SMSC Novice + Last Chance Meet upd. 3/4/19 - Meet Results

SMSC Novice + Last Chance Meet upd. 3/4/19
3/2/2019 - 3/2/2019
,  
Updated: 3/4/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to San Luis Obispo Swim Club                 HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
            2019 SMSC Novice Champs and Last Chance Meet - 3/2/2019            
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alvarez, Kourtney          6 SMSC-CA                31.35      33.96  
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alvarez, Kourtney          6 SMSC-CA                36.11      27.91  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevenson, Jaklyn          8 LTA-CA                    NT      19.61  
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevenson, Jaklyn          8 LTA-CA                    NT      24.16  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevenson, Jaklyn          8 LTA-CA                    NT      52.71  
 
Girls 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Northrop, Skylar          10 LTA-CA                    NT      17.28  
  2 Jebens, Nova              10 SMSC-CA                17.44      17.39  
  3 Dungan, Madeline          10 SMSC-CA                   NT      23.36  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coats, Zelli              10 SMSC-CA              1:23.51    1:23.75  
                  39.64     1:23.75 (44.11)                                        
  2 Northrop, Skylar          10 LTA-CA                    NT    1:25.80  
                  40.24     1:25.80 (45.56)                                        
  3 Perez, Hope               10 SMSC-CA                   NT    1:41.04  
                  45.32     1:41.04 (55.72)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coats, Zelli              10 SMSC-CA              2:56.65    2:53.71  
                  40.47     1:26.55 (46.08)     2:11.85 (45.30)     2:53.71 (41.86)
 
Girls 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dungan, Madeline          10 SMSC-CA                   NT      28.97  
 -- Jebens, Nova              10 SMSC-CA                23.52         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Kristie             10 SMSC-CA                44.12      43.85  
  2 Northrop, Skylar          10 LTA-CA                 50.35      49.88  
  3 Perez, Hope               10 SMSC-CA                50.40      55.66  
 
Girls 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Jebens, Nova              10 SMSC-CA                25.81         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Kristie             10 SMSC-CA              1:36.97    1:35.47  
                  45.62     1:35.47 (49.85)                                        
  2 Coats, Zelli              10 SMSC-CA              1:53.59    1:56.59  
                  56.59   1:56.59 (1:00.00)                                        
 
Girls 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Kristie             10 SMSC-CA                25.71      19.11  
  2 Jebens, Nova              10 SMSC-CA                21.57      24.77  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Hope               10 SMSC-CA                   NT    1:05.04  
 -- Northrop, Skylar          10 LTA-CA                 52.44         DQ  
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Kristie             10 SMSC-CA              3:22.45    3:08.77  
                  45.61     1:35.40 (49.79)     2:29.10 (53.70)     3:08.77 (39.67)
  2 Coats, Zelli              10 SMSC-CA              3:23.94    3:33.88  
                  48.94     1:44.20 (55.26)   2:46.02 (1:01.82)     3:33.88 (47.86)
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gray, Estella             12 San Luis Obispo-CA   1:01.75    1:01.89  
                  30.37     1:01.89 (31.52)                                        
  2 Poletti, Cat              11 San Luis Obispo-CA   1:04.76    1:04.37  
                  30.61     1:04.37 (33.76)                                        
  3 Herrmann, Kirsten         12 SMSC-CA              1:12.08    1:12.83  
                  33.46     1:12.83 (39.37)                                        
  4 Edds, Ella                11 SMSC-CA              1:11.00    1:14.51  
                  35.62     1:14.51 (38.89)                                        
  5 Colegrove, Summer         11 PASO-CA              1:18.56    1:19.76  
                  39.27     1:19.76 (40.49)                                        
  6 Evanoff, Reese            11 San Luis Obispo-CA   1:23.52    1:24.15  
                  40.75     1:24.15 (43.40)                                        
  7 Nickerson, Reese          11 SMSC-CA              1:29.99    1:31.32  
                  41.33     1:31.32 (49.99)                                        
  8 Holt-Rhodes, Kat          11 SMSC-CA              1:36.17    1:36.24  
                  43.42     1:36.24 (52.82)                                        
  9 Allan, Andie              12 LTA-CA                    NT    1:47.88  
                  50.15     1:47.88 (57.73)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poletti, Cat              11 San Luis Obispo-CA   2:20.54    2:12.96  
                  30.50     1:04.21 (33.71)     1:39.35 (35.14)     2:12.96 (33.61)
  2 Gray, Estella             12 San Luis Obispo-CA   2:18.45    2:14.37  
                  32.09     1:05.63 (33.54)     1:40.38 (34.75)     2:14.37 (33.99)
  3 Evanoff, Reese            11 San Luis Obispo-CA   2:57.40    2:51.56  
                  40.24     1:23.94 (43.70)     2:08.84 (44.90)     2:51.56 (42.72)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poletti, Cat              11 San Luis Obispo-CA   6:11.15    5:56.60  
                  32.34     1:09.51 (37.17)     1:46.75 (37.24)     2:22.76 (36.01)
        2:59.07 (36.31)     3:35.30 (36.23)     4:11.56 (36.26)     4:47.35 (35.79)
        5:22.94 (35.59)     5:56.60 (33.66)                                        
  2 Calderon, Ianna           11 SMSC-CA              7:07.27    6:35.19  
                  35.27     1:15.16 (39.89)     1:55.23 (40.07)     2:35.64 (40.41)
        3:16.55 (40.91)     3:57.23 (40.68)     4:37.09 (39.86)     5:17.99 (40.90)
        5:58.09 (40.10)     6:35.19 (37.10)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poletti, Cat              11 San Luis Obispo-CA     33.73      34.14  
  2 Gray, Estella             12 San Luis Obispo-CA     34.91      34.99  
  3 Herrmann, Kirsten         12 SMSC-CA                37.70      37.90  
  4 Nickerson, Reese          11 SMSC-CA                47.90      48.09  
  5 Holt-Rhodes, Kat          11 SMSC-CA                50.50      53.73  
  6 Allan, Andie              12 LTA-CA                    NT    1:02.32  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herrmann, Kirsten         12 SMSC-CA              1:27.45    1:21.46  
                  39.38     1:21.46 (42.08)                                        
  2 Edds, Ella                11 SMSC-CA              1:29.25    1:33.74  
                  46.17     1:33.74 (47.57)                                        
  3 LeMaire, Amaya            11 SMSC-CA              1:37.14    1:33.97  
                  47.02     1:33.97 (46.95)                                        
  4 Allan, Andie              12 LTA-CA                    NT    2:13.43  
                1:02.19   2:13.43 (1:11.24)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calderon, Ianna           11 SMSC-CA                44.19      45.56  
  2 Evanoff, Reese            11 San Luis Obispo-CA     48.23      49.01  
  3 Holt-Rhodes, Kat          11 SMSC-CA                   NT      51.26  
  4 Nickerson, Reese          11 SMSC-CA                53.25      52.37  
 -- Allan, Andie              12 LTA-CA                    NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colegrove, Summer         11 PASO-CA              1:39.44    1:39.68  
                  46.38     1:39.68 (53.30)                                        
  2 Evanoff, Reese            11 San Luis Obispo-CA   1:42.45    1:44.28  
                  50.93     1:44.28 (53.35)                                        
  3 Nickerson, Reese          11 SMSC-CA              1:53.78    1:51.08  
                  53.69     1:51.08 (57.39)                                        
  4 LeMaire, Amaya            11 SMSC-CA              2:02.24    2:03.59  
                  59.90   2:03.59 (1:03.69)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colegrove, Summer         11 PASO-CA                   NT    3:34.35  
                  48.18     1:43.54 (55.36)     2:40.24 (56.70)     3:34.35 (54.11)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gray, Estella             12 San Luis Obispo-CA     32.61      31.85  
  2 Calderon, Ianna           11 SMSC-CA                35.24      33.81  
  3 Herrmann, Kirsten         12 SMSC-CA                42.59      37.16  
  4 Edds, Ella                11 SMSC-CA                42.23      44.63  
  5 Colegrove, Summer         11 PASO-CA                50.34      46.69  
  6 LeMaire, Amaya            11 SMSC-CA                49.65      49.51  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calderon, Ianna           11 SMSC-CA              1:26.54    1:19.92  
                  36.71     1:19.92 (43.21)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edds, Ella                11 SMSC-CA              3:02.13    3:06.03  
                  45.32     1:33.73 (48.41)     2:28.45 (54.72)     3:06.03 (37.58)
 -- LeMaire, Amaya            11 SMSC-CA              3:31.32         DQ  
                  50.98     1:38.12 (47.14)   2:42.51 (1:04.39)          DQ (44.28)
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steed, Ryan               14 SMSC-CA              1:00.36    1:00.56  
                  29.36     1:00.56 (31.20)                                        
  2 Lomibao, Jamie            13 SMSC-CA                   NT    1:00.91  
                  29.17     1:00.91 (31.74)                                        
  3 Brooks, Keira             14 San Luis Obispo-CA   1:01.82    1:02.05  
                  30.02     1:02.05 (32.03)                                        
  4 Jebens, Alaska            14 SMSC-CA              1:00.71    1:02.61  
                  30.39     1:02.61 (32.22)                                        
  5 Calderon, Kasey           13 SMSC-CA              1:03.58    1:04.39  
                  31.21     1:04.39 (33.18)                                        
  6 Ogorsolka, Stella         13 PASO-CA              1:06.38    1:07.41  
                  32.63     1:07.41 (34.78)                                        
  7 Henretty, Tegan           14 PASO-CA              1:15.03    1:21.82  
                  38.68     1:21.82 (43.14)                                        
  8 Nickerson, Paige          13 SMSC-CA              1:29.05    1:27.42  
                  39.15     1:27.42 (48.27)                                        
  9 Russell, Katrina          13 PASO-CA              1:29.37    1:27.48  
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steed, Ryan               14 SMSC-CA              2:08.97    2:09.50  
                  29.82     1:02.19 (32.37)     1:35.82 (33.63)     2:09.50 (33.68)
  2 Lomibao, Jamie            13 SMSC-CA              2:09.82    2:10.30  
                  30.26     1:03.27 (33.01)     1:37.08 (33.81)     2:10.30 (33.22)
  3 Jebens, Alaska            14 SMSC-CA              2:11.16    2:13.16  
                  30.79     1:04.07 (33.28)     1:39.02 (34.95)     2:13.16 (34.14)
  4 Brooks, Keira             14 San Luis Obispo-CA   2:19.53    2:15.88  
                  31.55     1:06.42 (34.87)     1:41.86 (35.44)     2:15.88 (34.02)
  5 Calderon, Kasey           13 SMSC-CA              2:18.01    2:16.26  
                  31.63     1:06.09 (34.46)     1:41.51 (35.42)     2:16.26 (34.75)
  6 Ogorsolka, Stella         13 PASO-CA              2:24.94    2:20.29  
                  32.47     1:08.09 (35.62)     1:44.93 (36.84)     2:20.29 (35.36)
  7 Beyea, Cosette            14 SMSC-CA              3:07.21    2:50.17  
                  38.70   2:50.17 (2:11.47)                                        
  8 Henretty, Tegan           14 PASO-CA              2:48.14    2:51.81  
                  36.90     1:19.91 (43.01)     2:06.35 (46.44)     2:51.81 (45.46)
 
Girls 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steed, Ryan               14 SMSC-CA              5:45.04    5:50.51  
                  32.07     1:07.10 (35.03)     1:42.72 (35.62)     2:18.14 (35.42)
        2:53.66 (35.52)     3:29.14 (35.48)     4:05.00 (35.86)     4:40.57 (35.57)
        5:15.81 (35.24)     5:50.51 (34.70)                                        
  2 Jebens, Alaska            14 SMSC-CA              5:44.89    6:01.73  
                  32.26     1:07.73 (35.47)     1:43.90 (36.17)     2:20.47 (36.57)
        2:57.33 (36.86)     3:34.25 (36.92)     4:11.61 (37.36)     4:49.31 (37.70)
        5:26.34 (37.03)     6:01.73 (35.39)                                        
  3 Calderon, Kasey           13 SMSC-CA              6:01.13    6:07.15  
                  33.91     1:10.28 (36.37)     1:47.90 (37.62)     2:25.39 (37.49)
        3:02.84 (37.45)     3:40.32 (37.48)     4:17.47 (37.15)     4:54.85 (37.38)
        5:31.90 (37.05)     6:07.15 (35.25)                                        
  4 Ogorsolka, Stella         13 PASO-CA              6:13.94    6:11.34  
                  34.34     1:11.75 (37.41)     1:49.67 (37.92)     2:26.91 (37.24)
        3:04.28 (37.37)     3:41.63 (37.35)     4:19.37 (37.74)     4:56.87 (37.50)
        5:34.86 (37.99)     6:11.34 (36.48)                                        
 
Girls 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nickerson, Paige          13 SMSC-CA                45.65      45.89  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cabiles, Allie            13 SMSC-CA              1:09.50    1:09.90  
                  33.00     1:09.90 (36.90)                                        
  2 Henretty, Tegan           14 PASO-CA              1:41.26    1:43.30  
                  49.11     1:43.30 (54.19)                                        
 -- Beyea, Cosette            14 SMSC-CA              1:31.95         DQ  
 
Girls 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Katrina          13 PASO-CA                47.49      46.97  
  2 Nickerson, Paige          13 SMSC-CA                54.78      53.42  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Katrina          13 PASO-CA              1:40.37    1:37.72  
                  46.03     1:37.72 (51.69)                                        
  2 Henretty, Tegan           14 PASO-CA                   NT    1:41.84  
                  48.57     1:41.84 (53.27)                                        
  3 Beyea, Cosette            14 SMSC-CA              1:55.34    1:51.04  
                  52.71     1:51.04 (58.33)                                        
 
Girls 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ogorsolka, Stella         13 PASO-CA                52.24      34.33  
 -- Nickerson, Paige          13 SMSC-CA                45.48         DQ  
 
Girls 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cabiles, Allie            13 SMSC-CA              2:33.14    2:35.56  
                  34.12     1:15.05 (40.93)     1:55.81 (40.76)     2:35.56 (39.75)
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooks, Keira             14 San Luis Obispo-CA   2:38.72    2:39.05  
                  33.31     1:17.52 (44.21)     2:04.31 (46.79)     2:39.05 (34.74)
  2 Beyea, Cosette            14 SMSC-CA              3:15.17    3:16.13  
                  43.76     1:32.44 (48.68)   2:32.49 (1:00.05)     3:16.13 (43.64)
 -- Russell, Katrina          13 PASO-CA              3:27.65         DQ  
                  47.33     1:39.77 (52.44)     2:33.50 (53.73)          DQ (48.27)
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holt-Rhodes, Jakob         8 SMSC-CA                24.27      24.79  
  2 Wallace, Kobe              7 SMSC-CA                   NT      26.92  
  3 Zanella-Serrano, Arthur    8 LTA-CA                    NT      29.57  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalope, Jason              7 LTA-CA               1:46.18    1:58.22  
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zanella-Serrano, Arthur    8 LTA-CA                    NT      32.79  
  2 Holt-Rhodes, Jakob         8 SMSC-CA                   NT      43.44  
 -- Wallace, Kobe              7 SMSC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalope, Jason              7 LTA-CA               1:00.28    1:02.29  
 
Boys 7-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalope, Jason              7 LTA-CA               2:05.49    2:13.56  
                1:02.78   2:13.56 (1:10.78)                                        
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Dalope, Jason              7 LTA-CA                    NT         DQ  
 
Boys 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz, Ryder               10 SMSC-CA                23.37      20.72  
  2 Hernandez, Eli            10 SMSC-CA                39.32      21.35  
  3 Aleman, David              9 SMSC-CA                   NT      23.36  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman-Garcia, Dante     10 San Luis Obispo-CA   1:18.37    1:17.84  
                  37.00     1:17.84 (40.84)                                        
  2 Rodriguez, Brayden        10 SMSC-CA              1:31.62    1:32.54  
                  44.26     1:32.54 (48.28)                                        
  3 Grindy, Nick              10 SMSC-CA                   NT    1:46.84  
                  47.51     1:46.84 (59.33)                                        
  4 Lee, Andrew                9 LTA-CA               1:52.41    2:07.38  
                  58.31   2:07.38 (1:09.07)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman-Garcia, Dante     10 San Luis Obispo-CA   2:53.44    2:47.02  
                  40.80     1:25.31 (44.51)     2:08.18 (42.87)     2:47.02 (38.84)
 
Boys 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Azua-Hawthorne, Sebastia  10 SMSC-CA                22.60      21.77  
  2 Ruiz, Ryder               10 SMSC-CA                26.07      24.42  
  3 Rodriguez, Brayden        10 SMSC-CA                22.71      24.79  
  4 Grindy, Nick              10 SMSC-CA                   NT      25.76  
  5 Aleman, David              9 SMSC-CA                   NT      43.25  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman-Garcia, Dante     10 San Luis Obispo-CA     44.79      42.10  
  2 Lee, Andrew                9 LTA-CA                 51.85    1:03.54  
 
Boys 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Azua-Hawthorne, Sebastia  10 SMSC-CA                26.68      24.94  
  2 Ruiz, Ryder               10 SMSC-CA                32.35      30.80  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman-Garcia, Dante     10 San Luis Obispo-CA     53.53      51.88  
  2 Rodriguez, Brayden        10 SMSC-CA                   NT    1:04.40  
 -- Lee, Andrew                9 LTA-CA               1:17.97         DQ  
 
Boys 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Brayden        10 SMSC-CA                   NT      23.05  
  2 Azua-Hawthorne, Sebastia  10 SMSC-CA                24.54      25.05  
  3 Grindy, Nick              10 SMSC-CA                   NT      32.81  
  4 Ruiz, Ryder               10 SMSC-CA                   NT      33.96  
 -- Lee, Andrew                9 LTA-CA                    NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Kristian            12 SMSC-CA              1:00.39      58.73  
                  28.63       58.73 (30.10)                                        
  2 Kenefick, Matty           12 San Luis Obispo-CA   1:09.40    1:09.76  
                  32.95     1:09.76 (36.81)                                        
  3 Aftanas, Toby             12 LTA-CA               1:10.46    1:18.70  
                  37.08     1:18.70 (41.62)                                        
  4 Lee, Evan                 12 LTA-CA               1:23.03    1:22.83  
                  40.68     1:22.83 (42.15)                                        
  5 Dennett, Brandon          12 SMSC-CA              1:26.94    1:27.31  
                  40.66     1:27.31 (46.65)                                        
  6 Clowdus, Devin            11 SMSC-CA              1:33.35    1:29.25  
                  43.02     1:29.25 (46.23)                                        
  7 Hetland, Quinn            12 SMSC-CA              1:27.40    1:30.94  
                  45.89     1:30.94 (45.05)                                        
  8 Watkins, Riley            12 LTA-CA               1:48.65    1:46.76  
                  49.18     1:46.76 (57.58)                                        
  9 Thornton, Timothy         12 SMSC-CA              1:36.11    1:51.69  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kenefick, Matty           12 San Luis Obispo-CA   2:33.80    2:27.29  
                  33.52     1:11.54 (38.02)     1:50.36 (38.82)     2:27.29 (36.93)
  2 Alvarez, Brayden          12 SMSC-CA                   NT    2:35.05  
                  36.18     1:16.16 (39.98)     1:56.69 (40.53)     2:35.05 (38.36)
  3 Hetland, Quinn            12 SMSC-CA              2:59.17    2:52.17  
                  40.90     1:26.69 (45.79)     2:10.90 (44.21)     2:52.17 (41.27)
  4 Dulay, Michael            12 LTA-CA               2:58.55    2:53.75  
                  38.72     1:22.43 (43.71)     2:09.44 (47.01)     2:53.75 (44.31)
  5 Clowdus, Devin            11 SMSC-CA              3:08.83    3:00.02  
                  41.82     1:28.12 (46.30)     2:14.71 (46.59)     3:00.02 (45.31)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Kristian            12 SMSC-CA              5:54.28    5:58.83  
                  27.96     1:09.60 (41.64)     1:47.94 (38.34)     2:23.96 (36.02)
        3:01.05 (37.09)     3:37.06 (36.01)     4:12.67 (35.61)     4:49.56 (36.89)
        5:25.71 (36.15)     5:58.83 (33.12)                                        
  2 Kenefick, Matty           12 San Luis Obispo-CA   6:36.21    6:28.75  
                  33.96     1:12.20 (38.24)     1:51.37 (39.17)     2:31.38 (40.01)
        3:10.68 (39.30)     3:50.62 (39.94)     4:30.30 (39.68)     5:10.27 (39.97)
        5:50.69 (40.42)     6:28.75 (38.06)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saito, Nicola             12 SMSC-CA                32.09      32.26  
  2 Aftanas, Toby             12 LTA-CA                 36.34      39.64  
  3 Alvarez, Brayden          12 SMSC-CA                40.97      39.83  
  4 Dennett, Brandon          12 SMSC-CA                42.17      46.12  
  5 Thornton, Timothy         12 SMSC-CA                52.17      52.94  
  6 Lee, Evan                 12 LTA-CA                 49.79      54.18  
  7 Watkins, Riley            12 LTA-CA                 48.93      54.79  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saito, Nicola             12 SMSC-CA              1:08.36    1:08.30  
                  33.26     1:08.30 (35.04)                                        
  2 Aftanas, Toby             12 LTA-CA               1:19.88    1:22.16  
                  39.95     1:22.16 (42.21)                                        
  3 Dennett, Brandon          12 SMSC-CA              1:43.25    1:33.87  
                  44.04     1:33.87 (49.83)                                        
  4 Dulay, Michael            12 LTA-CA               1:33.58    1:37.31  
                  47.59     1:37.31 (49.72)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dennett, Brandon          12 SMSC-CA                48.76      47.12  
  2 Clowdus, Devin            11 SMSC-CA                54.05      57.16  
  3 Thornton, Timothy         12 SMSC-CA                57.12      59.37  
  4 Watkins, Riley            12 LTA-CA               1:17.61    1:27.88  
 -- Lee, Evan                 12 LTA-CA                 59.42         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alvarez, Brayden          12 SMSC-CA              1:54.65    1:48.56  
                  52.37     1:48.56 (56.19)                                        
  2 Dulay, Michael            12 LTA-CA               1:46.35    1:49.32  
                  55.15     1:49.32 (54.17)                                        
  3 Clowdus, Devin            11 SMSC-CA              1:54.38    1:55.93  
                  55.32   1:55.93 (1:00.61)                                        
 -- Hetland, Quinn            12 SMSC-CA              1:41.84         DQ  
                  49.77          DQ (55.54)                                        
 -- Thornton, Timothy         12 SMSC-CA              2:24.65         DQ  
                  58.16        DQ (1:11.74)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Kristian            12 SMSC-CA                30.50      30.46  
  2 Saito, Nicola             12 SMSC-CA                31.00      30.67  
  3 Alvarez, Brayden          12 SMSC-CA                43.70      42.09  
  4 Watkins, Riley            12 LTA-CA               1:06.93    1:09.87  
 -- Lee, Evan                 12 LTA-CA                 56.75         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dulay, Michael            12 LTA-CA                    NT    1:35.74  
                  45.92     1:35.74 (49.82)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hsiung, Lucas             12 SMSC-CA              2:19.18    2:15.86  
                  29.96     1:05.26 (35.30)     1:41.35 (36.09)     2:15.86 (34.51)
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kenefick, Matty           12 San Luis Obispo-CA   3:06.72    3:04.36  
                  43.76     1:31.27 (47.51)     2:26.03 (54.76)     3:04.36 (38.33)
  2 Aftanas, Toby             12 LTA-CA               3:10.93    3:26.50  
                  43.74     1:34.12 (50.38)   2:36.96 (1:02.84)     3:26.50 (49.54)
  3 Hetland, Quinn            12 SMSC-CA              3:18.75    3:26.64  
                  49.56     1:45.46 (55.90)     2:43.65 (58.19)     3:26.64 (42.99)
 
Boys 13 & Over 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marshall, Stewart         15 LTA-CA                    NT      27.80  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA                56.80      56.15  
                  26.54       56.15 (29.61)                                        
  2 Clowdus, Ethan            14 SMSC-CA                59.11      58.69  
                  28.48       58.69 (30.21)                                        
  3 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA     57.96      58.81  
                  28.46       58.81 (30.35)                                        
  4 Naumescu, Nicholas        14 SMSC-CA              1:01.66      59.74  
                  28.39       59.74 (31.35)                                        
  5 Jimenez, Anthony          16 SMSC-CA              1:00.49    1:00.09  
                  28.25     1:00.09 (31.84)                                        
  6 Lopez, Isaiah             13 SMSC-CA              1:02.04    1:01.15  
                  29.82     1:01.15 (31.33)                                        
  7 Freeman-Garcia, Diego     13 San Luis Obispo-CA     59.49    1:01.61  
                  29.98     1:01.61 (31.63)                                        
  8 Frias, Cody               15 LTA-CA               1:04.18    1:05.81  
                  30.26     1:05.81 (35.55)                                        
  9 Aftanas, Sebastian        13 LTA-CA               1:04.10    1:06.44  
                  31.99     1:06.44 (34.45)                                        
 10 Wallace, Edward           13 SMSC-CA              1:09.50    1:08.64  
                  33.76     1:08.64 (34.88)                                        
 11 Aleman, Daniel            16 SMSC-CA                   NT    1:14.84  
                  35.18     1:14.84 (39.66)                                        
 12 Oathout, Ryan             13 SMSC-CA              1:24.64    1:17.89  
                  36.47     1:17.89 (41.42)                                        
 13 Flick, Gavin              13 SMSC-CA                   NT    1:28.10  
                  40.19     1:28.10 (47.91)                                        
 14 Fields, Devin             13 San Luis Obispo-CA   1:31.57    1:36.68  
                  45.17     1:36.68 (51.51)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Dylan              14 SMSC-CA              1:50.67    1:51.45  
                  25.47       53.37 (27.90)     1:22.69 (29.32)     1:51.45 (28.76)
  2 Clowdus, Ethan            14 SMSC-CA              2:04.87    2:05.13  
                  28.21       59.91 (31.70)     1:33.01 (33.10)     2:05.13 (32.12)
  3 Santos, Antonio           13 SMSC-CA              2:08.81    2:07.76  
                  29.57     1:01.56 (31.99)     1:34.53 (32.97)     2:07.76 (33.23)
  4 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA   2:05.78    2:09.16  
                  30.29     1:03.31 (33.02)     1:37.32 (34.01)     2:09.16 (31.84)
  5 Naumescu, Nicholas        14 SMSC-CA              2:15.03    2:09.61  
                  29.41     1:02.47 (33.06)     1:36.37 (33.90)     2:09.61 (33.24)
  6 Lopez, Isaiah             13 SMSC-CA              2:12.24    2:11.91  
                  30.94     1:04.25 (33.31)     1:38.44 (34.19)     2:11.91 (33.47)
  7 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              2:12.44    2:14.04  
                  30.17     1:04.16 (33.99)     1:39.71 (35.55)     2:14.04 (34.33)
  8 Jimenez, Anthony          16 SMSC-CA              2:16.22    2:16.57  
                  30.23     1:04.85 (34.62)     1:40.72 (35.87)     2:16.57 (35.85)
  9 Aftanas, Sebastian        13 LTA-CA               2:20.48    2:27.01  
                  33.42     1:11.42 (38.00)     1:50.13 (38.71)     2:27.01 (36.88)
 
Boys 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clowdus, Ethan            14 SMSC-CA              5:29.56    5:26.93  
                  30.11     1:03.75 (33.64)     1:36.16 (32.41)     2:09.39 (33.23)
        2:41.92 (32.53)     3:15.11 (33.19)     3:48.15 (33.04)     4:21.18 (33.03)
        4:54.87 (33.69)     5:26.93 (32.06)                                        
  2 Santos, Antonio           13 SMSC-CA              5:40.84    5:36.40  
                  30.49     1:03.96 (33.47)     1:37.54 (33.58)     2:11.43 (33.89)
        2:45.16 (33.73)     3:19.19 (34.03)     3:53.59 (34.40)     4:28.28 (34.69)
        5:02.67 (34.39)     5:36.40 (33.73)                                        
  3 Naumescu, Nicholas        14 SMSC-CA              5:43.18    5:46.48  
                  30.71     1:04.61 (33.90)     1:39.17 (34.56)     2:14.54 (35.37)
        2:49.62 (35.08)     3:25.43 (35.81)     4:01.07 (35.64)     4:36.60 (35.53)
        5:11.90 (35.30)     5:46.48 (34.58)                                        
  4 Lopez, Isaiah             13 SMSC-CA              5:44.97    5:52.16  
                  32.17     1:06.82 (34.65)     1:42.18 (35.36)     2:17.68 (35.50)
        2:53.95 (36.27)     3:29.60 (35.65)     4:06.15 (36.55)     4:41.90 (35.75)
        5:17.31 (35.41)     5:52.16 (34.85)                                        
  5 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              5:44.77    6:08.17  
                  33.52     1:09.95 (36.43)     1:47.24 (37.29)     2:24.32 (37.08)
        3:01.83 (37.51)     3:39.20 (37.37)     4:16.92 (37.72)     4:53.54 (36.62)
        5:31.15 (37.61)     6:08.17 (37.02)                                        
  6 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA              5:34.01    6:20.36  
                  25.47     1:09.71 (44.24)     1:48.26 (38.55)     2:26.84 (38.58)
        3:05.97 (39.13)     3:44.96 (38.99)     4:24.60 (39.64)     5:04.35 (39.75)
        5:43.97 (39.62)     6:20.36 (36.39)                                        
 
Boys 13 & Over 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marshall, Stewart         15 LTA-CA                    NT      38.25  
 
Boys 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA     28.86      25.98  
  2 Wallace, Edward           13 SMSC-CA                36.29      36.68  
  3 Aleman, Daniel            16 SMSC-CA                   NT      38.42  
  4 Oathout, Ryan             13 SMSC-CA                48.16      43.11  
  5 Flick, Gavin              13 SMSC-CA                55.14      49.97  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman-Garcia, Diego     13 San Luis Obispo-CA   1:11.42    1:10.40  
                  33.80     1:10.40 (36.60)                                        
  2 Wallace, Edward           13 SMSC-CA              1:22.69    1:17.61  
  3 Aleman, Daniel            16 SMSC-CA                   NT    1:21.97  
                  39.76     1:21.97 (42.21)                                        
  4 Fields, Devin             13 San Luis Obispo-CA   1:49.41    1:59.70  
                  55.35   1:59.70 (1:04.35)                                        
 
Boys 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA     32.68      31.86  
  2 Frias, Cody               15 LTA-CA                 48.17      41.77  
  3 Wallace, Edward           13 SMSC-CA                43.69      43.20  
 -- Fields, Devin             13 San Luis Obispo-CA        NT         DQ  
 -- Oathout, Ryan             13 SMSC-CA              1:00.71         DQ  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA              1:10.17    1:09.43  
                  32.43     1:09.43 (37.00)                                        
  2 Aguirre, Cole             13 SMSC-CA              1:15.05    1:12.80  
                  34.85     1:12.80 (37.95)                                        
  3 Coats, Natas              13 SMSC-CA              1:14.97    1:14.10  
                  35.11     1:14.10 (38.99)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA   2:49.59    2:58.64  
                  37.52     1:19.97 (42.45)     2:11.44 (51.47)     2:58.64 (47.20)
 
Boys 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  13 San Luis Obispo-CA     26.44      25.72  
  2 Frias, Cody               15 LTA-CA                 34.11      32.16  
 -- Flick, Gavin              13 SMSC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frias, Cody               15 LTA-CA               1:19.12    1:17.23  
                  35.85     1:17.23 (41.38)                                        
  2 Aftanas, Sebastian        13 LTA-CA               1:20.84    1:22.24  
                  36.65     1:22.24 (45.59)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poletti, Ross             13 San Luis Obispo-CA   2:16.38    2:10.62  
                  28.12     1:00.62 (32.50)     1:34.54 (33.92)     2:10.62 (36.08)
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coats, Natas              13 SMSC-CA              2:20.94    2:17.69  
                  29.10     1:05.66 (36.56)     1:48.08 (42.42)     2:17.69 (29.61)
  2 Freeman-Garcia, Diego     13 San Luis Obispo-CA   2:36.00    2:44.88  
                  34.77     1:17.52 (42.75)     2:10.24 (52.72)     2:44.88 (34.64)
  3 Aftanas, Sebastian        13 LTA-CA               2:48.31    2:53.87  
                  37.18     1:24.15 (46.97)     2:15.78 (51.63)     2:53.87 (38.09)
 -- Fields, Devin             13 San Luis Obispo-CA        NT         DQ  
                  56.57   2:16.39 (1:19.82)   4:04.25 (1:47.86)          DQ (53.71)
 
Boys 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aguirre, Cole             13 SMSC-CA              5:00.71    5:01.55  
                  31.71     1:08.32 (36.61)     1:49.60 (41.28)     2:29.56 (39.96)
        3:12.27 (42.71)     3:55.38 (43.11)     4:29.42 (34.04)     5:01.55 (32.13)
 
Mixed 50 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA                   NT      25.47  
  2 Chen, Kristian            12 SMSC-CA                   NT      27.96  
 
Mixed 100 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poletti, Cat              11 San Luis Obispo-CA        NT    1:04.21  
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA        NT    1:19.97  
 
Mixed 50 Yard Butterfly Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooks, Keira             14 San Luis Obispo-CA        NT      33.31  
 
Mixed 100 Yard Butterfly Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poletti, Ross             13 San Luis Obispo-CA        NT    1:00.62