PVST August BRW SC - Meet Results

PVST August BRW SC
8/5/2017 - 8/6/2017
Camarillo, California United States
Updated: 8/6/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Pleasant Valley Swim Team-CA
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 8/6/2017 02:02 PM
                 2017 CA PVST August BRW, Sanction #: S17-234                  
                                 Camarillo, CA                                 
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jubb, Shea E               6 PVST-CA                28.07      28.25        
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 11 Tenggardjaja, Lauren M     6 GAA-CA                 57.28      53.30        
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  8 Tenggardjaja, Lauren M     6 GAA-CA                 27.55      27.85        
 10 Jubb, Shea E               6 PVST-CA                   NT      28.93        
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jubb, Shea E               6 PVST-CA                37.47      37.45        
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Jose, Bella C          8 GAA-CA                 18.29      17.74        
  2 Tararache, Alina T         8 CSSC-CA                   NT      21.01        
  3 Billotte, Lindsey M        7 CSSC-CA                20.54      21.46        
  4 Stelle, Alyssa J           8 CLSS-CA                   NT      21.92        
  5 Pegula, Elizabeth L        7 PVCC-CA                25.84      22.65        
  6 McKnett, Teagan S          8 PVST-CA                22.99      23.92        
  7 Villalpando, Caitlin M     8 CLSS-CA                   NT      25.76        
  8 Magoffin, Olivia L         8 CSSC-CA                   NT      26.73        
  9 Orlinsky, Katie M          8 PVST-CA                   NT      30.89        
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paul, Cynthia A            8 PVST-CA                44.50      46.39        
  2 Villalpando, Caitlin M     8 CLSS-CA                   NT      54.06        
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quezada, Yailey N          8 CCAT-CA                   NT      38.03        
  2 Suarez, Mia R              8 GAA-CA                 54.87      40.15        
  3 Loninia, Jaden             8 CCAT-CA                44.00      40.52        
  4 Bamford, Emily M           8 CLSS-CA                46.80      41.87        
  5 Lopez, Denyze F            8 CCAT-CA                   NT      46.18        
  6 Billotte, Lindsey M        7 CSSC-CA                47.85      46.91        
  7 Wolf, Chloe                8 PVCC-CA                   NT      47.25        
  8 Elizalde, Sabi             8 CSSC-CA                   NT      48.50        
  9 Pegula, Elizabeth L        7 PVCC-CA                52.75      49.00        
 10 Ciccarello, Anna L         7 CLSS-CA              1:20.55      52.61        
 12 Loteria, Sophia A          8 CCAT-CA              1:00.58    1:00.19        
 13 Golbahar, Aysun            7 CCAT-CA                   NT    1:04.85        
 14 Kim, Halyn                 7 PVCC-CA                   NT    1:06.33        
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Billotte, Lindsey M        7 CSSC-CA              1:42.82    1:41.00        
      48.27   52.73                                                
  2 Stelle, Alyssa J           8 CLSS-CA                   NT    1:44.56        
      49.06   55.50                                                
  3 Pegula, Elizabeth L        7 PVCC-CA                   NT    1:52.09        
      48.97 1:03.12                                                
  4 McKnett, Teagan S          8 PVST-CA              1:51.40    1:52.43        
      51.26 1:01.17                                                
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mero, Kaitlyn E            8 CCAT-CA              1:21.65    1:19.89        
      38.00   41.89                                                
  2 Billotte, Julia A          7 CSSC-CA              1:25.20    1:25.13        
      41.16   43.97                                                
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quezada, Yailey N          8 CCAT-CA                   NT      22.01        
  2 Suarez, Mia R              8 GAA-CA                 22.38      22.69        
  3 Elizalde, Sabi             8 CSSC-CA                   NT      23.47        
  4 Pegula, Elizabeth L        7 PVCC-CA                25.54      25.42        
  5 Lopez, Denyze F            8 CCAT-CA                   NT      25.80        
  6 Wolf, Chloe                8 PVCC-CA                   NT      26.31        
  7 Billotte, Lindsey M        7 CSSC-CA                27.21      27.61        
  9 Loteria, Sophia A          8 CCAT-CA                26.27      28.15        
 11 Kim, Halyn                 7 PVCC-CA                   NT      31.71        
 12 Orlinsky, Katie M          8 PVST-CA                   NT      32.46        
 -- Ciccarello, Anna L         7 CLSS-CA                35.26         DQ        
 -- Mahat, Sahasi              8 GAA-CA                 22.46         DQ        
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Jose, Bella C          8 GAA-CA                 45.76      44.66        
  2 Bamford, Emily M           8 CLSS-CA                50.31      52.10        
  3 Pegula, Elizabeth L        7 PVCC-CA                53.33      55.78        
  4 Villalpando, Caitlin M     8 CLSS-CA                   NT    1:01.55        
  5 Billotte, Lindsey M        7 CSSC-CA                59.89    1:01.58        
  6 McKnett, Teagan S          8 PVST-CA                59.78    1:02.30        
 -- Stelle, Alyssa J           8 CLSS-CA                   NT         DQ        
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mero, Kaitlyn E            8 CCAT-CA                41.79      42.73        
  2 Paul, Cynthia A            8 PVST-CA                51.19      49.49        
  3 Golbahar, Aysun            7 CCAT-CA              1:10.60    1:03.20        
 
Girls 7-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Billotte, Julia A          7 CSSC-CA              1:33.49    1:31.54        
      44.78   46.76                                                
  2 Villalpando, Caitlin M     8 CLSS-CA                   NT    2:06.21        
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Jose, Bella C          8 GAA-CA                 26.20      24.15        
  2 Stelle, Alyssa J           8 CLSS-CA                   NT      27.90        
  3 Billotte, Lindsey M        7 CSSC-CA                32.31      30.34        
  4 Orlinsky, Katie M          8 PVST-CA                   NT      36.90        
 -- Tararache, Alina T         8 CSSC-CA                   NT         DQ        
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quezada, Yailey N          8 CCAT-CA                   NT      48.67        
  2 Loninia, Jaden             8 CCAT-CA                58.36      53.37        
  3 Suarez, Mia R              8 GAA-CA                    NT      59.26        
  4 Lopez, Denyze F            8 CCAT-CA                   NT    1:00.59        
  5 Elizalde, Sabi             8 CSSC-CA                   NT    1:03.46        
  6 Loteria, Sophia A          8 CCAT-CA              1:21.23    1:12.57        
 -- Bamford, Emily M           8 CLSS-CA              1:02.98         DQ        
 -- Golbahar, Aysun            7 CCAT-CA                   NT         DQ        
 -- Ciccarello, Anna L         7 CLSS-CA                   NT         DQ        
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Billotte, Julia A          7 CSSC-CA                53.49      51.40        
  2 Paul, Cynthia A            8 PVST-CA                54.65      55.33        
 -- Villalpando, Caitlin M     8 CLSS-CA                   NT         DQ        
 
Girls 7-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mero, Kaitlyn E            8 CCAT-CA              1:38.04    1:37.04        
      46.53   50.51                                                
  2 Paul, Cynthia A            8 PVST-CA                   NT    1:57.64        
      59.15   58.49                                                
  3 Billotte, Julia A          7 CSSC-CA                   NT    1:59.19        
      58.23 1:00.96                                                
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahat, Sahasi              8 GAA-CA                 24.00      21.63        
  2 Loninia, Jaden             8 CCAT-CA                24.28      23.69        
  3 Suarez, Mia R              8 GAA-CA                 23.00      23.83        
  4 Lopez, Denyze F            8 CCAT-CA                   NT      25.78        
  5 Billotte, Lindsey M        7 CSSC-CA                29.90      30.33        
  6 Loteria, Sophia A          8 CCAT-CA                32.44      30.84        
  7 Pegula, Elizabeth L        7 PVCC-CA                29.60      32.21        
 -- Golbahar, Aysun            7 CCAT-CA                39.86         DQ        
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mero, Kaitlyn E            8 CCAT-CA                40.39      41.43        
  2 Billotte, Julia A          7 CSSC-CA                47.30      49.66        
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Jose, Bella C          8 GAA-CA                 43.71      42.78        
  2 Bamford, Emily M           8 CLSS-CA                56.00      51.28        
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Billotte, Julia A          7 CSSC-CA              1:42.42    1:36.77        
      45.22   51.55                                                
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quezada, Yailey N          8 CCAT-CA                   NT    1:32.42        
      44.22   48.20                                                
  2 Loninia, Jaden             8 CCAT-CA              1:48.13    1:44.89        
      52.29   52.60                                                
  3 Suarez, Mia R              8 GAA-CA               1:50.74    1:46.63        
      48.70   57.93                                                
  4 Billotte, Lindsey M        7 CSSC-CA              2:06.81    2:09.44        
    1:03.02 1:06.42                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                33.90  9-10 BLU
                37.00  9-10 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beckman, Sarah L          10 BUEN-CA                35.40      31.74 BLU+   
  2 Cheevers, Chloe A          9 CSSC-CA                32.59      32.07 BLU    
  3 Stinnett, Grace E         10 CLSS-CA                33.79      32.37 BLU    
  4 Morgan, Julia Q           10 GAA-CA                 38.33      35.24 RED+   
  5 Martin, Rheanne E         10 GAA-CA                 37.68      36.28 RED+   
  6 San Jose, Ava C           10 GAA-CA                 33.87      36.33 RED    
  7 McKnett, Talia B          10 PVST-CA                37.15      36.64 RED+   
  8 Bi, Caroline               9 CLSS-CA                38.66      36.94 RED+   
  9 Orlinsky, Kailyn A        10 PVST-CA                   NT      38.02        
 10 Gray, Brynn A             10 BUEN-CA                44.98      38.43        
 11 Pegula, Izabella A         9 PVCC-CA                41.51      40.89        
 12 Teehankee, Gabrielle R     9 GAA-CA                 45.86      43.55        
 13 Prieto, Nadya              9 PVST-CA                44.85      44.27        
 14 Martin, Larissa C         10 GAA-CA                 44.16      44.65        
 15 Le, Jasmine N              9 CSSC-CA                43.75      46.96        
 16 Marshall, Faith S         10 CSSC-CA                   NT      52.98        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:14.70  9-10 BLU
              1:21.50  9-10 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cha, Lauryn B             10 PVCC-CA              1:09.81    1:08.04 BLU    
      32.91   35.13                                                
  2 Beckman, Sarah L          10 BUEN-CA              1:14.57    1:09.35 BLU    
      32.94   36.41                                                
  3 Hohler, Krista A          10 CLSS-CA              1:14.68    1:11.24 BLU    
      34.20   37.04                                                
  4 Cheevers, Chloe A          9 CSSC-CA              1:12.86    1:11.66 BLU    
      34.40   37.26                                                
  5 Nagulyak, Allison         10 PVST-CA              1:18.63    1:15.87 RED    
      35.61   40.26                                                
  6 McIntyre, Grace E         10 CCAT-CA              1:23.66    1:17.52 RED+   
      37.87   39.65                                                
  7 Gaynor, Zoe S              9 CCAT-CA              1:18.98    1:18.08 RED    
      37.10   40.98                                                
  8 Morgan, Julia Q           10 GAA-CA               1:22.06    1:19.17 RED+   
      38.77   40.40                                                
  9 Martin, Rheanne E         10 GAA-CA               1:26.92    1:21.07 RED+   
      40.56   40.51                                                
 10 Bi, Caroline               9 CLSS-CA              1:24.89    1:22.26        
 11 Orlinsky, Kailyn A        10 PVST-CA                   NT    1:23.27        
      40.31   42.96                                                
 12 Lee, Serena H             10 PVCC-CA              1:20.81    1:24.12        
      39.93   44.19                                                
 13 Pegula, Izabella A         9 PVCC-CA              1:31.90    1:27.46        
      42.51   44.95                                                
 14 Martin, Larissa C         10 GAA-CA                    NT    1:29.88        
      43.74   46.14                                                
 15 Mutuc, Mia A               9 CCAT-CA              1:37.75    1:33.75        
      44.54   49.21                                                
 16 Johnson, Cate B           10 CCAT-CA                   NT    1:34.33        
      44.29   50.04                                                
 17 Prieto, Nadya              9 PVST-CA              1:40.56    1:35.16        
      44.43   50.73                                                
 18 Kim, Maya                  9 PVCC-CA                   NT    1:44.74        
      48.11   56.63                                                
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:42.00  9-10 BLU
              2:56.80  9-10 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beckman, Sarah L          10 BUEN-CA              2:44.21    2:27.11 BLU+   
      33.54   37.76   38.99   36.82                                
  2 Hohler, Krista A          10 CLSS-CA                   NT    2:30.05 BLU    
      34.62   37.96   40.17   37.30                                
  3 Wang, Megan S              9 PVST-CA              2:35.29    2:31.72 BLU    
      33.72   39.70   39.60   38.70                                
  4 Gray, Brynn A             10 BUEN-CA              3:36.73    3:05.87        
      40.38   47.80   49.96   47.73                                
  5 McKnett, Talia B          10 PVST-CA              3:02.27    3:09.71        
      40.82   50.22   50.25   48.42                                
 
Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cheevers, Chloe A          9 CSSC-CA              2:43.18    7:36.15        
      38.08   44.99   44.11   46.79   47.89   48.25   48.70   48.86
      46.92   41.56                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                40.50  9-10 BLU
                44.30  9-10 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stinnett, Grace E         10 CLSS-CA                37.07      37.75 BLU    
  2 Hohler, Krista A          10 CLSS-CA                38.98      38.26 BLU    
  3 Beckman, Sarah L          10 BUEN-CA                39.04      38.57 BLU    
  4 McIntyre, Grace E         10 CCAT-CA                44.83      42.42 RED+   
  5 Bi, Caroline               9 CLSS-CA                46.73      42.98 RED+   
  6 Martin, Rheanne E         10 GAA-CA                 47.23      45.01        
  7 Gaynor, Zoe S              9 CCAT-CA                45.05      45.43        
  8 Morgan, Julia Q           10 GAA-CA                 45.55      46.00        
  9 Lee, Serena H             10 PVCC-CA                46.97      46.66        
 10 Martin, Larissa C         10 GAA-CA                 52.08      46.96        
 11 Orlinsky, Kailyn A        10 PVST-CA                   NT      50.19        
 12 Pegula, Izabella A         9 PVCC-CA                48.80      50.71        
 13 Teehankee, Gabrielle R     9 GAA-CA                 52.35      51.73        
 14 Prieto, Nadya              9 PVST-CA                51.72      51.87        
 15 Kim, Maya                  9 PVCC-CA                   NT      58.05        
 -- Johnson, Cate B           10 CCAT-CA                52.46         DQ        
 -- Mutuc, Mia A               9 CCAT-CA                47.52         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:28.60  9-10 BLU
              1:36.80  9-10 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hohler, Krista A          10 CLSS-CA              1:21.68    1:19.59 BLU    
      38.82   40.77                                                
  2 Beckman, Sarah L          10 BUEN-CA              1:24.11    1:21.78 BLU    
    1:22.98                                                        
  3 San Jose, Ava C           10 GAA-CA               1:22.42    1:27.64 BLU    
      42.41   45.23                                                
  4 McKnett, Talia B          10 PVST-CA              1:45.19    1:34.42 RED+   
      44.59   49.83                                                
  5 Pegula, Izabella A         9 PVCC-CA              1:52.34    1:42.71        
      48.30   54.41                                                
  6 Martin, Larissa C         10 GAA-CA                    NT    1:45.82        
      49.17   56.65                                                
  7 Prieto, Nadya              9 PVST-CA                   NT    1:47.09        
      51.62   55.47                                                
  8 Gray, Brynn A             10 BUEN-CA              1:57.19    1:51.93        
      56.83   55.10                                                
  9 Le, Jasmine N              9 CSSC-CA              1:55.17    1:59.61        
      58.50 1:01.11                                                
 -- Martin, Rheanne E         10 GAA-CA                    NT         DQ        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                45.60  9-10 BLU
                49.80  9-10 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cheevers, Chloe A          9 CSSC-CA                43.73      43.42 BLU    
  2 Stinnett, Grace E         10 CLSS-CA                45.17      44.79 BLU    
  3 Morgan, Julia Q           10 GAA-CA                 48.41      45.30 BLU+   
  4 Beckman, Sarah L          10 BUEN-CA                51.12      46.64 RED+   
  5 Gray, Brynn A             10 BUEN-CA                51.97      47.42 RED+   
  6 San Jose, Ava C           10 GAA-CA                 46.13      47.64 RED    
  7 Bi, Caroline               9 CLSS-CA                51.28      49.39 RED+   
  8 Pegula, Izabella A         9 PVCC-CA                54.41      52.34        
  9 Le, Jasmine N              9 CSSC-CA                55.35      52.95        
 10 Prieto, Nadya              9 PVST-CA                58.31      54.19        
 11 Orlinsky, Kailyn A        10 PVST-CA                   NT      55.83        
 12 Marshall, Faith S         10 CSSC-CA                   NT      57.09        
 13 Martin, Rheanne E         10 GAA-CA                 58.89      58.87        
 14 Teehankee, Gabrielle R     9 GAA-CA                    NT    1:09.58        
 -- Martin, Larissa C         10 GAA-CA               1:03.23         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:40.00  9-10 BLU
              1:49.10  9-10 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cha, Lauryn B             10 PVCC-CA              1:31.45    1:28.99 BLU    
      42.28   46.71                                                
  2 Stinnett, Grace E         10 CLSS-CA              1:37.66    1:37.14 BLU    
      47.31   49.83                                                
  3 Gaynor, Zoe S              9 CCAT-CA              1:39.91    1:38.35 BLU    
      46.91   51.44                                                
  4 Beckman, Sarah L          10 BUEN-CA              1:46.34    1:38.95 BLU+   
      47.48   51.47                                                
  5 Morgan, Julia Q           10 GAA-CA               1:42.35    1:43.57 RED    
      49.69   53.88                                                
  6 Mutuc, Mia A               9 CCAT-CA              2:01.75    1:51.58        
      53.87   57.71                                                
  7 McIntyre, Grace E         10 CCAT-CA                   NT    1:54.53        
      55.98   58.55                                                
  8 Johnson, Cate B           10 CCAT-CA                   NT    2:03.05        
      57.12 1:05.93                                                
  9 Prieto, Nadya              9 PVST-CA                   NT    2:06.09        
    1:01.34 1:04.75                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                38.30  9-10 BLU
                41.80  9-10 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hohler, Krista A          10 CLSS-CA                37.27      35.28 BLU    
  2 Beckman, Sarah L          10 BUEN-CA                41.53      35.98 BLU+   
  3 Nagulyak, Allison         10 PVST-CA                39.95      37.97 BLU+   
  4 Stinnett, Grace E         10 CLSS-CA                39.36      38.77 RED    
  5 McIntyre, Grace E         10 CCAT-CA                41.46      39.44 RED    
  6 Gaynor, Zoe S              9 CCAT-CA                46.16      43.60        
  7 Lee, Serena H             10 PVCC-CA                43.74      45.01        
  7 Morgan, Julia Q           10 GAA-CA                 50.68      45.01        
  9 Orlinsky, Kailyn A        10 PVST-CA                   NT      46.96        
 10 Pegula, Izabella A         9 PVCC-CA                51.10      48.56        
 11 Mutuc, Mia A               9 CCAT-CA                46.92      49.60        
 12 Martin, Rheanne E         10 GAA-CA                 50.03      51.13        
 13 Johnson, Cate B           10 CCAT-CA                   NT      54.58        
 14 Kim, Maya                  9 PVCC-CA                   NT      57.69        
 -- Bi, Caroline               9 CLSS-CA                   NT         DQ        
 -- Martin, Larissa C         10 GAA-CA                 57.32         DQ        
 -- Teehankee, Gabrielle R     9 GAA-CA                    NT         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:26.60  9-10 BLU
              1:34.40  9-10 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cheevers, Chloe A          9 CSSC-CA              1:26.82    1:21.26 BLU+   
      38.32   42.94                                                
  2 Hohler, Krista A          10 CLSS-CA              1:29.54    1:21.82 BLU+   
      38.09   43.73                                                
  3 Stinnett, Grace E         10 CLSS-CA              1:23.43    1:23.10 BLU    
      39.18   43.92                                                
  4 Beckman, Sarah L          10 BUEN-CA              1:30.19    1:25.07 BLU+   
      40.16   44.91                                                
  5 San Jose, Ava C           10 GAA-CA               1:23.49    1:29.05 RED    
      41.71   47.34                                                
  6 Morgan, Julia Q           10 GAA-CA               1:39.40    1:30.99 RED+   
      46.39   44.60                                                
  7 Bi, Caroline               9 CLSS-CA              1:37.31    1:33.95 RED+   
      45.96   47.99                                                
  8 Martin, Rheanne E         10 GAA-CA               1:43.72    1:40.36        
      47.91   52.45                                                
  9 Martin, Larissa C         10 GAA-CA               1:52.99    1:46.79        
      50.20   56.59                                                
 -- Le, Jasmine N              9 CSSC-CA              1:52.12         DQ        
      54.30   56.99                                                
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              3:06.50  9-10 BLU
              3:23.50  9-10 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cha, Lauryn B             10 PVCC-CA                   NT    2:49.15 BLU    
      37.45   46.57   48.43   36.70                                
  2 Wang, Megan S              9 PVST-CA                   NT    2:50.57 BLU    
      38.85   40.38   54.24   37.10                                
  3 Beckman, Sarah L          10 BUEN-CA              3:11.84    2:57.28 BLU+   
      39.89   43.79   56.24   37.36                                
  4 Cheevers, Chloe A          9 CSSC-CA              3:01.78    3:02.31 BLU    
      35.52   46.18   58.14   42.47                                
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.70  11-12 BLU
                33.50  11-12 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costantino, Kim L         11 CSSC-CA                29.76      28.06 BLU    
  2 Zimpelman, Lexi B         12 BUEN-CA                31.56      31.08 RED    
  3 Roster, Makenzi J         12 PVST-CA                31.47      31.39 RED    
  4 Tarlow, Cayla A           12 PVCC-CA                31.47      31.46 RED    
  5 Wu, Erika J               12 PVST-CA                32.61      31.71 RED    
  6 Gruber, Katelyn N         11 PVCC-CA                39.50      33.36 RED+   
  7 Marsing, Rebecca C        11 BUEN-CA                34.53      33.57        
  8 Baldwin, Taylor L         11 BUEN-CA                33.45      33.74        
  9 Villalobos, Savannah R    11 PVCC-CA                37.99      33.75        
 10 Tararache, Kasey A        11 CSSC-CA                   NT      33.98        
 11 Faysman, Ella             11 PVCC-CA                35.86      34.36        
 12 Le, Kayla T               12 CSSC-CA                35.91      34.97        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:06.70  11-12 BLU
              1:12.70  11-12 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beahan, Anna M            12 PVST-CA                58.39      58.72 BLU    
      28.33   30.39                                                
  2 Costantino, Kim L         11 CSSC-CA              1:06.24    1:02.62 BLU    
      30.40   32.22                                                
  3 Cha, Madison G            12 PVCC-CA              1:07.41    1:05.65 BLU+   
      31.32   34.33                                                
  4 Zimpelman, Lexi B         12 BUEN-CA              1:10.64    1:06.82 RED    
      31.71   35.11                                                
  5 Roster, Makenzi J         12 PVST-CA              1:11.25    1:10.77 RED    
      33.63   37.14                                                
  6 Ghaffari, Paulina M       12 PVCC-CA              1:14.03    1:12.87        
      33.92   38.95                                                
  7 Yanca, Cassidy E          12 PVST-CA                   NT    1:13.20        
      33.78   39.42                                                
  8 Faysman, Ella             11 PVCC-CA              1:18.05    1:13.42        
      35.53   37.89                                                
  9 Lam, Analee               11 PVST-CA              1:14.43    1:17.06        
      37.30   39.76                                                
 10 Villalobos, Savannah R    11 PVCC-CA              1:20.61    1:17.65        
      36.12   41.53                                                
 11 Lee, Lauren H             12 PVCC-CA              1:20.10    1:19.51        
      37.53   41.98                                                
 12 Gruber, Katelyn N         11 PVCC-CA                   NT    1:20.73        
      37.92   42.81                                                
 13 Gaynor, Ava E             11 CCAT-CA              1:17.03    1:21.01        
      37.85   43.16                                                
 14 Cho, Madison              12 PVCC-CA                   NT    1:27.29        
      40.45   46.84                                                
 15 Ande, Krisha              12 PVCC-CA                   NT    1:30.61        
      41.68   48.93                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:24.10  11-12 BLU
              2:37.20  11-12 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tarlow, Cayla A           12 PVCC-CA              2:35.97    2:32.17 RED    
      34.20   40.98   38.60   38.39                                
  2 Roster, Makenzi J         12 PVST-CA              2:41.62    2:35.95 RED+   
      35.00   40.06 1:20.89                                        
  3 Lam, Analee               11 PVST-CA              2:38.50    2:37.85        
      36.63   40.17   41.83   39.22                                
  4 Faysman, Ella             11 PVCC-CA              2:55.28    2:38.07        
      35.51   40.38   42.53   39.65                                
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beahan, Anna M            12 PVST-CA              5:45.51    5:46.75        
      31.12   35.23   35.68   35.40   35.13   35.35   36.05   35.59
      34.94   32.26                                                
  2 Reimer, Rachel V          12 GAA-CA               6:46.32    6:40.53        
      36.98   39.43   41.85   40.63   41.21   40.44   40.34   40.96
      40.19   38.50                                                
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.20  11-12 BLU
                39.60  11-12 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costantino, Kim L         11 CSSC-CA                34.99      33.03 BLU    
  2 Zimpelman, Lexi B         12 BUEN-CA                35.63      35.72 BLU    
  3 Wu, Erika J               12 PVST-CA                36.57      36.20 BLU+   
  4 Villalobos, Savannah R    11 PVCC-CA                40.27      38.55 RED+   
  5 Ghaffari, Paulina M       12 PVCC-CA                39.13      39.47 RED    
  6 Roster, Makenzi J         12 PVST-CA                41.35      39.67        
  7 Marsing, Rebecca C        11 BUEN-CA                40.04      40.12        
  8 Lee, Lauren H             12 PVCC-CA                39.90      40.58        
  9 Faysman, Ella             11 PVCC-CA                41.39      42.44        
 10 Gruber, Katelyn N         11 PVCC-CA                48.48      42.53        
 11 Cho, Madison              12 PVCC-CA                   NT      47.18        
 12 Gaynor, Ava E             11 CCAT-CA                43.41      47.53        
 13 Ande, Krisha              12 PVCC-CA                   NT      50.68        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.90  11-12 BLU
              1:25.20  11-12 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costantino, Kim L         11 CSSC-CA              1:14.26    1:11.68 BLU    
      35.25   36.43                                                
  2 Zimpelman, Lexi B         12 BUEN-CA              1:15.48    1:17.34 BLU    
      37.41   39.93                                                
  3 Tarlow, Cayla A           12 PVCC-CA              1:18.00    1:17.85 BLU+   
  4 Wu, Erika J               12 PVST-CA              1:22.91    1:19.58 RED    
      38.43   41.15                                                
  5 Marsing, Rebecca C        11 BUEN-CA              1:21.28    1:22.10 RED    
      39.59   42.51                                                
  6 Villalobos, Savannah R    11 PVCC-CA              1:36.44    1:22.53 RED+   
  7 Faysman, Ella             11 PVCC-CA              1:29.36    1:28.56        
      42.46   46.10                                                
  8 Le, Kayla T               12 CSSC-CA              1:34.76    1:31.66        
      45.97   45.69                                                
 -- Acosta, Rhiannon K        12 BUEN-CA              2:04.53         DQ        
      49.67                                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zimpelman, Lexi B         12 BUEN-CA              3:01.21    2:40.96        
      39.47   41.75   41.70   38.04                                
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                40.80  11-12 BLU
                44.50  11-12 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Erika J               12 PVST-CA                38.63      39.61 BLU    
  2 Lam, Analee               11 PVST-CA                42.76      40.82 RED    
  3 Reimer, Rachel V          12 GAA-CA                 43.49      41.67 RED    
  4 Zimpelman, Lexi B         12 BUEN-CA                42.20      42.40 RED    
  5 Gruber, Katelyn N         11 PVCC-CA                   NT      45.25        
  6 Villalobos, Savannah R    11 PVCC-CA                50.33      45.27        
  7 Baldwin, Taylor L         11 BUEN-CA                44.94      45.37        
  8 Tararache, Kasey A        11 CSSC-CA                   NT      45.92        
  9 Le, Kayla T               12 CSSC-CA                46.94      46.69        
 -- Costantino, Kim L         11 CSSC-CA                45.84         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:28.90  11-12 BLU
              1:37.00  11-12 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beahan, Anna M            12 PVST-CA              1:15.22    1:14.98 BLU    
      36.79   38.19                                                
  2 Cha, Madison G            12 PVCC-CA              1:22.30    1:23.46 BLU    
      39.14   44.32                                                
  3 Lam, Analee               11 PVST-CA              1:31.97    1:27.19 BLU+   
      42.57   44.62                                                
  4 Wu, Erika J               12 PVST-CA              1:32.05    1:29.62 RED    
      41.11   48.51                                                
  5 Costantino, Kim L         11 CSSC-CA              1:37.48    1:36.71 RED+   
      46.18   50.53                                                
  6 Roster, Makenzi J         12 PVST-CA              1:40.70    1:39.21        
      47.37   51.84                                                
  7 Lee, Lauren H             12 PVCC-CA              1:44.41    1:40.95        
      48.96   51.99                                                
  8 Villalobos, Savannah R    11 PVCC-CA                   NT    1:41.53        
      48.66   52.87                                                
  9 Ande, Krisha              12 PVCC-CA                   NT    1:51.66        
      54.04   57.62                                                
 -- Gaynor, Ava E             11 CCAT-CA              1:38.48         DQ        
      49.11   57.05                                                
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.30  11-12 BLU
                37.40  11-12 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costantino, Kim L         11 CSSC-CA                36.91      36.04 RED    
  2 Zimpelman, Lexi B         12 BUEN-CA                39.00      36.86 RED+   
  3 Villalobos, Savannah R    11 PVCC-CA                40.94      36.91 RED+   
  4 Marsing, Rebecca C        11 BUEN-CA                39.16      37.91        
  5 Lam, Analee               11 PVST-CA                45.04      40.40        
  6 Faysman, Ella             11 PVCC-CA                42.66      41.28        
  7 Gruber, Katelyn N         11 PVCC-CA                   NT      41.35        
 -- Gaynor, Ava E             11 CCAT-CA                44.32         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:16.10  11-12 BLU
              1:23.00  11-12 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reimer, Rachel V          12 GAA-CA               1:22.82    1:20.84 RED    
      39.10   41.74                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beahan, Anna M            12 PVST-CA                   NT    2:41.85        
      34.96   41.73   44.39   40.77                                
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.70  11-12 BLU
              1:24.70  11-12 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costantino, Kim L         11 CSSC-CA              1:19.65    1:18.39 RED    
      35.82   42.57                                                
  2 Reimer, Rachel V          12 GAA-CA               1:22.74    1:19.07 RED    
      37.26   41.81                                                
  3 Tarlow, Cayla A           12 PVCC-CA              1:19.55    1:19.99 RED    
      38.72   41.27                                                
  4 Zimpelman, Lexi B         12 BUEN-CA              1:21.91    1:20.11 RED    
      36.77   43.34                                                
  5 Roster, Makenzi J         12 PVST-CA              1:25.42    1:25.22        
      39.79   45.43                                                
  6 Marsing, Rebecca C        11 BUEN-CA              1:25.92    1:26.31        
      41.50   44.81                                                
  7 Villalobos, Savannah R    11 PVCC-CA              1:38.06    1:26.51        
      38.94   47.57                                                
  8 Gruber, Katelyn N         11 PVCC-CA                   NT    1:26.54        
      40.64   45.90                                                
  9 Le, Kayla T               12 CSSC-CA              1:32.82    1:28.22        
      44.67   43.55                                                
 10 Baldwin, Taylor L         11 BUEN-CA              1:29.02    1:30.52        
      42.59   47.93                                                
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:46.20  11-12 BLU
              3:01.30  11-12 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beahan, Anna M            12 PVST-CA              2:21.51    2:23.61 BLU    
      29.84   38.13   41.78   33.86                                
  2 Cha, Madison G            12 PVCC-CA                   NT    2:43.49 BLU    
      35.80   43.23   46.97   37.49                                
  3 Reimer, Rachel V          12 GAA-CA               2:52.11    2:49.99 RED    
      38.09   44.29   49.29   38.32                                
  4 Roster, Makenzi J         12 PVST-CA              3:07.39    3:02.11        
      40.36   45.50   53.05   43.20                                
 
Women 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bloom, Makenna L          13 CSSC-CA                27.08      26.34        
  1 Paredes, Savanna A        15 CSSC-CA                26.42      26.34        
  3 Dzieciol, Victoria A      16 PVST-CA                25.05      26.85        
  4 Ostrem, Annika M          17 BVSG-CC                26.53      26.86        
  5 Miller, Hallie C          15 PVST-CA                26.46      27.67        
  6 Moomey, Ella A            14 BVSG-CC                27.69      28.29        
  7 Krumian, Taline R         13 CLSS-CA                30.07      30.50        
  8 Grant, Emma R             14 PVCC-CA                31.83      30.66        
  9 Breard, Clarissa D        13 PVCC-CA                29.98      30.68        
 10 Sysavath, Kaitlin P       13 PVST-CA                30.38      30.70        
 11 Brown, Maddie E           16 CSSC-CA                30.69      30.74        
 12 Moomey, Reilly C          17 BVSG-CC                   NT      31.59        
 13 Whetstone, Sammy R        15 BVSG-CC                32.00      31.63        
 14 Willis, Jada L            14 PVST-CA                31.76      33.57        
 15 Shah, Anika K             13 PVST-CA                35.93      35.00        
 
Women 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hidalgo, Anna             14 PVST-CA                53.99      54.26        
      26.01   28.25                                                
  2 Paredes, Savanna A        15 CSSC-CA                58.88      56.67        
      27.37   29.30                                                
  3 Ostrem, Annika M          17 BVSG-CC                58.26      57.62        
      27.63   29.99                                                
  4 Bloom, Makenna L          13 CSSC-CA                59.52      59.05        
      28.44   30.61                                                
  5 Dzieciol, Victoria A      16 PVST-CA                55.17    1:00.92        
      28.94   31.98                                                
  6 Kim, Natalie F            13 PVCC-CA              1:03.76    1:01.17        
      29.89   31.28                                                
  7 Moomey, Ella A            14 BVSG-CC              1:00.62    1:01.55        
      29.10   32.45                                                
  8 Miya, Eve M               16 BUEN-CA              1:03.19    1:03.00        
      31.05   31.95                                                
  9 Kahlberg, Carolyn G       14 PVST-CA              1:02.01    1:04.79        
      30.97   33.82                                                
 10 Luyten, Sonja C           13 EAT-UT               1:06.43    1:04.98        
      30.83   34.15                                                
 11 Sysavath, Kaitlin P       13 PVST-CA              1:08.22    1:06.13        
      32.05   34.08                                                
 12 Brown, Maddie E           16 CSSC-CA              1:06.20    1:06.55        
      32.12   34.43                                                
 13 Grant, Emma R             14 PVCC-CA              1:11.49    1:07.05        
      32.59   34.46                                                
 14 Murphy, Audrina C         13 CCAT-CA              1:08.51    1:08.98        
      33.05   35.93                                                
 15 Hendrix, Chloe M          13 CCAT-CA              1:10.47    1:09.51        
      33.87   35.64                                                
 16 Blackburn, Sydnee P       15 BVSG-CC              1:10.86    1:10.16        
      33.42   36.74                                                
 17 Moomey, Reilly C          17 BVSG-CC                   NT    1:10.19        
      32.55   37.64                                                
 18 Whitney, Christa J        17 BVSG-CC              1:08.13    1:10.65        
      33.79   36.86                                                
 19 Valdez, Keily M           16 CCAT-CA              1:12.35    1:10.67        
      35.23   35.44                                                
 20 Shah, Anika K             13 PVST-CA              1:20.00    1:18.84        
      36.26   42.58                                                
 21 Valdez, Lesley E          13 CCAT-CA              1:26.29    1:22.96        
      39.42   43.54                                                
 22 Ibrahim, Cora F           14 PVCC-CA                   NT    1:23.55        
      38.56   44.99                                                
 
Women 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hidalgo, Anna             14 PVST-CA              1:58.00    1:55.47        
      27.76   29.36   29.64   28.71                                
  2 Paredes, Savanna A        15 CSSC-CA              2:20.00    2:07.64        
      28.75   31.01   33.21   34.67                                
  3 Ostrem, Annika M          17 BVSG-CC              2:09.57    2:08.58        
      28.60   32.65   33.88   33.45                                
  4 Bloom, Makenna L          13 CSSC-CA              2:18.19    2:11.35        
      28.90   32.86   35.47   34.12                                
  5 Moomey, Ella A            14 BVSG-CC              2:17.13    2:17.00        
      31.07   34.65   35.96   35.32                                
  6 Blackburn, Allyson N      16 BVSG-CC                   NT    2:19.50        
      32.17   35.61   36.05   35.67                                
  7 Breard, Clarissa D        13 PVCC-CA              2:21.57    2:19.73        
      32.42   35.50   36.26   35.55                                
  8 Macasaet, Raelle A        13 GAA-CA               2:26.50    2:22.30        
      32.46   36.29   36.47   37.08                                
  9 Grant, Emma R             14 PVCC-CA              2:26.08    2:28.53        
      34.49   37.41   39.24   37.39                                
 10 Whetstone, Sammy R        15 BVSG-CC              2:33.84    2:30.16        
      35.64   39.45   39.85   35.22                                
 11 Blackburn, Sydnee P       15 BVSG-CC              2:36.73    2:30.35        
      35.32   39.07   39.28   36.68                                
 12 Moomey, Reilly C          17 BVSG-CC                   NT    2:34.14        
      34.35   39.97   40.48   39.34                                
 
Women 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miya, Eve M               16 BUEN-CA              5:44.64    5:43.46        
      32.03   33.89   34.10   35.36   34.72   34.98   34.96   35.01
      35.13   33.28                                                
  2 Ostrem, Annika M          17 BVSG-CC              5:47.42    5:46.28        
      32.12   34.43   34.51   35.46   35.26   35.31   35.72   35.23
      34.59   33.65                                                
  3 Moomey, Ella A            14 BVSG-CC              6:03.97    5:57.30        
      30.78   35.30   36.56   36.64   36.54   37.12   36.78   36.85
      36.13   34.60                                                
  4 Bloom, Makenna L          13 CSSC-CA              6:17.25    5:58.59        
      30.93   35.50   35.52   35.94   36.71   36.03   38.31   36.67
      37.96   35.02                                                
  5 Paredes, Savanna A        15 CSSC-CA              6:37.36    6:01.28        
      31.62   35.01   36.13   36.47   36.94   37.12   37.59   38.19
      37.18   35.03                                                
  6 Brown, Maddie E           16 CSSC-CA              6:23.49    6:29.64        
      35.35   38.48   39.31   39.71   39.34   39.04   39.96   39.92
      39.57   38.96                                                
  7 Whetstone, Sammy R        15 BVSG-CC              6:54.85    6:34.70        
      36.25   40.16   41.20   40.89   41.25   41.18   40.53   40.57
      38.03   34.64                                                
  8 Moomey, Reilly C          17 BVSG-CC                   NT    6:35.91        
      36.62   40.53   40.91   40.80   40.80   41.54   40.76   40.65
      37.15   36.15                                                
  9 Blackburn, Sydnee P       15 BVSG-CC                   NT    6:46.03        
      37.73   41.35   41.87   42.92   41.92   41.86   40.98   41.09
      40.39   35.92                                                
 
Women 13 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moomey, Ella A            14 BVSG-CC             21:06.92   20:52.61        
      32.99   37.29   38.41   38.86   38.80   38.38   38.37   38.13
      37.98   38.37   38.78   39.04   39.12   38.72   38.97   39.14
      38.53   38.73   38.89   38.68   38.80   38.86   38.44   37.33
      37.62   37.96   37.95   37.32   37.54   37.69   36.40   36.28
      34.24
  2 Whetstone, Sammy R        15 BVSG-CC             25:22.78   23:31.19        
      37.30   41.70   42.13   43.53   41.75   42.63   43.52   44.12
      43.46   43.00   42.99   44.28   43.90   42.42   43.41   43.63
      43.20   42.67   42.76   43.26   43.21   43.80   43.14   43.75
      43.60   42.58   43.22   43.37   43.13   43.36   43.04   41.32
      38.01
  3 Moomey, Reilly C          17 BVSG-CC                   NT   25:05.58        
      38.29   44.08   44.83   43.95   44.51   44.59                
      45.43   47.17   45.59   47.56   46.19   46.38   47.54   45.79
      46.28   45.88   45.15   47.43   47.30   48.63   46.04   47.63
      48.57   46.87   48.33   45.99   45.91   44.25   44.65   44.68
      42.02
 
Women 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paredes, Savanna A        15 CSSC-CA              1:11.82    1:07.89        
      33.46   34.43                                                
  2 Lam, Brianna              13 PVST-CA              1:17.19    1:10.96        
      33.87   37.09                                                
  3 Macasaet, Raelle A        13 GAA-CA               1:10.55    1:11.47        
      34.26   37.21                                                
  4 Bloom, Makenna L          13 CSSC-CA              1:14.21    1:12.18        
      34.82   37.36                                                
  5 Grant, Emma R             14 PVCC-CA              1:18.51    1:12.89        
      35.96   36.93                                                
  6 Sysavath, Kaitlin P       13 PVST-CA              1:12.57    1:12.92        
      35.00   37.92                                                
  7 Breard, Clarissa D        13 PVCC-CA              1:14.83    1:15.00        
      36.40   38.60                                                
  8 Krumian, Taline R         13 CLSS-CA              1:20.35    1:20.14        
      38.71   41.43                                                
  9 Moomey, Ella A            14 BVSG-CC              1:16.39    1:20.62        
      39.16   41.46                                                
 10 Blackburn, Sydnee P       15 BVSG-CC              1:22.00    1:24.42        
      41.37   43.05                                                
 11 Moomey, Reilly C          17 BVSG-CC                   NT    1:26.63        
      40.72   45.91                                                
 12 Shah, Anika K             13 PVST-CA                   NT    1:29.22        
      40.24   48.98                                                
 -- Blackburn, Allyson N      16 BVSG-CC                   NT         DQ        
      37.45   39.46                                                
 -- Willis, Jada L            14 PVST-CA              1:19.87         DQ        
      40.45   42.73                                                
 
Women 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grant, Emma R             14 PVCC-CA              2:46.24    2:39.54        
      38.68   41.23   41.58   38.05                                
 
Women 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Natalie F            13 PVCC-CA              1:19.49    1:16.88        
      36.45   40.43                                                
  2 Paredes, Savanna A        15 CSSC-CA              1:17.74    1:18.88        
      38.61   40.27                                                
  3 Blackburn, Allyson N      16 BVSG-CC              1:22.52    1:20.73        
      38.91   41.82                                                
  4 Lam, Brianna              13 PVST-CA              1:21.53    1:22.08        
      40.04   42.04                                                
  5 Brown, Maddie E           16 CSSC-CA              1:23.41    1:23.66        
      39.62   44.04                                                
  6 Miller, Hallie C          15 PVST-CA              1:19.84    1:23.67        
      39.28   44.39                                                
  7 Krumian, Taline R         13 CLSS-CA              1:22.65    1:24.41        
      40.49   43.92                                                
  8 Luyten, Sonja C           13 EAT-UT               1:29.54    1:24.57        
      40.67   43.90                                                
  9 Sysavath, Kaitlin P       13 PVST-CA              2:09.55    1:31.24        
      43.70   47.54                                                
 10 Murphy, Audrina C         13 CCAT-CA              1:31.62    1:32.21        
      44.03   48.18                                                
 11 Nguyen, Yvonne M          13 PVST-CA              1:40.97    1:34.97        
      45.40   49.57                                                
 12 Whetstone, Sammy R        15 BVSG-CC              1:40.54    1:35.79        
      45.15   50.64                                                
 13 Shah, Anika K             13 PVST-CA              1:41.39    1:37.89        
      46.26   51.63                                                
 14 Hendrix, Chloe M          13 CCAT-CA              1:39.54    1:40.46        
      48.44   52.02                                                
 15 Valdez, Keily M           16 CCAT-CA              1:42.88    1:44.64        
      48.79   55.85                                                
 16 Valdez, Lesley E          13 CCAT-CA              1:49.79    1:50.05        
      50.52   59.53                                                
 -- Ibrahim, Cora F           14 PVCC-CA                   NT         DQ        
      48.20   54.07                                                
 -- Peck, Elyce J             13 BUEN-CA                   NT         DQ        
      48.07   50.76                                                
 
Women 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Maddie E           16 CSSC-CA              2:56.43    2:57.49        
      40.19   44.69   46.26   46.35                                
 
Women 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hidalgo, Anna             14 PVST-CA              1:00.25      59.49        
      27.92   31.57                                                
  2 Ostrem, Annika M          17 BVSG-CC              1:05.58    1:03.15        
      29.22   33.93                                                
  3 Dzieciol, Victoria A      16 PVST-CA                59.78    1:03.67        
      30.32   33.35                                                
  4 Lam, Brianna              13 PVST-CA              1:13.81    1:10.53        
      32.66   37.87                                                
  5 Macasaet, Raelle A        13 GAA-CA               1:11.38    1:10.56        
      32.15   38.41                                                
  6 Grant, Emma R             14 PVCC-CA              1:19.78    1:13.41        
      34.83   38.58                                                
  7 Breard, Clarissa D        13 PVCC-CA              1:14.78    1:15.51        
      35.52   39.99                                                
  8 Krumian, Taline R         13 CLSS-CA                   NT    1:18.12        
      35.85   42.27                                                
  9 Willis, Jada L            14 PVST-CA              1:33.47    1:33.06        
      42.41   50.65                                                
 
Women 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dzieciol, Victoria A      16 PVST-CA              2:13.24    2:24.38        
      31.94   36.96   37.58   37.90                                
  2 Ostrem, Annika M          17 BVSG-CC                   NT    2:30.05        
      33.38   36.51   40.50   39.66                                
  3 Lam, Brianna              13 PVST-CA                   NT    2:42.12        
      34.78   41.41   44.62   41.31                                
  4 Whitney, Christa J        17 BVSG-CC                   NT    3:19.58        
      41.04   46.33   54.65   57.56                                
 
Women 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ostrem, Annika M          17 BVSG-CC              2:25.15    2:23.58        
      29.85   37.28   43.44   33.01                                
  2 Paredes, Savanna A        15 CSSC-CA              2:35.44    2:26.22        
      30.58   40.08   44.25   31.31                                
  3 Bloom, Makenna L          13 CSSC-CA              2:39.56    2:31.61        
      30.17   40.67   47.25   33.52                                
  4 Miller, Hallie C          15 PVST-CA              2:32.83    2:35.41        
      35.16   39.07   45.66   35.52                                
  5 Kim, Natalie F            13 PVCC-CA              3:03.20    2:38.30        
      36.15   42.84   43.77   35.54                                
  6 Kahlberg, Carolyn G       14 PVST-CA              2:36.50    2:40.18        
      36.27   40.12   48.00   35.79                                
  7 Blackburn, Allyson N      16 BVSG-CC              2:51.91    2:40.43        
      35.25   41.84   45.34   38.00                                
  8 Grant, Emma R             14 PVCC-CA                   NT    2:41.82        
      34.14   40.18   49.12   38.38                                
  9 Luyten, Sonja C           13 EAT-UT                    NT    2:47.45        
      34.65   45.06   50.13   37.61                                
 10 Montoya, Michelle R       14 PVST-CA              2:48.07    2:50.85        
      36.48   43.42   51.88   39.07                                
 11 Moomey, Ella A            14 BVSG-CC              2:54.51    2:52.52        
      33.90   42.58   59.13   36.91                                
 12 Krumian, Taline R         13 CLSS-CA              2:54.25    2:52.83        
      35.28   46.64   49.80   41.11                                
 13 Whetstone, Sammy R        15 BVSG-CC              2:59.73    2:55.30        
      38.71   47.56   51.28   37.75                                
 14 Moomey, Reilly C          17 BVSG-CC                   NT    2:56.82        
      37.47   44.80   56.17   38.38                                
 15 Whitney, Christa J        17 BVSG-CC              2:59.54    3:02.01        
      37.56   44.64   57.03   42.78                                
 16 Hendrix, Chloe M          13 CCAT-CA              3:05.19    3:05.13        
      40.66   47.14   54.96   42.37                                
 17 Valdez, Keily M           16 CCAT-CA                   NT    3:08.35        
      34.79   47.25 1:03.17   43.14                                
 18 Shah, Anika K             13 PVST-CA                   NT    3:12.13        
      39.88   51.03   54.43   46.79                                
 19 Valdez, Lesley E          13 CCAT-CA                   NT    3:32.07        
      42.50   54.52 1:05.83   49.22                                
 -- Murphy, Audrina C         13 CCAT-CA              2:59.57         DQ        
      39.23   43.47   54.91   42.55                                
 
Women 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ostrem, Annika M          17 BVSG-CC              5:14.53    5:31.61        
      34.55   42.79   44.40   44.12   46.58   46.65   36.42   36.10
  2 Brown, Maddie E           16 CSSC-CA                   NT    5:43.20        
      37.43   44.95   43.52   43.45   46.97   47.02   40.19   39.67
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 10 Mero, Colin R              6 CCAT-CA              1:04.75      59.48        
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 11 Mero, Colin R              6 CCAT-CA                31.87      38.59        
 
Boys 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Mero, Colin R              6 CCAT-CA                   NT    1:09.29        
 
Boys 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  8 Mero, Colin R              6 CCAT-CA                37.12      39.43        
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Acosta, Ronin K            8 PVCC-CA                16.88      16.49        
  2 Goudy, Ernest A            8 PVCC-CA                20.04      18.53        
  2 Ohanessian, Mike M         7 PVCC-CA                18.53      18.53        
  4 Fresco, Matthieu A         8 CSSC-CA                20.77      19.64        
  5 Gray, Chase C              8 BUEN-CA                23.58      20.04        
  6 Minero, Christian G        8 PVST-CA                23.91      20.59        
  7 Owen, Patrick C            7 GAA-CA                 28.19      27.13        
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jubb, Noah D               8 PVST-CA                35.30      34.48        
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haas, Luke B               8 CCAT-CA                36.30      35.58        
  2 Acosta, Ronin K            8 PVCC-CA                37.07      38.47        
  3 Haas, Liam K               7 CCAT-CA                41.65      38.74        
  4 Shelly, Colin J            8 PVCC-CA                38.72      39.82        
  5 Beahan, Andy K             8 PVST-CA                40.20      39.88        
  6 Fadipe, Aleks              8 CCAT-CA                53.74      48.24        
  7 Sucgang, Niccolo E         7 CCAT-CA                50.80      50.65        
  8 Bicak, Goktug D            7 CCAT-CA                52.17      54.39        
  9 Owen, Patrick C            7 GAA-CA                    NT      57.61        
 11 Yuan, Nathan E             8 PVST-CA                   NT    1:01.66        
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Acosta, Ronin K            8 PVCC-CA              1:25.89    1:22.48        
      37.48   45.00                                                
  2 Fresco, Matthieu A         8 CSSC-CA              1:35.75    1:38.30        
      45.30   53.00                                                
  3 Gray, Chase C              8 BUEN-CA              1:52.63    1:41.31        
      48.59   52.72                                                
  4 Goudy, Ernest A            8 PVCC-CA              1:38.74    1:52.48        
      48.92 1:03.56                                                
  5 Yuan, Nathan E             8 PVST-CA                   NT    2:15.40        
    1:03.89 1:11.51                                                
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Acosta, Ronin K            8 PVCC-CA                20.31      20.77        
  2 Shelly, Colin J            8 PVCC-CA                20.49      21.51        
  3 Beahan, Andy K             8 PVST-CA                21.69      23.12        
  4 Haas, Liam K               7 CCAT-CA                25.84      23.96        
  5 Lee, Kyle I                8 PVCC-CA                26.02      24.26        
  6 Minero, Christian G        8 PVST-CA                26.41      24.68        
  7 Bicak, Goktug D            7 CCAT-CA                26.51      26.34        
  8 Sucgang, Niccolo E         7 CCAT-CA                26.96      27.93        
  9 Owen, Patrick C            7 GAA-CA                 31.98      32.06        
 10 Yuan, Nathan E             8 PVST-CA                   NT      33.47        
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jubb, Noah D               8 PVST-CA                42.39      40.26        
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Acosta, Ronin K            8 PVCC-CA                44.74      42.89        
  2 Ohanessian, Mike M         7 PVCC-CA                51.45      48.57        
  3 Goudy, Ernest A            8 PVCC-CA                50.15      50.95        
  4 Fresco, Matthieu A         8 CSSC-CA                51.33      51.41        
  5 Gray, Chase C              8 BUEN-CA                56.43      54.08        
  6 Owen, Patrick C            7 GAA-CA                    NT    1:05.82        
  7 Yuan, Nathan E             8 PVST-CA                   NT    1:11.44        
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Acosta, Ronin K            8 PVCC-CA                23.87      22.08        
  2 Ohanessian, Mike M         7 PVCC-CA                24.12      23.83        
  3 Goudy, Ernest A            8 PVCC-CA                29.19      28.08        
  4 Owen, Patrick C            7 GAA-CA                 37.75      31.59        
  5 Gray, Chase C              8 BUEN-CA                   NT      32.76        
  6 Yuan, Nathan E             8 PVST-CA                   NT      38.86        
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jubb, Noah D               8 PVST-CA                48.70      47.21        
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Acosta, Ronin K            8 PVCC-CA                51.73      47.86        
  2 Haas, Luke B               8 CCAT-CA                49.38      48.68        
  3 Beahan, Andy K             8 PVST-CA              1:01.20      59.36        
  4 Sucgang, Niccolo E         7 CCAT-CA              1:07.07    1:04.24        
  5 Haas, Liam K               7 CCAT-CA                   NT    1:05.82        
  7 Owen, Patrick C            7 GAA-CA                    NT    1:18.17        
 -- Yuan, Nathan E             8 PVST-CA                   NT         DQ        
 -- Fadipe, Aleks              8 CCAT-CA                   NT         DQ        
 
Boys 7-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jubb, Noah D               8 PVST-CA              1:48.72    1:40.63        
      47.38   53.25                                                
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haas, Luke B               8 CCAT-CA                23.78      17.44        
  2 Acosta, Ronin K            8 PVCC-CA                19.75      18.87        
  3 Haas, Liam K               7 CCAT-CA                23.09      20.45        
  4 Sucgang, Niccolo E         7 CCAT-CA                26.38      25.47        
  5 Beahan, Andy K             8 PVST-CA                24.64      27.05        
  6 Bicak, Goktug D            7 CCAT-CA                30.99      29.02        
  7 Owen, Patrick C            7 GAA-CA                    NT      39.01        
 -- Shelly, Colin J            8 PVCC-CA                23.56         DQ        
 -- Yuan, Nathan E             8 PVST-CA                   NT         DQ        
 -- Fadipe, Aleks              8 CCAT-CA                26.25         DQ        
 -- Lee, Kyle I                8 PVCC-CA                27.65         DQ        
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Acosta, Ronin K            8 PVCC-CA                54.12      42.28        
  2 Fresco, Matthieu A         8 CSSC-CA                   NT      47.84        
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jubb, Noah D               8 PVST-CA                44.85      42.12        
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haas, Luke B               8 CCAT-CA              1:30.78    1:25.17        
      40.09   45.08                                                
  2 Shelly, Colin J            8 PVCC-CA              1:55.73    1:43.36        
      48.23   55.13                                                
  3 Beahan, Andy K             8 PVST-CA              1:43.08    1:43.61        
      49.34   54.27                                                
  4 Bicak, Goktug D            7 CCAT-CA              2:20.52    2:11.60        
      55.50 1:16.10                                                
 -- Fadipe, Aleks              8 CCAT-CA                   NT         DQ        
      55.40 1:02.58                                                
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jubb, Noah D               8 PVST-CA              1:34.53    1:28.94        
      43.62   45.32                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                34.10  9-10 BLU
                37.20  9-10 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veeravatnam, Aneesh        9 CSSC-CA                36.77      32.75 BLU+   
  2 Sechrist, Bryce W         10 CSSC-CA                45.28      44.27        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:14.30  9-10 BLU
              1:21.00  9-10 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loninia, Jhan             10 CCAT-CA              1:18.75    1:15.87 RED    
      36.43   39.44                                                
  2 Parastaev, Niko            9 CSSC-CA              1:20.39    1:19.92 RED    
      38.01   41.91                                                
  3 Aouda, Andre O             9 CSSC-CA                   NT    1:25.36        
      39.60   45.76                                                
  4 Osipyants, Robert         10 CCAT-CA              1:28.19    1:29.73        
      41.79   47.94                                                
  5 Sucgang, Joaquin E         9 CCAT-CA              1:28.34    1:30.18        
      43.32   46.86                                                
  6 Ghaffari, Lorenzo G        9 PVCC-CA              1:47.12    1:38.11        
      44.67   53.44                                                
  7 Montano, Joshua M         10 BUEN-CA              1:47.28    1:45.83        
      49.10   56.73                                                
  8 Iniguez, Diego             9 PVCC-CA                   NT    1:55.53        
      52.61 1:02.92                                                
  9 Qin, Michael               9 CLSS-CA                   NT    2:29.75        
    1:07.28 1:22.47                                                
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:41.80  9-10 BLU
              2:56.50  9-10 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veeravatnam, Aneesh        9 CSSC-CA                   NT    2:45.94 RED    
      38.22   43.83   44.57   39.32                                
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                40.40  9-10 BLU
                44.20  9-10 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loninia, Jhan             10 CCAT-CA                44.05      42.86 RED    
  2 Osipyants, Robert         10 CCAT-CA                48.52      47.37        
  3 Sucgang, Joaquin E         9 CCAT-CA                46.35      51.28        
  4 Aouda, Andre O             9 CSSC-CA                   NT      52.09        
  5 Ghaffari, Lorenzo G        9 PVCC-CA                58.93      54.49        
 -- Qin, Michael               9 CLSS-CA                   NT         DQ        
 -- Iniguez, Diego             9 PVCC-CA                   NT         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:28.70  9-10 BLU
              1:37.00  9-10 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veeravatnam, Aneesh        9 CSSC-CA              1:26.12    1:25.17 BLU    
      42.44   42.73                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                45.60  9-10 BLU
                49.80  9-10 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veeravatnam, Aneesh        9 CSSC-CA                   NT      47.42 RED    
  2 Sechrist, Bryce W         10 CSSC-CA                   NT    1:05.95        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:40.50  9-10 BLU
              1:49.70  9-10 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loninia, Jhan             10 CCAT-CA              1:42.84    1:37.32 BLU+   
      46.37   50.95                                                
  2 Sucgang, Joaquin E         9 CCAT-CA              1:56.46    2:02.09        
      58.10 1:03.99                                                
 -- Iniguez, Diego             9 PVCC-CA                   NT         DQ        
    1:03.01 1:05.63                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                38.20  9-10 BLU
                41.60  9-10 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parastaev, Niko            9 CSSC-CA                49.35      42.79        
  2 Sucgang, Joaquin E         9 CCAT-CA                42.75      45.74        
  3 Osipyants, Robert         10 CCAT-CA                59.53      56.60        
  4 Montano, Joshua M         10 BUEN-CA                59.21      57.81        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:29.40  9-10 BLU
              1:37.60  9-10 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veeravatnam, Aneesh        9 CSSC-CA              1:40.55    1:34.77 RED+   
      41.80   52.97                                                
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:26.90  9-10 BLU
              1:34.80  9-10 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veeravatnam, Aneesh        9 CSSC-CA                   NT    1:25.06 BLU    
      38.36   46.70                                                
  2 Sechrist, Bryce W         10 CSSC-CA                   NT    2:03.98        
    1:00.81 1:03.17                                                
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              3:07.40  9-10 BLU
              3:24.50  9-10 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loninia, Jhan             10 CCAT-CA                   NT    3:04.39 BLU    
      43.27   47.96   52.19   40.97                                
 -- Parastaev, Niko            9 CSSC-CA                   NT         DQ        
      47.13   53.81 1:05.22                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.80  11-12 BLU
                33.60  11-12 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeomans, Carter D         12 BVSG-CC                29.76      27.37 BLU    
  2 Macias, Nico J            12 BUEN-CA                34.35      31.86 RED+   
  3 San Jose, Dylan A         12 GAA-CA                 31.38      32.16 RED    
  4 Yuan, March               11 CSSC-CA                36.32      32.17 RED+   
  5 Piskoulian, Hovik         11 PVCC-CA                35.67      32.60 RED+   
  6 Ohanessian, Hovig J       11 PVCC-CA                33.16      32.77 RED    
  7 Wong-Moon, Daniel C       11 CSSC-CA                37.20      33.51 RED+   
  8 Nahm, Bobby E             11 BUEN-CA                35.85      34.57        
  9 Sierra, Rafael L          11 BUEN-CA                34.50      34.82        
 10 Lapporte, Aaron R         11 PVCC-CA                   NT      36.52        
 11 Solamo, Sam R             11 GAA-CA                    NT      37.49        
 12 Sysavath, Gabren Y        11 PVST-CA                43.81      41.32        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:06.20  11-12 BLU
              1:12.20  11-12 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeomans, Carter D         12 BVSG-CC              1:09.06      58.83 BLU+   
      28.40   30.43                                                
  2 Billotte, Zachary T       11 CSSC-CA              1:03.64    1:02.97 BLU    
      30.35   32.62                                                
  3 Motchenko, Nikita M       12 CCAT-CA              1:15.57    1:09.32 RED+   
      33.82   35.50                                                
  4 Macias, Nico J            12 BUEN-CA              1:23.14    1:11.15 RED+   
      34.28   36.87                                                
  5 Yuan, March               11 CSSC-CA              1:21.09    1:11.92 RED+   
      34.09   37.83                                                
  6 Wong-Moon, Daniel C       11 CSSC-CA              1:14.85    1:14.71        
      36.01   38.70                                                
  7 Fields, Noah              11 PVCC-CA              1:26.00    1:17.95        
      37.00   40.95                                                
  8 Friedl, Rylan J           12 GAA-CA               1:20.97    1:18.03        
      38.34   39.69                                                
  9 Sierra, Rafael L          11 BUEN-CA              1:20.60    1:18.05        
      37.51   40.54                                                
 10 Nahm, Bobby E             11 BUEN-CA              1:17.41    1:18.43        
      37.35   41.08                                                
 11 Haas, Mateo               11 CLSS-CA              1:17.06    1:18.91        
      38.48   40.43                                                
 12 Jeong, Elliot             12 PVCC-CA                   NT    1:22.43        
      37.57   44.86                                                
 13 Hoang, Jonathan N         12 PVCC-CA                   NT    1:22.98        
      38.66   44.32                                                
 14 Conrad, Lukas A           11 CCAT-CA              1:20.31    1:24.27        
      40.66   43.61                                                
 15 Noorbakhsh, Dariush       12 PVCC-CA              1:25.28    1:26.47        
      38.27   48.20                                                
 16 Kim, Cedrick              12 PVCC-CA                   NT    1:28.89        
      42.76   46.13                                                
 17 Chowdhury, Srihan         11 CCAT-CA                   NT    1:34.90        
      44.15   50.75                                                
 18 Huynh, Nelson B           11 CCAT-CA              1:36.94    1:34.96        
      45.21   49.75                                                
 19 Cho, Nathan               12 PVCC-CA                   NT    1:38.35        
      43.51   54.84                                                
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:24.60  11-12 BLU
              2:37.80  11-12 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeomans, Carter D         12 BVSG-CC                   NT    2:14.98 BLU    
      30.54   34.27   35.98   34.19                                
  2 Piskoulian, Hovik         11 PVCC-CA                   NT    2:32.86 RED    
      35.12   38.74   39.83   39.17                                
  3 Wong-Moon, Daniel C       11 CSSC-CA                   NT    2:48.52        
      38.30   43.51   44.97   41.74                                
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeomans, Carter D         12 BVSG-CC                   NT    6:07.40        
      31.26   35.39   36.59   36.33   36.30   38.08   38.48   39.28
      38.80   36.89                                                
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.60  11-12 BLU
                40.00  11-12 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeomans, Carter D         12 BVSG-CC                33.63      32.02 BLU    
  2 Macias, Nico J            12 BUEN-CA                40.21      37.32 RED+   
  3 Motchenko, Nikita M       12 CCAT-CA                40.79      37.82 RED+   
  4 Yuan, March               11 CSSC-CA                43.61      38.36 RED+   
  5 Wong-Moon, Daniel C       11 CSSC-CA                40.74      39.80 RED+   
  6 Hoang, Jonathan N         12 PVCC-CA                   NT      42.03        
  7 Conrad, Lukas A           11 CCAT-CA                40.98      43.25        
  8 Nahm, Bobby E             11 BUEN-CA                42.07      43.30        
  9 Noorbakhsh, Dariush       12 PVCC-CA                45.12      46.31        
 10 Huynh, Nelson B           11 CCAT-CA                48.75      46.96        
 11 Kim, Cedrick              12 PVCC-CA                   NT      47.04        
 12 Cho, Nathan               12 PVCC-CA                   NT      49.70        
 13 Sysavath, Gabren Y        11 PVST-CA                52.73      50.06        
 14 Friedl, Rylan J           12 GAA-CA                 49.21      52.69        
 15 Chowdhury, Srihan         11 CCAT-CA                   NT      55.84        
 -- Sierra, Rafael L          11 BUEN-CA                44.11        DFS        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:20.50  11-12 BLU
              1:28.00  11-12 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeomans, Carter D         12 BVSG-CC              1:13.40    1:08.26 BLU    
      33.56   34.70                                                
  2 San Jose, Dylan A         12 GAA-CA               1:18.62    1:15.34 BLU    
      36.25   39.09                                                
  3 Yuan, March               11 CSSC-CA              1:33.63    1:19.51 BLU+   
      39.03   40.48                                                
  4 Macias, Nico J            12 BUEN-CA              1:27.68    1:21.23 RED    
      41.06   40.17                                                
  5 Nahm, Bobby E             11 BUEN-CA              1:35.34    1:27.45 RED+   
  6 Wong-Moon, Daniel C       11 CSSC-CA              1:34.96    1:27.99 RED+   
      42.46   45.53                                                
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.00  11-12 BLU
                44.80  11-12 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeomans, Carter D         12 BVSG-CC                39.72      38.11 BLU    
  2 Ohanessian, Hovig J       11 PVCC-CA                39.41      39.59 BLU    
  3 Piskoulian, Hovik         11 PVCC-CA                45.94      42.99 RED+   
  4 Macias, Nico J            12 BUEN-CA                48.18      43.45 RED+   
  5 Solamo, Sam R             11 GAA-CA                 44.91      45.98        
  6 Yuan, March               11 CSSC-CA                48.73      46.48        
  7 Sierra, Rafael L          11 BUEN-CA                49.98      50.41        
  8 Sysavath, Gabren Y        11 PVST-CA              1:00.62      58.42        
 -- Nahm, Bobby E             11 BUEN-CA                57.54         DQ        
 -- Lapporte, Aaron R         11 PVCC-CA                   NT         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:29.00  11-12 BLU
              1:37.10  11-12 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeomans, Carter D         12 BVSG-CC              1:29.84    1:22.93 BLU+   
      38.69   44.24                                                
  2 Billotte, Zachary T       11 CSSC-CA              1:24.28    1:25.67 BLU    
      41.00   44.67                                                
  3 Macias, Nico J            12 BUEN-CA                   NT    1:35.85 RED    
      46.99   48.86                                                
  4 Motchenko, Nikita M       12 CCAT-CA              1:43.42    1:37.15        
      46.42   50.73                                                
  5 Wong-Moon, Daniel C       11 CSSC-CA                   NT    1:39.34        
      47.84   51.50                                                
  6 Yuan, March               11 CSSC-CA              1:43.02    1:39.50        
      46.49   53.01                                                
  7 Friedl, Rylan J           12 GAA-CA               1:44.90    1:41.28        
      49.01   52.27                                                
  8 Conrad, Lukas A           11 CCAT-CA              1:40.01    1:42.34        
      51.49   50.85                                                
  9 Fields, Noah              11 PVCC-CA              1:59.52    1:48.50        
      51.17   57.33                                                
 10 Huynh, Nelson B           11 CCAT-CA              2:10.75    1:58.84        
      57.67 1:01.17                                                
 11 Chowdhury, Srihan         11 CCAT-CA                   NT    2:06.57        
    1:01.02 1:05.55                                                
 -- Jeong, Elliot             12 PVCC-CA                   NT         DQ        
      54.64                                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Billotte, Zachary T       11 CSSC-CA                   NT    3:10.84        
      43.42   48.31   50.02   49.09                                
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.50  11-12 BLU
                37.70  11-12 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Motchenko, Nikita M       12 CCAT-CA                38.19      35.75 RED+   
  2 Nahm, Bobby E             11 BUEN-CA                42.48      37.44 RED+   
  3 Yuan, March               11 CSSC-CA                39.17      37.54 RED+   
  4 Haas, Mateo               11 CLSS-CA                40.43      39.90        
  5 Wong-Moon, Daniel C       11 CSSC-CA                40.55      41.27        
  6 Sierra, Rafael L          11 BUEN-CA                40.68      42.73        
  7 Friedl, Rylan J           12 GAA-CA                 44.65      42.81        
  8 Fields, Noah              11 PVCC-CA                49.10      43.56        
  9 Jeong, Elliot             12 PVCC-CA                   NT      44.44        
 10 Noorbakhsh, Dariush       12 PVCC-CA                48.08      46.71        
 11 Chowdhury, Srihan         11 CCAT-CA                   NT      51.12        
 12 Conrad, Lukas A           11 CCAT-CA                51.92      53.33        
 13 Huynh, Nelson B           11 CCAT-CA                   NT      57.15        
 14 Sysavath, Gabren Y        11 PVST-CA                   NT      57.65        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:18.20  11-12 BLU
              1:25.30  11-12 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Jose, Dylan A         12 GAA-CA               1:29.84    1:23.67 RED+   
      40.03   43.64                                                
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.70  11-12 BLU
              1:24.70  11-12 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeomans, Carter D         12 BVSG-CC              1:16.85    1:11.43 BLU    
      32.22   39.21                                                
  2 Billotte, Zachary T       11 CSSC-CA              1:17.66    1:16.90 BLU    
      37.31   39.59                                                
  3 San Jose, Dylan A         12 GAA-CA               1:15.70    1:17.33 BLU    
      34.69   42.64                                                
  4 Macias, Nico J            12 BUEN-CA              1:31.10    1:19.79 RED+   
      37.15   42.64                                                
  5 Yuan, March               11 CSSC-CA              1:29.37    1:21.32 RED+   
      36.95   44.37                                                
  6 Piskoulian, Hovik         11 PVCC-CA              1:39.12    1:22.59 RED+   
      39.87   42.72                                                
  7 Ohanessian, Hovig J       11 PVCC-CA              1:26.18    1:22.90 RED+   
      39.87   43.03                                                
  8 Wong-Moon, Daniel C       11 CSSC-CA              1:33.63    1:28.15        
      40.92   47.23                                                
  9 Solamo, Sam R             11 GAA-CA                    NT    1:31.36        
      44.31   47.05                                                
 10 Sierra, Rafael L          11 BUEN-CA              1:33.84    1:31.63        
      43.96   47.67                                                
 -- Nahm, Bobby E             11 BUEN-CA                   NT         DQ        
      41.03                                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:46.50  11-12 BLU
              3:01.70  11-12 RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeomans, Carter D         12 BVSG-CC              2:47.28    2:31.22 BLU+   
      30.85   35.56   46.50   38.31                                
  2 Billotte, Zachary T       11 CSSC-CA              2:37.88    2:47.49 RED    
      38.66   45.97   46.99   35.87                                
  3 Nahm, Bobby E             11 BUEN-CA                   NT    3:04.84        
      36.95   46.83   59.97   41.09                                
  4 Haas, Mateo               11 CLSS-CA                   NT    3:07.41        
      41.42   46.96   55.30   43.73                                
 
Men 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Umbay, Sebastian A        13 CSSC-CA                24.42      24.05        
  2 Desilets, Brandon J       16 CSSC-CA                24.59      24.16        
  3 Patterson, Luke P         14 PVST-CA                26.81      25.20        
  4 Graczyk, Sawyer A         15 PVST-CA                25.86      25.25        
  5 Desilets, Shane M         14 CSSC-CA                27.44      26.11        
  6 Velasquez, Isaac D        15 BUEN-CA                26.35      26.31        
  7 Yuan, Marshall            13 CSSC-CA                26.49      26.76        
  8 Luo, Andrew               13 CSSC-CA                27.12      27.04        
  9 Billotte, Samuel D        13 CSSC-CA                28.99      27.45        
 10 Hillner, Luke W           13 CSSC-CA                27.84      27.50        
 11 Spelts, Eric              14 CSSC-CA                31.26      27.66        
 12 Hong, Moses C             13 GAA-CA                 29.19      28.24        
 13 Mejia Hernandez, Antonio  13 PVST-CA                30.20      29.11        
 14 Kennedy, Andrew A         13 CSSC-CA                30.07      29.98        
 15 Whitehead, Tuff O         13 BVSG-CC                34.75      34.85        
 16 Linskey, Matthew J        13 PVST-CA                40.33      37.16        
 
Men 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Desilets, Brandon J       16 CSSC-CA                53.72      52.74        
      25.36   27.38                                                
  2 Umbay, Sebastian A        13 CSSC-CA                53.44      53.25        
      25.60   27.65                                                
  3 Wu, Jerry C               16 CLSS-CA                56.45      55.12        
      26.50   28.62                                                
  4 Billotte, Joshua C        15 CSSC-CA                57.86      56.00        
      27.07   28.93                                                
  5 Graczyk, Sawyer A         15 PVST-CA                56.52      56.02        
      26.84   29.18                                                
  6 Patterson, Luke P         14 PVST-CA              1:00.61      56.95        
      27.83   29.12                                                
  7 Desilets, Shane M         14 CSSC-CA              1:00.06      57.43        
      28.13   29.30                                                
  8 Pedraza, Owen P           16 PVST-CA                59.38      57.63        
      27.56   30.07                                                
  8 Luo, Andrew               13 CSSC-CA                59.56      57.63        
      27.72   29.91                                                
 10 Tirado, Romeo J           15 PVST-CA                59.64      57.88        
      29.07   28.81                                                
 11 Velasquez, Isaac D        15 BUEN-CA                58.87      58.00        
      28.20   29.80                                                
 12 Batta, Jatin              15 PVCC-CA                57.77      58.12        
 13 Yuan, Marshall            13 CSSC-CA                59.30      59.61        
      28.95   30.66                                                
 14 Billotte, Samuel D        13 CSSC-CA              1:02.06      59.74        
      28.71   31.03                                                
 15 Hillner, Luke W           13 CSSC-CA              1:02.32    1:00.02        
      28.97   31.05                                                
 16 Zhivov, Steven            14 CCAT-CA                   NT    1:01.95        
      30.23   31.72                                                
 17 Hong, Moses C             13 GAA-CA               1:05.79    1:04.29        
      29.89   34.40                                                
 18 Wu, Andy L                13 CLSS-CA              1:16.87    1:05.03        
      31.81   33.22                                                
 19 Mejia Hernandez, Antonio  13 PVST-CA              1:03.79    1:06.11        
      32.32   33.79                                                
 20 Qin, Charles              13 CLSS-CA                   NT    1:12.37        
      33.25   39.12                                                
 21 Perez, Presley D          16 CSSC-CA                   NT    1:13.79        
      32.95   40.84                                                
 22 Whitehead, Tuff O         13 BVSG-CC              1:19.50    1:16.54        
      36.61   39.93                                                
 23 Linskey, Matthew J        13 PVST-CA              1:28.62    1:29.53        
      42.39   47.14                                                
 
Men 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Desilets, Brandon J       16 CSSC-CA              1:58.39    1:57.03        
      27.49   30.21   30.02   29.31                                
  2 Umbay, Sebastian A        13 CSSC-CA              1:56.85    1:58.33        
      27.15   29.41   30.57   31.20                                
  3 Graczyk, Sawyer A         15 PVST-CA              2:02.85    2:03.76        
      28.05   31.02   32.36   32.33                                
  4 Luo, Andrew               13 CSSC-CA              2:04.05    2:04.56        
      28.65   31.02   32.34   32.55                                
  5 Patterson, Luke P         14 PVST-CA              2:13.17    2:06.83        
      28.67   32.68   33.74   31.74                                
  6 Billotte, Samuel D        13 CSSC-CA              2:07.12    2:10.23        
      29.35   33.06   34.13   33.69                                
  7 Hillner, Luke W           13 CSSC-CA              2:13.23    2:10.84        
      29.68   33.89   34.55   32.72                                
  8 Mejia Hernandez, Antonio  13 PVST-CA              2:18.18    2:13.48        
      31.02   34.87   35.24   32.35                                
  9 Yuan, Marshall            13 CSSC-CA              2:15.57    2:13.51        
      31.40   35.08   35.19   31.84                                
 10 Kennedy, Andrew A         13 CSSC-CA                   NT    2:18.37        
      32.24   35.89   36.35   33.89                                
 11 Hong, Moses C             13 GAA-CA               2:32.63    2:30.04        
      33.81   38.62   38.11   39.50                                
 12 Whitehead, Tuff O         13 BVSG-CC              2:54.39    2:49.12        
      35.75   43.56   46.28   43.53                                
 
Men 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Umbay, Sebastian A        13 CSSC-CA              6:17.23    5:22.48        
      28.62   30.72   31.71   32.52   33.34   33.08   33.31   33.52
      33.60   32.06                                                
  2 Desilets, Shane M         14 CSSC-CA              6:11.25    5:30.57        
      29.98   33.51   33.88   33.24   33.72   33.33   33.68   33.56
      33.75   31.92                                                
  3 Graczyk, Sawyer A         15 PVST-CA              5:43.07    5:37.09        
      29.55   33.46   34.41   35.65   35.00   34.99   34.96   34.40
      32.35   32.32                                                
  4 Billotte, Samuel D        13 CSSC-CA              5:56.22    5:43.26        
      30.85   34.36   34.79   35.32   34.66   35.33   35.04   35.28
      33.99   33.64                                                
  5 Batta, Jatin              15 PVCC-CA              5:45.16    5:45.81        
      30.54   33.81   35.05   35.73   36.14   35.52   33.85 1:10.90
      34.25    0.02                                                
  6 Whitehead, Tuff O         13 BVSG-CC              7:46.30    7:41.98        
      39.62   46.48   47.30   45.75   50.06   47.77                
              42.42                                                
 
Men 13 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whitehead, Tuff O         13 BVSG-CC             28:04.43   28:12.87        
      42.95   48.66   51.56 1:43.32                           51.25
      52.08 1:43.84   51.77   52.08                   52.94   51.71
      53.49   54.45   50.89   52.87   53.97 1:47.31   53.80        
              52.22   52.09   52.09   49.32   51.83   45.29   46.64
      41.57
 
Men 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patterson, Luke P         14 PVST-CA              1:09.14    1:05.46        
      31.79   33.67                                                
  2 Graczyk, Sawyer A         15 PVST-CA              1:10.76    1:07.71        
      32.53   35.18                                                
  3 Yuan, Marshall            13 CSSC-CA              1:08.22    1:08.84        
      33.29   35.55                                                
  4 Billotte, Samuel D        13 CSSC-CA              1:14.06    1:09.16        
      33.87   35.29                                                
  5 Hillner, Luke W           13 CSSC-CA              1:09.32    1:09.71        
      34.19   35.52                                                
  6 Velasquez, Isaac D        15 BUEN-CA              1:14.22    1:11.04        
      33.52   37.52                                                
  7 Spelts, Eric              14 CSSC-CA              1:22.80    1:13.63        
      36.05   37.58                                                
  8 Kennedy, Andrew A         13 CSSC-CA              1:16.73    1:14.10        
      35.36   38.74                                                
  9 Whitehead, Tuff O         13 BVSG-CC              1:35.12    1:34.68        
 
Men 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Jerry C               16 CLSS-CA              2:40.69    2:25.73        
      34.41   36.61   37.82   36.89                                
  2 Hillner, Luke W           13 CSSC-CA              2:25.35    2:27.04        
      34.77   37.16   37.79   37.32                                
  3 Yuan, Marshall            13 CSSC-CA              2:35.64    2:36.24        
      36.81   40.74   39.83   38.86                                
  4 Zhivov, Steven            14 CCAT-CA              2:51.40    2:38.88        
      38.14   40.33   41.26   39.15                                
 
Men 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Desilets, Brandon J       16 CSSC-CA              1:04.67    1:05.73        
      31.34   34.39                                                
  2 Umbay, Sebastian A        13 CSSC-CA              1:08.79    1:08.03        
      32.28   35.75                                                
  3 Pedraza, Owen P           16 PVST-CA              1:12.94    1:09.72        
      32.10   37.62                                                
  4 Billotte, Joshua C        15 CSSC-CA              1:14.96    1:12.79        
      34.87   37.92                                                
  5 Tirado, Romeo J           15 PVST-CA              1:17.68    1:14.87        
      34.77   40.10                                                
  6 Luo, Andrew               13 CSSC-CA              1:17.18    1:15.26        
      36.56   38.70                                                
  7 Patterson, Luke P         14 PVST-CA              1:19.61    1:16.22        
      36.88   39.34                                                
  8 Batta, Jatin              15 PVCC-CA              1:15.98    1:17.62        
      35.53   42.09                                                
  9 Yuan, Marshall            13 CSSC-CA              1:19.31    1:18.55        
      38.54   40.01                                                
 10 Velasquez, Isaac D        15 BUEN-CA              1:24.22    1:23.89        
      40.43   43.46                                                
 11 Mejia Hernandez, Antonio  13 PVST-CA              1:23.95    1:23.94        
      40.30   43.64                                                
 12 Hong, Moses C             13 GAA-CA               1:26.84    1:23.96        
      39.48   44.48                                                
 13 Wu, Andy L                13 CLSS-CA              1:41.71    1:27.52        
      42.24   45.28                                                
 14 Qin, Charles              13 CLSS-CA                   NT    1:28.75        
      41.75   47.00                                                
 15 Hillner, Luke W           13 CSSC-CA              1:30.14    1:29.13        
      42.41   46.72                                                
 16 Linskey, Matthew J        13 PVST-CA              1:47.33    1:47.98        
      52.57   55.41                                                
 17 Whitehead, Tuff O         13 BVSG-CC              2:02.05    1:55.19        
      55.04 1:00.15                                                
 -- Perez, Presley D          16 CSSC-CA                   NT         DQ        
      45.86   52.68                                                
 
Men 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Umbay, Sebastian A        13 CSSC-CA              2:29.98    2:29.59        
      33.50   38.29   38.80   39.00                                
  2 Billotte, Joshua C        15 CSSC-CA              2:38.80    2:32.50        
      34.56   38.54   39.57   39.83                                
  3 Desilets, Shane M         14 CSSC-CA              2:43.24    2:40.60        
      37.52   40.90   40.90   41.28                                
  4 Luo, Andrew               13 CSSC-CA              2:45.92    2:40.77        
      37.00   40.68   41.98   41.11                                
 
Men 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Umbay, Sebastian A        13 CSSC-CA                59.67      59.45        
      27.89   31.56                                                
  2 Patterson, Luke P         14 PVST-CA              1:07.46    1:01.83        
      29.22   32.61                                                
  3 Desilets, Shane M         14 CSSC-CA              1:04.12    1:03.24        
      30.06   33.18                                                
  4 Desilets, Brandon J       16 CSSC-CA              1:06.21    1:04.22        
      29.97   34.25                                                
  5 Velasquez, Isaac D        15 BUEN-CA              1:14.35    1:07.43        
      31.68   35.75                                                
  6 Hillner, Luke W           13 CSSC-CA              1:10.89    1:09.41        
      32.65   36.76                                                
  7 Yuan, Marshall            13 CSSC-CA              1:10.11    1:10.99        
      33.39   37.60                                                
  8 Mejia Hernandez, Antonio  13 PVST-CA              1:19.63    1:13.15        
      34.69   38.46                                                
  9 Perez, Presley D          16 CSSC-CA                   NT    1:45.05        
      43.56 1:01.49                                                
 
Men 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luo, Andrew               13 CSSC-CA              2:28.05    2:21.43        
      32.65   35.75   36.51   36.52                                
 
Men 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Umbay, Sebastian A        13 CSSC-CA              2:13.80    2:10.79        
  2 Desilets, Brandon J       16 CSSC-CA              2:12.37    2:10.90        
      29.55 1:41.35                                                
  3 Billotte, Joshua C        15 CSSC-CA              2:16.12    2:14.24        
      28.65   34.98   39.22   31.39                                
  4 Luo, Andrew               13 CSSC-CA              2:21.17    2:18.60        
      30.66   36.02   40.98   30.94                                
  5 Desilets, Shane M         14 CSSC-CA              2:19.85    2:19.83        
  6 Patterson, Luke P         14 PVST-CA              2:29.57    2:22.89        
      29.64   37.81   42.00   33.44                                
  7 Billotte, Samuel D        13 CSSC-CA              2:29.62    2:25.76        
      31.68   39.13   42.02   32.93                                
  8 Pedraza, Owen P           16 PVST-CA              2:29.22    2:27.80        
      30.40   40.49   42.16   34.75                                
  9 Tirado, Romeo J           15 PVST-CA              2:30.11    2:27.89        
      31.27   38.28   44.58   33.76                                
 10 Velasquez, Isaac D        15 BUEN-CA              2:31.31    2:28.08        
      31.32   36.52   48.14   32.10                                
 11 Graczyk, Sawyer A         15 PVST-CA              2:27.76    2:28.09        
      31.79   37.99   46.26   32.05                                
 12 Hillner, Luke W           13 CSSC-CA              2:31.23    2:28.47        
      31.55   38.23   47.23   31.46                                
 13 Yuan, Marshall            13 CSSC-CA              2:30.45    2:29.77        
      33.88   38.63   45.14   32.12                                
 14 Mejia Hernandez, Antonio  13 PVST-CA              2:44.39    2:35.53        
      34.77   42.19   43.77   34.80                                
 15 Zhivov, Steven            14 CCAT-CA                   NT    2:37.20        
      33.97   39.75   48.21   35.27                                
 16 Hong, Moses C             13 GAA-CA               3:03.56    3:03.08        
      40.71   46.57   55.03   40.77                                
 17 Whitehead, Tuff O         13 BVSG-CC              3:17.43    3:14.50        
      41.84   50.24 1:01.43   40.99                                
 
Men 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Billotte, Joshua C        15 CSSC-CA              4:42.05    4:42.56        
      29.48   34.52   36.04   35.85   40.86   40.95   33.12   31.74
  2 Luo, Andrew               13 CSSC-CA              5:01.92    4:56.14        
      31.63   35.47   38.19   38.75   44.20   43.47   32.17   32.26
  3 Desilets, Brandon J       16 CSSC-CA              4:45.23    5:08.39        
      32.87   42.51   41.00   40.31   40.09   40.27   36.22   35.12
  4 Desilets, Shane M         14 CSSC-CA                   NT    5:17.42        
      32.43   40.98   41.81   41.86   45.37   45.19   35.40   34.38