               16 PUMA-CA              1:12.51    1:15.83  
                  37.07     1:15.83 (38.76)                                        
  4 Peterson, Adelynn         17 San Luis Obispo-CA   1:14.35    1:17.08  
                  38.10     1:17.08 (38.98)                                        
  5 Cerceo, Talia             13 NCA-SI               1:15.16    1:18.37  
                  38.43     1:18.37 (39.94)                                        
  6 Mitchell, Summer          14 NCA-SI               1:16.89    1:18.63  
                  38.79     1:18.63 (39.84)                                        
  7 Hughes, Audrey            15 PASO-CA              1:16.20    1:18.78  
                  39.21     1:18.78 (39.57)                                        
  8 Moffitt, Kendall          14 NCA-CA               1:19.32    1:19.55  
                  39.10     1:19.55 (40.45)                                        
  9 Wilson, Amanda            17 PUMA-CA              1:23.50    1:20.13  
                  39.63     1:20.13 (40.50)                                        
 10 Le-Nguyen, Anna           15 OAPB-PC              1:21.03    1:20.35  
                  40.00     1:20.35 (40.35)                                        
 11 Haas, Alexis              14 San Luis Obispo-CA   1:18.46    1:20.48  
                  40.01     1:20.48 (40.47)                                        
 12 Yasukochi, Sydney         15 Roadrunner-CC        1:22.15    1:20.96  
                  40.05     1:20.96 (40.91)                                        
 13 Springer, Abby            13 PASO-CA              1:20.37    1:21.17  
                  40.83     1:21.17 (40.34)                                        
 14 Clayton, Gabriella        15 PASO-CA              1:21.39    1:21.20  
                  39.86     1:21.20 (41.34)                                        
 15 Proulx, McKayla           14 NCA-SI               1:19.47    1:21.37  
                  39.40     1:21.37 (41.97)                                        
 16 Hernandez, Elizabeth      13 SMSC-CA              1:22.15    1:22.56  
                  40.68     1:22.56 (41.88)                                        
 17 Merlihan, Meghan          20 San Luis Obispo-CA   1:18.20    1:22.68  
                  40.36     1:22.68 (42.32)                                        
 18 Gallegos, Breale          14 Barracuda-NM         1:23.56    1:23.00  
                  40.91     1:23.00 (42.09)                                        
 19 Cusick, Sydney            15 PUMA-CA              1:17.61    1:23.02  
                  40.92     1:23.02 (42.10)                                        
 20 McIntyre, Elyse           13 NCA-CA               1:24.40    1:23.91  
                  40.10     1:23.91 (43.81)                                        
 21 Thompson, Kate            13 PUMA-CA              1:21.47    1:24.86  
                  41.98     1:24.86 (42.88)                                        
 22 Corella, Alyssia          13 PASO-CA              1:34.39    1:25.26  
                  42.91     1:25.26 (42.35)                                        
 23 Blodorn, Sylvia           13 Roadrunner-CC        1:22.68    1:25.94  
                  42.21     1:25.94 (43.73)                                        
 24 Hughes, Ava               13 PASO-CA              1:23.03    1:27.04  
                  43.38     1:27.04 (43.66)                                        
 25 Giannini, Emilie          13 PUMA-CA              1:19.87    1:27.15  
                  42.97     1:27.15 (44.18)                                        
 26 Hazell, Gwennyth          15 PASO-CA              1:21.74    1:27.35  
                  41.72     1:27.35 (45.63)                                        
 28 Clark, Sarah              15 NCA-CA               1:22.96    1:28.26  
                  43.81     1:28.26 (44.45)                                        
 29 Lopez, Brianna            16 Barracuda-NM         1:22.66    1:28.27  
                  41.93     1:28.27 (46.34)                                        
 30 Tefera, Ilu               16 SMSC-CA              1:31.14    1:30.67  
                  44.08     1:30.67 (46.59)                                        
 31 Pauschek, Emily           13 PUMA-CA              1:28.84    1:31.27  
                  44.66     1:31.27 (46.61)                                        
 32 Cayer, Maddie             13 NCA-SI               1:32.12    1:32.07  
                  45.34     1:32.07 (46.73)                                        
 33 Dooley, Clare             16 San Luis Obispo-CA   1:32.07    1:32.79  
                  46.51     1:32.79 (46.28)                                        
 34 Gebe, Alisha              16 Barracuda-NM         1:32.47    1:34.67  
                  47.89     1:34.67 (46.78)                                        
 35 Seidel, Tyler             13 NCA-CA               1:51.49    1:35.03  
                  46.87     1:35.03 (48.16)                                        
 36 Raphael, Liv              14 UN - Cuda-NM         1:39.80    1:35.29  
                  46.90     1:35.29 (48.39)                                        
 37 Wemple, Gianna            14 PUMA-CA              1:34.57    1:35.57  
 38 Lewis, Kirsten            13 NCA-SI               1:32.83    1:35.64  
                  47.13     1:35.64 (48.51)                                        
 39 Carrier, Alyssa           14 SMSC-CA              1:34.76    1:36.25  
                  46.75     1:36.25 (49.50)                                        
 40 Prodanov, Alexandra       14 PUMA-CA              1:38.27    1:37.51  
                  47.21     1:37.51 (50.30)                                        
 42 Mosichuk, Morgan          13 San Luis Obispo-CA   1:38.34    1:37.86  
                  48.14     1:37.86 (49.72)                                        
 43 James, Kierah             13 LTA-CA                    NT    1:39.11  
                  48.53     1:39.11 (50.58)                                        
 44 Payne, Emma               14 PASO-CA              1:39.00    1:42.33  
                  49.84     1:42.33 (52.49)                                        
 45 Montoya, Mya              15 Barracuda-NM         1:39.40    1:42.77  
                  49.90     1:42.77 (52.87)                                        
 47 Jebens, Alaska            13 SMSC-CA              1:45.10    1:44.39  
                  51.20     1:44.39 (53.19)                                        
 48 Padilla, Samantha         17 LTA-CA                    NT    1:44.69  
                  50.34     1:44.69 (54.35)                                        
 49 Prentice, Maisie          14 BAC-CC               1:56.83    1:59.48  
                  56.43   1:59.48 (1:03.05)                                        
 -- Campbell, Marissa         27 Barracuda-NM         1:13.92        DFS  
      Declared false start
 
Girls 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lockyer, Hannah           13 MONT-PC                39.44      38.89  
  2 Wood, Gabby               17 PUMA-CA                39.65      41.01  
  3 Wood, Rachel              14 PUMA-CA                42.80      42.76  
  4 Jeffries, Emma            13 Roadrunner-CC             NT      42.97  
  5 Lim, Kylie                16 PUMA-CA                52.75      44.32  
  6 James, Kierah             13 LTA-CA                    NT      46.78  
  7 Mosichuk, Morgan          13 San Luis Obispo-CA     45.57      47.22  
  8 Thompson, Kate            13 PUMA-CA                45.33      47.48  
 10 Aguilar, Gabby            16 Barracuda-NM              NT      50.70  
 11 Gebe, Alisha              16 Barracuda-NM              NT      50.89  
 12 Nemling, Isabella         13 PUMA-CA                53.94      53.57  
 13 Money, Abby               13 PUMA-CA                52.23      54.32  
 14 Laboy, Lorena             13 LTA-CA                 54.58      55.25  
 15 Pauschek, Emily           13 PUMA-CA                51.57      56.10  
 17 Anderson, Jaime           13 LTA-CA                    NT      58.26  
 18 Hais, Gwyneth             14 San Luis Obispo-CA     59.78      59.81  
 -- Hetland, Grace            13 SMSC-CA                   NT         DQ  
      Butterfly kick
 -- Prodanov, Alexandra       14 PUMA-CA                49.43        DFS  
      Declared false start
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lockyer, Hannah           13 MONT-PC              1:23.88    1:24.60  
                  39.73     1:24.60 (44.87)                                        
  2 Cerceo, Talia             13 NCA-SI               1:25.24    1:26.22  
                  41.95     1:26.22 (44.27)                                        
  3 Wood, Gabby               17 PUMA-CA              1:23.08    1:27.47  
                  41.75     1:27.47 (45.72)                                        
  4 Roseman, Paige            13 TAC-SN               1:25.69    1:28.09  
                  41.68     1:28.09 (46.41)                                        
  5 Mitchell, Summer          14 NCA-SI               1:26.35    1:28.16  
                  42.28     1:28.16 (45.88)                                        
  6 Yasukochi, Sydney         15 Roadrunner-CC        1:31.04    1:29.32  
                  43.23     1:29.32 (46.09)                                        
  7 Merlihan, Meghan          20 San Luis Obispo-CA   1:23.06    1:29.53  
                  43.28     1:29.53 (46.25)                                        
  8 McIntyre, Elyse           13 NCA-CA               1:32.68    1:29.67  
                  42.59     1:29.67 (47.08)                                        
  9 Giannini, Emilie          13 PUMA-CA              1:24.51    1:31.55  
 10 Dooley, Clare             16 San Luis Obispo-CA   1:33.13    1:32.94  
                  44.62     1:32.94 (48.32)                                        
 11 Clayton, Gabriella        15 PASO-CA              1:27.67    1:33.06  
                  44.49     1:33.06 (48.57)                                        
 12 Wood, Rachel              14 PUMA-CA              1:29.09    1:33.11  
                  45.13     1:33.11 (47.98)                                        
 13 Severson, Emma            15 NCA-CA               1:29.97    1:33.15  
 14 Le-Nguyen, Anna           15 OAPB-PC              1:31.39    1:33.59  
                  45.19     1:33.59 (48.40)                                        
 15 Cayer, Maddie             13 NCA-SI               1:33.03    1:33.78  
                  46.48     1:33.78 (47.30)                                        
 16 Schneider, Karly          14 SMSC-CA              1:29.26    1:34.20  
                  44.85     1:34.20 (49.35)                                        
 17 Wilson, Amanda            17 PUMA-CA              1:38.33    1:34.77  
                  45.37     1:34.77 (49.40)                                        
 18 Corella, Alyssia          13 PASO-CA              1:36.69    1:35.18  
                  46.07     1:35.18 (49.11)                                        
 18 Jeffries, Emma            13 Roadrunner-CC             NT    1:35.18  
                  45.77     1:35.18 (49.41)                                        
 20 Lim, Kylie                16 PUMA-CA              1:51.58    1:35.24  
                  44.94     1:35.24 (50.30)                                        
 21 Haas, Alexis              14 San Luis Obispo-CA   1:43.16    1:35.35  
                  45.73     1:35.35 (49.62)                                        
 22 Carlson, Rachel           16 SMSC-CA              1:38.64    1:35.56  
                  45.27     1:35.56 (50.29)                                        
 24 Hughes, Audrey            15 PASO-CA              1:30.72    1:35.98  
                  45.57     1:35.98 (50.41)                                        
 25 Peterson, Adelynn         17 San Luis Obispo-CA   1:35.31    1:36.30  
 26 Proulx, McKayla           14 NCA-SI               1:36.51    1:37.28  
                  46.01     1:37.28 (51.27)                                        
 27 Blodorn, Sylvia           13 Roadrunner-CC        1:35.59    1:38.39  
                  47.05     1:38.39 (51.34)                                        
 28 Moffitt, Kendall          14 NCA-CA               1:39.57    1:38.66  
                  46.44     1:38.66 (52.22)                                        
 29 Mosichuk, Morgan          13 San Luis Obispo-CA   1:38.73    1:39.30  
                  47.58     1:39.30 (51.72)                                        
 30 Gallegos, Breale          14 Barracuda-NM         1:39.45    1:40.85  
                  48.89     1:40.85 (51.96)                                        
 32 Perez, Cat                14 SMSC-CA              1:42.51    1:42.40  
                  48.72     1:42.40 (53.68)                                        
 33 Springer, Abby            13 PASO-CA              1:40.19    1:42.62  
                  50.78     1:42.62 (51.84)                                        
 34 Thompson, Kate            13 PUMA-CA              1:37.36    1:43.30  
                  49.22     1:43.30 (54.08)                                        
 35 Prodanov, Alexandra       14 PUMA-CA              1:42.87    1:44.09  
                  49.55     1:44.09 (54.54)                                        
 36 Clark, Sarah              15 NCA-CA               1:44.87    1:44.21  
                  51.86     1:44.21 (52.35)                                        
 38 Lewis, Kirsten            13 NCA-SI               1:45.28    1:49.75  
                  51.53     1:49.75 (58.22)                                        
 39 Hughes, Ava               13 PASO-CA              1:43.29    1:49.92  
                  52.52     1:49.92 (57.40)                                        
 40 Wemple, Gianna            14 PUMA-CA              1:59.98    1:53.97  
                  53.43   1:53.97 (1:00.54)                                        
 41 Money, Abby               13 PUMA-CA              1:54.83    1:54.07  
                  55.17     1:54.07 (58.90)                                        
 42 Raphael, Liv              14 UN - Cuda-NM              NT    1:55.91  
 43 Crose, Grace              13 PASO-CA              2:12.53    1:55.93  
                  55.38   1:55.93 (1:00.55)                                        
 44 Padilla, Samantha         17 LTA-CA                    NT    1:56.02  
                  53.41   1:56.02 (1:02.61)                                        
 45 Montoya, Mya              15 Barracuda-NM         2:10.18    1:56.34  
                  54.43   1:56.34 (1:01.91)                                        
 46 Hetland, Grace            13 SMSC-CA              2:07.04    2:02.13  
                1:01.00   2:02.13 (1:01.13)                                        
 47 Hais, Gwyneth             14 San Luis Obispo-CA   2:07.44    2:07.40  
                  59.66   2:07.40 (1:07.74)                                        
 -- Seidel, Tyler             13 NCA-CA               1:44.87         DQ  
      Head not up
                  50.23          DQ (58.41)                                        
 
Girls 13 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Skeggs, Rani              17 Roadrunner-CC             NT      31.92  
  2 Campbell, Marissa         27 Barracuda-NM           31.40      32.19  
  3 Berg, Emily               16 PUMA-CA                35.89      35.44  
  4 Thompson, Kate            13 PUMA-CA                35.62      35.68  
  5 Wood, Rachel              14 PUMA-CA                38.66      35.89  
  6 Roseman, Paige            13 TAC-SN                 36.60      36.15  
  7 Hazell, Gwennyth          15 PASO-CA                35.49      36.88  
  9 Gallegos, Breale          14 Barracuda-NM           38.59      38.36  
 10 Lopez, Brianna            16 Barracuda-NM           36.17      38.46  
 11 Nemling, Isabella         13 PUMA-CA                41.45      39.80  
 12 Pauschek, Emily           13 PUMA-CA                41.40      40.15  
 13 Aguilar, Gabby            16 Barracuda-NM              NT      40.85  
 15 Raphael, Liv              14 UN - Cuda-NM           42.87      42.36  
 16 Crose, Grace              13 PASO-CA                43.61      43.41  
 17 Prodanov, Alexandra       14 PUMA-CA                42.16      44.06  
 18 Anderson, Jaime           13 LTA-CA                    NT      49.41  
 19 Prentice, Maisie          14 BAC-CC                    NT      50.81  
 20 Laboy, Lorena             13 LTA-CA                 53.93      51.51  
 21 Hetland, Grace            13 SMSC-CA                   NT      52.77  
 22 Money, Abby               13 PUMA-CA                54.54      56.76  
 -- Hais, Gwyneth             14 San Luis Obispo-CA        NT         DQ  
      Kick breaststroke type
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Amanda            17 PUMA-CA              1:04.97    1:06.96  
                  32.15     1:06.96 (34.81)                                        
  2 Skeggs, Rani              17 Roadrunner-CC        1:08.89    1:10.22  
                  33.17     1:10.22 (37.05)                                        
  3 Peterson, Adelynn         17 San Luis Obispo-CA   1:06.06    1:11.62  
                  34.13     1:11.62 (37.49)                                        
  4 Cerceo, Talia             13 NCA-SI               1:08.08    1:11.84  
                  33.52     1:11.84 (38.32)                                        
  5 Campbell, Marissa         27 Barracuda-NM         1:10.72    1:11.99  
                  33.22     1:11.99 (38.77)                                        
  6 Mitchell, Summer          14 NCA-SI               1:13.76    1:12.27  
                  34.41     1:12.27 (37.86)                                        
  7 Le-Nguyen, Anna           15 OAPB-PC              1:12.23    1:13.41  
                  34.33     1:13.41 (39.08)                                        
  8 Moffitt, Kendall          14 NCA-CA               1:15.78    1:14.02  
                  35.01     1:14.02 (39.01)                                        
  9 Haas, Alexis              14 San Luis Obispo-CA   1:12.64    1:15.01  
                  35.30     1:15.01 (39.71)                                        
 10 Hughes, Audrey            15 PASO-CA              1:13.87    1:16.03  
                  35.43     1:16.03 (40.60)                                        
 11 Lockyer, Hannah           13 MONT-PC              1:16.57    1:16.13  
                  34.91     1:16.13 (41.22)                                        
 12 Proulx, McKayla           14 NCA-SI               1:14.08    1:17.14  
                  34.90     1:17.14 (42.24)                                        
 13 Merlihan, Meghan          20 San Luis Obispo-CA   1:12.30    1:17.28  
                  37.34     1:17.28 (39.94)                                        
 14 Berg, Emily               16 PUMA-CA              1:18.63    1:18.87  
                  35.99     1:18.87 (42.88)                                        
 15 Clark, Sarah              15 NCA-CA               1:26.56    1:20.23  
                  38.37     1:20.23 (41.86)                                        
 16 Thompson, Kate            13 PUMA-CA              1:19.65    1:21.15  
                  37.61     1:21.15 (43.54)                                        
 17 McIntyre, Elyse           13 NCA-CA               1:26.60    1:23.70  
                  38.21     1:23.70 (45.49)                                        
 18 Cusick, Sydney            15 PUMA-CA              1:18.24    1:24.40  
                  38.91     1:24.40 (45.49)                                        
 19 Allen, Jamie              14 SMSC-CA              1:23.27    1:24.43  
                  39.87     1:24.43 (44.56)                                        
 20 Springer, Abby            13 PASO-CA              1:22.76    1:25.50  
                  39.19     1:25.50 (46.31)                                        
 21 Hughes, Ava               13 PASO-CA              1:27.13    1:26.43  
                  41.10     1:26.43 (45.33)                                        
 22 Cayer, Maddie             13 NCA-SI               1:28.85    1:28.05  
                  42.68     1:28.05 (45.37)                                        
 23 Blodorn, Sylvia           13 Roadrunner-CC        1:25.44    1:28.19  
                  41.45     1:28.19 (46.74)                                        
 24 Nemling, Isabella         13 PUMA-CA              1:38.43    1:30.74  
                  42.38     1:30.74 (48.36)                                        
 25 Pauschek, Emily           13 PUMA-CA              1:35.54    1:33.48  
                  42.86     1:33.48 (50.62)                                        
 26 Mosichuk, Morgan          13 San Luis Obispo-CA   1:34.54    1:35.17  
                  42.04     1:35.17 (53.13)                                        
 27 Dooley, Clare             16 San Luis Obispo-CA   1:29.90    1:35.62  
                  42.11     1:35.62 (53.51)                                        
 28 James, Kierah             13 LTA-CA                    NT    1:41.55  
                  42.19     1:41.55 (59.36)                                        
 29 Seidel, Tyler             13 NCA-CA               1:36.51    1:42.48  
                  47.50     1:42.48 (54.98)                                        
 31 Montoya, Mya              15 Barracuda-NM              NT    1:59.08  
                  54.76   1:59.08 (1:04.32)                                        
 -- Giannini, Emilie          13 PUMA-CA              1:27.67         DQ  
      False start
                  37.13          DQ (46.36)                                        
 -- Prentice, Maisie          14 BAC-CC               2:08.54         DQ  
      Non-simultaneous arms
                  51.11        DQ (1:11.67)                                        
 -- Padilla, Samantha         17 LTA-CA                    NT         DQ  
      Kick breaststroke type
                  50.94        DQ (1:13.83)                                        
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cerceo, Talia             13 NCA-SI               2:36.19    2:35.11  
                  32.32     1:13.83 (41.51)     2:01.35 (47.52)     2:35.11 (33.76)
  2 Skeggs, Rani              17 Roadrunner-CC        2:41.81    2:37.20  
                  32.97     1:14.45 (41.48)     2:03.44 (48.99)     2:37.20 (33.76)
  3 Lockyer, Hannah           13 MONT-PC              2:42.55    2:38.51  
                  34.16     1:13.92 (39.76)     2:00.58 (46.66)     2:38.51 (37.93)
  4 Wilson, Amanda            17 PUMA-CA              2:43.81    2:42.20  
                  32.86     1:16.83 (43.97)     2:07.52 (50.69)     2:42.20 (34.68)
  5 Merlihan, Meghan          20 San Luis Obispo-CA   2:32.35    2:43.00  
                  36.28     1:19.49 (43.21)     2:07.98 (48.49)     2:43.00 (35.02)
  6 Peterson, Adelynn         17 San Luis Obispo-CA   2:40.33    2:43.09  
                  34.18     1:15.46 (41.28)     2:07.21 (51.75)     2:43.09 (35.88)
  7 Hughes, Audrey            15 PASO-CA              2:37.17    2:43.26  
                  35.76     1:17.34 (41.58)     2:07.40 (50.06)     2:43.26 (35.86)
  8 Moffitt, Kendall          14 NCA-CA               2:43.73    2:44.83  
                  33.98     1:16.05 (42.07)     2:08.34 (52.29)     2:44.83 (36.49)
  9 Mitchell, Summer          14 NCA-SI               2:39.28    2:45.55  
                                1:16.91 ( )   2:45.55 (1:28.64)                    
 10 Le-Nguyen, Anna           15 OAPB-PC              2:47.71    2:47.51  
                  34.99     1:18.05 (43.06)     2:11.22 (53.17)     2:47.51 (36.29)
 11 Haas, Alexis              14 San Luis Obispo-CA   2:51.37    2:49.47  
                  35.39     1:19.06 (43.67)     2:12.34 (53.28)     2:49.47 (37.13)
 12 Dudley, Allysa            14 NCA-SI               2:39.61    2:50.36  
                  35.49     1:20.22 (44.73)     2:11.52 (51.30)     2:50.36 (38.84)
 13 Wood, Gabby               17 PUMA-CA              2:44.17    2:51.42  
                                1:22.70 ( )   2:51.42 (1:28.72)                    
 14 Carlson, Rachel           16 SMSC-CA              3:10.13    2:57.88  
                  43.32     1:28.58 (45.26)     2:18.56 (49.98)     2:57.88 (39.32)
 15 Giannini, Emilie          13 PUMA-CA              2:49.81    2:57.98  
                  37.67     1:27.09 (49.42)     2:17.19 (50.10)     2:57.98 (40.79)
 16 Blodorn, Sylvia           13 Roadrunner-CC        2:55.12    2:58.03  
                  39.66     1:26.09 (46.43)     2:18.51 (52.42)     2:58.03 (39.52)
 17 Clayton, Gabriella        15 PASO-CA              2:54.00    2:58.15  
                  37.35     1:23.88 (46.53)     2:18.12 (54.24)     2:58.15 (40.03)
 18 Gallegos, Breale          14 Barracuda-NM         3:04.46    2:58.85  
                  39.39     1:25.58 (46.19)     2:18.75 (53.17)     2:58.85 (40.10)
 19 Springer, Abby            13 PASO-CA              2:56.83    3:00.68  
                  39.94     1:25.16 (45.22)     2:22.59 (57.43)     3:00.68 (38.09)
 20 Clark, Sarah              15 NCA-CA               2:56.78    3:00.86  
                  37.55     1:28.92 (51.37)     2:22.97 (54.05)     3:00.86 (37.89)
 21 Thompson, Kate            13 PUMA-CA              2:56.82    3:01.48  
                  37.35     1:25.27 (47.92)     2:20.98 (55.71)     3:01.48 (40.50)
 22 Hughes, Ava               13 PASO-CA              2:56.69    3:01.83  
                  39.37     1:25.58 (46.21)     2:24.02 (58.44)     3:01.83 (37.81)
 23 Hernandez, Elizabeth      13 SMSC-CA              2:59.59    3:03.08  
                  41.80     1:26.83 (45.03)     2:22.36 (55.53)     3:03.08 (40.72)
 24 Lim, Kylie                16 PUMA-CA              2:59.02    3:03.22  
                  40.78     1:29.97 (49.19)     2:20.29 (50.32)     3:03.22 (42.93)
 25 Dooley, Clare             16 San Luis Obispo-CA   3:00.72    3:04.44  
                  42.48     1:33.80 (51.32)     2:23.97 (50.17)     3:04.44 (40.47)
 26 Perez, Cat                14 SMSC-CA              3:11.35    3:05.93  
                  41.45     1:33.87 (52.42)     2:26.15 (52.28)     3:05.93 (39.78)
 28 Lopez, Brianna            16 Barracuda-NM         3:04.59    3:08.51  
                  39.62     1:27.56 (47.94)     2:27.18 (59.62)     3:08.51 (41.33)
 29 Wood, Rachel              14 PUMA-CA              2:58.91    3:08.85  
                                  16.70 ( )   2:27.22 (2:10.52)     3:08.85 (41.63)
 30 Cayer, Maddie             13 NCA-SI               3:03.15    3:10.51  
                  42.12     1:32.84 (50.72)     2:27.24 (54.40)     3:10.51 (43.27)
 32 Tefera, Ilu               16 SMSC-CA              3:09.27    3:11.18  
                  42.26     1:32.33 (50.07)     2:31.81 (59.48)     3:11.18 (39.37)
 33 Schneider, Karly          14 SMSC-CA              3:15.99    3:11.62  
                  42.80     1:33.26 (50.46)     2:25.16 (51.90)     3:11.62 (46.46)
 34 Allen, Jamie              14 SMSC-CA              3:06.16    3:14.72  
                  39.79     1:32.02 (52.23)     2:31.81 (59.79)     3:14.72 (42.91)
 35 Pauschek, Emily           13 PUMA-CA              3:13.72    3:16.82  
                  44.09     1:33.63 (49.54)   2:35.06 (1:01.43)     3:16.82 (41.76)
 36 Mosichuk, Morgan          13 San Luis Obispo-CA   3:14.68    3:19.70  
                  42.88     1:37.97 (55.09)     2:34.44 (56.47)     3:19.70 (45.26)
 37 Seidel, Tyler             13 NCA-CA               3:27.69    3:20.43  
                  44.28     1:37.38 (53.10)   2:38.29 (1:00.91)     3:20.43 (42.14)
 38 Gebe, Alisha              16 Barracuda-NM         3:30.15    3:21.61  
                  45.81     1:36.09 (50.28)   2:37.33 (1:01.24)     3:21.61 (44.28)
 39 Raphael, Liv              14 UN - Cuda-NM              NT    3:25.74  
                  43.29     1:38.00 (54.71)   2:41.42 (1:03.42)     3:25.74 (44.32)
 40 Carrier, Alyssa           14 SMSC-CA              3:37.62    3:31.07  
                  51.54     1:43.12 (51.58)   2:46.36 (1:03.24)     3:31.07 (44.71)
 41 Aguilar, Gabby            16 Barracuda-NM         3:26.26    3:33.55  
                  44.31     1:41.06 (56.75)   2:44.49 (1:03.43)     3:33.55 (49.06)
 43 Montoya, Mya              15 Barracuda-NM         3:46.15    3:49.01  
                  56.02     1:52.57 (56.55)   3:00.04 (1:07.47)     3:49.01 (48.97)
 44 Padilla, Samantha         17 LTA-CA                    NT    3:53.68  
                  55.92     1:55.18 (59.26)   3:00.87 (1:05.69)     3:53.68 (52.81)
 45 Anderson, Jaime           13 LTA-CA                    NT    4:00.46  
                  56.20   1:59.16 (1:02.96)   3:12.66 (1:13.50)     4:00.46 (47.80)
 46 Hetland, Grace            13 SMSC-CA                   NT    4:16.00  
                  59.31   2:14.66 (1:15.35)   3:22.65 (1:07.99)     4:16.00 (53.35)
 47 Hais, Gwyneth             14 San Luis Obispo-CA        NT    4:25.60  
                  57.87   2:13.51 (1:15.64)   3:22.00 (1:08.49)   4:25.60 (1:03.60)
 -- Netto, Jorja              14 PASO-CA                   NT         DQ  
      Non-simultaneous arms - fly
                  50.92   1:54.79 (1:03.87)   3:15.21 (1:20.42)        DQ (1:03.34)
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North County Aquatics-CA  'A'                     2:28.39    2:27.23  
     1) Clark, Sarah 15                 2) McIntyre, Elyse 13             
     3) Moffitt, Kendall 14             4) Seidel, Tyler 13               
                  39.19     1:20.87 (41.68)     1:54.27 (33.40)     2:27.23 (32.96)
  2 Paso Robles Aquatics-CA  'A'                           NT    2:27.30  
     1) Springer, Abby 13               2) Clayton, Gabriella 15          
     3) Hughes, Ava 13                  4) Hughes, Audrey 15              
                  39.05     1:22.29 (43.24)     1:58.33 (36.04)     2:27.30 (28.97)
  3 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                 2:20.00    2:30.61  
     1) Haas, Alexis 14                 2) Dooley, Clare 16               
     3) Peterson, Adelynn 17            4) Mosichuk, Morgan 13            
                  38.25     1:21.88 (43.63)     1:54.75 (32.87)     2:30.61 (35.86)
  4 Puma Aquatic Team-CA  'A'                              NT    2:33.75  
     1) Cusick, Sydney 15               2) Giannini, Emilie 13            
     3) Berg, Emily 16                  4) Wemple, Gianna 14              
                  40.46     1:24.14 (43.68)     1:59.78 (35.64)     2:33.75 (33.97)
 -- Barracuda Swimming-NM  'A'                        2:50.00         DQ  
      Early take-off swimmer #3
     1) Aguilar, Gabby 16               2) Gallegos, Breale 14            
     3) Lopez, Brianna 16               4) Gebe, Alisha 16                
                  46.22     1:33.61 (47.39)     2:11.90 (38.29)          DQ (37.33)
 
Girls 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Skeggs, Rani              17 Roadrunner-CC        9:30.61    9:30.18  
                  32.19     1:06.65 (34.46)     1:41.97 (35.32)     2:17.17 (35.20)
        2:53.34 (36.17)     3:29.28 (35.94)     4:05.94 (36.66)     4:41.95 (36.01)
        5:18.58 (36.63)     5:55.14 (36.56)     6:31.93 (36.79)     7:08.03 (36.10)
        7:44.25 (36.22)     8:19.81 (35.56)     8:55.49 (35.68)     9:30.18 (34.69)
  2 Merlihan, Meghan          20 San Luis Obispo-CA   9:08.22   10:07.17  
                  34.32     1:10.96 (36.64)     1:48.41 (37.45)     2:25.88 (37.47)
        3:03.89 (38.01)     3:42.10 (38.21)     4:20.40 (38.30)     4:58.86 (38.46)
        5:37.67 (38.81)     6:15.98 (38.31)     6:55.25 (39.27)     7:33.79 (38.54)
        8:12.68 (38.89)     8:51.03 (38.35)     9:29.83 (38.80)    10:07.17 (37.34)
  3 Peterson, Adelynn         17 San Luis Obispo-CA  10:03.28   10:14.69  
                                1:13.37 ( )                             2:30.52 ( )
                                3:47.78 ( )                             5:04.88 ( )
                                6:22.80 ( )                             7:40.75 ( )
                                8:58.71 ( )  10:14.69 (1:15.98)                    
  4 Proulx, McKayla           14 NCA-SI              10:21.76   10:16.69  
                  33.64     1:11.10 (37.46)     1:49.75 (38.65)     2:28.65 (38.90)
        3:08.06 (39.41)     3:46.47 (38.41)     4:26.45 (39.98)     5:05.49 (39.04)
        5:44.66 (39.17)     6:23.52 (38.86)     7:02.80 (39.28)     7:42.29 (39.49)
        8:21.65 (39.36)     9:00.38 (38.73)     9:39.95 (39.57)    10:16.69 (36.74)
  5 Moffitt, Kendall          14 NCA-CA               9:56.63   10:20.96  
                  33.45     1:10.70 (37.25)     1:49.22 (38.52)     2:27.74 (38.52)
        3:07.22 (39.48)     3:46.70 (39.48)     4:26.30 (39.60)     5:05.64 (39.34)
        5:45.76 (40.12)     6:24.79 (39.03)     7:04.42 (39.63)     7:44.06 (39.64)
        8:23.74 (39.68)     9:02.65 (38.91)     9:42.90 (40.25)    10:20.96 (38.06)
  6 Marvin, Alissa            18 San Luis Obispo-CA  10:10.64   10:29.19  
                  36.15     1:14.78 (38.63)     1:53.83 (39.05)     2:33.03 (39.20)
        3:12.28 (39.25)     3:51.77 (39.49)     4:31.45 (39.68)     5:11.10 (39.65)
        5:51.07 (39.97)     6:31.09 (40.02)     7:11.20 (40.11)     7:51.10 (39.90)
        8:30.77 (39.67)     9:09.98 (39.21)     9:50.14 (40.16)    10:29.19 (39.05)
  7 Haas, Alexis              14 San Luis Obispo-CA  10:43.16   10:30.42  
                  36.05     1:15.57 (39.52)     1:55.58 (40.01)     2:35.71 (40.13)
        3:16.25 (40.54)     3:56.68 (40.43)     4:34.88 (38.20)     5:14.21 (39.33)
        5:53.65 (39.44)     6:33.65 (40.00)     7:13.46 (39.81)     7:53.85 (40.39)
        8:34.03 (40.18)     9:14.16 (40.13)     9:52.87 (38.71)    10:30.42 (37.55)
  8 Marsalek, Emma            12 SMSC-CA             10:50.98   10:42.26  
                  36.06     1:15.50 (39.44)     1:55.49 (39.99)     2:35.82 (40.33)
        3:16.55 (40.73)     3:56.75 (40.20)     4:25.75 (29.00)     5:17.79 (52.04)
        5:50.01 (32.22)     6:40.37 (50.36)     7:20.94 (40.57)     8:00.97 (40.03)
        8:41.51 (40.54)     9:21.78 (40.27)     9:50.89 (29.11)    10:42.26 (51.37)
  9 Springer, Abby            13 PASO-CA             11:24.63   10:53.27  
                  39.49     1:21.49 (42.00)     2:02.99 (41.50)     2:44.99 (42.00)
        3:25.73 (40.74)     4:06.88 (41.15)     4:47.40 (40.52)     5:27.44 (40.04)
        6:08.33 (40.89)     6:50.09 (41.76)     7:31.54 (41.45)     8:12.98 (41.44)
        8:54.10 (41.12)     9:35.03 (40.93)    10:14.96 (39.93)    10:53.27 (38.31)
 11 Cusick, Sydney            15 PUMA-CA             10:34.35   11:14.00  
                  35.86     1:15.65 (39.79)     1:57.38 (41.73)     2:39.59 (42.21)
        3:22.08 (42.49)     4:04.57 (42.49)     4:47.56 (42.99)     5:30.57 (43.01)
        6:14.12 (43.55)     6:57.71 (43.59)     7:40.97 (43.26)     8:23.41 (42.44)
        8:59.44 (36.03)     9:49.66 (50.22)    10:26.01 (36.35)    11:14.00 (47.99)
 12 Clerkin, Grace            12 YMSC-CC             10:46.92   11:16.08  
                  37.41     1:17.56 (40.15)     1:49.42 (31.86)     2:39.50 (50.08)
        3:11.35 (31.85)     4:03.64 (52.29)     4:46.30 (42.66)     5:28.65 (42.35)
        6:11.46 (42.81)     6:54.46 (43.00)     7:36.74 (42.28)     8:19.66 (42.92)
        9:05.04 (45.38)     9:48.64 (43.60)    10:33.71 (45.07)    11:16.08 (42.37)
 13 Ostrom, Alexandra         11 BAC-CC              11:44.20   11:18.25  
                  37.57     1:18.37 (40.80)     2:00.16 (41.79)     2:41.73 (41.57)
        3:24.16 (42.43)     4:08.42 (44.26)     4:51.25 (42.83)     5:35.22 (43.97)
        6:19.01 (43.79)     7:00.75 (41.74)     7:43.67 (42.92)     8:27.79 (44.12)
        9:11.60 (43.81)     9:55.53 (43.93)    10:37.73 (42.20)    11:18.25 (40.52)
 14 Rockey, Missy             17 YMSC-CC             11:21.01   11:24.64  
                                1:21.71 ( )                             2:46.20 ( )
                                4:10.45 ( )                             5:34.74 ( )
                                7:06.40 ( )                             8:34.47 ( )
                               10:01.75 ( )  11:24.64 (1:22.89)                    
 15 Virnig, Erin              12 San Luis Obispo-CA  11:43.20   11:40.83  
                  39.95     1:24.41 (44.46)     2:09.56 (45.15)     2:53.92 (44.36)
        3:38.96 (45.04)     4:24.04 (45.08)     5:08.73 (44.69)     5:53.74 (45.01)
        6:38.16 (44.42)     7:22.82 (44.66)     8:06.74 (43.92)     8:51.23 (44.49)
        9:24.14 (32.91)    10:18.08 (53.94)    10:50.09 (32.01)    11:40.83 (50.74)
 17 Lopez, Brianna            16 Barracuda-NM        11:28.30   11:51.26  
                  37.78     1:19.54 (41.76)     2:02.63 (43.09)     2:45.93 (43.30)
      5:01.36 (2:15.43)     5:45.66 (44.30)     6:31.49 (45.83)     7:15.39 (43.90)
                                                    7:56.33 ( )     8:47.39 (51.06)
        9:33.85 (46.46)    10:19.97 (46.12)    11:07.61 (47.64)    11:51.26 (43.65)
 18 Allen, Jamie              14 SMSC-CA             11:34.90   11:57.02  
                  40.02     1:25.10 (45.08)     2:11.71 (46.61)     2:56.55 (44.84)
        3:42.03 (45.48)     4:27.56 (45.53)     5:12.75 (45.19)     5:58.18 (45.43)
        6:43.46 (45.28)     7:29.48 (46.02)     8:14.55 (45.07)     8:59.95 (45.40)
        9:44.47 (44.52)    10:29.59 (45.12)    11:13.50 (43.91)    11:57.02 (43.52)
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartolome, Annie          16 Un-Ca-CA             2:27.46    2:33.01  
                  34.80     1:12.94 (38.14)     1:52.72 (39.78)     2:33.01 (40.29)
  2 Mitchell, Summer          14 NCA-SI               2:43.24    2:40.33  
                  38.33     1:18.50 (40.17)     2:00.14 (41.64)     2:40.33 (40.19)
  3 Peterson, Adelynn         17 San Luis Obispo-CA   2:31.38    2:42.14  
                  39.60     1:20.72 (41.12)     2:01.99 (41.27)     2:42.14 (40.15)
  4 Perea, Makaela            11 Barracuda-NM         2:49.53    2:44.85  
                  38.92     1:21.23 (42.31)     2:04.26 (43.03)     2:44.85 (40.59)
  5 Le-Nguyen, Anna           15 OAPB-PC              2:52.32    2:48.74  
                  40.76     1:22.47 (41.71)     2:05.75 (43.28)     2:48.74 (42.99)
  6 Le-Nguyen, Audrey         11 MONT-PC              2:53.67    2:51.90  
                  41.35     1:25.80 (44.45)     2:09.57 (43.77)     2:51.90 (42.33)
  7 Berg, Emily               16 PUMA-CA              2:43.49    2:52.92  
                  40.62     1:24.56 (43.94)     2:09.44 (44.88)     2:52.92 (43.48)
  8 Springer, Abby            13 PASO-CA              2:50.46    2:55.66  
                  43.82     1:28.00 (44.18)     2:12.53 (44.53)     2:55.66 (43.13)
  9 Hernandez, Elizabeth      13 SMSC-CA              2:52.43    2:56.52  
                  41.94     1:26.08 (44.14)     2:11.76 (45.68)     2:56.52 (44.76)
 10 Clayton, Gabriella        15 PASO-CA              2:54.65    2:58.12  
                  42.23     1:27.57 (45.34)     2:13.66 (46.09)     2:58.12 (44.46)
 11 Woo, Olivia               12 MONT-PC              3:00.84    2:58.44  
                  41.77     1:27.73 (45.96)     2:13.75 (46.02)     2:58.44 (44.69)
 12 Cusick, Sydney            15 PUMA-CA              2:47.95    2:58.71  
                  42.80     1:27.44 (44.64)     2:13.97 (46.53)     2:58.71 (44.74)
 13 Valdez, Victoria          11 Barracuda-NM         2:53.59    2:58.86  
                  42.34     1:28.49 (46.15)     2:14.15 (45.66)     2:58.86 (44.71)
 14 Rickett, McKelvey         12 BAC-CC               3:09.20    3:01.47  
                  42.40     1:29.06 (46.66)     2:15.73 (46.67)     3:01.47 (45.74)
 15 Clark, Sarah              15 NCA-CA               3:00.95    3:06.01  
                  44.39     1:32.47 (48.08)     2:21.72 (49.25)     3:06.01 (44.29)
 16 Nilsson, Annika           12 MONT-PC              3:05.00    3:17.19  
                  47.07     1:39.16 (52.09)     2:30.72 (51.56)     3:17.19 (46.47)
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Summer          14 NCA-SI               3:02.77    3:05.60  
                  41.76     1:28.66 (46.90)     2:17.22 (48.56)     3:05.60 (48.38)
  2 McIntyre, Elyse           13 NCA-CA               3:12.70    3:10.00  
                  43.31     1:31.18 (47.87)     2:20.44 (49.26)     3:10.00 (49.56)
  3 Roseman, Paige            13 TAC-SN               3:03.59    3:10.10  
                  44.34     1:32.85 (48.51)     2:22.50 (49.65)     3:10.10 (47.60)
  4 Dudley, Allysa            14 NCA-SI               3:01.77    3:13.45  
                  44.50     1:32.91 (48.41)     2:23.92 (51.01)     3:13.45 (49.53)
  5 Virnig, Erin              12 San Luis Obispo-CA   3:15.07    3:13.49  
                  45.67     1:35.08 (49.41)     2:25.49 (50.41)     3:13.49 (48.00)
  6 Wood, Rachel              14 PUMA-CA              3:13.19    3:13.86  
                  45.63     1:36.18 (50.55)     2:26.56 (50.38)     3:13.86 (47.30)
  7 Wood, Gabby               17 PUMA-CA              3:04.21    3:14.91  
                  44.74     1:33.70 (48.96)     2:25.62 (51.92)     3:14.91 (49.29)
  8 Cayer, Maddie             13 NCA-SI               3:13.97    3:15.63  
                  46.07     1:35.63 (49.56)     2:25.80 (50.17)     3:15.63 (49.83)
  9 Dooley, Clare             16 San Luis Obispo-CA   3:11.15    3:16.52  
                  46.48     1:36.11 (49.63)     2:27.06 (50.95)     3:16.52 (49.46)
 10 Giannini, Emilie          13 PUMA-CA              3:04.01    3:17.50  
                  43.36     1:34.68 (51.32)     2:25.23 (50.55)     3:17.50 (52.27)
 11 Blodorn, Sylvia           13 Roadrunner-CC        3:22.46    3:22.04  
                  47.41     1:38.83 (51.42)     2:30.11 (51.28)     3:22.04 (51.93)
 12 Severson, Emma            15 NCA-CA               3:08.32    3:22.28  
                  44.92     1:35.95 (51.03)     2:29.02 (53.07)     3:22.28 (53.26)
 13 Schneider, Karly          14 SMSC-CA              3:11.44    3:22.54  
                  45.89     1:36.60 (50.71)     2:29.44 (52.84)     3:22.54 (53.10)
 14 Cusick, Sam               12 PUMA-CA              3:29.15    3:23.40  
                  46.21     1:38.28 (52.07)     2:31.57 (53.29)     3:23.40 (51.83)
 16 Cheshire, Davin           11 BAC-CC               3:22.65    3:23.71  
                  46.67     1:38.83 (52.16)     2:32.82 (53.99)     3:23.71 (50.89)
 17 Mosichuk, Morgan          13 San Luis Obispo-CA   3:31.00    3:34.85  
                  49.51     1:45.51 (56.00)     2:41.63 (56.12)     3:34.85 (53.22)
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Amanda            17 PUMA-CA              2:25.61    2:27.83  
                  34.57     1:12.19 (37.62)     1:50.55 (38.36)     2:27.83 (37.28)
  2 Peterson, Adelynn         17 San Luis Obispo-CA   2:21.64    2:31.75  
                  35.12     1:13.52 (38.40)     1:53.46 (39.94)     2:31.75 (38.29)
  3 Marvin, Alissa            18 San Luis Obispo-CA   2:31.05    2:40.98  
                  36.25     1:16.65 (40.40)     1:58.59 (41.94)     2:40.98 (42.39)
  4 DiSimone, Holly           12 PASO-CA              3:04.78    2:51.83  
                  38.50     1:23.43 (44.93)     2:08.94 (45.51)     2:51.83 (42.89)
  5 Allen, Jamie              14 SMSC-CA              3:02.65    3:06.66  
                                1:28.99 ( )   3:06.66 (1:37.67)                    
  6 Alora, Janeza             11 BAC-CC               3:05.70    3:10.20  
                  40.43     1:27.98 (47.55)     2:20.75 (52.77)     3:10.20 (49.45)
 
Girls 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, Ava               13 PASO-CA              6:13.35    6:22.69  
                  40.86     1:28.72 (47.86)     2:16.56 (47.84)     3:03.70 (47.14)
        4:02.66 (58.96)     5:01.85 (59.19)     5:43.31 (41.46)     6:22.69 (39.38)
  2 Rickett, McKelvey         12 BAC-CC               6:31.20    6:33.65  
                  41.21     1:34.87 (53.66)     2:22.98 (48.11)     3:11.38 (48.40)
        4:07.79 (56.41)     5:06.64 (58.85)     5:51.50 (44.86)     6:33.65 (42.15)
  3 Cheshire, Davin           11 BAC-CC               6:31.20    6:41.24  
                  42.66     1:36.09 (53.43)     2:28.06 (51.97)     3:20.44 (52.38)
        4:10.76 (50.32)     5:05.77 (55.01)     5:53.93 (48.16)     6:41.24 (47.31)
 -- Ostrom, Alexandra         11 BAC-CC               6:31.20         DQ  
      Alternating Kick - fly
                  42.90     1:38.39 (55.49)     2:28.49 (50.10)     3:19.03 (50.54)
        4:17.25 (58.22)     5:15.14 (57.89)     5:55.57 (40.43)          DQ (39.03)
 -- Proulx, McKayla           14 NCA-SI               5:52.30        DFS  
      Declared false start - Misc
 
Boys 5-6 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ly, Nathan                 6 SCSC-PC                43.62      44.13  
  2 Mann, Carter               5 Roadrunner-CC             NT    1:07.33  
 
Boys 5-6 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ly, Nathan                 6 SCSC-PC                49.85      52.11  
  2 Mann, Carter               5 Roadrunner-CC             NT    1:38.69  
 
Boys 5-6 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ly, Nathan                 6 SCSC-PC              1:01.20      59.04  
 
Boys 5-6 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ly, Nathan                 6 SCSC-PC                48.13      50.17  
 -- Mann, Carter               5 Roadrunner-CC             NT         DQ  
      Alternating Kick
 
Boys 7-8 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Takazawa, Asher            8 MONT-PC                41.85      40.61  
  2 Leonard, Brady             8 PUMA-CA                44.03      41.57  
  3 Gratt, Mason               8 BAC-CC                 41.20      43.36  
R - Division  
  1 Zhou, Galen                8 PUMA-CA                49.13      45.07  
  2 Wells, Griffin             8 Barracuda-NM           50.13      48.02  
  3 Bell, Trevor               7 PUMA-CA                51.59      52.45  
  4 Graves, Evan               8 BAC-CC                 52.67      53.43  
W - Division  
  1 Ochoa, Beckham             8 Barracuda-NM           55.01      49.43  
  2 Watson, Mikhayah           7 MONT-PC                   NT      52.33  
  3 Azua-Hawthorne, Sebastia   8 SMSC-CA              1:25.02      52.57  
  4 Rosales, Dustin            8 LTA-CA                    NT      54.57  
  5 Streeper, Landon           8 PUMA-CA                   NT      56.91  
  6 Perrine, James             8 PUMA-CA              1:06.34      56.98  
  7 Ramadan, Russel            8 San Luis Obispo-CA   1:09.22      58.92  
  8 Schwartz, Neil             8 San Luis Obispo-CA     57.54      59.79  
  9 Henderson, Brady           8 MONT-PC                   NT    1:04.50  
 
Boys 7-8 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Takazawa, Asher            8 MONT-PC              1:35.27    1:32.40  
                  42.78     1:32.40 (49.62)                                        
  2 Clerkin, Gabriel           8 YMSC-CC              1:30.17    1:34.29  
                  44.29     1:34.29 (50.00)                                        
R - Division  
  1 Wells, Griffin             8 Barracuda-NM         1:54.51    1:41.81  
                  48.12     1:41.81 (53.69)                                        
  2 Zhou, Galen                8 PUMA-CA              1:54.30    1:41.88  
                  49.16     1:41.88 (52.72)                                        
  3 Rockey, Kaiden             7 YMSC-CC              1:46.44    1:46.71  
                  49.63     1:46.71 (57.08)                                        
  4 Bell, Trevor               7 PUMA-CA              1:51.50    1:49.12  
                  51.68     1:49.12 (57.44)                                        
W - Division  
  1 Gratt, Mason               8 BAC-CC                    NT    1:37.18  
                  45.32     1:37.18 (51.86)                                        
  2 Rosales, Dustin            8 LTA-CA                    NT    1:57.59  
  3 Schwartz, Neil             8 San Luis Obispo-CA   2:06.59    2:05.59  
                1:00.21   2:05.59 (1:05.38)                                        
  4 Ochoa, Beckham             8 Barracuda-NM         2:01.60    2:06.97  
                1:00.22   2:06.97 (1:06.75)                                        
  5 Ramadan, Russel            8 San Luis Obispo-CA   2:20.53    2:12.01  
                1:02.22   2:12.01 (1:09.79)                                        
  6 Perrine, James             8 PUMA-CA              2:41.51    2:14.97  
                1:01.57   2:14.97 (1:13.40)                                        
  7 Azua-Hawthorne, Sebastia   8 SMSC-CA                   NT    2:20.60  
 -- Graves, Evan               8 BAC-CC               2:04.59         DQ  
      No touch on turn
 
Boys 7-8 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luu, Tyson                 8 VS-PC                     NT    3:10.62  
                  43.68     1:33.01 (49.33)     2:23.85 (50.84)     3:10.62 (46.77)
  2 Zhou, Galen                8 PUMA-CA                   NT    3:35.30  
  3 Takazawa, Asher            8 MONT-PC                   NT    3:35.41  
                  47.35     1:42.65 (55.30)     2:42.16 (59.51)     3:35.41 (53.25)
  4 Wells, Griffin             8 Barracuda-NM         4:04.17    3:49.30  
                  55.89     1:51.16 (55.27)   2:53.39 (1:02.23)     3:49.30 (55.91)
  5 Bell, Trevor               7 PUMA-CA              4:17.15    3:52.11  
                  56.23   1:56.81 (1:00.58)     2:56.58 (59.77)     3:52.11 (55.53)
  6 Ochoa, Beckham             8 Barracuda-NM         4:38.20    4:14.29  
                  56.34   2:02.47 (1:06.13)   3:07.36 (1:04.89)   4:14.29 (1:06.93)
  7 Schwartz, Neil             8 San Luis Obispo-CA        NT    4:32.63  
                1:06.94   2:17.63 (1:10.69)   3:28.43 (1:10.80)   4:32.63 (1:04.20)
  8 Ramadan, Russel            8 San Luis Obispo-CA        NT    4:56.38  
                1:06.07   2:20.62 (1:14.55)   3:41.57 (1:20.95)   4:56.38 (1:14.81)
  9 Hasch, Ben                 8 PUMA-CA                   NT    5:21.76  
                1:06.86   2:30.46 (1:23.60)   3:57.82 (1:27.36)   5:21.76 (1:23.94)
 
Boys 7-8 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Takazawa, Asher            8 MONT-PC                48.66      48.87  
  2 Gratt, Mason               8 BAC-CC                 48.84      54.50  
R - Division  
  1 Leonard, Brady             8 PUMA-CA                53.32      48.04  
  2 Zhou, Galen                8 PUMA-CA                56.27      52.28  
  3 Bell, Trevor               7 PUMA-CA                57.74      57.67  
  4 Wells, Griffin             8 Barracuda-NM         1:00.34    1:05.33  
W - Division  
  1 Watson, Mikhayah           7 MONT-PC                   NT      59.30  
  2 Rosales, Dustin            8 LTA-CA                    NT    1:04.92  
  3 Azua-Hawthorne, Sebastia   8 SMSC-CA                   NT    1:05.84  
  4 Ramadan, Russel            8 San Luis Obispo-CA        NT    1:13.05  
  5 Hasch, Ben                 8 PUMA-CA                   NT    1:13.25  
  6 Graves, Evan               8 BAC-CC               1:23.23    1:13.91  
  7 Henderson, Brady           8 MONT-PC                   NT    1:16.94  
  8 Ochoa, Beckham             8 Barracuda-NM         1:15.61    1:18.42  
 -- Streeper, Landon           8 PUMA-CA                   NT         DQ  
      Pulling on lane line
 
Boys 7-8 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
R - Division  
  1 Takazawa, Asher            8 MONT-PC              1:44.66    1:43.79  
                  50.04     1:43.79 (53.75)                                        
  2 Clerkin, Gabriel           8 YMSC-CC              1:48.50    1:50.33  
                  54.99     1:50.33 (55.34)                                        
W - Division  
  1 Zhou, Galen                8 PUMA-CA                   NT    1:58.47  
                  57.93   1:58.47 (1:00.54)                                        
  2 Bell, Trevor               7 PUMA-CA              2:22.73    2:03.65  
                1:02.18   2:03.65 (1:01.47)                                        
  3 Azua-Hawthorne, Sebastia   8 SMSC-CA                   NT    2:23.98  
 
Boys 7-8 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
R - Division  
  1 Takazawa, Asher            8 MONT-PC              1:05.99    1:00.61  
W - Division  
  1 Leonard, Brady             8 PUMA-CA                   NT    1:02.54  
  2 Zhou, Galen                8 PUMA-CA                   NT    1:06.63  
  3 Azua-Hawthorne, Sebastia   8 SMSC-CA                   NT    1:13.68  
  4 Streeper, Landon           8 PUMA-CA                   NT    1:14.20  
  5 Perrine, James             8 PUMA-CA              1:29.40    1:14.93  
  6 Henderson, Brady           8 MONT-PC                   NT    1:22.60  
  7 Ramadan, Russel            8 San Luis Obispo-CA        NT    1:44.52  
 -- Rosales, Dustin            8 LTA-CA                    NT         DQ  
      Butterfly kick
 -- Gratt, Mason               8 BAC-CC               1:10.14         DQ  
      Alternating Kick
 -- Ochoa, Beckham             8 Barracuda-NM              NT         DQ  
      Butterfly kick
 
Boys 7-8 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clerkin, Gabriel           8 YMSC-CC              2:04.67    2:04.34  
                1:00.21   2:04.34 (1:04.13)                                        
  2 Rockey, Kaiden             7 YMSC-CC                   NT    2:14.36  
  3 Takazawa, Asher            8 MONT-PC                   NT    2:16.58  
                1:05.29   2:16.58 (1:11.29)                                        
  4 Azua-Hawthorne, Sebastia   8 SMSC-CA                   NT    2:32.00  
                1:10.78   2:32.00 (1:21.22)                                        
 -- Zhou, Galen                8 PUMA-CA                   NT         DQ  
      Alternating Kick
                1:09.54        DQ (1:11.78)                                        
 
Boys 7-8 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Takazawa, Asher            8 MONT-PC                51.96      52.45  
W - Division  
  1 Zhou, Galen                8 PUMA-CA                   NT    1:01.25  
  2 Streeper, Landon           8 PUMA-CA                   NT    1:05.61  
  3 Bell, Trevor               7 PUMA-CA              1:14.21    1:24.68  
  4 Hasch, Ben                 8 PUMA-CA                   NT    1:37.96  
 -- Schwartz, Neil             8 San Luis Obispo-CA        NT         DQ  
      Alternating Kick
 -- Ramadan, Russel            8 San Luis Obispo-CA        NT         DQ  
      Non-simultaneous arms
 
Boys 7-8 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Takazawa, Asher            8 MONT-PC                   NT    4:02.73  
                  56.34     1:55.33 (58.99)   3:08.76 (1:13.43)     4:02.73 (53.97)
  2 Zhou, Galen                8 PUMA-CA                   NT    4:24.02  
                1:05.04   2:12.39 (1:07.35)   3:28.69 (1:16.30)     4:24.02 (55.33)
 -- Schwartz, Neil             8 San Luis Obispo-CA        NT         DQ  
      Non-simultaneous touch - fly
                1:33.98   2:58.56 (1:24.58)   4:48.74 (1:50.18)        DQ (1:03.96)
 
Boys 8 & Under 125 POW - 1 Loop Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leonard, Brady             8 PUMA-CA                   NT    1:59.97  
  2 Wells, Griffin             8 Barracuda-NM              NT    2:17.76  
  3 Ochoa, Beckham             8 Barracuda-NM              NT    2:35.65  
  4 Azua-Hawthorne, Sebastia   8 SMSC-CA                   NT    3:09.15  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Dolan, Kieran             10 PUMA-CA                34.57      33.46  
  2 Gratt, Brenden            10 BAC-CC                 34.09      34.70  
  3 Golling, Cooper           10 BAC-CC                 36.13      34.95  
  4 Nguyen, Frank             10 DACA-PC                37.37      38.88  
R - Division  
  1 Sutro, Adam               10 MONT-PC                38.26      35.81  
  2 Capra, Joe                10 PUMA-CA                39.11      39.36  
  3 Montoya, Diego            10 Barracuda-NM           38.68      40.21  
  4 Howell Young, Kaleo        9 MONT-PC                39.34      41.57  
W - Division  
  1 Cleveland, Alex           10 MONT-PC                42.74      39.58  
  2 Watson, Baran              9 MONT-PC                43.56      43.03  
  3 Freeman-Garcia, Dante      9 San Luis Obispo-CA        NT      44.74  
  4 Puente, Vincent           10 San Luis Obispo-CA        NT      44.98  
  5 Wells, Phoenix            10 Barracuda-NM           49.31      54.42  
  6 Riordan, Nicholas          9 MONT-PC              1:03.55      59.48  
  7 Ramadan, Kinan             9 San Luis Obispo-CA   1:06.67    1:02.79  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Dolan, Kieran             10 PUMA-CA              1:14.60    1:12.17  
                  34.99     1:12.17 (37.18)                                        
  2 Gratt, Brenden            10 BAC-CC               1:15.81    1:16.53  
                  36.00     1:16.53 (40.53)                                        
  3 Saito, Nicola             10 SMSC-CA              1:20.53    1:21.16  
R - Division  
  1 Golling, Cooper           10 BAC-CC               1:28.56    1:16.67  
                  36.65     1:16.67 (40.02)                                        
  2 Sutro, Adam               10 MONT-PC              1:24.89    1:23.64  
                  39.11     1:23.64 (44.53)                                        
  3 Montoya, Diego            10 Barracuda-NM         1:27.95    1:28.34  
                  40.92     1:28.34 (47.42)                                        
  4 Capra, Joe                10 PUMA-CA              1:28.54    1:28.71  
                  41.80     1:28.71 (46.91)                                        
W - Division  
  1 Cleveland, Alex           10 MONT-PC              1:34.18    1:31.15  
                  44.76     1:31.15 (46.39)                                        
  2 Howell Young, Kaleo        9 MONT-PC                   NT    1:33.96  
                  43.64     1:33.96 (50.32)                                        
  3 Esola, Henry               9 PUMA-CA              1:41.99    1:35.27  
                  45.52     1:35.27 (49.75)                                        
  4 Watson, Baran              9 MONT-PC              1:32.91    1:39.14  
  5 Kenefick, Matty           10 San Luis Obispo-CA        NT    1:47.02  
                  50.40     1:47.02 (56.62)                                        
  6 Puente, Vincent           10 San Luis Obispo-CA        NT    1:49.10  
                  50.75     1:49.10 (58.35)                                        
  7 Clowdus, Devin             9 SMSC-CA              2:01.81    1:58.14  
                  52.97   1:58.14 (1:05.17)                                        
  8 Wells, Phoenix            10 Barracuda-NM         1:52.12    1:59.17  
                  58.60   1:59.17 (1:00.57)                                        
  9 Ramadan, Kinan             9 San Luis Obispo-CA   2:25.25    2:24.08  
                1:09.25   2:24.08 (1:14.83)                                        
 
Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Dolan, Kieran             10 PUMA-CA              2:40.29    2:35.98  
                  36.19     1:16.19 (40.00)     1:56.70 (40.51)     2:35.98 (39.28)
  2 Capra, Joe                10 PUMA-CA              3:01.77    3:05.68  
                  42.73     1:30.17 (47.44)     2:20.23 (50.06)     3:05.68 (45.45)
R - Division  
  1 Montoya, Diego            10 Barracuda-NM         3:10.31    3:17.71  
                  42.07     1:33.98 (51.91)     2:27.51 (53.53)     3:17.71 (50.20)
W - Division  
  1 Wolstenholm, Lucas         9 PUMA-CA              3:46.72    3:24.13  
                  44.99     1:38.22 (53.23)     2:32.86 (54.64)     3:24.13 (51.27)
  2 Watson, Baran              9 MONT-PC                   NT    3:28.56  
                  46.66     1:41.42 (54.76)     2:38.05 (56.63)     3:28.56 (50.51)
  3 Cleveland, Alex           10 MONT-PC              3:40.56    3:29.66  
                  49.41     1:44.92 (55.51)     2:39.82 (54.90)     3:29.66 (49.84)
  4 Freeman-Garcia, Dante      9 San Luis Obispo-CA        NT    3:49.80  
                  55.43   1:57.93 (1:02.50)     2:56.32 (58.39)     3:49.80 (53.48)
  5 Laboy, Diego              10 LTA-CA                    NT    3:52.86  
                  56.21   1:56.29 (1:00.08)   2:58.61 (1:02.32)     3:52.86 (54.25)
  6 Wells, Phoenix            10 Barracuda-NM         3:54.10    4:11.90  
                  56.59     1:56.01 (59.42)   3:03.42 (1:07.41)   4:11.90 (1:08.48)
  7 Ramadan, Kinan             9 San Luis Obispo-CA        NT    5:00.56  
                                                    3:44.72 ( )   5:00.56 (1:15.84)
 
Boys 9-10 250 POW - 2 Loops Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dolan, Kieran             10 PUMA-CA                   NT    3:12.54  
  2 Capra, Joe                10 PUMA-CA                   NT    3:52.28  
  3 Montoya, Diego            10 Barracuda-NM              NT    4:16.38  
  4 Wells, Phoenix            10 Barracuda-NM              NT    5:20.23  
 
Boys 9-10 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dolan, Kieran             10 PUMA-CA              5:34.36    5:27.53  
                  38.35     1:19.56 (41.21)     2:01.21 (41.65)     2:43.34 (42.13)
        3:25.22 (41.88)     4:07.24 (42.02)     4:48.77 (41.53)     5:27.53 (38.76)
  2 Capra, Joe                10 PUMA-CA              7:08.95    6:15.56  
                  44.22     1:32.61 (48.39)     2:21.06 (48.45)     3:09.13 (48.07)
        3:56.57 (47.44)     4:43.94 (47.37)     5:30.93 (46.99)     6:15.56 (44.63)
 
Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Dolan, Kieran             10 PUMA-CA                39.37      39.49  
  2 Sutro, Adam               10 MONT-PC                44.49      41.22  
  3 Golling, Cooper           10 BAC-CC                 42.15      43.05  
  4 Gratt, Brenden            10 BAC-CC                 44.81      45.97  
R - Division  
  1 Cleveland, Alex           10 MONT-PC                48.05      47.40  
  2 Montoya, Diego            10 Barracuda-NM           46.42      50.23  
  3 Capra, Joe                10 PUMA-CA                46.97      50.79  
  4 Watson, Baran              9 MONT-PC                49.46      52.61  
W - Division  
  1 Howell Young, Kaleo        9 MONT-PC                51.74      48.01  
  2 Wolstenholm, Lucas         9 PUMA-CA                54.35      51.72  
  3 Clowdus, Devin             9 SMSC-CA              1:00.28    1:02.38  
  4 Laboy, Diego              10 LTA-CA               1:04.72    1:06.06  
  5 Freeman-Garcia, Dante      9 San Luis Obispo-CA        NT    1:07.31  
  6 Puente, Vincent           10 San Luis Obispo-CA        NT    1:08.03  
  7 Riordan, Nicholas          9 MONT-PC              1:11.34    1:08.06  
  8 Cheshire, Jude             9 BAC-CC                 59.93    1:10.47  
  9 Wells, Phoenix            10 Barracuda-NM           57.09    1:10.59  
 10 Ramadan, Kinan             9 San Luis Obispo-CA   1:09.84    1:16.71  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Dolan, Kieran             10 PUMA-CA              1:27.15    1:23.12  
                  40.49     1:23.12 (42.63)                                        
  2 Sutro, Adam               10 MONT-PC              1:29.04    1:27.84  
                  43.03     1:27.84 (44.81)                                        
  3 Golling, Cooper           10 BAC-CC               1:30.86    1:32.56  
  4 Howell Young, Kaleo        9 MONT-PC              1:41.28    1:46.07  
                  51.59     1:46.07 (54.48)                                        
R - Division  
  1 Saito, Nicola             10 SMSC-CA              1:44.69    1:27.59  
  2 Cleveland, Alex           10 MONT-PC              1:46.90    1:41.20  
                  51.68     1:41.20 (49.52)                                        
  3 Montoya, Diego            10 Barracuda-NM         1:48.55    1:45.71  
  4 Capra, Joe                10 PUMA-CA              1:47.02    1:47.38  
                  51.86     1:47.38 (55.52)                                        
  5 Watson, Baran              9 MONT-PC              1:47.22    1:55.76  
                  57.19     1:55.76 (58.57)                                        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Sutro, Adam               10 MONT-PC                46.89      46.69  
  2 Golling, Cooper           10 BAC-CC                 48.37      47.09  
  3 Dolan, Kieran             10 PUMA-CA                48.64      48.08  
R - Division  
  1 Cleveland, Alex           10 MONT-PC                51.74      52.11  
  2 Howell Young, Kaleo        9 MONT-PC                53.52      54.73  
W - Division  
  1 Saito, Nicola             10 SMSC-CA                56.58      51.32  
  2 Cheshire, Jude             9 BAC-CC               1:00.07    1:01.18  
  3 Wolstenholm, Lucas         9 PUMA-CA              1:05.34    1:04.46  
  4 Watson, Baran              9 MONT-PC              1:03.31    1:04.94  
  5 Laboy, Diego              10 LTA-CA               1:03.84    1:05.34  
  6 Capra, Joe                10 PUMA-CA              1:04.26    1:07.64  
  7 Kenefick, Matty           10 San Luis Obispo-CA        NT    1:07.84  
  8 Clowdus, Devin             9 SMSC-CA              1:18.00    1:09.11  
  9 Puente, Vincent           10 San Luis Obispo-CA        NT    1:16.74  
 10 Riordan, Nicholas          9 MONT-PC                   NT    1:22.40  
 11 Wells, Phoenix            10 Barracuda-NM         1:27.97    1:34.30  
 -- Freeman-Garcia, Dante      9 San Luis Obispo-CA        NT         DQ  
      Butterfly kick
 
Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Golling, Cooper           10 BAC-CC               1:43.37    1:39.15  
                  47.51     1:39.15 (51.64)                                        
  2 Sutro, Adam               10 MONT-PC              1:48.50    1:40.91  
  3 Saito, Nicola             10 SMSC-CA              1:50.82    1:48.69  
                  53.56     1:48.69 (55.13)                                        
  4 Cleveland, Alex           10 MONT-PC              1:51.61    1:50.12  
                  55.41     1:50.12 (54.71)                                        
R - Division  
  1 Esola, Henry               9 PUMA-CA              1:56.22    1:54.61  
                  57.72     1:54.61 (56.89)                                        
W - Division  
  1 Watson, Baran              9 MONT-PC              2:20.06    2:16.47  
                1:04.31   2:16.47 (1:12.16)                                        
  2 Kenefick, Matty           10 San Luis Obispo-CA        NT    2:22.89  
                1:09.63   2:22.89 (1:13.26)                                        
  3 Puente, Vincent           10 San Luis Obispo-CA        NT    2:36.04  
                1:15.96   2:36.04 (1:20.08)                                        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Golling, Cooper           10 BAC-CC                 40.44      37.66  
  2 Gratt, Brenden            10 BAC-CC                 39.05      38.58  
  3 Dolan, Kieran             10 PUMA-CA                40.75      39.14  
R - Division  
  1 Sutro, Adam               10 MONT-PC                45.46      39.12  
  2 Capra, Joe                10 PUMA-CA                45.51      48.59  
W - Division  
  1 Saito, Nicola             10 SMSC-CA                50.16      41.39  
  2 Watson, Baran              9 MONT-PC                50.10      47.77  
  3 Montoya, Diego            10 Barracuda-NM           50.06      48.43  
  4 Howell Young, Kaleo        9 MONT-PC                   NT      52.21  
  5 Puente, Vincent           10 San Luis Obispo-CA        NT      54.50  
  6 Cleveland, Alex           10 MONT-PC                   NT      56.24  
  7 Kenefick, Matty           10 San Luis Obispo-CA        NT    1:09.49  
  8 Freeman-Garcia, Dante      9 San Luis Obispo-CA        NT    1:17.88  
 -- Cheshire, Jude             9 BAC-CC                 52.67         DQ  
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Golling, Cooper           10 BAC-CC               1:28.34    1:26.14  
                  40.74     1:26.14 (45.40)                                        
W - Division  
  1 Nguyen, Frank             10 DACA-PC                   NT    1:53.24  
                  49.72   1:53.24 (1:03.52)                                        
  2 Montoya, Diego            10 Barracuda-NM              NT    2:13.93  
                  53.24   2:13.93 (1:20.69)                                        
 
Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Golling, Cooper           10 BAC-CC               3:05.70    2:57.42  
                  39.41     1:25.59 (46.18)     2:18.84 (53.25)     2:57.42 (38.58)
  2 Dolan, Kieran             10 PUMA-CA              3:08.06    2:57.97  
                  40.75     1:24.67 (43.92)     2:20.78 (56.11)     2:57.97 (37.19)
  3 Sutro, Adam               10 MONT-PC              3:24.31    3:03.75  
                  42.36     1:28.03 (45.67)     2:21.28 (53.25)     3:03.75 (42.47)
R - Division  
  1 Nguyen, Frank             10 DACA-PC              3:32.28    3:36.71  
                  52.74     1:44.84 (52.10)   2:47.92 (1:03.08)     3:36.71 (48.79)
  2 Capra, Joe                10 PUMA-CA              3:37.88    3:48.09  
                  53.69     1:50.42 (56.73)   3:05.09 (1:14.67)     3:48.09 (43.00)
W - Division  
  1 Watson, Baran              9 MONT-PC                   NT    3:49.80  
                  49.16     1:48.37 (59.21)   3:00.72 (1:12.35)     3:49.80 (49.08)
  2 Cleveland, Alex           10 MONT-PC              3:51.91    3:54.01  
                1:05.13     2:00.19 (55.06)   3:06.03 (1:05.84)     3:54.01 (47.98)
  3 Howell Young, Kaleo        9 MONT-PC                   NT    4:04.41  
                3:10.12     4:04.41 (54.29)                                        
 -- Montoya, Diego            10 Barracuda-NM         3:51.58         DQ  
      Butterfly kick - breast
                  57.54   1:58.75 (1:01.21)   3:12.20 (1:13.45)          DQ (53.64)
 -- Freeman-Garcia, Dante      9 San Luis Obispo-CA        NT         DQ  
      Arms underwater recovery - fly
                1:20.99   2:29.53 (1:08.54)          DQ (34.25)                    
 
Boys 5-10 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Montclair Swim Team-PC  'A'                       2:45.00    2:35.39  
     1) Cleveland, Alex 10              2) Howell Young, Kaleo 9          
     3) Sutro, Adam 10                  4) Takazawa, Asher 8              
                  38.29     1:24.97 (46.68)     2:04.46 (39.49)     2:35.39 (30.93)
  2 Barracuda Swimming-NM  'A'                        3:13.13    3:14.89  
     1) Wells, Phoenix 10               2) Ochoa, Beckham 8               
     3) Wells, Griffin 8                4) Montoya, Diego 10              
                  57.98     1:50.98 (53.00)   2:53.45 (1:02.47)     3:14.89 (21.44)
  3 Puma Aquatic Team-CA  'B'                              NT    3:57.02  
     1) Zhou, Galen 8                   2) Perrine, James 8               
     3) Hasch, Ben 8                    4) Streeper, Landon 8             
                1:00.74     1:51.66 (50.92)   3:57.02 (2:05.36)                    
 -- Puma Aquatic Team-CA  'A'                              NT         DQ  
      Other
     1) Capra, Joe 10                   2) Bell, Trevor 7                 
     3) Wolstenholm, Lucas 9            4) Dolan, Kieran 10               
                                1:33.00 ( )        DQ (2:03.93)                    
 -- San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                      NT         DQ  
      Early take-off swimmer #3
     1) Puente, Vincent 10              2) Ramadan, Russel 8              
     3) Kenefick, Matty 10              4) Ramadan, Kinan 9               
                  48.85   1:58.31 (1:09.46)     2:55.73 (57.42)          DQ (54.68)
 
Boys 5-10 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Montclair Swim Team-PC  'A'                            NT    3:09.00  
     1) Howell Young, Kaleo 9           2) Sutro, Adam 10                 
     3) Watson, Baran 9                 4) Cleveland, Alex 10             
                1:02.32     1:47.65 (45.33)     2:27.99 (40.34)     3:09.00 (41.01)
  2 Puma Aquatic Team-CA  'A'                              NT    4:02.71  
     1) Bell, Trevor 7                  2) Zhou, Galen 8                  
     3) Streeper, Landon 8              4) Leonard, Brady 8               
                1:07.40   2:08.96 (1:01.56)     3:04.22 (55.26)     4:02.71 (58.49)
 -- San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                      NT         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #2: Alternating Kick - breast
     1) Ramadan, Russel 8               2) Schwartz, Neil 8               
     3) Puente, Vincent 10              4) Ramadan, Kinan 9               
                1:28.61   3:10.49 (1:41.88)   4:21.16 (1:10.67)          DQ (52.50)
 -- Barracuda Swimming-NM  'A'                             NT         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #2: Scissors kick - breast
     1) Wells, Phoenix 10               2) Ochoa, Beckham 8               
     3) Montoya, Diego 10               4) Wells, Griffin 8               
                1:17.73   2:18.10 (1:00.37)   3:27.89 (1:09.79)          DQ (30.09)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Ochoa, Aidan              12 Barracuda-NM           30.99      31.58  
  2 Aguirre, Cole             11 SMSC-CA                32.95      32.48  
  3 Caiza Niro, Gabe          12 LTA-CA                 33.86      32.57  
  4 Abucejo, Gregory          12 VS-PC                  33.47      33.51  
  5 Eckard, Aidan             12 BAC-CC                 33.79      33.55  
  6 Capra, Jack               12 PUMA-CA                32.82      33.63  
  7 Bell, Joshua              11 PUMA-CA                34.30      33.96  
  8 Gratt, Chase              12 BAC-CC                 33.07      34.01  
  8 Saffouri, Farris          12 MONT-PC                33.55      34.01  
 10 Riordan, Matthew          12 MONT-PC                33.41      34.11  
 11 Pompeani, Nathan          12 MONT-PC                33.67      34.20  
 12 Friedrich, Ian            11 SMSC-CA                34.16      35.10  
 13 Blodorn, Henry            12 Roadrunner-CC          34.08      35.85  
R - Division  
  1 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA                36.32      33.12  
  2 Naumescu, Nicholas        12 SMSC-CA                34.53      34.03  
  3 Poletti, Ross             11 San Luis Obispo-CA     34.83      34.26  
  4 Stocker, Ethan            12 LTA-CA                 36.19      35.46  
  5 Hsiung, Lucas             11 SMSC-CA                34.63      35.85  
  6 Lopez, Theron             11 Barracuda-NM           36.44      35.87  
  7 Coats, Natas              12 SMSC-CA                37.39      35.90  
  8 McCarty, Parker           11 San Luis Obispo-CA     35.19      35.92  
  9 Hernandez, Martin         11 Barracuda-NM           36.17      36.14  
 10 Clark, Robert             11 NCA-CA                 36.15      36.29  
 11 Dolan, Jack               12 NAC-NM                 36.60      37.10  
 12 Miller, Leo               12 San Luis Obispo-CA     35.33      37.17  
W - Division  
  1 Harrington, Levi          12 PASO-CA                   NT      37.15  
  2 Severson, Nolan           12 NCA-CA                 38.17      38.19  
  3 Chen, Kristian            11 SMSC-CA                39.74      38.67  
  4 Kubacki, Joel             11 San Luis Obispo-CA     40.57      41.01  
  5 Freeman-Garcia, Diego     12 San Luis Obispo-CA        NT      41.49  
  6 Hayashi, Kazi             11 PUMA-CA                45.71      41.91  
  7 Salas, Abran              12 Barracuda-NM         1:09.51      48.27  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Ochoa, Aidan              12 Barracuda-NM         1:06.96    1:08.22  
                  32.48     1:08.22 (35.74)                                        
  2 Aguirre, Cole             11 SMSC-CA              1:10.27    1:12.02  
                  34.94     1:12.02 (37.08)                                        
  3 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA              1:12.56    1:12.38  
  4 Poletti, Ross             11 San Luis Obispo-CA   1:13.21    1:12.53  
                  35.36     1:12.53 (37.17)                                        
  5 Blodorn, Henry            12 Roadrunner-CC        1:12.08    1:12.72  
                  34.61     1:12.72 (38.11)                                        
  6 Nunan, Jack               12 NCA-SI               1:10.31    1:12.96  
                  34.23     1:12.96 (38.73)                                        
  7 Eckard, Aidan             12 BAC-CC               1:11.53    1:12.99  
                  35.89     1:12.99 (37.10)                                        
  8 Bell, Joshua              11 PUMA-CA              1:14.19    1:14.55  
                  35.77     1:14.55 (38.78)                                        
  9 Naumescu, Nicholas        12 SMSC-CA              1:14.64    1:14.95  
                  34.96     1:14.95 (39.99)                                        
 10 Friedrich, Ian            11 SMSC-CA              1:14.19    1:16.52  
                  36.92     1:16.52 (39.60)                                        
R - Division  
  1 Pompeani, Nathan          12 MONT-PC              1:16.40    1:15.75  
                  35.77     1:15.75 (39.98)                                        
  2 Gratt, Chase              12 BAC-CC               1:17.57    1:15.89  
                  35.96     1:15.89 (39.93)                                        
  3 Saffouri, Farris          12 MONT-PC              1:16.71    1:17.53  
                  36.57     1:17.53 (40.96)                                        
  4 Clark, Toby               12 PUMA-CA              1:16.60    1:17.73  
                  37.67     1:17.73 (40.06)                                        
  5 McCarty, Parker           11 San Luis Obispo-CA   1:18.08    1:17.98  
                  36.91     1:17.98 (41.07)                                        
  6 Hsiung, Lucas             11 SMSC-CA              1:16.42    1:18.28  
                  38.71     1:18.28 (39.57)                                        
  7 Riordan, Matthew          12 MONT-PC              1:18.94    1:20.66  
                  37.27     1:20.66 (43.39)                                        
  8 Clark, Robert             11 NCA-CA               1:17.81    1:21.82  
                  38.83     1:21.82 (42.99)                                        
  9 Hernandez, Martin         11 Barracuda-NM         1:20.98    1:22.14  
                  39.02     1:22.14 (43.12)                                        
W - Division  
  1 Coats, Natas              12 SMSC-CA              1:24.97    1:20.29  
                  37.19     1:20.29 (43.10)                                        
  2 Lopez, Theron             11 Barracuda-NM         1:25.17    1:23.17  
  3 Severson, Nolan           12 NCA-CA               1:26.36    1:23.32  
                  39.59     1:23.32 (43.73)                                        
  4 Stocker, Ethan            12 LTA-CA               1:28.65    1:24.96  
  5 Harrington, Levi          12 PASO-CA                   NT    1:25.38  
  6 Esola, Lloyd              12 PUMA-CA              1:44.06    1:28.30  
                  42.42     1:28.30 (45.88)                                        
  7 Chen, Kristian            11 SMSC-CA              1:29.82    1:28.48  
                  42.40     1:28.48 (46.08)                                        
  8 Kubacki, Joel             11 San Luis Obispo-CA   1:42.52    1:29.92  
                  41.88     1:29.92 (48.04)                                        
  9 Perje, Matthew            11 San Luis Obispo-CA        NT    1:32.53  
                  47.81     1:32.53 (44.72)                                        
 10 Salas, Abran              12 Barracuda-NM              NT    1:53.17  
                  52.74   1:53.17 (1:00.43)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Capra, Jack               12 PUMA-CA              2:29.99    2:28.91  
                  35.04     1:12.83 (37.79)     1:51.31 (38.48)     2:28.91 (37.60)
  2 Eckard, Aidan             12 BAC-CC               2:33.26    2:36.00  
                  37.15     1:17.79 (40.64)     1:58.41 (40.62)     2:36.00 (37.59)
  3 Poletti, Ross             11 San Luis Obispo-CA   2:36.09    2:37.13  
                  38.59     1:19.51 (40.92)     2:00.19 (40.68)     2:37.13 (36.94)
  4 Blodorn, Henry            12 Roadrunner-CC        2:33.23    2:38.26  
                  36.61     1:18.60 (41.99)     1:59.11 (40.51)     2:38.26 (39.15)
  5 Nunan, Jack               12 NCA-SI               2:36.26    2:38.43  
                  33.87     1:14.75 (40.88)     1:57.54 (42.79)     2:38.43 (40.89)
  6 Bell, Joshua              11 PUMA-CA              2:36.41    2:38.56  
                  36.83     1:17.53 (40.70)     1:59.24 (41.71)     2:38.56 (39.32)
  7 Friedrich, Ian            11 SMSC-CA              2:38.14    2:38.87  
                  37.19     1:18.84 (41.65)     2:01.30 (42.46)     2:38.87 (37.57)
  8 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA              2:36.78    2:39.22  
                  35.64     1:16.64 (41.00)     1:57.59 (40.95)     2:39.22 (41.63)
  9 Hsiung, Lucas             11 SMSC-CA              2:42.99    2:49.72  
                  38.32     1:22.77 (44.45)     2:08.01 (45.24)     2:49.72 (41.71)
R - Division  
  1 Naumescu, Nicholas        12 SMSC-CA              2:46.59    2:39.69  
                  35.76     1:16.53 (40.77)     1:59.08 (42.55)     2:39.69 (40.61)
  2 Coats, Natas              12 SMSC-CA              2:55.08    2:44.32  
                                1:20.41 ( )     2:03.72 (43.31)     2:44.32 (40.60)
  3 Pompeani, Nathan          12 MONT-PC              2:46.74    2:46.73  
                  38.63     1:22.29 (43.66)     2:05.46 (43.17)     2:46.73 (41.27)
  4 Saffouri, Farris          12 MONT-PC              2:53.97    2:49.14  
                  37.12     1:20.00 (42.88)     2:06.22 (46.22)     2:49.14 (42.92)
  5 McCarty, Parker           11 San Luis Obispo-CA   2:57.49    2:51.28  
                  40.74     1:25.01 (44.27)     2:09.66 (44.65)     2:51.28 (41.62)
  6 Clark, Robert             11 NCA-CA               2:45.03    2:54.91  
                  39.19     1:24.36 (45.17)     2:10.83 (46.47)     2:54.91 (44.08)
  7 Hernandez, Martin         11 Barracuda-NM         2:55.24    2:55.85  
                  40.23     1:26.61 (46.38)     2:12.64 (46.03)     2:55.85 (43.21)
  8 Riordan, Matthew          12 MONT-PC              2:57.08    2:59.61  
                  39.45     1:26.29 (46.84)     2:14.77 (48.48)     2:59.61 (44.84)
 -- Caiza Niro, Gabe          12 LTA-CA               2:44.19         DQ  
      No Show Penalty Event
W - Division  
  1 Severson, Nolan           12 NCA-CA               3:07.36    2:59.18  
                  40.08     1:25.95 (45.87)     2:13.70 (47.75)     2:59.18 (45.48)
  2 Lopez, Theron             11 Barracuda-NM         3:02.32    3:01.75  
                  41.49     1:30.29 (48.80)     2:18.62 (48.33)     3:01.75 (43.13)
  3 Chen, Kristian            11 SMSC-CA              3:10.96    3:08.43  
                  42.29     1:32.04 (49.75)     2:22.71 (50.67)     3:08.43 (45.72)
  4 Harrington, Levi          12 PASO-CA                   NT    3:15.94  
                  43.81     1:37.15 (53.34)     2:28.25 (51.10)     3:15.94 (47.69)
  5 Kubacki, Joel             11 San Luis Obispo-CA   3:35.49    3:19.46  
                  44.88     1:36.67 (51.79)     2:31.52 (54.85)     3:19.46 (47.94)
  6 Hayashi, Kazi             11 PUMA-CA              3:29.75    3:21.41  
                  46.26     1:36.72 (50.46)     2:31.50 (54.78)     3:21.41 (49.91)
  7 Freeman-Garcia, Diego     12 San Luis Obispo-CA        NT    3:30.61  
                  46.41     1:42.32 (55.91)     2:36.23 (53.91)     3:30.61 (54.38)
  8 Sawyer, Griffin           12 PUMA-CA                   NT    3:59.14  
                  51.01   1:53.78 (1:02.77)   2:59.47 (1:05.69)     3:59.14 (59.67)
  9 Salas, Abran              12 Barracuda-NM              NT    3:59.69  
                                                    3:05.71 ( )     3:59.69 (53.98)
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Capra, Jack               12 PUMA-CA              5:08.52    5:02.88  
                  35.32     1:13.01 (37.69)     1:52.48 (39.47)     2:30.38 (37.90)
        3:08.27 (37.89)     3:46.80 (38.53)     4:25.55 (38.75)     5:02.88 (37.33)
  2 Blodorn, Henry            12 Roadrunner-CC        5:17.41    5:10.42  
                  35.42     1:13.15 (37.73)     1:51.93 (38.78)     2:30.25 (38.32)
        3:09.30 (39.05)     3:49.41 (40.11)     4:29.78 (40.37)     5:10.42 (40.64)
  3 Friedrich, Ian            11 SMSC-CA              5:45.28    5:25.63  
                  37.67     1:19.84 (42.17)     2:02.42 (42.58)     2:44.05 (41.63)
        3:25.74 (41.69)     4:07.43 (41.69)     4:47.57 (40.14)     5:25.63 (38.06)
  4 Bell, Joshua              11 PUMA-CA              5:24.71    5:28.15  
                  37.51     1:18.26 (40.75)     2:01.02 (42.76)     2:42.73 (41.71)
        3:24.93 (42.20)     4:07.32 (42.39)     4:48.56 (41.24)     5:28.15 (39.59)
  5 Aguirre, Cole             11 SMSC-CA              5:23.61    5:28.68  
                  36.47     1:17.17 (40.70)     1:58.86 (41.69)     2:41.87 (43.01)
        3:23.54 (41.67)     4:07.90 (44.36)     4:49.90 (42.00)     5:28.68 (38.78)
  6 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA              5:40.12    5:37.79  
                  37.90     1:19.85 (41.95)     2:03.71 (43.86)     2:47.63 (43.92)
        3:30.72 (43.09)     4:14.21 (43.49)     4:56.01 (41.80)     5:37.79 (41.78)
  7 Eckard, Aidan             12 BAC-CC               5:30.49    5:38.45  
                  38.44     1:21.43 (42.99)     2:05.08 (43.65)     2:47.99 (42.91)
        3:32.31 (44.32)     4:16.11 (43.80)     4:59.11 (43.00)     5:38.45 (39.34)
 -- Poletti, Ross             11 San Luis Obispo-CA   5:25.08   X5:24.36  
                  38.29     1:20.02 (41.73)     2:02.65 (42.63)     2:43.30 (40.65)
        3:24.62 (41.32)     4:05.89 (41.27)     4:46.55 (40.66)     5:24.36 (37.81)
R - Division  
  1 Naumescu, Nicholas        12 SMSC-CA              5:53.82    5:32.94  
                  36.65     1:19.12 (42.47)     2:01.84 (42.72)     2:44.90 (43.06)
        3:27.43 (42.53)     4:09.80 (42.37)     4:52.03 (42.23)     5:32.94 (40.91)
  2 Hsiung, Lucas             11 SMSC-CA              5:47.10    5:53.07  
                  39.17     1:23.63 (44.46)     2:08.96 (45.33)     2:54.38 (45.42)
        3:40.93 (46.55)     4:24.99 (44.06)     5:11.02 (46.03)     5:53.07 (42.05)
  3 Pompeani, Nathan          12 MONT-PC              6:11.74    5:55.87  
                  40.32     1:24.25 (43.93)     2:09.93 (45.68)     2:55.91 (45.98)
        3:42.17 (46.26)     4:27.85 (45.68)     5:13.74 (45.89)     5:55.87 (42.13)
  4 Clark, Robert             11 NCA-CA               6:09.41    6:13.64  
                  40.66     1:27.94 (47.28)     2:16.43 (48.49)     3:04.91 (48.48)
        3:53.24 (48.33)     4:42.22 (48.98)     5:29.24 (47.02)     6:13.64 (44.40)
W - Division  
  1 Coats, Natas              12 SMSC-CA                   NT    5:38.93  
                  39.24     1:23.47 (44.23)     2:07.48 (44.01)     2:50.11 (42.63)
        3:32.83 (42.72)     4:16.78 (43.95)     4:59.22 (42.44)     5:38.93 (39.71)
  2 Severson, Nolan           12 NCA-CA               6:37.90    6:22.61  
                  40.80     1:28.13 (47.33)     2:17.20 (49.07)     3:05.54 (48.34)
        3:55.91 (50.37)     4:45.84 (49.93)     5:35.73 (49.89)     6:22.61 (46.88)
  3 Chen, Kristian            11 SMSC-CA                   NT    6:39.40  
                  46.44     1:36.98 (50.54)     2:30.41 (53.43)     3:21.96 (51.55)
        4:15.20 (53.24)     5:05.02 (49.82)     5:57.07 (52.05)     6:39.40 (42.33)
 
Boys 11-12 500 POW - 4 Loops Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Capra, Jack               12 PUMA-CA              6:27.94    6:16.58  
  2 Ochoa, Aidan              12 Barracuda-NM         5:29.49    6:37.94  
  3 Poletti, Ross             11 San Luis Obispo-CA   5:25.08    7:01.60  
  4 Hernandez, Martin         11 Barracuda-NM         6:27.27    7:34.73  
  5 Lopez, Theron             11 Barracuda-NM         6:29.68    7:45.58  
  6 Salas, Abran              12 Barracuda-NM              NT   10:21.74  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Ochoa, Aidan              12 Barracuda-NM           34.69      36.51  
  2 Riordan, Matthew          12 MONT-PC                38.73      39.60  
  3 Capra, Jack               12 PUMA-CA                39.28      39.92  
  4 Saffouri, Farris          12 MONT-PC                41.47      39.98  
  5 Nunan, Jack               12 NCA-SI                 41.09      40.22  
  6 Pompeani, Nathan          12 MONT-PC                41.86      40.64  
  7 Poletti, Ross             11 San Luis Obispo-CA     40.09      40.67  
  8 Lopez, Theron             11 Barracuda-NM           39.86      42.46  
  9 Blodorn, Henry            12 Roadrunner-CC          41.13      42.81  
 10 Eckard, Aidan             12 BAC-CC                 41.67      43.77  
R - Division  
  1 Gratt, Chase              12 BAC-CC                 43.19      41.91  
  2 Naumescu, Nicholas        12 SMSC-CA                43.63      42.19  
  3 Bell, Joshua              11 PUMA-CA                42.71      42.46  
  4 Stocker, Ethan            12 LTA-CA                 43.47      42.90  
  5 Hernandez, Martin         11 Barracuda-NM           45.80      43.86  
  6 Dolan, Jack               12 NAC-NM                 43.71      44.00  
  7 Caiza Niro, Gabe          12 LTA-CA                 42.32      44.07  
  8 Clark, Robert             11 NCA-CA                 45.19      46.00  
W - Division  
  1 Severson, Nolan           12 NCA-CA                 47.58      45.77  
  2 Chen, Kristian            11 SMSC-CA                50.52      48.32  
  3 Kubacki, Joel             11 San Luis Obispo-CA     51.92      49.18  
  4 McCarty, Parker           11 San Luis Obispo-CA        NT      49.33  
  5 Hayashi, Kazi             11 PUMA-CA                55.73      50.42  
  6 Harrington, Levi          12 PASO-CA                   NT      55.13  
  7 Freeman-Garcia, Diego     12 San Luis Obispo-CA        NT      57.01  
  8 Salas, Abran              12 Barracuda-NM         1:09.60    1:05.44  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Ochoa, Aidan              12 Barracuda-NM         1:14.10    1:16.13  
                  36.76     1:16.13 (39.37)                                        
  2 Poletti, Ross             11 San Luis Obispo-CA   1:25.78    1:24.59  
                  41.64     1:24.59 (42.95)                                        
  3 Riordan, Matthew          12 MONT-PC              1:25.21    1:25.85  
                  42.22     1:25.85 (43.63)                                        
  4 Pompeani, Nathan          12 MONT-PC              1:26.99    1:26.58  
  5 Eckard, Aidan             12 BAC-CC               1:27.86    1:28.48  
                  43.65     1:28.48 (44.83)                                        
R - Division  
  1 Naumescu, Nicholas        12 SMSC-CA              1:32.19    1:30.06  
                  43.60     1:30.06 (46.46)                                        
  2 Saffouri, Farris          12 MONT-PC              1:37.19    1:30.69  
                  43.94     1:30.69 (46.75)                                        
  3 Bell, Joshua              11 PUMA-CA              1:31.20    1:30.78  
                  44.93     1:30.78 (45.85)                                        
  4 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA              1:32.30    1:30.83  
                  44.61     1:30.83 (46.22)                                        
  5 Lopez, Theron             11 Barracuda-NM         1:31.17    1:31.75  
  6 Nunan, Jack               12 NCA-SI               1:30.81    1:32.99  
                  44.95     1:32.99 (48.04)                                        
  7 Aguirre, Cole             11 SMSC-CA              1:32.34    1:33.63  
                  45.09     1:33.63 (48.54)                                        
  8 Hsiung, Lucas             11 SMSC-CA              1:36.96    1:37.02  
                  48.12     1:37.02 (48.90)                                        
  9 Clark, Toby               12 PUMA-CA              1:37.74    1:38.91  
W - Division  
  1 Hernandez, Martin         11 Barracuda-NM         1:40.24    1:35.11  
                  47.11     1:35.11 (48.00)                                        
  2 Stocker, Ethan            12 LTA-CA               1:41.29    1:35.36  
  3 Gratt, Chase              12 BAC-CC                    NT    1:36.11  
  4 Severson, Nolan           12 NCA-CA               1:42.08    1:37.50  
  5 Friedrich, Ian            11 SMSC-CA              1:45.05    1:38.51  
                  49.49     1:38.51 (49.02)                                        
  6 Clark, Robert             11 NCA-CA               1:43.02    1:41.41  
                  48.47     1:41.41 (52.94)                                        
  7 Chen, Kristian            11 SMSC-CA              1:49.51    1:51.78  
  8 Coats, Natas              12 SMSC-CA              1:58.82    1:55.46  
                  56.89     1:55.46 (58.57)                                        
  9 Harrington, Levi          12 PASO-CA                   NT    2:00.93  
                  57.91   2:00.93 (1:03.02)                                        
 -- Salas, Abran              12 Barracuda-NM              NT         DQ  
      Delay initiating turn
                1:18.70        DQ (1:13.13)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Aguirre, Cole             11 SMSC-CA                40.73      42.49  
  2 Saffouri, Farris          12 MONT-PC                43.87      42.70  
  3 Eckard, Aidan             12 BAC-CC                 44.69      44.85  
R - Division  
  1 Nunan, Jack               12 NCA-SI                 45.85      44.39  
  2 Riordan, Matthew          12 MONT-PC                47.16      47.36  
  3 Hsiung, Lucas             11 SMSC-CA                47.74      47.39  
  4 Blodorn, Henry            12 Roadrunner-CC          48.09      48.21  
  5 Gratt, Chase              12 BAC-CC                 49.66      48.41  
  6 Stocker, Ethan            12 LTA-CA                 49.59      48.44  
  7 Bell, Joshua              11 PUMA-CA                48.85      48.81  
  8 Capra, Jack               12 PUMA-CA                48.70      49.89  
W - Division  
  1 Ochoa, Aidan              12 Barracuda-NM           55.55      49.20  
  2 Lopez, Theron             11 Barracuda-NM           57.09      50.58  
  3 Pompeani, Nathan          12 MONT-PC                50.43      50.77  
  4 Kubacki, Joel             11 San Luis Obispo-CA     53.06      50.97  
  5 Poletti, Ross             11 San Luis Obispo-CA     58.35      51.92  
  6 Clark, Robert             11 NCA-CA                 51.11      51.94  
  7 Dolan, Jack               12 NAC-NM                 53.04      53.23  
  8 McCarty, Parker           11 San Luis Obispo-CA     54.52      53.89  
  9 Perje, Matthew            11 San Luis Obispo-CA        NT      54.79  
 10 Severson, Nolan           12 NCA-CA                 55.16      55.86  
 11 Coats, Natas              12 SMSC-CA                58.09      57.93  
 12 Hayashi, Kazi             11 PUMA-CA              1:01.40      59.46  
 13 Sawyer, Griffin           12 PUMA-CA                   NT      59.72  
 14 Freeman-Garcia, Diego     12 San Luis Obispo-CA        NT    1:09.31  
 15 Salas, Abran              12 Barracuda-NM              NT    1:15.50  
 -- Hernandez, Martin         11 Barracuda-NM           56.24         DQ  
      Butterfly kick
 -- Harrington, Levi          12 PASO-CA                   NT         DQ  
      Butterfly kick
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Aguirre, Cole             11 SMSC-CA              1:32.31    1:31.59  
                  45.63     1:31.59 (45.96)                                        
  2 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA              1:36.38    1:31.60  
                  43.56     1:31.60 (48.04)                                        
  3 Eckard, Aidan             12 BAC-CC               1:35.76    1:37.44  
                  46.26     1:37.44 (51.18)                                        
  4 Clark, Toby               12 PUMA-CA              1:36.87    1:37.58  
R - Division  
  1 Saffouri, Farris          12 MONT-PC              1:43.12    1:35.91  
                  45.91     1:35.91 (50.00)                                        
  2 Nunan, Jack               12 NCA-SI               1:40.61    1:36.30  
                  46.50     1:36.30 (49.80)                                        
  3 Hsiung, Lucas             11 SMSC-CA              1:43.53    1:41.75  
                  50.16     1:41.75 (51.59)                                        
  4 Bell, Joshua              11 PUMA-CA              1:44.33    1:45.05  
                  51.28     1:45.05 (53.77)                                        
  5 Friedrich, Ian            11 SMSC-CA              1:47.65    1:47.98  
                  51.67     1:47.98 (56.31)                                        
W - Division  
  1 Pompeani, Nathan          12 MONT-PC              1:51.80    1:47.09  
                  51.25     1:47.09 (55.84)                                        
  2 Stocker, Ethan            12 LTA-CA               1:56.25    1:47.91  
  3 Clark, Robert             11 NCA-CA               1:49.89    1:50.90  
                  50.40   1:50.90 (1:00.50)                                        
  4 Kubacki, Joel             11 San Luis Obispo-CA   2:00.31    1:53.34  
                  51.97   1:53.34 (1:01.37)                                        
  5 Chen, Kristian            11 SMSC-CA              2:03.72    1:53.73  
                  54.16     1:53.73 (59.57)                                        
  6 Esola, Lloyd              12 PUMA-CA              2:00.04    1:55.66  
                  57.42     1:55.66 (58.24)                                        
  7 Perje, Matthew            11 San Luis Obispo-CA        NT    1:59.31  
                  58.20   1:59.31 (1:01.11)                                        
  8 Naumescu, Nicholas        12 SMSC-CA              1:54.32    1:59.68  
                  55.74   1:59.68 (1:03.94)                                        
  9 Coats, Natas              12 SMSC-CA              2:12.37    2:00.44  
                  56.83   2:00.44 (1:03.61)                                        
 10 Harrington, Levi          12 PASO-CA                   NT    2:10.61  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Ochoa, Aidan              12 Barracuda-NM           33.49      35.16  
  2 Aguirre, Cole             11 SMSC-CA                34.98      35.62  
  3 Capra, Jack               12 PUMA-CA                37.04      36.38  
  4 Pompeani, Nathan          12 MONT-PC                37.04      37.05  
  5 Caiza Niro, Gabe          12 LTA-CA                 38.77      37.83  
  6 Friedrich, Ian            11 SMSC-CA                38.27      39.51  
  7 Hernandez, Martin         11 Barracuda-NM           38.62      39.80  
R - Division  
  1 Saffouri, Farris          12 MONT-PC                41.73      38.98  
  2 Blodorn, Henry            12 Roadrunner-CC          40.12      39.67  
  3 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA                40.44      39.73  
  4 Poletti, Ross             11 San Luis Obispo-CA     42.37      40.78  
  5 Dolan, Jack               12 NAC-NM                 41.61      41.36  
  6 Riordan, Matthew          12 MONT-PC                41.02      45.61  
W - Division  
  1 Eckard, Aidan             12 BAC-CC                 47.94      38.89  
  2 Nunan, Jack               12 NCA-SI                 44.16      41.48  
  3 Bell, Joshua              11 PUMA-CA                42.84      42.73  
  4 Stocker, Ethan            12 LTA-CA               1:05.61      42.78  
  5 McCarty, Parker           11 San Luis Obispo-CA     43.16      43.62  
  6 Clark, Robert             11 NCA-CA                 44.15      45.08  
  7 Gratt, Chase              12 BAC-CC                    NT      46.33  
  8 Severson, Nolan           12 NCA-CA               1:01.53      49.97  
  9 Perje, Matthew            11 San Luis Obispo-CA        NT      51.98  
 10 Freeman-Garcia, Diego     12 San Luis Obispo-CA        NT      52.38  
 11 Hayashi, Kazi             11 PUMA-CA                54.62      54.18  
 12 Miller, Leo               12 San Luis Obispo-CA     50.70      55.62  
 -- Kubacki, Joel             11 San Luis Obispo-CA        NT         DQ  
      False start
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Ochoa, Aidan              12 Barracuda-NM         1:17.55    1:16.88  
                  35.46     1:16.88 (41.42)                                        
  2 Aguirre, Cole             11 SMSC-CA              1:19.59    1:20.46  
                  37.47     1:20.46 (42.99)                                        
  3 Pompeani, Nathan          12 MONT-PC              1:25.85    1:25.25  
                  39.82     1:25.25 (45.43)                                        
R - Division  
  1 Hernandez, Martin         11 Barracuda-NM         1:30.11    1:26.94  
                  39.30     1:26.94 (47.64)                                        
  2 Friedrich, Ian            11 SMSC-CA              1:31.08    1:28.77  
                  40.28     1:28.77 (48.49)                                        
  3 Hsiung, Lucas             11 SMSC-CA              1:29.62    1:29.43  
                  40.52     1:29.43 (48.91)                                        
  4 Blodorn, Henry            12 Roadrunner-CC        1:34.43    1:35.55  
                  42.73     1:35.55 (52.82)                                        
W - Division  
  1 Poletti, Ross             11 San Luis Obispo-CA        NT    1:30.11  
                  43.26     1:30.11 (46.85)                                        
  2 Dolan, Jack               12 NAC-NM                    NT    1:30.34  
                  42.01     1:30.34 (48.33)                                        
  3 Caiza Niro, Gabe          12 LTA-CA                    NT    1:32.72  
                  41.08     1:32.72 (51.64)                                        
  4 Saffouri, Farris          12 MONT-PC              1:36.14    1:36.14  
                  44.57     1:36.14 (51.57)                                        
  5 Naumescu, Nicholas        12 SMSC-CA              1:39.30    1:43.15  
                  47.36     1:43.15 (55.79)                                        
  6 Stocker, Ethan            12 LTA-CA               1:44.06    1:45.20  
                  45.83     1:45.20 (59.37)                                        
  7 Miller, Leo               12 San Luis Obispo-CA        NT    1:57.45  
                  53.21   1:57.45 (1:04.24)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Ochoa, Aidan              12 Barracuda-NM         2:49.43    2:49.63  
                  36.12     1:16.56 (40.44)     2:13.23 (56.67)     2:49.63 (36.40)
  2 Valdez, Christopher       12 SMSC-CA              2:59.96    3:00.04  
                  42.37     1:31.56 (49.19)     2:20.13 (48.57)     3:00.04 (39.91)
  3 Poletti, Ross             11 San Luis Obispo-CA   3:04.45    3:00.76  
                  40.38     1:22.92 (42.54)     2:21.48 (58.56)     3:00.76 (39.28)
  4 Aguirre, Cole             11 SMSC-CA              2:53.16    3:02.26  
                  39.73     1:30.85 (51.12)     2:23.57 (52.72)     3:02.26 (38.69)
  5 Pompeani, Nathan          12 MONT-PC              3:05.59    3:04.79  
                  39.53     1:26.60 (47.07)     2:24.83 (58.23)     3:04.79 (39.96)
  6 Blodorn, Henry            12 Roadrunner-CC        3:07.24    3:05.17  
                  43.15     1:32.41 (49.26)     2:27.14 (54.73)     3:05.17 (38.03)
  7 Bell, Joshua              11 PUMA-CA              3:05.69    3:05.19  
                  42.99     1:30.06 (47.07)     2:26.02 (55.96)     3:05.19 (39.17)
  8 Hsiung, Lucas             11 SMSC-CA              3:04.59    3:11.76  
                  42.22     1:36.58 (54.36)     2:32.87 (56.29)     3:11.76 (38.89)
  9 Friedrich, Ian            11 SMSC-CA              3:07.89    3:22.71  
                  43.35     1:41.52 (58.17)   2:41.77 (1:00.25)     3:22.71 (40.94)
R - Division  
  1 Saffouri, Farris          12 MONT-PC              3:12.62    3:05.33  
                  42.29     1:31.55 (49.26)     2:24.46 (52.91)     3:05.33 (40.87)
  2 Riordan, Matthew          12 MONT-PC              3:12.55    3:14.87  
                  45.43     1:34.27 (48.84)     2:32.52 (58.25)     3:14.87 (42.35)
  3 Naumescu, Nicholas        12 SMSC-CA              3:21.26    3:23.72  
                  48.30     1:39.47 (51.17)   2:42.93 (1:03.46)     3:23.72 (40.79)
  4 McCarty, Parker           11 San Luis Obispo-CA   3:24.63    3:26.16  
                  46.63     1:42.15 (55.52)   2:45.26 (1:03.11)     3:26.16 (40.90)
  5 Clark, Robert             11 NCA-CA               3:21.51    3:30.38  
                  47.25     1:42.43 (55.18)   2:45.61 (1:03.18)     3:30.38 (44.77)
 -- Eckard, Aidan             12 BAC-CC               3:23.66         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  42.31     1:28.02 (45.71)     2:20.50 (52.48)          DQ (38.55)
W - Division  
  1 Caiza Niro, Gabe          12 LTA-CA                    NT    3:05.56  
                  41.38     1:29.27 (47.89)     2:26.05 (56.78)     3:05.56 (39.51)
  2 Hernandez, Martin         11 Barracuda-NM         3:25.60    3:14.73  
                  41.50     1:32.81 (51.31)   2:34.07 (1:01.26)     3:14.73 (40.66)
  3 Dolan, Jack               12 NAC-NM               3:43.79    3:16.36  
                  45.15     1:31.52 (46.37)   2:32.98 (1:01.46)     3:16.36 (43.38)
  4 Stocker, Ethan            12 LTA-CA               3:31.69    3:26.23  
                  46.69     1:41.15 (54.46)   2:41.37 (1:00.22)     3:26.23 (44.86)
  5 Lopez, Theron             11 Barracuda-NM         3:45.88    3:29.30  
                  51.10     1:40.18 (49.08)   2:43.85 (1:03.67)     3:29.30 (45.45)
  6 Gratt, Chase              12 BAC-CC                    NT    3:30.29  
                  46.53     1:41.11 (54.58)   2:44.33 (1:03.22)     3:30.29 (45.96)
  7 Chen, Kristian            11 SMSC-CA              3:44.01    3:41.08  
                  53.29     1:51.67 (58.38)   2:54.00 (1:02.33)     3:41.08 (47.08)
  8 Hayashi, Kazi             11 PUMA-CA              4:02.32    3:42.25  
                  53.17     1:49.47 (56.30)   2:54.61 (1:05.14)     3:42.25 (47.64)
  9 Coats, Natas              12 SMSC-CA              3:43.24    3:42.91  
                  55.97     1:55.38 (59.41)   2:59.88 (1:04.50)     3:42.91 (43.03)
 10 Kubacki, Joel             11 San Luis Obispo-CA        NT    3:55.43  
                1:04.01   2:05.82 (1:01.81)   3:07.80 (1:01.98)     3:55.43 (47.63)
 11 Freeman-Garcia, Diego     12 San Luis Obispo-CA        NT    4:15.71  
                  59.44   2:05.89 (1:06.45)   3:20.93 (1:15.04)     4:15.71 (54.78)
 12 Harrington, Levi          12 PASO-CA                   NT    4:35.34  
                1:03.10   2:18.49 (1:15.39)   3:38.79 (1:20.30)     4:35.34 (56.55)
 
Boys 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barracuda Swimming-NM  'A'                        3:19.91    2:52.29  
     1) Ochoa, Aidan 12                 2) Lopez, Theron 11               
     3) Hernandez, Martin 11            4) Salas, Abran 12                
                  36.60     1:27.44 (50.84)     2:12.02 (44.58)     2:52.29 (40.27)
  2 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                      NT    3:00.70  
     1) Poletti, Ross 11                2) Kubacki, Joel 11               
     3) Miller, Leo 12                  4) McCarty, Parker 11             
                  42.53     1:33.93 (51.40)     2:22.74 (48.81)     3:00.70 (37.96)
 
Boys 13-14 750 POW - 6 Loops Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ainsworth, Mark           13 LTA-CA                    NT   10:40.75  
 
Boys 15 & Over 1k POW - 8 Loops Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simpson, Blake            15 SMSC-CA             10:56.59   10:24.54  
  2 Penvenne, Galen           17 PUMA-CA                   NT   10:40.33  
  3 Marsalek, Wyatt           17 SMSC-CA             10:32.24   10:42.36  
  4 Hillje-Enthoven, Marcos   17 SMSC-CA                   NT   10:43.94  
  5 Andree, Tyler             21 San Luis Obispo-CA   9:18.79   10:53.50  
  6 Allen, Jake               17 SMSC-CA             11:29.66   10:58.15  
  7 Simpson, Austin           19 SMSC-CA             11:00.20   11:09.72  
  8 Moore, Morgan             21 San Luis Obispo-CA   8:39.01   11:16.57  
  9 Brown, Joseph             21 San Luis Obispo-CA   9:27.83   11:16.95  
 10 Linker, Tom               21 San Luis Obispo-CA        NT   11:22.23  
 11 Dolan, Johnathan          15 PUMA-CA             17:27.41   11:28.09  
 12 Brown, Zac                18 San Luis Obispo-CA   9:34.77   11:50.01  
 13 Behnam, Alex              21 San Luis Obispo-CA   9:43.41   11:53.79  
 14 Marsalek, Asa             15 SMSC-CA             12:19.72   11:57.19  
 15 Adams, Nathaniel          16 SMSC-CA             11:26.00   12:01.13  
 17 Santala, Nolan            16 SMSC-CA             12:11.67   12:10.34  
 18 Hughes, Gavin             17 PASO-CA             12:15.09   12:17.65  
 19 Aguirre, Austin           15 SMSC-CA                   NT   12:24.86  
 20 Virnig, Kevin             16 San Luis Obispo-CA   9:41.63   12:28.89  
 21 Mathisen, Elijah          16 PASO-CA             12:12.18   12:35.33  
 22 Patel, Keshaun            16 SMSC-CA                   NT   12:35.88  
 23 Gallegos, Aidan           16 Barracuda-NM              NT   12:49.65  
 24 Melsheimer, Tyler         18 SMSC-CA             11:53.12   12:51.74  
 25 Romero, Daniel            17 Barracuda-NM              NT   13:01.91  
 28 Casaus, Samuel            15 UN - Cuda-NM              NT   14:44.78  
 
Boys 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Jared             16 Un-Ca-CA               26.19      26.20  
  2 Le-Nguyen, Zach           14 OAPB-PC                26.12      26.54  
  3 Moore, Morgan             21 San Luis Obispo-CA     26.24      26.90  
  4 Gallegos, Aidan           16 Barracuda-NM           26.61      27.02  
  5 Casaus, Samuel            15 UN - Cuda-NM           27.55      27.64  
  6 Kiunke, Trevor            15 PUMA-CA                29.48      27.79  
  7 Hughes, Gavin             17 PASO-CA                26.98      27.87  
  8 Lemieux, Eric             15 PUMA-CA                27.97      28.31  
  9 Scheiffele, Grant         18 PASO-CA                27.79      28.54  
 10 Horton, Elias             17 LTA-CA                 28.15      28.64  
 10 Castro, Alex              16 Roadrunner-CC          28.45      28.64  
 12 Heidler, Kiran            15 PUMA-CA                25.35      28.83  
 13 Davis, Noah               15 Un-Ca-CA                  NT      28.84  
 14 Taylor, Daniel            16 DDST-PC                29.26      28.87  
 15 Alora, Jairus             13 BAC-CC                 29.01      28.96  
 16 Friedrich, Aaron          15 SMSC-CA                28.27      29.04  
 17 Robinson, Jake            18 LTA-CA                 28.09      29.37  
 18 Skeggs, Zach              17 Roadrunner-CC          29.24      29.71  
 19 Oppedahl, Ethan           15 PUMA-CA                31.27      30.33  
 21 Picard, Joshua            14 PASO-CA                30.08      30.74  
 22 Arnold, Nathan            14 LTA-CA                 30.70      30.76  
 23 Enthoven, Mason           13 SMSC-CA                31.59      30.86  
 25 Valle, Zayde              13 PUMA-CA                32.19      30.89  
 26 Ainsworth, Mark           13 LTA-CA                 31.45      30.90  
 27 Hotson, Daniel            15 NCA-SI                 31.34      30.91  
 28 Golling, Presley          14 BAC-CC                 30.73      31.19  
 29 Etter, Garrett            13 BAC-CC                 31.99      31.45  
 32 Dolan, Johnathan          15 PUMA-CA                31.62      31.65  
 34 Eckard, Lennox            13 BAC-CC                 30.82      31.79  
 36 Gomez, David              14 BAC-CC                 33.48      32.30  
 37 Dean, Bryson              13 San Luis Obispo-CA     32.93      32.47  
 38 Jeffries, Ethen           14 Roadrunner-CC             NT      32.60  
 39 Clowdus, Ethan            13 SMSC-CA                33.96      33.25  
 40 Zimmerman, Luke           14 SMSC-CA                31.91      33.36  
 42 Romero, Daniel            17 Barracuda-NM           34.52      34.32  
 44 Howell Young, Jet         13 MONT-PC                37.18      35.94  
 47 Gottwald, Nick            15 LTA-CA                    NT      40.55  
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Allen, Zack               20 San Luis Obispo-CA     53.00      54.30  
                  26.19       54.30 (28.11)                                        
  3 Penvenne, Galen           17 PUMA-CA                52.72      55.04  
                  26.27       55.04 (28.77)                                        
  4 Linker, Tom               21 San Luis Obispo-CA     57.04      56.82  
                  27.67       56.82 (29.15)                                        
  5 Brown, Zac                18 San Luis Obispo-CA     55.63      57.30  
  6 Le-Nguyen, Zach           14 OAPB-PC                57.64      57.55  
                  27.45       57.55 (30.10)                                        
  7 Brown, Joseph             21 San Luis Obispo-CA     58.88      58.06  
                  28.11       58.06 (29.95)                                        
  8 Martin, Jared             16 Un-Ca-CA               57.51      58.15  
                  27.82       58.15 (30.33)                                        
  9 Moore, Morgan             21 San Luis Obispo-CA     56.07      58.32  
                  28.08       58.32 (30.24)                                        
 10 Andree, Tyler             21 San Luis Obispo-CA   1:02.58      58.96  
 11 Gallegos, Aidan           16 Barracuda-NM           59.47      59.53  
 12 Hughes, Gavin             17 PASO-CA                57.77    1:00.61  
                  29.61     1:00.61 (31.00)                                        
 13 Kiunke, Trevor            15 PUMA-CA              1:07.98    1:00.72  
                  28.77     1:00.72 (31.95)                                        
 14 Lemieux, Eric             15 PUMA-CA              1:01.75    1:00.97  
                  28.79     1:00.97 (32.18)                                        
 15 Casaus, Samuel            15 UN - Cuda-NM           59.52    1:01.05  
                  28.53     1:01.05 (32.52)                                        
 16 Ramirez, Danny            17 PUMA-CA              1:01.31    1:01.98  
                  30.77     1:01.98 (31.21)                                        
 17 Virnig, Kevin             16 San Luis Obispo-CA   1:01.07    1:02.14  
                  29.74     1:02.14 (32.40)                                        
 18 Robinson, Jake            18 LTA-CA               1:04.65    1:02.15  
                  29.74     1:02.15 (32.41)                                        
 19 Davis, Noah               15 Un-Ca-CA                  NT    1:02.55  
                  29.08     1:02.55 (33.47)                                        
 20 Scheiffele, Grant         18 PASO-CA              1:00.34    1:02.66  
                  29.97     1:02.66 (32.69)                                        
 21 Taylor, Daniel            16 DDST-PC              1:03.64    1:02.83  
                  29.47     1:02.83 (33.36)                                        
 22 Friedrich, Aaron          15 SMSC-CA              1:04.12    1:02.91  
                  30.44     1:02.91 (32.47)                                        
 23 Heidler, Kiran            15 PUMA-CA              1:05.77    1:03.70  
 24 Skeggs, Zach              17 Roadrunner-CC        1:02.50    1:04.08  
                  30.26     1:04.08 (33.82)                                        
 25 Hotson, Daniel            15 NCA-SI               1:04.86    1:04.13  
                  31.26     1:04.13 (32.87)                                        
 26 Stanculescu, Tibi         15 PUMA-CA              1:05.86    1:04.32  
                  31.09     1:04.32 (33.23)                                        
 27 Horton, Elias             17 LTA-CA               1:04.30    1:04.51  
                  30.84     1:04.51 (33.67)                                        
 28 Brooker l l l, Georgie    13 NCA-SI               1:04.32    1:04.62  
                  31.18     1:04.62 (33.44)                                        
 30 Enthoven, Mason           13 SMSC-CA              1:08.71    1:06.38  
                  31.72     1:06.38 (34.66)                                        
 31 Golling, Presley          14 BAC-CC               1:07.12    1:06.59  
                  31.57     1:06.59 (35.02)                                        
 32 Oppedahl, Ethan           15 PUMA-CA              1:08.69    1:06.66  
                  31.23     1:06.66 (35.43)                                        
 33 Dolan, Johnathan          15 PUMA-CA              1:07.14    1:06.84  
 34 Arnold, Nathan            14 LTA-CA               1:07.30    1:07.38  
                  32.57     1:07.38 (34.81)                                        
 35 Eckard, Lennox            13 BAC-CC               1:09.40    1:07.90  
                  32.19     1:07.90 (35.71)                                        
 36 Etter, Garrett            13 BAC-CC               1:10.04    1:07.95  
 37 Ainsworth, Mark           13 LTA-CA               1:18.03    1:08.06  
                  32.55     1:08.06 (35.51)                                        
 40 Dean, Bryson              13 San Luis Obispo-CA   1:12.53    1:10.35  
                  34.19     1:10.35 (36.16)                                        
 41 Gomez, David              14 BAC-CC               1:13.57    1:10.70  
                  34.28     1:10.70 (36.42)                                        
 42 Weller, Dylan             14 San Luis Obispo-CA   1:10.72    1:11.95  
                  34.40     1:11.95 (37.55)                                        
 44 Clowdus, Ethan            13 SMSC-CA              1:16.78    1:13.25  
                  33.93     1:13.25 (39.32)                                        
 48 Romero, Daniel            17 Barracuda-NM         1:24.43    1:20.03  
                  35.48     1:20.03 (44.55)                                        
 49 Howell Young, Jet         13 MONT-PC              1:46.55    1:25.65  
 -- Alora, Jairus             13 BAC-CC               1:07.07   X1:05.49  
                  31.56     1:05.49 (33.93)                                        
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Simpson, Blake            15 SMSC-CA              2:04.02    2:03.30  
                  29.60     1:01.19 (31.59)     1:32.74 (31.55)     2:03.30 (30.56)
  3 Simpson, Austin           19 SMSC-CA              2:01.54    2:03.95  
                  29.26     1:00.55 (31.29)     1:32.64 (32.09)     2:03.95 (31.31)
  4 Marsalek, Wyatt           17 SMSC-CA              2:02.35    2:05.06  
                  29.60     1:00.88 (31.28)     1:33.64 (32.76)     2:05.06 (31.42)
  5 Brown, Zac                18 San Luis Obispo-CA   2:01.06    2:05.16  
                  29.60     1:01.30 (31.70)     1:33.42 (32.12)     2:05.16 (31.74)
  6 Le-Nguyen, Zach           14 OAPB-PC              2:07.58    2:06.70  
                  29.23     1:01.11 (31.88)     1:34.15 (33.04)     2:06.70 (32.55)
  7 Behnam, Alex              21 San Luis Obispo-CA   1:56.20    2:07.11  
                  28.61       59.68 (31.07)     1:32.29 (32.61)     2:07.11 (34.82)
  8 Moore, Morgan             21 San Luis Obispo-CA   2:01.36    2:07.70  
                  29.38     1:01.29 (31.91)     1:34.95 (33.66)     2:07.70 (32.75)
  9 Martin, Jared             16 Un-Ca-CA             2:15.28    2:11.02  
                  30.48     1:04.59 (34.11)     1:39.18 (34.59)     2:11.02 (31.84)
 10 Allen, Jake               17 SMSC-CA              2:11.34    2:12.15  
                  31.38     1:04.83 (33.45)     1:39.69 (34.86)     2:12.15 (32.46)
 11 Ramirez, Danny            17 PUMA-CA              2:08.27    2:12.27  
                  31.89     1:06.09 (34.20)     1:40.22 (34.13)     2:12.27 (32.05)
 12 Aguirre, Austin           15 SMSC-CA              2:10.51    2:13.77  
                  31.38     1:04.10 (32.72)     1:39.70 (35.60)     2:13.77 (34.07)
 13 Adams, Nathaniel          16 SMSC-CA              2:04.54    2:13.85  
                  30.35     1:04.33 (33.98)     1:54.78 (50.45)     2:13.85 (19.07)
 14 Nagy, Chris               14 NCA-SI               2:12.09    2:14.64  
                  32.35     1:06.32 (33.97)     1:41.18 (34.86)     2:14.64 (33.46)
 15 Virnig, Kevin             16 San Luis Obispo-CA   2:15.32    2:15.52  
                  32.02     1:06.48 (34.46)     1:42.14 (35.66)     2:15.52 (33.38)
 16 Melsheimer, Tyler         18 SMSC-CA              2:14.22    2:17.27  
                  33.24     1:09.18 (35.94)     1:44.07 (34.89)     2:17.27 (33.20)
 17 Skeggs, Zach              17 Roadrunner-CC        2:18.36    2:17.42  
                  31.85     1:07.28 (35.43)     1:43.56 (36.28)     2:17.42 (33.86)
 18 Marsalek, Asa             15 SMSC-CA              2:21.13    2:17.50  
                  31.64     1:05.60 (33.96)     1:42.61 (37.01)     2:17.50 (34.89)
 19 Gallegos, Aidan           16 Barracuda-NM         2:15.07    2:17.82  
                  32.20     1:08.12 (35.92)     1:44.79 (36.67)     2:17.82 (33.03)
 20 Hotson, Daniel            15 NCA-SI               2:19.09    2:17.95  
                  32.62     1:08.15 (35.53)     1:44.01 (35.86)     2:17.95 (33.94)
 21 Brooker l l l, Georgie    13 NCA-SI               2:17.07    2:18.57  
                  32.44     1:07.76 (35.32)     1:43.89 (36.13)     2:18.57 (34.68)
 22 Luna, Olat                16 LTA-CA               2:15.87    2:19.01  
                  31.58     1:06.70 (35.12)     1:43.40 (36.70)     2:19.01 (35.61)
 23 Enthoven, Mason           13 SMSC-CA              2:21.53    2:19.32  
                  32.83     1:08.20 (35.37)     1:44.41 (36.21)     2:19.32 (34.91)
 24 Kiunke, Trevor            15 PUMA-CA              2:32.94    2:19.66  
                  32.99     1:09.16 (36.17)     1:44.12 (34.96)     2:19.66 (35.54)
 25 Lemieux, Eric             15 PUMA-CA              2:23.19    2:20.75  
                  33.23     1:09.25 (36.02)     1:47.09 (37.84)     2:20.75 (33.66)
 26 Davis, Noah               15 Un-Ca-CA                  NT    2:21.61  
                  32.12     1:08.84 (36.72)     1:46.55 (37.71)     2:21.61 (35.06)
 27 Casaus, Samuel            15 UN - Cuda-NM         2:12.29    2:21.80  
                  32.43     1:07.72 (35.29)     1:45.31 (37.59)     2:21.80 (36.49)
 28 Dolan, Johnathan          15 PUMA-CA              2:22.05    2:22.01  
                  33.26     1:09.62 (36.36)     1:46.72 (37.10)     2:22.01 (35.29)
 29 Mathisen, Elijah          16 PASO-CA              2:25.63    2:24.57  
                  33.95     1:10.81 (36.86)     1:48.36 (37.55)     2:24.57 (36.21)
 30 Golling, Presley          14 BAC-CC               2:29.70    2:25.11  
                  34.12     1:11.56 (37.44)     1:49.12 (37.56)     2:25.11 (35.99)
 31 Taylor, Daniel            16 DDST-PC              2:25.31    2:26.50  
                  34.22     1:11.94 (37.72)     1:49.78 (37.84)     2:26.50 (36.72)
 32 Valle, Zayde              13 PUMA-CA              2:27.66    2:27.52  
                  34.36     1:12.37 (38.01)     1:50.68 (38.31)     2:27.52 (36.84)
 33 Picard, Joshua            14 PASO-CA              2:24.90    2:27.91  
                  34.54     1:12.29 (37.75)     1:51.02 (38.73)     2:27.91 (36.89)
 34 Zimmerman, Ryan           14 SMSC-CA              2:31.64    2:28.33  
                  32.67     1:09.16 (36.49)     1:48.44 (39.28)     2:28.33 (39.89)
 35 Etter, Garrett            13 BAC-CC               2:34.46    2:28.96  
                  34.40     1:12.31 (37.91)     1:51.76 (39.45)     2:28.96 (37.20)
 36 Dean, Bryson              13 San Luis Obispo-CA   2:35.02    2:30.57  
                  35.22     1:13.88 (38.66)     1:53.69 (39.81)     2:30.57 (36.88)
 37 Ainsworth, Mark           13 LTA-CA               2:35.33    2:30.71  
                  35.16     1:13.88 (38.72)     1:54.06 (40.18)     2:30.71 (36.65)
 39 Gomez, David              14 BAC-CC               2:42.22    2:32.58  
                  35.75     1:15.49 (39.74)     1:54.30 (38.81)     2:32.58 (38.28)
 40 Eckard, Lennox            13 BAC-CC               2:28.90    2:32.71  
                  34.95     1:14.27 (39.32)     1:54.55 (40.28)     2:32.71 (38.16)
 41 Alora, Jairus             13 BAC-CC               2:35.07    2:35.01  
                  36.97     1:16.88 (39.91)     1:56.96 (40.08)     2:35.01 (38.05)
 42 Zimmerman, Luke           14 SMSC-CA              2:35.59    2:35.70  
                  36.02     1:17.13 (41.11)     1:58.49 (41.36)     2:35.70 (37.21)
 43 Luna, Joshwa              13 LTA-CA               2:34.97    2:36.25  
                  37.40     1:18.50 (41.10)     1:59.41 (40.91)     2:36.25 (36.84)
 45 Oslund, Patrick           14 BAC-CC                    NT    2:40.38  
                  34.37     1:14.60 (40.23)     1:59.06 (44.46)     2:40.38 (41.32)
 46 Clowdus, Ethan            13 SMSC-CA              2:43.25    2:42.09  
                  36.59     1:17.81 (41.22)     2:01.06 (43.25)     2:42.09 (41.03)
 50 Rodriguez, Diego          14 BAC-CC               3:06.94    2:46.90  
                  37.04     1:20.63 (43.59)     2:04.61 (43.98)     2:46.90 (42.29)
 52 Harding, Alex             13 PUMA-CA              2:49.88    2:54.84  
                  39.41     1:23.00 (43.59)     2:09.21 (46.21)     2:54.84 (45.63)
 54 Romero, Daniel            17 Barracuda-NM              NT    3:08.78  
                  41.58     1:30.59 (49.01)     2:21.41 (50.82)     3:08.78 (47.37)
 55 Seden-Hansen, John        13 PASO-CA                   NT    3:16.59  
                  43.66     1:35.47 (51.81)     2:28.58 (53.11)     3:16.59 (48.01)
 -- Santala, Nolan            16 SMSC-CA              2:14.77         DQ  
      False start
                  30.96     1:05.43 (34.47)     1:40.09 (34.66)          DQ (35.75)
 -- Heidler, Kiran            15 PUMA-CA              2:13.79        DFS  
      Declared false start
 
Boys 13 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Morgan             21 San Luis Obispo-CA   4:12.69    4:28.30  
                  32.03     1:06.85 (34.82)     1:40.24 (33.39)     2:13.61 (33.37)
        2:47.36 (33.75)     3:21.28 (33.92)     3:56.14 (34.86)     4:28.30 (32.16)
  2 Hughes, Gavin             17 PASO-CA              4:27.00    4:41.15  
                  32.04     1:07.22 (35.18)     1:42.83 (35.61)     2:18.76 (35.93)
        2:54.88 (36.12)     3:31.06 (36.18)     4:07.13 (36.07)     4:41.15 (34.02)
  3 Nagy, Chris               14 NCA-SI               4:31.79    4:42.94  
                  32.86     1:07.87 (35.01)     1:43.38 (35.51)     2:18.87 (35.49)
        2:55.20 (36.33)     3:31.34 (36.14)     4:08.19 (36.85)     4:42.94 (34.75)
  4 Skeggs, Zach              17 Roadrunner-CC        4:48.56    4:44.67  
                  31.71     1:07.82 (36.11)     1:44.30 (36.48)     2:20.89 (36.59)
        2:56.87 (35.98)     3:33.92 (37.05)     4:09.94 (36.02)     4:44.67 (34.73)
  5 Heidler, Kiran            15 PUMA-CA              4:38.63    4:47.24  
                  33.66     1:09.92 (36.26)     1:47.33 (37.41)     2:24.22 (36.89)
        3:01.44 (37.22)     3:38.32 (36.88)     4:14.20 (35.88)     4:47.24 (33.04)
  6 Hotson, Daniel            15 NCA-SI               4:49.42    4:47.25  
                  32.96     1:08.59 (35.63)     1:45.15 (36.56)     2:21.96 (36.81)
        2:58.73 (36.77)     3:35.79 (37.06)     4:12.75 (36.96)     4:47.25 (34.50)
  7 Scheiffele, Grant         18 PASO-CA                   NT    4:47.43  
                  32.22     1:07.91 (35.69)     1:45.25 (37.34)     2:22.24 (36.99)
        2:59.21 (36.97)     3:36.09 (36.88)     4:12.54 (36.45)     4:47.43 (34.89)
  8 Dolan, Johnathan          15 PUMA-CA              4:55.89    4:48.04  
                  32.79     1:08.95 (36.16)     1:46.25 (37.30)     2:23.04 (36.79)
        2:59.91 (36.87)     3:36.52 (36.61)     4:13.24 (36.72)     4:48.04 (34.80)
  9 Enthoven, Mason           13 SMSC-CA              4:52.24    4:54.65  
                  33.96     1:11.58 (37.62)     1:49.70 (38.12)     2:27.25 (37.55)
        3:04.82 (37.57)     3:41.72 (36.90)     4:18.64 (36.92)     4:54.65 (36.01)
 10 Mathisen, Elijah          16 PASO-CA              4:49.83    4:58.33  
                  33.79     1:10.91 (37.12)     1:49.07 (38.16)     2:27.22 (38.15)
        3:05.11 (37.89)     3:43.32 (38.21)     4:21.27 (37.95)     4:58.33 (37.06)
 11 Spears, Robert            15 SMSC-CA              5:00.48    4:59.60  
                  34.25     1:12.33 (38.08)     1:49.93 (37.60)     2:28.00 (38.07)
        3:05.36 (37.36)     3:44.03 (38.67)     4:22.50 (38.47)     4:59.60 (37.10)
 12 Davis, Noah               15 Un-Ca-CA                  NT    5:05.38  
                  35.02     1:14.13 (39.11)     1:54.31 (40.18)     2:34.53 (40.22)
        3:14.48 (39.95)     3:53.11 (38.63)     4:32.14 (39.03)     5:05.38 (33.24)
 13 Zimmerman, Ryan           14 SMSC-CA              5:22.18    5:06.85  
                  34.89     1:12.91 (38.02)     1:51.58 (38.67)     2:30.44 (38.86)
        3:09.67 (39.23)     3:49.55 (39.88)     4:29.18 (39.63)     5:06.85 (37.67)
 14 Golling, Presley          14 BAC-CC                    NT    5:07.39  
                  35.57     1:15.38 (39.81)     1:55.18 (39.80)     2:34.82 (39.64)
        3:14.61 (39.79)     3:53.74 (39.13)     4:31.41 (37.67)     5:07.39 (35.98)
 15 Dean, Bryson              13 San Luis Obispo-CA   5:25.33    5:21.90  
                  36.80     1:18.43 (41.63)     2:00.75 (42.32)     2:42.50 (41.75)
        3:23.43 (40.93)     4:04.12 (40.69)     4:43.69 (39.57)     5:21.90 (38.21)
 17 Zimmerman, Luke           14 SMSC-CA              5:23.27    5:28.38  
                  36.85     1:19.12 (42.27)     2:01.51 (42.39)     2:43.86 (42.35)
        3:25.13 (41.27)     4:06.43 (41.30)     4:47.83 (41.40)     5:28.38 (40.55)
 18 Gomez, David              14 BAC-CC               5:44.98    5:33.43  
                  38.34     1:21.69 (43.35)     2:07.53 (45.84)     2:50.62 (43.09)
        3:33.62 (43.00)     4:17.11 (43.49)     4:56.59 (39.48)     5:33.43 (36.84)
 
Boys 13 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gallegos, Aidan           16 Barracuda-NM           32.66      32.69  
  2 Heidler, Kiran            15 PUMA-CA                35.14      34.16  
  5 Eckard, Lennox            13 BAC-CC                 39.25      36.79  
  6 Dolan, Johnathan          15 PUMA-CA                36.15      37.09  
  7 Valle, Zayde              13 PUMA-CA                39.21      37.89  
  9 Davis, Noah               15 Un-Ca-CA                  NT      38.92  
 15 Gottwald, Nick            15 LTA-CA                    NT      45.41  
 17 Wolstenholm, Aiden        13 PUMA-CA                53.98      47.50  
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penvenne, Galen           17 PUMA-CA                59.85    1:03.94  
                  31.69     1:03.94 (32.25)                                        
  2 Le-Nguyen, Zach           14 OAPB-PC              1:02.82    1:04.19  
                  31.19     1:04.19 (33.00)                                        
  3 Linker, Tom               21 San Luis Obispo-CA   1:10.36    1:05.28  
                  31.83     1:05.28 (33.45)                                        
  4 Brown, Zac                18 San Luis Obispo-CA   1:10.96    1:07.63  
                  33.47     1:07.63 (34.16)                                        
  5 Moore, Morgan             21 San Luis Obispo-CA   1:05.47    1:07.81  
                  33.12     1:07.81 (34.69)                                        
  6 Brown, Joseph             21 San Luis Obispo-CA   1:10.48    1:09.48  
                  34.59     1:09.48 (34.89)                                        
  7 Mylan, Sean               18 PASO-CA              1:03.76    1:09.56  
                  33.36     1:09.56 (36.20)                                        
  8 Martin, Jared             16 Un-Ca-CA             1:08.60    1:11.04  
                  34.22     1:11.04 (36.82)                                        
  9 Virnig, Kevin             16 San Luis Obispo-CA   1:08.41    1:11.32  
                  35.05     1:11.32 (36.27)                                        
 10 Brooker l l l, Georgie    13 NCA-SI               1:10.70    1:12.31  
                  35.55     1:12.31 (36.76)                                        
 11 Behnam, Alex              21 San Luis Obispo-CA   1:11.76    1:13.50  
                  36.02     1:13.50 (37.48)                                        
 12 Robinson, Jake            18 LTA-CA               1:17.36    1:13.76  
                  36.34     1:13.76 (37.42)                                        
 13 Nagy, Chris               14 NCA-SI               1:14.59    1:15.08  
                  37.52     1:15.08 (37.56)                                        
 14 Hughes, Gavin             17 PASO-CA              1:09.20    1:15.20  
                  36.70     1:15.20 (38.50)                                        
 16 Luna, Olat                16 LTA-CA               1:14.09    1:16.35  
                  38.18     1:16.35 (38.17)                                        
 17 Heidler, Kiran            15 PUMA-CA              1:09.19    1:16.40  
                  37.66     1:16.40 (38.74)                                        
 18 Alora, Jairus             13 BAC-CC               1:22.44    1:17.08  
                  38.01     1:17.08 (39.07)                                        
 19 Dolan, Johnathan          15 PUMA-CA              1:16.08    1:17.12  
                  37.74     1:17.12 (39.38)                                        
 20 Casaus, Samuel            15 UN - Cuda-NM         1:14.99    1:17.51  
                  37.12     1:17.51 (40.39)                                        
 21 Ramirez, Danny            17 PUMA-CA              1:15.45    1:17.58  
                  38.97     1:17.58 (38.61)                                        
 22 Park, Andrew              13 SMSC-CA              1:20.62    1:17.88  
                  37.67     1:17.88 (40.21)                                        
 23 Hotson, Daniel            15 NCA-SI               1:19.41    1:18.21  
                  38.87     1:18.21 (39.34)                                        
 24 Golling, Presley          14 BAC-CC               1:18.17    1:19.17  
                  39.10     1:19.17 (40.07)                                        
 25 Stanculescu, Tibi         15 PUMA-CA              1:17.71    1:19.78  
                  38.64     1:19.78 (41.14)                                        
 26 Eckard, Lennox            13 BAC-CC               1:24.48    1:20.29  
                  39.21     1:20.29 (41.08)                                        
 27 Valle, Zayde              13 PUMA-CA              1:22.60    1:20.74  
                  39.46     1:20.74 (41.28)                                        
 28 Mathisen, Elijah          16 PASO-CA              1:23.82    1:21.80  
                  39.99     1:21.80 (41.81)                                        
 29 Luna, Joshwa              13 LTA-CA               1:24.52    1:21.82  
                  40.94     1:21.82 (40.88)                                        
 29 Davis, Noah               15 Un-Ca-CA                  NT    1:21.82  
                  39.81     1:21.82 (42.01)                                        
 31 Picard, Joshua            14 PASO-CA              1:33.09    1:22.24  
                  40.21     1:22.24 (42.03)                                        
 32 Oppedahl, Ethan           15 PUMA-CA              1:26.68    1:23.86  
                  39.50     1:23.86 (44.36)                                        
 33 Arnold, Nathan            14 LTA-CA               1:25.74    1:25.94  
                  43.37     1:25.94 (42.57)                                        
 35 Gomez, David              14 BAC-CC               1:29.86    1:28.48  
                  43.61     1:28.48 (44.87)                                        
 36 Harding, Alex             13 PUMA-CA              1:29.15    1:28.88  
                  41.95     1:28.88 (46.93)                                        
 37 Zimmerman, Luke           14 SMSC-CA              1:31.78    1:32.53  
                  44.99     1:32.53 (47.54)                                        
 38 Dean, Bryson              13 San Luis Obispo-CA   1:35.24    1:32.72  
                  45.71     1:32.72 (47.01)                                        
 40 Ainsworth, Mark           13 LTA-CA               1:34.71    1:35.56  
                  45.90     1:35.56 (49.66)                                        
 41 Howell Young, Jet         13 MONT-PC              1:40.99    1:40.83  
                  50.97     1:40.83 (49.86)                                        
 43 Wolstenholm, Aiden        13 PUMA-CA              1:54.23    1:44.29  
                  50.93     1:44.29 (53.36)                                        
 
Boys 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Castro, Alex              16 Roadrunner-CC          33.21      34.92  
  3 Robinson, Jake            18 LTA-CA                 40.22      35.61  
  4 Gallegos, Aidan           16 Barracuda-NM           36.91      37.86  
  5 Taylor, Daniel            16 DDST-PC                58.58      39.09  
  7 Lemieux, Eric             15 PUMA-CA                   NT      40.96  
  9 Valle, Zayde              13 PUMA-CA                45.21      42.11  
 12 Eckard, Lennox            13 BAC-CC                 43.97      42.72  
 13 Jeffries, Ethen           14 Roadrunner-CC             NT      42.75  
 14 Etter, Garrett            13 BAC-CC                 49.60      43.47  
 16 Luna, Joshwa              13 LTA-CA                 56.37      45.12  
 18 Rodriguez, Diego          14 BAC-CC                 48.20      45.77  
 20 Howell Young, Jet         13 MONT-PC                50.25      50.94  
 22 Romero, Daniel            17 Barracuda-NM              NT      52.87  
 23 Gottwald, Nick            15 LTA-CA                    NT      53.38  
 24 Seden-Hansen, John        13 PASO-CA                   NT      55.34  
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Joseph             21 San Luis Obispo-CA   1:07.88    1:08.59  
                  32.22     1:08.59 (36.37)                                        
  2 Linker, Tom               21 San Luis Obispo-CA   1:08.18    1:13.19  
                  34.11     1:13.19 (39.08)                                        
  3 Castro, Alex              16 Roadrunner-CC        1:14.62    1:15.40  
  4 Virnig, Kevin             16 San Luis Obispo-CA   1:11.09    1:16.47  
                  35.65     1:16.47 (40.82)                                        
  5 Brown, Zac                18 San Luis Obispo-CA   1:14.79    1:17.02  
                  36.71     1:17.02 (40.31)                                        
  6 Penvenne, Galen           17 PUMA-CA              1:29.05    1:17.43  
                  36.38     1:17.43 (41.05)                                        
  7 Robinson, Jake            18 LTA-CA               1:17.17    1:17.79  
                  35.41     1:17.79 (42.38)                                        
  8 Behnam, Alex              21 San Luis Obispo-CA   1:19.56    1:19.23  
                  36.87     1:19.23 (42.36)                                        
  9 Le-Nguyen, Zach           14 OAPB-PC              1:22.29    1:19.56  
                  38.52     1:19.56 (41.04)                                        
 12 Moore, Morgan             21 San Luis Obispo-CA   1:17.56    1:22.61  
                  39.92     1:22.61 (42.69)                                        
 13 Taylor, Daniel            16 DDST-PC              1:46.38    1:24.04  
                  39.60     1:24.04 (44.44)                                        
 14 Hughes, Gavin             17 PASO-CA              1:26.88    1:24.27  
                  40.47     1:24.27 (43.80)                                        
 15 Kiunke, Trevor            15 PUMA-CA              1:30.01    1:25.44  
                  40.92     1:25.44 (44.52)                                        
 16 Picard, Joshua            14 PASO-CA              1:26.11    1:25.86  
                  41.78     1:25.86 (44.08)                                        
 17 Horton, Elias             17 LTA-CA               1:24.38    1:26.92  
                  41.68     1:26.92 (45.24)                                        
 18 Spears, Robert            15 SMSC-CA              1:29.11    1:26.97  
                  41.44     1:26.97 (45.53)                                        
 19 Mylan, Sean               18 PASO-CA              1:25.42    1:27.29  
                  40.68     1:27.29 (46.61)                                        
 20 Lemieux, Eric             15 PUMA-CA              1:25.80    1:28.51  
                  43.09     1:28.51 (45.42)                                        
 21 Casaus, Samuel            15 UN - Cuda-NM         1:25.93    1:28.90  
                  42.07     1:28.90 (46.83)                                        
 22 Heidler, Kiran            15 PUMA-CA                   NT    1:29.05  
                  42.78     1:29.05 (46.27)                                        
 23 Alora, Jairus             13 BAC-CC               1:29.02    1:29.13  
                  42.42     1:29.13 (46.71)                                        
 24 Oppedahl, Ethan           15 PUMA-CA              1:30.52    1:31.02  
                  42.53     1:31.02 (48.49)                                        
 26 Luna, Olat                16 LTA-CA               1:27.37    1:31.53  
 27 Valle, Zayde              13 PUMA-CA              1:36.40    1:31.81  
                  43.86     1:31.81 (47.95)                                        
 28 Hotson, Daniel            15 NCA-SI               1:37.82    1:31.98  
                  43.17     1:31.98 (48.81)                                        
 29 Jeffries, Ethen           14 Roadrunner-CC             NT    1:33.14  
                  42.62     1:33.14 (50.52)                                        
 31 Zimmerman, Ryan           14 SMSC-CA              1:35.67    1:33.67  
                  44.41     1:33.67 (49.26)                                        
 32 Oslund, Patrick           14 BAC-CC                    NT    1:34.09  
                  43.23     1:34.09 (50.86)                                        
 33 Mathisen, Elijah          16 PASO-CA              1:36.42    1:34.27  
                  44.82     1:34.27 (49.45)                                        
 34 Etter, Garrett            13 BAC-CC               1:38.31    1:35.30  
 35 Harding, Alex             13 PUMA-CA              1:40.86    1:37.47  
                  47.19     1:37.47 (50.28)                                        
 36 Eckard, Lennox            13 BAC-CC               1:33.52    1:37.49  
 37 Ainsworth, Mark           13 LTA-CA               1:40.18    1:39.22  
                  47.93     1:39.22 (51.29)                                        
 38 Dean, Bryson              13 San Luis Obispo-CA   1:41.24    1:39.34  
                  47.16     1:39.34 (52.18)                                        
 39 Arnold, Nathan            14 LTA-CA               1:35.91    1:39.71  
                  46.98     1:39.71 (52.73)                                        
 40 Rodriguez, Diego          14 BAC-CC               1:46.23    1:41.91  
                  47.98     1:41.91 (53.93)                                        
 41 Dolan, Johnathan          15 PUMA-CA              1:58.33    1:43.89  
                  50.32     1:43.89 (53.57)                                        
 42 Gomez, David              14 BAC-CC               1:42.79    1:46.51  
                  50.12     1:46.51 (56.39)                                        
 43 Clowdus, Ethan            13 SMSC-CA              1:58.58    1:52.43  
                  52.00   1:52.43 (1:00.43)                                        
 44 Howell Young, Jet         13 MONT-PC              2:19.18    1:53.75  
                  54.64     1:53.75 (59.11)                                        
 45 Romero, Daniel            17 Barracuda-NM         1:53.61    1:55.18  
 
Boys 13 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gallegos, Aidan           16 Barracuda-NM           29.54      28.95  
  3 Casaus, Samuel            15 UN - Cuda-NM           29.15      29.59  
  4 Heidler, Kiran            15 PUMA-CA                32.70      30.14  
  5 Skeggs, Zach              17 Roadrunner-CC             NT      31.21  
  6 Lemieux, Eric             15 PUMA-CA                   NT      31.42  
  7 Ramirez, Danny            17 PUMA-CA                   NT      31.79  
  8 Stanculescu, Tibi         15 PUMA-CA                   NT      32.14  
 11 Taylor, Daniel            16 DDST-PC                48.31      33.82  
 12 Nagy, Chris               14 NCA-SI                 37.52      34.06  
 13 Davis, Noah               15 Un-Ca-CA                  NT      34.86  
 16 Dean, Bryson              13 San Luis Obispo-CA     40.03      40.74  
 18 Romero, Daniel            17 Barracuda-NM              NT      42.90  
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Le-Nguyen, Zach           14 OAPB-PC              1:02.18    1:01.60  
                  29.04     1:01.60 (32.56)                                        
  3 Linker, Tom               21 San Luis Obispo-CA   1:01.32    1:02.31  
                  28.99     1:02.31 (33.32)                                        
  4 Penvenne, Galen           17 PUMA-CA              1:00.43    1:03.14  
                  28.89     1:03.14 (34.25)                                        
  5 Martin, Jared             16 Un-Ca-CA             1:06.10    1:04.43  
                  30.70     1:04.43 (33.73)                                        
  6 Brown, Zac                18 San Luis Obispo-CA   1:04.36    1:04.71  
                  30.47     1:04.71 (34.24)                                        
  7 Brown, Joseph             21 San Luis Obispo-CA   1:05.38    1:05.31  
                  31.12     1:05.31 (34.19)                                        
  8 Moore, Morgan             21 San Luis Obispo-CA   1:02.82    1:06.88  
                  31.31     1:06.88 (35.57)                                        
  9 Heidler, Kiran            15 PUMA-CA              1:10.47    1:08.53  
                  32.41     1:08.53 (36.12)                                        
 10 Skeggs, Zach              17 Roadrunner-CC        1:09.69    1:08.85  
                  32.31     1:08.85 (36.54)                                        
 11 Mylan, Sean               18 PASO-CA              1:01.67    1:09.27  
                  30.80     1:09.27 (38.47)                                        
 12 Casaus, Samuel            15 UN - Cuda-NM         1:07.33    1:09.30  
                  31.09     1:09.30 (38.21)                                        
 14 Hotson, Daniel            15 NCA-SI               1:10.76    1:10.13  
                  33.30     1:10.13 (36.83)                                        
 15 Virnig, Kevin             16 San Luis Obispo-CA   1:11.13    1:10.18  
                  33.55     1:10.18 (36.63)                                        
 16 Ramirez, Danny            17 PUMA-CA              1:10.60    1:10.42  
                  33.66     1:10.42 (36.76)                                        
 17 Stanculescu, Tibi         15 PUMA-CA              1:17.08    1:11.78  
                  33.58     1:11.78 (38.20)                                        
 18 Brooker l l l, Georgie    13 NCA-SI               1:13.31    1:11.81  
                  33.51     1:11.81 (38.30)                                        
 19 Lemieux, Eric             15 PUMA-CA              1:12.31    1:12.69  
                  33.72     1:12.69 (38.97)                                        
 20 Robinson, Jake            18 LTA-CA               1:22.59    1:12.88  
                  32.16     1:12.88 (40.72)                                        
 21 Friedrich, Aaron          15 SMSC-CA              1:15.79    1:12.89  
                  33.61     1:12.89 (39.28)                                        
 22 Enthoven, Mason           13 SMSC-CA              1:13.98    1:13.06  
                  34.65     1:13.06 (38.41)                                        
 23 Kiunke, Trevor            15 PUMA-CA                   NT    1:13.14  
                  32.23     1:13.14 (40.91)                                        
 24 Castro, Alex              16 Roadrunner-CC        1:12.45    1:13.94  
                  32.67     1:13.94 (41.27)                                        
 25 Golling, Presley          14 BAC-CC               1:18.88    1:14.13  
                  35.15     1:14.13 (38.98)                                        
 26 Behnam, Alex              21 San Luis Obispo-CA   1:11.27    1:15.95  
                  33.25     1:15.95 (42.70)                                        
 27 Luna, Olat                16 LTA-CA               1:10.28    1:16.07  
                  34.10     1:16.07 (41.97)                                        
 28 Park, Andrew              13 SMSC-CA              1:17.02    1:17.23  
                  35.74     1:17.23 (41.49)                                        
 29 Horton, Elias             17 LTA-CA               1:21.44    1:17.87  
                  36.31     1:17.87 (41.56)                                        
 30 Dolan, Johnathan          15 PUMA-CA              1:18.30    1:18.14  
                  36.99     1:18.14 (41.15)                                        
 31 Luna, Joshwa              13 LTA-CA               1:20.07    1:18.99  
                  36.98     1:18.99 (42.01)                                        
 32 Arnold, Nathan            14 LTA-CA               1:19.99    1:19.39  
                  34.39     1:19.39 (45.00)                                        
 33 Hughes, Gavin             17 PASO-CA              1:16.69    1:20.57  
                  36.39     1:20.57 (44.18)                                        
 34 Ainsworth, Mark           13 LTA-CA               1:22.30    1:20.99  
                  36.35     1:20.99 (44.64)                                        
 35 Gomez, David              14 BAC-CC               1:21.32    1:22.02  
                  37.65     1:22.02 (44.37)                                        
 36 Alora, Jairus             13 BAC-CC               1:22.03    1:22.19  
                  35.29     1:22.19 (46.90)                                        
 37 Oppedahl, Ethan           15 PUMA-CA              1:34.42    1:25.83  
                  38.02     1:25.83 (47.81)                                        
 38 Oslund, Patrick           14 BAC-CC                    NT    1:36.24  
                  39.09     1:36.24 (57.15)                                        
 -- Howell Young, Jet         13 MONT-PC              1:37.78         DQ  
      Alternating Kick
                  43.77          DQ (53.09)                                        
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penvenne, Galen           17 PUMA-CA              2:13.61    2:18.30  
                  28.49     1:04.12 (35.63)     1:46.50 (42.38)     2:18.30 (31.80)
  2 Linker, Tom               21 San Luis Obispo-CA   2:10.41    2:18.91  
                  29.20     1:05.79 (36.59)     1:46.73 (40.94)     2:18.91 (32.18)
  3 Le-Nguyen, Zach           14 OAPB-PC              2:23.12    2:21.95  
                  29.65     1:06.81 (37.16)     1:50.23 (43.42)     2:21.95 (31.72)
  4 Brown, Joseph             21 San Luis Obispo-CA   2:22.37    2:22.58  
                  31.48     1:08.66 (37.18)     1:49.14 (40.48)     2:22.58 (33.44)
  5 Brown, Zac                18 San Luis Obispo-CA   2:16.35    2:22.74  
                  30.00     1:09.92 (39.92)     1:51.33 (41.41)     2:22.74 (31.41)
  6 Moore, Morgan             21 San Luis Obispo-CA   2:23.00    2:27.96  
                  32.90     1:09.80 (36.90)     1:56.60 (46.80)     2:27.96 (31.36)
  7 Virnig, Kevin             16 San Luis Obispo-CA   2:22.54    2:29.53  
                  33.72     1:13.39 (39.67)     1:54.97 (41.58)     2:29.53 (34.56)
  8 Heidler, Kiran            15 PUMA-CA              2:44.23    2:33.48  
                  31.26     1:12.82 (41.56)     1:59.71 (46.89)     2:33.48 (33.77)
  9 Friedrich, Aaron          15 SMSC-CA              2:40.95    2:34.02  
                  31.99     1:13.03 (41.04)     2:00.02 (46.99)     2:34.02 (34.00)
 10 Hughes, Gavin             17 PASO-CA              2:26.29    2:34.89  
                  34.00     1:16.31 (42.31)     2:02.41 (46.10)     2:34.89 (32.48)
 11 Nagy, Chris               14 NCA-SI               2:36.85    2:36.28  
                  34.78     1:14.82 (40.04)     2:02.34 (47.52)     2:36.28 (33.94)
 12 Skeggs, Zach              17 Roadrunner-CC        2:35.82    2:37.95  
                  31.85     1:17.95 (46.10)     2:03.25 (45.30)     2:37.95 (34.70)
 13 Casaus, Samuel            15 UN - Cuda-NM         2:35.64    2:39.29  
                  31.51     1:14.49 (42.98)     2:02.91 (48.42)     2:39.29 (36.38)
 14 Robinson, Jake            18 LTA-CA               2:36.90    2:39.79  
                  32.70     1:17.23 (44.53)     2:03.25 (46.02)     2:39.79 (36.54)
 15 Hotson, Daniel            15 NCA-SI               2:40.03    2:40.49  
                  33.86     1:16.37 (42.51)     2:05.69 (49.32)     2:40.49 (34.80)
 16 Castro, Alex              16 Roadrunner-CC        2:45.12    2:40.52  
                  33.05     1:19.15 (46.10)     2:02.67 (43.52)     2:40.52 (37.85)
 17 Golling, Presley          14 BAC-CC               2:45.08    2:41.69  
                  35.23     1:18.41 (43.18)     2:06.51 (48.10)     2:41.69 (35.18)
 18 Picard, Joshua            14 PASO-CA              2:43.45    2:42.05  
                  34.71     1:19.20 (44.49)     2:05.79 (46.59)     2:42.05 (36.26)
 19 Lemieux, Eric             15 PUMA-CA              2:40.82    2:44.82  
                  33.84     1:22.06 (48.22)     2:08.93 (46.87)     2:44.82 (35.89)
 20 Spears, Robert            15 SMSC-CA              2:50.29    2:45.41  
                  36.03     1:23.45 (47.42)     2:11.15 (47.70)     2:45.41 (34.26)
 21 Dolan, Johnathan          15 PUMA-CA              2:46.71    2:45.96  
                  36.42     1:17.60 (41.18)     2:10.05 (52.45)     2:45.96 (35.91)
 22 Enthoven, Mason           13 SMSC-CA              2:52.72    2:46.19  
                  35.08     1:16.07 (40.99)     2:11.23 (55.16)     2:46.19 (34.96)
 23 Valle, Zayde              13 PUMA-CA              3:09.20    2:50.20  
                  36.03     1:20.26 (44.23)     2:10.18 (49.92)     2:50.20 (40.02)
 24 Alora, Jairus             13 BAC-CC               2:56.08    2:52.02  
                  35.85     1:20.26 (44.41)     2:12.14 (51.88)     2:52.02 (39.88)
 25 Mathisen, Elijah          16 PASO-CA              2:48.34    2:52.29  
                  37.97     1:22.78 (44.81)     2:15.23 (52.45)     2:52.29 (37.06)
 26 Oppedahl, Ethan           15 PUMA-CA              3:07.19    2:55.04  
                  37.56     1:23.62 (46.06)     2:15.19 (51.57)     2:55.04 (39.85)
 27 Zimmerman, Ryan           14 SMSC-CA              2:59.94    2:55.14  
                  38.73     1:25.45 (46.72)     2:17.21 (51.76)     2:55.14 (37.93)
 28 Arnold, Nathan            14 LTA-CA               3:02.35    2:55.58  
                  34.31     1:22.25 (47.94)     2:17.42 (55.17)     2:55.58 (38.16)
 29 Zimmerman, Luke           14 SMSC-CA              3:08.13    3:00.58  
                  40.26     1:27.07 (46.81)     2:22.30 (55.23)     3:00.58 (38.28)
 30 Ainsworth, Mark           13 LTA-CA                    NT    3:00.76  
                  38.01     1:30.06 (52.05)     2:24.42 (54.36)     3:00.76 (36.34)
 33 Dean, Bryson              13 San Luis Obispo-CA   3:05.81    3:03.71  
                  41.62     1:31.05 (49.43)     2:25.64 (54.59)     3:03.71 (38.07)
 34 Gomez, David              14 BAC-CC               3:11.16    3:05.14  
                  38.03     1:25.66 (47.63)     2:25.24 (59.58)     3:05.14 (39.90)
 38 Howell Young, Jet         13 MONT-PC              3:54.28    3:26.42  
                  42.38     1:37.26 (54.88)   2:39.68 (1:02.42)     3:26.42 (46.74)
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paso Robles Aquatics-CA  'A'                           NT    2:14.82  
     1) Hughes, Gavin 17                2) Picard, Joshua 14              
     3) Scheiffele, Grant 18            4) Mathisen, Elijah 16            
                  34.95     1:15.41 (40.46)     1:44.06 (28.65)     2:14.82 (30.76)
  3 Bakersfield Aquatics Club-CC  'A'                 2:25.00    2:24.29  
     1) Alora, Jairus 13                2) Eckard, Lennox 13              
     3) Golling, Presley 14             4) Gomez, David 14                
                  36.17     1:17.91 (41.74)     1:51.06 (33.15)     2:24.29 (33.23)
  4 Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'A'                       NT    2:30.93  
     1) Arnold, Nathan 14               2) Robinson, Jake 18              
     3) Ainsworth, Mark 13              4) Gottwald, Nick 15              
                  37.86     1:13.57 (35.71)     1:49.72 (36.15)     2:30.93 (41.21)
 -- San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                 1:59.00         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #1: Head did not break the surface by 15 meters - back
     1) Linker, Tom 21                  2) Brown, Joseph 21               
     3) Brown, Zac 18                   4) Moore, Morgan 21               
                  30.05     1:02.01 (31.96)     1:30.40 (28.39)          DQ (26.88)
 
Boys 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andree, Tyler             21 San Luis Obispo-CA   9:18.79    9:08.81  
                  32.02     1:05.93 (33.91)     1:32.58 (26.65)     2:14.77 (42.19)
        2:48.30 (33.53)     3:23.94 (35.64)     3:59.03 (35.09)     4:33.78 (34.75)
        5:08.89 (35.11)     5:43.58 (34.69)     6:18.81 (35.23)     6:53.69 (34.88)
        7:24.45 (30.76)     8:03.03 (38.58)     8:28.42 (25.39)     9:08.81 (40.39)
  2 Moore, Morgan             21 San Luis Obispo-CA   8:39.01    9:12.79  
                  31.88     1:06.06 (34.18)     1:40.93 (34.87)     2:15.81 (34.88)
        2:51.00 (35.19)     3:26.59 (35.59)     4:01.82 (35.23)     4:37.34 (35.52)
        5:12.53 (35.19)     5:47.78 (35.25)     6:22.76 (34.98)     6:57.09 (34.33)
        7:31.83 (34.74)     8:06.85 (35.02)     8:41.06 (34.21)     9:12.79 (31.73)
  3 Nagy, Chris               14 NCA-SI               9:26.53    9:29.94  
                  32.77     1:08.75 (35.98)     1:44.86 (36.11)     2:20.92 (36.06)
        2:57.13 (36.21)     3:32.25 (35.12)     4:08.35 (36.10)     4:44.87 (36.52)
        5:21.20 (36.33)     5:56.89 (35.69)     6:33.40 (36.51)     7:09.87 (36.47)
        7:44.79 (34.92)     8:21.21 (36.42)     8:55.75 (34.54)     9:29.94 (34.19)
  5 Dolan, Johnathan          15 PUMA-CA             10:05.56    9:58.23  
                  33.36     1:12.03 (38.67)     1:50.05 (38.02)     2:28.27 (38.22)
        3:06.49 (38.22)     3:44.38 (37.89)     4:22.44 (38.06)     4:59.86 (37.42)
        5:31.64 (31.78)     6:15.09 (43.45)     6:53.42 (38.33)     7:31.13 (37.71)
        8:08.98 (37.85)     8:46.27 (37.29)     9:22.78 (36.51)     9:58.23 (35.45)
  6 Skeggs, Zach              17 Roadrunner-CC        9:51.56   10:00.37  
                  32.72     1:09.95 (37.23)     1:48.48 (38.53)     2:26.31 (37.83)
        3:04.27 (37.96)     3:42.67 (38.40)     4:20.83 (38.16)     4:59.31 (38.48)
        5:37.19 (37.88)     6:15.48 (38.29)     6:54.25 (38.77)     7:33.09 (38.84)
        8:11.77 (38.68)     8:50.71 (38.94)     9:25.54 (34.83)    10:00.37 (34.83)
  7 Enthoven, Mason           13 SMSC-CA             11:01.20   10:00.92  
                  33.97     1:11.06 (37.09)     1:49.06 (38.00)     2:27.35 (38.29)
        3:05.91 (38.56)     3:44.70 (38.79)     4:23.51 (38.81)     5:02.21 (38.70)
        5:40.20 (37.99)     6:18.50 (38.30)     6:56.49 (37.99)     7:34.16 (37.67)
        8:11.07 (36.91)     8:47.91 (36.84)     9:25.09 (37.18)    10:00.92 (35.83)
  8 Ramirez, Danny            17 PUMA-CA              9:47.50   10:04.64  
                                1:11.28 ( )                             2:28.71 ( )
                                3:42.75 ( )                             4:58.30 ( )
                                6:13.13 ( )                             7:29.86 ( )
                                8:46.70 ( )  10:04.64 (1:17.94)                    
  9 Capra, Jack               12 PUMA-CA             10:32.65   10:24.50  
                  35.78     1:15.18 (39.40)     1:55.32 (40.14)     2:34.53 (39.21)
        3:13.87 (39.34)     3:53.25 (39.38)     4:33.19 (39.94)     5:12.07 (38.88)
        5:51.49 (39.42)     6:30.68 (39.19)     7:09.76 (39.08)     7:49.33 (39.57)
        8:29.05 (39.72)     9:08.26 (39.21)     9:47.50 (39.24)    10:24.50 (37.00)
 10 Mathisen, Elijah          16 PASO-CA              9:52.18   10:39.05  
                  34.84     1:14.56 (39.72)     1:54.93 (40.37)     2:34.61 (39.68)
        3:14.80 (40.19)     3:55.34 (40.54)     4:36.32 (40.98)     5:16.63 (40.31)
        5:48.30 (31.67)     6:37.93 (49.63)     7:18.79 (40.86)     7:59.26 (40.47)
        8:39.69 (40.43)     9:20.15 (40.46)    10:00.20 (40.05)    10:39.05 (38.85)
 11 Eckard, Lennox            13 BAC-CC              10:51.49   10:41.96  
                  34.21     1:13.94 (39.73)     1:55.25 (41.31)     2:35.71 (40.46)
        3:15.86 (40.15)     3:56.74 (40.88)     4:38.20 (41.46)     5:19.07 (40.87)
        6:00.36 (41.29)     6:40.60 (40.24)     7:22.37 (41.77)     8:02.58 (40.21)
        8:44.04 (41.46)     9:23.51 (39.47)    10:04.86 (41.35)    10:41.96 (37.10)
 12 Blodorn, Henry            12 Roadrunner-CC       11:02.09   10:48.53  
                  36.38     1:16.50 (40.12)     1:56.45 (39.95)     2:35.72 (39.27)
        3:16.69 (40.97)     3:57.75 (41.06)     4:39.47 (41.72)     5:20.52 (41.05)
        6:01.78 (41.26)     6:43.02 (41.24)     7:20.51 (37.49)     8:06.09 (45.58)
        8:47.49 (41.40)     9:28.86 (41.37)    10:01.52 (32.66)    10:48.53 (47.01)
 15 Dean, Bryson              13 San Luis Obispo-CA  11:43.70   11:24.05  
                  37.63     1:20.89 (43.26)     2:04.99 (44.10)     2:49.63 (44.64)
        3:24.56 (34.93)     4:17.14 (52.58)     4:58.85 (41.71)     5:42.99 (44.14)
        6:26.27 (43.28)     7:09.63 (43.36)     7:48.74 (39.11)     8:37.73 (48.99)
        9:18.95 (41.22)    10:01.77 (42.82)    10:43.46 (41.69)    11:24.05 (40.59)
 17 Poletti, Ross             11 San Luis Obispo-CA  11:19.42   11:32.54  
                  38.62     1:21.46 (42.84)     2:05.66 (44.20)     2:49.32 (43.66)
      5:01.45 (2:12.13)                                                 5:45.01 ( )
        6:29.70 (44.69)     7:13.28 (43.58)   9:25.23 (2:11.95)                    
                               10:08.78 ( )    10:52.01 (43.23)    11:32.54 (40.53)
 18 Alora, Jairus             13 BAC-CC              11:43.70   12:03.69  
                                1:22.10 ( )                             2:53.88 ( )
                                4:26.50 ( )                             5:59.40 ( )
                                7:32.71 ( )                             9:05.54 ( )
                               10:36.65 ( )  12:03.69 (1:27.04)                    
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Le-Nguyen, Zach           14 OAPB-PC              2:19.41    2:22.09  
                  32.29     1:07.69 (35.40)     1:45.26 (37.57)     2:22.09 (36.83)
  2 Virnig, Kevin             16 San Luis Obispo-CA   2:26.89    2:34.09  
                  36.84     1:16.64 (39.80)     1:56.51 (39.87)     2:34.09 (37.58)
  3 Nagy, Chris               14 NCA-SI               2:33.45    2:36.15  
                  38.86     1:18.53 (39.67)     1:59.02 (40.49)     2:36.15 (37.13)
  4 Heidler, Kiran            15 PUMA-CA              2:28.48    2:36.32  
                  38.26     1:18.91 (40.65)     1:59.90 (40.99)     2:36.32 (36.42)
  5 Martin, Jared             16 Un-Ca-CA             2:31.29    2:40.58  
                  37.89     1:19.47 (41.58)     2:01.21 (41.74)     2:40.58 (39.37)
  6 Dolan, Johnathan          15 PUMA-CA              2:45.88    2:40.89  
                  38.82     1:20.48 (41.66)     2:01.65 (41.17)     2:40.89 (39.24)
  7 Friedrich, Aaron          15 SMSC-CA              2:47.92    2:42.18  
                  39.81     1:20.62 (40.81)     2:02.35 (41.73)     2:42.18 (39.83)
  8 Golling, Presley          14 BAC-CC               2:48.63    2:46.40  
                  40.76     1:23.74 (42.98)     2:05.64 (41.90)     2:46.40 (40.76)
  9 Ochoa, Aidan              12 Barracuda-NM         2:47.65    2:48.69  
                  39.43     1:22.62 (43.19)     2:06.52 (43.90)     2:48.69 (42.17)
 11 Eckard, Lennox            13 BAC-CC               2:57.26    2:50.46  
                  41.25     1:25.53 (44.28)     2:09.96 (44.43)     2:50.46 (40.50)
 12 Capra, Jack               12 PUMA-CA              2:52.60    2:51.71  
                  41.24     1:25.06 (43.82)     2:09.49 (44.43)     2:51.71 (42.22)
 13 Davis, Noah               15 Un-Ca-CA             3:11.80    2:52.81  
                  41.44     1:25.26 (43.82)     2:09.70 (44.44)     2:52.81 (43.11)
 14 Picard, Joshua            14 PASO-CA              2:57.97    2:56.15  
                  42.58     1:27.23 (44.65)     2:12.17 (44.94)     2:56.15 (43.98)
 15 Alora, Jairus             13 BAC-CC               2:58.54    2:58.92  
                  42.33     1:27.49 (45.16)     2:14.42 (46.93)     2:58.92 (44.50)
 16 Riordan, Matthew          12 MONT-PC              3:01.21    3:02.50  
                  42.68     1:30.55 (47.87)     2:18.33 (47.78)     3:02.50 (44.17)
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Joseph             21 San Luis Obispo-CA   2:26.25    2:35.98  
                  35.85     1:17.19 (41.34)     1:58.43 (41.24)     2:35.98 (37.55)
  2 Linker, Tom               21 San Luis Obispo-CA   2:24.16    2:39.97  
                  38.05     1:18.85 (40.80)     1:59.08 (40.23)     2:39.97 (40.89)
  3 Virnig, Kevin             16 San Luis Obispo-CA   2:35.00    2:45.96  
                  38.58     1:21.94 (43.36)     2:04.14 (42.20)     2:45.96 (41.82)
  4 Castro, Alex              16 Roadrunner-CC        2:49.81    2:54.10  
                  37.40     1:21.81 (44.41)     2:08.51 (46.70)     2:54.10 (45.59)
  5 Robinson, Jake            18 LTA-CA               2:51.51    2:55.17  
                  37.84     1:23.59 (45.75)     2:09.62 (46.03)     2:55.17 (45.55)
  6 Taylor, Daniel            16 DDST-PC              3:05.07    3:01.73  
                  40.58     1:27.00 (46.42)     2:14.64 (47.64)     3:01.73 (47.09)
  7 Picard, Joshua            14 PASO-CA              3:03.28    3:03.02  
                  42.63     1:28.55 (45.92)     2:15.17 (46.62)     3:03.02 (47.85)
  8 Spears, Robert            15 SMSC-CA              3:06.04    3:06.16  
                  42.79     1:29.84 (47.05)     2:18.72 (48.88)     3:06.16 (47.44)
  9 Alora, Jairus             13 BAC-CC               3:25.20    3:14.79  
                  44.12     1:33.02 (48.90)     2:24.72 (51.70)     3:14.79 (50.07)
 10 Aguirre, Cole             11 SMSC-CA              3:31.20    3:15.51  
                  47.67     1:39.67 (52.00)     2:28.06 (48.39)     3:15.51 (47.45)
 11 Zimmerman, Ryan           14 SMSC-CA              3:23.95    3:18.25  
                  45.47     1:36.91 (51.44)     2:27.39 (50.48)     3:18.25 (50.86)
 12 Oppedahl, Ethan           15 PUMA-CA              3:11.66    3:19.20  
                  43.76     1:33.73 (49.97)     2:26.70 (52.97)     3:19.20 (52.50)
 13 Mathisen, Elijah          16 PASO-CA              3:21.58    3:21.17  
                  47.10     1:36.77 (49.67)     2:29.76 (52.99)     3:21.17 (51.41)
 14 Eckard, Lennox            13 BAC-CC               3:25.45    3:24.17  
                  43.01     1:35.06 (52.05)     2:30.58 (55.52)     3:24.17 (53.59)
 15 Saffouri, Farris          12 MONT-PC              3:24.08    3:25.03  
                  46.59     1:38.92 (52.33)     2:31.72 (52.80)     3:25.03 (53.31)
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Le-Nguyen, Zach           14 OAPB-PC              2:39.97    2:25.57  
                  31.53     1:07.54 (36.01)     1:46.48 (38.94)     2:25.57 (39.09)
  4 Ramirez, Danny            17 PUMA-CA              2:35.31    2:32.95  
                  34.67     1:13.11 (38.44)     1:53.35 (40.24)     2:32.95 (39.60)
  5 Brooker l l l, Georgie    13 NCA-SI               2:32.55    2:36.32  
                                1:15.08 ( )   2:36.32 (1:21.24)                    
  6 Scheiffele, Grant         18 PASO-CA              2:28.31    2:39.79  
                  31.03     1:08.14 (37.11)     1:50.94 (42.80)     2:39.79 (48.85)
  7 Friedrich, Aaron          15 SMSC-CA              2:37.68    2:43.98  
                  34.86     1:14.77 (39.91)     1:59.24 (44.47)     2:43.98 (44.74)
  8 Arnold, Nathan            14 LTA-CA               3:07.10    3:14.80  
                  34.28     1:21.98 (47.70)     2:17.92 (55.94)     3:14.80 (56.88)
 
Boys 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nagy, Chris               14 NCA-SI               5:11.61    5:25.46  
                  35.99     1:17.78 (41.79)     1:59.37 (41.59)     2:38.84 (39.47)
        3:28.21 (49.37)     4:15.02 (46.81)     4:50.98 (35.96)     5:25.46 (34.48)
  2 Brooker l l l, Georgie    13 NCA-SI               5:18.20    5:28.90  
                  35.60     1:17.06 (41.46)     1:59.06 (42.00)     2:39.80 (40.74)
        3:28.57 (48.77)     4:16.83 (48.26)     4:53.42 (36.59)     5:28.90 (35.48)
  3 Friedrich, Aaron          15 SMSC-CA              5:38.90    5:35.60  
                  34.95     1:14.48 (39.53)     1:58.27 (43.79)     2:40.24 (41.97)
        3:29.61 (49.37)     4:18.92 (49.31)     4:58.12 (39.20)     5:35.60 (37.48)
  4 Golling, Presley          14 BAC-CC               6:05.71    5:43.44  
                  37.61     1:21.30 (43.69)     2:07.11 (45.81)     2:50.65 (43.54)
        3:39.62 (48.97)     4:27.88 (48.26)     5:06.08 (38.20)     5:43.44 (37.36)
  5 Spears, Robert            15 SMSC-CA              6:06.30    5:45.53  
                  36.29     1:19.19 (42.90)     2:07.77 (48.58)     2:53.40 (45.63)
        3:41.75 (48.35)     4:31.51 (49.76)     5:09.25 (37.74)     5:45.53 (36.28)
 
Mixed 11 & Over 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                 2:00.00    2:07.65  
     1) Koc, Naya W12                   2) Brown, Joseph M21              
     3) Linker, Tom M21                 4) Merlihan, Meghan W20           
                  36.77     1:08.30 (31.53)     1:36.40 (28.10)     2:07.65 (31.25)
  2 San Luis Obispo Swim Club-CA  'B'                 2:29.00    2:21.83  
     1) Haas, Alexis W14                2) Virnig, Kevin M16              
     3) Mosichuk, Morgan W13            4) Moore, Morgan M21              
                  39.13     1:14.49 (35.36)     2:03.25 (48.76)     2:21.83 (18.58)
  4 Montclair Swim Team-PC  'A'                       2:33.00    2:29.79  
     1) Luby, Makena W12                2) Saffouri, Farris M12           
     3) Lockyer, Hannah W13             4) Pompeani, Nathan M12           
                  40.13     1:22.19 (42.06)     1:55.74 (33.55)     2:29.79 (34.05)
  5 Barracuda Swimming-NM  'B'                        2:45.00    2:33.93  
     1) Valdez, Victoria W11            2) Perea, Makaela W11             
     3) Ochoa, Aidan M12                4) Hernandez, Martin M11          
                  54.58     1:22.83 (28.25)     1:58.24 (35.41)     2:33.93 (35.69)
  6 Barracuda Swimming-NM  'A'                        2:35.00    2:34.88  
     1) Lopez, Brianna W16              2) Romero, Daniel M17             
     3) Campbell, Marissa W27           4) Gallegos, Aidan M16            
                  42.19     1:35.66 (53.47)     2:24.25 (48.59)     2:34.88 (10.63)
  7 Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'B'                       NT    2:37.22  
     1) Arreguin, Katie W12             2) Robinson, Jake M18             
     3) Novotny, Haley W12              4) Ainsworth, Mark M13            
                  53.05     1:20.13 (27.08)     2:06.04 (45.91)     2:37.22 (31.18)
  8 Montclair Swim Team-PC  'B'                            NT    2:39.70  
     1) Riordan, Matthew M12            2) Cavenaugh, Shelby W11          
     3) Howell Young, Jet M13           4) Nilsson, Annika W12            
                1:17.79      1:23.72 (5.93)     2:04.73 (41.01)     2:39.70 (34.97)
  9 San Luis Obispo Swim Club-CA  'C'                      NT    2:44.76  
     1) Poletti, Ross M11               2) Virnig, Erin W12               
     3) McCarty, Parker M11             4) Gray, Estella W11              
                1:07.80     1:24.87 (17.07)     2:24.12 (59.25)     2:44.76 (20.64)
 10 Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'A'                       NT    2:54.74  
     1) Stocker, Ethan M12              2) Strom, Hanna W12               
     3) Caiza Niro, Gabe M12            4) Anderson, Jaime W13            
                  44.30     1:36.70 (52.40)     2:13.38 (36.68)     2:54.74 (41.36)
 11 Paso Robles Aquatics-CA  'A'                           NT    3:00.48  
     1) Picard, Joshua M14              2) Netto, Jorja W14               
     3) DiSimone, Holly W12             4) Harrington, Levi M12           
                  38.89   1:43.33 (1:04.44)     2:17.00 (33.67)     3:00.48 (43.48)
 12 San Luis Obispo Swim Club-CA  'D'                      NT    3:32.00  
     1) Freeman-Garcia, Diego M12       2) Hais, Gwyneth W14              
     3) Kubacki, Joel M11               4) Dean, Bryson M13               
                1:08.35     1:56.52 (48.17)   3:19.27 (1:22.75)     3:32.00 (12.73)
 
Mixed 5 & Over 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                 1:50.00    1:53.29  
     1) Koc, Naya W12                   2) Merlihan, Meghan W20           
     3) Brown, Zac M18                  4) Allen, Zack M20                
                  31.47     1:01.69 (30.22)     1:28.23 (26.54)     1:53.29 (25.06)
  2 San Luis Obispo Swim Club-CA  'B'                 2:00.00    1:59.55  
     1) Brown, Joseph M21               2) Mosichuk, Morgan W13           
     3) Moore, Morgan M21               4) Peterson, Adelynn W17          
                  42.77     1:02.05 (19.28)     1:28.44 (26.39)     1:59.55 (31.11)
  3 Paso Robles Aquatics-CA  'A'                      1:58.73    2:00.01  
     1) Scheiffele, Grant M18           2) Hughes, Audrey W15             
     3) Hazell, Gwennyth W15            4) Hughes, Gavin M17              
                  53.35        59.01 (5.66)     1:50.62 (51.61)      2:00.01 (9.39)
  4 San Luis Obispo Swim Club-CA  'C'                 2:01.00    2:02.34  
     1) Linker, Tom M21                 2) Virnig, Erin W12               
     3) Virnig, Kevin M16               4) Haas, Alexis W14               
                                1:02.02 ( )   2:02.34 (1:00.32)                    
  5 Puma Aquatic Team-CA  'A'                              NT    2:03.39  
     1) Ramirez, Danny M17              2) Giannini, Emilie W13           
     3) Pauschek, Emily W13             4) Lemieux, Eric M15              
                  28.78     1:00.78 (32.00)     1:34.99 (34.21)     2:03.39 (28.40)
  6 Puma Aquatic Team-CA  'C'                              NT    2:17.67  
     1) Capra, Jack M12                 2) Esola, Lloyd M12               
     3) Oppedahl, Claire W12            4) Wood, Rachel W14               
                  33.48     1:07.95 (34.47)     1:46.99 (39.04)     2:17.67 (30.68)
  7 San Luis Obispo Swim Club-CA  'D'                 2:20.00    2:19.37  
     1) Dooley, Clare W16               2) Dean, Bryson M13               
     3) Poletti, Ross M11               4) Brooks, Keira W12              
                  34.78     1:07.50 (32.72)     2:06.68 (59.18)     2:19.37 (12.69)
  8 Paso Robles Aquatics-CA  'B'                      2:12.22    2:23.69  
     1) Hughes, Ava W13                 2) Harrington, Levi M12           
     3) Springer, Abby W13              4) Mathisen, Elijah M16           
                  35.36     1:16.89 (41.53)     1:51.60 (34.71)     2:23.69 (32.09)
  9 Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'B'                       NT    2:26.99  
     1) Stocker, Ethan M12              2) Padilla, Samantha W17          
     3) Ainsworth, Mark M13             4) Novotny, Haley W12             
                  36.38     1:22.81 (46.43)     1:48.96 (26.15)     2:26.99 (38.03)
 10 San Luis Obispo Swim Club-CA  'E'                      NT    2:31.95  
     1) Poletti, Cat W10                2) Gray, Estella W11              
     3) McCarty, Parker M11             4) Kubacki, Joel M11              
                  37.05     1:14.54 (37.49)     1:50.53 (35.99)     2:31.95 (41.42)
 11 Barracuda Swimming-NM  'A'                        2:43.99    2:47.04  
     1) Montoya, Diego M10              2) Montoya, Ava W9                
     3) Montoya, Mya W15                4) Lopez, Theron M11              
                  40.16     1:34.06 (53.90)     2:09.51 (35.45)     2:47.04 (37.53)
 12 San Luis Obispo Swim Club-CA  'F'                      NT    3:21.18  
     1) Hais, Ella W12                  2) Hais, Gwyneth W14              
     3) Puente, Vincent M10             4) Kenefick, Matty M10            
                1:08.18     1:42.06 (33.88)   2:42.75 (1:00.69)     3:21.18 (38.43)
 -- Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'A'                       NT         DQ  
      Early take-off swimmer #3
     1) Robinson, Jake M18              2) Anderson, Jaime W13            
     3) Arnold, Nathan M14              4) Arreguin, Katie W12            
                  28.47     1:09.98 (41.51)          DQ (13.50)                    
 -- Puma Aquatic Team-CA  'D'                              NT         DQ  
      Early take-off swimmer #3
     1) Dolan, Johnathan M15            2) Prodanov, Alexandra W14        
     3) Kirn, Gaylynn W12               4) Oppedahl, Ethan M15            
                  50.91     1:08.79 (17.88)     1:42.87 (34.08)          DQ (30.24)
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Oslund, Patrick           14 BAC-CC                    NT      34.37  
 
Mixed 400 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clerkin, Grace            12 YMSC-CC                   NT    5:28.65  
  2 Rockey, Missy             17 YMSC-CC                   NT    5:34.74