Las Vegas Super Finals - Meet Results

Las Vegas Super Finals
11/29/2018 - 12/2/2018
Las Vegas, Nevada United States
Updated: 12/2/2018

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Las Vegas Sandpipers   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 12/2/2018 06:42 PM
            2018  LAS VEGAS SUPER FINALS - 11/29/2018 to 12/2/2018             
                                    Results                                    
 
Girls 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   25.69   12/5/2015 Claire Tuggle, CLOV -CC                      
 Meet Qualifying 12&U:  30.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Arianna De Luna     12 SAND-CA                25.78      25.98          9  
  2 Phoebe Yoder        12 SMST-SN                27.33      27.08          7  
  3 Anastasia Berejnoi  12 SMST-SN                27.47      27.18          5.5
  3 Jasmine Arroyo      12 SRN-PC                 27.52      27.18          5.5
  5 Natalie Farquhar    12 SRN-PC                 28.20      27.31          4  
  6 Zoe Zachariou       12 SAND-CA                27.62      27.54          3  
  7 Mikayla Jolley      12 SAND-CA                27.55      27.56          2  
  8 Michelle Grabowski  12 SAND-CA                28.15      28.30          1  
 
Girls 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   25.69   12/5/2015 Claire Tuggle, CLOV -CC                      
 Meet Qualifying 12&U:  30.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sophia Jahn               12 MAC-AZ                 25.61      25.48 q      
  2 Arianna De Luna           12 SAND-CA                25.48      25.78 q      
  3 Phoebe Yoder              12 SMST-SN                27.19      27.33 q      
  4 Anastasia Berejnoi        12 SMST-SN                27.82      27.47 q      
  5 Jasmine Arroyo            12 SRN-PC                 27.26      27.52 q      
  6 Mikayla Jolley            12 SAND-CA                27.66      27.55 q      
  6 Madison Andrews           12 SMST-SN                28.23      27.55 q      
  8 Zoe Zachariou             12 SAND-CA                27.89      27.62 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Michelle Grabowski        12 SAND-CA                27.71      28.15        
 10 Natalie Farquhar          12 SRN-PC                 27.95      28.20        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Morgan Kukral             12 SMST-SN                27.95     J28.20        
 12 Julie Merlin              12 SAND-CA                28.73      28.29        
 13 Faithy Marin              12 MAC-AZ                 28.96      28.39        
 14 Anna Rampoldi             12 SAND-CA                29.69      28.66        
 15 Melanie Angelo            12 MACS-CO                29.46      28.76        
 16 Hailey Imasa              11 SAND-CA                29.92      28.97        
 17 Emma Baron                12 LOVE-CO                29.91      29.00        
 18 Abby Smits                12 SRN-PC                 28.62      29.01        
 19 Grace Nickell             12 LOVE-CO                29.39      29.04        
 20 Hannah Mask               12 MAC-AZ                 29.00      29.11        
 21 Kamy Inutan               12 SMSC-CA                29.02      29.58        
 22 Dru Bauman                12 SAND-CA                30.65      29.71        
 23 Olivia Greer              12 LOVE-CO                30.66      30.12        
 24 Mackenzie Black           12 SRN-PC                 30.92      30.13        
 25 Kaylie Gibbs              12 MACS-CO                30.57      30.29        
 26 Briley Peterson           11 SAC-AZ                 30.32      30.41        
 27 Ava Gregg                 11 MAC-AZ                 30.43      30.75        
 28 Sienna Hawbaker           11 LOVE-CO                30.61      31.02        
 29 Zoey Cook                 12 SRN-PC                 30.69      31.05        
 
Girls 12 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   53.81   12/6/2015 Claire Tuggle, CLOV -CC                      
 Meet Qualifying 12&U:  1:04.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Arianna De Luna     12 SAND-CA                57.01      56.64          9  
  2 Mikayla Jolley      12 SAND-CA                59.08      58.42          7  
  3 Anastasia Berejnoi  12 SMST-SN                59.63      58.62          6  
  4 Phoebe Yoder        12 SMST-SN                59.03      58.90          5  
  5 Morgan Kukral       12 SMST-SN              1:00.66    1:00.52          4  
  6 Michelle Grabowski  12 SAND-CA              1:00.00    1:01.60          2.5
  6 Julie Merlin        12 SAND-CA              1:01.52    1:01.60          2.5
  8 Jasmine Arroyo      12 SRN-PC               1:00.29    1:01.96          1  
 
Girls 12 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   53.81   12/6/2015 Claire Tuggle, CLOV -CC                      
 Meet Qualifying 12&U:  1:04.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Arianna De Luna           12 SAND-CA                57.38      57.01 q      
  2 Phoebe Yoder              12 SMST-SN                58.23      59.03 q      
  3 Mikayla Jolley            12 SAND-CA                59.03      59.08 q      
  4 Anastasia Berejnoi        12 SMST-SN                57.97      59.63 q      
  5 Michelle Grabowski        12 SAND-CA              1:04.55    1:00.00 q      
  6 Jasmine Arroyo            12 SRN-PC               1:00.19    1:00.29 q      
  7 Morgan Kukral             12 SMST-SN                59.54    1:00.66 q      
  8 Julie Merlin              12 SAND-CA              1:02.03    1:01.52 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zoe Zachariou             12 SAND-CA              1:00.38    1:01.54        
 10 Natalie Farquhar          12 SRN-PC               1:02.94    1:01.55        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Abby Smits                12 SRN-PC               1:02.82    1:01.74        
 12 Anna Rampoldi             12 SAND-CA              1:04.32    1:02.17        
 13 Sianna Savarda            12 SAND-CA              1:03.45    1:02.24        
 14 Melanie Angelo            12 MACS-CO              1:03.33    1:02.36        
 15 Hailey Imasa              11 SAND-CA              1:01.55    1:02.38        
 16 Kaylie Gibbs              12 MACS-CO              1:04.48    1:04.05        
 17 Mackenzie Black           12 SRN-PC               1:03.00    1:05.35        
 18 Zoey Cook                 12 SRN-PC               1:06.50    1:07.20        
 19 Olivia Greer              12 LOVE-CO              1:04.92    1:07.81        
 20 Amelia Overstreet         12 SRN-PC               1:04.19    1:10.03        
 -- Sophia Jahn               12 MAC-AZ                 56.08     X57.53        
 -- Hannah Mask               12 MAC-AZ               1:36.61   X1:03.02        
 -- Faithy Marin              12 MAC-AZ               1:03.43   X1:04.86        
 
Girls 12 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   1:55.63   12/4/2015 Claire Tuggle, CLOV -CC                    
 Meet Qualifying 12&U:  2:18.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Mikayla Jolley      12 SAND-CA              2:06.70    2:07.25          9  
  2 Phoebe Yoder        12 SMST-SN              2:08.23    2:07.26          7  
  3 Teddy Sabev         12 SAC-AZ               2:09.37    2:07.34          6  
  4 Melia Okamoto       12 SAND-CA              2:08.26    2:07.65          5  
  5 Anastasia Berejnoi  12 SMST-SN              2:10.24    2:08.73          4  
  6 Grace Nickell       12 LOVE-CO              2:09.26    2:09.01          3  
  7 Morgan Kukral       12 SMST-SN              2:12.15    2:09.30          2  
  8 Natalie Farquhar    12 SRN-PC               2:13.25    2:09.50          1  
 
Girls 12 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   1:55.63   12/4/2015 Claire Tuggle, CLOV -CC                    
 Meet Qualifying 12&U:  2:18.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mikayla Jolley            12 SAND-CA              2:07.37    2:06.70 q      
  2 Phoebe Yoder              12 SMST-SN              2:05.28    2:08.23 q      
  3 Melia Okamoto             12 SAND-CA              2:14.95    2:08.26 q      
  4 Grace Nickell             12 LOVE-CO              2:13.97    2:09.26 q      
  5 Teddy Sabev               12 SAC-AZ               2:07.64    2:09.37 q      
  6 Anastasia Berejnoi        12 SMST-SN              2:04.86    2:10.24 q      
  7 Morgan Kukral             12 SMST-SN              2:11.41    2:12.15 q      
  8 Natalie Farquhar          12 SRN-PC               2:13.09    2:13.25 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jasmine Arroyo            12 SRN-PC               2:12.39    2:14.30        
 10 Madison Andrews           12 SMST-SN              2:15.35    2:15.35        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Melanie Angelo            12 MACS-CO              2:18.42    2:15.72        
 12 Kaylie Gibbs              12 MACS-CO              2:17.10    2:16.35        
 13 Faithy Marin              12 MAC-AZ               2:17.26    2:17.67        
 14 Amelia Overstreet         12 SRN-PC               2:18.62    2:23.94        
 15 Mackenzie Black           12 SRN-PC               2:18.60    2:24.60        
 
Girls 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Arianna De Luna     12 SAND-CA                29.60      29.13          9  
  2 Natalie Farquhar    12 SRN-PC                 30.55      30.26          7  
  3 Madison Andrews     12 SMST-SN                30.72      30.53          6  
  4 Faithy Marin        12 MAC-AZ                 31.23      30.71          5  
  5 Ava Carter          12 SAND-CA                31.29      31.46          4  
  6 Anna Rampoldi       12 SAND-CA                31.94      32.10          3  
  7 Abby Smits          12 SRN-PC                 34.09      32.96          2  
  8 Hannah Mask         12 MAC-AZ                 34.03      33.75          1  
 
Girls 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Arianna De Luna           12 SAND-CA                29.06      29.60 q      
  2 Natalie Farquhar          12 SRN-PC                 32.62      30.55 q      
  3 Madison Andrews           12 SMST-SN                32.22      30.72 q      
  4 Faithy Marin              12 MAC-AZ                 32.61      31.23 q      
  5 Ava Carter                12 SAND-CA                31.05      31.29 q      
  6 Anna Rampoldi             12 SAND-CA                31.81      31.94 q      
  7 Hannah Mask               12 MAC-AZ                 34.82      34.03 q      
  8 Abby Smits                12 SRN-PC                 34.00      34.09 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kamy Inutan               12 SMSC-CA                38.69      34.24        
 10 Grace Nickell             12 LOVE-CO                34.82      34.44        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hailey Imasa              11 SAND-CA                33.87      34.52        
 12 Emma Baron                12 LOVE-CO                34.54      34.76        
 13 Sienna Hawbaker           11 LOVE-CO                36.59      35.12        
 14 Kaylie Gibbs              12 MACS-CO                35.87      35.18        
 15 Briley Peterson           11 SAC-AZ                 34.32      35.25        
 16 Olivia Greer              12 LOVE-CO                38.02      35.83        
 17 Ava Gregg                 11 MAC-AZ                 34.55      35.94        
 18 Zoey Cook                 12 SRN-PC                 41.43      36.19        
 19 Mackenzie Black           12 SRN-PC                 38.06      36.33        
 20 Katherine Tossell         11 SAC-AZ                 37.20      37.00        
 21 Aubrey Silva              11 SAC-AZ                 38.93      37.14        
 22 Amelia Overstreet         12 SRN-PC                 40.08      37.86        
 23 Nanabah Yazzie            11 SAC-AZ                 38.49      38.30        
 24 Hannah Kiehl              11 SRN-PC                 39.41      38.63        
 25 Gianna Sgouros             8 SAC-AZ                 54.08      52.41        
 -- Ashlyn Hutchinson         10 MAC-AZ                 43.16         DQ        
 
Girls 12 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet:   1:04.54   12/5/2015 Makayla Hoehn, HRA  -CO                    
 Meet Qualifying 12&U:  1:16.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Arianna De Luna     12 SAND-CA              1:02.52    1:03.20          9  
  2 Faithy Marin        12 MAC-AZ               1:07.67    1:06.01          7  
  3 Julie Merlin        12 SAND-CA              1:07.00    1:06.31          6  
  4 Michelle Grabowski  12 SAND-CA              1:08.11    1:07.37          5  
  5 Teddy Sabev         12 SAC-AZ               1:07.17    1:07.86          4  
  6 Anna Rampoldi       12 SAND-CA              1:08.23    1:07.90          3  
  7 Melia Okamoto       12 SAND-CA              1:08.26    1:07.93          2  
  8 Allyson Reese       12 SAND-CA              1:08.37    1:09.38          1  
 
Girls 12 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet:   1:04.54   12/5/2015 Makayla Hoehn, HRA  -CO                    
 Meet Qualifying 12&U:  1:16.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Arianna De Luna           12 SAND-CA              1:02.29    1:02.52 q      
  2 Julie Merlin              12 SAND-CA              1:08.77    1:07.00 q      
  3 Teddy Sabev               12 SAC-AZ               1:08.08    1:07.17 q      
  4 Faithy Marin              12 MAC-AZ               1:11.16    1:07.67 q      
  5 Michelle Grabowski        12 SAND-CA              1:06.10    1:08.11 q      
  6 Anna Rampoldi             12 SAND-CA              1:07.16    1:08.23 q      
  7 Melia Okamoto             12 SAND-CA              1:06.85    1:08.26 q      
  8 Allyson Reese             12 SAND-CA              1:10.32    1:08.37 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zoe Zachariou             12 SAND-CA              1:11.78    1:08.66        
 10 Natalie Farquhar          12 SRN-PC               1:10.82    1:08.72        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Morgan Kukral             12 SMST-SN              1:09.90    1:09.31        
 12 Ava Carter                12 SAND-CA              1:08.09    1:09.65        
 13 Sianna Savarda            12 SAND-CA              1:15.61    1:09.93        
 14 Lucy Warnick              12 SAND-CA              1:12.44    1:11.17        
 15 Abby Smits                12 SRN-PC               1:11.88    1:12.13        
 16 Kamy Inutan               12 SMSC-CA              1:12.46    1:12.23        
 17 Dru Bauman                12 SAND-CA              1:10.27    1:12.27        
 18 Hailey Imasa              11 SAND-CA              1:14.97    1:13.00        
 19 Melanie Angelo            12 MACS-CO              1:14.24    1:13.81        
 20 Ava Gregg                 11 MAC-AZ               1:16.11    1:15.37        
 21 Kaylie Gibbs              12 MACS-CO              1:16.30    1:15.90        
 22 Olivia Greer              12 LOVE-CO              1:16.21    1:17.94        
 23 Briley Peterson           11 SAC-AZ               1:15.03    1:18.24        
 24 Mackenzie Black           12 SRN-PC               1:15.23    1:19.36        
 
Girls 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Allyson Reese       12 SAND-CA                33.67      34.03          9  
  2 Phoebe Yoder        12 SMST-SN                34.79      34.25          7  
  3 Abby Smits          12 SRN-PC                 34.93      34.34          6  
  4 Emma Baron          12 LOVE-CO                36.49      35.21          5  
  5 Jasmine Arroyo      12 SRN-PC                 35.85      35.48          4  
  6 Kamy Inutan         12 SMSC-CA                37.98      37.01          3  
  7 Dru Bauman          12 SAND-CA                37.19      37.40          2  
  8 Zoe Zachariou       12 SAND-CA                37.21      37.59          1  
 
Girls 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Allyson Reese             12 SAND-CA                34.55      33.67 q      
  2 Phoebe Yoder              12 SMST-SN                34.49      34.79 q      
  3 Abby Smits                12 SRN-PC                 37.28      34.93 q      
  4 Jasmine Arroyo            12 SRN-PC                 37.00      35.85 q      
  5 Ariel Beltran             12 MAC-AZ                    NT      36.32 q      
  6 Emma Baron                12 LOVE-CO                37.38      36.49 q      
  7 Dru Bauman                12 SAND-CA                37.49      37.19 q      
  8 Zoe Zachariou             12 SAND-CA                40.91      37.21 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kamy Inutan               12 SMSC-CA                37.74      37.98        
 10 Sienna Hawbaker           11 LOVE-CO                46.29      38.99        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hannah Kiehl              11 SRN-PC                 39.07      39.15        
 12 Mackenzie Black           12 SRN-PC                 43.32      41.63        
 13 Amelia Overstreet         12 SRN-PC                 42.54      42.15        
 14 Olivia Greer              12 LOVE-CO                42.28      42.46        
 15 Zoey Cook                 12 SRN-PC                 45.35      42.96        
 16 Briley Peterson           11 SAC-AZ                 45.10      43.25        
 17 Katherine Tossell         11 SAC-AZ                 44.12      43.29        
 18 Aubrey Silva              11 SAC-AZ                 43.39      44.97        
 19 Gianna Sgouros             8 SAC-AZ                 56.34      53.68        
 -- Sophia Jahn               12 MAC-AZ                 31.44     X31.40        
 -- Hannah Mask               12 MAC-AZ                 40.35     X38.48        
 -- Ava Gregg                 11 MAC-AZ                 41.73     X41.50        
 -- Ashlyn Hutchinson         10 MAC-AZ                 41.96     X42.08        
 
Girls 12 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet:   1:07.32   12/4/2015 Grace Lapuz, DART-SN                       
 Meet Qualifying 12&U:  1:28.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Allyson Reese       12 SAND-CA              1:14.18    1:13.22          9  
  2 Lucy Warnick        12 SAND-CA              1:14.73    1:13.92          7  
  3 Arianna De Luna     12 SAND-CA              1:15.64    1:14.37          6  
  4 Phoebe Yoder        12 SMST-SN              1:15.82    1:14.64          5  
  5 Abby Smits          12 SRN-PC               1:17.44    1:16.93          4  
  6 Anastasia Berejnoi  12 SMST-SN              1:19.04    1:17.57          3  
  7 Ariel Beltran       12 MAC-AZ               1:19.62    1:18.57          2  
  8 Jasmine Arroyo      12 SRN-PC               1:20.78    1:20.37          1  
 
Girls 12 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet:   1:07.32   12/4/2015 Grace Lapuz, DART-SN                       
 Meet Qualifying 12&U:  1:28.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Allyson Reese             12 SAND-CA              1:15.04    1:14.18 q      
  2 Lucy Warnick              12 SAND-CA              1:14.72    1:14.73 q      
  3 Arianna De Luna           12 SAND-CA              1:16.98    1:15.64 q      
  4 Phoebe Yoder              12 SMST-SN              1:12.34    1:15.82 q      
  5 Abby Smits                12 SRN-PC               1:19.42    1:17.44 q      
  6 Anastasia Berejnoi        12 SMST-SN              1:17.17    1:19.04 q      
  7 Ariel Beltran             12 MAC-AZ               1:18.52    1:19.62 q      
  8 Jasmine Arroyo            12 SRN-PC               1:18.73    1:20.78 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ava Carter                12 SAND-CA              1:20.23    1:20.99        
 10 Emma Baron                12 LOVE-CO              1:22.17    1:21.38        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hailey Imasa              11 SAND-CA              1:26.62    1:23.38        
 12 Kamy Inutan               12 SMSC-CA              1:21.85    1:23.54        
 13 Hannah Kiehl              11 SRN-PC               1:23.30    1:24.82        
 14 Hannah Mask               12 MAC-AZ               1:28.26    1:24.91        
 15 Julie Merlin              12 SAND-CA              1:25.08    1:25.06        
 16 Anna Rampoldi             12 SAND-CA              1:27.12    1:25.12        
 17 Sienna Hawbaker           11 LOVE-CO              1:25.33    1:26.08        
 
Girls 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Arianna De Luna     12 SAND-CA                28.48      27.99          9  
  2 Ariel Beltran       12 MAC-AZ                 29.02      28.55          7  
  3 Julie Merlin        12 SAND-CA                30.11      29.71          6  
  4 Lucy Warnick        12 SAND-CA                29.79      29.83          5  
  5 Michelle Grabowski  12 SAND-CA                30.09      29.97          4  
  6 Melia Okamoto       12 SAND-CA                30.14      30.15          3  
  7 Morgan Kukral       12 SMST-SN                30.67      30.23          2  
  8 Madison Andrews     12 SMST-SN                30.55      30.51          1  
 
Girls 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Arianna De Luna           12 SAND-CA                27.94      28.48 q      
  2 Ariel Beltran             12 MAC-AZ                 30.08      29.02 q      
  3 Lucy Warnick              12 SAND-CA                29.71      29.79 q      
  4 Michelle Grabowski        12 SAND-CA                30.00      30.09 q      
  5 Julie Merlin              12 SAND-CA                32.07      30.11 q      
  6 Melia Okamoto             12 SAND-CA                30.47      30.14 q      
  7 Madison Andrews           12 SMST-SN                33.78      30.55 q      
  8 Morgan Kukral             12 SMST-SN                30.34      30.67 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sianna Savarda            12 SAND-CA                32.02      30.77        
 10 Jasmine Arroyo            12 SRN-PC                 32.52      31.09        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Abby Smits                12 SRN-PC                 32.38      31.17        
 12 Grace Nickell             12 LOVE-CO                31.30      31.20        
 13 Zoe Zachariou             12 SAND-CA                34.94      31.40        
 14 Melanie Angelo            12 MACS-CO                32.61      31.42        
 15 Faithy Marin              12 MAC-AZ                 32.31      31.55        
 16 Hailey Imasa              11 SAND-CA                32.47      32.01        
 17 Anna Rampoldi             12 SAND-CA                33.74      32.28        
 18 Dru Bauman                12 SAND-CA                35.00      32.65        
 19 Ava Gregg                 11 MAC-AZ                 32.95      33.18        
 20 Mackenzie Black           12 SRN-PC                 39.60      33.84        
 21 Briley Peterson           11 SAC-AZ                 34.52      34.42        
 22 Hannah Mask               12 MAC-AZ                 37.05      34.58        
 23 Emma Baron                12 LOVE-CO                35.20      34.71        
 24 Kamy Inutan               12 SMSC-CA                41.06      34.97        
 25 Sienna Hawbaker           11 LOVE-CO                38.08      35.39        
 26 Ashlyn Hutchinson         10 MAC-AZ                 34.83      35.59        
 27 Amelia Overstreet         12 SRN-PC                 36.66      35.71        
 28 Hannah Kiehl              11 SRN-PC                 35.71      35.96        
 29 Zoey Cook                 12 SRN-PC                 38.93      36.41        
 30 Aubrey Silva              11 SAC-AZ                 40.04      37.90        
 31 Nanabah Yazzie            11 SAC-AZ                 39.86      38.11        
 
Girls 12 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet:   1:02.95   12/4/2015 Claire Tuggle, CLOV -CC                    
 Meet Qualifying 12&U:  1:15.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Sophia Jahn         12 MAC-AZ               1:03.50    1:02.79          9  
  2 Ariel Beltran       12 MAC-AZ               1:06.35    1:05.30          7  
  3 Morgan Kukral       12 SMST-SN              1:07.36    1:06.56          6  
  4 Lucy Warnick        12 SAND-CA              1:07.05    1:07.91          5  
  5 Teddy Sabev         12 SAC-AZ               1:07.98    1:08.11          4  
  6 Grace Nickell       12 LOVE-CO              1:08.85    1:09.36          3  
  7 Sianna Savarda      12 SAND-CA              1:11.02    1:10.88          2  
  8 Abby Smits          12 SRN-PC               1:10.04    1:10.92          1  
 
Girls 12 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet:   1:02.95   12/4/2015 Claire Tuggle, CLOV -CC                    
 Meet Qualifying 12&U:  1:15.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sophia Jahn               12 MAC-AZ               1:05.77    1:03.50 q      
  2 Ariel Beltran             12 MAC-AZ               1:09.71    1:06.35 q      
  3 Lucy Warnick              12 SAND-CA              1:07.15    1:07.05 q      
  4 Morgan Kukral             12 SMST-SN              1:07.70    1:07.36 q      
  5 Teddy Sabev               12 SAC-AZ               1:08.14    1:07.98 q      
  6 Grace Nickell             12 LOVE-CO              1:09.90    1:08.85 q      
  7 Abby Smits                12 SRN-PC               1:12.28    1:10.04 q      
  8 Sianna Savarda            12 SAND-CA              1:09.55    1:11.02 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Melanie Angelo            12 MACS-CO              1:13.69    1:11.25        
 10 Ava Gregg                 11 MAC-AZ               1:15.18    1:13.25        
 
Girls 12 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet:   2:11.97   12/6/2015 Grace Lapuz, DART-SN                       
 Meet Qualifying 12&U:  2:38.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Arianna De Luna     12 SAND-CA              2:18.07    2:18.95          9  
  2 Anastasia Berejnoi  12 SMST-SN              2:26.53    2:22.40          7  
  3 Mikayla Jolley      12 SAND-CA              2:25.61    2:23.42          6  
  4 Allyson Reese       12 SAND-CA              2:22.00    2:24.22          5  
  5 Grace Nickell       12 LOVE-CO              2:29.49    2:28.93          4  
  6 Abby Smits          12 SRN-PC               2:29.26    2:29.72          3  
  7 Michelle Grabowski  12 SAND-CA              2:30.54    2:31.64          2  
  8 Ava Carter          12 SAND-CA              2:30.93    2:32.59          1  
 
Girls 12 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet:   2:11.97   12/6/2015 Grace Lapuz, DART-SN                       
 Meet Qualifying 12&U:  2:38.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  4 Arianna De Luna           12 SAND-CA              2:20.92    2:18.07 q      
 10 Allyson Reese             12 SAND-CA              2:24.17    2:22.00        
 16 Mikayla Jolley            12 SAND-CA              2:25.19    2:25.61        
 17 Anastasia Berejnoi        12 SMST-SN              2:22.98    2:26.53        
 23 Teddy Sabev               12 SAC-AZ               2:29.89    2:28.25        
 26 Abby Smits                12 SRN-PC               2:32.96    2:29.26        
 27 Grace Nickell             12 LOVE-CO              2:33.56    2:29.49        
 35 Michelle Grabowski        12 SAND-CA              2:25.30    2:30.54        
-------------------------------------------------------------------------
 37 Ava Carter                12 SAND-CA              2:33.43    2:30.93        
 38 Julie Merlin              12 SAND-CA              2:38.24    2:31.28        
-------------------------------------------------------------------------
 40 Morgan Kukral             12 SMST-SN              2:29.29    2:31.91        
 41 Sianna Savarda            12 SAND-CA              2:33.12    2:32.57        
 45 Natalie Farquhar          12 SRN-PC               2:31.79    2:34.29        
 49 Kaylie Gibbs              12 MACS-CO              2:39.00    2:36.79        
 51 Hailey Imasa              11 SAND-CA              2:36.20    2:38.07        
 55 Dru Bauman                12 SAND-CA              2:35.37    2:44.20        
 58 Amelia Overstreet         12 SRN-PC               2:38.91    2:53.92        
 -- Sophia Jahn               12 MAC-AZ               2:20.79   X2:17.11        
 -- Melanie Angelo            12 MACS-CO              2:36.56         DQ        
 -- Hannah Kiehl              11 SRN-PC               2:38.73         DQ        
 
Girls 12 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                1:46.05    1:43.77        
     1) Arianna De Luna 12              2) Mikayla Jolley 12              
     3) Michelle Grabowski 12           4) Katie Grimes 12                
  2 Sierra Marlins Swim Team-SN  'C'            1:51.19    1:48.89        
     1) Phoebe Yoder 12                 2) Morgan Kukral 12               
     3) Madison Andrews 12              4) Anastasia Berejnoi 12          
  3 Sandpipers of Nevada-CA  'B'                1:52.86    1:51.51        
     1) Allyson Reese 12                2) Melia Okamoto 12               
     3) Lucy Warnick 12                 4) Zoe Zachariou 12               
  4 Mesa Aquatics Club-AZ  'A'                  1:43.76    1:51.67        
     1) Ava Gregg 11                    2) Hannah Mask 12                 
     3) Ariel Beltran 12                4) Sophia Jahn 12                 
  5 Loveland Swim Club-CO  'A'                  2:00.57    1:55.82        
     1) Emma Baron 12                   2) Sienna Hawbaker 11             
     3) Olivia Greer 12                 4) Grace Nickell 12               
 
Girls 12 & Under 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Meet:   4:07.35   12/4/2015 Clovis Swim Club, CLOV -CC                 
                         C Phillips, L Vu, S Gish, C Tuggle                
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                3:51.12    3:48.50        
     1) Arianna De Luna 12              2) Mikayla Jolley 12              
     3) Zoe Zachariou 12                4) Katie Grimes 12                
  2 Sierra Marlins Swim Team-SN  'C'            3:57.16    3:58.34        
     1) Anastasia Berejnoi 12           2) Morgan Kukral 12               
     3) Madison Andrews 12              4) Phoebe Yoder 12                
  3 Sandpipers of Nevada-CA  'B'                4:06.29    4:07.72        
     1) Allyson Reese 12                2) Lucy Warnick 12                
     3) Julie Merlin 12                 4) Hailey Imasa 11                
  4 Loveland Swim Club-CO  'A'                  4:26.79    4:16.09        
     1) Emma Baron 12                   2) Olivia Greer 12                
     3) Sienna Hawbaker 11              4) Grace Nickell 12               
 
Girls 12 & Under 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Meet:   9:16.89   12/5/2015 Sierra Marlins Swim Tea, Marlins           
                         A Plantenberg, L Rodenberg, H Fesai, M Hoppa      
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                8:19.89    8:17.87        
     1) Arianna De Luna 12              2) Mikayla Jolley 12              
     3) Melia Okamoto 12                4) Katie Grimes 12                
  2 Mesa Aquatics Club-AZ  'A'                  7:54.94    8:21.74        
     1) Faithy Marin 12                 2) Ashlyn Hutchinson 10           
     3) Ava Gregg 11                    4) Hannah Mask 12                 
  3 Sandpipers of Nevada-CA  'B'                8:51.73    8:56.59        
     1) Allyson Reese 12                2) Anna Rampoldi 12               
     3) Zoe Zachariou 12                4) Lucy Warnick 12                
 
Girls 12 & Under 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
        Meet:   4:35.48   12/6/2015 Clovis Swim Club, CLOV -CC                 
                         C Phillips, S Gish, C Tuggle, L Vu                
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                4:16.00    4:14.07        
     1) Katie Grimes 12                 2) Allyson Reese 12               
     3) Arianna De Luna 12              4) Mikayla Jolley 12              
  2 Sierra Marlins Swim Team-SN  'C'            4:31.01    4:35.63        
     1) Anastasia Berejnoi 12           2) Phoebe Yoder 12                
     3) Morgan Kukral 12                4) Brooke Dingle 13               
  3 Sandpipers of Nevada-CA  'B'                4:33.90    4:40.33        
     1) Julie Merlin 12                 2) Ava Carter 12                  
     3) Melia Okamoto 12                4) Michelle Grabowski 12          
  4 Loveland Swim Club-CO  'A'                  4:57.27    4:45.36        
     1) Sienna Hawbaker 11              2) Emma Baron 12                  
     3) Grace Nickell 12                4) Olivia Greer 12                
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   24.20   12/5/2015 Zoe Cosgrove, DART-SN                        
 Meet Qualifying 13-14:  30.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Noemi Bravo-Guzman  13 SMSC-CA                26.06      25.54          9  
  2 Maddie Myers        13 SMST-SN                25.66      25.55          7  
  3 Kourtney Smith      14 LOVE-CO                26.42      25.84          6  
  4 Enia Marinovic      13 SAND-CA                26.23      26.11          5  
  5 Kate Bluford        13 MAC-AZ                 26.28      26.21          4  
  6 Laila Khan-Farooqi  14 ASP-CO                 26.09      26.45          3  
  7 Kayla Tehrani       14 ASP-CO                 26.40      26.46          2  
  8 Kamika Francis      14 SAND-CA                26.42      26.60          1  
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   24.20   12/5/2015 Zoe Cosgrove, DART-SN                        
 Meet Qualifying 13-14:  30.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Katie Knowles             14 SMST-SN                24.07      25.55 q      
  2 Maddie Myers              13 SMST-SN                27.49      25.66 q      
  3 Noemi Bravo-Guzman        13 SMSC-CA                26.38      26.06 q      
  4 Laila Khan-Farooqi        14 ASP-CO                 25.87      26.09 q      
  5 Enia Marinovic            13 SAND-CA                26.13      26.23 q      
  6 Kate Bluford              13 MAC-AZ                 26.46      26.28 q      
  7 Kayla Tehrani             14 ASP-CO                 25.76      26.40 q      
  8 Kourtney Smith            14 LOVE-CO                26.61      26.42 q      
  8 Kamika Francis            14 SAND-CA                25.44      26.42 q      
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 10 Sydney Blackhurst         13 MAC-AZ                 25.85      26.44        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Fionnah Alvarez Tostado   14 SMST-SN                26.68      26.47        
 12 Maggie Moore              14 MAC-AZ                 27.24      26.51        
 13 Taylor Scott              13 SAC-AZ                 26.53      26.63        
 14 McKenzie Hebert           14 SAC-AZ                 27.14      26.65        
 15 Kellee Munoz              13 MAC-AZ                 26.43      26.81        
 16 Kayla Knaffla             13 SAC-AZ                 26.97      26.86        
 17 Kristina Glavas           14 SAND-CA                26.63      26.89        
 18 Allie Cabiles             13 SMSC-CA                26.95      26.97        
 19 Izabella Harju            14 SAND-CA                27.05      27.05        
 20 Megan Dodrill             14 LOVE-CO                27.23      27.14        
 20 Emma Marsalek             14 SMSC-CA                27.52      27.14        
 22 Ruby Sanchez              14 SRN-PC                 27.81      27.22        
 23 Ally Holder               13 SAND-CA                26.75      27.29        
 24 Jaida Graham              13 MACS-CO                27.18      27.42        
 25 Delainy Drent             13 SAC-AZ                 27.70      27.55        
 26 Mia Peterson              14 SAC-AZ                 27.54      27.56        
 27 Sophie Hadley             13 SAC-AZ                 27.40      27.61        
 28 Kiera Gregg               14 SAC-AZ                 28.93      27.82        
 29 Ava Peterson              13 SAC-AZ                 28.30      27.90        
 30 Keira Duband              13 SAND-CA                27.27      27.95        
 31 Brooke Dingle             13 SMST-SN                30.20      28.04        
 32 Reagan Baird              13 MAC-AZ                 28.34      28.10        
 33 Sammie Zeimet             13 SAC-AZ                 28.68      28.26        
 33 Caroline Payne            13 MACS-CO                28.89      28.26        
 35 Ryan Steed                13 SMSC-CA                29.03      28.52        
 36 Jamie Lomibao             13 SMSC-CA                28.45      28.60        
 37 Karter Friesen            14 LOVE-CO                28.65      28.61        
 38 Dagny McGinty             13 SAND-CA                28.63      28.68        
 39 Amanda Schweichler        13 SAND-CA                28.37      28.79        
 40 Sofia Baldenegro          14 SRN-PC                 27.56      28.83        
 41 Jada Brown                14 SMSC-CA                28.83      28.85        
 42 Aine McDade               14 SAND-CA                29.08      29.48        
 43 Alaska Jebens             14 SMSC-CA                29.36      29.66        
 44 Tiffany Mai               13 MACS-CO                30.38      29.76        
 45 Meghan Do                 14 SRN-PC                 30.50      29.77        
 46 Ella Maurice              13 SAND-CA                29.36      29.90        
 47 Adrianna Cruz             13 MAC-AZ                 29.63      30.12        
 48 Kelly Hanagan             13 SAC-AZ                 30.42      30.18        
 49 Jo Jo Essenburg           13 PCST-CO                30.37      30.33        
 50 Taylor Giles              14 SAC-AZ                 30.62      31.16        
 51 Jamison Ward              13 MACS-CO                30.99      31.55        
 52 Natalie Whitaker          13 SRN-PC                 30.55      33.79        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   53.20   12/6/2015 Zoe Cosgrove, DART-SN                        
 Meet Qualifying 13-14:  1:04.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kourtney Smith      14 LOVE-CO                56.80      54.02          9  
  2 Kamika Francis      14 SAND-CA                56.89      54.71          7  
  3 Kristina Glavas     14 SAND-CA                57.83      56.30          6  
  4 Lillie Boggs        13 ASP-CO                 57.70      56.98          5  
  5 Fionnah Alvarez To  14 SMST-SN                57.25      57.13          4  
  6 Lilly Huggard       13 ASP-CO                 58.48      57.70          3  
  7 Emma Marsalek       14 SMSC-CA                58.40      58.28          2  
  8 Jaida Graham        13 MACS-CO                58.53      59.34          1  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   53.20   12/6/2015 Zoe Cosgrove, DART-SN                        
 Meet Qualifying 13-14:  1:04.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Maddie Myers              13 SMST-SN                58.00      55.90 q      
  2 Kourtney Smith            14 LOVE-CO                56.27      56.80 q      
  3 Kamika Francis            14 SAND-CA                55.40      56.89 q      
  4 Fionnah Alvarez Tostado   14 SMST-SN                58.65      57.25 q      
  5 Taylor Scott              13 SAC-AZ                 57.02      57.66 q      
  6 Lillie Boggs              13 ASP-CO                 57.47      57.70 q      
  7 Kayla Knaffla             13 SAC-AZ                 59.46      57.75 q      
  8 Kristina Glavas           14 SAND-CA                57.57      57.83 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Emma Marsalek             14 SMSC-CA                59.40      58.40        
 10 McKenzie Hebert           14 SAC-AZ                 57.86      58.45        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lilly Huggard             13 ASP-CO                 58.90      58.48        
 12 Jaida Graham              13 MACS-CO                58.67      58.53        
 13 Katie Knowles             14 SMST-SN                53.72      58.61        
 14 Laila Khan-Farooqi        14 ASP-CO                 56.76      58.66        
 15 Reese Woodward            14 MAC-AZ               1:00.50      58.78        
 16 Mia Peterson              14 SAC-AZ                 58.48      59.05        
 17 Rylie Solis               13 SAND-CA              1:01.48      59.10        
 18 Ally Holder               13 SAND-CA                59.78      59.18        
 19 Megan Dodrill             14 LOVE-CO                59.89      59.28        
 20 Keira Duband              13 SAND-CA              1:00.66      59.55        
 21 Delainy Drent             13 SAC-AZ                 59.93      59.87        
 22 Ava Peterson              13 SAC-AZ               1:01.26    1:00.20        
 23 Ruby Sanchez              14 SRN-PC                 59.99    1:00.41        
 24 Sophie Hadley             13 SAC-AZ                 59.71    1:00.44        
 25 Allie Cabiles             13 SMSC-CA                59.62    1:00.47        
 26 Kayla Tehrani             14 ASP-CO                 57.36    1:00.53        
 26 Izabella Harju            14 SAND-CA                57.66    1:00.53        
 28 Sammie Zeimet             13 SAC-AZ               1:01.81    1:00.89        
 29 Brooke Dingle             13 SMST-SN              1:03.47    1:01.00        
 30 Jamie Lomibao             13 SMSC-CA              1:01.74    1:01.11        
 31 Sofia Baldenegro          14 SRN-PC               1:01.38    1:01.19        
 32 Karter Friesen            14 LOVE-CO              1:02.33    1:01.38        
 33 Ella Evans                13 LOVE-CO              1:03.16    1:02.43        
 34 Jada Brown                14 SMSC-CA              1:03.38    1:02.59        
 35 Alaska Jebens             14 SMSC-CA              1:02.77    1:02.62        
 36 Ryan Steed                13 SMSC-CA              1:01.26    1:02.90        
 37 Kaylee Tsai               13 SAND-CA              1:01.02    1:02.94        
 38 Kiera Gregg               14 SAC-AZ               1:01.19    1:03.15        
 39 Lora Saginoff             14 SAND-CA              1:03.55    1:03.60        
 40 Amanda Schweichler        13 SAND-CA              1:01.30    1:03.91        
 41 Kelly Hanagan             13 SAC-AZ               1:07.06    1:05.39        
 42 Meghan Do                 14 SRN-PC               1:04.74    1:06.64        
 43 Taylor Giles              14 SAC-AZ               1:06.89    1:07.30        
 44 Jamison Ward              13 MACS-CO              1:04.99    1:07.32        
 45 Natalie Whitaker          13 SRN-PC               1:04.78    1:13.47        
 -- Skylar Rogers             13 MAC-AZ               1:03.56         X         
 -- Kate Bluford              13 MAC-AZ                 58.22     X56.21        
 -- Maggie Moore              14 MAC-AZ                 57.81     X57.83        
 -- Kellee Munoz              13 MAC-AZ                 57.77     X58.84        
 -- Adrianna Cruz             13 MAC-AZ               1:04.02   X1:03.97        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   1:54.60   12/4/2015 Jessie Beckwith, CAC  -CO                  
 Meet Qualifying 13-14:  2:18.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kamika Francis      14 SAND-CA              2:03.00    1:58.13          9  
  2 Emma Marsalek       14 SMSC-CA              2:03.22    1:59.12          7  
  3 Laila Khan-Farooqi  14 ASP-CO               2:01.25    2:00.14          6  
  4 Kate Bluford        13 MAC-AZ               2:04.85    2:02.25          5  
  5 Maddie Myers        13 SMST-SN              2:01.09    2:04.80          4  
  6 Mia Peterson        14 SAC-AZ               2:07.00    2:05.59          3  
  7 Lilly Huggard       13 ASP-CO               2:06.00    2:06.07          2  
  8 Fionnah Alvarez To  14 SMST-SN              2:06.69    2:07.09          1  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   1:54.60   12/4/2015 Jessie Beckwith, CAC  -CO                  
 Meet Qualifying 13-14:  2:18.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Maddie Myers              13 SMST-SN              2:07.39    2:01.09 q      
  2 Laila Khan-Farooqi        14 ASP-CO               2:05.25    2:01.25 q      
  3 Kamika Francis            14 SAND-CA              1:58.49    2:03.00 q      
  4 Emma Marsalek             14 SMSC-CA              2:00.49    2:03.22 q      
  5 Kate Bluford              13 MAC-AZ               2:02.59    2:04.85 q      
  6 Lilly Huggard             13 ASP-CO               2:09.64    2:06.00 q      
  7 Fionnah Alvarez Tostado   14 SMST-SN              2:07.59    2:06.69 q      
  8 Mia Peterson              14 SAC-AZ               2:04.67    2:07.00 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Maggie Moore              14 MAC-AZ               2:10.25    2:07.04        
 10 Guinn Harler              13 SAND-CA              2:09.13    2:07.58        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kellee Munoz              13 MAC-AZ               2:06.74    2:08.65        
 12 Kayla Knaffla             13 SAC-AZ               2:06.80    2:09.02        
 13 McKenzie Hebert           14 SAC-AZ               2:07.92    2:09.29        
 14 Kristina Glavas           14 SAND-CA              2:02.94    2:09.30        
 15 Dagny McGinty             13 SAND-CA              2:06.08    2:09.79        
 16 Caroline Payne            13 MACS-CO              2:12.85    2:09.96        
 17 Brooke Dingle             13 SMST-SN              2:17.52    2:10.02        
 18 Rylie Solis               13 SAND-CA              2:12.77    2:10.13        
 19 Kiera Gregg               14 SAC-AZ               2:16.36    2:12.23        
 20 Riana Barrett             14 SAND-CA              2:11.89    2:12.35        
 21 Megan Dodrill             14 LOVE-CO              2:15.95    2:12.39        
 22 Delainy Drent             13 SAC-AZ               2:10.94    2:14.02        
 23 Ava Peterson              13 SAC-AZ               2:12.31    2:14.08        
 24 Reagan Baird              13 MAC-AZ               2:16.91    2:14.22        
 25 Jaida Graham              13 MACS-CO              2:12.45    2:14.49        
 26 Ella Evans                13 LOVE-CO              2:16.12    2:14.82        
 27 Jamie Lomibao             13 SMSC-CA              2:11.45    2:15.55        
 28 Sophie Hadley             13 SAC-AZ               2:12.10    2:16.03        
 29 Andrea Wagner             14 SAND-CA              2:17.17    2:16.31        
 30 Ryan Steed                13 SMSC-CA              2:14.71    2:16.80        
 31 Ashley Rowe               13 SAND-CA              2:13.33    2:17.52        
 32 Alaska Jebens             14 SMSC-CA              2:13.78    2:17.64        
 33 Adrianna Cruz             13 MAC-AZ               2:18.36    2:18.14        
 34 Taylor Giles              14 SAC-AZ               2:23.30    2:20.74        
 35 Jada Brown                14 SMSC-CA              2:18.55    2:21.68        
 36 Natalie Whitaker          13 SRN-PC               2:17.58    2:44.72        
 -- Katie Knowles             14 SMST-SN              1:58.58         DQ        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet:   56.54   12/5/2015 Zoe Cosgrove, DART-SN                        
 Meet Qualifying 13-14:  1:16.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Noemi Bravo-Guzman  13 SMSC-CA              1:03.26    1:01.16          9  
  2 Kourtney Smith      14 LOVE-CO              1:03.51    1:01.28          7  
  3 Rylie Solis         13 SAND-CA              1:04.72    1:03.54          6  
  4 Kayla Knaffla       13 SAC-AZ               1:03.38    1:03.61          5  
  5 Bennett Jones       14 ASP-CO               1:04.17    1:04.04          4  
  6 Maddie Myers        13 SMST-SN              1:04.05    1:04.44          3  
  7 Karter Friesen      14 LOVE-CO              1:04.31    1:04.47          2  
  8 Lilly Huggard       13 ASP-CO               1:04.80    1:06.41          1  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet:   56.54   12/5/2015 Zoe Cosgrove, DART-SN                        
 Meet Qualifying 13-14:  1:16.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Laila Khan-Farooqi        14 ASP-CO               1:04.59    1:02.25 q      
  2 Noemi Bravo-Guzman        13 SMSC-CA              1:01.09    1:03.26 q      
  3 Kayla Knaffla             13 SAC-AZ               1:04.44    1:03.38 q      
  4 Kourtney Smith            14 LOVE-CO              1:00.95    1:03.51 q      
  5 Maddie Myers              13 SMST-SN              1:06.51    1:04.05 q      
  6 Bennett Jones             14 ASP-CO               1:04.06    1:04.17 q      
  7 Karter Friesen            14 LOVE-CO              1:05.77    1:04.31 q      
  8 Rylie Solis               13 SAND-CA              1:04.37    1:04.72 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lilly Huggard             13 ASP-CO               1:07.36    1:04.80        
 10 Taylor Scott              13 SAC-AZ               1:05.96    1:05.31        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Reese Woodward            14 MAC-AZ               1:06.94    1:05.51        
 12 Kayla Tehrani             14 ASP-CO               1:03.23    1:05.87        
 13 Meara McDade              13 SAND-CA              1:05.85    1:05.98        
 14 Kamika Francis            14 SAND-CA              1:04.40    1:06.37        
 15 Kristina Glavas           14 SAND-CA              1:03.73    1:06.83        
 16 Kellee Munoz              13 MAC-AZ               1:05.19    1:06.87        
 17 Caroline Payne            13 MACS-CO              1:07.93    1:07.40        
 18 Ruby Sanchez              14 SRN-PC               1:11.57    1:07.68        
 19 Katie Knowles             14 SMST-SN              1:06.10    1:07.78        
 20 McKenzie Hebert           14 SAC-AZ               1:11.86    1:08.28        
 21 Delainy Drent             13 SAC-AZ               1:09.91    1:08.99        
 22 Izabella Harju            14 SAND-CA              1:08.93    1:09.24        
 23 Maggie Moore              14 MAC-AZ               1:12.78    1:09.26        
 24 Kaylee Tsai               13 SAND-CA              1:08.70    1:09.43        
 25 Ashley Nichols            13 SAND-CA              1:11.45    1:09.87        
 26 Tiffany Mai               13 MACS-CO              1:11.73    1:09.99        
 27 Ava Peterson              13 SAC-AZ               1:11.72    1:10.01        
 28 Miranda Sellers           13 SMST-SN              1:11.07    1:10.06        
 29 Sofia Baldenegro          14 SRN-PC               1:10.38    1:10.43        
 30 Jaida Graham              13 MACS-CO              1:12.29    1:10.51        
 31 Sophie Hadley             13 SAC-AZ               1:10.90    1:10.92        
 32 Sammie Zeimet             13 SAC-AZ               1:10.75    1:11.36        
 33 Riana Barrett             14 SAND-CA              1:10.69    1:11.42        
 34 Reagan Baird              13 MAC-AZ               1:12.99    1:11.73        
 35 Allie Cabiles             13 SMSC-CA              1:09.50    1:11.95        
 36 Ella Maurice              13 SAND-CA              1:10.53    1:12.02        
 37 Megan Dodrill             14 LOVE-CO              1:14.21    1:12.05        
 38 Amanda Schweichler        13 SAND-CA              1:10.76    1:12.38        
 39 Mia Peterson              14 SAC-AZ               1:10.10    1:12.56        
 40 Ella Evans                13 LOVE-CO              1:13.34    1:12.71        
 41 Ashley Rowe               13 SAND-CA              1:10.55    1:12.83        
 42 Kelly Hanagan             13 SAC-AZ               1:13.17    1:13.00        
 43 Keira Duband              13 SAND-CA              1:13.13    1:13.20        
 44 Adrianna Cruz             13 MAC-AZ               1:05.11    1:13.62        
 45 Lora Saginoff             14 SAND-CA              1:11.18    1:13.63        
 46 Kiera Gregg               14 SAC-AZ               1:13.00    1:13.93        
 47 Aine McDade               14 SAND-CA              1:14.36    1:14.44        
 48 Ryan Steed                13 SMSC-CA              1:12.14    1:14.64        
 49 Jamison Ward              13 MACS-CO              1:16.99    1:18.09        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet:   1:04.92   12/4/2015 Zoe Cosgrove, DART-SN                      
 Meet Qualifying 13-14:  1:28.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Allie Cabiles       13 SMSC-CA              1:12.18    1:09.55          9  
  2 Kellee Munoz        13 MAC-AZ               1:12.98    1:12.28          7  
  3 Maddie Myers        13 SMST-SN              1:13.08    1:12.68          6  
  4 Reese Woodward      14 MAC-AZ               1:12.98    1:12.80          5  
  5 Meara McDade        13 SAND-CA              1:13.18    1:13.07          4  
  6 Ally Holder         13 SAND-CA              1:13.63    1:13.54          3  
  7 Karter Friesen      14 LOVE-CO              1:14.64    1:14.33          2  
  8 Miranda Sellers     13 SMST-SN              1:14.81    1:14.79          1  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet:   1:04.92   12/4/2015 Zoe Cosgrove, DART-SN                      
 Meet Qualifying 13-14:  1:28.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Allie Cabiles             13 SMSC-CA              1:09.06    1:12.18 q      
  2 Reese Woodward            14 MAC-AZ               1:13.72    1:12.98 q      
  2 Kellee Munoz              13 MAC-AZ               1:11.67    1:12.98 q      
  4 Maddie Myers              13 SMST-SN              1:17.94    1:13.08 q      
  5 Meara McDade              13 SAND-CA              1:13.37    1:13.18 q      
  6 Ally Holder               13 SAND-CA              1:12.26    1:13.63 q      
  7 Karter Friesen            14 LOVE-CO              1:18.65    1:14.64 q      
  8 Miranda Sellers           13 SMST-SN              1:16.62    1:14.81 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kourtney Smith            14 LOVE-CO              1:13.80    1:16.39        
 10 Ella Maurice              13 SAND-CA              1:16.26    1:17.63        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Meghan Do                 14 SRN-PC               1:18.43    1:17.76        
 12 Megan Dodrill             14 LOVE-CO              1:17.19    1:17.89        
 13 Keira Duband              13 SAND-CA              1:15.38    1:18.43        
 14 Sofia Baldenegro          14 SRN-PC               1:16.17    1:18.51        
 15 Ashley Nichols            13 SAND-CA              1:18.39    1:19.99        
 16 Jaida Graham              13 MACS-CO              1:23.80    1:20.15        
 17 Jamie Lomibao             13 SMSC-CA              1:18.48    1:20.47        
 18 Tiffany Mai               13 MACS-CO              1:22.81    1:21.47        
 19 Ella Evans                13 LOVE-CO              1:23.82    1:21.51        
 20 Ava Peterson              13 SAC-AZ               1:22.97    1:21.90        
 21 Jo Jo Essenburg           13 PCST-CO              1:20.97    1:22.84        
 22 Ashley Rowe               13 SAND-CA              1:21.52    1:23.01        
 23 Sammie Zeimet             13 SAC-AZ               1:26.68    1:23.79        
 24 Lora Saginoff             14 SAND-CA              1:21.70    1:24.03        
 25 Adrianna Cruz             13 MAC-AZ               1:28.45    1:26.24        
 26 Taylor Giles              14 SAC-AZ               1:25.15    1:26.70        
 27 Jamison Ward              13 MACS-CO              1:28.99    1:27.35        
 28 Aine McDade               14 SAND-CA              1:27.32    1:28.96        
 29 Natalie Whitaker          13 SRN-PC               1:28.87    1:30.86        
 30 Kelly Hanagan             13 SAC-AZ               1:34.13    1:34.89        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet:   56.55   12/4/2015 Zoe Cosgrove, DART-SN                        
 Meet Qualifying 13-14:  1:15.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Laila Khan-Farooqi  14 ASP-CO               1:02.02    1:01.16          9  
  2 Ruby Sanchez        14 SRN-PC               1:02.71    1:02.35          7  
  3 Sydney Blackhurst   13 MAC-AZ               1:03.85    1:03.66          6  
  4 Izabella Harju      14 SAND-CA              1:03.58    1:03.79          5  
  5 Caroline Payne      13 MACS-CO              1:05.05    1:05.40          4  
  6 Karter Friesen      14 LOVE-CO              1:05.31    1:05.98          3  
  7 Maddie Myers        13 SMST-SN              1:04.64    1:06.18          2  
 -- Fionnah Alvarez To  14 SMST-SN              1:05.64         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet:   56.55   12/4/2015 Zoe Cosgrove, DART-SN                        
 Meet Qualifying 13-14:  1:15.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Laila Khan-Farooqi        14 ASP-CO               1:02.47    1:02.02 q      
  2 Ruby Sanchez              14 SRN-PC               1:04.62    1:02.71 q      
  3 Izabella Harju            14 SAND-CA              1:03.20    1:03.58 q      
  4 Sydney Blackhurst         13 MAC-AZ               1:05.11    1:03.85 q      
  5 Maddie Myers              13 SMST-SN              1:10.03    1:04.64 q      
  6 Caroline Payne            13 MACS-CO              1:05.04    1:05.05 q      
  7 Karter Friesen            14 LOVE-CO              1:13.43    1:05.31 q      
  8 Fionnah Alvarez Tostado   14 SMST-SN              1:05.73    1:05.64 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Allie Cabiles             13 SMSC-CA              1:04.30    1:06.15        
 10 Bennett Jones             14 ASP-CO               1:03.78    1:06.51        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kaylee Tsai               13 SAND-CA              1:04.31    1:06.92        
 12 McKenzie Hebert           14 SAC-AZ               1:05.71    1:06.96        
 13 Maggie Moore              14 MAC-AZ               1:07.63    1:07.42        
 14 Kamika Francis            14 SAND-CA              1:03.74    1:07.45        
 15 Keira Duband              13 SAND-CA              1:05.57    1:07.57        
 16 Delainy Drent             13 SAC-AZ               1:08.68    1:09.03        
 17 Sofia Baldenegro          14 SRN-PC               1:08.41    1:09.29        
 18 Kayla Knaffla             13 SAC-AZ               1:08.98    1:09.77        
 19 Katie Knowles             14 SMST-SN              1:04.58    1:10.42        
 20 Kate Bluford              13 MAC-AZ               1:08.39    1:10.76        
 21 Jo Jo Essenburg           13 PCST-CO              1:12.61    1:10.83        
 22 Sophie Hadley             13 SAC-AZ               1:12.03    1:10.89        
 23 Ava Peterson              13 SAC-AZ               1:10.21    1:11.04        
 24 Megan Dodrill             14 LOVE-CO              1:07.09    1:11.05        
 25 Reagan Baird              13 MAC-AZ               1:11.05    1:11.08        
 26 Ashley Rowe               13 SAND-CA              1:12.28    1:12.75        
 27 Jaida Graham              13 MACS-CO              1:13.29    1:13.11        
 28 Sammie Zeimet             13 SAC-AZ               1:13.09    1:13.23        
 29 Brooke Dingle             13 SMST-SN              1:15.29    1:13.84        
 30 Ella Maurice              13 SAND-CA              1:14.99    1:15.15        
 31 Jamison Ward              13 MACS-CO              1:15.99    1:17.19        
 32 Jamie Lomibao             13 SMSC-CA              1:08.34    1:17.79        
 33 Aine McDade               14 SAND-CA              1:11.86    1:18.26        
 34 Kelly Hanagan             13 SAC-AZ               1:24.40    1:21.56        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet:   2:09.59   12/6/2015 Chloe Freeman, SAND -CA                    
 Meet Qualifying 13-14:  2:38.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Audrey Yu           14 SAND-CA              2:16.56    2:14.05          9  
  2 Ava Chavez          13 SMST-SN              2:16.01    2:14.49          7  
  3 Enia Marinovic      13 SAND-CA              2:16.25    2:15.31          6  
  4 Bennett Jones       14 ASP-CO               2:19.31    2:16.16          5  
  5 Kristina Glavas     14 SAND-CA              2:19.75    2:17.51          4  
  6 Lilly Huggard       13 ASP-CO               2:19.08    2:18.90          3  
  7 Maddie Myers        13 SMST-SN              2:19.32    2:20.05          2  
  8 Meara McDade        13 SAND-CA              2:20.20    2:20.72          1  
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet:   2:09.59   12/6/2015 Chloe Freeman, SAND -CA                    
 Meet Qualifying 13-14:  2:38.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ava Chavez                13 SMST-SN              2:16.36    2:16.01 q      
  2 Enia Marinovic            13 SAND-CA              2:16.98    2:16.25 q      
  3 Audrey Yu                 14 SAND-CA              2:15.22    2:16.56 q      
  5 Lilly Huggard             13 ASP-CO               2:26.68    2:19.08 q      
  6 Bennett Jones             14 ASP-CO               2:20.52    2:19.31 q      
  7 Maddie Myers              13 SMST-SN              2:27.39    2:19.32 q      
  8 Kristina Glavas           14 SAND-CA              2:18.19    2:19.75 q      
  9 Meara McDade              13 SAND-CA              2:18.36    2:20.20        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kayla Tehrani             14 ASP-CO               2:18.99    2:24.16        
 12 Kourtney Smith            14 LOVE-CO              2:17.02    2:24.66        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kayla Knaffla             13 SAC-AZ               2:31.83    2:24.71        
 14 Rylie Solis               13 SAND-CA              2:24.92    2:25.23        
 15 Ally Holder               13 SAND-CA              2:25.62    2:25.49        
 18 Miranda Sellers           13 SMST-SN              2:23.00    2:27.05        
 19 Allie Cabiles             13 SMSC-CA              2:26.23    2:27.38        
 20 Sofia Baldenegro          14 SRN-PC               2:29.73    2:27.66        
 21 Megan Dodrill             14 LOVE-CO              2:26.21    2:27.84        
 22 Caroline Payne            13 MACS-CO              2:28.99    2:28.20        
 24 Jaida Graham              13 MACS-CO              2:33.15    2:28.70        
 25 Fionnah Alvarez Tostado   14 SMST-SN              2:32.39    2:28.72        
 28 Jamie Lomibao             13 SMSC-CA              2:30.92    2:29.52        
 29 Keira Duband              13 SAND-CA              2:35.46    2:29.84        
 30 Dagny McGinty             13 SAND-CA              2:33.87    2:29.97        
 31 Mia Peterson              14 SAC-AZ               2:27.00    2:30.28        
 32 Karter Friesen            14 LOVE-CO              2:28.35    2:30.46        
 33 Katie Knowles             14 SMST-SN              2:22.18    2:30.48        
 33 Delainy Drent             13 SAC-AZ               2:31.23    2:30.48        
 36 Ava Peterson              13 SAC-AZ               2:28.51    2:30.76        
 39 Ella Evans                13 LOVE-CO              2:37.94    2:31.90        
 42 Tiffany Mai               13 MACS-CO              2:38.34    2:32.95        
 43 Ella Maurice              13 SAND-CA              2:36.08    2:33.21        
 44 Riana Barrett             14 SAND-CA              2:33.33    2:34.21        
 46 Ruby Sanchez              14 SRN-PC               2:29.64    2:35.00        
 47 Jo Jo Essenburg           13 PCST-CO              2:36.78    2:36.06        
 48 Reagan Baird              13 MAC-AZ                    NT    2:36.24        
 50 Sammie Zeimet             13 SAC-AZ               2:34.94    2:37.11        
 52 Brooke Dingle             13 SMST-SN              2:38.71    2:40.66        
 53 Meghan Do                 14 SRN-PC               2:34.23    2:43.92        
 54 Amanda Schweichler        13 SAND-CA              2:38.08    2:44.04        
 56 Kelly Hanagan             13 SAC-AZ               2:46.03    2:44.27        
 57 Taylor Giles              14 SAC-AZ               2:45.96    2:49.75        
 -- Skylar Rogers             13 MAC-AZ               2:34.05         X         
 -- Sydney Blackhurst         13 MAC-AZ               2:13.05   X2:13.89        
 -- Maggie Moore              14 MAC-AZ               2:27.83   X2:26.70        
 -- Taylor Scott              13 SAC-AZ               2:24.13         DQ        
 -- Aine McDade               14 SAND-CA              2:38.81         DQ        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                1:40.06    1:37.85        
     1) Arabella Sims 13                2) Kamika Francis 14              
     3) Enia Marinovic 13               4) Audrey Yu 14                   
  2 Sierra Marlins Swim Team-SN  'B'            1:43.52    1:39.85        
     1) Katie Knowles 14                2) Fionnah Alvarez Tostado 14     
     3) Maddie Myers 13                 4) Ava Chavez 13                  
  3 Aspen Swim Club-CO  'A'                     1:44.96    1:42.85        
     1) Laila Khan-Farooqi 14           2) Bennett Jones 14               
     3) Lillie Boggs 13                 4) Kayla Tehrani 14               
  4 Sandpipers of Nevada-CA  'B'                1:47.70    1:47.07        
     1) Ally Holder 13                  2) Izabella Harju 14              
     3) Keira Duband 13                 4) Kristina Glavas 14             
  4 Santa Maria Swim Club-CA  'C'               1:55.33    1:54.96        
     1) Jada Brown 14                   2) Kamy Inutan 12                 
     3) Ryan Steed 13                   4) Jamie Lomibao 13               
  5 Mesa Aquatics Club-AZ  'A'                  1:45.98    1:47.85        
     1) Reagan Baird 13                 2) Adrianna Cruz 13               
     3) Reese Woodward 14               4) Kate Bluford 13                
  6 Loveland Swim Club-CO  'A'                  1:51.43    1:50.40        
     1) Megan Dodrill 14                2) Karter Friesen 14              
     3) Ella Evans 13                   4) Kourtney Smith 14              
 -- Mission Aurora Colorado Swimmi-CO  'A'      1:55.91         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Caroline Payne 13               2) Melanie Angelo 12              
     3) Tiffany Mai 13                  4) Jaida Graham 13                
 
Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Meet:   3:45.49   12/4/2015 Clovis Swim Club, CLOV -CC                 
                         J Gruce, K James, J Schab, H Lambert              
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                3:38.60    3:32.50        
     1) Audrey Yu 14                    2) Kamika Francis 14              
     3) Enia Marinovic 13               4) Arabella Sims 13               
  2 Sierra Marlins Swim Team-SN  'B'            3:45.79    3:43.60        
     1) Ava Chavez 13                   2) Maddie Myers 13                
     3) Fionnah Alvarez Tostado 14      4) Katie Knowles 14               
  3 Sandpipers of Nevada-CA  'B'                3:53.93    3:55.87        
     1) Izabella Harju 14               2) Meara McDade 13                
     3) Dagny McGinty 13                4) Kristina Glavas 14             
  4 Loveland Swim Club-CO  'A'                  4:01.65    3:59.71        
     1) Megan Dodrill 14                2) Karter Friesen 14              
     3) Ella Evans 13                   4) Kourtney Smith 14              
  5 Mesa Aquatics Club-AZ  'B'                  3:50.30    3:59.97        
     1) Kellee Munoz 13                 2) Maggie Moore 14                
     3) Kate Bluford 13                 4) Sydney Blackhurst 13           
  6 Neptune Swimming-PC  'A'                         NT    4:24.56        
     1) Sofia Baldenegro 14             2) Mackenzie Black 12             
     3) Hannah Kiehl 11                 4) Zoey Cook 12                   
 
Girls 13-14 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Meet:   8:11.19   12/5/2015 Clovis Swim Club, CLOV -CC                 
                         J Gruce, E Mayer, H Lambert, J Schab              
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                7:52.11    7:46.38        
     1) Audrey Yu 14                    2) Kamika Francis 14              
     3) Kristina Glavas 14              4) Arabella Sims 13               
  2 Aspen Swim Club-CO  'A'                     8:15.08    8:19.28        
     1) Lillie Boggs 13                 2) Bennett Jones 14               
     3) Laila Khan-Farooqi 14           4) Kayla Tehrani 14               
  3 Sandpipers of Nevada-CA  'B'                8:30.15    8:31.31        
     1) Enia Marinovic 13               2) Dagny McGinty 13               
     3) Izabella Harju 14               4) Guinn Harler 13                
  4 Mission Aurora Colorado Swimmi-CO  'A'      9:02.00    8:49.15        
     1) Kaylie Gibbs 12                 2) Jaida Graham 13                
     3) Melanie Angelo 12               4) Caroline Payne 13              
  5 Santa Maria Swim Club-CA  'C'               8:53.37    9:04.17        
     1) Jamie Allen 15                  2) Alaska Jebens 14               
     3) Ryan Steed 13                   4) Jada Brown 14                  
  6 Mesa Aquatics Club-AZ  'A'                  8:26.80    9:44.05        
     1) Kellee Munoz 13                 2) Sydney Blackhurst 13           
     3) Maggie Moore 14                 4) Kate Bluford 13                
 
Girls 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
        Meet:   4:13.72   12/6/2015 Jeffco Hurricanes, JH   -CO                
                         R Gucker, M Mcdonald, C Crane, F Hellard          
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                4:04.89    4:03.97        
     1) Arabella Sims 13                2) Audrey Yu 14                   
     3) Rylie Solis 13                  4) Kamika Francis 14              
  2 Sierra Marlins Swim Team-SN  'B'            4:19.69    4:18.88        
     1) Maddie Myers 13                 2) Miranda Sellers 13             
     3) Ava Chavez 13                   4) Katie Knowles 14               
  3 Sandpipers of Nevada-CA  'B'                4:16.11    4:23.30        
     1) Enia Marinovic 13               2) Ally Holder 13                 
     3) Izabella Harju 14               4) Kristina Glavas 14             
  4 Loveland Swim Club-CO  'A'                  4:29.82    4:30.21        
     1) Kourtney Smith 14               2) Megan Dodrill 14               
     3) Karter Friesen 14               4) Ella Evans 13                  
  5 Neptune Swimming-PC  'B'                         NT    4:31.15        
     1) Sophie Harris 15                2) Sofia Baldenegro 14            
     3) Ruby Sanchez 14                 4) Peyton Welling 16              
  6 Neptune Swimming-PC  'C'                         NT    4:58.54        
     1) Natalie Farquhar 12             2) Hannah Kiehl 11                
     3) Meghan Do 14                    4) Amelia Overstreet 12           
  7 Neptune Swimming-PC  'A'                         NT    5:01.27        
     1) Mackenzie Black 12              2) Jasmine Arroyo 12              
     3) Abby Smits 12                   4) Zoey Cook 12                   
 
Girls 14 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kamika Francis      14 SAND-CA              5:32.36    5:14.68          9  
  2 Emma Marsalek       14 SMSC-CA              5:26.88    5:16.63          7  
  3 Bennett Jones       14 ASP-CO               5:24.97    5:18.88          6  
  4 Laila Khan-Farooqi  14 ASP-CO               5:30.94    5:29.08          5  
  5 Kourtney Smith      14 LOVE-CO              5:35.52    5:31.07          4  
  6 Mia Peterson        14 SAC-AZ               5:32.74    5:31.32          3  
  7 Guinn Harler        13 SAND-CA              5:34.37    5:31.60          2  
  8 Brooke Dingle       13 SMST-SN              5:35.40    5:42.31          1  
 
Girls 14 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bennett Jones             14 ASP-CO               5:30.42    5:24.97 q      
  2 Emma Marsalek             14 SMSC-CA              5:14.37    5:26.88 q      
  3 Laila Khan-Farooqi        14 ASP-CO               5:37.97    5:30.94 q      
  4 Kamika Francis            14 SAND-CA              5:12.04    5:32.36 q      
  5 Mia Peterson              14 SAC-AZ               5:42.01    5:32.74 q      
  6 Guinn Harler              13 SAND-CA              5:39.46    5:34.37 q      
  7 Brooke Dingle             13 SMST-SN              5:55.46    5:35.40 q      
  8 Kourtney Smith            14 LOVE-CO              5:26.08    5:35.52 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dagny McGinty             13 SAND-CA              5:32.64    5:35.77        
 10 Kate Bluford              13 MAC-AZ               5:38.60    5:38.37        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Taylor Scott              13 SAC-AZ               5:43.33    5:38.59        
 12 Grace Nickell             12 LOVE-CO              5:42.92    5:44.92        
 13 Teddy Sabev               12 SAC-AZ               5:38.04    5:45.00        
 14 Kiera Gregg               14 SAC-AZ               5:50.32    5:47.35        
 15 Miranda Sellers           13 SMST-SN              5:53.51    5:47.53        
 16 Ella Evans                13 LOVE-CO              5:55.09    5:48.06        
 17 Riana Barrett             14 SAND-CA              5:53.06    5:50.63        
 18 Rylie Solis               13 SAND-CA              5:30.77    5:51.63        
 19 Kaylie Gibbs              12 MACS-CO              5:45.99    5:55.13        
 20 Andrea Wagner             14 SAND-CA              5:50.88    5:57.19        
 21 Ryan Steed                13 SMSC-CA              5:56.34    5:59.10        
 22 Amelia Overstreet         12 SRN-PC               6:17.82    6:21.60        
 23 Zoey Cook                 12 SRN-PC               6:25.82    6:23.54        
 
Girls 14 & Under 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kourtney Smith      14 LOVE-CO              2:20.44    2:12.06          9  
  2 Kamika Francis      14 SAND-CA              2:20.67    2:13.63          7  
  3 Noemi Bravo-Guzman  13 SMSC-CA              2:21.53    2:16.85          6  
  4 Karter Friesen      14 LOVE-CO              2:23.63    2:20.84          5  
  5 Melia Okamoto       12 SAND-CA              2:24.35    2:24.31          4  
  6 Ava Carter          12 SAND-CA              2:22.06    2:24.63          3  
  7 Anna Rampoldi       12 SAND-CA              2:25.07    2:26.00          2  
 -- Michelle Grabowski  12 SAND-CA              2:24.36         DQ        
 
Girls 14 & Under 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Laila Khan-Farooqi        14 ASP-CO               2:19.16    2:18.71 q      
  2 Kristina Glavas           14 SAND-CA              2:14.79    2:18.82 q      
  3 Kourtney Smith            14 LOVE-CO              2:13.97    2:20.44 q      
  4 Kamika Francis            14 SAND-CA              2:14.31    2:20.67 q      
  5 Noemi Bravo-Guzman        13 SMSC-CA              2:14.00    2:21.53 q      
  6 Reese Woodward            14 MAC-AZ               2:26.70    2:21.64 q      
  7 Ava Carter                12 SAND-CA              2:28.20    2:22.06 q      
  8 Taylor Scott              13 SAC-AZ               2:25.47    2:22.64 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Karter Friesen            14 LOVE-CO              2:19.25    2:23.63        
 10 Melia Okamoto             12 SAND-CA              2:27.96    2:24.35        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Michelle Grabowski        12 SAND-CA              2:28.17    2:24.36        
 12 Anna Rampoldi             12 SAND-CA              2:30.91    2:25.07        
 13 Caroline Payne            13 MACS-CO              2:25.45    2:25.15        
 14 Julie Merlin              12 SAND-CA              2:31.84    2:27.18        
 15 Zoe Zachariou             12 SAND-CA              2:33.78    2:27.41        
 16 Miranda Sellers           13 SMST-SN              2:26.38    2:27.58        
 17 Tiffany Mai               13 MACS-CO              2:28.78    2:27.84        
 18 Ella Maurice              13 SAND-CA              2:34.30    2:27.93        
 19 Ashley Nichols            13 SAND-CA              2:35.94    2:28.66        
 20 Riana Barrett             14 SAND-CA              2:29.51    2:29.69        
 21 Sianna Savarda            12 SAND-CA              2:31.25    2:31.14        
 22 Izabella Harju            14 SAND-CA              2:24.45    2:31.87        
 23 McKenzie Hebert           14 SAC-AZ               2:38.64    2:31.92        
 24 Aine McDade               14 SAND-CA              2:39.54    2:32.06        
 25 Guinn Harler              13 SAND-CA              2:28.52    2:32.56        
 26 Ella Evans                13 LOVE-CO              2:39.37    2:32.94        
 27 Andrea Wagner             14 SAND-CA              2:28.73    2:33.81        
 28 Dru Bauman                12 SAND-CA              2:34.55    2:35.16        
 29 Sammie Zeimet             13 SAC-AZ               2:37.06    2:35.99        
 30 Emma Baron                12 LOVE-CO              2:39.87    2:36.19        
 31 Kelly Hanagan             13 SAC-AZ               2:38.66    2:36.24        
 32 Amanda Schweichler        13 SAND-CA              2:32.88    2:36.55        
 33 Kiera Gregg               14 SAC-AZ               2:41.65    2:37.02        
 34 Ryan Steed                13 SMSC-CA              2:34.72    2:37.09        
 35 Jada Brown                14 SMSC-CA              2:33.52    2:42.38        
 -- Kate Bluford              13 MAC-AZ               2:08.15   X2:09.50        
 -- Kellee Munoz              13 MAC-AZ               2:19.66   X2:25.79        
 -- Faithy Marin              12 MAC-AZ               2:33.62   X2:26.44        
 -- Kayla Knaffla             13 SAC-AZ               2:24.21         DQ        
 
Girls 14 & Under 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lilly Huggard       13 ASP-CO               2:35.89    2:33.57          9  
  2 Allie Cabiles       13 SMSC-CA              2:40.96    2:34.57          7  
  3 Reese Woodward      14 MAC-AZ               2:39.29    2:36.82          6  
  4 Kellee Munoz        13 MAC-AZ               2:40.50    2:39.16          5  
  5 Phoebe Yoder        12 SMST-SN              2:39.90    2:40.32          4  
  6 Miranda Sellers     13 SMST-SN              2:41.09    2:40.74          3  
  7 Meara McDade        13 SAND-CA              2:39.45    2:40.96          2  
  8 Allyson Reese       12 SAND-CA              2:41.97    2:41.62          1  
 
Girls 14 & Under 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sophia Jahn               12 MAC-AZ               2:31.37    2:33.82 q      
  2 Lilly Huggard             13 ASP-CO               2:43.94    2:35.89 q      
  3 Reese Woodward            14 MAC-AZ               2:38.68    2:39.29 q      
  4 Meara McDade              13 SAND-CA              2:38.39    2:39.45 q      
  5 Phoebe Yoder              12 SMST-SN              2:35.55    2:39.90 q      
  6 Kellee Munoz              13 MAC-AZ               2:35.73    2:40.50 q      
  7 Allie Cabiles             13 SMSC-CA              2:35.78    2:40.96 q      
  8 Miranda Sellers           13 SMST-SN              2:40.95    2:41.09 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Allyson Reese             12 SAND-CA              2:41.62    2:41.97        
 10 Karter Friesen            14 LOVE-CO              2:46.41    2:42.87        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ally Holder               13 SAND-CA              2:41.14    2:43.77        
 12 Lucy Warnick              12 SAND-CA              2:53.31    2:43.85        
 13 Keira Duband              13 SAND-CA              2:48.05    2:44.70        
 14 Sofia Baldenegro          14 SRN-PC               2:44.36    2:46.37        
 15 Anastasia Berejnoi        12 SMST-SN              2:42.14    2:46.70        
 16 Ella Maurice              13 SAND-CA              2:49.58    2:47.62        
 17 Andrea Wagner             14 SAND-CA              2:49.66    2:50.02        
 18 Meghan Do                 14 SRN-PC               2:54.25    2:50.61        
 19 Ashley Nichols            13 SAND-CA              2:50.93    2:51.53        
 20 Ariel Beltran             12 MAC-AZ               2:51.00    2:51.89        
 21 Kaylee Tsai               13 SAND-CA              2:52.90    2:51.98        
 22 Ava Carter                12 SAND-CA              2:55.90    2:52.31        
 23 Ella Evans                13 LOVE-CO              3:02.15    2:52.41        
 24 Jamie Lomibao             13 SMSC-CA              2:49.52    2:52.84        
 25 Emma Baron                12 LOVE-CO              2:55.54    2:54.31        
 26 Ashley Rowe               13 SAND-CA              2:53.78    2:54.83        
 27 Guinn Harler              13 SAND-CA              2:52.73    2:55.65        
 28 Jo Jo Essenburg           13 PCST-CO              2:55.96    2:56.44        
 29 Tiffany Mai               13 MACS-CO              2:58.87    2:59.47        
 30 Lora Saginoff             14 SAND-CA              2:56.43    2:59.48        
 31 Hannah Kiehl              11 SRN-PC               2:59.35    3:03.10        
 32 Sienna Hawbaker           11 LOVE-CO              3:02.42    3:03.66        
 33 Natalie Whitaker          13 SRN-PC               3:03.87    3:07.05        
 34 Jamison Ward              13 MACS-CO              3:05.99    3:09.01        
 35 Taylor Giles              14 SAC-AZ               3:01.02    3:14.12        
 
Girls 14 & Under 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Meara McDade        13 SAND-CA              2:22.15    2:20.36          9  
  2 Izabella Harju      14 SAND-CA              2:23.58    2:23.42          7  
  3 Caroline Payne      13 MACS-CO              2:40.09    2:25.80          6  
  4 Grace Nickell       12 LOVE-CO              2:29.21    2:27.58          5  
  5 Dagny McGinty       13 SAND-CA              2:34.64    2:31.87          4  
  6 Andrea Wagner       14 SAND-CA              2:37.23    2:32.62          3  
  7 Melia Okamoto       12 SAND-CA              2:34.04    2:33.81          2  
  8 Brooke Dingle       13 SMST-SN              2:34.30    2:34.10          1  
 
Girls 14 & Under 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Meara McDade              13 SAND-CA              2:21.22    2:22.15 q      
  2 Izabella Harju            14 SAND-CA              2:20.33    2:23.58 q      
  3 Grace Nickell             12 LOVE-CO              2:37.91    2:29.21 q      
  4 Kaylee Tsai               13 SAND-CA              2:25.01    2:31.73 q      
  5 Melia Okamoto             12 SAND-CA              2:35.70    2:34.04 q      
  6 Brooke Dingle             13 SMST-SN              2:42.81    2:34.30 q      
  7 Dagny McGinty             13 SAND-CA              2:30.70    2:34.64 q      
  8 Delainy Drent             13 SAC-AZ               2:39.42    2:36.07 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Andrea Wagner             14 SAND-CA              2:42.05    2:37.23        
 10 Guinn Harler              13 SAND-CA              2:31.11    2:37.44        
-------------------------------------------------------------------------
 11 McKenzie Hebert           14 SAC-AZ               2:42.67    2:38.54        
 12 Caroline Payne            13 MACS-CO              2:32.92    2:40.09        
 13 Jo Jo Essenburg           13 PCST-CO              2:42.49    2:41.02        
 -- Sydney Blackhurst         13 MAC-AZ               2:25.06   X2:23.32        
 
Girls 14 & Under 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kristina Glavas     14 SAND-CA              4:57.76    4:42.42          9  
  2 Meara McDade        13 SAND-CA              4:58.30    4:54.66          7  
  3 Reese Woodward      14 MAC-AZ               5:03.70    5:04.56          6  
  4 Karter Friesen      14 LOVE-CO              5:00.37    5:05.36          5  
  5 Lucy Warnick        12 SAND-CA              5:08.77    5:09.92          4  
  6 Guinn Harler        13 SAND-CA              5:10.65    5:11.40          3  
  7 Ally Holder         13 SAND-CA              5:09.81    5:11.54          2  
  8 Allyson Reese       12 SAND-CA              5:08.62    5:16.09          1  
 
Girls 14 & Under 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kristina Glavas           14 SAND-CA              4:57.29    4:57.76 q      
  2 Meara McDade              13 SAND-CA              4:49.02    4:58.30 q      
  3 Karter Friesen            14 LOVE-CO              5:12.32    5:00.37 q      
  4 Reese Woodward            14 MAC-AZ               5:18.88    5:03.70 q      
  5 Mia Peterson              14 SAC-AZ               5:00.34    5:04.11 q      
  6 Allyson Reese             12 SAND-CA              5:02.33    5:08.62 q      
  7 Lucy Warnick              12 SAND-CA              5:17.40    5:08.77 q      
  8 Ally Holder               13 SAND-CA              5:04.43    5:09.81 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Guinn Harler              13 SAND-CA              5:06.01    5:10.65        
 10 Melia Okamoto             12 SAND-CA              5:24.10    5:12.64        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ruby Sanchez              14 SRN-PC               5:16.43    5:13.28        
 12 Dagny McGinty             13 SAND-CA              5:05.72    5:14.15        
 13 Andrea Wagner             14 SAND-CA              5:14.26    5:17.85        
 14 Izabella Harju            14 SAND-CA              5:10.94    5:18.41        
 15 Ava Carter                12 SAND-CA              5:23.52    5:18.52        
 16 Ariel Beltran             12 MAC-AZ               5:12.13    5:18.98        
 17 Tiffany Mai               13 MACS-CO              5:26.37    5:19.34        
 18 Kaylee Tsai               13 SAND-CA              5:04.33    5:21.79        
 19 Riana Barrett             14 SAND-CA              5:20.60    5:24.06        
 20 Sianna Savarda            12 SAND-CA              5:23.39    5:37.95        
 -- Anastasia Berejnoi        12 SMST-SN              5:05.18         DQ        
      No touch - breast
 -- Sofia Baldenegro          14 SRN-PC               5:13.11         DQ        
      Arms not in same horizontal plane - breast
 -- Rylie Solis               13 SAND-CA              5:18.85         DQ        
      Arms not in same horizontal plane - breast
 -- Miranda Sellers           13 SMST-SN              5:05.03         DQ        
 
Girls 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   23.88   12/5/2015 Kennidy Quist, ASP  -CO                      
 Meet Qualifying 15-16:  30.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Addison Freye       15 MAC-AZ                 26.60      25.24          9  
  2 Emma Becker         15 MAC-AZ                 25.82      25.28          7  
  3 Leah Kirkman        15 SAND-CA                25.82      25.41          6  
  4 Madison Caserio     15 MAC-AZ                 26.53      25.42          5  
  5 Lauren Rodenberg    15 SMST-SN                26.31      25.69          4  
  6 Mandy Zajdzinski    16 MAC-AZ                 26.41      25.79          3  
  7 Kendall Ruberio     15 SAND-CA                26.60      25.88          2  
  8 Olivia Porter       15 SAND-CA                26.38      25.99          1  
 
Girls 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   23.88   12/5/2015 Kennidy Quist, ASP  -CO                      
 Meet Qualifying 15-16:  30.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Emma Becker               15 MAC-AZ                 24.70      25.82 q      
  1 Leah Kirkman              15 SAND-CA                25.59      25.82 q      
  3 Lauren Rodenberg          15 SMST-SN                25.85      26.31 q      
  4 Olivia Porter             15 SAND-CA                26.14      26.38 q      
  5 Mandy Zajdzinski          16 MAC-AZ                 24.61      26.41 q      
  6 Madison Caserio           15 MAC-AZ                 25.80      26.53 q      
  7 Addison Freye             15 MAC-AZ                 25.66      26.60 q      
  7 Kendall Ruberio           15 SAND-CA                27.15      26.60 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kailey Carter             15 SAND-CA                26.52      26.66        
 10 Emilee VanderLinden       16 MAC-AZ                 25.62      26.74        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cameron Daniell           16 MAC-AZ                 27.03      27.12        
 12 Monica Fuller             15 SMSC-CA                27.76      27.30        
 13 Lucy Lovelace             15 SAC-AZ                 27.08      27.52        
 14 Kate Carver               15 SMST-SN                27.43      27.94        
 15 Jenna Eccleston           15 LOVE-CO                29.46      28.00        
 16 Aiden Lewis               16 SMSC-CA                28.11      28.24        
 17 Saray Brown               16 SMSC-CA                26.05      28.33        
 18 Jan De Leon               15 SAND-CA                29.38      28.68        
 19 Jamie Allen               15 SMSC-CA                29.27      28.75        
 20 Peyton Welling            16 SRN-PC                 28.58      28.86        
 21 Chloe Day                 15 SAND-CA                28.80      28.95        
 22 Ava Cherry                15 ASP-CO                 29.70      29.00        
 23 Ally Chu                  15 MACS-CO                28.60      29.15        
 24 Amelia Perkins            15 LOVE-CO                28.86      29.30        
 25 Elizabeth Hernandez       15 SMSC-CA                29.28      29.48        
 26 Samantha Wareing          15 SAC-AZ                 29.64      29.58        
 27 Sophie Harris             15 SRN-PC                 30.28      30.00        
 28 Lauren Gamber             15 SAC-AZ                 30.39      30.13        
 29 Grace Hetland             15 SMSC-CA                30.03      30.36        
 -- Karenna Peterson          16 SMST-SN                26.55         DQ        
 
Girls 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   51.66   12/6/2015 Kennidy Quist, ASP  -CO                      
 Meet Qualifying 15-16:  1:04.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Olivia Porter       15 SAND-CA                58.26      54.89          9  
  2 Lauren Rodenberg    15 SMST-SN                56.75      55.44          7  
  3 Karenna Peterson    16 SMST-SN                58.19      56.78          6  
  4 Aiden Lewis         16 SMSC-CA                58.78      58.69          5  
  5 Lucy Lovelace       15 SAC-AZ               1:00.57      58.86          4  
  6 Monica Fuller       15 SMSC-CA              1:02.13      59.79          3  
  7 Jenna Eccleston     15 LOVE-CO              1:00.57    1:01.69          2  
  8 Mara Johnson        16 LOVE-CO              1:01.60    1:01.72          1  
 
Girls 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   51.66   12/6/2015 Kennidy Quist, ASP  -CO                      
 Meet Qualifying 15-16:  1:04.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lauren Rodenberg          15 SMST-SN                56.41      56.75 q      
  2 Danyael Nicole Cuison     16 SAND-CA                56.45      57.82 q      
  3 Karenna Peterson          16 SMST-SN                57.03      58.19 q      
  4 Olivia Porter             15 SAND-CA                55.75      58.26 q      
  5 Aiden Lewis               16 SMSC-CA                58.27      58.78 q      
  6 Lucy Lovelace             15 SAC-AZ                 59.45    1:00.57 q      
  6 Jenna Eccleston           15 LOVE-CO              1:01.77    1:00.57 q      
  8 Mara Johnson              16 LOVE-CO              1:01.73    1:01.60 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Peyton Welling            16 SRN-PC               1:00.18    1:01.96        
 10 Monica Fuller             15 SMSC-CA              1:00.22    1:02.13        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Amelia Perkins            15 LOVE-CO              1:03.04    1:02.91        
 12 Ally Chu                  15 MACS-CO              1:02.11    1:03.48        
 13 Lauren Gamber             15 SAC-AZ               1:04.30    1:03.52        
 14 Ava Cherry                15 ASP-CO               1:03.59    1:03.67        
 15 Samantha Wareing          15 SAC-AZ               1:02.72    1:03.78        
 16 Chloe Day                 15 SAND-CA              1:03.55    1:04.78        
 17 Elizabeth Hernandez       15 SMSC-CA              1:04.15    1:05.53        
 18 Sophie Harris             15 SRN-PC               1:04.90    1:05.77        
 -- Emma Becker               15 MAC-AZ                 53.19     X54.64        
 -- Madison Caserio           15 MAC-AZ                 55.82     X57.02        
 -- Cameron Daniell           16 MAC-AZ                 54.52     X57.81        
 -- Emilee VanderLinden       16 MAC-AZ                 55.01     X57.95        
 -- Mandy Zajdzinski          16 MAC-AZ                 54.41     X58.00        
 -- Addison Freye             15 MAC-AZ                 55.65     X58.76        
 -- Saray Brown               16 SMSC-CA                55.98     X59.40        
 
Girls 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   1:52.36   12/4/2015 Kennidy Quist, ASP  -CO                    
 Meet Qualifying 15-16:  2:18.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Olivia Porter       15 SAND-CA              2:04.29    1:57.16          9  
  2 Rachael Lytle       15 MAC-AZ               2:03.92    1:57.67          7  
  3 Mandy Zajdzinski    16 MAC-AZ               2:02.11    1:58.90          6  
  4 Lauren Rodenberg    15 SMST-SN              2:03.17    2:01.51          5  
  5 Emma Becker         15 MAC-AZ               2:04.20    2:02.00          4  
  6 Aiden Lewis         16 SMSC-CA              2:04.17    2:03.63          3  
  7 Karenna Peterson    16 SMST-SN              2:04.82    2:05.40          2  
  8 Emilee VanderLinde  16 MAC-AZ               2:04.48    2:06.29          1  
 
Girls 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   1:52.36   12/4/2015 Kennidy Quist, ASP  -CO                    
 Meet Qualifying 15-16:  2:18.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mandy Zajdzinski          16 MAC-AZ               1:54.09    2:02.11 q      
  2 Lauren Rodenberg          15 SMST-SN              2:02.49    2:03.17 q      
  3 Rachael Lytle             15 MAC-AZ               1:59.39    2:03.92 q      
  4 Aiden Lewis               16 SMSC-CA              2:02.25    2:04.17 q      
  5 Emma Becker               15 MAC-AZ               1:59.12    2:04.20 q      
  6 Olivia Porter             15 SAND-CA              1:59.54    2:04.29 q      
  7 Emilee VanderLinden       16 MAC-AZ               2:07.13    2:04.48 q      
  8 Karenna Peterson          16 SMST-SN              2:06.66    2:04.82 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Emily Edds                16 SMSC-CA              2:00.52    2:05.34        
 10 Jenna Eccleston           15 LOVE-CO              2:08.99    2:06.34        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Addison Freye             15 MAC-AZ               1:58.04    2:06.50        
 12 Monica Fuller             15 SMSC-CA              2:06.75    2:08.15        
 13 Mara Johnson              16 LOVE-CO              2:08.50    2:08.63        
 14 Kailey Carter             15 SAND-CA              2:09.06    2:08.91        
 15 Adelaide Rau              16 SAND-CA              2:10.22    2:09.53        
 16 Amelia Perkins            15 LOVE-CO              2:17.63    2:15.38        
 17 Lauren Gamber             15 SAC-AZ               2:17.59    2:18.80        
 18 Sophie Harris             15 SRN-PC               2:18.29    2:19.75        
 19 Ally Chu                  15 MACS-CO              2:12.50    2:19.95        
 20 Elizabeth Hernandez       15 SMSC-CA              2:16.00    2:21.43        
 21 Peyton Welling            16 SRN-PC               2:16.39    2:22.07        
 22 Jamie Allen               15 SMSC-CA              2:14.12    2:22.26        
 
Girls 15-16 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   4:58.37   12/5/2015 Rose Saya, MACS -CO                        
 Meet Qualifying 15-16:  5:45.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Rachael Lytle       15 MAC-AZ               5:28.24    5:17.27          9  
  2 Jenna Eccleston     15 LOVE-CO              5:28.01    5:25.22          7  
  3 Aiden Lewis         16 SMSC-CA              5:26.48    5:26.53          6  
  4 Monica Fuller       15 SMSC-CA              5:37.75    5:35.02          5  
  5 Mara Johnson        16 LOVE-CO              5:43.33    5:38.98          4  
  6 Adelaide Rau        16 SAND-CA              5:43.33    5:41.46          3  
  7 Sarah Dowrick       16 SAC-AZ               5:57.60    5:48.69          2  
  8 Danyael Nicole Cui  16 SAND-CA              5:47.47    5:55.51          1  
 
Girls 15-16 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   4:58.37   12/5/2015 Rose Saya, MACS -CO                        
 Meet Qualifying 15-16:  5:45.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Emily Edds                16 SMSC-CA              5:16.73    5:22.88 q      
  2 Emma Breslin              16 SAND-CA              5:22.42    5:23.82 q      
  3 Aiden Lewis               16 SMSC-CA              5:15.18    5:26.48 q      
  4 Jenna Eccleston           15 LOVE-CO              5:33.10    5:28.01 q      
  5 Rachael Lytle             15 MAC-AZ               5:26.25    5:28.24 q      
  6 Monica Fuller             15 SMSC-CA              5:32.24    5:37.75 q      
  7 Adelaide Rau              16 SAND-CA              5:50.96    5:43.33 q      
  7 Mara Johnson              16 LOVE-CO              5:36.50    5:43.33 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Danyael Nicole Cuison     16 SAND-CA              5:39.76    5:47.47        
 10 Sarah Dowrick             16 SAC-AZ               5:33.37    5:57.60        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jamie Allen               15 SMSC-CA              6:07.75    6:12.46        
 
Girls 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet:   57.76   12/5/2015 Marie Alameida, SRN  -PC                     
 Meet Qualifying 15-16:  1:16.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Rachael Lytle       15 MAC-AZ               1:04.11    1:00.24          9  
  2 Kendall Ruberio     15 SAND-CA              1:03.96    1:00.60          7  
  3 Emma Becker         15 MAC-AZ               1:05.10    1:05.46          6  
  4 Karenna Peterson    16 SMST-SN              1:08.01    1:06.61          5  
  5 Kate Carver         15 SMST-SN              1:06.85    1:07.93          4  
  6 Sarah Dowrick       16 SAC-AZ               1:06.16    1:08.34          3  
  7 Mandy Zajdzinski    16 MAC-AZ               1:06.84    1:08.63          2  
  8 Elizabeth Hernande  15 SMSC-CA              1:09.05    1:08.79          1  
 
Girls 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet:   57.76   12/5/2015 Marie Alameida, SRN  -PC                     
 Meet Qualifying 15-16:  1:16.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kendall Ruberio           15 SAND-CA              1:02.73    1:03.96 q      
  2 Rachael Lytle             15 MAC-AZ               1:00.25    1:04.11 q      
  3 Emma Becker               15 MAC-AZ                 59.64    1:05.10 q      
  4 Sarah Dowrick             16 SAC-AZ               1:06.45    1:06.16 q      
  5 Mandy Zajdzinski          16 MAC-AZ               1:03.14    1:06.84 q      
  6 Kate Carver               15 SMST-SN              1:08.33    1:06.85 q      
  7 Karenna Peterson          16 SMST-SN              1:10.44    1:08.01 q      
  8 Elizabeth Hernandez       15 SMSC-CA              1:09.40    1:09.05 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sophie Harris             15 SRN-PC               1:11.03    1:09.14        
 10 Chloe Day                 15 SAND-CA              1:10.59    1:09.44        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cameron Daniell           16 MAC-AZ               1:06.42    1:09.65        
 12 Jan De Leon               15 SAND-CA              1:09.62    1:10.68        
 13 Addison Freye             15 MAC-AZ               1:07.58    1:11.02        
 14 Amelia Perkins            15 LOVE-CO              1:09.68    1:11.61        
 15 Ally Chu                  15 MACS-CO              1:13.31    1:12.23        
 16 Mara Johnson              16 LOVE-CO              1:10.67    1:12.24        
 17 Lauren Gamber             15 SAC-AZ               1:13.49    1:13.39        
 18 Ava Cherry                15 ASP-CO               1:13.31    1:13.68        
 
Girls 15-16 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet:   2:03.92   12/6/2015 Delaney Smith, HRA  -CO                    
 Meet Qualifying 15-16:  2:40.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Sarah Dowrick       16 SAC-AZ               2:25.44    2:21.61          9  
  2 Kate Carver         15 SMST-SN              2:22.60    2:22.51          7  
  3 Adelaide Rau        16 SAND-CA              2:22.78    2:23.34          6  
  4 Elizabeth Hernande  15 SMSC-CA              2:26.02    2:24.40          5  
  5 Sophie Harris       15 SRN-PC               2:26.71    2:26.33          4  
  6 Amelia Perkins      15 LOVE-CO              2:33.62    2:28.10          3  
  7 Mara Johnson        16 LOVE-CO              2:31.98    2:29.19          2  
 
Girls 15-16 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet:   2:03.92   12/6/2015 Delaney Smith, HRA  -CO                    
 Meet Qualifying 15-16:  2:40.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mandy Zajdzinski          16 MAC-AZ               2:15.16    2:21.19 q      
  2 Kate Carver               15 SMST-SN              2:25.67    2:22.60 q      
  3 Adelaide Rau              16 SAND-CA              2:25.80    2:22.78 q      
  4 Sarah Dowrick             16 SAC-AZ               2:20.91    2:25.44 q      
  5 Elizabeth Hernandez       15 SMSC-CA              2:27.57    2:26.02 q      
  6 Sophie Harris             15 SRN-PC               2:32.85    2:26.71 q      
  7 Mara Johnson              16 LOVE-CO              2:28.56    2:31.98 q      
  8 Amelia Perkins            15 LOVE-CO              2:26.35    2:33.62 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chloe Day                 15 SAND-CA              2:28.16    2:36.47        
 10 Jan De Leon               15 SAND-CA              2:37.37    2:42.45        
-------------------------------------------------------------------------
 -- Rachael Lytle             15 MAC-AZ               2:17.52   X2:13.13        
 
Girls 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet:   1:05.42   12/4/2015 Delaney Smith, HRA  -CO                    
 Meet Qualifying 15-16:  1:28.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kate Carver         15 SMST-SN              1:13.78    1:12.56          9  
  2 Amelia Perkins      15 LOVE-CO              1:13.23    1:12.73          7  
  3 Mandy Zajdzinski    16 MAC-AZ               1:15.62    1:12.81          6  
  4 Kailey Carter       15 SAND-CA              1:16.89    1:13.79          5  
  5 Lucy Lovelace       15 SAC-AZ               1:18.27    1:15.13          4  
  6 Samantha Wareing    15 SAC-AZ               1:17.07    1:15.54          3  
  7 Ally Chu            15 MACS-CO              1:16.63    1:16.79          2  
  8 Peyton Welling      16 SRN-PC               1:19.93    1:20.64          1  
 
Girls 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet:   1:05.42   12/4/2015 Delaney Smith, HRA  -CO                    
 Meet Qualifying 15-16:  1:28.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Amelia Perkins            15 LOVE-CO              1:15.14    1:13.23 q      
  2 Kate Carver               15 SMST-SN              1:10.53    1:13.78 q      
  3 Mandy Zajdzinski          16 MAC-AZ               1:18.51    1:15.62 q      
  4 Ally Chu                  15 MACS-CO              1:18.36    1:16.63 q      
  5 Kailey Carter             15 SAND-CA              1:14.72    1:16.89 q      
  6 Samantha Wareing          15 SAC-AZ               1:15.82    1:17.07 q      
  7 Lucy Lovelace             15 SAC-AZ               1:13.38    1:18.27 q      
  8 Peyton Welling            16 SRN-PC               1:17.33    1:19.93 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cameron Daniell           16 MAC-AZ               1:20.87    1:21.11        
 10 Ava Cherry                15 ASP-CO               1:20.69    1:21.67        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jan De Leon               15 SAND-CA              1:25.80    1:23.74        
 12 Grace Hetland             15 SMSC-CA              1:28.49    1:27.04        
 
Girls 15-16 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet:   2:22.56   12/5/2015 Delaney Smith, HRA  -CO                    
 Meet Qualifying 15-16:  3:05.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lauren Rodenberg    15 SMST-SN              2:34.63    2:32.70          9  
  2 Emilee VanderLinde  16 MAC-AZ               2:38.78    2:35.07          7  
  3 Danyael Nicole Cui  16 SAND-CA              2:34.35    2:35.80          6  
  4 Kate Carver         15 SMST-SN              2:42.02    2:39.17          5  
  5 Adelaide Rau        16 SAND-CA              2:39.74    2:40.20          4  
  6 Kailey Carter       15 SAND-CA              2:47.86    2:41.58          3  
  7 Ally Chu            15 MACS-CO              2:46.64    2:42.14          2  
  8 Amelia Perkins      15 LOVE-CO              2:46.74    2:44.90          1  
 
Girls 15-16 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet:   2:22.56   12/5/2015 Delaney Smith, HRA  -CO                    
 Meet Qualifying 15-16:  3:05.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Danyael Nicole Cuison     16 SAND-CA              2:41.20    2:34.35 q      
  2 Lauren Rodenberg          15 SMST-SN              2:32.68    2:34.63 q      
  3 Emilee VanderLinden       16 MAC-AZ               2:23.60    2:38.78 q      
  4 Adelaide Rau              16 SAND-CA              2:43.15    2:39.74 q      
  5 Kate Carver               15 SMST-SN              2:34.97    2:42.02 q      
  6 Ally Chu                  15 MACS-CO              2:53.11    2:46.64 q      
  7 Amelia Perkins            15 LOVE-CO              2:41.34    2:46.74 q      
  8 Kailey Carter             15 SAND-CA              2:46.88    2:47.86 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lucy Lovelace             15 SAC-AZ               2:40.33    2:49.25        
 10 Ava Cherry                15 ASP-CO               2:55.07    2:49.26        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Samantha Wareing          15 SAC-AZ               2:47.71    2:50.54        
 12 Peyton Welling            16 SRN-PC               2:53.68    2:53.18        
 13 Chloe Day                 15 SAND-CA              3:02.34    3:02.76        
 
Girls 15-16 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet:   57.02   12/4/2015 Madison Hoehn, HRA  -CO                      
 Meet Qualifying 15-16:  1:15.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Olivia Porter       15 SAND-CA              1:03.96    1:01.15          9  
  2 Madison Caserio     15 MAC-AZ               1:02.62    1:02.85          7  
  3 Addison Freye       15 MAC-AZ               1:07.80    1:03.19          6  
  4 Emma Becker         15 MAC-AZ               1:04.67    1:04.04          5  
  5 Emily Edds          16 SMSC-CA              1:04.89    1:04.60          4  
  6 Jenna Eccleston     15 LOVE-CO              1:05.38    1:05.03          3  
  7 Monica Fuller       15 SMSC-CA              1:07.13    1:05.16          2  
  8 Jan De Leon         15 SAND-CA              1:09.66    1:08.72          1  
 
Girls 15-16 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet:   57.02   12/4/2015 Madison Hoehn, HRA  -CO                      
 Meet Qualifying 15-16:  1:15.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Madison Caserio           15 MAC-AZ               1:06.89    1:02.62 q      
  2 Olivia Porter             15 SAND-CA              1:01.48    1:03.96 q      
  3 Emma Becker               15 MAC-AZ               1:04.80    1:04.67 q      
  4 Emily Edds                16 SMSC-CA              1:02.50    1:04.89 q      
  5 Jenna Eccleston           15 LOVE-CO              1:07.13    1:05.38 q      
  6 Karenna Peterson          16 SMST-SN              1:05.96    1:06.80 q      
  7 Monica Fuller             15 SMSC-CA              1:06.85    1:07.13 q      
  8 Addison Freye             15 MAC-AZ               1:07.60    1:07.80 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jan De Leon               15 SAND-CA              1:10.31    1:09.66        
 10 Jamie Allen               15 SMSC-CA              1:08.03    1:10.52        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cameron Daniell           16 MAC-AZ               1:10.73    1:11.88        
 12 Ava Cherry                15 ASP-CO               1:11.56    1:12.83        
 13 Grace Hetland             15 SMSC-CA              1:13.03    1:14.01        
 14 Lauren Gamber             15 SAC-AZ               1:17.31    1:14.81        
 15 Sophie Harris             15 SRN-PC               1:14.35    1:19.33        
 
Girls 15-16 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet:   2:11.24   12/5/2015 Reese Lamph, SAND -CA                      
 Meet Qualifying 15-16:  2:42.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Jenna Eccleston     15 LOVE-CO              2:19.76    2:20.60          9  
  2 Kailey Carter       15 SAND-CA              2:27.24    2:21.08          7  
  3 Monica Fuller       15 SMSC-CA              2:29.73    2:24.07          6  
  4 Jamie Allen         15 SMSC-CA              2:39.87    2:33.97          5  
  5 Jan De Leon         15 SAND-CA              2:44.98    2:45.33          4  
 
Girls 15-16 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet:   2:11.24   12/5/2015 Reese Lamph, SAND -CA                      
 Meet Qualifying 15-16:  2:42.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jenna Eccleston           15 LOVE-CO              2:25.35    2:19.76 q      
  2 Kailey Carter             15 SAND-CA              2:23.70    2:27.24 q      
  3 Monica Fuller             15 SMSC-CA              2:22.53    2:29.73 q      
  4 Jamie Allen               15 SMSC-CA              2:31.79    2:39.87 q      
  5 Jan De Leon               15 SAND-CA              2:38.49    2:44.98 q      
 -- Rachael Lytle             15 MAC-AZ               2:07.14   X2:10.73        
 -- Madison Caserio           15 MAC-AZ               2:18.16   X2:21.31        
 
Girls 15-16 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet:   2:06.21   12/6/2015 Delaney Smith, HRA  -CO                    
 Meet Qualifying 15-16:  2:38.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Emma Breslin        16 SAND-CA              2:17.11    2:12.54          9  
  2 Olivia Porter       15 SAND-CA              2:19.10    2:15.12          7  
  3 Lauren Rodenberg    15 SMST-SN              2:22.41    2:19.52          6  
  4 Kailey Carter       15 SAND-CA              2:18.28    2:20.75          5  
  5 Adelaide Rau        16 SAND-CA              2:23.42    2:21.94          4  
  6 Karenna Peterson    16 SMST-SN              2:27.04    2:25.38          3  
  7 Kate Carver         15 SMST-SN              2:28.13    2:27.04          2  
  8 Jenna Eccleston     15 LOVE-CO              2:23.13    2:29.35          1  
 
Girls 15-16 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet:   2:06.21   12/6/2015 Delaney Smith, HRA  -CO                    
 Meet Qualifying 15-16:  2:38.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Emma Breslin              16 SAND-CA              2:09.84    2:17.11 q      
  2 Kailey Carter             15 SAND-CA              2:23.33    2:18.28 q      
  3 Olivia Porter             15 SAND-CA              2:17.29    2:19.10 q      
  4 Lauren Rodenberg          15 SMST-SN              2:17.50    2:22.41 q      
  5 Jenna Eccleston           15 LOVE-CO              2:28.84    2:23.13 q      
  6 Adelaide Rau              16 SAND-CA              2:28.06    2:23.42 q      
  7 Karenna Peterson          16 SMST-SN              2:27.77    2:27.04 q      
  8 Kate Carver               15 SMST-SN              2:19.93    2:28.13 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lucy Lovelace             15 SAC-AZ               2:26.39    2:30.26        
 10 Ava Cherry                15 ASP-CO               2:35.91    2:32.39        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Amelia Perkins            15 LOVE-CO              2:31.01    2:32.62        
 12 Ally Chu                  15 MACS-CO              2:38.99    2:33.20        
 13 Sarah Dowrick             16 SAC-AZ               2:32.28    2:33.24        
 14 Elizabeth Hernandez       15 SMSC-CA              2:32.71    2:34.42        
 15 Lauren Gamber             15 SAC-AZ               2:38.18    2:37.12        
 16 Peyton Welling            16 SRN-PC               2:35.88    2:39.91        
 17 Sophie Harris             15 SRN-PC               2:35.31    2:39.96        
 18 Samantha Wareing          15 SAC-AZ               2:51.28    2:42.63        
 19 Jamie Allen               15 SMSC-CA              2:32.89    2:43.59        
 -- Emilee VanderLinden       16 MAC-AZ               2:16.00   X2:17.78        
 -- Saray Brown               16 SMSC-CA              2:15.12   X2:21.69        
 -- Addison Freye             15 MAC-AZ               2:21.19   X2:22.00        
 -- Cameron Daniell           16 MAC-AZ               2:20.37   X2:25.35        
 
Girls 15-16 400 Yard IM
===============================================================================
        Meet:   4:32.35   12/4/2015 Delaney Smith, HRA  -CO                    
 Meet Qualifying 15-16:  5:29.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Emilee VanderLinde  16 MAC-AZ               5:00.67    4:56.90          9  
  2 Kailey Carter       15 SAND-CA              5:05.81    5:01.12          7  
  3 Mara Johnson        16 LOVE-CO              5:09.09    5:12.37          6  
  4 Elizabeth Hernande  15 SMSC-CA              5:30.03    5:22.07          5  
  5 Amelia Perkins      15 LOVE-CO              5:19.21    5:24.47          4  
 -- Adelaide Rau        16 SAND-CA              5:05.39         DQ        
 
Girls 15-16 400 Yard IM
===============================================================================
        Meet:   4:32.35   12/4/2015 Delaney Smith, HRA  -CO                    
 Meet Qualifying 15-16:  5:29.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Emilee VanderLinden       16 MAC-AZ               5:04.59    5:00.67 q      
  2 Adelaide Rau              16 SAND-CA              5:14.60    5:05.39 q      
  3 Kailey Carter             15 SAND-CA              5:04.51    5:05.81 q      
  4 Mara Johnson              16 LOVE-CO              5:12.54    5:09.09 q      
  5 Amelia Perkins            15 LOVE-CO              5:28.26    5:19.21 q      
  6 Elizabeth Hernandez       15 SMSC-CA              5:24.56    5:30.03 q      
  7 Lucy Lovelace             15 SAC-AZ               5:21.30    5:35.47 q      
 
Girls 15-16 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                1:39.36    1:40.85        
     1) Danyael Nicole Cuison 16        2) Leah Kirkman 15                
     3) Kailey Carter 15                4) Paige Sondgeroth 15            
  2 Sierra Marlins Swim Team-SN  'A'            1:47.11    1:45.59        
     1) Lauren Rodenberg 15             2) Karenna Peterson 16            
     3) Maria Corvacho Marrugo 15       4) Kate Carver 15                 
 
Girls 15-16 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Meet:   3:42.50   12/4/2015 Northbay Aquatics, NBA  -PC                
                         Z WORTZMAN, J Neustaetter, A Sowa, J THOMAS       
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                3:36.70    3:35.76        
     1) Emma Breslin 16                 2) Kendall Ruberio 15             
     3) Paige Sondgeroth 15             4) Victoria Gutierrez 16          
  2 Mesa Aquatics Club-AZ  'A'                  3:45.64    3:37.23        
     1) Mandy Zajdzinski 16             2) Emma Becker 15                 
     3) Rachael Lytle 15                4) Madison Caserio 15             
  3 Sierra Marlins Swim Team-SN  'A'            3:49.62    3:49.88        
     1) Lauren Rodenberg 15             2) Karenna Peterson 16            
     3) Kate Carver 15                  4) Maria Corvacho Marrugo 15      
  4 Santa Maria Swim Club-CA  'A'               3:48.56    3:53.61        
     1) Emily Edds 16                   2) Noemi Bravo-Guzman 13          
     3) Aiden Lewis 16                  4) Saray Brown 16                 
  5 Santa Maria Swim Club-CA  'C'               4:08.50    4:10.11        
     1) Jamie Lomibao 13                2) Jamie Allen 15                 
     3) Alaska Jebens 14                4) Ryan Steed 13                  
  6 Neptune Swimming-PC  'B'                         NT    4:10.20        
     1) Ruby Sanchez 14                 2) Peyton Welling 16              
     3) Amelia Overstreet 12            4) Natalie Farquhar 12            
  7 Neptune Swimming-PC  'C'                         NT    4:27.26        
     1) Meghan Do 14                    2) Natalie Whitaker 13            
     3) Sophie Harris 15                4) Jasmine Arroyo 12              
 
Girls 15-16 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Meet:   8:11.74   12/5/2015 Northbay Aquatics, NBA  -PC                
                         A Lewis, J Neustaetter, A Sowa, J THOMAS          
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mesa Aquatics Club-AZ  'A'                  7:54.94    7:54.16        
     1) Mandy Zajdzinski 16             2) Madison Caserio 15             
     3) Cameron Daniell 16              4) Rachael Lytle 15               
  2 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                7:48.07    8:00.16        
     1) Emma Breslin 16                 2) Kendall Ruberio 15             
     3) Olivia Porter 15                4) Victoria Gutierrez 16          
  3 Santa Maria Swim Club-CA  'A'               8:06.30    8:16.67        
     1) Emma Marsalek 14                2) Noemi Bravo-Guzman 13          
     3) Aiden Lewis 16                  4) Emily Edds 16                  
  4 Sierra Marlins Swim Team-SN  'A'            8:11.73    8:21.56        
     1) Ava Chavez 13                   2) Lauren Rodenberg 15            
     3) Anastasia Berejnoi 12           4) Phoebe Yoder 12                
  5 Sierra Marlins Swim Team-SN  'B'            8:42.27    8:28.40        
     1) Maddie Myers 13                 2) Karenna Peterson 16            
     3) Miranda Sellers 13              4) Brooke Dingle 13               
  6 Sandpipers of Nevada-CA  'B'                8:26.90    8:34.48        
     1) Kailey Carter 15                2) Danyael Nicole Cuison 16       
     3) Riana Barrett 14                4) Adelaide Rau 16                
 
Girls 15-16 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
        Meet:   4:22.41   12/6/2015 Clovis Swim Club, CLOV -CC                 
                         S Fitzgerald, H Harris, A Hodge, H Schmidtke      
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                3:54.85    4:07.96        
     1) Leah Kirkman 15                 2) Emma Breslin 16                
     3) Danyael Nicole Cuison 16        4) Victoria Gutierrez 16          
  2 Sierra Marlins Swim Team-SN  'A'            4:11.67    4:16.06        
     1) Maria Corvacho Marrugo 15       2) Lauren Rodenberg 15            
     3) Fionnah Alvarez Tostado 14      4) Karenna Peterson 16            
  3 Santa Maria Swim Club-CA  'A'               4:07.77    4:16.34        
     1) Noemi Bravo-Guzman 13           2) Allie Cabiles 13               
     3) Emily Edds 16                   4) Aiden Lewis 16                 
  4 Santa Maria Swim Club-CA  'B'               4:24.71    4:32.43        
     1) Elizabeth Hernandez 15          2) Jamie Lomibao 13               
     3) Monica Fuller 15                4) Emma Marsalek 14               
 
Girls 17 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   24.44   12/5/2015 Chloe Miller, DART-SN                        
 Meet Qualifying 17&O:  30.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Anna Maurello       17 PCST-CO                26.47      26.40          9  
  2 Sammy Kaminsky      17 SAC-AZ                 27.62      27.65          7  
  3 Ilu Tefera          17 SMSC-CA                29.27      27.92          6  
  4 Ariel Martin        18 MACS-CO                29.23      28.73          5  
  5 Sam Cheng           17 SAND-CA                30.13      30.56          4  
 
Girls 17 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   24.44   12/5/2015 Chloe Miller, DART-SN                        
 Meet Qualifying 17&O:  30.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Anna Maurello             17 PCST-CO                26.30      26.47 q      
  2 Hayley Linderer           17 SAND-CA                27.01      27.21 q      
  3 Sammy Kaminsky            17 SAC-AZ                 27.87      27.62 q      
  4 Ariel Martin              18 MACS-CO                29.58      29.23 q      
  5 Ilu Tefera                17 SMSC-CA                27.93      29.27 q      
  6 Jadan Zavestoski          17 SAND-CA                29.28      29.38 q      
  7 Sam Cheng                 17 SAND-CA                29.51      30.13 q      
 
Girls 17 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   52.94   12/6/2015 Chloe Miller, DART-SN                        
 Meet Qualifying 17&O:  1:04.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Portia Blackert     17 SAND-CA                56.92      56.63          9  
  2 Hayley Linderer     17 SAND-CA                58.35      57.25          7  
  3 Sammy Kaminsky      17 SAC-AZ               1:00.42      59.43          6  
  4 Anna Maurello       17 PCST-CO                59.66    1:00.15          5  
  5 Ariel Martin        18 MACS-CO              1:02.71    1:01.40          4  
  6 Jadan Zavestoski    17 SAND-CA              1:02.80    1:01.65          3  
  7 Ilu Tefera          17 SMSC-CA              1:03.58    1:02.11          2  
 
Girls 17 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   52.94   12/6/2015 Chloe Miller, DART-SN                        
 Meet Qualifying 17&O:  1:04.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Portia Blackert           17 SAND-CA                56.85      56.92 q      
  2 Hayley Linderer           17 SAND-CA                57.53      58.35 q      
  3 Anna Maurello             17 PCST-CO                57.83      59.66 q      
  4 Sammy Kaminsky            17 SAC-AZ               1:00.40    1:00.42 q      
  5 Ariel Martin              18 MACS-CO              1:03.89    1:02.71 q      
  6 Alyssa De Luna            17 SAND-CA              1:02.03    1:02.72 q      
  7 Jadan Zavestoski          17 SAND-CA              1:02.71    1:02.80 q      
  8 Ilu Tefera                17 SMSC-CA              1:01.05    1:03.58 q      
-------------------------------------------------------------------------
 -- Lena Hirota               17 MAC-AZ               1:02.08   X1:00.11        
 -- Rachel Carlson            17 SMSC-CA              1:03.75   X1:04.16        
 
Girls 17 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   1:51.37   12/4/2015 Syd Larson, DART-SN                        
 Meet Qualifying 17&O:  2:18.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Davy Brown          18 ASP-CO               2:02.18    1:58.05          9  
  2 Sammy Kaminsky      17 SAC-AZ               2:12.58    2:10.16          7  
  3 Anna Maurello       17 PCST-CO              2:12.83    2:11.05          6  
  4 Ilu Tefera          17 SMSC-CA              2:16.97    2:15.06          5  
  5 Rachel Carlson      17 SMSC-CA              2:16.89    2:17.68          4  
 
Girls 17 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   1:51.37   12/4/2015 Syd Larson, DART-SN                        
 Meet Qualifying 17&O:  2:18.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Davy Brown                18 ASP-CO               1:56.08    2:02.18 q      
  2 Sammy Kaminsky            17 SAC-AZ               2:14.17    2:12.58 q      
  3 Anna Maurello             17 PCST-CO              2:17.40    2:12.83 q      
  4 Rachel Carlson            17 SMSC-CA              2:16.36    2:16.89 q      
  5 Ilu Tefera                17 SMSC-CA              2:10.88    2:16.97 q      
 
Girls 17 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   4:58.50   12/5/2015 Syd Larson, DART-SN                        
 Meet Qualifying 17&O:  5:45.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Hayley Linderer           17 SAND-CA              5:49.17    5:58.69 q      
 
Girls 17 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet:   57.64   12/5/2015 Lani Auva'a, SRN  -PC                        
 Meet Qualifying 17&O:  1:16.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Anna Maurello       17 PCST-CO              1:05.92    1:06.46          9  
  2 Sam Cheng           17 SAND-CA              1:08.52    1:09.73          7  
  3 Ariel Martin        18 MACS-CO              1:11.24    1:10.19          6  
  4 Alyssa De Luna      17 SAND-CA              1:11.40    1:10.67          5  
  5 Lena Hirota         17 MAC-AZ               1:11.44    1:10.84          4  
  6 Sammy Kaminsky      17 SAC-AZ               1:14.94    1:15.67          3  
 
Girls 17 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet:   57.64   12/5/2015 Lani Auva'a, SRN  -PC                        
 Meet Qualifying 17&O:  1:16.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Alexa Teneyck             18 SAC-AZ               1:00.28    1:03.86 q      
  2 Anna Maurello             17 PCST-CO              1:06.54    1:05.92 q      
  3 Sam Cheng                 17 SAND-CA              1:07.76    1:08.52 q      
  4 Ariel Martin              18 MACS-CO              1:13.24    1:11.24 q      
  5 Hayley Linderer           17 SAND-CA              1:09.23    1:11.26 q      
  6 Alyssa De Luna            17 SAND-CA              1:10.55    1:11.40 q      
  7 Lena Hirota               17 MAC-AZ               1:11.72    1:11.44 q      
  8 Jadan Zavestoski          17 SAND-CA              1:11.17    1:12.93 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sammy Kaminsky            17 SAC-AZ               1:14.87    1:14.94        
 -- Rachel Carlson            17 SMSC-CA              1:13.05   X1:16.07        
 
Girls 17 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet:   2:05.36   12/6/2015 Lani Auva'a, SRN  -PC                      
 Meet Qualifying 17&O:  2:40.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Ariel Martin        18 MACS-CO              2:30.64    2:26.59          9  
  2 Anna Maurello       17 PCST-CO              2:26.09    2:29.39          7  
  3 Hayley Linderer     17 SAND-CA              2:32.03    2:31.05          6  
 
Girls 17 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet:   2:05.36   12/6/2015 Lani Auva'a, SRN  -PC                      
 Meet Qualifying 17&O:  2:40.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Alexa Teneyck             18 SAC-AZ               2:11.35    2:16.91 q      
  2 Anna Maurello             17 PCST-CO              2:31.02    2:26.09 q      
  3 Ariel Martin              18 MACS-CO              2:34.24    2:30.64 q      
  4 Sam Cheng                 17 SAND-CA              2:22.98    2:31.55 q      
  5 Hayley Linderer           17 SAND-CA              2:31.62    2:32.03 q      
  6 Jadan Zavestoski          17 SAND-CA              2:34.31    2:34.51 q      
 -- Lena Hirota               17 MAC-AZ               2:28.47   X2:30.50        
 -- Rachel Carlson            17 SMSC-CA              2:32.98   X2:38.83        
 
Girls 17 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet:   1:03.97   12/4/2015 Chloe Miller, DART-SN                      
 Meet Qualifying 17&O:  1:28.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Davy Brown          18 ASP-CO               1:12.58    1:10.47          9  
  2 Lena Hirota         17 MAC-AZ               1:17.22    1:15.82          7  
  3 Alyssa De Luna      17 SAND-CA              1:18.28    1:17.00          6  
  4 Ariel Martin        18 MACS-CO              1:24.79    1:23.72          5  
 
Girls 17 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet:   1:03.97   12/4/2015 Chloe Miller, DART-SN                      
 Meet Qualifying 17&O:  1:28.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Davy Brown                18 ASP-CO               1:08.35    1:12.58 q      
  2 Lena Hirota               17 MAC-AZ               1:18.82    1:17.22 q      
  3 Alyssa De Luna            17 SAND-CA              1:15.54    1:18.28 q      
  4 Rachel Carlson            17 SMSC-CA              1:21.88    1:24.48 q      
  5 Ariel Martin              18 MACS-CO              1:25.98    1:24.79 q      
 
Girls 17 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet:   2:20.00   12/5/2015 Chloe Miller, DART-SN                      
 Meet Qualifying 17&O:  3:05.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Portia Blackert     17 SAND-CA              2:37.01    2:38.58          9  
  2 Lena Hirota         17 MAC-AZ               2:49.50    2:42.78          7  
  3 Sam Cheng           17 SAND-CA              2:52.40    2:53.02          6  
  4 Alyssa De Luna      17 SAND-CA              2:52.32    2:53.19          5  
 
Girls 17 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet:   2:20.00   12/5/2015 Chloe Miller, DART-SN                      
 Meet Qualifying 17&O:  3:05.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Portia Blackert           17 SAND-CA              2:33.96    2:37.01 q      
  2 Lena Hirota               17 MAC-AZ               2:42.72    2:49.50 q      
  3 Alyssa De Luna            17 SAND-CA              2:51.96    2:52.32 q      
  4 Sam Cheng                 17 SAND-CA              2:49.95    2:52.40 q      
 -- Rachel Carlson            17 SMSC-CA              2:59.59   X3:03.60        
 
Girls 17 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet:   55.75   12/4/2015 Lani Auva'a, SRN  -PC                        
 Meet Qualifying 17&O:  1:15.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Anna Maurello       17 PCST-CO              1:03.14    1:04.12          9  
  2 Lena Hirota         17 MAC-AZ               1:06.72    1:06.77          7  
  3 Alyssa De Luna      17 SAND-CA              1:11.15    1:10.64          6  
  4 Ariel Martin        18 MACS-CO              1:13.55    1:11.65          5  
 
Girls 17 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet:   55.75   12/4/2015 Lani Auva'a, SRN  -PC                        
 Meet Qualifying 17&O:  1:15.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Anna Maurello             17 PCST-CO              1:01.82    1:03.14 q      
  2 Lena Hirota               17 MAC-AZ               1:07.45    1:06.72 q      
  3 Alyssa De Luna            17 SAND-CA              1:09.04    1:11.15 q      
  4 Ariel Martin              18 MACS-CO              1:15.12    1:13.55 q      
 
Girls 17 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet:   2:06.54   12/5/2015 Jess Tuttle, UN-1-CO                       
 Meet Qualifying 17&O:  2:42.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Anna Maurello       17 PCST-CO              2:26.36    2:28.67          9  
 
Girls 17 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet:   2:06.54   12/5/2015 Jess Tuttle, UN-1-CO                       
 Meet Qualifying 17&O:  2:42.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Anna Maurello             17 PCST-CO              2:31.21    2:26.36 q      
 
Girls 17 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet:   2:06.70   12/6/2015 Chloe Miller, DART-SN                      
 Meet Qualifying 17&O:  2:38.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Portia Blackert     17 SAND-CA              2:16.76    2:16.92          9  
  2 Ariel Martin        18 MACS-CO              2:31.37    2:29.16          7  
  3 Sam Cheng           17 SAND-CA              2:31.84    2:32.96          6  
 
Girls 17 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet:   2:06.70   12/6/2015 Chloe Miller, DART-SN                      
 Meet Qualifying 17&O:  2:38.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Portia Blackert           17 SAND-CA              2:16.48    2:16.76 q      
  2 Ariel Martin              18 MACS-CO              2:38.58    2:31.37 q      
  3 Sam Cheng                 17 SAND-CA              2:27.85    2:31.84 q      
  4 Alyssa De Luna            17 SAND-CA              2:34.70    2:35.05 q      
 
Girls 17 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Santa Maria Swim Club-CA  'A'               1:46.90    1:43.81        
     1) Noemi Bravo-Guzman 13           2) Allie Cabiles 13               
     3) Emma Marsalek 14                4) Saray Brown 16                 
  2 Mesa Aquatics Club-AZ  'A'                       NT    1:45.22        
     1) Madison Caserio 15              2) Lena Hirota 17                 
     3) Addison Freye 15                4) Cameron Daniell 16             
  3 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                1:44.04    1:49.85        
     1) Adelaide Rau 16                 2) Alyssa De Luna 17              
     3) Chloe Day 15                    4) Hayley Linderer 17             
  5 Santa Maria Swim Club-CA  'D'               1:56.87    1:59.02        
     1) Jamie Allen 15                  2) Elizabeth Hernandez 15         
     3) Alaska Jebens 14                4) Rachel Carlson 17              
  6 Mission Aurora Colorado Swimmi-CO  'A'      2:00.72    1:59.71        
     1) Ariel Martin 18                 2) Jamison Ward 13                
     3) Kaylie Gibbs 12                 4) Ally Chu 15                    
 -- Santa Maria Swim Club-CA  'B'               1:51.38         DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) Monica Fuller 15                2) Ilu Tefera 17                  
     3) Aiden Lewis 16                  4) Emily Edds 16                  
 
Girls 17 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                3:43.21    3:47.59        
     1) Olivia Porter 15                2) Danyael Nicole Cuison 16       
     3) Portia Blackert 17              4) Caroline Anderson 17           
  2 Sandpipers of Nevada-CA  'B'                3:51.78    3:50.41        
     1) Kailey Carter 15                2) Leah Kirkman 15                
     3) Adelaide Rau 16                 4) Hayley Linderer 17             
  3 Aspen Swim Club-CO  'A'                     3:49.86    3:53.17        
     1) Davy Brown 18                   2) Bennett Jones 14               
     3) Laila Khan-Farooqi 14           4) Ava Cherry 15                  
  4 Mission Aurora Colorado Swimmi-CO  'A'      4:06.97    4:05.50        
     1) Caroline Payne 13               2) Melanie Angelo 12              
     3) Kaylie Gibbs 12                 4) Jaida Graham 13                
  5 Sandpipers of Nevada-CA  'C'                4:09.75    4:10.00        
     1) Jan De Leon 15                  2) Anna Rampoldi 12               
     3) Alyssa De Luna 17               4) Aine McDade 14                 
  6 Mesa Aquatics Club-AZ  'C'                  4:04.90    4:13.10        
     1) Ariel Beltran 12                2) Faithy Marin 12                
     3) Hannah Mask 12                  4) Sophia Jahn 12                 
  7 Santa Maria Swim Club-CA  'D'               4:16.41    4:20.90        
     1) Kamy Inutan 12                  2) Elizabeth Hernandez 15         
     3) Grace Hetland 15                4) Jada Brown 14                  
  8 Mission Aurora Colorado Swimmi-CO  'A'      4:21.26    4:22.06        
     1) Tiffany Mai 13                  2) Jamison Ward 13                
     3) Ariel Martin 18                 4) Ally Chu 15                    
 -- Santa Maria Swim Club-CA  'B'               3:59.07         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Emma Marsalek 14                2) Allie Cabiles 13               
     3) Ilu Tefera 17                   4) Monica Fuller 15               
 
Girls 17 & Over 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                7:58.19    8:07.47        
     1) Paige Sondgeroth 15             2) Portia Blackert 17             
     3) Leah Kirkman 15                 4) Caroline Anderson 17           
  2 Santa Maria Swim Club-CA  'B'               8:38.30    9:00.37        
     1) Monica Fuller 15                2) Jamie Lomibao 13               
     3) Ilu Tefera 17                   4) Allie Cabiles 13               
 -- Santa Maria Swim Club-CA  'D'               9:10.05        XDQ        
     1) Kamy Inutan 12                  2) Elizabeth Hernandez 15         
     3) Saray Brown 16                  4) Grace Hetland 15               
 
Girls 17 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                4:07.47    4:10.22        
     1) Kendall Ruberio 15              2) Paige Sondgeroth 15            
     3) Caroline Anderson 17            4) Olivia Porter 15               
  2 Aspen Swim Club-CO  'A'                     4:05.04    4:25.20        
     1) Davy Brown 18                   2) Lilly Huggard 13               
     3) Ava Cherry 15                   4) Lillie Boggs 13                
  3 Sandpipers of Nevada-CA  'B'                4:21.79    4:28.25        
     1) Sam Cheng 17                    2) Adelaide Rau 16                
     3) Kailey Carter 15                4) Hayley Linderer 17             
  4 Santa Maria Swim Club-CA  'C'               4:39.70    4:52.85        
     1) Ryan Steed 13                   2) Kamy Inutan 12                 
     3) Jamie Allen 15                  4) Ilu Tefera 17                  
 -- Santa Maria Swim Club-CA  'D'               4:50.14   X4:54.79        
     1) Rachel Carlson 17               2) Alaska Jebens 14               
     3) Grace Hetland 15                4) Jada Brown 14                  
 
Girls 50 Yard Freestyle Swim-off Super Final
===============================================================================
        Meet:   27.60   12/5/2015 Lauren Rodenberg, Marlins                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Kamika Francis            14 SAND-CA                   NT      25.75        
  2 Kourtney Smith            14 LOVE-CO                   NT      26.06        
  3 Natalie Farquhar          12 SRN-PC                    NT      26.79        
  4 Morgan Kukral             12 SMST-SN                   NT      27.27        
 
Girls 50 Yard Freestyle Super Final
===============================================================================
        Meet:   27.60   12/5/2015 Lauren Rodenberg, Marlins                    
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Audrey Yu           14 SAND-CA                24.06     J24.09         20  
  2 Arabella Sims       13 SAND-CA                24.62     J24.18         17  
  3 Victoria Gutierrez  16 SAND-CA                24.50     J24.37         16  
  4 Ava Chavez          13 SMST-SN                25.24     J25.05         15  
  5 Paige Sondgeroth    15 SAND-CA                25.44     J25.38         14  
  6 Sophia Jahn         12 MAC-AZ                 25.48     J25.39         13  
  7 Katie Knowles       14 SMST-SN                25.55     J25.46         12  
  8 Davy Brown          18 ASP-CO                 25.44     J25.56         11  
 
Girls 50 Yard Freestyle Super Final
===============================================================================
        Meet:   27.60   12/5/2015 Lauren Rodenberg, Marlins                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries Super Final
  1 Audrey Yu                 14 SAND-CA                24.16      24.06 q      
  2 Bella Wylie               16 SAC-AZ                 23.55      24.27 q      
  3 Victoria Gutierrez        16 SAND-CA                24.13      24.50 q      
  4 Arabella Sims             13 SAND-CA                24.33      24.62 q      
  5 Ava Chavez                13 SMST-SN                25.28      25.24 q      
  6 Paige Sondgeroth          15 SAND-CA                25.78      25.44 q      
  6 Davy Brown                18 ASP-CO                 24.43      25.44 q      
  8 Alexa Teneyck             18 SAC-AZ                 25.47      25.47 q      
 
Girls 100 Yard Freestyle Super Final
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Audrey Yu           14 SAND-CA                53.11     J51.96         20  
  2 Ava Chavez          13 SMST-SN                54.64     J53.63         17  
  3 Leah Kirkman        15 SAND-CA                54.79     J54.22         16  
  4 Emma Breslin        16 SAND-CA                55.03     J54.50         15  
  5 Paige Sondgeroth    15 SAND-CA                55.74     J54.99         14  
  6 Maddie Myers        13 SMST-SN                55.90     J55.33         13  
  7 Enia Marinovic      13 SAND-CA                55.58     J55.36         12  
  8 Davy Brown          18 ASP-CO                 55.41     J55.47         11  
 
Girls 100 Yard Freestyle Super Final
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries Super Final
  1 Audrey Yu                 14 SAND-CA                53.37      53.11 q      
  2 Alexa Teneyck             18 SAC-AZ                 53.58      54.29 q      
  3 Ava Chavez                13 SMST-SN                55.42      54.64 q      
  4 Leah Kirkman              15 SAND-CA                57.60      54.79 q      
  5 Emma Breslin              16 SAND-CA                53.74      55.03 q      
  6 Davy Brown                18 ASP-CO                 52.77      55.41 q      
  7 Enia Marinovic            13 SAND-CA                57.47      55.58 q      
  8 Paige Sondgeroth          15 SAND-CA                56.77      55.74 q      
 
Girls 200 Yard Freestyle Super Final
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Arabella Sims       13 SAND-CA              1:53.57   J1:51.53         20  
  2 Katie Grimes        12 SAND-CA              1:53.83   J1:53.87         17  
  3 Alexa Teneyck       18 SAC-AZ               1:56.64   J1:54.48         16  
  4 Ava Chavez          13 SMST-SN              1:57.85   J1:57.10         15  
  5 Kourtney Smith      14 LOVE-CO              1:59.48   J1:57.88         14  
  6 Lillie Boggs        13 ASP-CO               1:59.30   J1:57.92         13  
  7 Portia Blackert     17 SAND-CA              1:59.36   J1:58.32         12  
  8 Bennett Jones       14 ASP-CO               2:00.93   J2:00.39         11  
 
Girls 200 Yard Freestyle Super Final
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries Super Final
  1 Arabella Sims             13 SAND-CA              1:53.03    1:53.57 q      
  2 Katie Grimes              12 SAND-CA              1:54.11    1:53.83 q      
  3 Alexa Teneyck             18 SAC-AZ               1:53.80    1:56.64 q      
  4 Ava Chavez                13 SMST-SN              1:59.10    1:57.85 q      
  5 Lillie Boggs              13 ASP-CO               2:00.99    1:59.30 q      
  6 Portia Blackert           17 SAND-CA              1:59.14    1:59.36 q      
  7 Kourtney Smith            14 LOVE-CO              1:58.00    1:59.48 q      
  8 Bennett Jones             14 ASP-CO               2:03.00    2:00.93 q      
 
Girls 500 Yard Freestyle Super Final
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Arabella Sims       13 SAND-CA              5:03.99   J4:53.41         20  
  2 Katie Grimes        12 SAND-CA              5:00.04   J4:55.78         17  
  3 Lillie Boggs        13 ASP-CO               5:10.02   J5:12.55         16  
  4 Caroline Anderson   17 SAND-CA              5:18.27   J5:12.70         15  
  5 Olivia Porter       15 SAND-CA              5:18.09   J5:15.00         14  
  6 Portia Blackert     17 SAND-CA              5:14.61   J5:16.01         13  
  7 Ava Chavez          13 SMST-SN              5:20.87   J5:18.78         12  
  8 Emily Edds          16 SMSC-CA              5:22.88   J5:30.41         11  
 
Girls 500 Yard Freestyle Super Final
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries Super Final
  1 Katie Grimes              12 SAND-CA              5:02.30    5:00.04 q      
  2 Arabella Sims             13 SAND-CA              4:59.40    5:03.99 q      
  3 Alexa Teneyck             18 SAC-AZ               5:05.40    5:07.23 q      
  4 Lillie Boggs              13 ASP-CO               5:20.11    5:10.02 q      
  5 Portia Blackert           17 SAND-CA              5:11.28    5:14.61 q      
  6 Olivia Porter             15 SAND-CA              5:23.61    5:18.09 q      
  7 Caroline Anderson         17 SAND-CA              5:09.49    5:18.27 q      
  8 Ava Chavez                13 SMST-SN              5:30.01    5:20.87 q      
 
Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   10:09.74   12/6/2015 Rose Saya, MACS -CO                       
 Meet Qualifying:  12:30.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arabella Sims       13 SAND-CA             10:28.74   10:09.67          9  
  2 Victoria Gutierrez  16 SAND-CA             10:23.41   10:12.17          7  
  3 Katie Grimes        12 SAND-CA             10:12.45   10:12.73          6  
  4 Alexa Teneyck       18 SAC-AZ              10:24.10   10:29.93          5  
  5 Portia Blackert     17 SAND-CA             10:38.13   10:38.68          4  
  6 Kendall Ruberio     15 SAND-CA             11:00.80   10:40.36          3  
  7 Olivia Porter       15 SAND-CA             11:05.83   10:40.99          2  
  8 Mandy Zajdzinski    16 MAC-AZ              10:10.57   10:45.44          1  
  9 Caroline Anderson   17 SAND-CA             10:39.42   10:48.52        
 10 Madison Caserio     15 MAC-AZ              10:35.97   10:49.95        
 11 Emma Marsalek       14 SMSC-CA             10:47.76   10:55.69        
 12 Cameron Daniell     16 MAC-AZ              10:24.36   10:56.98        
 13 Emma Breslin        16 SAND-CA             11:02.29   11:00.98        
 14 Addison Freye       15 MAC-AZ              10:41.16   11:01.66        
 15 Emily Edds          16 SMSC-CA             10:44.24   11:03.15        
 16 Jenna Eccleston     15 LOVE-CO             11:19.89   11:05.98        
 17 Aiden Lewis         16 SMSC-CA             10:43.99   11:06.82        
 18 Leah Kirkman        15 SAND-CA             11:48.33   11:13.50        
 19 Guinn Harler        13 SAND-CA             11:28.33   11:15.72        
 20 Rylie Solis         13 SAND-CA             11:19.61   11:26.66        
 21 Maggie Moore        14 MAC-AZ              12:29.99   11:33.72        
 22 Meara McDade        13 SAND-CA             12:00.02   11:41.06        
 23 Dagny McGinty       13 SAND-CA             11:25.71   11:41.58        
 24 Adelaide Rau        16 SAND-CA             11:51.06   11:46.96        
 25 Ally Holder         13 SAND-CA             12:02.83   11:47.00        
 26 Teddy Sabev         12 SAC-AZ              11:49.30   11:47.35        
 27 Mara Johnson        16 LOVE-CO             11:42.60   11:48.26        
 28 Allyson Reese       12 SAND-CA             11:36.30   11:51.13        
 29 Kiera Gregg         14 SAC-AZ              12:52.04   11:51.91        
 30 Melia Okamoto       12 SAND-CA             12:14.69   11:52.78        
 31 Lucy Warnick        12 SAND-CA             12:10.21   11:59.00        
 32 Riana Barrett       14 SAND-CA             11:54.81   12:10.01        
 33 Andrea Wagner       14 SAND-CA             11:57.88   12:10.63        
 34 Ashley Rowe         13 SAND-CA             12:04.31   12:19.73        
 35 Alaska Jebens       14 SMSC-CA             12:16.27   12:25.26        
 -- Lillie Boggs        13 ASP-CO              10:48.85         DQ        
 
Girls 100 Yard Backstroke Super Final
===============================================================================
        Meet:   1:04.25   12/6/2015 Eva Ratcliffe, SRN  -PC                    
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Victoria Gutierrez  16 SAND-CA                58.92     J58.48         20  
  2 Kate Bluford        13 MAC-AZ                 59.73     J58.63         17  
  3 Katie Grimes        12 SAND-CA              1:00.30   J1:00.07         16  
  4 Maria Corvacho Mar  15 SMST-SN              1:00.78   J1:00.15         15  
  5 Davy Brown          18 ASP-CO               1:00.67   J1:00.37         14  
  6 Caroline Anderson   17 SAND-CA              1:01.22   J1:02.09         13  
  7 Laila Khan-Farooqi  14 ASP-CO               1:02.25   J1:02.89         12  
  8 Enia Marinovic      13 SAND-CA              1:02.10   J1:03.01         11  
 
Girls 100 Yard Backstroke Super Final
===============================================================================
        Meet:   1:04.25   12/6/2015 Eva Ratcliffe, SRN  -PC                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries Super Final
  1 Victoria Gutierrez        16 SAND-CA                59.23      58.92 q      
  2 Bella Wylie               16 SAC-AZ                 58.74      59.05 q      
  3 Kate Bluford              13 MAC-AZ               1:00.14      59.73 q      
  4 Katie Grimes              12 SAND-CA                59.46    1:00.30 q      
  5 Davy Brown                18 ASP-CO                 56.63    1:00.67 q      
  6 Maria Corvacho Marrugo    15 SMST-SN              1:01.93    1:00.78 q      
  7 Caroline Anderson         17 SAND-CA                59.50    1:01.22 q      
  8 Enia Marinovic            13 SAND-CA              1:03.08    1:02.10 q      
 
Girls 200 Yard Backstroke Super Final
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Victoria Gutierrez  16 SAND-CA              2:05.08   J2:04.14         20  
  2 Arabella Sims       13 SAND-CA              2:07.46   J2:04.39         17  
  3 Katie Grimes        12 SAND-CA              2:07.22   J2:07.13         16  
  4 Davy Brown          18 ASP-CO               2:09.37   J2:09.13         15  
  5 Maria Corvacho Mar  15 SMST-SN              2:14.73   J2:11.53         14  
  6 Bennett Jones       14 ASP-CO               2:14.16   J2:12.20         13  
  7 Kristina Glavas     14 SAND-CA              2:18.82   J2:14.02         12  
  8 Laila Khan-Farooqi  14 ASP-CO               2:18.71   J2:17.20         11  
 
Girls 200 Yard Backstroke Super Final
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries Super Final
  1 Victoria Gutierrez        16 SAND-CA              2:06.07    2:05.08 q      
  2 Katie Grimes              12 SAND-CA              2:06.05    2:07.22 q      
  3 Arabella Sims             13 SAND-CA              2:05.34    2:07.46 q      
  4 Davy Brown                18 ASP-CO               2:03.03    2:09.37 q      
  5 Caroline Anderson         17 SAND-CA              2:09.38    2:10.24 q      
  6 Bennett Jones             14 ASP-CO               2:15.17    2:14.16 q      
  7 Maria Corvacho Marrugo    15 SMST-SN              2:14.16    2:14.73 q      
  8 Enia Marinovic            13 SAND-CA              2:18.53    2:15.06 q      
 
Girls 100 Yard Breaststroke Super Final
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Sydney Blackhurst   13 MAC-AZ               1:04.59   J1:03.98         20  
  2 Paige Sondgeroth    15 SAND-CA              1:07.02   J1:06.05         17  
  3 Saray Brown         16 SMSC-CA              1:09.70   J1:06.25         16  
  4 Sophia Jahn         12 MAC-AZ               1:11.36   J1:09.33         15  
  5 Kayla Tehrani       14 ASP-CO               1:11.03   J1:09.58         14  
  6 Madison Caserio     15 MAC-AZ               1:10.36   J1:09.68         13  
  7 Lauren Rodenberg    15 SMST-SN              1:09.38   J1:09.78         12  
  8 Lilly Huggard       13 ASP-CO               1:11.25   J1:10.30         11  
 
Girls 100 Yard Breaststroke Super Final
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries Super Final
  1 Sydney Blackhurst         13 MAC-AZ               1:05.34    1:04.59 q      
  2 Paige Sondgeroth          15 SAND-CA              1:07.17    1:07.02 q      
  3 Lauren Rodenberg          15 SMST-SN              1:08.70    1:09.38 q      
  4 Saray Brown               16 SMSC-CA              1:05.91    1:09.70 q      
  5 Madison Caserio           15 MAC-AZ               1:12.46    1:10.36 q      
  6 Kayla Tehrani             14 ASP-CO               1:14.86    1:11.03 q      
  7 Lilly Huggard             13 ASP-CO               1:17.13    1:11.25 q      
  8 Sophia Jahn               12 MAC-AZ               1:09.53    1:11.36 q      
 
Girls 200 Yard Breaststroke Super Final
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Sydney Blackhurst   13 MAC-AZ               2:22.78   J2:21.02         20  
  2 Paige Sondgeroth    15 SAND-CA              2:25.30   J2:23.81         17  
  3 Emma Breslin        16 SAND-CA              2:25.65   J2:24.90         16  
  4 Madison Caserio     15 MAC-AZ               2:32.64   J2:28.51         15  
  5 Sophia Jahn         12 MAC-AZ               2:33.82   J2:31.30         14  
  6 Lillie Boggs        13 ASP-CO               2:29.33   J2:32.23         13  
  7 Enia Marinovic      13 SAND-CA              2:32.13   J2:32.69         12  
 
Girls 200 Yard Breaststroke Super Final
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries Super Final
  1 Sydney Blackhurst         13 MAC-AZ               2:21.14    2:22.78 q      
  2 Paige Sondgeroth          15 SAND-CA              2:26.55    2:25.30 q      
  3 Emma Breslin              16 SAND-CA              2:21.14    2:25.65 q      
  4 Audrey Yu                 14 SAND-CA              2:34.36    2:28.31 q      
  5 Lillie Boggs              13 ASP-CO               2:36.34    2:29.33 q      
  6 Enia Marinovic            13 SAND-CA              2:36.73    2:32.13 q      
  7 Madison Caserio           15 MAC-AZ               2:27.44    2:32.64 q      
  8 Saray Brown               16 SMSC-CA              2:22.77    2:32.90 q      
 
Girls 100 Yard Butterfly Super Final
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Arabella Sims       13 SAND-CA                58.78     J56.52         20  
  2 Bella Wylie         16 SAC-AZ                 58.05     J57.23         17  
  3 Rachael Lytle       15 MAC-AZ               1:01.36     J58.83         16  
  4 Maria Corvacho Mar  15 SMST-SN              1:00.59     J59.25         15  
  5 Ava Chavez          13 SMST-SN              1:00.21     J59.27         14  
  6 Noemi Bravo-Guzman  13 SMSC-CA              1:01.02   J1:00.69         13  
  7 Alexa Teneyck       18 SAC-AZ               1:00.81   J1:01.04         12  
  8 Kayla Tehrani       14 ASP-CO               1:00.99   J1:01.73         11  
 
Girls 100 Yard Butterfly Super Final
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries Super Final
  1 Bella Wylie               16 SAC-AZ                 56.04      58.05 q      
  2 Arabella Sims             13 SAND-CA                58.14      58.78 q      
  3 Ava Chavez                13 SMST-SN              1:02.84    1:00.21 q      
  4 Maria Corvacho Marrugo    15 SMST-SN              1:00.85    1:00.59 q      
  5 Alexa Teneyck             18 SAC-AZ               1:00.80    1:00.81 q      
  6 Kayla Tehrani             14 ASP-CO               1:01.47    1:00.99 q      
  7 Noemi Bravo-Guzman        13 SMSC-CA              1:03.91    1:01.02 q      
  8 Rachael Lytle             15 MAC-AZ                 58.23    1:01.36 q      
 
Girls 200 Yard Butterfly Super Final
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Arabella Sims       13 SAND-CA              2:09.59   J2:05.56         20  
  2 Danyael Nicole Cui  16 SAND-CA              2:13.21   J2:11.86         17  
  3 Maria Corvacho Mar  15 SMST-SN              2:17.40   J2:12.96         16  
  4 Noemi Bravo-Guzman  13 SMSC-CA              2:16.45   J2:13.02         15  
  5 Kayla Tehrani       14 ASP-CO               2:18.37   J2:16.51         14  
  6 Emily Edds          16 SMSC-CA              2:18.25   J2:19.53         13  
  7 Kendall Ruberio     15 SAND-CA              2:18.86   J2:19.63         12  
  8 Ruby Sanchez        14 SRN-PC               2:19.03   J2:20.88         11  
 
Girls 200 Yard Butterfly Super Final
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries Super Final
  1 Arabella Sims             13 SAND-CA              2:06.40    2:09.59 q      
  2 Danyael Nicole Cuison     16 SAND-CA              2:12.69    2:13.21 q      
  3 Noemi Bravo-Guzman        13 SMSC-CA              2:15.86    2:16.45 q      
  4 Maria Corvacho Marrugo    15 SMST-SN              2:14.89    2:17.40 q      
  5 Emily Edds                16 SMSC-CA              2:14.26    2:18.25 q      
  6 Kayla Tehrani             14 ASP-CO               2:16.41    2:18.37 q      
  7 Kendall Ruberio           15 SAND-CA              2:26.00    2:18.86 q      
  8 Ruby Sanchez              14 SRN-PC               2:21.17    2:19.03 q      
 
Girls 200 Yard IM Super Final
===============================================================================
        Meet:   2:12.61   12/6/2015 Holley Dennis, HRA  -CO                    
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Victoria Gutierrez  16 SAND-CA              2:10.01   J2:08.64         20  
  2 Katie Grimes        12 SAND-CA              2:11.64   J2:09.05         17  
  3 Paige Sondgeroth    15 SAND-CA              2:12.93   J2:12.21         16  
  4 Caroline Anderson   17 SAND-CA              2:14.37   J2:12.68         15  
  5 Davy Brown          18 ASP-CO               2:15.61   J2:15.54         14  
  6 Kendall Ruberio     15 SAND-CA              2:15.91   J2:15.85         13  
  7 Lillie Boggs        13 ASP-CO               2:15.52   J2:16.03         12  
 -- Leah Kirkman        15 SAND-CA              2:12.94         DQ        
 
Girls 200 Yard IM Super Final
===============================================================================
        Meet:   2:12.61   12/6/2015 Holley Dennis, HRA  -CO                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries Super Final
  1 Victoria Gutierrez        16 SAND-CA              2:06.29    2:10.01 q      
  2 Katie Grimes              12 SAND-CA              2:09.59    2:11.64 q      
  3 Paige Sondgeroth          15 SAND-CA              2:19.04    2:12.93 q      
  4 Leah Kirkman              15 SAND-CA              2:13.27    2:12.94 q      
  5 Caroline Anderson         17 SAND-CA              2:11.97    2:14.37 q      
  6 Lillie Boggs              13 ASP-CO               2:17.19    2:15.52 q      
  7 Davy Brown                18 ASP-CO               2:07.44    2:15.61 q      
  8 Kendall Ruberio           15 SAND-CA              2:18.82    2:15.91 q      
 
Girls 400 Yard IM Super Final
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Katie Grimes        12 SAND-CA              4:33.59   J4:30.82         20  
  2 Paige Sondgeroth    15 SAND-CA              4:35.84   J4:35.96         17  
  3 Lillie Boggs        13 ASP-CO               4:42.00   J4:39.73         16  
  4 Portia Blackert     17 SAND-CA              4:42.98   J4:43.47         15  
  5 Bennett Jones       14 ASP-CO               4:51.69   J4:47.07         14  
  6 Noemi Bravo-Guzman  13 SMSC-CA              4:57.52   J4:49.99         13  
  7 Maria Corvacho Mar  15 SMST-SN              4:57.64   J4:50.68         12  
 -- Lilly Huggard       13 ASP-CO               4:54.79         DQ        
      Scissors kick - breast
 
Girls 400 Yard IM Super Final
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries Super Final
  1 Katie Grimes              12 SAND-CA              4:29.09    4:33.59 q      
  2 Paige Sondgeroth          15 SAND-CA              4:44.50    4:35.84 q      
  3 Lillie Boggs              13 ASP-CO               4:46.37    4:42.00 q      
  4 Portia Blackert           17 SAND-CA              4:47.39    4:42.98 q      
  5 Bennett Jones             14 ASP-CO               4:55.52    4:51.69 q      
  6 Lilly Huggard             13 ASP-CO               5:01.28    4:54.79 q      
  7 Noemi Bravo-Guzman        13 SMSC-CA              4:51.18    4:57.52 q      
  8 Maria Corvacho Marrugo    15 SMST-SN              4:59.64    4:57.64 q      
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                1:51.73    1:51.52        
     1) Leah Kirkman 15                 2) Emma Breslin 16                
     3) Danyael Nicole Cuison 16        4) Victoria Gutierrez 16          
  2 Sandpipers of Nevada-CA  'D'                1:56.08    1:52.18        
     1) Audrey Yu 14                    2) Kristina Glavas 14             
     3) Arabella Sims 13                4) Kamika Francis 14              
  3 Mesa Aquatics Club-AZ  'A'                  1:51.28    1:52.43        
     1) Rachael Lytle 15                2) Emma Becker 15                 
     3) Emilee VanderLinden 16          4) Mandy Zajdzinski 16            
  4 Santa Maria Swim Club-CA  'A'               1:55.13    1:53.21        
     1) Noemi Bravo-Guzman 13           2) Saray Brown 16                 
     3) Allie Cabiles 13                4) Emma Marsalek 14               
  5 Sierra Marlins Swim Team-SN  'B'            2:00.24    1:55.09        
     1) Maddie Myers 13                 2) Miranda Sellers 13             
     3) Ava Chavez 13                   4) Katie Knowles 14               
  6 Sandpipers of Nevada-CA  'B'                1:55.21    1:55.22        
     1) Kendall Ruberio 15              2) Paige Sondgeroth 15            
     3) Caroline Anderson 17            4) Olivia Porter 15               
  7 Mesa Aquatics Club-AZ  'A'                       NT    1:55.45        
     1) Kate Bluford 13                 2) Sydney Blackhurst 13           
     3) Maggie Moore 14                 4) Kellee Munoz 13                
  8 Sandpipers of Nevada-CA  'F'                1:57.87    1:57.67        
     1) Katie Grimes 12                 2) Lucy Warnick 12                
     3) Michelle Grabowski 12           4) Arianna De Luna 12             
  9 Aspen Swim Club-CO  'A'                     2:05.62    1:57.81        
     1) Davy Brown 18                   2) Lilly Huggard 13               
     3) Kayla Tehrani 14                4) Ava Cherry 15                  
 10 Sierra Marlins Swim Team-SN  'A'            2:03.25    1:58.18        
     1) Maria Corvacho Marrugo 15       2) Lauren Rodenberg 15            
     3) Kate Carver 15                  4) Karenna Peterson 16            
 11 Sandpipers of Nevada-CA  'E'                2:02.78    2:00.59        
     1) Rylie Solis 13                  2) Ella Maurice 13                
     3) Meara McDade 13                 4) Enia Marinovic 13              
 12 Mesa Aquatics Club-AZ  'B'                       NT    2:01.98        
     1) Faithy Marin 12                 2) Sophia Jahn 12                 
     3) Ariel Beltran 12                4) Hannah Mask 12                 
 13 Sandpipers of Nevada-CA  'C'                2:04.98    2:02.19        
     1) Sam Cheng 17                    2) Adelaide Rau 16                
     3) Alyssa De Luna 17               4) Kailey Carter 15               
 14 Sierra Marlins Swim Team-SN  'C'            2:04.87    2:02.57        
     1) Madison Andrews 12              2) Phoebe Yoder 12                
     3) Morgan Kukral 12                4) Anastasia Berejnoi 12          
 15 Santa Maria Swim Club-CA  'B'               2:06.68    2:07.23        
     1) Emily Edds 16                   2) Kamy Inutan 12                 
     3) Monica Fuller 15                4) Ilu Tefera 17                  
 16 Santa Maria Swim Club-CA  'C'               2:10.68    2:07.40        
     1) Elizabeth Hernandez 15          2) Jamie Lomibao 13               
     3) Jamie Allen 15                  4) Aiden Lewis 16                 
 17 Mission Aurora Colorado Swimmi-CO  'A'      2:10.64    2:09.56        
     1) Tiffany Mai 13                  2) Jaida Graham 13                
     3) Caroline Payne 13               4) Ally Chu 15                    
 18 Santa Maria Swim Club-CA  'D'               2:16.78    2:14.93        
     1) Ryan Steed 13                   2) Rachel Carlson 17              
     3) Grace Hetland 15                4) Jada Brown 14                  
 19 Mission Aurora Colorado Swimmi-CO  'B'      2:19.65    2:20.43        
     1) Jamison Ward 13                 2) Kaylie Gibbs 12                
     3) Melanie Angelo 12               4) Ariel Martin 18                
 -- Sandpipers of Nevada-CA  'G'                2:03.73         DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) Ava Carter 12                   2) Allyson Reese 12               
     3) Melia Okamoto 12                4) Mikayla Jolley 12              
 
Boys 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   22.81   12/5/2015 Austin Lane, CLOV -CC                        
 Meet Qualifying 12&U:  29.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Caleb Kattau        11 SAND-CA                25.95      26.03          9  
  2 Andrew Rodenberg    12 SMST-SN                27.03      26.34          7  
  3 Jacob Imasa         11 SAND-CA                26.69      26.70          6  
  4 Landon Brewer       12 MACS-CO                27.25      26.74          5  
  5 Van Hoffmann        11 SAND-CA                26.98      26.86          4  
  6 Jake Baker          12 MACS-CO                27.68      27.03          2.5
  6 Jonathan Sgouros    12 SAC-AZ                 27.69      27.03          2.5
  8 Jesse Malmquist     12 SAND-CA                27.49      27.37          1  
 
Boys 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   22.81   12/5/2015 Austin Lane, CLOV -CC                        
 Meet Qualifying 12&U:  29.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Caleb Kattau              11 SAND-CA                25.68      25.95 q      
  2 Jacob Imasa               11 SAND-CA                26.94      26.69 q      
  3 Van Hoffmann              11 SAND-CA                26.61      26.98 q      
  4 Andrew Rodenberg          12 SMST-SN                26.58      27.03 q      
  5 Landon Brewer             12 MACS-CO                28.01      27.25 q      
  6 Jesse Malmquist           12 SAND-CA                27.57      27.49 q      
  7 Jake Baker                12 MACS-CO                28.23      27.68 q      
  8 Jonathan Sgouros          12 SAC-AZ                 28.15      27.69 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Michael Howard            12 SAND-CA                28.24      27.84        
 10 Gherman Prudnikau         12 MACS-CO                28.82      27.93        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hudson Schuricht          12 SAC-AZ                 27.82      28.16        
 12 Archer Sanchez            11 MACS-CO                28.88      28.17        
 13 William Jones             12 ASP-CO                 29.03      28.29        
 14 Kyle Brushaber            12 MACS-CO                28.07      28.49        
 15 Kristian Chen             12 SMSC-CA                28.91      28.52        
 16 Ryan Alonzo               12 SAC-AZ                 29.37      28.88        
 17 William D'Orazio          12 MACS-CO                29.75      28.97        
 18 Jack Higgins              12 SAC-AZ                 28.36      29.02        
 19 Alex Thornton             11 SAND-CA                28.43      29.20        
 20 Declan Kelly              12 SAC-AZ                 29.53      29.38        
 21 Alex Aleinikovas          12 MACS-CO                29.90      29.47        
 22 Nicola Saito              11 SMSC-CA                29.47      29.95        
 23 Ben Brewer                12 MACS-CO                29.99      29.99        
 24 Ian Noffsinger            12 MACS-CO                30.33      30.07        
 25 Brody Leid                12 MACS-CO                29.99      30.21        
 26 Gavin Boggs               11 ASP-CO                 30.14      31.40        
 27 Alex Czyzowicz            12 MACS-CO                29.99      32.88        
 28 Tyler Resh                12 MAC-AZ                 55.34      44.57        
 
Boys 12 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   51.97   12/6/2015 Austin Lane, CLOV -CC                        
 Meet Qualifying 12&U:  1:02.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Jake Eccleston      12 LOVE-CO                55.51      54.82          9  
  2 Caleb Kattau        11 SAND-CA                57.35      57.06          7  
  3 Andrew Rodenberg    12 SMST-SN                57.78      57.46          6  
  4 Jesse Malmquist     12 SAND-CA                58.78      58.10          5  
  5 Am-Fied Hernandez   12 SAND-CA                59.05      58.24          4  
  6 Jake Baker          12 MACS-CO                58.52      58.41          3  
  7 Jacob Imasa         11 SAND-CA                58.79      58.45          2  
  8 Van Hoffmann        11 SAND-CA                59.00      58.60          1  
 
Boys 12 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   51.97   12/6/2015 Austin Lane, CLOV -CC                        
 Meet Qualifying 12&U:  1:02.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jake Eccleston            12 LOVE-CO                55.26      55.51 q      
  2 Caleb Kattau              11 SAND-CA                56.54      57.35 q      
  3 Andrew Rodenberg          12 SMST-SN              1:00.02      57.78 q      
  4 Jake Baker                12 MACS-CO              1:01.62      58.52 q      
  5 Jesse Malmquist           12 SAND-CA                58.73      58.78 q      
  6 Jacob Imasa               11 SAND-CA                59.88      58.79 q      
  7 Van Hoffmann              11 SAND-CA                58.60      59.00 q      
  8 Am-Fied Hernandez         12 SAND-CA              1:00.60      59.05 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Reese Minning             12 SMST-SN                58.16      59.51        
 10 Landon Brewer             12 MACS-CO              1:01.44      59.84        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kyle Brushaber            12 MACS-CO              1:01.96    1:00.01        
 12 Gherman Prudnikau         12 MACS-CO              1:00.58    1:00.02        
 13 William Jones             12 ASP-CO               1:01.78    1:00.76        
 14 Hudson Schuricht          12 SAC-AZ               1:00.11    1:00.97        
 15 Archer Sanchez            11 MACS-CO              1:01.08    1:01.03        
 16 William D'Orazio          12 MACS-CO              1:02.99    1:03.69        
 17 Alex Aleinikovas          12 MACS-CO              1:02.99    1:04.59        
 18 Gavin Boggs               11 ASP-CO               1:01.13    1:08.68        
 19 Alex Czyzowicz            12 MACS-CO              1:02.99    1:08.70        
 -- Tyler Resh                12 MAC-AZ               1:58.93   X1:41.62        
 
Boys 12 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   1:55.77   12/4/2015 Austin Lane, CLOV -CC                      
 Meet Qualifying 12&U:  2:14.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Jake Eccleston      12 LOVE-CO              1:56.89    1:56.67          9  
  2 Brady Calkins       12 SMST-SN              2:00.95    1:59.04          7  
  3 Andrew Rodenberg    12 SMST-SN              2:09.25    2:03.73          6  
  4 Gherman Prudnikau   12 MACS-CO              2:06.33    2:04.55          5  
  5 Jake Baker          12 MACS-CO              2:05.87    2:04.95          4  
  6 Van Hoffmann        11 SAND-CA              2:06.89    2:06.75          3  
  7 Jonathan Sgouros    12 SAC-AZ               2:08.13    2:07.92          2  
  8 Kyle Brushaber      12 MACS-CO              2:10.60    2:11.08          1  
 
Boys 12 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   1:55.77   12/4/2015 Austin Lane, CLOV -CC                      
 Meet Qualifying 12&U:  2:14.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jake Eccleston            12 LOVE-CO              1:59.93    1:56.89 q      
  2 Brady Calkins             12 SMST-SN              1:59.36    2:00.95 q      
  3 Jake Baker                12 MACS-CO              2:12.09    2:05.87 q      
  4 Gherman Prudnikau         12 MACS-CO              2:13.73    2:06.33 q      
  5 Van Hoffmann              11 SAND-CA              2:06.29    2:06.89 q      
  6 Jonathan Sgouros          12 SAC-AZ               2:09.53    2:08.13 q      
  7 Andrew Rodenberg          12 SMST-SN              2:06.19    2:09.25 q      
  8 Kyle Brushaber            12 MACS-CO              2:13.99    2:10.60 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Archer Sanchez            11 MACS-CO              2:14.12    2:10.61        
 10 Declan Kelly              12 SAC-AZ               2:08.79    2:13.39        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Reese Minning             12 SMST-SN              2:11.47    2:13.76        
 12 William Jones             12 ASP-CO               2:14.61    2:14.30        
 13 William D'Orazio          12 MACS-CO              2:14.99    2:16.50        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Brady Calkins       12 SMST-SN                28.64      28.03          9  
  2 Andrew Rodenberg    12 SMST-SN                31.19      29.95          7  
  3 Kyle Brushaber      12 MACS-CO                30.80      30.22          6  
  4 Reese Minning       12 SMST-SN                31.70      30.92          5  
  5 Jesse Malmquist     12 SAND-CA                31.27      31.02          4  
  6 Nicola Saito        11 SMSC-CA                32.70      32.09          3  
  7 Alex Thornton       11 SAND-CA                32.66      32.53          2  
  8 Hudson Schuricht    12 SAC-AZ                 32.67      33.81          1  
 
Boys 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brady Calkins             12 SMST-SN                29.14      28.64 q      
  2 Kyle Brushaber            12 MACS-CO                32.25      30.80 q      
  3 Andrew Rodenberg          12 SMST-SN                30.76      31.19 q      
  4 Jesse Malmquist           12 SAND-CA                31.39      31.27 q      
  5 Reese Minning             12 SMST-SN                31.02      31.70 q      
  6 Alex Thornton             11 SAND-CA                34.46      32.66 q      
  7 Hudson Schuricht          12 SAC-AZ                 34.25      32.67 q      
  8 Nicola Saito              11 SMSC-CA                32.38      32.70 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Archer Sanchez            11 MACS-CO                32.74      33.17        
 10 William Jones             12 ASP-CO                 33.37      33.34        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ben Brewer                12 MACS-CO                33.62      33.58        
 12 William D'Orazio          12 MACS-CO                34.70      34.23        
 13 Alex Aleinikovas          12 MACS-CO                36.72      34.70        
 14 Ian Noffsinger            12 MACS-CO                35.18      34.80        
 15 Gavin Boggs               11 ASP-CO                 37.24      35.93        
 16 Brody Leid                12 MACS-CO                36.99      36.01        
 17 Winston Gilbert           12 SAC-AZ                 36.83      36.09        
 18 Alex Czyzowicz            12 MACS-CO                37.37      36.59        
 19 Nathaniel Malcolm         10 SAC-AZ                 37.92      37.51        
 20 Kristian Chen             12 SMSC-CA                38.14      38.34        
 
Boys 12 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet:   58.60   12/5/2015 Austin Lane, CLOV -CC                        
 Meet Qualifying 12&U:  1:13.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Brady Calkins       12 SMST-SN              1:00.06      59.91          9  
  2 Jake Eccleston      12 LOVE-CO              1:03.55    1:02.94          7  
  3 Kyle Brushaber      12 MACS-CO              1:06.39    1:05.28          6  
  4 Reese Minning       12 SMST-SN              1:07.05    1:05.42          5  
  5 Am-Fied Hernandez   12 SAND-CA              1:06.82    1:05.84          4  
  6 Jesse Malmquist     12 SAND-CA              1:07.39    1:06.53          3  
  7 Michael Howard      12 SAND-CA              1:07.70    1:10.75          2  
  8 Jack Higgins        12 SAC-AZ               1:09.64    1:12.79          1  
 
Boys 12 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet:   58.60   12/5/2015 Austin Lane, CLOV -CC                        
 Meet Qualifying 12&U:  1:13.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brady Calkins             12 SMST-SN              1:00.06    1:00.06 q      
  2 Jake Eccleston            12 LOVE-CO              1:02.92    1:03.55 q      
  3 Kyle Brushaber            12 MACS-CO              1:09.35    1:06.39 q      
  4 Am-Fied Hernandez         12 SAND-CA              1:09.95    1:06.82 q      
  5 Reese Minning             12 SMST-SN              1:06.11    1:07.05 q      
  6 Jesse Malmquist           12 SAND-CA              1:07.27    1:07.39 q      
  7 Michael Howard            12 SAND-CA              1:07.66    1:07.70 q      
  8 Jack Higgins              12 SAC-AZ               1:09.17    1:09.64 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gherman Prudnikau         12 MACS-CO              1:10.46    1:09.84        
 10 William Jones             12 ASP-CO               1:12.13    1:10.76        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Alex Thornton             11 SAND-CA              1:10.64    1:11.26        
 12 Archer Sanchez            11 MACS-CO              1:08.48    1:11.30        
 13 Ian Noffsinger            12 MACS-CO              1:13.26    1:11.71        
 14 Nicola Saito              11 SMSC-CA              1:08.36    1:11.87        
 15 Ben Brewer                12 MACS-CO              1:13.99    1:12.90        
 16 William D'Orazio          12 MACS-CO              1:13.80    1:13.29        
 17 Alex Aleinikovas          12 MACS-CO              1:13.99    1:15.82        
 18 Brody Leid                12 MACS-CO              1:13.99    1:16.72        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Reese Minning       12 SMST-SN                34.20      33.16          9  
  2 Am-Fied Hernandez   12 SAND-CA                34.01      33.42          7  
  3 Hudson Schuricht    12 SAC-AZ                 34.65      33.51          6  
  4 Caleb Kattau        11 SAND-CA                34.86      33.59          5  
  5 Lucas Hsiung        12 SMSC-CA                34.02      33.65          4  
  6 Andrew Rodenberg    12 SMST-SN                34.25      34.11          3  
  7 Landon Brewer       12 MACS-CO                34.97      34.40          2  
  8 Jacob Imasa         11 SAND-CA                34.93      34.73          1  
 
Boys 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Am-Fied Hernandez         12 SAND-CA                36.99      34.01 q      
  2 Lucas Hsiung              12 SMSC-CA                32.83      34.02 q      
  3 Reese Minning             12 SMST-SN                34.58      34.20 q      
  4 Andrew Rodenberg          12 SMST-SN                33.72      34.25 q      
  5 Hudson Schuricht          12 SAC-AZ                 34.88      34.65 q      
  6 Caleb Kattau              11 SAND-CA                34.11      34.86 q      
  7 Jacob Imasa               11 SAND-CA                33.79      34.93 q      
  8 Landon Brewer             12 MACS-CO                36.81      34.97 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Alex Thornton             11 SAND-CA                35.35      35.97        
 10 Sam Baker                 12 MACS-CO                38.04      36.00        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gavin Boggs               11 ASP-CO                 37.88      36.44        
 12 Kristian Chen             12 SMSC-CA                38.95      37.45        
 13 William Jones             12 ASP-CO                 46.71      37.50        
 14 Ryan Alonzo               12 SAC-AZ                 38.06      38.08        
 15 William D'Orazio          12 MACS-CO                41.90      38.46        
 16 Nicola Saito              11 SMSC-CA                39.34      39.39        
 17 Alex Czyzowicz            12 MACS-CO                39.47      40.06        
 18 Alex Aleinikovas          12 MACS-CO                41.45      40.07        
 19 Jack Higgins              12 SAC-AZ                 47.99      40.61        
 20 Ben Brewer                12 MACS-CO                47.68      41.00        
 21 Brody Leid                12 MACS-CO                42.40      41.20        
 22 Ian Noffsinger            12 MACS-CO                45.47      44.46        
 23 Tyler Resh                12 MAC-AZ                 59.25      56.58        
 
Boys 12 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet:   1:12.63   12/4/2015 Bryce Hubbard, Marlins                     
 Meet Qualifying 12&U:  1:25.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Luke Ellis          12 SAND-CA              1:12.84    1:10.97          9  
  2 Reese Minning       12 SMST-SN              1:14.94    1:11.24          7  
  3 Caleb Kattau        11 SAND-CA              1:14.99    1:11.92          6  
  4 Hudson Schuricht    12 SAC-AZ               1:15.92    1:12.66          5  
  5 Jonathan Sgouros    12 SAC-AZ               1:15.21    1:13.17          4  
  6 Alex Thornton       11 SAND-CA              1:16.03    1:15.42          3  
  7 Sam Baker           12 MACS-CO              1:17.50    1:17.37          2  
 -- Lucas Hsiung        12 SMSC-CA              1:15.68         DQ        
      Arms not in same horizontal plane
 
Boys 12 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet:   1:12.63   12/4/2015 Bryce Hubbard, Marlins                     
 Meet Qualifying 12&U:  1:25.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Luke Ellis                12 SAND-CA              1:13.59    1:12.84 q      
  2 Reese Minning             12 SMST-SN              1:13.17    1:14.94 q      
  3 Caleb Kattau              11 SAND-CA              1:13.87    1:14.99 q      
  4 Jonathan Sgouros          12 SAC-AZ               1:15.75    1:15.21 q      
  5 Lucas Hsiung              12 SMSC-CA              1:13.03    1:15.68 q      
  6 Hudson Schuricht          12 SAC-AZ               1:13.82    1:15.92 q      
  7 Alex Thornton             11 SAND-CA              1:15.68    1:16.03 q      
  8 Sam Baker                 12 MACS-CO              1:21.85    1:17.50 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jacob Imasa               11 SAND-CA              1:16.68    1:17.78        
 10 Landon Brewer             12 MACS-CO              1:22.82    1:20.38        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gavin Boggs               11 ASP-CO               1:23.34    1:20.65        
 12 Declan Kelly              12 SAC-AZ               1:21.83    1:20.94        
 13 Kristian Chen             12 SMSC-CA              1:23.20    1:23.74        
 14 Winston Gilbert           12 SAC-AZ               1:24.34    1:24.20        
 15 Alex Czyzowicz            12 MACS-CO              1:25.99    1:24.30        
 16 Nicola Saito              11 SMSC-CA              1:24.78    1:25.05        
 17 Nathaniel Malcolm         10 SAC-AZ               1:24.77    1:25.30        
 18 Alex Aleinikovas          12 MACS-CO              1:25.99    1:27.80        
 19 Ben Brewer                12 MACS-CO              1:25.99    1:29.24        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Brady Calkins       12 SMST-SN                27.74      27.66          9  
  2 Caleb Kattau        11 SAND-CA                28.83      28.25          7  
  3 Lucas Hsiung        12 SMSC-CA                29.12      28.94          6  
  4 Andrew Rodenberg    12 SMST-SN                30.40      29.45          5  
  5 Jack Higgins        12 SAC-AZ                 29.97      29.76          4  
  6 Sam Baker           12 MACS-CO                30.09      29.84          3  
  7 Am-Fied Hernandez   12 SAND-CA                30.09      30.09          2  
  8 Jesse Malmquist     12 SAND-CA                30.37      30.11          1  
 
Boys 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brady Calkins             12 SMST-SN                28.85      27.74 q      
  2 Caleb Kattau              11 SAND-CA                28.60      28.83 q      
  3 Lucas Hsiung              12 SMSC-CA                28.78      29.12 q      
  4 Jack Higgins              12 SAC-AZ                 29.73      29.97 q      
  5 Am-Fied Hernandez         12 SAND-CA                30.87      30.09 q      
  5 Sam Baker                 12 MACS-CO                31.77      30.09 q      
  7 Jesse Malmquist           12 SAND-CA                30.51      30.37 q      
  8 Andrew Rodenberg          12 SMST-SN                29.58      30.40 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Michael Howard            12 SAND-CA                30.32      30.45        
 10 Landon Brewer             12 MACS-CO                31.34      30.52        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kyle Brushaber            12 MACS-CO                32.52      30.93        
 12 Nicola Saito              11 SMSC-CA                31.00      31.80        
 13 Gavin Boggs               11 ASP-CO                 32.73      32.27        
 14 Declan Kelly              12 SAC-AZ                 31.86      32.47        
 15 Kristian Chen             12 SMSC-CA                38.45      32.79        
 16 William D'Orazio          12 MACS-CO                35.46      33.62        
 17 Ryan Alonzo               12 SAC-AZ                 42.21      33.97        
 18 Ben Brewer                12 MACS-CO                34.21      34.05        
 19 Nathaniel Malcolm         10 SAC-AZ                 34.79      34.07        
 20 Winston Gilbert           12 SAC-AZ                 41.37      34.32        
 21 Ian Noffsinger            12 MACS-CO                33.44      34.55        
 22 Brody Leid                12 MACS-CO                35.16      35.41        
 23 Alex Aleinikovas          12 MACS-CO                35.67      35.44        
 24 Alex Czyzowicz            12 MACS-CO                37.14      36.95        
 25 Tyler Resh                12 MAC-AZ               1:08.43      58.66        
 
Boys 12 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet:   57.08   12/4/2015 Austin Lane, CLOV -CC                        
 Meet Qualifying 12&U:  1:13.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Brady Calkins       12 SMST-SN              1:01.87    1:00.64          9  
  2 Jake Eccleston      12 LOVE-CO              1:03.44    1:03.28          7  
  3 Caleb Kattau        11 SAND-CA              1:04.27    1:03.52          6  
  4 Lucas Hsiung        12 SMSC-CA              1:04.38    1:05.25          5  
  5 Jacob Imasa         11 SAND-CA              1:07.93    1:07.72          4  
  6 Jesse Malmquist     12 SAND-CA              1:08.48    1:07.86          3  
  7 Sam Baker           12 MACS-CO              1:06.10    1:07.96          2  
  8 Gherman Prudnikau   12 MACS-CO              1:07.70    1:08.49          1  
 
Boys 12 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet:   57.08   12/4/2015 Austin Lane, CLOV -CC                        
 Meet Qualifying 12&U:  1:13.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brady Calkins             12 SMST-SN              1:01.33    1:01.87 q      
  2 Jake Eccleston            12 LOVE-CO              1:05.37    1:03.44 q      
  3 Caleb Kattau              11 SAND-CA              1:03.28    1:04.27 q      
  4 Lucas Hsiung              12 SMSC-CA              1:03.10    1:04.38 q      
  5 Sam Baker                 12 MACS-CO              1:10.18    1:06.10 q      
  6 Gherman Prudnikau         12 MACS-CO              1:10.50    1:07.70 q      
  7 Jacob Imasa               11 SAND-CA              1:10.29    1:07.93 q      
  8 Jesse Malmquist           12 SAND-CA              1:11.89    1:08.48 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Landon Brewer             12 MACS-CO              1:12.07    1:10.63        
 10 Nicola Saito              11 SMSC-CA              1:09.93    1:11.08        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Archer Sanchez            11 MACS-CO              1:12.20    1:11.47        
 12 Gavin Boggs               11 ASP-CO               1:10.48    1:12.48        
 13 Declan Kelly              12 SAC-AZ               1:09.25    1:13.88        
 14 Ian Noffsinger            12 MACS-CO              1:13.99    1:17.61        
 15 Brody Leid                12 MACS-CO              1:13.99    1:18.89        
 
Boys 12 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet:   2:19.46   12/6/2015 Bryce Hubbard, Marlins                     
 Meet Qualifying 12&U:  2:34.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Jake Eccleston      12 LOVE-CO              2:11.78    2:09.39          9  
  2 Brady Calkins       12 SMST-SN              2:14.75    2:12.57          7  
  3 Sam Baker           12 MACS-CO              2:23.19    2:21.41          6  
  4 Jake Baker          12 MACS-CO              2:25.46    2:23.43          5  
  5 Gherman Prudnikau   12 MACS-CO              2:28.21    2:24.66          4  
  6 Jacob Imasa         11 SAND-CA              2:25.49    2:26.41          3  
  7 Landon Brewer       12 MACS-CO              2:27.36    2:28.47          2  
  8 Kyle Brushaber      12 MACS-CO              2:27.25    2:29.32          1  
 
Boys 12 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet:   2:19.46   12/6/2015 Bryce Hubbard, Marlins                     
 Meet Qualifying 12&U:  2:34.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  5 Jake Eccleston            12 LOVE-CO              2:15.68    2:11.78 q      
 10 Brady Calkins             12 SMST-SN              2:14.74    2:14.75        
 17 Sam Baker                 12 MACS-CO              2:30.51    2:23.19        
 19 Jonathan Sgouros          12 SAC-AZ               2:27.32    2:23.83        
 21 Jake Baker                12 MACS-CO              2:34.98    2:25.46        
 22 Jacob Imasa               11 SAND-CA              2:28.12    2:25.49        
 27 Kyle Brushaber            12 MACS-CO              2:32.02    2:27.25        
 28 Landon Brewer             12 MACS-CO              2:31.94    2:27.36        
-------------------------------------------------------------------------
 29 Hudson Schuricht          12 SAC-AZ               2:28.59    2:27.44        
 30 Gherman Prudnikau         12 MACS-CO              2:32.68    2:28.21        
-------------------------------------------------------------------------
 31 Archer Sanchez            11 MACS-CO              2:34.89    2:29.12        
 37 Brody Leid                12 MACS-CO              2:34.99    2:46.54        
 
Boys 12 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                1:45.42    1:44.61        
     1) Luke Ellis 12                   2) Van Hoffmann 11                
     3) Jacob Imasa 11                  4) Caleb Kattau 11                
  2 Sandpipers of Nevada-CA  'B'                1:50.92    1:49.66        
     1) Jesse Malmquist 12              2) Alex Thornton 11               
     3) Michael Howard 12               4) Am-Fied Hernandez 12           
  3 Mission Aurora Colorado Swimmi-CO  'A'      1:53.13    1:49.85        
     1) Kyle Brushaber 12               2) Jake Baker 12                  
     3) Gherman Prudnikau 12            4) Landon Brewer 12               
  4 Mission Aurora Colorado Swimmi-CO  'B'      1:57.67    1:54.35        
     1) Sam Baker 12                    2) William D'Orazio 12            
     3) Ian Noffsinger 12               4) Archer Sanchez 11              
  5 Mission Aurora Colorado Swimmi-CO  'C'      2:03.88    2:00.85        
     1) Alex Aleinikovas 12             2) Ben Brewer 12                  
     3) Alex Czyzowicz 12               4) Brody Leid 12                  
 
Boys 12 & Under 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Meet:   3:49.00   12/4/2015 Clovis Swim Club, CLOV -CC                 
                         A Lane, E Cole, R Cookingham, M Ewy               
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mesa Aquatics Club-AZ  'B'                  3:19.93    3:26.30        
     1) Cameron Tankersley 17           2) Tanner Van Briesen 17          
     3) Jonah Pohlmann 16               4) Luke Nicholas 15               
  2 Sandpipers of Nevada-CA  'B'                4:01.82    4:02.40        
     1) Am-Fied Hernandez 12            2) Alex Thornton 11               
     3) Michael Howard 12               4) Jacob Imasa 11                 
  3 Mission Aurora Colorado Swimmi-CO  'A'      4:06.80    4:05.74        
     1) Sam Baker 12                    2) Landon Brewer 12               
     3) Gherman Prudnikau 12            4) Jake Baker 12                  
  4 Mission Aurora Colorado Swimmi-CO  'B'      4:14.00    4:13.34        
     1) Kyle Brushaber 12               2) William D'Orazio 12            
     3) Ian Noffsinger 12               4) Archer Sanchez 11              
 -- Mission Aurora Colorado Swimmi-CO  'C'      4:30.13         DQ        
      Early take-off swimmer #3
     1) Ben Brewer 12                   2) Alex Aleinikovas 12            
     3) Alex Czyzowicz 12               4) Brody Leid 12                  
 -- Sandpipers of Nevada-CA  'A'                3:48.77         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Caleb Kattau 11                 2) Van Hoffmann 11                
     3) Jesse Malmquist 12              4) Luke Ellis 12                  
 
Boys 12 & Under 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Meet:   9:15.10   12/5/2015 Sandpipers of Nevada, SAND -CA             
                         T Miller, R Mortenson, B Valentine, D Bauman      
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                8:24.66    8:21.05        
     1) Luke Ellis 12                   2) Van Hoffmann 11                
     3) Jesse Malmquist 12              4) Caleb Kattau 11                
  2 Mission Aurora Colorado Swimmi-CO  'A'      9:10.00    9:01.09        
     1) William D'Orazio 12             2) Archer Sanchez 11              
     3) Kyle Brushaber 12               4) Sam Baker 12                   
  3 Sandpipers of Nevada-CA  'B'                9:07.26    9:09.13        
     1) Am-Fied Hernandez 12            2) Alex Thornton 11               
     3) Michael Howard 12               4) Jacob Imasa 11                 
 
Boys 12 & Under 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
        Meet:   3:34.86   12/6/2015 Davis Arden Hills Racing Team, DART-       
                         W ROBERTS, D Van Buskirk, G Urlando, C Norton     
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                4:17.06    4:22.66        
     1) Luke Ellis 12                   2) Jacob Imasa 11                 
     3) Caleb Kattau 11                 4) Van Hoffmann 11                
 -- Sandpipers of Nevada-CA  'B'                4:32.36         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2: Scissors kick - breast
     1) Am-Fied Hernandez 12            2) Alex Thornton 11               
     3) Jesse Malmquist 12              4) Michael Howard 12              
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   22.52   12/5/2015 Leo Collins, NBA  -PC                        
 Meet Qualifying 13-14:  29.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Carson Hamblin      13 MAC-AZ                 23.75      23.69          9  
  2 Roy Park            14 SAND-CA                24.07      24.01          7  
  3 Sebastian Herrera   14 SMST-SN                24.36      24.18          6  
  4 Noah Carver         13 SMST-SN                24.16      24.19          5  
  5 Martin Johnson      14 LOVE-CO                24.65      24.68          4  
  6 Dylan Adams         14 SMSC-CA                24.67      24.80          3  
  7 Michael Zhang       13 SMST-SN                24.87      24.81          2  
  8 Pranav Walimbe      13 SMST-SN                25.24      25.11          1  
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   22.52   12/5/2015 Leo Collins, NBA  -PC                        
 Meet Qualifying 13-14:  29.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Carson Hamblin            13 MAC-AZ                 24.11      23.75 q      
  2 Roy Park                  14 SAND-CA                24.17      24.07 q      
  3 Noah Carver               13 SMST-SN                24.86      24.16 q      
  4 Beri Yang                 14 SAC-AZ                 24.04      24.25 q      
  5 Sebastian Herrera         14 SMST-SN                24.39      24.36 q      
  6 Martin Johnson            14 LOVE-CO                24.99      24.65 q      
  7 Dylan Adams               14 SMSC-CA                24.21      24.67 q      
  8 Michael Zhang             13 SMST-SN                25.37      24.87 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mason Silva               13 SAC-AZ                 25.86      25.22        
 10 Pranav Walimbe            13 SMST-SN                26.14      25.24        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Andrew Morris             14 SRN-PC                 26.96      25.26        
 12 Brennan Jimenez           14 SMST-SN                24.76      25.28        
 13 Nathan Truong             13 SAND-CA                25.90      25.31        
 14 Justin Song               13 SAC-AZ                 24.72      25.52        
 15 Logan Irvine              13 SMST-SN                26.59      25.63        
 16 Christopher Valdez        13 SMSC-CA                25.57      25.80        
 17 Jayden Kim                13 SAND-CA                25.58      26.07        
 18 Natas Coats               13 SMSC-CA                26.28      26.25        
 19 Sebastian Avram           14 SAND-CA                25.97      26.30        
 20 Eric Valerga              13 SRN-PC                 28.24      26.40        
 21 Kelson Bruney             14 MAC-AZ                 25.57      26.46        
 22 Elijah Hale               14 SAND-CA                27.07      26.66        
 23 Miles Fleischer           14 SAC-AZ                 26.90      27.00        
 24 Nick Diamond              14 MAC-AZ                 27.29      27.29        
 25 Ethan Clowdus             14 SMSC-CA                28.19      27.35        
 26 Andrew Vekich             14 SAC-AZ                 27.12      27.49        
 27 Tanner Beck               13 SAND-CA                28.66      27.61        
 28 Tyler Watchalapong        13 SAND-CA                28.52      28.12        
 29 Antonio Santos            13 SMSC-CA                28.96      28.59        
 30 Caleb Pacheco             13 LOVE-CO                28.42      28.68        
 31 Ian Friedrich             13 SMSC-CA                28.73      28.97        
 32 Isaiah Lopez              13 SMSC-CA                28.98      29.19        
 33 Nicholas Naumescu         14 SMSC-CA                28.71      29.81        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   48.45   12/6/2015 Leo Collins, NBA  -PC                        
 Meet Qualifying 13-14:  1:02.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Sebastian Herrera   14 SMST-SN                53.20      51.28          9  
  2 Roy Park            14 SAND-CA                52.92      51.55          7  
  3 Noah Carver         13 SMST-SN                52.76      52.07          6  
  4 Martin Johnson      14 LOVE-CO                53.66      53.05          5  
  5 Andrew Morris       14 SRN-PC                 53.51      53.27          4  
  6 Michael Zhang       13 SMST-SN                54.42      53.57          3  
  7 Pranav Walimbe      13 SMST-SN                54.19      53.72          2  
 -- Nathan Truong       13 SAND-CA                54.66         DQ        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   48.45   12/6/2015 Leo Collins, NBA  -PC                        
 Meet Qualifying 13-14:  1:02.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brice Barrieault          14 SAND-CA                49.37      50.66 q      
  2 Noah Carver               13 SMST-SN                53.61      52.76 q      
  3 Roy Park                  14 SAND-CA                52.21      52.92 q      
  4 Sebastian Herrera         14 SMST-SN                52.77      53.20 q      
  5 Andrew Morris             14 SRN-PC                 57.55      53.51 q      
  6 Martin Johnson            14 LOVE-CO                54.62      53.66 q      
  7 Pranav Walimbe            13 SMST-SN                55.81      54.19 q      
  8 Michael Zhang             13 SMST-SN                55.18      54.42 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nathan Truong             13 SAND-CA                55.61      54.66        
 10 Brennan Jimenez           14 SMST-SN                56.46      55.59        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Justin Song               13 SAC-AZ                 55.84      56.02        
 12 Mason Silva               13 SAC-AZ                 57.06      56.09        
 13 Dylan Adams               14 SMSC-CA                51.01      56.65        
 14 Sebastian Avram           14 SAND-CA                57.74      56.93        
 15 Eric Valerga              13 SRN-PC                 58.94      57.24        
 16 Natas Coats               13 SMSC-CA                57.08      57.32        
 17 Logan Irvine              13 SMST-SN                58.91      57.74        
 18 Christopher Valdez        13 SMSC-CA                56.80      57.83        
 19 Miles Fleischer           14 SAC-AZ                 59.21      58.04        
 20 Ethan Clowdus             14 SMSC-CA              1:00.77      59.11        
 21 Elijah Hale               14 SAND-CA                58.68      59.29        
 22 Andrew Vekich             14 SAC-AZ                 59.17      59.40        
 23 Tanner Beck               13 SAND-CA              1:00.35      59.97        
 24 Antonio Santos            13 SMSC-CA              1:01.76    1:00.47        
 25 Caleb Pacheco             13 LOVE-CO              1:02.76    1:00.89        
 26 Cole Aguirre              13 SMSC-CA              1:00.90    1:01.61        
 27 Nicholas Naumescu         14 SMSC-CA              1:02.19    1:03.82        
 28 Ian Friedrich             13 SMSC-CA              1:02.67    1:05.13        
 -- Carson Hamblin            13 MAC-AZ                 51.95         X         
 -- Kelson Bruney             14 MAC-AZ                 57.91     X59.50        
 -- Nick Diamond              14 MAC-AZ               1:00.61   X1:00.31        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   1:45.15   12/4/2015 Philip Manoff, JH   -CO                    
 Meet Qualifying 13-14:  2:14.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Thomas Miller       14 SAND-CA              1:53.23    1:50.52          9  
  2 Carson Hamblin      13 MAC-AZ               1:54.76    1:53.71          7  
  3 Sebastian Herrera   14 SMST-SN              1:53.57    1:53.87          6  
  4 Andrew Wilson       14 MACS-CO              1:59.42    1:56.24          5  
  5 Pranav Walimbe      13 SMST-SN              1:59.60    1:57.10          4  
  6 Beri Yang           14 SAC-AZ               1:59.08    1:57.61          3  
  7 Andrew Morris       14 SRN-PC               1:59.42    1:59.03          2  
  8 Michael Zhang       13 SMST-SN              1:59.28    1:59.85          1  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   1:45.15   12/4/2015 Philip Manoff, JH   -CO                    
 Meet Qualifying 13-14:  2:14.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Thomas Miller             14 SAND-CA              1:52.12    1:53.23 q      
  2 Sebastian Herrera         14 SMST-SN              1:54.12    1:53.57 q      
  3 Carson Hamblin            13 MAC-AZ               1:53.51    1:54.76 q      
  4 Noah Carver               13 SMST-SN              1:59.02    1:55.02 q      
  5 Beri Yang                 14 SAC-AZ               1:59.16    1:59.08 q      
  6 Michael Zhang             13 SMST-SN              2:13.64    1:59.28 q      
  7 Andrew Morris             14 SRN-PC               2:06.23    1:59.42 q      
  7 Andrew Wilson             14 MACS-CO              1:59.46    1:59.42 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pranav Walimbe            13 SMST-SN              2:02.77    1:59.60        
 10 Jonathan Alvarez          14 SAND-CA              2:02.18    2:00.65        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Natas Coats               13 SMSC-CA              2:01.40    2:01.85        
 12 Riley Clinton             13 SAND-CA              2:06.67    2:02.07        
 13 Miles Fleischer           14 SAC-AZ               2:09.44    2:02.94        
 14 Dylan Adams               14 SMSC-CA              1:50.67    2:02.99        
 15 Eric Valerga              13 SRN-PC               2:11.69    2:04.61        
 16 Brennan Jimenez           14 SMST-SN              2:03.10    2:04.64        
 17 Christopher Valdez        13 SMSC-CA              2:02.46    2:07.45        
 18 Logan Irvine              13 SMST-SN              2:09.64    2:08.30        
 19 Ethan Clowdus             14 SMSC-CA              2:07.05    2:08.72        
 20 Elijah Hale               14 SAND-CA              2:08.76    2:09.37        
 21 Tanner Beck               13 SAND-CA              2:11.01    2:10.71        
 22 Caleb Pacheco             13 LOVE-CO              2:11.38    2:10.79        
 23 Andrew Vekich             14 SAC-AZ               2:13.89    2:10.81        
 24 Nick Diamond              14 MAC-AZ               2:14.04    2:13.04        
 25 Antonio Santos            13 SMSC-CA              2:12.04    2:14.48        
 26 Kelson Bruney             14 MAC-AZ               2:09.00    2:15.11        
 27 Nicholas Naumescu         14 SMSC-CA              2:16.01    2:18.64        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet:   53.82   12/5/2015 Luca Urlando, DART-SN                        
 Meet Qualifying 13-14:  1:13.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Ryan Lacaste        14 SMSC-CA                57.66      56.52          9  
  2 Thomas Miller       14 SAND-CA                59.57      57.32          7  
  3 Carson Hamblin      13 MAC-AZ                 58.31      57.90          6  
  4 Mason Enthoven      14 SMSC-CA                58.58      58.40          5  
  5 Shivansh Singhal    13 SAND-CA              1:00.02      59.20          4  
  6 Roy Park            14 SAND-CA              1:02.12    1:00.47          3  
  7 Andrew Wilson       14 MACS-CO              1:02.23    1:00.77          2  
  8 Martin Johnson      14 LOVE-CO              1:02.45    1:03.02          1  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet:   53.82   12/5/2015 Luca Urlando, DART-SN                        
 Meet Qualifying 13-14:  1:13.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ryan Lacaste              14 SMSC-CA                59.22      57.66 q      
  2 Carson Hamblin            13 MAC-AZ                 59.64      58.31 q      
  3 Mason Enthoven            14 SMSC-CA                59.96      58.58 q      
  4 Thomas Miller             14 SAND-CA                57.74      59.57 q      
  5 Shivansh Singhal          13 SAND-CA              1:00.20    1:00.02 q      
  6 Roy Park                  14 SAND-CA              1:01.18    1:02.12 q      
  7 Andrew Wilson             14 MACS-CO              1:02.15    1:02.23 q      
  8 Martin Johnson            14 LOVE-CO              1:02.79    1:02.45 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ian Hirota                14 MAC-AZ               1:04.26    1:02.52        
 10 Michael Zhang             13 SMST-SN              1:06.34    1:02.89        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Andrew Morris             14 SRN-PC               1:04.02    1:03.13        
 12 Nick Diamond              14 MAC-AZ               1:04.78    1:03.78        
 13 Pranav Walimbe            13 SMST-SN              1:07.88    1:03.98        
 14 Jonathan Alvarez          14 SAND-CA              1:03.56    1:04.37        
 15 Sebastian Avram           14 SAND-CA              1:04.89    1:04.38        
 16 Jayden Kim                13 SAND-CA              1:04.02    1:04.86        
 17 Logan Irvine              13 SMST-SN              1:05.15    1:04.96        
 18 Nathan Truong             13 SAND-CA              1:07.27    1:05.45        
 19 Elijah Hale               14 SAND-CA              1:07.31    1:08.12        
 20 Justin Song               13 SAC-AZ               1:11.43    1:08.42        
 21 Tanner Beck               13 SAND-CA              1:08.99    1:09.00        
 22 Andrew Paton              13 SAND-CA              1:09.33    1:11.60        
 23 Caleb Pacheco             13 LOVE-CO              1:10.76    1:11.93        
 24 Ethan Clowdus             14 SMSC-CA              1:14.15    1:12.22        
 25 Antonio Santos            13 SMSC-CA              1:11.76    1:12.88        
 26 Tyler Watchalapong        13 SAND-CA              1:13.62    1:13.96        
 27 Isaiah Lopez              13 SMSC-CA              1:09.28    1:14.95        
 28 Nicholas Naumescu         14 SMSC-CA              1:13.66    1:15.30        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet:   59.97   12/4/2015 Ben Dillard, Marlins                         
 Meet Qualifying 13-14:  1:25.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Martin Johnson      14 LOVE-CO              1:04.67    1:02.92          9  
  2 Noah Carver         13 SMST-SN              1:05.25    1:04.44          7  
  3 Ryan Lacaste        14 SMSC-CA              1:05.75    1:05.10          6  
  4 Beri Yang           14 SAC-AZ               1:06.69    1:05.54          5  
  5 Brennan Jimenez     14 SMST-SN              1:06.29    1:05.76          4  
  6 Shivansh Singhal    13 SAND-CA              1:08.82    1:06.08          3  
  7 Jayden Kim          13 SAND-CA              1:09.57    1:09.89          2  
  8 Christopher Valdez  13 SMSC-CA              1:11.02    1:11.71          1  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet:   59.97   12/4/2015 Ben Dillard, Marlins                         
 Meet Qualifying 13-14:  1:25.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Martin Johnson            14 LOVE-CO              1:06.96    1:04.67 q      
  2 Noah Carver               13 SMST-SN              1:06.19    1:05.25 q      
  3 Ryan Lacaste              14 SMSC-CA              1:08.02    1:05.75 q      
  4 Brennan Jimenez           14 SMST-SN              1:11.28    1:06.29 q      
  5 Beri Yang                 14 SAC-AZ               1:06.09    1:06.69 q      
  6 Shivansh Singhal          13 SAND-CA              1:07.50    1:08.82 q      
  7 Jayden Kim                13 SAND-CA              1:09.85    1:09.57 q      
  8 Christopher Valdez        13 SMSC-CA              1:11.19    1:11.02 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pranav Walimbe            13 SMST-SN              1:12.31    1:12.64        
 10 Mason Silva               13 SAC-AZ               1:12.29    1:12.75        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cole Aguirre              13 SMSC-CA              1:15.42    1:15.05        
 12 Andrew Vekich             14 SAC-AZ               1:17.49    1:17.78        
 13 Tyler Watchalapong        13 SAND-CA              1:18.10    1:18.87        
 14 Eric Valerga              13 SRN-PC               1:23.99    1:19.21        
 15 Andrew Paton              13 SAND-CA              1:20.82    1:19.92        
 16 Nick Diamond              14 MAC-AZ               1:25.00    1:22.85        
 17 Ian Friedrich             13 SMSC-CA              1:25.38    1:25.89        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet:   51.86   12/4/2015 Ethan Lewczyk, NBA  -PC                      
 Meet Qualifying 13-14:  1:13.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Parker Reynolds     14 SMSC-CA                57.96      55.24          9  
  2 Thomas Miller       14 SAND-CA                57.88      55.57          7  
  3 Ryan Lacaste        14 SMSC-CA                58.95      57.27          6  
  4 Mason Enthoven      14 SMSC-CA                58.74      57.41          5  
  5 Carson Hamblin      13 MAC-AZ                 57.49      57.58          4  
  6 Martin Johnson      14 LOVE-CO              1:01.12      59.71          3  
  7 Shivansh Singhal    13 SAND-CA              1:01.16    1:00.86          2  
  8 Jonathan Alvarez    14 SAND-CA              1:01.93    1:01.90          1  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet:   51.86   12/4/2015 Ethan Lewczyk, NBA  -PC                      
 Meet Qualifying 13-14:  1:13.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Carson Hamblin            13 MAC-AZ                 57.62      57.49 q      
  2 Thomas Miller             14 SAND-CA                56.76      57.88 q      
  3 Parker Reynolds           14 SMSC-CA                58.28      57.96 q      
  4 Mason Enthoven            14 SMSC-CA                59.02      58.74 q      
  5 Ryan Lacaste              14 SMSC-CA              1:01.02      58.95 q      
  6 Sebastian Herrera         14 SMST-SN                57.95      59.71 q      
  7 Martin Johnson            14 LOVE-CO              1:01.85    1:01.12 q      
  8 Shivansh Singhal          13 SAND-CA              1:01.41    1:01.16 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jonathan Alvarez          14 SAND-CA              1:01.55    1:01.93        
 10 Michael Zhang             13 SMST-SN              1:03.79    1:03.27        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Logan Irvine              13 SMST-SN              1:05.01    1:04.62        
 12 Miles Fleischer           14 SAC-AZ               1:05.78    1:05.12        
 13 Jayden Kim                13 SAND-CA              1:03.14    1:05.40        
 14 Cole Aguirre              13 SMSC-CA              1:05.65    1:05.67        
 15 Mason Silva               13 SAC-AZ               1:06.54    1:07.04        
 16 Elijah Hale               14 SAND-CA              1:06.29    1:07.89        
 17 Tanner Beck               13 SAND-CA              1:13.29    1:09.17        
 18 Andrew Vekich             14 SAC-AZ               1:10.69    1:10.02        
 19 Kelson Bruney             14 MAC-AZ               1:09.90    1:11.05        
 20 Caleb Pacheco             13 LOVE-CO              1:12.23    1:12.89        
 21 Nicholas Naumescu         14 SMSC-CA              1:13.98    1:14.16        
 22 Ian Friedrich             13 SMSC-CA              1:10.58    1:14.23        
 23 Andrew Paton              13 SAND-CA              1:13.61    1:16.45        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet:   1:59.36   12/6/2015 Luca Urlando, DART-SN                      
 Meet Qualifying 13-14:  2:34.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Thomas Miller       14 SAND-CA              2:05.22    2:03.45          9  
  2 Sebastian Herrera   14 SMST-SN              2:07.07    2:06.57          7  
  3 Noah Carver         13 SMST-SN              2:07.66    2:07.36          6  
  4 Martin Johnson      14 LOVE-CO              2:15.08    2:10.99          5  
  5 Andrew Wilson       14 MACS-CO              2:12.21    2:11.50          4  
  6 Roy Park            14 SAND-CA              2:14.15    2:15.09          3  
  7 Nathan Truong       13 SAND-CA              2:14.03    2:15.87          2  
 -- Ryan Lacaste        14 SMSC-CA              2:09.75         DQ        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet:   1:59.36   12/6/2015 Luca Urlando, DART-SN                      
 Meet Qualifying 13-14:  2:34.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Thomas Miller             14 SAND-CA              2:04.43    2:05.22 q      
  2 Sebastian Herrera         14 SMST-SN              2:07.00    2:07.07 q      
  3 Noah Carver               13 SMST-SN              2:09.33    2:07.66 q      
  4 Ryan Lacaste              14 SMSC-CA              2:09.47    2:09.75 q      
  6 Andrew Wilson             14 MACS-CO              2:14.15    2:12.21 q      
  7 Brennan Jimenez           14 SMST-SN              2:14.14    2:13.68 q      
  8 Nathan Truong             13 SAND-CA              2:13.88    2:14.03 q      
  9 Roy Park                  14 SAND-CA              2:13.75    2:14.15        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Martin Johnson            14 LOVE-CO              2:16.60    2:15.08        
 12 Pranav Walimbe            13 SMST-SN              2:17.16    2:15.10        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Riley Clinton             13 SAND-CA              2:21.85    2:18.63        
 14 Justin Song               13 SAC-AZ               2:16.09    2:19.10        
 15 Michael Zhang             13 SMST-SN              2:20.04    2:19.51        
 16 Miles Fleischer           14 SAC-AZ               2:23.17    2:23.01        
 17 Jayden Kim                13 SAND-CA              2:16.52    2:23.19        
 20 Caleb Pacheco             13 LOVE-CO              2:28.38    2:25.20        
 23 Natas Coats               13 SMSC-CA              2:24.76    2:26.01        
 24 Mason Silva               13 SAC-AZ               2:33.82    2:26.19        
 25 Tanner Beck               13 SAND-CA              2:27.58    2:26.53        
 26 Christopher Valdez        13 SMSC-CA              2:22.51    2:26.98        
 32 Tyler Watchalapong        13 SAND-CA              2:34.64    2:30.45        
 33 Andrew Vekich             14 SAC-AZ               2:29.84    2:30.97        
 34 Cole Aguirre              13 SMSC-CA              2:25.36    2:31.49        
 35 Antonio Santos            13 SMSC-CA              2:33.10    2:32.76        
 36 Isaiah Lopez              13 SMSC-CA              2:33.99    2:37.92        
 -- Ian Hirota                14 MAC-AZ               2:08.23   X2:05.08        
 -- Kelson Bruney             14 MAC-AZ               2:24.96   X2:29.00        
 -- Nick Diamond              14 MAC-AZ               2:34.54   X2:33.60        
 -- Ian Friedrich             13 SMSC-CA              2:32.14         DQ        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                1:36.63    1:34.50        
     1) Roy Park 14                     2) Thomas Miller 14               
     3) Shivansh Singhal 13             4) Brice Barrieault 14            
  2 Sierra Marlins Swim Team-SN  'A'            1:40.76    1:37.12        
     1) Sebastian Herrera 14            2) Noah Carver 13                 
     3) Michael Zhang 13                4) Pranav Walimbe 13              
  3 Mesa Aquatics Club-AZ  'B'                  1:42.94    1:40.26        
     1) Ian Hirota 14                   2) Kelson Bruney 14               
     3) Nick Diamond 14                 4) Carson Hamblin 13              
  4 Sandpipers of Nevada-CA  'B'                1:46.04    1:43.95        
     1) Sebastian Avram 14              2) Riley Clinton 13               
     3) Jonathan Alvarez 14             4) Jayden Kim 13                  
 
Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Meet:   3:30.12   12/4/2015 Clovis Swim Club, CLOV -CC                 
                         B Forbes, E DePry, D Morris, T Tuggle             
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                3:28.38    3:25.44        
     1) Thomas Miller 14                2) Roy Park 14                    
     3) Shivansh Singhal 13             4) Brice Barrieault 14            
  2 Sierra Marlins Swim Team-SN  'A'            3:37.28    3:31.32        
     1) Sebastian Herrera 14            2) Michael Zhang 13               
     3) Pranav Walimbe 13               4) Noah Carver 13                 
  3 Sierra Marlins Swim Team-SN  'B'            3:46.30    3:43.38        
     1) Henry Adamson 15                2) Brennan Jimenez 14             
     3) Reese Minning 12                4) Brady Calkins 12               
  4 Sandpipers of Nevada-CA  'B'                3:49.87    3:47.51        
     1) Jonathan Alvarez 14             2) Riley Clinton 13               
     3) Sebastian Avram 14              4) Jayden Kim 13                  
  5 Santa Maria Swim Club-CA  'E'               4:07.52    4:08.05        
     1) Antonio Santos 13               2) Nicholas Naumescu 14           
     3) Ian Friedrich 13                4) Cole Aguirre 13                
 
Boys 13-14 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Meet:   7:34.89   12/5/2015 Sierra Marlins Swim Tea, Marlins           
                         C Mefford, F O'hAimhirgin, A Wu, B Dillard        
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                7:32.74    7:31.67        
     1) Nathan Truong 13                2) Thomas Miller 14               
     3) Roy Park 14                     4) Brice Barrieault 14            
  2 Sandpipers of Nevada-CA  'B'                8:13.18    8:06.00        
     1) Jonathan Alvarez 14             2) Jayden Kim 13                  
     3) Sebastian Avram 14              4) Shivansh Singhal 13            
  3 Mesa Aquatics Club-AZ  'A'                  7:20.12    8:18.64        
     1) Ian Hirota 14                   2) Kelson Bruney 14               
     3) Nick Diamond 14                 4) Carson Hamblin 13              
  4 Sierra Marlins Swim Team-SN  'B'            8:21.70    8:20.87        
     1) Pranav Walimbe 13               2) Logan Irvine 13                
     3) Andrew Rodenberg 12             4) Michael Zhang 13               
  5 Santa Maria Swim Club-CA  'E'               8:58.69    9:19.71        
     1) Antonio Santos 13               2) Nicholas Naumescu 14           
     3) Isaiah Lopez 13                 4) Ian Friedrich 13               
 
Boys 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
        Meet:   3:57.78   12/6/2015 Clovis Swim Club, CLOV                     
                         B Forbes, D Morris, T Tuggle, E DePry             
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                3:51.22    3:49.01        
     1) Thomas Miller 14                2) Shivansh Singhal 13            
     3) Brice Barrieault 14             4) Roy Park 14                    
  2 Sierra Marlins Swim Team-SN  'A'            4:04.32    3:58.69        
     1) Noah Carver 13                  2) Sebastian Herrera 14           
     3) Pranav Walimbe 13               4) Logan Irvine 13                
  3 Neptune Swimming-PC  'A'                         NT    4:08.43        
     1) Bruno Overstreet 15             2) Cooper Woods 16                
     3) Hogan Dinsmore 17               4) Andrew Morris 14               
  4 Sandpipers of Nevada-CA  'B'                4:10.83    4:14.33        
     1) Jonathan Alvarez 14             2) Jayden Kim 13                  
     3) Sebastian Avram 14              4) Nathan Truong 13               
 
Boys 14 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Thomas Miller       14 SAND-CA              4:58.52    4:51.20          9  
  2 Mason Enthoven      14 SMSC-CA              4:59.09    4:55.58          7  
  3 Roy Park            14 SAND-CA              5:05.45    5:05.30          6  
  4 Dylan Adams         14 SMSC-CA              5:21.64    5:09.20          5  
  5 Jake Eccleston      12 LOVE-CO              5:14.23    5:11.03          4  
  6 Luke Ellis          12 SAND-CA              5:17.68    5:12.86          3  
  7 Natas Coats         13 SMSC-CA              5:17.25    5:13.88          2  
  8 Riley Clinton       13 SAND-CA              5:18.28    5:16.84          1  
 
Boys 14 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Thomas Miller             14 SAND-CA              4:54.03    4:58.52 q      
  2 Mason Enthoven            14 SMSC-CA              5:05.36    4:59.09 q      
  3 Roy Park                  14 SAND-CA              5:11.13    5:05.45 q      
  4 Jake Eccleston            12 LOVE-CO              5:15.41    5:14.23 q      
  5 Natas Coats               13 SMSC-CA              5:19.29    5:17.25 q      
  6 Luke Ellis                12 SAND-CA              5:10.92    5:17.68 q      
  7 Riley Clinton             13 SAND-CA              5:11.29    5:18.28 q      
  8 Dylan Adams               14 SMSC-CA              4:53.19    5:21.64 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nathan Truong             13 SAND-CA              5:21.23    5:23.30        
 10 Andrew Wilson             14 MACS-CO              5:19.26    5:23.35        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Andrew Morris             14 SRN-PC               5:37.90    5:27.63        
 12 Miles Fleischer           14 SAC-AZ               5:36.66    5:30.45        
 13 Jake Baker                12 MACS-CO              5:39.51    5:30.56        
 14 Eric Valerga              13 SRN-PC               5:34.40    5:30.70        
 15 Cole Aguirre              13 SMSC-CA              5:32.45    5:34.81        
 16 Sebastian Avram           14 SAND-CA              5:32.88    5:36.57        
 17 Gherman Prudnikau         12 MACS-CO              5:39.99    5:38.95        
 18 Van Hoffmann              11 SAND-CA              5:31.77    5:40.96        
 19 Caleb Pacheco             13 LOVE-CO              5:48.11    5:46.43        
 20 Logan Irvine              13 SMST-SN              5:35.18    5:50.86        
 
Boys 14 & Under 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Brady Calkins       12 SMST-SN              2:07.72    2:05.60          9  
  2 Shivansh Singhal    13 SAND-CA              2:08.97    2:08.31          7  
  3 Andrew Wilson       14 MACS-CO              2:12.94    2:08.69          6  
  4 Luke Ellis          12 SAND-CA              2:16.11    2:14.11          5  
  5 Martin Johnson      14 LOVE-CO              2:18.07    2:15.72          4  
  6 Jonathan Alvarez    14 SAND-CA              2:16.60    2:16.74          3  
  7 Nathan Truong       13 SAND-CA              2:16.80    2:17.32          2  
  8 Andrew Rodenberg    12 SMST-SN              2:18.61    2:22.12          1  
 
Boys 14 & Under 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mason Enthoven            14 SMSC-CA              2:07.10    2:07.38 q      
  2 Brady Calkins             12 SMST-SN              2:07.00    2:07.72 q      
  3 Shivansh Singhal          13 SAND-CA              2:08.61    2:08.97 q      
  4 Andrew Wilson             14 MACS-CO              2:12.29    2:12.94 q      
  5 Luke Ellis                12 SAND-CA              2:12.71    2:16.11 q      
  6 Jonathan Alvarez          14 SAND-CA              2:24.46    2:16.60 q      
  7 Nathan Truong             13 SAND-CA              2:17.45    2:16.80 q      
  8 Martin Johnson            14 LOVE-CO              2:27.32    2:18.07 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Andrew Rodenberg          12 SMST-SN              2:20.93    2:18.61        
 10 Jayden Kim                13 SAND-CA              2:18.28    2:18.82        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Michael Zhang             13 SMST-SN              2:22.02    2:19.16        
 12 Sebastian Avram           14 SAND-CA              2:17.65    2:21.66        
 13 Jesse Malmquist           12 SAND-CA              2:29.70    2:22.81        
 14 Van Hoffmann              11 SAND-CA              2:22.40    2:23.73        
 15 Am-Fied Hernandez         12 SAND-CA              2:28.99    2:23.79        
 16 Logan Irvine              13 SMST-SN              2:25.69    2:24.45        
 17 Elijah Hale               14 SAND-CA              2:25.30    2:25.95        
 18 Alex Thornton             11 SAND-CA              2:34.99    2:29.89        
 19 Andrew Paton              13 SAND-CA              2:36.77    2:30.20        
 20 Ethan Clowdus             14 SMSC-CA              2:36.95    2:30.65        
 21 Caleb Pacheco             13 LOVE-CO              2:32.79    2:31.05        
 22 Antonio Santos            13 SMSC-CA              2:31.60    2:32.99        
 23 Isaiah Lopez              13 SMSC-CA              2:34.85    2:33.37        
 24 William Jones             12 ASP-CO               2:35.87    2:34.11        
 25 Ben Brewer                12 MACS-CO              2:33.42    2:34.21        
 26 Ian Noffsinger            12 MACS-CO              2:36.09    2:34.22        
 27 Jack Higgins              12 SAC-AZ               2:30.90    2:38.20        
 
Boys 14 & Under 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Noah Carver         13 SMST-SN              2:21.10    2:17.88          9  
  2 Martin Johnson      14 LOVE-CO              2:23.68    2:18.22          7  
  3 Brennan Jimenez     14 SMST-SN              2:26.18    2:21.01          6  
  4 Beri Yang           14 SAC-AZ               2:22.88    2:21.93          5  
  5 Justin Song         13 SAC-AZ               2:30.74    2:27.40          4  
  6 Jake Eccleston      12 LOVE-CO              2:28.39    2:28.90          3  
  7 Pranav Walimbe      13 SMST-SN              2:33.52    2:31.64          2  
  8 Riley Clinton       13 SAND-CA              2:34.10    2:32.18          1  
 
Boys 14 & Under 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Noah Carver               13 SMST-SN              2:18.26    2:21.10 q      
  2 Beri Yang                 14 SAC-AZ               2:22.73    2:22.88 q      
  3 Martin Johnson            14 LOVE-CO              2:28.44    2:23.68 q      
  4 Brennan Jimenez           14 SMST-SN              2:23.51    2:26.18 q      
  5 Jake Eccleston            12 LOVE-CO              2:33.05    2:28.39 q      
  6 Justin Song               13 SAC-AZ               2:37.91    2:30.74 q      
  7 Pranav Walimbe            13 SMST-SN              2:32.03    2:33.52 q      
  8 Riley Clinton             13 SAND-CA              2:35.94    2:34.10 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jayden Kim                13 SAND-CA              2:31.76    2:36.59        
 10 Jonathan Sgouros          12 SAC-AZ               2:43.34    2:38.07        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Luke Ellis                12 SAND-CA              2:37.74    2:38.81        
 12 Hudson Schuricht          12 SAC-AZ               2:40.67    2:40.67        
 13 Christopher Valdez        13 SMSC-CA              2:36.12    2:41.17        
 14 Reese Minning             12 SMST-SN              2:36.91    2:41.97        
 15 Mason Silva               13 SAC-AZ               2:49.93    2:43.44        
 16 Jonathan Alvarez          14 SAND-CA              2:50.97    2:43.50        
 17 Alex Thornton             11 SAND-CA              2:43.68    2:43.91        
 18 Caleb Kattau              11 SAND-CA              2:48.64    2:44.43        
 19 Jake Baker                12 MACS-CO              2:59.00    2:46.06        
 20 Lucas Hsiung              12 SMSC-CA              2:42.80    2:46.33        
 21 Jacob Imasa               11 SAND-CA              2:57.67    2:47.76        
 22 Kelson Bruney             14 MAC-AZ               2:49.86    2:48.11        
 23 Andrew Vekich             14 SAC-AZ               2:48.92    2:48.14        
 24 Tyler Watchalapong        13 SAND-CA              2:46.80    2:48.81        
 25 Andrew Paton              13 SAND-CA              2:47.94    2:55.18        
 26 Declan Kelly              12 SAC-AZ               2:48.43    2:56.13        
 27 Alex Czyzowicz            12 MACS-CO              3:00.99    3:01.12        
 28 Isaiah Lopez              13 SMSC-CA              3:00.50    3:03.15        
 -- Shivansh Singhal          13 SAND-CA              2:22.70         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Sam Baker                 12 MACS-CO              2:58.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 14 & Under 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Mason Enthoven      14 SMSC-CA              2:07.33    2:05.60          9  
  2 Riley Clinton       13 SAND-CA              2:15.52    2:13.34          7  
  3 Jake Eccleston      12 LOVE-CO              2:17.76    2:14.18          6  
  4 Jonathan Alvarez    14 SAND-CA              2:20.01    2:16.46          5  
  5 Luke Ellis          12 SAND-CA              2:25.42    2:16.78          4  
  6 Shivansh Singhal    13 SAND-CA              2:17.53    2:19.45          3  
  7 Sebastian Avram     14 SAND-CA              2:21.17    2:20.29          2  
  8 Lucas Hsiung        12 SMSC-CA              2:28.25    2:25.84          1  
 
Boys 14 & Under 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mason Enthoven            14 SMSC-CA              2:06.58    2:07.33 q      
  2 Riley Clinton             13 SAND-CA              2:15.62    2:15.52 q      
  3 Shivansh Singhal          13 SAND-CA              2:16.42    2:17.53 q      
  4 Jake Eccleston            12 LOVE-CO              2:18.41    2:17.76 q      
  5 Jonathan Alvarez          14 SAND-CA              2:16.98    2:20.01 q      
  6 Sebastian Avram           14 SAND-CA              2:20.76    2:21.17 q      
  7 Luke Ellis                12 SAND-CA              2:19.27    2:25.42 q      
  8 Justin Song               13 SAC-AZ               2:19.08    2:25.88 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jonathan Sgouros          12 SAC-AZ               2:35.35    2:27.17        
 10 Lucas Hsiung              12 SMSC-CA              2:28.52    2:28.25        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jack Higgins              12 SAC-AZ               2:40.66    2:53.27        
 -- Ian Hirota                14 MAC-AZ               2:13.48   X2:10.07        
 -- Roy Park                  14 SAND-CA              2:08.33         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 14 & Under 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Noah Carver         13 SMST-SN              4:35.03    4:30.37          9  
  2 Andrew Wilson       14 MACS-CO              4:44.38    4:32.48          7  
  3 Luke Ellis          12 SAND-CA              4:44.57    4:37.71          6  
  4 Jake Eccleston      12 LOVE-CO              4:40.22    4:39.43          5  
  5 Martin Johnson      14 LOVE-CO              4:48.15    4:47.53          4  
  6 Lucas Hsiung        12 SMSC-CA              5:03.64    5:05.29          3  
 -- Riley Clinton       13 SAND-CA              4:43.45         DQ        
 -- Van Hoffmann        11 SAND-CA              5:05.51         DQ        
      No touch - breast
 
Boys 14 & Under 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ryan Lacaste              14 SMSC-CA              4:33.21    4:29.91 q      
  2 Noah Carver               13 SMST-SN              4:29.18    4:35.03 q      
  3 Jake Eccleston            12 LOVE-CO              4:56.52    4:40.22 q      
  4 Riley Clinton             13 SAND-CA              4:46.37    4:43.45 q      
  5 Andrew Wilson             14 MACS-CO              4:45.96    4:44.38 q      
  6 Luke Ellis                12 SAND-CA              4:42.58    4:44.57 q      
  7 Martin Johnson            14 LOVE-CO              4:57.55    4:48.15 q      
  8 Miles Fleischer           14 SAC-AZ               5:01.96    4:58.31 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jonathan Sgouros          12 SAC-AZ               5:06.73    5:00.57        
 10 Lucas Hsiung              12 SMSC-CA              4:59.23    5:03.64        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Van Hoffmann              11 SAND-CA              5:05.12    5:05.51        
 12 Natas Coats               13 SMSC-CA              5:05.46    5:06.50        
 13 Jake Baker                12 MACS-CO              5:10.50    5:09.10        
 14 Caleb Pacheco             13 LOVE-CO              5:10.18    5:09.18        
 15 Sam Baker                 12 MACS-CO              5:10.00    5:18.81        
 16 Cole Aguirre              13 SMSC-CA              5:04.72    5:24.00        
 
Boys 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   21.44   12/5/2015 Justin Li, JH   -CO                          
 Meet Qualifying 15-16:  29.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Caleb Gould         16 SAND-CA                23.24     J22.67          9  
  2 Max Barnett         15 UN-01-UT               23.50     J22.95          7  
  3 Luke Nicholas       15 MAC-AZ                 23.51     J23.08          6  
  4 Gavin Gould         16 SAND-CA                23.56     J23.34          5  
  5 Trajan Houston      16 SAND-CA                23.78     J23.71          4  
  6 Ethan Houck         16 SAND-CA                23.78     J23.76          3  
  7 Aaron Friedrich     16 SMSC-CA                24.04     J23.88          2  
  8 Donald McDade       16 SAND-CA                23.73     J24.49          1  
 
Boys 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   21.44   12/5/2015 Justin Li, JH   -CO                          
 Meet Qualifying 15-16:  29.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Caleb Gould               16 SAND-CA                23.15      23.24 q      
  2 Max Barnett               15 UN-01-UT               23.68      23.50 q      
  3 Luke Nicholas             15 MAC-AZ                 24.12      23.51 q      
  4 Gavin Gould               16 SAND-CA                23.32      23.56 q      
  5 Donald McDade             16 SAND-CA                23.73      23.73 q      
  6 Ethan Houck               16 SAND-CA                23.84      23.78 q      
  6 Trajan Houston            16 SAND-CA                23.53      23.78 q      
  8 Aaron Friedrich           16 SMSC-CA                24.19      24.04 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bryce Grover              15 SAND-CA                23.82      24.08        
 10 Maksim Maskalenka         15 SAND-CA                23.65      24.20        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Henry Adamson             15 SMST-SN                24.13      24.37        
 12 Jonah Pohlmann            16 MAC-AZ                 26.10      24.43        
 13 Cooper Johnson            16 SAND-CA                24.91      24.62        
 14 Andrew Tate               16 SST-AZ                 25.09      24.79        
 15 Elias Lopez               15 SMSC-CA                25.17      24.82        
 16 Denzel Babaran            16 SAND-CA                24.11      24.86        
 17 Bryton Valentine          15 SAND-CA                25.01      25.37        
 18 Harry Valentine-Wilson    15 ASP-CO                 25.71      25.60        
 19 Bryant Dupertuis          16 ASP-CO                 25.96      25.65        
 20 Cooper Woods              16 SRN-PC                 28.06      25.93        
 21 Jeremy Borja              16 SAND-CA                26.21      26.17        
 22 Nolan Jenks               15 MAC-AZ                 26.17      26.24        
 23 Nathan Gibbs              15 MACS-CO                28.25      26.92        
 24 Aidan Jimenez             15 SMST-SN                26.97      28.03        
 25 Anthony Jimenez           16 SMSC-CA                28.31      28.22        
 26 Nikolai Gurtovoy          15 SRN-PC                 27.33      28.68        
 27 Tyson Tagg                15 LOVE-CO                29.05      29.06        
 
Boys 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   47.01   12/6/2015 Emerson Sullivan, NBA  -PC                   
 Meet Qualifying 15-16:  1:02.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Jake Dorn           16 PCST-CO                51.36      50.53          9  
  2 Trajan Houston      16 SAND-CA                51.05      50.63          7  
  3 Bryce Grover        15 SAND-CA                51.69      50.71          6  
  4 Ethan Houck         16 SAND-CA                52.26      50.97          5  
  5 Maksim Maskalenka   15 SAND-CA                52.04      51.40          4  
  6 Hilton Aitken       16 SAND-CA                51.93      51.80          3  
  7 Brooks Blackert     16 SAND-CA                51.86      51.89          2  
  8 Henry Adamson       15 SMST-SN                52.10      52.48          1  
 
Boys 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   47.01   12/6/2015 Emerson Sullivan, NBA  -PC                   
 Meet Qualifying 15-16:  1:02.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Trajan Houston            16 SAND-CA                51.21      51.05 q      
  2 Jake Dorn                 16 PCST-CO                50.92      51.36 q      
  3 Bryce Grover              15 SAND-CA                52.12      51.69 q      
  4 Brooks Blackert           16 SAND-CA                52.06      51.86 q      
  5 Hilton Aitken             16 SAND-CA                50.27      51.93 q      
  6 Maksim Maskalenka         15 SAND-CA                51.97      52.04 q      
  7 Henry Adamson             15 SMST-SN                52.00      52.10 q      
  8 Ethan Houck               16 SAND-CA                51.83      52.26 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Donald McDade             16 SAND-CA                51.34      53.26        
 10 Aaron Friedrich           16 SMSC-CA                53.64      53.43        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Denzel Babaran            16 SAND-CA                53.31      55.07        
 12 Harry Valentine-Wilson    15 ASP-CO                 56.98      55.36        
 13 Cooper Woods              16 SRN-PC                 57.62      56.09        
 14 Elias Lopez               15 SMSC-CA                55.43      56.21        
 15 Bryant Dupertuis          16 ASP-CO                 58.44      56.80        
 16 Bruno Overstreet          15 SRN-PC                 57.52      57.27        
 17 Nathan Gibbs              15 MACS-CO              1:00.55      58.66        
 18 Aidan Jimenez             15 SMST-SN                59.91      59.33        
 19 Anthony Jimenez           16 SMSC-CA              1:00.58    1:01.04        
 20 Nikolai Gurtovoy          15 SRN-PC               1:00.84    1:03.81        
 -- Lucas Kelly               16 MAC-AZ                 48.15     X49.60        
 -- Luke Nicholas             15 MAC-AZ                 51.47     X51.60        
 -- Jonah Pohlmann            16 MAC-AZ                 54.07     X52.49        
 -- Nolan Jenks               15 MAC-AZ                 56.36     X56.11        
 
Boys 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   1:40.89   12/4/2015 Ivan Kurakin, NBA  -PC                     
 Meet Qualifying 15-16:  2:14.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 John Sullivan       15 SAND-CA              1:50.65    1:46.03          9  
  2 Morgan Ma           16 SAND-CA              1:53.73    1:48.67          7  
  3 Theodor Delmonaco   16 SAND-CA              1:49.49    1:49.22          6  
  4 Brooks Blackert     16 SAND-CA              1:53.31    1:49.26          5  
  5 Hilton Aitken       16 SAND-CA              1:50.56    1:49.48          4  
  6 Donald McDade       16 SAND-CA              1:51.29    1:50.29          3  
  7 Devin Bauman        15 SAND-CA              1:51.57    1:50.57          2  
  8 Thatcher Grooms     15 MAC-AZ               1:51.28    1:52.33          1  
 
Boys 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   1:40.89   12/4/2015 Ivan Kurakin, NBA  -PC                     
 Meet Qualifying 15-16:  2:14.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Theodor Delmonaco         16 SAND-CA              1:48.53    1:49.49 q      
  2 Hilton Aitken             16 SAND-CA              1:48.96    1:50.56 q      
  3 John Sullivan             15 SAND-CA              1:47.67    1:50.65 q      
  4 Thatcher Grooms           15 MAC-AZ               1:54.19    1:51.28 q      
  5 Donald McDade             16 SAND-CA              1:50.63    1:51.29 q      
  6 Devin Bauman              15 SAND-CA              1:51.45    1:51.57 q      
  7 Brooks Blackert           16 SAND-CA              1:49.38    1:53.31 q      
  8 Morgan Ma                 16 SAND-CA              1:51.89    1:53.73 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bryce Grover              15 SAND-CA              1:53.28    1:53.90        
 10 Luke Nicholas             15 MAC-AZ               1:51.21    1:54.17        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cooper Johnson            16 SAND-CA              1:54.43    1:55.71        
 12 Aaron Friedrich           16 SMSC-CA              1:57.93    1:55.72        
 13 Andrew Tate               16 SST-AZ               1:53.08    1:55.76        
 14 Ethan Smith               16 SAND-CA              1:52.78    1:55.84        
 15 Henry Adamson             15 SMST-SN              2:00.12    1:57.22        
 16 Harry Valentine-Wilson    15 ASP-CO               2:07.40    2:01.47        
 17 Nathan Gibbs              15 MACS-CO              2:08.33    2:02.23        
 18 Bruno Overstreet          15 SRN-PC               2:04.99    2:04.30        
 19 Elias Lopez               15 SMSC-CA              2:05.66    2:05.03        
 20 Nolan Jenks               15 MAC-AZ               1:59.44    2:05.18        
 21 Aidan Jimenez             15 SMST-SN              2:11.12    2:11.60        
 22 Bryant Dupertuis          16 ASP-CO               2:13.52    2:13.87        
 23 Nikolai Gurtovoy          15 SRN-PC               2:12.47    2:37.55        
 
Boys 15-16 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   4:37.35   12/5/2015 Joseph Gutierrez, SAND -CA                 
 Meet Qualifying 15-16:  5:39.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Devin Bauman        15 SAND-CA              4:58.81    4:47.36          9  
  2 John Sullivan       15 SAND-CA              4:56.72    4:48.38          7  
  3 Theodor Delmonaco   16 SAND-CA              4:56.56    4:49.29          6  
  4 Luke Walker         16 MAC-AZ               4:56.29    4:49.87          5  
  5 Jonah Pohlmann      16 MAC-AZ               4:58.30    4:56.61          4  
  6 Trajan Houston      16 SAND-CA              5:07.72    5:05.19          3  
  7 Cooper Johnson      16 SAND-CA              5:08.34    5:06.19          2  
  8 Donald McDade       16 SAND-CA              4:57.89    5:10.84          1  
 
Boys 15-16 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   4:37.35   12/5/2015 Joseph Gutierrez, SAND -CA                 
 Meet Qualifying 15-16:  5:39.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Luke Walker               16 MAC-AZ               4:51.78    4:56.29 q      
  2 Theodor Delmonaco         16 SAND-CA              4:55.56    4:56.56 q      
  3 John Sullivan             15 SAND-CA              5:02.80    4:56.72 q      
  4 Donald McDade             16 SAND-CA              4:57.85    4:57.89 q      
  5 Jonah Pohlmann            16 MAC-AZ               5:03.36    4:58.30 q      
  6 Devin Bauman              15 SAND-CA              4:51.38    4:58.81 q      
  7 Morgan Ma                 16 SAND-CA              5:11.42    5:05.17 q      
  8 Trajan Houston            16 SAND-CA              4:57.19    5:07.72 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cooper Johnson            16 SAND-CA              5:09.30    5:08.34        
 10 Bryce Grover              15 SAND-CA              5:03.70    5:10.79        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Thatcher Grooms           15 MAC-AZ               5:20.97    5:13.69        
 12 Luke Nicholas             15 MAC-AZ               5:03.25    5:15.62        
 13 Nathan Gibbs              15 MACS-CO              5:34.96    5:17.33        
 14 Elias Lopez               15 SMSC-CA              5:33.09    5:56.77        
 
Boys 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet:   52.49   12/5/2015 Emerson Sullivan, NBA  -PC                   
 Meet Qualifying 15-16:  1:13.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lucas Kelly         16 MAC-AZ                 57.78      55.74          9  
  2 Thatcher Grooms     15 MAC-AZ                 57.50      56.38          7  
  3 Devin Bauman        15 SAND-CA                59.53      56.57          6  
  4 Bryce Grover        15 SAND-CA                58.67      57.12          5  
  5 Morgan Ma           16 SAND-CA              1:00.09      57.84          4  
  6 Ethan Smith         16 SAND-CA              1:00.23      58.35          3  
  7 Jake Dorn           16 PCST-CO                59.41      59.18          2  
  8 Ethan Houck         16 SAND-CA              1:00.12    1:00.03          1  
 
Boys 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet:   52.49   12/5/2015 Emerson Sullivan, NBA  -PC                   
 Meet Qualifying 15-16:  1:13.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Thatcher Grooms           15 MAC-AZ               1:00.14      57.50 q      
  2 Lucas Kelly               16 MAC-AZ                 55.14      57.78 q      
  3 Bryce Grover              15 SAND-CA                58.20      58.67 q      
  4 Jake Dorn                 16 PCST-CO                58.09      59.41 q      
  5 Devin Bauman              15 SAND-CA                57.71      59.53 q      
  6 Morgan Ma                 16 SAND-CA                57.70    1:00.09 q      
  7 Ethan Houck               16 SAND-CA                58.61    1:00.12 q      
  8 Ethan Smith               16 SAND-CA              1:01.19    1:00.23 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cooper Johnson            16 SAND-CA              1:04.35    1:00.57        
 10 Bruno Overstreet          15 SRN-PC               1:04.41    1:01.22        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Aaron Friedrich           16 SMSC-CA              1:00.30    1:03.54        
 12 Jeremy Borja              16 SAND-CA              1:10.16    1:03.86        
 13 Andrew Tate               16 SST-AZ               1:06.80    1:04.33        
 14 Bryton Valentine          15 SAND-CA              1:02.20    1:05.57        
 15 Elias Lopez               15 SMSC-CA              1:07.80    1:06.15        
 16 Cooper Woods              16 SRN-PC               1:12.27    1:06.61        
 17 Bryant Dupertuis          16 ASP-CO               1:13.29    1:10.99        
 18 Anthony Jimenez           16 SMSC-CA              1:13.46    1:14.53        
 
Boys 15-16 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet:   1:54.74   12/6/2015 Ivan Kurakin, NBA  -PC                     
 Meet Qualifying 15-16:  2:36.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Ethan Smith         16 SAND-CA              2:09.68    2:03.82          9  
  2 Morgan Ma           16 SAND-CA              2:07.99    2:04.10          7  
  3 Bryton Valentine    15 SAND-CA              2:16.88    2:16.15          6  
  4 Bruno Overstreet    15 SRN-PC               2:20.42    2:17.78          5  
 
Boys 15-16 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet:   1:54.74   12/6/2015 Ivan Kurakin, NBA  -PC                     
 Meet Qualifying 15-16:  2:36.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Morgan Ma                 16 SAND-CA              2:05.79    2:07.99 q      
  2 Ethan Smith               16 SAND-CA              2:08.68    2:09.68 q      
  3 Bryton Valentine          15 SAND-CA              2:16.74    2:16.88 q      
  4 Bruno Overstreet          15 SRN-PC               2:17.67    2:20.42 q      
 -- Thatcher Grooms           15 MAC-AZ               2:14.68   X2:06.75        
 
Boys 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet:   58.98   12/4/2015 Zane Backes, SAND -CA                        
 Meet Qualifying 15-16:  1:25.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Henry Adamson       15 SMST-SN              1:05.01    1:02.58          9  
  2 Ethan Houck         16 SAND-CA              1:06.42    1:02.65          7  
  3 Jake Dorn           16 PCST-CO              1:05.49    1:04.28          6  
  4 Lucas Kelly         16 MAC-AZ               1:07.05    1:04.66          5  
  5 Nolan Jenks         15 MAC-AZ               1:10.34    1:06.94          4  
  6 Bryton Valentine    15 SAND-CA              1:08.78    1:06.96          3  
  7 Cooper Woods        16 SRN-PC               1:11.23    1:07.36          2  
  8 Aidan Jimenez       15 SMST-SN              1:08.37    1:07.91          1  
 
Boys 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet:   58.98   12/4/2015 Zane Backes, SAND -CA                        
 Meet Qualifying 15-16:  1:25.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Henry Adamson             15 SMST-SN              1:06.84    1:05.01 q      
  2 Jake Dorn                 16 PCST-CO              1:06.93    1:05.49 q      
  3 Ethan Houck               16 SAND-CA              1:06.69    1:06.42 q      
  4 Lucas Kelly               16 MAC-AZ               1:04.90    1:07.05 q      
  5 Andrew Tate               16 SST-AZ               1:09.52    1:07.78 q      
  6 Aidan Jimenez             15 SMST-SN              1:13.09    1:08.37 q      
  7 Bryton Valentine          15 SAND-CA              1:06.03    1:08.78 q      
  8 Nolan Jenks               15 MAC-AZ               1:09.32    1:10.34 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cooper Woods              16 SRN-PC               1:10.41    1:11.23        
 10 Harry Valentine-Wilson    15 ASP-CO               1:15.89    1:12.72        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Nikolai Gurtovoy          15 SRN-PC               1:21.62    1:17.49        
 12 Bryant Dupertuis          16 ASP-CO               1:16.40    1:17.76        
 -- Tyson Tagg                15 LOVE-CO              1:22.47         DQ        
      Arms not in same horizontal plane
 
Boys 15-16 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet:   2:09.17   12/5/2015 Zane Backes, SAND -CA                      
 Meet Qualifying 15-16:  3:00.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Maksim Maskalenka   15 SAND-CA              2:21.37    2:14.67          9  
  2 Henry Adamson       15 SMST-SN              2:19.12    2:16.06          7  
  3 Denzel Babaran      16 SAND-CA              2:20.50    2:19.64          6  
  4 Hilton Aitken       16 SAND-CA              2:22.61    2:21.39          5  
  5 Ryan Aguirre        15 SMSC-CA              2:28.83    2:23.86          4  
  6 Bryton Valentine    15 SAND-CA              2:29.11    2:25.43          3  
  7 Cooper Woods        16 SRN-PC               2:26.75    2:25.99          2  
  8 Aidan Jimenez       15 SMST-SN              2:30.62    2:29.59          1  
 
Boys 15-16 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet:   2:09.17   12/5/2015 Zane Backes, SAND -CA                      
 Meet Qualifying 15-16:  3:00.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Henry Adamson             15 SMST-SN              2:17.29    2:19.12 q      
  2 Denzel Babaran            16 SAND-CA              2:18.51    2:20.50 q      
  3 Maksim Maskalenka         15 SAND-CA              2:15.57    2:21.37 q      
  4 Hilton Aitken             16 SAND-CA              2:19.64    2:22.61 q      
  5 Andrew Tate               16 SST-AZ               2:28.42    2:26.19 q      
  6 Cooper Woods              16 SRN-PC               2:32.34    2:26.75 q      
  7 Ryan Aguirre              15 SMSC-CA              2:21.52    2:28.83 q      
  8 Bryton Valentine          15 SAND-CA              2:24.65    2:29.11 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Aidan Jimenez             15 SMST-SN              2:29.01    2:30.62        
 10 Ethan Smith               16 SAND-CA              2:29.47    2:33.21        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Harry Valentine-Wilson    15 ASP-CO               2:42.74    2:39.86        
 12 Jeremy Borja              16 SAND-CA              2:45.30    2:51.18        
 13 Nikolai Gurtovoy          15 SRN-PC               3:00.90    2:55.45        
 14 Tyson Tagg                15 LOVE-CO              2:58.53    2:59.52        
 -- Nolan Jenks               15 MAC-AZ               2:42.76         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 15-16 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet:   51.62   12/4/2015 Austin Crump, JH   -CO                       
 Meet Qualifying 15-16:  1:13.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 John Sullivan       15 SAND-CA                57.69      54.83          9  
  2 Ryan Aguirre        15 SMSC-CA                56.62      55.10          7  
  3 Austin Aguirre      16 SMSC-CA                56.87      55.52          6  
  4 Jake Dorn           16 PCST-CO                56.02      55.74          5  
  5 Luke Nicholas       15 MAC-AZ                 56.78      55.93          3.5
  5 Ethan Houck         16 SAND-CA                57.05      55.93          3.5
  7 Morgan Ma           16 SAND-CA                56.86      56.09          2  
  8 Jonah Pohlmann      16 MAC-AZ                 57.50      57.16          1  
 
Boys 15-16 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet:   51.62   12/4/2015 Austin Crump, JH   -CO                       
 Meet Qualifying 15-16:  1:13.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jake Dorn                 16 PCST-CO                55.33      56.02 q      
  2 Ryan Aguirre              15 SMSC-CA              1:00.85      56.62 q      
  3 Luke Nicholas             15 MAC-AZ                 55.63      56.78 q      
  4 Morgan Ma                 16 SAND-CA                56.47      56.86 q      
  5 Austin Aguirre            16 SMSC-CA                57.87      56.87 q      
  6 Ethan Houck               16 SAND-CA                55.74      57.05 q      
  7 Jonah Pohlmann            16 MAC-AZ                 58.44      57.50 q      
  8 John Sullivan             15 SAND-CA                56.20      57.69 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Donald McDade             16 SAND-CA                57.61      58.15        
 10 Andrew Tate               16 SST-AZ                 59.45      58.58        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Max Barnett               15 UN-01-UT               59.99      59.06        
 12 Hilton Aitken             16 SAND-CA                58.21      59.61        
 13 Aaron Friedrich           16 SMSC-CA                59.16      59.69        
 14 Harry Valentine-Wilson    15 ASP-CO               1:03.97    1:01.53        
 15 Cooper Woods              16 SRN-PC               1:03.32    1:03.63        
 16 Nathan Gibbs              15 MACS-CO              1:06.09    1:04.42        
 17 Bryant Dupertuis          16 ASP-CO               1:06.70    1:07.32        
 -- Cooper Johnson            16 SAND-CA                56.55         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 15-16 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet:   1:53.05   12/5/2015 Austin Crump, JH   -CO                     
 Meet Qualifying 15-16:  2:42.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Ryan Aguirre        15 SMSC-CA              2:06.37    2:01.35          9  
  2 Donald McDade       16 SAND-CA              2:12.58    2:04.86          7  
  3 Ethan Smith         16 SAND-CA              2:13.83    2:08.45          6  
  4 Nathan Gibbs        15 MACS-CO              2:18.88    2:16.90          5  
  5 Elias Lopez         15 SMSC-CA              2:22.07    2:20.47          4  
 
Boys 15-16 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet:   1:53.05   12/5/2015 Austin Crump, JH   -CO                     
 Meet Qualifying 15-16:  2:42.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ryan Aguirre              15 SMSC-CA              2:05.39    2:06.37 q      
  2 Donald McDade             16 SAND-CA              2:07.35    2:12.58 q      
  3 Ethan Smith               16 SAND-CA              2:10.93    2:13.83 q      
  4 Nathan Gibbs              15 MACS-CO              2:23.57    2:18.88 q      
  5 Elias Lopez               15 SMSC-CA              2:28.60    2:22.07 q      
 -- Lucas Kelly               16 MAC-AZ               2:01.99   X1:59.63        
 -- Jonah Pohlmann            16 MAC-AZ               2:08.32   X2:05.90        
 -- Thatcher Grooms           15 MAC-AZ               2:08.85   X2:06.03        
 -- Luke Nicholas             15 MAC-AZ               2:05.23   X2:06.15        
 
Boys 15-16 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet:   1:54.24   12/6/2015 Emerson Sullivan, NBA  -PC                 
 Meet Qualifying 15-16:  2:34.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Maksim Maskalenka   15 SAND-CA              2:04.88    2:01.73          9  
  2 Hilton Aitken       16 SAND-CA              2:04.62    2:03.24          7  
  3 Ryan Aguirre        15 SMSC-CA              2:08.31    2:03.57          6  
  4 Devin Bauman        15 SAND-CA              2:05.07    2:04.50          5  
  5 Brooks Blackert     16 SAND-CA              2:06.66    2:05.56          4  
  6 Aaron Friedrich     16 SMSC-CA              2:10.06    2:09.19          3  
  7 Henry Adamson       15 SMST-SN              2:10.46    2:09.38          2  
 
Boys 15-16 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet:   1:54.24   12/6/2015 Emerson Sullivan, NBA  -PC                 
 Meet Qualifying 15-16:  2:34.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hilton Aitken             16 SAND-CA              2:03.19    2:04.62 q      
  2 Maksim Maskalenka         15 SAND-CA              2:04.37    2:04.88 q      
  3 Devin Bauman              15 SAND-CA              2:02.13    2:05.07 q      
  4 Brooks Blackert           16 SAND-CA              2:04.77    2:06.66 q      
  5 Ryan Aguirre              15 SMSC-CA              2:04.41    2:08.31 q      
  6 Jake Dorn                 16 PCST-CO              2:06.25    2:09.38 q      
  7 Aaron Friedrich           16 SMSC-CA              2:12.73    2:10.06 q      
  8 Henry Adamson             15 SMST-SN              2:12.21    2:10.46 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Denzel Babaran            16 SAND-CA              2:08.91    2:12.59        
 10 Cooper Woods              16 SRN-PC               2:17.63    2:14.32        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Harry Valentine-Wilson    15 ASP-CO               2:25.00    2:20.36        
 12 Aidan Jimenez             15 SMST-SN              2:22.44    2:22.77        
 13 Bryant Dupertuis          16 ASP-CO               2:30.36    2:29.39        
 14 Bruno Overstreet          15 SRN-PC               2:33.08    2:32.53        
 15 Nikolai Gurtovoy          15 SRN-PC               2:28.34    2:42.50        
 -- Nolan Jenks               15 MAC-AZ               2:27.44   X2:12.85        
 -- Bryton Valentine          15 SAND-CA              2:09.45         DQ        
 
Boys 15-16 400 Yard IM
===============================================================================
        Meet:   4:06.27   12/4/2015 Jonah Staton, JH   -CO                     
 Meet Qualifying 15-16:  5:12.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Ryan Aguirre        15 SMSC-CA              4:31.63    4:27.54          9  
  2 Ethan Smith         16 SAND-CA              4:36.26    4:29.24          7  
  3 Thatcher Grooms     15 MAC-AZ               4:31.44    4:32.33          6  
  4 Cooper Johnson      16 SAND-CA              4:38.75    4:32.70          5  
  5 Jake Dorn           16 PCST-CO              4:38.86    4:38.01          4  
  6 Bryton Valentine    15 SAND-CA              4:44.49    4:40.90          3  
 
Boys 15-16 400 Yard IM
===============================================================================
        Meet:   4:06.27   12/4/2015 Jonah Staton, JH   -CO                     
 Meet Qualifying 15-16:  5:12.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Maksim Maskalenka         15 SAND-CA              4:23.31    4:25.27 q      
  2 Thatcher Grooms           15 MAC-AZ               4:47.57    4:31.44 q      
  3 Ryan Aguirre              15 SMSC-CA              4:22.90    4:31.63 q      
  4 Ethan Smith               16 SAND-CA              4:28.66    4:36.26 q      
  5 Cooper Johnson            16 SAND-CA              4:33.50    4:38.75 q      
  6 Jake Dorn                 16 PCST-CO              4:45.21    4:38.86 q      
  7 Bryton Valentine          15 SAND-CA              4:36.96    4:44.49 q      
 -- Denzel Babaran            16 SAND-CA              4:34.29         DQ        
 
Boys 15-16 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mesa Aquatics Club-AZ  'A'                       NT    1:30.63        
     1) Patrick Waggoner 18             2) Lucas Kelly 16                 
     3) Thatcher Grooms 15              4) Luke Walker 16                 
  2 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                1:30.75    1:32.31        
     1) John Sullivan 15                2) Hilton Aitken 16               
     3) Ethan Houck 16                  4) Morgan Ma 16                   
  3 Sandpipers of Nevada-CA  'B'                1:35.16    1:35.40        
     1) Donald McDade 16                2) Bryce Grover 15                
     3) Maksim Maskalenka 15            4) Denzel Babaran 16              
 
Boys 15-16 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Meet:   3:09.85   12/4/2015 Northbay Aquatics, NBA  -PC                
                         V Sowa, I Kurakin, T DAHLKE, E Sullivan           
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                3:17.29    3:15.44        
     1) Caleb Gould 16                  2) Morgan Ma 16                   
     3) Hilton Aitken 16                4) Nikita Nazarov 16              
  2 Sandpipers of Nevada-CA  'C'                3:28.81    3:26.14        
     1) Brooks Blackert 16              2) Bryce Grover 15                
     3) Ethan Smith 16                  4) Maksim Maskalenka 15           
  3 Santa Maria Swim Club-CA  'C'               3:39.46    3:38.56        
     1) Mason Enthoven 14               2) Dylan Adams 14                 
     3) Christopher Valdez 13           4) Elias Lopez 15                 
  4 Aspen Swim Club-CO  'A'                     3:51.42    3:44.64        
     1) Shea Card 15                    2) Harry Valentine-Wilson 15      
     3) Bryant Dupertuis 16             4) William Jones 12               
  5 Santa Maria Swim Club-CA  'D'               3:57.35    3:56.71        
     1) Lucas Hsiung 12                 2) Anthony Jimenez 16             
     3) Ethan Clowdus 14                4) Natas Coats 13                 
  6 Neptune Swimming-PC  'A'                         NT    3:58.37        
     1) Cooper Woods 16                 2) Bruno Overstreet 15            
     3) Eric Valerga 13                 4) Nikolai Gurtovoy 15            
 
Boys 15-16 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Meet:   7:19.65   12/5/2015 Sierra Marlins Swim Tea, Marlins           
                         A Ma, J Landry, N Dolley, S Konig                 
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                7:05.25    7:03.29        
     1) Caleb Gould 16                  2) Ethan Houck 16                 
     3) John Sullivan 15                4) Nikita Nazarov 16              
  2 Sandpipers of Nevada-CA  'B'                7:21.89    7:34.73        
     1) Trajan Houston 16               2) Donald McDade 16               
     3) Devin Bauman 15                 4) Brooks Blackert 16             
  3 Sandpipers of Nevada-CA  'C'                7:30.13    7:36.05        
     1) Maksim Maskalenka 15            2) Ethan Smith 16                 
     3) Bryce Rounds 18                 4) Morgan Ma 16                   
  4 Sierra Marlins Swim Team-SN  'A'            7:52.62    7:48.46        
     1) Sebastian Herrera 14            2) Henry Adamson 15               
     3) Noah Carver 13                  4) Brady Calkins 12               
  5 Santa Maria Swim Club-CA  'C'               7:58.28    8:04.26        
     1) Aaron Friedrich 16              2) Natas Coats 13                 
     3) Christopher Valdez 13           4) Dylan Adams 14                 
  6 Mission Aurora Colorado Swimmi-CO  'A'      8:33.61    8:15.36        
     1) Nathan Gibbs 15                 2) Jake Baker 12                  
     3) Gherman Prudnikau 12            4) Andrew Wilson 14               
  7 Santa Maria Swim Club-CA  'D'               8:28.16    8:36.04        
     1) Elias Lopez 15                  2) Ethan Clowdus 14               
     3) Cole Aguirre 13                 4) Lucas Hsiung 12                
 
Boys 15-16 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
        Meet:   3:54.03   12/6/2015 Sandpipers of Nevada, SAND                 
                         J Rockmaker, H Ingier, A Mohamed, B Guedry        
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'D'                3:36.86    3:36.78        
     1) Nikita Nazarov 16               2) Gavin Gould 16                 
     3) Caleb Gould 16                  4) Morgan Ma 16                   
  2 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                3:43.45    3:46.72        
     1) Trajan Houston 16               2) Maksim Maskalenka 15           
     3) Ethan Houck 16                  4) John Sullivan 15               
  3 Sierra Marlins Swim Team-SN  'B'            4:09.18    4:03.31        
     1) Brady Calkins 12                2) Henry Adamson 15               
     3) Michael Zhang 13                4) Andrew Rodenberg 12            
  4 Santa Maria Swim Club-CA  'C'               4:05.74    4:04.70        
     1) Mason Enthoven 14               2) Christopher Valdez 13          
     3) Aaron Friedrich 16              4) Elias Lopez 15                 
  5 Santa Maria Swim Club-CA  'D'               4:23.96    4:26.74        
     1) Nicola Saito 11                 2) Cole Aguirre 13                
     3) Lucas Hsiung 12                 4) Natas Coats 13                 
  6 Santa Maria Swim Club-CA  'E'               4:43.64    4:52.00        
     1) Isaiah Lopez 13                 2) Kristian Chen 12               
     3) Ian Friedrich 13                4) Anthony Jimenez 16             
 
Boys 17 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   21.53   12/5/2015 Peyton Shafto, Marlins                       
 Meet Qualifying 17&O:  29.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Ren Prescott        17 SAND-CA                23.78      23.67          9  
  2 Jagger Highberger   17 PCST-CO                24.14      23.78          7  
  3 Cameron Tankersley  17 MAC-AZ                 23.90      24.01          6  
  4 Hogan Dinsmore      17 SRN-PC                 24.16      24.18          5  
  5 Aaron Larkin        17 MAC-AZ                 24.58      24.59          4  
  6 Trevor Alford       17 MAC-AZ                 24.80      24.61          3  
  7 Nathaniel Adams     17 SMSC-CA                23.50      24.63          2  
  8 Grant Zajdzinski    17 MAC-AZ                 25.63      25.57          1  
 
Boys 17 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   21.53   12/5/2015 Peyton Shafto, Marlins                       
 Meet Qualifying 17&O:  29.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nathaniel Adams           17 SMSC-CA                22.13      23.50 q      
  2 Ren Prescott              17 SAND-CA                24.01      23.78 q      
  3 Cameron Tankersley        17 MAC-AZ                 23.80      23.90 q      
  4 Jagger Highberger         17 PCST-CO                23.36      24.14 q      
  5 Hogan Dinsmore            17 SRN-PC                 24.84      24.16 q      
  6 Aaron Larkin              17 MAC-AZ                 25.86      24.58 q      
  7 Trevor Alford             17 MAC-AZ                 24.13      24.80 q      
  8 Grant Zajdzinski          17 MAC-AZ                 26.19      25.63 q      
 
Boys 17 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   47.39   12/6/2015 Anthony Laurita, JH   -CO                    
 Meet Qualifying 17&O:  1:02.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Ren Prescott        17 SAND-CA                52.24      49.90          9  
  2 Bryce Rounds        18 SAND-CA                53.98      51.37          7  
  3 Jagger Highberger   17 PCST-CO                52.74      52.81          6  
  4 Hogan Dinsmore      17 SRN-PC                 54.09      53.01          5  
 -- Nathaniel Adams     17 SMSC-CA                51.14         DQ        
 
Boys 17 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   47.39   12/6/2015 Anthony Laurita, JH   -CO                    
 Meet Qualifying 17&O:  1:02.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nathaniel Adams           17 SMSC-CA                49.46      51.14 q      
  2 Ren Prescott              17 SAND-CA                50.29      52.24 q      
  3 Jagger Highberger         17 PCST-CO                53.28      52.74 q      
  4 Bryce Rounds              18 SAND-CA                51.92      53.98 q      
  5 Juan-Pablo Morales        18 SAND-CA                54.62      54.01 q      
  6 Hogan Dinsmore            17 SRN-PC                 54.41      54.09 q      
  7 Grant Zajdzinski          17 MAC-AZ                 54.93      56.57 q      
 -- Cameron Tankersley        17 MAC-AZ                 51.69     X51.46        
 -- Tanner Van Briesen        17 MAC-AZ                 55.53     X53.13        
 -- Aaron Larkin              17 MAC-AZ                 57.22     X53.80        
 
Boys 17 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   1:44.70   12/4/2015 Kaleb Bello, Marlins                       
 Meet Qualifying 17&O:  2:14.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Bryce Rounds        18 SAND-CA              1:52.25    1:50.70          9  
  2 Keshaun Patel       18 SMSC-CA              1:52.66    1:51.37          7  
  3 Cameron Tankersley  17 MAC-AZ               1:52.68    1:53.81          6  
  4 Tanner Van Briesen  17 MAC-AZ               1:56.98    1:54.90          5  
  5 Trevor Alford       17 MAC-AZ               1:55.43    1:55.06          4  
  6 Hogan Dinsmore      17 SRN-PC               2:00.33    1:56.49          3  
  7 Grant Zajdzinski    17 MAC-AZ               2:07.43    2:09.00          2  
 
Boys 17 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   1:44.70   12/4/2015 Kaleb Bello, Marlins                       
 Meet Qualifying 17&O:  2:14.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bryce Rounds              18 SAND-CA              1:54.14    1:52.25 q      
  2 Keshaun Patel             18 SMSC-CA              1:52.06    1:52.66 q      
  3 Cameron Tankersley        17 MAC-AZ               2:01.34    1:52.68 q      
  4 Trevor Alford             17 MAC-AZ               2:01.19    1:55.43 q      
  5 Tanner Van Briesen        17 MAC-AZ               1:56.46    1:56.98 q      
  6 Hogan Dinsmore            17 SRN-PC               2:01.59    2:00.33 q      
  7 Grant Zajdzinski          17 MAC-AZ               2:06.63    2:07.43 q      
 
Boys 17 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   4:42.53   12/5/2015 Ben Culberson, DART-SN                     
 Meet Qualifying 17&O:  5:39.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Nathaniel Adams     17 SMSC-CA              5:00.41    4:48.56          9  
  2 Bryce Rounds        18 SAND-CA              4:55.68    4:49.00          7  
 
Boys 17 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   4:42.53   12/5/2015 Ben Culberson, DART-SN                     
 Meet Qualifying 17&O:  5:39.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bryce Rounds              18 SAND-CA              4:53.56    4:55.68 q      
  2 Nathaniel Adams           17 SMSC-CA              4:48.72    5:00.41 q      
  3 Tanner Van Briesen        17 MAC-AZ               5:09.18    5:24.76 q      
  4 Hogan Dinsmore            17 SRN-PC               5:31.65    5:30.73 q      
 
Boys 17 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet:   51.90   12/5/2015 Frank Ruppel, HRA  -CO                       
 Meet Qualifying 17&O:  1:13.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Trevor Alford       17 MAC-AZ               1:00.87      58.22          9  
  2 Tanner Van Briesen  17 MAC-AZ               1:01.22      59.13          7  
  3 James Park          18 SAND-CA              1:05.68    1:02.94          6  
  4 Juan-Pablo Morales  18 SAND-CA              1:05.45    1:04.50          5  
  5 Ziyang Shen         18 SAND-CA              1:03.93    1:05.80          4  
 
Boys 17 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet:   51.90   12/5/2015 Frank Ruppel, HRA  -CO                       
 Meet Qualifying 17&O:  1:13.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Trevor Alford             17 MAC-AZ                 57.55    1:00.87 q      
  2 Tanner Van Briesen        17 MAC-AZ               1:03.89    1:01.22 q      
  3 Ziyang Shen               18 SAND-CA              1:05.87    1:03.93 q      
  4 Juan-Pablo Morales        18 SAND-CA              1:04.14    1:05.45 q      
  5 James Park                18 SAND-CA              1:03.39    1:05.68 q      
 
Boys 17 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet:   1:54.22   12/6/2015 Griffin Burke, NBA  -PC                    
 Meet Qualifying 17&O:  2:36.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 James Park          18 SAND-CA              2:17.39    2:15.16          9  
  2 Ziyang Shen         18 SAND-CA              2:18.51    2:17.97          7  
 
Boys 17 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet:   1:54.22   12/6/2015 Griffin Burke, NBA  -PC                    
 Meet Qualifying 17&O:  2:36.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Trevor Alford             17 MAC-AZ                    NT    2:16.87 q      
  2 James Park                18 SAND-CA              2:18.25    2:17.39 q      
  3 Ziyang Shen               18 SAND-CA              2:17.81    2:18.51 q      
 
Boys 17 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet:   58.27   12/4/2015 David Van Buskirk, DART-SN                   
 Meet Qualifying 17&O:  1:25.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Asa Marsalek        17 SMSC-CA              1:05.85    1:05.42          9  
  2 Jagger Highberger   17 PCST-CO              1:07.34    1:05.89          7  
  3 Juan-Pablo Morales  18 SAND-CA              1:06.87    1:06.60          6  
  4 Hogan Dinsmore      17 SRN-PC               1:10.62    1:07.43          5  
  5 Aaron Larkin        17 MAC-AZ               1:10.15    1:12.02          4  
  6 Grant Zajdzinski    17 MAC-AZ               1:13.92    1:13.47          3  
 
Boys 17 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet:   58.27   12/4/2015 David Van Buskirk, DART-SN                   
 Meet Qualifying 17&O:  1:25.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Asa Marsalek              17 SMSC-CA              1:05.41    1:05.85 q      
  2 Juan-Pablo Morales        18 SAND-CA              1:05.38    1:06.87 q      
  3 Jagger Highberger         17 PCST-CO              1:06.31    1:07.34 q      
  4 Aaron Larkin              17 MAC-AZ               1:20.07    1:10.15 q      
  5 Hogan Dinsmore            17 SRN-PC               1:08.86    1:10.62 q      
  6 Grant Zajdzinski          17 MAC-AZ               1:09.82    1:13.92 q      
 
Boys 17 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet:   2:07.23   12/5/2015 David Van Buskirk, DART-SN                 
 Meet Qualifying 17&O:  3:00.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Bryce Rounds        18 SAND-CA              2:22.33    2:19.40          9  
  2 James Park          18 SAND-CA              2:30.45    2:21.18          7  
  3 Asa Marsalek        17 SMSC-CA              2:30.79    2:24.48          6  
  4 Ziyang Shen         18 SAND-CA              2:27.88    2:26.54          5  
  5 Juan-Pablo Morales  18 SAND-CA              2:30.41    2:26.87          4  
  6 Jagger Highberger   17 PCST-CO              2:28.26    2:28.86          3  
  7 Grant Zajdzinski    17 MAC-AZ               2:35.67    2:37.88          2  
 
Boys 17 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet:   2:07.23   12/5/2015 David Van Buskirk, DART-SN                 
 Meet Qualifying 17&O:  3:00.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bryce Rounds              18 SAND-CA              2:20.71    2:22.33 q      
  2 Ziyang Shen               18 SAND-CA              2:25.57    2:27.88 q      
  3 Jagger Highberger         17 PCST-CO              2:33.57    2:28.26 q      
  4 Juan-Pablo Morales        18 SAND-CA              2:29.38    2:30.41 q      
  5 James Park                18 SAND-CA              2:27.52    2:30.45 q      
  6 Asa Marsalek              17 SMSC-CA              2:23.35    2:30.79 q      
  7 Grant Zajdzinski          17 MAC-AZ               2:37.27    2:35.67 q      
 
Boys 17 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet:   51.43   12/4/2015 Peyton Shafto, Marlins                       
 Meet Qualifying 17&O:  1:13.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Hogan Dinsmore      17 SRN-PC               1:00.25      57.91          9  
  2 Aaron Larkin        17 MAC-AZ               1:00.82      59.96          7  
 -- Keshaun Patel       18 SMSC-CA                59.85         DQ        
 
Boys 17 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet:   51.43   12/4/2015 Peyton Shafto, Marlins                       
 Meet Qualifying 17&O:  1:13.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Keshaun Patel             18 SMSC-CA                57.46      59.85 q      
  2 Hogan Dinsmore            17 SRN-PC                 58.93    1:00.25 q      
  3 Aaron Larkin              17 MAC-AZ               1:07.14    1:00.82 q      
 -- Juan-Pablo Morales        18 SAND-CA              1:02.94         DQ        
 
Boys 17 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet:   1:56.29   12/5/2015 Amil Kurtagic, SAND -CA                    
 Meet Qualifying 17&O:  2:42.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 James Park          18 SAND-CA              2:11.42    2:08.17          9  
  2 Asa Marsalek        17 SMSC-CA              2:19.80    2:10.64          7  
  3 Jagger Highberger   17 PCST-CO              2:09.99    2:11.54          6  
  4 Ziyang Shen         18 SAND-CA              2:13.67    2:16.84          5  
 
Boys 17 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet:   1:56.29   12/5/2015 Amil Kurtagic, SAND -CA                    
 Meet Qualifying 17&O:  2:42.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Keshaun Patel             18 SMSC-CA              2:02.37    2:05.74 q      
  2 Jagger Highberger         17 PCST-CO              2:06.63    2:09.99 q      
  3 James Park                18 SAND-CA              2:15.84    2:11.42 q      
  4 Ziyang Shen               18 SAND-CA              2:16.70    2:13.67 q      
  5 Asa Marsalek              17 SMSC-CA              2:12.17    2:19.80 q      
 -- Trevor Alford             17 MAC-AZ                    NT   X2:16.18        
 
Boys 17 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet:   1:57.21   12/6/2015 Kaleb Bello, Marlins                       
 Meet Qualifying 17&O:  2:34.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Ren Prescott        17 SAND-CA              2:05.03    2:00.55          9  
  2 Asa Marsalek        17 SMSC-CA              2:10.06    2:07.58          7  
  3 James Park          18 SAND-CA              2:09.66    2:10.54          6  
  4 Hogan Dinsmore      17 SRN-PC               2:15.04    2:14.41          5  
  5 Ziyang Shen         18 SAND-CA              2:14.87    2:18.42          4  
 
Boys 17 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet:   1:57.21   12/6/2015 Kaleb Bello, Marlins                       
 Meet Qualifying 17&O:  2:34.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ren Prescott              17 SAND-CA              2:01.02    2:05.03 q      
  2 James Park                18 SAND-CA              2:13.32    2:09.66 q      
  3 Asa Marsalek              17 SMSC-CA              2:12.34    2:10.06 q      
  4 Jagger Highberger         17 PCST-CO              2:15.95    2:10.27 q      
  5 Ziyang Shen               18 SAND-CA              2:15.45    2:14.87 q      
  6 Hogan Dinsmore            17 SRN-PC               2:21.38    2:15.04 q      
  7 Juan-Pablo Morales        18 SAND-CA              2:13.89    2:16.78 q      
  8 Grant Zajdzinski          17 MAC-AZ               2:21.70    2:25.49 q      
-------------------------------------------------------------------------
 -- Cameron Tankersley        17 MAC-AZ               2:08.39   X2:13.67        
 -- Tanner Van Briesen        17 MAC-AZ               2:09.57   X2:13.95        
 
Boys 17 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
        Meet:   4:07.25   12/4/2015 Alec Clinton, SAND -CA                     
 Meet Qualifying 17&O:  5:12.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Bryce Rounds        18 SAND-CA              4:26.38    4:24.00          9  
  2 Asa Marsalek        17 SMSC-CA              4:32.73    4:27.12          7  
 
Boys 17 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
        Meet:   4:07.25   12/4/2015 Alec Clinton, SAND -CA                     
 Meet Qualifying 17&O:  5:12.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bryce Rounds              18 SAND-CA              4:26.82    4:26.38 q      
  2 Keshaun Patel             18 SMSC-CA              4:13.90    4:32.51 q      
  3 Asa Marsalek              17 SMSC-CA              4:31.22    4:32.73 q      
  4 Tanner Van Briesen        17 MAC-AZ               4:42.01    4:51.16 q      
 
Boys 17 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Santa Maria Swim Club-CA  'A'               1:33.32    1:31.74        
     1) Austin Aguirre 16               2) Parker Reynolds 14             
     3) Aaron Friedrich 16              4) Nathaniel Adams 17             
  2 Mesa Aquatics Club-AZ  'B'                  1:33.27    1:35.52        
     1) Tanner Van Briesen 17           2) Aaron Larkin 17                
     3) Nolan Jenks 15                  4) Cameron Tankersley 17          
  3 Santa Maria Swim Club-CA  'B'               1:38.58    1:37.36        
     1) Keshaun Patel 18                2) Ryan Lacaste 14                
     3) Ryan Aguirre 15                 4) Mason Enthoven 14              
  4 Santa Maria Swim Club-CA  'C'               1:41.78    1:39.15        
     1) Dylan Adams 14                  2) Christopher Valdez 13          
     3) Asa Marsalek 17                 4) Elias Lopez 15                 
  5 Sierra Marlins Swim Team-SN  'B'            1:44.46    1:43.79        
     1) Logan Irvine 13                 2) Andrew Rodenberg 12            
     3) Brady Calkins 12                4) Reese Minning 12               
  6 Santa Maria Swim Club-CA  'D'               1:48.38    1:44.83        
     1) Cole Aguirre 13                 2) Lucas Hsiung 12                
     3) Ethan Clowdus 14                4) Natas Coats 13                 
  7 Aspen Swim Club-CO  'A'                     1:49.34    1:46.83        
     1) Shea Card 15                    2) Harry Valentine-Wilson 15      
     3) William Jones 12                4) Gavin Boggs 11                 
  8 Santa Maria Swim Club-CA  'E'               1:54.66    1:54.85        
     1) Nicholas Naumescu 14            2) Ian Friedrich 13               
     3) Kristian Chen 12                4) Anthony Jimenez 16             
 
Boys 17 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mesa Aquatics Club-AZ  'A'                  3:15.88    3:15.08        
     1) Patrick Waggoner 18             2) Lucas Kelly 16                 
     3) Thatcher Grooms 15              4) Luke Walker 16                 
  2 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                3:22.42    3:20.07        
     1) Gavin Gould 16                  2) Ren Prescott 17                
     3) Theodor Delmonaco 16            4) John Sullivan 15               
  3 Santa Maria Swim Club-CA  'A'               3:20.09    3:21.41        
     1) Parker Reynolds 14              2) Keshaun Patel 18               
     3) Nathaniel Adams 17              4) Austin Aguirre 16              
  4 Sandpipers of Nevada-CA  'B'                3:26.30    3:30.13        
     1) Donald McDade 16                2) Ethan Houck 16                 
     3) Bryce Rounds 18                 4) Trajan Houston 16              
  5 Santa Maria Swim Club-CA  'B'               3:37.42    3:31.15        
     1) Ryan Aguirre 15                 2) Ryan Lacaste 14                
     3) Asa Marsalek 17                 4) Aaron Friedrich 16             
  6 Sandpipers of Nevada-CA  'D'                3:44.70    3:41.71        
     1) Ziyang Shen 18                  2) Elijah Hale 14                 
     3) Juan-Pablo Morales 18           4) James Park 18                  
 -- Sierra Marlins Swim Team-SN  'C'            3:50.84   X3:49.69        
     1) Logan Irvine 13                 2) Aidan Jimenez 15               
     3) Andrew Rodenberg 12             4)                                
 
Boys 17 & Over 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mesa Aquatics Club-AZ  'A'                  7:20.12    7:10.18        
     1) Jonah Pohlmann 16               2) Lucas Kelly 16                 
     3) Luke Walker 16                  4) Patrick Waggoner 18            
  2 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                7:13.80    7:16.15        
     1) Theodor Delmonaco 16            2) Gavin Gould 16                 
     3) Hilton Aitken 16                4) Ren Prescott 17                
  3 Santa Maria Swim Club-CA  'A'               7:15.46    7:21.38        
     1) Parker Reynolds 14              2) Keshaun Patel 18               
     3) Austin Aguirre 16               4) Nathaniel Adams 17             
  4 Santa Maria Swim Club-CA  'B'               7:39.70    7:43.58        
     1) Ryan Aguirre 15                 2) Mason Enthoven 14              
     3) Ryan Lacaste 14                 4) Asa Marsalek 17                
  5 Aspen Swim Club-CO  'A'                     8:08.16    7:49.25        
     1) Shea Card 15                    2) Cole Petersen 17               
     3) Harry Valentine-Wilson 15       4) Bryant Dupertuis 16            
  6 Mesa Aquatics Club-AZ  'B'                  7:43.69    8:09.46        
     1) Aaron Larkin 17                 2) Grant Zajdzinski 17            
     3) Nolan Jenks 15                  4) Trevor Alford 17               
 
Boys 17 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'B'                3:46.08    3:51.39        
     1) Hilton Aitken 16                2) Bryton Valentine 15            
     3) Ren Prescott 17                 4) Theodor Delmonaco 16           
  2 Santa Maria Swim Club-CA  'A'               3:44.78    3:52.48        
     1) Ryan Aguirre 15                 2) Austin Aguirre 16              
     3) Keshaun Patel 18                4) Nathaniel Adams 17             
  3 Sandpipers of Nevada-CA  'C'                3:50.48    3:54.45        
     1) Devin Bauman 15                 2) Denzel Babaran 16              
     3) Donald McDade 16                4) Bryce Rounds 18                
  4 Santa Maria Swim Club-CA  'B'               3:52.99    4:07.01        
     1) Ryan Lacaste 14                 2) Asa Marsalek 17                
     3) Parker Reynolds 14              4) Dylan Adams 14                 
  5 Aspen Swim Club-CO  'A'                     3:58.66    4:11.69        
     1) Shea Card 15                    2) Cole Petersen 17               
     3) Gavin Boggs 11                  4) William Jones 12               
 
Boys 50 Yard Freestyle Super Final
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 John Plutt          16 PCST-CO                22.14     J21.60         20  
  2 Nikita Nazarov      16 SAND-CA                22.13     J22.29         17  
  3 Patrick Waggoner    18 MAC-AZ                 22.29     J22.44         15  
  4 Lucas Kelly         16 MAC-AZ                 22.96     J22.45         16  
  5 Morgan Ma           16 SAND-CA                22.15     J22.47         14  
  6 Brice Barrieault    14 SAND-CA                22.71     J22.84         13  
  7 Shea Card           15 ASP-CO                 22.96     J22.95         12  
  8 Jake Dorn           16 PCST-CO                23.15     J23.11         11  
 
Boys 50 Yard Freestyle Super Final
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries Super Final
  1 Nikita Nazarov            16 SAND-CA                22.06      22.13 q      
  2 John Plutt                16 PCST-CO                21.43      22.14 q      
  3 Morgan Ma                 16 SAND-CA                22.24      22.15 q      
  4 Patrick Waggoner          18 MAC-AZ                 22.75      22.29 q      
  5 Brice Barrieault          14 SAND-CA                22.70      22.71 q      
  6 Lucas Kelly               16 MAC-AZ                 24.19      22.96 q      
  6 Shea Card                 15 ASP-CO                 23.44      22.96 q      
  8 Jake Dorn                 16 PCST-CO                23.19      23.15 q      
 
Boys 100 Yard Freestyle Super Final
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 John Plutt          16 PCST-CO                49.11     J47.56         20  
  2 Nikita Nazarov      16 SAND-CA                48.15     J47.76         17  
  3 Brice Barrieault    14 SAND-CA                50.66     J48.37         16  
  4 Caleb Gould         16 SAND-CA                50.20     J49.03         15  
  5 John Sullivan       15 SAND-CA                50.62     J49.51         14  
  6 Cole Petersen       17 ASP-CO                 49.70     J49.59         13  
  7 Morgan Ma           16 SAND-CA                50.40     J49.99         12  
  8 Gavin Gould         16 SAND-CA                50.62     J50.29         11  
 
Boys 100 Yard Freestyle Super Final
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries Super Final
  1 Nikita Nazarov            16 SAND-CA                48.06      48.15 q      
  2 John Plutt                16 PCST-CO                48.18      49.11 q      
  3 Cole Petersen             17 ASP-CO                 51.37      49.70 q      
  4 Caleb Gould               16 SAND-CA                49.35      50.20 q      
  5 Luke Walker               16 MAC-AZ                 49.60      50.35 q      
  6 Morgan Ma                 16 SAND-CA                49.61      50.40 q      
  7 Gavin Gould               16 SAND-CA                50.58      50.62 q      
  7 John Sullivan             15 SAND-CA                50.35      50.62 q      
 
Boys 200 Yard Freestyle Super Final
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Finals
  1 Patrick Waggoner    18 MAC-AZ               1:42.94   J1:42.71         20  
  2 Parker Reynolds     14 SMSC-CA              1:43.19   J1:43.60         17  
  3 Nikita Nazarov      16 SAND-CA              1:45.15   J1:43.85         16  
  4 Shea Card           15 ASP-CO               1:47.40   J1:45.83         15  
  5 Brice Barrieault    14 SAND-CA              1:46.85   J1:46.74         14  
  6 Luke Walker         16 MAC-AZ               1:46.84   J1:47.61         13  
  7 Cole Petersen       17 ASP-CO               1:49.23   J1:48.66         12  
  8 Nathaniel Adams     17 SMSC-CA              1:47.76   J1:51.00         11  
 
Boys 200 Yard Freestyle Super Final
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries Super Final
  1 Patrick Waggoner          18 MAC-AZ               1:45.59    1:42.94 q      
  2 Parker Reynolds           14 SMSC-CA              1:47.28    1:43.19 q      
  3 Nikita Nazarov            16 SAND-CA              1:44.50    1:45.15 q      
  4 Luke Walker               16 MAC-AZ               1:45.94    1:46.84 q      
  5 Brice Barrieault          14 SAND-CA              1:47.65    1:46.85 q      
  6 Shea Card                 15 ASP-CO               1:48.19    1:47.40 q      
  7 Nathaniel Adams           17 SMSC-CA              1:46.27    1:47.76 q      
  8 Cole Petersen             17 ASP-CO               1:48.61    1:49.23 q      
 
Boys 500 Yard Freestyle Super Final
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Parker Reynolds     14 SMSC-CA              4:35.86   J4:33.43         20  
  2 Brice Barrieault    14 SAND-CA              4:43.69   J4:40.08         17  
  3 Nikita Nazarov      16 SAND-CA              4:43.61   J4:42.41         16  
  4 Gavin Gould         16 SAND-CA              4:48.12   J4:43.16         15  
  5 Patrick Waggoner    18 MAC-AZ               4:48.89   J4:45.39         14  
  6 Brooks Blackert     16 SAND-CA              4:48.54   J4:52.49         13  
  7 Keshaun Patel       18 SMSC-CA              4:55.39   J4:55.65         12  
  8 Cole Petersen       17 ASP-CO               4:52.59   J5:06.86         11  
 
Boys 500 Yard Freestyle Super Final
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries Super Final
  1 Parker Reynolds           14 SMSC-CA              4:44.29    4:35.86 q      
  2 Nikita Nazarov            16 SAND-CA              4:42.63    4:43.61 q      
  3 Brice Barrieault          14 SAND-CA              4:44.17    4:43.69 q      
  4 Gavin Gould               16 SAND-CA              4:43.32    4:48.12 q      
  5 Brooks Blackert           16 SAND-CA              4:46.63    4:48.54 q      
  6 Patrick Waggoner          18 MAC-AZ               4:41.36    4:48.89 q      
  7 Cole Petersen             17 ASP-CO               4:49.07    4:52.59 q      
  8 Keshaun Patel             18 SMSC-CA              4:43.47    4:55.39 q      
 
Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   9:37.29   12/6/2015 Brennan Gravley, SAND -CA                  
 Meet Qualifying:  11:49.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Parker Reynolds     14 SMSC-CA              9:35.67    9:20.46          9  
  2 Caleb Gould         16 SAND-CA              9:35.31    9:26.54          7  
  3 Brice Barrieault    14 SAND-CA              9:45.46    9:40.53          6  
  4 Gavin Gould         16 SAND-CA              9:53.81    9:47.45          5  
  5 Nikita Nazarov      16 SAND-CA              9:55.66    9:52.67          4  
  6 Devin Bauman        15 SAND-CA             10:19.04    9:55.17          3  
  7 Thomas Miller       14 SAND-CA              9:59.23    9:55.61          2  
  8 Brooks Blackert     16 SAND-CA              9:50.28    9:55.67          1  
  9 Bryce Rounds        18 SAND-CA              9:56.71    9:55.87        
 10 Keshaun Patel       18 SMSC-CA              9:36.41    9:59.14        
 11 Ren Prescott        17 SAND-CA              9:50.98   10:00.74        
 12 Mason Enthoven      14 SMSC-CA             10:39.02   10:09.64        
 13 Trajan Houston      16 SAND-CA             10:27.38   10:11.34        
 14 John Sullivan       15 SAND-CA             10:22.50   10:12.20        
 15 Nathaniel Adams     17 SMSC-CA              9:43.70   10:15.10        
 16 Jonah Pohlmann      16 MAC-AZ              10:10.29   10:18.10        
 17 Theodor Delmonaco   16 SAND-CA             10:04.33   10:20.07        
 18 Ethan Smith         16 SAND-CA             10:30.33   10:25.78        
 19 Bryce Grover        15 SAND-CA             10:48.82   10:29.63        
 20 Roy Park            14 SAND-CA             10:50.12   10:31.01        
 21 Denzel Babaran      16 SAND-CA             10:36.52   10:33.90        
 22 Maksim Maskalenka   15 SAND-CA             10:28.71   10:34.42        
 23 Andrew Wilson       14 MACS-CO             11:00.74   10:36.05        
 24 Cooper Johnson      16 SAND-CA             10:49.75   10:36.80        
 25 Carson Hamblin      13 MAC-AZ              12:35.11   10:42.49        
 26 Luke Ellis          12 SAND-CA             10:41.57   10:47.04        
 27 Natas Coats         13 SMSC-CA             10:56.95   10:48.13        
 28 Nathan Gibbs        15 MACS-CO             11:28.41   10:48.40        
 29 Riley Clinton       13 SAND-CA             11:15.61   10:48.79        
 30 Andrew Tate         16 SST-AZ              10:38.29   10:50.98        
 31 Shivansh Singhal    13 SAND-CA             10:57.60   10:51.55        
 32 Donald McDade       16 SAND-CA             10:23.47   10:52.55        
 33 Dylan Adams         14 SMSC-CA             10:03.00   11:01.76        
 34 James Park          18 SAND-CA             10:57.82   11:09.22        
 35 Jonathan Alvarez    14 SAND-CA             11:21.39   11:15.64        
 36 Cole Aguirre        13 SMSC-CA             11:21.53   11:24.56        
 37 Sebastian Avram     14 SAND-CA             11:33.97   11:33.09        
 38 Ziyang Shen         18 SAND-CA             11:33.72   11:36.83        
 39 Christopher Valdez  13 SMSC-CA             11:30.54   11:36.87        
 40 Van Hoffmann        11 SAND-CA             11:36.82   11:38.57        
 41 Tanner Beck         13 SAND-CA             11:41.12   11:40.45        
 42 Ethan Clowdus       14 SMSC-CA             11:43.71   11:50.61        
 
Boys 100 Yard Backstroke Super Final
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Luke Walker         16 MAC-AZ                 55.35     J52.00         20  
  2 Shea Card           15 ASP-CO                 53.11     J52.54         17  
  3 Austin Aguirre      16 SMSC-CA                55.78     J55.98         16  
  4 Ren Prescott        17 SAND-CA                56.55     J56.27         15  
  5 John Sullivan       15 SAND-CA                56.52     J56.33         14  
  6 Hilton Aitken       16 SAND-CA                56.75     J56.87         13  
  7 Ryan Aguirre        15 SMSC-CA                57.25     J57.27         12  
  8 Theodor Delmonaco   16 SAND-CA                57.19     J57.85         11  
 
Boys 100 Yard Backstroke Super Final
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries Super Final
  1 Shea Card                 15 ASP-CO                 53.13      53.11 q      
  2 Luke Walker               16 MAC-AZ                 51.93      55.35 q      
  3 Austin Aguirre            16 SMSC-CA                54.99      55.78 q      
  4 John Sullivan             15 SAND-CA                55.64      56.52 q      
  5 Ren Prescott              17 SAND-CA                56.28      56.55 q      
  6 Hilton Aitken             16 SAND-CA                55.70      56.75 q      
  7 Theodor Delmonaco         16 SAND-CA                56.16      57.19 q      
  8 Ryan Aguirre              15 SMSC-CA                58.13      57.25 q      
 
Boys 200 Yard Backstroke Super Final
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Devin Bauman        15 SAND-CA              2:02.05   J1:57.52         20  
  2 Shea Card           15 ASP-CO               1:58.54   J1:59.69         17  
  3 Austin Aguirre      16 SMSC-CA              2:01.87   J1:59.89         16  
  4 John Sullivan       15 SAND-CA              2:05.04   J2:01.12         15  
  5 Theodor Delmonaco   16 SAND-CA              2:01.51   J2:03.13         14  
  6 Mason Enthoven      14 SMSC-CA              2:07.38   J2:03.48         13  
  7 Bryce Grover        15 SAND-CA              2:04.57   J2:04.03         12  
  8 Ryan Lacaste        14 SMSC-CA              2:06.86   J2:05.96         11  
 
Boys 200 Yard Backstroke Super Final
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries Super Final
  1 Shea Card                 15 ASP-CO               1:57.62    1:58.54 q      
  2 Luke Walker               16 MAC-AZ               1:51.64    1:59.63 q      
  3 Theodor Delmonaco         16 SAND-CA              1:58.41    2:01.51 q      
  4 Austin Aguirre            16 SMSC-CA              1:59.66    2:01.87 q      
  5 Devin Bauman              15 SAND-CA              2:00.08    2:02.05 q      
  6 Bryce Grover              15 SAND-CA              2:05.03    2:04.57 q      
  7 John Sullivan             15 SAND-CA              2:01.36    2:05.04 q      
  8 Ryan Lacaste              14 SMSC-CA              2:07.45    2:06.86 q      
 
Boys 100 Yard Breaststroke Super Final
===============================================================================
        Meet:   1:02.85   12/4/2015 Haris Kurtagic, SAND -CA                   
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 John Plutt          16 PCST-CO              1:03.60     J59.19         20  
  2 Ian Hirota          14 MAC-AZ               1:01.67   J1:00.85         17  
  3 Austin Aguirre      16 SMSC-CA              1:01.35   J1:00.89         16  
  4 Cole Petersen       17 ASP-CO               1:01.99   J1:01.36         15  
  5 Max Barnett         15 UN-01-UT             1:02.44   J1:01.80         14  
  6 Maksim Maskalenka   15 SAND-CA              1:03.88   J1:02.29         13  
  7 Sebastian Herrera   14 SMST-SN              1:03.64   J1:03.01         12  
  8 Denzel Babaran      16 SAND-CA              1:04.08   J1:03.41         11  
 
Boys 100 Yard Breaststroke Super Final
===============================================================================
        Meet:   1:02.85   12/4/2015 Haris Kurtagic, SAND -CA                   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries Super Final
  1 Austin Aguirre            16 SMSC-CA                59.73    1:01.35 q      
  2 Ian Hirota                14 MAC-AZ               1:04.55    1:01.67 q      
  3 Cole Petersen             17 ASP-CO               1:01.62    1:01.99 q      
  4 Max Barnett               15 UN-01-UT             1:02.67    1:02.44 q      
  5 John Plutt                16 PCST-CO              1:01.94    1:03.60 q      
  6 Sebastian Herrera         14 SMST-SN              1:04.68    1:03.64 q      
  7 Maksim Maskalenka         15 SAND-CA              1:02.46    1:03.88 q      
  8 Denzel Babaran            16 SAND-CA              1:03.24    1:04.08 q      
 
Boys 200 Yard Breaststroke Super Final
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 John Plutt          16 PCST-CO              2:17.16   J2:09.64         20  
  2 Austin Aguirre      16 SMSC-CA              2:15.19   J2:12.90         17  
  3 Ian Hirota          14 MAC-AZ               2:17.15   J2:12.93         16  
  4 Cole Petersen       17 ASP-CO               2:12.84   J2:13.12         15  
  5 Max Barnett         15 UN-01-UT             2:15.90   J2:13.18         14  
  6 Brooks Blackert     16 SAND-CA              2:17.92   J2:19.71         13  
  7 Sebastian Herrera   14 SMST-SN              2:18.58   J2:21.03         12  
 -- Caleb Gould         16 SAND-CA              2:15.91         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 200 Yard Breaststroke Super Final
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries Super Final
  1 Cole Petersen             17 ASP-CO               2:11.77    2:12.84 q      
  2 Austin Aguirre            16 SMSC-CA              2:08.69    2:15.19 q      
  3 Max Barnett               15 UN-01-UT             2:16.60    2:15.90 q      
  4 Caleb Gould               16 SAND-CA              2:12.42    2:15.91 q      
  5 Ian Hirota                14 MAC-AZ               2:16.11    2:17.15 q      
  6 John Plutt                16 PCST-CO              2:21.60    2:17.16 q      
  7 Brooks Blackert           16 SAND-CA              2:15.17    2:17.92 q      
  8 Sebastian Herrera         14 SMST-SN              2:20.05    2:18.58 q      
 
Boys 100 Yard Butterfly Super Final
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 John Plutt          16 PCST-CO                53.16     J50.17         20  
  2 Lucas Kelly         16 MAC-AZ                 53.10     J51.29         17  
  3 Luke Walker         16 MAC-AZ                 53.04     J54.06         16  
  4 Nikita Nazarov      16 SAND-CA                54.59     J54.22         15  
  5 Patrick Waggoner    18 MAC-AZ                 53.47     J54.69         14  
  6 Shea Card           15 ASP-CO                 54.33     J54.89         13  
  7 Jagger Highberger   17 PCST-CO                55.18     J54.98         12  
  8 Trevor Alford       17 MAC-AZ                 55.76     J55.61         11  
 
Boys 100 Yard Butterfly Super Final
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries Super Final
  1 Luke Walker               16 MAC-AZ                 52.16      53.04 q      
  2 Lucas Kelly               16 MAC-AZ                 54.85      53.10 q      
  3 John Plutt                16 PCST-CO                50.26      53.16 q      
  4 Patrick Waggoner          18 MAC-AZ                 52.27      53.47 q      
  5 Shea Card                 15 ASP-CO                 54.89      54.33 q      
  6 Nikita Nazarov            16 SAND-CA                53.63      54.59 q      
  7 Jagger Highberger         17 PCST-CO                55.08      55.18 q      
  8 Trevor Alford             17 MAC-AZ                 55.91      55.76 q      
 
Boys 200 Yard Butterfly Super Final
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 John Plutt          16 PCST-CO              1:59.83   J1:53.97         20  
  2 Caleb Gould         16 SAND-CA              2:00.33   J1:56.26         17  
  3 Parker Reynolds     14 SMSC-CA              2:00.05   J1:56.49         16  
  4 Gavin Gould         16 SAND-CA              1:56.60   J1:56.97         15  
  5 Brice Barrieault    14 SAND-CA              2:00.31   J1:57.92         14  
  6 Trajan Houston      16 SAND-CA              1:59.33   J1:58.65         13  
  7 Keshaun Patel       18 SMSC-CA              2:05.74   J2:02.00         12  
  8 Thomas Miller       14 SAND-CA              2:05.31   J2:02.14         11  
 
Boys 200 Yard Butterfly Super Final
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries Super Final
  1 Gavin Gould               16 SAND-CA              1:58.56    1:56.60 q      
  2 Nikita Nazarov            16 SAND-CA              1:57.95    1:58.73 q      
  3 Trajan Houston            16 SAND-CA              2:03.08    1:59.33 q      
  4 John Plutt                16 PCST-CO              1:55.46    1:59.83 q      
  5 Parker Reynolds           14 SMSC-CA              2:01.48    2:00.05 q      
  6 Brice Barrieault          14 SAND-CA              2:00.40    2:00.31 q      
  7 Caleb Gould               16 SAND-CA              1:58.92    2:00.33 q      
  8 Thomas Miller             14 SAND-CA              2:05.79    2:05.31 q      
 
Boys 200 Yard IM Super Final
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 John Plutt          16 PCST-CO              2:00.50   J1:56.23         20  
  2 Ethan Houck         16 SAND-CA              1:59.39   J1:57.48         17  
  3 Austin Aguirre      16 SMSC-CA              2:01.91   J2:00.32         16  
  4 Parker Reynolds     14 SMSC-CA              2:01.63   J2:00.90         15  
  5 Cole Petersen       17 ASP-CO               2:00.56   J2:01.36         14  
  6 Shea Card           15 ASP-CO               2:00.21   J2:03.74         13  
  7 Theodor Delmonaco   16 SAND-CA              2:04.17   J2:04.55         12  
  8 Bryce Rounds        18 SAND-CA              2:04.59   J2:05.80         11  
 
Boys 200 Yard IM Super Final
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries Super Final
  1 Ethan Houck               16 SAND-CA              2:01.54    1:59.39 q      
  2 Shea Card                 15 ASP-CO               1:58.87    2:00.21 q      
  3 John Plutt                16 PCST-CO              2:03.33    2:00.50 q      
  4 Cole Petersen             17 ASP-CO               2:00.22    2:00.56 q      
  5 Parker Reynolds           14 SMSC-CA              2:07.17    2:01.63 q      
  6 Austin Aguirre            16 SMSC-CA              1:58.96    2:01.91 q      
  7 Theodor Delmonaco         16 SAND-CA              2:02.72    2:04.17 q      
  8 Bryce Rounds              18 SAND-CA              2:07.01    2:04.59 q      
 
Boys 400 Yard IM Super Final
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Brice Barrieault    14 SAND-CA              4:16.08   J4:11.51         20  
  2 Devin Bauman        15 SAND-CA              4:19.93   J4:12.83         17  
  3 Cole Petersen       17 ASP-CO               4:16.89   J4:16.69         16  
  4 Theodor Delmonaco   16 SAND-CA              4:21.27   J4:18.52         15  
  5 Shea Card           15 ASP-CO               4:15.61   J4:22.26         14  
  6 Maksim Maskalenka   15 SAND-CA              4:25.27   J4:23.59         13  
  7 Ian Hirota          14 MAC-AZ               4:24.55   J4:28.36         12  
 -- Brooks Blackert     16 SAND-CA              4:22.47         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 
Boys 400 Yard IM Super Final
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries Super Final
  1 Shea Card                 15 ASP-CO               4:18.20    4:15.61 q      
  2 Brice Barrieault          14 SAND-CA              4:17.02    4:16.08 q      
  3 Cole Petersen             17 ASP-CO               4:18.94    4:16.89 q      
  4 Devin Bauman              15 SAND-CA              4:18.00    4:19.93 q      
  5 Theodor Delmonaco         16 SAND-CA              4:23.09    4:21.27 q      
  6 Brooks Blackert           16 SAND-CA              4:14.27    4:22.47 q      
  7 Parker Reynolds           14 SMSC-CA              4:15.18    4:22.94 q      
  8 Ian Hirota                14 MAC-AZ               4:30.21    4:24.55 q      
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandpipers of Nevada-CA  'A'                1:43.45    1:40.87        
     1) Trajan Houston 16               2) Gavin Gould 16                 
     3) Nikita Nazarov 16               4) Morgan Ma 16                   
  2 Mesa Aquatics Club-AZ  'B'                  1:41.93    1:41.18        
     1) Luke Walker 16                  2) Lucas Kelly 16                 
     3) Luke Nicholas 15                4) Patrick Waggoner 18            
  3 Santa Maria Swim Club-CA  'A'               1:45.09    1:44.24        
     1) Ryan Aguirre 15                 2) Austin Aguirre 16              
     3) Elias Lopez 15                  4) Nathaniel Adams 17             
  4 Sandpipers of Nevada-CA  'B'                1:47.70    1:44.37        
     1) Theodor Delmonaco 16            2) Hilton Aitken 16               
     3) Caleb Gould 16                  4) John Sullivan 15               
  5 Sandpipers of Nevada-CA  'G'                1:56.61    1:45.29        
     1) Thomas Miller 14                2) Shivansh Singhal 13            
     3) Brice Barrieault 14             4) Roy Park 14                    
  6 Aspen Swim Club-CO  'A'                     1:54.23    1:45.40        
     1) Shea Card 15                    2) Cole Petersen 17               
     3) Harry Valentine-Wilson 15       4) Bryant Dupertuis 16            
  7 Sandpipers of Nevada-CA  'D'                1:52.90    1:45.75        
     1) Ren Prescott 17                 2) Maksim Maskalenka 15           
     3) Ethan Houck 16                  4) Brooks Blackert 16             
  8 Mesa Aquatics Club-AZ  'A'                  1:37.81    1:46.43        
     1) Thatcher Grooms 15              2) Grant Zajdzinski 17            
     3) Trevor Alford 17                4) Jonah Pohlmann 16              
  9 Santa Maria Swim Club-CA  'B'               1:51.88    1:48.04        
     1) Ryan Lacaste 14                 2) Asa Marsalek 17                
     3) Keshaun Patel 18                4) Parker Reynolds 14             
 10 Sandpipers of Nevada-CA  'C'                1:50.71    1:48.28        
     1) Bryce Grover 15                 2) Bryce Rounds 18                
     3) Devin Bauman 15                 4) Donald McDade 16               
 11 Sierra Marlins Swim Team-SN  'A'            1:55.71    1:48.99        
     1) Noah Carver 13                  2) Sebastian Herrera 14           
     3) Pranav Walimbe 13               4) Michael Zhang 13               
 12 Mesa Aquatics Club-AZ  'A'                       NT    1:50.94        
     1) Nick Diamond 14                 2) Ian Hirota 14                  
     3) Carson Hamblin 13               4) Kelson Bruney 14               
 13 Santa Maria Swim Club-CA  'C'               1:55.51    1:53.73        
     1) Mason Enthoven 14               2) Lucas Hsiung 12                
     3) Dylan Adams 14                  4) Aaron Friedrich 16             
 14 Sierra Marlins Swim Team-SN  'B'            1:57.18    1:56.72        
     1) Brady Calkins 12                2) Reese Minning 12               
     3) Andrew Rodenberg 12             4) Logan Irvine 13                
 15 Sandpipers of Nevada-CA  'H'                2:08.20    1:58.13        
     1) Sebastian Avram 14              2) Jayden Kim 13                  
     3) Jonathan Alvarez 14             4) Riley Clinton 13               
 16 Sandpipers of Nevada-CA  'E'                1:58.76    1:59.18        
     1) Luke Ellis 12                   2) Jacob Imasa 11                 
     3) Caleb Kattau 11                 4) Van Hoffmann 11                
 17 Santa Maria Swim Club-CA  'D'               2:04.13    2:00.31        
     1) Nicola Saito 11                 2) Christopher Valdez 13          
     3) Cole Aguirre 13                 4) Natas Coats 13                 
 18 Sandpipers of Nevada-CA  'F'                2:03.67    2:04.71        
     1) Jesse Malmquist 12              2) Alex Thornton 11               
     3) Michael Howard 12               4) Am-Fied Hernandez 12           
 19 Mission Aurora Colorado Swimmi-CO  'A'      2:08.74    2:04.94        
     1) Kyle Brushaber 12               2) Landon Brewer 12               
     3) Archer Sanchez 11               4) Jake Baker 12                  
 20 Mission Aurora Colorado Swimmi-CO  'B'      2:13.47    2:10.82        
     1) Ben Brewer 12                   2) Sam Baker 12                   
     3) Gherman Prudnikau 12            4) William D'Orazio 12            
 21 Santa Maria Swim Club-CA  'E'               2:12.05    2:11.08        
     1) Isaiah Lopez 13                 2) Kristian Chen 12               
     3) Ian Friedrich 13                4) Ethan Clowdus 14               
 22 Mission Aurora Colorado Swimmi-CO  'C'      2:19.94    2:19.49        
     1) Alex Aleinikovas 12             2) Alex Czyzowicz 12              
     3) Ian Noffsinger 12               4) Brody Leid 12                  
 
Mixed 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet:   5:40.23   12/6/2015 Nevina Warsito, SAND -CA                   
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Caleb Gould         16 SAND-CA                   NT    4:38.85        
  2 Leah Kirkman        15 SAND-CA                   NT    5:33.33        
 
Mixed 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aine McDade         14 SAND-CA                   NT    1:12.56        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 James Park          18 SAND-CA                   NT    1:06.60        
  2 Enia Marinovic      13 SAND-CA                   NT    1:11.02        
  3 Jonathan Alvarez    14 SAND-CA                   NT    1:18.72        
 
Mixed 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet:   1:00.18   12/6/2015 Joe Zales, DART-SN                         
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kristina Glavas     14 SAND-CA                   NT    1:01.07        
  2 Kendall Ruberio     15 SAND-CA                   NT    1:03.94