SBSC Semana Nautica IMR/IMX - Meet Results

SBSC Semana Nautica IMR/IMX
7/5/2019 - 7/7/2019
Santa Barbara, CA USA
Updated: 7/8/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Santa Barbara Swim Club HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 7/7/2019 08:33 PM
              2019 CA SBSC Semana Nautica - 7/5/2019 to 7/7/2019               
                                    Results                                    
 
Girls 7-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brito, Gabi F              8 WEST-CA                33.89      33.78  
  2 Tang, Chuyi                8 VSC                    35.00      37.09  
  3 Seider, Melina K          10 OJAI-CA                39.97      39.13  
  4 Jaramilla, Gabrielle S    10 SBSC-CA                39.46      39.16  
  5 Fleming, Katie V          10 SOBA-CA                42.49      39.30  
  6 Gallardo, Lily C          10 SBSC-CA                38.77      39.72  
  7 Baranick, Gia G            9 MSS-CA                 41.97      40.33  
  8 Pattison, Jade E           9 SBSC-CA                41.18      40.46  
  9 Marsee, Annabel K         10 SOBA-CA                41.53      42.47  
 10 Hu, Rebeca X               9 BUEN-CA                41.79      42.50  
 11 Drabik, Josie L            8 SBSC-CA                42.93      42.64  
 12 Hauck, Skylar M            9 SOBA-CA                45.98      44.71  
 13 Brown, Alexis J           10 MSS-CA                 51.96      46.53  
 14 Bly, Aliyah J              8 BUEN-CA                51.57      47.35  
 15 Lou, Jingyi                8 VSC                    48.00      48.43  
 16 Weiss, Hana E              9 SOBA-CA                50.56      49.07  
 17 Christenson, Emma V       10 SOBA-CA                53.69      49.11  
 18 Martinez, Camila S         9 SOBA-CA                48.67      49.83  
 19 Nackers, Grace A           9 BUEN-CA                54.22      54.15  
 20 Theis, Rylee M             8 LTA-CA                 57.99      56.04  
 21 Ashlock, Ella R            7 SBSC-CA                   NT    1:01.46  
 
Girls 7-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brito, Gabi F              8 WEST-CA              1:16.92    1:13.59  
       35.30  1:13.59                                                      
  2 Billotte, Julia A          9 CLSS-CA              1:15.24    1:13.72  
       35.83  1:13.72                                                      
  3 Asbury, Grace I           10 FSON-CA              1:23.50    1:23.19  
       40.48  1:23.19                                                      
  4 Seider, Melina K          10 OJAI-CA              1:23.40    1:23.41  
       39.32  1:23.41                                                      
  5 Pattison, Jade E           9 SBSC-CA              1:42.50    1:27.62  
       41.59  1:27.62                                                      
  6 Gallardo, Lily C          10 SBSC-CA              1:28.01    1:27.92  
       42.87  1:27.92                                                      
  7 Jaramilla, Gabrielle S    10 SBSC-CA              1:27.63    1:29.19  
       41.98  1:29.19                                                      
  8 Perales, Cindy             8 VISN-CA              1:28.33    1:30.86  
       42.79  1:30.86                                                      
  9 Nunez, Suri M              9 LACT-CA              1:39.20    1:33.00  
       44.21  1:33.00                                                      
 10 Baranick, Gia G            9 MSS-CA               1:35.10    1:35.93  
       44.41  1:35.93                                                      
 11 Hu, Rebeca X               9 BUEN-CA              1:34.87    1:36.84  
       44.46  1:36.84                                                      
 12 Drabik, Josie L            8 SBSC-CA                   NT    1:39.50  
       44.54  1:39.50                                                      
 13 Hine, Elisa                8 SBSC-CA              1:55.49    1:48.07  
       50.32  1:48.07                                                      
 14 Brown, Alexis J           10 MSS-CA               1:55.48    1:48.22  
       51.18  1:48.22                                                      
 15 Bly, Aliyah J              8 BUEN-CA              1:57.25    1:48.76  
       50.14  1:48.76                                                      
 16 Stevenson, Jaklyn G        8 LTA-CA               1:46.12    1:53.53  
 17 Nackers, Grace A           9 BUEN-CA              2:01.44    1:58.83  
       55.21  1:58.83                                                      
 18 Acker, Isla S              9 BUEN-CA              2:00.92    2:05.57  
     1:00.02  2:05.57                                                      
 19 Theis, Rylee M             8 LTA-CA               2:07.53    2:08.01  
     1:00.40  2:08.01                                                      
 20 Drew, Reggi L             10 SBSC-CA                   NT    2:08.15  
 
Girls 7-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brito, Gabi F              8 WEST-CA                   NT    2:49.49  
       36.44  1:20.27  2:05.10  2:49.49                                    
  2 Seider, Melina K          10 OJAI-CA              2:58.08    2:59.27  
       41.18  1:27.41  2:14.40  2:59.27                                    
  3 Billotte, Lindsey M        9 CLSS-CA              2:58.28    3:08.60  
       43.73  1:31.69  2:21.74  3:08.60                                    
 
Girls 7-10 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Billotte, Julia A          9 CLSS-CA              2:34.10    5:24.64  
       37.53  1:18.93  2:00.70  2:41.43  3:22.89  4:04.17  4:45.75  5:24.64
  2 Brito, Gabi F              8 WEST-CA              2:23.23    5:45.55  
       36.81  1:18.71  2:01.65  2:45.61  3:31.47  4:17.32  5:02.57  5:45.55
  3 Seider, Melina K          10 OJAI-CA              2:58.08    6:21.58  
       44.78  1:33.65  2:21.45  3:10.09  4:00.47  4:48.08  5:36.58  6:21.58
 
Girls 7-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Billotte, Julia A          9 CLSS-CA                41.98      42.64  
  2 Jaramilla, Gabrielle S    10 SBSC-CA                43.07      44.22  
  3 Gallardo, Lily C          10 SBSC-CA                45.93      46.73  
  4 Baranick, Gia G            9 MSS-CA                 49.24      47.96  
  5 Nunez, Suri M              9 LACT-CA                52.47      48.98  
  6 Hu, Rebeca X               9 BUEN-CA                48.79      50.07  
  7 Pattison, Jade E           9 SBSC-CA                58.19      51.80  
  8 Stevenson, Jaklyn G        8 LTA-CA                 59.11      53.33  
  9 Brown, Alexis J           10 MSS-CA               1:02.68      55.12  
 10 Drabik, Josie L            8 SBSC-CA                58.49      56.81  
 11 Nackers, Grace A           9 BUEN-CA              1:00.36      56.85  
 12 Acker, Isla S              9 BUEN-CA              1:08.35      59.34  
 13 Bly, Aliyah J              8 BUEN-CA                   NT    1:02.16  
 14 Hine, Elisa                8 SBSC-CA              1:04.04    1:03.18  
 15 Drew, Reggi L             10 SBSC-CA                   NT    1:07.10  
 16 Theis, Rylee M             8 LTA-CA               1:07.43    1:10.41  
 
Girls 7-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brito, Gabi F              8 WEST-CA              1:28.46    1:28.95  
       42.42  1:28.95                                                      
  2 Hauck, Skylar M            9 SOBA-CA                   NT    1:43.50  
       46.75  1:43.50                                                      
  3 Fleming, Katie V          10 SOBA-CA                   NT    1:45.48  
       50.48  1:45.48                                                      
  4 Marsee, Annabel K         10 SOBA-CA                   NT    1:48.90  
       55.39  1:48.90                                                      
  5 Pattison, Jade E           9 SBSC-CA              2:03.42    2:01.57  
       59.58  2:01.57                                                      
  6 Drabik, Josie L            8 SBSC-CA                   NT    2:07.72  
  7 Martinez, Camila S         9 SOBA-CA              2:12.97    2:09.18  
     1:01.32  2:09.18                                                      
  8 Nackers, Grace A           9 BUEN-CA                   NT    2:14.48  
     1:02.82  2:14.48                                                      
  9 Weiss, Hana E              9 SOBA-CA                   NT    2:20.08  
     1:06.43  2:20.08                                                      
 -- Baranick, Gia G            9 MSS-CA               1:48.91         DQ  
       57.93       DQ                                                      
 -- Hu, Rebeca X               9 BUEN-CA              1:46.52         DQ  
       52.34       DQ                                                      
 
Girls 7-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jaramilla, Gabrielle S    10 SBSC-CA                47.83      49.53  
  2 Cervantes, Hailey N        8 VISN-CA                50.52      49.61  
  3 Gallardo, Lily C          10 SBSC-CA                53.74      54.29  
  4 Baranick, Gia G            9 MSS-CA                 53.64      55.32  
  5 Marsee, Annabel K         10 SOBA-CA                54.93      55.71  
  6 Hauck, Skylar M            9 SOBA-CA                57.64      55.94  
  7 Martinez, Camila S         9 SOBA-CA                59.34      56.80  
  8 Fleming, Katie V          10 SOBA-CA                57.61      58.14  
  9 Pattison, Jade E           9 SBSC-CA              1:01.94      58.15  
 10 Hu, Rebeca X               9 BUEN-CA                57.89      58.82  
 11 Christenson, Emma V       10 SOBA-CA              1:02.36    1:00.02  
 12 Seider, Melina K          10 OJAI-CA              1:00.42    1:00.32  
 13 Lou, Jingyi                8 VSC                  1:00.00    1:04.31  
 14 Bly, Aliyah J              8 BUEN-CA              1:08.26    1:04.49  
 15 Weiss, Hana E              9 SOBA-CA                   NT    1:06.92  
 16 Nackers, Grace A           9 BUEN-CA              1:14.19    1:07.27  
 17 Theis, Rylee M             8 LTA-CA               1:04.98    1:08.71  
 -- Drabik, Josie L            8 SBSC-CA              1:10.85         DQ  
 -- Brown, Alexis J           10 MSS-CA               1:10.55         DQ  
 
Girls 7-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brito, Gabi F              8 WEST-CA              1:31.03    1:34.51  
       44.96  1:34.51                                                      
  2 Asbury, Grace I           10 FSON-CA              1:46.91    1:45.49  
       50.09  1:45.49                                                      
  3 Billotte, Julia A          9 CLSS-CA              1:52.36    1:49.90  
       53.34  1:49.90                                                      
  4 Cervantes, Hailey N        8 VISN-CA              1:49.14    1:50.07  
       52.41  1:50.07                                                      
  5 Perales, Cindy             8 VISN-CA                   NT    1:55.80  
       57.09  1:55.80                                                      
  6 Billotte, Lindsey M        9 CLSS-CA              1:52.16    1:57.45  
       57.50  1:57.45                                                      
  7 Baranick, Gia G            9 MSS-CA               1:59.85    1:59.11  
       59.85  1:59.11                                                      
  8 Hu, Rebeca X               9 BUEN-CA              2:15.40    2:11.55  
     1:01.41  2:11.55                                                      
  9 Drew, Reggi L             10 SBSC-CA                   NT    2:14.08  
     1:08.51  2:14.08                                                      
 10 Nackers, Grace A           9 BUEN-CA                   NT    2:24.87  
     1:08.26  2:24.87                                                      
 11 Brown, Alexis J           10 MSS-CA                    NT    2:35.24  
     1:15.46  2:35.24                                                      
 12 Bly, Aliyah J              8 BUEN-CA                   NT    2:35.36  
     1:13.55  2:35.36                                                      
 -- Pattison, Jade E           9 SBSC-CA              2:23.20         DQ  
     1:01.24       DQ                                                      
 
Girls 7-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brito, Gabi F              8 WEST-CA                36.37      35.63  
  2 Billotte, Julia A          9 CLSS-CA                43.54      40.87  
  3 Jaramilla, Gabrielle S    10 SBSC-CA                42.85      41.46  
  4 Cervantes, Hailey N        8 VISN-CA                43.24      42.19  
  5 Tang, Chuyi                8 VSC                    37.00      42.37  
  6 Perales, Cindy             8 VISN-CA                45.12      44.52  
  7 Seider, Melina K          10 OJAI-CA                46.60      45.19  
  8 Hu, Rebeca X               9 BUEN-CA                47.13      46.18  
  9 Gallardo, Lily C          10 SBSC-CA                44.74      50.00  
 10 Pattison, Jade E           9 SBSC-CA                   NT      51.69  
 11 Drabik, Josie L            8 SBSC-CA                53.05      52.13  
 12 Nunez, Suri M              9 LACT-CA              1:03.47      53.41  
 13 Baranick, Gia G            9 MSS-CA                 51.78      59.00  
 14 Nackers, Grace A           9 BUEN-CA              1:07.64    1:01.67  
 15 Acker, Isla S              9 BUEN-CA              1:08.71    1:11.70  
 16 Stevenson, Jaklyn G        8 LTA-CA               1:19.40    1:15.72  
 17 Theis, Rylee M             8 LTA-CA               1:05.67    1:16.63  
 -- Drew, Reggi L             10 SBSC-CA                   NT         DQ  
 -- Bly, Aliyah J              8 BUEN-CA              1:02.90         DQ  
 
Girls 7-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brito, Gabi F              8 WEST-CA              1:26.77    1:26.61  
       38.18  1:26.61                                                      
  2 Seider, Melina K          10 OJAI-CA                   NT    1:47.75  
       49.81  1:47.75                                                      
  3 Hu, Rebeca X               9 BUEN-CA              1:48.18    1:57.81  
       51.13  1:57.81                                                      
  4 Nackers, Grace A           9 BUEN-CA                   NT    2:31.67  
     1:07.12  2:31.67                                                      
 
Girls 7-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brito, Gabi F              8 WEST-CA              3:00.58    3:05.28  
       38.26  1:27.19  2:22.72  3:05.28                                    
  2 Jaramilla, Gabrielle S    10 SBSC-CA              3:22.41    3:28.76  
       47.03  1:38.41  2:39.05  3:28.76                                    
  3 Gallardo, Lily C          10 SBSC-CA              3:40.16    3:37.38  
       50.73  1:47.88  2:51.29  3:37.38                                    
  4 Seider, Melina K          10 OJAI-CA              3:35.48    3:42.94  
       51.17  1:50.90  2:56.42  3:42.94                                    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brito, Bella M            11 WEST-CA                29.62      29.55  
  2 Liu, Zhuoxuan             12 VSC                    28.50      30.03  
  3 Budnik, Isabella          12 SBSC-CA                   NT      30.62  
  4 Portillo, Eileen          12 VISN-CA                30.86      30.95  
  5 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA                30.63      30.96  
  6 Tallman, Sierra K         12 SBSC-CA                31.13      31.25  
  7 Steelman, Taylor A        12 SBSC-CA                31.56      32.04  
  8 Murray, Natalie G         12 SBSC-CA                33.15      32.20  
  9 Ainsworth, Clara M        12 LTA-CA                 32.61      32.58  
 10 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA                32.18      32.81  
 11 Shabestari, Ava M         12 SBSC-CA                31.47      32.87  
 11 Pinkernell, Amelie G      12 OJAI-CA                33.45      32.87  
 13 DeSilva, Tegan I          12 Unattached                NT      32.98  
 14 Findlay, Brooke C         12 SBSC-CA                33.64      33.07  
 15 Murphree, Tallula R       12 MSS-CA                 32.87      33.69  
 16 McCarley, Madison E       12 SBSC-CA                31.75      33.75  
 17 Core, Maddi M             11 LTA-CA                 33.13      33.76  
 18 Jowell, Danielle          12 OJAI-CA                34.90      34.69  
 19 Conway, Clementine L      12 SBSC-CA                33.65      34.72  
 20 Hall, Sophia G            11 SBSC-CA                34.97      35.19  
 21 Morriss, Isabelle S       12 MSS-CA                 35.85      36.33  
 22 Core, Eliana R            12 LTA-CA                 37.05      36.66  
 23 Burke, Alexandria M       11 MSS-CA                 38.00      37.24  
 24 Fink, Kirra D             12 OJAI-CA                39.05      37.73  
 25 Stith-Robinson, Josie O   11 LTA-CA                 39.07      38.12  
 26 Jauregui, Danica C        12 BUEN-CA                37.71      39.33  
 27 Nguyen, Celine N          11 Unattached                NT      40.35  
 28 Witcher, Ruby G           12 SBSC-CA                39.77      40.37  
 29 Christenson, Grace V      12 SOBA-CA                45.79      41.23  
 30 Northrop, Skylar N        11 LTA-CA                 43.33      41.62  
 31 Espinoza, Itzel           11 LTA-CA                 49.86      45.26  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brito, Bella M            11 WEST-CA              1:03.99    1:05.61  
       31.53  1:05.61                                                      
  2 Liu, Zhuoxuan             12 VSC                  1:01.00    1:05.82  
       31.20  1:05.82                                                      
  3 Tallman, Sierra K         12 SBSC-CA              1:04.48    1:07.04  
       31.92  1:07.04                                                      
  4 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA              1:06.47    1:07.94  
       32.72  1:07.94                                                      
  5 Steelman, Taylor A        12 SBSC-CA              1:08.32    1:09.45  
       32.80  1:09.45                                                      
  6 Murray, Natalie G         12 SBSC-CA              1:06.36    1:10.06  
       33.99  1:10.06                                                      
  7 Pinkernell, Amelie G      12 OJAI-CA              1:08.04    1:11.06  
       35.07  1:11.06                                                      
  8 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA              1:10.20    1:11.11  
       33.99  1:11.11                                                      
  9 Ainsworth, Clara M        12 LTA-CA               1:10.52    1:12.05  
       34.52  1:12.05                                                      
 10 Murphree, Tallula R       12 MSS-CA               1:13.67    1:12.51  
       36.12  1:12.51                                                      
 11 Findlay, Brooke C         12 SBSC-CA              1:12.90    1:12.88  
       34.48  1:12.88                                                      
 12 Shabestari, Ava M         12 SBSC-CA              1:12.59    1:13.32  
       35.54  1:13.32                                                      
 13 Core, Maddi M             11 LTA-CA               1:13.79    1:13.49  
       35.56  1:13.49                                                      
 14 Conway, Clementine L      12 SBSC-CA              1:13.76    1:13.56  
       36.33  1:13.56                                                      
 15 McCarley, Madison E       12 SBSC-CA              1:22.15    1:13.65  
       34.92  1:13.65                                                      
 16 DeSilva, Tegan I          12 Unattached                NT    1:14.45  
       35.70  1:14.45                                                      
 17 Hall, Sophia G            11 SBSC-CA              1:17.21    1:17.24  
       36.51  1:17.24                                                      
 18 Jowell, Danielle          12 OJAI-CA              1:18.79    1:19.34  
       36.94  1:19.34                                                      
 19 Gray, Brynn A             12 BUEN-CA              1:18.59    1:21.03  
       39.15  1:21.03                                                      
 20 Morriss, Isabelle S       12 MSS-CA               1:19.66    1:23.57  
       40.57  1:23.57                                                      
 21 Core, Eliana R            12 LTA-CA               1:20.73    1:23.59  
       39.36  1:23.59                                                      
 22 Dansirimitri, Jennifer    11 VISN-CA              1:23.54    1:25.16  
       38.83  1:25.16                                                      
 23 Jauregui, Danica C        12 BUEN-CA              1:26.01    1:26.29  
       40.66  1:26.29                                                      
 24 Witcher, Ruby G           12 SBSC-CA              1:32.32    1:30.20  
       40.79  1:30.20                                                      
 25 Stith-Robinson, Josie O   11 LTA-CA               1:29.32    1:31.02  
       40.26  1:31.02                                                      
 26 Espinoza, Itzel           11 LTA-CA               1:57.17    1:48.69  
       50.47  1:48.69                                                      
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Budnik, Isabella          12 SBSC-CA              2:16.13    2:22.31  
       33.04  1:09.79  1:46.47  2:22.31                                    
  2 Tallman, Sierra K         12 SBSC-CA              2:19.11    2:24.29  
       33.45  1:10.31  1:47.22  2:24.29                                    
  3 Murray, Natalie G         12 SBSC-CA              2:23.56    2:26.90  
       34.49  1:12.19  1:50.85  2:26.90                                    
  4 Steelman, Taylor A        12 SBSC-CA              2:26.50    2:29.08  
       33.79  2:29.08                                                      
  5 Findlay, Brooke C         12 SBSC-CA              2:34.04    2:33.32  
       34.75  1:13.58  1:53.66  2:33.32                                    
  6 Conway, Clementine L      12 SBSC-CA              2:35.66    2:36.09  
       36.27  1:17.08  1:57.02  2:36.09                                    
  7 Pinkernell, Amelie G      12 OJAI-CA              2:29.87    2:36.27  
       36.46  1:15.70  1:58.21  2:36.27                                    
  8 Ainsworth, Clara M        12 LTA-CA               2:39.49    2:37.73  
       36.31  2:37.73                                                      
  9 Murphree, Tallula R       12 MSS-CA               2:38.54    2:38.01  
       38.02  1:18.68  1:59.66  2:38.01                                    
 10 Shabestari, Ava M         12 SBSC-CA              2:41.05    2:39.05  
       37.40  1:18.17  2:00.22  2:39.05                                    
 11 Smith, Wren S             11 FORD-AZ              2:35.55    2:40.51  
       36.18  1:17.18  2:40.51                                             
 12 McCarley, Madison E       12 SBSC-CA              2:45.81    2:41.65  
       37.10  1:18.03  2:00.34  2:41.65                                    
 13 Asbury, Gwen A            11 FSON-CA              2:45.54    2:42.45  
       37.56  1:18.86  2:01.15  2:42.45                                    
 14 Even, Allison L           12 FORD-AZ              2:46.03    2:42.73  
       38.04  1:20.28  2:01.27  2:42.73                                    
 15 Hall, Sophia G            11 SBSC-CA              2:46.28    2:48.75  
       37.43  1:19.58  2:04.99  2:48.75                                    
 16 Wiggins, Alissa A         12 VISN-CA                   NT    2:57.04  
       39.13  1:24.68  2:11.73  2:57.04                                    
 17 Jauregui, Danica C        12 BUEN-CA              3:07.87    3:04.58  
       40.70  3:04.58                                                      
 18 Dansirimitri, Jennifer    11 VISN-CA                   NT    3:05.19  
       39.31  1:26.98  2:17.16  3:05.19                                    
 19 Espinoza, Itzel           11 LTA-CA               4:08.52    3:50.19  
       47.70  1:50.17  2:50.71  3:50.19                                    
 -- Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA              2:23.09         DQ  
       33.33  1:10.37  1:47.94       DQ                                    
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Budnik, Isabella          12 SBSC-CA              4:47.12    4:52.38  
       34.17  1:11.94  1:49.87  2:27.31  3:03.78  3:41.19  4:17.37  4:52.38
  2 Tallman, Sierra K         12 SBSC-CA              4:55.03    4:58.84  
       34.50  1:12.60  1:50.59  2:29.37  3:06.58  3:44.28  4:21.53  4:58.84
  3 Steelman, Taylor A        12 SBSC-CA              5:09.16    5:03.37  
       34.93  1:12.62  1:50.65  2:29.12  3:07.26  3:46.16  4:25.18  5:03.37
  4 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA              5:10.72    5:04.91  
       34.40  1:12.27  1:50.82  2:29.64  3:08.19  3:47.16  4:26.56  5:04.91
  5 Brito, Bella M            11 WEST-CA              5:15.96    5:05.74  
       33.64  1:11.74  1:50.32  2:29.36  3:08.36  3:47.88  4:27.61  5:05.74
  6 Findlay, Brooke C         12 SBSC-CA              5:12.98    5:17.51  
       35.41  1:14.49  1:54.43  2:34.57  3:14.76  3:55.75  4:37.22  5:17.51
  7 Shabestari, Ava M         12 SBSC-CA              5:28.97    5:19.61  
       36.77  1:16.87  1:57.26  2:38.46  3:19.38  4:00.93  4:40.56  5:19.61
  8 Murphree, Tallula R       12 MSS-CA               5:33.22    5:27.95  
       36.79  1:18.11  2:00.45  2:43.88  3:26.10  4:09.26  4:49.50  5:27.95
  9 Becker-Kopke, Taylor      11 FORD-AZ              5:37.98    5:29.55  
       36.52  1:17.82  1:59.50  2:42.50  3:24.84  4:08.09  4:49.49  5:29.55
 10 Conway, Clementine L      12 SBSC-CA              5:38.93    5:30.21  
       37.45  1:18.40  2:00.20           3:25.25  4:08.20  4:50.80  5:30.21
 11 Smith, Wren S             11 FORD-AZ              5:37.46    5:32.84  
       36.84  1:17.69  2:00.00  2:43.22  3:25.74  4:08.84  4:51.32  5:32.84
 12 Hall, Sophia G            11 SBSC-CA              5:54.30    5:44.66  
       38.31  1:22.57  2:06.84  2:51.76  3:35.77  4:20.60  5:03.63  5:44.66
 13 Smith, Ruby A             11 FORD-AZ              6:03.89    5:51.81  
       38.77  1:22.79  2:06.22  2:50.89  3:36.51  4:21.88  5:07.53  5:51.81
 
Girls 11-12 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murray, Natalie G         12 SBSC-CA             10:15.05   10:16.71  
       34.74  1:12.62  1:51.44  2:30.45  3:09.67  3:49.41  4:28.84  5:08.04
     5:46.67  6:26.20  7:06.09  7:45.14  8:24.51  9:03.81  9:40.93 10:16.71
  2 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA             10:40.33   10:37.22  
       35.71  1:14.90  1:53.55  2:35.54  3:13.13  3:56.90  4:38.14  5:18.65
     6:00.34  6:40.47  7:18.39  8:00.98  8:41.88  9:20.89  9:55.57 10:37.22
  3 Cummins, Sam J            12 CHS-CA              11:44.20   10:49.35  
       38.13  1:19.82  2:02.48  2:45.90  3:28.50  4:10.49  4:52.24  5:34.50
     6:16.36  6:58.20  7:38.86  8:19.49  8:58.54  9:37.49 10:15.26 10:49.35
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Budnik, Isabella          12 SBSC-CA                35.41      34.96  
  2 Brito, Bella M            11 WEST-CA                39.12      36.35  
  3 Portillo, Eileen          12 VISN-CA                35.90      36.75  
  4 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA                36.37      36.98  
  5 Murray, Natalie G         12 SBSC-CA                38.27      37.90  
  6 Tallman, Sierra K         12 SBSC-CA                38.89      37.95  
  7 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA                38.67      39.37  
  8 Shabestari, Ava M         12 SBSC-CA                38.57      39.43  
  9 Findlay, Brooke C         12 SBSC-CA                43.01      40.21  
 10 Murphree, Tallula R       12 MSS-CA                 41.74      41.09  
 11 Jowell, Danielle          12 OJAI-CA                43.80      41.73  
 12 Dansirimitri, Jennifer    11 VISN-CA                45.23      43.75  
 13 Conway, Clementine L      12 SBSC-CA                43.96      43.77  
 14 Core, Maddi M             11 LTA-CA                 41.75      44.03  
 15 Core, Eliana R            12 LTA-CA                 44.41      44.11  
 16 Morriss, Isabelle S       12 MSS-CA                 43.49      45.50  
 17 Witcher, Ruby G           12 SBSC-CA                49.27      45.96  
 18 Stith-Robinson, Josie O   11 LTA-CA                 49.01      46.08  
 19 Nguyen, Celine N          11 Unattached                NT      47.33  
 20 Espinoza, Itzel           11 LTA-CA               1:01.47    1:03.37  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steelman, Taylor A        12 SBSC-CA              1:18.25    1:17.01  
       37.82  1:17.01                                                      
  2 Hu, Jueyan                12 VSC                  1:13.00    1:17.92  
       36.98  1:17.92                                                      
  3 Brito, Bella M            11 WEST-CA              1:16.92    1:18.35  
       37.84  1:18.35                                                      
  4 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA              1:17.35    1:18.84  
       37.87  1:18.84                                                      
  5 Murray, Natalie G         12 SBSC-CA              1:18.53    1:20.21  
       38.69  1:20.21                                                      
  6 Tallman, Sierra K         12 SBSC-CA              1:19.99    1:20.81  
       39.67  1:20.81                                                      
  7 Even, Allison L           12 FORD-AZ              1:19.02    1:21.39  
       39.26  1:21.39                                                      
  8 Shabestari, Ava M         12 SBSC-CA              1:23.18    1:22.59  
       40.61  1:22.59                                                      
  9 Portillo, Eileen          12 VISN-CA              1:20.01    1:22.83  
       39.90  1:22.83                                                      
 10 Becker-Kopke, Taylor      11 FORD-AZ              1:25.45    1:24.66  
       40.81  1:24.66                                                      
 11 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA              1:21.82    1:25.69  
       41.62  1:25.69                                                      
 12 Findlay, Brooke C         12 SBSC-CA              1:28.03    1:26.95  
       41.43  1:26.95                                                      
 13 Ainsworth, Clara M        12 LTA-CA               1:25.79    1:28.16  
       43.63  1:28.16                                                      
 14 Smith, Wren S             11 FORD-AZ              1:27.03    1:29.43  
       42.45  1:29.43                                                      
 15 Murphree, Tallula R       12 MSS-CA               1:28.25    1:29.92  
       44.31  1:29.92                                                      
 16 McCarley, Madison E       12 SBSC-CA              1:29.26    1:30.17  
       43.92  1:30.17                                                      
 17 Core, Maddi M             11 LTA-CA               1:32.25    1:32.48  
       45.23  1:32.48                                                      
 18 Smith, Ruby A             11 FORD-AZ              1:33.14    1:33.29  
       44.85  1:33.29                                                      
 19 Conway, Clementine L      12 SBSC-CA              1:28.38    1:34.14  
       47.12  1:34.14                                                      
 20 Hall, Sophia G            11 SBSC-CA              1:36.85    1:34.89  
       45.52  1:34.89                                                      
 21 Wiggins, Alissa A         12 VISN-CA              1:32.02    1:38.12  
       47.79  1:38.12                                                      
 22 Fink, Kirra D             12 OJAI-CA              1:44.20    1:38.83  
       47.39  1:38.83                                                      
 23 Core, Eliana R            12 LTA-CA               1:38.47    1:40.98  
       49.49  1:40.98                                                      
 24 Jauregui, Danica C        12 BUEN-CA                   NT    1:48.24  
       51.07  1:48.24                                                      
 25 Espinoza, Itzel           11 LTA-CA               2:13.06    2:12.58  
     1:04.44  2:12.58                                                      
 
Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cummins, Sam J            12 CHS-CA               2:36.35    2:45.57  
       40.23  1:23.37  2:04.35  2:45.57                                    
  2 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA              2:47.12    2:49.77  
       39.53  1:22.70  2:06.07  2:49.77                                    
  3 Shabestari, Ava M         12 SBSC-CA              2:55.94    2:53.39  
       40.99  1:25.45  2:10.70  2:53.39                                    
  4 Ainsworth, Clara M        12 LTA-CA               3:09.08    3:09.96  
       45.76  1:34.17  2:23.80  3:09.96                                    
  5 Core, Eliana R            12 LTA-CA               3:09.20    3:31.04  
       52.14  1:47.07  2:40.14  3:31.04                                    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Yufei               11 VSC                    38.00      38.90  
  2 Tallman, Sierra K         12 SBSC-CA                40.77      41.11  
  3 Steelman, Taylor A        12 SBSC-CA                41.84      41.31  
  4 Liu, Jing                 11 VSC                    39.00      41.51  
  5 Morriss, Isabelle S       12 MSS-CA                 44.02      43.59  
  6 Budnik, Isabella          12 SBSC-CA                42.36      43.79  
  7 Portillo, Eileen          12 VISN-CA                40.88      43.99  
  8 Murphree, Tallula R       12 MSS-CA                 42.97      44.61  
  9 Core, Maddi M             11 LTA-CA                 43.75      45.21  
 10 DeSilva, Tegan I          12 Unattached                NT      45.27  
 11 Jowell, Danielle          12 OJAI-CA                49.38      46.89  
 12 Burke, Alexandria M       11 MSS-CA                 46.94      47.31  
 13 Core, Eliana R            12 LTA-CA                 48.65      49.15  
 14 Nguyen, Celine N          11 Unattached                NT      50.00  
 15 Stith-Robinson, Josie O   11 LTA-CA                 50.66      52.08  
 16 Fink, Kirra D             12 OJAI-CA                   NT      56.64  
 17 Christenson, Grace V      12 SOBA-CA                57.10      58.56  
 18 Jauregui, Danica C        12 BUEN-CA                57.30    1:02.08  
 19 Northrop, Skylar N        11 LTA-CA               1:09.99    1:04.04  
 20 Espinoza, Itzel           11 LTA-CA               1:21.65    1:15.26  
 -- Witcher, Ruby G           12 SBSC-CA                53.10         DQ  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Yufei               11 VSC                  1:21.00    1:22.61  
       39.07  1:22.61                                                      
  2 Brito, Bella M            11 WEST-CA              1:17.95    1:22.78  
       39.36  1:22.78                                                      
  3 Zhu, Jiaying              12 VSC                  1:18.00    1:26.38  
       41.47  1:26.38                                                      
  4 Liu, Jing                 11 VSC                  1:26.00    1:30.50  
       42.89  1:30.50                                                      
  5 McCarley, Madison E       12 SBSC-CA              1:41.86    1:34.29  
       44.50  1:34.29                                                      
  6 Budnik, Isabella          12 SBSC-CA              1:31.71    1:34.68  
       44.53  1:34.68                                                      
  7 Ainsworth, Clara M        12 LTA-CA               1:32.95    1:35.63  
       46.52  1:35.63                                                      
  8 Becker-Kopke, Taylor      11 FORD-AZ              1:28.20    1:35.65  
       43.48  1:35.65                                                      
  9 Hall, Sophia G            11 SBSC-CA              1:37.95    1:35.99  
       44.76  1:35.99                                                      
 10 Conway, Clementine L      12 SBSC-CA              1:39.35    1:36.38  
       46.98  1:36.38                                                      
 11 Murphree, Tallula R       12 MSS-CA               1:33.89    1:36.53  
       46.42  1:36.53                                                      
 12 Portillo, Eileen          12 VISN-CA              1:31.19    1:38.40  
       45.47  1:38.40                                                      
 13 Findlay, Brooke C         12 SBSC-CA              1:40.53    1:38.97  
       47.59  1:38.97                                                      
 14 Core, Maddi M             11 LTA-CA               1:38.32    1:39.61  
       46.89  1:39.61                                                      
 15 DeSilva, Tegan I          12 Unattached                NT    1:40.22  
       47.69  1:40.22                                                      
 16 Morriss, Isabelle S       12 MSS-CA               1:35.16    1:40.93  
       48.29  1:40.93                                                      
 17 Even, Allison L           12 FORD-AZ              1:35.13    1:41.34  
       48.35  1:41.34                                                      
 18 Pinkernell, Amelie G      12 OJAI-CA              1:35.29    1:41.64  
       48.31  1:41.64                                                      
 19 Smith, Ruby A             11 FORD-AZ              1:39.85    1:42.30  
       49.88  1:42.30                                                      
 20 Smith, Wren S             11 FORD-AZ              1:41.93    1:42.50  
       50.81  1:42.50                                                      
 21 Murray, Natalie G         12 SBSC-CA              1:39.84    1:43.75  
       48.65  1:43.75                                                      
 22 Gray, Brynn A             12 BUEN-CA              1:40.42    1:44.11  
       49.09  1:44.11                                                      
 23 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA              1:39.45    1:44.70  
       50.09  1:44.70                                                      
 24 Wiggins, Alissa A         12 VISN-CA                   NT    1:45.16  
       49.57  1:45.16                                                      
 25 Jowell, Danielle          12 OJAI-CA              1:56.02    1:49.41  
       51.05  1:49.41                                                      
 26 Stith-Robinson, Josie O   11 LTA-CA               1:56.34    1:55.56  
       51.93  1:55.56                                                      
 27 Core, Eliana R            12 LTA-CA               1:49.56    1:56.05  
       55.43  1:56.05                                                      
 
Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steelman, Taylor A        12 SBSC-CA              3:09.88    3:06.25  
       43.74  1:30.92  2:18.95  3:06.25                                    
  2 Becker-Kopke, Taylor      11 FORD-AZ              3:10.42    3:24.66  
       46.90  1:38.66  2:32.97  3:24.66                                    
  3 Hall, Sophia G            11 SBSC-CA              3:31.00    3:28.37  
       48.56  1:42.36  2:36.69  3:28.37                                    
  4 Portillo, Eileen          12 VISN-CA              3:31.00    3:28.75  
       45.59  1:39.29  2:35.39  3:28.75                                    
  5 Core, Maddi M             11 LTA-CA               3:31.00    3:31.59  
       46.68  1:40.02  2:37.11  3:31.59                                    
  6 Smith, Ruby A             11 FORD-AZ              3:28.41    3:33.35  
       49.79  1:44.96  2:38.60  3:33.35                                    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tallman, Sierra K         12 SBSC-CA                32.24      32.46  
  2 Brito, Bella M            11 WEST-CA                32.59      32.58  
  3 Budnik, Isabella          12 SBSC-CA                32.70      32.67  
  4 Steelman, Taylor A        12 SBSC-CA                33.20      32.80  
  5 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA                32.63      33.76  
  6 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA                35.75      35.20  
  7 Wiggins, Alissa A         12 VISN-CA                36.91      36.32  
  8 McCarley, Madison E       12 SBSC-CA                35.18      37.00  
  9 Jowell, Danielle          12 OJAI-CA                38.81      37.16  
 10 Shabestari, Ava M         12 SBSC-CA                38.40      37.74  
 11 Asbury, Gwen A            11 FSON-CA                38.25      38.59  
 12 Core, Maddi M             11 LTA-CA                 37.24      38.72  
 13 Smith, Ruby A             11 FORD-AZ                38.67      38.73  
 14 Core, Eliana R            12 LTA-CA                 39.00      38.87  
 15 He, Yinying               12 VSC                    38.00      43.79  
 16 Dansirimitri, Jennifer    11 VISN-CA                40.19      43.83  
 17 Morriss, Isabelle S       12 MSS-CA                 42.92      46.04  
 18 Stith-Robinson, Josie O   11 LTA-CA                 44.71      46.05  
 19 Witcher, Ruby G           12 SBSC-CA                49.54      48.20  
 20 Gray, Brynn A             12 BUEN-CA                48.72      48.32  
 21 Jauregui, Danica C        12 BUEN-CA                46.53      50.30  
 22 Nguyen, Celine N          11 Unattached                NT      50.47  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Budnik, Isabella          12 SBSC-CA              1:10.62    1:14.97  
       36.16  1:14.97                                                      
  2 Brito, Bella M            11 WEST-CA              1:10.77    1:16.29  
       35.71  1:16.29                                                      
  3 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA              1:13.49    1:16.51  
       35.68  1:16.51                                                      
  4 Murray, Natalie G         12 SBSC-CA              1:15.35    1:19.41  
       37.34  1:19.41                                                      
  5 Shabestari, Ava M         12 SBSC-CA              1:23.01    1:22.67  
       39.72  1:22.67                                                      
  6 Ainsworth, Clara M        12 LTA-CA               1:20.20    1:23.07  
       38.73  1:23.07                                                      
  7 McCarley, Madison E       12 SBSC-CA                   NT    1:25.55  
       38.84  1:25.55                                                      
  8 Wiggins, Alissa A         12 VISN-CA              1:27.86    1:27.07  
       40.57  1:27.07                                                      
  9 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA              1:19.49    1:28.14  
       38.29  1:28.14                                                      
 10 Even, Allison L           12 FORD-AZ              1:25.17    1:28.19  
       40.27  1:28.19                                                      
 11 Findlay, Brooke C         12 SBSC-CA              1:29.34    1:28.48  
       40.21  1:28.48                                                      
 12 Becker-Kopke, Taylor      11 FORD-AZ              1:29.70    1:29.21  
       39.69  1:29.21                                                      
 13 Smith, Wren S             11 FORD-AZ              1:28.47    1:29.44  
       41.20  1:29.44                                                      
 14 Pinkernell, Amelie G      12 OJAI-CA                   NT    1:29.75  
       40.13  1:29.75                                                      
 15 Smith, Ruby A             11 FORD-AZ              1:27.40    1:31.65  
       41.96  1:31.65                                                      
 16 Hall, Sophia G            11 SBSC-CA              1:41.28    1:32.08  
       42.37  1:32.08                                                      
 17 Jowell, Danielle          12 OJAI-CA                   NT    1:36.34  
       41.61  1:36.34                                                      
 18 Conway, Clementine L      12 SBSC-CA              1:34.79    1:36.99  
       44.98  1:36.99                                                      
 19 Core, Maddi M             11 LTA-CA               1:29.93    1:37.84  
       43.01  1:37.84                                                      
 20 Burke, Alexandria M       11 MSS-CA               1:35.11    1:42.65  
       46.70  1:42.65                                                      
 21 He, Yinying               12 VSC                  1:22.00    1:44.64  
       45.71  1:44.64                                                      
 22 Core, Eliana R            12 LTA-CA               1:50.21    1:49.13  
       48.44  1:49.13                                                      
 23 Stith-Robinson, Josie O   11 LTA-CA               1:53.80    1:57.03  
       51.45  1:57.03                                                      
 
Girls 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cummins, Sam J            12 CHS-CA               2:34.97    2:38.21  
       35.43  1:17.96  1:59.22  2:38.21                                    
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steelman, Taylor A        12 SBSC-CA              2:41.91    2:40.16  
       33.82  1:14.95  2:02.62  2:40.16                                    
  2 Brito, Bella M            11 WEST-CA              2:36.10    2:42.60  
       35.13  1:16.85  2:05.75  2:42.60                                    
  3 Tallman, Sierra K         12 SBSC-CA              2:38.90    2:43.03  
       34.36  1:16.71  2:05.47  2:43.03                                    
  4 Budnik, Isabella          12 SBSC-CA              2:37.56    2:43.66  
       35.16  1:15.65  2:07.82  2:43.66                                    
  5 Murray, Natalie G         12 SBSC-CA              2:43.78    2:51.72  
       35.93  1:18.41  2:15.24  2:51.72                                    
  6 Even, Allison L           12 FORD-AZ              2:59.68    2:56.48  
       38.81  1:23.42  2:17.96  2:56.48                                    
  7 Becker-Kopke, Taylor      11 FORD-AZ              2:56.76    2:56.83  
       38.16  1:25.72  2:18.72  2:56.83                                    
  8 Ainsworth, Clara M        12 LTA-CA               2:59.92    2:59.06  
       37.87  1:27.57  2:20.51  2:59.06                                    
  9 Findlay, Brooke C         12 SBSC-CA              3:12.60    2:59.58  
       38.74  1:26.05  2:20.03  2:59.58                                    
 10 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA              2:49.98    3:01.86  
       38.89  1:24.87  2:23.35  3:01.86                                    
 11 Pinkernell, Amelie G      12 OJAI-CA                   NT    3:05.25  
       40.08  1:29.30  2:24.09  3:05.25                                    
 12 McCarley, Madison E       12 SBSC-CA              3:14.94    3:06.18  
       37.85  1:28.10  2:23.93  3:06.18                                    
 13 Murphree, Tallula R       12 MSS-CA               3:01.75    3:07.41  
       46.30  1:36.26  2:28.15  3:07.41                                    
 14 Smith, Wren S             11 FORD-AZ              3:10.66    3:08.14  
       39.28  1:28.09  2:26.81  3:08.14                                    
 15 Hall, Sophia G            11 SBSC-CA              3:17.26    3:09.77  
       41.06  1:32.97  2:26.85  3:09.77                                    
 16 Smith, Ruby A             11 FORD-AZ              3:09.32    3:13.29  
       43.73  1:34.62  2:29.90  3:13.29                                    
 17 Morriss, Isabelle S       12 MSS-CA               3:25.08    3:20.50  
       47.91  1:41.88  2:34.16  3:20.50                                    
 18 Wiggins, Alissa A         12 VISN-CA                   NT    3:21.45  
       39.96  1:36.07  2:33.93  3:21.45                                    
 19 Stith-Robinson, Josie O   11 LTA-CA               3:53.19    3:44.42  
              1:46.23  3:44.42                                             
 20 Witcher, Ruby G           12 SBSC-CA                   NT    3:47.42  
       51.74  1:50.68  2:54.65  3:47.42                                    
 -- Conway, Clementine L      12 SBSC-CA              3:02.26         DQ  
       40.86  1:29.20  2:21.80       DQ                                    
 
Girls 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cummins, Sam J            12 CHS-CA               5:36.13    5:35.91  
       36.29  1:18.10  2:02.59  2:45.32  3:35.04  4:23.71  5:01.09  5:35.91
  2 Even, Allison L           12 FORD-AZ              6:13.27    6:13.94  
       42.61  1:31.57  2:18.12  3:03.17  3:56.70  4:49.52  5:32.98  6:13.94
  3 Ainsworth, Clara M        12 LTA-CA               6:31.20    6:18.90  
       39.23  1:26.41  2:17.58  3:07.04  4:00.88  4:55.04  5:38.59  6:18.90
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cummings, Angelina C      14 SBSC-CA                31.54      30.96  
  2 Graham, Brynn J           14 SBSC-CA                30.44      31.06  
  3 Scala, Elly D             14 FORD-AZ                30.61      31.23  
  4 Street, Scarlett M        13 FORD-AZ                31.47      31.61  
  5 Stretz, Makenna D         13 SBSC-CA                31.76      31.69  
  6 Harms, Jordan N           14 FORD-AZ                29.79      32.00  
  7 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA                32.62      32.21  
  7 Grunberger, Abbygale      13 CLSS-CA                33.14      32.21  
  9 Ellis, Haley K            14 SBSC-CA                   NT      32.36  
 10 Miltenberger, Gianna J    13 FORD-AZ                32.71      32.40  
 11 Becker-Kopke, Riley       14 FORD-AZ                33.00      32.41  
 12 Schuoler, Sabryna A       14 SBSC-CA                31.43      32.45  
 13 Wheeler, Maddie G         14 CHS-CA                 32.22      32.83  
 14 Salazar, Kathryn N        14 BUEN-CA                32.93      33.12  
 15 Babson, Kyla J            14 FORD-AZ                33.28      33.40  
 16 Lechner-Hill, Eva         14 OJAI-CA                33.00      33.75  
 17 Huey, Kate L              13 OJAI-CA                33.79      33.91  
 18 Nguyen, Jasmine V         13 Unattached                NT      33.99  
 19 Smith, Lila J             13 FORD-AZ                33.24      34.22  
 20 Stilwell, Sonja E         13 BUEN-CA                34.37      34.62  
 21 King, Shaina M            14 SBSC-CA                35.16      35.23  
 22 Marsing, Rebecca C        13 BUEN-CA                35.14      35.36  
 23 Cruz, Gabrielle G         14 Unattached             32.90      35.70  
 24 Nelson, Molly J           13 SBSC-CA                35.99      36.19  
 25 Ball, Tiffany N           14 SBSC-CA                39.47      36.69  
 26 Busch Duboucheron, Zinni  13 OJAI-CA                43.46      41.25  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zeng, Xindan              14 VSC                    58.00    1:02.62  
  2 Graham, Brynn J           14 SBSC-CA              1:07.16    1:06.70  
       32.28  1:06.70                                                      
  3 Cummings, Angelina C      14 SBSC-CA              1:08.04    1:06.77  
       32.03  1:06.77                                                      
  4 Stretz, Makenna D         13 SBSC-CA              1:09.04    1:08.13  
       32.48  1:08.13                                                      
  5 Harms, Jordan N           14 FORD-AZ              1:04.46    1:08.39  
       32.93  1:08.39                                                      
  6 Street, Scarlett M        13 FORD-AZ              1:08.55    1:08.98  
       33.24  1:08.98                                                      
  7 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA              1:08.58    1:09.63  
       33.50  1:09.63                                                      
  8 Schuoler, Sabryna A       14 SBSC-CA              1:10.30    1:09.79  
       33.89  1:09.79                                                      
  9 Campo, Maya D             13 DALD-CA              1:07.75    1:10.59  
       33.53  1:10.59                                                      
 10 Grunberger, Abbygale      13 CLSS-CA              1:10.93    1:10.73  
       34.28  1:10.73                                                      
 11 Wheeler, Maddie G         14 CHS-CA               1:07.37    1:10.81  
       33.10  1:10.81                                                      
 12 Miltenberger, Gianna J    13 FORD-AZ              1:11.47    1:11.35  
       34.06  1:11.35                                                      
 13 Lechner-Hill, Eva         14 OJAI-CA              1:11.00    1:12.47  
       34.44  1:12.47                                                      
 14 Costantino, Kim L         13 CSSC-CA              1:07.55    1:12.74  
       35.44  1:12.74                                                      
 15 Smith, Lila J             13 FORD-AZ              1:12.33    1:13.99  
       34.89  1:13.99                                                      
 16 Clarke, Vanessa           14 MSS-CA               1:13.21    1:14.31  
       35.31  1:14.31                                                      
 17 Lyou, Malia K             13 SOBA-CA              1:14.32    1:14.58  
       35.74  1:14.58                                                      
 18 Nguyen, Jasmine V         13 Unattached                NT    1:14.98  
       34.68  1:14.98                                                      
 19 Becker-Kopke, Riley       14 FORD-AZ              1:14.19    1:17.14  
       36.39  1:17.14                                                      
 20 King, Shaina M            14 SBSC-CA              1:15.02    1:17.24  
       36.99  1:17.24                                                      
 21 Beadle, Paige J           14 FORD-AZ              1:14.74    1:17.53  
       38.46  1:17.53                                                      
 22 Ball, Tiffany N           14 SBSC-CA              1:22.74    1:19.02  
       37.82  1:19.02                                                      
 23 Cruz, Gabrielle G         14 Unattached                NT    1:24.34  
       37.94  1:24.34                                                      
 24 Nelson, Molly J           13 SBSC-CA              1:21.76    1:25.38  
       39.19  1:25.38                                                      
 25 Salcedo, Arianna S        14 SOBA-CA              1:22.79    1:27.79  
       39.93  1:27.79                                                      
 26 Busch Duboucheron, Zinni  13 OJAI-CA              1:31.51    1:30.35  
       42.61  1:30.35                                                      
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cummings, Angelina C      14 SBSC-CA              2:24.86    2:23.58  
       33.00  1:09.00  1:46.46  2:23.58                                    
  2 Stretz, Makenna D         13 SBSC-CA              2:26.66    2:25.43  
       33.61  1:09.92  1:48.04  2:25.43                                    
  3 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA              2:30.24    2:26.47  
       33.96  1:10.91  1:49.35  2:26.47                                    
  4 Harms, Jordan N           14 FORD-AZ              2:20.25    2:28.79  
       34.17  1:12.05  1:51.47  2:28.79                                    
  5 Grunberger, Abbygale      13 CLSS-CA              2:36.82    2:31.08  
       34.49  1:13.62  1:53.14  2:31.08                                    
  6 Campo, Maya D             13 DALD-CA              2:28.74    2:33.19  
       34.67  1:14.20  1:53.64  2:33.19                                    
  7 Schuoler, Sabryna A       14 SBSC-CA              2:34.81    2:34.83  
       35.35  1:14.39  1:55.02  2:34.83                                    
  8 Smith, Lila J             13 FORD-AZ              2:36.26    2:38.69  
       36.35  1:16.06  1:57.78  2:38.69                                    
  9 Lechner-Hill, Eva         14 OJAI-CA              2:35.00    2:41.51  
       36.65  1:18.28  2:00.39  2:41.51                                    
 10 Huey, Kate L              13 OJAI-CA                   NT    2:44.35  
       38.63  1:21.05  2:04.63  2:44.35                                    
 11 Becker-Kopke, Riley       14 FORD-AZ              2:41.82    2:45.97  
       36.00  1:18.26  2:02.65  2:45.97                                    
 12 Stilwell, Sonja E         13 BUEN-CA              2:39.33    2:47.15  
       37.86  1:21.74  2:05.28  2:47.15                                    
 13 Beadle, Paige J           14 FORD-AZ              2:44.16    2:47.19  
       39.83  1:23.37  2:06.30  2:47.19                                    
 14 Ball, Tiffany N           14 SBSC-CA              2:57.16    2:52.04  
       39.12  1:24.00  2:09.65  2:52.04                                    
 15 Salazar, Kathryn N        14 BUEN-CA                   NT    2:57.44  
       37.49  1:22.88  2:10.91  2:57.44                                    
 16 Nelson, Molly J           13 SBSC-CA              3:05.72    3:04.45  
       38.82  1:26.01  2:16.10  3:04.45                                    
 17 Busch Duboucheron, Zinni  13 OJAI-CA              3:31.84    3:10.25  
       42.24  1:30.76  2:21.75  3:10.25                                    
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graham, Brynn J           14 SBSC-CA              5:00.82    4:57.08  
       34.84  1:12.13  1:50.13  2:28.71  3:06.08  3:43.97  4:21.10  4:57.08
  2 Stretz, Makenna D         13 SBSC-CA              4:58.91    4:58.65  
       34.30  1:11.27  1:49.54  2:27.26  3:05.76  3:43.63  4:21.83  4:58.65
  3 Cummings, Angelina C      14 SBSC-CA              5:10.00    4:59.61  
       34.69  1:12.72  1:50.67  2:28.62  3:06.74  3:44.86  4:23.19  4:59.61
  4 Wheeler, Maddie G         14 CHS-CA               5:07.09    5:09.72  
       35.41  1:13.81  1:52.96  2:32.33  3:11.95  3:51.41  4:31.08  5:09.72
  5 Babson, Kyla J            14 FORD-AZ              5:00.45    5:09.96  
       36.08  1:15.22  1:54.93  2:34.25  3:13.54  3:53.23  4:32.15  5:09.96
  6 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA              5:18.86    5:18.43  
       34.96  1:14.23  1:55.32  2:36.19  3:17.17  3:58.02  4:38.81  5:18.43
  7 Costantino, Kim L         13 CSSC-CA              5:04.87    5:19.21  
       37.61  1:16.86  1:57.04  2:37.27  3:18.46  3:58.98  4:39.52  5:19.21
  8 Campo, Maya D             13 DALD-CA              5:30.17    5:25.34  
       37.04  1:18.94  2:00.67  2:42.77  3:24.70  4:06.39  4:46.88  5:25.34
  9 Miltenberger, Gianna J    13 FORD-AZ              5:46.34    5:28.04  
       36.82  1:18.34  1:59.89  2:41.32  3:23.02  4:04.97  4:46.78  5:28.04
 10 Schuoler, Sabryna A       14 SBSC-CA              5:29.83    5:34.29  
       37.60  1:19.41  2:02.72  2:46.64  3:28.43  4:11.66  4:53.59  5:34.29
 11 Smith, Lila J             13 FORD-AZ              5:50.74    5:34.74  
       36.53  1:17.34  2:00.01  2:42.81  3:25.96  4:09.25  4:53.20  5:34.74
 12 King, Shaina M            14 SBSC-CA              5:38.83    5:38.57  
       38.80  1:21.43  2:04.31  2:48.07  3:30.65  4:14.37  4:56.86  5:38.57
 13 Lechner-Hill, Eva         14 OJAI-CA                   NT    5:40.00  
       37.68  1:20.05  2:03.27  2:47.39  3:30.88  4:15.59  4:58.05  5:40.00
 14 Ellis, Haley K            14 SBSC-CA              5:45.55    5:45.38  
       38.41  1:21.68  2:04.82  2:48.23  3:32.23  4:16.94  5:01.62  5:45.38
 15 Lyou, Malia K             13 SOBA-CA              5:53.10    5:51.95  
       38.06  1:22.35  2:07.65  2:53.25  3:39.09  4:24.85  5:10.06  5:51.95
 16 Clarke, Vanessa           14 MSS-CA               5:50.54    5:52.00  
       38.60  1:23.36  2:08.41  2:53.62  3:39.44  4:24.75  5:10.29  5:52.00
 17 Becker-Kopke, Riley       14 FORD-AZ              5:47.14    5:58.03  
       38.17  1:23.40  2:08.33  2:54.44  3:40.36  4:27.53  5:58.03         
 18 Ball, Tiffany N           14 SBSC-CA              6:17.33    6:03.93  
       40.07  1:26.64  2:12.96  3:00.48  3:47.31  4:34.67  5:19.41  6:03.93
 
Girls 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Street, Scarlett M        13 FORD-AZ             11:27.53   11:34.06  
       38.62  1:22.54  2:06.89  2:51.86  3:36.19  4:21.03  5:05.07  5:48.99
     6:32.88  7:17.49  8:01.05  8:44.96  9:28.50 10:11.30 10:54.18 11:34.06
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wan, Victoria             14 VSC                  1:09.00    1:10.76  
       34.33  1:10.76                                                      
  2 Scala, Elly D             14 FORD-AZ              1:11.41    1:16.59  
       37.71  1:16.59                                                      
  3 Harms, Jordan N           14 FORD-AZ              1:12.77    1:18.14  
       37.46  1:18.14                                                      
  4 Wheeler, Maddie G         14 CHS-CA               1:16.06    1:21.38  
       39.65  1:21.38                                                      
  5 King, Shaina M            14 SBSC-CA              1:24.30    1:25.00  
       41.71  1:25.00                                                      
  6 Campo, Maya D             13 DALD-CA              1:21.93    1:25.55  
       40.79  1:25.55                                                      
  7 Grunberger, Abbygale      13 CLSS-CA              1:29.06    1:26.21  
       43.10  1:26.21                                                      
  8 Miltenberger, Gianna J    13 FORD-AZ              1:22.46    1:26.29  
       42.84  1:26.29                                                      
  9 Becker-Kopke, Riley       14 FORD-AZ              1:23.60    1:26.69  
       42.80  1:26.69                                                      
 10 Nguyen, Jasmine V         13 Unattached                NT    1:27.05  
       44.46  1:27.05                                                      
 11 Street, Scarlett M        13 FORD-AZ              1:25.23    1:27.67  
       42.31  1:27.67                                                      
 12 Smith, Lila J             13 FORD-AZ              1:25.61    1:28.33  
       43.52  1:28.33                                                      
 13 Cruz, Gabrielle G         14 Unattached           1:22.39    1:32.84  
       43.86  1:32.84                                                      
 14 Nelson, Molly J           13 SBSC-CA              1:29.12    1:33.04  
       44.64  1:33.04                                                      
 15 Marsing, Rebecca C        13 BUEN-CA              1:27.61    1:33.48  
       43.49  1:33.48                                                      
 16 Beadle, Paige J           14 FORD-AZ              1:26.19    1:34.37  
       46.14  1:34.37                                                      
 17 Salazar, Kathryn N        14 BUEN-CA                   NT    1:35.36  
       46.24  1:35.36                                                      
 18 Huey, Kate L              13 OJAI-CA              1:35.46    1:36.60  
       48.04  1:36.60                                                      
 19 Ball, Tiffany N           14 SBSC-CA              1:41.04    1:40.74  
       49.75  1:40.74                                                      
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stretz, Makenna D         13 SBSC-CA              2:34.68    2:38.78  
       37.14  1:17.48  1:58.11  2:38.78                                    
  2 Cummings, Angelina C      14 SBSC-CA              2:40.58    2:40.39  
       36.54  1:17.27  1:59.81  2:40.39                                    
  3 Scala, Elly D             14 FORD-AZ              2:31.78    2:40.64  
       38.27  1:18.02  1:59.47  2:40.64                                    
  4 Harms, Jordan N           14 FORD-AZ              2:34.67    2:44.67  
       39.51  1:20.85  2:02.79  2:44.67                                    
  5 Costantino, Kim L         13 CSSC-CA              2:40.06    2:47.05  
       40.83  1:23.93  2:06.11  2:47.05                                    
  6 Babson, Kyla J            14 FORD-AZ              2:50.80    2:54.15  
       41.92  1:26.24  2:10.85  2:54.15                                    
  7 King, Shaina M            14 SBSC-CA              2:56.47    2:57.76  
       42.41  1:27.65  2:14.25  2:57.76                                    
  8 Ellis, Haley K            14 SBSC-CA              3:01.48    2:57.83  
       42.30  1:27.56  2:13.67  2:57.83                                    
  9 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA              2:52.03    2:58.41  
       41.89  1:26.98  2:12.69  2:58.41                                    
 10 Lyou, Malia K             13 SOBA-CA              3:07.13    3:02.12  
       43.56  1:30.22  2:16.64  3:02.12                                    
 11 Schuoler, Sabryna A       14 SBSC-CA              3:03.33    3:05.21  
       45.16  1:31.52  2:19.08  3:05.21                                    
 12 Street, Scarlett M        13 FORD-AZ              2:55.65    3:14.99  
       46.28  1:36.82  2:26.43  3:14.99                                    
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graham, Brynn J           14 SBSC-CA              1:29.69    1:28.98  
       43.01  1:28.98                                                      
  2 Stretz, Makenna D         13 SBSC-CA              1:33.99    1:31.42  
       43.07  1:31.42                                                      
  3 Street, Scarlett M        13 FORD-AZ              1:28.35    1:31.71  
       44.19  1:31.71                                                      
  4 Wheeler, Maddie G         14 CHS-CA               1:27.86    1:32.18  
       42.71  1:32.18                                                      
  5 Nguyen, Jasmine V         13 Unattached                NT    1:33.29  
       45.71  1:33.29                                                      
  6 Miltenberger, Gianna J    13 FORD-AZ              1:31.64    1:34.17  
       44.07  1:34.17                                                      
  7 Cruz, Gabrielle G         14 Unattached           1:26.12    1:39.04  
       47.31  1:39.04                                                      
  8 Grunberger, Abbygale      13 CLSS-CA              1:44.97    1:39.27  
       48.15  1:39.27                                                      
  9 Clarke, Vanessa           14 MSS-CA               1:38.09    1:40.09  
       48.59  1:40.09                                                      
 10 Becker-Kopke, Riley       14 FORD-AZ              1:35.31    1:41.81  
       47.94  1:41.81                                                      
 11 Smith, Lila J             13 FORD-AZ              1:39.84    1:42.74  
       48.99  1:42.74                                                      
 12 Campo, Maya D             13 DALD-CA              1:36.67    1:44.32  
       48.96  1:44.32                                                      
 13 Ball, Tiffany N           14 SBSC-CA              1:50.30    1:44.80  
       49.36  1:44.80                                                      
 14 Beadle, Paige J           14 FORD-AZ              1:39.26    1:48.07  
       51.61  1:48.07                                                      
 15 Salcedo, Arianna S        14 SOBA-CA              1:44.54    1:55.55  
       53.19  1:55.55                                                      
 16 Nelson, Molly J           13 SBSC-CA              1:54.45    2:02.48  
       56.07  2:02.48                                                      
 17 Busch Duboucheron, Zinni  13 OJAI-CA                   NT    2:04.92  
       58.55  2:04.92                                                      
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graham, Brynn J           14 SBSC-CA              3:06.62    3:06.41  
       43.72  1:31.03  2:19.33  3:06.41                                    
  2 Stretz, Makenna D         13 SBSC-CA              3:10.61    3:09.24  
       43.24  1:31.36  2:20.39  3:09.24                                    
  3 Ellis, Haley K            14 SBSC-CA              2:58.68    3:11.98  
       41.78  1:29.33  2:19.75  3:11.98                                    
  4 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA              3:13.14    3:12.41  
       45.27  1:33.82  2:23.62  3:12.41                                    
  5 Street, Scarlett M        13 FORD-AZ              3:08.54    3:16.64  
       45.91  1:36.13  2:27.06  3:16.64                                    
  6 Cummings, Angelina C      14 SBSC-CA              3:24.56    3:18.26  
       47.28  1:38.84  2:28.71  3:18.26                                    
  7 King, Shaina M            14 SBSC-CA              3:20.02    3:18.66  
       47.13  1:37.70  2:28.68  3:18.66                                    
  8 Schuoler, Sabryna A       14 SBSC-CA              3:26.44    3:20.78  
       47.75  1:38.88  2:30.25  3:20.78                                    
  9 Miltenberger, Gianna J    13 FORD-AZ              3:21.09    3:24.52  
       46.17  1:38.59  2:30.82  3:24.52                                    
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zeng, Xindan              14 VSC                  1:02.00    1:06.15  
       31.21  1:06.15                                                      
  2 Stretz, Makenna D         13 SBSC-CA              1:14.26    1:11.55  
       33.45  1:11.55                                                      
  3 Scala, Elly D             14 FORD-AZ              1:12.62    1:13.63  
       34.41  1:13.63                                                      
  4 Babson, Kyla J            14 FORD-AZ              1:14.57    1:14.73  
       35.55  1:14.73                                                      
  5 Graham, Brynn J           14 SBSC-CA              1:14.97    1:15.29  
       34.49  1:15.29                                                      
  6 Wheeler, Maddie G         14 CHS-CA               1:15.49    1:17.42  
       35.65  1:17.42                                                      
  7 Lechner-Hill, Eva         14 OJAI-CA                   NT    1:18.72  
       35.71  1:18.72                                                      
  8 Campo, Maya D             13 DALD-CA              1:18.35    1:20.88  
       36.70  1:20.88                                                      
  9 Huey, Kate L              13 OJAI-CA              1:30.18    1:24.14  
       39.20  1:24.14                                                      
 10 Nguyen, Jasmine V         13 Unattached                NT    1:24.19  
       38.30  1:24.19                                                      
 11 Stilwell, Sonja E         13 BUEN-CA                   NT    1:36.26  
       44.72  1:36.26                                                      
 12 Smith, Lila J             13 FORD-AZ              1:39.61    1:38.49  
       43.88  1:38.49                                                      
 13 Busch Duboucheron, Zinni  13 OJAI-CA                   NT    1:49.20  
       49.30  1:49.20                                                      
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wan, Victoria             14 VSC                  2:30.00    2:38.99  
       33.67  1:12.62  1:55.83  2:38.99                                    
  2 Babson, Kyla J            14 FORD-AZ              2:41.99    2:41.31  
       37.04  1:17.20  2:00.12  2:41.31                                    
  3 Scala, Elly D             14 FORD-AZ              2:45.81    2:45.84  
       37.05  1:19.31  2:02.96  2:45.84                                    
  4 Graham, Brynn J           14 SBSC-CA              2:51.56    2:50.59  
       35.41  1:17.64  2:03.36  2:50.59                                    
  5 Cummings, Angelina C      14 SBSC-CA              3:01.75    3:02.53  
       37.83  1:24.68  2:14.14  3:02.53                                    
  6 Schuoler, Sabryna A       14 SBSC-CA              3:05.46    3:02.57  
       38.56  1:24.08  2:13.05  3:02.57                                    
  7 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA              3:05.70    3:05.00  
       39.89  1:27.46  2:16.49  3:05.00                                    
  8 Ellis, Haley K            14 SBSC-CA              2:57.20    3:05.72  
       39.24  1:26.87  2:15.90  3:05.72                                    
  9 King, Shaina M            14 SBSC-CA              3:03.54    3:10.26  
       42.23  1:31.38  2:20.94  3:10.26                                    
 10 Ball, Tiffany N           14 SBSC-CA              3:05.70    3:32.26  
       44.90  1:39.66  2:37.31  3:32.26                                    
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cummings, Angelina C      14 SBSC-CA              2:47.49    2:45.53  
       35.31  1:17.43  2:09.04  2:45.53                                    
  2 Graham, Brynn J           14 SBSC-CA              2:37.02    2:45.74  
       35.79  1:18.50  2:07.14  2:45.74                                    
  3 Babson, Kyla J            14 FORD-AZ              2:41.34    2:52.24  
       36.36  1:22.05  2:14.29  2:52.24                                    
  4 Ellis, Haley K            14 SBSC-CA              2:52.91    2:55.09  
       36.33  1:25.44  2:13.81  2:55.09                                    
  5 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA              2:53.86    2:56.43  
       39.54  1:25.48  2:17.05  2:56.43                                    
  6 Miltenberger, Gianna J    13 FORD-AZ              2:55.97    2:57.09  
       38.66  1:24.76  2:15.63  2:57.09                                    
  7 King, Shaina M            14 SBSC-CA              2:59.69    2:57.50  
       40.66  1:27.06  2:16.56  2:57.50                                    
  8 Lechner-Hill, Eva         14 OJAI-CA              3:00.00    2:58.60  
       36.51  1:23.90  2:19.28  2:58.60                                    
  9 Schuoler, Sabryna A       14 SBSC-CA              2:59.97    2:58.91  
       37.28  1:25.74  2:20.30  2:58.91                                    
 10 Campo, Maya D             13 DALD-CA              2:51.62    2:59.02  
       37.65  1:24.11  2:21.40  2:59.02                                    
 11 Smith, Lila J             13 FORD-AZ              3:09.30    3:09.21  
       44.02  1:31.12  2:28.19  3:09.21                                    
 12 Stilwell, Sonja E         13 BUEN-CA              3:06.84    3:11.30  
       43.32  1:32.06  2:31.14  3:11.30                                    
 13 Ball, Tiffany N           14 SBSC-CA              3:26.27    3:16.87  
       46.00  1:38.27  2:35.01  3:16.87                                    
 14 Beadle, Paige J           14 FORD-AZ              3:05.46    3:29.59  
       49.01  1:42.86  2:43.75  3:29.59                                    
 15 Busch Duboucheron, Zinni  13 OJAI-CA                   NT    3:46.37  
       51.05  1:51.57  2:57.88  3:46.37                                    
 
Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stretz, Makenna D         13 SBSC-CA              5:25.22    5:29.54  
       33.98  1:13.65  1:55.72  2:36.04  3:25.01  4:14.14  4:52.15  5:29.54
  2 Graham, Brynn J           14 SBSC-CA              5:29.73    5:36.11  
       35.00  1:15.40  1:58.14  2:40.12  3:28.98  4:18.77  4:57.93  5:36.11
  3 Scala, Elly D             14 FORD-AZ              5:49.98    5:44.17  
       35.95  1:16.29  2:02.64  2:45.81  3:36.12  4:26.47  5:06.10  5:44.17
  4 Babson, Kyla J            14 FORD-AZ              5:47.59    5:45.91  
       36.19  1:16.35  2:01.12  2:44.70  3:36.00  4:28.69  5:08.34  5:45.91
  5 Cummings, Angelina C      14 SBSC-CA              5:52.88    5:46.26  
       35.77  1:19.83  2:03.72  2:46.50  3:38.37  4:31.44  5:09.33  5:46.26
  6 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA              6:02.60    5:50.43  
       38.09  1:22.98  2:09.40  2:54.30  3:43.73  4:33.20  5:12.57  5:50.43
  7 Ellis, Haley K            14 SBSC-CA              5:56.22    6:01.14  
       36.89  1:20.28  2:08.19  2:55.54  3:43.47  4:33.29  5:17.94  6:01.14
  8 King, Shaina M            14 SBSC-CA              6:05.70    6:09.89  
       41.13  1:28.33  2:15.77  3:02.89  3:54.52  4:46.40  5:29.57  6:09.89
  9 Schuoler, Sabryna A       14 SBSC-CA              6:19.84    6:13.88  
       38.55  1:23.52  2:15.06  3:03.63  3:57.92  4:52.67  5:33.59  6:13.88
 10 Ball, Tiffany N           14 SBSC-CA              6:31.20    6:49.83  
       45.17  1:38.77  2:34.17  3:26.96  4:24.36  5:21.58  6:06.34  6:49.83
 11 Beadle, Paige J           14 FORD-AZ              6:30.90    6:51.04  
       47.20  1:43.39  2:35.52  3:24.51  4:22.65  5:20.28  6:06.30  6:51.04
 
Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farnum, Mandy L           16 FORD-AZ                27.78      29.22  
  2 Ninness, Maija C          19 SBSC-CA                29.58      29.59  
  3 Even, Sydney P            15 FORD-AZ                28.61      29.63  
  4 Woodhouse, Holly A        15 SBSC-CA                28.50      29.68  
  5 Sansom, Izzy M            17 FORD-AZ                29.14      30.15  
  6 Bish, Andrea M            16 SBSC-CA                30.42      30.28  
  7 Robinson, Caitlyn R       16 SBSC-CA                30.70      30.56  
  8 Gamble, Brittney L        16 SBSC-CA                31.36      30.79  
  9 Findlay, Ashley A         16 SBSC-CA                29.93      31.04  
  9 Maxwell, Holly S          15 SBSC-CA                30.62      31.04  
 11 Franks, Mia G             16 FORD-AZ                29.88      31.29  
 12 Xu, Rachel C              15 DALD-CA                31.31      31.38  
 13 Fristoe, Catie C          15 SBSC-CA                32.68      31.52  
 14 Becerra, Erica C          17 SBSC-CA                30.68      31.61  
 15 Sun, Shifan               15 VSC                    32.00      31.65  
 16 Norris, Stephanie Z       15 SBSC-CA                   NT      33.18  
 17 Norris, Cecilia M         15 SBSC-CA                   NT      33.51  
 18 Larbig, Dorienne S        16 SBSC-CA                33.22      34.07  
 19 Helseth, Cora L           15 FORD-AZ                32.66      34.91  
 20 Markiewicz, Sofia S       17 SBSC-CA                   NT      35.03  
 21 King, Kaylene J           16 SBSC-CA                33.87      35.09  
 22 Burke, Camille A          16 Unattached             34.62      36.15  
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shen, Kunjun              18 VSC                  1:00.00    1:03.22  
  2 Even, Sydney P            15 FORD-AZ                59.91    1:03.28  
  3 Ninness, Maija C          19 SBSC-CA              1:00.43    1:03.29  
  4 Slater, Sammie R          20 MWA-CA               1:00.30    1:03.30  
  5 Brackett, Paige E         20 MWA-CA               1:00.92    1:04.28  
  6 McCarthy, Khloe B         21 MWA-CA               1:01.98    1:04.75  
       31.39  1:04.75                                                      
  7 Farnum, Mandy L           16 FORD-AZ              1:01.47    1:05.13  
       31.38  1:05.13                                                      
  8 Williams, Jasmine M       18 SMST-SN              1:02.33    1:05.25  
       31.17  1:05.25                                                      
  9 Sansom, Izzy M            17 FORD-AZ              1:04.73    1:05.39  
       31.54  1:05.39                                                      
 10 Woodhouse, Holly A        15 SBSC-CA              1:03.02    1:05.78  
       31.70  1:05.78                                                      
 11 Robinson, Caitlyn R       16 SBSC-CA              1:07.00    1:05.85  
       31.46  1:05.85                                                      
 12 Tattersall, Paige E       18 SMST-SN              1:02.21    1:06.42  
       31.93  1:06.42                                                      
 13 Hamlett, Mackenzie S      18 MWA-CA               1:03.21    1:06.45  
       31.94  1:06.45                                                      
 14 Gamble, Brittney L        16 SBSC-CA                   NT    1:06.90  
       32.26  1:06.90                                                      
 15 Gibbs, Catherine F        21 MWA-CA               1:04.25    1:07.39  
       32.29  1:07.39                                                      
 16 Maxwell, Holly S          15 SBSC-CA              1:04.35    1:07.41  
       32.49  1:07.41                                                      
 17 Paredes, Savanna A        17 CSSC-CA              1:03.74    1:07.48  
       32.63  1:07.48                                                      
 18 Findlay, Ashley A         16 SBSC-CA              1:04.73    1:07.67  
       32.71  1:07.67                                                      
 19 Becerra, Erica C          17 SBSC-CA              1:06.63    1:08.74  
       33.20  1:08.74                                                      
 20 Xu, Rachel C              15 DALD-CA              1:09.45    1:08.85  
       33.04  1:08.85                                                      
 21 Bartosik, Bridget Z       16 SOBA-CA              1:08.76    1:09.26  
       32.22  1:09.26                                                      
 22 Franks, Mia G             16 FORD-AZ              1:04.43    1:09.46  
       33.22  1:09.46                                                      
 23 Fristoe, Catie C          15 SBSC-CA              1:10.94    1:09.70  
       32.91  1:09.70                                                      
 24 Norris, Stephanie Z       15 SBSC-CA              1:15.16    1:10.39  
       33.92  1:10.39                                                      
 25 Pritchett, Elizabeth A    17 SBSC-CA              1:13.14    1:11.25  
       33.38  1:11.25                                                      
 26 Larbig, Dorienne S        16 SBSC-CA              1:12.67    1:12.30  
       34.85  1:12.30                                                      
 27 King, Kaylene J           16 SBSC-CA              1:13.93    1:13.93  
       35.26  1:13.93                                                      
 28 Norris, Cecilia M         15 SBSC-CA              1:22.68    1:14.28  
       34.06  1:14.28                                                      
 29 Helseth, Cora L           15 FORD-AZ              1:10.88    1:15.26  
       35.83  1:15.26                                                      
 30 Lyou, Maya R              15 SOBA-CA              1:12.26    1:16.33  
       35.83  1:16.33                                                      
 31 Markiewicz, Sofia S       17 SBSC-CA                   NT    1:16.61  
       35.95  1:16.61                                                      
 32 Davenport, Olivia M       15 SBSC-CA              1:19.63    1:18.84  
       37.17  1:18.84                                                      
 33 Burke, Camille A          16 Unattached           1:18.47    1:21.48  
       38.75  1:21.48                                                      
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bish, Andrea M            16 SBSC-CA              2:12.32    2:14.63  
       31.48  1:05.30  1:40.15  2:14.63                                    
  2 Even, Sydney P            15 FORD-AZ              2:09.00    2:16.15  
       32.56  1:07.41  1:41.75  2:16.15                                    
  3 Ninness, Maija C          19 SBSC-CA              2:13.03    2:19.48  
       32.02  1:07.55  1:42.32  2:19.48                                    
  4 Gamble, Brittney L        16 SBSC-CA              2:21.92    2:19.97  
       33.48  1:08.69  1:44.57  2:19.97                                    
  5 Woodhouse, Holly A        15 SBSC-CA              2:17.21    2:20.82  
       32.76  1:08.13  1:45.08  2:20.82                                    
  6 Sansom, Izzy M            17 FORD-AZ              2:26.19    2:21.59  
       32.83  1:09.28  1:45.35  2:21.59                                    
  7 Robinson, Caitlyn R       16 SBSC-CA              2:28.01    2:22.91  
       32.58  1:08.99  1:46.09  2:22.91                                    
  8 Maxwell, Holly S          15 SBSC-CA              2:17.59    2:23.31  
       32.33  1:08.83  1:45.98  2:23.31                                    
  9 Beadle, Ruthie L          18 FORD-AZ              2:19.49    2:24.16  
       33.73  1:10.12  1:48.03  2:24.16                                    
 10 Becerra, Erica C          17 SBSC-CA              2:17.90    2:27.86  
       34.18  1:10.24  1:49.58  2:27.86                                    
 11 Findlay, Ashley A         16 SBSC-CA              2:20.85    2:28.19  
       33.39  1:10.72  1:49.31  2:28.19                                    
 12 Fristoe, Catie C          15 SBSC-CA              2:28.69    2:29.14  
       33.94  1:11.53  1:51.02  2:29.14                                    
 13 Norris, Stephanie Z       15 SBSC-CA              2:32.05    2:30.69  
       34.91  1:13.33  1:52.03  2:30.69                                    
 14 Franks, Mia G             16 FORD-AZ              2:22.39    2:32.90  
       35.18  1:13.94  1:53.29  2:32.90                                    
 15 Larbig, Dorienne S        16 SBSC-CA              2:36.19    2:36.09  
       36.05  1:15.68  1:55.94  2:36.09                                    
 16 King, Kaylene J           16 SBSC-CA              2:39.08    2:38.52  
       37.25  1:17.67  1:58.77  2:38.52                                    
 17 Norris, Cecilia M         15 SBSC-CA              2:35.58    2:39.07  
       35.90  1:15.68  1:57.97  2:39.07                                    
 18 Huebner, Olivia F         18 Unattached                NT    2:41.18  
       34.43  1:13.30  1:56.17  2:41.18                                    
 19 Markiewicz, Sofia S       17 SBSC-CA                   NT    2:45.20  
       38.80  1:21.01  2:04.07  2:45.20                                    
 
Girls 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Even, Sydney P            15 FORD-AZ              4:32.29    4:46.20  
       33.52  1:09.88  1:45.28  2:21.60  2:57.36  3:34.18  4:10.33  4:46.20
  2 Brackett, Paige E         20 MWA-CA               4:40.78    4:52.71  
       34.06  1:10.67  1:46.82  2:23.82  3:00.88  3:38.10  4:16.33  4:52.71
  3 Slater, Sammie R          20 MWA-CA               4:41.21    4:55.46  
       34.79  1:12.15  1:49.86  2:27.66  3:05.39  3:42.64  4:19.84  4:55.46
  4 Maxwell, Holly S          15 SBSC-CA              4:46.58    4:56.17  
       34.17  1:11.43  1:49.68  2:27.33  3:05.44  3:42.98  4:20.27  4:56.17
  5 Beadle, Ruthie L          18 FORD-AZ              4:48.61    5:04.23  
       34.07  1:11.58  1:49.36  2:28.12  3:06.48  3:46.32  4:26.01  5:04.23
  6 Tattersall, Paige E       18 SMST-SN              4:43.61    5:08.44  
       34.52  1:11.87  1:50.62  2:29.25  3:08.85  3:48.59  4:29.21  5:08.44
  7 Hamlett, Mackenzie S      18 MWA-CA               4:44.21    5:08.46  
       33.82  1:11.46  1:50.59  2:30.61  3:10.65  3:51.27  4:30.84  5:08.46
  8 Fristoe, Catie C          15 SBSC-CA              5:16.45    5:12.64  
       35.49  1:13.87  1:53.80  2:33.98  3:14.33  3:54.31  4:33.93  5:12.64
  9 Findlay, Ashley A         16 SBSC-CA              5:11.42    5:15.82  
       35.78  1:14.91  1:55.07  2:35.98  3:16.35  3:57.15  4:38.07  5:15.82
 10 Sansom, Izzy M            17 FORD-AZ              5:27.80    5:16.01  
       34.44  1:13.31  1:54.44  2:35.49  3:16.15  3:57.47  4:38.14  5:16.01
 11 Norris, Stephanie Z       15 SBSC-CA              5:50.33    5:18.54  
       36.13  1:16.14  1:57.00  2:38.05  3:18.55  3:59.52  4:39.36  5:18.54
 12 Franks, Mia G             16 FORD-AZ              4:59.68    5:21.10  
       36.33  1:16.36  1:57.36  2:37.59  3:18.83  4:00.12  4:41.34  5:21.10
 13 Pritchett, Elizabeth A    17 SBSC-CA                   NT    5:26.21  
       37.40  1:18.99  2:00.79  2:42.73  3:24.97  4:06.46  4:46.17  5:26.21
 14 Larbig, Dorienne S        16 SBSC-CA                   NT    5:29.16  
       37.58  1:19.38  2:01.32  2:43.65  3:24.47  4:06.06  4:47.30  5:29.16
 15 Bartosik, Bridget Z       16 SOBA-CA                   NT    5:38.79  
       36.46  1:17.10  1:59.24  2:41.98  3:25.29  4:09.72  4:55.08  5:38.79
 16 Norris, Cecilia M         15 SBSC-CA              6:04.41    5:47.67  
       37.85  1:21.03  2:05.26  2:49.23  3:34.52  4:19.24  5:04.38  5:47.67
 17 Lyou, Maya R              15 SOBA-CA              5:44.68    5:58.95  
       39.04  1:23.59  2:09.57  2:56.71  3:44.01  4:31.07  5:16.85  5:58.95
 
Girls 15 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beadle, Ruthie L          18 FORD-AZ              9:56.12   10:16.77  
       35.09  1:13.59  1:52.53  2:32.22  3:12.26  3:50.79  4:29.83  5:08.68
     5:47.04  6:25.85  7:05.14  7:44.79  8:24.20  9:03.67  9:41.17 10:16.77
  2 Fristoe, Catie C          15 SBSC-CA             10:33.41   10:30.68  
       35.60  1:13.74  1:53.02  2:32.29  3:11.84  3:51.39  4:31.37  5:11.56
     5:51.68  6:31.52  7:11.86  7:52.01  8:32.12  9:12.26  9:51.78 10:30.68
  3 Franks, Mia G             16 FORD-AZ             10:49.14   10:58.36  
       37.00  1:16.94  1:58.04  2:38.98  3:20.67  4:02.22  4:45.19  5:27.21
     6:08.97  6:50.38  7:32.90  8:14.28  8:56.82  9:37.25 10:17.94 10:58.36
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woodhouse, Holly A        15 SBSC-CA              1:08.63    1:10.99  
       34.89  1:10.99                                                      
  2 Ninness, Maija C          19 SBSC-CA              1:11.10    1:13.44  
       34.46  1:13.44                                                      
  3 Maxwell, Holly S          15 SBSC-CA              1:12.82    1:14.84  
       36.59  1:14.84                                                      
  4 Bish, Andrea M            16 SBSC-CA              1:15.97    1:16.59  
       37.84  1:16.59                                                      
  5 Farnum, Mandy L           16 FORD-AZ              1:12.36    1:17.57  
       38.04  1:17.57                                                      
  6 Robinson, Caitlyn R       16 SBSC-CA              1:16.33    1:18.33  
       38.22  1:18.33                                                      
  7 Gamble, Brittney L        16 SBSC-CA              1:22.42    1:18.92  
       39.23  1:18.92                                                      
  8 Beadle, Ruthie L          18 FORD-AZ              1:12.35    1:20.10  
       38.94  1:20.10                                                      
  9 Helseth, Cora L           15 FORD-AZ              1:15.86    1:21.23  
       38.80  1:21.23                                                      
 10 Franks, Mia G             16 FORD-AZ              1:16.98    1:22.09  
       39.73  1:22.09                                                      
 11 Sansom, Izzy M            17 FORD-AZ              1:17.17    1:22.20  
       40.56  1:22.20                                                      
 12 Huebner, Olivia F         18 Unattached                NT    1:23.30  
       40.86  1:23.30                                                      
 13 Findlay, Ashley A         16 SBSC-CA                   NT    1:24.33  
       41.81  1:24.33                                                      
 14 Becerra, Erica C          17 SBSC-CA              1:26.26    1:25.56  
       42.70  1:25.56                                                      
 15 Fristoe, Catie C          15 SBSC-CA              1:28.05    1:27.33  
       42.52  1:27.33                                                      
 16 King, Kaylene J           16 SBSC-CA              1:28.20    1:28.24  
       43.35  1:28.24                                                      
 17 Larbig, Dorienne S        16 SBSC-CA                   NT    1:28.40  
       43.96  1:28.40                                                      
 18 Burke, Camille A          16 Unattached           1:24.71    1:31.58  
       44.40  1:31.58                                                      
 -- Xu, Rachel C              15 DALD-CA              1:22.88         DQ  
       41.53       DQ                                                      
 -- Markiewicz, Sofia S       17 SBSC-CA                   NT         DQ  
       39.75       DQ                                                      
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bish, Andrea M            16 SBSC-CA              2:39.23    2:35.77  
       37.75  1:16.53  1:56.01  2:35.77                                    
  2 Maxwell, Holly S          15 SBSC-CA              2:30.34    2:36.57  
       36.95  1:16.10  1:56.26  2:36.57                                    
  3 McCarthy, Khloe B         21 MWA-CA               2:40.44    2:37.77  
       38.21  1:18.27  1:58.70  2:37.77                                    
  4 Williams, Jasmine M       18 SMST-SN              2:35.10    2:42.73  
       38.17  1:18.19  2:01.00  2:42.73                                    
  5 Farnum, Mandy L           16 FORD-AZ              2:42.48    2:46.45  
       39.17  1:20.81  2:04.33  2:46.45                                    
  6 Beadle, Ruthie L          18 FORD-AZ              2:34.11    2:47.78  
       39.20  1:21.88  2:04.56  2:47.78                                    
  7 Norris, Stephanie Z       15 SBSC-CA              3:09.20    2:51.59  
       42.45  1:25.30  2:09.76  2:51.59                                    
  8 Markiewicz, Sofia S       17 SBSC-CA              2:57.44    2:55.91  
       41.52  1:25.08  2:10.24  2:55.91                                    
  9 Findlay, Ashley A         16 SBSC-CA              3:09.20    2:58.81  
       42.19  1:26.44  2:12.48  2:58.81                                    
 10 Khatibi, Nicole N         16 VISN-CA              2:44.49    2:59.84  
       39.09  1:25.08  2:12.47  2:59.84                                    
 11 Pritchett, Elizabeth A    17 SBSC-CA              3:09.20    3:00.45  
       42.59  1:28.07  2:14.75  3:00.45                                    
 12 Helseth, Cora L           15 FORD-AZ              2:45.25    3:01.38  
       43.09  1:29.32  2:16.04  3:01.38                                    
 13 Norris, Cecilia M         15 SBSC-CA              3:09.20    3:04.38  
       44.32  1:30.81  2:18.44  3:04.38                                    
 14 Larbig, Dorienne S        16 SBSC-CA              3:09.20    3:10.22  
       45.67  1:32.88  2:22.18  3:10.22                                    
 -- Lyou, Maya R              15 SOBA-CA              3:03.33         DQ  
       46.54  1:36.80  2:27.08       DQ                                    
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gamble, Brittney L        16 SBSC-CA              1:25.45    1:20.84  
       38.04  1:20.84                                                      
  2 Woodhouse, Holly A        15 SBSC-CA              1:17.48    1:24.75  
       39.69  1:24.75                                                      
  3 Fristoe, Catie C          15 SBSC-CA              1:21.05    1:24.93  
       39.85  1:24.93                                                      
  4 Becerra, Erica C          17 SBSC-CA                   NT    1:28.05  
       41.44  1:28.05                                                      
  5 Findlay, Ashley A         16 SBSC-CA              1:22.51    1:28.54  
       41.15  1:28.54                                                      
  6 Bish, Andrea M            16 SBSC-CA                   NT    1:29.02  
       42.04  1:29.02                                                      
  7 Maxwell, Holly S          15 SBSC-CA              1:29.08    1:29.65  
       41.93  1:29.65                                                      
  8 Norris, Stephanie Z       15 SBSC-CA                   NT    1:30.26  
       43.87  1:30.26                                                      
  9 Sansom, Izzy M            17 FORD-AZ              1:26.29    1:30.58  
       42.26  1:30.58                                                      
 10 Gibbs, Catherine F        21 MWA-CA               1:27.48    1:31.74  
       42.77  1:31.74                                                      
 11 Xu, Rachel C              15 DALD-CA              1:35.64    1:32.94  
       44.17  1:32.94                                                      
 12 Burke, Camille A          16 Unattached           1:31.44    1:32.99  
       44.47  1:32.99                                                      
 12 Paredes, Savanna A        17 CSSC-CA              1:24.46    1:32.99  
       44.00  1:32.99                                                      
 14 Norris, Cecilia M         15 SBSC-CA              1:48.72    1:34.49  
       44.58  1:34.49                                                      
 15 Robinson, Caitlyn R       16 SBSC-CA                   NT    1:34.50  
       43.68  1:34.50                                                      
 16 Bartosik, Bridget Z       16 SOBA-CA              1:32.43    1:34.96  
       44.00  1:34.96                                                      
 17 Markiewicz, Sofia S       17 SBSC-CA                   NT    1:48.48  
       53.10  1:48.48                                                      
 18 King, Kaylene J           16 SBSC-CA                   NT    1:50.65  
       50.93  1:50.65                                                      
 19 Davenport, Olivia M       15 SBSC-CA              1:57.56    2:00.83  
       57.29  2:00.83                                                      
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maxwell, Holly S          15 SBSC-CA              3:31.00    3:08.12  
       41.54  1:29.85  2:18.67  3:08.12                                    
  2 Norris, Stephanie Z       15 SBSC-CA              3:14.18    3:13.13  
       44.61  1:32.75  2:24.08  3:13.13                                    
  3 Deng, Yiwen               16 VSC                  3:10.00    3:33.07  
       46.66  1:40.16  2:35.43  3:33.07                                    
 -- Norris, Cecilia M         15 SBSC-CA              3:26.38   X3:19.42  
       45.89  1:35.99  2:28.38  3:19.42                                    
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shen, Kunjun              18 VSC                  1:04.00    1:08.63  
       32.10  1:08.63                                                      
  2 Gamble, Brittney L        16 SBSC-CA              1:13.49    1:09.55  
       32.86  1:09.55                                                      
  3 Ninness, Maija C          19 SBSC-CA              1:05.64    1:09.65  
       31.75  1:09.65                                                      
  4 Even, Sydney P            15 FORD-AZ              1:06.22    1:12.20  
       34.13  1:12.20                                                      
  5 Farnum, Mandy L           16 FORD-AZ              1:07.70    1:12.59  
       33.87  1:12.59                                                      
  6 Bish, Andrea M            16 SBSC-CA                   NT    1:12.99  
       34.09  1:12.99                                                      
  7 Robinson, Caitlyn R       16 SBSC-CA              1:07.52    1:13.17  
       32.91  1:13.17                                                      
  8 Becerra, Erica C          17 SBSC-CA              1:08.22    1:13.20  
       34.50  1:13.20                                                      
  9 Xu, Rachel C              15 DALD-CA              1:15.72    1:16.46  
       34.11  1:16.46                                                      
 10 Findlay, Ashley A         16 SBSC-CA              1:18.50    1:17.41  
       36.56  1:17.41                                                      
 11 Norris, Stephanie Z       15 SBSC-CA              1:18.35    1:20.52  
       36.85  1:20.52                                                      
 12 Fristoe, Catie C          15 SBSC-CA              1:26.20    1:20.87  
       36.51  1:20.87                                                      
 13 King, Kaylene J           16 SBSC-CA              1:24.05    1:21.68  
       37.97  1:21.68                                                      
 14 Norris, Cecilia M         15 SBSC-CA                   NT    1:23.95  
       37.43  1:23.95                                                      
 15 Larbig, Dorienne S        16 SBSC-CA              1:26.06    1:24.22  
       38.53  1:24.22                                                      
 -- Woodhouse, Holly A        15 SBSC-CA              1:15.13         DQ  
       33.95       DQ                                                      
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ninness, Maija C          19 SBSC-CA              2:36.15    2:36.09  
       33.80  1:12.82  1:53.91  2:36.09                                    
  2 Bish, Andrea M            16 SBSC-CA              3:05.70    2:37.64  
       34.05  1:13.22  1:55.34  2:37.64                                    
  3 Becerra, Erica C          17 SBSC-CA              2:28.84    2:38.84  
       35.55  1:16.28  1:57.92  2:38.84                                    
  4 Woodhouse, Holly A        15 SBSC-CA              3:05.70    2:51.10  
       35.00  1:18.35  2:04.13  2:51.10                                    
  5 Robinson, Caitlyn R       16 SBSC-CA              2:34.65    2:52.38  
       34.43  1:17.69  2:04.67  2:52.38                                    
  6 Paredes, Savanna A        17 CSSC-CA              3:05.70    3:00.23  
       40.90  1:27.91  2:14.69  3:00.23                                    
  7 King, Kaylene J           16 SBSC-CA              3:05.70    3:08.38  
       39.79  1:25.40  2:16.55  3:08.38                                    
  8 Larbig, Dorienne S        16 SBSC-CA              3:05.70    3:13.04  
       41.42  1:30.19  2:22.75  3:13.04                                    
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gamble, Brittney L        16 SBSC-CA              2:38.96    2:32.79  
       32.72  1:14.41  1:57.44  2:32.79                                    
  2 Woodhouse, Holly A        15 SBSC-CA              2:30.05    2:36.49  
       34.22  1:13.82  2:00.10  2:36.49                                    
  3 Bish, Andrea M            16 SBSC-CA              2:34.59    2:39.91  
       34.30  1:16.34  2:04.28  2:39.91                                    
  4 Even, Sydney P            15 FORD-AZ              2:26.98    2:44.17  
       33.94  1:17.66  2:06.12  2:44.17                                    
  5 Findlay, Ashley A         16 SBSC-CA              2:48.57    2:46.58  
       34.78  1:21.74  2:09.49  2:46.58                                    
  6 Fristoe, Catie C          15 SBSC-CA              2:54.73    2:48.60  
       37.01  1:23.75  2:10.28  2:48.60                                    
  7 Becerra, Erica C          17 SBSC-CA                   NT    2:48.73  
       36.88  1:22.64  2:10.25  2:48.73                                    
  8 Norris, Stephanie Z       15 SBSC-CA                   NT    2:52.31  
       37.37  1:23.02  2:12.98  2:52.31                                    
  9 Robinson, Caitlyn R       16 SBSC-CA              2:43.40    2:53.81  
       34.61  1:21.20  2:15.69  2:53.81                                    
 10 Larbig, Dorienne S        16 SBSC-CA              2:57.22    2:54.58  
       38.96  1:26.48  2:14.08  2:54.58                                    
 11 Norris, Cecilia M         15 SBSC-CA              3:13.51    2:59.57  
       38.73  1:28.33  2:18.73  2:59.57                                    
 12 King, Kaylene J           16 SBSC-CA                   NT    3:04.73  
       38.32  1:26.10  2:24.84  3:04.73                                    
 13 Markiewicz, Sofia S       17 SBSC-CA                   NT    3:05.75  
       39.20  1:26.20  2:22.45  3:05.75                                    
 14 Helseth, Cora L           15 FORD-AZ              2:58.79    3:05.95  
       40.70  1:25.97  2:26.27  3:05.95                                    
 
Girls 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gamble, Brittney L        16 SBSC-CA              5:15.39    5:17.52  
       34.17  1:12.91  1:56.10  2:37.81  3:20.85  4:05.63  4:41.95  5:17.52
  2 Even, Sydney P            15 FORD-AZ              5:06.53    5:25.46  
       33.70  1:12.39  1:54.42  2:35.35  3:21.55           4:39.67  5:25.46
  3 Bish, Andrea M            16 SBSC-CA              5:20.43    5:25.90  
       34.71  1:14.68  1:55.91  2:37.11  3:25.31  4:14.06  4:49.94  5:25.90
  4 Woodhouse, Holly A        15 SBSC-CA              5:41.81    5:30.78  
       34.59  1:16.15  1:58.53  2:39.88  3:27.27  4:15.32  4:53.75  5:30.78
  5 Becerra, Erica C          17 SBSC-CA              6:31.20    5:41.09  
       36.18  1:16.59  2:03.85  2:48.88  3:36.50  4:23.35  5:03.81  5:41.09
  6 Norris, Stephanie Z       15 SBSC-CA              6:31.20    5:55.14  
       37.46  1:20.15  2:04.33  2:50.03  3:40.32  4:32.31  5:13.66  5:55.14
  7 Findlay, Ashley A         16 SBSC-CA              6:31.20    6:06.05  
       36.55  1:19.02  2:10.05  2:58.24  3:50.55  4:43.28  5:25.97  6:06.05
  8 Larbig, Dorienne S        16 SBSC-CA              6:31.20    6:06.87  
       39.15  1:25.70  2:15.06  3:04.74  3:53.75  4:43.43  5:26.08  6:06.87
 
Boys 5-6 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petzov, Martin G           5 SBSC-CA              2:01.45    2:09.15  
       56.72  2:09.15                                                      
  2 Acker, Nash C              6 BUEN-CA              2:28.18    2:23.88  
     1:07.23  2:23.88                                                      
 
Boys 5-6 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Acker, Nash C              6 BUEN-CA              1:08.71    1:05.47  
  2 Petzov, Martin G           5 SBSC-CA              1:12.69    1:06.87  
 
Boys 5-6 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Petzov, Martin G           5 SBSC-CA              1:22.15         DQ  
 -- Acker, Nash C              6 BUEN-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Potter, Charlie C         10 BAC-CC                 30.60      30.70  
  2 Inostroza, Alessandro F    9 VISN-CA                35.81      35.51  
  3 Sullivan, Matthew K        9 SBSC-CA                39.11      36.25  
  4 Torres-Zeldin, Adin A     10 VISN-CA                36.25      37.00  
  5 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA                 41.10      37.63  
  6 Stith-Robinson, Jojo O    10 LTA-CA                 38.05      37.87  
  7 Boychenko, Sasha          10 VISN-CA                39.65      38.08  
  8 Ivins, Apollo E           10 SOBA-CA                38.82      38.13  
  9 Nelson, Grant C           10 SBSC-CA                39.09      38.16  
 10 Juricek, Sebastiano D      8 SBSC-CA                43.29      41.04  
 11 Warkentin, Noah A          9 SBSC-CA                40.19      41.49  
 12 Calabrese, Ronald J        8 MSS-CA                 48.73      43.87  
 13 Moreno, Noah B            10 BUEN-CA                   NT      46.32  
 14 Tibay, Liam B             10 BUEN-CA                45.88      46.48  
 15 Casillas, Jose B          10 LTA-CA                 48.85      46.91  
 16 Warkentin, Wyatt L         7 SBSC-CA                53.90      54.67  
 
Boys 7-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Potter, Charlie C         10 BAC-CC               1:07.72    1:07.98  
       31.93  1:07.98                                                      
  2 Van Auker, Flynn A        10 OJAI-CA              1:21.97    1:22.17  
       37.11  1:22.17                                                      
  3 Ivins, Apollo E           10 SOBA-CA              1:25.72    1:22.69  
       41.02  1:22.69                                                      
  4 Inostroza, Alessandro F    9 VISN-CA              1:22.14    1:22.83  
       40.81  1:22.83                                                      
  5 Sullivan, Matthew K        9 SBSC-CA              1:21.08    1:22.87  
       39.84  1:22.87                                                      
  6 Nelson, Grant C           10 SBSC-CA              1:24.86    1:26.42  
       41.03  1:26.42                                                      
  7 Gray, Chase C             10 BUEN-CA              1:27.42    1:27.10  
       43.49  1:27.10                                                      
  8 Stith-Robinson, Jojo O    10 LTA-CA               1:29.84    1:27.38  
       42.07  1:27.38                                                      
  9 Laber, Jackson T          10 BUEN-CA              1:31.91    1:28.06  
       42.90  1:28.06                                                      
 10 Juricek, Sebastiano D      8 SBSC-CA              1:37.28    1:30.88  
       42.19  1:30.88                                                      
 11 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA               1:33.21    1:30.96  
       40.86  1:30.96                                                      
 12 Warkentin, Noah A          9 SBSC-CA              1:34.25    1:32.64  
       44.04  1:32.64                                                      
 13 Laber, Micah C            10 BUEN-CA              1:33.00    1:38.08  
       46.33  1:38.08                                                      
 14 Katsanovich, Daniel       10 VISN-CA              1:38.41    1:41.34  
       46.73  1:41.34                                                      
 15 Tibay, Liam B             10 BUEN-CA              1:48.77    1:42.56  
       48.34  1:42.56                                                      
 16 Calabrese, Ronald J        8 MSS-CA                    NT    1:45.35  
       49.98  1:45.35                                                      
 17 Lin, Ryder C               7 VISN-CA              1:41.47    1:46.88  
 18 Moreno, Noah B            10 BUEN-CA                   NT    1:49.17  
       51.70  1:49.17                                                      
 19 Warkentin, Wyatt L         7 SBSC-CA              2:07.15    2:05.63  
 20 Gray, Emmett J             7 BUEN-CA                   NT    2:54.95  
     1:19.61  2:54.95                                                      
 
Boys 7-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Potter, Charlie C         10 BAC-CC               2:27.60    2:28.03  
       33.12  1:11.08  1:49.57  2:28.03                                    
  2 Lin, Brandon J            10 VISN-CA              2:39.23    2:38.19  
       34.74  1:13.80  1:56.03  2:38.19                                    
  3 Boychenko, Sasha          10 VISN-CA              3:11.77    3:03.20  
       42.56  1:31.02  2:17.91  3:03.20                                    
  4 Laber, Jackson T          10 BUEN-CA              3:12.13    3:17.28  
       44.49  1:36.41  2:28.28  3:17.28                                    
  5 Juricek, Sebastiano D      8 SBSC-CA                   NT    3:19.99  
       44.06  1:35.57  2:27.80  3:19.99                                    
 
Boys 7-10 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Potter, Charlie C         10 BAC-CC               5:17.14    5:10.90  
       34.92  1:14.03  1:53.89  2:33.48  3:12.79  3:52.85  4:32.01  5:10.90
  2 Lin, Brandon J            10 VISN-CA              6:18.10    5:26.03  
       35.94  1:15.81  1:57.00  2:37.52  3:19.84  4:01.66  4:44.59  5:26.03
  3 Boychenko, Sasha          10 VISN-CA              6:26.02    6:16.34  
       42.39  1:31.12  2:18.64  3:06.44  3:56.25  4:45.04  5:32.06  6:16.34
 
Boys 7-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Potter, Charlie C         10 BAC-CC                 36.91      36.16  
  2 Lin, Brandon J            10 VISN-CA                38.57      37.79  
  3 Nelson, Grant C           10 SBSC-CA                43.90      41.31  
  4 Inostroza, Alessandro F    9 VISN-CA                41.69      42.04  
  5 Van Auker, Flynn A        10 OJAI-CA                43.69      42.28  
  6 Sullivan, Matthew K        9 SBSC-CA                45.45      44.32  
  7 Ivins, Apollo E           10 SOBA-CA                45.24      44.98  
  8 Warkentin, Noah A          9 SBSC-CA                50.38      46.20  
  9 Gray, Chase C             10 BUEN-CA                47.59      46.27  
 10 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA                 49.71      46.34  
 11 Boychenko, Sasha          10 VISN-CA                47.59      46.83  
 12 Lin, Ryder C               7 VISN-CA              1:01.88      49.40  
 13 Laber, Micah C            10 BUEN-CA                51.42      50.67  
 14 Stith-Robinson, Jojo O    10 LTA-CA                 49.23      50.84  
 15 Juricek, Sebastiano D      8 SBSC-CA                49.85      51.62  
 16 Laber, Jackson T          10 BUEN-CA                50.77      53.30  
 17 Katsanovich, Daniel       10 VISN-CA                53.00      55.03  
 18 Calabrese, Ronald J        8 MSS-CA               1:10.98      59.95  
 19 Warkentin, Wyatt L         7 SBSC-CA              1:05.02      59.97  
 20 Moreno, Noah B            10 BUEN-CA                   NT    1:00.91  
 21 Gray, Emmett J             7 BUEN-CA              1:36.26    1:29.15  
 
Boys 7-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Potter, Charlie C         10 BAC-CC               1:15.90    1:22.46  
       39.01  1:22.46                                                      
  2 Boychenko, Sasha          10 VISN-CA              1:39.55    1:39.07  
       49.44  1:39.07                                                      
  3 Nelson, Grant C           10 SBSC-CA              1:32.58    1:39.27  
       49.29  1:39.27                                                      
  4 Torres-Zeldin, Adin A     10 VISN-CA              1:43.64    1:44.98  
       50.67  1:44.98                                                      
  5 Stith-Robinson, Jojo O    10 LTA-CA               1:44.70    1:47.76  
       52.49  1:47.76                                                      
  6 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA               1:58.04    1:48.44  
       53.62  1:48.44                                                      
  7 Juricek, Sebastiano D      8 SBSC-CA              1:46.03    1:49.43  
       52.76  1:49.43                                                      
  8 Casillas, Jose B          10 LTA-CA               2:19.53    2:19.49  
     1:11.58  2:19.49                                                      
  9 Moreno, Noah B            10 BUEN-CA                   NT    2:23.48  
     1:11.24  2:23.48                                                      
 10 Calabrese, Ronald J        8 MSS-CA               2:30.05    2:31.88  
     1:12.34  2:31.88                                                      
 
Boys 7-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Potter, Charlie C         10 BAC-CC                 43.69      43.23  
  2 Inostroza, Alessandro F    9 VISN-CA                46.80      48.54  
  3 Sullivan, Matthew K        9 SBSC-CA                50.65      49.49  
  4 Stith-Robinson, Jojo O    10 LTA-CA                 50.48      49.73  
  5 Warkentin, Noah A          9 SBSC-CA                50.80      50.89  
  6 Nelson, Grant C           10 SBSC-CA                51.41      53.56  
  7 Juricek, Sebastiano D      8 SBSC-CA              1:00.00      55.49  
  8 Ivins, Apollo E           10 SOBA-CA                57.77      58.88  
  9 Casillas, Jose B          10 LTA-CA               1:02.28      59.54  
 10 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA               1:04.25      59.97  
 11 Tibay, Liam B             10 BUEN-CA              1:01.11    1:01.58  
 12 Calabrese, Ronald J        8 MSS-CA               1:22.99    1:07.57  
 -- Warkentin, Wyatt L         7 SBSC-CA              1:08.92         DQ  
 -- Torres-Zeldin, Adin A     10 VISN-CA                59.72         DQ  
 
Boys 7-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Potter, Charlie C         10 BAC-CC               1:31.08    1:34.74  
       44.60  1:34.74                                                      
  2 Nelson, Grant C           10 SBSC-CA              1:50.49    1:52.19  
       53.94  1:52.19                                                      
  3 Stith-Robinson, Jojo O    10 LTA-CA               1:53.05    1:55.45  
       54.72  1:55.45                                                      
  4 Gray, Chase C             10 BUEN-CA              1:57.73    1:56.03  
       57.58  1:56.03                                                      
  5 Katsanovich, Daniel       10 VISN-CA              1:54.88    1:58.38  
       56.74  1:58.38                                                      
  6 Laber, Micah C            10 BUEN-CA              2:07.97    2:07.13  
     1:01.01  2:07.13                                                      
  7 Lin, Ryder C               7 VISN-CA              2:09.48    2:07.50  
     1:04.49  2:07.50                                                      
  8 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA                    NT    2:14.88  
     1:02.80  2:14.88                                                      
  9 Calabrese, Ronald J        8 MSS-CA                    NT    2:54.28  
 -- Juricek, Sebastiano D      8 SBSC-CA              2:07.22         DQ  
     1:01.55       DQ                                                      
 -- Warkentin, Wyatt L         7 SBSC-CA              2:28.95         DQ  
     1:08.66       DQ                                                      
 -- Tibay, Liam B             10 BUEN-CA                   NT         DQ  
     1:04.12       DQ                                                      
 
Boys 7-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Potter, Charlie C         10 BAC-CC                 34.80      34.76  
  2 Lin, Brandon J            10 VISN-CA                38.42      37.16  
  3 Sullivan, Matthew K        9 SBSC-CA                42.35      40.72  
  4 Nelson, Grant C           10 SBSC-CA                42.57      40.76  
  5 Inostroza, Alessandro F    9 VISN-CA                38.56      41.69  
  6 Van Auker, Flynn A        10 OJAI-CA                   NT      43.32  
  7 Ivins, Apollo E           10 SOBA-CA                42.49      43.68  
  8 Laber, Jackson T          10 BUEN-CA                46.25      46.48  
  9 Laber, Micah C            10 BUEN-CA                45.99      46.85  
 10 Stith-Robinson, Jojo O    10 LTA-CA                 47.54      47.55  
 11 Katsanovich, Daniel       10 VISN-CA                56.29      51.71  
 12 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA                 50.37      51.79  
 13 Warkentin, Noah A          9 SBSC-CA                50.74      52.40  
 14 Juricek, Sebastiano D      8 SBSC-CA                54.76      53.51  
 15 Boychenko, Sasha          10 VISN-CA                46.19      55.89  
 16 Tibay, Liam B             10 BUEN-CA              1:05.95      58.22  
 
Boys 7-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Potter, Charlie C         10 BAC-CC               1:14.29    1:22.93  
       39.69  1:22.93                                                      
  2 Ivins, Apollo E           10 SOBA-CA              1:45.61    1:50.82  
       48.37  1:50.82                                                      
  3 Warkentin, Noah A          9 SBSC-CA                   NT    1:57.27  
       53.98  1:57.27                                                      
  4 Torres-Zeldin, Adin A     10 VISN-CA              1:58.29    1:59.21  
       55.59  1:59.21                                                      
  5 Juricek, Sebastiano D      8 SBSC-CA                   NT    2:09.68  
       58.72  2:09.68                                                      
 
Boys 7-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Potter, Charlie C         10 BAC-CC               2:46.14    2:50.18  
       38.30  1:22.94  2:12.10  2:50.18                                    
  2 Inostroza, Alessandro F    9 VISN-CA              3:15.15    3:16.54  
       43.36  1:34.40  2:31.87  3:16.54                                    
  3 Nelson, Grant C           10 SBSC-CA              3:50.40    3:21.71  
       44.53  1:36.49  2:37.54  3:21.71                                    
  4 Sullivan, Matthew K        9 SBSC-CA              3:20.83    3:24.16  
       43.34  1:37.38  3:24.16                                             
  5 Stith-Robinson, Jojo O    10 LTA-CA               3:45.28    3:49.88  
       54.39  1:54.51  2:55.46  3:49.88                                    
  6 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA               3:50.40    3:56.95  
       56.16  1:56.64  3:06.95  3:56.95                                    
 -- Boychenko, Sasha          10 VISN-CA              3:50.40         DQ  
       55.80  1:47.72  2:53.02       DQ                                    
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Darbo, Jean C             11 VISN-CA                29.32      30.33  
  2 Delgado, Gustavo D        12 LTA-CA                 30.66      31.49  
  3 Siclovan, Ethan E         12 Unattached                NT      33.06  
  4 Aquila, Rian J            11 OJAI-CA                35.00      33.62  
  5 Murphree, Ranger D        12 MSS-CA                 34.40      33.75  
  6 Jaramilla III, Franklin   11 SBSC-CA                33.56      34.46  
  7 Sullivan, Bennett G       11 SBSC-CA                36.97      34.98  
  8 Blank, Ethan J            12 VISN-CA                34.37      35.34  
  9 Henry, Sean C             12 DALD-CA                35.61      35.35  
 10 Dulay, Michael J          12 LTA-CA                 37.47      35.83  
 11 Pinkernell, Maximilian N  11 OJAI-CA                39.07      38.14  
 12 Murphree, Wiley           12 MSS-CA                 38.69      38.53  
 13 Montano, Joshua M         12 BUEN-CA                46.78      40.97  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Heng               12 VSC                    59.00      59.95  
       29.37    59.95                                                      
  2 Liu, Sili                 12 VSC                    59.00    1:02.69  
       29.81  1:02.69                                                      
  3 Guan, Haoyu               11 VSC                  1:05.00    1:08.66  
       32.13  1:08.66                                                      
  4 Delgado, Gustavo D        12 LTA-CA               1:08.73    1:10.02  
       33.62  1:10.02                                                      
  5 Nunez, Jorge A            12 LACT-CA              1:15.45    1:13.68  
       35.40  1:13.68                                                      
  6 Murphree, Ranger D        12 MSS-CA               1:15.43    1:13.82  
       35.75  1:13.82                                                      
  7 Jaramilla III, Franklin   11 SBSC-CA              1:14.72    1:15.18  
       35.66  1:15.18                                                      
  8 Aquila, Rian J            11 OJAI-CA              1:17.15    1:18.37  
       38.51  1:18.37                                                      
  9 Blank, Ethan J            12 VISN-CA              1:14.85    1:19.22  
       38.50  1:19.22                                                      
 10 Sullivan, Bennett G       11 SBSC-CA              1:17.35    1:19.67  
       38.37  1:19.67                                                      
 11 Henry, Sean C             12 DALD-CA              1:20.01    1:20.36  
       38.05  1:20.36                                                      
 12 Keyser, JJ M              11 BUEN-CA              1:26.44    1:23.96  
       38.09  1:23.96                                                      
 13 Murphree, Wiley           12 MSS-CA               1:26.55    1:26.46  
       42.81  1:26.46                                                      
 14 Pinkernell, Maximilian N  11 OJAI-CA              1:26.01    1:27.84  
       41.27  1:27.84                                                      
 15 Lopez Muzquiz, Kevin      11 SBSC-CA              1:36.89    1:38.18  
       45.82  1:38.18                                                      
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delgado, Gustavo D        12 LTA-CA               2:34.85    2:33.94  
       36.01  1:16.91  1:56.01  2:33.94                                    
  2 Jaramilla III, Franklin   11 SBSC-CA              2:40.18    2:37.91  
       35.17  1:15.35  1:56.07  2:37.91                                    
  3 Sullivan, Bennett G       11 SBSC-CA              2:40.14    2:44.55  
       37.40  1:19.14  2:02.37  2:44.55                                    
  4 Aquila, Rian J            11 OJAI-CA              2:53.46    2:46.45  
       36.91  1:18.08  2:02.57  2:46.45                                    
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jaramilla III, Franklin   11 SBSC-CA              5:31.92    5:29.26  
       36.53  1:16.65  1:58.83  2:42.17  3:24.78  4:07.78  4:48.97  5:29.26
  2 Blank, Ethan J            12 VISN-CA              5:38.00    5:36.86  
       37.32  1:18.81  2:01.56  2:44.33  3:27.70  4:12.46  4:55.65  5:36.86
  3 Murphree, Ranger D        12 MSS-CA               5:50.21    5:41.13  
       39.80  1:23.27  2:06.96  2:50.24  3:33.80  4:18.29  5:01.65  5:41.13
  4 Sullivan, Bennett G       11 SBSC-CA              5:38.02    5:42.73  
       38.56  1:19.98  2:03.07  2:47.08  3:31.25  4:15.76  4:59.95  5:42.73
 
Boys 11-12 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delgado, Gustavo D        12 LTA-CA              11:43.70   11:34.34  
       39.19  1:22.59  2:06.70  2:50.60  3:36.55  4:20.88  5:05.33  5:48.33
     6:33.30  7:17.26  8:01.24  8:44.75  9:28.38 10:11.58 10:54.17 11:34.34
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Darbo, Jean C             11 VISN-CA                33.79      34.70  
  2 Siclovan, Ethan E         12 Unattached             37.93      37.34  
  3 Murphree, Ranger D        12 MSS-CA                 38.98      38.57  
  4 Henry, Sean C             12 DALD-CA                41.71      40.44  
  5 Blank, Ethan J            12 VISN-CA                40.35      41.04  
  6 Nunez, Jorge A            12 LACT-CA                42.62      43.86  
  7 Murphree, Wiley           12 MSS-CA                 43.37      44.56  
  8 Pinkernell, Maximilian N  11 OJAI-CA                48.62      45.13  
  9 Lopez Muzquiz, Kevin      11 SBSC-CA                55.07      51.41  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphree, Ranger D        12 MSS-CA               1:22.87    1:23.82  
       41.16  1:23.82                                                      
  2 Delgado, Gustavo D        12 LTA-CA               1:29.86    1:25.95  
       41.49  1:25.95                                                      
  3 Jaramilla III, Franklin   11 SBSC-CA              1:28.31    1:30.05  
       44.44  1:30.05                                                      
  4 Aquila, Rian J            11 OJAI-CA              1:31.80    1:30.29  
       44.33  1:30.29                                                      
  5 Henry, Sean C             12 DALD-CA              1:31.04    1:31.46  
       43.98  1:31.46                                                      
  6 Sullivan, Bennett G       11 SBSC-CA              1:26.69    1:31.95  
       44.47  1:31.95                                                      
  7 Blank, Ethan J            12 VISN-CA              1:25.88    1:32.04  
       45.00  1:32.04                                                      
  8 Dulay, Michael J          12 LTA-CA               1:45.07    1:41.78  
       51.15  1:41.78                                                      
  9 Pinkernell, Maximilian N  11 OJAI-CA              1:44.46    1:48.14  
       51.48  1:48.14                                                      
 -- Montano, Joshua M         12 BUEN-CA                   NT         DQ  
       55.59       DQ                                                      
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Jiahao              11 VSC                    42.00      43.17  
  2 Murphree, Ranger D        12 MSS-CA                 45.62      46.70  
  3 Pinkernell, Maximilian N  11 OJAI-CA                52.74      49.07  
  4 Dulay, Michael J          12 LTA-CA                 50.92      49.34  
  5 Aquila, Rian J            11 OJAI-CA                51.78      51.10  
  6 Murphree, Wiley           12 MSS-CA                 49.61      52.91  
  7 Montano, Joshua M         12 BUEN-CA              1:04.92    1:02.14  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphree, Ranger D        12 MSS-CA               1:37.42    1:36.89  
       47.03  1:36.89                                                      
  2 Jaramilla III, Franklin   11 SBSC-CA              1:44.06    1:40.32  
       48.44  1:40.32                                                      
  3 Sullivan, Bennett G       11 SBSC-CA              1:43.04    1:43.03  
       47.98  1:43.03                                                      
  4 Pinkernell, Maximilian N  11 OJAI-CA                   NT    1:54.63  
       51.97  1:54.63                                                      
  5 Aquila, Rian J            11 OJAI-CA              1:55.45    1:56.92  
       53.44  1:56.92                                                      
  6 Keyser, JJ M              11 BUEN-CA              2:11.69    2:09.59  
       58.31  2:09.59                                                      
  7 Lopez Muzquiz, Kevin      11 SBSC-CA              2:20.53    2:17.88  
     1:07.09  2:17.88                                                      
 -- Chen, Jiahao              11 VSC                  1:31.00         DQ  
       44.70       DQ                                                      
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Lechen               12 VSC                    28.50      29.49  
  2 Darbo, Jean C             11 VISN-CA                31.89      32.99  
  3 Siclovan, Ethan E         12 Unattached             34.69      35.61  
  4 Delgado, Gustavo D        12 LTA-CA                 35.74      35.62  
  5 Jaramilla III, Franklin   11 SBSC-CA                36.55      36.49  
  6 Nunez, Jorge A            12 LACT-CA                38.03      38.46  
  7 Blank, Ethan J            12 VISN-CA                38.06      38.68  
  8 Pinkernell, Maximilian N  11 OJAI-CA                50.41      41.48  
  9 Aquila, Rian J            11 OJAI-CA                46.44      41.62  
  9 Henry, Sean C             12 DALD-CA                42.71      41.62  
 11 Sullivan, Bennett G       11 SBSC-CA                46.96      42.50  
 12 Murphree, Ranger D        12 MSS-CA                 46.85      44.74  
 13 Keyser, JJ M              11 BUEN-CA                45.69      45.13  
 14 Murphree, Wiley           12 MSS-CA                 48.78      52.83  
 15 Lopez Muzquiz, Kevin      11 SBSC-CA              1:09.04      53.03  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Lechen               12 VSC                  1:03.00    1:07.00  
       30.89  1:07.00                                                      
  2 Fan, Zeyu                 12 VSC                  1:06.00    1:10.45  
       31.62  1:10.45                                                      
  3 Delgado, Gustavo D        12 LTA-CA               1:21.87    1:22.79  
       37.69  1:22.79                                                      
  4 Jaramilla III, Franklin   11 SBSC-CA              1:29.10    1:27.16  
       42.10  1:27.16                                                      
  5 Sullivan, Bennett G       11 SBSC-CA              1:35.76    1:36.39  
       45.46  1:36.39                                                      
  6 Dulay, Michael J          12 LTA-CA               1:41.54    1:37.12  
       44.08  1:37.12                                                      
 -- Blank, Ethan J            12 VISN-CA                   NT         DQ  
       44.53       DQ                                                      
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jaramilla III, Franklin   11 SBSC-CA              3:07.82    3:01.04  
       39.13  1:25.95  2:21.61  3:01.04                                    
  2 Murphree, Ranger D        12 MSS-CA               3:27.05    3:09.67  
       51.44  1:37.51  2:30.42  3:09.67                                    
  3 Sullivan, Bennett G       11 SBSC-CA              3:15.10    3:09.74  
       42.57  1:31.16  2:28.43  3:09.74                                    
  4 Dulay, Michael J          12 LTA-CA               3:39.78    3:10.74  
              1:31.77  2:27.88  3:10.74                                    
  5 Henry, Sean C             12 DALD-CA                   NT    3:13.51  
       41.09  1:29.88  2:30.03  3:13.51                                    
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seider, Quin              13 OJAI-CA                28.11      27.87  
  2 Carrillo, Nikko           14 SBSC-CA                29.79      28.05  
  3 Costello, Cooper A        14 SBSC-CA                29.34      28.36  
  4 Punyataweekul, Patrick P  14 DALD-CA                27.75      28.39  
  5 Johnson, Keenan K         14 FORD-AZ                28.79      28.67  
  6 Tang, Shengxin            14 VSC                    29.00      28.84  
  7 Depew, Jaran K            14 SBSC-CA                29.50      28.89  
  8 Budnik, Dylan E           14 SBSC-CA                28.18      28.91  
  9 Kelly, Keegan J           13 FORD-AZ                28.96      29.08  
 10 Dansirimitri, Edward      13 VISN-CA                30.28      29.56  
 11 Blank, Josh D             14 VISN-CA                29.70      29.98  
 12 Sutherland, Daniel A      14 FORD-AZ                31.39      30.13  
 13 Stocker, Ethan S          14 LTA-CA                 29.74      30.95  
 14 Perales, Diego G          13 VISN-CA                30.20      31.26  
 15 Nikolaev, Timmy V         14 FORD-AZ                31.57      31.45  
 16 Robinson, William T       13 SBSC-CA                32.09      32.02  
 17 Rodriguez, Victor E       14 DALD-CA                32.61      32.63  
 17 Leung, Scott Y            14 BUEN-CA                32.95      32.63  
 19 Moreno, Fabian M          14 BUEN-CA                33.18      32.89  
 20 Murren-Doherty, Alexande  13 SBSC-CA                34.85      33.86  
 21 Sierra, Rafael L          13 BUEN-CA                35.17      35.06  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seider, Quin              13 OJAI-CA              1:01.62    1:01.04  
       29.17  1:01.04                                                      
  2 Carrillo, Nikko           14 SBSC-CA              1:00.78    1:01.08  
       29.19  1:01.08                                                      
  3 Depew, Jaran K            14 SBSC-CA              1:02.94    1:01.61  
       29.89  1:01.61                                                      
  4 Costello, Cooper A        14 SBSC-CA              1:03.09    1:01.91  
       30.08  1:01.91                                                      
  5 Budnik, Dylan E           14 SBSC-CA              1:00.99    1:02.17  
       29.96  1:02.17                                                      
  6 Punyataweekul, Patrick P  14 DALD-CA                59.29    1:02.70  
       29.21  1:02.70                                                      
  7 Tang, Shengxin            14 VSC                  1:04.00    1:03.93  
       30.22  1:03.93                                                      
  8 Kelly, Keegan J           13 FORD-AZ              1:02.93    1:04.06  
       31.18  1:04.06                                                      
  9 Travi, Luigi G            14 BUEN-CA              1:05.82    1:04.24  
       30.81  1:04.24                                                      
 10 Johnson, Keenan K         14 FORD-AZ              1:02.85    1:04.99  
       30.43  1:04.99                                                      
 11 Blank, Josh D             14 VISN-CA              1:05.31    1:06.30  
       32.08  1:06.30                                                      
 12 Alexander, Jeremy         13 Unattached             58.16    1:07.60  
       31.44  1:07.60                                                      
 13 Yuan, March               13 CSSC-CA              1:09.10    1:08.26  
       32.74  1:08.26                                                      
 14 James, Donovan A          14 DALD-CA              1:07.69    1:09.08  
       32.94  1:09.08                                                      
 15 Rodriguez, Victor E       14 DALD-CA              1:13.31    1:11.32  
       34.52  1:11.32                                                      
 16 Murren-Doherty, Alexande  13 SBSC-CA              1:16.03    1:13.17  
       35.56  1:13.17                                                      
 17 Moreno, Fabian M          14 BUEN-CA              1:16.29    1:13.22  
       34.06  1:13.22                                                      
 18 Leung, Scott Y            14 BUEN-CA              1:12.99    1:13.43  
       33.83  1:13.43                                                      
 19 Robinson, William T       13 SBSC-CA              1:13.38    1:13.87  
       33.82  1:13.87                                                      
 20 Sierra, Rafael L          13 BUEN-CA              1:17.75    1:16.77  
       35.93  1:16.77                                                      
 21 Mudd, David               14 VISN-CA                   NT    1:19.59  
       33.98  1:19.59                                                      
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costello, Cooper A        14 SBSC-CA              2:16.48    2:13.46  
       30.78  1:05.16  1:39.69  2:13.46                                    
  2 Billotte, Zachary T       13 CLSS-CA              2:16.32    2:14.18  
       31.89  1:05.93  1:40.76  2:14.18                                    
  3 Budnik, Dylan E           14 SBSC-CA              2:18.65    2:16.09  
       32.16  1:06.32  1:41.58  2:16.09                                    
  4 Carrillo, Nikko           14 SBSC-CA              2:15.22    2:16.13  
       31.20  1:06.45  1:41.28  2:16.13                                    
  5 Kelly, Keegan J           13 FORD-AZ              2:19.26    2:20.06  
       32.26  1:07.89  1:44.11  2:20.06                                    
  6 Blank, Josh D             14 VISN-CA              2:22.25    2:20.74  
       32.32  1:08.53  1:45.74  2:20.74                                    
  7 Punyataweekul, Patrick P  14 DALD-CA              2:12.15    2:24.21  
       31.02  1:07.17  1:45.57  2:24.21                                    
  8 Dansirimitri, Edward      13 VISN-CA              2:37.49    2:30.98  
       34.83  1:13.77  1:53.98  2:30.98                                    
  9 Rodriguez, Victor E       14 DALD-CA              2:42.13    2:31.75  
       34.29  1:13.81  1:54.31  2:31.75                                    
 10 Leung, Scott Y            14 BUEN-CA              2:39.96    2:41.25  
       35.13  1:16.68  1:58.87  2:41.25                                    
 11 Murren-Doherty, Alexande  13 SBSC-CA              2:45.07    2:41.43  
       37.83  1:19.93  2:02.81  2:41.43                                    
 12 Laber, Benj A             13 BUEN-CA              2:41.44    2:43.80  
       37.89  1:21.03  2:03.28  2:43.80                                    
 13 Moreno, Fabian M          14 BUEN-CA              2:55.18    2:46.73  
       36.07  1:18.14  2:03.78  2:46.73                                    
 14 Robinson, William T       13 SBSC-CA              2:37.18    2:47.51  
       36.50  1:19.20  2:03.53  2:47.51                                    
 15 Sierra, Rafael L          13 BUEN-CA              2:48.97    2:49.18  
       37.93  1:21.25  2:06.11  2:49.18                                    
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costello, Cooper A        14 SBSC-CA              4:33.39    4:43.21  
       31.77  1:07.44  1:43.36  2:19.58  2:56.09  3:32.04  4:08.10  4:43.21
  2 Seider, Quin              13 OJAI-CA              5:11.60    4:49.74  
       33.31  1:09.55  1:46.04  2:24.51  3:01.81  3:39.65  4:15.89  4:49.74
  3 Depew, Jaran K            14 SBSC-CA              4:35.84    4:50.71  
       32.93  1:09.49  1:46.80  2:23.73  3:01.48  3:38.64  4:15.09  4:50.71
  4 Blank, Josh D             14 VISN-CA              4:49.51    4:51.05  
       33.02  1:09.33  1:46.91  2:23.70  3:01.17  3:38.83  4:16.31  4:51.05
  5 Carrillo, Nikko           14 SBSC-CA              4:51.51    4:54.26  
       33.85  1:11.49  1:49.00  2:27.06  3:03.88  3:41.55  4:18.28  4:54.26
  6 Kelly, Keegan J           13 FORD-AZ              5:11.16    4:56.74  
       33.33  1:11.04  1:48.90  2:27.18  3:04.87  3:42.68  4:20.43  4:56.74
  7 Budnik, Dylan E           14 SBSC-CA              5:05.13    4:59.21  
       33.61  1:11.45  1:49.74  2:27.75  3:05.93  3:43.89  4:21.81  4:59.21
  8 Yuan, March               13 CSSC-CA              5:04.74    5:06.05  
       35.28  1:13.76  1:54.16  2:32.95  3:12.44  3:51.01  4:29.39  5:06.05
  9 Sutherland, Daniel A      14 FORD-AZ              5:19.81    5:07.36  
       34.97  1:13.35  1:52.85  2:32.64  3:12.14  3:51.60  4:30.03  5:07.36
 10 Nikolaev, Timmy V         14 FORD-AZ              5:23.44    5:23.28  
       35.40  1:14.80  1:56.08  2:37.71  3:18.53  4:00.65  4:43.75  5:23.28
 11 James, Donovan A          14 DALD-CA              5:29.26    5:28.02  
       34.83  1:14.91  1:57.11  2:41.23  3:25.81  4:10.05  4:49.38  5:28.02
 12 Murren-Doherty, Alexande  13 SBSC-CA              5:51.29    5:40.26  
       37.99  1:21.79  2:06.53  2:51.80  3:35.71  4:19.39  5:01.94  5:40.26
 13 Moreno, Fabian M          14 BUEN-CA                   NT    5:40.70  
       37.21  1:21.10  2:05.49  2:50.67  3:35.71  4:19.25  5:02.51  5:40.70
 
Boys 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blank, Josh D             14 VISN-CA              9:54.09    9:59.72  
       33.59  1:10.16  1:48.15  2:25.86  3:04.13  3:42.02  4:20.53  4:58.51
     5:37.02  6:14.90  6:53.66  7:31.69  8:09.83  8:47.68  9:25.45  9:59.72
  2 Stocker, Ethan S          14 LTA-CA              11:43.70   10:53.73  
       35.37  1:16.01  1:56.73  2:38.39  3:19.89  4:01.40  4:43.78  5:26.64
     6:07.52  6:50.27  7:32.13  8:14.19  8:55.50  9:36.58 10:15.26 10:53.73
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guan, Hao                 14 VSC                    59.00    1:04.53  
       32.37  1:04.53                                                      
  2 Depew, Jaran K            14 SBSC-CA              1:10.99    1:11.07  
       35.21  1:11.07                                                      
  3 Punyataweekul, Patrick P  14 DALD-CA              1:08.95    1:15.53  
       35.34  1:15.53                                                      
  4 Blank, Josh D             14 VISN-CA              1:14.57    1:15.81  
       37.43  1:15.81                                                      
  5 Seider, Quin              13 OJAI-CA              1:17.10    1:16.44  
       37.67  1:16.44                                                      
  6 Kelly, Keegan J           13 FORD-AZ              1:13.45    1:18.54  
       39.11  1:18.54                                                      
  7 Perales, Diego G          13 VISN-CA              1:18.94    1:20.47  
       39.23  1:20.47                                                      
  8 Laber, Benj A             13 BUEN-CA              1:23.56    1:25.18  
       41.09  1:25.18                                                      
  9 Robinson, William T       13 SBSC-CA              1:23.47    1:25.56  
       40.94  1:25.56                                                      
 10 Moreno, Fabian M          14 BUEN-CA              1:36.64    1:32.08  
       45.48  1:32.08                                                      
 11 Leung, Scott Y            14 BUEN-CA              1:36.25    1:40.64  
       48.49  1:40.64                                                      
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Depew, Jaran K            14 SBSC-CA              2:29.79    2:32.17  
       36.63  1:16.33  1:54.62  2:32.17                                    
  2 Costello, Cooper A        14 SBSC-CA              2:34.85    2:32.76  
       36.15  1:15.80  1:54.79  2:32.76                                    
  3 Sutherland, Daniel A      14 FORD-AZ              2:42.47    2:42.53  
       38.92  1:20.75  2:01.99  2:42.53                                    
  4 Punyataweekul, Patrick P  14 DALD-CA              2:40.98    2:45.83  
       37.40  1:19.65  2:02.99  2:45.83                                    
  5 Budnik, Dylan E           14 SBSC-CA              2:47.66    2:46.91  
       39.89  1:22.79  2:05.47  2:46.91                                    
  6 Nikolaev, Timmy V         14 FORD-AZ              3:00.31    2:55.90  
       40.78  1:25.70  2:11.07  2:55.90                                    
  7 Murren-Doherty, Alexande  13 SBSC-CA              3:11.80    2:59.76  
       42.01  1:28.75  2:15.10  2:59.76                                    
 -- Robinson, William T       13 SBSC-CA              3:10.59         DQ  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Keenan K         14 FORD-AZ              1:13.56    1:16.22  
       35.01  1:16.22                                                      
  2 Carrillo, Nikko           14 SBSC-CA              1:15.86    1:17.92  
       36.28  1:17.92                                                      
  3 Depew, Jaran K            14 SBSC-CA              1:22.20    1:20.74  
       38.80  1:20.74                                                      
  4 Costello, Cooper A        14 SBSC-CA              1:27.71    1:22.49  
       39.34  1:22.49                                                      
  5 Nikolaev, Timmy V         14 FORD-AZ              1:19.81    1:23.47  
       38.89  1:23.47                                                      
  6 Punyataweekul, Patrick P  14 DALD-CA              1:24.75    1:27.67  
       41.12  1:27.67                                                      
  7 Seider, Quin              13 OJAI-CA              1:33.18    1:28.73  
       43.50  1:28.73                                                      
  8 Rodriguez, Victor E       14 DALD-CA              1:31.96    1:29.47  
       42.71  1:29.47                                                      
  9 Yuan, March               13 CSSC-CA              1:30.46    1:29.98  
       43.04  1:29.98                                                      
 10 Alexander, Jeremy         13 Unattached           1:18.02    1:31.51  
       43.45  1:31.51                                                      
 11 James, Donovan A          14 DALD-CA              1:29.70    1:33.63  
       43.81  1:33.63                                                      
 12 Kelly, Keegan J           13 FORD-AZ              1:32.49    1:34.57  
       44.35  1:34.57                                                      
 13 Blank, Josh D             14 VISN-CA              1:31.45    1:37.33  
       45.38  1:37.33                                                      
 14 Mudd, David               14 VISN-CA                   NT    1:40.02  
       47.23  1:40.02                                                      
 15 Murren-Doherty, Alexande  13 SBSC-CA              1:42.90    1:40.05  
       48.22  1:40.05                                                      
 16 Robinson, William T       13 SBSC-CA              1:38.31    1:44.00  
       47.58  1:44.00                                                      
 17 Leung, Scott Y            14 BUEN-CA              1:45.16    1:47.93  
       50.80  1:47.93                                                      
 18 Moreno, Fabian M          14 BUEN-CA                   NT    1:52.47  
       53.40  1:52.47                                                      
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Depew, Jaran K            14 SBSC-CA              2:55.22    2:52.40  
       38.87  1:23.34  2:08.12  2:52.40                                    
  2 Costello, Cooper A        14 SBSC-CA              2:57.61    2:55.30  
       39.36  1:25.25  2:09.77  2:55.30                                    
  3 Nikolaev, Timmy V         14 FORD-AZ              2:51.52    2:57.59  
       40.37  1:24.58  2:11.42  2:57.59                                    
  4 Dansirimitri, Edward      13 VISN-CA              3:30.20    3:17.40  
       44.44  1:34.10  2:26.01  3:17.40                                    
  5 Stocker, Ethan S          14 LTA-CA               3:09.95    3:19.93  
       44.24  1:33.98  2:27.53  3:19.93                                    
  6 Sutherland, Daniel A      14 FORD-AZ              3:27.49    3:26.00  
       48.28  1:41.74  2:35.00  3:26.00                                    
  7 Laber, Benj A             13 BUEN-CA              3:20.76    3:27.47  
       47.03  1:40.43  2:33.57  3:27.47                                    
  8 Murren-Doherty, Alexande  13 SBSC-CA              3:28.95    3:31.87  
       47.81  1:43.53  2:38.22  3:31.87                                    
 -- Johnson, Keenan K         14 FORD-AZ              2:41.61         DQ  
       37.02  1:18.67  2:02.51       DQ                                    
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guan, Hao                 14 VSC                    56.00    1:00.93  
       27.86  1:00.93                                                      
  2 Carrillo, Nikko           14 SBSC-CA              1:07.26    1:05.39  
       31.07  1:05.39                                                      
  3 Costello, Cooper A        14 SBSC-CA              1:05.38    1:06.22  
       30.74  1:06.22                                                      
  4 Depew, Jaran K            14 SBSC-CA              1:05.46    1:07.91  
       32.09  1:07.91                                                      
  5 Seider, Quin              13 OJAI-CA              1:12.69    1:10.84  
       32.95  1:10.84                                                      
  6 Punyataweekul, Patrick P  14 DALD-CA              1:05.85    1:11.63  
       31.74  1:11.63                                                      
  7 Budnik, Dylan E           14 SBSC-CA                   NT    1:12.25  
       33.01  1:12.25                                                      
  8 Perales, Diego G          13 VISN-CA              1:15.04    1:13.56  
       34.95  1:13.56                                                      
  9 Kelly, Keegan J           13 FORD-AZ              1:14.64    1:14.31  
       34.87  1:14.31                                                      
 10 Dansirimitri, Edward      13 VISN-CA              1:14.47    1:16.10  
       34.76  1:16.10                                                      
 11 Billotte, Zachary T       13 CLSS-CA              1:12.83    1:16.61  
       35.59  1:16.61                                                      
 12 Leung, Scott Y            14 BUEN-CA              1:21.73    1:22.89  
       35.59  1:22.89                                                      
 13 Moreno, Fabian M          14 BUEN-CA              1:26.12    1:33.98  
       38.46  1:33.98                                                      
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrillo, Nikko           14 SBSC-CA              3:01.50    2:26.77  
       32.01  1:07.84  1:46.56  2:26.77                                    
  2 Budnik, Dylan E           14 SBSC-CA              2:55.22    2:52.62  
       35.97  1:17.90  2:02.62  2:52.62                                    
  3 Nikolaev, Timmy V         14 FORD-AZ              2:53.48    2:52.81  
       38.46  1:22.28  2:07.36  2:52.81                                    
  4 Sutherland, Daniel A      14 FORD-AZ              3:01.94    3:03.67  
       38.99  1:25.19  2:14.41  3:03.67                                    
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrillo, Nikko           14 SBSC-CA              2:23.52    2:24.40  
       30.67  1:07.66  1:50.29  2:24.40                                    
  2 Johnson, Keenan K         14 FORD-AZ              2:31.65    2:36.79  
       34.68  1:15.90  2:00.80  2:36.79                                    
  3 Budnik, Dylan E           14 SBSC-CA              2:37.94    2:37.16  
       31.86  1:15.71  2:02.13  2:37.16                                    
  4 Billotte, Zachary T       13 CLSS-CA              2:37.83    2:37.28  
       34.22  1:15.80  2:02.85  2:37.28                                    
  5 Seider, Quin              13 OJAI-CA              2:43.23    2:38.34  
       33.76  1:16.40  2:04.05  2:38.34                                    
  6 Kelly, Keegan J           13 FORD-AZ              2:43.36    2:45.79  
       35.96  1:18.64  2:10.32  2:45.79                                    
  7 Nikolaev, Timmy V         14 FORD-AZ              2:46.79    2:47.28  
       36.28  1:22.59  2:08.54  2:47.28                                    
  8 Sutherland, Daniel A      14 FORD-AZ              2:54.35    2:47.98  
       37.24  1:21.20  2:13.62  2:47.98                                    
  9 Stocker, Ethan S          14 LTA-CA               2:51.68    2:57.23  
       37.74  1:23.39  2:17.74  2:57.23                                    
 10 Murren-Doherty, Alexande  13 SBSC-CA              3:07.47    3:06.33  
       41.19  1:29.44  2:25.68  3:06.33                                    
 11 Leung, Scott Y            14 BUEN-CA                   NT    3:09.00  
       38.07  1:28.39  2:27.43  3:09.00                                    
 12 Moreno, Fabian M          14 BUEN-CA              3:19.68    3:16.42  
       40.75  1:33.72  2:34.50  3:16.42                                    
 13 Sierra, Rafael L          13 BUEN-CA              3:21.56    3:23.05  
       45.62  1:37.35  2:40.40  3:23.05                                    
 
Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrillo, Nikko           14 SBSC-CA              5:08.90    5:10.06  
       31.45  1:07.11  1:47.85  2:27.17  3:11.11  3:56.52  4:34.22  5:10.06
  2 Costello, Cooper A        14 SBSC-CA              5:12.82    5:12.16  
       31.83  1:08.16  1:48.81  2:29.33  3:15.07  4:01.64  4:37.16  5:12.16
  3 Depew, Jaran K            14 SBSC-CA              5:06.45    5:14.21  
       32.19  1:09.86  1:51.13  2:31.11  3:16.20  4:02.87  4:39.03  5:14.21
  4 Johnson, Keenan K         14 FORD-AZ              5:29.05    5:31.87  
       34.28  1:14.84  2:00.32  2:43.51  3:28.64  4:13.46  4:54.02  5:31.87
  5 Seider, Quin              13 OJAI-CA              5:50.50    5:37.74  
       34.60  1:15.09  2:00.75  2:44.24  3:35.67  4:27.09  5:03.88  5:37.74
  6 Budnik, Dylan E           14 SBSC-CA              5:48.84    5:40.38  
       34.55  1:14.17  2:00.11  2:44.84  3:33.16  4:23.54  5:02.61  5:40.38
  7 Nikolaev, Timmy V         14 FORD-AZ              5:54.20    5:52.25  
       36.37  1:18.73  2:06.57  2:52.47  3:39.82  4:28.48  5:11.92  5:52.25
  8 Sutherland, Daniel A      14 FORD-AZ              6:18.42    5:57.72  
       38.53  1:23.81  2:09.94  2:54.35  3:47.74  4:42.80  5:20.43  5:57.72
  9 Murren-Doherty, Alexande  13 SBSC-CA              6:32.30    6:15.48  
       38.49  1:24.35  2:12.00  3:00.45  3:55.65  4:51.91  5:34.56  6:15.48
 
Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Jayden C         17 SBSC-CA                27.62      26.21  
  2 Huang, Zhihua             18 VSC                    25.50      26.83  
  3 Kanard, Alexander I       16 SBSC-CA                28.51      27.10  
  4 May, Hunter G             17 SBSC-CA                26.71      27.19  
  5 Steelman, Asher V         15 SBSC-CA                28.98      27.87  
  6 Schlyer, Ryan M           16 DUNE-IN                28.75      28.57  
  7 Hyde, Brandon J           16 DALD-CA                29.13      28.61  
  8 Henry, Connor S           15 DALD-CA                29.40      28.73  
  9 Kulberg, Reed O           17 SBSC-CA                29.62      29.56  
 10 Xu, Randy C               15 DALD-CA                29.82      30.08  
 11 White, Max J              17 SBSC-CA                30.75      31.35  
 12 Ayala, Sebastian I        15 BUEN-CA                   NT      36.60  
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 May, Hunter G             17 SBSC-CA                55.97      57.04  
       27.59    57.04                                                      
  2 Garcia, Benjamin B        16 FORD-AZ                55.22      57.16  
       27.02    57.16                                                      
  3 Kanard, Alexander I       16 SBSC-CA              1:00.92    1:00.27  
       28.38  1:00.27                                                      
  4 Huang, Zhihua             18 VSC                    56.00    1:01.40  
       29.03  1:01.40                                                      
  5 Henry, Connor S           15 DALD-CA              1:00.55    1:02.74  
       29.99  1:02.74                                                      
  6 Schlyer, Ryan M           16 DUNE-IN              1:02.09    1:03.96  
       30.83  1:03.96                                                      
  7 Yuan, Marshall            15 CSSC-CA              1:05.65    1:05.93  
       31.85  1:05.93                                                      
  8 Kulberg, Reed O           17 SBSC-CA              1:05.06    1:06.19  
       31.91  1:06.19                                                      
  9 White, Max J              17 SBSC-CA              1:06.91    1:06.79  
       31.95  1:06.79                                                      
 10 Xu, Randy C               15 DALD-CA              1:06.70    1:06.90  
       31.43  1:06.90                                                      
 11 Lyou, Kai J               15 SOBA-CA              1:10.38    1:07.38  
       32.41  1:07.38                                                      
 12 Ayala, Sebastian I        15 BUEN-CA                   NT    1:22.15  
       39.19  1:22.15                                                      
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 May, Hunter G             17 SBSC-CA              1:59.92    2:05.14  
       29.99  1:02.15  1:34.35  2:05.14                                    
  2 Garcia, Benjamin B        16 FORD-AZ              2:02.37    2:07.90  
       30.24  1:02.04  1:35.25  2:07.90                                    
  3 Helmboldt, Ricky T        16 FORD-AZ              2:13.01    2:13.37  
       31.79  1:05.43  1:40.05  2:13.37                                    
  4 Kanard, Alexander I       16 SBSC-CA              2:19.07    2:13.98  
       31.25  1:06.12  1:39.74  2:13.98                                    
  5 Kulberg, Reed O           17 SBSC-CA              2:26.79    2:24.41  
       33.69  1:09.51  1:47.61  2:24.41                                    
  6 White, Max J              17 SBSC-CA                   NT    2:31.66  
       34.72  1:14.71  1:53.63  2:31.66                                    
 
Boys 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Jayden C         17 SBSC-CA              4:25.35    4:25.32  
       29.87  1:03.20  1:37.03  2:10.99  2:44.83  3:18.90  3:52.43  4:25.32
  2 Garcia, Benjamin B        16 FORD-AZ              4:21.49    4:28.80  
                18.94    30.38  1:03.56  1:37.50  2:11.91  2:46.34  4:28.80
  3 Helmboldt, Ricky T        16 FORD-AZ              4:31.44    4:34.70  
       32.26  1:06.92  1:41.64  2:16.65  2:51.55  3:26.41  4:01.03  4:34.70
  3 Steelman, Asher V         15 SBSC-CA              4:33.71    4:34.70  
       30.69  1:04.89  1:40.13  2:15.58  2:50.43  3:26.00  4:00.23  4:34.70
  5 Henry, Connor S           15 DALD-CA              4:46.50    4:44.29  
       32.53  1:09.01  1:45.76  2:22.52  2:58.24  3:34.60  4:10.30  4:44.29
  6 Kanard, Alexander I       16 SBSC-CA              4:47.84    4:44.60  
       33.47  1:09.91  1:46.88  2:24.08  3:00.76  3:36.80  4:11.16  4:44.60
  7 Schlyer, Ryan M           16 DUNE-IN              4:46.69    4:46.25  
       33.28  1:09.57  1:46.68  2:23.23  2:59.69  3:35.88  4:11.78  4:46.25
  8 Kulberg, Reed O           17 SBSC-CA              5:23.00    5:12.15  
       34.21  1:12.46  1:51.47  2:31.49  3:11.54  3:52.68  4:32.64  5:12.15
  9 Yuan, Marshall            15 CSSC-CA                   NT    5:12.81  
       34.67  1:13.49  1:54.13  2:34.66  3:15.33  3:55.41  4:34.96  5:12.81
 10 Lyou, Kai J               15 SOBA-CA              5:35.19    5:26.07  
       35.27  1:15.78  1:58.44  2:40.96  3:24.21  4:07.62  4:49.87  5:26.07
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 May, Hunter G             17 SBSC-CA              1:03.70    1:04.61  
       31.42  1:04.61                                                      
  2 Hyde, Brandon J           16 DALD-CA              1:08.82    1:11.77  
       35.20  1:11.77                                                      
  3 Liu, Zongming             16 VSC                    57.00    1:12.68  
       35.59  1:12.68                                                      
  4 Kulberg, Reed O           17 SBSC-CA              1:15.79    1:17.08  
       38.01  1:17.08                                                      
  5 Xu, Randy C               15 DALD-CA              1:17.18    1:21.13  
       37.62  1:21.13                                                      
 -- Kanard, Alexander I       16 SBSC-CA              1:13.39         DQ  
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 May, Hunter G             17 SBSC-CA              2:17.54    2:22.70  
       33.82  1:10.71  1:47.45  2:22.70                                    
  2 Francis, Jayden C         17 SBSC-CA              2:28.88    2:25.94  
       33.81  1:11.04  1:47.91  2:25.94                                    
  3 Steelman, Asher V         15 SBSC-CA              2:24.09    2:27.35  
       34.66  1:12.14  1:49.94  2:27.35                                    
  4 Helmboldt, Ricky T        16 FORD-AZ              2:31.71    2:33.54  
       37.63  1:16.23  1:55.46  2:33.54                                    
  5 Kulberg, Reed O           17 SBSC-CA              2:48.33    2:47.65  
       39.47  1:22.26  2:06.07  2:47.65                                    
  6 White, Max J              17 SBSC-CA              2:58.36    2:48.08  
       41.59  1:24.29  2:07.42  2:48.08                                    
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Shiding            17 VSC                  1:04.00    1:09.14  
       31.51  1:09.14                                                      
  2 May, Hunter G             17 SBSC-CA              1:16.50    1:14.01  
       35.15  1:14.01                                                      
  3 Li, Yihao                 15 VSC                  1:11.00    1:15.13  
       34.99  1:15.13                                                      
  4 Schlyer, Ryan M           16 DUNE-IN              1:14.03    1:16.88  
       36.08  1:16.88                                                      
  5 White, Max J              17 SBSC-CA              1:16.84    1:18.94  
       38.20  1:18.94                                                      
  6 Kanard, Alexander I       16 SBSC-CA                   NT    1:21.48  
       39.03  1:21.48                                                      
  7 Xu, Randy C               15 DALD-CA              1:23.75    1:26.08  
  8 Kulberg, Reed O           17 SBSC-CA              1:28.32    1:28.69  
       41.75  1:28.69                                                      
  9 Yuan, Marshall            15 CSSC-CA              1:24.47    1:28.73  
       42.08  1:28.73                                                      
 10 Lyou, Kai J               15 SOBA-CA              1:32.51    1:34.49  
       43.66  1:34.49                                                      
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schlyer, Ryan M           16 DUNE-IN              2:40.52    2:44.19  
       36.16  1:17.20  2:00.11  2:44.19                                    
  2 Steelman, Asher V         15 SBSC-CA              2:55.61    2:51.70  
       39.88  1:23.11  2:08.59  2:51.70                                    
  3 Francis, Jayden C         17 SBSC-CA              3:31.20    3:04.31  
       41.55  1:28.49  2:15.98  3:04.31                                    
 -- White, Max J              17 SBSC-CA              2:43.48         DQ  
       39.22  1:23.04  2:08.12       DQ                                    
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Zongming             16 VSC                    56.00      59.61  
       28.18    59.61                                                      
  2 Francis, Jayden C         17 SBSC-CA              1:00.34    1:02.33  
       29.52  1:02.33                                                      
  3 Garcia, Benjamin B        16 FORD-AZ                58.69    1:03.06  
       29.10  1:03.06                                                      
  4 Meng, Youda               15 VSC                  1:01.00    1:03.13  
       29.15  1:03.13                                                      
  5 May, Hunter G             17 SBSC-CA              1:04.99    1:03.78  
       30.04  1:03.78                                                      
  6 Henry, Connor S           15 DALD-CA              1:04.55    1:05.20  
  7 Billotte, Joshua C        17 CLSS-CA              1:02.93    1:05.61  
       31.14  1:05.61                                                      
  8 Hyde, Brandon J           16 DALD-CA              1:10.08    1:07.69  
       31.78  1:07.69                                                      
  9 Helmboldt, Ricky T        16 FORD-AZ              1:07.62    1:07.97  
       32.50  1:07.97                                                      
 10 Xu, Randy C               15 DALD-CA              1:13.47    1:11.74  
       32.14  1:11.74                                                      
 11 Kulberg, Reed O           17 SBSC-CA              1:16.16    1:18.02  
       35.72  1:18.02                                                      
 12 White, Max J              17 SBSC-CA              1:16.89    1:20.41  
       37.52  1:20.41                                                      
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Jayden C         17 SBSC-CA              2:13.11    2:18.21  
       30.95  1:05.47  1:41.39  2:18.21                                    
  2 Garcia, Benjamin B        16 FORD-AZ              2:09.73    2:20.54  
       30.64  1:05.41  1:41.97  2:20.54                                    
  3 Steelman, Asher V         15 SBSC-CA              2:24.35    2:22.82  
       31.51  1:06.78  1:45.14  2:22.82                                    
  4 Helmboldt, Ricky T        16 FORD-AZ              2:23.64    2:24.44  
       32.89  1:09.71  1:46.83  2:24.44                                    
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 May, Hunter G             17 SBSC-CA              2:12.51    2:20.32  
       30.73  1:07.77  1:48.35  2:20.32                                    
  2 Garcia, Benjamin B        16 FORD-AZ              2:13.45    2:22.09  
       30.21  1:07.98  1:50.59  2:22.09                                    
  3 Billotte, Joshua C        17 CLSS-CA              2:19.53    2:25.64  
       31.42  1:09.18  1:52.65  2:25.64                                    
  4 Steelman, Asher V         15 SBSC-CA              2:26.90    2:25.74  
       30.91  1:08.37  1:52.84  2:25.74                                    
  5 Francis, Jayden C         17 SBSC-CA              2:26.10    2:28.29  
       30.43  1:08.90  1:55.30  2:28.29                                    
  6 Helmboldt, Ricky T        16 FORD-AZ              2:30.77    2:30.02  
       32.14  1:12.31  1:56.67  2:30.02                                    
  7 Kanard, Alexander I       16 SBSC-CA              2:35.16    2:30.88  
       32.89  1:12.73  1:56.56  2:30.88                                    
  8 Schlyer, Ryan M           16 DUNE-IN              2:27.36    2:31.67  
       31.75  1:13.79  1:55.94  2:31.67                                    
  9 Henry, Connor S           15 DALD-CA              2:30.06    2:36.60  
       32.14  1:13.48  2:03.67  2:36.60                                    
 10 White, Max J              17 SBSC-CA              2:47.32    2:43.54  
       38.10  1:22.23  2:06.39  2:43.54                                    
 11 Kulberg, Reed O           17 SBSC-CA                   NT    2:48.00  
       36.86  1:21.45  2:11.54  2:48.00                                    
 
Boys 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Benjamin B        16 FORD-AZ              4:48.75    4:54.97  
       29.69  1:03.66  1:43.31  2:21.67  3:04.41  3:47.17  4:22.16  4:54.97
  2 May, Hunter G             17 SBSC-CA              4:47.54    4:56.36  
       32.02  1:08.52  1:47.79  2:27.00  3:09.60  3:52.63  4:25.63  4:56.36
  3 Francis, Jayden C         17 SBSC-CA              6:32.30    5:00.23  
       30.03  1:03.60  1:41.49  2:19.01  3:06.08  3:52.67  4:26.49  5:00.23
  4 Steelman, Asher V         15 SBSC-CA              5:07.92    5:03.53  
       31.67  1:07.80  1:47.65  2:26.14  3:10.30  3:55.94  4:30.95  5:03.53
  5 Helmboldt, Ricky T        16 FORD-AZ              5:06.07    5:10.40  
       33.00  1:09.09  1:50.76  2:30.75  3:15.96  4:00.79  4:36.64  5:10.40
  6 Schlyer, Ryan M           16 DUNE-IN              5:23.07    5:19.64  
       32.17  1:10.30  1:54.97  2:37.86  3:20.06  4:03.30  4:42.59  5:19.64