SMSC 10th Annual Novice Champs - Meet Results

SMSC 10th Annual Novice Champs
3/3/2018 - 3/3/2018
SANTA MARIA, CA USA
Updated: 3/4/2018

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Santa Maria Swim Club   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 3/4/2018 02:26 PM
               2018 CA 10th Annual SMSC Novice Champs - 3/3/2018               
                                    Results                                    
 
Girls 5-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartle, Kara G             8 PUMA-CA                   NT      19.89  
  2 Brewer, Kenzie L           7 PUMA-CA                22.50      20.29  
  3 Katona, Cecilia J          7 PUMA-CA                22.01      21.06  
  4 Buell, Lauren A            7 YNEZ-CA                   NT      23.74  
  5 Todd, Kimberly R           7 LTA-CA                    NT      25.10  
  6 Kinney, Zia J              7 PUMA-CA                   NT      27.64  
  7 Theis, Rylee M             7 LTA-CA                    NT      30.37  
  8 Hernandez, Kitsley M       8 PUMA-CA                   NT      30.52  
  9 Murphy, Eva T              6 LTA-CA                    NT      33.53  
 10 Sindel, Eliana J           5 PUMA-CA                   NT      46.02  
 
Girls 5-8 25 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartle, Kara G             8 PUMA-CA                   NT      22.20  
  2 Todd, Kimberly R           7 LTA-CA                    NT      22.56  
  3 McCarley, Caitlin A        7 LTA-CA                 21.54      26.22  
  4 Buell, Lauren A            7 YNEZ-CA                   NT      27.37  
  5 Theis, Rylee M             7 LTA-CA                    NT      28.22  
  6 Murphy, Eva T              6 LTA-CA                    NT      30.64  
  7 Kass, Lauren R             7 PUMA-CA                   NT      31.21  
  8 Sindel, Eliana J           5 PUMA-CA                   NT      47.98  
 
Girls 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCarley, Caitlin A        7 LTA-CA                 47.26      46.13  
  2 Porras, Keala K            8 PUMA-CA                45.80      50.94  
  3 Houseman, Rylan E          8 PUMA-CA                52.10      52.18  
  4 Buell, Lauren A            7 YNEZ-CA                   NT      54.95  
  5 Hernandez, Kami S          7 PUMA-CA                   NT      57.59  
 
Girls 5-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Houseman, Rylan E          8 PUMA-CA                   NT    1:53.18  
 
Girls 5-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katona, Cecilia J          7 PUMA-CA                27.97      26.53  
  2 Houseman, Rylan E          8 PUMA-CA                26.13      26.80  
  3 Brewer, Kenzie L           7 PUMA-CA                25.08      28.06  
  4 McCarley, Caitlin A        7 LTA-CA                 26.86      28.97  
  5 Todd, Kimberly R           7 LTA-CA                    NT      29.11  
  6 Theis, Rylee M             7 LTA-CA                    NT      32.72  
  7 Buell, Lauren A            7 YNEZ-CA                   NT      32.95  
  8 Hernandez, Kitsley M       8 PUMA-CA                   NT      33.69  
  9 Kinney, Zia J              7 PUMA-CA                   NT      34.59  
 10 Murphy, Eva T              6 LTA-CA                    NT      39.46  
 11 Sindel, Eliana J           5 PUMA-CA                   NT    1:07.99  
 
Girls 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Porras, Keala K            8 PUMA-CA              1:00.02      59.15  
 -- Houseman, Rylan E          8 PUMA-CA                57.37         DQ  
 
Girls 5-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartle, Kara G             8 PUMA-CA                   NT      27.72  
  2 McCarley, Caitlin A        7 LTA-CA                 29.78      33.41  
  3 Katona, Cecilia J          7 PUMA-CA                   NT      37.13  
  4 Buell, Lauren A            7 YNEZ-CA                   NT      37.89  
  5 Kass, Lauren R             7 PUMA-CA                   NT      38.25  
  6 Brewer, Kenzie L           7 PUMA-CA                   NT      38.94  
  7 Houseman, Rylan E          8 PUMA-CA                   NT      40.03  
  8 Todd, Kimberly R           7 LTA-CA                    NT      40.91  
  9 Murphy, Eva T              6 LTA-CA                    NT      49.36  
 
Girls 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Porras, Keala K            8 PUMA-CA              1:12.19    1:11.91  
 
Girls 5-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCarley, Caitlin A        7 LTA-CA                 27.26      30.94  
  2 Katona, Cecilia J          7 PUMA-CA                28.86      31.63  
  3 Brewer, Kenzie L           7 PUMA-CA                26.42      32.96  
  4 Kass, Lauren R             7 PUMA-CA                   NT      35.47  
 
Girls 5-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Porras, Keala K            8 PUMA-CA              1:20.91         DQ  
 
Girls 9-10 25 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shih, Mila L               9 PUMA-CA                   NT      22.08  
 
Girls 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ridenhour, Tayan S         9 PUMA-CA                   NT      18.06  
  2 Jebens, Nova K             9 SMSC-CA                20.09      19.39  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pittman, Lyla I           10 PUMA-CA                35.76      36.09  
  2 Patel, Kareena M          10 SMSC-CA                36.14      37.52  
  3 Morales, Alyson T          9 NCA-CA                 45.20      40.25  
  4 Taylor, Courtney G        10 NCA-CA                 40.01      40.41  
  5 Latham, Cami J             9 SMSC-CA                42.21      40.59  
  6 Chen, Kristie F            9 SMSC-CA                40.64      41.22  
  7 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA                44.19      43.64  
  8 Shih, Mila L               9 PUMA-CA                47.09      47.11  
  9 LeMaire, Amaya M          10 SMSC-CA                55.02      53.59  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patel, Kareena M          10 SMSC-CA              1:21.76    1:23.18  
  2 Smith, An� M              10 PUMA-CA                   NT    1:24.91  
  3 Jones, Tessa L             9 PUMA-CA                   NT    1:25.30  
  4 De La Vega, Em E          10 SMSC-CA              1:27.88    1:26.90  
  5 Murphy, Kimberly M         9 LTA-CA               1:33.53    1:31.40  
  6 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA              1:43.38    1:37.22  
 -- Poletti, Cat R            10 San Luis Obispo-CA        NT   X1:10.03  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA                   NT    3:33.95  
 -- Poletti, Cat R            10 San Luis Obispo-CA        NT   X2:34.58  
 
Girls 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jebens, Nova K             9 SMSC-CA                26.62      25.89  
  2 LeMaire, Amaya M          10 SMSC-CA                   NT      27.55  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pittman, Lyla I           10 PUMA-CA                45.90      44.21  
  2 Patel, Kareena M          10 SMSC-CA                45.30      46.21  
  3 Jones, Tessa L             9 PUMA-CA                47.72      47.50  
  4 Morales, Alyson T          9 NCA-CA                 48.40      49.63  
  5 Taylor, Courtney G        10 NCA-CA                 52.74      52.91  
  6 Latham, Cami J             9 SMSC-CA                51.99      54.20  
  7 De La Vega, Em E          10 SMSC-CA                56.79      54.23  
  8 LeMaire, Amaya M          10 SMSC-CA                58.73      55.67  
  9 Chen, Kristie F            9 SMSC-CA                58.85    1:00.09  
 -- Poletti, Cat R            10 San Luis Obispo-CA        NT     X37.19  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Kimberly M         9 LTA-CA               1:42.48    1:42.15  
  2 Smith, An� M              10 PUMA-CA                   NT    1:45.62  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 De La Vega, Em E          10 SMSC-CA                51.71      49.02  
  2 Chen, Kristie F            9 SMSC-CA                53.78      53.86  
  3 Pittman, Lyla I           10 PUMA-CA                53.80      53.88  
  4 Taylor, Courtney G        10 NCA-CA                 56.62      58.61  
  5 Morales, Alyson T          9 NCA-CA                 55.36      58.81  
  6 Smith, An� M              10 PUMA-CA                   NT    1:00.69  
  7 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA              1:01.74    1:04.85  
  8 Latham, Cami J             9 SMSC-CA              1:08.32    1:12.86  
  9 LeMaire, Amaya M          10 SMSC-CA              1:14.68    1:15.68  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 De La Vega, Em E          10 SMSC-CA              1:49.92    1:46.95  
  2 Chen, Kristie F            9 SMSC-CA              2:11.38    1:55.53  
  3 Murphy, Kimberly M         9 LTA-CA               1:57.69    1:58.44  
  4 Jones, Tessa L             9 PUMA-CA                   NT    2:04.36  
 
Girls 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ridenhour, Tayan S         9 PUMA-CA                   NT      20.59  
  2 Morales, Alyson T          9 NCA-CA                    NT      23.72  
  3 Chen, Kristie F            9 SMSC-CA                   NT      25.71  
  4 Coats, Zelli K             9 SMSC-CA                28.04      26.43  
  5 LeMaire, Amaya M          10 SMSC-CA                   NT      30.62  
  6 Taylor, Courtney G        10 NCA-CA                    NT      31.68  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Kimberly M         9 LTA-CA                 48.73      48.22  
  2 De La Vega, Em E          10 SMSC-CA                52.73      48.43  
  2 Jones, Tessa L             9 PUMA-CA                54.26      48.43  
  4 Patel, Kareena M          10 SMSC-CA                56.52      51.98  
  5 Smith, An� M              10 PUMA-CA                   NT      52.06  
  6 Latham, Cami J             9 SMSC-CA                55.34      57.04  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patel, Kareena M          10 SMSC-CA              1:35.41    1:33.33  
  2 Pittman, Lyla I           10 PUMA-CA              1:33.90    1:35.20  
  3 Murphy, Kimberly M         9 LTA-CA               1:44.72    1:40.07  
  4 Jones, Tessa L             9 PUMA-CA                   NT    1:44.05  
  5 Morales, Alyson T          9 NCA-CA               1:47.62    1:52.01  
  6 Latham, Cami J             9 SMSC-CA              1:56.26    1:59.96  
 
Girls 11-12 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cano, Celia G             12 NCA-CA                    NT      16.50  
  2 MacEachern, Olivia M      11 LTA-CA                    NT      20.01  
  3 Ellsworth, Hope R         11 NCA-CA                    NT      21.69  
 
Girls 11-12 25 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Maya L              11 LTA-CA                 20.82      25.10  
  2 Ellsworth, Hope R         11 NCA-CA                    NT      27.00  
  3 MacEachern, Olivia M      11 LTA-CA                    NT      34.32  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Inutan, Kamy B            11 SMSC-CA                32.00      32.11  
  2 Latham, Charleigh A       11 SMSC-CA                32.33      32.20  
  3 Maloney, Kiley G          11 SMSC-CA                32.87      32.72  
  4 Romasanta, Isabella L     12 YNEZ-CA                   NT      32.96  
  5 Brooks, Sydney E          12 LTA-CA                 35.44      33.91  
  6 Bullock, Maisie K         11 PUMA-CA                38.45      35.88  
  7 Engstrom-Ritchie, Destin  12 NCA-CA                 36.24      36.23  
  8 Cano, Celia G             12 NCA-CA                 37.69      36.40  
  9 Greeley, Troi K           12 SMSC-CA                38.23      36.78  
 10 Ridenhour, Dahlia R       11 PUMA-CA                35.88      37.23  
 11 Arellano, Emily M         12 SMSC-CA                37.14      38.68  
 12 Rodriguez Verduzco, Luar  12 NCA-CA                 38.16      39.08  
 13 Bartle, Ariana N          11 PUMA-CA                40.08      39.90  
 14 Nickerson, Paige P        12 SMSC-CA                45.65      43.99  
 15 Hill, Maya L              11 LTA-CA                 42.69      44.87  
 16 MacEachern, Olivia M      11 LTA-CA                 43.11      45.04  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Inutan, Kamy B            11 SMSC-CA              1:13.23    1:10.00  
  2 Maloney, Kiley G          11 SMSC-CA              1:11.58    1:10.87  
  3 Latham, Charleigh A       11 SMSC-CA              1:12.91    1:11.68  
  4 Mazza, Lily               12 YNEZ-CA              1:07.84    1:11.93  
  5 Romasanta, Isabella L     12 YNEZ-CA              1:19.44    1:12.39  
  6 Brooks, Sydney E          12 LTA-CA               1:19.52    1:17.13  
  7 Greeley, Troi K           12 SMSC-CA              1:26.85    1:18.17  
  8 Engstrom-Ritchie, Destin  12 NCA-CA               1:23.59    1:19.35  
  9 Bullock, Maisie K         11 PUMA-CA              1:23.59    1:19.59  
 10 Arellano, Emily M         12 SMSC-CA              1:21.50    1:23.66  
 11 Ridenhour, Dahlia R       11 PUMA-CA                   NT    1:24.43  
 12 Redash, Natalie S         11 SMSC-CA              1:24.39    1:25.85  
 13 Garcia, Kaya A            11 PUMA-CA                   NT    1:30.00  
 14 Hill, Maya L              11 LTA-CA               1:36.45    1:37.44  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maloney, Kiley G          11 SMSC-CA              2:34.72    2:31.82  
  2 Inutan, Kamy B            11 SMSC-CA                   NT    2:35.07  
  3 Redash, Natalie S         11 SMSC-CA                   NT    3:10.34  
  4 Rodriguez Verduzco, Luar  12 NCA-CA                    NT    3:28.43  
 
Girls 11-12 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellsworth, Hope R         11 NCA-CA                    NT      24.10  
  2 Nickerson, Paige P        12 SMSC-CA                   NT      25.57  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Sydney E          12 LTA-CA                 42.14      42.11  
  2 Maloney, Kiley G          11 SMSC-CA                42.57      42.65  
  3 Engstrom-Ritchie, Destin  12 NCA-CA                 41.31      42.76  
  4 Latham, Charleigh A       11 SMSC-CA                41.54      44.67  
  5 Redash, Natalie S         11 SMSC-CA                47.49      44.77  
  6 Bullock, Maisie K         11 PUMA-CA                   NT      44.90  
  7 Cano, Celia G             12 NCA-CA                 43.37      45.79  
  8 Greeley, Troi K           12 SMSC-CA                46.62      46.05  
  9 Rodriguez Verduzco, Luar  12 NCA-CA                 47.35      47.12  
 10 Hill, Maya L              11 LTA-CA                 50.53      51.73  
 11 Bartle, Ariana N          11 PUMA-CA                   NT      53.79  
 12 MacEachern, Olivia M      11 LTA-CA                 55.12      56.38  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Inutan, Kamy B            11 SMSC-CA                   NT    1:19.92  
  2 Mazza, Lily               12 YNEZ-CA              1:20.37    1:24.62  
 
Girls 11-12 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cano, Celia G             12 NCA-CA                    NT      22.89  
  2 Rodriguez Verduzco, Luar  12 NCA-CA                    NT      24.16  
  3 Ellsworth, Hope R         11 NCA-CA                    NT      39.19  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Engstrom-Ritchie, Destin  12 NCA-CA                 48.20      48.69  
  2 MacEachern, Olivia M      11 LTA-CA                 58.75      57.05  
  3 Arellano, Emily M         12 SMSC-CA                56.86      58.66  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maloney, Kiley G          11 SMSC-CA              1:31.04    1:30.99  
  2 Inutan, Kamy B            11 SMSC-CA                   NT    1:32.29  
  3 Engstrom-Ritchie, Destin  12 NCA-CA                    NT    1:46.94  
  4 Brooks, Sydney E          12 LTA-CA               1:47.94    1:47.58  
  5 Garcia, Kaya A            11 PUMA-CA                   NT    1:48.35  
  6 Redash, Natalie S         11 SMSC-CA              1:50.06    1:50.06  
  7 Bartle, Ariana N          11 PUMA-CA              1:56.87    2:05.86  
 
Girls 11-12 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redash, Natalie S         11 SMSC-CA                28.56      21.56  
  2 Nickerson, Paige P        12 SMSC-CA                   NT      21.80  
  3 Hill, Maya L              11 LTA-CA                    NT      25.60  
  4 Ellsworth, Hope R         11 NCA-CA                    NT      30.50  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mazza, Lily               12 YNEZ-CA                35.17      34.81  
  2 Romasanta, Isabella L     12 YNEZ-CA                   NT      35.70  
  3 Latham, Charleigh A       11 SMSC-CA                37.64      42.71  
  4 Brooks, Sydney E          12 LTA-CA                 46.03      46.78  
  5 Bullock, Maisie K         11 PUMA-CA                   NT      48.30  
  6 Greeley, Troi K           12 SMSC-CA                53.34      49.66  
  7 Rodriguez Verduzco, Luar  12 NCA-CA                 46.56      52.30  
  8 Ridenhour, Dahlia R       11 PUMA-CA                50.87      54.17  
  9 Arellano, Emily M         12 SMSC-CA                49.01      54.63  
 10 Bartle, Ariana N          11 PUMA-CA                50.40      58.54  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Romasanta, Isabella L     12 YNEZ-CA                   NT    1:27.04  
  2 Cano, Celia G             12 NCA-CA               1:34.69    1:35.84  
  3 Ridenhour, Dahlia R       11 PUMA-CA              1:32.88    1:36.19  
  4 Greeley, Troi K           12 SMSC-CA              1:48.85    1:36.97  
  5 Garcia, Kaya A            11 PUMA-CA                   NT    1:42.86  
  6 Arellano, Emily M         12 SMSC-CA              1:42.58    1:47.49  
 -- Bartle, Ariana N          11 PUMA-CA              1:46.29         DQ  
 
Girls 13-18 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foerster, Zoe N           13 PUMA-CA                   NT      20.85  
 
Girls 13-18 25 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foerster, Zoe N           13 PUMA-CA                   NT      26.59  
 
Girls 13-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amador, Adriel L          13 YNEZ-CA                29.62      29.36  
  2 Jimenez, Emma G           13 SMSC-CA                29.74      30.20  
  3 Rouse, Annie C            13 PUMA-CA                   NT      30.53  
  4 Contreras, Isabelle L     13 SMSC-CA                30.83      31.91  
  5 Hetland, Grace M          14 SMSC-CA                32.82      32.91  
  6 Brady, Leilani R          13 LTA-CA                 37.11      35.15  
  7 Asistin, Mallory C        13 SMSC-CA                35.40      36.19  
  8 Arechiga, Madi B          13 SMSC-CA                37.75      38.32  
  9 Beyea, Cosette I          13 SMSC-CA                39.43      40.02  
 10 Foerster, Zoe N           13 PUMA-CA                46.73      45.42  
 11 Vickers, Charlee F        13 SMSC-CA                   NT      47.85  
 
Girls 13-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jimenez, Emma G           13 SMSC-CA              1:06.47    1:05.71  
  2 Amador, Adriel L          13 YNEZ-CA              1:03.86    1:10.59  
  3 Hetland, Grace M          14 SMSC-CA              1:13.66    1:10.96  
  4 Contreras, Isabelle L     13 SMSC-CA              1:10.78    1:12.39  
  5 Arechiga, Madi B          13 SMSC-CA              1:23.64    1:23.23  
  6 Foerster, Zoe N           13 PUMA-CA                   NT    1:52.07  
 -- Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA        NT     X57.61  
 
Girls 13-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jimenez, Emma G           13 SMSC-CA              2:29.41    2:30.74  
  2 Hetland, Grace M          14 SMSC-CA              2:43.11    2:38.74  
  3 Contreras, Isabelle L     13 SMSC-CA              2:35.85    2:40.28  
 
Girls 13-18 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amador, Adriel L          13 YNEZ-CA                33.98      34.59  
  2 Rouse, Annie C            13 PUMA-CA                   NT      37.14  
  3 Contreras, Isabelle L     13 SMSC-CA                40.09      41.57  
  4 Asistin, Mallory C        13 SMSC-CA                43.84      45.33  
  5 Beyea, Cosette I          13 SMSC-CA                47.58      45.60  
  6 Arechiga, Madi B          13 SMSC-CA                44.43      45.95  
  7 Brady, Leilani R          13 LTA-CA                 52.21      49.18  
 -- Vickers, Charlee F        13 SMSC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 13-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pearigen, Tabitha M       13 YNEZ-CA              1:11.34    1:12.26  
  2 Amador, Adriel L          13 YNEZ-CA              1:13.89    1:14.10  
  3 Jimenez, Emma G           13 SMSC-CA              1:20.37    1:17.71  
 -- Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA        NT   X1:05.14  
 
Girls 13-18 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hetland, Grace M          14 SMSC-CA                45.18      43.88  
  2 Rouse, Annie C            13 PUMA-CA                   NT      45.56  
  3 Asistin, Mallory C        13 SMSC-CA                47.21      46.27  
  4 Contreras, Isabelle L     13 SMSC-CA                43.88      47.54  
  5 Hancock, Phoebe O         13 NCA-CA                 50.92      52.55  
  6 Beyea, Cosette I          13 SMSC-CA                55.31      53.87  
  7 Brady, Leilani R          13 LTA-CA                 58.26      55.43  
  8 Arechiga, Madi B          13 SMSC-CA              1:00.89    1:01.28  
 
Girls 13-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pearigen, Tabitha M       13 YNEZ-CA                   NT    1:29.38  
  2 Jimenez, Emma G           13 SMSC-CA              1:33.08    1:35.71  
  3 Hancock, Phoebe O         13 NCA-CA                    NT    1:51.30  
 -- Koc, Naya                 13 San Luis Obispo-CA        NT   X1:14.40  
 
Girls 13-18 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beyea, Cosette I          13 SMSC-CA                31.11      21.80  
  2 Arechiga, Madi B          13 SMSC-CA                27.08      22.09  
  3 Vickers, Charlee F        13 SMSC-CA                   NT      26.83  
 
Girls 13-18 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rouse, Annie C            13 PUMA-CA                   NT      32.87  
  2 Brady, Leilani R          13 LTA-CA                 52.17      48.15  
  3 Hancock, Phoebe O         13 NCA-CA                 53.99      50.64  
 
Girls 13-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pearigen, Tabitha M       13 YNEZ-CA              1:16.33    1:15.28  
  2 Hetland, Grace M          14 SMSC-CA              1:25.83    1:19.21  
  3 Asistin, Mallory C        13 SMSC-CA                   NT    1:36.70  
 
Girls 13-18 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pearigen, Tabitha M       13 YNEZ-CA              1:14.35    1:14.21  
  2 Rouse, Annie C            13 PUMA-CA                   NT    1:20.41  
  3 Asistin, Mallory C        13 SMSC-CA              1:29.67    1:31.39  
  4 Beyea, Cosette I          13 SMSC-CA              1:46.18    1:39.13  
  5 Hancock, Phoebe O         13 NCA-CA               1:53.51    1:50.54  
 -- Brady, Leilani R          13 LTA-CA                    NT         DQ  
 
Girls 5-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Santa Ynez Valley Swim Club-CA  'A'                    NT    1:59.91  
     1) Amador, Adriel L 13             2) Mazza, Lily 12                 
     3) Romasanta, Isabella L 12        4) Pearigen, Tabitha M 13         
  2 Santa Maria Swim Club-CA  'A'                     2:04.90    2:03.55  
     1) Contreras, Isabelle L 13        2) Inutan, Kamy B 11              
     3) Hetland, Grace M 14             4) Jimenez, Emma G 13             
  3 Santa Maria Swim Club-CA  'B'                     2:15.27    2:18.56  
     1) Maloney, Kiley G 11             2) Redash, Natalie S 11           
     3) Asistin, Mallory C 13           4) Latham, Charleigh A 11         
  4 North County Aquatics-CA  'A'                     2:33.75    2:26.66  
     1) Cano, Celia G 12                2) Engstrom-Ritchie, Destiny R 12 
     3) Hancock, Phoebe O 13            4) Rodriguez Verduzco, Luara P 12 
  5 Santa Maria Swim Club-CA  'C'                     2:29.26    2:31.88  
     1) Arellano, Emily M 12            2) Arechiga, Madi B 13            
     3) Greeley, Troi K 12              4) Patel, Kareena M 10            
  6 Santa Maria Swim Club-CA  'D'                     2:43.16    2:42.15  
     1) Chen, Kristie F 9               2) De La Vega, Em E 10            
     3) Jebens, Nova K 9                4) Beyea, Cosette I 13            
  7 Santa Maria Swim Club-CA  'E'                     3:07.07    3:02.37  
     1) Coats, Zelli K 9                2) Nickerson, Paige P 12          
     3) LeMaire, Amaya M 10             4) Latham, Cami J 9               
 
Girls 5-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Santa Ynez Valley Swim Club-CA  'A'                    NT    2:24.04  
     1) Amador, Adriel L 13             2) Mazza, Lily 12                 
     3) Pearigen, Tabitha M 13          4) Romasanta, Isabella L 12       
  2 Santa Maria Swim Club-CA  'A'                     2:25.81    2:28.35  
     1) Inutan, Kamy B 11               2) Maloney, Kiley G 11            
     3) Hetland, Grace M 14             4) Jimenez, Emma G 13             
  3 North County Aquatics-CA  'A'                          NT    3:04.15  
     1) Engstrom-Ritchie, Destiny R 12  2) Rodriguez Verduzco, Luara P 12 
     3) Hancock, Phoebe O 13            4) Cano, Celia G 12               
  4 Santa Maria Swim Club-CA  'C'                     2:59.33    3:08.53  
     1) Arechiga, Madi B 13             2) De La Vega, Em E 10            
     3) Arellano, Emily M 12            4) Redash, Natalie S 11           
  5 Santa Maria Swim Club-CA  'D'                     3:12.41    3:16.58  
     1) Greeley, Troi K 12              2) Chen, Kristie F 9              
     3) Beyea, Cosette I 13             4) Jebens, Nova K 9               
  6 Santa Maria Swim Club-CA  'E'                     3:41.46    3:36.48  
     1) LeMaire, Amaya M 10             2) Coats, Zelli K 9               
     3) Latham, Cami J 9                4) Nickerson, Paige P 12          
 
Boys 5-8 25 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carey, Troy T              7 LTA-CA                 20.26      26.18  
  2 Sheller, Noah A            8 SMSC-CA                21.97      26.49  
  3 Samuel, Jaden T            8 SMSC-CA                38.29      30.23  
  4 Andrews, Oliver A          8 PUMA-CA                19.51      30.65  
  5 Chamblin-Hanson, Cole E    8 NCA-CA                    NT      33.21  
  6 Kaufman, Mason W           7 PUMA-CA                   NT      33.53  
  7 Shih, Finlee M             7 PUMA-CA                24.13      35.20  
 
Boys 5-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carey, Troy T              7 LTA-CA                 20.26      20.56  
  2 Andrews, Emerson C         5 PUMA-CA                   NT      33.79  
  3 Andrews, Sebastian J       5 PUMA-CA                   NT      38.71  
 
Boys 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andrews, Oliver A          8 PUMA-CA                47.09      44.72  
  2 Carey, Troy T              7 LTA-CA                 43.21      45.30  
  3 Sheller, Noah A            8 SMSC-CA                55.40      51.79  
  4 Shih, Finlee M             7 PUMA-CA                   NT      53.46  
  5 Chamblin-Hanson, Cole E    8 NCA-CA                 58.27      57.06  
  6 Samuel, Jaden T            8 SMSC-CA                   NT    1:04.62  
 
Boys 5-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andrews, Oliver A          8 PUMA-CA                24.39      23.55  
  2 Sheller, Noah A            8 SMSC-CA                26.57      26.44  
  3 Carey, Troy T              7 LTA-CA                 29.10      31.24  
  4 Andrews, Emerson C         5 PUMA-CA                   NT      39.29  
  5 Andrews, Sebastian J       5 PUMA-CA                   NT      41.82  
  6 Samuel, Jaden T            8 SMSC-CA                52.40      47.58  
 
Boys 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andrews, Oliver A          8 PUMA-CA                51.20      50.02  
  2 Chamblin-Hanson, Cole E    8 NCA-CA               1:06.03    1:01.45  
 
Boys 5-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andrews, Oliver A          8 PUMA-CA                30.85      35.35  
  2 Hayner, Zane M             7 PUMA-CA                   NT      36.24  
  3 Carey, Troy T              7 LTA-CA                 34.20      38.43  
  4 Kaufman, Mason W           7 PUMA-CA                   NT      41.60  
 
Boys 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chamblin-Hanson, Cole E    8 NCA-CA                    NT    1:10.34  
 
Boys 5-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Chamblin-Hanson, Cole E    8 NCA-CA                    NT         DQ  
 
Boys 9-10 25 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruiz, Ryder N              9 SMSC-CA                23.37      32.98  
  2 Hernandez, Eli C           9 SMSC-CA                   NT      39.32  
 
Boys 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathiesen, Isaac S         9 PUMA-CA                   NT      18.99  
  2 Coddington, Scout M        9 PUMA-CA                   NT      23.41  
  3 Castanon, Aiden N          9 UN-1-CA                   NT      33.71  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buell, Kieran              9 YNEZ-CA                42.77      40.17  
  2 Mathiesen, Isaac S         9 PUMA-CA                   NT      40.96  
  3 Azua-Hawthorne, Sebastia   9 SMSC-CA                43.24      42.05  
  4 Rodriguez Verduzco, Davi  10 NCA-CA                 39.39      42.06  
  5 Diven, Jacob               9 YNEZ-CA                   NT      43.79  
  6 Nichols, Odin L            9 SMSC-CA                40.56      45.66  
  7 Clowdus, Devin M          10 SMSC-CA                44.36      46.17  
  8 Coddington, Scout M        9 PUMA-CA                51.31      48.52  
  9 Yunes, Oliver R            9 LTA-CA                 48.89      48.61  
 10 Ruiz, Ryder N              9 SMSC-CA                56.29      50.57  
 11 Hernandez, Eli C           9 SMSC-CA                   NT      57.57  
 12 Hasch, Ben A               9 PUMA-CA                   NT      58.06  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yunes, Oliver R            9 LTA-CA               1:54.87    1:45.13  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez Verduzco, Davi  10 NCA-CA                    NT    3:30.60  
 
Boys 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Diven, Jacob               9 YNEZ-CA                   NT      25.74  
  2 Coddington, Scout M        9 PUMA-CA                   NT      28.00  
  3 Ruiz, Ryder N              9 SMSC-CA                30.49      31.71  
  4 Castanon, Aiden N          9 UN-1-CA                   NT      38.84  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez Verduzco, Davi  10 NCA-CA                 49.21      50.27  
  2 Clowdus, Devin M          10 SMSC-CA                50.00      52.06  
  3 Buell, Kieran              9 YNEZ-CA                50.31      53.76  
  4 Azua-Hawthorne, Sebastia   9 SMSC-CA                53.19      55.60  
  5 Yunes, Oliver R            9 LTA-CA                 51.25      58.83  
  6 Coddington, Scout M        9 PUMA-CA              1:04.68      59.53  
  7 Nichols, Odin L            9 SMSC-CA                52.82      59.71  
 
Boys 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez Verduzco, Davi  10 NCA-CA                    NT      30.21  
  2 Diven, Jacob               9 YNEZ-CA                   NT      32.04  
  3 Yunes, Oliver R            9 LTA-CA                    NT      35.87  
  4 Ruiz, Ryder N              9 SMSC-CA                   NT      43.47  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nichols, Odin L            9 SMSC-CA                47.09      53.42  
  2 Azua-Hawthorne, Sebastia   9 SMSC-CA              1:00.85      56.89  
  3 Buell, Kieran              9 YNEZ-CA                57.07    1:00.98  
  4 Clowdus, Devin M          10 SMSC-CA                57.38    1:01.23  
  5 Hasch, Ben A               9 PUMA-CA                   NT    1:19.92  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nichols, Odin L            9 SMSC-CA                   NT    2:03.34  
 
Boys 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Diven, Jacob               9 YNEZ-CA                   NT      23.70  
  2 Nichols, Odin L            9 SMSC-CA                25.61      25.86  
  3 Coddington, Scout M        9 PUMA-CA                   NT      28.96  
  4 Clowdus, Devin M          10 SMSC-CA                37.68      30.29  
  5 Yunes, Oliver R            9 LTA-CA                    NT      31.02  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez Verduzco, Davi  10 NCA-CA                 51.42      54.12  
  2 Buell, Kieran              9 YNEZ-CA                   NT      56.85  
  3 Azua-Hawthorne, Sebastia   9 SMSC-CA                   NT    1:06.24  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clowdus, Devin M          10 SMSC-CA              1:53.04    2:01.65  
  2 Azua-Hawthorne, Sebastia   9 SMSC-CA              2:03.44    2:02.45  
 -- Hasch, Ben A               9 PUMA-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thornton, Timothy N       11 SMSC-CA                33.62      20.41  
 
Boys 11-12 25 Yard
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watkins, Riley J          11 LTA-CA                    NT      30.93  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chen, Kristian M          11 SMSC-CA                30.92      30.77  
  2 Wallace, Edward K         12 SMSC-CA                33.46      34.62  
  3 Orozco, Anthony J         12 YNEZ-CA                   NT      36.34  
  4 Samuel, Josh *            12 SMSC-CA                49.81      36.39  
  5 Dulay, Michael J          11 LTA-CA                 46.35      40.35  
  6 Thornton, Timothy N       11 SMSC-CA                53.09      45.32  
  7 Dennett, Brandon O        11 SMSC-CA                47.73      50.00  
  8 Watkins, Riley J          11 LTA-CA                    NT      50.73  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carcarey, Jon J           12 SMSC-CA              1:06.79    1:05.35  
  2 Chen, Kristian M          11 SMSC-CA              1:08.10    1:09.05  
  3 Lopez, Isaiah M           12 SMSC-CA              1:12.69    1:12.55  
  4 Wallace, Edward K         12 SMSC-CA              1:24.50    1:18.28  
  5 Hetland, Quinn M          11 SMSC-CA              1:46.84    1:37.12  
  6 Dennett, Brandon O        11 SMSC-CA              2:22.55    1:53.49  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carcarey, Jon J           12 SMSC-CA              2:26.82    2:24.19  
  2 Chen, Kristian M          11 SMSC-CA              2:26.49    2:34.57  
  3 Lopez, Isaiah M           12 SMSC-CA              2:36.43    2:45.31  
 -- Poletti, Ross M           12 San Luis Obispo-CA        NT   X2:09.40  
 
Boys 11-12 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thornton, Timothy N       11 SMSC-CA                26.70      23.89  
  2 Watkins, Riley J          11 LTA-CA                    NT      26.56  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carcarey, Jon J           12 SMSC-CA                36.41      36.32  
  2 Wallace, Edward K         12 SMSC-CA                41.56      43.94  
  3 Orozco, Anthony J         12 YNEZ-CA                   NT      44.71  
  4 Samuel, Josh *            12 SMSC-CA                58.45      48.59  
  5 Dulay, Michael J          11 LTA-CA                 58.86      54.00  
  6 Dennett, Brandon O        11 SMSC-CA                52.39      54.22  
  7 Hetland, Quinn M          11 SMSC-CA                52.99      59.63  
 -- Poletti, Ross M           12 San Luis Obispo-CA        NT     X31.99  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Isaiah M           12 SMSC-CA              1:25.42    1:20.24  
  2 Chen, Kristian M          11 SMSC-CA              1:31.65    1:28.75  
 -- Poletti, Ross M           12 San Luis Obispo-CA        NT   X1:06.18  
 
Boys 11-12 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dulay, Michael J          11 LTA-CA                    NT      25.75  
  2 Thornton, Timothy N       11 SMSC-CA                46.03      34.47  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carcarey, Jon J           12 SMSC-CA                42.55      41.06  
  2 Lopez, Isaiah M           12 SMSC-CA                47.85      47.03  
  3 Wallace, Edward K         12 SMSC-CA                49.07      50.37  
  4 Samuel, Josh *            12 SMSC-CA                   NT      51.83  
  5 Hetland, Quinn M          11 SMSC-CA                54.85      59.19  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chen, Kristian M          11 SMSC-CA              1:31.04    1:33.77  
 
Boys 11-12 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dulay, Michael J          11 LTA-CA                    NT      26.37  
  2 Thornton, Timothy N       11 SMSC-CA                   NT      28.58  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carcarey, Jon J           12 SMSC-CA                42.23      37.49  
  2 Lopez, Isaiah M           12 SMSC-CA                42.12      40.72  
  3 Wallace, Edward K         12 SMSC-CA                46.53      44.44  
  4 Orozco, Anthony J         12 YNEZ-CA                   NT      46.65  
  5 Samuel, Josh *            12 SMSC-CA                   NT      54.29  
  6 Hetland, Quinn M          11 SMSC-CA              1:26.28    1:13.60  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hetland, Quinn M          11 SMSC-CA              1:59.68    2:07.25  
 -- Samuel, Josh *            12 SMSC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 13-18 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amaral, Austin J          14 SMSC-CA                28.53      17.53  
 
Boys 13-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hougo, Asher J            15 YNEZ-CA                28.33      28.94  
  2 Morales, Ulysses T        13 NCA-CA                 32.85      34.57  
  3 Neer, Vignesh A           13 SMSC-CA                53.98      39.54  
  4 Amaral, Austin J          14 SMSC-CA                46.30      40.30  
 -- Pecile, Max A             15 UN-2-CA                   NT     X24.93  
 
Boys 13-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hougo, Asher J            15 YNEZ-CA              1:02.33    1:02.62  
  2 Naumescu, Nicholas I      13 SMSC-CA              1:02.19    1:03.90  
  3 Morales, Ulysses T        13 NCA-CA               1:15.95    1:13.10  
  4 McCann, Kaleb K           15 SMSC-CA              1:32.87    1:19.96  
 -- Pecile, Max A             15 UN-2-CA                   NT     X55.90  
 -- Purdom, Jaeger G          15 UN-2-CA                   NT     X57.29  
 
Boys 13-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Naumescu, Nicholas I      13 SMSC-CA              2:15.03    2:18.58  
  2 Morales, Ulysses T        13 NCA-CA               2:46.70    2:48.97  
 
Boys 13-18 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amaral, Austin J          14 SMSC-CA                   NT      26.74  
 
Boys 13-18 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morales, Ulysses T        13 NCA-CA                 46.10      45.91  
  2 McCann, Kaleb K           15 SMSC-CA                47.48      46.82  
  3 Neer, Vignesh A           13 SMSC-CA              1:05.66      47.42  
 -- Pecile, Max A             15 UN-2-CA                   NT     X29.00  
 
Boys 13-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Naumescu, Nicholas I      13 SMSC-CA              1:13.66    1:15.90  
  2 Hougo, Asher J            15 YNEZ-CA              1:14.62    1:17.63  
 -- Pecile, Max A             15 UN-2-CA                   NT   X1:04.56  
 -- Purdom, Jaeger G          15 UN-2-CA                   NT   X1:16.84  
 
Boys 13-18 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amaral, Austin J          14 SMSC-CA                34.25      26.97  
 
Boys 13-18 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neer, Vignesh A           13 SMSC-CA              1:22.21      57.62  
 -- Purdom, Jaeger G          15 UN-2-CA                   NT     X36.78  
 
Boys 13-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Naumescu, Nicholas I      13 SMSC-CA              1:32.51    1:31.56  
  2 McCann, Kaleb K           15 SMSC-CA                   NT    1:32.61  
 -- Purdom, Jaeger G          15 UN-2-CA                   NT   X1:18.18  
 
Boys 13-18 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amaral, Austin J          14 SMSC-CA                   NT      29.15  
 
Boys 13-18 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morales, Ulysses T        13 NCA-CA                 38.73      37.85  
  2 McCann, Kaleb K           15 SMSC-CA                49.97      47.87  
  3 Neer, Vignesh A           13 SMSC-CA                   NT    1:01.55  
 
Boys 13-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Naumescu, Nicholas I      13 SMSC-CA              1:21.07    1:19.49  
 
Boys 13-18 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hougo, Asher J            15 YNEZ-CA              1:11.04    1:15.01  
  2 McCann, Kaleb K           15 SMSC-CA                   NT    1:40.21  
  3 Neer, Vignesh A           13 SMSC-CA                   NT    1:53.01  
 -- Pecile, Max A             15 UN-2-CA                   NT   X1:03.57  
 
Boys 5-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Santa Maria Swim Club-CA  'A'                     2:00.54    2:01.53  
     1) Carcarey, Jon J 12              2) Chen, Kristian M 11            
     3) Lopez, Isaiah M 12              4) Naumescu, Nicholas I 13        
  2 Santa Ynez Valley Swim Club-CA  'A'                    NT    2:28.97  
     1) Hougo, Asher J 15               2) Buell, Kieran 9                
     3) Orozco, Anthony J 12            4) Diven, Jacob 9                 
  3 Santa Maria Swim Club-CA  'B'                     2:32.52    2:34.61  
     1) McCann, Kaleb K 15              2) Nichols, Odin L 9              
     3) Azua-Hawthorne, Sebastian L 9   4) Wallace, Edward K 12           
  4 Santa Maria Swim Club-CA  'C'                     3:02.56    3:01.50  
     1) Clowdus, Devin M 10             2) Amaral, Austin J 14            
     3) Dennett, Brandon O 11           4) Hetland, Quinn M 11            
 
Boys 5-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Santa Maria Swim Club-CA  'A'                     2:23.95    2:25.40  
     1) Naumescu, Nicholas I 13         2) McCann, Kaleb K 15             
     3) Chen, Kristian M 11             4) Carcarey, Jon J 12             
  2 Santa Ynez Valley Swim Club-CA  'A'                    NT    3:05.38  
     1) Hougo, Asher J 15               2) Buell, Kieran 9                
     3) Orozco, Anthony J 12            4) Diven, Jacob 9                 
  3 Santa Maria Swim Club-CA  'B'                     2:52.67    3:09.74  
     1) Clowdus, Devin M 10             2) Nichols, Odin L 9              
     3) Lopez, Isaiah M 12              4) Wallace, Edward K 12           
  4 Santa Maria Swim Club-CA  'C'                     4:05.82    3:49.07  
     1) Dennett, Brandon O 11           2) Azua-Hawthorne, Sebastian L 9  
     3) Hetland, Quinn M 11             4) Amaral, Austin J 14