LTA BRW - Meet Results

LTA BRW
12/1/2018 - 12/2/2018
Lompoc, CA 
Updated: 12/2/2018

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Lompoc Tsunami Aquatics
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 12/2/2018 03:19 PM
        LTA Short Course "BRW" Age Group Swim Meet, Sanction #: S18-353        
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Wentzel, Olive A           8 PUMA-CA                          18.26  
  2 McCarley, Caitlin A        8 LTA-CA                           18.54  
WHIT - Division  
  1 Buell, Lauren A            7 YNEZ-CA                          21.47  
  1 Chavez, Angelica Q         8 LTA-CA                           21.47  
  3 Elzer, Megan O             8 PUMA-CA                          21.56  
  4 Todd, Kimberly R           8 LTA-CA                           23.04  
  5 Halbeisen, Charlee L       7 LTA-CA                           26.56  
  6 Murphy, Eva T              6 LTA-CA                           27.49  
  7 Risner, Brinlee S          7 PUMA-CA                          29.65  
  8 Varin, Brielle A           5 FDST-CC                          31.38  
  9 Alvarez, Kourtney R        6 SMSC-CA                          32.22  
 10 Elzer, Emily M             7 PUMA-CA                          34.97  
 11 Brewer, Alexia L           5 PUMA-CA                          48.96  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Fisher, Ari C              8 PUMA-CA                          41.70  
  2 Facenda, Hana M            8 SBSC-CA                          42.15  
  2 McCarley, Caitlin A        8 LTA-CA                           42.15  
  4 Simon, Shalom E            8 SBSC-CA                          45.58  
  5 Watson, Breya J            7 Unattached-CC/FDST-              46.07  
  6 Chavez, Angelica Q         8 LTA-CA                           49.35  
WHIT - Division  
  1 Brewer, Kenzie L           7 PUMA-CA                          41.86  
  2 Buell, Lauren A            7 YNEZ-CA                          47.10  
  3 Todd, Kimberly R           8 LTA-CA                           49.20  
  4 Drabik, Josie L            7 SBSC-CA                          51.31  
  5 Theis, Rylee M             8 LTA-CA                           51.52  
  6 Kinney, Zia J              8 PUMA-CA                          52.90  
  7 McAvoy, Sia C              7 SBSC-CA                          53.94  
  8 Halbeisen, Charlee L       7 LTA-CA                           55.88  
  9 Murphy, Eva T              6 LTA-CA                           56.06  
 10 Varin, Brielle A           5 FDST-CC                        1:15.92  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 McCarley, Caitlin A        8 LTA-CA                         1:34.30  
      43.77   50.53                                                
  2 Chavez, Angelica Q         8 LTA-CA                         1:46.70  
      50.23   56.47                                                
WHIT - Division  
  1 Watson, Breya J            7 Unattached-CC/FDST-            1:43.76  
      47.39   56.37                                                
  2 Todd, Kimberly R           8 LTA-CA                         1:56.86  
  3 Theis, Rylee M             8 LTA-CA                         2:02.53  
      54.59 1:07.94                                                
  4 Varin, Brielle A           5 FDST-CC                        2:46.97  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Wentzel, Olive A           8 PUMA-CA                          24.71  
WHIT - Division  
  1 Chavez, Angelica Q         8 LTA-CA                           23.18  
  2 McCarley, Caitlin A        8 LTA-CA                           24.20  
  3 Watson, Breya J            7 Unattached-CC/FDST-              24.73  
  4 Buell, Lauren A            7 YNEZ-CA                          25.98  
  5 Murphy, Eva T              6 LTA-CA                           28.34  
  6 Halbeisen, Charlee L       7 LTA-CA                           28.48  
  7 Todd, Kimberly R           8 LTA-CA                           29.63  
  8 Elzer, Megan O             8 PUMA-CA                          29.85  
  9 Risner, Brinlee S          7 PUMA-CA                          31.57  
 10 Theis, Rylee M             8 LTA-CA                           31.96  
 11 Varin, Brielle A           5 FDST-CC                          34.24  
 12 Alvarez, Kourtney R        6 SMSC-CA                          36.11  
 -- Brewer, Alexia L           5 PUMA-CA                             DQ  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Facenda, Hana M            8 SBSC-CA                          51.39  
  2 Chavez, Angelica Q         8 LTA-CA                           51.76  
  3 McCarley, Caitlin A        8 LTA-CA                           52.87  
WHIT - Division  
  1 Watson, Breya J            7 Unattached-CC/FDST-              52.76  
  2 Brewer, Kenzie L           7 PUMA-CA                          54.46  
  3 Simon, Shalom E            8 SBSC-CA                          55.50  
  4 Buell, Lauren A            7 YNEZ-CA                          57.37  
  5 Todd, Kimberly R           8 LTA-CA                         1:00.97  
  6 Murphy, Eva T              6 LTA-CA                         1:04.28  
  7 Halbeisen, Charlee L       7 LTA-CA                         1:06.77  
  8 Theis, Rylee M             8 LTA-CA                         1:12.97  
 -- Varin, Brielle A           5 FDST-CC                             DQ  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCarley, Caitlin A        8 LTA-CA                           26.15  
  2 Chavez, Angelica Q         8 LTA-CA                           28.17  
  3 Theis, Rylee M             8 LTA-CA                           30.91  
  4 Watson, Breya J            7 Unattached-CC/FDST-              33.29  
  5 Varin, Brielle A           5 FDST-CC                          42.78  
  6 Murphy, Eva T              6 LTA-CA                           43.05  
  7 Todd, Kimberly R           8 LTA-CA                           46.66  
 -- Risner, Brinlee S          7 PUMA-CA                             DQ  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCarley, Caitlin A        8 LTA-CA                           59.64  
  2 Fisher, Ari C              8 PUMA-CA                          59.83  
  3 Chavez, Angelica Q         8 LTA-CA                         1:00.13  
  4 Facenda, Hana M            8 SBSC-CA                        1:00.69  
  5 Drabik, Josie L            7 SBSC-CA                        1:01.39  
  6 Simon, Shalom E            8 SBSC-CA                        1:01.44  
  7 Theis, Rylee M             8 LTA-CA                         1:07.99  
  8 Kinney, Zia J              8 PUMA-CA                        1:14.40  
  9 Varin, Brielle A           5 FDST-CC                        1:46.81  
 -- Todd, Kimberly R           8 LTA-CA                              DQ  
 -- Murphy, Eva T              6 LTA-CA                              DQ  
 -- Buell, Lauren A            7 YNEZ-CA                             DQ  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCarley, Caitlin A        8 LTA-CA                           24.56  
  2 Buell, Lauren A            7 YNEZ-CA                          29.74  
  3 Watson, Breya J            7 Unattached-CC/FDST-              31.52  
  4 Chavez, Angelica Q         8 LTA-CA                           34.21  
  5 Murphy, Eva T              6 LTA-CA                           42.68  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Kenzie L           7 PUMA-CA                          50.08  
  2 Drabik, Josie L            7 SBSC-CA                        1:01.94  
  3 Simon, Shalom E            8 SBSC-CA                        1:02.36  
  4 Facenda, Hana M            8 SBSC-CA                        1:02.72  
  5 McCarley, Caitlin A        8 LTA-CA                         1:05.75  
  6 Kinney, Zia J              8 PUMA-CA                        1:09.20  
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Kenzie L           7 PUMA-CA                        1:54.83  
      57.17   57.66                                                
  2 Chavez, Angelica Q         8 LTA-CA                         2:07.00  
    1:04.03 1:02.97                                                
  3 Kinney, Zia J              8 PUMA-CA                        2:24.18  
    1:10.40 1:13.78                                                
 -- Watson, Breya J            7 Unattached-CC/FDST-                 DQ  
      59.45 1:05.07                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Oka-Fedder, Sophia K      10 FDST-CC                          31.41  
  2 Mohan, Nikita T           10 FDST-CC                          34.15  
RED - Division  
  1 Crass, Addy M             10 FDST-CC                          33.85  
  2 Murphy, Kimberly M        10 LTA-CA                           34.43  
  3 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA                          34.45  
  4 Morales, Alyson T         10 NCA-CA                           35.90  
  5 Palmer, McKenna A         10 FDST-CC                          36.33  
WHIT - Division  
  1 Jones, Tessa L            10 PUMA-CA                          34.63  
  2 Clark, Tierney G           9 SBSC-CA                          34.95  
  3 Gallardo, Lily C          10 SBSC-CA                          35.23  
  4 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA                          36.94  
  5 Watson, Addia H           10 Unattached-CC/FDST-              37.00  
  6 Northrop, Skylar N        10 LTA-CA                           39.92  
  7 Sorensen, Briar L         10 SBSC-CA                          39.98  
  8 Holt-Rhodes, Kat J        10 SMSC-CA                          41.24  
  9 Steinhardt, Malya R       10 FDST-CC                          41.81  
 10 Vazquez, Marlene *         9 LTA-CA                           42.25  
 11 Halbeisen, Lucy E          9 LTA-CA                           43.18  
 12 Medina, Michelle           9 LTA-CA                           46.26  
 13 Risner, Roslyn M          10 PUMA-CA                          48.34  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Oka-Fedder, Sophia K      10 FDST-CC                        1:06.24  
      31.63   34.61                                                
  2 Mohan, Nikita T           10 FDST-CC                        1:11.93  
      33.33   38.60                                                
RED - Division  
  1 Crass, Addy M             10 FDST-CC                        1:14.84  
  2 Clark, Tierney G           9 SBSC-CA                        1:16.94  
      36.16   40.78                                                
  3 Murphy, Kimberly M        10 LTA-CA                         1:18.01  
      37.80   40.21                                                
  4 Palmer, McKenna A         10 FDST-CC                        1:18.57  
      37.58   40.99                                                
WHIT - Division  
  1 Gallardo, Lily C          10 SBSC-CA                        1:17.34  
      38.12   39.22                                                
  2 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA                        1:18.32  
      36.35   41.97                                                
  3 Watson, Addia H           10 Unattached-CC/FDST-            1:19.96  
      37.75   42.21                                                
  4 Morales, Alyson T         10 NCA-CA                         1:20.87  
      39.46   41.41                                                
  5 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA                        1:26.29  
      39.45   46.84                                                
  6 Sorensen, Briar L         10 SBSC-CA                        1:33.95  
      45.34   48.61                                                
  7 Vazquez, Marlene *         9 LTA-CA                         1:34.75  
      44.89   49.86                                                
  8 Holt-Rhodes, Kat J        10 SMSC-CA                        1:36.17  
      44.77   51.40                                                
  9 Halbeisen, Lucy E          9 LTA-CA                         1:36.53  
      44.96   51.57                                                
 10 Medina, Michelle           9 LTA-CA                         1:37.02  
      46.41   50.61                                                
 11 Steinhardt, Malya R       10 FDST-CC                        1:41.46  
 12 Risner, Roslyn M          10 PUMA-CA                        1:45.04  
      49.76   55.28                                                
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Oka-Fedder, Sophia K      10 FDST-CC                        2:27.59  
      34.91   37.06   37.63   37.99                                
  2 Crass, Addy M             10 FDST-CC                        2:34.22  
      35.60   38.93   39.77   39.92                                
RED - Division  
  1 Wordal, Siri A            10 YNEZ-CA                        2:45.87  
      36.75   44.05   43.28   41.79                                
WHIT - Division  
  1 Mohan, Nikita T           10 FDST-CC                        2:33.43  
      33.54   38.05   39.87   41.97                                
  2 Jones, Tessa L            10 PUMA-CA                        2:47.53  
    2:04.08   43.77   15.50                                        
  3 Gallardo, Lily C          10 SBSC-CA                        2:50.14  
      37.91   43.23   44.95   44.05                                
  4 Murphy, Kimberly M        10 LTA-CA                         2:52.26  
      38.45   44.65   46.14   43.02                                
  5 Clark, Tierney G           9 SBSC-CA                        2:55.65  
      37.04   45.14   48.38   45.09                                
  6 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA                        3:02.41  
      39.78   50.12   48.48   44.03                                
  7 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA                        3:06.67  
      42.30   49.04   49.39   45.94                                
  8 Medina, Michelle           9 LTA-CA                         3:30.88  
      45.10   51.54   58.89   55.35                                
  9 Sorensen, Briar L         10 SBSC-CA                        3:31.53  
      43.93   56.91   55.54   55.15                                
 10 Steinhardt, Malya R       10 FDST-CC                        3:42.98  
      46.94   58.63 1:01.60   55.81                                
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Oka-Fedder, Sophia K      10 FDST-CC                          34.44  
  2 Jaramilla, Gabrielle S     9 SBSC-CA                          38.86  
  3 Mohan, Nikita T           10 FDST-CC                          39.13  
  4 Clark, Tierney G           9 SBSC-CA                          40.48  
RED - Division  
  1 Crass, Addy M             10 FDST-CC                          39.29  
  2 Jones, Tessa L            10 PUMA-CA                          43.20  
WHIT - Division  
  1 Gallardo, Lily C          10 SBSC-CA                          40.66  
  2 McAvoy, Keira H            9 SBSC-CA                          43.52  
  3 Murphy, Kimberly M        10 LTA-CA                           43.53  
  4 Wordal, Siri A            10 YNEZ-CA                          43.68  
  5 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA                          44.35  
  6 Jebens, Nova K            10 SMSC-CA                          44.67  
  7 Watson, Addia H           10 Unattached-CC/FDST-              47.40  
  8 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA                          48.11  
  9 Perez, Hope B             10 SMSC-CA                          50.40  
 10 Northrop, Skylar N        10 LTA-CA                           50.47  
 11 Holt-Rhodes, Kat J        10 SMSC-CA                          50.50  
 12 Vazquez, Marlene *         9 LTA-CA                           50.83  
 13 Bohnett, Jenna A           9 SBSC-CA                          51.40  
 14 Sorensen, Briar L         10 SBSC-CA                          52.70  
 15 Bennett, Ellie M           9 NCA-CA                           53.36  
 16 Medina, Michelle           9 LTA-CA                           53.78  
 17 Killgore, Sadie R          9 LTA-CA                           55.13  
 18 Halbeisen, Lucy E          9 LTA-CA                           55.20  
 19 Steinhardt, Malya R       10 FDST-CC                          56.68  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Oka-Fedder, Sophia K      10 FDST-CC                        1:14.29  
      35.86   38.43                                                
  2 Palmer, McKenna A         10 FDST-CC                        1:30.22  
      44.19   46.03                                                
RED - Division  
  1 Crass, Addy M             10 FDST-CC                        1:24.43  
      41.60   42.83                                                
  2 Gallardo, Lily C          10 SBSC-CA                        1:29.39  
      43.96   45.43                                                
WHIT - Division  
  1 Jones, Tessa L            10 PUMA-CA                        1:26.54  
  2 Clark, Tierney G           9 SBSC-CA                        1:27.68  
      42.30   45.38                                                
  3 Murphy, Kimberly M        10 LTA-CA                         1:32.33  
      45.68   46.65                                                
  4 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA                        1:38.28  
      47.90   50.38                                                
  5 Watson, Addia H           10 Unattached-CC/FDST-            1:43.00  
      48.14   54.86                                                
  6 Medina, Michelle           9 LTA-CA                         1:48.36  
  7 Steinhardt, Malya R       10 FDST-CC                        2:04.13  
 -- Sorensen, Briar L         10 SBSC-CA                             DQ  
      56.59   57.82                                                
 -- Vazquez, Marlene *         9 LTA-CA                              DQ  
      55.63   56.59                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Oka-Fedder, Sophia K      10 FDST-CC                          37.76  
  2 Mohan, Nikita T           10 FDST-CC                          39.86  
  3 Wordal, Siri A            10 YNEZ-CA                          47.11  
RED - Division  
  1 Crass, Addy M             10 FDST-CC                          46.45  
  2 Gallardo, Lily C          10 SBSC-CA                          48.22  
  3 Murphy, Kimberly M        10 LTA-CA                           48.41  
WHIT - Division  
  1 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA                          47.13  
  2 Watson, Addia H           10 Unattached-CC/FDST-              49.22  
  3 Morales, Alyson T         10 NCA-CA                           50.49  
  4 Gonzalez, Madison M       10 YNEZ-CA                          52.07  
  5 Jones, Tessa L            10 PUMA-CA                          53.38  
  6 McAvoy, Keira H            9 SBSC-CA                          54.70  
  7 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA                          56.32  
  8 Clark, Tierney G           9 SBSC-CA                          57.06  
  9 Killgore, Sadie R          9 LTA-CA                           58.64  
 10 Brewer, Kai R             10 PUMA-CA                        1:01.02  
 11 Medina, Michelle           9 LTA-CA                         1:01.07  
 12 Sorensen, Briar L         10 SBSC-CA                        1:01.79  
 13 Vazquez, Marlene *         9 LTA-CA                         1:04.23  
 14 Halbeisen, Lucy E          9 LTA-CA                         1:05.92  
 15 Bohnett, Jenna A           9 SBSC-CA                        1:07.49  
 16 Northrop, Skylar N        10 LTA-CA                         1:14.99  
 -- Jebens, Nova K            10 SMSC-CA                             DQ  
 -- Bennett, Ellie M           9 NCA-CA                              DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Oka-Fedder, Sophia K      10 FDST-CC                        1:23.59  
      40.02   43.57                                                
  2 Mohan, Nikita T           10 FDST-CC                        1:25.48  
      40.24   45.24                                                
  3 Crass, Addy M             10 FDST-CC                        1:39.72  
      48.26   51.46                                                
WHIT - Division  
  1 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA                        1:41.14  
      49.11   52.03                                                
  2 Gallardo, Lily C          10 SBSC-CA                        1:45.98  
      50.12   55.86                                                
  3 Palmer, McKenna A         10 FDST-CC                        1:50.33  
      52.98   57.35                                                
  4 Jones, Tessa L            10 PUMA-CA                        1:50.90  
  5 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA                        1:53.59  
      55.85   57.74                                                
  6 Morales, Alyson T         10 NCA-CA                         1:54.46  
      54.84   59.62                                                
  7 Risner, Roslyn M          10 PUMA-CA                        2:27.22  
    1:12.36 1:14.86                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mohan, Nikita T           10 FDST-CC                          37.54  
RED - Division  
  1 Jaramilla, Gabrielle S     9 SBSC-CA                          38.11  
WHIT - Division  
  1 Crass, Addy M             10 FDST-CC                          37.89  
  2 Murphy, Kimberly M        10 LTA-CA                           41.42  
  3 Jones, Tessa L            10 PUMA-CA                          41.78  
  4 Gallardo, Lily C          10 SBSC-CA                          43.60  
  5 Clark, Tierney G           9 SBSC-CA                          45.43  
  6 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA                          46.99  
  7 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA                          47.87  
  8 Watson, Addia H           10 Unattached-CC/FDST-              52.62  
  9 Northrop, Skylar N        10 LTA-CA                           55.89  
 10 Vazquez, Marlene *         9 LTA-CA                           57.37  
 11 Medina, Michelle           9 LTA-CA                           58.73  
 12 Risner, Roslyn M          10 PUMA-CA                        1:01.49  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Oka-Fedder, Sophia K      10 FDST-CC                        1:26.33  
      40.76   45.57                                                
RED - Division  
  1 Mohan, Nikita T           10 FDST-CC                        1:37.15  
      42.25   54.90                                                
WHIT - Division  
  1 Jones, Tessa L            10 PUMA-CA                        1:40.26  
      45.27   54.99                                                
  2 Morales, Alyson T         10 NCA-CA                         1:40.38  
      43.98   56.40                                                
  3 Gallardo, Lily C          10 SBSC-CA                        1:48.07  
      49.33   58.74                                                
  4 Clark, Tierney G           9 SBSC-CA                        2:00.36  
      55.26 1:05.10                                                
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Oka-Fedder, Sophia K      10 FDST-CC                        1:16.50  
      37.16   39.34                                                
  2 Mohan, Nikita T           10 FDST-CC                        1:23.16  
      40.63   42.53                                                
RED - Division  
  1 Jones, Tessa L            10 PUMA-CA                        1:32.26  
      43.13   49.13                                                
  2 Morales, Alyson T         10 NCA-CA                         1:33.13  
      43.11   50.02                                                
WHIT - Division  
  1 Crass, Addy M             10 FDST-CC                        1:22.70  
      38.43   44.27                                                
  2 Gallardo, Lily C          10 SBSC-CA                        1:31.51  
      44.41   47.10                                                
  3 Wordal, Siri A            10 YNEZ-CA                        1:31.61  
      46.72   44.89                                                
  4 Chen, Kristie F           10 SMSC-CA                        1:31.69  
      45.66   46.03                                                
  5 Murphy, Kimberly M        10 LTA-CA                         1:31.95  
      44.01   47.94                                                
  6 Clark, Tierney G           9 SBSC-CA                        1:37.23  
      44.19   53.04                                                
  7 McAvoy, Keira H            9 SBSC-CA                        1:39.76  
      48.55   51.21                                                
  8 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA                        1:41.82  
      49.29   52.53                                                
  9 Watson, Addia H           10 Unattached-CC/FDST-            1:44.69  
      54.15   50.54                                                
 10 Vazquez, Marlene *         9 LTA-CA                         1:50.61  
      51.75   58.86                                                
 11 Brewer, Kai R             10 PUMA-CA                        1:57.94  
      56.38 1:01.56                                                
 12 Medina, Michelle           9 LTA-CA                         1:59.08  
      56.80 1:02.28                                                
 13 Steinhardt, Malya R       10 FDST-CC                        2:16.66  
    1:00.19 1:16.47                                                
 -- Killgore, Sadie R          9 LTA-CA                              DQ  
    1:06.96   58.70                                                
 -- Perez, Hope B             10 SMSC-CA                             DQ  
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Oka-Fedder, Sophia K      10 FDST-CC                        2:45.08  
      40.56   41.15   46.73   36.64                                
  2 Mohan, Nikita T           10 FDST-CC                        3:02.60  
      42.88   48.70   48.73   42.29                                
RED - Division  
  1 Murphy, Kimberly M        10 LTA-CA                         3:16.22  
      45.63   52.12   56.98   41.49                                
WHIT - Division  
  1 Morales, Alyson T         10 NCA-CA                         3:26.37  
      45.77   53.89 1:01.12   45.59                                
  2 Clark, Tierney G           9 SBSC-CA                        3:29.39  
      48.83   46.94 1:08.84   44.78                                
  3 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA                        3:31.88  
      48.55   55.26 1:03.44   44.63                                
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Alora, Janeza D           12 BSC-CC                           27.13  
  2 Giannini, Lindsey M       12 PUMA-CA                          28.61  
  3 McCarley, Madison E       12 SBSC-CA                          29.26  
  4 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA                           30.79  
RED - Division  
  1 Ozkan, Yasmin             12 YNEZ-CA                          30.72  
  2 Conway, Clementine L      11 SBSC-CA                          31.10  
  3 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                          31.56  
  4 Rodriguez, Regan          12 Bvs Grizzlies-CC                 31.79  
  5 Nelson, Molly J           12 SBSC-CA                          31.98  
  6 Molinar, Jaydin C         11 PUMA-CA                          32.29  
WHIT - Division  
  1 Herrmann, Kirsten M       12 SMSC-CA                          32.11  
  2 Colegrove, Summer J       11 PASO-CA                          32.48  
  3 Bordin, Eliana R          12 SBSC-CA                          32.87  
  4 Bullock, Maisie K         12 PUMA-CA                          33.29  
  5 Sinner, Berkley K         11 PUMA-CA                          33.52  
  6 Edds, Ella G              11 SMSC-CA                          33.53  
  7 MacEachern, Olivia M      12 LTA-CA                           34.59  
  8 Hill, Maya L              12 LTA-CA                           35.43  
  9 Garcia, Kaya A            12 PUMA-CA                          35.69  
 10 Fitchmun, Avery S         11 PUMA-CA                          35.81  
 11 Patel, Kareena M          11 SMSC-CA                          36.02  
 12 Petryshak, Solomia        11 LTA-CA                           36.03  
 13 Witcher, Ruby G           11 SBSC-CA                          36.46  
 14 Castellanos, Marycielo H  11 SMSC-CA                          37.56  
 15 Blackburn, Mia O          12 LTA-CA                           37.73  
 16 Lane, Madison M           11 LTA-CA                           39.26  
 17 Taylor, Courtney G        11 NCA-CA                           39.58  
 18 Nickerson, Reese R        11 SMSC-CA                          41.17  
 19 Koff, Maddie R            11 LTA-CA                           42.36  
 20 Gallardo, Anya            11 LTA-CA                           43.17  
 21 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA                          44.24  
 22 Espinoza, Itzel           11 LTA-CA                           44.91  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Alora, Janeza D           12 BSC-CC                           59.69  
      28.46   31.23                                                
  2 Giannini, Lindsey M       12 PUMA-CA                        1:02.30  
      29.32   32.98                                                
RED - Division  
  1 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA                         1:07.95  
      32.17   35.78                                                
  2 McCarley, Madison E       12 SBSC-CA                        1:08.90  
      33.10   35.80                                                
  3 Conway, Clementine L      11 SBSC-CA                        1:09.04  
      34.36   34.68                                                
  4 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                        1:10.30  
      33.70   36.60                                                
  5 Edds, Ella G              11 SMSC-CA                        1:11.00  
      34.37   36.63                                                
WHIT - Division  
  1 Rodriguez, Regan          12 Bvs Grizzlies-CC               1:09.65  
      33.54   36.11                                                
  2 Pittman, Lyla I           11 PUMA-CA                        1:10.06  
      33.70   36.36                                                
  3 Ozkan, Yasmin             12 YNEZ-CA                        1:10.60  
      33.01   37.59                                                
  4 Molinar, Jaydin C         11 PUMA-CA                        1:12.45  
      35.11   37.34                                                
  5 Bullock, Maisie K         12 PUMA-CA                        1:13.29  
      34.86   38.43                                                
  6 Bordin, Eliana R          12 SBSC-CA                        1:13.51  
      34.44   39.07                                                
  7 Nelson, Molly J           12 SBSC-CA                        1:13.98  
      34.90   39.08                                                
  8 Herrmann, Kirsten M       12 SMSC-CA                        1:15.05  
      34.79   40.26                                                
  9 Sinner, Berkley K         11 PUMA-CA                        1:15.36  
      35.21   40.15                                                
 10 MacEachern, Olivia M      12 LTA-CA                         1:16.04  
      35.09   40.95                                                
 11 Garcia, Kaya A            12 PUMA-CA                        1:16.26  
      35.39   40.87                                                
 12 Fitchmun, Avery S         11 PUMA-CA                        1:16.99  
      36.59   40.40                                                
 13 Patel, Kareena M          11 SMSC-CA                        1:19.13  
      38.60   40.53                                                
 14 Hill, Maya L              12 LTA-CA                         1:20.41  
      38.79   41.62                                                
 15 Colegrove, Summer J       11 PASO-CA                        1:21.68  
      36.99   44.69                                                
 16 Castellanos, Marycielo H  11 SMSC-CA                        1:23.59  
      39.10   44.49                                                
 17 Granger, Calli            11 SBSC-CA                        1:24.01  
      39.40   44.61                                                
 18 Blackburn, Mia O          12 LTA-CA                         1:27.21  
      41.38   45.83                                                
 19 Nickerson, Reese R        11 SMSC-CA                        1:29.99  
      41.79   48.20                                                
 20 Taylor, Courtney G        11 NCA-CA                         1:31.04  
      41.53   49.51                                                
 21 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA                        1:32.80  
      45.35   47.45                                                
 22 Koff, Maddie R            11 LTA-CA                         1:36.21  
      43.58   52.63                                                
 23 Gallardo, Anya            11 LTA-CA                         1:45.83  
 24 Espinoza, Itzel           11 LTA-CA                         1:49.49  
      49.27 1:00.22                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Alora, Janeza D           12 BSC-CC                         2:16.75  
      30.80   35.57   35.90   34.48                                
RED - Division  
  1 Conway, Clementine L      11 SBSC-CA                        2:27.89  
                      38.27   36.02                                
  2 Miller, Dayjah R          12 San Luis Obispo-CA             2:28.30  
      34.59   38.42   37.10   38.19                                
  3 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                        2:28.91  
      33.52   37.99   39.57   37.83                                
  4 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA                         2:31.23  
      33.12   38.55   40.85   38.71                                
  5 Edds, Ella G              11 SMSC-CA                        2:40.03  
      37.16   41.69   40.83   40.35                                
WHIT - Division  
  1 Pittman, Lyla I           11 PUMA-CA                        2:34.90  
      35.95   38.79   41.05   39.11                                
  2 Niebuhr, Maddie R         11 BSC-CC                         2:43.24  
      35.17   42.02   45.33   40.72                                
  3 Patel, Kareena M          11 SMSC-CA                        2:43.36  
      37.39   43.29   44.11   38.57                                
  4 Bordin, Eliana R          12 SBSC-CA                        2:44.68  
      37.16   41.06   43.61   42.85                                
  5 MacEachern, Olivia M      12 LTA-CA                         2:47.54  
      37.88   43.00   43.63   43.03                                
  6 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA                        3:09.78  
      44.59   48.43   49.07   47.69                                
  7 Blackburn, Mia O          12 LTA-CA                         3:13.62  
      42.40   49.86   52.29   49.07                                
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Alora, Janeza D           12 BSC-CC                         6:07.09  
      32.58   37.19   38.17   38.44   37.94   37.98   37.08   37.31
      36.11   34.29                                                
  2 Edds, Ella G              11 SMSC-CA                        6:30.52  
      35.52   39.67   39.57   39.60   40.17   39.33   39.91   39.66
      39.46   37.63                                                
  3 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA                         6:50.20  
      34.79   39.72   42.77   42.63   41.78   42.90   42.94   41.81
      41.82   39.04                                                
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nelson, Molly J           12 SBSC-CA                          36.36  
RED - Division  
  1 McCarley, Madison E       12 SBSC-CA                          35.25  
  2 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA                           35.81  
  3 Rodriguez, Regan          12 Bvs Grizzlies-CC                 36.64  
  4 Conway, Clementine L      11 SBSC-CA                          40.06  
WHIT - Division  
  1 Herrmann, Kirsten M       12 SMSC-CA                          37.70  
  2 Molinar, Jaydin C         11 PUMA-CA                          39.22  
  3 Perez, Kalani             11 LTA-CA                           40.05  
  4 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                          40.34  
  5 Granger, Calli            11 SBSC-CA                          40.36  
  6 Bordin, Eliana R          12 SBSC-CA                          40.66  
  7 Uceda, Maggie V           12 PUMA-CA                          40.83  
  8 Pittman, Lyla I           11 PUMA-CA                          41.15  
  9 Fitchmun, Avery S         11 PUMA-CA                          41.53  
 10 Niebuhr, Maddie R         11 BSC-CC                           42.36  
 11 Hill, Maya L              12 LTA-CA                           42.53  
 12 Edds, Ella G              11 SMSC-CA                          42.95  
 13 MacEachern, Olivia M      12 LTA-CA                           43.86  
 14 Patel, Kareena M          11 SMSC-CA                          44.38  
 15 Smith, An� M              11 PUMA-CA                          46.03  
 16 Koff, Maddie R            11 LTA-CA                           46.13  
 17 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA                          48.16  
 18 Gallardo, Anya            11 LTA-CA                           53.18  
 19 Espinoza, Itzel           11 LTA-CA                           59.14  
 -- Lane, Madison M           11 LTA-CA                              DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Conway, Clementine L      11 SBSC-CA                        1:23.37  
      41.61   41.76                                                
WHIT - Division  
  1 Bordin, Eliana R          12 SBSC-CA                        1:24.63  
      41.12   43.51                                                
  2 Molinar, Jaydin C         11 PUMA-CA                        1:25.93  
      42.23   43.70                                                
  3 Sinner, Berkley K         11 PUMA-CA                        1:26.22  
      42.63   43.59                                                
  4 Bullock, Maisie K         12 PUMA-CA                        1:26.36  
      41.82   44.54                                                
  5 Herrmann, Kirsten M       12 SMSC-CA                        1:27.96  
      40.39   47.57                                                
  6 Fitchmun, Avery S         11 PUMA-CA                        1:28.89  
      43.28   45.61                                                
  7 Perez, Kalani             11 LTA-CA                         1:29.22  
      42.63   46.59                                                
  8 Edds, Ella G              11 SMSC-CA                        1:29.25  
      44.01   45.24                                                
  9 Granger, Calli            11 SBSC-CA                        1:30.00  
      44.13   45.87                                                
 10 Petryshak, Solomia        11 LTA-CA                         1:32.35  
      46.30   46.05                                                
 11 MacEachern, Olivia M      12 LTA-CA                         1:35.50  
      46.91   48.59                                                
 12 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA                        1:40.81  
      50.49   50.32                                                
 13 Koff, Maddie R            11 LTA-CA                         1:51.65  
      55.16   56.49                                                
 14 Espinoza, Itzel           11 LTA-CA                         2:10.13  
    1:01.42 1:08.71                                                
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Swim-off
  1 Giannini, Lindsey M       12 PUMA-CA                          38.25  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Miller, Dayjah R          12 San Luis Obispo-CA               36.79  
  2 McCarley, Madison E       12 SBSC-CA                          37.87  
  3 Uceda, Maggie V           12 PUMA-CA                          39.08  
  4 Rodriguez, Regan          12 Bvs Grizzlies-CC                 39.55  
RED - Division  
  1 Conway, Clementine L      11 SBSC-CA                          41.21  
  2 Fitchmun, Avery S         11 PUMA-CA                          41.50  
  3 Patel, Kareena M          11 SMSC-CA                          43.68  
WHIT - Division  
  1 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                          44.19  
  2 Nelson, Molly J           12 SBSC-CA                          44.63  
  3 Hill, Maya L              12 LTA-CA                           46.00  
  4 Bordin, Eliana R          12 SBSC-CA                          46.61  
  5 Granger, Calli            11 SBSC-CA                          47.34  
  6 Edds, Ella G              11 SMSC-CA                          47.36  
  7 Molinar, Jaydin C         11 PUMA-CA                          47.47  
  8 Perez, Kalani             11 LTA-CA                           47.53  
  9 Herrmann, Kirsten M       12 SMSC-CA                          47.71  
 10 MacEachern, Olivia M      12 LTA-CA                           48.52  
 11 Blackburn, Mia O          12 LTA-CA                           48.69  
 12 Lane, Madison M           11 LTA-CA                           50.36  
 13 Smith, An� M              11 PUMA-CA                          55.87  
 14 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA                        1:00.55  
 15 Koff, Maddie R            11 LTA-CA                         1:15.04  
 16 Espinoza, Itzel           11 LTA-CA                         1:17.87  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Shabestari, Ava M         12 SBSC-CA                        1:19.94  
      38.07   41.87                                                
  2 Giannini, Lindsey M       12 PUMA-CA                        1:24.66  
      38.25   46.41                                                
RED - Division  
  1 McCarley, Madison E       12 SBSC-CA                        1:23.07  
      40.31   42.76                                                
  2 Rodriguez, Regan          12 Bvs Grizzlies-CC               1:27.91  
      41.15   46.76                                                
  3 Fitchmun, Avery S         11 PUMA-CA                        1:30.40  
      42.37   48.03                                                
  4 Bordin, Eliana R          12 SBSC-CA                        1:36.50  
      46.78   49.72                                                
  5 Patel, Kareena M          11 SMSC-CA                        1:37.15  
      45.88   51.27                                                
  6 Garcia, Kaya A            12 PUMA-CA                        1:39.99  
      46.88   53.11                                                
WHIT - Division  
  1 Nelson, Molly J           12 SBSC-CA                        1:38.87  
      47.33   51.54                                                
  2 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                        1:39.10  
      46.79   52.31                                                
  3 Colegrove, Summer J       11 PASO-CA                        1:39.44  
      46.28   53.16                                                
  4 Blackburn, Mia O          12 LTA-CA                         1:42.50  
      49.36   53.14                                                
  5 Hill, Maya L              12 LTA-CA                         1:43.04  
      49.02   54.02                                                
  6 MacEachern, Olivia M      12 LTA-CA                         1:43.70  
      49.58   54.12                                                
  7 Lane, Madison M           11 LTA-CA                         1:44.48  
      49.42   55.06                                                
  8 Granger, Calli            11 SBSC-CA                        1:45.96  
      51.40   54.56                                                
  9 Castellanos, Marycielo H  11 SMSC-CA                        1:47.56  
      51.17   56.39                                                
 10 Perez, Kalani             11 LTA-CA                         1:48.10  
      51.41   56.69                                                
 11 Taylor, Courtney G        11 NCA-CA                         1:49.46  
      51.19   58.27                                                
 12 Nickerson, Reese R        11 SMSC-CA                        1:53.78  
      53.49 1:00.29                                                
 13 Petryshak, Solomia        11 LTA-CA                         1:57.58  
      55.04 1:02.54                                                
 14 Koff, Maddie R            11 LTA-CA                         2:41.28  
    1:15.31 1:25.97                                                
 -- Witcher, Ruby G           11 SBSC-CA                             DQ  
      56.02 1:05.57                                                
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Alora, Janeza D           12 BSC-CC                           30.15  
  2 McCarley, Madison E       12 SBSC-CA                          32.20  
RED - Division  
  1 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA                           32.61  
  2 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                          35.24  
  3 Molinar, Jaydin C         11 PUMA-CA                          35.58  
WHIT - Division  
  1 Ozkan, Yasmin             12 YNEZ-CA                          37.78  
  2 Perez, Kalani             11 LTA-CA                           37.96  
  3 Garcia, Kaya A            12 PUMA-CA                          39.97  
  4 Nelson, Molly J           12 SBSC-CA                          40.13  
  5 Bullock, Maisie K         12 PUMA-CA                          40.36  
  6 Edds, Ella G              11 SMSC-CA                          42.41  
  7 MacEachern, Olivia M      12 LTA-CA                           44.10  
  8 Herrmann, Kirsten M       12 SMSC-CA                          45.08  
  9 Granger, Calli            11 SBSC-CA                          45.93  
 10 Patel, Kareena M          11 SMSC-CA                          49.64  
 11 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA                          49.65  
 12 Gallardo, Anya            11 LTA-CA                           55.42  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Alora, Janeza D           12 BSC-CC                         1:08.53  
      32.40   36.13                                                
RED - Division  
  1 McCarley, Madison E       12 SBSC-CA                        1:18.64  
      34.44   44.20                                                
  2 Molinar, Jaydin C         11 PUMA-CA                        1:22.04  
      35.36   46.68                                                
WHIT - Division  
  1 Perez, Kalani             11 LTA-CA                         1:26.75  
      38.29   48.46                                                
  2 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                        1:28.00  
      42.75   45.25                                                
  3 Miller, Dayjah R          12 San Luis Obispo-CA             1:29.87  
      41.37   48.50                                                
  4 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA                        1:46.29  
      53.35   52.94                                                
  5 Granger, Calli            11 SBSC-CA                        1:47.86  
      50.32   57.54                                                
  6 Patel, Kareena M          11 SMSC-CA                        1:58.92  
      57.19 1:01.73                                                
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Alora, Janeza D           12 BSC-CC                         1:12.43  
      32.89   39.54                                                
  2 Miller, Dayjah R          12 San Luis Obispo-CA             1:18.08  
      38.28   39.80                                                
RED - Division  
  1 McCarley, Madison E       12 SBSC-CA                        1:14.78  
      34.97   39.81                                                
  2 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA                         1:17.33  
      36.43   40.90                                                
  3 Conway, Clementine L      11 SBSC-CA                        1:20.00  
      40.25   39.75                                                
  4 Rodriguez, Regan          12 Bvs Grizzlies-CC               1:21.67  
      37.55   44.12                                                
  5 Molinar, Jaydin C         11 PUMA-CA                        1:23.17  
      38.25   44.92                                                
  6 Nelson, Molly J           12 SBSC-CA                        1:23.67  
      38.94   44.73                                                
  7 Bordin, Eliana R          12 SBSC-CA                        1:24.87  
      40.40   44.47                                                
  8 Uceda, Maggie V           12 PUMA-CA                        1:25.21  
      42.15   43.06                                                
WHIT - Division  
  1 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                        1:21.89  
      37.73   44.16                                                
  2 Fitchmun, Avery S         11 PUMA-CA                        1:26.24  
      42.16   44.08                                                
  3 Pittman, Lyla I           11 PUMA-CA                        1:26.30  
      41.10   45.20                                                
  4 Niebuhr, Maddie R         11 BSC-CC                         1:26.48  
      42.08   44.40                                                
  5 Edds, Ella G              11 SMSC-CA                        1:30.21  
      43.87   46.34                                                
  6 Herrmann, Kirsten M       12 SMSC-CA                        1:30.63  
  7 Granger, Calli            11 SBSC-CA                        1:30.90  
      44.56   46.34                                                
  8 Hill, Maya L              12 LTA-CA                         1:31.16  
      43.76   47.40                                                
  9 MacEachern, Olivia M      12 LTA-CA                         1:31.77  
      46.37   45.40                                                
 10 Patel, Kareena M          11 SMSC-CA                        1:37.78  
      50.53   47.25                                                
 11 Blackburn, Mia O          12 LTA-CA                         1:40.40  
      49.12   51.28                                                
 12 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA                        1:45.91  
      48.83   57.08                                                
 13 Koff, Maddie R            11 LTA-CA                         1:59.90  
      52.92 1:06.98                                                
 14 Gallardo, Anya            11 LTA-CA                         2:01.35  
      55.65 1:05.70                                                
 -- Espinoza, Itzel           11 LTA-CA                              DQ  
      58.82 1:18.77                                                
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Conway, Clementine L      11 SBSC-CA                        2:46.00  
      41.41   43.38   46.62   34.59                                
RED - Division  
  1 McCarley, Madison E       12 SBSC-CA                        2:42.94  
      34.33   44.87   46.64   37.10                                
  2 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA                         2:50.36  
      37.31   45.74   49.91   37.40                                
  3 Bordin, Eliana R          12 SBSC-CA                        2:54.30  
      38.72   45.94   50.29   39.35                                
WHIT - Division  
  1 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                        3:01.39  
      37.87   49.73   55.29   38.50                                
  2 Edds, Ella G              11 SMSC-CA                        3:03.33  
      44.55   46.12   54.45   38.21                                
  3 Pittman, Lyla I           11 PUMA-CA                        3:04.24  
      41.05   47.99   54.87   40.33                                
  4 Patel, Kareena M          11 SMSC-CA                        3:14.34  
      55.33   49.71   51.81   37.49                                
  5 Granger, Calli            11 SBSC-CA                        3:19.94  
      52.84   48.06   56.86   42.18                                
  6 Colegrove, Summer J       11 PASO-CA                        3:21.54  
                              55.32   45.07                        
  7 Petryshak, Solomia        11 LTA-CA                         3:27.91  
      52.04   48.62 1:04.71   42.54                                
  8 LeMaire, Amaya M          11 SMSC-CA                        3:33.09  
      53.15   51.70 1:02.79   45.45                                
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Alora, Janeza D           12 BSC-CC                         5:32.41  
      33.60   37.40   44.72   45.46   49.94   48.45   37.90   34.94
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Calderon, Haley M         17 SMSC-CA                          25.08  
  2 Rehkopf, Lizzy D          17 BSC-CC                           26.55  
  3 Watson, Chesney R         13 FDST-CC                          26.72  
  4 Pearigen, Tabitha M       13 YNEZ-CA                          27.02  
  5 Calderon, Jayza M         15 SMSC-CA                          27.17  
  6 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA               27.43  
  7 Clark, Sarah G            16 NCA-CA                           27.47  
  8 Cusick, Sydney R          16 PUMA-CA                          27.69  
  9 Settje, Ryann G           14 LTA-CA                           27.75  
 10 Garritano, Isabella G     16 PUMA-CA                          28.05  
 11 Oppedahl, Claire M        14 PUMA-CA                          28.10  
 12 Hebrard, kk R             14 PASO-CA                          28.21  
 13 Schuoler, Sabryna A       13 SBSC-CA                          28.44  
 14 Wood, Rachel M            15 PUMA-CA                          28.55  
 15 Arebalo, Amanda M         17 Bvs Grizzlies-CC                 28.72  
 16 Arreguin, Katie N         14 LTA-CA                           28.76  
 17 Rubio, Mariela A          19 FDST-CC                          28.81  
 18 James, Kierah L           15 LTA-CA                           28.82  
 19 Maxie, Olivia R           13 PUMA-CA                          28.99  
 20 Seidel, Tyler A           15 NCA-CA                           29.89  
 21 Rice, Hannah              15 BSC-CC                           30.01  
 22 Mosichuk, Morgan C        14 San Luis Obispo-CA               30.41  
 23 Blackburn, Sydnee P       16 Bvs Grizzlies-CC                 30.98  
RED - Division  
  1 Noble, Natalie M          14 FDST-CC                          28.61  
  2 Palmer, Camryn N          14 FDST-CC                          28.72  
  3 Calderon, Kasey M         13 SMSC-CA                          29.51  
  4 Cusick, Sam L             14 PUMA-CA                          29.84  
  5 Blackburn, Allyson N      17 Bvs Grizzlies-CC                 30.00  
  6 Ramos, Vanessa M          14 LTA-CA                           30.19  
  7 Contreras, Isabelle L     13 SMSC-CA                          30.94  
  8 Barton, Natalie N         13 SMSC-CA                          30.95  
  9 Ogorsolka, Stella K       13 PASO-CA                          31.29  
 10 Estes, Taryn A            16 PASO-CA                          32.01  
 11 Crist, Alexis F           16 BSC-CC                           32.39  
 12 Kafeyan, Julia L          15 LTA-CA                           32.70  
 13 Anderson, Jaime M         15 LTA-CA                           32.86  
WHIT - Division  
  1 Brady, Leilani R          14 LTA-CA                           33.44  
  2 Smith, Charleigh A        14 NCA-CA                           33.70  
  3 Juricek, Valentina D      13 SBSC-CA                          33.87  
  4 Kamei, Lisa               13 SBSC-CA                          35.57  
  5 Espinoza, Maria C         13 NCA-CA                           35.62  
  6 Vance, Vanessa M          14 SBSC-CA                          36.87  
  7 Rojas, Adriana R          14 LTA-CA                           38.53  
  8 Nickerson, Paige P        13 SMSC-CA                          38.75  
  9 Russell, Katrina L        13 PASO-CA                          39.32  
 10 Medina, Jocelyn           13 LTA-CA                           40.06  
 11 Bittle, Logann M          13 BSC-CC                           42.80  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Calderon, Haley M         17 SMSC-CA                          54.32  
      26.05   28.27                                                
  2 Watson, Chesney R         13 FDST-CC                          57.38  
      27.85   29.53                                                
  3 Rehkopf, Lizzy D          17 BSC-CC                           57.83  
      27.62   30.21                                                
  4 Pearigen, Tabitha M       13 YNEZ-CA                          59.25  
      28.22   31.03                                                
  5 Clark, Sarah G            16 NCA-CA                           59.54  
      29.04   30.50                                                
  6 Oppedahl, Claire M        14 PUMA-CA                          59.58  
  7 Calderon, Jayza M         15 SMSC-CA                        1:00.64  
      29.05   31.59                                                
  8 Settje, Ryann G           14 LTA-CA                         1:01.00  
      29.33   31.67                                                
  9 Hebrard, kk R             14 PASO-CA                        1:01.14  
      29.07   32.07                                                
 10 Garritano, Isabella G     16 PUMA-CA                        1:01.21  
      30.42   30.79                                                
 11 Arreguin, Katie N         14 LTA-CA                         1:01.33  
      29.82   31.51                                                
 12 Cusick, Sydney R          16 PUMA-CA                        1:01.49  
      29.80   31.69                                                
 13 Seidel, Tyler A           15 NCA-CA                         1:03.45  
      30.26   33.19                                                
 14 Calderon, Kasey M         13 SMSC-CA                        1:03.58  
      31.50   32.08                                                
 15 Rubio, Mariela A          19 FDST-CC                        1:03.64  
      30.59   33.05                                                
 16 James, Kierah L           15 LTA-CA                         1:03.94  
      30.87   33.07                                                
 17 Schuoler, Sabryna A       13 SBSC-CA                        1:04.06  
      30.44   33.62                                                
 18 Wood, Rachel M            15 PUMA-CA                        1:04.30  
      31.02   33.28                                                
 19 Arebalo, Amanda M         17 Bvs Grizzlies-CC               1:04.56  
      30.34   34.22                                                
RED - Division  
  1 Noble, Natalie M          14 FDST-CC                        1:02.22  
      30.57   31.65                                                
  2 Palmer, Camryn N          14 FDST-CC                        1:02.76  
      30.41   32.35                                                
  3 Maxie, Olivia R           13 PUMA-CA                        1:03.47  
      30.99   32.48                                                
  4 Cusick, Sam L             14 PUMA-CA                        1:04.87  
  5 Barton, Natalie N         13 SMSC-CA                        1:05.84  
      31.88   33.96                                                
  6 Mosichuk, Morgan C        14 San Luis Obispo-CA             1:06.49  
      32.12   34.37                                                
  7 Ogorsolka, Stella K       13 PASO-CA                        1:06.89  
      32.17   34.72                                                
  8 Ramos, Vanessa M          14 LTA-CA                         1:06.92  
      32.92   34.00                                                
  9 Contreras, Isabelle L     13 SMSC-CA                        1:07.39  
      32.25   35.14                                                
 10 Rice, Hannah              15 BSC-CC                         1:08.37  
      31.63   36.74                                                
 11 Jamieson, Petula P        13 FDST-CC                        1:09.95  
      34.21   35.74                                                
 12 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA                        1:11.02  
      33.85   37.17                                                
WHIT - Division  
  1 Estes, Taryn A            16 PASO-CA                        1:09.40  
      33.68   35.72                                                
  2 Boughton-Proano, Lyla W   13 San Luis Obispo-CA             1:12.26  
      34.94   37.32                                                
  3 Kafeyan, Julia L          15 LTA-CA                         1:12.96  
      36.29   36.67                                                
  4 Crist, Alexis F           16 BSC-CC                         1:12.97  
      34.20   38.77                                                
  5 Anderson, Jaime M         15 LTA-CA                         1:13.88  
      35.73   38.15                                                
  6 Brady, Leilani R          14 LTA-CA                         1:18.08  
      36.83   41.25                                                
  7 Espinoza, Maria C         13 NCA-CA                         1:20.24  
      37.41   42.83                                                
  8 Vance, Vanessa M          14 SBSC-CA                        1:20.65  
  9 Russell, Katrina L        13 PASO-CA                        1:29.37  
      43.24   46.13                                                
 10 Rojas, Adriana R          14 LTA-CA                         1:30.50  
      43.10   47.40                                                
 11 Nickerson, Paige P        13 SMSC-CA                        1:31.23  
 12 Medina, Jocelyn           13 LTA-CA                         1:31.79  
      40.66   51.13                                                
 13 Bittle, Logann M          13 BSC-CC                         1:38.48  
      47.36   51.12                                                
 -- Juricek, Valentina D      13 SBSC-CA                             DQ  
      37.34   42.32                                                
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Watson, Chesney R         13 FDST-CC                        2:02.90  
      28.99   31.64   31.55   30.72                                
  2 Rehkopf, Lizzy D          17 BSC-CC                         2:04.57  
      28.65   31.29   32.30   32.33                                
  3 Pearigen, Tabitha M       13 YNEZ-CA                        2:10.27  
      29.78   33.11   34.18   33.20                                
  4 Springer, Abby Q          15 PASO-CA                        2:11.15  
      31.51   33.28   33.38   32.98                                
  5 Calderon, Jayza M         15 SMSC-CA                        2:11.25  
      30.83   33.27   34.15   33.00                                
  6 Arreguin, Katie N         14 LTA-CA                         2:13.80  
      30.15   32.79   35.63   35.23                                
  7 Wordal, Elsie K           13 YNEZ-CA                        2:15.61  
      30.73   34.29   35.74   34.85                                
  8 Rubio, Mariela A          19 FDST-CC                        2:16.95  
      31.56   34.72   35.24   35.43                                
RED - Division  
  1 Garritano, Isabella G     16 PUMA-CA                        2:14.76  
      31.70   34.22   35.26   33.58                                
  2 Noble, Natalie M          14 FDST-CC                        2:15.29  
      32.86   33.75   34.28   34.40                                
  3 Hebrard, kk R             14 PASO-CA                        2:16.05  
      31.23   34.18   35.79   34.85                                
  4 Calderon, Kasey M         13 SMSC-CA                        2:18.01  
      32.76   35.90   35.59   33.76                                
  5 Barton, Natalie N         13 SMSC-CA                        2:18.33  
      32.54   35.02   35.78   34.99                                
  6 Palmer, Camryn N          14 FDST-CC                        2:18.39  
      33.63   35.54   34.77   34.45                                
  7 Schuoler, Sabryna A       13 SBSC-CA                        2:18.40  
      31.45   35.11   36.12   35.72                                
  8 Blackburn, Allyson N      17 Bvs Grizzlies-CC               2:21.94  
      32.17   35.80   37.06   36.91                                
  9 Settje, Ryann G           14 LTA-CA                         2:22.01  
      33.02   35.72   37.44   35.83                                
 10 Wordal, Brit B            16 YNEZ-CA                        2:22.27  
      33.17   36.09   38.16   34.85                                
 11 Crose, Grace N            14 PASO-CA                        2:23.16  
      33.82   36.97   37.40   34.97                                
 12 Jamieson, Petula P        13 FDST-CC                        2:23.76  
      34.37   37.71   36.64   35.04                                
 13 Ogorsolka, Stella K       13 PASO-CA                        2:26.42  
      33.87   36.63   37.96   37.96                                
 14 Russell, Aleah W          17 PASO-CA                        2:28.17  
      34.69   37.99   39.26   36.23                                
 15 Estes, Taryn A            16 PASO-CA                        2:29.52  
      35.43   38.00   38.47   37.62                                
 16 Contreras, Isabelle L     13 SMSC-CA                        2:30.21  
      34.07   38.14   40.29   37.71                                
WHIT - Division  
  1 Davenport, Olivia M       14 SBSC-CA                        2:30.93  
      34.18   38.72   40.56   37.47                                
  2 Rice, Hannah              15 BSC-CC                         2:32.24  
      32.61   37.67   41.07   40.89                                
  3 Boughton-Proano, Lyla W   13 San Luis Obispo-CA             2:37.40  
      37.69   39.57   41.80   38.34                                
  4 Underwood, Anna K         14 BSC-CC                         2:37.73  
      34.97   39.58   41.90   41.28                                
  5 Ball, Tiffany N           13 SBSC-CA                        2:45.75  
      37.25   42.38   43.67   42.45                                
  6 Rodriguez Verducco, Laur  13 NCA-CA                         2:56.04  
      35.56   43.68   48.61   48.19                                
  7 Juricek, Valentina D      13 SBSC-CA                        2:58.32  
      39.65   43.95   47.01   47.71                                
  8 Medina, Jocelyn           13 LTA-CA                         3:27.40  
      41.41   52.63 1:53.36                                        
 -- Brady, Leilani R          14 LTA-CA                         1:25.42  
                      46.35                                        
 
Girls 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Calderon, Haley M         17 SMSC-CA                        5:26.76  
      28.66   31.65   32.22   33.46   33.11   33.17   33.06   34.17
      34.29   32.97                                                
  2 Springer, Abby Q          15 PASO-CA                        5:44.09  
      32.88   34.54   34.74   34.68   34.94   34.45   34.25   34.45
      35.05   34.11                                                
  3 Rehkopf, Lizzy D          17 BSC-CC                         5:44.95  
      30.19   33.38   34.82   35.80   36.09   35.79   35.74   36.20
      34.82   32.12                                                
  4 Pearigen, Tabitha M       13 YNEZ-CA                        5:50.22  
      31.18   34.58   34.92   35.54   36.52   36.45   36.08   36.40
      36.69   31.86                                                
  5 Calderon, Jayza M         15 SMSC-CA                        5:57.96  
      31.91   35.95   36.98   37.01   36.97   36.06   36.96   36.91
      35.51   33.70                                                
  6 Barton, Natalie N         13 SMSC-CA                        5:59.65  
      32.55   35.60   36.39   36.56   36.72   37.29   36.93   36.73
      36.29   34.59                                                
  7 Arreguin, Katie N         14 LTA-CA                         5:59.74  
      31.22   35.03   36.11   36.99   37.35   37.10   37.28   37.18
      36.46   35.02                                                
  8 Noble, Natalie M          14 FDST-CC                        6:03.09  
      34.36   36.58   36.81   36.72 1:13.30 1:50.87   34.63   28.45
  9 Rubio, Mariela A          19 FDST-CC                        6:09.70  
      32.35   35.75   36.42   37.42   37.44   38.19   38.34   39.29
      38.14   36.36                                                
 10 Ogorsolka, Stella K       13 PASO-CA                        6:13.94  
      34.42   37.17   38.06   37.71   38.47   38.13   38.07   38.27
      37.76   35.88                                                
 11 Crose, Grace N            14 PASO-CA                        6:14.33  
      35.43   38.88   39.01   38.76   38.49   38.25   38.10   37.81
      35.83   33.77                                                
 12 Dominguez, Lexi J         14 BSC-CC                         6:18.82  
      32.50   37.12   38.07   39.05   39.00   38.89   38.81   39.62
      39.24   36.52                                                
 13 Jamieson, Petula P        13 FDST-CC                        6:23.28  
      35.46   38.77   40.01   38.16   38.83   38.40   39.70   38.73
      38.11   37.11                                                
 14 Estes, Taryn A            16 PASO-CA                        6:31.81  
      36.26   39.64   40.19   39.88   39.42   39.82   39.61   39.74
      39.11   38.14                                                
 15 Russell, Aleah W          17 PASO-CA                        6:33.04  
      35.90   39.85   39.67   39.81   39.55   40.19   39.63   39.99
      39.92   38.53                                                
 16 Rice, Hannah              15 BSC-CC                         6:55.86  
      33.69   39.66   42.26   43.20   43.41   43.70   43.34   44.15
      42.44   40.01                                                
 17 Underwood, Anna K         14 BSC-CC                         7:03.08  
      35.88   41.25   43.78   44.13   44.46   43.71   43.75   44.08
      41.79   40.25                                                
 
Girls 13 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Watson, Chesney R         13 FDST-CC                       11:09.54  
      30.32   33.12   33.59   33.80   34.11   33.87   33.89   33.82
      33.80   34.04   33.74   33.53   33.15   33.80   34.13   33.66
      33.67   34.07   33.68   31.75                                
  2 Arreguin, Katie N         14 LTA-CA                        13:01.89  
      34.44   38.25   38.87   38.80   39.87   39.35   39.92   39.98
      39.48   40.21   39.37   39.56   39.61   39.57   39.74   39.41
      39.26   39.76   38.93   37.51                                
  3 Palmer, Camryn N          14 FDST-CC                       13:05.56  
      35.83   40.02   40.62   40.14   40.19   39.77   40.08   41.12
      40.01   40.68   40.36   39.80   39.58   39.57   39.80   39.38
      39.11   38.16   37.61   33.73                                
  4 Schuoler, Sabryna A       13 SBSC-CA                       13:06.13  
      35.26   39.84   39.76   40.01   38.67   39.59   38.95   39.81
      39.04   39.62   39.18   39.96   40.30   40.20   40.00   40.44
      40.65   40.98   38.04   35.83                                
  5 Arebalo, Amanda M         17 Bvs Grizzlies-CC              14:20.97  
      35.38   40.12   41.87   44.19   43.66   44.32   44.50   45.11
      44.59   44.41   44.36   43.86   42.69   44.01   44.85   42.45
      43.69   43.68   43.49   39.74                                
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Follmer, Lizzy J          18 OAPB-PC                          59.30  
      28.71   30.59                                                
  2 Koc, Naya                 14 San Luis Obispo-CA             1:04.89  
      31.71   33.18                                                
  3 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA             1:07.25  
      31.91   35.34                                                
  4 Maxie, Olivia R           13 PUMA-CA                        1:07.35  
      33.67   33.68                                                
  5 Watson, Chesney R         13 FDST-CC                        1:08.52  
      33.38   35.14                                                
  6 Noble, Natalie M          14 FDST-CC                        1:08.85  
      34.13   34.72                                                
  7 Calderon, Jayza M         15 SMSC-CA                        1:13.45  
      36.01   37.44                                                
  8 Hebrard, kk R             14 PASO-CA                        1:13.61  
      35.26   38.35                                                
  9 Blackburn, Allyson N      17 Bvs Grizzlies-CC               1:15.17  
      36.81   38.36                                                
RED - Division  
  1 Palmer, Camryn N          14 FDST-CC                        1:12.99  
      35.46   37.53                                                
  2 Mosichuk, Morgan C        14 San Luis Obispo-CA             1:14.12  
      35.94   38.18                                                
  3 Settje, Ryann G           14 LTA-CA                         1:15.61  
      37.21   38.40                                                
  4 Wordal, Elsie K           13 YNEZ-CA                        1:15.66  
      36.84   38.82                                                
  5 Dominguez, Lexi J         14 BSC-CC                         1:15.73  
      36.14   39.59                                                
  6 Wordal, Brit B            16 YNEZ-CA                        1:17.28  
      37.61   39.67                                                
  7 Calderon, Kasey M         13 SMSC-CA                        1:17.73  
  8 Blackburn, Sydnee P       16 Bvs Grizzlies-CC               1:19.10  
      38.84   40.26                                                
  9 Rice, Hannah              15 BSC-CC                         1:20.86  
 10 Estes, Taryn A            16 PASO-CA                        1:24.38  
      40.83   43.55                                                
 11 Crose, Grace N            14 PASO-CA                        1:24.59  
      41.95   42.64                                                
 12 Russell, Aleah W          17 PASO-CA                        1:28.08  
      43.78   44.30                                                
 -- Arebalo, Amanda M         17 Bvs Grizzlies-CC                    DQ  
      38.66   42.04                                                
 -- Underwood, Anna K         14 BSC-CC                              DQ  
      41.23   46.17                                                
WHIT - Division  
  1 Barton, Natalie N         13 SMSC-CA                        1:24.42  
      41.68   42.74                                                
  2 Crist, Alexis F           16 BSC-CC                         1:28.11  
      42.40   45.71                                                
  3 Ball, Tiffany N           13 SBSC-CA                        1:32.89  
      45.88   47.01                                                
  4 Smith, Charleigh A        14 NCA-CA                         1:36.53  
      45.93   50.60                                                
  5 Juricek, Valentina D      13 SBSC-CA                        1:36.62  
      46.61   50.01                                                
  6 Russell, Katrina L        13 PASO-CA                        1:40.08  
      47.71   52.37                                                
  7 Medina, Jocelyn           13 LTA-CA                         1:47.88  
 
Girls 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Follmer, Lizzy J          18 OAPB-PC                        2:08.81  
      29.32   32.12   33.88   33.49                                
  2 Rehkopf, Lizzy D          17 BSC-CC                         2:24.49  
      33.66   36.43   37.41   36.99                                
  3 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA             2:26.73  
      34.54   37.40   37.58   37.21                                
  4 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA                        2:31.05  
      35.38   38.22   39.16   38.29                                
  5 Oppedahl, Claire M        14 PUMA-CA                        2:31.55  
      35.65   38.98   39.44   37.48                                
  6 Clark, Sarah G            16 NCA-CA                         2:33.95  
      35.42   39.03   39.61   39.89                                
  7 Mosichuk, Morgan C        14 San Luis Obispo-CA             2:42.22  
      38.57   41.34   42.37   39.94                                
RED - Division  
  1 Noble, Natalie M          14 FDST-CC                        2:29.69  
      38.67   37.84   37.21   35.97                                
  2 Palmer, Camryn N          14 FDST-CC                        2:30.81  
      37.63   38.38   37.67   37.13                                
  3 Hebrard, kk R             14 PASO-CA                        2:37.04  
      35.91   39.70   40.87   40.56                                
  4 Ogorsolka, Stella K       13 PASO-CA                        2:49.07  
      41.66   43.37   43.21   40.83                                
  5 Seidel, Tyler A           15 NCA-CA                         2:53.18  
      39.26   44.39   45.07   44.46                                
WHIT - Division  
  1 Watson, Chesney R         13 FDST-CC                        2:27.10  
      34.52   37.73   38.06   36.79                                
  2 Calderon, Kasey M         13 SMSC-CA                        2:42.54  
      40.09   41.40   40.95   40.10                                
  3 Dominguez, Lexi J         14 BSC-CC                         2:46.91  
      37.88   43.85   44.45   40.73                                
  4 Kafeyan, Julia L          15 LTA-CA                         2:51.28  
      41.53 1:27.54   41.81    0.40                                
  5 Barton, Natalie N         13 SMSC-CA                        2:52.76  
      41.68   43.24   43.89   43.95                                
  6 Estes, Taryn A            16 PASO-CA                        2:58.43  
      42.97   45.17   45.58   44.71                                
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Calderon, Haley M         17 SMSC-CA                        1:14.58  
      34.79   39.79                                                
  2 Rehkopf, Lizzy D          17 BSC-CC                         1:15.74  
      34.91   40.83                                                
  3 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA                        1:17.79  
      36.95   40.84                                                
  4 Garritano, Isabella G     16 PUMA-CA                        1:18.03  
      37.24   40.79                                                
  5 Blackburn, Allyson N      17 Bvs Grizzlies-CC               1:19.05  
      37.31   41.74                                                
  6 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA                        1:19.11  
      37.53   41.58                                                
  7 Barton, Natalie N         13 SMSC-CA                        1:19.99  
      38.19   41.80                                                
  8 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA             1:20.75  
      38.13   42.62                                                
  9 Maxie, Olivia R           13 PUMA-CA                        1:21.00  
      39.01   41.99                                                
 10 Mosichuk, Morgan C        14 San Luis Obispo-CA             1:21.37  
      38.68   42.69                                                
 11 Calderon, Jayza M         15 SMSC-CA                        1:22.75  
      39.39   43.36                                                
 12 Schuoler, Sabryna A       13 SBSC-CA                        1:24.26  
      40.27   43.99                                                
 13 James, Kierah L           15 LTA-CA                         1:24.83  
      40.14   44.69                                                
 14 Dominguez, Lexi J         14 BSC-CC                         1:24.90  
      39.76   45.14                                                
 15 Cusick, Sam L             14 PUMA-CA                        1:25.26  
      40.33   44.93                                                
 16 Calderon, Kasey M         13 SMSC-CA                        1:26.93  
      41.82   45.11                                                
RED - Division  
  1 Noble, Natalie M          14 FDST-CC                        1:19.10  
      38.55   40.55                                                
  2 Pearigen, Tabitha M       13 YNEZ-CA                        1:22.53  
      38.73   43.80                                                
  3 Jamieson, Petula P        13 FDST-CC                        1:26.18  
      41.75   44.43                                                
  4 Settje, Ryann G           14 LTA-CA                         1:26.42  
      41.05   45.37                                                
  5 Kamei, Lisa               13 SBSC-CA                        1:27.88  
      41.44   46.44                                                
  6 Kafeyan, Julia L          15 LTA-CA                         1:30.72  
      43.44   47.28                                                
  7 Boughton-Proano, Lyla W   13 San Luis Obispo-CA             1:33.02  
      45.08   47.94                                                
WHIT - Division  
  1 Rice, Hannah              15 BSC-CC                         1:32.86  
      43.24   49.62                                                
  2 Palmer, Camryn N          14 FDST-CC                        1:33.01  
      44.76   48.25                                                
  3 Anderson, Jaime M         15 LTA-CA                         1:33.93  
      46.17   47.76                                                
  4 Ogorsolka, Stella K       13 PASO-CA                        1:34.04  
      45.75   48.29                                                
  5 Estes, Taryn A            16 PASO-CA                        1:36.16  
      46.22   49.94                                                
  6 Contreras, Isabelle L     13 SMSC-CA                        1:36.52  
      46.19   50.33                                                
  7 Vance, Vanessa M          14 SBSC-CA                        1:38.05  
      47.37   50.68                                                
  8 Juricek, Valentina D      13 SBSC-CA                        1:38.60  
      45.87   52.73                                                
  9 Russell, Katrina L        13 PASO-CA                        1:40.37  
      47.19   53.18                                                
 10 Espinoza, Maria C         13 NCA-CA                         1:44.52  
      50.42   54.10                                                
 11 Medina, Jocelyn           13 LTA-CA                         1:49.10  
      51.94   57.16                                                
 12 Bittle, Logann M          13 BSC-CC                         1:53.73  
      53.04 1:00.69                                                
 13 Nickerson, Paige P        13 SMSC-CA                        1:55.17  
      54.31 1:00.86                                                
 14 Crist, Alexis F           16 BSC-CC                         1:55.32  
      54.71 1:00.61                                                
 -- Smith, Charleigh A        14 NCA-CA                              DQ  
      44.10   50.65                                                
 
Girls 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Koc, Naya                 14 San Luis Obispo-CA             2:43.53  
      37.62   42.00   42.38   41.53                                
  2 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA                        2:45.80  
      37.93   42.49   43.13   42.25                                
  3 Blackburn, Allyson N      17 Bvs Grizzlies-CC               2:50.01  
      38.40   42.63   44.19   44.79                                
  4 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA                        2:54.51  
      38.93   44.90   45.22   45.46                                
  5 Wordal, Elsie K           13 YNEZ-CA                        2:54.87  
      40.07   44.84   45.26   44.70                                
  6 Mosichuk, Morgan C        14 San Luis Obispo-CA             2:55.67  
      40.14   44.62   45.98   44.93                                
  7 Barton, Natalie N         13 SMSC-CA                        2:57.32  
      39.39   47.59   45.77   44.57                                
RED - Division  
  1 Noble, Natalie M          14 FDST-CC                        2:48.44  
      39.36   42.01   43.76   43.31                                
  2 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA             2:54.05  
      39.18   45.13   45.65   44.09                                
  3 Springer, Abby Q          15 PASO-CA                        2:59.58  
      40.89   46.51   47.38   44.80                                
  4 Jamieson, Petula P        13 FDST-CC                        3:06.53  
      43.00   47.17   48.76   47.60                                
  5 Boughton-Proano, Lyla W   13 San Luis Obispo-CA             3:21.08  
      46.09   52.52   51.78   50.69                                
WHIT - Division  
  1 Calderon, Kasey M         13 SMSC-CA                        3:01.32  
      42.65   46.60   47.42   44.65                                
  2 Ball, Tiffany N           13 SBSC-CA                        3:23.79  
      46.01   53.13   52.94   51.71                                
  3 Juricek, Valentina D      13 SBSC-CA                        3:29.61  
      47.76   53.39   54.06   54.40                                
  4 Russell, Katrina L        13 PASO-CA                        3:38.68  
      48.75   58.55   56.91   54.47                                
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Follmer, Lizzy J          18 OAPB-PC                          59.71  
      27.65   32.06                                                
  2 Watson, Chesney R         13 FDST-CC                        1:07.56  
      31.24   36.32                                                
  3 Rubio, Mariela A          19 FDST-CC                        1:07.69  
      31.44   36.25                                                
  4 Rehkopf, Lizzy D          17 BSC-CC                         1:08.56  
      31.01   37.55                                                
  5 Maxie, Olivia R           13 PUMA-CA                        1:08.77  
      31.72   37.05                                                
  6 Wood, Rachel M            15 PUMA-CA                        1:08.93  
      33.18   35.75                                                
  7 Pearigen, Tabitha M       13 YNEZ-CA                        1:10.45  
      32.35   38.10                                                
RED - Division  
  1 Schuoler, Sabryna A       13 SBSC-CA                        1:11.60  
      33.43   38.17                                                
  2 Dominguez, Lexi J         14 BSC-CC                         1:16.13  
      34.26   41.87                                                
  3 Contreras, Isabelle L     13 SMSC-CA                        1:17.62  
      35.46   42.16                                                
WHIT - Division  
  1 Wordal, Brit B            16 YNEZ-CA                        1:15.86  
      35.27   40.59                                                
  2 Palmer, Camryn N          14 FDST-CC                        1:22.01  
      37.74   44.27                                                
  3 Ball, Tiffany N           13 SBSC-CA                        1:34.75  
      43.51   51.24                                                
 -- Davenport, Olivia M       14 SBSC-CA                             DQ  
      35.13   44.21                                                
 
Girls 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Rubio, Mariela A          19 FDST-CC                        2:45.83  
      33.30   40.52   45.25   46.76                                
WHIT - Division  
  1 Clark, Sarah G            16 NCA-CA                         2:39.26  
      34.01   40.87   43.62   40.76                                
  2 Dominguez, Lexi J         14 BSC-CC                         2:58.04  
      35.50   45.09   48.34   49.11                                
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Follmer, Lizzy J          18 OAPB-PC                        2:13.59  
      28.49   33.04   41.34   30.72                                
  2 Koc, Naya                 14 San Luis Obispo-CA             2:23.56  
      33.26   35.95   43.00   31.35                                
  3 Rehkopf, Lizzy D          17 BSC-CC                         2:23.60  
      32.07   36.66   43.38   31.49                                
  4 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA             2:27.88  
      30.64   38.09   44.48   34.67                                
  5 Maxie, Olivia R           13 PUMA-CA                        2:30.01  
      32.25   37.88   45.31   34.57                                
  6 Springer, Abby Q          15 PASO-CA                        2:30.95  
      34.47   37.95   46.09   32.44                                
  7 Noble, Natalie M          14 FDST-CC                        2:32.30  
      34.51   38.54   45.10   34.15                                
  8 Wood, Rachel M            15 PUMA-CA                        2:32.67  
      33.95   41.59   42.96   34.17                                
  9 Mosichuk, Morgan C        14 San Luis Obispo-CA             2:45.78  
      35.72   43.72   46.43   39.91                                
RED - Division  
  1 Garritano, Isabella G     16 PUMA-CA                        2:33.30  
      32.65   40.65   43.78   36.22                                
  2 Arreguin, Katie N         14 LTA-CA                         2:35.80  
      34.49   38.89   46.85   35.57                                
  3 Dominguez, Lexi J         14 BSC-CC                         2:39.31  
      34.21   42.51   46.97   35.62                                
  4 Calderon, Kasey M         13 SMSC-CA                        2:43.77  
      38.73   44.02   47.54   33.48                                
  5 Settje, Ryann G           14 LTA-CA                         2:44.37  
      36.27   44.27   48.68   35.15                                
  6 Hebrard, kk R             14 PASO-CA                        2:44.71  
      33.31   40.39   56.48   34.53                                
  7 Ogorsolka, Stella K       13 PASO-CA                        2:45.18  
      36.28   42.63   51.12   35.15                                
  8 Palmer, Camryn N          14 FDST-CC                        2:45.36  
      38.33   40.96   51.63   34.44                                
  9 Russell, Aleah W          17 PASO-CA                        2:47.29  
      39.71   48.13   41.81   37.64                                
 10 Contreras, Isabelle L     13 SMSC-CA                        2:50.83  
      35.89   45.56   53.89   35.49                                
 -- Wordal, Elsie K           13 YNEZ-CA                             DQ  
      38.43   41.27   47.87   34.61                                
WHIT - Division  
  1 Crose, Grace N            14 PASO-CA                        2:49.70  
      39.20   43.72   50.94   35.84                                
  2 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA                        2:52.73  
      43.21   43.96   46.24   39.32                                
  3 Arebalo, Amanda M         17 Bvs Grizzlies-CC               2:56.99  
      35.77 1:39.87   41.35                                        
  4 Boughton-Proano, Lyla W   13 San Luis Obispo-CA             3:01.04  
      41.47   47.62   53.44   38.51                                
  5 Ball, Tiffany N           13 SBSC-CA                        3:06.09  
      43.08 1:43.61   39.40                                        
  6 Rodriguez Verducco, Laur  13 NCA-CA                         3:14.63  
      44.33   50.50   56.24   43.56                                
  7 Crist, Alexis F           16 BSC-CC                         3:21.32  
      42.74   50.03 1:08.17   40.38                                
  8 Russell, Katrina L        13 PASO-CA                        3:27.65  
      50.49   55.00   52.57   49.59                                
 -- Medina, Jocelyn           13 LTA-CA                              DQ  
      53.04   55.52 1:04.62   54.40                                
 -- Underwood, Anna K         14 BSC-CC                              DQ  
      44.46   46.82 1:40.91                                        
 -- Smith, Charleigh A        14 NCA-CA                              DQ  
      43.21   51.91   52.87   46.02                                
 
Girls 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Watson, Chesney R         13 FDST-CC                        5:05.29  
      32.63   39.11   39.57   39.42   44.13   45.67   33.12   31.64
  2 James, Kierah L           15 LTA-CA                         5:41.01  
      36.37   44.58   43.23   42.48   50.25   47.94   40.73   35.43
 
Boys 5-8 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Matthew K        8 SBSC-CA                        3:12.69  
      43.23   51.94   56.48   41.04                                
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Carey, Troy T              8 LTA-CA                           19.79  
  2 Cosio, Liam T              7 LTA-CA                           20.97  
WHIT - Division  
  1 Sullivan, Matthew K        8 SBSC-CA                          14.80  
  2 Juricek, Sebastiano D      7 SBSC-CA                          18.73  
  3 Bennett, Trace I           7 NCA-CA                           19.97  
  4 Holt-Rhodes, Jakob M       8 SMSC-CA                          24.27  
  5 Petzov, Martin G           5 SBSC-CA                          31.49  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Carey, Troy T              8 LTA-CA                           39.19  
  2 Bennett, Trace I           7 NCA-CA                           44.42  
WHIT - Division  
  1 Juricek, Sebastiano D      7 SBSC-CA                          40.03  
  2 Warkentin, Wyatt L         6 SBSC-CA                          53.93  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Sullivan, Matthew K        8 SBSC-CA                        1:17.08  
      36.61   40.47                                                
RED - Division  
  1 Carey, Troy T              8 LTA-CA                         1:43.09  
      45.99   57.10                                                
WHIT - Division  
  1 Juricek, Sebastiano D      7 SBSC-CA                        1:34.89  
      42.61   52.28                                                
  2 Bennett, Trace I           7 NCA-CA                         1:39.80  
      47.13   52.67                                                
  3 Cosio, Liam T              7 LTA-CA                         1:48.84  
      48.77 1:00.07                                                
  4 Warkentin, Wyatt L         6 SBSC-CA                        2:01.22  
      55.05 1:06.17                                                
  5 Petzov, Martin G           5 SBSC-CA                        3:04.33  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Juricek, Sebastiano D      7 SBSC-CA                          23.70  
  2 Bennett, Trace I           7 NCA-CA                           25.96  
  3 Carey, Troy T              8 LTA-CA                           26.46  
  4 Cosio, Liam T              7 LTA-CA                           26.63  
  5 Petzov, Martin G           5 SBSC-CA                          38.30  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Juricek, Sebastiano D      7 SBSC-CA                          55.25  
  2 Bennett, Trace I           7 NCA-CA                           58.05  
  3 Carey, Troy T              8 LTA-CA                           58.36  
 -- Warkentin, Wyatt L         6 SBSC-CA                             DQ  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Sullivan, Matthew K        8 SBSC-CA                          21.35  
WHIT - Division  
  1 Carey, Troy T              8 LTA-CA                           33.07  
  2 Bennett, Trace I           7 NCA-CA                           41.90  
 -- Petzov, Martin G           5 SBSC-CA                             DQ  
 -- Cosio, Liam T              7 LTA-CA                              DQ  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warkentin, Wyatt L         6 SBSC-CA                        1:02.99  
  2 Juricek, Sebastiano D      7 SBSC-CA                        1:05.59  
  3 Carey, Troy T              8 LTA-CA                         1:06.26  
  4 Bennett, Trace I           7 NCA-CA                         1:39.20  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Matthew K        8 SBSC-CA                          17.81  
  2 Juricek, Sebastiano D      7 SBSC-CA                          26.86  
  3 Bennett, Trace I           7 NCA-CA                           27.01  
  4 Petzov, Martin G           5 SBSC-CA                          44.52  
 -- Cosio, Liam T              7 LTA-CA                              DQ  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bennett, Trace I           7 NCA-CA                         1:07.51  
WHIT - Division  
  1 Juricek, Sebastiano D      7 SBSC-CA                        1:05.17  
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Juricek, Sebastiano D      7 SBSC-CA                        1:58.12  
      16.67 1:41.45                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Freeman-Garcia, Dante     10 San Luis Obispo-CA               36.87  
  2 Bennett, Owen J           10 NCA-CA                           38.00  
WHIT - Division  
  1 Albada, Aiden G            9 SBSC-CA                          33.86  
  2 Nelson, Grant C            9 SBSC-CA                          34.45  
  3 Warkentin, Noah A          9 SBSC-CA                          36.40  
  4 Selman, Finn T            10 PUMA-CA                          36.98  
  5 Buell, Kieran D           10 YNEZ-CA                          38.15  
  6 Lopez Muzquiz, Kevin      10 SBSC-CA                          38.16  
  7 Kim, Yul                  10 LTA-CA                           39.12  
  8 Nichols, Odin L            9 SMSC-CA                          39.60  
  9 Andrews, Oliver A          9 PUMA-CA                          40.95  
 10 Stiles, Carter D           9 BSC-CC                           41.31  
 11 Espinoza, Ulises           9 LTA-CA                           41.65  
 12 Rodriguez, Brayden M       9 SMSC-CA                          41.72  
 13 Nicewanner, Miles M        9 LTA-CA                           43.51  
 14 Halbeisen, Arik B         10 LTA-CA                           45.95  
 15 Casillas, Jose B           9 LTA-CA                           47.71  
 16 Aftanas, Xavier C          9 LTA-CA                           48.78  
 17 Learmonth, Kieran S        9 SBSC-CA                          49.49  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Sullivan, Bennett G       10 SBSC-CA                        1:08.52  
      33.35   35.17                                                
RED - Division  
  1 Nelson, Grant C            9 SBSC-CA                        1:16.06  
      35.55   40.51                                                
  2 Farouk, Adam M             9 BSC-CC                         1:16.14  
      36.48   39.66                                                
  3 Freeman-Garcia, Dante     10 San Luis Obispo-CA             1:18.37  
      38.52   39.85                                                
  4 Albada, Aiden G            9 SBSC-CA                        1:18.62  
      38.51   40.11                                                
WHIT - Division  
  1 Warkentin, Noah A          9 SBSC-CA                        1:19.62  
      35.89   43.73                                                
  2 Selman, Finn T            10 PUMA-CA                        1:24.33  
      38.04   46.29                                                
  3 Bennett, Owen J           10 NCA-CA                         1:24.44  
      42.37   42.07                                                
  4 Lopez Muzquiz, Kevin      10 SBSC-CA                        1:26.48  
      41.12   45.36                                                
  5 Nichols, Odin L            9 SMSC-CA                        1:27.02  
      40.52   46.50                                                
  6 Stiles, Carter D           9 BSC-CC                         1:27.91  
      42.84   45.07                                                
  7 Rodriguez, Brayden M       9 SMSC-CA                        1:31.62  
  8 Buell, Kieran D           10 YNEZ-CA                        1:32.66  
      44.50   48.16                                                
  9 Nicewanner, Miles M        9 LTA-CA                         1:33.06  
      43.74   49.32                                                
 10 Halbeisen, Arik B         10 LTA-CA                         1:36.42  
      44.02   52.40                                                
 11 Espinoza, Ulises           9 LTA-CA                         1:37.58  
      44.20   53.38                                                
 12 Casillas, Jose B           9 LTA-CA                         1:44.98  
 13 Learmonth, Kieran S        9 SBSC-CA                        1:47.65  
      46.98 1:00.67                                                
 14 Aftanas, Xavier C          9 LTA-CA                         1:57.15  
      53.18 1:03.97                                                
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warkentin, Noah A          9 SBSC-CA                        2:55.99  
      38.12   47.08   45.97   44.82                                
  2 Bennett, Owen J           10 NCA-CA                         3:00.16  
      43.99   48.98   46.06   41.13                                
  3 Buell, Kieran D           10 YNEZ-CA                        3:23.75  
      43.95   52.19   54.77   52.84                                
  4 Espinoza, Ulises           9 LTA-CA                         3:37.13  
      45.50   56.27   59.54   55.82                                
  5 Grube, Jack W             10 SBSC-CA                        3:42.07  
    1:43.81 1:01.54   56.72                                        
  6 Arconian, Emil            10 SBSC-CA                        3:44.52  
      48.11   57.94 1:58.47                                        
  7 Aftanas, Xavier C          9 LTA-CA                         3:52.90  
      50.26   59.68 2:02.96                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nelson, Grant C            9 SBSC-CA                          39.33  
  2 Farouk, Adam M             9 BSC-CC                           39.63  
WHIT - Division  
  1 Michel, Luke R            10 PUMA-CA                          40.18  
  2 Bennett, Owen J           10 NCA-CA                           44.15  
  3 Lopez Muzquiz, Kevin      10 SBSC-CA                          45.27  
  4 Andrews, Oliver A          9 PUMA-CA                          47.03  
  5 Kim, Yul                  10 LTA-CA                           47.55  
  6 Rodriguez, Brayden M       9 SMSC-CA                          47.92  
  7 Stiles, Carter D           9 BSC-CC                           48.60  
  8 Nichols, Odin L            9 SMSC-CA                          48.96  
  9 Buell, Kieran D           10 YNEZ-CA                          50.79  
 10 Espinoza, Ulises           9 LTA-CA                           55.14  
 11 Casillas, Jose B           9 LTA-CA                           56.72  
 12 Halbeisen, Arik B         10 LTA-CA                         1:01.34  
 13 Infante, Lucas C           9 PUMA-CA                        1:09.53  
 -- Aftanas, Xavier C          9 LTA-CA                              DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Sullivan, Bennett G       10 SBSC-CA                        1:20.78  
      39.75   41.03                                                
RED - Division  
  1 Freeman-Garcia, Dante     10 San Luis Obispo-CA             1:34.36  
      47.40   46.96                                                
WHIT - Division  
  1 Farouk, Adam M             9 BSC-CC                         1:30.36  
  2 Kim, Yul                  10 LTA-CA                         1:38.70  
      48.63   50.07                                                
  3 Selman, Finn T            10 PUMA-CA                        1:39.12  
      48.29   50.83                                                
  4 Stiles, Carter D           9 BSC-CC                         1:44.04  
      49.02   55.02                                                
  5 Lopez Muzquiz, Kevin      10 SBSC-CA                        1:52.11  
      52.29   59.82                                                
  6 Learmonth, Kieran S        9 SBSC-CA                        1:59.64  
    1:00.12   59.52                                                
  7 Espinoza, Ulises           9 LTA-CA                         2:00.14  
      59.41 1:00.73                                                
  8 Nicewanner, Miles M        9 LTA-CA                         2:00.66  
      59.87 1:00.79                                                
  9 Aftanas, Xavier C          9 LTA-CA                         2:16.90  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nichols, Odin L            9 SMSC-CA                          46.48  
  2 Warkentin, Noah A          9 SBSC-CA                          47.61  
  3 Nelson, Grant C            9 SBSC-CA                          47.89  
WHIT - Division  
  1 Grube, Jack W             10 SBSC-CA                          53.00  
  2 Lopez Muzquiz, Kevin      10 SBSC-CA                          54.68  
  3 Buell, Kieran D           10 YNEZ-CA                          54.94  
  4 Farouk, Adam M             9 BSC-CC                           55.06  
  5 Kim, Yul                  10 LTA-CA                           55.54  
  6 Stiles, Carter D           9 BSC-CC                           57.79  
  7 Bennett, Owen J           10 NCA-CA                           59.49  
  8 Espinoza, Ulises           9 LTA-CA                         1:09.28  
 -- Andrews, Oliver A          9 PUMA-CA                             DQ  
 -- Aftanas, Xavier C          9 LTA-CA                              DQ  
 -- Casillas, Jose B           9 LTA-CA                              DQ  
 -- Infante, Lucas C           9 PUMA-CA                             DQ  
 -- Halbeisen, Arik B         10 LTA-CA                              DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Sullivan, Bennett G       10 SBSC-CA                        1:32.14  
      44.04   48.10                                                
  2 Albada, Aiden G            9 SBSC-CA                        1:39.16  
      49.63   49.53                                                
RED - Division  
  1 Warkentin, Noah A          9 SBSC-CA                        1:42.60  
      49.63   52.97                                                
  2 Nichols, Odin L            9 SMSC-CA                        1:46.90  
      50.60   56.30                                                
WHIT - Division  
  1 Nelson, Grant C            9 SBSC-CA                        1:42.73  
      49.52   53.21                                                
  2 Freeman-Garcia, Dante     10 San Luis Obispo-CA             1:53.89  
      56.27   57.62                                                
  3 Kim, Yul                  10 LTA-CA                         1:55.22  
      54.89 1:00.33                                                
  4 Selman, Finn T            10 PUMA-CA                        1:59.52  
      55.04 1:04.48                                                
  5 Halbeisen, Arik B         10 LTA-CA                         2:21.72  
    1:01.32 1:20.40                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Farouk, Adam M             9 BSC-CC                           36.32  
  2 Sullivan, Bennett G       10 SBSC-CA                          37.51  
  3 Nelson, Grant C            9 SBSC-CA                          38.10  
WHIT - Division  
  1 Albada, Aiden G            9 SBSC-CA                          44.63  
  2 Stiles, Carter D           9 BSC-CC                           46.95  
  3 Bennett, Owen J           10 NCA-CA                           49.18  
  4 Rodriguez, Brayden M       9 SMSC-CA                          49.87  
  5 Buell, Kieran D           10 YNEZ-CA                          52.08  
  6 Freeman-Garcia, Dante     10 San Luis Obispo-CA               52.64  
  7 Lopez Muzquiz, Kevin      10 SBSC-CA                          55.20  
  8 Andrews, Oliver A          9 PUMA-CA                        1:00.88  
  9 Espinoza, Ulises           9 LTA-CA                         1:09.90  
 10 Aftanas, Xavier C          9 LTA-CA                         1:17.58  
 -- Learmonth, Kieran S        9 SBSC-CA                             DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nelson, Grant C            9 SBSC-CA                        1:25.21  
      40.65   44.56                                                
  2 Farouk, Adam M             9 BSC-CC                         1:32.32  
WHIT - Division  
  1 Michel, Luke R            10 PUMA-CA                        1:35.03  
      42.59   52.44                                                
  2 Warkentin, Noah A          9 SBSC-CA                        1:39.67  
      49.52   50.15                                                
  3 Stiles, Carter D           9 BSC-CC                         1:40.66  
      48.14   52.52                                                
  4 Bennett, Owen J           10 NCA-CA                         1:41.47  
      47.65   53.82                                                
  5 Espinoza, Ulises           9 LTA-CA                         1:59.37  
      58.45 1:00.92                                                
  6 Halbeisen, Arik B         10 LTA-CA                         2:03.50  
    1:07.31   56.19                                                
 -- Aftanas, Xavier C          9 LTA-CA                              DQ  
    1:06.11 1:06.71                                                
 -- Lopez Muzquiz, Kevin      10 SBSC-CA                             DQ  
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Sullivan, Bennett G       10 SBSC-CA                        2:54.56  
      40.80   43.75   52.78   37.23                                
WHIT - Division  
  1 Selman, Finn T            10 PUMA-CA                        3:39.16  
      52.18   58.06 1:00.57   48.35                                
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Perje, Matthew R          12 PUMA-CA                          27.07  
RED - Division  
  1 White, Ben C              11 SBSC-CA                          32.56  
  2 Aftanas, Toby M           11 LTA-CA                           32.74  
  3 Esola, Henry A            11 PUMA-CA                          33.64  
  4 Burkett, Eli C            11 PUMA-CA                          34.66  
WHIT - Division  
  1 Flores, Gustavo Daniel D  11 LTA-CA                           32.90  
  2 Dawson, Joseph H          12 PUMA-CA                          34.44  
  3 Alvarez, Brayden S        11 SMSC-CA                          34.78  
  4 Dulay, Michael J          12 LTA-CA                           37.93  
  5 Lee, Evan J               12 LTA-CA                           37.99  
  6 Vincent, Jay C            11 LTA-CA                           38.33  
  7 Rehkopf, Kevin M          11 LTA-CA                           38.38  
  8 Rehkopf, Brandon T        11 LTA-CA                           38.92  
  9 Dennett, Brandon O        12 SMSC-CA                          40.92  
 10 Kafeyan, Kenneth J        12 LTA-CA                           41.55  
 11 Abou El Kheir, Eyad T     11 SMSC-CA                          42.42  
 12 Arebalo, Matthew A        11 Bvs Grizzlies-CC                 42.52  
 13 Skinner, Ari W            12 LTA-CA                           44.44  
 14 Rose, Cameron P           12 LTA-CA                           45.65  
 15 Watkins, Riley J          12 LTA-CA                           50.20  
 16 Contreras, Adrian U       11 SMSC-CA                          51.13  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Perje, Matthew R          12 PUMA-CA                        1:00.63  
      29.76   30.87                                                
  2 Robinson, William T       12 SBSC-CA                        1:01.09  
      29.55   31.54                                                
  3 Kubacki, Joel B           12 San Luis Obispo-CA             1:06.40  
      31.43   34.97                                                
WHIT - Division  
  1 White, Ben C              11 SBSC-CA                        1:11.53  
      35.43   36.10                                                
  2 Flores, Gustavo Daniel D  11 LTA-CA                         1:11.71  
      33.20   38.51                                                
  3 Aftanas, Toby M           11 LTA-CA                         1:13.67  
      34.06   39.61                                                
  4 Alvarez, Brayden S        11 SMSC-CA                        1:13.94  
      33.81   40.13                                                
  5 Esola, Henry A            11 PUMA-CA                        1:14.66  
      35.72   38.94                                                
  6 Burkett, Eli C            11 PUMA-CA                        1:18.69  
      36.56   42.13                                                
  7 Dulay, Michael J          12 LTA-CA                         1:18.85  
      38.11   40.74                                                
  8 Vance, Jackson G          12 SBSC-CA                        1:22.74  
      37.89   44.85                                                
  9 Rehkopf, Brandon T        11 LTA-CA                         1:24.65  
      38.47   46.18                                                
 10 Rehkopf, Kevin M          11 LTA-CA                         1:25.38  
      38.51   46.87                                                
 11 Vincent, Jay C            11 LTA-CA                         1:30.85  
      41.21   49.64                                                
 12 Lee, Evan J               12 LTA-CA                         1:31.32  
      42.39   48.93                                                
 13 Dennett, Brandon O        12 SMSC-CA                        1:32.03  
      43.40   48.63                                                
 14 Arebalo, Matthew A        11 Bvs Grizzlies-CC               1:35.73  
      44.04   51.69                                                
 15 Kafeyan, Kenneth J        12 LTA-CA                         1:36.77  
      46.36   50.41                                                
 16 Rose, Cameron P           12 LTA-CA                         1:37.80  
 17 Skinner, Ari W            12 LTA-CA                         1:42.62  
      46.78   55.84                                                
 18 Abou El Kheir, Eyad T     11 SMSC-CA                        1:55.09  
      49.18 1:05.91                                                
 19 Watkins, Riley J          12 LTA-CA                         1:56.87  
      55.13 1:01.74                                                
 20 Contreras, Adrian U       11 SMSC-CA                        1:57.38  
      54.38 1:03.00                                                
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 McCarty, Parker E         12 San Luis Obispo-CA             2:08.73  
      29.67   33.26   33.21   32.59                                
  2 Perje, Matthew R          12 PUMA-CA                        2:10.64  
      29.85   33.51   34.23   33.05                                
  3 Robinson, William T       12 SBSC-CA                        2:17.70  
      31.01   34.98   36.22   35.49                                
RED - Division  
  1 Wilson, Hezekiah L        11 PUMA-CA                        2:30.30  
      34.64   38.28   39.44   37.94                                
  2 Hayashi, Kazi M           12 PUMA-CA                        2:35.47  
      35.30   41.26   40.73   38.18                                
  3 White, Ben C              11 SBSC-CA                        2:35.49  
      35.59   40.45   41.01   38.44                                
  4 Wallace, Edward K         12 SMSC-CA                        2:35.62  
      34.69   37.46   42.12   41.35                                
WHIT - Division  
  1 Kubacki, Joel B           12 San Luis Obispo-CA             2:32.26  
      32.59   39.57   41.08   39.02                                
  2 Murren-Doherty, Zander T  12 SBSC-CA                        2:32.95  
      36.35   39.59   40.74   36.27                                
  3 Flores, Gustavo Daniel D  11 LTA-CA                         2:36.08  
      34.95   40.00   42.74   38.39                                
  4 Aftanas, Toby M           11 LTA-CA                         2:44.27  
      34.89   41.43   45.52   42.43                                
  5 Dulay, Michael J          12 LTA-CA                         2:58.55  
      41.33   45.42   47.49   44.31                                
  6 Watkins, Riley J          12 LTA-CA                         4:07.43  
      52.13 1:04.97 1:07.31 1:03.02                                
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Jaramilla III, Franklin   11 SBSC-CA                        6:16.10  
      34.71   39.02   37.46 1:16.67   38.02   37.56   38.22   38.71
      35.76                                                        
  2 Flores, Gustavo Daniel D  11 LTA-CA                         7:22.14  
      35.73   42.99   44.70   45.25   46.24   46.13   45.53   47.51
      44.22   43.84                                                
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Perje, Matthew R          12 PUMA-CA                          34.12  
RED - Division  
  1 McCarty, Parker E         12 San Luis Obispo-CA               36.03  
  2 Wallace, Edward K         12 SMSC-CA                          36.29  
  3 Hayashi, Kazi M           12 PUMA-CA                          36.78  
  4 Wilson, Hezekiah L        11 PUMA-CA                          40.93  
WHIT - Division  
  1 Murren-Doherty, Zander T  12 SBSC-CA                          35.98  
  2 Aftanas, Toby M           11 LTA-CA                           36.34  
  3 White, Ben C              11 SBSC-CA                          38.53  
  4 Torres, Diego D           12 LTA-CA                           40.66  
  5 Dennett, Brandon O        12 SMSC-CA                          42.17  
  6 Esola, Henry A            11 PUMA-CA                          42.36  
  7 Dulay, Michael J          12 LTA-CA                           44.24  
  8 Vincent, Jay C            11 LTA-CA                           47.23  
  9 Clowdus, Devin M          11 SMSC-CA                          47.93  
 10 Rehkopf, Kevin M          11 LTA-CA                           49.27  
 11 Rose, Cameron P           12 LTA-CA                           49.65  
 12 Lee, Evan J               12 LTA-CA                           49.79  
 13 Rehkopf, Brandon T        11 LTA-CA                           50.00  
 14 Watkins, Riley J          12 LTA-CA                           52.34  
 15 Arebalo, Matthew A        11 Bvs Grizzlies-CC                 53.36  
 16 Skinner, Ari W            12 LTA-CA                           56.56  
 17 Thornton, Timothy N       12 SMSC-CA                          56.65  
 18 Contreras, Adrian U       11 SMSC-CA                        1:01.13  
 -- Abou El Kheir, Eyad T     11 SMSC-CA                             DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Robinson, William T       12 SBSC-CA                        1:12.02  
      34.25   37.77                                                
  2 Perje, Matthew R          12 PUMA-CA                        1:15.03  
      36.95   38.08                                                
  3 Kubacki, Joel B           12 San Luis Obispo-CA             1:17.31  
      38.05   39.26                                                
RED - Division  
  1 Aftanas, Toby M           11 LTA-CA                         1:19.88  
      38.58   41.30                                                
  2 Burkett, Eli C            11 PUMA-CA                        1:29.20  
      43.42   45.78                                                
WHIT - Division  
  1 Flores, Gustavo Daniel D  11 LTA-CA                         1:28.96  
  2 Dulay, Michael J          12 LTA-CA                         1:34.18  
      45.89   48.29                                                
  3 Vance, Jackson G          12 SBSC-CA                        1:34.98  
  4 Dennett, Brandon O        12 SMSC-CA                        1:43.25  
      49.25   54.00                                                
  5 Rehkopf, Brandon T        11 LTA-CA                         1:43.96  
      49.69   54.27                                                
  6 Rehkopf, Kevin M          11 LTA-CA                         1:52.26  
      52.88   59.38                                                
  7 Rose, Cameron P           12 LTA-CA                         1:55.38  
      53.68 1:01.70                                                
 -- Alvarez, Brayden S        11 SMSC-CA                             DQ  
      41.43   47.01                                                
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Perje, Matthew R          12 PUMA-CA                          37.92  
  2 Robinson, William T       12 SBSC-CA                          38.37  
  3 McCarty, Parker E         12 San Luis Obispo-CA               38.47  
  4 Kubacki, Joel B           12 San Luis Obispo-CA               38.81  
  5 Torres, Diego D           12 LTA-CA                           40.09  
RED - Division  
  1 Esola, Henry A            11 PUMA-CA                          42.27  
  2 Wilson, Hezekiah L        11 PUMA-CA                          43.83  
  3 Hayashi, Kazi M           12 PUMA-CA                          44.02  
  4 Vincent, Jay C            11 LTA-CA                           44.96  
  5 Wallace, Edward K         12 SMSC-CA                          46.09  
WHIT - Division  
  1 Murren-Doherty, Zander T  12 SBSC-CA                          44.46  
  2 White, Ben C              11 SBSC-CA                          45.89  
  3 Kafeyan, Kenneth J        12 LTA-CA                           48.23  
  4 Dennett, Brandon O        12 SMSC-CA                          48.76  
  5 Aftanas, Toby M           11 LTA-CA                           48.91  
  6 Dulay, Michael J          12 LTA-CA                           50.21  
  7 Abou El Kheir, Eyad T     11 SMSC-CA                          51.36  
  8 Rehkopf, Kevin M          11 LTA-CA                           53.79  
  9 Clowdus, Devin M          11 SMSC-CA                          55.85  
 10 Thornton, Timothy N       12 SMSC-CA                          57.59  
 11 Rehkopf, Brandon T        11 LTA-CA                           58.41  
 12 Lee, Evan J               12 LTA-CA                           59.42  
 13 Arebalo, Matthew A        11 Bvs Grizzlies-CC               1:01.87  
 14 Watkins, Riley J          12 LTA-CA                         1:17.61  
 -- Skinner, Ari W            12 LTA-CA                              DQ  
 -- Rose, Cameron P           12 LTA-CA                              DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kubacki, Joel B           12 San Luis Obispo-CA             1:23.34  
      40.16   43.18                                                
RED - Division  
  1 Esola, Henry A            11 PUMA-CA                        1:31.39  
      42.69   48.70                                                
WHIT - Division  
  1 Perje, Matthew R          12 PUMA-CA                        1:22.29  
      40.21   42.08                                                
  2 Burkett, Eli C            11 PUMA-CA                        1:43.13  
      48.21   54.92                                                
  3 Vance, Jackson G          12 SBSC-CA                        1:47.14  
      49.14   58.00                                                
  4 Alvarez, Brayden S        11 SMSC-CA                        1:54.65  
      54.27 1:00.38                                                
  5 Dulay, Michael J          12 LTA-CA                         1:55.58  
      55.37 1:00.21                                                
  6 Dawson, Joseph H          12 PUMA-CA                        2:11.89  
    1:36.37   35.52                                                
  7 Arebalo, Matthew A        11 Bvs Grizzlies-CC               2:12.39  
    1:03.26 1:09.13                                                
 -- Rose, Cameron P           12 LTA-CA                              DQ  
    1:02.33 1:09.71                                                
 -- Skinner, Ari W            12 LTA-CA                              DQ  
    1:04.49 1:09.39                                                
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Robinson, William T       12 SBSC-CA                          31.33  
WHIT - Division  
  1 White, Ben C              11 SBSC-CA                          38.57  
  2 Aftanas, Toby M           11 LTA-CA                           39.00  
  3 Flores, Gustavo Daniel D  11 LTA-CA                           40.77  
  4 Alvarez, Brayden S        11 SMSC-CA                          44.91  
  5 Dulay, Michael J          12 LTA-CA                           49.06  
  6 Vincent, Jay C            11 LTA-CA                           51.52  
  7 Kafeyan, Kenneth J        12 LTA-CA                           52.89  
  8 Lee, Evan J               12 LTA-CA                           56.75  
 -- Watkins, Riley J          12 LTA-CA                              DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Perje, Matthew R          12 PUMA-CA                        1:15.00  
      34.43   40.57                                                
  2 Jaramilla III, Franklin   11 SBSC-CA                        1:16.21  
      35.02   41.19                                                
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, William T       12 SBSC-CA                        1:12.02  
      33.05   38.97                                                
  2 McCarty, Parker E         12 San Luis Obispo-CA             1:13.28  
      35.36   37.92                                                
  3 Perje, Matthew R          12 PUMA-CA                        1:15.10  
      35.42   39.68                                                
  4 Kubacki, Joel B           12 San Luis Obispo-CA             1:18.86  
      39.53   39.33                                                
RED - Division  
  1 Wallace, Edward K         12 SMSC-CA                        1:19.55  
      38.66   40.89                                                
  2 Hayashi, Kazi M           12 PUMA-CA                        1:21.24  
      36.78   44.46                                                
  3 Esola, Henry A            11 PUMA-CA                        1:27.11  
      43.73   43.38                                                
WHIT - Division  
  1 Murren-Doherty, Zander T  12 SBSC-CA                        1:21.98  
      38.09   43.89                                                
  2 White, Ben C              11 SBSC-CA                        1:25.23  
      40.23   45.00                                                
  3 Torres, Diego D           12 LTA-CA                         1:25.36  
      40.44   44.92                                                
  4 Wilson, Hezekiah L        11 PUMA-CA                        1:25.67  
      41.44   44.23                                                
  5 Flores, Gustavo Daniel D  11 LTA-CA                         1:26.50  
    1:26.62                                                        
  6 Aftanas, Toby M           11 LTA-CA                         1:28.77  
      41.10   47.67                                                
  7 Dulay, Michael J          12 LTA-CA                         1:32.17  
      46.10   46.07                                                
  8 Vincent, Jay C            11 LTA-CA                         1:35.28  
  9 Dennett, Brandon O        12 SMSC-CA                        1:39.30  
      46.37   52.93                                                
 10 Kafeyan, Kenneth J        12 LTA-CA                         1:45.35  
      52.79   52.56                                                
 11 Clowdus, Devin M          11 SMSC-CA                        1:48.89  
      53.57   55.32                                                
 12 Lee, Evan J               12 LTA-CA                         1:49.13  
      52.06   57.07                                                
 13 Rehkopf, Kevin M          11 LTA-CA                         1:52.19  
      54.62   57.57                                                
 14 Watkins, Riley J          12 LTA-CA                         2:10.77  
 15 Skinner, Ari W            12 LTA-CA                         2:12.62  
 -- Rose, Cameron P           12 LTA-CA                              DQ  
    1:01.14 1:04.13                                                
 -- Rehkopf, Brandon T        11 LTA-CA                              DQ  
      55.58   55.02                                                
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Perje, Matthew R          12 PUMA-CA                        2:38.31  
      35.68   40.78   48.19   33.66                                
WHIT - Division  
  1 Esola, Henry A            11 PUMA-CA                        3:03.99  
      44.39   48.84   49.78   40.98                                
  2 Aftanas, Toby M           11 LTA-CA                         3:10.93  
      40.79   48.97   55.73   45.44                                
  3 Burkett, Eli C            11 PUMA-CA                        3:13.09  
      46.77   48.28   54.63   43.41                                
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mosemann, Ben J           17 FDST-CC                          23.68  
  2 Hatfield, Garrin C        15 FDST-CC                          24.07  
  3 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA                           24.50  
  4 Pecile, Max A             15 YNEZ-CA                          24.62  
  5 Luna, Joshwa J            15 LTA-CA                           25.06  
  6 Farouk, Yoseph M          14 BSC-CC                           25.71  
  7 Oppedahl, Ethan M         16 PUMA-CA                          26.09  
  8 Caiza Niro, Gabe N        14 LTA-CA                           26.12  
  9 Lane, Sean T              13 FDST-CC                          26.19  
 10 Kulberg, Reed O           16 SBSC-CA                          26.21  
 11 Rodriguez, Bryce          13 Bvs Grizzlies-CC                 26.31  
 12 Noble, Xavier J           13 BSC-CC                           26.57  
 13 Sorensen, Nathan L        13 SBSC-CA                          30.00  
RED - Division  
  1 Harding, Alex S           15 PUMA-CA                          26.88  
  2 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA                           27.55  
  3 Freeman-Garcia, Diego     13 San Luis Obispo-CA               28.30  
  4 Zahry, Jackson            14 BSC-CC                           29.04  
  5 White, Dylan G            14 SBSC-CA                          29.21  
  6 Clark, Robert A           13 NCA-CA                           30.56  
WHIT - Division  
  1 Reyes, Michael C          14 SBSC-CA                          27.55  
  2 Fowler, Tristan T         14 SMSC-CA                          28.40  
  3 Isheim, Andrew B          15 FDST-CC                          28.42  
  4 Aftanas, Sebastian E      13 LTA-CA                           29.93  
  5 MacEachern, Nicolas D     15 LTA-CA                           30.06  
  6 Frias, Cody M             15 LTA-CA                           30.23  
  7 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA                          30.35  
  8 Soto, Paul J              14 NCA-CA                           31.66  
  9 Morales, Ulysses T        14 NCA-CA                           32.17  
 10 Stiles, Cooper D          14 BSC-CC                           32.54  
 11 Russell, Austin J         15 PASO-CA                          33.04  
 12 White, Zach W             13 SBSC-CA                          33.09  
 13 Dotson, Cole G            13 PUMA-CA                          36.02  
 14 Abou E Lkheir, Karim T    13 SMSC-CA                          37.05  
 15 Killgore, Ezra A          13 LTA-CA                           39.12  
 16 Reynolds, Daven V         13 SMSC-CA                          49.70  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Nixon, Jacob C            17 LAC-PC                           48.12  
      22.77   25.35                                                
  2 Mosemann, Ben J           17 FDST-CC                          51.26  
      24.38   26.88                                                
  3 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA                           53.53  
      25.71   27.82                                                
  4 Holland, Grant P          16 FDST-CC                          54.15  
      26.12   28.03                                                
  5 Hatfield, Garrin C        15 FDST-CC                          54.35  
      25.73   28.62                                                
  6 Pecile, Max A             15 YNEZ-CA                          54.41  
      25.86   28.55                                                
  7 Luna, Joshwa J            15 LTA-CA                           55.59  
      26.38   29.21                                                
  8 Farouk, Yoseph M          14 BSC-CC                           57.31  
      27.43   29.88                                                
  9 Budnik, Dylan E           14 SBSC-CA                          57.57  
      27.46   30.11                                                
 10 Oppedahl, Ethan M         16 PUMA-CA                          57.62  
      27.44   30.18                                                
 11 Rodriguez, Bryce          13 Bvs Grizzlies-CC                 57.96  
      28.12   29.84                                                
 12 Caiza Niro, Gabe N        14 LTA-CA                           58.58  
      28.11   30.47                                                
 13 Harding, Alex S           15 PUMA-CA                          58.89  
      28.17   30.72                                                
 14 Sorensen, Nathan L        13 SBSC-CA                        1:15.41  
      36.16   39.25                                                
RED - Division  
  1 Freeman-Garcia, Diego     13 San Luis Obispo-CA             1:00.48  
      29.25   31.23                                                
  2 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA                         1:01.61  
      28.93   32.68                                                
WHIT - Division  
  1 Reyes, Michael C          14 SBSC-CA                        1:00.50  
      28.18   32.32                                                
  2 Isheim, Andrew B          15 FDST-CC                        1:00.83  
      30.23   30.60                                                
  3 Fowler, Tristan T         14 SMSC-CA                        1:02.69  
      29.22   33.47                                                
  4 Preis, Joshua D           15 FDST-CC                        1:04.25  
      30.84   33.41                                                
  4 Aftanas, Sebastian E      13 LTA-CA                         1:04.25  
      30.23   34.02                                                
  6 Frias, Cody M             15 LTA-CA                         1:06.34  
      30.49   35.85                                                
  7 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA                        1:06.37  
      31.29   35.08                                                
  7 Clark, Robert A           13 NCA-CA                         1:06.37  
      32.05   34.32                                                
  9 Soto, Paul J              14 NCA-CA                         1:07.93  
      32.69   35.24                                                
 10 MacEachern, Nicolas D     15 LTA-CA                         1:08.12  
      31.95   36.17                                                
 11 Morales, Ulysses T        14 NCA-CA                         1:09.60  
      33.88   35.72                                                
 12 Zahry, Jackson            14 BSC-CC                         1:11.12  
      32.54   38.58                                                
 13 Stiles, Cooper D          14 BSC-CC                         1:12.04  
      33.95   38.09                                                
 14 White, Zach W             13 SBSC-CA                        1:13.37  
      35.38   37.99                                                
 15 Russell, Austin J         15 PASO-CA                        1:14.55  
      35.47   39.08                                                
 16 Dotson, Cole G            13 PUMA-CA                        1:17.99  
 17 Abou E Lkheir, Karim T    13 SMSC-CA                        1:25.51  
      39.62   45.89                                                
 18 Killgore, Ezra A          13 LTA-CA                         1:28.69  
      40.47   48.22                                                
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Hatfield, Garrin C        15 FDST-CC                        1:54.01  
      26.63   29.00   29.46   28.92                                
  2 Alora, Jairus D           15 BSC-CC                         2:05.61  
      28.91   31.71   32.88   32.11                                
  3 Farouk, Yoseph M          14 BSC-CC                         2:09.58  
      29.39   32.93   34.83   32.43                                
RED - Division  
  1 Weller, Dylan C           16 UN-3-CA/PUMA                   2:03.64  
      27.58   30.73   32.50   32.83                                
  2 Caiza Niro, Gabe N        14 LTA-CA                         2:09.94  
      29.03   31.92   34.43   34.56                                
  3 Rodriguez, Bryce          13 Bvs Grizzlies-CC               2:10.61  
      29.05   32.92   34.83   33.81                                
  4 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA                         2:19.02  
      30.93   36.05   36.51   35.53                                
  5 Nguyen, Timmy N           14 NCA-CA                         2:23.17  
      28.50   33.32   41.94   39.41                                
WHIT - Division  
  1 Isheim, Andrew B          15 FDST-CC                        2:12.53  
      32.48   34.54   33.47   32.04                                
  2 Healey, Jake M            16 YNEZ-CA                        2:13.83  
      29.04   35.17   36.62   33.00                                
  3 Aftanas, Sebastian E      13 LTA-CA                         2:22.15  
      31.19   36.51   38.67   35.78                                
  4 Preis, Joshua D           15 FDST-CC                        2:22.64  
      33.58   36.49   36.76   35.81                                
  5 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA                        2:28.80  
      33.47   37.41   39.91   38.01                                
  6 Frias, Cody M             15 LTA-CA                         2:37.36  
      31.94   38.59   42.79   44.04                                
  7 Morales, Ulysses T        14 NCA-CA                         2:38.48  
      36.13   40.86   40.73   40.76                                
  8 Russell, Austin J         15 PASO-CA                        2:39.96  
                    2:05.65                                        
  9 Sorensen, Nathan L        13 SBSC-CA                        2:40.92  
      35.12                   15.57   40.71                        
 10 MacEachern, Nicolas D     15 LTA-CA                         2:42.81  
      34.78   42.29   44.22   41.52                                
 11 Stiles, Cooper D          14 BSC-CC                         2:46.55  
      34.86   41.84   46.03   43.82                                
 12 Lopez, Jacob G            13 LTA-CA                         3:16.90  
      39.51   48.46   56.99   51.94                                
 
Boys 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA                         5:26.46  
      29.35   31.94   32.86   33.03   33.25   33.64   33.50   33.55
      33.29   32.05                                                
  2 Noble, Xavier J           13 BSC-CC                         5:29.21  
      32.11   37.55   38.44   38.50   38.81   39.49   36.71   35.88
      32.46                                                        
  3 Mathisen, Elijah J        17 PASO-CA                        5:29.69  
      29.36   32.73   33.19   33.38   33.32   33.26   34.17   34.46
      34.22   31.60                                                
  4 Luna, Joshwa J            15 LTA-CA                         5:35.61  
      29.60   33.12   33.40   33.82   34.25   34.50   34.10   34.52
      34.15   34.15                                                
  5 Weller, Dylan C           16 UN-3-CA/PUMA                   5:36.06  
      29.03   32.73   34.54   33.55   34.69   35.43   36.54   34.12
      33.83   31.60                                                
  6 Healey, Jake M            16 YNEZ-CA                        6:03.88  
      31.10   34.97   37.20   36.77   38.33   36.65   38.69   38.66
      38.84   32.67                                                
  7 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA                         6:27.19  
      32.38   38.23   39.27   39.99   39.64   40.05   39.98   40.07
      39.15   38.43                                                
  8 MacEachern, Nicolas D     15 LTA-CA                         7:14.40  
      37.10   42.71   44.06   45.46   45.13   45.33   45.39   46.05
      43.02   40.15                                                
  9 Frias, Cody M             15 LTA-CA                         7:28.16  
      34.86   43.40   46.18   46.47   46.88   47.06   46.85   46.24
      45.54   44.68                                                
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA               58.71  
      28.16   30.55                                                
  2 Mosemann, Ben J           17 FDST-CC                          59.66  
      29.43   30.23                                                
  3 Holland, Grant P          16 FDST-CC                        1:01.52  
      30.80   30.72                                                
  4 Alora, Jairus D           15 BSC-CC                         1:04.20  
      32.05   32.15                                                
  5 Kulberg, Reed O           16 SBSC-CA                        1:04.44  
      31.27   33.17                                                
  6 Hatfield, Garrin C        15 FDST-CC                        1:04.48  
      31.16   33.32                                                
  7 Luna, Joshwa J            15 LTA-CA                         1:04.73  
      31.47   33.26                                                
  8 Lane, Sean T              13 FDST-CC                        1:05.03  
    1:04.92    0.11                                                
  9 Rodriguez, Bryce          13 Bvs Grizzlies-CC               1:05.24  
      32.09   33.15                                                
 10 Mathisen, Elijah J        17 PASO-CA                        1:05.99  
      32.06   33.93                                                
 11 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA                         1:06.47  
      33.36   33.11                                                
 12 Farouk, Yoseph M          14 BSC-CC                         1:07.14  
      32.44   34.70                                                
 13 Harding, Alex S           15 PUMA-CA                        1:07.57  
      32.80   34.77                                                
 14 Noble, Xavier J           13 BSC-CC                         1:07.68  
      32.73   34.95                                                
 15 Nguyen, Timmy N           14 NCA-CA                         1:08.00  
 16 Sorensen, Nathan L        13 SBSC-CA                        1:27.14  
      39.96   47.18                                                
RED - Division  
  1 Chiang, Edward L          13 PUMA-CA                        1:11.99  
      35.51   36.48                                                
  2 Caiza Niro, Gabe N        14 LTA-CA                         1:13.75  
      36.13   37.62                                                
WHIT - Division  
  1 Preis, Joshua D           15 FDST-CC                        1:13.72  
      36.43   37.29                                                
  2 White, Zach W             13 SBSC-CA                        1:20.00  
    1:23.90                                                        
  3 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA                        1:21.13  
      39.97   41.16                                                
  4 MacEachern, Nicolas D     15 LTA-CA                         1:21.83  
      39.76   42.07                                                
  5 Aftanas, Sebastian E      13 LTA-CA                         1:26.22  
      41.50   44.72                                                
  6 Stiles, Cooper D          14 BSC-CC                         1:35.33  
      44.65   50.68                                                
  7 Killgore, Ezra A          13 LTA-CA                         1:43.04  
      50.34   52.70                                                
  8 Fields, Devin L           13 San Luis Obispo-CA             1:49.41  
      51.21   58.20                                                
  9 Lopez, Jacob G            13 LTA-CA                         1:53.41  
 -- Abou E Lkheir, Karim T    13 SMSC-CA                             DQ  
 
Boys 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA             2:10.33  
      30.29   33.63   33.04   33.37                                
  2 Holland, Grant P          16 FDST-CC                        2:12.38  
      32.18   32.65   34.49   33.06                                
  3 Kulberg, Reed O           16 SBSC-CA                        2:18.27  
      31.96   34.88   36.30   35.13                                
  4 Lane, Sean T              13 FDST-CC                        2:21.42  
      33.17   36.54   37.12   34.59                                
  5 Alora, Jairus D           15 BSC-CC                         2:26.07  
      34.51   36.73   38.05   36.78                                
RED - Division  
  1 Freeman-Garcia, Diego     13 San Luis Obispo-CA             2:39.65  
      38.41   41.50   40.10   39.64                                
  2 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA                         2:43.71  
      38.75   41.17   42.90   40.89                                
WHIT - Division  
  1 Noble, Xavier J           13 BSC-CC                         2:30.51  
      34.75   37.80   39.70   38.26                                
  2 Fowler, Tristan T         14 SMSC-CA                        2:40.01  
      38.48   41.10   39.95   40.48                                
  3 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA                        2:47.32  
      40.14   42.93   44.83   39.42                                
  4 White, Zach W             13 SBSC-CA                        2:55.35  
      41.86   45.21   45.39   42.89                                
  5 MacEachern, Nicolas D     15 LTA-CA                         2:55.48  
      41.39   45.33   45.91   42.85                                
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mosemann, Ben J           17 FDST-CC                        1:08.37  
      32.76   35.61                                                
  2 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA             1:10.81  
      33.28   37.53                                                
  3 Harding, Alex S           15 PUMA-CA                        1:11.81  
      33.98   37.83                                                
  4 Budnik, Dylan E           14 SBSC-CA                        1:13.19  
      34.63   38.56                                                
  5 Pecile, Max A             15 YNEZ-CA                        1:13.81  
      35.59   38.22                                                
  6 White, Dylan G            14 SBSC-CA                        1:17.12  
      36.15   40.97                                                
  7 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA                         1:18.04  
      36.63   41.41                                                
  8 Oppedahl, Ethan M         16 PUMA-CA                        1:18.58  
      36.96   41.62                                                
  9 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA                         1:19.81  
      38.23   41.58                                                
WHIT - Division  
  1 Isheim, Andrew B          15 FDST-CC                        1:18.46  
      37.51   40.95                                                
  2 Preis, Joshua D           15 FDST-CC                        1:22.93  
      39.37   43.56                                                
  3 Russell, Austin J         15 PASO-CA                        1:29.14  
  4 Fowler, Tristan T         14 SMSC-CA                        1:30.31  
      42.59   47.72                                                
  5 Aftanas, Sebastian E      13 LTA-CA                         1:30.50  
      43.19   47.31                                                
  6 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA                        1:31.14  
      43.48   47.66                                                
  7 Zahry, Jackson            14 BSC-CC                         1:31.74  
      43.05   48.69                                                
  8 MacEachern, Nicolas D     15 LTA-CA                         1:32.05  
      42.94   49.11                                                
  9 Clark, Robert A           13 NCA-CA                         1:36.69  
      44.87   51.82                                                
 10 Abou E Lkheir, Karim T    13 SMSC-CA                        1:37.76  
      45.89   51.87                                                
 11 Freeman-Garcia, Diego     13 San Luis Obispo-CA             1:37.89  
      46.77   51.12                                                
 12 Frias, Cody M             15 LTA-CA                         1:37.99  
      45.52   52.47                                                
 13 Soto, Paul J              14 NCA-CA                         1:39.79  
      48.42   51.37                                                
 14 Stiles, Cooper D          14 BSC-CC                         1:40.15  
      46.47   53.68                                                
 15 Killgore, Ezra A          13 LTA-CA                         2:09.78  
    1:02.43 1:07.35                                                
 -- Sorensen, Nathan L        13 SBSC-CA                             DQ  
      45.87   50.25                                                
 -- Reynolds, Daven V         13 SMSC-CA                             DQ  
      52.41 1:01.00                                                
 
Boys 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA             2:31.04  
      33.82   37.89   39.61   39.72                                
  2 Harding, Alex S           15 PUMA-CA                        2:39.05  
      35.02   39.66   41.99   42.38                                
  3 Mathisen, Elijah J        17 PASO-CA                        2:42.37  
      35.87   41.00   43.35   42.15                                
  4 White, Dylan G            14 SBSC-CA                        2:44.18  
      37.52   42.46   42.01   42.19                                
  5 Alora, Jairus D           15 BSC-CC                         2:44.19  
      38.23   42.84   42.71   40.41                                
  6 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA                         2:53.77  
      39.49   43.32   45.65   45.31                                
RED - Division  
  1 Noble, Xavier J           13 BSC-CC                         2:50.22  
      38.90   43.49   43.59   44.24                                
  2 Chiang, Edward L          13 PUMA-CA                        2:53.51  
      40.03   44.11 1:29.37                                        
  3 Russell, Austin J         15 PASO-CA                        3:05.57  
      41.29   48.41 1:35.87                                        
WHIT - Division  
  1 Isheim, Andrew B          15 FDST-CC                        2:46.53  
      40.39   42.02   43.08   41.04                                
  2 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA                        3:16.10  
      43.88   50.79   50.63   50.80                                
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mosemann, Ben J           17 FDST-CC                          57.90  
      27.11   30.79                                                
  2 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA               58.16  
      27.26   30.90                                                
  3 Holland, Grant P          16 FDST-CC                          59.91  
      28.54   31.37                                                
  4 Hatfield, Garrin C        15 FDST-CC                        1:01.27  
      27.95   33.32                                                
  5 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA                         1:03.89  
      29.40   34.49                                                
  6 Farouk, Yoseph M          14 BSC-CC                         1:04.01  
      29.45   34.56                                                
  7 Rodriguez, Bryce          13 Bvs Grizzlies-CC               1:04.43  
      30.33   34.10                                                
  8 Nguyen, Timmy N           14 NCA-CA                         1:09.24  
      30.37   38.87                                                
RED - Division  
  1 Kulberg, Reed O           16 SBSC-CA                        1:06.86  
      30.92   35.94                                                
  2 White, Dylan G            14 SBSC-CA                        1:09.72  
      32.35   37.37                                                
  3 Caiza Niro, Gabe N        14 LTA-CA                         1:10.17  
      32.90   37.27                                                
WHIT - Division  
  1 Morales, Ulysses T        14 NCA-CA                         1:15.90  
      35.92   39.98                                                
  2 Aftanas, Sebastian E      13 LTA-CA                         1:22.06  
      35.81   46.25                                                
  3 Frias, Cody M             15 LTA-CA                         1:22.37  
      35.45   46.92                                                
  4 Chiang, Edward L          13 PUMA-CA                        1:24.91  
      38.77   46.14                                                
  5 Stiles, Cooper D          14 BSC-CC                         1:33.04  
      41.16   51.88                                                
 -- Sorensen, Nathan L        13 SBSC-CA                             DQ  
      40.56   55.74                                                
 
Boys 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA             2:08.45  
      28.83   32.40   33.90   33.32                                
  2 Hatfield, Garrin C        15 FDST-CC                        2:08.68  
      29.67   33.03   33.45   32.53                                
RED - Division  
  1 Alora, Jairus D           15 BSC-CC                         2:38.82  
      33.75   39.80   44.13   41.14                                
WHIT - Division  
  1 Farouk, Yoseph M          14 BSC-CC                         2:38.19  
      34.59   39.77   41.30   42.53                                
  2 Rodriguez, Bryce          13 Bvs Grizzlies-CC               2:46.50  
                    2:13.39                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Holland, Grant P          16 FDST-CC                        2:13.65  
      28.09   33.78   39.62   32.16                                
  2 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA                         2:19.42  
      30.83   36.14   42.11   30.34                                
  3 Mathisen, Elijah J        17 PASO-CA                        2:21.46  
      29.97   36.19   43.49   31.81                                
  4 Alora, Jairus D           15 BSC-CC                         2:23.28  
      29.94   37.53   42.28   33.53                                
  5 Kulberg, Reed O           16 SBSC-CA                        2:24.46  
      31.41   37.21   42.44   33.40                                
  6 Lane, Sean T              13 FDST-CC                        2:28.95  
      29.99   38.34   45.95   34.67                                
RED - Division  
  1 Luna, Joshwa J            15 LTA-CA                         2:20.44  
      28.84   35.72   43.68   32.20                                
  2 Rodriguez, Bryce          13 Bvs Grizzlies-CC               2:26.37  
      30.99   38.44   44.54   32.40                                
  3 White, Dylan G            14 SBSC-CA                        2:32.63  
      31.83   41.42   43.29   36.09                                
  4 Harding, Alex S           15 PUMA-CA                        2:32.70  
      33.77   39.81   42.81   36.31                                
  5 Caiza Niro, Gabe N        14 LTA-CA                         2:32.83  
      31.61   40.15   45.15   35.92                                
WHIT - Division  
  1 Weller, Dylan C           16 UN-3-CA/PUMA                   2:26.64  
      33.36   38.53   44.92   29.83                                
  2 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA                         2:41.05  
      35.48   41.93   46.30   37.34                                
  3 Aftanas, Sebastian E      13 LTA-CA                         2:55.18  
      36.05   47.92   52.69   38.52                                
  4 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA                        2:55.52  
      41.76   44.99   51.25   37.52                                
  5 White, Zach W             13 SBSC-CA                        2:58.88  
      39.81   44.39   54.21   40.47                                
  6 Russell, Austin J         15 PASO-CA                        3:00.69  
      43.05   48.76   49.20   39.68                                
  7 Frias, Cody M             15 LTA-CA                         3:08.96  
      36.17 1:47.43   45.41                                        
 -- Lopez, Jacob G            13 LTA-CA                              DQ  
      50.29 1:00.51 1:13.33   52.03                                
 
Boys 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA                         4:55.49  
      31.01   37.10   38.42   36.88   43.88   43.35   33.63   31.22
RED - Division  
  1 Holland, Grant P          16 FDST-CC                        4:47.52  
      29.33   34.29   38.86   36.52   42.96   40.05   33.11   32.40
 
Mixed 5 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Puma Aquatic Team-CA  'A'                                   1:56.19  
     1) Garritano, Isabella G W16       2) Maxie, Olivia R W13            
     3) Esola, Lloyd M M13              4) Perje, Matthew R M12           
       28.96    28.10    31.12    28.01                                    
  2 Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'C'                            2:17.65  
     1) Hill, Maya L W12                2) Murphy, Kimberly M W10         
     3) Aftanas, Sebastian E M13        4) Aftanas, Toby M M11            
       34.33    36.81    37.19    29.32                                    
  3 Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'A'                            2:41.17  
     1) McCarley, Caitlin A W8          2) Medina, Jocelyn W13            
     3) Lee, Evan J M12                 4) Dulay, Michael J M12           
       52.95    37.63    16.25    54.34                                    
  4 Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'B'                            2:53.37  
     1) Halbeisen, Lucy E W9            2) Vazquez, Marlene * W9          
     3) Killgore, Ezra A M13            4) Halbeisen, Arik B M10          
       38.73    47.59    43.98    43.07                                    
 -- Puma Aquatic Team-CA  'B'                                        DQ  
     1) Hayashi, Kazi M M12             2) Brewer, Kai R W10              
     3) Brewer, Kenzie L W7             4) Esola, Henry A M11             
       32.58    49.63    39.54    30.32                                    
 
Mixed 5 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Fresno Dolphins Swim Team-CC  'A'                           2:06.57  
     1) Oka-Fedder, Sophia K W10        2) Mohan, Nikita T W10            
     3) Hatfield, Garrin C M15          4) Isheim, Andrew B M15           
       34.72    37.79    26.34    27.72                                    
  2 Fresno Dolphins Swim Team-CC  'C'                           2:14.47  
     1) Preis, Joshua D M15             2) Watson, Chesney R W13          
     3) Mosemann, Ben J M17             4) Steinhardt, Malya R W10        
       33.67    34.94    26.11    39.75                                    
  3 Fresno Dolphins Swim Team-CC  'B'                           2:16.40  
     1) Crass, Addy M W10               2) Holland, Grant P M16           
     3) Lane, Sean T M13                4) Palmer, McKenna A W10          
       38.69    32.53    28.78    36.40                                    
  4 Puma Aquatic Team-CA  'A'                                   2:18.42  
     1) Esola, Lloyd M M13              2) Griffiths, Brianna N W13       
     3) Perje, Matthew R M12            4) Cusick, Sam L W14              
       37.54    37.50    33.26    30.12                                    
  5 Puma Aquatic Team-CA  'B'                                   2:36.60  
     1) Burkett, Eli C M11              2) Esola, Henry A M11             
     3) Giannini, Lindsey M W12         4) Fitchmun, Avery S W11          
       41.59    43.71    36.55    34.75                                    
  6 Puma Aquatic Team-CA  'C'                                   3:12.58  
     1) Selman, Finn T M10              2) Garcia, Kaya A W12             
     3) Andrews, Oliver A M9            4) Pittman, Lyla I W11            
       48.50    48.06  1:14.94    21.08                                    
  7 Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'B'                            3:22.56  
     1) Koff, Maddie R W11              2) Halbeisen, Arik B M10          
     3) Flores, Gustavo Daniel D M11    4) Halbeisen, Lucy E W9           
       48.81    15.21    49.51  1:29.03                                    
 -- Puma Aquatic Team-CA  'D'                                  X2:07.50  
     1) Maxie, Olivia R W13             2) Wood, Rachel M W15             
     3) Garritano, Isabella G W16       4) Cusick, Sydney R W16           
       31.95    36.20    31.66    27.69                                    
 -- Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'A'                           X2:31.91  
     1) Murphy, Kimberly M W10          2) Ainsworth, Clara M W11         
     3) James, Kierah L W15             4) Brady, Leilani R W14           
       57.64    28.75    31.58    33.94                                    
 -- Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'C'                                 DQ  
     1) Petryshak, Solomia W11          2) Vincent, Jay C M11             
     3) Aftanas, Sebastian E M13        4) Vazquez, Marlene * W9          
       45.45    42.68    34.90    43.88