TRA LC Opener corrected x2 - Meet Results

TRA LC Opener corrected x2
4/7/2018 - 4/8/2018
Las Vegas, NV US
Updated: 4/11/2018

Event 67 corrected 2nd heat.
The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to UNLV Swimming                             HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
            2018CATeam Rebel Aquatics Long Course Opener - 4/7/2018            
             Team Rebel Aquatics LC Meet 2018, Sanction #: 18-091              
                         Hosted by Team Rebel Aquatics                         
                                    Results                                    
 
Girls 5-8 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.60  5-8 .BLU
          54.70  5-8 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 McClaren, Zoey R           8 BCH-CA                 44.33      41.88 .BLU   
  2 Kulikowski, Maci A         7 BCH-CA                 42.62      42.98 .BLU   
.RED - Division  
  1 Walker, Hailey             7 LTNV-CA                52.21      45.52 .BLU+  
  2 Zeldin, Maya A             7 BCH-CA                 46.13      45.58 .BLU+  
  3 Walker, Ashley             7 LTNV-CA                53.43      48.47 .RED   
  4 Khoussainov, Alina         8 LVSC-CA                53.96      51.90 .RED   
WHTE - Division  
  1 Oden, Kirstyn A            8 BCH-CA                 58.68      52.56 .RED+  
  2 Cohen, Ali R               7 Team Rebel-CA        1:02.04      58.58        
 
Girls 5-8 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:39.30  5-8 .BLU
        1:59.20  5-8 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 McClaren, Zoey R           8 BCH-CA               1:33.56    1:30.19 .BLU   
.RED - Division  
  1 Kulikowski, Maci A         7 BCH-CA               1:41.50    1:33.89 .BLU+  
  2 Oden, Kirstyn A            8 BCH-CA               1:55.68    2:00.77        
WHTE - Division  
  1 Courtad, Lilly R           8 PTRT-CA                   NT    1:54.31 .RED   
  2 Khoussainov, Alina         8 LVSC-CA              2:01.71    2:01.35        
  3 Cohen, Ali R               7 Team Rebel-CA        2:30.39    2:10.36        
 
Girls 5-8 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.40  5-8 .BLU
        1:05.30  5-8 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kulikowski, Maci A         7 BCH-CA                 50.24      50.40 .BLU   
  2 Zeldin, Maya A             7 BCH-CA                 51.06      50.62 .BLU   
.RED - Division  
  1 McClaren, Zoey R           8 BCH-CA                 54.43      47.50 .BLU+  
  2 Walker, Hailey             7 LTNV-CA              1:02.20      53.48 .BLU+  
  3 Oden, Kirstyn A            8 BCH-CA                 59.49      54.55 .RED   
  4 Khoussainov, Alina         8 LVSC-CA                59.38      57.56 .RED   
WHTE - Division  
  1 Walker, Ashley             7 LTNV-CA              1:12.87      53.36 .BLU+  
  2 Cohen, Ali R               7 Team Rebel-CA        1:05.32      57.39 .RED+  
 
Girls 5-8 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          58.60  5-8 .BLU
        1:10.30  5-8 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kulikowski, Maci A         7 BCH-CA                 54.18      55.90 .BLU   
.RED - Division  
  1 McClaren, Zoey R           8 BCH-CA               1:00.22      54.65 .BLU+  
  2 Oden, Kirstyn A            8 BCH-CA               1:06.43    1:03.46 .RED   
  3 Khoussainov, Alina         8 LVSC-CA              1:09.58    1:09.14 .RED   
WHTE - Division  
  1 Walker, Ashley             7 LTNV-CA                   NT    1:05.19 .RED   
  2 Cohen, Ali R               7 Team Rebel-CA             NT    1:39.64        
 -- Courtad, Lilly R           8 PTRT-CA                   NT         DQ        
 -- Walker, Hailey             7 LTNV-CA              1:26.85         DQ        
 
Girls 5-8 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          52.00  5-8 .BLU
        1:02.40  5-8 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kulikowski, Maci A         7 BCH-CA                 48.22      47.20 .BLU   
.RED - Division  
  1 McClaren, Zoey R           8 BCH-CA                 58.82      52.62 .RED   
WHTE - Division  
  1 Walker, Hailey             7 LTNV-CA                   NT      57.71 .RED   
  2 Walker, Ashley             7 LTNV-CA                   NT    1:01.86 .RED   
  3 Oden, Kirstyn A            8 BCH-CA               1:04.83    1:03.13        
  4 Khoussainov, Alina         8 LVSC-CA              1:10.74    1:05.44        
 -- Courtad, Lilly R           8 PTRT-CA                   NT         DQ        
 
Girls 7-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          38.40  7-10 .BLU
          41.90  7-10 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Walker, Kate              10 BCH-CA                 36.59      34.41 .BLU   
  2 Sherman, Makenna R         9 LTNV-CA                35.99      35.87 .BLU   
  3 O'Brien, Chase M          10 BCH-CA                 37.95      37.37 .BLU   
.RED - Division  
  1 Maksimaitis, Urte U       10 UN-01-CA               39.31      36.00 .BLU+  
  2 Lauer, Sydni R            10 BCH-CA                 38.85      38.76 .RED   
  3 Wyett, Isabella G          9 BLUE-CA                40.92      42.22        
  4 Ricks, Paisley S          10 LVSC-CA                41.87      44.63        
WHTE - Division  
  1 Angell, Hannah R          10 BCH-CA                 44.15      39.15 .RED+  
  2 Diloreanu-Chioseaua, Ioa  10 Team Rebel-CA             NT      39.45 .RED   
  3 DeSpain, Zoey E            9 BCH-CA                 44.75      40.03 .RED+  
  4 DeLeon, Eliana C          10 BLUE-CA                42.81      41.20 .RED+  
  5 Konidaris, Aspen Z         9 LTNV-CA                43.55      41.90 .RED+  
  6 Browne, Madeleine R       10 LTNV-CA                45.27      42.00        
  7 Super, Rachel D           10 LVSC-CA                46.19      42.47        
  8 Wolfe, Madison B           9 LTNV-CA                   NT      43.58        
  9 Thamer, Svea              10 LTNV-CA                   NT      43.94        
 10 Pham, Aileen A            10 BLUE-CA                47.09      44.10        
 11 Serrano, Giselle A         9 LVSC-CA                48.01      44.73        
 12 Ramirez, Sofia             9 LTNV-CA                50.77      44.87        
 13 Steiner, Jasmine L         9 LVSC-CA                49.60      45.12        
 14 Covarrubias, Cami R        9 Team Rebel-CA             NT      45.92        
 15 Fecteau, Savannah R       10 BCH-CA                 46.93      46.51        
 16 Madrid, Noelle M           9 Team Rebel-CA             NT      48.42        
 17 Wise, Jez H                9 BLUE-CA                58.20      51.11        
 
Girls 7-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:24.40  7-10 .BLU
        1:32.00  7-10 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Villeda, Mary T           10 Storm-CA             1:18.51    1:13.17 .BLU   
  2 Sherman, Makenna R         9 LTNV-CA              1:20.94    1:19.56 .BLU   
  3 O'Brien, Chase M          10 BCH-CA               1:24.15    1:31.24 .RED-  
.RED - Division  
  1 Armstrong, Gracie M       10 BCH-CA               1:28.87    1:23.36 .BLU+  
  2 Fegan, Sydney             10 LTNV-CA              1:27.88    1:23.38 .BLU+  
  3 Maksimaitis, Urte U       10 UN-01-CA             1:31.68    1:26.84 .RED   
WHTE - Division  
  1 Pinter, Sophia E          10 LTNV-CA                   NT    1:23.54 .BLU   
  2 Angell, Hannah R          10 BCH-CA               1:38.33    1:33.33        
  3 DeSpain, Zoey E            9 BCH-CA               1:42.54    1:34.84        
  4 Konidaris, Aspen Z         9 LTNV-CA              1:38.25    1:35.30        
  5 DeLeon, Eliana C          10 BLUE-CA              1:32.41    1:35.61        
  6 Super, Rachel D           10 LVSC-CA              1:47.32    1:36.09        
  7 Wyett, Isabella G          9 BLUE-CA              1:33.00    1:36.36        
  8 Serrano, Giselle A         9 LVSC-CA              1:48.84    1:38.33        
  9 Ricks, Paisley S          10 LVSC-CA              1:41.22    1:40.16        
 10 Pham, Aileen A            10 BLUE-CA              1:41.11    1:40.45        
 11 Browne, Madeleine R       10 LTNV-CA              1:49.97    1:40.90        
 12 Ramirez, Sofia             9 LTNV-CA              1:59.87    1:42.32        
 13 Fecteau, Savannah R       10 BCH-CA               1:44.16    1:42.45        
 14 Covarrubias, Cami R        9 Team Rebel-CA             NT    1:45.82        
 15 Wise, Jez H                9 BLUE-CA                   NT    1:57.71        
 16 Madrid, Noelle M           9 Team Rebel-CA             NT    2:00.23        
 
Girls 7-10 100 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
        1:24.40  .BLU
        1:32.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHTE - Division   - Swim-off
  1 Borbon, Guielsie M        10 Storm-CA                  NT    1:17.98 .BLU   
 
Girls 7-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:02.70  7-10 .BLU
        3:19.30  7-10 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Walker, Kate              10 BCH-CA               2:42.45    2:46.07 .BLU   
                1:22.14   2:46.07 (1:23.93)                                        
  2 O'Brien, Chase M          10 BCH-CA               2:56.33    3:07.17 .RED-  
                1:28.32   3:07.17 (1:38.85)                                        
.RED - Division  
  1 Sherman, Makenna R         9 LTNV-CA              3:06.86    2:55.59 .BLU+  
                1:23.53   2:55.59 (1:32.06)                                        
  2 Fegan, Sydney             10 LTNV-CA              3:15.94    3:02.57 .BLU+  
                1:29.39   3:02.57 (1:33.18)                                        
  3 Angell, Hannah R          10 BCH-CA               3:18.86    3:14.87 .RED   
                1:35.52   3:14.87 (1:39.35)                                        
WHTE - Division  
  1 DeLeon, Eliana C          10 BLUE-CA              3:27.36    3:19.36        
                1:36.91   3:19.36 (1:42.45)                                        
  2 DeSpain, Zoey E            9 BCH-CA               3:26.57    3:28.04        
                1:39.12   3:28.04 (1:48.92)                                        
  3 Wolfe, Madison B           9 LTNV-CA                   NT    3:29.12        
                1:41.85   3:29.12 (1:47.27)                                        
  4 Super, Rachel D           10 LVSC-CA              3:55.46    3:30.21        
                1:40.99   3:30.21 (1:49.22)                                        
  5 Browne, Madeleine R       10 LTNV-CA              3:55.39    3:36.55        
                1:44.95   3:36.55 (1:51.60)                                        
  6 Pham, Aileen A            10 BLUE-CA              3:45.49    3:39.79        
                1:47.80   3:39.79 (1:51.99)                                        
  7 Ricks, Paisley S          10 LVSC-CA                   NT    3:53.32        
                1:51.15   3:53.32 (2:02.17)                                        
 
Girls 7-10 200 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
        3:02.70  .BLU
        3:19.30  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHTE - Division   - Swim-off
  1 Borbon, Guielsie M        10 Storm-CA                  NT    2:39.08 .BLU   
 
Girls 7-10 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borbon, Guielsie M        10 Storm-CA             2:46.41    5:21.07        
                1:17.98   2:39.08 (1:21.10)   4:00.77 (1:21.69)   5:21.07 (1:20.30)
  2 Pinter, Sophia E          10 LTNV-CA              3:02.70    6:12.52        
                1:25.21   3:02.60 (1:37.39)   4:38.24 (1:35.64)   6:12.52 (1:34.28)
 
Girls 7-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          46.40  7-10 .BLU
          50.60  7-10 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Walker, Kate              10 BCH-CA                 41.75      39.67 .BLU   
  2 Sherman, Makenna R         9 LTNV-CA                41.81      42.23 .BLU   
.RED - Division  
  1 Fegan, Sydney             10 LTNV-CA                46.66      45.06 .BLU+  
  2 Wyett, Isabella G          9 BLUE-CA                49.51      45.81 .BLU+  
  3 Pham, Aileen A            10 BLUE-CA                50.17      47.17 .RED   
WHTE - Division  
  1 Diloreanu-Chioseaua, Ioa  10 Team Rebel-CA             NT      44.81 .BLU   
  2 Lauer, Sydni R            10 BCH-CA                 50.68      46.41 .RED+  
  3 Konidaris, Aspen Z         9 LTNV-CA                53.94      47.86 .RED+  
  4 Browne, Madeleine R       10 LTNV-CA                52.71      48.05 .RED+  
  5 Fecteau, Savannah R       10 BCH-CA                 52.21      49.09 .RED+  
  6 Super, Rachel D           10 LVSC-CA                56.27      50.39 .RED+  
  7 Madrid, Noelle M           9 Team Rebel-CA             NT      50.58 .RED   
  8 Serrano, Giselle A         9 LVSC-CA                55.69      50.78        
  9 Wolfe, Madison B           9 LTNV-CA                54.15      53.19        
 10 Covarrubias, Cami R        9 Team Rebel-CA             NT      53.87        
 11 Steiner, Jasmine L         9 LVSC-CA              1:01.59      54.22        
 12 Thamer, Svea              10 LTNV-CA                   NT      55.73        
 13 Wise, Jez H                9 BLUE-CA                59.79      56.21        
 14 Ramirez, Sofia             9 LTNV-CA              1:02.52      56.85        
 
Girls 7-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:41.00  7-10 .BLU
        1:50.30  7-10 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Villeda, Mary T           10 Storm-CA             1:26.77    1:25.19 .BLU   
  2 Sherman, Makenna R         9 LTNV-CA              1:27.22    1:26.01 .BLU   
  3 Borbon, Guielsie M        10 Storm-CA             1:37.72    1:31.59 .BLU   
.RED - Division  
  1 Fegan, Sydney             10 LTNV-CA              1:42.68    1:36.93 .BLU+  
  2 Maksimaitis, Urte U       10 UN-01-CA             1:43.39    1:37.36 .BLU+  
  3 Ricks, Paisley S          10 LVSC-CA              1:44.16    1:39.50 .BLU+  
  4 Pham, Aileen A            10 BLUE-CA              1:49.56    1:43.58 .RED   
  5 Wyett, Isabella G          9 BLUE-CA              1:43.24    1:46.43 .RED   
  6 Super, Rachel D           10 LVSC-CA              1:50.25    1:47.48 .RED   
  7 DeLeon, Eliana C          10 BLUE-CA              1:48.19    1:55.18        
WHTE - Division  
  1 Pinter, Sophia E          10 LTNV-CA                   NT    1:32.43 .BLU   
  2 Browne, Madeleine R       10 LTNV-CA              1:51.19    1:44.35 .RED+  
  3 Serrano, Giselle A         9 LVSC-CA                   NT    1:48.66 .RED   
  4 Wise, Jez H                9 BLUE-CA                   NT    1:59.21        
  5 Ramirez, Sofia             9 LTNV-CA                   NT    2:01.97        
 
Girls 7-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          51.40  7-10 .BLU
          56.00  7-10 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 O'Brien, Chase M          10 BCH-CA                 47.86      47.91 .BLU   
.RED - Division  
  1 Armstrong, Gracie M       10 BCH-CA                 54.66      50.46 .BLU+  
  2 Wyett, Isabella G          9 BLUE-CA                53.43      52.03 .RED   
WHTE - Division  
  1 Browne, Madeleine R       10 LTNV-CA                56.67      52.34 .RED+  
  2 Konidaris, Aspen Z         9 LTNV-CA                59.22      55.46 .RED+  
  3 Serrano, Giselle A         9 LVSC-CA              1:04.30      56.37        
  4 DeSpain, Zoey E            9 BCH-CA               1:03.54      59.06        
  5 Pham, Aileen A            10 BLUE-CA              1:04.12      59.38        
  6 Ricks, Paisley S          10 LVSC-CA                56.18    1:00.11        
  7 Wise, Jez H                9 BLUE-CA              1:10.15    1:02.31        
  8 Schneider, Reilly S       10 PTRT-CA                   NT    1:02.60        
  9 Fecteau, Savannah R       10 BCH-CA               1:03.28    1:03.95        
 10 Covarrubias, Cami R        9 Team Rebel-CA             NT    1:04.00        
 11 Madrid, Noelle M           9 Team Rebel-CA             NT    1:06.90        
 
Girls 7-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:52.20  7-10 .BLU
        2:02.40  7-10 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 O'Brien, Chase M          10 BCH-CA               1:47.23    1:44.49 .BLU   
.RED - Division  
  1 Maksimaitis, Urte U       10 UN-01-CA             2:00.46    1:46.66 .BLU+  
  2 Wyett, Isabella G          9 BLUE-CA              1:52.35    1:57.90 .RED   
  3 Fegan, Sydney             10 LTNV-CA              2:01.77    2:01.47 .RED   
  4 Lauer, Sydni R            10 BCH-CA               2:02.16    2:01.65 .RED   
WHTE - Division  
  1 Diloreanu-Chioseaua, Ioa  10 Team Rebel-CA             NT    1:46.00 .BLU   
  2 Browne, Madeleine R       10 LTNV-CA              2:05.09    1:58.88 .RED+  
  3 Serrano, Giselle A         9 LVSC-CA              2:19.11    2:01.20 .RED+  
  4 Thamer, Svea              10 LTNV-CA                   NT    2:04.58        
  5 Wolfe, Madison B           9 LTNV-CA                   NT    2:04.70        
  6 Ramirez, Sofia             9 LTNV-CA              2:23.42    2:05.80        
  7 DeSpain, Zoey E            9 BCH-CA               2:09.66    2:07.88        
  8 Wise, Jez H                9 BLUE-CA                   NT    2:11.07        
  9 DeLeon, Eliana C          10 BLUE-CA              2:12.14    2:13.79        
 10 Fecteau, Savannah R       10 BCH-CA               2:26.05    2:14.50        
 11 Ricks, Paisley S          10 LVSC-CA              2:07.44    2:18.04        
 
Girls 7-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          43.20  7-10 .BLU
          47.20  7-10 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pinter, Sophia E          10 LTNV-CA                43.20      40.07 .BLU   
  2 Sherman, Makenna R         9 LTNV-CA                42.13      40.70 .BLU   
.RED - Division  
  1 Villeda, Mary T           10 Storm-CA               43.42      39.61 .BLU+  
  2 O'Brien, Chase M          10 BCH-CA                 43.84      43.16 .BLU+  
WHTE - Division  
  1 Borbon, Guielsie M        10 Storm-CA               52.12      38.95 .BLU+  
  2 Maksimaitis, Urte U       10 UN-01-CA               49.46      43.47 .RED+  
  3 Angell, Hannah R          10 BCH-CA                 51.40      45.36 .RED+  
  4 Konidaris, Aspen Z         9 LTNV-CA                50.95      50.68        
  5 DeLeon, Eliana C          10 BLUE-CA                56.88      53.25        
  6 Fecteau, Savannah R       10 BCH-CA               1:05.16      56.37        
  7 Ramirez, Sofia             9 LTNV-CA              1:00.93      57.22        
  8 Super, Rachel D           10 LVSC-CA              1:11.70      59.63        
  9 Wise, Jez H                9 BLUE-CA                   NT    1:09.26        
 -- Schneider, Reilly S       10 PTRT-CA                   NT         DQ        
 
Girls 7-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:40.50  7-10 .BLU
        1:49.70  7-10 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Walker, Kate              10 BCH-CA               1:28.14    1:30.22 .BLU   
WHTE - Division  
  1 Diloreanu-Chioseaua, Ioa  10 Team Rebel-CA             NT    1:40.44 .BLU   
  2 Angell, Hannah R          10 BCH-CA                    NT    1:54.19        
  3 DeLeon, Eliana C          10 BLUE-CA                   NT    2:04.27        
 
Girls 7-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:30.20  7-10 .BLU
        3:49.30  7-10 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Villeda, Mary T           10 Storm-CA             3:09.19    2:58.69 .BLU   
                1:25.60   2:58.69 (1:33.09)                                        
  2 Borbon, Guielsie M        10 Storm-CA             3:22.37    3:01.38 .BLU   
                1:27.99   3:01.38 (1:33.39)                                        
.RED - Division  
  1 Armstrong, Gracie M       10 BCH-CA               3:44.02    3:23.62 .BLU+  
                1:40.01   3:23.62 (1:43.61)                                        
  2 Fegan, Sydney             10 LTNV-CA              3:45.99    3:30.00 .BLU+  
                1:41.59   3:30.00 (1:48.41)                                        
WHTE - Division  
  1 DeSpain, Zoey E            9 BCH-CA               3:52.62    3:50.31        
                1:52.13   3:50.31 (1:58.18)                                        
  2 DeLeon, Eliana C          10 BLUE-CA                   NT    4:01.46        
                1:55.93   4:01.46 (2:05.53)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          34.90  .BLU
          38.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wakefield, Taylor K       12 BCH-CA                 34.16      31.22 .BLU   
  2 Jacobson, Brooke A        12 BLUE-CA                33.72      32.23 .BLU   
  3 Zvercova, Arina           12 BCH-CA                 33.02      32.27 .BLU   
  4 Tressler, Olivia G        12 BLUE-CA                33.77      32.91 .BLU   
  5 Clarke, Jordan            11 BCH-CA                 34.01      32.98 .BLU   
.RED - Division  
  1 Arroyo, Makenna A         12 BLUE-CA                37.07      34.36 .BLU+  
  2 Vorndam, Amelia J         11 FAST-SI                35.99      35.14 .RED   
  3 Reams, Abby J             12 LTNV-CA                36.54      35.25 .RED   
  4 Kitchens, Tyra E          11 BLUE-CA                37.43      35.91 .RED   
  5 McClaren, Phoebe M        11 BCH-CA                 37.39      38.01        
WHTE - Division  
  1 Daimonji, Kacey K         12 Team Rebel-CA          39.28      35.43 .RED+  
  2 McCarthy, Kate R          11 LVSC-CA                40.60      36.28 .RED+  
  3 Eclavea, Milan            12 LVSC-CA                39.27      36.54 .RED+  
  4 Friedmann, Marisol E      12 LTNV-CA                41.66      37.82 .RED+  
  5 Castilla, Paula           12 LTNV-CA                   NT      38.21        
  6 Paine, Hannah R           12 Team Rebel-CA          45.38      38.56        
  7 Wolfe, Lily J             11 LTNV-CA                   NT      39.09        
  8 Robles, Jhimena           12 Team Rebel-CA          40.78      39.57        
  9 Rab, Kyra M               11 BLUE-CA                   NT      43.70        
 10 Fecteau, Natalie J        11 BCH-CA                 46.44      45.04        
 11 Gervasio, Gianna E        11 LVSC-CA                46.07      47.56        
 12 White, Madison A          11 LVSC-CA                55.60      51.50        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.60  .BLU
        1:22.40  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wakefield, Taylor K       12 BCH-CA               1:13.93    1:08.30 .BLU   
  2 Ciobanu, Alice            11 Team Rebel-CA        1:10.04    1:08.43 .BLU   
  3 Tressler, Olivia G        12 BLUE-CA              1:13.90    1:12.28 .BLU   
.RED - Division  
  1 Jacobson, Brooke A        12 BLUE-CA              1:17.30    1:11.72 .BLU+  
  2 Arroyo, Makenna A         12 BLUE-CA              1:17.60    1:16.64 .RED   
  3 Clarke, Jordan            11 BCH-CA               1:19.82    1:17.06 .RED   
  4 McClaren, Phoebe M        11 BCH-CA               1:18.08    1:20.42 .RED   
WHTE - Division  
  1 Kitchens, Tyra E          11 BLUE-CA              1:23.28    1:16.61 .RED+  
  2 Reams, Abby J             12 LTNV-CA              1:23.74    1:20.40 .RED+  
  3 Daimonji, Kacey K         12 Team Rebel-CA        1:27.82    1:20.97 .RED+  
  4 McCarthy, Kate R          11 LVSC-CA              1:24.07    1:21.01 .RED+  
  5 Eclavea, Milan            12 LVSC-CA              1:27.79    1:22.60        
  6 Luong, Makayla            12 LTNV-CA              1:32.88    1:23.80        
  7 Friedmann, Marisol E      12 LTNV-CA              1:36.55    1:25.43        
  8 Paine, Hannah R           12 Team Rebel-CA        1:41.02    1:25.76        
  9 Robles, Jhimena           12 Team Rebel-CA             NT    1:26.37        
 10 Messner, Madi K           11 LVSC-CA              1:43.68    1:26.72        
 11 Oden, Paige M             12 BCH-CA               1:27.97    1:27.66        
 12 Fecteau, Natalie J        11 BCH-CA               1:45.04    1:34.24        
 13 Rab, Kyra M               11 BLUE-CA                   NT    1:42.10        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:42.90  .BLU
        2:57.70  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wakefield, Taylor K       12 BCH-CA               2:42.28    2:26.45 .BLU   
                1:13.52   2:26.45 (1:12.93)                                        
  2 Zvercova, Arina           12 BCH-CA               2:32.53    2:30.76 .BLU   
                1:13.59   2:30.76 (1:17.17)                                        
  3 Tressler, Olivia G        12 BLUE-CA              2:39.24    2:40.22 .BLU   
                1:16.17   2:40.22 (1:24.05)                                        
 -- Jacobson, Brooke A        12 BLUE-CA              2:40.24         DQ        
                1:16.88        DQ (1:20.54)                                        
.RED - Division  
  1 Vorndam, Amelia J         11 FAST-SI              2:49.82    2:38.33 .BLU+  
                1:16.57   2:38.33 (1:21.76)                                        
  2 McClaren, Phoebe M        11 BCH-CA               2:47.95    2:45.42 .RED   
                1:20.81   2:45.42 (1:24.61)                                        
  3 Kitchens, Tyra E          11 BLUE-CA              2:52.69    2:48.67 .RED   
                1:21.20   2:48.67 (1:27.47)                                        
WHTE - Division  
  1 Daher, Mira R             11 LTNV-CA              3:03.09    2:45.77 .RED+  
                1:20.67   2:45.77 (1:25.10)                                        
  2 Oden, Paige M             12 BCH-CA               3:10.69    3:02.90        
                1:28.49   3:02.90 (1:34.41)                                        
  3 Paine, Hannah R           12 Team Rebel-CA        3:31.87    3:05.30        
                1:28.94   3:05.30 (1:36.36)                                        
  4 Wolfe, Lily J             11 LTNV-CA                   NT    3:19.53        
                1:32.45   3:19.53 (1:47.08)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          41.60  .BLU
          45.40  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Zvercova, Arina           12 BCH-CA                 37.12      34.93 .BLU   
  2 Wakefield, Taylor K       12 BCH-CA                 41.02      38.56 .BLU   
  3 Oden, Paige M             12 BCH-CA                 41.44      41.50 .BLU   
.RED - Division  
  1 Kitchens, Tyra E          11 BLUE-CA                42.64      39.74 .BLU+  
  2 Vorndam, Amelia J         11 FAST-SI                43.16      41.16 .BLU+  
  3 Arroyo, Makenna A         12 BLUE-CA                44.87      42.02 .RED   
  4 Daimonji, Kacey K         12 Team Rebel-CA          44.94      42.14 .RED   
  5 Reams, Abby J             12 LTNV-CA                45.04      42.81 .RED   
  6 Eclavea, Milan            12 LVSC-CA                44.36      43.93 .RED   
WHTE - Division  
  1 Messner, Madi K           11 LVSC-CA                56.52      43.96 .RED+  
  2 McClaren, Phoebe M        11 BCH-CA                 46.62      45.12 .RED+  
  3 Robles, Jhimena           12 Team Rebel-CA          49.15      49.11        
  4 Rab, Kyra M               11 BLUE-CA                   NT      52.09        
  5 Fecteau, Natalie J        11 BCH-CA                 57.65      52.72        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:29.40  .BLU
        1:37.60  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Diaconescu, Rebecca A     11 Team Rebel-CA        1:18.76    1:15.67 .BLU   
  2 Ciobanu, Alice            11 Team Rebel-CA        1:21.61    1:17.81 .BLU   
  3 Utsumi, Momo J            11 Team Rebel-CA        1:21.81    1:19.24 .BLU   
  4 Zvercova, Arina           12 BCH-CA               1:19.45    1:20.79 .BLU   
  5 Wakefield, Taylor K       12 BCH-CA               1:22.05    1:22.35 .BLU   
  6 Jacobson, Brooke A        12 BLUE-CA              1:28.67    1:26.92 .BLU   
 -- Tressler, Olivia G        12 BLUE-CA              1:22.97         DQ        
.RED - Division  
  1 Kitchens, Tyra E          11 BLUE-CA              1:30.09    1:23.03 .BLU+  
  2 Arroyo, Makenna A         12 BLUE-CA              1:33.44    1:27.58 .BLU+  
  3 McCarthy, Kate R          11 LVSC-CA              1:37.53    1:33.94 .RED   
  4 McClaren, Phoebe M        11 BCH-CA               1:36.86    1:34.31 .RED   
 -- Vorndam, Amelia J         11 FAST-SI              1:32.18         DQ        
WHTE - Division  
  1 Reams, Abby J             12 LTNV-CA              1:38.44    1:29.36 .BLU+  
  1 Daimonji, Kacey K         12 Team Rebel-CA        1:40.40    1:29.36 .BLU+  
  3 Oden, Paige M             12 BCH-CA               1:43.37    1:34.43 .RED+  
  4 Eclavea, Milan            12 LVSC-CA              1:37.84    1:35.02 .RED+  
  5 Daher, Mira R             11 LTNV-CA              1:40.40    1:37.73        
  6 Luong, Makayla            12 LTNV-CA              1:46.36    1:42.02        
  7 Wolfe, Lily J             11 LTNV-CA                   NT    1:44.00        
  8 Paine, Hannah R           12 Team Rebel-CA        1:57.75    1:44.25        
  9 Friedmann, Marisol E      12 LTNV-CA                   NT    1:44.40        
 10 Robles, Jhimena           12 Team Rebel-CA             NT    1:46.91        
 11 Gervasio, Gianna E        11 LVSC-CA              2:00.42    1:59.69        
 -- Castilla, Paula           12 LTNV-CA                   NT         DQ        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          46.00  .BLU
          50.20  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wakefield, Taylor K       12 BCH-CA                 43.57      41.32 .BLU   
  2 Clarke, Jordan            11 BCH-CA                 44.45      42.95 .BLU   
  3 McClaren, Phoebe M        11 BCH-CA                 45.84      45.86 .BLU   
.RED - Division  
  1 Jacobson, Brooke A        12 BLUE-CA                46.92      43.47 .BLU+  
  2 Tressler, Olivia G        12 BLUE-CA                48.00      45.33 .BLU+  
  3 Vorndam, Amelia J         11 FAST-SI                47.62      45.65 .BLU+  
WHTE - Division  
  1 Messner, Madi K           11 LVSC-CA                57.11      50.51        
  2 Luong, Makayla            12 LTNV-CA                53.02      50.98        
  3 Kitchens, Tyra E          11 BLUE-CA                56.37      51.33        
  4 Reams, Abby J             12 LTNV-CA                58.65      51.86        
  5 McCarthy, Kate R          11 LVSC-CA                56.39      52.01        
  6 Robles, Jhimena           12 Team Rebel-CA          55.41      53.64        
  7 Fecteau, Natalie J        11 BCH-CA               1:03.77    1:00.12        
  8 Friedmann, Marisol E      12 LTNV-CA                   NT    1:06.64        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:40.00  .BLU
        1:49.10  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wakefield, Taylor K       12 BCH-CA               1:33.84    1:28.00 .BLU   
  2 Utsumi, Momo J            11 Team Rebel-CA        1:30.02    1:29.05 .BLU   
  3 Ciobanu, Alice            11 Team Rebel-CA        1:34.77    1:30.59 .BLU   
.RED - Division  
  1 Daimonji, Kacey K         12 Team Rebel-CA        1:44.41    1:36.63 .BLU+  
  2 Jacobson, Brooke A        12 BLUE-CA              1:45.61    1:37.53 .BLU+  
  3 Daher, Mira R             11 LTNV-CA              1:44.20    1:40.45 .RED   
  4 Vorndam, Amelia J         11 FAST-SI              1:44.92    1:40.66 .RED   
  5 McClaren, Phoebe M        11 BCH-CA               1:42.10    1:41.48 .RED   
  6 Arroyo, Makenna A         12 BLUE-CA              1:49.06    1:48.93 .RED   
WHTE - Division  
  1 Oden, Paige M             12 BCH-CA               1:51.76    1:46.10 .RED+  
  2 McCarthy, Kate R          11 LVSC-CA              1:55.61    1:50.44        
  3 Gervasio, Gianna E        11 LVSC-CA                   NT    1:52.21        
  4 Eclavea, Milan            12 LVSC-CA              1:53.78    1:54.84        
  5 Luong, Makayla            12 LTNV-CA                   NT    1:55.74        
  6 Robles, Jhimena           12 Team Rebel-CA             NT    1:57.82        
  7 Fecteau, Natalie J        11 BCH-CA               2:11.29    2:09.63        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          38.40  .BLU
          41.90  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Zvercova, Arina           12 BCH-CA                 36.63      33.09 .BLU   
  2 Utsumi, Momo J            11 Team Rebel-CA          37.54      34.56 .BLU   
  3 Clarke, Jordan            11 BCH-CA                 36.80      41.23 .RED-  
.RED - Division  
  1 Kitchens, Tyra E          11 BLUE-CA                39.26      36.33 .BLU+  
  2 Tressler, Olivia G        12 BLUE-CA                40.02      39.54 .RED   
WHTE - Division  
  1 Vorndam, Amelia J         11 FAST-SI                43.20      40.50 .RED+  
  2 Friedmann, Marisol E      12 LTNV-CA                49.73      42.64        
  3 Arroyo, Makenna A         12 BLUE-CA                45.11      42.89        
  4 Paine, Hannah R           12 Team Rebel-CA          53.86      44.74        
  5 McCarthy, Kate R          11 LVSC-CA                45.19      45.23        
  6 Eclavea, Milan            12 LVSC-CA                51.41      46.45        
  7 Luong, Makayla            12 LTNV-CA                49.60      48.44        
  8 Wolfe, Lily J             11 LTNV-CA                   NT      48.78        
  9 Oden, Paige M             12 BCH-CA               1:02.93      50.63        
 10 Fecteau, Natalie J        11 BCH-CA                 56.54      54.19        
 11 Castilla, Paula           12 LTNV-CA                   NT      55.18        
 -- Rab, Kyra M               11 BLUE-CA                   NT         DQ        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:27.30  .BLU
        1:35.30  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Diaconescu, Rebecca A     11 Team Rebel-CA        1:17.77    1:14.69 .BLU   
  2 Zvercova, Arina           12 BCH-CA               1:23.65    1:19.25 .BLU   
.RED - Division  
  1 Jacobson, Brooke A        12 BLUE-CA              1:30.76    1:24.83 .BLU+  
WHTE - Division  
  1 Daher, Mira R             11 LTNV-CA              1:43.39    1:33.29 .RED+  
  2 Paine, Hannah R           12 Team Rebel-CA             NT    1:48.85        
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:07.90  .BLU
        3:25.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ciobanu, Alice            11 Team Rebel-CA        2:50.53    2:45.46 .BLU   
                1:19.90   2:45.46 (1:25.56)                                        
  2 Jacobson, Brooke A        12 BLUE-CA              2:57.71    2:56.04 .BLU   
                1:21.47   2:56.04 (1:34.57)                                        
.RED - Division  
  1 Tressler, Olivia G        12 BLUE-CA              3:14.90    2:57.96 .BLU+  
                1:26.91   2:57.96 (1:31.05)                                        
  2 Kitchens, Tyra E          11 BLUE-CA              3:08.70    3:02.23 .BLU+  
                1:24.48   3:02.23 (1:37.75)                                        
  3 Daher, Mira R             11 LTNV-CA              3:18.41    3:10.23 .RED   
                1:35.27   3:10.23 (1:34.96)                                        
  4 McClaren, Phoebe M        11 BCH-CA               3:09.90    3:10.46 .RED   
                1:34.66   3:10.46 (1:35.80)                                        
  5 Arroyo, Makenna A         12 BLUE-CA              3:22.17    3:13.08 .RED   
                1:32.36   3:13.08 (1:40.72)                                        
  6 Oden, Paige M             12 BCH-CA               3:21.18    3:20.03 .RED   
                1:39.44   3:20.03 (1:40.59)                                        
WHTE - Division  
  1 Daimonji, Kacey K         12 Team Rebel-CA        3:34.53    3:10.11 .RED+  
                1:31.11   3:10.11 (1:39.00)                                        
  2 McCarthy, Kate R          11 LVSC-CA              3:38.09    3:17.19 .RED+  
                1:34.76   3:17.19 (1:42.43)                                        
  3 Reams, Abby J             12 LTNV-CA              3:39.97    3:23.43 .RED+  
                1:37.29   3:23.43 (1:46.14)                                        
  4 Eclavea, Milan            12 LVSC-CA              3:39.16    3:31.04        
                1:40.72   3:31.04 (1:50.32)                                        
  5 Messner, Madi K           11 LVSC-CA              4:12.72    3:31.74        
                1:39.00   3:31.74 (1:52.74)                                        
  6 Friedmann, Marisol E      12 LTNV-CA                   NT    3:43.64        
                1:44.99   3:43.64 (1:58.65)                                        
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          33.30  13-14 .BLU
          36.40  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Beaudet, Kylie A          14 BLUE-CA                30.90      29.56 .BLU   
  2 Farnsworth, Jessica A     14 Team Rebel-CA          30.43      29.65 .BLU   
  3 Holmes, Reagan M          13 BLUE-CA                31.85      30.32 .BLU   
  4 Scott, Ashley K           13 BCH-CA                 31.47      31.05 .BLU   
  5 Foster, Emma J            14 BCH-CA                 31.42      31.41 .BLU   
  6 Bautista, Sara A          14 BCH-CA                 31.41      31.47 .BLU   
  7 Younk, Lauren Y           13 BLUE-CA                30.58      31.61 .BLU   
  8 Romstead, Georgia G       13 BCH-CA                 32.16      31.94 .BLU   
  9 Higley, Tara M            13 BCH-CA                 30.56      31.96 .BLU   
 10 Kelsey, Tara D            13 BCH-CA                 31.23      32.36 .BLU   
.RED - Division  
  1 Gatewood, Brynlee M       13 BCH-CA                 34.40      33.44 .RED   
  2 Skinner, Ava I            14 BCH-CA                 33.88      33.58 .RED   
  3 Rogers, Ainsley M         14 BCH-CA                 33.61      33.71 .RED   
  4 Lin, Beril                13 BCH-CA                 34.95      34.31 .RED   
  5 Felty, Kaitlynn R         13 LVSC-CA                33.90      34.70 .RED   
  6 Fradet, Katya M           13 PTRT-CA                35.13      34.86 .RED   
WHTE - Division  
  1 Young, Madeline           14 Team Rebel-CA             NT      31.40 .BLU   
  2 Celadon, Chiara           13 LTNV-CA                37.28      34.43 .RED+  
  3 Vermillion, Emma R        13 Team Rebel-CA          37.81      35.47 .RED+  
  4 Benton, Riley M           14 LVSC-CA                38.48      37.12        
  5 Heyman, Sydney L          13 BCH-CA                 37.07      37.56        
  6 Khatib, Tamara            13 LTNV-CA                44.70      40.29        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:11.90  13-14 .BLU
        1:18.50  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Farnsworth, Jessica A     14 Team Rebel-CA        1:06.25    1:04.18 .BLU   
  2 Beaudet, Kylie A          14 BLUE-CA              1:05.90    1:04.93 .BLU   
  3 Holmes, Reagan M          13 BLUE-CA              1:11.75    1:06.84 .BLU   
  4 Sanchez, Valeria          13 Team Rebel-CA        1:08.95    1:07.69 .BLU   
  5 Scott, Ashley K           13 BCH-CA               1:07.50    1:08.07 .BLU   
  6 Bautista, Sara A          14 BCH-CA               1:08.73    1:08.27 .BLU   
  7 Romstead, Georgia G       13 BCH-CA               1:09.63    1:09.47 .BLU   
  8 Kelsey, Tara D            13 BCH-CA               1:10.74    1:09.48 .BLU   
  9 Higley, Tara M            13 BCH-CA               1:05.99    1:10.00 .BLU   
 10 Younk, Lauren Y           13 BLUE-CA              1:07.68    1:10.67 .BLU   
.RED - Division  
  1 Han, Enzi                 14 Team Rebel-CA        1:11.97    1:08.62 .BLU+  
  2 Carver, Shayna T          13 BCH-CA               1:12.79    1:11.74 .BLU+  
  3 Skinner, Ava I            14 BCH-CA               1:13.63    1:12.46 .RED   
  4 Fecteau, Isabella L       14 BCH-CA               1:13.55    1:13.80 .RED   
  5 Disorbo, Anna W           13 BLUE-CA              1:16.83    1:14.34 .RED   
  6 Lin, Beril                13 BCH-CA               1:18.34    1:15.39 .RED   
  7 McClaren, Josie E         13 BCH-CA               1:16.50    1:17.41 .RED   
  8 Farkas, Kara M            14 Storm-CA             1:18.13    1:17.55 .RED   
  9 Vermillion, Emma R        13 Team Rebel-CA        1:17.94    1:19.11        
WHTE - Division  
  1 Young, Madeline           14 Team Rebel-CA             NT    1:08.30 .BLU   
  2 Celadon, Chiara           13 LTNV-CA              1:19.23    1:16.00 .RED+  
  3 Dawidian, Sara G          13 LVSC-CA              1:23.94    1:18.66        
  4 Medina Gonzalez, Alondra  13 Storm-CA             1:20.50    1:18.68        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:34.10  13-14 .BLU
        2:48.10  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Beaudet, Kylie A          14 BLUE-CA              2:21.91    2:16.93 .BLU   
                1:06.68   2:16.93 (1:10.25)                                        
  2 Jones, Hannah J           14 Team Rebel-CA        2:23.86    2:18.11 .BLU   
                1:05.74   2:18.11 (1:12.37)                                        
  3 Utsumi, Maiko S           14 Team Rebel-CA        2:20.67    2:18.76 .BLU   
                1:07.49   2:18.76 (1:11.27)                                        
  4 Farnsworth, Jessica A     14 Team Rebel-CA        2:23.97    2:21.66 .BLU   
                1:05.58   2:21.66 (1:16.08)                                        
  5 Foster, Emma J            14 BCH-CA               2:24.01    2:23.87 .BLU   
                1:11.02   2:23.87 (1:12.85)                                        
  6 Romstead, Georgia G       13 BCH-CA               2:21.96    2:26.39 .BLU   
                1:11.68   2:26.39 (1:14.71)                                        
  7 Gatewood, Brynlee M       13 BCH-CA               2:33.84    2:33.84 .BLU   
                1:14.29   2:33.84 (1:19.55)                                        
  8 Kelsey, Tara D            13 BCH-CA               2:32.78    2:37.07 .RED-  
                1:17.80   2:37.07 (1:19.27)                                        
.RED - Division  
  1 Weber, Ellie H            13 BCH-CA               2:38.53    2:28.75 .BLU+  
                1:13.53   2:28.75 (1:15.22)                                        
  2 Carver, Shayna T          13 BCH-CA               2:44.51    2:34.99 .RED   
                1:14.98   2:34.99 (1:20.01)                                        
  3 Lin, Beril                13 BCH-CA               2:40.10    2:41.09 .RED   
                1:16.17   2:41.09 (1:24.92)                                        
  4 McClaren, Josie E         13 BCH-CA               2:42.11    2:46.64 .RED   
                1:21.01   2:46.64 (1:25.63)                                        
WHTE - Division  
  1 Fradet, Katya M           13 PTRT-CA              2:51.12    2:42.76 .RED+  
                1:19.87   2:42.76 (1:22.89)                                        
  2 Disorbo, Anna W           13 BLUE-CA              2:49.52    2:45.60 .RED+  
                1:19.93   2:45.60 (1:25.67)                                        
  3 Vermillion, Emma R        13 Team Rebel-CA        2:58.79    2:51.29        
                1:21.85   2:51.29 (1:29.44)                                        
  4 Benton, Riley M           14 LVSC-CA                   NT    3:02.21        
                1:28.23   3:02.21 (1:33.98)                                        
  5 Felty, Kaitlynn R         13 LVSC-CA                   NT    3:04.99        
                1:29.36   3:04.99 (1:35.63)                                        
  6 Khatib, Tamara            13 LTNV-CA                   NT    3:08.92        
                1:30.89   3:08.92 (1:38.03)                                        
  7 Chase, Izabela M          13 LVSC-CA              3:12.79    3:17.05        
                1:31.98   3:17.05 (1:45.07)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:25.10  13-14 .BLU
        1:32.90  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Armstrong, Maggie A       14 BCH-CA               1:11.64    1:12.75 .BLU   
  2 Wolsey, Kayla             14 Team Rebel-CA        1:12.48    1:13.44 .BLU   
  3 Utsumi, Maiko S           14 Team Rebel-CA        1:13.75    1:14.54 .BLU   
  4 Farnsworth, Jessica A     14 Team Rebel-CA        1:15.42    1:14.58 .BLU   
  5 Han, Enzi                 14 Team Rebel-CA        1:18.61    1:16.35 .BLU   
  6 Younk, Lauren Y           13 BLUE-CA              1:15.18    1:16.56 .BLU   
  7 Higley, Tara M            13 BCH-CA               1:13.49    1:17.77 .BLU   
  8 Foster, Emma J            14 BCH-CA               1:16.41    1:18.20 .BLU   
  9 Bautista, Sara A          14 BCH-CA               1:19.04    1:19.00 .BLU   
 10 Romstead, Georgia G       13 BCH-CA               1:16.11    1:19.86 .BLU   
 11 Scott, Ashley K           13 BCH-CA               1:17.23    1:20.22 .BLU   
 12 Kelsey, Tara D            13 BCH-CA               1:19.35    1:21.38 .BLU   
.RED - Division  
  1 Weber, Ellie H            13 BCH-CA               1:28.63    1:22.97 .BLU+  
  2 Holmes, Reagan M          13 BLUE-CA              1:25.82    1:23.80 .BLU+  
  3 Carver, Shayna T          13 BCH-CA               1:27.64    1:26.85 .RED   
  4 McClaren, Josie E         13 BCH-CA               1:25.87    1:27.21 .RED   
  5 Rogers, Ainsley M         14 BCH-CA               1:31.67    1:29.27 .RED   
  6 Skinner, Ava I            14 BCH-CA               1:28.05    1:29.40 .RED   
  7 Fradet, Katya M           13 PTRT-CA              1:30.64    1:30.36 .RED   
WHTE - Division  
  1 Young, Madeline           14 Team Rebel-CA             NT    1:15.67 .BLU   
  2 Heyman, Sydney L          13 BCH-CA               1:34.45    1:28.71 .RED+  
  3 Felty, Kaitlynn R         13 LVSC-CA                   NT    1:31.30 .RED   
  4 Vermillion, Emma R        13 Team Rebel-CA             NT    1:31.80 .RED   
  5 Celadon, Chiara           13 LTNV-CA              1:40.97    1:32.15 .RED+  
  6 Disorbo, Anna W           13 BLUE-CA              1:36.48    1:32.60 .RED+  
  7 Benton, Riley M           14 LVSC-CA              1:38.17    1:41.88        
  8 Khatib, Tamara            13 LTNV-CA                   NT    1:47.59        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:33.90  13-14 .BLU
        1:42.50  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Carver, Shayna T          13 BCH-CA               1:29.62    1:26.61 .BLU   
  2 Younk, Lauren Y           13 BLUE-CA              1:28.42    1:26.93 .BLU   
  3 Higley, Tara M            13 BCH-CA               1:31.10    1:31.42 .BLU   
  4 Fradet, Katya M           13 PTRT-CA              1:33.33    1:31.52 .BLU   
  5 Gatewood, Brynlee M       13 BCH-CA               1:31.77    1:35.67 .RED-  
.RED - Division  
  1 Wolsey, Kayla             14 Team Rebel-CA        1:35.50    1:32.38 .BLU+  
  2 Rogers, Ainsley M         14 BCH-CA               1:34.04    1:33.16 .BLU+  
  3 Kelsey, Tara D            13 BCH-CA               1:40.06    1:33.61 .BLU+  
  4 Skinner, Ava I            14 BCH-CA               1:41.74    1:35.44 .RED   
  5 Holmes, Reagan M          13 BLUE-CA              1:41.95    1:35.74 .RED   
  6 Lin, Beril                13 BCH-CA               1:41.55    1:42.67        
  7 McClaren, Josie E         13 BCH-CA               1:37.90    1:43.74        
WHTE - Division  
  1 Disorbo, Anna W           13 BLUE-CA              1:44.47    1:40.36 .RED+  
  2 Vermillion, Emma R        13 Team Rebel-CA        1:50.59    1:42.42 .RED+  
  3 Celadon, Chiara           13 LTNV-CA              1:47.15    1:44.70        
  4 Khatib, Tamara            13 LTNV-CA                   NT    2:03.80        
 -- Heyman, Sydney L          13 BCH-CA               2:00.14         DQ        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:20.30  13-14 .BLU
        1:27.60  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Beaudet, Kylie A          14 BLUE-CA              1:08.05    1:09.11 .BLU   
  2 Armstrong, Maggie A       14 BCH-CA               1:08.70    1:11.55 .BLU   
  3 Kelsey, Tara D            13 BCH-CA               1:15.32    1:16.77 .BLU   
  4 Dong, Anya H              14 BCH-CA               1:18.18    1:17.12 .BLU   
  5 Younk, Lauren Y           13 BLUE-CA              1:14.58    1:17.20 .BLU   
  6 Foster, Emma J            14 BCH-CA               1:16.06    1:17.24 .BLU   
  7 Freiburger, Rayna E       13 BCH-CA               1:19.99    1:23.06 .RED-  
.RED - Division  
  1 Fecteau, Isabella L       14 BCH-CA               1:25.16    1:24.82 .RED   
  2 Farkas, Kara M            14 Storm-CA             1:25.20    1:27.23 .RED   
  3 Nicklin, Alyssa S         13 BCH-CA               1:26.83    1:27.40 .RED   
  4 Shichiri, Sayaka          14 LTNV-CA              1:24.64    1:29.86        
  5 McClaren, Josie E         13 BCH-CA               1:25.42    1:29.95        
WHTE - Division  
  1 Lin, Beril                13 BCH-CA               1:27.70    1:20.52 .RED+  
  2 Celadon, Chiara           13 LTNV-CA              1:34.83    1:23.53 .RED+  
  3 Holmes, Reagan M          13 BLUE-CA              1:37.74    1:29.41        
  4 Garcia, Erin M            13 Storm-CA             1:31.68    1:35.92        
  5 Medina Gonzalez, Alondra  13 Storm-CA             1:43.87    1:37.80        
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:57.30  13-14 .BLU
        3:13.40  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kuwata, Paige A           13 SAND-CA              2:25.43    2:30.12 .BLU   
                1:09.87   2:30.12 (1:20.25)                                        
  2 Armstrong, Maggie A       14 BCH-CA               2:35.96    2:39.11 .BLU   
                1:13.28   2:39.11 (1:25.83)                                        
  3 Utsumi, Maiko S           14 Team Rebel-CA        2:38.25    2:40.37 .BLU   
                1:15.12   2:40.37 (1:25.25)                                        
  4 Foster, Emma J            14 BCH-CA               2:38.18    2:42.11 .BLU   
                1:17.69   2:42.11 (1:24.42)                                        
  5 Wolsey, Kayla             14 Team Rebel-CA        2:40.25    2:42.70 .BLU   
                1:16.83   2:42.70 (1:25.87)                                        
  6 Younk, Lauren Y           13 BLUE-CA              2:46.01    2:43.30 .BLU   
                1:18.96   2:43.30 (1:24.34)                                        
  7 Sanchez, Valeria          13 Team Rebel-CA        2:48.69    2:43.38 .BLU   
                1:18.80   2:43.38 (1:24.58)                                        
  8 Kelsey, Tara D            13 BCH-CA               2:53.57    2:47.24 .BLU   
                1:22.33   2:47.24 (1:24.91)                                        
  9 Carver, Shayna T          13 BCH-CA               2:57.02    2:54.93 .BLU   
                1:27.61   2:54.93 (1:27.32)                                        
 10 Freiburger, Rayna E       13 BCH-CA               2:55.13    2:58.45 .RED-  
                1:25.12   2:58.45 (1:33.33)                                        
.RED - Division  
  1 Han, Enzi                 14 Team Rebel-CA        3:12.51    2:48.31 .BLU+  
                1:19.90   2:48.31 (1:28.41)                                        
  2 Weber, Ellie H            13 BCH-CA               3:04.66    2:52.82 .BLU+  
                1:23.43   2:52.82 (1:29.39)                                        
  3 McClaren, Josie E         13 BCH-CA               2:59.89    2:58.82 .RED   
                1:26.82   2:58.82 (1:32.00)                                        
  4 Lin, Beril                13 BCH-CA               3:11.52    3:00.09 .RED   
                1:26.15   3:00.09 (1:33.94)                                        
  5 Skinner, Ava I            14 BCH-CA               3:01.25    3:00.84 .RED   
                1:27.62   3:00.84 (1:33.22)                                        
  6 Shichiri, Sayaka          14 LTNV-CA              3:02.99    3:05.18 .RED   
                1:26.16   3:05.18 (1:39.02)                                        
WHTE - Division  
  1 Young, Madeline           14 Team Rebel-CA             NT    2:45.52 .BLU   
                1:19.91   2:45.52 (1:25.61)                                        
  2 Holmes, Reagan M          13 BLUE-CA              3:14.52    2:57.74 .RED+  
                1:25.05   2:57.74 (1:32.69)                                        
  3 Disorbo, Anna W           13 BLUE-CA              3:19.35    3:06.42 .RED+  
                1:31.61   3:06.42 (1:34.81)                                        
  4 Celadon, Chiara           13 LTNV-CA                   NT    3:08.21 .RED   
                1:27.04   3:08.21 (1:41.17)                                        
  5 Medina Gonzalez, Alondra  13 Storm-CA             3:30.94    3:09.18 .RED+  
                1:29.89   3:09.18 (1:39.29)                                        
  6 Garcia, Erin M            13 Storm-CA             3:14.00    3:14.15        
                1:35.59   3:14.15 (1:38.56)                                        
  7 Dawidian, Sara G          13 LVSC-CA              3:21.56    3:15.15        
                1:33.10   3:15.15 (1:42.05)                                        
 
Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          32.90  15&O .BLU
          37.00  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wood, Gabriella R         17 BLUE-CA                29.84      29.48 .BLU   
  2 Hughes, Jade T            15 BLUE-CA                31.93      29.98 .BLU   
  3 Blackard, Brooke J        16 BLUE-CA                30.20      30.99 .BLU   
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:12.40  15&O .BLU
        1:19.00  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilt, Kasia M             26 Team Rebel-CA          59.99      56.82 .BLU   
  2 Brophy, Morgan T          15 BLUE-CA                59.25    1:00.24 .BLU   
  3 Villeda, Astrid R         18 Storm-CA             1:00.76    1:02.03 .BLU   
  4 Garcia, Aimee E           16 Storm-CA             1:05.06    1:04.58 .BLU   
  5 Jacobson, Allie B         15 BLUE-CA              1:04.49    1:04.73 .BLU   
  6 Kurosawa, Megu *          17 BLUE-CA              1:02.88    1:04.96 .BLU   
  7 Wood, Gabriella R         17 BLUE-CA              1:06.51    1:05.61 .BLU   
  8 Randolph, Charlotte J     17 BCH-CA               1:06.32    1:05.76 .BLU   
  9 Hughes, Jade T            15 BLUE-CA              1:09.25    1:05.95 .BLU   
 10 Lauger, Madelaine M       17 Storm-CA             1:01.51    1:06.12 .BLU   
 11 Roberts-Oliver, Taelyn M  17 BLUE-CA              1:02.72    1:06.50 .BLU   
 12 Escalante, Natalia E      16 Storm-CA             1:06.46    1:07.45 .BLU   
 13 Thomas, Quinci            16 Storm-CA             1:05.99    1:07.66 .BLU   
 14 Scott, Anna K             16 BCH-CA               1:03.75    1:08.24 .BLU   
 15 Blackard, Brooke J        16 BLUE-CA              1:06.02    1:09.14 .BLU   
 16 Arroyo, Jhacelyn C        16 BLUE-CA              1:10.31    1:13.10 .RED-  
 17 Chavez, Kayla             16 Storm-CA             1:12.26    1:15.82 .RED-  
.RED - Division  
  1 Shannon, Skyler L         16 Storm-CA             1:13.50    1:11.99 .BLU+  
  2 Fowler, Hanley E          16 BCH-CA               1:14.06    1:16.46 .RED   
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:34.70  15&O .BLU
        2:48.70  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Brophy, Morgan T          15 BLUE-CA              2:09.87    2:11.28 .BLU   
                1:02.94   2:11.28 (1:08.34)                                        
  2 Wood, Gabriella R         17 BLUE-CA              2:20.81    2:26.09 .BLU   
                1:08.90   2:26.09 (1:17.19)                                        
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:25.70  15&O .BLU
        1:33.60  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brophy, Morgan T          15 BLUE-CA              1:08.74    1:08.24 .BLU   
  2 Blackard, Brooke J        16 BLUE-CA              1:10.79    1:15.81 .BLU   
  3 Hughes, Jade T            15 BLUE-CA              1:20.07    1:18.79 .BLU   
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:36.00  15&O .BLU
        1:44.80  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brophy, Morgan T          15 BLUE-CA              1:19.73    1:21.16 .BLU   
  2 Hughes, Jade T            15 BLUE-CA              1:21.27    1:22.01 .BLU   
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:20.40  15&O .BLU
        1:27.70  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brophy, Morgan T          15 BLUE-CA              1:03.90    1:05.06 .BLU   
  2 Lauger, Madelaine M       17 Storm-CA             1:06.28    1:08.80 .BLU   
  3 Wood, Gabriella R         17 BLUE-CA              1:08.21    1:11.65 .BLU   
  4 Roberts-Oliver, Taelyn M  17 BLUE-CA              1:11.13    1:12.59 .BLU   
  5 Hughes, Jade T            15 BLUE-CA              1:18.47    1:14.47 .BLU   
  6 Kurosawa, Megu *          17 BLUE-CA              1:10.83    1:15.20 .BLU   
  7 Freiburger, Annika S      17 BCH-CA               1:16.14    1:16.37 .BLU   
  8 Blackard, Brooke J        16 BLUE-CA              1:10.83    1:16.39 .BLU   
.RED - Division  
  1 Shannon, Skyler L         16 Storm-CA             1:24.60    1:19.12 .BLU+  
WHTE - Division  
  1 Sanguansin, Annie         17 Team Rebel-CA             NT    1:17.62 .BLU   
  2 Arroyo, Jhacelyn C        16 BLUE-CA              1:46.42    1:44.83        
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:58.60  15&O .BLU
        3:14.90  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Villeda, Astrid R         18 Storm-CA             2:28.18    2:32.57 .BLU   
                1:14.47   2:32.57 (1:18.10)                                        
  2 Gutierrez, Victoria R     15 SAND-CA              2:32.20    2:35.45 .BLU   
                1:12.03   2:35.45 (1:23.42)                                        
  3 Hughes, Jade T            15 BLUE-CA              2:37.91    2:37.54 .BLU   
                1:17.30   2:37.54 (1:20.24)                                        
  4 Roberts-Oliver, Taelyn M  17 BLUE-CA              2:33.45    2:37.68 .BLU   
                1:14.46   2:37.68 (1:23.22)                                        
  5 Kurosawa, Megu *          17 BLUE-CA              2:36.91    2:38.18 .BLU   
                1:14.36   2:38.18 (1:23.82)                                        
  5 Sanguansin, Annie         17 Team Rebel-CA        2:40.50    2:38.18 .BLU   
                1:14.52   2:38.18 (1:23.66)                                        
  7 Wood, Gabriella R         17 BLUE-CA              2:38.80    2:41.73 .BLU   
                1:17.52   2:41.73 (1:24.21)                                        
  8 Jacobson, Allie B         15 BLUE-CA              2:39.72    2:44.77 .BLU   
                1:16.00   2:44.77 (1:28.77)                                        
  9 Blackard, Brooke J        16 BLUE-CA              2:36.50    2:47.18 .BLU   
                1:18.49   2:47.18 (1:28.69)                                        
.RED - Division  
  1 Chavez, Kayla             16 Storm-CA             2:59.47    3:00.82 .RED   
                1:24.13   3:00.82 (1:36.69)                                        
 
Women 11 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brophy, Morgan T          15 BLUE-CA              9:56.01    9:45.43        
                1:08.91   2:23.34 (1:14.43)   3:36.91 (1:13.57)   4:50.35 (1:13.44)
      6:05.00 (1:14.65)   7:19.09 (1:14.09)   8:33.48 (1:14.39)   9:45.43 (1:11.95)
  2 Jones, Hannah J           14 Team Rebel-CA        9:52.70    9:51.13        
                1:07.70   2:20.15 (1:12.45)   3:34.62 (1:14.47)   4:49.01 (1:14.39)
                                                    8:35.12 ( )   9:51.36 (1:16.24)
            9:51.13 ( )                                                            
  3 Beaudet, Kylie A          14 BLUE-CA             10:25.86   10:00.14        
                1:12.09   2:27.38 (1:15.29)   3:43.04 (1:15.66)   4:58.51 (1:15.47)
      6:14.28 (1:15.77)   7:29.68 (1:15.40)   8:45.38 (1:15.70)  10:00.14 (1:14.76)
  4 Armstrong, Maggie A       14 BCH-CA              10:31.18   10:12.09        
                1:12.85   2:31.00 (1:18.15)   3:49.49 (1:18.49)   5:07.42 (1:17.93)
      6:24.43 (1:17.01)   7:41.42 (1:16.99)   8:57.69 (1:16.27)  10:12.09 (1:14.40)
  5 Han, Enzi                 14 Team Rebel-CA       10:45.42   10:14.10        
                1:14.66   2:32.74 (1:18.08)   3:50.24 (1:17.50)   5:08.11 (1:17.87)
      6:25.18 (1:17.07)   7:42.51 (1:17.33)   8:59.36 (1:16.85)  10:14.10 (1:14.74)
  6 Hughes, Jade T            15 BLUE-CA             10:06.54   10:16.96        
                1:12.11   2:30.05 (1:17.94)   3:48.50 (1:18.45)   5:07.49 (1:18.99)
      6:25.67 (1:18.18)   7:43.13 (1:17.46)   9:01.34 (1:18.21)  10:16.96 (1:15.62)
  7 Ciobanu, Alice            11 Team Rebel-CA       11:35.80   10:33.68        
                1:16.85   2:37.91 (1:21.06)   3:58.06 (1:20.15)   5:18.98 (1:20.92)
      6:38.97 (1:19.99)   7:59.77 (1:20.80)   9:18.83 (1:19.06)  10:33.68 (1:14.85)
  8 Sanchez, Valeria          13 Team Rebel-CA       10:23.79   10:37.85        
                1:13.57   2:31.96 (1:18.39)   3:50.86 (1:18.90)   5:09.21 (1:18.35)
      6:30.60 (1:21.39)   7:52.80 (1:22.20)   9:16.14 (1:23.34)  10:37.85 (1:21.71)
  9 Blackard, Brooke J        16 BLUE-CA             10:31.19   10:42.06        
                1:14.09   2:33.86 (1:19.77)   3:56.09 (1:22.23)   5:19.28 (1:23.19)
      6:40.77 (1:21.49)   8:02.81 (1:22.04)   9:23.31 (1:20.50)  10:42.06 (1:18.75)
 10 Younk, Lauren Y           13 BLUE-CA                   NT   11:23.58        
                1:20.74   2:47.54 (1:26.80)   4:14.53 (1:26.99)   5:41.49 (1:26.96)
      7:08.42 (1:26.93)   8:35.94 (1:27.52)  10:01.66 (1:25.72)  11:23.58 (1:21.92)
 11 Holmes, Reagan M          13 BLUE-CA                   NT   11:24.58        
                1:17.21   2:45.08 (1:27.87)   4:13.46 (1:28.38)   5:42.78 (1:29.32)
      7:09.22 (1:26.44)   8:37.58 (1:28.36)  10:06.06 (1:28.48)  11:24.58 (1:18.52)
 12 Fradet, Katya M           13 PTRT-CA                   NT   11:44.42        
                1:22.44   2:51.89 (1:29.45)   4:21.81 (1:29.92)   5:52.16 (1:30.35)
      7:21.51 (1:29.35)   8:51.20 (1:29.69)  10:18.30 (1:27.10)  11:44.42 (1:26.12)
 13 Disorbo, Anna W           13 BLUE-CA             11:39.62   11:48.25        
                1:24.95   2:55.59 (1:30.64)   4:26.22 (1:30.63)   5:56.63 (1:30.41)
      7:26.49 (1:29.86)   8:55.73 (1:29.24)  10:24.00 (1:28.27)  11:48.25 (1:24.25)
 
Girls Open 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Villeda, Astrid R         18 Storm-CA             4:27.25    4:34.79        
                1:05.26   2:13.94 (1:08.68)   3:24.28 (1:10.34)   4:34.79 (1:10.51)
  2 Kuwata, Paige A           13 SAND-CA              4:34.66    4:36.80        
                1:05.53   2:15.01 (1:09.48)   3:26.15 (1:11.14)   4:36.80 (1:10.65)
  3 Jones, Hannah J           14 Team Rebel-CA        4:44.65    4:44.46        
                1:05.80   2:16.73 (1:10.93)   3:30.46 (1:13.73)   4:44.46 (1:14.00)
  4 Gutierrez, Victoria R     15 SAND-CA              4:31.83    4:46.03        
                1:06.48   2:19.45 (1:12.97)   3:33.21 (1:13.76)   4:46.03 (1:12.82)
  5 Garcia, Aimee E           16 Storm-CA             4:30.26    4:52.11        
                1:08.39   2:22.44 (1:14.05)   3:37.09 (1:14.65)   4:52.11 (1:15.02)
  6 Armstrong, Maggie A       14 BCH-CA               4:56.08    4:56.59        
                1:10.82   2:25.92 (1:15.10)   3:42.13 (1:16.21)   4:56.59 (1:14.46)
  7 Randolph, Charlotte J     17 BCH-CA               4:52.36    5:01.34        
                1:12.43   2:28.92 (1:16.49)   3:45.68 (1:16.76)   5:01.34 (1:15.66)
  8 Escalante, Natalia E      16 Storm-CA             4:43.06    5:01.39        
                1:10.68   2:27.31 (1:16.63)   3:43.84 (1:16.53)   5:01.39 (1:17.55)
  9 Sanchez, Valeria          13 Team Rebel-CA        5:09.21    5:02.72        
                1:11.07   2:27.09 (1:16.02)   3:45.49 (1:18.40)   5:02.72 (1:17.23)
 10 Romstead, Georgia G       13 BCH-CA               4:57.73    5:02.97        
                1:14.20   2:31.79 (1:17.59)   3:48.90 (1:17.11)   5:02.97 (1:14.07)
 11 Foster, Emma J            14 BCH-CA               4:48.77    5:03.39        
                1:13.22   2:30.57 (1:17.35)   3:48.35 (1:17.78)   5:03.39 (1:15.04)
 12 Jacobson, Allie B         15 BLUE-CA              4:54.39    5:04.20        
                1:14.10   2:32.12 (1:18.02)   3:50.02 (1:17.90)   5:04.20 (1:14.18)
 13 Wakefield, Taylor K       12 BCH-CA               5:27.38    5:07.78        
                1:16.06   2:32.92 (1:16.86)   3:50.33 (1:17.41)   5:07.78 (1:17.45)
 14 Shannon, Skyler L         16 Storm-CA             5:17.01    5:14.05        
                1:16.70   2:35.92 (1:19.22)   3:55.49 (1:19.57)   5:14.05 (1:18.56)
 15 Robinson, Abby L          14 BCH-CA               4:53.50    5:23.60        
                1:17.40   2:40.05 (1:22.65)   4:02.93 (1:22.88)   5:23.60 (1:20.67)
 16 Shichiri, Sayaka          14 LTNV-CA              5:34.55    5:28.16        
                1:16.76   2:39.31 (1:22.55)   4:04.19 (1:24.88)   5:28.16 (1:23.97)
 17 Fecteau, Isabella L       14 BCH-CA               5:41.23    5:30.49        
                1:22.44   2:47.55 (1:25.11)   4:11.46 (1:23.91)   5:30.49 (1:19.03)
 18 Farkas, Kara M            14 Storm-CA             5:30.00    5:33.80        
                1:19.53   2:44.55 (1:25.02)   4:10.00 (1:25.45)   5:33.80 (1:23.80)
 19 McClaren, Josie E         13 BCH-CA               5:29.70    5:41.61        
                1:20.27   2:49.32 (1:29.05)   4:16.79 (1:27.47)   5:41.61 (1:24.82)
 20 Garcia, Erin M            13 Storm-CA             5:38.15    5:42.15        
                1:19.76   2:45.48 (1:25.72)   4:13.25 (1:27.77)   5:42.15 (1:28.90)
 21 Arroyo, Makenna A         12 BLUE-CA              5:47.30    5:43.61        
                1:17.89   2:45.37 (1:27.48)   4:17.90 (1:32.53)   5:43.61 (1:25.71)
 22 Nicklin, Alyssa S         13 BCH-CA               5:46.11    5:45.63        
                1:19.56   2:48.11 (1:28.55)   4:18.61 (1:30.50)   5:45.63 (1:27.02)
 23 Felty, Kaitlynn R         13 LVSC-CA              5:47.30    6:32.67        
                1:28.81   3:10.23 (1:41.42)   6:32.67 (3:22.44)                    
 
Girls Open 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brophy, Morgan T          15 BLUE-CA              2:30.72    2:27.40        
                1:12.61   2:27.40 (1:14.79)                                        
  2 Gutierrez, Victoria R     15 SAND-CA              2:24.95    2:27.83        
                1:11.96   2:27.83 (1:15.87)                                        
  3 Kuwata, Paige A           13 SAND-CA              2:26.19    2:29.07        
                1:13.76   2:29.07 (1:15.31)                                        
  4 Lauger, Madelaine M       17 Storm-CA             2:27.99    2:31.81        
                1:13.62   2:31.81 (1:18.19)                                        
  5 Wolsey, Kayla             14 Team Rebel-CA        2:34.62    2:32.81        
                1:16.35   2:32.81 (1:16.46)                                        
  6 Utsumi, Maiko S           14 Team Rebel-CA        2:35.67    2:34.17        
                1:16.05   2:34.17 (1:18.12)                                        
  7 Beaudet, Kylie A          14 BLUE-CA              2:36.95    2:34.48        
                1:15.76   2:34.48 (1:18.72)                                        
  8 Kurosawa, Megu *          17 BLUE-CA              2:32.22    2:35.77        
                1:13.45   2:35.77 (1:22.32)                                        
  9 Farnsworth, Jessica A     14 Team Rebel-CA        2:44.39    2:38.03        
                1:17.06   2:38.03 (1:20.97)                                        
 10 Han, Enzi                 14 Team Rebel-CA        2:43.47    2:38.59        
                1:17.42   2:38.59 (1:21.17)                                        
 11 Thomas, Quinci            16 Storm-CA             2:33.13    2:40.71        
                1:17.96   2:40.71 (1:22.75)                                        
 12 Young, Madeline           14 Team Rebel-CA        2:51.90    2:41.55        
                1:18.13   2:41.55 (1:23.42)                                        
 13 Romstead, Georgia G       13 BCH-CA               2:39.37    2:42.09        
                1:19.46   2:42.09 (1:22.63)                                        
 14 Diaconescu, Rebecca A     11 Team Rebel-CA        2:52.35    2:43.43        
                1:20.81   2:43.43 (1:22.62)                                        
 15 Hughes, Jade T            15 BLUE-CA              2:46.47    2:43.60        
                1:19.76   2:43.60 (1:23.84)                                        
 16 Ciobanu, Alice            11 Team Rebel-CA        3:00.75    2:44.35        
                1:22.01   2:44.35 (1:22.34)                                        
 17 Bautista, Sara A          14 BCH-CA               2:42.94    2:45.03        
                1:20.68   2:45.03 (1:24.35)                                        
 18 Escalante, Natalia E      16 Storm-CA             2:32.17    2:45.09        
                1:19.64   2:45.09 (1:25.45)                                        
 18 Freiburger, Annika S      17 BCH-CA               2:40.13    2:45.09        
                1:19.98   2:45.09 (1:25.11)                                        
 20 Younk, Lauren Y           13 BLUE-CA              2:43.36    2:46.25        
                1:21.75   2:46.25 (1:24.50)                                        
 21 Higley, Tara M            13 BCH-CA               2:46.34    2:47.56        
                1:21.40   2:47.56 (1:26.16)                                        
 22 Scott, Ashley K           13 BCH-CA               2:46.03    2:50.23        
                1:23.84   2:50.23 (1:26.39)                                        
 23 Chavez, Kayla             16 Storm-CA             2:56.22    2:53.51        
                1:25.37   2:53.51 (1:28.14)                                        
 24 Robinson, Abby L          14 BCH-CA               2:37.90    2:55.19        
                1:24.77   2:55.19 (1:30.42)                                        
 25 Nicklin, Alyssa S         13 BCH-CA               2:59.36    2:59.00        
                1:27.16   2:59.00 (1:31.84)                                        
 26 Scott, Anna K             16 BCH-CA                    NT    3:00.89        
                1:27.61   3:00.89 (1:33.28)                                        
 27 Arroyo, Jhacelyn C        16 BLUE-CA              3:01.53    3:04.05        
                1:28.54   3:04.05 (1:35.51)                                        
 28 Dong, Anya H              14 BCH-CA               3:09.62    3:07.22        
                1:31.59   3:07.22 (1:35.63)                                        
 29 Vorndam, Amelia J         11 FAST-SI              3:28.51    3:08.15        
                1:32.97   3:08.15 (1:35.18)                                        
 30 Dawidian, Sara G          13 LVSC-CA              3:09.20    3:16.87        
                1:37.91   3:16.87 (1:38.96)                                        
 31 Vermillion, Emma R        13 Team Rebel-CA        3:09.20    3:20.94        
                1:37.34   3:20.94 (1:43.60)                                        
 32 Daher, Mira R             11 LTNV-CA                   NT    3:27.21        
                1:41.51   3:27.21 (1:45.70)                                        
 33 Luong, Makayla            12 LTNV-CA                   NT    3:29.80        
 
Girls Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beaudet, Kylie A          14 BLUE-CA              2:52.16    2:52.24        
                1:24.16   2:52.24 (1:28.08)                                        
  2 Freiburger, Annika S      17 BCH-CA               2:54.48    2:53.53        
                1:24.59   2:53.53 (1:28.94)                                        
  3 Sanguansin, Annie         17 Team Rebel-CA        3:00.30    2:55.25        
  4 Jones, Hannah J           14 Team Rebel-CA        2:54.43    2:55.50        
                1:24.54   2:55.50 (1:30.96)                                        
  5 Brophy, Morgan T          15 BLUE-CA              2:54.03    2:57.01        
                1:25.43   2:57.01 (1:31.58)                                        
  6 Garcia, Aimee E           16 Storm-CA             2:51.28    2:57.93        
                1:24.99   2:57.93 (1:32.94)                                        
  7 Roberts-Oliver, Taelyn M  17 BLUE-CA              2:56.25    3:00.92        
                1:26.65   3:00.92 (1:34.27)                                        
  8 Fowler, Hanley E          16 BCH-CA               3:15.14    3:03.64        
  9 Thomas, Quinci            16 Storm-CA             3:05.67    3:07.51        
 10 Bautista, Sara A          14 BCH-CA               3:16.17    3:12.03        
 11 Gatewood, Brynlee M       13 BCH-CA               3:10.76    3:15.24        
 12 Higley, Tara M            13 BCH-CA               3:10.69    3:17.07        
 13 Jacobson, Allie B         15 BLUE-CA                   NT    3:19.66        
                1:36.18   3:19.66 (1:43.48)                                        
 14 Romstead, Georgia G       13 BCH-CA                    NT    3:24.78        
                1:40.45   3:24.78 (1:44.33)                                        
 15 Holmes, Reagan M          13 BLUE-CA                   NT    3:33.40        
                1:45.14   3:33.40 (1:48.26)                                        
 16 Nicklin, Alyssa S         13 BCH-CA               3:37.51    3:38.20        
                1:45.17   3:38.20 (1:53.03)                                        
 17 Vorndam, Amelia J         11 FAST-SI              3:49.23    3:43.74        
                1:46.32   3:43.74 (1:57.42)                                        
 18 Paine, Hannah R           12 Team Rebel-CA        3:31.00    3:46.45        
 19 Oden, Paige M             12 BCH-CA               3:35.82    3:46.84        
                1:50.92   3:46.84 (1:55.92)                                        
 
Girls Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beaudet, Kylie A          14 BLUE-CA              2:46.75    2:36.30        
                1:13.72   2:36.30 (1:22.58)                                        
  2 Wood, Gabriella R         17 BLUE-CA              2:38.94    2:37.66        
                1:13.78   2:37.66 (1:23.88)                                        
  3 Bautista, Sara A          14 BCH-CA               2:39.21    2:41.01        
                1:15.70   2:41.01 (1:25.31)                                        
  4 Utsumi, Maiko S           14 Team Rebel-CA        2:44.32    2:41.37        
                1:16.54   2:41.37 (1:24.83)                                        
 
Girls Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Armstrong, Maggie A       14 BCH-CA               5:20.72    5:30.67        
                1:13.47   2:35.91 (1:22.44)   4:15.31 (1:39.40)   5:30.67 (1:15.36)
  2 Romstead, Georgia G       13 BCH-CA               5:57.20    5:42.38        
                1:16.52   2:41.45 (1:24.93)   4:25.39 (1:43.94)   5:42.38 (1:16.99)
  3 Sanchez, Valeria          13 Team Rebel-CA        5:55.67    5:53.64        
                1:14.33   2:44.36 (1:30.03)   4:32.57 (1:48.21)   5:53.64 (1:21.07)
  4 McClaren, Josie E         13 BCH-CA               6:20.59    6:16.82        
                1:31.46   3:04.78 (1:33.32)   4:55.90 (1:51.12)   6:16.82 (1:20.92)
 
Boys 5-8 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          44.40  5-8 .BLU
          53.30  5-8 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bickler, Alexander J       8 LTNV-CA                39.39      37.73 .BLU   
  2 Chuang, Preston T          8 LVSC-CA                41.94      42.18 .BLU   
.RED - Division  
  1 Bickler, Jackson J         8 LTNV-CA                46.58      38.78 .BLU+  
  2 Lauer, Ty A                8 BCH-CA                 44.52      42.79 .BLU+  
WHTE - Division  
  1 Gauclain, Julian K         8 Team Rebel-CA          59.43      42.33 .BLU+  
  2 Kono, Yushi L              8 Team Rebel-CA        1:19.60      52.39 .RED+  
  3 Paine, Chase A             8 Team Rebel-CA             NT      55.29        
 
Boys 5-8 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:35.50  5-8 .BLU
        1:54.60  5-8 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bickler, Alexander J       8 LTNV-CA              1:31.81    1:29.14 .BLU   
.RED - Division  
  1 Chuang, Preston T          8 LVSC-CA              1:39.46    1:36.07 .RED   
WHTE - Division  
  1 Gauclain, Julian K         8 Team Rebel-CA             NT    1:34.73 .BLU   
  2 Bickler, Jackson J         8 LTNV-CA              2:15.30    1:37.46 .RED+  
  3 Dawidian, Nick J           8 LVSC-CA              2:06.82    1:41.52 .RED+  
  4 Kono, Yushi L              8 Team Rebel-CA             NT    1:59.01        
  5 Paine, Chase A             8 Team Rebel-CA             NT    2:07.08        
  6 Balcar, Tyler J            6 Team Rebel-CA             NT    2:14.79        
 
Boys 5-8 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          53.20  5-8 .BLU
        1:03.80  5-8 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Chuang, Preston T          8 LVSC-CA                53.00      54.03 .RED-  
.RED - Division  
  1 Gauclain, Julian K         8 Team Rebel-CA        1:02.73      48.67 .BLU+  
  2 Bickler, Alexander J       8 LTNV-CA                55.81      49.20 .BLU+  
  3 Lauer, Ty A                8 BCH-CA                 55.25      52.33 .BLU+  
  4 Bickler, Jackson J         8 LTNV-CA              1:03.51      53.62 .RED   
WHTE - Division  
  1 Paine, Chase A             8 Team Rebel-CA             NT      54.13 .RED   
  2 Kono, Yushi L              8 Team Rebel-CA        1:14.21    1:00.44 .RED+  
 
Boys 5-8 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          57.10  5-8 .BLU
        1:08.50  5-8 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Dawidian, Nick J           8 LVSC-CA              1:03.02      52.81 .BLU+  
  2 Bickler, Alexander J       8 LTNV-CA              1:08.17      55.19 .BLU+  
WHTE - Division  
  1 Gauclain, Julian K         8 Team Rebel-CA             NT      56.34 .BLU   
  2 Bickler, Jackson J         8 LTNV-CA              1:10.17    1:05.32 .RED+  
  3 Balcar, Tyler J            6 Team Rebel-CA             NT    1:13.30        
  4 Kono, Yushi L              8 Team Rebel-CA             NT    1:13.96        
 -- Paine, Chase A             8 Team Rebel-CA             NT         DQ        
 
Boys 5-8 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          52.70  5-8 .BLU
        1:03.20  5-8 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Chuang, Preston T          8 LVSC-CA              1:02.45      56.16 .RED   
WHTE - Division  
  1 Dawidian, Nick J           8 LVSC-CA              1:04.02      52.05 .BLU+  
  2 Bickler, Alexander J       8 LTNV-CA                   NT      56.01 .RED   
 -- Bickler, Jackson J         8 LTNV-CA                   NT         DQ        
 
Boys 7-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          38.10  7-10 .BLU
          41.50  7-10 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Daniels, LeAndre K        10 BCH-CA                 36.46      36.37 .BLU   
  2 Oden, AJ J                10 BCH-CA                 37.77      36.48 .BLU   
.RED - Division  
  1 McClaren, Duncan J        10 BCH-CA                 38.45      36.81 .BLU+  
  2 Liebhardt, Dylan G        10 UN-02-CA               39.94      38.20 .RED   
  3 Candolesas, Jayden P      10 LTNV-CA                39.51      38.23 .RED   
  4 Lenon, Canyon L            9 BCH-CA                 41.22      38.60 .RED   
WHTE - Division  
  1 Riggs, Trevor J           10 LTNV-CA                   NT      37.62 .BLU   
  2 Tokay, Arris A             8 Team Rebel-CA          45.30      38.06 .BLU+  
  3 Young, Christopher M      10 Team Rebel-CA             NT      39.22 .RED   
  4 Vorndam, Emory J           9 FAST-SI                51.50      39.65 .RED+  
  5 Gyang, Allen C             9 LTNV-CA                45.23      40.00 .RED+  
  6 Gao, Sam J                 9 LTNV-CA                45.53      41.28 .RED+  
  7 Cason, Syeed L             7 Team Rebel-CA             NT      43.89        
  8 Brophy, Fisher J           9 BLUE-CA                44.11      46.37        
  9 Williams, Kaleb R          9 LVSC-CA                58.67      49.89        
 10 Bannister, Matthew S       9 LVSC-CA              1:11.66      59.98        
 
Boys 7-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:23.90  7-10 .BLU
        1:31.60  7-10 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Daniels, LeAndre K        10 BCH-CA               1:18.62    1:19.05 .BLU   
  2 McClaren, Duncan J        10 BCH-CA               1:18.86    1:19.24 .BLU   
.RED - Division  
  1 Candolesas, Jayden P      10 LTNV-CA              1:24.08    1:24.13 .RED   
  2 Riggs, Trevor J           10 LTNV-CA              1:30.10    1:26.53 .RED   
  3 Liebhardt, Dylan G        10 UN-02-CA             1:31.18    1:28.40 .RED   
WHTE - Division  
  1 Oden, AJ J                10 BCH-CA               1:34.05    1:25.18 .RED+  
  2 Pinter, Brady A            9 LTNV-CA                   NT    1:25.90 .RED   
  3 Tokay, Thais E             8 Team Rebel-CA        1:35.42    1:26.24 .RED+  
  4 Diaconescu, Nicholas A     8 Team Rebel-CA        1:54.02    1:26.55 .RED+  
  5 Lenon, Canyon L            9 BCH-CA               1:32.75    1:28.18 .RED+  
  6 Tokay, Arris A             8 Team Rebel-CA             NT    1:28.23 .RED   
  7 Young, Christopher M      10 Team Rebel-CA             NT    1:29.84 .RED   
  8 Vorndam, Emory J           9 FAST-SI              1:47.82    1:31.66        
  9 Gao, Sam J                 9 LTNV-CA                   NT    1:32.84        
 10 Gyang, Allen C             9 LTNV-CA              1:52.84    1:33.47        
 11 Brophy, Fisher J           9 BLUE-CA              1:44.43    1:41.38        
 12 Cason, Syeed L             7 Team Rebel-CA             NT    1:42.94        
 13 Balcar, Josh A            10 Team Rebel-CA             NT    1:46.35        
 14 Fradet, John S             9 PTRT-CA              2:04.95    1:53.16        
 
Boys 7-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:02.40  7-10 .BLU
        3:19.00  7-10 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 McClaren, Duncan J        10 BCH-CA               2:50.36    2:45.17 .BLU   
                1:22.12   2:45.17 (1:23.05)                                        
  2 Daniels, LeAndre K        10 BCH-CA               2:52.74    2:54.56 .BLU   
                1:22.18   2:54.56 (1:32.38)                                        
  3 Candolesas, Jayden P      10 LTNV-CA              2:58.17    2:54.80 .BLU   
                1:24.12   2:54.80 (1:30.68)                                        
.RED - Division  
  1 Lenon, Canyon L            9 BCH-CA               3:12.11    3:10.53 .RED   
                1:31.95   3:10.53 (1:38.58)                                        
WHTE - Division  
  1 Oden, AJ J                10 BCH-CA               3:19.91    2:59.71 .BLU+  
                1:25.11   2:59.71 (1:34.60)                                        
  2 Tokay, Thais E             8 Team Rebel-CA             NT    3:02.64 .RED   
                1:26.92   3:02.64 (1:35.72)                                        
  3 Vorndam, Emory J           9 FAST-SI              3:25.60    3:06.85 .RED+  
                1:31.11   3:06.85 (1:35.74)                                        
  4 Young, Christopher M      10 Team Rebel-CA             NT    3:13.52 .RED   
                1:30.90   3:13.52 (1:42.62)                                        
  5 Liebhardt, Dylan G        10 UN-02-CA                  NT    3:16.66 .RED   
                1:34.69   3:16.66 (1:41.97)                                        
  6 Gao, Sam J                 9 LTNV-CA                   NT    3:34.58        
                1:48.45   3:34.58 (1:46.13)                                        
 
Boys 7-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          46.30  7-10 .BLU
          50.50  7-10 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Oden, AJ J                10 BCH-CA                 45.99      42.38 .BLU   
  2 McClaren, Duncan J        10 BCH-CA                 45.03      42.95 .BLU   
  3 Daniels, LeAndre K        10 BCH-CA                 44.26      44.03 .BLU   
.RED - Division  
  1 Diaconescu, Nicholas A     8 Team Rebel-CA          48.00      41.96 .BLU+  
  2 Rodrigues, Elonu J         9 BCH-CA                 46.93      45.12 .BLU+  
  3 Candolesas, Jayden P      10 LTNV-CA                49.86      45.53 .BLU+  
  4 Tokay, Arris A             8 Team Rebel-CA          48.96      46.23 .BLU+  
  5 Liebhardt, Dylan G        10 UN-02-CA               49.90      46.47 .RED   
WHTE - Division  
  1 Cason, Syeed L             7 Team Rebel-CA             NT      48.50 .RED   
  2 Riggs, Trevor J           10 LTNV-CA                50.78      49.42 .RED+  
  3 Brophy, Fisher J           9 BLUE-CA                54.03      49.49 .RED+  
  4 Gao, Sam J                 9 LTNV-CA                56.78      50.47 .RED+  
  5 Gyang, Allen C             9 LTNV-CA                52.81      52.59        
  6 Vorndam, Emory J           9 FAST-SI              1:10.34      53.45        
  7 Williams, Kaleb R          9 LVSC-CA              1:06.25      55.95        
 
Boys 7-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:41.30  7-10 .BLU
        1:50.50  7-10 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Oden, AJ J                10 BCH-CA               1:36.52    1:33.15 .BLU   
  2 McClaren, Duncan J        10 BCH-CA               1:35.56    1:34.02 .BLU   
  3 Daniels, LeAndre K        10 BCH-CA               1:38.12    1:35.28 .BLU   
  4 Rodrigues, Elonu J         9 BCH-CA               1:37.97    1:39.63 .BLU   
.RED - Division  
  1 Diaconescu, Nicholas A     8 Team Rebel-CA        1:41.72    1:34.51 .BLU+  
WHTE - Division  
  1 Tokay, Arris A             8 Team Rebel-CA        1:52.07    1:43.82 .RED+  
  2 Pinter, Brady A            9 LTNV-CA                   NT    1:45.52 .RED   
  3 Cason, Syeed L             7 Team Rebel-CA             NT    1:46.21 .RED   
  4 Riggs, Trevor J           10 LTNV-CA                   NT    1:46.50 .RED   
  5 Vorndam, Emory J           9 FAST-SI              2:17.87    1:57.67        
 
Boys 7-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          51.40  7-10 .BLU
          56.00  7-10 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Lenon, Canyon L            9 BCH-CA                 54.94      48.66 .BLU+  
  2 Tokay, Thais E             8 Team Rebel-CA          51.52      49.45 .BLU+  
  3 Liebhardt, Dylan G        10 UN-02-CA               52.09      50.61 .BLU+  
  4 Candolesas, Jayden P      10 LTNV-CA                55.65      51.39 .BLU+  
  5 Tokay, Arris A             8 Team Rebel-CA          55.48      52.25 .RED   
  6 McClaren, Duncan J        10 BCH-CA                 53.73      54.20 .RED   
WHTE - Division  
  1 Vorndam, Emory J           9 FAST-SI              1:01.53      51.88 .RED+  
  2 Young, Christopher M      10 Team Rebel-CA             NT      52.61 .RED   
  3 Oden, AJ J                10 BCH-CA                 59.18      53.29 .RED+  
  4 Gao, Sam J                 9 LTNV-CA              1:04.35      54.40 .RED+  
  5 Cason, Syeed L             7 Team Rebel-CA             NT      56.67        
  6 Riggs, Trevor J           10 LTNV-CA                   NT      57.70        
  7 Balcar, Josh A            10 Team Rebel-CA             NT      58.85        
  8 Fradet, John S             9 PTRT-CA              1:04.95    1:01.23        
  9 Pinter, Brady A            9 LTNV-CA                   NT    1:01.57        
 10 Brophy, Fisher J           9 BLUE-CA                   NT    1:09.60        
 
Boys 7-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:52.90  7-10 .BLU
        2:03.10  7-10 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Tokay, Thais E             8 Team Rebel-CA        1:48.23    1:48.17 .BLU   
  2 Lenon, Canyon L            9 BCH-CA               1:47.08    1:49.03 .BLU   
.RED - Division  
  1 Diaconescu, Nicholas A     8 Team Rebel-CA        1:55.00    1:49.74 .BLU+  
  2 Candolesas, Jayden P      10 LTNV-CA              1:56.34    1:51.23 .BLU+  
  3 McClaren, Duncan J        10 BCH-CA               1:53.84    1:52.00 .BLU+  
  4 Rodrigues, Elonu J         9 BCH-CA               1:53.08    1:52.74 .BLU+  
  5 Oden, AJ J                10 BCH-CA               1:52.93    1:54.25 .RED   
  6 Vorndam, Emory J           9 FAST-SI              1:58.10    2:01.35 .RED   
WHTE - Division  
  1 Tokay, Arris A             8 Team Rebel-CA             NT    1:48.22 .BLU   
  2 Young, Christopher M      10 Team Rebel-CA             NT    1:54.31 .RED   
  3 Cason, Syeed L             7 Team Rebel-CA             NT    2:01.12 .RED   
  4 Riggs, Trevor J           10 LTNV-CA              2:11.19    2:03.02 .RED+  
  5 Gao, Sam J                 9 LTNV-CA                   NT    2:07.87        
  6 Williams, Kaleb R          9 LVSC-CA                   NT    2:23.04        
 
Boys 7-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          43.10  7-10 .BLU
          47.00  7-10 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Daniels, LeAndre K        10 BCH-CA                 40.40      38.46 .BLU   
.RED - Division  
  1 Rodrigues, Elonu J         9 BCH-CA                 44.32      41.04 .BLU+  
  2 Diaconescu, Nicholas A     8 Team Rebel-CA          46.82      41.97 .BLU+  
  3 Pinter, Brady A            9 LTNV-CA                46.66      48.55        
WHTE - Division  
  1 Candolesas, Jayden P      10 LTNV-CA                50.81      43.01 .BLU+  
  2 Riggs, Trevor J           10 LTNV-CA                51.05      44.32 .RED+  
  3 Young, Christopher M      10 Team Rebel-CA             NT      44.67 .RED   
  4 Vorndam, Emory J           9 FAST-SI                47.22      45.37 .RED+  
  5 Oden, AJ J                10 BCH-CA                 56.46      47.43        
  6 Gao, Sam J                 9 LTNV-CA                53.84      48.00        
  7 Tokay, Thais E             8 Team Rebel-CA          51.46      48.41        
  8 Gyang, Allen C             9 LTNV-CA                   NT      55.87        
  9 Brophy, Fisher J           9 BLUE-CA                   NT    1:02.92        
 
Boys 7-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:40.70  7-10 .BLU
        1:49.80  7-10 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Daniels, LeAndre K        10 BCH-CA               1:45.33    1:39.55 .BLU+  
  2 Rodrigues, Elonu J         9 BCH-CA               1:45.74    1:49.17 .RED   
WHTE - Division  
  1 Candolesas, Jayden P      10 LTNV-CA              1:54.49    1:34.27 .BLU+  
  2 Riggs, Trevor J           10 LTNV-CA                   NT    1:50.62        
  3 Tokay, Thais E             8 Team Rebel-CA             NT    1:58.54        
 
Boys 7-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:31.20  7-10 .BLU
        3:50.40  7-10 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 McClaren, Duncan J        10 BCH-CA               3:26.97    3:15.19 .BLU   
                1:36.74   3:15.19 (1:38.45)                                        
.RED - Division  
  1 Diaconescu, Nicholas A     8 Team Rebel-CA        3:39.79    3:12.87 .BLU+  
                1:31.66   3:12.87 (1:41.21)                                        
  2 Candolesas, Jayden P      10 LTNV-CA              3:41.62    3:20.06 .BLU+  
                1:38.36   3:20.06 (1:41.70)                                        
  3 Rodrigues, Elonu J         9 BCH-CA               3:35.48    3:25.80 .BLU+  
                1:39.34   3:25.80 (1:46.46)                                        
  4 Lenon, Canyon L            9 BCH-CA               3:32.10    3:32.40 .RED   
                1:46.55   3:32.40 (1:45.85)                                        
  5 Liebhardt, Dylan G        10 UN-02-CA             3:43.40    3:33.57 .RED   
                1:44.99   3:33.57 (1:48.58)                                        
  6 Vorndam, Emory J           9 FAST-SI              3:40.19    3:47.80 .RED   
WHTE - Division  
  1 Young, Christopher M      10 Team Rebel-CA             NT    3:24.32 .BLU   
                1:36.47   3:24.32 (1:47.85)                                        
  2 Tokay, Thais E             8 Team Rebel-CA             NT    3:25.72 .BLU   
                1:42.18   3:25.72 (1:43.54)                                        
  3 Tokay, Arris A             8 Team Rebel-CA             NT    3:30.87 .BLU   
                1:42.69   3:30.87 (1:48.18)                                        
 -- Fradet, John S             9 PTRT-CA                   NT         DQ        
 -- Gao, Sam J                 9 LTNV-CA                   NT         DQ        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          34.40  .BLU
          37.60  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Brophy, Finn C            11 BLUE-CA                30.50      29.89 .BLU   
  2 Walker, Josh T            12 BCH-CA                 31.92      30.33 .BLU   
  3 Pham, Daryn T             12 BLUE-CA                32.68      30.90 .BLU   
  4 Miao, Rylan K             12 BLUE-CA                32.04      31.64 .BLU   
  5 Harms, Logan J            12 BCH-CA                 32.48      31.97 .BLU   
  6 Higley, Troy M            11 BCH-CA                 32.19      32.40 .BLU   
  7 Cooper, Andrew T          12 BCH-CA                 34.33      33.20 .BLU   
  8 Valdovinos, Troy A        11 BLUE-CA                34.16      34.44 .RED-  
.RED - Division  
  1 Friedmann, Ray S          12 LTNV-CA                35.10      31.57 .BLU+  
  2 Montegrande, Valentino *  11 BLUE-CA                34.66      33.55 .BLU+  
  3 Villareal, Bryan R        12 BLUE-CA                34.47      33.59 .BLU+  
  4 Younk, Mason J            11 BLUE-CA                35.49      34.03 .BLU+  
  5 Javier, David             11 LTNV-CA                37.44      35.91 .RED   
WHTE - Division  
  1 Siemiatkowski, Felix R    11 BCH-CA                 43.04      37.54 .RED+  
  2 Dean, Laurence S          12 BCH-CA                 41.04      37.70        
  3 McClelland, Ezekiel J     12 LVSC-CA                42.45      39.41        
  4 Keller, Preston D         11 LVSC-CA                43.96      40.84        
  5 Avides, Tristan           12 LVSC-CA                   NT      41.59        
  6 Stewart, Nathan L         11 BLUE-CA                45.88      44.07        
  7 Wise, Josh T              11 BLUE-CA                   NT      45.78        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.10  .BLU
        1:22.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pham, Daryn T             12 BLUE-CA              1:10.56    1:06.11 .BLU   
  2 Miao, Rylan K             12 BLUE-CA              1:10.08    1:08.83 .BLU   
  3 Mejia, Allen F            12 Storm-CA             1:12.24    1:10.99 .BLU   
  4 Higley, Troy M            11 BCH-CA               1:11.22    1:11.82 .BLU   
  5 Villareal, Bryan R        12 BLUE-CA              1:13.79    1:14.12 .BLU   
.RED - Division  
  1 Montegrande, Valentino *  11 BLUE-CA              1:16.54    1:13.78 .BLU+  
  2 Younk, Mason J            11 BLUE-CA              1:21.07    1:14.60 .BLU+  
WHTE - Division  
  1 Friedmann, Ray S          12 LTNV-CA                   NT    1:10.04 .BLU   
  2 Javier, David             11 LTNV-CA                   NT    1:19.95 .RED   
  3 Siemiatkowski, Felix R    11 BCH-CA               1:41.90    1:25.76        
  4 Kautz, Jociah G           11 BCH-CA               1:35.97    1:25.94        
  5 Dean, Laurence S          12 BCH-CA               1:36.20    1:26.88        
  6 McClelland, Ezekiel J     12 LVSC-CA              1:47.50    1:35.99        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:43.60  .BLU
        2:58.40  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Cooper, Andrew T          12 BCH-CA               2:33.20    2:27.14 .BLU   
                1:13.00   2:27.14 (1:14.14)                                        
  2 Walker, Josh T            12 BCH-CA               2:30.53    2:27.24 .BLU   
                1:13.66   2:27.24 (1:13.58)                                        
  3 Miao, Rylan K             12 BLUE-CA              2:37.71    2:29.43 .BLU   
                1:12.42   2:29.43 (1:17.01)                                        
  4 Villareal, Bryan R        12 BLUE-CA              2:39.52    2:38.10 .BLU   
  5 Valdovinos, Troy A        11 BLUE-CA              2:40.90    2:42.86 .BLU   
.RED - Division  
  1 Friedmann, Ray S          12 LTNV-CA              2:47.39    2:27.69 .BLU+  
                1:10.77   2:27.69 (1:16.92)                                        
  2 Harms, Logan J            12 BCH-CA               2:49.88    2:34.44 .BLU+  
                1:14.02   2:34.44 (1:20.42)                                        
  3 Parrales, Austin M        12 LVSC-CA              2:46.47    2:40.46 .BLU+  
                1:15.85   2:40.46 (1:24.61)                                        
  4 Montegrande, Valentino *  11 BLUE-CA              2:49.02    2:45.12 .RED   
                1:20.35   2:45.12 (1:24.77)                                        
WHTE - Division  
  1 Javier, David             11 LTNV-CA                   NT    2:55.96 .RED   
                1:26.28   2:55.96 (1:29.68)                                        
  2 Dean, Laurence S          12 BCH-CA               3:14.13    3:01.99        
                1:28.19   3:01.99 (1:33.80)                                        
  3 Kautz, Jociah G           11 BCH-CA                    NT    3:06.02        
                1:29.00   3:06.02 (1:37.02)                                        
  4 Siemiatkowski, Felix R    11 BCH-CA               3:08.78    3:11.67        
                1:30.73   3:11.67 (1:40.94)                                        
  5 Stewart, Nathan L         11 BLUE-CA                   NT    3:23.34        
                1:38.97   3:23.34 (1:44.37)                                        
  6 Keller, Preston D         11 LVSC-CA              3:45.50    3:36.85        
                1:42.06   3:36.85 (1:54.79)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          42.00  .BLU
          45.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pham, Daryn T             12 BLUE-CA                36.27      33.43 .BLU   
  2 Walker, Josh T            12 BCH-CA                 34.23      33.67 .BLU   
  3 Higley, Troy M            11 BCH-CA                 36.10      37.22 .BLU   
  4 Harms, Logan J            12 BCH-CA                 40.10      37.29 .BLU   
  5 Brophy, Finn C            11 BLUE-CA                38.92      37.74 .BLU   
  6 Wakefield, Trent M        12 BCH-CA                 40.67      37.84 .BLU   
.RED - Division  
  1 Younk, Mason J            11 BLUE-CA                45.38      42.03 .RED   
WHTE - Division  
  1 Valdovinos, Troy A        11 BLUE-CA                45.84      42.92 .RED+  
  2 Dean, Laurence S          12 BCH-CA                 47.37      44.81 .RED+  
  3 Kautz, Jociah G           11 BCH-CA                 47.68      44.96 .RED+  
  4 McClelland, Ezekiel J     12 LVSC-CA                54.56      51.24        
  5 Avides, Tristan           12 LVSC-CA                   NT      51.43        
  6 Wise, Josh T              11 BLUE-CA                59.63      52.07        
  7 Stewart, Nathan L         11 BLUE-CA              1:01.22      52.89        
  8 Keller, Preston D         11 LVSC-CA                47.27      54.12        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:30.70  .BLU
        1:39.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pham, Daryn T             12 BLUE-CA              1:16.00    1:12.19 .BLU   
  2 Miao, Rylan K             12 BLUE-CA              1:20.29    1:18.19 .BLU   
  3 Wakefield, Trent M        12 BCH-CA               1:25.06    1:22.03 .BLU   
  4 Brophy, Finn C            11 BLUE-CA              1:26.01    1:22.83 .BLU   
  5 Villareal, Bryan R        12 BLUE-CA              1:21.98    1:23.27 .BLU   
.RED - Division  
  1 Parrales, Austin M        12 LVSC-CA              1:32.14    1:26.80 .BLU+  
  2 Valdovinos, Troy A        11 BLUE-CA              1:36.37    1:32.61 .RED   
  3 Dean, Laurence S          12 BCH-CA               1:36.45    1:36.40 .RED   
WHTE - Division  
  1 Friedmann, Ray S          12 LTNV-CA                   NT    1:22.77 .BLU   
  2 Kautz, Jociah G           11 BCH-CA               1:42.87    1:37.68 .RED+  
  3 McClelland, Ezekiel J     12 LVSC-CA                   NT    1:52.60        
 -- Wise, Josh T              11 BLUE-CA                   NT         DQ        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          45.60  .BLU
          49.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Miao, Rylan K             12 BLUE-CA                38.46      40.86 .BLU   
  2 Higley, Troy M            11 BCH-CA                 45.16      42.30 .BLU   
.RED - Division  
  1 Valdovinos, Troy A        11 BLUE-CA                46.41      44.61 .BLU+  
  2 Younk, Mason J            11 BLUE-CA                49.72      45.44 .BLU+  
WHTE - Division  
  1 Dean, Laurence S          12 BCH-CA                 53.99      50.41        
  2 Siemiatkowski, Felix R    11 BCH-CA                 53.83      50.50        
  3 McClelland, Ezekiel J     12 LVSC-CA                58.30      55.01        
  4 Wise, Josh T              11 BLUE-CA                   NT    1:00.55        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:40.10  .BLU
        1:49.20  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Miao, Rylan K             12 BLUE-CA              1:27.59    1:29.87 .BLU   
.RED - Division  
  1 Cooper, Andrew T          12 BCH-CA               1:41.34    1:35.26 .BLU+  
  2 Brophy, Finn C            11 BLUE-CA              1:45.42    1:37.08 .BLU+  
  3 Valdovinos, Troy A        11 BLUE-CA              1:42.02    1:40.94 .RED   
  4 Higley, Troy M            11 BCH-CA               1:41.99    1:43.05 .RED   
  5 Villareal, Bryan R        12 BLUE-CA              1:44.53    1:43.87 .RED   
WHTE - Division  
  1 Pham, Daryn T             12 BLUE-CA              1:50.28    1:38.56 .BLU+  
  2 Younk, Mason J            11 BLUE-CA              1:59.34    1:39.30 .BLU+  
  3 Montegrande, Valentino *  11 BLUE-CA              1:50.55    1:40.76 .RED+  
  4 Parrales, Austin M        12 LVSC-CA              1:50.77    1:41.64 .RED+  
  5 Dean, Laurence S          12 BCH-CA               1:51.22    1:49.52        
  6 Avides, Tristan           12 LVSC-CA                   NT    2:00.96        
  7 McClelland, Ezekiel J     12 LVSC-CA                   NT    2:03.80        
  8 Wise, Josh T              11 BLUE-CA                   NT    2:08.15        
 -- Siemiatkowski, Felix R    11 BCH-CA               1:57.47         DQ        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          39.20  .BLU
          42.70  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Brophy, Finn C            11 BLUE-CA                33.27      34.22 .BLU   
  2 Higley, Troy M            11 BCH-CA                 35.32      35.26 .BLU   
  3 Villareal, Bryan R        12 BLUE-CA                36.78      35.45 .BLU   
  4 Parrales, Austin M        12 LVSC-CA                38.35      35.66 .BLU   
  5 Wakefield, Trent M        12 BCH-CA                 38.94      37.61 .BLU   
.RED - Division  
  1 Montegrande, Valentino *  11 BLUE-CA                39.23      33.78 .BLU+  
  2 Mejia, Allen F            12 Storm-CA               39.31      37.23 .BLU+  
  3 Javier, David             11 LTNV-CA                39.56      39.42 .RED   
WHTE - Division  
  1 Kautz, Jociah G           11 BCH-CA                 51.76      43.51        
  2 Dean, Laurence S          12 BCH-CA                 56.13      43.68        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:28.10  .BLU
        1:36.10  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Brophy, Finn C            11 BLUE-CA              1:26.45    1:19.06 .BLU   
  2 Montegrande, Valentino *  11 BLUE-CA              1:23.36    1:20.30 .BLU   
  3 Miao, Rylan K             12 BLUE-CA              1:19.81    1:21.98 .BLU   
  4 Walker, Josh T            12 BCH-CA               1:16.68    1:22.38 .BLU   
  5 Villareal, Bryan R        12 BLUE-CA              1:27.43    1:23.63 .BLU   
  6 Cooper, Andrew T          12 BCH-CA               1:22.18    1:25.60 .BLU   
.RED - Division  
  1 Pham, Daryn T             12 BLUE-CA              1:28.30    1:22.06 .BLU+  
  2 Parrales, Austin M        12 LVSC-CA              1:28.84    1:22.84 .BLU+  
  3 Wakefield, Trent M        12 BCH-CA               1:29.03    1:22.91 .BLU+  
WHTE - Division  
  1 Friedmann, Ray S          12 LTNV-CA              1:42.44    1:22.83 .BLU+  
  2 Javier, David             11 LTNV-CA              1:40.11    1:35.36 .RED+  
 -- Younk, Mason J            11 BLUE-CA              1:42.86         DQ        
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:08.20  .BLU
        3:25.30  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pham, Daryn T             12 BLUE-CA              2:56.88    2:47.14 .BLU   
                1:18.72   2:47.14 (1:28.42)                                        
  2 Brophy, Finn C            11 BLUE-CA              2:53.29    2:48.99 .BLU   
                1:22.50   2:48.99 (1:26.49)                                        
  3 Miao, Rylan K             12 BLUE-CA              2:45.46    2:49.22 .BLU   
                1:20.37   2:49.22 (1:28.85)                                        
  4 Mejia, Allen F            12 Storm-CA             2:59.19    2:52.21 .BLU   
                1:23.44   2:52.21 (1:28.77)                                        
  5 Villareal, Bryan R        12 BLUE-CA              3:01.87    2:57.85 .BLU   
  6 Montegrande, Valentino *  11 BLUE-CA              3:07.29    3:03.15 .BLU   
                1:28.14   3:03.15 (1:35.01)                                        
  7 Younk, Mason J            11 BLUE-CA              3:07.14    3:07.75 .BLU   
                1:34.23   3:07.75 (1:33.52)                                        
.RED - Division  
  1 Valdovinos, Troy A        11 BLUE-CA              3:13.50    3:12.78 .RED   
                1:37.19   3:12.78 (1:35.59)                                        
WHTE - Division  
  1 Friedmann, Ray S          12 LTNV-CA                   NT    2:59.70 .BLU   
                1:25.79   2:59.70 (1:33.91)                                        
  2 Javier, David             11 LTNV-CA              3:41.01    3:14.77 .RED+  
                1:33.18   3:14.77 (1:41.59)                                        
  3 Siemiatkowski, Felix R    11 BCH-CA                    NT    3:46.67        
                1:50.78   3:46.67 (1:55.89)                                        
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.20  13-14 .BLU
          33.00  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lee, Keanu *              13 BLUE-CA                28.06      27.27 .BLU   
  2 Wyett, Elijah M           14 BLUE-CA                28.05      27.76 .BLU   
  3 Kharun, Ilya              13 BLUE-CA                27.41      27.89 .BLU   
.RED - Division  
  1 Salas, Jacob J            14 Team Rebel-CA          31.08      29.84 .BLU+  
  2 Chan, Kendyl D            13 Team Rebel-CA          32.77      31.36 .RED   
  3 Gooding, Noah L           13 BCH-CA                 32.13      32.19 .RED   
  4 Kooyman, Jason M          14 LVSC-CA                32.68      32.90 .RED   
WHTE - Division  
  1 Boyd, Nathan R            13 BLUE-CA                33.19      32.10 .RED+  
  2 Hibbert, Bryan H          14 LVSC-CA                33.47      32.87 .RED+  
  3 Schiller, Tim J           14 BLUE-CA                36.80      32.95 .RED+  
  4 Rosowsky, Cristian A      13 LTNV-CA                37.82      33.67        
  5 Rab, Alex B               14 BLUE-CA                36.62      34.89        
  6 Nobleza, Cedric Q         13 BCH-CA                 39.54      35.29        
  7 Rosenman, Joel N          13 LVSC-CA                38.73      35.53        
  8 Nguyen, Nicholas P        13 BLUE-CA                41.39      38.14        
  9 Castilla, Nicolas         13 LTNV-CA                   NT      39.42        
 10 Kamish, Frankie J         13 PTRT-CA                59.01      40.79        
 11 Keller, Ephram R          14 BCH-CA                 40.51      42.44        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:07.90  13-14 .BLU
        1:14.00  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Navarro, Andrew S         14 BLUE-CA                55.80      56.04 .BLU   
  2 Wyett, Elijah M           14 BLUE-CA              1:01.22      59.88 .BLU   
  3 Benes, Bronson W          14 Storm-CA             1:01.35    1:00.05 .BLU   
  4 Brophy, Reid P            13 BLUE-CA              1:02.99    1:00.28 .BLU   
  5 Lee, Keanu *              13 BLUE-CA              1:03.46    1:01.52 .BLU   
  6 Toth, Daniel K            14 BLUE-CA              1:01.78    1:03.51 .BLU   
  7 Kurosawa, Ricky *         13 BLUE-CA              1:06.91    1:04.99 .BLU   
  8 Garritano, Vincent J      13 BLUE-CA              1:05.72    1:06.72 .BLU   
  9 Chir, Ethan J             14 BLUE-CA              1:05.25    1:06.91 .BLU   
.RED - Division  
  1 Hermosillo, Michael F     13 Team Rebel-CA        1:08.66    1:04.07 .BLU+  
  2 Salas, Jacob J            14 Team Rebel-CA        1:08.06    1:04.24 .BLU+  
  3 Mendre, Cooper C          13 Team Rebel-CA        1:09.68    1:07.56 .BLU+  
  4 Chan, Kendyl D            13 Team Rebel-CA        1:12.58    1:08.96 .RED   
  5 Toth, Dominik Z           13 BLUE-CA              1:10.87    1:09.35 .RED   
  6 Boyd, Nathan R            13 BLUE-CA              1:09.63    1:09.72 .RED   
WHTE - Division  
  1 Mirjanian, Dominic G      13 Storm-CA             1:20.28    1:09.46 .RED+  
  2 Rosowsky, Cristian A      13 LTNV-CA              1:24.03    1:14.19        
  3 Schiller, Tim J           14 BLUE-CA                   NT    1:16.68        
  4 Rab, Alex B               14 BLUE-CA                   NT    1:20.95        
  5 Keller, Ephram R          14 BCH-CA               1:35.09    1:36.72        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:28.50  13-14 .BLU
        2:42.00  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Brophy, Reid P            13 BLUE-CA              2:12.32    2:08.27 .BLU   
                1:02.43   2:08.27 (1:05.84)                                        
  2 Sproul, Evan R            13 Team Rebel-CA        2:24.57    2:18.13 .BLU   
                1:08.23   2:18.13 (1:09.90)                                        
  3 Mendre, Cooper C          13 Team Rebel-CA        2:26.99    2:20.46 .BLU   
                1:08.97   2:20.46 (1:11.49)                                        
  4 Garritano, Vincent J      13 BLUE-CA              2:23.47    2:25.56 .BLU   
                1:10.62   2:25.56 (1:14.94)                                        
.RED - Division  
  1 Hermosillo, Michael F     13 Team Rebel-CA        2:32.40    2:20.79 .BLU+  
                1:07.88   2:20.79 (1:12.91)                                        
  2 Toth, Daniel K            14 BLUE-CA              2:28.96    2:21.75 .BLU+  
                1:08.80   2:21.75 (1:12.95)                                        
  3 Salas, Jacob J            14 Team Rebel-CA        2:32.83    2:21.97 .BLU+  
                1:07.49   2:21.97 (1:14.48)                                        
  4 Chan, Kendyl D            13 Team Rebel-CA        2:33.57    2:23.00 .BLU+  
                1:09.72   2:23.00 (1:13.28)                                        
  5 Toth, Dominik Z           13 BLUE-CA              2:33.29    2:28.64 .RED   
                1:11.33   2:28.64 (1:17.31)                                        
WHTE - Division  
  1 Rosowsky, Cristian A      13 LTNV-CA              3:10.09    2:42.22        
                1:16.87   2:42.22 (1:25.35)                                        
  2 Kooyman, Jason M          14 LVSC-CA              2:49.24    2:49.86        
  3 Schiller, Tim J           14 BLUE-CA                   NT    2:54.94        
                1:21.24   2:54.94 (1:33.70)                                        
  4 Nguyen, Nicholas P        13 BLUE-CA                   NT    3:14.65        
                1:33.28   3:14.65 (1:41.37)                                        
  5 Kamish, Frankie J         13 PTRT-CA                   NT    3:24.72        
                1:41.32   3:24.72 (1:43.40)                                        
  6 Keller, Ephram R          14 BCH-CA                    NT    3:25.62        
                1:36.03   3:25.62 (1:49.59)                                        
  7 Castilla, Nicolas         13 LTNV-CA                   NT    3:38.97        
                1:45.30   3:38.97 (1:53.67)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:22.10  13-14 .BLU
        1:31.60  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wyett, Elijah M           14 BLUE-CA              1:05.42    1:06.77 .BLU   
  2 Sproul, Evan R            13 Team Rebel-CA        1:13.34    1:09.30 .BLU   
  3 Brophy, Reid P            13 BLUE-CA              1:10.58    1:09.46 .BLU   
  4 Kharun, Ilya              13 BLUE-CA              1:13.51    1:11.87 .BLU   
  5 Toth, Daniel K            14 BLUE-CA              1:16.89    1:13.23 .BLU   
  6 Mendre, Cooper C          13 Team Rebel-CA        1:18.15    1:14.84 .BLU   
  7 Chir, Ethan J             14 BLUE-CA              1:14.92    1:15.57 .BLU   
  8 Hermosillo, Michael F     13 Team Rebel-CA        1:18.91    1:17.16 .BLU   
  9 Gooding, Noah L           13 BCH-CA               1:18.33    1:17.75 .BLU   
 10 Boyd, Nathan R            13 BLUE-CA              1:19.16    1:19.45 .BLU   
 11 Garritano, Vincent J      13 BLUE-CA              1:17.42    1:19.61 .BLU   
.RED - Division  
  1 Toth, Dominik Z           13 BLUE-CA              1:24.68    1:27.09 .RED   
  2 Kooyman, Jason M          14 LVSC-CA              1:30.62    1:28.50 .RED   
WHTE - Division  
  1 Rosowsky, Cristian A      13 LTNV-CA              1:37.43    1:29.70 .RED+  
  2 Schiller, Tim J           14 BLUE-CA                   NT    1:33.02        
  3 Nobleza, Cedric Q         13 BCH-CA               1:40.08    1:33.15        
  4 Rab, Alex B               14 BLUE-CA                   NT    1:39.69        
  5 Rosenman, Joel N          13 LVSC-CA                   NT    1:42.79        
  6 Nguyen, Nicholas P        13 BLUE-CA                   NT    1:44.18        
  7 Kamish, Frankie J         13 PTRT-CA              2:07.35    1:45.12        
 -- Keller, Ephram R          14 BCH-CA                    NT         DQ        
 -- Hibbert, Bryan H          14 LVSC-CA                   NT         DQ        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:29.20  13-14 .BLU
        1:37.30  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Salas, Jacob J            14 Team Rebel-CA        1:18.23    1:16.87 .BLU   
  2 Wyett, Elijah M           14 BLUE-CA              1:25.82    1:20.95 .BLU   
  3 Kharun, Ilya              13 BLUE-CA              1:26.42    1:22.92 .BLU   
  4 Chir, Ethan J             14 BLUE-CA              1:25.59    1:26.00 .BLU   
  5 Garritano, Vincent J      13 BLUE-CA              1:23.99    1:30.04 .RED-  
.RED - Division  
  1 Nikoloff, Daniel          14 BCH-CA               1:29.38    1:21.62 .BLU+  
  2 Toth, Daniel K            14 BLUE-CA              1:33.92    1:23.91 .BLU+  
  3 Chan, Kendyl D            13 Team Rebel-CA        1:29.87    1:27.91 .BLU+  
  4 Hermosillo, Michael F     13 Team Rebel-CA        1:34.99    1:28.31 .BLU+  
WHTE - Division  
  1 Toth, Dominik Z           13 BLUE-CA              1:38.51    1:33.34 .RED+  
  2 Mendre, Cooper C          13 Team Rebel-CA             NT    1:33.50 .RED   
  3 Boyd, Nathan R            13 BLUE-CA              1:41.52    1:33.64 .RED+  
  4 Hibbert, Bryan H          14 LVSC-CA              1:47.81    1:41.89        
  5 Kooyman, Jason M          14 LVSC-CA              1:55.12    1:42.14        
  6 Rab, Alex B               14 BLUE-CA                   NT    1:44.22        
  7 Nguyen, Nicholas P        13 BLUE-CA              1:55.57    1:45.77        
  8 Rosenman, Joel N          13 LVSC-CA                   NT    1:46.34        
  9 Nobleza, Cedric Q         13 BCH-CA               2:06.22    1:52.82        
 10 Keller, Ephram R          14 BCH-CA                    NT    2:10.56        
 11 Kamish, Frankie J         13 PTRT-CA              2:43.03    2:14.17        
 -- Castilla, Nicolas         13 LTNV-CA                   NT         DQ        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:16.70  13-14 .BLU
        1:23.60  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Benes, Bronson W          14 Storm-CA             1:01.73    1:02.50 .BLU   
  2 Kharun, Ilya              13 BLUE-CA              1:03.60    1:03.20 .BLU   
  3 Lee, Keanu *              13 BLUE-CA              1:08.01    1:04.72 .BLU   
  4 Brophy, Reid P            13 BLUE-CA              1:09.46    1:05.83 .BLU   
  5 Wyett, Elijah M           14 BLUE-CA              1:09.28    1:07.85 .BLU   
  6 Kurosawa, Ricky *         13 BLUE-CA              1:13.47    1:09.92 .BLU   
  7 Chir, Ethan J             14 BLUE-CA              1:14.92    1:17.59 .RED-  
.RED - Division  
  1 Toth, Daniel K            14 BLUE-CA              1:20.68    1:13.30 .BLU+  
  2 Gooding, Noah L           13 BCH-CA               1:17.81    1:14.51 .BLU+  
  3 Garritano, Vincent J      13 BLUE-CA              1:19.21    1:16.44 .BLU+  
  4 Boyd, Nathan R            13 BLUE-CA              1:19.50    1:18.34 .RED   
  5 Toth, Dominik Z           13 BLUE-CA              1:19.62    1:21.47 .RED   
WHTE - Division  
  1 Rosowsky, Cristian A      13 LTNV-CA                   NT    1:27.97        
  2 Keller, Ephram R          14 BCH-CA                    NT    1:51.52        
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:49.00  13-14 .BLU
        3:04.30  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Brophy, Reid P            13 BLUE-CA              2:20.75    2:21.70 .BLU   
                1:08.62   2:21.70 (1:13.08)                                        
  2 Kurosawa, Ricky *         13 BLUE-CA              2:33.94    2:27.43 .BLU   
  3 Barrieault, Brice H       14 SAND-CA              2:24.58    2:28.73 .BLU   
                1:09.73   2:28.73 (1:19.00)                                        
  4 Kharun, Ilya              13 BLUE-CA              2:27.61    2:31.22 .BLU   
                1:11.41   2:31.22 (1:19.81)                                        
  5 Lee, Keanu *              13 BLUE-CA              2:36.22    2:31.41 .BLU   
                1:12.36   2:31.41 (1:19.05)                                        
  6 Nikoloff, Daniel          14 BCH-CA               2:42.64    2:32.18 .BLU   
                1:13.10   2:32.18 (1:19.08)                                        
  7 Toth, Daniel K            14 BLUE-CA              2:32.51    2:39.37 .BLU   
  8 Garritano, Vincent J      13 BLUE-CA              2:39.54    2:44.57 .BLU   
                1:17.74   2:44.57 (1:26.83)                                        
  9 Chir, Ethan J             14 BLUE-CA              2:47.10    2:46.24 .BLU   
                1:19.53   2:46.24 (1:26.71)                                        
 10 Mirjanian, Dominic G      13 Storm-CA             2:45.00    2:49.16 .RED-  
                1:22.63   2:49.16 (1:26.53)                                        
.RED - Division  
  1 Toth, Dominik Z           13 BLUE-CA              2:58.83    2:51.19 .RED   
                1:24.70   2:51.19 (1:26.49)                                        
  2 Boyd, Nathan R            13 BLUE-CA              2:54.16    2:51.56 .RED   
                1:21.21   2:51.56 (1:30.35)                                        
WHTE - Division  
  1 Salas, Jacob J            14 Team Rebel-CA             NT    2:39.40 .BLU   
                1:16.96   2:39.40 (1:22.44)                                        
  2 Keller, Ephram R          14 BCH-CA                    NT    3:46.10        
                1:46.62   3:46.10 (1:59.48)                                        
 -- Rosowsky, Cristian A      13 LTNV-CA                   NT         DQ        
                1:29.74        DQ (1:38.39)                                        
 
Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.20  15&O .BLU
          33.00  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wilkinson, Spencer K      16 BCH-CA                 27.04      26.20 .BLU   
  2 Farkas, Marko A           15 BLUE-CA                27.89      26.86 .BLU   
  3 Mason, Andrew K           16 Team Rebel-CA          27.42      27.39 .BLU   
.RED - Division  
  1 Francis, Jaden E          16 Team Rebel-CA          30.21      27.29 .BLU+  
WHTE - Division  
  1 Sanguansin, Arin          18 Team Rebel-CA             NT      27.32 .BLU   
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:05.40  15&O .BLU
        1:11.40  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Maksimaitis, Matas        16 UN-01-CA               56.81      57.04 .BLU   
  2 Weber, Gabriel A          16 BCH-CA                 57.22      58.06 .BLU   
  3 Mirzazadeh, Sia B         16 Storm-CA               56.45      58.58 .BLU   
  4 Miao, Jared K             16 BLUE-CA                59.79      58.87 .BLU   
  5 Francis, Jaden E          16 Team Rebel-CA        1:01.69      59.70 .BLU   
  6 Read, Jordan A            17 Team Rebel-CA        1:00.94    1:00.01 .BLU   
  7 Mirjanian, Adam M         17 Storm-CA               58.13    1:00.61 .BLU   
  8 Alvarez, Daniel N         17 Storm-CA             1:03.08    1:00.96 .BLU   
  9 Mason, Andrew K           16 Team Rebel-CA        1:00.24    1:02.04 .BLU   
 10 Cooper, Robert P          15 BCH-CA               1:03.36    1:03.03 .BLU   
.RED - Division  
  1 Chiello, TJ J             17 BCH-CA               1:08.02    1:05.77 .RED   
  2 Sanchez, Alex B           16 Storm-CA             1:06.14    1:06.22 .RED   
WHTE - Division  
  1 Sanguansin, Arin          18 Team Rebel-CA             NT    1:01.27 .BLU   
  2 Ishii, Yuuma J            15 BCH-CA               1:13.78    1:10.97 .RED+  
  3 Varela, Victor            18 Storm-CA             1:11.91    1:11.41        
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:21.80  15&O .BLU
        2:34.70  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Maksimaitis, Matas        16 UN-01-CA             2:03.69    2:05.23 .BLU   
                1:00.91   2:05.23 (1:04.32)                                        
  2 Mason, Andrew K           16 Team Rebel-CA        2:14.08    2:12.32 .BLU   
                1:04.40   2:12.32 (1:07.92)                                        
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:19.80  15&O .BLU
        1:27.10  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maksimaitis, Matas        16 UN-01-CA             1:02.12    1:04.06 .BLU   
  2 Wilkinson, Spencer K      16 BCH-CA               1:08.48    1:12.04 .BLU   
WHTE - Division  
  1 Sanguansin, Arin          18 Team Rebel-CA             NT    1:05.99 .BLU   
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:25.60  15&O .BLU
        1:33.40  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wilkinson, Spencer K      16 BCH-CA               1:16.05    1:14.99 .BLU   
  2 Francis, Jaden E          16 Team Rebel-CA        1:22.64    1:17.27 .BLU   
  3 Farkas, Marko A           15 BLUE-CA              1:14.76    1:17.38 .BLU   
.RED - Division  
  1 Read, Jordan A            17 Team Rebel-CA        1:31.15    1:21.72 .BLU+  
WHTE - Division  
  1 Sanguansin, Arin          18 Team Rebel-CA             NT    1:09.28 .BLU   
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:13.90  15&O .BLU
        1:20.60  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Weber, Gabriel A          16 BCH-CA               1:01.01    1:01.38 .BLU   
  2 Read, Jordan A            17 Team Rebel-CA        1:02.38    1:02.68 .BLU   
  3 Maksimaitis, Matas        16 UN-01-CA             1:05.05    1:03.46 .BLU   
  4 Mirzazadeh, Sia B         16 Storm-CA             1:03.70    1:04.27 .BLU   
  5 Foster, Jack E            16 BCH-CA               1:09.09    1:06.16 .BLU   
  6 Farkas, Marko A           15 BLUE-CA              1:02.86    1:06.21 .BLU   
  7 Mason, Andrew K           16 Team Rebel-CA        1:06.45    1:06.38 .BLU   
  8 Alvarez, Daniel N         17 Storm-CA             1:05.39    1:06.50 .BLU   
  9 Gravley, Dylan            15 SAND-CA              1:06.21    1:06.78 .BLU   
 10 Andrewjeski, Tucker J     15 BCH-CA               1:10.24    1:11.92 .BLU   
.RED - Division  
  1 Wilkinson, Spencer K      16 BCH-CA               1:16.31    1:13.31 .BLU+  
WHTE - Division  
  1 Sanguansin, Arin          18 Team Rebel-CA             NT    1:06.84 .BLU   
  2 Varela, Victor            18 Storm-CA             1:24.99    1:21.75        
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:42.00  15&O .BLU
        2:55.70  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Gould, Caleb A            15 SAND-CA              2:17.45    2:19.92 .BLU   
                1:05.99   2:19.92 (1:13.93)                                        
  2 Miao, Jared K             16 BLUE-CA              2:19.38    2:22.96 .BLU   
                1:07.49   2:22.96 (1:15.47)                                        
  3 Read, Jordan A            17 Team Rebel-CA        2:37.20    2:23.14 .BLU   
                1:05.06   2:23.14 (1:18.08)                                        
  4 Gravley, Dylan            15 SAND-CA              2:22.65    2:25.66 .BLU   
                1:10.04   2:25.66 (1:15.62)                                        
  5 Francis, Jaden E          16 Team Rebel-CA        2:27.37    2:25.67 .BLU   
                1:08.63   2:25.67 (1:17.04)                                        
  6 Wilkinson, Spencer K      16 BCH-CA               2:29.87    2:27.24 .BLU   
  7 Mason, Andrew K           16 Team Rebel-CA        2:29.09    2:27.49 .BLU   
  8 Foster, Jack E            16 BCH-CA               2:34.10    2:29.25 .BLU   
  9 Andrewjeski, Tucker J     15 BCH-CA               2:31.82    2:30.87 .BLU   
 10 Cooper, Robert P          15 BCH-CA               2:32.48    2:33.64 .BLU   
.RED - Division  
  1 Ishii, Yuuma J            15 BCH-CA               2:52.74    2:47.89 .RED   
                1:23.10   2:47.89 (1:24.79)                                        
 
Men 11 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Read, Jordan A            17 Team Rebel-CA        8:53.61    9:20.84        
                1:02.70   2:12.91 (1:10.21)   3:23.50 (1:10.59)   4:35.57 (1:12.07)
      5:47.30 (1:11.73)   6:59.24 (1:11.94)   8:11.04 (1:11.80)   9:20.84 (1:09.80)
  2 Brophy, Reid P            13 BLUE-CA              9:34.42    9:38.54        
                1:09.02   2:23.43 (1:14.41)   3:37.69 (1:14.26)   4:50.72 (1:13.03)
      6:04.46 (1:13.74)   7:17.38 (1:12.92)   8:29.50 (1:12.12)   9:38.54 (1:09.04)
  3 Wyett, Elijah M           14 BLUE-CA             10:07.87    9:40.37        
                1:09.48   2:24.15 (1:14.67)   3:37.30 (1:13.15)   4:50.38 (1:13.08)
      6:03.92 (1:13.54)   7:17.36 (1:13.44)   8:30.22 (1:12.86)   9:40.37 (1:10.15)
  4 Kharun, Ilya              13 BLUE-CA              9:42.38    9:42.16        
                1:08.96   2:22.96 (1:14.00)   3:36.17 (1:13.21)   4:49.95 (1:13.78)
      6:04.22 (1:14.27)   7:17.73 (1:13.51)   8:31.01 (1:13.28)   9:42.16 (1:11.15)
  5 Sproul, Evan R            13 Team Rebel-CA       11:30.00    9:42.78        
                1:10.77   2:24.83 (1:14.06)   3:38.97 (1:14.14)   4:52.98 (1:14.01)
      6:06.15 (1:13.17)   7:19.51 (1:13.36)   8:32.00 (1:12.49)   9:42.78 (1:10.78)
  6 Lee, Keanu *              13 BLUE-CA                   NT   10:17.26        
                1:12.96   2:31.12 (1:18.16)   3:50.08 (1:18.96)   5:10.19 (1:20.11)
      6:30.22 (1:20.03)   7:47.69 (1:17.47)   9:05.22 (1:17.53)  10:17.26 (1:12.04)
  7 Garritano, Vincent J      13 BLUE-CA             10:57.18   10:50.06        
                1:16.41   2:38.15 (1:21.74)   4:00.61 (1:22.46)   5:23.33 (1:22.72)
      6:46.00 (1:22.67)   8:08.48 (1:22.48)   9:31.02 (1:22.54)  10:50.06 (1:19.04)
  8 Toth, Daniel K            14 BLUE-CA                   NT   10:50.84        
                1:16.82   2:39.18 (1:22.36)   4:01.85 (1:22.67)   5:24.79 (1:22.94)
      6:47.04 (1:22.25)   8:09.53 (1:22.49)   9:31.85 (1:22.32)  10:50.84 (1:18.99)
  9 Chir, Ethan J             14 BLUE-CA                   NT   10:58.03        
                1:18.12   2:40.99 (1:22.87)   4:05.69 (1:24.70)   5:29.05 (1:23.36)
      6:53.29 (1:24.24)   8:17.07 (1:23.78)   9:39.96 (1:22.89)  10:58.03 (1:18.07)
 10 Toth, Dominik Z           13 BLUE-CA                   NT   11:01.03        
                1:15.81   2:39.02 (1:23.21)   4:02.46 (1:23.44)   5:26.51 (1:24.05)
      6:50.43 (1:23.92)   8:16.21 (1:25.78)   9:40.80 (1:24.59)  11:01.03 (1:20.23)
 
Boys Open 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gould, Caleb A            15 SAND-CA              4:16.45    4:19.44        
                  59.53   2:05.83 (1:06.30)   3:12.85 (1:07.02)   4:19.44 (1:06.59)
  2 Barrieault, Brice H       14 SAND-CA              4:30.89    4:27.07        
                1:01.24   2:09.89 (1:08.65)   3:20.21 (1:10.32)   4:27.07 (1:06.86)
  3 Mirzazadeh, Sia B         16 Storm-CA             4:19.51    4:28.17        
                1:02.84   2:12.00 (1:09.16)   3:21.36 (1:09.36)   4:28.17 (1:06.81)
  4 Miao, Jared K             16 BLUE-CA              4:28.31    4:30.24        
                1:03.84   2:13.97 (1:10.13)   3:24.22 (1:10.25)   4:30.24 (1:06.02)
  5 Mirjanian, Adam M         17 Storm-CA             4:25.00    4:30.32        
                1:04.30   2:14.28 (1:09.98)   3:23.38 (1:09.10)   4:30.32 (1:06.94)
  6 Diederichs, Jimmy G       15 Team Rebel-CA        4:34.54    4:31.91        
                1:02.33   2:11.31 (1:08.98)   3:22.16 (1:10.85)   4:31.91 (1:09.75)
  7 Francis, Jaden E          16 Team Rebel-CA        4:38.26    4:32.89        
                1:05.58   2:14.77 (1:09.19)   3:24.94 (1:10.17)   4:32.89 (1:07.95)
  8 Gravley, Dylan            15 SAND-CA              4:25.86    4:33.85        
                1:05.93   2:15.46 (1:09.53)   3:24.50 (1:09.04)   4:33.85 (1:09.35)
  9 Foster, Jack E            16 BCH-CA               4:47.37    4:36.21        
                1:06.91   2:17.44 (1:10.53)   3:28.05 (1:10.61)   4:36.21 (1:08.16)
 10 Alvarez, Daniel N         17 Storm-CA             5:03.68    4:45.11        
                1:08.62   2:22.01 (1:13.39)   3:34.71 (1:12.70)   4:45.11 (1:10.40)
 11 Chiello, TJ J             17 BCH-CA               4:56.97    4:52.26        
                1:09.21   2:24.00 (1:14.79)   3:38.71 (1:14.71)   4:52.26 (1:13.55)
 12 Sanchez, Alex B           16 Storm-CA             5:01.63    4:54.16        
                1:10.12   2:24.16 (1:14.04)   3:39.44 (1:15.28)   4:54.16 (1:14.72)
 13 Chan, Kendyl D            13 Team Rebel-CA        5:40.60    4:58.33        
                1:10.88   2:27.37 (1:16.49)   3:44.29 (1:16.92)   4:58.33 (1:14.04)
 14 Mirjanian, Dominic G      13 Storm-CA             5:30.00    5:04.24        
                1:12.49   2:30.19 (1:17.70)   3:49.67 (1:19.48)   5:04.24 (1:14.57)
 15 Ordonez, Gabriel P        16 BCH-CA               5:19.65    5:04.29        
                1:08.93   2:26.92 (1:17.99)   3:47.15 (1:20.23)   5:04.29 (1:17.14)
 16 Cooper, Andrew T          12 BCH-CA               5:19.42    5:09.08        
                1:13.46   2:32.65 (1:19.19)   3:51.71 (1:19.06)   5:09.08 (1:17.37)
 17 Mejia, Allen F            12 Storm-CA             5:05.28    5:10.80        
                1:14.34   2:33.18 (1:18.84)   3:52.76 (1:19.58)   5:10.80 (1:18.04)
 18 Brophy, Finn C            11 BLUE-CA              5:21.58    5:14.22        
                1:17.30   2:37.09 (1:19.79)   3:56.32 (1:19.23)   5:14.22 (1:17.90)
 19 Pham, Daryn T             12 BLUE-CA              5:36.42    5:16.83        
                1:14.65   2:36.06 (1:21.41)   3:58.06 (1:22.00)   5:16.83 (1:18.77)
 20 Boyd, Nathan R            13 BLUE-CA              5:18.00    5:16.86        
                1:14.80   2:34.47 (1:19.67)   3:55.96 (1:21.49)   5:16.86 (1:20.90)
 21 Freiburger, Vincent J     11 BCH-CA               5:42.01    5:40.55        
                1:18.91   2:46.81 (1:27.90)   4:16.51 (1:29.70)   5:40.55 (1:24.04)
 22 Rosowsky, Cristian A      13 LTNV-CA              5:13.41    5:45.91        
                1:18.21   2:45.40 (1:27.19)   4:16.13 (1:30.73)   5:45.91 (1:29.78)
 23 Montegrande, Valentino *  11 BLUE-CA              5:34.21    5:47.68        
 24 Valdovinos, Troy A        11 BLUE-CA              6:05.40    5:48.04        
                1:23.92   2:53.93 (1:30.01)   4:24.65 (1:30.72)   5:48.04 (1:23.39)
 25 Younk, Mason J            11 BLUE-CA              6:08.22    5:52.65        
                1:27.25   2:56.09 (1:28.84)   4:26.78 (1:30.69)   5:52.65 (1:25.87)
 
Boys Open 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wyett, Elijah M           14 BLUE-CA              2:20.61    2:21.41        
                1:09.80   2:21.41 (1:11.61)                                        
  2 Navarro, Andrew S         14 BLUE-CA              2:28.68    2:23.74        
                1:12.01   2:23.74 (1:11.73)                                        
  3 Brophy, Reid P            13 BLUE-CA              2:35.60    2:25.14        
                1:11.16   2:25.14 (1:13.98)                                        
  4 Benes, Bronson W          14 Storm-CA             2:20.00    2:27.07        
                1:10.28   2:27.07 (1:16.79)                                        
  5 Barrieault, Brice H       14 SAND-CA              2:22.91    2:27.77        
                1:12.17   2:27.77 (1:15.60)                                        
  6 Kharun, Ilya              13 BLUE-CA                   NT    2:31.86        
                1:14.61   2:31.86 (1:17.25)                                        
  7 Sanchez, Sebtian          15 Team Rebel-CA        2:37.11    2:32.42        
                1:14.28   2:32.42 (1:18.14)                                        
  8 Farkas, Marko A           15 BLUE-CA              2:31.67    2:33.76        
                1:14.80   2:33.76 (1:18.96)                                        
  9 Mendre, Cooper C          13 Team Rebel-CA        3:11.18    2:33.83        
                1:15.91   2:33.83 (1:17.92)                                        
 10 Toth, Daniel K            14 BLUE-CA              2:44.74    2:35.79        
                1:17.08   2:35.79 (1:18.71)                                        
 11 Chir, Ethan J             14 BLUE-CA              2:41.78    2:41.92        
                1:17.88   2:41.92 (1:24.04)                                        
 12 Hermosillo, Michael F     13 Team Rebel-CA        2:56.23    2:42.83        
                1:19.85   2:42.83 (1:22.98)                                        
 13 Gooding, Noah L           13 BCH-CA               2:49.31    2:45.20        
 14 Wakefield, Trent M        12 BCH-CA               2:53.43    2:51.87        
                1:24.05   2:51.87 (1:27.82)                                        
 15 Toth, Dominik Z           13 BLUE-CA              2:59.86    3:01.32        
                1:27.74   3:01.32 (1:33.58)                                        
 16 Schiller, Tim J           14 BLUE-CA                   NT    3:20.54        
                1:33.32   3:20.54 (1:47.22)                                        
 
Boys Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanguansin, Arin          18 Team Rebel-CA        3:00.40    2:38.86        
                1:15.36   2:38.86 (1:23.50)                                        
  2 Kurosawa, Ricky *         13 BLUE-CA              2:46.62    2:39.98        
                1:18.18   2:39.98 (1:21.80)                                        
  3 Gould, Caleb A            15 SAND-CA              2:40.00    2:43.01        
                1:18.45   2:43.01 (1:24.56)                                        
  4 Mirjanian, Adam M         17 Storm-CA             2:42.43    2:45.29        
                1:19.26   2:45.29 (1:26.03)                                        
  5 Wilkinson, Spencer K      16 BCH-CA               2:44.97    2:46.62        
                1:21.85   2:46.62 (1:24.77)                                        
  6 Navarro, Andrew S         14 BLUE-CA              2:59.56    2:47.90        
                1:21.37   2:47.90 (1:26.53)                                        
  7 Miao, Jared K             16 BLUE-CA              2:42.12    2:48.85        
                1:19.57   2:48.85 (1:29.28)                                        
  8 Chiello, TJ J             17 BCH-CA               2:58.74    2:51.09        
                1:23.69   2:51.09 (1:27.40)                                        
  9 Salas, Jacob J            14 Team Rebel-CA        3:03.22    2:52.51        
                1:22.29   2:52.51 (1:30.22)                                        
 10 Farkas, Marko A           15 BLUE-CA              2:50.35    2:54.29        
                1:22.35   2:54.29 (1:31.94)                                        
 11 Wyett, Elijah M           14 BLUE-CA              2:51.10    2:55.18        
                1:24.55   2:55.18 (1:30.63)                                        
 12 Andrewjeski, Tucker J     15 BCH-CA               2:56.58    2:59.91        
                1:25.95   2:59.91 (1:33.96)                                        
 13 Sanchez, Alex B           16 Storm-CA             3:06.32    3:01.44        
                1:27.01   3:01.44 (1:34.43)                                        
 14 Chan, Kendyl D            13 Team Rebel-CA        3:12.78    3:11.39        
                1:31.65   3:11.39 (1:39.74)                                        
 15 Miao, Rylan K             12 BLUE-CA              3:21.47    3:11.75        
 16 Varela, Victor            18 Storm-CA             3:29.87    3:13.76        
 17 Garritano, Vincent J      13 BLUE-CA                   NT    3:15.80        
 18 Freiburger, Vincent J     11 BCH-CA                    NT    3:35.87        
 19 Rab, Alex B               14 BLUE-CA                   NT    3:48.59        
 
Boys Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Keanu *              13 BLUE-CA              2:36.58    2:30.17        
                1:12.27   2:30.17 (1:17.90)                                        
  2 Farkas, Marko A           15 BLUE-CA              2:56.63    2:40.68        
                1:14.87   2:40.68 (1:25.81)                                        
  3 Wakefield, Trent M        12 BCH-CA               3:01.81    3:19.03        
 -- Brophy, Reid P            13 BLUE-CA              2:34.96         DQ        
                1:13.15        DQ (1:24.75)                                        
 
Boys Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farkas, Marko A           15 BLUE-CA              5:18.67    5:19.22        
                1:10.58   2:35.18 (1:24.60)   4:10.06 (1:34.88)   5:19.22 (1:09.16)
  2 Lee, Keanu *              13 BLUE-CA              5:33.83    5:21.26        
                1:10.82   2:36.58 (1:25.76)   4:11.05 (1:34.47)   5:21.26 (1:10.21)
  3 Nikoloff, Daniel          14 BCH-CA               6:32.30    5:21.39        
                1:11.76   2:33.48 (1:21.72)   4:06.46 (1:32.98)   5:21.39 (1:14.93)
  4 Gooding, Noah L           13 BCH-CA               6:32.30    5:50.53        
                1:15.28   2:44.65 (1:29.37)   5:50.53 (3:05.88)                    
  5 Chir, Ethan J             14 BLUE-CA              5:49.81    5:57.08        
                1:22.98   2:53.00 (1:30.02)   4:37.42 (1:44.42)   5:57.08 (1:19.66)
  6 Wakefield, Trent M        12 BCH-CA               6:03.91    6:04.70        
                1:28.07   3:00.26 (1:32.19)   4:44.05 (1:43.79)   6:04.70 (1:20.65)
 
Mixed Open 100 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Jones, Hannah J           14 Team Rebel-CA             NT    1:08.57        
  2 Sanchez, Sebtian          15 Team Rebel-CA             NT    1:09.19        
  3 Mendre, Cooper C          13 Team Rebel-CA             NT    1:10.38        
 
Mixed Open 400 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kharun, Ilya              13 BLUE-CA                   NT    4:49.95        
  2 Brophy, Morgan T          15 BLUE-CA                   NT    4:50.35        
  3 Wyett, Elijah M           14 BLUE-CA                   NT    4:50.38        
  4 Brophy, Reid P            13 BLUE-CA                   NT    4:50.72        
  5 Beaudet, Kylie A          14 BLUE-CA                   NT    4:58.51        
  6 Hughes, Jade T            15 BLUE-CA                   NT    5:07.49        
  7 Lee, Keanu *              13 BLUE-CA                   NT    5:10.19        
  8 Blackard, Brooke J        16 BLUE-CA                   NT    5:19.28        
  9 Garritano, Vincent J      13 BLUE-CA                   NT    5:23.33        
 10 Toth, Daniel K            14 BLUE-CA                   NT    5:24.79        
 11 Toth, Dominik Z           13 BLUE-CA                   NT    5:26.51        
 12 Chir, Ethan J             14 BLUE-CA                   NT    5:29.05        
 13 Younk, Lauren Y           13 BLUE-CA                   NT    5:41.49        
 14 Holmes, Reagan M          13 BLUE-CA                   NT    5:42.78        
 15 Disorbo, Anna W           13 BLUE-CA                   NT    5:56.63        
 
Mixed Open 800 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nikoloff, Daniel          14 BCH-CA                    NT   10:33.48        
  2 Cooper, Andrew T          12 BCH-CA                    NT   10:35.32        
  3 Weber, Ellie H            13 BCH-CA                    NT   10:36.41        
  4 Zvercova, Arina           12 BCH-CA                    NT   10:49.05        
  5 Gooding, Noah L           13 BCH-CA                    NT   10:50.82        
  6 Wakefield, Trent M        12 BCH-CA                    NT   11:08.31        
  7 Ordonez, Gabriel P        16 BCH-CA                    NT   11:15.62        
 
Mixed Open 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gould, Caleb A            15 SAND-CA             16:47.25   16:49.00        
                1:01.99   2:09.22 (1:07.23)   3:16.85 (1:07.63)   4:25.14 (1:08.29)
      5:32.88 (1:07.74)   6:41.93 (1:09.05)   7:49.39 (1:07.46)   8:56.83 (1:07.44)
     10:04.77 (1:07.94)  11:12.50 (1:07.73)  12:19.71 (1:07.21)  13:27.28 (1:07.57)
     14:35.02 (1:07.74)  15:42.59 (1:07.57)  16:49.00 (1:06.41)                    
  2 Gravley, Dylan            15 SAND-CA             17:11.89   17:26.94        
                1:05.65   2:14.89 (1:09.24)   3:24.14 (1:09.25)   4:33.41 (1:09.27)
      5:43.01 (1:09.60)   6:52.71 (1:09.70)   8:02.55 (1:09.84)   9:12.85 (1:10.30)
     10:23.29 (1:10.44)  11:33.76 (1:10.47)  12:44.35 (1:10.59)  13:55.11 (1:10.76)
     15:05.99 (1:10.88)  16:17.03 (1:11.04)  17:26.94 (1:09.91)                    
  3 Barrieault, Brice H       14 SAND-CA             19:08.74   17:46.88        
                1:06.01   2:15.88 (1:09.87)   3:25.57 (1:09.69)   4:35.43 (1:09.86)
      5:44.75 (1:09.32)   6:55.86 (1:11.11)   8:07.23 (1:11.37)   9:19.59 (1:12.36)
     10:32.31 (1:12.72)  11:45.88 (1:13.57)  12:59.09 (1:13.21)  14:12.83 (1:13.74)
     15:26.05 (1:13.22)  16:37.66 (1:11.61)  17:46.88 (1:09.22)                    
  4 Kuwata, Paige A           13 SAND-CA             17:52.70   17:59.52        
                1:06.92   2:18.91 (1:11.99)   3:30.61 (1:11.70)   4:42.74 (1:12.13)
      5:54.94 (1:12.20)   7:07.50 (1:12.56)   8:20.18 (1:12.68)   9:32.98 (1:12.80)
     10:45.72 (1:12.74)  11:58.19 (1:12.47)  13:11.17 (1:12.98)  14:24.36 (1:13.19)
     15:37.54 (1:13.18)  16:49.22 (1:11.68)  17:59.52 (1:10.30)                    
  5 Farkas, Marko A           15 BLUE-CA             18:03.61   18:09.19        
                1:05.13   2:16.90 (1:11.77)   3:31.10 (1:14.20)   4:45.47 (1:14.37)
      5:59.16 (1:13.69)   7:13.04 (1:13.88)   8:27.09 (1:14.05)   9:40.67 (1:13.58)
     10:54.30 (1:13.63)  12:07.88 (1:13.58)  13:21.08 (1:13.20)  14:34.29 (1:13.21)
     15:47.42 (1:13.13)  17:00.61 (1:13.19)  18:09.19 (1:08.58)                    
  6 Gutierrez, Victoria R     15 SAND-CA             19:06.91   18:27.71        
                1:07.13   2:20.04 (1:12.91)   3:33.29 (1:13.25)   4:47.41 (1:14.12)
      6:01.99 (1:14.58)   7:16.28 (1:14.29)   8:30.59 (1:14.31)   9:45.35 (1:14.76)
     11:00.04 (1:14.69)  12:15.13 (1:15.09)  13:29.96 (1:14.83)  14:44.97 (1:15.01)
     15:59.50 (1:14.53)  17:13.86 (1:14.36)  18:27.71 (1:13.85)                    
  7 Jones, Hannah J           14 Team Rebel-CA       22:00.50   18:36.22        
                1:08.57   2:20.73 (1:12.16)   3:34.39 (1:13.66)   4:47.89 (1:13.50)
      6:03.84 (1:15.95)   7:19.00 (1:15.16)   8:33.77 (1:14.77)   9:49.44 (1:15.67)
     11:05.23 (1:15.79)  12:21.21 (1:15.98)  13:36.39 (1:15.18)  14:52.39 (1:16.00)
     16:08.55 (1:16.16)  17:23.45 (1:14.90)  18:36.22 (1:12.77)                    
  8 Sanchez, Sebtian          15 Team Rebel-CA       18:41.54   18:53.12        
                1:09.19   2:23.37 (1:14.18)   3:38.22 (1:14.85)   4:53.35 (1:15.13)
      6:08.58 (1:15.23)   7:24.78 (1:16.20)   8:41.20 (1:16.42)   9:57.89 (1:16.69)
     11:14.51 (1:16.62)  12:31.59 (1:17.08)  13:48.84 (1:17.25)  15:06.16 (1:17.32)
     16:22.77 (1:16.61)  17:39.01 (1:16.24)  18:53.12 (1:14.11)                    
  9 Mendre, Cooper C          13 Team Rebel-CA       21:30.99   19:03.31        
                1:10.38   2:26.02 (1:15.64)   3:42.36 (1:16.34)   4:58.21 (1:15.85)
      6:15.10 (1:16.89)   7:33.37 (1:18.27)   8:50.61 (1:17.24)  10:08.33 (1:17.72)
     11:26.50 (1:18.17)  12:44.12 (1:17.62)  14:01.44 (1:17.32)  15:18.02 (1:16.58)
     16:34.78 (1:16.76)  17:51.44 (1:16.66)  19:03.31 (1:11.87)                    
 10 Nikoloff, Daniel          14 BCH-CA              22:10.90   19:46.63        
                1:13.01   2:32.50 (1:19.49)   3:52.65 (1:20.15)   5:13.34 (1:20.69)
      6:33.63 (1:20.29)   7:53.23 (1:19.60)   9:13.49 (1:20.26)  10:33.48 (1:19.99)
     11:53.67 (1:20.19)  13:12.83 (1:19.16)  14:32.33 (1:19.50)  15:51.61 (1:19.28)
     17:11.01 (1:19.40)  18:30.37 (1:19.36)  19:46.63 (1:16.26)                    
 11 Cooper, Andrew T          12 BCH-CA                    NT   19:54.40        
                1:14.92   2:34.44 (1:19.52)   3:54.05 (1:19.61)   5:14.74 (1:20.69)
      6:34.58 (1:19.84)   7:55.24 (1:20.66)   9:15.69 (1:20.45)  10:35.32 (1:19.63)
     11:54.81 (1:19.49)  13:14.71 (1:19.90)  14:35.38 (1:20.67)  15:55.66 (1:20.28)
     17:16.17 (1:20.51)  18:35.91 (1:19.74)  19:54.40 (1:18.49)                    
 12 Weber, Ellie H            13 BCH-CA              22:11.60   20:03.93        
                1:15.27   2:34.60 (1:19.33)   3:54.46 (1:19.86)   5:15.11 (1:20.65)
      6:34.90 (1:19.79)   7:55.29 (1:20.39)   9:15.91 (1:20.62)  10:36.41 (1:20.50)
     11:56.53 (1:20.12)  13:16.73 (1:20.20)  14:38.20 (1:21.47)  15:59.99 (1:21.79)
     17:22.03 (1:22.04)  18:44.39 (1:22.36)  20:03.93 (1:19.54)                    
 13 Zvercova, Arina           12 BCH-CA              22:11.60   20:17.43        
                1:16.75   2:38.51 (1:21.76)   4:00.53 (1:22.02)   5:21.62 (1:21.09)
      6:43.57 (1:21.95)   8:05.73 (1:22.16)   9:27.79 (1:22.06)  10:49.05 (1:21.26)
     12:10.92 (1:21.87)  13:31.94 (1:21.02)  14:54.41 (1:22.47)  16:15.76 (1:21.35)
     17:38.88 (1:23.12)  18:59.95 (1:21.07)  20:17.43 (1:17.48)                    
 14 Gooding, Noah L           13 BCH-CA              22:10.90   20:30.27        
                1:14.22   2:35.23 (1:21.01)   3:57.30 (1:22.07)   5:20.19 (1:22.89)
      6:43.00 (1:22.81)   8:05.45 (1:22.45)   9:27.85 (1:22.40)  10:50.82 (1:22.97)
     12:13.37 (1:22.55)  13:36.28 (1:22.91)  14:59.28 (1:23.00)  16:22.36 (1:23.08)
     17:45.94 (1:23.58)  19:08.58 (1:22.64)  20:30.27 (1:21.69)                    
 15 Wakefield, Trent M        12 BCH-CA                    NT   21:02.36        
                1:16.96   2:39.71 (1:22.75)   4:03.32 (1:23.61)   5:28.11 (1:24.79)
      6:53.36 (1:25.25)   8:18.00 (1:24.64)   9:42.86 (1:24.86)  11:08.31 (1:25.45)
     12:33.27 (1:24.96)  13:59.20 (1:25.93)  15:23.93 (1:24.73)  16:49.92 (1:25.99)
     18:14.76 (1:24.84)  19:39.71 (1:24.95)  21:02.36 (1:22.65)                    
 16 Ordonez, Gabriel P        16 BCH-CA                    NT   21:17.54        
                1:13.40   2:36.17 (1:22.77)   4:00.97 (1:24.80)   5:27.36 (1:26.39)
      6:54.15 (1:26.79)   8:21.29 (1:27.14)   9:48.32 (1:27.03)  11:15.62 (1:27.30)
     12:42.90 (1:27.28)  14:09.12 (1:26.22)  15:35.77 (1:26.65)  17:02.46 (1:26.69)
     18:28.84 (1:26.38)  19:55.09 (1:26.25)  21:17.54 (1:22.45)