SLO Spring Splash - Meet Results

SLO Spring Splash
4/12/2019 - 4/14/2019
,  
Updated: 4/15/2019

This does not include the finals sessions. Please download Meet B results for swimmers who swam in the finals sessions.
The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to San Luis Obispo Swim Club                 HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
                            2019 SLO Spring Splash                             
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.WHT - Division  
  1 Katona, Noelle F           6 PUMA-CA                   NT      58.46  
  2 Palazzo, Genevieve E       6 PUMA-CA                   NT    1:21.92  
  3 DiBiase, Adelaide L        6 PUMA-CA                   NT    1:45.87  
  4 Caldwell, Edith            5 PUMA-CA                   NT    1:55.48  
 
Girls 5-6 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katona, Noelle F           6 PUMA-CA              1:09.73    1:10.01  
  2 DiBiase, Adelaide L        6 PUMA-CA                   NT    2:05.17  
 -- Caldwell, Edith            5 PUMA-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Katona, Cecilia J          8 PUMA-CA                54.27      45.72  
  2 Pan, Grace L               8 PUMA-CA                51.59      47.65  
.WHT - Division  
  1 Enns, Eva M                8 San Luis Obispo-CA        NT      51.86  
  2 Minch, Audrina D           8 BSC-CC                    NT      52.37  
  3 Buell, Lauren A            8 YNEZ-CA                57.35      53.77  
  4 Beckett, Charlotte S       7 NCA-CA                    NT      58.00  
  5 Caldwell, Maggie J         8 PUMA-CA              1:09.11    1:06.30  
 
Girls 7-8 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minch, Audrina D           8 BSC-CC               2:05.61    2:01.26  
                  57.17   2:01.26 (1:04.09)                                        
 
Girls 7-8 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Pan, Grace L               8 PUMA-CA                57.87      57.60  
  2 Minch, Audrina D           8 BSC-CC                 58.02      59.17  
.WHT - Division  
  1 Katona, Cecilia J          8 PUMA-CA              1:08.39      57.86  
  2 Buell, Lauren A            8 YNEZ-CA              1:26.58    1:01.63  
  3 Enns, Eva M                8 San Luis Obispo-CA        NT    1:02.86  
  4 Beckett, Charlotte S       7 NCA-CA                    NT    1:04.30  
  5 Caldwell, Maggie J         8 PUMA-CA              1:16.17    1:08.43  
 
Girls 7-8 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Katona, Cecilia J          8 PUMA-CA              1:08.68    1:02.91  
.WHT - Division  
  1 Pan, Grace L               8 PUMA-CA              1:11.20      57.57  
  2 Minch, Audrina D           8 BSC-CC                    NT    1:13.71  
  3 Buell, Lauren A            8 YNEZ-CA              1:29.46    1:15.60  
 -- Caldwell, Maggie J         8 PUMA-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pan, Grace L               8 PUMA-CA              1:19.28      52.84  
 -- Minch, Audrina D           8 BSC-CC               1:14.12         DQ  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Alyson T         10 NCA-CA                 44.45      37.96  
  2 Coats, Zelli K            10 SMSC-CA                43.97      41.88  
  3 Dawson, Elizabeth M        9 PUMA-CA                46.64      44.46  
  4 Houseman, Rylan E         10 PUMA-CA                53.27      48.76  
  5 Ferreira, Lucy E          10 NCA-CA                 54.06      49.91  
  6 Bloom, Ciera M             9 San Luis Obispo-CA        NT    1:03.03  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Morales, Alyson T         10 NCA-CA               1:26.45    1:28.27  
                  42.75     1:28.27 (45.52)                                        
.WHT - Division  
  1 Coats, Zelli K            10 SMSC-CA              1:37.40    1:31.12  
                  43.95     1:31.12 (47.17)                                        
  2 Northrop, Skylar N        10 LTA-CA               1:37.14    1:35.15  
                  45.16     1:35.15 (49.99)                                        
  3 Ferreira, Lucy E          10 NCA-CA               1:57.15    1:44.85  
                  53.42     1:44.85 (51.43)                                        
 
Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Morales, Alyson T         10 NCA-CA               3:08.73    3:10.46  
                  42.40     1:32.08 (49.68)     2:21.23 (49.15)     3:10.46 (49.23)
.WHT - Division  
  1 Coats, Zelli K            10 SMSC-CA              3:39.80    3:10.93  
                  45.01     1:34.66 (49.65)     2:24.18 (49.52)     3:10.93 (46.75)
  2 Ferreira, Lucy E          10 NCA-CA                    NT    3:54.53  
                  53.33     1:53.05 (59.72)   2:58.26 (1:05.21)     3:54.53 (56.27)
 
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Alyson T         10 NCA-CA                 59.12      50.08  
  2 Coats, Zelli K            10 SMSC-CA                52.86      50.19  
  3 Houseman, Rylan E         10 PUMA-CA              1:04.95      59.74  
  4 Ferreira, Lucy E          10 NCA-CA                    NT    1:03.19  
  5 Bloom, Ciera M             9 San Luis Obispo-CA        NT    1:31.47  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coats, Zelli K            10 SMSC-CA              1:53.77    1:49.66  
                  51.70     1:49.66 (57.96)                                        
  2 Northrop, Skylar N        10 LTA-CA                    NT    1:59.86  
                  55.94   1:59.86 (1:03.92)                                        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dawson, Elizabeth M        9 PUMA-CA                57.70      53.04  
  2 Morales, Alyson T         10 NCA-CA               1:03.28      54.31  
  3 Coats, Zelli K            10 SMSC-CA              1:05.47      57.62  
  4 Ferreira, Lucy E          10 NCA-CA                    NT    1:14.14  
 -- Houseman, Rylan E         10 PUMA-CA              1:24.36         DQ  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coats, Zelli K            10 SMSC-CA              2:16.09    2:07.84  
                1:02.13   2:07.84 (1:05.71)                                        
  2 Ferreira, Lucy E          10 NCA-CA                    NT    2:37.95  
                1:16.09   2:37.95 (1:21.86)                                        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Alyson T         10 NCA-CA               1:01.79      43.76  
  2 Coats, Zelli K            10 SMSC-CA                49.25      47.94  
  3 Northrop, Skylar N        10 LTA-CA                 59.37      49.40  
 
Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Alyson T         10 NCA-CA               4:37.51    3:42.35  
                  47.48   1:49.71 (1:02.23)   2:54.81 (1:05.10)     3:42.35 (47.54)
  2 Coats, Zelli K            10 SMSC-CA              3:50.90    3:43.84  
                  54.79     1:48.96 (54.17)   2:56.70 (1:07.74)     3:43.84 (47.14)
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bell, Kylie A             12 PUMA-CA                30.04      30.53  
  2 Giannini, Lindsey M       12 PUMA-CA                33.26      31.35  
.RED - Division  
  1 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                37.82      34.25  
  2 Niebuhr, Maddie R         12 BSC-CC                 35.14      34.76  
  3 Herrmann, Kirsten M       12 SMSC-CA                35.49      35.34  
  4 Molinar, Jaydin C         11 PUMA-CA                37.70      36.32  
.WHT - Division  
  1 Perez, Kalani             12 LTA-CA                 41.85      36.69  
  2 Manning, Rhys A           11 San Luis Obispo-CA     40.80      37.19  
  3 Chen, Kristie F           11 SMSC-CA                47.32      37.62  
  4 Fitchmun, Avery S         11 PUMA-CA                43.87      38.21  
  5 Smith, An� M              12 PUMA-CA                42.06      38.50  
  6 Wordal, Siri A            11 YNEZ-CA                41.92      38.66  
  7 Stith-Robinson, Josie O   11 LTA-CA                 40.31      40.24  
  8 Garcia, Kaya A            12 PUMA-CA                40.41      40.86  
  9 Evanoff, Reese M          11 San Luis Obispo-CA     46.99      41.32  
 10 Saavedra, Nicole C        12 PUMA-CA                46.66      43.03  
 11 Gomez, Samantha Y         11 PUMA-CA                44.47      43.38  
 12 Sears, Corinne I          11 PUMA-CA                   NT      44.72  
 13 LeMaire, Amaya M          12 SMSC-CA                53.77      45.74  
 14 Williams, Kendyl R        12 LTA-CA                    NT      45.85  
 15 Holt-Rhodes, Kat J        11 SMSC-CA                46.69      48.20  
 16 Madrid, Aubrey L          11 LTA-CA               1:03.27      53.82  
 17 Latta, Ruby S             11 San Luis Obispo-CA        NT      57.03  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Giannini, Lindsey M       12 PUMA-CA              1:10.93    1:10.37  
                  33.90     1:10.37 (36.47)                                        
.RED - Division  
  1 Core, Maddi M             11 LTA-CA               1:21.03    1:13.79  
                  35.95     1:13.79 (37.84)                                        
  2 Herrmann, Kirsten M       12 SMSC-CA              1:21.61    1:20.12  
                  37.78     1:20.12 (42.34)                                        
.WHT - Division  
  1 Molinar, Jaydin C         11 PUMA-CA              1:26.64    1:21.07  
                  37.98     1:21.07 (43.09)                                        
  2 Core, Eliana R            11 LTA-CA               1:35.93    1:23.20  
                  41.21     1:23.20 (41.99)                                        
  3 Manning, Rhys A           11 San Luis Obispo-CA   1:31.70    1:24.36  
                  40.96     1:24.36 (43.40)                                        
  4 Ridenhour, Dahlia R       12 PUMA-CA              1:26.87    1:24.72  
                  40.56     1:24.72 (44.16)                                        
  5 Chen, Kristie F           11 SMSC-CA              1:48.22    1:24.73  
                  40.06     1:24.73 (44.67)                                        
  6 Fitchmun, Avery S         11 PUMA-CA              1:29.90    1:25.94  
                  41.31     1:25.94 (44.63)                                        
  7 Colegrove, Summer J       11 PASO-CA              1:28.91    1:32.07  
                  42.59     1:32.07 (49.48)                                        
  8 LeMaire, Amaya M          12 SMSC-CA              1:46.98    1:33.89  
                  45.74     1:33.89 (48.15)                                        
  9 Stith-Robinson, Josie O   11 LTA-CA               1:31.84    1:34.60  
                  43.97     1:34.60 (50.63)                                        
 10 Bartle, Ariana N          12 PUMA-CA              1:30.09    1:37.15  
                  41.69     1:37.15 (55.46)                                        
 11 Gomez, Samantha Y         11 PUMA-CA                   NT    1:38.58  
                  46.83     1:38.58 (51.75)                                        
 12 Sears, Corinne I          11 PUMA-CA                   NT    1:47.52  
                  49.92     1:47.52 (57.60)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bell, Kylie A             12 PUMA-CA              2:23.78    2:24.28  
                  34.09     1:10.87 (36.78)     1:48.88 (38.01)     2:24.28 (35.40)
.RED - Division  
  1 Giannini, Lindsey M       12 PUMA-CA              2:44.39    2:44.37  
                  37.70     1:19.76 (42.06)     2:03.52 (43.76)     2:44.37 (40.85)
  2 Niebuhr, Maddie R         12 BSC-CC               2:57.20    2:54.11  
                  38.57     1:23.37 (44.80)   2:54.11 (1:30.74)                    
.WHT - Division  
  1 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA              2:58.50    2:42.73  
                  38.57     1:20.08 (41.51)     2:02.48 (42.40)     2:42.73 (40.25)
  2 Chen, Kristie F           11 SMSC-CA              3:07.56    3:01.55  
                  41.42     1:28.96 (47.54)     2:16.07 (47.11)     3:01.55 (45.48)
  3 Manning, Rhys A           11 San Luis Obispo-CA   3:17.61    3:07.71  
                  42.99     1:31.70 (48.71)     2:21.39 (49.69)     3:07.71 (46.32)
  4 LeMaire, Amaya M          12 SMSC-CA              3:26.18    3:13.50  
                  46.29     1:35.01 (48.72)     2:24.79 (49.78)     3:13.50 (48.71)
  5 Perez, Kalani             12 LTA-CA               3:08.13    3:17.34  
                  43.90     1:35.13 (51.23)     2:29.80 (54.67)     3:17.34 (47.54)
  6 Stith-Robinson, Josie O   11 LTA-CA                    NT    3:22.71  
                  45.36   3:56.14 (3:10.78)         3:22.71 ( )                    
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle Alt. with Event 6
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Kylie A             12 PUMA-CA              5:04.61    5:06.20  
                  35.29     1:13.54 (38.25)     1:52.29 (38.75)     2:31.62 (39.33)
        3:10.64 (39.02)     3:49.87 (39.23)     4:28.53 (38.66)     5:06.20 (37.67)
  2 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA              6:21.34    5:48.53  
                  39.09     1:24.21 (45.12)     2:09.58 (45.37)     2:54.52 (44.94)
        3:40.44 (45.92)     4:24.87 (44.43)     5:08.95 (44.08)     5:48.53 (39.58)
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bell, Kylie A             12 PUMA-CA                35.31      35.37  
.RED - Division  
  1 Herrmann, Kirsten M       12 SMSC-CA                42.68      42.02  
  2 Niebuhr, Maddie R         12 BSC-CC                 44.30      46.45  
.WHT - Division  
  1 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                47.12      43.76  
  2 Giannini, Lindsey M       12 PUMA-CA                48.09      44.67  
  3 Fitchmun, Avery S         11 PUMA-CA                53.19      46.82  
  3 Saavedra, Nicole C        12 PUMA-CA                56.65      46.82  
  5 Molinar, Jaydin C         11 PUMA-CA                50.13      47.22  
  6 Perez, Kalani             12 LTA-CA                 45.34      48.22  
  7 Chen, Kristie F           11 SMSC-CA              1:01.68      48.78  
  7 Wordal, Siri A            11 YNEZ-CA                49.02      48.78  
  9 Smith, An� M              12 PUMA-CA                53.59      49.22  
 10 Manning, Rhys A           11 San Luis Obispo-CA     59.40      49.79  
 11 Stith-Robinson, Josie O   11 LTA-CA                 50.64      51.21  
 12 LeMaire, Amaya M          12 SMSC-CA                56.30      51.33  
 13 Williams, Kendyl R        12 LTA-CA                    NT      53.48  
 14 Sears, Corinne I          11 PUMA-CA                   NT      54.13  
 15 Evanoff, Reese M          11 San Luis Obispo-CA     58.96      54.90  
 16 Holt-Rhodes, Kat J        11 SMSC-CA                57.18      58.66  
 17 Gomez, Samantha Y         11 PUMA-CA                58.55    1:00.46  
 18 Latta, Ruby S             11 San Luis Obispo-CA        NT    1:03.43  
 19 Madrid, Aubrey L          11 LTA-CA               1:10.40    1:04.89  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Ridenhour, Dahlia R       12 PUMA-CA              1:34.03    1:29.71  
                  43.18     1:29.71 (46.53)                                        
  2 Herrmann, Kirsten M       12 SMSC-CA              1:32.23    1:32.34  
                  45.07     1:32.34 (47.27)                                        
  3 Molinar, Jaydin C         11 PUMA-CA              1:35.13    1:35.07  
                  45.51     1:35.07 (49.56)                                        
.WHT - Division  
  1 Fitchmun, Avery S         11 PUMA-CA              1:52.85    1:38.47  
                  48.60     1:38.47 (49.87)                                        
  1 Core, Eliana R            11 LTA-CA               2:00.66    1:38.47  
                  48.11     1:38.47 (50.36)                                        
  3 Core, Maddi M             11 LTA-CA               1:46.64    1:38.71  
                  47.08     1:38.71 (51.63)                                        
  4 LeMaire, Amaya M          12 SMSC-CA              1:54.92    1:43.47  
                  51.64     1:43.47 (51.83)                                        
  5 Chen, Kristie F           11 SMSC-CA              1:51.27    1:44.30  
                  51.56     1:44.30 (52.74)                                        
  6 Evanoff, Reese M          11 San Luis Obispo-CA   2:14.51    1:50.81  
  7 Stith-Robinson, Josie O   11 LTA-CA               1:48.47    1:50.92  
  8 Manning, Rhys A           11 San Luis Obispo-CA   1:53.72    1:55.10  
                  56.95     1:55.10 (58.15)                                        
  9 Colegrove, Summer J       11 PASO-CA              1:59.92    1:55.81  
                  54.90   1:55.81 (1:00.91)                                        
 10 Gomez, Samantha Y         11 PUMA-CA                   NT    2:02.26  
                1:01.43   2:02.26 (1:00.83)                                        
 -- Sears, Corinne I          11 PUMA-CA                   NT         DQ  
                1:01.05                                                            
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bell, Kylie A             12 PUMA-CA                42.90      42.25  
.RED - Division  
  1 Giannini, Lindsey M       12 PUMA-CA                48.91      41.95  
  2 Niebuhr, Maddie R         12 BSC-CC                 49.50      45.47  
  3 Fitchmun, Avery S         11 PUMA-CA                48.18      45.71  
.WHT - Division  
  1 Herrmann, Kirsten M       12 SMSC-CA                52.08      48.40  
  2 Chen, Kristie F           11 SMSC-CA                58.57      48.46  
  3 Garcia, Kaya A            12 PUMA-CA                53.79      51.54  
  4 Stith-Robinson, Josie O   11 LTA-CA                 52.09      51.57  
  5 Wordal, Siri A            11 YNEZ-CA                57.93      51.80  
  6 Molinar, Jaydin C         11 PUMA-CA                53.65      52.41  
  7 Perez, Kalani             12 LTA-CA                 53.73      53.93  
  8 Evanoff, Reese M          11 San Luis Obispo-CA   1:03.19      55.05  
  9 Saavedra, Nicole C        12 PUMA-CA                58.39      55.19  
 10 Holt-Rhodes, Kat J        11 SMSC-CA                58.04      57.29  
 11 Smith, An� M              12 PUMA-CA              1:03.61      57.66  
 12 Sears, Corinne I          11 PUMA-CA                   NT    1:00.58  
 13 LeMaire, Amaya M          12 SMSC-CA              1:10.57    1:03.28  
 14 Gomez, Samantha Y         11 PUMA-CA                   NT    1:05.95  
 15 Madrid, Aubrey L          11 LTA-CA               1:16.44    1:06.39  
 16 Latta, Ruby S             11 San Luis Obispo-CA        NT    1:08.82  
 -- Williams, Kendyl R        12 LTA-CA                    NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Giannini, Lindsey M       12 PUMA-CA              1:39.86    1:36.96  
                  46.33     1:36.96 (50.63)                                        
.RED - Division  
  1 Fitchmun, Avery S         11 PUMA-CA              1:44.29    1:37.79  
                  44.47     1:37.79 (53.32)                                        
  2 Core, Maddi M             11 LTA-CA               1:47.82    1:38.32  
                  46.64     1:38.32 (51.68)                                        
.WHT - Division  
  1 Chen, Kristie F           11 SMSC-CA              2:07.18    1:43.12  
                  49.77     1:43.12 (53.35)                                        
  2 Core, Eliana R            11 LTA-CA               2:07.95    1:52.53  
                  54.01     1:52.53 (58.52)                                        
  3 Stith-Robinson, Josie O   11 LTA-CA               2:00.87    1:56.34  
                  55.00   1:56.34 (1:01.34)                                        
  4 Colegrove, Summer J       11 PASO-CA              1:56.70    1:58.43  
                  55.44   1:58.43 (1:02.99)                                        
  5 Bartle, Ariana N          12 PUMA-CA              1:56.96    2:03.01  
                  57.62   2:03.01 (1:05.39)                                        
  6 Gomez, Samantha Y         11 PUMA-CA                   NT    2:17.84  
                1:05.37   2:17.84 (1:12.47)                                        
 -- Garcia, Kaya A            12 PUMA-CA              1:54.96        DFS  
      Declared false start
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Giannini, Lindsey M       12 PUMA-CA                40.12      38.12  
  2 Herrmann, Kirsten M       12 SMSC-CA                42.07      42.10  
.WHT - Division  
  1 Core, Maddi M             11 LTA-CA                 43.52      37.24  
  2 Molinar, Jaydin C         11 PUMA-CA                42.09      40.29  
  3 Core, Eliana R            11 LTA-CA                 58.15      41.20  
  4 Fitchmun, Avery S         11 PUMA-CA                48.59      44.19  
  5 Colegrove, Summer J       11 PASO-CA                50.90      46.38  
  6 Stith-Robinson, Josie O   11 LTA-CA                 51.84      47.12  
  7 Ridenhour, Dahlia R       12 PUMA-CA                50.33      47.81  
  8 Evanoff, Reese M          11 San Luis Obispo-CA   1:02.39      55.47  
  9 Gomez, Samantha Y         11 PUMA-CA                   NT    1:00.31  
 10 Sears, Corinne I          11 PUMA-CA                   NT    1:00.52  
 -- Garcia, Kaya A            12 PUMA-CA                44.80        DFS  
      Declared false start
 -- LeMaire, Amaya M          12 SMSC-CA                56.06        DFS  
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bell, Kylie A             12 PUMA-CA              1:18.27    1:16.42  
                  36.17     1:16.42 (40.25)                                        
.RED - Division  
  1 Molinar, Jaydin C         11 PUMA-CA              1:28.22    1:34.55  
                  40.77     1:34.55 (53.78)                                        
.WHT - Division  
  1 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA              1:39.11    1:34.03  
                  45.11     1:34.03 (48.92)                                        
  2 Perez, Kalani             12 LTA-CA               1:58.23    1:47.08  
                  47.53     1:47.08 (59.55)                                        
  3 Garcia, Kaya A            12 PUMA-CA              1:39.24    1:52.18  
                  51.49   1:52.18 (1:00.69)                                        
  4 Smith, An� M              12 PUMA-CA                   NT    1:55.73  
                  52.78   1:55.73 (1:02.95)                                        
  5 Gomez, Samantha Y         11 PUMA-CA                   NT    2:24.94  
                1:08.45   2:24.94 (1:16.49)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Giannini, Lindsey M       12 PUMA-CA              3:22.16    3:09.59  
                  43.13     1:34.82 (51.69)     2:31.07 (56.25)     3:09.59 (38.52)
.WHT - Division  
  1 Core, Maddi M             11 LTA-CA               3:37.13    3:10.01  
                  41.70     1:30.90 (49.20)     2:28.57 (57.67)     3:10.01 (41.44)
  2 Core, Eliana R            11 LTA-CA               4:04.85    3:32.59  
                  46.24     1:41.92 (55.68)   2:47.52 (1:05.60)     3:32.59 (45.07)
  3 Bartle, Ariana N          12 PUMA-CA              3:58.35    3:58.88  
                  55.37   2:01.19 (1:05.82)   3:06.34 (1:05.15)     3:58.88 (52.54)
  4 Manning, Rhys A           11 San Luis Obispo-CA        NT    4:05.30  
                  55.66   1:56.91 (1:01.25)   3:16.35 (1:19.44)     4:05.30 (48.95)
 -- Stith-Robinson, Josie O   11 LTA-CA                    NT         DQ  
                                1:54.50 ( )        DQ (2:00.09)                    
 
Girls 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pearigen, Tabitha M       14 YNEZ-CA                30.55      30.09  
  2 Kirn, Gaylynn R           14 PUMA-CA                31.65      30.50  
.RED - Division  
  1 Wordal, Elsie K           14 YNEZ-CA                34.89      32.34  
  2 Brown, Jada N             14 UN-SMSC-CA             33.42      32.96  
  3 Pauschek, Annika L        13 PUMA-CA                36.00      33.52  
  4 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA                34.08      34.23  
  5 Crist, Alexis F           16 BSC-CC                 35.99      36.07  
.WHT - Division  
  1 Uceda, Maggie V           13 PUMA-CA                37.15      36.38  
  2 Rodriguez Verducco, Laur  13 NCA-CA                    NT      37.23  
  3 Henretty, Tegan E         14 PASO-CA                   NT      37.72  
  4 Franson, Kylie R          13 YNEZ-CA                39.52      40.90  
  5 Russell, Katrina L        13 PASO-CA                50.99      44.10  
  6 Vickers, Charlee F        14 SMSC-CA                42.68      47.16  
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pearigen, Tabitha M       14 YNEZ-CA              1:06.69    1:06.02  
                  31.53     1:06.02 (34.49)                                        
  2 Kirn, Gaylynn R           14 PUMA-CA              1:09.82    1:07.22  
                  32.81     1:07.22 (34.41)                                        
.RED - Division  
  1 Hetland, Grace M          15 UN-SMSC-CA           1:18.26    1:13.84  
                  35.54     1:13.84 (38.30)                                        
  2 Pauschek, Annika L        13 PUMA-CA              1:16.16    1:13.96  
                  35.91     1:13.96 (38.05)                                        
  3 Contreras, Isabelle L     14 SMSC-CA              1:18.62    1:16.32  
                  36.83     1:16.32 (39.49)                                        
  4 Evans, Michaela A         13 PUMA-CA              1:13.99    1:18.43  
                  37.14     1:18.43 (41.29)                                        
  5 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA              1:18.30    1:20.09  
                  37.26     1:20.09 (42.83)                                        
.WHT - Division  
  1 Franson, Kylie R          13 YNEZ-CA              1:44.05    1:32.46  
                  42.24     1:32.46 (50.22)                                        
  2 Russell, Katrina L        13 PASO-CA              1:51.15    1:41.61  
                  49.96     1:41.61 (51.65)                                        
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kirn, Gaylynn R           14 PUMA-CA              2:30.71    2:24.77  
                  34.90     1:11.88 (36.98)     1:50.30 (38.42)     2:24.77 (34.47)
  1 Pearigen, Tabitha M       14 YNEZ-CA              2:28.61    2:24.77  
                  33.56     1:10.30 (36.74)     1:48.26 (37.96)     2:24.77 (36.51)
.RED - Division  
  1 Brown, Jada N             14 UN-SMSC-CA           2:38.04    2:35.75  
                  36.16     1:15.59 (39.43)     1:56.17 (40.58)     2:35.75 (39.58)
  2 Wordal, Elsie K           14 YNEZ-CA              2:41.40    2:39.33  
                  37.20     1:18.52 (41.32)     2:00.58 (42.06)     2:39.33 (38.75)
  3 Pauschek, Annika L        13 PUMA-CA              2:47.57    2:48.65  
                  39.21     1:22.71 (43.50)     2:07.35 (44.64)     2:48.65 (41.30)
.WHT - Division  
  1 Contreras, Isabelle L     14 SMSC-CA              2:57.51    2:46.28  
                  38.38     1:22.41 (44.03)     2:06.74 (44.33)     2:46.28 (39.54)
  2 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA              2:48.82    2:53.93  
                  38.95     1:24.01 (45.06)     2:10.51 (46.50)     2:53.93 (43.42)
  3 Crist, Alexis F           16 BSC-CC               3:19.24    2:59.57  
                  40.19     1:26.11 (45.92)     2:14.99 (48.88)     2:59.57 (44.58)
  4 Rodriguez Verducco, Laur  13 NCA-CA                    NT    3:07.70  
                  42.65     1:30.91 (48.26)     2:21.68 (50.77)     3:07.70 (46.02)
  5 Henretty, Tegan E         14 PASO-CA              3:10.37    3:18.37  
                  42.94     1:32.69 (49.75)     2:26.87 (54.18)     3:18.37 (51.50)
  6 Russell, Katrina L        13 PASO-CA              3:33.26    3:28.96  
                  48.01     1:44.21 (56.20)     2:40.48 (56.27)     3:28.96 (48.48)
 
Girls 13 & Over 400 LC Meter Freestyle Alt. with Event 6
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fuller, Monica A          15 UN-SMSC-CA           4:53.82    5:02.54  
                  35.02     1:12.67 (37.65)     1:50.92 (38.25)     2:29.72 (38.80)
        3:08.39 (38.67)     3:46.69 (38.30)     4:24.73 (38.04)     5:02.54 (37.81)
  2 Carlson, Rachel B         17 UN-SMSC-CA           5:26.82    5:16.91  
                  35.71     1:15.34 (39.63)     1:55.05 (39.71)     2:35.31 (40.26)
        3:15.66 (40.35)     3:56.08 (40.42)     4:37.01 (40.93)     5:16.91 (39.90)
  3 Calderon, Jayza M         15 UN-SMSC-CA           5:52.70    5:24.63  
                  35.51     1:14.77 (39.26)     1:55.40 (40.63)     2:35.98 (40.58)
        3:17.51 (41.53)     4:00.26 (42.75)     4:43.09 (42.83)     5:24.63 (41.54)
  4 Hetland, Grace M          15 UN-SMSC-CA           6:01.97    5:30.63  
                  35.92     1:18.06 (42.14)     1:59.21 (41.15)     2:41.93 (42.72)
        3:23.96 (42.03)     4:07.30 (43.34)     4:48.85 (41.55)     5:30.63 (41.78)
  5 Contreras, Isabelle L     14 SMSC-CA              6:10.60    5:43.70  
                  38.47     1:21.78 (43.31)     2:05.81 (44.03)     2:49.47 (43.66)
        3:33.96 (44.49)     4:18.78 (44.82)     5:02.45 (43.67)     5:43.70 (41.25)
  6 Allen, Jamie M            16 UN-SMSC-CA           5:35.38    5:44.46  
                  37.82     1:21.85 (44.03)     2:04.89 (43.04)     2:49.84 (44.95)
        3:33.21 (43.37)     4:17.86 (44.65)     5:01.96 (44.10)     5:44.46 (42.50)
  7 Evans, Michaela A         13 PUMA-CA                   NT    6:06.04  
                  40.23     1:25.19 (44.96)     2:10.61 (45.42)     2:58.95 (48.34)
        3:45.53 (46.58)     4:32.87 (47.34)     5:19.90 (47.03)     6:06.04 (46.14)
 
Girls 13 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wordal, Elsie K           14 YNEZ-CA                44.17      40.29  
  2 Pauschek, Annika L        13 PUMA-CA                41.64      40.69  
  3 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA                49.41      45.79  
  4 Contreras, Isabelle L     14 SMSC-CA                47.60      45.91  
  5 Henretty, Tegan E         14 PASO-CA                53.39      49.95  
  6 Franson, Kylie R          13 YNEZ-CA                48.89      52.40  
  7 Russell, Katrina L        13 PASO-CA                56.38      52.65  
 -- Vickers, Charlee F        14 SMSC-CA                52.24         DQ  
      Delay of meet
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kirn, Gaylynn R           14 PUMA-CA              1:19.85    1:16.58  
                  37.61     1:16.58 (38.97)                                        
  2 Pearigen, Tabitha M       14 YNEZ-CA              1:23.11    1:17.73  
                  37.11     1:17.73 (40.62)                                        
  3 Evans, Michaela A         13 PUMA-CA              1:24.43    1:25.89  
                  42.47     1:25.89 (43.42)                                        
.RED - Division  
  1 Pauschek, Annika L        13 PUMA-CA              1:26.39    1:26.32  
                  41.92     1:26.32 (44.40)                                        
.WHT - Division  
  1 Contreras, Isabelle L     14 SMSC-CA              1:42.17    1:39.73  
                  49.57     1:39.73 (50.16)                                        
  2 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA              1:39.35    1:40.34  
                  48.02     1:40.34 (52.32)                                        
  3 Hetland, Grace M          15 UN-SMSC-CA           1:57.24    1:41.02  
                  49.74     1:41.02 (51.28)                                        
  4 Franson, Kylie R          13 YNEZ-CA              2:02.81    1:55.40  
                  54.85   1:55.40 (1:00.55)                                        
  5 Russell, Katrina L        13 PASO-CA              2:05.68    2:00.10  
                  59.54   2:00.10 (1:00.56)                                        
 
Girls 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA                39.97      38.62  
  2 Uceda, Maggie V           13 PUMA-CA                46.06      42.23  
  3 Kirn, Gaylynn R           14 PUMA-CA                43.33      43.93  
  4 Wordal, Elsie K           14 YNEZ-CA                47.80      44.03  
  5 Pearigen, Tabitha M       14 YNEZ-CA                47.50      44.28  
  6 Contreras, Isabelle L     14 SMSC-CA                52.82      50.36  
  7 Russell, Katrina L        13 PASO-CA                55.89      51.92  
  8 Henretty, Tegan E         14 PASO-CA                55.36      54.70  
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA              1:26.74    1:29.02  
                  42.03     1:29.02 (46.99)                                        
  2 Kirn, Gaylynn R           14 PUMA-CA              1:33.10    1:33.09  
                  44.47     1:33.09 (48.62)                                        
  3 Uceda, Maggie V           13 PUMA-CA              1:33.81    1:33.84  
                  43.88     1:33.84 (49.96)                                        
.RED - Division  
  1 Hetland, Grace M          15 UN-SMSC-CA           1:44.70    1:40.90  
                  48.23     1:40.90 (52.67)                                        
.WHT - Division  
  1 Contreras, Isabelle L     14 SMSC-CA              1:55.31    1:50.01  
                  53.03     1:50.01 (56.98)                                        
  2 Russell, Katrina L        13 PASO-CA              2:02.56    1:55.96  
                  54.95   1:55.96 (1:01.01)                                        
 
Girls 13 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pearigen, Tabitha M       14 YNEZ-CA                39.36      34.84  
  2 Evans, Michaela A         13 PUMA-CA                36.23      37.56  
  3 Uceda, Maggie V           13 PUMA-CA                48.68      42.57  
  4 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA                   NT      47.22  
  5 Russell, Katrina L        13 PASO-CA                58.23      54.80  
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kirn, Gaylynn R           14 PUMA-CA              1:14.39    1:14.27  
                  34.61     1:14.27 (39.66)                                        
.WHT - Division  
  1 Brown, Jada N             14 UN-SMSC-CA           1:30.14    1:24.95  
                  39.61     1:24.95 (45.34)                                        
  2 Contreras, Isabelle L     14 SMSC-CA              1:38.01    1:28.83  
                  41.04     1:28.83 (47.79)                                        
  3 Pauschek, Annika L        13 PUMA-CA              1:45.19    1:34.08  
                  43.81     1:34.08 (50.27)                                        
  4 Crist, Alexis F           16 BSC-CC               1:39.74    1:45.67  
                  45.94     1:45.67 (59.73)                                        
 -- Rodriguez Verducco, Laur  13 NCA-CA                    NT         DQ  
      Non-simultaneous arms
                  52.29                                                            
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kirn, Gaylynn R           14 PUMA-CA              2:49.11    2:48.59  
                  35.71     1:18.86 (43.15)     2:10.07 (51.21)     2:48.59 (38.52)
.RED - Division  
 -- Evans, Michaela A         13 PUMA-CA              3:09.48         DQ  
      Delay of meet - Misc
.WHT - Division  
  1 Pauschek, Annika L        13 PUMA-CA              3:19.72    3:07.11  
                  42.83     1:31.32 (48.49)     2:27.02 (55.70)     3:07.11 (40.09)
  2 Hetland, Grace M          15 UN-SMSC-CA           3:21.34    3:10.24  
                  38.27     1:33.87 (55.60)     2:28.68 (54.81)     3:10.24 (41.56)
  3 Contreras, Isabelle L     14 SMSC-CA              3:25.53    3:17.63  
                  42.04     1:36.35 (54.31)   2:37.94 (1:01.59)     3:17.63 (39.69)
  4 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA              3:15.25    3:18.86  
                  48.52     1:41.38 (52.86)     2:34.31 (52.93)     3:18.86 (44.55)
 
Girls Senior 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koc, Naya                 14 UN-SLO-CA              29.55      29.20  
  2 Moseley, Samara L         12 Roadrunner-CC          34.30      30.97  
  3 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA     31.04      31.05  
  4 Moseley, Gabrielle H      17 Roadrunner-CC          30.81      32.13  
  5 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA     33.80      32.94  
  6 Brooks, Keira A           14 San Luis Obispo-CA     32.99      34.00  
  7 Evans, Michaela A         13 PUMA-CA                33.98      34.94  
 -- Bell, Kylie A             12 PUMA-CA                30.04     X30.58  
 -- Calderon, Jayza M         15 UN-SMSC-CA             31.74     X30.72  
 -- Cabiles, Allie A          13 SMSC-CA                31.32     X31.39  
 -- Fuller, Monica A          15 UN-SMSC-CA             32.22     X31.59  
 -- Marsalek, Emma J          14 UN-SMSC-CA             33.70     X31.80  
 -- Edds, Emily E             17 UN-SMSC-CA             32.90     X32.41  
 -- Lewis, Aiden E            16 SMSC-CA                31.27     X32.44  
 -- Lomibao, Jamie Z          14 SMSC-CA                33.60     X32.76  
 -- Hetland, Grace M          15 UN-SMSC-CA             34.65     X32.79  
 -- Ainsworth, Clara M        12 LTA-CA                 33.09     X32.97  
 -- Calderon, Kasey M         13 SMSC-CA                34.29     X33.02  
 -- Hernandez, Elizabeth A    15 UN-SMSC-CA             32.82     X33.97  
 -- Allen, Jamie M            16 UN-SMSC-CA             32.85     X34.06  
 -- Dooley, Paula E           55 SLO Masters-CA         34.54     X34.66  
 -- Contreras, Isabelle L     14 SMSC-CA                34.23     X34.70  
 
Girls Senior 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koc, Naya                 14 UN-SLO-CA            1:02.41    1:03.61  
                  31.05     1:03.61 (32.56)                                        
  2 Moseley, Samara L         12 Roadrunner-CC        1:06.58    1:08.70  
                  33.13     1:08.70 (35.57)                                        
  3 Pawlik, Ava G             14 CSSC-CA              1:12.40    1:09.77  
                  33.51     1:09.77 (36.26)                                        
  4 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA   1:06.94    1:09.85  
                  33.35     1:09.85 (36.50)                                        
  5 Ainsworth, Clara M        12 LTA-CA               1:12.45    1:13.43  
                  35.31     1:13.43 (38.12)                                        
  6 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA   1:12.29    1:13.60  
                  35.84     1:13.60 (37.76)                                        
  7 Moseley, Gabrielle H      17 Roadrunner-CC        1:08.28    1:14.65  
                  34.58     1:14.65 (40.07)                                        
  8 Brooks, Keira A           14 San Luis Obispo-CA   1:10.56    1:17.57  
                  36.86     1:17.57 (40.71)                                        
 -- DiSimone, Holly M         14 UN-PASO-CA           1:07.80   X1:04.89  
                  31.15     1:04.89 (33.74)                                        
 -- Cabiles, Allie A          13 SMSC-CA              1:10.05   X1:10.27  
                  34.02     1:10.27 (36.25)                                        
 -- Lomibao, Jamie Z          14 SMSC-CA              1:12.89   X1:11.07  
                  34.48     1:11.07 (36.59)                                        
 -- McNerney, Mairin J        17 UN-PASO-CA           1:11.72   X1:11.21  
                  34.33     1:11.21 (36.88)                                        
 -- Brown, Jada N             14 UN-SMSC-CA           1:12.79   X1:12.70  
                  35.51     1:12.70 (37.19)                                        
 -- Barton, Natalie N         13 SMSC-CA              1:14.00   X1:16.55  
                  37.01     1:16.55 (39.54)                                        
 
Girls Senior 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koc, Naya                 14 UN-SLO-CA            2:21.22    2:24.39  
                  33.90     1:10.88 (36.98)     1:48.69 (37.81)     2:24.39 (35.70)
  2 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA   2:18.28    2:29.85  
                  34.75     1:12.80 (38.05)     1:51.79 (38.99)     2:29.85 (38.06)
  3 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA   2:31.59    2:36.22  
                  37.00     1:17.47 (40.47)     1:59.20 (41.73)     2:36.22 (37.02)
  4 Pawlik, Ava G             14 CSSC-CA              2:37.65    2:38.16  
                  37.25     1:17.32 (40.07)     1:57.83 (40.51)     2:38.16 (40.33)
  5 Brooks, Keira A           14 San Luis Obispo-CA   2:34.78    2:44.49  
                                1:19.87 ( )   2:44.49 (1:24.62)                    
 -- Lewis, Aiden E            16 SMSC-CA              2:20.23   X2:22.72  
                  33.35     1:09.03 (35.68)     1:45.82 (36.79)     2:22.72 (36.90)
 -- Marsalek, Emma J          14 UN-SMSC-CA           2:19.49   X2:23.32  
                  33.90     1:09.89 (35.99)     1:46.96 (37.07)     2:23.32 (36.36)
 -- Peterson, Adelynn M       19 UN - Masters-CA      2:16.37   X2:26.44  
                  34.59     1:11.77 (37.18)     1:49.34 (37.57)     2:26.44 (37.10)
 -- Edds, Emily E             17 UN-SMSC-CA           2:16.72   X2:28.88  
                                1:12.33 ( )   2:28.88 (1:16.55)                    
 -- Fuller, Monica A          15 UN-SMSC-CA           2:23.56   X2:30.56  
                                1:12.72 ( )   2:30.56 (1:17.84)                    
 -- Carlson, Rachel B         17 UN-SMSC-CA           2:39.67   X2:31.45  
                                1:13.51 ( )   2:31.45 (1:17.94)                    
 -- Lomibao, Jamie Z          14 SMSC-CA              2:39.23   X2:34.42  
                  35.67     1:14.81 (39.14)     1:54.96 (40.15)     2:34.42 (39.46)
 -- Calderon, Kasey M         13 SMSC-CA              2:41.16   X2:35.88  
                  36.10     1:16.04 (39.94)     1:56.62 (40.58)     2:35.88 (39.26)
 -- Calderon, Jayza M         15 UN-SMSC-CA           2:33.08   X2:36.38  
                  35.67     1:15.65 (39.98)     1:56.28 (40.63)     2:36.38 (40.10)
 -- Hetland, Grace M          15 UN-SMSC-CA           2:39.37   X2:36.74  
                  35.66     1:14.69 (39.03)     1:56.75 (42.06)     2:36.74 (39.99)
 -- Cabiles, Allie A          13 SMSC-CA              2:32.73   X2:38.16  
                  36.32     1:17.29 (40.97)     1:57.83 (40.54)     2:38.16 (40.33)
 -- Barton, Natalie N         13 SMSC-CA              2:33.63   X2:38.35  
                  37.19     1:17.67 (40.48)     1:59.03 (41.36)     2:38.35 (39.32)
 -- Hernandez, Elizabeth A    15 UN-SMSC-CA           2:38.19   X2:39.19  
                  36.79     1:17.44 (40.65)     1:58.63 (41.19)     2:39.19 (40.56)
 
Girls Senior 400 LC Meter Freestyle Alt. with Event 38
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA   4:51.20    5:10.81  
                  35.71     1:15.15 (39.44)     1:55.14 (39.99)     2:35.13 (39.99)
        3:15.73 (40.60)     3:55.03 (39.30)     4:33.13 (38.10)     5:10.81 (37.68)
  2 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA   5:17.67    5:22.48  
                  38.94     1:19.53 (40.59)     2:00.80 (41.27)     2:41.19 (40.39)
        3:22.15 (40.96)     4:02.96 (40.81)     4:44.02 (41.06)     5:22.48 (38.46)
  3 Pawlik, Ava G             14 CSSC-CA              5:43.26    5:24.69  
                  36.47     1:17.05 (40.58)     1:58.32 (41.27)     2:39.93 (41.61)
        3:22.05 (42.12)     4:03.22 (41.17)     4:44.93 (41.71)     5:24.69 (39.76)
  4 Moseley, Samara L         12 Roadrunner-CC        5:47.30    5:35.16  
                  39.46     1:23.14 (43.68)     2:07.33 (44.19)     2:48.46 (41.13)
        3:31.56 (43.10)     4:14.40 (42.84)     4:55.60 (41.20)     5:35.16 (39.56)
  5 Ainsworth, Clara M        12 LTA-CA               5:37.89    5:44.87  
                  38.42     1:22.92 (44.50)     2:06.99 (44.07)     2:52.00 (45.01)
        3:37.50 (45.50)     4:22.98 (45.48)     5:05.96 (42.98)     5:44.87 (38.91)
  6 Brooks, Keira A           14 San Luis Obispo-CA   5:34.88    6:02.04  
                  42.22     1:28.52 (46.30)     2:14.97 (46.45)     3:01.86 (46.89)
        3:46.86 (45.00)     4:32.42 (45.56)     5:17.80 (45.38)     6:02.04 (44.24)
 -- Springer, Abby Q          15 UN-PASO-CA           4:55.75   X4:54.75  
                  35.18     1:12.41 (37.23)     1:49.82 (37.41)     2:27.33 (37.51)
        3:05.19 (37.86)     3:42.67 (37.48)     4:19.54 (36.87)     4:54.75 (35.21)
 -- Koc, Naya                 14 UN-SLO-CA            5:02.51   X4:56.71  
                  33.96     1:11.16 (37.20)     1:49.20 (38.04)     2:26.79 (37.59)
        3:04.01 (37.22)     3:41.84 (37.83)     4:19.75 (37.91)     4:56.71 (36.96)
 -- Lomibao, Jamie Z          14 SMSC-CA              5:19.84   X5:16.36  
                  36.04     1:15.55 (39.51)     1:55.09 (39.54)     2:35.24 (40.15)
        3:16.12 (40.88)     3:56.73 (40.61)     4:37.42 (40.69)     5:16.36 (38.94)
 -- Calderon, Kasey M         13 SMSC-CA              5:31.34   X5:21.68  
                  37.55     1:18.48 (40.93)     1:59.40 (40.92)     2:40.42 (41.02)
        3:21.78 (41.36)     4:03.35 (41.57)     4:43.38 (40.03)     5:21.68 (38.30)
 -- Barton, Natalie N         13 SMSC-CA              5:22.07   X5:23.57  
                  36.84     1:17.27 (40.43)     1:58.63 (41.36)     2:39.50 (40.87)
        3:20.85 (41.35)     4:02.24 (41.39)     4:43.80 (41.56)     5:23.57 (39.77)
 -- Hernandez, Elizabeth A    15 UN-SMSC-CA           5:34.93   X5:28.75  
                  36.76     1:17.03 (40.27)     1:59.47 (42.44)     2:41.46 (41.99)
        3:23.77 (42.31)     4:05.91 (42.14)     4:47.87 (41.96)     5:28.75 (40.88)
 -- Brown, Jada N             14 UN-SMSC-CA           5:34.01   X5:32.64  
                  39.89     1:21.00 (41.11)     2:02.99 (41.99)     2:44.37 (41.38)
        3:26.37 (42.00)     4:08.30 (41.93)     4:51.07 (42.77)     5:32.64 (41.57)
 -- Cabiles, Allie A          13 SMSC-CA              5:26.07   X5:36.75  
                  38.64     1:21.55 (42.91)     2:04.30 (42.75)     2:47.96 (43.66)
        3:31.00 (43.04)     4:14.12 (43.12)     4:55.93 (41.81)     5:36.75 (40.82)
 -- Russell, Aleah W          17 UN-PASO-CA           5:43.30   X5:37.12  
                  38.73     1:21.60 (42.87)     2:05.06 (43.46)     2:47.54 (42.48)
        3:30.59 (43.05)     4:13.48 (42.89)     4:56.04 (42.56)     5:37.12 (41.08)
 
Girls Senior 800 LC Meter Freestyle Alt. with Event 2
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewis, Aiden E            16 SMSC-CA              9:46.52   10:05.64  
                  35.47     1:13.23 (37.76)     1:51.73 (38.50)     2:30.03 (38.30)
        3:08.59 (38.56)     3:46.38 (37.79)     4:24.02 (37.64)     5:02.06 (38.04)
        5:40.22 (38.16)     6:18.46 (38.24)     6:56.83 (38.37)     7:34.70 (37.87)
        8:13.07 (38.37)     8:50.82 (37.75)     9:28.72 (37.90)    10:05.64 (36.92)
  2 Koc, Naya                 14 UN-SLO-CA           10:20.61   10:07.28  
                  34.74     1:12.16 (37.42)     1:50.46 (38.30)     2:28.75 (38.29)
        3:07.59 (38.84)     3:45.85 (38.26)     4:24.24 (38.39)     5:02.54 (38.30)
        5:41.10 (38.56)     6:19.57 (38.47)     6:58.46 (38.89)     7:36.55 (38.09)
        8:14.90 (38.35)     8:53.02 (38.12)     9:30.64 (37.62)    10:07.28 (36.64)
  3 Marsalek, Emma J          14 UN-SMSC-CA           9:51.89   10:11.64  
                  35.14     1:12.60 (37.46)     1:50.66 (38.06)     2:29.26 (38.60)
        3:08.01 (38.75)     3:46.85 (38.84)     4:25.11 (38.26)     5:04.02 (38.91)
        5:42.80 (38.78)     6:21.87 (39.07)     7:00.06 (38.19)     7:38.24 (38.18)
        8:16.61 (38.37)     8:55.31 (38.70)     9:33.55 (38.24)    10:11.64 (38.09)
  4 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA  10:30.42   10:15.75  
                  35.22     1:14.15 (38.93)     1:52.28 (38.13)     2:30.62 (38.34)
        3:08.97 (38.35)     3:47.55 (38.58)     4:26.65 (39.10)     5:05.35 (38.70)
        5:44.40 (39.05)     6:22.70 (38.30)     7:01.58 (38.88)     7:41.34 (39.76)
        8:20.35 (39.01)     8:59.43 (39.08)     9:38.54 (39.11)    10:15.75 (37.21)
  5 Edds, Emily E             17 UN-SMSC-CA           9:44.95   10:26.89  
                  35.84     1:14.44 (38.60)     1:53.54 (39.10)     2:32.95 (39.41)
        3:11.82 (38.87)     3:51.10 (39.28)     4:30.01 (38.91)     5:09.92 (39.91)
        5:49.28 (39.36)     6:28.86 (39.58)     7:08.83 (39.97)     7:48.55 (39.72)
        8:28.05 (39.50)     9:08.00 (39.95)     9:48.04 (40.04)    10:26.89 (38.85)
  6 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA        NT   10:47.88  
                  37.79     1:18.97 (41.18)     2:00.39 (41.42)     2:41.94 (41.55)
        3:23.19 (41.25)     4:04.50 (41.31)     4:45.52 (41.02)     5:25.98 (40.46)
        6:07.27 (41.29)     6:47.76 (40.49)     7:28.64 (40.88)     8:09.37 (40.73)
        8:50.45 (41.08)     9:30.15 (39.70)    10:10.03 (39.88)    10:47.88 (37.85)
  7 Calderon, Kasey M         13 SMSC-CA             11:19.11   11:01.75  
                  40.03     1:23.39 (43.36)     2:07.81 (44.42)     2:51.74 (43.93)
        3:31.37 (39.63)     4:12.29 (40.92)     4:53.46 (41.17)     5:35.58 (42.12)
        6:17.48 (41.90)     6:58.25 (40.77)     7:39.79 (41.54)     8:20.51 (40.72)
        9:01.47 (40.96)     9:42.32 (40.85)    10:22.50 (40.18)    11:01.75 (39.25)
  8 Cabiles, Allie A          13 SMSC-CA             11:08.72   11:36.26  
                  37.59     1:20.78 (43.19)     2:03.92 (43.14)     2:45.90 (41.98)
        3:27.99 (42.09)     4:10.22 (42.23)     4:53.95 (43.73)     5:39.92 (45.97)
        6:25.52 (45.60)     7:10.72 (45.20)     7:56.57 (45.85)     8:39.67 (43.10)
        9:19.47 (39.80)    10:10.12 (50.65)    10:47.19 (37.07)    11:36.26 (49.07)
  9 Brooks, Keira A           14 San Luis Obispo-CA  11:09.57   11:47.14  
                  38.12     1:20.89 (42.77)     2:04.57 (43.68)     2:48.86 (44.29)
        3:33.99 (45.13)     4:18.55 (44.56)     5:04.06 (45.51)     5:48.94 (44.88)
        6:34.66 (45.72)     7:19.72 (45.06)     8:05.41 (45.69)     8:50.78 (45.37)
        9:36.03 (45.25)    10:20.34 (44.31)    11:05.23 (44.89)    11:47.14 (41.91)
 10 Ainsworth, Clara M        12 LTA-CA              11:28.15   11:49.47  
                  38.39     1:22.64 (44.25)     2:08.22 (45.58)     2:53.37 (45.15)
        3:38.76 (45.39)     4:24.30 (45.54)     5:10.31 (46.01)     5:56.24 (45.93)
        6:42.25 (46.01)     7:27.40 (45.15)     8:13.01 (45.61)     8:58.53 (45.52)
        9:44.32 (45.79)    10:27.75 (43.43)    11:10.33 (42.58)    11:49.47 (39.14)
 11 Dooley, Paula E           55 SLO Masters-CA      11:48.42   11:52.84  
                  40.11     1:24.58 (44.47)     2:10.17 (45.59)     2:55.67 (45.50)
        3:40.94 (45.27)     4:26.48 (45.54)     5:11.74 (45.26)     5:57.19 (45.45)
        6:41.89 (44.70)     7:26.05 (44.16)     8:10.56 (44.51)     8:55.31 (44.75)
        9:40.11 (44.80)    10:25.18 (45.07)    11:10.00 (44.82)    11:52.84 (42.84)
 
Girls Senior 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koc, Naya                 14 UN-SLO-CA            1:13.74    1:14.52  
                  36.33     1:14.52 (38.19)                                        
  2 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA   1:23.71    1:23.42  
  3 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA   1:18.00    1:23.87  
                  40.50     1:23.87 (43.37)                                        
  4 Moseley, Samara L         12 Roadrunner-CC        1:23.09    1:25.80  
                  42.38     1:25.80 (43.42)                                        
  5 Pawlik, Ava G             14 CSSC-CA              1:26.11    1:25.92  
                  41.48     1:25.92 (44.44)                                        
  6 Moseley, Gabrielle H      17 Roadrunner-CC        1:28.50    1:27.69  
                  42.27     1:27.69 (45.42)                                        
 -- Springer, Abby Q          15 UN-PASO-CA           1:14.94   X1:14.25  
 -- Cabiles, Allie A          13 SMSC-CA              1:18.62   X1:19.59  
                  38.23     1:19.59 (41.36)                                        
 -- Edds, Emily E             17 UN-SMSC-CA           1:15.04   X1:21.18  
                  39.96     1:21.18 (41.22)                                        
 -- Calderon, Jayza M         15 UN-SMSC-CA           1:24.37   X1:25.09  
                  42.01     1:25.09 (43.08)                                        
 -- Calderon, Kasey M         13 SMSC-CA              1:26.74   X1:28.70  
                  43.77     1:28.70 (44.93)                                        
 -- Kim, Eileen J             27 SLO Masters-CA       1:30.00   X1:30.53  
 -- Dooley, Paula E           55 SLO Masters-CA       1:37.73   X1:37.00  
                  47.40     1:37.00 (49.60)                                        
 
Girls Senior 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koc, Naya                 14 UN-SLO-CA            2:40.08    2:38.83  
                  37.79     1:17.86 (40.07)     1:58.84 (40.98)     2:38.83 (39.99)
  2 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA   2:49.96    2:57.35  
                  42.12     1:27.57 (45.45)     2:13.09 (45.52)     2:57.35 (44.26)
  3 Pawlik, Ava G             14 CSSC-CA              3:03.49    2:58.10  
                  42.12     1:27.45 (45.33)     2:13.20 (45.75)     2:58.10 (44.90)
  4 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA   2:59.75    2:59.74  
                  42.98     1:28.65 (45.67)     2:16.35 (47.70)     2:59.74 (43.39)
 -- Springer, Abby Q          15 UN-PASO-CA           2:41.42   X2:38.29  
                  38.59     1:19.70 (41.11)     1:59.60 (39.90)     2:38.29 (38.69)
 -- Peterson, Adelynn M       19 UN - Masters-CA      2:31.38   X2:41.72  
                  38.45     1:19.61 (41.16)     2:00.58 (40.97)     2:41.72 (41.14)
 -- Hernandez, Elizabeth A    15 UN-SMSC-CA           2:51.42   X2:52.23  
                  40.88     1:24.70 (43.82)     2:09.04 (44.34)     2:52.23 (43.19)
 -- Lomibao, Jamie Z          14 SMSC-CA              2:59.12   X2:53.63  
                  42.62     1:26.54 (43.92)     2:10.52 (43.98)     2:53.63 (43.11)
 -- Cabiles, Allie A          13 SMSC-CA              2:49.34   X2:57.86  
                  41.32     1:27.33 (46.01)     2:13.58 (46.25)     2:57.86 (44.28)
 -- Calderon, Kasey M         13 SMSC-CA              3:04.03   X3:02.80  
                  44.15     1:30.90 (46.75)     2:17.43 (46.53)     3:02.80 (45.37)
 -- Brown, Jada N             14 UN-SMSC-CA           2:53.81   X3:04.20  
                  44.51     1:31.02 (46.51)     2:17.62 (46.60)     3:04.20 (46.58)
 -- Kim, Eileen J             27 SLO Masters-CA       3:15.00   X3:09.75  
                  46.19     1:34.44 (48.25)     2:22.58 (48.14)     3:09.75 (47.17)
 
Girls Senior 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Travis, Anna              17 UN- BSC-CC           1:25.23    1:23.84  
                  38.87     1:23.84 (44.97)                                        
  2 Ainsworth, Clara M        12 LTA-CA               1:35.06    1:35.84  
                  47.63     1:35.84 (48.21)                                        
  3 Brooks, Keira A           14 San Luis Obispo-CA   1:40.30    1:47.76  
                  50.89     1:47.76 (56.87)                                        
 -- Russell, Aleah W          17 UN-PASO-CA           1:26.03   X1:32.15  
                  44.29     1:32.15 (47.86)                                        
 -- Barton, Natalie N         13 SMSC-CA              1:30.40   X1:32.78  
                  43.51     1:32.78 (49.27)                                        
 -- Carlson, Rachel B         17 UN-SMSC-CA           1:34.56   X1:34.96  
                  44.14     1:34.96 (50.82)                                        
 -- Kim, Eileen J             27 SLO Masters-CA       1:35.82   X1:39.14  
                  47.82     1:39.14 (51.32)                                        
 -- Hernandez, Elizabeth A    15 UN-SMSC-CA           1:39.33   X1:40.03  
                  48.01     1:40.03 (52.02)                                        
 -- Dooley, Paula E           55 SLO Masters-CA       1:41.86   X1:40.40  
                  48.39     1:40.40 (52.01)                                        
 -- Hetland, Grace M          15 UN-SMSC-CA           1:38.55   X1:42.10  
                  48.94     1:42.10 (53.16)                                        
 
Girls Senior 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooks, Keira A           14 San Luis Obispo-CA   3:29.75    3:50.06  
                  53.57     1:52.01 (58.44)     2:51.11 (59.10)     3:50.06 (58.95)
 -- Russell, Aleah W          17 UN-PASO-CA           3:03.54   X3:12.81  
                  45.52     1:34.90 (49.38)     2:24.15 (49.25)     3:12.81 (48.66)
 -- Barton, Natalie N         13 SMSC-CA              3:13.25   X3:19.32  
                  45.34     1:35.84 (50.50)     2:27.77 (51.93)     3:19.32 (51.55)
 -- Calderon, Kasey M         13 SMSC-CA              3:22.26   X3:25.72  
                  48.18     1:40.93 (52.75)     2:34.09 (53.16)     3:25.72 (51.63)
 -- Kim, Eileen J             27 SLO Masters-CA       3:23.47   X3:25.73  
                  48.90     1:42.14 (53.24)     2:34.23 (52.09)     3:25.73 (51.50)
 -- Hernandez, Elizabeth A    15 UN-SMSC-CA           3:22.20   X3:32.84  
                  50.07     1:44.70 (54.63)     2:39.17 (54.47)     3:32.84 (53.67)
 -- McNerney, Mairin J        17 UN-PASO-CA           3:08.80       XDFS  
      Declared false start
 
Girls Senior 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Travis, Anna              17 UN- BSC-CC           1:13.71    1:17.54  
                  36.18     1:17.54 (41.36)                                        
  2 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA   1:10.39    1:18.51  
                  36.90     1:18.51 (41.61)                                        
  3 Moseley, Samara L         12 Roadrunner-CC        1:16.89    1:18.79  
                  36.83     1:18.79 (41.96)                                        
  4 Moseley, Gabrielle H      17 Roadrunner-CC        1:18.10    1:24.20  
                  37.30     1:24.20 (46.90)                                        
  5 Ainsworth, Clara M        12 LTA-CA               1:22.90    1:27.56  
                  41.09     1:27.56 (46.47)                                        
  6 Poletti, Cat R            11 San Luis Obispo-CA   1:40.07    1:29.58  
                  41.03     1:29.58 (48.55)                                        
 -- DiSimone, Holly M         14 UN-PASO-CA           1:07.77   X1:09.14  
                  32.70     1:09.14 (36.44)                                        
 -- Peterson, Adelynn M       19 UN - Masters-CA      1:06.06   X1:11.10  
                  34.10     1:11.10 (37.00)                                        
 -- Springer, Abby Q          15 UN-PASO-CA           1:18.62   X1:13.97  
                  34.65     1:13.97 (39.32)                                        
 -- Marsalek, Emma J          14 UN-SMSC-CA           1:19.27   X1:16.77  
                  36.11     1:16.77 (40.66)                                        
 -- Edds, Emily E             17 UN-SMSC-CA           1:11.62   X1:19.76  
                  37.25     1:19.76 (42.51)                                        
 -- Fuller, Monica A          15 UN-SMSC-CA           1:15.50   X1:20.31  
                  37.32     1:20.31 (42.99)                                        
 -- Hetland, Grace M          15 UN-SMSC-CA           1:26.85   X1:21.38  
                  38.43     1:21.38 (42.95)                                        
 -- Lomibao, Jamie Z          14 SMSC-CA              1:23.79   X1:25.04  
                  39.71     1:25.04 (45.33)                                        
 
Girls Senior 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- DiSimone, Holly M         14 UN-PASO-CA           2:33.73   X2:32.09  
                  34.07     1:13.10 (39.03)     1:54.72 (41.62)     2:32.09 (37.37)
 
Girls Senior 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Travis, Anna              17 UN- BSC-CC           2:39.71    2:40.09  
                  35.19     1:17.82 (42.63)     2:04.62 (46.80)     2:40.09 (35.47)
  2 Koc, Naya                 14 UN-SLO-CA            2:43.23    2:42.51  
                  36.15     1:17.72 (41.57)     2:06.20 (48.48)     2:42.51 (36.31)
  3 Moseley, Samara L         12 Roadrunner-CC        2:48.37    2:53.41  
                  36.70     1:22.56 (45.86)     2:14.46 (51.90)     2:53.41 (38.95)
  4 Pawlik, Ava G             14 CSSC-CA              3:01.04    3:00.90  
                  39.10     1:26.13 (47.03)     2:21.38 (55.25)     3:00.90 (39.52)
  5 Ainsworth, Clara M        12 LTA-CA               3:01.82    3:05.14  
                  38.97     1:32.03 (53.06)     2:24.84 (52.81)     3:05.14 (40.30)
  6 Brooks, Keira A           14 San Luis Obispo-CA   2:59.70    3:17.54  
                  41.62     1:35.24 (53.62)     2:34.21 (58.97)     3:17.54 (43.33)
 -- Peterson, Adelynn M       19 UN - Masters-CA      2:34.69   X2:40.11  
                  33.73     1:15.08 (41.35)     2:04.70 (49.62)     2:40.11 (35.41)
 -- DiSimone, Holly M         14 UN-PASO-CA           2:52.58   X2:41.44  
                  33.72     1:15.52 (41.80)     2:06.71 (51.19)     2:41.44 (34.73)
 -- Marsalek, Emma J          14 UN-SMSC-CA           2:47.88   X2:48.09  
                  35.58     1:20.10 (44.52)     2:10.66 (50.56)     2:48.09 (37.43)
 -- Cabiles, Allie A          13 SMSC-CA              2:47.96   X2:49.25  
                  36.77     1:22.92 (46.15)     2:11.01 (48.09)     2:49.25 (38.24)
 -- Calderon, Jayza M         15 UN-SMSC-CA           3:00.77   X2:54.78  
                  37.63     1:23.38 (45.75)     2:14.51 (51.13)     2:54.78 (40.27)
 -- Lomibao, Jamie Z          14 SMSC-CA              2:49.66   X2:55.52  
                  38.93     1:25.01 (46.08)     2:16.72 (51.71)     2:55.52 (38.80)
 -- Calderon, Kasey M         13 SMSC-CA              3:00.53   X2:57.42  
                  40.50     1:27.60 (47.10)     2:18.54 (50.94)     2:57.42 (38.88)
 -- Fuller, Monica A          15 UN-SMSC-CA           2:46.90   X2:57.44  
                  37.19     1:23.95 (46.76)     2:18.38 (54.43)     2:57.44 (39.06)
 -- Russell, Aleah W          17 UN-PASO-CA           3:03.61   X2:59.04  
                  40.64     1:29.64 (49.00)     2:17.79 (48.15)     2:59.04 (41.25)
 -- Hernandez, Elizabeth A    15 UN-SMSC-CA           2:59.11   X3:00.21  
                  41.20     1:24.97 (43.77)     2:21.21 (56.24)     3:00.21 (39.00)
 -- Barton, Natalie N         13 SMSC-CA              3:06.07   X3:03.78  
                  41.60     1:32.86 (51.26)     2:23.13 (50.27)     3:03.78 (40.65)
 -- Kim, Eileen J             27 SLO Masters-CA       3:10.83   X3:11.33  
                  43.42     1:34.03 (50.61)     2:25.77 (51.74)     3:11.33 (45.56)
 
Girls Senior 400 LC Meter IM Alt. with Event 8
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haas, Alexis M            15 San Luis Obispo-CA   5:39.52    5:47.43  
                  34.84     1:14.59 (39.75)     2:00.05 (45.46)     2:44.87 (44.82)
        3:36.39 (51.52)     4:29.53 (53.14)     5:09.39 (39.86)     5:47.43 (38.04)
  2 Lomibao, Jamie Z          14 SMSC-CA              6:13.68    6:03.29  
                  39.14     1:25.03 (45.89)     2:11.52 (46.49)     3:00.07 (48.55)
        3:50.31 (50.24)     4:42.74 (52.43)     5:22.68 (39.94)     6:03.29 (40.61)
  3 Hernandez, Elizabeth A    15 UN-SMSC-CA           6:24.59    6:18.82  
                  39.65     1:29.27 (49.62)     2:14.91 (45.64)     3:01.20 (46.29)
        3:57.18 (55.98)     4:53.99 (56.81)     5:36.24 (42.25)     6:18.82 (42.58)
 
Boys 7-8 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.WHT - Division  
  1 Bennett, Trace I           7 NCA-CA               1:25.88      43.13  
  2 Dalope, Jason L            8 LTA-CA                 56.97      49.69  
  3 Brooks, Judikael W         7 San Luis Obispo-CA        NT    1:22.43  
 
Boys 7-8 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Bennett, Trace I           7 NCA-CA               1:45.61    1:40.75  
                  47.83     1:40.75 (52.92)                                        
.WHT - Division  
  1 Dalope, Jason L            8 LTA-CA               2:00.22    1:53.90  
                  55.59     1:53.90 (58.31)                                        
 
Boys 7-8 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalope, Jason L            8 LTA-CA               1:08.25    1:02.94  
  2 Bennett, Trace I           7 NCA-CA               1:55.38    1:03.46  
 
Boys 7-8 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalope, Jason L            8 LTA-CA                    NT    1:18.45  
 
Boys 7-8 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bennett, Trace I           7 NCA-CA                 50.45      59.14  
.WHT - Division  
  1 Dalope, Jason L            8 LTA-CA                    NT    1:07.78  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Farouk, Adam M             9 BSC-CC                 37.52      35.59  
  2 Leonard, Brady T          10 PUMA-CA                37.36      36.25  
  3 Saavedra, Josue M         10 PUMA-CA                37.62      36.73  
.RED - Division  
  1 Walters, Ciel S           10 San Luis Obispo-CA     39.40      35.52  
  2 Bell, Trevor A             9 PUMA-CA                40.45      40.25  
  3 Stith-Robinson, Jojo O    10 LTA-CA                 38.94      41.64  
.WHT - Division  
  1 Weller, Nolan L           10 San Luis Obispo-CA     46.00      39.27  
  2 Bennett, Owen J           10 NCA-CA                 52.92      39.45  
  3 Matuszewicz, Boston L     10 PUMA-CA                42.87      40.13  
  4 Ramadan, Russel            9 San Luis Obispo-CA     42.80      40.46  
  5 Stiles, Carter D          10 BSC-CC                 43.16      41.62  
  6 Schwartz, Neil F          10 San Luis Obispo-CA     48.94      41.90  
  7 Casillas, Jose B           9 LTA-CA                 51.06      48.99  
  8 Hagobian, Shay N           9 PUMA-CA              1:00.36      52.60  
  9 Bates, Stevie W           10 PUMA-CA                58.46      53.44  
 10 Ruiz, Ryder N             10 SMSC-CA                54.05      54.49  
 11 DiBiase, Joe D             9 PUMA-CA                   NT      56.49  
 12 Hammer, Blake K            9 PUMA-CA                   NT      58.89  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Leonard, Brady T          10 PUMA-CA              1:23.11    1:17.68  
                  37.82     1:17.68 (39.86)                                        
  2 Zhou, Galen                9 PUMA-CA              1:18.28    1:20.53  
                  38.54     1:20.53 (41.99)                                        
  3 Farouk, Adam M             9 BSC-CC               1:22.25    1:22.46  
                  38.74     1:22.46 (43.72)                                        
.RED - Division  
  1 Walters, Ciel S           10 San Luis Obispo-CA   1:26.90    1:17.41  
                  37.16     1:17.41 (40.25)                                        
  2 Bennett, Owen J           10 NCA-CA               1:28.54    1:26.34  
                  41.62     1:26.34 (44.72)                                        
.WHT - Division  
  1 Stith-Robinson, Jojo O    10 LTA-CA               1:31.69    1:29.84  
                  41.65     1:29.84 (48.19)                                        
  2 Ramadan, Russel            9 San Luis Obispo-CA   1:36.04    1:31.37  
                  45.31     1:31.37 (46.06)                                        
  3 Stiles, Carter D          10 BSC-CC               1:36.50    1:31.62  
                  44.30     1:31.62 (47.32)                                        
  4 Schwartz, Neil F          10 San Luis Obispo-CA   1:46.72    1:38.66  
                  49.37     1:38.66 (49.29)                                        
  5 Aftanas, Xavier C         10 LTA-CA               1:59.32    1:55.30  
                  50.92   1:55.30 (1:04.38)                                        
 
Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Walters, Ciel S           10 San Luis Obispo-CA   2:58.29    2:46.00  
                  37.64     1:19.78 (42.14)     2:04.16 (44.38)     2:46.00 (41.84)
  2 Leonard, Brady T          10 PUMA-CA              2:54.76    2:48.30  
                                  25.70 ( )       39.82 (14.12)   2:48.30 (2:08.48)
.RED - Division  
  1 Saavedra, Josue M         10 PUMA-CA              3:08.98    2:58.43  
                  42.27     1:29.41 (47.14)     2:14.52 (45.11)     2:58.43 (43.91)
  2 Bell, Trevor A             9 PUMA-CA              3:13.80    3:06.20  
                  43.45     1:32.96 (49.51)     2:22.15 (49.19)     3:06.20 (44.05)
  3 Stiles, Carter D          10 BSC-CC               3:13.91    3:19.59  
                  45.32     1:37.40 (52.08)     2:29.56 (52.16)     3:19.59 (50.03)
  4 Stith-Robinson, Jojo O    10 LTA-CA               3:13.38    3:20.72  
                  46.46     1:40.78 (54.32)     2:34.79 (54.01)     3:20.72 (45.93)
.WHT - Division  
  1 Farouk, Adam M             9 BSC-CC                    NT    3:12.20  
                  48.70     1:39.12 (50.42)     2:28.38 (49.26)     3:12.20 (43.82)
  2 Ramadan, Russel            9 San Luis Obispo-CA   3:36.43    3:17.04  
                  46.61     1:37.20 (50.59)     2:28.64 (51.44)     3:17.04 (48.40)
  3 Schwartz, Neil F          10 San Luis Obispo-CA   3:45.18    3:24.27  
                  49.55     1:45.04 (55.49)     2:38.38 (53.34)     3:24.27 (45.89)
 
Boys 9-10 400 LC Meter Freestyle Alt. with Event 5
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walters, Ciel S           10 San Luis Obispo-CA   2:20.54    5:49.86  
                  37.49     1:21.50 (44.01)     2:06.49 (44.99)     2:51.15 (44.66)
        3:36.23 (45.08)     4:20.95 (44.72)     5:05.97 (45.02)     5:49.86 (43.89)
 
Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Saavedra, Josue M         10 PUMA-CA                46.08      44.06  
  2 Farouk, Adam M             9 BSC-CC                 44.87      44.66  
  3 Leonard, Brady T          10 PUMA-CA                45.98      45.69  
.RED - Division  
  1 Walters, Ciel S           10 San Luis Obispo-CA     49.34      43.49  
  2 Bell, Trevor A             9 PUMA-CA                49.47      47.29  
  3 Stiles, Carter D          10 BSC-CC                 49.69      54.83  
.WHT - Division  
  1 Weller, Nolan L           10 San Luis Obispo-CA   1:00.63      45.90  
  2 Bennett, Owen J           10 NCA-CA                 58.88      46.15  
  3 Ramadan, Russel            9 San Luis Obispo-CA     56.00      50.09  
  4 Schwartz, Neil F          10 San Luis Obispo-CA     54.80      50.16  
  5 Stith-Robinson, Jojo O    10 LTA-CA                 52.06      54.90  
  6 Bates, Stevie W           10 PUMA-CA                   NT    1:01.37  
  7 Hammer, Blake K            9 PUMA-CA                   NT    1:05.45  
  8 Ruiz, Ryder N             10 SMSC-CA              1:02.24    1:07.15  
  9 Hagobian, Shay N           9 PUMA-CA              1:02.18    1:10.77  
 10 Casillas, Jose B           9 LTA-CA               1:04.22    1:12.09  
 11 DiBiase, Joe D             9 PUMA-CA              1:25.03    1:19.38  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Zhou, Galen                9 PUMA-CA              1:30.00    1:32.48  
                  45.96     1:32.48 (46.52)                                        
  2 Saavedra, Josue M         10 PUMA-CA              1:33.36    1:32.57  
                  46.20     1:32.57 (46.37)                                        
  3 Walters, Ciel S           10 San Luis Obispo-CA   1:36.75    1:32.71  
                  45.12     1:32.71 (47.59)                                        
.RED - Division  
  1 Bennett, Owen J           10 NCA-CA               1:40.61    1:38.31  
                  48.48     1:38.31 (49.83)                                        
  2 Stith-Robinson, Jojo O    10 LTA-CA               1:46.43    1:47.69  
                  53.35     1:47.69 (54.34)                                        
.WHT - Division  
  1 Ramadan, Russel            9 San Luis Obispo-CA   1:55.56    1:46.00  
  2 Stiles, Carter D          10 BSC-CC               1:50.23    1:54.07  
                  57.76     1:54.07 (56.31)                                        
  3 Aftanas, Xavier C         10 LTA-CA               2:23.65    2:16.23  
                1:04.75   2:16.23 (1:11.48)                                        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Stith-Robinson, Jojo O    10 LTA-CA                 52.57      53.36  
.WHT - Division  
  1 Weller, Nolan L           10 San Luis Obispo-CA     58.61      49.39  
  2 Leonard, Brady T          10 PUMA-CA                57.00      53.99  
  3 Matuszewicz, Boston L     10 PUMA-CA                57.98      57.61  
  4 Ramadan, Russel            9 San Luis Obispo-CA   1:06.49      59.08  
  5 Farouk, Adam M             9 BSC-CC                 57.46      59.33  
  6 Stiles, Carter D          10 BSC-CC               1:04.86    1:00.98  
  7 Bell, Trevor A             9 PUMA-CA              1:30.36    1:04.85  
  8 Casillas, Jose B           9 LTA-CA               1:24.48    1:12.21  
  9 Ruiz, Ryder N             10 SMSC-CA              1:31.53    1:12.81  
 10 Hagobian, Shay N           9 PUMA-CA                   NT    1:21.48  
 -- Hammer, Blake K            9 PUMA-CA                   NT         DQ  
 -- DiBiase, Joe D             9 PUMA-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Zhou, Galen                9 PUMA-CA              1:51.37    1:56.57  
                  56.88     1:56.57 (59.69)                                        
.RED - Division  
  1 Leonard, Brady T          10 PUMA-CA              2:02.16    1:56.40  
                  56.73     1:56.40 (59.67)                                        
.WHT - Division  
  1 Davi, Chase S             10 PUMA-CA                   NT    2:05.39  
                  59.12   2:05.39 (1:06.27)                                        
  2 Ramadan, Russel            9 San Luis Obispo-CA   2:21.25    2:12.43  
                1:05.03   2:12.43 (1:07.40)                                        
  3 Aftanas, Xavier C         10 LTA-CA                    NT    2:28.47  
                1:11.18   2:28.47 (1:17.29)                                        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Farouk, Adam M             9 BSC-CC                 40.69      39.10  
  2 Saavedra, Josue M         10 PUMA-CA                41.72      39.20  
  3 Zhou, Galen                9 PUMA-CA                38.77      39.53  
.RED - Division  
  1 Stiles, Carter D          10 BSC-CC                 46.06      45.88  
.WHT - Division  
  1 Leonard, Brady T          10 PUMA-CA                48.40      41.62  
  2 Walters, Ciel S           10 San Luis Obispo-CA     57.98      45.87  
  3 Bennett, Owen J           10 NCA-CA                 50.72      47.13  
  4 Stith-Robinson, Jojo O    10 LTA-CA                 55.90      49.12  
  5 Ramadan, Russel            9 San Luis Obispo-CA     56.34      49.69  
  6 Schwartz, Neil F          10 San Luis Obispo-CA   1:08.26    1:01.61  
  7 Aftanas, Xavier C         10 LTA-CA               1:11.36    1:14.89  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Saavedra, Josue M         10 PUMA-CA              1:36.22    1:31.20  
                  42.80     1:31.20 (48.40)                                        
.WHT - Division  
  1 Bell, Trevor A             9 PUMA-CA                   NT    1:55.75  
                  54.61   1:55.75 (1:01.14)                                        
  2 Matuszewicz, Boston L     10 PUMA-CA                   NT    2:03.67  
                  58.31   2:03.67 (1:05.36)                                        
 
Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Leonard, Brady T          10 PUMA-CA              3:20.59    3:19.75  
                  45.35     1:39.07 (53.72)   2:39.59 (1:00.52)     3:19.75 (40.16)
.RED - Division  
  1 Saavedra, Josue M         10 PUMA-CA              3:43.74    3:26.55  
                  43.39     1:33.68 (50.29)   2:40.93 (1:07.25)     3:26.55 (45.62)
.WHT - Division  
  1 Farouk, Adam M             9 BSC-CC                    NT    3:44.91  
                  47.92   1:49.61 (1:01.69)   3:02.03 (1:12.42)     3:44.91 (42.88)
  2 Stith-Robinson, Jojo O    10 LTA-CA               3:51.98    3:45.28  
                                1:56.10 ( )   2:59.54 (1:03.44)     3:45.28 (45.74)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torres, Diego D           12 LTA-CA                 41.03      34.78  
  2 Kenefick, Matty N         12 San Luis Obispo-CA     39.31      36.50  
  3 Dulay, Michael J          12 LTA-CA                 45.84      37.47  
  4 Freeman-Garcia, Dante     11 San Luis Obispo-CA     38.56      37.68  
  5 Dawson, Joseph H          12 PUMA-CA                38.99      39.14  
  6 Lee, Evan J               12 LTA-CA                 41.16      39.34  
  7 Haws, Cooper L            11 YNEZ-CA                   NT      39.59  
  8 Dennett, Brandon O        12 SMSC-CA                43.74      40.36  
  9 Aftanas, Toby M           12 LTA-CA                 40.16      40.37  
 10 Hagobian, Tyler R         11 PUMA-CA                40.07      40.47  
 11 Buell, Kieran D           11 YNEZ-CA                43.33      42.12  
 12 Teitge, Graham F          11 San Luis Obispo-CA        NT      42.54  
 13 Ramadan, Kinan            11 San Luis Obispo-CA     45.11      42.97  
 14 Zeeb, Oliver E            11 San Luis Obispo-CA        NT      43.52  
 15 Skinner, Ari W            12 LTA-CA                 50.31      43.74  
 16 Clowdus, Devin M          11 SMSC-CA                48.04      44.25  
 17 McElhenie, Madden L       11 PUMA-CA                51.46      47.03  
 18 Caldwell, Stewart I       11 PUMA-CA              1:04.39      49.75  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Dolan, Kieran T           12 PUMA-CA              1:09.43    1:09.65  
.RED - Division  
  1 Saito, Nicola *           12 SMSC-CA              1:16.78    1:15.46  
                  36.69     1:15.46 (38.77)                                        
.WHT - Division  
  1 Kenefick, Matty N         12 San Luis Obispo-CA   1:28.61    1:17.74  
                  37.43     1:17.74 (40.31)                                        
  2 Boatman, Mark D           12 PASO-CA              1:25.76    1:18.62  
                  38.99     1:18.62 (39.63)                                        
  3 Aftanas, Toby M           12 LTA-CA               1:28.57    1:22.27  
                  38.86     1:22.27 (43.41)                                        
  4 Freeman-Garcia, Dante     11 San Luis Obispo-CA   1:26.58    1:24.29  
                  41.17     1:24.29 (43.12)                                        
  5 Dennett, Brandon O        12 SMSC-CA              1:38.43    1:30.34  
                  42.79     1:30.34 (47.55)                                        
  6 Ramadan, Kinan            11 San Luis Obispo-CA   1:39.57    1:32.25  
                  44.36     1:32.25 (47.89)                                        
  7 Clowdus, Devin M          11 SMSC-CA              1:47.06    1:38.99  
                  46.33     1:38.99 (52.66)                                        
  8 McElhenie, Madden L       11 PUMA-CA                   NT    1:47.37  
                  52.94     1:47.37 (54.43)                                        
  9 Skinner, Ari W            12 LTA-CA               1:50.36    1:49.02  
                  50.54     1:49.02 (58.48)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kenefick, Matty N         12 San Luis Obispo-CA   3:02.56    2:43.80  
                  38.10     1:21.28 (43.18)     2:03.15 (41.87)     2:43.80 (40.65)
  2 Boatman, Mark D           12 PASO-CA                   NT    2:48.53  
                  39.86     1:23.62 (43.76)     2:08.16 (44.54)     2:48.53 (40.37)
  3 Freeman-Garcia, Dante     11 San Luis Obispo-CA   3:04.40    2:55.54  
                  41.57     1:27.86 (46.29)     2:13.85 (45.99)     2:55.54 (41.69)
  4 Torres, Diego D           12 LTA-CA               3:22.23    3:03.17  
                  39.30     1:25.56 (46.26)     2:14.25 (48.69)     3:03.17 (48.92)
  5 Dulay, Michael J          12 LTA-CA               3:55.59    3:11.47  
                  41.70     1:31.24 (49.54)     2:22.67 (51.43)     3:11.47 (48.80)
  6 Hagobian, Tyler R         11 PUMA-CA                   NT    3:16.93  
                  44.37     1:35.28 (50.91)     2:27.66 (52.38)     3:16.93 (49.27)
  7 Ramadan, Kinan            11 San Luis Obispo-CA   3:38.38    3:18.56  
                  46.57     1:39.12 (52.55)     2:30.47 (51.35)     3:18.56 (48.09)
  8 Clowdus, Devin M          11 SMSC-CA              3:23.82    3:23.01  
                  45.55     1:37.83 (52.28)     2:31.17 (53.34)     3:23.01 (51.84)
  9 Teitge, Graham F          11 San Luis Obispo-CA        NT    3:31.91  
                  45.86     1:42.35 (56.49)     2:38.37 (56.02)     3:31.91 (53.54)
 10 Zeeb, Oliver E            11 San Luis Obispo-CA        NT    3:32.51  
                  50.87     1:44.86 (53.99)     2:44.00 (59.14)     3:32.51 (48.51)
 11 Skinner, Ari W            12 LTA-CA               4:08.71    4:13.09  
                                1:59.10 ( )   3:08.28 (1:09.18)   4:13.09 (1:04.81)
 12 Caldwell, Stewart I       11 PUMA-CA                   NT    4:20.20  
                  55.33   2:03.19 (1:07.86)   3:13.20 (1:10.01)   4:20.20 (1:07.00)
 -- Aftanas, Toby M           12 LTA-CA               3:29.87         DQ  
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle Alt. with Event 5
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boatman, Mark D           12 PASO-CA              6:43.07    5:43.47  
                  38.41     1:21.38 (42.97)     2:04.44 (43.06)     2:48.94 (44.50)
        3:33.50 (44.56)     4:18.76 (45.26)     5:01.48 (42.72)     5:43.47 (41.99)
  2 Freeman-Garcia, Dante     11 San Luis Obispo-CA   6:49.13    6:00.08  
                  41.38     1:27.84 (46.46)     2:14.29 (46.45)     2:59.65 (45.36)
        3:44.98 (45.33)     4:31.36 (46.38)     5:15.81 (44.45)     6:00.08 (44.27)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.WHT - Division  
  1 Torres, Diego D           12 LTA-CA                 48.70      43.73  
  2 Dennett, Brandon O        12 SMSC-CA                47.74      46.49  
  3 Aftanas, Toby M           12 LTA-CA                 49.78      48.55  
  4 Hagobian, Tyler R         11 PUMA-CA                   NT      49.17  
  5 Freeman-Garcia, Dante     11 San Luis Obispo-CA     49.27      49.84  
  6 Dulay, Michael J          12 LTA-CA                 56.46      50.79  
  7 Clowdus, Devin M          11 SMSC-CA                59.68      54.57  
  8 Lee, Evan J               12 LTA-CA                 56.37      54.77  
  9 Buell, Kieran D           11 YNEZ-CA              1:00.16      55.21  
 10 Zeeb, Oliver E            11 San Luis Obispo-CA        NT      57.47  
 11 McElhenie, Madden L       11 PUMA-CA              1:13.23      57.50  
 12 Haws, Cooper L            11 YNEZ-CA                   NT      58.89  
 13 Skinner, Ari W            12 LTA-CA               1:04.04    1:01.53  
 14 Caldwell, Stewart I       11 PUMA-CA              1:17.05    1:05.89  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Saito, Nicola *           12 SMSC-CA              1:23.53    1:18.49  
                  39.29     1:18.49 (39.20)                                        
  2 Dolan, Kieran T           12 PUMA-CA              1:21.65    1:19.89  
                  39.43     1:19.89 (40.46)                                        
.RED - Division  
  1 Flores, Gustavo D         11 LTA-CA               1:34.65    1:31.41  
                  44.42     1:31.41 (46.99)                                        
.WHT - Division  
  1 Aftanas, Toby M           12 LTA-CA               1:45.25    1:41.26  
                  49.25     1:41.26 (52.01)                                        
  2 Dennett, Brandon O        12 SMSC-CA              1:46.28    1:43.88  
                  51.94     1:43.88 (51.94)                                        
  3 Freeman-Garcia, Dante     11 San Luis Obispo-CA   1:47.51    1:44.30  
                  51.35     1:44.30 (52.95)                                        
  4 Clowdus, Devin M          11 SMSC-CA              2:02.86    1:56.16  
                  55.87   1:56.16 (1:00.29)                                        
  5 Skinner, Ari W            12 LTA-CA               2:31.33    2:21.52  
                1:05.79   2:21.52 (1:15.73)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Torres, Diego D           12 LTA-CA                 46.56      40.88  
  2 Dawson, Joseph H          12 PUMA-CA                49.98      48.68  
.WHT - Division  
  1 Kenefick, Matty N         12 San Luis Obispo-CA     55.26      47.30  
  2 Boatman, Mark D           12 PASO-CA                57.45      47.37  
  3 Dennett, Brandon O        12 SMSC-CA                53.35      50.23  
  4 Dulay, Michael J          12 LTA-CA                 55.25      50.92  
  5 Hagobian, Tyler R         11 PUMA-CA                   NT      52.66  
  6 Haws, Cooper L            11 YNEZ-CA                   NT      56.27  
  7 Aftanas, Toby M           12 LTA-CA               1:02.60      57.39  
  8 Ramadan, Kinan            11 San Luis Obispo-CA   1:04.09      58.86  
  9 Clowdus, Devin M          11 SMSC-CA              1:04.87      59.15  
 10 Freeman-Garcia, Dante     11 San Luis Obispo-CA   1:03.29      59.37  
 11 Teitge, Graham F          11 San Luis Obispo-CA        NT      59.42  
 12 Caldwell, Stewart I       11 PUMA-CA              1:08.72    1:02.73  
 13 Lee, Evan J               12 LTA-CA               1:07.28    1:03.62  
 -- Buell, Kieran D           11 YNEZ-CA              1:05.47         DQ  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Esola, Henry A            11 PUMA-CA              1:39.71    1:38.85  
                  48.61     1:38.85 (50.24)                                        
.RED - Division  
  1 Saito, Nicola *           12 SMSC-CA              1:41.67    1:38.63  
.WHT - Division  
  1 Boatman, Mark D           12 PASO-CA              1:50.31    1:45.01  
                  52.28     1:45.01 (52.73)                                        
  2 Dennett, Brandon O        12 SMSC-CA                   NT    1:46.60  
                  52.09     1:46.60 (54.51)                                        
  3 Aftanas, Toby M           12 LTA-CA               2:18.68    2:04.84  
                  58.72   2:04.84 (1:06.12)                                        
  4 Clowdus, Devin M          11 SMSC-CA              2:15.16    2:06.74  
                1:00.37   2:06.74 (1:06.37)                                        
  5 Ramadan, Kinan            11 San Luis Obispo-CA   2:11.13    2:08.03  
                1:03.41   2:08.03 (1:04.62)                                        
  6 Freeman-Garcia, Dante     11 San Luis Obispo-CA   2:08.52    2:11.18  
                1:03.10   2:11.18 (1:08.08)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Veeravatnam, Aneesh S     11 CSSC-CA                33.66      33.73  
  2 Saito, Nicola *           12 SMSC-CA                36.90      35.34  
  3 Dolan, Kieran T           12 PUMA-CA                38.38      37.05  
.WHT - Division  
  1 Aftanas, Toby M           12 LTA-CA                 43.59      45.18  
  2 Esola, Henry A            11 PUMA-CA                48.55      46.92  
  3 Freeman-Garcia, Dante     11 San Luis Obispo-CA   1:02.35      58.63  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boatman, Mark D           12 PASO-CA              1:44.90    1:28.39  
                  43.01     1:28.39 (45.38)                                        
  2 Dulay, Michael J          12 LTA-CA               1:48.40    1:41.54  
                  45.96     1:41.54 (55.58)                                        
  3 Aftanas, Toby M           12 LTA-CA               1:38.22    2:02.20  
                  52.19   2:02.20 (1:10.01)                                        
  4 Caldwell, Stewart I       11 PUMA-CA                   NT    2:34.75  
                1:10.55   2:34.75 (1:24.20)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Veeravatnam, Aneesh S     11 CSSC-CA              2:50.53    2:51.80  
                  35.68     1:18.95 (43.27)     2:12.87 (53.92)     2:51.80 (38.93)
  2 Dolan, Kieran T           12 PUMA-CA              2:55.70    2:56.59  
                  42.03     1:26.40 (44.37)     2:18.86 (52.46)     2:56.59 (37.73)
.RED - Division  
  1 Esola, Henry A            11 PUMA-CA              3:21.55    3:23.28  
                  50.82     1:43.56 (52.74)     2:38.34 (54.78)     3:23.28 (44.94)
.WHT - Division  
  1 Boatman, Mark D           12 PASO-CA              3:25.52    3:09.60  
                  44.17     1:34.02 (49.85)     2:28.53 (54.51)     3:09.60 (41.07)
  2 Kenefick, Matty N         12 San Luis Obispo-CA   3:33.08    3:22.06  
                  47.54     1:42.54 (55.00)     2:40.24 (57.70)     3:22.06 (41.82)
  3 Aftanas, Toby M           12 LTA-CA               4:06.92    3:40.93  
                  49.16     1:47.86 (58.70)   2:50.75 (1:02.89)     3:40.93 (50.18)
  4 Ramadan, Kinan            11 San Luis Obispo-CA   4:13.37    3:59.70  
                1:05.68   2:05.82 (1:00.14)   3:13.76 (1:07.94)     3:59.70 (45.94)
 
Boys 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pecile, Max A             16 UN-YNEZ-CA             27.60      27.51  
  2 Beseris, Ethan A          24 UC38-PC                30.00      27.85  
.RED - Division  
  1 Jimenez, Walter A         48 UC33-CA                30.37      30.00  
  2 Bell, Joshua J            13 PUMA-CA                32.92      31.79  
.WHT - Division  
  1 Wallace, Edward K         13 SMSC-CA                38.04      33.25  
  2 Aftanas, Sebastian E      13 LTA-CA                 36.75      33.29  
  3 Oathout, Ryan J           13 SMSC-CA                44.18      36.91  
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pecile, Max A             16 UN-YNEZ-CA           1:02.46    1:00.70  
                  28.91     1:00.70 (31.79)                                        
.RED - Division  
  1 Jimenez, Walter A         48 UC33-CA              1:09.52    1:08.22  
                  32.96     1:08.22 (35.26)                                        
.WHT - Division  
  1 Aftanas, Sebastian E      13 LTA-CA               1:19.90    1:13.36  
                  34.83     1:13.36 (38.53)                                        
  2 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA              1:21.28    1:14.22  
                  36.79     1:14.22 (37.43)                                        
  3 Wallace, Edward K         13 SMSC-CA              1:25.25    1:14.83  
                  34.58     1:14.83 (40.25)                                        
  4 Davi, Matthew C           13 PUMA-CA                   NT    1:20.81  
                  37.80     1:20.81 (43.01)                                        
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pecile, Max A             16 UN-YNEZ-CA           2:19.63    2:14.48  
                  31.64     1:06.61 (34.97)     1:42.30 (35.69)     2:14.48 (32.18)
.RED - Division  
  1 Bell, Joshua J            13 PUMA-CA              2:29.47    2:28.30  
                  34.28     1:11.78 (37.50)     1:50.47 (38.69)     2:28.30 (37.83)
.WHT - Division  
  1 Wallace, Edward K         13 SMSC-CA              3:07.58    2:46.70  
                  36.32     1:19.33 (43.01)     2:03.49 (44.16)     2:46.70 (43.21)
  2 Aftanas, Sebastian E      13 LTA-CA               2:56.19    2:54.71  
                  37.78     1:23.22 (45.44)     2:10.05 (46.83)     2:54.71 (44.66)
 
Boys 13 & Over 400 LC Meter Freestyle Alt. with Event 5
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Joshua J            13 PUMA-CA              5:09.68    5:12.14  
                  34.44     1:13.32 (38.88)     1:53.14 (39.82)     2:33.17 (40.03)
        3:13.19 (40.02)     3:52.92 (39.73)     4:32.70 (39.78)     5:12.14 (39.44)
  2 Lopez, Isaiah M           13 SMSC-CA              5:52.31    5:17.04  
                  34.60     1:13.25 (38.65)     1:53.16 (39.91)     2:33.39 (40.23)
        3:13.59 (40.20)     3:54.87 (41.28)     4:37.31 (42.44)     5:17.04 (39.73)
  3 Aguirre, Austin P         17 UN-SMSC-CA           6:00.00    5:43.28  
                  35.23     1:14.98 (39.75)     1:56.97 (41.99)     2:40.46 (43.49)
        3:24.30 (43.84)     4:10.48 (46.18)     4:57.05 (46.57)     5:43.28 (46.23)
 
Boys 13 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Joshua J            13 PUMA-CA                42.09      38.59  
  2 Jimenez, Walter A         48 UC33-CA                40.43      39.47  
  3 Wallace, Edward K         13 SMSC-CA                42.33      40.65  
  4 Aftanas, Sebastian E      13 LTA-CA                 50.74      45.31  
  5 Oathout, Ryan J           13 SMSC-CA                48.81      45.46  
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pecile, Max A             16 UN-YNEZ-CA           1:09.63    1:11.92  
                  35.00     1:11.92 (36.92)                                        
.RED - Division  
  1 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA              1:26.91    1:30.42  
                  45.09     1:30.42 (45.33)                                        
.WHT - Division  
  1 Jimenez, Walter A         48 UC33-CA              1:32.92    1:27.91  
                  42.72     1:27.91 (45.19)                                        
  2 Wallace, Edward K         13 SMSC-CA              1:38.57    1:31.74  
                  45.33     1:31.74 (46.41)                                        
  3 Aftanas, Sebastian E      13 LTA-CA               1:52.15    1:36.05  
                  47.35     1:36.05 (48.70)                                        
 
Boys 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aftanas, Sebastian E      13 LTA-CA                 50.58      45.31  
  2 Oathout, Ryan J           13 SMSC-CA              1:08.74      58.81  
 -- Wallace, Edward K         13 SMSC-CA                52.48         DQ  
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pecile, Max A             16 UN-YNEZ-CA           1:24.72    1:25.15  
                  39.57     1:25.15 (45.58)                                        
.WHT - Division  
  1 Aftanas, Sebastian E      13 LTA-CA               1:55.26    1:40.37  
                  46.92     1:40.37 (53.45)                                        
  2 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA              1:46.77    1:42.64  
                  49.31     1:42.64 (53.33)                                        
  3 Davi, Matthew C           13 PUMA-CA                   NT    1:43.44  
                  49.55     1:43.44 (53.89)                                        
 
Boys 13 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beseris, Ethan A          24 UC38-PC                30.00      30.40  
  2 Jimenez, Walter A         48 UC33-CA                33.84      33.02  
  3 Aftanas, Sebastian E      13 LTA-CA                 43.66      38.08  
  4 Wallace, Edward K         13 SMSC-CA                43.38      41.99  
  5 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA                42.29      43.08  
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.WHT - Division  
  1 Aftanas, Sebastian E      13 LTA-CA               1:31.53    1:32.82  
                  41.78     1:32.82 (51.04)                                        
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wallace, Edward K         13 SMSC-CA              3:19.01    3:07.13  
                  44.10     1:31.65 (47.55)     2:27.70 (56.05)     3:07.13 (39.43)
  2 Aftanas, Sebastian E      13 LTA-CA               3:37.07    3:20.08  
                  43.47     1:37.69 (54.22)     2:34.31 (56.62)     3:20.08 (45.77)
 
Boys Senior 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Boston J        18 Unattached-CA          24.27      25.04  
  2 Worlund, Lars C           18 Unattached-CO          25.94      26.73  
  3 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA     27.84      27.43  
  4 Ainsworth, Mark T         15 UN-LTA-CA              28.16      27.51  
  5 Moseley, Julian D         14 UN- RA-CC              28.19      28.18  
  6 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA     30.10      28.89  
  7 McCarty, Parker E         13 San Luis Obispo-CA     30.99      29.63  
  8 Stocker, Ethan S          14 LTA-CA                 30.62      30.29  
  9 Freeman-Garcia, Diego     13 San Luis Obispo-CA     31.40      30.99  
 10 Bell, Joshua J            13 PUMA-CA                32.92      32.32  
 -- Reynolds, Parker T        15 UN-SMSC-CA             26.46     X26.73  
 -- Aguirre, Austin P         17 UN-SMSC-CA             26.77     X27.34  
 -- Aguirre, Ryan A           15 UN-SMSC-CA             28.87     X27.36  
 -- Jacobs, RJ                30 SLO Masters-CA         30.00     X27.98  
 -- Lacaste, Ryan G           15 UN-SMSC-CA             28.31     X28.20  
 -- Coats, Natas M            13 SMSC-CA                30.75     X28.53  
 -- Friedrich, Aaron J        16 UN-SMSC-CA             27.66     X28.57  
 -- Williams, Harbor          54 MSCA-CA                29.90     X29.02  
 -- Hsiung, Lucas K           13 SMSC-CA                30.27     X29.65  
 -- Aguirre, Cole P           13 SMSC-CA                32.12     X30.06  
 -- Valdez, Christopher *     14 SMSC-CA                29.54     X30.38  
 -- Chen, Kristian M          12 SMSC-CA                33.83     X30.54  
 -- Lopez, Isaiah M           13 SMSC-CA                33.15     X31.13  
 -- Clowdus, Ethan M          15 SMSC-CA                31.75     X31.75  
 -- Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA                32.56     X31.91  
 -- Friedrich, Ian M          13 SMSC-CA                33.24     X32.38  
 -- Santos, Antonio K         13 SMSC-CA                31.71     X32.92  
 
Boys Senior 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Collin J           23 PASO-CA                56.93    1:00.11  
                  28.97     1:00.11 (31.14)                                        
  2 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA     59.09    1:01.38  
                  29.47     1:01.38 (31.91)                                        
  3 Moseley, Julian D         14 UN- RA-CC            1:03.63    1:01.94  
                  30.01     1:01.94 (31.93)                                        
  4 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA   1:03.47    1:02.47  
                  30.38     1:02.47 (32.09)                                        
  5 Ainsworth, Mark T         15 UN-LTA-CA            1:02.62    1:02.75  
                  30.50     1:02.75 (32.25)                                        
  6 Desilets, Shane M         15 CSSC-CA              1:02.70    1:04.83  
                  30.55     1:04.83 (34.28)                                        
  7 McCarty, Parker E         13 San Luis Obispo-CA   1:05.42    1:05.85  
                  31.55     1:05.85 (34.30)                                        
  8 Freeman-Garcia, Diego     13 San Luis Obispo-CA   1:07.79    1:06.55  
                  32.57     1:06.55 (33.98)                                        
  9 Stocker, Ethan S          14 LTA-CA               1:08.02    1:09.62  
                  33.00     1:09.62 (36.62)                                        
 10 Flores, Gustavo D         11 LTA-CA               1:13.15    1:11.74  
                  33.43     1:11.74 (38.31)                                        
 -- Peterson, Alan P          25 SLO Masters-CA       1:00.00     X59.31  
                  28.63       59.31 (30.68)                                        
 -- Jacobs, RJ                30 SLO Masters-CA       1:10.00   X1:00.85  
                  28.87     1:00.85 (31.98)                                        
 -- Beseris, Ethan A          24 UC38-PC              1:05.00   X1:01.90  
                  29.40     1:01.90 (32.50)                                        
 -- Hsiung, Lucas K           13 SMSC-CA              1:06.67   X1:04.88  
                  31.40     1:04.88 (33.48)                                        
 -- Valdez, Christopher *     14 SMSC-CA              1:06.96   X1:07.76  
                  32.72     1:07.76 (35.04)                                        
 -- Santos, Antonio K         13 SMSC-CA              1:09.93   X1:08.44  
                  32.92     1:08.44 (35.52)                                        
 -- Clowdus, Ethan M          15 SMSC-CA              1:10.16   X1:08.68  
                  32.56     1:08.68 (36.12)                                        
 -- Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA              1:11.28   X1:10.62  
                  33.59     1:10.62 (37.03)                                        
 -- Lopez, Isaiah M           13 SMSC-CA              1:09.23   X1:12.96  
                  35.39     1:12.96 (37.57)                                        
 
Boys Senior 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Worlund, Lars C           18 Unattached-CO        1:56.05    2:03.38  
                                  59.99 ( )   2:03.38 (1:03.39)                    
  2 Nikolaev, Alex V          19 Unattached-AZ        1:54.26    2:03.76  
                  29.46     1:01.08 (31.62)     1:32.90 (31.82)     2:03.76 (30.86)
  3 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA   2:07.01    2:06.27  
                  29.43     1:01.43 (32.00)     1:34.19 (32.76)     2:06.27 (32.08)
  4 Williams, Boston J        18 Unattached-CA        2:07.64    2:06.37  
                                1:01.50 ( )   2:06.37 (1:04.87)                    
  5 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA   2:10.54    2:13.18  
                  31.47     1:05.46 (33.99)     1:39.89 (34.43)     2:13.18 (33.29)
  6 Moore, Collin J           23 PASO-CA              2:01.02    2:13.55  
                  30.48     1:03.72 (33.24)     1:38.53 (34.81)     2:13.55 (35.02)
  7 Moseley, Julian D         14 UN- RA-CC            2:18.96    2:14.61  
                  31.00     1:05.47 (34.47)     1:40.36 (34.89)     2:14.61 (34.25)
  8 Feola, Chris M            17 UN- BSC-CC           2:08.35    2:19.48  
                  31.03     1:06.23 (35.20)     1:42.64 (36.41)     2:19.48 (36.84)
  9 McCarty, Parker E         13 San Luis Obispo-CA   2:27.50    2:22.34  
                  33.23     1:09.64 (36.41)     1:47.34 (37.70)     2:22.34 (35.00)
 10 Ainsworth, Mark T         15 UN-LTA-CA            2:20.03    2:22.68  
                  33.35     1:10.25 (36.90)     1:47.66 (37.41)     2:22.68 (35.02)
 11 Freeman-Garcia, Diego     13 San Luis Obispo-CA   2:28.05    2:32.01  
                  35.41     1:15.25 (39.84)     1:54.07 (38.82)     2:32.01 (37.94)
 12 Flores, Gustavo D         11 LTA-CA               2:38.92    2:36.26  
                  36.88     1:18.01 (41.13)     1:58.91 (40.90)     2:36.26 (37.35)
 -- Reynolds, Parker T        15 UN-SMSC-CA           1:58.04   X2:03.50  
                  29.76     1:01.39 (31.63)     1:33.83 (32.44)     2:03.50 (29.67)
 -- Simpson, Blake C          17 UN-SMSC-CA           1:58.66   X2:07.25  
                  29.45     1:01.38 (31.93)     1:34.53 (33.15)     2:07.25 (32.72)
 -- Lacaste, Ryan G           15 UN-SMSC-CA           2:13.24   X2:12.71  
                                1:08.39 ( )     1:39.89 (31.50)     2:12.71 (32.82)
 -- Coats, Natas M            13 SMSC-CA              2:22.09   X2:13.66  
                  30.84     1:04.94 (34.10)     1:40.76 (35.82)     2:13.66 (32.90)
 -- Aguirre, Ryan A           15 UN-SMSC-CA           2:10.47   X2:14.72  
                  30.57     1:03.51 (32.94)     1:38.65 (35.14)     2:14.72 (36.07)
 -- Hsiung, Lucas K           13 SMSC-CA              2:25.99   X2:19.78  
                  32.56     1:08.15 (35.59)     1:44.68 (36.53)     2:19.78 (35.10)
 -- Jacobs, RJ                30 SLO Masters-CA       2:50.00   X2:19.94  
                  29.99     1:04.63 (34.64)     1:42.03 (37.40)     2:19.94 (37.91)
 -- Friedrich, Aaron J        16 UN-SMSC-CA           2:11.36   X2:22.58  
                  32.21     1:08.66 (36.45)     1:45.54 (36.88)     2:22.58 (37.04)
 -- Marsalek, Asa D           17 UN-SMSC-CA           2:13.91   X2:23.21  
                  33.33     1:09.94 (36.61)     1:46.81 (36.87)     2:23.21 (36.40)
 -- Aguirre, Cole P           13 SMSC-CA              2:24.21   X2:23.40  
                  34.74     1:11.42 (36.68)     1:48.39 (36.97)     2:23.40 (35.01)
 -- Chen, Kristian M          12 SMSC-CA              2:40.33   X2:27.55  
                  33.55     1:10.65 (37.10)     1:50.06 (39.41)     2:27.55 (37.49)
 -- Santos, Antonio K         13 SMSC-CA              2:31.08   X2:27.93  
                  34.07     1:11.05 (36.98)     1:49.30 (38.25)     2:27.93 (38.63)
 -- Clowdus, Ethan M          15 SMSC-CA              2:24.76   X2:28.21  
                  33.25     1:11.23 (37.98)     1:50.38 (39.15)     2:28.21 (37.83)
 -- Friedrich, Ian M          13 SMSC-CA              2:28.27   X2:32.60  
                  36.75     1:17.02 (40.27)     1:56.16 (39.14)     2:32.60 (36.44)
 -- Valdez, Christopher *     14 SMSC-CA              2:33.88   X2:33.34  
                  32.47     1:10.80 (38.33)     1:51.83 (41.03)     2:33.34 (41.51)
 -- Lopez, Isaiah M           13 SMSC-CA              2:40.06   X2:34.73  
                  35.83     1:16.26 (40.43)     1:57.83 (41.57)     2:34.73 (36.90)
 -- Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA              2:33.99   X2:34.80  
                  34.59     1:13.87 (39.28)     1:55.06 (41.19)     2:34.80 (39.74)
 -- Saito, Nicola *           12 SMSC-CA              2:41.90   X2:41.67  
                  36.43     1:17.62 (41.19)     2:00.47 (42.85)     2:41.67 (41.20)
 -- Fowler, Tristan T         14 SMSC-CA              2:39.66   X2:42.67  
                  38.19     1:20.55 (42.36)     2:02.58 (42.03)     2:42.67 (40.09)
 
Boys Senior 400 LC Meter Freestyle Alt. with Event 37
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA   4:42.24    4:47.70  
                  32.93     1:08.63 (35.70)     1:45.90 (37.27)     2:22.67 (36.77)
        2:59.37 (36.70)     3:35.91 (36.54)     4:12.14 (36.23)     4:47.70 (35.56)
  2 Moseley, Julian D         14 UN- RA-CC            5:15.68    4:49.17  
                  32.66     1:08.78 (36.12)     1:46.00 (37.22)     2:22.82 (36.82)
        2:59.75 (36.93)     3:36.63 (36.88)     4:12.95 (36.32)     4:49.17 (36.22)
  3 Luo, Andrew               14 CSSC-CA              4:48.93    4:56.11  
                  33.92     1:10.18 (36.26)     1:47.90 (37.72)     2:25.03 (37.13)
        3:03.18 (38.15)     3:41.04 (37.86)     4:19.34 (38.30)     4:56.11 (36.77)
  4 Desilets, Shane M         15 CSSC-CA              4:45.77    4:57.90  
                  33.33     1:10.39 (37.06)     1:48.45 (38.06)     2:26.61 (38.16)
        3:04.68 (38.07)     3:42.35 (37.67)     4:20.70 (38.35)     4:57.90 (37.20)
  5 Freeman-Garcia, Diego     13 San Luis Obispo-CA   5:21.29    5:14.56  
                  35.60     1:16.67 (41.07)     1:58.44 (41.77)     2:39.45 (41.01)
        3:20.00 (40.55)     3:59.73 (39.73)     4:38.28 (38.55)     5:14.56 (36.28)
  6 Stocker, Ethan S          14 LTA-CA               5:33.10    5:36.91  
                  37.16     1:20.05 (42.89)     2:03.38 (43.33)     2:46.87 (43.49)
        3:31.63 (44.76)     4:14.30 (42.67)     4:56.64 (42.34)     5:36.91 (40.27)
  7 Kenefick, Matty N         12 San Luis Obispo-CA   5:46.96    5:40.06  
                  38.54     1:22.35 (43.81)     2:06.04 (43.69)     2:49.34 (43.30)
        3:33.19 (43.85)     4:16.35 (43.16)     4:59.24 (42.89)     5:40.06 (40.82)
  8 Flores, Gustavo D         11 LTA-CA               5:34.62    5:42.36  
                  40.58     1:24.22 (43.64)     2:09.01 (44.79)     2:52.65 (43.64)
        3:36.29 (43.64)     4:19.27 (42.98)     5:02.44 (43.17)     5:42.36 (39.92)
 -- Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA   4:27.03   X4:32.28  
                  30.50     1:04.32 (33.82)     1:39.28 (34.96)     2:14.01 (34.73)
        2:49.29 (35.28)     3:24.63 (35.34)     3:59.60 (34.97)     4:32.28 (32.68)
 -- Peterson, Alan P          25 SLO Masters-CA       4:40.00   X4:32.81  
                  31.73     1:06.19 (34.46)     1:41.24 (35.05)     2:15.80 (34.56)
        2:50.82 (35.02)     3:25.72 (34.90)     4:00.29 (34.57)     4:32.81 (32.52)
 -- Coats, Natas M            13 SMSC-CA              4:50.95   X4:49.24  
                  37.28     1:11.64 (34.36)     1:47.35 (35.71)     2:23.82 (36.47)
        3:00.68 (36.86)     3:37.90 (37.22)     4:13.51 (35.61)     4:49.24 (35.73)
 -- Moore, Collin J           23 PASO-CA              4:18.80   X4:53.64  
                  30.56     1:06.95 (36.39)     1:44.22 (37.27)     2:23.22 (39.00)
        3:01.14 (37.92)     3:39.43 (38.29)     4:17.66 (38.23)     4:53.64 (35.98)
 -- Hsiung, Lucas K           13 SMSC-CA              5:13.31   X4:58.01  
                  33.95     1:10.98 (37.03)     1:48.84 (37.86)     2:27.22 (38.38)
        3:05.64 (38.42)     3:43.50 (37.86)     4:21.61 (38.11)     4:58.01 (36.40)
 -- McCarty, Parker E         13 San Luis Obispo-CA   5:03.45   X4:58.46  
                  34.51     1:10.88 (36.37)     1:48.71 (37.83)     2:26.92 (38.21)
        3:05.15 (38.23)     3:43.41 (38.26)     4:21.72 (38.31)     4:58.46 (36.74)
 -- Aguirre, Cole P           13 SMSC-CA              5:04.94   X5:07.93  
                  37.60     1:16.87 (39.27)     1:56.39 (39.52)     2:35.46 (39.07)
        3:14.55 (39.09)     3:53.14 (38.59)     4:31.08 (37.94)     5:07.93 (36.85)
 -- Santos, Antonio K         13 SMSC-CA              5:15.83   X5:09.29  
                  35.44     1:13.70 (38.26)     1:52.43 (38.73)     2:31.72 (39.29)
        3:11.97 (40.25)     3:51.25 (39.28)     4:30.77 (39.52)     5:09.29 (38.52)
 -- Jacobs, RJ                30 SLO Masters-CA       8:00.00   X5:10.48  
                  31.34     1:07.17 (35.83)     1:44.86 (37.69)     2:24.73 (39.87)
        3:05.26 (40.53)     3:47.20 (41.94)     4:29.55 (42.35)     5:10.48 (40.93)
 -- Valdez, Christopher *     14 SMSC-CA              5:18.46   X5:14.57  
                  37.42     1:18.11 (40.69)     1:58.07 (39.96)     2:38.42 (40.35)
        3:18.41 (39.99)     3:57.61 (39.20)     4:36.57 (38.96)     5:14.57 (38.00)
 -- Clowdus, Ethan M          15 SMSC-CA              5:16.81   X5:15.61  
                  35.71     1:15.74 (40.03)     1:56.52 (40.78)     2:37.18 (40.66)
        3:17.02 (39.84)     3:56.77 (39.75)     4:36.59 (39.82)     5:15.61 (39.02)
 -- Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA              5:23.33   X5:17.10  
                  36.71     1:17.42 (40.71)     1:58.81 (41.39)     2:39.69 (40.88)
        3:19.43 (39.74)     4:00.19 (40.76)     4:38.65 (38.46)     5:17.10 (38.45)
 -- Friedrich, Ian M          13 SMSC-CA              5:14.58   X5:25.76  
                  41.28     1:22.26 (40.98)     2:03.66 (41.40)     2:45.28 (41.62)
        3:26.24 (40.96)     4:06.46 (40.22)     4:47.04 (40.58)     5:25.76 (38.72)
 
Boys Senior 800 LC Meter Freestyle Alt. with Event 1
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Parker T        15 UN-SMSC-CA           8:40.54    8:47.40  
                  30.93     1:04.18 (33.25)     1:37.13 (32.95)     2:10.02 (32.89)
        2:43.98 (33.96)     3:16.80 (32.82)     3:50.63 (33.83)     4:23.62 (32.99)
        4:57.21 (33.59)     5:29.88 (32.67)     6:03.21 (33.33)     6:36.25 (33.04)
        7:10.15 (33.90)     7:42.90 (32.75)     8:16.58 (33.68)     8:47.40 (30.82)
  2 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA   9:14.36    9:08.97  
                  30.92     1:04.42 (33.50)     1:38.52 (34.10)     2:12.58 (34.06)
        2:46.38 (33.80)     3:21.06 (34.68)     3:55.68 (34.62)     4:30.14 (34.46)
        5:05.11 (34.97)     5:40.03 (34.92)     6:15.21 (35.18)     6:50.53 (35.32)
        7:25.26 (34.73)     7:59.39 (34.13)     8:34.72 (35.33)     9:08.97 (34.25)
  3 Peterson, Alan P          25 SLO Masters-CA       9:00.00    9:47.82  
                  33.09     1:08.87 (35.78)     1:45.23 (36.36)     2:21.60 (36.37)
        2:57.79 (36.19)     3:34.63 (36.84)     4:11.59 (36.96)     4:49.03 (37.44)
        5:26.48 (37.45)     6:03.52 (37.04)     6:41.10 (37.58)     7:19.06 (37.96)
        7:56.63 (37.57)     8:34.49 (37.86)     9:11.62 (37.13)     9:47.82 (36.20)
  4 Hsiung, Lucas K           13 SMSC-CA             10:36.41   10:03.61  
                  34.48     1:12.52 (38.04)     1:51.61 (39.09)     2:30.42 (38.81)
        3:03.98 (33.56)     3:48.11 (44.13)     4:20.09 (31.98)     5:05.39 (45.30)
        5:43.51 (38.12)     6:22.11 (38.60)     7:00.40 (38.29)     7:38.10 (37.70)
        8:13.60 (35.50)     8:53.22 (39.62)     9:25.31 (32.09)    10:03.61 (38.30)
  5 Clowdus, Ethan M          15 SMSC-CA             10:31.34   10:19.41  
                  33.53     1:11.20 (37.67)     1:49.35 (38.15)     2:28.32 (38.97)
        3:07.59 (39.27)     3:45.66 (38.07)     4:26.00 (40.34)     5:05.32 (39.32)
        5:45.11 (39.79)     6:24.99 (39.88)     7:04.63 (39.64)     7:44.12 (39.49)
        8:23.42 (39.30)     9:03.03 (39.61)     9:34.89 (31.86)    10:19.41 (44.52)
  6 McCarty, Parker E         13 San Luis Obispo-CA  10:32.76   10:23.05  
                  35.49     1:13.14 (37.65)     1:52.83 (39.69)     2:32.16 (39.33)
        3:11.40 (39.24)     3:50.77 (39.37)     4:31.06 (40.29)     5:10.69 (39.63)
        5:50.57 (39.88)     6:30.12 (39.55)     7:09.79 (39.67)     7:48.37 (38.58)
        8:28.10 (39.73)     9:07.21 (39.11)     9:46.97 (39.76)    10:23.05 (36.08)
  7 Chen, Kristian M          12 SMSC-CA             11:15.11   10:41.60  
                  35.79     1:15.78 (39.99)     1:57.26 (41.48)     2:38.91 (41.65)
        3:19.29 (40.38)     3:59.87 (40.58)     4:41.11 (41.24)     5:20.74 (39.63)
        6:01.32 (40.58)     6:43.08 (41.76)     7:22.82 (39.74)     8:03.65 (40.83)
        8:44.39 (40.74)     9:24.23 (39.84)    10:05.11 (40.88)    10:41.60 (36.49)
  8 Valdez, Christopher *     14 SMSC-CA             10:47.25   10:45.63  
                  34.48     1:12.93 (38.45)     1:53.19 (40.26)     2:32.77 (39.58)
        3:12.61 (39.84)     3:53.03 (40.42)     4:34.32 (41.29)     5:14.81 (40.49)
        5:55.17 (40.36)     6:36.46 (41.29)     7:18.03 (41.57)     7:58.93 (40.90)
        8:42.08 (43.15)     9:22.84 (40.76)    10:04.60 (41.76)    10:45.63 (41.03)
  9 Santos, Antonio K         13 SMSC-CA             10:47.16   10:50.06  
                  36.73     1:16.45 (39.72)     1:57.41 (40.96)     2:38.63 (41.22)
        3:19.91 (41.28)     4:01.24 (41.33)     4:42.87 (41.63)     5:23.85 (40.98)
        6:04.96 (41.11)     6:46.86 (41.90)     7:21.76 (34.90)     8:09.79 (48.03)
        8:50.79 (41.00)     9:30.92 (40.13)    10:05.00 (34.08)    10:50.06 (45.06)
 10 Friedrich, Ian M          13 SMSC-CA             10:48.63   10:52.14  
                  37.15     1:18.35 (41.20)     2:00.24 (41.89)     2:42.31 (42.07)
        3:24.07 (41.76)     4:05.56 (41.49)     4:45.86 (40.30)     5:26.62 (40.76)
        6:06.88 (40.26)     6:48.14 (41.26)     7:29.51 (41.37)     8:11.11 (41.60)
        8:52.11 (41.00)     9:33.37 (41.26)    10:13.63 (40.26)    10:52.14 (38.51)
 11 Jacobs, RJ                30 SLO Masters-CA      12:00.00   11:08.30  
                  31.82     1:08.65 (36.83)     1:47.32 (38.67)     2:26.69 (39.37)
        3:07.72 (41.03)     3:49.15 (41.43)     4:31.57 (42.42)     5:13.79 (42.22)
        5:56.61 (42.82)     6:39.53 (42.92)     7:24.15 (44.62)     8:08.61 (44.46)
        8:53.95 (45.34)     9:38.90 (44.95)    10:24.25 (45.35)    11:08.30 (44.05)
 
Boys Senior 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roodzant, Nathan M        18 UN- BSC-CC           1:02.61    1:07.72  
                  33.38     1:07.72 (34.34)                                        
  2 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA   1:06.47    1:08.03  
                  32.33     1:08.03 (35.70)                                        
  3 Crist, Austin W           14 UN- BSC-CC           1:10.32    1:09.76  
                  34.24     1:09.76 (35.52)                                        
  4 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA   1:09.77    1:10.71  
                  34.47     1:10.71 (36.24)                                        
  5 Feola, Chris M            17 UN- BSC-CC           1:11.55    1:16.16  
                  36.10     1:16.16 (40.06)                                        
  6 Stocker, Ethan S          14 LTA-CA               1:21.19    1:21.92  
                  38.77     1:21.92 (43.15)                                        
  7 Freeman-Garcia, Diego     13 San Luis Obispo-CA   1:18.26    1:26.70  
                  42.80     1:26.70 (43.90)                                        
 -- Aguirre, Austin P         17 UN-SMSC-CA           1:04.45   X1:06.23  
 -- Lacaste, Ryan G           15 UN-SMSC-CA           1:06.78   X1:09.07  
                  33.81     1:09.07 (35.26)                                        
 -- Aguirre, Ryan A           15 UN-SMSC-CA           1:06.04   X1:09.73  
                  33.82     1:09.73 (35.91)                                        
 -- Reynolds, Parker T        15 UN-SMSC-CA           1:12.59   X1:11.64  
                  35.74     1:11.64 (35.90)                                        
 -- Simpson, Blake C          17 UN-SMSC-CA           1:13.17   X1:12.25  
 -- Friedrich, Aaron J        16 UN-SMSC-CA           1:10.52   X1:15.37  
                  37.93     1:15.37 (37.44)                                        
 -- Beseris, Ethan A          24 UC38-PC              1:10.00   X1:17.44  
 -- Valdez, Christopher *     14 SMSC-CA              1:26.11   X1:20.76  
                  39.38     1:20.76 (41.38)                                        
 -- Fowler, Tristan T         14 SMSC-CA              1:23.38   X1:25.49  
 
Boys Senior 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA   2:31.79    2:36.11  
                  36.18     1:15.48 (39.30)     1:55.91 (40.43)     2:36.11 (40.20)
  2 Luo, Andrew               14 CSSC-CA              2:46.65    2:44.96  
                  37.80     1:18.32 (40.52)     2:01.05 (42.73)     2:44.96 (43.91)
  3 Veeravatnam, Aneesh S     11 CSSC-CA              2:53.83    2:46.86  
                  38.39     1:20.22 (41.83)     2:03.79 (43.57)     2:46.86 (43.07)
  4 Ainsworth, Mark T         15 UN-LTA-CA            2:38.81    2:47.23  
                  39.37     1:21.48 (42.11)     2:04.72 (43.24)     2:47.23 (42.51)
 -- Moore, Morgan             23 SLO Masters-CA       2:25.00   X2:28.96  
                  33.59     1:09.61 (36.02)     1:48.36 (38.75)     2:28.96 (40.60)
 -- Lopez, Isaiah M           13 SMSC-CA              2:49.57   X2:45.84  
                  40.59     1:22.40 (41.81)     2:04.41 (42.01)     2:45.84 (41.43)
 -- Coats, Natas M            13 SMSC-CA              2:50.78   X2:49.30  
                  41.22     1:25.28 (44.06)     2:09.24 (43.96)     2:49.30 (40.06)
 -- Aguirre, Cole P           13 SMSC-CA              3:03.82   X2:49.81  
                  41.34     1:24.67 (43.33)     2:07.45 (42.78)     2:49.81 (42.36)
 -- Valdez, Christopher *     14 SMSC-CA              2:57.78   X2:52.35  
                  41.91     1:25.05 (43.14)     2:09.06 (44.01)     2:52.35 (43.29)
 -- Clowdus, Ethan M          15 SMSC-CA              3:01.56   X2:56.36  
                  40.97     1:25.74 (44.77)     2:11.97 (46.23)     2:56.36 (44.39)
 -- Friedrich, Ian M          13 SMSC-CA              3:02.57   X3:11.61  
                  46.81     1:34.55 (47.74)     2:22.81 (48.26)     3:11.61 (48.80)
 
Boys Senior 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cater, Timothy R          18 Unattached-IN        1:12.02    1:16.83  
                  35.83     1:16.83 (41.00)                                        
  2 Roodzant, Nathan M        18 UN- BSC-CC           1:14.96    1:18.41  
                  37.08     1:18.41 (41.33)                                        
  3 Stocker, Ethan S          14 LTA-CA               1:31.10    1:31.33  
                  42.07     1:31.33 (49.26)                                        
 -- Aguirre, Austin P         17 UN-SMSC-CA           1:09.40   X1:13.65  
                  34.68     1:13.65 (38.97)                                        
 -- Hsiung, Lucas K           13 SMSC-CA              1:30.48   X1:25.31  
                  40.39     1:25.31 (44.92)                                        
 -- Marsalek, Asa D           17 UN-SMSC-CA           1:17.37   X1:27.09  
                  40.80     1:27.09 (46.29)                                        
 -- Lopez, Isaiah M           13 SMSC-CA              1:37.54   X1:37.81  
                  46.72     1:37.81 (51.09)                                        
 -- Saito, Nicola *           12 SMSC-CA              1:35.99   X1:40.06  
                  46.94     1:40.06 (53.12)                                        
 -- Fowler, Tristan T         14 SMSC-CA              1:40.44   X1:43.66  
                  50.11     1:43.66 (53.55)                                        
 -- Santos, Antonio K         13 SMSC-CA              1:38.38        XDQ  
                  48.33          DQ (53.06)                                        
 
Boys Senior 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luo, Andrew               14 CSSC-CA              2:50.69    2:57.80  
                  40.54     1:25.63 (45.09)     2:11.84 (46.21)     2:57.80 (45.96)
  2 McCarty, Parker E         13 San Luis Obispo-CA   3:12.01    3:06.02  
                  43.30     1:30.45 (47.15)     2:18.59 (48.14)     3:06.02 (47.43)
  3 Stocker, Ethan S          14 LTA-CA               3:11.63    3:24.72  
                  44.06     1:37.06 (53.00)     2:31.75 (54.69)     3:24.72 (52.97)
  4 Freeman-Garcia, Diego     13 San Luis Obispo-CA   3:18.78    3:47.59  
                  50.79     1:49.75 (58.96)   2:49.79 (1:00.04)     3:47.59 (57.80)
 -- Moore, Morgan             23 SLO Masters-CA       3:20.00   X3:00.11  
                  40.50     1:26.87 (46.37)     2:14.64 (47.77)     3:00.11 (45.47)
 -- Hsiung, Lucas K           13 SMSC-CA              3:21.17   X3:10.61  
                  43.71     1:32.24 (48.53)     2:22.90 (50.66)     3:10.61 (47.71)
 -- Aguirre, Cole P           13 SMSC-CA              3:15.51   X3:13.59  
                  45.82     1:35.26 (49.44)     2:25.71 (50.45)     3:13.59 (47.88)
 -- Coats, Natas M            13 SMSC-CA              3:07.01   X3:21.31  
                  45.43     1:36.69 (51.26)     2:28.60 (51.91)     3:21.31 (52.71)
 -- Friedrich, Ian M          13 SMSC-CA              3:29.46   X3:25.94  
                  49.12     1:41.98 (52.86)     2:35.12 (53.14)     3:25.94 (50.82)
 -- Lopez, Isaiah M           13 SMSC-CA              3:24.36   X3:27.04  
                  47.29     1:40.24 (52.95)     2:33.77 (53.53)     3:27.04 (53.27)
 -- Santos, Antonio K         13 SMSC-CA              3:28.91   X3:34.25  
                  49.53     1:43.60 (54.07)     2:38.76 (55.16)     3:34.25 (55.49)
 -- Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA              3:30.91   X3:36.13  
                  49.51     1:45.09 (55.58)     2:40.72 (55.63)     3:36.13 (55.41)
 
Boys Senior 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roodzant, Nathan M        18 UN- BSC-CC             59.05    1:01.94  
                  30.18     1:01.94 (31.76)                                        
  2 Cater, Timothy R          18 Unattached-IN          58.74    1:02.24  
                  29.43     1:02.24 (32.81)                                        
  3 Worlund, Lars C           18 Unattached-CO        1:00.79    1:03.22  
                  30.19     1:03.22 (33.03)                                        
  4 Williams, Boston J        18 Unattached-CA          58.95    1:04.17  
                  29.09     1:04.17 (35.08)                                        
  5 Moore, Collin J           23 PASO-CA                59.01    1:04.31  
                  29.32     1:04.31 (34.99)                                        
  6 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA   1:03.65    1:05.73  
                  32.10     1:05.73 (33.63)                                        
  7 Feola, Chris M            17 UN- BSC-CC           1:01.91    1:07.15  
                  30.79     1:07.15 (36.36)                                        
  8 Moseley, Julian D         14 UN- RA-CC            1:10.05    1:07.33  
                  31.43     1:07.33 (35.90)                                        
  9 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA   1:08.41    1:07.86  
                  32.07     1:07.86 (35.79)                                        
 10 Crist, Austin W           14 UN- BSC-CC           1:07.76    1:11.18  
                  32.90     1:11.18 (38.28)                                        
 11 McCarty, Parker E         13 San Luis Obispo-CA   1:18.82    1:14.84  
                  35.34     1:14.84 (39.50)                                        
 -- Beseris, Ethan A          24 UC38-PC              1:15.00   X1:10.11  
                  32.56     1:10.11 (37.55)                                        
 -- Jacobs, RJ                30 SLO Masters-CA       1:40.00   X1:10.53  
                  31.09     1:10.53 (39.44)                                        
 -- Friedrich, Aaron J        16 UN-SMSC-CA           1:08.33   X1:14.88  
                  34.15     1:14.88 (40.73)                                        
 -- Aguirre, Cole P           13 SMSC-CA              1:14.43   X1:15.56  
                  36.62     1:15.56 (38.94)                                        
 -- Coats, Natas M            13 SMSC-CA              1:22.15   X1:17.02  
                  34.91     1:17.02 (42.11)                                        
 -- Chen, Kristian M          12 SMSC-CA              1:20.41   X1:20.14  
                  36.92     1:20.14 (43.22)                                        
 -- Clowdus, Ethan M          15 SMSC-CA              1:27.76   X1:24.01  
                  37.19     1:24.01 (46.82)                                        
 -- Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA              1:25.28   X1:26.04  
                  39.81     1:26.04 (46.23)                                        
 -- Friedrich, Ian M          13 SMSC-CA              1:18.44   X1:26.23  
                  41.42     1:26.23 (44.81)                                        
 -- Flores, Gustavo D         11 LTA-CA               1:28.19        DFS  
      Declared false start
 
Boys Senior 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA   2:26.64    2:33.61  
                  32.52     1:11.82 (39.30)     1:52.42 (40.60)     2:33.61 (41.19)
  2 Desilets, Shane M         15 CSSC-CA              2:39.79    2:53.73  
                  38.38     1:26.16 (47.78)     2:11.28 (45.12)     2:53.73 (42.45)
 
Boys Senior 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cater, Timothy R          18 Unattached-IN        2:14.35    2:21.02  
                  29.39     1:05.10 (35.71)     1:46.79 (41.69)     2:21.02 (34.23)
  2 Moseley, Julian D         14 UN- RA-CC            2:28.58    2:25.89  
                  30.97     1:08.75 (37.78)     1:51.65 (42.90)     2:25.89 (34.24)
  3 Crist, Austin W           14 UN- BSC-CC           2:29.27    2:36.67  
                  32.96     1:11.89 (38.93)     2:00.88 (48.99)     2:36.67 (35.79)
  4 Ainsworth, Mark T         15 UN-LTA-CA            2:41.75    2:41.60  
                  34.03     1:16.91 (42.88)     2:06.62 (49.71)     2:41.60 (34.98)
  5 McCarty, Parker E         13 San Luis Obispo-CA   2:49.88    2:45.20  
                  34.81     1:19.99 (45.18)     2:09.05 (49.06)     2:45.20 (36.15)
  6 Freeman-Garcia, Diego     13 San Luis Obispo-CA   2:56.62    2:53.80  
                  36.31     1:21.43 (45.12)     2:18.77 (57.34)     2:53.80 (35.03)
  7 Stocker, Ethan S          14 LTA-CA               2:54.26    2:58.53  
                  38.84     1:24.83 (45.99)     2:18.24 (53.41)     2:58.53 (40.29)
  8 Flores, Gustavo D         11 LTA-CA               3:06.00    3:05.15  
                  40.47     1:28.35 (47.88)     2:26.19 (57.84)     3:05.15 (38.96)
 -- Reynolds, Parker T        15 UN-SMSC-CA           2:25.81   X2:22.82  
                  31.57     1:09.92 (38.35)     1:52.98 (43.06)     2:22.82 (29.84)
 -- Aguirre, Austin P         17 UN-SMSC-CA           2:16.29   X2:23.36  
                  32.31     1:09.11 (36.80)     1:49.96 (40.85)     2:23.36 (33.40)
 -- Aguirre, Ryan A           15 UN-SMSC-CA           2:19.83   X2:25.66  
                  31.35     1:08.44 (37.09)     1:52.83 (44.39)     2:25.66 (32.83)
 -- Lacaste, Ryan G           15 UN-SMSC-CA           2:24.90   X2:28.68  
                  32.78     1:09.90 (37.12)     1:53.87 (43.97)     2:28.68 (34.81)
 -- Simpson, Blake C          17 UN-SMSC-CA           2:24.59   X2:30.37  
                  32.48     1:13.34 (40.86)     1:57.80 (44.46)     2:30.37 (32.57)
 -- Hsiung, Lucas K           13 SMSC-CA              2:45.72   X2:38.45  
                  33.79     1:15.83 (42.04)     2:03.35 (47.52)     2:38.45 (35.10)
 -- Marsalek, Asa D           17 UN-SMSC-CA           2:28.04   X2:41.61  
                  35.04     1:19.59 (44.55)     2:05.81 (46.22)     2:41.61 (35.80)
 -- Coats, Natas M            13 SMSC-CA              2:50.33   X2:43.27  
                  34.11     1:16.60 (42.49)     2:09.07 (52.47)     2:43.27 (34.20)
 -- Aguirre, Cole P           13 SMSC-CA              2:46.02   X2:46.88  
                2:11.34     2:46.96 (35.62)         2:46.88 ( )                    
 -- Chen, Kristian M          12 SMSC-CA              2:45.13   X2:49.75  
                  35.89     1:23.90 (48.01)     2:12.83 (48.93)     2:49.75 (36.92)
 -- Lopez, Isaiah M           13 SMSC-CA              2:50.66   X2:50.53  
                  37.62     1:21.18 (43.56)     2:12.25 (51.07)     2:50.53 (38.28)
 -- Valdez, Christopher *     14 SMSC-CA              2:47.07   X2:52.01  
                2:13.05     2:52.18 (39.13)         2:52.01 ( )                    
 -- Santos, Antonio K         13 SMSC-CA              2:56.11   X2:52.08  
                  38.41     1:21.71 (43.30)     2:14.93 (53.22)     2:52.08 (37.15)
 -- Saito, Nicola *           12 SMSC-CA              3:01.82   X2:54.01  
                  38.84     1:23.94 (45.10)     2:17.26 (53.32)     2:54.01 (36.75)
 -- Clowdus, Ethan M          15 SMSC-CA              3:02.84   X2:59.96  
                  38.62     1:23.39 (44.77)     2:22.28 (58.89)     2:59.96 (37.68)
 -- Friedrich, Ian M          13 SMSC-CA              2:54.90   X3:00.55  
                  38.21     1:29.78 (51.57)     2:23.41 (53.63)     3:00.55 (37.14)
 -- Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA              3:07.10   X3:01.02  
                  39.01     1:26.65 (47.64)     2:23.55 (56.90)     3:01.02 (37.47)
 
Boys Senior 400 LC Meter IM Alt. with Event 7
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aguirre, Ryan A           15 UN-SMSC-CA           4:54.90    5:01.17  
                  31.76     1:06.92 (35.16)     1:46.02 (39.10)     2:24.16 (38.14)
        3:08.91 (44.75)     3:54.10 (45.19)     4:27.40 (33.30)     5:01.17 (33.77)
  2 Lacaste, Ryan G           15 UN-SMSC-CA           5:02.57    5:11.18  
                  33.24     1:09.68 (36.44)     1:50.17 (40.49)     2:28.91 (38.74)
        3:13.72 (44.81)     3:57.64 (43.92)     4:35.07 (37.43)     5:11.18 (36.11)
  3 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA   5:29.93    5:19.48  
                  32.20     1:09.28 (37.08)     1:50.07 (40.79)     2:29.73 (39.66)
        3:18.70 (48.97)     4:08.85 (50.15)     4:44.53 (35.68)     5:19.48 (34.95)
  4 Coats, Natas M            13 SMSC-CA              5:43.70    5:38.77  
                  35.04     1:17.26 (42.22)     2:03.18 (45.92)     2:47.08 (43.90)
        3:36.87 (49.79)     4:25.79 (48.92)     5:01.86 (36.07)     5:38.77 (36.91)
  5 Marsalek, Asa D           17 UN-SMSC-CA           5:14.02    5:41.57  
                  35.75     1:17.07 (41.32)     2:02.69 (45.62)     2:47.28 (44.59)
        3:34.98 (47.70)     4:23.62 (48.64)     5:02.79 (39.17)     5:41.57 (38.78)
  6 Aguirre, Cole P           13 SMSC-CA              5:40.46    5:47.23  
                  37.50     1:20.82 (43.32)     2:07.69 (46.87)     2:53.46 (45.77)
        3:42.43 (48.97)     4:33.18 (50.75)     5:10.97 (37.79)     5:47.23 (36.26)
  7 Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA              6:21.12    6:12.94  
                  40.83     1:27.67 (46.84)     2:14.34 (46.67)     3:01.36 (47.02)
        3:58.30 (56.94)     4:54.21 (55.91)     5:34.11 (39.90)     6:12.94 (38.83)
 -- Stocker, Ethan S          14 LTA-CA               6:16.35         DQ  
                  38.19     1:25.91 (47.72)                             3:08.86 ( )
        4:00.71 (51.85)     4:55.19 (54.48)     5:37.90 (42.71)          DQ (41.39)