SMSC June Splash LC - Meet Results

SMSC June Splash LC
6/7/2019 - 6/9/2019
,  
Updated: 6/9/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to San Luis Obispo Swim Club                 HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
                 2019 SMSC June Splash - 6/7/2019 to 6/9/2019                  
                                    Results                                    
 
Girls 6-8 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Camacho, Cali              8 LTA-CA               1:01.21      57.42  
 -- Brewer, Kenzie             8 PUMA-CA                54.53         DQ  
 
Girls 6-8 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Kenzie             8 PUMA-CA                   NT    1:38.45  
  2 Stevenson, Jaklyn          8 LTA-CA                    NT    1:46.12  
  3 Camacho, Cali              8 LTA-CA                    NT    2:01.20  
  4 Buell, Lauren              8 YNEZ-CA              2:20.18    2:01.95  
 
Girls 6-8 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Kenzie             8 PUMA-CA              1:04.11      58.06  
  2 Camacho, Cali              8 LTA-CA                    NT    1:02.19  
  3 Elzer, Emily               7 PUMA-CA                   NT    1:26.43  
 
Girls 6-8 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Camacho, Cali              8 LTA-CA               1:16.01    1:17.59  
  2 Stevenson, Jaklyn          8 LTA-CA                    NT    1:19.00  
  3 Buell, Lauren              8 YNEZ-CA              1:29.46    1:24.61  
 
Girls 6-8 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Kenzie             8 PUMA-CA                56.70      51.78  
  2 Buell, Lauren              8 YNEZ-CA                   NT    1:18.69  
  3 Stevenson, Jaklyn          8 LTA-CA                    NT    1:19.40  
 
Girls 6-8 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Kenzie             8 PUMA-CA                   NT    2:08.32  
 
Girls 6-8 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Kenzie             8 PUMA-CA                   NT    4:13.21  
                2:02.98   4:13.21 (2:10.23)                                        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Alyson           10 NCA-CA                 44.45      38.43  
  2 Coats, Zelli              10 SMSC-CA                41.53      41.92  
  3 Baranick, Gia              9 MSS-CA                 42.50      43.80  
  4 Brewer, Kai               10 PUMA-CA                   NT      48.08  
  5 Adams, Cami                9 LTA-CA                 48.23      51.07  
  6 Elzer, Megan               9 PUMA-CA                56.16      56.43  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Alyson           10 NCA-CA               1:26.45    1:27.73  
  2 Coats, Zelli              10 SMSC-CA              1:31.09    1:31.12  
  3 Baranick, Gia              9 MSS-CA               1:35.10    1:39.90  
  4 Todd, Kimberly             9 LTA-CA               2:17.61    1:49.62  
  5 Adams, Cami                9 LTA-CA               1:53.69    1:59.41  
  6 Brewer, Kai               10 PUMA-CA              2:00.16    2:01.50  
 
Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Billotte, Julia            9 CLSS-CA              2:38.60    2:37.70  
                1:17.00   2:37.70 (1:20.70)                                        
  2 Billotte, Lindsey          9 CLSS-CA              2:58.28    3:01.97  
                1:29.48   3:01.97 (1:32.49)                                        
  3 Coats, Zelli              10 SMSC-CA              3:10.93    3:11.59  
                1:32.56   3:11.59 (1:39.03)                                        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baranick, Gia              9 MSS-CA                 52.30      49.24  
  2 Coats, Zelli              10 SMSC-CA                50.19      50.52  
  3 Adams, Cami                9 LTA-CA               1:05.26    1:05.85  
  4 Elzer, Megan               9 PUMA-CA              1:13.05    1:10.46  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baranick, Gia              9 MSS-CA               1:50.88    1:48.91  
  2 Coats, Zelli              10 SMSC-CA              1:49.66    1:51.41  
  3 Todd, Kimberly             9 LTA-CA                    NT    2:18.64  
  4 Adams, Cami                9 LTA-CA                    NT    2:39.83  
 -- Morales, Alyson           10 NCA-CA                    NT         DQ  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baranick, Gia              9 MSS-CA                 56.92      57.89  
  2 Coats, Zelli              10 SMSC-CA                57.62      58.93  
  3 Brewer, Kai               10 PUMA-CA              1:09.09    1:07.12  
  4 Adams, Cami                9 LTA-CA               1:14.84    1:16.90  
  5 Todd, Kimberly             9 LTA-CA               1:22.78    1:25.27  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baranick, Gia              9 MSS-CA               2:03.14    2:00.91  
  2 Coats, Zelli              10 SMSC-CA              2:07.84    2:09.16  
  3 Brewer, Kai               10 PUMA-CA                   NT    2:30.59  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Alyson           10 NCA-CA               1:01.79      45.04  
  2 Coats, Zelli              10 SMSC-CA                47.94      56.21  
  3 Baranick, Gia              9 MSS-CA               1:02.49    1:07.90  
  4 Todd, Kimberly             9 LTA-CA               1:11.48    1:27.76  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Alyson           10 NCA-CA               1:53.65    1:49.75  
 
Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coats, Zelli              10 SMSC-CA              3:43.84    3:42.97  
                1:48.77   3:42.97 (1:54.20)                                        
  2 Morales, Alyson           10 NCA-CA               4:37.51    3:44.85  
                1:45.31   3:44.85 (1:59.54)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Kylie               12 PUMA-CA                30.04      30.56  
  2 Giannini, Lindsey         12 PUMA-CA                31.35      31.59  
  3 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA                 32.61      32.70  
  4 Core, Maddi               11 LTA-CA                 33.13      34.13  
  5 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA     32.63      34.24  
  6 Murphree, Tallula         11 MSS-CA                 34.20      34.46  
  7 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA                35.62      36.41  
  8 Core, Eliana              12 LTA-CA                 38.86      37.05  
  9 Morriss, Isabelle         11 MSS-CA                 35.85      37.29  
 10 Edds, Ella                12 SMSC-CA                37.85      37.85  
 11 Chen, Kristie             11 SMSC-CA                37.62      38.25  
 12 Barber, Caralyn           11 YNEZ-CA                40.68      40.25  
 13 Manning, Rhys             11 San Luis Obispo-CA     37.19      40.77  
 14 Koff, Maddie              12 LTA-CA                 52.05      41.70  
 15 Holt-Rhodes, Kat          11 SMSC-CA                46.69      41.82  
 16 Gomez, Samantha           12 PUMA-CA                41.77      42.76  
 17 Nickerson, Reese          11 SMSC-CA                43.46      44.89  
 18 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA                45.61      48.00  
 19 Espinoza, Itzel           11 LTA-CA                 50.04      50.13  
 20 Madrid, Aubrey            11 LTA-CA                 53.82      58.59  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Kylie               12 PUMA-CA              1:06.67    1:06.20  
  2 Giannini, Lindsey         12 PUMA-CA              1:10.37    1:09.76  
  3 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA               1:12.45    1:10.52  
  4 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA   1:12.29    1:12.00  
  5 Murphree, Tallula         11 MSS-CA               1:15.72    1:14.46  
  6 Core, Maddi               11 LTA-CA               1:13.79    1:15.23  
  7 Edds, Ella                12 SMSC-CA              1:20.17    1:19.99  
  8 Core, Eliana              12 LTA-CA               1:23.20    1:20.73  
  9 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA              1:19.71    1:20.93  
 10 Morriss, Isabelle         11 MSS-CA               1:29.52    1:21.10  
 11 Manning, Rhys             11 San Luis Obispo-CA   1:24.36    1:26.03  
 12 Chen, Kristie             11 SMSC-CA              1:24.73    1:28.97  
 13 Saavedra, Nicole          12 PUMA-CA              1:44.34    1:32.57  
 14 Gomez, Samantha           12 PUMA-CA              1:38.58    1:33.88  
 15 Nickerson, Reese          11 SMSC-CA              1:41.89    1:34.91  
 16 Koff, Maddie              12 LTA-CA               1:38.05    1:37.67  
 17 Holt-Rhodes, Kat          11 SMSC-CA              1:48.88    1:39.63  
 18 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA              1:33.51    1:40.57  
 -- Perez, Hope               11 SMSC-CA              1:54.40         DQ  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Kylie               12 PUMA-CA              2:23.40    2:25.26  
                1:12.10   2:25.26 (1:13.16)                                        
  2 Giannini, Lindsey         12 PUMA-CA              2:42.91    2:36.93  
                1:19.74   2:36.93 (1:17.19)                                        
  3 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA   2:31.59    2:37.51  
                1:17.42   2:37.51 (1:20.09)                                        
  4 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA               2:39.49    2:41.67  
                1:20.82   2:41.67 (1:20.85)                                        
  5 Murphree, Tallula         11 MSS-CA               2:41.90    2:46.08  
                1:18.60   2:46.08 (1:27.48)                                        
  6 Core, Maddi               11 LTA-CA               2:49.68    2:47.86  
                1:22.38   2:47.86 (1:25.48)                                        
  7 Core, Eliana              12 LTA-CA               3:06.64    3:03.26  
                1:31.53   3:03.26 (1:31.73)                                        
  8 Chen, Kristie             11 SMSC-CA              3:01.55    3:06.87  
                1:32.38   3:06.87 (1:34.49)                                        
  9 Manning, Rhys             11 San Luis Obispo-CA   3:07.71    3:09.21  
                1:33.24   3:09.21 (1:35.97)                                        
 10 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA              3:13.50    3:23.52  
                1:40.29   3:23.52 (1:43.23)                                        
 11 Nickerson, Reese          11 SMSC-CA              3:37.58    3:25.41  
                1:40.48   3:25.41 (1:44.93)                                        
 12 Stith-Robinson, Josie     11 LTA-CA               3:22.71    3:35.90  
                1:44.99   3:35.90 (1:50.91)                                        
 
Girls 11-12 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA  10:47.88   11:31.61  
                1:19.77   2:45.30 (1:25.53)   4:12.76 (1:27.46)   5:40.92 (1:28.16)
      7:09.91 (1:28.99)   8:38.19 (1:28.28)  10:06.11 (1:27.92)  11:31.61 (1:25.50)
  2 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA              11:49.47   12:05.07  
                1:24.33   2:54.57 (1:30.24)   4:28.29 (1:33.72)   6:01.61 (1:33.32)
      7:34.94 (1:33.33)   9:08.37 (1:33.43)  10:40.03 (1:31.66)  12:05.07 (1:25.04)
 
Girls 11-12 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA  22:04.99   22:09.62  
                1:19.76   2:45.38 (1:25.62)   4:12.38 (1:27.00)   5:38.68 (1:26.30)
      7:05.15 (1:26.47)   8:32.90 (1:27.75)  10:02.21 (1:29.31)  11:34.83 (1:32.62)
     13:05.26 (1:30.43)  14:36.96 (1:31.70)  16:08.51 (1:31.55)  17:39.59 (1:31.08)
     19:10.56 (1:30.97)  20:42.92 (1:32.36)  22:09.62 (1:26.70)                    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Kylie               12 PUMA-CA                35.31      35.68  
  2 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA     41.76      41.33  
                  31.48       51.50 (20.02)           41.33 ( )                    
  3 Core, Maddi               11 LTA-CA                 42.65      41.75  
  4 Murphree, Tallula         11 MSS-CA                 44.98      42.05  
  5 Giannini, Lindsey         12 PUMA-CA                44.67      42.50  
  6 Morriss, Isabelle         11 MSS-CA                 45.09      43.55  
  7 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA                44.39      44.00  
  8 Core, Eliana              12 LTA-CA                 44.41      45.31  
  9 Stith-Robinson, Josie     11 LTA-CA                 50.54      49.01  
 10 Edds, Ella                12 SMSC-CA                49.88      49.13  
 11 Chen, Kristie             11 SMSC-CA                48.78      50.94  
 12 Koff, Maddie              12 LTA-CA                 48.25      50.96  
 13 Nickerson, Reese          11 SMSC-CA                54.23      52.37  
 14 Manning, Rhys             11 San Luis Obispo-CA     49.79      52.81  
 15 Holt-Rhodes, Kat          11 SMSC-CA                57.18      53.48  
 16 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA                51.33      54.46  
 17 Barber, Caralyn           11 YNEZ-CA                   NT      55.15  
                  27.74       55.15 (27.41)                                        
 18 Madrid, Aubrey            11 LTA-CA               1:04.89    1:01.07  
 19 Espinoza, Itzel           11 LTA-CA               1:07.58    1:01.47  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Kylie               12 PUMA-CA              1:14.33    1:16.49  
  2 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA   1:23.42    1:25.73  
  3 Murphree, Tallula         11 MSS-CA               1:31.28    1:27.93  
  4 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA               1:31.30    1:29.64  
  5 Morriss, Isabelle         11 MSS-CA               1:38.73    1:38.11  
  6 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA              1:34.58    1:38.75  
  7 Edds, Ella                12 SMSC-CA              1:43.62    1:40.53  
  8 Koff, Maddie              12 LTA-CA               2:19.61    1:48.37  
  9 Chen, Kristie             11 SMSC-CA              1:44.30    1:50.30  
 10 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA              1:43.47    1:51.15  
 11 Holt-Rhodes, Kat          11 SMSC-CA              2:07.62    2:04.83  
 12 Perez, Hope               11 SMSC-CA                   NT    2:26.68  
 -- Saavedra, Nicole          12 PUMA-CA              1:44.84         DQ  
 -- Manning, Rhys             11 San Luis Obispo-CA   1:55.10         DQ  
 -- Nickerson, Reese          11 SMSC-CA                   NT         DQ  
 -- Core, Eliana              12 LTA-CA               1:38.47         DQ  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphree, Tallula         11 MSS-CA                 44.29      42.97  
  2 Giannini, Lindsey         12 PUMA-CA                41.95      43.13  
  3 Morriss, Isabelle         11 MSS-CA                 44.23      44.02  
  4 Core, Maddi               11 LTA-CA                 44.69      44.44  
  5 Stith-Robinson, Josie     11 LTA-CA                 51.57      50.66  
  6 Core, Eliana              12 LTA-CA                 48.65      50.67  
  7 Chen, Kristie             11 SMSC-CA                48.46      51.22  
  8 Edds, Ella                12 SMSC-CA                54.72      53.64  
  9 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA                52.41      54.01  
 10 Holt-Rhodes, Kat          11 SMSC-CA                58.04      56.33  
 11 Saavedra, Nicole          12 PUMA-CA                55.19      56.95  
 12 Nickerson, Reese          11 SMSC-CA                57.63      57.12  
 13 Gonzalez, Madison         11 YNEZ-CA              1:00.67      59.54  
 14 Gomez, Samantha           12 PUMA-CA              1:03.00    1:01.03  
 15 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA              1:03.28    1:07.10  
 16 Perez, Hope               11 SMSC-CA                   NT    1:34.37  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphree, Tallula         11 MSS-CA               1:36.17    1:34.26  
  2 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA               1:35.06    1:34.52  
  3 Morriss, Isabelle         11 MSS-CA               1:39.19    1:35.16  
  4 Giannini, Lindsey         12 PUMA-CA              1:36.96    1:36.68  
  5 Core, Maddi               11 LTA-CA               1:38.32    1:38.96  
  6 Chen, Kristie             11 SMSC-CA              1:43.12    1:49.01  
  7 Core, Eliana              12 LTA-CA               1:52.53    1:51.21  
  8 Stith-Robinson, Josie     11 LTA-CA               1:56.34    1:58.64  
  9 Holt-Rhodes, Kat          11 SMSC-CA              2:03.76    1:59.61  
 10 Nickerson, Reese          11 SMSC-CA              2:05.76    2:03.47  
 11 Gomez, Samantha           12 PUMA-CA              2:17.84    2:06.11  
 12 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA              2:21.03    2:19.29  
 13 Madrid, Aubrey            11 LTA-CA                    NT    2:28.37  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Kylie               12 PUMA-CA                32.35      33.10  
  2 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA                38.62      37.67  
  3 Giannini, Lindsey         12 PUMA-CA                38.12      38.31  
  4 Core, Maddi               11 LTA-CA                 37.24      38.32  
  5 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA     38.17      38.45  
  6 Core, Eliana              12 LTA-CA                 39.00      39.28  
  7 Morriss, Isabelle         11 MSS-CA                 44.88      43.51  
  8 Edds, Ella                12 SMSC-CA                45.44      45.36  
  9 Stith-Robinson, Josie     11 LTA-CA                 44.71      48.06  
 10 Saavedra, Nicole          12 PUMA-CA                46.12      50.17  
 11 Manning, Rhys             11 San Luis Obispo-CA     55.66      51.27  
 12 Chen, Kristie             11 SMSC-CA                48.95      53.71  
 13 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA                52.65      59.53  
 14 Koff, Maddie              12 LTA-CA                    NT    1:06.04  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Kylie               12 PUMA-CA              1:16.10    1:15.49  
  2 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA               1:21.42    1:22.91  
  3 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA              1:26.64    1:23.88  
  4 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA   1:28.23    1:34.30  
  5 Edds, Ella                12 SMSC-CA              1:40.49    1:39.62  
  6 Core, Eliana              12 LTA-CA               1:51.98    1:53.76  
  7 Stith-Robinson, Josie     11 LTA-CA               1:53.80    2:10.68  
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Kylie               12 PUMA-CA              2:46.00    2:43.93  
                1:17.85   2:43.93 (1:26.08)                                        
  2 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA               3:05.14    2:59.92  
                1:28.71   2:59.92 (1:31.21)                                        
  3 Murphree, Tallula         11 MSS-CA               3:07.54    3:01.75  
                1:31.90   3:01.75 (1:29.85)                                        
  4 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA   3:06.60    3:11.37  
                1:30.49   3:11.37 (1:40.88)                                        
  5 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA              3:27.15    3:14.03  
                1:27.73   3:14.03 (1:46.30)                                        
  6 Edds, Ella                12 SMSC-CA              3:20.25    3:23.43  
                1:40.53   3:23.43 (1:42.90)                                        
  7 Chen, Kristie             11 SMSC-CA              3:30.09    3:29.09  
                1:46.98   3:29.09 (1:42.11)                                        
  8 Nickerson, Reese          11 SMSC-CA                   NT    3:49.35  
                1:48.95   3:49.35 (2:00.40)                                        
  9 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA              3:46.42    3:50.75  
                1:51.33   3:50.75 (1:59.42)                                        
 10 Stith-Robinson, Josie     11 LTA-CA                    NT    3:53.19  
                1:50.78   3:53.19 (2:02.41)                                        
 11 Manning, Rhys             11 San Luis Obispo-CA   4:00.24    3:58.04  
                1:57.62   3:58.04 (2:00.42)                                        
 12 Koff, Maddie              12 LTA-CA                    NT    4:25.93  
                2:06.13   4:25.93 (2:19.80)                                        
 
Girls 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koc, Naya                 14 San Luis Obispo-CA     28.59      29.30  
  2 Pearigen, Tabitha         14 YNEZ-CA                30.09      30.30  
  3 Moffitt, Kendall          16 NCA-CA                 29.37      30.43  
  4 Settje, Ryann             15 UN-YNEZ-CA             30.53      31.33  
  5 Cabiles, Allie            13 SMSC-CA                31.32      31.45  
  6 Garritano, Isabella       17 PUMA-CA                33.29      32.40  
  7 Fuller, Monica            15 SMSC-CA                31.59      32.64  
  8 Cusick, Sam               14 PUMA-CA                33.16      32.71  
  9 Friedrich, Victoria       19 SMSC-CA                31.75      32.74  
 10 Steed, Ryan               14 SMSC-CA                32.71      32.88  
 11 Seidel, Tyler             15 NCA-CA                 32.21      33.45  
 12 Allen, Jamie              16 SMSC-CA                32.85      33.59  
 13 Brown, Jada               14 SMSC-CA                32.96      33.78  
 14 Herrmann, Kirsten         13 SMSC-CA                34.26      33.94  
 15 Hernandez, Elizabeth      15 SMSC-CA                32.82      34.05  
 16 Griffiths, Brianna        13 PUMA-CA                33.04      34.21  
 17 Hetland, Grace            15 SMSC-CA                32.79      34.71  
 18 Hill, Maya                13 LTA-CA                 38.75      38.45  
 19 Beyea, Cosette            14 SMSC-CA                40.30      40.27  
 20 Vickers, Charlee          14 SMSC-CA                42.68      40.56  
 21 Nickerson, Paige          13 SMSC-CA                40.25      41.27  
 22 Rhoades, Jalin            14 PUMA-CA                42.24      41.36  
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koc, Naya                 14 San Luis Obispo-CA   1:02.41    1:02.62  
  2 Pearigen, Tabitha         14 YNEZ-CA              1:05.85    1:06.24  
  3 Giannini, Emilie          15 PUMA-CA              1:06.92    1:06.65  
  4 Cabiles, Allie            13 SMSC-CA              1:10.05    1:08.27  
  5 Fuller, Monica            15 SMSC-CA              1:07.07    1:08.77  
  6 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA              1:11.07    1:09.17  
  7 Garritano, Isabella       17 PUMA-CA              1:12.22    1:09.27  
  8 Steed, Ryan               14 SMSC-CA              1:10.17    1:09.70  
  9 Settje, Ryann             15 UN-YNEZ-CA           1:06.37    1:09.80  
 10 Oppedahl, Claire          14 PUMA-CA              1:07.32    1:09.85  
 11 Friedrich, Victoria       19 SMSC-CA              1:07.77    1:11.12  
 12 Barton, Natalie           13 SMSC-CA              1:14.00    1:13.05  
 13 Hetland, Grace            15 SMSC-CA              1:13.84    1:13.33  
 14 Crose, Grace              15 NCA-CA               1:14.73    1:13.39  
 15 Brooks, Keira             14 San Luis Obispo-CA   1:10.56    1:13.47  
 16 Allen, Jamie              16 SMSC-CA              1:11.77    1:14.39  
 17 Herrmann, Kirsten         13 SMSC-CA              1:20.12    1:15.22  
 18 Contreras, Isabelle       14 SMSC-CA              1:16.32    1:19.21  
 19 Hill, Maya                13 LTA-CA               1:26.74    1:27.53  
 20 Beyea, Cosette            14 SMSC-CA              1:29.97    1:28.43  
 21 Hancock, Phoebe           14 NCA-CA               1:57.30    1:30.14  
 22 Nickerson, Paige          13 SMSC-CA              1:38.98    1:34.18  
 22 Vickers, Charlee          14 SMSC-CA              1:41.20    1:34.18  
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koc, Naya                 14 San Luis Obispo-CA   2:19.13    2:20.57  
                1:08.28   2:20.57 (1:12.29)                                        
  2 McIntyre, Elyse           15 NCA-CA               2:27.67    2:27.70  
                1:11.07   2:27.70 (1:16.63)                                        
  3 Pearigen, Tabitha         14 YNEZ-CA              2:24.77    2:27.72  
                1:11.85   2:27.72 (1:15.87)                                        
  4 Giannini, Emilie          15 PUMA-CA              2:28.21    2:28.75  
                1:13.95   2:28.75 (1:14.80)                                        
  5 Friedrich, Victoria       19 SMSC-CA              2:26.17    2:29.25  
                1:14.39   2:29.25 (1:14.86)                                        
  6 Steed, Ryan               14 SMSC-CA              2:30.18    2:31.39  
                1:12.71   2:31.39 (1:18.68)                                        
  7 Fuller, Monica            15 SMSC-CA              2:23.56    2:32.22  
                1:13.94   2:32.22 (1:18.28)                                        
  8 Crose, Grace              15 NCA-CA               2:52.06    2:35.26  
                1:17.57   2:35.26 (1:17.69)                                        
  9 Allen, Jamie              16 SMSC-CA              2:39.51    2:35.35  
                1:16.94   2:35.35 (1:18.41)                                        
 10 Cabiles, Allie            13 SMSC-CA              2:32.73    2:35.77  
                1:17.41   2:35.77 (1:18.36)                                        
 11 Oppedahl, Claire          14 PUMA-CA              2:26.11    2:37.09  
                1:15.33   2:37.09 (1:21.76)                                        
 12 Hernandez, Elizabeth      15 SMSC-CA              2:38.19    2:37.53  
                1:16.94   2:37.53 (1:20.59)                                        
 13 Settje, Ryann             15 UN-YNEZ-CA           2:30.30    2:38.22  
                1:16.21   2:38.22 (1:22.01)                                        
 14 Brooks, Keira             14 San Luis Obispo-CA   2:34.78    2:38.70  
                1:18.38   2:38.70 (1:20.32)                                        
 15 Seidel, Tyler             15 NCA-CA               2:30.84    2:39.70  
                1:18.26   2:39.70 (1:21.44)                                        
 16 Hetland, Grace            15 SMSC-CA              2:36.74    2:41.05  
                1:18.79   2:41.05 (1:22.26)                                        
 17 Herrmann, Kirsten         13 SMSC-CA              2:58.11    2:45.27  
                1:19.18   2:45.27 (1:26.09)                                        
 18 Contreras, Isabelle       14 SMSC-CA              2:46.28    2:46.51  
                1:21.29   2:46.51 (1:25.22)                                        
 19 Griffiths, Brianna        13 PUMA-CA              2:52.93    2:49.37  
                1:21.85   2:49.37 (1:27.52)                                        
 20 Uceda, Maggie             13 PUMA-CA              3:17.32    3:03.88  
                1:28.58   3:03.88 (1:35.30)                                        
 21 Hill, Maya                13 LTA-CA               3:05.56    3:14.23  
                1:33.75   3:14.23 (1:40.48)                                        
 22 Nickerson, Paige          13 SMSC-CA              3:27.58    3:26.86  
 
Women 13 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koc, Naya                 14 San Luis Obispo-CA  10:07.28   10:28.97  
                1:13.95                             3:56.77 ( )   5:18.16 (1:21.39)
      6:38.42 (1:20.26)   7:57.65 (1:19.23)   9:15.39 (1:17.74)  10:28.97 (1:13.58)
  2 Friedrich, Victoria       19 SMSC-CA             10:49.21   10:51.71  
                1:17.91   2:41.08 (1:23.17)   4:04.07 (1:22.99)   5:26.81 (1:22.74)
      6:48.34 (1:21.53)   8:10.31 (1:21.97)   9:32.24 (1:21.93)  10:51.71 (1:19.47)
  3 Crose, Grace              15 NCA-CA                    NT   10:55.30  
                1:19.53   2:42.54 (1:23.01)   4:04.90 (1:22.36)   5:28.01 (1:23.11)
      6:51.33 (1:23.32)   8:14.31 (1:22.98)   9:35.11 (1:20.80)  10:55.30 (1:20.19)
  4 Steed, Ryan               14 SMSC-CA             11:08.33   11:00.34  
                1:17.31   2:40.87 (1:23.56)   4:03.59 (1:22.72)   5:27.74 (1:24.15)
      6:52.14 (1:24.40)   8:15.79 (1:23.65)   9:38.71 (1:22.92)  11:00.34 (1:21.63)
  5 Barton, Natalie           13 SMSC-CA             10:53.65   11:03.42  
                1:16.32   2:37.98 (1:21.66)   4:01.07 (1:23.09)   5:25.45 (1:24.38)
      6:50.36 (1:24.91)   8:15.75 (1:25.39)   9:40.86 (1:25.11)  11:03.42 (1:22.56)
  6 Brown, Jada               14 SMSC-CA             11:31.81   11:22.16  
                1:20.61   2:45.37 (1:24.76)   4:09.92 (1:24.55)   5:35.80 (1:25.88)
      7:02.55 (1:26.75)   8:29.24 (1:26.69)   9:56.54 (1:27.30)  11:22.16 (1:25.62)
  7 Hernandez, Elizabeth      15 SMSC-CA             11:34.69   11:24.37  
                1:19.33   2:44.45 (1:25.12)   4:10.67 (1:26.22)   5:37.36 (1:26.69)
      7:04.29 (1:26.93)   8:32.65 (1:28.36)   9:59.76 (1:27.11)  11:24.37 (1:24.61)
  8 Brooks, Keira             14 San Luis Obispo-CA  11:09.57   11:32.67  
                1:20.88   2:47.26 (1:26.38)   4:14.13 (1:26.87)   5:41.73 (1:27.60)
      7:09.88 (1:28.15)   8:39.05 (1:29.17)  10:07.10 (1:28.05)  11:32.67 (1:25.57)
  9 Allen, Jamie              16 SMSC-CA             11:57.02   11:37.03  
                1:18.98   2:46.14 (1:27.16)   4:14.63 (1:28.49)   5:41.35 (1:26.72)
      7:10.64 (1:29.29)   8:39.97 (1:29.33)  10:09.45 (1:29.48)  11:37.03 (1:27.58)
 10 Seidel, Tyler             15 NCA-CA              10:46.54   11:38.08  
                1:21.83   2:48.56 (1:26.73)   4:15.55 (1:26.99)   5:43.59 (1:28.04)
      7:13.37 (1:29.78)   8:42.96 (1:29.59)  10:12.55 (1:29.59)  11:38.08 (1:25.53)
 11 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA             11:05.93   12:04.53  
                1:25.64   2:56.26 (1:30.62)   4:26.40 (1:30.14)   5:58.37 (1:31.97)
      7:29.93 (1:31.56)   9:02.30 (1:32.37)  10:34.83 (1:32.53)  12:04.53 (1:29.70)
 
Women 13 & Over 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fuller, Monica            15 SMSC-CA             19:51.76   19:56.51  
                1:13.74   2:31.69 (1:17.95)   3:49.89 (1:18.20)   5:08.14 (1:18.25)
      6:26.07 (1:17.93)   7:44.38 (1:18.31)   9:03.61 (1:19.23)  10:23.50 (1:19.89)
     11:44.73 (1:21.23)  13:06.45 (1:21.72)  14:28.74 (1:22.29)  15:50.59 (1:21.85)
     17:12.74 (1:22.15)  18:35.47 (1:22.73)  19:56.51 (1:21.04)                    
  2 Friedrich, Victoria       19 SMSC-CA             20:36.68   20:36.12  
                1:16.58   2:39.10 (1:22.52)   4:02.89 (1:23.79)   5:27.07 (1:24.18)
      6:51.05 (1:23.98)   8:14.88 (1:23.83)   9:38.97 (1:24.09)  11:03.44 (1:24.47)
     12:27.98 (1:24.54)  13:51.63 (1:23.65)  15:12.83 (1:21.20)  16:33.94 (1:21.11)
     17:55.63 (1:21.69)  19:17.28 (1:21.65)  20:36.12 (1:18.84)                    
  3 Giannini, Emilie          15 PUMA-CA                   NT   20:52.31  
                1:18.17   2:42.64 (1:24.47)   4:07.90 (1:25.26)   5:32.62 (1:24.72)
      6:56.98 (1:24.36)   8:21.89 (1:24.91)   9:46.18 (1:24.29)  11:10.29 (1:24.11)
     12:34.60 (1:24.31)  13:59.24 (1:24.64)  15:23.76 (1:24.52)  16:47.99 (1:24.23)
     18:11.38 (1:23.39)  19:34.52 (1:23.14)  20:52.31 (1:17.79)                    
  4 Steed, Ryan               14 SMSC-CA             20:47.16   21:10.01  
                1:16.05   2:39.21 (1:23.16)   4:03.05 (1:23.84)   5:27.55 (1:24.50)
      6:52.67 (1:25.12)   8:17.41 (1:24.74)   9:42.64 (1:25.23)  11:08.53 (1:25.89)
     12:34.91 (1:26.38)  14:01.37 (1:26.46)  15:28.03 (1:26.66)  16:54.45 (1:26.42)
     18:21.12 (1:26.67)  19:46.51 (1:25.39)  21:10.01 (1:23.50)                    
  5 Barton, Natalie           13 SMSC-CA                   NT   21:10.69  
                1:15.31   2:37.41 (1:22.10)   4:01.96 (1:24.55)   5:27.24 (1:25.28)
      6:52.74 (1:25.50)   8:18.51 (1:25.77)   9:44.54 (1:26.03)  11:10.82 (1:26.28)
     12:37.49 (1:26.67)  14:03.81 (1:26.32)  15:30.33 (1:26.52)  16:57.44 (1:27.11)
     18:23.73 (1:26.29)  19:48.75 (1:25.02)  21:10.69 (1:21.94)                    
  6 Hernandez, Elizabeth      15 SMSC-CA             21:37.49   21:31.39  
                1:17.92   2:42.38 (1:24.46)   4:07.92 (1:25.54)   5:32.83 (1:24.91)
      6:58.90 (1:26.07)   8:25.59 (1:26.69)   9:52.42 (1:26.83)  11:18.72 (1:26.30)
     12:46.37 (1:27.65)  14:14.50 (1:28.13)  15:42.07 (1:27.57)  17:10.15 (1:28.08)
     18:38.24 (1:28.09)  20:05.87 (1:27.63)  21:31.39 (1:25.52)                    
  7 Brown, Jada               14 SMSC-CA                   NT   21:34.09  
                1:20.19   2:42.38 (1:22.19)   4:06.70 (1:24.32)   5:32.69 (1:25.99)
      7:00.30 (1:27.61)   8:28.01 (1:27.71)   9:55.16 (1:27.15)  11:22.48 (1:27.32)
     12:49.39 (1:26.91)  14:17.75 (1:28.36)  15:46.30 (1:28.55)  17:13.96 (1:27.66)
     18:41.68 (1:27.72)  20:09.72 (1:28.04)  21:34.09 (1:24.37)                    
  8 Hetland, Grace            15 SMSC-CA                   NT   21:36.14  
                1:18.25   2:43.65 (1:25.40)   4:09.02 (1:25.37)   5:36.48 (1:27.46)
      7:03.85 (1:27.37)   8:31.29 (1:27.44)   9:57.41 (1:26.12)  11:24.06 (1:26.65)
     12:51.43 (1:27.37)  14:20.11 (1:28.68)  15:47.91 (1:27.80)  17:15.96 (1:28.05)
     18:44.28 (1:28.32)  20:12.00 (1:27.72)  21:36.14 (1:24.14)                    
  9 Allen, Jamie              16 SMSC-CA             23:04.36   22:09.04  
                1:19.79   2:44.48 (1:24.69)   4:11.14 (1:26.66)   5:37.22 (1:26.08)
      7:05.69 (1:28.47)   8:33.79 (1:28.10)  10:04.54 (1:30.75)  11:36.40 (1:31.86)
     13:06.95 (1:30.55)  14:38.90 (1:31.95)  16:09.27 (1:30.37)  17:40.13 (1:30.86)
     19:13.56 (1:33.43)  20:42.78 (1:29.22)  22:09.04 (1:26.26)                    
 10 Brooks, Keira             14 San Luis Obispo-CA  21:17.20   22:29.55  
                1:20.89   2:49.35 (1:28.46)   4:18.45 (1:29.10)   5:48.92 (1:30.47)
      7:18.65 (1:29.73)   8:49.60 (1:30.95)  10:20.26 (1:30.66)  11:50.68 (1:30.42)
     13:21.91 (1:31.23)  14:52.95 (1:31.04)  16:24.33 (1:31.38)  17:56.15 (1:31.82)
     19:28.68 (1:32.53)  21:00.54 (1:31.86)  22:29.55 (1:29.01)                    
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koc, Naya                 14 San Luis Obispo-CA   1:12.94    1:15.18  
  2 Pearigen, Tabitha         14 YNEZ-CA              1:17.73    1:19.59  
  3 Cabiles, Allie            13 SMSC-CA              1:18.62    1:20.61  
  4 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA              1:24.44    1:21.58  
  5 Settje, Ryann             15 UN-YNEZ-CA           1:24.14    1:24.45  
  6 Steed, Ryan               14 SMSC-CA              1:23.49    1:26.59  
  7 Garritano, Isabella       17 PUMA-CA                   NT    1:26.70  
  8 Brown, Jada               14 SMSC-CA              1:27.69    1:27.88  
  9 Cusick, Sam               14 PUMA-CA              1:34.90    1:30.47  
 10 Herrmann, Kirsten         13 SMSC-CA              1:32.34    1:33.36  
 11 Barton, Natalie           13 SMSC-CA              1:40.06    1:33.74  
 12 Hill, Maya                13 LTA-CA               1:35.02    1:35.36  
 13 Griffiths, Brianna        13 PUMA-CA              1:36.25    1:36.38  
 14 Beyea, Cosette            14 SMSC-CA              1:42.27    1:40.21  
 15 Hetland, Grace            15 SMSC-CA              1:41.02    1:42.81  
 16 Rhoades, Jalin            14 PUMA-CA              1:48.85    1:44.05  
 17 Nickerson, Paige          13 SMSC-CA                   NT    1:48.02  
 -- Vickers, Charlee          14 SMSC-CA              2:05.36        DFS  
      Declared false start
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koc, Naya                 14 San Luis Obispo-CA   2:38.49    2:40.15  
                1:18.88   2:40.15 (1:21.27)                                        
  2 McIntyre, Elyse           15 NCA-CA               2:51.78    2:50.35  
                1:22.36   2:50.35 (1:27.99)                                        
  3 Hernandez, Elizabeth      15 SMSC-CA              2:51.42    2:53.66  
                1:24.29   2:53.66 (1:29.37)                                        
  4 Oppedahl, Claire          14 PUMA-CA              2:50.95    2:55.58  
                1:25.88   2:55.58 (1:29.70)                                        
  5 Steed, Ryan               14 SMSC-CA              2:56.53    2:58.75  
                1:27.19   2:58.75 (1:31.56)                                        
  6 Giannini, Emilie          15 PUMA-CA              3:16.88    3:03.76  
                1:28.67   3:03.76 (1:35.09)                                        
  7 Brown, Jada               14 SMSC-CA              2:53.81    3:06.63  
                1:32.74   3:06.63 (1:33.89)                                        
  8 Herrmann, Kirsten         13 SMSC-CA                   NT    3:12.73  
                1:35.84   3:12.73 (1:36.89)                                        
  9 Barton, Natalie           13 SMSC-CA              3:24.62    3:25.64  
                1:41.30   3:25.64 (1:44.34)                                        
 10 Beyea, Cosette            14 SMSC-CA              3:55.64    3:29.05  
 11 Hetland, Grace            15 SMSC-CA              3:17.60    3:34.50  
                1:46.71   3:34.50 (1:47.79)                                        
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cabiles, Allie            13 SMSC-CA              1:19.81    1:22.73  
  2 Griffiths, Brianna        13 PUMA-CA              1:29.02    1:24.31  
  3 McIntyre, Elyse           15 NCA-CA               1:25.71    1:26.45  
  4 Koc, Naya                 14 San Luis Obispo-CA   1:29.17    1:26.53  
  5 Giannini, Emilie          15 PUMA-CA              1:24.51    1:26.79  
  6 Garritano, Isabella       17 PUMA-CA              1:35.36    1:28.18  
  7 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA              1:30.23    1:30.75  
  8 Barton, Natalie           13 SMSC-CA              1:30.40    1:31.97  
  9 Uceda, Maggie             13 PUMA-CA              1:33.84    1:35.75  
 10 Settje, Ryann             15 UN-YNEZ-CA           1:34.94    1:37.95  
 11 Hetland, Grace            15 SMSC-CA              1:40.90    1:40.34  
 12 Brooks, Keira             14 San Luis Obispo-CA   1:42.07    1:43.59  
 13 Herrmann, Kirsten         13 SMSC-CA                   NT    1:44.03  
 14 Brown, Jada               14 SMSC-CA              1:49.18    1:48.67  
 15 Hill, Maya                13 LTA-CA               2:04.95    1:50.83  
 16 Contreras, Isabelle       14 SMSC-CA              1:50.01    1:55.56  
 17 Nickerson, Paige          13 SMSC-CA              2:04.34    2:04.91  
 18 Beyea, Cosette            14 SMSC-CA              2:07.53    2:07.03  
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cabiles, Allie            13 SMSC-CA              3:01.64    3:03.15  
                1:28.25   3:03.15 (1:34.90)                                        
  2 Garritano, Isabella       17 PUMA-CA              3:01.66    3:14.58  
                1:33.09   3:14.58 (1:41.49)                                        
  3 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA              3:09.38    3:14.61  
                1:36.06   3:14.61 (1:38.55)                                        
  4 Barton, Natalie           13 SMSC-CA              3:13.25    3:15.10  
                1:35.05   3:15.10 (1:40.05)                                        
  5 Uceda, Maggie             13 PUMA-CA                   NT    3:25.93  
                1:39.46   3:25.93 (1:46.47)                                        
  6 Hernandez, Elizabeth      15 SMSC-CA              3:29.35    3:28.80  
                1:41.98   3:28.80 (1:46.82)                                        
  7 Herrmann, Kirsten         13 SMSC-CA                   NT    3:44.45  
                1:49.43   3:44.45 (1:55.02)                                        
  8 Hill, Maya                13 LTA-CA               4:02.89    3:49.92  
                1:53.12   3:49.92 (1:56.80)                                        
  9 Nickerson, Paige          13 SMSC-CA                   NT    4:17.24  
                2:01.94   4:17.24 (2:15.30)                                        
 10 Beyea, Cosette            14 SMSC-CA              4:01.09    4:24.80  
                2:06.65   4:24.80 (2:18.15)                                        
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cabiles, Allie            13 SMSC-CA              1:13.74    1:15.98  
  2 Fuller, Monica            15 SMSC-CA              1:15.50    1:18.53  
  3 Garritano, Isabella       17 PUMA-CA              1:17.96    1:18.93  
  4 Seidel, Tyler             15 NCA-CA               1:29.15    1:21.23  
  5 Allen, Jamie              16 SMSC-CA              1:22.82    1:21.52  
  6 Hernandez, Elizabeth      15 SMSC-CA              1:25.67    1:26.82  
  7 Brooks, Keira             14 San Luis Obispo-CA   1:31.12    1:27.61  
  8 Brown, Jada               14 SMSC-CA              1:24.95    1:28.04  
  9 Contreras, Isabelle       14 SMSC-CA              1:27.08    1:36.01  
 10 Uceda, Maggie             13 PUMA-CA                   NT    1:45.36  
 11 Beyea, Cosette            14 SMSC-CA              1:50.04    1:46.31  
 12 Rhoades, Jalin            14 PUMA-CA              1:52.68    1:48.81  
 13 Hancock, Phoebe           14 NCA-CA                    NT    2:01.69  
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fuller, Monica            15 SMSC-CA              2:44.41    2:49.07  
                1:19.69   2:49.07 (1:29.38)                                        
  2 Koc, Naya                 14 San Luis Obispo-CA        NT    2:57.69  
                1:22.49   2:57.69 (1:35.20)                                        
  3 Seidel, Tyler             15 NCA-CA                    NT    3:12.77  
                1:29.76   3:12.77 (1:43.01)                                        
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koc, Naya                 14 San Luis Obispo-CA   2:37.71    2:42.51  
                1:17.68   2:42.51 (1:24.83)                                        
  2 Cabiles, Allie            13 SMSC-CA              2:47.96    2:46.60  
                1:20.53   2:46.60 (1:26.07)                                        
  3 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA              2:49.66    2:47.64  
                1:20.94   2:47.64 (1:26.70)                                        
  4 Cusick, Sam               14 PUMA-CA              2:56.71    3:01.20  
                1:29.28   3:01.20 (1:31.92)                                        
  5 Brown, Jada               14 SMSC-CA              3:07.43    3:01.54  
                1:27.16   3:01.54 (1:34.38)                                        
  6 Hernandez, Elizabeth      15 SMSC-CA              2:59.11    3:01.61  
                1:27.03   3:01.61 (1:34.58)                                        
  7 Barton, Natalie           13 SMSC-CA              3:03.78    3:03.34  
                1:33.81   3:03.34 (1:29.53)                                        
  8 Hetland, Grace            15 SMSC-CA              3:10.24    3:03.37  
                1:31.18   3:03.37 (1:32.19)                                        
  9 Steed, Ryan               14 SMSC-CA              2:59.77    3:04.90  
                1:28.51   3:04.90 (1:36.39)                                        
 10 Griffiths, Brianna        13 PUMA-CA              3:18.86    3:10.62  
                1:35.85   3:10.62 (1:34.77)                                        
 11 Herrmann, Kirsten         13 SMSC-CA                   NT    3:16.24  
                1:29.52   3:16.24 (1:46.72)                                        
 12 Uceda, Maggie             13 PUMA-CA              3:28.44    3:20.95  
                1:40.26   3:20.95 (1:40.69)                                        
 13 Beyea, Cosette            14 SMSC-CA              3:51.88    3:36.69  
                1:41.52   3:36.69 (1:55.17)                                        
 
Women 13 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Elyse           15 NCA-CA               5:52.89    5:58.13  
                  54.59                             4:35.18 ( )   5:58.13 (1:22.95)
  2 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA              6:03.29    6:01.32  
                1:22.02   2:58.64 (1:36.62)   4:40.63 (1:41.99)   6:01.32 (1:20.69)
 
Boys 6-8 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calabrese, Ronald          8 MSS-CA                 52.32      48.73  
  2 Dalope, Jason              8 LTA-CA                 49.69      53.80  
  3 Cosio, Liam                8 LTA-CA                 53.08      56.90  
 
Boys 6-8 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalope, Jason              8 LTA-CA               1:53.90    1:48.33  
 
Boys 6-8 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalope, Jason              8 LTA-CA               1:02.94    1:05.00  
  2 Calabrese, Ronald          8 MSS-CA                    NT    1:10.98  
  3 Cosio, Liam                8 LTA-CA               1:10.44    1:11.60  
 
Boys 6-8 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalope, Jason              8 LTA-CA               2:22.08    2:29.82  
  2 Calabrese, Ronald          8 MSS-CA                    NT    2:30.05  
 
Boys 6-8 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalope, Jason              8 LTA-CA               1:18.45    1:21.94  
 -- Calabrese, Ronald          8 MSS-CA               1:22.99         DQ  
 
Boys 6-8 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Dalope, Jason              8 LTA-CA                    NT         DQ  
 
Boys 6-8 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalope, Jason              8 LTA-CA               1:07.78    1:27.18  
 
Boys 6-8 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Dalope, Jason              8 LTA-CA                    NT         DQ  
 
Boys 6-8 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalope, Jason              8 LTA-CA                    NT    4:49.92  
                2:27.37   4:49.92 (2:22.55)                                        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walters, Ciel             10 San Luis Obispo-CA     35.52      34.92  
  2 Bell, Trevor               9 PUMA-CA                39.51      39.55  
  3 Stith-Robinson, Jojo      10 LTA-CA                 38.05      39.99  
  4 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA                 42.36      41.10  
  5 Coddington, Scout         10 PUMA-CA                50.11      43.63  
  6 Nicewanner, Miles         10 LTA-CA                 57.24      44.16  
  7 Grindy, Nick              10 SMSC-CA                46.82      46.25  
  8 Nichols, Odin             10 SMSC-CA                44.59      46.55  
  9 Casillas, Jose            10 LTA-CA                 48.99      48.85  
 10 Azua-Hawthorne, Sebastia  10 SMSC-CA                47.61      49.55  
 11 Camacho, Nathan           10 LTA-CA                 46.54      53.16  
 12 Ruiz, Ryder               10 SMSC-CA                54.05      55.10  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walters, Ciel             10 San Luis Obispo-CA   1:17.41    1:17.79  
  2 Saavedra, Josue           10 PUMA-CA              1:41.89    1:18.54  
  3 Bell, Trevor               9 PUMA-CA              1:25.31    1:26.23  
  4 Stith-Robinson, Jojo      10 LTA-CA               1:29.84    1:33.40  
  5 Nichols, Odin             10 SMSC-CA              1:38.52    1:39.42  
  6 Coddington, Scout         10 PUMA-CA                   NT    1:39.88  
  7 Casillas, Jose            10 LTA-CA               1:55.79    1:47.88  
  8 Camacho, Nathan           10 LTA-CA                    NT    1:52.74  
  9 Grindy, Nick              10 SMSC-CA              2:00.96    1:59.31  
 10 Azua-Hawthorne, Sebastia  10 SMSC-CA              1:58.97    2:03.53  
 
Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stith-Robinson, Jojo      10 LTA-CA               3:20.72    3:24.22  
                1:39.56   3:24.22 (1:44.66)                                        
  2 Nichols, Odin             10 SMSC-CA                   NT    3:31.99  
                1:38.19   3:31.99 (1:53.80)                                        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walters, Ciel             10 San Luis Obispo-CA     43.49      44.35  
  2 Bell, Trevor               9 PUMA-CA                46.67      47.43  
  3 Stith-Robinson, Jojo      10 LTA-CA                 51.88      49.23  
  4 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA                 52.84      49.71  
  5 Nicewanner, Miles         10 LTA-CA               1:14.58      54.40  
  6 Nichols, Odin             10 SMSC-CA                55.43      55.48  
  7 Azua-Hawthorne, Sebastia  10 SMSC-CA              1:00.22      57.57  
  8 Coddington, Scout         10 PUMA-CA              1:00.29      57.66  
  9 Camacho, Nathan           10 LTA-CA                    NT    1:00.75  
 10 Casillas, Jose            10 LTA-CA               1:12.09    1:02.83  
 11 Ruiz, Ryder               10 SMSC-CA              1:02.24    1:06.96  
 12 Grindy, Nick              10 SMSC-CA              1:05.83    1:08.43  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saavedra, Josue           10 PUMA-CA              1:32.57    1:31.50  
  2 Walters, Ciel             10 San Luis Obispo-CA   1:32.71    1:39.20  
  3 Bell, Trevor               9 PUMA-CA              1:36.53    1:39.50  
  4 Stith-Robinson, Jojo      10 LTA-CA               1:46.43    1:44.70  
  5 Nichols, Odin             10 SMSC-CA              1:59.19    2:06.58  
  6 Azua-Hawthorne, Sebastia  10 SMSC-CA              2:21.60    2:17.03  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stith-Robinson, Jojo      10 LTA-CA                 51.50      50.48  
  2 Walters, Ciel             10 San Luis Obispo-CA     54.64      52.24  
  3 Nichols, Odin             10 SMSC-CA                52.62      56.95  
  4 Azua-Hawthorne, Sebastia  10 SMSC-CA              1:01.69    1:05.26  
  5 Casillas, Jose            10 LTA-CA               1:12.21    1:05.87  
  6 Coddington, Scout         10 PUMA-CA              1:14.17    1:07.49  
  7 Camacho, Nathan           10 LTA-CA               1:11.76    1:12.82  
  8 Grindy, Nick              10 SMSC-CA                   NT    1:22.93  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nichols, Odin             10 SMSC-CA              2:01.03    2:00.61  
  2 Nicewanner, Miles         10 LTA-CA               2:29.41    2:03.92  
  3 Azua-Hawthorne, Sebastia  10 SMSC-CA              2:35.26    2:15.56  
  4 Casillas, Jose            10 LTA-CA                    NT    2:18.06  
  5 Coddington, Scout         10 PUMA-CA                   NT    2:19.11  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saavedra, Josue           10 PUMA-CA                38.67      38.58  
  2 Walters, Ciel             10 San Luis Obispo-CA     45.87      47.98  
  3 Stith-Robinson, Jojo      10 LTA-CA                 47.54      49.20  
  4 Bell, Trevor               9 PUMA-CA                46.87      52.48  
  5 Coddington, Scout         10 PUMA-CA                   NT      59.35  
 -- Camacho, Nathan           10 LTA-CA                    NT         DQ  
 -- Casillas, Jose            10 LTA-CA                    NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Trevor               9 PUMA-CA              1:55.75    1:57.51  
 -- Nicewanner, Miles         10 LTA-CA                    NT         DQ  
 
Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Trevor               9 PUMA-CA                   NT    3:39.17  
                1:46.96   3:39.17 (1:52.21)                                        
  2 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA               4:11.41    3:51.73  
                1:49.91   3:51.73 (2:01.82)                                        
 -- Stith-Robinson, Jojo      10 LTA-CA               3:45.28         DQ  
                1:54.40        DQ (1:44.68)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kurial, Filip             12 MSS-CA                 29.12      30.14  
  2 Saito, Nicola             12 SMSC-CA                34.37      33.80  
  3 Murphree, Ranger          11 MSS-CA                 34.72      34.78  
  4 Esola, Henry              11 PUMA-CA                37.82      39.17  
  5 Burkett, Eli              12 PUMA-CA                37.94      40.84  
  6 Freeman-Garcia, Dante     11 San Luis Obispo-CA     37.68      40.97  
  7 Clowdus, Devin            11 SMSC-CA                44.25      45.26  
  8 Thornton, Timothy         12 SMSC-CA                48.04      49.68  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kurial, Filip             12 MSS-CA               1:03.50    1:01.74  
  2 Delgado, Gustavo          12 LTA-CA               1:10.36    1:08.73  
  3 Saito, Nicola             12 SMSC-CA              1:13.70    1:12.46  
  4 Kenefick, Matty           12 San Luis Obispo-CA   1:17.74    1:14.14  
  5 Alvarez, Brayden          12 SMSC-CA              1:23.71    1:18.25  
  6 Burkett, Eli              12 PUMA-CA              1:26.06    1:23.55  
  7 Freeman-Garcia, Dante     11 San Luis Obispo-CA   1:24.29    1:23.58  
  8 Murphree, Ranger          11 MSS-CA               1:15.43    1:23.61  
  9 Esola, Henry              11 PUMA-CA              1:24.23    1:24.59  
 10 Clowdus, Devin            11 SMSC-CA              1:34.40    1:30.88  
 11 Buell, Kieran             11 YNEZ-CA              1:42.45    1:34.62  
 12 Thornton, Timothy         12 SMSC-CA              1:48.82    1:50.92  
 13 Nico, Anthony             11 PUMA-CA                   NT    2:12.83  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kurial, Filip             12 MSS-CA               2:18.28    2:18.32  
                1:07.73   2:18.32 (1:10.59)                                        
  2 Delgado, Gustavo          12 LTA-CA               2:39.67    2:34.85  
                1:17.02   2:34.85 (1:17.83)                                        
  3 Kenefick, Matty           12 San Luis Obispo-CA   2:43.80    2:43.13  
                1:18.52   2:43.13 (1:24.61)                                        
  4 Murphree, Ranger          11 MSS-CA               2:52.32    2:48.48  
                1:22.09   2:48.48 (1:26.39)                                        
  5 Alvarez, Brayden          12 SMSC-CA              3:03.99    2:58.24  
                1:28.41   2:58.24 (1:29.83)                                        
  6 Burkett, Eli              12 PUMA-CA              3:13.04    3:06.20  
                1:28.36   3:06.20 (1:37.84)                                        
  7 Freeman-Garcia, Dante     11 San Luis Obispo-CA   2:55.54    3:11.11  
                1:37.40   3:11.11 (1:33.71)                                        
  8 Clowdus, Devin            11 SMSC-CA              3:17.26    3:19.47  
                1:36.16   3:19.47 (1:43.31)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kurial, Filip             12 MSS-CA                 35.05      34.49  
  2 Saito, Nicola             12 SMSC-CA                37.87      37.72  
  3 Murphree, Ranger          11 MSS-CA                 39.07      39.07  
  4 Burkett, Eli              12 PUMA-CA                45.22      47.33  
  5 Clowdus, Devin            11 SMSC-CA                50.99      51.22  
  6 Freeman-Garcia, Dante     11 San Luis Obispo-CA     49.27      52.43  
  7 Thornton, Timothy         12 SMSC-CA                59.07      59.18  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kurial, Filip             12 MSS-CA               1:14.54    1:13.53  
  2 Saito, Nicola             12 SMSC-CA              1:18.49    1:19.93  
  3 Murphree, Ranger          11 MSS-CA               1:23.66    1:23.72  
  4 Delgado, Gustavo          12 LTA-CA                    NT    1:29.86  
  5 Alvarez, Brayden          12 SMSC-CA              1:51.85    1:33.10  
  6 Esola, Henry              11 PUMA-CA              1:42.08    1:41.81  
  7 Burkett, Eli              12 PUMA-CA              1:43.67    1:42.16  
  8 Freeman-Garcia, Dante     11 San Luis Obispo-CA   1:44.30    1:50.91  
  9 Clowdus, Devin            11 SMSC-CA              1:52.55    1:51.51  
 10 Nico, Anthony             11 PUMA-CA                   NT    2:13.25  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphree, Ranger          11 MSS-CA                 46.57      45.62  
  2 Esola, Henry              11 PUMA-CA                46.42      47.29  
  3 Saito, Nicola             12 SMSC-CA                48.43      48.83  
  4 Kenefick, Matty           12 San Luis Obispo-CA     47.30      49.31  
  5 Burkett, Eli              12 PUMA-CA                51.75      54.14  
  6 Alvarez, Brayden          12 SMSC-CA              1:01.27      57.12  
  7 Clowdus, Devin            11 SMSC-CA                59.15      58.61  
  8 Buell, Kieran             11 YNEZ-CA              1:05.47    1:02.86  
  9 Thornton, Timothy         12 SMSC-CA              1:04.67    1:04.70  
 10 Freeman-Garcia, Dante     11 San Luis Obispo-CA     59.37    1:05.09  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphree, Ranger          11 MSS-CA               1:43.74    1:37.42  
  2 Esola, Henry              11 PUMA-CA              1:38.85    1:40.32  
  3 Saito, Nicola             12 SMSC-CA              1:38.63    1:40.56  
  4 Burkett, Eli              12 PUMA-CA              1:58.28    1:58.91  
  5 Clowdus, Devin            11 SMSC-CA              2:05.87    2:01.25  
  6 Freeman-Garcia, Dante     11 San Luis Obispo-CA   2:08.52    2:13.96  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kurial, Filip             12 MSS-CA                 33.02      33.35  
  2 Kenefick, Matty           12 San Luis Obispo-CA     47.54      44.33  
  3 Alvarez, Brayden          12 SMSC-CA                47.07      48.84  
  4 Burkett, Eli              12 PUMA-CA                49.15      51.59  
  5 Buell, Kieran             11 YNEZ-CA              1:11.76      59.83  
  6 Clowdus, Devin            11 SMSC-CA                59.54    1:01.97  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kurial, Filip             12 MSS-CA               1:24.57    1:15.80  
  2 Delgado, Gustavo          12 LTA-CA               1:21.87    1:24.06  
  3 Burkett, Eli              12 PUMA-CA              1:53.00    1:55.03  
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kurial, Filip             12 MSS-CA               2:41.87    2:42.48  
                1:15.59   2:42.48 (1:26.89)                                        
  2 Saito, Nicola             12 SMSC-CA              2:54.01    2:55.84  
                1:21.11   2:55.84 (1:34.73)                                        
  3 Delgado, Gustavo          12 LTA-CA               3:03.14    3:00.75  
                1:23.53   3:00.75 (1:37.22)                                        
  4 Esola, Henry              11 PUMA-CA              3:21.55    3:26.89  
                1:44.43   3:26.89 (1:42.46)                                        
  5 Burkett, Eli              12 PUMA-CA              3:32.65    3:34.85  
                1:46.30   3:34.85 (1:48.55)                                        
  6 Clowdus, Devin            11 SMSC-CA              3:54.08    3:41.68  
                1:49.84   3:41.68 (1:51.84)                                        
  7 Freeman-Garcia, Dante     11 San Luis Obispo-CA   4:16.42    3:55.15  
                2:00.77   3:55.15 (1:54.38)                                        
 
Boys 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saito, Nicola             12 SMSC-CA              6:17.37    6:12.97  
                1:26.61   2:59.65 (1:33.04)   4:50.49 (1:50.84)   6:12.97 (1:22.48)
 
Boys 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Elias              15 SMSC-CA                28.15      28.46  
  2 Freeman-Garcia, Diego     14 San Luis Obispo-CA     30.99      30.25  
  3 Chen, Kristian            13 SMSC-CA                30.54      30.53  
  4 Stocker, Ethan            14 LTA-CA                 29.74      30.63  
  5 Martin, Carson            16 LTA-CA                    NT      30.77  
  6 Santos, Antonio           14 SMSC-CA                31.68      30.90  
  7 Harding, Alex             15 PUMA-CA                31.64      31.00  
  8 Naumescu, Nicholas        14 SMSC-CA                31.91      31.10  
  8 Clowdus, Ethan            15 SMSC-CA                31.04      31.10  
 10 Jimenez, Anthony          17 SMSC-CA                32.56      31.56  
 11 Lopez, Isaiah             14 SMSC-CA                31.13      31.89  
 12 Aleman, Daniel            16 SMSC-CA                39.01      34.37  
 13 Oathout, Ryan             13 SMSC-CA                44.18      36.42  
 14 Flick, Gavin              13 SMSC-CA                46.41      38.36  
 15 Hetland, Quinn            13 SMSC-CA                39.06      38.39  
 16 Dennett, Brandon          13 SMSC-CA                38.40      41.29  
 17 Martin, Beau              14 LTA-CA                    NT      42.09  
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA     59.09      59.21  
  2 Poletti, Ross             13 San Luis Obispo-CA   1:01.49    1:01.59  
  3 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA   1:04.29    1:05.65  
  4 Stocker, Ethan            14 LTA-CA               1:08.02    1:05.99  
  5 Lopez, Elias              15 SMSC-CA              1:04.31    1:06.05  
  6 Chen, Kristian            13 SMSC-CA              1:06.03    1:06.46  
  7 Harding, Alex             15 PUMA-CA              1:08.37    1:06.94  
  8 Clowdus, Ethan            15 SMSC-CA              1:08.60    1:06.97  
  9 Santos, Antonio           14 SMSC-CA              1:08.44    1:07.95  
 10 Freeman-Garcia, Diego     14 San Luis Obispo-CA   1:06.55    1:08.14  
 11 Naumescu, Nicholas        14 SMSC-CA              1:10.32    1:08.61  
 12 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA              1:06.96    1:08.89  
 13 Martin, Carson            16 LTA-CA                    NT    1:09.54  
 14 Lopez, Isaiah             14 SMSC-CA              1:12.75    1:09.89  
 15 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              1:10.58    1:10.18  
 16 Jimenez, Anthony          17 SMSC-CA              1:10.04    1:10.21  
 17 Wallace, Edward           13 SMSC-CA              1:14.83    1:14.06  
 18 Soto, Paul                15 NCA-CA               1:40.49    1:15.18  
 19 Aleman, Daniel            16 SMSC-CA              1:24.73    1:19.50  
 20 Oathout, Ryan             13 SMSC-CA              1:28.19    1:20.37  
 21 Giammattei, Rocco         13 LTA-CA               1:18.72    1:21.07  
 22 Hetland, Quinn            13 SMSC-CA              1:27.98    1:25.58  
 23 Flick, Gavin              13 SMSC-CA              1:39.75    1:28.49  
 24 Dennett, Brandon          13 SMSC-CA              1:30.34    1:32.56  
 25 Martin, Beau              14 LTA-CA                    NT    1:38.32  
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA              2:19.78    2:18.99  
                1:08.13   2:18.99 (1:10.86)                                        
  2 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA   2:22.34    2:24.72  
                1:11.25   2:24.72 (1:13.47)                                        
  3 Freeman-Garcia, Diego     14 San Luis Obispo-CA   2:28.05    2:26.79  
                1:12.25   2:26.79 (1:14.54)                                        
  4 Chen, Kristian            13 SMSC-CA              2:25.94    2:26.93  
                1:13.17   2:26.93 (1:13.76)                                        
  5 Stocker, Ethan            14 LTA-CA               2:27.91    2:35.44  
                1:13.45   2:35.44 (1:21.99)                                        
  6 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              2:28.27    2:36.43  
                1:18.90   2:36.43 (1:17.53)                                        
  7 Lopez, Elias              15 SMSC-CA              2:28.61    2:37.15  
                1:12.95   2:37.15 (1:24.20)                                        
  8 Jimenez, Anthony          17 SMSC-CA              2:45.57    2:46.35  
                1:18.88   2:46.35 (1:27.47)                                        
  9 Aleman, Daniel            16 SMSC-CA                   NT    2:53.84  
 10 Wallace, Edward           13 SMSC-CA              2:46.70    2:55.69  
                1:24.38   2:55.69 (1:31.31)                                        
 11 Hetland, Quinn            13 SMSC-CA              3:14.30    3:11.43  
                1:35.46   3:11.43 (1:35.97)                                        
 12 Oathout, Ryan             13 SMSC-CA                   NT    3:18.15  
                1:33.76   3:18.15 (1:44.39)                                        
 13 Dennett, Brandon          13 SMSC-CA              3:09.01    3:20.59  
                1:38.76   3:20.59 (1:41.83)                                        
 14 Flick, Gavin              13 SMSC-CA                   NT    3:34.25  
                1:41.50   3:34.25 (1:52.75)                                        
 
Men 13 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA   9:08.97    9:36.30  
                1:05.82   2:18.14 (1:12.32)   3:31.84 (1:13.70)   4:45.72 (1:13.88)
      5:59.45 (1:13.73)   7:12.54 (1:13.09)   8:26.04 (1:13.50)   9:36.30 (1:10.26)
  2 Poletti, Ross             13 San Luis Obispo-CA  10:00.51    9:47.66  
                1:07.81   2:20.61 (1:12.80)   3:34.07 (1:13.46)   4:48.01 (1:13.94)
      6:04.32 (1:16.31)   7:20.10 (1:15.78)   8:35.25 (1:15.15)   9:47.66 (1:12.41)
  3 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA             10:03.61    9:59.82  
                1:11.09   2:26.88 (1:15.79)   3:43.12 (1:16.24)   4:59.36 (1:16.24)
      6:15.35 (1:15.99)   7:31.86 (1:16.51)   8:47.67 (1:15.81)   9:59.82 (1:12.15)
  4 Clowdus, Ethan            15 SMSC-CA             10:19.41   10:21.27  
                1:11.94   2:29.82 (1:17.88)   3:47.53 (1:17.71)   5:06.14 (1:18.61)
      6:24.50 (1:18.36)   7:44.19 (1:19.69)   9:04.10 (1:19.91)  10:21.27 (1:17.17)
  5 Naumescu, Nicholas        14 SMSC-CA             11:06.08   10:28.38  
                1:14.87   2:35.90 (1:21.03)   3:55.98 (1:20.08)   5:16.30 (1:20.32)
      6:36.06 (1:19.76)   7:54.88 (1:18.82)   9:12.93 (1:18.05)  10:28.38 (1:15.45)
  6 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA  10:23.05   10:29.58  
                1:16.11   2:37.18 (1:21.07)   3:58.79 (1:21.61)   5:18.97 (1:20.18)
      6:38.54 (1:19.57)   7:57.04 (1:18.50)   9:15.64 (1:18.60)  10:29.58 (1:13.94)
  7 Santos, Antonio           14 SMSC-CA             10:47.16   10:29.61  
                1:15.58   2:36.33 (1:20.75)   3:56.73 (1:20.40)   5:16.89 (1:20.16)
      6:35.91 (1:19.02)   7:54.91 (1:19.00)   9:13.14 (1:18.23)  10:29.61 (1:16.47)
  8 Chen, Kristian            13 SMSC-CA             10:41.60   10:41.92  
                1:13.17   2:34.29 (1:21.12)   3:56.13 (1:21.84)   5:18.32 (1:22.19)
      6:39.55 (1:21.23)   8:01.32 (1:21.77)   9:22.06 (1:20.74)  10:41.92 (1:19.86)
  9 Freeman-Garcia, Diego     14 San Luis Obispo-CA  11:36.97   10:53.75  
                1:17.42   2:41.51 (1:24.09)   4:03.39 (1:21.88)   5:27.02 (1:23.63)
      6:50.61 (1:23.59)   8:14.31 (1:23.70)   9:37.20 (1:22.89)  10:53.75 (1:16.55)
 10 Lopez, Isaiah             14 SMSC-CA                   NT   10:54.10  
                1:17.10   2:40.24 (1:23.14)   4:04.97 (1:24.73)   5:29.02 (1:24.05)
      6:52.46 (1:23.44)   8:15.08 (1:22.62)   9:34.51 (1:19.43)  10:54.10 (1:19.59)
 
Men 13 & Over 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA  18:09.87   18:12.32  
                1:05.68   2:17.65 (1:11.97)   3:29.89 (1:12.24)   4:42.39 (1:12.50)
      5:55.93 (1:13.54)   7:08.51 (1:12.58)   8:21.64 (1:13.13)   9:34.44 (1:12.80)
     10:47.36 (1:12.92)  12:00.37 (1:13.01)  13:15.00 (1:14.63)  14:29.94 (1:14.94)
     15:44.23 (1:14.29)  16:56.15 (1:11.92)  18:12.32 (1:16.17)                    
  2 Billotte, Zachary         13 CLSS-CA             17:59.55   18:36.62  
                1:10.35   2:25.82 (1:15.47)   3:42.60 (1:16.78)   4:57.65 (1:15.05)
      6:13.38 (1:15.73)   7:29.17 (1:15.79)   8:43.85 (1:14.68)   9:59.09 (1:15.24)
     11:13.94 (1:14.85)  12:28.28 (1:14.34)  13:42.35 (1:14.07)  14:56.79 (1:14.44)
     16:11.27 (1:14.48)  17:24.85 (1:13.58)  18:36.62 (1:11.77)                    
  3 Poletti, Ross             13 San Luis Obispo-CA  18:37.34   18:38.67  
                1:10.98   2:25.91 (1:14.93)   3:42.21 (1:16.30)   4:57.62 (1:15.41)
      6:13.46 (1:15.84)   7:28.67 (1:15.21)   8:44.05 (1:15.38)   9:59.04 (1:14.99)
     11:13.79 (1:14.75)  12:28.08 (1:14.29)  13:42.94 (1:14.86)  14:57.47 (1:14.53)
     16:12.65 (1:15.18)  17:27.17 (1:14.52)  18:38.67 (1:11.50)                    
  4 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA             19:50.72   19:09.71  
                1:13.79   2:31.84 (1:18.05)   3:50.00 (1:18.16)   5:07.86 (1:17.86)
      6:24.94 (1:17.08)   7:42.05 (1:17.11)   8:58.78 (1:16.73)  10:15.93 (1:17.15)
     11:33.23 (1:17.30)  12:50.59 (1:17.36)  14:07.98 (1:17.39)  15:24.52 (1:16.54)
     16:41.72 (1:17.20)  17:57.35 (1:15.63)  19:09.71 (1:12.36)                    
  5 Clowdus, Ethan            15 SMSC-CA             19:13.39   19:34.09  
                1:11.68   2:28.38 (1:16.70)   3:45.15 (1:16.77)   5:02.06 (1:16.91)
      6:20.83 (1:18.77)   7:38.59 (1:17.76)   8:57.27 (1:18.68)  10:16.17 (1:18.90)
     11:35.54 (1:19.37)  12:54.72 (1:19.18)  14:14.03 (1:19.31)  15:34.33 (1:20.30)
     16:53.76 (1:19.43)  18:13.79 (1:20.03)  19:34.09 (1:20.30)                    
  6 Naumescu, Nicholas        14 SMSC-CA             19:35.99   20:08.33  
                1:13.66   2:33.15 (1:19.49)   3:52.90 (1:19.75)   5:14.06 (1:21.16)
      6:36.31 (1:22.25)   7:57.25 (1:20.94)   9:18.93 (1:21.68)  10:40.64 (1:21.71)
     12:01.90 (1:21.26)  13:22.19 (1:20.29)  14:43.65 (1:21.46)  16:05.45 (1:21.80)
     17:27.11 (1:21.66)  18:48.95 (1:21.84)  20:08.33 (1:19.38)                    
  7 Chen, Kristian            13 SMSC-CA             21:18.34   20:21.11  
                1:11.93   2:32.61 (1:20.68)   3:53.93 (1:21.32)   5:14.73 (1:20.80)
      6:36.71 (1:21.98)   7:59.42 (1:22.71)   9:21.86 (1:22.44)  10:44.80 (1:22.94)
     12:07.84 (1:23.04)  13:32.84 (1:25.00)  14:55.80 (1:22.96)  16:19.58 (1:23.78)
     17:40.34 (1:20.76)  19:03.26 (1:22.92)  20:21.11 (1:17.85)                    
  8 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA             19:15.46   20:32.40  
                1:13.78   2:31.71 (1:17.93)   3:51.55 (1:19.84)   5:14.35 (1:22.80)
      6:38.70 (1:24.35)   8:01.89 (1:23.19)   9:27.76 (1:25.87)  10:51.14 (1:23.38)
     12:15.46 (1:24.32)  13:40.06 (1:24.60)  15:05.27 (1:25.21)  16:30.76 (1:25.49)
     17:52.98 (1:22.22)  19:13.58 (1:20.60)  20:32.40 (1:18.82)                    
  9 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA  21:03.43   20:34.26  
                1:15.56   2:37.13 (1:21.57)   3:58.37 (1:21.24)   5:20.31 (1:21.94)
      6:41.73 (1:21.42)   8:05.25 (1:23.52)   9:27.82 (1:22.57)  10:48.32 (1:20.50)
     12:12.33 (1:24.01)  13:35.72 (1:23.39)  14:59.57 (1:23.85)  16:23.84 (1:24.27)
     17:48.91 (1:25.07)  19:14.75 (1:25.84)  20:34.26 (1:19.51)                    
 10 Aguirre, Cole             13 SMSC-CA             19:12.67   20:35.91  
                1:12.92   2:31.48 (1:18.56)   3:47.65 (1:16.17)   5:05.16 (1:17.51)
      6:24.81 (1:19.65)   7:46.99 (1:22.18)   9:09.74 (1:22.75)  10:30.37 (1:20.63)
     11:54.12 (1:23.75)  13:21.09 (1:26.97)  14:49.71 (1:28.62)  16:18.27 (1:28.56)
     17:45.15 (1:26.88)  20:35.91 (2:50.76)                                        
 11 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA             20:51.40   20:37.64  
                1:17.69   2:39.65 (1:21.96)   4:03.34 (1:23.69)   5:27.70 (1:24.36)
      6:51.67 (1:23.97)   8:15.19 (1:23.52)   9:38.42 (1:23.23)  11:03.64 (1:25.22)
     12:28.01 (1:24.37)  13:52.10 (1:24.09)  15:14.18 (1:22.08)  16:36.65 (1:22.47)
     17:58.99 (1:22.34)  19:21.53 (1:22.54)  20:37.64 (1:16.11)                    
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA   1:08.03    1:07.78  
  2 Poletti, Ross             13 San Luis Obispo-CA   1:09.77    1:12.08  
  3 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA              1:18.23    1:17.30  
  4 Freeman-Garcia, Diego     14 San Luis Obispo-CA   1:18.26    1:18.84  
  5 Martin, Carson            16 LTA-CA                    NT    1:18.96  
  6 Santos, Antonio           14 SMSC-CA              1:20.50    1:19.94  
  7 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA              1:20.76    1:21.36  
  8 Harding, Alex             15 PUMA-CA              1:20.70    1:22.34  
  9 Lopez, Elias              15 SMSC-CA              1:20.02    1:23.22  
 10 Jimenez, Anthony          17 SMSC-CA              1:26.50    1:24.36  
 11 Chen, Kristian            13 SMSC-CA              1:25.25    1:27.27  
 12 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              1:25.98    1:27.78  
 13 Aleman, Daniel            16 SMSC-CA              1:32.81    1:35.29  
 14 Oathout, Ryan             13 SMSC-CA                   NT    1:40.95  
 15 Dennett, Brandon          13 SMSC-CA              1:43.88    1:43.35  
 16 Hetland, Quinn            13 SMSC-CA              1:47.91    1:46.49  
 17 Flick, Gavin              13 SMSC-CA                   NT    1:52.08  
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA   2:27.56    2:30.07  
                1:14.71   2:30.07 (1:15.36)                                        
  2 Poletti, Ross             13 San Luis Obispo-CA   2:28.94    2:31.81  
                1:14.53   2:31.81 (1:17.28)                                        
  3 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA                   NT    2:46.01  
                1:22.90   2:46.01 (1:23.11)                                        
  4 Freeman-Garcia, Diego     14 San Luis Obispo-CA   2:52.99    2:50.09  
                1:26.42   2:50.09 (1:23.67)                                        
  5 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA              2:52.35    2:56.97  
                1:26.87   2:56.97 (1:30.10)                                        
  6 Chen, Kristian            13 SMSC-CA                   NT    3:02.13  
                1:30.22   3:02.13 (1:31.91)                                        
  7 Wallace, Edward           13 SMSC-CA              3:12.46    3:12.43  
                1:35.18   3:12.43 (1:37.25)                                        
  8 Dennett, Brandon          13 SMSC-CA                   NT    3:39.55  
                1:49.18   3:39.55 (1:50.37)                                        
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA   1:24.03    1:19.10  
  2 Harding, Alex             15 PUMA-CA              1:22.08    1:24.26  
  3 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA              1:23.89    1:25.00  
  4 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA   1:28.11    1:25.74  
  5 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA              1:25.31    1:27.13  
  6 Stocker, Ethan            14 LTA-CA               1:29.58    1:27.59  
  7 Lopez, Elias              15 SMSC-CA              1:32.90    1:30.14  
  8 Poletti, Ross             13 San Luis Obispo-CA   1:29.83    1:30.23  
  9 Martin, Carson            16 LTA-CA                    NT    1:34.00  
 10 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              1:40.59    1:35.69  
 11 Lopez, Isaiah             14 SMSC-CA              1:37.81    1:36.36  
 12 Freeman-Garcia, Diego     14 San Luis Obispo-CA   1:48.62    1:39.11  
 13 Clowdus, Ethan            15 SMSC-CA              1:45.94    1:40.23  
 14 Naumescu, Nicholas        14 SMSC-CA              1:43.25    1:40.25  
 15 Santos, Antonio           14 SMSC-CA              1:44.46    1:41.15  
 16 Jimenez, Anthony          17 SMSC-CA              1:43.04    1:41.91  
 17 Wallace, Edward           13 SMSC-CA              1:46.00    1:46.56  
 18 Soto, Paul                15 NCA-CA               1:52.98    1:52.54  
 19 Dennett, Brandon          13 SMSC-CA              1:46.60    1:54.64  
 20 Hetland, Quinn            13 SMSC-CA              1:55.98    1:55.73  
 21 Flick, Gavin              13 SMSC-CA              2:18.71    2:09.92  
 22 Oathout, Ryan             13 SMSC-CA                   NT    2:11.81  
 23 Martin, Beau              14 LTA-CA                    NT    2:15.03  
 -- Giammattei, Rocco         13 LTA-CA                    NT        DFS  
      Declared false start
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA   2:51.01    2:56.54  
                1:24.99   2:56.54 (1:31.55)                                        
  2 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA              3:04.59    3:04.08  
                1:30.76   3:04.08 (1:33.32)                                        
  3 Harding, Alex             15 PUMA-CA              3:00.08    3:05.79  
                1:29.37   3:05.79 (1:36.42)                                        
  4 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA              3:10.61    3:09.92  
                1:33.15   3:09.92 (1:36.77)                                        
  5 Chen, Kristian            13 SMSC-CA              3:13.69    3:10.46  
                1:33.82   3:10.46 (1:36.64)                                        
  6 Poletti, Ross             13 San Luis Obispo-CA   3:03.54    3:12.60  
                1:33.37   3:12.60 (1:39.23)                                        
  7 Lopez, Elias              15 SMSC-CA              3:28.45    3:14.60  
                1:34.07   3:14.60 (1:40.53)                                        
  8 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              3:25.94    3:22.78  
                1:40.53   3:22.78 (1:42.25)                                        
  9 Stocker, Ethan            14 LTA-CA               3:11.63    3:24.34  
                1:37.20   3:24.34 (1:47.14)                                        
 10 Lopez, Isaiah             14 SMSC-CA              3:27.04    3:27.42  
                1:41.39   3:27.42 (1:46.03)                                        
 11 Naumescu, Nicholas        14 SMSC-CA              3:36.13    3:28.06  
                1:42.08   3:28.06 (1:45.98)                                        
 12 Clowdus, Ethan            15 SMSC-CA              3:38.76    3:36.31  
                1:43.26   3:36.31 (1:53.05)                                        
 13 Dennett, Brandon          13 SMSC-CA                   NT    3:52.84  
                1:53.78   3:52.84 (1:59.06)                                        
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA   1:03.65    1:06.50  
  2 Poletti, Ross             13 San Luis Obispo-CA   1:07.86    1:08.18  
  3 Lopez, Elias              15 SMSC-CA              1:09.58    1:16.74  
  4 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA   1:14.84    1:17.52  
  5 Martin, Carson            16 LTA-CA                    NT    1:17.55  
  6 Santos, Antonio           14 SMSC-CA              1:21.97    1:19.50  
  7 Naumescu, Nicholas        14 SMSC-CA              1:24.72    1:19.53  
  8 Clowdus, Ethan            15 SMSC-CA              1:22.89    1:20.53  
  9 Lopez, Isaiah             14 SMSC-CA              1:27.92    1:21.98  
 10 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              1:18.44    1:22.89  
 11 Jimenez, Anthony          17 SMSC-CA              1:28.94    1:27.61  
 12 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA              1:21.07    1:28.40  
 13 Hetland, Quinn            13 SMSC-CA              1:55.31    1:55.25  
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA   2:26.64    2:29.09  
                1:09.53   2:29.09 (1:19.56)                                        
  2 Poletti, Ross             13 San Luis Obispo-CA   2:43.64    2:39.63  
                1:09.56   2:39.63 (1:30.07)                                        
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA   2:31.16    2:27.09  
                1:09.29   2:27.09 (1:17.80)                                        
  2 Poletti, Ross             13 San Luis Obispo-CA   2:40.99    2:32.61  
                1:10.69   2:32.61 (1:21.92)                                        
  3 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA              2:38.45    2:37.33  
                1:15.98   2:37.33 (1:21.35)                                        
  4 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA              2:47.07    2:44.81  
                1:21.36   2:44.81 (1:23.45)                                        
  5 Chen, Kristian            13 SMSC-CA              2:49.75    2:45.05  
                1:20.21   2:45.05 (1:24.84)                                        
  6 Santos, Antonio           14 SMSC-CA              2:52.08    2:45.77  
                1:17.63   2:45.77 (1:28.14)                                        
  7 Lopez, Isaiah             14 SMSC-CA              2:50.53    2:47.58  
                1:18.92   2:47.58 (1:28.66)                                        
  8 Clowdus, Ethan            15 SMSC-CA              2:59.96    2:48.00  
                1:18.33   2:48.00 (1:29.67)                                        
  9 Freeman-Garcia, Diego     14 San Luis Obispo-CA   2:51.17    2:48.47  
                1:19.41   2:48.47 (1:29.06)                                        
 10 Lopez, Elias              15 SMSC-CA              2:49.72    2:51.34  
                1:22.51   2:51.34 (1:28.83)                                        
 11 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              2:54.90    2:51.50  
                1:25.06   2:51.50 (1:26.44)                                        
 12 Harding, Alex             15 PUMA-CA              2:52.33    2:51.96  
                1:24.18   2:51.96 (1:27.78)                                        
 13 Stocker, Ethan            14 LTA-CA               2:52.57    2:54.92  
                1:22.95   2:54.92 (1:31.97)                                        
 14 Naumescu, Nicholas        14 SMSC-CA              3:01.02    2:56.16  
                1:23.80   2:56.16 (1:32.36)                                        
 15 Jimenez, Anthony          17 SMSC-CA              3:35.66    3:11.04  
                1:25.88   3:11.04 (1:45.16)                                        
 16 Hetland, Quinn            13 SMSC-CA              3:45.02    3:40.85  
                1:52.09   3:40.85 (1:48.76)                                        
 
Men 13 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stocker, Ethan            14 LTA-CA               6:17.49    6:15.31  
                1:24.07   3:00.12 (1:36.05)   4:46.07 (1:45.95)   6:15.31 (1:29.24)
 
Mixed 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kurial, Filip             12 MSS-CA               4:56.46    4:44.63  
                1:08.64   2:20.81 (1:12.17)   3:34.46 (1:13.65)   4:44.63 (1:10.17)
  2 Kenefick, Matty           12 San Luis Obispo-CA   5:37.65    5:28.75  
                1:16.86   2:40.54 (1:23.68)   4:06.20 (1:25.66)   5:28.75 (1:22.55)
  3 Saito, Nicola             12 SMSC-CA              5:51.48    5:30.64  
                1:18.85   2:42.40 (1:23.55)   4:07.83 (1:25.43)   5:30.64 (1:22.81)
  4 Murphree, Tallula         11 MSS-CA               5:56.05    5:33.22  
                1:19.93   2:46.21 (1:26.28)   4:12.69 (1:26.48)   5:33.22 (1:20.53)
  5 Giannini, Lindsey         12 PUMA-CA              5:54.29    5:35.76  
                1:17.88   2:45.70 (1:27.82)   4:13.34 (1:27.64)   5:35.76 (1:22.42)
  6 Delgado, Gustavo          12 LTA-CA                    NT    5:39.88  
                1:22.48   2:49.60 (1:27.12)   4:17.47 (1:27.87)   5:39.88 (1:22.41)
  7 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA               5:37.89    5:41.28  
                1:20.34   2:49.76 (1:29.42)   4:19.14 (1:29.38)   5:41.28 (1:22.14)
  8 Edds, Ella                12 SMSC-CA              6:09.07    5:49.49  
                1:23.15   2:50.29 (1:27.14)   4:20.10 (1:29.81)   5:49.49 (1:29.39)
  9 Murphree, Ranger          11 MSS-CA               5:50.21    5:52.25  
                1:22.03   2:52.66 (1:30.63)   4:24.08 (1:31.42)   5:52.25 (1:28.17)
 10 Core, Maddi               11 LTA-CA                    NT    5:58.36  
                1:24.39   2:52.99 (1:28.60)   4:27.26 (1:34.27)   5:58.36 (1:31.10)
 11 Core, Eliana              12 LTA-CA                    NT    6:24.55  
                1:34.66   3:12.88 (1:38.22)   4:53.17 (1:40.29)   6:24.55 (1:31.38)
 
Mixed 13 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA              4:58.01    4:47.47  
                1:09.64   2:23.62 (1:13.98)   3:37.53 (1:13.91)   4:47.47 (1:09.94)
  2 Moffitt, Kendall          16 NCA-CA               4:40.15    4:47.80  
                1:08.90   2:22.66 (1:13.76)   3:37.11 (1:14.45)   4:47.80 (1:10.69)
  3 Clowdus, Ethan            15 SMSC-CA              5:07.29    4:57.95  
                1:10.08   2:25.99 (1:15.91)   3:42.74 (1:16.75)   4:57.95 (1:15.21)
  4 Naumescu, Nicholas        14 SMSC-CA              5:10.35    5:00.32  
                1:11.64   2:28.94 (1:17.30)   3:45.82 (1:16.88)   5:00.32 (1:14.50)
  5 Koc, Naya                 14 San Luis Obispo-CA   4:56.71    5:00.45  
                1:11.20   2:28.62 (1:17.42)   3:46.04 (1:17.42)   5:00.45 (1:14.41)
  6 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA              5:14.57    5:00.70  
                1:14.14   2:29.59 (1:15.45)   3:46.02 (1:16.43)   5:00.70 (1:14.68)
  7 Santos, Antonio           14 SMSC-CA              5:03.09    5:04.08  
                1:10.73   2:29.03 (1:18.30)   3:47.30 (1:18.27)   5:04.08 (1:16.78)
  8 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA              5:16.36    5:11.00  
                1:13.63   2:31.60 (1:17.97)   3:51.28 (1:19.68)   5:11.00 (1:19.72)
  9 Friedrich, Victoria       19 SMSC-CA              5:06.94    5:12.65  
                1:15.86   2:35.73 (1:19.87)   3:55.11 (1:19.38)   5:12.65 (1:17.54)
 10 Freeman-Garcia, Diego     14 San Luis Obispo-CA   5:14.56    5:13.24  
                1:13.94   2:36.36 (1:22.42)   3:57.90 (1:21.54)   5:13.24 (1:15.34)
 11 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              5:14.58    5:13.55  
                1:17.58   2:39.04 (1:21.46)   3:58.40 (1:19.36)   5:13.55 (1:15.15)
 12 Fuller, Monica            15 SMSC-CA              4:53.82    5:18.46  
                1:15.47   2:36.68 (1:21.21)   3:58.42 (1:21.74)   5:18.46 (1:20.04)
 13 Barton, Natalie           13 SMSC-CA              5:22.07    5:19.56  
                1:15.80   2:36.70 (1:20.90)   3:58.68 (1:21.98)   5:19.56 (1:20.88)
 14 Lopez, Isaiah             14 SMSC-CA              5:17.04    5:21.12  
                1:17.21   2:38.73 (1:21.52)   4:01.50 (1:22.77)   5:21.12 (1:19.62)
 15 Brown, Jada               14 SMSC-CA              5:21.78    5:21.60  
                1:17.10   2:38.36 (1:21.26)   3:59.75 (1:21.39)   5:21.60 (1:21.85)
 16 Allen, Jamie              16 SMSC-CA              5:35.38    5:23.50  
                1:17.78   2:40.28 (1:22.50)   4:03.35 (1:23.07)   5:23.50 (1:20.15)
 17 Stocker, Ethan            14 LTA-CA               5:21.55    5:24.15  
                1:15.47   2:38.12 (1:22.65)   4:02.43 (1:24.31)   5:24.15 (1:21.72)
 18 Cusick, Sam               14 PUMA-CA              5:24.21    5:24.36  
                1:17.02   2:39.77 (1:22.75)   4:03.86 (1:24.09)   5:24.36 (1:20.50)
 19 Hernandez, Elizabeth      15 SMSC-CA              5:28.75    5:28.60  
                1:17.60   2:40.76 (1:23.16)   4:06.00 (1:25.24)   5:28.60 (1:22.60)
 20 Steed, Ryan               14 SMSC-CA              5:18.03    5:29.44  
                1:18.29   2:41.61 (1:23.32)   4:05.82 (1:24.21)   5:29.44 (1:23.62)
 21 Hetland, Grace            15 SMSC-CA              5:30.63    5:36.13  
                1:19.72   2:45.48 (1:25.76)   4:12.49 (1:27.01)   5:36.13 (1:23.64)
 22 Jimenez, Anthony          17 SMSC-CA              5:59.26    5:38.69  
                1:20.32   2:46.99 (1:26.67)   4:14.87 (1:27.88)   5:38.69 (1:23.82)
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Kenefick, Matty           12 San Luis Obispo-CA        NT    2:40.54