Coastal Committee Championships - Meet Results

Coastal Committee Championships
1/13/2018 - 1/14/2018
Santa Barbara, CA USA
Updated: 1/16/2018

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Santa Barbara Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/16/2018 05:29 PM
         2018 Coastal Committee Championships - 1/13/2018 to 1/14/2018         
                     2018 Coastal Committee Championships                      
                                    Results                                    
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Teegarden, Laura A        10 Clss-CA                28.28      28.97  
  2 Bilgi, Selin              10 Ccat-CA                29.23      29.14  
  3 Paragas, Viktoria F       10 Path-CA                31.18      31.44  
  4 Kantz, Abbey S            10 Clss-CA                33.88      31.93  
  5 Hall, Sophia G            10 Sbsc-CA                31.97      32.06  
  6 Cheevers, Chloe A         10 Cssc-CA                32.07      32.11  
  7 Zaytsev, Nastya           10 Ccat-CA                33.02      33.09  
  7 Kalwak, Arielle C         10 Rtlr-CA                33.64      33.09  
  9 Babayan, Angelina B       10 Rtlr-CA                33.89      33.29  
 10 Clerico, Isabella G       10 Clss-CA                32.67      33.85  
 11 Edds, Ella G              10 Smsc-CA                35.40      34.02  
 12 Billotte, Julia A          7 Cssc-CA                35.98      34.25  
 13 Mero, Kaitlyn E            9 Ccat-CA                33.96      34.43  
 14 Yonker, Sophie L           9 Sbsc-CA                33.69      34.63  
 15 Brecunier, Sonnie K       10 Clss-CA                35.34      35.34  
 16 Oh, Rylie J               10 Rtlr-CA                35.86      35.38  
 17 Molinar, Jaydin C         10 Puma-CA                36.76      35.78  
 18 Weatherwax, Ryann D        9 Lompoc Tsunami-CA      35.54      35.99  
 19 Siduguen, Mia R            8 Ccat-CA                37.05      36.40  
 20 Vergel De Dios, Calista   10 Polar Bears-CA         39.20      36.45  
 21 Bello, Paulina N          10 Polar Bears-CA         43.42      36.95  
 22 San Jose, Isabella C       8 Polar Bears-CA         37.31      37.64  
 23 Bezanilla, Jaquelyn L     10 Path-CA                37.17      37.69  
 24 Morriss, Isabelle S       10 Mss-CA                 35.53      37.79  
 25 Favor, Ella P              9 Rtlr-CA                37.89      38.06  
 26 Patel, Kareena M          10 Smsc-CA                36.14      38.44  
 27 Burke, Alexandria M       10 Mss-CA                 37.72      38.75  
 28 Cerera, Jeanna R           8 Path-CA                37.50      40.09  
 29 Le, Jasmine N             10 Cssc-CA                39.29      40.13  
 30 Core, Maddi M             10 Lompoc Tsunami-CA      43.74      40.44  
 31 Gallardo, Lily C           9 Sbsc-CA                40.07             
 31 Gallardo, Lily C           9 Sbsc-CA                40.07      40.57  
 32 Herzer, Madelyn G         10 Cssc-CA                38.78      40.64  
 33 Brier, Elaina C            9 Polar Bears-CA         41.10      40.90  
 34 Granger, Calli            10 Sbsc-CA                40.76      41.14  
 35 Yturrizaga-Paz, Alexis S   8 Rtlr-CA                41.37      41.97  
 36 Patel, Neala M             8 Path-CA                42.33      42.45  
 37 Coats, Zelli K             8 Smsc-CA                45.69      44.27  
 38 Chen, Kristie F            9 Smsc-CA                44.74      46.65  
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Megan S              9 Pvst-CA                30.84      30.47  
  2 Liakhovetski, Alexis       8 Ccat-CA                34.05      33.72  
  3 Loninia, Jaden M           8 Ccat-CA                37.97      36.41  
  4 Radulescu, Talia S         8 Ccat-CA                38.58      37.75  
  5 Clark, Tierney G           8 Sbsc-CA                38.17      38.91  
  6 Valle, Emie Z              9 Sbsc-CA                46.81      39.71  
  7 Novack, Kaya G             9 Path-CA                41.35      40.63  
  8 Saifi, Leyla              10 Path-CA                43.88      42.22  
  9 Kelly, Amelia J           10 Sbsc-CA                39.15      43.11  
 10 Billotte, Lindsey M        7 Cssc-CA                41.89      43.17  
 11 Lohmann, Allison A         8 Path-CA                44.38      44.57  
 12 Herrera, Isla L            9 Sbsc-CA                46.66      51.98  
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz, Brissa I             9 Rtlr-CA                45.72      45.11  
  2 Babayan, Nicole K          8 Rtlr-CA                48.20      52.35  
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bilgi, Selin              10 Ccat-CA              1:04.09    1:03.90  
       30.45  1:03.90                                                      
  2 Teegarden, Laura A        10 Clss-CA              1:04.46    1:05.97  
       31.94  1:05.97                                                      
  3 Kantz, Abbey S            10 Clss-CA              1:09.36    1:10.06  
       35.34  1:10.06                                                      
  4 Zaytsev, Nastya           10 Ccat-CA              1:10.27    1:11.79  
       33.50  1:11.79                                                      
  5 Pettit, Tessa L           10 Puma-CA              1:11.88    1:12.11  
       34.49  1:12.11                                                      
  6 Babayan, Angelina B       10 Rtlr-CA              1:18.85    1:12.96  
       34.14  1:12.96                                                      
  7 Hall, Sophia G            10 Sbsc-CA              1:11.16    1:13.71  
       34.78  1:13.71                                                      
  8 Poletti, Cat R            10 San Luis Obispo-CA   1:10.57    1:13.89  
       35.35  1:13.89                                                      
  9 Cheevers, Chloe A         10 Cssc-CA              1:11.66    1:13.95  
       34.98  1:13.95                                                      
 10 Paragas, Viktoria F       10 Path-CA              1:10.34    1:14.22  
       33.95  1:14.22                                                      
 11 Kalwak, Arielle C         10 Rtlr-CA              1:17.18    1:15.51  
       35.25  1:15.51                                                      
 12 Edds, Ella G              10 Smsc-CA              1:16.81    1:16.54  
       36.80  1:16.54                                                      
 13 Billotte, Julia A          7 Cssc-CA              1:19.89    1:16.56  
       36.23  1:16.56                                                      
 14 Brecunier, Sonnie K       10 Clss-CA              1:17.66    1:18.94  
       37.48  1:18.94                                                      
 15 Clerico, Isabella G       10 Clss-CA              1:15.38    1:19.63  
       38.76  1:19.63                                                      
 16 Siduguen, Mia R            8 Ccat-CA              1:16.10    1:19.74  
       38.88  1:19.74                                                      
 17 Bezanilla, Jaquelyn L     10 Path-CA              1:18.49    1:19.85  
       37.84  1:19.85                                                      
 18 Weatherwax, Ryann D        9 Lompoc Tsunami-CA    1:18.12             
       38.58                                                               
 18 Weatherwax, Ryann D        9 Lompoc Tsunami-CA    1:18.12    1:20.39  
       38.58  1:20.39                                                      
 19 Molinar, Jaydin C         10 Puma-CA              1:32.93    1:20.72  
       37.41  1:20.72                                                      
 20 Oh, Rylie J               10 Rtlr-CA              1:18.18    1:21.15  
       38.96  1:21.15                                                      
 21 Bello, Paulina N          10 Polar Bears-CA       1:17.22    1:21.78  
       38.81  1:21.78                                                      
 22 San Jose, Isabella C       8 Polar Bears-CA       1:22.46    1:24.94  
       40.27  1:24.94                                                      
 23 Favor, Ella P              9 Rtlr-CA              1:25.27    1:25.74  
       40.61  1:25.74                                                      
 24 Patel, Kareena M          10 Smsc-CA              1:21.76    1:26.61  
       40.99  1:26.61                                                      
 25 Le, Jasmine N             10 Cssc-CA              1:27.10    1:28.26  
       42.74  1:28.26                                                      
 26 Cerera, Jeanna R           8 Path-CA              1:32.91    1:28.70  
       39.98  1:28.70                                                      
 27 Herzer, Madelyn G         10 Cssc-CA              1:28.94    1:28.98  
       44.03  1:28.98                                                      
 28 Vergel De Dios, Calista   10 Polar Bears-CA       1:27.33    1:29.82  
       41.65  1:29.82                                                      
 29 Brier, Elaina C            9 Polar Bears-CA       1:37.37    1:30.94  
       42.89  1:30.94                                                      
 30 Murphy, Kimberly M         9 Lompoc Tsunami-CA    1:38.07    1:33.53  
       44.58  1:33.53                                                      
 31 Yturrizaga-Paz, Alexis S   8 Rtlr-CA                   NT    1:34.88  
       44.02  1:34.88                                                      
 32 Core, Maddi M             10 Lompoc Tsunami-CA    1:37.14    1:41.48  
       48.85  1:41.48                                                      
 33 Petryshak, Solomia        10 Lompoc Tsunami-CA    1:36.09    1:44.71  
       48.03  1:44.71                                                      
 34 Coats, Zelli K             8 Smsc-CA              1:43.38    1:50.85  
 35 Chen, Kristie F            9 Smsc-CA                   NT    1:55.08  
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Megan S              9 Pvst-CA              1:07.99    1:07.97  
       31.99  1:07.97                                                      
  2 Liakhovetski, Alexis       8 Ccat-CA              1:15.46    1:15.33  
       36.71  1:15.33                                                      
  3 Radulescu, Talia S         8 Ccat-CA              1:26.43    1:24.46  
       40.02  1:24.46                                                      
  4 Loninia, Jaden M           8 Ccat-CA              1:24.80    1:27.41  
       41.03  1:27.41                                                      
  5 Saifi, Leyla              10 Path-CA              1:37.70    1:34.86  
       46.32  1:34.86                                                      
  6 Billotte, Lindsey M        7 Cssc-CA              1:37.20    1:36.47  
       45.42  1:36.47                                                      
  7 Carey, Samantha Q          9 Lompoc Tsunami-CA    1:36.21    1:46.56  
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yu, Faith J               10 Rtlr-CA              1:25.55    1:24.37  
       38.23  1:24.37                                                      
  2 Yu, Erin J                10 Rtlr-CA              1:28.36    1:30.00  
       41.75  1:30.00                                                      
  3 O'Dwyer, Cadhla R          9 Path-CA              1:28.33    1:31.03  
       43.99  1:31.03                                                      
  4 Ruiz, Brissa I             9 Rtlr-CA                   NT    1:36.41  
       45.83  1:36.41                                                      
  5 Babayan, Nicole K          8 Rtlr-CA              1:57.83    2:00.86  
       55.22  2:00.86                                                      
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Teegarden, Laura A        10 Clss-CA              2:19.08    2:19.80  
  2 Zaytsev, Nastya           10 Ccat-CA              2:30.23    2:27.08  
  3 Kantz, Abbey S            10 Clss-CA              2:28.37    2:28.48  
  4 Edds, Ella G              10 Smsc-CA              2:40.59    2:35.50  
       37.08  1:17.09  1:57.05  2:35.50                                    
  5 Poletti, Cat R            10 San Luis Obispo-CA   2:34.59    2:35.82  
       35.70  1:15.70  1:57.64  2:35.82                                    
  6 Paragas, Viktoria F       10 Path-CA              2:38.71    2:37.81  
  7 Babayan, Angelina B       10 Rtlr-CA              2:40.29    2:40.51  
  8 Billotte, Julia A          7 Cssc-CA              2:52.08    2:41.82  
  9 Mero, Kaitlyn E            9 Ccat-CA              2:46.79    2:41.83  
 10 Hall, Sophia G            10 Sbsc-CA              2:38.94    2:43.48  
       35.36  1:16.80  2:00.71  2:43.48                                    
 11 Clerico, Isabella G       10 Clss-CA              2:47.36    2:44.08  
 12 Kalwak, Arielle C         10 Rtlr-CA                   NT    2:46.56  
 13 Oh, Rylie J               10 Rtlr-CA              2:56.74    2:47.46  
 14 Weatherwax, Ryann D        9 Lompoc Tsunami-CA    2:54.30    2:50.08  
       38.85  1:21.20  2:06.49  2:50.08                                    
 15 Siduguen, Mia R            8 Ccat-CA              2:55.42    2:52.13  
 16 Bezanilla, Jaquelyn L     10 Path-CA              3:05.01    2:53.76  
 17 Yonker, Sophie L           9 Sbsc-CA              2:51.57    2:53.84  
       39.39  1:24.08  2:08.32  2:53.84                                    
 18 Patel, Kareena M          10 Smsc-CA              2:53.30    2:55.46  
       41.02  1:26.28  2:12.70  2:55.46                                    
 19 Brecunier, Sonnie K       10 Clss-CA              2:45.00    2:58.45  
 20 Molinar, Jaydin C         10 Puma-CA                   NT    3:05.96  
       40.31  1:28.20  2:19.11  3:05.96                                    
 21 Favor, Ella P              9 Rtlr-CA              3:07.60    3:06.13  
 22 Morriss, Isabelle S       10 Mss-CA               2:57.95    3:08.58  
 23 Cerera, Jeanna R           8 Path-CA              3:18.17    3:12.57  
 24 Murphy, Kimberly M         9 Lompoc Tsunami-CA    3:29.42    3:26.00  
       45.80  1:38.18  2:33.07  3:26.00                                    
 25 Core, Maddi M             10 Lompoc Tsunami-CA         NT    3:33.13  
       43.96  1:37.84  2:39.15  3:33.13                                    
 26 Petryshak, Solomia        10 Lompoc Tsunami-CA         NT    3:34.97  
       44.77  1:39.85  2:40.65  3:34.97                                    
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Megan S              9 Pvst-CA              2:30.03    2:27.18  
  2 Carey, Samantha Q          9 Lompoc Tsunami-CA    3:46.40    3:41.00  
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yu, Faith J               10 Rtlr-CA                   NT    3:09.10  
  2 Yu, Erin J                10 Rtlr-CA                   NT    3:12.76  
  3 O'Dwyer, Cadhla R          9 Path-CA              3:23.24    3:19.68  
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bilgi, Selin              10 Ccat-CA                33.64      33.60  
  2 Teegarden, Laura A        10 Clss-CA                34.24      35.07  
  3 Clerico, Isabella G       10 Clss-CA                37.44      36.75  
  4 Paragas, Viktoria F       10 Path-CA                36.73      38.12  
  5 Zaytsev, Nastya           10 Ccat-CA                36.52      38.21  
  6 Cheevers, Chloe A         10 Cssc-CA                37.35      38.56  
  7 Kantz, Abbey S            10 Clss-CA                39.97      38.88  
  8 Kalwak, Arielle C         10 Rtlr-CA                39.05      39.88  
  9 Babayan, Angelina B       10 Rtlr-CA                40.29      41.67  
 10 Oh, Rylie J               10 Rtlr-CA                45.15      41.82  
 11 Mero, Kaitlyn E            9 Ccat-CA                41.23      41.95  
 12 Billotte, Julia A          7 Cssc-CA                41.55      42.00  
 13 Bello, Paulina N          10 Polar Bears-CA         42.37      42.65  
 14 San Jose, Isabella C       8 Polar Bears-CA         43.62      42.86  
 15 Hall, Sophia G            10 Sbsc-CA                41.14      43.06  
 16 Yonker, Sophie L           9 Sbsc-CA                44.51      43.57  
 17 Edds, Ella G              10 Smsc-CA                46.05      43.74  
 18 Morriss, Isabelle S       10 Mss-CA                 39.81      43.89  
 19 Favor, Ella P              9 Rtlr-CA                44.12      44.07  
 20 Herzer, Madelyn G         10 Cssc-CA                44.21      44.13  
 21 Vergel De Dios, Calista   10 Polar Bears-CA         44.21      44.25  
 22 Molinar, Jaydin C         10 Puma-CA                46.56      44.82  
 23 Burke, Alexandria M       10 Mss-CA                 43.51      44.97  
 24 Granger, Calli            10 Sbsc-CA                44.56      45.75  
 25 Brier, Elaina C            9 Polar Bears-CA         48.51      45.81  
 26 Bezanilla, Jaquelyn L     10 Path-CA                45.50      47.76  
 26 Yturrizaga-Paz, Alexis S   8 Rtlr-CA                48.76      47.76  
 28 Core, Maddi M             10 Lompoc Tsunami-CA      48.90      48.05  
 29 Patel, Kareena M          10 Smsc-CA                45.43      48.48  
 30 Gallardo, Lily C           9 Sbsc-CA                51.40      48.63  
 31 Coats, Zelli K             8 Smsc-CA                59.67      55.44  
 32 Chen, Kristie F            9 Smsc-CA                58.85    1:08.57  
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Megan S              9 Pvst-CA                35.09      35.12  
  2 Novack, Kaya G             9 Path-CA                45.00      42.78  
  3 Clark, Tierney G           8 Sbsc-CA                47.84             
  3 Clark, Tierney G           8 Sbsc-CA                47.84      49.56  
  4 Valle, Emie Z              9 Sbsc-CA                48.30      50.27  
  5 Kelly, Amelia J           10 Sbsc-CA                51.08      51.84  
  6 Herrera, Isla L            9 Sbsc-CA                52.53      59.80  
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz, Brissa I             9 Rtlr-CA                52.55      52.40  
 -- Babayan, Nicole K          8 Rtlr-CA                58.95         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bilgi, Selin              10 Ccat-CA              1:11.47    1:11.59  
       34.44  1:11.59                                                      
  2 Paragas, Viktoria F       10 Path-CA              1:19.31    1:19.80  
       37.33  1:19.80                                                      
  2 Zaytsev, Nastya           10 Ccat-CA              1:22.07    1:19.80  
       37.77  1:19.80                                                      
  4 Pettit, Tessa L           10 Puma-CA              1:22.61    1:21.36  
       38.82  1:21.36                                                      
  5 Clerico, Isabella G       10 Clss-CA              1:21.32    1:22.72  
       40.04  1:22.72                                                      
  6 Poletti, Cat R            10 San Luis Obispo-CA   1:24.48    1:25.11  
       41.75  1:25.11                                                      
  7 Babayan, Angelina B       10 Rtlr-CA                   NT    1:25.18  
       41.34  1:25.18                                                      
  8 Cheevers, Chloe A         10 Cssc-CA              1:25.83    1:25.28  
       40.65  1:25.28                                                      
  9 Kalwak, Arielle C         10 Rtlr-CA              1:28.04    1:26.75  
       42.74  1:26.75                                                      
 10 Mero, Kaitlyn E            9 Ccat-CA              1:25.77    1:28.72  
       43.03  1:28.72                                                      
 11 Bello, Paulina N          10 Polar Bears-CA       1:35.45    1:29.04  
       41.83  1:29.04                                                      
 12 Billotte, Julia A          7 Cssc-CA              1:31.33    1:29.28  
       43.55  1:29.28                                                      
 13 Siduguen, Mia R            8 Ccat-CA              1:35.04    1:29.96  
       44.57  1:29.96                                                      
 14 Hall, Sophia G            10 Sbsc-CA              1:32.56    1:31.91  
       43.19  1:31.91                                                      
 15 Vergel De Dios, Calista   10 Polar Bears-CA       1:42.22    1:33.39  
       44.79  1:33.39                                                      
 16 Oh, Rylie J               10 Rtlr-CA              1:35.32    1:33.71  
       45.26  1:33.71                                                      
 17 Morriss, Isabelle S       10 Mss-CA               1:35.54    1:33.94  
 18 Yonker, Sophie L           9 Sbsc-CA              1:37.48             
       46.51                                                               
 18 Yonker, Sophie L           9 Sbsc-CA              1:37.48    1:35.15  
       46.51  1:35.15                                                      
 19 Favor, Ella P              9 Rtlr-CA              1:37.91    1:35.86  
       46.82  1:35.86                                                      
 20 Brier, Elaina C            9 Polar Bears-CA       1:45.45    1:41.23  
 21 Patel, Kareena M          10 Smsc-CA              1:39.91    1:42.42  
       51.00  1:42.42                                                      
 22 Yturrizaga-Paz, Alexis S   8 Rtlr-CA                   NT    1:43.34  
       48.46  1:43.34                                                      
 23 Cerera, Jeanna R           8 Path-CA              1:41.95    1:46.63  
       51.61  1:46.63                                                      
 24 Petryshak, Solomia        10 Lompoc Tsunami-CA    1:45.19    1:47.95  
       53.09  1:47.95                                                      
 25 Weatherwax, Ryann D        9 Lompoc Tsunami-CA         NT    1:50.49  
 26 Murphy, Kimberly M         9 Lompoc Tsunami-CA    1:46.12    1:50.88  
       52.98  1:50.88                                                      
 27 Core, Maddi M             10 Lompoc Tsunami-CA         NT    1:58.18  
       56.44  1:58.18                                                      
 28 Chen, Kristie F            9 Smsc-CA                   NT    2:16.19  
     1:03.41  2:16.19                                                      
 -- San Jose, Isabella C       8 Polar Bears-CA            NT         DQ  
       42.41       DQ                                                      
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Radulescu, Talia S         8 Ccat-CA                   NT    1:35.65  
       45.15  1:35.65                                                      
  2 Loninia, Jaden M           8 Ccat-CA              1:38.68    1:39.31  
       49.40  1:39.31                                                      
  3 Carey, Samantha Q          9 Lompoc Tsunami-CA    1:57.31    2:04.18  
       57.17  2:04.18                                                      
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Dwyer, Cadhla R          9 Path-CA              1:35.64    1:48.18  
       51.44  1:48.18                                                      
  2 Yu, Erin J                10 Rtlr-CA                   NT    1:50.85  
       51.34  1:50.85                                                      
 -- Ruiz, Brissa I             9 Rtlr-CA                   NT   X1:47.88  
 -- Yu, Faith J               10 Rtlr-CA                   NT         DQ  
       49.00       DQ                                                      
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Teegarden, Laura A        10 Clss-CA                38.87      38.24  
  2 Kantz, Abbey S            10 Clss-CA                41.13      40.27  
  3 Cheevers, Chloe A         10 Cssc-CA                43.11      40.31  
  4 Zaytsev, Nastya           10 Ccat-CA                42.09      42.59  
  5 Mero, Kaitlyn E            9 Ccat-CA                42.23      44.05  
  6 Babayan, Angelina B       10 Rtlr-CA                47.25      44.20  
  7 Hall, Sophia G            10 Sbsc-CA                44.01      44.35  
  8 Cerera, Jeanna R           8 Path-CA                45.87      45.43  
  9 Siduguen, Mia R            8 Ccat-CA                45.23      45.48  
 10 Kalwak, Arielle C         10 Rtlr-CA                44.10      46.06  
 11 Yonker, Sophie L           9 Sbsc-CA                46.47      46.32  
 12 Oh, Rylie J               10 Rtlr-CA                47.17      46.53  
 13 Morriss, Isabelle S       10 Mss-CA                 43.60      46.67  
 14 Bezanilla, Jaquelyn L     10 Path-CA                44.19      46.71  
 15 Patel, Kareena M          10 Smsc-CA                45.73      46.98  
 16 Burke, Alexandria M       10 Mss-CA                 47.70      47.43  
 17 Clerico, Isabella G       10 Clss-CA                46.33      47.98  
 18 San Jose, Isabella C       8 Polar Bears-CA         49.96      48.63  
 19 Le, Jasmine N             10 Cssc-CA                47.04      50.00  
 20 Edds, Ella G              10 Smsc-CA                54.59      50.56  
 21 Granger, Calli            10 Sbsc-CA                53.50      50.73  
 22 Billotte, Julia A          7 Cssc-CA                51.40      51.17  
 23 Herzer, Madelyn G         10 Cssc-CA                51.33      51.40  
 24 Bello, Paulina N          10 Polar Bears-CA         53.32      51.52  
 25 Brier, Elaina C            9 Polar Bears-CA         52.25      52.66  
 26 Weatherwax, Ryann D        9 Lompoc Tsunami-CA      48.65      53.75  
 27 Yturrizaga-Paz, Alexis S   8 Rtlr-CA                56.47      55.66  
 28 Favor, Ella P              9 Rtlr-CA                55.37      55.82  
 29 Patel, Neala M             8 Path-CA                55.93      55.86  
 30 Gallardo, Lily C           9 Sbsc-CA                53.75      58.69  
 31 Chen, Kristie F            9 Smsc-CA              1:02.36    1:00.66  
 -- Coats, Zelli K             8 Smsc-CA              1:08.63         DQ  
 -- Core, Maddi M             10 Lompoc Tsunami-CA      53.03         DQ  
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Megan S              9 Pvst-CA                45.53      43.70  
  2 Liakhovetski, Alexis       8 Ccat-CA                44.52      45.18  
  3 Loninia, Jaden M           8 Ccat-CA                49.65      48.50  
  3 Valle, Emie Z              9 Sbsc-CA                48.42      48.50  
  5 Radulescu, Talia S         8 Ccat-CA                51.78      51.70  
  6 Saifi, Leyla              10 Path-CA                50.45      52.01  
  7 Billotte, Lindsey M        7 Cssc-CA                58.62      54.07  
  8 Kelly, Amelia J           10 Sbsc-CA              1:01.93    1:02.69  
  9 Clark, Tierney G           8 Sbsc-CA              1:01.15    1:06.64  
 10 Herrera, Isla L            9 Sbsc-CA              1:10.77    1:08.91  
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Babayan, Nicole K          8 Rtlr-CA                57.48    1:03.93  
 -- Ruiz, Brissa I             9 Rtlr-CA                57.26         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kantz, Abbey S            10 Clss-CA              1:27.24    1:26.03  
       41.05  1:26.03                                                      
  2 Cheevers, Chloe A         10 Cssc-CA              1:30.62    1:32.28  
       43.88  1:32.28                                                      
  3 Pettit, Tessa L           10 Puma-CA              1:32.43    1:33.79  
       43.82  1:33.79                                                      
  4 Mero, Kaitlyn E            9 Ccat-CA              1:34.44    1:35.08  
       44.53  1:35.08                                                      
  5 Babayan, Angelina B       10 Rtlr-CA              1:38.70    1:36.19  
       43.61  1:36.19                                                      
  6 Kalwak, Arielle C         10 Rtlr-CA              1:40.77    1:38.94  
       46.12  1:38.94                                                      
  7 Morriss, Isabelle S       10 Mss-CA               1:34.42    1:39.48  
       47.15  1:39.48                                                      
  8 Yonker, Sophie L           9 Sbsc-CA              1:44.70    1:40.79  
       47.54  1:40.79                                                      
  9 Patel, Kareena M          10 Smsc-CA              1:37.52    1:40.88  
       49.56  1:40.88                                                      
 10 Siduguen, Mia R            8 Ccat-CA              1:38.22    1:41.48  
       49.22  1:41.48                                                      
 11 Clerico, Isabella G       10 Clss-CA              1:40.60    1:41.56  
       49.51  1:41.56                                                      
 12 Oh, Rylie J               10 Rtlr-CA              1:44.91    1:43.45  
       47.91  1:43.45                                                      
 13 San Jose, Isabella C       8 Polar Bears-CA            NT    1:45.07  
       48.92  1:45.07                                                      
 14 Le, Jasmine N             10 Cssc-CA              1:55.01    1:45.79  
       50.57  1:45.79                                                      
 15 Herzer, Madelyn G         10 Cssc-CA              1:47.16    1:46.83  
       51.07  1:46.83                                                      
 16 Bello, Paulina N          10 Polar Bears-CA       1:50.01    1:47.86  
       52.00  1:47.86                                                      
 17 Weatherwax, Ryann D        9 Lompoc Tsunami-CA    1:41.03    1:49.95  
       54.88  1:49.95                                                      
 18 Brier, Elaina C            9 Polar Bears-CA       1:53.85    1:50.58  
       53.03  1:50.58                                                      
 19 Yturrizaga-Paz, Alexis S   8 Rtlr-CA                   NT    1:59.10  
       55.55  1:59.10                                                      
 20 Core, Maddi M             10 Lompoc Tsunami-CA    2:01.22    2:02.39  
       57.05  2:02.39                                                      
 21 Vergel De Dios, Calista   10 Polar Bears-CA            NT    2:04.40  
       57.55  2:04.40                                                      
 22 Favor, Ella P              9 Rtlr-CA              2:09.97    2:11.25  
     1:00.00  2:11.25                                                      
 23 Chen, Kristie F            9 Smsc-CA                   NT    2:11.38  
 24 Petryshak, Solomia        10 Lompoc Tsunami-CA    2:13.37    2:21.69  
     1:04.63  2:21.69                                                      
 25 Coats, Zelli K             8 Smsc-CA                   NT    2:34.41  
     1:13.52  2:34.41                                                      
 -- Murphy, Kimberly M         9 Lompoc Tsunami-CA    2:01.95         DQ  
       57.94       DQ                                                      
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Megan S              9 Pvst-CA              1:35.77    1:34.02  
       45.15  1:34.02                                                      
  2 Liakhovetski, Alexis       8 Ccat-CA              1:36.20    1:36.31  
       47.32  1:36.31                                                      
  3 Loninia, Jaden M           8 Ccat-CA              1:47.44    1:45.96  
       50.47  1:45.96                                                      
  4 Radulescu, Talia S         8 Ccat-CA                   NT    1:48.85  
       50.57  1:48.85                                                      
  5 Saifi, Leyla              10 Path-CA              1:51.36    1:53.28  
       53.63  1:53.28                                                      
  6 Billotte, Lindsey M        7 Cssc-CA              2:10.75    1:55.39  
       55.90  1:55.39                                                      
  7 Carey, Samantha Q          9 Lompoc Tsunami-CA    2:18.78    2:08.92  
     1:00.78  2:08.92                                                      
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yu, Faith J               10 Rtlr-CA              1:46.05    1:46.04  
       51.25  1:46.04                                                      
  2 Babayan, Nicole K          8 Rtlr-CA              2:15.71    2:11.10  
     1:00.79  2:11.10                                                      
 -- Yu, Erin J                10 Rtlr-CA              2:08.48         DQ  
       56.09       DQ                                                      
 -- Ruiz, Brissa I             9 Rtlr-CA                   NT         DQ  
     1:00.27       DQ                                                      
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Teegarden, Laura A        10 Clss-CA                30.38      30.76  
  2 Bilgi, Selin              10 Ccat-CA                32.52      33.56  
  3 Zaytsev, Nastya           10 Ccat-CA                35.86      35.01  
  4 Cheevers, Chloe A         10 Cssc-CA                35.18      35.94  
  5 Babayan, Angelina B       10 Rtlr-CA                37.40      37.28  
  6 Paragas, Viktoria F       10 Path-CA                35.13      37.54  
  7 Molinar, Jaydin C         10 Puma-CA                45.52      38.67  
  8 Hall, Sophia G            10 Sbsc-CA                38.18      39.27  
  9 Siduguen, Mia R            8 Ccat-CA                40.95      39.83  
 10 Kalwak, Arielle C         10 Rtlr-CA                36.51      40.47  
 11 Oh, Rylie J               10 Rtlr-CA                45.24      41.39  
 12 Brecunier, Sonnie K       10 Clss-CA                42.14      41.42  
 13 Yonker, Sophie L           9 Sbsc-CA                46.03      41.91  
 14 Bello, Paulina N          10 Polar Bears-CA         44.51      43.22  
 15 Burke, Alexandria M       10 Mss-CA                 42.28      44.11  
 16 Morriss, Isabelle S       10 Mss-CA                 43.41      44.77  
 17 Bezanilla, Jaquelyn L     10 Path-CA                40.68      44.84  
 18 Weatherwax, Ryann D        9 Lompoc Tsunami-CA      44.03      45.00  
 19 Favor, Ella P              9 Rtlr-CA                43.46      45.23  
 20 Yturrizaga-Paz, Alexis S   8 Rtlr-CA                47.07      46.33  
 21 Le, Jasmine N             10 Cssc-CA                47.08      46.70  
 22 Edds, Ella G              10 Smsc-CA                47.72      49.10  
 23 Granger, Calli            10 Sbsc-CA                49.10             
 23 Granger, Calli            10 Sbsc-CA                49.10      49.99  
 24 Gallardo, Lily C           9 Sbsc-CA                46.29      50.03  
 25 Vergel De Dios, Calista   10 Polar Bears-CA         47.79      50.68  
 26 Patel, Kareena M          10 Smsc-CA                56.52      56.66  
 27 Core, Maddi M             10 Lompoc Tsunami-CA         NT      58.13  
 28 Coats, Zelli K             8 Smsc-CA                   NT    1:08.12  
 -- Chen, Kristie F            9 Smsc-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Megan S              9 Pvst-CA                34.21      34.14  
  2 Liakhovetski, Alexis       8 Ccat-CA                36.21      36.90  
  3 Loninia, Jaden M           8 Ccat-CA                40.68      40.27  
  4 Radulescu, Talia S         8 Ccat-CA                44.44      42.49  
  5 Valle, Emie Z              9 Sbsc-CA              1:03.53      47.47  
  6 Lohmann, Allison A         8 Path-CA                57.15      55.21  
  7 Kelly, Amelia J           10 Sbsc-CA                53.78      57.82  
  8 Clark, Tierney G           8 Sbsc-CA              1:00.45    1:00.69  
  9 Herrera, Isla L            9 Sbsc-CA              1:08.92    1:03.53  
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz, Brissa I             9 Rtlr-CA                   NT      52.37  
  2 Babayan, Nicole K          8 Rtlr-CA                57.57      56.74  
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bilgi, Selin              10 Ccat-CA              1:12.51    1:13.95  
  2 Teegarden, Laura A        10 Clss-CA              1:09.29    1:14.83  
  3 Kantz, Abbey S            10 Clss-CA              1:21.93    1:19.71  
  4 Cheevers, Chloe A         10 Cssc-CA              1:22.82    1:26.51  
  5 Poletti, Cat R            10 San Luis Obispo-CA   1:34.20    1:38.53  
       45.72  1:38.53                                                      
  6 Edds, Ella G              10 Smsc-CA              1:55.09    1:49.69  
       49.68  1:49.69                                                      
  7 Brecunier, Sonnie K       10 Clss-CA              1:48.50    1:50.43  
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Megan S              9 Pvst-CA              1:20.86    1:21.76  
  2 Liakhovetski, Alexis       8 Ccat-CA              1:23.26    1:24.11  
 
Girls 7-10 100 Yard IM GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bilgi, Selin              10 Ccat-CA              1:12.21    1:12.23  
       33.31  1:12.23                                                      
  2 Teegarden, Laura A        10 Clss-CA              1:12.32    1:13.46  
       33.76  1:13.46                                                      
  3 Cheevers, Chloe A         10 Cssc-CA              1:20.98    1:19.23  
  4 Kantz, Abbey S            10 Clss-CA              1:21.83    1:19.41  
       39.21  1:19.41                                                      
  5 Mero, Kaitlyn E            9 Ccat-CA              1:20.89    1:24.50  
       39.42  1:24.50                                                      
  6 Paragas, Viktoria F       10 Path-CA              1:23.00    1:24.61  
       38.41  1:24.61                                                      
  7 Clerico, Isabella G       10 Clss-CA              1:25.51    1:24.90  
       39.68  1:24.90                                                      
  8 Babayan, Angelina B       10 Rtlr-CA              1:24.89    1:25.09  
       37.70  1:25.09                                                      
  9 Kalwak, Arielle C         10 Rtlr-CA              1:25.36    1:25.80  
       40.70  1:25.80                                                      
 10 Hall, Sophia G            10 Sbsc-CA              1:26.31    1:26.18  
       39.50  1:26.18                                                      
 11 Oh, Rylie J               10 Rtlr-CA              1:28.51    1:27.48  
       41.99  1:27.48                                                      
 12 Billotte, Julia A          7 Cssc-CA              1:33.92    1:28.22  
       42.89  1:28.22                                                      
 13 Bezanilla, Jaquelyn L     10 Path-CA              1:29.41    1:28.56  
       41.44  1:28.56                                                      
 14 Siduguen, Mia R            8 Ccat-CA              1:32.41    1:29.44  
       43.01  1:29.44                                                      
 15 Morriss, Isabelle S       10 Mss-CA               1:29.65    1:29.69  
       43.54  1:29.69                                                      
 16 San Jose, Isabella C       8 Polar Bears-CA       1:38.12    1:30.29  
       41.23  1:30.29                                                      
 17 Edds, Ella G              10 Smsc-CA              1:35.26    1:30.33  
       43.24  1:30.33                                                      
 18 Yonker, Sophie L           9 Sbsc-CA              1:33.66    1:31.88  
       43.26  1:31.88                                                      
 19 Burke, Alexandria M       10 Mss-CA               1:31.71    1:32.90  
       44.99  1:32.90                                                      
 20 Brecunier, Sonnie K       10 Clss-CA              1:30.24    1:33.89  
       43.19  1:33.89                                                      
 21 Patel, Kareena M          10 Smsc-CA              1:38.04    1:35.41  
       49.46  1:35.41                                                      
 22 Bello, Paulina N          10 Polar Bears-CA       1:33.18    1:36.71  
       42.41  1:36.71                                                      
 23 Le, Jasmine N             10 Cssc-CA              1:38.54    1:38.46  
       50.18  1:38.46                                                      
 24 Favor, Ella P              9 Rtlr-CA              1:35.83    1:38.79  
       43.65  1:38.79                                                      
 25 Herzer, Madelyn G         10 Cssc-CA              1:41.24    1:39.07  
       46.94  1:39.07                                                      
 26 Yturrizaga-Paz, Alexis S   8 Rtlr-CA              1:42.19    1:40.07  
       44.17  1:40.07                                                      
 27 Gallardo, Lily C           9 Sbsc-CA              1:43.59    1:40.19  
 28 Granger, Calli            10 Sbsc-CA              1:42.25    1:41.71  
       50.65  1:41.71                                                      
 29 Vergel De Dios, Calista   10 Polar Bears-CA            NT    1:41.95  
       45.25  1:41.95                                                      
 30 Brier, Elaina C            9 Polar Bears-CA       1:45.22    1:42.44  
       50.06  1:42.44                                                      
 31 Patel, Neala M             8 Path-CA              2:01.00    1:45.96  
       47.52  1:45.96                                                      
 32 Core, Maddi M             10 Lompoc Tsunami-CA    1:50.92    1:51.82  
       56.19  1:51.82                                                      
 33 Coats, Zelli K             8 Smsc-CA              2:10.98    2:05.57  
     1:00.90  2:05.57                                                      
 34 Chen, Kristie F            9 Smsc-CA                   NT    2:15.10  
     2:23.42  2:15.10                                                      
 
Girls 7-10 100 Yard IM SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Megan S              9 Pvst-CA              1:18.10    1:17.98  
       35.24  1:17.98                                                      
  2 Liakhovetski, Alexis       8 Ccat-CA              1:25.56    1:27.43  
       42.57  1:27.43                                                      
  3 Loninia, Jaden M           8 Ccat-CA              1:32.59    1:33.15  
       44.94  1:33.15                                                      
  4 Radulescu, Talia S         8 Ccat-CA              1:35.57    1:34.82  
       43.20  1:34.82                                                      
  5 Kelly, Amelia J           10 Sbsc-CA                   NT    1:44.83  
       48.88  1:44.83                                                      
  6 Saifi, Leyla              10 Path-CA              1:47.45    1:46.27  
       50.83  1:46.27                                                      
  7 Billotte, Lindsey M        7 Cssc-CA              1:51.81    1:50.29  
       53.23  1:50.29                                                      
  8 Lohmann, Allison A         8 Path-CA                   NT    1:52.88  
       53.16  1:52.88                                                      
  9 Clark, Tierney G           8 Sbsc-CA              1:54.32    1:53.21  
       53.27  1:53.21                                                      
 10 Herrera, Isla L            9 Sbsc-CA              2:16.68    2:06.52  
       59.05  2:06.52                                                      
 -- Valle, Emie Z              9 Sbsc-CA                   NT         DQ  
       48.30       DQ                                                      
 
Girls 7-10 100 Yard IM BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz, Brissa I             9 Rtlr-CA              1:55.91    1:46.47  
       48.71  1:46.47                                                      
  2 Babayan, Nicole K          8 Rtlr-CA              2:05.65    2:04.74  
       55.82  2:04.74                                                      
 
Girls 7-10 200 Yard IM GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Teegarden, Laura A        10 Clss-CA              2:36.87    2:39.63  
       33.75  1:16.30  2:03.88  2:39.63                                    
  2 Zaytsev, Nastya           10 Ccat-CA              3:19.26    2:55.98  
       39.53  1:22.69  2:15.45  2:55.98                                    
  3 Hall, Sophia G            10 Sbsc-CA                   NT    3:03.34  
       41.08  1:29.43  2:22.26  3:03.34                                    
  4 Paragas, Viktoria F       10 Path-CA                   NT    3:07.45  
       38.66  1:25.42  2:23.84  3:07.45                                    
  5 Edds, Ella G              10 Smsc-CA              3:10.91    3:12.45  
       49.43  1:36.54  2:33.25  3:12.45                                    
  6 Morriss, Isabelle S       10 Mss-CA               3:11.88    3:17.17  
       46.51  1:36.36  2:30.18  3:17.17                                    
  7 Yonker, Sophie L           9 Sbsc-CA              3:22.36    3:21.80  
       48.09  1:39.89  3:21.80                                             
 
Girls 7-10 200 Yard IM SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liakhovetski, Alexis       8 Ccat-CA                   NT    3:03.97  
       41.00  1:31.87  2:23.31  3:03.97                                    
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle Relay GOLD
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold-Class Aquatics-CA  'A'                       2:16.83    2:08.68  
     1) Clerico, Isabella G 10          2) Kantz, Abbey S 10              
     3) Brecunier, Sonnie K 10          4) Teegarden, Laura A 10          
       33.49  1:04.41  1:39.87  2:08.68                                    
  2 Gold-Ccat Swimming-CA  'A'                        2:13.26    2:12.23  
     1) Bilgi, Selin 10                 2) Zaytsev, Nastya 10             
     3) Mero, Kaitlyn E 9               4) Siduguen, Mia R 8              
       29.30  1:02.57  1:37.55  2:12.23                                    
  3 Gold-Rattler Swim Club-CA  'A'                    2:21.28    2:23.65  
     1) Kalwak, Arielle C 10            2) Babayan, Angelina B 10         
     3) Oh, Rylie J 10                  4) Favor, Ella P 9                
       33.78    48.15  1:08.38  2:23.65                                    
  4 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'                2:26.12    2:26.11  
     1) Billotte, Julia A 7             2) Herzer, Madelyn G 10           
     3) Le, Jasmine N 10                4) Cheevers, Chloe A 10           
       34.77  1:14.49  1:55.07  2:26.11                                    
  5 Gold-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                   NT    2:28.89  
     1) Hall, Sophia G 10               2) Yonker, Sophie L 9             
     3) Granger, Calli 10               4) Gallardo, Lily C 9             
       31.99  1:08.51  1:48.10  2:28.89                                    
  6 Gold-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                  2:19.92    2:34.15  
     1) Patel, Neala M 8                2) Bezanilla, Jaquelyn L 10       
     3) Cerera, Jeanna R 8              4) Paragas, Viktoria F 10         
       45.54  1:21.92  2:01.94  2:34.15                                    
  7 Gold-Santa Maria Swim Club-CA  'A'                2:31.67    2:43.51  
     1) Chen, Kristie F 9               2) Edds, Ella G 10                
     3) Patel, Kareena M 10             4) Coats, Zelli K 8               
       46.52  1:20.78  2:00.50  2:43.51                                    
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle Relay SILVER
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                 NT    2:43.76  
     1) Kelly, Amelia J 10              2) Clark, Tierney G 8             
     3) Herrera, Isla L 9               4) Valle, Emie Z 9                
       42.78  1:24.01  2:12.35  2:43.76                                    
 
Girls 7-10 200 Yard Medley Relay GOLD
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold-Ccat Swimming-CA  'A'                        2:42.22    2:26.49  
     1) Zaytsev, Nastya 10              2) Mero, Kaitlyn E 9              
     3) Bilgi, Selin 10                 4) Siduguen, Mia R 8              
       35.90  1:17.38  1:51.00  2:26.49                                    
  2 Gold-Rattler Swim Club-CA  'A'                    2:41.51    2:41.33  
     1) Kalwak, Arielle C 10            2) Oh, Rylie J 10                 
     3) Babayan, Angelina B 10          4) Favor, Ella P 9                
       50.24  1:27.63  2:03.98  2:41.33                                    
  3 Gold-Porter Valley-CA  'A'                             NT    2:51.03  
     1) Vergel De Dios, Calista L 10    2) Bello, Paulina N 10            
     3) San Jose, Isabella C 8          4) Brier, Elaina C 9              
       43.32  1:32.54  2:12.20  2:51.03                                    
  4 Gold-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                  2:38.98    2:53.08  
     1) Cerera, Jeanna R 8              2) Bezanilla, Jaquelyn L 10       
     3) Paragas, Viktoria F 10          4) Patel, Neala M 8               
       47.61  1:32.92  2:10.82  2:53.08                                    
  5 Gold-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                   NT    2:54.55  
     1) Hall, Sophia G 10               2) Yonker, Sophie L 9             
     3) Granger, Calli 10               4) Gallardo, Lily C 9             
       49.33  1:40.18  2:18.45  2:54.55                                    
  6 Gold-Santa Maria Swim Club-CA  'A'                2:59.46    3:13.03  
     1) Patel, Kareena M 10             2) Chen, Kristie F 9              
     3) Edds, Ella G 10                 4) Coats, Zelli K 8               
       50.82  1:45.71  2:32.12  3:13.03                                    
 -- Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'                2:42.55         DQ  
     1) Billotte, Julia A 7             2) Le, Jasmine N 10               
     3) Cheevers, Chloe A 10            4) Herzer, Madelyn G 10           
       41.01  1:29.31  2:03.46       DQ                                    
 -- Gold-Class Aquatics-CA  'A'                       2:26.66         DQ  
     1) Clerico, Isabella G 10          2) Kantz, Abbey S 10              
     3) Teegarden, Laura A 10           4) Brecunier, Sonnie K 10         
       36.82  1:16.35  1:47.38       DQ                                    
 
Girls 7-10 200 Yard Medley Relay SILVER
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Silver-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                 NT         DQ  
     1) Kelly, Amelia J 10              2) Clark, Tierney G 8             
     3) Herrera, Isla L 9               4) Valle, Emie Z 9                
       52.62  1:33.55  2:34.25       DQ                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salvino, Teia I           12 Path-CA                25.10      26.29  
  2 Zancanaro, Sydney K       12 Path-CA                25.87      26.36  
  3 Bravo-Guzman, Noemi I     12 Smsc-CA                27.92      27.29  
  4 Kellum, Ariel A           12 Path-CA                27.98      27.61  
  5 Pearigen, Tabitha M       12 Ynez-CA                27.93      27.78  
  6 Cabiles, Allie A          12 Smsc-CA                29.43      28.42  
  7 Costantino, Kim L         12 Cssc-CA                28.06      28.51  
  8 Kim, Elisa H              12 Clss-CA                29.28      28.64  
  9 De La Pena, Sophia L      12 Ccat-CA                28.39      28.67  
 10 Negev, Valeria            12 Ccat-CA                29.22      28.81  
 11 Sta. Maria, Anika Mailey  12 Path-CA                29.38      28.96  
 12 Graham, Brynn J           12 Sbsc-CA                29.44             
 12 Graham, Brynn J           12 Sbsc-CA                29.44      29.17  
 13 Wordal, Elsie             12 Ynez-CA                34.40      29.18  
 14 Galadjeva, Michelle S     12 Rtlr-CA                29.33      29.32  
 15 Murray, Natalie G         11 Sbsc-CA                28.85      29.37  
 16 Wade, Eva *               12 Polar Bears-CA         29.63      29.53  
 17 Schuoler, Sabryna A       12 Sbsc-CA                28.83      29.54  
 17 Marzan, Isa M             12 Rtlr-CA                28.63      29.54  
 19 Weatherwax, Chloe S       11 Lompoc Tsunami-CA      31.43      29.67  
 20 Macias, Anahi Fabiana     12 Polar Bears-CA         30.65      29.86  
 21 Zimmerman, Aly K          12 Smsc-CA                29.86      29.93  
 22 Negev, Victoria           11 Ccat-CA                30.03      30.16  
 23 Lomibao, Jamie Z          12 Smsc-CA                30.43             
 23 Lomibao, Jamie Z          12 Smsc-CA                30.43      30.20  
 24 Abunan, Regine D          12 Cssc-CA                30.46      30.30  
 25 Yeow, Kaitlyn W           11 Clss-CA                29.96      30.42  
 26 Launais, Alexandra S      11 Clss-CA                30.28      30.50  
 27 Cha, Lauryn B             11 Polar Bears-CA         30.22      30.57  
 28 Pawlik, Ava G             12 Cssc-CA                32.99      30.72  
 29 Hovhannisian, Ani H       12 Rtlr-CA                30.56      30.80  
 30 Prager, Madison A         12 Cssc-CA                30.05      31.25  
 31 Gray, Estella G           11 San Luis Obispo-CA     31.29      31.39  
 32 Giannini, Lindsey M       11 Puma-CA                31.06      31.43  
 33 McCarley, Madison E       11 Lompoc Tsunami-CA      30.99      32.00  
 34 Flowers, Alyssa M         11 Rtlr-CA                31.19      32.62  
 35 Florian, Mya G            11 Polar Bears-CA         32.71      32.76  
 36 Villa, Aliyah D           11 Lompoc Tsunami-CA      32.64      33.08  
 37 Ainsworth, Clara M        11 Lompoc Tsunami-CA      35.49      34.45  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Audrey L            12 Path-CA                29.39      29.43  
  2 Shabestari, Ava M         11 Sbsc-CA                30.40      30.89  
  3 Stinnett, Grace E         11 Clss-CA                31.57      30.99  
  3 Sandel, Mackenzie R       12 Sbsc-CA                30.81      30.99  
  5 Ostic, Heather G          12 Path-CA                31.06      31.04  
  6 Redash, Emma E            12 Smsc-CA                31.53      31.25  
  7 Inutan, Kamy B            11 Smsc-CA                32.00      31.33  
  8 Mansouri, Samantha J      12 Path-CA                31.36      31.38  
  9 Findlay, Brooke C         11 Sbsc-CA                30.77      31.50  
 10 Harbo, Railee             12 Path-CA                31.39      32.18  
 11 Schorn, Gabriella N       11 Silver Pvpb-CA            NT      32.20  
 12 Apeles, Cassidy E         11 Silver Pvpb-CA         32.49      32.54  
 13 Sogah, Alana V            12 Cssc-CA                33.22      33.12  
 14 Maloney, Kiley G          11 Smsc-CA                34.12      33.17  
 15 Johnson, Julia M          12 Clss-CA                34.54      33.22  
 16 Contreras, Isabelle L     12 Smsc-CA                31.85      33.60  
 17 Le, Kayla T               12 Cssc-CA                33.43      34.10  
 18 Villalobos, Savannah R    11 Silver Pvpb-CA         33.07      34.17  
 19 Faysman, Ella *           11 Silver Pvpb-CA         32.45      34.20  
 20 Tran, Madie L             12 Cssc-CA                32.33      34.62  
 21 Brooks, Sydney E          12 Lompoc Tsunami-CA      35.44      35.45  
 22 Blackburn, Mia O          11 Lompoc Tsunami-CA      45.69      41.71  
 23 Rigney, Lily J            11 Silver Pvpb-CA         38.23      42.01  
 24 Hill, Maya L              11 Lompoc Tsunami-CA      46.19      46.42  
 25 MacEachern, Olivia M      11 Lompoc Tsunami-CA         NT      48.08  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boylan, Olivia A          12 Path-CA                31.73      31.56  
  2 Medina, Maika D           11 Path-CA                32.64      31.71  
  3 Keshen, Kendall R         12 Sbsc-CA                30.77      31.95  
  4 Steelman, Taylor A        11 Sbsc-CA                31.54      31.99  
  5 Kirsch, Breanne K         12 Path-CA                32.24      32.10  
  6 Boylan, Kate J            12 Path-CA                32.40      32.69  
  7 Fernandez, Bianca D       12 Rtlr-CA                31.54      32.75  
  8 Conway, Clementine L      11 Sbsc-CA                32.06      33.47  
  9 Redash, Natalie S         11 Smsc-CA                34.81      34.18  
 10 Hurst, Maddie I           11 Path-CA                33.69      34.36  
 11 Arellano, Emily M         12 Smsc-CA                37.59      37.21  
 12 Moreno, Litzy A           11 Smsc-CA                38.54      38.69  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zancanaro, Sydney K       12 Path-CA                55.87      58.78  
       27.69    58.78                                                      
  2 Pearigen, Tabitha M       12 Ynez-CA              1:00.14      59.24  
       28.55    59.24                                                      
  3 Costantino, Kim L         12 Cssc-CA              1:01.38    1:01.77  
       29.90  1:01.77                                                      
  4 Kim, Elisa H              12 Clss-CA              1:02.73    1:01.93  
       29.79  1:01.93                                                      
  5 De La Pena, Sophia L      12 Ccat-CA              1:01.68    1:02.59  
       29.72  1:02.59                                                      
  6 Cabiles, Allie A          12 Smsc-CA              1:05.91    1:02.79  
       30.68  1:02.79                                                      
  7 Sta. Maria, Anika Mailey  12 Path-CA              1:03.93    1:03.20  
       30.29  1:03.20                                                      
  8 Negev, Valeria            12 Ccat-CA              1:02.70    1:03.84  
       30.18  1:03.84                                                      
  9 Macias, Anahi Fabiana     12 Polar Bears-CA       1:06.28    1:05.68  
       31.68  1:05.68                                                      
 10 Murray, Natalie G         11 Sbsc-CA              1:03.19             
       31.47                                                               
 10 Murray, Natalie G         11 Sbsc-CA              1:03.19    1:05.84  
       31.47  1:05.84                                                      
 11 Lomibao, Jamie Z          12 Smsc-CA              1:06.27    1:06.00  
       32.13  1:06.00                                                      
 12 Cha, Lauryn B             11 Polar Bears-CA       1:08.04    1:06.13  
       32.18  1:06.13                                                      
 13 Galadjeva, Michelle S     12 Rtlr-CA              1:10.37    1:06.34  
       31.00  1:06.34                                                      
 14 Yeow, Kaitlyn W           11 Clss-CA                   NT    1:07.32  
       32.42  1:07.32                                                      
 15 Hovhannisian, Ani H       12 Rtlr-CA              1:07.48    1:07.42  
       32.89  1:07.42                                                      
 16 Weatherwax, Chloe S       11 Lompoc Tsunami-CA    1:09.12    1:07.44  
       33.41  1:07.44                                                      
 17 Wordal, Elsie             12 Ynez-CA              1:18.57    1:07.71  
       33.78  1:07.71                                                      
 18 Wade, Eva *               12 Polar Bears-CA       1:07.52    1:08.16  
       32.09  1:08.16                                                      
 19 Negev, Victoria           11 Ccat-CA              1:06.08    1:08.21  
       32.41  1:08.21                                                      
 20 Schuoler, Sabryna A       12 Sbsc-CA              1:03.49    1:08.58  
       32.41  1:08.58                                                      
 21 Gray, Estella G           11 San Luis Obispo-CA   1:08.95    1:08.74  
       33.09  1:08.74                                                      
 22 Pawlik, Ava G             12 Cssc-CA              1:11.61    1:09.08  
       32.91  1:09.08                                                      
 23 Abunan, Regine D          12 Cssc-CA              1:08.17    1:09.44  
       32.81  1:09.44                                                      
 24 Clerico, Olivia C         12 Clss-CA              1:07.04    1:09.77  
       32.92  1:09.77                                                      
 25 Giannini, Lindsey M       11 Puma-CA              1:08.28    1:10.17  
       33.95  1:10.17                                                      
 26 Mazza, Lily               12 Ynez-CA              1:07.84    1:10.74  
       33.16  1:10.74                                                      
 27 Flowers, Alyssa M         11 Rtlr-CA              1:09.73    1:10.76  
       34.37  1:10.76                                                      
 28 Florian, Mya G            11 Polar Bears-CA       1:10.47    1:10.84  
       34.31  1:10.84                                                      
 29 Prager, Madison A         12 Cssc-CA              1:07.11    1:11.20  
       33.31  1:11.20                                                      
 30 McCarley, Madison E       11 Lompoc Tsunami-CA    1:10.02    1:14.43  
       35.94  1:14.43                                                      
 31 Villa, Aliyah D           11 Lompoc Tsunami-CA    1:14.93    1:15.42  
       34.72  1:15.42                                                      
 32 Ainsworth, Clara M        11 Lompoc Tsunami-CA    1:17.39    1:18.74  
       38.55  1:18.74                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Audrey L            12 Path-CA              1:04.55    1:05.93  
       31.30  1:05.93                                                      
  2 Sandel, Mackenzie R       12 Sbsc-CA              1:06.20    1:06.16  
       32.06  1:06.16                                                      
  3 Ostic, Heather G          12 Path-CA              1:05.87    1:07.66  
       32.14  1:07.66                                                      
  4 Redash, Emma E            12 Smsc-CA              1:08.22    1:08.26  
       33.63  1:08.26                                                      
  5 Shabestari, Ava M         11 Sbsc-CA              1:09.72    1:09.67  
       33.98  1:09.67                                                      
  6 Tarlow, Cayla A           12 Silver Pvpb-CA       1:08.46    1:10.30  
       33.16  1:10.30                                                      
  7 Findlay, Brooke C         11 Sbsc-CA              1:07.51    1:11.21  
       34.02  1:11.21                                                      
  8 Schorn, Gabriella N       11 Silver Pvpb-CA       1:11.90    1:11.39  
       34.36  1:11.39                                                      
  9 Inutan, Kamy B            11 Smsc-CA              1:11.70    1:12.54  
       34.16  1:12.54                                                      
 10 Maloney, Kiley G          11 Smsc-CA              1:11.58    1:13.52  
       34.53  1:13.52                                                      
 11 Harbo, Railee             12 Path-CA              1:10.28    1:14.91  
       34.50  1:14.91                                                      
 12 Sogah, Alana V            12 Cssc-CA              1:12.64    1:15.18  
       36.13  1:15.18                                                      
 13 Faysman, Ella *           11 Silver Pvpb-CA       1:09.79    1:16.10  
       36.69  1:16.10                                                      
 14 Contreras, Isabelle L     12 Smsc-CA              1:10.78    1:17.10  
       36.01  1:17.10                                                      
 15 Villalobos, Savannah R    11 Silver Pvpb-CA       1:13.64    1:18.03  
       36.87  1:18.03                                                      
 16 Mansouri, Samantha J      12 Path-CA              1:10.17    1:19.18  
 17 Le, Kayla T               12 Cssc-CA              1:13.88    1:19.71  
       40.42  1:19.71                                                      
 18 Tran, Madie L             12 Cssc-CA              1:11.21    1:20.91  
       39.45  1:20.91                                                      
 19 Rigney, Lily J            11 Silver Pvpb-CA       1:23.39    1:21.99  
       40.16  1:21.99                                                      
 20 Brooks, Sydney E          12 Lompoc Tsunami-CA    1:19.52    1:24.45  
       39.31  1:24.45                                                      
 21 Lee, Lauren H             12 Silver Pvpb-CA       1:19.51    1:30.28  
       40.27  1:30.28                                                      
 22 Blackburn, Mia O          11 Lompoc Tsunami-CA    1:37.34    1:42.24  
       47.50  1:42.24                                                      
 23 MacEachern, Olivia M      11 Lompoc Tsunami-CA         NT    1:48.46  
       52.14  1:48.46                                                      
 24 Hill, Maya L              11 Lompoc Tsunami-CA    1:45.25    1:49.71  
       51.62  1:49.71                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kirsch, Breanne K         12 Path-CA              1:08.88    1:09.63  
       32.57  1:09.63                                                      
  2 Fernandez, Bianca D       12 Rtlr-CA              1:09.68    1:10.97  
       33.45  1:10.97                                                      
  3 Boylan, Olivia A          12 Path-CA              1:09.98    1:11.68  
       34.34  1:11.68                                                      
  4 Keshen, Kendall R         12 Sbsc-CA              1:07.43    1:11.71  
       33.63  1:11.71                                                      
  5 Medina, Maika D           11 Path-CA              1:13.91    1:11.96  
       34.82  1:11.96                                                      
  6 Boylan, Kate J            12 Path-CA              1:13.69    1:12.19  
       34.81  1:12.19                                                      
  7 Janka, Isabella M         12 Path-CA              1:15.45    1:13.52  
       34.30  1:13.52                                                      
  8 Conway, Clementine L      11 Sbsc-CA              1:11.78    1:14.65  
       36.26  1:14.65                                                      
  9 Steelman, Taylor A        11 Sbsc-CA              1:10.22    1:15.30  
       34.87  1:15.30                                                      
 10 Hurst, Maddie I           11 Path-CA              1:19.92    1:19.13  
       36.61  1:19.13                                                      
 11 Mitsuoka, Kailey N        12 Path-CA              1:20.13    1:19.53  
       38.91  1:19.53                                                      
 12 Burgess, Zoe G            12 Cssc-CA              1:21.77    1:20.68  
       38.26  1:20.68                                                      
 13 Redash, Natalie S         11 Smsc-CA              1:27.20    1:24.39  
       38.64  1:24.39                                                      
 14 Arellano, Emily M         12 Smsc-CA              1:23.05    1:27.24  
       42.24  1:27.24                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bravo-Guzman, Noemi I     12 Smsc-CA              2:07.35    2:07.72  
       28.64  2:07.72  2:07.72                                             
  2 Zancanaro, Sydney K       12 Path-CA              2:09.84    2:07.74  
  3 Pearigen, Tabitha M       12 Ynez-CA              2:19.48    2:14.07  
       30.33  1:03.85  1:38.84  2:14.07                                    
  4 Kim, Elisa H              12 Clss-CA              2:13.22    2:14.44  
  5 Graham, Brynn J           12 Sbsc-CA              2:12.55    2:15.80  
       30.73  1:04.77  1:40.53  2:15.80                                    
  6 Kellum, Ariel A           12 Path-CA              2:21.20    2:16.09  
  7 Zimmerman, Aly K          12 Smsc-CA              2:17.49    2:16.83  
       30.87  1:05.59  1:41.41  2:16.83                                    
  8 De La Pena, Sophia L      12 Ccat-CA              2:16.23    2:16.86  
  9 Cabiles, Allie A          12 Smsc-CA              2:24.94    2:18.95  
       31.39  1:07.30  1:43.94  2:18.95                                    
 10 Lomibao, Jamie Z          12 Smsc-CA              2:24.21    2:19.00  
       32.68  1:08.00  1:44.28  2:19.00                                    
 11 Cha, Lauryn B             11 Polar Bears-CA       2:19.61    2:20.10  
 12 Macias, Anahi Fabiana     12 Polar Bears-CA       2:21.33    2:20.83  
 13 Murray, Natalie G         11 Sbsc-CA              2:15.20    2:22.56  
       31.81  1:08.04  1:45.66  2:22.56                                    
 14 Hovhannisian, Ani H       12 Rtlr-CA              2:24.59    2:23.59  
 15 Gray, Estella G           11 San Luis Obispo-CA   2:29.75    2:25.82  
       33.39  1:09.36  2:25.82                                             
 16 Marzan, Isa M             12 Rtlr-CA              2:42.65    2:26.28  
 17 Flowers, Alyssa M         11 Rtlr-CA              2:22.46    2:27.87  
 18 Schuoler, Sabryna A       12 Sbsc-CA              2:23.73    2:28.76  
       33.08  1:10.04  1:49.95  2:28.76                                    
 19 Weatherwax, Chloe S       11 Lompoc Tsunami-CA    2:32.31    2:29.85  
       32.73  1:10.55  1:50.11  2:29.85                                    
 20 Florian, Mya G            11 Polar Bears-CA       2:29.92    2:30.99  
 21 Yeow, Kaitlyn W           11 Clss-CA                   NT    2:34.78  
 22 Giannini, Lindsey M       11 Puma-CA              2:36.05    2:35.69  
       34.76  1:14.23  1:55.62  2:35.69                                    
 23 Wade, Eva *               12 Polar Bears-CA       2:46.05    2:37.04  
 24 Prager, Madison A         12 Cssc-CA              2:28.76    2:37.50  
 25 Ainsworth, Clara M        11 Lompoc Tsunami-CA         NT    2:50.49  
       36.48  1:19.71  2:06.19  2:50.49                                    
 26 Villa, Aliyah D           11 Lompoc Tsunami-CA    2:52.24    2:50.92  
       35.67  1:19.42  2:05.79  2:50.92                                    
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Redash, Emma E            12 Smsc-CA              2:27.72    2:24.57  
       33.68  1:10.83  1:48.19  2:24.57                                    
  2 Sandel, Mackenzie R       12 Sbsc-CA              2:27.16    2:25.72  
       33.95  1:11.34  1:48.87  2:25.72                                    
  3 Ostic, Heather G          12 Path-CA              2:29.47    2:28.24  
  4 Findlay, Brooke C         11 Sbsc-CA              2:22.99    2:30.90  
       33.37  1:11.33  1:51.18  2:30.90                                    
  5 Tarlow, Cayla A           12 Silver Pvpb-CA       2:32.17    2:31.13  
  6 Shabestari, Ava M         11 Sbsc-CA              2:29.04    2:32.40  
       34.04  1:12.81  1:53.39  2:32.40                                    
  7 Inutan, Kamy B            11 Smsc-CA              2:48.73             
       35.29  1:14.60  1:56.66                                             
  7 Inutan, Kamy B            11 Smsc-CA              2:48.73    2:37.30  
       35.29  1:14.60  1:56.66  2:37.30                                    
  8 Maloney, Kiley G          11 Smsc-CA              2:34.72    2:37.38  
       37.09  1:16.73  1:57.74  2:37.38                                    
  9 Harbo, Railee             12 Path-CA              2:34.90    2:37.59  
 10 Schorn, Gabriella N       11 Silver Pvpb-CA            NT    2:38.44  
 11 Faysman, Ella *           11 Silver Pvpb-CA       2:30.83    2:40.97  
 12 Tran, Madie L             12 Cssc-CA              2:35.79    2:43.59  
 13 Villalobos, Savannah R    11 Silver Pvpb-CA            NT    2:47.20  
 14 Mansouri, Samantha J      12 Path-CA              2:51.43    2:48.92  
 15 Contreras, Isabelle L     12 Smsc-CA              2:40.52    2:50.41  
       36.36  1:19.33  2:05.13  2:50.41                                    
 16 Brooks, Sydney E          12 Lompoc Tsunami-CA    3:00.86    3:06.82  
       40.69  1:28.05  2:18.67  3:06.82                                    
 17 Blackburn, Mia O          11 Lompoc Tsunami-CA         NT    3:40.84  
       46.41           2:42.67  3:40.84                                    
 18 Hill, Maya L              11 Lompoc Tsunami-CA         NT    3:45.58  
       47.33           2:46.74  3:45.58                                    
 19 MacEachern, Olivia M      11 Lompoc Tsunami-CA         NT    3:48.23  
       49.11  1:47.59  2:48.74  3:48.23                                    
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fernandez, Bianca D       12 Rtlr-CA                   NT    2:29.83  
  2 Kirsch, Breanne K         12 Path-CA              2:36.65    2:34.34  
  3 Keshen, Kendall R         12 Sbsc-CA                   NT    2:38.02  
       33.47  1:13.50  1:56.20  2:38.02                                    
  4 Conway, Clementine L      11 Sbsc-CA              3:02.66    2:39.52  
       36.87  1:17.86  1:59.38  2:39.52                                    
  5 Janka, Isabella M         12 Path-CA              2:45.19    2:40.89  
  6 Steelman, Taylor A        11 Sbsc-CA              2:40.72    2:42.14  
       35.04  1:15.85  1:59.70  2:42.14                                    
  7 Medina, Maika D           11 Path-CA              2:59.42    2:43.69  
  8 Mitsuoka, Kailey N        12 Path-CA              2:40.97    2:47.36  
  9 Hurst, Maddie I           11 Path-CA              2:51.71    2:51.72  
 10 Moreno, Litzy A           11 Smsc-CA                   NT    3:20.84  
       42.03  1:35.03  2:30.87  3:20.84                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bravo-Guzman, Noemi I     12 Smsc-CA                31.02      30.58  
  2 Zancanaro, Sydney K       12 Path-CA                30.76      30.85  
  3 Salvino, Teia I           12 Path-CA                30.30      31.21  
  4 Wade, Eva *               12 Polar Bears-CA         32.74      32.19  
  5 Costantino, Kim L         12 Cssc-CA                32.05      32.41  
  6 De La Pena, Sophia L      12 Ccat-CA                32.48      32.45  
  7 Pearigen, Tabitha M       12 Ynez-CA                33.33      32.67  
  8 Graham, Brynn J           12 Sbsc-CA                32.78      32.77  
  9 Cabiles, Allie A          12 Smsc-CA                34.25      33.07  
 10 Lomibao, Jamie Z          12 Smsc-CA                36.69      34.46  
 11 Galadjeva, Michelle S     12 Rtlr-CA                35.67      34.81  
 12 Kellum, Ariel A           12 Path-CA                34.85      34.86  
 13 Yeow, Kaitlyn W           11 Clss-CA                36.00      35.06  
 14 Marzan, Isa M             12 Rtlr-CA                34.85      35.18  
 15 Murray, Natalie G         11 Sbsc-CA                36.92      35.90  
 16 Wordal, Elsie             12 Ynez-CA                36.52      36.08  
 17 Launais, Alexandra S      11 Clss-CA                35.05      36.49  
 18 Clerico, Olivia C         12 Clss-CA                35.10      36.55  
 19 Kim, Elisa H              12 Clss-CA                35.10      37.15  
 20 Schuoler, Sabryna A       12 Sbsc-CA                34.88      37.67  
 21 Pawlik, Ava G             12 Cssc-CA                39.83      37.74  
 22 Zimmerman, Aly K          12 Smsc-CA                36.53      37.95  
 23 Macias, Anahi Fabiana     12 Polar Bears-CA         43.86      38.00  
 24 Hovhannisian, Ani H       12 Rtlr-CA                37.00      38.02  
 25 Gray, Estella G           11 San Luis Obispo-CA     38.16      38.23  
 26 McCarley, Madison E       11 Lompoc Tsunami-CA      39.84      38.39  
 27 Weatherwax, Chloe S       11 Lompoc Tsunami-CA      36.91      39.85  
 28 Florian, Mya G            11 Polar Bears-CA         40.19      40.34  
 29 Flowers, Alyssa M         11 Rtlr-CA                38.87      41.27  
 30 Villa, Aliyah D           11 Lompoc Tsunami-CA      42.17      41.92  
 31 Ainsworth, Clara M        11 Lompoc Tsunami-CA      42.71      43.77  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Audrey L            12 Path-CA                33.57      34.32  
  2 Sandel, Mackenzie R       12 Sbsc-CA                35.09      35.57  
  3 Ostic, Heather G          12 Path-CA                35.95      35.84  
  4 Redash, Emma E            12 Smsc-CA                38.40      36.29  
  5 Findlay, Brooke C         11 Sbsc-CA                36.37      37.11  
  6 Inutan, Kamy B            11 Smsc-CA                37.94      37.66  
  7 Schorn, Gabriella N       11 Silver Pvpb-CA            NT      37.87  
  8 Shabestari, Ava M         11 Sbsc-CA                39.06      37.88  
  9 Stinnett, Grace E         11 Clss-CA                36.14      37.90  
 10 Villalobos, Savannah R    11 Silver Pvpb-CA         38.05      37.91  
 11 Harbo, Railee             12 Path-CA                37.20      38.21  
 12 Contreras, Isabelle L     12 Smsc-CA                40.09      40.45  
 13 Faysman, Ella *           11 Silver Pvpb-CA         40.92      41.65  
 14 Maloney, Kiley G          11 Smsc-CA                43.40      42.57  
 15 Brooks, Sydney E          12 Lompoc Tsunami-CA      42.14      44.12  
 16 Rigney, Lily J            11 Silver Pvpb-CA         49.33      47.36  
 17 Hill, Maya L              11 Lompoc Tsunami-CA      50.53      54.07  
 18 MacEachern, Olivia M      11 Lompoc Tsunami-CA      55.12      57.15  
 19 Blackburn, Mia O          11 Lompoc Tsunami-CA      57.63    1:02.00  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fernandez, Bianca D       12 Rtlr-CA                36.56      35.86  
  2 Boylan, Olivia A          12 Path-CA                38.50      36.83  
  3 Steelman, Taylor A        11 Sbsc-CA                36.09      37.18  
  4 Tallman, Sierra K         11 Sbsc-CA                36.53      37.27  
  5 Keshen, Kendall R         12 Sbsc-CA                36.19      37.56  
  6 Conway, Clementine L      11 Sbsc-CA                39.02      41.27  
  7 Arellano, Emily M         12 Smsc-CA                45.14      46.17  
  8 Moreno, Litzy A           11 Smsc-CA                51.83      49.83  
  9 Redash, Natalie S         11 Smsc-CA                47.49      52.80  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zancanaro, Sydney K       12 Path-CA              1:06.69    1:07.04  
       32.47  1:07.04                                                      
  2 Graham, Brynn J           12 Sbsc-CA              1:06.10    1:08.51  
       33.48  1:08.51                                                      
  3 Costantino, Kim L         12 Cssc-CA              1:09.96    1:09.24  
       34.58  1:09.24                                                      
  4 De La Pena, Sophia L      12 Ccat-CA              1:07.45    1:10.32  
       33.88  1:10.32                                                      
  5 Galadjeva, Michelle S     12 Rtlr-CA              1:16.13    1:13.14  
       34.54  1:13.14                                                      
  6 Cabiles, Allie A          12 Smsc-CA              1:14.88    1:15.12  
       36.96  1:15.12                                                      
  7 Wade, Eva *               12 Polar Bears-CA       1:14.40    1:15.71  
       37.77  1:15.71                                                      
  8 Lomibao, Jamie Z          12 Smsc-CA              1:20.14             
       37.58                                                               
  8 Lomibao, Jamie Z          12 Smsc-CA              1:20.14    1:15.86  
       37.58  1:15.86                                                      
  9 Zimmerman, Aly K          12 Smsc-CA              1:15.92    1:15.92  
       37.70  1:15.92                                                      
 10 Yeow, Kaitlyn W           11 Clss-CA              1:14.57    1:16.43  
       37.34  1:16.43                                                      
 11 Marzan, Isa M             12 Rtlr-CA              1:16.26    1:17.04  
       37.72  1:17.04                                                      
 12 Kim, Elisa H              12 Clss-CA              1:16.76    1:17.90  
       37.33  1:17.90                                                      
 13 Murray, Natalie G         11 Sbsc-CA              1:15.00    1:18.53  
       38.09  1:18.53                                                      
 14 Wordal, Elsie             12 Ynez-CA              1:28.54    1:19.31  
       38.17  1:19.31                                                      
 15 Weatherwax, Chloe S       11 Lompoc Tsunami-CA         NT             
       40.48                                                               
 15 Weatherwax, Chloe S       11 Lompoc Tsunami-CA         NT    1:20.25  
       40.48  1:20.25                                                      
 16 Mazza, Lily               12 Ynez-CA              1:20.37             
       37.68                                                               
 16 Mazza, Lily               12 Ynez-CA              1:20.37    1:20.54  
       37.68  1:20.54                                                      
 17 Pawlik, Ava G             12 Cssc-CA              1:24.21    1:20.61  
       39.02  1:20.61                                                      
 18 Gray, Estella G           11 San Luis Obispo-CA   1:21.91    1:22.26  
       40.06  1:22.26                                                      
 19 Abunan, Regine D          12 Cssc-CA              1:24.65    1:22.89  
       40.83  1:22.89                                                      
 20 Florian, Mya G            11 Polar Bears-CA       1:29.17    1:24.65  
       40.94  1:24.65                                                      
 21 Flowers, Alyssa M         11 Rtlr-CA              1:25.01    1:25.53  
       42.39  1:25.53                                                      
 22 Villa, Aliyah D           11 Lompoc Tsunami-CA    1:28.19    1:28.80  
       43.61  1:28.80                                                      
 23 Ainsworth, Clara M        11 Lompoc Tsunami-CA    1:32.27    1:33.31  
       45.15  1:33.31                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Audrey L            12 Path-CA              1:12.65    1:14.54  
       34.94  1:14.54                                                      
  2 Tarlow, Cayla A           12 Silver Pvpb-CA       1:16.49    1:16.21  
  3 Ostic, Heather G          12 Path-CA              1:26.79    1:19.30  
       37.85  1:19.30                                                      
  4 Harbo, Railee             12 Path-CA              1:26.17    1:19.54  
       38.53  1:19.54                                                      
  5 Redash, Emma E            12 Smsc-CA              1:19.87    1:19.62  
       39.09  1:19.62                                                      
  6 Apeles, Cassidy E         11 Silver Pvpb-CA            NT    1:19.89  
       36.87  1:19.89                                                      
  7 Villalobos, Savannah R    11 Silver Pvpb-CA       1:20.06    1:22.29  
       39.14  1:22.29                                                      
  8 Inutan, Kamy B            11 Smsc-CA              1:24.64    1:24.82  
  9 Lee, Lauren H             12 Silver Pvpb-CA       1:34.21    1:26.57  
       42.24  1:26.57                                                      
 10 Faysman, Ella *           11 Silver Pvpb-CA       1:24.54    1:28.12  
       42.98  1:28.12                                                      
 11 Le, Kayla T               12 Cssc-CA              1:27.39    1:29.14  
 12 Contreras, Isabelle L     12 Smsc-CA              1:26.88    1:31.73  
       44.50  1:31.73                                                      
 13 Maloney, Kiley G          11 Smsc-CA              1:28.44    1:31.89  
       44.33  1:31.89                                                      
 14 Brooks, Sydney E          12 Lompoc Tsunami-CA    1:28.62    1:32.60  
       44.47  1:32.60                                                      
 15 Sogah, Alana V            12 Cssc-CA              1:30.14    1:33.85  
       46.87  1:33.85                                                      
 16 Rigney, Lily J            11 Silver Pvpb-CA            NT    1:37.87  
       47.37  1:37.87                                                      
 17 Blackburn, Mia O          11 Lompoc Tsunami-CA         NT             
 17 Blackburn, Mia O          11 Lompoc Tsunami-CA         NT    2:21.62  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keshen, Kendall R         12 Sbsc-CA                   NT    1:19.68  
       38.57  1:19.68                                                      
  2 Fernandez, Bianca D       12 Rtlr-CA              1:17.40    1:19.90  
       37.57  1:19.90                                                      
  3 Boylan, Olivia A          12 Path-CA              1:20.77    1:20.81  
  4 Steelman, Taylor A        11 Sbsc-CA                   NT    1:22.13  
       39.96  1:22.13                                                      
  5 Kirsch, Breanne K         12 Path-CA              1:26.83    1:24.03  
       39.95  1:24.03                                                      
  6 Janka, Isabella M         12 Path-CA              1:26.49    1:25.51  
       41.39  1:25.51                                                      
  7 Mitsuoka, Kailey N        12 Path-CA              1:25.45    1:27.61  
       45.04  1:27.61                                                      
  8 Hurst, Maddie I           11 Path-CA              1:39.97    1:38.55  
       46.29  1:38.55                                                      
  9 Redash, Natalie S         11 Smsc-CA              1:41.57    1:42.50  
       48.97  1:42.50                                                      
 10 Moreno, Litzy A           11 Smsc-CA              1:50.71    1:59.85  
       56.40  1:59.85                                                      
 -- Arellano, Emily M         12 Smsc-CA              1:44.30         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cabiles, Allie A          12 Smsc-CA                33.70      34.96  
  2 Zancanaro, Sydney K       12 Path-CA                34.86      36.19  
  3 Bravo-Guzman, Noemi I     12 Smsc-CA                36.66      36.52  
  4 Negev, Valeria            12 Ccat-CA                36.98      36.61  
  5 Negev, Victoria           11 Ccat-CA                36.20      36.71  
  6 Prager, Madison A         12 Cssc-CA                36.77      37.04  
  7 Graham, Brynn J           12 Sbsc-CA                38.19      37.52  
  8 Sta. Maria, Anika Mailey  12 Path-CA                36.09      38.08  
  9 Lomibao, Jamie Z          12 Smsc-CA                39.34      38.29  
 10 Salvino, Teia I           12 Path-CA                39.74      39.25  
 11 Schuoler, Sabryna A       12 Sbsc-CA                38.48      39.29  
 12 Hovhannisian, Ani H       12 Rtlr-CA                40.02      39.37  
 13 Wade, Eva *               12 Polar Bears-CA         39.20      39.41  
 14 Cha, Lauryn B             11 Polar Bears-CA         39.91      39.64  
 15 Clerico, Olivia C         12 Clss-CA                37.51      40.11  
 16 Murray, Natalie G         11 Sbsc-CA                42.86             
 16 Murray, Natalie G         11 Sbsc-CA                42.86      40.31  
 17 Zimmerman, Aly K          12 Smsc-CA                39.44      40.51  
 18 Giannini, Lindsey M       11 Puma-CA                44.83      40.92  
 18 Galadjeva, Michelle S     12 Rtlr-CA                42.21      40.92  
 20 Launais, Alexandra S      11 Clss-CA                44.52      41.53  
 21 Macias, Anahi Fabiana     12 Polar Bears-CA         41.16      41.65  
 22 Abunan, Regine D          12 Cssc-CA                40.34      41.68  
 23 Wordal, Elsie             12 Ynez-CA                41.28      42.13  
 24 McCarley, Madison E       11 Lompoc Tsunami-CA      41.07      42.40  
 25 Yeow, Kaitlyn W           11 Clss-CA                43.69      43.57  
 26 Florian, Mya G            11 Polar Bears-CA         44.96      43.61  
 27 Pawlik, Ava G             12 Cssc-CA                45.95      44.76  
 28 Weatherwax, Chloe S       11 Lompoc Tsunami-CA      46.07      45.01  
 29 Ainsworth, Clara M        11 Lompoc Tsunami-CA      45.91      45.49  
 30 Gray, Estella G           11 San Luis Obispo-CA     46.72      45.93  
 31 Flowers, Alyssa M         11 Rtlr-CA                45.40      47.57  
 32 Villa, Aliyah D           11 Lompoc Tsunami-CA      46.92      48.06  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Redash, Emma E            12 Smsc-CA                40.68      39.51  
  2 Mansouri, Samantha J      12 Path-CA                38.45      39.93  
  3 Sandel, Mackenzie R       12 Sbsc-CA                38.48      39.98  
  4 Maloney, Kiley G          11 Smsc-CA                41.61      41.51  
  5 Shabestari, Ava M         11 Sbsc-CA                42.51      42.55  
  6 Ostic, Heather G          12 Path-CA                41.70      42.72  
  7 Inutan, Kamy B            11 Smsc-CA                42.06             
  7 Inutan, Kamy B            11 Smsc-CA                42.06      42.82  
  8 Johnson, Julia M          12 Clss-CA                   NT      43.56  
  9 Stinnett, Grace E         11 Clss-CA                44.00      43.66  
 10 Schorn, Gabriella N       11 Silver Pvpb-CA         43.43      43.78  
 11 Le, Kayla T               12 Cssc-CA                41.11      44.60  
 12 Apeles, Cassidy E         11 Silver Pvpb-CA         43.06      44.69  
 13 Findlay, Brooke C         11 Sbsc-CA                44.10      45.59  
 14 Contreras, Isabelle L     12 Smsc-CA                45.56      45.92  
 15 Tran, Madie L             12 Cssc-CA                45.27      48.00  
 16 Blackburn, Mia O          11 Lompoc Tsunami-CA      49.96      48.34  
 17 Brooks, Sydney E          12 Lompoc Tsunami-CA      50.32      50.36  
 18 Rigney, Lily J            11 Silver Pvpb-CA         49.52      51.83  
 19 Hill, Maya L              11 Lompoc Tsunami-CA      52.07      52.26  
 -- MacEachern, Olivia M      11 Lompoc Tsunami-CA         NT         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Medina, Maika D           11 Path-CA                38.84      39.40  
  2 Steelman, Taylor A        11 Sbsc-CA                42.84      41.41  
  3 Keshen, Kendall R         12 Sbsc-CA                39.99      41.47  
  4 Fernandez, Bianca D       12 Rtlr-CA                40.92      41.88  
  5 Tallman, Sierra K         11 Sbsc-CA                41.08      42.67  
  6 Kirsch, Breanne K         12 Path-CA                43.47      43.70  
  7 Conway, Clementine L      11 Sbsc-CA                41.79      44.38  
  8 Redash, Natalie S         11 Smsc-CA                49.37      54.95  
  9 Arellano, Emily M         12 Smsc-CA                59.89      57.25  
 10 Moreno, Litzy A           11 Smsc-CA              1:04.37      59.56  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Negev, Victoria           11 Ccat-CA              1:17.27    1:18.93  
       37.61  1:18.93                                                      
  2 Bravo-Guzman, Noemi I     12 Smsc-CA              1:19.65             
       37.88                                                               
  2 Bravo-Guzman, Noemi I     12 Smsc-CA              1:19.65    1:20.74  
       37.88  1:20.74                                                      
  3 Negev, Valeria            12 Ccat-CA              1:18.40    1:21.28  
       37.80  1:21.28                                                      
  4 De La Pena, Sophia L      12 Ccat-CA              1:20.44    1:22.47  
       39.38  1:22.47                                                      
  5 Prager, Madison A         12 Cssc-CA              1:21.39    1:23.58  
       39.15  1:23.58                                                      
  6 Sta. Maria, Anika Mailey  12 Path-CA              1:23.22    1:24.36  
       39.78  1:24.36                                                      
  7 Schuoler, Sabryna A       12 Sbsc-CA              1:21.94    1:24.45  
       39.52  1:24.45                                                      
  8 Clerico, Olivia C         12 Clss-CA              1:20.47    1:25.03  
       39.97  1:25.03                                                      
  9 Cha, Lauryn B             11 Polar Bears-CA       1:28.99    1:25.40  
       40.43  1:25.40                                                      
 10 Hovhannisian, Ani H       12 Rtlr-CA              1:26.94    1:25.46  
       40.58  1:25.46                                                      
 11 Kim, Elisa H              12 Clss-CA              1:34.34    1:26.90  
       41.08  1:26.90                                                      
 12 Macias, Anahi Fabiana     12 Polar Bears-CA       1:29.11    1:29.52  
       41.73  1:29.52                                                      
 13 Abunan, Regine D          12 Cssc-CA              1:26.76    1:30.50  
       43.08  1:30.50                                                      
 14 Giannini, Lindsey M       11 Puma-CA              1:34.29    1:30.95  
       43.14  1:30.95                                                      
 15 Wordal, Elsie             12 Ynez-CA              1:36.20    1:31.01  
       44.52  1:31.01                                                      
 16 McCarley, Madison E       11 Lompoc Tsunami-CA    1:29.37    1:32.27  
       43.96  1:32.27                                                      
 17 Mazza, Lily               12 Ynez-CA              1:34.06    1:35.50  
       44.16  1:35.50                                                      
 18 Pawlik, Ava G             12 Cssc-CA              1:40.76    1:36.81  
       45.37  1:36.81                                                      
 19 Ainsworth, Clara M        11 Lompoc Tsunami-CA    1:42.71    1:41.09  
       47.45  1:41.09                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sandel, Mackenzie R       12 Sbsc-CA              1:21.57    1:24.16  
       41.08  1:24.16                                                      
  2 Redash, Emma E            12 Smsc-CA              1:25.67    1:26.05  
       41.38  1:26.05                                                      
  3 Maloney, Kiley G          11 Smsc-CA              1:33.73    1:31.04  
       43.09  1:31.04                                                      
  4 Mansouri, Samantha J      12 Path-CA              1:28.98    1:31.34  
  5 Schorn, Gabriella N       11 Silver Pvpb-CA       1:32.52    1:33.95  
       45.17  1:33.95                                                      
  6 Inutan, Kamy B            11 Smsc-CA              1:35.61    1:35.42  
       45.05  1:35.42                                                      
  7 Le, Kayla T               12 Cssc-CA              1:31.11    1:37.47  
       46.34  1:37.47                                                      
  8 Villalobos, Savannah R    11 Silver Pvpb-CA       1:40.34    1:40.74  
       47.09  1:40.74                                                      
  9 Tran, Madie L             12 Cssc-CA              1:40.39    1:41.13  
       48.46  1:41.13                                                      
 10 Contreras, Isabelle L     12 Smsc-CA              1:43.70    1:42.03  
       47.30  1:42.03                                                      
 11 Lee, Lauren H             12 Silver Pvpb-CA       1:40.95    1:42.68  
       49.24  1:42.68                                                      
 12 Blackburn, Mia O          11 Lompoc Tsunami-CA    1:50.09    1:48.53  
       51.91  1:48.53                                                      
 13 Brooks, Sydney E          12 Lompoc Tsunami-CA    1:52.25    1:50.18  
       52.16  1:50.18                                                      
 14 Rigney, Lily J            11 Silver Pvpb-CA       1:47.15    1:52.48  
       54.19  1:52.48                                                      
 15 Hill, Maya L              11 Lompoc Tsunami-CA    1:55.45    1:59.12  
       54.65  1:59.12                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Medina, Maika D           11 Path-CA              1:26.47    1:26.43  
       40.51  1:26.43                                                      
  2 Conway, Clementine L      11 Sbsc-CA              1:31.96    1:33.47  
       45.03  1:33.47                                                      
  3 Burgess, Zoe G            12 Cssc-CA              1:38.65    1:37.34  
       46.91  1:37.34                                                      
  4 Mitsuoka, Kailey N        12 Path-CA                   NT    1:44.28  
       50.47  1:44.28                                                      
  5 Redash, Natalie S         11 Smsc-CA              1:50.06    1:55.91  
       53.69  1:55.91                                                      
  6 Arellano, Emily M         12 Smsc-CA              2:06.49             
       59.70                                                               
  6 Arellano, Emily M         12 Smsc-CA              2:06.49    2:04.35  
       59.70  2:04.35                                                      
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salvino, Teia I           12 Path-CA                28.13      29.41  
  2 Bravo-Guzman, Noemi I     12 Smsc-CA                30.13      29.64  
  3 Cabiles, Allie A          12 Smsc-CA                30.81      29.93  
  4 Sta. Maria, Anika Mailey  12 Path-CA                29.78      30.13  
  5 Wade, Eva *               12 Polar Bears-CA         30.51      30.65  
  6 Negev, Valeria            12 Ccat-CA                30.67      31.70  
  7 Abunan, Regine D          12 Cssc-CA                31.42      31.83  
  7 Kellum, Ariel A           12 Path-CA                30.73      31.83  
  9 Marzan, Isa M             12 Rtlr-CA                31.98      32.10  
 10 De La Pena, Sophia L      12 Ccat-CA                31.87      32.40  
 11 Clerico, Olivia C         12 Clss-CA                31.97      32.43  
 12 Galadjeva, Michelle S     12 Rtlr-CA                32.80      32.48  
 12 Negev, Victoria           11 Ccat-CA                31.50      32.48  
 14 Graham, Brynn J           12 Sbsc-CA                32.81      32.61  
 15 Lomibao, Jamie Z          12 Smsc-CA                34.03      32.72  
 16 Zimmerman, Aly K          12 Smsc-CA                32.53      33.01  
 17 Murray, Natalie G         11 Sbsc-CA                33.81      33.15  
 18 Schuoler, Sabryna A       12 Sbsc-CA                35.39      33.35  
 19 Pearigen, Tabitha M       12 Ynez-CA                33.04      33.55  
 20 Macias, Anahi Fabiana     12 Polar Bears-CA         42.10      34.46  
 21 Wordal, Elsie             12 Ynez-CA                41.34      34.81  
 22 Cha, Lauryn B             11 Polar Bears-CA         34.04      35.19  
 23 McCarley, Madison E       11 Lompoc Tsunami-CA      35.23      35.47  
 24 Costantino, Kim L         12 Cssc-CA                34.18      35.62  
 25 Weatherwax, Chloe S       11 Lompoc Tsunami-CA      34.56      36.05  
 26 Gray, Estella G           11 San Luis Obispo-CA     35.40      36.58  
 27 Launais, Alexandra S      11 Clss-CA                39.74      37.16  
 28 Pawlik, Ava G             12 Cssc-CA                40.15      37.31  
 29 Hovhannisian, Ani H       12 Rtlr-CA                36.15      37.98  
 30 Giannini, Lindsey M       11 Puma-CA                39.52      39.15  
 31 Flowers, Alyssa M         11 Rtlr-CA                39.29      39.22  
 32 Villa, Aliyah D           11 Lompoc Tsunami-CA      40.04      39.45  
 33 Ainsworth, Clara M        11 Lompoc Tsunami-CA      42.07      41.28  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shabestari, Ava M         11 Sbsc-CA                34.01      35.31  
  2 Redash, Emma E            12 Smsc-CA                36.11      35.86  
  3 Findlay, Brooke C         11 Sbsc-CA                34.85      36.49  
  4 Tran, Madie L             12 Cssc-CA                35.75      36.91  
  5 Sandel, Mackenzie R       12 Sbsc-CA                   NT      37.06  
  6 Contreras, Isabelle L     12 Smsc-CA                35.87      37.34  
  7 Apeles, Cassidy E         11 Silver Pvpb-CA         34.78      37.50  
  8 Villalobos, Savannah R    11 Silver Pvpb-CA         36.91      37.56  
  9 Harbo, Railee             12 Path-CA                37.36      37.88  
 10 Stinnett, Grace E         11 Clss-CA                37.31      39.11  
 11 Le, Kayla T               12 Cssc-CA                39.07      39.21  
 12 Faysman, Ella *           11 Silver Pvpb-CA         37.89      39.63  
 13 Sogah, Alana V            12 Cssc-CA                40.67      40.46  
 14 Maloney, Kiley G          11 Smsc-CA                46.62      41.19  
 15 Inutan, Kamy B            11 Smsc-CA                41.06      41.94  
 16 Brooks, Sydney E          12 Lompoc Tsunami-CA         NT      46.03  
 17 Blackburn, Mia O          11 Lompoc Tsunami-CA      57.41      53.81  
 18 Hill, Maya L              11 Lompoc Tsunami-CA         NT      56.00  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steelman, Taylor A        11 Sbsc-CA                34.51      33.76  
  2 Keshen, Kendall R         12 Sbsc-CA                36.31      35.03  
  3 Kirsch, Breanne K         12 Path-CA                36.72      35.47  
  4 Fernandez, Bianca D       12 Rtlr-CA                36.91      36.36  
  5 Boylan, Kate J            12 Path-CA                37.64      37.08  
  6 Hurst, Maddie I           11 Path-CA                40.09      38.87  
  7 Conway, Clementine L      11 Sbsc-CA                38.55      42.03  
  8 Moreno, Litzy A           11 Smsc-CA                   NT      49.18  
  9 Arellano, Emily M         12 Smsc-CA                56.73      52.51  
 10 Redash, Natalie S         11 Smsc-CA                   NT    1:09.90  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bravo-Guzman, Noemi I     12 Smsc-CA              1:06.15    1:05.10  
       30.63  1:05.10                                                      
  2 Zancanaro, Sydney K       12 Path-CA              1:04.69    1:06.07  
       30.17  1:06.07                                                      
  3 Sta. Maria, Anika Mailey  12 Path-CA              1:06.62    1:08.66  
       31.44  1:08.66                                                      
  4 Negev, Valeria            12 Ccat-CA              1:08.84    1:10.50  
       32.47  1:10.50                                                      
  5 Negev, Victoria           11 Ccat-CA              1:09.04    1:10.71  
       32.72  1:10.71                                                      
  6 Graham, Brynn J           12 Sbsc-CA              1:10.55    1:11.56  
       33.60  1:11.56                                                      
  7 Zimmerman, Aly K          12 Smsc-CA              1:11.79    1:12.53  
       34.03  1:12.53                                                      
  8 Cabiles, Allie A          12 Smsc-CA              1:13.87             
       36.32                                                               
  8 Cabiles, Allie A          12 Smsc-CA              1:13.87    1:13.07  
       36.32  1:13.07                                                      
  9 Clerico, Olivia C         12 Clss-CA              1:13.44    1:13.28  
       33.68  1:13.28                                                      
 10 Abunan, Regine D          12 Cssc-CA              1:14.45    1:14.78  
       34.46  1:14.78                                                      
 11 Lomibao, Jamie Z          12 Smsc-CA              1:16.70    1:15.67  
       36.02  1:15.67                                                      
 12 Wade, Eva *               12 Polar Bears-CA       1:26.53    1:17.80  
       34.88  1:17.80                                                      
 13 Marzan, Isa M             12 Rtlr-CA              1:23.25    1:17.89  
       35.14  1:17.89                                                      
 14 Cha, Lauryn B             11 Polar Bears-CA       1:20.00    1:18.63  
       37.43  1:18.63                                                      
 15 Schuoler, Sabryna A       12 Sbsc-CA              1:18.55    1:19.19  
       35.37  1:19.19                                                      
 16 Florian, Mya G            11 Polar Bears-CA       1:20.78    1:19.39  
       37.49  1:19.39                                                      
 17 Costantino, Kim L         12 Cssc-CA              1:20.38    1:21.51  
       38.02  1:21.51                                                      
 18 McCarley, Madison E       11 Lompoc Tsunami-CA    1:28.36    1:25.82  
       38.25  1:25.82                                                      
 19 Weatherwax, Chloe S       11 Lompoc Tsunami-CA    1:25.91    1:26.63  
       41.06  1:26.63                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shabestari, Ava M         11 Sbsc-CA              1:19.00    1:21.12  
       37.96  1:21.12                                                      
  2 Tran, Madie L             12 Cssc-CA              1:20.91    1:23.38  
       40.13  1:23.38                                                      
  3 Sandel, Mackenzie R       12 Sbsc-CA              1:22.87    1:23.73  
       39.45  1:23.73                                                      
  4 Findlay, Brooke C         11 Sbsc-CA              1:21.02    1:28.72  
       41.00  1:28.72                                                      
  5 Sogah, Alana V            12 Cssc-CA              1:31.87    1:33.14  
       42.15  1:33.14                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Boylan, Kate J            12 Path-CA              1:24.42         DQ  
       38.60       DQ                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard IM GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salvino, Teia I           12 Path-CA              1:04.64    1:06.07  
       30.24  1:06.07                                                      
  2 Zancanaro, Sydney K       12 Path-CA              1:04.13    1:06.23  
       30.24  1:06.23                                                      
  3 Bravo-Guzman, Noemi I     12 Smsc-CA              1:09.82    1:07.73  
       30.71  1:07.73                                                      
  4 Graham, Brynn J           12 Sbsc-CA              1:09.46    1:09.23  
       32.67  1:09.23                                                      
  5 Cabiles, Allie A          12 Smsc-CA              1:16.85    1:09.96  
       31.51  1:09.96                                                      
  6 De La Pena, Sophia L      12 Ccat-CA              1:09.90    1:10.68  
       31.73  1:10.68                                                      
  7 Negev, Valeria            12 Ccat-CA              1:12.09    1:12.65  
       33.69  1:12.65                                                      
  8 Sta. Maria, Anika Mailey  12 Path-CA              1:15.11    1:13.18  
       33.18  1:13.18                                                      
  9 Kellum, Ariel A           12 Path-CA              1:16.08    1:13.75  
       33.68  1:13.75                                                      
 10 Lomibao, Jamie Z          12 Smsc-CA              1:16.40    1:13.87  
       35.85  1:13.87                                                      
 11 Kim, Elisa H              12 Clss-CA              1:13.86    1:14.00  
       34.06  1:14.00                                                      
 12 Pearigen, Tabitha M       12 Ynez-CA              1:14.57    1:14.35  
       34.02  1:14.35                                                      
 13 Zimmerman, Aly K          12 Smsc-CA              1:12.75    1:14.80  
       34.79  1:14.80                                                      
 14 Negev, Victoria           11 Ccat-CA              1:11.98    1:14.88  
       35.33  1:14.88                                                      
 15 Costantino, Kim L         12 Cssc-CA              1:14.47    1:14.89  
       34.81  1:14.89                                                      
 16 Schuoler, Sabryna A       12 Sbsc-CA              1:13.81    1:15.12  
       34.97  1:15.12                                                      
 17 Murray, Natalie G         11 Sbsc-CA              1:12.91    1:15.21  
       35.31  1:15.21                                                      
 18 Wordal, Elsie             12 Ynez-CA              1:19.73    1:15.81  
       35.67  1:15.81                                                      
 19 Galadjeva, Michelle S     12 Rtlr-CA              1:16.44    1:15.88  
       33.99  1:15.88                                                      
 20 Clerico, Olivia C         12 Clss-CA              1:14.74    1:15.93  
       34.44  1:15.93                                                      
 21 Yeow, Kaitlyn W           11 Clss-CA              1:17.84    1:16.78  
       34.86  1:16.78                                                      
 22 Abunan, Regine D          12 Cssc-CA              1:17.76    1:16.81  
       35.64  1:16.81                                                      
 23 Hovhannisian, Ani H       12 Rtlr-CA                   NT    1:17.10  
       36.64  1:17.10                                                      
 24 Weatherwax, Chloe S       11 Lompoc Tsunami-CA    1:23.64    1:17.44  
       37.23  1:17.44                                                      
 25 Launais, Alexandra S      11 Clss-CA              1:18.19    1:18.86  
       36.23  1:18.86                                                      
 26 Cha, Lauryn B             11 Polar Bears-CA       1:16.87    1:19.18  
       38.95  1:19.18                                                      
 27 Macias, Anahi Fabiana     12 Polar Bears-CA       1:19.37    1:19.30  
       38.28  1:19.30                                                      
 28 Prager, Madison A         12 Cssc-CA              1:17.03    1:19.36  
       37.43  1:19.36                                                      
 29 Gray, Estella G           11 San Luis Obispo-CA   1:23.22    1:21.21  
       36.75  1:21.21                                                      
 30 Giannini, Lindsey M       11 Puma-CA              1:24.72    1:21.63  
       39.03  1:21.63                                                      
 31 McCarley, Madison E       11 Lompoc Tsunami-CA    1:19.90    1:21.96  
       36.08  1:21.96                                                      
 32 Pawlik, Ava G             12 Cssc-CA              1:26.53    1:22.68  
       37.71  1:22.68                                                      
 33 Flowers, Alyssa M         11 Rtlr-CA              1:24.55    1:23.55  
       39.83  1:23.55                                                      
 34 Florian, Mya G            11 Polar Bears-CA       1:23.73    1:26.39  
       37.38  1:26.39                                                      
 35 Villa, Aliyah D           11 Lompoc Tsunami-CA    1:29.25    1:27.44  
       39.81  1:27.44                                                      
 36 Ainsworth, Clara M        11 Lompoc Tsunami-CA    1:31.43    1:28.97  
       44.14  1:28.97                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard IM SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sandel, Mackenzie R       12 Sbsc-CA              1:14.33    1:14.50  
       35.52  1:14.50                                                      
  2 Chen, Audrey L            12 Path-CA              1:14.47    1:16.12  
       33.67  1:16.12                                                      
  3 Redash, Emma E            12 Smsc-CA              1:18.03    1:16.97  
       36.81  1:16.97                                                      
  4 Mansouri, Samantha J      12 Path-CA              1:20.16    1:18.31  
       36.62  1:18.31                                                      
  5 Shabestari, Ava M         11 Sbsc-CA              1:19.90             
       36.97                                                               
  5 Shabestari, Ava M         11 Sbsc-CA              1:19.90    1:19.01  
       36.97  1:19.01                                                      
  6 Ostic, Heather G          12 Path-CA              1:17.17    1:19.77  
       36.96  1:19.77                                                      
  7 Schorn, Gabriella N       11 Silver Pvpb-CA       1:25.26    1:19.95  
       37.00  1:19.95                                                      
  8 Stinnett, Grace E         11 Clss-CA              1:20.48    1:20.75  
       37.76  1:20.75                                                      
  9 Findlay, Brooke C         11 Sbsc-CA              1:19.19    1:21.07  
       36.98  1:21.07                                                      
 10 Maloney, Kiley G          11 Smsc-CA              1:29.13    1:22.10  
       41.42  1:22.10                                                      
 11 Apeles, Cassidy E         11 Silver Pvpb-CA       1:23.28    1:22.96  
       38.31  1:22.96                                                      
 12 Harbo, Railee             12 Path-CA              1:22.96    1:23.29  
       36.75  1:23.29                                                      
 13 Villalobos, Savannah R    11 Silver Pvpb-CA       1:23.53    1:23.35  
       36.86  1:23.35                                                      
 14 Le, Kayla T               12 Cssc-CA              1:24.42    1:23.98  
       41.14  1:23.98                                                      
 15 Inutan, Kamy B            11 Smsc-CA              1:25.25    1:24.13  
       40.51  1:24.13                                                      
 16 Tran, Madie L             12 Cssc-CA              1:27.70    1:24.20  
       39.72  1:24.20                                                      
 17 Contreras, Isabelle L     12 Smsc-CA              1:23.39    1:25.38  
       39.73  1:25.38                                                      
 18 Faysman, Ella *           11 Silver Pvpb-CA       1:22.00    1:26.06  
       38.51  1:26.06                                                      
 19 Sogah, Alana V            12 Cssc-CA              1:28.52    1:26.11  
       41.50  1:26.11                                                      
 20 Johnson, Julia M          12 Clss-CA              1:44.24    1:26.70  
       41.23  1:26.70                                                      
 21 Brooks, Sydney E          12 Lompoc Tsunami-CA         NT    1:31.72  
       43.13  1:31.72                                                      
 22 Rigney, Lily J            11 Silver Pvpb-CA       1:39.44    1:41.71  
       52.96  1:41.71                                                      
 23 Blackburn, Mia O          11 Lompoc Tsunami-CA    1:49.59    1:45.40  
       53.60  1:45.40                                                      
 24 Hill, Maya L              11 Lompoc Tsunami-CA         NT    1:52.91  
       55.37  1:52.91                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard IM BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keshen, Kendall R         12 Sbsc-CA              1:19.04    1:17.90  
       36.28  1:17.90                                                      
  2 Boylan, Olivia A          12 Path-CA              1:26.19    1:18.47  
       36.73  1:18.47                                                      
  3 Steelman, Taylor A        11 Sbsc-CA              1:20.74    1:18.90  
       36.12  1:18.90                                                      
  4 Kirsch, Breanne K         12 Path-CA              1:20.20    1:19.20  
       35.65  1:19.20                                                      
  5 Fernandez, Bianca D       12 Rtlr-CA              1:18.54    1:19.94  
       35.88  1:19.94                                                      
  6 Boylan, Kate J            12 Path-CA              1:27.54    1:22.36  
       37.97  1:22.36                                                      
  7 Medina, Maika D           11 Path-CA              1:24.17    1:23.66  
       39.97  1:23.66                                                      
  8 Conway, Clementine L      11 Sbsc-CA              1:23.90    1:24.20  
       40.45  1:24.20                                                      
  9 Arellano, Emily M         12 Smsc-CA              1:47.94    1:42.99  
       48.84  1:42.99                                                      
 10 Moreno, Litzy A           11 Smsc-CA              1:53.19    1:50.10  
       52.06  1:50.10                                                      
 11 Redash, Natalie S         11 Smsc-CA              1:41.43    1:54.37  
       59.15  1:54.37                                                      
 -- Hurst, Maddie I           11 Path-CA              1:34.29         DQ  
       38.96       DQ                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard IM GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bravo-Guzman, Noemi I     12 Smsc-CA              2:24.13    2:25.94  
       31.18  1:08.13  1:52.23  2:25.94                                    
  2 Graham, Brynn J           12 Sbsc-CA              2:23.69    2:30.24  
       33.64  1:11.73  1:54.61  2:30.24                                    
  3 Negev, Valeria            12 Ccat-CA              2:29.96    2:32.07  
       32.20  1:13.00  1:56.47  2:32.07                                    
  4 Zimmerman, Aly K          12 Smsc-CA              2:33.31    2:34.02  
       33.61  1:14.21  1:59.27  2:34.02                                    
  5 Kellum, Ariel A           12 Path-CA              2:41.71    2:35.71  
       32.11  1:13.95  2:00.15  2:35.71                                    
  6 Negev, Victoria           11 Ccat-CA              2:56.04    2:36.39  
       32.85  1:15.38  1:59.72  2:36.39                                    
  7 Sta. Maria, Anika Mailey  12 Path-CA              2:48.73    2:39.05  
       31.91  1:14.32  2:01.98  2:39.05                                    
  8 Clerico, Olivia C         12 Clss-CA              2:38.64    2:41.17  
       34.56  1:16.09  2:02.42  2:41.17                                    
  9 Costantino, Kim L         12 Cssc-CA              2:42.23    2:41.50  
       37.54  1:17.79  2:07.56  2:41.50                                    
 10 Macias, Anahi Fabiana     12 Polar Bears-CA       2:53.83    2:46.26  
       38.05  1:22.34  2:10.88  2:46.26                                    
 11 Murray, Natalie G         11 Sbsc-CA              2:34.13    2:46.40  
       37.87  1:20.75  2:11.06  2:46.40                                    
 12 Hovhannisian, Ani H       12 Rtlr-CA                   NT    2:46.63  
       38.34  1:22.24  2:09.27  2:46.63                                    
 13 Galadjeva, Michelle S     12 Rtlr-CA                   NT    2:48.68  
       33.33  1:15.97  2:08.21  2:48.68                                    
 14 Pawlik, Ava G             12 Cssc-CA              3:00.74    2:54.34  
       38.97  1:22.82  2:16.09  2:54.34                                    
 15 Gray, Estella G           11 San Luis Obispo-CA   2:58.90    2:58.60  
       37.45  1:21.86  2:17.64  2:58.60                                    
 16 McCarley, Madison E       11 Lompoc Tsunami-CA    2:57.24    3:08.31  
       40.12  1:31.61  2:28.02  3:08.31                                    
 17 Villa, Aliyah D           11 Lompoc Tsunami-CA         NT             
       44.47  1:33.90  2:29.16                                             
 17 Villa, Aliyah D           11 Lompoc Tsunami-CA         NT    3:12.46  
       44.47  1:33.90  2:29.16  3:12.46                                    
 -- Wordal, Elsie             12 Ynez-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard IM SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shabestari, Ava M         11 Sbsc-CA              2:48.61    2:49.71  
       37.57  1:21.49  2:11.99  2:49.71                                    
  2 Findlay, Brooke C         11 Sbsc-CA              2:49.81    2:59.94  
       41.33  1:26.74  2:21.07  2:59.94                                    
 
Girls 11-12 200 Yard IM BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keshen, Kendall R         12 Sbsc-CA                   NT    2:50.31  
       37.61  1:22.65  2:10.19  2:50.31                                    
  2 Steelman, Taylor A        11 Sbsc-CA              2:54.35    3:00.68  
       37.42  1:23.37  2:18.56  3:00.68                                    
  3 Conway, Clementine L      11 Sbsc-CA                   NT    3:06.75  
       44.16  1:33.58  2:25.24  3:06.75                                    
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay GOLD
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                  1:48.33    1:49.59  
     1) Zancanaro, Sydney K 12          2) Kellum, Ariel A 12             
     3) Sta. Maria, Anika Mailey E 12   4) Salvino, Teia I 12             
       26.39    54.30  1:23.45  1:49.59                                    
  2 Gold-Santa Maria Swim Club-CA  'A'                1:57.64    1:56.01  
     1) Bravo-Guzman, Noemi I 12        2) Cabiles, Allie A 12            
     3) Zimmerman, Aly K 12             4) Lomibao, Jamie Z 12            
       27.37    56.12  1:26.75  1:56.01                                    
  3 Gold-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                   NT    1:58.33  
     1) Schuoler, Sabryna A 12          2) Stretz, Makenna D 12           
     3) Graham, Brynn J 12              4) Murray, Natalie G 11           
       29.17  1:00.12  1:28.86  1:58.33                                    
  4 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'                2:01.56    2:00.31  
     1) Prager, Madison A 12            2) Abunan, Regine D 12            
     3) Pawlik, Ava G 12                4) Costantino, Kim L 12           
       30.70  1:00.96  1:32.32  2:00.31                                    
  5 Gold-Rattler Swim Club-CA  'A'                    1:59.71    2:02.02  
     1) Marzan, Isa M 12                2) Galadjeva, Michelle S 12       
     3) Hovhannisian, Ani H 12          4) Flowers, Alyssa M 11           
       29.72    59.86  1:30.04  2:02.02                                    
  6 Gold-Class Aquatics-CA  'A'                       2:00.30    2:02.31  
     1) Yeow, Kaitlyn W 11              2) Launais, Alexandra S 11        
     3) Clerico, Olivia C 12            4) Kim, Elisa H 12                
       30.85  1:01.99  1:33.25  2:02.31                                    
  7 Gold-Porter Valley-CA  'A'                        2:00.00    2:02.91  
     1) Wade, Eva * 12                  2) Cha, Lauryn B 11               
     3) Florian, Mya G 11               4) Macias, Anahi Fabiana 12       
       30.03  1:00.21  1:33.48  2:02.91                                    
  8 Gold-Lompoc Tsunami-CA  'A'                            NT    2:17.10  
     1) McCarley, Madison E 11          2) Ainsworth, Clara M 11          
     3) Villa, Aliyah D 11              4) Weatherwax, Chloe S 11         
       33.33  1:09.36  1:44.19  2:17.10                                    
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay SILVER
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                2:03.20    2:03.67  
     1) Ostic, Heather G 12             2) Mansouri, Samantha J 12        
     3) Harbo, Railee 12                4) Chen, Audrey L 12              
       30.94  1:02.02  1:34.55  2:03.67                                    
  2 Silver-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                 NT    2:07.10  
     1) Findlay, Brooke C 11            2) Sandel, Mackenzie R 12         
     3) Macleod, Grayson S 12           4) Shabestari, Ava M 11           
       31.77  1:03.04  1:35.72  2:07.10                                    
  3 Silver-Santa Maria Swim Club-CA  'A'              2:07.47    2:09.24  
     1) Maloney, Kiley G 11             2) Redash, Emma E 12              
     3) Contreras, Isabelle L 12        4) Inutan, Kamy B 11              
       32.87  1:04.54  1:38.04  2:09.24                                    
  4 Silver-Porter Vallley-CA  'A'                     2:00.00    2:15.40  
     1) Apeles, Cassidy E 11            2) Schorn, Gabriella N 11         
     3) Villalobos, Savannah R 11       4) Faysman, Ella * 11             
       33.36  1:06.71  1:41.17  2:15.40                                    
  5 Silver-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'              2:15.73    2:24.89  
     1) Sogah, Alana V 12               2) Le, Kayla T 12                 
     3) Butler, Cydnee A 12             4) Tran, Madie L 12               
       32.73  1:06.26  1:51.33  2:24.89                                    
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay BRONZE
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bronze-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                2:09.01    2:08.47  
     1) Kirsch, Breanne K 12            2) Boylan, Kate J 12              
     3) Medina, Maika D 11              4) Boylan, Olivia A 12            
       32.10  1:43.64  2:08.47                                             
  2 Bronze-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                 NT    2:12.30  
     1) Conway, Clementine L 11         2) Keshen, Kendall R 12           
     3) Steelman, Taylor A 11           4) Tallman, Sierra K 11           
       32.74  1:06.33  1:40.36  2:12.30                                    
 -- Bronze-Santa Maria Swim Club-CA  'A'              2:24.75         DQ  
     1) Moreno, Litzy A 11              2) Redash, Natalie S 11           
     3) Arellano, Emily M 12            4) Greeley, Troi K 12             
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay GOLD
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                  2:02.92    2:04.35  
     1) Salvino, Teia I 12              2) Zancanaro, Sydney K 12         
     3) Sta. Maria, Anika Mailey E 12   4) Kellum, Ariel A 12             
       30.93  1:06.30  1:36.24  2:04.35                                    
  2 Gold-Santa Maria Swim Club-CA  'A'                2:07.68    2:08.18  
     1) Bravo-Guzman, Noemi I 12        2) Cabiles, Allie A 12            
     3) Zimmerman, Aly K 12             4) Lomibao, Jamie Z 12            
       30.96  1:05.86  1:38.31  2:08.18                                    
  3 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'                2:13.23    2:13.41  
     1) Costantino, Kim L 12            2) Prager, Madison A 12           
     3) Abunan, Regine D 12             4) Pawlik, Ava G 12               
       32.35  1:10.06  1:42.47  2:13.41                                    
  4 Gold-Porter Valley-CA  'A'                        2:10.00    2:17.33  
     1) Wade, Eva * 12                  2) Cha, Lauryn B 11               
     3) Florian, Mya G 11               4) Macias, Anahi Fabiana 12       
       32.20  1:12.13  1:48.19  2:17.33                                    
  5 Gold-Class Aquatics-CA  'A'                       2:17.47    2:17.82  
     1) Launais, Alexandra S 11         2) Kim, Elisa H 12                
     3) Clerico, Olivia C 12            4) Yeow, Kaitlyn W 11             
       36.98  1:16.32  1:48.40  2:17.82                                    
  6 Gold-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                   NT    2:18.78  
     1) Schuoler, Sabryna A 12          2) Stretz, Makenna D 12           
     3) Graham, Brynn J 12              4) Murray, Natalie G 11           
       36.48  1:17.67  1:49.09  2:18.78                                    
  7 Gold-Rattler Swim Club-CA  'A'                    2:18.86    2:20.53  
     1) Marzan, Isa M 12                2) Hovhannisian, Ani H 12         
     3) Galadjeva, Michelle S 12        4) Flowers, Alyssa M 11           
       35.69  1:15.05  1:48.08  2:20.53                                    
  8 Gold-Lompoc Tsunami-CA  'A'                            NT    2:39.53  
     1) Villa, Aliyah D 11              2) Ainsworth, Clara M 11          
     3) McCarley, Madison E 11          4) Weatherwax, Chloe S 11         
       42.09  1:28.86  2:08.30  2:39.53                                    
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay SILVER
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                2:25.61    2:23.38  
     1) Chen, Audrey L 12               2) Ostic, Heather G 12            
     3) Mansouri, Samantha J 12         4) Harbo, Railee 12               
       35.13  1:14.81  1:51.09  2:23.38                                    
  2 Silver-Santa Maria Swim Club-CA  'A'              2:22.00    2:28.53  
     1) Inutan, Kamy B 11               2) Redash, Emma E 12              
     3) Contreras, Isabelle L 12        4) Maloney, Kiley G 11            
       39.40  1:19.11  1:55.96  2:28.53                                    
  3 Silver-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                 NT    2:35.69  
     1) Findlay, Brooke C 11            2) Sandel, Mackenzie R 12         
     3) Macleod, Grayson S 12           4) Shabestari, Ava M 11           
       37.64  1:17.78  2:05.48  2:35.69                                    
 -- Silver-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'              2:27.99         DQ  
     1) Butler, Cydnee A 12             2) Le, Kayla T 12                 
     3) Tran, Madie L 12                4) Sogah, Alana V 12              
       52.82  1:36.90  2:08.16       DQ                                    
 -- Silver-Porter Vallley-CA  'A'                          NT         DQ  
     1) Apeles, Cassidy E 11            2) Rigney, Lily J 11              
     3) Villalobos, Savannah R 11       4) Faysman, Ella * 11             
       37.34  1:29.35  2:06.50       DQ                                    
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay BRONZE
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bronze-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                 NT    2:25.97  
     1) Conway, Clementine L 11         2) Keshen, Kendall R 12           
     3) Steelman, Taylor A 11           4) Tallman, Sierra K 11           
       36.33  1:19.79  1:55.03  2:25.97                                    
  2 Bronze-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                2:26.16    2:26.45  
     1) Kirsch, Breanne K 12            2) Medina, Maika D 11             
     3) Boylan, Kate J 12               4) Boylan, Olivia A 12            
       38.91  1:17.47  1:54.55  2:26.45                                    
 
Women 13-14 50 Yard Freestyle GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Botton, Riley J           13 Path-CA                24.03      24.99  
  2 Hayon, Arielle            14 Ccat-CA                24.57      25.69  
  3 Woodhouse, Holly A        13 Sbsc-CA                25.22      26.05  
  4 Goudz, Hannah             13 Ccat-CA                25.72      26.44  
  5 Given, Grace C            14 Clss-CA                26.36      26.73  
  6 Donnelly, Allison E       14 Ccat-CA                26.50      27.02  
  7 Bloom, Makenna L          13 Cssc-CA                25.95      27.19  
  7 Teegarden, Margaret M     14 Clss-CA                26.59      27.19  
  9 Bish, Andrea M            14 Sbsc-CA                26.52      27.45  
 10 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA     25.86      27.46  
 11 Findlay, Ashley A         14 Sbsc-CA                26.82             
 11 Findlay, Ashley A         14 Sbsc-CA                26.82      27.55  
 12 Parral, Angele F          14 Ccat-CA                26.87      27.56  
 13 Giannini, Emilie M        14 Puma-CA                26.60      27.60  
 14 Snowden, Cameron B        13 Path-CA                26.22      27.61  
 15 Maxwell, Holly S          14 Sbsc-CA                27.16      27.68  
 16 Crittenden, Eloise A      13 Clss-CA                27.29      27.87  
 17 Wing, Renee M             14 Cssc-CA                27.19      27.94  
 18 Marsalek, Emma J          13 Smsc-CA                27.81      28.07  
 19 Mateo, Mina R             14 Rtlr-CA                   NT      28.47  
 20 Wood, Rachel M            14 Puma-CA                27.81      28.74  
 21 DiSimone, Holly M         13 Paso-CA                28.75      28.92  
 22 Salvino, Helena S         14 Path-CA                27.43      29.04  
 23 Fuller, Monica A          14 Smsc-CA                28.61      29.19  
 24 Gatmaitan, Tatum K        14 Rtlr-CA                28.71      29.20  
 25 Hernandez, Elizabeth A    14 Smsc-CA                29.28      29.62  
 26 Steed, Ryan N             13 Smsc-CA                29.09      29.77  
 27 Amador, Adriel L          13 Ynez-CA                29.62      29.81  
 28 Helscher, Peyton C        14 Rtlr-CA                29.18      29.86  
 29 Cha, Madison G            13 Polar Bears-CA         29.18      29.99  
 30 Georgian, Annie A         13 Clss-CA                30.28      30.15  
 31 Brooks, Keira A           13 San Luis Obispo-CA     30.09      30.32  
 31 James, Kierah L           14 Lompoc Tsunami-CA      30.53      30.32  
 33 Arreguin, Katie N         13 Lompoc Tsunami-CA      29.25      30.37  
 34 Cusick, Sam L             13 Puma-CA                30.09      30.53  
 34 Parkinson, Ashtyn R       14 Cssc-CA                31.28      30.53  
 36 Settje, Ryann G           13 Lompoc Tsunami-CA      31.39      30.85  
 37 Estes, Ashlyn V           13 Paso-CA                32.43      31.73  
 38 Landeros, Bella R         13 Cssc-CA                31.66      31.90  
 39 Shtangrud, Natalie M      14 Polar Bears-CA         31.29      32.05  
 40 Ghaffari, Paulina M       13 Polar Bears-CA         33.06      32.22  
 41 Breard, Clarissa D        14 Polar Bears-CA         29.47      32.33  
 42 Cabrera, Christa A        14 Rtlr-CA                29.83      32.63  
 42 Leal, Sophia J            14 Clss-CA                30.09      32.63  
 44 Wilson, Kelly T           13 Polar Bears-CA         29.82      32.67  
 45 Himburg, Evelyn G         14 Mss-CA                 31.97      32.83  
 46 Weatherwax, Sage E        14 Lompoc Tsunami-CA      35.45      33.61  
 47 Stanculescu, Maria A      13 Puma-CA                   NT             
 47 Stanculescu, Maria A      13 Puma-CA                   NT      38.21  
 
Women 13-14 50 Yard Freestyle SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dzieciol, Karolina L      14 Pvst-CA                25.89      26.34  
  2 Loewe, Emma E             13 Pvst-CA                27.61      27.60  
  3 Cornell, Heather J        14 Path-CA                28.70      28.73  
  4 Radulescu, Eden S         13 Ccat-CA                28.84      28.81  
  5 Luyten, Sonja C           13 Ccat-CA                30.39      28.94  
  6 Fristoe, Catie C          14 Sbsc-CA                29.24      29.33  
  7 Jebens, Alaska L          13 Smsc-CA                30.32             
  7 Jebens, Alaska L          13 Smsc-CA                30.32      29.63  
  8 Steele, Keegan R          13 Sbsc-CA                29.54      29.81  
  9 Perez, Cat L              14 Smsc-CA                30.62      30.38  
 10 Walters, Ashlyn R         13 Path-CA                28.96      30.44  
 11 Jimenez, Emma G           13 Smsc-CA                31.22      30.68  
 12 Brown, Jada N             13 Smsc-CA                30.25      30.84  
 13 Sysavath, Kaitlin P       13 Pvst-CA                29.26      31.81  
 14 Murphy, Audrina C         13 Ccat-CA                29.54      32.41  
 15 Knudson, Megan T          13 Path-CA                29.49      32.64  
 16 Leathers, Olivia J        14 Path-CA                29.67      32.79  
 17 Montanez, Julia M         13 Ccat-CA                30.07      33.15  
 18 Bonds-Hill, Skyler Hill   13 Pvst-CA                32.91      33.30  
 19 Ibrahim, Cora F           14 Silver Pvpb-CA         34.11      34.09  
 20 Ande, Krisha *            13 Silver Pvpb-CA            NT      38.65  
 -- Gamble, Brittney L        14 Sbsc-CA                28.44         DQ  
 
Women 13-14 50 Yard Freestyle BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bloom, Malena A           13 Path-CA                30.18      30.35  
  2 Larbig, Dorienne S        14 Sbsc-CA                30.33      30.80  
  3 Flint, Makayla R          14 Sbsc-CA                30.46      31.24  
  4 Benoit, Sammy M           13 Path-CA                33.77      31.63  
  5 Markarian, Angela S       13 Rtlr-CA                29.84      31.75  
  6 Nadal, Brianna B          14 Path-CA                30.23      31.77  
  7 Song, Hannah E            13 Sbsc-CA                31.58      32.29  
  8 Rodriguez, Sydney K       13 Path-CA                32.46      32.39  
  9 Le Baut, Catelle J        13 Path-CA                33.55      32.55  
 10 Abt, Faith M              13 Path-CA                33.90      33.09  
 11 Hetland, Grace M          14 Smsc-CA                32.82      33.26  
 12 Rosenthal, Elise M        14 Rtlr-CA                35.52      33.37  
 13 Hutson, Seabrijn L        13 Path-CA                34.78      33.86  
 14 Valle, Zoe E              13 Sbsc-CA                39.35      37.04  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woodhouse, Holly A        13 Sbsc-CA                54.40             
       27.15                                                               
  1 Woodhouse, Holly A        13 Sbsc-CA                54.40      56.81  
       27.15    56.81                                                      
  2 Bloom, Makenna L          13 Cssc-CA                56.29      57.39  
       27.14    57.39                                                      
  3 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA     57.81      58.29  
       28.24    58.29                                                      
  4 Teegarden, Margaret M     14 Clss-CA                57.17      58.36  
       28.39    58.36                                                      
  5 Hamilton, Alyssa M        14 Path-CA                54.81      58.61  
       28.11    58.61                                                      
  6 Donnelly, Allison E       14 Ccat-CA                57.64      59.03  
       28.65    59.03                                                      
  7 Giannini, Emilie M        14 Puma-CA              1:00.69      59.17  
       27.74    59.17                                                      
  8 Parral, Angele F          14 Ccat-CA                58.85      59.29  
       28.53    59.29                                                      
  9 Findlay, Ashley A         14 Sbsc-CA                56.98    1:00.04  
       28.83  1:00.04                                                      
 10 Goudz, Hannah             13 Ccat-CA                57.66    1:00.38  
       28.93  1:00.38                                                      
 11 Wing, Renee M             14 Cssc-CA                57.76    1:00.43  
       28.71  1:00.43                                                      
 12 Snowden, Cameron B        13 Path-CA                58.08    1:00.51  
       29.17  1:00.51                                                      
 13 Marsalek, Emma J          13 Smsc-CA              1:00.66    1:00.92  
       29.26  1:00.92                                                      
 14 Corella, Alyssia R        14 Paso-CA              1:00.01    1:01.13  
       29.46  1:01.13                                                      
 15 Mateo, Mina R             14 Rtlr-CA                   NT    1:01.70  
       29.56  1:01.70                                                      
 16 Oppedahl, Claire M        13 Puma-CA              1:02.63    1:01.94  
       30.35  1:01.94                                                      
 17 Gatmaitan, Tatum K        14 Rtlr-CA              1:01.41    1:02.05  
       29.98  1:02.05                                                      
 18 Woldman, Lilly E          14 Cssc-CA              1:06.04    1:02.09  
       29.68  1:02.09                                                      
 19 Helscher, Peyton C        14 Rtlr-CA              1:01.37    1:02.36  
       30.41  1:02.36                                                      
 20 Crittenden, Eloise A      13 Clss-CA              1:00.09    1:02.43  
       29.43  1:02.43                                                      
 21 Steed, Ryan N             13 Smsc-CA              1:04.10    1:03.56  
       31.00  1:03.56                                                      
 22 Wood, Rachel M            14 Puma-CA              1:02.68    1:04.35  
       30.84  1:04.35                                                      
 22 Fuller, Monica A          14 Smsc-CA              1:00.22    1:04.35  
       31.07  1:04.35                                                      
 24 Cha, Madison G            13 Polar Bears-CA       1:05.65    1:04.44  
       31.06  1:04.44                                                      
 25 Wilson, Kelly T           13 Polar Bears-CA       1:08.51    1:04.52  
       31.11  1:04.52                                                      
 26 Arreguin, Katie N         13 Lompoc Tsunami-CA    1:03.75    1:04.64  
       31.43  1:04.64                                                      
 27 Hernandez, Elizabeth A    14 Smsc-CA              1:04.15    1:04.68  
       31.46  1:04.68                                                      
 28 Georgian, Annie A         13 Clss-CA              1:04.51    1:05.39  
       31.42  1:05.39                                                      
 29 DiSimone, Holly M         13 Paso-CA              1:04.02    1:05.45  
       32.10  1:05.45                                                      
 29 Breard, Clarissa D        14 Polar Bears-CA       1:04.75    1:05.45  
       31.32  1:05.45                                                      
 31 Amador, Adriel L          13 Ynez-CA              1:03.86    1:06.24  
       31.73  1:06.24                                                      
 32 Brooks, Keira A           13 San Luis Obispo-CA   1:05.04    1:06.65  
       31.80  1:06.65                                                      
 33 Cusick, Sam L             13 Puma-CA              1:05.73    1:06.82  
       32.57  1:06.82                                                      
 34 Cabrera, Christa A        14 Rtlr-CA              1:08.15    1:07.12  
       30.76  1:07.12                                                      
 35 Parkinson, Ashtyn R       14 Cssc-CA              1:06.69    1:07.69  
       32.91  1:07.69                                                      
 36 Estes, Ashlyn V           13 Paso-CA              1:11.20    1:10.39  
       35.13  1:10.39                                                      
 37 Ghaffari, Paulina M       13 Polar Bears-CA       1:10.39    1:10.89  
       32.76  1:10.89                                                      
 38 James, Kierah L           14 Lompoc Tsunami-CA    1:07.66    1:11.05  
       34.17  1:11.05                                                      
 39 Settje, Ryann G           13 Lompoc Tsunami-CA    1:13.07    1:11.52  
       33.91  1:11.52                                                      
 40 Leal, Sophia J            14 Clss-CA              1:08.03    1:12.61  
       33.64  1:12.61                                                      
 41 Shtangrud, Natalie M      14 Polar Bears-CA       1:15.93    1:13.69  
       34.33  1:13.69                                                      
 42 Weatherwax, Sage E        14 Lompoc Tsunami-CA    1:15.89    1:17.89  
       36.02  1:17.89                                                      
 43 Himburg, Evelyn G         14 Mss-CA               1:11.67    1:19.17  
       36.49  1:19.17                                                      
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dzieciol, Karolina L      14 Pvst-CA                54.60      57.32  
       27.66    57.32                                                      
  2 Loewe, Emma E             13 Pvst-CA              1:00.33    1:00.31  
       28.81  1:00.31                                                      
  3 Radulescu, Eden S         13 Ccat-CA              1:01.90    1:00.50  
       29.97  1:00.50                                                      
  4 Luyten, Sonja C           13 Ccat-CA              1:04.98    1:01.99  
       29.70  1:01.99                                                      
  5 Cornell, Heather J        14 Path-CA              1:02.08    1:02.84  
       30.11  1:02.84                                                      
  6 Jebens, Alaska L          13 Smsc-CA              1:04.72    1:03.66  
       30.81  1:03.66                                                      
  7 Sysavath, Kaitlin P       13 Pvst-CA              1:04.61    1:04.42  
       31.40  1:04.42                                                      
  8 Brown, Jada N             13 Smsc-CA              1:05.09    1:05.18  
       32.33  1:05.18                                                      
  9 Steele, Keegan R          13 Sbsc-CA              1:04.01    1:05.54  
       31.61  1:05.54                                                      
 10 Knudson, Megan T          13 Path-CA              1:05.14    1:06.19  
       31.44  1:06.19                                                      
 11 Perez, Cat L              14 Smsc-CA              1:05.83    1:06.34  
       31.51  1:06.34                                                      
 12 Walters, Ashlyn R         13 Path-CA              1:06.39    1:07.47  
       31.74  1:07.47                                                      
 13 Murphy, Audrina C         13 Ccat-CA              1:06.64    1:07.98  
       31.98  1:07.98                                                      
 14 Jimenez, Emma G           13 Smsc-CA              1:07.24    1:08.73  
       33.43  1:08.73                                                      
 15 Leathers, Olivia J        14 Path-CA              1:08.65    1:09.21  
       33.26  1:09.21                                                      
 16 Montanez, Julia M         13 Ccat-CA              1:05.67    1:09.88  
       32.81  1:09.88                                                      
 17 Ibrahim, Cora F           14 Silver Pvpb-CA       1:23.55    1:16.97  
       36.31  1:16.97                                                      
 18 Bonds-Hill, Skyler Hill   13 Pvst-CA              1:18.39    1:20.57  
       38.54  1:20.57                                                      
 19 Ande, Krisha *            13 Silver Pvpb-CA       1:30.61    1:28.37  
       40.48  1:28.37                                                      
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mashkovich, Ellie R       14 Ccat-CA                57.31      56.82  
       27.43    56.82                                                      
  2 Bloom, Malena A           13 Path-CA              1:05.29    1:04.42  
       30.83  1:04.42                                                      
  3 O'Dwyer, Sadhbh M         14 Path-CA              1:02.46    1:04.62  
       31.00  1:04.62                                                      
  4 Markarian, Angela S       13 Rtlr-CA              1:06.47    1:04.93  
       30.88  1:04.93                                                      
  5 Le Baut, Catelle J        13 Path-CA              1:11.51    1:10.95  
       34.06  1:10.95                                                      
  6 Rodriguez, Sydney K       13 Path-CA              1:20.34    1:11.36  
       34.40  1:11.36                                                      
  7 Nadal, Brianna B          14 Path-CA              1:08.09    1:11.39  
       33.25  1:11.39                                                      
  8 Song, Hannah E            13 Sbsc-CA              1:11.05    1:11.68  
       33.84  1:11.68                                                      
  9 Benoit, Sammy M           13 Path-CA              1:20.33    1:12.14  
       34.27  1:12.14                                                      
 10 Abt, Faith M              13 Path-CA              1:11.73    1:14.06  
       34.63  1:14.06                                                      
 11 Rosenthal, Elise M        14 Rtlr-CA              1:12.78    1:15.87  
       36.29  1:15.87                                                      
 -- Hetland, Grace M          14 Smsc-CA              1:15.30         DQ  
       35.28       DQ                                                      
 -- Hutson, Seabrijn L        13 Path-CA              1:14.48         DQ  
       35.83       DQ                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Botton, Riley J           13 Path-CA              1:54.30    1:59.26  
       27.03    57.16  1:27.69  1:59.26                                    
  2 Bish, Andrea M            14 Sbsc-CA              1:58.73    2:01.31  
       27.55    57.96  1:29.65  2:01.31                                    
  3 Donnelly, Allison E       14 Ccat-CA              2:03.93    2:04.14  
       28.79  1:00.39  1:32.10  2:04.14                                    
  4 Hamilton, Alyssa M        14 Path-CA              2:01.47    2:04.31  
       28.84  1:00.30  1:32.34  2:04.31                                    
  5 Teegarden, Margaret M     14 Clss-CA              2:04.86    2:04.59  
       28.92  1:00.20  1:32.46  2:04.59                                    
  6 Maxwell, Holly S          14 Sbsc-CA              2:03.08    2:05.12  
       28.36  1:00.04  1:32.83  2:05.12                                    
  7 Woodhouse, Holly A        13 Sbsc-CA              1:58.02    2:05.27  
       28.32  1:00.24  1:33.36  2:05.27                                    
  8 Goudz, Hannah             13 Ccat-CA              2:07.85    2:05.84  
       29.54  1:01.53  1:34.11  2:05.84                                    
  9 Parral, Angele F          14 Ccat-CA              2:08.42    2:06.23  
       29.91  1:01.94  1:33.92  2:06.23                                    
 10 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA   2:05.23    2:06.70  
       29.37  1:01.39  1:34.20  2:06.70                                    
 11 Findlay, Ashley A         14 Sbsc-CA              2:03.01    2:07.51  
       28.82  1:00.87  1:34.46  2:07.51                                    
 12 Marsalek, Emma J          13 Smsc-CA              2:06.93    2:07.95  
       29.75  1:01.95  1:34.88  2:07.95                                    
 13 Bloom, Makenna L          13 Cssc-CA              2:09.62    2:09.48  
       29.22  1:01.96  1:35.43  2:09.48                                    
 14 Snowden, Cameron B        13 Path-CA              2:09.07    2:10.43  
       29.91  1:03.27  1:38.06  2:10.43                                    
 15 Giannini, Emilie M        14 Puma-CA              2:16.63    2:11.56  
       29.44  1:03.41  1:38.35  2:11.56                                    
 16 Wing, Renee M             14 Cssc-CA              2:11.52    2:12.21  
       30.34  1:03.15  1:37.25  2:12.21                                    
 17 Helscher, Peyton C        14 Rtlr-CA              2:09.56    2:13.08  
       31.18  1:05.12  1:39.63  2:13.08                                    
 18 Oppedahl, Claire M        13 Puma-CA              2:16.21             
       30.73  1:05.01  1:39.57                                             
 18 Oppedahl, Claire M        13 Puma-CA              2:16.21    2:13.41  
       30.73  1:05.01  1:39.57  2:13.41                                    
 19 Gatmaitan, Tatum K        14 Rtlr-CA              2:13.61    2:13.49  
       31.75  1:05.39  1:39.73  2:13.49                                    
 20 Fuller, Monica A          14 Smsc-CA              2:06.75    2:14.74  
       30.37  1:04.23  1:39.55  2:14.74                                    
 21 Steed, Ryan N             13 Smsc-CA              2:16.84    2:16.06  
       31.95  1:06.13  1:41.52  2:16.06                                    
 22 Corella, Alyssia R        14 Paso-CA              2:14.98    2:16.21  
       29.57  1:03.62  1:40.22  2:16.21                                    
 23 Cha, Madison G            13 Polar Bears-CA       2:17.39    2:17.10  
       31.43  1:06.11  1:41.91  2:17.10                                    
 24 Mateo, Mina R             14 Rtlr-CA              2:16.65    2:17.51  
       30.67  1:05.30  1:41.69  2:17.51                                    
 25 DiSimone, Holly M         13 Paso-CA              2:17.61             
       32.18  1:07.37  1:43.18                                             
 25 DiSimone, Holly M         13 Paso-CA              2:17.61    2:18.10  
       32.18  1:07.37  1:43.18  2:18.10                                    
 26 Crittenden, Eloise A      13 Clss-CA              2:15.00    2:18.22  
       31.37  1:06.47  1:42.42  2:18.22                                    
 27 Wood, Rachel M            14 Puma-CA              2:18.03    2:19.69  
       32.76  1:07.99  1:43.71  2:19.69                                    
 28 Breard, Clarissa D        14 Polar Bears-CA       2:18.14    2:19.89  
       32.06  1:08.16  1:44.76  2:19.89                                    
 29 Hernandez, Elizabeth A    14 Smsc-CA              2:16.00    2:21.57  
       31.76  1:07.30  1:44.48  2:21.57                                    
 30 Cusick, Sam L             13 Puma-CA              2:22.29    2:22.20  
       32.72  1:09.46  1:46.72  2:22.20                                    
 31 Brooks, Keira A           13 San Luis Obispo-CA   2:23.51    2:22.81  
       32.22  1:08.32  1:45.87  2:22.81                                    
 32 Georgian, Annie A         13 Clss-CA              2:19.61    2:23.43  
       33.06  1:09.33  1:46.58  2:23.43                                    
 33 Arreguin, Katie N         13 Lompoc Tsunami-CA    2:19.70    2:23.87  
       32.39  1:09.10  1:47.31  2:23.87                                    
 34 Wilson, Kelly T           13 Polar Bears-CA       2:25.90    2:24.15  
       32.93  1:10.50  1:47.53  2:24.15                                    
 35 Parkinson, Ashtyn R       14 Cssc-CA              2:24.89    2:24.39  
       33.22  1:09.78  1:47.42  2:24.39                                    
 36 Amador, Adriel L          13 Ynez-CA              2:40.97    2:24.61  
       32.41  1:09.81  1:48.00  2:24.61                                    
 37 James, Kierah L           14 Lompoc Tsunami-CA    2:28.46    2:28.95  
       33.78  1:11.53  1:50.99  2:28.95                                    
 38 Estes, Ashlyn V           13 Paso-CA              2:32.50    2:29.51  
       35.73  1:14.22  1:53.11  2:29.51                                    
 39 Leal, Sophia J            14 Clss-CA                   NT    2:35.63  
       34.06  1:13.70  1:55.10  2:35.63                                    
 40 Himburg, Evelyn G         14 Mss-CA               2:33.96    2:39.38  
       33.67  1:12.92  1:56.00  2:39.38                                    
 41 Settje, Ryann G           13 Lompoc Tsunami-CA    2:51.86    2:44.99  
       34.28  1:14.08  2:00.76  2:44.99                                    
 42 Shtangrud, Natalie M      14 Polar Bears-CA       2:53.42    2:47.46  
       35.25  1:18.18  2:03.57  2:47.46                                    
 43 Weatherwax, Sage E        14 Lompoc Tsunami-CA    2:45.18    2:47.85  
       35.44  1:18.08  2:47.85                                             
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dzieciol, Karolina L      14 Pvst-CA              1:55.41    2:02.37  
       27.88    58.27  1:30.18  2:02.37                                    
  2 Gamble, Brittney L        14 Sbsc-CA              2:08.91    2:07.95  
       29.82  1:02.24  1:35.56  2:07.95                                    
  3 Radulescu, Eden S         13 Ccat-CA              2:12.16    2:08.18  
       30.61  1:03.14  1:35.80  2:08.18                                    
  4 Loewe, Emma E             13 Pvst-CA              2:12.55    2:11.42  
       30.85  1:03.85  1:38.02  2:11.42                                    
  5 Cornell, Heather J        14 Path-CA              2:15.11    2:14.13  
       31.02  1:05.81  1:40.64  2:14.13                                    
  6 Luyten, Sonja C           13 Ccat-CA              2:19.01    2:15.96  
       30.34  1:04.74  1:40.48  2:15.96                                    
  7 Jebens, Alaska L          13 Smsc-CA              2:18.35    2:16.63  
       31.64  1:06.58  1:42.07  2:16.63                                    
  8 Fristoe, Catie C          14 Sbsc-CA              2:12.07    2:16.95  
       31.91  1:06.85  1:42.34  2:16.95                                    
  9 Ellis, Haley K            13 Sbsc-CA              2:22.75    2:18.80  
       31.87  1:07.37  1:43.40  2:18.80                                    
 10 Perez, Cat L              14 Smsc-CA              2:21.18    2:19.33  
       30.72  1:05.89  1:42.86  2:19.33                                    
 11 Brown, Jada N             13 Smsc-CA              2:19.65    2:19.52  
       33.34  1:09.25  1:45.15  2:19.52                                    
 12 Knudson, Megan T          13 Path-CA              2:22.03    2:19.60  
       31.75  1:07.23  1:44.54  2:19.60                                    
 13 Steele, Keegan R          13 Sbsc-CA              2:19.32    2:21.65  
       32.00  1:08.02  1:45.50  2:21.65                                    
 14 Sysavath, Kaitlin P       13 Pvst-CA                   NT    2:24.03  
       33.46  1:10.93  1:48.63  2:24.03                                    
 15 Montanez, Julia M         13 Ccat-CA              2:29.55    2:24.61  
       34.01  1:10.93  1:48.30  2:24.61                                    
 16 Walters, Ashlyn R         13 Path-CA              2:28.87    2:27.64  
       33.69  1:10.64  1:49.23  2:27.64                                    
 17 Jimenez, Emma G           13 Smsc-CA              2:30.33    2:32.62  
       34.74  1:13.38  1:53.85  2:32.62                                    
 18 Murphy, Audrina C         13 Ccat-CA              2:33.87    2:33.48  
       34.44  1:13.89  1:55.38  2:33.48                                    
 19 Ibrahim, Cora F           14 Silver Pvpb-CA       2:55.41    2:51.18  
       38.54  1:21.94  2:06.97  2:51.18                                    
 20 Bonds-Hill, Skyler Hill   13 Pvst-CA                   NT    2:59.99  
       38.11  1:22.71  2:10.62  2:59.99                                    
 21 Ande, Krisha *            13 Silver Pvpb-CA       3:23.51    3:12.85  
       41.56  1:30.67  2:22.10  3:12.85                                    
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mashkovich, Ellie R       14 Ccat-CA              2:12.82    2:04.60  
       28.29    59.26  1:31.83  2:04.60                                    
  2 Bloom, Malena A           13 Path-CA              2:23.51    2:19.58  
       32.09  1:07.76  1:44.58  2:19.58                                    
  3 O'Dwyer, Sadhbh M         14 Path-CA              2:16.12    2:19.94  
       31.74  1:07.63  1:44.00  2:19.94                                    
  4 Markarian, Angela S       13 Rtlr-CA              2:22.26    2:23.54  
       32.06  1:08.28  1:46.18  2:23.54                                    
  5 Rosenthal, Elise M        14 Rtlr-CA              2:54.45    2:33.61  
       35.84  1:15.68  1:55.73  2:33.61                                    
  6 Song, Hannah E            13 Sbsc-CA              2:27.66    2:34.90  
       34.73  1:13.96  1:55.17  2:34.90                                    
  7 Rodriguez, Sydney K       13 Path-CA              2:36.97    2:36.53  
       35.20  1:13.44  1:55.65  2:36.53                                    
  8 Nadal, Brianna B          14 Path-CA              2:27.58    2:40.19  
       36.80  1:18.27  2:00.27  2:40.19                                    
  9 Hutson, Seabrijn L        13 Path-CA              2:40.78    2:40.74  
       36.50  1:17.72  2:00.30  2:40.74                                    
 10 Benoit, Sammy M           13 Path-CA              2:59.93    2:42.69  
       36.80  1:17.44  2:01.69  2:42.69                                    
 11 Hetland, Grace M          14 Smsc-CA              2:43.72    2:43.11  
       36.69  1:18.68  2:01.23  2:43.11                                    
 12 Abt, Faith M              13 Path-CA              2:47.07    2:46.86  
       35.12  1:17.18  2:03.28  2:46.86                                    
 
Women 13-14 100 Yard Backstroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Given, Grace C            14 Clss-CA              1:00.97    1:03.41  
       30.63  1:03.41                                                      
  2 Woodhouse, Holly A        13 Sbsc-CA              1:04.71    1:05.32  
       31.95  1:05.32                                                      
  3 Maxwell, Holly S          14 Sbsc-CA              1:04.14    1:05.45  
       32.19  1:05.45                                                      
  4 Bish, Andrea M            14 Sbsc-CA              1:06.94    1:08.46  
       33.78  1:08.46                                                      
  5 Donnelly, Allison E       14 Ccat-CA              1:05.75    1:08.51  
       32.75  1:08.51                                                      
  6 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA   1:07.34    1:09.15  
       33.64  1:09.15                                                      
  7 Wing, Renee M             14 Cssc-CA              1:09.56    1:09.52  
       33.60  1:09.52                                                      
  8 Teegarden, Margaret M     14 Clss-CA              1:08.83    1:09.56  
       33.97  1:09.56                                                      
  9 Snowden, Cameron B        13 Path-CA              1:07.73    1:09.84  
       33.93  1:09.84                                                      
 10 Goudz, Hannah             13 Ccat-CA              1:09.53    1:10.09  
       34.55  1:10.09                                                      
 11 Giannini, Emilie M        14 Puma-CA              1:11.77    1:10.49  
       34.30  1:10.49                                                      
 12 Hamilton, Alyssa M        14 Path-CA              1:09.47    1:11.33  
       35.20  1:11.33                                                      
 13 Helscher, Peyton C        14 Rtlr-CA              1:08.66    1:11.53  
       34.92  1:11.53                                                      
 14 Bloom, Makenna L          13 Cssc-CA              1:11.32    1:12.01  
       33.93  1:12.01                                                      
 14 Findlay, Ashley A         14 Sbsc-CA              1:13.82    1:12.01  
       35.71  1:12.01                                                      
 16 Hernandez, Elizabeth A    14 Smsc-CA              1:10.09    1:12.45  
       35.53  1:12.45                                                      
 17 Marsalek, Emma J          13 Smsc-CA              1:11.90    1:12.71  
       35.83  1:12.71                                                      
 18 DiSimone, Holly M         13 Paso-CA              1:11.62    1:12.80  
       35.58  1:12.80                                                      
 19 Steed, Ryan N             13 Smsc-CA              1:13.42    1:13.03  
       35.57  1:13.03                                                      
 20 Fuller, Monica A          14 Smsc-CA              1:11.11    1:13.05  
       35.41  1:13.05                                                      
 21 Mateo, Mina R             14 Rtlr-CA              1:13.39    1:13.77  
       35.44  1:13.77                                                      
 22 Breard, Clarissa D        14 Polar Bears-CA       1:14.83    1:14.56  
       36.32  1:14.56                                                      
 23 Amador, Adriel L          13 Ynez-CA              1:13.89    1:15.85  
       36.97  1:15.85                                                      
 24 Salvino, Helena S         14 Path-CA              1:17.83    1:16.49  
       38.22  1:16.49                                                      
 25 Wood, Rachel M            14 Puma-CA              1:18.15    1:16.94  
       38.27  1:16.94                                                      
 26 Wilson, Kelly T           13 Polar Bears-CA       1:23.68    1:20.93  
       39.82  1:20.93                                                      
 27 James, Kierah L           14 Lompoc Tsunami-CA    1:19.21    1:21.00  
       39.57  1:21.00                                                      
 28 Arreguin, Katie N         13 Lompoc Tsunami-CA    1:18.61    1:21.34  
       39.33  1:21.34                                                      
 29 Estes, Ashlyn V           13 Paso-CA              1:22.00    1:22.80  
       41.04  1:22.80                                                      
 30 Settje, Ryann G           13 Lompoc Tsunami-CA    1:25.78    1:23.38  
 31 Ghaffari, Paulina M       13 Polar Bears-CA       1:26.12    1:24.54  
       40.28  1:24.54                                                      
 32 Brooks, Keira A           13 San Luis Obispo-CA   1:29.08    1:27.77  
       42.22  1:27.77                                                      
 33 Landeros, Bella R         13 Cssc-CA              1:22.83    1:30.31  
       42.48  1:30.31                                                      
 34 Weatherwax, Sage E        14 Lompoc Tsunami-CA    1:35.21    1:31.75  
       45.56  1:31.75                                                      
 35 Stanculescu, Maria A      13 Puma-CA              1:30.17    1:36.09  
       46.38  1:36.09                                                      
 36 Himburg, Evelyn G         14 Mss-CA               1:39.50    1:43.91  
       50.08  1:43.91                                                      
 
Women 13-14 100 Yard Backstroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loewe, Emma E             13 Pvst-CA              1:11.32    1:10.08  
       34.47  1:10.08                                                      
  2 Ellis, Haley K            13 Sbsc-CA              1:11.16    1:11.20  
       34.37  1:11.20                                                      
  3 Cornell, Heather J        14 Path-CA              1:10.99    1:11.50  
       35.18  1:11.50                                                      
  4 Gamble, Brittney L        14 Sbsc-CA              1:16.44             
       35.99                                                               
  4 Gamble, Brittney L        14 Sbsc-CA              1:16.44    1:12.20  
       35.99  1:12.20                                                      
  5 Sysavath, Kaitlin P       13 Pvst-CA              1:10.46    1:13.64  
       35.37  1:13.64                                                      
  6 Fristoe, Catie C          14 Sbsc-CA              1:15.61    1:16.40  
       37.33  1:16.40                                                      
  7 Steele, Keegan R          13 Sbsc-CA              1:15.11    1:16.78  
       37.42  1:16.78                                                      
  8 Walters, Ashlyn R         13 Path-CA              1:17.20    1:17.41  
       37.08  1:17.41                                                      
  9 Murphy, Audrina C         13 Ccat-CA              1:18.30    1:17.42  
       37.64  1:17.42                                                      
 10 Knudson, Megan T          13 Path-CA              1:18.10    1:18.80  
       38.84  1:18.80                                                      
 11 Luyten, Sonja C           13 Ccat-CA              1:15.15    1:19.29  
       37.01  1:19.29                                                      
 12 Brown, Jada N             13 Smsc-CA              1:19.23    1:19.44  
       39.40  1:19.44                                                      
 13 Perez, Cat L              14 Smsc-CA              1:23.29    1:19.99  
       38.95  1:19.99                                                      
 14 Montanez, Julia M         13 Ccat-CA              1:22.01    1:21.60  
       39.49  1:21.60                                                      
 15 Jebens, Alaska L          13 Smsc-CA              1:24.48    1:22.59  
       39.89  1:22.59                                                      
 16 Jimenez, Emma G           13 Smsc-CA              1:21.58    1:24.11  
       41.88  1:24.11                                                      
 -- Ande, Krisha *            13 Silver Pvpb-CA            NT         DQ  
       47.56       DQ                                                      
 
Women 13-14 100 Yard Backstroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bloom, Malena A           13 Path-CA              1:19.55    1:16.76  
       37.61  1:16.76                                                      
  2 Le Baut, Catelle J        13 Path-CA              1:21.23    1:20.07  
       39.31  1:20.07                                                      
  3 Larbig, Dorienne S        14 Sbsc-CA              1:20.43    1:20.15  
       39.38  1:20.15                                                      
  4 Song, Hannah E            13 Sbsc-CA              1:18.12    1:20.23  
       38.88  1:20.23                                                      
  5 Markarian, Angela S       13 Rtlr-CA              1:19.40    1:20.81  
       39.44  1:20.81                                                      
  6 Flint, Makayla R          14 Sbsc-CA              1:21.51    1:20.88  
       39.39  1:20.88                                                      
  7 Nadal, Brianna B          14 Path-CA              1:17.75    1:24.51  
       41.07  1:24.51                                                      
  8 Hutson, Seabrijn L        13 Path-CA              1:26.51    1:25.99  
       41.77  1:25.99                                                      
  9 Rodriguez, Sydney K       13 Path-CA              1:33.15    1:29.85  
       43.73  1:29.85                                                      
 10 Rosenthal, Elise M        14 Rtlr-CA              1:29.93    1:31.69  
       44.42  1:31.69                                                      
 11 Valle, Zoe E              13 Sbsc-CA              1:50.99    1:42.45  
       47.48  1:42.45                                                      
 -- Hetland, Grace M          14 Smsc-CA              1:49.35         DQ  
       48.42       DQ                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maxwell, Holly S          14 Sbsc-CA              2:15.50    2:18.99  
       33.15  1:07.80  1:43.71  2:18.99                                    
  2 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA   2:23.88    2:21.33  
       33.70  1:09.37  1:45.49  2:21.33                                    
  3 Donnelly, Allison E       14 Ccat-CA              2:21.08    2:26.17  
       34.33  1:11.71  1:49.73  2:26.17                                    
  4 Woodhouse, Holly A        13 Sbsc-CA              2:26.19    2:26.66  
       34.36  1:12.03  1:49.51  2:26.66                                    
  5 Oppedahl, Claire M        13 Puma-CA              2:31.58    2:30.39  
       35.78  1:14.55  1:53.27  2:30.39                                    
  6 Helscher, Peyton C        14 Rtlr-CA              2:23.75    2:30.77  
       35.46  1:14.15  1:52.97  2:30.77                                    
  7 Wing, Renee M             14 Cssc-CA              2:30.63    2:31.16  
       35.09  1:12.63  1:52.01  2:31.16                                    
  8 Hamilton, Alyssa M        14 Path-CA              2:28.74    2:31.50  
       36.69  1:15.16  1:54.08  2:31.50                                    
  9 DiSimone, Holly M         13 Paso-CA              2:35.88    2:31.58  
       36.15  1:15.53  1:54.50  2:31.58                                    
 10 Marsalek, Emma J          13 Smsc-CA              2:32.45    2:31.68  
       36.62  1:14.41  1:52.96  2:31.68                                    
 11 Steed, Ryan N             13 Smsc-CA                   NT    2:34.72  
       37.84  1:16.77  1:55.98  2:34.72                                    
 12 Gatmaitan, Tatum K        14 Rtlr-CA                   NT    2:34.75  
       37.56  1:16.92  1:56.66  2:34.75                                    
 13 Mateo, Mina R             14 Rtlr-CA                   NT    2:36.27  
       36.04  1:15.32  1:56.10  2:36.27                                    
 14 Corella, Alyssia R        14 Paso-CA              2:37.99    2:39.66  
              1:17.51  1:58.52  2:39.66                                    
 15 Amador, Adriel L          13 Ynez-CA              3:05.11    2:49.11  
       38.07  1:20.66  2:05.63  2:49.11                                    
 16 Brooks, Keira A           13 San Luis Obispo-CA   3:20.77    3:04.97  
       43.59  1:31.38  2:19.02  3:04.97                                    
 17 Settje, Ryann G           13 Lompoc Tsunami-CA         NT    3:08.77  
       43.04  1:30.75  2:21.89  3:08.77                                    
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dzieciol, Karolina L      14 Pvst-CA              2:10.02    2:18.92  
       33.31  1:08.41  1:43.79  2:18.92                                    
  2 Radulescu, Eden S         13 Ccat-CA              2:25.84    2:27.43  
       36.13  1:13.15  1:51.30  2:27.43                                    
  3 Cornell, Heather J        14 Path-CA                   NT    2:31.25  
       36.59  1:15.66  1:54.59  2:31.25                                    
  4 Loewe, Emma E             13 Pvst-CA              2:35.74    2:33.60  
       36.74  1:15.83  1:54.71  2:33.60                                    
  5 Ellis, Haley K            13 Sbsc-CA              2:42.20    2:37.27  
       37.02  1:16.88  1:57.56  2:37.27                                    
  6 Sysavath, Kaitlin P       13 Pvst-CA                   NT    2:37.58  
       36.96  1:17.19  1:58.35  2:37.58                                    
  7 Knudson, Megan T          13 Path-CA                   NT    2:42.11  
       38.86  1:19.71  2:01.73  2:42.11                                    
  8 Brown, Jada N             13 Smsc-CA              2:46.43    2:55.96  
       41.15  1:25.63  2:11.13  2:55.96                                    
 -- Bonds-Hill, Skyler Hill   13 Pvst-CA                   NT         DQ  
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mashkovich, Ellie R       14 Ccat-CA              2:20.02    2:21.13  
       33.28  1:08.39  1:44.69  2:21.13                                    
  2 O'Dwyer, Sadhbh M         14 Path-CA                   NT    2:46.46  
       39.44  1:22.44  2:04.54  2:46.46                                    
  3 Le Baut, Catelle J        13 Path-CA                   NT    2:50.06  
       40.91  1:24.12  2:08.67  2:50.06                                    
  4 Song, Hannah E            13 Sbsc-CA                   NT    2:50.16  
       38.28  1:21.14  2:05.85  2:50.16                                    
  5 Rosenthal, Elise M        14 Rtlr-CA              3:16.16    3:06.84  
       43.83  1:31.02  2:19.42  3:06.84                                    
 
Women 13-14 100 Yard Breaststroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Botton, Riley J           13 Path-CA              1:07.55    1:10.89  
       34.02  1:10.89                                                      
  2 Hayon, Arielle            14 Ccat-CA              1:07.43    1:11.42  
       34.28  1:11.42                                                      
  3 Parral, Angele F          14 Ccat-CA              1:11.67    1:14.22  
       35.27  1:14.22                                                      
  4 Woodhouse, Holly A        13 Sbsc-CA              1:09.81    1:14.49  
       35.67  1:14.49                                                      
  5 Goudz, Hannah             13 Ccat-CA              1:11.71    1:14.86  
       35.73  1:14.86                                                      
  6 Findlay, Ashley A         14 Sbsc-CA              1:12.41    1:15.00  
       35.51  1:15.00                                                      
  7 Given, Grace C            14 Clss-CA              1:14.47    1:15.72  
       35.33  1:15.72                                                      
  8 Bish, Andrea M            14 Sbsc-CA              1:14.26    1:16.58  
       36.67  1:16.58                                                      
  9 Crittenden, Eloise A      13 Clss-CA              1:17.35    1:16.85  
       36.44  1:16.85                                                      
 10 Maxwell, Holly S          14 Sbsc-CA              1:17.24    1:16.94  
       36.19  1:16.94                                                      
 11 Wood, Rachel M            14 Puma-CA              1:16.54    1:17.01  
       38.21  1:17.01                                                      
 12 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA   1:15.65    1:17.59  
       36.48  1:17.59                                                      
 13 Donnelly, Allison E       14 Ccat-CA              1:15.99    1:18.85  
       37.60  1:18.85                                                      
 14 Bloom, Makenna L          13 Cssc-CA              1:19.22    1:19.06  
       37.18  1:19.06                                                      
 15 Giannini, Emilie M        14 Puma-CA              1:17.26    1:19.56  
       37.85  1:19.56                                                      
 16 Salvino, Helena S         14 Path-CA              1:16.93    1:19.75  
       37.74  1:19.75                                                      
 17 Teegarden, Margaret M     14 Clss-CA              1:23.46    1:20.01  
       37.90  1:20.01                                                      
 18 Cha, Madison G            13 Polar Bears-CA       1:21.33    1:20.62  
       38.20  1:20.62                                                      
 19 Weatherwax, Sage E        14 Lompoc Tsunami-CA    1:20.62    1:21.39  
       38.34  1:21.39                                                      
 20 Cusick, Sam L             13 Puma-CA              1:24.04    1:21.69  
       39.09  1:21.69                                                      
 21 Mateo, Mina R             14 Rtlr-CA                   NT    1:22.12  
       39.46  1:22.12                                                      
 22 Gatmaitan, Tatum K        14 Rtlr-CA              1:23.30    1:22.40  
       39.82  1:22.40                                                      
 23 Georgian, Annie A         13 Clss-CA              1:21.08    1:22.94  
       40.31  1:22.94                                                      
 24 Breard, Clarissa D        14 Polar Bears-CA       1:22.72    1:22.99  
       39.50  1:22.99                                                      
 25 Hamilton, Alyssa M        14 Path-CA              1:14.08    1:23.09  
       38.83  1:23.09                                                      
 26 Snowden, Cameron B        13 Path-CA              1:20.27    1:23.72  
       39.90  1:23.72                                                      
 27 Marsalek, Emma J          13 Smsc-CA              1:26.58    1:24.35  
       39.13  1:24.35                                                      
 28 Cabrera, Christa A        14 Rtlr-CA              1:27.12    1:25.47  
       39.31  1:25.47                                                      
 29 Parkinson, Ashtyn R       14 Cssc-CA              1:28.52    1:26.16  
       40.77  1:26.16                                                      
 30 Hernandez, Elizabeth A    14 Smsc-CA              1:27.69    1:26.76  
       42.01  1:26.76                                                      
 31 James, Kierah L           14 Lompoc Tsunami-CA    1:23.57    1:27.26  
       41.12  1:27.26                                                      
 32 Shtangrud, Natalie M      14 Polar Bears-CA       1:34.78    1:28.14  
       41.18  1:28.14                                                      
 33 Wilson, Kelly T           13 Polar Bears-CA       1:31.97    1:28.20  
       42.39  1:28.20                                                      
 34 Leal, Sophia J            14 Clss-CA              1:27.81    1:28.90  
       40.58  1:28.90                                                      
 35 Fuller, Monica A          14 Smsc-CA              1:28.65    1:29.88  
       43.63  1:29.88                                                      
 36 Steed, Ryan N             13 Smsc-CA              1:28.71    1:31.88  
       42.91  1:31.88                                                      
 37 Brooks, Keira A           13 San Luis Obispo-CA   1:31.67    1:33.04  
       43.69  1:33.04                                                      
 38 Estes, Ashlyn V           13 Paso-CA              1:32.06    1:33.39  
       44.61  1:33.39                                                      
 39 Himburg, Evelyn G         14 Mss-CA               1:37.98    1:41.27  
       47.42  1:41.27                                                      
 40 Ghaffari, Paulina M       13 Polar Bears-CA       1:44.77    1:41.29  
       47.30  1:41.29                                                      
 
Women 13-14 100 Yard Breaststroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dzieciol, Karolina L      14 Pvst-CA              1:15.08    1:14.50  
       35.31  1:14.50                                                      
  2 Gamble, Brittney L        14 Sbsc-CA              1:14.68    1:14.94  
       35.70  1:14.94                                                      
  3 Fristoe, Catie C          14 Sbsc-CA              1:14.54    1:16.67  
       36.40  1:16.67                                                      
  4 Ellis, Haley K            13 Sbsc-CA              1:16.64    1:19.05  
       37.41  1:19.05                                                      
  5 Radulescu, Eden S         13 Ccat-CA              1:20.69    1:19.26  
       38.13  1:19.26                                                      
  6 Luyten, Sonja C           13 Ccat-CA              1:24.57    1:22.34  
       39.02  1:22.34                                                      
  7 Montanez, Julia M         13 Ccat-CA              1:21.49    1:23.14  
       39.68  1:23.14                                                      
  8 Perez, Cat L              14 Smsc-CA              1:28.02    1:25.66  
       40.22  1:25.66                                                      
  9 Knudson, Megan T          13 Path-CA              1:27.71    1:26.91  
       40.96  1:26.91                                                      
 10 Murphy, Audrina C         13 Ccat-CA              1:31.37    1:31.52  
       44.11  1:31.52                                                      
 11 Leathers, Olivia J        14 Path-CA                   NT    1:32.34  
       43.57  1:32.34                                                      
 12 Ibrahim, Cora F           14 Silver Pvpb-CA       1:34.43    1:32.82  
       44.08  1:32.82                                                      
 13 Brown, Jada N             13 Smsc-CA              1:36.59             
       44.63                                                               
 13 Brown, Jada N             13 Smsc-CA              1:36.59    1:33.18  
       44.63  1:33.18                                                      
 14 Walters, Ashlyn R         13 Path-CA              1:49.16    1:35.16  
       45.42  1:35.16                                                      
 15 Bonds-Hill, Skyler Hill   13 Pvst-CA              1:40.41    1:36.32  
       44.59  1:36.32                                                      
 16 Jimenez, Emma G           13 Smsc-CA              1:33.08    1:36.87  
       46.69  1:36.87                                                      
 17 Ande, Krisha *            13 Silver Pvpb-CA       1:51.23    1:50.81  
       52.62  1:50.81                                                      
 -- Jebens, Alaska L          13 Smsc-CA              1:31.42         DQ  
       44.70       DQ                                                      
 
Women 13-14 100 Yard Breaststroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larbig, Dorienne S        14 Sbsc-CA              1:16.45    1:17.34  
       37.10  1:17.34                                                      
  2 Flint, Makayla R          14 Sbsc-CA              1:23.14    1:25.05  
       40.34  1:25.05                                                      
  3 Valle, Zoe E              13 Sbsc-CA              1:37.03    1:31.79  
       43.57  1:31.79                                                      
  4 Nadal, Brianna B          14 Path-CA              1:29.46    1:31.97  
       42.92  1:31.97                                                      
  5 Hetland, Grace M          14 Smsc-CA              1:35.54    1:34.34  
       45.28  1:34.34                                                      
  6 Song, Hannah E            13 Sbsc-CA              1:31.77    1:36.59  
       45.71  1:36.59                                                      
  7 Rodriguez, Sydney K       13 Path-CA              1:38.49    1:42.02  
       47.03  1:42.02                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Botton, Riley J           13 Path-CA              2:32.88    2:34.16  
       34.11  1:12.83  1:52.81  2:34.16                                    
  2 Parral, Angele F          14 Ccat-CA              2:36.84    2:38.20  
       35.77  1:15.70  1:56.73  2:38.20                                    
  3 Woodhouse, Holly A        13 Sbsc-CA              2:29.87    2:40.01  
       36.58  1:17.58  1:58.95  2:40.01                                    
  4 Goudz, Hannah             13 Ccat-CA              2:41.80    2:41.06  
       36.05  1:17.44  1:59.61  2:41.06                                    
  5 Bish, Andrea M            14 Sbsc-CA              2:38.73    2:41.54  
       36.64  1:17.36  1:59.60  2:41.54                                    
  6 Giannini, Emilie M        14 Puma-CA              2:45.75             
       36.63  1:17.82  2:00.33                                             
  6 Giannini, Emilie M        14 Puma-CA              2:45.75    2:42.21  
       36.63  1:17.82  2:00.33  2:42.21                                    
  7 Findlay, Ashley A         14 Sbsc-CA              2:38.17    2:42.31  
       36.51  1:17.99  2:00.10  2:42.31                                    
  8 Wood, Rachel M            14 Puma-CA              2:45.28    2:45.10  
       38.69  1:21.61  2:04.51  2:45.10                                    
  9 Crittenden, Eloise A      13 Clss-CA              2:46.00    2:47.43  
       38.63  1:21.12  2:04.41  2:47.43                                    
 10 Corella, Alyssia R        14 Paso-CA              2:58.26    2:52.51  
       40.04  1:23.53  2:08.96  2:52.51                                    
 11 Weatherwax, Sage E        14 Lompoc Tsunami-CA    2:55.17    2:54.00  
       39.89  1:23.79  2:08.38  2:54.00                                    
 12 Cha, Madison G            13 Polar Bears-CA       2:55.00    2:54.36  
       38.69  1:22.86  2:08.61  2:54.36                                    
 13 Breard, Clarissa D        14 Polar Bears-CA       2:55.55    2:54.62  
       40.52  1:24.53  2:09.59  2:54.62                                    
 14 Georgian, Annie A         13 Clss-CA              2:54.31    2:56.58  
       40.41  1:25.18  2:11.05  2:56.58                                    
 15 Cusick, Sam L             13 Puma-CA              2:57.91    3:00.03  
       40.42  1:25.88  2:12.94  3:00.03                                    
 16 Snowden, Cameron B        13 Path-CA                   NT    3:00.94  
       40.83  1:27.60  2:15.92  3:00.94                                    
 17 Hernandez, Elizabeth A    14 Smsc-CA              3:02.03    3:03.41  
       42.10  1:29.30  2:16.92  3:03.41                                    
 18 James, Kierah L           14 Lompoc Tsunami-CA    3:03.05    3:06.95  
       42.31  1:29.33  2:19.24  3:06.95                                    
 19 Parkinson, Ashtyn R       14 Cssc-CA              3:08.61    3:10.15  
       43.64  1:31.60  2:21.30  3:10.15                                    
 20 Estes, Ashlyn V           13 Paso-CA              3:13.82    3:10.46  
       44.46  1:32.19  2:23.45  3:10.46                                    
 21 Leal, Sophia J            14 Clss-CA                   NT    3:18.76  
       42.12  1:31.85  2:24.64  3:18.76                                    
 22 Himburg, Evelyn G         14 Mss-CA               3:33.00    3:30.74  
       46.04  1:39.83  2:35.08  3:30.74                                    
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gamble, Brittney L        14 Sbsc-CA              2:37.45    2:38.43  
       36.35  1:16.22  1:57.21  2:38.43                                    
  2 Fristoe, Catie C          14 Sbsc-CA              2:36.11    2:44.39  
       37.44  1:18.92  2:01.03  2:44.39                                    
  3 Luyten, Sonja C           13 Ccat-CA              3:01.94    2:49.77  
       37.63  1:21.04  2:05.97  2:49.77                                    
  4 Ellis, Haley K            13 Sbsc-CA              2:55.90    2:50.10  
       38.47  1:22.54  2:06.62  2:50.10                                    
  5 Montanez, Julia M         13 Ccat-CA              2:57.30    2:56.06  
       39.92  1:24.45  2:10.32  2:56.06                                    
  6 Perez, Cat L              14 Smsc-CA              3:02.25    3:03.00  
       40.27  1:26.66  2:14.90  3:03.00                                    
  7 Knudson, Megan T          13 Path-CA                   NT    3:04.07  
       42.45  1:28.77  2:16.78  3:04.07                                    
  8 Jebens, Alaska L          13 Smsc-CA              3:07.75    3:08.82  
       42.91  1:30.68  2:19.64  3:08.82                                    
  9 Murphy, Audrina C         13 Ccat-CA                   NT    3:20.79  
       46.68  1:38.28  2:29.92  3:20.79                                    
 10 Leathers, Olivia J        14 Path-CA                   NT    3:27.76  
       44.12  1:37.52  2:34.68  3:27.76                                    
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nadal, Brianna B          14 Path-CA                   NT    3:25.26  
       46.85  1:40.66  2:33.15  3:25.26                                    
 
Women 13-14 100 Yard Butterfly GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hayon, Arielle            14 Ccat-CA                57.06    1:00.84  
       28.36  1:00.84                                                      
  2 Botton, Riley J           13 Path-CA              1:02.22    1:02.07  
       28.68  1:02.07                                                      
  3 Parral, Angele F          14 Ccat-CA              1:02.72    1:03.99  
       29.86  1:03.99                                                      
  4 Given, Grace C            14 Clss-CA              1:02.12    1:04.55  
       29.69  1:04.55                                                      
  5 Bish, Andrea M            14 Sbsc-CA              1:06.74    1:05.83  
       30.61  1:05.83                                                      
  6 Findlay, Ashley A         14 Sbsc-CA              1:06.59    1:06.89  
       30.54  1:06.89                                                      
  7 Fuller, Monica A          14 Smsc-CA              1:06.85    1:07.49  
       31.69  1:07.49                                                      
  8 Teegarden, Margaret M     14 Clss-CA              1:07.50    1:07.57  
       31.40  1:07.57                                                      
  9 Maxwell, Holly S          14 Sbsc-CA              1:05.54    1:07.76  
       31.29  1:07.76                                                      
 10 DiSimone, Holly M         13 Paso-CA              1:04.20    1:08.28  
       32.38  1:08.28                                                      
 11 Marsalek, Emma J          13 Smsc-CA              1:10.78    1:08.66  
       31.95  1:08.66                                                      
 12 Giannini, Emilie M        14 Puma-CA              1:11.07    1:09.73  
       30.95  1:09.73                                                      
 13 Wing, Renee M             14 Cssc-CA              1:07.65    1:10.02  
       32.60  1:10.02                                                      
 14 Gatmaitan, Tatum K        14 Rtlr-CA              1:09.54    1:10.07  
       32.53  1:10.07                                                      
 15 Helscher, Peyton C        14 Rtlr-CA              1:12.02    1:12.45  
       34.58  1:12.45                                                      
 16 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA   1:13.66    1:13.30  
       34.43  1:13.30                                                      
 17 Hernandez, Elizabeth A    14 Smsc-CA              1:13.09    1:15.39  
       34.70  1:15.39                                                      
 18 Salvino, Helena S         14 Path-CA              1:24.19    1:17.92  
       35.12  1:17.92                                                      
 19 Steed, Ryan N             13 Smsc-CA              1:16.73    1:18.33  
       36.20  1:18.33                                                      
 20 James, Kierah L           14 Lompoc Tsunami-CA    1:22.14    1:19.57  
       35.11  1:19.57                                                      
 21 Cha, Madison G            13 Polar Bears-CA       1:19.47    1:19.81  
       37.00  1:19.81                                                      
 22 Himburg, Evelyn G         14 Mss-CA               1:35.10    1:28.44  
       39.51  1:28.44                                                      
 
Women 13-14 100 Yard Butterfly SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dzieciol, Karolina L      14 Pvst-CA              1:05.05    1:05.97  
       31.01  1:05.97                                                      
  2 Radulescu, Eden S         13 Ccat-CA              1:08.15    1:06.50  
       31.79  1:06.50                                                      
  3 Gamble, Brittney L        14 Sbsc-CA              1:06.64    1:06.77  
       31.24  1:06.77                                                      
  4 Steele, Keegan R          13 Sbsc-CA              1:07.26    1:10.21  
       32.88  1:10.21                                                      
  5 Loewe, Emma E             13 Pvst-CA              1:09.32    1:11.79  
       32.92  1:11.79                                                      
  6 Leathers, Olivia J        14 Path-CA              1:08.67    1:12.41  
       34.29  1:12.41                                                      
  7 Ellis, Haley K            13 Sbsc-CA              1:20.75    1:13.50  
       34.09  1:13.50                                                      
  8 Fristoe, Catie C          14 Sbsc-CA              1:12.59    1:13.58  
       33.83  1:13.58                                                      
  9 Knudson, Megan T          13 Path-CA              1:18.06    1:14.70  
       34.13  1:14.70                                                      
 10 Sysavath, Kaitlin P       13 Pvst-CA              1:15.00    1:16.50  
       35.35  1:16.50                                                      
 11 Perez, Cat L              14 Smsc-CA              1:18.71    1:16.84  
       35.04  1:16.84                                                      
 12 Brown, Jada N             13 Smsc-CA              1:21.32    1:18.45  
       36.48  1:18.45                                                      
 13 Jebens, Alaska L          13 Smsc-CA              1:18.60    1:23.94  
       39.02  1:23.94                                                      
 14 Bonds-Hill, Skyler Hill   13 Pvst-CA                   NT    1:30.49  
       40.31  1:30.49                                                      
 15 Jimenez, Emma G           13 Smsc-CA                   NT    1:33.46  
       41.70  1:33.46                                                      
 
Women 13-14 100 Yard Butterfly BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flint, Makayla R          14 Sbsc-CA              1:10.08    1:10.32  
       32.46  1:10.32                                                      
  2 Larbig, Dorienne S        14 Sbsc-CA              1:14.39    1:16.33  
       35.53  1:16.33                                                      
  3 Markarian, Angela S       13 Rtlr-CA              1:19.04    1:17.14  
       34.94  1:17.14                                                      
  4 Hetland, Grace M          14 Smsc-CA              1:32.54    1:25.83  
       40.92  1:25.83                                                      
  5 Benoit, Sammy M           13 Path-CA              1:30.16    1:27.85  
       40.78  1:27.85                                                      
  6 Nadal, Brianna B          14 Path-CA              1:25.23    1:38.03  
       45.53  1:38.03                                                      
 -- Song, Hannah E            13 Sbsc-CA                   NT         DQ  
       40.24       DQ                                                      
 -- Valle, Zoe E              13 Sbsc-CA                   NT         DQ  
       48.82       DQ                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bish, Andrea M            14 Sbsc-CA              2:24.74    2:22.05  
       31.13  1:06.96  1:44.42  2:22.05                                    
  2 Teegarden, Margaret M     14 Clss-CA              2:38.82    2:29.38  
       32.93  1:10.83  1:50.59  2:29.38                                    
  3 Maxwell, Holly S          14 Sbsc-CA              2:26.85    2:31.19  
       32.98  1:11.86  1:51.67  2:31.19                                    
  4 Findlay, Ashley A         14 Sbsc-CA              2:46.90    2:36.46  
       32.35  1:12.45  1:54.46  2:36.46                                    
  5 Woldman, Lilly E          14 Cssc-CA              2:47.49    2:36.79  
       33.01  1:12.44  1:54.18  2:36.79                                    
  6 Fuller, Monica A          14 Smsc-CA              2:28.02    2:38.02  
       34.88  1:15.49  1:56.58  2:38.02                                    
  7 Arreguin, Katie N         13 Lompoc Tsunami-CA         NT    3:19.20  
       38.37  1:28.11  3:19.20                                             
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gamble, Brittney L        14 Sbsc-CA              2:19.96    2:21.42  
       31.15  1:06.74  1:44.15  2:21.42                                    
  2 Steele, Keegan R          13 Sbsc-CA              2:29.09    2:31.41  
       33.37  1:11.93  1:51.43  2:31.41                                    
  3 Fristoe, Catie C          14 Sbsc-CA              2:43.10             
       36.47  1:17.68  1:59.74                                             
  3 Fristoe, Catie C          14 Sbsc-CA              2:43.10    2:44.12  
       36.47  1:17.68  1:59.74  2:44.12                                    
  4 Leathers, Olivia J        14 Path-CA              2:48.73    2:45.38  
       34.52  1:15.91  1:57.99  2:45.38                                    
 
Women 13-14 100 Yard IM GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Botton, Riley J           13 Path-CA              1:02.51    1:02.87  
       29.96  1:02.87                                                      
  2 Hayon, Arielle            14 Ccat-CA              1:08.05    1:03.51  
       29.56  1:03.51                                                      
  3 Woodhouse, Holly A        13 Sbsc-CA              1:03.57    1:04.00  
       29.33  1:04.00                                                      
  4 Given, Grace C            14 Clss-CA              1:08.00    1:05.19  
       28.83  1:05.19                                                      
  5 Parral, Angele F          14 Ccat-CA              1:10.66    1:05.44  
       30.68  1:05.44                                                      
  6 Maxwell, Holly S          14 Sbsc-CA                   NT    1:05.53  
       29.78  1:05.53                                                      
  7 Goudz, Hannah             13 Ccat-CA              1:06.99    1:06.71  
       31.27  1:06.71                                                      
  8 Giannini, Emilie M        14 Puma-CA                   NT    1:06.94  
       30.66  1:06.94                                                      
  9 Findlay, Ashley A         14 Sbsc-CA                   NT    1:07.29  
       32.09  1:07.29                                                      
 10 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA   1:06.40    1:07.53  
       30.75  1:07.53                                                      
 11 Bish, Andrea M            14 Sbsc-CA                   NT    1:07.86  
       31.77  1:07.86                                                      
 12 Teegarden, Margaret M     14 Clss-CA              1:11.24    1:07.88  
       30.79  1:07.88                                                      
 13 Donnelly, Allison E       14 Ccat-CA              1:09.72    1:08.22  
       31.91  1:08.22                                                      
 14 Snowden, Cameron B        13 Path-CA              1:07.71    1:08.31  
       31.34  1:08.31                                                      
 15 Wing, Renee M             14 Cssc-CA              1:09.38    1:09.30  
       31.99  1:09.30                                                      
 16 Hamilton, Alyssa M        14 Path-CA                   NT    1:09.82  
       32.41  1:09.82                                                      
 17 Crittenden, Eloise A      13 Clss-CA              1:08.62    1:09.91  
       32.23  1:09.91                                                      
 18 Bloom, Makenna L          13 Cssc-CA              1:14.17    1:10.09  
       31.42  1:10.09                                                      
 19 Fuller, Monica A          14 Smsc-CA              1:11.99    1:10.94  
       33.60  1:10.94                                                      
 20 Salvino, Helena S         14 Path-CA              1:12.26    1:11.05  
       34.47  1:11.05                                                      
 21 Marsalek, Emma J          13 Smsc-CA              1:15.71    1:11.88  
       33.68  1:11.88                                                      
 22 Wood, Rachel M            14 Puma-CA              1:11.27    1:12.44  
       35.03  1:12.44                                                      
 23 Gatmaitan, Tatum K        14 Rtlr-CA              1:13.35    1:12.75  
       34.36  1:12.75                                                      
 24 Mateo, Mina R             14 Rtlr-CA                   NT    1:12.76  
       33.66  1:12.76                                                      
 25 DiSimone, Holly M         13 Paso-CA              1:20.78    1:13.07  
       33.74  1:13.07                                                      
 26 Helscher, Peyton C        14 Rtlr-CA                   NT    1:13.37  
       34.14  1:13.37                                                      
 27 Breard, Clarissa D        14 Polar Bears-CA       1:14.40    1:13.55  
       34.68  1:13.55                                                      
 28 Hernandez, Elizabeth A    14 Smsc-CA                   NT    1:13.95  
       34.61  1:13.95                                                      
 29 Cha, Madison G            13 Polar Bears-CA       1:15.34    1:14.54  
       35.78  1:14.54                                                      
 30 Steed, Ryan N             13 Smsc-CA              1:14.48    1:14.79  
       34.30  1:14.79                                                      
 31 Cusick, Sam L             13 Puma-CA              1:18.68    1:15.52  
       36.33  1:15.52                                                      
 32 Georgian, Annie A         13 Clss-CA              1:16.86    1:15.98  
       35.76  1:15.98                                                      
 33 Parkinson, Ashtyn R       14 Cssc-CA              1:19.39    1:16.44  
       35.81  1:16.44                                                      
 34 Cabrera, Christa A        14 Rtlr-CA              1:19.27    1:18.25  
       36.08  1:18.25                                                      
 35 Brooks, Keira A           13 San Luis Obispo-CA   1:18.99             
       36.03                                                               
 35 Arreguin, Katie N         13 Lompoc Tsunami-CA    1:19.44    1:18.62  
       37.59  1:18.62                                                      
 35 Brooks, Keira A           13 San Luis Obispo-CA   1:18.99    1:18.62  
       36.03  1:18.62                                                      
 37 Leal, Sophia J            14 Clss-CA                   NT    1:18.95  
       34.80  1:18.95                                                      
 38 Wilson, Kelly T           13 Polar Bears-CA       1:18.67    1:19.35  
       37.28  1:19.35                                                      
 39 Shtangrud, Natalie M      14 Polar Bears-CA       1:19.41    1:21.45  
       38.46  1:21.45                                                      
 40 Settje, Ryann G           13 Lompoc Tsunami-CA         NT    1:21.59  
       37.66  1:21.59                                                      
 41 Estes, Ashlyn V           13 Paso-CA              1:22.81    1:23.12  
       40.98  1:23.12                                                      
 42 Ghaffari, Paulina M       13 Polar Bears-CA       1:31.14    1:24.79  
       38.48  1:24.79                                                      
 43 Landeros, Bella R         13 Cssc-CA              1:29.12    1:27.15  
       37.56  1:27.15                                                      
 44 Himburg, Evelyn G         14 Mss-CA               1:29.87    1:30.92  
       44.09  1:30.92                                                      
 45 Stanculescu, Maria A      13 Puma-CA              1:38.36    1:38.82  
       45.13  1:38.82                                                      
 -- James, Kierah L           14 Lompoc Tsunami-CA         NT         DQ  
       34.27       DQ                                                      
 -- Weatherwax, Sage E        14 Lompoc Tsunami-CA         NT         DQ  
       43.47       DQ                                                      
 
Women 13-14 100 Yard IM SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dzieciol, Karolina L      14 Pvst-CA              1:02.56    1:05.00  
       29.93  1:05.00                                                      
  2 Gamble, Brittney L        14 Sbsc-CA                   NT    1:08.19  
       32.49  1:08.19                                                      
  3 Radulescu, Eden S         13 Ccat-CA              1:12.05    1:09.06  
       31.69  1:09.06                                                      
  4 Cornell, Heather J        14 Path-CA              1:14.53    1:11.57  
       32.53  1:11.57                                                      
  5 Ellis, Haley K            13 Sbsc-CA              1:13.81    1:11.89  
       33.06  1:11.89                                                      
  6 Fristoe, Catie C          14 Sbsc-CA                   NT    1:12.06  
       34.31  1:12.06                                                      
  7 Loewe, Emma E             13 Pvst-CA              1:15.27    1:13.38  
       32.16  1:13.38                                                      
  8 Luyten, Sonja C           13 Ccat-CA              1:14.43    1:13.42  
       34.96  1:13.42                                                      
  9 Sysavath, Kaitlin P       13 Pvst-CA              1:14.44    1:15.03  
       33.41  1:15.03                                                      
 10 Jebens, Alaska L          13 Smsc-CA              1:22.45    1:16.04  
       35.84  1:16.04                                                      
 11 Knudson, Megan T          13 Path-CA              1:21.95    1:16.25  
       35.26  1:16.25                                                      
 12 Brown, Jada N             13 Smsc-CA              1:20.54    1:16.86  
       35.73  1:16.86                                                      
 13 Perez, Cat L              14 Smsc-CA              1:25.16    1:17.13  
       36.89  1:17.13                                                      
 14 Montanez, Julia M         13 Ccat-CA              1:17.55    1:17.49  
       36.82  1:17.49                                                      
 15 Leathers, Olivia J        14 Path-CA                   NT    1:19.42  
       37.00  1:19.42                                                      
 16 Murphy, Audrina C         13 Ccat-CA              1:20.35    1:19.77  
       37.17  1:19.77                                                      
 17 Jimenez, Emma G           13 Smsc-CA              1:22.45    1:23.63  
 18 Ibrahim, Cora F           14 Silver Pvpb-CA       1:30.67    1:24.67  
       40.72  1:24.67                                                      
 19 Bonds-Hill, Skyler Hill   13 Pvst-CA                   NT    1:28.70  
       42.81  1:28.70                                                      
 
Women 13-14 100 Yard IM BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larbig, Dorienne S        14 Sbsc-CA                   NT    1:13.73  
       35.03  1:13.73                                                      
  2 Flint, Makayla R          14 Sbsc-CA              1:18.40    1:14.76  
       34.74  1:14.76                                                      
  3 Markarian, Angela S       13 Rtlr-CA              1:25.34    1:18.16  
       36.22  1:18.16                                                      
  4 Bloom, Malena A           13 Path-CA              1:18.33    1:18.39  
       35.59  1:18.39                                                      
  5 Song, Hannah E            13 Sbsc-CA                   NT    1:20.69  
       35.89  1:20.69                                                      
  6 Nadal, Brianna B          14 Path-CA              1:25.04    1:23.26  
       39.53  1:23.26                                                      
  7 Hutson, Seabrijn L        13 Path-CA              1:31.04    1:24.73  
       39.62  1:24.73                                                      
  8 Benoit, Sammy M           13 Path-CA              1:36.59    1:24.85  
       38.40  1:24.85                                                      
  9 Abt, Faith M              13 Path-CA              1:42.10    1:26.91  
       40.58  1:26.91                                                      
 10 Rosenthal, Elise M        14 Rtlr-CA              1:37.16    1:27.41  
       41.73  1:27.41                                                      
 11 Valle, Zoe E              13 Sbsc-CA                   NT    1:30.46  
       44.09  1:30.46                                                      
 -- Hetland, Grace M          14 Smsc-CA                   NT         DQ  
       43.92       DQ                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard IM GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Botton, Riley J           13 Path-CA              2:11.05    2:15.74  
       29.16  1:05.17  1:45.59  2:15.74                                    
  2 Maxwell, Holly S          14 Sbsc-CA              2:18.55    2:19.59  
       30.53  1:05.59  1:46.93  2:19.59                                    
  3 Parral, Angele F          14 Ccat-CA              2:18.44    2:21.13  
       30.61  1:07.95  1:47.98  2:21.13                                    
  4 Bish, Andrea M            14 Sbsc-CA              2:18.28    2:22.57  
       31.18  1:06.70  1:49.83  2:22.57                                    
  5 Teegarden, Margaret M     14 Clss-CA              2:23.97    2:23.77  
       31.63  1:09.01  1:51.93  2:23.77                                    
  6 Giannini, Emilie M        14 Puma-CA              2:27.26    2:24.86  
       30.66  1:09.42  1:51.48  2:24.86                                    
  7 Donnelly, Allison E       14 Ccat-CA              2:21.92    2:24.97  
       33.71  1:09.46  1:52.79  2:24.97                                    
  8 Goudz, Hannah             13 Ccat-CA              2:24.60    2:28.57  
       33.94  1:13.62  1:54.92  2:28.57                                    
  9 Bloom, Makenna L          13 Cssc-CA              2:31.61    2:29.70  
       30.02  1:10.94  1:56.27  2:29.70                                    
 10 Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA   2:26.21    2:30.45  
       34.51  1:12.73  1:56.31  2:30.45                                    
 11 Marsalek, Emma J          13 Smsc-CA              2:29.04    2:31.36  
       33.18  1:12.77  1:58.66  2:31.36                                    
 12 Wing, Renee M             14 Cssc-CA              2:26.93    2:32.21  
       33.07  1:11.13  1:57.19  2:32.21                                    
 13 Gatmaitan, Tatum K        14 Rtlr-CA              2:30.66    2:35.03  
       34.58  1:15.67  2:00.45  2:35.03                                    
 14 DiSimone, Holly M         13 Paso-CA              2:32.96    2:35.11  
       31.53  1:11.47  2:00.69  2:35.11                                    
 15 Mateo, Mina R             14 Rtlr-CA                   NT    2:35.30  
       32.40  1:12.10  1:58.97  2:35.30                                    
 16 Helscher, Peyton C        14 Rtlr-CA                   NT    2:35.50  
       34.74  1:12.78  2:02.16  2:35.50                                    
 17 Fuller, Monica A          14 Smsc-CA              2:32.69    2:35.83  
       33.75  1:13.18  2:01.01  2:35.83                                    
 18 Woldman, Lilly E          14 Cssc-CA              2:42.39    2:36.19  
       33.63  1:15.34  2:01.44  2:36.19                                    
 19 Wood, Rachel M            14 Puma-CA              2:33.11    2:38.11  
       35.75  1:18.10  2:02.72  2:38.11                                    
 20 Breard, Clarissa D        14 Polar Bears-CA       2:38.35    2:38.47  
       35.42  1:17.49  2:03.49  2:38.47                                    
 21 Steed, Ryan N             13 Smsc-CA              2:37.22    2:38.91  
       35.49  1:15.40  2:03.17  2:38.91                                    
 22 Cha, Madison G            13 Polar Bears-CA       2:43.49    2:39.39  
       36.95  1:18.87  2:03.33  2:39.39                                    
 23 Hernandez, Elizabeth A    14 Smsc-CA              2:32.71    2:40.40  
       37.00  1:17.14  2:04.22  2:40.40                                    
 24 Cusick, Sam L             13 Puma-CA              2:43.47    2:46.05  
       37.55  1:22.03  2:09.33  2:46.05                                    
 25 Wilson, Kelly T           13 Polar Bears-CA       2:47.39    2:46.41  
       35.66  1:19.88  2:07.92  2:46.41                                    
 26 Parkinson, Ashtyn R       14 Cssc-CA              2:42.05    2:46.58  
       37.34  1:21.10  2:09.84  2:46.58                                    
 27 James, Kierah L           14 Lompoc Tsunami-CA    2:44.29    2:49.47  
       35.55  1:20.32  2:10.12  2:49.47                                    
 28 Cabrera, Christa A        14 Rtlr-CA              2:55.12    2:51.07  
       36.13  1:19.88  2:09.43  2:51.07                                    
 29 Brooks, Keira A           13 San Luis Obispo-CA   2:51.89    2:53.83  
       35.11  1:24.37  2:15.69  2:53.83                                    
 30 Estes, Ashlyn V           13 Paso-CA              2:54.86             
       41.37  1:27.57  2:19.03                                             
 30 Estes, Ashlyn V           13 Paso-CA              2:54.86    2:56.98  
       41.37  1:27.57  2:19.03  2:56.98                                    
 31 Arreguin, Katie N         13 Lompoc Tsunami-CA         NT    2:58.27  
       38.58  1:26.55  2:18.91  2:58.27                                    
 32 Settje, Ryann G           13 Lompoc Tsunami-CA    3:07.19    3:06.07  
       40.72  1:29.03  2:26.02  3:06.07                                    
 -- Weatherwax, Sage E        14 Lompoc Tsunami-CA    3:03.60         DQ  
 
Girls 13-14 200 Yard IM SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dzieciol, Karolina L      14 Pvst-CA              2:11.25    2:19.85  
       31.01  1:07.33  1:48.05  2:19.85                                    
  2 Radulescu, Eden S         13 Ccat-CA              2:24.36    2:25.97  
       32.81  1:11.24  1:53.61  2:25.97                                    
  3 Gamble, Brittney L        14 Sbsc-CA              2:24.02             
       32.10  1:12.60  1:55.23                                             
  3 Gamble, Brittney L        14 Sbsc-CA              2:24.02    2:28.63  
       32.10  1:12.60  1:55.23  2:28.63                                    
  4 Ellis, Haley K            13 Sbsc-CA              2:39.40    2:33.36  
       33.65  1:12.30  1:56.79  2:33.36                                    
  5 Fristoe, Catie C          14 Sbsc-CA              2:29.58    2:35.09  
       34.73  1:16.38  2:00.55  2:35.09                                    
  6 Luyten, Sonja C           13 Ccat-CA              2:47.45    2:36.19  
       33.98  1:18.05  2:01.87  2:36.19                                    
  7 Loewe, Emma E             13 Pvst-CA              2:38.90    2:38.56  
       32.80  1:12.79  2:03.76  2:38.56                                    
  8 Sysavath, Kaitlin P       13 Pvst-CA              2:38.78    2:41.61  
       35.39  1:16.58  2:06.18  2:41.61                                    
  9 Perez, Cat L              14 Smsc-CA              2:42.02    2:44.98  
       36.30  1:20.61  2:44.98                                             
 10 Jebens, Alaska L          13 Smsc-CA              2:44.55    2:45.45  
       37.08  1:21.35  2:10.56  2:45.45                                    
 11 Montanez, Julia M         13 Ccat-CA              2:44.98    2:48.60  
       37.63  1:21.32  2:08.28  2:48.60                                    
 12 Brown, Jada N             13 Smsc-CA              2:45.89    2:49.27  
       38.62  1:23.05  2:12.80  2:49.27                                    
 13 Leathers, Olivia J        14 Path-CA              2:51.52    2:55.82  
       34.46  1:21.97  2:17.45  2:55.82                                    
 14 Murphy, Audrina C         13 Ccat-CA              2:56.54    2:57.15  
       42.02  1:28.60  2:18.75  2:57.15                                    
 15 Jimenez, Emma G           13 Smsc-CA              3:08.02             
       42.26  1:28.62  2:23.64                                             
 15 Jimenez, Emma G           13 Smsc-CA              3:08.02    3:04.47  
       42.26  1:28.62  2:23.64  3:04.47                                    
 16 Bonds-Hill, Skyler Hill   13 Pvst-CA                   NT    3:22.36  
       40.76  1:36.60  2:32.29  3:22.36                                    
 
Girls 13-14 200 Yard IM BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mashkovich, Ellie R       14 Ccat-CA              2:22.80    2:18.99  
       30.34  1:06.08  1:46.53  2:18.99                                    
  2 Markarian, Angela S       13 Rtlr-CA              2:47.32    2:45.97  
       34.88  1:18.60  2:09.10  2:45.97                                    
  3 O'Dwyer, Sadhbh M         14 Path-CA              2:41.25    2:47.29  
       34.49  1:18.92  2:10.80  2:47.29                                    
  4 Song, Hannah E            13 Sbsc-CA                   NT    2:54.63  
       40.28  1:23.33  2:15.04  2:54.63                                    
  5 Hetland, Grace M          14 Smsc-CA              3:14.37    3:12.97  
       42.11  1:38.29  2:30.67  3:12.97                                    
 
Women 13-14 200 Yard Freestyle Relay GOLD
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold-Ccat Swimming-CA  'A'                        1:45.35    1:45.76  
     1) Goudz, Hannah 13                2) Parral, Angele F 14            
     3) Donnelly, Allison E 14          4) Hayon, Arielle 14              
       26.30    53.54  1:20.59  1:45.76                                    
  2 Gold-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                  1:42.19    1:46.10  
     1) Hamilton, Alyssa M 14           2) Salvino, Helena S 14           
     3) Snowden, Cameron B 13           4) Botton, Riley J 13             
       26.82    54.31  1:21.86  1:46.10                                    
  3 Gold-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                   NT    1:48.81  
     1) Bish, Andrea M 14               2) Maxwell, Holly S 14            
     3) Findlay, Ashley A 14            4) Woodhouse, Holly A 13          
       27.77    55.24  1:22.59  1:48.81                                    
  4 Gold-Class Aquatics-CA  'A'                       1:50.55    1:51.41  
     1) Crittenden, Eloise A 13         2) Given, Grace C 14              
     3) Georgian, Annie A 13            4) Teegarden, Margaret M 14       
       27.92    54.38  1:24.39  1:51.41                                    
  5 Gold-Santa Maria Swim Club-CA  'A'                1:54.03    1:56.53  
     1) Marsalek, Emma J 13             2) Steed, Ryan N 13               
     3) Fuller, Monica A 14             4) Hernandez, Elizabeth A 14      
       28.27    57.74  1:26.24  1:56.53                                    
  6 Gold-Rattler Swim Club-CA  'A'                         NT    1:57.69  
     1)                                 2) Gatmaitan, Tatum K 14          
     3) Helscher, Peyton C 14           4) Mateo, Mina R 14               
       30.50    59.48  1:29.60  1:57.69                                    
  7 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'                1:53.94    1:58.80  
     1) Wing, Renee M 14                2) Landeros, Bella R 13           
     3) Parkinson, Ashtyn R 14          4) Bloom, Makenna L 13            
       27.93  1:01.03  1:32.10  1:58.80                                    
  8 Gold-Porter Valley-CA  'A'                        1:55.00    2:02.09  
     1) Ghaffari, Paulina M 13          2) Cha, Madison G 13              
     3) Breard, Clarissa D 14           4) Shtangrud, Natalie M 14        
       29.43  1:01.18  1:32.32  2:02.09                                    
  9 Gold-Lompoc Tsunami-CA  'A'                            NT    2:07.54  
     1) James, Kierah L 14              2) Settje, Ryann G 13             
     3) Weatherwax, Sage E 14           4) Arreguin, Katie N 13           
       30.90    46.46  1:02.82  2:07.54                                    
 -- Gold - Puma Aquatic Team-CA  'A'                  1:57.60         DQ  
     1) Giannini, Emilie M 14           2) Stanculescu, Maria A 13        
     3) Cusick, Sam L 13                4) Wood, Rachel M 14              
 
Women 13-14 200 Yard Freestyle Relay SILVER
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                 NT    1:56.04  
     1) Gamble, Brittney L 14           2) Steele, Keegan R 13            
     3) Ellis, Haley K 13               4) Fristoe, Catie C 14            
       27.50    56.99  1:26.57  1:56.04                                    
  2 Silver-Ccat Swimming-CA  'A'                      1:56.92    1:56.80  
     1) Luyten, Sonja C 13              2) Radulescu, Eden S 13           
     3) Montanez, Julia M 13            4) Murphy, Audrina C 13           
       28.93    57.16  1:27.54  1:56.80                                    
  3 Silver-Pleasant Valley Swim-CA  'A'               1:55.67    1:56.83  
     1) Loewe, Emma E 13                2) Sysavath, Kaitlin P 13         
     3) Bonds-Hill, Skyler Hill R 13    4) Dzieciol, Karolina L 14        
       27.96    56.99  1:30.16  1:56.83                                    
  4 Silver-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                1:52.63    1:59.65  
     1) Knudson, Megan T 13             2) Leathers, Olivia J 14          
     3) Walters, Ashlyn R 13            4) Cornell, Heather J 14          
       30.44  1:00.76  1:31.19  1:59.65                                    
  5 Silver-Santa Maria Swim Club-CA  'A'              2:00.28    2:02.73  
     1) Jimenez, Emma G 13              2) Brown, Jada N 13               
     3) Jebens, Alaska L 13             4) Perez, Cat L 14                
       36.24  1:02.38  1:33.67  2:02.73                                    
 
Women 13-14 200 Yard Freestyle Relay BRONZE
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bronze-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                 NT    1:57.60  
     1) Larbig, Dorienne S 14           2) Rabinowitz, Rachel L 14        
     3) Flint, Makayla R 14             4) Cummings, Angelina C 13        
       28.28    58.98  1:29.63  1:57.60                                    
  2 Bronze-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                2:01.91    2:05.25  
     1) Bloom, Malena A 13              2) Rodriguez, Sydney K 13         
     3) Nadal, Brianna B 14             4) Benoit, Sammy M 13             
       30.50  1:02.50  1:34.37  2:05.25                                    
 -- Bronze-Santa Barbara Swim Club-CA  'B'                 NT        XDQ  
     1) Davenport, Olivia M 13          2) Norris, Cecilia M 13           
     3) Norris, Stephanie Z 13          4) Song, Hannah E 13              
 
Women 13-14 200 Yard Medley Relay GOLD
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold-Ccat Swimming-CA  'A'                        1:57.25    1:58.20  
     1) Donnelly, Allison E 14          2) Parral, Angele F 14            
     3) Hayon, Arielle 14               4) Goudz, Hannah 13               
       31.72  1:04.88  1:31.96  1:58.20                                    
  2 Gold-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                  2:03.56    2:02.77  
     1) Snowden, Cameron B 13           2) Botton, Riley J 13             
     3) Hamilton, Alyssa M 14           4) Salvino, Helena S 14           
       32.28  1:04.17  1:35.10  2:02.77                                    
  3 Gold-Class Aquatics-CA  'A'                       2:05.24    2:04.14  
     1) Teegarden, Margaret M 14        2) Georgian, Annie A 13           
     3) Given, Grace C 14               4) Crittenden, Eloise A 13        
       31.96  1:09.73  1:37.80  2:04.14                                    
  4 Gold-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                   NT    2:04.44  
     1) Bish, Andrea M 14               2) Maxwell, Holly S 14            
     3) Findlay, Ashley A 14            4) Woodhouse, Holly A 13          
       31.87  1:06.38  1:36.75  2:04.44                                    
  5 Gold-Santa Maria Swim Club-CA  'A'                2:11.29    2:13.12  
     1) Hernandez, Elizabeth A 14       2) Steed, Ryan N 13               
     3) Fuller, Monica A 14             4) Marsalek, Emma J 13            
       33.52  1:14.07  1:45.43  2:13.12                                    
  6 Gold-Rattler Swim Club-CA  'A'                         NT    2:14.17  
     1) Helscher, Peyton C 14           2) Mateo, Mina R 14               
     3) Gatmaitan, Tatum K 14           4) Cabrera, Christa A 14          
       33.57  1:11.16  1:43.70  2:14.17                                    
  7 Gold - Puma Aquatic Team-CA  'A'                       NT    2:20.23  
     1) Stanculescu, Maria A 13         2) Wood, Rachel M 14              
     3) Giannini, Emilie M 14           4) Cusick, Sam L 13               
       43.16  1:20.86  1:49.88  2:20.23                                    
  8 Gold-Lompoc Tsunami-CA  'A'                            NT    2:20.46  
     1) Settje, Ryann G 13              2) Weatherwax, Sage E 14          
     3) James, Kierah L 14              4) Arreguin, Katie N 13           
       37.70  1:16.54  1:50.66  2:20.46                                    
  9 Gold-Porter Valley-CA  'A'                        2:05.00    2:20.84  
     1) Ghaffari, Paulina M 13          2) Cha, Madison G 13              
     3) Breard, Clarissa D 14           4) Shtangrud, Natalie M 14        
       38.85  1:15.89  1:50.04  2:20.84                                    
 -- Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'                2:14.88         DQ  
     1) Wing, Renee M 14                2) Parkinson, Ashtyn R 14         
     3) Landeros, Bella R 13            4) Bloom, Makenna L 13            
       32.58  1:13.51  1:50.42       DQ                                    
 
Women 13-14 200 Yard Medley Relay SILVER
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver-Pleasant Valley Swim-CA  'A'               2:10.98    2:10.52  
     1) Sysavath, Kaitlin P 13          2) Dzieciol, Karolina L 14        
     3) Loewe, Emma E 13                4) Bonds-Hill, Skyler Hill R 13   
       32.53  1:06.59  1:36.94  2:10.52                                    
  2 Silver-Ccat Swimming-CA  'A'                      2:21.11    2:12.12  
     1) Luyten, Sonja C 13              2) Montanez, Julia M 13           
     3) Radulescu, Eden S 13            4) Murphy, Audrina C 13           
       35.37  1:12.05  1:41.98  2:12.12                                    
  3 Silver-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                 NT    2:13.75  
     1) Gamble, Brittney L 14           2) Ellis, Haley K 13              
     3) Steele, Keegan R 13             4) Fristoe, Catie C 14            
       34.71  1:11.91  1:50.00  2:13.75                                    
  4 Silver-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                2:13.65    2:13.91  
     1) Cornell, Heather J 14           2) Knudson, Megan T 13            
     3) Leathers, Olivia J 14           4) Walters, Ashlyn R 13           
       33.52  1:13.59  1:44.45  2:13.91                                    
  5 Silver-Santa Maria Swim Club-CA  'A'              2:20.73    2:23.66  
     1) Jimenez, Emma G 13              2) Perez, Cat L 14                
     3) Brown, Jada N 13                4) Jebens, Alaska L 13            
       38.75  1:18.11  1:53.69  2:23.66                                    
 
Women 13-14 200 Yard Medley Relay BRONZE
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bronze-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                 NT    2:09.78  
     1) Larbig, Dorienne S 14           2) Rabinowitz, Rachel L 14        
     3) Flint, Makayla R 14             4) Cummings, Angelina C 13        
       32.78  1:09.48  1:41.41  2:09.78                                    
  2 Bronze-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                2:22.92    2:27.34  
     1) Le Baut, Catelle J 13           2) Nadal, Brianna B 14            
     3) Bloom, Malena A 13              4) Abt, Faith M 13                
       37.80  1:18.77  1:54.32  2:27.34                                    
 -- Bronze-Santa Barbara Swim Club-CA  'B'                 NT        XDQ  
     1) Davenport, Olivia M 13          2) Norris, Cecilia M 13           
     3) Norris, Stephanie Z 13          4) Song, Hannah E 13              
 
Women 15 & Over 50 Yard Freestyle GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shorten, Ellie M          15 Clss-CA                24.66      25.57  
  2 Ninness, Maija C          17 Sbsc-CA                22.15      25.76  
  3 Blue, Izzy P              16 Ccat-CA                24.89      26.15  
  4 Martinez, Mikaela O       16 Rtlr-CA                27.26      26.71  
  4 Brown, Saray M            15 Smsc-CA                26.05      26.71  
  6 Bartolome, Annie K        16 Puma-CA                25.32      26.74  
  7 Launais, Isabella K       15 Clss-CA                25.88      26.87  
  8 Paredes, Savanna A        15 Cssc-CA                26.34      26.92  
  9 Corley, Carolyn G         16 Cssc-CA                26.53      26.97  
 10 Libang, Alyssa B          16 Clss-CA                26.26      27.00  
 11 Wood, Gabby A             17 Puma-CA                26.76      27.08  
 12 Saguros, Delanee G        15 Ccat-CA                27.37      27.15  
 13 Kuipers, Natalia J        15 San Luis Obispo-CA     26.91      27.22  
 14 Timmerman, Quincy J       15 Ccat-CA                27.80      27.29  
 15 Owens, Becca J            15 Clss-CA                26.56      27.38  
 16 Berg, Emily M             17 Puma-CA                27.21      27.43  
 17 Whitehead, Nicole A       16 Path-CA                26.82      27.49  
 18 Bezemer, Lotte J          16 Cssc-CA                26.86      27.52  
 19 Castleberg, Dani T        17 Sbsc-CA                25.63             
 19 Castleberg, Dani T        17 Sbsc-CA                25.63      27.55  
 20 Cusick, Sydney R          15 Puma-CA                26.90      27.65  
 21 Blumkin, Sara K           15 Polar Bears-CA         28.70      27.89  
 22 Singleton, Sarah E        17 Rtlr-CA                25.58      27.98  
 23 Hayon, Gaby               16 Ccat-CA                26.11      28.05  
 24 Gebhardt, Kara M          17 Path-CA                27.41      28.24  
 25 Magnani, Ceci R           17 Cssc-CA                27.40      28.32  
 26 Peterson, Adelynn M       18 San Luis Obispo-CA     27.67      28.43  
 27 Lamboy Ghigliotti, Aiana  15 Path-CA                28.14      28.81  
 28 Tefera, Ilu G             16 Smsc-CA                28.60      29.40  
 29 Hayashida, Emi E          16 UN-04-CA               29.14      29.44  
 30 Gordon, Sarah A           15 Path-CA                28.49      29.75  
 31 Moore, Sammy J            16 Sbsc-CA                   NT      30.19  
 32 Dooley, Clare E           17 San Luis Obispo-CA     30.05      30.40  
 33 Pritchett, Elizabeth A    15 Sbsc-CA                28.23      30.79  
 34 Wordal, Laura B           15 Ynez-CA                35.22      30.99  
 35 Weatherwax, Trinity E     15 Lompoc Tsunami-CA      31.16      31.43  
 36 Russell, Aleah W          16 Paso-CA                32.80      34.54  
 37 Padilla, Samantha         17 Lompoc Tsunami-CA      34.09      35.76  
 
Women 15 & Over 50 Yard Freestyle SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dzieciol, Victoria A      16 Pvst-CA                25.02      26.36  
  2 Wang, Jenny S             15 Pvst-CA                26.86      26.94  
  3 Ioffe, Emily L            15 Pvst-CA                27.23      27.33  
  4 Ioffe, Rebecca M          15 Pvst-CA                26.73      27.76  
  5 Wennerstrom, Claire M     15 Cssc-CA                27.83      27.93  
  6 Stovall, Alyssa A         16 Cssc-CA                26.79      28.22  
  7 Robinson, Caitlyn R       15 Sbsc-CA                28.75      28.59  
  8 Kemmerer, Allison P       15 Sbsc-CA                28.06      28.62  
  9 Aamoth, Bridget E         17 Cssc-CA                27.03      28.69  
 10 Buckley, Ciara E          18 Cssc-CA                27.48      29.25  
 11 Friedman, Brooke M        15 Path-CA                29.05      29.43  
 12 Greiner, Kaitlin N        16 Path-CA                27.70      29.96  
 13 Nouzille, Amelia A        15 Clss-CA                29.81      30.49  
 14 Osorio, Amanda V          15 Path-CA                29.93      30.61  
 15 Perissinotto, Nicola I    18 Sbsc-CA                28.83      31.86  
 16 Schneider, Karly C        15 Smsc-CA                31.10      32.54  
 
Women 15 & Over 50 Yard Freestyle BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spasoff, Sammie N         15 Cssc-CA                26.79      28.33  
  2 Tushla, Julia E           15 Cssc-CA                28.47      28.34  
  3 Flint, Kalissa J          16 Sbsc-CA                26.45      28.59  
  4 Tran, Kayla L             15 Cssc-CA                27.82      28.69  
  5 Chan, Jackie M            15 Sbsc-CA                28.45      28.77  
  6 Sellfors, Bailey A        15 Cssc-CA                29.03      29.24  
  7 Brown, Maddie E           16 Cssc-CA                30.49      30.22  
  8 Vasquez, Rose F           15 Rtlr-CA                30.70      30.98  
  9 Raven, Abigail E          15 Cssc-CA                33.72      35.14  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shorten, Ellie M          15 Clss-CA                52.55      56.05  
       27.33    56.05                                                      
  2 Bartolome, Annie K        16 Puma-CA                54.28      56.31  
  3 Libang, Alyssa B          16 Clss-CA                55.01      57.40  
       27.87    57.40                                                      
  4 Bezemer, Lotte J          16 Cssc-CA                55.60      57.89  
       28.28    57.89                                                      
  5 Kuipers, Natalia J        15 San Luis Obispo-CA     57.71             
       27.78                                                               
  5 Kuipers, Natalia J        15 San Luis Obispo-CA     57.71      58.27  
       27.78    58.27                                                      
  6 Paredes, Savanna A        15 Cssc-CA                56.67      58.51  
       27.89    58.51                                                      
  6 Castleberg, Dani T        17 Sbsc-CA                54.12      58.51  
       28.12    58.51                                                      
  8 Wood, Gabby A             17 Puma-CA                58.33      58.79  
       28.41    58.79                                                      
  9 Saguros, Delanee G        15 Ccat-CA                59.87      59.00  
       27.95    59.00                                                      
 10 Brown, Saray M            15 Smsc-CA                57.13      59.21  
 11 Corley, Carolyn G         16 Cssc-CA                56.68      59.52  
       28.55    59.52                                                      
 12 Timmerman, Quincy J       15 Ccat-CA                58.22      59.55  
       28.47    59.55                                                      
 13 Peterson, Adelynn M       18 San Luis Obispo-CA     56.69      59.64  
        4.21    59.64                                                      
 14 Martinez, Mikaela O       16 Rtlr-CA              1:00.24      59.87  
       27.77    59.87                                                      
 15 Magnani, Ceci R           17 Cssc-CA                59.16    1:00.92  
       29.28  1:00.92                                                      
 16 Whitehead, Nicole A       16 Path-CA                58.53    1:01.09  
       29.49  1:01.09                                                      
 17 Cusick, Sydney R          15 Puma-CA                58.17    1:01.29  
       29.92  1:01.29                                                      
 18 Owens, Becca J            15 Clss-CA                56.86    1:01.34  
       29.83  1:01.34                                                      
 19 Gebhardt, Kara M          17 Path-CA              1:00.14    1:01.56  
       29.69  1:01.56                                                      
 20 Berg, Emily M             17 Puma-CA                59.07    1:02.06  
       30.06  1:02.06                                                      
 21 Blumkin, Sara K           15 Polar Bears-CA       1:02.11    1:02.62  
       29.71  1:02.62                                                      
 22 Pritchett, Elizabeth A    15 Sbsc-CA              1:00.54    1:03.98  
       30.68  1:03.98                                                      
 23 Dooley, Clare E           17 San Luis Obispo-CA   1:03.83    1:04.61  
       31.57  1:04.61                                                      
 24 Lamboy Ghigliotti, Aiana  15 Path-CA              1:00.71    1:04.66  
       30.63  1:04.66                                                      
 25 Moore, Sammy J            16 Sbsc-CA                   NT    1:05.00  
       30.66  1:05.00                                                      
 26 Gordon, Sarah A           15 Path-CA              1:01.52    1:06.00  
       31.84  1:06.00                                                      
 27 Tefera, Ilu G             16 Smsc-CA              1:02.88    1:06.09  
       31.53  1:06.09                                                      
 28 Weatherwax, Trinity E     15 Lompoc Tsunami-CA    1:06.85    1:10.55  
       33.07  1:10.55                                                      
 29 Wordal, Laura B           15 Ynez-CA              1:17.41    1:11.31  
       33.33  1:11.31                                                      
 30 Russell, Aleah W          16 Paso-CA              1:12.00    1:13.95  
       35.94  1:13.95                                                      
 31 Padilla, Samantha         17 Lompoc Tsunami-CA    1:14.85    1:21.72  
       38.47  1:21.72                                                      
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Melanie            16 Clss-CA                58.41      57.45  
       27.73    57.45                                                      
  2 Dzieciol, Victoria A      16 Pvst-CA                56.96      58.38  
       28.33    58.38                                                      
  3 Wang, Jenny S             15 Pvst-CA                58.43      59.39  
       28.61    59.39                                                      
  4 Wennerstrom, Claire M     15 Cssc-CA              1:00.18    1:01.30  
       29.49  1:01.30                                                      
  5 Stovall, Alyssa A         16 Cssc-CA                57.73    1:01.42  
       29.67  1:01.42                                                      
  6 Robinson, Caitlyn R       15 Sbsc-CA              1:01.13    1:01.47  
       29.46  1:01.47                                                      
  7 Aamoth, Bridget E         17 Cssc-CA                57.24    1:01.66  
       30.24  1:01.66                                                      
  8 Orness, Ciara N           18 Clss-CA              1:01.22    1:02.84  
       29.65  1:02.84                                                      
  9 Buckley, Ciara E          18 Cssc-CA                57.31    1:03.69  
       30.50  1:03.69                                                      
 10 Friedman, Brooke M        15 Path-CA              1:03.60    1:06.55  
       32.16  1:06.55                                                      
 11 O'Connor, Jade C          15 Path-CA              1:07.95    1:06.99  
       32.58  1:06.99                                                      
 12 Nouzille, Amelia A        15 Clss-CA              1:04.70    1:07.42  
       32.19  1:07.42                                                      
 13 Osorio, Amanda V          15 Path-CA              1:09.54    1:09.71  
       33.59  1:09.71                                                      
 14 Leathers, Emma G          16 Path-CA              1:12.33    1:10.16  
       33.55  1:10.16                                                      
 15 Schneider, Karly C        15 Smsc-CA              1:07.64    1:10.60  
       34.15  1:10.60                                                      
 -- Greiner, Kaitlin N        16 Path-CA              1:05.75         DQ  
       32.93       DQ                                                      
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tran, Kayla L             15 Cssc-CA              1:00.68    1:00.54  
       30.00  1:00.54                                                      
  2 Nguyen, Kasey N           15 Cssc-CA              1:00.34    1:03.40  
       30.73  1:03.40                                                      
  3 Spasoff, Sammie N         15 Cssc-CA                59.00    1:03.55  
       30.12  1:03.55                                                      
  4 Brown, Maddie E           16 Cssc-CA              1:06.20    1:06.22  
       31.90  1:06.22                                                      
  5 Vasquez, Rose F           15 Rtlr-CA              1:11.91    1:07.10  
       32.21  1:07.10                                                      
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shorten, Ellie M          15 Clss-CA              1:53.76    2:01.29  
       28.66    59.72  1:30.72  2:01.29                                    
  2 Bartolome, Annie K        16 Puma-CA              1:56.48    2:03.12  
       28.15    58.73  1:30.73  2:03.12                                    
  3 Kuipers, Natalia J        15 San Luis Obispo-CA   2:04.51    2:03.78  
       28.50    59.68  1:31.83  2:03.78                                    
  4 Libang, Alyssa B          16 Clss-CA              2:00.83    2:03.80  
       29.25  1:00.56  1:32.44  2:03.80                                    
  5 Bezemer, Lotte J          16 Cssc-CA              2:00.77    2:04.94  
       29.58  1:01.47  1:33.75  2:04.94                                    
  6 Corley, Carolyn G         16 Cssc-CA              1:58.74    2:05.93  
       29.26  1:00.90  1:33.49  2:05.93                                    
  7 Timmerman, Quincy J       15 Ccat-CA              2:05.13    2:06.42  
       28.89  1:00.74  1:33.91  2:06.42                                    
  8 Singleton, Sarah E        17 Rtlr-CA              2:01.84    2:07.09  
       30.03  1:02.52  1:35.26  2:07.09                                    
  9 Wood, Gabby A             17 Puma-CA              2:08.39    2:07.24  
       29.54  1:01.16  1:34.27  2:07.24                                    
 10 Castleberg, Dani T        17 Sbsc-CA              1:58.61    2:07.59  
       29.55  1:02.12  1:35.30  2:07.59                                    
 11 Owens, Becca J            15 Clss-CA              2:04.32    2:08.53  
       30.01  1:03.00  1:36.00  2:08.53                                    
 12 Magnani, Ceci R           17 Cssc-CA              2:02.21    2:09.03  
       30.28  1:03.20  1:36.35  2:09.03                                    
 13 Martinez, Mikaela O       16 Rtlr-CA              2:12.87    2:09.50  
       30.13  1:02.33  1:35.42  2:09.50                                    
 14 Brown, Saray M            15 Smsc-CA              2:10.70             
       30.31  1:03.46  1:37.17                                             
 14 Brown, Saray M            15 Smsc-CA              2:10.70    2:09.76  
       30.31  1:03.46  1:37.17  2:09.76                                    
 15 Cusick, Sydney R          15 Puma-CA              2:07.85    2:11.51  
       30.50  1:04.07  1:38.49  2:11.51                                    
 16 Whitehead, Nicole A       16 Path-CA              1:57.42    2:11.97  
       29.77  1:02.96  1:37.59  2:11.97                                    
 17 Paredes, Savanna A        15 Cssc-CA              2:07.64    2:13.24  
       31.50  1:05.68  1:39.35  2:13.24                                    
 18 Dooley, Clare E           17 San Luis Obispo-CA   2:16.83    2:13.74  
       32.16  1:06.76  1:40.79  2:13.74                                    
 19 Berg, Emily M             17 Puma-CA              2:11.49    2:13.78  
       30.33  1:04.18  1:39.91  2:13.78                                    
 20 Gebhardt, Kara M          17 Path-CA              2:09.76    2:14.17  
       30.27  1:03.78  1:38.57  2:14.17                                    
 21 Saguros, Delanee G        15 Ccat-CA              2:16.21    2:14.46  
       31.53  1:04.58  1:38.86  2:14.46                                    
 22 Blumkin, Sara K           15 Polar Bears-CA       2:18.00    2:15.47  
       30.83  1:05.31  1:40.23  2:15.47                                    
 23 Pritchett, Elizabeth A    15 Sbsc-CA              2:08.53    2:20.53  
       31.44  1:07.51  1:44.17  2:20.53                                    
 24 Tefera, Ilu G             16 Smsc-CA              2:14.56    2:21.27  
       31.80  1:07.96  1:45.13  2:21.27                                    
 25 Lamboy Ghigliotti, Aiana  15 Path-CA              2:14.51    2:24.49  
       32.76  1:09.16  1:47.15  2:24.49                                    
 26 Gordon, Sarah A           15 Path-CA              2:18.37    2:28.30  
       32.82  1:11.20  1:50.45  2:28.30                                    
 27 Weatherwax, Trinity E     15 Lompoc Tsunami-CA    2:25.21    2:29.49  
       33.46  1:10.96  1:51.02  2:29.49                                    
 28 Wordal, Laura B           15 Ynez-CA              2:32.46    2:31.41  
       34.21  1:12.62  1:52.79  2:31.41                                    
 29 Russell, Aleah W          16 Paso-CA              2:35.57    2:32.35  
       35.84  1:14.38  1:54.57  2:32.35                                    
 30 Padilla, Samantha         17 Lompoc Tsunami-CA    2:51.89    2:57.26  
       38.18  1:23.00  2:10.57  2:57.26                                    
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dzieciol, Victoria A      16 Pvst-CA              2:07.23    2:04.82  
       28.41    59.77  1:32.78  2:04.82                                    
  2 Zhang, Melanie            16 Clss-CA              2:06.00    2:06.12  
       29.34  1:00.81  1:33.42  2:06.12                                    
  3 Wang, Jenny S             15 Pvst-CA              2:08.74    2:09.51  
       30.27  1:02.99  1:36.45  2:09.51                                    
  4 Aamoth, Bridget E         17 Cssc-CA              2:03.71    2:09.80  
       30.98  1:03.53  1:37.07  2:09.80                                    
  5 Tsai, Kayleah S           15 Clss-CA              2:06.60    2:10.78  
       32.00  1:05.24  1:38.05  2:10.78                                    
  6 Robinson, Caitlyn R       15 Sbsc-CA              2:08.90    2:11.92  
       30.03  1:03.75  1:38.48  2:11.92                                    
  7 Buckley, Ciara E          18 Cssc-CA              2:00.99    2:16.02  
       31.45  1:06.23  1:41.17  2:16.02                                    
  8 Friedman, Brooke M        15 Path-CA                   NT    2:26.87  
       33.11  1:09.90  1:48.44  2:26.87                                    
  9 Nouzille, Amelia A        15 Clss-CA              2:23.25    2:29.76  
       33.83  1:12.27  1:51.92  2:29.76                                    
 10 Schneider, Karly C        15 Smsc-CA              2:28.89    2:33.17  
       35.33  1:14.26  1:53.80  2:33.17                                    
 11 Osorio, Amanda V          15 Path-CA                   NT    2:36.48  
       35.37  1:15.96  1:57.74  2:36.48                                    
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Maddie M         15 Cssc-CA              2:05.22    2:06.78  
       30.25  1:02.69  1:35.47  2:06.78                                    
  2 Nguyen, Kasey N           15 Cssc-CA              2:08.72    2:12.01  
       31.30  1:04.77  1:39.32  2:12.01                                    
  3 Spasoff, Sammie N         15 Cssc-CA              2:10.76    2:20.13  
       31.56  1:06.72  1:43.15  2:20.13                                    
  4 Brown, Maddie E           16 Cssc-CA              2:26.31    2:22.95  
       32.64  1:08.66  1:45.95  2:22.95                                    
  5 Vasquez, Rose F           15 Rtlr-CA                   NT    2:35.82  
       34.73  1:14.32  1:55.92  2:35.82                                    
 
Women 15 & Over 100 Yard Backstroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ninness, Maija C          17 Sbsc-CA                55.14    1:00.29  
       28.76  1:00.29                                                      
  2 Bartolome, Annie K        16 Puma-CA                57.69    1:01.93  
       30.26  1:01.93                                                      
  3 Shorten, Ellie M          15 Clss-CA              1:00.71    1:02.34  
       30.29  1:02.34                                                      
  4 Blue, Izzy P              16 Ccat-CA              1:02.22    1:05.20  
       31.27  1:05.20                                                      
  5 Singleton, Sarah E        17 Rtlr-CA              1:03.94    1:06.07  
       32.14  1:06.07                                                      
  6 Peterson, Adelynn M       18 San Luis Obispo-CA   1:01.60    1:06.72  
       32.61  1:06.72                                                      
  7 Corley, Carolyn G         16 Cssc-CA              1:03.37    1:06.75  
       33.46  1:06.75                                                      
  8 Libang, Alyssa B          16 Clss-CA              1:06.50    1:07.39  
       32.70  1:07.39                                                      
  9 Berg, Emily M             17 Puma-CA              1:03.91    1:07.60  
       33.01  1:07.60                                                      
 10 Hayon, Gaby               16 Ccat-CA              1:03.06    1:07.62  
       33.31  1:07.62                                                      
 11 Kuipers, Natalia J        15 San Luis Obispo-CA   1:08.19             
       32.74                                                               
 11 Kuipers, Natalia J        15 San Luis Obispo-CA   1:08.19    1:07.93  
       32.74  1:07.93                                                      
 12 Timmerman, Quincy J       15 Ccat-CA              1:10.77    1:08.71  
       33.73  1:08.71                                                      
 13 Launais, Isabella K       15 Clss-CA              1:06.05    1:09.13  
       33.57  1:09.13                                                      
 14 Saguros, Delanee G        15 Ccat-CA              1:09.96    1:09.69  
       33.75  1:09.69                                                      
 15 Castleberg, Dani T        17 Sbsc-CA              1:06.81    1:09.73  
       33.48  1:09.73                                                      
 16 Brown, Saray M            15 Smsc-CA              1:08.77    1:10.13  
       34.98  1:10.13                                                      
 17 Moore, Sammy J            16 Sbsc-CA              1:03.45    1:12.65  
       35.33  1:12.65                                                      
 18 Cusick, Sydney R          15 Puma-CA              1:08.94    1:12.71  
       35.98  1:12.71                                                      
 19 Hayashida, Emi E          16 UN-04-CA             1:12.96    1:14.29  
       36.08  1:14.29                                                      
 20 Blumkin, Sara K           15 Polar Bears-CA       1:16.43    1:14.41  
       36.23  1:14.41                                                      
 21 Martinez, Mikaela O       16 Rtlr-CA              1:14.75    1:14.48  
       35.64  1:14.48                                                      
 22 Pritchett, Elizabeth A    15 Sbsc-CA              1:13.14    1:15.76  
       36.31  1:15.76                                                      
 23 Wood, Gabby A             17 Puma-CA              1:13.07    1:16.13  
       36.73  1:16.13                                                      
 24 Whitehead, Nicole A       16 Path-CA                   NT    1:16.66  
       37.30  1:16.66                                                      
 25 Wordal, Laura B           15 Ynez-CA              1:19.15    1:19.20  
       38.14  1:19.20                                                      
 26 Dooley, Clare E           17 San Luis Obispo-CA   1:20.17             
       39.91                                                               
 26 Dooley, Clare E           17 San Luis Obispo-CA   1:20.17    1:19.73  
       39.91  1:19.73                                                      
 27 Tefera, Ilu G             16 Smsc-CA              1:16.08    1:19.92  
       39.33  1:19.92                                                      
 28 Weatherwax, Trinity E     15 Lompoc Tsunami-CA    1:19.83    1:19.97  
       39.97  1:19.97                                                      
 29 Russell, Aleah W          16 Paso-CA              1:24.35    1:27.09  
       44.43  1:27.09                                                      
 30 Padilla, Samantha         17 Lompoc Tsunami-CA    1:30.93    1:36.32  
       45.06  1:36.32                                                      
 
Women 15 & Over 100 Yard Backstroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stovall, Alyssa A         16 Cssc-CA              1:03.17    1:08.25  
       33.38  1:08.25                                                      
  2 Wang, Jenny S             15 Pvst-CA              1:05.64    1:08.45  
       33.46  1:08.45                                                      
  3 Robinson, Caitlyn R       15 Sbsc-CA              1:06.10    1:08.68  
       33.25  1:08.68                                                      
  4 Dzieciol, Victoria A      16 Pvst-CA              1:05.89    1:09.95  
       33.99  1:09.95                                                      
  5 Ioffe, Emily L            15 Pvst-CA              1:08.30    1:10.93  
       34.80  1:10.93                                                      
  6 Kemmerer, Allison P       15 Sbsc-CA                   NT    1:11.28  
       34.79  1:11.28                                                      
  7 Ioffe, Rebecca M          15 Pvst-CA              1:11.69    1:12.16  
       34.98  1:12.16                                                      
  8 Wennerstrom, Claire M     15 Cssc-CA              1:13.07    1:12.37  
       35.61  1:12.37                                                      
  9 Buckley, Ciara E          18 Cssc-CA              1:08.62    1:12.60  
       35.85  1:12.60                                                      
 10 Aamoth, Bridget E         17 Cssc-CA              1:10.78    1:13.54  
       36.09  1:13.54                                                      
 11 Nouzille, Amelia A        15 Clss-CA              1:14.27    1:16.05  
       37.69  1:16.05                                                      
 12 Leathers, Emma G          16 Path-CA              1:19.63    1:20.91  
       39.24  1:20.91                                                      
 13 Schneider, Karly C        15 Smsc-CA              1:20.23    1:21.89  
       40.36  1:21.89                                                      
 14 Osorio, Amanda V          15 Path-CA              1:23.22    1:24.27  
       41.56  1:24.27                                                      
 
Women 15 & Over 100 Yard Backstroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flint, Kalissa J          16 Sbsc-CA              1:03.88    1:08.51  
       33.47  1:08.51                                                      
  2 Spasoff, Sammie N         15 Cssc-CA              1:06.18    1:09.97  
       33.74  1:09.97                                                      
  3 Tran, Kayla L             15 Cssc-CA              1:07.00    1:11.38  
       34.55  1:11.38                                                      
  4 Chan, Jackie M            15 Sbsc-CA              1:12.13    1:11.61  
       35.44  1:11.61                                                      
  5 Sellfors, Bailey A        15 Cssc-CA              1:15.60    1:17.49  
       37.02  1:17.49                                                      
  6 Vasquez, Rose F           15 Rtlr-CA                   NT    1:23.96  
       40.32  1:23.96                                                      
  7 Raven, Abigail E          15 Cssc-CA              1:34.59    1:31.03  
       43.68  1:31.03                                                      
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bartolome, Annie K        16 Puma-CA              2:05.23    2:13.33  
       31.32  1:05.03  1:39.19  2:13.33                                    
  2 Shorten, Ellie M          15 Clss-CA              2:08.97    2:13.69  
       31.51  1:05.83  1:40.00  2:13.69                                    
  3 Peterson, Adelynn M       18 San Luis Obispo-CA   2:11.32    2:18.57  
       33.54  1:08.91  1:44.01  2:18.57                                    
  4 Singleton, Sarah E        17 Rtlr-CA              2:17.07    2:21.23  
       33.91  1:10.18  1:46.60  2:21.23                                    
  5 Corley, Carolyn G         16 Cssc-CA              2:11.73    2:21.93  
       34.94  1:10.79  1:46.78  2:21.93                                    
  6 Timmerman, Quincy J       15 Ccat-CA              2:27.16    2:25.04  
       34.94  1:11.94  1:48.83  2:25.04                                    
  7 Berg, Emily M             17 Puma-CA              2:21.37    2:30.09  
       35.34  1:13.60  1:52.04  2:30.09                                    
  8 Moore, Sammy J            16 Sbsc-CA              2:18.55    2:30.59  
       35.34  1:13.26  1:51.98  2:30.59                                    
  9 Saguros, Delanee G        15 Ccat-CA              2:29.47    2:35.38  
       36.94  1:16.03  1:55.62  2:35.38                                    
 10 Castleberg, Dani T        17 Sbsc-CA              2:27.84    2:35.65  
       35.77  1:14.99  1:55.62  2:35.65                                    
 11 Cusick, Sydney R          15 Puma-CA              2:26.11    2:35.81  
       37.53  1:16.85  1:56.72  2:35.81                                    
 12 Gebhardt, Kara M          17 Path-CA                   NT    2:43.06  
       38.75  1:20.05  2:01.31  2:43.06                                    
 13 Tefera, Ilu G             16 Smsc-CA              2:43.56    2:44.01  
       38.59  1:19.86  2:02.26  2:44.01                                    
 14 Lamboy Ghigliotti, Aiana  15 Path-CA                   NT    2:47.86  
       38.25  1:20.06  2:03.96  2:47.86                                    
 15 Weatherwax, Trinity E     15 Lompoc Tsunami-CA    2:46.29    2:50.20  
       39.18  1:22.53  2:06.68  2:50.20                                    
 16 Padilla, Samantha         17 Lompoc Tsunami-CA         NT    3:29.45  
       48.19  1:41.45  2:36.64  3:29.45                                    
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Melanie            16 Clss-CA              2:18.00    2:21.80  
       33.82  1:08.73  1:44.78  2:21.80                                    
  2 Stovall, Alyssa A         16 Cssc-CA              2:15.90    2:24.30  
       34.76  1:10.75  1:47.51  2:24.30                                    
  3 Tsai, Kayleah S           15 Clss-CA              2:19.11    2:25.29  
       35.52  1:13.14  1:49.64  2:25.29                                    
  4 Wang, Jenny S             15 Pvst-CA              2:22.93    2:28.85  
       35.01  1:12.11  1:50.81  2:28.85                                    
  5 Dzieciol, Victoria A      16 Pvst-CA                   NT    2:30.14  
       35.79  1:13.78  1:52.71  2:30.14                                    
  6 Buckley, Ciara E          18 Cssc-CA              2:18.25    2:31.77  
       37.01  1:15.59  1:53.95  2:31.77                                    
  7 Schneider, Karly C        15 Smsc-CA              2:49.49    2:55.04  
       42.89  1:26.89  2:11.88  2:55.04                                    
 -- Leathers, Emma G          16 Path-CA                   NT         DQ  
       39.23  1:22.45  2:06.79       DQ                                    
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tran, Kayla L             15 Cssc-CA              2:26.83    2:28.19  
       34.79  1:12.49  1:50.64  2:28.19                                    
  2 Nguyen, Kasey N           15 Cssc-CA              2:19.31    2:29.60  
       35.82  1:13.70  1:52.13  2:29.60                                    
  3 Russell, Maddie M         15 Cssc-CA              2:39.76    2:31.47  
       36.13  1:15.14  1:54.13  2:31.47                                    
 
Women 15 & Over 100 Yard Breaststroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Saray M            15 Smsc-CA              1:05.95    1:09.97  
       33.39  1:09.97                                                      
  2 Timmerman, Quincy J       15 Ccat-CA              1:12.55    1:12.26  
       34.57  1:12.26                                                      
  3 Owens, Becca J            15 Clss-CA              1:10.45    1:13.48  
       35.17  1:13.48                                                      
  4 Libang, Alyssa B          16 Clss-CA              1:17.30    1:15.86  
       35.92  1:15.86                                                      
  5 Bezemer, Lotte J          16 Cssc-CA              1:17.67    1:16.16  
       36.67  1:16.16                                                      
  6 Magnani, Ceci R           17 Cssc-CA              1:16.53    1:17.07  
       36.71  1:17.07                                                      
  7 Singleton, Sarah E        17 Rtlr-CA              1:12.46    1:17.45  
       36.23  1:17.45                                                      
  8 Kuipers, Natalia J        15 San Luis Obispo-CA        NT    1:18.20  
       37.14  1:18.20                                                      
  9 Blumkin, Sara K           15 Polar Bears-CA       1:16.93    1:19.24  
       37.59  1:19.24                                                      
 10 Russell, Aleah W          16 Paso-CA              1:16.48    1:19.62  
       38.88  1:19.62                                                      
 11 Paredes, Savanna A        15 Cssc-CA              1:14.29    1:19.88  
       37.11  1:19.88                                                      
 12 Dooley, Clare E           17 San Luis Obispo-CA   1:14.69    1:20.43  
       38.65  1:20.43                                                      
 13 Peterson, Adelynn M       18 San Luis Obispo-CA   1:18.83    1:22.46  
       39.39  1:22.46                                                      
 14 Gebhardt, Kara M          17 Path-CA              1:17.56    1:24.16  
       39.11  1:24.16                                                      
 15 Moore, Sammy J            16 Sbsc-CA              1:20.99    1:24.41  
       40.34  1:24.41                                                      
 16 Launais, Isabella K       15 Clss-CA              1:22.35    1:25.44  
       40.79  1:25.44                                                      
 17 Castleberg, Dani T        17 Sbsc-CA              1:22.13    1:26.91  
       41.05  1:26.91                                                      
 18 Gordon, Sarah A           15 Path-CA              1:20.91    1:28.16  
       41.28  1:28.16                                                      
 19 Pritchett, Elizabeth A    15 Sbsc-CA                   NT    1:29.34  
       42.39  1:29.34                                                      
 20 Wordal, Laura B           15 Ynez-CA              1:31.23    1:30.45  
       42.83  1:30.45                                                      
 21 Lamboy Ghigliotti, Aiana  15 Path-CA                   NT    1:31.06  
       42.40  1:31.06                                                      
 22 Padilla, Samantha         17 Lompoc Tsunami-CA    1:35.96    1:37.96  
       46.77  1:37.96                                                      
 -- Wood, Gabby A             17 Puma-CA              1:14.21         DQ  
 
Women 15 & Over 100 Yard Breaststroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wennerstrom, Claire M     15 Cssc-CA              1:16.00    1:18.39  
       36.95  1:18.39                                                      
  2 Friedman, Brooke M        15 Path-CA              1:16.18    1:18.76  
       37.09  1:18.76                                                      
  3 Dzieciol, Victoria A      16 Pvst-CA                   NT    1:19.42  
       37.38  1:19.42                                                      
  4 Wang, Jenny S             15 Pvst-CA              1:20.63    1:19.44  
       37.73  1:19.44                                                      
  5 Ioffe, Emily L            15 Pvst-CA              1:19.94    1:20.56  
       38.16  1:20.56                                                      
  6 Robinson, Caitlyn R       15 Sbsc-CA              1:19.56    1:21.86  
       38.22  1:21.86                                                      
  7 Kemmerer, Allison P       15 Sbsc-CA              1:20.81    1:22.54  
       39.15  1:22.54                                                      
  8 Schneider, Karly C        15 Smsc-CA              1:20.44    1:23.20  
       39.12  1:23.20                                                      
  9 Perissinotto, Nicola I    18 Sbsc-CA              1:10.28    1:23.58  
       37.98  1:23.58                                                      
 10 Ioffe, Rebecca M          15 Pvst-CA              1:24.79    1:24.24  
       40.32  1:24.24                                                      
 11 Greiner, Kaitlin N        16 Path-CA              1:24.68    1:27.35  
       41.20  1:27.35                                                      
 12 Leathers, Emma G          16 Path-CA              1:29.21    1:32.40  
       43.17  1:32.40                                                      
 13 Osorio, Amanda V          15 Path-CA              1:30.73    1:34.93  
       44.54  1:34.93                                                      
 
Women 15 & Over 100 Yard Breaststroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tushla, Julia E           15 Cssc-CA              1:12.83    1:17.03  
       36.16  1:17.03                                                      
  2 Spasoff, Sammie N         15 Cssc-CA              1:14.17    1:20.61  
       37.61  1:20.61                                                      
  3 Brown, Maddie E           16 Cssc-CA              1:22.68    1:22.98  
       39.37  1:22.98                                                      
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Saray M            15 Smsc-CA              2:27.52    2:32.04  
       35.08  1:13.63  1:52.79  2:32.04                                    
  2 Timmerman, Quincy J       15 Ccat-CA              2:33.81    2:34.06  
       35.40  1:14.61  1:54.05  2:34.06                                    
  3 Owens, Becca J            15 Clss-CA              2:31.38    2:39.95  
       34.98  1:15.91  1:57.69  2:39.95                                    
  4 Russell, Aleah W          16 Paso-CA              2:44.58    2:41.66  
       38.29  1:19.26  2:00.87  2:41.66                                    
  5 Wood, Gabby A             17 Puma-CA              2:41.28    2:41.85  
       36.37  1:18.10  2:00.88  2:41.85                                    
  6 Singleton, Sarah E        17 Rtlr-CA                   NT    2:42.17  
       37.56  1:18.92  2:00.41  2:42.17                                    
  7 Magnani, Ceci R           17 Cssc-CA              2:43.31    2:44.13  
       37.65  1:19.42  2:02.13  2:44.13                                    
  8 Blumkin, Sara K           15 Polar Bears-CA       2:44.63    2:47.91  
       37.34  1:19.56  2:03.87  2:47.91                                    
  9 Dooley, Clare E           17 San Luis Obispo-CA   2:43.80    2:49.72  
       38.81  1:22.23  2:06.27  2:49.72                                    
 10 Wordal, Laura B           15 Ynez-CA              3:10.90    3:14.91  
       43.51  1:33.33  2:25.16  3:14.91                                    
 11 Padilla, Samantha         17 Lompoc Tsunami-CA    3:28.81    3:35.22  
       48.51  1:43.31  2:41.41  3:35.22                                    
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orness, Ciara N           18 Clss-CA              2:35.75    2:40.71  
       36.10  1:16.99  1:58.90  2:40.71                                    
  2 Wennerstrom, Claire M     15 Cssc-CA              3:06.82    2:46.26  
       37.68  1:19.98  2:02.82  2:46.26                                    
  3 Friedman, Brooke M        15 Path-CA              2:49.96    2:57.32  
       40.07  1:24.50  2:10.88  2:57.32                                    
  4 Greiner, Kaitlin N        16 Path-CA              2:59.84    3:04.29  
       41.16  1:28.12  2:16.26  3:04.29                                    
  5 Osorio, Amanda V          15 Path-CA                   NT    3:27.98  
       44.94  1:37.87  2:33.19  3:27.98                                    
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Maddie M         15 Cssc-CA              2:57.57    2:49.13  
       37.61  1:20.83  2:05.83  2:49.13                                    
  2 Brown, Maddie E           16 Cssc-CA              2:54.79    2:55.48  
       40.26  1:24.98  2:10.90  2:55.48                                    
  3 Spasoff, Sammie N         15 Cssc-CA              2:49.35    2:55.64  
       38.49  1:22.51  2:08.91  2:55.64                                    
 
Women 15 & Over 100 Yard Butterfly GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ninness, Maija C          17 Sbsc-CA                56.10    1:01.14  
       28.22  1:01.14                                                      
  2 Peterson, Adelynn M       18 San Luis Obispo-CA     58.68    1:01.92  
       29.55  1:01.92                                                      
  3 Libang, Alyssa B          16 Clss-CA                58.71    1:02.75  
       29.46  1:02.75                                                      
  4 Corley, Carolyn G         16 Cssc-CA              1:01.32    1:02.79  
       30.24  1:02.79                                                      
  5 Kuipers, Natalia J        15 San Luis Obispo-CA   1:03.28    1:02.86  
       29.18  1:02.86                                                      
  6 Bartolome, Annie K        16 Puma-CA                58.37    1:03.42  
       30.14  1:03.42                                                      
  7 Singleton, Sarah E        17 Rtlr-CA              1:01.16    1:05.36  
       30.29  1:05.36                                                      
  8 Martinez, Mikaela O       16 Rtlr-CA              1:04.89    1:05.56  
       30.16  1:05.56                                                      
  9 Bezemer, Lotte J          16 Cssc-CA              1:01.50    1:05.65  
       31.10  1:05.65                                                      
 10 Magnani, Ceci R           17 Cssc-CA              1:05.84    1:06.09  
       31.10  1:06.09                                                      
 11 Owens, Becca J            15 Clss-CA              1:07.67    1:07.53  
       31.25  1:07.53                                                      
 12 Castleberg, Dani T        17 Sbsc-CA                59.44    1:07.68  
       30.99  1:07.68                                                      
 13 Moore, Sammy J            16 Sbsc-CA              1:02.34             
       32.13                                                               
 13 Moore, Sammy J            16 Sbsc-CA              1:02.34    1:07.86  
       32.13  1:07.86                                                      
 14 Pritchett, Elizabeth A    15 Sbsc-CA              1:02.38    1:08.07  
       31.95  1:08.07                                                      
 15 Hayon, Gaby               16 Ccat-CA              1:08.83    1:08.29  
       31.72  1:08.29                                                      
 16 Brown, Saray M            15 Smsc-CA              1:11.41             
       32.72                                                               
 16 Brown, Saray M            15 Smsc-CA              1:11.41    1:08.96  
       32.72  1:08.96                                                      
 17 Blue, Izzy P              16 Ccat-CA              1:09.59    1:09.76  
       31.58  1:09.76                                                      
 18 Berg, Emily M             17 Puma-CA              1:09.45    1:11.51  
       32.40  1:11.51                                                      
 19 Launais, Isabella K       15 Clss-CA              1:08.01    1:11.63  
       32.01  1:11.63                                                      
 20 Whitehead, Nicole A       16 Path-CA              1:09.62    1:12.68  
       32.92  1:12.68                                                      
 21 Saguros, Delanee G        15 Ccat-CA              1:14.10    1:12.70  
       33.71  1:12.70                                                      
 22 Gebhardt, Kara M          17 Path-CA              1:10.56    1:15.30  
       34.99  1:15.30                                                      
 23 Dooley, Clare E           17 San Luis Obispo-CA   1:20.59    1:16.55  
       35.16  1:16.55                                                      
 24 Tefera, Ilu G             16 Smsc-CA              1:20.45    1:19.03  
       36.82  1:19.03                                                      
 25 Weatherwax, Trinity E     15 Lompoc Tsunami-CA         NT    1:22.83  
       37.92  1:22.83                                                      
 
Women 15 & Over 100 Yard Butterfly SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dzieciol, Victoria A      16 Pvst-CA                59.50    1:04.01  
       29.81  1:04.01                                                      
  2 Stovall, Alyssa A         16 Cssc-CA              1:06.94    1:06.26  
       30.98  1:06.26                                                      
  3 Ioffe, Emily L            15 Pvst-CA              1:08.91    1:06.50  
       31.39  1:06.50                                                      
  4 Robinson, Caitlyn R       15 Sbsc-CA              1:05.21    1:07.40  
       31.04  1:07.40                                                      
  5 Kemmerer, Allison P       15 Sbsc-CA              1:10.98    1:07.48  
       31.13  1:07.48                                                      
  6 Wang, Jenny S             15 Pvst-CA              1:05.64    1:07.80  
       30.98  1:07.80                                                      
  7 Buckley, Ciara E          18 Cssc-CA              1:03.42    1:08.80  
       32.28  1:08.80                                                      
  8 Ioffe, Rebecca M          15 Pvst-CA              1:03.75    1:10.25  
       32.03  1:10.25                                                      
  9 Aamoth, Bridget E         17 Cssc-CA              1:07.63    1:11.64  
       33.51  1:11.64                                                      
 10 Friedman, Brooke M        15 Path-CA              1:11.15    1:14.28  
       34.78  1:14.28                                                      
 11 Nouzille, Amelia A        15 Clss-CA              1:17.31    1:16.11  
       34.11  1:16.11                                                      
 12 Leathers, Emma G          16 Path-CA              1:15.95    1:16.88  
       34.96  1:16.88                                                      
 13 Schneider, Karly C        15 Smsc-CA              1:18.30    1:20.36  
       37.43  1:20.36                                                      
 
Women 15 & Over 100 Yard Butterfly BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tran, Kayla L             15 Cssc-CA              1:04.85    1:07.82  
       31.66  1:07.82                                                      
  2 Flint, Kalissa J          16 Sbsc-CA                   NT    1:10.70  
       32.66  1:10.70                                                      
  3 Brown, Maddie E           16 Cssc-CA              1:16.96    1:19.55  
       36.77  1:19.55                                                      
  4 Vasquez, Rose F           15 Rtlr-CA                   NT    1:28.63  
       38.06  1:28.63                                                      
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peterson, Adelynn M       18 San Luis Obispo-CA   2:07.22    2:12.00  
       30.25  1:03.82  1:37.68  2:12.00                                    
  2 Kuipers, Natalia J        15 San Luis Obispo-CA   2:19.36    2:17.10  
       30.57  1:04.92  1:41.02  2:17.10                                    
  3 Libang, Alyssa B          16 Clss-CA              2:09.57    2:18.62  
       31.15  1:05.75  1:42.17  2:18.62                                    
  4 Bezemer, Lotte J          16 Cssc-CA              2:13.87    2:21.69  
       32.36  1:07.82  1:44.62  2:21.69                                    
  5 Martinez, Mikaela O       16 Rtlr-CA              2:22.18    2:25.70  
       31.88  1:07.67  1:45.64  2:25.70                                    
  6 Pritchett, Elizabeth A    15 Sbsc-CA              2:23.69    2:39.45  
       34.33  1:14.55  1:56.62  2:39.45                                    
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dzieciol, Victoria A      16 Pvst-CA              2:11.02    2:19.74  
       31.14  1:06.89  1:43.56  2:19.74                                    
  2 Buckley, Ciara E          18 Cssc-CA              2:19.39    2:28.88  
       34.30  1:12.45  1:51.17  2:28.88                                    
  3 Stovall, Alyssa A         16 Cssc-CA              2:27.94    2:31.86  
       32.77  1:10.31  1:50.17  2:31.86                                    
  4 Wang, Jenny S             15 Pvst-CA              2:31.38    2:33.19  
       32.36  1:10.23  1:51.02  2:33.19                                    
  5 Robinson, Caitlyn R       15 Sbsc-CA              2:32.13    2:33.59  
       32.19  1:11.24  1:52.42  2:33.59                                    
  6 Aamoth, Bridget E         17 Cssc-CA              2:29.21    2:35.92  
       33.49  1:11.75  1:52.70  2:35.92                                    
  7 O'Connor, Jade C          15 Path-CA              2:42.02    2:47.38  
       35.21  1:17.09  2:02.42  2:47.38                                    
 
Women 15 & Over 100 Yard IM GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ninness, Maija C          17 Sbsc-CA              1:02.21             
       28.00                                                               
  1 Ninness, Maija C          17 Sbsc-CA              1:02.21    1:03.29  
       28.00  1:03.29                                                      
  2 Libang, Alyssa B          16 Clss-CA              1:05.93    1:04.90  
       30.71  1:04.90                                                      
  3 Brown, Saray M            15 Smsc-CA              1:09.99    1:04.91  
       31.72  1:04.91                                                      
  4 Bartolome, Annie K        16 Puma-CA              1:06.06             
       29.94                                                               
  4 Bartolome, Annie K        16 Puma-CA              1:06.06    1:05.77  
       29.94  1:05.77                                                      
  5 Singleton, Sarah E        17 Rtlr-CA                   NT    1:06.22  
       30.06  1:06.22                                                      
  6 Owens, Becca J            15 Clss-CA              1:09.00    1:06.39  
       31.79  1:06.39                                                      
  7 Timmerman, Quincy J       15 Ccat-CA              1:11.22    1:06.65  
       31.57  1:06.65                                                      
  8 Kuipers, Natalia J        15 San Luis Obispo-CA        NT    1:07.29  
       30.63  1:07.29                                                      
  9 Peterson, Adelynn M       18 San Luis Obispo-CA   1:06.96    1:07.63  
       30.28  1:07.63                                                      
 10 Hayon, Gaby               16 Ccat-CA              1:08.86    1:07.64  
       30.50  1:07.64                                                      
 11 Paredes, Savanna A        15 Cssc-CA              1:11.00    1:07.65  
       31.74  1:07.65                                                      
 12 Bezemer, Lotte J          16 Cssc-CA                   NT    1:08.00  
       31.89  1:08.00                                                      
 13 Magnani, Ceci R           17 Cssc-CA              1:08.50    1:08.03  
       31.92  1:08.03                                                      
 14 Castleberg, Dani T        17 Sbsc-CA                   NT    1:09.21  
       31.52  1:09.21                                                      
 15 Wood, Gabby A             17 Puma-CA              1:08.37    1:09.40  
       32.78  1:09.40                                                      
 16 Launais, Isabella K       15 Clss-CA              1:10.00    1:09.74  
       32.00  1:09.74                                                      
 17 Moore, Sammy J            16 Sbsc-CA                   NT    1:11.31  
     1:41.26  1:11.31                                                      
 18 Gebhardt, Kara M          17 Path-CA                   NT    1:11.67  
       33.36  1:11.67                                                      
 19 Whitehead, Nicole A       16 Path-CA                   NT    1:12.21  
       34.06  1:12.21                                                      
 20 Martinez, Mikaela O       16 Rtlr-CA                   NT    1:12.61  
       32.87  1:12.61                                                      
 21 Saguros, Delanee G        15 Ccat-CA              1:12.14    1:12.64  
       32.79  1:12.64                                                      
 22 Blumkin, Sara K           15 Polar Bears-CA       1:15.74    1:13.65  
       34.30  1:13.65                                                      
 23 Pritchett, Elizabeth A    15 Sbsc-CA                   NT    1:14.18  
       33.78  1:14.18                                                      
 24 Cusick, Sydney R          15 Puma-CA                   NT    1:15.00  
     1:42.39  1:15.00                                                      
 25 Lamboy Ghigliotti, Aiana  15 Path-CA                   NT    1:16.76  
       34.92  1:16.76                                                      
 26 Tefera, Ilu G             16 Smsc-CA                   NT    1:17.18  
       36.25  1:17.18                                                      
 27 Gordon, Sarah A           15 Path-CA                   NT    1:18.35  
       35.88  1:18.35                                                      
 28 Russell, Aleah W          16 Paso-CA              1:19.71    1:20.37  
 29 Wordal, Laura B           15 Ynez-CA                   NT    1:21.17  
 30 Weatherwax, Trinity E     15 Lompoc Tsunami-CA         NT    1:22.00  
       36.43  1:22.00                                                      
 31 Padilla, Samantha         17 Lompoc Tsunami-CA    1:29.29    1:31.62  
     1:41.22  1:31.62                                                      
 -- Dooley, Clare E           17 San Luis Obispo-CA   1:14.89         DQ  
       38.63       DQ                                                      
 -- Corley, Carolyn G         16 Cssc-CA              1:06.32         DQ  
       31.29       DQ                                                      
 
Women 15 & Over 100 Yard IM SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Caitlyn R       15 Sbsc-CA                   NT    1:06.67  
       30.19  1:06.67                                                      
  2 Dzieciol, Victoria A      16 Pvst-CA              1:08.25    1:07.67  
       30.90  1:07.67                                                      
  3 Wang, Jenny S             15 Pvst-CA              1:08.93    1:07.89  
       31.65  1:07.89                                                      
  4 Stovall, Alyssa A         16 Cssc-CA              1:09.43    1:08.44  
       31.21  1:08.44                                                      
  5 Ioffe, Emily L            15 Pvst-CA              1:11.53    1:09.72  
       32.85  1:09.72                                                      
  6 Wennerstrom, Claire M     15 Cssc-CA                   NT    1:09.82  
       32.94  1:09.82                                                      
  7 Ioffe, Rebecca M          15 Pvst-CA              1:11.63    1:10.16  
       32.45  1:10.16                                                      
  8 Kemmerer, Allison P       15 Sbsc-CA              1:09.88    1:11.64  
       32.70  1:11.64                                                      
  9 Friedman, Brooke M        15 Path-CA                   NT    1:13.44  
       34.65  1:13.44                                                      
 10 Aamoth, Bridget E         17 Cssc-CA              1:11.52    1:13.81  
       33.25  1:13.81                                                      
 11 Perissinotto, Nicola I    18 Sbsc-CA                   NT    1:14.45  
       34.96  1:14.45                                                      
 12 Schneider, Karly C        15 Smsc-CA                   NT    1:15.72  
     1:41.10  1:15.72                                                      
 13 Nouzille, Amelia A        15 Clss-CA              1:21.88    1:16.97  
       34.07  1:16.97                                                      
 14 Osorio, Amanda V          15 Path-CA                   NT    1:20.49  
       36.82  1:20.49                                                      
 15 Leathers, Emma G          16 Path-CA                   NT    1:20.78  
       36.70  1:20.78                                                      
 
Women 15 & Over 100 Yard IM BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spasoff, Sammie N         15 Cssc-CA                   NT    1:10.82  
       32.48  1:10.82                                                      
  2 Tran, Kayla L             15 Cssc-CA              1:11.67    1:12.40  
       32.40  1:12.40                                                      
  3 Tushla, Julia E           15 Cssc-CA              1:13.45    1:12.89  
       35.44  1:12.89                                                      
  4 Flint, Kalissa J          16 Sbsc-CA                   NT    1:13.69  
     1:41.25  1:13.69                                                      
  5 Sellfors, Bailey A        15 Cssc-CA                   NT    1:15.25  
       35.25  1:15.25                                                      
  6 Brown, Maddie E           16 Cssc-CA              1:15.70    1:15.60  
       35.53  1:15.60                                                      
  7 Vasquez, Rose F           15 Rtlr-CA                   NT    1:25.10  
       37.98  1:25.10                                                      
  8 Raven, Abigail E          15 Cssc-CA              1:33.23    1:31.06  
       41.34  1:31.06                                                      
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Singleton, Sarah E        17 Rtlr-CA              2:15.01    2:18.99  
       30.02  1:06.10  1:47.55  2:18.99                                    
  2 Bartolome, Annie K        16 Puma-CA              2:11.40    2:19.42  
       30.32  1:06.16  1:47.79  2:19.42                                    
  3 Libang, Alyssa B          16 Clss-CA              2:13.52    2:21.58  
       29.92  1:06.88  1:48.58  2:21.58                                    
  4 Peterson, Adelynn M       18 San Luis Obispo-CA   2:20.18    2:22.03  
       30.35  1:06.23  1:49.96  2:22.03                                    
  5 Bezemer, Lotte J          16 Cssc-CA              2:17.79    2:22.25  
       31.73  1:09.64  1:50.76  2:22.25                                    
  6 Magnani, Ceci R           17 Cssc-CA              2:17.16    2:23.82  
       31.01  1:09.61  1:50.78  2:23.82                                    
  7 Owens, Becca J            15 Clss-CA              2:16.87    2:24.48  
       30.34  1:08.89  1:49.48  2:24.48                                    
  8 Kuipers, Natalia J        15 San Luis Obispo-CA   2:25.05    2:24.82  
       30.61  1:08.49  1:51.40  2:24.82                                    
  9 Corley, Carolyn G         16 Cssc-CA              2:18.84    2:24.89  
       30.77  1:07.96  1:53.70  2:24.89                                    
 10 Brown, Saray M            15 Smsc-CA              2:16.31    2:25.09  
       34.19  1:12.87  1:53.27  2:25.09                                    
 11 Wood, Gabby A             17 Puma-CA              2:27.40    2:32.81  
       34.40  1:15.55  1:58.20  2:32.81                                    
 12 Martinez, Mikaela O       16 Rtlr-CA              2:24.95    2:33.53  
       30.92  1:12.16  2:01.30  2:33.53                                    
 13 Gebhardt, Kara M          17 Path-CA              2:29.39    2:34.06  
       33.83  1:15.52  2:00.60  2:34.06                                    
 14 Paredes, Savanna A        15 Cssc-CA              2:26.22    2:34.17  
       33.28  1:16.29  2:00.92  2:34.17                                    
 15 Pritchett, Elizabeth A    15 Sbsc-CA                   NT    2:36.27  
       33.54  1:13.24  2:00.23  2:36.27                                    
 16 Saguros, Delanee G        15 Ccat-CA              2:41.06    2:37.43  
       32.58  1:13.11  1:59.89  2:37.43                                    
 17 Moore, Sammy J            16 Sbsc-CA              2:23.39    2:37.52  
       32.87  1:13.69  1:59.17  2:37.52                                    
 18 Whitehead, Nicole A       16 Path-CA              2:34.42    2:38.12  
       32.88  1:16.45  2:04.29  2:38.12                                    
 19 Blumkin, Sara K           15 Polar Bears-CA       2:32.61    2:38.14  
       35.11  1:17.16  2:02.59  2:38.14                                    
 20 Dooley, Clare E           17 San Luis Obispo-CA   2:30.57    2:42.58  
       35.91  1:21.05  2:06.67  2:42.58                                    
 21 Russell, Aleah W          16 Paso-CA              2:49.93    2:54.30  
       42.01  1:31.14  2:12.57  2:54.30                                    
 22 Weatherwax, Trinity E     15 Lompoc Tsunami-CA    2:58.22    2:58.39  
       38.94  1:22.84  2:20.23  2:58.39                                    
 23 Wordal, Laura B           15 Ynez-CA              2:58.96    2:59.80  
       42.53  1:26.69  2:20.01  2:59.80                                    
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Melanie            16 Clss-CA              2:24.96    2:23.58  
       30.91  1:08.43  1:50.24  2:23.58                                    
  2 Stovall, Alyssa A         16 Cssc-CA              2:20.99    2:29.40  
       32.38  1:10.17  1:54.63  2:29.40                                    
  3 Robinson, Caitlyn R       15 Sbsc-CA              2:23.46    2:30.92  
       32.05  1:11.66  1:57.13  2:30.92                                    
  4 Wennerstrom, Claire M     15 Cssc-CA              2:27.30    2:33.92  
       36.40  1:14.82  1:58.38  2:33.92                                    
  5 Orness, Ciara N           18 Clss-CA              2:22.56    2:40.17  
       36.91  1:18.84  2:02.93  2:40.17                                    
  6 Schneider, Karly C        15 Smsc-CA              2:43.26    2:45.99  
       37.93  1:22.03  2:08.09  2:45.99                                    
  7 Leathers, Emma G          16 Path-CA                   NT    2:48.60  
       36.23  2:09.78  2:48.60                                             
  8 O'Connor, Jade C          15 Path-CA              2:44.50    2:48.64  
       35.55  1:22.28  2:11.26  2:48.64                                    
  9 Nouzille, Amelia A        15 Clss-CA              2:50.06    2:51.96  
       34.63  1:18.88  2:13.11  2:51.96                                    
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Maddie M         15 Cssc-CA              2:25.97    2:28.53  
       32.22  1:12.49  1:55.09  2:28.53                                    
  2 Tran, Kayla L             15 Cssc-CA              2:31.43    2:30.25  
       30.70  1:08.36  1:55.78  2:30.25                                    
  3 Nguyen, Kasey N           15 Cssc-CA              2:21.86    2:33.08  
       34.99  1:14.22  1:58.84  2:33.08                                    
  4 Spasoff, Sammie N         15 Cssc-CA              2:24.81    2:37.91  
       34.22  1:14.91  2:01.95  2:37.91                                    
  5 Brown, Maddie E           16 Cssc-CA              2:38.18    2:39.86  
       37.11  1:18.08  2:03.29  2:39.86                                    
 
Women 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay GOLD
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold-Class Aquatics-CA  'A'                       1:43.36    1:44.30  
     1) Libang, Alyssa B 16             2) Launais, Isabella K 15         
     3) Owens, Becca J 15               4) Shorten, Ellie M 15            
       26.31    52.94  1:19.14  1:44.30                                    
  2 Gold - Puma Aquatic Team-CA  'A'                  1:48.70    1:47.16  
     1) Wood, Gabby A 17                2) Cusick, Sydney R 15            
     3) Berg, Emily M 17                4) Bartolome, Annie K 16          
       27.48    54.81  1:21.24  1:47.16                                    
  3 Gold-Ccat Swimming-CA  'A'                        1:43.33    1:47.91  
     1) Blue, Izzy P 16                 2) Saguros, Delanee G 15          
     3) Timmerman, Quincy J 15          4) Hayon, Gaby 16                 
       26.12    53.33  1:20.45  1:47.91                                    
  4 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'                1:47.13    1:49.99  
     1) Corley, Carolyn G 16            2) Bezemer, Lotte J 16            
     3) Magnani, Ceci R 17              4) Paredes, Savanna A 15          
       27.58    54.98  1:23.34  1:49.99                                    
  5 Gold-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                   NT    1:52.39  
     1) Castleberg, Dani T 17           2) Ninness, Maija C 17            
     3) Pritchett, Elizabeth A 15       4) Moore, Sammy J 16              
       27.81    56.96  1:26.56  1:52.39                                    
  6 Gold-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                  1:53.11    1:54.82  
     1) Gebhardt, Kara M 17             2) Gordon, Sarah A 15             
     3) Lamboy Ghigliotti, Aiana L 15   4) Whitehead, Nicole A 16         
       29.25    59.46  1:27.65  1:54.82                                    
 
Women 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay SILVER
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver-Pleasant Valley Swim-CA  'A'               1:45.84    1:49.58  
     1) Ioffe, Rebecca M 15             2) Wang, Jenny S 15               
     3) Ioffe, Emily L 15               4) Dzieciol, Victoria A 16        
       27.77    54.92  1:22.86  1:49.58                                    
  2 Silver-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'              1:49.13    1:53.28  
     1) Aamoth, Bridget E 17            2) Buckley, Ciara E 18            
     3) Wennerstrom, Claire M 15        4) Stovall, Alyssa A 16           
       28.77    57.15  1:24.75  1:53.28                                    
  3 Silver-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                 NT    1:58.10  
     1) Robinson, Caitlyn R 15          2) Perissinotto, Nicola I 18      
     3) Kemmerer, Allison P 15          4) Reeves, Logan S 15             
       28.26    59.73  1:29.11  1:58.10                                    
  4 Silver-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                1:56.67    2:00.37  
     1) Osorio, Amanda V 15             2) Greiner, Kaitlin N 16          
     3) Leathers, Emma G 16             4) Friedman, Brooke M 15          
       30.07    59.59  1:30.98  2:00.37                                    
 
Women 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay BRONZE
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bronze-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'              1:54.29    1:55.96  
     1) Sellfors, Bailey A 15           2) Tushla, Julia E 15             
     3) Brown, Maddie E 16              4) Spasoff, Sammie N 15           
       29.18    57.53  1:28.19  1:55.96                                    
 
Women 15 & Over 200 Yard Medley Relay GOLD
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold-Class Aquatics-CA  'A'                       1:58.18    1:56.78  
     1) Shorten, Ellie M 15             2) Owens, Becca J 15              
     3) Libang, Alyssa B 16             4) Launais, Isabella K 15         
       29.13  1:02.07  1:30.26  1:56.78                                    
  2 Gold-Ccat Swimming-CA  'A'                        2:02.22    2:01.26  
     1) Hayon, Gaby 16                  2) Timmerman, Quincy J 15         
     3) Blue, Izzy P 16                 4) Saguros, Delanee G 15          
       31.99  1:05.29  1:35.65  2:01.26                                    
  3 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'                2:01.70    2:02.96  
     1) Corley, Carolyn G 16            2) Magnani, Ceci R 17             
     3) Bezemer, Lotte J 16             4) Paredes, Savanna A 15          
       31.93  1:07.63  1:36.91  2:02.96                                    
  4 Gold - Puma Aquatic Team-CA  'A'                  1:58.61    2:03.26  
     1) Berg, Emily M 17                2) Bartolome, Annie K 16          
     3) Wood, Gabby A 17                4) Cusick, Sydney R 15            
       30.93  1:06.43  1:36.62  2:03.26                                    
  5 Gold-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                   NT    2:03.97  
     1) Castleberg, Dani T 17           2) Ninness, Maija C 17            
     3) Pritchett, Elizabeth A 15       4) Moore, Sammy J 16              
       28.42  1:06.55  1:37.33  2:03.97                                    
  6 Gold-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                  1:40.58    2:13.04  
     1) Lamboy Ghigliotti, Aiana L 15   2) Gordon, Sarah A 15             
     3) Gebhardt, Kara M 17             4) Whitehead, Nicole A 16         
       34.15  1:12.93  1:45.65  2:13.04                                    
 
Women 15 & Over 200 Yard Medley Relay SILVER
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver-Pleasant Valley Swim-CA  'A'               2:03.45    2:05.01  
     1) Wang, Jenny S 15                2) Ioffe, Emily L 15              
     3) Dzieciol, Victoria A 16         4) Ioffe, Rebecca M 15            
       39.38  1:08.12  1:37.77  2:05.01                                    
  2 Silver-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'              2:02.68    2:06.97  
     1) Stovall, Alyssa A 16            2) Wennerstrom, Claire M 15       
     3) Buckley, Ciara E 18             4) Aamoth, Bridget E 17           
       32.15  1:08.52  1:38.68  2:06.97                                    
  3 Silver-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                 NT    2:12.12  
     1) Robinson, Caitlyn R 15          2) Perissinotto, Nicola I 18      
     3) Kemmerer, Allison P 15          4) Reeves, Logan S 15             
       33.16  1:12.48  1:43.22  2:12.12                                    
  4 Silver-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                2:12.93    2:15.60  
     1) Leathers, Emma G 16             2) Greiner, Kaitlin N 16          
     3) Friedman, Brooke M 15           4) Osorio, Amanda V 15            
       36.51  1:15.52  1:45.71  2:15.60                                    
 
Women 15 & Over 200 Yard Medley Relay BRONZE
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bronze-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'              2:06.66    2:07.78  
     1) Spasoff, Sammie N 15            2) Tushla, Julia E 15             
     3) Tran, Kayla L 15                4) Brown, Maddie E 16             
       33.34  1:06.46  1:36.94  2:07.78                                    
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mashkovich, Mark P        10 Ccat-CA                28.73      28.68  
  2 Goudz, Itay               10 Ccat-CA                30.77      30.08  
  3 Saguros, Dustin G         10 Ccat-CA                29.33      30.13  
  4 Veeravatnam, Aneesh       10 Cssc-CA                31.75      31.54  
  5 Bezanilla, Dean L         10 Path-CA                31.93      32.23  
  6 Blietz, Lucas J           10 Clss-CA                33.67      32.66  
  7 Haggmark, Garrett D       10 Paso-CA                33.53      32.91  
  8 Negev, David               9 Ccat-CA                34.25      33.54  
  9 Acosta, Ronin K            8 Polar Bears-CA         34.15      33.86  
 10 McWhorter, Travis         10 Rtlr-CA                34.91      33.87  
 11 Hamilton, Justin T        10 Path-CA                34.03      34.13  
 12 Austin, Indy D             9 Clss-CA                34.17      34.32  
 13 Blietz, Dylan C           10 Clss-CA                33.70      34.50  
 14 Zhou, Galen                8 Puma-CA                36.02      34.58  
 15 Bezanilla, Bret R          9 Path-CA                32.60      35.06  
 16 Murphree, Ranger D        10 Mss-CA                 34.70      35.66  
 17 Sutinatikul, Lukas L      10 Rtlr-CA                37.01      35.93  
 18 Carrillo, Jake C          10 Polar Bears-CA            NT      36.00  
 19 Ohanessian, Mike M         7 Polar Bears-CA         36.63      36.07  
 20 Lohmann, Ryan J           10 Path-CA                33.44      36.53  
 21 Esola, Henry A            10 Puma-CA                36.95      36.91  
 22 Shin, Joel M               9 Rtlr-CA                37.21      37.46  
 23 Austin, Jett D             9 Clss-CA                36.43      38.14  
 24 White, Ben C              10 Sbsc-CA                34.90      38.20  
 25 Goudy, Ernest A            8 Polar Bears-CA         42.31      38.63  
 26 Gutierrez, Angelo A       10 Rtlr-CA                37.85      39.12  
 27 Murphree, Wiley           10 Mss-CA                 41.28      39.63  
 28 Sudario, Ben G             9 Cssc-CA                39.98      39.79  
 29 Brier, Kenny L             7 Polar Bears-CA         39.70      40.95  
 30 Fresco, Matthieu A         8 Cssc-CA                42.00      41.91  
 31 Nichols, Odin L            8 Smsc-CA                40.56      45.49  
 32 Kohler, Marshall J        10 Sbsc-CA                42.45      46.20  
 33 Clowdus, Devin M          10 Smsc-CA                45.05      49.21  
 34 Aftanas, Xavier C          8 Lompoc Tsunami-CA      53.20    1:05.10  
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Overton, Connor A         10 Pvst-CA                30.96      31.44  
  2 McBride, Joshua A         10 Pvst-CA                33.18      33.09  
  3 Jubb, Noah D               9 Pvst-CA                32.23      33.32  
  4 Stack, Azim R             10 Clss-CA                37.13      37.06  
  5 Ma, Ian T                  9 Path-CA                35.58      37.39  
  6 Sucgang, Joaquin E         9 Ccat-CA                38.68      37.68  
  7 Ma, Ethan J                7 Path-CA                40.31      38.44  
  8 Nelson, Grant C            9 Sbsc-CA                39.21      38.90  
  9 Cerera, Josiah R           8 Path-CA                36.12      39.10  
 10 Ghaffari, Enzo G          10 Silver Pvpb-CA         40.18      39.21  
 11 Bartlett, Payton M         7 Path-CA                36.09      39.92  
 12 Banbrook, Carson B         8 Pvst-CA                36.13      40.06  
 13 Bilgi, Demir               7 Ccat-CA                44.35      41.22  
 14 Sucgang, Niccolo E         7 Ccat-CA                44.58      45.85  
 15 Mero, Colin R              7 Ccat-CA                53.50      53.23  
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Overton, Trevor J         10 Pvst-CA                41.03      40.52  
  2 Paita, Carl D              9 Rtlr-CA                43.25      44.97  
  3 Paita, Jacob C             7 Rtlr-CA                47.41      48.45  
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mashkovich, Mark P        10 Ccat-CA              1:01.50    1:02.24  
       29.60  1:02.24                                                      
  2 Saguros, Dustin G         10 Ccat-CA              1:04.30    1:05.14  
       30.46  1:05.14                                                      
  3 Goudz, Itay               10 Ccat-CA              1:05.92    1:07.79  
       32.35  1:07.79                                                      
  4 Veeravatnam, Aneesh       10 Cssc-CA              1:09.33    1:09.10  
       33.06  1:09.10                                                      
  5 Bezanilla, Dean L         10 Path-CA              1:12.89    1:10.88  
       33.41  1:10.88                                                      
  6 Capra, Joe H              10 Puma-CA              1:09.70    1:11.04  
       35.51  1:11.04                                                      
  7 Haggmark, Garrett D       10 Paso-CA              1:12.50    1:12.46  
       35.12  1:12.46                                                      
  8 Acosta, Ronin K            8 Polar Bears-CA       1:16.92    1:14.71  
       37.37  1:14.71                                                      
  9 Austin, Indy D             9 Clss-CA              1:14.04    1:15.21  
       35.88  1:15.21                                                      
 10 Negev, David               9 Ccat-CA              1:15.22    1:15.92  
       37.43  1:15.92                                                      
 11 Hamilton, Justin T        10 Path-CA              1:15.26    1:15.98  
       36.53  1:15.98                                                      
 12 Lohmann, Ryan J           10 Path-CA              1:15.37    1:16.25  
       36.39  1:16.25                                                      
 13 Bezanilla, Bret R          9 Path-CA              1:14.22    1:16.87  
       36.84  1:16.87                                                      
 14 Murphree, Ranger D        10 Mss-CA               1:19.49    1:18.81  
       37.95  1:18.81                                                      
 15 McWhorter, Travis         10 Rtlr-CA              1:29.63    1:20.49  
       38.52  1:20.49                                                      
 16 Ohanessian, Mike M         7 Polar Bears-CA       1:19.03    1:21.71  
       37.87  1:21.71                                                      
 17 Carrillo, Jake C          10 Polar Bears-CA       1:21.09    1:22.31  
       39.07  1:22.31                                                      
 18 Shin, Joel M               9 Rtlr-CA              1:23.60    1:23.40  
       37.81  1:23.40                                                      
 19 Sudario, Ben G             9 Cssc-CA              1:25.91    1:24.54  
       41.44  1:24.54                                                      
 20 Sutinatikul, Lukas L      10 Rtlr-CA              1:23.31    1:24.77  
       39.31  1:24.77                                                      
 21 Austin, Jett D             9 Clss-CA              1:16.34    1:25.45  
       39.86  1:25.45                                                      
 22 Tarlow, Jordan S          10 Polar Bears-CA            NT    1:25.63  
       40.97  1:25.63                                                      
 23 Murphree, Wiley           10 Mss-CA               1:28.96    1:28.81  
       44.86  1:28.81                                                      
 24 Fresco, Matthieu A         8 Cssc-CA              1:30.47    1:32.04  
       43.85  1:32.04                                                      
 25 Goudy, Ernest A            8 Polar Bears-CA       1:28.61    1:32.75  
       43.20  1:32.75                                                      
 26 Brier, Kenny L             7 Polar Bears-CA       1:32.32    1:33.30  
       43.84  1:33.30                                                      
 27 Gutierrez, Angelo A       10 Rtlr-CA              1:29.09    1:33.40  
       42.79  1:33.40                                                      
 28 Warkentin, Noah A          8 Sbsc-CA              1:52.48    1:38.56  
       45.81  1:38.56                                                      
 29 Nichols, Odin L            8 Smsc-CA              1:39.33    1:46.72  
       50.33  1:46.72                                                      
 30 Clowdus, Devin M          10 Smsc-CA              1:37.46    1:49.05  
       49.62  1:49.05                                                      
 31 Carey, Troy T              7 Lompoc Tsunami-CA    1:53.87    1:52.65  
       51.46  1:52.65                                                      
 32 Aftanas, Xavier C          8 Lompoc Tsunami-CA         NT    2:23.08  
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Overton, Connor A         10 Pvst-CA              1:09.47    1:11.51  
       34.14  1:11.51                                                      
  2 McBride, Joshua A         10 Pvst-CA              1:13.35    1:13.02  
       34.45  1:13.02                                                      
  3 Cerera, Josiah R           8 Path-CA              1:28.97    1:20.83  
       37.58  1:20.83                                                      
  4 Stack, Azim R             10 Clss-CA              1:19.34    1:22.24  
       40.09  1:22.24                                                      
  5 Sucgang, Joaquin E         9 Ccat-CA              1:23.16    1:23.06  
       40.03  1:23.06                                                      
  6 Bilgi, Demir               7 Ccat-CA              1:35.47    1:27.53  
       43.96  1:27.53                                                      
  7 Ghaffari, Enzo G          10 Silver Pvpb-CA       1:31.91    1:27.92  
       42.02  1:27.92                                                      
  8 Ma, Ethan J                7 Path-CA              1:26.24    1:31.75  
       41.74  1:31.75                                                      
  9 Ma, Ian T                  9 Path-CA              1:21.62    1:31.79  
       43.36  1:31.79                                                      
 10 Lee, Kyle I                8 Silver Pvpb-CA            NT    1:31.96  
       42.81  1:31.96                                                      
 11 Sucgang, Niccolo E         7 Ccat-CA              1:37.67    1:38.82  
       47.01  1:38.82                                                      
 12 Mero, Colin R              7 Ccat-CA                   NT    1:59.10  
       54.51  1:59.10                                                      
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paita, Carl D              9 Rtlr-CA                   NT    1:42.92  
       48.35  1:42.92                                                      
  2 Paita, Jacob C             7 Rtlr-CA                   NT    1:43.57  
       46.55  1:43.57                                                      
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mashkovich, Mark P        10 Ccat-CA              2:20.08    2:17.28  
  2 Goudz, Itay               10 Ccat-CA              2:22.00    2:27.68  
  3 Capra, Joe H              10 Puma-CA              2:34.53    2:31.88  
       35.17  1:13.89  1:53.74  2:31.88                                    
  4 Haggmark, Garrett D       10 Paso-CA              2:44.67    2:34.05  
       34.93  1:15.91  1:57.12  2:34.05                                    
  5 Austin, Indy D             9 Clss-CA              2:41.87    2:36.39  
  6 Bezanilla, Dean L         10 Path-CA              2:32.18    2:38.45  
  7 Lohmann, Ryan J           10 Path-CA                   NT    2:43.66  
  8 Hamilton, Justin T        10 Path-CA                   NT    2:44.22  
  9 Murphree, Ranger D        10 Mss-CA               2:48.34    2:49.93  
 10 Zhou, Galen                8 Puma-CA              2:51.69    2:52.42  
       40.20  1:26.15  2:11.82  2:52.42                                    
 11 Austin, Jett D             9 Clss-CA              2:51.14    3:01.29  
 12 Carey, Troy T              7 Lompoc Tsunami-CA         NT    3:52.12  
       47.03  1:49.07  2:52.16  3:52.12                                    
 13 Aftanas, Xavier C          8 Lompoc Tsunami-CA         NT    4:21.87  
       53.40  2:05.27  3:16.20  4:21.87                                    
 -- Warkentin, Noah A          8 Sbsc-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Overton, Connor A         10 Pvst-CA                   NT    2:33.41  
  2 McBride, Joshua A         10 Pvst-CA                   NT    2:33.94  
  3 Stack, Azim R             10 Clss-CA              2:55.06    2:47.06  
  4 Sucgang, Joaquin E         9 Ccat-CA                   NT    3:01.49  
  5 Cerera, Josiah R           8 Path-CA              3:24.94    3:04.18  
  6 Ma, Ian T                  9 Path-CA              3:04.21    3:10.34  
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veeravatnam, Aneesh       10 Cssc-CA                35.07      35.81  
  2 Goudz, Itay               10 Ccat-CA                35.63      36.74  
  3 Murphree, Ranger D        10 Mss-CA                 37.39      37.45  
  4 Negev, David               9 Ccat-CA                42.43      39.22  
  5 Haggmark, Garrett D       10 Paso-CA                41.14      39.39  
  6 Austin, Indy D             9 Clss-CA                41.12      39.78  
  7 Zhou, Galen                8 Puma-CA                42.62      40.54  
  8 Hamilton, Justin T        10 Path-CA                39.08      40.84  
  9 Carrillo, Jake C          10 Polar Bears-CA            NT      41.37  
 10 Sudario, Ben G             9 Cssc-CA                43.18      42.16  
 11 Lohmann, Ryan J           10 Path-CA                40.90      42.25  
 12 Blietz, Dylan C           10 Clss-CA                42.46      42.36  
 13 Bezanilla, Dean L         10 Path-CA                41.44      42.80  
 14 Acosta, Ronin K            8 Polar Bears-CA         39.71      43.49  
 15 Murphree, Wiley           10 Mss-CA                 45.35      43.88  
 16 Bezanilla, Bret R          9 Path-CA                43.33      44.10  
 17 Shin, Joel M               9 Rtlr-CA                44.22      44.98  
 18 Austin, Jett D             9 Clss-CA                44.04      45.22  
 19 McWhorter, Travis         10 Rtlr-CA                47.59      45.35  
 20 White, Ben C              10 Sbsc-CA                44.38             
 20 White, Ben C              10 Sbsc-CA                44.38      46.71  
 21 Goudy, Ernest A            8 Polar Bears-CA         50.15      47.71  
 22 Gutierrez, Angelo A       10 Rtlr-CA                47.92      49.79  
 23 Sutinatikul, Lukas L      10 Rtlr-CA                47.36      50.17  
 24 Ohanessian, Mike M         7 Polar Bears-CA         47.00      50.32  
 25 Brier, Kenny L             7 Polar Bears-CA         50.04      50.97  
 26 Clowdus, Devin M          10 Smsc-CA                51.92      54.94  
 27 Kohler, Marshall J        10 Sbsc-CA                54.57      56.88  
 28 Nichols, Odin L            8 Smsc-CA                55.35      57.73  
 29 Aftanas, Xavier C          8 Lompoc Tsunami-CA      58.20    1:15.97  
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McBride, Joshua A         10 Pvst-CA                42.48      39.53  
  2 Jubb, Noah D               9 Pvst-CA                38.57      40.42  
  3 Overton, Connor A         10 Pvst-CA                37.39      40.62  
  4 Banbrook, Carson B         8 Pvst-CA                38.65      42.46  
  5 Ma, Ian T                  9 Path-CA                44.70      43.00  
  6 Cerera, Josiah R           8 Path-CA                42.64      43.83  
  7 Stack, Azim R             10 Clss-CA                42.94      45.22  
  8 Bartlett, Payton M         7 Path-CA                45.83      45.77  
  9 Nelson, Grant C            9 Sbsc-CA                45.16      46.72  
 10 Ma, Ethan J                7 Path-CA                50.28      49.11  
 11 Bilgi, Demir               7 Ccat-CA                53.48      49.81  
 12 Ghaffari, Enzo G          10 Silver Pvpb-CA         49.98      50.24  
 13 Sucgang, Niccolo E         7 Ccat-CA                51.66      53.94  
 14 Mero, Colin R              7 Ccat-CA              1:06.36    1:02.73  
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Overton, Trevor J         10 Pvst-CA                44.13      45.87  
  2 Paita, Jacob C             7 Rtlr-CA                50.30      50.08  
  3 Paita, Carl D              9 Rtlr-CA                57.78    1:00.47  
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mashkovich, Mark P        10 Ccat-CA              1:16.27    1:15.06  
       36.53  1:15.06                                                      
  2 Veeravatnam, Aneesh       10 Cssc-CA              1:17.94    1:15.85  
       38.07  1:15.85                                                      
  3 Goudz, Itay               10 Ccat-CA              1:18.92    1:20.39  
       39.38  1:20.39                                                      
  4 Murphree, Ranger D        10 Mss-CA               1:19.74    1:21.33  
       39.17  1:21.33                                                      
  5 Zhou, Galen                8 Puma-CA              1:34.38    1:26.11  
       42.66  1:26.11                                                      
  6 Acosta, Ronin K            8 Polar Bears-CA       1:28.63    1:26.68  
       42.83  1:26.68                                                      
  7 Haggmark, Garrett D       10 Paso-CA              1:28.48    1:27.17  
       41.20  1:27.17                                                      
  8 Negev, David               9 Ccat-CA              1:24.28    1:27.62  
       43.37  1:27.62                                                      
  9 Hamilton, Justin T        10 Path-CA              1:27.16    1:29.06  
       43.86  1:29.06                                                      
 10 Bezanilla, Bret R          9 Path-CA                   NT    1:29.71  
       44.06  1:29.71                                                      
 11 Sudario, Ben G             9 Cssc-CA              1:34.68    1:30.52  
       45.19  1:30.52                                                      
 12 Carrillo, Jake C          10 Polar Bears-CA            NT    1:31.12  
 13 Lohmann, Ryan J           10 Path-CA              1:28.01    1:31.13  
       43.26  1:31.13                                                      
 14 Shin, Joel M               9 Rtlr-CA              1:38.45    1:32.46  
       44.04  1:32.46                                                      
 15 Murphree, Wiley           10 Mss-CA               1:43.47    1:36.07  
       47.49  1:36.07                                                      
 16 McWhorter, Travis         10 Rtlr-CA              1:55.32    1:37.84  
       48.84  1:37.84                                                      
 17 Tarlow, Jordan S          10 Polar Bears-CA            NT    1:44.87  
       49.89  1:44.87                                                      
 18 Sutinatikul, Lukas L      10 Rtlr-CA                   NT    1:44.96  
       50.62  1:44.96                                                      
 19 Brier, Kenny L             7 Polar Bears-CA            NT    1:45.37  
 20 Gutierrez, Angelo A       10 Rtlr-CA                   NT    1:45.63  
       49.94  1:45.63                                                      
 21 Clowdus, Devin M          10 Smsc-CA              1:53.43    1:54.03  
       55.02  1:54.03                                                      
 22 Nichols, Odin L            8 Smsc-CA                   NT    1:55.97  
       58.37  1:55.97                                                      
 23 Carey, Troy T              7 Lompoc Tsunami-CA         NT    2:30.94  
     1:11.43  2:30.94                                                      
 -- Goudy, Ernest A            8 Polar Bears-CA            NT         DQ  
       48.36       DQ                                                      
 -- Aftanas, Xavier C          8 Lompoc Tsunami-CA         NT         DQ  
     1:04.91       DQ                                                      
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Overton, Connor A         10 Pvst-CA              1:21.52    1:25.25  
       42.10  1:25.25                                                      
  2 McBride, Joshua A         10 Pvst-CA              1:31.04    1:27.56  
       41.95  1:27.56                                                      
  3 Sucgang, Joaquin E         9 Ccat-CA              1:35.51    1:30.96  
       44.53  1:30.96                                                      
  4 Stack, Azim R             10 Clss-CA              1:32.28    1:33.68  
       46.50  1:33.68                                                      
  5 Cerera, Josiah R           8 Path-CA              1:37.31    1:33.93  
       46.37  1:33.93                                                      
  6 Bilgi, Demir               7 Ccat-CA                   NT    1:45.89  
       51.16  1:45.89                                                      
  7 Lee, Kyle I                8 Silver Pvpb-CA            NT    1:48.08  
       53.54  1:48.08                                                      
  8 Ghaffari, Enzo G          10 Silver Pvpb-CA            NT    1:49.26  
  9 Sucgang, Niccolo E         7 Ccat-CA                   NT    1:57.98  
       55.04  1:57.98                                                      
 10 Mero, Colin R              7 Ccat-CA                   NT    2:18.56  
     1:08.67  2:18.56                                                      
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Paita, Carl D              9 Rtlr-CA                   NT         DQ  
     1:02.58       DQ                                                      
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saguros, Dustin G         10 Ccat-CA                36.49      35.87  
  2 Mashkovich, Mark P        10 Ccat-CA                39.23      39.86  
  3 Bezanilla, Dean L         10 Path-CA                45.57      44.94  
  4 Acosta, Ronin K            8 Polar Bears-CA         44.31      46.25  
  5 Murphree, Ranger D        10 Mss-CA                 48.34      46.48  
  6 Esola, Henry A            10 Puma-CA                44.71      47.44  
  7 Austin, Jett D             9 Clss-CA                49.02      47.48  
  8 Shin, Joel M               9 Rtlr-CA                48.71      47.91  
  9 Hamilton, Justin T        10 Path-CA                46.59      48.01  
 10 Austin, Indy D             9 Clss-CA                47.85      48.62  
 11 Ohanessian, Mike M         7 Polar Bears-CA         50.66      48.64  
 12 Lohmann, Ryan J           10 Path-CA                48.79      48.77  
 13 McWhorter, Travis         10 Rtlr-CA                52.12      48.89  
 14 Carrillo, Jake C          10 Polar Bears-CA            NT      49.51  
 15 Nichols, Odin L            8 Smsc-CA                55.11      50.22  
 16 Zhou, Galen                8 Puma-CA                50.04      51.42  
 17 Murphree, Wiley           10 Mss-CA                 51.98      53.41  
 18 Sutinatikul, Lukas L      10 Rtlr-CA                55.34      54.02  
 19 White, Ben C              10 Sbsc-CA                51.38      54.78  
 20 Goudy, Ernest A            8 Polar Bears-CA       1:05.62      58.99  
 21 Clowdus, Devin M          10 Smsc-CA                59.87             
 21 Clowdus, Devin M          10 Smsc-CA                59.87    1:00.62  
 22 Kohler, Marshall J        10 Sbsc-CA                58.82    1:01.76  
 23 Brier, Kenny L             7 Polar Bears-CA            NT    1:01.79  
 -- Aftanas, Xavier C          8 Lompoc Tsunami-CA         NT         DQ  
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McBride, Joshua A         10 Pvst-CA                45.81      45.09  
  2 Overton, Connor A         10 Pvst-CA                44.55      47.19  
  3 Stack, Azim R             10 Clss-CA                47.09      47.43  
  4 Cerera, Josiah R           8 Path-CA                48.60      49.45  
  5 Ma, Ian T                  9 Path-CA                51.31      49.53  
  6 Sucgang, Joaquin E         9 Ccat-CA                54.84      53.94  
  7 Sucgang, Niccolo E         7 Ccat-CA                57.16      55.25  
  8 Banbrook, Carson B         8 Pvst-CA                   NT      57.69  
  9 Ghaffari, Enzo G          10 Silver Pvpb-CA         57.46      58.47  
 10 Bilgi, Demir               7 Ccat-CA              1:00.69      59.66  
 11 Mero, Colin R              7 Ccat-CA              1:02.00    1:01.50  
 -- Nelson, Grant C            9 Sbsc-CA              1:00.91         DQ  
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paita, Carl D              9 Rtlr-CA                55.83      56.14  
 -- Paita, Jacob C             7 Rtlr-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saguros, Dustin G         10 Ccat-CA              1:18.13    1:17.17  
       36.76  1:17.17                                                      
  2 Esola, Henry A            10 Puma-CA              1:42.10    1:34.64  
       46.84  1:34.64                                                      
  3 Bezanilla, Dean L         10 Path-CA              1:43.16    1:37.55  
       46.57  1:37.55                                                      
  4 Acosta, Ronin K            8 Polar Bears-CA       1:44.81    1:38.82  
       46.65  1:38.82                                                      
  5 Murphree, Ranger D        10 Mss-CA               1:41.40    1:40.58  
       49.99  1:40.58                                                      
  6 Zhou, Galen                8 Puma-CA              1:49.68    1:45.95  
       51.10  1:45.95                                                      
  7 Shin, Joel M               9 Rtlr-CA              1:47.71    1:46.00  
       49.66  1:46.00                                                      
  8 Haggmark, Garrett D       10 Paso-CA              1:51.95    1:46.33  
       49.94  1:46.33                                                      
  9 Austin, Jett D             9 Clss-CA              1:46.65    1:48.55  
       51.74  1:48.55                                                      
 10 Carrillo, Jake C          10 Polar Bears-CA       1:54.34    1:49.02  
       51.18  1:49.02                                                      
 11 McWhorter, Travis         10 Rtlr-CA              2:01.20    1:50.00  
       53.06  1:50.00                                                      
 12 Ohanessian, Mike M         7 Polar Bears-CA            NT    1:50.16  
       50.10  1:50.16                                                      
 13 Warkentin, Noah A          8 Sbsc-CA              2:04.97    1:52.46  
       53.07  1:52.46                                                      
 14 Murphree, Wiley           10 Mss-CA               1:54.13    1:55.07  
       55.27  1:55.07                                                      
 15 Sutinatikul, Lukas L      10 Rtlr-CA                   NT    2:02.11  
       57.95  2:02.11                                                      
 16 Clowdus, Devin M          10 Smsc-CA              2:04.98    2:08.68  
     1:01.02  2:08.68                                                      
 17 Tarlow, Jordan S          10 Polar Bears-CA            NT    2:09.83  
     1:02.51  2:09.83                                                      
 18 Goudy, Ernest A            8 Polar Bears-CA            NT    2:11.13  
     1:00.88  2:11.13                                                      
 -- Nichols, Odin L            8 Smsc-CA                   NT         DQ  
       51.35       DQ                                                      
 -- Brier, Kenny L             7 Polar Bears-CA            NT         DQ  
     1:01.33       DQ                                                      
 -- Gutierrez, Angelo A       10 Rtlr-CA                   NT         DQ  
       59.32       DQ                                                      
 -- Aftanas, Xavier C          8 Lompoc Tsunami-CA         NT         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McBride, Joshua A         10 Pvst-CA              1:41.38    1:37.67  
       45.06  1:37.67                                                      
  2 Stack, Azim R             10 Clss-CA              1:38.66    1:40.93  
       49.03  1:40.93                                                      
  3 Sucgang, Joaquin E         9 Ccat-CA              1:56.46    1:51.97  
       56.08  1:51.97                                                      
  4 Sucgang, Niccolo E         7 Ccat-CA                   NT    1:59.46  
       57.80  1:59.46                                                      
  5 Bilgi, Demir               7 Ccat-CA                   NT    2:06.44  
     1:00.81  2:06.44                                                      
  6 Ghaffari, Enzo G          10 Silver Pvpb-CA       2:20.81    2:06.82  
       59.12  2:06.82                                                      
  7 Mero, Colin R              7 Ccat-CA                   NT    2:23.49  
     1:04.02  2:23.49                                                      
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paita, Carl D              9 Rtlr-CA              1:59.96    1:55.83  
       55.17  1:55.83                                                      
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saguros, Dustin G         10 Ccat-CA                33.03      32.37  
  2 Veeravatnam, Aneesh       10 Cssc-CA                33.88      33.47  
  3 Mashkovich, Mark P        10 Ccat-CA                37.59      33.97  
  4 Goudz, Itay               10 Ccat-CA                35.23      34.51  
  5 Austin, Indy D             9 Clss-CA                34.90      36.81  
  6 Haggmark, Garrett D       10 Paso-CA                40.17      37.49  
  7 Zhou, Galen                8 Puma-CA                41.36      38.63  
  8 Blietz, Lucas J           10 Clss-CA                40.74      39.12  
  9 Bezanilla, Dean L         10 Path-CA                38.63      39.26  
 10 Acosta, Ronin K            8 Polar Bears-CA         40.55      40.29  
 11 Hamilton, Justin T        10 Path-CA                41.61      40.91  
 12 Sutinatikul, Lukas L      10 Rtlr-CA                43.56      42.18  
 13 Shin, Joel M               9 Rtlr-CA                43.46      42.31  
 14 Bezanilla, Bret R          9 Path-CA                41.67      42.69  
 15 Lohmann, Ryan J           10 Path-CA                38.94      43.67  
 16 Austin, Jett D             9 Clss-CA                42.02      43.87  
 17 Murphree, Ranger D        10 Mss-CA                 47.79      44.92  
 18 Fresco, Matthieu A         8 Cssc-CA                46.58      45.00  
 19 McWhorter, Travis         10 Rtlr-CA                   NT      45.20  
 20 Gutierrez, Angelo A       10 Rtlr-CA                50.76      48.60  
 21 White, Ben C              10 Sbsc-CA                46.38      50.03  
 22 Nichols, Odin L            8 Smsc-CA                   NT      58.49  
 23 Clowdus, Devin M          10 Smsc-CA                   NT    1:11.95  
 24 Aftanas, Xavier C          8 Lompoc Tsunami-CA         NT    1:18.18  
 -- Kohler, Marshall J        10 Sbsc-CA              1:02.11         DQ  
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Overton, Connor A         10 Pvst-CA                37.33      37.62  
  2 Jubb, Noah D               9 Pvst-CA                39.99      39.23  
  3 McBride, Joshua A         10 Pvst-CA                38.22      40.04  
  4 Sucgang, Joaquin E         9 Ccat-CA                40.79      41.26  
  5 Nelson, Grant C            9 Sbsc-CA                49.03      42.42  
  6 Banbrook, Carson B         8 Pvst-CA                43.07      44.86  
  7 Stack, Azim R             10 Clss-CA                50.53      49.33  
  8 Cerera, Josiah R           8 Path-CA                46.72      50.81  
  9 Sucgang, Niccolo E         7 Ccat-CA              1:00.86      55.68  
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paita, Carl D              9 Rtlr-CA                57.20      55.45  
 
Boys 7-10 100 Yard Butterfly GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saguros, Dustin G         10 Ccat-CA              1:14.03    1:13.11  
       33.15  1:13.11                                                      
  2 Veeravatnam, Aneesh       10 Cssc-CA              1:25.46    1:17.31  
       34.43  1:17.31                                                      
  3 Austin, Indy D             9 Clss-CA              1:20.99    1:27.95  
       40.74  1:27.95                                                      
  4 Capra, Joe H              10 Puma-CA              1:25.91    1:33.49  
       42.57  1:33.49                                                      
 
Boys 7-10 100 Yard IM GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saguros, Dustin G         10 Ccat-CA              1:12.24    1:11.90  
       34.22  1:11.90                                                      
  2 Mashkovich, Mark P        10 Ccat-CA              1:15.93    1:14.45  
       34.80  1:14.45                                                      
  3 Goudz, Itay               10 Ccat-CA              1:17.66    1:18.56  
       36.77  1:18.56                                                      
  4 Veeravatnam, Aneesh       10 Cssc-CA              1:22.33    1:19.41  
       35.50  1:19.41                                                      
  5 Bezanilla, Dean L         10 Path-CA              1:28.56    1:21.26  
       36.96  1:21.26                                                      
  6 Blietz, Lucas J           10 Clss-CA              1:27.89    1:25.34  
       40.78  1:25.34                                                      
  7 Hamilton, Justin T        10 Path-CA              1:28.46    1:25.48  
       39.72  1:25.48                                                      
  8 Bezanilla, Bret R          9 Path-CA              1:31.08    1:25.67  
       40.75  1:25.67                                                      
  8 Austin, Indy D             9 Clss-CA              1:27.33    1:25.67  
       39.67  1:25.67                                                      
 10 Murphree, Ranger D        10 Mss-CA               1:28.03    1:26.95  
       40.56  1:26.95                                                      
 11 Acosta, Ronin K            8 Polar Bears-CA       1:32.96    1:26.96  
       42.57  1:26.96                                                      
 12 Negev, David               9 Ccat-CA              1:26.74    1:28.23  
       41.55  1:28.23                                                      
 13 Lohmann, Ryan J           10 Path-CA              1:28.14    1:28.26  
       39.88  1:28.26                                                      
 14 Blietz, Dylan C           10 Clss-CA              1:30.42    1:28.70  
       42.79  1:28.70                                                      
 15 Haggmark, Garrett D       10 Paso-CA              1:49.12    1:29.08  
       39.62  1:29.08                                                      
 16 Carrillo, Jake C          10 Polar Bears-CA            NT    1:31.44  
       42.05  1:31.44                                                      
 17 Shin, Joel M               9 Rtlr-CA              1:34.63    1:32.51  
       44.93  1:32.51                                                      
 18 Esola, Henry A            10 Puma-CA              1:33.10    1:36.65  
       48.58  1:36.65                                                      
 19 White, Ben C              10 Sbsc-CA                   NT    1:37.21  
       46.12  1:37.21                                                      
 20 Fresco, Matthieu A         8 Cssc-CA              1:42.67    1:42.99  
       49.20  1:42.99                                                      
 21 Sutinatikul, Lukas L      10 Rtlr-CA              1:40.22    1:44.90  
       49.09  1:44.90                                                      
 22 Clowdus, Devin M          10 Smsc-CA              1:53.04    1:55.61  
       56.95  1:55.61                                                      
 23 Kohler, Marshall J        10 Sbsc-CA              1:54.84    2:00.45  
       59.31  2:00.45                                                      
 -- Zhou, Galen                8 Puma-CA              1:31.61         DQ  
       40.76       DQ                                                      
 -- Aftanas, Xavier C          8 Lompoc Tsunami-CA         NT         DQ  
     1:05.95       DQ                                                      
 -- Nichols, Odin L            8 Smsc-CA                   NT         DQ  
       54.65       DQ                                                      
 -- Gutierrez, Angelo A       10 Rtlr-CA              1:44.80         DQ  
       49.04       DQ                                                      
 -- Austin, Jett D             9 Clss-CA              1:29.94         DQ  
       45.66       DQ                                                      
 -- McWhorter, Travis         10 Rtlr-CA              1:41.41         DQ  
       50.17       DQ                                                      
 -- Brier, Kenny L             7 Polar Bears-CA            NT         DQ  
       53.89       DQ                                                      
 -- Ohanessian, Mike M         7 Polar Bears-CA            NT         DQ  
       47.22       DQ                                                      
 -- Sudario, Ben G             9 Cssc-CA              1:38.67         DQ  
       46.47       DQ                                                      
 
Boys 7-10 100 Yard IM SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McBride, Joshua A         10 Pvst-CA              1:23.36    1:23.25  
       38.04  1:23.25                                                      
  2 Overton, Connor A         10 Pvst-CA              1:22.69    1:23.69  
       38.37  1:23.69                                                      
  3 Jubb, Noah D               9 Pvst-CA              1:27.32    1:23.70  
       40.72  1:23.70                                                      
  4 Sucgang, Joaquin E         9 Ccat-CA              1:36.49    1:32.28  
       41.74  1:32.28                                                      
  5 Stack, Azim R             10 Clss-CA              1:31.94    1:34.61  
       46.53  1:34.61                                                      
  6 Ma, Ian T                  9 Path-CA              1:31.96    1:36.45  
       45.70  1:36.45                                                      
  7 Ma, Ethan J                7 Path-CA              1:43.01    1:44.52  
       51.86  1:44.52                                                      
  8 Bilgi, Demir               7 Ccat-CA              1:48.07    1:45.37  
       51.92  1:45.37                                                      
  9 Ghaffari, Enzo G          10 Silver Pvpb-CA            NT    1:46.18  
       49.34  1:46.18                                                      
 10 Mero, Colin R              7 Ccat-CA              2:13.82    2:07.64  
     1:01.66  2:07.64                                                      
 -- Nelson, Grant C            9 Sbsc-CA              1:36.57         DQ  
       43.76       DQ                                                      
 
Boys 7-10 100 Yard IM BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paita, Jacob C             7 Rtlr-CA                   NT    1:51.02  
       49.72  1:51.02                                                      
 -- Paita, Carl D              9 Rtlr-CA              1:54.65         DQ  
       58.94       DQ                                                      
 
Boys 7-10 200 Yard IM GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saguros, Dustin G         10 Ccat-CA              2:44.42    2:35.70  
       33.82  1:15.45  1:58.93  2:35.70                                    
  2 Mashkovich, Mark P        10 Ccat-CA              2:44.45    2:42.83  
       36.39  1:18.26  2:07.20  2:42.83                                    
  3 Goudz, Itay               10 Ccat-CA              2:44.43    2:48.76  
       37.89  1:20.06  2:11.17  2:48.76                                    
  4 Veeravatnam, Aneesh       10 Cssc-CA              2:52.59    2:52.24  
       36.34  1:19.11  2:13.08  2:52.24                                    
  5 Bezanilla, Dean L         10 Path-CA              3:12.87    3:00.82  
       40.97  1:28.20  2:22.11  3:00.82                                    
  6 Zhou, Galen                8 Puma-CA              3:20.18    3:06.59  
       42.13  1:29.19  2:26.66  3:06.59                                    
  7 Austin, Indy D             9 Clss-CA              3:05.84    3:07.42  
       43.96  1:29.56  2:27.59  3:07.42                                    
  8 Capra, Joe H              10 Puma-CA              3:02.58    3:09.68  
       45.78  1:33.78  2:31.64  3:09.68                                    
  9 Esola, Henry A            10 Puma-CA              3:14.94    3:20.59  
       49.26  1:42.20  2:34.89  3:20.59                                    
 -- Austin, Jett D             9 Clss-CA              3:15.22         DQ  
       46.90  1:40.52  2:38.87       DQ                                    
 
Boys 7-10 200 Yard IM SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Overton, Connor A         10 Pvst-CA                   NT    3:01.80  
       40.84  1:28.06  2:24.82  3:01.80                                    
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle Relay GOLD
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold-Ccat Swimming-CA  'A'                        2:03.08    2:04.17  
     1) Mashkovich, Mark P 10           2) Goudz, Itay 10                 
     3) Negev, David 9                  4) Saguros, Dustin G 10           
       28.88  1:00.43  1:34.46  2:04.17                                    
  2 Gold-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                  2:12.00    2:17.92  
     1) Bezanilla, Bret R 9             2) Lohmann, Ryan J 10             
     3) Hamilton, Justin T 10           4) Bezanilla, Dean L 10           
       33.71  1:10.65  1:45.52  2:17.92                                    
  3 Gold-Class Aquatics-CA  'A'                       2:17.97    2:18.42  
     1) Blietz, Dylan C 10              2) Austin, Indy D 9               
     3) Austin, Jett D 9                4) Blietz, Lucas J 10             
       34.75  1:09.59  1:47.19  2:18.42                                    
  4 Gold-Porter Valley-CA  'A'                             NT    2:29.59  
     1) Carrillo, Jake C 10             2) Brier, Kenny L 7               
     3) Ohanessian, Mike M 7            4) Acosta, Ronin K 8              
       46.30  1:21.66  1:55.72  2:29.59                                    
  5 Gold-Rattler Swim Club-CA  'A'                    2:26.98    2:31.62  
     1) McWhorter, Travis 10            2) Sutinatikul, Lukas L 10        
     3) Shin, Joel M 9                  4) Gutierrez, Angelo A 10         
       35.21  1:14.47  1:50.70  2:31.62                                    
  6 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'                2:30.60    2:49.82  
     1) Parastaev, Niko 10              2) Sudario, Ben G 9               
     3) Fresco, Matthieu A 8            4) Veeravatnam, Aneesh 10         
       55.30  1:35.26  2:18.86  2:49.82                                    
  7 Gold-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                   NT    2:59.87  
     1) Warkentin, Noah A 8             2) Macleod, Hudson T 10           
     3) Caputo, Ben N 10                4) Kohler, Marshall J 10          
       38.70  1:29.52  2:22.75  2:59.87                                    
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle Relay SILVER
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver-Pleasant Valley Swim-CA  'A'               2:12.50    2:17.78  
     1) Jubb, Noah D 9                  2) McBride, Joshua A 10           
     3) Banbrook, Carson B 8            4) Overton, Connor A 10           
       33.86  1:07.04  1:46.82  2:17.78                                    
  2 Silver-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                2:28.10    2:38.42  
     1) Bartlett, Payton M 7            2) Cerera, Josiah R 8             
     3) Ma, Ethan J 7                   4) Ma, Ian T 9                    
       40.35    57.04  1:18.27  2:38.42                                    
  3 Silver-Ccat Swimming-CA  'A'                      2:58.88    2:56.83  
     1) Sucgang, Joaquin E 9            2) Bilgi, Demir 7                 
     3) Sucgang, Niccolo E 7            4) Mero, Colin R 7                
       37.97  1:18.56  1:33.59  2:56.83                                    
 
Boys 7-10 200 Yard Medley Relay GOLD
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold-Ccat Swimming-CA  'A'                        2:35.55    2:21.14  
     1) Goudz, Itay 10                  2) Saguros, Dustin G 10           
     3) Mashkovich, Mark P 10           4) Negev, David 9                 
       36.54  1:12.50  1:47.19  2:21.14                                    
  2 Gold-Class Aquatics-CA  'A'                       2:42.63    2:38.94  
     1) Blietz, Dylan C 10              2) Austin, Jett D 9               
     3) Austin, Indy D 9                4) Blietz, Lucas J 10             
       42.88  1:29.74  2:08.13  2:38.94                                    
  3 Gold-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                  2:36.19    2:41.54  
     1) Hamilton, Justin T 10           2) Bezanilla, Dean L 10           
     3) Lohmann, Ryan J 10              4) Bezanilla, Bret R 9            
       39.78  1:26.89  2:09.88  2:41.54                                    
  4 Gold-Porter Valley-CA  'A'                             NT    2:51.99  
     1) Carrillo, Jake C 10             2) Ohanessian, Mike M 7           
     3) Acosta, Ronin K 8               4) Goudy, Ernest A 8              
       43.75  2:08.94  2:51.99  2:51.99                                    
  5 Gold-Rattler Swim Club-CA  'A'                    3:05.23    2:57.35  
     1) Shin, Joel M 9                  2) McWhorter, Travis 10           
     3) Sutinatikul, Lukas L 10         4) Gutierrez, Angelo A 10         
       44.01  1:35.59  2:18.44  2:57.35                                    
  6 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'                2:50.81    3:01.00  
     1) Sudario, Ben G 9                2) Veeravatnam, Aneesh 10         
     3) Parastaev, Niko 10              4) Fresco, Matthieu A 8           
       42.18  1:27.78  2:20.08  3:01.00                                    
  7 Gold-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                   NT    3:19.06  
     1) Warkentin, Noah A 8             2) Macleod, Hudson T 10           
     3) Caputo, Ben N 10                4) Kohler, Marshall J 10          
       48.83  1:47.87  2:31.95  3:19.06                                    
 
Boys 7-10 200 Yard Medley Relay SILVER
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                3:00.83    3:07.71  
     1) Cerera, Josiah R 8              2) Ma, Ethan J 7                  
     3) Ma, Ian T 9                     4) Bartlett, Payton M 7           
       44.72  1:37.04  2:29.03  3:07.71                                    
 -- Silver-Ccat Swimming-CA  'A'                      3:33.33         DQ  
     1) Bilgi, Demir 7                  2) Sucgang, Niccolo E 7           
     3) Sucgang, Joaquin E 9            4) Mero, Colin R 7                
       53.57  1:44.37  2:25.86       DQ                                    
 -- Silver-Pleasant Valley Swim-CA  'A'               2:33.65         DQ  
     1) Banbrook, Carson B 8            2) Overton, Connor A 10           
     3) McBride, Joshua A 10            4) Jubb, Noah D 9                 
       44.08  1:28.11  2:07.99       DQ                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bezanilla, Luke A         12 Path-CA                25.17      25.52  
  2 Jo, Daniel C              12 Path-CA                25.01      25.64  
  2 Ham, Benji                12 Rtlr-CA                25.69      25.64  
  4 Bragan-Fitzgerald, Franc  12 San Luis Obispo-CA     25.78      25.82  
  5 Costello, Cooper A        12 Sbsc-CA                26.28      25.91  
  6 Sun, Matthew H            12 Clss-CA                26.56      26.58  
  7 Hill, Nolan M             12 Path-CA                26.83      26.98  
  8 Aguirre, Cole P           12 Smsc-CA                27.46      27.51  
  9 Caro, Zachary J           12 Ccat-CA                28.75      27.59  
 10 Depew, Jaran K            12 Sbsc-CA                28.21      27.78  
 11 Meldrum, Adam T           12 Path-CA                27.58      28.18  
 12 Hsiung, Lucas K           11 Smsc-CA                28.97      28.87  
 13 Robinson, William T       11 Sbsc-CA                28.95      28.91  
 14 Poletti, Ross M           12 San Luis Obispo-CA     29.30      29.20  
 15 Billotte, Zachary T       11 Cssc-CA                29.02      29.24  
 16 Niemann, Riley S          12 Clss-CA                27.93      29.26  
 17 Santos, Antonio K         12 Smsc-CA                29.04      29.42  
 18 Bish, Johnny W            12 Sbsc-CA                29.66      29.57  
 19 Grimaldo, Kaelan M        11 Rtlr-CA                30.10      29.59  
 20 Cabrera, Linus A          11 Rtlr-CA                30.64      30.42  
 21 Shin, Caleb T             11 Rtlr-CA                29.77      30.43  
 22 Piskoulian, Hovik T       12 Polar Bears-CA         31.21      30.56  
 23 Stocker, Ethan S          12 Lompoc Tsunami-CA      29.80      30.57  
 24 Yuan, March               12 Cssc-CA                30.57      31.06  
 25 Ohanessian, Hovig J       11 Polar Bears-CA         32.02      31.84  
 26 Webster, Luke E           12 Mss-CA                 31.93      32.24  
 27 Wong-Moon, Daniel C       11 Cssc-CA                32.31      32.29  
 28 Trainor, Yonden G         11 Clss-CA                33.57      32.31  
 29 Esola, Lloyd M            12 Puma-CA                33.68      32.57  
 30 Saito, Nicola *           11 Smsc-CA                30.88      33.15  
 31 Luyten, Finn A            11 Ccat-CA                   NT      33.48  
 32 Loninia, Jhan M           11 Ccat-CA                32.88      33.89  
 33 Fields, Noah H            11 Polar Bears-CA            NT      34.02  
 34 Huang, Bryan T            11 Clss-CA                38.00      34.36  
 35 Ayola, Bennett M          11 Cssc-CA                32.76      34.42  
 36 Torres, Diego D           11 Lompoc Tsunami-CA      35.87      35.02  
 37 Aftanas, Sebastian E      12 Lompoc Tsunami-CA      34.83      35.90  
 38 Conrad, Lukas A           11 Ccat-CA                35.45      36.36  
 39 Aftanas, Toby M           11 Lompoc Tsunami-CA      36.22      38.68  
 40 Rigney, Jack P            11 Polar Bears-CA         39.70      39.76  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friedrich, Ian M          12 Smsc-CA                29.66      29.59  
  2 Coats, Natas M            12 Smsc-CA                29.78      30.51  
  3 Reynolds, Parker R        12 Cssc-CA                30.79      31.16  
  4 Reyes, Nathan C           12 Path-CA                31.38      32.24  
  5 Done, Patrick H           12 Path-CA                34.06      32.25  
  6 Chen, Kristian M          11 Smsc-CA                31.97      32.49  
  7 Lopez, Isaiah M           12 Smsc-CA                34.13      33.64  
  8 Vining, Mills V           11 Sbsc-CA                   NT      34.60  
  9 Kugler, Ben M             12 Path-CA                34.88      36.45  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nishimoto, Blake S        11 Rtlr-CA                31.70      31.62  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jo, Daniel C              12 Path-CA                53.18      56.13  
       27.51    56.13                                                      
  2 Bezanilla, Luke A         12 Path-CA                55.09      56.50  
       27.38    56.50                                                      
  3 Bragan-Fitzgerald, Franc  12 San Luis Obispo-CA     56.41      58.84  
       28.24    58.84                                                      
  4 Hill, Nolan M             12 Path-CA              1:00.83      59.24  
       28.41    59.24                                                      
  5 Depew, Jaran K            12 Sbsc-CA              1:01.86    1:00.30  
       28.85  1:00.30                                                      
  6 Caro, Zachary J           12 Ccat-CA              1:00.82    1:00.94  
       29.18  1:00.94                                                      
  7 Aguirre, Cole P           12 Smsc-CA              1:01.45    1:02.11  
       29.65  1:02.11                                                      
  8 Poletti, Ross M           12 San Luis Obispo-CA   1:02.65    1:02.14  
       30.47  1:02.14                                                      
  9 Meldrum, Adam T           12 Path-CA              1:02.84    1:02.56  
       30.07  1:02.56                                                      
 10 Hsiung, Lucas K           11 Smsc-CA              1:02.57    1:04.25  
       31.09  1:04.25                                                      
 11 Bish, Johnny W            12 Sbsc-CA              1:03.97    1:04.29  
       30.89  1:04.29                                                      
 12 Grimaldo, Kaelan M        11 Rtlr-CA              1:04.84    1:05.05  
       31.41  1:05.05                                                      
 13 Piskoulian, Hovik T       12 Polar Bears-CA       1:07.48    1:05.56  
       31.17  1:05.56                                                      
 14 Trainor, Yonden G         11 Clss-CA              1:10.55    1:08.86  
       32.63  1:08.86                                                      
 15 Saito, Nicola *           11 Smsc-CA              1:07.22    1:10.05  
       34.24  1:10.05                                                      
 16 Cabrera, Linus A          11 Rtlr-CA              1:07.86    1:10.60  
       33.34  1:10.60                                                      
 17 Yuan, March               12 Cssc-CA              1:08.62    1:10.90  
       34.79  1:10.90                                                      
 18 Luyten, Finn A            11 Ccat-CA                   NT    1:11.53  
       34.15  1:11.53                                                      
 19 Stocker, Ethan S          12 Lompoc Tsunami-CA    1:08.19    1:11.59  
       34.28  1:11.59                                                      
 19 Wong-Moon, Daniel C       11 Cssc-CA              1:12.13    1:11.59  
       34.41  1:11.59                                                      
 21 Ohanessian, Hovig J       11 Polar Bears-CA       1:10.53    1:12.71  
       33.62  1:12.71                                                      
 22 Esola, Lloyd M            12 Puma-CA              1:11.56    1:13.85  
       34.64  1:13.85                                                      
 23 Loninia, Jhan M           11 Ccat-CA              1:13.97    1:15.88  
       36.42  1:15.88                                                      
 24 Fields, Noah H            11 Polar Bears-CA       1:15.05    1:16.04  
       35.19  1:16.04                                                      
 25 Huang, Bryan T            11 Clss-CA              1:18.27    1:18.70  
       37.32  1:18.70                                                      
 26 Torres, Diego D           11 Lompoc Tsunami-CA         NT    1:22.02  
       38.91  1:22.02                                                      
 27 Ayola, Bennett M          11 Cssc-CA              1:14.05    1:22.03  
       38.08  1:22.03                                                      
 28 Conrad, Lukas A           11 Ccat-CA              1:18.51    1:23.07  
       39.87  1:23.07                                                      
 29 Aftanas, Sebastian E      12 Lompoc Tsunami-CA    1:20.59    1:23.36  
       38.31  1:23.36                                                      
 30 Rigney, Jack P            11 Polar Bears-CA       1:26.47    1:23.74  
       40.65  1:23.74                                                      
 31 Aftanas, Toby M           11 Lompoc Tsunami-CA    1:28.16    1:38.03  
       46.30  1:38.03                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friedrich, Ian M          12 Smsc-CA              1:05.13    1:03.79  
       31.09  1:03.79                                                      
  2 Coats, Natas M            12 Smsc-CA              1:03.24    1:05.23  
       31.77  1:05.23                                                      
  3 Reyes, Nathan C           12 Path-CA              1:09.26    1:09.89  
       33.07  1:09.89                                                      
  4 Chen, Kristian M          11 Smsc-CA              1:11.39    1:10.47  
       34.74  1:10.47                                                      
  5 Done, Patrick H           12 Path-CA              1:26.53    1:11.29  
     1:11.40  1:11.29                                                      
  6 Lopez, Isaiah M           12 Smsc-CA              1:15.80    1:18.33  
  7 Kugler, Ben M             12 Path-CA              1:21.10    1:22.44  
       37.98  1:22.44                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nishimoto, Blake S        11 Rtlr-CA              1:08.81    1:11.60  
       34.72  1:11.60                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costello, Cooper A        12 Sbsc-CA              2:00.18    2:01.02  
       27.43    58.44  1:30.35  2:01.02                                    
  2 Jo, Daniel C              12 Path-CA              1:56.00    2:02.42  
  3 Bezanilla, Luke A         12 Path-CA              2:00.80    2:03.88  
  4 Bragan-Fitzgerald, Franc  12 San Luis Obispo-CA   2:02.94    2:04.08  
       27.52    58.71  1:31.11  2:04.08                                    
  5 Depew, Jaran K            12 Sbsc-CA              2:05.80    2:09.13  
       29.24  1:01.78  1:36.15  2:09.13                                    
  6 Poletti, Ross M           12 San Luis Obispo-CA   2:13.30    2:10.34  
       31.42  1:04.50  1:38.02  2:10.34                                    
  7 Caro, Zachary J           12 Ccat-CA              2:07.42    2:10.48  
  8 Hill, Nolan M             12 Path-CA              2:12.32    2:10.63  
  9 Billotte, Zachary T       11 Cssc-CA              2:08.61    2:12.61  
 10 Aguirre, Cole P           12 Smsc-CA              2:13.31    2:12.85  
       30.66  1:04.86  1:39.32  2:12.85                                    
 11 Niemann, Riley S          12 Clss-CA              2:12.25    2:13.87  
 12 Bish, Johnny W            12 Sbsc-CA              2:09.12    2:14.96  
       30.27  1:04.70  1:39.82  2:14.96                                    
 13 Hsiung, Lucas K           11 Smsc-CA              2:13.87    2:15.00  
       30.76  1:05.13  1:40.18  2:15.00                                    
 14 Santos, Antonio K         12 Smsc-CA              2:16.30    2:16.26  
       31.30  1:05.71  1:41.57  2:16.26                                    
 15 Meldrum, Adam T           12 Path-CA              2:18.76    2:18.46  
 16 Grimaldo, Kaelan M        11 Rtlr-CA              2:18.20    2:19.35  
 17 Piskoulian, Hovik T       12 Polar Bears-CA       2:27.06    2:19.67  
 18 Shin, Caleb T             11 Rtlr-CA              2:27.63    2:20.43  
 19 Robinson, William T       11 Sbsc-CA              2:20.68    2:22.52  
       32.02  1:07.95  1:45.57  2:22.52                                    
 20 Saito, Nicola *           11 Smsc-CA              2:25.33    2:26.78  
       33.43  1:10.07  1:49.32  2:26.78                                    
 21 Wong-Moon, Daniel C       11 Cssc-CA              2:44.99    2:32.05  
 22 Luyten, Finn A            11 Ccat-CA                   NT    2:34.25  
 23 Esola, Lloyd M            12 Puma-CA              2:34.98    2:35.98  
       34.04  1:13.90  1:55.88  2:35.98                                    
 24 Loninia, Jhan M           11 Ccat-CA              2:40.08    2:36.37  
 25 Fields, Noah H            11 Polar Bears-CA            NT    2:37.53  
 26 Trainor, Yonden G         11 Clss-CA                   NT    2:37.54  
 27 Cabrera, Linus A          11 Rtlr-CA                   NT    2:37.97  
 28 Gonzalez, Martin M        11 Pvst-CA                   NT    2:40.20  
 29 Ohanessian, Hovig J       11 Polar Bears-CA       2:30.57    2:44.64  
 30 Torres, Diego D           11 Lompoc Tsunami-CA    2:52.23    2:57.63  
       38.85  1:25.40  2:13.34  2:57.63                                    
 31 Aftanas, Sebastian E      12 Lompoc Tsunami-CA    2:52.65    3:01.75  
       39.17  1:26.72  2:16.06  3:01.75                                    
 32 Aftanas, Toby M           11 Lompoc Tsunami-CA    3:12.91    3:16.04  
       42.68  1:33.83  2:28.19  3:16.04                                    
 -- Stocker, Ethan S          12 Lompoc Tsunami-CA    2:35.19         DQ  
       35.51  1:16.42  2:00.25       DQ                                    
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coats, Natas M            12 Smsc-CA              2:13.74    2:10.60  
       29.87  1:03.73  1:37.64  2:10.60                                    
  2 Chen, Kristian M          11 Smsc-CA              2:37.40    2:26.49  
       33.60  1:11.32  1:51.33  2:26.49                                    
  3 Done, Patrick H           12 Path-CA              2:51.51    2:41.88  
  4 Lopez, Isaiah M           12 Smsc-CA                   NT    2:49.10  
       37.27  1:19.61  2:49.10                                             
  5 Kugler, Ben M             12 Path-CA              2:50.31    2:57.96  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costello, Cooper A        12 Sbsc-CA                28.56      28.89  
  2 Ham, Benji                12 Rtlr-CA                29.60      29.11  
  3 Bragan-Fitzgerald, Franc  12 San Luis Obispo-CA        NT      30.62  
  4 Jo, Daniel C              12 Path-CA                30.84      30.63  
  5 Depew, Jaran K            12 Sbsc-CA                32.26      32.10  
  6 Bezanilla, Luke A         12 Path-CA                31.68      32.16  
  7 Hill, Nolan M             12 Path-CA                32.10      32.67  
  8 Poletti, Ross M           12 San Luis Obispo-CA     32.72      32.73  
  9 Sun, Matthew H            12 Clss-CA                33.50      33.71  
 10 Saito, Nicola *           11 Smsc-CA                34.04      34.10  
 11 Meldrum, Adam T           12 Path-CA                33.34      34.38  
 12 Niemann, Riley S          12 Clss-CA                34.87      34.91  
 13 Bish, Johnny W            12 Sbsc-CA                35.98      35.19  
 14 Robinson, William T       11 Sbsc-CA                33.79      35.57  
 15 Santos, Antonio K         12 Smsc-CA                35.44      35.66  
 16 Billotte, Zachary T       11 Cssc-CA                35.70      35.69  
 17 Aguirre, Cole P           12 Smsc-CA                37.20      35.74  
 18 Shin, Caleb T             11 Rtlr-CA                36.16      36.36  
 19 Wong-Moon, Daniel C       11 Cssc-CA                37.72      36.45  
 20 Cabrera, Linus A          11 Rtlr-CA                37.25      36.95  
 21 Grimaldo, Kaelan M        11 Rtlr-CA                37.75      37.23  
 22 Hsiung, Lucas K           11 Smsc-CA                38.95      37.42  
 23 Stocker, Ethan S          12 Lompoc Tsunami-CA      35.89      37.51  
 24 Luyten, Finn A            11 Ccat-CA                   NT      39.32  
 25 Conrad, Lukas A           11 Ccat-CA                40.98      41.09  
 26 Webster, Luke E           12 Mss-CA                 43.58      43.45  
 27 Torres, Diego D           11 Lompoc Tsunami-CA      45.09      44.35  
 28 Aftanas, Toby M           11 Lompoc Tsunami-CA      44.08      46.47  
 29 Aftanas, Sebastian E      12 Lompoc Tsunami-CA      47.71      47.14  
 30 Rigney, Jack P            11 Polar Bears-CA         49.59      50.77  
 -- Yuan, March               12 Cssc-CA                38.25         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Parker R        12 Cssc-CA                36.22      36.91  
  2 Friedrich, Ian M          12 Smsc-CA                37.09      37.54  
  3 Reyes, Nathan C           12 Path-CA                38.00      39.87  
  4 Lopez, Isaiah M           12 Smsc-CA                40.22      40.03  
  5 Coats, Natas M            12 Smsc-CA                41.05      40.08  
  6 Done, Patrick H           12 Path-CA                45.08      41.44  
  7 Kugler, Ben M             12 Path-CA                40.69      41.45  
  8 White, Zach W             12 Sbsc-CA                40.98      41.90  
  9 Chen, Kristian M          11 Smsc-CA                41.55      41.95  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nishimoto, Blake S        11 Rtlr-CA                38.72      40.92  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costello, Cooper A        12 Sbsc-CA              1:02.24    1:04.25  
       31.15  1:04.25                                                      
  2 Poletti, Ross M           12 San Luis Obispo-CA   1:10.01             
       34.46                                                               
  2 Poletti, Ross M           12 San Luis Obispo-CA   1:10.01    1:09.62  
       34.46  1:09.62                                                      
  3 Hill, Nolan M             12 Path-CA              1:13.39    1:12.28  
       34.12  1:12.28                                                      
  4 Saito, Nicola *           11 Smsc-CA              1:13.47    1:15.01  
       36.49  1:15.01                                                      
  5 Aguirre, Cole P           12 Smsc-CA              1:20.32    1:15.05  
       36.77  1:15.05                                                      
  6 Santos, Antonio K         12 Smsc-CA              1:14.86    1:15.71  
       37.43  1:15.71                                                      
  7 Yuan, March               12 Cssc-CA              1:19.36    1:17.28  
       38.00  1:17.28                                                      
  8 Robinson, William T       11 Sbsc-CA              1:15.75    1:19.68  
       38.71  1:19.68                                                      
  9 Wong-Moon, Daniel C       11 Cssc-CA              1:24.25    1:20.95  
       39.13  1:20.95                                                      
 10 Stocker, Ethan S          12 Lompoc Tsunami-CA    1:20.88    1:21.57  
       40.39  1:21.57                                                      
 11 Luyten, Finn A            11 Ccat-CA                   NT    1:24.91  
       39.95  1:24.91                                                      
 12 Conrad, Lukas A           11 Ccat-CA              1:26.79    1:27.58  
       43.53  1:27.58                                                      
 13 Loninia, Jhan M           11 Ccat-CA              1:28.29    1:31.64  
       43.84  1:31.64                                                      
 14 Gonzalez, Martin M        11 Pvst-CA              1:28.88    1:32.98  
       45.39  1:32.98                                                      
 15 Rigney, Jack P            11 Polar Bears-CA            NT    1:42.39  
       50.75  1:42.39                                                      
 16 Aftanas, Sebastian E      12 Lompoc Tsunami-CA    1:46.82    1:43.86  
       46.83  1:43.86                                                      
 17 Aftanas, Toby M           11 Lompoc Tsunami-CA    1:40.97    1:56.93  
       54.45  1:56.93                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reyes, Nathan C           12 Path-CA              1:23.81    1:23.77  
       40.19  1:23.77                                                      
  2 Friedrich, Ian M          12 Smsc-CA              1:22.08             
       41.87                                                               
  2 Friedrich, Ian M          12 Smsc-CA              1:22.08    1:25.91  
       41.87  1:25.91                                                      
  3 Lopez, Isaiah M           12 Smsc-CA              1:29.75    1:28.46  
       43.15  1:28.46                                                      
  4 Kugler, Ben M             12 Path-CA              1:27.26    1:30.67  
       43.25  1:30.67                                                      
  5 Done, Patrick H           12 Path-CA              1:32.93    1:31.33  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nishimoto, Blake S        11 Rtlr-CA              1:28.36    1:28.75  
       43.61  1:28.75                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bezanilla, Luke A         12 Path-CA                31.46      32.63  
  2 Sun, Matthew H            12 Clss-CA                33.85      33.57  
  2 Ham, Benji                12 Rtlr-CA                33.24      33.57  
  4 Costello, Cooper A        12 Sbsc-CA                   NT      34.07  
  5 Caro, Zachary J           12 Ccat-CA                35.51      35.16  
  6 Jo, Daniel C              12 Path-CA                34.74      35.26  
  7 Hill, Nolan M             12 Path-CA                35.11      35.61  
  8 Niemann, Riley S          12 Clss-CA                35.46      35.76  
  9 Aguirre, Cole P           12 Smsc-CA                35.35      35.79  
 10 Depew, Jaran K            12 Sbsc-CA                38.81      36.31  
 11 Bragan-Fitzgerald, Franc  12 San Luis Obispo-CA     35.32      36.63  
 12 Shin, Caleb T             11 Rtlr-CA                36.67      36.86  
 13 Ohanessian, Hovig J       11 Polar Bears-CA         38.06      37.92  
 14 Hsiung, Lucas K           11 Smsc-CA                37.96      38.53  
 15 Stocker, Ethan S          12 Lompoc Tsunami-CA      39.27      39.22  
 16 Billotte, Zachary T       11 Cssc-CA                39.54      39.32  
 17 Piskoulian, Hovik T       12 Polar Bears-CA         42.65      39.53  
 18 Meldrum, Adam T           12 Path-CA                41.83      39.63  
 19 Robinson, William T       11 Sbsc-CA                39.01      39.67  
 20 Bish, Johnny W            12 Sbsc-CA                41.80      40.07  
 21 Grimaldo, Kaelan M        11 Rtlr-CA                40.68      40.50  
 22 Cabrera, Linus A          11 Rtlr-CA                42.17      40.93  
 23 Poletti, Ross M           12 San Luis Obispo-CA     42.63      41.41  
 24 Yuan, March               12 Cssc-CA                43.56      42.99  
 25 Huang, Bryan T            11 Clss-CA                44.25      43.06  
 26 Saito, Nicola *           11 Smsc-CA                43.01      43.24  
 27 Loninia, Jhan M           11 Ccat-CA                42.54      43.46  
 28 Santos, Antonio K         12 Smsc-CA                43.93      43.66  
 29 Torres, Diego D           11 Lompoc Tsunami-CA      43.22      44.01  
 30 Webster, Luke E           12 Mss-CA                 44.18      44.47  
 31 Esola, Lloyd M            12 Puma-CA                44.16      44.88  
 32 Luyten, Finn A            11 Ccat-CA                   NT      44.91  
 33 Wong-Moon, Daniel C       11 Cssc-CA                43.22      45.03  
 34 Ayola, Bennett M          11 Cssc-CA                44.45      45.18  
 35 Conrad, Lukas A           11 Ccat-CA                43.26      45.78  
 36 Fields, Noah H            11 Polar Bears-CA            NT      46.84  
 37 Rigney, Jack P            11 Polar Bears-CA         50.12      47.23  
 38 Aftanas, Sebastian E      12 Lompoc Tsunami-CA      54.87      58.02  
 -- Trainor, Yonden G         11 Clss-CA                45.65         DQ  
 -- Aftanas, Toby M           11 Lompoc Tsunami-CA      56.85         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reyes, Nathan C           12 Path-CA                40.80      40.50  
  2 Kugler, Ben M             12 Path-CA                43.80      43.56  
  3 Friedrich, Ian M          12 Smsc-CA                42.23      43.60  
  4 Chen, Kristian M          11 Smsc-CA                43.44      44.20  
  5 Coats, Natas M            12 Smsc-CA                43.51      44.61  
  6 Vining, Mills V           11 Sbsc-CA                   NT      45.82  
  7 White, Zach W             12 Sbsc-CA                48.46      48.26  
  8 Lopez, Isaiah M           12 Smsc-CA                52.17      48.80  
 -- Reynolds, Parker R        12 Cssc-CA                39.56         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nishimoto, Blake S        11 Rtlr-CA                41.53      41.61  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bezanilla, Luke A         12 Path-CA              1:08.26    1:11.78  
  2 Caro, Zachary J           12 Ccat-CA              1:13.17    1:12.62  
  3 Shin, Caleb T             11 Rtlr-CA              1:20.42    1:18.31  
  4 Aguirre, Cole P           12 Smsc-CA              1:17.27    1:18.81  
       38.42  1:18.81                                                      
  5 Niemann, Riley S          12 Clss-CA              1:15.13    1:18.84  
  6 Hsiung, Lucas K           11 Smsc-CA              1:23.03    1:23.68  
       40.24  1:23.68                                                      
  6 Piskoulian, Hovik T       12 Polar Bears-CA       1:30.28    1:23.68  
  6 Santos, Antonio K         12 Smsc-CA              1:33.30    1:35.04  
       45.20  1:35.04                                                      
  8 Billotte, Zachary T       11 Cssc-CA              1:22.35    1:25.41  
  9 Ohanessian, Hovig J       11 Polar Bears-CA       1:24.68    1:26.50  
 10 Grimaldo, Kaelan M        11 Rtlr-CA              1:32.56    1:27.50  
 11 Robinson, William T       11 Sbsc-CA              1:24.26    1:29.76  
       42.23  1:29.76                                                      
 12 Loninia, Jhan M           11 Ccat-CA              1:31.70    1:29.87  
 13 Cabrera, Linus A          11 Rtlr-CA              1:28.51    1:31.06  
 14 Yuan, March               12 Cssc-CA              1:32.47    1:31.69  
 15 Stocker, Ethan S          12 Lompoc Tsunami-CA    1:27.79    1:31.87  
       42.98  1:31.87                                                      
 16 Huang, Bryan T            11 Clss-CA              1:33.83    1:33.84  
 17 Esola, Lloyd M            12 Puma-CA              1:37.75    1:34.25  
       44.92  1:34.25                                                      
 18 Santos, Antonio K         12 Smsc-CA              1:33.30             
       45.20                                                               
 19 Torres, Diego D           11 Lompoc Tsunami-CA    1:44.78    1:35.57  
       44.48  1:35.57                                                      
 20 Conrad, Lukas A           11 Ccat-CA              1:36.56    1:36.81  
 21 Trainor, Yonden G         11 Clss-CA              1:37.04    1:38.91  
 22 Luyten, Finn A            11 Ccat-CA                   NT    1:40.30  
       48.24  1:40.30                                                      
 23 Rigney, Jack P            11 Polar Bears-CA       1:44.30    1:40.83  
       48.98  1:40.83                                                      
 24 Ayola, Bennett M          11 Cssc-CA              1:36.81    1:43.41  
 25 Fields, Noah H            11 Polar Bears-CA       1:48.50    1:45.60  
       49.36  1:45.60                                                      
 26 Aftanas, Sebastian E      12 Lompoc Tsunami-CA    2:04.50    2:04.59  
       57.33  2:04.59                                                      
 27 Aftanas, Toby M           11 Lompoc Tsunami-CA    2:16.45    2:11.47  
     1:01.58  2:11.47                                                      
 -- Gonzalez, Martin M        11 Pvst-CA              1:42.09         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friedrich, Ian M          12 Smsc-CA              1:31.14    1:28.16  
       42.32  1:28.16                                                      
  2 Reyes, Nathan C           12 Path-CA              1:30.32    1:30.72  
  3 Chen, Kristian M          11 Smsc-CA              1:33.49    1:32.78  
       43.48  1:32.78                                                      
  4 Coats, Natas M            12 Smsc-CA              1:37.14    1:38.61  
       47.49  1:38.61                                                      
  5 Lopez, Isaiah M           12 Smsc-CA              1:52.37    1:48.99  
       52.14  1:48.99                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nishimoto, Blake S        11 Rtlr-CA              1:31.46    1:34.00  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costello, Cooper A        12 Sbsc-CA                28.43      27.15  
  2 Bezanilla, Luke A         12 Path-CA                27.36      27.18  
  3 Ham, Benji                12 Rtlr-CA                27.33      27.29  
  4 Sun, Matthew H            12 Clss-CA                31.80      28.88  
  5 Hill, Nolan M             12 Path-CA                29.09      29.27  
  6 Jo, Daniel C              12 Path-CA                30.78      30.62  
  7 Depew, Jaran K            12 Sbsc-CA                31.87      30.64  
  8 Aguirre, Cole P           12 Smsc-CA                30.33      30.78  
  9 Niemann, Riley S          12 Clss-CA                29.51      31.39  
 10 Caro, Zachary J           12 Ccat-CA                31.63      31.63  
 11 Shin, Caleb T             11 Rtlr-CA                32.60      31.82  
 12 Hsiung, Lucas K           11 Smsc-CA                32.03      32.03  
 13 Poletti, Ross M           12 San Luis Obispo-CA     33.49      32.40  
 14 Grimaldo, Kaelan M        11 Rtlr-CA                33.62      33.39  
 15 Saito, Nicola *           11 Smsc-CA                32.82      33.85  
 16 Bish, Johnny W            12 Sbsc-CA                34.78      34.73  
 17 Robinson, William T       11 Sbsc-CA                33.90      35.05  
 18 Santos, Antonio K         12 Smsc-CA                35.67      35.11  
 19 Yuan, March               12 Cssc-CA                34.63      35.26  
 20 Stocker, Ethan S          12 Lompoc Tsunami-CA      37.94      35.59  
 21 Ohanessian, Hovig J       11 Polar Bears-CA         35.31      35.86  
 22 Piskoulian, Hovik T       12 Polar Bears-CA         36.71      36.01  
 23 Cabrera, Linus A          11 Rtlr-CA                37.60      36.93  
 24 Loninia, Jhan M           11 Ccat-CA                35.63      38.01  
 25 Ayola, Bennett M          11 Cssc-CA                37.88      39.64  
 26 Wong-Moon, Daniel C       11 Cssc-CA                38.19      39.71  
 27 Luyten, Finn A            11 Ccat-CA                   NT      40.99  
 28 Fields, Noah H            11 Polar Bears-CA            NT      41.58  
 29 Webster, Luke E           12 Mss-CA                 42.54      44.15  
 30 Aftanas, Toby M           11 Lompoc Tsunami-CA      41.99      45.50  
 31 Aftanas, Sebastian E      12 Lompoc Tsunami-CA      45.88      49.40  
 -- Bragan-Fitzgerald, Franc  12 San Luis Obispo-CA     28.46         DQ  
 -- Torres, Diego D           11 Lompoc Tsunami-CA         NT         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friedrich, Ian M          12 Smsc-CA                33.98      33.81  
  2 Reynolds, Parker R        12 Cssc-CA                36.26      36.61  
  3 Chen, Kristian M          11 Smsc-CA                45.18      38.45  
  4 Coats, Natas M            12 Smsc-CA                37.81      39.25  
  5 Reyes, Nathan C           12 Path-CA                38.41      40.13  
  6 Lopez, Isaiah M           12 Smsc-CA                45.81      42.12  
 -- White, Zach W             12 Sbsc-CA                46.12         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nishimoto, Blake S        11 Rtlr-CA                38.23      35.41  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costello, Cooper A        12 Sbsc-CA              1:00.60             
       28.93                                                               
  1 Costello, Cooper A        12 Sbsc-CA              1:00.60    1:01.03  
       28.93  1:01.03                                                      
  2 Bragan-Fitzgerald, Franc  12 San Luis Obispo-CA   1:02.17    1:02.47  
       29.15  1:02.47                                                      
  3 Bezanilla, Luke A         12 Path-CA              1:06.04    1:05.79  
       29.93  1:05.79                                                      
  4 Depew, Jaran K            12 Sbsc-CA              1:05.64    1:07.99  
       32.07  1:07.99                                                      
  5 Niemann, Riley S          12 Clss-CA              1:07.55    1:09.03  
       32.67  1:09.03                                                      
  6 Hsiung, Lucas K           11 Smsc-CA              1:09.97    1:10.13  
       32.29  1:10.13                                                      
  7 Caro, Zachary J           12 Ccat-CA              1:08.60    1:10.29  
       32.96  1:10.29                                                      
  8 Grimaldo, Kaelan M        11 Rtlr-CA              1:16.25    1:14.17  
       35.29  1:14.17                                                      
  9 Shin, Caleb T             11 Rtlr-CA              1:21.45    1:14.30  
       34.13  1:14.30                                                      
 10 Saito, Nicola *           11 Smsc-CA              1:16.38    1:14.31  
       34.02  1:14.31                                                      
 11 Bish, Johnny W            12 Sbsc-CA              1:13.98    1:17.58  
       36.29  1:17.58                                                      
 12 Yuan, March               12 Cssc-CA              1:16.45    1:19.54  
       37.06  1:19.54                                                      
 13 Santos, Antonio K         12 Smsc-CA              1:19.94    1:20.11  
       36.60  1:20.11                                                      
 14 Robinson, William T       11 Sbsc-CA              1:25.10    1:22.37  
       37.14  1:22.37                                                      
 15 Gonzalez, Martin M        11 Pvst-CA              1:33.45    1:29.33  
       40.84  1:29.33                                                      
 16 Fields, Noah H            11 Polar Bears-CA       1:35.05    1:32.40  
       42.32  1:32.40                                                      
 -- Meldrum, Adam T           12 Path-CA              1:40.09         DQ  
       35.94       DQ                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friedrich, Ian M          12 Smsc-CA              1:17.67             
       35.52                                                               
  1 Friedrich, Ian M          12 Smsc-CA              1:17.67    1:16.69  
       35.52  1:16.69                                                      
  2 Coats, Natas M            12 Smsc-CA              1:31.48             
       39.73                                                               
  2 Coats, Natas M            12 Smsc-CA              1:31.48    1:26.31  
       39.73  1:26.31                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard IM GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costello, Cooper A        12 Sbsc-CA              1:05.27    1:02.73  
       28.45  1:02.73                                                      
  2 Bezanilla, Luke A         12 Path-CA              1:05.21    1:04.08  
       29.69  1:04.08                                                      
  3 Jo, Daniel C              12 Path-CA              1:00.88    1:04.25  
       30.46  1:04.25                                                      
  4 Sun, Matthew H            12 Clss-CA              1:08.71    1:04.59  
       30.43  1:04.59                                                      
  5 Bragan-Fitzgerald, Franc  12 San Luis Obispo-CA   1:05.66    1:04.63  
       28.58  1:04.63                                                      
  6 Caro, Zachary J           12 Ccat-CA              1:08.63    1:06.70  
       31.98  1:06.70                                                      
  7 Hill, Nolan M             12 Path-CA              1:08.92    1:07.45  
       30.72  1:07.45                                                      
  8 Depew, Jaran K            12 Sbsc-CA              1:06.77    1:08.19  
       31.19  1:08.19                                                      
  9 Niemann, Riley S          12 Clss-CA              1:09.93    1:10.28  
       32.64  1:10.28                                                      
 10 Aguirre, Cole P           12 Smsc-CA              1:13.39    1:11.16  
       33.82  1:11.16                                                      
 11 Meldrum, Adam T           12 Path-CA              1:22.77    1:11.20  
       32.53  1:11.20                                                      
 12 Poletti, Ross M           12 San Luis Obispo-CA   1:12.41    1:11.86  
       32.93  1:11.86                                                      
 13 Shin, Caleb T             11 Rtlr-CA              1:14.07    1:12.56  
       33.83  1:12.56                                                      
 14 Billotte, Zachary T       11 Cssc-CA              1:11.31    1:13.09  
       35.30  1:13.09                                                      
 15 Hsiung, Lucas K           11 Smsc-CA              1:13.77    1:13.80  
       35.09  1:13.80                                                      
 16 Bish, Johnny W            12 Sbsc-CA              1:13.45    1:14.10  
       34.82  1:14.10                                                      
 17 Grimaldo, Kaelan M        11 Rtlr-CA              1:19.07    1:15.14  
       35.64  1:15.14                                                      
 18 Robinson, William T       11 Sbsc-CA              1:15.52    1:15.49  
       34.17  1:15.49                                                      
 19 Santos, Antonio K         12 Smsc-CA              1:15.85    1:16.16  
       35.77  1:16.16                                                      
 20 Saito, Nicola *           11 Smsc-CA              1:16.64    1:16.45  
       35.56  1:16.45                                                      
 21 Piskoulian, Hovik T       12 Polar Bears-CA       1:22.59    1:17.77  
       37.62  1:17.77                                                      
 22 Stocker, Ethan S          12 Lompoc Tsunami-CA    1:17.44    1:18.47  
       36.80  1:18.47                                                      
 23 Cabrera, Linus A          11 Rtlr-CA              1:17.67    1:19.01  
       37.07  1:19.01                                                      
 24 Ohanessian, Hovig J       11 Polar Bears-CA       1:20.52    1:19.60  
       37.40  1:19.60                                                      
 25 Yuan, March               12 Cssc-CA              1:18.61    1:21.96  
       37.92  1:21.96                                                      
 26 Wong-Moon, Daniel C       11 Cssc-CA              1:23.18    1:23.26  
       39.29  1:23.26                                                      
 27 Webster, Luke E           12 Mss-CA               1:41.65    1:23.89  
       41.78  1:23.89                                                      
 28 Esola, Lloyd M            12 Puma-CA              1:23.09    1:23.95  
       40.57  1:23.95                                                      
 29 Loninia, Jhan M           11 Ccat-CA              1:21.02    1:25.05  
       40.86  1:25.05                                                      
 30 Huang, Bryan T            11 Clss-CA              1:27.46    1:26.89  
       41.15  1:26.89                                                      
 31 Trainor, Yonden G         11 Clss-CA              1:29.14    1:29.15  
       44.28  1:29.15                                                      
 32 Fields, Noah H            11 Polar Bears-CA            NT    1:30.23  
       43.08  1:30.23                                                      
 33 Conrad, Lukas A           11 Ccat-CA              1:32.33    1:31.91  
       45.82  1:31.91                                                      
 34 Aftanas, Toby M           11 Lompoc Tsunami-CA    1:37.55    1:37.13  
       43.61  1:37.13                                                      
 35 Aftanas, Sebastian E      12 Lompoc Tsunami-CA    1:40.97    1:39.53  
       46.83  1:39.53                                                      
 -- Torres, Diego D           11 Lompoc Tsunami-CA    1:31.14         DQ  
       43.47       DQ                                                      
 -- Rigney, Jack P            11 Polar Bears-CA       1:45.50         DQ  
       51.78       DQ                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard IM SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friedrich, Ian M          12 Smsc-CA              1:18.96             
       36.01                                                               
  1 Friedrich, Ian M          12 Smsc-CA              1:18.96    1:13.97  
       36.01  1:13.97                                                      
  2 Reynolds, Parker R        12 Cssc-CA              1:18.94    1:16.23  
       35.57  1:16.23                                                      
  3 Chen, Kristian M          11 Smsc-CA              1:23.50    1:20.36  
       38.97  1:20.36                                                      
  4 Coats, Natas M            12 Smsc-CA              1:21.81    1:21.23  
       39.66  1:21.23                                                      
  5 Done, Patrick H           12 Path-CA              1:28.67    1:23.55  
       40.02  1:23.55                                                      
  6 Lopez, Isaiah M           12 Smsc-CA              1:34.14    1:24.74  
       39.96  1:24.74                                                      
  7 Kugler, Ben M             12 Path-CA              1:28.94    1:31.85  
       42.56  1:31.85                                                      
  8 White, Zach W             12 Sbsc-CA                   NT    1:32.04  
       40.82  1:32.04                                                      
 -- Valle, Rio L              11 Sbsc-CA              1:39.73         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard IM BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nishimoto, Blake S        11 Rtlr-CA              1:18.67    1:20.05  
       38.42  1:20.05                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard IM GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costello, Cooper A        12 Sbsc-CA              2:16.82    2:16.94  
       28.77  1:04.21  1:44.90  2:16.94                                    
  2 Bragan-Fitzgerald, Franc  12 San Luis Obispo-CA   2:22.28    2:22.09  
       30.73  1:06.90  1:50.03  2:22.09                                    
  3 Jo, Daniel C              12 Path-CA              2:16.04    2:25.18  
       33.66  1:10.37  1:52.44  2:25.18                                    
  4 Depew, Jaran K            12 Sbsc-CA              2:20.81    2:26.14  
       32.03  1:08.99  1:52.68  2:26.14                                    
  5 Niemann, Riley S          12 Clss-CA              2:24.49    2:31.40  
       33.65  1:14.02  1:57.71  2:31.40                                    
  6 Hill, Nolan M             12 Path-CA              2:55.16    2:31.90  
       33.77  1:12.86  1:59.24  2:31.90                                    
  7 Poletti, Ross M           12 San Luis Obispo-CA   2:34.78             
       34.35  1:10.50  1:58.53                                             
  7 Poletti, Ross M           12 San Luis Obispo-CA   2:34.78    2:32.03  
       34.35  1:10.50  1:58.53  2:32.03                                    
  8 Shin, Caleb T             11 Rtlr-CA              2:42.92    2:35.72  
       34.10  1:15.65  1:59.37  2:35.72                                    
  9 Billotte, Zachary T       11 Cssc-CA              2:31.26    2:36.52  
       34.45  1:16.07  2:02.70  2:36.52                                    
 10 Bish, Johnny W            12 Sbsc-CA              2:30.98    2:38.26  
       36.50  1:17.04  2:04.18  2:38.26                                    
 11 Cabrera, Linus A          11 Rtlr-CA              2:54.06    2:55.17  
       40.95  1:25.89  2:17.55  2:55.17                                    
 12 Wong-Moon, Daniel C       11 Cssc-CA              2:58.03    2:58.00  
       40.53  1:24.47  2:17.76  2:58.00                                    
 13 Torres, Diego D           11 Lompoc Tsunami-CA         NT    3:18.79  
       44.84  1:36.82  2:34.00  3:18.79                                    
 
Boys 11-12 200 Yard IM SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Kristian M          11 Smsc-CA              3:04.21    2:55.87  
       41.32  1:28.28  2:18.96  2:55.87                                    
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay GOLD
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                  1:44.59    1:44.81  
     1) Bezanilla, Luke A 12            2) Hill, Nolan M 12               
     3) Meldrum, Adam T 12              4) Jo, Daniel C 12                
       25.39    52.17  1:20.05  1:44.81                                    
  2 Gold-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                   NT    1:52.45  
     1) Depew, Jaran K 12               2) Bish, Johnny W 12              
     3) Robinson, William T 11          4) Costello, Cooper A 12          
       28.07    57.63  1:27.04  1:52.45                                    
  3 Gold-Rattler Swim Club-CA  'A'                    1:56.20    1:57.40  
     1) Ham, Benji 12                   2) Shin, Caleb T 11               
     3) Grimaldo, Kaelan M 11           4) Cabrera, Linus A 11            
       25.68    55.53  1:26.42  1:57.40                                    
  4 Gold-Santa Maria Swim Club-CA  'A'                1:56.35    1:58.30  
     1) Aguirre, Cole P 12              2) Hsiung, Lucas K 11             
     3) Santos, Antonio K 12            4) Saito, Nicola * 11             
       29.64    58.17  1:27.36  1:58.30                                    
  5 Gold-Class Aquatics-CA  'A'                       2:02.06    2:02.34  
     1) Sun, Matthew H 12               2) Huang, Bryan T 11              
     3) Trainor, Yonden G 11            4) Niemann, Riley S 12            
       26.44  1:01.71  1:34.22  2:02.34                                    
  6 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'                2:04.66    2:09.93  
     1) Yuan, March 12                  2) Wong-Moon, Daniel C 11         
     3) Ayola, Bennett M 11             4) Billotte, Zachary T 11         
       31.77  1:04.68  1:39.78  2:09.93                                    
  7 Gold-Ccat Swimming-CA  'A'                        2:09.09    2:10.83  
     1) Caro, Zachary J 12              2) Conrad, Lukas A 11             
     3) Luyten, Finn A 11               4) Loninia, Jhan M 11             
       27.24  1:03.40  1:37.68  2:10.83                                    
  8 Gold-Porter Valley-CA  'A'                             NT    2:14.35  
     1) Ohanessian, Hovig J 11          2) Rigney, Jack P 11              
     3) Fields, Noah H 11               4) Piskoulian, Hovik T 12         
       31.85  1:15.40  1:44.18  2:14.35                                    
  9 Gold-Lompoc Tsunami-CA  'A'                            NT    2:25.01  
     1) Torres, Diego D 11              2) Aftanas, Toby M 11             
     3) Aftanas, Sebastian E 12         4) Stocker, Ethan S 12            
       37.09  1:16.40  1:54.87  2:25.01                                    
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay SILVER
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver-Santa Maria Swim Club-CA  'A'              2:05.54    2:06.60  
     1) Friedrich, Ian M 12             2) Coats, Natas M 12              
     3) Chen, Kristian M 11             4) Lopez, Isaiah M 12             
       30.09  1:01.13  1:33.41  2:06.60                                    
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay GOLD
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                  1:58.97    2:00.64  
     1) Jo, Daniel C 12                 2) Bezanilla, Luke A 12           
     3) Hill, Nolan M 12                4) Meldrum, Adam T 12             
       30.19  1:03.57  1:33.04  2:00.64                                    
  2 Gold-Rattler Swim Club-CA  'A'                    2:10.53    2:08.83  
     1) Ham, Benji 12                   2) Shin, Caleb T 11               
     3) Grimaldo, Kaelan M 11           4) Cabrera, Linus A 11            
       30.01  1:05.65  1:38.63  2:08.83                                    
  3 Gold-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                   NT    2:10.23  
     1) Depew, Jaran K 12               2) Bish, Johnny W 12              
     3) Robinson, William T 11          4) Costello, Cooper A 12          
       29.12  1:09.40  1:40.69  2:10.23                                    
  4 Gold-Santa Maria Swim Club-CA  'A'                2:10.46    2:14.63  
     1) Saito, Nicola * 11              2) Aguirre, Cole P 12             
     3) Hsiung, Lucas K 11              4) Santos, Antonio K 12           
       35.90  1:13.53  1:45.31  2:14.63                                    
  5 Gold-Class Aquatics-CA  'A'                       2:24.63    2:22.17  
     1) Trainor, Yonden G 11            2) Niemann, Riley S 12            
     3) Sun, Matthew H 12               4) Huang, Bryan T 11              
       41.98  1:18.76  1:48.02  2:22.17                                    
  6 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'                2:24.65    2:24.86  
     1) Wong-Moon, Daniel C 11          2) Billotte, Zachary T 11         
     3) Yuan, March 12                  4) Ayola, Bennett M 11            
       36.98  1:16.71  1:52.40  2:24.86                                    
  7 Gold-Ccat Swimming-CA  'A'                        2:24.94    2:26.76  
     1) Luyten, Finn A 11               2) Loninia, Jhan M 11             
     3) Caro, Zachary J 12              4) Conrad, Lukas A 11             
       38.54  1:20.31  1:51.26  2:26.76                                    
  8 Gold-Porter Valley-CA  'A'                             NT    2:37.23  
     1) Piskoulian, Hovik T 12          2) Rigney, Jack P 11              
     3) Fields, Noah H 11               4) Ohanessian, Hovig J 11         
       39.72  1:25.41  2:06.58  2:37.23                                    
 -- Gold-Lompoc Tsunami-CA  'A'                            NT         DQ  
     1) Stocker, Ethan S 12             2) Torres, Diego D 11             
     3) Aftanas, Toby M 11              4) Aftanas, Sebastian E 12        
       37.80  1:24.02  2:16.52       DQ                                    
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay SILVER
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver-Santa Maria Swim Club-CA  'A'              2:27.42    2:26.90  
     1) Lopez, Isaiah M 12              2) Chen, Kristian M 11            
     3) Friedrich, Ian M 12             4) Coats, Natas M 12              
       38.73  1:23.21  1:56.74  2:26.90                                    
 
Men 13-14 50 Yard Freestyle GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Andrew J            14 Clss-CA                23.99      23.83  
  2 Sales, Aidan D            13 Cssc-CA                23.47      23.95  
  3 Gonzales, Julius S        14 Clss-CA                23.96      23.96  
  4 Negev, Samuel             14 Ccat-CA                24.20      24.47  
  5 Goeden, Connor M          14 Sbsc-CA                23.73      24.50  
  6 Lee, Bryant               13 Path-CA                24.63      24.57  
  7 Park, Andy E              14 Path-CA                24.26      24.68  
  8 Sun, Justin J             13 Clss-CA                25.10      24.99  
  9 Gebhardt, Colin P         13 Path-CA                24.83      25.03  
 10 Acosta, Raenan K          13 Polar Bears-CA         24.74      25.04  
 11 Villar, Jordan M          14 Rtlr-CA                25.45      25.12  
 12 Pecile, Max A             14 Ynez-CA                24.80      25.31  
 13 Park, Andrew Y            14 Smsc-CA                25.42      25.56  
 14 Moskalenko, Anthony       13 Ccat-CA                25.14      25.65  
 15 Kugler, David J           14 Path-CA                25.02      25.79  
 16 Lacaste, Ryan G           13 Smsc-CA                25.75      26.01  
 17 Enthoven, Mason A         13 Smsc-CA                26.65      26.33  
 18 Desilets, Shane M         14 Cssc-CA                26.11      26.37  
 19 Rosen, Lucas E            13 Clss-CA                25.95      26.39  
 20 Adams, Dylan A            13 Smsc-CA                24.55      26.44  
 21 Fuhrer, Matthew J         14 Sbsc-CA                26.57      26.59  
 22 Sey, Kobena A             14 Polar Bears-CA         28.18      26.62  
 23 Luo, Andrew               13 Cssc-CA                27.04      26.82  
 24 Hong, Moses C             14 Polar Bears-CA            NT      27.14  
 25 Ainsworth, Mark T         14 Lompoc Tsunami-CA      26.97      27.50  
 26 Thompson, Benjamin B      13 Rtlr-CA                28.22      27.53  
 27 Steelman, Asher V         13 Sbsc-CA                26.90      27.76  
 28 Lhuillier, Teo L          13 Ccat-CA                28.39      27.88  
 29 Dean, Bryson A            14 San Luis Obispo-CA     27.68      27.96  
 30 Clark, Toby J             13 Puma-CA                28.31      27.98  
 31 Dell, Zack K              13 Sbsc-CA                27.17      28.28  
 32 Caiza Niro, Gabe N        13 Lompoc Tsunami-CA      27.61      28.55  
 33 Kline, Tijes V            14 Mss-CA                 28.84      29.55  
 34 Podgore, Maxim J          13 Mss-CA                 29.48      30.10  
 35 San Jose, Dylan A         13 Polar Bears-CA         30.54      30.81  
 36 Monzon, Damian E          13 Lompoc Tsunami-CA      31.14      32.25  
 37 Motchenko, Nikita M       13 Ccat-CA                34.05      32.32  
 38 MacEachern, Nicolas D     14 Lompoc Tsunami-CA         NT      33.33  
 
Men 13-14 50 Yard Freestyle SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stouch, Landon E          14 Pvst-CA                25.08      25.04  
  2 Hyde, Brandon J           14 Cssc-CA                25.13      26.37  
  3 Zimmerman, Ryan P         14 Smsc-CA                27.31      26.90  
  4 Lopez, Elias              14 Smsc-CA                26.58      27.03  
  5 Chan, Matthew P           13 Path-CA                26.97      27.14  
  6 Hillner, Luke W           13 Cssc-CA                27.50      27.25  
  7 Yuan, Marshall            13 Cssc-CA                26.38      27.36  
  8 Davis, Justin R           14 Cssc-CA                27.89      28.04  
  9 Mejia Hernandez, Antonio  13 Pvst-CA                28.03      28.53  
 10 Valdez, Christopher       13 Smsc-CA                27.92      29.00  
 11 Tallman, Gavin J          13 Sbsc-CA                30.17      29.46  
 12 Diaz, James G             14 Smsc-CA                29.95      29.47  
 13 White, Dylan G            13 Sbsc-CA                30.12      30.55  
 14 Boylan, Aidan E           13 Path-CA                31.87      31.33  
 15 Donigian, Diego S         13 Path-CA                32.67      31.35  
 16 Ludlow, Daniel M          13 Path-CA                33.57      34.42  
 
Men 13-14 50 Yard Freestyle BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spelts, Eric              14 Cssc-CA                27.18      28.17  
  2 Zimmerman, Luke B         14 Smsc-CA                28.64      28.26  
  3 Clowdus, Ethan M          13 Smsc-CA                29.36      28.85  
  4 Naumescu, Nicholas I      13 Smsc-CA                29.59      29.32  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sales, Aidan D            13 Cssc-CA                51.59      52.25  
       25.49    52.25                                                      
  2 Negev, Samuel             14 Ccat-CA                52.67      52.80  
       25.57    52.80                                                      
  3 Wang, Andrew J            14 Clss-CA                51.45      53.01  
       25.82    53.01                                                      
  4 Goeden, Connor M          14 Sbsc-CA                51.48      53.49  
       25.00    53.49                                                      
  5 Sun, Justin J             13 Clss-CA                57.57      53.89  
       26.17    53.89                                                      
  6 Park, Andy E              14 Path-CA                52.75      54.59  
       26.33    54.59                                                      
  7 Gebhardt, Colin P         13 Path-CA                55.33      55.03  
       26.12    55.03                                                      
  8 Moskalenko, Anthony       13 Ccat-CA                54.43      55.36  
       26.66    55.36                                                      
  9 Park, Andrew Y            14 Smsc-CA                55.64      55.44  
       26.48    55.44                                                      
  9 Lacaste, Ryan G           13 Smsc-CA                57.18      55.44  
       26.60    55.44                                                      
 11 Villar, Jordan M          14 Rtlr-CA                57.61      55.92  
       26.66    55.92                                                      
 12 Kugler, David J           14 Path-CA                53.50      56.46  
       26.59    56.46                                                      
 13 Picard, Joshua K          14 Paso-CA                54.70      56.72  
       27.55    56.72                                                      
 14 Rosen, Lucas E            13 Clss-CA                56.63      56.82  
       27.34    56.82                                                      
 15 Pecile, Max A             14 Ynez-CA                56.11      57.37  
       26.89    57.37                                                      
 16 Desilets, Shane M         14 Cssc-CA                56.67      57.56  
       27.26    57.56                                                      
 17 Steelman, Asher V         13 Sbsc-CA                55.77      58.12  
       27.93    58.12                                                      
 18 Acosta, Raenan K          13 Polar Bears-CA         56.20      58.23  
       27.49    58.23                                                      
 19 Billotte, Samuel D        14 Cssc-CA                58.30      58.56  
       28.04    58.56                                                      
 20 Adams, Dylan A            13 Smsc-CA                52.79      58.82  
       27.54    58.82                                                      
 21 Ainsworth, Mark T         14 Lompoc Tsunami-CA      58.62    1:00.33  
       28.75  1:00.33                                                      
 22 Lhuillier, Teo L          13 Ccat-CA              1:00.92    1:00.72  
       29.65  1:00.72                                                      
 23 Dean, Bryson A            14 San Luis Obispo-CA   1:00.02    1:01.40  
       29.62  1:01.40                                                      
 23 Caiza Niro, Gabe N        13 Lompoc Tsunami-CA    1:01.26    1:01.40  
       29.45  1:01.40                                                      
 25 Dell, Zack K              13 Sbsc-CA                59.16    1:01.61  
       29.51  1:01.61                                                      
 26 Sey, Kobena A             14 Polar Bears-CA            NT    1:02.06  
       29.44  1:02.06                                                      
 27 Capra, Jack H             13 Puma-CA              1:01.92    1:02.53  
       30.49  1:02.53                                                      
 28 Clark, Toby J             13 Puma-CA              1:02.47    1:03.25  
       31.01  1:03.25                                                      
 29 Hong, Moses C             14 Polar Bears-CA       1:05.79    1:04.10  
       30.35  1:04.10                                                      
 30 San Jose, Dylan A         13 Polar Bears-CA       1:10.62    1:08.98  
       32.30  1:08.98                                                      
 31 MacEachern, Nicolas D     14 Lompoc Tsunami-CA         NT    1:21.95  
       37.83  1:21.95                                                      
 32 Russell, Austin J         14 Paso-CA              1:19.59    1:23.60  
       41.04  1:23.60                                                      
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stouch, Landon E          14 Pvst-CA                54.95      55.55  
       27.21    55.55                                                      
  2 Zimmerman, Ryan P         14 Smsc-CA                57.81      57.86  
       27.94    57.86                                                      
  3 Lopez, Elias              14 Smsc-CA                59.80             
  3 Lopez, Elias              14 Smsc-CA                59.80      58.25  
  4 Hillner, Luke W           13 Cssc-CA                59.70      58.55  
       28.10    58.55                                                      
  5 Chan, Matthew P           13 Path-CA                59.27      59.43  
       27.92    59.43                                                      
  6 Yuan, Marshall            13 Cssc-CA                59.30    1:00.60  
       28.81  1:00.60                                                      
  7 Valdez, Christopher       13 Smsc-CA              1:02.74             
       29.93                                                               
  7 Valdez, Christopher       13 Smsc-CA              1:02.74    1:01.63  
       29.93  1:01.63                                                      
  8 Diaz, James G             14 Smsc-CA              1:05.03    1:03.94  
       31.38  1:03.94                                                      
  9 Davis, Justin R           14 Cssc-CA              1:03.20    1:04.05  
       30.67  1:04.05                                                      
 10 Boylan, Aidan E           13 Path-CA              1:11.31    1:08.32  
       32.44  1:08.32                                                      
 11 Donigian, Diego S         13 Path-CA              1:11.67    1:09.84  
       33.73  1:09.84                                                      
 12 Ludlow, Daniel M          13 Path-CA              1:16.07    1:13.09  
       34.53  1:13.09                                                      
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zimmerman, Luke B         14 Smsc-CA              1:02.84    1:01.60  
       29.22  1:01.60                                                      
  2 Naumescu, Nicholas I      13 Smsc-CA              1:04.35    1:02.51  
       29.97  1:02.51                                                      
  3 Clowdus, Ethan M          13 Smsc-CA              1:03.35    1:02.95  
       30.13  1:02.95                                                      
  4 Strader, Tyler T          13 Path-CA              1:13.00    1:08.94  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzales, Julius S        14 Clss-CA              1:51.58    1:51.65  
       25.99    54.37  1:23.06  1:51.65                                    
  2 Negev, Samuel             14 Ccat-CA              1:54.92    1:53.48  
       26.46    54.93  1:24.24  1:53.48                                    
  3 Wang, Andrew J            14 Clss-CA              1:51.53    1:54.20  
       26.56    55.47  1:24.90  1:54.20                                    
  4 Kugler, David J           14 Path-CA              1:56.31    1:56.89  
       26.25    55.56  1:26.08  1:56.89                                    
  5 Adams, Dylan A            13 Smsc-CA              1:54.65    1:57.22  
       27.28    56.90  1:27.13  1:57.22                                    
  6 Park, Andrew Y            14 Smsc-CA              1:58.47    1:59.02  
       27.60    57.92  1:28.54  1:59.02                                    
  7 Sales, Aidan D            13 Cssc-CA              1:55.73    1:59.53  
       27.17    57.93  1:28.95  1:59.53                                    
  8 Moskalenko, Anthony       13 Ccat-CA              1:57.44    1:59.78  
       28.21    58.85  1:29.85  1:59.78                                    
  9 Sun, Justin J             13 Clss-CA              2:04.53    2:00.22  
       27.40    57.84  1:29.07  2:00.22                                    
 10 Lacaste, Ryan G           13 Smsc-CA              2:00.64    2:00.42  
       27.58    58.17  1:29.44  2:00.42                                    
 11 Goeden, Connor M          14 Sbsc-CA              1:53.62    2:02.20  
       28.25    59.10  1:31.72  2:02.20                                    
 12 Enthoven, Mason A         13 Smsc-CA              2:00.51    2:02.40  
       29.15  1:00.71  1:32.18  2:02.40                                    
 13 Picard, Joshua K          14 Paso-CA              1:57.70    2:02.92  
       29.13  1:00.99  1:32.86  2:02.92                                    
 14 Gebhardt, Colin P         13 Path-CA              2:01.67    2:03.81  
       28.02    59.18  1:31.79  2:03.81                                    
 15 Rosen, Lucas E            13 Clss-CA              2:01.15    2:04.17  
       28.61    59.54  1:32.16  2:04.17                                    
 16 Billotte, Samuel D        14 Cssc-CA              2:04.50    2:04.56  
       28.18    59.60  1:31.98  2:04.56                                    
 17 Luo, Andrew               13 Cssc-CA              2:01.94    2:05.03  
       28.64  1:00.00  1:32.44  2:05.03                                    
 18 Steelman, Asher V         13 Sbsc-CA              2:04.22    2:05.81  
       28.82  1:00.88  1:33.47  2:05.81                                    
 19 Villar, Jordan M          14 Rtlr-CA              2:13.44    2:08.62  
       28.51  1:01.13  1:35.86  2:08.62                                    
 20 Lhuillier, Teo L          13 Ccat-CA              2:10.40    2:09.70  
       30.03  1:03.41  1:37.43  2:09.70                                    
 21 Dean, Bryson A            14 San Luis Obispo-CA   2:09.07    2:10.35  
       29.43  1:02.70  1:36.58  2:10.35                                    
 22 Dell, Zack K              13 Sbsc-CA              2:04.21    2:10.93  
       30.23  1:03.47  1:37.40  2:10.93                                    
 23 Ainsworth, Mark T         14 Lompoc Tsunami-CA    2:09.20    2:11.39  
       31.45  1:04.98  1:39.49  2:11.39                                    
 24 Capra, Jack H             13 Puma-CA              2:09.30    2:11.98  
       30.82  1:04.62  1:38.70  2:11.98                                    
 25 Acosta, Raenan K          13 Polar Bears-CA       2:14.22    2:13.19  
       29.69  1:03.49  1:39.11  2:13.19                                    
 26 Thompson, Benjamin B      13 Rtlr-CA              2:13.81    2:15.64  
       31.40  1:05.65  1:41.11  2:15.64                                    
 27 Caiza Niro, Gabe N        13 Lompoc Tsunami-CA         NT    2:18.47  
       31.29  1:05.72  1:41.87  2:18.47                                    
 28 Clark, Toby J             13 Puma-CA              2:23.37    2:22.05  
       32.58  1:07.71  1:44.07  2:22.05                                    
 29 Sey, Kobena A             14 Polar Bears-CA       2:30.07    2:24.40  
       32.90  1:09.98  1:47.87  2:24.40                                    
 30 Hong, Moses C             14 Polar Bears-CA            NT    2:26.06  
       33.57  1:11.38  1:48.80  2:26.06                                    
 31 San Jose, Dylan A         13 Polar Bears-CA       2:30.42    2:32.53  
       34.26  1:13.52  1:53.59  2:32.53                                    
 32 Russell, Austin J         14 Paso-CA              2:52.96    2:53.47  
       39.19  1:24.71  2:09.88  2:53.47                                    
 33 MacEachern, Nicolas D     14 Lompoc Tsunami-CA         NT    3:14.91  
       37.58  1:25.26  2:20.92  3:14.91                                    
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zimmerman, Ryan P         14 Smsc-CA              2:05.35    2:04.17  
       28.10    59.63  1:32.15  2:04.17                                    
  2 Stouch, Landon E          14 Pvst-CA              2:04.31    2:05.10  
       29.63  1:00.99  1:34.15  2:05.10                                    
  3 Hillner, Luke W           13 Cssc-CA              2:10.30    2:05.61  
       27.81    59.61  1:32.77  2:05.61                                    
  4 Chan, Matthew P           13 Path-CA              2:10.70    2:11.75  
       28.17  1:00.52  1:35.68  2:11.75                                    
  5 Valdez, Christopher       13 Smsc-CA              2:16.58    2:12.03  
       29.58  1:02.33  1:36.54  2:12.03                                    
  6 Lopez, Elias              14 Smsc-CA              2:14.99             
  6 Lopez, Elias              14 Smsc-CA              2:14.99    2:13.38  
  7 Tallman, Gavin J          13 Sbsc-CA              2:16.40    2:13.39  
       31.61  1:05.73  1:39.95  2:13.39                                    
  8 Yuan, Marshall            13 Cssc-CA              2:07.83    2:14.52  
       30.30  1:04.51  1:39.94  2:14.52                                    
  9 Diaz, James G             14 Smsc-CA              2:15.69    2:15.99  
       31.66  1:06.71  1:42.15  2:15.99                                    
 10 Davis, Justin R           14 Cssc-CA              2:19.92    2:22.51  
       32.58  1:07.62  1:45.44  2:22.51                                    
 11 Donigian, Diego S         13 Path-CA              2:34.46    2:29.68  
       33.44  1:11.53  1:50.99  2:29.68                                    
 12 White, Dylan G            13 Sbsc-CA              2:32.61    2:29.73  
       32.61  1:11.27  1:51.60  2:29.73                                    
 13 Ludlow, Daniel M          13 Path-CA              2:39.30    2:37.87  
       35.76  1:15.70  1:57.86  2:37.87                                    
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zimmerman, Luke B         14 Smsc-CA              2:12.65    2:11.84  
       29.41  1:03.53  1:39.13  2:11.84                                    
  2 Clowdus, Ethan M          13 Smsc-CA              2:16.56             
       30.03  1:03.67  1:38.12                                             
  2 Clowdus, Ethan M          13 Smsc-CA              2:16.56    2:12.39  
       30.03  1:03.67  1:38.12  2:12.39                                    
  3 Naumescu, Nicholas I      13 Smsc-CA              2:20.00    2:15.03  
       31.00  1:05.31  1:40.60  2:15.03                                    
  4 Strader, Tyler T          13 Path-CA              2:29.30    2:31.80  
 
Men 13-14 100 Yard Backstroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Andrew J            14 Clss-CA                56.33      57.56  
       28.30    57.56                                                      
  2 Gonzales, Julius S        14 Clss-CA                56.45      57.86  
       28.53    57.86                                                      
  3 Sales, Aidan D            13 Cssc-CA                59.36    1:01.04  
       29.37  1:01.04                                                      
  4 Pecile, Max A             14 Ynez-CA              1:00.56    1:02.02  
       30.13  1:02.02                                                      
  5 Lacaste, Ryan G           13 Smsc-CA              1:01.57    1:02.40  
       30.40  1:02.40                                                      
  6 Lee, Bryant               13 Path-CA              1:01.07    1:02.67  
       30.30  1:02.67                                                      
  7 Enthoven, Mason A         13 Smsc-CA              1:04.62    1:03.81  
       31.65  1:03.81                                                      
  8 Sun, Justin J             13 Clss-CA              1:06.52    1:04.66  
       31.96  1:04.66                                                      
  9 Steelman, Asher V         13 Sbsc-CA              1:02.48    1:05.20  
       31.97  1:05.20                                                      
 10 Rosen, Lucas E            13 Clss-CA              1:02.04    1:05.21  
       31.10  1:05.21                                                      
 11 Park, Andy E              14 Path-CA              1:04.72    1:05.62  
       31.86  1:05.62                                                      
 12 Goeden, Connor M          14 Sbsc-CA              1:12.41    1:06.41  
       31.74  1:06.41                                                      
 13 Gebhardt, Colin P         13 Path-CA              1:07.12    1:06.66  
       31.64  1:06.66                                                      
 14 Luo, Andrew               13 Cssc-CA              1:05.89    1:07.73  
       33.05  1:07.73                                                      
 15 Adams, Dylan A            13 Smsc-CA              1:06.48    1:08.29  
       33.00  1:08.29                                                      
 16 Park, Andrew Y            14 Smsc-CA              1:07.04    1:08.32  
 17 Kugler, David J           14 Path-CA              1:04.67    1:08.95  
       33.17  1:08.95                                                      
 18 Acosta, Raenan K          13 Polar Bears-CA       1:07.63    1:09.16  
       32.80  1:09.16                                                      
 19 Dell, Zack K              13 Sbsc-CA              1:07.70    1:09.58  
       34.02  1:09.58                                                      
 20 Lhuillier, Teo L          13 Ccat-CA              1:09.45    1:09.81  
       34.16  1:09.81                                                      
 21 Billotte, Samuel D        14 Cssc-CA              1:09.16    1:10.00  
       34.22  1:10.00                                                      
 22 Thompson, Benjamin B      13 Rtlr-CA              1:12.09    1:11.50  
       34.66  1:11.50                                                      
 23 Dean, Bryson A            14 San Luis Obispo-CA   1:14.82    1:13.27  
       36.11  1:13.27                                                      
 24 San Jose, Dylan A         13 Polar Bears-CA       1:14.74    1:14.60  
       36.64  1:14.60                                                      
 25 Caiza Niro, Gabe N        13 Lompoc Tsunami-CA         NT    1:19.97  
       38.72  1:19.97                                                      
 26 Ainsworth, Mark T         14 Lompoc Tsunami-CA    1:16.76    1:20.14  
       37.99  1:20.14                                                      
 27 Motchenko, Nikita M       13 Ccat-CA              1:20.66    1:20.51  
       39.31  1:20.51                                                      
 28 Kline, Tijes V            14 Mss-CA               1:18.25    1:24.38  
       41.14  1:24.38                                                      
 29 Monzon, Damian E          13 Lompoc Tsunami-CA    1:24.20    1:28.15  
       41.58  1:28.15                                                      
 30 Podgore, Maxim J          13 Mss-CA               1:24.15    1:29.04  
       43.97  1:29.04                                                      
 31 MacEachern, Nicolas D     14 Lompoc Tsunami-CA         NT             
       44.39                                                               
 31 MacEachern, Nicolas D     14 Lompoc Tsunami-CA         NT    1:32.75  
       44.39  1:32.75                                                      
 
Men 13-14 100 Yard Backstroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hyde, Brandon J           14 Cssc-CA              1:01.07    1:03.64  
       31.14  1:03.64                                                      
  2 Hillner, Luke W           13 Cssc-CA              1:09.21    1:07.55  
       33.32  1:07.55                                                      
  3 Stouch, Landon E          14 Pvst-CA              1:04.46    1:07.77  
       33.01  1:07.77                                                      
  4 Zimmerman, Ryan P         14 Smsc-CA              1:10.12    1:10.16  
       34.26  1:10.16                                                      
  5 Yuan, Marshall            13 Cssc-CA              1:07.64    1:10.18  
       34.16  1:10.18                                                      
  6 Chan, Matthew P           13 Path-CA              1:10.39    1:11.40  
       34.62  1:11.40                                                      
  7 Lopez, Elias              14 Smsc-CA              1:15.89    1:12.30  
       34.86  1:12.30                                                      
  8 Mejia Hernandez, Antonio  13 Pvst-CA              1:15.69    1:12.81  
       35.56  1:12.81                                                      
  9 Davis, Justin R           14 Cssc-CA              1:14.99    1:14.08  
       36.26  1:14.08                                                      
 10 Tallman, Gavin J          13 Sbsc-CA              1:15.21    1:15.10  
       37.34  1:15.10                                                      
 11 Valdez, Christopher       13 Smsc-CA              1:14.74    1:15.16  
       37.31  1:15.16                                                      
 12 White, Dylan G            13 Sbsc-CA              1:19.78    1:22.75  
       40.26  1:22.75                                                      
 13 Diaz, James G             14 Smsc-CA              1:21.42    1:23.31  
       41.10  1:23.31                                                      
 14 Ludlow, Daniel M          13 Path-CA              1:34.25    1:28.23  
       42.88  1:28.23                                                      
 
Men 13-14 100 Yard Backstroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spelts, Eric              14 Cssc-CA              1:12.12    1:12.99  
       34.95  1:12.99                                                      
  2 Zimmerman, Luke B         14 Smsc-CA              1:16.01    1:14.79  
       36.79  1:14.79                                                      
  3 Naumescu, Nicholas I      13 Smsc-CA              1:13.66    1:15.51  
       36.37  1:15.51                                                      
  4 Clowdus, Ethan M          13 Smsc-CA              1:17.37    1:16.04  
       36.68  1:16.04                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzales, Julius S        14 Clss-CA              2:04.07    2:05.61  
       29.37  1:00.90  1:32.89  2:05.61                                    
  2 Wang, Andrew J            14 Clss-CA              2:11.43    2:09.20  
       29.70  1:01.93  1:36.04  2:09.20                                    
  3 Sales, Aidan D            13 Cssc-CA              2:10.65    2:13.79  
       31.31  1:04.74  1:38.96  2:13.79                                    
  4 Enthoven, Mason A         13 Smsc-CA              2:13.99    2:15.86  
       32.72  1:07.08  1:42.20  2:15.86                                    
  5 Pecile, Max A             14 Ynez-CA              2:22.40    2:16.17  
       31.61  1:07.04  1:43.11  2:16.17                                    
  6 Rosen, Lucas E            13 Clss-CA              2:15.77    2:17.44  
       31.68  1:06.49  1:42.16  2:17.44                                    
  7 Park, Andy E              14 Path-CA                   NT    2:22.34  
       33.77  1:09.69  1:46.52  2:22.34                                    
  8 Sun, Justin J             13 Clss-CA              2:15.00    2:26.49  
       33.93  1:10.79  1:49.19  2:26.49                                    
  9 Lhuillier, Teo L          13 Ccat-CA              2:28.89    2:27.25  
       34.49  1:12.26  1:50.74  2:27.25                                    
 10 Acosta, Raenan K          13 Polar Bears-CA       2:30.00    2:30.86  
       33.57  1:10.86  1:50.94  2:30.86                                    
 11 Capra, Jack H             13 Puma-CA              2:31.12    2:33.23  
       36.76  1:16.07  1:55.21  2:33.23                                    
 12 Thompson, Benjamin B      13 Rtlr-CA              2:38.77    2:36.14  
       37.61  1:17.83  1:57.55  2:36.14                                    
 13 San Jose, Dylan A         13 Polar Bears-CA       2:34.68    2:36.53  
       37.13  1:16.39  1:56.82  2:36.53                                    
 -- Caiza Niro, Gabe N        13 Lompoc Tsunami-CA    2:45.08         DQ  
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hillner, Luke W           13 Cssc-CA              2:25.35    2:23.01  
       33.50  1:09.46  1:46.68  2:23.01                                    
  2 Chan, Matthew P           13 Path-CA                   NT    2:33.56  
       36.61  1:15.13  1:54.24  2:33.56                                    
  3 Yuan, Marshall            13 Cssc-CA              2:32.49    2:33.60  
       35.20  1:14.86  1:54.61  2:33.60                                    
  4 Lopez, Elias              14 Smsc-CA              2:34.19             
       34.96                                                               
  4 Lopez, Elias              14 Smsc-CA              2:34.19    2:35.11  
       34.96  2:35.11                                                      
  5 Tallman, Gavin J          13 Sbsc-CA              2:43.37    2:41.08  
       38.01  1:19.20  2:01.09  2:41.08                                    
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zimmerman, Luke B         14 Smsc-CA              2:38.27    2:35.29  
       36.83  1:16.31  1:55.96  2:35.29                                    
  2 Naumescu, Nicholas I      13 Smsc-CA              2:47.87    2:42.58  
       38.03  1:19.77  2:01.94  2:42.58                                    
 -- Clowdus, Ethan M          13 Smsc-CA              2:43.69         DQ  
       37.61  1:18.14  2:00.11       DQ                                    
 
Men 13-14 100 Yard Breaststroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Bryant               13 Path-CA              1:03.41    1:06.19  
       31.20  1:06.19                                                      
  2 Negev, Samuel             14 Ccat-CA              1:05.80    1:06.61  
       31.44  1:06.61                                                      
  3 Gonzales, Julius S        14 Clss-CA              1:06.11    1:07.23  
       32.00  1:07.23                                                      
  4 Park, Andy E              14 Path-CA              1:06.99    1:07.55  
       31.45  1:07.55                                                      
  5 Park, Andrew Y            14 Smsc-CA              1:09.26    1:09.49  
       32.98  1:09.49                                                      
  6 Sales, Aidan D            13 Cssc-CA              1:10.40    1:11.26  
       33.58  1:11.26                                                      
  7 Luo, Andrew               13 Cssc-CA              1:13.31    1:12.34  
       34.88  1:12.34                                                      
  8 Moskalenko, Anthony       13 Ccat-CA              1:13.98    1:13.00  
       34.32  1:13.00                                                      
  9 Lacaste, Ryan G           13 Smsc-CA              1:10.91    1:13.29  
       35.19  1:13.29                                                      
 10 Desilets, Shane M         14 Cssc-CA              1:14.75    1:13.64  
       34.62  1:13.64                                                      
 11 Goeden, Connor M          14 Sbsc-CA              1:18.35    1:14.94  
       33.98  1:14.94                                                      
 12 Villar, Jordan M          14 Rtlr-CA              1:22.35    1:15.16  
       34.89  1:15.16                                                      
 13 Steelman, Asher V         13 Sbsc-CA              1:15.36    1:16.33  
       36.38  1:16.33                                                      
 14 Thompson, Benjamin B      13 Rtlr-CA              1:20.23    1:18.09  
       37.31  1:18.09                                                      
 15 Sey, Kobena A             14 Polar Bears-CA       1:24.82    1:18.27  
       37.45  1:18.27                                                      
 16 Gebhardt, Colin P         13 Path-CA              1:15.63    1:18.32  
       36.71  1:18.32                                                      
 17 Acosta, Raenan K          13 Polar Bears-CA       1:15.53    1:18.45  
       36.76  1:18.45                                                      
 18 Billotte, Samuel D        14 Cssc-CA              1:19.34    1:18.77  
       37.37  1:18.77                                                      
 19 Sun, Justin J             13 Clss-CA              1:27.47    1:18.88  
       37.05  1:18.88                                                      
 20 Fuhrer, Matthew J         14 Sbsc-CA              1:19.67    1:19.71  
       38.04  1:19.71                                                      
 21 Dell, Zack K              13 Sbsc-CA              1:17.13    1:20.03  
       37.73  1:20.03                                                      
 22 Adams, Dylan A            13 Smsc-CA              1:19.17    1:20.82  
       38.39  1:20.82                                                      
 23 Enthoven, Mason A         13 Smsc-CA              1:26.07    1:21.92  
       38.75  1:21.92                                                      
 24 Ainsworth, Mark T         14 Lompoc Tsunami-CA    1:21.89    1:21.93  
       39.98  1:21.93                                                      
 25 Clark, Toby J             13 Puma-CA              1:21.52    1:22.17  
       40.39  1:22.17                                                      
 26 Hong, Moses C             14 Polar Bears-CA       1:26.84    1:22.47  
       38.76  1:22.47                                                      
 27 Dean, Bryson A            14 San Luis Obispo-CA   1:21.57    1:23.67  
       40.68  1:23.67                                                      
 28 Caiza Niro, Gabe N        13 Lompoc Tsunami-CA    1:25.88    1:30.27  
       42.75  1:30.27                                                      
 29 Podgore, Maxim J          13 Mss-CA               1:31.91    1:32.39  
       42.96  1:32.39                                                      
 30 Monzon, Damian E          13 Lompoc Tsunami-CA    1:35.88    1:34.74  
       43.81  1:34.74                                                      
 31 Kline, Tijes V            14 Mss-CA               1:40.07    1:39.27  
       46.72  1:39.27                                                      
 32 MacEachern, Nicolas D     14 Lompoc Tsunami-CA         NT    1:46.84  
       52.03  1:46.84                                                      
 
Men 13-14 100 Yard Breaststroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz, James G             14 Smsc-CA              1:15.00    1:18.14  
       38.61  1:18.14                                                      
  2 Valdez, Christopher       13 Smsc-CA              1:19.20    1:19.38  
       39.22  1:19.38                                                      
  3 Davis, Justin R           14 Cssc-CA              1:21.29    1:19.62  
       37.90  1:19.62                                                      
  4 Zimmerman, Ryan P         14 Smsc-CA              1:17.82    1:20.19  
       37.57  1:20.19                                                      
  5 Stouch, Landon E          14 Pvst-CA              1:20.05    1:20.70  
       38.59  1:20.70                                                      
  6 Mejia Hernandez, Antonio  13 Pvst-CA              1:23.94    1:21.55  
       38.79  1:21.55                                                      
  7 Lopez, Elias              14 Smsc-CA              1:27.67    1:25.04  
       39.43  1:25.04                                                      
  8 White, Dylan G            13 Sbsc-CA              1:23.02    1:25.29  
       40.11  1:25.29                                                      
  9 Chan, Matthew P           13 Path-CA              1:39.58    1:25.95  
       39.98  1:25.95                                                      
 10 Donigian, Diego S         13 Path-CA              1:32.77    1:28.31  
       42.44  1:28.31                                                      
 11 Boylan, Aidan E           13 Path-CA              1:30.55    1:30.21  
       41.06  1:30.21                                                      
 12 Ludlow, Daniel M          13 Path-CA              1:45.02    1:40.71  
       46.54  1:40.71                                                      
 
Men 13-14 100 Yard Breaststroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zimmerman, Luke B         14 Smsc-CA              1:25.46    1:23.81  
       39.31  1:23.81                                                      
  2 Naumescu, Nicholas I      13 Smsc-CA              1:37.66    1:32.51  
       44.66  1:32.51                                                      
  3 Clowdus, Ethan M          13 Smsc-CA              1:34.79    1:37.16  
       45.22  1:37.16                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Bryant               13 Path-CA              2:22.75    2:23.56  
       32.87  1:08.63  1:46.40  2:23.56                                    
  2 Negev, Samuel             14 Ccat-CA              2:24.57    2:23.59  
       32.56  1:08.18  1:45.36  2:23.59                                    
  3 Gonzales, Julius S        14 Clss-CA              2:24.98    2:25.24  
       32.10  1:08.84  1:46.99  2:25.24                                    
  4 Park, Andrew Y            14 Smsc-CA              2:28.31    2:29.13  
       33.37  1:10.81  1:49.99  2:29.13                                    
  5 Lacaste, Ryan G           13 Smsc-CA              2:30.87    2:30.70  
       35.94  1:14.42  1:52.60  2:30.70                                    
  6 Desilets, Shane M         14 Cssc-CA              2:40.60    2:34.85  
       35.01  1:14.57  1:54.73  2:34.85                                    
  7 Picard, Joshua K          14 Paso-CA              2:25.65    2:36.20  
       36.26  1:15.64  1:55.50  2:36.20                                    
  8 Moskalenko, Anthony       13 Ccat-CA                   NT    2:40.50  
       36.79  1:18.13  1:59.37  2:40.50                                    
  9 Luo, Andrew               13 Cssc-CA              2:37.35    2:40.70  
       36.37  1:16.70  1:58.42  2:40.70                                    
 10 Thompson, Benjamin B      13 Rtlr-CA              2:50.53    2:48.62  
       39.77  1:23.77  2:07.28  2:48.62                                    
 11 Gebhardt, Colin P         13 Path-CA                   NT    2:49.76  
       37.12  1:21.27  2:07.39  2:49.76                                    
 12 Dean, Bryson A            14 San Luis Obispo-CA   2:54.93    2:53.82  
       39.58  1:23.72  2:08.53  2:53.82                                    
 13 Clark, Toby J             13 Puma-CA              2:59.99    2:56.52  
       40.80  1:25.54  2:11.69  2:56.52                                    
 14 Russell, Austin J         14 Paso-CA              3:23.75    3:14.39  
       44.81  1:34.93  2:25.55  3:14.39                                    
 -- MacEachern, Nicolas D     14 Lompoc Tsunami-CA         NT         DQ  
       49.37  1:48.49  2:49.23       DQ                                    
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz, James G             14 Smsc-CA              2:44.71    2:44.93  
       37.83  1:19.40  2:02.64  2:44.93                                    
  2 Valdez, Christopher       13 Smsc-CA                   NT    2:48.37  
       38.14  1:20.71  2:05.17  2:48.37                                    
  3 Davis, Justin R           14 Cssc-CA              2:58.61    2:53.09  
       38.57  1:22.00  2:07.65  2:53.09                                    
  4 Zimmerman, Ryan P         14 Smsc-CA              2:57.62    2:57.16  
       40.34  1:25.33  2:11.41  2:57.16                                    
  5 Boylan, Aidan E           13 Path-CA                   NT    3:14.77  
       41.03  1:30.50  2:24.28  3:14.77                                    
 -- White, Dylan G            13 Sbsc-CA              3:02.91         DQ  
       41.75  1:29.88  2:18.92       DQ                                    
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clowdus, Ethan M          13 Smsc-CA              3:24.25    3:18.23  
       43.93  1:33.18  2:25.22  3:18.23                                    
 
Men 13-14 100 Yard Butterfly GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzales, Julius S        14 Clss-CA                57.73      57.36  
       26.86    57.36                                                      
  2 Lee, Bryant               13 Path-CA                58.57      58.35  
       27.14    58.35                                                      
  3 Negev, Samuel             14 Ccat-CA                59.44      58.55  
       27.56    58.55                                                      
  4 Goeden, Connor M          14 Sbsc-CA                57.96    1:00.93  
       27.57  1:00.93                                                      
  5 Steelman, Asher V         13 Sbsc-CA              1:00.00    1:01.04  
       29.07  1:01.04                                                      
  6 Sales, Aidan D            13 Cssc-CA              1:02.17    1:01.28  
       28.54  1:01.28                                                      
  7 Enthoven, Mason A         13 Smsc-CA              1:02.96    1:01.57  
       29.63  1:01.57                                                      
  8 Kugler, David J           14 Path-CA                59.50    1:02.07  
       28.32  1:02.07                                                      
  9 Moskalenko, Anthony       13 Ccat-CA              1:01.96    1:02.19  
       28.39  1:02.19                                                      
 10 Lacaste, Ryan G           13 Smsc-CA              1:02.15    1:02.78  
       30.76  1:02.78                                                      
 11 Adams, Dylan A            13 Smsc-CA              1:02.29    1:03.23  
       29.42  1:03.23                                                      
 12 Billotte, Samuel D        14 Cssc-CA              1:05.38    1:03.77  
       30.07  1:03.77                                                      
 13 Luo, Andrew               13 Cssc-CA              1:02.75    1:04.31  
       30.41  1:04.31                                                      
 14 Park, Andrew Y            14 Smsc-CA              1:08.66    1:05.78  
       31.09  1:05.78                                                      
 15 Acosta, Raenan K          13 Polar Bears-CA       1:05.43    1:06.00  
       30.19  1:06.00                                                      
 16 Lhuillier, Teo L          13 Ccat-CA              1:07.50    1:06.20  
       31.17  1:06.20                                                      
 17 Ainsworth, Mark T         14 Lompoc Tsunami-CA    1:06.79    1:07.32  
       31.23  1:07.32                                                      
 18 Desilets, Shane M         14 Cssc-CA              1:03.24    1:07.52  
       30.08  1:07.52                                                      
 19 Rosen, Lucas E            13 Clss-CA              1:06.70    1:09.46  
       31.74  1:09.46                                                      
 20 Fuhrer, Matthew J         14 Sbsc-CA              1:19.39    1:10.18  
       32.01  1:10.18                                                      
 21 Sey, Kobena A             14 Polar Bears-CA       1:16.07    1:10.67  
       32.81  1:10.67                                                      
 22 Dell, Zack K              13 Sbsc-CA              1:07.41    1:11.01  
       33.16  1:11.01                                                      
 23 Clark, Toby J             13 Puma-CA              1:16.58             
       35.75                                                               
 23 Clark, Toby J             13 Puma-CA              1:16.58    1:16.17  
       35.75  1:16.17                                                      
 24 San Jose, Dylan A         13 Polar Bears-CA       1:18.93    1:17.36  
       36.63  1:17.36                                                      
 25 Caiza Niro, Gabe N        13 Lompoc Tsunami-CA    1:14.46    1:17.72  
       35.50  1:17.72                                                      
 26 Kline, Tijes V            14 Mss-CA               1:22.95    1:23.76  
       37.44  1:23.76                                                      
 27 Podgore, Maxim J          13 Mss-CA               1:35.03    1:29.04  
       39.63  1:29.04                                                      
 28 Monzon, Damian E          13 Lompoc Tsunami-CA    1:32.35    1:29.13  
       38.15  1:29.13                                                      
 
Men 13-14 100 Yard Butterfly SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stouch, Landon E          14 Pvst-CA              1:02.23    1:03.33  
       29.87  1:03.33                                                      
  2 Hyde, Brandon J           14 Cssc-CA              1:02.53    1:04.64  
       29.63  1:04.64                                                      
  3 Yuan, Marshall            13 Cssc-CA              1:03.84    1:05.21  
       29.95  1:05.21                                                      
  4 Hillner, Luke W           13 Cssc-CA              1:08.44    1:07.31  
       30.57  1:07.31                                                      
  5 Lopez, Elias              14 Smsc-CA              1:12.29    1:07.43  
       30.22  1:07.43                                                      
  6 Mejia Hernandez, Antonio  13 Pvst-CA              1:10.06    1:08.79  
       31.75  1:08.79                                                      
  7 Chan, Matthew P           13 Path-CA              1:09.08    1:09.37  
       31.98  1:09.37                                                      
  8 Zimmerman, Ryan P         14 Smsc-CA              1:20.08    1:12.68  
       33.69  1:12.68                                                      
  9 Diaz, James G             14 Smsc-CA              1:14.42    1:14.96  
       34.98  1:14.96                                                      
 10 Valdez, Christopher       13 Smsc-CA              1:15.89    1:16.87  
 11 White, Dylan G            13 Sbsc-CA              1:15.56    1:17.67  
       34.94  1:17.67                                                      
 
Men 13-14 100 Yard Butterfly BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zimmerman, Luke B         14 Smsc-CA              1:16.09    1:11.81  
       33.25  1:11.81                                                      
  2 Clowdus, Ethan M          13 Smsc-CA              1:23.49    1:19.62  
       35.45  1:19.62                                                      
  3 Naumescu, Nicholas I      13 Smsc-CA              1:22.92    1:21.07  
       37.66  1:21.07                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Enthoven, Mason A         13 Smsc-CA              2:14.15    2:11.30  
       29.77  1:03.08  1:37.15  2:11.30                                    
  2 Lee, Bryant               13 Path-CA              2:08.27    2:12.69  
       29.56  1:03.80  1:38.60  2:12.69                                    
  3 Steelman, Asher V         13 Sbsc-CA              2:10.82    2:14.69  
       29.55  1:03.53  1:38.84  2:14.69                                    
  4 Kugler, David J           14 Path-CA              2:09.38    2:19.40  
       29.87  1:04.62  1:41.42  2:19.40                                    
  5 Lacaste, Ryan G           13 Smsc-CA              2:20.92    2:20.14  
       32.65  1:08.22  1:44.88  2:20.14                                    
  6 Billotte, Samuel D        14 Cssc-CA              2:19.84    2:21.48  
       31.09  1:07.05  1:44.12  2:21.48                                    
  7 Desilets, Shane M         14 Cssc-CA              2:25.64    2:22.19  
       30.96  1:06.13  1:44.17  2:22.19                                    
  8 Luo, Andrew               13 Cssc-CA              2:18.90    2:23.78  
       31.08  1:06.83  1:45.62  2:23.78                                    
  9 Park, Andy E              14 Path-CA                   NT    2:24.31  
       30.58  1:06.90  1:45.35  2:24.31                                    
 10 Adams, Dylan A            13 Smsc-CA              2:19.74    2:26.42  
       30.48  1:05.83  1:45.05  2:26.42                                    
 11 Goeden, Connor M          14 Sbsc-CA                   NT    2:26.74  
       29.27  1:04.97  1:44.63  2:26.74                                    
 12 Ainsworth, Mark T         14 Lompoc Tsunami-CA    2:31.49    2:30.47  
       33.28  1:12.05  1:51.66  2:30.47                                    
 13 Capra, Jack H             13 Puma-CA              2:32.97    2:34.77  
       34.99  1:14.27  1:54.74  2:34.77                                    
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stouch, Landon E          14 Pvst-CA              2:25.75    2:29.96  
       32.15  1:10.53  1:49.90  2:29.96                                    
  2 Chan, Matthew P           13 Path-CA                   NT    2:36.84  
       33.44  1:12.24  1:53.61  2:36.84                                    
  3 White, Dylan G            13 Sbsc-CA              2:48.36    2:48.59  
       35.68  1:17.77  2:02.88  2:48.59                                    
 
Men 13-14 100 Yard IM GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzales, Julius S        14 Clss-CA              1:01.88      58.57  
       27.92    58.57                                                      
  2 Negev, Samuel             14 Ccat-CA              1:03.23    1:00.36  
       28.64  1:00.36                                                      
  3 Lee, Bryant               13 Path-CA              1:02.72    1:01.22  
       28.72  1:01.22                                                      
  4 Park, Andy E              14 Path-CA              1:01.47    1:01.51  
       29.04  1:01.51                                                      
  5 Wang, Andrew J            14 Clss-CA              1:03.00    1:01.55  
       28.14  1:01.55                                                      
  6 Sales, Aidan D            13 Cssc-CA              1:03.07    1:01.56  
       28.38  1:01.56                                                      
  7 Lacaste, Ryan G           13 Smsc-CA              1:05.05    1:02.04  
       28.32  1:02.04                                                      
  8 Kugler, David J           14 Path-CA                   NT    1:02.22  
       28.83  1:02.22                                                      
  9 Goeden, Connor M          14 Sbsc-CA              1:12.40    1:02.55  
       28.16  1:02.55                                                      
 10 Park, Andrew Y            14 Smsc-CA              1:05.08    1:03.04  
       30.32  1:03.04                                                      
 11 Adams, Dylan A            13 Smsc-CA              1:06.65    1:04.15  
       29.67  1:04.15                                                      
 12 Moskalenko, Anthony       13 Ccat-CA              1:06.19    1:04.35  
       30.60  1:04.35                                                      
 13 Steelman, Asher V         13 Sbsc-CA              1:10.37    1:04.95  
       29.77  1:04.95                                                      
 14 Desilets, Shane M         14 Cssc-CA              1:10.80    1:05.61  
       30.56  1:05.61                                                      
 15 Gebhardt, Colin P         13 Path-CA              1:09.75    1:05.70  
       30.39  1:05.70                                                      
 16 Rosen, Lucas E            13 Clss-CA              1:08.00    1:05.81  
       31.39  1:05.81                                                      
 17 Villar, Jordan M          14 Rtlr-CA                   NT    1:05.94  
       30.81  1:05.94                                                      
 18 Luo, Andrew               13 Cssc-CA              1:09.03    1:06.03  
       30.96  1:06.03                                                      
 19 Enthoven, Mason A         13 Smsc-CA              1:09.99    1:06.25  
       30.13  1:06.25                                                      
 20 Acosta, Raenan K          13 Polar Bears-CA       1:07.80    1:06.96  
       29.41  1:06.96                                                      
 21 Fuhrer, Matthew J         14 Sbsc-CA                   NT    1:07.50  
       30.93  1:07.50                                                      
 22 Dell, Zack K              13 Sbsc-CA              1:11.88    1:08.19  
       31.42  1:08.19                                                      
 23 Lhuillier, Teo L          13 Ccat-CA              1:12.77    1:09.52  
       32.77  1:09.52                                                      
 24 Ainsworth, Mark T         14 Lompoc Tsunami-CA    1:09.99    1:10.74  
       32.98  1:10.74                                                      
 25 Thompson, Benjamin B      13 Rtlr-CA              1:11.54    1:11.49  
       34.24  1:11.49                                                      
 26 Dean, Bryson A            14 San Luis Obispo-CA   1:16.12    1:11.92  
       34.01  1:11.92                                                      
 27 Clark, Toby J             13 Puma-CA              1:15.99    1:11.99  
       33.97  1:11.99                                                      
 28 Sey, Kobena A             14 Polar Bears-CA       1:14.33    1:12.05  
       32.72  1:12.05                                                      
 29 Caiza Niro, Gabe N        13 Lompoc Tsunami-CA    1:12.63    1:13.77  
       34.18  1:13.77                                                      
 30 San Jose, Dylan A         13 Polar Bears-CA       1:15.06    1:14.17  
       33.95  1:14.17                                                      
 31 Hong, Moses C             14 Polar Bears-CA            NT    1:15.76  
       35.92  1:15.76                                                      
 32 Kline, Tijes V            14 Mss-CA               1:24.63    1:18.52  
       35.17  1:18.52                                                      
 33 Podgore, Maxim J          13 Mss-CA               1:32.21    1:20.01  
       38.40  1:20.01                                                      
 34 Monzon, Damian E          13 Lompoc Tsunami-CA         NT    1:21.31  
       37.75  1:21.31                                                      
 35 Motchenko, Nikita M       13 Ccat-CA              1:25.37    1:22.49  
       37.46  1:22.49                                                      
 -- Pecile, Max A             14 Ynez-CA              1:04.76         DQ  
       28.08       DQ                                                      
 
Men 13-14 100 Yard IM SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hyde, Brandon J           14 Cssc-CA              1:07.61    1:06.38  
       29.66  1:06.38                                                      
  2 Stouch, Landon E          14 Pvst-CA              1:07.06    1:06.66  
       30.22  1:06.66                                                      
  3 Yuan, Marshall            13 Cssc-CA              1:09.82    1:07.50  
       30.73  1:07.50                                                      
  4 Chan, Matthew P           13 Path-CA              1:16.85    1:08.32  
       30.72  1:08.32                                                      
  5 Mejia Hernandez, Antonio  13 Pvst-CA              1:20.76    1:09.15  
       31.78  1:09.15                                                      
  6 Zimmerman, Ryan P         14 Smsc-CA                   NT    1:09.58  
       33.49  1:09.58                                                      
  7 Lopez, Elias              14 Smsc-CA                   NT    1:10.28  
       31.24  1:10.28                                                      
  8 Hillner, Luke W           13 Cssc-CA              1:12.68    1:10.46  
       32.01  1:10.46                                                      
  9 Valdez, Christopher       13 Smsc-CA              1:12.77    1:11.49  
       35.67  1:11.49                                                      
 10 Davis, Justin R           14 Cssc-CA              1:14.96    1:12.60  
       33.84  1:12.60                                                      
 11 Tallman, Gavin J          13 Sbsc-CA                   NT    1:12.63  
       32.95  1:12.63                                                      
 12 Diaz, James G             14 Smsc-CA                   NT    1:15.72  
       37.47  1:15.72                                                      
 13 White, Dylan G            13 Sbsc-CA              1:23.58    1:17.13  
       36.54  1:17.13                                                      
 14 Donigian, Diego S         13 Path-CA              1:25.32    1:20.54  
       38.28  1:20.54                                                      
 
Men 13-14 100 Yard IM BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zimmerman, Luke B         14 Smsc-CA                   NT    1:11.97  
       33.23  1:11.97                                                      
  2 Spelts, Eric              14 Cssc-CA                   NT    1:12.52  
       31.64  1:12.52                                                      
  3 Clowdus, Ethan M          13 Smsc-CA              1:28.73    1:16.63  
       35.16  1:16.63                                                      
  4 Naumescu, Nicholas I      13 Smsc-CA              1:24.59    1:19.74  
       36.23  1:19.74                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard IM GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pecile, Max A             14 Ynez-CA              2:19.00    1:53.13  
       31.72  1:08.70  1:53.13                                             
  2 Gonzales, Julius S        14 Clss-CA              2:04.99    2:06.53  
       26.91    59.21  1:37.19  2:06.53                                    
  3 Negev, Samuel             14 Ccat-CA              2:10.59    2:11.50  
       28.84  1:04.23  1:41.02  2:11.50                                    
  4 Park, Andrew Y            14 Smsc-CA              2:14.72    2:15.59  
       30.75  1:05.90  1:44.57  2:15.59                                    
  5 Sales, Aidan D            13 Cssc-CA              2:15.71    2:16.32  
       29.17  1:04.68  1:45.01  2:16.32                                    
  6 Steelman, Asher V         13 Sbsc-CA              2:12.06    2:18.39  
       29.43  1:05.29  1:47.29  2:18.39                                    
  7 Goeden, Connor M          14 Sbsc-CA              2:27.08    2:18.42  
       27.94  1:04.59  1:46.21  2:18.42                                    
  8 Moskalenko, Anthony       13 Ccat-CA              2:17.82    2:19.27  
       28.56  1:04.76  1:47.50  2:19.27                                    
  9 Adams, Dylan A            13 Smsc-CA              2:26.40    2:19.63  
       31.21  1:07.62  1:49.57  2:19.63                                    
 10 Picard, Joshua K          14 Paso-CA              2:11.44    2:20.74  
       30.72  1:09.55  1:49.12  2:20.74                                    
 11 Rosen, Lucas E            13 Clss-CA              2:21.00    2:21.42  
       31.31  1:07.09  1:50.45  2:21.42                                    
 12 Luo, Andrew               13 Cssc-CA              2:18.57    2:21.64  
       31.22  1:08.59  1:50.79  2:21.64                                    
 13 Desilets, Shane M         14 Cssc-CA              2:19.83    2:22.11  
       30.78  1:08.15  1:50.29  2:22.11                                    
 14 Enthoven, Mason A         13 Smsc-CA              2:22.28    2:22.28  
       30.82  1:06.90  1:50.73  2:22.28                                    
 15 Sun, Justin J             13 Clss-CA              2:24.71    2:23.93  
       31.49  1:09.55  1:53.12  2:23.93                                    
 16 Wang, Andrew J            14 Clss-CA              2:12.07    2:24.12  
       32.52  1:08.35  1:51.60  2:24.12                                    
 17 Billotte, Samuel D        14 Cssc-CA              2:23.62    2:26.38  
       30.58  1:09.29  1:53.72  2:26.38                                    
 18 Villar, Jordan M          14 Rtlr-CA                   NT    2:29.19  
       30.07  1:10.24  1:54.97  2:29.19                                    
 19 Dell, Zack K              13 Sbsc-CA              2:21.08    2:29.65  
       33.51  1:11.74  1:56.41  2:29.65                                    
 20 Lhuillier, Teo L          13 Ccat-CA              2:29.05    2:31.20  
       32.13  1:10.87  1:58.93  2:31.20                                    
 21 Acosta, Raenan K          13 Polar Bears-CA            NT    2:31.42  
       29.59  1:08.77  1:55.84  2:31.42                                    
 22 Ainsworth, Mark T         14 Lompoc Tsunami-CA    2:29.17    2:32.55  
       32.39  1:15.45  1:59.90  2:32.55                                    
 23 Thompson, Benjamin B      13 Rtlr-CA              2:32.34    2:33.94  
       35.23  1:15.34  1:59.14  2:33.94                                    
 24 Dean, Bryson A            14 San Luis Obispo-CA   2:34.71    2:36.01  
       36.45  1:16.38  2:01.29  2:36.01                                    
 25 Clark, Toby J             13 Puma-CA              2:43.45    2:44.74  
       36.62  1:21.05  2:07.78  2:44.74                                    
 26 Hong, Moses C             14 Polar Bears-CA       3:03.56    2:51.50  
       37.09  1:22.08  2:12.15  2:51.50                                    
 27 Russell, Austin J         14 Paso-CA              3:19.71    3:14.72  
       48.85  1:39.38  2:30.85  3:14.72                                    
 
Boys 13-14 200 Yard IM SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stouch, Landon E          14 Pvst-CA              2:21.82    2:21.77  
       30.51  1:08.20  1:51.80  2:21.77                                    
  2 Hillner, Luke W           13 Cssc-CA              2:28.47    2:23.92  
       30.80  1:07.24  1:51.80  2:23.92                                    
  3 Zimmerman, Ryan P         14 Smsc-CA              2:26.24    2:27.75  
       33.12  1:11.51  1:55.94  2:27.75                                    
  4 Yuan, Marshall            13 Cssc-CA              2:24.79    2:28.08  
       31.71  1:10.32  1:55.04  2:28.08                                    
  5 Valdez, Christopher       13 Smsc-CA              2:33.37    2:34.48  
       35.56  1:19.01  2:01.21  2:34.48                                    
  6 Tallman, Gavin J          13 Sbsc-CA              2:35.48    2:35.83  
       32.86  1:12.85  2:00.97  2:35.83                                    
  7 Diaz, James G             14 Smsc-CA              2:37.40    2:37.60  
       35.10  1:18.74  2:03.01  2:37.60                                    
  8 Lopez, Elias              14 Smsc-CA              2:47.60    2:40.93  
       30.90  1:14.12  2:02.96  2:40.93                                    
  9 Davis, Justin R           14 Cssc-CA              2:36.85    2:43.90  
       35.74  1:17.76  2:05.98  2:43.90                                    
 10 White, Dylan G            13 Sbsc-CA              2:45.74    2:46.63  
       35.34  1:21.31  2:09.36  2:46.63                                    
 
Boys 13-14 200 Yard IM BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zimmerman, Luke B         14 Smsc-CA              2:37.07    2:31.61  
       33.37  1:13.27  1:58.85  2:31.61                                    
  2 Naumescu, Nicholas I      13 Smsc-CA              2:52.63    2:44.47  
       38.76  1:20.30  2:11.22  2:44.47                                    
 
Men 13-14 200 Yard Freestyle Relay GOLD
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold-Class Aquatics-CA  'A'                       1:38.94    1:38.08  
     1) Sun, Justin J 13                2) Gonzales, Julius S 14          
     3) Rosen, Lucas E 13               4) Wang, Andrew J 14              
       25.22    48.90  1:14.45  1:38.08                                    
  2 Gold-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                  1:38.74    1:38.40  
     1) Lee, Bryant 13                  2) Gebhardt, Colin P 13           
     3) Kugler, David J 14              4) Park, Andy E 14                
       24.43    49.38  1:14.20  1:38.40                                    
  3 Gold-Santa Maria Swim Club-CA  'A'                1:42.37    1:43.09  
     1) Adams, Dylan A 13               2) Park, Andrew Y 14              
     3) Lacaste, Ryan G 13              4) Enthoven, Mason A 13           
       26.16    51.87  1:17.06  1:43.09                                    
  4 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'                1:43.32    1:43.65  
     1) Sales, Aidan D 13               2) Billotte, Samuel D 14          
     3) Luo, Andrew 13                  4) Desilets, Shane M 14           
       24.12    50.70  1:17.90  1:43.65                                    
  5 Gold-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                   NT    1:48.14  
     1) Steelman, Asher V 13            2) Fuhrer, Matthew J 14           
     3) Dell, Zack K 13                 4) Goeden, Connor M 14            
       27.73    55.78  1:22.54  1:48.14                                    
  6 Gold-Ccat Swimming-CA  'A'                        1:43.71    1:50.02  
     1) Negev, Samuel 14                2) Moskalenko, Anthony 13         
     3) Lhuillier, Teo L 13             4) Motchenko, Nikita M 13         
       24.29    49.77  1:17.81  1:50.02                                    
  7 Gold-Lompoc Tsunami-CA  'A'                            NT    2:04.85  
     1) Caiza Niro, Gabe N 13           2) Monzon, Damian E 13            
     3) MacEachern, Nicolas D 14        4) Ainsworth, Mark T 14           
       28.85  1:02.60  1:36.67  2:04.85                                    
 -- Gold-Porter Valley-CA  'A'                             NT         DQ  
     1) Sey, Kobena A 14                2) San Jose, Dylan A 13           
     3) Hong, Moses C 14                4) Acosta, Raenan K 13            
       26.36    57.65  1:24.71       DQ                                    
 
Men 13-14 200 Yard Freestyle Relay SILVER
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'              1:46.90    1:47.33  
     1) Yuan, Marshall 13               2) Hillner, Luke W 13             
     3) Davis, Justin R 14              4) Hyde, Brandon J 14             
       27.18    54.75  1:21.93  1:47.33                                    
  2 Silver-Santa Maria Swim Club-CA  'A'              1:51.76    1:52.72  
     1) Lopez, Elias 14                 2) Zimmerman, Ryan P 14           
     3) Valdez, Christopher 13          4) Diaz, James G 14               
       27.41    55.27  1:24.22  1:52.72                                    
  3 Silver-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                2:05.08    2:04.16  
     1) Boylan, Aidan E 13              2) Donigian, Diego S 13           
     3) Ludlow, Daniel M 13             4) Chan, Matthew P 13             
       32.76  1:03.24  1:37.12  2:04.16                                    
 
Men 13-14 200 Yard Medley Relay GOLD
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold-Class Aquatics-CA  'A'                       1:57.19    1:51.72  
     1) Rosen, Lucas E 13               2) Gonzales, Julius S 14          
     3) Wang, Andrew J 14               4) Sun, Justin J 13               
       29.15  1:00.11  1:27.17  1:51.72                                    
  2 Gold-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                  1:54.20    1:51.93  
     1) Kugler, David J 14              2) Park, Andy E 14                
     3) Lee, Bryant 13                  4) Gebhardt, Colin P 13           
       30.59  1:01.72  1:27.48  1:51.93                                    
  3 Gold-Santa Maria Swim Club-CA  'A'                1:57.56    1:55.77  
     1) Lacaste, Ryan G 13              2) Park, Andrew Y 14              
     3) Enthoven, Mason A 13            4) Adams, Dylan A 13              
       29.19  1:02.00  1:30.23  1:55.77                                    
  4 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'                2:03.62    1:56.34  
     1) Sales, Aidan D 13               2) Luo, Andrew 13                 
     3) Billotte, Samuel D 14           4) Desilets, Shane M 14           
       28.00  1:01.60  1:30.93  1:56.34                                    
  5 Gold-Ccat Swimming-CA  'A'                        2:01.11    2:01.31  
     1) Lhuillier, Teo L 13             2) Negev, Samuel 14               
     3) Moskalenko, Anthony 13          4) Motchenko, Nikita M 13         
       33.13  1:02.42  1:30.03  2:01.31                                    
  6 Gold-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                   NT    2:03.46  
     1) Steelman, Asher V 13            2) Fuhrer, Matthew J 14           
     3) Dell, Zack K 13                 4) Goeden, Connor M 14            
       32.42  1:09.83  1:38.56  2:03.46                                    
  7 Gold-Porter Valley-CA  'A'                        2:00.00    2:05.32  
     1) San Jose, Dylan A 13            2) Sey, Kobena A 14               
     3) Acosta, Raenan K 13             4) Hong, Moses C 14               
       34.53  1:11.51  1:38.39  2:05.32                                    
  8 Gold-Lompoc Tsunami-CA  'A'                            NT    2:26.82  
     1) Monzon, Damian E 13             2) Ainsworth, Mark T 14           
     3) Caiza Niro, Gabe N 13           4) MacEachern, Nicolas D 14       
       41.40  1:19.81  1:52.91  2:26.82                                    
 
Men 13-14 200 Yard Medley Relay SILVER
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'              2:03.34    2:00.55  
     1) Hyde, Brandon J 14              2) Davis, Justin R 14             
     3) Yuan, Marshall 13               4) Hillner, Luke W 13             
       29.03  1:04.98  1:33.63  2:00.55                                    
  2 Silver-Santa Maria Swim Club-CA  'A'              2:22.24    2:07.33  
     1) Valdez, Christopher 13          2) Diaz, James G 14               
     3) Lopez, Elias 14                 4) Zimmerman, Ryan P 14           
       36.95  1:11.89  1:40.57  2:07.33                                    
  3 Silver-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                2:27.90    2:22.11  
     1) Donigian, Diego S 13            2) Boylan, Aidan E 13             
     3) Chan, Matthew P 13              4) Ludlow, Daniel M 13            
       38.72  1:17.55  1:48.67  2:22.11                                    
 
Men 15 & Over 50 Yard Freestyle GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penvenne, Galen P         17 Puma-CA                20.57      21.47  
  2 Liu, Hayden               18 Ccat-CA                20.76      21.65  
  3 Van Zandt, Zach E         15 Ccat-CA                21.44      21.77  
  4 Finello, Thomas J         17 Clss-CA                21.02      21.85  
  5 Mills, Matt R             16 Sbsc-CA                21.65      22.34  
  6 Hotchkiss, Kennan E       16 Mss-CA                 23.26      23.04  
  7 Klement, Cade J           17 Path-CA                23.29      23.14  
  8 Jancis, Luke              17 Ccat-CA                22.22      23.18  
  9 Brown, Zac M              19 San Luis Obispo-CA     23.06      23.26  
 10 Depew, Tristan R          17 Sbsc-CA                22.33      23.35  
 10 Hutson, Rijker H          16 Path-CA                22.24      23.35  
 12 Courrieu, Rick F          16 Rtlr-CA                22.94      23.39  
 13 Medina, Arturo G          16 Cia-CA                 23.35      23.41  
 14 Zaytsev, Sasha            15 Ccat-CA                23.47      23.87  
 15 Park, Joseph W            16 Path-CA                23.50      23.94  
 16 Adams, Nathaniel L        16 Smsc-CA                22.68      23.97  
 17 Hurtubise, Marcel P       17 Mss-CA                 23.64      24.02  
 17 Gaitan, Miles A           17 Sbsc-CA                23.05      24.02  
 19 Desilets, Brandon J       16 Cssc-CA                23.68      24.15  
 20 Runnells, Cooper A        15 Cssc-CA                22.92      24.16  
 20 May, Hunter G             15 Sbsc-CA                24.27      24.16  
 22 Finello, Vincent N        17 Clss-CA                23.69      24.25  
 23 Melaye, Leo P             15 Path-CA                23.06      24.46  
 24 Hughes, Gavin R           17 Paso-CA                23.61      24.48  
 25 Lozano, Jesse J           16 Rtlr-CA                24.41      24.56  
 26 Dancy, Elijah G           16 Unattached-CA          24.39      24.77  
 27 Rudner, Jacob H           17 Clss-CA                24.00      24.81  
 28 Grieco, Jace A            15 Ynez-CA                24.20      24.89  
 29 Friedrich, Aaron J        15 Smsc-CA                24.69      25.11  
 30 Ramos, Niles C            17 Smsc-CA                24.36      25.12  
 31 Ramirez, Danny S          17 Puma-CA                24.71      25.14  
 32 Stack, Tariq R            15 Clss-CA                23.59      25.28  
 33 Kerbeck, Davis F          15 Mss-CA                 25.56      25.61  
 34 Davis, Noah B             16 Unattached-CA          24.48      25.77  
 35 DeVetis, Vinni J          15 Cssc-CA                24.90      25.94  
 36 Billotte, Joshua C        15 Cssc-CA                26.09      25.99  
 37 Mathisen, Elijah J        16 Paso-CA                26.44      26.50  
 38 Purdom, Jaeger G          15 Ynez-CA                26.72      26.64  
 39 Heckenberg, Adam          16 Unattached-CA          26.33      27.16  
 40 Nino, Sean E              15 Paso-CA                26.07      27.17  
 41 Santos, Pedro K           15 Smsc-CA                28.06      27.38  
 42 Hong, Nick S              15 Polar Bears-CA            NT      27.60  
 43 Dragonette, Nicolas J     15 Ynez-CA                27.67      27.66  
 44 Lozano, Ryan B            15 Rtlr-CA                26.39      27.68  
 45 Henry, Dinil J            15 Polar Bears-CA         30.40      31.17  
 
Men 15 & Over 50 Yard Freestyle SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Afriat, Jason J           19 Ccat-CA                22.59      23.03  
  2 Vayanas, Orion            17 Path-CA                23.67      23.38  
  3 Grant-Chapman, Oliver D   17 Sbsc-CA                22.62      23.40  
  4 Kordbacheh, Sepehr        15 Ccat-CA                23.04      23.85  
  5 Cusumano, James P         16 Path-CA                22.90      23.94  
  6 Sanchez, Ben P            16 Ccat-CA                23.80      23.96  
  7 Greeson, Wylie B          17 Pvst-CA                23.09      24.06  
  8 Funfack, Hans K           15 Sbsc-CA                24.49      24.07  
  9 Robinson, Gregory B       17 Sbsc-CA                23.69             
  9 Robinson, Gregory B       17 Sbsc-CA                23.69      24.30  
 10 Francis, Jayden C         16 Sbsc-CA                24.49      24.33  
 11 Gibbs, Jacob M            16 Path-CA                23.39      24.59  
 12 Paragas, Robin A          15 Path-CA                24.56      24.98  
 13 Wilcox, Alex W            15 Cssc-CA                25.51      25.14  
 14 Graczyk, Sawyer A         15 Pvst-CA                25.25      25.52  
 15 Kim, Tony T               15 Cssc-CA                25.64      25.62  
 16 Grace IV, Paul R          16 Clss-CA                25.74      26.08  
 17 Simpkins, Sean T          15 Clss-CA                25.72      26.35  
 18 Wang, Jason               17 Ccat-CA                25.93      26.41  
 19 Hougo, Asher J            15 Ynez-CA                28.25      28.33  
 
Men 15 & Over 50 Yard Freestyle BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Concha, Andres C          15 Un-Class-CA            23.67      22.48  
  2 Kang, Ted I               15 Path-CA                24.70      25.33  
  3 Treadway, Matthew D       16 Sbsc-CA                   NT      25.46  
  4 Janka, Kian B             15 Path-CA                26.78      25.56  
  5 Gebhardt, Blake W         15 Path-CA                25.09      25.69  
  6 Hopkins, Sean K           18 Sbsc-CA                23.55      25.86  
  7 Kanard, Alexander I       15 Sbsc-CA                26.38      26.04  
  8 Kulberg, Reed O           16 Sbsc-CA                   NT      26.34  
  9 Tanis, Ryan K             15 Path-CA                26.09      26.46  
 10 Majsa, Sebastian J        15 Path-CA                27.33      26.58  
 11 Taylor, Stephen G         17 Sbsc-CA                24.25      26.71  
 12 Ballantine, Jackson H     16 Sbsc-CA                25.58      26.85  
 13 White, Max J              15 Sbsc-CA                27.28             
 13 White, Max J              15 Sbsc-CA                27.28      27.26  
 14 Lusk, Joshua K            16 Path-CA                26.70      27.61  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penvenne, Galen P         17 Puma-CA                44.86      46.89  
       22.61    46.89                                                      
  2 Van Zandt, Zach E         15 Ccat-CA                46.18      47.95  
       23.31    47.95                                                      
  3 Liu, Hayden               18 Ccat-CA                45.52      48.39  
       23.50    48.39                                                      
  4 Finello, Thomas J         17 Clss-CA                46.50      48.79  
       23.13    48.79                                                      
  5 Courrieu, Rick F          16 Rtlr-CA                49.47      49.91  
       24.41    49.91                                                      
  6 Klement, Cade J           17 Path-CA                49.39      49.95  
       24.29    49.95                                                      
  7 Depew, Tristan R          17 Sbsc-CA                48.40      50.05  
       23.84    50.05                                                      
  8 Hotchkiss, Kennan E       16 Mss-CA                 50.45      50.44  
       24.99    50.44                                                      
  9 Gaitan, Miles A           17 Sbsc-CA                49.37      51.12  
       24.67    51.12                                                      
 10 Medina, Arturo G          16 Cia-CA                 50.84      51.91  
       25.17    51.91                                                      
 11 Desilets, Brandon J       16 Cssc-CA                52.74      52.50  
       25.02    52.50                                                      
 12 Jancis, Luke              17 Ccat-CA                48.66      52.65  
       24.75    52.65                                                      
 13 Hughes, Gavin R           17 Paso-CA                49.99      52.76  
       25.73    52.76                                                      
 14 Runnells, Cooper A        15 Cssc-CA                52.58      53.10  
       25.79    53.10                                                      
 15 Rudner, Jacob H           17 Clss-CA                54.28      53.20  
       25.71    53.20                                                      
 16 Finello, Vincent N        17 Clss-CA                49.94      53.23  
       25.73    53.23                                                      
 17 Hutson, Rijker H          16 Path-CA                48.30      53.43  
       25.19    53.43                                                      
 18 Ramirez, Danny S          17 Puma-CA                50.91      53.53  
       25.93    53.53                                                      
 19 Adams, Nathaniel L        16 Smsc-CA                49.46      53.94  
       25.64    53.94                                                      
 20 Melaye, Leo P             15 Path-CA                50.31      54.57  
       26.28    54.57                                                      
 21 Lozano, Jesse J           16 Rtlr-CA                52.89      54.77  
       26.60    54.77                                                      
 22 Billotte, Joshua C        15 Cssc-CA                54.70      54.92  
       26.38    54.92                                                      
 23 Grieco, Jace A            15 Ynez-CA                51.78      55.01  
       25.99    55.01                                                      
 24 Stack, Tariq R            15 Clss-CA                50.92      55.42  
       25.93    55.42                                                      
 25 DeVetis, Vinni J          15 Cssc-CA                54.69      55.71  
       26.63    55.71                                                      
 26 Hurtubise, Marcel P       17 Mss-CA                 53.08      55.88  
       26.61    55.88                                                      
 27 Kerbeck, Davis F          15 Mss-CA                 57.80      56.21  
       27.02    56.21                                                      
 28 Mathisen, Elijah J        16 Paso-CA                55.22      57.26  
       27.73    57.26                                                      
 29 Oppedahl, Ethan M         15 Puma-CA                59.48      57.46  
       27.52    57.46                                                      
 30 Nino, Sean E              15 Paso-CA                55.98      58.61  
       28.28    58.61                                                      
 31 Purdom, Jaeger G          15 Ynez-CA                58.40      59.37  
       27.19    59.37                                                      
 32 Dragonette, Nicolas J     15 Ynez-CA              1:01.25      59.57  
       27.79    59.57                                                      
 33 Demidov, Alexander        15 Ynez-CA                56.01    1:00.51  
       27.56  1:00.51                                                      
 34 Santos, Pedro K           15 Smsc-CA              1:01.58    1:01.32  
       28.86  1:01.32                                                      
 35 Lozano, Ryan B            15 Rtlr-CA                58.05    1:01.43  
       29.03  1:01.43                                                      
 36 Hong, Nick S              15 Polar Bears-CA       1:01.57    1:03.13  
       29.93  1:03.13                                                      
 37 Henry, Dinil J            15 Polar Bears-CA       1:12.51    1:09.76  
       33.74  1:09.76                                                      
 -- Friedrich, Aaron J        15 Smsc-CA                54.28         DQ  
       26.64       DQ                                                      
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vayanas, Orion            17 Path-CA                53.41      51.59  
       25.07    51.59                                                      
  2 Sanchez, Ben P            16 Ccat-CA                49.86      51.85  
       25.13    51.85                                                      
  3 Francis, Jayden C         16 Sbsc-CA                50.12      53.76  
       25.95    53.76                                                      
  4 Kordbacheh, Sepehr        15 Ccat-CA                51.88      53.90  
       25.74    53.90                                                      
  5 Cusumano, James P         16 Path-CA                49.68      54.22  
       25.45    54.22                                                      
  6 Funfack, Hans K           15 Sbsc-CA                52.29      54.55  
       26.44    54.55                                                      
  7 Grace IV, Paul R          16 Clss-CA                55.22      54.89  
       26.33    54.89                                                      
  8 Gibbs, Jacob M            16 Path-CA                50.53      54.96  
       26.51    54.96                                                      
  9 Kim, Tony T               15 Cssc-CA                57.74      56.91  
       28.09    56.91                                                      
 10 Simpkins, Sean T          15 Clss-CA                55.48      56.96  
       27.89    56.96                                                      
 11 Wilcox, Alex W            15 Cssc-CA                57.13      57.55  
       26.92    57.55                                                      
 12 Graczyk, Sawyer A         15 Pvst-CA                55.04      57.81  
       27.51    57.81                                                      
 13 Wang, Jason               17 Ccat-CA                56.81      58.60  
       27.88    58.60                                                      
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tabatabaee, Ash M         16 Rtlr-CA                50.63      50.31  
       24.41    50.31                                                      
  2 Ternov, Sergey M          17 Ccat-CA                47.38      50.35  
       23.83    50.35                                                      
  3 Concha, Andres C          15 Un-Class-CA            51.72      50.85  
       24.13    50.85                                                      
  4 Gebhardt, Blake W         15 Path-CA                55.89      55.64  
       26.35    55.64                                                      
  5 Taylor, Stephen G         17 Sbsc-CA                56.36      56.30  
       26.86    56.30                                                      
  6 Tanis, Ryan K             15 Path-CA                57.21      56.75  
       27.50    56.75                                                      
  7 Janka, Kian B             15 Path-CA              1:00.42      57.88  
       27.14    57.88                                                      
  8 Lusk, Joshua K            16 Path-CA                58.04      59.03  
       28.64    59.03                                                      
  9 Kang, Ted I               15 Path-CA                56.26      59.31  
       27.55    59.31                                                      
 10 Majsa, Sebastian J        15 Path-CA              1:01.50    1:01.76  
       29.16  1:01.76                                                      
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Zandt, Zach E         15 Ccat-CA              1:43.35    1:43.76  
       24.42    51.85  1:16.74  1:43.76                                    
  2 Penvenne, Galen P         17 Puma-CA              1:39.57    1:45.87  
       23.49    49.46  1:17.59  1:45.87                                    
  3 Courrieu, Rick F          16 Rtlr-CA              1:45.58    1:48.04  
       25.78    53.16  1:20.78  1:48.04                                    
  4 Brown, Zac M              19 San Luis Obispo-CA   1:42.92    1:48.94  
       25.28    52.69  1:20.90  1:48.94                                    
  5 Hotchkiss, Kennan E       16 Mss-CA               1:45.81    1:49.10  
       26.23    54.33  1:22.11  1:49.10                                    
  6 Finello, Thomas J         17 Clss-CA              1:43.29    1:49.16  
       24.50    52.11  1:20.37  1:49.16                                    
  7 Jancis, Luke              17 Ccat-CA              1:48.56    1:49.35  
       25.50    52.94  1:20.88  1:49.35                                    
  8 Zaytsev, Sasha            15 Ccat-CA              1:45.43    1:49.71  
       25.97    54.37  1:22.33  1:49.71                                    
  9 Klement, Cade J           17 Path-CA              1:46.10    1:51.14  
       25.56    54.03  1:22.65  1:51.14                                    
 10 Depew, Tristan R          17 Sbsc-CA              1:45.80    1:51.28  
       25.72    53.95  1:22.71  1:51.28                                    
 11 Liu, Hayden               18 Ccat-CA              1:41.74    1:51.55  
       25.06    53.60  1:22.98  1:51.55                                    
 12 Runnells, Cooper A        15 Cssc-CA              1:47.00    1:52.34  
       26.00    54.68  1:23.74  1:52.34                                    
 13 Rudner, Jacob H           17 Clss-CA              1:59.84    1:53.12  
       25.49    53.88  1:23.36  1:53.12                                    
 14 Adams, Nathaniel L        16 Smsc-CA              1:46.27    1:54.95  
       26.13    55.16  1:25.29  1:54.95                                    
 15 Hughes, Gavin R           17 Paso-CA              1:46.64             
       26.93    56.38  1:26.03                                             
 15 Hughes, Gavin R           17 Paso-CA              1:46.64    1:55.24  
       26.93    56.38  1:26.03  1:55.24                                    
 16 Park, Joseph W            16 Path-CA              1:49.57    1:55.35  
       26.89    56.03  1:25.49  1:55.35                                    
 17 Finello, Vincent N        17 Clss-CA              1:48.67    1:55.49  
       26.85    55.93  1:25.73  1:55.49                                    
 18 Billotte, Joshua C        15 Cssc-CA              1:57.04    1:56.41  
       27.20    56.67  1:26.61  1:56.41                                    
 19 DeVetis, Vinni J          15 Cssc-CA              1:52.69    1:56.43  
       27.74    57.44  1:27.43  1:56.43                                    
 20 Hutson, Rijker H          16 Path-CA              1:46.19    1:56.63  
       26.54    56.00  1:26.62  1:56.63                                    
 21 Ramos, Niles C            17 Smsc-CA              1:52.32    1:57.89  
       27.92    57.48  1:27.98  1:57.89                                    
 22 Friedrich, Aaron J        15 Smsc-CA              1:58.01    1:57.93  
       27.62    57.88  1:27.94  1:57.93                                    
 23 Lozano, Jesse J           16 Rtlr-CA              1:48.96    1:58.15  
       26.77    56.93  1:27.85  1:58.15                                    
 24 Gaitan, Miles A           17 Sbsc-CA                   NT    1:59.13  
       27.15    57.09  1:28.70  1:59.13                                    
 25 Hurtubise, Marcel P       17 Mss-CA               1:56.18    2:00.71  
       27.78    59.05  1:30.19  2:00.71                                    
 26 Ramirez, Danny S          17 Puma-CA              1:48.50    2:02.24  
       27.90    58.34  1:30.11  2:02.24                                    
 27 Mathisen, Elijah J        16 Paso-CA              1:58.25    2:02.62  
       28.77    59.85  1:31.91  2:02.62                                    
 28 Kerbeck, Davis F          15 Mss-CA               2:03.83    2:04.02  
       27.48    59.35  1:32.17  2:04.02                                    
 29 Stack, Tariq R            15 Clss-CA              1:52.02    2:05.60  
       27.33    59.29  1:32.94  2:05.60                                    
 30 Nino, Sean E              15 Paso-CA              2:03.77    2:09.50  
       29.56  1:01.68  1:35.16  2:09.50                                    
 31 Demidov, Alexander        15 Ynez-CA              1:59.94    2:10.83  
       28.27  1:01.13  1:36.25  2:10.83                                    
 32 Lozano, Ryan B            15 Rtlr-CA              2:08.97    2:13.03  
       29.92  1:02.91  1:37.57  2:13.03                                    
 33 Santos, Pedro K           15 Smsc-CA              2:14.37    2:14.48  
       30.61  1:04.64  1:39.79  2:14.48                                    
 34 Hong, Nick S              15 Polar Bears-CA       2:15.70    2:20.60  
       29.85  1:04.79  1:42.50  2:20.60                                    
 35 Henry, Dinil J            15 Polar Bears-CA            NT    2:37.66  
       34.87  1:15.45  1:57.57  2:37.66                                    
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Ben P            16 Ccat-CA              1:47.13    1:49.11  
       25.55    52.97  1:20.97  1:49.11                                    
  2 Francis, Jayden C         16 Sbsc-CA              1:46.87    1:52.77  
       25.86    54.46  1:23.72  1:52.77                                    
  3 Kordbacheh, Sepehr        15 Ccat-CA              1:55.37    1:54.82  
       26.05    55.50  1:25.28  1:54.82                                    
  4 Robinson, Gregory B       17 Sbsc-CA              1:57.26    1:56.38  
       26.95    56.56  1:26.92  1:56.38                                    
  5 Cusumano, James P         16 Path-CA              1:54.61    1:59.48  
       27.64    57.69  1:28.69  1:59.48                                    
  6 Grace IV, Paul R          16 Clss-CA              1:56.46    1:59.54  
       27.43    57.46  1:28.36  1:59.54                                    
  7 Simpkins, Sean T          15 Clss-CA              1:58.15    2:00.08  
       28.39    59.59  1:30.59  2:00.08                                    
  8 Funfack, Hans K           15 Sbsc-CA                   NT    2:00.54  
       27.85    58.65  1:30.72  2:00.54                                    
  9 Gibbs, Jacob M            16 Path-CA              1:52.83    2:01.24  
       27.65    58.70  1:30.71  2:01.24                                    
 10 Graczyk, Sawyer A         15 Pvst-CA              2:02.25    2:04.95  
       28.47  1:01.38  1:33.76  2:04.95                                    
 11 Wang, Jason               17 Ccat-CA              2:07.54    2:05.10  
       28.43    59.04  1:31.69  2:05.10                                    
 12 Kim, Tony T               15 Cssc-CA              2:08.65    2:08.48  
       29.35  1:01.49  1:35.35  2:08.48                                    
 13 Wilcox, Alex W            15 Cssc-CA              2:09.85    2:08.93  
       29.54  1:00.43  1:34.47  2:08.93                                    
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ternov, Sergey M          17 Ccat-CA              1:41.79    1:47.91  
       25.04    53.05  1:21.38  1:47.91                                    
  2 Tabatabaee, Ash M         16 Rtlr-CA              1:43.39    1:48.02  
       24.91    52.32  1:20.40  1:48.02                                    
  3 Concha, Andres C          15 Un-Class-CA          2:02.17    1:58.22  
       25.44    54.68  1:26.35  1:58.22                                    
  4 Gebhardt, Blake W         15 Path-CA              2:02.60    2:02.20  
       27.11    57.65  1:29.91  2:02.20                                    
  5 Tanis, Ryan K             15 Path-CA              2:02.35    2:02.34  
       27.35    58.42  1:31.10  2:02.34                                    
  6 Taylor, Stephen G         17 Sbsc-CA              1:57.66    2:04.86  
       27.96  1:00.09  1:32.76  2:04.86                                    
  7 Lusk, Joshua K            16 Path-CA              2:06.03    2:06.99  
       28.67  1:00.46  1:34.18  2:06.99                                    
  8 Kang, Ted I               15 Path-CA              2:01.37    2:07.21  
       29.09  1:01.57  1:34.67  2:07.21                                    
  9 White, Max J              15 Sbsc-CA              2:07.33    2:11.04  
       30.03  1:03.28  1:37.55  2:11.04                                    
 10 Majsa, Sebastian J        15 Path-CA              2:22.23    2:24.94  
       31.48  1:08.34  1:47.76  2:24.94                                    
 
Men 15 & Over 100 Yard Backstroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Hayden               18 Ccat-CA                49.48      53.13  
       25.67    53.13                                                      
  2 Van Zandt, Zach E         15 Ccat-CA                53.56      55.24  
       26.64    55.24                                                      
  3 Gaitan, Miles A           17 Sbsc-CA                53.38      56.22  
       27.14    56.22                                                      
  4 Courrieu, Rick F          16 Rtlr-CA                53.98      58.01  
       28.32    58.01                                                      
  5 Mills, Matt R             16 Sbsc-CA                   NT      58.38  
       29.13    58.38                                                      
  6 Finello, Vincent N        17 Clss-CA                53.32      58.80  
       28.65    58.80                                                      
  7 May, Hunter G             15 Sbsc-CA                55.53      58.92  
       28.26    58.92                                                      
  8 Hotchkiss, Kennan E       16 Mss-CA               1:00.16      59.76  
       29.77    59.76                                                      
  9 Runnells, Cooper A        15 Cssc-CA                56.16      59.83  
       29.32    59.83                                                      
 10 Brown, Zac M              19 San Luis Obispo-CA     57.71      59.88  
       29.57    59.88                                                      
 11 Finello, Thomas J         17 Clss-CA                58.00    1:00.26  
       29.54  1:00.26                                                      
 12 Depew, Tristan R          17 Sbsc-CA                   NT    1:00.60  
       29.51  1:00.60                                                      
 13 Medina, Arturo G          16 Cia-CA                 58.78    1:00.84  
       30.13  1:00.84                                                      
 14 Klement, Cade J           17 Path-CA                56.65    1:01.19  
       30.03  1:01.19                                                      
 15 Friedrich, Aaron J        15 Smsc-CA              1:02.42    1:02.24  
       31.26  1:02.24                                                      
 16 Hutson, Rijker H          16 Path-CA                57.16    1:02.83  
       30.52  1:02.83                                                      
 17 Ramos, Niles C            17 Smsc-CA              1:00.34    1:02.84  
       31.08  1:02.84                                                      
 18 Billotte, Joshua C        15 Cssc-CA              1:02.39    1:02.96  
       30.95  1:02.96                                                      
 19 Lozano, Jesse J           16 Rtlr-CA                58.78    1:03.40  
       31.01  1:03.40                                                      
 20 Hughes, Gavin R           17 Paso-CA                58.20    1:04.27  
       31.26  1:04.27                                                      
 21 Hurtubise, Marcel P       17 Mss-CA               1:08.51    1:05.88  
       31.42  1:05.88                                                      
 22 Ramirez, Danny S          17 Puma-CA              1:02.03    1:06.64  
       32.55  1:06.64                                                      
 23 Stack, Tariq R            15 Clss-CA              1:00.62    1:07.64  
       32.39  1:07.64                                                      
 24 Adams, Nathaniel L        16 Smsc-CA              1:08.96    1:08.12  
       33.46  1:08.12                                                      
 25 Mathisen, Elijah J        16 Paso-CA              1:07.52    1:08.29  
       33.45  1:08.29                                                      
 26 Santos, Pedro K           15 Smsc-CA              1:09.87    1:08.51  
       33.32  1:08.51                                                      
 27 DeVetis, Vinni J          15 Cssc-CA              1:08.01    1:08.55  
       33.91  1:08.55                                                      
 28 Kerbeck, Davis F          15 Mss-CA               1:09.67    1:10.28  
       34.12  1:10.28                                                      
 29 Davis, Noah B             16 Unattached-CA        1:05.63    1:10.93  
       34.19  1:10.93                                                      
 30 Purdom, Jaeger G          15 Ynez-CA              1:13.29    1:12.45  
       35.66  1:12.45                                                      
 31 Hong, Nick S              15 Polar Bears-CA       1:15.54    1:13.95  
       36.22  1:13.95                                                      
 32 Nino, Sean E              15 Paso-CA              1:09.37    1:14.46  
       37.27  1:14.46                                                      
 33 Lozano, Ryan B            15 Rtlr-CA              1:13.21    1:17.39  
       39.30  1:17.39                                                      
 
Men 15 & Over 100 Yard Backstroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vayanas, Orion            17 Path-CA                59.56      59.53  
       29.67    59.53                                                      
  2 Grace IV, Paul R          16 Clss-CA                59.54      59.75  
       29.51    59.75                                                      
  3 Greeson, Wylie B          17 Pvst-CA                56.70    1:00.74  
       29.28  1:00.74                                                      
  4 Francis, Jayden C         16 Sbsc-CA                58.67    1:01.48  
       30.13  1:01.48                                                      
  5 Kordbacheh, Sepehr        15 Ccat-CA                59.81    1:01.57  
       30.30  1:01.57                                                      
  6 Sanchez, Ben P            16 Ccat-CA                59.35    1:01.61  
       30.43  1:01.61                                                      
  7 Grant-Chapman, Oliver D   17 Sbsc-CA                57.40    1:01.62  
       29.63  1:01.62                                                      
  8 Funfack, Hans K           15 Sbsc-CA                   NT    1:01.83  
       30.45  1:01.83                                                      
  9 Afriat, Jason J           19 Ccat-CA              1:04.41    1:03.26  
       30.59  1:03.26                                                      
 10 Robinson, Gregory B       17 Sbsc-CA              1:03.96    1:03.63  
       31.18  1:03.63                                                      
 11 Paragas, Robin A          15 Path-CA              1:04.72    1:03.75  
       31.65  1:03.75                                                      
 12 Simpkins, Sean T          15 Clss-CA              1:04.47    1:05.05  
       32.03  1:05.05                                                      
 13 Cusumano, James P         16 Path-CA              1:03.17    1:05.37  
       32.83  1:05.37                                                      
 14 Graczyk, Sawyer A         15 Pvst-CA              1:07.71    1:07.75  
       32.33  1:07.75                                                      
 15 Gibbs, Jacob M            16 Path-CA              1:05.44    1:08.48  
       33.80  1:08.48                                                      
 16 Kim, Tony T               15 Cssc-CA              1:08.42    1:09.46  
       34.13  1:09.46                                                      
 17 Hougo, Asher J            15 Ynez-CA              1:18.87    1:14.47  
     1:14.47  1:14.47                                                      
 
Men 15 & Over 100 Yard Backstroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Treadway, Matthew D       16 Sbsc-CA                58.25    1:04.24  
       30.34  1:04.24                                                      
  2 Janka, Kian B             15 Path-CA              1:09.93    1:04.83  
       31.44  1:04.83                                                      
  3 Lusk, Joshua K            16 Path-CA              1:04.62    1:05.58  
       31.70  1:05.58                                                      
  4 Ballantine, Jackson H     16 Sbsc-CA                58.91    1:05.86  
       31.31  1:05.86                                                      
  5 Hopkins, Sean K           18 Sbsc-CA                   NT    1:07.73  
       32.27  1:07.73                                                      
  6 Kulberg, Reed O           16 Sbsc-CA              1:09.26    1:09.52  
       32.88  1:09.52                                                      
  7 Kang, Ted I               15 Path-CA              1:11.06    1:09.78  
       34.48  1:09.78                                                      
  8 Tanis, Ryan K             15 Path-CA              1:13.89    1:11.32  
       35.25  1:11.32                                                      
  9 Gebhardt, Blake W         15 Path-CA              1:11.44    1:11.76  
       34.93  1:11.76                                                      
 10 Majsa, Sebastian J        15 Path-CA              1:16.45    1:14.68  
       35.49  1:14.68                                                      
 11 Taylor, Stephen G         17 Sbsc-CA              1:10.60    1:16.51  
       36.98  1:16.51                                                      
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Hayden               18 Ccat-CA              1:51.21    1:58.65  
       26.62    56.41  1:27.59  1:58.65                                    
  2 Finello, Vincent N        17 Clss-CA              1:55.10    2:06.97  
       30.43  1:01.98  1:35.07  2:06.97                                    
  3 Hotchkiss, Kennan E       16 Mss-CA               2:03.91    2:07.57  
       30.76  1:02.85  1:35.46  2:07.57                                    
  4 Runnells, Cooper A        15 Cssc-CA              2:04.51    2:07.68  
       30.24  1:02.74  1:35.77  2:07.68                                    
  5 May, Hunter G             15 Sbsc-CA              2:06.50    2:10.29  
       31.91  1:06.36  1:39.00  2:10.29                                    
  6 Gaitan, Miles A           17 Sbsc-CA              1:56.88    2:10.31  
       31.99  1:06.76  1:39.18  2:10.31                                    
  7 Friedrich, Aaron J        15 Smsc-CA              2:13.73    2:14.15  
       32.93  1:07.10  1:40.94  2:14.15                                    
  8 Lozano, Jesse J           16 Rtlr-CA              2:10.78    2:15.01  
       31.92  1:06.20  1:41.04  2:15.01                                    
  9 Hutson, Rijker H          16 Path-CA                   NT    2:15.94  
       32.22  1:06.87  1:41.73  2:15.94                                    
 10 Jancis, Luke              17 Ccat-CA              2:09.07    2:18.75  
       31.46  1:04.89  1:40.73  2:18.75                                    
 11 Ramos, Niles C            17 Smsc-CA              2:12.99    2:20.48  
       34.47  1:10.25  1:45.32  2:20.48                                    
 12 Mathisen, Elijah J        16 Paso-CA              2:27.12    2:27.61  
       34.76  1:12.50  1:51.00  2:27.61                                    
 13 Santos, Pedro K           15 Smsc-CA              2:27.28    2:27.89  
       35.06  1:12.76  1:50.88  2:27.89                                    
 14 Hong, Nick S              15 Polar Bears-CA            NT    2:46.85  
       39.45  1:22.55  2:06.15  2:46.85                                    
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace IV, Paul R          16 Clss-CA              2:11.14    2:08.96  
       30.83  1:03.10  1:36.01  2:08.96                                    
  2 Sanchez, Ben P            16 Ccat-CA              2:04.97    2:09.52  
       30.65  1:03.19  1:36.62  2:09.52                                    
  3 Francis, Jayden C         16 Sbsc-CA              2:03.35    2:12.30  
       31.77  1:05.01  1:39.10  2:12.30                                    
  4 Kordbacheh, Sepehr        15 Ccat-CA              2:05.86    2:12.66  
       30.37  1:03.42  1:38.04  2:12.66                                    
  5 Cusumano, James P         16 Path-CA                   NT    2:28.83  
       35.62  1:12.41  1:51.05  2:28.83                                    
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ternov, Sergey M          17 Ccat-CA              1:52.42    2:05.27  
       28.68  1:00.48  1:33.64  2:05.27                                    
  2 Lusk, Joshua K            16 Path-CA              2:20.67    2:24.56  
       32.96  1:09.56  1:47.19  2:24.56                                    
  3 Gebhardt, Blake W         15 Path-CA              2:32.01    2:33.30  
       35.34  1:13.86  1:53.78  2:33.30                                    
 
Men 15 & Over 100 Yard Breaststroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penvenne, Galen P         17 Puma-CA              1:01.59    1:01.09  
       28.24  1:01.09                                                      
  2 Liu, Hayden               18 Ccat-CA                57.46    1:01.42  
       28.97  1:01.42                                                      
  3 Park, Joseph W            16 Path-CA              1:00.52    1:03.29  
       29.44  1:03.29                                                      
  4 Medina, Arturo G          16 Cia-CA               1:02.33    1:03.51  
       29.59  1:03.51                                                      
  5 Rudner, Jacob H           17 Clss-CA              1:00.88    1:03.61  
       29.71  1:03.61                                                      
  6 May, Hunter G             15 Sbsc-CA              1:01.56    1:03.64  
       30.06  1:03.64                                                      
  7 Desilets, Brandon J       16 Cssc-CA              1:02.71    1:03.66  
       30.36  1:03.66                                                      
  8 Brown, Zac M              19 San Luis Obispo-CA   1:04.22    1:05.39  
       31.02  1:05.39                                                      
  9 Melaye, Leo P             15 Path-CA                59.72    1:05.97  
       30.37  1:05.97                                                      
 10 Zaytsev, Sasha            15 Ccat-CA              1:06.92    1:06.19  
       31.42  1:06.19                                                      
 11 Mills, Matt R             16 Sbsc-CA              1:01.29    1:06.51  
       30.88  1:06.51                                                      
 12 Gaitan, Miles A           17 Sbsc-CA              1:17.20    1:07.70  
       31.59  1:07.70                                                      
 13 Jancis, Luke              17 Ccat-CA              1:10.39    1:08.83  
       33.35  1:08.83                                                      
 14 Hughes, Gavin R           17 Paso-CA              1:10.86    1:09.00  
       33.07  1:09.00                                                      
 15 DeVetis, Vinni J          15 Cssc-CA              1:07.43    1:09.13  
       32.95  1:09.13                                                      
 16 Finello, Vincent N        17 Clss-CA              1:09.69    1:09.90  
       33.12  1:09.90                                                      
 17 Depew, Tristan R          17 Sbsc-CA                   NT    1:10.02  
       32.91  1:10.02                                                      
 18 Hotchkiss, Kennan E       16 Mss-CA               1:10.87    1:10.40  
       33.64  1:10.40                                                      
 19 Billotte, Joshua C        15 Cssc-CA              1:09.84    1:10.46  
       33.74  1:10.46                                                      
 20 Lozano, Jesse J           16 Rtlr-CA              1:11.30    1:10.68  
       33.91  1:10.68                                                      
 21 Nino, Sean E              15 Paso-CA              1:07.52    1:11.34  
       34.01  1:11.34                                                      
 22 Ramos, Niles C            17 Smsc-CA              1:11.40    1:11.55  
       34.27  1:11.55                                                      
 23 Courrieu, Rick F          16 Rtlr-CA              1:14.37    1:11.88  
       34.67  1:11.88                                                      
 24 Adams, Nathaniel L        16 Smsc-CA              1:12.26    1:13.90  
       35.40  1:13.90                                                      
 25 Friedrich, Aaron J        15 Smsc-CA              1:14.04    1:14.53  
       36.10  1:14.53                                                      
 26 Hurtubise, Marcel P       17 Mss-CA               1:15.90    1:14.84  
       35.46  1:14.84                                                      
 27 Heckenberg, Adam          16 Unattached-CA        1:13.76    1:16.45  
       35.81  1:16.45                                                      
 28 Mathisen, Elijah J        16 Paso-CA              1:19.00    1:17.35  
       36.83  1:17.35                                                      
 29 Demidov, Alexander        15 Ynez-CA              1:21.56    1:19.38  
       37.77  1:19.38                                                      
 30 Purdom, Jaeger G          15 Ynez-CA              1:14.97    1:20.62  
       37.49  1:20.62                                                      
 31 Stack, Tariq R            15 Clss-CA              1:16.59    1:21.09  
       37.38  1:21.09                                                      
 32 Santos, Pedro K           15 Smsc-CA              1:27.52    1:24.51  
       39.60  1:24.51                                                      
 33 Lozano, Ryan B            15 Rtlr-CA              1:25.47    1:30.33  
       43.18  1:30.33                                                      
 34 Henry, Dinil J            15 Polar Bears-CA            NT    1:38.77  
       45.61  1:38.77                                                      
 
Men 15 & Over 100 Yard Breaststroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Funfack, Hans K           15 Sbsc-CA              1:01.44    1:05.90  
       31.07  1:05.90                                                      
  2 Vayanas, Orion            17 Path-CA              1:02.77    1:06.04  
       30.62  1:06.04                                                      
  3 Robinson, Gregory B       17 Sbsc-CA              1:04.00    1:08.54  
       31.74  1:08.54                                                      
  4 Wang, Jason               17 Ccat-CA              1:05.76    1:08.77  
       32.16  1:08.77                                                      
  5 Grace IV, Paul R          16 Clss-CA              1:12.44    1:10.25  
       33.48  1:10.25                                                      
  6 Grant-Chapman, Oliver D   17 Sbsc-CA              1:10.60    1:11.44  
       33.86  1:11.44                                                      
  7 Simpkins, Sean T          15 Clss-CA              1:07.20    1:11.78  
       34.35  1:11.78                                                      
  8 Paragas, Robin A          15 Path-CA              1:14.44    1:12.61  
       34.49  1:12.61                                                      
  9 Greeson, Wylie B          17 Pvst-CA              1:12.32    1:13.09  
       34.74  1:13.09                                                      
 10 Gibbs, Jacob M            16 Path-CA                   NT    1:14.83  
       34.89  1:14.83                                                      
 11 Cusumano, James P         16 Path-CA              1:11.07    1:15.93  
       36.06  1:15.93                                                      
 12 Francis, Jayden C         16 Sbsc-CA                   NT    1:17.12  
       36.63  1:17.12                                                      
 13 Wilcox, Alex W            15 Cssc-CA              1:24.44    1:22.91  
       37.16  1:22.91                                                      
 
Men 15 & Over 100 Yard Breaststroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Treadway, Matthew D       16 Sbsc-CA              1:00.46             
       29.94                                                               
  1 Treadway, Matthew D       16 Sbsc-CA              1:00.46    1:06.37  
       29.94  1:06.37                                                      
  2 White, Max J              15 Sbsc-CA              1:06.93    1:09.49  
       33.32  1:09.49                                                      
  3 Kang, Ted I               15 Path-CA              1:06.95    1:11.03  
       34.10  1:11.03                                                      
  4 Kanard, Alexander I       15 Sbsc-CA                   NT    1:11.88  
       34.41  1:11.88                                                      
  5 Taylor, Stephen G         17 Sbsc-CA              1:05.86    1:11.92  
       32.90  1:11.92                                                      
  6 Tanis, Ryan K             15 Path-CA              1:14.80    1:13.38  
       35.14  1:13.38                                                      
  7 Gebhardt, Blake W         15 Path-CA              1:16.27    1:13.44  
       34.76  1:13.44                                                      
  8 Janka, Kian B             15 Path-CA              1:14.92    1:14.77  
       35.02  1:14.77                                                      
  9 Kulberg, Reed O           16 Sbsc-CA                   NT    1:16.72  
       35.90  1:16.72                                                      
 10 Lusk, Joshua K            16 Path-CA                   NT    1:22.91  
       38.51  1:22.91                                                      
 -- Majsa, Sebastian J        15 Path-CA                   NT         DQ  
       40.85       DQ                                                      
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rudner, Jacob H           17 Clss-CA              2:10.98    2:15.72  
       30.72  1:05.51  1:41.00  2:15.72                                    
  2 May, Hunter G             15 Sbsc-CA              2:13.24    2:18.29  
       32.75  1:08.32  1:43.60  2:18.29                                    
  3 Medina, Arturo G          16 Cia-CA               2:20.11    2:18.63  
       31.40  1:07.04  1:42.13  2:18.63                                    
  4 Park, Joseph W            16 Path-CA              2:13.33    2:18.87  
       31.52  1:07.23  1:42.48  2:18.87                                    
  5 Brown, Zac M              19 San Luis Obispo-CA   2:20.86    2:19.68  
       32.07  1:07.56  1:43.50  2:19.68                                    
  6 Melaye, Leo P             15 Path-CA              2:09.85    2:22.70  
       32.03  1:07.81  1:44.60  2:22.70                                    
  7 Zaytsev, Sasha            15 Ccat-CA              2:21.20    2:24.03  
       32.80  1:09.49  1:46.31  2:24.03                                    
  8 Desilets, Brandon J       16 Cssc-CA              2:16.10    2:24.04  
       33.58  1:11.12  1:47.88  2:24.04                                    
  9 Hughes, Gavin R           17 Paso-CA              2:35.28    2:29.65  
       34.89  1:13.65  1:52.05  2:29.65                                    
 10 Lozano, Jesse J           16 Rtlr-CA              2:27.63    2:31.45  
       34.77  1:13.63  1:52.72  2:31.45                                    
 11 DeVetis, Vinni J          15 Cssc-CA              2:30.64    2:33.33  
       35.45  1:15.30  1:55.00  2:33.33                                    
 12 Nino, Sean E              15 Paso-CA              2:28.20    2:35.98  
       35.73  1:14.68  1:54.76  2:35.98                                    
 13 Purdom, Jaeger G          15 Ynez-CA              2:54.50    2:59.01  
       38.49  1:23.50  2:12.14  2:59.01                                    
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Funfack, Hans K           15 Sbsc-CA              2:15.81    2:22.13  
       32.58  1:09.15  1:45.90  2:22.13                                    
  2 Vayanas, Orion            17 Path-CA              2:25.91    2:25.54  
       33.10  1:10.44  1:47.75  2:25.54                                    
  3 Robinson, Gregory B       17 Sbsc-CA              2:21.49    2:30.73  
       33.80  1:12.68  1:51.89  2:30.73                                    
  4 Simpkins, Sean T          15 Clss-CA              2:23.40    2:31.25  
       33.86  1:13.27  1:52.29  2:31.25                                    
  5 Wang, Jason               17 Ccat-CA              2:25.65    2:35.40  
       33.13  1:11.50  1:52.59  2:35.40                                    
  6 Paragas, Robin A          15 Path-CA              2:44.95    2:40.94  
       35.42  1:17.00  1:59.65  2:40.94                                    
  7 Graczyk, Sawyer A         15 Pvst-CA              2:50.93    2:47.39  
       36.21  1:17.92  2:02.65  2:47.39                                    
  8 Cusumano, James P         16 Path-CA                   NT    2:47.83  
       37.63  1:20.30  2:05.25  2:47.83                                    
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Max J              15 Sbsc-CA              2:26.24    2:29.65  
       34.49  1:13.60  1:51.89  2:29.65                                    
  2 Kang, Ted I               15 Path-CA              2:28.23    2:32.94  
       34.59  1:14.17  1:54.86  2:32.94                                    
  3 Tanis, Ryan K             15 Path-CA                   NT    2:35.88  
       34.96  1:14.98  1:56.25  2:35.88                                    
  4 Taylor, Stephen G         17 Sbsc-CA              2:26.39    2:39.18  
       35.62  1:16.75  1:57.68  2:39.18                                    
  5 Gebhardt, Blake W         15 Path-CA              2:47.09    2:39.41  
       34.42  1:15.06  1:56.96  2:39.41                                    
  6 Janka, Kian B             15 Path-CA                   NT    2:45.15  
       36.35  1:17.52  2:00.96  2:45.15                                    
 
Men 15 & Over 100 Yard Butterfly GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Zandt, Zach E         15 Ccat-CA                50.07      51.12  
       24.05    51.12                                                      
  2 Penvenne, Galen P         17 Puma-CA                49.75      53.25  
       24.84    53.25                                                      
  3 Depew, Tristan R          17 Sbsc-CA                51.47      54.01  
       25.13    54.01                                                      
  4 Finello, Thomas J         17 Clss-CA                50.96      54.52  
       25.30    54.52                                                      
  5 Courrieu, Rick F          16 Rtlr-CA                53.74      54.70  
       26.17    54.70                                                      
  6 May, Hunter G             15 Sbsc-CA                55.77             
       25.95                                                               
  6 May, Hunter G             15 Sbsc-CA                55.77      55.79  
       25.95    55.79                                                      
  7 Brown, Zac M              19 San Luis Obispo-CA     55.35      56.20  
       26.99    56.20                                                      
  8 Hutson, Rijker H          16 Path-CA                53.00      56.27  
       26.25    56.27                                                      
  9 Zaytsev, Sasha            15 Ccat-CA                56.81      57.03  
       26.83    57.03                                                      
 10 Hotchkiss, Kennan E       16 Mss-CA                 57.90      57.12  
       27.24    57.12                                                      
 11 Klement, Cade J           17 Path-CA                53.58      57.46  
       26.84    57.46                                                      
 12 Gaitan, Miles A           17 Sbsc-CA              1:04.31      57.87  
       27.07    57.87                                                      
 13 Medina, Arturo G          16 Cia-CA                 57.83      58.02  
       27.07    58.02                                                      
 14 Rudner, Jacob H           17 Clss-CA              1:00.50      58.49  
       27.32    58.49                                                      
 15 Runnells, Cooper A        15 Cssc-CA              1:00.93      58.62  
       27.40    58.62                                                      
 16 Hurtubise, Marcel P       17 Mss-CA                 55.09      58.68  
       27.76    58.68                                                      
 17 Ramos, Niles C            17 Smsc-CA                57.13      58.80  
       28.43    58.80                                                      
 18 Park, Joseph W            16 Path-CA                58.27      59.92  
       27.53    59.92                                                      
 19 Billotte, Joshua C        15 Cssc-CA              1:00.82    1:00.41  
       28.23  1:00.41                                                      
 20 Desilets, Brandon J       16 Cssc-CA              1:04.22    1:00.50  
       28.39  1:00.50                                                      
 21 Ramirez, Danny S          17 Puma-CA                59.53             
       29.05                                                               
 21 Ramirez, Danny S          17 Puma-CA                59.53    1:00.95  
       29.05  1:00.95                                                      
 22 DeVetis, Vinni J          15 Cssc-CA              1:01.00    1:01.06  
       29.11  1:01.06                                                      
 23 Finello, Vincent N        17 Clss-CA                56.90    1:01.10  
       28.38  1:01.10                                                      
 24 Jancis, Luke              17 Ccat-CA              1:01.29    1:01.29  
       27.85  1:01.29                                                      
 25 Lozano, Jesse J           16 Rtlr-CA              1:02.51    1:01.34  
       29.01  1:01.34                                                      
 26 Friedrich, Aaron J        15 Smsc-CA              1:00.72    1:02.10  
       29.23  1:02.10                                                      
 27 Dancy, Elijah G           16 Unattached-CA        1:03.99    1:03.07  
       28.62  1:03.07                                                      
 28 Adams, Nathaniel L        16 Smsc-CA                57.68    1:03.42  
       29.19  1:03.42                                                      
 29 Demidov, Alexander        15 Ynez-CA                59.15             
       28.40                                                               
 29 Demidov, Alexander        15 Ynez-CA                59.15    1:03.70  
       28.40  1:03.70                                                      
 30 Kerbeck, Davis F          15 Mss-CA               1:09.40    1:05.86  
       29.52  1:05.86                                                      
 31 Grieco, Jace A            15 Ynez-CA              1:09.75    1:08.24  
       30.62  1:08.24                                                      
 32 Lozano, Ryan B            15 Rtlr-CA              1:09.87    1:12.12  
       32.96  1:12.12                                                      
 33 Santos, Pedro K           15 Smsc-CA              1:13.17    1:12.88  
       33.40  1:12.88                                                      
 
Men 15 & Over 100 Yard Butterfly SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Afriat, Jason J           19 Ccat-CA                55.16      55.34  
       25.64    55.34                                                      
  2 Cusumano, James P         16 Path-CA                55.30      58.20  
       27.00    58.20                                                      
  3 Robinson, Gregory B       17 Sbsc-CA                54.27      58.55  
       27.14    58.55                                                      
  4 Greeson, Wylie B          17 Pvst-CA                54.67      58.86  
       27.60    58.86                                                      
  5 Grant-Chapman, Oliver D   17 Sbsc-CA                56.76      59.96  
       27.92    59.96                                                      
  5 Kordbacheh, Sepehr        15 Ccat-CA                56.28      59.96  
       28.05    59.96                                                      
  7 Vayanas, Orion            17 Path-CA                58.86    1:00.11  
       27.84  1:00.11                                                      
  8 Sanchez, Ben P            16 Ccat-CA                   NT    1:00.66  
       28.60  1:00.66                                                      
  9 Grace IV, Paul R          16 Clss-CA              1:00.56    1:00.89  
       28.67  1:00.89                                                      
 10 Simpkins, Sean T          15 Clss-CA              1:01.39    1:01.91  
       29.05  1:01.91                                                      
 11 Gibbs, Jacob M            16 Path-CA              1:02.44    1:02.62  
       29.03  1:02.62                                                      
 12 Wang, Jason               17 Ccat-CA              1:04.38    1:03.61  
       29.93  1:03.61                                                      
 13 Paragas, Robin A          15 Path-CA              1:04.95    1:04.41  
       29.76  1:04.41                                                      
 14 Funfack, Hans K           15 Sbsc-CA                   NT    1:06.21  
       30.85  1:06.21                                                      
 15 Kim, Tony T               15 Cssc-CA              1:09.92    1:07.46  
       31.53  1:07.46                                                      
 16 Wilcox, Alex W            15 Cssc-CA              1:08.64    1:07.61  
       30.24  1:07.61                                                      
 17 Graczyk, Sawyer A         15 Pvst-CA                   NT    1:07.65  
       30.19  1:07.65                                                      
 -- Francis, Jayden C         16 Sbsc-CA                53.91         DQ  
       26.76       DQ                                                      
 
Men 15 & Over 100 Yard Butterfly BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Treadway, Matthew D       16 Sbsc-CA                56.58      59.81  
       28.19    59.81                                                      
  2 Hopkins, Sean K           18 Sbsc-CA                55.72    1:00.62  
       28.46  1:00.62                                                      
  3 Ballantine, Jackson H     16 Sbsc-CA                57.04    1:04.12  
       29.87  1:04.12                                                      
  4 Taylor, Stephen G         17 Sbsc-CA              1:04.83    1:05.36  
       29.60  1:05.36                                                      
  5 Tanis, Ryan K             15 Path-CA              1:08.10    1:05.45  
       30.37  1:05.45                                                      
  6 Lusk, Joshua K            16 Path-CA              1:03.89    1:05.93  
       30.29  1:05.93                                                      
  7 Kanard, Alexander I       15 Sbsc-CA              1:05.97    1:06.38  
       31.46  1:06.38                                                      
  8 White, Max J              15 Sbsc-CA              1:05.42    1:08.16  
       31.26  1:08.16                                                      
  9 Gebhardt, Blake W         15 Path-CA              1:21.96    1:09.93  
       31.25  1:09.93                                                      
 10 Janka, Kian B             15 Path-CA              1:12.08    1:10.47  
       32.08  1:10.47                                                      
 11 Kang, Ted I               15 Path-CA              1:07.30    1:10.81  
       31.69  1:10.81                                                      
 12 Kulberg, Reed O           16 Sbsc-CA                   NT    1:13.07  
       33.23  1:13.07                                                      
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Zandt, Zach E         15 Ccat-CA              1:51.36    1:56.73  
       25.37    54.68  1:25.57  1:56.73                                    
  2 Depew, Tristan R          17 Sbsc-CA              1:54.27    1:59.90  
       26.69    57.21  1:27.88  1:59.90                                    
  3 Courrieu, Rick F          16 Rtlr-CA              1:58.55    2:01.53  
       28.04    59.01  1:30.55  2:01.53                                    
  4 Finello, Thomas J         17 Clss-CA              2:09.15    2:03.01  
       26.69    57.41  1:29.77  2:03.01                                    
  5 Zaytsev, Sasha            15 Ccat-CA              2:09.37    2:03.41  
       27.74    58.86  1:30.99  2:03.41                                    
  6 May, Hunter G             15 Sbsc-CA              2:08.95    2:04.21  
       28.76  1:00.45  1:31.27  2:04.21                                    
  7 Ramos, Niles C            17 Smsc-CA              2:05.46    2:09.17  
       29.21  1:01.94  1:36.01  2:09.17                                    
  8 Billotte, Joshua C        15 Cssc-CA              2:06.51    2:10.65  
       29.17  1:02.70  1:36.56  2:10.65                                    
  9 Brown, Zac M              19 San Luis Obispo-CA   2:07.38    2:11.13  
       28.22  1:02.23  1:36.97  2:11.13                                    
 10 Ramirez, Danny S          17 Puma-CA              2:10.10    2:16.80  
       30.29  1:04.73  1:39.94  2:16.80                                    
 11 Desilets, Brandon J       16 Cssc-CA              2:21.81    2:18.22  
       30.68  1:06.14  1:43.37  2:18.22                                    
 12 Adams, Nathaniel L        16 Smsc-CA              2:25.99    2:24.12  
       30.24  1:05.93  1:44.64  2:24.12                                    
 13 Hurtubise, Marcel P       17 Mss-CA               2:02.41    2:27.85  
       31.21  1:09.58  1:49.21  2:27.85                                    
 14 Demidov, Alexander        15 Ynez-CA              2:23.51    2:34.83  
       31.53  1:09.31  1:51.09  2:34.83                                    
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Jayden C         16 Sbsc-CA              1:59.24    2:06.91  
       28.72  1:00.97  1:34.03  2:06.91                                    
  2 Vayanas, Orion            17 Path-CA              2:12.61    2:12.92  
       29.44  1:01.91  1:37.44  2:12.92                                    
  3 Robinson, Gregory B       17 Sbsc-CA                   NT    2:16.01  
       29.27  1:03.15  1:38.75  2:16.01                                    
  4 Paragas, Robin A          15 Path-CA                   NT    2:29.25  
       31.43  1:09.45  1:49.95  2:29.25                                    
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tabatabaee, Ash M         16 Rtlr-CA              1:55.48    2:00.85  
       27.15    58.12  1:29.19  2:00.85                                    
  2 Tanis, Ryan K             15 Path-CA                   NT    2:28.10  
       31.32  1:09.01  1:48.95  2:28.10                                    
  3 White, Max J              15 Sbsc-CA                   NT    2:29.53  
       32.32  1:10.23  1:49.29  2:29.53                                    
  4 Janka, Kian B             15 Path-CA                   NT    2:52.12  
       32.41  1:11.19  1:58.40  2:52.12                                    
 
Men 15 & Over 100 Yard IM GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Zandt, Zach E         15 Ccat-CA                59.16      53.35  
       24.47    53.35                                                      
  2 Liu, Hayden               18 Ccat-CA                   NT      53.49  
       24.27    53.49                                                      
  3 Penvenne, Galen P         17 Puma-CA                52.65      54.12  
       24.42    54.12                                                      
  4 May, Hunter G             15 Sbsc-CA                   NT      56.76  
       26.20    56.76                                                      
  5 Gaitan, Miles A           17 Sbsc-CA                   NT      57.13  
       26.35    57.13                                                      
  6 Depew, Tristan R          17 Sbsc-CA                58.31      57.55  
       27.01    57.55                                                      
  7 Finello, Thomas J         17 Clss-CA                58.00      57.74  
       26.08    57.74                                                      
  8 Brown, Zac M              19 San Luis Obispo-CA     58.14      57.94  
       27.33    57.94                                                      
  9 Jancis, Luke              17 Ccat-CA              1:00.75      58.14  
       26.92    58.14                                                      
 10 Klement, Cade J           17 Path-CA                   NT      58.17  
       27.26    58.17                                                      
 11 Courrieu, Rick F          16 Rtlr-CA                58.17      58.27  
       26.21    58.27                                                      
 12 Medina, Arturo G          16 Cia-CA                 59.94      58.33  
       28.57    58.33                                                      
 13 Zaytsev, Sasha            15 Ccat-CA              1:01.18      58.37  
       27.90    58.37                                                      
 14 Park, Joseph W            16 Path-CA                   NT      58.57  
       27.51    58.57                                                      
 15 Finello, Vincent N        17 Clss-CA                58.00      58.58  
       26.51    58.58                                                      
 16 Hotchkiss, Kennan E       16 Mss-CA               1:00.86      58.74  
       27.23    58.74                                                      
 17 Rudner, Jacob H           17 Clss-CA              1:00.00      59.14  
       27.79    59.14                                                      
 18 Hutson, Rijker H          16 Path-CA                   NT      59.34  
       28.34    59.34                                                      
 19 Mills, Matt R             16 Sbsc-CA                   NT      59.35  
       28.03    59.35                                                      
 20 Desilets, Brandon J       16 Cssc-CA              1:04.02      59.37  
       28.54    59.37                                                      
 21 Ramos, Niles C            17 Smsc-CA                59.99      59.82  
       28.51    59.82                                                      
 22 Runnells, Cooper A        15 Cssc-CA                   NT    1:00.59  
       27.24  1:00.59                                                      
 23 Melaye, Leo P             15 Path-CA                   NT    1:00.68  
       29.25  1:00.68                                                      
 24 Hughes, Gavin R           17 Paso-CA              1:01.32    1:01.69  
       29.19  1:01.69                                                      
 25 Friedrich, Aaron J        15 Smsc-CA              1:06.99    1:01.80  
       28.55  1:01.80                                                      
 26 Lozano, Jesse J           16 Rtlr-CA                   NT    1:01.95  
       29.74  1:01.95                                                      
 27 DeVetis, Vinni J          15 Cssc-CA              1:03.96    1:02.02  
       29.22  1:02.02                                                      
 28 Adams, Nathaniel L        16 Smsc-CA              1:01.99    1:03.11  
       29.99  1:03.11                                                      
 29 Hurtubise, Marcel P       17 Mss-CA               1:02.56    1:03.99  
       29.05  1:03.99                                                      
 30 Ramirez, Danny S          17 Puma-CA              1:04.50    1:04.08  
       28.76  1:04.08                                                      
 31 Dancy, Elijah G           16 Unattached-CA             NT    1:04.54  
       29.26  1:04.54                                                      
 32 Stack, Tariq R            15 Clss-CA              1:04.00    1:05.87  
       29.76  1:05.87                                                      
 33 Mathisen, Elijah J        16 Paso-CA              1:12.33    1:06.77  
       31.18  1:06.77                                                      
 34 Santos, Pedro K           15 Smsc-CA                   NT    1:09.35  
       31.41  1:09.35                                                      
 35 Nino, Sean E              15 Paso-CA              1:14.06    1:10.25  
       34.64  1:10.25                                                      
 36 Hong, Nick S              15 Polar Bears-CA            NT    1:12.20  
       33.59  1:12.20                                                      
 37 Dragonette, Nicolas J     15 Ynez-CA              1:20.76    1:13.25  
       32.26  1:13.25                                                      
 38 Lozano, Ryan B            15 Rtlr-CA                   NT    1:15.21  
       34.95  1:15.21                                                      
 39 Henry, Dinil J            15 Polar Bears-CA       1:24.72    1:25.59  
       41.61  1:25.59                                                      
 -- Heckenberg, Adam          16 Unattached-CA             NT         DQ  
       32.28       DQ                                                      
 
Men 15 & Over 100 Yard IM SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vayanas, Orion            17 Path-CA                   NT      57.07  
       26.85    57.07                                                      
  2 Robinson, Gregory B       17 Sbsc-CA              1:00.60    1:00.45  
       28.06  1:00.45                                                      
  3 Kordbacheh, Sepehr        15 Ccat-CA              1:02.85    1:00.81  
       28.05  1:00.81                                                      
  4 Funfack, Hans K           15 Sbsc-CA                   NT    1:00.87  
       28.60  1:00.87                                                      
  5 Greeson, Wylie B          17 Pvst-CA              1:01.25    1:01.06  
       28.07  1:01.06                                                      
  6 Grant-Chapman, Oliver D   17 Sbsc-CA                   NT    1:01.12  
       28.26  1:01.12                                                      
  7 Francis, Jayden C         16 Sbsc-CA                   NT    1:01.27  
       27.86  1:01.27                                                      
  8 Grace IV, Paul R          16 Clss-CA              1:06.00    1:01.51  
       28.61  1:01.51                                                      
  9 Gibbs, Jacob M            16 Path-CA              1:07.70    1:01.61  
       28.04  1:01.61                                                      
 10 Paragas, Robin A          15 Path-CA              1:05.60    1:01.90  
       28.83  1:01.90                                                      
 11 Simpkins, Sean T          15 Clss-CA                25.20    1:02.17  
       30.18  1:02.17                                                      
 12 Cusumano, James P         16 Path-CA                   NT    1:02.39  
       28.79  1:02.39                                                      
 13 Sanchez, Ben P            16 Ccat-CA                   NT    1:03.06  
       28.63  1:03.06                                                      
 14 Wang, Jason               17 Ccat-CA                   NT    1:05.70  
       32.71  1:05.70                                                      
 15 Graczyk, Sawyer A         15 Pvst-CA              1:08.39    1:06.05  
       29.97  1:06.05                                                      
 16 Kim, Tony T               15 Cssc-CA                   NT    1:06.80  
       31.22  1:06.80                                                      
 17 Wilcox, Alex W            15 Cssc-CA                   NT    1:08.16  
       30.49  1:08.16                                                      
 18 Hougo, Asher J            15 Ynez-CA              1:12.55    1:11.04  
       33.53  1:11.04                                                      
 
Men 15 & Over 100 Yard IM BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Treadway, Matthew D       16 Sbsc-CA              1:01.74      58.87  
       27.45    58.87                                                      
  2 Kang, Ted I               15 Path-CA              1:12.56    1:03.49  
       30.09  1:03.49                                                      
  3 Taylor, Stephen G         17 Sbsc-CA              1:07.32    1:03.67  
       30.61  1:03.67                                                      
  4 Kanard, Alexander I       15 Sbsc-CA                   NT    1:04.55  
       30.93  1:04.55                                                      
  5 Hopkins, Sean K           18 Sbsc-CA              1:05.74    1:04.61  
       29.66  1:04.61                                                      
  6 Janka, Kian B             15 Path-CA                   NT    1:05.46  
       28.42  1:05.46                                                      
  7 Gebhardt, Blake W         15 Path-CA              1:08.02    1:06.26  
       30.39  1:06.26                                                      
  8 Tanis, Ryan K             15 Path-CA              1:09.68    1:06.36  
       31.64  1:06.36                                                      
  9 Lusk, Joshua K            16 Path-CA                   NT    1:07.85  
       30.23  1:07.85                                                      
 10 Ballantine, Jackson H     16 Sbsc-CA              1:04.62    1:07.93  
       29.65  1:07.93                                                      
 11 Kulberg, Reed O           16 Sbsc-CA                   NT    1:08.08  
       32.13  1:08.08                                                      
 12 White, Max J              15 Sbsc-CA              1:13.40    1:08.24  
       33.73  1:08.24                                                      
 13 Majsa, Sebastian J        15 Path-CA                   NT    1:11.85  
       32.67  1:11.85                                                      
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM GOLD
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Hayden               18 Ccat-CA              1:49.35    1:57.22  
       22.30    52.42  1:27.92  1:57.22                                    
  2 Courrieu, Rick F          16 Rtlr-CA              1:57.77    1:59.27  
       23.46    53.95  1:31.64  1:59.27                                    
  3 Zaytsev, Sasha            15 Ccat-CA              2:01.53    2:02.25  
       23.73    56.59  1:33.82  2:02.25                                    
  4 Van Zandt, Zach E         15 Ccat-CA              1:57.48    2:02.65  
       22.85    55.51  1:34.50  2:02.65                                    
  5 May, Hunter G             15 Sbsc-CA              1:58.45    2:03.24  
       26.83    59.36  1:34.53  2:03.24                                    
  6 Klement, Cade J           17 Path-CA              1:58.69    2:04.27  
       24.51    59.72  1:36.44  2:04.27                                    
  7 Medina, Arturo G          16 Cia-CA               2:00.89    2:04.59  
       24.66    59.29  1:35.38  2:04.59                                    
  8 Brown, Zac M              19 San Luis Obispo-CA   1:57.95    2:04.77  
       27.32  1:00.66  1:36.27  2:04.77                                    
  9 Depew, Tristan R          17 Sbsc-CA              2:02.82    2:05.28  
       26.32  1:00.18  1:36.74  2:05.28                                    
 10 Hotchkiss, Kennan E       16 Mss-CA               2:05.25    2:07.50  
       28.42  1:01.08  1:40.68  2:07.50                                    
 11 Finello, Vincent N        17 Clss-CA              2:02.69    2:08.16  
       25.99  1:37.95  2:08.16                                             
 12 Park, Joseph W            16 Path-CA              2:00.21    2:08.50  
       25.08  1:00.38  1:37.59  2:08.50                                    
 13 Desilets, Brandon J       16 Cssc-CA              2:10.32    2:08.74  
       28.09  1:02.30  1:38.54  2:08.74                                    
 14 Rudner, Jacob H           17 Clss-CA              2:06.68    2:09.57  
       27.74  1:02.80  1:39.09  2:09.57                                    
 15 Gaitan, Miles A           17 Sbsc-CA              1:58.92    2:11.53  
       27.33  1:00.69  1:37.93  2:11.53                                    
 16 Hughes, Gavin R           17 Paso-CA              2:03.00    2:14.48  
       28.32  1:04.84  1:45.23  2:14.48                                    
 17 Billotte, Joshua C        15 Cssc-CA              2:11.21    2:14.67  
       29.02  1:03.61  1:43.13  2:14.67                                    
 18 Runnells, Cooper A        15 Cssc-CA              2:11.92    2:15.03  
       29.14  1:03.25  1:44.90  2:15.03                                    
 19 Melaye, Leo P             15 Path-CA              2:05.82    2:15.09  
       30.63  1:06.86  1:44.22  2:15.09                                    
 20 Jancis, Luke              17 Ccat-CA              2:03.41    2:15.81  
       28.89  1:03.15  1:43.94  2:15.81                                    
 21 DeVetis, Vinni J          15 Cssc-CA              2:13.87    2:17.51  
       30.41  1:07.89  1:47.71  2:17.51                                    
 22 Hurtubise, Marcel P       17 Mss-CA               2:12.12    2:17.96  
       29.73  1:05.10  1:48.60  2:17.96                                    
 23 Adams, Nathaniel L        16 Smsc-CA              2:17.12    2:18.06  
       29.20  1:06.33  1:49.11  2:18.06                                    
 24 Friedrich, Aaron J        15 Smsc-CA              2:13.77    2:19.87  
       30.18  1:06.87  1:48.69  2:19.87                                    
 25 Ramos, Niles C            17 Smsc-CA              2:09.59    2:20.15  
       29.72  1:07.79  1:50.37  2:20.15                                    
 26 Mathisen, Elijah J        16 Paso-CA              2:24.82    2:23.78  
       32.23  1:09.89  1:52.32  2:23.78                                    
 27 Oppedahl, Ethan M         15 Puma-CA              2:37.29             
       32.78  1:10.75  1:55.66                                             
 27 Oppedahl, Ethan M         15 Puma-CA              2:37.29    2:29.53  
       32.78  1:10.75  1:55.66  2:29.53                                    
 28 Grieco, Jace A            15 Ynez-CA              2:23.20    2:30.99  
       30.51  1:08.82  1:55.19  2:30.99                                    
 29 Nino, Sean E              15 Paso-CA              2:22.70    2:31.59  
       32.91  1:14.58  1:56.24  2:31.59                                    
 30 Kerbeck, Davis F          15 Mss-CA               2:34.52    2:35.53  
       31.54  1:11.44  2:03.45  2:35.53                                    
 31 Santos, Pedro K           15 Smsc-CA              2:33.99    2:36.36  
       33.59  1:12.09  2:00.85  2:36.36                                    
 32 Lozano, Ryan B            15 Rtlr-CA              2:32.75    2:44.21  
       32.87  1:17.35  2:08.15  2:44.21                                    
 -- Finello, Thomas J         17 Clss-CA              2:11.53         DQ  
 -- Stack, Tariq R            15 Clss-CA              2:20.81         DQ  
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM SILVER
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kordbacheh, Sepehr        15 Ccat-CA              2:11.86    2:12.26  
       27.41  1:01.33  1:41.45  2:12.26                                    
  2 Grace IV, Paul R          16 Clss-CA              2:10.21    2:12.58  
       29.21  1:02.62  1:41.99  2:12.58                                    
  3 Vayanas, Orion            17 Path-CA              2:02.88    2:12.64  
       28.63  1:04.09  1:42.17  2:12.64                                    
  4 Funfack, Hans K           15 Sbsc-CA                   NT    2:15.16  
       30.57  1:05.22  1:43.55  2:15.16                                    
  5 Sanchez, Ben P            16 Ccat-CA                   NT    2:15.71  
       28.92  1:02.98  1:47.00  2:15.71                                    
  6 Simpkins, Sean T          15 Clss-CA              2:10.62    2:18.01  
       30.67  1:06.71  1:47.61  2:18.01                                    
  6 Paragas, Robin A          15 Path-CA              2:18.72    2:18.01  
       30.42  1:07.34  1:48.29  2:18.01                                    
  8 Robinson, Gregory B       17 Sbsc-CA              2:13.11    2:18.29  
       27.17  1:03.80  1:44.96  2:18.29                                    
  9 Gibbs, Jacob M            16 Path-CA              2:17.84    2:22.42  
       29.61  1:07.11  1:51.69  2:22.42                                    
 10 Graczyk, Sawyer A         15 Pvst-CA              2:27.76    2:28.95  
       31.42  1:09.62  1:54.82  2:28.95                                    
 11 Wilcox, Alex W            15 Cssc-CA              2:31.60    2:38.53  
       30.69  1:13.76  2:03.63  2:38.53                                    
 -- Kim, Tony T               15 Cssc-CA              2:25.76         DQ  
       32.31  1:11.09  1:56.30       DQ                                    
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM BRONZE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tabatabaee, Ash M         16 Rtlr-CA              2:02.67    2:02.51  
       23.21    55.09  1:34.06  2:02.51                                    
  2 Ternov, Sergey M          17 Ccat-CA              1:55.20    2:05.28  
       23.97    58.80  1:36.64  2:05.28                                    
  3 Taylor, Stephen G         17 Sbsc-CA                   NT    2:18.58  
       28.47  1:06.64  1:46.47  2:18.58                                    
  4 White, Max J              15 Sbsc-CA              2:20.08    2:20.69  
       31.19  1:09.66  1:47.95  2:20.69                                    
  5 Lusk, Joshua K            16 Path-CA              2:22.06    2:25.34  
       30.56  1:08.48  1:52.07  2:25.34                                    
 -- Majsa, Sebastian J        15 Path-CA                   NT         DQ  
       35.10  1:17.50  2:09.66       DQ                                    
 
Men 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay GOLD
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold-Ccat Swimming-CA  'A'                        1:27.77    1:29.97  
     1) Van Zandt, Zach E 15            2) Jancis, Luke 17                
     3) Liu, Hayden 18                  4) Zaytsev, Sasha 15              
       22.16    44.73  1:06.33  1:29.97                                    
  2 Gold-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                   NT    1:33.93  
     1) Mills, Matt R 16                2) Gaitan, Miles A 17             
     3) Depew, Tristan R 17             4) May, Hunter G 15               
       22.99    46.53  1:10.99  1:33.93                                    
  3 Gold-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                  1:30.63    1:35.74  
     1) Hutson, Rijker H 16             2) Klement, Cade J 17             
     3) Melaye, Leo P 15                4) Park, Joseph W 16              
       23.48    46.81  1:11.94  1:35.74                                    
  4 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'                1:37.59    1:38.96  
     1) Desilets, Brandon J 16          2) DeVetis, Vinni J 15            
     3) Billotte, Joshua C 15           4) Runnells, Cooper A 15          
       24.26    49.19  1:14.61  1:38.96                                    
  5 Gold-Santa Maria Swim Club-CA  'A'                1:39.79    1:42.54  
     1) Adams, Nathaniel L 16           2) Ramos, Niles C 17              
     3) Friedrich, Aaron J 15           4) Santos, Pedro K 15             
       24.52    49.64  1:14.92  1:42.54                                    
 -- Gold-Class Aquatics-CA  'A'                       1:32.82         DQ  
     1) Finello, Thomas J 17            2) Rudner, Jacob H 17             
     3) Finello, Vincent N 17           4) Stack, Tariq R 15              
       22.02    46.21  1:10.27       DQ                                    
 
Men 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay SILVER
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                 NT    1:36.17  
     1) Robinson, Gregory B 17          2) Francis, Jayden C 16           
     3) Grant-Chapman, Oliver D 17      4) Funfack, Hans K 15             
       24.08    48.44  1:12.27  1:36.17                                    
  2 Silver-Ccat Swimming-CA  'A'                      1:37.77    1:36.20  
     1) Afriat, Jason J 19              2) Sanchez, Ben P 16              
     3) Kordbacheh, Sepehr 15           4) Wang, Jason 17                 
       23.06    46.96  1:10.52  1:36.20                                    
  3 Silver-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                1:33.85    1:38.45  
     1) Gibbs, Jacob M 16               2) Paragas, Robin A 15            
     3) Vayanas, Orion 17               4) Cusumano, James P 16           
       25.05    49.65  1:13.21  1:38.45                                    
 
Men 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay BRONZE
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bronze-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                1:40.44    1:42.48  
     1) Kang, Ted I 15                  2) Gebhardt, Blake W 15           
     3) Tanis, Ryan K 15                4) Janka, Kian B 15               
       25.27    51.08  1:17.16  1:42.48                                    
 -- Bronze-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                 NT         DQ  
     1) Treadway, Matthew D 16          2) Ballantine, Jackson H 16       
     3) Hopkins, Sean K 18              4) Taylor, Stephen G 17           
       26.22    50.70  1:16.12       DQ                                    
 
Men 15 & Over 200 Yard Medley Relay GOLD
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold-Ccat Swimming-CA  'A'                        1:37.77    1:42.27  
     1) Liu, Hayden 18                  2) Zaytsev, Sasha 15              
     3) Van Zandt, Zach E 15            4) Jancis, Luke 17                
       24.69    56.00  1:19.75  1:42.27                                    
  2 Gold-Class Aquatics-CA  'A'                       1:42.00    1:43.49  
     1) Finello, Vincent N 17           2) Rudner, Jacob H 17             
     3) Finello, Thomas J 17            4) Stack, Tariq R 15              
       27.20    56.26  1:19.95  1:43.49                                    
  3 Gold-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                   NT    1:44.17  
     1) Mills, Matt R 16                2) Gaitan, Miles A 17             
     3) Depew, Tristan R 17             4) May, Hunter G 15               
       26.59    56.82  1:21.82  1:44.17                                    
  4 Gold-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                  1:44.47    1:46.06  
     1) Klement, Cade J 17              2) Melaye, Leo P 15               
     3) Hutson, Rijker H 16             4) Park, Joseph W 16              
       28.04    57.90  1:22.85  1:46.06                                    
  5 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'                1:55.92    1:50.06  
     1) Runnells, Cooper A 15           2) Desilets, Brandon J 16         
     3) Billotte, Joshua C 15           4) DeVetis, Vinni J 15            
       28.73    58.35  1:25.79  1:50.06                                    
  6 Gold-Santa Maria Swim Club-CA  'A'                2:00.79    1:57.14  
     1) Friedrich, Aaron J 15           2) Ramos, Niles C 17              
     3) Adams, Nathaniel L 16           4) Santos, Pedro K 15             
       30.89  1:03.27  1:29.72  1:57.14                                    
 
Men 15 & Over 200 Yard Medley Relay SILVER
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver-Ccat Swimming-CA  'A'                      1:45.55    1:48.70  
     1) Kordbacheh, Sepehr 15           2) Wang, Jason 17                 
     3) Afriat, Jason J 19              4) Sanchez, Ben P 16              
       28.82    59.14  1:24.69  1:48.70                                    
  2 Silver-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                 NT    1:49.28  
     1) Robinson, Gregory B 17          2) Francis, Jayden C 16           
     3) Grant-Chapman, Oliver D 17      4) Funfack, Hans K 15             
       29.39    58.77  1:24.05  1:49.28                                    
  3 Silver-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                1:49.39    1:53.02  
     1) Cusumano, James P 16            2) Vayanas, Orion 17              
     3) Paragas, Robin A 15             4) Gibbs, Jacob M 16              
       29.92    59.41  1:27.64  1:53.02                                    
 
Men 15 & Over 200 Yard Medley Relay BRONZE
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bronze-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                 NT    1:54.77  
     1) Treadway, Matthew D 16          2) Ballantine, Jackson H 16       
     3) Hopkins, Sean K 18              4) Taylor, Stephen G 17           
       30.83  1:00.29  1:28.34  1:54.77                                    
  2 Bronze-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                1:58.64    1:57.13  
     1) Lusk, Joshua K 16               2) Kang, Ted I 15                 
     3) Tanis, Ryan K 15                4) Majsa, Sebastian J 15          
       30.59  1:02.38  1:31.24  1:57.13                                    
 
Mixed 7-10 200 Yard Freestyle Relay GOLD
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold-Ccat Swimming-CA  'A'                        1:57.77    1:59.23  
     1) Mashkovich, Mark P M10          2) Saguros, Dustin G M10          
     3) Zaytsev, Nastya W10             4) Bilgi, Selin W10               
       29.14    58.49  1:30.20  1:59.23                                    
  2 Gold-Class Aquatics-CA  'A'                       2:11.91    2:08.09  
     1) Blietz, Lucas J M10             2) Kantz, Abbey S W10             
     3) Blietz, Dylan C M10             4) Teegarden, Laura A W10         
       35.52  1:04.85  1:38.28  2:08.09                                    
  3 Gold-Class Aquatics-CA  'B'                       2:21.63    2:18.30  
     1) Brecunier, Sonnie K W10         2) Austin, Jett D M9              
     3) Clerico, Isabella G W10         4) Austin, Indy D M9              
       35.90  1:12.91  1:45.77  2:18.30                                    
  4 Gold-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                  2:09.78    2:21.62  
     1) Bezanilla, Dean L M10           2) Cerera, Jeanna R W8            
     3) Bezanilla, Bret R M9            4) Paragas, Viktoria F W10        
       34.21  1:15.08  1:49.35  2:21.62                                    
  5 Gold-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                   NT    2:34.29  
     1) Hall, Sophia G W10              2) Yonker, Sophie L W9            
     3) White, Ben C M10                4) Kohler, Marshall J M10         
       33.12  1:12.18  2:00.65  2:34.29                                    
  6 Gold-Malibu Seawolves Swimming-CA  'A'                 NT    2:35.93  
     1) Murphree, Ranger D M10          2) Morriss, Isabelle S W10        
     3) Burke, Alexandria M W10         4) Murphree, Wiley M10            
              1:12.29  1:51.40  2:35.93                                    
  7 Gold-Santa Maria Swim Club-CA  'A'                2:35.45    2:37.05  
     1) Patel, Kareena M W10            2) Edds, Ella G W10               
     3) Nichols, Odin L M8              4) Clowdus, Devin M M10           
       38.43  1:14.17  1:56.62  2:37.05                                    
  8 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'                2:16.67    2:40.89  
     1) Cheevers, Chloe A W10           2) Billotte, Julia A W7           
     3) Parastaev, Niko M10             4) Veeravatnam, Aneesh M10        
       32.10  1:08.36  2:10.42  2:40.89                                    
  9 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'B'                2:40.05    2:46.93  
     1) Le, Jasmine N W10               2) Sudario, Ben G M9              
     3) Fresco, Matthieu A M8           4) Herzer, Madelyn G W10          
       40.54  1:21.64  2:08.27  2:46.93                                    
 -- Gold-Rattler Swim Club-CA  'A'                    2:26.00         DQ  
     1) Babayan, Angelina B W10         2) Sutinatikul, Lukas L M10       
     3) Gutierrez, Angelo A M10         4) Favor, Ella P W9               
       34.90  1:13.62  1:54.30       DQ                                    
 
Mixed 7-10 200 Yard Freestyle Relay SILVER
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                2:36.93    2:48.77  
     1) Cerera, Josiah R M8             2) Novack, Kaya G W9              
     3) Saifi, Leyla W10                4) Ma, Ian T M9                   
       39.57  1:24.19  2:18.38  2:48.77                                    
 
Mixed 7-10 200 Yard Medley Relay GOLD
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold-Ccat Swimming-CA  'A'                        2:33.33    2:16.79  
     1) Bilgi, Selin W10                2) Saguros, Dustin G M10          
     3) Mashkovich, Mark P M10          4) Zaytsev, Nastya W10            
       33.36  1:09.60  1:44.49  2:16.79                                    
  2 Gold-Class Aquatics-CA  'A'                       2:29.14    2:27.02  
     1) Clerico, Isabella G W10         2) Teegarden, Laura A W10         
     3) Austin, Indy D M9               4) Blietz, Lucas J M10            
       37.86  1:16.42  2:01.55  2:27.02                                    
  3 Gold-Class Aquatics-CA  'B'                       2:39.75    2:44.65  
     1) Blietz, Dylan C M10             2) Austin, Jett D M9              
     3) Brecunier, Sonnie K W10         4) Kantz, Abbey S W10             
       42.20  1:29.92  2:13.62  2:44.65                                    
  4 Gold-Malibu Seawolves Swimming-CA  'A'                 NT    2:47.60  
     1) Murphree, Ranger D M10          2) Morriss, Isabelle S W10        
     3) Burke, Alexandria M W10         4) Murphree, Wiley M10            
       37.82  1:22.14  2:04.97  2:47.60                                    
  5 Gold-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                  2:38.04    2:49.62  
     1) Paragas, Viktoria F W10         2) Bezanilla, Dean L M10          
     3) Bezanilla, Bret R M9            4) Cerera, Jeanna R W8            
       37.96  1:25.14  2:09.11  2:49.62                                    
  6 Gold-Rattler Swim Club-CA  'A'                    2:44.59    2:53.64  
     1) Shin, Joel M M9                 2) Oh, Rylie J W10                
     3) Kalwak, Arielle C W10           4) McWhorter, Travis M10          
       46.41  1:34.32  2:18.18  2:53.64                                    
  7 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'                2:34.16    2:53.87  
     1) Veeravatnam, Aneesh M10         2) Le, Jasmine N W10              
     3) Cheevers, Chloe A W10           4) Parastaev, Niko M10            
       35.40  1:25.00  2:01.14  2:53.87                                    
  8 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'B'                3:02.40    3:04.57  
     1) Sudario, Ben G M9               2) Herzer, Madelyn G W10          
     3) Billotte, Julia A W7            4) Fresco, Matthieu A M8          
       43.08  1:36.04  2:27.50  3:04.57                                    
  9 Gold-Santa Maria Swim Club-CA  'A'                3:00.20    3:08.23  
     1) Clowdus, Devin M M10            2) Patel, Kareena M W10           
     3) Edds, Ella G W10                4) Nichols, Odin L M8             
       50.00  1:37.58  2:26.44  3:08.23                                    
 10 Gold-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                   NT    3:08.87  
     1) Hall, Sophia G W10              2) Yonker, Sophie L W9            
     3) White, Ben C M10                4) Kohler, Marshall J M10         
       41.74  1:28.62  2:32.81  3:08.87                                    
 
Mixed 7-10 200 Yard Medley Relay SILVER
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                2:57.75    3:07.85  
     1) Novack, Kaya G W9               2) Saifi, Leyla W10               
     3) Cerera, Josiah R M8             4) Ma, Ian T M9                   
       45.13  1:36.93  2:31.68  3:07.85                                    
 
Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay GOLD
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                  1:41.15    1:44.54  
     1) Salvino, Teia I W12             2) Zancanaro, Sydney K W12        
     3) Bezanilla, Luke A M12           4) Jo, Daniel C M12               
       26.11    52.47  1:18.37  1:44.54                                    
  2 Gold-Santa Maria Swim Club-CA  'A'                1:53.78    1:52.07  
     1) Aguirre, Cole P M12             2) Bravo-Guzman, Noemi I W12      
     3) Hsiung, Lucas K M11             4) Cabiles, Allie A W12           
       28.77    55.93  1:24.17  1:52.07                                    
  3 Gold-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                   NT    1:52.55  
     1) Graham, Brynn J W12             2) Murray, Natalie G W11          
     3) Costello, Cooper A M12          4) Depew, Jaran K M12             
       29.10    58.28  1:26.76  1:52.55                                    
  4 Gold-Class Aquatics-CA  'A'                       1:53.73    1:55.12  
     1) Niemann, Riley S M12            2) Kim, Elisa H W12               
     3) Launais, Alexandra S W11        4) Sun, Matthew H M12             
       28.12    57.05  1:28.67  1:55.12                                    
  5 Gold-Ccat Swimming-CA  'A'                        1:57.44    1:55.75  
     1) Caro, Zachary J M12             2) Negev, Valeria W12             
     3) De La Pena, Sophia L W12        4) Loninia, Jhan M M11            
       27.16    55.52  1:23.26  1:55.75                                    
  6 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'                1:57.70    2:00.17  
     1) Billotte, Zachary T M11         2) Prager, Madison A W12          
     3) Yuan, March M12                 4) Costantino, Kim L W12          
       29.24  1:00.46  1:32.08  2:00.17                                    
  7 Gold-Porter Valley-CA  'A'                             NT    2:03.43  
     1) Piskoulian, Hovik T M12         2) Ohanessian, Hovig J M11        
     3) Cha, Lauryn B W11               4) Macias, Anahi Fabiana W12      
       30.90  1:03.72  1:33.79  2:03.43                                    
  8 Gold-Rattler Swim Club-CA  'A'                    2:02.49    2:04.71  
     1) Grimaldo, Kaelan M M11          2) Hovhannisian, Ani H W12        
     3) Cabrera, Linus A M11            4) Flowers, Alyssa M W11          
       30.55  1:01.51  1:32.01  2:04.71                                    
  9 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'B'                2:08.52    2:09.32  
     1) Wong-Moon, Daniel C M11         2) Ayola, Bennett M M11           
     3) Pawlik, Ava G W12               4) Abunan, Regine D W12           
       32.63  1:08.03  1:39.87  2:09.32                                    
 10 Gold-Class Aquatics-CA  'B'                       2:08.87    2:11.45  
     1) Clerico, Olivia C W12           2) Trainor, Yonden G M11          
     3) Huang, Bryan T M11              4) Yeow, Kaitlyn W W11            
       31.48  1:05.18  1:40.70  2:11.45                                    
 11 Gold-Lompoc Tsunami-CA  'A'                            NT    2:15.90  
     1) McCarley, Madison E W11         2) Stocker, Ethan S M12           
     3) Aftanas, Sebastian E M12        4) Weatherwax, Chloe S W11        
       35.28  1:06.06  1:42.27  2:15.90                                    
 
Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay SILVER
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver-Santa Maria Swim Club-CA  'A'              2:01.53    2:02.31  
     1) Friedrich, Ian M M12            2) Coats, Natas M M12             
     3) Redash, Emma E W12              4) Contreras, Isabelle L W12      
       28.82    57.85  1:28.96  2:02.31                                    
  2 Silver-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                2:05.02    2:05.50  
     1) Ostic, Heather G W12            2) Done, Patrick H M12            
     3) Reyes, Nathan C M12             4) Chen, Audrey L W12             
       30.95  1:03.83  1:35.83  2:05.50                                    
  3 Silver-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                 NT    2:09.60  
     1) Findlay, Brooke C W11           2) Shabestari, Ava M W11          
     3) Vining, Mills V M11             4) White, Zach W M12              
       28.91  1:06.30  1:37.89  2:09.60                                    
 
Mixed 11-12 200 Yard Medley Relay GOLD
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                  1:55.54    1:57.95  
     1) Zancanaro, Sydney K W12         2) Bezanilla, Luke A M12          
     3) Salvino, Teia I W12             4) Jo, Daniel C M12               
       30.20  1:03.75  1:32.83  1:57.95                                    
  2 Gold-Santa Maria Swim Club-CA  'A'                2:04.02    2:04.59  
     1) Bravo-Guzman, Noemi I W12       2) Cabiles, Allie A W12           
     3) Aguirre, Cole P M12             4) Hsiung, Lucas K M11            
       30.70  1:05.71  1:36.54  2:04.59                                    
  3 Gold-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                   NT    2:06.66  
     1) Graham, Brynn J W12             2) Murray, Natalie G W11          
     3) Costello, Cooper A M12          4) Depew, Jaran K M12             
       32.80  1:11.53  1:38.36  2:06.66                                    
  4 Gold-Rattler Swim Club-CA  'A'                    2:07.58    2:08.44  
     1) Ham, Benji M12                  2) Shin, Caleb T M11              
     3) Marzan, Isa M W12               4) Galadjeva, Michelle S W12      
       30.03  1:06.30  1:39.03  2:08.44                                    
  5 Gold-Class Aquatics-CA  'A'                       2:07.69    2:10.34  
     1) Launais, Alexandra S W11        2) Niemann, Riley S M12           
     3) Sun, Matthew H M12              4) Kim, Elisa H W12               
       36.40  1:12.43  1:41.24  2:10.34                                    
  6 Gold-Ccat Swimming-CA  'A'                        2:12.72    2:12.68  
     1) De La Pena, Sophia L W12        2) Negev, Victoria W11            
     3) Caro, Zachary J M12             4) Luyten, Finn A M11             
       32.30  1:09.44  1:40.56  2:12.68                                    
  7 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'                2:12.47    2:16.75  
     1) Costantino, Kim L W12           2) Prager, Madison A W12          
     3) Yuan, March M12                 4) Billotte, Zachary T M11        
       33.02  1:11.28  1:46.41  2:16.75                                    
  8 Gold-Class Aquatics-CA  'B'                       2:17.39    2:22.89  
     1) Yeow, Kaitlyn W W11             2) Huang, Bryan T M11             
     3) Clerico, Olivia C W12           4) Trainor, Yonden G M11          
       35.25  1:18.37  1:50.56  2:22.89                                    
  9 Gold-Lompoc Tsunami-CA  'A'                            NT    2:29.38  
     1) Stocker, Ethan S M12            2) Torres, Diego D M11            
     3) McCarley, Madison E W11         4) Weatherwax, Chloe S W11        
       37.40  1:21.38  1:58.26  2:29.38                                    
 -- Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'B'                2:23.01         DQ  
     1) Wong-Moon, Daniel C M11         2) Pawlik, Ava G W12              
     3) Abunan, Regine D W12            4) Ayola, Bennett M M11           
       37.49  1:22.21  1:54.08       DQ                                    
 
Mixed 11-12 200 Yard Medley Relay SILVER
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                2:22.71    2:26.72  
     1) Chen, Audrey L W12              2) Reyes, Nathan C M12            
     3) Ostic, Heather G W12            4) Done, Patrick H M12            
       35.28  1:16.90  1:54.37  2:26.72                                    
  2 Silver-Santa Maria Swim Club-CA  'A'              2:23.42    2:27.64  
     1) Friedrich, Ian M M12            2) Redash, Emma E W12             
     3) Contreras, Isabelle L W12       4) Coats, Natas M M12             
       41.02  1:21.16  1:57.65  2:27.64                                    
  3 Silver-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                 NT    2:30.29  
     1) Findlay, Brooke C W11           2) Shabestari, Ava M W11          
     3) Vining, Mills V M11             4) White, Zach W M12              
       37.94  1:25.65  2:00.67  2:30.29                                    
 
Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay GOLD
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                  1:38.51    1:39.24  
     1) Park, Andy E M14                2) Hamilton, Alyssa M W14         
     3) Lee, Bryant M13                 4) Botton, Riley J W13            
       24.57    50.97  1:15.08  1:39.24                                    
  2 Gold-Class Aquatics-CA  'A'                       1:40.44    1:40.27  
     1) Gonzales, Julius S M14          2) Given, Grace C W14             
     3) Teegarden, Margaret M W14       4) Wang, Andrew J M14             
       23.64    49.43  1:16.70  1:40.27                                    
  3 Gold-Ccat Swimming-CA  'A'                        1:35.55    1:40.29  
     1) Negev, Samuel M14               2) Hayon, Arielle W14             
     3) Donnelly, Allison E W14         4) Moskalenko, Anthony M13        
       24.20    49.33  1:15.81  1:40.29                                    
  4 Gold-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                   NT    1:44.19  
     1) Woodhouse, Holly A W13          2) Steelman, Asher V M13          
     3) Goeden, Connor M M14            4) Maxwell, Holly S W14           
       26.23    53.37  1:20.19  1:44.19                                    
  5 Gold-Santa Maria Swim Club-CA  'A'                1:46.11    1:46.42  
     1) Adams, Dylan A M13              2) Park, Andrew Y M14             
     3) Marsalek, Emma J W13            4) Fuller, Monica A W14           
       25.44    50.66  1:18.23  1:46.42                                    
  6 Gold-Class Aquatics-CA  'B'                       1:47.86    1:48.40  
     1) Sun, Justin J M13               2) Georgian, Annie A W13          
     3) Rosen, Lucas E M13              4) Crittenden, Eloise A W13       
       25.48    55.13  1:21.15  1:48.40                                    
  7 Gold-Rattler Swim Club-CA  'A'                    1:50.65    1:52.23  
     1) Villar, Jordan M M14            2) Thompson, Benjamin B M13       
     3)                                 4) Gatmaitan, Tatum K W14         
       25.49    53.31  1:23.84  1:52.23                                    
  8 Gold-Porter Valley-CA  'A'                             NT    1:52.47  
     1) Sey, Kobena A M14               2) Breard, Clarissa D W14         
     3) Cha, Madison G W13              4) Acosta, Raenan K M13           
       26.79    56.96  1:26.78  1:52.47                                    
  9 Gold-Lompoc Tsunami-CA  'A'                            NT    1:56.33  
     1) Caiza Niro, Gabe N M13          2) James, Kierah L W14            
     3) Ainsworth, Mark T M14           4) Arreguin, Katie N W13          
       29.18    58.91  1:27.10  1:56.33                                    
 10 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'B'                1:54.54    1:59.39  
     1) Luo, Andrew M13                 2) Landeros, Bella R W13          
     3) Parkinson, Ashtyn R W14         4) Billotte, Samuel D M14         
       27.12  1:01.19  1:32.39  1:59.39                                    
 -- Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'                1:42.72         DQ  
     1) Bloom, Makenna L W13            2) Desilets, Shane M M14          
     3) Wing, Renee M W14               4) Sales, Aidan D M13             
       26.66    52.37  1:19.76       DQ                                    
 
Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay SILVER
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver-Pleasant Valley Swim-CA  'A'               1:53.63    1:53.76  
     1) Bonds-Hill, Skyler Hill R W13   2) Loewe, Emma E W13              
     3) Mejia Hernandez, Antonio M13    4) Stouch, Landon E M14           
       32.39    59.72  1:28.36  1:53.76                                    
  2 Silver-Santa Maria Swim Club-CA  'A'              1:53.23    1:55.42  
     1) Lopez, Elias M14                2) Zimmerman, Ryan P M14          
     3) Perez, Cat L W14                4) Brown, Jada N W13              
       26.93    54.67  1:24.72  1:55.42                                    
  3 Silver-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                1:53.76    1:56.40  
     1) Chan, Matthew P M13             2) Boylan, Aidan E M13            
     3) Cornell, Heather J W14          4) Walters, Ashlyn R W13          
       27.21    55.02  1:26.18  1:56.40                                    
  4 Silver-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                 NT    1:58.96  
     1) Fristoe, Catie C W14            2) Gamble, Brittney L W14         
     3) Tallman, Gavin J M13            4) White, Dylan G M13             
       29.25    59.53  1:28.13  1:58.96                                    
 
Mixed 13-14 200 Yard Medley Relay GOLD
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold-Class Aquatics-CA  'A'                       1:53.85    1:52.56  
     1) Wang, Andrew J M14              2) Gonzales, Julius S M14         
     3) Given, Grace C W14              4) Teegarden, Margaret M W14      
       27.79    57.98  1:26.12  1:52.56                                    
  2 Gold-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                  1:54.81    1:54.37  
     1) Lee, Bryant M13                 2) Park, Andy E M14               
     3) Botton, Riley J W13             4) Hamilton, Alyssa M W14         
       28.98  1:00.51  1:28.20  1:54.37                                    
  3 Gold-Ccat Swimming-CA  'A'                        1:52.22    1:55.59  
     1) Negev, Samuel M14               2) Goudz, Hannah W13              
     3) Hayon, Arielle W14              4) Moskalenko, Anthony M13        
       29.46  1:03.49  1:30.41  1:55.59                                    
  4 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'                1:59.85    1:59.15  
     1) Sales, Aidan D M13              2) Luo, Andrew M13                
     3) Wing, Renee M W14               4) Bloom, Makenna L W13           
       28.53  1:02.73  1:32.74  1:59.15                                    
  5 Gold-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                   NT    1:59.46  
     1) Woodhouse, Holly A W13          2) Steelman, Asher V M13          
     3) Goeden, Connor M M14            4) Maxwell, Holly S W14           
       32.31  1:06.78  1:35.76  1:59.46                                    
  6 Gold-Santa Maria Swim Club-CA  'A'                2:03.06    1:59.75  
     1) Lacaste, Ryan G M13             2) Park, Andrew Y M14             
     3) Fuller, Monica A W14            4) Marsalek, Emma J W13           
       28.66  1:01.44  1:33.12  1:59.75                                    
  7 Gold-Rattler Swim Club-CA  'A'                         NT    2:05.13  
     1) Helscher, Peyton C W14          2) Thompson, Benjamin B M13       
     3) Mateo, Mina R W14               4) Villar, Jordan M M14           
       34.07  1:10.26  1:40.46  2:05.13                                    
  8 Gold-Class Aquatics-CA  'B'                       2:01.34    2:05.86  
     1) Sun, Justin J M13               2) Georgian, Annie A W13          
     3) Rosen, Lucas E M13              4) Crittenden, Eloise A W13       
       31.07  1:08.48  1:38.78  2:05.86                                    
  9 Gold-Porter Valley-CA  'A'                             NT    2:13.10  
     1) San Jose, Dylan A M13           2) Breard, Clarissa D W14         
     3) Acosta, Raenan K M13            4) Wilson, Kelly T W13            
       35.07  1:13.68  1:42.06  2:13.10                                    
 10 Gold-Lompoc Tsunami-CA  'A'                            NT    2:17.01  
     1) James, Kierah L W14             2) Weatherwax, Sage E W14         
     3) Caiza Niro, Gabe N M13          4) Ainsworth, Mark T M14          
       37.90  1:16.19  1:49.37  2:17.01                                    
 -- Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'B'                2:15.46         DQ  
     1) Parkinson, Ashtyn R W14         2) Desilets, Shane M M14          
     3) Landeros, Bella R W13           4) Billotte, Samuel D M14         
       37.98  1:12.01  1:50.79       DQ                                    
 
Mixed 13-14 200 Yard Medley Relay SILVER
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver-Pleasant Valley Swim-CA  'A'               2:02.48    2:03.18  
     1) Sysavath, Kaitlin P W13         2) Dzieciol, Karolina L W14       
     3) Stouch, Landon E M14            4) Mejia Hernandez, Antonio M13   
       32.59  1:07.51  1:34.40  2:03.18                                    
  2 Silver-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                2:14.74    2:13.43  
     1) Walters, Ashlyn R W13           2) Cornell, Heather J W14         
     3) Chan, Matthew P M13             4) Boylan, Aidan E M13            
       35.18  1:11.39  1:42.75  2:13.43                                    
  3 Silver-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                 NT    2:14.14  
     1) Fristoe, Catie C W14            2) Gamble, Brittney L W14         
     3) Tallman, Gavin J M13            4) White, Dylan G M13             
       36.46  1:13.91  1:43.89  2:14.14                                    
  4 Silver-Santa Maria Swim Club-CA  'A'              2:22.05    2:16.08  
     1) Brown, Jada N W13               2) Diaz, James G M14              
     3) Jebens, Alaska L W13            4) Zimmerman, Ryan P M14          
       36.82  1:12.24  1:48.83  2:16.08                                    
 
Mixed 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay GOLD
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold-Class Aquatics-CA  'A'                       1:35.15    1:37.47  
     1) Finello, Vincent N M17          2) Shorten, Ellie M W15           
     3) Launais, Isabella K W15         4) Finello, Thomas J M17          
       24.26    49.13  1:15.91  1:37.47                                    
  2 Gold-Ccat Swimming-CA  'A'                        1:39.99    1:37.50  
     1) Jancis, Luke M17                2) Blue, Izzy P W16               
     3) Timmerman, Quincy J W15         4)                                
       23.17    49.19  1:16.44  1:37.50                                    
  3 Gold - Puma Aquatic Team-CA  'A'                  1:40.77    1:37.61  
     1) Ramirez, Danny S M17            2) Cusick, Sydney R W15           
     3) Bartolome, Annie K W16          4) Penvenne, Galen P M17          
       24.32    51.27  1:17.05  1:37.61                                    
  4 Gold-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                   NT    1:37.79  
     1) Ninness, Maija C W17            2) Castleberg, Dani T W17         
     3) Gaitan, Miles A M17             4) Depew, Tristan R M17           
       25.74    48.73  1:15.17  1:37.79                                    
  5 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'                1:39.47    1:40.59  
     1) Runnells, Cooper A M15          2) Paredes, Savanna A W15         
     3) Corley, Carolyn G W16           4) Desilets, Brandon J M16        
       24.06    50.16  1:16.64  1:40.59                                    
  6 Gold-Rattler Swim Club-CA  'A'                    1:40.19    1:40.64  
     1) Courrieu, Rick F M16            2) Lozano, Jesse J M16            
     3) Singleton, Sarah E W17          4) Martinez, Mikaela O W16        
       23.21    47.69  1:14.22  1:40.64                                    
  7 Gold-Class Aquatics-CA  'B'                       1:42.48    1:42.15  
     1) Stack, Tariq R M15              2) Owens, Becca J W15             
     3) Rudner, Jacob H M17             4) Libang, Alyssa B W16           
       24.71    51.59  1:15.68  1:42.15                                    
  8 Gold-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                  1:38.51    1:42.64  
     1) Hutson, Rijker H M16            2) Whitehead, Nicole A W16        
     3) Gebhardt, Kara M W17            4) Melaye, Leo P M15              
       23.25    49.97  1:18.27  1:42.64                                    
  9 Gold-Santa Maria Swim Club-CA  'A'                1:41.69    1:44.08  
     1) Adams, Nathaniel L M16          2) Ramos, Niles C M17             
     3) Brown, Saray M W15              4) Tefera, Ilu G W16              
       24.29    48.70  1:15.00  1:44.08                                    
 10 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'B'                1:45.25    1:46.34  
     1) Billotte, Joshua C M15          2) Bezemer, Lotte J W16           
     3) Magnani, Ceci R W17             4) DeVetis, Vinni J M15           
       25.30    53.48  1:21.16  1:46.34                                    
 
Mixed 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay SILVER
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver-Pleasant Valley Swim-CA  'A'               1:40.09    1:42.73  
     1) Dzieciol, Victoria A W16        2) Ioffe, Rebecca M W15           
     3) Graczyk, Sawyer A M15           4) Greeson, Wylie B M17           
       26.59    54.21  1:19.20  1:42.73                                    
  2 Silver-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                 NT    1:47.88  
     1) Grant-Chapman, Oliver D M17     2) Francis, Jayden C M16          
     3) Robinson, Caitlyn R W15         4) Perissinotto, Nicola I W18     
       23.81    55.01  1:23.12  1:47.88                                    
  3 Silver-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                1:44.44    1:49.03  
     1) Gibbs, Jacob M M16              2) Leathers, Emma G W16           
     3) Friedman, Brooke M W15          4) Cusumano, James P M16          
       24.31    55.51  1:24.88  1:49.03                                    
 
Mixed 15 & Over 200 Yard Medley Relay GOLD
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold-Class Aquatics-CA  'A'                       1:48.09    1:47.57  
     1) Shorten, Ellie M W15            2) Rudner, Jacob H M17            
     3) Libang, Alyssa B W16            4) Finello, Thomas J M17          
       28.92    57.92  1:26.30  1:47.57                                    
  2 Gold-Ccat Swimming-CA  'A'                        1:45.55    1:47.63  
     1) Blue, Izzy P W16                2) Liu, Hayden M18                
     3) Van Zandt, Zach E M15           4) Hayon, Gaby W16                
       30.11    58.05  1:21.43  1:47.63                                    
  3 Gold-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                   NT    1:48.80  
     1) Ninness, Maija C W17            2) Castleberg, Dani T W17         
     3) Gaitan, Miles A M17             4) Depew, Tristan R M17           
       28.09    58.67  1:22.49  1:48.80                                    
  4 Gold - Puma Aquatic Team-CA  'A'                  1:49.83    1:49.89  
     1) Bartolome, Annie K W16          2) Penvenne, Galen P M17          
     3) Ramirez, Danny S M17            4) Wood, Gabby A W17              
       28.87    56.44  1:23.33  1:49.89                                    
  5 Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'                1:57.30    1:53.52  
     1) Runnells, Cooper A M15          2) Desilets, Brandon J M16        
     3) Bezemer, Lotte J W16            4) Paredes, Savanna A W15         
       28.45    58.13  1:27.24  1:53.52                                    
  6 Gold-Class Aquatics-CA  'B'                       1:56.65    1:54.57  
     1) Stack, Tariq R M15              2) Owens, Becca J W15             
     3) Finello, Vincent N M17          4) Launais, Isabella K W15        
       28.99  1:02.02  1:27.96  1:54.57                                    
  7 Gold-Rattler Swim Club-CA  'A'                         NT    1:54.76  
     1) Courrieu, Rick F M16            2) Lozano, Jesse J M16            
     3) Martinez, Mikaela O W16         4) Singleton, Sarah E W17         
       27.13  1:00.17  1:28.78  1:54.76                                    
  8 Gold-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                  1:54.86    1:57.55  
     1) Gebhardt, Kara M W17            2) Melaye, Leo P M15              
     3) Hutson, Rijker H M16            4) Whitehead, Nicole A W16        
       37.93  1:05.43  1:30.65  1:57.55                                    
  9 Gold-Santa Maria Swim Club-CA  'A'                1:56.96    1:58.57  
     1) Ramos, Niles C M17              2) Brown, Saray M W15             
     3) Adams, Nathaniel L M16          4) Tefera, Ilu G W16              
       30.27  1:02.71  1:29.26  1:58.57                                    
 -- Gold-Conejo Simi Swim Club-CA  'B'                1:58.77         DQ  
     1) Corley, Carolyn G W16           2) Magnani, Ceci R W17            
     3) Billotte, Joshua C M15          4) DeVetis, Vinni J M15           
       31.88  1:07.60  1:34.37       DQ                                    
 
Mixed 15 & Over 200 Yard Medley Relay SILVER
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver-Pleasant Valley Swim-CA  'A'               1:59.34    2:00.64  
     1) Wang, Jenny S W15               2) Ioffe, Emily L W15             
     3) Greeson, Wylie B M17            4) Graczyk, Sawyer A M15          
       32.09  1:09.84  1:35.56  2:00.64                                    
  2 Silver-Conejo Simi Swim Club-CA  'A'              1:59.28    2:03.13  
     1) Stovall, Alyssa A W16           2) Wennerstrom, Claire M W15      
     3) Kim, Tony T M15                 4) Wilcox, Alex W M15             
       32.51  1:08.23  1:38.75  2:03.13                                    
  3 Silver-Santa Barbara Swim Club-CA  'A'                 NT    2:04.98  
     1) Grant-Chapman, Oliver D M17     2) Francis, Jayden C M16          
     3) Robinson, Caitlyn R W15         4) Perissinotto, Nicola I W18     
       31.63  1:09.13  1:35.68  2:04.98                                    
  4 Silver-Paseo Aquatics Swim-CA  'A'                1:59.90    2:06.68  
     1) Leathers, Emma G W16            2) Friedman, Brooke M W15         
     3) Gibbs, Jacob M M16              4) Cusumano, James P M16          
       36.95  1:13.27  1:41.84  2:06.68