PVST January BRW - Meet Results

PVST January BRW
1/12/2019 - 1/13/2019
Camarillo, California United States
Updated: 1/13/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Pleasant Valley Swim Team-CA
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/13/2019 04:14 PM
                 2019 CA PVST January BRW, Sanction #: S19-022                 
                                 Camarillo, CA                                 
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Shannon, Brianna A         6 PATH-CA                   NT      22.25  
  2 Bartlett, Serenity L       5 PATH-CA                32.71      30.46  
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Brianna A         6 PATH-CA                   NT      56.69  
 
Girls 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Brianna A         6 PATH-CA                   NT    1:58.37  
      54.68 1:03.69                                                
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bartlett, Serenity L       5 PATH-CA                39.12      38.79  
 -- Shannon, Brianna A         6 PATH-CA                   NT         DQ  
 
Girls 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Brianna A         6 PATH-CA                   NT    1:05.76  
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Brianna A         6 PATH-CA                   NT      34.06  
 
Girls 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Brianna A         6 PATH-CA                   NT      36.09  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Eklove, Ava R              8 PVST-CA                15.95      16.45  
RED - Division  
  1 Brown, Riley M             8 CSSC-CA                21.17      21.16  
WHT - Division  
  1 Shakespeare, Libby J       8 CLSS-CA                   NT      21.71  
  2 Lim, Khloe M               8 PVST-CA                22.54      21.83  
  3 Nackers, Grace A           8 BUEN-CA                29.15      25.00  
  4 Green, Abbie R             8 PATH-CA                26.74      25.18  
  5 Tu, Melody A               7 CLSS-CA                22.91      26.52  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Eklove, Ava R              8 PVST-CA                33.62      33.51  
RED - Division  
  1 Melekhov, Kylie L          8 DALD-CA                42.22      40.12  
  2 Chavez, Angelica Q         8 LTA-CA                 48.03      46.82  
  3 Simon, Shalom E            8 SBSC-CA                45.58      47.03  
  4 Brown, Riley M             8 CSSC-CA                44.25      47.24  
WHT - Division  
  1 Harris, Sadie O            8 PATH-CA                   NT      42.58  
  2 Shah, Amiya K              8 WAVE-CA                51.05      46.43  
  3 Lim, Khloe M               8 PVST-CA                49.03      49.05  
  4 Cook, Naomi I              8 PATH-CA                54.83      52.97  
  5 Green, Abbie R             8 PATH-CA                54.27      54.60  
  6 Ilagan, Laila M            8 RTLR-CA                   NT      55.24  
  7 Xu, Linda                  7 PATH-CA              1:08.02      55.29  
  8 Nackers, Grace A           8 BUEN-CA                   NT      56.70  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Billotte, Julia A          8 CLSS-CA                31.41      32.63  
  2 Yuvavanich, Unna           8 CLSS-CA                36.17      34.50  
  3 Billotte, Lindsey M        8 CLSS-CA                36.74      35.93  
RED - Division  
  1 Johnston-Bouchard, Sophi   8 CSSC-CA                41.17      41.92  
WHT - Division  
  1 Drabik, Josie L            8 SBSC-CA                51.31      42.09  
  2 Lim, Khloe M               8 PVST-CA                49.03      50.46  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Abbie R             8 PATH-CA              2:03.25    1:55.47  
      54.95 1:00.52                                                
  2 Nackers, Grace A           8 BUEN-CA              2:19.56    2:00.06  
      55.22 1:04.84                                                
 -- Tu, Melody A               7 CLSS-CA                   NT         DQ  
      58.82 1:06.04                                                
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Billotte, Julia A          8 CLSS-CA              1:09.24    1:09.68  
      33.65   36.03                                                
  2 Billotte, Lindsey M        8 CLSS-CA              1:19.90    1:15.82  
      36.77   39.05                                                
WHT - Division  
  1 Johnston-Bouchard, Sophi   8 CSSC-CA              1:29.74    1:31.07  
      43.99   47.08                                                
  2 Jubb, Shea E               7 PVST-CA              1:49.28    1:36.19  
  3 Simon, Shalom E            8 SBSC-CA              1:47.00    1:45.82  
      48.15   57.67                                                
 
Girls 7-8 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yuvavanich, Unna           8 CLSS-CA                   NT    2:43.06  
      35.22   43.19   43.47   41.18                                
 
Girls 7-8 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Billotte, Julia A          8 CLSS-CA              6:34.80    6:20.29  
      34.76   38.39   39.69   39.11   39.44   39.44   39.12   37.03
      38.48   34.83                                                
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Eklove, Ava R              8 PVST-CA                19.45      18.51  
  2 Melekhov, Kylie L          8 DALD-CA                21.81      21.50  
RED - Division  
  1 Shah, Amiya K              8 WAVE-CA                25.96      25.76  
  2 Cook, Naomi I              8 PATH-CA                25.63      27.05  
  3 Chavez, Angelica Q         8 LTA-CA                 23.18      27.59  
WHT - Division  
  1 Shakespeare, Libby J       8 CLSS-CA                   NT      23.59  
  2 Harris, Sadie O            8 PATH-CA                   NT      26.13  
  3 Nackers, Grace A           8 BUEN-CA                34.03      29.85  
  4 Green, Abbie R             8 PATH-CA                34.26      32.07  
  5 Brown, Riley M             8 CSSC-CA                29.52      32.13  
  6 Lim, Khloe M               8 PVST-CA                26.85      35.33  
  7 Xu, Linda                  7 PATH-CA                30.74      35.34  
  8 Ilagan, Laila M            8 RTLR-CA                   NT      36.66  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Johnston-Bouchard, Sophi   8 CSSC-CA                49.55      50.94  
 -- Simon, Shalom E            8 SBSC-CA                55.50         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Eklove, Ava R              8 PVST-CA                42.18      39.34  
WHT - Division  
  1 Tu, Melody A               7 CLSS-CA              1:03.26      59.08  
  2 Green, Abbie R             8 PATH-CA                   NT    1:01.84  
 
Girls 7-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Billotte, Julia A          8 CLSS-CA              1:19.31    1:18.92  
      39.24   39.68                                                
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eklove, Ava R              8 PVST-CA                22.58      23.12  
WHT - Division  
  1 Nackers, Grace A           8 BUEN-CA                35.89      29.55  
  2 Brown, Riley M             8 CSSC-CA                   NT      39.87  
  3 Green, Abbie R             8 PATH-CA                   NT      45.20  
 -- Tu, Melody A               7 CLSS-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Melekhov, Kylie L          8 DALD-CA                53.44      57.97  
  2 Shah, Amiya K              8 WAVE-CA                57.50      59.07  
  3 Simon, Shalom E            8 SBSC-CA              1:01.44    1:05.23  
  4 Chavez, Angelica Q         8 LTA-CA               1:00.13    1:06.38  
WHT - Division  
  1 Eklove, Ava R              8 PVST-CA                   NT      50.81  
  2 Nackers, Grace A           8 BUEN-CA              1:20.38    1:07.00  
 -- Cook, Naomi I              8 PATH-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Billotte, Julia A          8 CLSS-CA                47.08      44.64  
  2 Billotte, Lindsey M        8 CLSS-CA                48.30      47.77  
RED - Division  
  1 Johnston-Bouchard, Sophi   8 CSSC-CA                58.13      52.04  
 -- Drabik, Josie L            8 SBSC-CA              1:01.39         DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Billotte, Lindsey M        8 CLSS-CA              1:48.54    1:42.74  
      48.61   54.13                                                
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Eklove, Ava R              8 PVST-CA                17.62      17.99  
WHT - Division  
  1 Brown, Riley M             8 CSSC-CA                27.61      28.64  
  2 Chavez, Angelica Q         8 LTA-CA                 34.21      29.78  
  3 Nackers, Grace A           8 BUEN-CA                29.93      30.30  
  4 Green, Abbie R             8 PATH-CA                   NT      33.40  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Billotte, Lindsey M        8 CLSS-CA                44.94      41.84  
WHT - Division  
  1 Johnston-Bouchard, Sophi   8 CSSC-CA              1:01.86      58.43  
 -- Simon, Shalom E            8 SBSC-CA              1:02.36         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Eklove, Ava R              8 PVST-CA                38.53      40.34  
WHT - Division  
  1 Tu, Melody A               7 CLSS-CA                   NT    1:10.25  
 -- Drabik, Josie L            8 SBSC-CA              1:01.94         DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yuvavanich, Unna           8 CLSS-CA                   NT    1:30.77  
      39.69   51.08                                                
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Melekhov, Kylie L          8 DALD-CA              1:38.97    1:43.37  
      48.16   55.21                                                
WHT - Division  
  1 Shah, Amiya K              8 WAVE-CA                   NT    1:59.50  
      59.12 1:00.38                                                
  2 Chavez, Angelica Q         8 LTA-CA               2:07.00    2:01.73  
    1:00.36 1:01.37                                                
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Johnston-Bouchard, Sophi   8 CSSC-CA              1:45.60    1:48.38  
      55.17   53.21                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Yonker, Sophie L          10 SBSC-CA                30.59      30.91  
  2 Favor, Ella P             10 RTLR-CA                31.73      31.44  
  3 Cerera, Jeanna R           9 PATH-CA                33.41      32.03  
  4 Rice, Noel M               9 IWV-CC                 32.55      32.57  
RED - Division  
  1 Yturrizaga-Paz, Alexis S   9 RTLR-CA                35.08      35.23  
WHT - Division  
  1 Hu, Rebeca X               9 BUEN-CA                37.15      36.93  
  2 Daly, Savannah E          10 UN-CA                  40.50      37.83  
  3 Linville, Meika C          9 WAVE-CA                39.38      39.40  
  4 Downs, Emily A            10 PATH-CA                41.04      39.98  
  5 Chen, Amy R               10 MACA-CA                41.66      40.33  
  6 Tu, Nini H                10 CLSS-CA                42.73      43.99  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wang, Megan S             10 PVST-CA              1:03.42    1:03.78  
      30.42   33.36                                                
  2 Favor, Ella P             10 RTLR-CA              1:10.83    1:10.74  
      33.64   37.10                                                
  3 Yonker, Sophie L          10 SBSC-CA              1:07.91    1:12.21  
      33.97   38.24                                                
  4 Tamayo, Abby R            10 PVST-CA              1:07.24    1:12.35  
      34.16   38.19                                                
  5 Rice, Noel M               9 IWV-CC               1:11.53    1:13.68  
      34.38   39.30                                                
RED - Division  
  1 Sun, Lea L                10 UN-CA                1:20.99    1:18.56  
      38.03   40.53                                                
  2 Yturrizaga-Paz, Alexis S   9 RTLR-CA              1:18.49    1:20.88  
      37.90   42.98                                                
  3 Heiney, Victoria E         9 PATH-CA              1:21.34    1:21.77  
      38.65   43.12                                                
  4 Jaramilla, Gabrielle S     9 SBSC-CA              1:20.02    1:23.12  
      39.56   43.56                                                
WHT - Division  
  1 Valle, Emie Z             10 SBSC-CA              1:38.24    1:21.06  
      38.54   42.52                                                
  2 Hewamadduma, Ama S        10 MACA-CA              1:22.89    1:22.39  
      39.70   42.69                                                
  3 Daly, Savannah E          10 UN-CA                1:39.12    1:25.82  
      42.47   43.35                                                
  4 Pegula, Elizabeth L        9 CSSC-CA              1:31.35    1:26.58  
      43.31   43.27                                                
  5 Paul, Cynthia A            9 PVST-CA              1:24.90    1:26.80  
      42.25   44.55                                                
  6 Attia, Mimi T              9 PVST-CA              1:27.30    1:28.26  
      41.70   46.56                                                
  7 Lohmann, Allison A         9 PATH-CA              1:32.09    1:29.89  
      42.23   47.66                                                
  8 Rueckert, Taylee M         9 CSSC-CA              1:30.89    1:30.09  
      42.90   47.19                                                
  9 Facenda, Hana M            9 SBSC-CA              1:28.81    1:34.44  
      45.57   48.87                                                
 10 Downs, Emily A            10 PATH-CA              1:32.29    1:35.87  
      47.27   48.60                                                
 11 Vazquez, Marlene           9 LTA-CA               1:34.75    1:38.91  
      47.82   51.09                                                
 12 Rathnayake, Methuki M      9 CSSC-CA                   NT    2:02.33  
      56.84 1:05.49                                                
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wang, Megan S             10 PVST-CA              2:14.00    2:14.65  
      29.92   33.94   35.69   35.10                                
RED - Division  
 -- Chen, Allison Y           10 PATH-CA              2:42.75         DQ  
WHT - Division  
  1 Yturrizaga-Paz, Alexis S   9 RTLR-CA                   NT    2:53.42  
      36.94   43.35   46.96   46.17                                
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Favor, Ella P             10 RTLR-CA                36.34      35.61  
  2 Tamayo, Abby R            10 PVST-CA                37.29      38.47  
  3 Hewamadduma, Ama S        10 MACA-CA                36.89      39.11  
  4 Rice, Noel M               9 IWV-CC                 38.75      40.30  
  5 Jaramilla, Gabrielle S     9 SBSC-CA                38.86      41.32  
 -- Yonker, Sophie L          10 SBSC-CA                37.15         DQ  
RED - Division  
  1 Heiney, Victoria E         9 PATH-CA                42.00      41.30  
  2 Lohmann, Allison A         9 PATH-CA                43.70      45.16  
WHT - Division  
  1 Sun, Lea L                10 UN-CA                     NT      38.89  
  2 Rueckert, Taylee M         9 CSSC-CA                49.30      44.58  
  3 Linville, Meika C          9 WAVE-CA                44.71      45.29  
  4 Paul, Cynthia A            9 PVST-CA                46.07      45.50  
  5 Attia, Mimi T              9 PVST-CA                45.07      46.96  
  6 Strull, Sienna P           9 WAVE-CA                   NT      54.98  
  7 Downs, Emily A            10 PATH-CA                51.97      55.11  
  8 Vazquez, Marlene           9 LTA-CA                 50.83      55.76  
  9 Strull, Bailey K           9 WAVE-CA                   NT      55.95  
 10 Facenda, Hana M            9 SBSC-CA                49.36      57.09  
 -- Rathnayake, Methuki M      9 CSSC-CA              1:06.79         DQ  
 -- Valle, Emie Z             10 SBSC-CA                48.30         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Favor, Ella P             10 RTLR-CA              1:18.25    1:16.16  
      37.55   38.61                                                
  2 Yturrizaga-Paz, Alexis S   9 RTLR-CA              1:27.36    1:28.55  
      43.23   45.32                                                
 -- Rice, Noel M               9 IWV-CC               1:22.03         DQ  
      41.45   45.56                                                
RED - Division  
  1 Hu, Rebeca X               9 BUEN-CA              1:36.31    1:34.88  
      45.10   49.78                                                
WHT - Division  
  1 Pegula, Elizabeth L        9 CSSC-CA              1:38.92    1:31.42  
      32.22   59.20                                                
  2 Daly, Savannah E          10 UN-CA                1:41.32    1:33.50  
  3 Tu, Nini H                10 CLSS-CA              1:45.89    1:38.98  
      47.80   51.18                                                
  4 Chen, Amy R               10 MACA-CA                   NT    1:57.66  
      57.21 1:00.45                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wang, Megan S             10 PVST-CA                39.56      40.31  
  2 Yonker, Sophie L          10 SBSC-CA                40.93      40.33  
  3 Cerera, Jeanna R           9 PATH-CA                40.92      41.57  
  4 Rice, Noel M               9 IWV-CC                 43.95      43.97  
RED - Division  
  1 Favor, Ella P             10 RTLR-CA                45.90      45.50  
  2 Chen, Amy R               10 MACA-CA                49.18      46.54  
WHT - Division  
  1 Pegula, Elizabeth L        9 CSSC-CA                50.29      49.47  
  2 Linville, Meika C          9 WAVE-CA                53.55      51.70  
  3 Downs, Emily A            10 PATH-CA                59.65      56.09  
 -- Tu, Nini H                10 CLSS-CA                   NT         DQ  
 -- Hu, Rebeca X               9 BUEN-CA                51.25         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wang, Megan S             10 PVST-CA              1:25.66    1:27.66  
      42.36   45.30                                                
  2 Tamayo, Abby R            10 PVST-CA              1:27.07    1:31.39  
      44.18   47.21                                                
  3 Yonker, Sophie L          10 SBSC-CA              1:29.69    1:31.95  
      44.05   47.90                                                
  4 Jaramilla, Gabrielle S     9 SBSC-CA              1:30.57    1:36.94  
      46.39   50.55                                                
  5 Rice, Noel M               9 IWV-CC               1:35.04    1:38.39  
      47.66   50.73                                                
  6 Paul, Cynthia A            9 PVST-CA              1:37.51    1:39.81  
      48.88   50.93                                                
  7 Yturrizaga-Paz, Alexis S   9 RTLR-CA              1:36.15    1:41.76  
      49.33   52.43                                                
  8 Valle, Emie Z             10 SBSC-CA              1:38.45    1:41.77  
      50.48   51.29                                                
RED - Division  
  1 Cerera, Jeanna R           9 PATH-CA              1:40.68    1:30.91  
      43.70   47.21                                                
  2 Hewamadduma, Ama S        10 MACA-CA              1:42.46    1:46.55  
      51.49   55.06                                                
 -- Sun, Lea L                10 UN-CA                1:42.32         DQ  
      47.50   52.43                                                
WHT - Division  
  1 Tararache, Alina T         9 CLSS-CA                   NT    1:46.27  
      50.01   56.26                                                
  2 Pegula, Elizabeth L        9 CSSC-CA              1:52.19    1:51.60  
      54.15   57.45                                                
  3 Linville, Meika C          9 WAVE-CA                   NT    1:53.27  
      55.93   57.34                                                
  4 Lohmann, Allison A         9 PATH-CA              1:59.94    2:01.58  
      56.94 1:04.64                                                
  5 Downs, Emily A            10 PATH-CA              2:01.96    2:04.14  
      59.02 1:05.12                                                
  6 Rueckert, Taylee M         9 CSSC-CA                   NT    2:10.67  
    1:00.73 1:09.94                                                
 -- Vazquez, Marlene           9 LTA-CA                    NT         DQ  
    1:07.31 1:13.12                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wang, Megan S             10 PVST-CA                31.71      31.39  
  2 Favor, Ella P             10 RTLR-CA                36.66      37.14  
  3 Tamayo, Abby R            10 PVST-CA                36.27      37.59  
  4 Sun, Lea L                10 UN-CA                  38.19      38.86  
  5 Jaramilla, Gabrielle S     9 SBSC-CA                38.11      39.96  
RED - Division  
  1 Yturrizaga-Paz, Alexis S   9 RTLR-CA                38.87      41.66  
WHT - Division  
  1 Rice, Noel M               9 IWV-CC                 41.99      43.84  
  2 Hewamadduma, Ama S        10 MACA-CA                59.98      45.81  
  3 Daly, Savannah E          10 UN-CA                  47.74      48.35  
  4 Linville, Meika C          9 WAVE-CA                47.36      48.93  
  5 Paul, Cynthia A            9 PVST-CA                47.26      50.05  
  6 Downs, Emily A            10 PATH-CA                   NT      51.79  
  7 Rueckert, Taylee M         9 CSSC-CA                49.37      53.10  
  8 Attia, Mimi T              9 PVST-CA                51.07      54.73  
  9 Strull, Sienna P           9 WAVE-CA                   NT      56.28  
 10 Facenda, Hana M            9 SBSC-CA              1:02.72    1:00.63  
 11 Vazquez, Marlene           9 LTA-CA                 57.37    1:06.48  
 -- Strull, Bailey K           9 WAVE-CA                   NT         DQ  
 -- Rathnayake, Methuki M      9 CSSC-CA                   NT         DQ  
 -- Valle, Emie Z             10 SBSC-CA                44.42         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hu, Rebeca X               9 BUEN-CA              1:36.20    1:36.88  
      43.45   53.43                                                
WHT - Division  
  1 Chen, Allison Y           10 PATH-CA                   NT    1:38.63  
      42.83   55.80                                                
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wang, Megan S             10 PVST-CA              1:10.66    1:11.56  
      31.91   39.65                                                
  2 Yonker, Sophie L          10 SBSC-CA              1:19.59    1:21.29  
      37.72   43.57                                                
  3 Favor, Ella P             10 RTLR-CA              1:20.02    1:22.08  
      37.03   45.05                                                
  4 Yturrizaga-Paz, Alexis S   9 RTLR-CA              1:26.45    1:25.92  
      39.44   46.48                                                
  5 Cerera, Jeanna R           9 PATH-CA              1:24.19    1:28.20  
      44.04   44.16                                                
  6 Rice, Noel M               9 IWV-CC               1:26.15    1:29.33  
      43.85   45.48                                                
RED - Division  
  1 Hu, Rebeca X               9 BUEN-CA              1:31.22    1:31.23  
      41.89   49.34                                                
WHT - Division  
  1 Pegula, Elizabeth L        9 CSSC-CA              1:35.89    1:34.50  
      47.09   47.41                                                
  2 Linville, Meika C          9 WAVE-CA                   NT    1:39.19  
      49.83   49.36                                                
  3 Daly, Savannah E          10 UN-CA                1:37.55    1:42.24  
      47.55   54.69                                                
  4 Chen, Amy R               10 MACA-CA              1:48.58    1:48.46  
      56.09   52.37                                                
  5 Downs, Emily A            10 PATH-CA              1:49.47    1:48.82  
      54.64   54.18                                                
 -- Tu, Nini H                10 CLSS-CA                   NT         DQ  
      51.55 1:05.60                                                
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Jaramilla, Gabrielle S     9 SBSC-CA              3:09.30    3:09.11  
      43.81   47.02   53.75   44.53                                
  2 Heiney, Victoria E         9 PATH-CA              3:17.26    3:23.60  
      49.81   48.00 1:03.15   42.64                                
WHT - Division  
  1 Yturrizaga-Paz, Alexis S   9 RTLR-CA                   NT    3:08.16  
      42.26   49.83   53.04   43.03                                
  2 Pegula, Elizabeth L        9 CSSC-CA              3:26.07    3:23.04  
      50.52   48.21 1:00.80   43.51                                
 -- Vazquez, Marlene           9 LTA-CA                    NT         DQ  
    1:06.61 1:05.65 1:14.99   52.22                                
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Budnik, Isabella          11 SBSC-CA                28.63      27.71  
  2 Murray, Natalie G         12 SBSC-CA                28.55      27.92  
  3 Paragas, Viktoria F       11 PATH-CA                28.76      28.83  
  4 Baldwin, Taylor L         12 BUEN-CA                28.76      29.25  
  5 Flowers, Alyssa M         12 RTLR-CA                29.41      29.57  
  6 Grunberger, Abbygale      12 CLSS-CA                30.15      29.65  
  7 Clerico, Isabella G       11 CLSS-CA                30.30      29.72  
  8 Woo-Bloxberg, Charlie G   11 BUEN-CA                30.28      30.09  
  9 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA                30.07      30.10  
 10 Ainsworth, Clara M        12 LTA-CA                 30.67      30.45  
RED - Division  
  1 Cheevers, Chloe A         11 CLSS-CA                31.03      30.35  
  2 Core, Maddi M             11 LTA-CA                 31.62      30.55  
  3 Cheng, Nikki              11 CLSS-CA                32.40      30.59  
  4 Conway, Clementine L      12 SBSC-CA                31.09      31.04  
  5 Owston, Isabelle A        11 PATH-CA                31.98      31.05  
  6 Hall, Sophia G            11 SBSC-CA                31.58      32.29  
  7 Friedman, Olivia S        11 WAVE-CA                32.65      32.31  
  8 Requena-Broderick, Natal  11 WAVE-CA                32.64      32.38  
  9 Marsing, Rebecca C        12 BUEN-CA                31.62      32.80  
 10 Nelson, Molly J           12 SBSC-CA                31.98      32.96  
 11 Urteaga, Emma V           12 CSSC-CA                32.52      33.09  
 12 Chen, Cory R              12 PATH-CA                33.41      35.95  
WHT - Division  
  1 Pegula, Izabella A        11 CSSC-CA                33.71      32.86  
  2 Nasrollahy, Sarah J       11 WAVE-CA                34.78      33.41  
  3 Core, Eliana R            11 LTA-CA                 35.34      33.47  
  4 Gray, Brynn A             11 BUEN-CA                33.69      33.54  
  5 Hill, Maya L              12 LTA-CA                 34.33      33.86  
  6 Nemetz, Lilli             12 CARP-CA                37.66      34.59  
  7 Corman, Madison F         11 MACA-CA                38.35      34.95  
  8 Paris, Triana L           12 MACA-CA                34.85      35.15  
  9 Samples, Rihanna R        11 BUEN-CA                35.32      35.71  
 10 Gonzalez, Emily M         11 BUEN-CA                39.33      36.84  
 11 Saifi, Leyla              11 PATH-CA                39.20      38.13  
 12 Malec, Maggie A           11 BUEN-CA                40.31      38.31  
 13 Corman, Olivia R          11 MACA-CA                37.69      38.63  
 14 Gonzalez, Abigail A       11 BUEN-CA                40.90      39.04  
 15 Koff, Maddie R            11 LTA-CA                 41.41      39.10  
 16 Flores, Emma S            11 BUEN-CA                   NT      40.68  
 17 Hamilton-Kreiter., Maddi  12 BUEN-CA                42.23      43.30  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Murray, Natalie G         12 SBSC-CA                59.88    1:00.95  
      29.50   31.45                                                
  2 Tsai, Emmie S             12 CLSS-CA              1:02.44    1:01.53  
      29.55   31.98                                                
  3 Campo, Maya D             12 DALD-CA              1:01.74    1:01.97  
      30.01   31.96                                                
  4 Flowers, Alyssa M         12 RTLR-CA              1:03.70    1:02.12  
      30.41   31.71                                                
  5 Steelman, Taylor A        12 SBSC-CA              1:02.46    1:03.55  
      30.56   32.99                                                
  6 Shabestari, Ava M         12 SBSC-CA              1:03.33    1:03.99  
      31.51   32.48                                                
  7 Lam, Analee               12 PVST-CA              1:06.05    1:04.07  
      31.68   32.39                                                
  8 Hohler, Krista A          12 CLSS-CA              1:03.67    1:04.17  
      30.61   33.56                                                
  9 Clerico, Isabella G       11 CLSS-CA              1:05.12    1:04.96  
      32.24   32.72                                                
 10 Woo-Bloxberg, Charlie G   11 BUEN-CA              1:04.56    1:04.98  
      31.18   33.80                                                
 11 Baldwin, Taylor L         12 BUEN-CA              1:05.03    1:05.80  
      32.08   33.72                                                
 12 Findlay, Brooke C         12 SBSC-CA              1:05.03    1:06.14  
      31.90   34.24                                                
RED - Division  
  1 Grunberger, Abbygale      12 CLSS-CA              1:07.14    1:04.73  
      31.19   33.54                                                
  2 DeSilva, Tegan I          11 UN-CA                1:08.20    1:06.38  
      31.88   34.50                                                
  3 Cheevers, Chloe A         11 CLSS-CA              1:06.72    1:06.40  
      32.04   34.36                                                
  4 Ainsworth, Clara M        12 LTA-CA               1:07.95    1:07.30  
      32.53   34.77                                                
  5 Maamoun, Maryam A         11 CLSS-CA              1:11.09    1:09.94  
      33.03   36.91                                                
  6 Conway, Clementine L      12 SBSC-CA              1:08.47    1:10.54  
  7 Brecunier, Sonnie K       11 CLSS-CA              1:06.86    1:10.94  
      34.36   36.58                                                
  8 Marsing, Rebecca C        12 BUEN-CA              1:09.72    1:11.01  
      33.82   37.19                                                
  9 Medina, Maika D           12 PATH-CA              1:10.57    1:11.04  
      33.12   37.92                                                
 10 Friedman, Olivia S        11 WAVE-CA              1:11.36    1:11.79  
      34.15   37.64                                                
 11 Hall, Sophia G            11 SBSC-CA              1:09.38    1:12.00  
      33.95   38.05                                                
 12 Pegula, Izabella A        11 CSSC-CA              1:10.44    1:12.73  
      35.06   37.67                                                
 13 Nasrollahy, Sarah J       11 WAVE-CA              1:11.81    1:13.02  
      35.28   37.74                                                
WHT - Division  
  1 Attia, Kenzy T            12 PVST-CA              1:13.78    1:11.49  
  2 Olivares, Melia T         12 PVST-CA              1:13.48    1:12.77  
      34.98   37.79                                                
  3 Nelson, Molly J           12 SBSC-CA              1:13.18    1:14.29  
      35.66   38.63                                                
  4 Paik, Plara               11 CLSS-CA                   NT    1:14.91  
  5 Hill, Maya L              12 LTA-CA               1:20.41    1:15.49  
      36.18   39.31                                                
  6 Lee, Danielle E           11 UN-CA                     NT    1:17.18  
      35.58   41.60                                                
  7 Maceachern, Olivia M      12 LTA-CA               1:16.04    1:17.52  
      37.31   40.21                                                
  8 Farrell, Olivia R         12 PVST-CA              1:28.44    1:18.33  
      37.81   40.52                                                
  9 Krumian, Lori C           11 CLSS-CA              1:24.88    1:18.41  
      36.64   41.77                                                
 10 Hill, Mandy S             12 WAVE-CA                   NT    1:19.28  
      38.16   41.12                                                
 11 Goldstein, Delilah S      12 BUEN-CA              1:21.82    1:19.91  
      35.40   44.51                                                
 12 Blumenfield, Nia G        12 WAVE-CA              1:16.62    1:20.22  
      37.01   43.21                                                
 13 Corman, Madison F         11 MACA-CA              1:29.07    1:20.41  
      37.03   43.38                                                
 14 Paris, Triana L           12 MACA-CA              1:25.72    1:21.72  
      37.79   43.93                                                
 15 Dall, Macy R              11 BUEN-CA              1:18.94    1:22.62  
      39.57   43.05                                                
 16 Prieto, Nadya             11 PVST-CA              1:35.16    1:24.75  
      39.16   45.59                                                
 17 Saifi, Leyla              11 PATH-CA              1:27.77    1:25.02  
      40.48   44.54                                                
 18 Sallade, Lark L           11 MACA-CA              1:26.91    1:27.02  
      41.72   45.30                                                
 19 Blackburn, Mia O          12 LTA-CA               1:27.21    1:28.05  
      42.43   45.62                                                
 20 Chilson, Lily P           12 CSSC-CA                   NT    1:29.43  
      43.45   45.98                                                
 21 Corman, Olivia R          11 MACA-CA              1:30.29    1:29.44  
      42.24   47.20                                                
 22 Dunphy, Liliana M         12 BUEN-CA              1:30.36    1:29.64  
      42.76   46.88                                                
 23 Jeong, Zooey K            11 WAVE-CA              1:25.05    1:29.84  
      41.75   48.09                                                
 24 Shepard, Lily M           11 PATH-CA              1:46.63    1:36.08  
      45.27   50.81                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Tallman, Sierra K         12 SBSC-CA              2:05.28    2:06.12  
      30.25   32.52   31.83   31.52                                
  2 Budnik, Isabella          11 SBSC-CA              2:06.60    2:08.72  
      30.29   32.74   33.12   32.57                                
  3 Murray, Natalie G         12 SBSC-CA              2:07.05    2:09.17  
      30.86   33.01   33.02   32.28                                
  4 Flowers, Alyssa M         12 RTLR-CA              2:13.29    2:11.80  
      31.34   33.72   33.63   33.11                                
  5 Campo, Maya D             12 DALD-CA              2:16.63    2:13.53  
      30.17   33.78   34.47   35.11                                
  6 Steelman, Taylor A        12 SBSC-CA              2:16.98    2:14.21  
      30.30   33.61   35.32   34.98                                
  7 Lam, Analee               12 PVST-CA              2:19.83    2:16.48  
      31.54   35.29   34.87   34.78                                
  8 Woo-Bloxberg, Charlie G   11 BUEN-CA              2:17.85    2:17.20  
      31.99   34.58   35.94   34.69                                
  9 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA              2:16.61    2:18.21  
      31.29   35.26   36.45   35.21                                
 10 Grunberger, Abbygale      12 CLSS-CA              2:21.92    2:19.49  
      31.91   35.71   36.78   35.09                                
 11 Findlay, Brooke C         12 SBSC-CA              2:17.21    2:21.38  
      31.90   35.90   37.20   36.38                                
 12 Shabestari, Ava M         12 SBSC-CA              2:17.57    2:21.56  
      32.17   35.64   37.64   36.11                                
RED - Division  
  1 Clerico, Isabella G       11 CLSS-CA              2:29.71    2:22.70  
      34.05   37.14   37.16   34.35                                
  2 Paragas, Viktoria F       11 PATH-CA              2:30.32    2:24.97  
      32.04   38.21   37.93   36.79                                
  3 Ainsworth, Clara M        12 LTA-CA               2:30.04    2:30.11  
      33.80   38.71   39.46   38.14                                
  4 Hall, Sophia G            11 SBSC-CA              2:29.48    2:30.33  
      34.54   39.63   39.31   36.85                                
  5 Urteaga, Emma V           12 CSSC-CA              2:33.75    2:32.00  
      35.02   38.81   39.52   38.65                                
  6 Pegula, Izabella A        11 CSSC-CA              2:28.55    2:34.15  
      35.41   39.30   40.44   39.00                                
WHT - Division  
  1 Oh, Rylie J               11 RTLR-CA              2:47.46    2:21.78  
      32.09   35.24   38.10   36.35                                
  2 Core, Maddi M             11 LTA-CA               3:33.13    2:34.67  
      33.66   40.08   41.78   39.15                                
  3 Friedman, Olivia S        11 WAVE-CA              2:39.75    2:35.81  
      34.60   40.02   41.94   39.25                                
  4 Nasrollahy, Sarah J       11 WAVE-CA                   NT    2:38.75  
      34.34   40.04   42.66   41.71                                
  5 Gray, Brynn A             11 BUEN-CA              3:05.87    2:42.15  
      36.46   41.55   43.14   41.00                                
  6 Requena-Broderick, Natal  11 WAVE-CA              2:47.81    2:44.59  
      35.99   40.98   44.58   43.04                                
  7 Core, Eliana R            11 LTA-CA               3:07.52    2:46.45  
      37.23   44.26   44.71   40.25                                
  8 Chen, Ashley M            12 PATH-CA              2:51.41    2:58.08  
      39.01   45.53   47.56   45.98                                
  9 Chen, Cory R              12 PATH-CA              2:53.37    3:02.94  
      40.34   45.95   48.76   47.89                                
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Budnik, Isabella          11 SBSC-CA              5:42.01    5:39.90  
      31.44   34.78   34.54   34.53   34.38   35.00   34.43   34.96
      33.30   32.54                                                
  2 Flowers, Alyssa M         12 RTLR-CA              5:52.18    5:40.64  
      31.90   34.69   34.66   34.62   34.06   34.76   34.79   34.66
      33.84   32.66                                                
  3 Steelman, Taylor A        12 SBSC-CA              5:54.77    6:02.26  
      32.06   34.91   36.21   37.02   37.17   37.26   37.43   37.18
      37.12   35.90                                                
  4 Grunberger, Abbygale      12 CLSS-CA              6:13.45    6:07.32  
      31.98   36.12   36.49   37.20   37.85   37.44   37.89   38.03
      37.87   36.45                                                
RED - Division  
  1 Paragas, Viktoria F       11 PATH-CA              6:43.13    6:43.21  
      33.25   40.01   41.65   42.20   42.40   42.16   40.97   42.04
      41.41   37.12                                                
  2 Ainsworth, Clara M        12 LTA-CA               6:48.76    6:45.60  
      34.45   39.64   41.78   41.39   41.83   41.91   42.34   41.80
      41.08   39.38                                                
WHT - Division  
  1 Campo, Maya D             12 DALD-CA                   NT    6:09.94  
      31.53   34.81   38.09   37.88   38.24   38.17   38.03   38.49
      38.10   36.60                                                
  2 Oh, Rylie J               11 RTLR-CA                   NT    6:13.70  
      32.39   36.84   37.82   38.55   39.64   37.63   39.51   38.14
      37.44   35.74                                                
  3 Friedman, Olivia S        11 WAVE-CA                   NT    6:55.71  
      37.79   42.14   43.30   43.45   42.82   42.19   42.94   42.38
      40.89   37.81                                                
  4 Bezanilla, Jaquelyn L     11 PATH-CA              7:02.78    6:59.68  
      36.93   41.89   43.78   42.37   43.80   43.55   43.00   42.28
      41.75   40.33                                                
  5 Medina, Maika D           12 PATH-CA                   NT    7:09.01  
      34.56   41.11   43.56   44.50   44.30   44.69   44.81   44.81
      44.16   42.51                                                
  6 Paik, Plara               11 CLSS-CA                   NT    7:29.31  
      37.71 1:26.42                                                
              45.40                                                
  7 Maceachern, Olivia M      12 LTA-CA                    NT    7:29.34  
      40.70   43.57   45.69   46.16   46.40   46.03   46.51   46.95
      45.68   41.65                                                
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Murray, Natalie G         12 SBSC-CA                33.82      33.32  
  2 Tallman, Sierra K         12 SBSC-CA                35.30      33.95  
  3 Paragas, Viktoria F       11 PATH-CA                33.94      34.23  
  4 Shabestari, Ava M         12 SBSC-CA                34.17      35.59  
  5 Woo-Bloxberg, Charlie G   11 BUEN-CA                35.42      35.99  
  6 Ainsworth, Clara M        12 LTA-CA                 35.81      36.47  
  7 Marsing, Rebecca C        12 BUEN-CA                35.74      37.38  
  8 Nelson, Molly J           12 SBSC-CA                36.09      38.35  
 -- Clerico, Isabella G       11 CLSS-CA                34.79         DQ  
RED - Division  
  1 Cheevers, Chloe A         11 CLSS-CA                37.35      35.81  
  2 Baldwin, Taylor L         12 BUEN-CA                36.25      37.17  
  3 Flowers, Alyssa M         12 RTLR-CA                38.41      37.29  
  4 Pegula, Izabella A        11 CSSC-CA                36.50      38.76  
  5 Hall, Sophia G            11 SBSC-CA                39.19      39.07  
  6 Maamoun, Maryam A         11 CLSS-CA                38.26      39.15  
  7 Friedman, Olivia S        11 WAVE-CA                38.55      39.40  
  8 Conway, Clementine L      12 SBSC-CA                39.02      39.66  
  9 Blumenfield, Nia G        12 WAVE-CA                38.40      40.39  
WHT - Division  
  1 Attia, Kenzy T            12 PVST-CA                41.12      38.36  
  2 Paris, Triana L           12 MACA-CA                   NT      39.28  
  3 Paik, Plara               11 CLSS-CA                   NT      40.14  
  4 Farrell, Olivia R         12 PVST-CA                42.66      40.78  
  5 Nasrollahy, Sarah J       11 WAVE-CA                43.02      40.91  
  6 Lee, Danielle E           11 UN-CA                     NT      41.07  
  7 Dall, Macy R              11 BUEN-CA                41.49      41.22  
  7 Williams, Paige P         11 CSSC-CA                40.95      41.22  
  9 Hill, Maya L              12 LTA-CA                 42.53      41.44  
 10 Brecunier, Sonnie K       11 CLSS-CA                40.32      41.84  
 11 Sallade, Lark L           11 MACA-CA                41.43      42.81  
 12 Nemetz, Lilli             12 CARP-CA                46.40      43.07  
 13 Corman, Olivia R          11 MACA-CA                44.54      44.27  
 14 Maceachern, Olivia M      12 LTA-CA                 43.86      45.30  
 15 Prieto, Nadya             11 PVST-CA                45.29      45.85  
 16 Hill, Mandy S             12 WAVE-CA                53.86      46.85  
 17 Jeong, Zooey K            11 WAVE-CA                49.37      49.09  
 18 Shepard, Lily M           11 PATH-CA                53.60      49.63  
 19 Blackburn, Mia O          12 LTA-CA                 52.77      53.77  
 -- Dunphy, Liliana M         12 BUEN-CA                45.35         DQ  
 -- Corman, Madison F         11 MACA-CA                43.47         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Tallman, Sierra K         12 SBSC-CA              1:10.25    1:09.10  
      33.99   35.11                                                
  2 Campo, Maya D             12 DALD-CA              1:14.41    1:12.36  
      35.74   36.62                                                
  3 Paragas, Viktoria F       11 PATH-CA              1:11.14    1:14.33  
      35.67   38.66                                                
  4 Findlay, Brooke C         12 SBSC-CA              1:13.94    1:14.86  
      36.18   38.68                                                
  5 Shabestari, Ava M         12 SBSC-CA              1:15.27    1:15.20  
      37.05   38.15                                                
RED - Division  
  1 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA              1:19.82    1:17.50  
      37.28   40.22                                                
  2 Marsing, Rebecca C        12 BUEN-CA              1:19.12    1:17.85  
      37.13   40.72                                                
  3 Conway, Clementine L      12 SBSC-CA              1:22.56    1:20.38  
WHT - Division  
  1 Lam, Analee               12 PVST-CA              1:25.94    1:17.39  
      38.36   39.03                                                
  2 Oh, Rylie J               11 RTLR-CA              1:29.46    1:20.17  
      38.98   41.19                                                
  3 Core, Maddi M             11 LTA-CA               1:28.00    1:23.34  
      40.11   43.23                                                
  4 Friedman, Olivia S        11 WAVE-CA              1:25.90    1:24.39  
      40.33   44.06                                                
  5 Nelson, Molly J           12 SBSC-CA                   NT    1:24.46  
      41.71   42.75                                                
  6 Urteaga, Emma V           12 CSSC-CA              1:26.20    1:25.10  
      41.96   43.14                                                
  7 Paris, Triana L           12 MACA-CA                   NT    1:27.35  
      42.93   44.42                                                
  8 Chen, Ashley M            12 PATH-CA              1:27.35    1:29.94  
  9 Williams, Paige P         11 CSSC-CA              1:44.73    1:30.87  
      44.49   46.38                                                
 10 Corman, Madison F         11 MACA-CA              1:33.69    1:31.21  
      44.45   46.76                                                
 11 Nasrollahy, Sarah J       11 WAVE-CA              1:29.64    1:33.05  
      44.70   48.35                                                
 12 Core, Eliana R            11 LTA-CA               1:33.64    1:34.16  
      47.19   46.97                                                
 13 Chen, Cory R              12 PATH-CA              1:42.97    1:40.64  
      56.39   44.25                                                
 -- Corman, Olivia R          11 MACA-CA              1:39.29         DQ  
      47.56   51.12                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hohler, Krista A          12 CLSS-CA                   NT    2:36.23  
      36.57   39.48   40.88   39.30                                
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Steelman, Taylor A        12 SBSC-CA                38.35      37.19  
  2 Cheevers, Chloe A         11 CLSS-CA                37.52      37.87  
  3 Shabestari, Ava M         12 SBSC-CA                38.13      38.91  
  4 Woo-Bloxberg, Charlie G   11 BUEN-CA                38.93      39.31  
  5 Core, Maddi M             11 LTA-CA                 40.55      39.65  
RED - Division  
  1 Cheng, Nikki              11 CLSS-CA                44.23      39.20  
  2 Owston, Isabelle A        11 PATH-CA                41.96      40.16  
  3 Conway, Clementine L      12 SBSC-CA                40.99      40.27  
  4 Baldwin, Taylor L         12 BUEN-CA                41.15      40.59  
  5 Hall, Sophia G            11 SBSC-CA                41.36      40.66  
  6 Grunberger, Abbygale      12 CLSS-CA                41.96      42.30  
  7 Gray, Brynn A             11 BUEN-CA                40.84      42.50  
  8 Clerico, Isabella G       11 CLSS-CA                43.32      42.77  
  9 Flowers, Alyssa M         12 RTLR-CA                42.49      42.79  
WHT - Division  
  1 Core, Eliana R            11 LTA-CA                 46.55      43.99  
  2 Paris, Triana L           12 MACA-CA                   NT      44.01  
  3 Friedman, Olivia S        11 WAVE-CA                44.78      44.40  
  4 Hill, Maya L              12 LTA-CA                 44.70      44.64  
  5 Requena-Broderick, Natal  11 WAVE-CA                44.74      45.18  
  6 Urteaga, Emma V           12 CSSC-CA                44.74      45.24  
  7 Nemetz, Lilli             12 CARP-CA                48.69      45.67  
  8 Williams, Paige P         11 CSSC-CA                45.78      45.95  
  9 Pegula, Izabella A        11 CSSC-CA                47.42      46.60  
 10 Nelson, Molly J           12 SBSC-CA                44.63      46.62  
 11 Corman, Madison F         11 MACA-CA                50.44      46.74  
 12 Chen, Cory R              12 PATH-CA                45.83      46.97  
 13 Gonzalez, Abigail A       11 BUEN-CA                49.12      47.92  
 14 Saifi, Leyla              11 PATH-CA                46.57      48.12  
 15 Corman, Olivia R          11 MACA-CA                48.51      48.32  
 16 Nasrollahy, Sarah J       11 WAVE-CA                45.03      49.10  
 17 Jauregui, Danica C        12 BUEN-CA                50.72      50.89  
 18 Malec, Maggie A           11 BUEN-CA                52.30      51.10  
 19 Gonzalez, Emily M         11 BUEN-CA                55.02      51.99  
 20 Hamilton-Kreiter., Maddi  12 BUEN-CA                54.31      56.10  
 21 Koff, Maddie R            11 LTA-CA               1:15.04    1:09.08  
 -- Samples, Rihanna R        11 BUEN-CA                50.35         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Tsai, Emmie S             12 CLSS-CA              1:13.43    1:14.82  
      35.62   39.20                                                
  2 Tallman, Sierra K         12 SBSC-CA              1:16.17    1:17.00  
      36.41   40.59                                                
  3 Steelman, Taylor A        12 SBSC-CA              1:18.97    1:21.43  
      38.85   42.58                                                
  4 Budnik, Isabella          11 SBSC-CA              1:22.65    1:23.10  
      40.01   43.09                                                
  5 Lam, Analee               12 PVST-CA              1:22.42    1:23.16  
      39.91   43.25                                                
  6 Cheevers, Chloe A         11 CLSS-CA              1:24.23    1:24.43  
      39.86   44.57                                                
  7 Hall, Sophia G            11 SBSC-CA              1:28.64    1:25.78  
      40.98   44.80                                                
  8 Medina, Maika D           12 PATH-CA              1:25.83    1:26.41  
      40.62   45.79                                                
  9 Woo-Bloxberg, Charlie G   11 BUEN-CA              1:24.61    1:26.66  
      40.62   46.04                                                
 10 Findlay, Brooke C         12 SBSC-CA              1:28.58    1:29.12  
      42.30   46.82                                                
 11 Conway, Clementine L      12 SBSC-CA              1:27.99    1:31.29  
      44.18   47.11                                                
RED - Division  
  1 Campo, Maya D             12 DALD-CA              1:35.95    1:27.69  
      42.17   45.52                                                
  2 Clerico, Isabella G       11 CLSS-CA              1:36.61    1:29.89  
      43.27   46.62                                                
  3 DeSilva, Tegan I          11 UN-CA                1:33.10    1:33.36  
      43.15   50.21                                                
  4 Williams, Paige P         11 CSSC-CA              1:36.54    1:38.94  
      49.21   49.73                                                
WHT - Division  
  1 Tararache, Kasey A        12 CLSS-CA                   NT    1:30.24  
      42.74   47.50                                                
  2 Krumian, Lori C           11 CLSS-CA              1:38.19    1:34.97  
      46.14   48.83                                                
  3 Lee, Danielle E           11 UN-CA                     NT    1:37.31  
      46.39   50.92                                                
  4 Paris, Triana L           12 MACA-CA                   NT    1:39.38  
      47.41   51.97                                                
  5 Friedman, Olivia S        11 WAVE-CA              1:42.83    1:39.71  
      48.10   51.61                                                
  6 Sallade, Lark L           11 MACA-CA              1:41.01    1:40.84  
      47.12   53.72                                                
  7 Blackburn, Mia O          12 LTA-CA               1:42.50    1:40.98  
      49.30   51.68                                                
  8 Jeong, Zooey K            11 WAVE-CA              1:40.07    1:41.57  
      48.43   53.14                                                
  9 Hill, Maya L              12 LTA-CA               1:42.78    1:42.19  
      49.12   53.07                                                
 10 Hill, Mandy S             12 WAVE-CA                   NT    1:43.64  
      48.48   55.16                                                
 11 Paik, Plara               11 CLSS-CA                   NT    1:44.18  
      49.40   54.78                                                
 12 Nelson, Molly J           12 SBSC-CA              1:38.87    1:44.67  
      49.49   55.18                                                
 13 Maceachern, Olivia M      12 LTA-CA               1:43.04    1:45.69  
      51.14   54.55                                                
 14 Nasrollahy, Sarah J       11 WAVE-CA              1:42.97    1:47.04  
      50.20   56.84                                                
 15 Saifi, Leyla              11 PATH-CA              1:46.33    1:47.90  
      52.41   55.49                                                
 16 Corman, Madison F         11 MACA-CA              1:48.93    1:49.67  
      51.92   57.75                                                
 17 Attia, Kenzy T            12 PVST-CA              2:14.32    1:50.16  
      50.29   59.87                                                
 18 Corman, Olivia R          11 MACA-CA              1:46.99    1:50.41  
      51.92   58.49                                                
 19 Prieto, Nadya             11 PVST-CA              1:49.66    1:50.75  
      52.87   57.88                                                
 20 Dall, Macy R              11 BUEN-CA              1:49.70    1:50.83  
      52.41   58.42                                                
 21 Chilson, Lily P           12 CSSC-CA                   NT    1:55.62  
      54.15 1:01.47                                                
 -- Nemetz, Lilli             12 CARP-CA                   NT         DQ  
      47.76   52.98                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Tsai, Emmie S             12 CLSS-CA              2:38.44    2:39.35  
      36.16   40.56   41.59   41.04                                
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murray, Natalie G         12 SBSC-CA                30.62      30.62  
  2 Hohler, Krista A          12 CLSS-CA                31.23      31.35  
  3 Baldwin, Taylor L         12 BUEN-CA                33.62      32.73  
  4 Paragas, Viktoria F       11 PATH-CA                31.78      33.06  
  5 Cheevers, Chloe A         11 CLSS-CA                33.29      33.36  
  6 Shabestari, Ava M         12 SBSC-CA                33.94      33.56  
RED - Division  
  1 Woo-Bloxberg, Charlie G   11 BUEN-CA                34.92      33.25  
  2 Blumenfield, Nia G        12 WAVE-CA                35.47      35.83  
  3 DeSilva, Tegan I          11 UN-CA                  37.26      36.18  
WHT - Division  
  1 Tsai, Emmie S             12 CLSS-CA                   NT      32.75  
  2 Krumian, Lori C           11 CLSS-CA                37.89      35.42  
  3 Marsing, Rebecca C        12 BUEN-CA                37.53      36.35  
  4 Brecunier, Sonnie K       11 CLSS-CA                38.15      37.09  
  5 Friedman, Olivia S        11 WAVE-CA                38.16      37.52  
  6 Maamoun, Maryam A         11 CLSS-CA                38.16      38.17  
  7 Williams, Paige P         11 CSSC-CA                38.72      39.18  
  8 Olivares, Melia T         12 PVST-CA                   NT      40.33  
  9 Sallade, Lark L           11 MACA-CA                   NT      40.57  
 10 Farrell, Olivia R         12 PVST-CA                45.14      40.78  
 11 Pegula, Izabella A        11 CSSC-CA                39.60      40.93  
 12 Corman, Madison F         11 MACA-CA                42.25      41.55  
 13 Nasrollahy, Sarah J       11 WAVE-CA                39.18      41.92  
 14 Nemetz, Lilli             12 CARP-CA                45.62      42.26  
 15 Nelson, Molly J           12 SBSC-CA                40.13      42.81  
 16 Corman, Olivia R          11 MACA-CA                46.30      43.31  
 17 Hill, Mandy S             12 WAVE-CA                   NT      44.92  
 18 Maceachern, Olivia M      12 LTA-CA                 44.10      45.76  
 19 Blackburn, Mia O          12 LTA-CA                 53.52      47.84  
 20 Flores, Emma S            11 BUEN-CA                   NT      53.77  
 -- Goldstein, Delilah S      12 BUEN-CA                46.61         DQ  
 -- Dunphy, Liliana M         12 BUEN-CA                   NT         DQ  
 -- Paris, Triana L           12 MACA-CA                   NT         DQ  
 -- Paik, Plara               11 CLSS-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Steelman, Taylor A        12 SBSC-CA              1:04.93    1:06.36  
      31.16   35.20                                                
  2 Budnik, Isabella          11 SBSC-CA              1:08.16    1:07.87  
      32.01   35.86                                                
  3 Murray, Natalie G         12 SBSC-CA              1:07.51    1:08.56  
      31.80   36.76                                                
  4 Campo, Maya D             12 DALD-CA              1:10.97    1:11.13  
      33.28   37.85                                                
  5 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA              1:12.39    1:16.62  
      34.16   42.46                                                
RED - Division  
  1 Findlay, Brooke C         12 SBSC-CA              1:18.89    1:16.86  
      35.88   40.98                                                
WHT - Division  
  1 Lam, Analee               12 PVST-CA              1:28.83    1:18.98  
      37.14   41.84                                                
  2 Ainsworth, Clara M        12 LTA-CA               1:39.97    1:19.69  
      37.06   42.63                                                
  3 Clerico, Isabella G       11 CLSS-CA              1:36.00    1:24.82  
      39.80   45.02                                                
  4 Chen, Ashley M            12 PATH-CA                   NT    1:39.83  
      46.00   53.83                                                
  5 Williams, Paige P         11 CSSC-CA              1:35.54    1:40.08  
      47.64   52.44                                                
 -- Core, Maddi M             11 LTA-CA               1:29.04         DQ  
      39.73   53.14                                                
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Tallman, Sierra K         12 SBSC-CA              1:09.47    1:08.10  
      32.53   35.57                                                
  2 Steelman, Taylor A        12 SBSC-CA              1:08.97    1:08.23  
      32.51   35.72                                                
  3 Tsai, Emmie S             12 CLSS-CA              1:07.78    1:09.67  
      33.82   35.85                                                
  4 Shabestari, Ava M         12 SBSC-CA              1:14.33    1:12.77  
      34.28   38.49                                                
  5 Woo-Bloxberg, Charlie G   11 BUEN-CA              1:15.49    1:14.79  
      34.89   39.90                                                
  6 Paragas, Viktoria F       11 PATH-CA              1:16.50    1:15.09  
      34.49   40.60                                                
  7 Cheevers, Chloe A         11 CLSS-CA              1:17.20    1:15.66  
      35.93   39.73                                                
  8 Findlay, Brooke C         12 SBSC-CA              1:16.66    1:16.77  
      35.88   40.89                                                
  9 Ainsworth, Clara M        12 LTA-CA               1:17.33    1:16.96  
      35.91   41.05                                                
RED - Division  
  1 Conway, Clementine L      12 SBSC-CA              1:17.72    1:17.62  
      38.60   39.02                                                
  2 Baldwin, Taylor L         12 BUEN-CA              1:17.87    1:17.83  
      35.60   42.23                                                
  3 Owston, Isabelle A        11 PATH-CA              1:21.57    1:20.51  
      38.20   42.31                                                
  4 Core, Maddi M             11 LTA-CA               1:23.00    1:20.98  
      38.20   42.78                                                
  5 Marsing, Rebecca C        12 BUEN-CA              1:24.51    1:25.76  
      39.95   45.81                                                
  6 Nelson, Molly J           12 SBSC-CA              1:22.25    1:29.61  
      44.18   45.43                                                
WHT - Division  
  1 Cheng, Nikki              11 CLSS-CA              1:30.53    1:17.82  
      36.73   41.09                                                
  2 Friedman, Olivia S        11 WAVE-CA              1:25.02    1:21.54  
      38.27   43.27                                                
  3 Hall, Sophia G            11 SBSC-CA              1:26.11    1:24.17  
      40.35   43.82                                                
  4 Pegula, Izabella A        11 CSSC-CA              1:26.84    1:26.86  
      42.62   44.24                                                
  5 Hill, Maya L              12 LTA-CA               1:31.16    1:27.53  
      41.87   45.66                                                
  6 Williams, Paige P         11 CSSC-CA              1:28.88    1:28.02  
      41.68   46.34                                                
  7 Requena-Broderick, Natal  11 WAVE-CA              1:35.25    1:31.09  
      44.18   46.91                                                
  8 Paris, Triana L           12 MACA-CA                   NT    1:31.39  
      43.33   48.06                                                
  9 Corman, Madison F         11 MACA-CA              1:37.31    1:31.53  
      42.54   48.99                                                
 10 Core, Eliana R            11 LTA-CA               1:32.23    1:31.72  
      41.85   49.87                                                
 11 Samples, Rihanna R        11 BUEN-CA              1:33.52    1:32.72  
      40.21   52.51                                                
 12 Jauregui, Danica C        12 BUEN-CA              1:34.14    1:33.90  
      44.21   49.69                                                
 13 Gonzalez, Emily M         11 BUEN-CA                   NT    1:37.04  
      45.01   52.03                                                
 14 Saifi, Leyla              11 PATH-CA              1:45.13    1:38.68  
      49.72   48.96                                                
 15 Corman, Olivia R          11 MACA-CA              1:37.92    1:39.50  
      45.85   53.65                                                
 16 Gonzalez, Abigail A       11 BUEN-CA                   NT    1:40.29  
      49.53   50.76                                                
 17 Hamilton-Kreiter., Maddi  12 BUEN-CA                   NT    1:56.91  
      58.44   58.47                                                
 18 Koff, Maddie R            11 LTA-CA               1:59.90    1:59.52  
      57.27 1:02.25                                                
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Tallman, Sierra K         12 SBSC-CA              2:21.93    2:22.30  
      30.66   36.40   42.44   32.80                                
  2 Steelman, Taylor A        12 SBSC-CA              2:25.05    2:26.22  
      30.65   37.50   42.31   35.76                                
  3 Budnik, Isabella          11 SBSC-CA              2:30.71    2:28.81  
      31.69   37.55   46.28   33.29                                
  4 Campo, Maya D             12 DALD-CA              2:35.97    2:33.13  
      32.55   39.02   47.40   34.16                                
  5 Lam, Analee               12 PVST-CA              2:38.12    2:35.37  
      36.60   41.32   42.90   34.55                                
  6 Hohler, Krista A          12 CLSS-CA              2:37.90    2:38.26  
      31.94   39.61   52.16   34.55                                
  7 Shabestari, Ava M         12 SBSC-CA              2:36.73    2:38.93  
      35.16   41.16   46.84   35.77                                
  8 Findlay, Brooke C         12 SBSC-CA              2:45.61    2:40.70  
      36.04   41.40   47.99   35.27                                
  9 Conway, Clementine L      12 SBSC-CA              2:43.72    2:42.91  
      39.66   41.88   46.25   35.12                                
RED - Division  
  1 Oh, Rylie J               11 RTLR-CA              2:53.91    2:39.57  
      34.78   43.73   46.41   34.65                                
  2 Clerico, Isabella G       11 CLSS-CA              2:49.38    2:44.95  
      38.52   41.18   49.68   35.57                                
  3 Ainsworth, Clara M        12 LTA-CA               2:50.36    2:48.51  
      35.91   45.65   49.42   37.53                                
  4 Hall, Sophia G            11 SBSC-CA              2:51.56    2:51.24  
      37.95   46.91   47.68   38.70                                
  5 Pegula, Izabella A        11 CSSC-CA              2:49.10    2:58.41  
      41.60   44.19   54.22   38.40                                
WHT - Division  
  1 Bezanilla, Jaquelyn L     11 PATH-CA              3:30.98    2:59.02  
      40.72   45.14   52.75   40.41                                
  2 Krumian, Lori C           11 CLSS-CA              3:24.08    3:07.97  
      37.75   49.87   56.08   44.27                                
 -- Williams, Paige P         11 CSSC-CA              3:08.50         DQ  
      40.92 1:48.84   44.20                                        
 -- Paik, Plara               11 CLSS-CA                   NT         DQ  
      41.95                                                        
 -- Medina, Maika D           12 PATH-CA              3:07.20         DQ  
      37.87   44.92   50.09   41.43                                
 -- Dunphy, Liliana M         12 BUEN-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA              3:01.70    5:40.96  
      36.44   44.17   43.11   43.14   49.53   50.21   39.19   35.17
 
Women 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woodhouse, Holly A        14 SBSC-CA                25.12      26.01  
  2 Wang, Jenny S             16 PVST-CA                26.49      26.23  
  3 Beahan, Anna M            13 PVST-CA                26.03      26.61  
  4 Findlay, Ashley A         15 SBSC-CA                25.85      26.74  
  5 Palmares, Kaylee L        16 CIA-CA                 27.05      26.80  
  6 Benoit, Sammy M           14 PATH-CA                28.72      27.31  
  7 Paredes, Savanna A        16 CSSC-CA                25.87      27.38  
  8 Cummings, Angelina C      14 SBSC-CA                28.37      27.70  
  9 Settje, Ryann G           14 LTA-CA                 27.47      28.13  
 10 Hynes, Annabelle M        17 CSSC-CA                28.06      28.20  
 11 Jackson, Shelby L         16 CIA-CA                 28.09      28.27  
 12 Costantino, Kim L         13 CSSC-CA                28.02      28.33  
 13 Latour, Alexa L           13 WAVE-CA                28.44      28.34  
 14 Albrecht, Sam K           14 WAVE-CA                27.56      28.38  
 15 Woo-Bloxberg, Sam R       14 BUEN-CA                27.46      28.39  
 16 Arreguin, Katie N         14 LTA-CA                 28.36      28.53  
 17 Carstens, Brenna E        14 PVST-CA                28.89      28.60  
 18 Zimpelman, Lexi B         14 BUEN-CA                28.33      28.63  
 19 Boton, Sophia L           16 RTLR-CA                26.56      28.83  
 20 Ricabal, Alyssa X         14 RTLR-CA                29.13      28.91  
 21 Loewe, Emma E             14 PVST-CA                27.08      28.95  
 22 Ellis, Haley K            14 SBSC-CA                28.46      29.00  
 23 Schuoler, Sabryna A       13 SBSC-CA                28.44      29.35  
 24 Larbig, Dorienne S        15 SBSC-CA                29.22      29.73  
 25 Morales-Rivera, Cristal   15 PVST-CA                29.27      30.20  
 26 Morales-Rivera, Nicole M  17 PVST-CA                28.68      30.73  
RED - Division  
  1 Boylan, Olivia A          13 PATH-CA                29.73      29.67  
  2 Cabrera, Christa A        15 RTLR-CA                29.83      30.13  
  3 Brown, Maddie E           17 CSSC-CA                29.83      30.56  
  4 Nguyen, Yvonne M          14 PVST-CA                31.71      31.14  
  5 Le, Kayla T               13 CSSC-CA                30.21      31.35  
  6 Boylan, Kate J            13 PATH-CA                30.38      31.68  
  7 Mitsuoka, Kailey N        13 PATH-CA                31.11      31.76  
  8 Sams, Charlotte M         13 PVST-CA                31.02      32.51  
  9 Stilwell, Sonja E         13 BUEN-CA                31.58      32.68  
WHT - Division  
  1 Negron, Adlemi Negron A   14 CLSS-CA                33.85      31.75  
  2 Juricek, Valentina D      13 SBSC-CA                33.87      31.99  
  3 Harnish, Brooke A         13 PATH-CA                33.49      32.17  
  4 McCann, Sabrina I         13 MACA-CA                32.61      32.38  
  5 Lloyd, Payton B           14 CLSS-CA                35.11      33.26  
  6 Shmool, Ariel A           14 UN-CA                  32.13      33.59  
  7 Diaz, Katlyn A            15 PVST-CA                32.01      34.00  
  8 Salas, Mikayla            13 BUEN-CA                37.53      35.70  
  9 Diaz, Liliana A           14 PVST-CA                   NT      38.87  
 10 Petri, Sarah R            14 PATH-CA                38.14      40.07  
 
Women 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bish, Andrea M            15 SBSC-CA                55.09      56.34  
      27.34   29.00                                                
  2 Beahan, Anna M            13 PVST-CA                55.70      56.73  
      27.31   29.42                                                
  3 Palmares, Kaylee L        16 CIA-CA               1:00.31      57.48  
      27.11   30.37                                                
  4 Paredes, Savanna A        16 CSSC-CA                56.05      57.83  
      28.52   29.31                                                
  5 Costantino, Kim L         13 CSSC-CA              1:00.29      59.67  
      29.78   29.89                                                
  6 Fristoe, Catie C          15 SBSC-CA                59.78    1:00.20  
      29.13   31.07                                                
  7 Findlay, Ashley A         15 SBSC-CA                55.80    1:00.30  
      28.75   31.55                                                
  8 Stretz, Makenna D         13 SBSC-CA              1:00.55    1:00.89  
      29.31   31.58                                                
  8 Albrecht, Sam K           14 WAVE-CA                59.59    1:00.89  
      29.32   31.57                                                
 10 Walters, Ashlyn R         14 PATH-CA                59.45    1:00.98  
      28.76   32.22                                                
 11 Arreguin, Katie N         14 LTA-CA               1:00.64    1:01.14  
      30.40   30.74                                                
 12 Bell, Leighton H          15 SBSC-CA                57.37    1:01.22  
      29.45   31.77                                                
 13 Cummings, Angelina C      14 SBSC-CA              1:02.60    1:01.33  
      28.87   32.46                                                
 14 Carstens, Brenna E        14 PVST-CA              1:01.04    1:01.40  
      29.50   31.90                                                
 15 Steele, Keegan R          14 SBSC-CA              1:01.20    1:01.59  
      29.61   31.98                                                
 16 Latour, Alexa L           13 WAVE-CA              1:01.93    1:01.93  
      30.04   31.89                                                
 17 Woo-Bloxberg, Sam R       14 BUEN-CA              1:01.69    1:02.12  
      29.39   32.73                                                
 18 Hynes, Annabelle M        17 CSSC-CA              1:02.32    1:02.44  
      30.55   31.89                                                
 19 Benoit, Sammy M           14 PATH-CA              1:02.48    1:02.64  
      29.51   33.13                                                
 20 Rush, Ashley E            15 DALD-CA              1:00.40    1:03.11  
      29.95   33.16                                                
 21 Loewe, Emma E             14 PVST-CA                59.06    1:03.17  
      30.22   32.95                                                
 22 Boton, Sophia L           16 RTLR-CA                58.18    1:03.34  
      30.01   33.33                                                
 23 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA              1:01.70    1:03.56  
      30.34   33.22                                                
 24 Settje, Ryann G           14 LTA-CA               1:00.98    1:03.84  
      30.52   33.32                                                
 25 Morales-Rivera, Nicole M  17 PVST-CA              1:02.85    1:04.20  
      31.93   32.27                                                
 26 Lam, Brianna              14 PVST-CA              1:01.72    1:05.14  
      31.36   33.78                                                
 27 Schuoler, Sabryna A       13 SBSC-CA              1:03.22    1:05.24  
      31.82   33.42                                                
 28 Parkinson, Ashtyn R       15 CSSC-CA              1:03.21    1:05.74  
      31.89   33.85                                                
RED - Division  
  1 Boylan, Olivia A          13 PATH-CA              1:04.72    1:02.61  
      29.73   32.88                                                
  2 Clerico, Olivia C         13 CLSS-CA              1:04.63    1:03.76  
      30.68   33.08                                                
  3 Ostic, Heather G          13 PATH-CA              1:04.94    1:04.21  
      30.96   33.25                                                
  4 Ricabal, Alyssa X         14 RTLR-CA              1:04.06    1:06.11  
      31.58   34.53                                                
  5 Morales-Rivera, Cristal   15 PVST-CA              1:03.49    1:06.59  
      32.49   34.10                                                
  6 Cabrera, Christa A        15 RTLR-CA              1:06.38    1:07.97  
      32.41   35.56                                                
  7 Le, Kayla T               13 CSSC-CA              1:07.99    1:09.48  
      33.90   35.58                                                
  8 Swaim, Gabby A            13 BUEN-CA              1:06.55    1:09.55  
      33.58   35.97                                                
  9 Hutterer, Maria S         15 DALD-CA              1:06.97    1:09.71  
      34.25   35.46                                                
WHT - Division  
  1 Nguyen, Yvonne M          14 PVST-CA              1:10.37    1:08.74  
      32.79   35.95                                                
  2 Sartore, Makena T         13 DALD-CA              1:10.13    1:09.17  
      32.84   36.33                                                
  3 Sams, Charlotte M         13 PVST-CA              1:09.24    1:10.40  
      33.12   37.28                                                
  4 Shmool, Ariel A           14 UN-CA                1:12.19    1:10.92  
      33.67   37.25                                                
  5 McCann, Sabrina I         13 MACA-CA              1:12.40    1:12.49  
      34.71   37.78                                                
  6 Harnish, Brooke A         13 PATH-CA              1:12.62    1:13.56  
      35.16   38.40                                                
  7 Kim, Audrey C             13 WAVE-CA                   NT    1:13.68  
      34.90   38.78                                                
  8 Juricek, Valentina D      13 SBSC-CA              1:21.11    1:14.76  
      34.93   39.83                                                
  9 Lloyd, Payton B           14 CLSS-CA              1:17.12    1:15.38  
      35.89   39.49                                                
 10 Madariaga-Ilagan, Mia R   15 RTLR-CA              1:19.53    1:17.00  
      36.88   40.12                                                
 11 Valle, Zoe E              14 SBSC-CA              1:21.26    1:18.26  
      36.83   41.43                                                
 12 Kamei, Lisa               13 SBSC-CA                   NT    1:19.83  
      36.46   43.37                                                
 13 Morente, Malaya R         13 CARP-CA                   NT    1:36.70  
      44.88   51.82                                                
 
Women 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Woodhouse, Holly A        14 SBSC-CA              1:57.17    2:02.29  
      28.49   31.10   31.41   31.29                                
  2 Costantino, Kim L         13 CSSC-CA              2:07.72    2:06.81  
      30.31   32.10   32.36   32.04                                
  3 Wang, Jenny S             16 PVST-CA              2:04.57    2:07.48  
      28.44   31.26   33.70   34.08                                
  4 Graham, Brynn J           13 SBSC-CA              2:05.76    2:08.07  
      29.76   32.53   33.09   32.69                                
  5 Fristoe, Catie C          15 SBSC-CA              2:08.04    2:08.14  
      30.04   32.58   33.09   32.43                                
  6 Stretz, Makenna D         13 SBSC-CA              2:07.20    2:09.38  
      29.97   33.13   33.25   33.03                                
  7 Carstens, Brenna E        14 PVST-CA              2:12.78    2:10.36  
      29.51   32.74   34.26   33.85                                
  8 Albrecht, Sam K           14 WAVE-CA              2:11.64    2:10.59  
      29.97   33.26   33.81   33.55                                
  9 Cummings, Angelina C      14 SBSC-CA              2:11.48    2:12.69  
      29.71   33.96   35.01   34.01                                
 10 Latour, Alexa L           13 WAVE-CA              2:15.20    2:13.03  
      29.86   32.97   35.35   34.85                                
 11 Arreguin, Katie N         14 LTA-CA               2:13.74    2:13.67  
      31.51   33.87   34.90   33.39                                
 12 Loewe, Emma E             14 PVST-CA              2:10.96    2:14.39  
      30.79   33.86   35.17   34.57                                
 13 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA              2:15.02    2:15.89  
      30.62   34.69   35.78   34.80                                
 14 Ellis, Haley K            14 SBSC-CA              2:13.35    2:19.84  
      31.81   36.37   36.58   35.08                                
RED - Division  
  1 Woo-Bloxberg, Sam R       14 BUEN-CA              2:16.44    2:15.99  
      31.58   34.56   35.82   34.03                                
  2 Benoit, Sammy M           14 PATH-CA              2:20.17    2:17.74  
      31.68   35.43   37.10   33.53                                
  3 Boylan, Olivia A          13 PATH-CA              2:20.53    2:19.82  
      31.95   35.64   37.45   34.78                                
  4 Clerico, Olivia C         13 CLSS-CA              2:20.32    2:20.07  
      31.90   34.95   36.83   36.39                                
  5 Abunan, Regine D          13 CSSC-CA              2:22.71    2:20.62  
      31.20   34.88   37.47   37.07                                
  6 Morales-Rivera, Cristal   15 PVST-CA              2:23.09    2:20.90  
      31.56   35.33   36.89   37.12                                
  7 Schuoler, Sabryna A       13 SBSC-CA              2:16.76    2:21.24  
      31.95   35.96   36.61   36.72                                
  8 Ricabal, Alyssa X         14 RTLR-CA              2:28.27    2:22.48  
      32.68   35.90   37.46   36.44                                
  9 Cullen, Fiona C           13 DALD-CA              2:17.43    2:24.30  
      31.60   36.48   38.80   37.42                                
 10 Le, Kayla T               13 CSSC-CA              2:27.29    2:25.42  
      34.01   38.12   37.42   35.87                                
WHT - Division  
  1 Negron, Adlemi Negron A   14 CLSS-CA              2:36.43    2:28.02  
      34.47   37.30   37.73   38.52                                
  2 Diaz, Katlyn A            15 PVST-CA              2:34.82    2:29.87  
      35.21   37.75   38.27   38.64                                
  3 Stilwell, Sonja E         13 BUEN-CA              2:31.36    2:31.26  
      34.27   38.33   40.00   38.66                                
  4 Boylan, Kate J            13 PATH-CA              2:31.46    2:31.68  
      34.04   38.68   40.43   38.53                                
  5 Sams, Charlotte M         13 PVST-CA              2:33.56    2:31.84  
      34.35   38.01   39.61   39.87                                
  6 Mitsuoka, Kailey N        13 PATH-CA              2:33.46    2:34.50  
      34.46   38.62   41.36   40.06                                
  7 McCann, Sabrina I         13 MACA-CA              2:40.53    2:38.80  
      35.06   41.11   42.41   40.22                                
  8 Sartore, Makena T         13 DALD-CA              2:34.42    2:39.47  
      34.35   39.77   42.80   42.55                                
  9 Harnish, Brooke A         13 PATH-CA              2:44.58    2:45.39  
      36.03   40.99   45.59   42.78                                
 10 Lloyd, Payton B           14 CLSS-CA              2:54.93    2:47.13  
      38.38   42.96   44.88   40.91                                
 11 Juricek, Valentina D      13 SBSC-CA              2:58.32    2:49.42  
      35.13   42.55   45.62   46.12                                
 12 Petri, Sarah R            14 PATH-CA              2:55.37    2:57.53  
      40.85   45.34   46.38   44.96                                
 
Women 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Salvino, Teia I           13 PATH-CA              5:43.16    5:18.02  
      27.52   31.26   32.03   31.98   32.17   33.15   33.17   32.79
      32.61   31.34                                                
  2 Costantino, Kim L         13 CSSC-CA              5:42.58    5:45.52  
      32.04   34.95   34.98   35.42   34.99   35.10   35.19   34.68
      34.84   33.33                                                
  3 Albrecht, Sam K           14 WAVE-CA              5:42.57    5:54.18  
      32.02   35.70   35.24   36.25   36.08   36.26   36.53   35.87
      35.68   34.55                                                
  4 Beduya, Alyssa M          13 PATH-CA              5:58.12    6:02.35  
      32.25   35.98   36.36   36.88   36.50   36.52   37.21   37.28
      37.21   36.16                                                
  5 Loewe, Emma E             14 PVST-CA              5:51.02    6:05.23  
      33.05   36.52   37.05   37.10   36.89   37.92   37.38   37.34
      36.76   35.22                                                
RED - Division  
  1 Arreguin, Katie N         14 LTA-CA               5:59.74    5:58.49  
      32.10   34.52   36.00   36.51   37.11   36.88   36.99   37.45
      36.14   34.79                                                
  2 Kellum, Anastasia I       14 PATH-CA              6:13.24    5:59.54  
      30.42   34.49   36.59   36.87   36.96   37.85   37.77   37.18
      36.82   34.59                                                
  3 Latour, Alexa L           13 WAVE-CA              6:01.33    5:59.74  
      33.00   35.85   36.19   35.94   36.11   36.31   36.98   37.21
      37.08   35.07                                                
  4 Parkinson, Ashtyn R       15 CSSC-CA              6:10.25    6:03.27  
      32.46   35.27   36.13   36.74   37.46   37.27   37.52   37.36
      37.31   35.75                                                
  5 Rush, Ashley E            15 DALD-CA              6:01.25    6:04.53  
      33.05   36.20   37.21   37.35   36.72   36.80   37.14   37.72
      36.44   35.90                                                
  6 Kellum, Ariel A           13 PATH-CA              6:08.20    6:05.87  
      31.88   35.36   37.26   38.19   37.83   38.49   38.79   38.06
      35.94   34.07                                                
  7 Boylan, Olivia A          13 PATH-CA              6:09.40    6:10.96  
      31.27   34.93   36.87   37.54   38.55   39.15   38.62   39.06
      39.71   35.26                                                
  8 Zimpelman, Lexi B         14 BUEN-CA              6:13.66    6:13.91  
      32.77   37.12   38.09   38.39   38.83   39.07   38.69   37.21
      37.17   36.57                                                
  9 Knudson, Megan T          14 PATH-CA              6:01.09    6:14.88  
      32.34   36.21   38.34   38.13   38.61   38.60   38.86   38.53
      38.38   36.88                                                
 10 Walters, Ashlyn R         14 PATH-CA              6:10.69    6:16.00  
      32.15   36.39   38.03   37.75   38.71   39.51   39.20   38.80
      38.38   37.08                                                
 11 Ostic, Heather G          13 PATH-CA              6:17.22    6:16.47  
      33.20   37.04   38.33   38.28   38.51   38.29   38.91   39.00
      38.45   36.46                                                
 12 Cullen, Fiona C           13 DALD-CA              6:15.43    6:20.76  
      34.18   37.21   38.65   39.24   39.02   39.30   39.29   39.03
      38.55   36.29                                                
 13 Hutterer, Maria S         15 DALD-CA              6:21.17    6:34.13  
      34.93 1:17.75 1:20.67                                        
              39.81                                                
 14 Brown, Maddie E           17 CSSC-CA              6:15.42    6:35.80  
      34.01   38.10   39.51   40.10   40.70   40.34   40.91   40.78
      40.79   40.56                                                
WHT - Division  
  1 Snowden, Cameron B        14 PATH-CA              6:39.71    5:49.33  
      31.45   34.94   36.11   36.76   36.57   35.58   35.64   35.74
      34.64   31.90                                                
  2 Zancanaro, Sydney K       13 PATH-CA                   NT    6:08.86  
      28.66   33.86   37.54   38.43   37.97   38.03   38.98   39.09
      38.40   37.90                                                
  3 Le, Kayla T               13 CSSC-CA              6:42.03    6:36.27  
      36.46   40.36   41.27   40.97   41.06   39.85   40.44   39.76
      39.30   36.80                                                
  4 Sartore, Makena T         13 DALD-CA                   NT    7:17.71  
      35.77   41.01   42.47   46.07   45.32   46.41   46.36   46.63
      44.20   43.47                                                
 
Women 13 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Beahan, Anna M            13 PVST-CA             19:11.66   18:51.14  
      32.27   35.23   35.19   35.00   34.99   34.69   34.90   34.73
      34.53   34.13   34.03   34.41   34.03   34.50   33.49   33.96
      34.08   34.14   34.40   34.37   33.63   33.88   34.01   34.35
      34.56   34.28   34.92   34.39   34.47   34.82   34.20   33.87
      32.69
RED - Division  
  1 Arreguin, Katie N         14 LTA-CA              21:15.71   20:54.76  
      33.39   36.20   37.58   37.59   37.69   38.20   38.70   39.04
      38.34   38.14   38.61   38.61   38.60   38.69   39.14   38.56
      38.45   38.84   38.55   38.73   38.82   38.39   38.32   38.15
      37.78   37.65   38.25   38.57   38.22   37.97   38.15   36.96
      35.88
WHT - Division  
  1 Costantino, Kim L         13 CSSC-CA                   NT   20:07.76  
      33.85   36.59   36.74   36.64   36.59   36.77   36.97   36.86
      37.14   37.33   37.30   37.27   37.35   37.38   37.31   36.77
      36.79   37.06   36.99   36.68   37.09   37.17   36.81   35.88
      36.23   36.81   36.09   36.26   35.82   36.05   36.37   35.98
      34.82
 
Women 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Woodhouse, Holly A        14 SBSC-CA                59.48    1:02.29  
      30.22   32.07                                                
  2 Albrecht, Sam K           14 WAVE-CA              1:07.97    1:06.19  
      32.14   34.05                                                
  3 Paredes, Savanna A        16 CSSC-CA              1:06.51    1:07.64  
      32.87   34.77                                                
  4 Costantino, Kim L         13 CSSC-CA              1:08.16    1:07.89  
      33.87   34.02                                                
  5 Latour, Alexa L           13 WAVE-CA              1:08.20    1:08.31  
      33.48   34.83                                                
  6 Woo-Bloxberg, Sam R       14 BUEN-CA              1:06.64    1:08.32  
      32.31   36.01                                                
  7 Findlay, Ashley A         15 SBSC-CA              1:12.01    1:10.24  
      34.73   35.51                                                
  8 Carstens, Brenna E        14 PVST-CA              1:13.90    1:10.79  
      34.80   35.99                                                
  9 Loewe, Emma E             14 PVST-CA              1:07.94    1:11.55  
      34.28   37.27                                                
 10 Boton, Sophia L           16 RTLR-CA              1:04.96    1:12.14  
      34.61   37.53                                                
 11 Hynes, Annabelle M        17 CSSC-CA              1:12.87    1:12.73  
      35.71   37.02                                                
 12 Boylan, Olivia A          13 PATH-CA              1:12.12    1:12.94  
      35.27   37.67                                                
 13 Ellis, Haley K            14 SBSC-CA              1:09.03    1:13.05  
      36.17   36.88                                                
 14 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA              1:12.93    1:13.78  
      35.84   37.94                                                
 15 Jackson, Shelby L         16 CIA-CA               1:10.19    1:14.01  
      35.41   38.60                                                
RED - Division  
  1 Clerico, Olivia C         13 CLSS-CA              1:14.26    1:12.09  
      34.86   37.23                                                
  2 Cullen, Fiona C           13 DALD-CA              1:16.83    1:17.00  
      38.42   38.58                                                
  3 Boylan, Kate J            13 PATH-CA              1:18.36    1:17.76  
      37.76   40.00                                                
  4 McCann, Sabrina I         13 MACA-CA              1:18.77    1:18.22  
      38.82   39.40                                                
  5 Settje, Ryann G           14 LTA-CA               1:15.44    1:18.37  
      38.06   40.31                                                
  6 Nguyen, Yvonne M          14 PVST-CA              1:20.12    1:19.58  
      39.60   39.98                                                
  7 Le, Kayla T               13 CSSC-CA              1:20.19    1:19.72  
      39.66   40.06                                                
  8 Stilwell, Sonja E         13 BUEN-CA              1:18.10    1:20.31  
      38.87   41.44                                                
  9 Mitsuoka, Kailey N        13 PATH-CA              1:20.60    1:21.71  
      39.54   42.17                                                
 -- Morales-Rivera, Nicole M  17 PVST-CA              1:16.08         DQ  
      38.82   39.17                                                
WHT - Division  
  1 Shmool, Ariel A           14 UN-CA                1:22.78    1:21.17  
      39.89   41.28                                                
  2 Negron, Adlemi Negron A   14 CLSS-CA              1:30.88    1:25.15  
      42.11   43.04                                                
  3 Sartore, Makena T         13 DALD-CA              1:23.24    1:25.39  
      40.74   44.65                                                
  4 Salas, Mikayla            13 BUEN-CA              1:31.23    1:28.65  
      43.18   45.47                                                
  5 Petri, Sarah R            14 PATH-CA              1:34.06    1:35.72  
      45.58   50.14                                                
  6 Harnish, Brooke A         13 PATH-CA              1:38.65    1:37.47  
      46.19   51.28                                                
 
Women 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Stretz, Makenna D         13 SBSC-CA              2:18.11    2:18.58  
      32.90   34.85   35.69   35.14                                
  2 Graham, Brynn J           13 SBSC-CA              2:12.29    2:19.93  
      32.52   34.78   36.32   36.31                                
  3 Beahan, Anna M            13 PVST-CA              2:20.28    2:20.49  
      32.62   35.22   36.07   36.58                                
  4 Costantino, Kim L         13 CSSC-CA              2:25.15    2:22.38  
      34.89   36.08   36.57   34.84                                
  5 Albrecht, Sam K           14 WAVE-CA              2:28.79    2:27.94  
      34.89   37.65   37.94   37.46                                
  6 Zancanaro, Sydney K       13 PATH-CA              2:26.46    2:29.55  
      32.14   37.33   40.98   39.10                                
  7 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA              2:31.05    2:32.24  
      36.02   38.85   39.67   37.70                                
  8 Woo-Bloxberg, Sam R       14 BUEN-CA              2:27.56    2:32.32  
      36.21   38.45   39.19   38.47                                
  9 Clerico, Olivia C         13 CLSS-CA              2:36.68    2:33.68  
      37.39   38.65   39.31   38.33                                
 10 Abunan, Regine D          13 CSSC-CA              2:38.38    2:35.97  
      37.05   38.76   39.94   40.22                                
 11 Boton, Sophia L           16 RTLR-CA              2:22.02    2:38.33  
      36.00   39.22   41.32   41.79                                
WHT - Division  
  1 Walters, Ashlyn R         14 PATH-CA                   NT    2:31.90  
      36.72   38.32   38.98   37.88                                
 -- McCann, Sabrina I         13 MACA-CA              3:11.80         DQ  
      40.90   44.03   46.16   44.18                                
 
Women 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Findlay, Ashley A         15 SBSC-CA              1:09.93    1:13.98  
      35.39   38.59                                                
  2 Larbig, Dorienne S        15 SBSC-CA              1:12.61    1:14.34  
      35.03   39.31                                                
  3 Fristoe, Catie C          15 SBSC-CA              1:11.19    1:15.70  
      35.60   40.10                                                
  4 Paredes, Savanna A        16 CSSC-CA              1:14.29    1:18.85  
      37.30   41.55                                                
  5 Ricabal, Alyssa X         14 RTLR-CA              1:14.62    1:19.26  
      38.22   41.04                                                
  6 Hynes, Annabelle M        17 CSSC-CA              1:18.72    1:19.50  
      39.08   40.42                                                
  7 Graham, Brynn J           13 SBSC-CA              1:14.73    1:19.59  
      38.85   40.74                                                
  8 Wu, Erika J               13 PVST-CA              1:22.06    1:21.50  
      38.43   43.07                                                
  9 Clerico, Olivia C         13 CLSS-CA              1:20.27    1:21.93  
      39.92   42.01                                                
 10 Morales-Rivera, Cristal   15 PVST-CA              1:22.51    1:22.45  
      39.11   43.34                                                
 11 Abunan, Regine D          13 CSSC-CA              1:19.46    1:23.08  
      40.86   42.22                                                
 12 Carstens, Brenna E        14 PVST-CA              1:22.79    1:23.18  
      40.42   42.76                                                
 13 Boton, Sophia L           16 RTLR-CA              1:18.88    1:23.80  
      39.54   44.26                                                
 14 Brown, Maddie E           17 CSSC-CA              1:22.04    1:24.37  
      40.18   44.19                                                
 15 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA              1:19.11    1:25.06  
      40.03   45.03                                                
 16 Lam, Brianna              14 PVST-CA              1:21.53    1:26.18  
      41.06   45.12                                                
 17 Cabrera, Christa A        15 RTLR-CA              1:22.99    1:27.10  
      41.18   45.92                                                
 18 Keshen, Kendall R         13 SBSC-CA              1:20.72    1:28.59  
      41.26   47.33                                                
 19 Schuoler, Sabryna A       13 SBSC-CA              1:21.94    1:29.57  
      42.48   47.09                                                
RED - Division  
  1 Latour, Alexa L           13 WAVE-CA              1:27.79    1:24.71  
      40.78   43.93                                                
  2 Cummings, Angelina C      14 SBSC-CA              1:25.11    1:24.92  
      39.65   45.27                                                
  3 Kamei, Lisa               13 SBSC-CA              1:27.88    1:25.97  
      41.55   44.42                                                
  4 Morales-Rivera, Nicole M  17 PVST-CA              1:24.96    1:26.69  
      42.36   44.33                                                
  5 Nguyen, Yvonne M          14 PVST-CA              1:25.85    1:27.70  
      41.76   45.94                                                
  6 Parkinson, Ashtyn R       15 CSSC-CA              1:25.33    1:28.11  
      42.70   45.41                                                
  7 Settje, Ryann G           14 LTA-CA               1:25.91    1:28.94  
      42.42   46.52                                                
  8 Sams, Charlotte M         13 PVST-CA              1:26.85    1:29.76  
      42.26   47.50                                                
  9 Cullen, Fiona C           13 DALD-CA              1:29.51    1:30.80  
      43.44   47.36                                                
WHT - Division  
  1 Palmares, Kaylee L        16 CIA-CA                    NT    1:11.51  
      33.05   38.46                                                
  2 Valle, Zoe E              14 SBSC-CA              1:31.79    1:30.03  
      43.00   47.03                                                
  3 Hutterer, Maria S         15 DALD-CA                   NT    1:31.70  
      43.62   48.08                                                
  4 Sartore, Makena T         13 DALD-CA              1:31.76    1:32.71  
      44.89   47.82                                                
  5 Madariaga-Ilagan, Mia R   15 RTLR-CA              1:36.45    1:33.68  
      45.11   48.57                                                
  6 McCann, Sabrina I         13 MACA-CA              1:35.04    1:35.04  
      46.42   48.62                                                
  7 Harnish, Brooke A         13 PATH-CA              1:37.98    1:35.44  
      44.26   51.18                                                
  8 Juricek, Valentina D      13 SBSC-CA              1:38.60    1:36.47  
      45.01   51.46                                                
  9 Shmool, Ariel A           14 UN-CA                     NT    1:39.73  
      46.02   53.71                                                
 10 Morente, Malaya R         13 CARP-CA                   NT    1:46.70  
      50.98   55.72                                                
 
Women 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Larbig, Dorienne S        15 SBSC-CA              2:36.31    2:38.41  
      35.65   40.87   41.10   40.79                                
  2 Beahan, Anna M            13 PVST-CA              2:36.02    2:38.73  
      36.73   40.30   41.07   40.63                                
  3 Fristoe, Catie C          15 SBSC-CA              2:31.73    2:40.02  
      35.85   40.82   41.56   41.79                                
  4 Stretz, Makenna D         13 SBSC-CA              2:48.89    2:47.19  
      37.67   43.10   43.07   43.35                                
  5 Hynes, Annabelle M        17 CSSC-CA              2:41.82    2:47.58  
      38.49   43.06   42.53   43.50                                
  6 Ellis, Haley K            14 SBSC-CA              2:31.92    2:47.82  
      37.96   43.21   43.08   43.57                                
  7 Graham, Brynn J           13 SBSC-CA              2:41.46    2:49.75  
      38.71   43.05   43.81   44.18                                
  8 Clerico, Olivia C         13 CLSS-CA              2:47.52    2:51.26  
      38.84   43.58   44.83   44.01                                
  9 Ricabal, Alyssa X         14 RTLR-CA              2:51.58    2:54.24  
      39.33   44.24   45.83   44.84                                
 10 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA              2:45.80    2:54.29  
      39.92   44.18   45.22   44.97                                
 11 Brown, Maddie E           17 CSSC-CA              2:52.79    2:58.56  
      40.30   45.05   46.58   46.63                                
 12 Morales-Rivera, Cristal   15 PVST-CA              2:55.51    2:58.87  
      40.94   44.93   46.06   46.94                                
RED - Division  
  1 Diaz, Katlyn A            15 PVST-CA              3:09.25    3:11.17  
      42.64   47.41   49.99   51.13                                
WHT - Division  
  1 Nguyen, Yvonne M          14 PVST-CA                   NT    3:03.45  
      42.16   47.36   47.98   45.95                                
  2 Sams, Charlotte M         13 PVST-CA              3:19.74    3:12.37  
      43.21   49.31   50.08   49.77                                
 
Women 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wang, Jenny S             16 PVST-CA              1:03.31    1:04.10  
      30.55   33.55                                                
  2 Paredes, Savanna A        16 CSSC-CA              1:03.73    1:05.06  
      31.02   34.04                                                
  3 Stretz, Makenna D         13 SBSC-CA              1:03.58    1:06.00  
      30.76   35.24                                                
  4 Hynes, Annabelle M        17 CSSC-CA              1:08.74    1:08.34  
      32.13   36.21                                                
  5 Clerico, Olivia C         13 CLSS-CA              1:07.57    1:08.65  
      32.24   36.41                                                
  6 Graham, Brynn J           13 SBSC-CA              1:06.55    1:10.53  
      33.42   37.11                                                
  7 Latour, Alexa L           13 WAVE-CA              1:10.64    1:10.60  
      32.92   37.68                                                
  8 Jackson, Shelby L         16 CIA-CA               1:09.62    1:10.68  
      32.41   38.27                                                
  9 Woo-Bloxberg, Sam R       14 BUEN-CA              1:06.33    1:10.88  
      32.31   38.57                                                
 10 Morales-Rivera, Nicole M  17 PVST-CA              1:10.43    1:13.08  
      34.60   38.48                                                
 11 Boton, Sophia L           16 RTLR-CA              1:05.99    1:16.84  
      34.91   41.93                                                
RED - Division  
  1 Benoit, Sammy M           14 PATH-CA              1:11.46    1:09.52  
      32.34   37.18                                                
  2 Larbig, Dorienne S        15 SBSC-CA              1:12.14    1:14.30  
      34.68   39.62                                                
  3 Cullen, Fiona C           13 DALD-CA              1:12.38    1:15.39  
      36.13   39.26                                                
  4 Schuoler, Sabryna A       13 SBSC-CA              1:11.60    1:16.53  
      35.01   41.52                                                
  5 Brown, Maddie E           17 CSSC-CA              1:16.96    1:18.90  
      36.66   42.24                                                
WHT - Division  
  1 Le, Kayla T               13 CSSC-CA              1:26.92    1:23.53  
      37.96   45.57                                                
  2 Sartore, Makena T         13 DALD-CA              1:24.50    1:23.57  
      37.28   46.29                                                
 
Women 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Clerico, Olivia C         13 CLSS-CA              2:28.14    2:32.11  
      32.84   37.15   40.62   41.50                                
RED - Division  
  1 Snowden, Cameron B        14 PATH-CA              2:41.06    2:33.32  
      33.89   39.48   40.10   39.85                                
  2 Benoit, Sammy M           14 PATH-CA              2:47.40    2:36.71  
      34.18   39.27   41.36   41.90                                
  3 Keshen, Kendall R         13 SBSC-CA              2:47.40    2:46.91  
      35.05   42.70   44.96   44.20                                
 
Women 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Beahan, Anna M            13 PVST-CA              2:14.24    2:16.56  
      29.98   35.13   40.05   31.40                                
  2 Bish, Andrea M            15 SBSC-CA              2:15.76    2:16.91  
      30.24   34.58   40.82   31.27                                
  3 Paredes, Savanna A        16 CSSC-CA              2:24.13    2:21.21  
      29.64   37.93   41.76   31.88                                
  4 Stretz, Makenna D         13 SBSC-CA              2:21.64    2:22.20  
      30.35   35.40   42.65   33.80                                
  5 Findlay, Ashley A         15 SBSC-CA              2:19.53    2:25.47  
      31.19   38.51   41.70   34.07                                
  6 Costantino, Kim L         13 CSSC-CA              2:30.18    2:26.01  
      31.87   36.45   45.28   32.41                                
  7 Graham, Brynn J           13 SBSC-CA              2:18.65    2:26.45  
      33.31   36.34   42.51   34.29                                
  8 Fristoe, Catie C          15 SBSC-CA              2:26.01    2:26.79  
      32.67   39.04   40.71   34.37                                
  9 Cummings, Angelina C      14 SBSC-CA              2:26.19    2:27.58  
      30.63   37.23   46.45   33.27                                
 10 Carstens, Brenna E        14 PVST-CA              2:36.19    2:28.79  
      31.25   36.94   45.97   34.63                                
 11 Larbig, Dorienne S        15 SBSC-CA              2:30.64    2:31.64  
      34.16   39.92   41.58   35.98                                
 12 Kellum, Anastasia I       14 PATH-CA              2:30.40    2:31.90  
      33.19   40.09   43.46   35.16                                
 13 Latour, Alexa L           13 WAVE-CA              2:32.89    2:33.20  
      33.31   37.89   48.34   33.66                                
 14 Kellum, Ariel A           13 PATH-CA              2:34.25    2:33.48  
      32.74   40.68   46.06   34.00                                
 15 Bell, Leighton H          15 SBSC-CA              2:35.89    2:33.86  
      34.39   39.54   46.59   33.34                                
 16 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA              2:35.78    2:34.31  
      34.88   39.17   45.48   34.78                                
 17 Lam, Brianna              14 PVST-CA              2:32.46    2:38.35  
      35.26   40.27   46.93   35.89                                
 18 Arreguin, Katie N         14 LTA-CA               2:35.80    2:38.72  
      36.15   40.95   47.56   34.06                                
 19 Keshen, Kendall R         13 SBSC-CA              2:33.84    2:39.44  
      34.69   42.94   46.50   35.31                                
 20 Loewe, Emma E             14 PVST-CA              2:35.80    2:41.51  
      32.51   40.32   52.24   36.44                                
 -- Rush, Ashley E            15 DALD-CA              2:27.89         DQ  
 -- Hynes, Annabelle M        17 CSSC-CA              2:25.98         DQ  
      31.40   38.25   43.72   33.68                                
RED - Division  
  1 Beduya, Alyssa M          13 PATH-CA              2:37.28    2:32.51  
      28.52   23.12   15.16 1:25.71                                
  2 Ricabal, Alyssa X         14 RTLR-CA              2:39.46    2:36.87  
      33.75   42.05   44.58   36.49                                
  3 Zimpelman, Lexi B         14 BUEN-CA              2:39.78    2:39.82  
      33.51   39.99   51.88   34.44                                
  4 Parkinson, Ashtyn R       15 CSSC-CA              2:38.22    2:40.72  
      35.91   40.69   48.61   35.51                                
  5 Morales-Rivera, Nicole M  17 PVST-CA              2:38.95    2:40.85  
      34.78   42.84   49.32   33.91                                
  6 Schuoler, Sabryna A       13 SBSC-CA              2:37.78    2:41.07  
      35.95   41.91   47.97   35.24                                
  7 Cullen, Fiona C           13 DALD-CA              2:40.18    2:41.89  
      14.96                   34.84                                
  8 Brown, Maddie E           17 CSSC-CA              2:37.49    2:41.90  
      36.84   40.86   45.86   38.34                                
  9 Hutterer, Maria S         15 DALD-CA              2:43.11    2:42.43  
      35.32   43.13   48.12   35.86                                
 10 Morales-Rivera, Cristal   15 PVST-CA              2:44.34    2:42.77  
      37.91   43.25   43.96   37.65                                
 11 Le, Kayla T               13 CSSC-CA              2:46.15    2:42.81  
      37.19   41.26   46.87   37.49                                
 12 Sams, Charlotte M         13 PVST-CA              2:49.73    2:50.08  
      37.96   42.41   48.94   40.77                                
 13 Cabrera, Christa A        15 RTLR-CA              2:44.93    2:53.37  
      36.48   42.17   52.66   42.06                                
 -- Settje, Ryann G           14 LTA-CA               2:44.37         DQ  
      39.72   42.61   50.87   37.41                                
WHT - Division  
  1 Knudson, Megan T          14 PATH-CA              2:57.48    2:38.14  
      34.80   40.49   46.53   36.32                                
  2 Walters, Ashlyn R         14 PATH-CA              2:53.07    2:39.04  
      35.45   37.29   52.44   33.86                                
  3 Swaim, Gabby A            13 BUEN-CA              2:54.20    2:59.51  
      37.63   44.61   57.85   39.42                                
  4 Madariaga-Ilagan, Mia R   15 RTLR-CA              3:14.54    3:09.88  
      42.75   53.38   51.35   42.40                                
  5 Harnish, Brooke A         13 PATH-CA                   NT    3:11.25  
      39.14   53.78   57.11   41.22                                
 -- McCann, Sabrina I         13 MACA-CA              3:01.38         DQ  
      38.90   44.94   51.62   40.74                                
 -- Valle, Zoe E              14 SBSC-CA                   NT         DQ  
      42.44   51.44   50.46   43.05                                
 -- Kim, Audrey C             13 WAVE-CA                   NT         DQ  
      41.21   46.99 1:13.52   43.13                                
 
Women 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Cummings, Angelina C      14 SBSC-CA              5:10.99    5:10.86  
      31.91   40.06   39.22   39.03   45.58   46.92   34.65   33.49
  2 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA              5:19.65    5:24.69  
      36.40   42.77   41.61   40.69   45.78   46.81   35.51   35.12
  3 Zimpelman, Lexi B         14 BUEN-CA              5:35.43    5:36.10  
      34.96   43.08   42.87   42.98   49.41   51.24   35.89   35.67
WHT - Division  
  1 Abunan, Regine D          13 CSSC-CA                   NT    5:40.04  
      35.44   43.64   43.96   43.04   48.87   48.40   39.32   37.37
  2 Petri, Sarah R            14 PATH-CA              6:57.35    6:56.59  
      45.78   57.16   52.19   52.24   58.32   57.27   48.02   45.61
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warkentin, Wyatt L         6 SBSC-CA                   NT      23.06  
  2 Otsuki, Davis M            6 CARP-CA                24.00      23.50  
  3 Otsuki, Rylan T            6 CARP-CA                25.22      24.56  
  4 Petzov, Martin G           5 SBSC-CA                31.49      29.05  
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Otsuki, Davis M            6 CARP-CA                54.46      47.88  
  2 Otsuki, Rylan T            6 CARP-CA              1:14.06      51.02  
  3 Petzov, Martin G           5 SBSC-CA                   NT    1:06.60  
 
Boys 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warkentin, Wyatt L         6 SBSC-CA                   NT    1:49.00  
      51.13   57.87                                                
  2 Petzov, Martin G           5 SBSC-CA              3:04.33    2:11.62  
    1:01.32 1:10.30                                                
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Otsuki, Rylan T            6 CARP-CA                33.12      28.01  
  2 Otsuki, Davis M            6 CARP-CA                30.86      29.17  
  3 Petzov, Martin G           5 SBSC-CA                38.30      37.02  
 
Boys 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Otsuki, Davis M            6 CARP-CA              1:20.01    1:04.77  
  2 Otsuki, Rylan T            6 CARP-CA              1:12.16    1:09.74  
  3 Petzov, Martin G           5 SBSC-CA                   NT    1:12.70  
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warkentin, Wyatt L         6 SBSC-CA                   NT      28.21  
  2 Petzov, Martin G           5 SBSC-CA                   NT      35.77  
 -- Otsuki, Davis M            6 CARP-CA                38.74         DQ  
 -- Otsuki, Rylan T            6 CARP-CA                38.06         DQ  
 
Boys 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Otsuki, Rylan T            6 CARP-CA                   NT         DQ  
 -- Petzov, Martin G           5 SBSC-CA                   NT         DQ  
 -- Otsuki, Davis M            6 CARP-CA                   NT         DQ  
 
Boys 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petzov, Martin G           5 SBSC-CA                44.52      44.72  
 -- Otsuki, Rylan T            6 CARP-CA                36.78         DQ  
 -- Otsuki, Davis M            6 CARP-CA                29.72         DQ  
 
Boys 5-6 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petzov, Martin G           5 SBSC-CA                   NT    1:43.21  
 
Boys 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Petzov, Martin G           5 SBSC-CA                   NT         DQ  
    1:18.37                                                        
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Juricek, Sebastiano D      7 SBSC-CA                18.73      18.33  
  2 Rockwell, Grady T          8 WAVE-CA                18.69      18.63  
  3 Grubb, Braeden M           8 PATH-CA                19.09      18.95  
WHT - Division  
  1 Otsuki, Duncan T           8 CARP-CA                22.99      21.13  
  2 Loewe, Keenan J            8 PVST-CA                21.94      22.92  
  3 Grimaldo, Liam G           7 RTLR-CA                   NT      23.20  
  4 Shin, Nathaniel J          7 RTLR-CA                22.31      23.58  
  5 Jaeger, Drew A             7 PVST-CA                   NT      27.14  
  6 Gray, Emmett J             7 BUEN-CA                33.34      32.02  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bartlett, Payton M         8 PATH-CA                34.36      35.06  
RED - Division  
  1 Juricek, Sebastiano D      7 SBSC-CA                40.03      39.85  
  2 Rockwell, Grady T          8 WAVE-CA                44.60      42.43  
  3 Melekhov, Andrew K         8 DALD-CA                46.09      42.61  
  4 Grubb, Braeden M           8 PATH-CA                40.68      44.20  
WHT - Division  
  1 Saifi, Sean                7 PATH-CA                48.09      47.85  
  2 Grimaldo, Liam G           7 RTLR-CA                   NT      49.91  
  3 Otsuki, Duncan T           8 CARP-CA              1:24.47      50.38  
  4 Shin, Nathaniel J          7 RTLR-CA                50.86      50.42  
  5 Cruz, Liam A               8 CSSC-CA                56.09      50.76  
  6 Loewe, Keenan J            8 PVST-CA                52.45      53.98  
  7 Heiney, Adam R             7 PATH-CA                51.38    1:01.10  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kohler, Paxton S           8 SBSC-CA                40.60      40.65  
  2 Veeravatnam, Ankith        7 CSSC-CA                41.56      44.37  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oh, Ryder D                8 RTLR-CA              1:34.01    1:35.87  
      48.16   47.71                                                
  2 Hamouda, 01adam W          8 PVST-CA              1:38.13    1:49.00  
      51.34   57.66                                                
WHT - Division  
  1 Veeravatnam, Ankith        7 CSSC-CA              1:43.80    1:39.69  
      46.35   53.34                                                
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bartlett, Payton M         8 PATH-CA              1:17.32    1:20.18  
      36.41   43.77                                                
RED - Division  
  1 Rockwell, Grady T          8 WAVE-CA              1:41.11    1:31.83  
      44.70   47.13                                                
  2 Juricek, Sebastiano D      7 SBSC-CA              1:34.89    1:32.82  
      42.88   49.94                                                
  3 Grubb, Braeden M           8 PATH-CA              1:37.47    1:34.19  
      44.96   49.23                                                
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melekhov, Andrew K         8 DALD-CA                21.94      22.59  
  2 Juricek, Sebastiano D      7 SBSC-CA                23.70      23.36  
  3 Loewe, Keenan J            8 PVST-CA                24.74      27.34  
WHT - Division  
  1 Rockwell, Grady T          8 WAVE-CA                26.92      22.92  
  2 Grimaldo, Liam G           7 RTLR-CA                   NT      28.09  
  3 Shin, Nathaniel J          7 RTLR-CA                28.54      29.21  
  4 Grubb, Braeden M           8 PATH-CA                29.48      30.38  
  5 Otsuki, Duncan T           8 CARP-CA                35.12      30.70  
  6 Heiney, Adam R             7 PATH-CA                31.32      42.62  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hamouda, 01adam W          8 PVST-CA                52.78      52.09  
  2 Veeravatnam, Ankith        7 CSSC-CA                47.86      53.03  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bartlett, Payton M         8 PATH-CA                39.47      39.15  
RED - Division  
  1 Juricek, Sebastiano D      7 SBSC-CA                55.25      52.29  
  2 Saifi, Sean                7 PATH-CA                55.59      57.13  
WHT - Division  
  1 Rockwell, Grady T          8 WAVE-CA                57.55      49.79  
  2 Loewe, Keenan J            8 PVST-CA              1:02.09      55.29  
  3 Cruz, Liam A               8 CSSC-CA                   NT      56.31  
  4 Otsuki, Duncan T           8 CARP-CA              1:19.16    1:05.34  
 -- Grubb, Braeden M           8 PATH-CA              1:05.64         DQ  
 
Boys 7-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oh, Ryder D                8 RTLR-CA                   NT    1:53.87  
      54.61   59.26                                                
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Rockwell, Grady T          8 WAVE-CA                26.98      25.49  
WHT - Division  
  1 Juricek, Sebastiano D      7 SBSC-CA                   NT      28.62  
  2 Otsuki, Duncan T           8 CARP-CA                36.11      29.04  
  3 Shin, Nathaniel J          7 RTLR-CA                30.03      30.98  
  4 Grubb, Braeden M           8 PATH-CA                31.02      31.11  
  5 Gray, Emmett J             7 BUEN-CA                45.35      38.16  
 -- Jaeger, Drew A             7 PVST-CA                   NT         DQ  
 -- Grimaldo, Liam G           7 RTLR-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Oh, Ryder D                8 RTLR-CA                56.20      54.06  
  2 Kohler, Paxton S           8 SBSC-CA                56.99      56.27  
WHT - Division  
  1 Veeravatnam, Ankith        7 CSSC-CA              1:06.01    1:00.88  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
 -- Melekhov, Andrew K         8 DALD-CA                56.43         DQ  
WHT - Division  
  1 Rockwell, Grady T          8 WAVE-CA                   NT      56.09  
  2 Juricek, Sebastiano D      7 SBSC-CA              1:05.59      59.27  
  3 Saifi, Sean                7 PATH-CA              1:04.62    1:07.66  
  4 Otsuki, Duncan T           8 CARP-CA              1:20.35    1:09.39  
  5 Cruz, Liam A               8 CSSC-CA                   NT    1:11.35  
  6 Grimaldo, Liam G           7 RTLR-CA                   NT    1:18.57  
 -- Shin, Nathaniel J          7 RTLR-CA              1:08.42         DQ  
 -- Heiney, Adam R             7 PATH-CA              1:13.59         DQ  
 -- Grubb, Braeden M           8 PATH-CA              1:09.23         DQ  
 
Boys 7-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oh, Ryder D                8 RTLR-CA              1:55.77    2:01.30  
      59.98 1:01.32                                                
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Juricek, Sebastiano D      7 SBSC-CA                26.86      27.07  
  2 Rockwell, Grady T          8 WAVE-CA                   NT      27.11  
  3 Hamouda, 01adam W          8 PVST-CA                28.67      28.01  
  4 Otsuki, Duncan T           8 CARP-CA                34.30      29.13  
  5 Grubb, Braeden M           8 PATH-CA                   NT      29.95  
  6 Loewe, Keenan J            8 PVST-CA                29.72      33.15  
  7 Heiney, Adam R             7 PATH-CA                37.31      44.19  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Veeravatnam, Ankith        7 CSSC-CA                52.52      51.66  
WHT - Division  
 -- Oh, Ryder D                8 RTLR-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bartlett, Payton M         8 PATH-CA                40.42      40.74  
WHT - Division  
 -- Juricek, Sebastiano D      7 SBSC-CA              1:05.17         DQ  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Veeravatnam, Ankith        7 CSSC-CA              1:52.93    1:54.01  
      15.80 1:38.21                                                
 -- Oh, Ryder D                8 RTLR-CA              1:47.44         DQ  
      55.30   55.39                                                
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Juricek, Sebastiano D      7 SBSC-CA              1:58.12    1:50.94  
      55.42   55.52                                                
 -- Melekhov, Andrew K         8 DALD-CA              1:48.51         DQ  
      50.61   55.73                                                
WHT - Division  
  1 Rockwell, Grady T          8 WAVE-CA                   NT    1:56.77  
      57.54   59.23                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Austin, Indy D            10 CLSS-CA                31.26      30.91  
  2 Beahan, Andy K            10 PVST-CA                31.70      32.91  
  3 Cerera, Josiah R           9 PATH-CA                33.36      33.83  
RED - Division  
  1 Shin, Joel M              10 RTLR-CA                34.32      34.57  
  2 Nelson, Grant C           10 SBSC-CA                34.45      35.00  
  3 Beduya, Joshua C          10 PATH-CA                36.40      36.13  
  4 Warkentin, Noah A          9 SBSC-CA                36.40      36.38  
  5 Austin, Jett D            10 CLSS-CA                36.43      37.06  
WHT - Division  
  1 Sorrell, Brady Y          10 CSSC-CA                   NT      35.96  
  2 Williams, Levi L           9 CSSC-CA                38.17      36.77  
  3 Lopez Muzquiz, Kevin      10 SBSC-CA                37.92      37.94  
  4 Gray, Chase C              9 BUEN-CA                38.71      38.19  
  5 Huang, Tank T              9 WAVE-CA                37.75      38.30  
  6 Kuhn, Zachary R           10 PATH-CA                41.44      39.30  
  7 Ocampo, Magnus E          10 PVST-CA                39.18      39.97  
  8 Laber, Micah C             9 BUEN-CA                41.17      41.43  
  9 Checketts, Boogie R        9 PATH-CA                   NT      41.62  
 10 Laber, Jackson T           9 BUEN-CA                38.81      41.90  
 11 Mallari, Seraphin K        9 UN-CA                  40.17      42.86  
 12 Casillas, Jose B           9 LTA-CA                 47.71      45.10  
 13 Kennedy, Aiden G           9 CSSC-CA                44.44      45.73  
 14 Yuan, Nathan E             9 PVST-CA                46.84      46.74  
 15 Goodman, Jackson L         9 PATH-CA                   NT      55.53  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Sudario, Ben G            10 CSSC-CA              1:13.96    1:15.81  
      37.13   38.68                                                
  2 Beahan, Andy K            10 PVST-CA              1:13.71    1:17.27  
      37.30   39.97                                                
RED - Division  
  1 Shah, Avi K               10 WAVE-CA              1:17.23    1:13.58  
      35.34   38.24                                                
  2 Austin, Jett D            10 CLSS-CA              1:16.34    1:16.00  
      36.95   39.05                                                
  3 Renno, Chase M            10 PATH-CA              1:16.36    1:16.83  
      37.58   39.25                                                
  4 Blumenfield, Obi G         9 WAVE-CA              1:18.67    1:17.52  
      37.02   40.50                                                
  5 Fresco, Matthieu A         9 CSSC-CA              1:16.04    1:17.54  
      37.52   40.02                                                
  6 Shin, Joel M              10 RTLR-CA              1:18.49    1:17.80  
      36.43   41.37                                                
  7 Nelson, Grant C           10 SBSC-CA              1:16.06    1:22.13  
WHT - Division  
  1 Maxwell, Keoni K          10 WAVE-CA                   NT    1:13.23  
      35.63   37.60                                                
  2 Cook, Jacob T             10 PATH-CA              1:22.64    1:22.56  
      39.86   42.70                                                
  3 Williams, Levi L           9 CSSC-CA              1:27.68    1:23.43  
      39.61   43.82                                                
  4 Jeon, David T             10 CSSC-CA                   NT    1:25.01  
      38.32   46.69                                                
  5 Huang, Tank T              9 WAVE-CA              1:24.62    1:29.50  
      45.50   44.00                                                
  6 Lopez Muzquiz, Kevin      10 SBSC-CA              1:26.48    1:30.38  
      43.82   46.56                                                
  7 Morente, Noah D           10 CARP-CA              1:59.50    1:32.09  
      42.24   49.85                                                
  8 Kuhn, Zachary R           10 PATH-CA              1:33.05    1:35.79  
      45.92   49.87                                                
  9 Casillas, Jose B           9 LTA-CA               1:44.98    1:42.27  
      46.98   55.29                                                
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Sudario, Ben G            10 CSSC-CA              2:36.38    2:40.13  
      37.37   41.67   41.14   39.95                                
RED - Division  
  1 Warkentin, Noah A          9 SBSC-CA              2:55.99    2:48.76  
      37.80   44.18   45.11   41.67                                
WHT - Division  
  1 Huang, Tank T              9 WAVE-CA                   NT    3:00.24  
      42.88   47.53   46.46   43.37                                
 
Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jubb, Noah D              10 PVST-CA              6:23.01    6:17.50  
      33.27   37.40   38.48   38.61   38.43   39.14   38.82   39.07
      38.19   36.09                                                
  2 Austin, Indy D            10 CLSS-CA              6:34.94    6:22.29  
      34.89   38.33   40.01   39.07   38.79   39.75   38.82   37.85
      38.49   36.29                                                
  3 Austin, Jett D            10 CLSS-CA              7:22.85    7:24.94  
      38.66   41.96   46.02   45.19   46.34   44.42   46.78   45.91
      45.30   44.36                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Austin, Indy D            10 CLSS-CA                35.54      36.47  
  2 Cerera, Josiah R           9 PATH-CA                37.19      37.32  
  3 Sudario, Ben G            10 CSSC-CA                38.93      39.61  
  4 Shah, Avi K               10 WAVE-CA                37.91      39.76  
  5 Beahan, Andy K            10 PVST-CA                39.60      41.99  
  6 Fresco, Matthieu A         9 CSSC-CA                40.05      42.80  
  7 Nelson, Grant C           10 SBSC-CA                39.33      43.18  
RED - Division  
  1 Maxwell, Keoni K          10 WAVE-CA                43.10      40.17  
  2 Shin, Joel M              10 RTLR-CA                43.57      42.96  
  3 Renno, Chase M            10 PATH-CA                43.46      43.43  
  4 Blumenfield, Obi G         9 WAVE-CA                41.18      44.68  
  5 Austin, Jett D            10 CLSS-CA                44.04      47.57  
WHT - Division  
  1 Williams, Levi L           9 CSSC-CA                46.04      43.79  
  2 Jeon, David T             10 CSSC-CA                   NT      46.48  
  3 Ocampo, Magnus E          10 PVST-CA                45.14      46.65  
  4 Huang, Tank T              9 WAVE-CA                45.55      48.22  
  5 Morente, Noah D           10 CARP-CA              1:06.21      49.56  
  6 Lopez Muzquiz, Kevin      10 SBSC-CA                45.27      51.80  
  7 Kuhn, Zachary R           10 PATH-CA                50.62      55.24  
  8 Casillas, Jose B           9 LTA-CA                 56.72    1:03.01  
 -- Checketts, Boogie R        9 PATH-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Austin, Indy D            10 CLSS-CA              1:18.80    1:15.57  
      36.39   39.18                                                
 -- Sudario, Ben G            10 CSSC-CA              1:21.80         DQ  
RED - Division  
  1 Shin, Joel M              10 RTLR-CA              1:30.39    1:30.00  
      43.87   46.13                                                
  2 Austin, Jett D            10 CLSS-CA              1:35.15    1:32.38  
      45.24   47.14                                                
  3 Gray, Chase C              9 BUEN-CA              1:32.72    1:33.89  
      45.72   48.17                                                
WHT - Division  
  1 Fresco, Matthieu A         9 CSSC-CA              1:37.06    1:28.64  
      42.94   45.70                                                
  2 Williams, Levi L           9 CSSC-CA                   NT    1:32.69  
      46.23   46.46                                                
  3 Mallari, Seraphin K        9 UN-CA                     NT    1:35.21  
      44.96   50.25                                                
  4 Laber, Micah C             9 BUEN-CA                   NT    1:43.18  
      48.28   54.90                                                
  5 Lopez Muzquiz, Kevin      10 SBSC-CA              1:45.38    1:44.13  
  6 Yuan, Nathan E             9 PVST-CA              1:49.92    1:48.05  
      52.42   55.63                                                
  7 Kuhn, Zachary R           10 PATH-CA              1:55.53    1:56.98  
      56.43 1:00.55                                                
  8 Kennedy, Aiden G           9 CSSC-CA                   NT    2:03.95  
    1:01.94 1:02.01                                                
  9 Casillas, Jose B           9 LTA-CA                    NT    2:07.51  
      59.77 1:07.74                                                
 -- Laber, Jackson T           9 BUEN-CA              1:39.49         DQ  
      49.85   52.68                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Austin, Jett D            10 CLSS-CA                43.88      44.47  
  2 Cerera, Josiah R           9 PATH-CA                44.03      44.97  
  3 Austin, Indy D            10 CLSS-CA                45.18      45.00  
  4 Shin, Joel M              10 RTLR-CA                44.27      45.28  
  5 Beahan, Andy K            10 PVST-CA                43.75      45.83  
  6 Beduya, Joshua C          10 PATH-CA                42.17      47.63  
RED - Division  
  1 Nelson, Grant C           10 SBSC-CA                47.89      47.09  
  2 Warkentin, Noah A          9 SBSC-CA                46.33      47.90  
  3 Williams, Levi L           9 CSSC-CA                49.11      48.14  
  4 Fresco, Matthieu A         9 CSSC-CA                47.47      48.20  
  5 Gray, Chase C              9 BUEN-CA                47.68      51.99  
WHT - Division  
  1 Laber, Micah C             9 BUEN-CA                54.20      52.30  
  2 Ocampo, Magnus E          10 PVST-CA                   NT      53.06  
  3 Huang, Tank T              9 WAVE-CA                51.14      53.27  
  4 Lopez Muzquiz, Kevin      10 SBSC-CA                54.68      56.83  
  5 Kuhn, Zachary R           10 PATH-CA              1:04.65      58.66  
  6 Laber, Jackson T           9 BUEN-CA              1:00.66    1:00.76  
  7 Yuan, Nathan E             9 PVST-CA              1:04.60    1:01.46  
  8 Casillas, Jose B           9 LTA-CA                    NT    1:17.26  
 -- Mallari, Seraphin K        9 UN-CA                  54.66         DQ  
 -- Checketts, Boogie R        9 PATH-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Austin, Jett D            10 CLSS-CA              1:35.78    1:37.17  
      48.11   49.06                                                
  2 Austin, Indy D            10 CLSS-CA              1:38.17    1:40.58  
      48.81   51.77                                                
  3 Bezanilla, Bret R         10 PATH-CA              1:31.64    1:42.07  
      47.51   54.56                                                
RED - Division  
  1 Nelson, Grant C           10 SBSC-CA              1:42.73    1:42.49  
      49.05   53.44                                                
  2 Maxwell, Keoni K          10 WAVE-CA              1:41.65    1:42.95  
      49.26   53.69                                                
  3 Williams, Levi L           9 CSSC-CA              1:42.92    1:47.60  
      52.50   55.10                                                
  4 Fresco, Matthieu A         9 CSSC-CA              1:44.06    1:49.98  
      53.23   56.75                                                
  5 Sudario, Ben G            10 CSSC-CA              1:42.21    1:51.12  
      54.36   56.76                                                
WHT - Division  
  1 Renno, Chase M            10 PATH-CA              1:49.77    1:45.29  
      50.76   54.53                                                
  2 Morente, Noah D           10 CARP-CA                   NT    1:47.27  
      50.62   56.65                                                
  3 Cook, Jacob T             10 PATH-CA              1:49.78    1:48.72  
      52.48   56.24                                                
 -- Huang, Tank T              9 WAVE-CA              1:51.87         DQ  
      58.78 1:01.66                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Austin, Indy D            10 CLSS-CA                33.18      35.29  
  2 Maxwell, Keoni K          10 WAVE-CA                34.48      36.14  
  3 Bezanilla, Bret R         10 PATH-CA                36.75      37.61  
  4 Nelson, Grant C           10 SBSC-CA                38.10      37.96  
RED - Division  
  1 Shin, Joel M              10 RTLR-CA                40.84      41.89  
WHT - Division  
  1 Beahan, Andy K            10 PVST-CA                42.65      42.62  
  2 Blumenfield, Obi G         9 WAVE-CA                41.94      42.91  
  3 Jeon, David T             10 CSSC-CA                   NT      43.14  
  4 Cook, Jacob T             10 PATH-CA                50.97      45.46  
  5 Lopez Muzquiz, Kevin      10 SBSC-CA                55.20      51.51  
 -- Kuhn, Zachary R           10 PATH-CA              1:02.20         DQ  
 -- Huang, Tank T              9 WAVE-CA                45.69         DQ  
 -- Renno, Chase M            10 PATH-CA                45.83         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Austin, Indy D            10 CLSS-CA              1:14.28    1:20.68  
      36.97   43.71                                                
  2 Sudario, Ben G            10 CSSC-CA              1:24.89    1:30.50  
      43.90   46.60                                                
RED - Division  
  1 Fresco, Matthieu A         9 CSSC-CA              1:30.20    1:33.27  
      42.70   50.57                                                
WHT - Division  
  1 Nelson, Grant C           10 SBSC-CA                   NT    1:27.20  
      40.47   46.73                                                
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Nelson, Grant C           10 SBSC-CA              1:25.21    1:24.23  
      38.41   45.82                                                
  2 Austin, Jett D            10 CLSS-CA              1:25.81    1:26.38  
      43.42   42.96                                                
  3 Cerera, Josiah R           9 PATH-CA              1:26.80    1:26.66  
      40.95   45.71                                                
  4 Beahan, Andy K            10 PVST-CA              1:24.70    1:27.82  
      42.02   45.80                                                
  5 Sudario, Ben G            10 CSSC-CA              1:22.54    1:29.28  
      41.89   47.39                                                
RED - Division  
  1 Fresco, Matthieu A         9 CSSC-CA              1:27.39    1:29.61  
      41.90   47.71                                                
  2 Shin, Joel M              10 RTLR-CA              1:30.62    1:29.76  
      43.84   45.92                                                
WHT - Division  
  1 Williams, Levi L           9 CSSC-CA              1:37.88    1:33.37  
      47.54   45.83                                                
  2 Warkentin, Noah A          9 SBSC-CA              1:39.67    1:34.95  
      46.50   48.45                                                
  3 Huang, Tank T              9 WAVE-CA                   NT    1:38.87  
      49.58   49.29                                                
  4 Laber, Micah C             9 BUEN-CA              1:50.92    1:43.23  
      50.67   52.56                                                
  5 Lopez Muzquiz, Kevin      10 SBSC-CA                   NT    1:46.87  
      52.75   54.12                                                
  6 Kuhn, Zachary R           10 PATH-CA              1:53.87    1:52.03  
      54.34   57.69                                                
  7 Yuan, Nathan E             9 PVST-CA                   NT    1:58.08  
      58.75   59.33                                                
 -- Mallari, Seraphin K        9 UN-CA                1:55.30         DQ  
      47.21   56.32                                                
 -- Laber, Jackson T           9 BUEN-CA              1:44.98         DQ  
      50.86   56.42                                                
 -- Sorrell, Brady Y          10 CSSC-CA                   NT         DQ  
      47.76   56.84                                                
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bezanilla, Bret R         10 PATH-CA              2:44.83    2:53.19  
      38.83   45.77   54.63   33.96                                
  2 Sudario, Ben G            10 CSSC-CA              2:55.66    3:02.21  
      42.95   43.12   55.56   40.58                                
  3 Fresco, Matthieu A         9 CSSC-CA              3:01.64    3:07.91  
      42.56   46.63   58.07   40.65                                
RED - Division  
  1 Shah, Avi K               10 WAVE-CA              3:13.21    2:54.41  
      39.90   44.39   52.81   37.31                                
WHT - Division  
  1 Maxwell, Keoni K          10 WAVE-CA                   NT    3:01.13  
      38.31   47.23   57.37   38.22                                
 -- Williams, Levi L           9 CSSC-CA                   NT         DQ  
      53.09   52.61   55.96   42.67                                
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Patterson, Paul X         12 PVST-CA                26.36      25.79  
  2 Grimaldo, Kaelan M        12 RTLR-CA                27.60      27.00  
  3 Nahm, Bobby E             12 BUEN-CA                27.85      27.08  
  4 Overton, Connor A         11 PVST-CA                28.08      28.16  
  5 Shin, Caleb T             12 RTLR-CA                28.51      28.52  
  6 Cabrera, Linus A          12 RTLR-CA                28.70      28.87  
  7 Siclovan, Ethan E         12 UN-CA                  28.93      29.40  
  8 Parastaev, Niko           11 CSSC-CA                29.93      30.15  
  9 Blietz, Lucas J           11 CLSS-CA                30.34      30.36  
 10 Wong-Moon, Daniel C       12 CSSC-CA                30.75      30.67  
RED - Division  
  1 Blietz, Dylan C           11 CLSS-CA                31.42      30.10  
  2 Shakespeare, Griffin M    11 CLSS-CA                31.03      31.16  
  3 Yin, Hunter H             11 CSSC-CA                32.45      31.23  
  4 Otsuki, Jacob C           11 CARP-CA                31.23      31.89  
  5 Flores, Gustavo D         11 LTA-CA                 32.90      32.59  
WHT - Division  
  1 Portman, Charlie J        11 MACA-CA                35.06      33.38  
  2 Cruz, Taylor A            11 CSSC-CA                35.00      33.40  
  3 Rolls, Thomas U           12 PATH-CA                35.80      35.39  
  4 Mallari, Kai N            11 UN-CA                  35.61      36.25  
  5 Kohler, Marshall J        11 SBSC-CA                38.55      36.98  
  6 Narkjaroen, Chaiyanun N   12 RTLR-CA                35.58      37.27  
  7 Ross, Darian J            11 WAVE-CA                38.18      37.34  
  8 Jaeger, Kylan W           11 PVST-CA                38.85      38.98  
  9 Hulitt, Ryan A            11 PVST-CA                   NT      41.17  
 10 Fausset, Lennon M         12 PVST-CA                45.26      41.38  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Patterson, Paul X         12 PVST-CA                58.04      58.14  
      28.10   30.04                                                
  2 Trainor, Yonden G         12 CLSS-CA                59.89    1:00.11  
      28.87   31.24                                                
  3 Shin, Caleb T             12 RTLR-CA              1:03.75    1:00.48  
      29.61   30.87                                                
  4 Alexander, Jeremy         12 UN-CA                1:04.34    1:01.39  
      29.46   31.93                                                
  5 Nahm, Bobby E             12 BUEN-CA              1:01.40    1:02.03  
      29.83   32.20                                                
  6 Overton, Connor A         11 PVST-CA              1:00.95    1:02.22  
      30.15   32.07                                                
  7 Blietz, Lucas J           11 CLSS-CA              1:05.42    1:04.46  
      31.25   33.21                                                
  8 Bezanilla, Dean L         11 PATH-CA              1:05.22    1:05.21  
      32.02   33.19                                                
  9 Parastaev, Niko           11 CSSC-CA              1:05.37    1:05.65  
      31.96   33.69                                                
RED - Division  
  1 Veeravatnam, Aneesh S     11 CSSC-CA              1:07.56    1:02.65  
      30.00   32.65                                                
  2 Blietz, Dylan C           11 CLSS-CA              1:07.34    1:06.82  
      31.45   35.37                                                
  3 Lohmann, Ryan J           11 PATH-CA              1:08.46    1:08.07  
      32.22   35.85                                                
  4 Wong-Moon, Daniel C       12 CSSC-CA              1:10.38    1:09.03  
      32.33   36.70                                                
  5 Martin, Kalani T          12 PVST-CA              1:10.91    1:09.06  
      33.23   35.83                                                
  6 Jaramilla III, Franklin   11 SBSC-CA              1:06.28    1:10.21  
      34.14   36.07                                                
  7 Shakespeare, Griffin M    11 CLSS-CA              1:06.94    1:10.38  
      33.98   36.40                                                
  8 Flores, Gustavo D         11 LTA-CA               1:11.71    1:12.96  
      35.61   37.35                                                
  9 Otsuki, Jacob C           11 CARP-CA              1:11.37    1:13.21  
      35.97   37.24                                                
WHT - Division  
  1 Valle, Rio L              12 SBSC-CA              1:19.93    1:09.35  
      33.09   36.26                                                
  2 Piscitello, Kody N        12 CSSC-CA              1:14.80    1:13.08  
      35.09   37.99                                                
  3 Portman, Charlie J        11 MACA-CA              1:17.04    1:14.13  
      35.76   38.37                                                
  4 Stiles, Tyler J           11 PATH-CA              1:16.30    1:14.77  
      35.23   39.54                                                
  5 Yin, Hunter H             11 CSSC-CA              1:16.84    1:15.10  
      36.61   38.49                                                
  6 Stack, Azim R             11 CLSS-CA              1:17.42    1:16.03  
      37.09   38.94                                                
  7 Dulay, Michael J          12 LTA-CA               1:18.85    1:16.65  
      38.10   38.55                                                
  8 Sargsyan, Nicholas M      12 RTLR-CA              1:17.70    1:16.66  
      36.56   40.10                                                
  9 Cruz, Taylor A            11 CSSC-CA              1:16.84    1:17.13  
      35.62   41.51                                                
 10 Narkjaroen, Chaiyanun N   12 RTLR-CA              1:19.08    1:20.26  
      38.74   41.52                                                
 11 Keyser, JJ M              11 BUEN-CA              1:24.68    1:21.09  
      37.24   43.85                                                
 12 Montano, Joshua M         11 BUEN-CA              1:28.66    1:25.38  
      41.13   44.25                                                
 13 Hulitt, Ryan A            11 PVST-CA                   NT    1:29.34  
      40.59   48.75                                                
 14 Sipe, Seamus M            11 BUEN-CA              1:31.98    1:34.21  
      43.31   50.90                                                
 15 Fausset, Lennon M         12 PVST-CA                   NT    1:34.78  
      44.64   50.14                                                
 16 Yu, Jakob                 11 PATH-CA                   NT    1:49.03  
      46.72 1:02.31                                                
 -- Garcia, Sebastian         12 PATH-CA              1:17.43         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Patterson, Paul X         12 PVST-CA              2:14.27    2:06.58  
      29.66   32.61   33.00   31.31                                
  2 Overton, Connor A         11 PVST-CA              2:11.95    2:11.70  
      30.72   34.10   33.61   33.27                                
  3 Veeravatnam, Aneesh S     11 CSSC-CA              2:16.53    2:14.43  
      31.72   34.16   33.84   34.71                                
  4 Blietz, Lucas J           11 CLSS-CA              2:23.36    2:19.30  
      31.69   35.52   36.37   35.72                                
RED - Division  
  1 Blietz, Dylan C           11 CLSS-CA              2:33.90    2:24.95  
      33.43   37.65   37.62   36.25                                
  2 Wong-Moon, Daniel C       12 CSSC-CA              2:30.62    2:28.04  
      33.20   37.26   38.81   38.77                                
  3 Shakespeare, Griffin M    11 CLSS-CA              2:27.14    2:30.98  
      34.41   38.85   39.64   38.08                                
  4 Flores, Gustavo D         11 LTA-CA               2:36.08    2:41.94  
      34.63   40.56   44.38   42.37                                
WHT - Division  
  1 Narkjaroen, Chaiyanun N   12 RTLR-CA              2:49.82    2:46.95  
      37.02   42.53   44.85   42.55                                
  2 Yin, Hunter H             11 CSSC-CA              2:48.84    2:47.50  
      37.31   43.60   44.06   42.53                                
  3 Rolls, Thomas U           12 PATH-CA              3:10.84    3:03.66  
      38.94   46.16   47.88   50.68                                
  4 Ross, Darian J            11 WAVE-CA              3:10.11    3:08.38  
      40.27   48.18   51.24   48.69                                
  5 Jaeger, Kylan W           11 PVST-CA                   NT    3:11.81  
      42.72   48.94   51.33   48.82                                
  6 Hulitt, Ryan A            11 PVST-CA                   NT    3:17.90  
      42.92   51.79   50.82   52.37                                
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Patterson, Paul X         12 PVST-CA              6:24.18    5:49.41  
      30.86   35.58   35.81   35.74   36.22   36.18   35.84   35.99
      34.93   32.26                                                
  2 Veeravatnam, Aneesh S     11 CSSC-CA              6:21.76    6:04.90  
      32.81   36.41   36.78   37.03   37.40   37.01   36.88   37.08
      37.25   36.25                                                
  3 Trainor, Yonden G         12 CLSS-CA              6:02.83    6:07.26  
      31.25   36.14   37.20   37.40   38.18   37.84   39.45   37.26
      37.69   34.85                                                
  4 Blietz, Lucas J           11 CLSS-CA              6:15.11    6:13.12  
      34.02   36.86   37.71   38.01   37.79   38.97   38.47   38.05
      37.37   35.87                                                
  5 Blietz, Dylan C           11 CLSS-CA              6:26.84    6:23.54  
      33.98   38.41   38.95   38.79   39.13   38.71   39.69   40.75
      37.77   37.36                                                
WHT - Division  
  1 Parastaev, Niko           11 CSSC-CA                   NT    6:13.24  
      33.72   37.09   37.53   38.18   38.60   38.21   38.23   38.49
      38.64   34.55                                                
  2 Shakespeare, Griffin M    11 CLSS-CA                   NT    6:49.35  
      34.23   40.46   41.17   42.25   42.08   43.48   42.72   42.58
      42.06   38.32                                                
  3 Garcia, Sebastian         12 PATH-CA              7:23.81    7:52.23  
      35.26   42.08   43.92   43.54   44.99   44.62   43.21   44.38
      45.32 1:24.91                                                
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Cabrera, Linus A          12 RTLR-CA                33.33      32.78  
  2 Grimaldo, Kaelan M        12 RTLR-CA                34.00      33.07  
  3 Siclovan, Ethan E         12 UN-CA                  33.14      33.42  
  4 Shin, Caleb T             12 RTLR-CA                34.05      34.26  
  5 Wong-Moon, Daniel C       12 CSSC-CA                36.07      34.73  
  6 Parastaev, Niko           11 CSSC-CA                35.11      35.84  
  7 Overton, Connor A         11 PVST-CA                35.20      37.15  
RED - Division  
  1 Valle, Rio L              12 SBSC-CA                39.20      36.09  
  2 Lohmann, Ryan J           11 PATH-CA                36.71      36.31  
  3 Martin, Kalani T          12 PVST-CA                39.05      36.84  
  4 Blietz, Lucas J           11 CLSS-CA                39.30      38.11  
  5 Otsuki, Jacob C           11 CARP-CA                39.21      38.46  
  6 Yin, Hunter H             11 CSSC-CA                39.78      42.94  
WHT - Division  
  1 Piscitello, Kody N        12 CSSC-CA                42.34      40.43  
  2 Portman, Charlie J        11 MACA-CA                40.61      40.54  
  3 Stiles, Tyler J           11 PATH-CA                42.19      42.90  
  4 Cruz, Taylor A            11 CSSC-CA                41.06      43.23  
  5 Sargsyan, Nicholas M      12 RTLR-CA                43.96      43.49  
  6 Stack, Azim R             11 CLSS-CA                41.53      43.56  
  7 Dulay, Michael J          12 LTA-CA                 43.48      44.32  
  8 Piscitello, Cole A        12 CSSC-CA                44.70      46.10  
  9 Montano, Joshua M         11 BUEN-CA                47.70      47.24  
 10 Flores, Gustavo D         11 LTA-CA                 40.45      47.81  
 11 Hulitt, Ryan A            11 PVST-CA                   NT      48.55  
 12 Fausset, Lennon M         12 PVST-CA              1:02.51      51.74  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Billotte, Zachary T       12 CLSS-CA              1:08.59    1:06.98  
      33.55   33.43                                                
  2 Veeravatnam, Aneesh S     11 CSSC-CA              1:08.81    1:08.19  
      33.90   34.29                                                
  3 Grimaldo, Kaelan M        12 RTLR-CA              1:15.06    1:11.09  
      34.93   36.16                                                
  4 Parastaev, Niko           11 CSSC-CA              1:15.37    1:16.38  
      36.96   39.42                                                
  5 Overton, Connor A         11 PVST-CA              1:14.60    1:17.34  
      37.18   40.16                                                
  6 Shakespeare, Griffin M    11 CLSS-CA              1:18.89    1:18.91  
      37.94   40.97                                                
RED - Division  
  1 Otsuki, Jacob C           11 CARP-CA              1:24.99    1:26.16  
      40.93   45.23                                                
WHT - Division  
  1 Portman, Charlie J        11 MACA-CA              1:36.08    1:28.23  
      43.34   44.89                                                
  2 Flores, Gustavo D         11 LTA-CA               1:28.96    1:28.52  
      43.01   45.51                                                
  3 Yin, Hunter H             11 CSSC-CA              1:34.13    1:31.03  
      44.50   46.53                                                
  4 Sipe, Seamus M            11 BUEN-CA                   NT    1:44.42  
      50.40   54.02                                                
  5 Ross, Darian J            11 WAVE-CA                   NT    1:47.05  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Grimaldo, Kaelan M        12 RTLR-CA                40.50      36.47  
  2 Cabrera, Linus A          12 RTLR-CA                38.58      37.64  
RED - Division  
  1 Overton, Connor A         11 PVST-CA                41.94      40.68  
  2 Parastaev, Niko           11 CSSC-CA                41.34      41.65  
  3 Cruz, Taylor A            11 CSSC-CA                44.50      42.44  
  4 Mallari, Kai N            11 UN-CA                  43.08      42.94  
  5 Otsuki, Jacob C           11 CARP-CA                41.36      43.31  
WHT - Division  
  1 Portman, Charlie J        11 MACA-CA                48.67      43.13  
  2 Blietz, Lucas J           11 CLSS-CA                46.01      45.15  
  3 Sipe, Seamus M            11 BUEN-CA                45.09      45.33  
  4 Rolls, Thomas U           12 PATH-CA                46.72      46.59  
  5 Narkjaroen, Chaiyanun N   12 RTLR-CA                47.32      48.02  
  6 Flores, Gustavo D         11 LTA-CA                 48.70      49.55  
  7 Kohler, Marshall J        11 SBSC-CA                58.82      52.16  
  8 Hulitt, Ryan A            11 PVST-CA                   NT      53.66  
  9 Jaeger, Kylan W           11 PVST-CA              1:02.74    1:05.95  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Shin, Caleb T             12 RTLR-CA              1:15.18    1:14.38  
      36.17   38.21                                                
  2 Grimaldo, Kaelan M        12 RTLR-CA              1:20.64    1:17.96  
      38.48   39.48                                                
  3 Alexander, Jeremy         12 UN-CA                1:22.87    1:21.64  
      38.75   42.89                                                
  4 Rybnicek, Pierce K        12 SBSC-CA              1:22.94    1:24.95  
      39.76   45.19                                                
  5 Veeravatnam, Aneesh S     11 CSSC-CA              1:26.29    1:26.02  
      41.36   44.66                                                
  6 Cabrera, Linus A          12 RTLR-CA              1:23.73    1:26.91  
      39.74   47.17                                                
  7 Bezanilla, Dean L         11 PATH-CA              1:28.00    1:28.39  
      41.94   46.45                                                
  8 Jaramilla III, Franklin   11 SBSC-CA              1:26.28    1:30.08  
      43.44   46.64                                                
RED - Division  
  1 Wong-Moon, Daniel C       12 CSSC-CA              1:29.71    1:28.42  
      41.85   46.57                                                
  2 Otsuki, Jacob C           11 CARP-CA              1:34.73    1:34.82  
      44.71   50.11                                                
 -- Stack, Azim R             11 CLSS-CA              1:36.95         DQ  
      46.64   47.61                                                
WHT - Division  
  1 Garcia, Sebastian         12 PATH-CA              1:53.22    1:28.73  
      42.72   46.01                                                
  2 Overton, Connor A         11 PVST-CA              1:41.96    1:28.94  
      41.85   47.09                                                
  3 Valle, Rio L              12 SBSC-CA              1:51.54    1:30.11  
      43.76   46.35                                                
  4 Portman, Charlie J        11 MACA-CA                   NT    1:35.64  
      45.93   49.71                                                
  5 Cruz, Taylor A            11 CSSC-CA              1:43.00    1:38.15  
      47.06   51.09                                                
  6 Stiles, Tyler J           11 PATH-CA              1:42.87    1:40.71  
      49.55   51.16                                                
  7 Sipe, Seamus M            11 BUEN-CA              1:37.99    1:41.25  
      48.26   52.99                                                
  8 Narkjaroen, Chaiyanun N   12 RTLR-CA              1:40.23    1:41.59  
      49.67   51.92                                                
  9 Lohmann, Ryan J           11 PATH-CA              1:43.47    1:41.93  
      49.45   52.48                                                
 10 Piscitello, Cole A        12 CSSC-CA              1:42.86    1:47.63  
      52.15   55.48                                                
 11 Dulay, Michael J          12 LTA-CA               1:53.74    1:48.36  
      52.69   55.67                                                
 12 Keyser, JJ M              11 BUEN-CA                   NT    1:56.84  
      54.85 1:01.99                                                
 13 Hulitt, Ryan A            11 PVST-CA                   NT    2:05.31  
    1:00.16 1:05.15                                                
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Shin, Caleb T             12 RTLR-CA              2:41.41    2:43.92  
      37.79   42.66   42.74   40.73                                
  2 Huang, Bryan T            12 CLSS-CA              3:07.78    2:47.63  
      37.48   42.46   44.13   43.56                                
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nahm, Bobby E             12 BUEN-CA                30.96      30.09  
  2 Siclovan, Ethan E         12 UN-CA                  32.37      31.65  
  3 Overton, Connor A         11 PVST-CA                33.42      33.64  
  4 Bezanilla, Dean L         11 PATH-CA                34.47      33.77  
  5 Cabrera, Linus A          12 RTLR-CA                33.98      33.88  
  6 Jaramilla III, Franklin   11 SBSC-CA                32.17      34.36  
RED - Division  
  1 Alexander, Jeremy         12 UN-CA                  36.96      32.52  
  2 Wong-Moon, Daniel C       12 CSSC-CA                35.05      34.10  
  3 Parastaev, Niko           11 CSSC-CA                34.64      34.79  
  4 Blietz, Lucas J           11 CLSS-CA                36.30      34.97  
  5 Rybnicek, Pierce K        12 SBSC-CA                36.89      37.93  
WHT - Division  
  1 Blietz, Dylan C           11 CLSS-CA                38.40      34.74  
  2 Valle, Rio L              12 SBSC-CA                49.11      35.94  
  3 Martin, Kalani T          12 PVST-CA                42.31      37.19  
  4 Garcia, Sebastian         12 PATH-CA                43.71      38.08  
  5 Portman, Charlie J        11 MACA-CA                40.91      38.35  
  6 Otsuki, Jacob C           11 CARP-CA                38.77      38.88  
  7 Yin, Hunter H             11 CSSC-CA                43.83      39.41  
  8 Flores, Gustavo D         11 LTA-CA                 40.77      40.10  
  9 Stiles, Tyler J           11 PATH-CA                41.93      40.13  
 10 Keyser, JJ M              11 BUEN-CA                   NT      40.53  
 11 Sargsyan, Nicholas M      12 RTLR-CA                46.79      41.93  
 12 Stack, Azim R             11 CLSS-CA                49.33      44.43  
 13 Narkjaroen, Chaiyanun N   12 RTLR-CA                46.15      44.63  
 14 Piscitello, Cole A        12 CSSC-CA                45.46      44.97  
 15 Montano, Joshua M         11 BUEN-CA                53.52      49.89  
 16 Sipe, Seamus M            11 BUEN-CA                59.42      52.31  
 -- Piscitello, Kody N        12 CSSC-CA                47.42         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Billotte, Zachary T       12 CLSS-CA              1:08.00    1:06.53  
      32.06   34.47                                                
  2 Nahm, Bobby E             12 BUEN-CA              1:09.18    1:09.79  
      32.21   37.58                                                
  3 Wong-Moon, Daniel C       12 CSSC-CA              1:17.69    1:15.05  
      35.07   39.98                                                
RED - Division  
  1 Blietz, Dylan C           11 CLSS-CA              1:23.98    1:19.77  
      37.61   42.16                                                
WHT - Division  
  1 Blietz, Lucas J           11 CLSS-CA              1:26.88    1:21.07  
      38.64   42.43                                                
  2 Mallari, Kai N            11 UN-CA                1:31.50    1:37.57  
      44.70   52.87                                                
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Grimaldo, Kaelan M        12 RTLR-CA              1:14.44    1:08.37  
      33.02   35.35                                                
  2 Shin, Caleb T             12 RTLR-CA              1:08.75    1:08.66  
      33.99   34.67                                                
  3 Veeravatnam, Aneesh S     11 CSSC-CA              1:11.00    1:10.06  
      31.85   38.21                                                
  4 Huang, Bryan T            12 CLSS-CA              1:13.08    1:13.25  
      35.33   37.92                                                
  5 Nahm, Bobby E             12 BUEN-CA              1:12.25    1:13.75  
      33.37   40.38                                                
  6 Overton, Connor A         11 PVST-CA              1:13.19    1:15.66  
      34.78   40.88                                                
RED - Division  
  1 Siclovan, Ethan E         12 UN-CA                1:18.07    1:16.63  
      35.25   41.38                                                
  2 Wong-Moon, Daniel C       12 CSSC-CA              1:18.93    1:17.65  
      35.97   41.68                                                
  3 Parastaev, Niko           11 CSSC-CA              1:18.57    1:18.75  
      37.03   41.72                                                
  4 Shakespeare, Griffin M    11 CLSS-CA              1:21.24    1:22.60  
      39.09   43.51                                                
  5 Otsuki, Jacob C           11 CARP-CA              1:20.96    1:28.02  
      42.27   45.75                                                
WHT - Division  
  1 Blietz, Dylan C           11 CLSS-CA              1:24.96    1:19.84  
      37.50   42.34                                                
  2 Mallari, Kai N            11 UN-CA                1:27.60    1:26.09  
      41.38   44.71                                                
  3 Portman, Charlie J        11 MACA-CA              1:31.19    1:26.31  
      40.45   45.86                                                
  4 Narkjaroen, Chaiyanun N   12 RTLR-CA              1:38.45    1:30.78  
      45.40   45.38                                                
  5 Sipe, Seamus M            11 BUEN-CA              1:39.96    1:39.29  
      49.58   49.71                                                
  6 Rolls, Thomas U           12 PATH-CA              1:34.75    1:40.16  
      48.52   51.64                                                
  7 Kohler, Marshall J        11 SBSC-CA              1:40.43    1:41.87  
      49.00   52.87                                                
  8 Jaeger, Kylan W           11 PVST-CA                   NT    1:49.79  
      53.93   55.86                                                
 -- Ross, Darian J            11 WAVE-CA                   NT         DQ  
      48.95   54.71                                                
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Jaramilla III, Franklin   11 SBSC-CA              2:44.01    2:40.98  
      35.62   41.64   48.80   34.92                                
RED - Division  
  1 Blietz, Dylan C           11 CLSS-CA              2:49.58    2:47.57  
      36.59   41.64   54.37   34.97                                
  2 Shakespeare, Griffin M    11 CLSS-CA              2:54.63    2:51.55  
      38.30   42.46   54.41   36.38                                
  3 Rybnicek, Pierce K        12 SBSC-CA              2:59.59    2:59.21  
      38.87   48.84 1:34.47                                        
 -- Martin, Kalani T          12 PVST-CA              2:59.31         DQ  
WHT - Division  
  1 Alexander, Jeremy         12 UN-CA                     NT    2:35.52  
      34.02   41.23   46.13   34.14                                
  2 Narkjaroen, Chaiyanun N   12 RTLR-CA              3:11.58    3:06.84  
      45.13   48.34   52.36   41.01                                
  3 Dulay, Michael J          12 LTA-CA                    NT    3:15.12  
      45.96   48.71   58.46   41.99                                
 -- Sargsyan, Nicholas M      12 RTLR-CA                   NT         DQ  
      46.21   54.16                                                
 
Men 13 & Over 50 Yard Freestyle Split Request
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Ham, Benji                13 RTLR-CA                   NT      29.16  
 
Men 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wang, Andrew J            15 CLSS-CA                23.17      23.73  
  2 Ham, Benji                13 RTLR-CA                23.87      23.75  
  3 Medina, Arturo G          17 CIA-CA                 23.30      24.35  
  4 Escusa, Liam              14 CLSS-CA                25.46      24.63  
  5 Tirado, Romeo J           16 PVST-CA                24.83      24.80  
  6 Lozano, Jesse J           17 RTLR-CA                23.91      24.89  
  7 Punyataweekul, Patrick P  13 DALD-CA                24.52      24.94  
  8 Shakespeare, Colin D      14 CLSS-CA                25.14      25.23  
  9 Ainsworth, Mark T         15 LTA-CA                 24.50      25.26  
 10 Velasquez, Isaac D        16 BUEN-CA                24.88      25.46  
 11 Spelts, Eric              15 CSSC-CA                27.18      25.47  
 12 Graczyk, Sawyer A         16 PVST-CA                24.99      25.55  
 13 Hyde, Brandon J           15 CSSC-CA                24.88      25.73  
 13 Yuan, Marshall            14 CSSC-CA                25.04      25.73  
 15 Albrecht, Jack A          16 WAVE-CA                25.04      25.90  
 16 Steelman, Asher V         14 SBSC-CA                26.90      25.95  
 17 Henry, Connor S           14 DALD-CA                26.26      26.27  
 18 Lagomarsino, Miles D      16 BUEN-CA                26.42      26.38  
 19 Dell, Zack K              14 SBSC-CA                25.44      26.52  
 20 Uhre, Connor P            15 CSSC-CA                26.56      26.90  
 21 Davis, Justin R           15 CSSC-CA                27.11      27.39  
 22 Kennedy, Andrew A         14 CSSC-CA                26.75      27.40  
 23 Guidry, Jordan D          14 CLSS-CA                27.35      27.45  
RED - Division  
  1 Frank, Alexander R        16 UN-CA                  28.30      26.90  
  2 Saravasi, Chanon          13 RTLR-CA                29.09      27.13  
  3 Abramson, Parker E        14 DALD-CA                27.69      27.22  
  4 Narkjaroen, Sirapope N    13 RTLR-CA                27.60      27.35  
  5 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA                 27.55      27.78  
  6 Ludlow, Daniel M          14 PATH-CA                27.93      27.93  
  7 Reynolds, Parker R        13 CSSC-CA                27.90      28.04  
  8 Baldwin, Henry L          14 DALD-CA                27.87      28.12  
  9 White, Dylan G            14 SBSC-CA                28.94      28.46  
 10 Zilberman, Nathan S       15 UN-CA                  29.99      28.97  
 11 Tallman, Gavin J          14 SBSC-CA                29.08      29.11  
 12 Yuan, March               13 CSSC-CA                28.97      29.13  
 13 Done, Patrick H           13 PATH-CA                29.71      29.19  
WHT - Division  
  1 Encell, Evan J            14 SBSC-CA                   NT      28.20  
  2 Henzie, Connor R          14 PATH-CA                   NT      28.62  
  3 Sorrell, Justin J         13 CSSC-CA                   NT      28.95  
  4 Sierra, Rafael L          13 BUEN-CA                32.27      31.60  
  5 Laber, Benj A             13 BUEN-CA                31.72      32.09  
  6 Speth, Shane W            13 PVST-CA                   NT      33.36  
  7 Linskey, Matthew J        14 PVST-CA                34.07      33.60  
  8 Kotla, Sai R              13 PVST-CA                36.26      37.57  
 
Men 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Simpkins, Sean T          16 CLSS-CA                51.96      52.64  
      26.19   26.45                                                
  2 Escusa, Liam              14 CLSS-CA                56.04      53.81  
      26.32   27.49                                                
  3 Punyataweekul, Patrick P  13 DALD-CA                52.97      53.90  
      25.58   28.32                                                
  4 Ainsworth, Mark T         15 LTA-CA                 53.53      54.19  
      26.27   27.92                                                
  5 Lozano, Jesse J           17 RTLR-CA                52.41      54.38  
      26.46   27.92                                                
  6 Tirado, Romeo J           16 PVST-CA                54.45      55.04  
      26.00   29.04                                                
  7 Steelman, Asher V         14 SBSC-CA                55.77      55.10  
      26.53   28.57                                                
  8 Graczyk, Sawyer A         16 PVST-CA                53.76      55.13  
      26.36   28.77                                                
  9 Carrillo, Nikko           14 SBSC-CA                54.52      55.23  
      26.78   28.45                                                
 10 Henry, Connor S           14 DALD-CA                55.25      55.82  
      26.94   28.88                                                
 11 Villar, Jordan M          15 RTLR-CA                53.21      55.97  
      26.92   29.05                                                
 12 Shakespeare, Colin D      14 CLSS-CA                55.28      56.08  
      27.01   29.07                                                
 13 Chang, Micah S            14 CLSS-CA                55.69      56.21  
      27.24   28.97                                                
 14 Velasquez, Isaac D        16 BUEN-CA                56.33      56.79  
      27.98   28.81                                                
 15 Becher, Roman J           17 BUEN-CA                56.09      56.94  
      27.57   29.37                                                
 16 Budnik, Dylan E           14 SBSC-CA                57.57      57.69  
      27.76   29.93                                                
 17 Uhre, Connor P            15 CSSC-CA                58.26      59.07  
      28.06   31.01                                                
 18 Lagomarsino, Miles D      16 BUEN-CA                59.27    1:00.06  
      28.58   31.48                                                
 19 Davis, Justin R           15 CSSC-CA                59.34    1:00.40  
      29.20   31.20                                                
 20 Kennedy, Andrew A         14 CSSC-CA                58.90    1:00.57  
      29.39   31.18                                                
 21 Mejia Hernandez, Antonio  14 PVST-CA                57.97    1:00.59  
      29.66   30.93                                                
RED - Division  
  1 Guidry, Jordan D          14 CLSS-CA                59.64      58.68  
      28.49   30.19                                                
  2 Abramson, Parker E        14 DALD-CA              1:00.55      58.89  
      28.35   30.54                                                
  3 White, Max J              16 SBSC-CA                59.85      59.95  
      29.16   30.79                                                
  4 Baldwin, Henry L          14 DALD-CA              1:01.24    1:00.03  
      28.81   31.22                                                
  5 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA               1:01.61    1:00.58  
      29.45   31.13                                                
  6 Frank, Alexander R        16 UN-CA                1:01.53    1:01.51  
      29.21   32.30                                                
  7 Narkjaroen, Sirapope N    13 RTLR-CA              1:01.19    1:01.56  
      29.47   32.09                                                
  8 Gunawan, Matthew M        17 CSSC-CA              1:02.40    1:02.03  
      29.31   32.72                                                
  9 Tallman, Gavin J          14 SBSC-CA              1:03.60    1:02.47  
      30.18   32.29                                                
 10 Tamayo, Alex V            13 PVST-CA              1:04.70    1:03.02  
      30.05   32.97                                                
 11 Reyes, Michael C          14 SBSC-CA              1:00.50    1:03.13  
      29.39   33.74                                                
 12 White, Dylan G            14 SBSC-CA              1:03.89    1:03.22  
      30.13   33.09                                                
 13 Yuan, March               13 CSSC-CA              1:04.99    1:03.87  
      31.49   32.38                                                
 14 Strader, Tyler T          14 PATH-CA              1:03.50    1:05.22  
      32.17   33.05                                                
 15 Reyes, Nathan C           13 PATH-CA              1:04.91    1:05.33  
      31.31   34.02                                                
 16 Diaz, Gabriel C           15 CSSC-CA              1:04.96    1:05.59  
      32.24   33.35                                                
WHT - Division  
  1 Henzie, Connor R          14 PATH-CA                   NT    1:01.31  
      29.16   32.15                                                
  2 Zilberman, Nathan S       15 UN-CA                     NT    1:03.80  
      30.52   33.28                                                
  3 Laber, Benj A             13 BUEN-CA              1:08.79    1:08.43  
      32.64   35.79                                                
  4 MacEachern, Nicolas D     15 LTA-CA               1:08.12    1:10.22  
      33.27   36.95                                                
  5 Linskey, Matthew J        14 PVST-CA              1:18.13    1:12.00  
      35.16   36.84                                                
  6 Speth, Shane W            13 PVST-CA              1:12.93    1:12.40  
      34.87   37.53                                                
  7 Aguilar, Donovan N        13 CIA-CA               1:20.41    1:12.48  
      34.45   38.03                                                
 
Men 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Ham, Benji                13 RTLR-CA              1:51.96    1:49.42  
      26.67   27.50   27.44   27.81                                
  2 Lozano, Jesse J           17 RTLR-CA              1:48.96    1:56.35  
      26.88   29.14   30.14   30.19                                
  3 Steelman, Asher V         14 SBSC-CA              2:04.22    1:56.78  
      26.79   29.83   30.43   29.73                                
  4 Costello, Cooper A        13 SBSC-CA              1:56.98    1:57.56  
      27.61   29.99   30.48   29.48                                
  5 Henry, Connor S           14 DALD-CA              2:01.03    1:57.66  
      26.69   30.21   30.47   30.29                                
  6 Ainsworth, Mark T         15 LTA-CA               1:57.51    1:58.60  
      28.00   30.09   30.36   30.15                                
  7 Kanard, Alexander I       16 SBSC-CA              1:58.08    2:00.68  
      28.13   30.50   30.86   31.19                                
  8 Dell, Zack K              14 SBSC-CA              1:55.31    2:01.60  
      27.99   31.13   31.69   30.79                                
  9 Shakespeare, Colin D      14 CLSS-CA              2:04.11    2:03.35  
      27.75   31.14   32.38   32.08                                
 10 Carrillo, Nikko           14 SBSC-CA              2:00.23    2:03.78  
      28.31   30.95   32.36   32.16                                
 11 Budnik, Dylan E           14 SBSC-CA              2:05.57    2:05.28  
      29.41   31.95   32.37   31.55                                
 12 White, Max J              16 SBSC-CA              2:07.33    2:07.90  
      29.76   32.64   33.16   32.34                                
 13 Kennedy, Andrew A         14 CSSC-CA              2:04.81    2:08.41  
      29.76   32.14   33.62   32.89                                
 14 Uhre, Connor P            15 CSSC-CA              2:09.94    2:15.68  
      29.59   33.55   35.44   37.10                                
 15 Davis, Justin R           15 CSSC-CA              2:10.48    2:16.12  
      31.00   33.64   36.20   35.28                                
RED - Division  
  1 Spelts, Eric              15 CSSC-CA              2:17.02    2:04.46  
      27.75   31.63   33.39   31.69                                
  2 Abramson, Parker E        14 DALD-CA              2:15.85    2:08.17  
      29.31   33.46   32.87   32.53                                
  3 Tallman, Gavin J          14 SBSC-CA              2:13.39    2:11.50  
      30.61   33.72   34.12   33.05                                
  4 Ludlow, Daniel M          14 PATH-CA              2:12.89    2:11.54  
      29.74   32.79   35.00   34.01                                
  5 Baldwin, Henry L          14 DALD-CA              2:14.71    2:14.71  
      29.76   34.07   35.91   34.97                                
  6 Narkjaroen, Sirapope N    13 RTLR-CA              2:12.80    2:14.73  
      29.63   33.87   35.24   35.99                                
  7 Yuan, March               13 CSSC-CA              2:18.41    2:14.92  
      31.84   34.38   34.29   34.41                                
  8 White, Dylan G            14 SBSC-CA              2:16.34    2:16.15  
      30.23   34.56   36.36   35.00                                
  9 Saravasi, Chanon          13 RTLR-CA              2:14.68    2:16.42  
      32.33   34.91   34.88   34.30                                
 10 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA               2:18.88    2:19.70  
      31.58   35.94   37.13   35.05                                
 11 Williams, Jack O          13 CLSS-CA              2:20.79    2:19.82  
      31.61   35.94   36.64   35.63                                
 12 Diaz, Gabriel C           15 CSSC-CA              2:19.78    2:20.44  
      32.98   35.72   36.38   35.36                                
 13 Reynolds, Parker R        13 CSSC-CA              2:15.42    2:31.58  
      34.53   35.31   39.85   41.89                                
WHT - Division  
  1 Velasquez, Isaac D        16 BUEN-CA                   NT    2:11.75  
      29.58   33.57   35.19   33.41                                
  2 Frank, Alexander R        16 UN-CA                2:26.37    2:19.66  
      29.91   34.81   37.93   37.01                                
  3 Henzie, Connor R          14 PATH-CA                   NT    2:25.15  
      30.72   36.50   39.32   38.61                                
  4 Done, Patrick H           13 PATH-CA              2:27.01    2:25.39  
      32.06   38.31 1:15.02                                        
  5 Laber, Benj A             13 BUEN-CA              2:28.56    2:29.11  
      33.66   37.40   38.75   39.30                                
  6 Sierra, Rafael L          13 BUEN-CA              2:29.99    2:33.06  
      34.33   38.93   39.98   39.82                                
  7 Le, Dylan D               13 PVST-CA                   NT    2:37.27  
      34.50   39.66   41.81   41.30                                
  8 Linskey, Matthew J        14 PVST-CA                   NT    2:37.73  
      35.98   40.35   41.25   40.15                                
 
Men 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Steelman, Asher V         14 SBSC-CA              5:02.46    5:04.26  
      26.50   29.94   30.87   31.64   31.18   30.95   31.36   31.23
      31.15   29.44                                                
  2 Henry, Connor S           14 DALD-CA              5:25.84    5:21.01  
      27.58   30.99   32.47   33.28   33.18   33.30   31.69   33.09
      32.86   32.57                                                
  3 Graczyk, Sawyer A         16 PVST-CA              5:31.73    5:26.21  
      28.23   31.32   32.92   33.10   33.35   33.44   33.84   34.26
      34.03   31.72                                                
  4 Villalobos, Sebastian N   14 UN-03-CA             5:31.58    5:34.94  
      29.37   32.83   33.38   34.21   34.61   34.68   35.03   34.91
      34.48   31.44                                                
  5 Gebhardt, Colin P         14 PATH-CA              5:33.46    5:35.21  
      29.43   32.68   32.76   33.56   34.12   34.43   35.29   35.46
      34.36   33.12                                                
  6 Ainsworth, Mark T         15 LTA-CA               5:18.68    5:40.21  
      29.66   32.89   34.37   34.58   35.41   34.71   34.99   34.75
      34.61   34.24                                                
  7 Hill, Nolan M             13 PATH-CA              5:34.56    5:40.50  
      28.92   31.96   33.72   33.69   35.50   35.66   36.30   35.37
      35.76   33.62                                                
  8 Bezanilla, Luke A         13 PATH-CA              5:40.95    5:41.33  
      27.78   32.35   34.15   35.11   35.57   35.94   35.90   35.75
      35.41   33.37                                                
  9 Shakespeare, Colin D      14 CLSS-CA              5:44.07    5:47.12  
      28.83   33.05   34.80   35.74   36.05   36.12   35.98   36.35
      35.85   34.35                                                
 10 Meldrum, Adam T           13 PATH-CA              5:37.45    5:48.70  
      29.92   33.71   34.81   35.34   36.49   36.71   36.47   36.64
      34.92   33.69                                                
RED - Division  
  1 Simpkins, Sean T          16 CLSS-CA              5:53.34    5:07.09  
      28.25   30.58   31.03   31.15   30.11   31.43   31.47   31.91
      31.58   29.58                                                
  2 Kim, Brandon M            15 PATH-CA              6:11.95    5:51.92  
      29.26   33.10   35.32   35.92   36.00   36.36   37.14   37.45
      36.60   34.77                                                
  3 Williams, Jack O          13 CLSS-CA              6:05.04    6:05.34  
      32.86   37.74   37.93   37.62   37.72   36.68   36.82   37.62
      35.80   34.55                                                
  4 Diaz, Gabriel C           15 CSSC-CA              6:03.98    6:06.82  
      33.87   36.58   37.24   37.70   37.09   37.34   37.18   36.67
      37.22   35.93                                                
WHT - Division  
  1 Chang, Micah S            14 CLSS-CA                   NT    5:31.61  
      28.85   31.34   33.68   33.22   34.45   33.07   34.92   34.43
      34.06   33.59                                                
  2 Kim, Harrie Y             14 PATH-CA                   NT    5:44.68  
      30.84   33.64   34.93   35.12   35.21   34.73   35.36   36.17
      35.89   32.79                                                
  3 Baldwin, Henry L          14 DALD-CA                   NT    6:21.14  
      32.08   36.31   38.57   39.43   39.54   39.45   39.65   39.75
      39.08   37.28                                                
  4 Reyes, Nathan C           13 PATH-CA              6:22.64    6:25.04  
      33.95   38.37   38.69   39.19   39.45   39.58   39.96   39.73
      38.73   37.39                                                
  5 Laber, Benj A             13 BUEN-CA              7:02.11    6:45.31  
      34.13   39.78   41.62   42.08   42.30   41.29   43.59   40.07
      40.59   39.86                                                
  6 MacEachern, Nicolas D     15 LTA-CA               7:14.40    7:27.46  
      39.40   43.19   45.82   45.19   46.02   47.27                
      45.01   43.31                                                
 
Men 13 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kanard, Alexander I       16 SBSC-CA             17:24.48   18:10.65  
      28.23   31.92   32.53   32.73   33.40   33.52   33.01   33.10
      32.60   32.61   32.98   33.20   33.53   33.15   33.11   33.23
      32.82   33.81   33.93   34.12   34.25   33.75   32.75   33.83
      33.84   34.53   33.82   32.67   33.06   32.16   32.79   33.32
      32.35
WHT - Division  
  1 Ludlow, Daniel M          14 PATH-CA             24:44.79   20:03.33  
      31.96   35.65   36.58   37.51   37.52   37.71   37.94   37.75
      38.84   38.78   38.43   38.28   37.59   38.17   38.35   38.14
      38.16   37.80   37.67   38.35   38.50   38.71   38.47   38.33
      38.37   38.33   38.99   37.52   37.29   36.69   35.96   34.99
 
Men 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Ham, Benji                13 RTLR-CA                57.04      56.87  
      28.02   28.85                                                
  2 Carrillo, Nikko           14 SBSC-CA                57.81    1:00.41  
      29.38   31.03                                                
  3 Hyde, Brandon J           15 CSSC-CA              1:00.92    1:00.78  
      29.88   30.90                                                
  4 Costello, Cooper A        13 SBSC-CA              1:01.33    1:01.56  
      30.16   31.40                                                
  5 Steelman, Asher V         14 SBSC-CA                57.93    1:01.63  
      29.79   31.84                                                
  6 Lozano, Jesse J           17 RTLR-CA                58.34    1:01.71  
      30.50   31.21                                                
  7 Albrecht, Jack A          16 WAVE-CA                57.80    1:02.41  
      30.62   31.79                                                
  8 Punyataweekul, Patrick P  13 DALD-CA              1:01.20    1:02.93  
      30.01   32.92                                                
  9 Graczyk, Sawyer A         16 PVST-CA              1:06.02    1:04.28  
      31.29   32.99                                                
 10 Ainsworth, Mark T         15 LTA-CA               1:06.47    1:06.29  
      32.60   33.69                                                
 11 Lagomarsino, Miles D      16 BUEN-CA              1:06.83    1:06.31  
      32.07   34.24                                                
 12 Spelts, Eric              15 CSSC-CA              1:09.08    1:07.27  
      32.63   34.64                                                
 13 Kennedy, Andrew A         14 CSSC-CA              1:06.21    1:08.06  
      34.42   33.64                                                
 14 Velasquez, Isaac D        16 BUEN-CA              1:11.04    1:11.67  
      34.31   37.36                                                
RED - Division  
  1 Baldwin, Henry L          14 DALD-CA              1:12.98    1:09.80  
      33.67   36.13                                                
  2 Williams, Jack O          13 CLSS-CA              1:12.17    1:10.34  
      34.38   35.96                                                
  3 White, Max J              16 SBSC-CA              1:12.54    1:11.37  
      35.51   35.86                                                
  4 Frank, Alexander R        16 UN-CA                1:13.30    1:11.79  
      35.11   36.68                                                
  5 Davis, Justin R           15 CSSC-CA              1:11.93    1:12.87  
      35.56   37.31                                                
  6 Guidry, Jordan D          14 CLSS-CA              1:16.21    1:14.04  
      36.16   37.88                                                
  7 Laber, Benj A             13 BUEN-CA              1:17.71    1:14.20  
      36.30   37.90                                                
  8 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA               1:14.04    1:14.38  
      35.93   38.45                                                
  9 Saravasi, Chanon          13 RTLR-CA              1:16.13    1:16.26  
      38.17   38.09                                                
WHT - Division  
  1 Reynolds, Parker R        13 CSSC-CA              1:19.70    1:11.00  
      34.67   36.33                                                
  2 Abramson, Parker E        14 DALD-CA                   NT    1:13.74  
      35.87   37.87                                                
  3 Encell, Evan J            14 SBSC-CA                   NT    1:14.11  
      35.22   38.89                                                
  4 Diaz, Gabriel C           15 CSSC-CA              1:19.29    1:18.45  
      39.13   39.32                                                
  5 Ludlow, Daniel M          14 PATH-CA              1:19.17    1:18.79  
      38.35   40.44                                                
  6 Speth, Shane W            13 PVST-CA              1:25.61    1:22.99  
      40.15   42.84                                                
  7 Sierra, Rafael L          13 BUEN-CA              1:27.37    1:23.28  
      40.22   43.06                                                
 -- Kotla, Sai R              13 PVST-CA              1:30.02         DQ  
      47.56   47.40                                                
 
Men 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Steelman, Asher V         14 SBSC-CA              2:12.26    2:09.65  
      30.49   32.76   33.92   32.48                                
  2 Lozano, Jesse J           17 RTLR-CA              2:10.78    2:10.35  
      31.20   33.54   33.44   32.17                                
  3 Costello, Cooper A        13 SBSC-CA              2:12.53    2:13.64  
      31.52   33.75   34.39   33.98                                
  4 Chang, Micah S            14 CLSS-CA              2:17.43    2:14.92  
      31.25   34.30   35.10   34.27                                
  5 Rainbird, Nicolas W       13 UN-03-CA             2:21.41    2:22.24  
      32.77   35.71   36.33   37.43                                
  6 Yuan, Marshall            14 CSSC-CA              2:18.55    2:26.67  
      34.66   37.92   37.66   36.43                                
  7 Thompson, Benjamin B      14 RTLR-CA              2:23.21    2:30.48  
      35.14   38.70   39.01   37.63                                
  8 Kennedy, Andrew A         14 CSSC-CA              2:26.78    2:32.45  
      36.02   38.99   38.85   38.59                                
RED - Division  
  1 Tallman, Gavin J          14 SBSC-CA              2:36.45    2:31.98  
      37.29   39.14   39.09   36.46                                
  2 Narkjaroen, Sirapope N    13 RTLR-CA              2:33.54    2:35.77  
      37.21   38.82   39.64   40.10                                
  3 Davis, Justin R           15 CSSC-CA              2:39.50    2:41.26  
      37.18   40.16   42.12   41.80                                
  4 Frank, Alexander R        16 UN-CA                2:42.94    2:41.36  
      37.73   41.27   42.61   39.75                                
  5 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA               2:43.21    2:50.50  
      39.38   43.90   43.59   43.63                                
WHT - Division  
  1 Williams, Jack O          13 CLSS-CA                   NT    2:30.27  
      34.93   38.44   39.09   37.81                                
 
Men 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hutson, Rijker H          17 PATH-CA              1:06.86    1:02.79  
      29.52   33.27                                                
  2 Carrillo, Nikko           14 SBSC-CA              1:06.26    1:08.17  
      32.32   35.85                                                
  3 White, Max J              16 SBSC-CA              1:06.93    1:10.24  
      33.85   36.39                                                
  4 Escusa, Liam              14 CLSS-CA              1:10.71    1:11.66  
      34.27   37.39                                                
  5 Lozano, Jesse J           17 RTLR-CA              1:09.92    1:11.72  
      34.17   37.55                                                
  6 Jo, Daniel C              13 PATH-CA              1:09.26    1:12.47  
      34.30   38.17                                                
  7 Tirado, Romeo J           16 PVST-CA              1:08.28    1:12.92  
      33.68   39.24                                                
  8 Villar, Jordan M          15 RTLR-CA              1:13.39    1:14.17  
      36.19   37.98                                                
  9 Budnik, Dylan E           14 SBSC-CA              1:13.19    1:14.58  
      35.03   39.55                                                
 10 Punyataweekul, Patrick P  13 DALD-CA              1:15.51    1:15.75  
      35.89   39.86                                                
 11 Yuan, Marshall            14 CSSC-CA              1:14.30    1:15.98  
      36.25   39.73                                                
 12 Mejia Hernandez, Antonio  14 PVST-CA              1:12.88    1:16.02  
      36.42   39.60                                                
 13 Guidry, Jordan D          14 CLSS-CA              1:15.80    1:16.83  
      36.68   40.15                                                
 14 Lagomarsino, Miles D      16 BUEN-CA              1:16.49    1:17.50  
      36.40   41.10                                                
 15 Thompson, Benjamin B      14 RTLR-CA              1:11.98    1:17.92  
      37.89   40.03                                                
 16 White, Dylan G            14 SBSC-CA              1:17.12    1:19.77  
      37.14   42.63                                                
 17 Becher, Roman J           17 BUEN-CA              1:18.07    1:20.13  
      37.94   42.19                                                
 18 Davis, Justin R           15 CSSC-CA              1:15.80    1:20.26  
      37.75   42.51                                                
 19 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA               1:18.04    1:21.53  
      39.06   42.47                                                
 20 Ainsworth, Mark T         15 LTA-CA               1:17.37    1:22.79  
      39.62   43.17                                                
RED - Division  
  1 Wang, Andrew J            15 CLSS-CA              1:19.80    1:09.48  
      32.95   36.53                                                
  2 Meldrum, Adam T           13 PATH-CA              1:25.60    1:16.86  
      36.74   40.12                                                
  3 Chan, Matthew P           14 PATH-CA              1:25.95    1:17.13  
      36.65   40.48                                                
  4 Abramson, Parker E        14 DALD-CA              1:22.82    1:22.69  
      38.85   43.84                                                
  5 Yuan, March               13 CSSC-CA              1:20.92    1:23.22  
      41.21   42.01                                                
  6 Uhre, Connor P            15 CSSC-CA              1:19.28    1:23.93  
      39.73   44.20                                                
  7 Tamayo, Alex V            13 PVST-CA              1:19.73    1:24.28  
      39.76   44.52                                                
  8 Velasquez, Isaac D        16 BUEN-CA              1:21.57    1:25.79  
      40.17   45.62                                                
  9 Reyes, Nathan C           13 PATH-CA              1:24.50    1:26.18  
      39.90   46.28                                                
 10 Gunawan, Matthew M        17 CSSC-CA              1:23.13    1:26.53  
      41.87   44.66                                                
WHT - Division  
  1 Aguilar, Donovan N        13 CIA-CA               1:50.93    1:24.74  
      38.86   45.88                                                
  2 MacEachern, Nicolas D     15 LTA-CA               1:32.05    1:30.30  
      43.21   47.09                                                
  3 Linskey, Matthew J        14 PVST-CA              1:34.51    1:31.04  
      44.72   46.32                                                
  4 Zilberman, Nathan S       15 UN-CA                1:31.63    1:31.18  
      41.91   49.27                                                
  5 Laber, Benj A             13 BUEN-CA              1:30.97    1:31.31  
      43.53   47.78                                                
  6 Diaz, Gabriel C           15 CSSC-CA              1:28.77    1:31.42  
      44.82   46.60                                                
  7 Baldwin, Henry L          14 DALD-CA              1:32.60    1:36.83  
      45.78   51.05                                                
  8 Strader, Tyler T          14 PATH-CA              1:36.30    1:41.61  
      49.15   52.46                                                
 
Men 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Medina, Arturo G          17 CIA-CA               2:13.08    2:20.46  
      30.08   34.91   37.16   38.31                                
  2 White, Max J              16 SBSC-CA              2:24.30    2:28.93  
      33.76   38.34   38.63   38.20                                
  3 Saravasi, Chanon          13 RTLR-CA              2:33.68    2:35.76  
      35.96   39.90   41.03   38.87                                
  4 Costello, Cooper A        13 SBSC-CA              2:37.56    2:36.38  
      35.54   40.26   41.08   39.50                                
  5 Tirado, Romeo J           16 PVST-CA              2:42.91    2:36.55  
      34.42   39.24   41.05   41.84                                
  6 Lozano, Jesse J           17 RTLR-CA              2:27.63    2:37.18  
      35.43   40.58   40.34   40.83                                
  7 Budnik, Dylan E           14 SBSC-CA              2:46.36    2:41.00  
      36.16   40.86   42.03   41.95                                
  8 Mejia Hernandez, Antonio  14 PVST-CA              2:39.03    2:43.05  
      37.09   41.21   42.61   42.14                                
  9 Yuan, Marshall            14 CSSC-CA              2:42.40    2:44.24  
      38.93   41.98   41.57   41.76                                
 10 Guidry, Jordan D          14 CLSS-CA              2:42.92    2:48.41  
      38.20   42.68   44.05   43.48                                
 11 Davis, Justin R           15 CSSC-CA              2:46.64    2:50.44  
      38.83   42.86   44.46   44.29                                
 12 White, Dylan G            14 SBSC-CA              2:44.18    2:51.19  
      38.06   44.22   44.34   44.57                                
 13 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA               2:50.34    3:00.21  
      39.42   46.90   47.65   46.24                                
RED - Division  
  1 Uhre, Connor P            15 CSSC-CA              2:59.65    3:04.02  
      40.18   45.76   48.49   49.59                                
WHT - Division  
  1 Le, Dylan D               13 PVST-CA                   NT    3:06.66  
      42.45   46.71   49.67   47.83                                
  2 Done, Patrick H           13 PATH-CA              3:09.00    3:08.22  
      40.80   48.58   49.68   49.16                                
 
Men 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Carrillo, Nikko           14 SBSC-CA                57.39      59.09  
      28.25   30.84                                                
  2 Punyataweekul, Patrick P  13 DALD-CA                59.16    1:00.51  
      27.64   32.87                                                
  3 Hyde, Brandon J           15 CSSC-CA              1:01.27    1:01.90  
      29.30   32.60                                                
  4 Yuan, Marshall            14 CSSC-CA                59.21    1:02.60  
      28.89   33.71                                                
  5 Kanard, Alexander I       16 SBSC-CA              1:03.35    1:03.94  
      29.69   34.25                                                
  6 Mejia Hernandez, Antonio  14 PVST-CA              1:04.84    1:04.86  
      30.73   34.13                                                
  7 Shakespeare, Colin D      14 CLSS-CA              1:06.63    1:05.05  
      30.67   34.38                                                
  8 Ainsworth, Mark T         15 LTA-CA               1:03.89    1:05.08  
      30.70   34.38                                                
  9 Tallman, Gavin J          14 SBSC-CA              1:07.50    1:05.95  
      31.32   34.63                                                
 10 Velasquez, Isaac D        16 BUEN-CA              1:04.52    1:06.95  
      30.70   36.25                                                
 11 Graczyk, Sawyer A         16 PVST-CA              1:07.65    1:07.62  
      30.37   37.25                                                
 12 Albrecht, Jack A          16 WAVE-CA              1:04.03    1:08.33  
      31.62   36.71                                                
 13 Uhre, Connor P            15 CSSC-CA              1:06.69    1:09.03  
      32.19   36.84                                                
RED - Division  
  1 Wang, Andrew J            15 CLSS-CA              1:08.27    1:00.85  
      28.67   32.18                                                
  2 Abramson, Parker E        14 DALD-CA              1:12.05    1:06.86  
      31.15   35.71                                                
  3 Diaz, Gabriel C           15 CSSC-CA              1:11.35    1:07.62  
      33.67   33.95                                                
  4 Spelts, Eric              15 CSSC-CA              1:08.30    1:08.24  
      31.94   36.30                                                
  5 Yuan, March               13 CSSC-CA              1:10.57    1:08.30  
      34.00   34.30                                                
  6 Kennedy, Andrew A         14 CSSC-CA              1:12.00    1:08.66  
      33.18   35.48                                                
  7 White, Dylan G            14 SBSC-CA              1:09.72    1:09.73  
      32.53   37.20                                                
  8 Narkjaroen, Sirapope N    13 RTLR-CA              1:12.99    1:10.03  
      32.33   37.70                                                
WHT - Division  
  1 Zilberman, Nathan S       15 UN-CA                1:21.49    1:11.80  
      32.98   38.82                                                
  2 Encell, Evan J            14 SBSC-CA                   NT    1:12.33  
      34.02   38.31                                                
  3 Henzie, Connor R          14 PATH-CA                   NT    1:16.51  
      35.68   40.83                                                
  4 Reynolds, Parker R        13 CSSC-CA              1:38.71    1:17.91  
      33.64   44.27                                                
  5 Done, Patrick H           13 PATH-CA              1:20.90    1:19.08  
      36.94   42.14                                                
  6 Sorrell, Justin J         13 CSSC-CA                   NT    1:19.42  
      35.13   44.29                                                
  7 Ludlow, Daniel M          14 PATH-CA              1:23.80    1:24.49  
      37.94   46.55                                                
 -- Baldwin, Henry L          14 DALD-CA              1:13.86         DQ  
      33.49   39.03                                                
 
Men 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Costello, Cooper A        13 SBSC-CA              2:07.95    2:08.43  
      28.55   32.32   33.37   34.19                                
  2 Mejia Hernandez, Antonio  14 PVST-CA              2:22.43    2:24.12  
      31.26   36.49   38.13   38.24                                
  3 Kim, Brandon M            15 PATH-CA              2:31.52    2:25.35  
      30.77   37.49   36.93   40.16                                
  4 Yuan, Marshall            14 CSSC-CA              2:15.77    2:25.61  
      32.34   37.36   38.65   37.26                                
  5 Kim, Harrie Y             14 PATH-CA              2:31.15    2:26.68  
      30.07   34.73   40.83   41.05                                
  6 Hill, Nolan M             13 PATH-CA              2:30.52    2:26.77  
      30.06   36.63   41.54   38.54                                
RED - Division  
  1 Chan, Matthew P           14 PATH-CA              2:36.84    2:14.54  
      29.23   32.48   34.87   37.96                                
  2 Rainbird, Nicolas W       13 UN-03-CA             2:45.80    2:23.39  
      30.40   34.67   37.62   40.70                                
  3 Yuan, March               13 CSSC-CA              2:43.79    2:29.14  
      34.32   40.03   37.92   36.87                                
 
Men 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Simpkins, Sean T          16 CLSS-CA              2:03.56    2:06.20  
      27.64   34.00   35.69   28.87                                
  2 Steelman, Asher V         14 SBSC-CA              2:05.56    2:11.51  
      28.13   33.23   39.37   30.78                                
  3 Costello, Cooper A        13 SBSC-CA              2:11.54    2:12.86  
      27.96   34.76   39.62   30.52                                
  4 Lozano, Jesse J           17 RTLR-CA              2:07.57    2:13.12  
      28.52   34.99   40.60   29.01                                
  5 Carrillo, Nikko           14 SBSC-CA              2:06.98    2:13.16  
      29.11   34.27   38.15   31.63                                
  6 Henry, Connor S           14 DALD-CA              2:14.50    2:13.59  
      27.72   34.40   42.23   29.24                                
  7 Bezanilla, Luke A         13 PATH-CA              2:25.32    2:16.17  
      29.51   36.50   38.04   32.12                                
  7 Dell, Zack K              14 SBSC-CA              2:15.53    2:16.17  
      30.05   34.04   42.22   29.86                                
  9 Ainsworth, Mark T         15 LTA-CA               2:19.42    2:18.71  
      30.50   34.96   42.60   30.65                                
 10 Tirado, Romeo J           16 PVST-CA              2:16.63    2:18.75  
      29.37   38.62   38.41   32.35                                
 11 Shakespeare, Colin D      14 CLSS-CA              2:26.16    2:19.18  
      29.97   35.83   41.45   31.93                                
 12 Gebhardt, Colin P         14 PATH-CA              2:23.96    2:19.55  
      30.43   34.81   44.04   30.27                                
 13 Graczyk, Sawyer A         16 PVST-CA              2:23.06    2:19.90  
      30.79   33.87   42.80   32.44                                
 14 White, Max J              16 SBSC-CA              2:20.08    2:19.93  
      31.32   38.42   37.29   32.90                                
 15 Villalobos, Sebastian N   14 UN-03-CA             2:19.00    2:21.06  
      32.36   37.74   38.30   32.66                                
 16 Budnik, Dylan E           14 SBSC-CA              2:26.04    2:24.40  
      29.45   38.92   43.67   32.36                                
 17 Velasquez, Isaac D        16 BUEN-CA              2:22.96    2:24.85  
      30.77   37.29   45.52   31.27                                
 18 Narkjaroen, Sirapope N    13 RTLR-CA              2:27.22    2:27.05  
      32.89   37.05   43.07   34.04                                
 19 Thompson, Benjamin B      14 RTLR-CA              2:24.24    2:27.27  
      34.97   36.18   44.16   31.96                                
 20 Lagomarsino, Miles D      16 BUEN-CA              2:26.51    2:28.73  
      30.13   37.14   45.37   36.09                                
 21 Becher, Roman J           17 BUEN-CA              2:23.97    2:30.72  
      30.29   38.83   45.91   35.69                                
 -- Farrell, Sean J           16 PVST-CA              2:16.13         DQ  
      30.33   39.27   48.73   40.12                                
RED - Division  
  1 Tallman, Gavin J          14 SBSC-CA              2:29.76    2:28.11  
      31.17   38.27   46.26   32.41                                
  2 Kennedy, Andrew A         14 CSSC-CA              2:34.14    2:29.83  
      32.49   37.36   47.52   32.46                                
  3 Uhre, Connor P            15 CSSC-CA              2:29.66    2:32.17  
      32.29   38.65   46.61   34.62                                
  4 Davis, Justin R           15 CSSC-CA              2:31.95    2:33.87  
      33.42   39.88   45.06   35.51                                
  5 Diaz, Gabriel C           15 CSSC-CA              2:37.43    2:35.94  
      34.20   40.58   48.05   33.11                                
  6 Gunawan, Matthew M        17 CSSC-CA              2:36.43    2:39.56  
      36.08   41.09   48.17   34.22                                
  7 Williams, Jack O          13 CLSS-CA              2:35.05    2:40.20  
      36.51   39.59   48.00   36.10                                
  8 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA               2:41.05    2:40.64  
      33.51   40.88   47.81   38.44                                
  9 Tamayo, Alex V            13 PVST-CA              2:35.71    2:40.73  
      36.34   38.34   30.58   55.47                                
 -- Abramson, Parker E        14 DALD-CA              2:36.59         DQ  
      30.44   41.46   45.13   35.17                                
 -- White, Dylan G            14 SBSC-CA              2:31.96         DQ  
      40.28   39.25   46.57   36.37                                
WHT - Division  
  1 Strader, Tyler T          14 PATH-CA              2:43.31    2:46.16  
      35.45   42.92   53.59   34.20                                
  2 MacEachern, Nicolas D     15 LTA-CA                    NT    3:05.43  
      41.40   46.18   57.57   40.28                                
 
Men 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Costello, Cooper A        13 SBSC-CA              4:37.71    4:40.22  
      28.79   32.97   35.53   35.70   41.16   41.66   32.80   31.61
  2 Budnik, Dylan E           14 SBSC-CA              5:13.54    5:03.78  
      31.69   35.44   40.38   39.54   44.36   44.12   34.88   33.37
  3 Ainsworth, Mark T         15 LTA-CA               4:55.49    5:08.98  
      31.83   37.87   41.47   39.11   45.01   46.10   34.49   33.10
RED - Division  
  1 Diaz, Gabriel C           15 CSSC-CA              5:35.85    5:25.86  
      36.34   39.00   42.47   41.01   49.65   47.23   35.23   34.93
WHT - Division  
  1 Henry, Connor S           14 DALD-CA                   NT    4:43.16  
      29.40   33.42   36.14   34.55   42.90   43.06   32.21   31.48
 
Mixed 5 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pleasant Valley Swim Team-CA  'B'                      NT    1:44.68  
     1) Beahan, Anna M W13              2) Patterson, Paul X M12          
     3) Wang, Jenny S W16               4) Tirado, Romeo J M16            
       26.15    27.13    26.62    24.78                                    
  2 Lompoc Tsunami Swim Team-CA  'A'                       NT    2:06.15  
     1) Stocker, Ethan S M13            2) Hill, Maya L W12               
     3) Flores, Gustavo D M11           4) Settje, Ryann G W14            
       29.14    33.97    34.22    28.82                                    
  3 Pleasant Valley Swim Team-CA  'A'                      NT    2:18.91  
     1) Jaeger, Kylan W M11             2) Beahan, Andy K M10             
     3) Eklove, Ava R W8                4) Wang, Megan S W10              
       56.10                      28.07                                    
  4 Carpinteria Aquatics Club-CA  'A'                 2:39.07    2:56.15  
     1) Otsuki, Jacob C M11             2) Otsuki, Davis M M6             
     3) Otsuki, Duncan T M8             4) Otsuki, Rylan T M6             
       32.10    48.20    47.08    48.77                                    
 -- Daland Swim Team-CA  'A'                               NT         DQ  
     1) Punyataweekul, Patrick P M13    2) Cullen, Fiona C W13            
     3) Abramson, Parker E M14          4) Henry, Connor S M14            
       25.51    58.39    25.99                                             
 
Mixed 1000 Yard Freestyle Split request
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beahan, Anna M            13 PVST-CA                   NT   11:27.07