SAND Rock the Blocks - Meet Results

SAND Rock the Blocks
11/2/2018 - 11/2/2018
Las Vegas, Nevada USA
Updated: 11/4/2018

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Boulder City Henderson Swim Team
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/4/2018 07:48 PM
                2018 CA SAND Rock the Blocks Nov 2 - 11/2/2018                 
            SAND Rock the Blocks Nov. 2, 2018, Sanction #: S18-330             
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dressler, Allison          5 SAND-CA                   NT    1:28.73  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niepielska, Victoria       7 SAND-CA                49.58      49.18  
  2 Truong, Tiana              8 SAND-CA              1:02.31      54.62  
  3 Hayek, Olivia              8 SAND-CA              1:04.48    1:01.75  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Brooke              7 SAND-CA                   NT      52.88  
  2 Hidalgo, Claire            7 SAND-CA                   NT      53.16  
  3 Haskins, Gia               8 SAND-CA                   NT    1:05.25  
 -- Truong, Tiana              8 SAND-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manteufel, Makena          8 SAND-CA              1:36.81    1:42.61  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Truong, Tiana              8 SAND-CA                   NT    1:08.10  
 -- Istle, Catelynn            7 SAND-CA                 1.09         DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manteufel, Makena          8 SAND-CA              2:02.53    2:07.34  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niepielska, Victoria       7 SAND-CA                   NT    2:02.13  
  2 Istle, Catelynn            7 SAND-CA              2:17.88    2:13.56  
 -- Hidalgo, Claire            7 SAND-CA                   NT         DQ  
 -- Goldner, Hannah            8 SAND-CA                   NT         DQ  
 -- Hayek, Olivia              8 SAND-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wegner, E.J.               9 SAND-CA                37.14      35.09  
  2 Kattau, Anna               9 SAND-CA                38.66      36.31  
  3 Lacson, Zoey              10 SAND-CA                37.16      39.56  
  4 Lyubyh, Sofya              9 SAND-CA                48.95      41.34  
  5 Banks, Brooklyn           10 SAND-CA                53.04      48.03  
  6 Grob, Mackenzie            9 SAND-CA                48.35      48.24  
  7 Nicholas, Isabella         9 SAND-CA                49.78      49.71  
  8 DeCoy, Jaden              10 SAND-CA                   NT      55.25  
  9 Zhao, Dorothy              9 SAND-CA                   NT    1:02.57  
 -- Wicks, Taylin              9 SAND-CA              1:00.78         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Merten, Paige             10 SAND-CA                   NT    1:30.72  
  2 Tsang, Charli             10 SAND-CA              1:45.49    1:37.06  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashworth, Natalia         10 SAND-CA              3:10.49    2:51.00  
  2 Gallagher, Ryley          10 SAND-CA              2:58.68    2:54.21  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kattau, Anna               9 SAND-CA                45.02      42.32  
  2 Lacson, Zoey              10 SAND-CA                44.67      43.75  
  3 Russo, Josephina          10 SAND-CA                49.31      48.35  
  4 Kauffman, Alex             9 SAND-CA                49.88      49.56  
  5 Cummings, Mia             10 SAND-CA                   NT      54.47  
  6 Banks, Brooklyn           10 SAND-CA                57.43      57.25  
  7 DeCoy, Jaden              10 SAND-CA                   NT      57.93  
  8 Nicholas, Isabella         9 SAND-CA              1:02.18      59.71  
  9 Sun, Kira                  9 SAND-CA                54.74    1:01.37  
 10 Wicks, Taylin              9 SAND-CA              1:03.78    1:03.63  
 -- Zhao, Dorothy              9 SAND-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lacson, Zoey              10 SAND-CA              1:40.30    1:42.69  
  2 Tsang, Charli             10 SAND-CA                   NT    1:51.28  
  3 Grob, Mackenzie            9 SAND-CA              1:54.47    1:52.69  
  4 Cummings, Mia             10 SAND-CA                   NT    1:53.31  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kauffman, Alex             9 SAND-CA                51.56      50.87  
  2 Russo, Josephina          10 SAND-CA                59.02      50.94  
  3 Lyubyh, Sofya              9 SAND-CA                59.91      53.66  
  4 Sun, Kira                  9 SAND-CA              1:02.77    1:04.28  
  5 Nicholas, Isabella         9 SAND-CA                   NT    1:13.65  
 -- Zhao, Dorothy              9 SAND-CA                   NT         DQ  
 -- Merten, Paige             10 SAND-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsang, Charli             10 SAND-CA              2:00.00    1:48.34  
  2 Russo, Josephina          10 SAND-CA              2:00.49    1:51.91  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wegner, E.J.               9 SAND-CA                55.26      45.43  
  2 Kauffman, Alex             9 SAND-CA                52.67      51.53  
  3 Cummings, Mia             10 SAND-CA                56.53      54.85  
  4 Banks, Brooklyn           10 SAND-CA                   NT      59.22  
 -- Wicks, Taylin              9 SAND-CA                   NT         DQ  
 -- Lyubyh, Sofya              9 SAND-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kattau, Anna               9 SAND-CA              1:45.11    1:35.36  
  2 Wegner, E.J.               9 SAND-CA              1:37.15    1:38.19  
  3 Merten, Paige             10 SAND-CA                   NT    1:52.75  
  4 Sun, Kira                  9 SAND-CA              2:09.86    2:12.65  
 -- Grob, Mackenzie            9 SAND-CA              2:00.03         DQ  
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashworth, Natalia         10 SAND-CA              3:20.49    3:08.20  
  2 Gallagher, Ryley          10 SAND-CA              3:14.39    3:14.47  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hollingshead, Ellana      12 SAND-CA                   NT      37.25  
  2 Castillo-Mullinax, Kora   11 SAND-CA                41.23      39.56  
  3 Gniewek, Jailyn           11 SAND-CA                41.12      40.59  
  4 Waltermeyer, Libby        12 SAND-CA                   NT      43.38  
  5 Gordon, Mckenna           11 SAND-CA                46.03      47.50  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Evans, Jordan             12 SAND-CA              1:10.45    1:08.16  
  2 Perra, Alyssa             11 SAND-CA                   NT    1:25.63  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carroll, Reyna            11 SAND-CA                   NT    2:49.43  
  2 Gutwald, Emily            11 SAND-CA                   NT    2:54.22  
  3 Ranario, Daniella         12 SAND-CA              2:57.51    2:55.35  
  4 Badgette, Kiana           12 SAND-CA                   NT    2:58.16  
  5 Beltinck, Meghann         12 SAND-CA              3:24.39    3:06.94  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Luna, Audrey           11 SAND-CA                37.68      35.63  
  2 Grover, Kaitlyn           12 SAND-CA                38.81      37.66  
  3 Merlin, Kiersten          12 SAND-CA                39.95      38.97  
  4 Castillo-Mullinax, Kora   11 SAND-CA                46.22      42.65  
  5 Carroll, Reyna            11 SAND-CA                45.05      43.65  
  6 Hollingshead, Ellana      12 SAND-CA                   NT      44.31  
  7 Merriman, Cailee          12 SAND-CA                45.25      44.34  
  8 Jaeger, Braeden           12 SAND-CA                45.99      44.90  
  9 Gniewek, Jailyn           11 SAND-CA                56.50      47.08  
 10 Gordon, Mckenna           11 SAND-CA                53.15      48.64  
 11 Waltermeyer, Libby        12 SAND-CA                   NT      58.03  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perra, Alyssa             11 SAND-CA                   NT    1:29.80  
  2 Gutwald, Emily            11 SAND-CA              1:34.98    1:36.84  
 -- Jaeger, Braeden           12 SAND-CA              1:35.90         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Merlin, Kiersten          12 SAND-CA                42.89      42.16  
  2 Hollingshead, Ellana      12 SAND-CA                   NT      46.25  
  3 Ranario, Daniella         12 SAND-CA                49.71      50.18  
  4 Castillo-Mullinax, Kora   11 SAND-CA                55.73      54.43  
  5 Badgette, Kiana           12 SAND-CA                51.37      56.25  
  6 Carroll, Reyna            11 SAND-CA              1:02.61    1:00.56  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Evans, Jordan             12 SAND-CA              1:38.15    1:29.31  
  2 Beltinck, Meghann         12 SAND-CA              1:54.47    1:45.69  
  3 Jaeger, Braeden           12 SAND-CA              1:45.49    1:47.03  
  4 Ranario, Daniella         12 SAND-CA              1:47.52    1:47.31  
  5 Gutwald, Emily            11 SAND-CA              1:49.78    1:48.87  
  6 Gniewek, Jailyn           11 SAND-CA                   NT    1:57.00  
  7 Badgette, Kiana           12 SAND-CA              1:54.48    2:02.53  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grover, Kaitlyn           12 SAND-CA                39.29      38.19  
  2 Merriman, Cailee          12 SAND-CA                50.03      43.84  
  3 Waltermeyer, Libby        12 SAND-CA                   NT      58.43  
 -- Gordon, Mckenna           11 SAND-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Luna, Audrey           11 SAND-CA              1:20.20    1:18.22  
  2 Evans, Jordan             12 SAND-CA                   NT    1:18.25  
  3 Grover, Kaitlyn           12 SAND-CA              1:24.72    1:20.41  
  4 Merlin, Kiersten          12 SAND-CA              1:27.14    1:28.60  
  5 Perra, Alyssa             11 SAND-CA                   NT    1:33.72  
  6 Merriman, Cailee          12 SAND-CA              1:39.12    1:36.22  
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Luna, Audrey           11 SAND-CA              2:52.27    2:50.60  
  2 Beltinck, Meghann         12 SAND-CA                   NT    3:16.62  
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Emma Jo            13 SAND-CA                38.00      35.88  
  2 Taylor, Zoey              13 SAND-CA                38.14      40.18  
  3 Rankin, Katie             13 SAND-CA                39.36      40.93  
 -- Lungu, Francesca          13 SAND-CA                44.28         DQ  
 -- Thatcher, Juliette        13 SAND-CA                38.42         DQ  
 -- Cullison, Regan           14 SAND-CA                37.56         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Went, Olivia              13 SAND-CA              1:21.65    1:17.45  
  2 Soberinsky, Hannah        13 SAND-CA              1:19.33    1:18.78  
  3 Taylor, Zoey              13 SAND-CA              1:28.10    1:29.18  
  4 Rankin, Katie             13 SAND-CA              1:35.29    1:36.37  
 -- Lungu, Francesca          13 SAND-CA              1:43.07         DQ  
 -- Thatcher, Juliette        13 SAND-CA              1:34.50         DQ  
 -- Cullison, Regan           14 SAND-CA              1:27.15         DQ  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washington, Alicia        13 SAND-CA              2:25.34    2:23.75  
  2 Valenzuela, Ava           14 SAND-CA              3:20.87    3:10.53  
  3 Jackson, Susan            13 SAND-CA                   NT    3:16.84  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valenzuela, Ava           14 SAND-CA              1:29.78    1:29.21  
  2 Rankin, Katie             13 SAND-CA                   NT    1:49.97  
 -- Taylor, Zoey              13 SAND-CA                   NT         DQ  
 -- Thatcher, Juliette        13 SAND-CA                   NT         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Emma Jo            13 SAND-CA              1:42.92    1:42.69  
  2 Went, Olivia              13 SAND-CA              2:16.14    1:49.68  
  3 Jackson, Susan            13 SAND-CA              1:43.35    1:50.22  
  4 Valenzuela, Ava           14 SAND-CA              1:50.83    1:50.75  
 -- Lungu, Francesca          13 SAND-CA              1:47.64         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washington, Alicia        13 SAND-CA              1:21.98    1:20.60  
  2 Soberinsky, Hannah        13 SAND-CA              1:31.30    1:40.57  
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washington, Alicia        13 SAND-CA              2:43.57    2:42.06  
  2 Davis, Emma Jo            13 SAND-CA              3:30.83    3:09.19  
  3 Soberinsky, Hannah        13 SAND-CA              3:13.24    3:10.72  
  4 Went, Olivia              13 SAND-CA                   NT    3:16.71  
  5 Jackson, Susan            13 SAND-CA                   NT    3:34.19  
 -- Cullison, Regan           14 SAND-CA                   NT         DQ  
 
Women 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chavez, Carmina           15 SAND-CA              1:16.40    1:08.12  
 
Women 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubio, Milia              15 SAND-CA              2:53.78    3:01.88  
 
Women 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubio, Milia              15 SAND-CA              1:32.22    1:31.66  
 
Women 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chavez, Carmina           15 SAND-CA                   NT    1:42.16  
 
Women 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubio, Milia              15 SAND-CA              1:28.66    1:33.94  
 
Women 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chavez, Carmina           15 SAND-CA                   NT    3:00.79  
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marx, Ryder                6 SAND-CA                   NT    1:10.78  
  2 Carter, Harrison           6 SAND-CA              1:13.58    1:14.00  
 
Boys 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Everett           6 SAND-CA                   NT    1:01.75  
 
Boys 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Everett           6 SAND-CA                   NT    1:57.41  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hickmon, Tristan           8 SAND-CA                   NT      51.25  
  2 Demirchyan, Tigran         8 SAND-CA                   NT      55.68  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nartker, Teagan            8 SAND-CA              1:47.98    1:54.78  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Demirchyan, Tigran         8 SAND-CA                   NT      59.91  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hickmon, Tristan           8 SAND-CA                   NT    1:05.84  
 -- Demirchyan, Tigran         8 SAND-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldner, David             9 SAND-CA                44.79      41.24  
  2 Oghigian, Evan            10 SAND-CA                   NT      41.44  
  3 Landaz, Eric              10 SAND-CA                56.86      49.00  
  4 Henry, Micah               9 SAND-CA                   NT      50.63  
  5 Xu, Daniel                10 SAND-CA                   NT      51.53  
  6 Kim, Connor                9 SAND-CA                58.75      55.22  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oghigian, Evan            10 SAND-CA                   NT    1:36.50  
  2 DaBour, Nicholas          10 SAND-CA              1:49.09    1:53.87  
 -- Fletes, Luke              10 SAND-CA              1:31.86         DQ  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Jameson           9 SAND-CA              3:10.04    3:05.90  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClure, Keane            10 SAND-CA                47.78      47.50  
  2 Oghigian, Evan            10 SAND-CA                   NT      48.50  
  3 DaBour, Nicholas          10 SAND-CA                52.50      51.00  
  4 Goldner, David             9 SAND-CA                   NT      53.66  
  5 Xu, Daniel                10 SAND-CA                   NT      57.81  
  6 Kim, Connor                9 SAND-CA              1:04.85    1:00.34  
  7 Henry, Micah               9 SAND-CA                   NT    1:06.92  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClure, Keane            10 SAND-CA              1:48.17    1:39.59  
  2 Carraway, Weston           9 SAND-CA              2:07.34    1:55.50  
 -- Landaz, Eric              10 SAND-CA              2:08.34         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClure, Keane            10 SAND-CA                52.33      49.90  
  2 Xu, Daniel                10 SAND-CA                   NT      52.34  
  3 Kim, Connor                9 SAND-CA              1:06.80    1:01.75  
 -- Henry, Micah               9 SAND-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carraway, Weston           9 SAND-CA                   NT    2:17.06  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carraway, Weston           9 SAND-CA              1:02.11    1:03.19  
 -- Landaz, Eric              10 SAND-CA              1:39.64         DQ  
 -- Fletes, Luke              10 SAND-CA                47.25         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Jameson           9 SAND-CA                   NT    1:49.07  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DaBour, Nicholas          10 SAND-CA              2:03.43    2:01.63  
  2 Goldner, David             9 SAND-CA                   NT    2:13.66  
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Jameson           9 SAND-CA                   NT    3:19.72  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garduno Jr, Javier        11 SAND-CA                   NT      40.13  
  2 Wenk, Kyle                11 SAND-CA                   NT      40.35  
  3 Soghomonian, Serbey       11 SAND-CA                   NT      43.17  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Rhys           12 SAND-CA              1:21.36    1:19.36  
 -- Renville, Brayden         12 SAND-CA              1:18.98         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Rhys           12 SAND-CA              2:53.42    2:55.69  
 -- Renville, Brayden         12 SAND-CA              3:04.98         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zolotukhin, Dmitri        11 SAND-CA                42.52      43.50  
  2 Soghomonian, Serbey       11 SAND-CA                   NT      48.35  
  3 Wenk, Kyle                11 SAND-CA                   NT      49.77  
 -- Garduno Jr, Javier        11 SAND-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zolotukhin, Dmitri        11 SAND-CA                52.94      51.22  
  2 Soghomonian, Serbey       11 SAND-CA                   NT      51.57  
  3 Truong, Nolan             12 SAND-CA              1:00.82      53.15  
  4 Wenk, Kyle                11 SAND-CA                   NT      56.22  
 -- Renville, Brayden         12 SAND-CA                53.80         DQ  
 -- Silvestre, Bam            12 SAND-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Truong, Nolan             12 SAND-CA              1:48.69    1:53.13  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valerio, Alex             12 SAND-CA                40.32      34.88  
  2 Flangas, Peter            12 SAND-CA                49.32      37.15  
 -- Truong, Nolan             12 SAND-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silvestre, Bam            12 SAND-CA                   NT    1:16.38  
  2 Valerio, Alex             12 SAND-CA              1:38.89    1:32.25  
  3 Gallagher, Rhys           12 SAND-CA              1:40.82    1:37.47  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flangas, Peter            12 SAND-CA              2:11.16    1:24.04  
  2 Zolotukhin, Dmitri        11 SAND-CA              1:42.28    1:28.59  
 -- Silvestre, Bam            12 SAND-CA                   NT         DQ  
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hayek, Austin             13 SAND-CA                37.12      36.13  
  2 Garmendia, Sam            14 SAND-CA                   NT      48.19  
 -- Marschner, Aidan          14 SAND-CA                36.91         DQ  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hayek, Austin             13 SAND-CA              1:24.50    1:27.69  
 -- Bermudez-Rodriguez, Joce  13 SAND-CA                   NT         DQ  
 -- Marschner, Aidan          14 SAND-CA              1:20.92         DQ  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nielsen, Chris            14 SAND-CA              3:09.39    2:44.69  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nielsen, Chris            14 SAND-CA              1:55.66    1:27.50  
  2 Hayek, Austin             13 SAND-CA              1:55.85    1:49.69  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nielsen, Chris            14 SAND-CA                   NT    1:44.15  
  2 Garmendia, Sam            14 SAND-CA                   NT    1:54.34  
  3 Bermudez-Rodriguez, Joce  13 SAND-CA                   NT    2:02.53  
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garmendia, Sam            14 SAND-CA                   NT    3:42.18  
 -- Bermudez-Rodriguez, Joce  13 SAND-CA                   NT         DQ  
 -- Marschner, Aidan          14 SAND-CA                   NT         DQ  
 
Men 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lundh, Severin            15 SAND-CA                33.70      32.42  
 
Men 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lundh, Severin            15 SAND-CA              1:16.38    1:10.84  
 
Men 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Lundh, Severin            15 SAND-CA                   NT         DQ  
 
Mixed 5-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Brooke              7 SAND-CA                24.99      21.47  
  2 Hidalgo, Claire            7 SAND-CA                23.41      21.69  
  3 Haskins, Gia               8 SAND-CA                23.20      22.25  
  4 Berkman, Brooke            8 SAND-CA                   NT      23.44  
  5 Wegner, Kenny              6 SAND-CA                27.51      23.91  
  6 Sun, Patrick               7 SAND-CA                23.89      24.31  
  7 Carraway, Vicent           6 SAND-CA                28.02      28.09  
  8 White, Josie               6 SAND-CA                28.28      28.43  
  9 Marx, Ryder                6 SAND-CA                   NT      29.50  
 10 Carter, Harrison           6 SAND-CA                31.11      32.41  
 11 Drossulis, Kaelyn          6 SAND-CA                30.59      33.16  
 12 Dressler, Allison          5 SAND-CA                   NT      42.60  
 
Mixed 5-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Brooke              7 SAND-CA                23.82      23.35  
  2 Berkman, Brooke            8 SAND-CA                   NT      24.19  
  3 Istle, Catelynn            7 SAND-CA                26.84      26.41  
  4 Nartker, Teagan            8 SAND-CA                27.00      26.87  
  5 Goldner, Hannah            8 SAND-CA                   NT      27.18  
  6 Carraway, Vicent           6 SAND-CA                30.41      28.91  
  7 Marx, Ryder                6 SAND-CA                   NT      31.59  
  8 White, Josie               6 SAND-CA                30.40      31.94  
  9 Drossulis, Kaelyn          6 SAND-CA                41.80      33.03  
 10 Dressler, Allison          5 SAND-CA                   NT      33.91  
 10 Carter, Harrison           6 SAND-CA                34.54      33.91  
 -- Sun, Patrick               7 SAND-CA                29.38         DQ  
 
Mixed 5-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niepielska, Victoria       7 SAND-CA                31.18      28.21  
  2 Hayek, Olivia              8 SAND-CA                35.94      31.34  
  3 Sun, Patrick               7 SAND-CA                   NT      31.52  
  4 Hickmon, Tristan           8 SAND-CA                   NT      32.75  
  5 Carraway, Vicent           6 SAND-CA                36.05      37.59  
  6 White, Josie               6 SAND-CA                   NT      42.09  
 -- Berkman, Brooke            8 SAND-CA                   NT         DQ  
 -- Goldner, Hannah            8 SAND-CA                   NT         DQ  
 -- Wegner, Kenny              6 SAND-CA                34.82         DQ  
 
Mixed 5-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wegner, Kenny              6 SAND-CA                30.16      25.47  
  2 Haskins, Gia               8 SAND-CA                   NT      26.31  
  3 Collins, Everett           6 SAND-CA                   NT      29.03  
 -- Drossulis, Kaelyn          6 SAND-CA                   NT         DQ  
 -- Nartker, Teagan            8 SAND-CA                28.91         DQ