PUMA Cancer Awareness Meet - Meet Results

PUMA Cancer Awareness Meet
10/27/2018 - 10/28/2018
ARROYO GRANDE, CA United States
Updated: 10/29/2018

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to PUMA Aquatic Team                         HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
  11th Annual "Cancer Can Eat My Bubbles" Cancer Awareness Meet, S#: S18-304   
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
WHIT - Division  
  1 Dorsett, Sophia J          6 BAC-CC                           30.42  
  2 Caldwell, Edith L          5 PUMA-CA                          51.75  
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dorsett, Sophia J          6 BAC-CC                           43.65  
 -- Caldwell, Edith L          5 PUMA-CA                             DQ  
 -- Elzer, Emily M             6 PUMA-CA                             NS  
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Dorsett, Sophia J          6 BAC-CC                              DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bartle, Kara G             8 PUMA-CA                          18.26  
  2 Wentzel, Olive G           8 PUMA-CA                          18.31  
  3 Murray, Ariya M            8 SMSC-CA                          22.26  
  4 Romano, Mia G              7 PUMA-CA                          24.32  
  5 Elzer, Megan O             8 PUMA-CA                          24.67  
  6 Ross, Julia M              7 PUMA-CA                          27.16  
  7 Caldwell, Maggie J         7 PUMA-CA                          27.64  
  8 Springer, Hannah X         8 PASO-CA                          30.04  
  9 Risner, Brinlee S          7 PUMA-CA                          31.07  
 10 Halbeisen, Charlee L       7 LTA-CA                           36.13  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tharp, Natalie G           8 PUMA-CA                          37.20  
WHIT - Division  
  1 Kinney, Zia J              7 PUMA-CA                          51.58  
  2 Irion, Penelope E          7 PUMA-CA                          52.94  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ciecek, Layton L           8 PUMA-CA                          42.96  
WHIT - Division  
  1 Fisher, Ari C              8 PUMA-CA                          43.61  
  2 Pan, Grace L               7 PUMA-CA                          48.01  
  3 Chavez, Angelica Q         8 LTA-CA                           48.03  
  4 Todd, Kimberly R           8 LTA-CA                           52.74  
 -- Snyder, Lillian M          8 PUMA-CA                             DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tharp, Natalie G           8 PUMA-CA                        1:19.68  
       37.43  1:19.68                                                      
WHIT - Division  
  1 Kinney, Zia J              7 PUMA-CA                        1:57.15  
       52.49  1:57.15                                                      
  2 Irion, Penelope E          7 PUMA-CA                        1:57.31  
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pan, Grace L               7 PUMA-CA                          24.78  
  2 Wentzel, Olive G           8 PUMA-CA                          25.01  
  3 Romano, Mia G              7 PUMA-CA                          26.36  
  4 Murray, Ariya M            8 SMSC-CA                          27.59  
  5 Elzer, Megan O             8 PUMA-CA                          28.45  
  6 Ross, Julia M              7 PUMA-CA                          28.73  
  7 Springer, Hannah X         8 PASO-CA                          30.49  
  8 Caldwell, Maggie J         7 PUMA-CA                          31.44  
  9 Risner, Brinlee S          7 PUMA-CA                          35.36  
 10 Halbeisen, Charlee L       7 LTA-CA                           36.09  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ciecek, Layton L           8 PUMA-CA                          52.26  
WHIT - Division  
  1 Chavez, Angelica Q         8 LTA-CA                           56.89  
  2 Todd, Kimberly R           8 LTA-CA                         1:02.80  
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bartle, Kara G             8 PUMA-CA                          24.76  
  2 Romano, Mia G              7 PUMA-CA                          30.46  
  3 Springer, Hannah X         8 PASO-CA                          53.83  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pan, Grace L               7 PUMA-CA                          59.12  
  2 Ciecek, Layton L           8 PUMA-CA                        1:01.06  
  3 Chavez, Angelica Q         8 LTA-CA                         1:07.84  
 -- Snyder, Lillian M          8 PUMA-CA                             DQ  
 -- Todd, Kimberly R           8 LTA-CA                              DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tharp, Natalie G           8 PUMA-CA                        1:51.31  
       52.97  1:51.31                                                      
  2 Kinney, Zia J              7 PUMA-CA                        2:35.10  
     1:12.95  2:35.10                                                      
 -- Irion, Penelope E          7 PUMA-CA                             DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bartle, Kara G             8 PUMA-CA                          22.39  
  2 Wentzel, Olive G           8 PUMA-CA                          25.15  
  3 Romano, Mia G              7 PUMA-CA                          28.21  
  4 Caldwell, Maggie J         7 PUMA-CA                          33.56  
  5 Springer, Hannah X         8 PASO-CA                          42.84  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ciecek, Layton L           8 PUMA-CA                          58.35  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tharp, Natalie G           8 PUMA-CA                          48.10  
WHIT - Division  
  1 Kinney, Zia J              7 PUMA-CA                        1:07.14  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Trinidad, Ariela R        10 PUMA-CA                          39.43  
  2 Dawson, Elizabeth M        9 PUMA-CA                          41.19  
  3 Perez, Hope B             10 SMSC-CA                          41.70  
  4 Northrop, Skylar N        10 LTA-CA                           42.99  
  5 Holt-Rhodes, Kat J        10 SMSC-CA                          44.39  
  6 Borgsmiller, Taylor L     10 PUMA-CA                          44.70  
  7 Risner, Roslyn M          10 PUMA-CA                          46.41  
  8 Houseman, Rylan E          9 PUMA-CA                          47.05  
  9 Vazquez, Marlene *         9 LTA-CA                           47.07  
 10 Bennett, Ellie M           9 NCA-CA                           47.73  
 11 Kolp, Marilyn L            9 PUMA-CA                          47.74  
 12 Halbeisen, Lucy E          9 LTA-CA                           48.16  
 13 Dixon, Anna M              9 PUMA-CA                          58.61  
 14 Latta, Ruby S             10 San Luis Obispo-CA             1:03.21  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Core, Maddi M             10 LTA-CA                           32.57  
RED - Division  
  1 Dorsett, Izzy A           10 BAC-CC                           35.17  
  2 Harrington, Kate O        10 PASO-CA                          35.20  
  3 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA                          39.51  
WHIT - Division  
  1 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA                          39.95  
  2 Evanoff, Reese M          10 San Luis Obispo-CA               39.99  
  3 Stilts, McKenzie G        10 PUMA-CA                          44.37  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Core, Maddi M             10 LTA-CA                         1:11.81  
       33.78  1:11.81                                                      
  2 Dorsett, Izzy A           10 BAC-CC                         1:15.98  
       35.82  1:15.98                                                      
WHIT - Division  
  1 Jones, Tessa L            10 PUMA-CA                        1:15.72  
       36.48  1:15.72                                                      
  2 Harrington, Kate O        10 PASO-CA                        1:18.25  
       36.58  1:18.25                                                      
  3 Evanoff, Reese M          10 San Luis Obispo-CA             1:24.87  
       41.89  1:24.87                                                      
  4 Lawrence, Penny            9 BAC-CC                         1:25.44  
  5 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA                        1:28.84  
       41.35  1:28.84                                                      
  6 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA                        1:32.94  
       43.67  1:32.94                                                      
  7 Fischer, Montana E         9 PUMA-CA                        1:38.03  
       45.90  1:38.03                                                      
  8 Eguiluz, Ceci E            9 PUMA-CA                        1:38.46  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Dorsett, Izzy A           10 BAC-CC                         2:42.88  
WHIT - Division  
  1 Wordal, Siri A            10 YNEZ-CA                        2:56.33  
  2 Evanoff, Reese M          10 San Luis Obispo-CA             2:57.40  
  3 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA                        2:57.81  
  4 Harrington, Kate O        10 PASO-CA                        3:06.72  
  5 Morales, Alyson T         10 NCA-CA                         3:09.69  
  6 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA                        3:10.03  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Trinidad, Ariela R        10 PUMA-CA                          48.18  
  2 Vazquez, Marlene *         9 LTA-CA                           53.52  
  3 Perez, Hope B             10 SMSC-CA                          54.10  
  4 Kolp, Marilyn L            9 PUMA-CA                          55.02  
  5 Halbeisen, Lucy E          9 LTA-CA                           55.10  
  6 Borgsmiller, Taylor L     10 PUMA-CA                          55.39  
  7 Holt-Rhodes, Kat J        10 SMSC-CA                          58.00  
  8 Houseman, Rylan E          9 PUMA-CA                          59.07  
  9 Latta, Ruby S             10 San Luis Obispo-CA             1:02.07  
 10 Risner, Roslyn M          10 PUMA-CA                        1:02.69  
 11 Bennett, Ellie M           9 NCA-CA                         1:05.58  
 12 Dixon, Anna M              9 PUMA-CA                        1:10.73  
 -- Northrop, Skylar N        10 LTA-CA                              DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Core, Maddi M             10 LTA-CA                           39.44  
  2 Harrington, Kate O        10 PASO-CA                          42.22  
WHIT - Division  
  1 Jones, Tessa L            10 PUMA-CA                          43.15  
  2 Wordal, Siri A            10 YNEZ-CA                          44.99  
  3 Morales, Alyson T         10 NCA-CA                           45.95  
  4 Eguiluz, Ceci E            9 PUMA-CA                          47.05  
  5 Lawrence, Penny            9 BAC-CC                           48.15  
  6 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA                          48.45  
  7 Evanoff, Reese M          10 San Luis Obispo-CA               49.11  
  8 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA                          49.89  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harrington, Kate O        10 PASO-CA                        1:32.07  
     1:32.15  1:32.07                                                      
  2 Stilts, McKenzie G        10 PUMA-CA                        1:45.20  
       50.97  1:45.20                                                      
  3 Lawrence, Penny            9 BAC-CC                         1:46.32  
       52.68  1:46.32                                                      
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Core, Maddi M             10 LTA-CA                           42.06  
  2 Dorsett, Izzy A           10 BAC-CC                           44.80  
RED - Division  
  1 Evanoff, Reese M          10 San Luis Obispo-CA               50.14  
WHIT - Division  
  1 Wordal, Siri A            10 YNEZ-CA                          49.46  
  2 Harrington, Kate O        10 PASO-CA                          50.57  
  3 Morales, Alyson T         10 NCA-CA                           51.78  
  4 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA                          51.82  
  5 Lawrence, Penny            9 BAC-CC                           52.87  
  6 Jones, Tessa L            10 PUMA-CA                          53.08  
  7 Perez Linggi, Adriana M    9 PUMA-CA                          53.19  
  8 Eguiluz, Ceci E            9 PUMA-CA                          56.58  
  9 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA                          57.72  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dawson, Elizabeth M        9 PUMA-CA                          52.15  
  2 Kolp, Marilyn L            9 PUMA-CA                          59.31  
  3 Risner, Roslyn M          10 PUMA-CA                        1:04.46  
  4 Bennett, Ellie M           9 NCA-CA                         1:32.91  
 -- Vazquez, Marlene *         9 LTA-CA                              DQ  
 -- Latta, Ruby S             10 San Luis Obispo-CA                  DQ  
 -- Houseman, Rylan E          9 PUMA-CA                             DQ  
 -- Northrop, Skylar N        10 LTA-CA                              DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Core, Maddi M             10 LTA-CA                         1:35.78  
       44.74  1:35.78                                                      
RED - Division  
  1 Dorsett, Izzy A           10 BAC-CC                         1:36.81  
       47.15  1:36.81                                                      
  2 Evanoff, Reese M          10 San Luis Obispo-CA             1:42.45  
       49.57  1:42.45                                                      
WHIT - Division  
  1 Jones, Tessa L            10 PUMA-CA                        1:49.81  
       52.85  1:49.81                                                      
  2 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA                        1:53.21  
       53.40  1:53.21                                                      
  3 Fischer, Montana E         9 PUMA-CA                        1:54.25  
       54.58  1:54.25                                                      
  4 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA                        1:59.52  
       57.60  1:59.52                                                      
  5 Lawrence, Penny            9 BAC-CC                         2:04.79  
       58.43  2:04.79                                                      
  6 Stilts, McKenzie G        10 PUMA-CA                        2:16.87  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Core, Maddi M             10 LTA-CA                           38.25  
RED - Division  
  1 Dorsett, Izzy A           10 BAC-CC                           41.23  
WHIT - Division  
  1 Jones, Tessa L            10 PUMA-CA                          48.00  
  2 Lawrence, Penny            9 BAC-CC                           53.67  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Trinidad, Ariela R        10 PUMA-CA                          46.32  
  2 Risner, Roslyn M          10 PUMA-CA                        1:01.70  
 -- Northrop, Skylar N        10 LTA-CA                              DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Dorsett, Izzy A           10 BAC-CC                         1:39.21  
       43.87  1:39.21                                                      
WHIT - Division  
  1 Perez Linggi, Adriana M    9 PUMA-CA                        1:49.80  
       53.03  1:49.80                                                      
  2 Lawrence, Penny            9 BAC-CC                         2:08.28  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Core, Maddi M             10 LTA-CA                         1:23.00  
       37.14  1:23.00                                                      
  2 Dorsett, Izzy A           10 BAC-CC                         1:29.76  
       42.62  1:29.76                                                      
  3 Perez Linggi, Adriana M    9 PUMA-CA                        1:40.65  
       50.88  1:40.65                                                      
WHIT - Division  
  1 Jones, Tessa L            10 PUMA-CA                        1:33.21  
       45.44  1:33.21                                                      
  2 Morales, Alyson T         10 NCA-CA                         1:33.99  
       43.06  1:33.99                                                      
  3 Wordal, Siri A            10 YNEZ-CA                        1:36.82  
  4 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA                        1:37.54  
       48.02  1:37.54                                                      
  5 Evanoff, Reese M          10 San Luis Obispo-CA             1:39.91  
       50.85  1:39.91                                                      
  6 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA                        1:45.75  
       49.80  1:45.75                                                      
 -- Lawrence, Penny            9 BAC-CC                              DQ  
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA                        3:22.45  
       49.32  1:41.23  2:41.09  3:22.45                                    
  2 Evanoff, Reese M          10 San Luis Obispo-CA             3:22.85  
       51.80  1:45.86  2:40.29  3:22.85                                    
  3 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA                        3:37.01  
     1:46.88  2:49.64  3:37.01                                             
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Maxie, Olivia R           12 PUMA-CA                          28.96  
  2 Giannini, Lindsey M       12 PUMA-CA                          29.00  
  3 Inutan, Kamy B            12 SMSC-CA                          29.02  
  4 Barton, Natalie N         12 SMSC-CA                          31.04  
  5 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA                           31.22  
RED - Division  
  1 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA               30.38  
  2 Pettit, Tessa L           11 PUMA-CA                          31.85  
  3 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                          32.34  
  4 Miller, Dayjah R          12 San Luis Obispo-CA               32.35  
  5 Perez, Kalani             11 LTA-CA                           32.66  
  6 Pittman, Lyla I           11 PUMA-CA                          32.88  
  7 Molinar, Jaydin C         11 PUMA-CA                          33.20  
WHIT - Division  
  1 Armstrong, Paige E        12 PUMA-CA                          32.13  
  2 Tharp, Anna K             12 PUMA-CA                          33.38  
  3 Bullock, Maisie K         12 PUMA-CA                          33.63  
  4 Dorsett, Lilli O          11 BAC-CC                           33.99  
  5 Sinner, Berkley K         11 PUMA-CA                          34.29  
  6 Irion, Isabella G         11 PUMA-CA                          34.47  
  7 Ridenhour, Dahlia R       12 PUMA-CA                          34.55  
  8 MacEachern, Olivia M      12 LTA-CA                           34.59  
  9 Colegrove, Summer J       11 PASO-CA                          34.93  
 10 Edds, Ella G              11 SMSC-CA                          34.97  
 11 Uceda, Maggie V           12 PUMA-CA                          35.38  
 12 Garcia, Kaya A            12 PUMA-CA                          35.82  
 13 Rocha, Thalia M           11 BAC-CC                           36.30  
 14 Core, Eliana R            11 LTA-CA                           36.31  
 15 Bartle, Ariana N          11 PUMA-CA                          37.35  
 16 Hill, Maya L              12 LTA-CA                           37.36  
 17 Alvarez, Bella R          12 SMSC-CA                          38.09  
 18 Taylor, Courtney G        11 NCA-CA                           39.94  
 19 Koff, Maddie R            11 LTA-CA                           43.02  
 20 Koch, Annika E            11 PUMA-CA                        1:02.10  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Herrmann, Kirsten M       12 SMSC-CA                          33.84  
  2 Quaresma, Ava G           11 PUMA-CA                          35.13  
  3 Saavedra, Nicole C        12 PUMA-CA                          35.59  
  4 Smith, An� M              11 PUMA-CA                          36.49  
  5 Gomez, Samantha Y         11 PUMA-CA                          39.28  
  6 Nickerson, Reese R        11 SMSC-CA                          41.86  
  7 Espinoza, Itzel           11 LTA-CA                           47.88  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bell, Kylie A             12 PUMA-CA                          58.82  
       28.53    58.82                                                      
  2 Calderon, Kasey M         12 SMSC-CA                        1:03.68  
       30.89  1:03.68                                                      
  3 Giannini, Lindsey M       12 PUMA-CA                        1:03.77  
       29.98  1:03.77                                                      
  4 Cheshire, Davin G         12 BAC-CC                         1:03.81  
       30.44  1:03.81                                                      
  5 Inutan, Kamy B            12 SMSC-CA                        1:05.39  
       31.58  1:05.39                                                      
  6 Barton, Natalie N         12 SMSC-CA                        1:08.39  
       32.77  1:08.39                                                      
RED - Division  
  1 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA                         1:09.00  
       33.17  1:09.00                                                      
  2 Dorsett, Lilli O          11 BAC-CC                         1:14.39  
       35.86  1:14.39                                                      
  3 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                        1:15.12  
       36.91  1:15.12                                                      
  4 Edds, Ella G              11 SMSC-CA                        1:19.18  
       38.09  1:19.18                                                      
WHIT - Division  
  1 Tharp, Anna K             12 PUMA-CA                        1:10.57  
       34.75  1:10.57                                                      
  2 Perez, Kalani             11 LTA-CA                         1:11.92  
       33.51  1:11.92                                                      
  3 Molinar, Jaydin C         11 PUMA-CA                        1:13.73  
       36.68  1:13.73                                                      
  4 Armstrong, Paige E        12 PUMA-CA                        1:13.81  
       33.92  1:13.81                                                      
  5 Pittman, Lyla I           11 PUMA-CA                        1:14.41  
       36.07  1:14.41                                                      
  6 Uceda, Maggie V           12 PUMA-CA                        1:15.05  
       35.96  1:15.05                                                      
  7 Sinner, Berkley K         11 PUMA-CA                        1:16.68  
       35.91  1:16.68                                                      
  8 Rocha, Thalia M           11 BAC-CC                         1:16.69  
       36.54  1:16.69                                                      
  9 Irion, Isabella G         11 PUMA-CA                        1:16.75  
       36.08  1:16.75                                                      
 10 MacEachern, Olivia M      12 LTA-CA                         1:17.00  
       36.99  1:17.00                                                      
 11 Ridenhour, Dahlia R       12 PUMA-CA                        1:18.89  
       35.97  1:18.89                                                      
 12 Colegrove, Summer J       11 PASO-CA                        1:19.29  
       36.63  1:19.29                                                      
 13 Core, Eliana R            11 LTA-CA                         1:19.39  
       15.57  1:19.39                                                      
 14 Garcia, Kaya A            12 PUMA-CA                        1:19.84  
       36.75  1:19.84                                                      
 15 Alvarez, Bella R          12 SMSC-CA                        1:19.95  
       37.16  1:19.95                                                      
 16 Bullock, Maisie K         12 PUMA-CA                        1:20.13  
       38.21  1:20.13                                                      
 17 Hill, Maya L              12 LTA-CA                         1:24.48  
       39.06  1:24.48                                                      
 18 Koff, Maddie R            11 LTA-CA                         1:39.90  
       44.64  1:39.90                                                      
 19 Koch, Annika E            11 PUMA-CA                        2:07.80  
       59.91  2:07.80                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bell, Kylie A             12 PUMA-CA                        2:08.43  
       29.48  1:02.26  1:36.00  2:08.43                                    
  2 Calderon, Kasey M         12 SMSC-CA                        2:18.36  
       32.27  1:07.90  1:43.43  2:18.36                                    
  3 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA             2:24.67  
       34.25  1:11.85  1:50.03  2:24.67                                    
  4 Barton, Natalie N         12 SMSC-CA                        2:25.67  
       33.42  1:10.93  1:48.88  2:25.67                                    
RED - Division  
  1 Lawrence, Avery N         11 BAC-CC                         2:21.18  
       32.68  1:08.51  1:45.57  2:21.18                                    
  2 Cooper, Ella K            12 BAC-CC                         2:27.24  
       33.07  1:10.99  1:50.17  2:27.24                                    
  3 Giannini, Lindsey M       12 PUMA-CA                        2:27.34  
       33.39  1:11.63  1:51.03  2:27.34                                    
  4 Tharp, Anna K             12 PUMA-CA                        2:27.51  
       34.47  1:11.95  1:50.08  2:27.51                                    
  5 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA                         2:33.21  
  6 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                        2:34.53  
       35.89  1:15.21  1:55.71  2:34.53                                    
 -- Inutan, Kamy B            12 SMSC-CA                             NS  
WHIT - Division  
  1 Cheshire, Davin G         12 BAC-CC                         2:21.78  
       31.74  1:08.11  1:45.34  2:21.78                                    
  2 Miller, Dayjah R          12 San Luis Obispo-CA             2:28.36  
       33.40  1:11.61  1:50.15  2:28.36                                    
  3 Pittman, Lyla I           11 PUMA-CA                        2:39.04  
       36.24  1:16.29  1:58.91  2:39.04                                    
  4 Dorsett, Lilli O          11 BAC-CC                         2:39.33  
       36.15  1:16.43  1:58.45  2:39.33                                    
  5 Ridenhour, Dahlia R       12 PUMA-CA                        2:49.65  
       36.20  1:18.27  2:03.54  2:49.65                                    
  6 Uceda, Maggie V           12 PUMA-CA                        2:54.28  
       38.12  1:20.94  2:02.77  2:54.28                                    
  7 Armstrong, Paige E        12 PUMA-CA                        2:56.05  
       35.74  1:19.91  2:08.67  2:56.05                                    
  8 Alvarez, Bella R          12 SMSC-CA                        2:56.18  
       36.46  1:23.08  2:56.18                                             
  9 Colegrove, Summer J       11 PASO-CA                        3:04.59  
       41.67  1:29.08  3:04.59                                             
 10 Dahm, Maisie C            11 PUMA-CA                        3:12.09  
       40.02  1:27.76  3:12.09                                             
 11 Blackburn, Mia O          12 LTA-CA                         3:14.45  
       43.41  1:34.32  2:26.47  3:14.45                                    
 12 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA                        3:17.64  
       49.08  1:38.41  2:28.53  3:17.64                                    
 
Girls 11-12 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Barton, Natalie N         12 SMSC-CA                       12:25.38  
       32.91  1:08.69  1:45.26  2:22.01  2:58.88  3:35.51  4:12.72  4:49.98
     5:27.57  6:05.64  6:43.66  7:21.53  7:59.37  8:37.82  9:15.91  9:54.23
    10:32.21 11:10.31 11:48.61 12:25.38                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
WHIT - Division  
  1 Herrmann, Kirsten M       12 SMSC-CA                          41.94  
  2 Saavedra, Nicole C        12 PUMA-CA                          42.74  
  3 Quaresma, Ava G           11 PUMA-CA                          43.92  
  4 Smith, An� M              11 PUMA-CA                          47.73  
  5 Nickerson, Reese R        11 SMSC-CA                          48.30  
  6 Gomez, Samantha Y         11 PUMA-CA                          51.71  
  7 Espinoza, Itzel           11 LTA-CA                           57.34  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Maxie, Olivia R           12 PUMA-CA                          32.09  
  2 Calderon, Kasey M         12 SMSC-CA                          35.16  
  3 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA               35.22  
  4 Pettit, Tessa L           11 PUMA-CA                          35.45  
RED - Division  
  1 Lawrence, Avery N         11 BAC-CC                           34.61  
  2 Cooper, Ella K            12 BAC-CC                           34.79  
  3 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA                           37.19  
  4 Ridenhour, Dahlia R       12 PUMA-CA                          38.14  
  5 Giannini, Lindsey M       12 PUMA-CA                          39.98  
  6 Barton, Natalie N         12 SMSC-CA                          42.14  
WHIT - Division  
  1 Rodriguez, Regan          11 Bvs Grizzlies-CC                 37.57  
  2 Tharp, Anna K             12 PUMA-CA                          39.26  
  3 Armstrong, Paige E        12 PUMA-CA                          39.29  
  4 Molinar, Jaydin C         11 PUMA-CA                          41.22  
  5 Rocha, Thalia M           11 BAC-CC                           41.55  
  6 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                          41.95  
  7 Uceda, Maggie V           12 PUMA-CA                          42.62  
  8 Alvarez, Bella R          12 SMSC-CA                          42.72  
  9 Perez, Kalani             11 LTA-CA                           42.77  
 10 Bullock, Maisie K         12 PUMA-CA                          43.08  
 11 Hill, Maya L              12 LTA-CA                           44.70  
 12 Cano, Celia G             12 NCA-CA                           45.33  
 13 Core, Eliana R            11 LTA-CA                           45.49  
 14 Franson, Kylie R          12 YNEZ-CA                          47.55  
 15 Dahm, Maisie C            11 PUMA-CA                          48.10  
 16 Taylor, Courtney G        11 NCA-CA                           48.60  
 17 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA                          52.34  
 18 Blackburn, Mia O          12 LTA-CA                           54.44  
 -- Narducci, Bethany G       11 PUMA-CA                             DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bell, Kylie A             12 PUMA-CA                        1:06.55  
       32.53  1:06.55                                                      
  2 Cheshire, Davin G         12 BAC-CC                         1:11.96  
       34.85  1:11.96                                                      
  3 Pettit, Tessa L           11 PUMA-CA                        1:14.94  
       36.65  1:14.94                                                      
  4 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA             1:19.06  
       39.05  1:19.06                                                      
RED - Division  
  1 Calderon, Kasey M         12 SMSC-CA                        1:16.61  
       37.58  1:16.61                                                      
  2 Lawrence, Avery N         11 BAC-CC                         1:20.43  
       38.78  1:20.43                                                      
  3 Ridenhour, Dahlia R       12 PUMA-CA                        1:23.05  
       39.96  1:23.05                                                      
 -- Tharp, Anna K             12 PUMA-CA                             DQ  
       40.90       DQ                                                      
WHIT - Division  
  1 Maxie, Olivia R           12 PUMA-CA                        1:10.61  
       34.78  1:10.61                                                      
  2 Miller, Dayjah R          12 San Luis Obispo-CA             1:27.37  
       42.92  1:27.37                                                      
  3 Armstrong, Paige E        12 PUMA-CA                        1:29.97  
       42.56  1:29.97                                                      
  4 Sinner, Berkley K         11 PUMA-CA                        1:30.12  
       44.36  1:30.12                                                      
  5 Molinar, Jaydin C         11 PUMA-CA                        1:32.65  
       43.94  1:32.65                                                      
  6 Patel, Kareena M          11 SMSC-CA                        1:37.19  
       47.02  1:37.19                                                      
  7 Alvarez, Bella R          12 SMSC-CA                        1:38.50  
       47.28  1:38.50                                                      
  8 Rocha, Thalia M           11 BAC-CC                         1:38.95  
       46.65  1:38.95                                                      
  9 Hill, Maya L              12 LTA-CA                         1:40.23  
       49.20  1:40.23                                                      
 10 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA                        1:41.25  
       50.51  1:41.25                                                      
 11 Koff, Maddie R            11 LTA-CA                         1:58.12  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Miller, Dayjah R          12 San Luis Obispo-CA               36.78  
  2 Barton, Natalie N         12 SMSC-CA                          37.26  
  3 Maxie, Olivia R           12 PUMA-CA                          38.21  
  4 Giannini, Lindsey M       12 PUMA-CA                          38.42  
  5 Uceda, Maggie V           12 PUMA-CA                          38.96  
  6 Cooper, Ella K            12 BAC-CC                           39.86  
RED - Division  
  1 Calderon, Kasey M         12 SMSC-CA                          38.99  
  2 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA                           40.06  
  3 Pettit, Tessa L           11 PUMA-CA                          41.18  
  4 Rodriguez, Regan          11 Bvs Grizzlies-CC                 41.65  
  5 Dorsett, Lilli O          11 BAC-CC                           41.89  
  6 Tharp, Anna K             12 PUMA-CA                          44.31  
WHIT - Division  
  1 Cano, Celia G             12 NCA-CA                           43.05  
  2 Armstrong, Paige E        12 PUMA-CA                          43.51  
  3 Garcia, Kaya A            12 PUMA-CA                          44.25  
  4 Hill, Maya L              12 LTA-CA                           47.11  
  5 Core, Eliana R            11 LTA-CA                           47.37  
  6 Blackburn, Mia O          12 LTA-CA                           47.57  
  7 Bullock, Maisie K         12 PUMA-CA                          48.56  
  8 Molinar, Jaydin C         11 PUMA-CA                          48.70  
  9 Alvarez, Bella R          12 SMSC-CA                          49.67  
 10 Perez, Kalani             11 LTA-CA                           49.84  
 11 Bartle, Ariana N          11 PUMA-CA                          50.26  
 12 Rocha, Thalia M           11 BAC-CC                           50.59  
 13 Taylor, Courtney G        11 NCA-CA                           51.12  
 14 Dahm, Maisie C            11 PUMA-CA                          56.59  
 15 Narducci, Bethany G       11 PUMA-CA                          57.26  
 16 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA                          59.82  
 -- Colegrove, Summer J       11 PASO-CA                             DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Saavedra, Nicole C        12 PUMA-CA                          47.70  
  2 Herrmann, Kirsten M       12 SMSC-CA                          49.17  
  3 Quaresma, Ava G           11 PUMA-CA                          50.58  
  4 Smith, An� M              11 PUMA-CA                          56.24  
  4 Nickerson, Reese R        11 SMSC-CA                          56.24  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Miller, Dayjah R          12 San Luis Obispo-CA             1:21.25  
       38.83  1:21.25                                                      
  2 Inutan, Kamy B            12 SMSC-CA                        1:21.85  
       39.39  1:21.85                                                      
  3 Cheshire, Davin G         12 BAC-CC                         1:22.18  
       38.87  1:22.18                                                      
  4 Calderon, Kasey M         12 SMSC-CA                        1:23.39  
       39.83  1:23.39                                                      
  5 Uceda, Maggie V           12 PUMA-CA                        1:26.88  
       41.67  1:26.88                                                      
  6 Pettit, Tessa L           11 PUMA-CA                        1:27.06  
       41.76  1:27.06                                                      
RED - Division  
  1 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA                         1:28.10  
       42.42  1:28.10                                                      
  2 Dorsett, Lilli O          11 BAC-CC                         1:30.99  
       43.94  1:30.99                                                      
  3 Patel, Kareena M          11 SMSC-CA                        1:39.16  
       47.73  1:39.16                                                      
WHIT - Division  
  1 Lawrence, Avery N         11 BAC-CC                         1:33.42  
       44.08  1:33.42                                                      
  2 Tharp, Anna K             12 PUMA-CA                        1:34.06  
       45.74  1:34.06                                                      
  3 Garcia, Kaya A            12 PUMA-CA                        1:36.83  
       44.24  1:36.83                                                      
  4 Colegrove, Summer J       11 PASO-CA                        1:40.83  
       46.94  1:40.83                                                      
  5 Irion, Isabella G         11 PUMA-CA                        1:42.32  
       49.28  1:42.32                                                      
  6 MacEachern, Olivia M      12 LTA-CA                         1:43.04  
       50.04  1:43.04                                                      
  7 Bartle, Ariana N          11 PUMA-CA                        1:43.30  
       49.61  1:43.30                                                      
  8 Edds, Ella G              11 SMSC-CA                        1:44.89  
       50.33  1:44.89                                                      
  9 Perez, Kalani             11 LTA-CA                         1:46.20  
       49.25  1:46.20                                                      
 10 Taylor, Courtney G        11 NCA-CA                         1:46.51  
       49.88  1:46.51                                                      
 11 Hill, Maya L              12 LTA-CA                         1:48.36  
       50.87  1:48.36                                                      
 12 Core, Eliana R            11 LTA-CA                         1:49.16  
       52.18  1:49.16                                                      
 13 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA                        2:07.50  
     1:01.63  2:07.50                                                      
 -- Rocha, Thalia M           11 BAC-CC                              DQ  
       51.82       DQ                                                      
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Saavedra, Nicole C        12 PUMA-CA                          43.46  
  2 Smith, An� M              11 PUMA-CA                          45.41  
  3 Herrmann, Kirsten M       12 SMSC-CA                          45.64  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bell, Kylie A             12 PUMA-CA                          30.16  
  2 Maxie, Olivia R           12 PUMA-CA                          30.31  
RED - Division  
  1 Lawrence, Avery N         11 BAC-CC                           33.97  
  2 Giannini, Lindsey M       12 PUMA-CA                          35.50  
  3 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA               35.61  
  4 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                          36.73  
WHIT - Division  
  1 Molinar, Jaydin C         11 PUMA-CA                          34.49  
  2 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA                           35.88  
  3 Pettit, Tessa L           11 PUMA-CA                          37.85  
  4 Barton, Natalie N         12 SMSC-CA                          39.02  
  5 Garcia, Kaya A            12 PUMA-CA                          39.57  
  6 Bullock, Maisie K         12 PUMA-CA                          39.88  
  7 Pittman, Lyla I           11 PUMA-CA                          40.06  
  8 Uceda, Maggie V           12 PUMA-CA                          43.00  
  9 Ridenhour, Dahlia R       12 PUMA-CA                          45.18  
 10 Core, Eliana R            11 LTA-CA                           45.80  
 11 Bartle, Ariana N          11 PUMA-CA                          47.42  
 12 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA                          52.67  
 13 Patel, Kareena M          11 SMSC-CA                          55.61  
 14 Koch, Annika E            11 PUMA-CA                        1:09.87  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bell, Kylie A             12 PUMA-CA                        1:07.50  
       32.81  1:07.50                                                      
  2 Maxie, Olivia R           12 PUMA-CA                        1:08.62  
       32.43  1:08.62                                                      
  3 Cheshire, Davin G         12 BAC-CC                         1:10.82  
       33.07  1:10.82                                                      
WHIT - Division  
  1 Molinar, Jaydin C         11 PUMA-CA                        1:18.74  
       35.21  1:18.74                                                      
  2 Lawrence, Avery N         11 BAC-CC                         1:18.88  
  3 Calderon, Kasey M         12 SMSC-CA                        1:19.20  
       37.84  1:19.20                                                      
  4 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA             1:24.78  
       40.96  1:24.78                                                      
  5 Miller, Dayjah R          12 San Luis Obispo-CA             1:26.63  
       40.36  1:26.63                                                      
  6 Barton, Natalie N         12 SMSC-CA                        1:27.13  
       40.13  1:27.13                                                      
  7 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                        1:29.58  
       40.08  1:29.58                                                      
  8 Tharp, Anna K             12 PUMA-CA                        1:30.93  
       42.80  1:30.93                                                      
  9 Rocha, Thalia M           11 BAC-CC                         1:43.11  
       44.55  1:43.11                                                      
 10 Narducci, Bethany G       11 PUMA-CA                        2:09.22  
       55.54  2:09.22                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bell, Kylie A             12 PUMA-CA                        1:07.56  
       31.00  1:07.56                                                      
  2 Maxie, Olivia R           12 PUMA-CA                        1:08.91  
       31.46  1:08.91                                                      
  3 Cheshire, Davin G         12 BAC-CC                         1:12.76  
       34.34  1:12.76                                                      
RED - Division  
  1 Lawrence, Avery N         11 BAC-CC                         1:16.10  
       36.12  1:16.10                                                      
  2 Miller, Dayjah R          12 San Luis Obispo-CA             1:17.27  
       38.27  1:17.27                                                      
  3 Giannini, Lindsey M       12 PUMA-CA                        1:18.89  
       37.81  1:18.89                                                      
  4 Pettit, Tessa L           11 PUMA-CA                        1:19.84  
       36.41  1:19.84                                                      
  5 Rodriguez, Regan          11 Bvs Grizzlies-CC               1:21.12  
       37.58  1:21.12                                                      
  6 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA                         1:21.22  
       41.01  1:21.22                                                      
  7 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA             1:22.56  
       36.38  1:22.56                                                      
  8 Molinar, Jaydin C         11 PUMA-CA                        1:23.41  
       37.70  1:23.41                                                      
WHIT - Division  
  1 Cooper, Ella K            12 BAC-CC                         1:17.68  
  2 Uceda, Maggie V           12 PUMA-CA                        1:24.89  
       42.46  1:24.89                                                      
  3 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                        1:25.55  
       41.07  1:25.55                                                      
  4 Armstrong, Paige E        12 PUMA-CA                        1:25.96  
       38.39  1:25.96                                                      
  5 Cano, Celia G             12 NCA-CA                         1:26.71  
       41.61  1:26.71                                                      
  6 Pittman, Lyla I           11 PUMA-CA                        1:26.73  
       41.91  1:26.73                                                      
  7 Dorsett, Lilli O          11 BAC-CC                         1:27.11  
       42.56  1:27.11                                                      
  8 Garcia, Kaya A            12 PUMA-CA                        1:27.16  
       40.17  1:27.16                                                      
  9 Alvarez, Bella R          12 SMSC-CA                        1:29.63  
 10 Perez, Kalani             11 LTA-CA                         1:29.71  
       43.96  1:29.71                                                      
 10 Rocha, Thalia M           11 BAC-CC                         1:29.71  
       40.20  1:29.71                                                      
 12 Bullock, Maisie K         12 PUMA-CA                        1:29.98  
       39.35  1:29.98                                                      
 13 Hill, Maya L              12 LTA-CA                         1:34.54  
       45.60  1:34.54                                                      
 14 Colegrove, Summer J       11 PASO-CA                        1:37.39  
       46.73  1:37.39                                                      
 15 Core, Eliana R            11 LTA-CA                         1:37.58  
       46.33  1:37.58                                                      
 16 Bartle, Ariana N          11 PUMA-CA                        1:37.99  
       46.85  1:37.99                                                      
 17 Dahm, Maisie C            11 PUMA-CA                        1:40.74  
 18 Blackburn, Mia O          12 LTA-CA                         1:44.93  
       53.08  1:44.93                                                      
 19 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA                        1:48.21  
       51.25  1:48.21                                                      
 -- Ridenhour, Dahlia R       12 PUMA-CA                             DQ  
       42.64       DQ                                                      
 -- Franson, Kylie R          12 YNEZ-CA                             DQ  
       49.59       DQ                                                      
 -- Narducci, Bethany G       11 PUMA-CA                             DQ  
       51.75       DQ                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bell, Kylie A             12 PUMA-CA                        2:25.51  
       30.90  1:07.90  1:52.14  2:25.51                                    
  2 Maxie, Olivia R           12 PUMA-CA                        2:31.69  
       31.93  1:09.99  1:55.43  2:31.69                                    
  3 Cheshire, Davin G         12 BAC-CC                         2:34.82  
       32.31  1:11.69  1:58.47  2:34.82                                    
  4 Inutan, Kamy B            12 SMSC-CA                        2:39.72  
       37.40  1:18.32  2:05.37  2:39.72                                    
  5 Calderon, Kasey M         12 SMSC-CA                        2:41.60  
       37.82  1:21.00  2:05.99  2:41.60                                    
RED - Division  
  1 Lawrence, Avery N         11 BAC-CC                         2:43.81  
       35.51  1:15.76  2:08.31  2:43.81                                    
  2 Giannini, Lindsey M       12 PUMA-CA                        2:50.77  
       36.15  1:21.00  2:11.81  2:50.77                                    
  3 Dorsett, Lilli O          11 BAC-CC                         3:03.08  
WHIT - Division  
  1 Miller, Dayjah R          12 San Luis Obispo-CA             2:47.90  
       37.70  1:23.71  2:09.00  2:47.90                                    
  2 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA             2:52.10  
       37.47  1:18.55  2:14.71  2:52.10                                    
  3 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                        3:02.29  
       38.58  1:26.75  2:24.45  3:02.29                                    
  4 Edds, Ella G              11 SMSC-CA                        3:07.75  
       43.70  1:31.99  2:27.92  3:07.75                                    
  5 MacEachern, Olivia M      12 LTA-CA                         3:12.63  
       44.37  1:36.36  2:29.76  3:12.63                                    
  6 Alvarez, Bella R          12 SMSC-CA                        3:19.51  
       43.14  1:33.47  3:19.51                                             
  7 Patel, Kareena M          11 SMSC-CA                        3:25.53  
       55.50  1:45.32  2:40.82  3:25.53                                    
  8 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA                        3:44.54  
       53.79  1:49.84  2:54.75  3:44.54                                    
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Charleigh A        14 NCA-CA                           35.44  
  2 Nickerson, Paige P        13 SMSC-CA                          35.98  
  3 Hancock, Phoebe O         13 NCA-CA                           36.25  
  4 Rhoades, Jalin N          13 PUMA-CA                          37.31  
  5 Vickers, Charlee F        14 SMSC-CA                          37.70  
 
Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Charleigh A        14 NCA-CA                           43.56  
  2 Nickerson, Paige P        13 SMSC-CA                          45.65  
  3 Vickers, Charlee F        14 SMSC-CA                          46.14  
  4 Rhoades, Jalin N          13 PUMA-CA                          46.33  
  5 Hancock, Phoebe O         13 NCA-CA                           48.05  
 
Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Charleigh A        14 NCA-CA                           44.91  
  2 Hancock, Phoebe O         13 NCA-CA                           47.83  
  3 Nickerson, Paige P        13 SMSC-CA                          54.78  
  4 Vickers, Charlee F        14 SMSC-CA                          58.55  
 
Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hancock, Phoebe O         13 NCA-CA                           42.74  
  2 Rhoades, Jalin N          13 PUMA-CA                          42.79  
  3 Nickerson, Paige P        13 SMSC-CA                          45.48  
  4 Vickers, Charlee F        14 SMSC-CA                          45.83  
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Swim-off
  1 Hughes, Ava M             14 PASO-CA                          28.36  
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bartolome, Annie K        17 PUMA-CA                          25.72  
  2 Giannini, Emilie M        15 PUMA-CA                          25.99  
  3 Hughes, Audrey M          16 PASO-CA                          26.12  
  4 Koc, Naya                 14 San Luis Obispo-CA               26.16  
  5 Cobb, Grace E             14 BAC-CC                           26.55  
  5 Cobb, Sarah C             14 BAC-CC                           26.55  
  7 Smeltzer, Tatiana N       16 PASO-CA                          26.89  
  8 DiSimone, Holly M         14 PASO-CA                          27.11  
  9 Pearigen, Tabitha M       13 YNEZ-CA                          27.24  
 10 Clark, Sarah G            16 NCA-CA                           27.31  
 11 Kirn, Gaylynn R           14 PUMA-CA                          27.35  
 12 Cusick, Sydney R          16 PUMA-CA                          27.39  
 13 Springer, Abby Q          15 PASO-CA                          27.42  
 14 Settje, Ryann G           14 LTA-CA                           27.83  
 15 McIntyre, Elyse C         14 NCA-CA                           27.84  
 16 Oppedahl, Claire M        14 PUMA-CA                          27.85  
 17 Wood, Rachel M            15 PUMA-CA                          28.01  
 18 Garritano, Isabella G     16 PUMA-CA                          28.51  
 19 James, Kierah L           14 LTA-CA                           28.52  
 20 Arreguin, Katie N         13 LTA-CA                           28.82  
 21 Mosichuk, Morgan C        14 San Luis Obispo-CA               29.20  
 22 Seidel, Tyler A           15 NCA-CA                           29.21  
 23 Hernandez, Elizabeth A    15 SMSC-CA                          29.62  
 24 Brown, Jada N             14 SMSC-CA                          29.70  
 25 Pauschek, Emily R         14 PUMA-CA                          30.71  
RED - Division  
  1 Lomibao, Jamie Z          13 SMSC-CA                          28.45  
  2 Hughes, Ava M             14 PASO-CA                          28.79  
  3 Malamma, Leyla D          13 BAC-CC                           28.93  
  4 Lonsbrough, Taryn G       14 PUMA-CA                          29.69  
  5 Prodanov, Alex V          15 PUMA-CA                          29.86  
  6 Giordano, Faith R         17 PUMA-CA                          29.89  
  7 Cusick, Sam L             14 PUMA-CA                          29.98  
  8 Hetland, Grace M          15 SMSC-CA                          30.03  
  9 Pauschek, Annika L        13 PUMA-CA                          30.08  
 10 Sanders, Jenna N          13 PUMA-CA                          30.43  
 11 Rojas, Sarah A            13 BAC-CC                           30.77  
 12 Estes, Taryn A            16 PASO-CA                          31.71  
 13 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA                          32.37  
 14 Kafeyan, Julia L          15 LTA-CA                           32.91  
 -- Arredondo, Aimee S        15 BAC-CC                              DQ  
WHIT - Division  
  1 Ogorsolka, Stella K       13 PASO-CA                          30.56  
  2 Ramos, Vanessa M          14 LTA-CA                           30.74  
  3 Crose, Grace N            14 PASO-CA                          31.03  
  4 Gaughan, Rebecca A        16 PUMA-CA                          31.09  
  5 Black, Elyse C            13 PUMA-CA                          31.63  
  6 Anderson, Jaime M         15 LTA-CA                           31.98  
  7 Pan, Emily R              13 PUMA-CA                          32.77  
  8 Money, Abby E             14 PUMA-CA                          34.68  
  9 Arechiga, Madi B          13 SMSC-CA                          34.78  
 10 O'Rourke Barela, Justine  16 PUMA-CA                          37.56  
 11 Rojas, Adriana R          13 LTA-CA                           37.72  
 12 Russell, Katrina L        13 PASO-CA                          43.67  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Koc, Naya                 14 San Luis Obispo-CA               56.05  
       27.19    56.05                                                      
  2 Moffitt, Kendall S        15 NCA-CA                           57.98  
       28.01    57.98                                                      
  3 Cobb, Sarah C             14 BAC-CC                           58.23  
       27.65    58.23                                                      
  4 Hughes, Audrey M          16 PASO-CA                          58.48  
       27.63    58.48                                                      
  5 Kirn, Gaylynn R           14 PUMA-CA                          58.75  
       28.65    58.75                                                      
  6 McIntyre, Elyse C         14 NCA-CA                           58.80  
       28.70    58.80                                                      
  7 Cusick, Sydney R          16 PUMA-CA                          59.23  
       29.38    59.23                                                      
  8 Giannini, Emilie M        15 PUMA-CA                          59.35  
       28.27    59.35                                                      
  9 Springer, Abby Q          15 PASO-CA                          59.71  
       28.59    59.71                                                      
 10 Pearigen, Tabitha M       13 YNEZ-CA                          59.73  
       28.21    59.73                                                      
 11 Smeltzer, Tatiana N       16 PASO-CA                        1:00.13  
       28.19  1:00.13                                                      
 12 Oppedahl, Claire M        14 PUMA-CA                        1:00.16  
       28.96  1:00.16                                                      
 13 Clark, Sarah G            16 NCA-CA                         1:00.39  
       28.86  1:00.39                                                      
 14 Fuller, Monica A          15 SMSC-CA                        1:00.53  
       29.02  1:00.53                                                      
 15 Cabiles, Allie A          13 SMSC-CA                        1:01.67  
       29.27  1:01.67                                                      
 16 Cobb, Grace E             14 BAC-CC                         1:01.74  
       28.87  1:01.74                                                      
 17 Seidel, Tyler A           15 NCA-CA                         1:02.41  
       30.23  1:02.41                                                      
 18 Settje, Ryann G           14 LTA-CA                         1:02.48  
       29.97  1:02.48                                                      
 19 Arreguin, Katie N         13 LTA-CA                         1:02.78  
       30.40  1:02.78                                                      
 20 Wood, Rachel M            15 PUMA-CA                        1:03.26  
       30.05  1:03.26                                                      
 21 Garritano, Isabella G     16 PUMA-CA                        1:03.34  
       30.27  1:03.34                                                      
 22 Hughes, Ava M             14 PASO-CA                        1:03.35  
       30.40  1:03.35                                                      
RED - Division  
  1 DiSimone, Holly M         14 PASO-CA                          58.68  
       28.52    58.68                                                      
  2 Lomibao, Jamie Z          13 SMSC-CA                        1:01.74  
       30.18  1:01.74                                                      
  3 James, Kierah L           14 LTA-CA                         1:03.25  
       30.67  1:03.25                                                      
  4 Cusick, Sam L             14 PUMA-CA                        1:04.88  
       31.24  1:04.88                                                      
  5 Malamma, Leyla D          13 BAC-CC                         1:04.89  
       30.61  1:04.89                                                      
  6 Hetland, Grace M          15 SMSC-CA                        1:05.13  
       31.02  1:05.13                                                      
  7 Prodanov, Alex V          15 PUMA-CA                        1:05.17  
       31.19  1:05.17                                                      
  8 Giordano, Faith R         17 PUMA-CA                        1:05.60  
       31.22  1:05.60                                                      
  9 Pauschek, Annika L        13 PUMA-CA                        1:05.64  
       31.21  1:05.64                                                      
 10 Hernandez, Elizabeth A    15 SMSC-CA                        1:05.74  
       32.06  1:05.74                                                      
 11 Lonsbrough, Taryn G       14 PUMA-CA                        1:06.00  
       33.05  1:06.00                                                      
 12 Arredondo, Aimee S        15 BAC-CC                         1:06.77  
       30.79  1:06.77                                                      
 13 Sanders, Jenna N          13 PUMA-CA                        1:07.09  
       33.10  1:07.09                                                      
 14 Pauschek, Emily R         14 PUMA-CA                        1:07.89  
       32.67  1:07.89                                                      
WHIT - Division  
  1 Crose, Grace N            14 PASO-CA                        1:06.00  
       32.17  1:06.00                                                      
  2 Ogorsolka, Stella K       13 PASO-CA                        1:06.38  
       31.57  1:06.38                                                      
  3 Rojas, Sarah A            13 BAC-CC                         1:09.15  
       31.84  1:09.15                                                      
  4 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA                        1:09.16  
       32.48  1:09.16                                                      
  5 Ramos, Vanessa M          14 LTA-CA                         1:09.19  
       33.54  1:09.19                                                      
  6 Estes, Taryn A            16 PASO-CA                        1:09.95  
       33.60  1:09.95                                                      
  7 Gaughan, Rebecca A        16 PUMA-CA                        1:10.59  
       33.47  1:10.59                                                      
  8 Anderson, Jaime M         15 LTA-CA                         1:12.50  
       34.23  1:12.50                                                      
  9 Black, Elyse C            13 PUMA-CA                        1:12.70  
       33.50  1:12.70                                                      
 10 Perrine, Sofia L          13 PUMA-CA                        1:12.78  
       34.38  1:12.78                                                      
 11 Kafeyan, Julia L          15 LTA-CA                         1:13.33  
       36.11  1:13.33                                                      
 12 Orozco, Tati M            14 PUMA-CA                        1:13.95  
       35.14  1:13.95                                                      
 13 Pan, Emily R              13 PUMA-CA                        1:14.79  
       34.29  1:14.79                                                      
 14 Arechiga, Madi B          13 SMSC-CA                        1:16.65  
       36.86  1:16.65                                                      
 15 Money, Abby E             14 PUMA-CA                        1:17.23  
       36.37  1:17.23                                                      
 16 O'Rourke Barela, Justine  16 PUMA-CA                        1:27.04  
       39.02  1:27.04                                                      
 17 Rojas, Adriana R          13 LTA-CA                         1:30.42  
       41.95  1:30.42                                                      
 18 Russell, Katrina L        13 PASO-CA                        1:37.72  
       46.95  1:37.72                                                      
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Moffitt, Kendall S        15 NCA-CA                         2:01.18  
       27.87    58.63  1:30.50  2:01.18                                    
  2 Raymond, Mackenzie E      17 PASO-CA                        2:01.25  
       28.28    58.57  1:30.22  2:01.25                                    
  3 DiSimone, Holly M         14 PASO-CA                        2:04.94  
       28.82  1:01.47  1:34.22  2:04.94                                    
  4 Kirn, Gaylynn R           14 PUMA-CA                        2:07.63  
       29.84  1:02.35  1:35.70  2:07.63                                    
  5 Giannini, Emilie M        15 PUMA-CA                        2:08.67  
       29.18           1:02.82  2:08.67                                    
  6 Springer, Abby Q          15 PASO-CA                        2:09.99  
  7 Smeltzer, Tatiana N       16 PASO-CA                        2:11.30  
       28.30  1:01.46  1:36.77  2:11.30                                    
  8 Cobb, Sarah C             14 BAC-CC                         2:11.32  
       29.20  1:02.49  1:37.50  2:11.32                                    
  9 Cabiles, Allie A          13 SMSC-CA                        2:11.63  
       29.61  1:03.23  1:38.72  2:11.63                                    
 10 Pearigen, Tabitha M       13 YNEZ-CA                        2:11.92  
       29.32  1:02.73  1:37.52  2:11.92                                    
 11 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA             2:12.23  
       29.80  1:03.12  1:37.97  2:12.23                                    
 12 Oppedahl, Claire M        14 PUMA-CA                        2:13.54  
       30.67  1:04.15  1:38.87  2:13.54                                    
 13 Arreguin, Katie N         13 LTA-CA                         2:13.74  
       30.61  1:04.19  1:38.82  2:13.74                                    
 14 Dooley, Clare E           17 San Luis Obispo-CA             2:14.77  
       31.50  1:05.66  1:40.52  2:14.77                                    
 15 Hughes, Ava M             14 PASO-CA                        2:16.42  
 16 Cobb, Grace E             14 BAC-CC                         2:20.55  
       31.41  1:06.57  1:43.96  2:20.55                                    
 17 Hernandez, Elizabeth A    15 SMSC-CA                        2:24.16  
       33.21  1:09.62  1:48.08  2:24.16                                    
 -- Fuller, Monica A          15 SMSC-CA                             DQ  
       30.01  1:03.29  1:37.34       DQ                                    
RED - Division  
  1 Lomibao, Jamie Z          13 SMSC-CA                        2:11.45  
       31.08  1:04.62  1:38.60  2:11.45                                    
  2 Seidel, Tyler A           15 NCA-CA                         2:16.33  
       30.90  1:04.80  1:40.31  2:16.33                                    
  3 Giordano, Faith R         17 PUMA-CA                        2:22.85  
       33.23  1:09.35  1:46.37  2:22.85                                    
  4 Pauschek, Emily R         14 PUMA-CA                        2:23.13  
       33.06  1:09.41  1:46.71  2:23.13                                    
  5 Hetland, Grace M          15 SMSC-CA                        2:25.89  
       33.10  1:10.23  1:48.55  2:25.89                                    
  6 Prodanov, Alex V          15 PUMA-CA                        2:26.05  
       32.71  1:09.21  1:47.71  2:26.05                                    
  7 Ogorsolka, Stella K       13 PASO-CA                        2:26.83  
       33.20  1:10.84  1:49.62  2:26.83                                    
WHIT - Division  
  1 Wordal, Elsie K           13 YNEZ-CA                        2:17.61  
       31.54  1:06.54  1:42.58  2:17.61                                    
  2 Settje, Ryann G           14 LTA-CA                         2:21.30  
       32.38  1:08.00  1:45.67  2:21.30                                    
  3 Pauschek, Annika L        13 PUMA-CA                        2:26.68  
       33.21  1:10.10  1:48.82  2:26.68                                    
  4 Sanders, Jenna N          13 PUMA-CA                        2:29.54  
       34.23  1:11.83  1:51.76  2:29.54                                    
  5 Estes, Taryn A            16 PASO-CA                        2:30.17  
       35.21  1:12.89  1:51.81  2:30.17                                    
  6 King, Maddy P             14 PUMA-CA                        2:30.61  
       35.60  1:13.56  1:53.49  2:30.61                                    
  7 Gaughan, Rebecca A        16 PUMA-CA                        2:30.92  
       34.00  1:12.61  1:52.98  2:30.92                                    
  8 Ramos, Vanessa M          14 LTA-CA                         2:31.69  
       34.24  1:12.26  1:52.81  2:31.69                                    
  9 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA                        2:35.27  
       34.06  1:13.62  1:55.10  2:35.27                                    
 10 Rojas, Sarah A            13 BAC-CC                         2:36.03  
       34.21  1:14.68  1:56.91  2:36.03                                    
 11 Contreras, Isabelle L     13 SMSC-CA                        2:36.24  
       36.09  1:14.85  1:56.28  2:36.24                                    
 12 Perrine, Sofia L          13 PUMA-CA                        2:36.60  
       35.23  1:15.07  1:56.48  2:36.60                                    
 13 Anderson, Jaime M         15 LTA-CA                         2:39.54  
       34.80  1:14.90  1:57.84  2:39.54                                    
 14 Arechiga, Madi B          13 SMSC-CA                        2:44.33  
       36.81  1:19.36  2:02.21  2:44.33                                    
 15 Money, Abby E             14 PUMA-CA                        2:44.44  
       36.56  1:18.46  2:01.95  2:44.44                                    
 16 Kafeyan, Julia L          15 LTA-CA                         2:46.55  
       38.17  1:20.96  2:05.06  2:46.55                                    
 17 Stanculescu, Maria A      14 PUMA-CA                        2:47.15  
       37.92  1:21.11  2:47.15                                             
 18 Henretty, Tegan E         13 PASO-CA                        2:48.98  
       34.89  1:18.33  2:04.24  2:48.98                                    
 19 Rojas, Adriana R          13 LTA-CA                         3:21.75  
       42.07  1:33.93  2:29.30  3:21.75                                    
 
Girls 13 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Moffitt, Kendall S        15 NCA-CA                        11:14.60  
       30.43  1:03.54  1:36.96  2:11.01  2:44.88  3:18.71  3:52.91  4:27.36
     5:01.53  5:36.01  6:10.01  6:44.90  7:19.17  7:53.79  8:27.54  9:01.97
     9:35.88 10:09.50 10:42.96 11:14.60                                    
  2 McIntyre, Elyse C         14 NCA-CA                        11:43.78  
       31.08  1:04.58  1:39.29  2:14.14  2:49.03  3:24.83  4:00.22  4:35.86
     5:11.29  5:47.26  6:22.98  6:58.79  7:34.71  8:10.52  8:46.61  9:22.30
     9:58.06 10:33.20 11:08.78 11:43.78                                    
  3 Lomibao, Jamie Z          13 SMSC-CA                       12:07.93  
       33.19  1:09.41  1:45.63  2:21.93  2:58.76  3:35.86  4:12.68  4:49.57
     5:26.11  6:02.83  6:39.56  7:16.34  7:53.06  8:30.19  9:07.70  9:44.22
    10:20.91 10:57.37 11:33.71 12:07.93                                    
  4 Fuller, Monica A          15 SMSC-CA                       12:12.50  
       32.52  1:08.07  1:44.23  2:20.41  2:56.80  3:33.24  4:09.98  4:46.53
     5:23.55  6:00.31  6:37.21  7:14.48  7:51.97  8:28.91  9:06.24  9:43.48
    10:20.66 10:58.22 11:35.45 12:12.50                                    
  5 Cusick, Sam L             14 PUMA-CA                       12:48.96  
       34.64  1:11.89  1:50.12  2:29.52  3:08.36  3:47.78  4:27.21  5:06.00
     5:45.50  6:23.94  7:03.06  7:42.50  8:20.92  9:00.38  9:39.70 10:18.92
    10:57.84 11:36.16 12:14.15 12:48.96                                    
  6 Hernandez, Elizabeth A    15 SMSC-CA                       12:50.68  
       34.40  1:11.68  1:50.27  2:28.90  3:07.84  3:47.23  4:26.14  5:04.61
     5:43.93  6:23.66  7:02.66  7:42.36  8:21.32  9:00.02  9:38.96 10:18.37
    10:57.35 11:35.79 12:14.36 12:50.68                                    
RED - Division  
  1 Cabiles, Allie A          13 SMSC-CA                       12:36.33  
       31.01  1:07.09  1:44.96  2:22.71  3:01.05  3:39.76  4:17.88  4:56.17
     5:35.26  6:13.67  6:52.15  7:30.92  8:09.17  8:47.43  9:26.31 10:04.37
    10:42.94 11:20.72 11:59.54 12:36.33                                    
  2 Seidel, Tyler A           15 NCA-CA                        12:44.41  
       33.50  1:09.89  1:47.32  2:25.53  3:02.54  3:41.76  4:20.69  4:59.30
     5:38.47  6:17.53  6:56.19  7:35.43  8:14.94  8:53.61  9:32.35 10:11.74
    10:50.80 11:29.66 12:07.86 12:44.41                                    
  3 Arreguin, Katie N         13 LTA-CA                        12:53.46  
       33.07  1:10.78  1:49.29  2:28.37  3:07.92  3:47.05  4:26.75  5:06.05
     5:45.79  6:25.47  7:04.34  7:43.12  8:22.54  9:01.78  9:41.23 10:20.59
    11:00.54 11:39.29 12:17.33 12:53.46                                    
  4 Brown, Jada N             14 SMSC-CA                       12:54.03  
       35.99  1:14.53  1:53.22  2:31.79  3:10.60  3:49.44  4:28.61  5:07.53
     5:46.39  6:26.03  7:05.06  7:44.43  8:23.49  9:01.90  9:41.06 10:20.03
    10:59.31 11:37.84 12:16.54 12:54.03                                    
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Smeltzer, Tatiana N       16 PASO-CA                        1:04.89  
       30.79  1:04.89                                                      
  2 Koc, Naya                 14 San Luis Obispo-CA             1:05.91  
       32.01  1:05.91                                                      
  3 Kirn, Gaylynn R           14 PUMA-CA                        1:06.29  
       32.95  1:06.29                                                      
  4 Springer, Abby Q          15 PASO-CA                        1:07.76  
       33.26  1:07.76                                                      
  5 Giannini, Emilie M        15 PUMA-CA                        1:08.66  
       33.22  1:08.66                                                      
  6 McIntyre, Elyse C         14 NCA-CA                         1:08.73  
       33.75  1:08.73                                                      
  7 Oppedahl, Claire M        14 PUMA-CA                        1:09.48  
       33.62  1:09.48                                                      
  8 Cabiles, Allie A          13 SMSC-CA                        1:09.50  
       33.82  1:09.50                                                      
  9 Hernandez, Elizabeth A    15 SMSC-CA                        1:09.91  
       34.74  1:09.91                                                      
 10 Cobb, Sarah C             14 BAC-CC                         1:10.00  
       34.16  1:10.00                                                      
 11 Pearigen, Tabitha M       13 YNEZ-CA                        1:10.10  
       33.79  1:10.10                                                      
 12 Cobb, Grace E             14 BAC-CC                         1:10.45  
       33.45  1:10.45                                                      
 13 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA             1:10.72  
       33.93  1:10.72                                                      
 14 Lomibao, Jamie Z          13 SMSC-CA                        1:12.37  
       35.71  1:12.37                                                      
 15 Fuller, Monica A          15 SMSC-CA                        1:13.87  
       35.89  1:13.87                                                      
 16 Pauschek, Annika L        13 PUMA-CA                        1:14.11  
       36.56  1:14.11                                                      
RED - Division  
  1 Malamma, Leyla D          13 BAC-CC                         1:13.77  
  2 Lonsbrough, Taryn G       14 PUMA-CA                        1:16.69  
       38.03  1:16.69                                                      
  3 Pauschek, Emily R         14 PUMA-CA                        1:16.71  
       35.80  1:16.71                                                      
  4 Mosichuk, Morgan C        14 San Luis Obispo-CA             1:16.72  
       38.25  1:16.72                                                      
  5 Giordano, Faith R         17 PUMA-CA                        1:17.30  
       37.51  1:17.30                                                      
  6 Kafeyan, Julia L          15 LTA-CA                         1:18.16  
       38.15  1:18.16                                                      
  7 Ramos, Vanessa M          14 LTA-CA                         1:18.76  
       38.68  1:18.76                                                      
  8 Settje, Ryann G           14 LTA-CA                         1:18.89  
       39.10  1:18.89                                                      
  9 Brown, Jada N             14 SMSC-CA                        1:19.13  
       38.83  1:19.13                                                      
 10 Seidel, Tyler A           15 NCA-CA                         1:19.37  
       38.17  1:19.37                                                      
 11 Black, Elyse C            13 PUMA-CA                        1:24.86  
       41.00  1:24.86                                                      
 12 Estes, Taryn A            16 PASO-CA                        1:25.10  
 13 Contreras, Isabelle L     13 SMSC-CA                        1:26.40  
       42.52  1:26.40                                                      
WHIT - Division  
  1 Prodanov, Alex V          15 PUMA-CA                        1:16.34  
       36.27  1:16.34                                                      
  2 Van Lingen, Kathryn F     14 PUMA-CA                        1:22.51  
       41.20  1:22.51                                                      
  3 Perrine, Sofia L          13 PUMA-CA                        1:23.40  
       40.86  1:23.40                                                      
  4 Gaughan, Rebecca A        16 PUMA-CA                        1:24.19  
       41.02  1:24.19                                                      
  5 Stanculescu, Maria A      14 PUMA-CA                        1:24.81  
       40.94  1:24.81                                                      
  6 Hetland, Grace M          15 SMSC-CA                        1:25.46  
       41.54  1:25.46                                                      
  7 Mikulics, Kat R           15 PUMA-CA                        1:27.94  
       40.74  1:27.94                                                      
  8 Anderson, Jaime M         15 LTA-CA                         1:29.60  
       43.43  1:29.60                                                      
  9 Arechiga, Madi B          13 SMSC-CA                        1:33.39  
       45.00  1:33.39                                                      
 10 Rojas, Adriana R          13 LTA-CA                         1:40.35  
       47.52  1:40.35                                                      
 11 Henretty, Tegan E         13 PASO-CA                        1:42.91  
       50.04  1:42.91                                                      
 12 O'Rourke Barela, Justine  16 PUMA-CA                        1:46.74  
       47.60  1:46.74                                                      
 13 Russell, Katrina L        13 PASO-CA                        1:48.72  
       53.99  1:48.72                                                      
 -- Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA                             DQ  
       41.54       DQ                                                      
 -- Rojas, Sarah A            13 BAC-CC                              DQ  
       41.82       DQ                                                      
 
Girls 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Hughes, Audrey M          16 PASO-CA                        2:19.16  
       32.99  1:07.61  1:43.61  2:19.16                                    
  2 Springer, Abby Q          15 PASO-CA                        2:21.34  
       34.16  1:10.56  1:46.38  2:21.34                                    
  3 Kirn, Gaylynn R           14 PUMA-CA                        2:22.13  
       33.66  1:09.71  1:46.70  2:22.13                                    
  4 Koc, Naya                 14 San Luis Obispo-CA             2:22.92  
       34.52  1:10.88  1:47.38  2:22.92                                    
  5 Hernandez, Elizabeth A    15 SMSC-CA                        2:29.54  
       35.77  1:13.86  1:52.33  2:29.54                                    
  6 Hughes, Ava M             14 PASO-CA                        2:29.97  
       34.96  1:13.18  1:52.45  2:29.97                                    
  7 Pearigen, Tabitha M       13 YNEZ-CA                        2:30.25  
       34.81  1:12.18  1:51.49  2:30.25                                    
  8 Oppedahl, Claire M        14 PUMA-CA                        2:30.53  
       35.63  1:13.73  1:52.54  2:30.53                                    
  9 Clark, Sarah G            16 NCA-CA                         2:32.99  
       35.63  1:14.51  1:54.04  2:32.99                                    
 10 Lonsbrough, Taryn G       14 PUMA-CA                        2:45.72  
       38.90  1:20.92  2:04.53  2:45.72                                    
 -- Arechiga, Madi B          13 SMSC-CA                             DQ  
       46.41  1:35.84  2:27.37       DQ                                    
RED - Division  
  1 Lomibao, Jamie Z          13 SMSC-CA                        2:32.24  
       36.52  1:15.57  1:54.59  2:32.24                                    
  2 Pauschek, Emily R         14 PUMA-CA                        2:43.79  
       37.69  1:19.21  2:02.34  2:43.79                                    
  3 Brown, Jada N             14 SMSC-CA                        2:50.17  
     1:24.17  2:07.43  2:50.33  2:50.17                                    
  4 Hetland, Grace M          15 SMSC-CA                        2:58.98  
       43.43  1:28.70  2:15.06  2:58.98                                    
WHIT - Division  
  1 Cabiles, Allie A          13 SMSC-CA                        2:34.04  
       36.00  1:15.38  1:55.20  2:34.04                                    
  2 Mosichuk, Morgan C        14 San Luis Obispo-CA             2:38.92  
       37.47  1:17.49  1:58.65  2:38.92                                    
  3 Pauschek, Annika L        13 PUMA-CA                        2:39.69  
       36.88  1:17.76  2:00.05  2:39.69                                    
  4 Crose, Grace N            14 PASO-CA                        2:48.98  
       40.12  1:24.67  2:08.51  2:48.98                                    
  5 Ogorsolka, Stella K       13 PASO-CA                        2:50.58  
       40.79  1:24.97  2:09.52  2:50.58                                    
  6 Ramos, Vanessa M          14 LTA-CA                         2:51.43  
     1:22.78  2:07.82  2:51.43                                             
  7 Perrine, Sofia L          13 PUMA-CA                        2:56.14  
       41.41  1:25.23  2:11.61  2:56.14                                    
  8 Estes, Taryn A            16 PASO-CA                        2:58.15  
       41.51  1:26.47  2:12.49  2:58.15                                    
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Cabiles, Allie A          13 SMSC-CA                        1:10.83  
       32.87  1:10.83                                                      
  2 Wood, Rachel M            15 PUMA-CA                        1:14.52  
       36.13  1:14.52                                                      
  3 Cobb, Sarah C             14 BAC-CC                         1:14.81  
       35.56  1:14.81                                                      
  4 McIntyre, Elyse C         14 NCA-CA                         1:15.16  
       35.86  1:15.16                                                      
  5 Smeltzer, Tatiana N       16 PASO-CA                        1:16.44  
       36.40  1:16.44                                                      
  6 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA                        1:17.91  
       35.98  1:17.91                                                      
  7 Mosichuk, Morgan C        14 San Luis Obispo-CA             1:19.58  
       38.30  1:19.58                                                      
  8 Garritano, Isabella G     16 PUMA-CA                        1:21.90  
       38.84  1:21.90                                                      
  9 Cobb, Grace E             14 BAC-CC                         1:22.68  
       39.04  1:22.68                                                      
 10 James, Kierah L           14 LTA-CA                         1:23.51  
       39.87  1:23.51                                                      
 11 Cusick, Sam L             14 PUMA-CA                        1:24.79  
       40.14  1:24.79                                                      
RED - Division  
  1 Giordano, Faith R         17 PUMA-CA                        1:22.84  
       39.67  1:22.84                                                      
  2 Malamma, Leyla D          13 BAC-CC                         1:23.37  
       38.52  1:23.37                                                      
  3 Oppedahl, Claire M        14 PUMA-CA                        1:23.44  
       40.07  1:23.44                                                      
  4 Prodanov, Alex V          15 PUMA-CA                        1:26.91  
       40.79  1:26.91                                                      
  5 Sanders, Jenna N          13 PUMA-CA                        1:27.92  
       42.93  1:27.92                                                      
  6 Settje, Ryann G           14 LTA-CA                         1:27.99  
       41.57  1:27.99                                                      
  7 Hetland, Grace M          15 SMSC-CA                        1:28.60  
       42.41  1:28.60                                                      
  8 Kafeyan, Julia L          15 LTA-CA                         1:30.66  
       43.55  1:30.66                                                      
WHIT - Division  
  1 Rojas, Sarah A            13 BAC-CC                         1:28.47  
       41.84  1:28.47                                                      
  2 Pauschek, Annika L        13 PUMA-CA                        1:29.65  
       43.00  1:29.65                                                      
  3 Brown, Jada N             14 SMSC-CA                        1:31.18  
       44.50  1:31.18                                                      
  4 Crose, Grace N            14 PASO-CA                        1:32.36  
       43.96  1:32.36                                                      
  5 Pan, Emily R              13 PUMA-CA                        1:34.12  
       43.97  1:34.12                                                      
  6 Gaughan, Rebecca A        16 PUMA-CA                        1:35.21  
       45.45  1:35.21                                                      
  7 Arredondo, Aimee S        15 BAC-CC                         1:35.37  
       42.95  1:35.37                                                      
  8 Perrine, Sofia L          13 PUMA-CA                        1:35.67  
       45.67  1:35.67                                                      
  9 Pauschek, Emily R         14 PUMA-CA                        1:36.49  
       45.66  1:36.49                                                      
 10 Money, Abby E             14 PUMA-CA                        1:36.71  
       45.26  1:36.71                                                      
 11 Orozco, Tati M            14 PUMA-CA                        1:36.99  
       46.29  1:36.99                                                      
 12 Anderson, Jaime M         15 LTA-CA                         1:37.14  
       46.94  1:37.14                                                      
 13 Black, Elyse C            13 PUMA-CA                        1:38.86  
       47.26  1:38.86                                                      
 14 Russell, Katrina L        13 PASO-CA                        1:41.70  
       47.69  1:41.70                                                      
 15 Arechiga, Madi B          13 SMSC-CA                        2:03.88  
       58.59  2:03.88                                                      
 
Girls 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Dooley, Clare E           17 San Luis Obispo-CA             2:42.83  
       38.03  1:20.18  2:01.33  2:42.83                                    
  2 McIntyre, Elyse C         14 NCA-CA                         2:43.61  
       37.55  1:19.61  2:02.08  2:43.61                                    
  3 Smeltzer, Tatiana N       16 PASO-CA                        2:43.90  
       38.43  1:19.85  2:02.78  2:43.90                                    
  4 Cobb, Sarah C             14 BAC-CC                         2:46.29  
       37.38  1:20.34  2:03.95  2:46.29                                    
  5 Koc, Naya                 14 San Luis Obispo-CA             2:48.03  
       38.08  1:20.67  2:04.34  2:48.03                                    
  6 Mosichuk, Morgan C        14 San Luis Obispo-CA             2:54.76  
       40.17  1:24.04  2:09.93  2:54.76                                    
  7 Hernandez, Elizabeth A    15 SMSC-CA                        2:58.59  
       42.29  1:28.03  2:14.50  2:58.59                                    
  8 James, Kierah L           14 LTA-CA                         3:01.67  
       40.92  1:27.51  2:14.50  3:01.67                                    
 -- Giannini, Emilie M        15 PUMA-CA                             DQ  
 -- Wood, Rachel M            15 PUMA-CA                             DQ  
RED - Division  
  1 Malamma, Leyla D          13 BAC-CC                         3:02.96  
       43.00  1:29.12  2:16.26  3:02.96                                    
  2 Fuller, Monica A          15 SMSC-CA                        3:05.29  
       43.01  1:29.35  2:17.38  3:05.29                                    
  3 Hetland, Grace M          15 SMSC-CA                        3:06.04  
       41.91  1:29.29  2:18.16  3:06.04                                    
  4 Prodanov, Alex V          15 PUMA-CA                        3:09.88  
       43.68  1:31.45  2:20.88  3:09.88                                    
  5 Brown, Jada N             14 SMSC-CA                        3:16.54  
       46.00  1:35.77  2:25.55  3:16.54                                    
WHIT - Division  
  1 Wordal, Elsie K           13 YNEZ-CA                        2:57.61  
       41.65  1:27.13  2:13.74  2:57.61                                    
  2 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA                        2:58.42  
       40.07  1:25.90  2:14.74  2:58.42                                    
  3 Giordano, Faith R         17 PUMA-CA                        3:04.10  
       42.00  1:28.72  2:17.11  3:04.10                                    
  4 King, Maddy P             14 PUMA-CA                        3:08.04  
       42.77  1:30.09  2:19.06  3:08.04                                    
  5 Ogorsolka, Stella K       13 PASO-CA                        3:20.20  
       47.48  1:37.78  2:29.92  3:20.20                                    
  6 Money, Abby E             14 PUMA-CA                        3:26.43  
       46.59  1:39.68  2:34.06  3:26.43                                    
  7 Russell, Katrina L        13 PASO-CA                        3:32.41  
       48.79  1:43.55  2:39.39  3:32.41                                    
  8 Contreras, Isabelle L     13 SMSC-CA                        3:32.55  
       47.01  1:40.83  2:37.07  3:32.55                                    
  9 Arechiga, Madi B          13 SMSC-CA                        4:06.79  
       56.01  2:00.54  3:04.98  4:06.79                                    
 -- Van Lingen, Kathryn F     14 PUMA-CA                             DQ  
       50.75  1:49.87  2:49.71       DQ                                    
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bartolome, Annie K        17 PUMA-CA                          59.83  
       28.01    59.83                                                      
  2 DiSimone, Holly M         14 PASO-CA                        1:00.08  
       29.13  1:00.08                                                      
  3 Cabiles, Allie A          13 SMSC-CA                        1:04.30  
       30.14  1:04.30                                                      
  4 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA             1:06.19  
       30.01  1:06.19                                                      
  5 Wood, Rachel M            15 PUMA-CA                        1:09.07  
       32.30  1:09.07                                                      
  6 Fuller, Monica A          15 SMSC-CA                        1:10.16  
       32.83  1:10.16                                                      
  7 Giannini, Emilie M        15 PUMA-CA                        1:10.29  
  8 Oppedahl, Claire M        14 PUMA-CA                        1:10.32  
       33.10  1:10.32                                                      
  9 Lomibao, Jamie Z          13 SMSC-CA                        1:11.39  
       33.14  1:11.39                                                      
RED - Division  
  1 Raymond, Mackenzie E      17 PASO-CA                        1:06.56  
       31.34  1:06.56                                                      
  2 Hughes, Ava M             14 PASO-CA                        1:11.26  
       33.12  1:11.26                                                      
  3 Koc, Naya                 14 San Luis Obispo-CA             1:11.77  
       33.66  1:11.77                                                      
  4 Seidel, Tyler A           15 NCA-CA                         1:13.36  
       33.53  1:13.36                                                      
  5 Cusick, Sam L             14 PUMA-CA                        1:17.32  
       35.85  1:17.32                                                      
  6 Pauschek, Emily R         14 PUMA-CA                        1:19.39  
       37.75  1:19.39                                                      
 -- Cobb, Grace E             14 BAC-CC                              DQ  
WHIT - Division  
  1 Kirn, Gaylynn R           14 PUMA-CA                        1:07.50  
       31.19  1:07.50                                                      
  2 James, Kierah L           14 LTA-CA                         1:15.59  
       35.72  1:15.59                                                      
  3 Brown, Jada N             14 SMSC-CA                        1:17.76  
       37.17  1:17.76                                                      
  4 Arreguin, Katie N         13 LTA-CA                         1:20.22  
       36.39  1:20.22                                                      
  5 Pauschek, Annika L        13 PUMA-CA                        1:20.26  
       37.33  1:20.26                                                      
  6 Gaughan, Rebecca A        16 PUMA-CA                        1:24.42  
       39.81  1:24.42                                                      
  7 Wordal, Elsie K           13 YNEZ-CA                        1:24.50  
       38.77  1:24.50                                                      
  8 Black, Elyse C            13 PUMA-CA                        1:27.04  
       39.43  1:27.04                                                      
  9 King, Maddy P             14 PUMA-CA                        1:31.82  
       41.10  1:31.82                                                      
 10 Anderson, Jaime M         15 LTA-CA                         1:34.21  
       42.36  1:34.21                                                      
 -- Rojas, Sarah A            13 BAC-CC                              DQ  
 
Girls 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Moffitt, Kendall S        15 NCA-CA                         2:16.09  
       30.21  1:04.88  1:41.18  2:16.09                                    
  2 DiSimone, Holly M         14 PASO-CA                        2:16.26  
       30.83  1:07.04  1:41.69  2:16.26                                    
  3 Fuller, Monica A          15 SMSC-CA                        2:22.53  
       32.02  1:07.87  1:45.44  2:22.53                                    
WHIT - Division  
  1 James, Kierah L           14 LTA-CA                         2:54.20  
       36.28  1:21.49  2:09.43  2:54.20                                    
 -- Arredondo, Aimee S        15 BAC-CC                              NS  
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Koc, Naya                 14 San Luis Obispo-CA             2:21.23  
       32.07  1:06.65  1:49.39  2:21.23                                    
  2 DiSimone, Holly M         14 PASO-CA                        2:23.72  
       29.72  1:06.87  1:51.17  2:23.72                                    
  3 Kirn, Gaylynn R           14 PUMA-CA                        2:24.08  
       32.16  1:07.53  1:51.44  2:24.08                                    
  4 McIntyre, Elyse C         14 NCA-CA                         2:24.92  
       32.16  1:10.39  1:51.60  2:24.92                                    
  5 Springer, Abby Q          15 PASO-CA                        2:27.98  
       33.28  1:09.68  1:55.78  2:27.98                                    
  6 Raymond, Mackenzie E      17 PASO-CA                        2:28.03  
       31.50  1:10.19  1:57.40  2:28.03                                    
  7 Wood, Rachel M            15 PUMA-CA                        2:29.96  
       33.28  1:12.87  1:54.98  2:29.96                                    
  8 Lomibao, Jamie Z          13 SMSC-CA                        2:30.92  
       35.00  1:13.36  1:56.88  2:30.92                                    
  9 Hughes, Ava M             14 PASO-CA                        2:32.86  
       32.33  1:10.94  1:58.45  2:32.86                                    
 10 Hernandez, Elizabeth A    15 SMSC-CA                        2:35.85  
       34.32  1:12.20  1:59.85  2:35.85                                    
 11 Dooley, Clare E           17 San Luis Obispo-CA             2:36.53  
       34.51  1:19.72  2:01.75  2:36.53                                    
 12 Cusick, Sam L             14 PUMA-CA                        2:41.42  
       33.96  1:17.14  2:05.88  2:41.42                                    
RED - Division  
  1 James, Kierah L           14 LTA-CA                         2:37.46  
       34.11  1:15.05  2:01.97  2:37.46                                    
  2 Mosichuk, Morgan C        14 San Luis Obispo-CA             2:40.49  
       33.83  1:17.04  2:01.73  2:40.49                                    
  3 Arreguin, Katie N         13 LTA-CA                         2:42.58  
       36.34  1:18.71  2:08.17  2:42.58                                    
  4 Brown, Jada N             14 SMSC-CA                        2:43.00  
       36.24  1:18.72  2:08.04  2:43.00                                    
  5 Lonsbrough, Taryn G       14 PUMA-CA                        2:43.20  
       35.70  1:15.59  2:43.20                                             
  6 Pauschek, Emily R         14 PUMA-CA                        2:44.79  
       37.44  1:18.53  2:08.76  2:44.79                                    
  7 Ogorsolka, Stella K       13 PASO-CA                        2:47.98  
       36.57  1:19.46  2:11.16  2:47.98                                    
WHIT - Division  
  1 Wordal, Elsie K           13 YNEZ-CA                        2:42.14  
       38.79  1:20.64  2:07.50  2:42.14                                    
  2 Pauschek, Annika L        13 PUMA-CA                        2:44.92  
       37.12  1:19.06  2:08.42  2:44.92                                    
  3 Giordano, Faith R         17 PUMA-CA                        2:44.98  
       37.71  1:20.61  2:08.05  2:44.98                                    
  4 Settje, Ryann G           14 LTA-CA                         2:47.03  
       38.21  1:21.53  2:11.10  2:47.03                                    
  5 Sanders, Jenna N          13 PUMA-CA                        2:50.22  
       40.03  1:23.52  2:14.17  2:50.22                                    
  6 Ramos, Vanessa M          14 LTA-CA                         2:53.01  
       36.29  1:18.88  2:11.44  2:53.01                                    
  7 Estes, Taryn A            16 PASO-CA                        2:54.52  
       38.46  1:24.55  2:16.52  2:54.52                                    
  8 Gaughan, Rebecca A        16 PUMA-CA                        2:54.63  
       39.26  1:26.57  2:16.04  2:54.63                                    
  9 Contreras, Isabelle L     13 SMSC-CA                        2:54.90  
       37.52  1:24.60  2:18.11  2:54.90                                    
 10 King, Maddy P             14 PUMA-CA                        2:55.82  
       39.21  1:30.58  2:18.84  2:55.82                                    
 11 Perrine, Sofia L          13 PUMA-CA                        2:58.92  
       44.08  1:30.93  2:20.02  2:58.92                                    
 12 Kafeyan, Julia L          15 LTA-CA                         2:59.93  
       43.03  1:28.25  2:17.94  2:59.93                                    
 13 Money, Abby E             14 PUMA-CA                        3:04.69  
       44.65  1:34.15  2:23.46  3:04.69                                    
 14 Anderson, Jaime M         15 LTA-CA                         3:06.52  
       40.99  1:30.77  2:25.58  3:06.52                                    
 15 Mikulics, Kat R           15 PUMA-CA                        3:08.04  
       41.11  1:26.56  2:24.81  3:08.04                                    
 16 Van Lingen, Kathryn F     14 PUMA-CA                        3:10.78  
       41.16  1:24.33  2:24.43  3:10.78                                    
 17 Arechiga, Madi B          13 SMSC-CA                        3:17.32  
       44.15  1:34.85  2:35.39  3:17.32                                    
 18 Henretty, Tegan E         13 PASO-CA                        3:27.55  
       48.05           1:45.89  3:27.55                                    
 19 Russell, Katrina L        13 PASO-CA                        3:45.22  
       53.34  1:55.01  2:50.61  3:45.22                                    
 -- Black, Elyse C            13 PUMA-CA                             DQ  
       39.76                    2:31.60       DQ                           
 
Girls Open 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Moffitt, Kendall S        15 NCA-CA                         4:55.72  
       30.58  1:05.85  1:44.88  2:22.04  3:06.78  3:50.94  4:24.22  4:55.72
  2 Bell, Kylie A             12 PUMA-CA                        5:09.34  
       34.11  1:13.02  1:51.97  2:29.58  3:14.12  3:59.88  4:36.25  5:09.34
  3 Cabiles, Allie A          13 SMSC-CA                        5:21.66  
       33.04  1:11.40  1:56.60  2:40.30  3:23.90  4:08.82  4:47.05  5:21.66
  4 Pearigen, Tabitha M       13 YNEZ-CA                        5:22.19  
       35.96  1:17.03  1:56.68  2:37.45  3:23.62  4:11.51  4:47.95  5:22.19
  5 James, Kierah L           14 LTA-CA                         5:37.27  
       34.95  1:17.57  2:01.40  2:44.46  3:32.21  4:20.23  4:59.95  5:37.27
 -- Oppedahl, Claire M        14 PUMA-CA                             DQ  
WHIT - Division  
  1 Cheshire, Davin G         12 BAC-CC                         5:32.51  
       33.67  1:15.07  1:58.32  2:42.03  3:28.88  4:15.68  4:53.99  5:32.51
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lawrence, Calvin W         5 BAC-CC                           37.35  
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Lawrence, Calvin W         5 BAC-CC                              DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hagobian, Shay N           8 PUMA-CA                          24.77  
  2 DiBiase, Joe D             8 PUMA-CA                          26.39  
  3 Duarte, Eli A              7 BAC-CC                           27.01  
  4 Parsons, Ben K             8 San Luis Obispo-CA               27.23  
  5 Massie, Noah               7 BAC-CC                           27.47  
  6 Wallace, Kobe P            7 SMSC-CA                          27.51  
  7 Holt-Rhodes, Jakob M       8 SMSC-CA                          28.48  
  8 Widner, Benjamin L         8 Unattached-CA/PUMA               30.73  
 -- Han, Merrick P             7 PUMA-CA                             NS  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bell, Trevor A             8 PUMA-CA                          36.03  
WHIT - Division  
  1 Bennett, Trace I           7 NCA-CA                           49.92  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Potter, Ben E              7 BAC-CC                           48.08  
  2 Cosio, Liam T              7 LTA-CA                           48.51  
  3 Massie, Noah               7 BAC-CC                           56.83  
  4 Duarte, Eli A              7 BAC-CC                         1:05.30  
  5 Widner, Benjamin L         8 Unattached-CA/PUMA             1:10.11  
  6 Borgsmiller, William R     8 PUMA-CA                        1:31.14  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bell, Trevor A             8 PUMA-CA                        1:18.93  
       36.94  1:18.93                                                      
 
Boys 7-8 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
WHIT - Division  
  1 Bell, Trevor A             8 PUMA-CA                        2:50.30  
       39.76  1:23.25  2:07.65  2:50.30                                    
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hagobian, Shay N           8 PUMA-CA                          26.21  
  2 Parsons, Ben K             8 San Luis Obispo-CA               30.84  
  3 Wallace, Kobe P            7 SMSC-CA                          32.89  
  4 DiBiase, Joe D             8 PUMA-CA                          35.05  
 -- Massie, Noah               7 BAC-CC                              DQ  
 -- Han, Merrick P             7 PUMA-CA                             NS  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cosio, Liam T              7 LTA-CA                         1:05.88  
  2 Widner, Benjamin L         8 Unattached-CA/PUMA             1:07.96  
 -- Massie, Noah               7 BAC-CC                              DQ  
 -- Borgsmiller, William R     8 PUMA-CA                             DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bell, Trevor A             8 PUMA-CA                          42.98  
 
Boys 7-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
WHIT - Division  
  1 Bell, Trevor A             8 PUMA-CA                        1:28.62  
       42.91  1:28.62                                                      
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Widner, Benjamin L         8 Unattached-CA/PUMA                  DQ  
 -- DiBiase, Joe D             8 PUMA-CA                             DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Potter, Ben E              7 BAC-CC                         1:10.53  
 -- Cosio, Liam T              7 LTA-CA                              DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DiBiase, Joe D             8 PUMA-CA                          31.37  
 -- Parsons, Ben K             8 San Luis Obispo-CA                  DQ  
 -- Han, Merrick P             7 PUMA-CA                             NS  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Potter, Ben E              7 BAC-CC                           58.08  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bell, Trevor A             8 PUMA-CA                          47.59  
WHIT - Division  
  1 Bennett, Trace I           7 NCA-CA                         1:01.11  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bell, Trevor A             8 PUMA-CA                        1:34.97  
       43.92  1:34.97                                                      
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Leonard, Brady T          10 PUMA-CA                          32.05  
  2 Walters, Ciel S            9 San Luis Obispo-CA               32.36  
RED - Division  
  1 Freeman-Garcia, Dante     10 San Luis Obispo-CA               36.60  
  2 Boghosian, Noah A         10 PUMA-CA                          36.66  
WHIT - Division  
  1 Michel, Luke R            10 PUMA-CA                          36.53  
  2 Ramadan, Kinan            10 San Luis Obispo-CA               40.03  
  3 Bennett, Owen J           10 NCA-CA                           40.62  
  4 Clark, Kelton A            9 PUMA-CA                          42.29  
  5 Aftanas, Xavier C          9 LTA-CA                           47.01  
  6 Keith, Patrick T          10 PUMA-CA                          48.85  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matuszewicz, Boston L     10 PUMA-CA                          39.05  
  2 Muzio, Avo S               9 PASO-CA                          39.66  
  3 Espinoza, Ulises           9 LTA-CA                           40.82  
  3 Duarte, Ian J             10 BAC-CC                           40.82  
  5 Teitge, Graham F          10 San Luis Obispo-CA               41.59  
  6 Nichols, Odin L            9 SMSC-CA                          41.77  
  7 Halbeisen, Arik B         10 LTA-CA                           44.47  
  8 Cardenas, Kale K           9 PASO-CA                          44.64  
  9 Azua-Hawthorne, Sebastia   9 SMSC-CA                          46.38  
 10 Allen, Gus E              10 NCA-CA                           49.20  
 11 Ruiz, Ryder N              9 SMSC-CA                          50.60  
 12 Steele, Finn F             9 PUMA-CA                          52.79  
 13 Flick, Grady O            10 SMSC-CA                        1:07.01  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Zhou, Galen                9 PUMA-CA                        1:10.88  
       35.08  1:10.88                                                      
  2 Walters, Ciel S            9 San Luis Obispo-CA             1:10.94  
       33.42  1:10.94                                                      
  3 Leonard, Brady T          10 PUMA-CA                        1:11.18  
       35.10  1:11.18                                                      
RED - Division  
  1 Freeman-Garcia, Dante     10 San Luis Obispo-CA             1:21.94  
       40.26  1:21.94                                                      
WHIT - Division  
  1 Michel, Luke R            10 PUMA-CA                        1:20.36  
       37.28  1:20.36                                                      
  2 Ramadan, Russel            9 San Luis Obispo-CA             1:22.41  
       39.75  1:22.41                                                      
  3 Boghosian, Noah A         10 PUMA-CA                        1:24.87  
       38.61  1:24.87                                                      
  4 Bennett, Owen J           10 NCA-CA                         1:26.79  
       42.33  1:26.79                                                      
  5 Clark, Kelton A            9 PUMA-CA                        1:33.64  
       41.89  1:33.64                                                      
  6 Ramadan, Kinan            10 San Luis Obispo-CA             1:39.55  
       48.59  1:39.55                                                      
  7 Aftanas, Xavier C          9 LTA-CA                         1:43.94  
       45.43  1:43.94                                                      
  8 Keith, Patrick T          10 PUMA-CA                        1:52.07  
       50.80  1:52.07                                                      
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lawrence, Corban S        10 BAC-CC                         2:25.01  
       33.23  1:10.10  1:48.36  2:25.01                                    
  2 Leonard, Brady T          10 PUMA-CA                        2:34.74  
       34.42  1:14.07  1:54.99  2:34.74                                    
  3 Walters, Ciel S            9 San Luis Obispo-CA             2:39.03  
       35.34  1:15.27  1:57.19  2:39.03                                    
RED - Division  
  1 Boghosian, Noah A         10 PUMA-CA                        3:10.36  
       37.41  1:25.64  2:17.99  3:10.36                                    
WHIT - Division  
  1 Saavedra, Josue M          9 PUMA-CA                        2:48.54  
       38.34  1:20.79  2:04.99  2:48.54                                    
  2 Freeman-Garcia, Dante     10 San Luis Obispo-CA             2:53.44  
       39.84  1:26.13  2:53.44                                             
  3 Ramadan, Russel            9 San Luis Obispo-CA             3:06.07  
       41.06  1:29.60  2:19.29  3:06.07                                    
  4 Weller, Nolan L           10 San Luis Obispo-CA             3:08.50  
       40.71  1:30.50  3:08.50                                             
  5 Ramadan, Kinan            10 San Luis Obispo-CA             3:10.81  
       42.83  1:33.24  2:24.56  3:10.81                                    
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nichols, Odin L            9 SMSC-CA                          51.10  
  2 Cardenas, Kale K           9 PASO-CA                          52.00  
  3 Teitge, Graham F          10 San Luis Obispo-CA               52.94  
  4 Muzio, Avo S               9 PASO-CA                          53.95  
  5 Azua-Hawthorne, Sebastia   9 SMSC-CA                          54.76  
  6 Ruiz, Ryder N              9 SMSC-CA                          54.97  
  7 Espinoza, Ulises           9 LTA-CA                           56.51  
  8 Steele, Finn F             9 PUMA-CA                        1:00.66  
 -- Matuszewicz, Boston L     10 PUMA-CA                             DQ  
 -- Halbeisen, Arik B         10 LTA-CA                              DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Zhou, Galen                9 PUMA-CA                          37.87  
  2 Boudreaux, Nathan S        9 TNT-CC                           40.77  
RED - Division  
  1 Lawrence, Corban S        10 BAC-CC                           38.91  
  2 Leonard, Brady T          10 PUMA-CA                          41.60  
  3 Walters, Ciel S            9 San Luis Obispo-CA               42.54  
WHIT - Division  
  1 Michel, Luke R            10 PUMA-CA                          42.81  
  2 Boghosian, Noah A         10 PUMA-CA                          43.02  
  3 Freeman-Garcia, Dante     10 San Luis Obispo-CA               44.79  
  4 Weller, Nolan L           10 San Luis Obispo-CA               46.00  
  5 Ramadan, Russel            9 San Luis Obispo-CA               46.71  
  6 Ramadan, Kinan            10 San Luis Obispo-CA               50.29  
  7 Coddington, Scout M       10 PUMA-CA                          53.25  
  8 Clark, Kelton A            9 PUMA-CA                          54.37  
 -- Keith, Patrick T          10 PUMA-CA                             DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Zhou, Galen                9 PUMA-CA                        1:20.63  
       40.80  1:20.63                                                      
  2 Lawrence, Corban S        10 BAC-CC                         1:21.76  
       41.32  1:21.76                                                      
  3 Saavedra, Josue M          9 PUMA-CA                        1:23.25  
       41.73  1:23.25                                                      
RED - Division  
  1 Freeman-Garcia, Dante     10 San Luis Obispo-CA             1:34.19  
       46.78  1:34.19                                                      
WHIT - Division  
  1 Walters, Ciel S            9 San Luis Obispo-CA             1:29.78  
       43.72  1:29.78                                                      
  2 Michel, Luke R            10 PUMA-CA                        1:33.55  
       44.31  1:33.55                                                      
  3 Ramadan, Russel            9 San Luis Obispo-CA             1:37.76  
       47.35  1:37.76                                                      
  4 Bennett, Owen J           10 NCA-CA                         1:40.54  
       51.34  1:40.54                                                      
 -- Boghosian, Noah A         10 PUMA-CA                             DQ  
       44.46       DQ                                                      
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nichols, Odin L            9 SMSC-CA                          48.66  
WHIT - Division  
  1 Matuszewicz, Boston L     10 PUMA-CA                          51.21  
  2 Azua-Hawthorne, Sebastia   9 SMSC-CA                          54.49  
  3 Muzio, Avo S               9 PASO-CA                          59.15  
  4 Teitge, Graham F          10 San Luis Obispo-CA             1:01.69  
  5 Allen, Gus E              10 NCA-CA                         1:05.61  
 -- Cardenas, Kale K           9 PASO-CA                             DQ  
 -- Steele, Finn F             9 PUMA-CA                             DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Boudreaux, Nathan S        9 TNT-CC                           43.16  
RED - Division  
  1 Lawrence, Corban S        10 BAC-CC                           45.97  
  2 Leonard, Brady T          10 PUMA-CA                          49.28  
  3 Walters, Ciel S            9 San Luis Obispo-CA               49.82  
  4 Zhou, Galen                9 PUMA-CA                          50.05  
WHIT - Division  
  1 Weller, Nolan L           10 San Luis Obispo-CA               47.41  
  2 Saavedra, Josue M          9 PUMA-CA                          49.82  
  3 Boghosian, Noah A         10 PUMA-CA                          53.16  
  4 Freeman-Garcia, Dante     10 San Luis Obispo-CA               53.91  
  5 Ramadan, Kinan            10 San Luis Obispo-CA               54.35  
  6 Ramadan, Russel            9 San Luis Obispo-CA               54.65  
  7 Keith, Patrick T          10 PUMA-CA                        1:01.50  
  8 Clark, Kelton A            9 PUMA-CA                        1:03.88  
  9 Coddington, Scout M       10 PUMA-CA                        1:05.51  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lawrence, Corban S        10 BAC-CC                         1:37.51  
       47.53  1:37.51                                                      
  2 Walters, Ciel S            9 San Luis Obispo-CA             1:42.28  
       49.59  1:42.28                                                      
WHIT - Division  
  1 Saavedra, Josue M          9 PUMA-CA                        1:48.32  
       52.40  1:48.32                                                      
  2 Ramadan, Russel            9 San Luis Obispo-CA             1:55.09  
       55.29  1:55.09                                                      
  3 Freeman-Garcia, Dante     10 San Luis Obispo-CA             1:57.48  
       57.76  1:57.48                                                      
  4 Ramadan, Kinan            10 San Luis Obispo-CA             1:57.83  
       57.68  1:57.83                                                      
  5 Caldwell, Stewart I       10 PUMA-CA                        2:02.78  
       58.83  2:02.78                                                      
 -- Aftanas, Xavier C          9 LTA-CA                              DQ  
     1:06.57       DQ                                                      
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matuszewicz, Boston L     10 PUMA-CA                          49.90  
  2 Muzio, Avo S               9 PASO-CA                          55.24  
  3 Azua-Hawthorne, Sebastia   9 SMSC-CA                          59.83  
  4 Allen, Gus E              10 NCA-CA                         1:07.35  
 -- Duarte, Ian J             10 BAC-CC                              DQ  
 -- Cardenas, Kale K           9 PASO-CA                             DQ  
 -- Steele, Finn F             9 PUMA-CA                             DQ  
 -- Nichols, Odin L            9 SMSC-CA                             DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Zhou, Galen                9 PUMA-CA                          35.47  
RED - Division  
  1 Lawrence, Corban S        10 BAC-CC                           35.98  
  2 Leonard, Brady T          10 PUMA-CA                          42.22  
WHIT - Division  
  1 Saavedra, Josue M          9 PUMA-CA                          38.25  
  2 Michel, Luke R            10 PUMA-CA                          44.29  
  3 Ramadan, Russel            9 San Luis Obispo-CA               46.23  
  4 Boghosian, Noah A         10 PUMA-CA                          46.40  
  5 Clark, Kelton A            9 PUMA-CA                          52.84  
  6 Caldwell, Stewart I       10 PUMA-CA                          57.45  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Zhou, Galen                9 PUMA-CA                        1:25.10  
       39.58  1:25.10                                                      
  2 Saavedra, Josue M          9 PUMA-CA                        1:29.02  
       41.87  1:29.02                                                      
WHIT - Division  
  1 Freeman-Garcia, Dante     10 San Luis Obispo-CA             1:58.49  
       58.00  1:58.49                                                      
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Zhou, Galen                9 PUMA-CA                        1:22.71  
       37.50  1:22.71                                                      
RED - Division  
  1 Lawrence, Corban S        10 BAC-CC                         1:20.83  
       37.79  1:20.83                                                      
  2 Saavedra, Josue M          9 PUMA-CA                        1:26.69  
       38.88  1:26.69                                                      
  3 Leonard, Brady T          10 PUMA-CA                        1:27.17  
       42.31  1:27.17                                                      
  4 Walters, Ciel S            9 San Luis Obispo-CA             1:28.01  
       42.10  1:28.01                                                      
  5 Boudreaux, Nathan S        9 TNT-CC                         1:32.01  
       42.11  1:32.01                                                      
WHIT - Division  
  1 Michel, Luke R            10 PUMA-CA                        1:32.78  
       40.34  1:32.78                                                      
  2 Weller, Nolan L           10 San Luis Obispo-CA             1:35.38  
       48.09  1:35.38                                                      
  3 Boghosian, Noah A         10 PUMA-CA                        1:38.89  
       46.13  1:38.89                                                      
  4 Ramadan, Russel            9 San Luis Obispo-CA             1:41.84  
  5 Ramadan, Kinan            10 San Luis Obispo-CA             1:42.71  
       50.14  1:42.71                                                      
  6 Clark, Kelton A            9 PUMA-CA                        1:54.02  
       55.96  1:54.02                                                      
  7 Coddington, Scout M       10 PUMA-CA                        1:57.01  
     1:00.75  1:57.01                                                      
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lawrence, Corban S        10 BAC-CC                         2:51.40  
       38.47  1:24.18  2:16.92  2:51.40                                    
  2 Zhou, Galen                9 PUMA-CA                        2:52.67  
       38.75  1:22.44  2:17.27  2:52.67                                    
RED - Division  
  1 Saavedra, Josue M          9 PUMA-CA                        3:11.65  
       41.00  1:26.30  2:27.42  3:11.65                                    
WHIT - Division  
  1 Ramadan, Kinan            10 San Luis Obispo-CA             3:42.20  
       56.82  1:52.49  2:55.27  3:42.20                                    
 -- Caldwell, Stewart I       10 PUMA-CA                             DQ  
       57.17  2:06.03  3:15.48       DQ                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flores, Gustavo Daniel D  11 LTA-CA                           34.20  
  2 Dawson, Joseph H          12 PUMA-CA                          37.65  
  3 McLean, Nate S            12 PUMA-CA                          37.73  
  4 Dennett, Brandon O        12 SMSC-CA                          38.63  
  5 Alvarez, Jose S           12 SMSC-CA                          39.33  
  6 Matuszewicz, Caden T      12 PUMA-CA                          40.03  
  7 Flick, Gavin W            12 SMSC-CA                          40.99  
  8 Abou El Kheir, Eyad T     11 SMSC-CA                          42.93  
  9 Clowdus, Devin M          11 SMSC-CA                          43.12  
 10 Thornton, Timothy N       12 SMSC-CA                          43.70  
 11 Zeeb, Oliver E            11 San Luis Obispo-CA               44.20  
 12 Dixon, Daniel J           11 PUMA-CA                          45.76  
 13 McElhenie, Madden L       11 PUMA-CA                          48.81  
 14 Contreras, Adrian U       11 SMSC-CA                          56.31  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Aguirre, Cole P           12 SMSC-CA                          26.90  
  2 Dolan, Kieran T           11 PUMA-CA                          28.01  
  3 Perje, Matthew R          12 Unattached-CA/PUMA               28.04  
  4 Keith, Paul W             12 PUMA-CA                          28.39  
RED - Division  
  1 Kubacki, Joel B           12 San Luis Obispo-CA               29.60  
  2 Clark, Robert A           12 NCA-CA                           29.95  
  3 Haggmark, Garrett D       11 PASO-CA                          32.65  
WHIT - Division  
  1 Aftanas, Sebastian E      12 LTA-CA                           30.05  
  2 Kenefick, Matty N         12 San Luis Obispo-CA               32.87  
  3 Aftanas, Toby M           11 LTA-CA                           33.09  
  4 Esola, Henry A            11 PUMA-CA                          33.58  
  5 Burkett, Eli C            11 PUMA-CA                          35.00  
  6 Hagobian, Tyler R         11 PUMA-CA                          35.39  
  7 Kafeyan, Kenneth J        12 LTA-CA                           36.40  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Hsiung, Lucas K           12 SMSC-CA                          58.92  
       28.59    58.92                                                      
  2 Dolan, Kieran T           11 PUMA-CA                        1:00.50  
       29.46  1:00.50                                                      
  3 Keith, Paul W             12 PUMA-CA                        1:02.97  
       30.37  1:02.97                                                      
  4 Perje, Matthew R          12 Unattached-CA/PUMA             1:04.11  
       31.59  1:04.11                                                      
  5 Friedrich, Ian M          12 SMSC-CA                        1:04.26  
       30.99  1:04.26                                                      
  6 Saito, Nicola *           11 SMSC-CA                        1:06.44  
       32.47  1:06.44                                                      
RED - Division  
  1 Chen, Kristian M          12 SMSC-CA                        1:04.42  
       31.18  1:04.42                                                      
  2 Kubacki, Joel B           12 San Luis Obispo-CA             1:05.22  
       30.90  1:05.22                                                      
  3 Clark, Robert A           12 NCA-CA                         1:08.39  
       33.22  1:08.39                                                      
  4 Aftanas, Sebastian E      12 LTA-CA                         1:10.61  
       33.04  1:10.61                                                      
  5 Haggmark, Garrett D       11 PASO-CA                        1:12.48  
       33.71  1:12.48                                                      
WHIT - Division  
  1 Hayashi, Kazi M           12 PUMA-CA                        1:10.60  
       34.21  1:10.60                                                      
  2 Wallace, Edward K         12 SMSC-CA                        1:15.79  
       36.25  1:15.79                                                      
  3 Burkett, Eli C            11 PUMA-CA                        1:16.66  
  4 Aftanas, Toby M           11 LTA-CA                         1:18.57  
       36.35  1:18.57                                                      
  5 Kafeyan, Kenneth J        12 LTA-CA                         1:26.68  
       40.71  1:26.68                                                      
  6 Hetland, Quinn M          12 SMSC-CA                        1:31.61  
       45.90  1:31.61                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Hsiung, Lucas K           12 SMSC-CA                        2:08.20  
       30.13           1:03.04  1:36.27  2:08.20                           
  2 McCarty, Parker E         12 San Luis Obispo-CA             2:12.41  
       30.38           1:03.45  1:38.13  2:12.41                           
  3 Aguirre, Cole P           12 SMSC-CA                        2:18.52  
       31.93           1:06.09  1:41.17  2:18.52                           
  4 Dolan, Kieran T           11 PUMA-CA                        2:20.26  
       30.59           1:06.78  1:43.55  2:20.26                           
  5 Haggmark, Garrett D       11 PASO-CA                        2:28.56  
       32.05           1:10.37  1:49.95  2:28.56                           
RED - Division  
  1 Chen, Kristian M          12 SMSC-CA                        2:22.72  
       32.87           1:09.58  1:46.57  2:22.72                           
  2 Saito, Nicola *           11 SMSC-CA                        2:24.33  
       34.73           1:11.28  1:48.36  2:24.33                           
  3 Wilson, Hezekiah L        11 PUMA-CA                        2:38.03  
       35.20  1:13.63  1:53.67  2:38.03                                    
  4 Kenefick, Matty N         12 San Luis Obispo-CA             2:38.16  
WHIT - Division  
  1 Wallace, Edward K         12 SMSC-CA                        2:36.22  
       33.22  1:11.46  1:55.80  2:36.22                                    
  2 Hayashi, Kazi M           12 PUMA-CA                        2:37.35  
       35.94  1:17.20  2:00.09  2:37.35                                    
  3 Esola, Henry A            11 PUMA-CA                        2:45.78  
       36.64  1:19.61  2:03.27  2:45.78                                    
  4 Burkett, Eli C            11 PUMA-CA                        2:47.63  
       36.10  1:18.50  2:02.85  2:47.63                                    
  5 Hetland, Quinn M          12 SMSC-CA                        3:12.48  
       43.49  1:35.73  2:25.46  3:12.48                                    
  6 Kafeyan, Kenneth J        12 LTA-CA                         3:14.49  
       42.75  1:31.22  2:25.29  3:14.49                                    
 
Boys 11-12 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Dolan, Kieran T           11 PUMA-CA                       11:41.75  
       32.36  1:06.98  1:42.05  2:17.41  2:53.12  3:29.07  4:04.78  4:40.61
     5:16.31  5:52.28  6:28.02  7:03.47  7:38.53  8:13.79  8:49.08  9:24.49
     9:59.28 10:34.17 11:08.87 11:41.75                                    
  2 Hsiung, Lucas K           12 SMSC-CA                       12:14.96  
       32.58  1:08.05  1:44.73  2:21.55  2:58.79  3:35.68  4:12.92  4:50.39
     5:28.17  6:05.18  6:42.00  7:19.80  7:57.06  8:34.42  9:11.63  9:47.99
    10:24.99 11:02.10 11:39.32 12:14.96                                    
  3 Aguirre, Cole P           12 SMSC-CA                       12:21.50  
       33.70  1:10.71  1:48.16  2:24.73  3:02.05  3:39.14  4:16.47  4:53.85
     5:31.56  6:09.87  6:47.54  7:24.71  8:02.29  8:40.54  9:18.93  9:56.13
    10:33.15 11:09.16 11:46.60 12:21.50                                    
  3 Friedrich, Ian M          12 SMSC-CA                       12:21.50  
       33.70  1:10.71  1:48.16  2:24.73  3:02.05  3:39.14  4:16.47  4:53.85
     5:31.56  6:09.87  6:47.54  7:24.71  8:02.29  8:40.54  9:18.93  9:56.13
    10:33.15 11:09.16 11:46.60 12:21.50                                    
  5 McCarty, Parker E         12 San Luis Obispo-CA            12:29.07  
       33.31  1:09.76  1:46.86  2:24.08  3:01.13  3:38.36  4:15.94  4:54.15
     5:32.42  6:10.71  6:48.54  7:26.25  8:04.51  8:42.80  9:21.06  9:58.95
    10:38.45 11:16.94 11:54.24 12:29.07                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
WHIT - Division  
  1 Flores, Gustavo Daniel D  11 LTA-CA                           45.85  
  2 Dennett, Brandon O        12 SMSC-CA                          46.12  
  3 Matuszewicz, Caden T      12 PUMA-CA                          46.80  
  4 McLean, Nate S            12 PUMA-CA                          47.40  
  5 Clowdus, Devin M          11 SMSC-CA                          51.49  
  6 Abou El Kheir, Eyad T     11 SMSC-CA                          51.64  
  7 Alvarez, Jose S           12 SMSC-CA                          54.21  
  8 Flick, Gavin W            12 SMSC-CA                          55.14  
  9 Thornton, Timothy N       12 SMSC-CA                          58.88  
 10 McElhenie, Madden L       11 PUMA-CA                        1:04.68  
 11 Contreras, Adrian U       11 SMSC-CA                        1:10.75  
 -- Zeeb, Oliver E            11 San Luis Obispo-CA                  DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Saito, Nicola *           11 SMSC-CA                          32.38  
  2 Dolan, Kieran T           11 PUMA-CA                          32.94  
  3 Perje, Matthew R          12 Unattached-CA/PUMA               34.33  
  4 Aguirre, Cole P           12 SMSC-CA                          37.29  
  5 Friedrich, Ian M          12 SMSC-CA                          37.59  
RED - Division  
  1 Wallace, Edward K         12 SMSC-CA                          37.53  
  2 Chen, Kristian M          12 SMSC-CA                          40.08  
WHIT - Division  
  1 Kubacki, Joel B           12 San Luis Obispo-CA               36.39  
  2 Hayashi, Kazi M           12 PUMA-CA                          36.87  
  3 Burkett, Eli C            11 PUMA-CA                          41.85  
  4 Kenefick, Matty N         12 San Luis Obispo-CA               43.25  
  5 Esola, Henry A            11 PUMA-CA                          45.26  
  6 Kafeyan, Kenneth J        12 LTA-CA                           50.07  
  7 Hetland, Quinn M          12 SMSC-CA                          50.61  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Saito, Nicola *           11 SMSC-CA                        1:08.36  
       33.40  1:08.36                                                      
  2 Dolan, Kieran T           11 PUMA-CA                        1:08.57  
       33.99  1:08.57                                                      
  3 Hsiung, Lucas K           12 SMSC-CA                        1:08.90  
  4 Keith, Paul W             12 PUMA-CA                        1:19.41  
       39.27  1:19.41                                                      
  5 Friedrich, Ian M          12 SMSC-CA                        1:20.17  
       39.97  1:20.17                                                      
  6 McCarty, Parker E         12 San Luis Obispo-CA             1:20.43  
       39.49  1:20.43                                                      
RED - Division  
  1 Chen, Kristian M          12 SMSC-CA                        1:24.22  
       40.91  1:24.22                                                      
WHIT - Division  
  1 Wallace, Edward K         12 SMSC-CA                        1:25.19  
       41.26  1:25.19                                                      
  2 Burkett, Eli C            11 PUMA-CA                        1:30.45  
       43.42  1:30.45                                                      
  3 Kenefick, Matty N         12 San Luis Obispo-CA             1:30.69  
       43.80  1:30.69                                                      
  4 Hagobian, Tyler R         11 PUMA-CA                        1:31.85  
       43.59  1:31.85                                                      
  5 Aftanas, Toby M           11 LTA-CA                         1:38.51  
       46.90  1:38.51                                                      
  6 Kafeyan, Kenneth J        12 LTA-CA                         1:58.22  
       58.04  1:58.22                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Hsiung, Lucas K           12 SMSC-CA                          32.83  
  2 Perje, Matthew R          12 Unattached-CA/PUMA               38.75  
  3 Kubacki, Joel B           12 San Luis Obispo-CA               39.19  
  4 Saito, Nicola *           11 SMSC-CA                          39.34  
RED - Division  
  1 Chen, Kristian M          12 SMSC-CA                          38.98  
  2 Friedrich, Ian M          12 SMSC-CA                          39.29  
  3 McCarty, Parker E         12 San Luis Obispo-CA               39.55  
  4 Esola, Henry A            11 PUMA-CA                          41.78  
  5 Wilson, Hezekiah L        11 PUMA-CA                          45.28  
WHIT - Division  
  1 Hayashi, Kazi M           12 PUMA-CA                          42.97  
  2 Wallace, Edward K         12 SMSC-CA                          43.69  
  3 Burkett, Eli C            11 PUMA-CA                          46.29  
  4 Kenefick, Matty N         12 San Luis Obispo-CA               46.94  
  5 Hetland, Quinn M          12 SMSC-CA                          49.18  
  6 Kafeyan, Kenneth J        12 LTA-CA                           54.97  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dawson, Joseph H          12 PUMA-CA                          46.22  
  2 Dennett, Brandon O        12 SMSC-CA                          50.70  
  3 Abou El Kheir, Eyad T     11 SMSC-CA                          51.09  
  4 McLean, Nate S            12 PUMA-CA                          51.53  
  5 Clowdus, Devin M          11 SMSC-CA                          55.47  
  6 Alvarez, Jose S           12 SMSC-CA                          59.71  
  7 Thornton, Timothy N       12 SMSC-CA                          59.85  
  8 Flores, Gustavo Daniel D  11 LTA-CA                         1:04.12  
  9 Dixon, Daniel J           11 PUMA-CA                        1:06.71  
 -- Zeeb, Oliver E            11 San Luis Obispo-CA                  DQ  
 -- Matuszewicz, Caden T      12 PUMA-CA                             DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Hsiung, Lucas K           12 SMSC-CA                        1:13.03  
       34.85  1:13.03                                                      
  2 Chen, Kristian M          12 SMSC-CA                        1:24.38  
       39.65  1:24.38                                                      
  3 Saito, Nicola *           11 SMSC-CA                        1:24.78  
       40.89  1:24.78                                                      
  4 Kubacki, Joel B           12 San Luis Obispo-CA             1:26.42  
       42.66  1:26.42                                                      
RED - Division  
  1 McCarty, Parker E         12 San Luis Obispo-CA             1:26.57  
       41.73  1:26.57                                                      
  2 Hayashi, Kazi M           12 PUMA-CA                        1:31.72  
       43.16  1:31.72                                                      
  3 Esola, Henry A            11 PUMA-CA                        1:31.76  
       43.60  1:31.76                                                      
  4 Aftanas, Sebastian E      12 LTA-CA                         1:33.57  
       44.13  1:33.57                                                      
WHIT - Division  
  1 Hetland, Quinn M          12 SMSC-CA                        1:41.84  
       47.76  1:41.84                                                      
  2 Hagobian, Tyler R         11 PUMA-CA                        1:42.26  
       49.74  1:42.26                                                      
 -- Clark, Robert A           12 NCA-CA                              DQ  
       45.55       DQ                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flores, Gustavo Daniel D  11 LTA-CA                           44.76  
  2 Dennett, Brandon O        12 SMSC-CA                          45.64  
  3 Alvarez, Jose S           12 SMSC-CA                          56.31  
  4 Clowdus, Devin M          11 SMSC-CA                          59.92  
 -- Matuszewicz, Caden T      12 PUMA-CA                             DQ  
 -- Abou El Kheir, Eyad T     11 SMSC-CA                             DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Aguirre, Cole P           12 SMSC-CA                          29.37  
  2 Friedrich, Ian M          12 SMSC-CA                          32.09  
RED - Division  
  1 Perje, Matthew R          12 Unattached-CA/PUMA               31.71  
  2 Keith, Paul W             12 PUMA-CA                          33.57  
  3 Haggmark, Garrett D       11 PASO-CA                          35.60  
WHIT - Division  
  1 Wallace, Edward K         12 SMSC-CA                          35.68  
  2 Hayashi, Kazi M           12 PUMA-CA                          37.68  
  3 Kenefick, Matty N         12 San Luis Obispo-CA               40.68  
  4 Hagobian, Tyler R         11 PUMA-CA                          42.81  
  5 Esola, Henry A            11 PUMA-CA                          42.96  
  6 Burkett, Eli C            11 PUMA-CA                          43.41  
  7 Hetland, Quinn M          12 SMSC-CA                          46.50  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Hsiung, Lucas K           12 SMSC-CA                        1:03.10  
       29.84  1:03.10                                                      
  2 Aguirre, Cole P           12 SMSC-CA                        1:07.64  
       33.05  1:07.64                                                      
  3 McCarty, Parker E         12 San Luis Obispo-CA             1:13.01  
       33.91  1:13.01                                                      
  4 Friedrich, Ian M          12 SMSC-CA                        1:17.11  
       36.47  1:17.11                                                      
RED - Division  
  1 Haggmark, Garrett D       11 PASO-CA                        1:19.11  
       35.61  1:19.11                                                      
WHIT - Division  
  1 Dolan, Kieran T           11 PUMA-CA                        1:14.68  
       36.57  1:14.68                                                      
  2 Perje, Matthew R          12 Unattached-CA/PUMA             1:21.20  
       38.41  1:21.20                                                      
  3 Wilson, Hezekiah L        11 PUMA-CA                        1:37.74  
       46.55  1:37.74                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Hsiung, Lucas K           12 SMSC-CA                        1:05.86  
       30.76  1:05.86                                                      
  2 Aguirre, Cole P           12 SMSC-CA                        1:11.48  
       34.28  1:11.48                                                      
  3 Dolan, Kieran T           11 PUMA-CA                        1:11.91  
       35.04  1:11.91                                                      
  4 Friedrich, Ian M          12 SMSC-CA                        1:12.14  
       34.37  1:12.14                                                      
  5 McCarty, Parker E         12 San Luis Obispo-CA             1:13.04  
       34.62  1:13.04                                                      
  6 Saito, Nicola *           11 SMSC-CA                        1:13.82  
       33.90  1:13.82                                                      
  7 Kubacki, Joel B           12 San Luis Obispo-CA             1:17.71  
       36.87  1:17.71                                                      
RED - Division  
  1 Perje, Matthew R          12 Unattached-CA/PUMA             1:14.68  
       34.29  1:14.68                                                      
  2 Chen, Kristian M          12 SMSC-CA                        1:16.71  
       36.69  1:16.71                                                      
  3 Wallace, Edward K         12 SMSC-CA                        1:20.47  
       37.87  1:20.47                                                      
  4 Haggmark, Garrett D       11 PASO-CA                        1:23.21  
       39.13  1:23.21                                                      
  5 Esola, Henry A            11 PUMA-CA                        1:27.41  
       43.53  1:27.41                                                      
WHIT - Division  
  1 Hayashi, Kazi M           12 PUMA-CA                        1:21.78  
       38.48  1:21.78                                                      
  2 Wilson, Hezekiah L        11 PUMA-CA                        1:25.00  
       41.14  1:25.00                                                      
  3 Kenefick, Matty N         12 San Luis Obispo-CA             1:27.10  
       43.24  1:27.10                                                      
  4 Burkett, Eli C            11 PUMA-CA                        1:30.55  
       42.13  1:30.55                                                      
  5 Hetland, Quinn M          12 SMSC-CA                        1:42.15  
       51.29  1:42.15                                                      
  6 Kafeyan, Kenneth J        12 LTA-CA                         1:43.27  
       48.65  1:43.27                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Aguirre, Cole P           12 SMSC-CA                        2:25.36  
       31.54  1:10.40  1:52.48  2:25.36                                    
  2 McCarty, Parker E         12 San Luis Obispo-CA             2:31.91  
       34.02  1:14.21  2:00.19  2:31.91                                    
  3 Friedrich, Ian M          12 SMSC-CA                        2:32.14  
       33.02  1:15.08  2:00.05  2:32.14                                    
  4 Saito, Nicola *           11 SMSC-CA                        2:37.22  
       33.27  1:14.43  2:01.56  2:37.22                                    
RED - Division  
  1 Chen, Kristian M          12 SMSC-CA                        2:39.68  
       34.98  1:19.81  2:04.51  2:39.68                                    
  2 Perje, Matthew R          12 Unattached-CA/PUMA             2:41.59  
       34.90  1:18.64  2:07.86  2:41.59                                    
  3 Hayashi, Kazi M           12 PUMA-CA                        2:56.67  
       38.63  1:26.02  2:16.88  2:56.67                                    
  4 Haggmark, Garrett D       11 PASO-CA                        2:58.60  
       36.86  1:21.48  2:20.47  2:58.60                                    
WHIT - Division  
  1 Wallace, Edward K         12 SMSC-CA                        2:55.77  
       41.57  1:25.62  2:17.65  2:55.77                                    
  2 Aftanas, Sebastian E      12 LTA-CA                         3:00.73  
       36.75  1:28.09  2:22.35  3:00.73                                    
  3 Esola, Henry A            11 PUMA-CA                        3:02.64  
       42.54  1:32.35  2:21.56  3:02.64                                    
  4 Kenefick, Matty N         12 San Luis Obispo-CA             3:06.72  
       45.92  2:27.15  3:06.72                                             
  5 Aftanas, Toby M           11 LTA-CA                         3:27.96  
       43.92  1:36.84  2:38.77  3:27.96                                    
  6 Hetland, Quinn M          12 SMSC-CA                        3:35.03  
     1:48.94  2:46.20  3:35.03                                             
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dotson, Cole G            13 PUMA-CA                          34.84  
  2 Abou E Lkheir, Karim T    13 SMSC-CA                          35.90  
  3 Lopez, Jacob G            13 LTA-CA                           36.25  
  4 Fields, Devin L           13 San Luis Obispo-CA               46.08  
 
Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dotson, Cole G            13 PUMA-CA                          43.11  
  2 Abou E Lkheir, Karim T    13 SMSC-CA                          44.71  
  3 Lopez, Jacob G            13 LTA-CA                           48.72  
  4 Fields, Devin L           13 San Luis Obispo-CA               54.92  
 
Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Abou E Lkheir, Karim T    13 SMSC-CA                          46.23  
  2 Dotson, Cole G            13 PUMA-CA                          54.17  
 -- Lopez, Jacob G            13 LTA-CA                              DQ  
 
Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dotson, Cole G            13 PUMA-CA                          46.19  
  2 Lopez, Jacob G            13 LTA-CA                           46.63  
 -- Abou E Lkheir, Karim T    13 SMSC-CA                             DQ  
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Cooper, Eric M            17 PUMA-CA                          24.23  
  2 Pecile, Max A             13 YNEZ-CA                          24.37  
  3 Valle, Zayde B            14 PUMA-CA                          24.76  
  4 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA                           24.95  
  5 Lopez, Elias *            15 SMSC-CA                          25.17  
  6 Gonzales, Riley           14 BAC-CC                           25.26  
  7 Picard, Joshua K          15 PASO-CA                          25.33  
  8 Valdez, Christopher *     13 SMSC-CA                          25.57  
  9 Oppedahl, Ethan M         16 PUMA-CA                          25.72  
 10 Mathisen, Elijah J        17 PASO-CA                          25.96  
 11 Santos, Pedro K           16 SMSC-CA                          26.16  
 12 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA               26.70  
RED - Division  
  1 Dolan, Johnathan T        16 PUMA-CA                          26.32  
  2 Clark, Toby J             14 PUMA-CA                          27.57  
  3 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA                           27.87  
  4 Haggmark, Justin D        13 PASO-CA                          28.38  
  5 Jimenez, Anthony M        16 SMSC-CA                          28.40  
  6 Lopez, Isaiah M           13 SMSC-CA                          29.03  
  7 Harrington, Levi O        13 PASO-CA                          31.45  
  8 Hoffman-Wood, Ben J       13 PASO-CA                          32.01  
WHIT - Division  
  1 Scott, Sebastian B        16 PASO-CA                          27.94  
  2 St. Claire, Matthew J     14 BAC-CC                           28.68  
  3 Draper, Tanner T          17 PUMA-CA                          30.66  
  4 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA                          31.05  
  5 Samuel, Josh *            13 SMSC-CA                          31.28  
  6 Soto, Paul J              14 NCA-CA                           31.54  
  7 Orozco, Anthony J         13 YNEZ-CA                          31.89  
  8 Severson, Nolan J         13 NCA-CA                           32.07  
  9 Russell, Austin J         15 PASO-CA                          32.74  
 10 Himelson, Ben A           13 NCA-CA                           34.09  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA               52.33  
       25.03    52.33                                                      
  2 Cooper, Eric M            17 PUMA-CA                          52.61  
       25.41    52.61                                                      
  3 Pecile, Max A             13 YNEZ-CA                          53.27  
       25.57    53.27                                                      
  4 Picard, Joshua K          15 PASO-CA                          54.06  
       26.33    54.06                                                      
  5 Valle, Zayde B            14 PUMA-CA                          54.12  
       25.91    54.12                                                      
  6 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA                           55.00  
       26.59    55.00                                                      
  7 Lopez, Elias *            15 SMSC-CA                          55.64  
       27.33    55.64                                                      
  8 Mathisen, Elijah J        17 PASO-CA                          56.22  
       27.06    56.22                                                      
  9 Dolan, Johnathan T        16 PUMA-CA                          57.12  
       27.74    57.12                                                      
 10 Coats, Natas M            13 SMSC-CA                          57.14  
       28.04    57.14                                                      
 11 Oppedahl, Ethan M         16 PUMA-CA                          58.43  
       27.11    58.43                                                      
 12 Gonzales, Riley           14 BAC-CC                           59.16  
       27.51    59.16                                                      
 13 Harding, Alex S           15 PUMA-CA                          59.30  
       28.33    59.30                                                      
 14 Santos, Pedro K           16 SMSC-CA                          59.70  
       28.34    59.70                                                      
RED - Division  
  1 Clark, Toby J             14 PUMA-CA                          59.59  
       29.48    59.59                                                      
  2 Clowdus, Ethan M          14 SMSC-CA                        1:00.77  
       29.02  1:00.77                                                      
  3 Jimenez, Anthony M        16 SMSC-CA                        1:01.30  
       29.34  1:01.30                                                      
  4 Haggmark, Justin D        13 PASO-CA                        1:01.82  
       29.79  1:01.82                                                      
  5 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA                         1:02.08  
       29.50  1:02.08                                                      
  6 Santos, Antonio K         13 SMSC-CA                        1:02.50  
       29.81  1:02.50                                                      
  7 St. Claire, Matthew J     14 BAC-CC                         1:02.58  
       30.22  1:02.58                                                      
  8 Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA                        1:03.26  
       30.49  1:03.26                                                      
  9 Lopez, Isaiah M           13 SMSC-CA                        1:04.84  
       31.58  1:04.84                                                      
WHIT - Division  
  1 Scott, Sebastian B        16 PASO-CA                        1:01.28  
       29.51  1:01.28                                                      
  2 Draper, Tanner T          17 PUMA-CA                        1:07.60  
       32.19  1:07.60                                                      
  3 Hoffman-Wood, Ben J       13 PASO-CA                        1:09.20  
       33.27  1:09.20                                                      
  4 Harrington, Levi O        13 PASO-CA                        1:09.28  
       32.39  1:09.28                                                      
  5 Orozco, Anthony J         13 YNEZ-CA                        1:09.53  
       32.82  1:09.53                                                      
  6 Soto, Paul J              14 NCA-CA                         1:09.74  
       33.73  1:09.74                                                      
  7 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA                        1:10.06  
       32.96  1:10.06                                                      
  8 Severson, Nolan J         13 NCA-CA                         1:11.44  
       34.16  1:11.44                                                      
  9 Russell, Austin J         15 PASO-CA                        1:12.28  
       33.90  1:12.28                                                      
 10 Himelson, Ben A           13 NCA-CA                         1:16.49  
       36.17  1:16.49                                                      
 11 Samuel, Josh *            13 SMSC-CA                        1:17.11  
       35.63  1:17.11                                                      
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Pecile, Max A             13 YNEZ-CA                        1:56.52  
  2 Cooper, Eric M            17 PUMA-CA                        1:57.52  
  3 Picard, Joshua K          15 PASO-CA                        1:57.82  
  4 Dolan, Johnathan T        16 PUMA-CA                        1:58.62  
  5 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA                         1:59.51  
  6 Valle, Zayde B            14 PUMA-CA                        2:01.61  
  7 Valdez, Christopher *     13 SMSC-CA                        2:02.46  
       28.30    59.40  1:30.49  2:02.46                                    
  8 Stanculescu, Tibi N       17 PUMA-CA                        2:03.95  
  9 Lopez, Elias *            15 SMSC-CA                        2:05.66  
       28.17    59.63  2:05.66                                             
 10 Mathisen, Elijah J        17 PASO-CA                        2:06.12  
 11 Clowdus, Ethan M          14 SMSC-CA                        2:09.65  
       29.64  1:02.15  1:36.00  2:09.65                                    
 12 Gonzales, Riley           14 BAC-CC                         2:11.54  
       28.99  1:01.36  1:36.67  2:11.54                                    
RED - Division  
  1 Rodriguez, Bryce          13 Bvs Grizzlies-CC               2:11.91  
       29.20  1:02.48  1:38.08  2:11.91                                    
  2 Santos, Antonio K         13 SMSC-CA                        2:12.04  
       30.25  1:03.94  1:38.36  2:12.04                                    
  3 Bell, Joshua J            13 PUMA-CA                        2:13.58  
       30.70  1:04.17  1:39.30  2:13.58                                    
  4 Haggmark, Justin D        13 PASO-CA                        2:15.15  
       30.99  1:06.20  1:41.84  2:15.15                                    
  5 Lopez, Isaiah M           13 SMSC-CA                        2:15.70  
       31.82  1:05.22  1:41.85  2:15.70                                    
  6 Jimenez, Anthony M        16 SMSC-CA                        2:16.22  
       30.94  1:05.20  1:40.91  2:16.22                                    
  7 Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA                        2:18.49  
       31.22  1:06.08  1:42.62  2:18.49                                    
  8 Clark, Toby J             14 PUMA-CA                        2:21.09  
       33.00  1:08.64  1:45.00  2:21.09                                    
WHIT - Division  
  1 Freeman-Garcia, Diego     13 San Luis Obispo-CA             2:18.85  
       30.26  1:06.27  2:18.85                                             
  2 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA                         2:18.88  
       31.13  1:06.11  1:42.92  2:18.88                                    
  3 Fowler, Tristan T         13 Unattached-CA/SMSC             2:22.63  
       31.64  1:06.80  1:44.77  2:22.63                                    
  4 Scott, Sebastian B        16 PASO-CA                        2:25.63  
       32.38  1:08.62  1:47.95  2:25.63                                    
  5 Draper, Tanner T          17 PUMA-CA                        2:26.87  
       32.42  1:09.47  1:48.96  2:26.87                                    
  6 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA                        2:31.46  
       33.45  1:11.94  1:53.06  2:31.46                                    
  7 Russell, Austin J         15 PASO-CA                        2:34.61  
       35.94  1:15.84  1:55.88  2:34.61                                    
  8 Severson, Nolan J         13 NCA-CA                         2:38.82  
       35.63  1:16.40  1:58.22  2:38.82                                    
  9 Morales, Ulysses T        14 NCA-CA                         2:41.00  
       34.42  1:13.69  1:55.61  2:41.00                                    
 10 Samuel, Josh *            13 SMSC-CA                        3:02.89  
       37.18                    2:14.07  3:02.89                           
 
Boys 13 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Dolan, Johnathan T        16 PUMA-CA                       10:21.08  
       27.99    59.10  1:30.30  2:02.24  2:33.76  3:05.36  3:36.74  4:08.44
     4:40.25  5:10.92  5:42.58  6:13.90  6:45.51  7:17.04  7:48.12  8:19.46
     8:49.88  9:20.90  9:51.31 10:21.08                                    
  2 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA            10:27.43  
       27.67    58.50  1:30.10  2:01.64  2:33.23  3:04.74  3:36.55  4:08.15
     4:40.32  5:11.87  5:43.26  6:14.95  6:47.07  7:18.95  7:50.36  8:21.61
     8:53.19  9:25.18  9:56.78 10:27.43                                    
  3 Coats, Natas M            13 SMSC-CA                       11:03.25  
       30.07  1:03.56  1:36.83  2:10.95  2:44.19  3:17.62  3:52.14  4:27.74
     5:00.17  5:33.93  6:07.75  6:40.19  7:14.69  7:48.18  8:19.51  8:53.18
     9:25.75  9:59.53 10:33.24 11:03.25                                    
  4 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA                        11:29.88  
       31.20  1:05.66  1:41.11  2:16.18  2:51.04  3:26.39  4:01.37  4:36.52
     5:11.72  5:47.07  6:22.48  6:57.89  7:33.46  8:08.45  8:43.29  9:17.83
     9:51.84 10:25.46 10:58.50 11:29.88                                    
  5 Clowdus, Ethan M          14 SMSC-CA                       11:43.71  
       31.09  1:04.77  1:39.18  2:14.39  2:49.47  3:24.60  4:00.07  4:35.02
     5:10.56  5:46.07  6:21.09  6:56.54  7:32.76  8:08.85  8:44.72  9:21.59
     9:56.86 10:32.48 11:09.02 11:43.71                                    
  6 Santos, Antonio K         13 SMSC-CA                       11:58.93  
       31.69  1:07.18  1:43.10  2:19.86  2:56.13  3:32.34  4:09.06  4:45.75
     5:21.92  5:58.29  6:34.54  7:10.10  7:46.66  8:23.51  8:59.62  9:35.91
    10:12.89 10:48.56 11:24.54 11:58.93                                    
  7 Valdez, Christopher *     13 SMSC-CA                       11:59.75  
       32.38  1:08.03  1:43.82  2:20.15  2:56.60  3:33.20  4:09.71  4:46.17
     5:23.11  5:58.41  6:34.01  7:10.70  7:47.10  8:24.33  9:01.35  9:38.77
    10:15.21 10:51.48 11:27.08 11:59.75                                    
  8 Santos, Pedro K           16 SMSC-CA                       12:14.96  
       32.58  1:08.05  1:44.73  2:21.55  2:58.79  3:35.68  4:12.92  4:50.39
     5:28.17  6:05.18  6:42.00  7:19.80  7:57.06  8:34.42  9:11.63  9:47.99
    10:24.99 11:02.10 11:39.32 12:14.96                                    
RED - Division  
  1 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA            10:45.32  
       30.68  1:03.62  1:36.56  2:09.57  2:43.14  3:15.89  3:48.76  4:21.80
     4:54.60  5:27.42  6:00.04  6:32.65  7:05.01  7:37.54  8:09.89  8:41.81
     9:13.71  9:45.49 10:16.01 10:45.32                                    
  2 Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA                       12:29.07  
       33.31  1:09.76  1:46.86  2:24.08  3:01.13  3:38.36  4:15.94  4:54.15
     5:32.42  6:10.71  6:48.54  7:26.25  8:04.51  8:42.80  9:21.06  9:58.95
    10:38.45 11:16.94 11:54.24 12:29.07                                    
  3 Harding, Alex S           15 PUMA-CA                       12:29.65  
       32.28  1:07.81  1:44.41  2:21.62  2:59.26  3:36.61  4:14.58  4:52.80
     5:31.01  6:09.16  6:47.81  7:26.40  8:04.84  8:43.02  9:21.67 10:00.84
    10:38.34 11:16.50 11:54.23 12:29.65                                    
  4 Lopez, Elias *            15 SMSC-CA                       12:46.14  
       31.77  1:08.07  1:45.35  2:22.85  3:36.84  4:13.74  5:26.40  6:02.39
     6:38.70  7:15.15  7:51.65  8:29.15  9:05.91  9:43.51 10:21.15 10:58.47
    11:35.83 12:10.48 12:28.57 12:46.14                                    
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Pecile, Max A             13 YNEZ-CA                        1:01.64  
       29.70  1:01.64                                                      
  2 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA             1:02.46  
       30.30  1:02.46                                                      
  3 Dolan, Johnathan T        16 PUMA-CA                        1:02.85  
       31.01  1:02.85                                                      
  4 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA             1:03.48  
       31.48  1:03.48                                                      
  5 Valle, Zayde B            14 PUMA-CA                        1:04.10  
       31.30  1:04.10                                                      
  6 Stanculescu, Tibi N       17 PUMA-CA                        1:06.40  
       31.22  1:06.40                                                      
  7 Lopez, Elias *            15 SMSC-CA                        1:07.80  
       32.36  1:07.80                                                      
  8 Rodriguez, Bryce          13 Bvs Grizzlies-CC               1:08.53  
       33.75  1:08.53                                                      
  9 Harding, Alex S           15 PUMA-CA                        1:08.70  
       33.11  1:08.70                                                      
 10 Mathisen, Elijah J        17 PASO-CA                        1:09.54  
       34.34  1:09.54                                                      
 11 Nguyen, Timmy N           13 NCA-CA                         1:09.71  
 12 Gonzales, Riley           14 BAC-CC                         1:12.14  
       34.54  1:12.14                                                      
RED - Division  
  1 Bell, Joshua J            13 PUMA-CA                        1:11.53  
       35.10  1:11.53                                                      
  2 Santos, Antonio K         13 SMSC-CA                        1:11.76  
       35.09  1:11.76                                                      
  3 Coats, Natas M            13 SMSC-CA                        1:12.73  
       35.82  1:12.73                                                      
  4 Chiang, Edward L          13 PUMA-CA                        1:14.51  
       36.50  1:14.51                                                      
  5 Clowdus, Ethan M          14 SMSC-CA                        1:14.86  
       35.92  1:14.86                                                      
  6 Jimenez, Anthony M        16 SMSC-CA                        1:16.57  
       36.78  1:16.57                                                      
WHIT - Division  
  1 St. Claire, Matthew J     14 BAC-CC                         1:15.26  
       37.40  1:15.26                                                      
  2 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA                         1:15.66  
       37.17  1:15.66                                                      
  3 Scott, Sebastian B        16 PASO-CA                        1:17.64  
       38.56  1:17.64                                                      
  4 Fowler, Tristan T         13 Unattached-CA/SMSC             1:18.17  
       37.47  1:18.17                                                      
  5 Freeman-Garcia, Diego     13 San Luis Obispo-CA             1:19.54  
       38.43  1:19.54                                                      
  6 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA                        1:19.91  
       38.29  1:19.91                                                      
  7 Draper, Tanner T          17 PUMA-CA                        1:22.63  
       39.51  1:22.63                                                      
  8 Severson, Nolan J         13 NCA-CA                         1:27.26  
       42.40  1:27.26                                                      
  9 Samuel, Josh *            13 SMSC-CA                        1:32.07  
 
Boys 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Dolan, Johnathan T        16 PUMA-CA                        2:10.14  
       31.55  1:04.54  1:37.59  2:10.14                                    
  2 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA             2:16.01  
       32.57  1:07.07  1:41.72  2:16.01                                    
  3 Santos, Pedro K           16 SMSC-CA                        2:26.97  
       34.19  1:11.44  1:49.22  2:26.97                                    
  4 Santos, Antonio K         13 SMSC-CA                        2:31.60  
       35.64  1:13.29  1:52.82  2:31.60                                    
RED - Division  
  1 Valdez, Christopher *     13 SMSC-CA                        2:29.31  
       35.53  1:12.70  1:50.98  2:29.31                                    
  2 Coats, Natas M            13 SMSC-CA                        2:30.84  
       33.52  1:12.54  1:51.81  2:30.84                                    
  3 Harding, Alex S           15 PUMA-CA                        2:34.55  
       35.73  1:15.47  1:55.76  2:34.55                                    
  4 Lopez, Isaiah M           13 SMSC-CA                        2:34.85  
       36.45  1:54.72  2:35.10  2:34.85                                    
  5 Clowdus, Ethan M          14 SMSC-CA                        2:38.22  
       35.65  1:15.33  1:57.75  2:38.22                                    
  6 Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA                        2:40.15  
       36.83  1:18.06  1:59.97  2:40.15                                    
WHIT - Division  
  1 Valle, Zayde B            14 PUMA-CA                        2:16.30  
       31.50  1:05.40  1:40.80  2:16.30                                    
  2 Jimenez, Anthony M        16 SMSC-CA                        2:39.72  
       38.91  1:19.13  2:00.20  2:39.72                                    
  3 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA                         2:43.21  
       37.65  1:20.10  2:04.38  2:43.21                                    
  4 Haggmark, Justin D        13 PASO-CA                        2:43.56  
       37.60  1:19.11  2:02.52  2:43.56                                    
  5 Scott, Sebastian B        16 PASO-CA                        2:47.04  
       39.22  1:21.21  2:05.18  2:47.04                                    
  6 Severson, Nolan J         13 NCA-CA                         2:56.79  
       42.55  1:27.51  2:12.92  2:56.79                                    
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Picard, Joshua K          15 PASO-CA                        1:09.02  
       32.98  1:09.02                                                      
  2 Cooper, Eric M            17 PUMA-CA                        1:11.08  
       32.68  1:11.08                                                      
  3 Valdez, Christopher *     13 SMSC-CA                        1:11.19  
       33.16  1:11.19                                                      
  4 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA             1:12.05  
       34.01  1:12.05                                                      
  5 Pecile, Max A             13 YNEZ-CA                        1:12.48  
       34.38  1:12.48                                                      
  6 Harding, Alex S           15 PUMA-CA                        1:13.17  
       34.56  1:13.17                                                      
  7 Valle, Zayde B            14 PUMA-CA                        1:14.80  
       35.32  1:14.80                                                      
  8 Mathisen, Elijah J        17 PASO-CA                        1:15.15  
       36.01  1:15.15                                                      
  9 Gonzales, Riley           14 BAC-CC                         1:15.65  
       34.58  1:15.65                                                      
 10 Lopez, Elias *            15 SMSC-CA                        1:18.36  
       36.86  1:18.36                                                      
 11 St. Claire, Matthew J     14 BAC-CC                         1:18.62  
       36.85  1:18.62                                                      
RED - Division  
  1 Coats, Natas M            13 SMSC-CA                        1:17.76  
       37.68  1:17.76                                                      
  2 Clark, Toby J             14 PUMA-CA                        1:18.99  
       37.68  1:18.99                                                      
  3 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA             1:20.51  
       38.48  1:20.51                                                      
  4 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA                         1:20.80  
       37.41  1:20.80                                                      
WHIT - Division  
  1 Draper, Tanner T          17 PUMA-CA                        1:25.87  
       40.92  1:25.87                                                      
  2 Lopez, Isaiah M           13 SMSC-CA                        1:26.15  
       41.02  1:26.15                                                      
  3 Jimenez, Anthony M        16 SMSC-CA                        1:26.84  
       41.00  1:26.84                                                      
  4 Santos, Antonio K         13 SMSC-CA                        1:26.89  
       41.49  1:26.89                                                      
  5 Russell, Austin J         15 PASO-CA                        1:27.75  
       42.64  1:27.75                                                      
  6 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA                        1:28.76  
       41.94  1:28.76                                                      
  7 Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA                        1:29.71  
       42.97  1:29.71                                                      
  8 Clowdus, Ethan M          14 SMSC-CA                        1:30.43  
       43.82  1:30.43                                                      
  9 Hoffman-Wood, Ben J       13 PASO-CA                        1:31.99  
       44.39  1:31.99                                                      
 10 Samuel, Josh *            13 SMSC-CA                        1:32.25  
       41.72  1:32.25                                                      
 11 Orozco, Anthony J         13 YNEZ-CA                        1:36.92  
       45.25  1:36.92                                                      
 12 Soto, Paul J              14 NCA-CA                         1:42.92  
       50.45  1:42.92                                                      
 13 Harrington, Levi O        13 PASO-CA                        1:43.47  
       48.43  1:43.47                                                      
 14 Himelson, Ben A           13 NCA-CA                         1:44.95  
       51.09  1:44.95                                                      
 
Boys 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Picard, Joshua K          15 PASO-CA                        2:31.87  
       34.65  1:13.55  1:52.66  2:31.87                                    
  2 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA             2:36.11  
       35.57  1:14.93  1:55.73  2:36.11                                    
  3 Valdez, Christopher *     13 SMSC-CA                        2:36.12  
       36.38  1:16.09  1:56.19  2:36.12                                    
  4 Gonzales, Riley           14 BAC-CC                         2:46.38  
       35.05  1:17.33  2:01.74  2:46.38                                    
RED - Division  
  1 Harding, Alex S           15 PUMA-CA                        2:41.07  
       35.46  1:16.37  1:58.75  2:41.07                                    
  2 Coats, Natas M            13 SMSC-CA                        2:48.53  
       38.53  1:21.34  2:05.74  2:48.53                                    
  3 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA                         2:48.55  
       39.79  1:23.25  2:06.55  2:48.55                                    
  4 Chiang, Edward L          13 PUMA-CA                        2:55.50  
       41.24  1:25.50  2:10.48  2:55.50                                    
  5 Lopez, Isaiah M           13 SMSC-CA                        3:00.50  
       39.91  1:25.12  2:12.35  3:00.50                                    
WHIT - Division  
  1 Cooper, Eric M            17 PUMA-CA                        2:36.21  
       33.56  1:13.19  1:55.31  2:36.21                                    
  2 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA                         2:56.61  
       38.59  1:23.60  2:10.58  2:56.61                                    
  3 St. Claire, Matthew J     14 BAC-CC                         2:59.30  
       39.51  1:25.11  2:14.53  2:59.30                                    
  4 Bell, Joshua J            13 PUMA-CA                        3:01.65  
       41.95  1:28.85  2:15.45  3:01.65                                    
  5 Russell, Austin J         15 PASO-CA                        3:02.18  
       41.94  1:28.23  2:16.12  3:02.18                                    
  6 Santos, Antonio K         13 SMSC-CA                        3:04.52  
       42.40  1:29.70  2:17.36  3:04.52                                    
  7 Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA                        3:06.28  
       43.01  1:29.72  2:18.04  3:06.28                                    
  8 Fowler, Tristan T         13 Unattached-CA/SMSC             3:08.68  
       42.61  1:31.62  2:19.76  3:08.68                                    
  9 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA                        3:13.40  
       44.90  1:34.05  2:24.15  3:13.40                                    
 10 Clowdus, Ethan M          14 SMSC-CA                        3:17.81  
       45.03  1:34.67  2:26.07  3:17.81                                    
 11 Freeman-Garcia, Diego     13 San Luis Obispo-CA             3:20.48  
       45.82  1:38.55  2:30.05  3:20.48                                    
 12 Samuel, Josh *            13 SMSC-CA                        3:29.03  
       44.09  1:36.32  3:29.03                                             
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA               58.91  
       27.61    58.91                                                      
  2 Cooper, Eric M            17 PUMA-CA                          58.95  
       28.14    58.95                                                      
  3 Stanculescu, Tibi N       17 PUMA-CA                        1:02.36  
       28.38  1:02.36                                                      
  4 Lopez, Elias *            15 SMSC-CA                        1:02.43  
       28.64  1:02.43                                                      
  5 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA             1:03.54  
       29.93  1:03.54                                                      
  6 Dolan, Johnathan T        16 PUMA-CA                        1:05.33  
       30.12  1:05.33                                                      
  7 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA                         1:05.96  
       31.12  1:05.96                                                      
  8 Rodriguez, Bryce          13 Bvs Grizzlies-CC               1:07.51  
       31.49  1:07.51                                                      
  9 Nguyen, Timmy N           13 NCA-CA                         1:09.83  
       31.64  1:09.83                                                      
RED - Division  
  1 Haggmark, Justin D        13 PASO-CA                        1:10.91  
       33.54  1:10.91                                                      
WHIT - Division  
  1 Valle, Zayde B            14 PUMA-CA                        1:04.32  
       29.73  1:04.32                                                      
  2 Clark, Toby J             14 PUMA-CA                        1:06.82  
       32.39  1:06.82                                                      
  3 Harding, Alex S           15 PUMA-CA                        1:12.57  
       33.99  1:12.57                                                      
  4 Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA                        1:14.62  
       35.20  1:14.62                                                      
  5 Lopez, Isaiah M           13 SMSC-CA                        1:14.91  
       34.97  1:14.91                                                      
  6 Santos, Antonio K         13 SMSC-CA                        1:15.83  
       34.97  1:15.83                                                      
  7 Morales, Ulysses T        14 NCA-CA                         1:16.97  
       36.34  1:16.97                                                      
  8 Chiang, Edward L          13 PUMA-CA                        1:25.78  
       39.59  1:25.78                                                      
  9 Jimenez, Anthony M        16 SMSC-CA                        1:26.15  
       35.62  1:26.15                                                      
 10 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA                        1:28.71  
       39.77  1:28.71                                                      
 
Boys 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA             2:12.89  
       28.55  1:01.97  1:37.64  2:12.89                                    
  2 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA                         2:32.25  
       33.12  1:11.07  1:51.16  2:32.25                                    
WHIT - Division  
  1 Cooper, Eric M            17 PUMA-CA                        2:17.27  
       29.31  1:03.63  1:40.88  2:17.27                                    
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA             2:12.42  
       27.98  1:03.54  1:43.51  2:12.42                                    
  2 Picard, Joshua K          15 PASO-CA                        2:14.55  
       29.24  1:05.21  1:43.84  2:14.55                                    
  3 Valle, Zayde B            14 PUMA-CA                        2:18.91  
       30.21  1:04.16  1:45.57  2:18.91                                    
  4 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA                         2:21.09  
       31.73  1:08.52  1:50.42  2:21.09                                    
  5 Valdez, Christopher *     13 SMSC-CA                        2:22.51  
       30.98  1:09.32  1:50.59  2:22.51                                    
  6 Coats, Natas M            13 SMSC-CA                        2:24.76  
       31.54  1:11.84  1:54.27  2:24.76                                    
  7 Mathisen, Elijah J        17 PASO-CA                        2:24.96  
       32.75  1:09.16  1:53.04  2:24.96                                    
RED - Division  
  1 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA             2:18.39  
       30.24  1:03.89  1:47.23  2:18.39                                    
  2 Gonzales, Riley           14 BAC-CC                         2:28.98  
       31.11  1:11.12  1:54.33  2:28.98                                    
  3 Clark, Toby J             14 PUMA-CA                        2:29.89  
       31.92  1:11.30  1:55.17  2:29.89                                    
  4 Clowdus, Ethan M          14 SMSC-CA                        2:35.27  
       33.61  1:13.42  2:02.19  2:35.27                                    
  5 Chiang, Edward L          13 PUMA-CA                        2:35.52  
       37.67  1:17.19  2:01.30  2:35.52                                    
  6 Nguyen, Timmy N           13 NCA-CA                         2:36.55  
       30.95  1:08.61  1:58.62  2:36.55                                    
WHIT - Division  
  1 Harding, Alex S           15 PUMA-CA                        2:32.21  
       33.15  1:11.92  1:55.25  2:32.21                                    
  2 Lopez, Isaiah M           13 SMSC-CA                        2:33.99  
       34.89  1:13.96  1:59.23  2:33.99                                    
  3 Bell, Joshua J            13 PUMA-CA                        2:35.03  
       35.68  1:14.18  2:01.21  2:35.03                                    
  4 Haggmark, Justin D        13 PASO-CA                        2:38.93  
       33.26  1:13.85  2:03.54  2:38.93                                    
  5 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA                         2:42.98  
       36.36  1:18.20  2:02.80  2:42.98                                    
  6 Draper, Tanner T          17 PUMA-CA                        2:47.94  
       39.16                    2:10.74  2:47.94                           
  7 Fowler, Tristan T         13 Unattached-CA/SMSC             2:50.63  
       38.94  1:22.91  2:13.63  2:50.63                                    
  8 Freeman-Garcia, Diego     13 San Luis Obispo-CA             2:52.18  
       38.23  1:22.01  2:14.89  2:52.18                                    
  9 Russell, Austin J         15 PASO-CA                        2:56.06  
       40.22  1:29.57  2:16.78  2:56.06                                    
 10 Severson, Nolan J         13 NCA-CA                         3:07.45  
       43.22  1:29.75  2:26.69  3:07.45                                    
 -- Jimenez, Anthony M        16 SMSC-CA                             DQ  
       34.65  1:15.45  2:07.57       DQ                                    
 -- Scott, Sebastian B        16 PASO-CA                             DQ  
       37.13  1:17.46  2:15.05       DQ                                    
 
Boys Open 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Dolan, Johnathan T        16 PUMA-CA                        4:45.95  
       30.51  1:06.10  1:40.39  2:13.57  2:57.95  3:43.20  4:15.05  4:45.95
  2 Cooper, Eric M            17 PUMA-CA                        4:54.20  
       29.19  1:03.89  1:42.41  2:20.80  3:04.39  3:49.11  4:22.44  4:54.20
  3 Coats, Natas M            13 SMSC-CA                        5:05.46  
       33.06  1:11.64  1:52.84  2:33.29  3:17.47  4:01.00  4:34.60  5:05.46
  4 Valdez, Christopher *     13 SMSC-CA                        5:14.44  
       34.86  1:15.79  1:57.36  2:38.09  3:21.37  4:06.32  4:40.61  5:14.44
  5 Lopez, Elias *            15 SMSC-CA                        5:21.42  
       31.05  1:08.94  1:51.50  2:32.11  3:19.41  4:07.24  4:45.43  5:21.42
WHIT - Division  
  1 Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA                        5:36.62  
       35.75  1:17.98  2:02.14  2:43.57  3:33.44  4:24.03  5:00.94  5:36.62
 
Mixed 5 & Over 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'A'                            1:12.56  
     1) Flores, Gustavo Daniel D M11    2) Chavez, Angelica Q W8          
     3) Lopez, Jacob G M13              4) Vazquez, Marlene * W9          
       42.66  1:12.56                                                      
  2 Puma Aquatic Team-CA  'B'                                   1:14.82  
     1) Smith, An� M W11                2) Dotson, Cole G M13             
     3) Ciecek, Layton L W8             4) Steele, Finn F M9              
       35.82  1:14.82                                                      
  3 Puma Aquatic Team-CA  'D'                                   1:17.57  
     1) Dawson, Joseph H M12            2) Dawson, Elizabeth M W9         
     3) McElhenie, Madden L M11         4) Saavedra, Nicole C W12         
       38.18  1:17.57                                                      
  4 Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'B'                            1:21.53  
     1) Espinoza, Ulises M9             2) Halbeisen, Arik B M10          
     3) Espinoza, Itzel W11             4) Halbeisen, Lucy E W9           
       40.81  1:21.53                                                      
  5 Puma Aquatic Team-CA  'A'                                   1:33.82  
     1) Romano, Mia G W7                2) Matuszewicz, Boston L M10      
     3) Caldwell, Maggie J W7           4) Matuszewicz, Caden T M12       
       44.19  1:33.82                                                      
  6 Puma Aquatic Team-CA  'C'                                   1:57.36  
     1) Risner, Roslyn M W10            2) Hagobian, Shay N M8            
     3) Risner, Brinlee S W7            4) Borgsmiller, William R M8      
     2:02.28  1:57.36                                                      
  7 Puma Aquatic Team-CA  'E'                                   2:07.58  
     1) Dixon, Daniel J M11             2) Snyder, Lillian M W8           
     3) DiBiase, Joe D M8               4) Caldwell, Edith L W5           
       46.92  2:07.58                                                      
 
Mixed 5 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Paso Robles Aquatics-CA  'A'                                1:43.57  
     1) Raymond, Mackenzie E W17        2) Mathisen, Elijah J M17         
     3) Smeltzer, Tatiana N W16         4) Picard, Joshua K M15           
       26.87    52.03  1:18.79  1:43.57                                    
  2 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                           1:44.15  
     1) Bragan-Fitzgerald, Franco L M13 2) Koc, Naya W14                  
     3) Haas, Alexis M W15              4) Poletti, Ross M M13            
       24.74    50.61  1:17.64  1:44.15                                    
  3 Puma Aquatic Team-CA  'A'                                   1:46.07  
     1) Giannini, Emilie M W15          2) Valle, Zayde B M14             
     3) Wood, Rachel M W15              4) Stanculescu, Tibi N M17        
       26.36    52.66  1:19.98  1:46.07                                    
  4 Bakersfield Aquatics Club-CC  'A'                           1:46.23  
     1) Cobb, Grace E W14               2) St. Claire, Matthew J M14      
     3) Cobb, Sarah C W14               4) Gonzales, Riley M14            
       26.63    54.56  1:21.00  1:46.23                                    
  5 Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'A'                            1:51.74  
     1) James, Kierah L W14             2) Arreguin, Katie N W13          
     3) Stocker, Ethan S M13            4) Ainsworth, Mark T M14          
       29.32    57.63  1:25.72  1:51.74                                    
  6 Paso Robles Aquatics-CA  'B'                                1:52.28  
     1) DiSimone, Holly M W14           2) Scott, Sebastian B M16         
     3) Springer, Abby Q W15            4) Haggmark, Justin D M13         
       27.69    55.37  1:23.02  1:52.28                                    
  7 Puma Aquatic Team-CA  'D'                                   1:52.74  
     1) Clark, Toby J M14               2) Maxie, Olivia R W12            
     3) Kirn, Gaylynn R W14             4) Coddington, Scout M M10        
       28.02    56.10  1:24.78  1:52.74                                    
  8 Puma Aquatic Team-CA  'J'                                   1:55.40  
     1) Bell, Joshua J M13              2) Pauschek, Annika L W13         
     3) Pauschek, Emily R W14           4) Oppedahl, Ethan M M16          
       26.42    58.59  1:26.43  1:55.40                                    
  9 Puma Aquatic Team-CA  'B'                                   1:57.49  
     1) Cooper, Eric M M17              2) Giordano, Faith R W17          
     3) Harding, Alex S M15             4) Mikulics, Kat R W15            
       24.86    55.50  1:23.66  1:57.49                                    
 10 San Luis Obispo Swim Club-CA  'B'                           1:58.78  
     1) McCarty, Parker E M12           2) Kubacki, Joel B M12            
     3) Dooley, Clare E W17             4) Mosichuk, Morgan C W14         
       28.70    58.69  1:29.53  1:58.78                                    
 11 Puma Aquatic Team-CA  'G'                                   2:07.45  
     1) Esola, Henry A M11              2) Cusick, Sam L W14              
     3) Zhou, Galen M9                  4) Lonsbrough, Taryn G W14        
       33.86  1:37.94  2:07.59  2:07.45                                    
 12 Puma Aquatic Team-CA  'H'                                   2:10.39  
     1) Bell, Kylie A W12               2) Oppedahl, Claire M W14         
     3) Wilson, Hezekiah L M11          4) Clark, Kelton A M9             
       27.33    56.23  1:37.32  2:10.39                                    
 13 Puma Aquatic Team-CA  'C'                                   2:10.62  
     1) Esola, Lloyd M M13              2) Perez Linggi, Adriana M W9     
     3) Chiang, Edward L M13            4) Giannini, Lindsey M W12        
       31.01  1:11.56  1:44.00  2:10.62                                    
 14 Puma Aquatic Team-CA  'E'                                   2:18.16  
     1) Leonard, Brady T M10            2) Molinar, Jaydin C W11          
     3) Saavedra, Josue M M9            4) Armstrong, Paige E W12         
       34.88  1:08.67  1:41.96  2:18.16                                    
 15 San Luis Obispo Swim Club-CA  'C'                           2:21.47  
     1) Evanoff, Reese M W10            2) Freeman-Garcia, Dante M10      
     3) Kenefick, Matty N M12           4) Poletti, Cat R W11             
       39.20  1:16.93  1:50.39  2:21.47                                    
 16 Puma Aquatic Team-CA  'F'                                   2:26.06  
     1) Boghosian, Noah A M10           2) Ridenhour, Dahlia R W12        
     3) Burkett, Eli C M11              4) Bartle, Ariana N W11           
       38.37  1:13.01  1:59.17  2:26.06                                    
 -- Puma Aquatic Team-CA  'I'                                        DQ  
     1) Gaughan, Rebecca A W16          2) Bell, Trevor A M8              
     3) Draper, Tanner T M17            4) Money, Abby E W14              
       33.34  1:10.48  1:42.24       DQ                                    
 -- Paso Robles Aquatics-CA  'C'                                     DQ  
     1) Hughes, Ava M W14               2) Haggmark, Garrett D M11        
     3) Estes, Taryn A W16              4) Russell, Austin J M15          
       28.36  1:00.79  1:32.43       DQ                                    
 
Mixed 5 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Puma Aquatic Team-CA  'A'                                   1:53.42  
     1) Bartolome, Annie K W17          2) Wood, Rachel M W15             
     3) Cooper, Eric M M17              4) Valle, Zayde B M14             
       28.52  1:02.49  1:28.77  1:53.42                                    
  2 Paso Robles Aquatics-CA  'A'                                1:56.31  
     1) Hughes, Audrey M W16            2) Picard, Joshua K M15           
     3) DiSimone, Holly M W14           4) Mathisen, Elijah J M17         
       31.21  1:02.36  1:31.25  1:56.31                                    
  3 Bakersfield Aquatics Club-CC  'A'                           2:02.28  
     1) Cobb, Grace E W14               2) Gonzales, Riley M14            
     3) Cheshire, Davin G W12           4) St. Claire, Matthew J M14      
       31.11  1:03.65  1:34.35  2:02.28                                    
  4 Puma Aquatic Team-CA  'B'                                   2:03.48  
     1) Oppedahl, Claire M W14          2) Harding, Alex S M15            
     3) Giannini, Emilie M W15          4) Oppedahl, Ethan M M16          
       32.30  1:06.63  1:37.55  2:03.48                                    
  5 Paso Robles Aquatics-CA  'B'                                2:08.58  
     1) Springer, Abby Q W15            2) Smeltzer, Tatiana N W16        
     3) Haggmark, Justin D M13          4) Scott, Sebastian B M16         
       32.71  1:07.40  1:41.27  2:08.58                                    
  6 Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'A'                            2:09.21  
     1) Settje, Ryann G W14             2) Ainsworth, Mark T M14          
     3) James, Kierah L W14             4) Caiza Niro, Gabe N M13         
       35.02  1:11.39  1:42.99  2:09.21                                    
  7 Puma Aquatic Team-CA  'C'                                   2:12.07  
     1) Keith, Paul W M12               2) Garritano, Isabella G W16      
     3) Clark, Toby J M14               4) Cusick, Sydney R W16           
       37.15  1:13.86  1:44.17  2:12.07                                    
  8 Puma Aquatic Team-CA  'E'                                   2:14.32  
     1) Bell, Kylie A W12               2) Hayashi, Kazi M M12            
     3) Maxie, Olivia R W12             4) Dolan, Kieran T M11            
       30.42  1:13.69  1:44.06  2:14.32                                    
  9 Puma Aquatic Team-CA  'D'                                   2:17.67  
     1) Esola, Lloyd M M13              2) Giordano, Faith R W17          
     3) Coddington, Scout M M10         4) Prodanov, Alex V W15           
       36.40  1:15.11  1:47.67  2:17.67                                    
 10 Puma Aquatic Team-CA  'F'                                   2:21.25  
     1) Kirn, Gaylynn R W14             2) Esola, Henry A M11             
     3) Zhou, Galen M9                  4) Giannini, Lindsey M W12        
       31.21  1:14.41  1:50.87  2:21.25                                    
 11 Paso Robles Aquatics-CA  'C'                                2:23.04  
     1) Haggmark, Garrett D M11         2) Russell, Austin J M15          
     3) Hughes, Ava M W14               4) Crose, Grace N W14             
       39.40  1:19.64  1:52.09  2:23.04                                    
 12 North County Aquatics-CA  'A'                               2:23.36  
     1) Severson, Nolan J M13           2) McIntyre, Elyse C W14          
     3) Seidel, Tyler A W15             4) Himelson, Ben A M13            
       40.57  1:16.41  1:49.61  2:23.36                                    
 13 Puma Aquatic Team-CA  'G'                                   2:24.02  
     1) Pauschek, Emily R W14           2) Pauschek, Annika L W13         
     3) Saavedra, Josue M M9            4) Draper, Tanner T M17           
       34.91  1:16.10  1:53.47  2:24.02                                    
 14 Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'B'                            2:28.63  
     1) Aftanas, Toby M M11             2) Ainsworth, Clara M W11         
     3) Arreguin, Katie N W13           4) Stocker, Ethan S M13           
       41.92  1:23.86  1:59.79  2:28.63                                    
 15 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                           2:29.65  
     1) Koc, Naya W14                   2) Walters, Ciel S M9             
     3) Mosichuk, Morgan C W14          4) Ramadan, Russel M9             
     1:18.57  1:50.69  2:29.65                                             
 16 Paso Robles Aquatics-CA  'D'                                2:31.00  
     1) Estes, Taryn A W16              2) Hoffman-Wood, Ben J M13        
     3) Harrington, Levi O M13          4) Ogorsolka, Stella K W13        
       43.62  1:21.64  2:00.51  2:31.00                                    
 17 Puma Aquatic Team-CA  'I'                                   2:32.51  
     1) Lonsbrough, Taryn G W14         2) Uceda, Maggie V W12            
     3) Michel, Luke R M10              4) Leonard, Brady T M10           
       36.15  1:15.76  1:59.20  2:32.51                                    
 18 Puma Aquatic Team-CA  'J'                                   2:48.42  
     1) Bell, Trevor A M8               2) Money, Abby E W14              
     3) Molinar, Jaydin C W11           4) Clark, Kelton A M9             
       43.93  1:29.75  2:05.39  2:48.42                                    
 19 San Luis Obispo Swim Club-CA  'B'                           2:51.17  
     1) Poletti, Cat R W11              2) Freeman-Garcia, Dante M10      
     3) Miller, Dayjah R W12            4) Ramadan, Kinan M10             
       36.53  1:30.69  2:11.93  2:51.17                                    
 20 Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'C'                            2:52.01  
     1) Kafeyan, Julia L W15            2) Ramos, Vanessa M W14           
     3) Kafeyan, Kenneth J M12          4) Aftanas, Xavier C M9           
       35.99  1:30.31  2:04.49  2:52.01                                    
 21 Puma Aquatic Team-CA  'H'                                   2:53.45  
     1) Ridenhour, Dahlia R W12         2) Burkett, Eli C M11             
     3) Bartle, Ariana N W11            4) Boghosian, Noah A M10          
       39.31  1:35.48  2:14.67  2:53.45                                    
 22 Puma Aquatic Team-CA  'M'                                   3:04.32  
     1) Garcia, Kaya A W12              2) Pan, Emily R W13               
     3) Stilts, McKenzie G W10          4) Tharp, Anna K W12              
       48.50  1:32.14  2:31.35  3:04.32                                    
 23 Puma Aquatic Team-CA  'L'                                   3:04.67  
     1) Eguiluz, Ceci E W9              2) Kinney, Zia J W7               
     3) Gaughan, Rebecca A W16          4) Sanders, Jenna N W13           
       52.42  1:57.35  2:32.89  3:04.67                                    
 24 Puma Aquatic Team-CA  'K'                                   3:14.98  
     1) Black, Elyse C W13              2) Caldwell, Stewart I M10        
     3) Tharp, Natalie G W8             4) Keith, Patrick T M10           
       39.52  1:41.72  2:29.69  3:14.98