CSSC February BRW - Meet Results

CSSC February BRW
2/10/2018 - 2/11/2018
Simi Valley, California United States
Updated: 2/11/2018

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Conejo Simi Aquatics   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/11/2018 04:43 PM
                2018 CA CSSC February BRW, Sanction #: S18-042                 
                                Simi Valley, CA                                
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Jubb, Shea E               6 PVST-CA                23.45      24.32  
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jubb, Shea E               6 PVST-CA                27.82      27.20  
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jubb, Shea E               6 PVST-CA                36.53      36.10  
 
Girls 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jubb, Shea E               6 PVST-CA                30.34      38.73  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wachowiak, Emma M          8 PVST-CA                16.94      17.03  
RED - Division  
  1 Yturrizaga-Paz, Alexis S   8 RTLR-CA                18.70      18.77  
  2 Attia, Mimi T              8 UN-01-CA               21.46      19.77  
WHT - Division  
  1 Sirichalermchai, Abigail   8 RTLR-CA                   NT      18.07  
  2 Sibrian, Ellie             7 Polar Bears-CA         26.48      19.87  
  3 McKnett, Teagan S          8 PVST-CA                22.99      20.19  
  4 Wells, Elizabeth R         8 CSSC-CA                   NT      20.81  
  5 Johnston-Bouchard, Sophi   7 CSSC-CA                21.95      21.55  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Cerera, Jeanna R           8 PATH-CA                37.50      37.44  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Yturrizaga-Paz, Alexis S   8 RTLR-CA                41.37      40.13  
  2 Billotte, Lindsey M        7 CSSC-CA                41.89      43.22  
  3 Sirichalermchai, Abigail   8 RTLR-CA                44.01      44.05  
  4 Pegula, Elizabeth L        8 Polar Bears-CA         47.00      46.61  
  5 Sibrian, Ellie             7 Polar Bears-CA         45.31      46.68  
  6 Wells, Elizabeth R         8 CSSC-CA                47.77      47.94  
  7 McKnett, Teagan S          8 PVST-CA                47.59      49.81  
WHT - Division  
  1 Johnston-Bouchard, Sophi   7 CSSC-CA                50.16      48.07  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yturrizaga-Paz, Alexis S   8 RTLR-CA              1:34.88    1:32.14  
      42.02   50.12                                                
  2 Sirichalermchai, Abigail   8 RTLR-CA                   NT    1:32.41  
      42.34   50.07                                                
  3 Flores, Meygen R           8 Polar Bears-CA       1:44.90    1:41.80  
      46.17   55.63                                                
  4 Pegula, Elizabeth L        8 Polar Bears-CA       1:45.29    1:41.97  
      47.58   54.39                                                
  5 Needle, Phoebe B           8 CLSS-CA                   NT    1:43.04  
      48.01   55.03                                                
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Attia, Mimi T              8 UN-01-CA               25.93      21.89  
  2 Sirichalermchai, Abigail   8 RTLR-CA                26.46      23.46  
  3 McKnett, Teagan S          8 PVST-CA                26.06      23.95  
  4 Sibrian, Ellie             7 Polar Bears-CA         23.02      24.72  
  5 Yturrizaga-Paz, Alexis S   8 RTLR-CA                22.60      25.29  
WHT - Division  
  1 Wells, Elizabeth R         8 CSSC-CA                   NT      24.75  
  2 Johnston-Bouchard, Sophi   7 CSSC-CA                26.96      28.40  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Yturrizaga-Paz, Alexis S   8 RTLR-CA                47.76      46.50  
RED - Division  
  1 Flores, Meygen R           8 Polar Bears-CA         48.23      48.15  
  2 Pegula, Elizabeth L        8 Polar Bears-CA         50.10      49.75  
  3 Sirichalermchai, Abigail   8 RTLR-CA                54.27      51.62  
WHT - Division  
  1 Needle, Phoebe B           8 CLSS-CA              1:01.99    1:04.06  
 
Girls 7-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pegula, Elizabeth L        8 Polar Bears-CA            NT    1:44.94  
      51.98   52.96                                                
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wachowiak, Emma M          8 PVST-CA                21.28      22.29  
RED - Division  
  1 Sirichalermchai, Abigail   8 RTLR-CA                25.39      24.42  
  2 Billotte, Lindsey M        7 CSSC-CA                27.45      25.68  
WHT - Division  
  1 Yturrizaga-Paz, Alexis S   8 RTLR-CA                30.27      25.24  
  2 Attia, Mimi T              8 UN-01-CA               34.51      25.26  
  3 Johnston-Bouchard, Sophi   7 CSSC-CA                29.81      28.28  
 -- Wells, Elizabeth R         8 CSSC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Cerera, Jeanna R           8 PATH-CA                45.43      45.51  
RED - Division  
  1 Pegula, Elizabeth L        8 Polar Bears-CA         57.44      57.74  
 
Girls 7-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Yturrizaga-Paz, Alexis S   8 RTLR-CA              1:59.10    1:51.45  
      51.97   59.48                                                
  2 Pegula, Elizabeth L        8 Polar Bears-CA            NT    2:19.41  
    1:03.05 1:16.36                                                
  3 Needle, Phoebe B           8 CLSS-CA                   NT    2:24.57  
    1:06.44 1:18.13                                                
 -- Flores, Meygen R           8 Polar Bears-CA            NT         DQ  
    1:09.35 1:12.27                                                
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Yturrizaga-Paz, Alexis S   8 RTLR-CA                20.47      21.14  
RED - Division  
  1 Billotte, Lindsey M        7 CSSC-CA                25.60      23.29  
  2 Sirichalermchai, Abigail   8 RTLR-CA                22.93      23.36  
WHT - Division  
  1 Attia, Mimi T              8 UN-01-CA               33.21      22.99  
  2 Wells, Elizabeth R         8 CSSC-CA                   NT      28.85  
  3 McKnett, Teagan S          8 PVST-CA                   NT      30.39  
  4 Johnston-Bouchard, Sophi   7 CSSC-CA                31.11      30.54  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cerera, Jeanna R           8 PATH-CA                49.17      51.79  
WHT - Division  
  1 Pegula, Elizabeth L        8 Polar Bears-CA       1:02.23    1:00.92  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Attia, Mimi T              8 UN-01-CA                  NT    1:50.31  
      51.02   59.29                                                
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cerera, Jeanna R           8 PATH-CA              1:41.99    1:41.41  
      50.97   50.44                                                
 
Girls 7-8 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Billotte, Julia A          7 CSSC-CA              3:16.80    3:07.91  
      43.64   47.35   57.89   39.03                                
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wang, Megan S             10 PVST-CA                30.47      31.27  
  2 Clerico, Isabella G       10 CLSS-CA                32.67      31.99  
  3 Cheevers, Chloe A         10 CSSC-CA                32.07      32.60  
  4 Kalwak, Arielle C         10 RTLR-CA                33.09      33.55  
RED - Division  
  1 Owston, Isabelle A        10 PATH-CA                34.81      33.16  
  2 Murphree, Tallula R       10 MSS-CA                 33.97      34.84  
  3 Lopez, Priscilla L        10 WAVE-CA                36.93      35.27  
  4 Brecunier, Sonnie K       10 CLSS-CA                34.47      35.45  
  5 Bello, Paulina N          10 Polar Bears-CA         36.95      35.81  
  6 Tamayo, Abby R             9 PVST-CA                34.42      35.89  
  7 Oh, Rylie J               10 RTLR-CA                35.38      35.93  
  8 Vergel De Dios, Calista   10 Polar Bears-CA         35.77      37.48  
  9 Favor, Ella P              9 RTLR-CA                35.72      37.81  
 10 Morriss, Isabelle S       10 MSS-CA                 35.53      38.05  
WHT - Division  
  1 Bezanilla, Jaquelyn L     10 PATH-CA                37.17      36.24  
  2 Saravasi, Napat           10 RTLR-CA                46.62      36.46  
  3 Le, Jasmine N             10 CSSC-CA                39.29      37.24  
  4 Pegula, Izabella A        10 Polar Bears-CA         38.31      37.34  
  5 Mahat, Sahasi              9 Polar Bears-CA            NT      39.04  
  6 Nygren, Keelan G           9 CSSC-CA                39.17      39.10  
  7 Walker, Raegan C           9 CSSC-CA                43.29      39.68  
  8 Deng, Nina                10 CSSC-CA                41.32      39.71  
  9 Agovino, Alice A           9 CLSS-CA                38.06      40.77  
 10 Marshall, Faith S         10 CSSC-CA                41.74      41.06  
 11 Saifi, Leyla              10 PATH-CA                42.22      41.78  
 12 Novack, Kaya G             9 PATH-CA                40.63      42.12  
 13 Ruiz, Brissa I             9 RTLR-CA                45.11      44.23  
 14 Patel, Neala M             9 PATH-CA                42.33      44.91  
 15 Elizalde, Sabi             9 CSSC-CA                48.14      45.58  
 16 Nawabi, Ava J             10 CSSC-CA                42.82      47.96  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wang, Megan S             10 PVST-CA              1:07.97    1:08.14  
      32.16   35.98                                                
RED - Division  
  1 Kalwak, Arielle C         10 RTLR-CA              1:15.51    1:13.87  
      34.92   38.95                                                
  2 Bezanilla, Jaquelyn L     10 PATH-CA              1:18.49    1:17.81  
      37.68   40.13                                                
  3 Lopez, Priscilla L        10 WAVE-CA              1:20.82    1:18.18  
      36.48   41.70                                                
  4 Flowers, Corinne A         9 RTLR-CA              1:17.49    1:18.84  
      36.29   42.55                                                
  5 Vergel De Dios, Calista   10 Polar Bears-CA       1:21.35    1:22.06  
      38.52   43.54                                                
WHT - Division  
  1 Cheung, Elaine            10 CSSC-CA              1:25.11    1:19.79  
      37.25   42.54                                                
  2 Pegula, Izabella A        10 Polar Bears-CA       1:24.61    1:21.06  
      39.11   41.95                                                
  3 Favor, Ella P              9 RTLR-CA              1:24.54    1:21.28  
      39.39   41.89                                                
  4 Le, Jasmine N             10 CSSC-CA              1:27.10    1:22.88  
      39.37   43.51                                                
  5 Saravasi, Napat           10 RTLR-CA              1:58.00    1:24.84  
      37.96   46.88                                                
  6 Saifi, Leyla              10 PATH-CA              1:34.86    1:31.12  
      43.95   47.17                                                
  7 Marshall, Faith S         10 CSSC-CA                   NT    1:33.69  
      45.14   48.55                                                
  8 Nawabi, Ava J             10 CSSC-CA              1:36.40    1:35.89  
      45.32   50.57                                                
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Brecunier, Sonnie K       10 CLSS-CA              2:43.74    2:42.82  
      36.58   41.85   43.27   41.12                                
  2 Case, Flora A             10 MSS-CA               2:53.06    3:06.05  
      40.41   47.26   49.17   49.21                                
WHT - Division  
  1 Bello, Paulina N          10 Polar Bears-CA            NT    2:54.91  
      39.47   45.30   47.20   42.94                                
  2 Herzer, Madelyn G         10 CSSC-CA              3:55.11    3:09.08  
      44.77   48.86   48.58   46.87                                
 
Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Megan S             10 PVST-CA              6:47.23    6:19.10  
      33.04   37.70   37.87   39.50   38.72   38.86   39.44   39.50
      38.64   35.83                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Clerico, Isabella G       10 CLSS-CA                36.75      36.27  
  2 Kalwak, Arielle C         10 RTLR-CA                39.05      40.00  
RED - Division  
  1 Flowers, Corinne A         9 RTLR-CA                41.35      40.80  
  2 Lopez, Priscilla L        10 WAVE-CA                42.14      42.10  
  3 Vergel De Dios, Calista   10 Polar Bears-CA         44.05      42.77  
  4 Favor, Ella P              9 RTLR-CA                44.07      44.95  
WHT - Division  
  1 Pegula, Izabella A        10 Polar Bears-CA         46.14      44.94  
  2 Bezanilla, Jaquelyn L     10 PATH-CA                45.50      45.97  
  3 Cheung, Elaine            10 CSSC-CA                51.50      46.90  
  4 Le, Jasmine N             10 CSSC-CA                48.77      46.95  
  5 Nawabi, Ava J             10 CSSC-CA                51.98      50.96  
  6 Marshall, Faith S         10 CSSC-CA                   NT      52.76  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Oh, Rylie J               10 RTLR-CA              1:33.71    1:29.46  
      42.04   47.42                                                
  2 Morriss, Isabelle S       10 MSS-CA               1:32.01    1:30.39  
      43.73   46.66                                                
  3 Bello, Paulina N          10 Polar Bears-CA       1:29.04    1:34.41  
      45.58   48.83                                                
  4 Case, Flora A             10 MSS-CA               1:33.23    1:35.82  
      46.93   48.89                                                
  5 Favor, Ella P              9 RTLR-CA              1:35.86    1:37.30  
      47.94   49.36                                                
WHT - Division  
  1 Novack, Kaya G             9 PATH-CA              1:51.01    1:32.54  
      44.66   47.88                                                
  2 Agovino, Alice A           9 CLSS-CA              1:40.44    1:34.55  
      44.94   49.61                                                
  3 Deng, Nina                10 CSSC-CA              1:50.07    1:35.08  
      45.96   49.12                                                
  4 Nawabi, Ava J             10 CSSC-CA                   NT    1:48.24  
      53.47   54.77                                                
  5 Marshall, Faith S         10 CSSC-CA                   NT    1:52.16  
      54.37   57.79                                                
 -- Pegula, Izabella A        10 Polar Bears-CA       1:38.41         DQ  
      47.00   53.52                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Cheevers, Chloe A         10 CSSC-CA                40.31      40.66  
  2 Bezanilla, Jaquelyn L     10 PATH-CA                44.19      44.28  
  3 Wang, Megan S             10 PVST-CA                43.70      44.42  
  4 Kalwak, Arielle C         10 RTLR-CA                44.10      44.63  
  5 Murphree, Tallula R       10 MSS-CA                 42.75      44.72  
  6 Morriss, Isabelle S       10 MSS-CA                 43.60      45.41  
RED - Division  
  1 Owston, Isabelle A        10 PATH-CA                46.58      42.25  
  2 Oh, Rylie J               10 RTLR-CA                46.53      46.40  
  3 Tamayo, Abby R             9 PVST-CA                46.82      46.54  
  4 Le, Jasmine N             10 CSSC-CA                47.04      50.23  
  5 Case, Flora A             10 MSS-CA                 47.23      50.26  
WHT - Division  
  1 Lopez, Priscilla L        10 WAVE-CA                50.01      45.73  
  2 Pegula, Izabella A        10 Polar Bears-CA         51.02      50.45  
  3 Bello, Paulina N          10 Polar Bears-CA         51.52      50.82  
  4 Vergel De Dios, Calista   10 Polar Bears-CA         53.18      50.92  
  5 Nygren, Keelan G           9 CSSC-CA                54.91      51.69  
  6 Saifi, Leyla              10 PATH-CA                50.45      52.04  
  7 Favor, Ella P              9 RTLR-CA                55.37      53.11  
  8 Mahat, Sahasi              9 Polar Bears-CA            NT      53.39  
  9 Ruiz, Brissa I             9 RTLR-CA                56.40      53.60  
 10 Marshall, Faith S         10 CSSC-CA                57.09      54.32  
 11 Patel, Neala M             9 PATH-CA                55.86      55.22  
 12 Elizalde, Sabi             9 CSSC-CA              1:00.38      56.58  
 13 Nawabi, Ava J             10 CSSC-CA              1:04.75    1:02.47  
 -- Walker, Raegan C           9 CSSC-CA              1:07.17         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kalwak, Arielle C         10 RTLR-CA              1:38.94    1:39.75  
      45.81   53.94                                                
  2 Flowers, Corinne A         9 RTLR-CA              1:38.31    1:41.74  
      48.34   53.40                                                
RED - Division  
  1 Bezanilla, Jaquelyn L     10 PATH-CA              1:41.30    1:42.10  
      49.20   52.90                                                
  2 Le, Jasmine N             10 CSSC-CA              1:45.79    1:47.30  
      51.12   56.18                                                
  3 Pegula, Izabella A        10 Polar Bears-CA       1:47.99    1:51.82  
      53.10   58.72                                                
WHT - Division  
  1 Lopez, Priscilla L        10 WAVE-CA                   NT    1:43.05  
      48.66   54.39                                                
  2 Saifi, Leyla              10 PATH-CA              1:51.36    1:52.43  
      53.60   58.83                                                
  3 Marshall, Faith S         10 CSSC-CA                   NT    1:53.04  
      52.59 1:00.45                                                
  4 Vergel De Dios, Calista   10 Polar Bears-CA       2:03.12    1:59.39  
      56.15 1:03.24                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wang, Megan S             10 PVST-CA                34.14      35.29  
  2 Cheevers, Chloe A         10 CSSC-CA                35.18      36.98  
  3 Kalwak, Arielle C         10 RTLR-CA                36.51      38.93  
RED - Division  
  1 Owston, Isabelle A        10 PATH-CA                39.45      38.67  
  2 Murphree, Tallula R       10 MSS-CA                 41.71      41.87  
  3 Oh, Rylie J               10 RTLR-CA                41.39      42.37  
  4 Bezanilla, Jaquelyn L     10 PATH-CA                40.68      43.43  
WHT - Division  
  1 Lopez, Priscilla L        10 WAVE-CA                43.43      41.43  
  2 Tamayo, Abby R             9 PVST-CA                42.12      41.53  
  3 Le, Jasmine N             10 CSSC-CA                46.70      42.52  
  4 Favor, Ella P              9 RTLR-CA                43.46      45.67  
  5 Pegula, Izabella A        10 Polar Bears-CA         46.18      46.57  
  6 Agovino, Alice A           9 CLSS-CA                46.71      47.39  
  7 Patel, Neala M             9 PATH-CA              1:03.13      47.73  
  8 Vergel De Dios, Calista   10 Polar Bears-CA         45.14      49.63  
  9 Nygren, Keelan G           9 CSSC-CA                   NT      50.50  
 10 Mahat, Sahasi              9 Polar Bears-CA            NT      50.78  
 11 Walker, Raegan C           9 CSSC-CA              1:07.55      52.05  
 12 Deng, Nina                10 CSSC-CA                53.25      52.24  
 13 Ruiz, Brissa I             9 RTLR-CA                50.16      53.51  
 14 Saifi, Leyla              10 PATH-CA                53.91      53.75  
 15 Novack, Kaya G             9 PATH-CA                49.36      55.41  
 16 Elizalde, Sabi             9 CSSC-CA                   NT      56.75  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wang, Megan S             10 PVST-CA              1:20.86    1:22.55  
      37.22   45.33                                                
WHT - Division  
  1 Bezanilla, Jaquelyn L     10 PATH-CA              1:48.84    1:40.43  
      44.94   55.49                                                
  2 Pegula, Izabella A        10 Polar Bears-CA            NT    1:42.11  
      47.02   55.09                                                
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Cheevers, Chloe A         10 CSSC-CA              1:19.23    1:20.84  
      37.33   43.51                                                
  2 Owston, Isabelle A        10 PATH-CA              1:25.33    1:23.84  
      38.62   45.22                                                
  3 Murphree, Tallula R       10 MSS-CA               1:26.57    1:25.35  
      41.91   43.44                                                
  4 Kalwak, Arielle C         10 RTLR-CA              1:25.36    1:26.91  
      41.36   45.55                                                
RED - Division  
  1 Morriss, Isabelle S       10 MSS-CA               1:28.17    1:24.95  
      41.46   43.49                                                
  2 Tamayo, Abby R             9 PVST-CA              1:29.79    1:28.77  
  3 Oh, Rylie J               10 RTLR-CA              1:27.48    1:30.58  
      43.58   47.00                                                
  4 Bezanilla, Jaquelyn L     10 PATH-CA              1:29.41    1:30.72  
      42.96   47.76                                                
  5 Brecunier, Sonnie K       10 CLSS-CA              1:30.24    1:31.00  
      44.24   46.76                                                
 -- Lopez, Priscilla L        10 WAVE-CA              1:30.71         DQ  
      42.32   45.90                                                
WHT - Division  
  1 Case, Flora A             10 MSS-CA               1:35.32    1:35.30  
      43.37   51.93                                                
  2 Herzer, Madelyn G         10 CSSC-CA              1:39.07    1:36.85  
      47.54   49.31                                                
  3 Favor, Ella P              9 RTLR-CA              1:35.83    1:38.04  
      43.92   54.12                                                
  4 Nygren, Keelan G           9 CSSC-CA              1:43.72    1:39.16  
      45.78   53.38                                                
  5 Vergel De Dios, Calista   10 Polar Bears-CA       1:41.95    1:40.16  
      46.65   53.51                                                
  6 Agovino, Alice A           9 CLSS-CA              1:50.79    1:42.88  
      47.21   55.67                                                
  7 Ruiz, Brissa I             9 RTLR-CA              1:46.47    1:44.77  
  8 Novack, Kaya G             9 PATH-CA              2:17.23    1:51.02  
      52.30   58.72                                                
 -- Walker, Raegan C           9 CSSC-CA                   NT         DQ  
      52.86   58.36                                                
 -- Le, Jasmine N             10 CSSC-CA              1:38.46         DQ  
      48.84   50.73                                                
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Flowers, Corinne A         9 RTLR-CA              3:08.17    3:12.36  
      44.88   47.76   56.70   43.02                                
WHT - Division  
  1 Favor, Ella P              9 RTLR-CA                   NT    3:23.79  
      45.19   49.14 1:04.21   45.25                                
  2 Vergel De Dios, Calista   10 Polar Bears-CA            NT    3:29.51  
      50.90   50.54 1:04.23   43.84                                
 -- Cheung, Elaine            10 CSSC-CA              3:49.26         DQ  
      51.62   55.76 1:01.27   48.82                                
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Galadjeva, Michelle S     12 RTLR-CA                29.32      28.45  
  2 Dyer, Katherine E         12 RTLR-CA                27.61      28.64  
  3 Macias, Anahi Fabiana     12 Polar Bears-CA         29.86      29.62  
  4 Cha, Lauryn B             11 Polar Bears-CA         30.22      29.91  
  5 Prager, Madison A         12 CSSC-CA                30.05      31.58  
RED - Division  
  1 Mansouri, Samantha J      12 PATH-CA                31.36      30.34  
  2 Kirsch, Breanne K         12 PATH-CA                32.10      30.87  
  3 Boylan, Olivia A          12 PATH-CA                31.56      31.16  
  4 Florian, Mya G            11 Polar Bears-CA         32.71      31.58  
  5 Schorn, Gabriella N       12 Polar Bears-CA         32.20      31.80  
  6 Walker, CJ J              12 CSSC-CA                32.56      32.13  
  7 Cookson, Amelia B         12 WAVE-CA                33.40      32.50  
  8 Villalobos, Savannah R    11 Polar Bears-CA         33.07      33.84  
  9 Tran, Madie L             12 CSSC-CA                32.33      33.91  
 10 Sogah, Alana V            12 CSSC-CA                33.12      34.12  
WHT - Division  
  1 Grunberger, Abby          11 CSSC-CA                34.43      32.34  
  2 Janka, Isabella M         12 PATH-CA                34.18      33.65  
  3 Lee, Lauren H             12 Polar Bears-CA         35.96      33.83  
  4 Yu, Faith J               11 RTLR-CA                35.48      34.13  
  5 Lawson, Julia K           12 RTLR-CA                34.86      34.72  
  6 Knudson, Grace E          11 PATH-CA                34.34      34.80  
  7 Attia, Kenzy T            11 UN-01-CA               39.37      35.08  
  8 Hurst, Maddie I           11 PATH-CA                33.69      35.70  
  9 Lee, Serena H             11 Polar Bears-CA         37.43      35.73  
 10 Burgess, Zoe G            12 CSSC-CA                38.29      35.99  
 11 Yu, Erin J                11 RTLR-CA                41.15      37.87  
 12 Rigney, Lily J            11 Polar Bears-CA         38.23      41.73  
 13 Scott, Sydney E           11 CSSC-CA                41.94      43.99  
 14 Zabaldo, Jocelyn A        11 MSS-CA                 43.42      47.97  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Salvino, Teia I           12 PATH-CA                25.10      26.17  
  2 Zancanaro, Sydney K       12 PATH-CA                25.87      26.77  
  3 Costantino, Kim L         12 CSSC-CA                28.06      28.73  
  4 Chen, Audrey L            12 PATH-CA                29.39      29.44  
  5 Abunan, Regine D          12 CSSC-CA                30.30      29.50  
  6 Yeow, Kaitlyn W           11 CLSS-CA                29.71      30.18  
  7 Donkar, Allie M           11 WAVE-CA                30.19      30.47  
RED - Division  
  1 Stinnett, Grace E         11 CLSS-CA                30.99      29.91  
  2 Ostic, Heather G          12 PATH-CA                31.04      30.26  
  3 Kantz, Abbey S            11 CLSS-CA                31.93      30.39  
  4 Wu, Erika J               12 PVST-CA                31.47      31.02  
  5 Harbo, Railee             12 PATH-CA                31.39      31.72  
  6 Boylan, Kate J            12 PATH-CA                32.40      32.23  
  7 Le, Kayla T               12 CSSC-CA                33.43      35.22  
WHT - Division  
  1 Iino, Kennedy R           11 CLSS-CA                43.15      42.54  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Costantino, Kim L         12 CSSC-CA              1:01.38    1:01.07  
      29.61   31.46                                                
  2 Chen, Audrey L            12 PATH-CA              1:04.55    1:04.76  
      30.93   33.83                                                
  3 Lata, Madie K             12 WAVE-CA              1:01.42    1:05.91  
      31.38   34.53                                                
  4 Ostic, Heather G          12 PATH-CA              1:05.87    1:06.23  
      31.99   34.24                                                
RED - Division  
  1 Yeow, Kaitlyn W           11 CLSS-CA              1:07.32    1:07.23  
      32.03   35.20                                                
  2 Kantz, Abbey S            11 CLSS-CA              1:09.36    1:08.22  
      33.29   34.93                                                
  3 Donkar, Allie M           11 WAVE-CA              1:10.14    1:08.35  
      32.04   36.31                                                
WHT - Division  
  1 Stinnett, Grace E         11 CLSS-CA              1:12.83    1:07.41  
      32.84   34.57                                                
  2 Le, Kayla T               12 CSSC-CA              1:13.88    1:14.30  
      36.44   37.86                                                
  3 Urteaga, Emma V           12 CSSC-CA              1:22.23    1:17.16  
      36.81   40.35                                                
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Galadjeva, Michelle S     12 RTLR-CA              1:03.73    1:01.85  
      29.46   32.39                                                
  2 Dyer, Katherine E         12 RTLR-CA              1:02.18    1:02.14  
      30.12   32.02                                                
  3 Macias, Anahi Fabiana     12 Polar Bears-CA       1:04.54    1:05.48  
      31.86   33.62                                                
RED - Division  
  1 Flowers, Alyssa M         11 RTLR-CA              1:08.96    1:06.19  
      32.44   33.75                                                
  2 Walker, CJ J              12 CSSC-CA              1:11.58    1:06.59  
      32.30   34.29                                                
  3 Hohler, Krista A          11 CLSS-CA              1:07.63    1:07.10  
      32.00   35.10                                                
  4 Kirsch, Breanne K         12 PATH-CA              1:08.88    1:07.20  
      31.85   35.35                                                
  5 Mansouri, Samantha J      12 PATH-CA              1:10.17    1:07.50  
      32.77   34.73                                                
  6 Florian, Mya G            11 Polar Bears-CA       1:07.86    1:07.76  
      32.48   35.28                                                
  7 Prager, Madison A         12 CSSC-CA              1:07.11    1:10.50  
      33.20   37.30                                                
  8 Schorn, Gabriella N       12 Polar Bears-CA       1:11.39    1:10.82  
      34.10   36.72                                                
  9 Sogah, Alana V            12 CSSC-CA              1:12.64    1:13.37  
      35.76   37.61                                                
 10 Tran, Madie L             12 CSSC-CA              1:11.21    1:13.80  
      35.79   38.01                                                
 11 Apeles, Cassidy E         11 Polar Bears-CA       1:12.36    1:14.19  
      35.10   39.09                                                
WHT - Division  
  1 Grunberger, Abby          11 CSSC-CA              1:16.37    1:10.81  
      33.81   37.00                                                
  2 Nguyen, Kaitlyn H         12 CSSC-CA              1:36.05    1:16.86  
      36.13   40.73                                                
  3 Sax, Tiffany B            11 WAVE-CA              1:22.53    1:17.75  
      36.46   41.29                                                
  4 Burgess, Zoe G            12 CSSC-CA              1:20.68    1:20.21  
      37.96   42.25                                                
  5 Russell, Alivia L         12 CSSC-CA                   NT    1:21.53  
      40.02   41.51                                                
  6 Nawabi, Aylan K           11 CSSC-CA              1:28.26    1:29.89  
      40.62   49.27                                                
  7 Iino, Kennedy R           11 CLSS-CA              1:35.57    1:32.63  
      43.86   48.77                                                
  8 Flores, Reyven S          11 Polar Bears-CA            NT    1:32.97  
      43.87   49.10                                                
  9 Hovsepian, Liana          11 CSSC-CA              2:10.25    1:35.45  
      43.88   51.57                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Dyer, Katherine E         12 RTLR-CA              2:15.21    2:18.91  
      32.72   35.55   36.16   34.48                                
  2 Cha, Lauryn B             11 Polar Bears-CA       2:19.61    2:20.84  
      32.25   36.33   36.99   35.27                                
  3 Macias, Anahi Fabiana     12 Polar Bears-CA       2:20.83    2:22.32  
      32.53   36.88   37.38   35.53                                
RED - Division  
  1 Florian, Mya G            11 Polar Bears-CA       2:29.92    2:26.07  
      33.14   37.37   38.66   36.90                                
  2 Kirsch, Breanne K         12 PATH-CA              2:34.34    2:33.66  
      32.71   39.45   40.73   40.77                                
  3 Prager, Madison A         12 CSSC-CA              2:28.76    2:36.83  
      34.84   40.69   41.15   40.15                                
WHT - Division  
  1 Boylan, Olivia A          12 PATH-CA              2:44.84    2:31.75  
      36.12   40.20   41.02   34.41                                
  2 Janka, Isabella M         12 PATH-CA              2:40.89    2:33.21  
      35.54   40.00   39.94   37.73                                
  3 Grunberger, Abby          11 CSSC-CA                   NT    2:36.28  
      35.83   39.59   40.65   40.21                                
  4 Schorn, Gabriella N       12 Polar Bears-CA       2:38.44    2:38.10  
      35.65   41.00   42.07   39.38                                
  5 Lee, Lauren H             12 Polar Bears-CA            NT    2:41.60  
      37.84   41.88   41.98   39.90                                
  6 Sogah, Alana V            12 CSSC-CA              2:43.14    2:42.64  
      38.20   41.95   42.16   40.33                                
  7 Lawson, Julia K           12 RTLR-CA              3:02.21    2:57.08  
      37.69   43.79   48.39   47.21                                
  8 Russell, Alivia L         12 CSSC-CA                   NT    2:57.41  
      40.59   45.02   47.27   44.53                                
  9 Rigney, Lily J            11 Polar Bears-CA            NT    2:59.63  
      41.59   46.42   47.75   43.87                                
 10 Yu, Faith J               11 RTLR-CA              3:09.10    3:07.42  
      40.50   46.06   46.88   53.98                                
 11 Yu, Erin J                11 RTLR-CA              3:12.76    3:14.94  
      44.26   49.35   49.18   52.15                                
 12 McKnett, Talia B          11 PVST-CA              3:02.27    3:27.29  
      45.72   53.98   54.38   53.21                                
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Salvino, Teia I           12 PATH-CA              2:02.96    2:04.51  
      27.66   31.28   32.97   32.60                                
  2 Zancanaro, Sydney K       12 PATH-CA              2:07.74    2:12.75  
      28.21   32.92   35.70   35.92                                
  3 Costantino, Kim L         12 CSSC-CA              2:14.76    2:18.09  
      32.35   35.40   35.53   34.81                                
RED - Division  
  1 Harbo, Railee             12 PATH-CA              2:34.90    2:08.60  
                              20.48                                
  2 Chen, Audrey L            12 PATH-CA              2:29.10    2:20.95  
      31.98   35.92   37.96   35.09                                
  3 Ostic, Heather G          12 PATH-CA              2:28.24    2:23.12  
      32.69   36.43   37.71   36.29                                
  4 Donkar, Allie M           11 WAVE-CA              2:28.63    2:28.30  
      33.28   37.88   39.30   37.84                                
  5 Kantz, Abbey S            11 CLSS-CA              2:28.37    2:30.26  
      34.56   39.34   39.63   36.73                                
WHT - Division  
  1 Abunan, Regine D          12 CSSC-CA                   NT    2:31.04  
      33.75   38.04   39.19   40.06                                
  1 Boylan, Kate J            12 PATH-CA              2:40.95    2:34.05  
      35.29   39.80   41.00   37.96                                
  2 Le, Kayla T               12 CSSC-CA              2:59.50    2:39.62  
      36.80   41.77   42.37   38.68                                
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Walker, CJ J              12 CSSC-CA              6:31.88    6:24.64  
      34.40   37.71   38.64   39.00   39.60   39.87   39.52   39.17
      39.67   37.06                                                
WHT - Division  
  1 Lata, Madie K             12 WAVE-CA                   NT    6:17.09  
      33.13   38.17   37.47   38.42   39.30   37.99   39.42   39.17
      38.29   35.73                                                
  2 Ostic, Heather G          12 PATH-CA                   NT    6:17.22  
      33.93   37.59   38.05   38.48   38.57   38.41   38.82   38.64
      38.36   36.37                                                
  3 Donkar, Allie M           11 WAVE-CA                   NT    6:30.86  
      34.87   39.38   39.46   40.20   39.67   40.08   39.95   40.83
      39.56   36.86                                                
  4 Chen, Audrey L            12 PATH-CA                   NT    6:33.10  
      35.01   39.24   39.99   40.19   40.57   40.25   40.59   39.60
      39.69   37.97                                                
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Macias, Anahi Fabiana     12 Polar Bears-CA       6:15.13    6:08.12  
      33.98   37.42   38.10   37.60   38.19   37.91   37.64   36.71
      36.67   33.90                                                
  2 Flowers, Alyssa M         11 RTLR-CA              6:13.96    6:08.72  
      35.24   37.32   37.97   38.55   38.03   38.13   37.52   37.13
      35.81   33.02                                                
RED - Division  
  1 Florian, Mya G            11 Polar Bears-CA       6:26.61    6:19.02  
      34.03   37.99   38.68   38.86   38.56   38.62   38.46   38.46
      38.76   36.60                                                
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Galadjeva, Michelle S     12 RTLR-CA                34.81      33.64  
  2 Hohler, Krista A          11 CLSS-CA                35.68      34.71  
  3 Yeow, Kaitlyn W           11 CLSS-CA                34.88      34.97  
RED - Division  
  1 Kirsch, Breanne K         12 PATH-CA                37.95      37.14  
  2 Macias, Anahi Fabiana     12 Polar Bears-CA         38.00      37.40  
  3 Walker, CJ J              12 CSSC-CA                39.10      37.55  
  4 Flowers, Alyssa M         11 RTLR-CA                38.87      38.41  
  5 Mansouri, Samantha J      12 PATH-CA                39.53      38.63  
  6 Kantz, Abbey S            11 CLSS-CA                38.88      39.00  
  7 Schorn, Gabriella N       12 Polar Bears-CA         37.87      39.07  
  8 Apeles, Cassidy E         11 Polar Bears-CA         39.58      39.90  
  9 Prager, Madison A         12 CSSC-CA                36.90      41.55  
WHT - Division  
  1 Burgess, Zoe G            12 CSSC-CA                39.76      39.46  
  2 Grunberger, Abby          11 CSSC-CA                41.55      39.97  
  3 Nguyen, Kaitlyn H         12 CSSC-CA                47.46      41.33  
  4 Tran, Madie L             12 CSSC-CA                41.88      41.49  
  5 Sax, Tiffany B            11 WAVE-CA                43.77      42.04  
  6 Sogah, Alana V            12 CSSC-CA                42.96      44.70  
  7 Russell, Alivia L         12 CSSC-CA                   NT      45.02  
  8 Urteaga, Emma V           12 CSSC-CA                55.54      45.77  
  9 Nawabi, Aylan K           11 CSSC-CA                48.67      46.50  
 10 Flores, Reyven S          11 Polar Bears-CA         49.22      47.49  
 11 Hovsepian, Liana          11 CSSC-CA                54.36      51.27  
 12 Iino, Kennedy R           11 CLSS-CA                50.71      51.69  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Costantino, Kim L         12 CSSC-CA              1:09.24    1:10.42  
      34.50   35.92                                                
  2 Chen, Audrey L            12 PATH-CA              1:12.65    1:16.44  
      37.03   39.41                                                
RED - Division  
  1 Stinnett, Grace E         11 CLSS-CA              1:18.67    1:17.02  
      38.38   38.64                                                
  2 Ostic, Heather G          12 PATH-CA              1:19.30    1:19.31  
      38.68   40.63                                                
  3 Lata, Madie K             12 WAVE-CA              1:19.89    1:23.96  
      40.25   43.71                                                
WHT - Division  
  1 Le, Kayla T               12 CSSC-CA              1:27.39    1:26.46  
      43.47   42.99                                                
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Galadjeva, Michelle S     12 RTLR-CA              1:12.64    1:12.36  
      34.97   37.39                                                
  2 Yeow, Kaitlyn W           11 CLSS-CA              1:14.57    1:15.72  
      35.88   39.84                                                
RED - Division  
  1 Boylan, Olivia A          12 PATH-CA              1:20.77    1:17.21  
      38.60   38.61                                                
  2 Villalobos, Savannah R    11 Polar Bears-CA       1:20.06    1:18.86  
  3 Walker, CJ J              12 CSSC-CA              1:23.25    1:20.27  
      39.34   40.93                                                
WHT - Division  
  1 Cookson, Amelia B         12 WAVE-CA              1:31.20    1:25.30  
      42.28   43.02                                                
  2 Tran, Madie L             12 CSSC-CA              1:30.49    1:26.32  
      41.37   44.95                                                
  3 Nguyen, Kaitlyn H         12 CSSC-CA              1:45.45    1:26.96  
      42.32   44.64                                                
  4 Lee, Serena H             11 Polar Bears-CA            NT    1:28.25  
      42.03   46.22                                                
  5 Lawson, Julia K           12 RTLR-CA                   NT    1:29.77  
      44.02   45.75                                                
  6 Russell, Alivia L         12 CSSC-CA              1:34.97    1:34.68  
      47.06   47.62                                                
  7 Urteaga, Emma V           12 CSSC-CA                   NT    1:37.70  
      47.74   49.96                                                
  8 Zabaldo, Jocelyn A        11 MSS-CA                    NT    2:07.60  
    1:00.12 1:07.48                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Zancanaro, Sydney K       12 PATH-CA              2:46.94    2:26.46  
      33.53   37.42   38.25   37.26                                
WHT - Division  
  1 Salvino, Teia I           12 PATH-CA                   NT    2:23.51  
      33.83   37.08   37.12   35.48                                
  2 Chen, Audrey L            12 PATH-CA                   NT    2:43.19  
      38.75   42.50   43.26   38.68                                
  3 Ostic, Heather G          12 PATH-CA                   NT    2:46.70  
      39.43   42.94   42.51   41.82                                
  4 Wu, Erika J               12 PVST-CA                   NT    2:52.47  
      39.35   43.38   44.33   45.41                                
  5 Harbo, Railee             12 PATH-CA                   NT    2:55.91  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Prager, Madison A         12 CSSC-CA                36.77      36.71  
  2 Mansouri, Samantha J      12 PATH-CA                38.45      40.07  
  3 Kantz, Abbey S            11 CLSS-CA                40.27      40.63  
  4 Cha, Lauryn B             11 Polar Bears-CA         39.64      41.32  
RED - Division  
  1 Galadjeva, Michelle S     12 RTLR-CA                40.92      39.92  
  2 Walker, CJ J              12 CSSC-CA                43.55      40.86  
  3 Macias, Anahi Fabiana     12 Polar Bears-CA         41.16      40.99  
  4 Stinnett, Grace E         11 CLSS-CA                43.66      42.75  
  5 Schorn, Gabriella N       12 Polar Bears-CA         43.43      43.17  
  6 Florian, Mya G            11 Polar Bears-CA         43.61      43.42  
  7 Burgess, Zoe G            12 CSSC-CA                43.58      43.61  
  8 Janka, Isabella M         12 PATH-CA                44.09      44.58  
WHT - Division  
  1 Tran, Madie L             12 CSSC-CA                45.27      42.76  
  2 Sogah, Alana V            12 CSSC-CA                44.61      44.55  
  3 Lee, Lauren H             12 Polar Bears-CA         48.88      44.79  
  4 Nguyen, Kaitlyn H         12 CSSC-CA                46.10      45.50  
  5 Yu, Faith J               11 RTLR-CA                46.48      45.84  
  6 Villalobos, Savannah R    11 Polar Bears-CA         45.27      45.88  
  7 Russell, Alivia L         12 CSSC-CA                   NT      46.64  
  8 Knudson, Grace E          11 PATH-CA                47.12      46.86  
  9 Grunberger, Abby          11 CSSC-CA                49.32      47.18  
 10 Attia, Kenzy T            11 UN-01-CA               53.17      49.11  
 11 Urteaga, Emma V           12 CSSC-CA                51.25      50.90  
 12 Rigney, Lily J            11 Polar Bears-CA         49.52      51.78  
 13 Yu, Erin J                11 RTLR-CA                53.86      52.29  
 14 Zabaldo, Jocelyn A        11 MSS-CA                 58.99      55.60  
 15 Iino, Kennedy R           11 CLSS-CA                56.83      56.72  
 16 Scott, Sydney E           11 CSSC-CA              1:04.35      59.71  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Prager, Madison A         12 CSSC-CA              1:21.39    1:23.05  
      38.98   44.07                                                
RED - Division  
  1 Walker, CJ J              12 CSSC-CA              1:35.09    1:27.41  
      42.35   45.06                                                
  2 Galadjeva, Michelle S     12 RTLR-CA              1:36.72    1:28.67  
      41.85   46.82                                                
  3 Mansouri, Samantha J      12 PATH-CA              1:28.98    1:28.78  
      42.36   46.42                                                
  4 Macias, Anahi Fabiana     12 Polar Bears-CA       1:29.11    1:29.25  
      42.55   46.70                                                
  5 Le, Kayla T               12 CSSC-CA              1:31.11    1:29.75  
      43.31   46.44                                                
  6 Schorn, Gabriella N       12 Polar Bears-CA       1:32.52    1:33.05  
      43.69   49.36                                                
  7 Flowers, Alyssa M         11 RTLR-CA              1:36.98    1:37.91  
      47.08   50.83                                                
WHT - Division  
  1 Tran, Madie L             12 CSSC-CA              1:40.39    1:30.62  
      45.48   45.14                                                
  2 Burgess, Zoe G            12 CSSC-CA              1:37.34    1:34.82  
      46.03   48.79                                                
  3 Hohler, Krista A          11 CLSS-CA              1:38.91    1:35.94  
      45.09   50.85                                                
  4 Nguyen, Kaitlyn H         12 CSSC-CA              1:43.52    1:37.59  
      47.31   50.28                                                
  5 Grunberger, Abby          11 CSSC-CA              1:42.64    1:37.96  
      46.54   51.42                                                
  6 Sogah, Alana V            12 CSSC-CA              1:40.44    1:38.00  
      46.72   51.28                                                
  7 Apeles, Cassidy E         11 Polar Bears-CA            NT    1:39.76  
      48.00   51.76                                                
  8 Russell, Alivia L         12 CSSC-CA              1:37.95    1:40.63  
      46.96   53.67                                                
  9 Sax, Tiffany B            11 WAVE-CA                   NT    1:43.89  
      49.25   54.64                                                
 10 Hovsepian, Liana          11 CSSC-CA                   NT    1:47.88  
      51.10   56.78                                                
 11 Urteaga, Emma V           12 CSSC-CA              1:49.38    1:47.91  
      51.89   56.02                                                
 12 Nawabi, Aylan K           11 CSSC-CA              1:55.15    1:50.52  
      51.82   58.70                                                
 13 Iino, Kennedy R           11 CLSS-CA                   NT    2:06.72  
    1:00.24 1:06.48                                                
 -- Flores, Reyven S          11 Polar Bears-CA            NT         DQ  
    1:04.25 1:22.70                                                
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Donkar, Allie M           11 WAVE-CA              1:22.10    1:23.26  
      38.75   44.51                                                
RED - Division  
  1 Wu, Erika J               12 PVST-CA              1:29.41    1:27.10  
      42.69   44.41                                                
  2 Ostic, Heather G          12 PATH-CA              1:36.09    1:29.52  
      42.55   46.97                                                
  3 Costantino, Kim L         12 CSSC-CA              1:34.15    1:32.39  
      44.12   48.27                                                
  4 Le, Kayla T               12 CSSC-CA              1:31.11    1:33.81  
      44.70   49.11                                                
  5 Cookson, Amelia B         12 WAVE-CA              1:33.46    1:35.43  
      44.92   50.51                                                
WHT - Division  
  1 Harbo, Railee             12 PATH-CA              1:40.18    1:34.29  
      44.10   50.19                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donkar, Allie M           11 WAVE-CA                   NT    3:00.99  
      41.74   47.99   48.42   42.84                                
  2 Kantz, Abbey S            11 CLSS-CA                   NT    3:07.09  
      43.17   49.06   49.09   45.77                                
  3 Abunan, Regine D          12 CSSC-CA                   NT    3:09.37  
      42.51   46.87   50.75   49.24                                
  4 Le, Kayla T               12 CSSC-CA                   NT    3:09.43  
      43.21   48.99   49.49   47.74                                
  5 Costantino, Kim L         12 CSSC-CA                   NT    3:15.50  
      45.36   49.12   50.66   50.36                                
  6 Chen, Audrey L            12 PATH-CA                   NT    3:19.46  
      45.79   51.63   51.27   50.77                                
  7 Ostic, Heather G          12 PATH-CA                   NT    3:19.92  
      44.31   49.84   53.25   52.52                                
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Dyer, Katherine E         12 RTLR-CA                29.93      30.24  
  2 Abunan, Regine D          12 CSSC-CA                31.42      31.00  
  3 Galadjeva, Michelle S     12 RTLR-CA                32.48      32.14  
RED - Division  
  1 Florian, Mya G            11 Polar Bears-CA         34.88      34.13  
  1 Tran, Madie L             12 CSSC-CA                35.75      34.13  
  3 Macias, Anahi Fabiana     12 Polar Bears-CA         34.46      34.38  
  4 Kirsch, Breanne K         12 PATH-CA                35.47      35.21  
  5 Janka, Isabella M         12 PATH-CA                35.89      35.41  
  6 Kantz, Abbey S            11 CLSS-CA                34.91      35.53  
  7 Schorn, Gabriella N       12 Polar Bears-CA         35.40      36.07  
  8 Villalobos, Savannah R    11 Polar Bears-CA         36.91      36.21  
  9 Stinnett, Grace E         11 CLSS-CA                37.31      36.59  
 10 Prager, Madison A         12 CSSC-CA                35.30      36.73  
WHT - Division  
  1 Boylan, Olivia A          12 PATH-CA                37.84      35.47  
  2 Mansouri, Samantha J      12 PATH-CA                38.95      36.48  
  3 Walker, CJ J              12 CSSC-CA                39.15      37.16  
  4 Sogah, Alana V            12 CSSC-CA                40.46      39.24  
  5 Hurst, Maddie I           11 PATH-CA                38.87      39.37  
  6 Cookson, Amelia B         12 WAVE-CA                47.87      39.53  
  7 Yu, Faith J               11 RTLR-CA                39.05      40.25  
  8 Nguyen, Kaitlyn H         12 CSSC-CA                42.95      40.34  
  9 Attia, Kenzy T            11 UN-01-CA               51.70      40.88  
 10 Lee, Serena H             11 Polar Bears-CA         43.74      42.16  
 11 Knudson, Grace E          11 PATH-CA                   NT      42.66  
 12 Yu, Erin J                11 RTLR-CA                51.77      47.39  
 13 Urteaga, Emma V           12 CSSC-CA                50.07      50.04  
 14 Rigney, Lily J            11 Polar Bears-CA         55.00      54.93  
 -- Zabaldo, Jocelyn A        11 MSS-CA                    NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Clerico, Olivia C         12 CLSS-CA              1:13.28    1:11.16  
      31.50   39.66                                                
RED - Division  
  1 Florian, Mya G            11 Polar Bears-CA       1:19.39    1:16.19  
      35.48   40.71                                                
  2 Hohler, Krista A          11 CLSS-CA              1:16.23    1:17.09  
      34.99   42.10                                                
  3 Tran, Madie L             12 CSSC-CA              1:20.91    1:22.91  
      38.25   44.66                                                
  4 Kantz, Abbey S            11 CLSS-CA              1:19.71    1:22.97  
      39.32   43.65                                                
WHT - Division  
  1 Macias, Anahi Fabiana     12 Polar Bears-CA       1:24.35    1:21.24  
      38.78   42.46                                                
  2 Walker, CJ J              12 CSSC-CA              1:30.23    1:22.99  
      38.42   44.57                                                
  3 Apeles, Cassidy E         11 Polar Bears-CA            NT    1:27.24  
      39.85   47.39                                                
  4 Schorn, Gabriella N       12 Polar Bears-CA            NT    1:28.18  
      41.22   46.96                                                
  5 Prager, Madison A         12 CSSC-CA              1:27.51    1:32.18  
      41.83   50.35                                                
  6 Sogah, Alana V            12 CSSC-CA              1:31.87    1:34.07  
      43.02   51.05                                                
  7 Grunberger, Abby          11 CSSC-CA                   NT    1:36.07  
      42.33   53.74                                                
  8 Sax, Tiffany B            11 WAVE-CA                   NT    1:39.88  
      45.92   53.96                                                
  9 Nguyen, Kaitlyn H         12 CSSC-CA                   NT    1:41.72  
      44.38   57.34                                                
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Salvino, Teia I           12 PATH-CA              1:03.12    1:05.01  
      30.01   35.00                                                
  2 Zancanaro, Sydney K       12 PATH-CA              1:04.69    1:06.74  
      30.13   36.61                                                
RED - Division  
  1 Costantino, Kim L         12 CSSC-CA              1:20.38    1:18.29  
      37.07   41.22                                                
WHT - Division  
  1 Boylan, Kate J            12 PATH-CA              1:24.42    1:26.68  
      40.08   46.60                                                
  2 Le, Kayla T               12 CSSC-CA                   NT    1:33.65  
      41.68   51.97                                                
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Galadjeva, Michelle S     12 RTLR-CA              1:15.88    1:13.66  
      33.66   40.00                                                
  2 Prager, Madison A         12 CSSC-CA              1:17.03    1:18.84  
      38.17   40.67                                                
RED - Division  
  1 Walker, CJ J              12 CSSC-CA              1:24.05    1:12.46  
      45.00   27.46                                                
  2 Kirsch, Breanne K         12 PATH-CA              1:19.20    1:18.70  
      37.64   41.06                                                
  3 Macias, Anahi Fabiana     12 Polar Bears-CA       1:19.30    1:19.37  
      39.33   40.04                                                
  4 Mansouri, Samantha J      12 PATH-CA              1:18.31    1:19.69  
      38.89   40.80                                                
  5 Villalobos, Savannah R    11 Polar Bears-CA       1:23.35    1:20.49  
      35.61   44.88                                                
WHT - Division  
  1 Grunberger, Abby          11 CSSC-CA              1:37.06    1:25.62  
  2 Sogah, Alana V            12 CSSC-CA              1:26.11    1:26.90  
      41.48   45.42                                                
  3 Nguyen, Kaitlyn H         12 CSSC-CA              1:30.66    1:27.59  
      40.73   46.86                                                
  4 Burgess, Zoe G            12 CSSC-CA              1:34.97    1:28.18  
      40.66   47.52                                                
  5 Knudson, Grace E          11 PATH-CA                   NT    1:29.43  
      42.44   46.99                                                
  6 Attia, Kenzy T            11 UN-01-CA             1:47.05    1:30.92  
  7 Hurst, Maddie I           11 PATH-CA              1:34.29    1:34.59  
      42.30   52.29                                                
  8 Russell, Alivia L         12 CSSC-CA                   NT    1:35.18  
      47.82   47.36                                                
  9 Urteaga, Emma V           12 CSSC-CA              1:41.20    1:36.96  
      51.51   45.45                                                
 10 Rigney, Lily J            11 Polar Bears-CA       1:39.44    1:42.83  
      54.29   48.54                                                
 11 Scott, Sydney E           11 CSSC-CA              1:57.14    1:51.07  
      50.24 1:00.83                                                
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ostic, Heather G          12 PATH-CA              2:48.30    2:43.29  
      36.62   44.47   46.57   35.63                                
  2 Chen, Audrey L            12 PATH-CA              2:50.11    2:43.47  
      36.06   42.24   49.81   35.36                                
  3 Donkar, Allie M           11 WAVE-CA              2:49.23    2:51.46  
      38.42   49.02   46.23   37.79                                
WHT - Division  
  1 Boylan, Kate J            12 PATH-CA                   NT    2:57.67  
      40.63   46.41   52.99   37.64                                
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Dyer, Katherine E         12 RTLR-CA              2:30.50    2:29.59  
      30.32   38.66   45.18   35.43                                
RED - Division  
  1 Abunan, Regine D          12 CSSC-CA              2:56.50    2:43.91  
      33.41   43.14   47.92   39.44                                
  2 Hohler, Krista A          11 CLSS-CA              2:50.86    2:46.12  
      35.49   40.12   53.38   37.13                                
WHT - Division  
  1 Kirsch, Breanne K         12 PATH-CA                   NT    2:49.20  
      35.20   43.08   51.08   39.84                                
  2 Mansouri, Samantha J      12 PATH-CA              3:02.85    2:52.67  
      38.36   45.10   49.66   39.55                                
  3 Sogah, Alana V            12 CSSC-CA              3:05.80    3:07.61  
      41.46   48.98   55.04   42.13                                
  4 Sax, Tiffany B            11 WAVE-CA              4:01.69    3:17.73  
      46.91   50.34   56.26   44.22                                
  5 Urteaga, Emma V           12 CSSC-CA                   NT    3:23.87  
      54.04   50.14   56.73   42.96                                
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Rynerson, Grace L         13 WAVE-CA                26.84      27.14  
  2 Gatmaitan, Tatum K        14 RTLR-CA                28.71      28.23  
  3 Loewe, Emma E             13 PVST-CA                27.60      28.30  
  4 Salvino, Helena S         14 PATH-CA                27.43      28.56  
  5 Macasaet, Raelle A        13 Polar Bears-CA         28.58      28.74  
  6 Sysavath, Kaitlin P       13 PVST-CA                29.26      28.99  
  7 Markarian, Angela S       13 RTLR-CA                28.72      29.12  
  8 O'Dwyer, Sadhbh M         14 PATH-CA                28.10      29.17  
  9 Cornell, Heather J        14 PATH-CA                28.70      29.22  
 10 Cha, Madison G            13 Polar Bears-CA         29.18      29.56  
 11 Helscher, Peyton C        14 RTLR-CA                29.18      30.07  
 12 Albrecht, Sam K           13 WAVE-CA                27.88      30.44  
RED - Division  
  1 Bloom, Malena A           13 PATH-CA                30.18      29.48  
  2 Arnold, Kate A            14 CSSC-CA                29.34      29.67  
  3 Parkinson, Ashtyn R       14 CSSC-CA                30.53      29.93  
  4 Knudson, Megan T          13 PATH-CA                29.49      30.02  
  5 Wilson, Kelly T           13 Polar Bears-CA         29.82      30.11  
  6 Nadal, Brianna B          14 PATH-CA                30.23      31.78  
  7 Pawlik, Ava G             13 CSSC-CA                30.72      31.85  
WHT - Division  
  1 Rodriguez, Sydney K       13 PATH-CA                32.39      32.03  
  2 Henderson, Brooklynn E    14 CSSC-CA                32.87      32.91  
  3 Kovacs, Zsofia S          14 CSSC-CA                33.73      33.51  
  4 Ibrahim, Cora F           14 Polar Bears-CA         34.09      33.59  
  5 Lear, Megan R             13 CLSS-CA                   NT      34.14  
  6 Meraz, Vivian S           13 RTLR-CA                   NT      35.18  
  7 Freeman, Payton A         13 CSSC-CA                   NT      42.67  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rynerson, Grace L         13 WAVE-CA                59.02      58.18  
      28.39   29.79                                                
  2 Loewe, Emma E             13 PVST-CA              1:00.31    1:01.37  
      29.51   31.86                                                
  3 Helscher, Peyton C        14 RTLR-CA              1:01.37    1:02.76  
      30.41   32.35                                                
  4 Latour, Alexa L           13 WAVE-CA              1:03.14    1:03.79  
      30.34   33.45                                                
  5 Albrecht, Sam K           13 WAVE-CA                59.59    1:03.90  
      30.24   33.66                                                
  6 Macasaet, Raelle A        13 Polar Bears-CA            NT    1:03.96  
  7 Knudson, Megan T          13 PATH-CA              1:05.14    1:04.70  
      30.54   34.16                                                
  8 Sta. Maria, Anika Mailey  13 PATH-CA              1:03.20    1:05.28  
      31.00   34.28                                                
  9 Breard, Clarissa D        14 Polar Bears-CA       1:04.75    1:05.38  
      31.41   33.97                                                
 10 Bloom, Malena A           13 PATH-CA              1:04.42    1:05.58  
      31.59   33.99                                                
 11 Pawlik, Ava G             13 CSSC-CA              1:09.08    1:06.41  
      32.13   34.28                                                
 12 Walters, Ashlyn R         13 PATH-CA              1:06.39    1:06.66  
      32.03   34.63                                                
 13 Parkinson, Ashtyn R       14 CSSC-CA              1:06.69    1:08.04  
      32.94   35.10                                                
 14 Hutterer, Maria S         14 DALD-CA              1:06.97    1:08.91  
      33.06   35.85                                                
 15 Morales-Rivera, Cristal   14 PVST-CA              1:07.31    1:09.10  
      31.90   37.20                                                
 16 Benoit, Sammy M           13 PATH-CA              1:12.14    1:09.72  
      33.62   36.10                                                
 17 Nadal, Brianna B          14 PATH-CA              1:08.09    1:10.78  
      33.21   37.57                                                
 18 Henderson, Brooklynn E    14 CSSC-CA              1:12.12    1:11.64  
 19 Hutson, Seabrijn L        13 PATH-CA              1:13.56    1:13.11  
      35.22   37.89                                                
 20 Kovacs, Zsofia S          14 CSSC-CA              1:15.08    1:14.17  
      34.49   39.68                                                
 21 Lear, Megan R             13 CLSS-CA                   NT    1:14.51  
      35.50   39.01                                                
 22 Meraz, Vivian S           13 RTLR-CA                   NT    1:14.74  
      35.92   38.82                                                
 23 Rios, Sam G               13 CSSC-CA              1:13.14    1:16.04  
      36.15   39.89                                                
 24 Bolding, Kya L            13 CSSC-CA                   NT    1:22.43  
      39.21   43.22                                                
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Rynerson, Grace L         13 WAVE-CA              2:04.73    2:01.69  
      28.16   30.52   31.52   31.49                                
  2 Salvino, Helena S         14 PATH-CA              2:10.19    2:10.65  
      30.10   32.39   33.85   34.31                                
  3 Helscher, Peyton C        14 RTLR-CA              2:09.56    2:12.36  
      31.37   33.96   33.83   33.20                                
  4 Cornell, Heather J        14 PATH-CA              2:14.13    2:14.06  
      30.68   33.98   35.85   33.55                                
  5 Loewe, Emma E             13 PVST-CA              2:11.42    2:14.17  
      30.08   33.28   35.44   35.37                                
  6 Albrecht, Sam K           13 WAVE-CA              2:12.86    2:14.98  
      30.82   33.97   35.17   35.02                                
RED - Division  
  1 O'Dwyer, Sadhbh M         14 PATH-CA              2:16.12    2:15.72  
      30.45   34.88   35.74   34.65                                
  2 Macasaet, Raelle A        13 Polar Bears-CA       2:17.90    2:18.46  
      31.10   35.00   35.95   36.41                                
  3 Latour, Alexa L           13 WAVE-CA              2:16.59    2:20.18  
      31.55   34.78   37.43   36.42                                
  3 Cha, Madison G            13 Polar Bears-CA       2:17.10    2:20.18  
      31.21   35.25   36.87   36.85                                
  5 Bloom, Malena A           13 PATH-CA              2:19.58    2:21.75  
      32.58   36.67   37.66   34.84                                
  6 Knudson, Megan T          13 PATH-CA              2:19.60    2:22.35  
      31.81   36.65   37.72   36.17                                
  7 Sta. Maria, Anika Mailey  13 PATH-CA              2:19.84    2:22.57  
      31.41   35.94   38.04   37.18                                
  8 Dobkousky, Ella M         14 CLSS-CA              2:20.04    2:23.16  
      32.74   35.31   37.18   37.93                                
  9 Arnold, Kate A            14 CSSC-CA              2:22.02    2:26.05  
      39.99   30.12   37.67   38.27                                
 10 Hutterer, Maria S         14 DALD-CA              2:20.05    2:27.25  
      33.08   37.26   38.55   38.36                                
 11 Wilson, Kelly T           13 Polar Bears-CA       2:24.15    2:27.80  
      32.52   37.68   39.50   38.10                                
 12 Nadal, Brianna B          14 PATH-CA              2:27.58    2:38.27  
      34.19   40.27   42.52   41.29                                
WHT - Division  
  2 Rodriguez, Sydney K       13 PATH-CA              2:36.53    2:33.39  
      35.14   39.24   40.67   38.34                                
  3 Benoit, Sammy M           13 PATH-CA              2:42.69    2:42.10  
      37.46   42.19   43.26   39.19                                
  4 Rios, Sam G               13 CSSC-CA                   NT    2:43.39  
      35.64   41.32   43.35   43.08                                
  5 Kovacs, Zsofia S          14 CSSC-CA              2:52.20    2:43.94  
      35.59   40.71   43.76   43.88                                
  6 Lear, Megan R             13 CLSS-CA                   NT    2:44.69  
      36.62   39.80   44.25   44.02                                
  7 Ibrahim, Cora F           14 Polar Bears-CA       2:51.18    2:48.86  
      38.34   42.50   45.38   42.64                                
  8 Meraz, Vivian S           13 RTLR-CA              2:57.20    2:56.13  
      40.51                   45.55                                
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rynerson, Grace L         13 WAVE-CA              5:33.31    5:30.04  
      30.29   32.78   33.67   33.61   33.97   33.39   33.30   34.11
      32.64   32.28                                                
  2 Helscher, Peyton C        14 RTLR-CA              5:48.85    5:42.82  
      31.65   34.92   34.96   35.49   34.50   35.15   35.03   34.02
      34.10   33.00                                                
  3 Albrecht, Sam K           13 WAVE-CA              5:56.62    5:59.87  
      32.56   36.68   36.62   36.38   36.46   36.51   36.61   36.59
      36.10   35.36                                                
  4 Breard, Clarissa D        14 Polar Bears-CA       6:06.78    6:09.11  
      33.72   37.07   36.31   36.93   37.65   37.82   37.69   38.04
      37.53   36.35                                                
  5 Latour, Alexa L           13 WAVE-CA              6:07.79    6:12.38  
      32.24   36.02   38.03   38.28   38.11   38.09   38.60   38.04
      38.12   36.85                                                
  6 Bloom, Malena A           13 PATH-CA                   NT    6:13.63  
      33.68   37.40   38.50   37.45   37.67   38.71   38.43   38.84
      37.30   35.65                                                
  7 Walters, Ashlyn R         13 PATH-CA                   NT    6:17.41  
      33.71   37.13   38.84   38.53   38.90   39.18   38.66   38.85
      38.55   35.06                                                
  8 Hutterer, Maria S         14 DALD-CA                   NT    6:19.90  
      33.13   37.71                   39.13   38.85   39.62   39.30
      38.64   35.67                                                
  9 Macasaet, Raelle A        13 Polar Bears-CA            NT    6:20.07  
      33.53   37.55   39.42   39.59   38.99   39.51   38.94   38.91
      36.89   36.74                                                
 10 Sta. Maria, Anika Mailey  13 PATH-CA                   NT    6:28.18  
      34.00   38.06   40.08   40.46   39.23   39.36   40.73   40.82
      39.73   35.71                                                
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Rynerson, Grace L         13 WAVE-CA              1:09.71    1:08.28  
      33.64   34.64                                                
  2 Latour, Alexa L           13 WAVE-CA              1:08.20    1:11.11  
      35.42   35.69                                                
  3 Helscher, Peyton C        14 RTLR-CA              1:08.66    1:11.84  
      35.09   36.75                                                
RED - Division  
  1 Walters, Ashlyn R         13 PATH-CA              1:17.20    1:14.20  
      36.01   38.19                                                
  2 Albrecht, Sam K           13 WAVE-CA              1:14.50    1:14.97  
      36.35   38.62                                                
  3 Knudson, Megan T          13 PATH-CA              1:18.10    1:18.63  
      38.04   40.59                                                
  4 Pawlik, Ava G             13 CSSC-CA              1:20.61    1:21.28  
      40.27   41.01                                                
  5 Bloom, Malena A           13 PATH-CA              1:16.76    1:21.86  
      39.28   42.58                                                
WHT - Division  
  1 Parkinson, Ashtyn R       14 CSSC-CA              1:21.03    1:21.89  
      40.85   41.04                                                
  2 Hutson, Seabrijn L        13 PATH-CA              1:25.99    1:22.49  
      39.66   42.83                                                
  3 Henderson, Brooklynn E    14 CSSC-CA              1:21.98    1:25.87  
      42.53   43.34                                                
  4 Kovacs, Zsofia S          14 CSSC-CA                   NT    1:26.30  
      41.23   45.07                                                
  5 Rios, Sam G               13 CSSC-CA              1:24.02    1:27.80  
      41.82   45.98                                                
  6 Benoit, Sammy M           13 PATH-CA                   NT    1:29.36  
      44.94   44.42                                                
  7 Meraz, Vivian S           13 RTLR-CA                   NT    1:35.89  
      44.66   51.23                                                
  8 Bolding, Kya L            13 CSSC-CA              1:42.54    1:41.03  
      47.76   53.27                                                
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Helscher, Peyton C        14 RTLR-CA              2:23.75    2:27.08  
      35.43   37.47   37.86   36.32                                
  2 Latour, Alexa L           13 WAVE-CA              2:27.42    2:29.85  
      35.74   37.63   38.85   37.63                                
  3 Cornell, Heather J        14 PATH-CA              2:31.25    2:31.78  
      35.57   38.69   39.39   38.13                                
  4 Loewe, Emma E             13 PVST-CA              2:33.60    2:35.07  
      36.36   39.03   39.69   39.99                                
  5 Sysavath, Kaitlin P       13 PVST-CA              2:37.58    2:35.18  
      35.41   39.66   40.24   39.87                                
  6 Salvino, Helena S         14 PATH-CA              2:50.66    2:39.28  
  7 O'Dwyer, Sadhbh M         14 PATH-CA              2:46.46    2:41.03  
      38.13   40.74   42.14   40.02                                
  8 Sta. Maria, Anika Mailey  13 PATH-CA                   NT    2:51.46  
      40.84   43.04   44.32   43.26                                
  9 Pawlik, Ava G             13 CSSC-CA                   NT    2:54.64  
      41.75   44.34   44.66   43.89                                
 10 Nadal, Brianna B          14 PATH-CA                   NT    2:56.05  
      42.24   45.09   45.65   43.07                                
 11 Henderson, Brooklynn E    14 CSSC-CA                   NT    3:01.85  
      42.07   45.80   47.32   46.66                                
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Cha, Madison G            13 Polar Bears-CA       1:20.62    1:21.61  
      37.66   43.95                                                
  2 Gatmaitan, Tatum K        14 RTLR-CA              1:22.40    1:22.03  
      39.27   42.76                                                
  3 Albrecht, Sam K           13 WAVE-CA              1:22.32    1:24.24  
      40.39   43.85                                                
  4 Arnold, Kate A            14 CSSC-CA              1:22.74    1:26.20  
RED - Division  
  1 Parkinson, Ashtyn R       14 CSSC-CA              1:26.16    1:25.71  
      40.83   44.88                                                
  2 Knudson, Megan T          13 PATH-CA              1:26.91    1:28.75  
      42.19   46.56                                                
  3 Nadal, Brianna B          14 PATH-CA              1:29.46    1:33.45  
      43.81   49.64                                                
WHT - Division  
  1 Ibrahim, Cora F           14 Polar Bears-CA       1:32.82    1:30.71  
      43.59   47.12                                                
  2 Sysavath, Kaitlin P       13 PVST-CA              1:31.24    1:30.87  
  3 Markarian, Angela S       13 RTLR-CA              1:36.10    1:31.05  
      43.66   47.39                                                
  4 Henderson, Brooklynn E    14 CSSC-CA              1:32.92    1:32.52  
      44.70   47.82                                                
  5 Meraz, Vivian S           13 RTLR-CA              1:39.49    1:33.95  
      44.37   49.58                                                
  6 Bloom, Malena A           13 PATH-CA              1:32.69    1:35.22  
      44.88   50.34                                                
  7 Rios, Sam G               13 CSSC-CA              1:42.00    1:42.26  
      48.67   53.59                                                
  8 Rodriguez, Sydney K       13 PATH-CA              1:38.49    1:44.32  
      49.70   54.62                                                
  9 Freeman, Payton A         13 CSSC-CA                   NT    2:14.45  
    1:02.94 1:11.51                                                
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales-Rivera, Cristal   14 PVST-CA              2:55.51    3:03.89  
      42.76   46.66   47.55   46.92                                
  2 Parkinson, Ashtyn R       14 CSSC-CA              3:08.61    3:10.45  
      43.53   47.97   49.50   49.45                                
  3 Knudson, Megan T          13 PATH-CA              3:04.07    3:10.87  
      43.21   48.89   49.32   49.45                                
  4 Sta. Maria, Anika Mailey  13 PATH-CA                   NT    3:13.04  
      44.05   48.88   50.22   49.89                                
  5 Henderson, Brooklynn E    14 CSSC-CA              3:31.25    3:19.22  
      45.94   50.61   51.42   51.25                                
  6 Pawlik, Ava G             13 CSSC-CA                   NT    3:22.63  
      46.03   51.13   53.16   52.31                                
  7 Bloom, Malena A           13 PATH-CA                   NT    3:24.35  
      46.69   52.84   53.21   51.61                                
  8 Rios, Sam G               13 CSSC-CA                   NT    3:39.86  
      50.65   54.97   56.61   57.63                                
 -- Walters, Ashlyn R         13 PATH-CA                   NT         DQ  
      42.87   50.74   52.24   52.54                                
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Gatmaitan, Tatum K        14 RTLR-CA              1:09.54    1:07.08  
      31.88   35.20                                                
  2 Rynerson, Grace L         13 WAVE-CA              1:10.07    1:08.12  
      31.99   36.13                                                
  3 Latour, Alexa L           13 WAVE-CA              1:10.64    1:11.73  
      41.76   29.97                                                
RED - Division  
  1 Cornell, Heather J        14 PATH-CA              1:13.04    1:13.51  
      34.62   38.89                                                
  2 Knudson, Megan T          13 PATH-CA              1:14.70    1:15.90  
      34.37   41.53                                                
  3 Markarian, Angela S       13 RTLR-CA              1:17.14    1:17.01  
      35.02   41.99                                                
  4 Hutterer, Maria S         14 DALD-CA              1:14.76    1:19.08  
      36.46   42.62                                                
WHT - Division  
  1 O'Dwyer, Sadhbh M         14 PATH-CA              1:18.43    1:12.12  
      33.17   38.95                                                
  2 Macasaet, Raelle A        13 Polar Bears-CA            NT    1:12.85  
      32.90   39.95                                                
  3 Parkinson, Ashtyn R       14 CSSC-CA              1:21.37    1:16.38  
      36.19   40.19                                                
  4 Wilson, Kelly T           13 Polar Bears-CA       1:20.52    1:19.81  
      36.23   43.58                                                
  5 Bloom, Malena A           13 PATH-CA              1:36.69    1:22.03  
      37.07   44.96                                                
  6 Pawlik, Ava G             13 CSSC-CA              1:35.24    1:25.79  
      38.48   47.31                                                
  7 Benoit, Sammy M           13 PATH-CA              1:27.85    1:27.13  
      40.08   47.05                                                
  8 Kovacs, Zsofia S          14 CSSC-CA              1:42.03    1:37.66  
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Breard, Clarissa D        14 Polar Bears-CA            NT    2:42.27  
      35.51   40.73   42.79   43.24                                
  2 Macasaet, Raelle A        13 Polar Bears-CA            NT    2:46.70  
      34.40   41.92   44.55   45.83                                
  3 Loewe, Emma E             13 PVST-CA                   NT    2:52.03  
      34.06   40.32   48.43   49.22                                
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Rynerson, Grace L         13 WAVE-CA              2:26.11    2:24.28  
      32.35   36.33   43.76   31.84                                
  2 Gatmaitan, Tatum K        14 RTLR-CA              2:29.63    2:30.32  
      32.70   40.67   43.62   33.33                                
  3 Salvino, Helena S         14 PATH-CA              2:27.81    2:30.60  
      36.31   39.60   42.35   32.34                                
  4 Albrecht, Sam K           13 WAVE-CA              2:33.43    2:33.90  
      34.49   38.37   45.45   35.59                                
RED - Division  
  1 Parkinson, Ashtyn R       14 CSSC-CA              2:42.05    2:38.22  
      35.21   41.40   46.39   35.22                                
  2 Latour, Alexa L           13 WAVE-CA              2:37.69    2:39.33  
      34.65   39.87   49.71   35.10                                
  3 Arnold, Kate A            14 CSSC-CA              2:41.38    2:40.19  
      35.75   42.08   46.42   35.94                                
  4 Sta. Maria, Anika Mailey  13 PATH-CA              2:39.05    2:41.43  
      33.50   44.02   46.86   37.05                                
 -- Hutterer, Maria S         14 DALD-CA              2:43.11         DQ  
      37.83   44.14   51.05   39.23                                
WHT - Division  
  1 Pawlik, Ava G             13 CSSC-CA              2:54.34    2:57.03  
      38.81   45.39   52.62   40.21                                
  2 Rios, Sam G               13 CSSC-CA                   NT    2:58.88  
      40.49   44.93   53.69   39.77                                
  3 Kovacs, Zsofia S          14 CSSC-CA                   NT    3:22.02  
      44.17   48.76 1:06.82   42.27                                
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wang, Jenny S             15 PVST-CA                26.86      27.23  
  2 Sandoval, Eliana M        17 CLSS-CA                27.45      28.07  
  3 Lamboy Ghigliotti, Aiana  15 PATH-CA                28.14      28.31  
  4 Blumkin, Sara K           15 Polar Bears-CA         27.89      28.38  
  5 Tran, Kayla L             15 CSSC-CA                27.82      28.67  
  6 Hynes, Annabelle M        16 CSSC-CA                28.53      30.71  
RED - Division  
  1 Brown, Maddie E           16 CSSC-CA                30.22      29.83  
WHT - Division  
  1 Iino, Samantha D          15 CLSS-CA                39.42      38.86  
  2 Peterson, Issy G          15 CSSC-CA                40.89      41.28  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Jenny S             15 PVST-CA                58.43      58.67  
      28.51   30.16                                                
  2 Nguyen, Kasey N           15 CSSC-CA              1:00.34    1:00.16  
      29.66   30.50                                                
  3 Sandoval, Eliana M        17 CLSS-CA                59.69    1:01.22  
      29.54   31.68                                                
  4 Tran, Kayla L             15 CSSC-CA              1:00.54    1:01.24  
      29.52   31.72                                                
  5 Boton, Sophia L           15 RTLR-CA                58.18    1:02.93  
      29.98   32.95                                                
  6 Hynes, Annabelle M        16 CSSC-CA              1:02.43    1:04.26  
      30.96   33.30                                                
  7 Morales-Rivera, Nicole M  16 PVST-CA              1:02.85    1:05.22  
      31.15   34.07                                                
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wang, Jenny S             15 PVST-CA              2:08.74    2:09.79  
      29.82   32.05   33.88   34.04                                
  2 Tran, Kayla L             15 CSSC-CA              2:09.25    2:11.37  
      30.33   33.10   34.03   33.91                                
  3 Blumkin, Sara K           15 Polar Bears-CA       2:15.47    2:13.57  
      30.44   33.69   35.74   33.70                                
  4 Lamboy Ghigliotti, Aiana  15 PATH-CA              2:14.51    2:20.87  
      30.46   35.20   37.26   37.95                                
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Jenny S             15 PVST-CA              5:56.06    5:46.07  
      30.93   33.12   33.53   34.39   34.58   35.22   36.05   37.04
      36.30   34.91                                                
  2 Tran, Kayla L             15 CSSC-CA              6:03.82    5:53.99  
      31.41   34.29   35.03   35.69   35.59   36.36   35.99   36.67
      37.04   35.92                                                
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Sandoval, Eliana M        17 CLSS-CA              1:06.89    1:07.35  
      33.37   33.98                                                
  2 Tran, Kayla L             15 CSSC-CA              1:07.00    1:09.12  
      33.74   35.38                                                
  3 Nguyen, Kasey N           15 CSSC-CA              1:04.85    1:10.65  
      34.52   36.13                                                
  4 Hynes, Annabelle M        16 CSSC-CA              1:13.00    1:14.93  
      36.82   38.11                                                
  5 Boton, Sophia L           15 RTLR-CA              1:04.96    1:15.13  
      35.96   39.17                                                
RED - Division  
  1 Morales-Rivera, Nicole M  16 PVST-CA              1:16.08    1:17.34  
      37.76   39.58                                                
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sandoval, Eliana M        17 CLSS-CA              2:19.47    2:26.27  
      34.10   36.56   38.28   37.33                                
  2 Tran, Kayla L             15 CSSC-CA              2:26.83    2:26.90  
      34.24   37.19   38.29   37.18                                
  3 Lamboy Ghigliotti, Aiana  15 PATH-CA              2:47.86    2:42.06  
      36.93   41.17   42.14   41.82                                
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Blumkin, Sara K           15 Polar Bears-CA       1:16.93    1:15.60  
      35.68   39.92                                                
  2 Hynes, Annabelle M        16 CSSC-CA              1:18.72    1:18.91  
      37.35   41.56                                                
  3 Brown, Maddie E           16 CSSC-CA              1:22.68    1:22.04  
      39.19   42.85                                                
RED - Division  
  1 Pratt, Ella M             15 PATH-CA              1:25.70    1:27.05  
      41.13   45.92                                                
WHT - Division  
  1 Iino, Samantha D          15 CLSS-CA                   NT    1:56.22  
      54.30 1:01.92                                                
  2 Peterson, Issy G          15 CSSC-CA              1:54.39    1:56.25  
      55.33 1:00.92                                                
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Kasey N           15 CSSC-CA              2:39.14    2:50.88  
      39.86   43.48   43.91   43.63                                
  2 Hynes, Annabelle M        16 CSSC-CA              2:43.42    2:58.06  
      41.55   45.80   45.69   45.02                                
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Tran, Kayla L             15 CSSC-CA              1:04.85    1:04.21  
      30.19   34.02                                                
  2 Wang, Jenny S             15 PVST-CA              1:05.64    1:05.99  
  3 Hynes, Annabelle M        16 CSSC-CA              1:09.21    1:10.40  
      32.90   37.50                                                
RED - Division  
  1 Brown, Maddie E           16 CSSC-CA              1:16.96    1:17.87  
      36.26   41.61                                                
  2 Lamboy Ghigliotti, Aiana  15 PATH-CA              1:16.85    1:19.65  
      35.74   43.91                                                
WHT - Division  
  1 Blumkin, Sara K           15 Polar Bears-CA       1:18.32    1:12.16  
      33.81   38.35                                                
  2 Peterson, Issy G          15 CSSC-CA                   NT    1:41.31  
      47.16   54.15                                                
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boton, Sophia L           15 RTLR-CA              2:33.95    2:50.09  
      34.74   41.02   45.70   48.63                                
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hynes, Annabelle M        16 CSSC-CA              2:25.98    2:30.78  
      31.94   38.61   44.87   35.36                                
WHT - Division  
  1 Pratt, Ella M             15 PATH-CA              3:00.14    2:52.35  
      38.65   44.42   49.54   39.74                                
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veeravatnam, Ankith        6 CSSC-CA                22.90      21.13  
  2 Combes, Tyler T            6 RTLR-CA                   NT      24.22  
  3 Saifi, Sean                6 PATH-CA                32.26      30.42  
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Combes, Tyler T            6 RTLR-CA                52.68      53.54  
  2 Saifi, Sean                6 PATH-CA              1:12.95    1:05.85  
 
Boys 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veeravatnam, Ankith        6 CSSC-CA              2:11.17    2:09.12  
      59.96 1:09.16                                                
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veeravatnam, Ankith        6 CSSC-CA                   NT      25.08  
  2 Combes, Tyler T            6 RTLR-CA                26.95      27.38  
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Combes, Tyler T            6 RTLR-CA                   NT      38.12  
  2 Saifi, Sean                6 PATH-CA                   NT      38.30  
  3 Veeravatnam, Ankith        6 CSSC-CA                36.14      39.03  
 
Boys 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veeravatnam, Ankith        6 CSSC-CA                   NT      23.82  
  2 Combes, Tyler T            6 RTLR-CA                   NT      29.14  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Ohanessian, Mike M         7 Polar Bears-CA         16.71      16.67  
RED - Division  
  1 Lee, Kyle I                8 Polar Bears-CA         19.83      17.43  
  2 Cha, Ryan                  8 Polar Bears-CA         20.90      18.35  
  3 Oh, Ryder D                7 RTLR-CA                20.92      21.97  
WHT - Division  
  1 Paita, Jacob C             7 RTLR-CA                21.58      18.92  
  2 Henry, Vinul P             8 Polar Bears-CA            NT      23.70  
  3 Yuan, Nathan E             8 PVST-CA                26.63      25.30  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Ohanessian, Mike M         7 Polar Bears-CA         36.07      36.59  
WHT - Division  
  1 Paita, Jacob C             7 RTLR-CA                47.41      51.11  
  2 Oh, Ryder D                7 RTLR-CA                49.05      54.05  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Acosta, Ronin K            8 Polar Bears-CA         33.86      34.46  
  2 Cerera, Josiah R           8 PATH-CA                36.12      37.86  
RED - Division  
  1 Fresco, Matthieu A         8 CSSC-CA                41.91      42.26  
WHT - Division  
  1 Belt, Wyatt A              7 RTLR-CA                50.39      50.51  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Blumenfield, Obi G         8 WAVE-CA              1:26.18    1:30.17  
      41.45   48.72                                                
  2 Bartlett, Payton M         7 PATH-CA              1:26.19    1:33.94  
      42.57   51.37                                                
WHT - Division  
  1 Bicak, Goktug D            7 Polar Bears-CA            NT    1:45.97  
  2 Yuan, Nathan E             8 PVST-CA              2:15.40    1:56.97  
      54.56 1:02.41                                                
 
Boys 7-8 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ma, Ethan J                7 PATH-CA                   NT    2:58.68  
      42.50   46.36   44.89   44.93                                
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lee, Kyle I                8 Polar Bears-CA         24.26      23.90  
  2 Henry, Vinul P             8 Polar Bears-CA         24.73      25.45  
WHT - Division  
  1 Cha, Ryan                  8 Polar Bears-CA            NT      21.67  
  2 Oh, Ryder D                7 RTLR-CA                   NT      29.12  
  3 Kennedy, Aiden G           8 CSSC-CA                32.10      30.92  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Blumenfield, Obi G         8 WAVE-CA                44.63      44.29  
  2 Bartlett, Payton M         7 PATH-CA                45.77      45.71  
RED - Division  
  1 Yuan, Nathan E             8 PVST-CA                55.68    1:00.47  
WHT - Division  
  1 Nakata, Soshi              7 PATH-CA                   NT    1:06.62  
 
Boys 7-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Acosta, Ronin K            8 Polar Bears-CA       1:26.68    1:27.97  
      23.29 1:04.68                                                
WHT - Division  
  1 Yuan, Nathan E             8 PVST-CA                   NT    2:04.67  
      59.95 1:04.72                                                
 -- Ma, Ethan J                7 PATH-CA                   NT         DQ  
      54.93   56.59                                                
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Ohanessian, Mike M         7 Polar Bears-CA         22.55      22.05  
RED - Division  
  1 Paita, Jacob C             7 RTLR-CA                27.14      27.14  
  2 Oh, Ryder D                7 RTLR-CA                25.73      28.54  
 -- Cha, Ryan                  8 Polar Bears-CA         25.99         DQ  
WHT - Division  
  1 Henry, Vinul P             8 Polar Bears-CA            NT      32.16  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Acosta, Ronin K            8 Polar Bears-CA         44.31      44.51  
  2 Cerera, Josiah R           8 PATH-CA                48.60      48.81  
RED - Division  
  1 Fresco, Matthieu A         8 CSSC-CA                57.64      53.04  
  2 Herzer, Grant M            8 CSSC-CA                58.66      53.11  
  3 Ma, Ethan J                7 PATH-CA                52.30      56.88  
WHT - Division  
  1 Belt, Wyatt A              7 RTLR-CA              1:22.28    1:05.86  
  2 Yuan, Nathan E             8 PVST-CA              1:10.98    1:12.08  
 
Boys 7-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blumenfield, Obi G         8 WAVE-CA              2:09.35    2:08.14  
      59.83 1:08.31                                                
  2 Bicak, Goktug D            7 Polar Bears-CA            NT    2:17.88  
    1:06.62 1:11.26                                                
  3 Yuan, Nathan E             8 PVST-CA                   NT    2:33.86  
    1:12.76 1:21.10                                                
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ohanessian, Mike M         7 Polar Bears-CA         21.33      19.54  
WHT - Division  
  1 Lee, Kyle I                8 Polar Bears-CA         27.65      21.83  
  2 Paita, Jacob C             7 RTLR-CA                   NT      23.21  
  3 Oh, Ryder D                7 RTLR-CA                   NT      27.23  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Acosta, Ronin K            8 Polar Bears-CA         40.29      41.81  
  2 Cerera, Josiah R           8 PATH-CA                46.72      51.31  
WHT - Division  
  1 Herzer, Grant M            8 CSSC-CA                   NT      46.41  
 
Boys 7-8 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fresco, Matthieu A         8 CSSC-CA                   NT    1:46.16  
      50.04   56.12                                                
 -- Blumenfield, Obi G         8 WAVE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Cerera, Josiah R           8 PATH-CA              1:38.39    1:36.73  
      47.20   49.53                                                
RED - Division  
  1 Herzer, Grant M            8 CSSC-CA              1:53.21    1:37.49  
      43.78   53.71                                                
  2 Ma, Ethan J                7 PATH-CA              1:43.01    1:48.98  
      52.61   56.37                                                
WHT - Division  
  1 Belt, Wyatt A              7 RTLR-CA                   NT    2:10.00  
    1:01.28 1:08.72                                                
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Ohanessian, Mike M         7 Polar Bears-CA       1:35.99    1:36.76  
      45.34   51.42                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Overton, Connor A         10 PVST-CA                30.93      31.61  
  2 Bezanilla, Dean L         10 PATH-CA                31.93      31.65  
  3 McWhorter, Travis         10 RTLR-CA                33.42      34.58  
  4 Bezanilla, Bret R          9 PATH-CA                32.60      35.34  
  5 McBride, Joshua A         10 PVST-CA                33.09      35.79  
RED - Division  
  1 Parastaev, Niko           10 CSSC-CA                36.87      32.48  
  2 Murphree, Ranger D        10 MSS-CA                 34.70      33.38  
  3 Ma, Ian T                  9 PATH-CA                35.58      35.12  
  4 Belt, David M              9 RTLR-CA                37.14      39.18  
WHT - Division  
  1 Tarlow, Jordan S          10 Polar Bears-CA         42.76      36.02  
  2 Hitch, Oliver C           10 CLSS-CA                45.17      37.03  
  3 Shin, Joel M               9 RTLR-CA                37.21      37.43  
  4 Syed, Aaron R             10 CSSC-CA                41.64      38.89  
  5 Overton, Trevor J         10 PVST-CA                39.59      41.56  
  6 Sibrian, Nicolas N         9 Polar Bears-CA         42.34      46.53  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bezanilla, Dean L         10 PATH-CA              1:10.88    1:08.31  
      33.56   34.75                                                
  2 Veeravatnam, Aneesh       10 CSSC-CA              1:09.10    1:10.08  
      33.72   36.36                                                
  3 Blietz, Lucas J           10 CLSS-CA              1:08.70    1:10.85  
      33.01   37.84                                                
  4 McBride, Joshua A         10 PVST-CA              1:12.21    1:13.26  
      34.33   38.93                                                
  5 Bezanilla, Bret R          9 PATH-CA              1:14.22    1:19.37  
      36.05   43.32                                                
RED - Division  
  1 Parastaev, Niko           10 CSSC-CA              1:14.44    1:12.40  
      34.27   38.13                                                
WHT - Division  
  1 Blietz, Dylan C           10 CLSS-CA              1:21.50    1:22.01  
      38.99   43.02                                                
  2 Hitch, Oliver C           10 CLSS-CA              1:26.66    1:23.58  
      38.96   44.62                                                
  3 Sudario, Ben G             9 CSSC-CA              1:24.54    1:24.16  
      41.28   42.88                                                
  4 Shin, Joel M               9 RTLR-CA              1:23.40    1:25.03  
      38.76   46.27                                                
  5 Flores, Mateo A           10 Polar Bears-CA            NT    1:34.00  
      44.70   49.30                                                
  6 Rothman, Dylan C          10 WAVE-CA                   NT    1:39.20  
  7 Hazari, Evan              10 Polar Bears-CA       1:36.60    1:40.83  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Austin, Indy D             9 CLSS-CA              2:36.00    2:39.14  
      36.88   42.00   41.75   38.51                                
RED - Division  
  1 Jubb, Noah D               9 PVST-CA              2:50.11    2:36.06  
      34.80   39.24   41.27   40.75                                
  2 Austin, Jett D             9 CLSS-CA              2:51.00    2:44.53  
      40.10   41.82   41.19   41.42                                
  3 Murphree, Ranger D        10 MSS-CA               2:44.70    2:48.54  
      37.68   44.32   44.08   42.46                                
WHT - Division  
  1 McWhorter, Travis         10 RTLR-CA                   NT    2:53.57  
      40.64   44.54   45.19   43.20                                
  2 Ma, Ian T                  9 PATH-CA              3:04.21    2:54.52  
      38.44   44.50   47.80   43.78                                
  3 Sudario, Ben G             9 CSSC-CA                   NT    2:56.20  
      40.67   44.02   46.70   44.81                                
  4 Hitch, Oliver C           10 CLSS-CA                   NT    3:08.21  
      41.27   48.62   50.02   48.30                                
 
Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veeravatnam, Aneesh       10 CSSC-CA                   NT    6:30.35  
      34.65   39.06   39.77   39.75   39.57   40.10   40.24   40.53
      39.16   37.52                                                
  2 Austin, Indy D             9 CLSS-CA              7:42.00    7:11.20  
      37.95   43.81   44.18   46.26   46.36   45.67   43.63   44.04
      42.78   36.52                                                
  3 Austin, Jett D             9 CLSS-CA              7:56.00    7:25.94  
      39.60   44.14   44.37   46.79   44.97   45.42   46.56   45.51
      46.59   41.99                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Veeravatnam, Aneesh       10 CSSC-CA                35.07      34.38  
  2 Austin, Indy D             9 CLSS-CA                38.70      38.76  
  3 McBride, Joshua A         10 PVST-CA                39.53      41.01  
RED - Division  
  1 Bezanilla, Dean L         10 PATH-CA                41.44      39.69  
  2 Sudario, Ben G             9 CSSC-CA                42.16      41.39  
  3 Blietz, Dylan C           10 CLSS-CA                42.36      43.10  
  4 Austin, Jett D             9 CLSS-CA                44.00      44.24  
WHT - Division  
  1 Blietz, Lucas J           10 CLSS-CA                44.62      42.69  
  2 Shin, Joel M               9 RTLR-CA                44.22      45.75  
  3 Hitch, Oliver C           10 CLSS-CA                46.72      46.93  
  4 Hazari, Evan              10 Polar Bears-CA         51.36      54.23  
  5 Rothman, Dylan C          10 WAVE-CA                53.36      54.88  
  6 Flores, Mateo A           10 Polar Bears-CA         54.43      55.56  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Murphree, Ranger D        10 MSS-CA               1:19.19    1:20.13  
      38.26   41.87                                                
  2 Overton, Connor A         10 PVST-CA              1:21.52    1:23.11  
      41.81   41.30                                                
  3 McBride, Joshua A         10 PVST-CA              1:27.56    1:30.66  
      43.25   47.41                                                
  4 Jubb, Noah D               9 PVST-CA              1:21.06    1:31.31  
      43.31   48.00                                                
WHT - Division  
  1 Parastaev, Niko           10 CSSC-CA              1:41.25    1:22.99  
      39.89   43.10                                                
  2 Ma, Ian T                  9 PATH-CA              1:43.61    1:36.46  
      46.58   49.88                                                
  3 Tarlow, Jordan S          10 Polar Bears-CA       1:44.87    1:44.82  
  4 Sibrian, Nicolas N         9 Polar Bears-CA            NT    1:56.98  
      53.20 1:03.78                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 McBride, Joshua A         10 PVST-CA                44.70      46.01  
  2 Overton, Connor A         10 PVST-CA                44.55      47.83  
 -- Bezanilla, Dean L         10 PATH-CA                44.94         DQ  
RED - Division  
  1 Jubb, Noah D               9 PVST-CA                47.21      45.80  
  2 Shin, Joel M               9 RTLR-CA                47.91      48.82  
  3 Austin, Indy D             9 CLSS-CA                47.80      49.11  
  4 Austin, Jett D             9 CLSS-CA                47.40      49.56  
  5 Ma, Ian T                  9 PATH-CA                49.53      50.14  
WHT - Division  
  1 Belt, David M              9 RTLR-CA                50.83      47.47  
  2 Bezanilla, Bret R          9 PATH-CA                52.55      50.16  
  3 Overton, Trevor J         10 PVST-CA                54.76      53.23  
  4 Sibrian, Nicolas N         9 Polar Bears-CA            NT      54.20  
 -- Parastaev, Niko           10 CSSC-CA                53.06         DQ  
 -- Syed, Aaron R             10 CSSC-CA              1:05.77         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bezanilla, Dean L         10 PATH-CA              1:37.55    1:39.21  
      46.98   52.23                                                
  2 McBride, Joshua A         10 PVST-CA              1:37.67    1:39.92  
      48.55   51.37                                                
RED - Division  
  1 Austin, Indy D             9 CLSS-CA              1:48.00    1:43.44  
      50.53   52.91                                                
  2 Shin, Joel M               9 RTLR-CA              1:46.00    1:45.42  
      48.57   56.85                                                
 -- Austin, Jett D             9 CLSS-CA              1:46.00         DQ  
      48.11   51.47                                                
WHT - Division  
  1 Blietz, Dylan C           10 CLSS-CA              2:02.28    1:45.00  
      50.86   54.14                                                
  2 Blietz, Lucas J           10 CLSS-CA                   NT    1:45.64  
      51.22   54.42                                                
  3 Bezanilla, Bret R          9 PATH-CA                   NT    1:51.69  
      52.04   59.65                                                
  4 Hitch, Oliver C           10 CLSS-CA                   NT    1:58.08  
      56.09 1:01.99                                                
  5 Rothman, Dylan C          10 WAVE-CA                   NT    2:02.58  
      56.02 1:06.56                                                
  6 Flores, Mateo A           10 Polar Bears-CA            NT    2:07.15  
      56.74 1:10.41                                                
  7 Hazari, Evan              10 Polar Bears-CA       2:22.14    2:20.88  
    1:07.49 1:13.39                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Overton, Connor A         10 PVST-CA                36.11      37.79  
  2 Austin, Indy D             9 CLSS-CA                34.90      41.19  
RED - Division  
  1 Bezanilla, Dean L         10 PATH-CA                38.63      37.59  
  2 McBride, Joshua A         10 PVST-CA                38.22      41.67  
WHT - Division  
  1 Austin, Jett D             9 CLSS-CA                42.00      43.11  
  2 Belt, David M              9 RTLR-CA                45.02      43.83  
  3 Bezanilla, Bret R          9 PATH-CA                41.67      44.02  
  4 Sudario, Ben G             9 CSSC-CA                50.62      46.72  
  5 Murphree, Ranger D        10 MSS-CA                 44.92      47.74  
  6 Tarlow, Jordan S          10 Polar Bears-CA       1:10.11      56.55  
 -- Hitch, Oliver C           10 CLSS-CA                51.82         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Parastaev, Niko           10 CSSC-CA              1:29.18    1:27.52  
      39.69   47.83                                                
WHT - Division  
  1 Bezanilla, Dean L         10 PATH-CA              1:38.36    1:29.95  
      42.02   47.93                                                
  2 McBride, Joshua A         10 PVST-CA              1:42.70    1:36.78  
      41.28   55.50                                                
  3 Blietz, Dylan C           10 CLSS-CA              1:51.61    1:37.27  
      43.55   53.72                                                
  4 Blietz, Lucas J           10 CLSS-CA                   NT    1:37.71  
      43.35   54.36                                                
  5 Bezanilla, Bret R          9 PATH-CA                   NT    1:40.51  
      45.03   55.48                                                
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Overton, Connor A         10 PVST-CA              1:22.69    1:25.34  
      40.32   45.02                                                
  2 McBride, Joshua A         10 PVST-CA              1:23.25    1:25.40  
      39.38   46.02                                                
  3 Jubb, Noah D               9 PVST-CA              1:23.70    1:25.53  
      40.32   45.21                                                
  4 Austin, Indy D             9 CLSS-CA              1:25.00    1:27.59  
      40.15   47.44                                                
  5 Bezanilla, Bret R          9 PATH-CA              1:25.67    1:32.13  
      43.13   49.00                                                
 -- Bezanilla, Dean L         10 PATH-CA              1:21.26         DQ  
RED - Division  
  1 Shin, Joel M               9 RTLR-CA              1:32.51    1:30.62  
      43.56   47.06                                                
  2 Austin, Jett D             9 CLSS-CA              1:29.00    1:30.77  
      44.42   46.35                                                
WHT - Division  
  1 Belt, David M              9 RTLR-CA              1:38.08    1:35.31  
      46.46   48.85                                                
  2 Hitch, Oliver C           10 CLSS-CA                   NT    1:42.84  
      48.43   54.41                                                
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Austin, Indy D             9 CLSS-CA              3:05.00    3:05.74  
      45.56   45.20   56.82   38.16                                
  2 Blietz, Lucas J           10 CLSS-CA              3:05.94    3:09.36  
      43.55   48.65   58.17   38.99                                
RED - Division  
  1 Austin, Jett D             9 CLSS-CA              3:15.00    3:06.36  
      43.41   49.68   52.95   40.32                                
  2 Blietz, Dylan C           10 CLSS-CA              3:18.12    3:17.36  
      45.95   50.45   57.29   43.67                                
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Jo, Daniel C              12 PATH-CA                25.01      25.52  
  2 Meldrum, Adam T           12 PATH-CA                27.58      28.17  
  3 Billotte, Zachary T       11 CSSC-CA                29.02      28.74  
  4 Shin, Caleb T             11 RTLR-CA                29.77      30.46  
RED - Division  
  1 Trainor, Yonden G         11 CLSS-CA                32.31      30.45  
WHT - Division  
  1 Kadiyala, Pranav S        12 CLSS-CA                34.37      34.63  
  2 Piscitello, Kody N        11 CSSC-CA                36.88      36.45  
  3 Piscitello, Cole A        11 CSSC-CA                40.49      41.12  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hill, Nolan M             12 PATH-CA                26.83      27.22  
  2 Patterson, Paul X         12 PVST-CA                28.63      29.09  
  3 Oroszlan, Daniel          11 WAVE-CA                30.31      29.90  
  4 Yuan, March               12 CSSC-CA                30.57      31.45  
RED - Division  
  1 Saravasi, Chanon          12 RTLR-CA                31.87      30.88  
  2 Reyes, Nathan C           12 PATH-CA                31.38      31.03  
  3 Ohanessian, Hovig J       11 Polar Bears-CA         31.79      31.65  
  4 Nishimoto, Blake S        11 RTLR-CA                31.62      31.82  
  5 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA                31.22      31.90  
  6 Ayola, Bennett M          11 CSSC-CA                32.76      34.28  
WHT - Division  
  1 Lopez, Samuel U           12 WAVE-CA                35.99      33.89  
  2 Rose, Sean P              12 CSSC-CA                36.71      34.21  
  3 Armitsu, Ricky N          12 CSSC-CA                   NT      35.71  
  4 Mei, Kayden               11 RTLR-CA                43.79      38.01  
  5 Narkjaroen, Chaiyanun N   11 RTLR-CA                41.04      38.14  
  6 Henry, Sandul A           12 Polar Bears-CA            NT      38.32  
  7 Walker, Maddox H          11 CSSC-CA                39.19      40.00  
  8 Rigney, Jack P            11 Polar Bears-CA         39.70      41.40  
  9 Freeman, Owen S           11 CSSC-CA                   NT      42.80  
 10 Sirichalermchai, Warren   11 RTLR-CA                39.01      43.33  
 11 Montanaro, Andre G        11 Polar Bears-CA         52.37      50.27  
 12 Wood, Bentley M           11 CSSC-CA                54.88      50.96  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hill, Nolan M             12 PATH-CA                59.24    1:00.55  
      28.90   31.65                                                
RED - Division  
  1 Nishimoto, Blake S        11 RTLR-CA              1:08.81    1:06.61  
      32.96   33.65                                                
  2 Oroszlan, Daniel          11 WAVE-CA              1:08.08    1:07.24  
      32.27   34.97                                                
  3 Reyes, Nathan C           12 PATH-CA              1:09.26    1:07.87  
      32.25   35.62                                                
  4 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA              1:08.25    1:08.92  
      32.86   36.06                                                
  5 Yuan, March               12 CSSC-CA              1:08.62    1:10.02  
      33.90   36.12                                                
  6 Saravasi, Chanon          12 RTLR-CA              1:08.87    1:12.03  
      34.33   37.70                                                
  7 Wong-Moon, Daniel C       11 CSSC-CA              1:11.59    1:12.26  
      33.92   38.34                                                
WHT - Division  
  1 Fields, Noah H            11 Polar Bears-CA       1:15.05    1:13.18  
      34.62   38.56                                                
  2 Lopez, Samuel U           12 WAVE-CA              1:15.41    1:14.48  
      34.98   39.50                                                
  3 Ayola, Bennett M          11 CSSC-CA              1:14.05    1:16.30  
      35.64   40.66                                                
  4 Narkjaroen, Chaiyanun N   11 RTLR-CA              1:28.92    1:22.56  
      38.49   44.07                                                
  5 Sirichalermchai, Warren   11 RTLR-CA              1:26.64    1:31.19  
      41.52   49.67                                                
  6 Anderson, Colby S         12 Polar Bears-CA       1:44.41    1:38.38  
      45.93   52.45                                                
  7 Montanaro, Andre G        11 Polar Bears-CA       1:53.71    1:48.53  
      51.47   57.06                                                
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Meldrum, Adam T           12 PATH-CA              1:02.56    1:01.02  
      29.00   32.02                                                
RED - Division  
  1 Trainor, Yonden G         11 CLSS-CA              1:08.86    1:10.66  
      33.82   36.84                                                
WHT - Division  
  1 Kadiyala, Pranav S        12 CLSS-CA              1:17.78    1:18.77  
      36.93   41.84                                                
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hill, Nolan M             12 PATH-CA              2:10.63    2:13.47  
      29.06   33.51   35.74   35.16                                
  2 Patterson, Paul X         12 PVST-CA              2:14.27    2:18.09  
      31.20   34.45   36.33   36.11                                
  3 Kurial, Filip J           11 MSS-CA               2:18.26    2:21.10  
      31.45   36.25   37.91   35.49                                
RED - Division  
  1 Oroszlan, Daniel          11 WAVE-CA              2:27.34    2:25.63  
      33.62   37.51   37.75   36.75                                
  2 Yuan, March               12 CSSC-CA              2:36.97    2:27.28  
      34.85   37.27   37.88   37.28                                
  3 Nishimoto, Blake S        11 RTLR-CA              2:27.94    2:29.30  
      35.67   40.01   36.91   36.71                                
  4 Reyes, Nathan C           12 PATH-CA              2:32.91    2:30.44  
      34.07   38.66   39.72   37.99                                
  5 Wong-Moon, Daniel C       11 CSSC-CA              2:32.05    2:34.60  
      34.86   40.42   39.92   39.40                                
WHT - Division  
  1 Narkjaroen, Chaiyanun N   11 RTLR-CA                   NT    3:08.48  
      43.83   48.72   50.01   45.92                                
  2 Rigney, Jack P            11 Polar Bears-CA            NT    3:08.51  
      44.97   51.21   47.19   45.14                                
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Meldrum, Adam T           12 PATH-CA              2:18.46    2:15.36  
      31.27   34.28   35.39   34.42                                
WHT - Division  
  1 Kadiyala, Pranav S        12 CLSS-CA              2:52.05    2:52.86  
      37.16   45.14   47.29   43.27                                
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hill, Nolan M             12 PATH-CA              5:59.63    6:00.48  
      31.30   35.66   36.80   37.26   37.82   36.94   36.85   37.11
      36.52   34.22                                                
WHT - Division  
  1 Reyes, Nathan C           12 PATH-CA                   NT    6:41.31  
      34.09   39.45   40.84   40.78   40.86   41.84   41.68   41.43
      41.39   38.95                                                
  2 Fields, Noah H            11 Polar Bears-CA            NT    7:01.30  
      36.14   42.61   43.84   44.21   42.87   43.45   43.45   43.83
      43.04   37.86                                                
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Shin, Caleb T             11 RTLR-CA              6:37.67    6:38.59  
      35.13   39.23   39.68   40.28   40.84   42.68   42.83   41.29
      39.87   36.76                                                
  2 Oroszlan, Daniel          11 WAVE-CA              6:31.53    6:41.20  
      35.63   41.11   41.48   40.95   41.22   40.68   41.47   41.06
      40.07   37.53                                                
WHT - Division  
  1 Meldrum, Adam T           12 PATH-CA                   NT    6:09.83  
      30.84   34.35   36.06   37.34   38.29   38.64   39.26   39.37
      38.56   37.12                                                
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hill, Nolan M             12 PATH-CA                32.10      32.96  
RED - Division  
  1 Yuan, March               12 CSSC-CA                38.25      37.10  
  2 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA                37.91      37.69  
  3 Reyes, Nathan C           12 PATH-CA                38.00      37.87  
  4 Nishimoto, Blake S        11 RTLR-CA                38.72      38.47  
  5 Saravasi, Chanon          12 RTLR-CA                38.55      39.93  
  6 Trainor, Yonden G         11 CLSS-CA                39.27      39.94  
WHT - Division  
  1 Lopez, Samuel U           12 WAVE-CA                40.15      40.81  
  2 Sirichalermchai, Warren   11 RTLR-CA                54.99      48.18  
  3 Anderson, Colby S         12 Polar Bears-CA         52.36      49.21  
  4 Narkjaroen, Chaiyanun N   11 RTLR-CA                50.68      49.96  
  5 Montanaro, Andre G        11 Polar Bears-CA         57.11      53.67  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Jo, Daniel C              12 PATH-CA              1:03.33    1:05.94  
      32.68   33.26                                                
  2 Meldrum, Adam T           12 PATH-CA              1:16.12    1:12.88  
      35.95   36.93                                                
  3 Shin, Caleb T             11 RTLR-CA              1:19.86    1:18.74  
      39.20   39.54                                                
RED - Division  
  1 Oroszlan, Daniel          11 WAVE-CA              1:25.50    1:22.74  
      40.44   42.30                                                
WHT - Division  
  1 Kadiyala, Pranav S        12 CLSS-CA              1:28.84    1:26.94  
      42.10   44.84                                                
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hill, Nolan M             12 PATH-CA              1:12.28    1:12.51  
      34.83   37.68                                                
  2 Kurial, Filip J           11 MSS-CA               1:19.28    1:13.59  
      36.25   37.34                                                
RED - Division  
  1 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA              1:21.22    1:21.29  
      39.74   41.55                                                
 -- Lopez, Samuel U           12 WAVE-CA              1:24.71         DQ  
      42.75   44.16                                                
WHT - Division  
  1 Xie, Haoran               12 PVST-CA                   NT    1:25.93  
      41.83   44.10                                                
  2 Nishimoto, Blake S        11 RTLR-CA              1:28.36    1:26.91  
      40.48   46.43                                                
  3 Park, Noah J              12 CSSC-CA              1:41.36    1:28.93  
      44.58   44.35                                                
  4 Piscitello, Kody N        11 CSSC-CA              1:49.42    1:39.49  
      46.75   52.74                                                
  5 Walker, Maddox H          11 CSSC-CA                   NT    1:43.76  
      50.59   53.17                                                
  6 Piscitello, Cole A        11 CSSC-CA              1:49.88    1:43.83  
      50.30   53.53                                                
  7 Narkjaroen, Chaiyanun N   11 RTLR-CA              1:47.90    1:44.26  
      49.25   55.01                                                
  8 Sirichalermchai, Warren   11 RTLR-CA              1:52.72    2:03.45  
      59.79 1:03.66                                                
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jo, Daniel C              12 PATH-CA                   NT    2:24.09  
      33.22   36.92   38.39   35.56                                
  2 Billotte, Zachary T       11 CSSC-CA                   NT    2:29.40  
      36.19   37.76   37.89   37.56                                
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hill, Nolan M             12 PATH-CA                35.11      35.66  
  2 Saravasi, Chanon          12 RTLR-CA                35.82      35.82  
  3 Reyes, Nathan C           12 PATH-CA                40.50      41.50  
RED - Division  
  1 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA                41.34      41.50  
  2 Xie, Haoran               12 PVST-CA                43.72      41.53  
  3 Park, Noah J              12 CSSC-CA                44.30      41.72  
  4 Nishimoto, Blake S        11 RTLR-CA                41.53      41.80  
  5 Wong-Moon, Daniel C       11 CSSC-CA                43.22      45.01  
  6 Ayola, Bennett M          11 CSSC-CA                44.45      46.01  
WHT - Division  
  1 Trainor, Yonden G         11 CLSS-CA                45.65      43.80  
  2 Mei, Kayden               11 RTLR-CA                47.24      46.95  
  3 Sirichalermchai, Warren   11 RTLR-CA                48.72      47.78  
  4 Lopez, Samuel U           12 WAVE-CA                50.36      47.91  
  5 Kadiyala, Pranav S        12 CLSS-CA                47.94      48.45  
  6 Rigney, Jack P            11 Polar Bears-CA         47.23      49.08  
  7 Valtier, Brendan J        12 CLSS-CA                54.87      50.86  
  8 Narkjaroen, Chaiyanun N   11 RTLR-CA                51.79      52.82  
  9 Walker, Maddox H          11 CSSC-CA                   NT      53.90  
 10 Piscitello, Kody N        11 CSSC-CA                55.65      54.08  
 11 Henry, Sandul A           12 Polar Bears-CA            NT      55.24  
 12 Piscitello, Cole A        11 CSSC-CA              1:00.61    1:00.49  
 13 Montanaro, Andre G        11 Polar Bears-CA            NT    1:09.15  
 -- Freeman, Owen S           11 CSSC-CA                   NT         DQ  
 -- Wood, Bentley M           11 CSSC-CA                   NT         DQ  
 -- Armitsu, Ricky N          12 CSSC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Shin, Caleb T             11 RTLR-CA              1:18.31    1:19.81  
      38.45   41.36                                                
  2 Oroszlan, Daniel          11 WAVE-CA              1:23.93    1:23.62  
      40.01   43.61                                                
  3 Ohanessian, Hovig J       11 Polar Bears-CA       1:24.68    1:23.63  
      40.27   43.36                                                
RED - Division  
  1 Meldrum, Adam T           12 PATH-CA              1:31.12    1:25.60  
      40.77   44.83                                                
WHT - Division  
  1 Xie, Haoran               12 PVST-CA                   NT    1:27.96  
      41.32   46.64                                                
  2 Rose, Sean P              12 CSSC-CA              1:45.34    1:40.19  
      47.18   53.01                                                
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Saravasi, Chanon          12 RTLR-CA              1:19.23    1:17.57  
      37.76   39.81                                                
  2 Hill, Nolan M             12 PATH-CA              1:22.40    1:23.08  
      38.07   45.01                                                
  3 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA              1:28.40    1:29.75  
      42.94   46.81                                                
RED - Division  
  1 Reyes, Nathan C           12 PATH-CA              1:30.32    1:31.25  
      42.86   48.39                                                
  2 Nishimoto, Blake S        11 RTLR-CA              1:31.46    1:31.98  
      43.60   48.38                                                
  3 Trainor, Yonden G         11 CLSS-CA              1:37.04    1:32.94  
      44.05   48.89                                                
  4 Wong-Moon, Daniel C       11 CSSC-CA              1:33.70    1:35.34  
      45.54   49.80                                                
WHT - Division  
  1 Narkjaroen, Chaiyanun N   11 RTLR-CA              1:58.70    1:50.48  
      52.01   58.47                                                
  2 Lopez, Samuel U           12 WAVE-CA                   NT    1:50.53  
      50.28 1:00.25                                                
  3 Sirichalermchai, Warren   11 RTLR-CA              1:53.56    1:55.23  
      53.55 1:01.68                                                
 -- Armitsu, Ricky N          12 CSSC-CA                   NT         DQ  
      45.04   53.24                                                
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Jo, Daniel C              12 PATH-CA              2:42.92    2:41.23  
      35.76   41.21   42.34   41.92                                
RED - Division  
  1 Billotte, Zachary T       11 CSSC-CA              3:10.84    2:54.97  
      40.85   44.89   45.56   43.67                                
WHT - Division  
  1 Bezanilla, Luke A         12 PATH-CA                   NT    2:45.84  
      37.10   42.47   44.22   42.05                                
  2 Shin, Caleb T             11 RTLR-CA                   NT    2:53.08  
      39.85   45.00   44.92   43.31                                
  3 Meldrum, Adam T           12 PATH-CA                   NT    3:10.82  
      43.27   49.05   48.99   49.51                                
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Patterson, Paul X         12 PVST-CA                32.59      32.99  
  2 Kurial, Filip J           11 MSS-CA                 32.81      33.23  
RED - Division  
  1 Ohanessian, Hovig J       11 Polar Bears-CA         35.31      36.98  
  2 Saravasi, Chanon          12 RTLR-CA                37.19      39.69  
WHT - Division  
  1 Oroszlan, Daniel          11 WAVE-CA                38.25      36.12  
  2 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA                44.11      38.38  
  3 Wong-Moon, Daniel C       11 CSSC-CA                38.19      38.74  
  4 Trainor, Yonden G         11 CLSS-CA                40.80      40.38  
  5 Ayola, Bennett M          11 CSSC-CA                37.88      40.44  
  6 Park, Noah J              12 CSSC-CA                40.79      41.21  
  7 Valtier, Brendan J        12 CLSS-CA              1:02.74      50.98  
  8 Narkjaroen, Chaiyanun N   11 RTLR-CA                57.57      53.02  
  9 Walker, Maddox H          11 CSSC-CA                54.03      53.19  
 10 Rigney, Jack P            11 Polar Bears-CA            NT      56.43  
 11 Wood, Bentley M           11 CSSC-CA                   NT    1:06.64  
 -- Henry, Sandul A           12 Polar Bears-CA            NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hill, Nolan M             12 PATH-CA              1:07.46    1:09.02  
      31.37   37.65                                                
  2 Yuan, March               12 CSSC-CA              1:16.45    1:17.60  
      36.89   40.71                                                
WHT - Division  
  1 Wong-Moon, Daniel C       11 CSSC-CA              1:32.50    1:30.25  
      41.17   49.08                                                
  2 Fields, Noah H            11 Polar Bears-CA       1:32.40    1:32.85  
      43.11   49.74                                                
  3 Lopez, Samuel U           12 WAVE-CA              2:14.60    1:37.86  
      43.36   54.50                                                
  4 Ayola, Bennett M          11 CSSC-CA                   NT    1:38.99  
      43.58   55.41                                                
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Yuan, March               12 CSSC-CA              1:16.45    1:17.34  
      36.54   40.80                                                
  2 Shin, Caleb T             11 RTLR-CA              1:14.30    1:18.03  
      36.14   41.89                                                
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Billotte, Zachary T       11 CSSC-CA                   NT    2:38.80  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Patterson, Paul X         12 PVST-CA              1:13.49    1:13.57  
      33.81   39.76                                                
  2 Saravasi, Chanon          12 RTLR-CA              1:15.61    1:16.55  
      38.81   37.74                                                
RED - Division  
  1 Kurial, Filip J           11 MSS-CA               1:18.02    1:17.66  
      34.08   43.58                                                
  2 Yuan, March               12 CSSC-CA              1:18.61    1:20.12  
      39.66   40.46                                                
  3 Nishimoto, Blake S        11 RTLR-CA              1:18.67    1:20.52  
      38.81   41.71                                                
  4 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA              1:19.56    1:20.87  
      38.84   42.03                                                
  5 Reyes, Nathan C           12 PATH-CA              1:23.28    1:21.10  
      39.03   42.07                                                
  6 Ohanessian, Hovig J       11 Polar Bears-CA       1:19.60    1:23.22  
      40.88   42.34                                                
  7 Wong-Moon, Daniel C       11 CSSC-CA              1:23.18    1:23.75  
      39.49   44.26                                                
WHT - Division  
  1 Trainor, Yonden G         11 CLSS-CA              1:27.22    1:20.59  
  2 Park, Noah J              12 CSSC-CA              1:29.22    1:25.00  
      42.98   42.02                                                
  3 Rose, Sean P              12 CSSC-CA              1:36.58    1:28.78  
      42.47   46.31                                                
  4 Lopez, Samuel U           12 WAVE-CA              1:30.43    1:30.71  
      41.40   49.31                                                
  5 Walker, Maddox H          11 CSSC-CA                   NT    1:43.85  
  6 Rigney, Jack P            11 Polar Bears-CA       1:45.50    1:47.86  
      56.87   50.99                                                
  7 Sirichalermchai, Warren   11 RTLR-CA              1:41.32    1:51.50  
 -- Wood, Bentley M           11 CSSC-CA                   NT         DQ  
    1:03.29 1:08.42                                                
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Jo, Daniel C              12 PATH-CA              2:16.04    2:17.94  
      31.12   35.16   41.88   29.78                                
  2 Shin, Caleb T             11 RTLR-CA              2:35.72    2:39.29  
      36.83   42.08   44.43   35.95                                
WHT - Division  
  1 Meldrum, Adam T           12 PATH-CA                   NT    2:34.28  
      34.39   40.70   44.86   34.33                                
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA              2:45.04    2:46.28  
      38.20   42.70   47.51   37.87                                
RED - Division  
  1 Yuan, March               12 CSSC-CA              2:51.90    2:43.55  
      36.81   41.42   48.26   37.06                                
  2 Oroszlan, Daniel          11 WAVE-CA              2:47.88    2:51.96  
      41.89   43.76   47.51   38.80                                
  3 Wong-Moon, Daniel C       11 CSSC-CA              2:58.00    3:00.58  
      42.04   46.48   52.46   39.60                                
WHT - Division  
  1 Kadiyala, Pranav S        12 CLSS-CA              3:13.53    3:06.64  
      43.39   46.70   55.50   41.05                                
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jo, Daniel C              12 PATH-CA                   NT    5:10.05  
      34.06   40.83   38.32   39.16   45.00   43.84   34.32   34.52
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Villar, Jordan M          14 RTLR-CA                24.74      24.76  
  2 Acosta, Raenan K          13 Polar Bears-CA         24.74      25.20  
  3 Patterson, Luke P         14 PVST-CA                24.77      25.23  
  4 Desilets, Shane M         14 CSSC-CA                26.11      26.43  
  5 Yuan, Marshall            13 CSSC-CA                26.38      26.60  
  6 Chan, Matthew P           13 PATH-CA                26.97      26.87  
  7 Hillner, Luke W           13 CSSC-CA                27.25      27.53  
  8 Hong, Moses C             14 Polar Bears-CA         27.14      28.39  
  9 Spelts, Eric              14 CSSC-CA                27.18      28.75  
RED - Division  
  1 Mejia Hernandez, Antonio  13 PVST-CA                28.03      27.92  
  2 Kennedy, Andrew A         13 CSSC-CA                29.98      28.31  
  3 Thompson, Benjamin B      13 RTLR-CA                27.53      28.35  
WHT - Division  
  1 Lara, Fernando            14 PVST-CA                   NT      27.23  
  2 Uhre, Connor P            14 CSSC-CA                30.26      28.83  
  3 Nawabi, Matin H           13 CSSC-CA                31.02      30.65  
  4 Strader, Tyler T          13 PATH-CA                32.13      31.17  
  5 Donigian, Diego S         13 PATH-CA                31.35      31.62  
  6 Deng, Leo                 13 CSSC-CA                32.68      31.86  
  7 Diaz, Gabriel C           14 CSSC-CA                33.17      31.94  
  8 Jeong, Elliot H           13 Polar Bears-CA         38.72      32.34  
  9 Medina, Lucas M           13 CSSC-CA                   NT      35.09  
 10 Hoffman, Richard          13 CSSC-CA                35.03      36.09  
 11 Constante, Brandon O      13 RTLR-CA                   NT      38.61  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Desilets, Shane M         14 CSSC-CA                56.67      56.69  
      27.24   29.45                                                
  2 Luo, Andrew               13 CSSC-CA                57.26      57.96  
      27.74   30.22                                                
  3 Yuan, Marshall            13 CSSC-CA                59.30      59.69  
      28.57   31.12                                                
  4 Chan, Matthew P           13 PATH-CA                59.27      59.80  
      28.25   31.55                                                
  5 Thompson, Benjamin B      13 RTLR-CA              1:02.71    1:02.27  
      30.15   32.12                                                
  6 Kennedy, Andrew A         13 CSSC-CA              1:04.95    1:02.54  
      30.05   32.49                                                
  7 Hong, Moses C             14 Polar Bears-CA       1:04.10    1:02.68  
      29.87   32.81                                                
  8 Uhre, Connor P            14 CSSC-CA              1:07.01    1:03.77  
      30.34   33.43                                                
  9 Lara, Fernando            14 PVST-CA                   NT    1:06.96  
      30.76   36.20                                                
 10 Nawabi, Matin H           13 CSSC-CA              1:09.25    1:07.15  
      31.98   35.17                                                
 11 Rios, Lukas Y             14 CSSC-CA              1:13.09    1:08.01  
      32.04   35.97                                                
 12 Strader, Tyler T          13 PATH-CA              1:08.94    1:08.40  
      33.70   34.70                                                
 13 Diaz, Gabriel C           14 CSSC-CA              1:10.20    1:09.08  
      34.36   34.72                                                
 14 Ludlow, Daniel M          13 PATH-CA              1:13.09    1:11.65  
      34.80   36.85                                                
 15 Constante, Brandon O      13 RTLR-CA              1:23.23    1:22.44  
      38.32   44.12                                                
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Desilets, Shane M         14 CSSC-CA              2:03.15    2:01.56  
      28.84   31.25   30.68   30.79                                
  2 Villar, Jordan M          14 RTLR-CA              2:05.52    2:08.38  
      28.43   32.73   33.82   33.40                                
  3 Chan, Matthew P           13 PATH-CA              2:10.70    2:10.69  
      28.52   32.89   34.66   34.62                                
 -- Mejia Hernandez, Antonio  13 PVST-CA              2:09.92         DQ  
      31.12   34.11   35.06   32.41                                
RED - Division  
  1 Kim, Brandon M            14 PATH-CA              2:11.74    2:11.80  
      29.42   33.82   34.19   34.37                                
  2 Acosta, Raenan K          13 Polar Bears-CA       2:11.64    2:13.87  
      28.93   33.01   35.65   36.28                                
  3 Kennedy, Andrew A         13 CSSC-CA              2:18.37    2:16.74  
      30.86   34.60   35.67   35.61                                
  4 Thompson, Benjamin B      13 RTLR-CA              2:13.81    2:17.06  
      32.77   34.81   35.42   34.06                                
WHT - Division  
  1 Hong, Moses C             14 Polar Bears-CA       2:26.06    2:22.96  
      33.22   36.45   36.61   36.68                                
  2 Uhre, Connor P            14 CSSC-CA              2:30.38    2:27.35  
      32.59   37.06   40.04   37.66                                
  3 Strader, Tyler T          13 PATH-CA              2:29.30    2:27.84  
      34.87 1:52.97                                                
  4 Donigian, Diego S         13 PATH-CA              2:29.68    2:33.23  
      33.88   38.58   41.01   39.76                                
  5 Deng, Leo                 13 CSSC-CA              3:07.21    2:37.99  
      35.10   40.55   42.66   39.68                                
  6 Jeong, Elliot H           13 Polar Bears-CA            NT    2:53.08  
      35.25   45.15   47.07   45.61                                
  7 Constante, Brandon O      13 RTLR-CA                   NT    2:56.75  
      38.43   44.20   47.67   46.45                                
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luo, Andrew               13 CSSC-CA              5:27.53    5:35.25  
      29.79   32.74   33.69   34.65   34.71   35.00   33.70   33.49
      34.21   33.27                                                
  2 Hillner, Luke W           13 CSSC-CA              5:58.65    5:37.74  
      29.95   33.69   34.58   34.75   32.89   34.29   34.47   34.51
      35.01   33.60                                                
  3 Chan, Matthew P           13 PATH-CA              6:06.78    5:51.86  
      30.07   33.41   34.89   35.58   36.52   35.85   36.83   36.65
      36.41   35.65                                                
  4 Strader, Tyler T          13 PATH-CA              6:57.10    6:34.81  
                                            3:17.92                
  5 Ludlow, Daniel M          13 PATH-CA              7:18.52    6:45.38  
      35.76   39.37   41.18   40.49   41.65   40.99   42.11   42.63
      42.10   39.10                                                
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Yuan, Marshall            13 CSSC-CA              1:07.64    1:08.97  
      33.62   35.35                                                
  2 Chan, Matthew P           13 PATH-CA              1:10.39    1:09.24  
      33.69   35.55                                                
RED - Division  
  1 Thompson, Benjamin B      13 RTLR-CA              1:11.50    1:12.75  
      35.17   37.58                                                
  2 Kennedy, Andrew A         13 CSSC-CA              1:13.77    1:14.59  
      36.68   37.91                                                
WHT - Division  
  1 Rios, Lukas Y             14 CSSC-CA              1:19.41    1:16.48  
      37.00   39.48                                                
  2 Uhre, Connor P            14 CSSC-CA                   NT    1:18.94  
      38.68   40.26                                                
  3 Hong, Moses C             14 Polar Bears-CA            NT    1:21.13  
      38.56   42.57                                                
  4 Nawabi, Matin H           13 CSSC-CA              1:21.38    1:21.62  
      40.28   41.34                                                
  5 Diaz, Gabriel C           14 CSSC-CA              1:22.63    1:22.77  
      41.07   41.70                                                
  6 Strader, Tyler T          13 PATH-CA              1:29.10    1:26.49  
      43.10   43.39                                                
  7 Ludlow, Daniel M          13 PATH-CA              1:28.23    1:26.64  
      42.65   43.99                                                
  8 Constante, Brandon O      13 RTLR-CA                   NT    1:40.48  
      48.85   51.63                                                
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Matthew P           13 PATH-CA              2:33.56    2:29.12  
      35.31   37.94   37.67   38.20                                
  2 Mejia Hernandez, Antonio  13 PVST-CA                   NT    2:30.06  
      34.92   38.54   39.52   37.08                                
  3 Kim, Brandon M            14 PATH-CA              2:40.62    2:35.77  
      35.98   39.68   40.54   39.57                                
  4 Spelts, Eric              14 CSSC-CA                   NT    2:36.38  
                              42.83                                
  5 Kennedy, Andrew A         13 CSSC-CA              2:41.00    2:37.93  
  6 Nawabi, Matin H           13 CSSC-CA                   NT    2:54.91  
      41.81   44.01   45.04   44.05                                
  7 Deng, Leo                 13 CSSC-CA                   NT    2:55.17  
      41.72   45.05   44.98   43.42                                
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Patterson, Luke P         14 PVST-CA              1:13.57    1:12.99  
      33.75   39.24                                                
  2 Villar, Jordan M          14 RTLR-CA              1:15.16    1:15.50  
      35.11   40.39                                                
  3 Desilets, Shane M         14 CSSC-CA              1:13.64    1:15.59  
  4 Acosta, Raenan K          13 Polar Bears-CA       1:15.53    1:17.05  
      35.67   41.38                                                
  5 Yuan, Marshall            13 CSSC-CA              1:16.56    1:19.13  
      37.58   41.55                                                
  6 Thompson, Benjamin B      13 RTLR-CA              1:18.09    1:19.21  
      37.45   41.76                                                
RED - Division  
  1 Hong, Moses C             14 Polar Bears-CA       1:22.47    1:23.81  
      39.21   44.60                                                
  2 Deng, Leo                 13 CSSC-CA              1:25.76    1:24.59  
      40.18   44.41                                                
WHT - Division  
  1 Hillner, Luke W           13 CSSC-CA              1:26.69    1:23.14  
      39.13   44.01                                                
  2 Donigian, Diego S         13 PATH-CA              1:28.31    1:26.27  
      41.23   45.04                                                
  3 Nawabi, Matin H           13 CSSC-CA              1:35.39    1:29.95  
      41.45   48.50                                                
  4 Lara, Fernando            14 PVST-CA                   NT    1:30.03  
      39.70   50.33                                                
  5 Hoffman, Richard          13 CSSC-CA              1:30.60    1:31.90  
      42.42   49.48                                                
  6 Diaz, Gabriel C           14 CSSC-CA              1:42.67    1:38.98  
      47.64   51.34                                                
  7 Malek, Sebastian J        14 Polar Bears-CA       1:40.88    1:43.44  
      47.04   56.40                                                
  8 Constante, Brandon O      13 RTLR-CA                   NT    2:07.63  
      58.81 1:08.82                                                
 -- Jeong, Elliot H           13 Polar Bears-CA            NT         DQ  
      49.25   59.14                                                
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luo, Andrew               13 CSSC-CA              2:37.35    2:40.10  
      36.94   40.10   41.08   41.98                                
  2 Mejia Hernandez, Antonio  13 PVST-CA              2:50.83    2:48.43  
      38.30   43.27   44.49   42.37                                
  3 Desilets, Shane M         14 CSSC-CA              2:34.85    2:49.89  
      36.80   43.85   45.26   43.98                                
  4 Yuan, Marshall            13 CSSC-CA              2:52.36    2:50.05  
      37.72   43.56   44.25   44.52                                
  5 Hong, Moses C             14 Polar Bears-CA       3:06.57    3:03.48  
      42.06   46.01   47.19   48.22                                
  6 Uhre, Connor P            14 CSSC-CA                   NT    3:14.36  
      43.05   48.32   51.92   51.07                                
  7 Nawabi, Matin H           13 CSSC-CA                   NT    3:21.94  
      43.63   50.16   54.23   53.92                                
  8 Diaz, Gabriel C           14 CSSC-CA                   NT    3:24.80  
      47.70   52.36   53.50   51.24                                
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Patterson, Luke P         14 PVST-CA                59.65    1:01.31  
      29.36   31.95                                                
  2 Luo, Andrew               13 CSSC-CA              1:02.75    1:02.35  
      29.25   33.10                                                
  3 Yuan, Marshall            13 CSSC-CA              1:03.84    1:05.89  
      30.91   34.98                                                
  4 Acosta, Raenan K          13 Polar Bears-CA       1:05.43    1:07.42  
      31.15   36.27                                                
WHT - Division  
  1 Spelts, Eric              14 CSSC-CA              1:15.07    1:12.81  
      32.84   39.97                                                
  2 Uhre, Connor P            14 CSSC-CA              1:19.72    1:17.32  
      35.94   41.38                                                
  3 Kennedy, Andrew A         13 CSSC-CA              1:24.91    1:24.32  
      40.40   43.92                                                
  4 Strader, Tyler T          13 PATH-CA              1:32.46    1:27.20  
      40.64   46.56                                                
  5 Lara, Fernando            14 PVST-CA                   NT    1:31.14  
      40.21   50.93                                                
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luo, Andrew               13 CSSC-CA              2:18.90    2:22.44  
  2 Hillner, Luke W           13 CSSC-CA              2:36.10    2:28.34  
  3 Mejia Hernandez, Antonio  13 PVST-CA              2:33.60    2:32.70  
  4 Desilets, Shane M         14 CSSC-CA              2:22.19    2:40.97  
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Luo, Andrew               13 CSSC-CA              2:18.57    2:21.12  
      30.67   35.97   42.69   31.79                                
  2 Desilets, Shane M         14 CSSC-CA              2:19.83    2:22.13  
      30.15   36.80   43.01   32.17                                
  3 Yuan, Marshall            13 CSSC-CA              2:24.79    2:24.74  
      30.12   37.44   45.14   32.04                                
  4 Hillner, Luke W           13 CSSC-CA              2:23.92    2:26.13  
      30.59   37.18   46.18   32.18                                
RED - Division  
  1 Mejia Hernandez, Antonio  13 PVST-CA              2:32.15    2:28.39  
      32.32   39.96   42.76   33.35                                
  2 Thompson, Benjamin B      13 RTLR-CA              2:32.34    2:33.05  
      35.66   38.44   44.30   34.65                                
  3 Spelts, Eric              14 CSSC-CA              2:35.80    2:42.53  
WHT - Division  
  1 Kim, Brandon M            14 PATH-CA              2:42.96    2:27.61  
      31.27   40.18   43.34   32.82                                
  2 Diaz, Gabriel C           14 CSSC-CA              2:51.39    2:53.20  
      37.58   44.87   53.57   37.18                                
  3 Donigian, Diego S         13 PATH-CA              2:52.89    2:54.02  
      42.32   43.21   47.07   41.42                                
 -- Hoffman, Richard          13 CSSC-CA                   NT         DQ  
      43.00   51.55   58.50   47.26                                
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Desilets, Shane M         14 CSSC-CA              5:00.66    4:52.70  
      30.55   36.42   38.20   37.65   41.37   42.53   33.50   32.48
  2 Mejia Hernandez, Antonio  13 PVST-CA                   NT    5:12.85  
      33.54   39.57   41.63   40.81   44.04   44.61   36.85   31.80
  3 Thompson, Benjamin B      13 RTLR-CA                   NT    5:23.00  
      36.46   43.21   40.57   40.75   45.84   45.22   36.78   34.17
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hurtubise, Marcel P       17 MSS-CA                 23.64      23.99  
  2 Desilets, Brandon J       16 CSSC-CA                23.68      24.35  
  3 Wilcox, Alex W            15 CSSC-CA                25.14      25.04  
  4 Kerbeck, Davis F          15 MSS-CA                 25.56      25.56  
  5 Janka, Kian B             15 PATH-CA                25.56      25.87  
  6 Albrecht, Jack A          15 WAVE-CA                25.36      26.11  
  7 Tanis, Ryan K             15 PATH-CA                26.09      26.59  
  8 Tirado, Romeo J           15 PVST-CA                26.46      26.65  
RED - Division  
  1 Guberman, Alex G          15 WAVE-CA                27.42      27.05  
  2 Batta, Jatin              16 Polar Bears-CA         27.63      27.57  
  3 Malek, Chris J            15 Polar Bears-CA         28.63      27.87  
WHT - Division  
  1 Henry, Dinil J            15 Polar Bears-CA         30.40      29.17  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Albrecht, Jack A          15 WAVE-CA                57.00      57.08  
      27.37   29.71                                                
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Desilets, Brandon J       16 CSSC-CA              1:52.39    1:57.01  
      28.56   30.30   29.05   29.10                                
  2 Hurtubise, Marcel P       17 MSS-CA               1:52.29    1:58.02  
      27.10   30.45   30.71   29.76                                
  3 Tanis, Ryan K             15 PATH-CA              2:02.34    2:02.44  
      27.53   31.20   32.45   31.26                                
  4 Kerbeck, Davis F          15 MSS-CA               2:03.83    2:03.58  
      27.55   30.86   32.38   32.79                                
RED - Division  
  1 Wilcox, Alex W            15 CSSC-CA              2:08.93    2:07.29  
      28.27   31.41   34.41   33.20                                
  2 Guberman, Alex G          15 WAVE-CA              2:14.95    2:08.73  
      30.12   32.37   33.42   32.82                                
  3 Janka, Kian B             15 PATH-CA              2:11.12    2:08.82  
      28.55   32.40   34.14   33.73                                
  4 Batta, Jatin              16 Polar Bears-CA       2:14.75    2:12.39  
                    1:10.62                                        
WHT - Division  
  1 Malek, Chris J            15 Polar Bears-CA       2:31.92    2:28.89  
      31.29   36.56   40.70   40.34                                
  2 Henry, Dinil J            15 Polar Bears-CA       2:37.66    2:33.44  
      33.65   38.70   41.17   39.92                                
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Albrecht, Jack A          15 WAVE-CA              5:27.29    5:26.04  
      29.29   33.12   33.11   33.20   33.00   32.85   33.79   33.32
      32.50   31.86                                                
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Albrecht, Jack A          15 WAVE-CA                59.94    1:00.80  
      29.50   31.30                                                
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Albrecht, Jack A          15 WAVE-CA              2:12.10    2:13.62  
      32.12   33.92   34.51   33.07                                
  2 Tanis, Ryan K             15 PATH-CA                   NT    2:29.21  
      36.31   38.15   38.73   36.02                                
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Desilets, Brandon J       16 CSSC-CA              1:02.71    1:04.53  
      30.67   33.86                                                
  2 Albrecht, Jack A          15 WAVE-CA              1:11.71    1:12.32  
      33.89   38.43                                                
  3 Janka, Kian B             15 PATH-CA              1:14.77    1:15.82  
      35.46   40.36                                                
  4 Tirado, Romeo J           15 PVST-CA              1:14.77    1:16.31  
      36.37   39.94                                                
RED - Division  
  1 Batta, Jatin              16 Polar Bears-CA       1:15.98    1:16.20  
      35.57   40.63                                                
WHT - Division  
  1 Henry, Dinil J            15 Polar Bears-CA       1:38.77    1:40.39  
      46.76   53.63                                                
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hurtubise, Marcel P       17 MSS-CA                 55.09      58.54  
      27.58   30.96                                                
RED - Division  
  1 Kerbeck, Davis F          15 MSS-CA               1:05.86    1:05.18  
      30.06   35.12                                                
  2 Wilcox, Alex W            15 CSSC-CA              1:07.61    1:07.13  
      30.40   36.73                                                
WHT - Division  
  1 Tirado, Romeo J           15 PVST-CA              1:12.34    1:09.69  
      32.35   37.34                                                
  2 Malek, Chris J            15 Polar Bears-CA       1:18.36    1:15.23  
      33.09   42.14                                                
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Desilets, Brandon J       16 CSSC-CA              2:08.74    2:12.28  
      28.52   35.78   37.05   30.93                                
  2 Hurtubise, Marcel P       17 MSS-CA               2:12.12    2:18.01  
      27.63   36.33   44.09   29.96                                
  3 Albrecht, Jack A          15 WAVE-CA              2:17.35    2:19.96  
      31.64   35.19   41.52   31.61                                
  4 Tanis, Ryan K             15 PATH-CA              2:20.70    2:21.99  
      30.22   39.00   40.47   32.30                                
RED - Division  
  1 Janka, Kian B             15 PATH-CA              2:26.92    2:24.64  
      30.30   36.55   43.98   33.81                                
  2 Kerbeck, Davis F          15 MSS-CA               2:34.52    2:27.38  
      30.43   37.42   47.09   32.44                                
  3 Tirado, Romeo J           15 PVST-CA              2:25.20    2:28.07  
      32.80   39.43   42.70   33.14                                
WHT - Division  
  1 Guberman, Alex G          15 WAVE-CA              2:44.86    2:35.10  
      35.90   38.63   46.61   33.96