SMSC Arena Columbus Day - Meet Results

SMSC Arena Columbus Day
10/5/2018 - 10/7/2018
Santa Maria, CA USA
Updated: 10/8/2018

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Santa Maria Swim Club  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/8/2018 06:20 PM
          2018 SMSC Arena Columbus Day Meet - 10/5/2018 to 10/7/2018           
                                    Results                                    
 
Girls 7-8 125 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moseley, Maya J            8 Roadrunner-CC             NT    1:00.00  
 
Girls 5-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartle, Kara G             8 PUMA-CA                   NT      18.12  
  2 Ciecek, Layton L           8 PUMA-CA                22.31      20.48  
  3 Moseley, Maya J            8 Roadrunner-CC             NT      20.57  
  4 Murphy, Eva T              6 LTA-CA                 29.01      25.55  
  5 Springer, Hannah X         8 PASO-CA                32.47      29.41  
  6 Dorsett, Sophia J          5 BAC-CC                 33.21      31.95  
  7 Parker, Andie J            7 SMSC-CA                   NT      38.21  
 
Girls 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Porras, Keala K            8 PUMA-CA                45.80      41.72  
  2 Kinney, Zia J              7 PUMA-CA              1:01.74      51.03  
  3 Murphy, Eva T              6 LTA-CA                    NT      59.44  
  4 Elzer, Megan O             8 PUMA-CA                   NT    1:00.20  
  5 Dorsett, Sophia J          5 BAC-CC               1:07.22    1:06.58  
 
Girls 5-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ciecek, Layton L           8 PUMA-CA                   NT      25.01  
  2 Murphy, Eva T              6 LTA-CA                 35.28      31.66  
  3 Springer, Hannah X         8 PASO-CA                44.50      36.52  
  4 Dorsett, Sophia J          5 BAC-CC               1:04.27      46.58  
 
Girls 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Porras, Keala K            8 PUMA-CA              1:00.02      54.59  
  2 Kinney, Zia J              7 PUMA-CA              1:07.36    1:02.00  
 -- Elzer, Megan O             8 PUMA-CA                   NT         DQ  
 
Girls 5-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartle, Kara G             8 PUMA-CA                   NT      25.15  
  2 Ciecek, Layton L           8 PUMA-CA                   NT      30.38  
  3 Springer, Hannah X         8 PASO-CA                   NT      47.23  
  4 Murphy, Eva T              6 LTA-CA                 49.36      52.07  
 -- Dorsett, Sophia J          5 BAC-CC                 41.01         DQ  
 
Girls 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Porras, Keala K            8 PUMA-CA              1:12.19    1:00.75  
 -- Ciecek, Layton L           8 PUMA-CA              1:10.28         DQ  
 -- Moseley, Maya J            8 Roadrunner-CC             NT         DQ  
 
Girls 5-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartle, Kara G             8 PUMA-CA                   NT      29.56  
  2 Murphy, Eva T              6 LTA-CA                 34.98      39.54  
  3 Springer, Hannah X         8 PASO-CA                   NT      40.00  
  4 Ciecek, Layton L           8 PUMA-CA                   NT      46.13  
      27.52   18.61                                                
 
Girls 5-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moseley, Maya J            8 Roadrunner-CC          52.20      47.71  
  2 Porras, Keala K            8 PUMA-CA              1:20.91      51.30  
 
Girls 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moseley, Maya J            8 Roadrunner-CC        1:56.84    1:51.82  
      50.13 1:01.69                                                
 
Girls 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrington, Kate O        10 PASO-CA                18.11      15.96  
  2 Dotson, Dailani A         10 BAC-CC                    NT      16.68  
  3 Jebens, Nova K            10 SMSC-CA                19.39      17.44  
  4 Stanculescu, Sofia C      10 PUMA-CA                27.89      18.00  
  5 Perez, Hope B             10 SMSC-CA                   NT      19.08  
  6 Nickerson, Reese R        10 SMSC-CA                   NT      20.71  
  7 Holt-Rhodes, Kat J        10 SMSC-CA                   NT      23.32  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Core, Maddi M             10 LTA-CA                 37.75      31.62  
  2 Dotson, Dailani A         10 BAC-CC                 35.80      35.35  
  3 Harrington, Kate O        10 PASO-CA                   NT      35.54  
  4 Wordal, Siri A            10 YNEZ-CA                37.04      36.05  
  5 Murphy, Kimberly M         9 LTA-CA                 37.01      36.24  
  6 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA                38.82      36.87  
  7 Evanoff, Reese M          10 San Luis Obispo-CA     44.81      38.82  
  8 Stanculescu, Sofia C      10 PUMA-CA                39.87      39.09  
  9 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA                41.93      43.00  
 10 Gonzalez, Madison M       10 YNEZ-CA                46.35      45.36  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Core, Maddi M             10 LTA-CA               1:21.69    1:14.35  
      35.44   38.91                                                
  2 Dorsett, Izzy A           10 BAC-CC               1:14.20    1:15.62  
      35.90   39.72                                                
  3 Jones, Tessa L            10 PUMA-CA                   NT    1:16.81  
      37.35   39.46                                                
  4 Dotson, Dailani A         10 BAC-CC               1:17.76    1:19.28  
      37.17   42.11                                                
  5 Moore, Riley A             9 YNEZ-CA              1:20.25    1:19.62  
      37.31   42.31                                                
  6 Evanoff, Reese M          10 San Luis Obispo-CA   1:35.10    1:23.76  
      40.33   43.43                                                
  7 Murphy, Kimberly M         9 LTA-CA               1:31.40    1:24.32  
      38.37   45.95                                                
  8 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA              1:30.46    1:26.85  
      40.29   46.56                                                
  9 Carey, Samantha Q         10 LTA-CA               1:36.21    1:28.59  
      41.36   47.23                                                
 10 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA              1:34.86    1:35.34  
      44.74   50.60                                                
 
Girls 9-10 250 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA                   NT    1:00.00  
  2 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA                   NT    2:00.00  
 
Girls 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nickerson, Reese R        10 SMSC-CA                   NT      23.83  
  2 Perez, Hope B             10 SMSC-CA                   NT      24.89  
  3 Holt-Rhodes, Kat J        10 SMSC-CA                   NT      26.30  
  4 Harrington, Kate O        10 PASO-CA                23.92      36.43  
      19.70   16.73                                                
  5 Jebens, Nova K            10 SMSC-CA                25.89      38.72  
      21.95   16.77                                                
  6 Evanoff, Reese M          10 San Luis Obispo-CA     29.83      39.76  
      23.97   15.79                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Core, Maddi M             10 LTA-CA                 48.05      40.74  
  2 Jones, Tessa L            10 PUMA-CA                47.72      43.69  
  3 Harrington, Kate O        10 PASO-CA                   NT      44.10  
  4 Wordal, Siri A            10 YNEZ-CA                43.62      48.07  
  5 Murphy, Kimberly M         9 LTA-CA                 44.99      48.68  
  6 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA                49.16      50.16  
  7 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA                48.45      51.52  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Kimberly M         9 LTA-CA               1:42.15    1:40.57  
      49.55   51.02                                                
  2 Carey, Samantha Q         10 LTA-CA               1:57.31    1:46.49  
      50.13   56.36                                                
  3 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA              1:40.49    1:48.27  
      54.61   53.66                                                
  4 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA              2:16.19    1:48.71  
      53.22   55.49                                                
 
Girls 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evanoff, Reese M          10 San Luis Obispo-CA     30.39      25.55  
  2 Stanculescu, Sofia C      10 PUMA-CA                42.45      26.16  
  3 Nickerson, Reese R        10 SMSC-CA                   NT      26.97  
  4 Jebens, Nova K            10 SMSC-CA                29.38      27.70  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Core, Maddi M             10 LTA-CA                 53.03      43.41  
  2 Dorsett, Izzy A           10 BAC-CC                 45.09      46.43  
  3 Murphy, Kimberly M         9 LTA-CA                 50.35      49.15  
  4 Evanoff, Reese M          10 San Luis Obispo-CA     53.10      49.88  
  5 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA                50.86      50.26  
  6 Carey, Samantha Q         10 LTA-CA                 59.08      55.06  
  7 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA              1:01.74      59.86  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Core, Maddi M             10 LTA-CA               1:43.41    1:36.29  
      44.59   51.70                                                
  2 Dorsett, Izzy A           10 BAC-CC               1:43.70    1:40.01  
      47.56   52.45                                                
  3 Wordal, Siri A            10 YNEZ-CA                   NT    1:43.51  
      50.77   52.74                                                
  4 Evanoff, Reese M          10 San Luis Obispo-CA   1:50.51    1:44.00  
      49.59   54.41                                                
  5 Murphy, Kimberly M         9 LTA-CA               1:57.69    1:49.08  
      51.77   57.31                                                
  6 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA              1:50.81    1:50.05  
      52.00   58.05                                                
  7 Jones, Tessa L            10 PUMA-CA                   NT    1:50.15  
      52.07   58.08                                                
  8 Gonzalez, Madison M       10 YNEZ-CA                   NT    1:53.44  
      54.99   58.45                                                
  9 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA              2:34.41    2:08.78  
    1:03.45 1:05.33                                                
 -- Harrington, Kate O        10 PASO-CA                   NT         DQ  
      54.25   56.72                                                
 
Girls 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Kimberly M         9 LTA-CA                 23.15      19.99  
  2 Jebens, Nova K            10 SMSC-CA                29.09      21.57  
  3 Dotson, Dailani A         10 BAC-CC                    NT      38.99  
      20.16   18.83                                                
  4 Stanculescu, Sofia C      10 PUMA-CA                30.64      46.45  
      24.91   21.54                                                
  5 Evanoff, Reese M          10 San Luis Obispo-CA        NT      58.11  
      23.70   16.58   17.83                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Core, Maddi M             10 LTA-CA                 41.06      37.69  
  2 Dotson, Dailani A         10 BAC-CC                 40.68      40.77  
  3 Moore, Riley A             9 YNEZ-CA                   NT      43.66  
  4 Murphy, Kimberly M         9 LTA-CA                 45.17      43.78  
  5 Dorsett, Izzy A           10 BAC-CC                 39.93      44.80  
  6 Evanoff, Reese M          10 San Luis Obispo-CA   1:02.84      49.40  
  7 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA                   NT      52.22  
  8 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA                47.15      54.54  
  9 Carey, Samantha Q         10 LTA-CA                 55.52      57.75  
 -- Jones, Tessa L            10 PUMA-CA                54.26         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dorsett, Izzy A           10 BAC-CC               1:35.98    1:35.22  
      43.64   51.58                                                
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Core, Maddi M             10 LTA-CA               1:31.74    1:25.89  
      40.59   45.30                                                
  2 Dorsett, Izzy A           10 BAC-CC               1:31.43    1:26.42  
  3 Jones, Tessa L            10 PUMA-CA                   NT    1:34.49  
      45.67   48.82                                                
  4 Murphy, Kimberly M         9 LTA-CA               1:35.56    1:37.51  
      46.91   50.60                                                
  5 Wordal, Siri A            10 YNEZ-CA              1:43.40    1:38.53  
      50.37   48.16                                                
  6 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA              2:15.10    1:40.32  
      51.65   48.67                                                
  7 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA              2:05.57    1:48.38  
      52.20   56.18                                                
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Core, Maddi M             10 LTA-CA               3:11.78    3:07.35  
      39.76   49.25   56.56   41.78                                
  2 Dorsett, Izzy A           10 BAC-CC               3:05.17    3:07.94  
      44.28   48.96   56.61   38.09                                
  3 Murphy, Kimberly M         9 LTA-CA               3:23.50    3:24.78  
      45.95   54.26 1:00.19   44.38                                
 
Girls 11-12 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moseley, Samara L         11 Roadrunner-CC             NT      13.71  
  2 Quaresma, Ava G           11 PUMA-CA                   NT      16.77  
  3 Schatz, Cyan M            11 BSC-CC                    NT      17.77  
  4 Hendricks, Kloie M        11 SMSC-CA                   NT      18.61  
  5 Parker, Maddie R          11 SMSC-CA                   NT      20.46  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bravo-Guzman, Noemi I     12 SMSC-CA                27.29      26.76  
  2 Alora, Janeza D           12 BSC-CC                 27.35      27.55  
  3 Moseley, Samara L         11 Roadrunner-CC          31.31      29.01  
  4 Calderon, Kasey M         12 SMSC-CA                29.85      30.00  
  5 Inutan, Kamy B            12 SMSC-CA                32.00      30.20  
  6 Pettit, Tessa L           11 PUMA-CA                31.10      30.87  
  7 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA     31.02      31.34  
  8 Tharp, Anna K             12 PUMA-CA                33.67      32.54  
  9 Roy, Sydney A             11 BAC-CC                 40.10      32.93  
 10 Cano, Celia G             12 NCA-CA                 33.67      32.94  
 11 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                33.29      33.28  
 12 Barton, Natalie N         12 SMSC-CA                30.25      34.27  
 13 Niebuhr, Maddie R         11 BSC-CC                    NT      34.38  
 14 Garcia, Kaya A            12 PUMA-CA                44.73      34.40  
 15 Hill, Maya L              12 LTA-CA                 39.63      34.50  
 16 Dorsett, Lilli O          11 BAC-CC                 36.68      34.56  
 17 Arellano, Emily M         12 SMSC-CA                37.14      34.73  
 18 Haverstock, Eva           11 BAC-CC                 34.56      34.87  
 19 Alvarez, Bella R          12 SMSC-CA                40.44      34.88  
 19 Ridenhour, Dahlia R       11 PUMA-CA                35.88      34.88  
 21 Moreno, Litzy A           12 SMSC-CA                34.93      34.99  
 22 Core, Eliana R            11 LTA-CA                 36.89      35.52  
 23 Patel, Kareena M          11 SMSC-CA                36.14      35.71  
 24 Bartle, Ariana N          11 PUMA-CA                30.37      35.72  
 25 Bullock, Maisie K         12 PUMA-CA                34.87      35.75  
 26 Edds, Ella G              11 SMSC-CA                33.57      35.93  
 27 De La Vega, Em E          11 SMSC-CA                40.47      36.01  
 28 Quaresma, Ava G           11 PUMA-CA                   NT      36.37  
 29 Espinoza, Desi J          12 BSC-CC                 40.62      36.64  
 30 Smith, An� M              11 PUMA-CA                37.15      36.70  
 31 Herrmann, Kirsten M       12 SMSC-CA                   NT      37.07  
 32 Taylor, Courtney G        11 NCA-CA                 40.01      39.56  
 33 Schatz, Cyan M            11 BSC-CC                 38.52      40.52  
 34 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA                53.59      46.44  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Giannini, Lindsey M       12 PUMA-CA              1:03.65    1:02.87  
      30.40   32.47                                                
  2 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA   1:07.54    1:04.76  
      31.13   33.63                                                
  3 Calderon, Kasey M         12 SMSC-CA              1:06.04    1:05.55  
      31.74   33.81                                                
  4 Inutan, Kamy B            12 SMSC-CA              1:06.30    1:06.31  
      31.92   34.39                                                
  5 Pettit, Tessa L           11 PUMA-CA              1:08.34    1:07.44  
      32.30   35.14                                                
  6 Tharp, Anna K             12 PUMA-CA              1:13.99    1:09.94  
      34.78   35.16                                                
  7 Barton, Natalie N         12 SMSC-CA              1:05.31    1:10.77  
      33.22   37.55                                                
  8 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA               1:10.22    1:12.86  
      35.12   37.74                                                
  9 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA              1:11.68    1:12.95  
      35.16   37.79                                                
 10 Edds, Ella G              11 SMSC-CA              1:12.37    1:13.07  
      35.82   37.25                                                
 11 Dorsett, Lilli O          11 BAC-CC               1:12.18    1:14.92  
      36.29   38.63                                                
 12 Arellano, Emily M         12 SMSC-CA              1:21.50    1:15.23  
      36.20   39.03                                                
 13 Sinner, Berkley K         11 PUMA-CA              1:22.07    1:15.38  
    1:15.44                                                        
 14 Ridenhour, Dahlia R       11 PUMA-CA                   NT    1:16.51  
 15 Moreno, Litzy A           12 SMSC-CA              1:19.99    1:17.92  
      37.00   40.92                                                
 16 Haverstock, Eva           11 BAC-CC               1:13.63    1:18.22  
      37.43   40.79                                                
 17 Patel, Kareena M          11 SMSC-CA              1:21.76    1:19.82  
      38.57   41.25                                                
 18 Core, Eliana R            11 LTA-CA               1:27.37    1:19.90  
    1:19.90                                                        
 19 Alvarez, Bella R          12 SMSC-CA              1:38.69    1:22.31  
 20 Garcia, Kaya A            12 PUMA-CA              1:14.92    1:22.36  
      38.90   43.46                                                
 21 De La Vega, Em E          11 SMSC-CA              1:26.90    1:25.76  
 22 Schatz, Cyan M            11 BSC-CC               1:26.40    1:26.39  
 23 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA              2:01.81    1:34.86  
      46.18   48.68                                                
 24 Koff, Maddie R            11 LTA-CA               1:41.14    1:41.88  
      46.11   55.77                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Calderon, Kasey M         12 SMSC-CA              2:24.01    2:21.84  
      34.08   36.58   35.85   35.33                                
  2 Giannini, Lindsey M       12 PUMA-CA              2:24.32    2:23.14  
      34.74   37.21   37.06   34.13                                
  3 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA   2:32.82    2:23.53  
      33.40   37.76   37.47   34.90                                
  4 Inutan, Kamy B            12 SMSC-CA              2:24.63    2:24.50  
      33.53   37.76   37.04   36.17                                
  5 Tharp, Anna K             12 PUMA-CA              2:34.16    2:30.88  
      35.88   38.72   39.24   37.04                                
  6 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA              2:37.20    2:34.08  
      36.15   39.81   41.35   36.77                                
  7 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA               2:37.20    2:34.10  
      35.86   40.23   41.86   36.15                                
  8 Barton, Natalie N         12 SMSC-CA              2:21.76    2:36.53  
      36.69   39.93   40.47   39.44                                
  9 Edds, Ella G              11 SMSC-CA              2:31.79    2:42.51  
      36.95   42.60   42.38   40.58                                
 10 Dorsett, Lilli O          11 BAC-CC               2:37.20    2:43.15  
      37.40   41.75   42.84   41.16                                
 11 Sinner, Berkley K         11 PUMA-CA              2:37.20    2:48.52  
      37.97   42.45   44.20   43.90                                
 12 Haverstock, Eva           11 BAC-CC               2:37.20    2:48.57  
      38.90   43.11   44.56   42.00                                
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA        NT    6:38.53  
      36.60   41.21   40.45   41.03   40.78   40.64   39.84   39.80
      40.33   37.85                                                
 
Girls 11-12 500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bravo-Guzman, Noemi I     12 SMSC-CA              5:25.02    1:00.00  
  2 Barton, Natalie N         12 SMSC-CA              6:23.93    2:00.00  
  3 Calderon, Kasey M         12 SMSC-CA              6:16.61    3:00.00  
  4 Alora, Janeza D           12 BSC-CC               6:10.66    4:00.00  
  5 Moseley, Samara L         11 Roadrunner-CC             NT    5:00.00  
  6 Edds, Ella G              11 SMSC-CA              6:53.52    6:00.00  
  7 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA              7:07.27    6:01.00  
  8 Inutan, Kamy B            12 SMSC-CA              6:34.80    6:02.00  
  9 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA   6:07.30    6:03.00  
 10 Arellano, Emily M         12 SMSC-CA                   NT    6:04.00  
 
Girls 11-12 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bullock, Maisie K         12 PUMA-CA                   NT      19.77  
  2 Herrmann, Kirsten M       12 SMSC-CA                   NT      20.15  
  3 Hendricks, Kloie M        11 SMSC-CA                   NT      23.38  
  4 Quaresma, Ava G           11 PUMA-CA                   NT      23.51  
  5 Parker, Maddie R          11 SMSC-CA                   NT      23.96  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pettit, Tessa L           11 PUMA-CA                35.38      34.91  
  2 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA     34.91      35.41  
  3 Tharp, Anna K             12 PUMA-CA                40.62      38.66  
  4 Ridenhour, Dahlia R       11 PUMA-CA                38.45      39.92  
  5 Haverstock, Eva           11 BAC-CC                 38.37      40.10  
  6 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                42.71      41.42  
  7 Alvarez, Bella R          12 SMSC-CA                53.96      41.66  
  8 Roy, Sydney A             11 BAC-CC                 42.71      41.84  
  9 Moreno, Litzy A           12 SMSC-CA                41.28      43.67  
 10 Bullock, Maisie K         12 PUMA-CA                42.99      43.91  
 11 Patel, Kareena M          11 SMSC-CA                45.30      45.46  
 12 Hill, Maya L              12 LTA-CA                 50.53      45.50  
 13 Edds, Ella G              11 SMSC-CA                40.92      45.93  
 14 Cano, Celia G             12 NCA-CA                 43.37      46.05  
 15 Niebuhr, Maddie R         11 BSC-CC                    NT      47.45  
 16 De La Vega, Em E          11 SMSC-CA                50.81      48.16  
 17 Taylor, Courtney G        11 NCA-CA                 46.23      48.92  
 18 Arellano, Emily M         12 SMSC-CA                45.14      49.02  
 19 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA                55.67      49.25  
 20 Smith, An� M              11 PUMA-CA                47.33      49.86  
 21 Core, Eliana R            11 LTA-CA                 45.75      52.63  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pettit, Tessa L           11 PUMA-CA              1:15.72    1:15.49  
      36.79   38.70                                                
  2 Alora, Janeza D           12 BSC-CC               1:17.45    1:15.81  
      35.66   40.15                                                
  3 Inutan, Kamy B            12 SMSC-CA              1:16.13    1:15.93  
      37.33   38.60                                                
  4 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA   1:19.10    1:16.50  
      37.64   38.86                                                
  5 Calderon, Kasey M         12 SMSC-CA              1:22.89    1:19.03  
      38.50   40.53                                                
  6 Tharp, Anna K             12 PUMA-CA              1:24.71    1:24.23  
      41.32   42.91                                                
  7 Haverstock, Eva           11 BAC-CC               1:22.25    1:24.56  
      40.98   43.58                                                
  8 Ridenhour, Dahlia R       11 PUMA-CA              1:24.71    1:25.11  
      40.80   44.31                                                
  9 Madison, Coop A           11 BAC-CC               1:30.18    1:27.28  
      41.90   45.38                                                
 10 Sinner, Berkley K         11 PUMA-CA              1:36.80    1:29.08  
      42.23   46.85                                                
 11 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA              1:31.72    1:29.51  
      43.50   46.01                                                
 12 Barton, Natalie N         12 SMSC-CA              1:42.60    1:30.03  
      44.84   45.19                                                
 13 Patel, Kareena M          11 SMSC-CA              1:39.91    1:36.04  
      47.00   49.04                                                
 14 Alvarez, Bella R          12 SMSC-CA                   NT    1:36.46  
      43.43   53.03                                                
 15 Arellano, Emily M         12 SMSC-CA              1:38.97    1:39.68  
      48.24   51.44                                                
 16 Moreno, Litzy A           12 SMSC-CA              1:50.71    1:39.81  
      48.23   51.58                                                
 17 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA              1:41.50    1:44.15  
 -- Koff, Maddie R            11 LTA-CA               2:03.31         DQ  
      53.70 1:00.69                                                
 
Girls 11-12 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Herrmann, Kirsten M       12 SMSC-CA                   NT      23.92  
  2 Parker, Maddie R          11 SMSC-CA                   NT      30.77  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pettit, Tessa L           11 PUMA-CA                40.97      39.00  
  2 Giannini, Lindsey M       12 PUMA-CA                40.11      39.48  
  3 Alora, Janeza D           12 BSC-CC                 41.68      39.65  
  4 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA                 41.53      42.20  
  5 Tharp, Anna K             12 PUMA-CA                42.88      43.34  
  6 Dorsett, Lilli O          11 BAC-CC                 42.34      43.83  
  7 Patel, Kareena M          11 SMSC-CA                44.68      44.27  
  8 Madison, Coop A           11 BAC-CC                 45.96      44.68  
  9 Garcia, Kaya A            12 PUMA-CA                47.51      46.38  
 10 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                48.73      46.43  
 11 De La Vega, Em E          11 SMSC-CA                48.96      47.79  
 12 Schatz, Cyan M            11 BSC-CC                 50.24      47.91  
 13 Haverstock, Eva           11 BAC-CC                 48.42      48.80  
 14 Core, Eliana R            11 LTA-CA                 51.19      48.96  
 15 Arellano, Emily M         12 SMSC-CA                56.86      50.18  
 16 Alvarez, Bella R          12 SMSC-CA              1:04.07      50.55  
 17 Moreno, Litzy A           12 SMSC-CA                59.56      51.53  
 18 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA              1:14.68    1:00.30  
 -- Koff, Maddie R            11 LTA-CA                    NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bravo-Guzman, Noemi I     12 SMSC-CA              1:16.33    1:16.46  
      36.04   40.42                                                
  2 Moseley, Samara L         11 Roadrunner-CC        1:29.57    1:23.33  
      40.50   42.83                                                
  3 Barton, Natalie N         12 SMSC-CA              1:24.38    1:24.08  
      40.40   43.68                                                
  4 Pettit, Tessa L           11 PUMA-CA              1:28.21    1:25.14  
      40.52   44.62                                                
  5 Inutan, Kamy B            12 SMSC-CA              1:26.62    1:26.97  
      41.53   45.44                                                
  6 Calderon, Kasey M         12 SMSC-CA              1:26.13    1:27.03  
      41.43   45.60                                                
  7 Alora, Janeza D           12 BSC-CC               1:28.80    1:27.49  
      41.46   46.03                                                
  8 Dorsett, Lilli O          11 BAC-CC               1:37.86    1:31.87  
      43.62   48.25                                                
  9 Tharp, Anna K             12 PUMA-CA              1:37.35    1:32.10  
      44.12   47.98                                                
 10 Cano, Celia G             12 NCA-CA                    NT    1:35.73  
      45.21   50.52                                                
 11 Patel, Kareena M          11 SMSC-CA              1:37.52    1:36.39  
      46.25   50.14                                                
 12 Roy, Sydney A             11 BAC-CC               1:38.54    1:37.10  
      45.59   51.51                                                
 13 De La Vega, Em E          11 SMSC-CA              1:44.97    1:39.01  
      46.74   52.27                                                
 14 Espinoza, Desi J          12 BSC-CC                    NT    1:42.75  
      47.70   55.05                                                
 15 Hill, Maya L              12 LTA-CA               1:55.45    1:42.78  
      48.28   54.50                                                
 16 Haverstock, Eva           11 BAC-CC               1:49.80    1:44.12  
      50.97   53.15                                                
 17 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA              1:53.02    1:45.38  
      50.42   54.96                                                
 18 Niebuhr, Maddie R         11 BSC-CC                    NT    1:46.22  
      49.75   56.47                                                
 19 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA   1:46.45    1:46.79  
      50.46   56.33                                                
 20 Core, Eliana R            11 LTA-CA               1:52.62    1:49.67  
      52.08   57.59                                                
 21 Edds, Ella G              11 SMSC-CA              1:56.05    1:50.07  
      52.62   57.45                                                
 22 Taylor, Courtney G        11 NCA-CA                    NT    1:50.59  
      52.00   58.59                                                
 23 Alvarez, Bella R          12 SMSC-CA                   NT    1:51.01  
      50.91 1:00.10                                                
 24 Schatz, Cyan M            11 BSC-CC               1:49.58    1:52.45  
      51.23 1:01.22                                                
 25 Bartle, Ariana N          11 PUMA-CA              1:56.87    1:54.11  
      53.31 1:00.80                                                
 26 Arellano, Emily M         12 SMSC-CA              2:04.35    1:54.16  
      54.38   59.78                                                
 27 Smith, An� M              11 PUMA-CA              2:05.82    1:59.78  
      58.27 1:01.51                                                
 28 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA              2:05.29    2:02.24  
      59.73 1:02.51                                                
 
Girls 11-12 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alora, Janeza D           12 BSC-CC                 19.58      19.64  
  2 Bullock, Maisie K         12 PUMA-CA                21.90      21.07  
  3 Parker, Maddie R          11 SMSC-CA                   NT      23.81  
  4 Bartle, Ariana N          11 PUMA-CA                   NT      55.98  
      22.24   15.77   17.97                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alora, Janeza D           12 BSC-CC                 31.07      30.80  
  2 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA     35.24      34.94  
  3 Giannini, Lindsey M       12 PUMA-CA                36.05      35.58  
  4 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                37.03      36.14  
  5 Pettit, Tessa L           11 PUMA-CA                42.50      37.79  
  6 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA                 41.28      37.90  
  7 Moreno, Litzy A           12 SMSC-CA                40.08      41.65  
  8 Garcia, Kaya A            12 PUMA-CA                52.94      41.95  
  9 Haverstock, Eva           11 BAC-CC                 48.02      43.04  
 10 Edds, Ella G              11 SMSC-CA                44.00      43.10  
 11 De La Vega, Em E          11 SMSC-CA                41.52      44.30  
 12 Tharp, Anna K             12 PUMA-CA                45.13      45.34  
 13 Core, Eliana R            11 LTA-CA                 51.36      45.58  
 14 Ridenhour, Dahlia R       11 PUMA-CA                50.87      46.09  
 15 Schatz, Cyan M            11 BSC-CC                 48.07      46.45  
 16 Alvarez, Bella R          12 SMSC-CA                   NT      47.11  
 17 Arellano, Emily M         12 SMSC-CA                49.01      48.13  
 18 Patel, Kareena M          11 SMSC-CA                50.74      50.35  
 19 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA                   NT      52.29  
 -- Dorsett, Lilli O          11 BAC-CC                 41.81         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alora, Janeza D           12 BSC-CC               1:07.50    1:08.30  
      31.61   36.69                                                
  2 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA              1:23.00    1:35.83  
      44.16   51.67                                                
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alora, Janeza D           12 BSC-CC               1:14.26    1:11.11  
      33.32   37.79                                                
  2 Moseley, Samara L         11 Roadrunner-CC        1:20.88    1:14.68  
      35.21   39.47                                                
  3 Inutan, Kamy B            12 SMSC-CA              1:16.60    1:16.12  
      36.64   39.48                                                
  4 Calderon, Kasey M         12 SMSC-CA              1:17.63    1:18.12  
      37.18   40.94                                                
  5 Pettit, Tessa L           11 PUMA-CA              1:19.97    1:18.77  
      37.14   41.63                                                
  6 Barton, Natalie N         12 SMSC-CA              1:25.45    1:21.04  
      40.72   40.32                                                
  7 Dorsett, Lilli O          11 BAC-CC               1:30.11    1:26.03  
      41.20   44.83                                                
  8 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA   1:20.21    1:26.11  
      38.88   47.23                                                
  9 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA              1:27.59    1:26.18  
      39.90   46.28                                                
 10 Roy, Sydney A             11 BAC-CC               1:53.44    1:26.41  
 11 Cano, Celia G             12 NCA-CA               1:34.69    1:27.87  
      43.64   44.23                                                
 12 Haverstock, Eva           11 BAC-CC               1:31.31    1:29.93  
      41.26   48.67                                                
 13 Patel, Kareena M          11 SMSC-CA              1:33.33    1:31.11  
      46.29   44.82                                                
 14 Ridenhour, Dahlia R       11 PUMA-CA              1:28.12    1:31.18  
      42.22   48.96                                                
 15 Garcia, Kaya A            12 PUMA-CA              1:26.39    1:31.47  
      44.45   47.02                                                
 16 Bullock, Maisie K         12 PUMA-CA                   NT    1:32.99  
      43.57   49.42                                                
 17 Edds, Ella G              11 SMSC-CA              1:29.66    1:33.74  
      45.07   48.67                                                
 18 Alvarez, Bella R          12 SMSC-CA                   NT    1:34.78  
 19 De La Vega, Em E          11 SMSC-CA              1:43.07    1:34.90  
 20 Niebuhr, Maddie R         11 BSC-CC                    NT    1:34.98  
      47.48   47.50                                                
 21 Moreno, Litzy A           12 SMSC-CA              1:36.42    1:35.28  
      44.20   51.08                                                
 22 Arellano, Emily M         12 SMSC-CA              1:42.58    1:36.30  
      45.36   50.94                                                
 23 Espinoza, Desi J          12 BSC-CC                    NT    1:37.52  
      47.93   49.59                                                
 24 Core, Eliana R            11 LTA-CA                    NT    1:38.16  
      48.50   49.66                                                
 25 Schatz, Cyan M            11 BSC-CC               1:40.51    1:42.20  
 26 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA                   NT    1:43.85  
      48.15   55.70                                                
 27 Bartle, Ariana N          11 PUMA-CA              1:38.00    1:44.82  
 -- Hill, Maya L              12 LTA-CA               1:45.72         DQ  
      46.71   49.54                                                
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Calderon, Kasey M         12 SMSC-CA              2:55.82    2:43.15  
      37.25   44.96   46.09   34.85                                
  2 Inutan, Kamy B            12 SMSC-CA              2:49.26    2:43.92  
      38.53   42.17   47.68   35.54                                
  3 Barton, Natalie N         12 SMSC-CA              2:57.07    2:52.89  
      42.59   45.96   45.01   39.33                                
  4 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA               3:01.30    3:02.44  
      41.46   50.37   51.44   39.17                                
  5 Edds, Ella G              11 SMSC-CA              3:01.30    3:09.16  
      45.91   47.67   57.45   38.13                                
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alora, Janeza D           12 BSC-CC               5:39.18    5:26.53  
      32.85   38.66   45.26   44.98   48.15   45.43   36.45   34.75
  2 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA        NT    6:11.45  
      40.06   47.98   46.78   44.67   56.98   57.59   39.83   37.56
 
Girls 13-14 750 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marsalek, Emma J          14 SMSC-CA                   NT       1.00  
  2 Jebens, Alaska L          14 SMSC-CA                   NT       2.00  
  3 Steed, Ryan N             13 SMSC-CA                   NT       3.00  
  4 Lomibao, Jamie Z          13 SMSC-CA                   NT       4.00  
  5 Koc, Naya                 14 San Luis Obispo-CA        NT       5.00  
  6 Cabiles, Allie A          13 SMSC-CA                   NT       6.00  
  7 Brown, Jada N             14 SMSC-CA                   NT       7.00  
  8 Contreras, Isabelle L     13 SMSC-CA                   NT       8.00  
 
Girls 15 & Over 1000 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fraire, Izzie M           18 SMSC-CA                   NT       1.00  
  1 Edds, Emily E             16 SMSC-CA             10:44.24       1.00  
  3 Lewis, Aiden E            16 SMSC-CA             10:43.99       3.00  
  4 Calderon, Haley M         17 SMSC-CA                   NT       4.00  
  5 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA  12:04.18       5.00  
  6 Brown, Saray M            16 SMSC-CA             12:10.47       6.00  
  7 Calderon, Jayza M         15 SMSC-CA             13:18.70       7.00  
  8 Tefera, Ilu G             17 SMSC-CA                   NT       8.00  
  9 Allen, Jamie M            15 SMSC-CA                   NT       9.00  
 10 Carlson, Rachel B         17 SMSC-CA             12:53.12      10.00  
 11 Hernandez, Elizabeth A    15 SMSC-CA             12:31.96      11.00  
 12 Hetland, Grace M          15 SMSC-CA                   NT      12.00  
 12 Fuller, Monica A          15 SMSC-CA             11:29.23      12.00  
 14 Moseley, Gabrielle H      16 Roadrunner-CC             NT      13.00  
 
Girls 13 & Over 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cobb, Sarah C             14 BAC-CC                    NT      13.73  
  2 Hosman, Hannah J          14 BSC-CC                    NT      13.75  
  3 Stanculescu, Maria A      14 PUMA-CA                24.75      16.27  
  4 Montoya, Lili G           14 PASO-CA                   NT      16.40  
  5 Vickers, Charlee F        14 SMSC-CA                   NT      17.93  
  6 Nickerson, Paige P        13 SMSC-CA                   NT      18.08  
  7 Floberg, Molly A          15 PASO-CA                21.81      20.51  
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Travis, Anna              16 BSC-CC                 25.50      25.87  
  2 Bartolome, Annie K        17 PUMA-CA                25.25      25.99  
  3 Koc, Naya                 14 San Luis Obispo-CA     25.86      26.50  
  4 Brown, Saray M            16 SMSC-CA                26.05      26.87  
  5 Cobb, Grace E             14 BAC-CC                 26.14      26.92  
  6 Cabiles, Allie A          13 SMSC-CA                28.42      26.95  
  7 Moffitt, Kendall S        15 NCA-CA                 26.33      26.99  
  8 Pearigen, Tabitha M       13 YNEZ-CA                27.78      27.05  
  9 Calderon, Jayza M         15 SMSC-CA                27.59      27.22  
 10 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA     28.03      27.36  
 11 Cobb, Sarah C             14 BAC-CC                 26.61      27.39  
 12 Fraire, Izzie M           18 SMSC-CA                26.58      27.61  
 13 Kirn, Gaylynn R           14 PUMA-CA                27.85      27.84  
 14 Oppedahl, Claire M        14 PUMA-CA                28.17      27.90  
 15 Wood, Rachel M            15 PUMA-CA                26.32      28.27  
 16 Seidel, Tyler A           15 NCA-CA                 28.74      28.47  
 17 Lewis, Aiden E            16 SMSC-CA                28.11      28.49  
 18 Marsalek, Emma J          14 SMSC-CA                27.52      28.55  
 19 Springer, Abby Q          15 PASO-CA                29.06      28.58  
 20 Arreguin, Katie N         13 LTA-CA                 28.89      28.60  
 21 Hosman, Hannah J          14 BSC-CC                    NT      28.70  
 22 Urmston, Sam J            17 BSC-CC                 27.26      28.86  
 23 Feola, Kristyn M          15 BSC-CC                 27.38      29.03  
 24 Fuller, Monica A          15 SMSC-CA                27.76      29.21  
 25 Napier, Andi S            16 BAC-CC                    NT      29.29  
 26 Moseley, Gabrielle H      16 Roadrunner-CC          27.50      29.46  
 27 Haverstock, Ella R        13 BAC-CC                 31.05      29.61  
 28 Brown, Jada N             14 SMSC-CA                30.25      29.65  
 28 Jebens, Alaska L          14 SMSC-CA                29.37      29.65  
 30 Tefera, Ilu G             17 SMSC-CA                27.93      29.66  
 31 Steed, Ryan N             13 SMSC-CA                29.09      29.72  
 32 Severson, Emma E          17 NCA-CA                 29.62      29.73  
 33 Mosichuk, Morgan C        14 San Luis Obispo-CA     29.65      29.92  
 34 Carlson, Rachel B         17 SMSC-CA                30.20      30.05  
 35 Contreras, Isabelle L     13 SMSC-CA                30.83      30.46  
 36 Kafeyan, Julia L          15 LTA-CA                 39.03      31.70  
 37 Russell, Aleah W          17 PASO-CA                32.65      31.91  
 38 Cobb, Hannah C            15 BAC-CC                    NT      32.02  
 39 Perrine, Sofia L          13 PUMA-CA                33.54      32.04  
 40 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA                35.50      32.07  
 41 Estes, Taryn A            16 PASO-CA                31.93      33.20  
 42 Stanculescu, Maria A      14 PUMA-CA                38.21      34.21  
 43 Crist, Alexis F           16 BSC-CC                    NT      34.64  
 44 Arechiga, Madi B          13 SMSC-CA                37.75      35.67  
 45 Montoya, Lili G           14 PASO-CA                   NT      35.89  
 46 Rhoades, Jalin N          13 PUMA-CA                   NT      36.51  
 47 Beyea, Cosette I          13 SMSC-CA                37.49      36.83  
 48 Richmann, Milan A         13 PASO-CA                32.68      38.28  
 49 Russell, Katrina L        13 PASO-CA                45.39      44.64  
 50 Floberg, Molly A          15 PASO-CA                43.96      45.97  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartolome, Annie K        17 PUMA-CA                54.28      56.50  
      27.15   29.35                                                
  2 Moffitt, Kendall S        15 NCA-CA                 58.58      58.73  
      28.28   30.45                                                
  3 Cobb, Sarah C             14 BAC-CC                 57.55      58.96  
      28.12   30.84                                                
  4 Kirn, Gaylynn R           14 PUMA-CA                59.42      58.97  
      28.58   30.39                                                
  5 Cobb, Grace E             14 BAC-CC                 59.19    1:00.01  
      28.48   31.53                                                
  6 Oppedahl, Claire M        14 PUMA-CA              1:01.94    1:00.42  
      29.24   31.18                                                
  7 Feola, Kristyn M          15 BSC-CC                 58.78    1:00.81  
      29.16   31.65                                                
  8 Luke, Taye M              14 YNEZ-CA                   NT    1:01.58  
      29.13   32.45                                                
  9 Giannini, Emilie M        15 PUMA-CA                58.39    1:01.74  
      29.39   32.35                                                
 10 Arreguin, Katie N         13 LTA-CA               1:03.28    1:01.82  
      29.36   32.46                                                
 11 Fuller, Monica A          15 SMSC-CA              1:00.22    1:02.41  
      29.85   32.56                                                
 12 Seidel, Tyler A           15 NCA-CA               1:03.05    1:02.74  
      30.31   32.43                                                
 13 Dooley, Clare E           17 San Luis Obispo-CA   1:01.94    1:03.32  
      30.59   32.73                                                
 14 Brown, Jada N             14 SMSC-CA              1:05.09    1:03.60  
      30.75   32.85                                                
 15 Napier, Andi S            16 BAC-CC                    NT    1:03.86  
      30.59   33.27                                                
 16 Brooks, Keira A           13 San Luis Obispo-CA   1:05.04    1:04.25  
      30.92   33.33                                                
 17 Cusick, Sam L             14 PUMA-CA              1:03.97    1:04.72  
      30.93   33.79                                                
 18 Haverstock, Ella R        13 BAC-CC               1:04.39    1:05.51  
      30.93   34.58                                                
 19 Mosichuk, Morgan C        14 San Luis Obispo-CA   1:04.94    1:06.00  
      30.77   35.23                                                
 20 Hernandez, Elizabeth A    15 SMSC-CA              1:04.15    1:06.03  
      32.45   33.58                                                
 21 Jackson, Caitlin I        14 BSC-CC               1:06.76    1:06.42  
      31.84   34.58                                                
 22 Hosman, Hannah J          14 BSC-CC               1:07.18    1:07.72  
 23 Payne, Lillian G          14 BSC-CC               1:06.66    1:08.25  
      32.02   36.23                                                
 24 Cobb, Hannah C            15 BAC-CC               1:08.45    1:08.32  
      32.72   35.60                                                
 25 Rice, Hannah              14 BSC-CC               1:07.42    1:08.44  
      31.97   36.47                                                
 26 Hetland, Grace M          15 SMSC-CA              1:08.22    1:09.29  
      33.05   36.24                                                
 27 Perrine, Sofia L          13 PUMA-CA              1:10.98    1:10.75  
      33.69   37.06                                                
 28 Estes, Taryn A            16 PASO-CA              1:10.30    1:10.76  
      34.01   36.75                                                
 29 Kafeyan, Julia L          15 LTA-CA               1:35.52    1:11.01  
      34.02   36.99                                                
 30 Henretty, Tegan E         13 PASO-CA                   NT    1:16.61  
      35.19   41.42                                                
 31 Crist, Alexis F           16 BSC-CC               1:26.82    1:23.07  
      37.04   46.03                                                
 32 Beyea, Cosette I          13 SMSC-CA              1:22.81    1:23.89  
      39.69   44.20                                                
 -- Pearigen, Tabitha M       13 YNEZ-CA                59.24         DQ  
      28.04   31.56                                                
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moffitt, Kendall S        15 NCA-CA               2:04.24    2:03.24  
      28.77   31.78   32.30   30.39                                
  2 Bartolome, Annie K        17 PUMA-CA              1:56.48    2:03.38  
      28.98   31.67   32.54   30.19                                
  3 Pearigen, Tabitha M       13 YNEZ-CA              2:14.07    2:08.66  
      29.06   32.46   34.16   32.98                                
  4 McIntyre, Elyse C         14 NCA-CA               2:11.17    2:09.96  
      30.45   32.46   33.40   33.65                                
  5 Kirn, Gaylynn R           14 PUMA-CA              2:09.62    2:11.00  
      31.19   33.40   33.63   32.78                                
  6 Oppedahl, Claire M        14 PUMA-CA              2:10.44    2:12.15  
      30.85   34.12   34.13   33.05                                
  7 Fuller, Monica A          15 SMSC-CA              2:06.75    2:12.21  
      31.14   33.65   34.63   32.79                                
  8 Feola, Kristyn M          15 BSC-CC               2:08.66    2:12.43  
      30.48   33.47   34.47   34.01                                
  9 Cobb, Sarah C             14 BAC-CC               2:07.83    2:12.50  
      29.71   34.15   34.94   33.70                                
 10 Giannini, Emilie M        15 PUMA-CA              2:11.56    2:13.13  
      30.39   34.44   35.20   33.10                                
 11 Cobb, Grace E             14 BAC-CC               2:13.46    2:16.07  
      30.47   35.38   36.19   34.03                                
 12 Arreguin, Katie N         13 LTA-CA               2:14.81    2:16.27  
      30.34   34.57   36.11   35.25                                
 13 Seidel, Tyler A           15 NCA-CA               2:19.06    2:18.15  
      32.66   35.21   35.56   34.72                                
 14 Brown, Jada N             14 SMSC-CA              2:18.55    2:19.09  
      32.53   35.07   35.78   35.71                                
 15 Luke, Taye M              14 YNEZ-CA                   NT    2:19.31  
      30.57   35.63   37.96   35.15                                
 16 Cusick, Sam L             14 PUMA-CA              2:20.01    2:19.76  
      32.49   35.88   36.53   34.86                                
 17 Brooks, Keira A           13 San Luis Obispo-CA   2:21.80    2:21.31  
      32.57   35.63   36.97   36.14                                
 18 Napier, Andi S            16 BAC-CC                    NT    2:23.20  
      32.37   36.44   37.89   36.50                                
 19 Russell, Aleah W          17 PASO-CA              2:27.42    2:27.70  
      35.13   38.71   38.93   34.93                                
 20 Contreras, Isabelle L     13 SMSC-CA              2:35.85    2:31.64  
      33.80   38.09   40.88   38.87                                
 21 Hetland, Grace M          15 SMSC-CA              2:26.12    2:32.09  
      34.78   39.55   40.46   37.30                                
 22 Estes, Taryn A            16 PASO-CA              2:29.06    2:32.47  
      35.98   39.31   39.76   37.42                                
 23 Payne, Lillian G          14 BSC-CC               2:32.91    2:35.26  
      35.11   39.72   41.79   38.64                                
 24 Rice, Hannah              14 BSC-CC               2:37.29    2:36.81  
      34.47   39.60   42.05   40.69                                
 25 Perrine, Sofia L          13 PUMA-CA                   NT    2:39.47  
 26 Kafeyan, Julia L          15 LTA-CA               3:40.62    2:45.55  
      36.83   42.00   44.06   42.66                                
 27 Henretty, Tegan E         13 PASO-CA                   NT    2:50.76  
      36.11   42.94   47.74   43.97                                
 28 Beyea, Cosette I          13 SMSC-CA                   NT    3:07.21  
                    2:26.08                                        
 29 Russell, Katrina L        13 PASO-CA              3:25.88    3:22.70  
    1:40.42   54.39   47.89                                        
 
Girls 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moffitt, Kendall S        15 NCA-CA               5:20.94    5:29.31  
      29.25   32.56   33.36   33.44   33.49   33.83   33.63   33.70
      33.47   32.58                                                
  2 Travis, Anna              16 BSC-CC               5:32.48    5:41.63  
      30.77   33.99   34.75   34.97   35.00   35.33   35.67   34.49
      34.40   32.26                                                
  3 Fuller, Monica A          15 SMSC-CA              5:32.24    5:42.07  
      32.00   34.95   35.40   35.06   35.41   34.82   34.93   33.92
      33.35   32.23                                                
  4 Koc, Naya                 14 San Luis Obispo-CA   5:42.29    5:45.36  
      32.03   35.37   35.92   35.62   35.51   34.97   34.33   34.57
      34.22   32.82                                                
  5 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA   5:39.10    5:52.47  
      32.37   35.79   36.63   36.29   34.40   34.99   35.99   36.01
      35.38   34.62                                                
  6 Seidel, Tyler A           15 NCA-CA               6:29.46    6:06.15  
      32.27   35.38   37.31   37.84   37.32   37.06   37.72   37.65
      37.22   36.38                                                
  7 Feola, Kristyn M          15 BSC-CC               5:50.77    6:06.86  
      32.86   36.05   36.45   37.54   37.54   36.56   37.67   37.40
      37.95   36.84                                                
  8 Urmston, Sam J            17 BSC-CC               6:16.99    6:10.73  
      32.66   36.38   37.54   37.93   38.20   37.53   38.56   37.90
      38.66   35.37                                                
  9 Arreguin, Katie N         13 LTA-CA               6:07.08    6:12.95  
      32.49   36.49   37.94   38.67   37.63   39.24   38.28   38.26
      37.84   36.11                                                
 
Girls 13 & Over 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stanculescu, Maria A      14 PUMA-CA                27.47      19.39  
  2 Urmston, Sam J            17 BSC-CC                 14.50      31.28  
      15.13   16.15                                                
  3 Nickerson, Paige P        13 SMSC-CA                25.57      37.00  
      21.57   15.43                                                
  4 Rhoades, Jalin N          13 PUMA-CA                   NT      42.47  
      21.51   20.96                                                
  5 Richmann, Milan A         13 PASO-CA                   NT      44.56  
      21.21   23.35                                                
  6 Cobb, Grace E             14 BAC-CC                    NT      50.02  
      15.04   16.83   18.15                                        
  7 Vickers, Charlee F        14 SMSC-CA                   NT      50.32  
      20.78   29.54                                                
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartolome, Annie K        17 PUMA-CA                57.69    1:00.32  
      29.39   30.93                                                
  2 Kirn, Gaylynn R           14 PUMA-CA              1:06.53    1:07.40  
      32.97   34.43                                                
  3 Moffitt, Kendall S        15 NCA-CA               1:08.04    1:08.17  
      33.49   34.68                                                
  4 Oppedahl, Claire M        14 PUMA-CA              1:07.10    1:08.21  
      33.39   34.82                                                
  5 Feola, Kristyn M          15 BSC-CC               1:05.93    1:08.75  
      33.27   35.48                                                
  6 Pearigen, Tabitha M       13 YNEZ-CA                   NT    1:09.24  
      33.05   36.19                                                
  7 Giannini, Emilie M        15 PUMA-CA              1:07.48    1:09.70  
      34.90   34.80                                                
  8 Hernandez, Elizabeth A    15 SMSC-CA              1:09.40    1:09.99  
      35.06   34.93                                                
  9 Cobb, Grace E             14 BAC-CC               1:07.14    1:10.04  
      33.27   36.77                                                
 10 McIntyre, Elyse C         14 NCA-CA               1:07.59    1:10.33  
      33.93   36.40                                                
 11 Haverstock, Ella R        13 BAC-CC               1:07.63    1:10.45  
      34.35   36.10                                                
 12 Payne, Lillian G          14 BSC-CC               1:15.01    1:13.51  
      36.02   37.49                                                
 13 Lomibao, Jamie Z          13 SMSC-CA              1:10.94    1:13.92  
      36.67   37.25                                                
 14 Mosichuk, Morgan C        14 San Luis Obispo-CA   1:15.63    1:15.39  
      36.25   39.14                                                
 15 Fuller, Monica A          15 SMSC-CA              1:11.11    1:16.04  
      37.07   38.97                                                
 16 Jackson, Caitlin I        14 BSC-CC               1:15.13    1:16.08  
      37.16   38.92                                                
 17 Napier, Andi S            16 BAC-CC                    NT    1:16.16  
      38.03   38.13                                                
 18 Kafeyan, Julia L          15 LTA-CA               1:14.83    1:18.55  
 19 Arreguin, Katie N         13 LTA-CA               1:18.61    1:18.57  
      38.78   39.79                                                
 20 Seidel, Tyler A           15 NCA-CA               1:18.06    1:18.70  
      38.93   39.77                                                
 21 Rice, Hannah              14 BSC-CC               1:21.95    1:21.04  
      38.28   42.76                                                
 22 Perrine, Sofia L          13 PUMA-CA                   NT    1:21.61  
      40.18   41.43                                                
 23 Brown, Jada N             14 SMSC-CA              1:19.23    1:22.06  
      40.24   41.82                                                
 24 Brooks, Keira A           13 San Luis Obispo-CA   1:24.72    1:23.69  
      39.96   43.73                                                
 25 Estes, Taryn A            16 PASO-CA              1:24.52    1:24.19  
      41.20   42.99                                                
 26 Contreras, Isabelle L     13 SMSC-CA              1:26.88    1:24.39  
      41.49   42.90                                                
 27 Russell, Aleah W          17 PASO-CA              1:24.35    1:25.66  
      43.70   41.96                                                
 28 Hetland, Grace M          15 SMSC-CA              1:30.80    1:30.22  
      43.83   46.39                                                
 29 Crist, Alexis F           16 BSC-CC               1:31.21    1:37.00  
    1:37.04                                                        
 30 Henretty, Tegan E         13 PASO-CA                   NT    1:37.61  
 30 Beyea, Cosette I          13 SMSC-CA              1:46.30    1:37.61  
 32 Russell, Katrina L        13 PASO-CA              1:51.01    1:54.05  
      56.48   57.57                                                
 -- Hosman, Hannah J          14 BSC-CC                    NT         DQ  
      39.32   48.85                                                
 
Girls 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartolome, Annie K        17 PUMA-CA              2:05.23    2:13.69  
      31.44   33.82   34.60   33.83                                
  2 Koc, Naya                 14 San Luis Obispo-CA   2:21.33    2:23.13  
      34.69   36.32   36.64   35.48                                
  3 Springer, Abby Q          15 PASO-CA              2:22.19    2:23.16  
      34.19   36.25   37.02   35.70                                
  4 Hernandez, Elizabeth A    15 SMSC-CA              2:27.57    2:28.58  
      35.95   37.06   38.32   37.25                                
  5 Urmston, Sam J            17 BSC-CC               2:23.80    2:29.46  
      35.65   37.97   39.08   36.76                                
  6 Oppedahl, Claire M        14 PUMA-CA              2:30.39    2:30.46  
      35.04   39.05   38.97   37.40                                
  7 Pearigen, Tabitha M       13 YNEZ-CA                   NT    2:30.84  
      35.33   38.04   38.96   38.51                                
  8 Arechiga, Madi B          13 SMSC-CA                   NT    2:30.99  
      47.79   50.96   52.24                                        
  9 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA   2:15.39    2:31.24  
      35.42   38.47   39.19   38.16                                
 10 Fuller, Monica A          15 SMSC-CA              2:38.59    2:33.59  
      36.83   38.60   39.72   38.44                                
 11 Haverstock, Ella R        13 BAC-CC               2:23.32    2:34.22  
      35.75   38.99   40.10   39.38                                
 12 Lomibao, Jamie Z          13 SMSC-CA              2:38.21    2:40.83  
      39.24   40.33   40.88   40.38                                
 13 Brown, Jada N             14 SMSC-CA              2:46.43    2:50.18  
      40.87   43.67   42.73   42.91                                
 14 Perrine, Sofia L          13 PUMA-CA                   NT    2:57.23  
      43.38   45.80   45.36   42.69                                
 15 Estes, Taryn A            16 PASO-CA              3:07.85    3:02.50  
      42.65   46.27   47.55   46.03                                
 16 Contreras, Isabelle L     13 SMSC-CA              3:05.96    3:04.48  
      43.63   45.76   48.22   46.87                                
 17 Hetland, Grace M          15 SMSC-CA              2:54.53    3:09.10  
      43.94   48.67   48.53   47.96                                
 18 Rhoades, Jalin N          13 PUMA-CA                   NT    3:26.85  
      48.90   52.06   55.30   50.59                                
 19 Beyea, Cosette I          13 SMSC-CA                   NT    3:28.13  
      47.63 1:48.05   52.45                                        
 20 Kafeyan, Julia L          15 LTA-CA                    NT    3:31.80  
    2:14.77   42.90   15.87   18.26                                
 
Girls 13 & Over 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cobb, Sarah C             14 BAC-CC                    NT      17.31  
  2 Jackson, Caitlin I        14 BSC-CC                    NT      17.92  
  3 Montoya, Lili G           14 PASO-CA                   NT      20.59  
  4 Floberg, Molly A          15 PASO-CA                27.45      24.47  
  5 Stanculescu, Maria A      14 PUMA-CA                29.98      24.66  
  6 Nickerson, Paige P        13 SMSC-CA                   NT      26.38  
 -- Vickers, Charlee F        14 SMSC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fraire, Izzie M           18 SMSC-CA              1:04.06    1:09.20  
      32.95   36.25                                                
  2 Brown, Saray M            16 SMSC-CA              1:05.91    1:09.23  
      32.96   36.27                                                
  3 Cabiles, Allie A          13 SMSC-CA              1:10.37    1:11.59  
      33.77   37.82                                                
  4 Bartolome, Annie K        17 PUMA-CA              1:12.32    1:14.92  
      35.49   39.43                                                
  5 Wood, Rachel M            15 PUMA-CA              1:12.99    1:15.79  
      37.02   38.77                                                
  6 McIntyre, Elyse C         14 NCA-CA               1:16.90    1:16.25  
      35.88   40.37                                                
  7 Russell, Aleah W          17 PASO-CA              1:14.26    1:16.63  
      37.54   39.09                                                
  8 Koc, Naya                 14 San Luis Obispo-CA   1:12.71    1:17.19  
      36.57   40.62                                                
  9 Cobb, Sarah C             14 BAC-CC               1:16.70    1:17.33  
      35.68   41.65                                                
 10 Lomibao, Jamie Z          13 SMSC-CA              1:18.93    1:18.48  
      37.62   40.86                                                
 11 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA   1:20.92    1:19.93  
      37.63   42.30                                                
 12 Calderon, Jayza M         15 SMSC-CA              1:18.88    1:20.82  
      38.28   42.54                                                
 13 Mosichuk, Morgan C        14 San Luis Obispo-CA   1:19.97    1:21.71  
      38.94   42.77                                                
 14 Carlson, Rachel B         17 SMSC-CA              1:23.57    1:21.88  
      38.98   42.90                                                
 15 Jackson, Caitlin I        14 BSC-CC               1:21.03    1:21.95  
      38.98   42.97                                                
 16 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA              1:22.14    1:22.01  
      37.86   44.15                                                
 17 Lewis, Aiden E            16 SMSC-CA              1:22.19    1:23.20  
      39.42   43.78                                                
 18 Springer, Abby Q          15 PASO-CA              1:24.80    1:25.08  
      40.47   44.61                                                
 19 Severson, Emma E          17 NCA-CA               1:21.93    1:25.10  
      39.97   45.13                                                
 20 Marsalek, Emma J          14 SMSC-CA              1:24.35    1:25.76  
      40.51   45.25                                                
 20 Hernandez, Elizabeth A    15 SMSC-CA              1:26.76    1:25.76  
      40.75   45.01                                                
 20 Jebens, Alaska L          14 SMSC-CA              1:26.41    1:25.76  
      40.97   44.79                                                
 23 Fuller, Monica A          15 SMSC-CA              1:28.65    1:25.99  
      40.99   45.00                                                
 24 Perez, Cat L              15 PUMA-CA              1:25.66    1:26.97  
      40.21   46.76                                                
 25 Haverstock, Ella R        13 BAC-CC               1:30.22    1:27.89  
      42.07   45.82                                                
 26 Allen, Jamie M            15 SMSC-CA              1:34.00    1:28.54  
      42.45   46.09                                                
 27 Kafeyan, Julia L          15 LTA-CA               1:32.22    1:28.66  
      42.34   46.32                                                
 28 Hetland, Grace M          15 SMSC-CA              1:28.49    1:28.70  
      41.99   46.71                                                
 29 Steed, Ryan N             13 SMSC-CA              1:27.07    1:30.75  
      42.99   47.76                                                
 30 Perrine, Sofia L          13 PUMA-CA              1:32.96    1:33.88  
      45.10   48.78                                                
 31 Tefera, Ilu G             17 SMSC-CA              1:36.46    1:35.78  
      45.64   50.14                                                
 32 Hosman, Hannah J          14 BSC-CC                    NT    1:37.49  
      44.10   53.39                                                
 33 Contreras, Isabelle L     13 SMSC-CA              1:37.82    1:38.77  
      45.31   53.46                                                
 34 Russell, Katrina L        13 PASO-CA              1:41.87    1:46.52  
      51.09   55.43                                                
 35 Floberg, Molly A          15 PASO-CA                   NT    1:53.89  
      53.66 1:00.23                                                
 36 Crist, Alexis F           16 BSC-CC                    NT    1:56.40  
      52.65 1:03.75                                                
 37 Beyea, Cosette I          13 SMSC-CA              2:05.37    1:58.44  
      54.80 1:03.64                                                
 38 Arechiga, Madi B          13 SMSC-CA              2:08.83    2:04.78  
      59.23 1:05.55                                                
 
Girls 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russell, Aleah W          17 PASO-CA              2:37.92    2:39.97  
      38.35   41.70   40.97   38.95                                
  2 McIntyre, Elyse C         14 NCA-CA               2:40.85    2:41.46  
      37.12   40.74   41.71   41.89                                
  3 Dooley, Clare E           17 San Luis Obispo-CA   2:42.94    2:44.98  
      38.72   42.41   41.64   42.21                                
  4 Giannini, Emilie M        15 PUMA-CA              2:42.21    2:46.38  
      36.92   42.35   43.94   43.17                                
  5 Lomibao, Jamie Z          13 SMSC-CA              2:47.27    2:49.52  
      39.59   43.92   43.53   42.48                                
  6 Mosichuk, Morgan C        14 San Luis Obispo-CA   3:01.76    2:53.42  
      39.32   43.19   44.96   45.95                                
  7 Feola, Kristyn M          15 BSC-CC               2:55.22    2:56.80  
      40.72   44.92   45.78   45.38                                
  8 Hernandez, Elizabeth A    15 SMSC-CA              3:01.03    3:01.59  
      42.61   45.92   47.15   45.91                                
  9 Cusick, Sam L             14 PUMA-CA              2:55.83    3:01.79  
      40.68   45.86   49.59   45.66                                
 10 Hetland, Grace M          15 SMSC-CA              3:22.60    3:08.35  
      43.05   47.93   49.07   48.30                                
 11 Brooks, Keira A           13 San Luis Obispo-CA        NT    3:10.76  
      43.63   48.50   49.10   49.53                                
 12 Payne, Lillian G          14 BSC-CC               3:19.41    3:17.55  
      44.17   50.00   53.44   49.94                                
 13 Brown, Jada N             14 SMSC-CA              3:15.47    3:18.23  
      45.85   50.57   51.06   50.75                                
 14 Contreras, Isabelle L     13 SMSC-CA              3:40.01    3:32.04  
      47.22   53.77   55.84   55.21                                
 15 Beyea, Cosette I          13 SMSC-CA                   NT    3:32.94  
      57.35 1:03.65 1:05.49   26.45                                
 16 Russell, Katrina L        13 PASO-CA                   NT    3:34.18  
      47.60   55.73   58.01   52.84                                
 17 Hosman, Hannah J          14 BSC-CC               3:39.89    3:39.68  
      46.47   55.73   58.65   58.83                                
 
Girls 13 & Over 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cobb, Grace E             14 BAC-CC                    NT      13.83  
  2 Perrine, Sofia L          13 PUMA-CA                   NT      18.42  
  3 Travis, Anna              16 BSC-CC                 13.00      19.20  
  4 Feola, Kristyn M          15 BSC-CC                 13.00      22.09  
  5 Nickerson, Paige P        13 SMSC-CA                21.80      25.82  
  6 Moseley, Gabrielle H      16 Roadrunner-CC             NT      33.58  
      15.15   18.43                                                
  7 Vickers, Charlee F        14 SMSC-CA                26.83      39.09  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartolome, Annie K        17 PUMA-CA                58.37      59.69  
      27.85   31.84                                                
  2 Moffitt, Kendall S        15 NCA-CA               1:04.68    1:04.50  
      30.30   34.20                                                
  3 Travis, Anna              16 BSC-CC               1:03.31    1:05.14  
      30.60   34.54                                                
  4 Cabiles, Allie A          13 SMSC-CA              1:06.68    1:06.28  
      31.51   34.77                                                
  5 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA   1:01.58    1:06.31  
      30.98   35.33                                                
  6 Feola, Kristyn M          15 BSC-CC               1:03.55    1:08.70  
      31.93   36.77                                                
  7 Oppedahl, Claire M        14 PUMA-CA              1:09.78    1:08.96  
      32.56   36.40                                                
  8 Fuller, Monica A          15 SMSC-CA              1:06.85    1:09.08  
      32.65   36.43                                                
  9 Springer, Abby Q          15 PASO-CA              1:13.04    1:09.51  
      33.42   36.09                                                
 10 Kirn, Gaylynn R           14 PUMA-CA                   NT    1:09.52  
      32.48   37.04                                                
 11 Pearigen, Tabitha M       13 YNEZ-CA              1:15.28    1:10.42  
      32.00   38.42                                                
 12 McIntyre, Elyse C         14 NCA-CA               1:12.60    1:10.43  
      33.25   37.18                                                
 13 Cobb, Grace E             14 BAC-CC               1:13.26    1:11.54  
      32.71   38.83                                                
 14 Lomibao, Jamie Z          13 SMSC-CA              1:08.34    1:11.86  
      34.05   37.81                                                
 15 Wood, Rachel M            15 PUMA-CA              1:09.80    1:12.23  
      34.75   37.48                                                
 16 Seidel, Tyler A           15 NCA-CA               1:17.36    1:12.43  
      33.51   38.92                                                
 17 Urmston, Sam J            17 BSC-CC               1:14.21    1:12.46  
      33.93   38.53                                                
 18 Hernandez, Elizabeth A    15 SMSC-CA              1:13.09    1:12.91  
      34.80   38.11                                                
 19 Napier, Andi S            16 BAC-CC                    NT    1:13.75  
      33.68   40.07                                                
 20 Hetland, Grace M          15 SMSC-CA              1:17.27    1:14.80  
      33.86   40.94                                                
 21 Moseley, Gabrielle H      16 Roadrunner-CC        1:04.25    1:17.06  
      33.68   43.38                                                
 22 Perez, Cat L              15 PUMA-CA              1:16.84    1:17.87  
      34.71   43.16                                                
 23 Brown, Jada N             14 SMSC-CA              1:18.45    1:18.38  
      36.68   41.70                                                
 24 Richmann, Milan A         13 PASO-CA              1:47.01    1:42.97  
      47.12   55.85                                                
 
Girls 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA   2:16.61    2:23.68  
      32.19   36.79   37.64   37.06                                
  2 Fuller, Monica A          15 SMSC-CA              2:28.02    2:30.55  
      33.48   38.44   39.19   39.44                                
  3 Lomibao, Jamie Z          13 SMSC-CA              2:55.10    2:48.46  
      36.34   43.11   45.49   43.52                                
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Travis, Anna              16 BSC-CC               2:12.65    2:20.40  
      30.31   36.54   40.30   33.25                                
  2 McIntyre, Elyse C         14 NCA-CA               2:27.67    2:26.97  
      32.73   39.33   41.13   33.78                                
  3 Feola, Kristyn M          15 BSC-CC               2:23.06    2:27.11  
      32.42   37.87   44.18   32.64                                
  4 Kirn, Gaylynn R           14 PUMA-CA              2:27.71    2:27.53  
      32.16   36.82   45.74   32.81                                
  5 Hernandez, Elizabeth A    15 SMSC-CA              2:32.71    2:34.29  
      34.31   38.04   47.07   34.87                                
  6 Lomibao, Jamie Z          13 SMSC-CA              2:37.21    2:34.57  
      34.73   40.33   44.68   34.83                                
  7 Cobb, Grace E             14 BAC-CC               2:59.26    2:36.09  
      32.89   40.88   46.86   35.46                                
  8 Jackson, Caitlin I        14 BSC-CC               2:47.64    2:37.95  
      34.01   41.02   46.96   35.96                                
  9 Haverstock, Ella R        13 BAC-CC               2:34.29    2:39.93  
      36.38   39.05   48.03   36.47                                
 10 Seidel, Tyler A           15 NCA-CA               2:49.13    2:40.72  
      34.69   43.66   47.55   34.82                                
 11 Russell, Aleah W          17 PASO-CA              2:43.95    2:40.77  
      37.66   47.22   40.66   35.23                                
 12 Arreguin, Katie N         13 LTA-CA               2:39.24    2:41.50  
      36.61   42.10   48.05   34.74                                
 13 Mosichuk, Morgan C        14 San Luis Obispo-CA   2:37.77    2:42.10  
      34.33   41.59   47.85   38.33                                
 14 Brown, Jada N             14 SMSC-CA              2:45.89    2:46.24  
      35.52   45.02   49.66   36.04                                
 15 Napier, Andi S            16 BAC-CC                    NT    2:46.64  
      33.04   43.43   52.80   37.37                                
 16 Perez, Cat L              15 PUMA-CA              2:42.02    2:48.93  
      36.24   47.47   47.80   37.42                                
 17 Kafeyan, Julia L          15 LTA-CA               3:04.76    2:54.75  
      39.00   44.13   48.71   42.91                                
 18 Hetland, Grace M          15 SMSC-CA              2:53.14    2:55.23  
      36.94   50.56   48.75   38.98                                
 19 Estes, Taryn A            16 PASO-CA              2:56.71    3:02.94  
      39.73   47.84   56.15   39.22                                
 20 Hosman, Hannah J          14 BSC-CC                    NT    3:22.30  
      35.42   45.53   55.16 1:06.19                                
 21 Richmann, Milan A         13 PASO-CA                   NT    3:23.74  
      47.21   54.77   57.06   44.70                                
 22 Arechiga, Madi B          13 SMSC-CA              3:30.82    3:25.42  
      47.93   49.11 1:05.78   42.60                                
 23 Beyea, Cosette I          13 SMSC-CA              3:24.80    3:33.12  
      48.64   52.32 1:05.71   46.45                                
 24 Russell, Katrina L        13 PASO-CA                   NT    3:49.32  
      56.94 1:00.99   56.55   54.84                                
 -- Crist, Alexis F           16 BSC-CC                    NT         DQ  
    1:36.81 1:11.56   50.47                                        
 -- Stanculescu, Maria A      14 PUMA-CA                   NT         DQ  
      44.55   49.67   58.76   41.54                                
 
Girls 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA   4:57.76    5:09.36  
      32.10   36.28   40.75   39.70   44.72   44.78   36.50   34.53
  2 Lomibao, Jamie Z          13 SMSC-CA              5:37.41    5:23.93  
      36.01   41.64   42.54   41.27   46.00   45.88   37.11   33.48
  3 Hernandez, Elizabeth A    15 SMSC-CA              5:24.97    5:24.56  
      34.33   40.39   39.99   39.03   48.92   47.41   38.36   36.13
  4 Haverstock, Ella R        13 BAC-CC               5:25.10    5:33.08  
      35.55   40.98   39.69   40.12   49.85   50.66   38.23   38.00
  5 Jackson, Caitlin I        14 BSC-CC               6:03.31    5:49.44  
      34.73   41.30   46.89   45.20   49.23   49.40   42.09   40.60
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Puma Aquatic Team-CA  'A'                         1:49.50    1:50.24  
     1) Bartolome, Annie K 17           2) Oppedahl, Claire M 14          
     3) Kirn, Gaylynn R 14              4) Giannini, Emilie M 15          
       26.08    28.59    28.69    26.88                                    
  2 Bakersfield Aquatics Club-CC  'A'                      NT    1:52.51  
     1) Cobb, Grace E 14                2) Napier, Andi S 16              
     3) Haverstock, Ella R 13           4) Cobb, Sarah C 14               
       26.40    30.08    28.91    27.12                                    
  3 Bakersfield Swim Club-CC  'A'                     1:49.29    1:55.53  
     1) Alora, Janeza D 12              2) Payne, Lillian G 14            
     3) Jackson, Caitlin I 14           4) Feola, Kristyn M 15            
       28.09    28.86    29.93    28.65                                    
  4 Santa Maria Swim Club-CA  'A'                     1:57.01    1:57.70  
     1) Hernandez, Elizabeth A 15       2) Calderon, Kasey M 12           
     3) Lomibao, Jamie Z 13             4) Fuller, Monica A 15            
       31.03    29.45    29.29    27.93                                    
  5 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                 1:41.97    1:58.04  
     1) Brooks, Keira A 13              2) Haas, Alexis M 15              
     3) Dooley, Clare E 17              4) Mosichuk, Morgan C 14          
       30.67    28.14    30.41    28.82                                    
  6 Puma Aquatic Team-CA  'B'                         2:03.00    2:03.47  
     1) Cusick, Sam L 14                2) Perrine, Sofia L 13            
     3) Tharp, Anna K 12                4) Giannini, Lindsey M 12         
       29.67    32.00    32.44    29.36                                    
  7 Santa Maria Swim Club-CA  'B'                     2:02.99    2:04.96  
     1) Barton, Natalie N 12            2) Contreras, Isabelle L 13       
     3) Hetland, Grace M 15             4) Brown, Jada N 14               
       32.16    31.08    31.57    30.15                                    
  8 Bakersfield Swim Club-CC  'B'                          NT    2:09.67  
     1) Hosman, Hannah J 14             2) Schatz, Cyan M 11              
     3) Rice, Hannah 14                 4) Crist, Alexis F 16             
       29.08    36.47    30.02    34.10                                    
  9 Santa Maria Swim Club-CA  'C'                     2:13.79    2:12.77  
     1) Calderon, Ianna R 11            2) Edds, Ella G 11                
     3) Moreno, Litzy A 12              4) Inutan, Kamy B 12              
       32.54    34.98    36.12    29.13                                    
 10 Puma Aquatic Team-CA  'C'                         2:08.00    2:16.39  
     1) Jones, Tessa L 10               2) Sinner, Berkley K 11           
     3) Ridenhour, Dahlia R 11          4) Pettit, Tessa L 11             
       36.12    34.15    34.85    31.27                                    
 11 Bakersfield Aquatics Club-CC  'B'                      NT    2:19.22  
     1) Haverstock, Eva 11              2) Dorsett, Lilli O 11            
     3) Dotson, Dailani A 10            4) Dorsett, Izzy A 10             
       35.02    34.78    37.34    32.08                                    
 12 Paso Robles Aquatics-CA  'A'                           NT    2:19.34  
     1) Estes, Taryn A 16               2) Russell, Aleah W 17            
     3) Henretty, Tegan E 13            4) Russell, Katrina L 13          
       33.15    31.25    33.72    41.22                                    
 13 Santa Maria Swim Club-CA  'E'                     2:56.43    2:38.21  
     1) De La Vega, Em E 11             2) Coats, Zelli K 9               
     3) LeMaire, Amaya M 11             4) Alvarez, Bella R 12            
       36.58    40.68    46.87    34.08                                    
 14 Puma Aquatic Team-CA  'D'                         2:18.00    3:08.10  
     1) Kinney, Zia J 7                 2) Porras, Keala K 8              
     3) Elzer, Megan O 8                4) Garcia, Kaya A 12              
       51.13    42.18  1:01.22    33.57                                    
 -- Santa Maria Swim Club-CA  'D'                     2:29.59         DQ  
     1) Arellano, Emily M 12            2) Beyea, Cosette I 13            
     3) Chen, Kristie F 10              4) Patel, Kareena M 11            
       34.70    38.13    37.52    35.91                                    
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Santa Maria Swim Club-CA  'A'                     1:56.90    2:00.18  
     1) Bravo-Guzman, Noemi I 12        2) Brown, Saray M 16              
     3) Fraire, Izzie M 18              4) Calderon, Haley M 17           
       29.58  1:30.60                                                      
  2 Bakersfield Swim Club-CC  'A'                     2:03.34    2:04.59  
     1) Urmston, Sam J 17               2) Travis, Anna 16                
     3) Feola, Kristyn M 15             4) Alora, Janeza D 12             
       31.98  1:32.61                                                      
  3 Puma Aquatic Team-CA  'C'                              NT    2:05.26  
     1) Bartolome, Annie K 17           2) Wood, Rachel M 15              
     3) Kirn, Gaylynn R 14              4) Oppedahl, Claire M 14          
     1:37.29    27.97                                                      
  4 Bakersfield Aquatics Club-CC  'A'                      NT    2:06.08  
     1) Haverstock, Ella R 13           2) Cobb, Grace E 14               
     3) Cobb, Sarah C 14                4) Napier, Andi S 16              
     1:08.31    57.77                                                      
  5 Santa Maria Swim Club-CA  'B'                     2:04.01    2:07.76  
     1) Hernandez, Elizabeth A 15       2) Cabiles, Allie A 13            
     3) Fuller, Monica A 15             4) Marsalek, Emma J 14            
       33.95  1:33.81                                                      
  6 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                 1:53.48    2:09.08  
     1) Koc, Naya 14                    2) Mosichuk, Morgan C 14          
     3) Haas, Alexis M 15               4) Poletti, Cat R 11              
       30.62  1:38.46                                                      
  7 North County Aquatics-CA  'A'                          NT    2:09.15  
     1) McIntyre, Elyse C 14            2) Severson, Emma E 17            
     3) Moffitt, Kendall S 15           4) Seidel, Tyler A 15             
     1:11.05    58.10                                                      
  8 Santa Maria Swim Club-CA  'C'                     2:11.70    2:14.13  
     1) Steed, Ryan N 13                2) Calderon, Jayza M 15           
     3) Lomibao, Jamie Z 13             4) Tefera, Ilu G 17               
       35.26  1:38.87                                                      
  9 Santa Maria Swim Club-CA  'D'                     2:16.88    2:17.80  
     1) Calderon, Kasey M 12            2) Barton, Natalie N 12           
     3) Hetland, Grace M 15             4) Lewis, Aiden E 16              
       36.10  1:41.70                                                      
 10 Santa Maria Swim Club-CA  'E'                     2:21.16    2:20.68  
     1) Brown, Jada N 14                2) Inutan, Kamy B 12              
     3) Contreras, Isabelle L 13        4) Jebens, Alaska L 14            
       38.06  1:42.62                                                      
 11 Paso Robles Aquatics-CA  'B'                           NT    2:25.89  
     1) Harrington, Kate O 10           2) Floberg, Molly A 15            
     3) Russell, Katrina L 13           4) Montoya, Lili G 14             
     1:36.06    49.83                                                      
 12 Paso Robles Aquatics-CA  'A'                           NT    2:26.30  
     1) Springer, Abby Q 15             2) Russell, Aleah W 17            
     3) Richmann, Milan A 13            4) Estes, Taryn A 16              
     1:09.09  1:17.21                                                      
 13 Bakersfield Aquatics Club-CC  'B'                      NT    2:30.89  
     1) Haverstock, Eva 11              2) Dorsett, Lilli O 11            
     3) Roy, Sydney A 11                4) Dorsett, Izzy A 10             
     1:57.99    32.90                                                      
 14 Santa Maria Swim Club-CA  'F'                     2:32.83    2:35.09  
     1) Edds, Ella G 11                 2) Patel, Kareena M 11            
     3) Calderon, Ianna R 11            4) Carlson, Rachel B 17           
       45.30  1:49.79                                                      
 15 Bakersfield Swim Club-CC  'B'                     2:47.88    2:39.59  
     1) Crist, Alexis F 16              2) Schatz, Cyan M 11              
     3) Jackson, Caitlin I 14           4) Espinoza, Desi J 12            
     1:30.07  1:09.52                                                      
 16 Santa Maria Swim Club-CA  'G'                     2:49.17    2:41.25  
     1) Beyea, Cosette I 13             2) De La Vega, Em E 11            
     3) Moreno, Litzy A 12              4) Arellano, Emily M 12           
     1:27.05  1:14.20                                                      
 17 Puma Aquatic Team-CA  'A'                              NT    2:42.20  
     1) Ridenhour, Dahlia R 11          2) Bartle, Ariana N 11            
     3) Pettit, Tessa L 11              4) Jones, Tessa L 10              
     1:29.06  1:13.14                                                      
 18 Puma Aquatic Team-CA  'B'                              NT    2:52.09  
     1) Stanculescu, Sofia C 10         2) Griffiths, Brianna N 13        
     3) Smith, An� M 11                 4) Ciecek, Layton L 8             
     2:09.68    42.41                                                      
 19 Santa Maria Swim Club-CA  'H'                     3:02.85    2:52.47  
     1) Arechiga, Madi B 13             2) Chen, Kristie F 10             
     3) Coats, Zelli K 9                4) Castellanos, Marycielo H 11    
     1:29.70  1:22.77                                                      
 
Boys 5-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samuel, Jaden T            8 SMSC-CA                30.23      25.79  
  2 Holt-Rhodes, Jakob M       8 SMSC-CA                   NT      30.54  
  3 Han, Merrick P             7 PUMA-CA                   NT      31.03  
  4 Han, Herrick P             7 PUMA-CA                   NT      31.45  
  5 Moseley, Kai B             6 Roadrunner-CC             NT      33.73  
 
Boys 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carey, Troy T              8 LTA-CA                 43.21      44.95  
  2 Cosio, Liam T              7 LTA-CA                 46.88      48.94  
  3 Han, Merrick P             7 PUMA-CA                   NT    1:12.73  
  4 Han, Herrick P             7 PUMA-CA                   NT    1:18.83  
 
Boys 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carey, Troy T              8 LTA-CA               1:01.69    1:03.31  
  2 Cosio, Liam T              7 LTA-CA               1:02.22    1:03.63  
 -- Han, Merrick P             7 PUMA-CA                   NT         DQ  
 -- Han, Herrick P             7 PUMA-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lemison, Landon J         10 BSC-CC                    NT      16.31  
  2 Walters, Ciel S            9 San Luis Obispo-CA        NT      16.52  
  3 Muzio, Avo S               9 PASO-CA                   NT      17.88  
  4 Clark, Kelton A            9 PUMA-CA                20.89      18.44  
  5 Azua-Hawthorne, Sebastia   9 SMSC-CA                17.57      18.65  
  6 Nichols, Odin L            9 SMSC-CA                18.82      18.72  
  7 Ketels, Christian L        9 PUMA-CA                   NT      19.12  
  8 Flick, Grady O            10 SMSC-CA                   NT      31.61  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Potter, Charlie C         10 BAC-CC                 31.03      29.15  
  2 Zhou, Galen                9 PUMA-CA                34.48      32.44  
  3 Walters, Ciel S            9 San Luis Obispo-CA     33.47      33.71  
  4 Farouk, Adam M             9 BSC-CC                    NT      33.83  
  5 Michel, Luke R            10 PUMA-CA                41.38      36.25  
  6 Muzio, Avo S               9 PASO-CA                   NT      39.76  
  7 Diven, Jacob L            10 YNEZ-CA                39.97      40.95  
  8 Clark, Kelton A            9 PUMA-CA                47.68      41.54  
  9 Ketels, Christian L        9 PUMA-CA                22.39      44.32  
 10 Lee, Andrew L              9 LTA-CA                    NT      52.73  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Potter, Charlie C         10 BAC-CC               1:04.39    1:05.47  
      30.69   34.78                                                
  2 Zhou, Galen                9 PUMA-CA              1:15.19    1:09.23  
      33.75   35.48                                                
  3 Walters, Ciel S            9 San Luis Obispo-CA   1:14.51    1:13.51  
      34.72   38.79                                                
  4 Farouk, Adam M             9 BSC-CC               1:18.73    1:20.12  
      39.14   40.98                                                
  5 Freeman-Garcia, Dante     10 San Luis Obispo-CA   1:21.05    1:20.92  
      39.69   41.23                                                
  6 Lemison, Landon J         10 BSC-CC               1:25.68    1:22.57  
      39.87   42.70                                                
  7 Aftanas, Xavier C          9 LTA-CA               2:23.08    1:47.26  
      47.02 1:00.24                                                
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Potter, Charlie C         10 BAC-CC               2:30.14    2:25.00  
      33.16   37.83   37.89   36.12                                
  2 Walters, Ciel S            9 San Luis Obispo-CA   2:56.50    2:37.98  
      35.05   40.06   41.98   40.89                                
 
Boys 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lemison, Landon J         10 BSC-CC                    NT      23.55  
  2 Nichols, Odin L            9 SMSC-CA                24.14      23.97  
  3 Azua-Hawthorne, Sebastia   9 SMSC-CA                22.60      24.58  
  4 Flick, Grady O            10 SMSC-CA                   NT      36.35  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Potter, Charlie C         10 BAC-CC                 37.99      36.78  
  2 Zhou, Galen                9 PUMA-CA                37.85      37.92  
  3 Michel, Luke R            10 PUMA-CA                49.27      42.06  
  4 Ketels, Christian L        9 PUMA-CA                25.15      57.53  
  5 Lee, Andrew L              9 LTA-CA                    NT    1:02.73  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Potter, Charlie C         10 BAC-CC               1:23.79    1:19.62  
      39.76   39.86                                                
  2 Zhou, Galen                9 PUMA-CA              1:25.40    1:21.17  
      40.68   40.49                                                
  3 Freeman-Garcia, Dante     10 San Luis Obispo-CA   1:45.86    1:34.25  
      47.05   47.20                                                
  4 Lemison, Landon J         10 BSC-CC                    NT    1:47.53  
    1:47.96                                                        
  5 Aftanas, Xavier C          9 LTA-CA               2:06.88    2:25.73  
    1:12.22 1:13.51                                                
 
Boys 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nichols, Odin L            9 SMSC-CA                23.38      23.93  
  2 Farouk, Adam M             9 BSC-CC                    NT      24.56  
  3 Azua-Hawthorne, Sebastia   9 SMSC-CA                26.68      26.84  
  4 Muzio, Avo S               9 PASO-CA                   NT      27.08  
  5 Clark, Kelton A            9 PUMA-CA                35.47      31.21  
  6 Allen, Gus E              10 NCA-CA                 40.89      31.83  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Potter, Charlie C         10 BAC-CC                 40.66      40.32  
  2 Esola, Henry A            10 PUMA-CA                44.21      40.74  
  3 Zhou, Galen                9 PUMA-CA                47.96      46.97  
  4 Walters, Ciel S            9 San Luis Obispo-CA     48.17      47.68  
  5 Freeman-Garcia, Dante     10 San Luis Obispo-CA     55.63      54.03  
  6 Lemison, Landon J         10 BSC-CC                 53.52      54.35  
 -- Aftanas, Xavier C          9 LTA-CA                    NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Potter, Charlie C         10 BAC-CC               1:41.97    1:29.22  
      42.32   46.90                                                
  2 Zhou, Galen                9 PUMA-CA              1:45.95    1:41.75  
      49.67   52.08                                                
  3 Walters, Ciel S            9 San Luis Obispo-CA   1:46.81    1:43.85  
      49.21   54.64                                                
 
Boys 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farouk, Adam M             9 BSC-CC                    NT      17.62  
  2 Michel, Luke R            10 PUMA-CA                   NT      19.77  
  3 Lemison, Landon J         10 BSC-CC                    NT      20.60  
  4 Nichols, Odin L            9 SMSC-CA                25.61      23.95  
  5 Clark, Kelton A            9 PUMA-CA                26.48      24.11  
  6 Allen, Gus E              10 NCA-CA                 36.34      27.39  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Potter, Charlie C         10 BAC-CC                 32.92      34.39  
  2 Zhou, Galen                9 PUMA-CA                38.63      35.89  
  3 Farouk, Adam M             9 BSC-CC                 38.21      39.00  
  4 Walters, Ciel S            9 San Luis Obispo-CA        NT      44.62  
  5 Freeman-Garcia, Dante     10 San Luis Obispo-CA     55.07      57.07  
 -- Aftanas, Xavier C          9 LTA-CA               1:03.03         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Potter, Charlie C         10 BAC-CC               1:36.41    1:18.43  
      36.54   41.89                                                
  2 Zhou, Galen                9 PUMA-CA              1:30.99    1:24.11  
      39.45   44.66                                                
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Potter, Charlie C         10 BAC-CC               1:20.33    1:17.66  
      36.11   41.55                                                
  2 Zhou, Galen                9 PUMA-CA              1:25.43    1:25.45  
      39.33   46.12                                                
  3 Walters, Ciel S            9 San Luis Obispo-CA        NT    1:27.43  
      41.56   45.87                                                
  4 Farouk, Adam M             9 BSC-CC                    NT    1:32.10  
      41.82   50.28                                                
  5 Michel, Luke R            10 PUMA-CA                   NT    1:37.71  
      43.68   54.03                                                
  6 Lemison, Landon J         10 BSC-CC               1:40.16    1:40.91  
      46.41   54.50                                                
  7 Diven, Jacob L            10 YNEZ-CA                   NT    1:46.82  
      46.50 1:00.32                                                
  8 Azua-Hawthorne, Sebastia   9 SMSC-CA              2:02.45    2:02.00  
      59.38 1:02.62                                                
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhou, Galen                9 PUMA-CA              3:06.59    2:53.90  
      38.33   44.75   53.37   37.45                                
  2 Esola, Henry A            10 PUMA-CA              3:14.94    3:04.09  
      43.76   50.13   47.88   42.32                                
 
Boys 11-12 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alvarez, Brayden S        11 SMSC-CA                18.24      16.35  
  2 Dennett, Brandon O        12 SMSC-CA                   NT      17.91  
  3 Alvarez, Jose S           11 SMSC-CA                26.07      19.01  
  4 Clowdus, Devin M          11 SMSC-CA                21.84      19.65  
  5 Flick, Gavin W            12 SMSC-CA                   NT      19.75  
  6 Abou El Kheir, Eyad T     11 SMSC-CA                   NT      20.23  
  7 Contreras, Adrian U       11 SMSC-CA                33.32      22.63  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Noble, Xavier J           12 BSC-CC                 28.07      27.88  
  2 McCarty, Parker E         12 San Luis Obispo-CA     29.12      28.22  
  3 Saito, Nicola *           11 SMSC-CA                30.28      29.47  
  4 Chen, Kristian M          12 SMSC-CA                29.05      30.15  
  5 Capra, Joe H              11 PUMA-CA                31.97      30.44  
  6 Wilson, Hezekiah L        11 PUMA-CA                35.24      33.02  
  7 Torres, Diego D           12 LTA-CA                 35.02      33.12  
  8 Kenefick, Matty N         12 San Luis Obispo-CA     34.16      34.58  
  9 Lee, Evan J               12 LTA-CA                 41.40      36.60  
 10 Puente, Vincent V         11 San Luis Obispo-CA     39.96      37.55  
 11 Kafeyan, Kenneth J        12 LTA-CA                    NT      37.68  
 12 Dulay, Michael J          11 LTA-CA                 39.66      38.65  
 13 Hetland, Quinn M          12 SMSC-CA                40.43      39.05  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hsiung, Lucas K           12 SMSC-CA                59.36    1:00.75  
      29.49   31.26                                                
  2 Aguirre, Cole P           12 SMSC-CA              1:01.35    1:00.90  
      29.93   30.97                                                
  3 McCarty, Parker E         12 San Luis Obispo-CA   1:02.13    1:02.07  
      30.26   31.81                                                
  4 Friedrich, Ian M          12 SMSC-CA              1:02.67    1:05.54  
      32.29   33.25                                                
  5 Capra, Joe H              11 PUMA-CA              1:09.61    1:06.56  
      31.51   35.05                                                
  6 Aftanas, Sebastian E      12 LTA-CA               1:13.33    1:09.48  
      31.79   37.69                                                
  7 Chen, Kristian M          12 SMSC-CA              1:06.75    1:09.53  
      34.10   35.43                                                
  8 Saito, Nicola *           11 SMSC-CA              1:05.46    1:09.54  
      33.68   35.86                                                
  9 Thai, Drais V             11 PASO-CA              1:09.54    1:10.39  
      34.16   36.23                                                
 10 Aftanas, Toby M           11 LTA-CA               1:19.91    1:14.12  
      34.07   40.05                                                
 11 Hetland, Quinn M          12 SMSC-CA              1:36.61    1:30.52  
      42.25   48.27                                                
 12 Kafeyan, Kenneth J        12 LTA-CA                    NT    1:31.79  
      42.90   48.89                                                
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aguirre, Cole P           12 SMSC-CA              2:11.90    2:14.60  
      32.55   34.77   34.58   32.70                                
  2 McCarty, Parker E         12 San Luis Obispo-CA   2:13.87    2:14.88  
      32.06   35.18   34.72   32.92                                
  3 Friedrich, Ian M          12 SMSC-CA              2:17.07    2:15.92  
      33.01   35.17   34.94   32.80                                
  4 Capra, Joe H              11 PUMA-CA              2:26.64    2:25.11  
      33.96   36.75   37.92   36.48                                
  5 Saito, Nicola *           11 SMSC-CA              2:25.33    2:28.33  
      34.62   37.73   38.47   37.51                                
  6 Aftanas, Sebastian E      12 LTA-CA               2:35.62    2:33.18  
      33.46   39.21   40.76   39.75                                
  7 Chen, Kristian M          12 SMSC-CA              2:26.49    2:34.47  
      36.68   39.71   40.66   37.42                                
  8 Aftanas, Toby M           11 LTA-CA               2:37.80    2:54.51  
      38.50   46.62   46.12   43.27                                
 
Boys 11-12 500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hsiung, Lucas K           12 SMSC-CA              5:50.82       1.00  
  2 Aguirre, Cole P           12 SMSC-CA              5:35.78       2.00  
  3 Friedrich, Ian M          12 SMSC-CA              5:44.77       3.00  
  4 Chen, Kristian M          12 SMSC-CA              6:44.14       4.00  
  5 Saito, Nicola *           11 SMSC-CA              6:31.77       5.00  
  6 Capra, Joe H              11 PUMA-CA                   NT       6.00  
  7 Kenefick, Matty N         12 San Luis Obispo-CA   6:36.21       7.00  
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Noble, Xavier J           12 BSC-CC               6:13.12    5:56.13  
      30.84   35.94   36.78   36.89   36.71   36.63   36.90   36.88
      35.95   32.61                                                
  2 McCarty, Parker E         12 San Luis Obispo-CA   6:11.39    5:57.94  
      32.67   35.89   36.24   36.24   37.76   36.47   36.98   36.59
      35.65   33.45                                                
  3 Capra, Joe H              11 PUMA-CA              6:38.68    6:25.65  
      34.45                                                        
              38.92                                                
      38.16                                                        
  4 Kenefick, Matty N         12 San Luis Obispo-CA   6:36.21    6:59.98  
      38.14                                                        
              42.78                                                
      42.04                                                        
 
Boys 11-12 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dennett, Brandon O        12 SMSC-CA                27.98      20.10  
  2 Alvarez, Brayden S        11 SMSC-CA                20.68      21.19  
  3 Clowdus, Devin M          11 SMSC-CA                32.01      24.19  
  4 Abou El Kheir, Eyad T     11 SMSC-CA                   NT      24.45  
  5 Hernandez, Hunter M       11 SMSC-CA                   NT      25.12  
  6 Puente, Vincent V         11 San Luis Obispo-CA        NT      25.60  
  7 Flick, Gavin W            12 SMSC-CA                   NT      25.78  
  8 Alvarez, Jose S           11 SMSC-CA                32.55      26.89  
  9 Contreras, Adrian U       11 SMSC-CA                46.50      28.99  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Noble, Xavier J           12 BSC-CC                 33.92      31.72  
  2 Hsiung, Lucas K           12 SMSC-CA                37.42      33.80  
  3 Aguirre, Cole P           12 SMSC-CA                35.74      36.22  
  4 McCarty, Parker E         12 San Luis Obispo-CA     43.57      37.13  
  5 Friedrich, Ian M          12 SMSC-CA                35.82      37.27  
  6 Capra, Joe H              11 PUMA-CA                39.13      37.77  
  7 Wilson, Hezekiah L        11 PUMA-CA                39.45      41.43  
  8 Kenefick, Matty N         12 San Luis Obispo-CA     48.60      44.09  
  9 Dulay, Michael J          11 LTA-CA                 45.59      48.17  
 10 Hetland, Quinn M          12 SMSC-CA                49.22      48.45  
 11 Lee, Evan J               12 LTA-CA                 53.19      53.33  
 -- Kafeyan, Kenneth J        12 LTA-CA                    NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saito, Nicola *           11 SMSC-CA              1:13.47    1:10.08  
      35.33   34.75                                                
  2 Aguirre, Cole P           12 SMSC-CA              1:15.05    1:10.31  
      35.57   34.74                                                
  3 McCarty, Parker E         12 San Luis Obispo-CA   1:22.52    1:18.18  
      38.66   39.52                                                
  4 Friedrich, Ian M          12 SMSC-CA              1:22.08    1:18.32  
      38.99   39.33                                                
  5 Capra, Joe H              11 PUMA-CA              1:32.80    1:19.29  
      38.41   40.88                                                
  6 Chen, Kristian M          12 SMSC-CA              1:28.00    1:28.71  
      44.34   44.37                                                
  7 Aftanas, Toby M           11 LTA-CA               1:30.50    1:32.19  
      43.89   48.30                                                
  8 Aftanas, Sebastian E      12 LTA-CA               1:43.43    1:37.66  
    1:37.88                                                        
  9 Hetland, Quinn M          12 SMSC-CA              1:55.60    1:45.67  
      52.38   53.29                                                
 10 Kafeyan, Kenneth J        12 LTA-CA                    NT    1:53.77  
      53.25 1:00.52                                                
 
Boys 11-12 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Torres, Diego D           12 LTA-CA                    NT      19.52  
  2 Abou El Kheir, Eyad T     11 SMSC-CA                   NT      25.07  
  3 Alvarez, Brayden S        11 SMSC-CA                36.57      25.29  
  3 Dennett, Brandon O        12 SMSC-CA                   NT      25.29  
  5 Clowdus, Devin M          11 SMSC-CA                38.75      26.13  
  6 Hernandez, Hunter M       11 SMSC-CA                   NT      26.75  
  7 Puente, Vincent V         11 San Luis Obispo-CA        NT      26.91  
  8 Alvarez, Jose S           11 SMSC-CA                   NT      29.68  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Noble, Xavier J           12 BSC-CC                 35.03      38.52  
  2 Aftanas, Sebastian E      12 LTA-CA                 51.47      43.94  
  3 Thai, Drais V             11 PASO-CA                   NT      45.72  
  4 Aftanas, Toby M           11 LTA-CA                 54.11      48.37  
  5 Hetland, Quinn M          12 SMSC-CA                48.81      48.94  
  6 Kafeyan, Kenneth J        12 LTA-CA                    NT      56.15  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hsiung, Lucas K           12 SMSC-CA              1:14.92    1:15.38  
      36.08   39.30                                                
  2 Aguirre, Cole P           12 SMSC-CA              1:17.27    1:15.42  
      37.43   37.99                                                
  3 Friedrich, Ian M          12 SMSC-CA              1:27.11    1:25.38  
      41.24   44.14                                                
  4 Saito, Nicola *           11 SMSC-CA              1:28.96    1:25.79  
      40.76   45.03                                                
  5 Chen, Kristian M          12 SMSC-CA              1:27.89    1:26.78  
      41.53   45.25                                                
  6 Torres, Diego D           12 LTA-CA               1:25.30    1:34.66  
      42.60   52.06                                                
  7 Wilson, Hezekiah L        11 PUMA-CA                   NT    1:39.59  
      46.58   53.01                                                
  8 Kenefick, Matty N         12 San Luis Obispo-CA   1:42.20    1:42.32  
      47.61   54.71                                                
  9 Hetland, Quinn M          12 SMSC-CA              1:47.00    1:46.09  
      49.67   56.42                                                
 10 Dulay, Michael J          11 LTA-CA                    NT    1:53.74  
      54.84   58.90                                                
 11 Puente, Vincent V         11 San Luis Obispo-CA   2:01.20    1:54.01  
      55.95   58.06                                                
 
Boys 11-12 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Noble, Xavier J           12 BSC-CC                    NT      14.62  
  2 Puente, Vincent V         11 San Luis Obispo-CA        NT      19.62  
  3 Dennett, Brandon O        12 SMSC-CA                   NT      23.51  
  4 Clowdus, Devin M          11 SMSC-CA                30.29      26.61  
  5 Hernandez, Hunter M       11 SMSC-CA                   NT      27.30  
  6 Alvarez, Jose S           11 SMSC-CA                   NT      27.82  
  7 Abou El Kheir, Eyad T     11 SMSC-CA                   NT      31.57  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hsiung, Lucas K           12 SMSC-CA                31.00      29.34  
  2 Noble, Xavier J           12 BSC-CC                 29.32      30.01  
  3 Saito, Nicola *           11 SMSC-CA                32.06      31.00  
  4 McCarty, Parker E         12 San Luis Obispo-CA     34.39      33.47  
  5 Capra, Joe H              11 PUMA-CA                36.03      34.96  
  6 Thai, Drais V             11 PASO-CA                42.05      37.51  
  7 Aftanas, Sebastian E      12 LTA-CA                 45.79      37.83  
  8 Aftanas, Toby M           11 LTA-CA                 41.57      42.25  
  9 Hetland, Quinn M          12 SMSC-CA              1:13.60      51.53  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hsiung, Lucas K           12 SMSC-CA              1:06.06    1:06.09  
      31.87   34.22                                                
  2 Aguirre, Cole P           12 SMSC-CA              1:05.96    1:06.45  
      31.92   34.53                                                
  3 Saito, Nicola *           11 SMSC-CA              1:13.66    1:11.44  
      33.57   37.87                                                
  4 McCarty, Parker E         12 San Luis Obispo-CA   1:17.44    1:13.62  
      33.44   40.18                                                
  5 Friedrich, Ian M          12 SMSC-CA              1:15.45    1:16.77  
      35.70   41.07                                                
  6 Capra, Joe H              11 PUMA-CA              1:25.30    1:21.79  
      36.85   44.94                                                
 -- Torres, Diego D           12 LTA-CA                    NT         DQ  
      49.35 1:06.33                                                
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hsiung, Lucas K           12 SMSC-CA              1:08.39    1:08.20  
      32.29   35.91                                                
  2 Aguirre, Cole P           12 SMSC-CA              1:11.16    1:14.58  
      34.62   39.96                                                
  3 Saito, Nicola *           11 SMSC-CA              1:15.90    1:16.48  
      35.13   41.35                                                
  4 Friedrich, Ian M          12 SMSC-CA              1:13.97    1:18.25  
      36.97   41.28                                                
  5 Chen, Kristian M          12 SMSC-CA              1:20.36    1:21.55  
      39.42   42.13                                                
  6 Wilson, Hezekiah L        11 PUMA-CA              1:25.74    1:29.27  
      42.59   46.68                                                
  7 Alvarez, Brayden S        11 SMSC-CA              1:42.85    1:32.22  
      40.82   51.40                                                
  8 Torres, Diego D           12 LTA-CA               1:31.14    1:32.74  
      43.88   48.86                                                
  9 Dulay, Michael J          11 LTA-CA               1:37.10    1:38.88  
      47.77   51.11                                                
 10 Hetland, Quinn M          12 SMSC-CA              1:59.68    1:44.03  
      52.13   51.90                                                
 11 Dennett, Brandon O        12 SMSC-CA              1:51.56    1:44.95  
      50.54   54.41                                                
 12 Clowdus, Devin M          11 SMSC-CA              1:53.04    1:47.76  
      51.97   55.79                                                
 13 Kafeyan, Kenneth J        12 LTA-CA                    NT    1:48.06  
      49.56   58.50                                                
 -- Lee, Evan J               12 LTA-CA                    NT         DQ  
      52.60 1:01.00                                                
 -- Alvarez, Jose S           11 SMSC-CA                   NT         DQ  
      55.28   59.52                                                
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hsiung, Lucas K           12 SMSC-CA              2:27.91    2:25.26  
      30.79   38.88   42.29   33.30                                
  2 Noble, Xavier J           12 BSC-CC               2:37.77    2:31.06  
      30.26   38.53   45.90   36.37                                
  3 Friedrich, Ian M          12 SMSC-CA              2:40.77    2:44.82  
      34.64   44.43   48.86   36.89                                
  4 Chen, Kristian M          12 SMSC-CA              2:51.75    2:53.66  
      38.05   47.98   49.30   38.33                                
  5 Thai, Drais V             11 PASO-CA              3:00.07    2:59.45  
      39.17   45.78   55.16   39.34                                
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aguirre, Cole P           12 SMSC-CA              5:47.30    5:04.72  
      33.02   38.87   40.61   41.04   43.88   42.67   33.21   31.42
  2 Hsiung, Lucas K           12 SMSC-CA              5:06.73    5:06.36  
      31.71   38.02   41.39   39.45   43.56   43.78   35.31   33.14
 
Boys 13-14 750 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reynolds, Parker T        14 SMSC-CA                   NT       1.00  
  2 Aguirre, Ryan A           14 SMSC-CA                   NT       2.00  
  3 Lacaste, Ryan G           14 SMSC-CA                   NT       3.00  
  4 Enthoven, Mason A         14 SMSC-CA                   NT       4.00  
  5 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA        NT       5.00  
  6 Moseley, Julian D         14 Roadrunner-CC             NT       6.00  
  7 Coats, Natas M            13 SMSC-CA                   NT       7.00  
  8 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA        NT       8.00  
  9 Capra, Jack H             14 PUMA-CA                   NT       9.00  
 10 Clowdus, Ethan M          14 SMSC-CA                   NT      10.00  
 11 Valdez, Christopher *     13 SMSC-CA                   NT      11.00  
 12 Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA                   NT      12.00  
 13 Santos, Antonio K         13 SMSC-CA                   NT      13.00  
 14 Lopez, Isaiah M           13 SMSC-CA                   NT      14.00  
 
Boys 15 & Over 1000 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simpson, Blake C          17 SMSC-CA              9:21.28       1.00  
  2 Patel, Keshaun R          18 SMSC-CA              9:36.41       2.00  
  3 Marsalek, Asa D           16 SMSC-CA             10:20.54       3.00  
  4 Aguirre, Austin P         16 SMSC-CA             13:54.58       4.00  
  5 Friedrich, Aaron J        16 SMSC-CA             10:19.73       5.00  
  6 McCann, Kaleb K           15 SMSC-CA                   NT       6.00  
  7 Santos, Pedro K           16 SMSC-CA             12:18.54       7.00  
 
Boys 13 & Over 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartell, Kevin A          33 BSC-CC                    NT      10.65  
  2 Cox, Andrew J             32 BSC-CC                    NT      10.95  
  3 Zahry, Jackson            14 BSC-CC                    NT      13.78  
  4 Aleman, Daniel C          16 SMSC-CA                32.82      14.67  
  5 Neer, Vignesh A           13 SMSC-CA                24.47      16.66  
  6 Abou E Lkheir, Karim T    13 SMSC-CA                   NT      18.63  
  7 Fields, Devin L           13 San Luis Obispo-CA        NT      22.30  
  8 Reynolds, Daven V         13 SMSC-CA                   NT      24.59  
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartell, Kevin A          33 BSC-CC                 21.03      21.31  
  2 Cox, Andrew J             32 BSC-CC                 21.25      21.81  
  3 Cobbs, Clayton J          18 BSC-CC                 22.11      23.17  
  4 Vegas, Jared              17 BSC-CC                 22.81      23.37  
  5 Aguirre, Austin P         16 SMSC-CA                23.08      23.46  
  6 Reynolds, Parker T        14 SMSC-CA                24.49      24.02  
  7 Simpson, Blake C          17 SMSC-CA                24.24      24.27  
  8 Alora, Jairus D           14 BSC-CC                 23.84      24.31  
  9 Feola, Chris M            17 BSC-CC                 22.97      24.46  
 10 Friedrich, Aaron J        16 SMSC-CA                24.69      24.50  
 11 Pecile, Max A             15 YNEZ-CA                24.80      24.51  
 12 Crist, Austin W           14 BSC-CC                 24.02      24.56  
 13 Cooper, Eric M            17 PUMA-CA                25.71      24.63  
 14 Patel, Keshaun R          18 SMSC-CA                24.57      24.84  
 15 Moseley, Julian D         14 Roadrunner-CC          25.48      24.86  
 16 Lacaste, Ryan G           14 SMSC-CA                25.41      24.88  
 17 Aguirre, Ryan A           14 SMSC-CA                25.14      24.92  
 18 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA     24.37      25.05  
 19 Enthoven, Mason A         14 SMSC-CA                26.33      25.39  
 20 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA                 25.99      25.45  
 21 Lopez, Elias *            15 SMSC-CA                26.58      25.60  
 22 Marsalek, Asa D           16 SMSC-CA                25.77      25.65  
 23 Stanculescu, Tibi N       17 PUMA-CA                25.14      25.70  
 24 Dotson, Daniel D          16 BAC-CC                 25.40      25.81  
 25 Santos, Pedro K           16 SMSC-CA                26.87      26.30  
 26 Coats, Natas M            13 SMSC-CA                28.96      26.55  
 27 Valdez, Christopher *     13 SMSC-CA                27.17      26.75  
 28 Farouk, Yoseph M          14 BSC-CC                 25.93      26.76  
 29 Harding, Alex S           14 PUMA-CA                28.02      26.92  
 30 Adams, Kaleb B            17 BAC-CC                    NT      27.35  
 30 Urmston, Drew A           13 BSC-CC                 34.29      27.35  
 32 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA     28.16      27.38  
 33 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA                 28.42      28.14  
 34 Clowdus, Ethan M          14 SMSC-CA                28.85      28.19  
 35 Jimenez, Anthony M        16 SMSC-CA                29.54      28.48  
 36 Capra, Jack H             14 PUMA-CA                29.00      28.77  
 37 Harrington, Levi O        13 PASO-CA                31.52      28.79  
 38 Santos, Antonio K         13 SMSC-CA                29.04      28.96  
 39 Lopez, Isaiah M           13 SMSC-CA                32.09      28.98  
 40 Freeman-Garcia, Diego     13 San Luis Obispo-CA     30.35      29.34  
 41 Hoffman-Wood, Ben J       13 PASO-CA                31.31      29.76  
 42 Zahry, Jackson            14 BSC-CC                 30.96      30.10  
 43 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA                31.29      30.23  
 44 McCann, Kaleb K           15 SMSC-CA                35.26      31.96  
 45 Soto, Paul J              14 NCA-CA                 48.95      32.79  
 46 Samuel, Josh *            13 SMSC-CA                36.39      32.87  
 47 Severson, Nolan J         13 NCA-CA                 33.22      34.05  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roodzant, Nathan M        17 BSC-CC                 48.51      50.66  
      24.83   25.83                                                
  2 Cobbs, Clayton J          18 BSC-CC                 50.76      51.17  
      24.94   26.23                                                
  3 Crist, Austin W           14 BSC-CC                 52.44      52.87  
      25.43   27.44                                                
  3 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA     52.45      52.87  
      25.42   27.45                                                
  5 Feola, Chris M            17 BSC-CC                 51.42      53.41  
      25.66   27.75                                                
  6 Pecile, Max A             15 YNEZ-CA                52.45      53.75  
      25.93   27.82                                                
  7 Cooper, Eric M            17 PUMA-CA                54.93      54.26  
      25.81   28.45                                                
  8 Alora, Jairus D           14 BSC-CC                 53.56      54.37  
      26.44   27.93                                                
  9 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA                 57.57      55.02  
      26.47   28.55                                                
 10 Coats, Natas M            13 SMSC-CA                57.53      57.08  
      27.81   29.27                                                
 10 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA     57.64      57.08  
      27.91   29.17                                                
 12 Lopez, Elias *            15 SMSC-CA                55.43      57.21  
      27.90   29.31                                                
 13 Farouk, Yoseph M          14 BSC-CC                 57.05      58.10  
      27.61   30.49                                                
 14 Valdez, Christopher *     13 SMSC-CA                58.33      58.36  
      27.92   30.44                                                
 15 Dotson, Daniel D          16 BAC-CC                 56.67      58.97  
      27.29   31.68                                                
 16 Santos, Pedro K           16 SMSC-CA                58.46      59.02  
      28.30   30.72                                                
 17 Harding, Alex S           14 PUMA-CA                58.96    1:00.11  
      28.74   31.37                                                
 18 Jimenez, Anthony M        16 SMSC-CA              1:02.54    1:00.58  
      28.97   31.61                                                
 19 Clowdus, Ethan M          14 SMSC-CA              1:02.17    1:02.59  
      30.00   32.59                                                
 20 Freeman-Garcia, Diego     13 San Luis Obispo-CA   1:03.80    1:02.91  
      30.83   32.08                                                
 21 Santos, Antonio K         13 SMSC-CA              1:01.76    1:03.69  
      30.87   32.82                                                
 22 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA               1:04.81    1:04.38  
      30.62   33.76                                                
 23 Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA              1:02.19    1:04.41  
      31.48   32.93                                                
 24 Chiang, Edward L          13 PUMA-CA              1:04.22    1:04.59  
      30.80   33.79                                                
 25 Lopez, Isaiah M           13 SMSC-CA              1:04.81    1:06.74  
      33.06   33.68                                                
 26 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA              1:07.25    1:11.90  
      33.93   37.97                                                
 27 McCann, Kaleb K           15 SMSC-CA              1:10.80    1:12.64  
      34.52   38.12                                                
 28 Samuel, Josh *            13 SMSC-CA              1:39.88    1:22.72  
      37.33   45.39                                                
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roodzant, Nathan M        17 BSC-CC               1:48.66    1:51.10  
      27.20   28.85   27.95   27.10                                
  2 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA   1:52.64    1:52.92  
      26.03   28.47   29.43   28.99                                
  3 Cobbs, Clayton J          18 BSC-CC               1:56.48    1:57.75  
      25.42   29.27   31.36   31.70                                
  4 Feola, Chris M            17 BSC-CC               1:51.42    1:59.38  
      26.82   29.81   31.30   31.45                                
  5 Crist, Austin W           14 BSC-CC               1:53.49    1:59.95  
      28.03   31.42   31.48   29.02                                
  6 Cooper, Eric M            17 PUMA-CA              2:03.30    2:01.73  
      27.21   29.96   32.30   32.26                                
  7 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA   2:09.40    2:02.47  
      28.99   31.90   31.52   30.06                                
  8 Coats, Natas M            13 SMSC-CA              2:04.66    2:03.61  
      29.34   30.96   32.67   30.64                                
  9 Alora, Jairus D           14 BSC-CC               2:06.44    2:05.21  
      28.62   32.41   32.68   31.50                                
 10 Valdez, Christopher *     13 SMSC-CA              2:07.50    2:05.28  
      29.60   32.84   32.41   30.43                                
 11 Farouk, Yoseph M          14 BSC-CC               2:13.24    2:09.94  
      29.67   33.46   34.31   32.50                                
 12 Dotson, Daniel D          16 BAC-CC               2:09.20    2:10.99  
      29.02   32.52   34.68   34.77                                
 13 Lopez, Elias *            15 SMSC-CA              2:08.03    2:11.46  
      29.59   32.79   34.81   34.27                                
 14 Capra, Jack H             14 PUMA-CA              2:05.41    2:12.66  
      30.42   34.26   34.76   33.22                                
 15 Santos, Pedro K           16 SMSC-CA              2:13.57    2:12.83  
      31.08   34.39   34.00   33.36                                
 16 Clowdus, Ethan M          14 SMSC-CA              2:07.05    2:15.32  
      30.97   34.13   35.93   34.29                                
 17 Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA              2:15.03    2:15.55  
      31.86   34.84   35.59   33.26                                
 18 Harding, Alex S           14 PUMA-CA              2:26.10    2:15.81  
      31.18   34.60   36.66   33.37                                
 19 Jimenez, Anthony M        16 SMSC-CA              2:20.46    2:20.05  
      31.61   35.46   36.91   36.07                                
 20 Santos, Antonio K         13 SMSC-CA              2:16.26    2:23.62  
      33.22   37.06   37.22   36.12                                
 21 Freeman-Garcia, Diego     13 San Luis Obispo-CA   2:29.07    2:23.82  
      33.43   37.56   37.37   35.46                                
 22 Chiang, Edward L          13 PUMA-CA              2:34.17    2:24.32  
      33.62   37.64   38.19   34.87                                
 23 Lopez, Isaiah M           13 SMSC-CA              2:22.21    2:26.77  
      34.04   37.64   37.98   37.11                                
 24 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA               2:35.19    2:33.55  
      34.73   40.24   42.02   36.56                                
 25 McCann, Kaleb K           15 SMSC-CA              2:39.16    2:34.18  
      35.22   39.84   41.32   37.80                                
 26 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA              2:31.88    2:37.83  
      34.67   33.29   49.79   40.08                                
 27 Samuel, Josh *            13 SMSC-CA                   NT    3:14.69  
      42.38   51.07   50.79   50.45                                
 
Boys 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA   5:03.16    5:02.30  
      27.06   29.89   30.75   30.70   30.37   31.06   30.79   30.95
      30.65   30.08                                                
  2 Cobbs, Clayton J          18 BSC-CC               5:29.71    5:23.11  
      27.53   30.93   31.86   32.77   33.56   33.06   34.15   33.95
      33.71   31.59                                                
  3 Feola, Chris M            17 BSC-CC               5:11.09    5:24.79  
      28.21   32.62   33.87   33.99   33.88   32.92   32.36   32.51
      32.86   31.57                                                
  4 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA   5:28.55    5:26.38  
      30.52   33.10   33.36   33.40   33.08   33.21   33.01   32.98
      32.65   31.07                                                
  5 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA               5:50.45    5:35.24  
      31.19   34.26   34.29   35.15   34.20   34.55   34.64   33.17
      33.31   30.48                                                
  6 Crist, Austin W           14 BSC-CC               6:00.97    5:36.14  
      30.31   33.21   34.62   35.33   34.65   35.18   35.32   34.32
      32.62   30.58                                                
  7 Vegas, Jared              17 BSC-CC               5:27.13    5:44.18  
      29.56   33.02   33.96   35.41   36.10   36.37   35.59   36.18
      34.84   33.15                                                
  8 Capra, Jack H             14 PUMA-CA              5:33.87    5:45.50  
      31.14   34.41   34.94   34.46   35.07   35.25   35.57   34.96
      35.44   34.26                                                
  9 Clowdus, Ethan M          14 SMSC-CA              5:42.70    5:53.32  
      31.40   34.09   36.28   36.47   37.49   37.28   36.29   34.85
      36.09   33.08                                                
 10 Alora, Jairus D           14 BSC-CC               6:11.17    5:55.64  
      31.71   35.46   36.40   36.82   36.21   36.70   37.06   36.69
      35.38   33.21                                                
 11 Farouk, Yoseph M          14 BSC-CC               6:00.00    6:03.88  
      31.95   36.01   37.66   39.35   37.88   37.76   36.72   37.19
      36.51   32.85                                                
 12 Harding, Alex S           14 PUMA-CA              7:05.30    6:04.32  
              36.26                                                
 13 Freeman-Garcia, Diego     13 San Luis Obispo-CA   6:31.80    6:19.01  
      33.21   36.93   37.65   39.16   38.92   38.98   39.75   39.12
      38.16   37.13                                                
 
Boys 13 & Over 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cobbs, Clayton J          18 BSC-CC                 12.50      13.75  
  2 Aleman, Daniel C          16 SMSC-CA                40.63      18.78  
  3 Neer, Vignesh A           13 SMSC-CA                33.62      19.65  
  4 Abou E Lkheir, Karim T    13 SMSC-CA                   NT      20.65  
  5 Stanculescu, Tibi N       17 PUMA-CA                24.03      30.73  
      14.85   15.88                                                
  6 Reynolds, Daven V         13 SMSC-CA                   NT      32.08  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roodzant, Nathan M        17 BSC-CC                 53.34      58.52  
      30.18   28.34                                                
  2 Cobbs, Clayton J          18 BSC-CC                 55.44      59.00  
      29.59   29.41                                                
  3 Cooper, Eric M            17 PUMA-CA              1:04.32    1:02.00  
      29.85   32.15                                                
  4 Pecile, Max A             15 YNEZ-CA              1:00.56    1:02.15  
      30.23   31.92                                                
  5 Crist, Austin W           14 BSC-CC                 59.99    1:02.83  
      31.25   31.58                                                
  6 Alora, Jairus D           14 BSC-CC               1:01.52    1:03.55  
      31.73   31.82                                                
  7 Farouk, Yoseph M          14 BSC-CC               1:07.22    1:05.81  
      32.00   33.81                                                
  8 Feola, Chris M            17 BSC-CC               1:04.20    1:06.32  
      32.25   34.07                                                
  9 Santos, Pedro K           16 SMSC-CA              1:08.51    1:07.59  
      33.51   34.08                                                
 10 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA               1:13.45    1:09.15  
      34.08   35.07                                                
 11 Harding, Alex S           14 PUMA-CA              1:06.88    1:10.70  
      34.53   36.17                                                
 12 Capra, Jack H             14 PUMA-CA              1:11.13    1:11.04  
      35.09   35.95                                                
 13 Lopez, Isaiah M           13 SMSC-CA              1:09.28    1:11.32  
      35.09   36.23                                                
 14 Valdez, Christopher *     13 SMSC-CA              1:14.74    1:11.39  
      35.13   36.26                                                
 15 Lopez, Elias *            15 SMSC-CA              1:09.91    1:11.60  
      35.15   36.45                                                
 16 Santos, Antonio K         13 SMSC-CA              1:11.78    1:13.25  
      36.13   37.12                                                
 17 Jimenez, Anthony M        16 SMSC-CA              1:17.42    1:14.98  
      36.19   38.79                                                
 18 Chiang, Edward L          13 PUMA-CA              1:17.00    1:15.22  
      37.13   38.09                                                
 19 Clowdus, Ethan M          14 SMSC-CA              1:14.17    1:17.58  
      37.49   40.09                                                
 20 Coats, Natas M            13 SMSC-CA              1:23.12    1:17.79  
      37.33   40.46                                                
 21 Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA              1:13.66    1:18.18  
      38.19   39.99                                                
 22 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA               1:20.88    1:18.34  
      38.42   39.92                                                
 23 Freeman-Garcia, Diego     13 San Luis Obispo-CA   1:19.21    1:19.85  
      39.77   40.08                                                
 24 Samuel, Josh *            13 SMSC-CA                   NT    1:36.63  
 -- McCann, Kaleb K           15 SMSC-CA              1:30.93         DQ  
      42.29   46.54                                                
 
Boys 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cobbs, Clayton J          18 BSC-CC               2:08.74    2:12.76  
      31.11   33.43   34.40   33.82                                
  2 Pecile, Max A             15 YNEZ-CA              2:16.17    2:16.02  
      32.16   35.38   35.21   33.27                                
  3 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA        NT    2:17.97  
      31.71   35.06   35.82   35.38                                
  4 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA   2:31.03    2:19.76  
      34.45   36.16   35.44   33.71                                
  5 Feola, Chris M            17 BSC-CC               2:14.10    2:20.12  
      32.78   35.45   35.79   36.10                                
  6 Santos, Pedro K           16 SMSC-CA              2:24.57    2:23.05  
      34.31   36.54   37.13   35.07                                
  7 Farouk, Yoseph M          14 BSC-CC               2:35.98    2:27.77  
      35.98   37.66   37.90   36.23                                
  8 Lopez, Elias *            15 SMSC-CA              2:34.19    2:30.30  
      35.25   38.18   38.98   37.89                                
  9 Capra, Jack H             14 PUMA-CA              2:29.59    2:30.79  
      36.51   39.49   38.20   36.59                                
 10 Lopez, Isaiah M           13 SMSC-CA                   NT    2:36.66  
      38.09   40.86   39.88   37.83                                
 11 Valdez, Christopher *     13 SMSC-CA              2:37.02    2:37.41  
      38.41   40.62   40.03   38.35                                
 12 Coats, Natas M            13 SMSC-CA                   NT    2:37.48  
      38.15   41.31   39.75   38.27                                
 13 Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA              2:41.05    2:47.60  
      40.01   42.52   43.02   42.05                                
 14 Severson, Nolan J         13 NCA-CA                    NT    2:55.41  
      41.77   44.14   45.61   43.89                                
 15 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA               2:56.17    3:01.11  
      41.18   46.29   48.53   45.11                                
 16 McCann, Kaleb K           15 SMSC-CA                   NT    3:06.53  
      43.74   48.41   47.82   46.56                                
 
Boys 13 & Over 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abou E Lkheir, Karim T    13 SMSC-CA                   NT      21.50  
  2 Neer, Vignesh A           13 SMSC-CA                   NT      24.48  
  3 Reynolds, Daven V         13 SMSC-CA                   NT      24.78  
  4 Aleman, Daniel C          16 SMSC-CA                   NT      25.91  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aguirre, Austin P         16 SMSC-CA                59.73    1:03.52  
      30.06   33.46                                                
  2 Aguirre, Ryan A           14 SMSC-CA              1:05.08    1:09.12  
      32.81   36.31                                                
  3 Simpson, Blake C          17 SMSC-CA              1:09.21    1:09.44  
      33.75   35.69                                                
  4 Vegas, Jared              17 BSC-CC               1:05.05    1:10.72  
      33.06   37.66                                                
  5 Marsalek, Asa D           16 SMSC-CA              1:05.41    1:10.76  
      33.80   36.96                                                
  6 Reynolds, Parker T        14 SMSC-CA              1:09.47    1:10.82  
      34.21   36.61                                                
  7 Lacaste, Ryan G           14 SMSC-CA              1:08.02    1:11.06  
      34.41   36.65                                                
  8 Pecile, Max A             15 YNEZ-CA              1:12.61    1:12.21  
      34.68   37.53                                                
  9 Friedrich, Aaron J        16 SMSC-CA              1:14.04    1:12.22  
      34.59   37.63                                                
 10 Patel, Keshaun R          18 SMSC-CA              1:09.72    1:12.37  
      34.56   37.81                                                
 11 Valdez, Christopher *     13 SMSC-CA              1:13.06    1:12.45  
      33.81   38.64                                                
 12 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA   1:13.53    1:12.47  
      34.48   37.99                                                
 13 Alora, Jairus D           14 BSC-CC               1:09.84    1:13.15  
      35.07   38.08                                                
 14 Harding, Alex S           14 PUMA-CA              1:12.52    1:15.00  
      35.19   39.81                                                
 15 Coats, Natas M            13 SMSC-CA              1:24.67    1:19.13  
      37.59   41.54                                                
 16 Enthoven, Mason A         14 SMSC-CA              1:21.92    1:19.86  
      38.02   41.84                                                
 17 Santos, Pedro K           16 SMSC-CA              1:22.94    1:20.28  
      37.81   42.47                                                
 18 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA   1:22.56    1:20.72  
      38.68   42.04                                                
 19 McCann, Kaleb K           15 SMSC-CA              1:21.93    1:22.77  
      38.39   44.38                                                
 20 Urmston, Drew A           13 BSC-CC               1:39.08    1:22.82  
      39.48   43.34                                                
 21 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA               1:23.24    1:24.62  
      38.88   45.74                                                
 22 Jimenez, Anthony M        16 SMSC-CA              1:30.77    1:26.83  
      40.92   45.91                                                
 23 Lopez, Isaiah M           13 SMSC-CA              1:26.36    1:28.67  
      42.15   46.52                                                
 24 Santos, Antonio K         13 SMSC-CA              1:27.38    1:29.85  
      42.01   47.84                                                
 25 Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA              1:30.09    1:30.81  
      43.18   47.63                                                
 26 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA              1:29.93    1:30.92  
      43.11   47.81                                                
 27 Zahry, Jackson            14 BSC-CC               1:41.07    1:31.29  
      43.04   48.25                                                
 28 Freeman-Garcia, Diego     13 San Luis Obispo-CA   1:53.45    1:34.24  
      45.43   48.81                                                
 29 Clowdus, Ethan M          14 SMSC-CA              1:34.79    1:34.75  
      45.40   49.35                                                
 30 Samuel, Josh *            13 SMSC-CA                   NT    1:39.34  
      44.02   55.32                                                
 -- Soto, Paul J              14 NCA-CA               1:51.51         DQ  
      48.21   50.40                                                
 
Boys 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cobbs, Clayton J          18 BSC-CC               2:25.44    2:30.65  
      33.25   37.95   38.89   40.56                                
  2 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA        NT    2:36.83  
      34.78   39.95   40.45   41.65                                
  3 Valdez, Christopher *     13 SMSC-CA              2:45.42    2:40.70  
      36.69   41.56   41.51   40.94                                
  4 Alora, Jairus D           14 BSC-CC               2:40.78    2:41.82  
      37.63   41.54   41.11   41.54                                
  5 Harding, Alex S           14 PUMA-CA              2:55.51    2:45.40  
      36.38   42.11   43.60   43.31                                
  6 Crist, Austin W           14 BSC-CC               2:36.55    2:46.01  
      38.84   42.77   42.76   41.64                                
  7 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA        NT    2:51.59  
      40.02   44.13   44.09   43.35                                
  8 Coats, Natas M            13 SMSC-CA              3:15.71    2:53.00  
      40.11   44.69   43.58   44.62                                
  9 Chiang, Edward L          13 PUMA-CA              3:04.22    2:53.07  
      39.85   44.10   44.53   44.59                                
 10 McCann, Kaleb K           15 SMSC-CA              3:11.74    2:53.33  
      39.55   43.09   46.70   43.99                                
 11 Santos, Pedro K           16 SMSC-CA              3:15.13    2:56.59  
      40.32   44.95   45.81   45.51                                
 12 Lopez, Isaiah M           13 SMSC-CA                   NT    3:01.93  
      42.19   46.51   46.99   46.24                                
 13 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA               3:06.65    3:04.21  
      39.65   46.88   48.04   49.64                                
 14 Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA              3:17.10    3:07.34  
      43.65   47.98   47.92   47.79                                
 15 Santos, Antonio K         13 SMSC-CA              3:26.13    3:12.71  
      42.97   48.06   50.60   51.08                                
 16 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA              3:16.40    3:16.84  
      44.48   50.71   51.50   50.15                                
 17 Clowdus, Ethan M          14 SMSC-CA              3:16.57    3:18.36  
      44.46   50.55   51.50   51.85                                
 18 Jimenez, Anthony M        16 SMSC-CA              3:40.00    3:22.53  
      43.78   51.12   53.57   54.06                                
 
Boys 13 & Over 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartell, Kevin A          33 BSC-CC                    NT      11.09  
  2 Vegas, Jared              17 BSC-CC                 11.00      11.57  
  3 Crist, Austin W           14 BSC-CC                 13.50      12.63  
  4 Moseley, Julian D         14 Roadrunner-CC          13.00      12.64  
  5 Feola, Chris M            17 BSC-CC                 11.00      12.66  
  6 Stanculescu, Tibi N       17 PUMA-CA                20.69      13.14  
  7 Alora, Jairus D           14 BSC-CC                 13.50      13.44  
  8 Farouk, Yoseph M          14 BSC-CC                 13.50      13.59  
  9 Dotson, Daniel D          16 BAC-CC                    NT      15.14  
 10 Zahry, Jackson            14 BSC-CC                    NT      17.82  
 11 Aleman, Daniel C          16 SMSC-CA                   NT      18.20  
 12 Neer, Vignesh A           13 SMSC-CA                   NT      23.14  
 13 Abou E Lkheir, Karim T    13 SMSC-CA                   NT      27.30  
 14 Cox, Andrew J             32 BSC-CC                    NT      29.76  
      11.78   17.98                                                
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartell, Kevin A          33 BSC-CC                 49.32      50.90  
      23.65   27.25                                                
  2 Cox, Andrew J             32 BSC-CC                 51.52      52.89  
      24.91   27.98                                                
  3 Feola, Chris M            17 BSC-CC                 53.67      57.32  
      26.73   30.59                                                
  4 Moseley, Julian D         14 Roadrunner-CC        1:04.10      59.57  
      27.91   31.66                                                
  5 Cooper, Eric M            17 PUMA-CA              1:00.31      59.96  
      27.06   32.90                                                
  6 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA     58.62    1:00.28  
      27.45   32.83                                                
  7 Cobbs, Clayton J          18 BSC-CC               1:01.25    1:01.55  
      28.67   32.88                                                
  8 Lopez, Elias *            15 SMSC-CA              1:01.73    1:01.94  
      28.04   33.90                                                
  9 Stanculescu, Tibi N       17 PUMA-CA                58.74    1:02.46  
      27.97   34.49                                                
 10 Crist, Austin W           14 BSC-CC                 57.00    1:02.48  
      29.75   32.73                                                
 11 Adams, Kaleb B            17 BAC-CC                    NT    1:03.79  
      29.67   34.12                                                
 12 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA   1:05.35    1:05.13  
      30.58   34.55                                                
 13 Farouk, Yoseph M          14 BSC-CC               1:02.73    1:05.24  
      29.92   35.32                                                
 14 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA               1:06.71    1:07.33  
      31.68   35.65                                                
 15 Santos, Pedro K           16 SMSC-CA              1:10.09    1:08.79  
      32.17   36.62                                                
 16 Valdez, Christopher *     13 SMSC-CA              1:09.71    1:09.56  
      32.31   37.25                                                
 17 Coats, Natas M            13 SMSC-CA              1:15.80    1:10.55  
      32.90   37.65                                                
 18 Capra, Jack H             14 PUMA-CA              1:08.84    1:11.56  
      33.64   37.92                                                
 19 Urmston, Drew A           13 BSC-CC                    NT    1:13.17  
      33.72   39.45                                                
 20 Santos, Antonio K         13 SMSC-CA              1:19.94    1:16.00  
      35.14   40.86                                                
 21 Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA              1:18.84    1:17.12  
      36.35   40.77                                                
 22 Lopez, Isaiah M           13 SMSC-CA              1:15.94    1:18.37  
      36.68   41.69                                                
 23 Hoffman-Wood, Ben J       13 PASO-CA                   NT    1:19.22  
      36.35   42.87                                                
 24 Clowdus, Ethan M          14 SMSC-CA              1:19.62    1:22.05  
      37.42   44.63                                                
 25 McCann, Kaleb K           15 SMSC-CA              1:26.28    1:24.41  
      38.67   45.74                                                
 26 Harrington, Levi O        13 PASO-CA              1:34.06    1:24.92  
      38.25   46.67                                                
 27 Jimenez, Anthony M        16 SMSC-CA              1:33.59    1:24.99  
      37.27   47.72                                                
 28 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA               1:24.08    1:27.84  
      38.19   49.65                                                
 
Boys 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roodzant, Nathan M        17 BSC-CC               2:03.28    2:03.48  
      27.53   30.69   31.37   33.89                                
  2 Feola, Chris M            17 BSC-CC               2:03.90    2:08.48  
      27.78   31.77   33.66   35.27                                
  3 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA   2:30.48    2:16.58  
      29.91   34.26   35.80   36.61                                
  4 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA   2:24.53    2:23.64  
      31.92   36.05   37.29   38.38                                
  5 Lopez, Elias *            15 SMSC-CA              2:47.30    2:29.92  
      30.92   37.40   40.56   41.04                                
  6 Capra, Jack H             14 PUMA-CA              2:30.90    2:35.08  
      34.67   39.32   41.11   39.98                                
  7 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA               2:29.07    2:35.49  
      33.81   38.49   41.36   41.83                                
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vegas, Jared              17 BSC-CC               2:05.02    2:06.59  
      26.61   32.40   38.00   29.58                                
  2 Moseley, Julian D         14 Roadrunner-CC        2:11.64    2:07.13  
      27.68   32.85   37.21   29.39                                
  3 Crist, Austin W           14 BSC-CC               2:09.72    2:15.43  
      28.92   34.84   42.39   29.28                                
  4 Pecile, Max A             15 YNEZ-CA              2:16.30    2:19.33  
      31.43   35.34   42.74   29.82                                
  5 Cooper, Eric M            17 PUMA-CA              2:23.17    2:19.91  
      27.89   35.55   45.09   31.38                                
  6 Alora, Jairus D           14 BSC-CC               2:12.48    2:21.13  
      29.46   36.30   42.00   33.37                                
  7 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA               2:26.90    2:21.31  
      31.43   36.91   41.64   31.33                                
  8 Stanculescu, Tibi N       17 PUMA-CA              2:16.11    2:21.88  
      28.76   38.16   43.00   31.96                                
  9 Lopez, Elias *            15 SMSC-CA              2:29.00    2:27.17  
      29.32   38.51   45.17   34.17                                
 10 Adams, Kaleb B            17 BAC-CC                    NT    2:29.44  
      29.22   37.69   45.46   37.07                                
 11 Harding, Alex S           14 PUMA-CA                   NT    2:29.57  
      32.40   39.27   43.20   34.70                                
 12 Santos, Antonio K         13 SMSC-CA              2:38.65    2:36.36  
      34.53   38.23   48.52   35.08                                
 13 Urmston, Drew A           13 BSC-CC                    NT    2:40.17  
      34.73   41.53   48.17   35.74                                
 14 Freeman-Garcia, Diego     13 San Luis Obispo-CA   2:56.53    2:45.50  
      37.12   43.12   51.66   33.60                                
 15 Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA              2:44.38    2:45.69  
      37.74   44.16   49.66   34.13                                
 16 Jimenez, Anthony M        16 SMSC-CA              2:53.97    2:48.41  
      35.67   43.23   52.08   37.43                                
 17 Hoffman-Wood, Ben J       13 PASO-CA              3:04.54    2:52.94  
      37.30   42.83   54.12   38.69                                
 18 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA               3:00.21    2:56.18  
      37.53   47.93   49.63   41.09                                
 19 Zahry, Jackson            14 BSC-CC               3:30.42    3:08.19  
      42.33   49.92   55.96   39.98                                
 20 Harrington, Levi O        13 PASO-CA              4:03.19    3:09.83  
      40.29   50.03   59.71   39.80                                
 
Boys 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA   5:47.30    4:50.83  
      30.12   34.90   37.86   37.92   43.42   42.92   31.97   31.72
  2 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA   5:29.81    4:51.41  
      30.96   35.64   36.82   35.64   44.66   43.86   32.93   30.90
  3 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA               5:15.35    4:58.54  
      32.58   37.24   39.67   38.50   43.35   43.16   32.97   31.07
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bakersfield Swim Club-CC  'A'                     1:31.08    1:35.13  
     1) Roodzant, Nathan M 17           2) Cobbs, Clayton J 18            
     3) Feola, Chris M 17               4) Crist, Austin W 14             
       23.26    22.89    24.43    24.55                                    
  2 Santa Maria Swim Club-CA  'A'                     1:48.08    1:46.85  
     1) Santos, Pedro K 16              2) Valdez, Christopher * 13       
     3) Aguirre, Cole P 12              4) Lopez, Elias * 15              
       26.61    26.05    27.84    26.35                                    
  3 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                 1:28.29    1:49.24  
     1) McCarty, Parker E 12            2) Freeman-Garcia, Diego 13       
     3) Bragan-Fitzgerald, Franco L 13  4) Poletti, Ross M 13             
       28.83    29.10    23.84    27.47                                    
  4 Puma Aquatic Team-CA  'A'                         1:47.00    1:49.31  
     1) Capra, Jack H 14                2) Harding, Alex S 14             
     3) Chiang, Edward L 13             4) Cooper, Eric M 17              
       28.66    27.37    29.10    24.18                                    
  5 Bakersfield Swim Club-CC  'B'                     1:54.83    1:50.85  
     1) Alora, Jairus D 14              2) Farouk, Yoseph M 14            
     3) Noble, Xavier J 12              4) Farouk, Adam M 9               
       24.73    25.79    26.84    33.49                                    
  6 Santa Maria Swim Club-CA  'C'                     1:56.59    1:52.56  
     1) Santos, Antonio K 13            2) Chen, Kristian M 12            
     3) Jimenez, Anthony M 16           4) Coats, Natas M 13              
       29.43    29.98    27.98    25.17                                    
  7 Santa Maria Swim Club-CA  'B'                     1:55.14    1:53.79  
     1) Friedrich, Ian M 12             2) Clowdus, Ethan M 14            
     3) Hsiung, Lucas K 12              4) Naumescu, Nicholas I 14        
       29.53    27.76    27.31    29.19                                    
  8 Santa Maria Swim Club-CA  'D'                     2:14.02    2:02.80  
     1) Lopez, Isaiah M 13              2) McCann, Kaleb K 15             
     3) Samuel, Josh * 13               4) Saito, Nicola * 11             
       29.42    30.75    32.18    30.45                                    
  9 Puma Aquatic Team-CA  'B'                         2:02.00    2:09.57  
     1) Esola, Henry A 10               2) Zhou, Galen 9                  
     3) Esola, Lloyd M 13               4) Capra, Joe H 11                
       34.57    32.44    30.60    31.96                                    
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bakersfield Swim Club-CC  'A'                     1:39.81    1:41.96  
     1) Cobbs, Clayton J 18             2) Bartell, Kevin A 33            
     3) Feola, Chris M 17               4) Cox, Andrew J 32               
     1:22.02    19.94                                                      
  2 Santa Maria Swim Club-CA  'A'                     1:50.64    1:47.45  
     1) Lacaste, Ryan G 14              2) Aguirre, Austin P 16           
     3) Reynolds, Parker T 14           4) Simpson, Blake C 17            
     1:23.07    24.38                                                      
  3 Santa Maria Swim Club-CA  'B'                     1:55.14    1:52.09  
     1) Aguirre, Ryan A 14              2) Marsalek, Asa D 16             
     3) Patel, Keshaun R 18             4) Friedrich, Aaron J 16          
     1:26.88    25.21                                                      
  4 Bakersfield Swim Club-CC  'B'                     1:55.28    1:55.40  
     1) Alora, Jairus D 14              2) Vegas, Jared 17                
     3) Crist, Austin W 14              4) Farouk, Yoseph M 14            
     1:29.74    25.66                                                      
  5 Santa Maria Swim Club-CA  'C'                     2:02.18    1:58.82  
     1) Enthoven, Mason A 14            2) Valdez, Christopher * 13       
     3) Aguirre, Cole P 12              4) Lopez, Elias * 15              
     1:32.85    25.97                                                      
  6 Puma Aquatic Team-CA  'A'                              NT    2:12.98  
     1) Zhou, Galen 9                   2) Harding, Alex S 14             
     3) Cooper, Eric M 17               4) Wilson, Hezekiah L 11          
       39.36    34.37    26.86    32.39                                    
  7 Santa Maria Swim Club-CA  'F'                     2:29.85    2:13.60  
     1) Clowdus, Ethan M 14             2) McCann, Kaleb K 15             
     3) Chen, Kristian M 12             4) Jimenez, Anthony M 16          
       34.16    37.11    34.32    28.01                                    
  8 Puma Aquatic Team-CA  'B'                              NT    2:15.30  
     1) Capra, Jack H 14                2) Esola, Lloyd M 13              
     3) Stanculescu, Tibi N 17          4) Capra, Joe H 11                
       34.42    41.75    27.59    31.54                                    
  9 Bakersfield Swim Club-CC  'C'                     2:27.51    2:15.42  
     1) Noble, Xavier J 12              2) Urmston, Drew A 13             
     3) Farouk, Adam M 9                4) Zahry, Jackson 14              
       31.46    36.46    26.76    40.74                                    
 10 Santa Maria Swim Club-CA  'E'                     2:17.42    2:15.92  
     1) Santos, Antonio K 13            2) Coats, Natas M 13              
     3) Saito, Nicola * 11              4) Naumescu, Nicholas I 14        
     1:47.52    28.40                                                      
 11 Santa Maria Swim Club-CA  'H'                     3:08.41    2:55.10  
     1) Abou E Lkheir, Karim T 13       2) Hetland, Quinn M 12            
     3) Dennett, Brandon O 12           4) Oathout, Ryan J 12             
       47.82    44.41    51.98    30.89                                    
 -- Santa Maria Swim Club-CA  'I'                     3:32.35         DQ  
     1) Clowdus, Devin M 11             2) Hernandez, Hunter M 11         
     3) Azua-Hawthorne, Sebastian L 9   4) Alvarez, Jose S 11             
       47.57    53.29    59.49    38.16                                    
 -- Santa Maria Swim Club-CA  'D'                     2:08.73         DQ  
     1) Lopez, Isaiah M 13              2) Hsiung, Lucas K 12             
     3) Friedrich, Ian M 12             4) Santos, Pedro K 16             
     1:39.26    26.14                                                      
 -- San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                 1:37.04         DQ  
     1) Poletti, Ross M 13              2) Bragan-Fitzgerald, Franco L 13 
     3) McCarty, Parker E 12            4) Freeman-Garcia, Diego 13       
     1:07.52    30.26    29.56                                             
 -- Santa Maria Swim Club-CA  'G'                     2:54.60         DQ  
     1) Neer, Vignesh A 13              2) Nichols, Odin L 9              
     3) Alvarez, Brayden S 11           4) Samuel, Josh * 13              
       42.12    50.52    42.11    32.13