BCH July Intrasquad SCY - Meet Results

BCH July Intrasquad SCY
7/21/2017 - 7/21/2017
Henderson, NV USA
Updated: 7/22/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Boulder City Henderson Swim Team
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 7/22/2017 07:47 AM
                 2017 CA BCH July Intrasquad Meet - 7/21/2017                  
              BCH JULY 2017 Intersquad Meet, Sanction #: S17-214               
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kulikowski, Maci A         6 BCH-CA                 55.84      43.11  
  2 Zeldin, Maya A             6 BCH-CA                 47.43      44.49  
 
Girls 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kulikowski, Maci A         6 BCH-CA                    NT      50.00  
  2 Zeldin, Maya A             6 BCH-CA                 59.95      51.47  
 
Girls 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zeldin, Maya A             6 BCH-CA               1:02.42      58.63  
  2 Kulikowski, Maci A         6 BCH-CA                    NT      58.69  
 
Girls 5-6 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kulikowski, Maci A         6 BCH-CA                    NT      50.85  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malwane, Agnes H           7 BCH-CA                 20.71      19.05  
  2 Horning, Ava Z             8 BCH-CA                 22.95      21.46  
  3 Taylor, Gavynn A           7 BCH-CA                    NT      21.90  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horning, Ava Z             8 BCH-CA                 49.45      48.00  
  2 Taylor, Gavynn A           7 BCH-CA                    NT      49.50  
  3 Oden, Kirstyn A            8 BCH-CA                 50.04      51.30  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeSpain, Zoey E            8 BCH-CA               1:42.43    1:33.18  
      43.51   49.67                                                
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oden, Kirstyn A            8 BCH-CA                 24.85      24.77  
  2 Taylor, Gavynn A           7 BCH-CA                    NT      25.11  
  3 Horning, Ava Z             8 BCH-CA                 25.00      27.74  
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horning, Ava Z             8 BCH-CA                 28.49      28.51  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oden, Kirstyn A            8 BCH-CA               1:01.06    1:04.74  
 
Girls 7-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeSpain, Zoey E            8 BCH-CA                    NT    2:05.18  
    1:00.64 1:04.54                                                
 
Girls 7-8 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeSpain, Zoey E            8 BCH-CA                    NT    1:55.74  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malwane, Agnes H           7 BCH-CA                    NT    1:42.36  
      47.38   54.98                                                
  2 DeSpain, Zoey E            8 BCH-CA               1:55.22    1:43.03  
      49.05   53.98                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Sweden Q           10 BCH-CA                 33.61      32.82  
  2 Clarke, Jordan            10 BCH-CA                 34.73      33.32  
  3 Armstrong, Gracie M       10 BCH-CA                 33.60      34.33  
  4 Mamola, Makena J          10 BCH-CA                 38.06      34.99  
  5 Angell, Hannah R           9 BCH-CA                 36.54      36.80  
  6 Nguyen, Katie A           10 BCH-CA                    NT      38.74  
  7 Bungay, Kristina V        10 BCH-CA                 41.84      39.96  
  8 Widjaja, Mady S            9 BCH-CA                 46.42      42.33  
  9 Fecteau, Savannah R        9 BCH-CA                 44.31      42.62  
 10 Davidson, Jane K          10 BCH-CA                    NT      44.11  
 11 Wammack-Freshour, Jennif  10 BCH-CA                 48.11      44.94  
 12 Hillcoat, Mylie S          9 BCH-CA                    NT      49.65  
 13 Swift, Annabelle R         9 BCH-CA                    NT      53.45  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mamola, Makena J          10 BCH-CA               1:37.32    1:19.54  
      38.24   41.30                                                
  2 Tsuchiyama-Sando, Maile   10 BCH-CA               1:36.44    1:21.74  
      39.30   42.44                                                
  3 Bungay, Kristina V        10 BCH-CA               1:38.58    1:35.42  
  4 Widjaja, Mady S            9 BCH-CA                    NT    1:40.58  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Chase M          10 BCH-CA                    NT    2:42.72  
      36.06   41.69   44.29   40.68                                
  2 Fecteau, Savannah R        9 BCH-CA                    NT    3:17.27  
      44.33   51.65   52.04   49.25                                
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Jordan            10 BCH-CA                 46.87      42.33  
  2 Tsuchiyama-Sando, Maile   10 BCH-CA                 47.61      42.89  
  3 Angell, Hannah R           9 BCH-CA                 50.05      46.37  
  4 Swift, Annabelle R         9 BCH-CA                    NT      59.08  
  5 Hillcoat, Mylie S          9 BCH-CA                    NT      59.93  
 -- Widjaja, Mady S            9 BCH-CA                 53.71         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gwinn, Applejean V        10 BCH-CA               1:15.27    1:10.00  
      34.79   35.21                                                
  2 Smith, Sweden Q           10 BCH-CA               1:18.19    1:19.44  
      39.79   39.65                                                
  3 O'Brien, Chase M          10 BCH-CA               1:31.83    1:29.18  
      43.40   45.78                                                
  4 Mamola, Makena J          10 BCH-CA               1:44.62    1:32.64  
      45.58   47.06                                                
 -- Davidson, Jane K          10 BCH-CA                    NT        DFS  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Jordan            10 BCH-CA                 50.23      45.13  
  2 Tsuchiyama-Sando, Maile   10 BCH-CA                 54.39      45.68  
  3 Nguyen, Katie A           10 BCH-CA                    NT      47.35  
  4 Bungay, Kristina V        10 BCH-CA                 59.17      57.07  
  5 Swift, Annabelle R         9 BCH-CA                    NT      58.05  
  6 Hillcoat, Mylie S          9 BCH-CA                    NT    1:03.36  
  7 Widjaja, Mady S            9 BCH-CA                    NT    1:06.83  
  8 Wammack-Freshour, Jennif  10 BCH-CA                    NT    1:14.93  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Sweden Q           10 BCH-CA               1:33.12    1:32.73  
      45.11   47.62                                                
  2 Tsuchiyama-Sando, Maile   10 BCH-CA               1:56.08    1:40.25  
      48.95   51.30                                                
  3 Nguyen, Katie A           10 BCH-CA                    NT    1:42.10  
      48.38   53.72                                                
  4 Armstrong, Gracie M       10 BCH-CA               1:42.91    1:45.28  
  5 Davidson, Jane K          10 BCH-CA                    NT    2:08.52  
    1:01.36 1:07.16                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Jordan            10 BCH-CA                 47.53      44.71  
  2 Angell, Hannah R           9 BCH-CA                 48.22      45.17  
  3 Mamola, Makena J          10 BCH-CA                    NT      47.97  
  4 Wammack-Freshour, Jennif  10 BCH-CA                 51.59      49.52  
  5 Fecteau, Savannah R        9 BCH-CA                 56.17      55.49  
 -- Hillcoat, Mylie S          9 BCH-CA                    NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gwinn, Applejean V        10 BCH-CA               1:08.06    1:10.05  
      32.72   37.33                                                
  2 O'Brien, Chase M          10 BCH-CA               1:27.61    1:24.95  
      40.83   44.12                                                
  3 Armstrong, Gracie M       10 BCH-CA               1:33.18    1:33.69  
      46.23   47.46                                                
  4 Wammack-Freshour, Jennif  10 BCH-CA                    NT    1:53.83  
      51.71 1:02.12                                                
 -- Angell, Hannah R           9 BCH-CA               1:49.22         DQ  
      46.41   51.56                                                
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Sweden Q           10 BCH-CA               3:02.95    2:52.14  
      40.98   41.08   50.68   39.40                                
  2 O'Brien, Chase M          10 BCH-CA               3:03.13    3:08.15  
      43.29   48.42   53.78   42.66                                
 
Girls 9-10 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gwinn, Applejean V        10 BCH-CA                    NT    5:13.15  
    5:48.43                                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wakefield, Taylor         12 BCH-CA                 30.20      29.53  
  2 Weber, Ellie H            12 BCH-CA                 30.25      31.13  
  3 Davidson, Kate E          12 BCH-CA                    NT      40.82  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ierusalimtsev, Ksensia    11 BCH-CA               1:18.04    1:14.78  
      34.52   40.26                                                
  2 Feldman, Olga D           11 BCH-CA               1:21.82    1:20.22  
      38.89   41.33                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zvercova, Arina           11 BCH-CA               2:16.26    2:14.30  
      31.52   34.36   34.50   33.92                                
  2 Gatewood, Brynlee M       12 BCH-CA               2:33.31    2:14.64  
      31.97   34.97   34.89   32.81                                
  3 Heyman, Sydney L          12 BCH-CA                    NT    2:45.51  
      37.26   41.82   43.96   42.47                                
  4 Demattos, Juliette S      12 BCH-CA                    NT    2:46.15  
      36.94   40.95 1:28.26                                        
  5 Davis, Emma R             12 BCH-CA               2:46.91    2:47.34  
      38.86   43.84   44.68   39.96                                
  6 Oden, Paige M             11 BCH-CA                    NT    3:00.16  
      41.28   47.19   49.58   42.11                                
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freiburger, Rayna E       12 BCH-CA                 32.70      33.33  
  2 Thevenot, Lidia A         11 BCH-CA                 37.17      35.48  
  3 Weber, Ellie H            12 BCH-CA                 35.81      36.08  
  4 Heyman, Sydney L          12 BCH-CA                 40.50      37.46  
  5 Davidson, Kate E          12 BCH-CA                    NT      54.71  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Demattos, Juliette S      12 BCH-CA               1:31.12    1:28.32  
      43.97   44.35                                                
  2 Oden, Paige M             11 BCH-CA               1:30.52    1:31.84  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gatewood, Brynlee M       12 BCH-CA                 37.78      38.02  
  2 Freiburger, Rayna E       12 BCH-CA                 37.53      39.48  
  3 Weber, Ellie H            12 BCH-CA                 42.33      40.30  
  4 Feldman, Olga D           11 BCH-CA                 54.07      53.01  
  5 Davidson, Kate E          12 BCH-CA                    NT      54.86  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ierusalimtsev, Ksensia    11 BCH-CA               1:41.52    1:39.97  
      49.25   50.72                                                
  2 Demattos, Juliette S      12 BCH-CA               1:39.87    1:40.97  
      49.55   51.42                                                
  3 Oden, Paige M             11 BCH-CA               1:38.81    1:44.15  
      50.00   54.15                                                
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freiburger, Rayna E       12 BCH-CA                 31.09      30.46  
  2 Zvercova, Arina           11 BCH-CA                 31.82      33.28  
  3 Wakefield, Taylor         12 BCH-CA                 34.57      33.90  
  4 Ierusalimtsev, Ksensia    11 BCH-CA                 39.53      37.90  
  5 Davis, Emma R             12 BCH-CA                 43.39      39.59  
  6 Feldman, Olga D           11 BCH-CA                 50.37      48.83  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thevenot, Lidia A         11 BCH-CA               1:13.34    1:09.96  
      33.27   36.69                                                
  2 Demattos, Juliette S      12 BCH-CA                    NT    1:32.38  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wakefield, Taylor         12 BCH-CA               1:13.76    1:13.49  
      34.41   39.08                                                
  2 Gatewood, Brynlee M       12 BCH-CA               1:22.85    1:15.39  
      38.00   37.39                                                
  3 Ierusalimtsev, Ksensia    11 BCH-CA               1:25.78    1:25.10  
      37.46   47.64                                                
  4 Davis, Emma R             12 BCH-CA               1:29.35    1:26.22  
      41.41   44.81                                                
  5 Feldman, Olga D           11 BCH-CA               1:42.21    1:33.75  
      42.01   51.74                                                
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Emma R             12 BCH-CA               3:11.90    3:03.62  
      41.56   47.64   55.20   39.22                                
  2 Heyman, Sydney L          12 BCH-CA                    NT    3:04.08  
      41.17   44.88   55.79   42.24                                
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Higley, Tara              12 BCH-CA                    NT    5:11.88  
    5:48.15                                                        
  2 Freiburger, Rayna E       12 BCH-CA                    NT    5:18.91  
      34.77   40.24   40.05   39.66   47.05   46.10   35.85   35.19
 -- Ascencion, Kennia         12 BCH-CA               5:08.85         DQ  
      30.96   35.49   41.35   40.66   40.92   42.04   35.11   34.98
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Armstrong, Maggie         13 BCH-CA                 27.32      26.91  
  2 Sondrup, Ellis            14 BCH-CA                 27.44      26.92  
  3 Kucik, Katie              14 BCH-CA                 27.20      27.02  
  4 Hughes, Jade T            14 BCH-CA                 27.61      27.05  
  5 Higley, Tana              14 BCH-CA                 26.07      27.31  
  6 Robinson, Abby            14 BCH-CA                 27.21      27.64  
  7 Thompson, Daphne          14 BCH-CA                 27.94      27.68  
  8 Foster, Emma J            13 BCH-CA                 28.46      28.34  
  9 Hulshoff, Aidrin M        14 BCH-CA                 29.90      29.48  
 10 Edmonds, Autumn L         14 BCH-CA                 31.07      31.20  
 11 Vanderhoven, Elena L      14 BCH-CA                 30.12      31.35  
 12 Coon, Bree G              14 BCH-CA                 40.22      37.80  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kucik, Katie              14 BCH-CA                 58.34      58.06  
      28.47   29.59                                                
  2 Hughes, Jade T            14 BCH-CA                 59.24      58.85  
      28.26   30.59                                                
  3 Higley, Tana              14 BCH-CA                 57.80      58.94  
      28.57   30.37                                                
  4 Scott, Ashley             13 BCH-CA               1:00.01      59.63  
      28.97   30.66                                                
  5 Robinson, Abby            14 BCH-CA                 58.67      59.86  
      28.82   31.04                                                
  6 Thompson, Daphne          14 BCH-CA               1:01.03    1:00.66  
      29.16   31.50                                                
  7 Skinner, Ava I            13 BCH-CA               1:03.44    1:04.37  
      32.21   32.16                                                
  8 Hulshoff, Aidrin M        14 BCH-CA               1:06.46    1:06.59  
      31.95   34.64                                                
  9 Edmonds, Autumn L         14 BCH-CA               1:09.37    1:08.19  
 10 Vanderhoven, Elena L      14 BCH-CA               1:12.60    1:08.85  
      33.28   35.57                                                
 11 Parsons, Alissa M         13 BCH-CA               1:19.71    1:13.86  
      34.85   39.01                                                
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Higley, Tana              14 BCH-CA               2:06.57    2:09.18  
      30.34   32.46   33.01   33.37                                
  2 Carver, Shayna T          13 BCH-CA               2:20.21    2:18.89  
      32.55   35.22   35.99   35.13                                
  3 Parsons, Alissa M         13 BCH-CA               3:08.56    2:35.62  
      34.16   39.87   41.92   39.67                                
 
Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Armstrong, Maggie         13 BCH-CA                 30.75      29.76  
  2 Foster, Emma J            13 BCH-CA                 32.05      32.02  
  3 Carver, Shayna T          13 BCH-CA                 35.55      35.80  
  4 Edmonds, Autumn L         14 BCH-CA                 39.38      37.81  
  5 Lin, Beril                13 BCH-CA                 37.01      38.71  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Abby            14 BCH-CA               1:05.08    1:05.72  
      31.88   33.84                                                
  2 Hulshoff, Aidrin M        14 BCH-CA               1:13.47    1:15.19  
      35.74   39.45                                                
  3 Skinner, Ava I            13 BCH-CA               1:18.06    1:17.77  
      38.61   39.16                                                
  4 Lin, Beril                13 BCH-CA               1:26.38    1:24.74  
      41.11   43.63                                                
 
Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Armstrong, Maggie         13 BCH-CA                 36.17      36.50  
  2 Foster, Emma J            13 BCH-CA                 37.82      38.49  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Daphne          14 BCH-CA               1:23.28    1:20.52  
      38.34   42.18                                                
  2 Edmonds, Autumn L         14 BCH-CA               1:26.39    1:31.73  
  5 Man, Angelina W           13 BCH-CA               1:48.48    1:42.60  
      49.42   53.18                                                
 
Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Armstrong, Maggie         13 BCH-CA                 28.50      27.97  
  2 Foster, Emma J            13 BCH-CA                 31.65      31.00  
  3 Carver, Shayna T          13 BCH-CA                 32.96      33.27  
  4 Lin, Beril                13 BCH-CA                 34.16      33.90  
  5 Parsons, Alissa M         13 BCH-CA                 44.31      39.12  
  6 Coon, Bree G              14 BCH-CA                    NT      43.63  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Daphne          14 BCH-CA               1:06.09    1:05.40  
      30.46   34.94                                                
  2 Skinner, Ava I            13 BCH-CA               1:12.27    1:10.44  
      32.62   37.82                                                
  3 Man, Angelina W           13 BCH-CA                    NT    1:39.10  
      44.17   54.93                                                
 
Girls 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carver, Shayna T          13 BCH-CA               1:13.06    1:12.24  
      34.44   37.80                                                
  2 Vanderhoven, Elena L      14 BCH-CA               1:26.01    1:18.65  
      37.99   40.66                                                
  3 Man, Angelina W           13 BCH-CA               1:39.25    1:28.67  
      41.63   47.04                                                
  4 Coon, Bree G              14 BCH-CA               1:41.40    1:35.19  
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sondrup, Ellis            14 BCH-CA               2:29.52    2:22.52  
      30.34   39.48   39.91   32.79                                
  2 Bautista, Sara            13 BCH-CA               2:28.46    2:25.00  
      31.04   37.24   44.64   32.08                                
  3 Skinner, Ava I            13 BCH-CA               2:41.89    2:39.48  
      34.56   42.90   48.82   33.20                                
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bautista, Sara            13 BCH-CA               5:18.03    5:05.84  
      31.64   35.46   39.40   39.20   44.89   45.13   36.00   34.12
  2 Scott, Ashley             13 BCH-CA               5:14.06    5:10.72  
      32.32   38.37   38.58   38.82   46.51   47.13   35.06   33.93
  3 Lin, Beril                13 BCH-CA                    NT    5:49.42  
    5:48.28    1.14                                                
 
Women 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cunningham, Sarah K       17 BCH-CA                 25.24      26.30  
  2 Fan, Madison              16 BCH-CA                 28.29      28.80  
  3 Tack, Ali J               15 BCH-CA                 28.91      29.15  
 
Women 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cunningham, Sarah K       17 BCH-CA                 56.19      58.23  
      27.96   30.27                                                
  2 Freiburger, Annika        16 BCH-CA                 59.69    1:01.07  
      29.37   31.70                                                
  3 Tack, Ali J               15 BCH-CA               1:01.24    1:04.11  
      31.09   33.02                                                
  4 Fan, Madison              16 BCH-CA               1:03.08    1:04.27  
      31.51   32.76                                                
  5 Buckley, Myna             16 BCH-CA               1:00.85    1:04.93  
      30.42   34.51                                                
  6 McCann, Shaina M          15 BCH-CA                    NT    1:12.82  
      34.68   38.14                                                
 
Women 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freiburger, Annika        16 BCH-CA               2:07.18    2:04.10  
      28.50   31.55   32.26   31.79                                
  2 Rodrigues, Kaya R         15 BCH-CA                    NT    2:29.62  
      33.91   37.71   39.11   38.89                                
 
Women 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freiburger, Annika        16 BCH-CA                 36.18      30.81  
 
Women 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cunningham, Sarah K       17 BCH-CA               1:05.34    1:06.16  
  2 Ascencion, Zaida          15 BCH-CA               1:07.55    1:06.71  
      32.47   34.24                                                
  3 Tack, Ali J               15 BCH-CA               1:06.87    1:07.02  
      32.08   34.94                                                
  4 Fan, Madison              16 BCH-CA               1:11.77    1:09.41  
      34.09   35.32                                                
  5 McCann, Shaina M          15 BCH-CA               1:48.72    1:22.87  
 
Women 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ascencion, Zaida          15 BCH-CA               1:10.35    1:14.46  
      35.14   39.32                                                
  2 Robinson, Amber           15 BCH-CA               1:18.52    1:20.18  
      37.83   42.35                                                
  3 McCann, Shaina M          15 BCH-CA                    NT    1:34.54  
      45.51   49.03                                                
 
Women 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Amber           15 BCH-CA               1:07.90    1:08.59  
      31.44   37.15                                                
  2 Buckley, Myna             16 BCH-CA               1:02.58    1:10.73  
      31.62   39.11                                                
 
Women 15 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Amber           15 BCH-CA               1:12.89    1:07.19  
      30.87   36.32                                                
 
Women 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodrigues, Kaya R         15 BCH-CA                    NT    2:54.20  
      37.89   42.87   52.86   40.58                                
 
Women 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ascencion, Zaida          15 BCH-CA               4:43.57    4:57.10  
      29.70   34.10   38.04   38.71   42.38   43.61   35.40   35.16
  2 Buckley, Myna             16 BCH-CA               5:24.20    5:35.39  
      32.38   38.18   44.10   44.42   49.32   48.97   38.57   39.45
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dunagan, Kellan P          6 BCH-CA                    NT      39.83  
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Dunagan, Kellan P          6 BCH-CA                    NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mamola, Michael S          8 BCH-CA                 44.00      37.69  
  2 Rodrigues, Elonu J         8 BCH-CA                 41.50      37.82  
  3 Dunagan, Cian J            8 BCH-CA                    NT      53.75  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mamola, Michael S          8 BCH-CA               1:36.88    1:22.14  
      39.18   42.96                                                
  2 Rodrigues, Elonu J         8 BCH-CA               1:32.19    1:24.50  
      41.54   42.96                                                
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steidel, Ben D             8 BCH-CA                 23.72      24.67  
 -- Dunagan, Cian J            8 BCH-CA                    NT         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dunagan, Cian J            8 BCH-CA                    NT      28.89  
  2 Steidel, Ben D             8 BCH-CA                 35.39      30.58  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodrigues, Elonu J         8 BCH-CA                 54.75      48.83  
  2 Mamola, Michael S          8 BCH-CA                 59.60      51.55  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodrigues, Elonu J         8 BCH-CA                 51.86      42.01  
  2 Mamola, Michael S          8 BCH-CA               1:02.27      48.78  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steidel, Joe D            10 BCH-CA                 35.09      35.12  
  2 Taylor, Garrett D          9 BCH-CA                    NT      36.72  
  3 Vakov, Alex A             10 BCH-CA                 40.95      38.66  
  4 Fan, Joshua B             10 BCH-CA                 44.62      42.36  
  5 Dunagan, Michael M         9 BCH-CA                    NT      52.27  
  6 Karch, Conner L            9 BCH-CA               1:02.61      57.81  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniels, LeAndre K         9 BCH-CA               1:15.49    1:12.38  
      34.63   37.75                                                
  2 Taylor, Garrett D          9 BCH-CA                    NT    1:23.32  
      39.73   43.59                                                
  3 Heyman, Hudson E           9 BCH-CA                    NT    1:32.20  
      44.77   47.43                                                
  4 Fan, Joshua B             10 BCH-CA               1:47.00    1:43.22  
      49.67   53.55                                                
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oden, AJ J                10 BCH-CA                    NT    3:01.68  
      41.07   46.26   48.05   46.30                                
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freiburger, Vincent J     10 BCH-CA                 35.20      37.05  
  2 Oden, AJ J                10 BCH-CA                 41.66      41.68  
  3 Vakov, Alex A             10 BCH-CA                 49.52      46.70  
  4 Heyman, Hudson E           9 BCH-CA                    NT      50.67  
  5 Dunagan, Michael M         9 BCH-CA                    NT    1:01.61  
 -- Karch, Conner L            9 BCH-CA                    NT         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freiburger, Vincent J     10 BCH-CA                 41.72      42.27  
  2 Vakov, Alex A             10 BCH-CA                 56.38      51.65  
  3 Oden, AJ J                10 BCH-CA                 51.68      52.65  
  4 Steidel, Joe D            10 BCH-CA                 52.72      52.79  
  5 Fan, Joshua B             10 BCH-CA                 56.73      54.46  
  6 Karch, Conner L            9 BCH-CA                    NT    1:05.49  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lenon, Canyon L            9 BCH-CA               2:05.07    1:49.33  
      53.17   56.16                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freiburger, Vincent J     10 BCH-CA                 35.69      37.42  
  2 Daniels, LeAndre K         9 BCH-CA                 43.88      39.81  
  3 Vakov, Alex A             10 BCH-CA                 54.40      44.90  
  4 Taylor, Garrett D          9 BCH-CA                    NT      50.02  
 -- Heyman, Hudson E           9 BCH-CA                 59.04         DQ  
 -- Karch, Conner L            9 BCH-CA                    NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lenon, Canyon L            9 BCH-CA               2:00.52    1:50.98  
      53.04   57.94                                                
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lenon, Canyon L            9 BCH-CA               1:38.93    1:37.24  
      48.41   48.83                                                
 
Boys 9-10 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Higley, Troy M            10 BCH-CA                    NT    5:33.45  
      36.10   41.33   42.28   41.97   49.23   50.75   36.07   35.72
  2 Freiburger, Vincent J     10 BCH-CA                    NT    5:50.83  
      39.68   45.46   46.61   45.15   48.76   50.32   37.07   37.78
  3 Daniels, LeAndre K         9 BCH-CA                    NT    6:25.08  
      41.78   53.44   51.53   46.82   55.58   56.22   41.15   38.56
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kucik, Kevin              12 BCH-CA                 28.73      29.89  
  2 Hall, Curtis J            11 BCH-CA                 33.00      31.25  
  3 Dean, Laurence S          11 BCH-CA                 37.55      32.89  
  4 Colton, Spence A          11 BCH-CA                 40.00      38.56  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harms, Logan              11 BCH-CA               2:27.35    2:25.14  
      33.87   37.56   37.96   35.75                                
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kucik, Kevin              12 BCH-CA                 32.64      36.46  
  2 Harms, Logan              11 BCH-CA                 36.77      36.63  
  3 Hall, Curtis J            11 BCH-CA                 35.77      37.04  
  4 Man, Antonio W            11 BCH-CA                 43.09      41.93  
  5 Colton, Spence A          11 BCH-CA                 45.38      45.76  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Curtis J            11 BCH-CA               1:22.82    1:16.40  
      37.98   38.42                                                
  2 Dean, Laurence S          11 BCH-CA               1:39.93    1:29.58  
      43.35   46.23                                                
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Man, Antonio W            11 BCH-CA                 41.44      41.32  
  2 Harms, Logan              11 BCH-CA                 42.36      42.59  
  3 Colton, Spence A          11 BCH-CA                 50.35      51.80  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dean, Laurence S          11 BCH-CA               1:49.67    1:39.88  
      48.61   51.27                                                
  4 Man, Antonio W            11 BCH-CA               1:31.32    1:35.96  
      45.87   50.09                                                
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kucik, Kevin              12 BCH-CA                 30.43      31.14  
  2 Hall, Curtis J            11 BCH-CA                 37.77      34.75  
  3 Colton, Spence A          11 BCH-CA                 49.76      51.36  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wakefield, Trent          12 BCH-CA               1:16.49    1:15.20  
  2 Harms, Logan              11 BCH-CA               1:19.18    1:16.36  
      36.45   39.91                                                
  3 Dean, Laurence S          11 BCH-CA               1:48.08    1:29.28  
      41.02   48.26                                                
  4 Man, Antonio W            11 BCH-CA               1:31.15    1:30.60  
      45.95   44.65                                                
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wakefield, Trent          12 BCH-CA               2:35.80    2:40.35  
      36.64   40.91 1:22.80                                        
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wakefield, Trent          12 BCH-CA                    NT    5:21.42  
    5:48.16                                                        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Nicholas            13 BCH-CA                 27.51      27.02  
  2 Clark, Charlie D          13 BCH-CA                 27.83      27.36  
  3 Nikoloff, Daniel          13 BCH-CA                 28.16      27.61  
  4 Nilanont, Thanaphum P     14 BCH-CA                    NT      28.75  
  5 Einstoss, Jack R          14 BCH-CA                 34.22      32.33  
  6 Pappas, John              13 Unt-CA                 39.39      37.48  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Charlie D          13 BCH-CA               1:00.08      59.39  
      29.07   30.32                                                
  2 Wong, Nicholas            13 BCH-CA               1:00.80      59.61  
      29.23   30.38                                                
  3 Pappas, John              13 Unt-CA               1:25.40    1:24.26  
      40.76   43.50                                                
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purdy, Joseph J           14 BCH-CA               1:54.11    1:55.37  
      26.80   29.69   29.85   29.03                                
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pappas, John              13 Unt-CA               1:33.71    1:35.78  
      46.99   48.79                                                
 
Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Einstoss, Jack R          14 BCH-CA                 49.12      46.00  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purdy, Joseph J           14 BCH-CA               1:07.88    1:05.12  
      31.01   34.11                                                
  2 Wong, Nicholas            13 BCH-CA               1:16.71    1:15.25  
      35.71   39.54                                                
  3 Nilanont, Thanaphum P     14 BCH-CA                    NT    1:20.01  
      37.79   42.22                                                
  4 Ishii, Yuuma J            14 BCH-CA               1:20.02    1:20.65  
      38.66   41.99                                                
  5 Pappas, John              13 Unt-CA               2:00.09    2:00.96  
      58.58 1:02.38                                                
 
Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nikoloff, Daniel          13 BCH-CA                 28.97      29.16  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Charlie D          13 BCH-CA                    NT    1:07.34  
      32.17   35.17                                                
  2 Ishii, Yuuma J            14 BCH-CA                    NT    1:10.47  
      33.35   37.12                                                
 
Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nikoloff, Daniel          13 BCH-CA               1:06.29    1:05.00  
      30.04   34.96                                                
  2 Ishii, Yuuma J            14 BCH-CA               1:18.69    1:11.89  
      33.97   37.92                                                
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Einstoss, Jack R          14 BCH-CA                    NT    3:01.61  
      39.71   44.25   57.31   40.34                                
 
Men 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, James D           16 BCH-CA                 24.12      23.82  
  2 Wilkinson, Spencer        15 BCH-CA                 24.34      24.01  
  3 Van Damme, Alex M         17 BCH-CA                 23.88      24.17  
  4 Tsuchiyama-Sando, Jalen   16 BCH-CA                 25.04      24.73  
  5 Armstrong, MacIsaac J     15 BCH-CA                 24.84      25.14  
  6 Bandala Sanchez, Erick    18 BCH-CA                    NT      25.30  
  7 Valencia, Josh D          15 BCH-CA                 29.88      26.88  
  8 Nguyen, Michael D         15 BCH-CA                 26.35      27.05  
  9 Whitefoot, Spencer D      15 BCH-CA                 33.04      30.72  
 10 Simoneau, Drew T          18 BCH-CA                 39.11      38.54  
 -- Azaei, Parsa              15 BCH-CA                 26.03         DQ  
 
Men 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilkinson, Spencer        15 BCH-CA                 52.62      52.59  
      26.02   26.57                                                
  2 Nguyen, James D           16 BCH-CA                 53.56      53.22  
      25.73   27.49                                                
  3 Van Damme, Alex M         17 BCH-CA                 53.04      53.68  
      25.84   27.84                                                
  4 Tsuchiyama-Sando, Jalen   16 BCH-CA                 52.34      53.84  
      26.46   27.38                                                
  5 Kisfalvi, Devon           16 BCH-CA                 58.49      55.37  
      27.43   27.94                                                
  6 Armstrong, MacIsaac J     15 BCH-CA                 55.69      55.40  
      26.89   28.51                                                
  7 Bandala Sanchez, Erick    18 BCH-CA                    NT      57.27  
      27.81   29.46                                                
  8 Valencia, Josh D          15 BCH-CA                 57.28      57.87  
      27.98   29.89                                                
  9 Nguyen, Michael D         15 BCH-CA                    NT    1:01.73  
      29.59   32.14                                                
 10 Simoneau, Drew T          18 BCH-CA               1:29.05    1:31.47  
      43.52   47.95                                                
 
Men 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilkinson, Spencer        15 BCH-CA               1:53.67    1:54.87  
      27.39   30.18   30.48   26.82                                
  2 Van Damme, Alex M         17 BCH-CA               2:06.13    1:59.48  
      27.19   30.69   31.52   30.08                                
  3 Whitefoot, Spencer D      15 BCH-CA               2:41.09    2:30.82  
      34.57   38.93   39.69   37.63                                
 
Men 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckley, Jacob            17 BCH-CA               1:00.27    1:00.15  
      29.63   30.52                                                
  2 Kisfalvi, Devon           16 BCH-CA               1:01.66    1:01.14  
      29.79   31.35                                                
  3 Tsuchiyama-Sando, Jalen   16 BCH-CA               1:03.98    1:02.23  
      31.02   31.21                                                
  4 Valencia, Josh D          15 BCH-CA               1:03.82    1:03.64  
      31.54   32.10                                                
  5 Armstrong, MacIsaac J     15 BCH-CA               1:07.07    1:06.11  
      32.62   33.49                                                
  6 Azaei, Parsa              15 BCH-CA               1:17.11    1:13.91  
      36.93   36.98                                                
  7 Simoneau, Drew T          18 BCH-CA               1:59.64    1:44.54  
 
Men 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, James D           16 BCH-CA               1:06.15    1:05.77  
      31.49   34.28                                                
  2 Tsuchiyama-Sando, Jalen   16 BCH-CA               1:06.99    1:10.60  
      33.60   37.00                                                
  3 Nguyen, Michael D         15 BCH-CA               1:20.66    1:17.76  
      36.98   40.78                                                
  4 Whitefoot, Spencer D      15 BCH-CA               1:32.87    1:24.75  
      40.62   44.13                                                
 
Men 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Damme, Alex M         17 BCH-CA                    NT      26.40  
 
Men 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckley, Jacob            17 BCH-CA                 52.91      56.03  
      26.88   29.15                                                
  2 Kisfalvi, Devon           16 BCH-CA               1:05.36      59.42  
      27.77   31.65                                                
  3 Azaei, Parsa              15 BCH-CA               1:12.78    1:07.84  
      31.01   36.83                                                
 
Men 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Armstrong, MacIsaac J     15 BCH-CA               2:23.06    2:18.99  
      29.88   36.59   40.93   31.59                                
  2 Valencia, Josh D          15 BCH-CA                    NT    2:23.89  
      29.88   38.04   43.07   32.90                                
  3 Bandala Sanchez, Erick    18 BCH-CA                    NT    2:25.36  
      29.40   38.83   44.00   33.13                                
 
Men 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckley, Jacob            17 BCH-CA               4:23.74    4:32.86  
      26.86   31.47   36.12   36.00   40.75   40.41   31.54   29.71