SMSC Last Ditch July Invitational-Corrected 7/15 - Meet Results

SMSC Last Ditch July Invitational-Corrected 7/15
7/12/2019 - 7/14/2019
Santa Maria, CA USA
Updated: 7/15/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Santa Maria Swim Club  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 7/15/2019 01:44 PM
    2019 CA SMSC ARENA July "Last Chance" Invitational, Sanction #: S19-230    
                                    Results                                    
 
Girls 6-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Audrey C            10 CLOV-CC                31.79      33.26  
  2 Marinovich, Hailey A      10 CLOV-CC                34.07      34.71  
  3 Wilber, Rowyn M           10 CLOV-CC                33.63      35.07  
  4 Billotte, Julia A          9 CLSS-CA                35.44      35.22  
  5 Billotte, Lindsey M        9 CLSS-CA                38.95      39.44  
  6 Coats, Zelli K            10 SMSC-CA                39.74      41.82  
  7 Taliaferro, Gabbi M        9 CLOV-CC                38.92      42.86  
  8 Heinbach, Presley C       10 PASO-CA                50.52      43.42  
  9 Ruiz, Melissa             10 BAC-CC                 43.19      44.45  
 10 Minch, Audrina D           9 BSC-CC                 49.02      46.00  
 11 Uceda, Antionette R       10 PUMA-CA                46.50      47.90  
 12 Buell, Lauren A            8 YNEZ-CA                53.77      51.62  
 13 Dorsett, Sophia J          6 BAC-CC                 58.19    1:01.36  
 14 Scott, Elizabeth          10 PASO-CA                   NT    1:03.92  
 15 Springer, Hannah X         9 PASO-CA              1:23.62    1:05.78  
 
Girls 6-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Audrey C            10 CLOV-CC              1:08.07    1:09.17  
  2 Marinovich, Hailey A      10 CLOV-CC              1:12.46    1:13.20  
  3 Wilber, Rowyn M           10 CLOV-CC              1:13.38    1:14.41  
  4 Truong, Samantha N        10 Roadrunner-CC        1:15.82    1:14.93  
  5 Coats, Zelli K            10 SMSC-CA              1:25.94    1:28.99  
  6 Moore, Riley A            10 YNEZ-CA              1:31.48    1:29.23  
  7 Davis, Audrey M           10 CLOV-CC              1:24.70    1:30.35  
  8 Taliaferro, Gabbi M        9 CLOV-CC              1:28.49    1:31.76  
  9 Heinbach, Presley C       10 PASO-CA              1:41.69    1:37.46  
 10 Minch, Audrina D           9 BSC-CC               1:55.21    1:51.83  
 11 Buell, Lauren A            8 YNEZ-CA              2:01.95    1:57.43  
 12 Scott, Elizabeth          10 PASO-CA                   NT    2:21.46  
 13 Springer, Hannah X         9 PASO-CA                   NT    2:23.70  
 14 Palazzo, Genevieve E       6 PUMA-CA                   NT    2:49.64  
 
Girls 6-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Audrey C            10 CLOV-CC              2:33.40    2:29.17  
    1:13.71 1:15.46                                                
  2 Wilber, Rowyn M           10 CLOV-CC              2:40.24    2:37.22  
    1:17.12 1:20.10                                                
  3 Marinovich, Hailey A      10 CLOV-CC              2:37.48    2:37.28  
    1:17.02 1:20.26                                                
  4 Coats, Zelli K            10 SMSC-CA              3:06.91    2:54.50  
    1:24.65 1:29.85                                                
  5 Pendergrass, Payton I     10 CLOV-CC              2:57.19    3:00.56  
    1:28.50 1:32.06                                                
  6 Davis, Audrey M           10 CLOV-CC              3:14.98    3:05.75  
    1:30.45 1:35.30                                                
 
Girls 6-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilber, Rowyn M           10 CLOV-CC                39.70      40.55  
  2 Marinovich, Hailey A      10 CLOV-CC                40.28      42.52  
  3 Pendergrass, Payton I     10 CLOV-CC                45.86      46.22  
  4 Taliaferro, Gabbi M        9 CLOV-CC                46.75      48.41  
  5 Coats, Zelli K            10 SMSC-CA                50.19      49.69  
  6 Uceda, Antionette R       10 PUMA-CA                51.25      51.34  
  7 Heinbach, Presley C       10 PASO-CA                56.57      52.31  
  8 Minch, Audrina D           9 BSC-CC                 55.26      52.37  
  9 Buell, Lauren A            8 YNEZ-CA              1:04.45    1:12.64  
 10 Dorsett, Sophia J          6 BAC-CC               1:21.93    1:24.39  
 11 Springer, Hannah X         9 PASO-CA                   NT    1:37.50  
 
Girls 6-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilber, Rowyn M           10 CLOV-CC              1:25.62    1:25.24  
  2 Truong, Samantha N        10 Roadrunner-CC        1:26.24    1:27.66  
  3 Pendergrass, Payton I     10 CLOV-CC              1:36.33    1:38.01  
  4 Davis, Audrey M           10 CLOV-CC              1:46.57    1:45.42  
  5 Coats, Zelli K            10 SMSC-CA              1:49.66    1:47.16  
  6 Morales, Alyson T         10 NCA-CA                    NT    1:52.77  
  7 Heinbach, Presley C       10 PASO-CA              2:19.78    1:56.44  
  8 Dorsett, Sophia J          6 BAC-CC                    NT    2:40.66  
 
Girls 6-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marinovich, Hailey A      10 CLOV-CC                43.45      44.41  
  2 Hill, Audrey C            10 CLOV-CC                45.35      48.42  
  3 Truong, Samantha N        10 Roadrunner-CC          54.40      54.84  
  4 Taliaferro, Gabbi M        9 CLOV-CC                51.52      56.10  
  5 Ruiz, Melissa             10 BAC-CC                 55.20      56.73  
  6 Morales, Alyson T         10 NCA-CA                 54.50      57.34  
  7 Coats, Zelli K            10 SMSC-CA                57.62      59.91  
  8 Minch, Audrina D           9 BSC-CC               1:07.31    1:09.24  
  9 Heinbach, Presley C       10 PASO-CA                   NT    1:10.02  
 10 Scott, Elizabeth          10 PASO-CA                   NT    1:13.94  
 11 Buell, Lauren A            8 YNEZ-CA              1:24.68    1:21.66  
 12 Springer, Hannah X         9 PASO-CA                   NT    1:28.37  
 -- Dorsett, Sophia J          6 BAC-CC                    NT         DQ  
 
Girls 6-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Billotte, Julia A          9 CLSS-CA              1:52.36    1:47.66  
  2 Taliaferro, Gabbi M        9 CLOV-CC              1:49.67    1:53.77  
  3 Ruiz, Melissa             10 BAC-CC               1:58.22    2:04.06  
  4 Coats, Zelli K            10 SMSC-CA              1:59.68    2:07.11  
  5 Uceda, Antionette R       10 PUMA-CA                   NT    2:07.16  
  6 Heinbach, Presley C       10 PASO-CA                   NT    2:20.17  
  7 Minch, Audrina D           9 BSC-CC               2:32.42    2:36.41  
  8 Dorsett, Sophia J          6 BAC-CC                    NT    2:41.47  
  9 Scott, Elizabeth          10 PASO-CA                   NT    2:42.08  
 
Girls 6-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marinovich, Hailey A      10 CLOV-CC                35.79      35.97  
  2 Hill, Audrey C            10 CLOV-CC                36.04      36.60  
  3 Wilber, Rowyn M           10 CLOV-CC                36.54      38.09  
  4 Truong, Samantha N        10 Roadrunner-CC          38.64      40.93  
  5 Pendergrass, Payton I     10 CLOV-CC                43.38      43.50  
  6 Morales, Alyson T         10 NCA-CA                 42.12      43.97  
  7 Moore, Riley A            10 YNEZ-CA                47.89      45.63  
  8 Davis, Audrey M           10 CLOV-CC                44.46      46.68  
  9 Coats, Zelli K            10 SMSC-CA                47.94      53.24  
 10 Ruiz, Melissa             10 BAC-CC                 52.34      55.31  
 11 Minch, Audrina D           9 BSC-CC                 58.38    1:01.47  
 -- Buell, Lauren A            8 YNEZ-CA              1:18.69         DQ  
 
Girls 6-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marinovich, Hailey A      10 CLOV-CC              1:21.82    1:21.32  
  2 Hill, Audrey C            10 CLOV-CC              1:20.76    1:26.99  
  3 Pendergrass, Payton I     10 CLOV-CC              1:35.84    1:36.34  
 
Girls 6-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marinovich, Hailey A      10 CLOV-CC              2:55.26    2:57.45  
    1:24.58 1:32.87                                                
  2 Hill, Audrey C            10 CLOV-CC              2:59.97    2:58.07  
    1:27.68 1:30.39                                                
  3 Wilber, Rowyn M           10 CLOV-CC              3:01.91    3:06.84  
    1:27.76 1:39.08                                                
  4 Billotte, Julia A          9 CLSS-CA              3:05.23    3:11.47  
    1:34.07 1:37.40                                                
  5 Coats, Zelli K            10 SMSC-CA              3:31.96    3:31.09  
    1:39.98 1:51.11                                                
  6 Billotte, Lindsey M        9 CLSS-CA              3:34.23    3:40.44  
    1:51.48 1:48.96                                                
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marinovich, Hannah L      12 CLOV-CC                29.21      30.01  
  2 Bell, Kylie A             12 PUMA-CA                30.56      30.05  
  3 Wilber, Brighton R        12 CLOV-CC                31.99      32.57  
  4 Gipson, Natalie G         12 CLOV-CC                31.40      32.85  
  5 Poletti, Cat R            12 San Luis Obispo-CA     32.63      33.25  
  6 Anderson, Joanna R        12 CLOV-CC                34.49      33.94  
  7 Bennett, Annie L          12 CLOV-CC                33.94      34.06  
  8 Fitzgerald, Ellie S       12 CLOV-CC                33.24      34.14  
  9 Dorsett, Lilli O          12 BAC-CC                 35.90      34.36  
 10 Burk, Kale M              11 PUMA-CA                34.50      34.72  
 11 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                34.25      35.30  
 12 Bone, Izzy A              11 CLOV-CC                35.44      35.63  
 13 Ozkan, Yasmin             12 YNEZ-CA                38.11      35.96  
 14 Molinar, Jaydin C         12 PUMA-CA                35.25      36.09  
 15 Lyles, Kelsey E           11 CLOV-CC                35.26      37.63  
 16 Rocha, Thalia M           11 BAC-CC                 36.16      37.65  
 17 Edds, Ella G              12 SMSC-CA                36.85      38.23  
 18 Munro, Sadie L            12 CLOV-CC                39.10      38.35  
 19 Manning, Rhys A           12 San Luis Obispo-CA     37.19      39.11  
 20 Castellanos, Marycielo H  12 SMSC-CA                   NT      41.31  
 21 Holt-Rhodes, Kat J        11 SMSC-CA                41.82      43.77  
 22 LeMaire, Amaya M          12 SMSC-CA                43.52      46.55  
 23 Bergquist, Cadence N      11 PUMA-CA                   NT      52.83  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Kylie A             12 PUMA-CA              1:05.23    1:06.42  
  2 Marinovich, Hannah L      12 CLOV-CC                   NT    1:07.84  
  3 Wilber, Brighton R        12 CLOV-CC              1:09.31    1:09.82  
  4 Poletti, Cat R            12 San Luis Obispo-CA   1:10.25    1:10.16  
  5 Fitzgerald, Ellie S       12 CLOV-CC              1:12.77    1:13.33  
  6 Bennett, Annie L          12 CLOV-CC              1:13.95    1:13.46  
  7 Gipson, Natalie G         12 CLOV-CC              1:12.21    1:13.73  
  8 Boam, Allison K           11 CLOV-CC              1:14.83    1:14.12  
  9 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA              1:15.69    1:15.67  
 10 Dorsett, Lilli O          12 BAC-CC               1:16.18    1:16.20  
 11 Niebuhr, Maddie R         12 BSC-CC               1:25.98    1:17.34  
 12 Edds, Ella G              12 SMSC-CA              1:18.69    1:18.13  
 13 Lyles, Kelsey E           11 CLOV-CC              1:19.52    1:18.20  
 14 Rocha, Thalia M           11 BAC-CC               1:19.03    1:18.93  
 15 Molinar, Jaydin C         12 PUMA-CA              1:18.14    1:18.99  
 16 Bone, Izzy A              11 CLOV-CC              1:20.47    1:19.56  
 17 Dorsett, Izzy A           11 BAC-CC               1:18.13    1:20.92  
 18 Munro, Sadie L            12 CLOV-CC              1:31.92    1:24.00  
 19 Manning, Rhys A           12 San Luis Obispo-CA   1:24.36    1:24.54  
 20 Jebens, Nova K            11 SMSC-CA              1:38.64    1:33.94  
 21 LeMaire, Amaya M          12 SMSC-CA              1:31.35    1:34.03  
 22 Nickerson, Reese R        11 SMSC-CA              1:34.91    1:34.70  
 23 Holt-Rhodes, Kat J        11 SMSC-CA              1:39.63    1:40.56  
 24 Perez, Hope B             11 SMSC-CA                   NT    1:41.08  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Kylie A             12 PUMA-CA              2:23.40    2:25.84  
    1:12.47 1:13.37                                                
  2 Gipson, Natalie G         12 CLOV-CC              2:37.74    2:37.46  
    1:19.41 1:18.05                                                
  3 Grani, Skylar C           12 CLOV-CC              2:35.22    2:37.48  
    1:17.77 1:19.71                                                
  4 Bennett, Annie L          12 CLOV-CC              2:41.91    2:38.88  
    1:17.67 1:21.21                                                
  5 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA              2:42.73    2:43.38  
    1:19.83 1:23.55                                                
  6 Edds, Ella G              12 SMSC-CA              2:45.81    2:43.74  
    1:20.00 1:23.74                                                
  7 Boam, Allison K           11 CLOV-CC              2:45.67    2:45.46  
    1:19.50 1:25.96                                                
  8 Burk, Kale M              11 PUMA-CA              2:44.77    2:47.08  
    1:20.89 1:26.19                                                
  9 Molinar, Jaydin C         12 PUMA-CA              2:51.37    2:52.96  
    1:22.19 1:30.77                                                
 10 Bone, Izzy A              11 CLOV-CC              2:53.79    2:54.46  
    1:25.87 1:28.59                                                
 11 Manning, Rhys A           12 San Luis Obispo-CA   3:00.53    3:00.17  
    1:29.77 1:30.40                                                
 12 Lyles, Kelsey E           11 CLOV-CC              2:54.60    3:04.46  
    1:28.64 1:35.82                                                
 13 LeMaire, Amaya M          12 SMSC-CA              3:12.32    3:17.96  
    1:38.02 1:39.94                                                
 14 Nickerson, Reese R        11 SMSC-CA              3:25.41    3:21.15  
    1:36.52 1:44.63                                                
 15 Perez, Hope B             11 SMSC-CA                   NT    3:52.05  
    1:53.67 1:58.38                                                
 
Girls 11-12 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Kylie A             12 PUMA-CA                   NT   10:24.66  
    1:14.20 1:18.73 1:19.86 1:19.74 1:19.95 1:19.16 1:17.56 1:15.46
  2 Wilber, Brighton R        12 CLOV-CC             10:20.76   10:47.31  
    1:14.27 1:21.46 1:22.25 1:22.35 1:22.27 1:22.59 1:21.98 1:20.14
  3 Taliaferro, Guliana E     11 CLOV-CC             10:55.41   10:57.90  
    1:17.35 1:23.27 1:23.75 1:24.02 1:22.73 1:23.84 1:22.63 1:20.31
  4 Grani, Skylar C           12 CLOV-CC             11:14.76   11:04.16  
    1:18.88 1:24.93 1:26.24 1:25.10 1:24.52 1:23.22 1:22.64 1:18.63
 
Girls 11-12 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 25 Anderson, Joanna R        12 CLOV-CC                   NT   22:16.74  
    1:22.63 1:28.23 1:30.02 1:28.69 1:29.94 1:28.97 1:32.29 1:28.74
    1:29.83 1:30.65 1:30.70 1:30.62 1:30.57 1:29.57 1:25.29        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poletti, Cat R            12 San Luis Obispo-CA     38.04      37.62  
  2 Marinovich, Hannah L      12 CLOV-CC                40.88      37.96  
  3 Gipson, Natalie G         12 CLOV-CC                37.44      38.24  
  4 Burk, Kale M              11 PUMA-CA                39.80      39.58  
  5 Wilber, Brighton R        12 CLOV-CC                41.81      40.07  
  6 Fitzgerald, Ellie S       12 CLOV-CC                40.08      40.35  
  7 Anderson, Joanna R        12 CLOV-CC                42.70      41.57  
  8 Grani, Skylar C           12 CLOV-CC                41.39      41.78  
  9 Ozkan, Yasmin             12 YNEZ-CA                53.09      41.95  
 10 Bennett, Annie L          12 CLOV-CC                41.88      42.11  
 11 Lyles, Kelsey E           11 CLOV-CC                43.49      43.46  
 12 Molinar, Jaydin C         12 PUMA-CA                44.00      43.55  
 13 Bone, Izzy A              11 CLOV-CC                45.93      44.37  
 14 Dorsett, Izzy A           11 BAC-CC                 42.31      44.42  
 15 Munro, Sadie L            12 CLOV-CC                   NT      44.68  
 16 Edds, Ella G              12 SMSC-CA                46.95      47.26  
 17 Castellanos, Marycielo H  12 SMSC-CA                   NT      48.41  
 18 Holt-Rhodes, Kat J        11 SMSC-CA                53.48      51.84  
 19 LeMaire, Amaya M          12 SMSC-CA                50.71      51.85  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Kylie A             12 PUMA-CA              1:13.05    1:15.33  
  2 Marinovich, Hannah L      12 CLOV-CC              1:17.89    1:24.70  
  3 Burk, Kale M              11 PUMA-CA              1:29.26    1:28.01  
  4 Gipson, Natalie G         12 CLOV-CC              1:22.15    1:28.09  
  5 Boam, Allison K           11 CLOV-CC                   NT    1:29.46  
  6 Fitzgerald, Ellie S       12 CLOV-CC              1:30.70    1:29.53  
  7 Anderson, Joanna R        12 CLOV-CC              1:30.01    1:30.45  
  8 Dorsett, Izzy A           11 BAC-CC               1:29.70    1:35.78  
  9 Edds, Ella G              12 SMSC-CA              1:38.64    1:36.22  
 10 Molinar, Jaydin C         12 PUMA-CA              1:34.46    1:36.49  
 11 Rocha, Thalia M           11 BAC-CC               1:36.33    1:37.19  
 12 Lyles, Kelsey E           11 CLOV-CC              1:35.80    1:37.88  
 13 Bone, Izzy A              11 CLOV-CC              1:43.96    1:37.98  
 14 LeMaire, Amaya M          12 SMSC-CA              1:41.74    1:46.76  
 15 Jebens, Nova K            11 SMSC-CA                   NT    1:57.49  
 16 Holt-Rhodes, Kat J        11 SMSC-CA              2:04.83    1:58.33  
 17 Perez, Hope B             11 SMSC-CA              2:26.68    2:17.65  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marinovich, Hannah L      12 CLOV-CC                35.40      36.80  
  2 Grani, Skylar C           12 CLOV-CC                38.16      40.56  
  3 Fitzgerald, Ellie S       12 CLOV-CC                40.73      41.76  
  4 Lyles, Kelsey E           11 CLOV-CC                42.16      43.06  
  5 Bennett, Annie L          12 CLOV-CC                45.09      44.76  
  6 Wilber, Brighton R        12 CLOV-CC                45.82      45.32  
  7 Niebuhr, Maddie R         12 BSC-CC                 45.47      45.76  
  8 Perez, Brielle M          12 CLOV-CC                45.98      46.61  
  9 Anderson, Joanna R        12 CLOV-CC                50.43      46.76  
 10 Munro, Sadie L            12 CLOV-CC                48.56      48.76  
 11 Holt-Rhodes, Kat J        11 SMSC-CA                56.15      51.61  
 12 Nickerson, Reese R        11 SMSC-CA                52.76      53.85  
 13 Molinar, Jaydin C         12 PUMA-CA                52.41      55.26  
 14 Manning, Rhys A           12 San Luis Obispo-CA   1:01.82    1:00.35  
 15 Jebens, Nova K            11 SMSC-CA              1:01.91    1:06.97  
 16 Bergquist, Cadence N      11 PUMA-CA                   NT    1:16.37  
 17 Perez, Hope B             11 SMSC-CA              1:34.37    1:24.12  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grani, Skylar C           12 CLOV-CC              1:27.43    1:29.91  
  2 Fitzgerald, Ellie S       12 CLOV-CC              1:30.24    1:34.35  
  3 Lyles, Kelsey E           11 CLOV-CC              1:35.37    1:37.17  
  4 Taliaferro, Guliana E     11 CLOV-CC              1:42.23    1:38.59  
  5 Ozkan, Yasmin             12 YNEZ-CA                   NT    1:46.94  
  6 Munro, Sadie L            12 CLOV-CC              1:51.32    1:53.07  
  7 Dorsett, Izzy A           11 BAC-CC               1:43.77    1:53.58  
  8 Holt-Rhodes, Kat J        11 SMSC-CA              1:59.61    1:57.68  
  9 Manning, Rhys A           12 San Luis Obispo-CA   2:11.35    2:12.07  
 10 LeMaire, Amaya M          12 SMSC-CA              2:09.49    2:17.48  
 -- Rocha, Thalia M           11 BAC-CC               2:07.15         DQ  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Kylie A             12 PUMA-CA                32.11      32.65  
  2 Marinovich, Hannah L      12 CLOV-CC                34.66      33.73  
  3 Anderson, Joanna R        12 CLOV-CC                37.33      36.27  
  4 Gipson, Natalie G         12 CLOV-CC                37.97      36.74  
  5 Bennett, Annie L          12 CLOV-CC                37.10      37.05  
  6 Poletti, Cat R            12 San Luis Obispo-CA     36.89      37.61  
  7 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA                38.03      37.69  
  8 Burk, Kale M              11 PUMA-CA                35.38      38.08  
  9 Molinar, Jaydin C         12 PUMA-CA                37.21      38.43  
 10 Fitzgerald, Ellie S       12 CLOV-CC                36.99      39.20  
 11 Grani, Skylar C           12 CLOV-CC                37.53      39.33  
 12 Niebuhr, Maddie R         12 BSC-CC                 48.20      41.43  
 13 Boam, Allison K           11 CLOV-CC                   NT      41.85  
 14 Rocha, Thalia M           11 BAC-CC                 41.86      41.97  
 15 Munro, Sadie L            12 CLOV-CC                45.80      43.81  
 16 Nickerson, Reese R        11 SMSC-CA                48.98      50.16  
 17 LeMaire, Amaya M          12 SMSC-CA                52.65      54.81  
 -- Perez, Brielle M          12 CLOV-CC                34.93         DQ  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marinovich, Hannah L      12 CLOV-CC              1:11.02    1:13.72  
  2 Gipson, Natalie G         12 CLOV-CC              1:23.86    1:22.68  
  3 Bennett, Annie L          12 CLOV-CC              1:31.26    1:22.88  
  4 Molinar, Jaydin C         12 PUMA-CA              1:21.10    1:27.45  
  5 Burk, Kale M              11 PUMA-CA              1:23.78    1:27.65  
  6 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA              1:29.53    1:29.10  
  7 Anderson, Joanna R        12 CLOV-CC              1:31.01    1:29.12  
  8 Grani, Skylar C           12 CLOV-CC              1:28.60    1:31.50  
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marinovich, Hannah L      12 CLOV-CC              2:34.08    2:48.99  
    1:24.64 1:24.35                                                
  2 Wilber, Brighton R        12 CLOV-CC              2:53.97    2:52.61  
    1:20.19 1:32.42                                                
  3 Fitzgerald, Ellie S       12 CLOV-CC              2:57.03    2:56.92  
    1:28.44 1:28.48                                                
  4 Taliaferro, Guliana E     11 CLOV-CC              2:50.88    2:59.30  
    1:27.96 1:31.34                                                
  5 Bennett, Annie L          12 CLOV-CC              3:17.23    2:59.97  
    1:25.93 1:34.04                                                
  6 Grani, Skylar C           12 CLOV-CC              2:57.21    3:00.53  
    1:31.29 1:29.24                                                
  7 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA              3:16.19    3:08.82  
    1:29.88 1:38.94                                                
  8 Edds, Ella G              12 SMSC-CA              3:18.04    3:10.10  
    1:33.31 1:36.79                                                
  9 Molinar, Jaydin C         12 PUMA-CA              3:13.07    3:12.58  
 10 Dorsett, Izzy A           11 BAC-CC               3:17.86    3:21.06  
    1:38.12 1:42.94                                                
 11 LeMaire, Amaya M          12 SMSC-CA              3:46.42    3:45.71  
    1:47.05 1:58.66                                                
 12 Manning, Rhys A           12 San Luis Obispo-CA   3:48.37    3:48.73  
    1:49.83 1:58.90                                                
 
Girls 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dorsett, Lilli O          12 BAC-CC               6:49.03    6:33.86  
    1:34.11 1:47.53 1:47.09 1:25.13                                
 
Girls 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Brooklyn J     13 CLOV-CC                29.12      30.33  
  2 Pearigen, Tabitha M       14 YNEZ-CA                30.09      30.60  
  3 Alora, Janeza D           13 BSC-CC                 30.32      30.78  
  4 Easterling, Avery H       13 CLOV-CC                30.30      30.97  
  5 Arreguin, Katie N         14 Unattached             31.20      31.03  
  6 Calderon, Jayza M         15 SMSC-CA                30.72      31.09  
  7 Wilber, Londen C          13 CLOV-CC                30.66      31.33  
  8 Fitzgerald, Tea Q         13 CLOV-CC                30.36      31.34  
  9 Springer, Abby Q          15 PASO-CA                31.24      31.48  
 10 Garritano, Isabella G     17 PUMA-CA                30.15      31.49  
 11 Dickinson, Sophia L       14 CLOV-CC                31.38      31.51  
 12 Steed, Ryan N             14 SMSC-CA                32.04      31.65  
 13 Herrmann, Kirsten M       13 SMSC-CA                31.59      31.74  
 14 Calderon, Kasey M         13 SMSC-CA                33.02      32.48  
 15 Odums, Naima L            14 CLOV-CC                32.77      32.51  
 16 Brooks, Keira A           14 San Luis Obispo-CA     32.73      33.01  
 17 Cegielski, Madison P      14 CLOV-CC                31.46      33.22  
 18 Ivy, Lauren A             13 CLOV-CC                32.23      33.35  
 19 Contreras, Isabelle L     14 SMSC-CA                33.91      33.52  
 20 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA                33.04      33.68  
 21 Hayes, Thea J             13 CLOV-CC                33.83      33.82  
 22 Bone, Ally A              13 CLOV-CC                33.60      33.91  
 23 Sanders, Allison P        14 CLOV-CC                34.02      34.22  
 24 Kuhtz, Abby E             13 CLOV-CC                33.28      34.41  
 25 Hetland, Grace M          15 SMSC-CA                32.79      34.47  
 26 Allen, Jamie M            16 SMSC-CA                32.85      34.51  
 27 Milana, Ivanna P          15 CLOV-CC                32.48      34.74  
 28 Thomas, Abby E            14 CLOV-CC                33.31      35.53  
 29 Martinez, Sammy C         13 CLOV-CC                36.79      36.31  
 30 Deel, Sarah G             15 CLOV-CC                34.09      36.81  
 31 Rodriguez-Verducco, Laur  14 NCA-CA                    NT      39.44  
 32 Vickers, Charlee F        14 SMSC-CA                40.56      40.19  
 33 Beyea, Cosette I          14 SMSC-CA                40.27      41.67  
 34 Franson, Kylie R          13 YNEZ-CA                40.90      42.23  
 35 Schwantes, Claire         13 CLOV-CC                41.15      42.25  
 36 McDougal, Stephanie A     16 CLOV-CC                42.29      45.67  
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Brooklyn J     13 CLOV-CC              1:04.24    1:05.18  
  2 Calderon, Jayza M         15 SMSC-CA              1:08.73    1:06.90  
  3 Pearigen, Tabitha M       14 YNEZ-CA              1:05.85    1:06.99  
  4 Springer, Abby Q          15 PASO-CA              1:07.80    1:07.06  
  5 Wilber, Londen C          13 CLOV-CC              1:05.81    1:07.42  
  6 Alora, Janeza D           13 BSC-CC               1:05.58    1:07.69  
  7 Lomibao, Jamie Z          14 SMSC-CA              1:08.33    1:07.85  
  8 Lewis, Aiden E            16 SMSC-CA              1:07.49    1:08.36  
  9 Friedrich, Victoria M     19 SMSC-CA              1:11.12    1:08.40  
 10 Fitzgerald, Tea Q         13 CLOV-CC              1:10.53    1:08.45  
 11 Cabiles, Allie A          13 SMSC-CA              1:08.27    1:08.91  
 12 Arreguin, Katie N         14 Unattached           1:07.57    1:09.01  
 13 Garritano, Isabella G     17 PUMA-CA              1:06.89    1:09.06  
 14 Dickinson, Sophia L       14 CLOV-CC              1:08.92    1:09.76  
 15 Steed, Ryan N             14 SMSC-CA              1:09.02    1:10.10  
 16 Settje, Ryann G           15 UN-01-CA             1:06.37    1:10.87  
 17 Brooks, Keira A           14 San Luis Obispo-CA   1:10.22    1:10.92  
 17 Cegielski, Madison P      14 CLOV-CC              1:09.53    1:10.92  
 19 Herrmann, Kirsten M       13 SMSC-CA              1:11.32    1:10.99  
 19 Ivy, Lauren A             13 CLOV-CC              1:13.45    1:10.99  
 21 Brown, Jada N             14 SMSC-CA              1:11.73    1:11.46  
 22 Odums, Naima L            14 CLOV-CC              1:07.84    1:11.51  
 23 Calderon, Kasey M         13 SMSC-CA              1:13.08    1:12.26  
 24 Kuhtz, Abby E             13 CLOV-CC              1:13.42    1:12.55  
 25 Hernandez, Elizabeth A    15 SMSC-CA              1:12.51    1:12.84  
 26 Hayes, Thea J             13 CLOV-CC              1:12.69    1:13.17  
 27 Hetland, Grace M          15 SMSC-CA              1:13.33    1:13.27  
 28 Bone, Ally A              13 CLOV-CC              1:11.95    1:13.36  
 29 Payne, Lillian G          15 BSC-CC               1:14.39    1:13.91  
 30 Dominguez, Lexi J         15 BSC-CC               1:11.31    1:14.08  
 31 Thomas, Abby E            14 CLOV-CC              1:11.12    1:14.52  
 32 Jebens, Alaska L          15 SMSC-CA              1:12.39    1:14.97  
 33 Sanders, Allison P        14 CLOV-CC              1:13.81    1:15.43  
 34 Allen, Jamie M            16 SMSC-CA              1:12.46    1:15.88  
 35 Contreras, Isabelle L     14 SMSC-CA              1:15.79    1:16.03  
 36 Milana, Ivanna P          15 CLOV-CC              1:14.44    1:16.72  
 37 Deel, Sarah G             15 CLOV-CC              1:18.48    1:19.07  
 38 Martinez, Sammy C         13 CLOV-CC              1:33.75    1:20.48  
 39 Cano, Celia G             13 NCA-CA               1:20.24    1:25.24  
 40 Beyea, Cosette I          14 SMSC-CA              1:28.43    1:29.52  
 41 Schwantes, Claire         13 CLOV-CC              1:33.80    1:30.83  
 42 McDougal, Stephanie A     16 CLOV-CC              1:30.45    1:33.16  
 43 Franson, Kylie R          13 YNEZ-CA              1:32.46    1:34.16  
 44 Nickerson, Paige P        13 SMSC-CA              1:30.30    1:35.01  
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easterling, Avery H       13 CLOV-CC              2:16.61    2:18.60  
    1:08.72 1:09.88                                                
  2 Springer, Abby Q          15 PASO-CA              2:23.57    2:22.84  
    1:10.29 1:12.55                                                
  3 Truong, Sofia N           14 Roadrunner-CC        2:25.98    2:23.61  
  4 Pearigen, Tabitha M       14 YNEZ-CA              2:24.77    2:25.31  
    1:09.50 1:15.81                                                
  5 Calderon, Jayza M         15 SMSC-CA              2:31.59    2:26.64  
    1:10.62 1:16.02                                                
  6 Marsalek, Emma J          14 SMSC-CA              2:19.49    2:27.45  
    1:10.28 1:17.17                                                
  7 Wilber, Londen C          13 CLOV-CC              2:19.92    2:28.35  
    1:11.74 1:16.61                                                
  8 Steed, Ryan N             14 SMSC-CA              2:30.18    2:29.32  
    1:12.09 1:17.23                                                
  9 Friedrich, Victoria M     19 SMSC-CA              2:29.25    2:29.60  
    1:13.25 1:16.35                                                
 10 Arreguin, Katie N         14 Unattached           2:27.34    2:30.04  
    1:13.79 1:16.25                                                
 11 Alora, Janeza D           13 BSC-CC               2:26.73    2:30.69  
    1:12.19 1:18.50                                                
 12 Fuller, Monica A          15 SMSC-CA              2:23.56    2:30.77  
    1:11.74 1:19.03                                                
 13 Barton, Natalie N         13 SMSC-CA              2:33.63    2:32.08  
    1:14.03 1:18.05                                                
 14 Calderon, Kasey M         13 SMSC-CA              2:35.88    2:32.70  
    1:14.46 1:18.24                                                
 15 Cegielski, Madison P      14 CLOV-CC              2:32.96    2:35.51  
    1:14.45 1:21.06                                                
 16 Hernandez, Elizabeth A    15 SMSC-CA              2:37.53    2:35.81  
    1:15.76 1:20.05                                                
 17 Jebens, Alaska L          15 SMSC-CA              2:33.60    2:38.19  
    1:18.03 1:20.16                                                
 18 Ogorsolka, Stella K       14 PASO-CA              2:38.92    2:38.41  
    1:17.83 1:20.58                                                
 19 Colmenares, Meena E       13 BAC-CC               2:36.61    2:38.79  
    1:19.41 1:19.38                                                
 20 Sanders, Allison P        14 CLOV-CC              2:39.64    2:39.25  
    1:17.39 1:21.86                                                
 21 Thomas, Abby E            14 CLOV-CC              2:32.20    2:40.15  
    1:17.88 1:22.27                                                
 22 Dominguez, Lexi J         15 BSC-CC               2:40.58    2:40.78  
    1:18.64 1:22.14                                                
 23 Herrmann, Kirsten M       13 SMSC-CA              2:40.65    2:41.88  
    1:18.99 1:22.89                                                
 24 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA              2:39.23    2:42.54  
 24 Allen, Jamie M            16 SMSC-CA              2:35.35    2:42.54  
    1:19.60 1:22.94                                                
 26 Contreras, Isabelle L     14 SMSC-CA              2:40.38    2:42.71  
    1:19.64 1:23.07                                                
 27 Bone, Ally A              13 CLOV-CC              2:39.45    2:45.16  
 28 Deel, Sarah G             15 CLOV-CC              2:41.26    2:48.28  
    1:22.92 1:25.36                                                
 29 Beyea, Cosette I          14 SMSC-CA              3:16.74    3:11.04  
    1:33.21 1:37.83                                                
 30 McDougal, Stephanie A     16 CLOV-CC              3:13.91    3:23.59  
    1:37.99 1:45.60                                                
 31 Franson, Kylie R          13 YNEZ-CA                   NT    3:31.58  
    1:41.04 1:50.54                                                
 32 Nickerson, Paige P        13 SMSC-CA              3:26.86    3:33.96  
 
Women 13 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Truong, Sofia N           14 Roadrunner-CC             NT   10:39.29  
    1:12.76 1:19.85 1:21.87 1:21.48 1:21.81 1:22.10 1:21.74 1:17.68
  2 Friedrich, Victoria M     19 SMSC-CA             10:51.71   10:41.78  
    1:17.01 1:21.69 1:21.85 1:21.43 1:19.83 1:19.54 1:20.56 1:19.87
  3 Calderon, Kasey M         13 SMSC-CA             10:50.83   10:44.68  
    1:16.79 1:21.62 1:22.19 1:21.95 1:21.79 1:20.96 1:20.93 1:18.45
  4 Barton, Natalie N         13 SMSC-CA             10:53.65   10:50.57  
    1:16.00 1:20.72 1:21.90 1:22.57 1:22.45 1:22.17 1:23.60 1:21.16
  5 Brown, Jada N             14 SMSC-CA             11:06.97   10:56.97  
    1:16.43 1:20.29 1:22.30 1:23.75 1:24.32 1:25.03 1:23.81 1:21.04
  6 Steed, Ryan N             14 SMSC-CA             10:49.61   10:57.99  
    1:16.44 1:22.14 1:22.89 1:23.10 1:23.85 1:23.87 1:23.08 1:22.62
  7 Ogorsolka, Stella K       14 PASO-CA                   NT   11:17.71  
    1:19.71 1:23.74 1:24.54 1:25.03 1:25.75 1:26.71 1:27.02 1:25.21
  8 Alora, Janeza D           13 BSC-CC              11:21.59   11:23.20  
    1:16.44 1:25.36 1:27.17 1:28.21 1:27.80 1:27.51 1:27.71 1:23.00
  9 Jebens, Alaska L          15 SMSC-CA             10:54.38   11:39.25  
    1:21.45 1:26.95 1:27.72 1:28.14 1:28.82 1:29.26 1:29.52 1:27.39
 10 Colmenares, Meena E       13 BAC-CC                    NT   11:43.50  
    1:21.41 1:29.21 1:29.71 1:27.96 1:30.67 1:29.73 1:29.62 1:25.19
 11 Martinez, Sammy C         13 CLOV-CC             12:20.77   12:17.20  
    1:23.83 1:32.36 1:33.03 1:34.38 1:34.94 1:35.52 1:34.39 1:28.75
 
Women 13 & Over 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Easterling, Avery H       13 CLOV-CC             19:21.30   19:01.17  
    1:09.23 1:14.71 1:14.54 1:15.15 1:15.35 1:15.27 1:16.67 1:16.97
    1:17.77 1:17.18 1:18.52 1:18.10 1:17.72 1:17.25 1:16.74        
  9 Gallagher, Brooklyn J     13 CLOV-CC             20:37.47   19:45.34  
    1:13.99 1:20.15 1:20.73 1:20.26 1:19.61 1:19.75 1:18.77 1:19.60
    1:19.17 1:19.70 1:18.98 1:19.73 1:19.81 1:19.50 1:15.59        
 10 Springer, Abby Q          15 PASO-CA             19:05.08   19:58.27  
                                            1:20.32 1:20.19 1:20.37
    1:21.18 1:21.34 1:21.38 1:21.24 1:20.91 1:20.57 1:18.00        
 12 Wilber, Londen C          13 CLOV-CC             20:53.57   20:02.33  
    1:13.67 1:18.96 1:19.57 1:22.25 1:20.70 1:19.90 1:19.90 1:21.49
    1:22.83 1:22.67 1:20.36 1:21.38 1:20.03 1:21.10 1:17.52        
 13 Calderon, Kasey M         13 SMSC-CA                   NT   20:30.59  
    1:16.36 1:22.94 1:22.64 1:22.55 1:23.04 1:22.74 1:22.91 1:23.35
    1:23.71 1:23.15 1:22.76 1:22.07 1:21.31 1:21.67 1:19.39        
 14 Barton, Natalie N         13 SMSC-CA             21:10.69   20:59.30  
    1:15.12 1:20.71 1:23.06 1:24.69 1:25.38 1:24.97 1:25.91 1:26.26
    1:24.94 1:24.83 1:25.02 1:25.46 1:25.31 1:24.28 1:23.36        
 15 Brown, Jada N             14 SMSC-CA             21:34.09   21:04.67  
    1:17.28 1:22.70 1:23.21 1:23.95 1:24.22 1:24.55 1:25.47 1:25.87
    1:25.28 1:25.64 1:25.39 1:25.79 1:25.85 1:25.45 1:24.02        
 17 Dickinson, Sophia L       14 CLOV-CC             21:23.47   21:18.51  
    1:16.13 1:24.49 1:26.15 1:26.27 1:26.13 1:26.26 1:26.76 1:26.13
    1:25.81 1:25.66 1:26.55 1:25.31 1:26.77 1:26.35 1:23.74        
 18 Crose, Grace N            15 NCA-CA                    NT   21:20.43  
    1:19.45 1:24.38 1:23.89 1:25.33 1:25.49 1:25.45 1:26.03 1:26.43
    1:25.80 1:26.13 1:27.06 1:27.02 1:28.36 1:26.41 1:23.20        
 19 Thomas, Abby E            14 CLOV-CC             20:47.11   21:23.02  
    1:17.73 1:24.00 1:24.99 1:26.12 1:26.43 1:26.38 1:25.90 1:26.28
    1:27.27 1:26.99 1:27.14 1:26.49 1:26.92 1:26.50 1:23.88        
 20 Jebens, Alaska L          15 SMSC-CA             21:53.31   21:26.38  
    1:19.05 1:25.96 1:25.12 1:25.64 1:26.10 1:26.76 1:26.97 1:27.79
    1:27.77 1:27.06 1:25.67 1:25.64 1:26.62 1:26.79 1:23.44        
 21 Ogorsolka, Stella K       14 PASO-CA                   NT   21:29.14  
    1:20.43 1:25.21 1:25.06 1:25.81 1:25.81 1:26.40 1:26.12 1:27.43
    1:26.58 1:27.30 1:26.81 1:27.61 1:26.63 1:27.27 1:24.67        
 22 Hernandez, Elizabeth A    15 SMSC-CA             21:31.39   21:34.91  
    1:17.51 1:24.27 1:25.50 1:25.72 1:26.27 1:26.31 1:27.10 1:26.96
    1:27.52 1:28.01 1:28.49 1:28.76 1:28.66 1:28.30 1:25.53        
 23 Ivy, Lauren A             13 CLOV-CC             22:00.76   21:38.75  
    1:21.79 1:26.17 1:27.38 1:27.74 1:28.03 1:28.50 1:29.06 1:29.34
    1:28.81 1:27.36 1:27.21 1:26.60 1:25.94 1:24.24 1:20.58        
 26 Odums, Naima L            14 CLOV-CC             21:45.76   22:28.55  
    1:17.65 1:24.36 1:27.99 1:28.57 1:31.04 1:32.88 1:30.53 1:32.24
    1:30.22 1:32.80 1:33.88 1:33.31 1:33.30 1:33.61 1:26.17        
 27 Deel, Sarah G             15 CLOV-CC             22:25.20   22:31.15  
    1:23.80 1:28.85 1:28.74 1:29.31 1:30.06 1:30.44 1:29.50 1:29.76
    1:30.68 1:32.10 1:31.89 1:33.44 1:30.82 1:31.93 1:29.83        
 28 Hayes, Thea J             13 CLOV-CC             21:39.51   22:44.88  
    1:20.42 1:27.59 1:29.67 1:29.92 1:30.28 1:28.74 1:31.25 1:31.32
    1:31.13 1:32.39 1:34.41 1:35.64 1:34.91 1:34.52 1:32.69        
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilber, Londen C          13 CLOV-CC              1:11.39    1:15.63  
  2 Cabiles, Allie A          13 SMSC-CA              1:18.62    1:16.99  
  3 Hernandez, Elizabeth A    15 SMSC-CA              1:21.02    1:21.16  
  4 Odums, Naima L            14 CLOV-CC              1:15.36    1:21.70  
  5 Gallagher, Brooklyn J     13 CLOV-CC              1:22.17    1:22.33  
  6 Pearigen, Tabitha M       14 YNEZ-CA              1:17.73    1:22.69  
  7 Kuhtz, Abby E             13 CLOV-CC                   NT    1:24.13  
  8 Cegielski, Madison P      14 CLOV-CC              1:27.19    1:25.05  
  9 Herrmann, Kirsten M       13 SMSC-CA              1:24.26    1:25.28  
 10 Alora, Janeza D           13 BSC-CC               1:23.52    1:25.88  
 11 Hayes, Thea J             13 CLOV-CC              1:24.40    1:26.04  
 12 Fitzgerald, Tea Q         13 CLOV-CC              1:28.54    1:26.76  
 13 Brown, Jada N             14 SMSC-CA              1:27.69    1:28.06  
 14 Milana, Ivanna P          15 CLOV-CC              1:25.56    1:28.27  
 15 Deel, Sarah G             15 CLOV-CC              1:28.84    1:29.80  
 16 Dominguez, Lexi J         15 BSC-CC               1:29.60    1:31.37  
 17 Beyea, Cosette I          14 SMSC-CA              1:40.21    1:36.06  
 18 Martinez, Sammy C         13 CLOV-CC              1:42.23    1:41.81  
 19 Rodriguez-Verducco, Laur  14 NCA-CA                    NT    1:49.31  
 20 Schwantes, Claire         13 CLOV-CC              1:51.39    1:53.94  
 21 Franson, Kylie R          13 YNEZ-CA              1:55.40    1:54.75  
 22 McDougal, Stephanie A     16 CLOV-CC              1:56.02    2:05.24  
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Springer, Abby Q          15 PASO-CA              2:35.58    2:38.45  
    1:17.48 1:20.97                                                
  2 Wilber, Londen C          13 CLOV-CC              2:36.41    2:42.63  
    1:19.70 1:22.93                                                
  3 Cabiles, Allie A          13 SMSC-CA              2:57.86    2:45.71  
    1:22.47 1:23.24                                                
  4 Lomibao, Jamie Z          14 SMSC-CA              2:50.29    2:46.41  
    1:22.58 1:23.83                                                
  5 Lewis, Aiden E            16 SMSC-CA                   NT    2:57.53  
    1:28.72 1:28.81                                                
  6 Odums, Naima L            14 CLOV-CC              2:48.23    2:57.59  
    1:25.44 1:32.15                                                
  7 Payne, Lillian G          15 BSC-CC               2:45.00    2:58.96  
    1:26.07 1:32.89                                                
  8 Brown, Jada N             14 SMSC-CA              2:53.81    3:00.81  
    1:29.42 1:31.39                                                
  9 Hayes, Thea J             13 CLOV-CC              3:06.48    3:01.28  
    1:28.75 1:32.53                                                
 10 Thomas, Abby E            14 CLOV-CC              3:04.88    3:01.63  
    1:29.27 1:32.36                                                
 11 Milana, Ivanna P          15 CLOV-CC              3:03.42    3:03.80  
    1:30.10 1:33.70                                                
 12 Herrmann, Kirsten M       13 SMSC-CA              3:12.73    3:04.95  
    1:30.52 1:34.43                                                
 13 Nickerson, Paige P        13 SMSC-CA                   NT    3:45.22  
    1:50.66 1:54.56                                                
 -- Kuhtz, Abby E             13 CLOV-CC                   NT         DQ  
    1:29.42 1:31.05                                                
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Saray M            17 SMSC-CA              1:17.99    1:20.14  
  2 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA              1:24.31    1:26.07  
  3 Gallagher, Brooklyn J     13 CLOV-CC              1:21.55    1:26.59  
  4 Garritano, Isabella G     17 PUMA-CA              1:21.91    1:26.73  
  5 Ivy, Lauren A             13 CLOV-CC              1:24.82    1:27.55  
  6 Lomibao, Jamie Z          14 SMSC-CA              1:29.86    1:29.06  
  7 Barton, Natalie N         13 SMSC-CA              1:30.40    1:30.20  
  8 Dominguez, Lexi J         15 BSC-CC               1:34.78    1:33.40  
  9 Cegielski, Madison P      14 CLOV-CC              1:32.53    1:34.32  
 10 Truong, Sofia N           14 Roadrunner-CC        1:35.14    1:36.72  
 11 Kuhtz, Abby E             13 CLOV-CC              1:34.67    1:36.79  
 12 Alora, Janeza D           13 BSC-CC               1:39.40    1:37.29  
 13 Easterling, Avery H       13 CLOV-CC              1:33.04    1:37.75  
 14 Payne, Lillian G          15 BSC-CC               1:40.00    1:40.09  
 15 Brooks, Keira A           14 San Luis Obispo-CA   1:40.33    1:40.75  
 16 Herrmann, Kirsten M       13 SMSC-CA              1:40.11    1:41.39  
 17 Settje, Ryann G           15 UN-01-CA             1:34.94    1:42.34  
 18 Bone, Ally A              13 CLOV-CC              1:36.90    1:44.87  
 19 Martinez, Sammy C         13 CLOV-CC              1:53.27    1:49.33  
 20 Cano, Celia G             13 NCA-CA               1:46.25    1:51.46  
 21 Deel, Sarah G             15 CLOV-CC              1:56.51    1:56.79  
 22 Nickerson, Paige P        13 SMSC-CA              2:01.14    1:58.98  
 23 Schwantes, Claire         13 CLOV-CC              2:09.00    2:05.32  
 24 Beyea, Cosette I          14 SMSC-CA              2:07.03    2:09.14  
 25 McDougal, Stephanie A     16 CLOV-CC              2:16.65    2:16.06  
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ivy, Lauren A             13 CLOV-CC              3:08.03    3:02.32  
    1:29.80 1:32.52                                                
  2 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA              3:09.28    3:07.51  
    1:31.23 1:36.28                                                
  3 Garritano, Isabella G     17 PUMA-CA              3:02.10    3:08.21  
    1:27.62 1:40.59                                                
  4 Barton, Natalie N         13 SMSC-CA              3:13.25    3:15.24  
    1:34.22 1:41.02                                                
  5 Kuhtz, Abby E             13 CLOV-CC              3:22.53    3:22.79  
    1:37.60 1:45.19                                                
  6 Dominguez, Lexi J         15 BSC-CC               3:28.58    3:28.36  
    1:40.56 1:47.80                                                
  7 Springer, Abby Q          15 PASO-CA              3:23.33    3:29.37  
    1:41.98 1:47.39                                                
  8 Brooks, Keira A           14 San Luis Obispo-CA   3:29.64    3:31.29  
    1:42.05 1:49.24                                                
  9 Bone, Ally A              13 CLOV-CC                   NT    3:40.11  
    1:47.90 1:52.21                                                
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easterling, Avery H       13 CLOV-CC              1:12.15    1:14.46  
  2 Fitzgerald, Tea Q         13 CLOV-CC              1:14.53    1:16.05  
  3 Fuller, Monica A          15 SMSC-CA              1:15.50    1:17.36  
  4 Dickinson, Sophia L       14 CLOV-CC              1:19.05    1:17.58  
  5 Alora, Janeza D           13 BSC-CC               1:17.41    1:18.00  
  6 Gallagher, Brooklyn J     13 CLOV-CC              1:17.79    1:18.47  
  7 Hetland, Grace M          15 SMSC-CA              1:18.16    1:19.19  
  8 Garritano, Isabella G     17 PUMA-CA              1:17.83    1:19.74  
  9 Allen, Jamie M            16 SMSC-CA              1:21.52    1:22.54  
 10 Contreras, Isabelle L     14 SMSC-CA              1:27.08    1:26.67  
 11 Arreguin, Katie N         14 Unattached           1:31.93    1:27.26  
 12 Milana, Ivanna P          15 CLOV-CC              1:25.20    1:29.00  
 13 Ivy, Lauren A             13 CLOV-CC                   NT    1:32.20  
 14 Odums, Naima L            14 CLOV-CC              1:20.13    1:32.92  
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easterling, Avery H       13 CLOV-CC              2:55.64    2:51.16  
    1:21.64 1:29.52                                                
  2 Lomibao, Jamie Z          14 SMSC-CA              3:01.42    2:53.02  
    1:17.97 1:35.05                                                
  3 Fitzgerald, Tea Q         13 CLOV-CC              2:53.23    2:56.10  
    1:23.72 1:32.38                                                
  4 Allen, Jamie M            16 SMSC-CA                   NT    2:58.84  
    1:27.35 1:31.49                                                
  5 Springer, Abby Q          15 PASO-CA              2:53.46    2:59.71  
    1:23.32 1:36.39                                                
  6 Hetland, Grace M          15 SMSC-CA              3:00.86    3:04.50  
    1:25.24 1:39.26                                                
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Brooklyn J     13 CLOV-CC              2:36.36    2:40.62  
    1:19.60 1:21.02                                                
  2 Cabiles, Allie A          13 SMSC-CA              2:43.77    2:43.87  
    1:19.15 1:24.72                                                
  3 Lomibao, Jamie Z          14 SMSC-CA              2:47.64    2:44.39  
    1:18.52 1:25.87                                                
  4 Easterling, Avery H       13 CLOV-CC              2:43.57    2:49.52  
    1:18.13 1:31.39                                                
  5 Alora, Janeza D           13 BSC-CC               2:51.32    2:53.31  
    1:21.33 1:31.98                                                
  6 Ivy, Lauren A             13 CLOV-CC              2:59.02    2:53.70  
    1:28.21 1:25.49                                                
  7 Calderon, Kasey M         13 SMSC-CA              2:57.42    2:55.23  
    1:24.16 1:31.07                                                
  8 Hernandez, Elizabeth A    15 SMSC-CA              2:59.11    2:55.60  
    1:24.20 1:31.40                                                
  9 Arreguin, Katie N         14 Unattached           3:02.28    2:58.05  
    1:24.92 1:33.13                                                
 10 Odums, Naima L            14 CLOV-CC              2:52.35    2:58.45  
    1:22.17 1:36.28                                                
 11 Barton, Natalie N         13 SMSC-CA              3:00.05    2:58.89  
    1:30.07 1:28.82                                                
 12 Fitzgerald, Tea Q         13 CLOV-CC              2:58.18    2:59.86  
    1:26.12 1:33.74                                                
 13 Cegielski, Madison P      14 CLOV-CC              2:58.23    3:00.33  
    1:28.35 1:31.98                                                
 14 Thomas, Abby E            14 CLOV-CC                   NT    3:01.07  
    1:27.15 1:33.92                                                
 15 Brown, Jada N             14 SMSC-CA              3:01.54    3:01.53  
    1:27.40 1:34.13                                                
 16 Dominguez, Lexi J         15 BSC-CC               3:03.15    3:03.94  
    1:30.95 1:32.99                                                
 17 Hetland, Grace M          15 SMSC-CA              3:03.37    3:04.05  
    1:28.53 1:35.52                                                
 18 Sanders, Allison P        14 CLOV-CC                   NT    3:05.83  
    1:27.95 1:37.88                                                
 19 Herrmann, Kirsten M       13 SMSC-CA              3:16.24    3:07.53  
    1:27.60 1:39.93                                                
 20 Contreras, Isabelle L     14 SMSC-CA              3:14.40    3:12.65  
    1:32.24 1:40.41                                                
 21 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA              3:10.62    3:14.48  
    1:39.65 1:34.83                                                
 22 Beyea, Cosette I          14 SMSC-CA              3:36.69    3:32.81  
    1:39.41 1:53.40                                                
 23 McDougal, Stephanie A     16 CLOV-CC                   NT    4:06.69  
    2:03.87 2:02.82                                                
 
Women 13 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Brooklyn J     13 CLOV-CC              5:45.52    5:39.54  
    1:21.19 1:30.07 1:33.09 1:15.19                                
  2 Marsalek, Emma J          14 SMSC-CA              5:45.99    5:47.32  
    1:19.38 1:27.27 1:45.83 1:14.84                                
  3 Hernandez, Elizabeth A    15 SMSC-CA              6:11.84    6:09.15  
    1:28.00 1:31.93 1:47.72 1:21.50                                
  4 Hayes, Thea J             13 CLOV-CC              6:14.09    6:21.66  
    1:23.60 1:37.93 1:52.79 1:27.34                                
  5 Hetland, Grace M          15 SMSC-CA              6:40.05    6:28.38  
    1:25.63 1:50.36 1:47.97 1:24.42                                
 
Boys 6-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Galen               10 PUMA-CA                34.44      34.90  
  2 Farouk, Adam M             9 BSC-CC                 34.63      35.46  
  3 Leonard, Brady T          10 PUMA-CA                34.80      36.29  
  4 Tuggle, Quinn C            9 CLOV-CC                39.24      38.63  
  5 Vang, Roman H             10 CLOV-CC                39.94      39.04  
  6 Stiles, Carter D          10 BSC-CC                 39.35      41.93  
  7 Nichols, Odin L           10 SMSC-CA                46.55      44.58  
  8 Azua-Hawthorne, Sebastia  10 SMSC-CA                49.55      45.00  
  9 Grindy, Nick A            10 SMSC-CA                46.25      45.14  
 10 Ruiz, Ryder N             10 SMSC-CA                54.49      46.00  
 11 Cardenas, Kale K          10 PASO-CA                46.34      46.43  
 12 Brooks, Judikael W         7 San Luis Obispo-CA   1:06.04    1:15.73  
 
Boys 6-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farouk, Adam M             9 BSC-CC               1:20.58    1:21.49  
  2 Bell, Trevor A             9 PUMA-CA              1:22.95    1:24.22  
  3 Vang, Roman H             10 CLOV-CC              1:29.54    1:26.45  
  4 Stiles, Carter D          10 BSC-CC               1:29.75    1:30.68  
  5 Nichols, Odin L           10 SMSC-CA              1:39.42    1:45.91  
  6 Azua-Hawthorne, Sebastia  10 SMSC-CA              2:03.53    1:46.35  
  7 Allen, Gus E              10 NCA-CA                    NT    1:48.54  
  8 Grindy, Nick A            10 SMSC-CA              1:59.31    1:52.61  
  9 Ruiz, Ryder N             10 SMSC-CA                   NT    1:58.76  
 
Boys 6-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vang, Roman H             10 CLOV-CC              3:19.04    3:18.12  
  2 Nichols, Odin L           10 SMSC-CA              3:31.99    3:39.69  
    1:42.90 1:56.77    0.02                                        
  3 Azua-Hawthorne, Sebastia  10 SMSC-CA              3:55.03    4:00.97  
    1:54.23 2:11.20                                                
 
Boys 6-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farouk, Adam M             9 BSC-CC                 42.64      43.40  
  2 Leonard, Brady T          10 PUMA-CA                45.69      45.75  
  3 Vang, Roman H             10 CLOV-CC                44.92      45.98  
  4 Tuggle, Quinn C            9 CLOV-CC                48.18      47.97  
  5 Azua-Hawthorne, Sebastia  10 SMSC-CA                55.32      52.81  
  6 Bennett, Trace I           7 NCA-CA                 56.66      53.63  
  7 Stiles, Carter D          10 BSC-CC                 49.69      55.47  
  8 Nichols, Odin L           10 SMSC-CA                53.62      57.56  
  9 Cardenas, Kale K          10 PASO-CA                55.80      59.14  
 10 Grindy, Nick A            10 SMSC-CA              1:05.83    1:00.92  
 11 Ruiz, Ryder N             10 SMSC-CA                59.32    1:02.98  
 -- Brooks, Judikael W         7 San Luis Obispo-CA        NT         DQ  
 
Boys 6-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Galen               10 PUMA-CA              1:24.36    1:23.55  
  2 Bell, Trevor A             9 PUMA-CA              1:36.53    1:33.88  
  3 Farouk, Adam M             9 BSC-CC               1:33.94    1:36.43  
  4 Tuggle, Quinn C            9 CLOV-CC                   NT    1:46.44  
  5 Stiles, Carter D          10 BSC-CC               1:48.99    1:47.14  
  6 Nichols, Odin L           10 SMSC-CA              2:06.58    2:06.41  
  7 Azua-Hawthorne, Sebastia  10 SMSC-CA              2:17.03    2:13.79  
 
Boys 6-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Galen               10 PUMA-CA                51.14      51.01  
  2 Leonard, Brady T          10 PUMA-CA                51.15      52.11  
  3 Farouk, Adam M             9 BSC-CC                 59.33      53.59  
  4 Nichols, Odin L           10 SMSC-CA                53.21      54.12  
  5 Tuggle, Quinn C            9 CLOV-CC                55.19      54.34  
  6 Stiles, Carter D          10 BSC-CC                 55.08      55.29  
  7 Azua-Hawthorne, Sebastia  10 SMSC-CA                57.20      59.39  
  8 Vang, Roman H             10 CLOV-CC                56.42      59.44  
  9 Bennett, Owen J           10 NCA-CA               1:03.90    1:02.84  
 10 Allen, Gus E              10 NCA-CA               1:05.97    1:04.08  
 11 Bennett, Trace I           7 NCA-CA               1:13.10    1:10.07  
 12 Grindy, Nick A            10 SMSC-CA              1:22.93    1:16.56  
 -- Ruiz, Ryder N             10 SMSC-CA              1:12.81         DQ  
 
Boys 6-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nichols, Odin L           10 SMSC-CA              2:00.61    1:54.23  
  2 Leonard, Brady T          10 PUMA-CA              1:56.40    1:54.47  
  3 Tuggle, Quinn C            9 CLOV-CC              1:57.50    1:59.88  
  4 Stiles, Carter D          10 BSC-CC               2:05.45    2:06.77  
  5 Cardenas, Kale K          10 PASO-CA                   NT    2:13.44  
  6 Azua-Hawthorne, Sebastia  10 SMSC-CA              2:15.56    2:15.65  
 
Boys 6-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Galen               10 PUMA-CA                38.22      38.33  
  2 Farouk, Adam M             9 BSC-CC                 37.90      38.69  
  3 Leonard, Brady T          10 PUMA-CA                41.62      42.94  
  4 Vang, Roman H             10 CLOV-CC                44.89      45.12  
  5 Bell, Trevor A             9 PUMA-CA                46.87      45.55  
  6 Bennett, Owen J           10 NCA-CA                 46.29      47.62  
  7 Tuggle, Quinn C            9 CLOV-CC                45.83      47.81  
  8 Stiles, Carter D          10 BSC-CC                 45.86      49.61  
  9 Allen, Gus E              10 NCA-CA                 58.99      54.44  
 
Boys 6-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Galen               10 PUMA-CA              1:23.82    1:26.40  
  2 Farouk, Adam M             9 BSC-CC               1:38.60    1:37.62  
  3 Leonard, Brady T          10 PUMA-CA                   NT    1:39.56  
  4 Bennett, Owen J           10 NCA-CA                    NT    1:47.94  
  5 Stiles, Carter D          10 BSC-CC               1:43.68    1:53.40  
 
Boys 6-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Galen               10 PUMA-CA              3:10.72    3:06.11  
    1:27.35 1:38.76                                                
  2 Leonard, Brady T          10 PUMA-CA              3:19.75    3:20.66  
    1:36.83 1:43.83                                                
  3 Farouk, Adam M             9 BSC-CC               3:29.11    3:34.66  
    1:41.96 1:52.70                                                
  4 Bennett, Owen J           10 NCA-CA               3:43.78    3:41.06  
    1:43.91 1:57.15                                                
  5 Stiles, Carter D          10 BSC-CC               3:39.01    3:42.48  
    1:48.96 1:53.52                                                
  6 Vang, Roman H             10 CLOV-CC                   NT    3:46.68  
    1:48.38 1:58.30                                                
 -- Cardenas, Kale K          10 PASO-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dolan, Kieran T           12 PUMA-CA                31.89      31.57  
  2 Saito, Nicola *           12 SMSC-CA                33.80      32.92  
  3 Salcedo, Jake M           11 CLOV-CC                37.49      35.98  
  4 Naranjo, Isaac L          11 CLOV-CC                36.44      36.56  
  5 Rodriguez-Verducco, Davi  11 NCA-CA                 44.52      41.49  
  6 Buell, Kieran D           11 YNEZ-CA                42.12      42.31  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuggle, Max G             12 CLOV-CC              1:05.28    1:07.81  
  2 Truong, Riley J           12 Roadrunner-CC        1:10.09    1:09.28  
  3 Salcedo, Jake M           11 CLOV-CC              1:18.70    1:17.38  
  4 Alvarez, Brayden S        12 SMSC-CA              1:18.25    1:17.39  
  5 Naranjo, Isaac L          11 CLOV-CC              1:19.87    1:21.15  
  6 Buell, Kieran D           11 YNEZ-CA              1:34.62    1:32.75  
  7 Clowdus, Devin M          12 SMSC-CA              1:30.88    1:34.43  
  8 McElhenie, Madden L       11 PUMA-CA              1:45.43    1:40.78  
  9 Thornton, Timothy N       12 SMSC-CA              1:50.92    1:52.68  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salcedo, Jake M           11 CLOV-CC              2:47.43    2:44.59  
    1:20.20 1:24.39                                                
  2 Naranjo, Isaac L          11 CLOV-CC              3:00.45    2:55.75  
    1:24.87 1:30.88                                                
  3 Alvarez, Brayden S        12 SMSC-CA              2:58.24    2:56.56  
    1:24.14 1:32.42                                                
  4 Clowdus, Devin M          12 SMSC-CA              3:17.26    3:23.62  
    1:38.92 1:44.70                                                
 
Boys 11-12 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Dolan, Kieran T           12 PUMA-CA             20:10.00   19:29.33  
    1:15.70 1:19.52 1:19.02 1:19.26 1:18.95 1:18.42 1:18.50 1:18.24
    1:18.50 1:17.97 1:17.39 1:17.82 1:17.95 1:17.28 1:14.81        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuggle, Max G             12 CLOV-CC                37.39      40.56  
  2 Esola, Henry A            11 PUMA-CA                45.39      46.15  
  3 Naranjo, Isaac L          11 CLOV-CC                49.08      53.60  
  4 Buell, Kieran D           11 YNEZ-CA                55.21      55.24  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Truong, Riley J           12 Roadrunner-CC        1:26.35    1:22.72  
  2 Salcedo, Jake M           11 CLOV-CC              1:25.54    1:25.12  
  3 Alvarez, Brayden S        12 SMSC-CA              1:33.10    1:33.14  
 -- Clowdus, Devin M          12 SMSC-CA              1:51.51         DQ  
 -- McElhenie, Madden L       11 PUMA-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuggle, Max G             12 CLOV-CC                38.92      40.16  
  2 Dolan, Kieran T           12 PUMA-CA                44.61      43.38  
  3 Esola, Henry A            11 PUMA-CA                46.37      46.68  
  4 Alvarez, Brayden S        12 SMSC-CA                57.12      56.18  
  5 Buell, Kieran D           11 YNEZ-CA              1:02.85      56.65  
  6 Naranjo, Isaac L          11 CLOV-CC                59.12      59.02  
  7 Clowdus, Devin M          12 SMSC-CA                58.61      59.82  
  8 Thornton, Timothy N       12 SMSC-CA              1:04.70    1:01.96  
  9 McElhenie, Madden L       11 PUMA-CA              1:05.69    1:06.83  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuggle, Max G             12 CLOV-CC              1:24.84    1:30.93  
  2 Esola, Henry A            11 PUMA-CA              1:38.85    1:41.48  
  3 Rodriguez-Verducco, Davi  11 NCA-CA                    NT    1:59.18  
  4 Buell, Kieran D           11 YNEZ-CA              2:14.83    2:07.29  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuggle, Max G             12 CLOV-CC                33.79      34.49  
  2 Dolan, Kieran T           12 PUMA-CA                37.05      36.54  
  3 Salcedo, Jake M           11 CLOV-CC                45.68      42.37  
  4 Alvarez, Brayden S        12 SMSC-CA                47.07      47.57  
  5 Esola, Henry A            11 PUMA-CA                46.18      51.36  
  6 Buell, Kieran D           11 YNEZ-CA                59.83      57.36  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuggle, Max G             12 CLOV-CC              1:12.75    1:17.76  
  2 Dolan, Kieran T           12 PUMA-CA              1:22.89    1:20.08  
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dolan, Kieran T           12 PUMA-CA              2:44.85    2:44.30  
    1:18.04 1:26.26                                                
  2 Tuggle, Max G             12 CLOV-CC              2:41.70    2:49.63  
    1:22.33 1:27.30                                                
  3 Saito, Nicola *           12 SMSC-CA              2:54.01    2:52.72  
    1:22.11 1:30.61                                                
  4 Naranjo, Isaac L          11 CLOV-CC                   NT    3:46.96  
    1:50.77 1:56.19                                                
 
Boys 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dolan, Kieran T           12 PUMA-CA              6:02.50    5:48.52  
    1:25.13 1:26.43 1:42.51 1:14.45                                
  2 Tuggle, Max G             12 CLOV-CC              5:50.76    5:54.15  
    1:20.76 1:34.30 1:40.17 1:18.92                                
  3 Truong, Riley J           12 Roadrunner-CC             NT    6:05.98  
    1:21.62 1:33.31 1:52.45 1:18.60                                
 
Boys 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Esenwein, Lucas G         16 PUMA-CA                24.93      25.39  
  2 Alora, Jairus D           15 BSC-CC                 26.76      27.70  
  3 Silva, Carson B           16 SMSC-CA                30.00      27.98  
  4 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA     28.89      28.70  
  5 Callahan, Patrick R       14 CLOV-CC                28.57      28.76  
  6 Belflower, Chase K        13 CLOV-CC                28.63      28.83  
  7 Hsiung, Lucas K           13 SMSC-CA                29.24      28.88  
  8 Valdez, Christopher *     14 SMSC-CA                29.19      29.00  
  9 Dangi, Sabal J            13 CLOV-CC                28.58      29.13  
 10 Noriega, Carlo A          13 CLOV-CC                29.02      29.54  
 11 Aguirre, Cole P           13 SMSC-CA                30.06      29.78  
 12 Noble, Xavier J           13 BSC-CC                 30.02      30.07  
 13 St. Claire, Matthew J     14 BAC-CC                 30.49      30.26  
 14 Harding, Alex S           15 PUMA-CA                30.33      30.75  
 15 Dolan, Johnathan T        17 PUMA-CA                30.02      31.06  
 16 Scott, Sebastian B        16 PASO-CA                31.45      31.10  
 17 Clowdus, Ethan M          15 SMSC-CA                31.04      31.12  
 18 Santos, Antonio K         14 SMSC-CA                30.90      31.35  
 19 Fowler, Tristan T         14 SMSC-CA                31.79      31.36  
 20 Friedrich, Ian M          13 SMSC-CA                32.12      31.45  
 21 Zahry, Jackson            15 BSC-CC                 31.65      31.49  
 22 Rodriguez, Diego G        16 BAC-CC                 31.36      31.73  
 23 Jimenez, Anthony M        17 SMSC-CA                31.56      31.77  
 24 Keith, Paul W             13 PUMA-CA                31.26      32.01  
 25 Lopez, Isaiah M           14 SMSC-CA                31.13      32.37  
 26 Stiles, Cooper D          15 BSC-CC                 33.79      33.98  
 27 Oathout, Ryan J           13 SMSC-CA                36.42      35.52  
 28 Hetland, Quinn M          13 SMSC-CA                37.32      37.27  
 29 Dennett, Brandon O        13 SMSC-CA                38.40      38.43  
 30 Flick, Gavin W            13 SMSC-CA                37.99      40.13  
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Esenwein, Lucas G         16 PUMA-CA                55.43      56.41  
  2 Pecile, Max A             16 YNEZ-CA              1:00.70      59.14  
  3 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA   1:01.49    1:00.50  
  4 Enthoven, Mason A         15 SMSC-CA              1:01.41    1:00.75  
  5 Friedrich, Aaron J        17 SMSC-CA              1:00.13    1:00.80  
  6 Ramos, Niles C            19 SMSC-CA              1:01.67    1:00.91  
  7 Chau, Jaydan              13 CLOV-CC              1:03.80    1:02.30  
  8 Healey, Jake M            16 YNEZ-CA              1:03.06    1:02.34  
  9 Dangi, Sabal J            13 CLOV-CC              1:02.77    1:02.80  
 10 McCarty, Parker E         13 San Luis Obispo-CA   1:04.29    1:02.90  
 11 Marsalek, Asa D           17 SMSC-CA              1:01.35    1:03.39  
 12 Hsiung, Lucas K           13 SMSC-CA              1:04.61    1:04.03  
 13 Callahan, Patrick R       14 CLOV-CC              1:04.02    1:04.27  
 14 Chen, Kristian M          13 SMSC-CA              1:04.23    1:04.53  
 15 Silva, Carson B           16 SMSC-CA              1:09.99    1:04.88  
 16 Alora, Jairus D           15 BSC-CC               1:00.30    1:05.47  
 17 Valdez, Christopher *     14 SMSC-CA              1:06.96    1:06.14  
 18 Harding, Alex S           15 PUMA-CA              1:06.94    1:06.20  
 19 Clowdus, Ethan M          15 SMSC-CA              1:06.97    1:06.40  
 20 Fowler, Tristan T         14 SMSC-CA              1:11.62    1:07.13  
 21 Aguirre, Cole P           13 SMSC-CA              1:05.32    1:07.29  
 22 Rodriguez, Diego G        16 BAC-CC               1:07.65    1:08.94  
 23 Bell, Joshua J            13 PUMA-CA              1:08.94    1:09.32  
 24 Scott, Sebastian B        16 PASO-CA              1:07.79    1:10.16  
 25 Keith, Paul W             13 PUMA-CA              1:07.76    1:10.36  
 26 Esola, Lloyd M            14 PUMA-CA              1:11.29    1:10.88  
 26 Jimenez, Anthony M        17 SMSC-CA              1:10.04    1:10.88  
 28 Hetland, Quinn M          13 SMSC-CA              1:16.74    1:17.11  
 29 Stiles, Cooper D          15 BSC-CC               1:15.44    1:19.73  
 30 Morales, Ulysses T        15 NCA-CA               1:18.86    1:22.31  
 31 Oathout, Ryan J           13 SMSC-CA              1:20.37    1:23.54  
 32 Dennett, Brandon O        13 SMSC-CA              1:23.46    1:26.45  
 33 Flick, Gavin W            13 SMSC-CA              1:28.49    1:33.52  
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pecile, Max A             16 YNEZ-CA              2:14.48    2:10.78  
    1:05.97 1:04.81                                                
  2 Esenwein, Lucas G         16 PUMA-CA              2:10.70    2:11.14  
    1:04.14 1:07.00                                                
  3 Friedrich, Aaron J        17 SMSC-CA              2:11.36    2:14.90  
    1:05.81 1:09.09                                                
  4 Dolan, Johnathan T        17 PUMA-CA              2:14.87    2:15.54  
    1:06.86 1:08.68                                                
  5 Chau, Jaydan              13 CLOV-CC              2:14.35    2:15.79  
    1:06.48 1:09.31                                                
  6 McCarty, Parker E         13 San Luis Obispo-CA   2:19.16    2:16.77  
    1:06.34 1:10.43                                                
  7 Hsiung, Lucas K           13 SMSC-CA              2:18.99    2:22.04  
    1:09.86 1:12.18                                                
  8 Dangi, Sabal J            13 CLOV-CC              2:17.56    2:22.27  
    1:09.30 1:12.97                                                
  9 Chen, Kristian M          13 SMSC-CA              2:24.20    2:22.30  
    1:09.14 1:13.16                                                
 10 Clowdus, Ethan M          15 SMSC-CA              2:24.69    2:22.96  
    1:08.86 1:14.10                                                
 11 Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA              2:30.98    2:24.63  
    1:10.46 1:14.17                                                
 12 Fowler, Tristan T         14 SMSC-CA              2:32.51    2:25.20  
    1:09.89 1:15.31                                                
 13 Bell, Joshua J            13 PUMA-CA              2:27.33    2:27.62  
    1:11.68 1:15.94                                                
 14 Friedrich, Ian M          13 SMSC-CA              2:28.27    2:29.95  
    1:14.24 1:15.71                                                
 15 Santos, Antonio K         14 SMSC-CA              2:27.05    2:30.68  
    1:11.32 1:19.36                                                
 16 Alora, Jairus D           15 BSC-CC               2:20.41    2:32.12  
    1:13.04 1:19.08                                                
 17 Healey, Jake M            16 YNEZ-CA              2:18.83    2:32.34  
 18 Lopez, Isaiah M           14 SMSC-CA              2:31.35    2:33.41  
    1:14.81 1:18.60                                                
 19 Noble, Xavier J           13 BSC-CC               2:31.57    2:33.42  
    1:12.45 1:20.97                                                
 20 Silva, Carson B           16 SMSC-CA              2:25.99    2:34.26  
    1:12.64 1:21.62                                                
 21 Rodriguez, Diego G        16 BAC-CC               2:30.61    2:34.49  
    1:15.09 1:19.40                                                
 22 St. Claire, Matthew J     14 BAC-CC                    NT    2:34.73  
    1:16.40 1:18.33                                                
 23 Harding, Alex S           15 PUMA-CA              2:31.82    2:40.88  
    1:16.74 1:24.14                                                
 24 Esola, Lloyd M            14 PUMA-CA              2:42.54    2:45.69  
    1:20.84 1:24.85                                                
 25 Jimenez, Anthony M        17 SMSC-CA              2:45.57    2:46.40  
    1:17.99 1:28.41                                                
 26 Scott, Sebastian B        16 PASO-CA              2:40.04    2:46.60  
    1:21.22 1:25.38                                                
 27 Stiles, Cooper D          15 BSC-CC               2:46.26    2:51.32  
    1:21.99 1:29.33                                                
 28 Hetland, Quinn M          13 SMSC-CA              2:54.36    2:55.40  
    1:27.11 1:28.29                                                
 29 Dennett, Brandon O        13 SMSC-CA              3:09.01    3:03.47  
    1:28.71 1:34.76                                                
 30 Oathout, Ryan J           13 SMSC-CA              3:18.15    3:08.55  
    1:28.06 1:40.49                                                
 31 Flick, Gavin W            13 SMSC-CA              3:34.25    3:28.87  
    1:43.82 1:45.05                                                
 
Men 13 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dolan, Johnathan T        17 PUMA-CA              9:14.31    9:19.26  
    1:08.74 1:11.20 1:11.36 1:10.17 1:10.57 1:10.11 1:09.12 1:07.99
  2 Noriega, Carlo A          13 CLOV-CC             10:14.44    9:54.39  
    1:09.75 1:13.95 1:16.38 1:15.62 1:16.57 1:14.94 1:14.95 1:12.23
  3 Clowdus, Ethan M          15 SMSC-CA             10:19.41   10:16.05  
    1:11.10 1:17.35 1:17.55 1:18.66 1:18.22 1:17.86 1:18.82 1:16.49
  4 Chen, Kristian M          13 SMSC-CA             10:18.59   10:23.33  
    1:11.69 1:18.60 1:19.47 1:19.21 1:19.25 1:18.70 1:19.19 1:17.22
  5 Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA             10:24.74   10:24.88  
    1:13.08 1:20.26 1:19.96 1:19.79 1:19.30 1:18.49 1:17.83 1:16.17
  6 Bell, Joshua J            13 PUMA-CA                   NT   10:28.17  
    1:13.51 1:19.26 1:19.97 1:20.25 1:19.72 1:19.18 1:18.85 1:17.43
  7 Valdez, Christopher *     14 SMSC-CA             10:15.99   10:35.87  
    1:10.24 1:17.41 1:19.78 1:22.05 1:21.28 1:19.40 1:22.37 1:23.34
  8 Friedrich, Ian M          13 SMSC-CA             10:38.09   10:37.91  
    1:15.85 1:20.44 1:21.40 1:21.58 1:21.24 1:20.40 1:20.29 1:16.71
  9 Lopez, Isaiah M           14 SMSC-CA             10:54.10   10:54.36  
    1:16.24 1:21.58 1:22.69 1:22.98 1:24.52 1:24.11 1:22.37 1:19.87
 10 Santos, Antonio K         14 SMSC-CA             10:16.38   10:59.96  
    1:16.21 1:22.34 1:23.27 1:23.20 1:23.96 1:23.51 1:24.05 1:23.42
 11 Noble, Xavier J           13 BSC-CC              11:19.31   11:02.16  
    1:14.87 1:24.92 1:27.97 1:25.31 1:26.12 1:23.61 1:22.50 1:16.86
 12 Fowler, Tristan T         14 SMSC-CA                   NT   11:28.31  
    1:24.52 1:28.62 1:28.89 1:28.42 1:27.11 1:28.14 1:23.71 1:18.90
 
Men 13 & Over 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dolan, Johnathan T        17 PUMA-CA             19:27.56   17:53.45  
                                                    1:11.57 1:11.99
    1:12.39 1:11.90 1:12.18 1:11.82 1:11.35 1:10.91 1:08.50        
  2 Chau, Jaydan              13 CLOV-CC             20:02.10   18:24.66  
    1:09.29 1:14.54 1:13.86 1:14.83 1:14.97 1:13.10 1:14.99 1:13.91
    1:14.54 1:13.12 1:14.66 1:14.41 1:13.32 1:14.79 1:10.33        
  3 Noriega, Carlo A          13 CLOV-CC             19:31.87   18:54.93  
    1:08.81 1:14.90 1:15.79 1:15.98 1:14.69 1:15.69 1:16.51 1:16.00
    1:16.80 1:17.14 1:16.76 1:16.67 1:17.19 1:17.07 1:14.93        
  5 Billotte, Zachary T       13 CLSS-CA             18:36.62   19:10.35  
                                                    1:17.79 1:17.86
    1:18.97 1:17.52 1:17.97 1:20.26 1:18.20 1:18.13 1:14.61        
  7 Belflower, Chase K        13 CLOV-CC             19:49.05   19:38.17  
                                                    1:19.36 1:20.01
    1:19.51 1:20.89 1:18.90 1:19.48 1:19.72 1:19.98 1:19.23        
  8 Chen, Kristian M          13 SMSC-CA             20:21.11   19:43.40  
    1:08.80 1:17.45 1:17.85 1:19.38 1:20.20 1:19.46 1:18.03 1:21.01
    1:20.76 1:20.76 1:20.49 1:20.40 1:21.63 1:19.69 1:17.49        
 11 Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA             20:08.33   20:01.09  
    1:14.15 1:20.15 1:19.93 1:20.36 1:20.40 1:21.60 1:20.36 1:20.18
    1:22.00 1:21.63 1:20.89 1:21.31 1:21.17 1:19.55 1:17.41        
 16 Friedrich, Ian M          13 SMSC-CA             20:37.64   21:12.88  
    1:16.55 1:22.72 1:23.73 1:25.22 1:26.27 1:25.99 1:27.57 1:26.96
    1:28.24 1:25.72 1:26.29 1:26.15 1:26.45 1:24.94 1:20.08        
 24 Noble, Xavier J           13 BSC-CC                    NT   21:55.13  
    1:18.83 1:26.59 1:26.77 1:28.45 1:29.20 1:28.70 1:28.13 1:28.08
    1:30.68 1:28.92 1:26.93 1:28.89 1:29.84 1:29.08 1:26.04        
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo-CA   1:08.02    1:09.23  
  2 Belflower, Chase K        13 CLOV-CC              1:10.56    1:12.03  
  3 Lopez, Isaiah M           14 SMSC-CA              1:17.92    1:15.35  
  4 Alora, Jairus D           15 BSC-CC               1:14.17    1:15.58  
  5 Dangi, Sabal J            13 CLOV-CC              1:12.56    1:15.94  
  6 Noble, Xavier J           13 BSC-CC               1:18.66    1:17.33  
  7 Silva, Carson B           16 SMSC-CA              1:16.99    1:17.57  
  8 Santos, Antonio K         14 SMSC-CA              1:19.12    1:19.41  
  9 Noriega, Carlo A          13 CLOV-CC              1:19.47    1:20.17  
 10 Harding, Alex S           15 PUMA-CA              1:15.44    1:21.23  
 11 Fowler, Tristan T         14 SMSC-CA              1:19.25    1:22.81  
 12 Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA              1:22.55    1:23.57  
 13 Scott, Sebastian B        16 PASO-CA              1:23.77    1:26.58  
 14 Keith, Paul W             13 PUMA-CA              1:25.24    1:29.16  
 15 Hetland, Quinn M          13 SMSC-CA              1:36.68    1:35.86  
 16 Oathout, Ryan J           13 SMSC-CA              1:40.95    1:36.41  
 17 Dennett, Brandon O        13 SMSC-CA              1:43.35    1:37.77  
 18 Stiles, Cooper D          15 BSC-CC               1:40.87    1:42.45  
 19 Flick, Gavin W            13 SMSC-CA              1:52.08    1:56.72  
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lacaste, Ryan G           15 SMSC-CA              2:20.60    2:26.41  
    1:09.80 1:16.61                                                
  2 Pecile, Max A             16 YNEZ-CA              2:28.70    2:29.91  
    1:14.44 1:15.47                                                
  3 Belflower, Chase K        13 CLOV-CC              2:32.48    2:33.70  
    1:14.37 1:19.33                                                
  4 Dangi, Sabal J            13 CLOV-CC              2:35.27    2:38.55  
    1:16.53 1:22.02                                                
  5 Chau, Jaydan              13 CLOV-CC              2:35.17    2:39.80  
    1:17.09 1:22.71                                                
  6 Lopez, Isaiah M           14 SMSC-CA              2:41.48    2:39.83  
    1:17.23 1:22.60                                                
  7 Marsalek, Asa D           17 SMSC-CA                   NT    2:43.17  
    1:19.72 1:23.45                                                
  8 Alora, Jairus D           15 BSC-CC               2:39.47    2:46.39  
    1:23.10 1:23.29                                                
  9 Noriega, Carlo A          13 CLOV-CC                   NT    2:48.34  
    1:20.41 1:27.93                                                
 10 Santos, Antonio K         14 SMSC-CA              2:46.49    2:51.08  
    1:24.47 1:26.61                                                
 11 Fowler, Tristan T         14 SMSC-CA              2:51.82    2:52.04  
    1:21.16 1:30.88                                                
 12 Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA              3:01.73    2:57.22  
    1:26.58 1:30.64                                                
 13 Esola, Lloyd M            14 PUMA-CA              3:01.52    3:07.35  
    1:36.38 1:30.97                                                
 14 Scott, Sebastian B        16 PASO-CA              3:04.38    3:10.74  
    1:34.42 1:36.32                                                
 15 Dennett, Brandon O        13 SMSC-CA              3:39.55    3:24.93  
    1:40.11 1:44.82                                                
 16 Hetland, Quinn M          13 SMSC-CA              3:25.79    3:30.06  
    1:44.58 1:45.48                                                
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lacaste, Ryan G           15 SMSC-CA              1:19.07    1:19.23  
  2 McCarty, Parker E         13 San Luis Obispo-CA   1:23.73    1:21.16  
  3 Harding, Alex S           15 PUMA-CA              1:21.34    1:26.74  
  4 St. Claire, Matthew J     14 BAC-CC               1:25.24    1:26.83  
  5 Keith, Philip B           16 PUMA-CA              1:26.98    1:29.35  
  6 Noriega, Carlo A          13 CLOV-CC              1:34.37    1:29.67  
  7 Alora, Jairus D           15 BSC-CC               1:21.06    1:30.25  
  8 Callahan, Patrick R       14 CLOV-CC              1:30.62    1:33.14  
  9 Noble, Xavier J           13 BSC-CC               1:32.30    1:33.20  
 10 Esola, Lloyd M            14 PUMA-CA              1:40.52    1:41.20  
 11 Jimenez, Anthony M        17 SMSC-CA              1:41.91    1:43.16  
 12 Hetland, Quinn M          13 SMSC-CA              1:47.13    1:46.62  
 13 Dennett, Brandon O        13 SMSC-CA              1:46.60    1:50.54  
 14 Stiles, Cooper D          15 BSC-CC               1:50.43    1:55.18  
 15 Flick, Gavin W            13 SMSC-CA              2:09.92    2:07.69  
 -- Oathout, Ryan J           13 SMSC-CA              2:11.81         DQ  
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chau, Jaydan              13 CLOV-CC              2:56.47    2:57.53  
    1:24.63 1:32.90                                                
  2 Billotte, Zachary T       13 CLSS-CA              3:07.09    3:03.87  
    1:29.39 1:34.48                                                
  3 Chen, Kristian M          13 SMSC-CA              3:02.88    3:05.77  
    1:29.12 1:36.65                                                
  4 St. Claire, Matthew J     14 BAC-CC               3:08.41    3:05.82  
    1:30.80 1:35.02                                                
  5 Harding, Alex S           15 PUMA-CA              3:00.55    3:12.38  
    1:29.78 1:42.60                                                
  6 Alora, Jairus D           15 BSC-CC               3:11.93    3:15.73  
    1:35.26 1:40.47                                                
  7 Dennett, Brandon O        13 SMSC-CA              3:52.84    3:39.96  
    1:48.72 1:51.24                                                
  8 Zahry, Jackson            15 BSC-CC               3:36.84    3:41.20  
    1:45.46 1:55.74                                                
  9 Stiles, Cooper D          15 BSC-CC               3:58.84    4:00.69  
    1:55.95 2:04.74                                                
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aguirre, Ryan A           15 SMSC-CA              1:02.63    1:02.25  
  2 Esenwein, Lucas G         16 PUMA-CA              1:06.99    1:03.97  
  3 Ramos, Niles C            19 SMSC-CA              1:04.43    1:05.30  
  4 Alora, Jairus D           15 BSC-CC               1:13.09    1:07.87  
  5 Aguirre, Cole P           13 SMSC-CA              1:12.07    1:09.99  
  6 Belflower, Chase K        13 CLOV-CC              1:18.63    1:12.55  
  7 Noriega, Carlo A          13 CLOV-CC              1:15.61    1:13.05  
  8 Coats, Natas M            14 SMSC-CA              1:11.79    1:13.11  
  9 Silva, Carson B           16 SMSC-CA              1:15.99    1:13.35  
 10 Friedrich, Ian M          13 SMSC-CA              1:15.96    1:15.09  
 11 Healey, Jake M            16 YNEZ-CA              1:13.63    1:17.17  
 12 Callahan, Patrick R       14 CLOV-CC              1:17.64    1:18.63  
 13 Morales, Ulysses T        15 NCA-CA               1:25.65    1:35.14  
 14 Stiles, Cooper D          15 BSC-CC               1:45.34    1:35.97  
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chau, Jaydan              13 CLOV-CC              2:35.76    2:34.51  
    1:14.00 1:20.51                                                
  2 Coats, Natas M            14 SMSC-CA              2:53.67    2:45.87  
    1:20.04 1:25.83                                                
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moseley, Julian D         15 Roadrunner-CC        2:19.90    2:19.72  
    1:06.00 1:13.72                                                
  2 Chau, Jaydan              13 CLOV-CC              2:27.09    2:32.36  
    1:13.51 1:18.85                                                
  3 Coats, Natas M            14 SMSC-CA              2:36.54    2:35.32  
    1:15.38 1:19.94                                                
  4 Hsiung, Lucas K           13 SMSC-CA              2:36.66    2:37.32  
    1:16.38 1:20.94                                                
  5 Noriega, Carlo A          13 CLOV-CC              2:50.76    2:40.57  
    1:15.74 1:24.83                                                
  6 Billotte, Zachary T       13 CLSS-CA              2:37.83    2:40.98  
    1:18.27 1:22.71                                                
  7 Aguirre, Cole P           13 SMSC-CA              2:43.72    2:42.81  
    1:18.41 1:24.40                                                
  8 Alora, Jairus D           15 BSC-CC               2:37.45    2:43.41  
    1:16.25 1:27.16                                                
  9 Dolan, Johnathan T        17 PUMA-CA              2:37.87    2:44.87  
    1:17.51 1:27.36                                                
 10 Lopez, Isaiah M           14 SMSC-CA              2:47.58    2:46.49  
    1:18.77 1:27.72                                                
 11 Dangi, Sabal J            13 CLOV-CC                   NT    2:47.08  
    1:19.62 1:27.46                                                
 12 Friedrich, Ian M          13 SMSC-CA              2:51.50    2:48.55  
    1:22.58 1:25.97                                                
 13 Clowdus, Ethan M          15 SMSC-CA              2:48.00    2:49.72  
    1:19.72 1:30.00                                                
 14 Callahan, Patrick R       14 CLOV-CC                   NT    2:51.35  
    1:20.53 1:30.82                                                
 15 Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA              2:56.16    2:52.70  
    1:22.45 1:30.25                                                
 16 Keith, Philip B           16 PUMA-CA                   NT    2:59.12  
    1:30.48 1:28.64                                                
 17 Fowler, Tristan T         14 SMSC-CA              3:00.17    3:01.74  
    1:27.52 1:34.22                                                
 18 Jimenez, Anthony M        17 SMSC-CA              3:11.04    3:15.37  
    1:28.36 1:47.01                                                
 19 Stiles, Cooper D          15 BSC-CC               3:15.80    3:18.49  
    1:37.20 1:41.29                                                
 20 Hetland, Quinn M          13 SMSC-CA              3:40.85    3:18.62  
    1:37.91 1:40.71                                                
 21 Zahry, Jackson            15 BSC-CC               3:22.54    3:26.29  
    1:45.23 1:41.06                                                
 22 Oathout, Ryan J           13 SMSC-CA                   NT    3:33.39  
    1:40.17 1:53.22                                                
 
Men 13 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Belflower, Chase K        13 CLOV-CC              5:45.76    5:29.47  
    1:14.32 1:25.21 1:38.99 1:10.95                                
  2 Coats, Natas M            14 SMSC-CA              5:38.77    5:29.89  
    1:16.50 1:32.07 1:36.08 1:05.24                                
  3 Aguirre, Cole P           13 SMSC-CA              5:38.57    5:33.77  
    1:13.88 1:30.59 1:37.73 1:11.57                                
 
Mixed 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dolan, Kieran T           12 PUMA-CA              4:53.60    4:58.85  
    1:11.46 1:17.19 1:16.43 1:13.77                                
  2 Marinovich, Hannah L      12 CLOV-CC              5:03.48    5:06.76  
    1:14.69 1:19.89 1:17.61 1:14.57                                
  3 Tuggle, Max G             12 CLOV-CC              4:57.89    5:06.95  
    1:13.62 1:19.26 1:18.50 1:15.57                                
  4 Wilber, Brighton R        12 CLOV-CC              5:16.48    5:13.08  
    1:14.08 1:19.41 1:20.31 1:19.28                                
  5 Grani, Skylar C           12 CLOV-CC              5:24.95    5:16.03  
    1:14.58 1:20.70 1:20.76 1:19.99                                
  6 Gipson, Natalie G         12 CLOV-CC                   NT    5:24.90  
    1:18.74 1:22.58 1:22.41 1:17.21    3.96                        
  7 Taliaferro, Guliana E     11 CLOV-CC              5:24.51    5:26.01  
    1:17.53 1:22.97 1:23.55 1:21.96                                
  8 Bennett, Annie L          12 CLOV-CC                   NT    5:33.18  
    1:19.75 1:25.68 1:24.03 1:23.72                                
  9 Calderon, Ianna R         11 SMSC-CA              5:38.90    5:38.36  
    1:21.47 1:25.35 1:26.53 1:25.01                                
 10 Edds, Ella G              12 SMSC-CA              5:39.35    5:39.48  
    1:19.11 1:26.61 1:27.66 1:26.10                                
 11 Bone, Izzy A              11 CLOV-CC                   NT    6:17.71  
    1:28.68 1:37.47 1:37.79 1:33.77                                
 12 LeMaire, Amaya M          12 SMSC-CA                   NT    6:35.41  
    1:33.84 1:39.88 1:41.01 1:40.80                                
 -- Alvarez, Brayden S        12 SMSC-CA                   NT         DQ  
    1:23.14 1:29.44 1:32.77 1:29.73                                
 
Mixed 13 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Dylan A            15 SMSC-CA              4:32.62    4:29.42  
    1:04.71 1:09.83 1:07.94 1:06.94                                
  2 Dolan, Johnathan T        17 PUMA-CA              4:36.21    4:35.94  
    1:06.95 1:09.89 1:10.43 1:08.67                                
  3 Billotte, Zachary T       13 CLSS-CA              4:38.10    4:36.66  
    1:05.89 1:10.54 1:10.44 1:09.79                                
  4 Noriega, Carlo A          13 CLOV-CC              4:53.34    4:51.23  
    1:07.40 1:14.16 1:15.55 1:14.12                                
  5 Esenwein, Lucas G         16 PUMA-CA              4:40.00    4:52.00  
    1:06.77 1:14.00 1:17.16 1:14.07                                
  6 Belflower, Chase K        13 CLOV-CC              5:10.76    4:54.06  
    1:08.83 1:15.74 1:15.77 1:13.72                                
  7 Clowdus, Ethan M          15 SMSC-CA              4:57.95    4:57.73  
    1:08.76 1:16.01 1:17.51 1:15.45                                
  8 Wilber, Londen C          13 CLOV-CC              5:05.70    4:59.43  
    1:11.77 1:15.54 1:16.13 1:15.99                                
  9 Gallagher, Brooklyn J     13 CLOV-CC              5:07.80    5:00.92  
    1:11.31 1:16.99 1:16.80 1:15.82                                
 10 Chen, Kristian M          13 SMSC-CA              5:09.98    5:00.98  
    1:11.98 1:17.28 1:17.31 1:14.41                                
 11 Santos, Antonio K         14 SMSC-CA              5:03.09    5:03.75  
    1:10.32 1:16.80 1:17.71 1:18.92                                
 12 Naumescu, Nicholas I      14 SMSC-CA              5:00.32    5:05.35  
    1:12.42 1:18.15 1:17.87 1:16.91                                
 13 Valdez, Christopher *     14 SMSC-CA              5:00.70    5:08.34  
    1:11.55 1:18.76 1:17.70 1:20.33                                
 14 Calderon, Jayza M         15 SMSC-CA              5:22.46    5:09.17  
    1:14.16 1:17.82 1:18.49 1:18.70                                
 15 Dickinson, Sophia L       14 CLOV-CC              5:23.71    5:12.69  
    1:16.04 1:22.32 1:18.19 1:16.14                                
 16 Arreguin, Katie N         14 Unattached           5:24.28    5:13.01  
    1:15.63 1:21.16 1:20.32 1:15.90                                
 17 Steed, Ryan N             14 SMSC-CA              5:18.03    5:15.22  
    1:14.28 1:20.21 1:20.42 1:20.31                                
 18 Brown, Jada N             14 SMSC-CA              5:21.60    5:17.62  
    1:16.56 1:20.51 1:20.82 1:19.73                                
 19 Barton, Natalie N         13 SMSC-CA              5:18.81    5:18.24  
    1:15.98 1:21.59 1:21.53 1:19.14                                
 20 Friedrich, Ian M          13 SMSC-CA              5:13.55    5:18.41  
    1:15.88 1:20.99 1:21.03 1:20.51                                
 21 Calderon, Kasey M         13 SMSC-CA              5:21.68    5:18.67  
    1:16.38 1:21.65 1:21.34 1:19.30                                
 22 Noble, Xavier J           13 BSC-CC               4:53.82    5:20.17  
    1:13.82 1:22.31 1:22.90 1:21.14                                
 23 Fowler, Tristan T         14 SMSC-CA                   NT    5:21.26  
    1:16.92 1:23.40 1:22.18 1:18.76                                
 24 Alora, Jairus D           15 BSC-CC               5:32.98    5:22.87  
    1:15.26 1:21.83 1:24.31 1:21.47                                
 25 Alora, Janeza D           13 BSC-CC               5:19.17    5:23.05  
    1:13.24 1:23.97 1:25.69 1:20.15                                
 26 Hernandez, Elizabeth A    15 SMSC-CA              5:28.60    5:23.33  
    1:17.47 1:21.58 1:22.40 1:21.88                                
 27 Rodriguez, Diego G        16 BAC-CC               5:36.66    5:33.10  
    1:17.89 1:26.15 1:26.82 1:22.24                                
 28 Contreras, Isabelle L     14 SMSC-CA              5:39.16    5:35.80  
    1:20.78 1:26.83 1:26.02 1:22.17                                
 29 Sanders, Allison P        14 CLOV-CC              5:42.31    5:38.08  
    1:20.82 1:26.95 1:26.65 1:23.66                                
 30 Lomibao, Jamie Z          14 SMSC-CA              5:11.00    5:38.66  
    1:12.56 1:15.95 1:38.74 1:31.41                                
 31 Harding, Alex S           15 PUMA-CA              5:23.68    5:44.71  
    1:18.46 1:26.98 1:29.71 1:29.56                                
 32 Herrmann, Kirsten M       13 SMSC-CA                   NT    5:44.92  
    1:19.74 1:29.34 1:28.82 1:27.02                                
 33 Hayes, Thea J             13 CLOV-CC              5:34.26    5:48.08  
    1:21.94 1:30.11 1:30.17 1:25.86                                
 34 Martinez, Sammy C         13 CLOV-CC                   NT    5:49.29  
    1:23.54 1:28.16 1:30.44 1:27.15                                
 35 Deel, Sarah G             15 CLOV-CC              5:38.17    5:51.70  
    1:24.08 1:30.94 1:31.27 1:25.41                                
 36 Griffiths, Brianna N      13 PUMA-CA                   NT    5:55.28  
    1:24.41 1:33.21 1:30.60 1:27.06                                
 37 Jimenez, Anthony M        17 SMSC-CA              5:38.69    6:05.09  
    1:20.16 1:32.03 1:36.84 1:36.06                                
 38 Hetland, Quinn M          13 SMSC-CA                   NT    6:08.08  
    1:29.11 1:35.93 1:32.60 1:30.44                                
 39 Dennett, Brandon O        13 SMSC-CA                   NT    6:24.54  
    1:31.29 1:38.24 1:38.88 1:36.13                                
 40 Beyea, Cosette I          14 SMSC-CA              6:40.87    6:36.56  
    1:34.22                 1:39.69                                
 -- Thomas, Abby E            14 CLOV-CC              5:16.48         DQ  
 
Mixed 200 LC Meter Split Request Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Lacaste, Ryan G           15 SMSC-CA                   NT    2:28.51  
 
Mixed 400 LC Meter Split Request Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ogorsolka, Stella K       14 PASO-CA                   NT    5:33.02