CSSC December BRW - Meet Results

CSSC December BRW
11/30/2018 - 12/2/2018
Simi Valley, California United States
Updated: 12/2/2018

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Conejo Simi Aquatics   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 12/2/2018 05:39 PM
                 CSSC Annual Holiday Meet, Sanction #: S18-335                 
                                Simi Valley, CA                                
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mero, Kristen M            5 CCAT-CA                30.55      29.08  
  2 Sutinatikul, Lana L        6 RTLR-CA                28.99      29.46  
  3 Loteria, Isabella M        5 CCAT-CA                32.96      30.50  
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mero, Kristen M            5 CCAT-CA                   NT    1:02.91  
  2 Sutinatikul, Lana L        6 RTLR-CA                   NT    1:03.17  
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sutinatikul, Lana L        6 RTLR-CA                32.56      31.68  
  2 Mero, Kristen M            5 CCAT-CA                37.44      31.88  
  3 Loteria, Isabella M        5 CCAT-CA                   NT      36.19  
 
Girls 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mero, Kristen M            5 CCAT-CA                   NT    1:07.28  
 -- Sutinatikul, Lana L        6 RTLR-CA              1:19.88         DQ  
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mero, Kristen M            5 CCAT-CA                43.65      50.15  
  2 Loteria, Isabella M        5 CCAT-CA                   NT      55.83  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eklove, Ava R              8 PVST-CA                16.07      15.95  
  2 Flores, Meygen R           8 Polar Bears-CA         16.92      17.75  
  3 Rodriguez, Sophia L        8 Polar Bears-CA         18.91      19.45  
  4 Brown, Riley M             8 CSSC-CA                22.55      21.17  
  5 Liakhovetski, Adele E      7 CCAT-CA                21.34      21.44  
  6 Hekimyan, Leilah           8 PATH-CA                   NT      22.32  
  7 Rathnayake, Methuki M      8 CSSC-CA                28.40      25.21  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Liakhovetski, Alexis       8 CCAT-CA                31.81      31.29  
.RED - Division  
  1 Pegula, Elizabeth L        8 CSSC-CA                36.63      41.02  
WHT - Division  
  1 Sirichalermchai, Abigail   8 RTLR-CA                39.32      38.80  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Eklove, Ava R              8 PVST-CA                33.62      33.63  
WHT - Division  
  1 Brown, Riley M             8 CSSC-CA                49.83      44.25  
  2 Sibrian, Ellie             8 Polar Bears-CA         42.13      44.93  
  3 Liakhovetski, Adele E      7 CCAT-CA                46.33      45.09  
  4 Caal, Isabella             7 CCAT-CA                45.04      49.11  
  5 Lim, Khloe M               8 PVST-CA                49.03      49.63  
  6 Samie, Leian               8 Polar Bears-CA         56.45      50.69  
  7 Green, Abbie R             8 PATH-CA                57.04      54.27  
  8 Hekimyan, Leilah           8 PATH-CA                   NT      59.07  
  9 Melkonian, Lyla N          8 Polar Bears-CA            NT    1:03.68  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Abbie R             8 PATH-CA                   NT    2:03.25  
      58.46 1:04.79                                                
  2 Mehra, Riyanna             8 Polar Bears-CA            NT    2:51.37  
    1:22.13 1:29.24                                                
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Liakhovetski, Alexis       8 CCAT-CA              1:09.53    1:12.85  
      34.35   38.50                                                
  2 Yuvavanich, Unna           8 UN-02-CA               39.64    1:20.66  
      37.52   43.14                                                
WHT - Division  
  1 Sirichalermchai, Abigail   8 RTLR-CA              1:30.60    1:30.93  
      43.46   47.47                                                
  2 Pegula, Elizabeth L        8 CSSC-CA              1:31.35    1:31.80  
      42.42   49.38                                                
  3 Jubb, Shea E               7 PVST-CA              1:59.53    1:49.28  
      49.21 1:00.07                                                
 
Girls 7-8 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Billotte, Lindsey M        8 UN-02-CA             3:16.13    2:47.01  
      37.35   43.07   43.59   43.00                                
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eklove, Ava R              8 PVST-CA                19.78      19.45  
  2 Flores, Meygen R           8 Polar Bears-CA         22.13      20.35  
  3 Rodriguez, Sophia L        8 Polar Bears-CA         22.77      22.83  
  4 Liakhovetski, Adele E      7 CCAT-CA                26.22      25.90  
  5 Lim, Khloe M               8 PVST-CA                30.05      26.85  
  6 Rathnayake, Methuki M      8 CSSC-CA                33.83      27.84  
  7 Brown, Riley M             8 CSSC-CA                31.42      29.52  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Liakhovetski, Alexis       8 CCAT-CA                38.38      39.86  
.RED - Division  
  1 Billotte, Lindsey M        8 UN-02-CA               43.72      45.08  
WHT - Division  
  1 Pegula, Elizabeth L        8 CSSC-CA                44.53      43.44  
  2 Hu, Rebeca X               8 BUEN-CA                44.99      44.79  
  3 Sirichalermchai, Abigail   8 RTLR-CA                50.00      50.48  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sibrian, Ellie             8 Polar Bears-CA            NT      47.98  
  2 Liakhovetski, Adele E      7 CCAT-CA                54.30      54.60  
  3 Samie, Leian               8 Polar Bears-CA            NT      59.35  
  4 Caal, Isabella             7 CCAT-CA                   NT    1:03.24  
  5 Mehra, Riyanna             8 Polar Bears-CA            NT    1:28.71  
 -- Green, Abbie R             8 PATH-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
 -- Liakhovetski, Alexis       8 CCAT-CA              1:24.36         DQ  
      40.31   42.51                                                
WHT - Division  
  1 Billotte, Lindsey M        8 UN-02-CA             1:47.57    1:34.67  
      46.09   48.58                                                
  2 Sirichalermchai, Abigail   8 RTLR-CA              1:51.82    1:50.93  
      56.99   53.94                                                
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eklove, Ava R              8 PVST-CA                23.08      22.58  
  2 Flores, Meygen R           8 Polar Bears-CA         22.76      22.77  
  3 Rathnayake, Methuki M      8 CSSC-CA                35.89      36.03  
 -- Liakhovetski, Adele E      7 CCAT-CA                29.41         DQ  
 -- Brown, Riley M             8 CSSC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Liakhovetski, Alexis       8 CCAT-CA                42.04      41.25  
.RED - Division  
  1 Billotte, Lindsey M        8 UN-02-CA               48.30      50.03  
  2 Sirichalermchai, Abigail   8 RTLR-CA                49.38      51.34  
  3 Yuvavanich, Unna           8 UN-02-CA               49.50      51.37  
WHT - Division  
  1 Hu, Rebeca X               8 BUEN-CA              1:06.01      51.25  
  2 Pegula, Elizabeth L        8 CSSC-CA                50.29      53.64  
  3 Jubb, Shea E               7 PVST-CA              1:02.53    1:07.00  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liakhovetski, Adele E      7 CCAT-CA              1:03.53    1:00.95  
  2 Melkonian, Lyla N          8 Polar Bears-CA            NT    1:16.95  
 -- Sibrian, Ellie             8 Polar Bears-CA            NT         DQ  
 -- Caal, Isabella             7 CCAT-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Liakhovetski, Alexis       8 CCAT-CA              1:29.75    1:31.96  
      44.79   47.17                                                
.RED - Division  
  1 Billotte, Julia A          8 UN-02-CA             1:44.79    1:40.74  
      48.52   52.22                                                
  2 Pegula, Elizabeth L        8 CSSC-CA              1:45.91    1:53.03  
      55.00   58.03                                                
WHT - Division  
  1 Sirichalermchai, Abigail   8 RTLR-CA              1:51.43    1:53.85  
      55.67   58.18                                                
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Liakhovetski, Alexis       8 CCAT-CA                34.89      34.55  
.RED - Division  
  1 Billotte, Julia A          8 UN-02-CA               40.14      40.85  
WHT - Division  
  1 Sirichalermchai, Abigail   8 RTLR-CA                42.75      44.62  
  2 Pegula, Elizabeth L        8 CSSC-CA                45.80      49.55  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eklove, Ava R              8 PVST-CA                   NT      38.53  
  2 Liakhovetski, Adele E      7 CCAT-CA                51.73      49.47  
 
Girls 7-8 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Billotte, Julia A          8 UN-02-CA             1:30.99    1:34.32  
      42.32   52.00                                                
WHT - Division  
  1 Hu, Rebeca X               8 BUEN-CA                   NT    1:36.20  
      43.07   53.13                                                
  2 Billotte, Lindsey M        8 UN-02-CA                  NT    1:42.77  
      45.85   56.92                                                
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Liakhovetski, Alexis       8 CCAT-CA              1:21.41    1:19.61  
      38.23   41.38                                                
  2 Billotte, Julia A          8 UN-02-CA             1:22.52    1:26.55  
      41.31   45.24                                                
.RED - Division  
  1 Hu, Rebeca X               8 BUEN-CA              1:31.22    1:35.30  
      41.71   53.59                                                
WHT - Division  
  1 Yuvavanich, Unna           8 UN-02-CA             1:35.44    1:30.84  
      40.27   50.57                                                
  2 Sirichalermchai, Abigail   8 RTLR-CA              1:38.48    1:39.51  
      48.44   51.07                                                
  3 Jubb, Shea E               7 PVST-CA                   NT    2:00.70  
      57.31 1:03.39                                                
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flores, Meygen R           8 Polar Bears-CA            NT    1:43.55  
      49.51   54.04                                                
  2 Rodriguez, Sophia L        8 Polar Bears-CA            NT    1:49.51  
      52.16   57.35                                                
 
Girls 7-8 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Billotte, Lindsey M        8 UN-02-CA             4:07.28    3:13.06  
      45.72   50.31   57.48   39.55                                
 
Girls 5-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Eklove, Ava R              8 PVST-CA                17.73      17.62  
.RED - Division  
  1 Liakhovetski, Adele E      7 CCAT-CA                23.63      22.20  
WHT - Division  
  1 Caal, Isabella             7 CCAT-CA                26.10      25.39  
  2 Brown, Riley M             8 CSSC-CA                   NT      27.61  
  3 Samie, Leian               8 Polar Bears-CA            NT      29.02  
  4 Mero, Kristen M            5 CCAT-CA                   NT      34.43  
 -- Melkonian, Lyla N          8 Polar Bears-CA            NT         DQ  
 -- Mehra, Riyanna             8 Polar Bears-CA            NT         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Tamayo, Abby R            10 PVST-CA                31.32      31.99  
  2 Chen, Allison Y           10 PATH-CA                32.84      32.80  
  3 Favor, Ella P             10 RTLR-CA                31.73      33.30  
  4 Mero, Kaitlyn E           10 CCAT-CA                33.22      33.78  
  5 Pellegrini, Rachael S     10 CCAT-CA                33.69      33.87  
.RED - Division  
  1 Pegula, Izabella A        10 CSSC-CA                34.43      33.71  
  2 Heiney, Victoria E         9 PATH-CA                34.41      34.84  
  3 Brier, Elaina C           10 Polar Bears-CA         35.00      35.07  
  4 Brungard, Ellie Q         10 PATH-CA                36.67      35.08  
  5 Mahat, Sahasi              9 Polar Bears-CA         35.62      35.31  
  6 Radulescu, Talia S         9 CCAT-CA                35.05      35.44  
  7 San Jose, Isabella C       9 Polar Bears-CA         35.41      35.52  
  8 Yturrizaga-Paz, Alexis S   9 RTLR-CA                35.08      35.96  
  9 Sun, Lea L                10 UN-CA                  36.40      36.40  
 10 Orel, Kristina V           9 CCAT-CA                36.42      38.69  
WHT - Division  
  1 Daly, Savannah E          10 UN-CA                  40.52      36.99  
  2 Walker, Rae C             10 CSSC-CA                39.68      38.30  
  3 Linville, Meika C          9 WAVE-CA                39.74      39.38  
  4 Paul, Cynthia A            9 PVST-CA                37.92      40.95  
  5 Li, Beverly Y             10 UN-CA                     NT      42.77  
  6 Vazquez, Soliada J        10 CSSC-CA                48.21      43.16  
  7 Rueckert, Taylee M         9 CSSC-CA                39.01      43.55  
  8 Cheong, Chloe C            9 MACA-CA                42.53      43.69  
  9 Smith, Abi R              10 PATH-CA                   NT      44.18  
 10 Koshkarian, Ava A         10 MACA-CA                   NT      45.25  
 11 Latour, Sarah M           10 Polar Bears-CA         50.90      46.81  
 12 Muralidas, Adithi V       10 CSSC-CA                   NT      49.96  
 13 Babayan, Nicole K          9 RTLR-CA                41.13      50.19  
 14 Strull, Bailey K           9 WAVE-CA                   NT      53.93  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wang, Megan S             10 PVST-CA              1:03.42    1:04.12  
      30.17   33.95                                                
  2 Pegula, Izabella A        10 CSSC-CA              1:12.90    1:10.91  
      34.76   36.15                                                
  3 Siduguen, Mia R            9 CCAT-CA              1:14.10    1:11.07  
      34.15   36.92                                                
  4 Chen, Allison Y           10 PATH-CA              1:12.05    1:13.39  
      34.48   38.91                                                
  5 Pellegrini, Rachael S     10 CCAT-CA              1:11.97    1:13.61  
      35.36   38.25                                                
  6 Mero, Kaitlyn E           10 CCAT-CA              1:13.02    1:13.74  
      35.12   38.62                                                
  7 Tamayo, Abby R            10 PVST-CA              1:11.86    1:13.94  
      35.66   38.28                                                
.RED - Division  
  1 Radulescu, Talia S         9 CCAT-CA              1:17.18    1:18.71  
      37.92   40.79                                                
  2 Tapaoan, Kaleigh A        10 CCAT-CA              1:17.46    1:19.03  
      37.72   41.31                                                
  3 San Jose, Isabella C       9 Polar Bears-CA       1:18.33    1:21.67  
      38.87   42.80                                                
WHT - Division  
  1 Fabros, Mia P             10 CSSC-CA                   NT    1:19.76  
      37.79   41.97                                                
  2 Walker, Rae C             10 CSSC-CA              1:24.54    1:20.92  
      39.57   41.35                                                
  3 Sun, Lea L                10 UN-CA                1:23.70    1:20.99  
      37.79   43.20                                                
  4 Kim, Maya                 10 Polar Bears-CA       1:29.96    1:25.90  
      40.43   45.47                                                
  5 Sasu, Ilinca M             9 MACA-CA              1:33.81    1:29.85  
      40.61   49.24                                                
  6 Vazquez, Soliada J        10 CSSC-CA              1:28.01    1:33.63  
      44.51   49.12                                                
  7 Linville, Meika C          9 WAVE-CA                   NT    1:33.69  
      43.74   49.95                                                
  8 Fabros, Ava S             10 CSSC-CA                   NT    1:34.04  
      43.02   51.02                                                
  9 Patel, Neala M             9 PATH-CA              1:35.73    1:35.10  
      42.73   52.37                                                
 10 Downs, Emily A            10 PATH-CA                   NT    1:35.20  
      44.83   50.37                                                
 11 Kraus, Mac S              10 BUEN-CA                   NT    1:42.92  
      49.11   53.81                                                
 12 Loteria, Sophia A          9 CCAT-CA              1:42.73    1:47.09  
      47.00 1:00.09                                                
 13 Muralidas, Adithi V       10 CSSC-CA                   NT    1:47.60  
      49.24   58.36                                                
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wang, Megan S             10 PVST-CA              2:14.00    2:18.65  
      31.00   35.56   36.86   35.23                                
  2 Pellegrini, Rachael S     10 CCAT-CA              2:33.75    2:35.31  
      35.46   39.37   40.48   40.00                                
.RED - Division  
  1 Tamayo, Abby R            10 PVST-CA              2:48.96    2:41.26  
      36.05   42.16   42.21   40.84                                
  2 Heiney, Victoria E         9 PATH-CA              2:54.84    2:45.88  
      36.12   44.19   44.61   40.96                                
  3 Mahat, Sahasi              9 Polar Bears-CA       2:55.38    2:47.57  
      37.77   42.80   45.63   41.37                                
  4 San Jose, Isabella C       9 Polar Bears-CA       2:56.00    2:51.26  
      39.56   43.18   44.42   44.10                                
  5 Sun, Lea L                10 UN-CA                2:49.17    2:57.97  
      36.86   44.08   49.70   47.33                                
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wang, Megan S             10 PVST-CA                31.68      32.02  
  2 Pegula, Izabella A        10 CSSC-CA                39.17      37.16  
  3 Tamayo, Abby R            10 PVST-CA                37.29      38.52  
  4 Siduguen, Mia R            9 CCAT-CA                39.91      38.75  
  5 San Jose, Isabella C       9 Polar Bears-CA         39.72      39.06  
  6 Mero, Kaitlyn E           10 CCAT-CA                39.82      39.42  
  7 Pellegrini, Rachael S     10 CCAT-CA                38.62      40.89  
  7 Brungard, Ellie Q         10 PATH-CA                40.05      40.89  
.RED - Division  
  1 Yturrizaga-Paz, Alexis S   9 RTLR-CA                40.89      41.03  
  2 Radulescu, Talia S         9 CCAT-CA                41.37      42.12  
  3 Tapaoan, Kaleigh A        10 CCAT-CA                42.24      43.20  
  4 Loninia, Jaden M           9 CCAT-CA                41.19      44.65  
  5 Kim, Maya                 10 Polar Bears-CA         42.87      45.07  
WHT - Division  
  1 Fabros, Mia P             10 CSSC-CA                   NT      41.40  
  2 Walker, Rae C             10 CSSC-CA                44.65      42.65  
  3 Sasu, Ilinca M             9 MACA-CA                47.01      43.85  
  4 Linville, Meika C          9 WAVE-CA                   NT      44.71  
  5 Daly, Savannah E          10 UN-CA                  46.34      45.94  
  6 Fabros, Ava S             10 CSSC-CA                   NT      47.98  
  7 Cheong, Chloe C            9 MACA-CA                51.50      49.21  
  8 Kraus, Mac S              10 BUEN-CA                   NT      49.61  
  9 Vazquez, Soliada J        10 CSSC-CA                49.58      49.68  
 10 Loteria, Sophia A          9 CCAT-CA                55.48      52.43  
 11 Chen, Amy R               10 MACA-CA                57.11      59.64  
 12 Johnson, Audrina K         9 WAVE-CA                   NT    1:00.77  
 13 Muralidas, Adithi V       10 CSSC-CA                   NT    1:02.10  
 -- Sun, Lea L                10 UN-CA                     NT         DQ  
 -- Strull, Bailey K           9 WAVE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wang, Megan S             10 PVST-CA              1:08.25    1:08.55  
      32.68   35.87                                                
  2 Pellegrini, Rachael S     10 CCAT-CA              1:24.24    1:24.26  
      40.00   44.26                                                
  3 Brier, Elaina C           10 Polar Bears-CA       1:27.60    1:25.65  
      41.74   43.91                                                
  4 Mahat, Sahasi              9 Polar Bears-CA       1:24.36    1:26.42  
    1:26.63                                                        
  5 Heiney, Victoria E         9 PATH-CA              1:28.32    1:27.01  
      41.90   45.11                                                
  6 San Jose, Isabella C       9 Polar Bears-CA       1:25.07    1:28.28  
      42.88   45.40                                                
  7 Mero, Kaitlyn E           10 CCAT-CA              1:25.55    1:28.73  
      42.48   46.25                                                
  8 Radulescu, Talia S         9 CCAT-CA              1:28.14    1:31.76  
      44.41   47.35                                                
.RED - Division  
  1 Yturrizaga-Paz, Alexis S   9 RTLR-CA              1:29.56    1:27.36  
      42.81   44.55                                                
  2 Paul, Cynthia A            9 PVST-CA              1:36.60    1:37.20  
      49.65   47.55                                                
WHT - Division  
  1 Sasu, Ilinca M             9 MACA-CA                   NT    1:33.93  
      44.69   49.24                                                
  2 Li, Beverly Y             10 UN-CA                     NT    1:36.43  
    1:58.38                                                        
  3 Walker, Rae C             10 CSSC-CA              1:38.25    1:37.90  
      47.69   50.21                                                
  4 Rueckert, Taylee M         9 CSSC-CA              1:46.41    1:39.46  
      46.02   53.44                                                
  5 Orel, Kristina V           9 CCAT-CA                   NT    1:40.86  
      48.29   52.57                                                
  6 Daly, Savannah E          10 UN-CA                1:39.23    1:41.32  
      46.88   54.44                                                
  7 Latour, Sarah M           10 Polar Bears-CA       2:16.58    1:55.91  
      54.91 1:01.00                                                
  8 Koshkarian, Ava A         10 MACA-CA                   NT    2:12.30  
 -- Smith, Abi R              10 PATH-CA                   NT         DQ  
 -- Babayan, Nicole K          9 RTLR-CA              2:01.31         DQ  
      53.74 1:06.27                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Siduguen, Mia R            9 CCAT-CA                43.89      41.96  
  2 Cerera, Jeanna R           9 PATH-CA                42.03      41.99  
  3 Tamayo, Abby R            10 PVST-CA                40.05      42.03  
  4 Mero, Kaitlyn E           10 CCAT-CA                41.00      43.72  
  5 Chen, Allison Y           10 PATH-CA                44.24      45.08  
  6 Brungard, Ellie Q         10 PATH-CA                44.22      45.57  
  7 San Jose, Isabella C       9 Polar Bears-CA         45.43      46.91  
.RED - Division  
  1 Favor, Ella P             10 RTLR-CA                46.58      45.90  
  2 Yturrizaga-Paz, Alexis S   9 RTLR-CA                46.78      46.91  
  3 Pellegrini, Rachael S     10 CCAT-CA                46.77      47.33  
  4 Radulescu, Talia S         9 CCAT-CA                47.15      48.15  
  5 Sun, Lea L                10 UN-CA                  47.38      48.82  
  6 Kim, Maya                 10 Polar Bears-CA         49.70      49.01  
  7 Loninia, Jaden M           9 CCAT-CA                46.88      49.29  
  8 Chen, Amy R               10 MACA-CA                49.18      50.49  
  9 Cheong, Chloe C            9 MACA-CA                47.93      50.60  
WHT - Division  
  1 Linville, Meika C          9 WAVE-CA                   NT      53.55  
  2 Patel, Neala M             9 PATH-CA                54.76      53.72  
  3 Walker, Rae C             10 CSSC-CA              1:07.17      54.99  
  4 Loteria, Sophia A          9 CCAT-CA                56.71      55.11  
  5 Tapaoan, Kaleigh A        10 CCAT-CA                50.94      56.90  
  6 Muralidas, Adithi V       10 CSSC-CA                   NT    1:12.08  
 -- Johnson, Audrina K         9 WAVE-CA                   NT         DQ  
 -- Vazquez, Soliada J        10 CSSC-CA                58.47         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Tamayo, Abby R            10 PVST-CA              1:28.29    1:31.71  
      43.81   47.90                                                
  2 Brungard, Ellie Q         10 PATH-CA              1:38.82    1:35.08  
      44.92   50.16                                                
  3 Chen, Allison Y           10 PATH-CA              1:37.36    1:36.51  
      45.77   50.74                                                
  4 Pegula, Izabella A        10 CSSC-CA              1:35.33    1:37.46  
      45.72   51.74                                                
  5 Yturrizaga-Paz, Alexis S   9 RTLR-CA              1:36.15    1:40.16  
      48.23   51.93                                                
  6 Paul, Cynthia A            9 PVST-CA              1:37.51    1:42.06  
      50.29   51.77                                                
  7 Pellegrini, Rachael S     10 CCAT-CA              1:38.26    1:43.76  
      49.43   54.33                                                
 -- Wang, Megan S             10 PVST-CA              1:25.66         DQ  
      40.71   46.27                                                
.RED - Division  
  1 Brier, Elaina C           10 Polar Bears-CA       1:40.26    1:39.80  
      47.52   52.28                                                
  2 Sun, Lea L                10 UN-CA                1:44.88    1:42.32  
      47.93   54.39                                                
  3 Radulescu, Talia S         9 CCAT-CA              1:44.01    1:46.59  
      52.47   54.12                                                
WHT - Division  
  1 Favor, Ella P             10 RTLR-CA              2:09.97    1:42.07  
      47.29   54.78                                                
  2 Li, Beverly Y             10 UN-CA                     NT    1:46.94  
      52.51   54.43                                                
  3 Vazquez, Soliada J        10 CSSC-CA              1:59.04    1:54.79  
      54.29 1:00.50                                                
  4 Cheong, Chloe C            9 MACA-CA              1:51.42    1:55.91  
      52.44 1:03.47                                                
  5 Sasu, Ilinca M             9 MACA-CA                   NT    1:56.40  
      56.62   59.78                                                
  6 Orel, Kristina V           9 CCAT-CA                   NT    1:57.30  
      56.21 1:01.09                                                
  7 Babayan, Nicole K          9 RTLR-CA              1:55.23    2:00.60  
      56.36 1:04.24                                                
  8 Downs, Emily A            10 PATH-CA                   NT    2:01.96  
      59.04 1:02.92                                                
  9 Latour, Sarah M           10 Polar Bears-CA       2:24.77    2:14.63  
    1:02.55 1:12.08                                                
 10 Smith, Abi R              10 PATH-CA                   NT    2:26.03  
    1:08.18 1:17.85                                                
 -- Linville, Meika C          9 WAVE-CA                   NT         DQ  
      53.97 1:01.55                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Favor, Ella P             10 RTLR-CA                36.99      36.66  
  2 Tamayo, Abby R            10 PVST-CA                36.27      38.33  
  3 Mero, Kaitlyn E           10 CCAT-CA                37.92      39.77  
.RED - Division  
  1 Yturrizaga-Paz, Alexis S   9 RTLR-CA                38.87      39.26  
  2 Pegula, Izabella A        10 CSSC-CA                39.60      39.71  
  3 San Jose, Isabella C       9 Polar Bears-CA         38.97      40.16  
  4 Radulescu, Talia S         9 CCAT-CA                39.69      40.40  
WHT - Division  
  1 Sun, Lea L                10 UN-CA                     NT      38.19  
  2 Sasu, Ilinca M             9 MACA-CA                47.14      41.50  
  3 Mahat, Sahasi              9 Polar Bears-CA         43.29      42.84  
  4 Vazquez, Soliada J        10 CSSC-CA                43.21      45.02  
  5 Orel, Kristina V           9 CCAT-CA                   NT      46.82  
  6 Daly, Savannah E          10 UN-CA                  55.31      47.74  
  7 Walker, Rae C             10 CSSC-CA                51.96      48.26  
  8 Babayan, Nicole K          9 RTLR-CA                48.49      48.70  
  9 Rueckert, Taylee M         9 CSSC-CA                52.98      49.37  
 10 Paul, Cynthia A            9 PVST-CA                47.26      49.98  
 11 Linville, Meika C          9 WAVE-CA                47.36      52.99  
 12 Muralidas, Adithi V       10 CSSC-CA                   NT    1:04.79  
 -- Cheong, Chloe C            9 MACA-CA                   NT         DQ  
 -- Downs, Emily A            10 PATH-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wang, Megan S             10 PVST-CA              1:15.77    1:17.51  
      35.70   41.81                                                
  2 Favor, Ella P             10 RTLR-CA              1:24.34    1:28.26  
      38.41   49.85                                                
.RED - Division  
  1 Pegula, Izabella A        10 CSSC-CA              1:33.17    1:27.51  
      40.02   47.49                                                
  2 Yturrizaga-Paz, Alexis S   9 RTLR-CA              1:32.41    1:36.13  
      41.29   54.84                                                
WHT - Division  
 -- Kraus, Mac S              10 BUEN-CA                   NT         DQ  
    1:13.83                                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Tamayo, Abby R            10 PVST-CA              1:19.29    1:19.79  
      38.47   41.32                                                
  2 Favor, Ella P             10 RTLR-CA              1:24.97    1:20.02  
      36.50   43.52                                                
  3 Siduguen, Mia R            9 CCAT-CA              1:23.76    1:23.66  
      40.32   43.34                                                
  4 Cerera, Jeanna R           9 PATH-CA              1:25.59    1:24.19  
    1:24.30                                                        
  5 Pellegrini, Rachael S     10 CCAT-CA              1:25.18    1:25.14  
      39.80   45.34                                                
  6 San Jose, Isabella C       9 Polar Bears-CA       1:25.26    1:25.74  
      40.77   44.97                                                
  7 Loninia, Jaden M           9 CCAT-CA              1:26.29    1:29.40  
      41.64   47.76                                                
.RED - Division  
  1 Yturrizaga-Paz, Alexis S   9 RTLR-CA              1:27.53    1:26.45  
      40.91   45.54                                                
  2 Sun, Lea L                10 UN-CA                1:31.44    1:27.91  
      39.08   48.83                                                
  3 Brungard, Ellie Q         10 PATH-CA              1:31.46    1:28.25  
      41.95   46.30                                                
  4 Radulescu, Talia S         9 CCAT-CA              1:29.34    1:29.86  
      43.22   46.64                                                
 -- Tapaoan, Kaleigh A        10 CCAT-CA              1:33.75         DQ  
      42.40   46.91                                                
WHT - Division  
  1 Sasu, Ilinca M             9 MACA-CA              1:37.36    1:37.13  
      42.37   54.76                                                
  2 Daly, Savannah E          10 UN-CA                1:49.52    1:37.55  
      44.67   52.88                                                
  3 Fabros, Ava S             10 CSSC-CA                   NT    1:40.01  
      46.24   53.77                                                
  4 Vazquez, Soliada J        10 CSSC-CA              1:50.00    1:42.95  
      47.95   55.00                                                
  5 Patel, Neala M             9 PATH-CA              1:44.19    1:43.71  
      48.93   54.78                                                
  6 Downs, Emily A            10 PATH-CA                   NT    1:50.04  
      56.01   54.03                                                
  7 Chen, Amy R               10 MACA-CA              1:48.58    1:50.65  
      57.73   52.92                                                
  8 Cheong, Chloe C            9 MACA-CA              1:47.45    1:52.49  
      53.15   59.34                                                
  9 Loteria, Sophia A          9 CCAT-CA              1:51.36    1:55.72  
      52.76 1:02.96                                                
 -- Kim, Maya                 10 Polar Bears-CA       1:40.88         DQ  
      45.26   49.83                                                
 -- Kraus, Mac S              10 BUEN-CA                   NT         DQ  
      51.01                                                        
 -- Fabros, Mia P             10 CSSC-CA                   NT         DQ  
      38.74   48.14                                                
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Favor, Ella P             10 RTLR-CA              2:59.57    3:01.02  
      40.11   43.56   57.40   39.95                                
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galadjeva, Michelle S     12 RTLR-CA                26.96      27.62  
  2 Costantino, Kim L         12 CSSC-CA                28.02      28.42  
  3 Baldwin, Taylor L         12 BUEN-CA                29.03      28.76  
  4 Paragas, Viktoria F       11 PATH-CA                28.83      29.20  
  5 Launais, Alexandra S      12 CLSS-CA                29.27      29.51  
  6 Kalwak, Arielle C         11 RTLR-CA                29.20      29.54  
  7 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA                30.56      30.07  
  8 Clerico, Isabella G       11 CLSS-CA                30.44      30.30  
  9 Grunberger, Abbygale      12 CLSS-CA                30.15      30.38  
 10 Navarro, Breanna S        11 CCAT-CA                30.46      30.57  
 11 Gaynor, Zoe S             11 CCAT-CA                30.42      30.72  
 12 Oh, Rylie J               11 RTLR-CA                30.13      31.25  
 13 Adriano, Achaia C         11 CCAT-CA                30.68      31.49  
.RED - Division  
  1 Hurst, Maddie I           12 PATH-CA                31.02      30.03  
  2 Apeles, Cassidy E         12 Polar Bears-CA         30.75      30.35  
  3 Mitsuoka, Kailey N        12 PATH-CA                31.15      31.11  
  4 Florian, Mya G            12 Polar Bears-CA         31.04      31.41  
  5 Cheevers, Chloe A         11 UN-02-CA               31.03      31.46  
  6 Marsing, Rebecca C        12 BUEN-CA                31.85      31.62  
  7 Babayan, Angelina B       11 RTLR-CA                31.23      31.67  
  8 Yu, Faith J               11 RTLR-CA                32.30      31.74  
  9 Brecunier, Sonnie K       11 CLSS-CA                31.42      32.26  
 10 Maamoun, Maryam A         11 CLSS-CA                31.90      32.36  
 11 Blumenfield, Nia G        12 WAVE-CA                32.85      32.63  
 12 Sartore, Makena T         12 DALD-CA                32.13      33.01  
 13 Gaynor, Ava E             12 CCAT-CA                31.38      33.07  
 14 Requena-Broderick, Natal  11 WAVE-CA                32.64      33.54  
 15 Urteaga, Emma V           12 CSSC-CA                32.52      33.60  
 16 Kilby, Kacey J            12 PATH-CA                32.41      33.70  
 17 Chen, Ashley M            12 PATH-CA                32.97      34.18  
 -- Joyce, Kelly A            11 CCAT-CA                32.42     X32.78  
WHT - Division  
  1 Sax, Tiffany B            12 WAVE-CA                33.66      31.08  
  2 DeSilva, Tegan I          11 UN-CA                  33.98      31.42  
  3 Nguyen, Kaitlyn H         12 CSSC-CA                39.40      31.55  
  4 Olivares, Melia T         12 PVST-CA                   NT      32.66  
  5 Paris, Triana L           12 MACA-CA                   NT      34.85  
  6 Dall, Macy R              11 BUEN-CA                35.27      34.95  
  7 Le, Jasmine N             11 CSSC-CA                35.34      35.11  
  8 Morris, Emma L            12 WAVE-CA                39.58      35.27  
  9 Williams, Paige P         11 CSSC-CA                45.06      35.48  
 10 Aluko, Lydia N            11 CSSC-CA                36.53      35.72  
 11 Hill, Mandy S             12 WAVE-CA                   NT      35.80  
 12 Sullivan, Olivia M        12 CSSC-CA                   NT      36.14  
 13 Yu, Erin J                11 RTLR-CA                37.87      37.04  
 14 Sallade, Lark L           11 MACA-CA                   NT      37.18  
 15 Herzer, Madelyn G         11 CSSC-CA                38.78      37.25  
 16 Jauregui, Danica C        12 BUEN-CA                37.87      37.75  
 17 Dunphy, Liliana M         12 BUEN-CA                40.65      37.92  
 18 Galyan, Deanna            11 CSSC-CA                   NT      37.97  
 19 Corman, Madison F         11 MACA-CA                38.90      38.35  
 20 Aden, Natascha G          11 PVST-CA                   NT      39.03  
 21 Hovsepian, Liana          12 CSSC-CA                38.40      39.75  
 22 Marshall, Faith S         11 CSSC-CA                41.06      39.80  
 23 Isavi, Hope I             11 Polar Bears-CA         40.19      40.00  
 24 Hemann, Peyton M          11 Polar Bears-CA            NT      41.50  
 25 Winston, Zoe C            11 MACA-CA                   NT      42.84  
 26 Payne, Riley M            11 CSSC-CA                42.32      44.86  
 27 Nighswonger, Brianna J    12 CSSC-CA                   NT      45.95  
 28 Mannion, Lauren B         11 CSSC-CA                   NT      47.06  
 29 Jennings, Stella B        11 BUEN-CA                   NT      48.02  
 30 Tripp-Bullough, Abby C    11 CSSC-CA                   NT      48.24  
 31 Ross, Gianna E            12 CSSC-CA                   NT      52.92  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Galadjeva, Michelle S     12 RTLR-CA              1:01.39      59.15  
      28.25   30.90                                                
  2 Costantino, Kim L         12 CSSC-CA              1:00.29    1:00.34  
      29.52   30.82                                                
  3 Teegarden, Laura A        11 CLSS-CA              1:01.98    1:02.06  
      30.26   31.80                                                
  4 Donkar, Allie M           12 WAVE-CA              1:03.76    1:02.44  
      30.20   32.24                                                
  5 Kantz, Abbey S            11 CLSS-CA              1:04.13    1:02.85  
      30.36   32.49                                                
  6 Launais, Alexandra S      12 CLSS-CA              1:02.90    1:03.60  
      31.23   32.37                                                
  7 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA              1:04.36    1:04.21  
      30.85   33.36                                                
  8 Adriano, Achaia C         11 CCAT-CA              1:06.50    1:05.22  
      31.50   33.72                                                
  9 Paragas, Viktoria F       11 PATH-CA              1:03.84    1:06.56  
      31.19   35.37                                                
 10 Glukhovsky, Julia         12 CCAT-CA              1:05.85    1:06.58  
      32.26   34.32                                                
.RED - Division  
  1 Kalwak, Arielle C         11 RTLR-CA              1:06.81    1:06.35  
      32.05   34.30                                                
  2 Clerico, Isabella G       11 CLSS-CA              1:07.58    1:06.55  
      32.64   33.91                                                
  3 Cheevers, Chloe A         11 UN-02-CA             1:09.88    1:06.72  
      32.97   33.75                                                
  4 Brecunier, Sonnie K       11 CLSS-CA              1:11.56    1:06.86  
      32.32   34.54                                                
  5 Grunberger, Abbygale      12 CLSS-CA              1:07.79    1:07.14  
      32.18   34.96                                                
  6 Mitsuoka, Kailey N        12 PATH-CA              1:08.39    1:07.89  
      32.79   35.10                                                
  7 Navarro, Breanna S        11 CCAT-CA              1:08.05    1:08.16  
      32.92   35.24                                                
  8 DeSilva, Tegan I          11 UN-CA                1:08.06    1:08.20  
      32.92   35.28                                                
  9 Apeles, Cassidy E         12 Polar Bears-CA       1:07.68    1:09.45  
      32.96   36.49                                                
 10 Marsing, Rebecca C        12 BUEN-CA              1:10.65    1:09.72  
      32.18   37.54                                                
 11 Murphree, Tallula R       11 MSS-CA               1:09.91    1:10.66  
      34.03   36.63                                                
 12 Oh, Rylie J               11 RTLR-CA              1:06.86    1:10.68  
      33.62   37.06                                                
 13 Urteaga, Emma V           12 CSSC-CA              1:11.79    1:11.21  
      33.85   37.36                                                
 14 Schorn, Gabriella N       12 Polar Bears-CA       1:09.82    1:11.99  
      34.40   37.59                                                
 15 Sartore, Makena T         12 DALD-CA              1:10.22    1:12.99  
      34.57   38.42                                                
 16 Medina, Maika D           12 PATH-CA              1:10.57    1:13.04  
      34.21   38.83                                                
WHT - Division  
  1 Nguyen, Kaitlyn H         12 CSSC-CA              1:16.86    1:08.63  
      33.07   35.56                                                
  2 Gruber, Kaytlyn N         12 Polar Bears-CA       1:15.37    1:10.18  
      33.15   37.03                                                
  3 Friedman, Olivia S        11 WAVE-CA              1:12.91    1:11.36  
      33.80   37.56                                                
  4 Nasrollahy, Sarah J       11 WAVE-CA              1:17.09    1:11.81  
      35.27   36.54                                                
  5 Requena-Broderick, Natal  11 WAVE-CA              1:15.73    1:13.06  
      34.99   38.07                                                
  6 Morriss, Isabelle S       11 MSS-CA               1:20.78    1:13.71  
      35.36   38.35                                                
  7 Blumenfield, Nia G        12 WAVE-CA              1:18.07    1:16.62  
      35.52   41.10                                                
  8 Le, Jasmine N             11 CSSC-CA              1:17.96    1:17.38  
      37.36   40.02                                                
  9 Saravasi, Napat           11 RTLR-CA              1:18.33    1:17.40  
      36.76   40.64                                                
 10 Marshall, Faith S         11 CSSC-CA              1:24.94    1:25.29  
      41.86   43.43                                                
 11 Paris, Triana L           12 MACA-CA                   NT    1:25.72  
      40.69   45.03                                                
 12 Saifi, Leyla              11 PATH-CA              1:27.77    1:29.44  
      42.57   46.87                                                
 13 Corman, Madison F         11 MACA-CA              1:29.07    1:32.24  
      42.75   49.49                                                
 14 Hamilton-Kreiter., Maddi  12 BUEN-CA                   NT    1:38.86  
      45.98   52.88                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Costantino, Kim L         12 CSSC-CA              2:07.72    2:08.16  
      30.26   32.36   33.03   32.51                                
  2 Hohler, Krista A          11 CLSS-CA              2:16.75    2:17.45  
      31.05   34.45   36.28   35.67                                
  3 Woo-Bloxberg, Charlie G   11 BUEN-CA              2:18.53    2:17.85  
      31.63   34.96   36.04   35.22                                
  4 Florian, Mya G            12 Polar Bears-CA       2:23.85    2:19.97  
      32.25   35.53   36.97   35.22                                
  5 Grunberger, Abbygale      12 CLSS-CA              2:21.92    2:22.21  
      32.09   36.62   37.99   35.51                                
  6 Kalwak, Arielle C         11 RTLR-CA              2:22.46    2:22.36  
      32.15   35.76   37.47   36.98                                
  7 Glukhovsky, Julia         12 CCAT-CA              2:22.95    2:22.96  
      32.44   36.69   37.27   36.56                                
.RED - Division  
  1 Donkar, Allie M           12 WAVE-CA              2:28.30    2:16.59  
      31.64   35.61   35.78   33.56                                
  2 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA              2:28.04    2:16.61  
      31.51   35.21   35.59   34.30                                
  3 Campo, Maya D             12 DALD-CA              2:26.75    2:16.63  
      30.73   34.52   35.76   35.62                                
  4 Kantz, Abbey S            11 CLSS-CA              2:28.37    2:18.78  
      32.32   35.74   37.01   33.71                                
  5 Adriano, Achaia C         11 CCAT-CA              2:30.69    2:25.35  
      33.33   36.53   37.58   37.91                                
  6 Brecunier, Sonnie K       11 CLSS-CA              2:27.15    2:27.23  
      33.77   36.73   38.62   38.11                                
  7 Cheevers, Chloe A         11 UN-02-CA             2:32.25    2:32.54  
      33.38   38.64   40.63   39.89                                
  8 Urteaga, Emma V           12 CSSC-CA              2:33.75    2:33.87  
      36.37   38.60   40.15   38.75                                
  9 Schorn, Gabriella N       12 Polar Bears-CA       2:33.42    2:34.41  
      35.06   39.31   40.80   39.24                                
 10 Sartore, Makena T         12 DALD-CA              2:36.33    2:34.42  
      34.84   38.98   41.48   39.12                                
WHT - Division  
  1 Gaynor, Zoe S             11 CCAT-CA                   NT    2:29.87  
      32.86   37.65   39.61   39.75                                
  2 Sax, Tiffany B            12 WAVE-CA              2:43.34    2:31.80  
      34.90   40.01   40.41   36.48                                
  3 Apeles, Cassidy E         12 Polar Bears-CA            NT    2:34.02  
      36.26   40.15   39.57   38.04                                
  4 Gaynor, Ava E             12 CCAT-CA                   NT    2:36.00  
      34.02   38.63   41.35   42.00                                
  5 Friedman, Olivia S        11 WAVE-CA                   NT    2:39.75  
      35.44   40.85   42.25   41.21                                
  6 Requena-Broderick, Natal  11 WAVE-CA              3:15.88    2:47.81  
      36.64   42.95   44.60   43.62                                
  7 Yu, Faith J               11 RTLR-CA              3:07.42    2:48.59  
      36.84   42.94   45.58   43.23                                
  8 Herzer, Madelyn G         11 CSSC-CA              3:09.08    2:50.84  
      39.62   43.25   45.31   42.66                                
  9 Chen, Ashley M            12 PATH-CA              3:10.20    2:51.41  
      36.08   45.61   47.12   42.60                                
 10 Yu, Erin J                11 RTLR-CA              3:12.76    3:07.25  
      41.64   50.11   49.76   45.74                                
 11 Aden, Natascha G          11 PVST-CA                   NT    3:19.20  
      43.17 2:36.03                                                
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Costantino, Kim L         12 CSSC-CA              5:42.58    5:43.49  
      31.43   33.97   34.54   34.62   34.88   35.26   35.39   35.00
      34.60   33.80                                                
  2 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA              6:03.58    5:59.77  
      32.70   35.64   37.43   37.10   36.20   37.19   36.36   36.56
      35.62   34.97                                                
  3 Florian, Mya G            12 Polar Bears-CA       6:10.34    6:13.76  
      32.60   36.35   38.37   38.81   38.59   38.26   38.62   38.35
      37.64   36.17                                                
.RED - Division  
  1 Clerico, Isabella G       11 CLSS-CA              6:30.13    6:26.86  
      34.31   38.82   40.19   40.06   39.85   39.36   39.88   38.99
      39.13   36.27                                                
WHT - Division  
  1 Hohler, Krista A          11 CLSS-CA                   NT    6:12.23  
      31.70   34.99   36.53   38.08   38.60   39.41   38.75   38.95
      38.72   36.50                                                
  2 Grunberger, Abbygale      12 CLSS-CA                   NT    6:13.45  
      32.81   37.12   38.08   37.83   37.78   37.80   39.27   38.77
      38.20   35.79                                                
 
Girls 11-12 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Costantino, Kim L         12 CSSC-CA             12:58.60   11:56.92  
      32.42   35.01   35.38   35.72   36.03   36.25   36.30   36.84
      36.60   36.39   36.44   36.21   36.43   36.67   36.16   35.70
      36.06   36.07   35.69   34.55                                
  2 Teegarden, Laura A        11 CLSS-CA             12:06.04   12:15.29  
      32.41   35.25   36.01   36.76   36.23   36.36   36.88   37.64
      37.34   37.04   37.02   37.55   37.25   37.59   37.62   37.49
      37.33   37.88   37.34   36.30                                
 
Girls 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Teegarden, Laura A        11 CLSS-CA                   NT   20:23.62  
      33.47   36.78   37.30   36.69   37.56   37.87   36.90   37.94
      37.34   38.14   37.39   37.23   37.20   37.91   36.74   37.09
      36.81   37.82   37.71   36.99   36.65   37.34   37.45   37.17
      36.41   37.90   38.08   36.22   37.67   37.35   37.21   35.96
      35.33
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Galadjeva, Michelle S     12 RTLR-CA                33.41      32.40  
  2 Hohler, Krista A          11 CLSS-CA                33.63      34.00  
  3 Launais, Alexandra S      12 CLSS-CA                34.10      34.19  
  4 Paragas, Viktoria F       11 PATH-CA                33.94      34.21  
  5 Glukhovsky, Julia         12 CCAT-CA                34.00      34.50  
  6 Navarro, Breanna S        11 CCAT-CA                34.76      35.15  
  7 Adriano, Achaia C         11 CCAT-CA                34.51      35.72  
  8 Campo, Maya D             12 DALD-CA                35.30      36.01  
  9 Clerico, Isabella G       11 CLSS-CA                35.87      36.18  
 10 Apeles, Cassidy E         12 Polar Bears-CA         34.56      36.27  
.RED - Division  
  1 Marsing, Rebecca C        12 BUEN-CA                37.58      35.74  
  2 Hurst, Maddie I           12 PATH-CA                37.41      36.00  
  3 Oh, Rylie J               11 RTLR-CA                38.24      36.41  
  4 Babayan, Angelina B       11 RTLR-CA                36.83      37.06  
  5 Cheevers, Chloe A         11 UN-02-CA               37.35      37.39  
  6 Mitsuoka, Kailey N        12 PATH-CA                37.66      37.71  
  7 Medina, Maika D           12 PATH-CA                37.83      38.20  
  8 Gaynor, Zoe S             11 CCAT-CA                36.44      38.25  
  9 Blumenfield, Nia G        12 WAVE-CA                38.40      38.56  
 10 Schorn, Gabriella N       12 Polar Bears-CA         37.17      38.97  
 11 Gaynor, Ava E             12 CCAT-CA                38.39      40.98  
WHT - Division  
  1 Nguyen, Kaitlyn H         12 CSSC-CA                41.33      37.76  
  2 Maamoun, Maryam A         11 CLSS-CA                40.94      38.26  
  3 Gruber, Kaytlyn N         12 Polar Bears-CA         42.03      39.24  
  4 Brecunier, Sonnie K       11 CLSS-CA                41.44      40.32  
  5 Friedman, Olivia S        11 WAVE-CA                40.63      40.89  
  6 Williams, Paige P         11 CSSC-CA                46.59      40.95  
  7 Le, Jasmine N             11 CSSC-CA                43.22      41.07  
  8 Sallade, Lark L           11 MACA-CA                42.66      41.43  
  9 Dall, Macy R              11 BUEN-CA                43.01      41.49  
 10 Herzer, Madelyn G         11 CSSC-CA                44.13      41.99  
 11 Kilby, Kacey J            12 PATH-CA                39.91      42.25  
 12 Urteaga, Emma V           12 CSSC-CA                40.88      42.33  
 13 Aluko, Lydia N            11 CSSC-CA                43.43      43.08  
 14 Corman, Madison F         11 MACA-CA                46.34      43.47  
 15 Requena-Broderick, Natal  11 WAVE-CA                43.39      43.56  
 16 Hill, Mandy S             12 WAVE-CA                53.86      44.63  
 17 Hovsepian, Liana          12 CSSC-CA                47.83      44.69  
 18 Sullivan, Olivia M        12 CSSC-CA                   NT      45.19  
 19 Yu, Erin J                11 RTLR-CA                49.98      45.48  
 20 Jauregui, Danica C        12 BUEN-CA                44.18      45.64  
 21 Dunphy, Liliana M         12 BUEN-CA                45.35      45.69  
 22 Sexton, Sophie L          11 MACA-CA                   NT      45.88  
 23 Corman, Olivia R          11 MACA-CA                44.54      45.89  
 24 Marshall, Faith S         11 CSSC-CA                52.76      46.90  
 25 Isavi, Hope I             11 Polar Bears-CA         50.89      47.15  
 26 Ross, Gianna E            12 CSSC-CA                   NT      51.64  
 27 Winston, Zoe C            11 MACA-CA                   NT      51.86  
 28 Jennings, Stella B        11 BUEN-CA              1:01.39      55.26  
 29 Mannion, Lauren B         11 CSSC-CA                   NT      55.55  
 -- Aden, Natascha G          11 PVST-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Galadjeva, Michelle S     12 RTLR-CA              1:07.63    1:08.60  
      33.33   35.27                                                
  2 Costantino, Kim L         12 CSSC-CA              1:08.16    1:10.22  
      34.86   35.36                                                
  3 Launais, Alexandra S      12 CLSS-CA              1:12.18    1:12.28  
      35.77   36.51                                                
  4 Adriano, Achaia C         11 CCAT-CA              1:14.31    1:14.00  
      35.82   38.18                                                
  5 Navarro, Breanna S        11 CCAT-CA              1:14.04    1:15.04  
      35.94   39.10                                                
  6 Paragas, Viktoria F       11 PATH-CA              1:13.47    1:15.53  
      34.60   40.93                                                
  7 Glukhovsky, Julia         12 CCAT-CA              1:13.80    1:15.79  
      36.53   39.26                                                
.RED - Division  
  1 Campo, Maya D             12 DALD-CA              1:22.02    1:16.03  
      36.00   40.03                                                
  2 Apeles, Cassidy E         12 Polar Bears-CA       1:19.89    1:18.29  
      37.24   41.05                                                
  3 Marsing, Rebecca C        12 BUEN-CA              1:19.12    1:19.85  
      37.43   42.42                                                
  4 Schorn, Gabriella N       12 Polar Bears-CA       1:24.35    1:21.40  
      38.98   42.42                                                
  5 Murphree, Tallula R       11 MSS-CA               1:22.69    1:22.69  
      40.64   42.05                                                
  6 Sartore, Makena T         12 DALD-CA              1:23.24    1:24.66  
      40.40   44.26                                                
WHT - Division  
  1 Nguyen, Kaitlyn H         12 CSSC-CA              1:26.96    1:22.91  
      39.36   43.55                                                
  2 Blumenfield, Nia G        12 WAVE-CA              1:26.94    1:24.42  
      40.66   43.76                                                
  3 Brecunier, Sonnie K       11 CLSS-CA              1:32.16    1:27.14  
      42.20   44.94                                                
  4 Urteaga, Emma V           12 CSSC-CA              1:26.20    1:28.27  
      42.77   45.50                                                
  5 Friedman, Olivia S        11 WAVE-CA              1:25.90    1:28.68  
      42.84   45.84                                                
  6 Le, Jasmine N             11 CSSC-CA              1:29.25    1:29.04  
      43.36   45.68                                                
  7 Nasrollahy, Sarah J       11 WAVE-CA              1:30.95    1:29.64  
      44.04   45.60                                                
  8 Requena-Broderick, Natal  11 WAVE-CA              1:50.40    1:38.43  
      47.88   50.55                                                
  9 Corman, Olivia R          11 MACA-CA                   NT    1:39.29  
      48.04   51.25                                                
 10 Morriss, Isabelle S       11 MSS-CA               1:25.72    1:41.86  
    1:26.68   15.18                                                
 11 Marshall, Faith S         11 CSSC-CA              1:49.68    1:45.70  
      51.76   53.94                                                
 12 Sexton, Sophie L          11 MACA-CA                   NT    1:52.08  
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Costantino, Kim L         12 CSSC-CA              2:33.82    2:25.62  
      35.40   36.70   37.12   36.40                                
WHT - Division  
  1 Sax, Tiffany B            12 WAVE-CA                   NT    2:47.76  
      39.26   42.78 1:25.72                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Donkar, Allie M           12 WAVE-CA                34.81      34.56  
  2 Cheevers, Chloe A         11 UN-02-CA               38.44      37.52  
  3 Navarro, Breanna S        11 CCAT-CA                40.71      37.77  
  4 Medina, Maika D           12 PATH-CA                38.45      38.30  
  5 Kantz, Abbey S            11 CLSS-CA                38.97      39.22  
  6 Woo-Bloxberg, Charlie G   11 BUEN-CA                38.93      40.01  
  7 Murphree, Tallula R       11 MSS-CA                 40.57      42.38  
  8 Campo, Maya D             12 DALD-CA                40.34      42.42  
  9 Schorn, Gabriella N       12 Polar Bears-CA         39.79      42.47  
.RED - Division  
  1 DeSilva, Tegan I          11 UN-CA                  42.93      39.88  
  2 Gruber, Kaytlyn N         12 Polar Bears-CA         43.55      40.68  
  3 Mitsuoka, Kailey N        12 PATH-CA                43.98      41.79  
  4 Glukhovsky, Julia         12 CCAT-CA                42.00      42.16  
  5 Kalwak, Arielle C         11 RTLR-CA                41.81      42.48  
  6 Morriss, Isabelle S       11 MSS-CA                 42.19      42.49  
  7 Grunberger, Abbygale      12 CLSS-CA                41.96      42.51  
  8 Apeles, Cassidy E         12 Polar Bears-CA         43.06      42.76  
  9 Oh, Rylie J               11 RTLR-CA                41.74      43.22  
WHT - Division  
  1 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA                46.30      42.48  
  2 Nguyen, Kaitlyn H         12 CSSC-CA                45.50      42.56  
  3 Friedman, Olivia S        11 WAVE-CA                46.85      44.78  
  4 Nasrollahy, Sarah J       11 WAVE-CA                47.73      45.03  
  5 Urteaga, Emma V           12 CSSC-CA                44.74      45.41  
  6 Le, Jasmine N             11 CSSC-CA                47.04      45.49  
  7 Requena-Broderick, Natal  11 WAVE-CA                44.74      45.76  
  8 Williams, Paige P         11 CSSC-CA                53.74      45.78  
  9 Marsing, Rebecca C        12 BUEN-CA                46.20      46.53  
 10 Saravasi, Napat           11 RTLR-CA                46.71      47.73  
 11 Brecunier, Sonnie K       11 CLSS-CA                45.51      48.17  
 12 Corman, Olivia R          11 MACA-CA                   NT      48.51  
 13 Saifi, Leyla              11 PATH-CA                46.57      49.32  
 14 Sexton, Sophie L          11 MACA-CA                   NT      49.77  
 15 Marshall, Faith S         11 CSSC-CA                54.32      49.87  
 16 Jauregui, Danica C        12 BUEN-CA                54.11      50.72  
 17 Corman, Madison F         11 MACA-CA                50.44      52.40  
 18 Hamilton-Kreiter., Maddi  12 BUEN-CA                54.31      56.98  
 -- Morris, Emma L            12 WAVE-CA                49.41         DQ  
 -- Paris, Triana L           12 MACA-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Donkar, Allie M           12 WAVE-CA              1:14.50    1:16.71  
      35.69   41.02                                                
  2 Kantz, Abbey S            11 CLSS-CA              1:25.61    1:22.73  
      39.64   43.09                                                
  3 Navarro, Breanna S        11 CCAT-CA              1:23.08    1:23.02  
      39.54   43.48                                                
  4 Cheevers, Chloe A         11 UN-02-CA             1:27.56    1:24.23  
      39.53   44.70                                                
  5 Woo-Bloxberg, Charlie G   11 BUEN-CA              1:24.61    1:26.58  
      40.50   46.08                                                
 -- Joyce, Kelly A            11 CCAT-CA              1:28.12   X1:27.09  
      42.73   44.36                                                
.RED - Division  
  1 Oh, Rylie J               11 RTLR-CA              1:33.97    1:29.23  
      42.71   46.52                                                
  2 Grunberger, Abbygale      12 CLSS-CA              1:32.23    1:31.36  
      43.08   48.28                                                
  3 Gaynor, Ava E             12 CCAT-CA              1:32.93    1:31.79  
      43.12   48.67                                                
  4 Schorn, Gabriella N       12 Polar Bears-CA       1:30.62    1:31.89  
      43.66   48.23                                                
  5 Glukhovsky, Julia         12 CCAT-CA              1:29.57    1:32.65  
      43.42   49.23                                                
  6 DeSilva, Tegan I          11 UN-CA                1:30.30    1:33.10  
      42.87   50.23                                                
  7 Sartore, Makena T         12 DALD-CA              1:31.76    1:33.52  
      44.17   49.35                                                
  8 Gaynor, Zoe S             11 CCAT-CA              1:33.13    1:34.13  
      43.20   50.93                                                
  9 Babayan, Angelina B       11 RTLR-CA              1:32.53    1:34.62  
      43.39   51.23                                                
 10 Kilby, Kacey J            12 PATH-CA              1:34.30    1:39.11  
      45.39   53.72                                                
WHT - Division  
  1 Gruber, Kaytlyn N         12 Polar Bears-CA       1:43.60    1:29.89  
      42.65   47.24                                                
  2 Nguyen, Kaitlyn H         12 CSSC-CA              1:37.59    1:34.02  
      45.19   48.83                                                
  3 Olivares, Melia T         12 PVST-CA              1:38.19    1:36.50  
      44.68   51.82                                                
  4 Williams, Paige P         11 CSSC-CA              1:44.15    1:36.54  
      46.34   50.20                                                
  5 Yu, Faith J               11 RTLR-CA              1:38.80    1:36.72  
      43.08   53.64                                                
  6 Hill, Mandy S             12 WAVE-CA                   NT    1:37.51  
      45.51   52.00                                                
  7 Requena-Broderick, Natal  11 WAVE-CA              1:44.03    1:39.20  
      46.75   52.45                                                
  8 Galyan, Deanna            11 CSSC-CA                   NT    1:39.70  
      47.42   52.28                                                
  9 Maamoun, Maryam A         11 CLSS-CA                   NT    1:39.81  
      46.39   53.42                                                
 10 Le, Jasmine N             11 CSSC-CA              1:41.58    1:40.56  
      47.67   52.89                                                
 11 Herzer, Madelyn G         11 CSSC-CA              1:45.24    1:40.99  
      49.65   51.34                                                
 12 Sallade, Lark L           11 MACA-CA              1:47.62    1:41.01  
      47.24   53.77                                                
 13 Hovsepian, Liana          12 CSSC-CA              1:40.91    1:41.79  
      47.62   54.17                                                
 14 Friedman, Olivia S        11 WAVE-CA              1:42.83    1:46.80  
      49.99   56.81                                                
 15 Corman, Olivia R          11 MACA-CA              1:49.42    1:46.99  
      50.93   56.06                                                
 16 Marshall, Faith S         11 CSSC-CA              1:48.90    1:47.99  
      50.70   57.29                                                
 17 Yu, Erin J                11 RTLR-CA              1:53.16    1:48.18  
      51.86   56.32                                                
 18 Hemann, Peyton M          11 Polar Bears-CA            NT    1:48.52  
      50.47   58.05                                                
 19 Dall, Macy R              11 BUEN-CA                   NT    1:49.70  
      51.20   58.50                                                
 20 Payne, Riley M            11 CSSC-CA              2:24.44    2:08.52  
    1:00.17 1:08.35                                                
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Galadjeva, Michelle S     12 RTLR-CA                30.31      29.85  
  2 Teegarden, Laura A        11 CLSS-CA                29.56      30.14  
  3 Paragas, Viktoria F       11 PATH-CA                33.94      32.48  
  4 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA                32.71      32.56  
  5 Kantz, Abbey S            11 CLSS-CA                32.86      32.87  
  6 Cheevers, Chloe A         11 UN-02-CA               33.32      33.29  
  7 Kalwak, Arielle C         11 RTLR-CA                34.07      34.60  
  8 Glukhovsky, Julia         12 CCAT-CA                33.26      34.83  
.RED - Division  
  1 Clerico, Isabella G       11 CLSS-CA                36.64      34.42  
  2 Donkar, Allie M           12 WAVE-CA                34.41      34.49  
  3 Woo-Bloxberg, Charlie G   11 BUEN-CA                34.92      35.27  
  4 Mitsuoka, Kailey N        12 PATH-CA                35.81      35.68  
  5 Adriano, Achaia C         11 CCAT-CA                35.86      36.17  
  6 Blumenfield, Nia G        12 WAVE-CA                35.47      36.20  
  7 Hurst, Maddie I           12 PATH-CA                34.97      36.27  
  8 Schorn, Gabriella N       12 Polar Bears-CA         34.66      36.31  
  9 Navarro, Breanna S        11 CCAT-CA                37.11      36.62  
 10 DeSilva, Tegan I          11 UN-CA                  37.01      37.26  
 11 Medina, Maika D           12 PATH-CA                37.02      37.41  
WHT - Division  
  1 Oh, Rylie J               11 RTLR-CA                37.69      36.96  
  2 Murphree, Tallula R       11 MSS-CA                 40.58      38.44  
  3 Morriss, Isabelle S       11 MSS-CA                 39.27      38.46  
  4 Williams, Paige P         11 CSSC-CA                40.96      38.72  
  5 Brecunier, Sonnie K       11 CLSS-CA                38.15      38.91  
  6 Nguyen, Kaitlyn H         12 CSSC-CA                40.34      39.09  
  7 Nasrollahy, Sarah J       11 WAVE-CA                   NT      39.18  
  8 Saravasi, Napat           11 RTLR-CA                37.62      39.46  
  9 Friedman, Olivia S        11 WAVE-CA                38.16      40.57  
  9 Marsing, Rebecca C        12 BUEN-CA                37.53      40.57  
 11 Jauregui, Danica C        12 BUEN-CA                41.87      41.29  
 12 Le, Jasmine N             11 CSSC-CA                40.99      41.42  
 13 Urteaga, Emma V           12 CSSC-CA                40.84      41.45  
 14 Corman, Madison F         11 MACA-CA                43.08      42.25  
 15 Requena-Broderick, Natal  11 WAVE-CA                44.62      45.33  
 16 Corman, Olivia R          11 MACA-CA                50.12      46.30  
 17 Saifi, Leyla              11 PATH-CA                47.09      48.33  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Galadjeva, Michelle S     12 RTLR-CA              1:07.60    1:08.09  
      31.19   36.90                                                
  2 Campo, Maya D             12 DALD-CA              1:11.92    1:10.97  
      33.86   37.11                                                
.RED - Division  
  1 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA              1:19.59    1:12.39  
      33.72   38.67                                                
  2 Kalwak, Arielle C         11 RTLR-CA              1:18.90    1:17.49  
      34.89   42.60                                                
  3 Kantz, Abbey S            11 CLSS-CA              1:16.30    1:17.80  
      36.33   41.47                                                
  4 Florian, Mya G            12 Polar Bears-CA       1:16.19    1:18.73  
      35.50   43.23                                                
  5 Paragas, Viktoria F       11 PATH-CA              1:18.99    1:20.39  
      35.97   44.42                                                
  6 Glukhovsky, Julia         12 CCAT-CA              1:21.11    1:24.29  
      38.23   46.06                                                
WHT - Division  
  1 Schorn, Gabriella N       12 Polar Bears-CA       1:27.17    1:21.59  
      37.61   43.98                                                
  2 Sartore, Makena T         12 DALD-CA                   NT    1:24.50  
      37.66   46.84                                                
  3 Urteaga, Emma V           12 CSSC-CA              1:43.90    1:36.38  
      45.27   51.11                                                
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Donkar, Allie M           12 WAVE-CA              1:12.26    1:12.87  
      35.35   37.52                                                
  2 Hohler, Krista A          11 CLSS-CA              1:12.96    1:13.85  
      34.53   39.32                                                
  3 Campo, Maya D             12 DALD-CA              1:12.35    1:15.09  
      35.00   40.09                                                
  4 Navarro, Breanna S        11 CCAT-CA              1:16.91    1:16.15  
      36.75   39.40                                                
  5 Paragas, Viktoria F       11 PATH-CA              1:17.66    1:16.50  
      34.53   41.97                                                
  6 Woo-Bloxberg, Charlie G   11 BUEN-CA              1:15.49    1:16.95  
      35.83   41.12                                                
.RED - Division  
  1 Apeles, Cassidy E         12 Polar Bears-CA       1:18.35    1:18.55  
      37.56   40.99                                                
  2 Clerico, Isabella G       11 CLSS-CA              1:18.03    1:20.95  
      39.56   41.39                                                
  3 Adriano, Achaia C         11 CCAT-CA              1:18.16    1:21.20  
      37.48   43.72                                                
  4 Brecunier, Sonnie K       11 CLSS-CA              1:23.17    1:26.06  
      40.31   45.75                                                
  5 Marsing, Rebecca C        12 BUEN-CA              1:24.51    1:27.41  
      39.88   47.53                                                
 -- Joyce, Kelly A            11 CCAT-CA              1:21.75   X1:20.41  
WHT - Division  
  1 Friedman, Olivia S        11 WAVE-CA              1:25.80    1:25.02  
      38.71   46.31                                                
  2 Le, Jasmine N             11 CSSC-CA              1:26.99    1:27.10  
      41.87   45.23                                                
  3 Williams, Paige P         11 CSSC-CA              1:29.59    1:28.88  
      41.42   47.46                                                
  4 Jauregui, Danica C        12 BUEN-CA              1:38.70    1:34.14  
      44.37   49.77                                                
  5 Hill, Mandy S             12 WAVE-CA              1:50.74    1:36.55  
      49.36   47.19                                                
  6 Aluko, Lydia N            11 CSSC-CA              1:38.70    1:36.79  
      45.75   51.04                                                
  7 Corman, Madison F         11 MACA-CA              1:40.03    1:37.31  
      46.16   51.15                                                
  8 Corman, Olivia R          11 MACA-CA              1:38.06    1:37.92  
      47.20   50.72                                                
  9 Sexton, Sophie L          11 MACA-CA                   NT    1:40.59  
      47.48   53.11                                                
 10 Dunphy, Liliana M         12 BUEN-CA              1:45.41    1:44.60  
      48.21   56.39                                                
 11 Sullivan, Olivia M        12 CSSC-CA                   NT    1:45.78  
      48.81   56.97                                                
 -- Isavi, Hope I             11 Polar Bears-CA            NT         DQ  
      55.55   59.90                                                
 -- Sallade, Lark L           11 MACA-CA                   NT         DQ  
      42.66   48.46                                                
 -- Paris, Triana L           12 MACA-CA                   NT         DQ  
      42.78   48.32                                                
 -- Ross, Gianna E            12 CSSC-CA                   NT         DQ  
    1:06.58 1:22.59                                                
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Costantino, Kim L         12 CSSC-CA              2:31.42    2:30.18  
      32.71   36.94   47.00   33.53                                
WHT - Division  
  1 Campo, Maya D             12 DALD-CA                   NT    2:35.97  
      33.02   38.61   48.63   35.71                                
  2 Apeles, Cassidy E         12 Polar Bears-CA            NT    2:49.60  
      37.35   42.89   51.15   38.21                                
  3 Sartore, Makena T         12 DALD-CA                   NT    2:53.74  
      37.13   46.37   50.62   39.62                                
  4 Williams, Paige P         11 CSSC-CA                   NT    3:08.50  
      41.93   49.99   52.06   44.52                                
  5 Saifi, Leyla              11 PATH-CA                   NT    3:26.85  
      48.93   56.59   54.92   46.41                                
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kim, Natalie F            14 Polar Bears-CA         27.28      26.98  
  2 Macasaet, Raelle A        14 Polar Bears-CA         27.73      27.24  
  3 Crittenden, Eloise A      14 CLSS-CA                26.83      27.29  
  4 Beduya, Alyssa M          13 PATH-CA                27.70      27.77  
  5 Sta. Maria, Anika Mailey  13 PATH-CA                27.30      27.89  
  6 Prager, Madison A         13 CSSC-CA                28.75      28.13  
  7 Elshoff, Allison M        14 PATH-CA                27.87      28.14  
  8 Lata, Madie K             13 WAVE-CA                27.47      28.31  
  9 Albrecht, Sam K           14 WAVE-CA                27.56      28.36  
 10 Chen, Audrey L            13 PATH-CA                27.48      28.37  
 11 Abunan, Regine D          13 CSSC-CA                28.16      28.39  
 12 Woo-Bloxberg, Sam R       14 BUEN-CA                27.46      28.63  
 13 Benoit, Sammy M           14 PATH-CA                28.96      28.72  
 14 Zimpelman, Lexi B         13 BUEN-CA                28.33      28.91  
 15 De La Pena, Sophia L      13 CCAT-CA                28.24      28.92  
 16 Kirsch, Breanne K         13 PATH-CA                28.12      29.05  
 17 Beduya, Janelle P         14 PATH-CA                28.24      29.07  
 18 Bloom, Malena A           13 PATH-CA                28.96      29.58  
 19 Wilson, Kelly T           14 Polar Bears-CA         28.76      29.60  
 20 Macias, Anahi Fabiana     13 Polar Bears-CA         29.06      29.65  
 21 Radulescu, Eden S         14 CCAT-CA                28.81      29.72  
 22 Vargas, Mia I             14 Polar Bears-CA         29.11      29.89  
 -- Joyce, Tara M             14 CCAT-CA                25.22     X25.54  
.RED - Division  
  1 Ricabal, Alyssa X         14 RTLR-CA                30.37      29.13  
  2 Partridge, Noel           14 CLSS-CA                29.53      29.45  
  3 Knudson, Megan T          14 PATH-CA                29.49      30.07  
  4 Dobkousky, Ella M         14 CLSS-CA                29.57      30.13  
  5 Tarlow, Cayla A           13 Polar Bears-CA         30.39      30.15  
  6 Bulman, Lauryn R          13 UN-CA                  30.55      30.35  
  7 Tran, Madie L             13 CSSC-CA                29.48      30.48  
  8 Kirchen, Sofia A          14 CCAT-CA                30.28      30.74  
  9 Sams, Charlotte M         13 PVST-CA                31.38      31.02  
 10 Apeles, Kiara A           14 Polar Bears-CA         31.02      31.12  
 11 Shahmirzadi, Maggie       14 CCAT-CA                30.83      31.43  
 12 Le, Kayla T               13 CSSC-CA                31.17      32.02  
 13 Stilwell, Sonja E         13 BUEN-CA                31.58      32.23  
 14 Rodriguez, Sydney K       14 PATH-CA                30.87      32.59  
WHT - Division  
  1 Henderson, Brooklynn E    14 CSSC-CA                31.99      31.46  
  2 Shmool, Ariel A           14 UN-CA                     NT      32.13  
  3 Faraci, Julia A           14 PATH-CA                32.31      32.58  
  4 Coll Bech, Ariadna        13 UN-03-CA               33.25      33.14  
  5 Harnish, Brooke A         13 PATH-CA                   NT      33.49  
  6 Rios, Sam G               14 CSSC-CA                33.21      33.72  
  7 Dzhragatspanvan, Ellen V  14 UN-CA                     NT      33.90  
  8 Le, Vivan T               14 Polar Bears-CA            NT      35.14  
  9 Lin, Sarina Q             14 CSSC-CA                   NT      35.24  
 10 Trulik, Maddie A          13 CSSC-CA                38.59      36.80  
 11 Petri, Sarah R            14 PATH-CA                38.89      38.14  
 12 Grubb, Indie M            13 CSSC-CA                   NT      38.20  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kelly, Laura J            13 CLSS-CA                59.13    1:00.20  
      28.58   31.62                                                
  2 Crittenden, Eloise A      14 CLSS-CA                57.72    1:00.82  
      27.99   32.83                                                
  3 Beduya, Alyssa M          13 PATH-CA              1:00.55    1:00.92  
      29.04   31.88                                                
  4 Xu, Rachel C              14 DALD-CA              1:03.08    1:01.34  
      29.60   31.74                                                
  5 Abunan, Regine D          13 CSSC-CA              1:02.85    1:01.94  
      29.66   32.28                                                
  6 Prager, Madison A         13 CSSC-CA              1:02.32    1:03.05  
      30.05   33.00                                                
  7 Sta. Maria, Anika Mailey  13 PATH-CA              1:00.69    1:03.42  
      30.34   33.08                                                
  8 Benoit, Sammy M           14 PATH-CA              1:02.48    1:04.19  
      30.24   33.95                                                
  9 Macias, Anahi Fabiana     13 Polar Bears-CA       1:02.85    1:04.36  
      30.82   33.54                                                
 10 Pawlik, Ava G             13 CSSC-CA              1:03.16    1:04.56  
      30.65   33.91                                                
 11 Kirsch, Breanne K         13 PATH-CA              1:01.99    1:05.08  
      30.42   34.66                                                
.RED - Division  
  1 Bloom, Malena A           13 PATH-CA              1:03.73    1:03.89  
      30.67   33.22                                                
  2 Partridge, Noel           14 CLSS-CA              1:03.85    1:04.33  
      30.77   33.56                                                
  3 Cullen, Fiona C           13 DALD-CA              1:04.08    1:05.02  
      32.16   32.86                                                
  4 Dobkousky, Ella M         14 CLSS-CA              1:03.53    1:05.38  
      31.29   34.09                                                
  5 Wilson, Kelly T           14 Polar Bears-CA       1:04.42    1:05.40  
      31.52   33.88                                                
  6 Ricabal, Alyssa X         14 RTLR-CA              1:04.06    1:05.63  
      31.69   33.94                                                
  7 Tran, Madie L             13 CSSC-CA              1:06.85    1:07.65  
      32.57   35.08                                                
  8 Le, Kayla T               13 CSSC-CA              1:07.99    1:09.60  
      34.01   35.59                                                
WHT - Division  
  1 Vargas, Mia I             14 Polar Bears-CA       1:09.59    1:06.01  
      30.94   35.07                                                
  2 Henderson, Brooklynn E    14 CSSC-CA              1:10.14    1:09.04  
      33.65   35.39                                                
  3 Stilwell, Sonja E         13 BUEN-CA              1:09.78    1:09.33  
      33.45   35.88                                                
  4 Apeles, Kiara A           14 Polar Bears-CA            NT    1:11.38  
      33.56   37.82                                                
  5 Orloff, Samantha K        13 PATH-CA              1:19.87    1:11.49  
      34.37   37.12                                                
  6 Shmool, Ariel A           14 UN-CA                     NT    1:12.19  
      33.46   38.73                                                
  7 McCann, Sabrina I         13 MACA-CA              1:13.49    1:12.40  
      35.37   37.03                                                
  8 Harnish, Brooke A         13 PATH-CA                   NT    1:12.62  
      34.15   38.47                                                
  9 Hutson, Seabrijn L        14 PATH-CA              1:10.67    1:12.89  
      34.82   38.07                                                
 10 Bolding, Kya L            14 CSSC-CA              1:16.39    1:13.07  
      35.23   37.84                                                
 11 Ramirez, Ayla M           13 CSSC-CA              1:13.81    1:13.38  
      35.60   37.78                                                
 12 Dzhragatspanvan, Ellen V  14 UN-CA                     NT    1:14.05  
      34.56   39.49                                                
 13 Rios, Sam G               14 CSSC-CA              1:12.84    1:15.20  
      35.37   39.83                                                
 14 Salas, Mikayla            13 BUEN-CA              1:26.04    1:16.35  
      36.33   40.02                                                
 15 Grubb, Indie M            13 CSSC-CA                   NT    1:23.70  
      39.90   43.80                                                
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wing, Renee M             14 CSSC-CA              2:06.54    2:06.22  
      29.35   31.89   32.25   32.73                                
  2 Negev, Valeria            13 CCAT-CA              2:13.28    2:10.94  
      30.60   33.15   33.62   33.57                                
  3 Loewe, Emma E             14 PVST-CA              2:10.96    2:11.43  
      30.34   33.72   34.24   33.13                                
  4 Albrecht, Sam K           14 WAVE-CA              2:11.64    2:11.86  
      30.13   33.63   34.36   33.74                                
  5 Prager, Madison A         13 CSSC-CA              2:14.79    2:18.28  
      31.30   35.21   36.14   35.63                                
  6 Knudson, Megan T          14 PATH-CA              2:15.28    2:21.82  
      31.13   36.26   37.13   37.30                                
 -- Joyce, Tara M             14 CCAT-CA              2:00.21   X2:01.20  
      27.89   31.88   30.56   30.87                                
.RED - Division  
  1 Kim, Natalie F            14 Polar Bears-CA       2:18.89    2:13.42  
      30.82   34.19   34.53   33.88                                
  2 Wilson, Kelly T           14 Polar Bears-CA       2:16.25    2:19.41  
      31.67   35.95   36.62   35.17                                
  3 Macias, Anahi Fabiana     13 Polar Bears-CA       2:16.40    2:19.90  
      32.30   35.63   37.17   34.80                                
  4 Cullen, Fiona C           13 DALD-CA              2:19.96    2:19.93  
      32.13   35.62   37.14   35.04                                
  5 Vargas, Mia I             14 Polar Bears-CA       2:27.37    2:22.14  
      32.90   37.20   37.03   35.01                                
  6 Partridge, Noel           14 CLSS-CA              2:22.35    2:22.31  
  7 Pawlik, Ava G             13 CSSC-CA              2:18.16    2:22.37  
      32.40   35.98   37.27   36.72                                
  8 Benoit, Sammy M           14 PATH-CA              2:20.17    2:22.57  
      32.35   36.36   38.58   35.28                                
  9 Dobkousky, Ella M         14 CLSS-CA              2:19.09    2:23.14  
      32.42   35.76   37.26   37.70                                
 10 Kirsch, Breanne K         13 PATH-CA              2:27.44    2:23.67  
      31.41   37.28   38.38   36.60                                
 11 Hovhannisian, Ani H       13 RTLR-CA              2:23.59    2:24.09  
      33.04   36.15   37.62   37.28                                
 12 Abunan, Regine D          13 CSSC-CA              2:22.71    2:24.92  
      32.47   36.43   39.15   36.87                                
 13 Lata, Madie K             13 WAVE-CA              2:22.13    2:27.35  
      32.00   36.18 1:19.17                                        
 14 Shahmirzadi, Maggie       14 CCAT-CA              2:24.04    2:30.88  
      33.74   37.42   39.16   40.56                                
 15 Tarlow, Cayla A           13 Polar Bears-CA       2:26.18    2:31.34  
      33.84   39.08   39.80   38.62                                
 16 Rodriguez, Sydney K       14 PATH-CA              2:26.38    2:36.59  
      34.41   40.04   41.68   40.46                                
WHT - Division  
  1 Ricabal, Alyssa X         14 RTLR-CA              2:42.90    2:28.27  
      33.25   37.12   39.09   38.81                                
  2 Stilwell, Sonja E         13 BUEN-CA              2:31.36    2:31.66  
      34.41   39.47   40.17   37.61                                
  3 Sams, Charlotte M         13 PVST-CA              2:58.50    2:33.56  
      34.95   39.21   40.76   38.64                                
  4 Bulman, Lauryn R          13 UN-CA                2:34.05    2:35.77  
      34.10   39.11   41.64   40.92                                
  5 Rios, Sam G               14 CSSC-CA              2:35.21    2:38.99  
      34.17   39.08   43.41   42.33                                
  6 Coll Bech, Ariadna        13 UN-03-CA                  NT    2:39.89  
      36.76   41.20   41.77   40.16                                
  7 Faraci, Julia A           14 PATH-CA              2:40.96    2:40.18  
      35.10   39.88   43.01   42.19                                
  8 Apeles, Kiara A           14 Polar Bears-CA       2:34.95    2:42.35  
      35.82   40.07   43.20   43.26                                
  9 Harnish, Brooke A         13 PATH-CA                   NT    2:44.58  
      35.76   42.22   44.75   41.85                                
 10 Le, Vivan T               14 Polar Bears-CA            NT    2:50.32  
      37.27   43.29   45.33   44.43                                
 11 Dzhragatspanvan, Ellen V  14 UN-CA                     NT    2:50.53  
      36.48   43.17   46.86   44.02                                
 12 Lin, Sarina Q             14 CSSC-CA                   NT    2:54.61  
      36.98   42.32   46.46   48.85                                
 13 Petri, Sarah R            14 PATH-CA              2:55.37    2:58.03  
      40.28   45.89   46.41   45.45                                
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Beahan, Anna M            13 PVST-CA              5:18.09    5:37.56  
      29.61   33.09   33.48   33.15   34.28   34.21   35.01   34.97
      35.27   34.49                                                
  2 Albrecht, Sam K           14 WAVE-CA              5:42.57    5:45.20  
      31.36   34.79   35.21   35.01   35.12   35.13   34.90   34.84
      34.63   34.21                                                
 -- Joyce, Tara M             14 CCAT-CA              5:21.18   X5:24.33  
      28.57   33.18   34.22   32.50   31.82   32.82   32.93   33.71
      32.45   32.13                                                
.RED - Division  
  1 Macias, Anahi Fabiana     13 Polar Bears-CA       6:08.12    6:11.12  
      32.45   37.03   38.65   38.74   39.02   37.94   37.82   37.65
      36.73   35.09                                                
  2 Knudson, Megan T          14 PATH-CA              6:01.09    6:13.28  
      32.17   35.20   37.18   38.25   38.52   39.12   39.13   39.35
      37.87   36.49                                                
  3 Cullen, Fiona C           13 DALD-CA              6:15.43    6:17.01  
      35.16   38.23   38.52   38.80   38.49   38.32   38.52   38.01
      38.12   34.84                                                
  4 Prager, Madison A         13 CSSC-CA              6:25.14    6:17.93  
      33.72   37.05   38.04   38.37   39.02   39.19   38.94   38.74
      38.38   36.48                                                
  5 Hovhannisian, Ani H       13 RTLR-CA              6:24.88    6:19.64  
      34.06   37.64   38.77   39.69   39.37   39.41   38.05   38.57
      37.79   36.29                                                
  6 Zimpelman, Lexi B         13 BUEN-CA              6:13.66    6:19.70  
      32.96   37.50   40.07   39.18   39.02   38.95   38.85   39.23
      37.94   36.00                                                
WHT - Division  
  1 Partridge, Noel           14 CLSS-CA              6:59.50    6:19.80  
      34.14   37.67   38.81   39.15   39.43   38.91   39.06   38.73
      38.31   35.59                                                
  2 Henderson, Brooklynn E    14 CSSC-CA              6:44.20    6:32.11  
      34.82   38.19   39.44   40.48   40.97   39.94   41.08   40.00
      39.93   37.26                                                
  3 Woolgar, Emerita G        13 BUEN-CA              6:38.89    6:38.52  
      37.55   41.51   41.68   41.69   41.37   40.87   41.71   39.08
      38.01   35.05                                                
  4 Shahmirzadi, Maggie       14 CCAT-CA              6:37.22    6:47.31  
      36.08   39.85   41.56   41.50   41.85   41.68   42.00   41.32
      41.52   39.95                                                
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Beahan, Anna M            13 PVST-CA              1:03.41    1:05.25  
      31.70   33.55                                                
  2 Wing, Renee M             14 CSSC-CA              1:07.41    1:05.99  
      32.36   33.63                                                
  3 Albrecht, Sam K           14 WAVE-CA              1:08.54    1:07.97  
      32.54   35.43                                                
  4 Kirsch, Breanne K         13 PATH-CA              1:09.94    1:10.75  
      34.63   36.12                                                
  5 Loewe, Emma E             14 PVST-CA              1:07.94    1:11.26  
      34.67   36.59                                                
  6 Dobkousky, Ella M         14 CLSS-CA              1:12.18    1:12.83  
      35.49   37.34                                                
  7 Abunan, Regine D          13 CSSC-CA              1:10.62    1:13.15  
      36.15   37.00                                                
  8 Pawlik, Ava G             13 CSSC-CA              1:14.09    1:16.26  
      36.96   39.30                                                
  9 Xu, Rachel C              14 DALD-CA              1:13.20    1:17.81  
      37.78   40.03                                                
.RED - Division  
  1 Prager, Madison A         13 CSSC-CA              1:18.88    1:16.19  
      37.12   39.07                                                
  2 Cullen, Fiona C           13 DALD-CA              1:18.26    1:16.83  
      38.13   38.70                                                
  3 Wilson, Kelly T           14 Polar Bears-CA       1:15.29    1:18.00  
      38.48   39.52                                                
  4 Partridge, Noel           14 CLSS-CA              1:18.38    1:20.05  
      38.94   41.11                                                
  5 Stilwell, Sonja E         13 BUEN-CA              1:18.10    1:20.78  
      39.10   41.68                                                
  6 McCann, Sabrina I         13 MACA-CA              1:18.77    1:22.69  
      40.46   42.23                                                
  7 Le, Kayla T               13 CSSC-CA              1:20.88    1:24.37  
      42.18   42.19                                                
  8 Tran, Madie L             13 CSSC-CA              1:17.48    1:25.31  
      40.72   44.59                                                
WHT - Division  
  1 Cruz, Gabrielle G         13 UN-CA                     NT    1:21.12  
      37.85   43.27                                                
  2 Ramirez, Ayla M           13 CSSC-CA              1:22.79    1:22.02  
      40.21   41.81                                                
  3 Hutson, Seabrijn L        14 PATH-CA              1:21.70    1:22.39  
      39.88   42.51                                                
  4 Shmool, Ariel A           14 UN-CA                     NT    1:22.78  
      40.45   42.33                                                
  5 Orloff, Samantha K        13 PATH-CA              1:22.26    1:22.97  
      40.15   42.82                                                
  6 Rios, Sam G               14 CSSC-CA              1:22.47    1:23.19  
      40.28   42.91                                                
  7 Vargas, Mia I             14 Polar Bears-CA       1:24.45    1:23.63  
      39.76   43.87                                                
  8 Bolding, Kya L            14 CSSC-CA              1:27.71    1:23.76  
      41.51   42.25                                                
  9 Apeles, Kiara A           14 Polar Bears-CA       1:22.52    1:25.05  
      40.12   44.93                                                
 10 Salas, Mikayla            13 BUEN-CA              1:35.17    1:31.23  
 11 Harnish, Brooke A         13 PATH-CA                   NT    1:38.65  
      47.21   51.44                                                
 -- Grubb, Indie M            13 CSSC-CA                   NT         DQ  
      51.04   53.66                                                
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Beahan, Anna M            13 PVST-CA              2:21.30    2:20.28  
      33.15   35.79   35.89   35.45                                
  2 Sysavath, Kaitlin P       14 PVST-CA              2:28.08    2:28.42  
      35.06   38.24   38.27   36.85                                
  3 Macasaet, Raelle A        14 Polar Bears-CA       2:26.42    2:29.67  
      33.89   37.37   39.04   39.37                                
  4 Woo-Bloxberg, Sam R       14 BUEN-CA              2:27.56    2:30.97  
      35.56   37.90   38.11   39.40                                
  5 De La Pena, Sophia L      13 CCAT-CA              2:28.49    2:31.78  
      35.86   38.04   38.89   38.99                                
  6 Elshoff, Allison M        14 PATH-CA              2:27.24    2:32.50  
      34.80   38.20   39.68   39.82                                
  7 Albrecht, Sam K           14 WAVE-CA              2:28.79    2:32.62  
      35.56   38.45   39.32   39.29                                
  8 Radulescu, Eden S         14 CCAT-CA              2:25.84    2:33.21  
      36.46   38.00   39.32   39.43                                
  9 Dobkousky, Ella M         14 CLSS-CA              2:34.79    2:36.98  
      37.65   39.37   40.21   39.75                                
 10 Tarlow, Cayla A           13 Polar Bears-CA       2:37.35    2:39.89  
      37.45   39.81   41.37   41.26                                
.RED - Division  
  1 Chen, Audrey L            13 PATH-CA              2:43.19    2:39.40  
      35.46   39.70   42.20   42.04                                
  2 Pawlik, Ava G             13 CSSC-CA              2:41.67    2:41.23  
      38.31   39.89   41.15   41.88                                
  3 Le, Kayla T               13 CSSC-CA              2:52.02    2:48.83  
      41.01   41.97   43.36   42.49                                
WHT - Division  
  1 Abunan, Regine D          13 CSSC-CA              3:01.40    2:38.38  
      36.54   39.03   41.48   41.33                                
  2 Kirchen, Sofia A          14 CCAT-CA              3:00.41    2:49.08  
      40.09   43.11   43.75   42.13                                
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Beahan, Anna M            13 PVST-CA              1:11.95    1:14.80  
      35.76   39.04                                                
  2 Kim, Natalie F            14 Polar Bears-CA       1:16.26    1:16.14  
      35.60   40.54                                                
  3 Beduya, Janelle P         14 PATH-CA              1:19.65    1:17.95  
      36.93   41.02                                                
  4 Ricabal, Alyssa X         14 RTLR-CA              1:14.62    1:18.95  
      38.03   40.92                                                
  5 Woo-Bloxberg, Sam R       14 BUEN-CA              1:18.64    1:19.83  
      37.30   42.53                                                
  6 Clerico, Olivia C         13 CLSS-CA              1:20.28    1:20.27  
      37.98   42.29                                                
  7 Radulescu, Eden S         14 CCAT-CA              1:19.26    1:22.09  
      39.23   42.86                                                
  8 Kirsch, Breanne K         13 PATH-CA              1:21.04    1:22.13  
      38.14   43.99                                                
  9 Tran, Madie L             13 CSSC-CA              1:22.39    1:22.70  
      39.60   43.10                                                
 10 Hovhannisian, Ani H       13 RTLR-CA              1:21.95    1:22.74  
      39.38   43.36                                                
 11 Le, Kayla T               13 CSSC-CA              1:21.99    1:25.79  
      41.36   44.43                                                
.RED - Division  
  1 Henderson, Brooklynn E    14 CSSC-CA              1:26.60    1:25.29  
      40.73   44.56                                                
  2 Sams, Charlotte M         13 PVST-CA              1:27.83    1:26.85  
      41.25   45.60                                                
  3 Macias, Anahi Fabiana     13 Polar Bears-CA       1:25.16    1:27.16  
      41.17   45.99                                                
  4 Woolgar, Emerita G        13 BUEN-CA              1:26.32    1:28.14  
      41.92   46.22                                                
  5 Bulman, Lauryn R          13 UN-CA                1:26.60    1:28.91  
      41.17   47.74                                                
  6 Cullen, Fiona C           13 DALD-CA              1:29.51    1:30.68  
      43.13   47.55                                                
  7 Pawlik, Ava G             13 CSSC-CA              1:28.40    1:31.64  
      42.74   48.90                                                
WHT - Division  
  1 Bloom, Malena A           13 PATH-CA              1:32.69    1:31.99  
      43.58   48.41                                                
  2 Stilwell, Sonja E         13 BUEN-CA              1:37.75    1:32.35  
      44.35   48.00                                                
  3 Rios, Sam G               14 CSSC-CA              1:33.92    1:32.49  
      43.64   48.85                                                
  4 Vargas, Mia I             14 Polar Bears-CA       1:31.44    1:32.50  
      43.30   49.20                                                
  5 Apeles, Kiara A           14 Polar Bears-CA       1:31.42    1:34.12  
      43.59   50.53                                                
  6 Coll Bech, Ariadna        13 UN-03-CA             1:36.50    1:36.24  
      45.89   50.35                                                
  7 Rodriguez, Sydney K       14 PATH-CA              1:35.51    1:36.36  
      45.09   51.27                                                
  8 Kirchen, Sofia A          14 CCAT-CA              1:36.73    1:37.43  
      45.00   52.43                                                
  9 Harnish, Brooke A         13 PATH-CA                   NT    1:37.98  
      45.19   52.79                                                
 10 Faraci, Julia A           14 PATH-CA              1:41.19    1:38.30  
      46.35   51.95                                                
 11 Petri, Sarah R            14 PATH-CA              1:36.94    1:40.33  
      46.52   53.81                                                
 12 Trulik, Maddie A          13 CSSC-CA                   NT    1:44.56  
      49.13   55.43                                                
 13 Lin, Sarina Q             14 CSSC-CA                   NT    1:48.38  
      50.11   58.27                                                
 -- Grubb, Indie M            13 CSSC-CA                   NT         DQ  
      51.58   56.14                                                
 -- Le, Vivan T               14 Polar Bears-CA            NT         DQ  
      42.83   48.19                                                
 -- Shmool, Ariel A           14 UN-CA                     NT         DQ  
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Beduya, Janelle P         14 PATH-CA              2:46.66    2:47.12  
      37.08   42.07   43.28   44.69                                
  2 Clerico, Olivia C         13 CLSS-CA              2:47.52    2:50.08  
      38.50   42.80   44.29   44.49                                
  3 Ricabal, Alyssa X         14 RTLR-CA              2:52.89    2:51.58  
      39.77   43.42   44.88   43.51                                
  4 Le, Kayla T               13 CSSC-CA              2:59.65    2:56.64  
      41.20   45.04   46.21   44.19                                
  5 Ostic, Heather G          13 PATH-CA              2:53.69    2:59.91  
      40.24   45.22   47.01   47.44                                
.RED - Division  
  1 Abunan, Regine D          13 CSSC-CA              3:09.37    2:58.18  
      40.63   45.51   46.54   45.50                                
  2 Tran, Madie L             13 CSSC-CA              3:03.88    2:58.24  
      42.55   46.47   44.87   44.35                                
  3 Zimpelman, Lexi B         13 BUEN-CA              3:15.42    3:17.58  
      44.08   49.76   51.68   52.06                                
WHT - Division  
  1 Bloom, Malena A           13 PATH-CA              3:24.35    3:05.69  
      42.39   46.34   48.57   48.39                                
  2 Henderson, Brooklynn E    14 CSSC-CA              3:19.22    3:10.37  
      43.91   48.32   49.03   49.11                                
  3 McCann, Sabrina I         13 MACA-CA              3:25.90    3:23.95  
      47.41   51.41   52.84   52.29                                
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Negev, Valeria            13 CCAT-CA              1:06.47    1:07.40  
      31.11   36.29                                                
  2 Woo-Bloxberg, Sam R       14 BUEN-CA              1:06.33    1:08.89  
      31.48   37.41                                                
  3 Loewe, Emma E             14 PVST-CA              1:07.04    1:09.25  
      32.19   37.06                                                
  4 Clerico, Olivia C         13 CLSS-CA              1:07.57    1:10.09  
      32.18   37.91                                                
  5 Abunan, Regine D          13 CSSC-CA              1:08.71    1:11.72  
      33.94   37.78                                                
.RED - Division  
  1 Tran, Madie L             13 CSSC-CA              1:11.19    1:12.51  
      33.52   38.99                                                
  2 Partridge, Noel           14 CLSS-CA              1:14.08    1:13.93  
      34.74   39.19                                                
  3 Cullen, Fiona C           13 DALD-CA              1:12.38    1:14.89  
      35.18   39.71                                                
  4 Wilson, Kelly T           14 Polar Bears-CA       1:14.75    1:15.30  
      34.24   41.06                                                
  5 Benoit, Sammy M           14 PATH-CA              1:11.46    1:15.84  
      35.20   40.64                                                
WHT - Division  
  1 Bulman, Lauryn R          13 UN-CA                1:19.51    1:18.95  
      33.48   45.47                                                
  2 Pawlik, Ava G             13 CSSC-CA              1:25.30    1:20.27  
      35.71   44.56                                                
  3 Sams, Charlotte M         13 PVST-CA              1:46.21    1:25.85  
      38.40   47.45                                                
  4 Le, Kayla T               13 CSSC-CA              1:26.92    1:27.46  
      40.29   47.17                                                
  5 Shmool, Ariel A           14 UN-CA                     NT    1:27.84  
      39.05   48.79                                                
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Negev, Valeria            13 CCAT-CA              2:34.43    2:34.81  
      33.60   40.31   40.79   40.11                                
  2 Beahan, Anna M            13 PVST-CA              2:37.03    2:35.56  
      34.19   39.22   41.21   40.94                                
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beahan, Anna M            13 PVST-CA              2:15.32    2:17.97  
      30.06   35.57   40.46   31.88                                
  2 Wing, Renee M             14 CSSC-CA              2:23.65    2:21.68  
      30.28   35.62   43.14   32.64                                
  3 Negev, Valeria            13 CCAT-CA              2:26.71    2:27.04  
      31.17   38.18   42.50   35.19                                
  4 Wright, Emily L           14 BUEN-CA              2:26.52    2:28.61  
      33.45   39.31   41.28   34.57                                
  5 Kelly, Laura J            13 CLSS-CA              2:29.07    2:28.76  
      31.90   38.26   43.97   34.63                                
  6 Woo-Bloxberg, Sam R       14 BUEN-CA              2:27.80    2:29.45  
      31.36   38.43   44.02   35.64                                
  7 Prager, Madison A         13 CSSC-CA              2:33.62    2:36.92  
      33.80   41.02   45.19   36.91                                
  8 Wilson, Kelly T           14 Polar Bears-CA       2:36.22    2:42.84  
      35.38   43.73   47.92   35.81                                
.RED - Division  
  1 Xu, Rachel C              14 DALD-CA              2:39.15    2:32.07  
      31.66   40.25   44.79   35.37                                
  2 Kirsch, Breanne K         13 PATH-CA              2:49.20    2:38.97  
      35.36   38.10   46.87   38.64                                
  3 Macias, Anahi Fabiana     13 Polar Bears-CA       2:39.39    2:39.90  
      33.87   42.87   47.85   35.31                                
  4 Zimpelman, Lexi B         13 BUEN-CA              2:39.78    2:40.16  
      33.45   40.17   51.41   35.13                                
  5 Ricabal, Alyssa X         14 RTLR-CA              2:39.46    2:41.66  
      34.45   43.26   44.38   39.57                                
  6 Cullen, Fiona C           13 DALD-CA              2:41.16    2:41.68  
      34.08   43.51   49.16   34.93                                
  7 Benoit, Sammy M           14 PATH-CA              2:42.46    2:42.67  
      33.70   42.79   51.63   34.55                                
  8 Pawlik, Ava G             13 CSSC-CA              2:41.18    2:43.10  
      35.18   41.10   50.52   36.30                                
  9 Le, Kayla T               13 CSSC-CA              2:46.23    2:48.32  
      39.93   44.57   47.13   36.69                                
 10 Henderson, Brooklynn E    14 CSSC-CA              2:50.22    2:49.30  
      37.53   42.95   50.31   38.51                                
WHT - Division  
  1 Partridge, Noel           14 CLSS-CA                   NT    2:44.29  
      33.72   43.65   50.46   36.46                                
  2 Stilwell, Sonja E         13 BUEN-CA              2:53.75    2:49.30  
      39.82   42.69   49.42   37.37                                
  3 Vargas, Mia I             14 Polar Bears-CA       2:54.38    2:53.28  
      38.19   45.96   49.99   39.14                                
  4 Rios, Sam G               14 CSSC-CA              2:58.88    2:57.84  
      38.70   44.94   54.44   39.76                                
  5 Ramirez, Ayla M           13 CSSC-CA              3:20.84    2:58.65  
      38.73   46.34   53.97   39.61                                
  6 Hutson, Seabrijn L        14 PATH-CA              2:52.73    2:59.16  
      37.63   45.99   54.19   41.35                                
  7 Cruz, Gabrielle G         13 UN-CA                     NT    2:59.19  
      38.54   46.43   50.37   43.85                                
  8 Apeles, Kiara A           14 Polar Bears-CA            NT    3:05.57  
      36.31   46.73   55.76   46.77                                
  9 Orloff, Samantha K        13 PATH-CA                   NT    3:09.24  
      39.79   44.91 1:00.51   44.03                                
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Clerico, Olivia C         13 CLSS-CA              5:17.71    5:21.31  
      33.07   38.85   43.71   41.45   44.42   44.12   37.83   37.86
 -- Zimpelman, Lexi B         13 BUEN-CA              5:35.43         DQ  
      34.77   42.61   47.64   42.26   50.25   49.22   41.04   38.86
.RED - Division  
  1 Le, Kayla T               13 CSSC-CA              6:07.30    5:58.35  
      39.09   49.26   48.22   43.93   47.18   48.85   42.41   39.41
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mashkovich, Ellie R       15 CCAT-CA                25.04      26.01  
  2 Paredes, Savanna A        16 CSSC-CA                25.87      26.11  
  3 Blumkin, Sara K           16 Polar Bears-CA         26.64      27.02  
  4 Martinez, Mikaela O       17 RTLR-CA                26.48      27.30  
  5 Wang, Jenny S             16 PVST-CA                26.49      27.32  
  6 Tran, Kayla L             16 CSSC-CA                27.82      27.61  
  7 Gatmaitan, Tatum K        15 RTLR-CA                28.12      28.03  
  8 Hynes, Annabelle M        17 CSSC-CA                28.51      28.06  
  9 Tapia, Belle C            16 PATH-CA                28.65      29.08  
 10 Rush, Ashley E            15 DALD-CA                28.11      29.14  
 11 Leal, Sophia J            15 CLSS-CA                29.22      29.89  
 12 Parkinson, Ashtyn R       15 CSSC-CA                29.17      30.61  
 13 Burke, Camille A          15 UN-CA                  31.23      30.87  
 14 Brown, Maddie E           17 CSSC-CA                29.83      30.92  
 15 Slosberg, Bella L         15 BUEN-CA                31.17      31.66  
 16 Kovacs, Zsofia S          15 CSSC-CA                33.51      31.74  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paredes, Savanna A        16 CSSC-CA                56.05      57.18  
      28.01   29.17                                                
  2 Whitehead, Nicole A       17 PATH-CA                57.97      57.81  
      27.79   30.02                                                
  3 Tsai, Kayleah S           16 CLSS-CA                57.98      58.72  
      28.28   30.44                                                
  4 Blumkin, Sara K           16 Polar Bears-CA         59.04      58.79  
      28.49   30.30                                                
  5 Gatmaitan, Tatum K        15 RTLR-CA                59.49    1:00.26  
      29.21   31.05                                                
  6 Martinez, Mikaela O       17 RTLR-CA                57.64    1:00.36  
      28.37   31.99                                                
  7 Woldman, Lilly E          15 UN-02-CA             1:02.09    1:00.56  
      29.30   31.26                                                
  8 Wang, Jenny S             16 PVST-CA                57.71    1:00.62  
      29.15   31.47                                                
  9 Ioffe, Emily L            16 PVST-CA                58.14    1:00.84  
      29.29   31.55                                                
 10 Helscher, Peyton C        15 RTLR-CA                59.65    1:01.37  
      29.51   31.86                                                
 11 Rush, Ashley E            15 DALD-CA              1:00.40    1:01.53  
      29.90   31.63                                                
 12 Ioffe, Rebecca M          16 PVST-CA                58.92    1:01.66  
      29.58   32.08                                                
 13 Hynes, Annabelle M        17 CSSC-CA              1:02.43    1:02.32  
      29.95   32.37                                                
 14 Breard, Clarissa D        15 Polar Bears-CA       1:01.64    1:03.14  
      30.25   32.89                                                
 15 Boton, Sophia L           16 RTLR-CA                58.18    1:03.36  
      29.93   33.43                                                
 16 Duc, Thea E               15 DALD-CA              1:04.34    1:05.55  
      31.93   33.62                                                
 17 Parkinson, Ashtyn R       15 CSSC-CA              1:03.21    1:06.66  
      31.80   34.86                                                
 18 Leal, Sophia J            15 CLSS-CA              1:06.26    1:07.76  
      32.25   35.51                                                
 19 Burke, Camille A          15 UN-CA                1:10.87    1:09.73  
      33.18   36.55                                                
 20 Ibrahim, Cora F           15 Polar Bears-CA       1:16.97    1:10.90  
      33.73   37.17                                                
 21 Kovacs, Zsofia S          15 CSSC-CA              1:09.24    1:14.42  
      33.62   40.80                                                
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsai, Kayleah S           16 CLSS-CA              2:06.48    2:05.20  
      29.86   31.47   32.17   31.70                                
  2 Paredes, Savanna A        16 CSSC-CA              2:07.64    2:08.53  
      30.54   32.32   33.10   32.57                                
  3 Blumkin, Sara K           16 Polar Bears-CA       2:10.53    2:09.38  
      30.40   33.00   33.41   32.57                                
  4 Tran, Kayla L             16 CSSC-CA              2:09.25    2:09.97  
      30.05   32.21   33.60   34.11                                
  5 Helscher, Peyton C        15 RTLR-CA              2:05.87    2:10.98  
      30.28   33.16   33.91   33.63                                
  6 Martinez, Mikaela O       17 RTLR-CA              2:04.17    2:14.49  
      30.31   32.83   34.87   36.48                                
  7 Breard, Clarissa D        15 Polar Bears-CA       2:17.80    2:15.52  
      31.74   34.70   35.12   33.96                                
  8 Tapia, Belle C            16 PATH-CA              2:16.73    2:18.55  
      31.62   35.17   35.97   35.79                                
  9 Parkinson, Ashtyn R       15 CSSC-CA              2:18.73    2:22.32  
      31.78   35.55   37.62   37.37                                
 10 Duc, Thea E               15 DALD-CA              2:22.97    2:25.37  
      32.52   36.94   39.65   36.26                                
 11 Brown, Maddie E           17 CSSC-CA              2:22.95    2:26.58  
 12 Sellfors, Bailey A        15 CSSC-CA              2:13.86    2:30.96  
      31.51   38.32   41.23   39.90                                
 13 Slosberg, Bella L         15 BUEN-CA              2:28.54    2:30.99  
      34.14   37.72   39.78   39.35                                
 14 Kovacs, Zsofia S          15 CSSC-CA              2:43.94    2:35.63  
      33.79   40.04   40.78   41.02                                
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsai, Kayleah S           16 CLSS-CA              5:28.79    5:29.14  
      30.36   32.70   33.34   33.45   33.68   33.56   33.80   33.40
      33.22   31.63                                                
  2 Helscher, Peyton C        15 RTLR-CA              5:34.01    5:44.91  
      30.44   34.09   35.11   35.17   35.45   34.70   35.35   35.51
      34.93   34.16                                                
  3 Wang, Jenny S             16 PVST-CA              5:46.07    5:53.00  
      31.17   34.01   35.02   35.97   36.15   36.01   36.91   36.37
      36.15   35.24                                                
  4 Breard, Clarissa D        15 Polar Bears-CA       5:49.52    5:57.94  
      33.52   35.84   36.88   36.30   36.29   35.89   36.35   36.12
      36.09   34.66                                                
  5 Rush, Ashley E            15 DALD-CA              6:13.78    6:01.25  
      32.80   37.27   37.95   37.88   36.67   36.43   36.86   36.71
      35.66   33.02                                                
  6 Duc, Thea E               15 DALD-CA              6:33.70    6:36.88  
      37.52   40.20   40.15   41.00   39.96   40.93   40.49   39.28
      40.59   36.76                                                
  7 O'Connor, Jade C          15 PATH-CA              6:03.18    6:51.30  
      34.44   39.54   42.12   43.56   41.90   41.83   43.11   42.72
      42.33   39.75                                                
 -- Blumkin, Sara K           16 Polar Bears-CA       5:47.55         DQ  
 
Girls 15 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parkinson, Ashtyn R       15 CSSC-CA             12:58.60   13:00.03  
      33.51   37.08   38.71   39.22   39.54   39.84   39.72   39.64
      40.10   39.47   39.38   39.68   38.95   40.40   39.26   39.62
      40.04   39.16   38.92   37.79                                
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paredes, Savanna A        16 CSSC-CA              1:07.89    1:06.51  
      32.64   33.87                                                
  2 Ioffe, Emily L            16 PVST-CA              1:06.73    1:08.28  
      33.17   35.11                                                
  3 Helscher, Peyton C        15 RTLR-CA              1:07.04    1:11.56  
      34.87   36.69                                                
  4 Rush, Ashley E            15 DALD-CA              1:10.26    1:12.85  
      36.26   36.59                                                
  5 Boton, Sophia L           16 RTLR-CA              1:04.96    1:13.03  
      35.49   37.54                                                
  6 Leal, Sophia J            15 CLSS-CA              1:10.46    1:13.97  
      35.27   38.70                                                
  7 Brown, Maddie E           17 CSSC-CA              1:16.91    1:15.61  
      36.86   38.75                                                
  8 Ioffe, Rebecca M          16 PVST-CA              1:09.99    1:16.45  
      36.60   39.85                                                
  9 Duc, Thea E               15 DALD-CA              1:19.10    1:20.27  
      39.53   40.74                                                
 10 Burke, Camille A          15 UN-CA                1:22.26    1:21.76  
      39.96   41.80                                                
 11 Kovacs, Zsofia S          15 CSSC-CA              1:26.30    1:24.70  
      40.21   44.49                                                
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Timmerman, Quincy J       16 CCAT-CA              2:25.04    2:25.20  
      35.08   36.37   37.11   36.64                                
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Timmerman, Quincy J       16 CCAT-CA              1:09.96    1:13.17  
      34.62   38.55                                                
  2 Rush, Ashley E            15 DALD-CA              1:15.76    1:17.02  
      36.54   40.48                                                
  3 Hynes, Annabelle M        17 CSSC-CA              1:18.72    1:18.77  
      37.22   41.55                                                
  4 Wang, Jenny S             16 PVST-CA              1:17.03    1:19.42  
      37.52   41.90                                                
  5 Breard, Clarissa D        15 Polar Bears-CA       1:20.17    1:21.33  
      38.21   43.12                                                
  6 Brown, Maddie E           17 CSSC-CA              1:22.04    1:22.77  
      39.64   43.13                                                
  7 Parkinson, Ashtyn R       15 CSSC-CA              1:25.71    1:25.33  
      40.56   44.77                                                
  8 Burke, Camille A          15 UN-CA                1:28.08    1:25.77  
      39.22   46.55                                                
  9 Leal, Sophia J            15 CLSS-CA              1:26.15    1:27.88  
      41.47   46.41                                                
 10 O'Connor, Jade C          15 PATH-CA              1:25.12    1:32.10  
      42.52   49.58                                                
 11 Duc, Thea E               15 DALD-CA              1:30.17    1:32.83  
      44.32   48.51                                                
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blumkin, Sara K           16 Polar Bears-CA       2:35.88    2:37.66  
      35.82   39.81   40.46   41.57                                
  2 Rush, Ashley E            15 DALD-CA              2:38.80    2:47.05  
      38.61   42.68   43.65   42.11                                
  3 Breard, Clarissa D        15 Polar Bears-CA       2:54.62    2:52.23  
      39.37   43.48   45.39   43.99                                
  4 Brown, Maddie E           17 CSSC-CA              2:54.79    2:52.79  
      38.31   43.28   44.82   46.38                                
  5 Boton, Sophia L           16 RTLR-CA              2:55.18    2:58.93  
      40.29   45.48   48.23   44.93                                
  6 Parkinson, Ashtyn R       15 CSSC-CA              2:59.64    3:11.48  
      43.36   48.87   50.39   48.86                                
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mashkovich, Ellie R       15 CCAT-CA              1:00.09    1:02.34  
      29.33   33.01                                                
  2 Hynes, Annabelle M        17 CSSC-CA              1:09.21    1:08.74  
      32.43   36.31                                                
  3 Gatmaitan, Tatum K        15 RTLR-CA              1:07.08    1:10.07  
      33.04   37.03                                                
  4 Timmerman, Quincy J       16 CCAT-CA              1:07.09    1:10.66  
      31.83   38.83                                                
  5 Slosberg, Bella L         15 BUEN-CA              1:13.45    1:17.59  
      35.65   41.94                                                
  6 Duc, Thea E               15 DALD-CA              1:18.75    1:20.12  
      37.29   42.83                                                
  7 Brown, Maddie E           17 CSSC-CA              1:16.96    1:22.70  
      38.00   44.70                                                
  8 Burke, Camille A          15 UN-CA                1:29.61    1:29.01  
      38.99   50.02                                                
 -- Woldman, Lilly E          15 UN-02-CA             1:13.81         DQ  
      31.92   36.17                                                
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Jenny S             16 PVST-CA              2:31.38    2:32.51  
      31.27   36.92   41.04   43.28                                
  2 Breard, Clarissa D        15 Polar Bears-CA       2:42.27    2:42.37  
      36.27   41.36   42.83   41.91                                
  3 Ibrahim, Cora F           15 Polar Bears-CA       2:58.10    3:08.01  
      38.59   45.82   51.89   51.71                                
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blumkin, Sara K           16 Polar Bears-CA       2:24.48    2:22.39  
      30.88   37.32   39.35   34.84                                
  2 Paredes, Savanna A        16 CSSC-CA              2:26.22    2:24.13  
      31.23   38.02   42.60   32.28                                
  3 Wang, Jenny S             16 PVST-CA              2:24.06    2:27.22  
      30.67   37.62   45.26   33.67                                
  4 Hynes, Annabelle M        17 CSSC-CA              2:25.98    2:28.31  
      31.23   38.25   43.72   35.11                                
  5 Gatmaitan, Tatum K        15 RTLR-CA              2:29.41    2:28.89  
      32.90   39.81   43.80   32.38                                
  6 Rush, Ashley E            15 DALD-CA              2:27.89    2:29.67  
      33.65   40.58   42.38   33.06                                
  7 Whitehead, Nicole A       17 PATH-CA              2:30.64    2:33.76  
      31.76   41.35   47.78   32.87                                
  8 Woldman, Lilly E          15 UN-02-CA             2:36.19    2:33.87  
      32.46   42.48   45.96   32.97                                
  9 Parkinson, Ashtyn R       15 CSSC-CA              2:38.22    2:44.53  
      36.94   43.01   47.62   36.96                                
 10 Ibrahim, Cora F           15 Polar Bears-CA            NT    2:53.85  
      38.60   43.97   48.73   42.55                                
 11 Kovacs, Zsofia S          15 CSSC-CA              3:05.71    3:12.49  
      40.78   46.85 1:04.20   40.66                                
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blumkin, Sara K           16 Polar Bears-CA       5:13.49    5:08.35  
      33.09   39.09   42.31   41.37   39.17   41.64   36.70   34.98
  2 Brown, Maddie E           17 CSSC-CA              5:43.20    5:37.00  
      37.26   43.62   42.93   42.10   45.95   46.28   39.96   38.90
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rockwell, Elliott M        6 WAVE-CA                   NT      35.15  
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Owen, Christian A          6 CCAT-CA                   NT      47.02  
  2 Heiney, Zachary D          5 PATH-CA              1:22.23    1:21.87  
 
Boys 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Owen, Christian A          6 CCAT-CA                   NT      59.30  
 
Boys 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Owen, Christian A          6 CCAT-CA                   NT    1:19.81  
 
Boys 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Owen, Christian A          6 CCAT-CA                35.08      27.37  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bicak, Goktug D            8 Polar Bears-CA         18.96      18.07  
  2 Rockwell, Grady T          8 WAVE-CA                   NT      18.69  
  3 Oh, Ryder D                8 RTLR-CA                20.92      19.14  
  4 Nakata, Soshi              8 PATH-CA                22.68      21.77  
  5 Balandran, Micah D         8 CSSC-CA                   NT      23.14  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Paita, Jacob C             7 CCAT-CA                40.30      39.10  
  2 Veeravatnam, Ankith        7 CSSC-CA                41.56      41.99  
  3 Owen, Patrick C            8 CCAT-CA                43.47      47.71  
  4 Cruz, Liam A               8 CSSC-CA                   NT      56.09  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Ma, Ethan J                8 PATH-CA                34.49      34.11  
  2 Bartlett, Payton M         7 PATH-CA                36.09      34.36  
WHT - Division  
  1 Brier, Kenny L             8 Polar Bears-CA         37.38      34.87  
  2 Krymski, Jacob             8 CCAT-CA                44.77      42.66  
  3 Grubb, Braeden M           8 PATH-CA                42.46      43.71  
  4 Rockwell, Grady T          8 WAVE-CA                54.46      44.60  
  5 Oh, Ryder D                8 RTLR-CA                44.32      46.93  
  6 Castaneda, Landon J        8 CSSC-CA                   NT      47.14  
  7 Balandran, Micah D         8 CSSC-CA                   NT      47.75  
  8 Urbina, Arthur X           7 CCAT-CA                   NT      50.28  
  9 Heiney, Adam R             7 PATH-CA                54.57      51.38  
 10 Barton, Michael D          8 CCAT-CA                50.80      52.29  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Ma, Ethan J                8 PATH-CA              1:19.64    1:14.82  
      35.86   38.96                                                
WHT - Division  
  1 Bartlett, Payton M         7 PATH-CA              1:23.45    1:17.32  
      35.32   42.00                                                
  2 Krymski, Jacob             8 CCAT-CA              1:35.09    1:38.35  
      45.52   52.83                                                
  3 Grubb, Braeden M           8 PATH-CA              1:37.47    1:39.84  
      45.97   53.87                                                
  4 Mahat, Saksham S           7 Polar Bears-CA            NT    1:41.10  
      50.34   50.76                                                
  5 Rockwell, Grady T          8 WAVE-CA                   NT    1:41.11  
      47.36   53.75                                                
  6 Mero, Colin R              7 CCAT-CA              1:47.27    1:46.26  
      48.42   57.84                                                
  7 Balandran, Micah D         8 CSSC-CA                   NT    1:46.47  
      50.30   56.17                                                
  8 Barton, Michael D          8 CCAT-CA                   NT    1:48.64  
      50.48   58.16                                                
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paita, Jacob C             7 CCAT-CA              1:30.40    1:28.49  
      43.36   45.13                                                
  2 Sucgang, Niccolo E         8 CCAT-CA              1:33.34    1:34.79  
      44.87   49.92                                                
  3 Saifi, Sean                7 PATH-CA                   NT    1:52.12  
      50.94 1:01.18                                                
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bicak, Goktug D            8 Polar Bears-CA         22.90      22.30  
  2 Oh, Ryder D                8 RTLR-CA                29.12      22.86  
  3 Sucgang, Raphael E         7 CCAT-CA                25.04      23.71  
  4 Belt, Wyatt A              7 RTLR-CA                28.32      24.68  
  5 Nakata, Soshi              8 PATH-CA                26.54      25.97  
  6 Rockwell, Grady T          8 WAVE-CA                32.93      26.92  
  7 Mero, Colin R              7 CCAT-CA                27.85      30.65  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Sucgang, Niccolo E         8 CCAT-CA                47.02      46.69  
  2 Paita, Jacob C             7 CCAT-CA                49.14      47.65  
  3 Saifi, Sean                7 PATH-CA                   NT      56.62  
 -- Cruz, Liam A               8 CSSC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Bartlett, Payton M         7 PATH-CA                40.56      39.47  
WHT - Division  
  1 Brier, Kenny L             8 Polar Bears-CA         44.52      44.56  
  2 Krymski, Jacob             8 CCAT-CA                48.35      47.09  
  3 Oh, Ryder D                8 RTLR-CA                54.02      51.82  
  4 Rockwell, Grady T          8 WAVE-CA                   NT      57.55  
  5 Mero, Colin R              7 CCAT-CA                59.06      58.84  
  6 Castaneda, Landon J        8 CSSC-CA                   NT    1:02.30  
  7 Urbina, Arthur X           7 CCAT-CA                   NT    1:03.41  
  8 Perrine, Alexander J       8 PATH-CA              1:11.25    1:16.57  
 
Boys 7-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veeravatnam, Ankith        7 CSSC-CA              1:51.36    1:48.85  
      53.57   55.28                                                
  2 Owen, Patrick C            8 CCAT-CA                   NT    1:49.41  
      52.26   57.15                                                
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oh, Ryder D                8 RTLR-CA                25.73      24.34  
  2 Bicak, Goktug D            8 Polar Bears-CA         27.78      25.65  
  3 Belt, Wyatt A              7 RTLR-CA                26.95      26.68  
  4 Rockwell, Grady T          8 WAVE-CA                   NT      26.98  
  5 Mero, Colin R              7 CCAT-CA                25.75      28.82  
  6 Sucgang, Raphael E         7 CCAT-CA                29.75      30.75  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ma, Ethan J                8 PATH-CA                44.61      48.13  
.RED - Division  
  1 Brier, Kenny L             8 Polar Bears-CA         49.71      48.24  
WHT - Division  
  1 Krymski, Jacob             8 CCAT-CA                   NT      55.43  
  2 Oh, Ryder D                8 RTLR-CA              1:00.30      56.20  
  3 Mero, Colin R              7 CCAT-CA                56.19      58.72  
  4 Grubb, Braeden M           8 PATH-CA                   NT    1:09.23  
  5 Heiney, Adam R             7 PATH-CA                   NT    1:13.59  
  6 Barton, Michael D          8 CCAT-CA              1:16.70    1:14.70  
  7 Urbina, Arthur X           7 CCAT-CA                   NT    1:18.48  
  8 Perrine, Alexander J       8 PATH-CA                   NT    1:24.19  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Sucgang, Niccolo E         8 CCAT-CA                48.68      52.12  
WHT - Division  
  1 Paita, Jacob C             7 CCAT-CA                   NT      53.62  
  2 Saifi, Sean                7 PATH-CA              1:15.37    1:08.35  
 -- Cruz, Liam A               8 CSSC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Owen, Patrick C            8 CCAT-CA                   NT    1:51.99  
      53.10   58.89                                                
  2 Paita, Jacob C             7 CCAT-CA              1:50.19    1:52.61  
      55.08   57.53                                                
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brier, Kenny L             8 Polar Bears-CA         20.44      16.76  
  2 Ma, Ethan J                8 PATH-CA                23.95      18.61  
  3 Mero, Colin R              7 CCAT-CA                24.02      25.08  
  4 Oh, Ryder D                8 RTLR-CA                27.23      26.19  
  5 Mahat, Saksham S           7 Polar Bears-CA            NT      31.70  
  6 Barton, Michael D          8 CCAT-CA                   NT      34.81  
 -- Urbina, Arthur X           7 CCAT-CA                   NT         DQ  
 -- Perrine, Alexander J       8 PATH-CA                   NT         DQ  
 -- Heiney, Adam R             7 PATH-CA                37.31         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Owen, Patrick C            8 CCAT-CA                   NT      49.51  
  2 Paita, Jacob C             7 CCAT-CA                45.52      51.06  
  3 Veeravatnam, Ankith        7 CSSC-CA                52.52      53.02  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bartlett, Payton M         7 PATH-CA                43.08      40.42  
  2 Sucgang, Raphael E         7 CCAT-CA                   NT      58.12  
  3 Belt, Wyatt A              7 RTLR-CA              1:14.61    1:05.87  
  4 Mero, Colin R              7 CCAT-CA                   NT    1:07.29  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paita, Jacob C             7 CCAT-CA                   NT    1:38.65  
      45.81   52.84                                                
  2 Sucgang, Niccolo E         8 CCAT-CA              1:40.29    1:41.38  
      48.55   52.83                                                
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oh, Ryder D                8 RTLR-CA              1:51.17    1:47.44  
      56.53   50.91                                                
  2 Belt, Wyatt A              7 RTLR-CA              1:55.32    1:52.66  
      58.26   54.40                                                
  3 Sucgang, Raphael E         7 CCAT-CA                   NT    1:54.36  
      51.24 1:03.12                                                
  4 Mero, Colin R              7 CCAT-CA              2:00.42    2:01.68  
      58.25 1:03.43                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Austin, Indy D             9 CLSS-CA                31.26      31.70  
  2 Vo, Christopher M         10 CCAT-CA                32.12      31.96  
  3 Maxwell, Keoni K          10 WAVE-CA                31.65      32.96  
  4 Blumenfield, Obi G         9 WAVE-CA                34.09      33.19  
  5 Beahan, Andy K            10 PVST-CA                32.60      33.98  
  6 Fresco, Matthieu A         9 CSSC-CA                32.93      34.38  
.RED - Division  
  1 Ma, Ian T                  9 PATH-CA                34.20      33.27  
  2 Drottar, Elliot J         10 CCAT-CA                35.02      34.79  
  3 Tarlow, Jordan S          10 Polar Bears-CA         34.27      34.80  
  4 Sudario, Ben G            10 CSSC-CA                35.30      34.82  
  5 Renno, Chase M            10 PATH-CA                35.06      35.64  
  6 Gonzalez, Ethan L         10 RTLR-CA                36.12      36.04  
  7 Fadipe, Aleks             10 CCAT-CA                35.99      36.96  
  8 Austin, Jett D             9 CLSS-CA                36.43      38.29  
  9 Sibrian, Nicolas-Andreo   10 Polar Bears-CA         37.01      40.53  
WHT - Division  
  1 Herzer, Grant M            9 CSSC-CA                38.91      35.92  
  2 Paita, Carl D              9 CCAT-CA                38.78      37.83  
  3 Huang, Tank T              9 WAVE-CA                37.75      38.14  
  4 Williams, Levi L           9 CSSC-CA                48.34      38.35  
  5 Laber, Jackson T           9 BUEN-CA                39.64      38.81  
  6 Ocampo, Magnus E          10 PVST-CA                   NT      39.18  
  7 Mallari, Seraphin K        9 UN-CA                     NT      40.17  
  8 Lee, Aiden                 9 PATH-CA                40.66      40.43  
  9 Isavi, Dylan M             9 Polar Bears-CA         41.92      40.84  
 10 Laber, Micah C             9 BUEN-CA                41.17      41.34  
 11 Kuhn, Zachary R           10 PATH-CA                   NT      41.75  
 12 Sargsyan, Bob              9 RTLR-CA                39.73      41.85  
 13 Maxwell, Kanoa K           9 WAVE-CA                45.00      41.97  
 14 Henry, Vinul P             9 Polar Bears-CA         45.98      42.65  
 15 Park, Micah B              9 CSSC-CA                43.57      43.45  
 16 Ortega, Emi I              9 CCAT-CA                42.98      43.51  
 17 Rodis Jr., Marc Gian A    10 CCAT-CA                50.34      43.90  
 18 Lee, Noah                  9 PATH-CA                43.99      43.91  
 19 Gomez, Colin D            10 PATH-CA                44.44      44.20  
 20 Kennedy, Aiden G           9 CSSC-CA                45.42      44.44  
 21 Lin, Seth C                9 CSSC-CA                   NT      44.77  
 22 Cheong, Cameron C          9 MACA-CA                   NT      47.16  
 23 Roe, Peter M              10 CSSC-CA                47.65      50.15  
 24 Sargsyan, Vardan D         9 RTLR-CA                47.37      50.32  
 25 Rose, Will J               9 CSSC-CA                50.98      51.04  
 26 Guirguis, Danny M          9 CSSC-CA                   NT      54.14  
 27 Mehra, Ruhaan             10 Polar Bears-CA            NT    1:06.29  
 28 Manoj, Tejas              10 Polar Bears-CA            NT    1:07.09  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Austin, Indy D             9 CLSS-CA              1:08.67    1:09.63  
      32.98   36.65                                                
  2 Sucgang, Joaquin E        10 CCAT-CA              1:11.28    1:14.65  
      36.40   38.25                                                
  3 Beahan, Andy K            10 PVST-CA              1:13.71    1:14.69  
      36.30   38.39                                                
.RED - Division  
  1 Sudario, Ben G            10 CSSC-CA              1:16.37    1:13.96  
      35.88   38.08                                                
  2 Acosta, Ronin K            9 Polar Bears-CA       1:14.71    1:14.41  
      35.51   38.90                                                
  3 Fresco, Matthieu A         9 CSSC-CA              1:16.22    1:16.04  
      36.56   39.48                                                
  4 Belt, David M             10 RTLR-CA              1:14.68    1:17.05  
      37.99   39.06                                                
  5 Renno, Chase M            10 PATH-CA              1:16.36    1:17.24  
      37.83   39.41                                                
  6 Cerera, Josiah R           9 PATH-CA              1:20.83    1:17.33  
      36.62   40.71                                                
  7 Blumenfield, Obi G         9 WAVE-CA              1:18.77    1:18.67  
      37.09   41.58                                                
  8 Austin, Jett D             9 CLSS-CA              1:16.34    1:21.57  
      39.51   42.06                                                
  9 Herzer, Grant M            9 CSSC-CA              1:19.05    1:22.51  
      39.57   42.94                                                
WHT - Division  
  1 Drottar, Elliot J         10 CCAT-CA              1:23.01    1:14.70  
      35.77   38.93                                                
  2 Goudy, Ernest A            9 Polar Bears-CA       1:28.19    1:22.47  
      39.65   42.82                                                
  3 Flores, Mateo A           10 Polar Bears-CA       1:21.02    1:22.69  
      38.82   43.87                                                
  4 Huang, Tank T              9 WAVE-CA              1:24.62    1:25.18  
      40.13   45.05                                                
  5 Sorrell, Brady Y          10 CSSC-CA                   NT    1:25.87  
      39.12   46.75                                                
  6 Paita, Carl D              9 CCAT-CA              1:27.94    1:27.50  
      41.43   46.07                                                
  7 Aghajanian, Matteo         9 Polar Bears-CA       1:33.09    1:28.79  
      42.62   46.17                                                
  8 Rodis Jr., Marc Gian A    10 CCAT-CA              1:46.98    1:33.47  
      45.19   48.28                                                
  9 Kuhn, Zachary R           10 PATH-CA                   NT    1:33.51  
      45.32   48.19                                                
 10 Laber, Micah C             9 BUEN-CA              1:35.87    1:33.84  
      44.56   49.28                                                
 11 Ortega, Emi I              9 CCAT-CA                   NT    1:34.06  
      44.61   49.45                                                
 12 Laber, Jackson T           9 BUEN-CA              1:30.38    1:36.52  
      44.08   52.44                                                
 13 Yuan, Nathan E             9 PVST-CA              1:40.93    1:39.62  
      47.90   51.72                                                
 14 Kennedy, Aiden G           9 CSSC-CA                   NT    1:46.19  
 15 Kilimnik, Ethan L          9 Polar Bears-CA            NT    1:58.37  
      54.17 1:04.20                                                
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Vo, Christopher M         10 CCAT-CA              2:40.11    2:23.25  
      32.94   36.17   37.80   36.34                                
  2 Austin, Indy D             9 CLSS-CA              2:25.73    2:31.49  
      33.85   38.58   39.52   39.54                                
.RED - Division  
  1 Shah, Avi K               10 WAVE-CA              2:45.86    2:36.80  
      36.00   40.09   41.82   38.89                                
  2 Tarlow, Jordan S          10 Polar Bears-CA       2:56.50    2:37.98  
      36.46   41.82   40.78   38.92                                
  3 Belt, David M             10 RTLR-CA              2:42.03    2:43.25  
      38.77   43.14   41.62   39.72                                
  4 Ma, Ian T                  9 PATH-CA              2:44.84    2:44.58  
      35.54   41.71   44.84   42.49                                
  5 Austin, Jett D             9 CLSS-CA              2:41.84    2:53.34  
      39.71   44.03   44.74   44.86                                
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Acosta, Ronin K            9 Polar Bears-CA         38.50      38.30  
  2 Sucgang, Joaquin E        10 CCAT-CA                39.40      39.51  
  3 Beahan, Andy K            10 PVST-CA                39.60      40.09  
.RED - Division  
  1 Drottar, Elliot J         10 CCAT-CA                41.11      38.71  
  2 Fresco, Matthieu A         9 CSSC-CA                40.86      40.05  
  3 Herzer, Grant M            9 CSSC-CA                42.02      41.89  
  4 Blumenfield, Obi G         9 WAVE-CA                41.18      41.94  
  5 Gonzalez, Ethan L         10 RTLR-CA                43.80      42.98  
WHT - Division  
  1 Renno, Chase M            10 PATH-CA                45.77      43.46  
  2 Mallari, Seraphin K        9 UN-CA                     NT      44.38  
  3 Ocampo, Magnus E          10 PVST-CA                   NT      45.14  
  4 Williams, Levi L           9 CSSC-CA                49.67      46.04  
  5 Rodis Jr., Marc Gian A    10 CCAT-CA                50.36      48.15  
  6 Laber, Micah C             9 BUEN-CA                   NT      48.55  
  7 Goudy, Ernest A            9 Polar Bears-CA         47.71      48.59  
  8 Laber, Jackson T           9 BUEN-CA                45.20      48.84  
  9 Aghajanian, Matteo         9 Polar Bears-CA            NT      48.85  
 10 Huang, Tank T              9 WAVE-CA                45.55      49.64  
 11 Yuan, Nathan E             9 PVST-CA                54.06      49.72  
 12 Paita, Carl D              9 CCAT-CA                49.07      49.80  
 13 Flores, Mateo A           10 Polar Bears-CA         48.58      51.90  
 14 Kennedy, Aiden G           9 CSSC-CA                56.60      52.33  
 15 Lin, Seth C                9 CSSC-CA                   NT      53.03  
 16 Kuhn, Zachary R           10 PATH-CA                   NT      53.09  
 17 Ortega, Emi I              9 CCAT-CA                   NT      57.37  
 18 Kilimnik, Ethan L          9 Polar Bears-CA            NT    1:01.29  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Drottar, Elliot J         10 CCAT-CA              1:24.52    1:24.32  
      41.69   42.63                                                
  2 Maxwell, Keoni K          10 WAVE-CA              1:28.12    1:24.40  
 -- Renno, Chase M            10 PATH-CA              1:28.66         DQ  
      44.66   46.95                                                
.RED - Division  
  1 Vo, Christopher M         10 CCAT-CA              1:29.19    1:22.80  
      41.22   41.58                                                
  2 Herzer, Grant M            9 CSSC-CA              1:33.60    1:28.27  
      42.68   45.59                                                
  3 Beahan, Andy K            10 PVST-CA              1:29.61    1:29.14  
      44.55   44.59                                                
  4 Tarlow, Jordan S          10 Polar Bears-CA       1:34.06    1:31.50  
      45.93   45.57                                                
  5 Fadipe, Aleks             10 CCAT-CA              1:36.07    1:34.61  
      46.13   48.48                                                
WHT - Division  
  1 Sibrian, Nicolas-Andreo   10 Polar Bears-CA       1:56.98    1:34.99  
      44.49   50.50                                                
  2 Laber, Jackson T           9 BUEN-CA                   NT    1:39.49  
      47.76   51.73                                                
  3 Huang, Tank T              9 WAVE-CA              1:38.88    1:42.88  
      50.82   52.06                                                
  4 Lee, Noah                  9 PATH-CA              1:55.34    1:49.58  
      53.45   56.13                                                
  5 Lee, Aiden                 9 PATH-CA              1:52.98    1:49.91  
      53.49   56.42                                                
  6 Kuhn, Zachary R           10 PATH-CA                   NT    2:00.66  
      57.04 1:03.62                                                
  7 Cheong, Cameron C          9 MACA-CA                   NT    2:06.38  
    1:00.27 1:06.11                                                
  8 Sargsyan, Vardan D         9 RTLR-CA              2:12.43    2:18.43  
    1:07.71 1:10.72                                                
  9 Mehra, Ruhaan             10 Polar Bears-CA            NT    2:33.19  
 -- Sargsyan, Bob              9 RTLR-CA              1:56.68         DQ  
      55.74   58.80                                                
 -- Manoj, Tejas              10 Polar Bears-CA            NT         DQ  
    1:08.35 1:11.83                                                
 -- Isavi, Dylan M             9 Polar Bears-CA            NT         DQ  
      57.66   56.20                                                
 -- Rose, Will J               9 CSSC-CA                   NT         DQ  
    1:01.50 1:04.89                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Acosta, Ronin K            9 Polar Bears-CA         40.79      43.83  
  2 Austin, Jett D             9 CLSS-CA                43.88      45.75  
  3 Drottar, Elliot J         10 CCAT-CA                45.41      47.92  
  4 Rodis Jr., Marc Gian A    10 CCAT-CA                43.65      53.97  
.RED - Division  
  1 Austin, Indy D             9 CLSS-CA                46.04      45.18  
  2 Sucgang, Joaquin E        10 CCAT-CA                47.66      48.33  
  3 Fresco, Matthieu A         9 CSSC-CA                47.47      49.46  
  4 Paita, Carl D              9 CCAT-CA                48.56      49.63  
  5 Belt, David M             10 RTLR-CA                47.47      50.33  
WHT - Division  
  1 Williams, Levi L           9 CSSC-CA              1:02.11      49.59  
  2 Renno, Chase M            10 PATH-CA              1:09.95      51.14  
  3 Stone, Ben D              10 BUEN-CA                53.97      54.18  
  4 Laber, Micah C             9 BUEN-CA                54.28      54.20  
  5 Flores, Mateo A           10 Polar Bears-CA            NT      54.62  
  6 Aghajanian, Matteo         9 Polar Bears-CA            NT      55.49  
  7 Goudy, Ernest A            9 Polar Bears-CA         57.43      57.18  
  8 Laber, Jackson T           9 BUEN-CA              1:00.66    1:01.97  
  9 Yuan, Nathan E             9 PVST-CA              1:04.60    1:04.97  
 10 Kuhn, Zachary R           10 PATH-CA                   NT    1:05.70  
 11 Ortega, Emi I              9 CCAT-CA                   NT    1:09.89  
 -- Mallari, Seraphin K        9 UN-CA                     NT         DQ  
 -- Huang, Tank T              9 WAVE-CA                51.14         DQ  
 -- Lin, Seth C                9 CSSC-CA                   NT         DQ  
 -- Kilimnik, Ethan L          9 Polar Bears-CA            NT         DQ  
 -- Ocampo, Magnus E          10 PVST-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Vo, Christopher M         10 CCAT-CA              1:34.83    1:27.64  
      41.11   46.53                                                
  2 Austin, Jett D             9 CLSS-CA              1:36.59    1:35.78  
      45.81   49.97                                                
.RED - Division  
  1 Austin, Indy D             9 CLSS-CA              1:42.57    1:38.17  
      46.65   51.52                                                
  2 Herzer, Grant M            9 CSSC-CA              1:41.70    1:38.21  
      45.51   52.70                                                
  3 Ma, Ian T                  9 PATH-CA              1:42.89    1:39.13  
      47.20   51.93                                                
  4 Drottar, Elliot J         10 CCAT-CA              1:42.05    1:41.36  
      48.72   52.64                                                
  5 Maxwell, Keoni K          10 WAVE-CA              1:44.81    1:41.65  
      48.79   52.86                                                
  6 Sudario, Ben G            10 CSSC-CA              1:43.60    1:42.21  
      49.09   53.12                                                
  7 Williams, Levi L           9 CSSC-CA              1:49.66    1:42.92  
      49.61   53.31                                                
  8 Paita, Carl D              9 CCAT-CA              1:43.53    1:46.73  
      50.63   56.10                                                
  9 Lee, Noah                  9 PATH-CA              1:48.74    1:52.18  
      53.94   58.24                                                
WHT - Division  
  1 Fadipe, Aleks             10 CCAT-CA              1:52.17    1:45.79  
      50.78   55.01                                                
  2 Gonzalez, Ethan L         10 RTLR-CA              1:56.05    1:45.89  
      50.87   55.02                                                
  3 Lee, Aiden                 9 PATH-CA              1:50.53    1:52.52  
      54.77   57.75                                                
  4 Laber, Micah C             9 BUEN-CA              1:54.29    2:00.60  
      58.36 1:02.24                                                
  5 Stone, Ben D              10 BUEN-CA              1:58.62    2:02.73  
      58.24 1:04.49                                                
  6 Ortega, Emi I              9 CCAT-CA                   NT    2:03.97  
      57.59 1:06.38                                                
  7 Laber, Jackson T           9 BUEN-CA              2:10.09    2:05.93  
    1:01.27 1:04.66                                                
  8 Park, Micah B              9 CSSC-CA                   NT    2:07.56  
    1:02.32 1:05.24                                                
  9 Henry, Vinul P             9 Polar Bears-CA            NT    2:08.39  
    1:02.20 1:06.19                                                
 10 Sargsyan, Vardan D         9 RTLR-CA              2:15.77    2:10.42  
    1:02.27 1:08.15                                                
 11 Sibrian, Nicolas-Andreo   10 Polar Bears-CA       2:19.73    2:14.04  
    1:02.32 1:11.72                                                
 12 Cheong, Cameron C          9 MACA-CA                   NT    2:15.96  
    1:03.53 1:12.43                                                
 13 Sargsyan, Bob              9 RTLR-CA              2:20.65    2:19.51  
    1:02.60 1:16.91                                                
 -- Mehra, Ruhaan             10 Polar Bears-CA            NT         DQ  
 -- Rodis Jr., Marc Gian A    10 CCAT-CA                   NT         DQ  
      52.36 1:00.25                                                
 -- Huang, Tank T              9 WAVE-CA              1:51.87         DQ  
      55.54   58.39                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Maxwell, Keoni K          10 WAVE-CA                37.05      35.34  
  2 Austin, Indy D             9 CLSS-CA                33.18      35.75  
  3 Shah, Avi K               10 WAVE-CA                36.80      36.96  
.RED - Division  
  1 Fresco, Matthieu A         9 CSSC-CA                38.63      38.75  
WHT - Division  
  1 Sudario, Ben G            10 CSSC-CA                42.48      40.19  
  2 Austin, Jett D             9 CLSS-CA                42.02      41.27  
  3 Blumenfield, Obi G         9 WAVE-CA                42.74      41.94  
  4 Fadipe, Aleks             10 CCAT-CA                44.86      41.96  
  5 Mallari, Seraphin K        9 UN-CA                     NT      42.02  
  6 Beahan, Andy K            10 PVST-CA                44.67      42.65  
  7 Drottar, Elliot J         10 CCAT-CA                49.99      43.08  
  8 Huang, Tank T              9 WAVE-CA                47.25      45.69  
  9 Paita, Carl D              9 CCAT-CA                47.01      47.54  
 10 Rodis Jr., Marc Gian A    10 CCAT-CA                49.63      48.11  
 11 Williams, Levi L           9 CSSC-CA                   NT      48.71  
 12 Sargsyan, Bob              9 RTLR-CA                54.21      50.07  
 13 Henry, Vinul P             9 Polar Bears-CA            NT      52.76  
 14 Laber, Micah C             9 BUEN-CA                46.57      54.30  
 15 Roe, Peter M              10 CSSC-CA              1:02.62      58.03  
 16 Ortega, Emi I              9 CCAT-CA                   NT      58.06  
 17 Isavi, Dylan M             9 Polar Bears-CA       1:04.27    1:00.70  
 18 Stone, Ben D              10 BUEN-CA                   NT    1:02.99  
 19 Kuhn, Zachary R           10 PATH-CA                   NT    1:04.79  
 -- Park, Micah B              9 CSSC-CA                   NT         DQ  
 -- Sargsyan, Vardan D         9 RTLR-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Austin, Indy D             9 CLSS-CA              1:20.81    1:22.31  
      38.18   44.13                                                
  2 Austin, Jett D             9 CLSS-CA              1:27.78    1:36.78  
      45.54   51.24                                                
.RED - Division  
  1 Sudario, Ben G            10 CSSC-CA              1:32.04    1:29.85  
      42.99   46.86                                                
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Austin, Indy D             9 CLSS-CA              1:21.22    1:22.04  
      38.94   43.10                                                
  2 Sucgang, Joaquin E        10 CCAT-CA              1:23.04    1:23.97  
      38.74   45.23                                                
  3 Acosta, Ronin K            9 Polar Bears-CA       1:23.01    1:24.23  
      41.04   43.19                                                
  4 Beahan, Andy K            10 PVST-CA              1:24.70    1:26.67  
      41.96   44.71                                                
  5 Cerera, Josiah R           9 PATH-CA              1:26.80    1:27.89  
      40.05   47.84                                                
 -- Austin, Jett D             9 CLSS-CA              1:25.81         DQ  
      44.64   46.59                                                
.RED - Division  
  1 Sudario, Ben G            10 CSSC-CA              1:27.74    1:22.54  
      38.62   43.92                                                
  2 Drottar, Elliot J         10 CCAT-CA              1:28.55    1:26.38  
      41.39   44.99                                                
  3 Gonzalez, Ethan L         10 RTLR-CA              1:33.31    1:30.09  
      42.39   47.70                                                
  4 Blumenfield, Obi G         9 WAVE-CA              1:31.98    1:30.96  
      41.90   49.06                                                
WHT - Division  
  1 Herzer, Grant M            9 CSSC-CA              1:37.49    1:23.92  
      37.96   45.96                                                
  2 Flores, Mateo A           10 Polar Bears-CA            NT    1:37.77  
      49.84   47.93                                                
  3 Williams, Levi L           9 CSSC-CA                   NT    1:37.88  
      48.13   49.75                                                
  4 Rodis Jr., Marc Gian A    10 CCAT-CA              2:03.02    1:39.09  
      47.62   51.47                                                
  5 Paita, Carl D              9 CCAT-CA              1:41.45    1:42.95  
      51.40   51.55                                                
  6 Goudy, Ernest A            9 Polar Bears-CA       1:46.93    1:44.88  
      53.78   51.10                                                
  7 Aghajanian, Matteo         9 Polar Bears-CA       1:49.31    1:45.23  
      52.40   52.83                                                
  8 Laber, Jackson T           9 BUEN-CA              1:44.98    1:45.54  
      49.46   56.08                                                
  9 Laber, Micah C             9 BUEN-CA              1:50.92    1:51.06  
      53.28   57.78                                                
 10 Kuhn, Zachary R           10 PATH-CA                   NT    1:53.87  
      56.02   57.85                                                
 -- Huang, Tank T              9 WAVE-CA                   NT         DQ  
      51.00   47.87                                                
 -- Sorrell, Brady Y          10 CSSC-CA                   NT         DQ  
      44.85   56.53                                                
 -- Mallari, Seraphin K        9 UN-CA                     NT         DQ  
      41.83   53.96                                                
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Austin, Indy D             9 CLSS-CA              2:56.77    2:49.38  
      37.91   43.27   52.12   36.08                                
  2 Sudario, Ben G            10 CSSC-CA              3:02.38    2:59.75  
      41.46   43.40   55.37   39.52                                
  3 Austin, Jett D             9 CLSS-CA              3:00.59    3:07.01  
    1:32.02                   42.95                                
  4 Belt, David M             10 RTLR-CA              3:05.95    3:07.69  
      44.62   50.60   53.44   39.03                                
.RED - Division  
  1 Fresco, Matthieu A         9 CSSC-CA              3:18.72    3:01.64  
      39.88   44.41   56.64   40.71                                
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Vargas, Dominic F         12 Polar Bears-CA         26.17      25.98  
  2 Mashkovich, Mark P        11 CCAT-CA                27.03      26.82  
  3 Overton, Connor A         11 PVST-CA                28.46      28.08  
  4 Oroszlan, Daniel          12 WAVE-CA                28.12      28.34  
  5 Trainor, Yonden G         12 CLSS-CA                27.08      28.67  
  6 Cabrera, Linus A          12 RTLR-CA                29.25      28.70  
  7 Goudz, Itay               11 CCAT-CA                29.64      28.90  
  8 Siclovan, Ethan E         12 UN-CA                  30.28      28.93  
  9 Abarbanel, David M        11 CCAT-CA                28.05      29.28  
 10 Veeravatnam, Aneesh S     11 CSSC-CA                28.78      29.68  
 11 Yuan, March               12 CSSC-CA                28.97      29.87  
 12 Castillo, Daniel M        11 CCAT-CA                29.66      31.00  
 13 Park, Noah J              12 CSSC-CA                30.62      31.49  
 14 Orel, Nicolas             11 CCAT-CA                30.55      32.80  
.RED - Division  
  1 Yin, August L             12 WAVE-CA                32.37      30.87  
  2 McBride, Joshua A         11 PVST-CA                31.83      31.06  
  3 Sadovsky, Leor B          11 CCAT-CA                32.74      31.20  
  4 Jones, Caleb D            12 BUEN-CA                31.17      31.21  
  5 Shakespeare, Griffin M    11 CLSS-CA                31.03      31.47  
  6 Sirichalermchai, Warren   12 RTLR-CA                31.86      31.88  
  7 Hamilton, Justin T        11 PATH-CA                32.52      32.06  
  8 Yin, Hunter H             11 CSSC-CA                32.87      32.45  
  9 Piscitello, Kody N        12 CSSC-CA                32.59      34.75  
WHT - Division  
  1 Espinoza, Jared O         12 RTLR-CA                   NT      31.09  
  2 Fields, Noah H            12 Polar Bears-CA         33.64      32.50  
  3 Kirchen, Anthony D        11 CCAT-CA                33.86      32.70  
  4 Sargsyan, Nicholas M      12 RTLR-CA                34.06      33.67  
  5 Rayes, Viggo A            11 CCAT-CA                37.03      34.28  
  6 Overton, Trevor J         11 PVST-CA                34.70      35.05  
  7 Carrillo, Jake C          11 Polar Bears-CA         34.95      35.48  
  8 Narkjaroen, Chaiyanun N   12 RTLR-CA                36.14      35.58  
  9 Mallari, Kai N            11 UN-CA                     NT      35.61  
 10 Cruz, Taylor A            11 CSSC-CA                35.00      35.77  
 11 Rolls, Thomas U           12 PATH-CA                36.37      35.80  
 12 Didden, Ry D              11 WAVE-CA                34.77      36.02  
 13 Piscitello, Cole A        12 CSSC-CA                36.11      36.26  
 14 Walker, Maddox H          11 CSSC-CA                39.19      36.72  
 15 Stack, Azim R             11 CLSS-CA                35.84      36.79  
 16 Sutinatikul, Lukas L      11 RTLR-CA                35.06      36.89  
 17 Krymski, Michael          11 CCAT-CA                38.79      37.49  
 18 Ross, Darian J            11 WAVE-CA                   NT      38.18  
 19 Sechrist, Bryce W         12 CSSC-CA                44.27      39.55  
 20 Adelberg, Noah R          11 MACA-CA                   NT      45.69  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Vargas, Dominic F         12 Polar Bears-CA       1:01.96      58.68  
      27.59   31.09                                                
  2 Oroszlan, Daniel          12 WAVE-CA              1:02.45    1:02.05  
      29.94   32.11                                                
  3 Nishimoto, Blake S        12 RTLR-CA              1:02.80    1:03.55  
      30.49   33.06                                                
  4 Cabrera, Linus A          12 RTLR-CA              1:04.64    1:04.45  
      30.80   33.65                                                
  5 Goudz, Itay               11 CCAT-CA              1:03.13    1:04.84  
      30.73   34.11                                                
.RED - Division  
  1 Parastaev, Niko           11 CSSC-CA              1:06.77    1:05.37  
      31.41   33.96                                                
  2 McBride, Joshua A         11 PVST-CA              1:09.42    1:08.00  
      32.47   35.53                                                
  3 Shakespeare, Griffin M    11 CLSS-CA              1:06.94    1:08.57  
      33.44   35.13                                                
  4 Castillo, Daniel M        11 CCAT-CA              1:07.71    1:09.41  
      33.53   35.88                                                
  5 Solamo, Samuel R          12 Polar Bears-CA       1:11.27    1:09.70  
      32.28   37.42                                                
  6 Yin, August L             12 WAVE-CA              1:11.96    1:10.02  
      32.97   37.05                                                
  7 Hamilton, Justin T        11 PATH-CA              1:09.92    1:10.27  
      32.50   37.77                                                
  8 Pasikov, Anthony          11 UN-01-CA             1:10.39    1:10.41  
      33.59   36.82                                                
  9 Wong-Moon, Daniel C       12 CSSC-CA              1:10.38    1:11.05  
      34.16   36.89                                                
 10 Murphree, Ranger D        11 MSS-CA               1:11.62    1:12.56  
      35.21   37.35                                                
WHT - Division  
  1 Sirichalermchai, Warren   12 RTLR-CA              1:15.61    1:10.67  
      34.24   36.43                                                
  2 Fields, Noah H            12 Polar Bears-CA       1:13.18    1:12.31  
      34.15   38.16                                                
  3 Bertelsen, Peter M        12 Polar Bears-CA       1:18.06    1:13.17  
      34.75   38.42                                                
  4 Walker, Maddox H          11 CSSC-CA              1:21.98    1:14.88  
      35.61   39.27                                                
  5 Conrad, Lukas A           12 CCAT-CA              1:17.80    1:16.58  
      36.41   40.17                                                
  6 Cruz, Taylor A            11 CSSC-CA                   NT    1:16.84  
      36.38   40.46                                                
  7 Yin, Hunter H             11 CSSC-CA              1:16.84    1:17.11  
      36.53   40.58                                                
  8 Stack, Azim R             11 CLSS-CA              1:19.09    1:17.42  
      36.76   40.66                                                
  9 Murphree, Wiley           11 MSS-CA               1:16.59    1:19.49  
      38.93   40.56                                                
 10 Portman, Charlie J        11 MACA-CA              1:17.04    1:20.32  
      38.22   42.10                                                
 11 Rolls, Thomas U           12 PATH-CA              1:24.86    1:20.88  
      39.03   41.85                                                
 12 Syed, Aaron R             11 CSSC-CA                   NT    1:21.03  
      38.14   42.89                                                
 13 Sutinatikul, Lukas L      11 RTLR-CA              1:19.03    1:22.36  
      37.50   44.86                                                
 14 Narkjaroen, Chaiyanun N   12 RTLR-CA              1:19.08    1:22.95  
      38.50   44.45                                                
 15 Mei, Kayden               12 Polar Bears-CA       1:24.52    1:24.31  
      38.39   45.92                                                
 16 Keyser, JJ M              11 BUEN-CA              1:24.68    1:25.75  
 17 Sipe, Seamus M            11 BUEN-CA              1:44.69    1:31.98  
      40.60   51.38                                                
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Mashkovich, Mark P        11 CCAT-CA              2:17.28    2:09.78  
      29.92   32.89   34.03   32.94                                
  2 Oroszlan, Daniel          12 WAVE-CA              2:23.68    2:15.10  
      31.84   34.83   34.95   33.48                                
.RED - Division  
  1 Yuan, March               12 CSSC-CA              2:26.26    2:18.41  
      31.56   35.82   34.74   36.29                                
  2 Parastaev, Niko           11 CSSC-CA              2:34.14    2:21.77  
      32.30   36.28   37.40   35.79                                
  3 Shakespeare, Griffin M    11 CLSS-CA              2:27.14    2:28.93  
      33.57   38.11   39.04   38.21                                
  4 Fields, Noah H            12 Polar Bears-CA       2:37.53    2:32.43  
      34.62   38.89   41.59   37.33                                
WHT - Division  
  1 Alexander, Jeremy         12 UN-CA                     NT    2:21.22  
      29.65   34.10   37.90   39.57                                
  2 Park, Noah J              12 CSSC-CA              2:41.34    2:21.53  
      32.33   35.86   37.59   35.75                                
  3 Espinoza, Jared O         12 RTLR-CA                   NT    2:29.56  
      34.21   37.77   39.57   38.01                                
  4 Piscitello, Kody N        12 CSSC-CA              2:54.82    2:35.00  
      36.25   40.27   40.28   38.20                                
  5 Sirichalermchai, Warren   12 RTLR-CA              2:43.90    2:37.70  
      34.97   40.40   43.26   39.07                                
  6 Didden, Ry D              11 WAVE-CA                   NT    2:43.11  
      38.38   41.87   42.42   40.44                                
  7 Stack, Azim R             11 CLSS-CA              2:43.05    2:43.82  
      38.51   43.58   43.04   38.69                                
  8 Portman, Charlie J        11 MACA-CA                   NT    2:51.99  
      40.33   44.10   46.36   41.20                                
  9 Carrillo, Jake C          11 Polar Bears-CA       2:55.28    2:54.90  
      37.85   45.39   45.97   45.69                                
 10 Narkjaroen, Chaiyanun N   12 RTLR-CA              2:49.82    2:55.73  
      37.98   45.50   47.27   44.98                                
 11 Piscitello, Cole A        12 CSSC-CA              3:20.63    2:57.70  
      39.13   45.60   47.16   45.81                                
 12 Sargsyan, Nicholas M      12 RTLR-CA                   NT    2:57.90  
      37.71   44.24   47.93   48.02                                
 13 Ross, Darian J            11 WAVE-CA                   NT    3:10.11  
      39.56   49.12   51.43   50.00                                
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Blietz, Lucas J           11 CLSS-CA              6:18.23    6:15.11  
      33.58   37.87   38.88   36.94   39.08   37.98   38.92   38.00
      37.94   35.92                                                
.RED - Division  
  1 Blietz, Dylan C           11 CLSS-CA              6:34.86    6:26.84  
      33.95   37.94   39.18   39.90   39.80   39.32   40.07   40.34
      38.56   37.78                                                
WHT - Division  
  1 Trainor, Yonden G         12 CLSS-CA                   NT    6:02.83  
      31.18   35.56   36.63   37.27   37.86   37.68   38.48   36.29
      37.99   33.89                                                
 
Boys 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Billotte, Zachary T       12 UN-02-CA            23:00.57   18:41.03  
      29.02   32.29   33.66   33.52   33.80   34.15   34.05   34.31
      34.18   34.65   34.32   34.77   35.17   35.22   33.28   33.69
      34.73   34.19   34.10   34.39   34.93   34.96   33.62   34.56
      34.12   33.86   35.11   34.04   33.86   34.06   33.81   33.91
      32.70
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Vargas, Dominic F         12 Polar Bears-CA         31.58      31.11  
  2 Billotte, Zachary T       12 UN-02-CA               35.21      32.13  
  3 Huang, Bryan T            12 CLSS-CA                34.88      33.26  
  4 Siclovan, Ethan E         12 UN-CA                  33.14      34.47  
  5 Goudz, Itay               11 CCAT-CA                34.68      34.60  
  6 Castillo, Daniel M        11 CCAT-CA                34.21      35.00  
  7 Abarbanel, David M        11 CCAT-CA                34.99      35.03  
  8 Parastaev, Niko           11 CSSC-CA                35.11      35.20  
  9 Yuan, March               12 CSSC-CA                35.18      35.47  
 10 Overton, Connor A         11 PVST-CA                35.20      35.48  
 11 Trainor, Yonden G         12 CLSS-CA                35.99      36.21  
 12 Oroszlan, Daniel          12 WAVE-CA                35.94      36.71  
 13 Park, Noah J              12 CSSC-CA                35.91      36.92  
.RED - Division  
  1 Cabrera, Linus A          12 RTLR-CA                36.95      33.33  
  2 Espinoza, Jared O         12 RTLR-CA                38.78      36.28  
  3 McBride, Joshua A         11 PVST-CA                38.12      36.48  
  4 Sadovsky, Leor B          11 CCAT-CA                38.54      36.81  
  5 Orel, Nicolas             11 CCAT-CA                37.48      37.05  
  6 Yin, August L             12 WAVE-CA                39.14      38.28  
  7 Hamilton, Justin T        11 PATH-CA                37.81      40.25  
  8 Kirchen, Anthony D        11 CCAT-CA                38.99      41.34  
WHT - Division  
  1 Rayes, Viggo A            11 CCAT-CA                49.64      39.16  
  2 Yin, Hunter H             11 CSSC-CA                40.32      39.78  
  3 Mallari, Kai N            11 UN-CA                     NT      40.57  
  4 Portman, Charlie J        11 MACA-CA                43.21      40.61  
  5 Sirichalermchai, Warren   12 RTLR-CA                43.96      40.92  
  6 Cruz, Taylor A            11 CSSC-CA                43.63      41.06  
  7 Stack, Azim R             11 CLSS-CA                42.94      41.53  
  8 Piscitello, Kody N        12 CSSC-CA                42.41      42.34  
  9 Didden, Ry D              11 WAVE-CA                42.39      42.66  
 10 Krymski, Michael          11 CCAT-CA                44.11      43.39  
 11 Carrillo, Jake C          11 Polar Bears-CA         40.74      43.60  
 12 Sargsyan, Nicholas M      12 RTLR-CA                44.19      43.96  
 13 Piscitello, Cole A        12 CSSC-CA                49.68      44.70  
 14 Walker, Maddox H          11 CSSC-CA                46.38      44.78  
 15 Rolls, Thomas U           12 PATH-CA                49.30      45.29  
 16 Narkjaroen, Chaiyanun N   12 RTLR-CA                45.61      46.06  
 17 Ross, Darian J            11 WAVE-CA                   NT      47.39  
 18 Sutinatikul, Lukas L      11 RTLR-CA                46.66      47.65  
 19 Sechrist, Bryce W         12 CSSC-CA                53.49      48.13  
 20 Adelberg, Noah R          11 MACA-CA                50.03      48.40  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Yuan, March               12 CSSC-CA              1:14.98    1:12.28  
      35.25   36.87    0.16                                        
  2 Goudz, Itay               11 CCAT-CA              1:16.68    1:12.40  
      35.42   36.93    0.05                                        
  3 Huang, Bryan T            12 CLSS-CA              1:15.26    1:14.39  
      36.05   38.27    0.07                                        
  4 Overton, Connor A         11 PVST-CA              1:14.60    1:15.28  
      36.69   38.61                                                
  5 Parastaev, Niko           11 CSSC-CA              1:15.37    1:16.83  
      37.06   39.71    0.06                                        
  6 Castillo, Daniel M        11 CCAT-CA              1:14.95    1:17.99  
      37.54   40.32    0.13                                        
  7 Wong-Moon, Daniel C       12 CSSC-CA              1:19.03    1:18.07  
      37.63   40.64                                                
  8 Murphree, Ranger D        11 MSS-CA               1:16.39    1:19.43  
      39.21   40.05    0.17                                        
  9 Shakespeare, Griffin M    11 CLSS-CA              1:18.89    1:20.44  
      39.59   40.89                                                
.RED - Division  
  1 McBride, Joshua A         11 PVST-CA              1:21.88    1:19.18  
      39.27   40.08                                                
  2 Conrad, Lukas A           12 CCAT-CA              1:26.79    1:24.30  
      41.92   42.50                                                
  3 Loninia, Jhan M           12 CCAT-CA              1:23.12    1:25.41  
      42.62   42.99                                                
  4 Hamilton, Justin T        11 PATH-CA              1:24.43    1:25.65  
      41.52   44.06    0.07                                        
WHT - Division  
  1 Solamo, Samuel R          12 Polar Bears-CA            NT    1:25.87  
  2 Murphree, Wiley           11 MSS-CA               1:29.34    1:26.07  
      42.47   43.78                                                
  3 Bertelsen, Peter M        12 Polar Bears-CA       1:28.36    1:26.09  
  4 Stack, Azim R             11 CLSS-CA              1:32.28    1:31.95  
      45.29   46.71                                                
  5 Walker, Maddox H          11 CSSC-CA              1:43.76    1:33.21  
      46.03   47.18                                                
  6 Yin, Hunter H             11 CSSC-CA              1:37.94    1:34.13  
      46.37   47.76                                                
  7 Narkjaroen, Chaiyanun N   12 RTLR-CA              1:39.14    1:36.24  
      47.07   49.17                                                
  8 Rolls, Thomas U           12 PATH-CA              1:49.08    1:43.68  
      50.54   53.14                                                
  9 Sutinatikul, Lukas L      11 RTLR-CA              1:44.96    1:46.49  
      50.64   55.85                                                
 -- Pasikov, Anthony          11 UN-01-CA             1:47.37         DQ  
      42.40   44.77                                                
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Veeravatnam, Aneesh S     11 CSSC-CA              3:07.30    2:33.53  
      36.26   39.35   39.77   38.15                                
WHT - Division  
  1 Shakespeare, Griffin M    11 CLSS-CA                   NT    2:51.85  
      41.04   43.71   43.79   43.31                                
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Vargas, Dominic F         12 Polar Bears-CA         38.05      35.64  
  2 Cabrera, Linus A          12 RTLR-CA                39.30      38.58  
  3 Yin, August L             12 WAVE-CA                39.68      39.10  
  4 Yuan, March               12 CSSC-CA                39.59      39.15  
  5 McBride, Joshua A         11 PVST-CA                40.37      41.61  
  6 Loninia, Jhan M           12 CCAT-CA                40.85      41.64  
  7 Murphree, Ranger D        11 MSS-CA                 40.91      42.26  
  8 Syed, Aaron R             11 CSSC-CA                40.93      52.04  
.RED - Division  
  1 Castillo, Daniel M        11 CCAT-CA                42.17      41.18  
  2 Parastaev, Niko           11 CSSC-CA                42.95      41.34  
  3 Veeravatnam, Aneesh S     11 CSSC-CA                41.83      41.60  
  4 Sirichalermchai, Warren   12 RTLR-CA                41.82      42.28  
  5 Conrad, Lukas A           12 CCAT-CA                43.26      44.24  
  6 Murphree, Wiley           11 MSS-CA                 44.78      45.73  
WHT - Division  
  1 Solamo, Samuel R          12 Polar Bears-CA            NT      41.59  
  2 Stack, Azim R             11 CLSS-CA                47.09      42.68  
  3 Mallari, Kai N            11 UN-CA                     NT      43.08  
  4 Pasikov, Anthony          11 UN-01-CA               55.18      43.38  
  5 Cruz, Taylor A            11 CSSC-CA                46.07      44.50  
  6 Sipe, Seamus M            11 BUEN-CA                47.23      45.09  
  7 Fields, Noah H            12 Polar Bears-CA         46.51      46.65  
  8 Bertelsen, Peter M        12 Polar Bears-CA         47.24      46.67  
  9 Rolls, Thomas U           12 PATH-CA                   NT      46.72  
 10 Narkjaroen, Chaiyanun N   12 RTLR-CA                48.04      47.32  
 11 Walker, Maddox H          11 CSSC-CA                53.21      47.65  
 12 Mei, Kayden               12 Polar Bears-CA         47.85      48.03  
 13 Sutinatikul, Lukas L      11 RTLR-CA                51.56      52.69  
 -- Portman, Charlie J        11 MACA-CA                48.67         DQ  
 -- Garcia, Greguel S         11 Polar Bears-CA            NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Billotte, Zachary T       12 UN-02-CA             1:16.47    1:18.49  
      37.39   41.10                                                
  2 Trainor, Yonden G         12 CLSS-CA              1:19.42    1:19.79  
      38.32   41.47                                                
  3 Abarbanel, David M        11 CCAT-CA              1:19.93    1:22.69  
      38.61   44.08                                                
  4 Cabrera, Linus A          12 RTLR-CA              1:24.10    1:23.73  
      40.26   43.47                                                
  5 Yin, August L             12 WAVE-CA              1:24.45    1:25.10  
      40.54   44.56                                                
.RED - Division  
  1 Park, Noah J              12 CSSC-CA              1:35.95    1:24.17  
      39.60   44.57                                                
  2 Sadovsky, Leor B          11 CCAT-CA              1:33.01    1:27.69  
      41.11   46.58                                                
  3 McBride, Joshua A         11 PVST-CA              1:32.25    1:28.10  
      42.31   45.79                                                
  4 Goudz, Itay               11 CCAT-CA              1:29.43    1:28.58  
      42.01   46.57                                                
  5 Sirichalermchai, Warren   12 RTLR-CA              1:32.99    1:32.22  
      43.13   49.09                                                
  6 Castillo, Daniel M        11 CCAT-CA              1:30.96    1:33.57  
      43.97   49.60                                                
  7 Kirchen, Anthony D        11 CCAT-CA              1:33.79    1:34.72  
      44.45   50.27                                                
WHT - Division  
  1 Alexander, Jeremy         12 UN-CA                     NT    1:22.87  
      38.77   44.10                                                
  2 Mallari, Kai N            11 UN-CA                     NT    1:35.81  
      44.95   50.86                                                
  3 Stack, Azim R             11 CLSS-CA              1:38.66    1:36.95  
      46.73   50.22                                                
  4 Sipe, Seamus M            11 BUEN-CA              1:42.75    1:37.99  
      48.13   49.86                                                
  5 Rayes, Viggo A            11 CCAT-CA              1:51.50    1:39.43  
      45.92   53.51                                                
  6 Hamilton, Justin T        11 PATH-CA              1:39.62    1:39.94  
      47.68   52.26                                                
  7 Krymski, Michael          11 CCAT-CA              1:41.24    1:40.63  
      48.81   51.82                                                
  8 Narkjaroen, Chaiyanun N   12 RTLR-CA              1:40.23    1:40.71  
      49.24   51.47                                                
  9 Rolls, Thomas U           12 PATH-CA              1:39.13    1:41.08  
      47.38   53.70                                                
 10 Orel, Nicolas             11 CCAT-CA              1:45.21    1:42.40  
      48.33   54.07                                                
 11 Piscitello, Cole A        12 CSSC-CA              1:44.68    1:42.86  
      48.89   53.97                                                
 12 Cruz, Taylor A            11 CSSC-CA                   NT    1:43.00  
      46.70   56.30                                                
 13 Walker, Maddox H          11 CSSC-CA                   NT    1:43.76  
      50.65   53.11                                                
 14 Sargsyan, Nicholas M      12 RTLR-CA              1:49.95    1:49.09  
      52.01   57.08                                                
 15 Centeno, Ethan E          12 CLSS-CA                   NT    1:49.34  
      51.05   58.29                                                
 16 Piscitello, Kody N        12 CSSC-CA                   NT    1:56.17  
      55.28 1:00.89                                                
 -- Adelberg, Noah R          11 MACA-CA                   NT         DQ  
    1:02.15 1:10.21                                                
 -- Sutinatikul, Lukas L      11 RTLR-CA              1:53.60         DQ  
      55.33 1:00.29                                                
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Oroszlan, Daniel          12 WAVE-CA              3:20.53    2:54.51  
      40.55   44.67   45.77   43.52                                
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Vargas, Dominic F         12 Polar Bears-CA         31.56      29.16  
  2 Siclovan, Ethan E         12 UN-CA                  33.45      32.37  
  3 Yuan, March               12 CSSC-CA                32.04      32.99  
  4 Goudz, Itay               11 CCAT-CA                33.61      33.28  
  5 Oroszlan, Daniel          12 WAVE-CA                33.82      34.30  
  6 Overton, Connor A         11 PVST-CA                33.42      34.61  
  7 Castillo, Daniel M        11 CCAT-CA                33.13      34.84  
.RED - Division  
  1 Cabrera, Linus A          12 RTLR-CA                34.67      33.98  
  2 Parastaev, Niko           11 CSSC-CA                35.37      34.64  
  3 Loninia, Jhan M           12 CCAT-CA                34.85      34.67  
  4 McBride, Joshua A         11 PVST-CA                34.94      35.07  
  5 Wong-Moon, Daniel C       12 CSSC-CA                35.05      35.90  
  6 Pasikov, Anthony          11 UN-01-CA               35.43      37.02  
  7 Solamo, Samuel R          12 Polar Bears-CA         36.74      42.09  
WHT - Division  
  1 Sirichalermchai, Warren   12 RTLR-CA                39.35      37.46  
  2 Bertelsen, Peter M        12 Polar Bears-CA         41.26      40.32  
  3 Mallari, Kai N            11 UN-CA                     NT      40.34  
  4 Portman, Charlie J        11 MACA-CA                42.31      40.91  
  5 Fields, Noah H            12 Polar Bears-CA         40.38      41.22  
  6 Yin, August L             12 WAVE-CA                43.26      42.87  
  7 Sutinatikul, Lukas L      11 RTLR-CA                40.41      43.16  
  8 Yin, Hunter H             11 CSSC-CA                51.44      43.83  
  9 Murphree, Ranger D        11 MSS-CA                 43.66      44.04  
 10 Murphree, Wiley           11 MSS-CA                 46.49      45.22  
 11 Cruz, Taylor A            11 CSSC-CA                48.28      47.52  
 12 Conrad, Lukas A           12 CCAT-CA                48.20      48.46  
 13 Garcia, Greguel S         11 Polar Bears-CA            NT      54.28  
 14 Mei, Kayden               12 Polar Bears-CA         54.76      55.60  
 -- Keyser, JJ M              11 BUEN-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Billotte, Zachary T       12 UN-02-CA             1:08.00    1:08.07  
      31.94   36.13                                                
.RED - Division  
  1 Parastaev, Niko           11 CSSC-CA              1:24.80    1:20.83  
      37.32   43.51                                                
  2 Oroszlan, Daniel          12 WAVE-CA              1:21.33    1:21.46  
      36.98   44.48                                                
WHT - Division  
  1 Fields, Noah H            12 Polar Bears-CA       1:32.40    1:32.98  
      43.52   49.46                                                
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Veeravatnam, Aneesh S     11 CSSC-CA              3:02.60    2:39.63  
      34.09   39.19   42.70   43.65                                
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Vargas, Dominic F         12 Polar Bears-CA       1:10.24    1:06.62  
      30.33   36.29                                                
  2 Mashkovich, Mark P        11 CCAT-CA              1:12.03    1:11.76  
      33.24   38.52                                                
  3 Trainor, Yonden G         12 CLSS-CA              1:09.70    1:12.30  
      34.82   37.48                                                
  4 Nishimoto, Blake S        12 RTLR-CA              1:12.99    1:13.06  
      34.11   38.95                                                
  5 Huang, Bryan T            12 CLSS-CA              1:14.35    1:13.08  
      35.25   37.83                                                
  6 Goudz, Itay               11 CCAT-CA              1:13.25    1:13.68  
      34.53   39.15                                                
  7 Overton, Connor A         11 PVST-CA              1:13.19    1:14.00  
      34.40   39.60                                                
  8 Abarbanel, David M        11 CCAT-CA              1:11.99    1:14.42  
      35.13   39.29                                                
.RED - Division  
  1 Siclovan, Ethan E         12 UN-CA                1:19.16    1:18.07  
      35.17   42.90                                                
  2 Parastaev, Niko           11 CSSC-CA              1:24.10    1:18.57  
      36.04   42.53                                                
  3 Castillo, Daniel M        11 CCAT-CA              1:19.70    1:21.63  
      38.74   42.89                                                
  4 McBride, Joshua A         11 PVST-CA              1:19.51    1:22.50  
      37.98   44.52                                                
  5 Sadovsky, Leor B          11 CCAT-CA              1:22.70    1:22.76  
      38.15   44.61                                                
  6 Kirchen, Anthony D        11 CCAT-CA              1:21.32    1:27.18  
      39.98   47.20                                                
WHT - Division  
  1 Alexander, Jeremy         12 UN-CA                     NT    1:13.02  
      34.90   38.12                                                
  2 Orel, Nicolas             11 CCAT-CA              1:37.01    1:23.38  
      38.89   44.49                                                
  3 Mallari, Kai N            11 UN-CA                     NT    1:27.60  
      40.63   46.97                                                
  4 Didden, Ry D              11 WAVE-CA              1:30.39    1:29.13  
      42.61   46.52                                                
  5 Portman, Charlie J        11 MACA-CA              1:33.14    1:31.19  
      42.14   49.05                                                
  6 Krymski, Michael          11 CCAT-CA              1:35.37    1:33.63  
      45.17   48.46                                                
  7 Yin, Hunter H             11 CSSC-CA              1:38.55    1:34.27  
      43.51   50.76                                                
  8 Carrillo, Jake C          11 Polar Bears-CA       1:36.34    1:35.25  
      45.25   50.00                                                
  9 Sipe, Seamus M            11 BUEN-CA              1:43.08    1:39.96  
      48.48   51.48                                                
 -- Rayes, Viggo A            11 CCAT-CA              1:35.65         DQ  
      43.68   44.41                                                
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Yuan, March               12 CSSC-CA              2:34.68    2:34.57  
      34.34   38.38   45.75   36.10                                
  2 Oroszlan, Daniel          12 WAVE-CA              2:39.84    2:36.61  
      36.24   41.45   44.39   34.53                                
  3 Overton, Connor A         11 PVST-CA              2:43.31    2:37.64  
      36.05   41.11   48.14   32.34                                
  4 Goudz, Itay               11 CCAT-CA              2:35.98    2:38.25  
      34.50   39.71   48.74   35.30                                
  5 Nishimoto, Blake S        12 RTLR-CA              2:36.45    2:39.08  
      35.75   42.45   46.90   33.98                                
  6 Huang, Bryan T            12 CLSS-CA              2:37.59    2:39.25  
      36.95   40.41   45.51   36.38                                
  7 Cabrera, Linus A          12 RTLR-CA              2:44.75    2:40.38  
      34.93   40.84   47.40   37.21                                
.RED - Division  
  1 Wong-Moon, Daniel C       12 CSSC-CA              2:47.54    2:49.11  
      36.64   43.05   49.99   39.43                                
  2 Shakespeare, Griffin M    11 CLSS-CA              2:54.63    2:55.11  
      38.63   44.53   55.96   35.99                                
WHT - Division  
  1 Sirichalermchai, Warren   12 RTLR-CA              3:05.98    3:01.28  
      41.10   51.25   51.32   37.61                                
  2 Narkjaroen, Chaiyanun N   12 RTLR-CA                   NT    3:11.58  
      44.67   49.27   54.09   43.55                                
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Veeravatnam, Aneesh S     11 CSSC-CA              5:48.90    5:30.37  
      34.18   39.83                   49.04   50.03   37.67   36.68
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Tyler D            14 PVST-CA                24.18      23.88  
  2 Gebhardt, Colin P         14 PATH-CA                24.83      24.24  
  3 Hong, Moses C             14 Polar Bears-CA         26.14      25.32  
  4 Shakespeare, Colin D      14 CLSS-CA                25.57      25.49  
  5 Yuan, Marshall            14 CSSC-CA                25.76      25.89  
  6 Caro, Zachary J           13 CCAT-CA                27.37      26.24  
  7 Chang, Micah S            14 CLSS-CA                26.12      26.30  
  8 Villalobos, Sebastian N   13 UN-05-CA               26.40      26.31  
  9 Kennedy, Andrew A         14 CSSC-CA                27.09      26.75  
 10 Thompson, Benjamin B      13 RTLR-CA                26.87      27.13  
 11 Guidry, Jordan D          14 CLSS-CA                27.37      27.35  
.RED - Division  
  1 Reyes, Dominic S          14 UN-CA                  27.85      26.69  
  2 San Jose, Dylan A         14 Polar Bears-CA         28.18      27.34  
  3 Abramson, Parker E        14 DALD-CA                28.76      27.69  
  4 Narkjaroen, Sirapope N    13 RTLR-CA                27.60      27.70  
  5 Ludlow, Daniel M          14 PATH-CA                28.28      27.93  
  6 Reynolds, Parker R        13 CSSC-CA                27.90      28.17  
  7 Donigian, Diego S         14 PATH-CA                29.00      28.39  
  8 Baldwin, Henry L          14 DALD-CA                27.87      28.54  
  9 Aluko, Daniel N           14 CSSC-CA                27.88      28.98  
 10 Motchenko, Nikita M       13 CCAT-CA                29.64      29.48  
 11 Tamayo, Alex V            13 PVST-CA                28.63      29.90  
 12 Williams, Jack O          13 CLSS-CA                29.43      30.23  
 13 Rodriguez, Victor E       13 DALD-CA                29.74      30.64  
WHT - Division  
  1 Kang, Eric S              13 UN-04-CA               30.52      27.40  
  2 Bernardin, Luc A          14 Polar Bears-CA         31.93      28.70  
  3 Done, Patrick H           13 PATH-CA                30.41      29.71  
  4 Reyes, Nathan C           13 PATH-CA                30.04      29.83  
  5 Shaffer, Brandon R        13 CCAT-CA                35.84      31.15  
  6 Arana, Branden L          13 RTLR-CA                33.10      32.27  
  7 Laber, Benj A             13 BUEN-CA                31.72      32.54  
  8 Rose, Sean P              13 CSSC-CA                31.87      32.87  
  9 Galyan, Davit             14 CSSC-CA                   NT      33.01  
 10 Hinckley, Gavin L         13 BUEN-CA                34.20      33.64  
 11 Hekimyan, Tee T           13 PATH-CA                33.19      33.74  
 12 Henry, Sandul A           13 Polar Bears-CA         34.39      34.14  
 13 Trujillo, Jack T          14 CSSC-CA                   NT      34.36  
 14 Kazemi, Aryan             14 BUEN-CA                36.80      35.06  
 15 Adelberg, Ilan B          14 MACA-CA                   NT      35.71  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ham, Benji                13 RTLR-CA                50.81      51.30  
      24.61   26.69                                                
  2 Ficklen, Jaden T          13 WAVE-CA                51.41      52.80  
      25.61   27.19                                                
  3 Shakespeare, Colin D      14 CLSS-CA                56.26      55.28  
      26.63   28.65                                                
  4 Luo, Andrew               14 CSSC-CA                56.84      56.06  
      27.35   28.71                                                
  5 Sun, Matthew H            13 CLSS-CA                54.96      56.39  
      27.34   29.05                                                
  6 Hong, Moses C             14 Polar Bears-CA         56.54      56.46  
      26.57   29.89                                                
  7 Villalobos, Sebastian N   13 UN-05-CA               56.72      56.71  
      27.22   29.49                                                
  8 Caro, Zachary J           13 CCAT-CA                57.44      57.48  
      28.05   29.43                                                
  9 Yuan, Marshall            14 CSSC-CA                57.71      57.70  
      27.47   30.23                                                
 10 Thompson, Benjamin B      13 RTLR-CA                58.07      59.45  
      28.43   31.02                                                
.RED - Division  
  1 Kang, Eric S              13 UN-04-CA             1:01.38      58.77  
      28.90   29.87                                                
  2 Kennedy, Andrew A         14 CSSC-CA              1:00.21      58.90  
      28.58   30.32                                                
  3 Guidry, Jordan D          14 CLSS-CA              1:00.78      59.64  
      28.53   31.11                                                
  4 Ludlow, Daniel M          14 PATH-CA              1:00.80    1:00.06  
      28.40   31.66                                                
  5 Abramson, Parker E        14 DALD-CA              1:02.40    1:00.55  
      28.95   31.60                                                
  6 San Jose, Dylan A         14 Polar Bears-CA       1:00.10    1:00.64  
      28.28   32.36                                                
  7 Narkjaroen, Sirapope N    13 RTLR-CA              1:01.19    1:01.35  
      29.58   31.77                                                
  8 Baldwin, Henry L          14 DALD-CA              1:01.51    1:01.38  
      29.58   31.80                                                
  9 Saravasi, Chanon          13 RTLR-CA              1:02.06    1:04.20  
      30.88   33.32                                                
 10 Williams, Jack O          13 CLSS-CA              1:03.67    1:04.24  
      30.68   33.56                                                
 11 Piskoulian, Hovik T       13 Polar Bears-CA       1:02.69    1:04.96  
      30.40   34.56                                                
 -- Xu, Randy C               14 DALD-CA              1:02.09         DQ  
WHT - Division  
  1 Magpantay, Jared A        14 CLSS-CA              1:09.74      59.08  
      28.81   30.27                                                
  2 Reyes, Dominic S          14 UN-CA                1:09.69    1:00.49  
      29.86   30.63                                                
  3 Bernardin, Luc A          14 Polar Bears-CA            NT    1:01.63  
      29.67   31.96                                                
  4 Done, Patrick H           13 PATH-CA              1:07.97    1:04.60  
      30.94   33.66                                                
  5 Tamayo, Alex V            13 PVST-CA              1:05.19    1:04.70  
      30.70   34.00                                                
  6 Sorrell, Justin J         13 CSSC-CA                   NT    1:05.05  
      30.42   34.63                                                
  7 Aluko, Daniel N           14 CSSC-CA                   NT    1:05.73  
      30.75   34.98                                                
  8 Villa-Polkinghorne, Jame  14 Polar Bears-CA            NT    1:06.41  
      32.90   33.51                                                
  9 McCann, Erik J            13 MACA-CA              1:08.70    1:07.99  
      32.31   35.68                                                
 10 Laber, Benj A             13 BUEN-CA              1:09.55    1:08.79  
      32.93   35.86                                                
 11 Rodriguez, Victor E       13 DALD-CA              1:07.39    1:09.10  
      33.22   35.88                                                
 12 Navins, Ben E             13 MACA-CA              1:13.01    1:13.27  
      33.83   39.44                                                
 13 Arana, Branden L          13 RTLR-CA              1:14.22    1:14.00  
      34.58   39.42                                                
 14 Hekimyan, Tee T           13 PATH-CA              1:17.83    1:15.31  
      34.27   41.04                                                
 15 Adelberg, Ilan B          14 MACA-CA                   NT    1:25.28  
      37.26   48.02                                                
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Luo, Andrew               14 CSSC-CA              2:01.94    1:59.30  
      27.21   29.77   30.88   31.44                                
  2 Moore, Tyler D            14 PVST-CA              2:00.16    1:59.75  
      27.11   30.83   32.45   29.36                                
  3 Chang, Micah S            14 CLSS-CA              2:03.37    2:01.21  
      27.97   30.20   31.84   31.20                                
  4 Gebhardt, Colin P         14 PATH-CA              2:01.67    2:03.46  
      26.34   30.20   33.20   33.72                                
  5 Villalobos, Sebastian N   13 UN-05-CA             2:03.59    2:04.39  
      27.96   30.73   32.73   32.97                                
  6 Kennedy, Andrew A         14 CSSC-CA              2:06.78    2:04.81  
      27.81   31.30   33.53   32.17                                
  7 Shakespeare, Colin D      14 CLSS-CA              2:04.11    2:05.56  
      28.07   31.93   33.27   32.29                                
  8 Buschbacher, Xavier A     14 CCAT-CA              2:04.03    2:05.70  
      29.02   32.45   32.73   31.50                                
  9 Sun, Matthew H            13 CLSS-CA              2:07.04    2:07.35  
      29.45   32.45   32.75   32.70                                
 10 Hong, Moses C             14 Polar Bears-CA       2:06.82    2:11.70  
      29.21   33.03   34.35   35.11                                
 11 Guidry, Jordan D          14 CLSS-CA              2:10.89    2:14.59  
      30.32   34.26   35.26   34.75                                
.RED - Division  
  1 Thompson, Benjamin B      13 RTLR-CA              2:10.99    2:10.25  
      29.83   32.91   34.06   33.45                                
  2 San Jose, Dylan A         14 Polar Bears-CA       2:13.17    2:11.51  
      29.30   33.39   34.35   34.47                                
  3 Ludlow, Daniel M          14 PATH-CA              2:12.89    2:13.37  
      30.03   33.78   34.71   34.85                                
  4 Donigian, Diego S         14 PATH-CA              2:15.39    2:14.58  
      29.86   33.58   35.42   35.72                                
  5 Reynolds, Parker R        13 CSSC-CA              2:22.01    2:15.42  
      30.75   34.08   35.72   34.87                                
  6 Narkjaroen, Sirapope N    13 RTLR-CA              2:12.80    2:17.89  
      30.57   34.13   36.63   36.56                                
  7 Motchenko, Nikita M       13 CCAT-CA              2:21.46    2:18.81  
      30.99   34.83   36.50   36.49                                
  8 James, Donovan A          13 DALD-CA              2:17.13    2:20.96  
      30.68   35.33   37.95   37.00                                
  8 Williams, Jack O          13 CLSS-CA              2:20.79    2:20.96  
      31.59   35.49   37.66   36.22                                
WHT - Division  
  1 Bernardin, Luc A          14 Polar Bears-CA            NT    2:15.43  
      31.63   35.20   36.18   32.42                                
  2 Abramson, Parker E        14 DALD-CA                   NT    2:15.85  
      30.00   34.49   36.07   35.29                                
  3 Kang, Eric S              13 UN-04-CA                  NT    2:16.27  
      29.99   33.22   34.00   39.06                                
  4 Baldwin, Henry L          14 DALD-CA                   NT    2:17.97  
      30.35   34.22   36.68   36.72                                
  5 Tamayo, Alex V            13 PVST-CA              2:22.81    2:21.20  
      31.47   35.87   37.80   36.06                                
  6 Reyes, Nathan C           13 PATH-CA              2:26.29    2:22.65  
      32.66   37.11   37.02   35.86                                
  7 Shaffer, Brandon R        13 CCAT-CA              2:33.69    2:28.06  
      33.64                   38.79                                
  8 Done, Patrick H           13 PATH-CA              2:30.30    2:28.49  
      35.82   38.74   39.27   34.66                                
  9 Laber, Benj A             13 BUEN-CA              2:28.91    2:28.56  
      32.82   36.85   39.93   38.96                                
 10 Rose, Sean P              13 CSSC-CA              3:23.07    2:33.06  
      33.34   38.65   41.37   39.70                                
 11 Liu, Eric                 14 CSSC-CA                   NT    2:41.48  
      34.28   38.82   43.40   44.98                                
 12 Aluko, Daniel N           14 CSSC-CA                   NT    2:43.16  
      32.18   38.18   44.25   48.55                                
 13 Arana, Branden L          13 RTLR-CA              2:46.94    2:45.51  
      36.57   42.05   44.44   42.45                                
 14 Hekimyan, Tee T           13 PATH-CA              2:53.84    2:57.56  
      35.85   45.44   49.62   46.65                                
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ham, Benji                13 RTLR-CA              5:11.57    4:58.19  
      27.27   29.29   29.88   30.17   30.14   30.37   30.10   30.53
      30.84   29.60                                                
.RED - Division  
  1 Ludlow, Daniel M          14 PATH-CA              5:53.27    5:56.28  
      29.94   34.64   36.32   36.65   37.18   37.87   36.73   36.40
      36.34   34.21                                                
  2 Williams, Jack O          13 CLSS-CA              6:10.84    6:05.04  
      32.68   37.41   37.84   37.38   37.72   37.19   37.07   36.42
      36.34   34.99                                                
  3 Donigian, Diego S         14 PATH-CA              5:57.83    6:06.41  
      31.28   35.15   37.00   37.69   38.27   37.79   37.30   38.52
      37.60   35.81                                                
WHT - Division  
  1 Moore, Tyler D            14 PVST-CA                   NT    5:26.80  
      28.82   33.22   33.47   34.35   34.58   33.09   33.68   33.36
      33.48   28.75                                                
  2 Kennedy, Andrew A         14 CSSC-CA              7:05.30    5:45.31  
      30.44   34.86   35.84   36.05   35.64   35.89   35.74   35.16
      34.66   31.03                                                
  3 Reyes, Nathan C           13 PATH-CA              6:22.64    6:24.86  
      33.99   37.87   38.81   39.09   39.55   39.76   39.41   39.31
      39.44   37.63                                                
 
Boys 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Kennedy, Andrew A         14 CSSC-CA             13:09.80   11:51.22  
      32.77   35.86   35.76   36.10   35.91   35.82   36.60   36.39
      36.08   35.72   36.21   35.76   35.85   36.49   36.58   35.13
      35.24   35.14   34.69   33.12                                
 
Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Mejia Hernandez, Antonio  14 PVST-CA             19:35.91   19:39.43  
      30.56   34.81   35.77   35.22   35.81   35.68   35.42   36.17
      34.99   35.51   36.80   36.17   36.53   36.21   35.94   35.75
      35.99   35.84   35.62   36.39   36.20   36.40   37.02   35.75
      36.34   37.08   36.83   37.23   35.71   36.03   35.63   35.10
      32.93
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ham, Benji                13 RTLR-CA                57.04    1:00.25  
      29.23   31.02                                                
  2 Ficklen, Jaden T          13 WAVE-CA              1:04.67    1:02.49  
      30.65   31.84                                                
  3 Chang, Micah S            14 CLSS-CA              1:03.48    1:02.57  
      30.37   32.20                                                
  4 Shakespeare, Colin D      14 CLSS-CA              1:04.93    1:04.89  
      31.50   33.39                                                
  5 Luo, Andrew               14 CSSC-CA              1:04.17    1:06.35  
      32.23   34.12                                                
  6 Caro, Zachary J           13 CCAT-CA              1:08.05    1:07.13  
      32.28   34.85                                                
  7 San Jose, Dylan A         14 Polar Bears-CA       1:04.55    1:07.91  
      32.68   35.23                                                
  8 Kennedy, Andrew A         14 CSSC-CA              1:06.21    1:08.26  
      33.79   34.47                                                
  9 Kang, Eric S              13 UN-04-CA             1:10.70    1:10.66  
      36.07   34.59                                                
 10 Thompson, Benjamin B      13 RTLR-CA              1:08.24    1:11.45  
      34.55   36.90                                                
 11 Magpantay, Jared A        14 CLSS-CA              1:09.99    1:13.10  
      35.38   37.72                                                
.RED - Division  
  1 Narkjaroen, Sirapope N    13 RTLR-CA              1:11.95    1:10.95  
      35.32   35.63                                                
  2 Williams, Jack O          13 CLSS-CA              1:12.17    1:13.10  
      35.64   37.46                                                
  3 Reyes, Dominic S          14 UN-CA                1:15.62    1:14.78  
      36.15   38.63                                                
  4 Rodriguez, Victor E       13 DALD-CA              1:16.56    1:16.81  
      38.24   38.57                                                
  5 Laber, Benj A             13 BUEN-CA              1:17.80    1:17.71  
      38.11   39.60                                                
  6 Saravasi, Chanon          13 RTLR-CA              1:16.13    1:21.96  
      40.05   41.91                                                
 -- Piskoulian, Hovik T       13 Polar Bears-CA       1:17.68         DQ  
      37.68   40.20                                                
WHT - Division  
  1 Bernardin, Luc A          14 Polar Bears-CA            NT    1:10.86  
      34.40   36.46                                                
  2 Baldwin, Henry L          14 DALD-CA                   NT    1:12.98  
      34.64   38.34                                                
  3 Aluko, Daniel N           14 CSSC-CA                   NT    1:14.75  
      36.20   38.55                                                
  4 Done, Patrick H           13 PATH-CA              1:21.84    1:19.75  
  5 Ludlow, Daniel M          14 PATH-CA              1:19.17    1:20.24  
      38.43   41.81                                                
  6 Sorrell, Justin J         13 CSSC-CA                   NT    1:21.92  
      37.62   44.30                                                
  7 Villa-Polkinghorne, Jame  14 Polar Bears-CA            NT    1:25.48  
      42.62   42.86                                                
  8 Navins, Ben E             13 MACA-CA                   NT    1:26.41  
      42.29   44.12                                                
  9 Hekimyan, Tee T           13 PATH-CA              1:37.00    1:39.58  
      48.27   51.31                                                
 10 Adelberg, Ilan B          14 MACA-CA                   NT    1:52.00  
      50.84 1:01.16                                                
 -- Arana, Branden L          13 RTLR-CA              1:32.94         DQ  
      43.43   48.27                                                
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ham, Benji                13 RTLR-CA              2:11.16    2:08.34  
      29.35   31.51   33.17   34.31                                
  2 Yuan, Marshall            14 CSSC-CA              2:22.60    2:20.22  
      32.13   35.48   36.33   36.28                                
  3 Luo, Andrew               14 CSSC-CA              2:23.89    2:21.22  
      33.58   35.13   36.33   36.18                                
  4 San Jose, Dylan A         14 Polar Bears-CA       2:20.85    2:22.18  
      32.04   35.63   37.04   37.47                                
  5 Buschbacher, Xavier A     14 CCAT-CA              2:20.76    2:24.38  
      33.80   36.43   36.51   37.64                                
  6 Kennedy, Andrew A         14 CSSC-CA              2:28.50    2:26.78  
      33.97   36.28   39.45   37.08                                
  7 Thompson, Benjamin B      13 RTLR-CA              2:23.21    2:28.34  
      34.67   38.11   38.01   37.55                                
.RED - Division  
  1 Caro, Zachary J           13 CCAT-CA              2:32.23    2:29.52  
      35.24   37.47   38.41   38.40                                
WHT - Division  
  1 Meldrum, Adam T           13 PATH-CA                   NT    2:18.65  
      32.39   34.73   36.18   35.35                                
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Luo, Andrew               14 CSSC-CA              1:10.92    1:11.35  
      33.97   37.38                                                
  2 Caro, Zachary J           13 CCAT-CA              1:12.33    1:13.18  
      35.05   38.13                                                
  3 Chang, Micah S            14 CLSS-CA              1:12.47    1:13.50  
      34.97   38.53                                                
  4 Gebhardt, Colin P         14 PATH-CA              1:15.63    1:13.68  
      34.47   39.21                                                
  5 Hong, Moses C             14 Polar Bears-CA       1:13.28    1:13.88  
      34.52   39.36                                                
  6 Yuan, Marshall            14 CSSC-CA              1:14.57    1:14.30  
      35.49   38.81                                                
  6 San Jose, Dylan A         14 Polar Bears-CA       1:15.92    1:14.30  
      34.62   39.68                                                
  8 Sun, Matthew H            13 CLSS-CA              1:13.53    1:14.61  
      35.34   39.27                                                
  9 Mejia Hernandez, Antonio  14 PVST-CA              1:12.88    1:14.89  
      35.54   39.35                                                
 10 Donigian, Diego S         14 PATH-CA              1:17.72    1:16.72  
      36.53   40.19                                                
 11 Magpantay, Jared A        14 CLSS-CA              1:18.73    1:19.67  
      37.52   42.15                                                
 12 Narkjaroen, Sirapope N    13 RTLR-CA              1:16.80    1:20.56  
      38.52   42.04                                                
.RED - Division  
  1 Guidry, Jordan D          14 CLSS-CA              1:19.72    1:15.80  
      35.89   39.91                                                
  2 Tamayo, Alex V            13 PVST-CA              1:19.73    1:21.03  
      38.17   42.86                                                
  3 James, Donovan A          13 DALD-CA              1:19.99    1:22.46  
      38.70   43.76                                                
  4 Done, Patrick H           13 PATH-CA              1:25.20    1:24.02  
      39.88   44.14                                                
  5 Rodriguez, Victor E       13 DALD-CA              1:24.64    1:25.14  
      39.40   45.74                                                
  6 Reyes, Nathan C           13 PATH-CA              1:24.50    1:26.83  
      40.53   46.30                                                
WHT - Division  
  1 Moore, Tyler D            14 PVST-CA                   NT    1:17.82  
      36.70   41.12                                                
  2 Reynolds, Parker R        13 CSSC-CA              1:33.65    1:18.95  
      36.85   42.10                                                
  3 Kang, Eric S              13 UN-04-CA                  NT    1:23.63  
      39.62   44.01                                                
  4 Abramson, Parker E        14 DALD-CA              1:41.95    1:25.14  
      39.71   45.43                                                
  5 Motchenko, Nikita M       13 CCAT-CA              1:30.40    1:26.91  
      41.23   45.68                                                
  6 Williams, Jack O          13 CLSS-CA              1:28.42    1:27.48  
      42.46   45.02                                                
  7 Aluko, Daniel N           14 CSSC-CA                   NT    1:27.99  
      41.30   46.69                                                
  8 Liu, Eric                 14 CSSC-CA              1:27.24    1:28.29  
      42.88   45.41                                                
  9 Shaffer, Brandon R        13 CCAT-CA              1:35.16    1:30.07  
      42.21   47.86                                                
 10 Laber, Benj A             13 BUEN-CA              1:30.97    1:32.60  
      44.25   48.35                                                
 11 Hinckley, Gavin L         13 BUEN-CA              1:34.59    1:32.96  
      44.21   48.75                                                
 12 Adelberg, Ilan B          14 MACA-CA              1:34.46    1:34.14  
      43.14   51.00                                                
 13 Baldwin, Henry L          14 DALD-CA                   NT    1:36.15  
      43.87   52.28                                                
 14 Arana, Branden L          13 RTLR-CA              1:36.19    1:38.18  
      47.41   50.77                                                
 15 Henry, Sandul A           13 Polar Bears-CA            NT    1:42.67  
      48.22   54.45                                                
 16 Trujillo, Jack T          14 CSSC-CA                   NT    1:49.64  
      48.69 1:00.95                                                
 17 Kazemi, Aryan             14 BUEN-CA              1:49.04    1:50.56  
      52.13   58.43                                                
 -- Galyan, Davit             14 CSSC-CA                   NT         DQ  
      44.25   56.49                                                
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ham, Benji                13 RTLR-CA              2:26.82    2:32.02  
      34.02   38.73   40.28   38.99                                
  2 Mejia Hernandez, Antonio  14 PVST-CA              2:39.03    2:40.14  
      36.50   41.30   41.70   40.64                                
  3 Yuan, Marshall            14 CSSC-CA              2:50.05    2:42.40  
      38.68   42.60   41.41   39.71                                
  4 Guidry, Jordan D          14 CLSS-CA              2:45.87    2:42.92  
      36.67   42.09   42.88   41.28                                
  5 Saravasi, Chanon          13 RTLR-CA              2:33.68    2:43.44  
      37.35   41.22   42.58   42.29                                
  6 Hong, Moses C             14 Polar Bears-CA       2:40.88    2:45.38  
      36.37   41.89   43.35   43.77                                
  7 Thompson, Benjamin B      13 RTLR-CA              2:40.04    2:48.67  
      38.43   43.23   44.14   42.87                                
  8 Tamayo, Alex V            13 PVST-CA              2:49.52    2:52.84  
      39.17   43.86   45.08   44.73                                
 -- Caro, Zachary J           13 CCAT-CA              2:36.26         DQ  
WHT - Division  
  1 McCann, Erik J            13 MACA-CA              3:09.52    3:03.94  
      45.14   47.08   46.56   45.16                                
  2 Laber, Benj A             13 BUEN-CA              3:09.52    3:15.43  
      45.69   49.01   50.85   49.88                                
  3 Navins, Ben E             13 MACA-CA              3:26.20    3:16.46  
      44.31   49.42   51.00   51.73                                
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Hill, Nolan M             13 PATH-CA              1:02.99    1:01.80  
      28.40   33.40                                                
  2 Luo, Andrew               14 CSSC-CA              1:01.59    1:02.58  
      29.58   33.00                                                
  3 Sun, Matthew H            13 CLSS-CA              1:03.09    1:03.58  
      29.50   34.08                                                
  4 Buschbacher, Xavier A     14 CCAT-CA              1:05.26    1:04.34  
      30.51   33.83                                                
  5 Mejia Hernandez, Antonio  14 PVST-CA              1:04.84    1:06.80  
      32.07   34.73                                                
.RED - Division  
  1 James, Donovan A          13 DALD-CA              1:11.53    1:13.03  
      35.11   37.92                                                
  2 Reyes, Dominic S          14 UN-CA                1:10.62    1:14.75  
    1:15.03                                                        
WHT - Division  
  1 Magpantay, Jared A        14 CLSS-CA              1:14.05    1:08.07  
      30.94   37.13                                                
  2 Abramson, Parker E        14 DALD-CA                   NT    1:12.05  
      33.23   38.82                                                
  3 Bernardin, Luc A          14 Polar Bears-CA       1:30.75    1:13.59  
      34.32   39.27                                                
  4 Baldwin, Henry L          14 DALD-CA                   NT    1:13.86  
      34.78   39.08                                                
  5 Motchenko, Nikita M       13 CCAT-CA                   NT    1:16.11  
      35.63   40.48                                                
  6 Rodriguez, Victor E       13 DALD-CA              1:18.52    1:23.84  
      37.66   46.18                                                
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Luo, Andrew               14 CSSC-CA              2:18.90    2:19.37  
      30.85   35.14   36.72   36.66                                
WHT - Division  
  1 Sun, Matthew H            13 CLSS-CA                   NT    2:21.40  
      30.29   35.37   37.34   38.40                                
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ficklen, Jaden T          13 WAVE-CA              2:18.95    2:15.30  
      29.74   34.95   42.39   28.22                                
  2 Chang, Micah S            14 CLSS-CA              2:15.50    2:15.53  
      30.43   33.41   40.63   31.06                                
  3 Luo, Andrew               14 CSSC-CA              2:18.37    2:16.47  
      29.10   35.25   41.13   30.99                                
  4 Yuan, Marshall            14 CSSC-CA              2:23.62    2:17.55  
      28.61   36.04   41.01   31.89                                
  5 Sun, Matthew H            13 CLSS-CA              2:28.04    2:19.77  
      29.52   39.77   39.87   30.61                                
  6 San Jose, Dylan A         14 Polar Bears-CA       2:24.44    2:25.00  
      31.41                   34.88                                
  7 Hong, Moses C             14 Polar Bears-CA       2:51.50    2:29.39  
      30.50   39.47   42.52   36.90                                
  8 Saravasi, Chanon          13 RTLR-CA              2:30.43    2:29.47  
      35.43   39.84   41.06   33.14                                
  9 Narkjaroen, Sirapope N    13 RTLR-CA              2:27.22    2:29.58  
      32.22   39.53   42.83   35.00                                
 10 Xu, Randy C               14 DALD-CA              2:33.69    2:31.49  
      29.93   38.31   45.30   37.95                                
 11 Kennedy, Andrew A         14 CSSC-CA              2:38.09    2:34.14  
      32.60   39.08   51.45   31.01                                
 12 Tamayo, Alex V            13 PVST-CA              2:35.71    2:36.66  
      35.10   42.95   43.96   34.65                                
 13 Williams, Jack O          13 CLSS-CA              2:35.05    2:39.82  
      35.19   41.38   47.47   35.78                                
 14 Rodriguez, Victor E       13 DALD-CA              2:40.39    2:46.25  
      37.35   42.25   48.83   37.82                                
 15 McCann, Erik J            13 MACA-CA              2:46.19    2:47.63  
      38.49   44.82   45.52   38.80                                
WHT - Division  
  1 Kang, Eric S              13 UN-04-CA                  NT    2:29.54  
      31.12   40.68   44.65   33.09                                
  2 Abramson, Parker E        14 DALD-CA                   NT    2:36.59  
      32.03   42.25   47.03   35.28                                
  3 Baldwin, Henry L          14 DALD-CA                   NT    2:43.22  
      33.83   40.06   51.97   37.36                                
  4 Aluko, Daniel N           14 CSSC-CA                   NT    2:51.51  
      33.93   42.46   51.06   44.06                                
 -- Piskoulian, Hovik T       13 Polar Bears-CA            NT         DQ  
      33.91   43.12   46.18   35.27                                
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Luo, Andrew               14 CSSC-CA              4:47.32    4:46.76  
      29.67   33.87   36.99   36.51   42.90   42.10   33.06   31.66
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aina, Jacob I             15 CANY-CA                22.70      23.38  
  2 Wang, Andrew J            15 CLSS-CA                23.63      23.62  
  3 Stack, Tariq R            16 CLSS-CA                23.59      23.76  
  4 Ng, Simon Y               15 CLSS-CA                23.63      24.12  
  5 Villar, Jordan M          15 RTLR-CA                23.54      24.35  
  6 Stouch, Landon E          15 PVST-CA                24.36      24.56  
  7 Becher, Roman J           17 BUEN-CA                24.08      24.90  
  8 Santos, Brandon D         16 BUEN-CA                24.44      24.96  
  9 Tanis, Ryan K             16 PATH-CA                24.82      25.01  
 10 Albrecht, Jack A          16 WAVE-CA                25.13      25.04  
 11 Gebhardt, Blake W         16 PATH-CA                25.09      25.07  
 12 Velasquez, Isaac D        16 BUEN-CA                24.88      25.17  
 13 Tirado, Romeo J           16 PVST-CA                24.83      25.27  
 14 Arana, Tristen A          16 BUEN-CA                25.45      25.30  
 15 Fernandez, Kyle A         15 UN-CA                  25.81      25.43  
 15 Hyde, Brandon J           15 CSSC-CA                24.88      25.43  
 17 Kim, Brandon M            15 PATH-CA                25.53      25.44  
 18 Klier, Edan L             16 UN-02-CA               25.44      26.06  
 19 Pedraza, Owen P           17 PVST-CA                25.66      26.08  
 20 Hong, Nick S              16 Polar Bears-CA         27.10      26.26  
 21 Batta, Jatin              17 Polar Bears-CA         25.94      26.37  
 22 Chang, Ryan S             16 CLSS-CA                25.60      26.86  
 23 Davis, Justin R           15 CSSC-CA                27.11      27.16  
 24 Frank, Alexander R        16 UN-CA                     NT      28.30  
 25 Gunawan, Matthew M        17 CSSC-CA                28.39      28.47  
 26 Henry, Dinil J            16 Polar Bears-CA         27.71      28.62  
 27 Zilberman, Nathan S       15 UN-CA                     NT      29.99  
 28 Diaz, Gabriel C           15 CSSC-CA                30.00      30.30  
 29 Thompson, Nick A          17 BUEN-CA                30.65      31.14  
 30 Ross, David A             15 CSSC-CA                   NT      33.00  
 31 Titizyan, Davit           15 Polar Bears-CA            NT      40.25  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Andrew J            15 CLSS-CA                51.45      50.91  
      24.78   26.13                                                
  2 Ng, Simon Y               15 CLSS-CA                51.28      51.67  
      24.66   27.01                                                
  3 Stack, Tariq R            16 CLSS-CA                49.72      52.72  
      24.79   27.93                                                
  4 Stouch, Landon E          15 PVST-CA                53.40      53.00  
      25.59   27.41                                                
  5 Tanis, Ryan K             16 PATH-CA                53.22      53.44  
      25.94   27.50                                                
  6 Graczyk, Sawyer A         16 PVST-CA                53.76      53.89  
      25.79   28.10                                                
  7 Hyde, Brandon J           15 CSSC-CA                55.97      54.85  
      26.40   28.45                                                
  8 Kim, Brandon M            15 PATH-CA                55.46      55.14  
      26.35   28.79                                                
  9 Villar, Jordan M          15 RTLR-CA                53.21      55.46  
      26.37   29.09                                                
 10 Velasquez, Isaac D        16 BUEN-CA                57.29      56.33  
      27.89   28.44                                                
 11 Chang, Ryan S             16 CLSS-CA                55.43      56.45  
      26.83   29.62                                                
 12 Desilets, Shane M         15 CSSC-CA                56.67      56.73  
      27.31   29.42                                                
 13 Fernandez, Kyle A         15 UN-CA                  58.16      56.78  
      27.81   28.97                                                
 14 Spelts, Eric              15 CSSC-CA                58.83      56.99  
      28.52   28.47                                                
 15 Tirado, Romeo J           16 PVST-CA                55.39      57.74  
      24.99   32.75                                                
 16 Uhre, Connor P            15 CSSC-CA                58.26      58.65  
      28.13   30.52                                                
 17 Nagle, Spencer W          15 BUEN-CA              1:02.80      58.80  
      29.00   29.80                                                
 18 Hong, Nick S              16 Polar Bears-CA         59.47      59.63  
      28.36   31.27                                                
 19 Davis, Justin R           15 CSSC-CA                59.34    1:00.45  
      28.84   31.61                                                
 20 Gunawan, Matthew M        17 CSSC-CA              1:03.00    1:02.40  
      30.35   32.05                                                
 21 Frank, Alexander R        16 UN-CA                1:01.53    1:02.50  
      28.96   33.54                                                
 22 Diaz, Gabriel C           15 CSSC-CA              1:04.96    1:06.61  
      32.77   33.84                                                
 23 Rios, Lukas Y             15 CSSC-CA              1:08.01    1:08.43  
      32.41   36.02                                                
 -- Ross, David A             15 CSSC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stack, Tariq R            16 CLSS-CA              1:48.00    1:54.82  
      26.69   29.30   29.29   29.54                                
  2 Kugler, David J           15 PATH-CA              1:55.64    1:55.98  
      26.29   29.19   30.63   29.87                                
  3 Santos, Brandon D         16 BUEN-CA              1:55.36    1:59.56  
      27.39   30.41   31.15   30.61                                
  4 Tanis, Ryan K             16 PATH-CA              1:54.54    2:00.20  
      27.51   30.25   31.81   30.63                                
  5 Desilets, Shane M         15 CSSC-CA              2:01.43    2:00.57  
      27.47   30.87   31.53   30.70                                
  6 Graczyk, Sawyer A         16 PVST-CA              1:58.81    2:00.72  
      27.60   30.43   31.69   31.00                                
  7 Grace IV, Paul R          17 CLSS-CA              1:56.46    2:01.37  
      27.36   30.58   31.52   31.91                                
  8 Hyde, Brandon J           15 CSSC-CA              2:01.90    2:02.06  
      27.80   30.45   32.18   31.63                                
  9 Gebhardt, Blake W         16 PATH-CA              2:01.00    2:04.22  
      27.35   31.24   33.03   32.60                                
 10 Chang, Ryan S             16 CLSS-CA              2:10.33    2:04.25  
      27.71   30.99   33.39   32.16                                
 11 Klier, Edan L             16 UN-02-CA             2:04.75    2:06.20  
      30.01   31.73   32.54   31.92                                
 12 Becher, Roman J           17 BUEN-CA              2:12.36    2:07.26  
      28.48   32.21   34.08   32.49                                
 13 Batta, Jatin              17 Polar Bears-CA       2:06.95    2:08.95  
      27.63   32.22   34.36   34.74                                
 14 Davis, Justin R           15 CSSC-CA              2:10.48    2:11.74  
      29.77   32.71   34.51   34.75                                
 15 Diaz, Gabriel C           15 CSSC-CA              2:19.78    2:21.42  
      32.30   36.43   37.15   35.54                                
 16 Gunawan, Matthew M        17 CSSC-CA              2:22.89    2:21.61  
      32.05   36.41   38.69   34.46                                
 17 Frank, Alexander R        16 UN-CA                2:30.46    2:26.37  
      30.00   36.55   40.64   39.18                                
 18 Henry, Dinil J            16 Polar Bears-CA       2:26.40    2:29.32  
      35.48   38.08   39.60   36.16                                
 19 Titizyan, Davit           15 Polar Bears-CA            NT    3:30.91  
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Andrew J            15 CLSS-CA              5:37.08    5:11.68  
      27.57   30.14   30.84   31.29   31.97   31.77   31.81   33.42
      32.27   30.60                                                
  2 Graczyk, Sawyer A         16 PVST-CA              5:32.18    5:31.73  
      29.38   32.75   33.37   33.94   34.19   34.18   34.16   34.24
      33.90   31.62                                                
  3 Desilets, Shane M         15 CSSC-CA              5:30.57    5:45.62  
      29.29   33.19   35.30   35.82   36.28   35.21   35.33   35.52
      35.49   34.19                                                
  4 Diaz, Gabriel C           15 CSSC-CA              6:03.98    6:10.27  
      33.47   36.71   37.89   37.93   37.17   37.59   37.64   37.84
      37.90   36.13                                                
  5 Batta, Jatin              17 Polar Bears-CA       5:45.16    6:14.09  
      29.43   33.30   37.30   39.16   37.75   40.51   39.81   37.75
    1:19.08                                                        
 -- Arana, Tristen A          16 BUEN-CA              5:17.50         DQ  
 
Boys 15 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graczyk, Sawyer A         16 PVST-CA             11:17.15   11:22.36  
      29.84   33.77   33.82   34.07   34.52   35.43   34.32   35.38
      35.28   35.05   35.22   34.81   35.38   34.90   34.78   35.53
      34.50   34.67   33.88   27.21                                
  2 Diaz, Gabriel C           15 CSSC-CA             12:49.94   12:40.44  
      33.99   37.07   38.53   38.02   37.71   37.85   38.22   39.42
      38.75   38.83   39.08   37.57   38.90   37.90   39.26   38.86
      38.05   38.50   37.33   36.60                                
 
Boys 15 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeVetis, Vincent J        16 CSSC-CA             17:46.10   18:35.97  
      28.96   31.48   32.89   32.90   33.00   33.55   32.96   33.54
      34.26   34.22   33.48   33.49   34.36   34.19   34.34   33.14
      33.80   35.12   35.30   35.83   34.84   34.73   35.20   34.92
      34.95   35.18   34.69   34.00   35.52   33.81   33.97   32.33
      31.02
  2 Graczyk, Sawyer A         16 PVST-CA             19:07.51   18:49.06  
      29.11   31.97   33.22   33.94   34.29   34.53   34.62   34.59
      34.66   34.35   35.05   34.67   35.12   35.21   34.92   34.71
      34.66   34.97   35.16   34.90   34.47   34.47   34.63   35.15
      35.15   34.63   34.94   34.68   34.53   34.32   33.71   33.73
      30.00
  3 Diaz, Gabriel C           15 CSSC-CA             20:55.79   20:52.14  
      33.16   36.72   37.86   37.84   37.67   38.09   37.52   37.80
      37.89   37.91   38.22   38.24   38.63   38.31   38.06   38.30
      38.83   37.90   38.24   38.48   37.80   38.74   37.26   39.32
      38.94   38.51   37.87   38.51   37.72   38.99   38.27   37.71
      36.83
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Simon Y               15 CLSS-CA                57.55      58.14  
      28.32   29.82                                                
  2 Chang, Ryan S             16 CLSS-CA              1:02.72    1:01.13  
      29.56   31.57                                                
  3 Hyde, Brandon J           15 CSSC-CA              1:00.92    1:01.80  
      30.66   31.14                                                
  4 Stouch, Landon E          15 PVST-CA              1:04.08    1:02.37  
      30.40   31.97                                                
  5 Spelts, Eric              15 CSSC-CA              1:09.08    1:09.01  
      33.61   35.40                                                
  6 Hong, Nick S              16 Polar Bears-CA       1:13.95    1:11.61  
      35.40   36.21                                                
  7 Rios, Lukas Y             15 CSSC-CA              1:16.48    1:11.80  
      35.43   36.37                                                
  8 Davis, Justin R           15 CSSC-CA              1:11.93    1:13.15  
      35.93   37.22                                                
  9 Gunawan, Matthew M        17 CSSC-CA              1:12.64    1:13.93  
      36.21   37.72                                                
 10 Uhre, Connor P            15 CSSC-CA              1:15.71    1:14.08  
      35.93   38.15                                                
 11 Frank, Alexander R        16 UN-CA                1:13.30    1:14.17  
      35.09   39.08                                                
 12 Diaz, Gabriel C           15 CSSC-CA              1:19.29    1:19.37  
      39.44   39.93                                                
 -- Albrecht, Jack A          16 WAVE-CA                59.94         DQ  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Simon Y               15 CLSS-CA              2:07.50    2:09.21  
      29.13   31.49   34.08   34.51                                
  2 Grace IV, Paul R          17 CLSS-CA              2:08.18    2:10.33  
      30.18   32.24   33.69   34.22                                
  3 Albrecht, Jack A          16 WAVE-CA              2:12.10    2:21.30  
      32.55   35.24   37.24   36.27                                
  4 Frank, Alexander R        16 UN-CA                2:42.94    2:49.39  
      37.43   43.18   46.04   42.74                                
 -- Chang, Ryan S             16 CLSS-CA              2:12.59         DQ  
      30.01   32.39   44.38   36.97                                
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Simon Y               15 CLSS-CA              1:03.90    1:05.72  
      30.75   34.97                                                
  2 Arana, Tristen A          16 BUEN-CA              1:09.26    1:08.16  
      32.41   35.75                                                
  3 Gebhardt, Blake W         16 PATH-CA              1:08.81    1:09.39  
      32.49   36.90                                                
  4 Klier, Edan L             16 UN-02-CA             1:09.11    1:09.86  
      33.02   36.84                                                
  5 Kugler, David J           15 PATH-CA              1:10.25    1:09.98  
      32.41   37.57                                                
  6 Tirado, Romeo J           16 PVST-CA              1:08.49    1:11.31  
      31.98   39.33                                                
  7 Pedraza, Owen P           17 PVST-CA              1:09.64    1:11.33  
      32.73   38.60                                                
  8 Desilets, Shane M         15 CSSC-CA              1:13.64    1:12.63  
      34.84   37.79                                                
  9 Villar, Jordan M          15 RTLR-CA              1:13.39    1:13.75  
      34.76   38.99                                                
 10 Davis, Justin R           15 CSSC-CA              1:15.80    1:18.04  
      36.77   41.27                                                
 11 Becher, Roman J           17 BUEN-CA              1:18.08    1:18.07  
      37.13   40.94                                                
 12 Batta, Jatin              17 Polar Bears-CA       1:15.98    1:18.35  
      35.10   43.25                                                
 13 Gunawan, Matthew M        17 CSSC-CA              1:23.13    1:23.22  
      39.47   43.75                                                
 14 Thompson, Nick A          17 BUEN-CA              1:26.59    1:25.54  
      40.86   44.68                                                
 15 Zilberman, Nathan S       15 UN-CA                     NT    1:31.63  
      40.55   51.08                                                
 16 Titizyan, Davit           15 Polar Bears-CA            NT    1:49.58  
      51.97   57.61                                                
 -- Henry, Dinil J            16 Polar Bears-CA       1:29.93         DQ  
      45.70   50.38                                                
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klier, Edan L             16 UN-02-CA             2:32.64    2:33.53  
      35.39   39.19   39.97   38.98                                
  2 Desilets, Shane M         15 CSSC-CA              2:34.85    2:36.09  
      36.41   40.30   39.80   39.58                                
  3 Tirado, Romeo J           16 PVST-CA              2:42.91    2:44.65  
      33.72   39.47   47.08   44.38                                
  4 Uhre, Connor P            15 CSSC-CA              3:14.36    2:59.65  
      39.85   44.86   47.13   47.81                                
 -- Arana, Tristen A          16 BUEN-CA              3:21.96         DQ  
      34.57   39.61   40.25   39.16                                
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aina, Jacob I             15 CANY-CA                53.76      54.86  
      25.91   28.95                                                
  2 Hyde, Brandon J           15 CSSC-CA              1:02.53    1:01.27  
      28.88   32.39                                                
  2 Fernandez, Kyle A         15 UN-CA                1:02.01    1:01.27  
      28.80   32.47                                                
  4 Tanis, Ryan K             16 PATH-CA                59.52    1:01.30  
      28.07   33.23                                                
  5 Arana, Tristen A          16 BUEN-CA                58.88    1:02.13  
      28.79   33.34                                                
  6 Kim, Brandon M            15 PATH-CA              1:02.69    1:02.49  
      29.01   33.48                                                
  7 Albrecht, Jack A          16 WAVE-CA              1:04.03    1:04.88  
      29.38   35.50                                                
  8 Desilets, Shane M         15 CSSC-CA              1:03.24    1:06.26  
      30.58   35.68                                                
  9 Hong, Nick S              16 Polar Bears-CA       1:08.10    1:06.82  
      30.71   36.11                                                
 10 Diaz, Gabriel C           15 CSSC-CA              1:11.35    1:12.26  
      34.93   37.33                                                
 11 Gunawan, Matthew M        17 CSSC-CA              1:16.70    1:18.89  
      36.28   42.61                                                
 12 Zilberman, Nathan S       15 UN-CA                     NT    1:21.49  
      36.05   45.44                                                
 13 Henry, Dinil J            16 Polar Bears-CA       1:24.77    1:26.27  
      39.97   46.30                                                
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tanis, Ryan K             16 PATH-CA              2:21.52    2:14.62  
      28.65   34.26   36.38   35.33                                
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Andrew J            15 CLSS-CA              2:12.07    2:07.64  
      27.32   32.26   39.32   28.74                                
  2 Desilets, Shane M         15 CSSC-CA              2:19.83    2:15.31  
      29.24   35.00   40.53   30.54                                
  3 Arana, Tristen A          16 BUEN-CA              2:13.89    2:16.14  
      28.84   36.16   40.86   30.28                                
  4 Villar, Jordan M          15 RTLR-CA              2:29.19    2:20.67  
      29.11   36.33   42.22   33.01                                
  5 Hyde, Brandon J           15 CSSC-CA              2:21.91    2:21.54  
      29.61   34.20   44.48   33.25                                
  6 Klier, Edan L             16 UN-02-CA             2:20.48    2:21.74  
      30.69   39.28   39.43   32.34                                
  7 Velasquez, Isaac D        16 BUEN-CA              2:28.08    2:22.96  
      28.10   36.28   47.49   31.09                                
  8 Fernandez, Kyle A         15 UN-CA                     NT    2:24.56  
      30.27   39.43   42.05   32.81                                
  9 Spelts, Eric              15 CSSC-CA              2:28.54    2:25.32  
      30.22   36.64   46.07   32.39                                
 10 Davis, Justin R           15 CSSC-CA              2:32.30    2:31.95  
      32.91   38.91   44.95   35.18                                
 11 Uhre, Connor P            15 CSSC-CA              2:29.66    2:34.33  
      31.18   38.83   48.64   35.68                                
 12 Nagle, Spencer W          15 BUEN-CA              2:36.82    2:34.62  
      31.21   40.86   47.77   34.78                                
 13 Diaz, Gabriel C           15 CSSC-CA              2:39.02    2:37.43  
      34.11   41.15   47.65   34.52                                
 14 Gunawan, Matthew M        17 CSSC-CA              2:36.43    2:40.49  
      35.29   41.64   46.91   36.65                                
 -- Rios, Lukas Y             15 CSSC-CA              2:51.94         DQ  
      33.16   40.01   49.35   38.26                                
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Desilets, Shane M         15 CSSC-CA              4:52.70    4:42.87  
      29.56   36.45   37.24   36.37   41.31   41.27   31.38   29.29
  2 Arana, Tristen A          16 BUEN-CA              4:47.60    4:43.01  
      28.46   33.19   38.20   37.34   42.33   41.81   32.19   29.49
 
Mixed 50 Yard Freestyle Split Request
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tirado, Romeo J           16 PVST-CA                   NT      24.99  
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Split Request
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bloom, Malena A           13 PATH-CA                   NT    1:28.73