CSSC March BRW - Meet Results

CSSC March BRW
3/9/2019 - 3/10/2019
Simi Valley, California United States
Updated: 3/10/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Conejo Simi Aquatics   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 3/10/2019 04:06 PM
                  2019 CA CSSC March BRW, Sanction #: S19-070                  
                          Camarillo, CA (3/9-10/2019)                          
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mero, Kristen M            5 CCAT-CA                29.08      29.26  
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mero, Kristen M            5 CCAT-CA              1:02.91    1:01.94  
  2 Loteria, Isabella M        6 CCAT-CA                   NT    1:01.97  
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mero, Kristen M            5 CCAT-CA                31.88      31.82  
  2 Loteria, Isabella M        6 CCAT-CA                36.19      32.94  
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Mero, Kristen M            5 CCAT-CA                43.65         DQ  
 
Girls 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loteria, Isabella M        6 CCAT-CA                45.00      38.38  
 -- Mero, Kristen M            5 CCAT-CA                32.60         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston-Bouchard, Sophi   8 CSSC-CA                21.55      17.11  
  2 Brown, Riley M             8 CSSC-CA                21.16      18.54  
  3 Liakhovetski, Adele E      7 CCAT-CA                21.34      18.94  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drabik, Josie L            8 SBSC-CA                41.72      40.06  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston-Bouchard, Sophi   8 CSSC-CA                40.56      39.46  
  2 Liakhovetski, Adele E      7 CCAT-CA                45.09      42.92  
  3 Brown, Riley M             8 CSSC-CA                44.25      43.29  
  4 Caal, Isabella             7 CCAT-CA                45.04      47.77  
 -- Drottar, Angellica B       7 CCAT-CA                44.96         DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yuvavanich, Unna           8 CLSS-CA              1:17.47    1:17.12  
      36.94   40.18                                                
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston-Bouchard, Sophi   8 CSSC-CA              1:27.81    1:23.13  
      38.88   44.25                                                
  2 Liakhovetski, Adele E      7 CCAT-CA                   NT    1:35.27  
      43.12   52.15                                                
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston-Bouchard, Sophi   8 CSSC-CA                25.55      22.59  
  2 Liakhovetski, Adele E      7 CCAT-CA                25.90      24.53  
  3 Drottar, Angellica B       7 CCAT-CA                26.09      25.61  
  4 Caal, Isabella             7 CCAT-CA                28.15      30.44  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston-Bouchard, Sophi   8 CSSC-CA                49.55      49.71  
  2 Liakhovetski, Adele E      7 CCAT-CA                54.30      50.52  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yuvavanich, Unna           8 CLSS-CA                41.14      38.73  
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston-Bouchard, Sophi   8 CSSC-CA                28.28      25.85  
  2 Liakhovetski, Adele E      7 CCAT-CA                29.41      27.02  
  3 Brown, Riley M             8 CSSC-CA                39.87      32.43  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liakhovetski, Adele E      7 CCAT-CA              1:00.95      59.07  
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liakhovetski, Adele E      7 CCAT-CA                22.20      21.97  
  2 Caal, Isabella             7 CCAT-CA                24.94      24.55  
  3 Johnston-Bouchard, Sophi   8 CSSC-CA                29.71      25.88  
  4 Drottar, Angellica B       7 CCAT-CA                25.83      25.89  
  5 Brown, Riley M             8 CSSC-CA                27.61      26.05  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yuvavanich, Unna           8 CLSS-CA                38.21      36.67  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drottar, Angellica B       7 CCAT-CA                   NT    1:50.27  
      55.66   54.61                                                
 -- Johnston-Bouchard, Sophi   8 CSSC-CA              1:45.60         DQ  
      52.75   53.65                                                
 -- Caal, Isabella             7 CCAT-CA                   NT         DQ  
    1:00.87                                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liakhovetski, Alexis       9 CCAT-CA                31.29      30.44  
  2 Siduguen, Mia R           10 CCAT-CA                31.63      31.32  
  3 Mero, Kaitlyn E           10 CCAT-CA                33.12      32.25  
  4 Hildreth, Regan K          9 TNT-CC                 32.37      32.71  
  5 Sasu, Ilinca M             9 UN-01-CA               39.79      37.84  
  6 Pegula, Elizabeth L        9 CSSC-CA                36.63      38.10  
  7 Chaffin, Annalina E        9 BUEN-CA                41.41      40.90  
  8 Li, Cynthia Y              9 CSSC-CA                   NT      44.70  
  9 Muralidas, Adithi V       10 CSSC-CA                49.96      45.13  
 10 Settle, Jasmine E          9 CSSC-CA                   NT      47.14  
 11 Acker, Isla S              9 BUEN-CA                51.39      51.05  
 12 Rathnayake, Methuki M      9 CSSC-CA                   NT      53.58  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liakhovetski, Alexis       9 CCAT-CA              1:09.31    1:07.97  
      32.32   35.65                                                
  2 Siduguen, Mia R           10 CCAT-CA              1:10.90    1:09.30  
      32.48   36.82                                                
  3 Seider, Melina K          10 OJAI-CA              1:16.67    1:17.65  
      38.56   39.09                                                
  4 Pegula, Elizabeth L        9 CSSC-CA              1:26.58    1:23.16  
      40.42   42.74                                                
  5 Sasu, Ilinca M             9 UN-01-CA             1:29.85    1:24.49  
      39.65   44.84                                                
  6 Vazquez, Soliada J        10 CSSC-CA              1:28.01    1:26.80  
      41.67   45.13                                                
  7 Rueckert, Taylee M         9 CSSC-CA              1:30.09    1:30.04  
      41.49   48.55                                                
  8 Li, Cynthia Y              9 CSSC-CA                   NT    1:38.53  
      45.34   53.19                                                
  9 Muralidas, Adithi V       10 CSSC-CA              1:47.60    1:43.04  
      49.60   53.44                                                
 10 Loteria, Sophia A          9 CCAT-CA              1:42.73    1:44.81  
      46.70   58.11                                                
 11 Rathnayake, Methuki M      9 CSSC-CA              2:02.33    1:57.19  
      53.33 1:03.86                                                
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seider, Melina K          10 OJAI-CA              2:47.68    2:42.34  
      36.85   41.51   41.95   42.03                                
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mero, Kaitlyn E           10 CCAT-CA                38.01      37.51  
  2 Sasu, Ilinca M             9 UN-01-CA               43.85      42.23  
  3 Pegula, Elizabeth L        9 CSSC-CA                42.13      42.83  
  4 Hu, Rebeca X               9 BUEN-CA                44.79      43.41  
  5 Vazquez, Soliada J        10 CSSC-CA                49.58      48.41  
  6 Loteria, Sophia A          9 CCAT-CA                52.43      51.04  
  7 Li, Cynthia Y              9 CSSC-CA                   NT      51.68  
  8 Rathnayake, Methuki M      9 CSSC-CA              1:06.79      58.46  
  9 Muralidas, Adithi V       10 CSSC-CA              1:02.10      59.66  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siduguen, Mia R           10 CCAT-CA              1:19.83    1:18.05  
      37.02   41.03                                                
  2 Mero, Kaitlyn E           10 CCAT-CA              1:25.51    1:20.73  
      38.54   42.19                                                
  3 Pegula, Elizabeth L        9 CSSC-CA              1:31.42    1:28.94  
      43.84   45.10                                                
  4 Sasu, Ilinca M             9 UN-01-CA             1:33.93    1:32.12  
  5 Seider, Melina K          10 OJAI-CA              1:44.91    1:36.11  
      47.03   49.08                                                
  6 Rueckert, Taylee M         9 CSSC-CA              1:39.46    1:40.95  
      45.14   55.81                                                
  7 Rathnayake, Methuki M      9 CSSC-CA                   NT    2:08.62  
    1:01.76 1:06.86                                                
 -- Li, Cynthia Y              9 CSSC-CA                   NT         DQ  
 -- Acker, Isla S              9 BUEN-CA                   NT         DQ  
      57.30 1:00.84                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mero, Kaitlyn E           10 CCAT-CA                40.47      39.86  
  2 Liakhovetski, Alexis       9 CCAT-CA                41.25      39.93  
  3 Hildreth, Regan K          9 TNT-CC                 40.52      41.77  
  4 Pegula, Elizabeth L        9 CSSC-CA                49.47      48.89  
  5 Sasu, Ilinca M             9 UN-01-CA               52.37      49.63  
  6 Chaffin, Annalina E        9 BUEN-CA                51.61      50.80  
  7 Rueckert, Taylee M         9 CSSC-CA                56.13      54.25  
  8 Rathnayake, Methuki M      9 CSSC-CA                   NT    1:08.02  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liakhovetski, Alexis       9 CCAT-CA              1:29.75    1:27.12  
      43.01   44.11                                                
  2 Mero, Kaitlyn E           10 CCAT-CA              1:25.97    1:27.75  
      41.40   46.35                                                
  3 Sasu, Ilinca M             9 UN-01-CA             1:56.40    1:46.62  
      50.14   56.48                                                
  4 Pegula, Elizabeth L        9 CSSC-CA              1:51.60    1:47.49  
      51.02   56.47                                                
  5 Hu, Rebeca X               9 BUEN-CA                   NT    2:00.18  
      55.95 1:04.23                                                
  6 Settle, Jasmine E          9 CSSC-CA                   NT    2:03.02  
      56.72 1:06.30                                                
  7 Loteria, Sophia A          9 CCAT-CA              1:54.49    2:06.13  
      59.74 1:06.39                                                
 -- Seider, Melina K          10 OJAI-CA              1:52.55         DQ  
      53.20   57.98                                                
 -- Vazquez, Soliada J        10 CSSC-CA              1:54.79         DQ  
      49.48   55.56                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siduguen, Mia R           10 CCAT-CA                35.69      35.77  
  2 Mero, Kaitlyn E           10 CCAT-CA                37.87      38.70  
  3 Sasu, Ilinca M             9 UN-01-CA               41.50      40.73  
  4 Hu, Rebeca X               9 BUEN-CA                43.38      41.83  
  5 Vazquez, Soliada J        10 CSSC-CA                43.21      44.23  
  6 Pegula, Elizabeth L        9 CSSC-CA                45.80      51.21  
  7 Muralidas, Adithi V       10 CSSC-CA              1:04.79      58.67  
 -- Rathnayake, Methuki M      9 CSSC-CA                   NT         DQ  
 -- Loteria, Sophia A          9 CCAT-CA                55.04         DQ  
 -- Rueckert, Taylee M         9 CSSC-CA                49.37         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liakhovetski, Alexis       9 CCAT-CA              1:18.67    1:17.70  
      36.84   40.86                                                
  2 Hildreth, Regan K          9 TNT-CC               1:21.69    1:25.29  
      39.88   45.41                                                
  3 Seider, Melina K          10 OJAI-CA              1:33.58    1:32.06  
      43.64   48.42                                                
  4 Pegula, Elizabeth L        9 CSSC-CA              1:34.50    1:33.03  
      45.55   47.48                                                
  5 Chaffin, Annalina E        9 BUEN-CA              1:38.61    1:40.45  
      48.45   52.00                                                
  6 Rueckert, Taylee M         9 CSSC-CA              1:41.05    1:41.04  
 -- Muralidas, Adithi V       10 CSSC-CA                   NT         DQ  
 -- Sasu, Ilinca M             9 UN-01-CA             1:37.13         DQ  
      41.81   51.90                                                
 -- Acker, Isla S              9 BUEN-CA                   NT         DQ  
      54.40 1:15.49                                                
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liakhovetski, Alexis       9 CCAT-CA              2:50.31    2:47.45  
      36.14   42.85   49.93   38.53                                
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donkar, Allie M           12 WAVE-CA                27.91      27.97  
  2 Teegarden, Laura A        11 CLSS-CA                28.10      28.57  
  3 Woo-Bloxberg, Charlie G   11 BUEN-CA                30.00      28.83  
  4 Navarro, Breanna S        12 CCAT-CA                30.46      28.84  
  5 Clerico, Isabella G       11 CLSS-CA                29.72      28.92  
  6 Pinkernell, Amelie G      12 OJAI-CA                29.41      29.23  
  7 Launais, Alexandra S      12 CLSS-CA                29.27      29.40  
  8 Glukhovsky, Julia         12 CCAT-CA                29.61      29.70  
  9 Grunberger, Abbygale      12 CLSS-CA                29.65      29.72  
 10 Cheng, Nikki              11 CLSS-CA                30.59      29.98  
 11 Stinnett, Grace E         12 CLSS-CA                29.55      30.97  
 12 Murphree, Tallula R       11 MSS-CA                 31.60      30.98  
 13 Jowell, Danielle          12 OJAI-CA                   NT      31.63  
 14 Krumian, Lori C           11 CLSS-CA                35.53      32.65  
 15 Morriss, Isabelle S       11 MSS-CA                 32.90      32.74  
 16 Pegula, Izabella A        11 CSSC-CA                32.86      33.51  
 17 Paik, Plara               12 CLSS-CA                   NT      34.58  
 18 Bates-Torres, Dahlia      11 OJAI-CA                35.69      35.46  
 19 Marshall, Faith S         11 CSSC-CA                39.80      35.89  
 20 Kallik, Lauren G          11 BUEN-CA                   NT      38.39  
 21 Shaffer, Sami R           11 CCAT-CA                42.19      39.99  
 22 Payne, Riley M            12 CSSC-CA                42.32      41.88  
 23 Chilson, Lily P           12 CSSC-CA                   NT      42.03  
 24 Maldonado, Malia L        11 BUEN-CA                   NT      43.26  
 -- Hamilton-Kreiter., Maddi  12 BUEN-CA                42.23         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA                59.49    1:00.31  
      29.59   30.72                                                
  2 Teegarden, Laura A        11 CLSS-CA              1:01.72    1:01.83  
      29.64   32.19                                                
  3 Pinkernell, Amelie G      12 OJAI-CA              1:03.79    1:03.01  
      30.34   32.67                                                
  4 Launais, Alexandra S      12 CLSS-CA              1:02.90    1:03.36  
      30.95   32.41                                                
  5 Grunberger, Abbygale      12 CLSS-CA              1:04.73    1:03.54  
      30.61   32.93                                                
  6 Clerico, Isabella G       11 CLSS-CA              1:04.96    1:03.96  
      31.52   32.44                                                
  7 Stinnett, Grace E         12 CLSS-CA              1:06.26    1:06.22  
      32.02   34.20                                                
  8 Zaytsev, Nastya           11 CCAT-CA              1:04.95    1:06.40  
      31.34   35.06                                                
  9 Huey, Kate L              12 OJAI-CA              1:08.86    1:07.47  
      32.45   35.02                                                
 10 Coleman, Isabella         12 OJAI-CA              1:05.27    1:07.51  
      32.39   35.12                                                
 11 Cheevers, Chloe A         11 CLSS-CA              1:06.40    1:07.84  
      32.60   35.24                                                
 12 Murphree, Tallula R       11 MSS-CA               1:09.32    1:08.14  
      31.96   36.18                                                
 13 Jowell, Danielle          12 OJAI-CA              1:17.13    1:10.97  
      33.17   37.80                                                
 14 Pegula, Izabella A        11 CSSC-CA              1:10.44    1:11.80  
      34.19   37.61                                                
 15 Brecunier, Sonnie K       11 CLSS-CA              1:06.86    1:11.85  
      34.14   37.71                                                
 16 Morriss, Isabelle S       11 MSS-CA               1:10.36    1:15.85  
      35.86   39.99                                                
 17 Guo, Allison P            12 CLSS-CA              1:28.11    1:16.09  
      35.49   40.60                                                
 18 Herzer, Madelyn G         11 CSSC-CA              1:28.90    1:18.55  
      38.90   39.65                                                
 19 Bates-Torres, Dahlia      11 OJAI-CA              1:14.30    1:18.81  
      37.89   40.92                                                
 20 Marshall, Faith S         11 CSSC-CA              1:24.94    1:20.51  
      40.37   40.14                                                
 21 Chilson, Lily P           12 CSSC-CA              1:29.43    1:29.15  
      43.63   45.52                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flowers, Alyssa M         12 RTLR-CA              2:10.09    2:08.39  
      30.01   32.99   33.28   32.11                                
  2 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA              2:10.62    2:09.05  
      30.04   32.82   33.61   32.58                                
  3 Bilgi, Selin              12 CCAT-CA              2:11.32    2:10.67  
      30.34   32.84   34.15   33.34                                
  4 Pinkernell, Amelie G      12 OJAI-CA              2:29.62    2:15.79  
      30.83   33.85   35.33   35.78                                
  5 Launais, Alexandra S      12 CLSS-CA              2:12.92    2:16.32  
      32.44   34.76   35.08   34.04                                
  6 Grunberger, Abbygale      12 CLSS-CA              2:19.49    2:16.55  
      30.83   34.48   36.06   35.18                                
  7 Clerico, Isabella G       11 CLSS-CA              2:22.70    2:21.27  
      32.58   35.44   37.51   35.74                                
  8 Coleman, Isabella         12 OJAI-CA                   NT    2:24.65  
      32.34   36.60   38.68   37.03                                
  9 Navarro, Breanna S        12 CCAT-CA                   NT    2:29.59  
      33.94   38.31   39.25   38.09                                
 10 Pegula, Izabella A        11 CSSC-CA              2:28.55    2:31.26  
      33.81   38.63   39.47   39.35                                
 11 Bates-Torres, Dahlia      11 OJAI-CA                   NT    2:42.31  
      36.72   41.61   41.87   42.11                                
 12 Paik, Plara               12 CLSS-CA                   NT    2:43.34  
      34.81                                                        
 13 Morriss, Isabelle S       11 MSS-CA               2:40.09    2:44.93  
      37.00   43.04   43.75   41.14                                
 14 Wilcox, Jade L            12 CLSS-CA                   NT    2:50.02  
      37.10   42.90   45.12   44.90                                
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glukhovsky, Julia         12 CCAT-CA                32.29      31.55  
  2 Zaytsev, Nastya           11 CCAT-CA                33.22      32.94  
  3 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA                32.89      33.01  
  4 Bilgi, Selin              12 CCAT-CA                32.39      33.07  
  5 Clerico, Isabella G       11 CLSS-CA                34.79      33.98  
  6 Stinnett, Grace E         12 CLSS-CA                35.56      34.22  
  7 Cheevers, Chloe A         11 CLSS-CA                35.81      34.36  
  8 Pinkernell, Amelie G      12 OJAI-CA                36.19      34.64  
  9 Launais, Alexandra S      12 CLSS-CA                34.05      34.87  
 10 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA                36.78      37.27  
 11 Huey, Kate L              12 OJAI-CA                39.46      37.69  
 12 Pegula, Izabella A        11 CSSC-CA                36.50      38.78  
 13 Morriss, Isabelle S       11 MSS-CA                 38.41      38.81  
 14 Bates-Torres, Dahlia      11 OJAI-CA                42.15      40.14  
 15 Brecunier, Sonnie K       11 CLSS-CA                40.32      42.29  
 16 Marshall, Faith S         11 CSSC-CA                46.90      47.66  
 -- Murphree, Tallula R       11 MSS-CA                 38.41         DQ  
 -- Chilson, Lily P           12 CSSC-CA                   NT         DQ  
 -- Jowell, Danielle          12 OJAI-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA              1:09.17    1:08.60  
      33.54   35.06                                                
  2 Launais, Alexandra S      12 CLSS-CA              1:12.18    1:11.87  
      35.89   35.98                                                
  3 Stinnett, Grace E         12 CLSS-CA              1:14.43    1:17.66  
      38.04   39.62                                                
  4 Coleman, Isabella         12 OJAI-CA              1:19.45    1:20.21  
      39.44   40.77                                                
  5 Murphree, Tallula R       11 MSS-CA               1:22.69    1:22.26  
      40.16   42.10                                                
  6 Marshall, Faith S         11 CSSC-CA              1:45.70    1:40.10  
      48.37   51.73                                                
  7 Shaffer, Sami R           11 CCAT-CA              1:47.65    1:40.26  
      48.43   51.83                                                
  8 Hamilton-Kreiter., Maddi  12 BUEN-CA                   NT    1:55.66  
      55.58 1:00.08                                                
 -- Paik, Plara               12 CLSS-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shelton-Burrier, Delaney  12 BUEN-CA                36.44      34.48  
  2 Teegarden, Laura A        11 CLSS-CA                38.24      36.42  
  3 Navarro, Breanna S        12 CCAT-CA                36.47      36.49  
  4 Bilgi, Selin              12 CCAT-CA                36.64      37.60  
  5 Cheevers, Chloe A         11 CLSS-CA                37.52      37.67  
  6 Cheng, Nikki              11 CLSS-CA                39.20      38.23  
  7 Pinkernell, Amelie G      12 OJAI-CA                40.30      38.31  
  8 Coleman, Isabella         12 OJAI-CA                41.32      39.53  
  8 Glukhovsky, Julia         12 CCAT-CA                42.00      39.53  
 10 Grunberger, Abbygale      12 CLSS-CA                41.96      39.84  
 11 Jowell, Danielle          12 OJAI-CA                42.23      40.28  
 12 Krumian, Lori C           11 CLSS-CA                46.13      41.56  
 13 Morriss, Isabelle S       11 MSS-CA                 42.15      42.33  
 14 Murphree, Tallula R       11 MSS-CA                 40.57      42.72  
 15 Marshall, Faith S         11 CSSC-CA                49.87      45.27  
 16 Wilcox, Jade L            12 CLSS-CA                   NT      45.90  
 17 Bates-Torres, Dahlia      11 OJAI-CA                48.97      46.71  
 18 Paik, Plara               12 CLSS-CA                   NT      46.83  
 19 Shaffer, Sami R           11 CCAT-CA                47.98      47.81  
 20 Chilson, Lily P           12 CSSC-CA                   NT      49.66  
 21 Hamilton-Kreiter., Maddi  12 BUEN-CA                54.31      52.10  
 22 Payne, Riley M            12 CSSC-CA              1:03.98      53.84  
 -- Kallik, Lauren G          11 BUEN-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pinkernell, Amelie G      12 OJAI-CA              1:29.38    1:23.31  
      38.47   44.84                                                
  2 Cheevers, Chloe A         11 CLSS-CA              1:23.28    1:23.82  
      38.82   45.00                                                
  3 Zaytsev, Nastya           11 CCAT-CA              1:26.06    1:27.85  
      40.93   46.92                                                
  4 Glukhovsky, Julia         12 CCAT-CA              1:29.57    1:28.01  
      41.54   46.47                                                
  5 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA              1:33.51    1:29.18  
      42.66   46.52                                                
  6 Murphree, Tallula R       11 MSS-CA               1:26.02    1:29.56  
      42.09   47.47                                                
  7 Morriss, Isabelle S       11 MSS-CA               1:28.23    1:30.99  
      42.98   48.01                                                
  8 Guo, Allison P            12 CLSS-CA              1:37.36    1:32.37  
      44.03   48.34                                                
  9 Jowell, Danielle          12 OJAI-CA              1:41.66    1:35.29  
      45.37   49.92                                                
 10 Bates-Torres, Dahlia      11 OJAI-CA              1:45.44    1:42.61  
      49.04   53.57                                                
 11 Marshall, Faith S         11 CSSC-CA              1:47.99    1:43.03  
      49.80   53.23                                                
 12 Chilson, Lily P           12 CSSC-CA              1:55.62    1:45.97  
      52.32   53.65                                                
 -- Coleman, Isabella         12 OJAI-CA              1:26.40         DQ  
      41.03   45.76                                                
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA                31.75      30.56  
  2 Pinkernell, Amelie G      12 OJAI-CA                32.74      32.69  
  3 Cheevers, Chloe A         11 CLSS-CA                32.47      32.77  
  4 Glukhovsky, Julia         12 CCAT-CA                33.26      33.12  
  5 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA                32.56      33.22  
  6 Zaytsev, Nastya           11 CCAT-CA                34.40      33.50  
  7 Jowell, Danielle          12 OJAI-CA                34.12      33.89  
  8 Launais, Alexandra S      12 CLSS-CA                35.09      35.44  
  9 Huey, Kate L              12 OJAI-CA                33.42      36.13  
 10 Brecunier, Sonnie K       11 CLSS-CA                37.09      43.48  
 11 Herzer, Madelyn G         11 CSSC-CA                44.84      45.63  
 -- Murphree, Tallula R       11 MSS-CA                 38.44         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA              1:07.97    1:07.33  
      31.83   35.50                                                
  2 Shelton-Burrier, Delaney  12 BUEN-CA              1:08.57    1:07.78  
      31.92   35.86                                                
  3 Glukhovsky, Julia         12 CCAT-CA              1:20.72    1:15.64  
      34.73   40.91                                                
  4 Pegula, Izabella A        11 CSSC-CA              1:27.51    1:28.34  
      40.17   48.17                                                
  5 Paik, Plara               12 CLSS-CA                   NT    1:35.77  
      41.86   53.91                                                
  6 Herzer, Madelyn G         11 CSSC-CA                   NT    1:44.10  
      47.81   56.29                                                
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shelton-Burrier, Delaney  12 BUEN-CA              1:10.53    1:07.96  
      32.19   35.77                                                
  2 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA              1:12.26    1:11.33  
      31.65   39.68                                                
  3 Teegarden, Laura A        11 CLSS-CA              1:10.11    1:11.58  
      32.96   38.62                                                
  4 Pinkernell, Amelie G      12 OJAI-CA              1:15.06    1:12.74  
      34.28   38.46                                                
  5 Donkar, Allie M           12 WAVE-CA              1:12.26    1:12.96  
      35.05   37.91                                                
  6 Bilgi, Selin              12 CCAT-CA              1:09.53    1:13.47  
      34.05   39.42                                                
  7 Launais, Alexandra S      12 CLSS-CA              1:15.99    1:14.27  
      34.69   39.58                                                
  8 Navarro, Breanna S        12 CCAT-CA              1:16.15    1:15.59  
      36.61   38.98                                                
  9 Cheng, Nikki              11 CLSS-CA              1:17.82    1:18.10  
      36.13   41.97                                                
 10 Stinnett, Grace E         12 CLSS-CA              1:17.69    1:19.36  
      36.95   42.41                                                
 11 Murphree, Tallula R       11 MSS-CA               1:20.82    1:20.73  
      40.34   40.39                                                
 12 Jowell, Danielle          12 OJAI-CA              1:23.10    1:21.30  
      39.01   42.29                                                
 13 Krumian, Lori C           11 CLSS-CA              1:28.77    1:22.92  
      39.73   43.19                                                
 14 Morriss, Isabelle S       11 MSS-CA               1:21.84    1:23.36  
      41.00   42.36                                                
 15 Bates-Torres, Dahlia      11 OJAI-CA              1:32.61    1:30.46  
      42.56   47.90                                                
 16 Shaffer, Sami R           11 CCAT-CA              1:43.10    1:32.81  
      46.51   46.30                                                
 17 Payne, Riley M            12 CSSC-CA                   NT    1:34.06  
      44.53   49.53                                                
 -- Chilson, Lily P           12 CSSC-CA                   NT         DQ  
      50.22   50.40                                                
 -- Glukhovsky, Julia         12 CCAT-CA              1:13.11         DQ  
      32.91   39.98                                                
 -- Maldonado, Malia L        11 BUEN-CA                   NT         DQ  
      55.83 1:03.37                                                
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Teegarden, Laura A        11 CLSS-CA              2:32.06    2:31.19  
      32.27   38.70   45.58   34.64                                
  2 Bilgi, Selin              12 CCAT-CA              2:27.91    2:31.53  
      34.27   37.44   45.90   33.92                                
  3 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA              2:35.71    2:32.88  
      31.53   36.31   51.39   33.65                                
  4 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA              2:37.56    2:39.53  
      34.35   40.97   49.31   34.90                                
  5 Coleman, Isabella         12 OJAI-CA                   NT    2:48.01  
      37.25   43.16   48.46   39.14                                
  6 Pegula, Izabella A        11 CSSC-CA              2:49.10    2:51.27  
      38.19   43.11   51.61   38.36                                
  7 Brecunier, Sonnie K       11 CLSS-CA                   NT    3:01.13  
      40.91   46.87   53.11   40.24                                
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tanizaki-Hudson, Kiana S  15 UN-CA                  27.41      26.48  
  2 Kelly, Laura J            13 CLSS-CA                26.24      27.24  
  3 Albrecht, Sam K           14 WAVE-CA                27.56      27.67  
  4 Baldwin, Taylor L         13 BUEN-CA                28.76      28.21  
  5 Tran, Madie L             13 CSSC-CA                29.48      28.28  
  6 Mejia, Melissa N          18 WAVE-CA                26.92      28.37  
  7 Latour, Alexa L           14 WAVE-CA                28.34      28.41  
  8 Soto, Rubi R              13 CCAT-CA                29.15      28.82  
  9 Durrant, Jemma M          16 UN-03-CA               26.05      29.89  
 10 Krumian, Nyrie N          13 CLSS-CA                30.59      30.25  
 11 Nguyen, Kaitlyn H         13 CSSC-CA                31.55      31.12  
 12 Swaim, Gabby A            13 BUEN-CA                30.78      31.49  
 13 Ramirez, Ayla Ramirez M   14 CSSC-CA                34.61      32.11  
 14 Marsing, Rebecca C        13 BUEN-CA                31.62      32.34  
 15 Rios, Sam G               14 CSSC-CA                33.21      32.45  
 16 Salas, Mikayla            13 BUEN-CA                35.70      35.03  
 17 Calvin, Clio M            14 OJAI-CA                38.60      36.49  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tanizaki-Hudson, Kiana S  15 UN-CA                  58.85      57.46  
      27.35   30.11                                                
  2 Kelly, Laura J            13 CLSS-CA                59.13      59.20  
      28.32   30.88                                                
  3 Tran, Kayla L             16 CSSC-CA                59.72    1:00.51  
      29.09   31.42                                                
  4 Costantino, Kim L         13 CSSC-CA                59.67    1:00.75  
      29.86   30.89                                                
  5 Negev, Valeria            13 CCAT-CA              1:01.13    1:01.90  
      29.51   32.39                                                
  6 Soto, Rubi R              13 CCAT-CA              1:02.68    1:02.31  
      29.87   32.44                                                
  7 Lechner-Hill, Eva         13 OJAI-CA              1:08.26    1:02.52  
      30.44   32.08                                                
  8 Pawlik, Ava G             14 CSSC-CA              1:02.99    1:02.80  
      30.18   32.62                                                
  9 Parkinson, Ashtyn R       15 UN-05-CA             1:03.21    1:03.81  
      30.24   33.57                                                
 10 Clarke, Vanessa           13 MSS-CA               1:04.66    1:05.80  
      31.86   33.94                                                
 11 Stilwell, Sonja E         13 BUEN-CA              1:09.33    1:06.40  
      31.73   34.67                                                
 12 Kirchen, Sofia A          14 CCAT-CA              1:10.02    1:08.60  
      32.45   36.15                                                
 13 Nguyen, Kaitlyn H         13 CSSC-CA              1:08.63    1:09.23  
      33.12   36.11                                                
 14 Henderson, Brooklynn E    15 UN-05-CA             1:09.04    1:09.78  
      34.05   35.73                                                
 15 Rios, Sam G               14 CSSC-CA              1:07.92    1:11.85  
      34.37   37.48                                                
 16 Urteaga, Emma V           13 CSSC-CA              1:11.21    1:16.85  
      37.22   39.63                                                
 17 Calvin, Clio M            14 OJAI-CA                   NT    1:23.37  
      38.40   44.97                                                
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tran, Kayla L             16 CSSC-CA              2:09.25    2:10.42  
  2 Costantino, Kim L         13 CSSC-CA              2:06.81    2:11.12  
      31.11   33.03   33.96   33.02                                
  3 Latour, Alexa L           14 WAVE-CA              2:13.03    2:12.18  
      30.86   33.32   34.69   33.31                                
  4 Woo-Bloxberg, Sam R       14 BUEN-CA              2:15.99    2:14.88  
      30.86   33.94   34.85   35.23                                
  5 Soto, Rubi R              13 CCAT-CA              2:18.49    2:15.18  
      31.61   33.82   35.03   34.72                                
  6 Partridge, Noel           14 CLSS-CA              2:22.31    2:21.03  
      32.23   35.36   37.62   35.82                                
  7 Rios, Sam G               14 CSSC-CA              2:35.21    2:31.03  
      33.80   37.11   37.63   42.49                                
  8 Swaim, Gabby A            13 BUEN-CA              2:29.84    2:34.97  
      34.92   39.14   40.72   40.19                                
  9 Bolding, Kya L            14 CSSC-CA              3:17.95    2:44.43  
      36.29   40.69   44.12   43.33                                
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Laura J            13 CLSS-CA              1:07.74    1:06.07  
      32.12   33.95                                                
  2 Albrecht, Sam K           14 WAVE-CA              1:06.19    1:07.18  
      32.34   34.84                                                
  3 Woo-Bloxberg, Sam R       14 BUEN-CA              1:06.64    1:08.45  
      33.04   35.41                                                
  4 Latour, Alexa L           14 WAVE-CA              1:08.20    1:08.55  
      33.30   35.25                                                
  5 Soto, Rubi R              13 CCAT-CA              1:10.62    1:09.69  
      34.62   35.07                                                
  6 Costantino, Kim L         13 CSSC-CA              1:07.89    1:10.57  
      34.86   35.71                                                
  7 Partridge, Noel           14 CLSS-CA              1:18.38    1:18.37  
      38.26   40.11                                                
  8 Rios, Sam G               14 CSSC-CA              1:22.47    1:18.55  
      39.19   39.36                                                
  9 Nguyen, Kaitlyn H         13 CSSC-CA              1:22.91    1:19.79  
      38.39   41.40                                                
 10 Ramirez, Ayla Ramirez M   14 CSSC-CA              1:22.02    1:21.93  
      39.70   42.23                                                
 11 Urteaga, Emma V           13 CSSC-CA              1:25.10    1:25.95  
      41.62   44.33                                                
 12 Salas, Mikayla            13 BUEN-CA              1:28.65    1:26.46  
      42.02   44.44                                                
 13 Calvin, Clio M            14 OJAI-CA              1:35.73    1:29.31  
 -- Bolding, Kya L            14 CSSC-CA              1:23.76         DQ  
      40.71   42.46                                                
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Laura J            13 CLSS-CA              1:11.63    1:13.28  
      34.21   39.07                                                
  2 Tanizaki-Hudson, Kiana S  15 UN-CA                1:15.46    1:14.16  
      35.26   38.90                                                
  3 Negev, Valeria            13 CCAT-CA              1:15.41    1:17.89  
      36.44   41.45                                                
  4 Clerico, Olivia C         13 CLSS-CA              1:20.27    1:21.32  
      38.28   43.04                                                
  5 Abunan, Regine D          13 CSSC-CA              1:19.46    1:21.96  
      38.86   43.10                                                
  6 Corley, Carolyn G         18 UN-05-CA             1:22.42    1:23.47  
      39.83   43.64                                                
  7 Parkinson, Ashtyn R       15 UN-05-CA             1:25.33    1:25.58  
      41.06   44.52                                                
  8 Lechner-Hill, Eva         13 OJAI-CA              1:28.66    1:25.88  
      41.31   44.57                                                
  9 Henderson, Brooklynn E    15 UN-05-CA             1:25.29    1:27.14  
      42.16   44.98                                                
 10 Pawlik, Ava G             14 CSSC-CA              1:25.31    1:27.60  
      42.03   45.57                                                
 11 Stilwell, Sonja E         13 BUEN-CA              1:32.35    1:27.76  
      42.21   45.55                                                
 12 Partridge, Noel           14 CLSS-CA                   NT    1:30.54  
      42.71   47.83                                                
 13 Rios, Sam G               14 CSSC-CA              1:32.49    1:30.73  
      43.23   47.50                                                
 14 Nguyen, Kaitlyn H         13 CSSC-CA              1:34.02    1:32.41  
      43.73   48.68                                                
 15 Clarke, Vanessa           13 MSS-CA               1:26.64    1:32.86  
      45.26   47.60                                                
 16 Kirchen, Sofia A          14 CCAT-CA              1:36.73    1:37.02  
      45.38   51.64                                                
 17 Urteaga, Emma V           13 CSSC-CA              1:35.84    1:38.98  
      47.83   51.15                                                
 18 Calvin, Clio M            14 OJAI-CA                   NT    1:42.45  
      47.82   54.63                                                
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tanizaki-Hudson, Kiana S  15 UN-CA                1:02.39    1:01.15  
      28.00   33.15                                                
  2 Tran, Kayla L             16 CSSC-CA              1:02.18    1:02.95  
      29.64   33.31                                                
  3 Clerico, Olivia C         13 CLSS-CA              1:07.57    1:09.75  
      32.19   37.56                                                
  4 Kelly, Laura J            13 CLSS-CA              1:04.73    1:09.78  
      31.60   38.18                                                
  5 Latour, Alexa L           14 WAVE-CA              1:10.31    1:10.10  
      33.03   37.07                                                
  6 Abunan, Regine D          13 CSSC-CA              1:08.71    1:10.29  
      33.08   37.21                                                
  7 Costantino, Kim L         13 CSSC-CA              1:12.06    1:14.21  
      34.85   39.36                                                
  8 Partridge, Noel           14 CLSS-CA              1:13.93    1:16.35  
      34.69   41.66                                                
  9 Krumian, Nyrie N          13 CLSS-CA              1:17.74    1:17.63  
      36.36   41.27                                                
 10 Ramirez, Ayla Ramirez M   14 CSSC-CA              1:23.28    1:22.51  
      38.29   44.22                                                
 11 Salas, Mikayla            13 BUEN-CA                   NT    1:25.46  
      39.53   45.93                                                
 12 Swaim, Gabby A            13 BUEN-CA              1:22.27    1:25.89  
      39.19   46.70                                                
 13 Rios, Sam G               14 CSSC-CA              1:31.10    1:29.36  
      39.82   49.54                                                
 14 Bolding, Kya L            14 CSSC-CA              1:39.18    1:31.65  
      41.60   50.05                                                
 15 Urteaga, Emma V           13 CSSC-CA              1:36.38    1:34.81  
      43.23   51.58                                                
 -- Dunphy, Liliana M         13 BUEN-CA                   NT         DQ  
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tanizaki-Hudson, Kiana S  15 UN-CA                2:23.67    2:20.26  
      28.73   35.70   42.94   32.89                                
  2 Tran, Kayla L             16 CSSC-CA              2:26.39    2:27.35  
      29.55   35.88   46.88   35.04                                
  3 Negev, Valeria            13 CCAT-CA              2:26.71    2:30.09  
      32.36   38.75   42.86   36.12                                
  4 Lechner-Hill, Eva         13 OJAI-CA                   NT    2:36.59  
      31.77   40.74   47.04   37.04                                
  5 Partridge, Noel           14 CLSS-CA              2:44.29    2:39.72  
      34.54   40.68   49.46   35.04                                
  6 Pawlik, Ava G             14 CSSC-CA              2:41.18    2:40.86  
      34.61   41.23   47.73   37.29                                
  7 Parkinson, Ashtyn R       15 UN-05-CA             2:38.22    2:47.31  
      36.68   43.66   49.45   37.52                                
  8 Kirchen, Sofia A          14 CCAT-CA              3:05.35    2:56.85  
      39.83   44.49   52.38   40.15                                
  9 Urteaga, Emma V           13 CSSC-CA              3:01.92    3:05.66  
      42.69   46.97   54.94   41.06                                
 -- Soto, Rubi R              13 CCAT-CA              2:49.04         DQ  
      32.79   38.84   45.34   35.68                                
 -- Stilwell, Sonja E         13 BUEN-CA              2:49.30         DQ  
      39.39   42.66   47.95   36.58                                
 
Girls 11 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bilgi, Selin              12 CCAT-CA              5:49.00    5:41.48  
      32.25   34.55   35.02   34.87   33.49   35.00   34.80   34.79
      34.33   32.38                                                
  2 Costantino, Kim L         13 CSSC-CA              5:42.58    5:41.59  
      30.62   33.51   34.75   35.44   34.94   34.74   35.49   34.85
      34.66   32.59                                                
  3 Tran, Kayla L             16 CSSC-CA              5:53.99    5:49.63  
      31.87   34.11   35.15   35.44   34.96   35.44   35.92   35.76
      35.92   35.06                                                
  4 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA              5:55.39    5:51.91  
      32.48   35.41   36.07   35.83   35.70   35.87   36.33   35.50
      35.03   33.69                                                
  5 Grunberger, Abbygale      12 CLSS-CA              6:07.32    5:57.45  
      31.51   34.98   36.13   36.54   36.93   36.76   36.97   37.55
      36.02   34.06                                                
  6 Teegarden, Laura A        11 CLSS-CA              5:51.95    5:58.67  
      32.84   35.32   36.19   36.37   36.41   35.61   36.70   36.77
      36.69   35.77                                                
  7 Parkinson, Ashtyn R       15 UN-05-CA             6:03.27    6:12.35  
      33.27   36.64   37.98   37.99   38.09   37.96   38.10   38.02
      38.07   36.23                                                
  8 Partridge, Noel           14 CLSS-CA              6:19.80    6:13.35  
      33.86   36.01   37.73   38.47   38.39   38.51   38.31   37.89
      37.88   36.30                                                
  9 Abunan, Regine D          13 CSSC-CA                   NT    6:24.62  
      32.94   36.31   38.60   38.55   38.76   39.49   39.65   40.82
      40.22   39.28                                                
 
Girls 11 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hein, Josephine A         15 UN-03-CA            19:36.96   19:59.70  
      30.66   32.73   33.21   33.19   33.15   33.49   33.50   33.89
      33.82   33.92   33.17   33.12   33.10   33.13   33.10   33.42
      33.51   33.58   34.10   33.99   43.23   39.74   39.17   40.26
      40.03   40.50                   41.34                        
  2 Rynerson, Grace L         15 UN-03-CA            19:46.78   20:05.02  
      29.94   32.71   32.87   33.29   33.10   33.32   33.60   33.75
      34.14   34.12   33.43   33.96   33.72   34.18   34.97   34.69
      34.81   34.61   35.17   34.07   42.19   41.81   40.26   40.34
      41.94   41.76   41.52   40.21   40.71   40.77   41.12   41.11
      36.83
  3 Costantino, Kim L         13 CSSC-CA             20:07.76   20:19.53  
      33.33   35.91   36.31   36.64   36.87   36.96   36.23   36.61
      37.07   37.00   36.98   36.81   37.56   37.33   37.35   36.99
      37.20   37.80   37.56   37.71   37.52   36.91   37.03   37.68
      37.05   37.04   37.46   37.64   37.09   37.10   36.97   37.11
      36.71
  4 Baldwin, Taylor L         13 BUEN-CA                   NT   21:27.82  
      33.23   36.60   36.20   36.71   37.30   38.03   38.27   38.78
      38.68   39.16   39.20   39.34   40.01   39.56   39.68   40.01
      39.87   40.44   39.79   39.64   39.89   39.88   40.13   40.61
      41.00   40.40   40.64   40.71   40.41   40.25   39.45   38.43
      35.52
  5 Marsing, Rebecca C        13 BUEN-CA                   NT   25:41.96  
      37.27   43.47   45.29   45.68   45.04   46.48   48.10   46.03
      49.11   46.65   47.47   49.58   48.95   48.98   48.76   47.60
      49.19   47.80   48.23   47.50   50.29   49.58   48.80   47.46
      49.70   47.54   44.79   46.71   45.10   44.84   42.91   44.14
      42.92
 
Girls 11 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costantino, Kim L         13 CSSC-CA              2:22.38    2:25.82  
      34.59   36.53   37.47   37.23                                
  2 Soto, Rubi R              13 CCAT-CA              2:29.22    2:28.32  
      35.85   37.16   38.11   37.20                                
  3 Pawlik, Ava G             14 CSSC-CA              2:41.23    2:42.61  
      38.50   40.72   42.38   41.01                                
  4 Tran, Madie L             13 CSSC-CA                   NT    2:43.26  
      39.05   41.72   43.21   39.28                                
  5 Partridge, Noel           14 CLSS-CA                   NT    2:47.35  
      39.97   42.86   42.86   41.66                                
  6 Nguyen, Kaitlyn H         13 CSSC-CA                   NT    2:51.43  
      39.19   42.80   45.39   44.05                                
  7 Rios, Sam G               14 CSSC-CA                   NT    2:54.61  
      41.17   44.24   45.15   44.05                                
 -- Stilwell, Sonja E         13 BUEN-CA                   NT         DQ  
      38.60   41.70   42.96                                        
 
Girls 11 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clerico, Olivia C         13 CLSS-CA              2:47.52    2:48.66  
      38.39   42.66   43.61   44.00                                
  2 Donkar, Allie M           12 WAVE-CA              2:45.16    2:52.30  
      38.16   43.59   44.87   45.68                                
  3 Woo-Bloxberg, Charlie G   11 BUEN-CA                   NT    2:54.69  
      38.19   44.86   47.23   44.41                                
  4 Abunan, Regine D          13 CSSC-CA              2:55.02    2:56.07  
      39.43   44.85   46.06   45.73                                
  5 Cheevers, Chloe A         11 CLSS-CA                   NT    2:57.42  
      40.45   45.89   44.73   46.35                                
  6 Krumian, Nyrie N          13 CLSS-CA              3:13.39    3:06.83  
      41.75   47.05   49.11   48.92                                
  7 Nguyen, Kaitlyn H         13 CSSC-CA                   NT    3:19.33  
      43.66   50.81   53.10   51.76                                
  8 Herzer, Madelyn G         11 CSSC-CA                   NT    3:24.47  
      48.44   51.75   53.25   51.03                                
 -- Urteaga, Emma V           13 CSSC-CA                   NT         DQ  
      46.38   51.15   53.99   52.69                                
 
Girls 11 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corley, Carolyn G         18 UN-05-CA             2:18.92    2:23.88  
      31.91   36.44   37.09   38.44                                
  2 Clerico, Olivia C         13 CLSS-CA              2:28.14    2:33.68  
      33.56   38.16   40.51   41.45                                
  3 Tran, Madie L             13 CSSC-CA                   NT    2:45.81  
      35.21   43.00   44.62   42.98                                
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siduguen, Luke R           6 CCAT-CA                19.97      21.87  
  2 Acker, Nash C              6 BUEN-CA                28.59      26.41  
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siduguen, Luke R           6 CCAT-CA                54.69      49.43  
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siduguen, Luke R           6 CCAT-CA                28.37      25.51  
 
Boys 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siduguen, Luke R           6 CCAT-CA              1:01.81      55.87  
  2 Acker, Nash C              6 BUEN-CA                   NT    1:07.54  
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siduguen, Luke R           6 CCAT-CA                34.33      28.68  
 
Boys 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Siduguen, Luke R           6 CCAT-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paita, Jacob C             8 CCAT-CA                17.52      18.31  
  2 Sucgang, Raphael E         7 CCAT-CA                18.93      18.73  
  3 Mero, Colin R              8 CCAT-CA                20.78      20.39  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paita, Jacob C             8 CCAT-CA                38.35      38.45  
  2 Veeravatnam, Ankith        7 CSSC-CA                39.67      41.33  
  3 Sucgang, Raphael E         7 CCAT-CA                42.01      42.67  
  4 Owen, Patrick C            8 CCAT-CA                40.25      45.10  
  5 Owen, Christian A          7 CCAT-CA                45.80      45.91  
  6 Mero, Colin R              8 CCAT-CA                44.31      46.48  
  7 Cruz, Liam A               8 CSSC-CA                50.76      53.89  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paita, Jacob C             8 CCAT-CA              1:25.64    1:23.85  
      40.75   43.10                                                
  2 Sucgang, Raphael E         7 CCAT-CA              1:40.65    1:37.65  
      46.34   51.31                                                
  3 Mero, Colin R              8 CCAT-CA              1:46.26    1:40.16  
      46.12   54.04                                                
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sucgang, Raphael E         7 CCAT-CA                23.71      22.67  
  2 Owen, Christian A          7 CCAT-CA                28.93      26.49  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haas, Liam K               8 CCAT-CA                48.92      48.38  
  2 Cruz, Liam A               8 CSSC-CA                56.31    1:02.15  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mero, Colin R              8 CCAT-CA                55.65      54.78  
 -- Paita, Jacob C             8 CCAT-CA                45.78         DQ  
 -- Sucgang, Raphael E         7 CCAT-CA                49.96         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paita, Jacob C             8 CCAT-CA                25.29      24.18  
  2 Mero, Colin R              8 CCAT-CA                25.75      25.96  
  3 Sucgang, Raphael E         7 CCAT-CA                29.75      29.07  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paita, Jacob C             8 CCAT-CA                49.70      51.64  
  2 Owen, Patrick C            8 CCAT-CA                52.07      52.96  
  3 Mero, Colin R              8 CCAT-CA                56.19      53.98  
  4 Cruz, Liam A               8 CSSC-CA              1:11.35    1:00.97  
  5 Veeravatnam, Ankith        7 CSSC-CA              1:00.88    1:06.59  
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paita, Jacob C             8 CCAT-CA                26.82      22.14  
  2 Owen, Patrick C            8 CCAT-CA                23.43      22.61  
  3 Sucgang, Raphael E         7 CCAT-CA                22.18      23.08  
  4 Mero, Colin R              8 CCAT-CA                23.78      24.09  
  5 Owen, Christian A          7 CCAT-CA                27.37      27.07  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Owen, Patrick C            8 CCAT-CA              1:57.07    1:42.98  
      49.75   53.23                                                
  2 Sucgang, Raphael E         7 CCAT-CA              1:54.36    1:49.68  
      49.28 1:00.40                                                
  3 Veeravatnam, Ankith        7 CSSC-CA              1:52.93    1:50.03  
      51.33   58.70                                                
  4 Mero, Colin R              8 CCAT-CA              2:00.42    1:50.65  
      54.28   56.37                                                
 -- Owen, Christian A          7 CCAT-CA              2:15.45         DQ  
      57.59                                                        
 -- Paita, Jacob C             8 CCAT-CA              1:35.01         DQ  
      43.33                                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sucgang, Joaquin E        10 CCAT-CA                32.51      31.63  
  2 Kelly, Paraic S           10 CLSS-CA                38.64      33.24  
  3 Van Auker, Flynn A        10 OJAI-CA                35.02      33.36  
  4 Herzer, Grant M            9 CSSC-CA                35.92      33.84  
  5 Jeon, David T             10 CSSC-CA                45.01      33.95  
  6 Fresco, Matthieu A         9 CSSC-CA                32.93      35.08  
  7 Fadipe, Aleks             10 CCAT-CA                34.46      35.23  
  8 Pinkernell, Maximilian N  10 OJAI-CA                   NT      35.31  
  9 Paita, Carl D             10 CCAT-CA                36.92      36.51  
 10 Sucgang, Niccolo E         9 CCAT-CA                40.18      38.07  
 11 Laber, Jackson T          10 BUEN-CA                38.81      38.67  
 12 Laber, Micah C            10 BUEN-CA                41.17      39.97  
 13 Park, Micah B             10 CSSC-CA                43.45      42.49  
 14 Espino, Adrian            10 BUEN-CA                   NT    1:25.14  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Austin, Indy D            10 UN-03-CA             1:07.28    1:09.04  
      33.52   35.52                                                
  2 Sucgang, Joaquin E        10 CCAT-CA              1:11.28    1:11.55  
      34.90   36.65                                                
  3 Negev, David              10 CCAT-CA              1:11.24    1:11.61  
      34.54   37.07                                                
  4 Haas, Luke B              10 CCAT-CA              1:11.89    1:12.19  
      34.49   37.70                                                
  5 Herzer, Grant M            9 CSSC-CA              1:19.05    1:13.44  
      35.38   38.06                                                
  6 Van Auker, Flynn A        10 OJAI-CA              1:22.19    1:13.67  
      34.30   39.37                                                
  7 Sudario, Ben G            10 CSSC-CA              1:13.96    1:13.69  
      36.61   37.08                                                
  8 Kelly, Paraic S           10 CLSS-CA              1:17.90    1:16.12  
      36.28   39.84                                                
  9 Austin, Jett D            10 UN-03-CA             1:14.71    1:18.70  
      38.20   40.50                                                
 10 Paita, Carl D             10 CCAT-CA              1:23.73    1:20.87  
      38.16   42.71                                                
 11 Sucgang, Niccolo E         9 CCAT-CA              1:28.03    1:23.64  
      40.03   43.61                                                
 12 DelNagro, Paolo D          9 OJAI-CA              1:29.28    1:32.08  
      44.24   47.84                                                
 13 Pinkernell, Maximilian N  10 OJAI-CA              1:17.07    1:49.32  
      43.02 1:06.30                                                
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sudario, Ben G            10 CSSC-CA              2:34.13    2:31.54  
      36.33   39.08   38.68   37.45                                
  2 Van Auker, Flynn A        10 OJAI-CA                   NT    2:33.43  
      34.80 1:20.50   38.13                                        
  3 Sucgang, Joaquin E        10 CCAT-CA              2:39.23    2:36.73  
      36.44   40.52   40.25   39.52                                
  4 Herzer, Grant M            9 CSSC-CA                   NT    2:37.15  
      35.52   41.43   40.68   39.52                                
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Austin, Indy D            10 UN-03-CA               35.10      35.72  
  2 Haas, Luke B              10 CCAT-CA                37.56      37.01  
  3 Herzer, Grant M            9 CSSC-CA                41.89      37.16  
  4 Sucgang, Joaquin E        10 CCAT-CA                38.41      38.06  
  5 Sudario, Ben G            10 CSSC-CA                38.56      38.72  
  6 Fresco, Matthieu A         9 CSSC-CA                40.05      41.04  
  7 Pinkernell, Maximilian N  10 OJAI-CA                41.34      41.22  
  8 Kelly, Paraic S           10 CLSS-CA                43.67      42.34  
  9 Jeon, David T             10 CSSC-CA                46.48      43.98  
 10 Paita, Carl D             10 CCAT-CA                49.07      44.10  
 11 DelNagro, Paolo D          9 OJAI-CA                   NT      44.75  
 -- Van Auker, Flynn A        10 OJAI-CA                41.85         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sudario, Ben G            10 CSSC-CA              1:20.48    1:19.58  
      39.82   39.76                                                
  2 Sucgang, Joaquin E        10 CCAT-CA              1:22.39    1:22.65  
      41.37   41.28                                                
  3 Van Auker, Flynn A        10 OJAI-CA              1:25.29    1:23.48  
      40.32   43.16                                                
  4 Fadipe, Aleks             10 CCAT-CA              1:33.12    1:29.80  
      43.05   46.75                                                
  5 Sucgang, Niccolo E         9 CCAT-CA              1:57.98    1:37.62  
      48.67   48.95                                                
  6 Paita, Carl D             10 CCAT-CA              1:47.86    1:38.01  
      46.64   51.37                                                
  7 Laber, Jackson T          10 BUEN-CA              1:39.49    1:39.25  
      48.70   50.55                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Paraic S           10 CLSS-CA                48.65      43.23  
  2 Paita, Carl D             10 CCAT-CA                46.98      44.55  
  3 Pinkernell, Maximilian N  10 OJAI-CA                46.88      45.47  
  4 Fresco, Matthieu A         9 CSSC-CA                47.47      46.05  
  5 Sucgang, Niccolo E         9 CCAT-CA                48.68      47.64  
  6 Fadipe, Aleks             10 CCAT-CA                48.13      48.90  
  7 Van Auker, Flynn A        10 OJAI-CA                49.21      49.96  
  8 Laber, Micah C            10 BUEN-CA                52.30      53.65  
  9 Park, Micah B             10 CSSC-CA              1:02.71      55.25  
 10 Laber, Jackson T          10 BUEN-CA              1:00.66      57.23  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Negev, David              10 CCAT-CA              1:33.10    1:33.04  
      44.11   48.93                                                
  2 Haas, Luke B              10 CCAT-CA              1:51.31    1:35.30  
      45.46   49.84                                                
  3 Austin, Jett D            10 UN-03-CA             1:33.31    1:35.89  
      46.27   49.62                                                
  4 Kelly, Paraic S           10 CLSS-CA                   NT    1:36.96  
      45.20   51.76                                                
  5 Paita, Carl D             10 CCAT-CA              1:43.09    1:37.92  
      46.86   51.06                                                
  6 Sucgang, Niccolo E         9 CCAT-CA              1:59.46    1:41.73  
      47.54   54.19                                                
  7 Sucgang, Joaquin E        10 CCAT-CA              1:45.40    1:42.03  
      48.35   53.68                                                
  8 Fresco, Matthieu A         9 CSSC-CA              1:44.06    1:43.42  
      49.10   54.32                                                
  9 Pinkernell, Maximilian N  10 OJAI-CA              1:41.79    1:45.41  
      46.90   58.51                                                
 10 DelNagro, Paolo D          9 OJAI-CA              1:54.63    1:57.67  
      55.57 1:02.10                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sucgang, Joaquin E        10 CCAT-CA                34.86      34.50  
  2 Haas, Luke B              10 CCAT-CA                34.80      35.00  
  3 Herzer, Grant M            9 CSSC-CA                36.93      36.11  
  3 Negev, David              10 CCAT-CA                36.55      36.11  
  5 Paita, Carl D             10 CCAT-CA                43.31      40.70  
  6 Fresco, Matthieu A         9 CSSC-CA                38.41      41.50  
  7 Jeon, David T             10 CSSC-CA                43.14      45.77  
  8 Sucgang, Niccolo E         9 CCAT-CA                43.30      48.53  
  9 DelNagro, Paolo D          9 OJAI-CA                   NT      55.76  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sucgang, Joaquin E        10 CCAT-CA              1:21.53    1:20.50  
      39.43   41.07                                                
  2 Herzer, Grant M            9 CSSC-CA              1:23.92    1:21.02  
      37.11   43.91                                                
  3 Sudario, Ben G            10 CSSC-CA              1:22.54    1:25.75  
      40.57   45.18                                                
  4 Fadipe, Aleks             10 CCAT-CA              1:34.10    1:29.51  
      40.19   49.32                                                
  5 Fresco, Matthieu A         9 CSSC-CA              1:27.39    1:29.63  
      40.88   48.75                                                
  6 Pinkernell, Maximilian N  10 OJAI-CA              1:37.36    1:31.76  
      43.28   48.48                                                
  7 Paita, Carl D             10 CCAT-CA              1:33.38    1:32.24  
      45.90   46.34                                                
  8 Laber, Micah C            10 BUEN-CA              1:43.23    1:35.86  
      46.72   49.14                                                
  9 Sucgang, Niccolo E         9 CCAT-CA              1:40.29    1:37.97  
      48.66   49.31                                                
 10 Park, Micah B             10 CSSC-CA                   NT    1:41.70  
      49.02   52.68                                                
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sudario, Ben G            10 CSSC-CA              2:55.66    2:56.39  
      39.88   42.19   56.42   37.90                                
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oroszlan, Daniel          12 WAVE-CA                27.25      26.75  
  2 Overton, Connor A         11 PVST-CA                27.50      27.30  
  3 Blietz, Lucas J           11 CLSS-CA                30.34      29.36  
  4 Castillo, Daniel M        11 CCAT-CA                28.96      29.41  
  5 Wong-Moon, Daniel C       12 CSSC-CA                30.34      29.53  
  6 Parastaev, Niko           11 CSSC-CA                29.24      30.00  
  7 Blietz, Dylan C           11 CLSS-CA                30.10      30.28  
  8 Yin, Hunter H             11 CSSC-CA                31.23      30.47  
  9 Murphree, Ranger D        11 MSS-CA                 31.54      31.01  
 10 Mazyan, David M           12 CLSS-CA                34.21      31.78  
 11 McBride, Joshua A         11 PVST-CA                31.06      31.95  
 12 Sibiriakov, Nick          12 CLSS-CA                35.27      32.47  
 13 Piscitello, Kody N        12 CSSC-CA                32.59      32.48  
 14 Vo, Christopher M         11 CCAT-CA                31.48      32.61  
 15 Gorokhovsky, Shane A      11 CCAT-CA                33.41      32.62  
 16 Yu, Kevin                 11 UN-CA                  38.06      33.40  
 17 Drottar, Elliott J        11 CCAT-CA                33.41      33.68  
 18 Murphree, Wiley           11 MSS-CA                 35.42      34.17  
 19 Syed, Aaron R             11 CSSC-CA                34.65      35.30  
 20 Piscitello, Cole A        12 CSSC-CA                36.11      37.12  
 21 Sechrist, Bryce W         12 CSSC-CA                39.55      40.93  
 22 Garcia, Greguel S         11 Polar Bears-CA            NT      46.43  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nahm, Bobby E             12 BUEN-CA                59.30      59.54  
      29.03   30.51                                                
  2 Trainor, Yonden G         12 CLSS-CA                59.54      59.94  
      28.93   31.01                                                
  3 Overton, Connor A         11 PVST-CA              1:00.95    1:00.23  
      29.09   31.14                                                
  4 Goudz, Itay               11 CCAT-CA              1:03.13    1:04.81  
      31.05   33.76                                                
  5 Blietz, Lucas J           11 CLSS-CA              1:04.46    1:06.03  
      31.61   34.42                                                
  6 Wong-Moon, Daniel C       12 CSSC-CA              1:09.03    1:06.13  
      30.56   35.57                                                
  7 Blietz, Dylan C           11 CLSS-CA              1:06.82    1:06.41  
      31.30   35.11                                                
  8 Murphree, Ranger D        11 MSS-CA               1:11.62    1:07.70  
      33.27   34.43                                                
  9 McBride, Joshua A         11 PVST-CA              1:08.00    1:07.97  
      32.38   35.59                                                
 10 Kirchen, Anthony D        11 CCAT-CA              1:26.36    1:12.31  
      33.09   39.22                                                
 11 Yin, Hunter H             11 CSSC-CA              1:15.10    1:12.46  
      34.44   38.02                                                
 12 Cruz, Taylor A            11 CSSC-CA              1:16.84    1:12.94  
 13 Yu, Kevin                 11 UN-CA                     NT    1:14.32  
      34.58   39.74                                                
 14 Drottar, Elliott J        11 CCAT-CA              1:14.70    1:15.57  
      36.20   39.37                                                
 15 Murphree, Wiley           11 MSS-CA               1:16.59    1:19.03  
      38.02   41.01                                                
 16 Avraham, Roi              11 CCAT-CA              1:21.74    1:19.25  
      38.31   40.94                                                
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nahm, Bobby E             12 BUEN-CA              2:10.10    2:07.68  
      29.43   31.63   33.63   32.99                                
  2 Overton, Connor A         11 PVST-CA              2:11.38    2:11.07  
      29.84   33.74   34.08   33.41                                
  3 Trainor, Yonden G         12 CLSS-CA              2:09.70    2:12.33  
      30.14   34.05   34.55   33.59                                
  4 Blietz, Lucas J           11 CLSS-CA              2:19.30    2:21.13  
      32.49   35.65   37.11   35.88                                
  5 McBride, Joshua A         11 PVST-CA              2:26.64    2:21.71  
      32.62   36.14   37.32   35.63                                
  6 Vo, Christopher M         11 CCAT-CA              2:23.25    2:22.31  
      33.08   36.25   36.85   36.13                                
  7 Loninia, Jhan M           12 CCAT-CA              2:40.08    2:26.53  
      32.47   38.26   39.58   36.22                                
  8 Mazyan, David M           12 CLSS-CA              3:03.17    2:26.89  
      32.75   37.98   39.04   37.12                                
  9 Piscitello, Kody N        12 CSSC-CA              2:35.00    2:27.16  
      34.02   37.04   38.74   37.36                                
 10 Drottar, Elliott J        11 CCAT-CA              2:35.43    2:41.42  
      37.55   41.98   42.39   39.50                                
 11 Gorokhovsky, Shane A      11 CCAT-CA                   NT    2:53.11  
      35.11   44.06   48.75   45.19                                
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castillo, Daniel M        11 CCAT-CA                33.35      32.12  
  2 Murphree, Ranger D        11 MSS-CA                 34.83      34.43  
  3 Overton, Connor A         11 PVST-CA                35.20      34.44  
  4 Goudz, Itay               11 CCAT-CA                33.81      34.48  
  5 Parastaev, Niko           11 CSSC-CA                33.89      34.96  
  6 Nahm, Bobby E             12 BUEN-CA                34.96      35.26  
  7 Blietz, Dylan C           11 CLSS-CA                39.03      37.32  
  8 McBride, Joshua A         11 PVST-CA                36.48      37.35  
  9 Blietz, Lucas J           11 CLSS-CA                38.11      37.49  
 10 Kirchen, Anthony D        11 CCAT-CA                38.99      37.70  
 11 Drottar, Elliott J        11 CCAT-CA                38.71      38.31  
 12 Murphree, Wiley           11 MSS-CA                 40.55      39.03  
 13 Cruz, Taylor A            11 CSSC-CA                41.06      40.15  
 14 Yin, Hunter H             11 CSSC-CA                39.78      40.97  
 15 Yu, Kevin                 11 UN-CA                  45.50      41.66  
 16 Avraham, Roi              11 CCAT-CA                46.37      42.91  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castillo, Daniel M        11 CCAT-CA              1:12.32    1:10.55  
      34.21   36.34                                                
  2 Parastaev, Niko           11 CSSC-CA              1:12.74    1:11.75  
      35.77   35.98                                                
  3 Murphree, Ranger D        11 MSS-CA               1:16.39    1:15.10  
      37.32   37.78                                                
  4 McBride, Joshua A         11 PVST-CA              1:19.18    1:18.56  
      37.95   40.61                                                
  5 Blietz, Dylan C           11 CLSS-CA              1:25.65    1:20.47  
      38.84   41.63                                                
  6 Blietz, Lucas J           11 CLSS-CA              1:24.70    1:20.94  
      38.82   42.12                                                
  7 Drottar, Elliott J        11 CCAT-CA              1:23.90    1:22.64  
      40.12   42.52                                                
  8 Sibiriakov, Nick          12 CLSS-CA              1:24.69    1:24.81  
  9 Murphree, Wiley           11 MSS-CA               1:24.89    1:26.00  
      42.43   43.57                                                
 10 Yin, Hunter H             11 CSSC-CA              1:31.03    1:29.81  
      44.20   45.61                                                
 11 Gorokhovsky, Shane A      11 CCAT-CA              1:38.53    1:30.97  
      42.17   48.80                                                
 12 Sechrist, Bryce W         12 CSSC-CA                   NT    1:52.49  
      53.21   59.28                                                
 13 Garcia, Greguel S         11 Polar Bears-CA       2:29.19    2:17.42  
    1:10.63 1:06.79                                                
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sibiriakov, Nick          12 CLSS-CA                43.17      37.98  
  2 Castillo, Daniel M        11 CCAT-CA                40.53      39.36  
  3 Loninia, Jhan M           12 CCAT-CA                39.61      39.53  
  4 Vo, Christopher M         11 CCAT-CA                39.85      39.81  
  5 Murphree, Ranger D        11 MSS-CA                 40.91      40.54  
  6 Mazyan, David M           12 CLSS-CA                42.38      41.23  
  7 Blietz, Lucas J           11 CLSS-CA                45.15      43.47  
  8 Murphree, Wiley           11 MSS-CA                 44.11      45.03  
  9 Blietz, Dylan C           11 CLSS-CA                47.16      45.36  
 10 Gorokhovsky, Shane A      11 CCAT-CA                49.41      45.81  
 11 Yu, Kevin                 11 UN-CA                  54.75      46.54  
 12 Piscitello, Cole A        12 CSSC-CA              1:00.49      46.85  
 13 Drottar, Elliott J        11 CCAT-CA                45.41      48.28  
 14 Syed, Aaron R             11 CSSC-CA                40.93      49.59  
 15 Garcia, Greguel S         11 Polar Bears-CA            NT    1:01.40  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veeravatnam, Aneesh S     11 CSSC-CA              1:24.93    1:24.31  
      40.36   43.95                                                
  2 Loninia, Jhan M           12 CCAT-CA              1:25.80    1:24.45  
      41.02   43.43                                                
  3 Castillo, Daniel M        11 CCAT-CA              1:30.96    1:25.20  
      40.18   45.02                                                
  4 Murphree, Ranger D        11 MSS-CA               1:29.31    1:26.80  
      41.84   44.96                                                
  5 Kirchen, Anthony D        11 CCAT-CA              1:33.79    1:31.14  
      42.61   48.53                                                
  6 Cruz, Taylor A            11 CSSC-CA              1:38.15    1:33.26  
      42.36   50.90                                                
  7 Blietz, Lucas J           11 CLSS-CA              1:39.55    1:37.38  
      45.59   51.79                                                
  8 Drottar, Elliott J        11 CCAT-CA              1:37.41    1:38.42  
      47.27   51.15                                                
  9 Murphree, Wiley           11 MSS-CA               1:39.22    1:38.99  
      45.78   53.21                                                
 10 Blietz, Dylan C           11 CLSS-CA              1:43.13    1:39.57  
      47.89   51.68                                                
 11 Avraham, Roi              11 CCAT-CA                   NT    1:56.91  
      54.44 1:02.47                                                
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nahm, Bobby E             12 BUEN-CA                30.09      29.01  
  2 Siclovan, Ethan E         12 UN-CA                  30.58      30.87  
  3 Castillo, Daniel M        11 CCAT-CA                31.62      31.31  
  4 Goudz, Itay               11 CCAT-CA                33.28      32.51  
  5 Loninia, Jhan M           12 CCAT-CA                34.67      32.90  
  6 Overton, Connor A         11 PVST-CA                33.42      33.97  
  7 Parastaev, Niko           11 CSSC-CA                34.64      34.66  
  8 McBride, Joshua A         11 PVST-CA                34.94      35.86  
  9 Kirchen, Anthony D        11 CCAT-CA                36.95      37.70  
 10 Yu, Kevin                 11 UN-CA                     NT      39.04  
 11 Yin, Hunter H             11 CSSC-CA                39.41      39.63  
 12 Drottar, Elliott J        11 CCAT-CA                41.36      43.91  
 13 Cruz, Taylor A            11 CSSC-CA                47.52      44.16  
 14 Avraham, Roi              11 CCAT-CA                45.21      47.91  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nahm, Bobby E             12 BUEN-CA              1:08.55    1:10.04  
      31.04   39.00                                                
  2 Blietz, Dylan C           11 CLSS-CA              1:19.77    1:19.01  
      37.86   41.15                                                
  3 Piscitello, Kody N        12 CSSC-CA                   NT    1:44.22  
      48.19   56.03                                                
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trainor, Yonden G         12 CLSS-CA              1:08.84    1:07.50  
      31.71   35.79                                                
  2 Castillo, Daniel M        11 CCAT-CA              1:17.47    1:13.16  
      32.41   40.75                                                
  3 Overton, Connor A         11 PVST-CA              1:13.19    1:13.26  
      33.54   39.72                                                
  4 Parastaev, Niko           11 CSSC-CA              1:18.57    1:13.85  
      33.85   40.00                                                
  5 Loninia, Jhan M           12 CCAT-CA              1:17.56    1:17.92  
      37.60   40.32                                                
  6 Vo, Christopher M         11 CCAT-CA              1:19.43    1:19.18  
      38.65   40.53                                                
  7 Murphree, Ranger D        11 MSS-CA               1:22.29    1:20.23  
      38.79   41.44                                                
  8 Yin, Hunter H             11 CSSC-CA              1:34.27    1:23.42  
      39.38   44.04                                                
  9 Yu, Kevin                 11 UN-CA                1:40.49    1:26.65  
      39.64   47.01                                                
 10 Piscitello, Kody N        12 CSSC-CA              1:32.12    1:28.86  
      42.53   46.33                                                
 11 Piscitello, Cole A        12 CSSC-CA              1:40.63    1:32.91  
      44.08   48.83                                                
 12 Syed, Aaron R             11 CSSC-CA              1:36.25    1:40.71  
 -- Sechrist, Bryce W         12 CSSC-CA              2:03.98         DQ  
    1:09.98 1:10.28                                                
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trainor, Yonden G         12 CLSS-CA              2:27.72    2:26.34  
      31.34   39.33   42.62   33.05                                
  2 Veeravatnam, Aneesh S     11 CSSC-CA              2:32.55    2:32.66  
      32.34   38.79   45.98   35.55                                
  3 Parastaev, Niko           11 CSSC-CA              2:47.41    2:43.31  
      36.32   41.17   51.77   34.05                                
  4 Loninia, Jhan M           12 CCAT-CA              2:47.39    2:43.58  
      34.96   43.35   48.12   37.15                                
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shakespeare, Colin D      14 UN-04-CA               25.14      24.85  
  2 Seider, Quin              13 OJAI-CA                24.35      24.86  
  3 Albrecht, Jack A          16 UN-03-CA               25.04      25.37  
  4 Becher, Roman J           17 BUEN-CA                24.08      25.40  
  5 Travi, Luigi G            14 BUEN-CA                26.03      26.05  
  6 Sun, Matthew H            13 CLSS-CA                25.73      26.13  
  7 Chaffin, Davin T          14 BUEN-CA                26.01      26.15  
  8 Guidry, Jordan D          14 UN-04-CA               27.35      26.64  
  9 Yuan, Marshall            14 CSSC-CA                25.04      26.71  
 10 Uhre, Connor P            15 CSSC-CA                26.56      26.87  
 11 Reynolds, Parker R        13 CSSC-CA                27.90      27.31  
 12 Okun, Ethan J             14 BUEN-CA                   NT      27.91  
 13 Jeong, Elliot H           14 Polar Bears-CA         28.38      28.02  
 14 Webster, Luke E           13 MSS-CA                 27.97      28.25  
 15 Shaffer, Brandon R        13 CCAT-CA                31.15      28.59  
 16 Deng, Leo                 14 CSSC-CA                29.76      29.07  
 17 Yuan, March               13 CSSC-CA                28.97      29.26  
 18 Park, Noah J              13 CSSC-CA                30.62      29.50  
 19 DelNagro, Gianno D        13 OJAI-CA                29.53      29.53  
 20 Leung, Scott Y            14 UN-02-CA               31.80      30.26  
 21 Medina, Lucas M           14 CSSC-CA                35.09      30.96  
 22 Sierra, Rafael L          13 BUEN-CA                31.60      32.13  
 23 Drummond, Thomas A        13 MSS-CA                 35.46      35.59  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Ryan S             16 UN-04-CA               55.43      54.19  
      25.93   28.26                                                
  2 Seider, Quin              13 OJAI-CA                54.83      54.70  
      26.48   28.22                                                
  3 Sun, Matthew H            13 CLSS-CA                54.96      55.16  
      26.67   28.49                                                
  4 Luo, Andrew               14 CSSC-CA                56.06      55.45  
      27.06   28.39                                                
  5 Caro, Zachary J           13 CCAT-CA                57.12      56.29  
      26.74   29.55                                                
  6 Chang, Micah S            14 UN-04-CA               55.69      57.26  
      27.43   29.83                                                
  7 Yuan, Marshall            14 CSSC-CA                57.70      58.53  
      27.74   30.79                                                
  8 Kennedy, Andrew A         14 UN-05-CA               55.92      59.74  
      28.46   31.28                                                
  9 Guidry, Jordan D          14 UN-04-CA               58.68      59.76  
      28.26   31.50                                                
 10 Huang, Bryan T            13 CLSS-CA              1:04.59    1:01.77  
      29.46   32.31                                                
 11 Ray, Cooper M             14 CSSC-CA              1:11.63    1:02.45  
      29.82   32.63                                                
 12 DelNagro, Gianno D        13 OJAI-CA              1:05.64    1:06.81  
      31.14   35.67                                                
 13 Kadiyala, Pranav S        13 CLSS-CA              1:15.11    1:15.46  
      34.97   40.49                                                
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seider, Quin              13 OJAI-CA              2:01.21    2:00.17  
      28.00   31.24   30.66   30.27                                
  2 Guidry, Jordan D          14 UN-04-CA             2:10.89    2:09.95  
      29.27   32.45   34.14   34.09                                
  3 Uhre, Connor P            15 CSSC-CA              2:09.94    2:11.65  
      29.28   32.80   34.80   34.77                                
  4 Travi, Luigi G            14 BUEN-CA              2:16.57    2:13.34  
      29.51   34.72   35.74   33.37                                
  5 Yuan, March               13 CSSC-CA              2:14.92    2:18.61  
      32.54   34.47   35.65   35.95                                
  6 Webster, Luke E           13 MSS-CA               2:33.69    2:20.50  
      30.62   35.78   37.16   36.94                                
  7 Shaffer, Brandon R        13 CCAT-CA              2:28.06    2:22.58  
      32.08   35.28   37.29   37.93                                
  8 Leung, Scott Y            14 UN-02-CA             2:26.74    2:24.26  
      31.86   36.52   38.18   37.70                                
  9 DelNagro, Gianno D        13 OJAI-CA              2:36.84    2:24.96  
      32.18   36.60   38.86   37.32                                
 10 Jeong, Elliot H           14 Polar Bears-CA       2:25.98    2:25.26  
      32.23   37.10   38.44   37.49                                
 11 Okun, Ethan J             14 BUEN-CA                   NT    2:26.04  
      31.46   36.70   39.47   38.41                                
 12 Laber, Benj A             13 BUEN-CA              2:28.56    2:27.17  
      33.10   37.13   38.61   38.33                                
 13 Medina, Lucas M           14 CSSC-CA                   NT    2:31.92  
      31.61   38.74   40.48   41.09                                
 14 Sierra, Rafael L          13 BUEN-CA              2:29.99    2:32.22  
      33.75   38.21   40.09   40.17                                
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chaffin, Davin T          14 BUEN-CA              1:01.69    1:01.55  
      30.21   31.34                                                
  2 Yuan, Marshall            14 CSSC-CA              1:02.70    1:02.67  
      30.53   32.14                                                
  3 Luo, Andrew               14 CSSC-CA              1:04.17    1:03.19  
  4 Becher, Roman J           17 BUEN-CA              1:05.44    1:04.23  
      30.97   33.26                                                
  5 Seider, Quin              13 OJAI-CA              1:05.70    1:05.73  
      32.13   33.60                                                
  6 Travi, Luigi G            14 BUEN-CA              1:08.11    1:06.32  
      31.44   34.88                                                
  7 Caro, Zachary J           13 CCAT-CA              1:07.13    1:09.28  
      32.94   36.34                                                
  8 Reynolds, Parker R        13 CSSC-CA              1:11.00    1:10.99  
      34.02   36.97                                                
  9 Shaffer, Brandon R        13 CCAT-CA                   NT    1:14.44  
      37.17   37.27                                                
 10 Laber, Benj A             13 BUEN-CA              1:14.20    1:14.74  
      36.78   37.96                                                
 11 Deng, Leo                 14 CSSC-CA              1:15.73    1:14.91  
      37.02   37.89                                                
 12 DelNagro, Gianno D        13 OJAI-CA              1:15.12    1:15.33  
      36.50   38.83                                                
 13 Park, Noah J              13 CSSC-CA              1:28.93    1:15.68  
      37.42   38.26                                                
 14 Jeong, Elliot H           14 Polar Bears-CA            NT    1:17.73  
      38.27   39.46                                                
 15 Medina, Lucas M           14 CSSC-CA                   NT    1:20.05  
      38.16   41.89                                                
 16 Webster, Luke E           13 MSS-CA               1:26.45    1:24.83  
      40.93   43.90                                                
 17 Drummond, Thomas A        13 MSS-CA               1:38.84    1:35.47  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luo, Andrew               14 CSSC-CA              1:10.92    1:10.06  
      33.11   36.95                                                
  2 Caro, Zachary J           13 CCAT-CA              1:10.58    1:11.96  
      34.36   37.60                                                
  3 Huang, Bryan T            13 CLSS-CA              1:14.72    1:13.80  
      34.68   39.12                                                
  4 Sun, Matthew H            13 CLSS-CA              1:13.53    1:14.96  
      35.81   39.15                                                
  5 Guidry, Jordan D          14 UN-04-CA             1:15.80    1:16.06  
      36.23   39.83                                                
  6 Seider, Quin              13 OJAI-CA              1:21.86    1:22.22  
      39.58   42.64                                                
  7 Yuan, March               13 CSSC-CA              1:20.92    1:23.61  
      40.80   42.81                                                
  8 DelNagro, Gianno D        13 OJAI-CA              1:28.27    1:27.58  
      41.73   45.85                                                
  9 Kadiyala, Pranav S        13 CLSS-CA              1:36.11    1:35.42  
      45.13   50.29                                                
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Becher, Roman J           17 BUEN-CA              1:01.28    1:02.17  
      28.42   33.75                                                
  2 Sun, Matthew H            13 CLSS-CA              1:03.58    1:03.68  
      29.59   34.09                                                
  3 Seider, Quin              13 OJAI-CA              1:04.44    1:07.00  
      31.88   35.12                                                
  4 Uhre, Connor P            15 CSSC-CA              1:06.69    1:08.07  
      31.57   36.50                                                
  5 Okun, Ethan J             14 BUEN-CA                   NT    1:13.10  
      32.35   40.75                                                
  6 Travi, Luigi G            14 BUEN-CA              1:08.77    1:13.34  
      32.58   40.76                                                
  7 Leung, Scott Y            14 UN-02-CA             1:20.84    1:17.57  
      33.95   43.62                                                
  8 Reynolds, Parker R        13 CSSC-CA              1:17.91    1:19.21  
      33.26   45.95                                                
  9 Park, Noah J              13 CSSC-CA                   NT    1:23.05  
      37.94   45.11                                                
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Ryan S             16 UN-04-CA             2:19.81    2:14.57  
      29.55   33.03   40.83   31.16                                
  2 Caro, Zachary J           13 CCAT-CA              2:16.33    2:15.07  
      30.35   35.13   39.96   29.63                                
  3 Luo, Andrew               14 CSSC-CA              2:15.98    2:15.34  
      28.85   34.32   41.21   30.96                                
  4 Yuan, Marshall            14 CSSC-CA              2:17.55    2:19.62  
      28.88   36.25   42.13   32.36                                
  5 Seider, Quin              13 OJAI-CA              2:21.02    2:22.08  
      30.65   35.66   44.34   31.43                                
  6 Kennedy, Andrew A         14 UN-05-CA             2:29.83    2:29.85  
      31.37   37.22   49.83   31.43                                
  7 Yuan, March               13 CSSC-CA              2:34.57    2:31.83  
      34.03   39.15   43.35   35.30                                
  8 Ray, Cooper M             14 CSSC-CA              3:12.69    2:42.47  
      34.45   40.86   48.11   39.05                                
  9 DelNagro, Gianno D        13 OJAI-CA              2:47.16    2:46.21  
      35.32   40.79   50.98   39.12                                
 10 Kadiyala, Pranav S        13 CLSS-CA              3:08.08    3:07.58  
      42.83   45.74   57.37   41.64                                
 
Boys 11 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luo, Andrew               14 CSSC-CA              5:21.88    5:19.62  
      28.25   30.82   31.98   32.29   32.05   32.89   33.12   33.29
      32.98   31.95                                                
  2 Seider, Quin              13 OJAI-CA                   NT    5:37.56  
      29.56   33.18   34.35   35.09   34.63   34.38   35.26   34.08
      34.50   32.53                                                
  3 Kennedy, Andrew A         14 UN-05-CA             5:45.31    5:45.63  
      31.09   34.28   35.41   35.50   35.99   34.70   34.70   35.12
      34.62   34.22                                                
  4 Goudz, Itay               11 CCAT-CA              5:55.46    5:57.53  
      31.64   35.76   36.64   36.66   36.81   36.54   36.91   36.42
      34.35   35.80                                                
  5 Ray, Cooper M             14 CSSC-CA                   NT    6:13.03  
      31.70   35.53   36.69   37.63   38.36   39.08   39.32   39.23
      39.18   36.31                                                
 
Boys 11 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ali, Sekander N           16 UN-03-CA                  NT   19:36.03  
      27.27   29.66   30.26   30.46   30.54   30.67   31.47   31.70
      32.07   32.61   32.89   32.93   33.05   33.46   33.46   33.83
      33.95   33.95   34.26   34.50   46.81   41.76   41.00   40.58
      40.69   41.24   39.76   40.15   40.83   40.74   40.40   40.30
      38.78
  2 Parastaev, Niko           11 CSSC-CA                   NT   22:10.74  
      33.22   38.56   39.38   39.20   39.28   39.24   39.80   40.77
      40.63   40.31   40.87   40.17   40.31   40.30   41.51   41.35
      40.72   40.70   41.87   40.96   39.50   41.54   41.45   40.27
      41.38   41.24   41.19   40.52   41.59   41.79   41.57   41.96
      37.59
 
Boys 11 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Ryan S             16 UN-04-CA             2:12.59    2:15.39  
      30.89   33.62   35.97   34.91                                
  2 Chang, Micah S            14 UN-04-CA             2:14.92    2:20.56  
      32.36   34.92   36.94   36.34                                
  3 Kennedy, Andrew A         14 UN-05-CA             2:26.78    2:27.64  
      34.81   36.96   38.34   37.53                                
  4 Parastaev, Niko           11 CSSC-CA                   NT    2:34.75  
      36.77   39.77   40.34   37.87                                
  5 DelNagro, Gianno D        13 OJAI-CA                   NT    2:44.21  
      39.50   41.63   41.55   41.53                                
 
Boys 11 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caro, Zachary J           13 CCAT-CA              2:30.60    2:31.77  
      34.90   38.58   38.88   39.41                                
  2 Chaffin, Davin T          14 BUEN-CA              2:46.50    2:38.95  
      36.63   41.37   41.03   39.92                                
  3 Sun, Matthew H            13 CLSS-CA                   NT    2:39.46  
      36.37   41.49   40.80   40.80                                
  4 Oroszlan, Daniel          12 WAVE-CA              2:54.51    2:44.44  
      38.09   42.31   42.09   41.95                                
  5 Guidry, Jordan D          14 UN-04-CA             2:42.92    2:44.51  
      37.96   42.00   42.01   42.54                                
  6 Deng, Leo                 14 CSSC-CA              2:47.75    2:46.52  
      37.75   42.72   43.06   42.99                                
  7 Reynolds, Parker R        13 CSSC-CA                   NT    2:51.82  
      37.95   42.44   43.08   48.35                                
  8 Uhre, Connor P            15 CSSC-CA              2:59.65    2:55.39  
      39.93   43.23   45.05   47.18                                
  9 Park, Noah J              13 CSSC-CA                   NT    2:56.99  
      40.08   44.28   46.44   46.19                                
 10 Shaffer, Brandon R        13 CCAT-CA                   NT    3:06.73  
      42.12   47.11   48.60   48.90                                
 11 Webster, Luke E           13 MSS-CA               3:10.19    3:07.10  
      40.29   48.10   50.34   48.37                                
 12 DelNagro, Gianno D        13 OJAI-CA                   NT    3:07.29  
      42.07   48.53   48.39   48.30                                
 13 Sibiriakov, Nick          12 CLSS-CA                   NT    3:09.04  
      41.41   47.88   50.34   49.41                                
 14 Leung, Scott Y            14 UN-02-CA                  NT    3:12.41  
      43.44   48.48   49.90   50.59                                
 15 Drummond, Thomas A        13 MSS-CA                    NT    3:51.09  
      51.29   59.27 1:00.83   59.70                                
 -- Mazyan, David M           12 CLSS-CA                   NT         DQ  
      44.03   50.77   54.09   53.10                                
 -- Laber, Benj A             13 BUEN-CA              3:09.52         DQ  
      43.99   47.56   48.85   48.31                                
 
Boys 11 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sun, Matthew H            13 CLSS-CA              2:21.40    2:22.06  
      31.75   35.76   37.44   37.11                                
  2 Yuan, March               13 CSSC-CA              2:29.14    2:27.16  
      33.65   37.34   37.74   38.43                                
  3 Veeravatnam, Aneesh S     11 CSSC-CA                   NT    2:38.27  
      34.00   39.57   42.06   42.64                                
  4 Wong-Moon, Daniel C       12 CSSC-CA                   NT    2:52.53  
      35.29   43.12   47.67   46.45                                
  5 Blietz, Lucas J           11 CLSS-CA                   NT    2:56.65  
      37.04   45.95   47.56   46.10                                
  6 Blietz, Dylan C           11 CLSS-CA                   NT    2:57.93  
      38.51   47.52   44.96   46.94                                
 
Boys 11 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosen, Lucas E            14 UN-04-CA             4:47.78    4:39.15  
      29.21   34.46   34.09   34.23   41.58   42.40   32.15   31.03
  2 Luo, Andrew               14 CSSC-CA              4:43.06    4:46.91  
      29.52   33.87   36.23   36.09   42.01   42.60   33.10   33.49
  3 Yuan, Marshall            14 CSSC-CA              4:50.80    5:07.35  
      31.64   38.99   40.94   38.98   43.61   43.00   35.36   34.83
  4 Yuan, March               13 CSSC-CA              5:46.29    5:19.90  
      33.96   37.94   42.72   41.81   45.38   44.64   37.26   36.19
  5 Wong-Moon, Daniel C       12 CSSC-CA                   NT    5:41.00  
      34.52   41.12                   48.39   48.53   39.55   40.04
 
Mixed 11 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tran, Kayla L             16 CSSC-CA              5:18.15    5:12.40  
      32.09   36.05   41.47   39.50   46.66   46.34   35.47   34.82
  2 Tran, Madie L             13 CSSC-CA                   NT    5:30.41  
      33.19   40.19   45.51   43.38   44.58   46.62   38.88   38.06