BUEN February BRW - Meet Results

BUEN February BRW
2/24/2018 - 2/25/2018
Oxnard, CA United States
Updated: 2/25/2018

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Buenaventura Swim Club HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 2/25/2018 04:10 PM
                    BUEN February BRW, Sanction #: S18-063                     
                                  Oxnard, CA                                   
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellison, Lily G            6 BUEN-CA                   NT      30.29  
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellison, Lily G            6 BUEN-CA                   NT    1:11.03  
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellison, Lily G            6 BUEN-CA                   NT      34.00  
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Ellison, Lily G            6 BUEN-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sirichalermchai, Abigail   8 RTLR-CA                   NT      17.87  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yturrizaga-Paz, Alexis S   8 RTLR-CA                41.37      39.23  
  2 Sirichalermchai, Abigail   8 RTLR-CA                44.01      40.62  
  3 Babayan, Nicole K          8 RTLR-CA                48.20      44.86  
  4 McKnett, Teagan S          8 PVST-CA                47.59      47.10  
  5 Chaffin, Annalina E        8 BUEN-CA                47.02      49.48  
  6 Ronquillo, Aiza Jolene R   7 BUEN-CA              1:32.16    1:15.93  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yturrizaga-Paz, Alexis S   8 RTLR-CA              1:34.88    1:30.50  
      40.66   49.84                                                
  2 Hu, Rebeca X               8 BUEN-CA              1:34.89    1:32.97  
      43.03   49.94                                                
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sirichalermchai, Abigail   8 RTLR-CA                26.46      22.95  
  2 Chaffin, Annalina E        8 BUEN-CA                30.31      24.42  
  3 McKnett, Teagan S          8 PVST-CA                23.95      26.20  
  4 Babayan, Nicole K          8 RTLR-CA                23.88      26.91  
  5 Ronquillo, Aiza Jolene R   7 BUEN-CA                33.28      31.74  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yturrizaga-Paz, Alexis S   8 RTLR-CA                47.76      45.52  
  2 Hu, Rebeca X               8 BUEN-CA                47.83      49.08  
  3 Sirichalermchai, Abigail   8 RTLR-CA                54.27      50.70  
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sirichalermchai, Abigail   8 RTLR-CA                25.39      24.57  
  2 Yturrizaga-Paz, Alexis S   8 RTLR-CA                30.27      25.33  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yturrizaga-Paz, Alexis S   8 RTLR-CA                55.66      53.10  
  2 Sirichalermchai, Abigail   8 RTLR-CA                56.87      58.22  
  3 Babayan, Nicole K          8 RTLR-CA                57.48    1:00.29  
  4 Chaffin, Annalina E        8 BUEN-CA                59.04    1:00.49  
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yturrizaga-Paz, Alexis S   8 RTLR-CA                20.47      20.17  
  2 Babayan, Nicole K          8 RTLR-CA                24.32      20.51  
  3 McKnett, Teagan S          8 PVST-CA                30.39      28.78  
 -- Chaffin, Annalina E        8 BUEN-CA                23.81         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yturrizaga-Paz, Alexis S   8 RTLR-CA                46.33      44.30  
  2 Hu, Rebeca X               8 BUEN-CA                49.48      50.01  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yturrizaga-Paz, Alexis S   8 RTLR-CA              1:40.07    1:37.23  
      44.52   52.71                                                
  2 Chaffin, Annalina E        8 BUEN-CA              2:07.89    1:55.25  
      57.54   57.71                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paragas, Viktoria F       10 PATH-CA                31.18      30.79  
  2 Hu, Cindy X               10 BUEN-CA                31.83      32.22  
  3 Dragoi, Zara C            10 DALD-CA                33.05      32.45  
  4 Favor, Ella P              9 RTLR-CA                35.72      34.02  
  5 Kim, Sienna R             10 BUEN-CA                37.14      35.01  
  6 Saravasi, Napat           10 RTLR-CA                46.62      37.05  
  7 Ellison, Alexandria G     10 BUEN-CA                39.92      38.07  
  8 Saifi, Leyla              10 PATH-CA                42.22      40.81  
  9 Kim, Daisy K               9 BUEN-CA                   NT      42.02  
 10 Carey, Samantha Q         10 LTA-CA                 43.02      42.20  
 11 Fuggles, Maddison A        9 BUEN-CA                   NT    1:01.10  
 12 Espinoza, Sophia N        10 UN-01-CA             1:09.47    1:02.34  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu, Cindy X               10 BUEN-CA              1:08.71    1:09.72  
      34.05   35.67                                                
  2 Babayan, Angelina B       10 RTLR-CA              1:12.96    1:10.38  
      33.46   36.92                                                
  3 Dragoi, Zara C            10 DALD-CA              1:15.56    1:18.54  
      36.52   42.02                                                
  4 Favor, Ella P              9 RTLR-CA              1:24.54    1:19.63  
      37.67   41.96                                                
  5 Saravasi, Napat           10 RTLR-CA              1:58.00    1:22.17  
      37.21   44.96                                                
  6 Saifi, Leyla              10 PATH-CA              1:34.86    1:28.88  
      43.75   45.13                                                
  7 Ellison, Alexandria G     10 BUEN-CA              1:31.14    1:29.78  
      40.46   49.32                                                
  8 Petryshak, Solomia        10 LTA-CA               1:36.09    1:30.31  
      43.14   47.17                                                
  9 Carey, Samantha Q         10 LTA-CA               1:36.21    1:44.03  
      49.22   54.81                                                
 10 Ronquillo, Meilinn Alia    9 UN-01-CA                  NT    1:59.93  
      51.71 1:08.22                                                
 11 Espinoza, Sophia N        10 UN-01-CA             2:30.12    2:16.94  
      59.66 1:17.28                                                
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Favor, Ella P              9 RTLR-CA              3:06.13    2:45.94  
      37.71   43.48   44.54   40.21                                
  2 Brungard, Ellie Q         10 PATH-CA              3:13.79    3:01.66  
      38.28   47.22   49.45   46.71                                
  3 Saifi, Leyla              10 PATH-CA              3:32.22    3:10.87  
      41.73   49.82   52.34   46.98                                
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Babayan, Angelina B       10 RTLR-CA                40.29      38.07  
    3:20.00 3:20.00                                                
  2 Hu, Cindy X               10 BUEN-CA                40.54      39.96  
   33:20.0023:20.00                                                
  3 Favor, Ella P              9 RTLR-CA                44.07      41.35  
    1:00.00                                                        
  4 Dragoi, Zara C            10 DALD-CA                42.65      42.07  
   12:30.00 8:30.00                                                
  5 Saifi, Leyla              10 PATH-CA                54.80      50.86  
  6 Kim, Daisy K               9 BUEN-CA                   NT      52.57  
  7 Carey, Samantha Q         10 LTA-CA                 54.19      56.68  
  8 Ronquillo, Meilinn Alia    9 UN-01-CA               58.89    1:07.82  
 -- Petryshak, Solomia        10 LTA-CA                 48.75         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paragas, Viktoria F       10 PATH-CA              1:19.31    1:18.18  
      36.91   41.27                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paragas, Viktoria F       10 PATH-CA                45.10      43.31  
  2 Dragoi, Zara C            10 DALD-CA                46.49      43.91  
  3 Kim, Sienna R             10 BUEN-CA                45.37      44.47  
  4 Brungard, Ellie Q         10 PATH-CA                55.75      49.83  
   13:20.00                                                        
  5 Saravasi, Napat           10 RTLR-CA                59.58      50.24  
   33:20.00                                                        
  6 Ellison, Alexandria G     10 BUEN-CA                50.85      52.31  
  7 Favor, Ella P              9 RTLR-CA                55.37      53.04  
  8 Carey, Samantha Q         10 LTA-CA               1:00.74      59.08  
   07:10.00                                                        
 -- Fuggles, Maddison A        9 BUEN-CA                   NT         DQ  
    3:30.00                                                        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Babayan, Angelina B       10 RTLR-CA              1:36.19    1:33.98  
      43.51   50.47                                                
  2 Kim, Sienna R             10 BUEN-CA              2:00.04    1:37.27  
      45.50   51.77                                                
  3 Saifi, Leyla              10 PATH-CA              1:51.36    1:49.40  
      52.86   56.54                                                
  4 Carey, Samantha Q         10 LTA-CA               2:08.92    2:20.40  
    1:07.55 1:12.85                                                
  5 Petryshak, Solomia        10 LTA-CA               2:13.37    2:25.03  
 -- Ellison, Alexandria G     10 BUEN-CA              1:52.24         DQ  
      53.18 1:00.84                                                
 -- Dragoi, Zara C            10 DALD-CA                   NT         DQ  
      46.92   54.25                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu, Cindy X               10 BUEN-CA                36.16      35.01  
   21:40.00 5:00.00                                                
  2 Dragoi, Zara C            10 DALD-CA                38.08      40.36  
   03:20.0036:40.00                                                
  3 Favor, Ella P              9 RTLR-CA                43.46      42.29  
   14:50.00 3:30.00                                                
  4 Petryshak, Solomia        10 LTA-CA               1:01.45      46.96  
  5 Carey, Samantha Q         10 LTA-CA                 55.52      57.71  
  6 Ronquillo, Meilinn Alia    9 UN-01-CA             2:03.80    1:16.19  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu, Cindy X               10 BUEN-CA              1:22.91    1:19.59  
      35.80   43.79                                                
 -- Dragoi, Zara C            10 DALD-CA              1:46.28         DQ  
      45.13   59.13                                                
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu, Cindy X               10 BUEN-CA              1:22.40    1:19.55  
      37.21   42.34                                                
  2 Favor, Ella P              9 RTLR-CA              1:35.83    1:35.46  
      42.03   53.43                                                
  3 Brungard, Ellie Q         10 PATH-CA              1:46.74    1:36.91  
      43.96   52.95                                                
  4 Ellison, Alexandria G     10 BUEN-CA              1:48.45    1:44.90  
      50.15   54.75                                                
  5 Saifi, Leyla              10 PATH-CA              1:46.27    1:45.13  
      53.01   52.12                                                
  6 Carey, Samantha Q         10 LTA-CA               2:03.82    2:03.97  
      59.44 1:04.53                                                
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Babayan, Angelina B       10 RTLR-CA                   NT    2:52.96  
      37.22   45.56   51.47   38.71                                
  2 Hu, Cindy X               10 BUEN-CA              2:51.97    2:53.38  
      36.89   45.56   54.11   36.82                                
  3 Favor, Ella P              9 RTLR-CA                   NT    3:27.07  
      46.04   51.16 1:05.63   44.24                                
  4 Ellison, Alexandria G     10 BUEN-CA              3:49.51    3:39.78  
      51.14   56.93 1:01.70   50.01                                
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neiderhiser, Tayten J     12 BUEN-CA                28.65      27.95  
  2 Galadjeva, Michelle S     12 RTLR-CA                29.32      27.98  
  3 Shelton-Burrier, Delaney  11 BUEN-CA                30.08      28.55  
  4 Cullen, Fiona C           12 DALD-CA                30.49      29.17  
  5 Beckman, Sarah L          11 BUEN-CA                30.11      29.23  
  6 McCarley, Madison E       11 LTA-CA                 30.99      30.82  
  7 Swaim, Gabby A            12 BUEN-CA                32.56      31.63  
  8 Villa, Aliyah D           12 LTA-CA                 32.64      32.39  
  9 Baldwin, Taylor L         11 BUEN-CA                31.81      32.40  
 10 Campo, Maya D             11 DALD-CA                33.04      32.67  
 11 Sams, Charlotte M         12 DALD-CA                33.33      32.68  
 12 Marsing, Rebecca C        12 BUEN-CA                33.53      33.80  
 13 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA                 34.45      33.88  
 14 Brooks, Sydney E          12 LTA-CA                 35.44      35.25  
 15 Bautista, Kalea B         12 UN-01-CA               38.62      36.08  
 16 Lawrence, Emily J         11 LTA-CA                 38.52      40.29  
 17 Hill, Maya L              11 LTA-CA                 42.69      42.70  
 18 MacEachern, Olivia M      11 LTA-CA                 43.11      46.40  
 19 Jauregui, Danica C        11 UN-01-CA               56.72      46.85  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neiderhiser, Tayten J     12 BUEN-CA              1:05.25    1:01.86  
      28.59   33.27                                                
  2 Shelton-Burrier, Delaney  11 BUEN-CA              1:04.63    1:02.77  
      29.68   33.09                                                
  3 Cullen, Fiona C           12 DALD-CA              1:08.17    1:04.92  
      31.13   33.79                                                
  4 Boylan, Olivia A          12 PATH-CA              1:09.98    1:07.94  
      31.74   36.20                                                
  5 Boylan, Kate J            12 PATH-CA              1:12.19    1:09.21  
      34.16   35.05                                                
  6 Kalwak, Arielle C         11 RTLR-CA              1:15.51    1:10.73  
      33.36   37.37                                                
  7 Marsing, Rebecca C        12 BUEN-CA              1:12.68    1:10.98  
      33.68   37.30                                                
  8 Swaim, Gabby A            12 BUEN-CA              1:12.38    1:11.42  
      35.07   36.35                                                
  9 McCarley, Madison E       11 LTA-CA               1:09.26    1:11.90  
      33.00   38.90                                                
 10 Baldwin, Taylor L         11 BUEN-CA              1:14.85    1:13.40  
      34.60   38.80                                                
 11 Sams, Charlotte M         12 DALD-CA              1:13.39    1:14.09  
      34.34   39.75                                                
 12 Villa, Aliyah D           12 LTA-CA               1:14.93    1:14.83  
      34.89   39.94                                                
 13 Loper, Kate R             11 BUEN-CA              1:14.10    1:15.43  
      34.83   40.60                                                
 14 Chen, Cory R              11 PATH-CA              1:11.38    1:16.69  
      36.20   40.49                                                
 15 Bautista, Kalea B         12 UN-01-CA             1:38.59    1:18.39  
      38.29   40.10                                                
 16 Brooks, Sydney E          12 LTA-CA               1:19.52    1:19.19  
      37.88   41.31                                                
 17 McKnett, Talia B          11 PVST-CA              1:24.03    1:19.25  
      38.38   40.87                                                
 18 Lawrence, Emily J         11 LTA-CA               1:30.32    1:30.67  
      43.30   47.37                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neiderhiser, Tayten J     12 BUEN-CA              2:17.51    2:13.88  
      30.28   34.82   35.62   33.16                                
  2 Beckman, Sarah L          11 BUEN-CA              2:17.05    2:15.88  
      31.36   34.58   35.36   34.58                                
  3 Kalwak, Arielle C         11 RTLR-CA              2:46.56    2:37.36  
      34.32   39.89   43.11   40.04                                
  4 Loper, Kate R             11 BUEN-CA              2:39.39    2:41.90  
      35.26   40.73   42.90   43.01                                
  5 Villa, Aliyah D           12 LTA-CA               2:50.92    2:43.94  
      36.01   42.13   43.65   42.15                                
  6 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA               2:50.49    2:46.44  
      36.67   42.86   44.19   42.72                                
  7 Brooks, Sydney E          12 LTA-CA               2:57.74    2:55.65  
      39.02   46.34   45.81   44.48                                
  8 Lawrence, Emily J         11 LTA-CA                    NT    3:19.58  
      42.29   51.61   54.11   51.57                                
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cullen, Fiona C           12 DALD-CA              6:00.00    6:22.16  
      33.97   38.27   39.51   39.93   39.86   39.92   39.53   39.47
      37.12   34.58                                                
  2 Sams, Charlotte M         12 DALD-CA              6:48.47    6:52.74  
      36.48   40.56   41.75   42.51   41.95   42.26   42.66   42.13
      42.36   40.08                                                
  3 McCarley, Madison E       11 LTA-CA               7:19.56    7:19.16  
      34.70   41.05   43.93   47.48   46.17   46.07   46.57   45.90
      44.97   42.32                                                
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boylan, Olivia A          12 PATH-CA                36.83      36.49  
  2 Cullen, Fiona C           12 DALD-CA                36.84      36.89  
  3 Kalwak, Arielle C         11 RTLR-CA                39.05      37.69  
  4 Boylan, Kate J            12 PATH-CA                38.78      38.75  
  5 Sams, Charlotte M         12 DALD-CA                42.83      39.19  
  6 Marsing, Rebecca C        12 BUEN-CA                38.14      39.58  
  7 McCarley, Madison E       11 LTA-CA                 38.39      40.49  
  8 Villa, Aliyah D           12 LTA-CA                 41.92      40.58  
  9 Baldwin, Taylor L         11 BUEN-CA                40.81      42.77  
 10 McKnett, Talia B          11 PVST-CA                43.00      43.58  
 11 Bautista, Kalea B         12 UN-01-CA               47.01      43.71  
 12 Loper, Kate R             11 BUEN-CA                43.01      44.43  
 13 Chen, Cory R              11 PATH-CA                49.76      44.57  
 14 Brooks, Sydney E          12 LTA-CA                 42.14      44.71  
 15 Lawrence, Emily J         11 LTA-CA                 46.22      52.46  
 16 Jauregui, Danica C        11 UN-01-CA             1:06.81      58.43  
 -- Neiderhiser, Tayten J     12 BUEN-CA                33.22         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beckman, Sarah L          11 BUEN-CA              1:14.05    1:11.84  
      35.18   36.66                                                
  2 Galadjeva, Michelle S     12 RTLR-CA              1:12.64    1:12.33  
      34.87   37.46                                                
  3 Neiderhiser, Tayten J     12 BUEN-CA              1:12.42    1:12.45  
      34.90   37.55                                                
  4 Cullen, Fiona C           12 DALD-CA                   NT    1:18.26  
      39.04   39.22                                                
  5 Sams, Charlotte M         12 DALD-CA              1:35.08    1:22.95  
      40.68   42.27                                                
  6 Marsing, Rebecca C        12 BUEN-CA              1:21.28    1:23.95  
      40.32   43.63                                                
  7 McCarley, Madison E       11 LTA-CA                    NT    1:24.55  
      42.06   42.49                                                
  8 Kalwak, Arielle C         11 RTLR-CA              1:26.75    1:25.63  
      41.38   44.25                                                
  9 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA               1:32.27    1:30.78  
      44.09   46.69                                                
 10 Bautista, Kalea B         12 UN-01-CA             1:39.85    1:33.04  
      44.25   48.79                                                
 -- Campo, Maya D             11 DALD-CA              1:22.02         DQ  
      39.42   40.66                                                
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shelton-Burrier, Delaney  11 BUEN-CA                38.11      36.95  
  2 Sams, Charlotte M         12 DALD-CA                41.60      39.23  
  3 Galadjeva, Michelle S     12 RTLR-CA                40.92      39.65  
  4 McCarley, Madison E       11 LTA-CA                 41.07      40.30  
  5 Campo, Maya D             11 DALD-CA                43.64      43.11  
  6 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA                 45.49      43.70  
  7 Kalwak, Arielle C         11 RTLR-CA                44.10      44.04  
  8 Baldwin, Taylor L         11 BUEN-CA                43.58      44.56  
  9 Bautista, Kalea B         12 UN-01-CA               45.12      46.21  
 10 Villa, Aliyah D           12 LTA-CA                 46.92      46.22  
 11 Brooks, Sydney E          12 LTA-CA                 49.85      47.30  
 12 Marsing, Rebecca C        12 BUEN-CA                49.04      47.38  
 13 Loper, Kate R             11 BUEN-CA                47.64      47.44  
 -- Hill, Maya L              11 LTA-CA                 50.58         DQ  
 -- MacEachern, Olivia M      11 LTA-CA                 58.75         DQ  
 -- Jauregui, Danica C        11 UN-01-CA             1:13.02         DQ  
 -- Lawrence, Emily J         11 LTA-CA               1:00.43         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sams, Charlotte M         12 DALD-CA              1:30.31    1:29.11  
      42.05   47.06                                                
  2 Boylan, Olivia A          12 PATH-CA              1:39.82    1:36.63  
      45.47   51.16                                                
  3 Boylan, Kate J            12 PATH-CA              1:46.29    1:37.89  
      47.27   50.62                                                
  4 Kalwak, Arielle C         11 RTLR-CA              1:38.94    1:38.76  
      46.15   52.61                                                
  5 Villa, Aliyah D           12 LTA-CA               1:42.90    1:39.15  
      46.43   52.72                                                
  6 Bautista, Kalea B         12 UN-01-CA             1:43.30    1:41.11  
      46.17   54.94                                                
  7 Chen, Cory R              11 PATH-CA              1:43.49    1:43.58  
      48.41   55.17                                                
  8 Brooks, Sydney E          12 LTA-CA               1:47.94    1:48.21  
      50.66   57.55                                                
  9 Lawrence, Emily J         11 LTA-CA                    NT    2:17.18  
    1:04.66 1:12.52                                                
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neiderhiser, Tayten J     12 BUEN-CA                31.40      29.35  
  2 Shelton-Burrier, Delaney  11 BUEN-CA                31.63      31.02  
  3 Cullen, Fiona C           12 DALD-CA                33.90      31.93  
  4 Swaim, Gabby A            12 BUEN-CA                37.23      35.56  
  5 Kalwak, Arielle C         11 RTLR-CA                36.51      37.12  
  6 Marsing, Rebecca C        12 BUEN-CA                37.91      38.25  
  7 Baldwin, Taylor L         11 BUEN-CA                39.81      38.68  
  8 Sams, Charlotte M         12 DALD-CA                38.39      38.88  
  9 Villa, Aliyah D           12 LTA-CA                 39.45      39.86  
 10 Loper, Kate R             11 BUEN-CA                41.85      40.36  
 11 McKnett, Talia B          11 PVST-CA                42.59      43.08  
 12 Lawrence, Emily J         11 LTA-CA                 49.05      43.71  
 13 Brooks, Sydney E          12 LTA-CA                 46.03      43.89  
 14 Chen, Cory R              11 PATH-CA                52.53      49.53  
 -- Boylan, Kate J            12 PATH-CA                37.08         DQ  
 -- Boylan, Olivia A          12 PATH-CA                37.84         DQ  
 -- Jauregui, Danica C        11 UN-01-CA             1:08.40         DQ  
 -- Bautista, Kalea B         12 UN-01-CA               45.34         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cullen, Fiona C           12 DALD-CA              1:19.44    1:17.69  
      35.87   41.82                                                
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neiderhiser, Tayten J     12 BUEN-CA              1:13.89    1:11.68  
      31.32   40.36                                                
  2 Shelton-Burrier, Delaney  11 BUEN-CA              1:13.38    1:12.46  
      32.80   39.66                                                
  3 Galadjeva, Michelle S     12 RTLR-CA              1:15.88    1:14.52  
      33.54   40.98                                                
  4 Cullen, Fiona C           12 DALD-CA              1:19.51    1:14.87  
      34.16   40.71                                                
  5 Beckman, Sarah L          11 BUEN-CA              1:16.44    1:15.75  
      33.37   42.38                                                
  6 Campo, Maya D             11 DALD-CA              1:22.29    1:20.98  
      36.09   44.89                                                
  7 Sams, Charlotte M         12 DALD-CA              1:22.58    1:23.76  
      39.01   44.75                                                
  8 Villa, Aliyah D           12 LTA-CA               1:27.44    1:24.01  
      39.20   44.81                                                
  9 Marsing, Rebecca C        12 BUEN-CA              1:25.53    1:24.59  
      38.69   45.90                                                
 10 Kalwak, Arielle C         11 RTLR-CA              1:25.36    1:24.82  
      39.54   45.28                                                
 11 Baldwin, Taylor L         11 BUEN-CA              1:26.10    1:28.65  
      41.43   47.22                                                
 12 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA               1:28.97    1:30.26  
      43.38   46.88                                                
 13 Brooks, Sydney E          12 LTA-CA               1:31.72    1:31.50  
      43.35   48.15                                                
 14 Bautista, Kalea B         12 UN-01-CA                  NT    1:31.89  
      44.89   47.00                                                
 15 Loper, Kate R             11 BUEN-CA              1:35.37    1:33.89  
      43.56   50.33                                                
 16 Hill, Maya L              11 LTA-CA               1:52.91    1:45.72  
      49.29   56.43                                                
 17 MacEachern, Olivia M      11 LTA-CA                    NT    1:59.28  
      59.89   59.39                                                
 -- Lawrence, Emily J         11 LTA-CA                    NT         DQ  
      48.85   53.19                                                
 -- Swaim, Gabby A            12 BUEN-CA              1:25.01         DQ  
      38.93   45.28                                                
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shelton-Burrier, Delaney  11 BUEN-CA              2:38.63    2:34.46  
      31.64   42.37   45.82   34.63                                
 -- Villa, Aliyah D           12 LTA-CA               3:12.46         DQ  
      40.42   47.24   54.96   43.35                                
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Alyssa M        14 PATH-CA                25.59      25.84  
  2 Tisdale, Amelia B         13 PATH-CA                26.35      26.40  
  3 Helscher, Peyton C        14 RTLR-CA                29.18      28.19  
  4 Arreguin, Katie N         13 LTA-CA                 29.16      28.89  
  5 Zimpelman, Lexi B         13 BUEN-CA                30.12      29.12  
  6 Williams, Emily C         13 BUEN-CA                29.83      29.31  
  7 Settje, Ryann G           13 LTA-CA                 30.15      30.01  
  8 Salazar, Amri-Alejandra   13 UN-01-CA               30.38      30.52  
  9 Benoit, Sammy M           13 PATH-CA                   NT      31.30  
 10 Slosberg, Bella L         14 UN-01-CA                  NT      32.20  
 11 Reilly, Roux G            14 BUEN-CA                34.10      32.92  
 12 Peck, Lycie J             13 BUEN-CA                   NT      33.92  
 13 Gill, Donna               13 UN-01-CA                  NT      36.25  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rush, Ashley E            14 DALD-CA              1:01.69    1:01.14  
      30.16   30.98                                                
  2 Arreguin, Katie N         13 LTA-CA               1:03.75    1:03.28  
      30.44   32.84                                                
  3 Zimpelman, Lexi B         13 BUEN-CA              1:06.82    1:04.75  
      30.49   34.26                                                
  4 Williams, Emily C         13 BUEN-CA              1:06.25    1:06.78  
      31.19   35.59                                                
  5 Settje, Ryann G           13 LTA-CA               1:08.43    1:07.58  
      31.80   35.78                                                
  6 Benoit, Sammy M           13 PATH-CA                   NT    1:08.37  
      32.50   35.87                                                
  7 Barton, Sophie R          14 DALD-CA              1:13.89    1:08.97  
      32.27   36.70                                                
  8 Salazar, Amri-Alejandra   13 UN-01-CA             1:11.91    1:09.07  
      32.83   36.24                                                
  9 Woolgar, Emerita G        13 UN-01-CA             1:16.01    1:09.89  
      33.80   36.09                                                
 10 Slosberg, Bella L         14 UN-01-CA             1:12.88    1:11.42  
      34.92   36.50                                                
 11 Reilly, Roux G            14 BUEN-CA              1:15.08    1:11.93  
      33.95   37.98                                                
 12 Peck, Lycie J             13 BUEN-CA              1:16.41    1:15.60  
      35.55   40.05                                                
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tisdale, Amelia B         13 PATH-CA              2:02.24    2:01.29  
      28.35   31.61   30.91   30.42                                
  2 Hamilton, Alyssa M        14 PATH-CA              2:01.47    2:01.79  
      28.46   31.17   31.48   30.68                                
  3 Helscher, Peyton C        14 RTLR-CA              2:09.56    2:10.48  
      29.77   33.88   33.74   33.09                                
  4 Arreguin, Katie N         13 LTA-CA               2:19.70    2:22.49  
      31.89   35.87   37.87   36.86                                
  5 Benoit, Sammy M           13 PATH-CA                   NT    2:29.87  
      34.35   38.67   39.55   37.30                                
  6 Woolgar, Emerita G        13 UN-01-CA                  NT    2:30.70  
      35.40   38.91   40.24   36.15                                
  7 Slosberg, Bella L         14 UN-01-CA             2:40.39    2:31.56  
      34.18   37.96   39.96   39.46                                
  8 Williams, Emily C         13 BUEN-CA              2:35.75    2:35.43  
      33.03   39.68   41.87   40.85                                
  9 Salazar, Amri-Alejandra   13 UN-01-CA             2:36.10    2:35.61  
      34.20   39.26   41.95   40.20                                
 10 Settje, Ryann G           13 LTA-CA               2:36.18    2:35.71  
      33.38   38.47   42.79   41.07                                
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Helscher, Peyton C        14 RTLR-CA              5:48.85    5:34.01  
      30.86   34.14   34.44   34.12   33.93   34.24   33.38   33.47
      33.12   32.31                                                
  2 Rush, Ashley E            14 DALD-CA              6:20.34    6:13.78  
      35.48   38.04   38.38   39.13   38.14   38.64   37.92   38.07
      36.34   33.64                                                
  3 Zimpelman, Lexi B         13 BUEN-CA              6:36.77    6:36.41  
      34.47   39.79   39.68   40.72   41.29   40.87   40.24   41.21
      40.29   37.85                                                
  4 Slosberg, Bella L         14 UN-01-CA             7:00.90    6:49.89  
      36.84   40.79   41.77   42.03   41.26   42.64   41.45   41.67
      41.30   40.14                                                
  5 Barton, Sophie R          14 DALD-CA              6:00.00    7:09.65  
      36.54   42.19   43.96   44.98   44.81   44.73   44.85   44.08
      43.45   40.06                                                
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Alyssa M        14 PATH-CA              1:09.47    1:06.90  
      32.48   34.42                                                
  2 Helscher, Peyton C        14 RTLR-CA              1:08.66    1:07.04  
      32.97   34.07                                                
  3 Tisdale, Amelia B         13 PATH-CA              1:05.20    1:07.56  
      32.80   34.76                                                
  4 Zimpelman, Lexi B         13 BUEN-CA              1:15.33    1:17.77  
    1:17.27    0.50                                                
  5 Woolgar, Emerita G        13 UN-01-CA             1:24.74    1:21.28  
      41.17   40.11                                                
  6 Reilly, Roux G            14 BUEN-CA              1:25.22    1:21.78  
      39.24   42.54                                                
  7 Settje, Ryann G           13 LTA-CA               1:20.51    1:22.14  
      39.45   42.69                                                
  8 Benoit, Sammy M           13 PATH-CA                   NT    1:22.90  
      41.15   41.75                                                
  9 Peck, Lycie J             13 BUEN-CA              1:32.34    1:27.71  
      42.40   45.31                                                
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rush, Ashley E            14 DALD-CA              1:15.87    1:15.76  
      36.31   39.45                                                
  2 Barton, Sophie R          14 DALD-CA              1:42.00    1:28.78  
      41.07   47.71                                                
  3 Slosberg, Bella L         14 UN-01-CA             1:30.70    1:29.37  
      42.87   46.50                                                
  4 Settje, Ryann G           13 LTA-CA               1:40.13    1:32.44  
      44.24   48.20                                                
  5 Woolgar, Emerita G        13 UN-01-CA             1:37.11    1:32.50  
      43.35   49.15                                                
  6 Zimpelman, Lexi B         13 BUEN-CA              1:34.04    1:35.50  
      44.65   50.85                                                
  7 Williams, Emily C         13 BUEN-CA              1:37.89    1:38.10  
      45.00   53.10                                                
  8 Reilly, Roux G            14 BUEN-CA              1:38.87    1:39.27  
      46.07   53.20                                                
 -- Peck, Lycie J             13 BUEN-CA                   NT         DQ  
      42.95   50.49                                                
 -- Arreguin, Katie N         13 LTA-CA               1:32.54         DQ  
      43.87   49.82                                                
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Helscher, Peyton C        14 RTLR-CA              1:11.80    1:08.87  
      32.32   36.55                                                
  2 Rush, Ashley E            14 DALD-CA              1:26.66    1:09.26  
      33.36   35.90                                                
  3 Slosberg, Bella L         14 UN-01-CA             1:22.18    1:16.97  
      35.89   41.08                                                
  4 Benoit, Sammy M           13 PATH-CA                   NT    1:25.30  
      40.14   45.16                                                
  5 Williams, Emily C         13 BUEN-CA              1:30.59    1:27.45  
      38.24   49.21                                                
  6 Gill, Donna               13 UN-01-CA                  NT    1:50.31  
      49.06 1:01.25                                                
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rush, Ashley E            14 DALD-CA              2:27.89    2:28.85  
      31.83   40.84   42.20   33.98                                
  2 Helscher, Peyton C        14 RTLR-CA              2:35.50    2:29.02  
      33.08   36.80   47.13   32.01                                
  3 Settje, Ryann G           13 LTA-CA               3:06.07    2:55.42  
      37.99   45.03   54.40   38.00                                
  4 Slosberg, Bella L         14 UN-01-CA                  NT    2:55.90  
      36.91   49.31   50.57   39.11                                
  5 Salazar, Amri-Alejandra   13 UN-01-CA             2:56.35    2:56.49  
      35.66   45.74   49.12   45.97                                
  6 Williams, Emily C         13 BUEN-CA              3:06.29    3:10.74  
      38.23   49.48   57.80   45.23                                
 -- Arreguin, Katie N         13 LTA-CA               2:49.64         DQ  
      35.97   43.81   52.74   38.24                                
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Irene A          17 UN-01-CA               26.73      26.46  
  2 Uytioco, Samantha P       15 RTLR-CA                26.76      27.17  
  3 Boton, Sophia L           15 RTLR-CA                26.56      27.92  
  4 Greiner, Kaitlin N        16 PATH-CA                27.70      28.94  
  5 Gordon, Sarah A           15 PATH-CA                28.49      29.53  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Singleton, Sarah E        17 RTLR-CA                52.29      57.83  
      27.48   30.35                                                
  2 Manizza, Samantha R       15 BUEN-CA              1:02.12    1:03.81  
      30.19   33.62                                                
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Uytioco, Samantha P       15 RTLR-CA              2:14.36    2:18.35  
      32.09   35.95   35.60   34.71                                
  2 Gordon, Sarah A           15 PATH-CA              2:18.37    2:31.02  
      30.97   37.35   42.44   40.26                                
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Irene A          17 UN-01-CA             1:09.87    1:07.15  
      32.12   35.03                                                
  2 Boton, Sophia L           15 RTLR-CA              1:04.96    1:09.43  
      33.13   36.30                                                
  3 Uytioco, Samantha P       15 RTLR-CA              1:10.79    1:11.35  
      34.04   37.31                                                
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Singleton, Sarah E        17 RTLR-CA              1:10.13    1:17.03  
      35.77   41.26                                                
  2 Manizza, Samantha R       15 BUEN-CA              1:22.60    1:24.43  
      39.90   44.53                                                
 -- Pearce, Marin R           15 BUEN-CA              1:20.74         DQ  
      39.63   44.74                                                
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Irene A          17 UN-01-CA             1:07.61    1:05.32  
      29.97   35.35                                                
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Singleton, Sarah E        17 RTLR-CA              2:07.73    2:19.80  
      29.15   36.19   41.90   32.56                                
  2 Pearce, Marin R           15 BUEN-CA              2:40.02    2:41.27  
      34.23   40.94   47.91   38.19                                
  3 Manizza, Samantha R       15 BUEN-CA              2:35.81    2:44.48  
      32.09   44.99   48.07   39.33                                
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boton, Sophia L           15 RTLR-CA              5:31.84    5:28.97  
      33.93   41.65   42.16   39.75   48.93   49.57   36.52   36.46
 
Girls 11 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Singleton, Sarah E        17 RTLR-CA              2:08.53    2:19.38  
      32.26   34.76   35.93   36.43                                
  2 Helscher, Peyton C        14 RTLR-CA              2:23.75    2:23.78  
      34.12   36.93   36.76   35.97                                
  3 Pearce, Marin R           15 BUEN-CA              2:39.65    2:45.16  
      38.54   41.03   42.68   42.91                                
  4 Zimpelman, Lexi B         13 BUEN-CA              2:40.96    2:51.16  
 -- Peck, Lycie J             13 BUEN-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rush, Ashley E            14 DALD-CA              2:42.88    2:38.80  
      36.63   40.41   41.48   40.28                                
  2 Greiner, Kaitlin N        16 PATH-CA              2:59.84    3:04.40  
      40.37   46.32   49.04   48.67                                
  3 Gordon, Sarah A           15 PATH-CA              2:53.04    3:10.33  
      42.38   48.73   50.32   48.90                                
  4 Woolgar, Emerita G        13 UN-01-CA                  NT    3:18.07  
      44.03   50.75   52.68   50.61                                
  5 Peck, Lycie J             13 BUEN-CA              3:28.26    3:24.77  
      44.10   52.02   54.58   54.07                                
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saifi, Sean                6 PATH-CA                30.97      28.31  
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saifi, Sean                6 PATH-CA              1:05.67    1:00.57  
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saifi, Sean                6 PATH-CA                   NT      38.70  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Lyndon J         7 BUEN-CA                23.35      19.56  
  2 Carey, Troy T              7 LTA-CA                 20.26      20.28  
  3 Gill Jr, JR M              8 BUEN-CA                   NT      23.35  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bartlett, Payton M         7 PATH-CA                   NT      40.72  
  2 Paita, Jacob C             7 RTLR-CA                47.41      41.86  
  3 Carey, Troy T              7 LTA-CA                 43.21      44.64  
  4 Belt, Wyatt A              7 RTLR-CA                50.39      44.80  
  5 Gill Jr, JR M              8 BUEN-CA                   NT      48.96  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chrikjian, Peter           8 DALD-CA                31.09      29.50  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carey, Troy T              7 LTA-CA               1:52.65    1:41.24  
      45.97   55.27                                                
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chrikjian, Peter           8 DALD-CA              1:07.44    1:04.90  
      30.86   34.04                                                
  2 Bartlett, Payton M         7 PATH-CA                   NT    1:28.80  
      43.33   45.47                                                
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bartlett, Payton M         7 PATH-CA                   NT      20.38  
  2 Gonzalez, Lyndon J         7 BUEN-CA                29.55      27.58  
  3 Gill Jr, JR M              8 BUEN-CA                   NT      28.43  
  4 Carey, Troy T              7 LTA-CA                 29.10      29.14  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chrikjian, Peter           8 DALD-CA                36.93      35.86  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carey, Troy T              7 LTA-CA               1:01.69    1:09.12  
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carey, Troy T              7 LTA-CA                 34.20      35.38  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chrikjian, Peter           8 DALD-CA                43.33      40.60  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paita, Jacob C             7 RTLR-CA                   NT    1:02.71  
 -- Carey, Troy T              7 LTA-CA                    NT         DQ  
 -- Belt, Wyatt A              7 RTLR-CA              1:22.28         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bartlett, Payton M         7 PATH-CA                   NT      19.02  
  2 Gonzalez, Lyndon J         7 BUEN-CA                32.85      32.67  
 -- Paita, Jacob C             7 RTLR-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chrikjian, Peter           8 DALD-CA                36.67      32.52  
 
Boys 7-8 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chrikjian, Peter           8 DALD-CA              1:22.56    1:18.35  
      35.65   42.70                                                
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Belt, Wyatt A              7 RTLR-CA                   NT    1:55.32  
      57.71   57.61                                                
 -- Paita, Jacob C             7 RTLR-CA              1:51.02         DQ  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chrikjian, Peter           8 DALD-CA              1:19.67    1:14.52  
      34.20   40.32                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Austin, Indy D             9 CLSS-CA                33.00      33.53  
  2 Kuske, Matthew J          10 UN-01-CA               39.02      36.00  
  3 Doble, Parker A           10 DALD-CA                34.46      37.19  
  4 Austin, Jett D             9 CLSS-CA                36.40      37.38  
  5 Dennis, Austin A          10 BUEN-CA                46.40      39.54  
  6 Caruso, Bennett R         10 UN-01-CA               42.71      40.30  
  7 Laber, Micah C             9 BUEN-CA                43.27      41.17  
  8 Laber, Jackson T           9 BUEN-CA                42.68      42.10  
  9 Sangwanpanich, Aaron K     9 RTLR-CA                52.84      43.93  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Austin, Indy D             9 CLSS-CA              1:14.00    1:13.73  
      34.40   39.33                                                
  2 Austin, Jett D             9 CLSS-CA              1:16.00    1:20.77  
      38.36   42.41                                                
  3 Sutinatikul, Lukas L      10 RTLR-CA              1:23.31    1:22.08  
      37.35   44.73                                                
  4 Belt, David M              9 RTLR-CA              1:24.24    1:22.81  
      39.63   43.18                                                
  5 McWhorter, Travis         10 RTLR-CA              1:17.10    1:23.05  
      38.31   44.74                                                
  6 Kuske, Matthew J          10 UN-01-CA             1:27.47    1:23.22  
      38.63   44.59                                                
  7 Gutierrez, Angelo A       10 RTLR-CA              1:29.09    1:23.60  
      39.17   44.43                                                
  8 Paita, Carl D              9 RTLR-CA              1:42.92    1:32.74  
      43.94   48.80                                                
  9 Caruso, Bennett R         10 UN-01-CA             1:38.23    1:34.39  
      43.79   50.60                                                
 10 Laber, Micah C             9 BUEN-CA              1:35.87    1:37.94  
      15.08 1:22.86                                                
 11 Laber, Jackson T           9 BUEN-CA              1:32.97    1:38.85  
      45.15   53.70                                                
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Austin, Indy D             9 CLSS-CA              2:36.00    2:38.76  
      36.65   42.12   42.76   37.23                                
  2 Austin, Jett D             9 CLSS-CA              2:41.00    2:55.52  
      40.13   45.74   44.29   45.36                                
 
Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Austin, Jett D             9 CLSS-CA              2:44.50    7:23.12  
      42.51   47.12   44.96   44.46   42.23   41.06   47.70   44.72
      46.32   42.04                                                
  2 Austin, Indy D             9 CLSS-CA              2:36.30    7:48.78  
      40.21   45.19   47.95   46.69   47.71   49.45   49.28   49.99
      48.59   43.72                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Austin, Indy D             9 CLSS-CA                38.70      38.70  
  2 Kuske, Matthew J          10 UN-01-CA               49.44      45.60  
  3 Gutierrez, Angelo A       10 RTLR-CA                47.18      47.00  
  4 Belt, David M              9 RTLR-CA                45.28      47.94  
  5 Sutinatikul, Lukas L      10 RTLR-CA                47.36      48.62  
  6 Caruso, Bennett R         10 UN-01-CA               55.78      51.48  
  7 McWhorter, Travis         10 RTLR-CA                45.35      51.60  
  8 Paita, Carl D              9 RTLR-CA                57.78      59.73  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Austin, Indy D             9 CLSS-CA              1:29.00    1:22.20  
      40.35   41.85                                                
  2 Dennis, Austin A          10 BUEN-CA              1:42.83    1:39.53  
      47.76   51.77                                                
  3 Sangwanpanich, Aaron K     9 RTLR-CA                   NT    1:50.39  
      52.53   57.86                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuske, Matthew J          10 UN-01-CA               48.51      44.67  
  2 Austin, Jett D             9 CLSS-CA                47.40      47.60  
  3 Doble, Parker A           10 DALD-CA                   NT      49.81  
  4 Austin, Indy D             9 CLSS-CA                47.80      51.35  
  5 Laber, Micah C             9 BUEN-CA                54.28      54.60  
  6 Laber, Jackson T           9 BUEN-CA              1:04.28    1:02.21  
 -- Caruso, Bennett R         10 UN-01-CA             1:01.08         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Austin, Indy D             9 CLSS-CA              1:43.00    1:42.44  
      49.70   52.74                                                
  2 Austin, Jett D             9 CLSS-CA              1:37.00    1:44.40  
      50.01   54.39                                                
  3 Belt, David M              9 RTLR-CA              1:43.03    1:50.54  
      54.62   55.92                                                
  4 Paita, Carl D              9 RTLR-CA              1:55.83    1:51.42  
      54.30   57.12                                                
  5 Sutinatikul, Lukas L      10 RTLR-CA              2:02.11    1:53.60  
      55.17   58.43                                                
  6 Laber, Micah C             9 BUEN-CA              2:00.23    1:54.29  
      55.29   59.00                                                
  7 McWhorter, Travis         10 RTLR-CA              1:50.00    2:07.60  
      58.17 1:09.43                                                
  8 Laber, Jackson T           9 BUEN-CA              2:21.01    2:20.55  
    1:07.81 1:12.74                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Austin, Jett D             9 CLSS-CA                42.00      42.45  
  2 Caruso, Bennett R         10 UN-01-CA               54.56      44.42  
  3 Sutinatikul, Lukas L      10 RTLR-CA                42.07      44.58  
  4 Gutierrez, Angelo A       10 RTLR-CA                48.60      45.47  
  5 Laber, Jackson T           9 BUEN-CA                50.03      45.97  
  6 Laber, Micah C             9 BUEN-CA                48.02      46.57  
  7 Belt, David M              9 RTLR-CA                45.02      47.36  
 -- Paita, Carl D              9 RTLR-CA                55.45         DQ  
 -- Kuske, Matthew J          10 UN-01-CA               56.09         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laber, Jackson T           9 BUEN-CA                   NT    1:51.70  
      51.90   59.80                                                
  2 Laber, Micah C             9 BUEN-CA              2:02.17    1:59.22  
      53.92 1:05.30                                                
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sangwanpanich, Aaron K     9 RTLR-CA                   NT    1:44.21  
      48.80   55.41                                                
 -- Doble, Parker A           10 DALD-CA                   NT         DQ  
      45.05   52.19                                                
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santander, Nick A         12 UN-01-CA               28.57      26.59  
  2 Rynkevic, Deividas        11 BUEN-CA                29.96      28.38  
  3 Nishimoto, Blake S        11 RTLR-CA                31.62      29.69  
  4 Nahm, Bobby E             11 BUEN-CA                30.94      29.95  
  5 Reyes, Nathan C           12 PATH-CA                31.38      30.44  
  6 Giles, Merrick R          12 BUEN-CA                32.49      30.58  
  7 Saravasi, Chanon          12 RTLR-CA                31.87      30.75  
  8 Ou, John A                11 DALD-CA                32.04      30.99  
  9 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA                31.22      31.02  
 10 Jones, Caleb D            11 BUEN-CA                32.63      31.17  
 11 Sierra, Rafael L          12 BUEN-CA                34.28      33.80  
 12 Martin, Kalani T          11 UN-01-CA               34.09      33.94  
 13 Hinckley, Gavin L         12 BUEN-CA                35.41      34.20  
 14 Narkjaroen, Chaiyanun N   11 RTLR-CA                41.04      37.50  
 15 Espinoza, Austin          12 UN-01-CA               40.21      39.25  
 16 Sirichalermchai, Warren   11 RTLR-CA                39.01      40.51  
 17 Sangwanpanich, Dylan N    12 RTLR-CA                44.95      45.37  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Punyataweekul, Patrick P  12 DALD-CA                53.04      53.83  
      25.59   28.24                                                
  2 Santander, Nick A         12 UN-01-CA             1:02.34      59.84  
      29.43   30.41                                                
  3 Rynkevic, Deividas        11 BUEN-CA              1:05.62    1:03.63  
      29.84   33.79                                                
  4 Nahm, Bobby E             11 BUEN-CA              1:09.49    1:06.00  
      31.59   34.41                                                
  5 Saravasi, Chanon          12 RTLR-CA              1:08.87    1:06.71  
      32.26   34.45                                                
  6 Reyes, Nathan C           12 PATH-CA              1:09.26    1:07.55  
      31.69   35.86                                                
  7 Nishimoto, Blake S        11 RTLR-CA              1:08.81    1:07.96  
      32.89   35.07                                                
  8 Ou, John A                11 DALD-CA              1:12.66    1:10.07  
      33.23   36.84                                                
  9 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA              1:08.25    1:10.74  
      33.38   37.36                                                
 10 Giles, Merrick R          12 BUEN-CA                   NT    1:10.98  
      33.96   37.02                                                
 11 Jones, Caleb D            11 BUEN-CA              1:16.00    1:12.58  
      34.03   38.55                                                
 12 Laber, Benj A             12 BUEN-CA              1:14.22    1:12.97  
      34.37   38.60                                                
 13 Sierra, Rafael L          12 BUEN-CA              1:18.05    1:16.28  
      35.41   40.87                                                
 14 Pena, Adrian G            12 UN-01-CA             1:22.83    1:16.82  
      36.10   40.72                                                
 15 Narkjaroen, Chaiyanun N   11 RTLR-CA              1:28.92    1:26.91  
      40.13   46.78                                                
 16 Sirichalermchai, Warren   11 RTLR-CA              1:26.64    1:29.60  
      41.68   47.92                                                
 17 Espinoza, Austin          12 UN-01-CA                  NT    1:30.07  
      41.02   49.05                                                
 18 Montano, Joshua M         11 BUEN-CA              1:45.83    1:37.33  
      43.09   54.24                                                
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Punyataweekul, Patrick P  12 DALD-CA              2:02.56    2:01.88  
      27.17   31.42   32.34   30.95                                
  2 Santander, Nick A         12 UN-01-CA             2:14.14    2:11.90  
      31.80   34.22   34.21   31.67                                
  3 Giles, Merrick R          12 BUEN-CA              2:32.04    2:25.84  
      33.24   37.78   37.56   37.26                                
  4 Nishimoto, Blake S        11 RTLR-CA              2:27.94    2:26.27  
      32.99   38.76   39.14   35.38                                
  5 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA              2:37.19    2:27.27  
      33.45   37.35   39.13   37.34                                
  6 Sierra, Rafael L          12 BUEN-CA              2:43.69    2:40.32  
      35.07   40.88   42.62   41.75                                
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Punyataweekul, Patrick P  12 DALD-CA              6:10.59    5:36.13  
      28.85   33.73   35.30   35.07   34.90   34.34   35.32   34.87
      34.66   29.09                                                
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nahm, Bobby E             11 BUEN-CA                37.78      36.38  
  2 Reyes, Nathan C           12 PATH-CA                38.00      37.17  
  3 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA                37.91      37.63  
  4 Laber, Benj A             12 BUEN-CA                38.84      37.90  
  5 Saravasi, Chanon          12 RTLR-CA                38.55      38.22  
  6 Ou, John A                11 DALD-CA                38.65      38.45  
  7 Giles, Merrick R          12 BUEN-CA                40.08      38.79  
  8 Sierra, Rafael L          12 BUEN-CA                40.86      41.46  
  9 Jones, Caleb D            11 BUEN-CA                40.10      43.77  
 10 Pena, Adrian G            12 UN-01-CA               46.42      44.42  
 11 Narkjaroen, Chaiyanun N   11 RTLR-CA                50.68      48.96  
 12 Sirichalermchai, Warren   11 RTLR-CA                54.99      50.20  
 -- Rynkevic, Deividas        11 BUEN-CA                35.22         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Punyataweekul, Patrick P  12 DALD-CA              1:04.87    1:02.91  
      30.75   32.16                                                
  2 Rynkevic, Deividas        11 BUEN-CA              1:14.60    1:12.98  
      35.84   37.14                                                
  3 Saravasi, Chanon          12 RTLR-CA              1:20.07    1:18.11  
      39.14   38.97                                                
  4 Reyes, Nathan C           12 PATH-CA              1:23.77    1:19.13  
      38.57   40.56                                                
  5 Laber, Benj A             12 BUEN-CA              1:22.77    1:19.89  
      39.02   40.87                                                
  6 Giles, Merrick R          12 BUEN-CA              1:29.22    1:22.46  
      40.58   41.88                                                
  7 Jones, Caleb D            11 BUEN-CA              1:41.94    1:24.63  
      40.99   43.64                                                
  8 Martin, Kalani T          11 UN-01-CA             1:26.12    1:25.80  
      41.28   44.52                                                
  9 Narkjaroen, Chaiyanun N   11 RTLR-CA              1:47.90    1:40.47  
      50.66   49.81                                                
 10 Sirichalermchai, Warren   11 RTLR-CA              1:52.72    1:54.40  
      56.67   57.73                                                
 -- Sangwanpanich, Dylan N    12 RTLR-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saravasi, Chanon          12 RTLR-CA                35.82      34.21  
  2 Rynkevic, Deividas        11 BUEN-CA                40.65      38.40  
  3 Nishimoto, Blake S        11 RTLR-CA                41.53      40.23  
  4 Reyes, Nathan C           12 PATH-CA                40.50      40.83  
  5 Ou, John A                11 DALD-CA                41.51      40.92  
  6 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA                41.34      41.40  
  7 Jones, Caleb D            11 BUEN-CA                43.64      42.61  
  8 Hinckley, Gavin L         12 BUEN-CA                45.80      43.44  
  9 Laber, Benj A             12 BUEN-CA                43.99      44.33  
 10 Sierra, Rafael L          12 BUEN-CA                48.84      48.41  
 11 Narkjaroen, Chaiyanun N   11 RTLR-CA                51.79      49.74  
 -- Sirichalermchai, Warren   11 RTLR-CA                48.72         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saravasi, Chanon          12 RTLR-CA              1:19.23    1:18.94  
      37.01   41.93                                                
  2 Rynkevic, Deividas        11 BUEN-CA              1:28.68    1:25.88  
      40.32   45.56                                                
  3 Reyes, Nathan C           12 PATH-CA              1:30.32    1:28.60  
      41.15   47.45                                                
  4 Nishimoto, Blake S        11 RTLR-CA              1:31.46    1:28.73  
      41.20   47.53                                                
  5 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA              1:28.40    1:28.86  
      42.87   45.99                                                
  6 Ou, John A                11 DALD-CA              1:31.77    1:29.03  
      42.02   47.01                                                
  7 Laber, Benj A             12 BUEN-CA              1:37.75    1:35.34  
      46.76   48.58                                                
  8 Narkjaroen, Chaiyanun N   11 RTLR-CA              1:58.70    1:46.19  
      50.64   55.55                                                
  9 Sierra, Rafael L          12 BUEN-CA              1:53.35    1:50.47  
      50.65   59.82                                                
 10 Sirichalermchai, Warren   11 RTLR-CA              1:53.56    1:51.43  
      52.97   58.46                                                
 -- Montano, Joshua M         11 BUEN-CA                   NT         DQ  
    1:01.22 1:10.39                                                
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santander, Nick A         12 UN-01-CA               31.12      30.46  
  2 Rynkevic, Deividas        11 BUEN-CA                33.40      30.72  
  3 Nahm, Bobby E             11 BUEN-CA                34.70      31.60  
  4 Pena, Adrian G            12 UN-01-CA               42.86      36.68  
  5 Sierra, Rafael L          12 BUEN-CA                40.68      37.81  
  6 Ou, John A                11 DALD-CA                39.90      38.32  
  7 Reyes, Nathan C           12 PATH-CA                38.41      39.24  
  8 Giles, Merrick R          12 BUEN-CA                   NT      40.36  
  9 Jones, Caleb D            11 BUEN-CA                44.64      41.37  
 10 Narkjaroen, Chaiyanun N   11 RTLR-CA                57.57      46.15  
 -- Saravasi, Chanon          12 RTLR-CA                37.19         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Punyataweekul, Patrick P  12 DALD-CA              1:00.46    1:00.57  
      27.76   32.81                                                
  2 Santander, Nick A         12 UN-01-CA             1:10.84    1:08.02  
      31.34   36.68                                                
  3 Nahm, Bobby E             11 BUEN-CA              1:19.70    1:14.13  
      34.22   39.91                                                
  4 Martin, Kalani T          11 UN-01-CA             1:46.37    1:35.12  
      43.64   51.48                                                
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santander, Nick A         12 UN-01-CA             1:27.73    1:12.87  
      31.18   41.69                                                
  2 Rynkevic, Deividas        11 BUEN-CA              1:20.64    1:12.94  
      33.63   39.31                                                
  3 Saravasi, Chanon          12 RTLR-CA              1:15.61    1:13.51  
      36.82   36.69                                                
  4 Nahm, Bobby E             11 BUEN-CA              1:24.89    1:16.66  
      34.38   42.28                                                
  5 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA              1:19.56    1:16.73  
      37.06   39.67                                                
  6 Nishimoto, Blake S        11 RTLR-CA              1:18.67    1:18.80  
      38.26   40.54                                                
  7 Ou, John A                11 DALD-CA              1:22.11    1:19.38  
      37.22   42.16                                                
  8 Laber, Benj A             12 BUEN-CA              1:26.12    1:22.96  
      39.12   43.84                                                
  9 Jones, Caleb D            11 BUEN-CA              1:28.76    1:28.07  
      41.11   46.96                                                
 10 Sierra, Rafael L          12 BUEN-CA              1:31.35    1:28.62  
      39.67   48.95                                                
 -- Sangwanpanich, Dylan N    12 RTLR-CA                   NT         DQ  
      48.65   52.88                                                
 -- Reyes, Nathan C           12 PATH-CA              1:23.28         DQ  
      36.71   42.02                                                
 -- Narkjaroen, Chaiyanun N   11 RTLR-CA              1:38.45         DQ  
      50.72   51.77                                                
 -- Sirichalermchai, Warren   11 RTLR-CA              1:41.32         DQ  
      52.44   54.59                                                
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Punyataweekul, Patrick P  12 DALD-CA              2:22.35    2:19.98  
      27.61   37.06   43.17   32.14                                
  2 Santander, Nick A         12 UN-01-CA                  NT    2:40.34  
      31.14   39.94   54.03   35.23                                
  3 Narkjaroen, Sirapope N    12 RTLR-CA              2:45.04    2:51.23  
      37.26   44.96   50.00   39.01                                
 -- Nishimoto, Blake S        11 RTLR-CA                   NT         DQ  
      37.58   46.05   50.74   37.24                                
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Sean T             13 BUEN-CA                26.21      25.69  
  2 Chaffin, Davin T          13 BUEN-CA                27.83      26.01  
  3 Travi, Luigi G            13 BUEN-CA                27.26      26.03  
  4 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA                 26.97      26.47  
  5 Ou, George T              13 DALD-CA                29.04      28.50  
  6 Macias, Nico J            13 BUEN-CA                30.18      29.60  
  7 Strader, Tyler T          13 PATH-CA                32.13      30.87  
  8 Quest, Connor S           14 BUEN-CA                34.04      32.99  
  9 Constante, Brandon O      13 RTLR-CA                   NT      35.82  
 10 Coniglio II, Michael J    14 UN-01-CA                  NT      39.19  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Sean T             13 BUEN-CA                57.60      56.57  
      27.75   28.82                                                
  2 Chaffin, Davin T          13 BUEN-CA                57.79      56.87  
      27.54   29.33                                                
  3 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA                 58.62      57.92  
      27.49   30.43                                                
  4 Caiza Niro, Gabe N        13 LTA-CA               1:00.55      59.05  
      28.44   30.61                                                
  5 Travi, Luigi G            13 BUEN-CA              1:01.35      59.87  
      28.98   30.89                                                
  6 Ou, George T              13 DALD-CA              1:03.42    1:04.00  
      30.31   33.69                                                
  7 Macias, Nico J            13 BUEN-CA              1:11.15    1:06.83  
      32.27   34.56                                                
  8 Boylan, Aidan E           13 PATH-CA              1:08.32    1:08.50  
      32.24   36.26                                                
  9 Schatz, Jon D             14 LTA-CA               1:07.47    1:09.71  
      33.10   36.61                                                
 10 Frias, Cody M             14 LTA-CA                    NT    1:11.69  
      33.10   38.59                                                
 11 Constante, Brandon O      13 RTLR-CA              1:23.23    1:16.89  
      36.65   40.24                                                
 12 Coniglio II, Michael J    14 UN-01-CA                  NT    1:35.66  
      45.75   49.91                                                
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henry, Connor S           14 DALD-CA              2:06.86    2:06.38  
      29.10   33.33   32.69   31.26                                
  2 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA               2:09.20    2:06.57  
      29.59   32.66   33.07   31.25                                
  3 Baker, Sean T             13 BUEN-CA              2:08.84    2:08.26  
      29.26   32.74   33.63   32.63                                
  4 Ou, George T              13 DALD-CA              2:30.12    2:23.39  
      31.55   36.99   37.86   36.99                                
  5 Strader, Tyler T          13 PATH-CA              2:29.30    2:23.98  
      33.10   37.60   37.24   36.04                                
  6 Macias, Nico J            13 BUEN-CA              2:30.95    2:26.08  
      32.85   36.37   38.79   38.07                                
  7 Quest, Connor S           14 BUEN-CA              2:47.17    2:40.01  
      34.61 2:05.40                                                
  8 Constante, Brandon O      13 RTLR-CA                   NT    2:50.96  
      38.01   42.92   46.71   43.32                                
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henry, Connor S           14 DALD-CA              5:53.01    5:39.28  
      29.88   34.75   35.51   33.81   35.27   35.23   35.22   34.94
      33.95   30.72                                                
  2 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA               5:50.81    5:50.45  
      31.01   34.94   35.68   35.93   36.40   36.00   36.49   35.66
      35.63   32.71                                                
  3 Ou, George T              13 DALD-CA              6:00.00    6:19.22  
      33.08   37.83   39.48   38.73   38.74   39.36   38.92   38.90
      38.29   35.89                                                
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henry, Connor S           14 DALD-CA              1:05.21    1:01.49  
      30.28   31.21                                                
  2 Chaffin, Davin T          13 BUEN-CA              1:04.75    1:03.35  
      30.48   32.87                                                
  3 Travi, Luigi G            13 BUEN-CA              1:10.64    1:08.11  
      33.30   34.81                                                
  4 Macias, Nico J            13 BUEN-CA              1:17.34    1:15.10  
      35.69   39.41                                                
  5 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA               1:16.76    1:16.57  
      38.26   38.31                                                
  6 Ou, George T              13 DALD-CA              1:21.12    1:21.33  
      38.67   42.66                                                
  7 Quest, Connor S           14 BUEN-CA              1:27.30    1:25.27  
      41.43   43.84                                                
  8 Strader, Tyler T          13 PATH-CA              1:29.10    1:28.86  
      45.13   43.73                                                
  9 Constante, Brandon O      13 RTLR-CA                   NT    1:38.05  
      50.18   47.87                                                
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Sean T             13 BUEN-CA              1:14.14    1:12.56  
      35.00   37.56                                                
  2 Chaffin, Davin T          13 BUEN-CA              1:21.53    1:16.79  
      36.21   40.58                                                
  3 Schatz, Jon D             14 LTA-CA               1:19.55    1:18.00  
      37.01   40.99                                                
  4 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA               1:21.89    1:19.20  
      37.11   42.09                                                
  5 Caiza Niro, Gabe N        13 LTA-CA               1:25.88    1:24.27  
      39.74   44.53                                                
  6 Boylan, Aidan E           13 PATH-CA              1:30.21    1:25.16  
      39.48   45.68                                                
  7 Travi, Luigi G            13 BUEN-CA              1:25.55    1:25.66  
      40.78   44.88                                                
  8 Ou, George T              13 DALD-CA              1:26.06    1:29.38  
      40.85   48.53                                                
  9 Macias, Nico J            13 BUEN-CA              1:34.25    1:30.45  
      41.97   48.48                                                
 10 Constante, Brandon O      13 RTLR-CA                   NT    2:08.55  
    1:01.13 1:07.42                                                
 -- Frias, Cody M             14 LTA-CA                    NT         DQ  
      49.48 1:02.63                                                
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Sean T             13 BUEN-CA              1:03.22    1:03.57  
      29.53   34.04                                                
  2 Chaffin, Davin T          13 BUEN-CA              1:12.15    1:06.39  
      30.87   35.52                                                
  3 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA               1:06.79    1:06.71  
      31.43   35.28                                                
  4 Travi, Luigi G            13 BUEN-CA              1:09.43    1:08.77  
      32.60   36.17                                                
  5 Ou, George T              13 DALD-CA              1:14.83    1:14.07  
      33.54   40.53                                                
  6 Quest, Connor S           14 BUEN-CA              1:29.21    1:22.46  
      38.62   43.84                                                
  7 Strader, Tyler T          13 PATH-CA              1:32.46    1:27.03  
      42.46   44.57                                                
 -- Coniglio II, Michael J    14 UN-01-CA                  NT         DQ  
      45.58 1:03.92                                                
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Sean T             13 BUEN-CA              2:19.77    2:20.39  
      28.35   37.95   41.98   32.11                                
  2 Chaffin, Davin T          13 BUEN-CA              2:24.45    2:21.43  
      29.83   35.63   43.62   32.35                                
  3 Henry, Connor S           14 DALD-CA              2:24.33    2:23.24  
      29.60   35.71   44.88   33.05                                
  4 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA               2:28.09    2:26.90  
      30.78   41.22   42.97   31.93                                
  5 Travi, Luigi G            13 BUEN-CA              2:33.19    2:32.48  
      30.88   38.88   49.65   33.07                                
  6 Caiza Niro, Gabe N        13 LTA-CA               2:43.89    2:35.56  
      32.73   41.42   46.99   34.42                                
  7 Boylan, Aidan E           13 PATH-CA                   NT    2:43.86  
      38.31   43.13   45.70   36.72                                
  8 Macias, Nico J            13 BUEN-CA              2:48.29    2:44.57  
      36.84   41.42   49.12   37.19                                
  9 Ou, George T              13 DALD-CA              2:45.34    2:53.54  
      36.87   45.52   52.67   38.48                                
 -- Frias, Cody M             14 LTA-CA                    NT         DQ  
      39.64   49.01 1:00.71   44.94                                
 -- Schatz, Jon D             14 LTA-CA               2:42.17         DQ  
      37.16   40.29   45.22   37.47                                
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA               5:23.16    5:15.35  
      32.95   38.37   43.20   42.46   44.86   45.24   35.37   32.90
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutson, Rijker H          16 PATH-CA                22.24      22.28  
  2 Klement, Cade J           17 PATH-CA                23.14      22.49  
  3 Park, Joseph W            16 PATH-CA                23.50      23.17  
  4 Cusumano, James P         16 PATH-CA                22.90      23.25  
  5 Melaye, Leo P             15 PATH-CA                23.06      24.01  
  6 Gibbs, Jacob M            16 PATH-CA                23.39      24.60  
  7 Cardenas, Michael A       16 UN-01-CA               25.84      24.83  
  8 Kang, Ted I               15 PATH-CA                24.70      24.94  
  9 Richman, Troy D           17 RTLR-CA                24.96      24.96  
 10 Fuggles, Brenden W        17 UN-01-CA               25.39      25.11  
 11 Pruitt, Tyler S           18 PATH-CA                23.77      25.19  
 12 Velasquez, Isaac D        15 BUEN-CA                26.31      26.07  
 13 Lusk, Joshua K            16 PATH-CA                26.70      26.34  
 14 Steinfeld, Kevin J        17 PATH-CA                27.58      28.12  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Escobar, Dante R          16 UN-01-CA             1:09.13      50.90  
      24.35   26.55                                                
  2 Velasquez, Isaac D        15 BUEN-CA                58.00      57.44  
      27.86   29.58                                                
  3 Lusk, Joshua K            16 PATH-CA                58.04      58.17  
      28.07   30.10                                                
  4 Obermeyer, Seth           17 LTA-CA               1:03.44    1:03.73  
      29.70   34.03                                                
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klement, Cade J           17 PATH-CA              1:46.10    1:49.16  
      24.98   27.89   28.62   27.67                                
  2 Hutson, Rijker H          16 PATH-CA              1:46.19    1:51.20  
      24.96   28.49   29.10   28.65                                
  3 Melaye, Leo P             15 PATH-CA              1:45.35    1:52.63  
      25.38   28.52   29.45   29.28                                
  4 Park, Joseph W            16 PATH-CA              1:49.57    1:53.06  
      25.78   28.63   29.29   29.36                                
  5 Gibbs, Jacob M            16 PATH-CA              1:52.83    1:55.40  
      25.70   29.75   30.05   29.90                                
  6 Cusumano, James P         16 PATH-CA              1:54.61    1:55.50  
      26.69   29.87   30.06   28.88                                
  7 Richman, Troy D           17 RTLR-CA              1:53.85    1:56.39  
      27.29   30.30   29.52   29.28                                
  8 Pruitt, Tyler S           18 PATH-CA              1:54.23    2:03.47  
      27.64   30.70   32.93   32.20                                
  9 Kang, Ted I               15 PATH-CA              2:01.37    2:03.90  
      28.73   32.24   32.09   30.84                                
 10 Lusk, Joshua K            16 PATH-CA              2:06.03    2:03.93  
      28.61   31.99   32.27   31.06                                
 11 Steinfeld, Kevin J        17 PATH-CA              2:34.04    2:27.50  
      31.12   36.27   39.85   40.26                                
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klement, Cade J           17 PATH-CA                56.65      57.03  
      27.47   29.56                                                
  2 Hutson, Rijker H          16 PATH-CA                57.16      59.25  
      28.40   30.85                                                
  3 Cardenas, Michael A       16 UN-01-CA             1:01.40      59.89  
      28.64   31.25                                                
  4 Cusumano, James P         16 PATH-CA              1:03.17    1:03.61  
      29.85   33.76                                                
  5 Melaye, Leo P             15 PATH-CA              1:04.65    1:04.87  
      31.31   33.56                                                
  6 Gibbs, Jacob M            16 PATH-CA              1:05.44    1:04.92  
      31.17   33.75                                                
  7 Lusk, Joshua K            16 PATH-CA              1:04.62    1:06.03  
      31.75   34.28                                                
  8 Kang, Ted I               15 PATH-CA              1:09.78    1:09.14  
      33.53   35.61                                                
  9 Richman, Troy D           17 RTLR-CA              1:11.09    1:09.27  
      33.37   35.90                                                
 10 Pruitt, Tyler S           18 PATH-CA              1:09.33    1:09.43  
      33.86   35.57                                                
 11 Velasquez, Isaac D        15 BUEN-CA              1:11.04    1:13.42  
      35.18   38.24                                                
 12 Steinfeld, Kevin J        17 PATH-CA              1:20.03    1:23.37  
      40.11   43.26                                                
 -- Park, Joseph W            16 PATH-CA              1:00.08         DQ  
      29.35   30.98                                                
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fuggles, Brenden W        17 UN-01-CA             1:08.58    1:07.22  
      30.90   36.32                                                
  2 Hiser, Evan V             16 BUEN-CA                   NT    1:10.34  
      32.40   37.94                                                
  3 Obermeyer, Seth           17 LTA-CA               1:24.75    1:20.32  
      37.56   42.76                                                
  4 Lusk, Joshua K            16 PATH-CA              1:22.91    1:21.15  
      37.36   43.79                                                
  5 Velasquez, Isaac D        15 BUEN-CA              1:22.23    1:22.31  
      38.90   43.41                                                
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klement, Cade J           17 PATH-CA                53.58      53.73  
      25.38   28.35                                                
  2 Hutson, Rijker H          16 PATH-CA                53.00      55.28  
      25.59   29.69                                                
  3 Park, Joseph W            16 PATH-CA                58.27      57.44  
      27.07   30.37                                                
  4 Cusumano, James P         16 PATH-CA                55.30      58.67  
      27.06   31.61                                                
  5 Cardenas, Michael A       16 UN-01-CA               59.48      59.20  
      27.40   31.80                                                
  6 Melaye, Leo P             15 PATH-CA              1:00.77    1:01.28  
      28.75   32.53                                                
  7 Gibbs, Jacob M            16 PATH-CA                   NT    1:03.71  
      29.67   34.04                                                
  8 Richman, Troy D           17 RTLR-CA              1:05.43    1:04.99  
      29.66   35.33                                                
  9 Lusk, Joshua K            16 PATH-CA              1:03.89    1:06.27  
      30.45   35.82                                                
  9 Pruitt, Tyler S           18 PATH-CA              1:07.23    1:06.27  
      30.02   36.25                                                
 11 Kang, Ted I               15 PATH-CA              1:07.30    1:09.17  
      31.41   37.76                                                
 12 Velasquez, Isaac D        15 BUEN-CA              1:07.43    1:09.38  
      31.15   38.23                                                
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Escobar, Dante R          16 UN-01-CA             2:22.34    2:11.34  
      27.19   33.62   40.70   29.83                                
  2 Fuggles, Brenden W        17 UN-01-CA             2:17.10    2:18.10  
      29.27   37.07   38.86   32.90                                
  3 Lusk, Joshua K            16 PATH-CA              2:22.06    2:23.00  
      29.73   36.15   44.61   32.51                                
  4 Velasquez, Isaac D        15 BUEN-CA              2:28.08    2:28.59  
      29.49   39.74   47.14   32.22                                
 -- Obermeyer, Seth           17 LTA-CA               2:40.24         DQ  
      33.38   46.01   47.10   39.76                                
 
Boys 11 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Billotte, Joshua C        16 CSSC-CA             10:14.90   10:28.47  
      28.06   31.12   30.42   30.67   31.11   30.60   31.21   31.41
      31.66   31.46   31.15   31.58   32.11   31.95   32.42   32.18
      32.36   32.73   33.05   31.22                                
 
Boys 11 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Billotte, Joshua C        16 CSSC-CA             17:21.05   17:44.47  
      27.25   30.62   31.48   30.65   31.33   31.46   31.38   31.96
      31.67   31.69   32.32   32.42   32.10   32.44   31.89   32.63
      32.85   32.98   32.81   32.75   32.42   32.78   33.10   33.06
      33.05   33.17   33.41   33.15   33.35   33.45   33.23   33.03
      32.59
 
Boys 11 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henry, Connor S           14 DALD-CA              2:15.30    2:14.34  
      32.02   34.03   34.82   33.47                                
  2 Chaffin, Davin T          13 BUEN-CA              2:19.13    2:17.24  
      33.47   35.05   34.65   34.07                                
  3 Lusk, Joshua K            16 PATH-CA              2:20.67    2:19.64  
      32.59   35.12   36.54   35.39                                
 -- Frias, Cody M             14 LTA-CA                    NT         DQ  
 -- Caiza Niro, Gabe N        13 LTA-CA               2:45.08         DQ  
      38.63   40.76   41.59   41.18                                
 
Boys 11 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fuggles, Brenden W        17 UN-01-CA             2:31.22    2:31.79  
      32.47   38.34   39.88   41.10                                
  2 Chaffin, Davin T          13 BUEN-CA              2:48.07    2:46.50  
      37.75   43.75   42.77   42.23                                
 -- Hiser, Evan V             16 BUEN-CA                   NT         DQ  
      34.91   40.42   44.02   45.07                                
 
Boys 11 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA               2:30.47    2:29.07  
      32.66   38.07   39.57   38.77                                
 -- Frias, Cody M             14 LTA-CA                    NT         DQ  
      43.48 1:00.16 1:16.46 1:20.76