TRA Winter Invite corrected 1/15/19 - Meet Results

TRA Winter Invite corrected 1/15/19
1/12/2019 - 1/13/2019
Las Vegas, NV United States
Updated: 1/15/2019

Event 84 lanes 1 and 8 times switched. Corrected.
The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to UNLV Swimming                             HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
             2019CATRA Mid Winter Invite - 1/12/2019 to 1/13/2019              
                2019 TRA Mid Winter Invite, Sanction #: S19-004                
                         Hosted by Team Rebel Aquatics                         
                                    Results                                    
 
Girls 5-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          18.10  .BLU
          21.70  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Gyang, Chloe G             8 LTNV-CA                16.47      16.23 .BLU   
  2 Walker, Hailey             8 LTNV-CA                17.34      17.40 .BLU   
  3 Walker, Ashley             8 LTNV-CA                17.38      18.01 .BLU   
.RED - Division  
  1 Feirstein, MacKenzie R     8 RIO-AZ                 19.69      18.65 .RED   
  2 Tomasino, Sophia T         8 LTNV-CA                19.79      18.73 .RED   
  3 Kwilosz, Catherine H       7 RIO-AZ                 19.65      18.82 .RED   
  4 Thielke, Alexa B           8 UN-04-CA               18.21      18.92 .RED   
  5 Spray, Marley S            8 RIO-AZ                 17.38      19.31 .RED-  
  6 Taylor, Gavynn A           8 BCH-CA                 19.03      19.43 .RED   
  7 Potter, Evelen K           8 LVSC-CA                19.66      19.69 .RED   
  8 Millman, Amber X           8 LVSC-CA                19.54      19.72 .RED   
  9 Barshishat, Sivan N        8 LVSC-CA                   NT      20.26 .RED   
.WHT - Division  
  1 Cohen, Ali R               8 Team Rebel-CA          23.18      21.81        
  2 Senft, Camellia L          6 LVSC-CA                30.43      25.43        
  3 Labrador, Julia A          6 Team Rebel-CA          34.86      30.20        
  4 Kirk, Rory H               6 Team Rebel-CA             NT      40.43        
 
Girls 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          40.50  .BLU
          48.60  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Gyang, Chloe G             8 LTNV-CA                34.05      34.58 .BLU   
  2 Walker, Hailey             8 LTNV-CA                36.42      36.65 .BLU   
  3 Zeldin, Maya A             7 BCH-CA                 38.29      37.84 .BLU   
  4 Walker, Ashley             8 LTNV-CA                38.07      38.52 .BLU   
  5 Thielke, Alexa B           8 UN-04-CA               40.60      38.63 .BLU+  
  6 Tomasino, Sophia T         8 LTNV-CA                44.08      40.16 .BLU+  
.RED - Division  
  1 Millman, Amber X           8 LVSC-CA                45.19      42.63 .RED   
  2 Spray, Marley S            8 RIO-AZ                 41.23      42.88 .RED   
  3 Kwilosz, Catherine H       7 RIO-AZ                 44.16      43.17 .RED   
  4 Carlsen, Lucy R            8 LVSC-CA                46.76      43.52 .RED   
  5 Taylor, Gavynn A           8 BCH-CA                 42.46      43.73 .RED   
  6 Potter, Evelen K           8 LVSC-CA                44.02      43.90 .RED   
  7 Feirstein, MacKenzie R     8 RIO-AZ                 42.41      44.39 .RED   
  8 Robertson, Rachel          8 LVSC-CA                47.31      44.66 .RED   
  9 Cohen, Ali R               8 Team Rebel-CA          47.97      47.10 .RED   
.WHT - Division  
  1 Stewart, Jordyn D          8 LVSC-CA                58.77      57.57        
  2 Senft, Camellia L          6 LVSC-CA              1:00.72      57.86        
  3 Labrador, Julia A          6 Team Rebel-CA        1:14.98    1:03.79        
  4 Patterson, Lily W          7 LVSC-CA                   NT    1:09.88        
 
Girls 5-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:28.40  .BLU
        1:46.10  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Gyang, Chloe G             8 LTNV-CA              1:19.46    1:18.89 .BLU   
      36.76   42.13                                                
  2 Walker, Hailey             8 LTNV-CA              1:18.89    1:22.43 .BLU   
      39.36   43.07                                                
  3 Walker, Ashley             8 LTNV-CA              1:24.21    1:25.10 .BLU   
      39.85   45.25                                                
  4 Thielke, Alexa B           8 UN-04-CA             1:25.92    1:26.35 .BLU   
      41.00   45.35                                                
.RED - Division  
  1 Spray, Marley S            8 RIO-AZ               1:35.46    1:33.68 .RED   
  2 Tomasino, Sophia T         8 LTNV-CA              1:35.51    1:33.84 .RED   
      43.64   50.20                                                
  3 Taylor, Gavynn A           8 BCH-CA               1:38.10    1:34.39 .RED   
      44.79   49.60                                                
  4 Feirstein, MacKenzie R     8 RIO-AZ               1:34.43    1:35.04 .RED   
      44.45   50.59                                                
  5 Potter, Evelen K           8 LVSC-CA              1:39.94    1:38.39 .RED   
      44.28   54.11                                                
  6 Millman, Amber X           8 LVSC-CA              1:42.00    1:38.90 .RED   
  7 Kwilosz, Catherine H       7 RIO-AZ               1:42.64    1:39.40 .RED   
  8 Carlsen, Lucy R            8 LVSC-CA              1:49.25    1:39.82 .RED+  
      45.04   54.78                                                
 
Girls 5-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          22.20  .BLU
          26.60  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Gyang, Chloe G             8 LTNV-CA                19.58      19.49 .BLU   
  2 Walker, Hailey             8 LTNV-CA                19.97      21.23 .BLU   
  3 Thielke, Alexa B           8 UN-04-CA               21.07      21.49 .BLU   
  4 Spray, Marley S            8 RIO-AZ                 20.21      21.63 .BLU   
.RED - Division  
  1 Tomasino, Sophia T         8 LTNV-CA                22.28      22.26 .RED   
  2 Robertson, Rachel          8 LVSC-CA                32.35      22.32 .RED+  
  3 Potter, Evelen K           8 LVSC-CA                21.97      22.44 .RED-  
  4 Walker, Ashley             8 LTNV-CA                22.03      22.62 .RED-  
  5 Carlsen, Lucy R            8 LVSC-CA                23.99      22.76 .RED   
  6 Cohen, Ali R               8 Team Rebel-CA          23.61      23.18 .RED   
  7 Feirstein, MacKenzie R     8 RIO-AZ                 21.90      24.17 .RED-  
  8 Kwilosz, Catherine H       7 RIO-AZ                 25.28      24.47 .RED   
  9 Senft, Camellia L          6 LVSC-CA                29.05      25.22 .RED+  
.WHT - Division  
  1 Patterson, Lily W          7 LVSC-CA                   NT      26.67        
  2 Stewart, Jordyn D          8 LVSC-CA                33.55      27.51        
  3 Gunawan, Liv C             5 Team Rebel-CA             NT      27.93        
  4 Labrador, Julia A          6 Team Rebel-CA          34.54      28.02        
  5 Kirk, Rory H               6 Team Rebel-CA             NT      46.51        
 
Girls 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          48.10  .BLU
          57.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Gyang, Chloe G             8 LTNV-CA                41.34      40.30 .BLU   
  2 Taylor, Gavynn A           8 BCH-CA                 49.34      43.91 .BLU+  
  3 Walker, Hailey             8 LTNV-CA                42.37      44.50 .BLU   
  4 Thielke, Alexa B           8 UN-04-CA               47.70      46.40 .BLU   
  5 Walker, Ashley             8 LTNV-CA                47.35      46.67 .BLU   
  6 Spray, Marley S            8 RIO-AZ                 44.72      47.86 .BLU   
  7 Tomasino, Sophia T         8 LTNV-CA                49.28      47.94 .BLU+  
  8 Millman, Amber X           8 LVSC-CA                48.85      48.06 .BLU+  
.RED - Division  
  1 Potter, Evelen K           8 LVSC-CA                49.90      48.21 .RED   
  2 Cohen, Ali R               8 Team Rebel-CA          49.45      49.44 .RED   
  3 Kwilosz, Catherine H       7 RIO-AZ                 52.10      50.77 .RED   
  4 Feirstein, MacKenzie R     8 RIO-AZ                 47.00      56.18 .RED-  
.WHT - Division  
  1 Barshishat, Sivan N        8 LVSC-CA                   NT      59.28        
  2 Labrador, Julia A          6 Team Rebel-CA             NT    1:00.01        
  3 Senft, Camellia L          6 LVSC-CA              1:09.45    1:06.66        
  4 Kirk, Rory H               6 Team Rebel-CA             NT    1:35.20        
Non-Award Division  
 -- Carlsen, Lucy R            8 LVSC-CA                59.94         DQ        
 
Girls 5-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          24.00  .BLU
          28.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Thielke, Alexa B           8 UN-04-CA               21.90      23.24 .BLU   
  2 Walker, Ashley             8 LTNV-CA                22.75      23.48 .BLU   
  3 Gyang, Chloe G             8 LTNV-CA                25.42      23.56 .BLU+  
.RED - Division  
  1 Walker, Hailey             8 LTNV-CA                23.67      24.37 .RED-  
  2 Millman, Amber X           8 LVSC-CA                25.77      25.06 .RED   
  3 Potter, Evelen K           8 LVSC-CA                23.99      25.16 .RED-  
  4 Tomasino, Sophia T         8 LTNV-CA                25.27      26.33 .RED   
  5 Feirstein, MacKenzie R     8 RIO-AZ                 28.42      27.38 .RED   
.WHT - Division  
  1 Spray, Marley S            8 RIO-AZ                 30.55      29.58        
  2 Carlsen, Lucy R            8 LVSC-CA                31.16      30.03        
  3 Kwilosz, Catherine H       7 RIO-AZ                 30.69      31.21        
  4 Barshishat, Sivan N        8 LVSC-CA                   NT      33.08        
  5 Cohen, Ali R               8 Team Rebel-CA          38.92      36.24        
  6 Senft, Camellia L          6 LVSC-CA                40.81      38.45        
  7 Labrador, Julia A          6 Team Rebel-CA          41.72      44.05        
 
Girls 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.30  .BLU
        1:02.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Zeldin, Maya A             7 BCH-CA                 48.26      47.15 .BLU   
  2 Thielke, Alexa B           8 UN-04-CA               48.58      48.71 .BLU   
  3 Walker, Ashley             8 LTNV-CA                50.10      50.38 .BLU   
  4 Gyang, Chloe G             8 LTNV-CA                51.46      50.83 .BLU   
  5 Walker, Hailey             8 LTNV-CA                53.31      51.67 .BLU+  
.RED - Division  
  1 Potter, Evelen K           8 LVSC-CA                53.57      52.78 .RED   
  2 Tomasino, Sophia T         8 LTNV-CA                50.14      55.74 .RED-  
  3 Taylor, Gavynn A           8 BCH-CA                 56.72      56.99 .RED   
  4 Feirstein, MacKenzie R     8 RIO-AZ                 58.66    1:00.49 .RED   
  5 Spray, Marley S            8 RIO-AZ                    NT    1:02.77 .RED   
.WHT - Division  
  1 Robertson, Rachel          8 LVSC-CA              1:03.60    1:03.21        
  2 Kwilosz, Catherine H       7 RIO-AZ               1:05.06    1:03.42        
  3 Stewart, Jordyn D          8 LVSC-CA              1:25.23    1:17.91        
  4 Cohen, Ali R               8 Team Rebel-CA        1:17.27    1:19.96        
Non-Award Division  
 -- Millman, Amber X           8 LVSC-CA                58.17         DQ        
 -- Senft, Camellia L          6 LVSC-CA                   NT         DQ        
 -- Labrador, Julia A          6 Team Rebel-CA             NT         DQ        
 -- Patterson, Lily W          7 LVSC-CA                   NT         DQ        
 
Girls 5-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  .BLU
          25.60  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Gyang, Chloe G             8 LTNV-CA                17.88      17.59 .BLU   
  2 Thielke, Alexa B           8 UN-04-CA               21.22      19.36 .BLU   
  3 Walker, Ashley             8 LTNV-CA                18.95      19.86 .BLU   
  4 Walker, Hailey             8 LTNV-CA                19.39      20.17 .BLU   
  5 Spray, Marley S            8 RIO-AZ                 19.88      20.44 .BLU   
  6 Taylor, Gavynn A           8 BCH-CA                 20.58      20.60 .BLU   
.RED - Division  
  1 Feirstein, MacKenzie R     8 RIO-AZ                 22.40      22.02 .RED   
  2 Kwilosz, Catherine H       7 RIO-AZ                 26.83      22.94 .RED+  
  3 Tomasino, Sophia T         8 LTNV-CA                24.08      23.60 .RED   
.WHT - Division  
  1 Stewart, Jordyn D          8 LVSC-CA                   NT      32.94        
  2 Cohen, Ali R               8 Team Rebel-CA          37.00      34.45        
 
Girls 5-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          46.30  .BLU
          55.60  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Gyang, Chloe G             8 LTNV-CA                38.44      39.16 .BLU   
  2 Walker, Ashley             8 LTNV-CA                44.48      43.28 .BLU   
  3 Thielke, Alexa B           8 UN-04-CA               42.26      43.58 .BLU   
.RED - Division  
  1 Taylor, Gavynn A           8 BCH-CA                 45.70      47.81 .RED-  
  2 Spray, Marley S            8 RIO-AZ                 48.67      48.47 .RED   
  3 Tomasino, Sophia T         8 LTNV-CA                51.06      49.61 .RED   
  4 Feirstein, MacKenzie R     8 RIO-AZ                 50.69      50.15 .RED   
  5 Walker, Hailey             8 LTNV-CA                41.33      53.25 .RED-  
.WHT - Division  
  1 Kwilosz, Catherine H       7 RIO-AZ                 57.68      56.81        
 
Girls 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:41.20  .BLU
        2:01.40  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Gyang, Chloe G             8 LTNV-CA              1:41.68    1:27.23 .BLU+  
  2 Zeldin, Maya A             7 BCH-CA               1:28.72    1:28.36 .BLU   
  3 Thielke, Alexa B           8 UN-04-CA             1:34.57    1:31.03 .BLU   
  4 Walker, Ashley             8 LTNV-CA              1:35.09    1:31.67 .BLU   
  5 Walker, Hailey             8 LTNV-CA              1:34.16    1:38.03 .BLU   
  6 Taylor, Gavynn A           8 BCH-CA               1:44.32    1:40.93 .BLU+  
  7 Tomasino, Sophia T         8 LTNV-CA              1:46.81    1:44.96 .RED   
  8 Potter, Evelen K           8 LVSC-CA              1:52.16    1:48.78 .RED   
  9 Spray, Marley S            8 RIO-AZ                    NT    1:49.79 .RED   
 10 Feirstein, MacKenzie R     8 RIO-AZ               1:49.97    1:50.81 .RED   
 11 Millman, Amber X           8 LVSC-CA              1:49.62    1:51.55 .RED   
 12 Kwilosz, Catherine H       7 RIO-AZ               2:00.88    1:54.28 .RED   
 13 Robertson, Rachel          8 LVSC-CA              2:09.04    1:59.94 .RED+  
 -- Cohen, Ali R               8 Team Rebel-CA        2:21.43         DQ        
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.90  .BLU
          37.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Brent, Jamie L            10 RIO-AZ                 29.45      28.40 .BLU   
  2 Sherman, Makenna R        10 LTNV-CA                29.37      29.61 .BLU   
  3 Uhlik, Reagan C           10 RIO-AZ                 29.99      30.46 .BLU   
  4 Peterson, Adia E          10 RIO-AZ                 30.20      30.83 .BLU   
  5 Jones-Campbell, Piper E    9 RIO-AZ                 30.57      31.21 .BLU   
  6 Downey, Paige C           10 RIO-AZ                 31.38      31.40 .BLU   
  7 Isaac, Shanti R           10 LTNV-CA                33.47      32.22 .BLU   
  8 Thomas, Mia N             10 RIO-AZ                 30.59      32.64 .BLU   
  9 Saout, Leila N            10 LVSC-CA                34.04      33.45 .BLU+  
 10 Williams, Grace M          9 LVSC-CA                34.31      33.51 .BLU+  
 11 Tierney, Ashlyn J         10 RIO-AZ                 33.86      33.60 .BLU   
.RED - Division  
  1 Wyett, Isabella G         10 BLUE-CA                34.23      34.00 .RED   
  2 Serrano, Giselle A        10 LVSC-CA                36.47      34.36 .RED   
  3 Olsen, LuLu A             10 LVSC-CA                35.00      34.72 .RED   
  4 Gantt, Koryne I            9 RIO-AZ                 34.02      35.28 .RED   
  5 McClaren, Zoey R           9 BCH-CA                 34.18      35.50 .RED   
  6 Pham, Aileen A            10 BLUE-CA                35.80      36.20 .RED   
  7 El-Rayes, Dana            10 RIO-AZ                 37.32      36.58 .RED+  
  8 Hanson, Bridgette A       10 RIO-AZ                 36.19      36.78 .RED   
.WHT - Division  
  1 Covarrubias, Cami R       10 Team Rebel-CA          44.55      37.33        
  2 Hartman, Maggie M         10 RIO-AZ                 37.14      37.61        
  3 Steiner, Jasmine L         9 LVSC-CA                37.30      39.33        
  4 Miller, Akiha M            9 RIO-AZ                 38.37      39.68        
  5 Dioszegi, Sara M           9 RIO-AZ                 37.47      40.60        
  6 Kakish, Yasmeen E          9 BCH-CA                 41.24      40.67        
  7 Oden, Kirstyn A            9 BCH-CA                 42.35      40.77        
  8 Horton, Brooke E           9 RIO-AZ                 41.27      41.12        
  9 Barr, Brynn M              9 RIO-AZ                 40.66      42.17        
 10 Khoussainov, Alina         9 LVSC-CA                45.78      42.59        
 11 Sun, Emma                 10 LVSC-CA                41.71      42.71        
 12 O-Lee, Ellie F             9 BCH-CA                 49.38      44.41        
 13 Hudson, Jocelyn C          9 San Manuel-AZ          43.30      45.65        
 14 Peterson, Elliana G        9 RIO-AZ                 46.07      46.76        
Non-Award Division  
 -- Jobin, Ziva M              9 BCH-CA                 42.77         DQ        
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:14.70  .BLU
        1:21.50  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Brent, Jamie L            10 RIO-AZ               1:04.86    1:03.06 .BLU   
  2 Sherman, Makenna R        10 LTNV-CA              1:04.78    1:05.01 .BLU   
  3 Peterson, Adia E          10 RIO-AZ               1:07.92    1:06.57 .BLU   
  4 Uhlik, Reagan C           10 RIO-AZ               1:06.94    1:06.95 .BLU   
  5 Jones-Campbell, Piper E    9 RIO-AZ               1:08.08    1:07.51 .BLU   
  6 Isaac, Shanti R           10 LTNV-CA              1:10.22    1:10.95 .BLU   
  7 Downey, Paige C           10 RIO-AZ               1:09.75    1:11.46 .BLU   
  8 Thomas, Mia N             10 RIO-AZ               1:08.60    1:12.60 .BLU   
  9 Gantt, Koryne I            9 RIO-AZ               1:14.34    1:14.35 .BLU   
      35.88   38.47                                                
.RED - Division  
  1 Tierney, Ashlyn J         10 RIO-AZ               1:17.36    1:15.56 .RED   
      36.58   38.98                                                
  2 McClaren, Zoey R           9 BCH-CA               1:17.38    1:16.80 .RED   
  3 Browne, Madeleine R       10 LTNV-CA              1:18.12    1:17.75 .RED   
      35.45   42.30                                                
  4 Hartman, Maggie M         10 RIO-AZ               1:23.18    1:19.92 .RED+  
      38.36   41.56                                                
  5 Hanson, Bridgette A       10 RIO-AZ               1:20.11    1:20.05 .RED   
      38.88   41.17                                                
.WHT - Division  
  1 El-Rayes, Dana            10 RIO-AZ               1:24.88    1:21.71        
      38.67   43.04                                                
  2 Olsen, LuLu A             10 LVSC-CA              1:21.48    1:21.72        
      38.12   43.60                                                
  3 Steiner, Jasmine L         9 LVSC-CA              1:22.94    1:21.87        
      37.98   43.89                                                
  4 Robinson, Bella C         10 LTNV-CA              1:26.45    1:23.00        
      38.17   44.83                                                
  5 Madrid, Noelle M           9 Team Rebel-CA        1:33.65    1:23.84        
      38.48   45.36                                                
  6 Pham, Aileen A            10 BLUE-CA              1:28.41    1:24.15        
      41.28   42.87                                                
  7 Miller, Akiha M            9 RIO-AZ               1:22.39    1:26.22        
      41.34   44.88                                                
  8 Covarrubias, Cami R       10 Team Rebel-CA        1:31.45    1:28.29        
  9 Stewart, Callie C         10 LVSC-CA              1:27.79    1:29.21        
      41.76   47.45                                                
 10 Oden, Kirstyn A            9 BCH-CA               1:42.16    1:32.31        
      42.79   49.52                                                
 11 Dioszegi, Sara M           9 RIO-AZ               1:29.22    1:33.49        
      41.92   51.57                                                
 12 Horton, Brooke E           9 RIO-AZ               1:32.35    1:34.03        
      43.51   50.52                                                
 13 Barr, Brynn M              9 RIO-AZ               1:31.61    1:34.66        
      45.50   49.16                                                
 14 Kakish, Yasmeen E          9 BCH-CA               1:37.04    1:35.29        
      42.06   53.23                                                
 15 Sun, Emma                 10 LVSC-CA              1:38.52    1:39.97        
      44.59   55.38                                                
 16 Flamm, Callie M            9 RIO-AZ               1:42.49    1:40.86        
      45.63   55.23                                                
 17 Hudson, Jocelyn C          9 San Manuel-AZ        1:47.23    1:43.08        
 18 Peterson, Elliana G        9 RIO-AZ               1:50.53    1:50.67        
      50.21 1:00.46                                                
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:42.00  .BLU
        2:56.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Brent, Jamie L            10 RIO-AZ               2:18.45    2:16.38 .BLU   
      30.18   34.42   36.36   35.42                                
  2 Sherman, Makenna R        10 LTNV-CA              2:20.52    2:19.97 .BLU   
      31.04   35.92   37.10   35.91                                
  3 Jones-Campbell, Piper E    9 RIO-AZ               2:26.31    2:27.91 .BLU   
  4 Downey, Paige C           10 RIO-AZ               2:28.04    2:32.54 .BLU   
      34.75   39.17   40.23   38.39                                
  5 Isaac, Shanti R           10 LTNV-CA              2:31.97    2:36.46 .BLU   
      35.16   40.83   40.96   39.51                                
  6 Gantt, Koryne I            9 RIO-AZ               2:39.67    2:39.88 .BLU   
      35.43   40.44   42.24   41.77                                
  7 Thomas, Mia N             10 RIO-AZ               2:27.96    2:41.48 .BLU   
      35.70   42.14   42.41   41.23                                
.RED - Division  
  1 Tierney, Ashlyn J         10 RIO-AZ               2:48.08    2:42.17 .RED   
      36.28   41.39   42.94   41.56                                
  2 Saout, Leila N            10 LVSC-CA              2:49.90    2:43.00 .RED   
      36.28   41.64   43.73   41.35                                
  3 DeSpain, Zoey E            9 BCH-CA               2:54.16    2:44.51 .RED   
      37.88   43.00   43.06   40.57                                
  4 Browne, Madeleine R       10 LTNV-CA              2:54.06    2:44.79 .RED   
                              40.47                                
  5 Hartman, Maggie M         10 RIO-AZ               2:54.13    2:45.88 .RED   
      38.41   42.22   43.52   41.73                                
  6 Kulikowski, Maci A         7 BCH-CA               2:52.77    2:52.96 .RED   
      39.03   45.38   45.72   42.83                                
  7 Williams, Grace M          9 LVSC-CA              2:56.80    2:54.60 .RED   
      38.10   46.21   47.69   42.60                                
.WHT - Division  
  1 Olsen, LuLu A             10 LVSC-CA              2:56.80    2:57.47        
      39.51   46.41   46.03   45.52                                
  2 Pham, Aileen A            10 BLUE-CA              3:14.13    3:00.88        
      40.44   48.97   49.39   42.08                                
 
Girls 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brent, Jamie L            10 RIO-AZ               2:18.45    5:51.52        
      32.57   35.83   35.19   35.21   35.34   35.90   35.05   36.04
      35.71   34.68                                                
  2 Jones-Campbell, Piper E    9 RIO-AZ               2:26.31    6:34.88        
      34.89   38.99   40.41   40.19   39.98   39.99   40.54   41.07
      40.27   38.55                                                
  3 Peterson, Adia E          10 RIO-AZ               2:35.86    6:42.55        
      35.16   39.89   40.95   40.60   42.06   40.49   42.53   40.81
      41.56   38.50                                                
  4 Downey, Paige C           10 RIO-AZ               2:28.04    6:42.74        
      36.65   41.13   41.66   40.75   41.41   41.13   41.44   40.72
      40.42   37.43                                                
  5 Uhlik, Reagan C           10 RIO-AZ               2:26.87    6:45.03        
      36.25   39.93   39.51   40.38   40.90   41.68   42.10   42.11
      41.88   40.29                                                
 -- Gantt, Koryne I            9 RIO-AZ               2:39.67         DQ        
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.50  .BLU
          44.30  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Sherman, Makenna R        10 LTNV-CA                33.12      32.50 .BLU   
  2 Brent, Jamie L            10 RIO-AZ                 35.00      33.62 .BLU   
  3 Uhlik, Reagan C           10 RIO-AZ                 36.21      35.60 .BLU   
  4 Downey, Paige C           10 RIO-AZ                 35.59      36.40 .BLU   
  5 Tierney, Ashlyn J         10 RIO-AZ                 37.35      36.91 .BLU   
  6 Jones-Campbell, Piper E    9 RIO-AZ                 36.03      37.05 .BLU   
  7 Thomas, Mia N             10 RIO-AZ                 36.43      37.13 .BLU   
  8 Peterson, Adia E          10 RIO-AZ                 37.83      38.75 .BLU   
  9 Madrid, Noelle M           9 Team Rebel-CA          42.03      39.51 .BLU+  
 10 Browne, Madeleine R       10 LTNV-CA                40.21      39.71 .BLU   
 11 Saout, Leila N            10 LVSC-CA                40.53      39.93 .BLU+  
 12 Wyett, Isabella G         10 BLUE-CA                42.23      40.23 .BLU+  
.RED - Division  
  1 Hartman, Maggie M         10 RIO-AZ                 42.58      40.59 .RED   
  2 Olsen, LuLu A             10 LVSC-CA                43.45      40.89 .RED   
  3 McClaren, Zoey R           9 BCH-CA                 41.96      41.24 .RED   
  4 El-Rayes, Dana            10 RIO-AZ                 40.74      41.30 .RED   
  5 Gantt, Koryne I            9 RIO-AZ                 42.19      42.33 .RED   
  6 Miller, Akiha M            9 RIO-AZ                 43.64      42.96 .RED   
  7 Dioszegi, Sara M           9 RIO-AZ                 43.56      42.98 .RED   
  8 Hanson, Bridgette A       10 RIO-AZ                 42.41      43.17 .RED   
.WHT - Division  
  1 Stewart, Callie C         10 LVSC-CA                45.28      44.78        
  2 Steiner, Jasmine L         9 LVSC-CA                44.52      44.79        
  3 Covarrubias, Cami R       10 Team Rebel-CA          46.73      44.93        
  4 Jobin, Ziva M              9 BCH-CA                 50.12      45.03        
  5 Oden, Kirstyn A            9 BCH-CA                 44.67      45.39        
  6 Flamm, Callie M            9 RIO-AZ                 48.60      46.04        
  7 Kakish, Yasmeen E          9 BCH-CA                 48.23      46.09        
  8 Horton, Brooke E           9 RIO-AZ                 45.75      46.92        
  9 Robinson, Bella C         10 LTNV-CA                45.24      47.02        
 10 Barr, Brynn M              9 RIO-AZ                 47.98      47.33        
 11 Sun, Emma                 10 LVSC-CA                54.13      53.39        
 12 Hudson, Jocelyn C          9 San Manuel-AZ          53.45      54.82        
Non-Award Division  
 -- Peterson, Elliana G        9 RIO-AZ                 47.26         DQ        
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.60  .BLU
        1:36.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Sherman, Makenna R        10 LTNV-CA              1:11.06    1:11.43 .BLU   
      34.82   36.61                                                
  2 Brent, Jamie L            10 RIO-AZ               1:15.60    1:12.08 .BLU   
      35.42   36.66                                                
  3 Tierney, Ashlyn J         10 RIO-AZ               1:20.07    1:18.32 .BLU   
      39.05   39.27                                                
  4 Uhlik, Reagan C           10 RIO-AZ               1:22.41    1:18.89 .BLU   
      37.87   41.02                                                
  5 Jones-Campbell, Piper E    9 RIO-AZ               1:18.35    1:21.17 .BLU   
      38.38   42.79                                                
  6 Peterson, Adia E          10 RIO-AZ               1:24.97    1:22.47 .BLU   
      39.83   42.64                                                
  7 Thomas, Mia N             10 RIO-AZ               1:20.54    1:24.49 .BLU   
      40.18   44.31                                                
  8 Pham, Aileen A            10 BLUE-CA              1:22.36    1:24.70 .BLU   
      42.12   42.58                                                
  9 Browne, Madeleine R       10 LTNV-CA              1:29.02    1:27.12 .BLU+  
      42.46   44.66                                                
 10 Hartman, Maggie M         10 RIO-AZ               1:31.90    1:28.22 .BLU+  
      44.15   44.07                                                
 11 Serrano, Giselle A        10 LVSC-CA              1:36.80    1:28.48 .BLU+  
      43.58   44.90                                                
.RED - Division  
  1 El-Rayes, Dana            10 RIO-AZ               1:28.35    1:28.93 .RED-  
      42.80   46.13                                                
  2 Gantt, Koryne I            9 RIO-AZ               1:26.50    1:30.97 .RED-  
      44.89   46.08                                                
  3 Hanson, Bridgette A       10 RIO-AZ               1:31.23    1:32.78 .RED   
      46.91   45.87                                                
  4 Steiner, Jasmine L         9 LVSC-CA              1:36.80    1:35.14 .RED   
      46.51   48.63                                                
.WHT - Division  
  1 Robinson, Bella C         10 LTNV-CA              1:36.80    1:47.23        
Non-Award Division  
 -- Downey, Paige C           10 RIO-AZ               1:16.99         DQ        
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  .BLU
          49.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Uhlik, Reagan C           10 RIO-AZ                 40.01      40.09 .BLU   
  2 Peterson, Adia E          10 RIO-AZ                 40.60      41.35 .BLU   
  3 Browne, Madeleine R       10 LTNV-CA                42.23      42.09 .BLU   
  4 Isaac, Shanti R           10 LTNV-CA                44.33      42.81 .BLU   
  5 Wyett, Isabella G         10 BLUE-CA                43.89      43.40 .BLU   
  6 Serrano, Giselle A        10 LVSC-CA                44.87      44.65 .BLU   
.RED - Division  
  1 Hartman, Maggie M         10 RIO-AZ                 46.60      45.84 .RED   
  2 Dioszegi, Sara M           9 RIO-AZ                 46.64      46.17 .RED   
  3 Barr, Brynn M              9 RIO-AZ                 47.90      46.22 .RED   
  4 Hanson, Bridgette A       10 RIO-AZ                 48.16      47.00 .RED   
  5 McClaren, Zoey R           9 BCH-CA                 47.12      47.14 .RED   
  6 El-Rayes, Dana            10 RIO-AZ                 54.72      49.04 .RED+  
.WHT - Division  
  1 Madrid, Noelle M           9 Team Rebel-CA          54.09      49.94        
  2 Oden, Kirstyn A            9 BCH-CA                 49.04      50.50        
  3 Covarrubias, Cami R       10 Team Rebel-CA        1:04.47      52.64        
  4 Steiner, Jasmine L         9 LVSC-CA                53.58      53.03        
  5 Robinson, Bella C         10 LTNV-CA                55.79      53.06        
  6 O-Lee, Ellie F             9 BCH-CA                    NT      54.50        
  7 Jobin, Ziva M              9 BCH-CA                 56.93      54.72        
  8 Sun, Emma                 10 LVSC-CA                53.66      55.14        
  9 Horton, Brooke E           9 RIO-AZ                 58.26      55.78        
 10 Khoussainov, Alina         9 LVSC-CA                53.80      55.91        
 11 Miller, Akiha M            9 RIO-AZ                 54.33      56.87        
 12 Kakish, Yasmeen E          9 BCH-CA                 57.22      57.11        
 13 Peterson, Elliana G        9 RIO-AZ               1:10.70    1:08.28        
 14 Hudson, Jocelyn C          9 San Manuel-AZ        1:27.48    1:15.57        
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:40.00  .BLU
        1:49.10  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Uhlik, Reagan C           10 RIO-AZ               1:28.83    1:27.93 .BLU   
  2 Peterson, Adia E          10 RIO-AZ               1:30.53    1:31.30 .BLU   
      43.44   47.86                                                
  3 Wyett, Isabella G         10 BLUE-CA              1:37.53    1:32.01 .BLU   
  4 Isaac, Shanti R           10 LTNV-CA              1:49.10    1:32.47 .BLU+  
  5 Browne, Madeleine R       10 LTNV-CA              1:32.89    1:33.25 .BLU   
  6 Hartman, Maggie M         10 RIO-AZ               1:35.98    1:36.77 .BLU   
  7 Barr, Brynn M              9 RIO-AZ               1:43.16    1:37.86 .BLU+  
      45.31   52.55                                                
.RED - Division  
  1 Hanson, Bridgette A       10 RIO-AZ               1:41.98    1:40.30 .RED   
      48.20   52.10                                                
  2 Serrano, Giselle A        10 LVSC-CA              1:40.53    1:42.64 .RED   
      48.09   54.55                                                
  3 DeSpain, Zoey E            9 BCH-CA               1:51.09    1:43.90 .RED+  
  4 Kulikowski, Maci A         7 BCH-CA               1:44.40    1:44.05 .RED   
      49.29   54.76                                                
  5 Madrid, Noelle M           9 Team Rebel-CA        1:49.10    1:45.33 .RED   
      49.42   55.91                                                
.WHT - Division  
  1 Oden, Kirstyn A            9 BCH-CA               1:47.32    1:53.06        
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.30  .BLU
          41.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Brent, Jamie L            10 RIO-AZ                 31.78      31.76 .BLU   
  2 Uhlik, Reagan C           10 RIO-AZ                 32.66      33.62 .BLU   
  3 Jones-Campbell, Piper E    9 RIO-AZ                 34.60      35.03 .BLU   
  4 Isaac, Shanti R           10 LTNV-CA                36.95      35.55 .BLU   
  5 El-Rayes, Dana            10 RIO-AZ                 35.12      35.56 .BLU   
  6 Downey, Paige C           10 RIO-AZ                 36.00      36.33 .BLU   
  7 Tierney, Ashlyn J         10 RIO-AZ                 38.32      37.17 .BLU+  
.RED - Division  
  1 Thomas, Mia N             10 RIO-AZ                 36.41      39.92 .RED-  
  2 Gantt, Koryne I            9 RIO-AZ                 38.27      40.13 .RED-  
  3 Madrid, Noelle M           9 Team Rebel-CA          41.73      40.53 .RED   
  4 DeSpain, Zoey E            9 BCH-CA                 43.32      40.60 .RED+  
  5 Wyett, Isabella G         10 BLUE-CA                40.09      40.66 .RED   
  6 Browne, Madeleine R       10 LTNV-CA                41.81      40.81 .RED+  
  7 Hartman, Maggie M         10 RIO-AZ                 43.05      41.00 .RED+  
  8 Serrano, Giselle A        10 LVSC-CA                42.07      41.11 .RED+  
.WHT - Division  
  1 Saout, Leila N            10 LVSC-CA                47.33      43.37        
  2 Hanson, Bridgette A       10 RIO-AZ                 44.26      44.02        
  3 Dioszegi, Sara M           9 RIO-AZ                 41.60      44.07        
  4 Robinson, Bella C         10 LTNV-CA                40.82      45.28        
  5 Olsen, LuLu A             10 LVSC-CA                49.74      45.62        
  6 McClaren, Zoey R           9 BCH-CA                 51.95      46.34        
  7 Covarrubias, Cami R       10 Team Rebel-CA          57.83      47.24        
  8 Miller, Akiha M            9 RIO-AZ                 44.96      47.86        
  9 Steiner, Jasmine L         9 LVSC-CA                49.57      48.40        
 10 Barr, Brynn M              9 RIO-AZ                 50.19      50.65        
 11 Sun, Emma                 10 LVSC-CA                50.26      51.18        
 12 Oden, Kirstyn A            9 BCH-CA                 50.32      51.36        
 13 Stewart, Callie C         10 LVSC-CA                54.52      52.75        
 14 Jobin, Ziva M              9 BCH-CA                 56.79      53.47        
 15 Hudson, Jocelyn C          9 San Manuel-AZ             NT      53.53        
 16 Horton, Brooke E           9 RIO-AZ                 51.90      54.58        
Non-Award Division  
 -- Flamm, Callie M            9 RIO-AZ                 52.71         DQ        
 -- Peterson, Elliana G        9 RIO-AZ                    NT         DQ        
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.30  .BLU
        1:37.40  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Brent, Jamie L            10 RIO-AZ               1:13.95    1:12.56 .BLU   
      33.14   39.42                                                
  2 Uhlik, Reagan C           10 RIO-AZ               1:13.71    1:14.68 .BLU   
      34.13   40.55                                                
  3 Jones-Campbell, Piper E    9 RIO-AZ               1:23.22    1:22.19 .BLU   
      36.99   45.20                                                
  4 El-Rayes, Dana            10 RIO-AZ               1:22.39    1:22.97 .BLU   
      38.26   44.71                                                
  5 Peterson, Adia E          10 RIO-AZ               1:32.23    1:25.66 .BLU+  
  6 Downey, Paige C           10 RIO-AZ               1:21.74    1:27.04 .BLU   
      41.59   45.45                                                
  7 Tierney, Ashlyn J         10 RIO-AZ               1:27.91    1:27.17 .BLU   
      41.49   45.68                                                
.RED - Division  
  1 DeSpain, Zoey E            9 BCH-CA               1:43.43    1:30.87 .RED+  
  2 Kulikowski, Maci A         7 BCH-CA               1:31.83    1:31.43 .RED   
  3 Gantt, Koryne I            9 RIO-AZ               1:28.47    1:33.66 .RED-  
      43.07   50.59                                                
Non-Award Division  
 -- Isaac, Shanti R           10 LTNV-CA              1:24.77         DQ        
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.60  .BLU
        1:34.40  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Brent, Jamie L            10 RIO-AZ               1:13.95    1:12.58 .BLU   
      33.41   39.17                                                
  2 Sherman, Makenna R        10 LTNV-CA              1:17.82    1:15.25 .BLU   
      34.60   40.65                                                
  3 Uhlik, Reagan C           10 RIO-AZ               1:15.91    1:16.07 .BLU   
      35.14   40.93                                                
  4 Peterson, Adia E          10 RIO-AZ               1:17.49    1:20.25 .BLU   
      37.58   42.67                                                
  5 Jones-Campbell, Piper E    9 RIO-AZ               1:20.19    1:21.11 .BLU   
      35.76   45.35                                                
  6 Isaac, Shanti R           10 LTNV-CA              1:23.47    1:22.38 .BLU   
      39.42   42.96                                                
  7 Downey, Paige C           10 RIO-AZ               1:19.83    1:23.24 .BLU   
      39.07   44.17                                                
  8 Tierney, Ashlyn J         10 RIO-AZ               1:28.62    1:25.04 .BLU+  
      38.33   46.71                                                
  9 Browne, Madeleine R       10 LTNV-CA              1:26.87    1:25.20 .BLU+  
      43.12   42.08                                                
 10 Wyett, Isabella G         10 BLUE-CA              1:27.95    1:25.48 .BLU+  
      40.46   45.02                                                
 11 McClaren, Zoey R           9 BCH-CA               1:29.62    1:25.54 .BLU+  
      41.96   43.58                                                
.RED - Division  
  1 Gantt, Koryne I            9 RIO-AZ               1:27.18    1:26.69 .RED   
      40.22   46.47                                                
  2 DeSpain, Zoey E            9 BCH-CA               1:33.18    1:27.55 .RED   
      41.18   46.37                                                
  3 Saout, Leila N            10 LVSC-CA              1:31.26    1:28.68 .RED   
      39.24   49.44                                                
  4 El-Rayes, Dana            10 RIO-AZ               1:30.20    1:28.80 .RED   
      39.91   48.89                                                
  5 Hanson, Bridgette A       10 RIO-AZ               1:32.13    1:28.83 .RED   
      43.12   45.71                                                
  6 Hartman, Maggie M         10 RIO-AZ               1:29.86    1:31.44 .RED   
      43.52   47.92                                                
  7 Williams, Grace M          9 LVSC-CA              1:33.11    1:31.48 .RED   
      42.06   49.42                                                
  8 Madrid, Noelle M           9 Team Rebel-CA        2:07.29    1:33.01 .RED+  
      42.14   50.87                                                
.WHT - Division  
  1 Olsen, LuLu A             10 LVSC-CA              1:40.10    1:35.37        
      42.58   52.79                                                
  2 Barr, Brynn M              9 RIO-AZ               1:39.08    1:36.41        
      45.27   51.14                                                
  3 Dioszegi, Sara M           9 RIO-AZ               1:37.63    1:38.56        
  4 Miller, Akiha M            9 RIO-AZ               1:37.85    1:38.93        
      43.49   55.44                                                
  5 Oden, Kirstyn A            9 BCH-CA               1:41.13    1:40.53        
      48.15   52.38                                                
  6 Robinson, Bella C         10 LTNV-CA              1:39.31    1:41.74        
      48.13   53.61                                                
  7 Khoussainov, Alina         9 LVSC-CA              1:43.38    1:44.35        
      49.36   54.99                                                
  8 Sun, Emma                 10 LVSC-CA              1:50.32    1:47.09        
      50.90   56.19                                                
  9 Horton, Brooke E           9 RIO-AZ               1:46.57    1:48.35        
      52.35   56.00                                                
 10 Kakish, Yasmeen E          9 BCH-CA               1:49.06    1:51.78        
      51.45 1:00.33                                                
 11 Peterson, Elliana G        9 RIO-AZ               2:01.29    2:08.40        
      59.22 1:09.18                                                
 12 Hudson, Jocelyn C          9 San Manuel-AZ        1:59.31    2:14.61        
Non-Award Division  
 -- Thomas, Mia N             10 RIO-AZ               1:22.13         DQ        
 -- O-Lee, Ellie F             9 BCH-CA                    NT         DQ        
 -- Covarrubias, Cami R       10 Team Rebel-CA        2:06.61         DQ        
 
Girls 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:06.50  .BLU
        3:23.50  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Brent, Jamie L            10 RIO-AZ               2:35.69    2:34.35 .BLU   
  2 Sherman, Makenna R        10 LTNV-CA              2:44.93    2:41.87 .BLU   
  3 Jones-Campbell, Piper E    9 RIO-AZ               2:58.10    2:52.35 .BLU   
  4 Isaac, Shanti R           10 LTNV-CA              2:49.81    2:52.87 .BLU   
  5 Peterson, Adia E          10 RIO-AZ               3:01.58    2:55.56 .BLU   
  6 Tierney, Ashlyn J         10 RIO-AZ               3:13.77    2:59.88 .BLU+  
  7 Gantt, Koryne I            9 RIO-AZ               3:05.19    3:00.44 .BLU   
  8 Downey, Paige C           10 RIO-AZ               2:54.15    3:01.29 .BLU   
  9 Hartman, Maggie M         10 RIO-AZ               3:07.76    3:02.67 .BLU+  
 10 DeSpain, Zoey E            9 BCH-CA               3:17.49    3:05.63 .BLU+  
.RED - Division  
  1 Kulikowski, Maci A         7 BCH-CA               3:08.63    3:09.01 .RED   
  2 Hanson, Bridgette A       10 RIO-AZ               3:18.38    3:10.65 .RED   
  3 El-Rayes, Dana            10 RIO-AZ               3:03.42    3:10.73 .RED-  
  4 Pham, Aileen A            10 BLUE-CA              3:24.89    3:11.74 .RED+  
Non-Award Division  
 -- Serrano, Giselle A        10 LVSC-CA              3:03.52         DQ        
 -- Saout, Leila N            10 LVSC-CA              3:12.26         DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.70  .BLU
          33.50  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Aiello, Isabella M        12 BCH-CA                 26.73      27.43 .BLU   
  2 Zandt, Brea L             12 RIO-AZ                 27.87      27.57 .BLU   
  3 Bellah, Sasha V           12 LVSC-CA                27.94      27.69 .BLU   
  4 Thevenot, Lidia A         12 BCH-CA                 27.52      27.93 .BLU   
  5 Prentice, Sydney A        11 RIO-AZ                 29.00      28.15 .BLU   
  6 Clarke, Jordan            11 BCH-CA                 28.28      28.25 .BLU   
  7 Ciobanu, Alice            12 Team Rebel-CA          29.41      28.32 .BLU   
  8 Codney, Carley J          12 RIO-AZ                 30.76      29.46 .BLU+  
  9 Warren, Morgan L          12 LVSC-CA                29.43      29.73 .BLU   
 10 Yacoben, Meredith P       12 LVSC-CA                29.84      30.12 .BLU   
 11 McClaren, Phoebe M        12 BCH-CA                 29.91      30.16 .BLU   
 12 Reams, Abby J             12 LTNV-CA                30.26      30.36 .BLU   
 13 Armstrong, Gracie M       11 BCH-CA                 31.13      30.67 .BLU+  
.RED - Division  
  1 Downey, Taylor R          12 RIO-AZ                 30.25      30.79 .RED-  
  2 Lauer, Sydni R            11 BCH-CA                 30.83      31.01 .RED   
  3 Senft, Madilynn M         11 LVSC-CA                31.70      31.14 .RED   
  4 Mitzel, Makenna M         11 BCH-CA                 32.81      31.17 .RED   
  5 Arguelles, Adriana C      11 RIO-AZ                 31.32      31.30 .RED   
  6 Hansen, Katie E           11 RIO-AZ                 30.44      31.36 .RED-  
  7 Bialas, Alissa A          11 LVSC-CA                31.33      32.04 .RED   
  8 Grimsley, Caroline R      11 RIO-AZ                 32.26      32.32 .RED   
  9 Dawidian, Maddy K         11 LVSC-CA                32.76      32.33 .RED   
 10 Fegan, Sydney             11 LTNV-CA                33.27      32.37 .RED   
 11 Nagaki, Keara P           12 RIO-AZ                 30.93      32.50 .RED   
 12 Bauer, Scout W            12 LTNV-CA                34.87      33.14 .RED+  
.WHT - Division  
  1 Messner, Madi K           12 LVSC-CA                33.69      33.52        
  2 Delaney, Camille J        11 LVSC-CA                33.90      33.99        
  3 Ramirez, Juliana C        12 San Manuel-AZ          34.17      34.01        
  4 Ricks, Paisley S          11 LVSC-CA                35.16      34.66        
  5 Cui, Jianna N             11 LVSC-CA                37.31      35.06        
  6 Aiello, Gabriella A       11 BCH-CA                 36.26      35.75        
  7 Wammack-Freshour, Jennif  11 BCH-CA                 39.84      38.84        
  8 Fesel, Madison M          11 LTNV-CA                42.14      39.90        
  9 Sadeghi, Autreece V       11 LTNV-CA                   NT      40.59        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.70  .BLU
        1:12.70  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bellah, Sasha V           12 LVSC-CA              1:02.12      59.42 .BLU   
      28.62   30.80                                                
  2 Root, Sophie A            12 RIO-AZ                 59.78      59.63 .BLU   
      29.12   30.51                                                
  3 Utsumi, Momo J            12 Team Rebel-CA        1:00.65    1:00.27 .BLU   
      29.23   31.04                                                
  4 Therrien, Emmy P          11 RIO-AZ               1:03.73    1:01.09 .BLU   
  5 Aiello, Isabella M        12 BCH-CA               1:00.96    1:01.15 .BLU   
      28.91   32.24                                                
  6 Panahon, Autumn C         12 LVSC-CA              1:02.98    1:01.41 .BLU   
      29.83   31.58                                                
  7 Ika, Ailani J             11 UN-01-AZ             1:04.19    1:02.39 .BLU   
  8 Prentice, Sydney A        11 RIO-AZ               1:01.72    1:02.70 .BLU   
      30.37   32.33                                                
  9 Clarke, Jordan            11 BCH-CA               1:03.32    1:03.39 .BLU   
      30.69   32.70                                                
 10 Zandt, Brea L             12 RIO-AZ               1:01.12    1:03.65 .BLU   
      29.11   34.54                                                
 11 McCarthy, Kate R          12 LVSC-CA              1:05.97    1:04.90 .BLU   
 12 Jones, Nica               12 LVSC-CA              1:05.25    1:05.00 .BLU   
 13 Reams, Abby J             12 LTNV-CA              1:04.99    1:05.30 .BLU   
 14 Daimonji, Kacey K         12 Team Rebel-CA        1:07.46    1:05.36 .BLU+  
      31.28   34.08                                                
 15 McClaren, Phoebe M        12 BCH-CA               1:06.29    1:05.44 .BLU   
.RED - Division  
  1 Codney, Carley J          12 RIO-AZ               1:06.96    1:06.82 .RED   
  2 Harris, Ari G             11 UN-03-CA             1:11.97    1:07.52 .RED   
      32.59   34.93                                                
  3 Senft, Madilynn M         11 LVSC-CA              1:09.81    1:08.10 .RED   
      32.63   35.47                                                
  4 Mitzel, Makenna M         11 BCH-CA               1:10.86    1:08.53 .RED   
      32.66   35.87                                                
  5 Holmes, Addie H           11 BLUE-CA              1:12.87    1:09.14 .RED+  
      33.16   35.98                                                
  6 Armstrong, Gracie M       11 BCH-CA               1:09.86    1:09.40 .RED   
      34.19   35.21                                                
  7 Downey, Taylor R          12 RIO-AZ               1:09.63    1:09.57 .RED   
      33.29   36.28                                                
  8 Thevenot, Lidia A         12 BCH-CA               1:03.83    1:09.65 .RED-  
  9 Hansen, Katie E           11 RIO-AZ               1:08.68    1:09.79 .RED   
      33.87   35.92                                                
 10 Arguelles, Adriana C      11 RIO-AZ               1:10.75    1:11.22 .RED   
 11 Lauer, Sydni R            11 BCH-CA               1:12.92    1:11.71 .RED+  
      33.78   37.93                                                
.WHT - Division  
  1 Mitzel, Kendall A         11 BCH-CA               1:19.46    1:12.93        
      35.39   37.54                                                
  2 Luong, Makayla            12 LTNV-CA              1:10.27    1:13.23        
      34.51   38.72                                                
  3 Grimsley, Caroline R      11 RIO-AZ               1:13.07    1:13.30        
      35.89   37.41                                                
  4 Fegan, Sydney             11 LTNV-CA              1:10.45    1:13.34        
      35.19   38.15                                                
  5 Bauer, Scout W            12 LTNV-CA              1:15.91    1:14.43        
      35.37   39.06                                                
  6 Nagaki, Keara P           12 RIO-AZ               1:10.13    1:14.98        
      36.25   38.73                                                
  7 Ramirez, Juliana C        12 San Manuel-AZ        1:14.67    1:17.72        
      38.34   39.38                                                
  8 Ricks, Paisley S          11 LVSC-CA              1:19.71    1:20.18        
      37.70   42.48                                                
  9 Wammack-Freshour, Jennif  11 BCH-CA               1:34.09    1:23.37        
      39.80   43.57                                                
 10 Aiello, Gabriella A       11 BCH-CA               1:26.23    1:24.03        
      39.50   44.53                                                
 11 Stull, Kate E             11 RIO-AZ               1:23.76    1:27.01        
      40.47   46.54                                                
 12 Huygens, Thalia G         12 LTNV-CA                   NT    1:28.59        
      39.91   48.68                                                
 13 Fesel, Madison M          11 LTNV-CA                   NT    1:30.37        
      41.11   49.26                                                
 14 Rab, Kyra M               12 BLUE-CA              1:23.23    1:31.54        
 15 White, Madison A          11 LVSC-CA              1:30.60    1:33.06        
      44.77   48.29                                                
 16 Klein, Aliyah N           11 LVSC-CA              1:33.07    1:35.09        
      43.92   51.17                                                
Non-Award Division  
 -- Diloreanu-Chioseaua, Ioa  11 Team Rebel-CA        1:16.38         DQ        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:24.10  .BLU
        2:37.20  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Diaconescu, Rebecca A     12 Team Rebel-CA        2:07.04    2:02.89 .BLU   
      28.78   31.33   32.09   30.69                                
  2 Utsumi, Momo J            12 Team Rebel-CA        2:09.50    2:08.81 .BLU   
      30.21   33.05   33.43   32.12                                
  3 Root, Sophie A            12 RIO-AZ               2:09.38    2:11.21 .BLU   
      30.43   33.24   34.07   33.47                                
  4 Therrien, Emmy P          11 RIO-AZ               2:16.46    2:14.53 .BLU   
      31.16   34.28   35.35   33.74                                
  5 Zandt, Brea L             12 RIO-AZ               2:24.39    2:16.23 .BLU+  
      30.22   34.85   36.47   34.69                                
  6 Aiello, Isabella M        12 BCH-CA               2:18.90    2:17.15 .BLU   
      30.94   34.96   35.45   35.80                                
  7 Prentice, Sydney A        11 RIO-AZ               2:18.80    2:17.30 .BLU   
      31.34   34.43   36.08   35.45                                
  8 Ika, Ailani J             11 UN-01-AZ             2:21.99    2:18.75 .BLU   
      31.43   35.66   36.58   35.08                                
  9 Codney, Carley J          12 RIO-AZ               2:25.28    2:19.15 .BLU+  
      31.90   35.42   37.55   34.28                                
 10 Kitchens, Tyra E          12 BLUE-CA              2:21.23    2:19.32 .BLU   
      32.12   35.25   37.16   34.79                                
 11 McCarthy, Kate R          12 LVSC-CA              2:24.97    2:19.74 .BLU+  
      32.54   35.34   36.53   35.33                                
 12 Reams, Abby J             12 LTNV-CA              2:22.61    2:22.01 .BLU   
      31.42   36.41   38.24   35.94                                
.RED - Division  
  1 Daimonji, Kacey K         12 Team Rebel-CA        2:37.20    2:25.48 .RED   
      32.80   36.87   37.95   37.86                                
  2 Senft, Madilynn M         11 LVSC-CA              2:25.00    2:26.54 .RED   
      32.98   35.93   39.22   38.41                                
  3 Gallob, Claire E          12 LVSC-CA              2:28.33    2:27.73 .RED   
      34.59   37.19   38.76   37.19                                
  4 Harris, Ari G             11 UN-03-CA             2:29.55    2:29.38 .RED   
      33.85   37.71   39.69   38.13                                
  5 Downey, Taylor R          12 RIO-AZ               2:31.80    2:30.52 .RED   
      33.35   38.40   39.85   38.92                                
  6 Hansen, Katie E           11 RIO-AZ               2:33.02    2:31.73 .RED   
      33.51   39.46   40.74   38.02                                
  7 DeLeon, Eliana C          11 BLUE-CA              2:51.15    2:34.54 .RED+  
      35.67   40.26   40.08   38.53                                
.WHT - Division  
  1 Nagaki, Keara P           12 RIO-AZ               2:35.02    2:40.02        
      34.44   40.73   42.69   42.16                                
  2 Bialas, Alissa A          11 LVSC-CA              2:37.20    2:43.47        
      36.25   41.89   43.13   42.20                                
  3 Thamer, Svea I            11 LTNV-CA              2:37.20    3:00.94        
      37.20   45.43   48.64   49.67                                
  4 Wammack-Freshour, Jennif  11 BCH-CA               3:22.93    3:07.02        
      40.83   48.06   51.62   46.51                                
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:24.60  .BLU
        6:59.50  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Diaconescu, Rebecca A     12 Team Rebel-CA        5:29.93    5:25.29 .BLU   
                      33.29   33.46   32.94   32.99   32.96   33.03
      32.66   31.12                                                
  2 Root, Sophie A            12 RIO-AZ               6:01.58    5:49.26 .BLU   
      31.66   35.06   35.64   35.25   35.87   35.53   35.80   35.52
      35.04   33.89                                                
  3 Kitchens, Tyra E          12 BLUE-CA              6:23.43    6:02.28 .BLU   
      32.04   34.85   36.19   37.08   37.25   37.09   37.99   38.37
      36.75   34.67                                                
  4 Johns, Delaney K          12 LVSC-CA              6:17.53    6:07.74 .BLU   
      32.93   37.25   37.90   37.16   37.46   37.63   37.86   37.75
      37.36   34.44                                                
  5 Ika, Ailani J             11 UN-01-AZ             6:08.77    6:09.37 .BLU   
      32.01   37.34   37.47   37.53   38.08   38.12   38.03   37.47
      37.48   35.84                                                
.RED - Division  
  1 Saxon, Dani R             11 BCH-CA               6:24.60    6:25.23 .RED-  
      35.13   37.95   39.38   39.83   39.93   40.06   40.15   39.73
      37.52   35.55                                                
  2 Holmes, Addie H           11 BLUE-CA              6:24.60    6:25.58 .RED-  
      33.80   37.77   38.49   38.89   39.80   40.06   40.26   40.77
      39.31   36.43                                                
  3 Daimonji, Kacey K         12 Team Rebel-CA        6:10.00    6:28.89 .RED-  
      33.69   37.50   38.74   40.01   39.66   40.16   40.71   39.68
      39.83   38.91                                                
  4 Daher, Mira R             12 LTNV-CA              6:24.60    6:34.77 .RED-  
      34.07   37.96   39.50   41.09   39.92   40.93   40.61   40.91
      40.19   39.59                                                
  5 Gallob, Claire E          12 LVSC-CA              6:24.60    6:36.59 .RED-  
      35.28   38.80   40.29   40.52   40.21   40.70   40.14   40.94
      40.51   39.20                                                
  6 King, Ella G              12 BLUE-CA              6:24.60    6:47.45 .RED-  
      36.09   40.33   39.72   40.99   40.94   42.19   42.44   43.51
      41.51   39.73                                                
  7 DeLeon, Eliana C          11 BLUE-CA              6:24.60    6:57.50 .RED-  
      37.68   41.26   41.95   41.16   42.59   43.20   44.08   42.24
      43.18   40.16                                                
.WHT - Division  
  1 Lauer, Sydni R            11 BCH-CA               6:24.60    6:59.72        
      36.27   40.51   41.43   42.94   44.13   43.95   44.19   42.33
      43.97   40.00                                                
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.20  .BLU
          39.60  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Utsumi, Momo J            12 Team Rebel-CA          30.52      30.68 .BLU   
  2 Thevenot, Lidia A         12 BCH-CA                 30.94      30.83 .BLU   
  3 Ika, Ailani J             11 UN-01-AZ               31.22      31.15 .BLU   
  4 Bellah, Sasha V           12 LVSC-CA                33.16      32.53 .BLU   
  5 Yacoben, Meredith P       12 LVSC-CA                32.67      32.56 .BLU   
  6 Therrien, Emmy P          11 RIO-AZ                 33.80      32.92 .BLU   
  7 Hansen, Katie E           11 RIO-AZ                 33.89      33.05 .BLU   
  8 Zandt, Brea L             12 RIO-AZ                 33.68      33.60 .BLU   
  9 Clarke, Jordan            11 BCH-CA                 33.13      33.82 .BLU   
 10 Codney, Carley J          12 RIO-AZ                 33.36      34.15 .BLU   
 11 Warren, Morgan L          12 LVSC-CA                34.65      34.23 .BLU   
 12 Reams, Abby J             12 LTNV-CA                34.20      34.40 .BLU   
 13 Panahon, Autumn C         12 LVSC-CA                35.82      34.88 .BLU   
 14 Downey, Taylor R          12 RIO-AZ                 35.60      34.90 .BLU   
 15 Prentice, Sydney A        11 RIO-AZ                 35.61      35.28 .BLU   
 16 Daher, Mira R             12 LTNV-CA                37.72      35.76 .BLU+  
 17 Holmes, Addie H           11 BLUE-CA                36.88      35.82 .BLU+  
 18 Gallob, Claire E          12 LVSC-CA                36.37      35.93 .BLU+  
 19 Dawidian, Maddy K         11 LVSC-CA                35.14      35.96 .BLU   
.RED - Division  
  1 Harris, Ari G             11 UN-03-CA               36.43      36.42 .RED   
  2 McCarthy, Kate R          12 LVSC-CA                34.34      36.47 .RED-  
  3 Nagaki, Keara P           12 RIO-AZ                 36.88      36.86 .RED   
  4 Stull, Kate E             11 RIO-AZ                 39.79      37.00 .RED+  
  5 Armstrong, Gracie M       11 BCH-CA                 38.17      37.26 .RED   
  6 Bauer, Scout W            12 LTNV-CA                39.98      37.83 .RED+  
  7 Grimsley, Caroline R      11 RIO-AZ                 38.15      38.08 .RED   
  8 Fegan, Sydney             11 LTNV-CA                38.47      38.28 .RED   
  9 Diloreanu-Chioseaua, Ioa  11 Team Rebel-CA          38.99      38.95 .RED   
  9 Ricks, Paisley S          11 LVSC-CA                39.33      38.95 .RED   
 11 Arguelles, Adriana C      11 RIO-AZ                 39.94      39.43 .RED+  
 12 Cui, Jianna N             11 LVSC-CA                41.52      39.56 .RED+  
.WHT - Division  
  1 Ramirez, Juliana C        12 San Manuel-AZ          47.23      39.64        
  2 Rab, Kyra M               12 BLUE-CA                40.01      40.92        
  3 Aiello, Gabriella A       11 BCH-CA                 40.07      41.54        
  4 Thamer, Svea I            11 LTNV-CA                43.28      42.42        
  5 White, Madison A          11 LVSC-CA                45.57      43.98        
  6 Klein, Aliyah N           11 LVSC-CA                46.21      44.15        
  7 Fesel, Madison M          11 LTNV-CA                49.22      45.24        
  8 Wammack-Freshour, Jennif  11 BCH-CA                 46.79      46.07        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:17.90  .BLU
        1:25.20  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bellah, Sasha V           12 LVSC-CA              1:13.72    1:07.64 .BLU   
      32.88   34.76                                                
  2 Root, Sophie A            12 RIO-AZ               1:07.47    1:08.11 .BLU   
      33.30   34.81                                                
  3 Thevenot, Lidia A         12 BCH-CA               1:07.93    1:10.74 .BLU   
      34.91   35.83                                                
  4 Therrien, Emmy P          11 RIO-AZ               1:11.51    1:11.26 .BLU   
      35.01   36.25                                                
  5 Codney, Carley J          12 RIO-AZ               1:14.24    1:11.39 .BLU   
      35.34   36.05                                                
  6 Johns, Delaney K          12 LVSC-CA              1:10.14    1:13.03 .BLU   
      35.40   37.63                                                
  7 Reams, Abby J             12 LTNV-CA              1:13.94    1:13.32 .BLU   
      35.04   38.28                                                
  8 Senft, Madilynn M         11 LVSC-CA              1:13.57    1:13.81 .BLU   
      35.78   38.03                                                
  9 Warren, Morgan L          12 LVSC-CA              1:14.79    1:14.95 .BLU   
      37.05   37.90                                                
 10 Mitzel, Makenna M         11 BCH-CA               1:25.20    1:15.63 .BLU+  
      36.87   38.76                                                
 11 Zandt, Brea L             12 RIO-AZ               1:13.49    1:17.65 .BLU   
      38.38   39.27                                                
.RED - Division  
  1 Downey, Taylor R          12 RIO-AZ               1:16.72    1:18.14 .RED-  
      38.28   39.86                                                
  2 Holmes, Addie H           11 BLUE-CA              1:22.78    1:18.22 .RED   
      38.08   40.14                                                
  3 Dawidian, Maddy K         11 LVSC-CA              1:16.25    1:19.51 .RED-  
      38.31   41.20                                                
  4 Luong, Makayla            12 LTNV-CA              1:18.81    1:19.98 .RED   
      38.28   41.70                                                
  5 Daher, Mira R             12 LTNV-CA              1:19.38    1:20.02 .RED   
  6 Grimsley, Caroline R      11 RIO-AZ               1:20.92    1:20.23 .RED   
      39.73   40.50                                                
  7 Harris, Ari G             11 UN-03-CA             1:21.46    1:20.65 .RED   
      39.56   41.09                                                
  8 Armstrong, Gracie M       11 BCH-CA               1:22.72    1:21.04 .RED   
      40.83   40.21                                                
  9 Mitzel, Kendall A         11 BCH-CA               1:28.54    1:21.58 .RED+  
      40.47   41.11                                                
 10 Nagaki, Keara P           12 RIO-AZ               1:19.87    1:23.13 .RED   
      39.46   43.67                                                
 11 DeLeon, Eliana C          11 BLUE-CA              1:33.86    1:23.97 .RED+  
      40.91   43.06                                                
.WHT - Division  
  1 Messner, Madi K           12 LVSC-CA              1:25.20    1:26.18        
  2 King, Ella G              12 BLUE-CA              1:31.79    1:26.88        
      42.14   44.74                                                
  3 Ricks, Paisley S          11 LVSC-CA              1:25.20    1:28.96        
      43.59   45.37                                                
  4 Cui, Jianna N             11 LVSC-CA              1:25.20    1:29.33        
      42.62   46.71                                                
  5 Thamer, Svea I            11 LTNV-CA              1:25.20    1:34.46        
      45.48   48.98                                                
  6 Wammack-Freshour, Jennif  11 BCH-CA               1:51.31    1:41.64        
      50.74   50.90                                                
Non-Award Division  
 -- Hansen, Katie E           11 RIO-AZ               1:16.78         DQ        
 -- Sadeghi, Autreece V       11 LTNV-CA              1:25.20         DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          40.80  .BLU
          44.50  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Diaconescu, Rebecca A     12 Team Rebel-CA          38.18      34.81 .BLU   
  2 Clarke, Jordan            11 BCH-CA                 35.31      35.36 .BLU   
  3 Johns, Delaney K          12 LVSC-CA                35.74      35.94 .BLU   
  4 Ciobanu, Alice            12 Team Rebel-CA          37.16      36.02 .BLU   
  5 Aiello, Isabella M        12 BCH-CA                 35.62      36.11 .BLU   
  6 Daimonji, Kacey K         12 Team Rebel-CA          37.83      36.65 .BLU   
  7 Codney, Carley J          12 RIO-AZ                 39.05      37.82 .BLU   
  8 Bellah, Sasha V           12 LVSC-CA                41.50      38.32 .BLU+  
  9 Prentice, Sydney A        11 RIO-AZ                 39.90      38.60 .BLU   
 10 Senft, Madilynn M         11 LVSC-CA                40.14      38.64 .BLU   
 11 McClaren, Phoebe M        12 BCH-CA                 39.52      39.15 .BLU   
 12 Armstrong, Gracie M       11 BCH-CA                 41.72      39.43 .BLU+  
 12 Grimsley, Caroline R      11 RIO-AZ                 39.49      39.43 .BLU   
 14 Daher, Mira R             12 LTNV-CA                38.97      39.80 .BLU   
 15 Zandt, Brea L             12 RIO-AZ                 39.85      40.03 .BLU   
 16 Thevenot, Lidia A         12 BCH-CA                 38.51      40.04 .BLU   
 17 King, Ella G              12 BLUE-CA                40.81      40.40 .BLU+  
.RED - Division  
  1 Arguelles, Adriana C      11 RIO-AZ                 40.77      41.22 .RED-  
  2 Delaney, Camille J        11 LVSC-CA                40.74      41.67 .RED-  
  3 Yacoben, Meredith P       12 LVSC-CA                40.83      41.68 .RED   
  4 Holmes, Addie H           11 BLUE-CA                43.36      41.70 .RED   
  5 Gallob, Claire E          12 LVSC-CA                41.08      41.76 .RED   
  6 Luong, Makayla            12 LTNV-CA                40.28      41.90 .RED-  
  7 Harris, Ari G             11 UN-03-CA               43.87      42.61 .RED   
  8 Messner, Madi K           12 LVSC-CA                43.39      42.78 .RED   
  9 Mitzel, Kendall A         11 BCH-CA                 45.60      43.17 .RED+  
 10 Cui, Jianna N             11 LVSC-CA                44.73      43.27 .RED+  
 11 Nagaki, Keara P           12 RIO-AZ                 44.24      44.03 .RED   
 12 Lauer, Sydni R            11 BCH-CA                 44.87      44.21 .RED+  
 13 Hansen, Katie E           11 RIO-AZ                 43.96      44.38 .RED   
 14 Downey, Taylor R          12 RIO-AZ                 43.46      44.44 .RED   
.WHT - Division  
  1 Bauer, Scout W            12 LTNV-CA                46.01      44.53        
  2 Thamer, Svea I            11 LTNV-CA                46.89      46.99        
  3 Aiello, Gabriella A       11 BCH-CA                 47.36      47.34        
  4 Fegan, Sydney             11 LTNV-CA                46.17      48.15        
  5 Ricks, Paisley S          11 LVSC-CA                46.04      48.51        
  6 Sadeghi, Autreece V       11 LTNV-CA                   NT      50.16        
  7 Ramirez, Juliana C        12 San Manuel-AZ          55.18      52.74        
  8 Wammack-Freshour, Jennif  11 BCH-CA                 53.07      54.44        
  9 Fesel, Madison M          11 LTNV-CA              1:04.25    1:02.32        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:28.90  .BLU
        1:37.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Diaconescu, Rebecca A     12 Team Rebel-CA        1:23.85    1:15.63 .BLU   
      36.66   38.97                                                
  2 Utsumi, Momo J            12 Team Rebel-CA        1:14.90    1:16.52 .BLU   
      37.32   39.20                                                
  3 Ciobanu, Alice            12 Team Rebel-CA        1:18.28    1:16.60 .BLU   
      36.54   40.06                                                
  4 Clarke, Jordan            11 BCH-CA               1:17.51    1:17.32 .BLU   
      37.28   40.04                                                
  5 Aiello, Isabella M        12 BCH-CA               1:18.92    1:18.61 .BLU   
      37.23   41.38                                                
  6 Daimonji, Kacey K         12 Team Rebel-CA        1:19.29    1:18.83 .BLU   
      37.21   41.62                                                
  7 Mitzel, Makenna M         11 BCH-CA               1:23.58    1:20.88 .BLU   
      38.19   42.69                                                
  8 Root, Sophie A            12 RIO-AZ               1:19.69    1:22.73 .BLU   
      39.63   43.10                                                
  9 Codney, Carley J          12 RIO-AZ               1:23.57    1:22.94 .BLU   
      39.85   43.09                                                
 10 Warren, Morgan L          12 LVSC-CA              1:23.43    1:23.27 .BLU   
      39.64   43.63                                                
 11 McClaren, Phoebe M        12 BCH-CA               1:25.78    1:24.40 .BLU   
      39.37   45.03                                                
 12 Grimsley, Caroline R      11 RIO-AZ               1:26.51    1:24.93 .BLU   
      41.95   42.98                                                
 13 Prentice, Sydney A        11 RIO-AZ               1:25.19    1:25.34 .BLU   
      41.11   44.23                                                
 14 Senft, Madilynn M         11 LVSC-CA              1:29.50    1:26.49 .BLU+  
      40.92   45.57                                                
 15 King, Ella G              12 BLUE-CA              1:26.74    1:27.59 .BLU   
      41.38   46.21                                                
 16 Thevenot, Lidia A         12 BCH-CA               1:22.71    1:27.91 .BLU   
      41.70   46.21                                                
 17 Armstrong, Gracie M       11 BCH-CA               1:29.04    1:28.04 .BLU+  
      42.59   45.45                                                
 18 Luong, Makayla            12 LTNV-CA              1:28.78    1:28.16 .BLU   
      42.40   45.76                                                
 19 Holmes, Addie H           11 BLUE-CA              1:34.00    1:28.80 .BLU+  
      41.89   46.91                                                
.RED - Division  
  1 Jones, Nica               12 LVSC-CA              1:29.38    1:29.77 .RED   
      43.57   46.20                                                
  2 Yacoben, Meredith P       12 LVSC-CA              1:27.53    1:29.91 .RED-  
      42.39   47.52                                                
  3 Arguelles, Adriana C      11 RIO-AZ               1:30.06    1:30.46 .RED   
      43.36   47.10                                                
  4 Zandt, Brea L             12 RIO-AZ               1:27.29    1:30.81 .RED-  
      42.16   48.65                                                
  5 Gallob, Claire E          12 LVSC-CA              1:31.13    1:31.53 .RED   
      43.58   47.95                                                
  6 Kitchens, Tyra E          12 BLUE-CA              1:30.82    1:32.28 .RED   
      45.06   47.22                                                
  7 Hansen, Katie E           11 RIO-AZ               1:45.77    1:33.98 .RED+  
      45.10   48.88                                                
  8 Downey, Taylor R          12 RIO-AZ               1:36.93    1:34.67 .RED   
      44.98   49.69                                                
  9 Lauer, Sydni R            11 BCH-CA               1:36.40    1:34.97 .RED   
      43.67   51.30                                                
 10 Dawidian, Maddy K         11 LVSC-CA              1:44.59    1:35.46 .RED+  
      45.27   50.19                                                
 11 Nagaki, Keara P           12 RIO-AZ               1:34.32    1:35.93 .RED   
      45.72   50.21                                                
 12 Cui, Jianna N             11 LVSC-CA              1:36.88    1:36.40 .RED   
      47.15   49.25                                                
.WHT - Division  
  1 Aiello, Gabriella A       11 BCH-CA               1:40.86    1:37.78        
      47.50   50.28                                                
  2 Thamer, Svea I            11 LTNV-CA              1:50.03    1:38.27        
      47.21   51.06                                                
  3 Bauer, Scout W            12 LTNV-CA              1:37.76    1:38.96        
      46.76   52.20                                                
  4 DeLeon, Eliana C          11 BLUE-CA              1:46.08    1:41.38        
      49.03   52.35                                                
  5 Stull, Kate E             11 RIO-AZ               1:43.39    1:42.18        
      49.56   52.62                                                
  6 Fegan, Sydney             11 LTNV-CA              1:47.55    1:42.53        
      48.52   54.01                                                
  7 Ricks, Paisley S          11 LVSC-CA              1:37.00    1:43.02        
      48.33   54.69                                                
  8 Klein, Aliyah N           11 LVSC-CA              1:50.18    1:52.24        
  9 White, Madison A          11 LVSC-CA              2:46.20    1:53.86        
      54.35   59.51                                                
 10 Ramirez, Juliana C        12 San Manuel-AZ        2:08.14    1:55.65        
 11 Huygens, Thalia G         12 LTNV-CA              1:37.00    2:00.37        
      57.91 1:02.46                                                
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.30  .BLU
          37.40  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bellah, Sasha V           12 LVSC-CA                29.85      29.49 .BLU   
  2 Thevenot, Lidia A         12 BCH-CA                 29.48      29.59 .BLU   
  3 Aiello, Isabella M        12 BCH-CA                 28.96      29.67 .BLU   
  4 Kitchens, Tyra E          12 BLUE-CA                31.23      30.72 .BLU   
  5 Panahon, Autumn C         12 LVSC-CA                30.78      30.80 .BLU   
  6 Root, Sophie A            12 RIO-AZ                 33.89      30.97 .BLU   
  7 Ciobanu, Alice            12 Team Rebel-CA          31.49      31.02 .BLU   
  8 Ika, Ailani J             11 UN-01-AZ               31.29      31.23 .BLU   
  9 Zandt, Brea L             12 RIO-AZ                 31.48      31.65 .BLU   
 10 Daimonji, Kacey K         12 Team Rebel-CA          32.84      31.87 .BLU   
 11 Therrien, Emmy P          11 RIO-AZ                 32.11      31.98 .BLU   
 12 Prentice, Sydney A        11 RIO-AZ                 32.48      32.18 .BLU   
 13 Warren, Morgan L          12 LVSC-CA                32.03      32.37 .BLU   
 14 Codney, Carley J          12 RIO-AZ                 34.40      32.83 .BLU+  
 15 Harris, Ari G             11 UN-03-CA               32.81      33.35 .BLU   
 16 Mitzel, Makenna M         11 BCH-CA                 36.27      33.87 .BLU+  
.RED - Division  
  1 Lauer, Sydni R            11 BCH-CA                 33.66      34.60 .RED-  
  2 Yacoben, Meredith P       12 LVSC-CA                33.16      34.62 .RED-  
  3 Gallob, Claire E          12 LVSC-CA                35.06      34.66 .RED   
  4 Armstrong, Gracie M       11 BCH-CA                 37.28      34.70 .RED   
  5 McClaren, Phoebe M        12 BCH-CA                 35.18      35.37 .RED   
  6 Downey, Taylor R          12 RIO-AZ                 36.18      35.99 .RED   
  7 Diloreanu-Chioseaua, Ioa  11 Team Rebel-CA          36.39      36.19 .RED   
  8 Mitzel, Kendall A         11 BCH-CA                 36.55      36.34 .RED   
  9 Dawidian, Maddy K         11 LVSC-CA                36.13      36.64 .RED   
 10 King, Ella G              12 BLUE-CA                38.92      36.66 .RED+  
 11 Cui, Jianna N             11 LVSC-CA                40.50      37.06 .RED+  
.WHT - Division  
  1 Ramirez, Juliana C        12 San Manuel-AZ          38.89      37.66        
  2 Hansen, Katie E           11 RIO-AZ                 35.86      37.71        
  3 Nagaki, Keara P           12 RIO-AZ                 39.05      38.61        
  4 Grimsley, Caroline R      11 RIO-AZ                 39.05      38.85        
  5 Saxon, Dani R             11 BCH-CA                 41.25      38.96        
  6 Arguelles, Adriana C      11 RIO-AZ                 38.72      38.99        
  7 Stull, Kate E             11 RIO-AZ                 38.42      39.13        
  8 DeLeon, Eliana C          11 BLUE-CA                39.31      39.45        
  9 Thamer, Svea I            11 LTNV-CA                45.19      43.71        
 10 Rab, Kyra M               12 BLUE-CA                40.88      45.15        
 11 Wammack-Freshour, Jennif  11 BCH-CA                 42.46      45.19        
 12 Huygens, Thalia G         12 LTNV-CA                43.77      46.37        
 13 Fesel, Madison M          11 LTNV-CA                47.69      48.67        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:16.10  .BLU
        1:23.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Utsumi, Momo J            12 Team Rebel-CA        1:05.30    1:06.00 .BLU   
      30.77   35.23                                                
  2 Ika, Ailani J             11 UN-01-AZ             1:12.01    1:09.55 .BLU   
      32.38   37.17                                                
  3 Prentice, Sydney A        11 RIO-AZ               1:12.13    1:10.08 .BLU   
      32.82   37.26                                                
  4 Therrien, Emmy P          11 RIO-AZ               1:13.53    1:11.68 .BLU   
      33.34   38.34                                                
.RED - Division  
  1 Harris, Ari G             11 UN-03-CA             1:15.01    1:17.49 .RED-  
      35.71   41.78                                                
  2 Gallob, Claire E          12 LVSC-CA              1:20.76    1:17.52 .RED   
      36.23   41.29                                                
  3 Mitzel, Makenna M         11 BCH-CA               1:23.00    1:22.28 .RED   
.WHT - Division  
  1 Mitzel, Kendall A         11 BCH-CA               1:23.00    1:24.87        
  2 Fegan, Sydney             11 LTNV-CA              1:42.14    1:26.50        
  3 Saxon, Dani R             11 BCH-CA               1:23.00    1:27.41        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  .BLU
        1:24.70  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ika, Ailani J             11 UN-01-AZ             1:13.83    1:08.10 .BLU   
      31.88   36.22                                                
  2 Aiello, Isabella M        12 BCH-CA               1:06.97    1:08.18 .BLU   
      30.97   37.21                                                
  3 Root, Sophie A            12 RIO-AZ               1:10.20    1:09.93 .BLU   
      32.02   37.91                                                
  4 Clarke, Jordan            11 BCH-CA               1:10.26    1:10.54 .BLU   
      33.54   37.00                                                
  5 Codney, Carley J          12 RIO-AZ               1:14.49    1:11.17 .BLU   
      33.35   37.82                                                
  6 Therrien, Emmy P          11 RIO-AZ               1:13.17    1:12.35 .BLU   
      34.03   38.32                                                
  7 Thevenot, Lidia A         12 BCH-CA               1:08.60    1:12.48 .BLU   
      32.62   39.86                                                
  8 Warren, Morgan L          12 LVSC-CA              1:12.39    1:12.74 .BLU   
      33.48   39.26                                                
  9 Zandt, Brea L             12 RIO-AZ               1:13.91    1:12.81 .BLU   
      33.08   39.73                                                
 10 Prentice, Sydney A        11 RIO-AZ               1:14.00    1:14.23 .BLU   
      34.41   39.82                                                
 11 Kitchens, Tyra E          12 BLUE-CA              1:13.71    1:14.38 .BLU   
      33.66   40.72                                                
 12 Armstrong, Gracie M       11 BCH-CA               1:19.59    1:16.35 .BLU+  
      36.59   39.76                                                
 13 McCarthy, Kate R          12 LVSC-CA              1:19.55    1:16.78 .BLU+  
      36.81   39.97                                                
 14 McClaren, Phoebe M        12 BCH-CA               1:16.68    1:17.11 .BLU   
      37.05   40.06                                                
 15 Yacoben, Meredith P       12 LVSC-CA              1:14.83    1:17.31 .BLU   
      34.99   42.32                                                
.RED - Division  
  1 Harris, Ari G             11 UN-03-CA             1:20.55    1:18.33 .RED   
      36.08   42.25                                                
  2 Luong, Makayla            12 LTNV-CA              1:18.66    1:19.53 .RED   
      37.71   41.82                                                
  3 Hansen, Katie E           11 RIO-AZ               1:17.19    1:19.59 .RED-  
      35.89   43.70                                                
  4 Reams, Abby J             12 LTNV-CA              1:19.51    1:19.68 .RED   
      37.09   42.59                                                
  5 Downey, Taylor R          12 RIO-AZ               1:18.75    1:20.54 .RED   
      36.54   44.00                                                
  6 Dawidian, Maddy K         11 LVSC-CA              1:21.60    1:21.20 .RED   
      38.56   42.64                                                
  7 Grimsley, Caroline R      11 RIO-AZ               1:20.93    1:22.01 .RED   
      38.71   43.30                                                
  8 Messner, Madi K           12 LVSC-CA              1:24.91    1:22.11 .RED+  
      38.52   43.59                                                
  9 Arguelles, Adriana C      11 RIO-AZ               1:23.66    1:23.01 .RED   
      40.36   42.65                                                
 10 Nagaki, Keara P           12 RIO-AZ               1:20.37    1:23.13 .RED   
      38.01   45.12                                                
 11 Bauer, Scout W            12 LTNV-CA              1:28.64    1:23.38 .RED+  
      39.71   43.67                                                
 12 Bialas, Alissa A          11 LVSC-CA              1:24.18    1:24.02 .RED   
      39.22   44.80                                                
.WHT - Division  
  1 Delaney, Camille J        11 LVSC-CA              1:24.21    1:25.21        
      43.54   41.67                                                
  2 Ramirez, Juliana C        12 San Manuel-AZ        1:27.53    1:31.50        
      41.98   49.52                                                
  3 Sadeghi, Autreece V       11 LTNV-CA                   NT    1:41.39        
  4 Fesel, Madison M          11 LTNV-CA              1:48.74    1:43.49        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:46.20  .BLU
        3:01.30  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Root, Sophie A            12 RIO-AZ               2:24.29    2:23.14 .BLU   
      31.09   35.09   44.69   32.27                                
  2 Bellah, Sasha V           12 LVSC-CA              2:25.76    2:27.88 .BLU   
      30.80   36.77   45.46   34.85                                
  3 Aiello, Isabella M        12 BCH-CA               2:28.09    2:29.47 .BLU   
      30.82   38.02   44.11   36.52                                
  4 Ika, Ailani J             11 UN-01-AZ             2:27.65    2:29.83 .BLU   
      32.51   37.18   44.41   35.73                                
  5 Codney, Carley J          12 RIO-AZ               2:41.89    2:34.18 .BLU   
  6 Jones, Nica               12 LVSC-CA              2:37.11    2:35.17 .BLU   
  7 Therrien, Emmy P          11 RIO-AZ               2:34.76    2:35.65 .BLU   
      34.31   39.12   47.82   34.40                                
  8 Prentice, Sydney A        11 RIO-AZ               2:37.82    2:35.74 .BLU   
  9 Kitchens, Tyra E          12 BLUE-CA              2:34.01    2:36.95 .BLU   
      32.46   39.00   50.23   35.26                                
 10 Panahon, Autumn C         12 LVSC-CA              2:36.09    2:37.33 .BLU   
      33.13   40.30   49.47   34.43                                
 11 Zandt, Brea L             12 RIO-AZ               2:40.42    2:38.98 .BLU   
 12 Daimonji, Kacey K         12 Team Rebel-CA        2:42.74    2:40.13 .BLU   
 13 Senft, Madilynn M         11 LVSC-CA              2:39.47    2:41.48 .BLU   
 14 Harris, Ari G             11 UN-03-CA             2:48.91    2:41.81 .BLU+  
 15 McCarthy, Kate R          12 LVSC-CA              2:47.24    2:43.41 .BLU+  
 16 Daher, Mira R             12 LTNV-CA              2:42.46    2:45.49 .BLU   
.RED - Division  
  1 Downey, Taylor R          12 RIO-AZ               2:51.06    2:46.54 .RED   
  2 Saxon, Dani R             11 BCH-CA               2:55.29    2:47.67 .RED   
  3 Mitzel, Kendall A         11 BCH-CA               3:01.30    2:48.61 .RED   
  4 King, Ella G              12 BLUE-CA              2:51.22    2:53.49 .RED   
  5 Luong, Makayla            12 LTNV-CA              2:55.00    2:53.90 .RED   
  6 Grimsley, Caroline R      11 RIO-AZ               2:55.00    2:54.23 .RED   
  7 Nagaki, Keara P           12 RIO-AZ               2:54.78    2:55.10 .RED   
  8 Arguelles, Adriana C      11 RIO-AZ               2:57.69    2:57.07 .RED   
.WHT - Division  
  1 Wammack-Freshour, Jennif  11 BCH-CA               3:47.39    3:32.23        
  2 Huygens, Thalia G         12 LTNV-CA              3:01.30    3:35.01        
Non-Award Division  
 -- DeLeon, Eliana C          11 BLUE-CA              3:33.27         DQ        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.30  13-14 .BLU
          31.90  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Hebert, Madeleine F       13 BLUE-CA                24.37      24.87 .BLU   
  2 Higley, Tara M            14 BCH-CA                 25.74      26.06 .BLU   
  3 Beaudet, Kylie A          14 BLUE-CA                26.03      26.07 .BLU   
  4 Dalbik, Sahara E          13 RIO-AZ                 25.83      26.17 .BLU   
  5 Cordoba, Isabella R       14 BLUE-CA                26.89      26.45 .BLU   
  5 Schaller, Bella I         14 RIO-AZ                 25.90      26.45 .BLU   
  7 Spray, Tatum F            14 RIO-AZ                 26.85      26.51 .BLU   
  8 Romstead, Georgia G       14 BCH-CA                 26.68      26.52 .BLU   
  9 Wakefield, Taylor K       13 BCH-CA                 27.00      27.13 .BLU   
 10 Bautista, Sara A          14 UN-02-CA               27.27      27.22 .BLU   
 11 Elliott, Ava L            14 RIO-AZ                 26.78      27.26 .BLU   
 12 Gatewood, Brynlee M       13 BCH-CA                 27.67      27.45 .BLU   
 13 Kelsey, Tara D            14 BCH-CA                 27.24      27.50 .BLU   
 14 Vaher, Elisa A            14 BCH-CA                 27.94      27.52 .BLU   
 15 Christensen, Katrine K    14 LVSC-CA                27.29      28.06 .BLU   
 16 Younk, Lauren Y           14 BLUE-CA                27.82      28.13 .BLU   
 17 Tressler, Olivia G        13 BLUE-CA                28.08      28.31 .BLU   
 18 Heilmann, Gillian A       14 LVSC-CA                28.64      28.51 .BLU   
 19 Carpenter, Reese L        13 RIO-AZ                 29.13      28.80 .BLU   
 20 Olsen, KK M               13 LVSC-CA                28.90      28.98 .BLU   
 21 McClaren, Josie E         14 BCH-CA                 29.95      29.23 .BLU+  
.RED - Division  
  1 Fradet, Katya M           14 LVSC-CA                30.07      29.57 .RED   
  2 Masche, Ava G             14 RIO-AZ                 29.22      29.88 .RED-  
  3 Yacoben, Elena M          13 LVSC-CA                29.47      30.01 .RED   
  4 Arroyo, Makenna A         13 BLUE-CA                29.83      30.15 .RED   
  5 Rodriguez, Jera J         14 Team Rebel-CA          30.63      30.49 .RED   
  6 Dawidian, Sara G          13 LVSC-CA                29.76      30.84 .RED   
.WHT - Division  
  1 Oden, Paige M             13 BCH-CA                 32.52      32.28        
  2 Baumgartner, Caitlyn A    13 LVSC-CA                32.94      32.37        
  3 Khatib, Tamara            14 LTNV-CA                32.37      32.54        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:03.40  13-14 .BLU
        1:09.10  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Hebert, Madeleine F       13 BLUE-CA                53.33      54.68 .BLU   
      26.31   28.37                                                
  2 Jones, Hannah J           14 Team Rebel-CA          57.78      55.76 .BLU   
      26.94   28.82                                                
  3 Schaller, Bella I         14 RIO-AZ                 54.81      56.20 .BLU   
      27.21   28.99                                                
  4 Beaudet, Kylie A          14 BLUE-CA                57.06      56.78 .BLU   
      27.55   29.23                                                
  5 Higley, Tara M            14 BCH-CA                 56.00      57.00 .BLU   
      27.13   29.87                                                
  6 Cordoba, Isabella R       14 BLUE-CA                57.24      57.05 .BLU   
      27.87   29.18                                                
  7 Dalbik, Sahara E          13 RIO-AZ                 55.70      57.27 .BLU   
      27.26   30.01                                                
  8 Romstead, Georgia G       14 BCH-CA                 58.81      58.05 .BLU   
      27.74   30.31                                                
  9 Bautista, Sara A          14 UN-02-CA               58.66      59.15 .BLU   
      28.76   30.39                                                
 10 Vaher, Elisa A            14 BCH-CA               1:00.30    1:00.03 .BLU   
      28.56   31.47                                                
 11 Kelsey, Tara D            14 BCH-CA                 59.60    1:00.21 .BLU   
      28.97   31.24                                                
 12 Tressler, Olivia G        13 BLUE-CA              1:00.70    1:00.48 .BLU   
      28.85   31.63                                                
 13 Christensen, Katrine K    14 LVSC-CA                59.26    1:00.94 .BLU   
      29.07   31.87                                                
 14 Stewart, Brooklynn R      14 LVSC-CA                57.71    1:01.33 .BLU   
      29.62   31.71                                                
 15 Heilmann, Gillian A       14 LVSC-CA              1:02.41    1:01.65 .BLU   
      29.88   31.77                                                
 16 Olsen, KK M               13 LVSC-CA              1:01.29    1:02.18 .BLU   
      29.88   32.30                                                
 17 Anfinson, Olivia J        13 LVSC-CA              1:02.60    1:02.59 .BLU   
      30.24   32.35                                                
.RED - Division  
  1 McClaren, Josie E         14 BCH-CA               1:05.97    1:04.45 .RED   
      31.47   32.98                                                
  2 Yacoben, Elena M          13 LVSC-CA              1:05.00    1:05.37 .RED   
      31.39   33.98                                                
  3 Masche, Ava G             14 RIO-AZ               1:04.77    1:05.77 .RED   
      31.02   34.75                                                
  4 Fradet, Katya M           14 LVSC-CA              1:04.85    1:06.13 .RED   
      31.67   34.46                                                
  5 Dawidian, Sara G          13 LVSC-CA              1:05.67    1:07.35 .RED   
      32.25   35.10                                                
  6 Obrien, Lana K            13 LVSC-CA              1:05.94    1:07.43 .RED   
      31.76   35.67                                                
  7 Rodriguez, Jera J         14 Team Rebel-CA        1:07.39    1:08.43 .RED   
      32.04   36.39                                                
  8 Lee, Emma C               14 BCH-CA               1:11.88    1:08.79 .RED+  
      32.06   36.73                                                
.WHT - Division  
  1 Hulsey, Sid K             14 BLUE-CA              1:07.11    1:10.89        
      34.57   36.32                                                
  2 Baumgartner, Caitlyn A    13 LVSC-CA              1:12.41    1:13.28        
      35.79   37.49                                                
  3 Hood, Alexia D            13 LVSC-CA              1:12.82    1:15.56        
      34.65   40.91                                                
  4 Nielson, Lexie J          13 LVSC-CA              1:13.18    1:15.70        
      35.39   40.31                                                
  5 Glick, Karah G            14 Team Rebel-CA             NT    1:43.96        
      46.80   57.16                                                
Non-Award Division  
 -- Spray, Tatum F            14 RIO-AZ                 56.64         DQ        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.10  13-14 .BLU
        2:28.40  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Schaller, Bella I         14 RIO-AZ               1:59.32    1:58.83 .BLU   
      27.62   30.46   30.74   30.01                                
  2 Beaudet, Kylie A          14 BLUE-CA              1:59.71    1:59.67 .BLU   
      28.13   30.34   29.66   31.54                                
  3 Hebert, Madeleine F       13 BLUE-CA              1:58.24    1:59.77 .BLU   
      27.62   30.76   31.36   30.03                                
  4 Dalbik, Sahara E          13 RIO-AZ               2:05.19    2:04.30 .BLU   
      28.91   31.99   32.90   30.50                                
  5 Cordoba, Isabella R       14 BLUE-CA              2:02.85    2:04.91 .BLU   
      28.95   31.08   32.09   32.79                                
  6 Higley, Tara M            14 BCH-CA               2:04.47    2:05.91 .BLU   
      29.00   32.14   32.81   31.96                                
  7 Scott, Ashley K           14 BCH-CA               2:04.28    2:08.15 .BLU   
      28.62   31.67   31.40   36.46                                
  8 Christensen, Katrine K    14 LVSC-CA              2:04.18    2:08.25 .BLU   
      29.37   32.19 1:06.69                                        
  9 Tressler, Olivia G        13 BLUE-CA              2:12.34    2:10.61 .BLU   
      30.11   33.55   34.18   32.77                                
 10 Kelsey, Tara D            14 BCH-CA               2:11.07    2:11.09 .BLU   
      30.29   33.62   34.10   33.08                                
 11 Younk, Lauren Y           14 BLUE-CA              2:14.05    2:12.80 .BLU   
      31.16   33.80   34.13   33.71                                
 12 Olsen, KK M               13 LVSC-CA              2:10.84    2:14.91 .BLU   
      30.96   33.80   35.19   34.96                                
 13 Heilmann, Gillian A       14 LVSC-CA              2:17.47    2:15.77 .BLU+  
      30.91   34.34   35.72   34.80                                
.RED - Division  
  1 McClaren, Josie E         14 BCH-CA               2:14.81    2:17.96 .RED-  
      31.70   35.69   35.91   34.66                                
  2 Arroyo, Makenna A         13 BLUE-CA              2:21.28    2:18.93 .RED   
      31.50   34.54   36.60   36.29                                
  3 Carpenter, Reese L        13 RIO-AZ               2:19.64    2:19.39 .RED   
      31.11   35.04   36.73   36.51                                
  4 Yacoben, Elena M          13 LVSC-CA              2:25.38    2:21.23 .RED   
      33.69   36.42   36.26   34.86                                
  5 Dawidian, Sara G          13 LVSC-CA              2:24.37    2:22.43 .RED   
      32.74   37.50   37.09   35.10                                
  6 Fradet, Katya M           14 LVSC-CA              2:25.07    2:22.81 .RED   
      33.22   36.29   37.37   35.93                                
  7 Masche, Ava G             14 RIO-AZ               2:24.36    2:27.90 .RED   
      31.27   37.52   39.88   39.23                                
.WHT - Division  
  1 Baumgartner, Caitlyn A    13 LVSC-CA              2:37.59    2:32.67        
      34.68   38.82   40.11   39.06                                
  2 Khatib, Tamara            14 LTNV-CA              2:46.86    2:47.12        
      37.96   42.61   45.04   41.51                                
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.10  13-14 .BLU
        1:21.00  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Beaudet, Kylie A          14 BLUE-CA              1:00.86    1:01.89 .BLU   
      30.73   31.16                                                
  2 Romstead, Georgia G       14 BCH-CA               1:02.35    1:02.14 .BLU   
      30.10   32.04                                                
  3 Elliott, Ava L            14 RIO-AZ               1:02.23    1:03.35 .BLU   
      31.08   32.27                                                
  4 Jones, Hannah J           14 Team Rebel-CA        1:09.35    1:04.44 .BLU   
      31.37   33.07                                                
  5 Schaller, Bella I         14 RIO-AZ               1:02.85    1:05.98 .BLU   
      31.79   34.19                                                
  6 Sanchez, Valeria          14 Team Rebel-CA        1:08.94    1:06.27 .BLU   
      32.34   33.93                                                
  7 Scott, Ashley K           14 BCH-CA               1:06.73    1:06.66 .BLU   
      32.94   33.72                                                
  8 Dalbik, Sahara E          13 RIO-AZ               1:07.81    1:07.49 .BLU   
      33.77   33.72                                                
  9 Tressler, Olivia G        13 BLUE-CA              1:06.78    1:07.83 .BLU   
      33.50   34.33                                                
 10 Wakefield, Taylor K       13 BCH-CA               1:09.60    1:08.70 .BLU   
      33.95   34.75                                                
 11 Spray, Tatum F            14 RIO-AZ               1:06.03    1:08.94 .BLU   
      34.12   34.82                                                
 12 Vaher, Elisa A            14 BCH-CA                    NT    1:10.34 .BLU   
      34.40   35.94                                                
 13 Gatewood, Brynlee M       13 BCH-CA               1:12.10    1:11.27 .BLU   
      34.52   36.75                                                
 14 McClaren, Josie E         14 BCH-CA               1:11.56    1:11.32 .BLU   
      34.67   36.65                                                
 15 Anfinson, Olivia J        13 LVSC-CA              1:09.82    1:12.45 .BLU   
      35.22   37.23                                                
 16 Carpenter, Reese L        13 RIO-AZ               1:12.93    1:13.38 .BLU   
      35.19   38.19                                                
.RED - Division  
  1 Masche, Ava G             14 RIO-AZ               1:15.75    1:19.55 .RED   
      37.68   41.87                                                
  2 Baumgartner, Caitlyn A    13 LVSC-CA              1:21.52    1:20.17 .RED+  
      38.95   41.22                                                
.WHT - Division  
  1 Rodriguez, Jera J         14 Team Rebel-CA        1:25.84    1:22.31        
      39.94   42.37                                                
  2 Khatib, Tamara            14 LTNV-CA              1:25.97    1:28.63        
      43.20   45.43                                                
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:23.40  13-14 .BLU
        1:31.00  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Beaudet, Kylie A          14 BLUE-CA              1:08.56    1:10.77 .BLU   
  2 Higley, Tara M            14 BCH-CA               1:11.31    1:12.36 .BLU   
      33.79   38.57                                                
  3 Jones, Hannah J           14 Team Rebel-CA        1:12.34    1:13.09 .BLU   
      35.24   37.85                                                
  4 Barber, Olivia J          13 UN-05-CA             1:13.44    1:13.28 .BLU   
      34.88   38.40                                                
  5 Dalbik, Sahara E          13 RIO-AZ               1:13.75    1:15.12 .BLU   
      35.60   39.52                                                
  6 Spray, Tatum F            14 RIO-AZ               1:17.14    1:15.84 .BLU   
      36.17   39.67                                                
  7 Sanchez, Valeria          14 Team Rebel-CA        1:18.03    1:16.05 .BLU   
      35.55   40.50                                                
  8 Younk, Lauren Y           14 BLUE-CA              1:13.09    1:16.72 .BLU   
      36.25   40.47                                                
  9 Fradet, Katya M           14 LVSC-CA              1:18.24    1:18.43 .BLU   
 10 Schaller, Bella I         14 RIO-AZ               1:21.32    1:19.53 .BLU   
      37.47   42.06                                                
 11 Kelsey, Tara D            14 BCH-CA               1:20.56    1:19.81 .BLU   
      37.98   41.83                                                
 12 Elliott, Ava L            14 RIO-AZ               1:19.10    1:20.05 .BLU   
 13 Romstead, Georgia G       14 BCH-CA               1:20.29    1:20.40 .BLU   
 14 Heilmann, Gillian A       14 LVSC-CA              1:20.42    1:21.70 .BLU   
      39.07   42.63                                                
.RED - Division  
  1 Olsen, KK M               13 LVSC-CA              1:26.33    1:23.49 .RED   
      40.18   43.31                                                
  2 McClaren, Josie E         14 BCH-CA               1:22.91    1:23.52 .RED-  
      39.93   43.59                                                
  3 Obrien, Lana K            13 LVSC-CA              1:29.59    1:26.56 .RED   
  4 Rodriguez, Jera J         14 Team Rebel-CA        1:29.72    1:27.37 .RED   
      41.07   46.30                                                
  5 Masche, Ava G             14 RIO-AZ               1:27.84    1:28.95 .RED   
      42.08   46.87                                                
.WHT - Division  
  1 Nielson, Lexie J          13 LVSC-CA                   NT    1:34.71        
      44.53   50.18                                                
  2 Baumgartner, Caitlyn A    13 LVSC-CA              1:35.31    1:35.29        
  3 Hood, Alexia D            13 LVSC-CA              1:34.37    1:36.90        
  4 Hulsey, Sid K             14 BLUE-CA                   NT    1:37.50        
      47.42   50.08                                                
  5 Glick, Karah G            14 Team Rebel-CA             NT    1:57.09        
      54.77 1:02.32                                                
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.00  13-14 .BLU
        1:17.40  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Beaudet, Kylie A          14 BLUE-CA                59.90      59.40 .BLU   
      28.21   31.19                                                
  2 Elliott, Ava L            14 RIO-AZ                 59.67    1:00.72 .BLU   
      29.17   31.55                                                
  3 Barber, Olivia J          13 UN-05-CA             1:03.55    1:02.52 .BLU   
      29.51   33.01                                                
  4 Romstead, Georgia G       14 BCH-CA               1:00.61    1:03.08 .BLU   
      29.34   33.74                                                
  5 Kelsey, Tara D            14 BCH-CA               1:04.12    1:05.45 .BLU   
      30.77   34.68                                                
  6 Wakefield, Taylor K       13 BCH-CA               1:07.80    1:06.56 .BLU   
      31.08   35.48                                                
  7 Christensen, Katrine K    14 LVSC-CA              1:02.48    1:06.64 .BLU   
  8 Yacoben, Elena M          13 LVSC-CA              1:09.98    1:07.00 .BLU   
      31.31   35.69                                                
  9 Schaller, Bella I         14 RIO-AZ               1:05.36    1:07.81 .BLU   
      31.85   35.96                                                
 10 Spray, Tatum F            14 RIO-AZ               1:10.16    1:10.49 .BLU   
      32.70   37.79                                                
 11 Carpenter, Reese L        13 RIO-AZ               1:10.09    1:10.99 .BLU   
      32.89   38.10                                                
.RED - Division  
  1 Anfinson, Olivia J        13 LVSC-CA              1:10.31    1:11.73 .RED-  
      33.47   38.26                                                
  2 Olsen, KK M               13 LVSC-CA              1:11.99    1:12.15 .RED   
      33.20   38.95                                                
  3 Dalbik, Sahara E          13 RIO-AZ               1:10.84    1:13.28 .RED-  
      33.27   40.01                                                
.WHT - Division  
  1 Fradet, Katya M           14 LVSC-CA              1:17.55    1:18.87        
      36.08   42.79                                                
  2 Arroyo, Makenna A         13 BLUE-CA              1:22.40    1:20.48        
      36.91   43.57                                                
  3 Masche, Ava G             14 RIO-AZ               1:25.01    1:24.47        
      37.94   46.53                                                
  4 Khatib, Tamara            14 LTNV-CA              1:29.44    1:33.98        
      43.01   50.97                                                
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:40.50  13-14 .BLU
        2:55.10  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Elliott, Ava L            14 RIO-AZ               2:09.95    2:14.64 .BLU   
      31.00   35.49   33.87   34.28                                
  2 Barber, Olivia J          13 UN-05-CA             2:18.05    2:15.02 .BLU   
      29.95   33.96   36.08   35.03                                
  3 Scott, Ashley K           14 BCH-CA               2:39.03    2:32.47 .BLU   
      32.64   37.71   39.97   42.15                                
  4 Younk, Lauren Y           14 BLUE-CA              2:34.27    2:34.22 .BLU   
      33.02   38.46   42.13   40.61                                
  5 Gatewood, Brynlee M       13 BCH-CA               2:43.37    2:36.81 .BLU+  
      35.19   41.03   41.10   39.49                                
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:36.60  13-14 .BLU
        2:50.90  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beaudet, Kylie A          14 BLUE-CA              2:09.35    2:11.83 .BLU   
      28.02   33.15   38.70   31.96                                
  2 Stewart, Brooklynn R      14 LVSC-CA              2:18.91    2:18.93 .BLU   
      30.74   36.36   41.73   30.10                                
  3 Elliott, Ava L            14 RIO-AZ               2:14.00    2:20.08 .BLU   
      30.02   35.28   43.28   31.50                                
  4 Spray, Tatum F            14 RIO-AZ               2:21.82    2:20.76 .BLU   
      31.21   36.86   41.57   31.12                                
  5 Schaller, Bella I         14 RIO-AZ               2:23.04    2:21.64 .BLU   
      31.47   36.16   43.35   30.66                                
  6 Higley, Tara M            14 BCH-CA               2:16.94    2:21.68 .BLU   
      29.64   35.32   42.70   34.02                                
  7 Kelsey, Tara D            14 BCH-CA               2:22.22    2:25.83 .BLU   
      31.33   37.78   42.80   33.92                                
  8 Christensen, Katrine K    14 LVSC-CA              2:22.49    2:25.95 .BLU   
      30.31   36.90 1:18.74                                        
  9 Younk, Lauren Y           14 BLUE-CA              2:23.53    2:27.15 .BLU   
      31.90   37.52   42.87   34.86                                
 10 Heilmann, Gillian A       14 LVSC-CA              2:30.57    2:29.99 .BLU   
      31.09   38.68   45.16   35.06                                
 11 McClaren, Josie E         14 BCH-CA               2:32.29    2:30.10 .BLU   
      34.63   37.56   44.13   33.78                                
.RED - Division  
  1 Carpenter, Reese L        13 RIO-AZ               2:36.35    2:36.93 .RED-  
      32.94   41.08   47.05   35.86                                
  2 Arroyo, Makenna A         13 BLUE-CA              2:46.78    2:38.43 .RED   
      36.35   38.46   49.31   34.31                                
  3 Lee, Emma C               14 BCH-CA               2:52.96    2:49.32 .RED+  
      36.06   41.75   50.50   41.01                                
  4 Obrien, Lana K            13 LVSC-CA              2:56.72    2:50.42 .RED+  
      41.82   42.61   48.99   37.00                                
.WHT - Division  
  1 Baumgartner, Caitlyn A    13 LVSC-CA              3:08.21    2:55.00        
      41.85   44.17   51.00   37.98                                
  2 Masche, Ava G             14 RIO-AZ               2:51.79    2:55.35        
      38.67   44.26   52.10   40.32                                
  3 Nielson, Lexie J          13 LVSC-CA              3:04.14    3:01.90        
      39.24   46.66   53.49   42.51                                
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.70  15&O .BLU
          32.40  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Roberts-Oliver, Taelyn M  18 BLUE-CA                24.73      25.64 .BLU   
  2 Armstrong, Maggie A       15 BCH-CA                 26.16      26.17 .BLU   
  3 Cook, Noriah L            15 Team Rebel-CA             NT      26.39 .BLU   
  3 Farnsworth, Jessica A     15 Team Rebel-CA          25.81      26.39 .BLU   
  5 Molique, Elizabeth K      15 JSC-AZ                 26.51      27.20 .BLU   
  6 Hawkins, Alyssa N         16 LVSC-CA                25.16      27.23 .BLU   
  7 Han, Enzi                 15 Team Rebel-CA          27.62      27.44 .BLU   
  8 Kellam, Tabitha J         15 San Manuel-AZ          25.79      27.66 .BLU   
  9 Bocobo, Megan N           15 LTNV-CA                29.20      27.80 .BLU   
 10 Karlapudi, Pri V          16 JSC-AZ                 26.89      28.36 .BLU   
 11 Freiburger, Annika S      17 BCH-CA                 26.68      28.58 .BLU   
 12 Apuron, Darien            17 San Manuel-AZ          27.77      28.68 .BLU   
 13 Keller, Marin H           15 JSC-AZ                 28.12      28.77 .BLU   
 14 DiFulvio, Samantha E      18 LVSC-CA                27.97      28.82 .BLU   
 15 Warner, Jada J            17 JSC-AZ                 29.38      28.93 .BLU   
 16 Gnerer, Rhiannon I        16 NEP-AZ                 27.55      29.00 .BLU   
 17 Delaney, Isabella J       15 LVSC-CA                29.95      29.29 .BLU+  
 18 Rodriguez, Alessandra     15 BCH-CA                 29.52      29.51 .BLU   
.RED - Division  
  1 Groeger, Alexa E          15 NEP-AZ                 27.45      29.87 .RED-  
  2 Ienaga, Mirei Y           16 NEP-AZ                 29.13      29.88 .RED-  
  3 Hanrahan, Tessa J         15 JSC-AZ                 29.36      30.32 .RED-  
  4 Robbins, Alicia E         16 BCH-CA                 31.31      31.69 .RED   
.WHT - Division  
  1 Barker, Meghan E          16 LVSC-CA                32.54      33.12        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:03.80  15&O .BLU
        1:09.60  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Johnston, Alexie T        17 BCH-CA                 53.57      55.49 .BLU   
      26.83   28.66                                                
  2 Armstrong, Maggie A       15 BCH-CA                 56.61      56.46 .BLU   
      27.26   29.20                                                
  3 Ciobanu, Denisa M         15 Team Rebel-CA          59.12      57.92 .BLU   
      28.10   29.82                                                
  4 Han, Enzi                 15 Team Rebel-CA          59.19      58.01 .BLU   
      28.29   29.72                                                
  5 Cook, Noriah L            15 Team Rebel-CA             NT      58.29 .BLU   
      27.60   30.69                                                
  6 Hawkins, Alyssa N         16 LVSC-CA                53.53      58.36 .BLU   
      27.78   30.58                                                
  7 Hughes, Jade T            16 BLUE-CA                56.70      58.72 .BLU   
      28.18   30.54                                                
  8 Young, Madi               15 Team Rebel-CA          58.08      59.34 .BLU   
      28.98   30.36                                                
  9 Freiburger, Annika S      17 BCH-CA                 58.69      59.40 .BLU   
      28.73   30.67                                                
 10 Liebhardt, Vivien E       15 Team Rebel-CA          57.67      59.53 .BLU   
      28.65   30.88                                                
 11 Nelson, Brianna N         16 NEP-AZ                 56.20      59.66 .BLU   
      27.92   31.74                                                
 12 Kellam, Tabitha J         15 San Manuel-AZ          55.77    1:00.25 .BLU   
      28.80   31.45                                                
 13 Molique, Elizabeth K      15 JSC-AZ                 57.73    1:00.92 .BLU   
      28.76   32.16                                                
 14 Sondrup, Ellis            15 BCH-CA               1:00.19    1:01.39 .BLU   
      29.70   31.69                                                
 15 Gnerer, Rhiannon I        16 NEP-AZ                 58.56    1:01.54 .BLU   
      30.00   31.54                                                
 16 Warner, Jada J            17 JSC-AZ               1:00.68    1:02.53 .BLU   
      30.20   32.33                                                
 17 Karlapudi, Pri V          16 JSC-AZ                 57.24    1:03.13 .BLU   
      30.17   32.96                                                
.RED - Division  
  1 Keller, Marin H           15 JSC-AZ               1:06.07    1:03.99 .RED   
      30.76   33.23                                                
  2 Shichiri, Sayaka          15 LTNV-CA              1:04.86    1:04.62 .RED   
      30.49   34.13                                                
  3 Williams, Cady J          15 BCH-CA               1:04.63    1:04.65 .RED   
      31.61   33.04                                                
  4 Rodriguez, Alessandra     15 BCH-CA               1:06.19    1:04.99 .RED   
      31.36   33.63                                                
  5 Bocobo, Megan N           15 LTNV-CA              1:05.40    1:05.47 .RED   
      30.40   35.07                                                
  6 Hanrahan, Tessa J         15 JSC-AZ               1:04.18    1:05.86 .RED   
      31.82   34.04                                                
  7 Groeger, Alexa E          15 NEP-AZ                 59.91    1:06.26 .RED-  
      31.65   34.61                                                
  8 Ienaga, Mirei Y           16 NEP-AZ               1:04.57    1:06.30 .RED   
      31.94   34.36                                                
  9 Rogers, Ainsley M         15 BCH-CA               1:01.50    1:06.88 .RED-  
      31.20   35.68                                                
 10 Uelmen, Ashley D          17 LVSC-CA              1:04.14    1:07.77 .RED   
      33.14   34.63                                                
.WHT - Division  
  1 O-Lee, Hanna A            16 BCH-CA               1:12.67    1:11.71        
      33.89   37.82                                                
  2 Dawson, Carissa N         15 BLUE-CA                   NT    1:13.19        
      33.21   39.98                                                
  3 Barker, Meghan E          16 LVSC-CA              1:12.32    1:14.05        
      35.65   38.40                                                
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.40  15&O .BLU
        2:28.80  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kitchens, Valerie G       17 BLUE-CA              1:53.73    2:00.06 .BLU   
      28.06   30.27   30.94   30.79                                
  2 Armstrong, Maggie A       15 BCH-CA               1:59.67    2:00.48 .BLU   
      28.50   30.72   31.01   30.25                                
  3 Ciobanu, Denisa M         15 Team Rebel-CA        2:04.34    2:03.18 .BLU   
      28.67   31.28   31.41   31.82                                
  4 Hughes, Jade T            16 BLUE-CA              2:03.95    2:03.22 .BLU   
      29.13   31.22   32.02   30.85                                
  5 Freiburger, Annika S      17 BCH-CA               2:04.10    2:03.94 .BLU   
      28.73   31.36   31.96   31.89                                
  6 Molique, Elizabeth K      15 JSC-AZ               2:04.42    2:06.34 .BLU   
      29.18   31.79   33.30   32.07                                
  7 Warner, Jada J            17 JSC-AZ               2:07.53    2:09.29 .BLU   
      30.07   33.13   33.26   32.83                                
  8 Kellam, Tabitha J         15 San Manuel-AZ        1:59.79    2:10.55 .BLU   
      29.61                   34.38                                
  9 Gnerer, Rhiannon I        16 NEP-AZ               2:02.84    2:10.87 .BLU   
      31.06   33.01   33.49   33.31                                
 10 Wyatt, Addison G          16 NEP-AZ               2:14.19    2:13.11 .BLU   
      30.38   33.52   34.50   34.71                                
 11 Apuron, Darien            17 San Manuel-AZ        2:16.32    2:13.77 .BLU   
      30.99   33.73   34.78   34.27                                
.RED - Division  
  1 Rogers, Ainsley M         15 BCH-CA               2:21.21    2:18.66 .RED   
      31.24   34.78   36.81   35.83                                
  2 Groeger, Alexa E          15 NEP-AZ               2:12.19    2:22.22 .RED-  
      32.10   35.79   37.28   37.05                                
  3 Moore, Payton M           15 LVSC-CA              2:23.45    2:22.42 .RED   
      31.79   35.24   37.41   37.98                                
  4 Ienaga, Mirei Y           16 NEP-AZ               2:23.28    2:26.32 .RED   
      33.07   36.81   39.81   36.63                                
.WHT - Division  
  1 Barker, Meghan E          16 LVSC-CA              2:39.73    2:41.81        
      36.44   40.33   42.32   42.72                                
  2 Robbins, Alicia E         16 BCH-CA                    NT    2:44.00        
      36.32   42.27   44.15   41.26                                
Non-Award Division  
 -- Bocobo, Megan N           15 LTNV-CA              2:35.21         DQ        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.50  15&O .BLU
        1:26.50  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Roberts-Oliver, Taelyn M  18 BLUE-CA              1:05.95    1:02.27 .BLU   
      30.85   31.42                                                
  2 Cook, Noriah L            15 Team Rebel-CA             NT    1:02.49 .BLU   
      29.83   32.66                                                
  3 Kitchens, Valerie G       17 BLUE-CA              1:01.81    1:04.31 .BLU   
      31.53   32.78                                                
  4 Young, Madi               15 Team Rebel-CA        1:03.87    1:04.84 .BLU   
      31.41   33.43                                                
  5 Freiburger, Annika S      17 BCH-CA               1:03.22    1:06.17 .BLU   
      32.09   34.08                                                
  6 Hughes, Jade T            16 BLUE-CA              1:07.91    1:06.26 .BLU   
      32.84   33.42                                                
  7 Ciobanu, Denisa M         15 Team Rebel-CA        1:05.48    1:06.35 .BLU   
      32.43   33.92                                                
  8 Nelson, Brianna N         16 NEP-AZ               1:05.22    1:07.42 .BLU   
      31.90   35.52                                                
  9 Cohen, Pilar M            16 BCH-CA               1:06.06    1:08.61 .BLU   
      34.10   34.51                                                
 10 Karlapudi, Pri V          16 JSC-AZ               1:10.84    1:11.12 .BLU   
      34.97   36.15                                                
 10 Apuron, Darien            17 San Manuel-AZ        1:07.91    1:11.12 .BLU   
      33.48   37.64                                                
 12 Delaney, Isabella J       15 LVSC-CA              1:11.17    1:11.34 .BLU   
      34.86   36.48                                                
 13 Warner, Jada J            17 JSC-AZ               1:04.51    1:11.39 .BLU   
      34.58   36.81                                                
 14 Gnerer, Rhiannon I        16 NEP-AZ               1:07.75    1:12.52 .BLU   
      35.71   36.81                                                
 15 Rogers, Ainsley M         15 BCH-CA               1:14.36    1:14.17 .BLU   
      36.44   37.73                                                
.RED - Division  
  1 Groeger, Alexa E          15 NEP-AZ               1:06.64    1:14.96 .RED-  
      35.87   39.09                                                
  2 Uelmen, Ashley D          17 LVSC-CA              1:19.33    1:19.81 .RED   
      38.46   41.35                                                
  3 Hanrahan, Tessa J         15 JSC-AZ               1:19.70    1:20.04 .RED   
      39.30   40.74                                                
  4 Barker, Meghan E          16 LVSC-CA              1:25.87    1:24.00 .RED   
      41.74   42.26                                                
.WHT - Division  
  1 Robbins, Alicia E         16 BCH-CA               1:25.53    1:26.71        
      41.43   45.28                                                
Non-Award Division  
 -- Ienaga, Mirei Y           16 NEP-AZ               1:17.50         DQ        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:25.10  15&O .BLU
        1:32.90  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pouch, Rose E             18 Team Rebel-CA        1:10.86    1:07.90 .BLU   
      32.13   35.77                                                
  2 Brazil, Faith C           17 BCH-CA               1:05.04    1:08.19 .BLU   
      31.77   36.42                                                
  3 Liebhardt, Vivien E       15 Team Rebel-CA        1:12.59    1:13.19 .BLU   
      34.83   38.36                                                
  4 Utsumi, Maiko S           15 Team Rebel-CA        1:18.51    1:15.18 .BLU   
  5 Armstrong, Maggie A       15 BCH-CA               1:17.19    1:16.80 .BLU   
      36.61   40.19                                                
  6 DiFulvio, Samantha E      18 LVSC-CA              1:10.10    1:16.87 .BLU   
  7 Farnsworth, Jessica A     15 Team Rebel-CA        1:19.88    1:17.13 .BLU   
  8 Young, Madi               15 Team Rebel-CA             NT    1:17.66 .BLU   
  9 Han, Enzi                 15 Team Rebel-CA        1:19.74    1:18.32 .BLU   
 10 Fecteau, Isabella L       15 BCH-CA               1:18.13    1:19.39 .BLU   
 11 Wolsey, Kayla             15 Team Rebel-CA        1:17.47    1:19.69 .BLU   
      36.65   43.04                                                
 12 Rogers, Ainsley M         15 BCH-CA               1:15.65    1:20.91 .BLU   
      37.24   43.67                                                
 13 Uelmen, Ashley D          17 LVSC-CA              1:22.29    1:22.70 .BLU   
      38.88   43.82                                                
 14 Moore, Payton M           15 LVSC-CA              1:21.80    1:23.12 .BLU   
      39.14   43.98                                                
 15 Ienaga, Mirei Y           16 NEP-AZ               1:25.85    1:24.77 .BLU+  
 16 Bocobo, Megan N           15 LTNV-CA              1:31.57    1:24.78 .BLU+  
 17 Groeger, Alexa E          15 NEP-AZ               1:17.83    1:24.84 .BLU   
      39.10   45.74                                                
.RED - Division  
  1 Hanrahan, Tessa J         15 JSC-AZ               1:23.78    1:25.27 .RED-  
      41.61   43.66                                                
  2 Keller, Marin H           15 JSC-AZ               1:23.05    1:25.29 .RED-  
      40.26   45.03                                                
  3 Apuron, Darien            17 San Manuel-AZ        1:19.04    1:25.54 .RED-  
  4 Rodriguez, Alessandra     15 BCH-CA               1:28.04    1:26.84 .RED   
  5 Williams, Cady J          15 BCH-CA               1:23.71    1:27.66 .RED-  
      41.29   46.37                                                
  6 O-Lee, Hanna A            16 BCH-CA               1:30.64    1:28.61 .RED   
.WHT - Division  
  1 Barker, Meghan E          16 LVSC-CA              1:33.66    1:35.42        
      44.29   51.13                                                
  2 Dawson, Carissa N         15 BLUE-CA                   NT    1:35.66        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.10  15&O .BLU
        1:17.50  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Armstrong, Maggie A       15 BCH-CA                 59.55    1:01.01 .BLU   
      28.63   32.38                                                
  2 Liebhardt, Vivien E       15 Team Rebel-CA        1:00.93    1:01.16 .BLU   
      28.47   32.69                                                
  3 Roberts-Oliver, Taelyn M  18 BLUE-CA              1:00.75    1:03.05 .BLU   
      29.66   33.39                                                
  4 Johnston, Alexie T        17 BCH-CA               1:02.76    1:03.73 .BLU   
      29.90   33.83                                                
  5 Utsumi, Maiko S           15 Team Rebel-CA        1:06.11    1:03.91 .BLU   
      30.41   33.50                                                
  5 Hughes, Jade T            16 BLUE-CA              1:05.32    1:03.91 .BLU   
      30.86   33.05                                                
  7 Ciobanu, Denisa M         15 Team Rebel-CA        1:03.59    1:04.58 .BLU   
      30.43   34.15                                                
  8 Brazil, Faith C           17 BCH-CA               1:06.85    1:05.04 .BLU   
      30.23   34.81                                                
  9 Farnsworth, Jessica A     15 Team Rebel-CA        1:03.56    1:05.37 .BLU   
      30.59   34.78                                                
 10 Wolsey, Kayla             15 Team Rebel-CA        1:04.52    1:05.38 .BLU   
      30.40   34.98                                                
 11 Molique, Elizabeth K      15 JSC-AZ               1:03.25    1:05.59 .BLU   
      30.59   35.00                                                
 12 Freiburger, Annika S      17 BCH-CA               1:01.54    1:06.07 .BLU   
      30.83   35.24                                                
 13 Han, Enzi                 15 Team Rebel-CA        1:09.58    1:06.20 .BLU   
      31.58   34.62                                                
 14 Cook, Noriah L            15 Team Rebel-CA             NT    1:06.27 .BLU   
 15 Young, Madi               15 Team Rebel-CA        1:10.38    1:06.99 .BLU   
      31.42   35.57                                                
 16 Kellam, Tabitha J         15 San Manuel-AZ        1:01.94    1:09.89 .BLU   
      32.19   37.70                                                
 17 Apuron, Darien            17 San Manuel-AZ        1:03.54    1:10.15 .BLU   
      32.25   37.90                                                
 18 Delaney, Isabella J       15 LVSC-CA              1:11.54    1:10.17 .BLU+  
      32.67   37.50                                                
.RED - Division  
  1 Hawkins, Alyssa N         16 LVSC-CA              1:07.96    1:11.21 .RED-  
      32.74   38.47                                                
  2 Karlapudi, Pri V          16 JSC-AZ               1:03.32    1:12.04 .RED-  
      33.57   38.47                                                
  3 Moore, Payton M           15 LVSC-CA              1:11.00    1:12.98 .RED-  
      33.69   39.29                                                
  4 Warner, Jada J            17 JSC-AZ               1:13.34    1:13.90 .RED   
      33.99   39.91                                                
.WHT - Division  
  1 Keller, Marin H           15 JSC-AZ                    NT    1:21.66        
      37.27   44.39                                                
  2 Ienaga, Mirei Y           16 NEP-AZ                    NT    1:24.50        
      38.02   46.48                                                
  3 Robbins, Alicia E         16 BCH-CA               1:32.96    1:35.26        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:36.60  15&O .BLU
        2:50.90  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Liebhardt, Vivien E       15 Team Rebel-CA        2:12.85    2:12.87 .BLU   
      29.46   33.28   34.63   35.50                                
  2 Roberts-Oliver, Taelyn M  18 BLUE-CA              2:13.53    2:16.03 .BLU   
      30.26   33.93   35.60   36.24                                
  3 Utsumi, Maiko S           15 Team Rebel-CA        2:23.43    2:19.79 .BLU   
      31.73   35.40   36.47   36.19                                
  4 Kitchens, Valerie G       17 BLUE-CA              2:43.20    2:22.32 .BLU+  
      30.01   35.99   37.63   38.69                                
  5 Wolsey, Kayla             15 Team Rebel-CA        2:19.07    2:25.03 .BLU   
      30.83   36.96   38.33   38.91                                
  6 Hughes, Jade T            16 BLUE-CA              2:24.55    2:25.37 .BLU   
      30.62   36.67   38.26   39.82                                
.RED - Division  
  1 Apuron, Darien            17 San Manuel-AZ        2:26.33    2:46.52 .RED-  
      33.58   42.62   45.95   44.37                                
  2 Karlapudi, Pri V          16 JSC-AZ               2:30.87    2:47.98 .RED-  
      36.41   41.98   44.40   45.19                                
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:37.70  15&O .BLU
        2:52.10  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Jones, Isabella           17 LVSC-CA              2:25.52    2:18.68 .BLU   
      30.61   35.14   41.09   31.84                                
  2 Nelson, Brianna N         16 NEP-AZ               2:22.07    2:20.84 .BLU   
      28.92   36.43   43.00   32.49                                
  3 Young, Madi               15 Team Rebel-CA        2:19.29    2:21.12 .BLU   
      31.42   34.88   42.25   32.57                                
  4 Sondrup, Ellis            15 BCH-CA               2:21.23    2:24.03 .BLU   
      30.99   38.06   39.56   35.42                                
  5 Farnsworth, Jessica A     15 Team Rebel-CA        2:22.54    2:24.15 .BLU   
      30.15   35.92   43.93   34.15                                
  6 Cook, Noriah L            15 Team Rebel-CA             NT    2:26.34 .BLU   
      29.34   35.54   45.49   35.97                                
  7 Molique, Elizabeth K      15 JSC-AZ               2:18.17    2:27.25 .BLU   
      31.40   37.37   44.87   33.61                                
  8 Fecteau, Isabella L       15 BCH-CA               2:24.33    2:28.58 .BLU   
      33.53   39.75   42.16   33.14                                
  9 Hawkins, Alyssa N         16 LVSC-CA              2:17.58    2:28.72 .BLU   
      32.43   39.38   44.01   32.90                                
 10 Warner, Jada J            17 JSC-AZ               2:28.36    2:29.62 .BLU   
      32.61   39.37   44.44   33.20                                
 11 DiFulvio, Samantha E      18 LVSC-CA              2:18.22    2:29.81 .BLU   
      34.01   39.55   42.43   33.82                                
 12 Rogers, Ainsley M         15 BCH-CA               2:36.65    2:32.83 .BLU   
      33.49   39.54   43.54   36.26                                
.RED - Division  
  1 Williams, Cady J          15 BCH-CA               2:39.91    2:40.74 .RED   
      36.42   40.43   47.94   35.95                                
  2 Apuron, Darien            17 San Manuel-AZ        2:25.51    2:42.05 .RED-  
      32.50   43.13   49.42   37.00                                
  3 Groeger, Alexa E          15 NEP-AZ               2:27.93    2:43.14 .RED-  
      34.79   42.30   49.03   37.02                                
  4 Keller, Marin H           15 JSC-AZ               2:49.05    2:45.13 .RED   
      38.17   44.31   45.67   36.98                                
  5 O-Lee, Hanna A            16 BCH-CA                    NT    2:49.16 .RED   
      37.21   43.57   47.66   40.72                                
  6 Ienaga, Mirei Y           16 NEP-AZ               2:45.06    2:49.46 .RED   
      38.17   42.43   49.24   39.62                                
.WHT - Division  
  1 Hanrahan, Tessa J         15 JSC-AZ               2:48.39    2:52.92        
      41.22   44.38   48.75   38.57                                
  2 Barker, Meghan E          16 LVSC-CA              3:02.82    3:03.78        
      43.42   47.03   50.77   42.56                                
 
Women Open 500 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
        5:57.40  Open .BLU
        6:29.90  Open .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Swim-off
  3 Hebert, Madeleine F       13 BLUE-CA                   NT    5:28.34 .BLU   
  4 Kitchens, Valerie G       17 BLUE-CA                   NT    5:30.08 .BLU   
  5 Cordoba, Isabella R       14 BLUE-CA                   NT    5:34.04 .BLU   
  7 Bautista, Sara A          14 UN-02-CA                  NT    5:51.02 .BLU   
  8 Younk, Lauren Y           14 BLUE-CA                   NT    6:02.66 .RED   
 
Girls Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:57.40  .BLU
        6:29.90  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Utsumi, Maiko S           15 Team Rebel-CA        5:25.26    5:19.43 .BLU   
      30.26   32.30   32.48   32.50   32.36   32.11   32.04   32.30
      32.01   31.07                                                
  2 Freiburger, Annika S      17 BCH-CA               5:17.18    5:22.01 .BLU   
      29.27   32.42   33.01   32.82   32.70   32.43   32.39   32.81
      32.20   31.96                                                
  3 Beaudet, Kylie A          14 BLUE-CA              5:14.98    5:24.12 .BLU   
      29.41   31.83   32.89   33.13   33.19   33.23   33.08   32.88
      32.73   31.75                                                
  4 Armstrong, Maggie A       15 BCH-CA               5:19.98    5:25.60 .BLU   
      29.74   32.20   32.62   32.75   33.37   33.36   33.21   33.18
      32.77   32.40                                                
  5 Brazil, Faith C           17 BCH-CA               5:34.74    5:25.99 .BLU   
      28.45   31.90   32.72   33.30   33.46   33.09   33.65   33.63
      33.15   32.64                                                
  6 Stewart, Brooklynn R      14 LVSC-CA              5:21.09    5:27.59 .BLU   
      29.24   32.50   33.23   33.29   33.09   33.47   34.00   33.76
      33.50   31.51                                                
  7 Cohen, Pilar M            16 BCH-CA               5:51.67    5:29.43 .BLU   
      30.33   33.25   33.27   33.46   33.04   32.94   33.08   33.39
      33.73   32.94                                                
  8 Farnsworth, Jessica A     15 Team Rebel-CA        5:36.80    5:30.72 .BLU   
      30.11   33.24   33.36   33.40   33.19   33.82   33.69   33.49
      33.54   32.88                                                
  9 Schaller, Bella I         14 RIO-AZ               5:19.18    5:31.48 .BLU   
      29.25   32.34   33.49   33.74   34.05   33.39   34.64   34.27
      33.44   32.87                                                
 10 Jones, Isabella           17 LVSC-CA              5:26.44    5:36.93 .BLU   
      30.66   33.61   34.05   34.01   34.03   34.36   34.27   34.28
      34.35   33.31                                                
 11 Bautista, Sara A          14 UN-02-CA             5:46.93    5:40.85 .BLU   
      31.20   34.15   34.91   34.83   35.03   34.84   34.75   34.37
      34.08   32.69                                                
 12 Christensen, Katrine K    14 LVSC-CA              5:51.40    5:42.22 .BLU   
      30.81   33.63   34.86   35.37   35.78   35.57   34.76   35.16
      33.60   32.68                                                
 13 Spray, Tatum F            14 RIO-AZ               5:36.86    5:42.29 .BLU   
      30.84   34.36   34.54   34.87   34.87   35.78   34.77   35.14
      33.97   33.15                                                
 14 Hawkins, Alyssa N         16 LVSC-CA              5:13.44    5:42.77 .BLU   
      30.36   34.12   34.79   35.21   35.15   35.24   35.38   35.09
      34.95   32.48                                                
 15 Gnerer, Rhiannon I        16 NEP-AZ               5:21.98    5:43.40 .BLU   
      31.06   33.68   34.50   34.87   34.97   34.96   35.19   35.14
      34.98   34.05                                                
 16 Warner, Jada J            17 JSC-AZ               5:58.46    5:45.19 .BLU+  
      31.10   34.63   35.63   35.34   35.25   35.19   35.33   34.66
      34.48   33.58                                                
.RED - Division  
  1 Shichiri, Sayaka          15 LTNV-CA              5:52.16    5:57.82 .RED-  
      31.31   34.23   35.59   36.10   37.00   36.77   36.71   36.73
      36.78   36.60                                                
  2 Wyatt, Addison G          16 NEP-AZ               5:56.23    5:58.25 .RED-  
      29.77   33.80   34.95   35.35   36.10   36.67   37.63   38.42
    1:15.56                                                        
  3 Tressler, Olivia G        13 BLUE-CA              6:14.32    6:02.87 .RED   
      32.52   35.97   37.10   36.82   36.48   37.12   37.56   37.27
      36.26   35.77                                                
  4 Anfinson, Olivia J        13 LVSC-CA              6:24.60    6:06.41 .RED   
      31.68   35.93   36.93   37.32   37.64   37.48   38.07   37.84
      37.69   35.83                                                
  5 Carpenter, Reese L        13 RIO-AZ               6:16.07    6:09.40 .RED   
      31.43   36.79   38.00   38.07   37.74   37.75   38.12   37.94
      37.53   36.03                                                
  6 Arroyo, Makenna A         13 BLUE-CA              6:25.00    6:15.31 .RED   
      32.39   35.69   37.03   37.51   38.02   39.11   39.24   39.31
      38.82   38.19                                                
.WHT - Division  
  1 Oden, Paige M             13 BCH-CA               6:24.60    6:31.22        
      34.53   38.55   39.58   39.70   40.87   39.96   40.20   40.39
      39.54   37.90                                                
 
Girls Open 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       12:17.70  .BLU
       13:24.70  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Jones, Hannah J           14 Team Rebel-CA       10:38.31   10:34.44 .BLU   
      29.23   31.05   31.34   31.52   31.66   31.75   31.84   32.02
      31.77   31.77   32.06   32.31   32.24   32.09   32.27   31.73
      32.42   32.55   31.81   31.01                                
  2 Utsumi, Maiko S           15 Team Rebel-CA       11:09.14   10:56.28 .BLU   
      30.72   32.83   33.14   33.00   33.12   33.06   32.80   32.83
      32.91   32.81   32.76   33.00   33.04   32.57   32.88   32.82
      33.17   33.22   33.20   32.40                                
  3 Barber, Olivia J          13 UN-05-CA            10:54.26   10:57.16 .BLU   
      29.77   32.42   32.84   33.15   33.08   32.99   33.10   33.27
      33.15   32.81   33.25   33.15   33.16   33.03   33.12   33.29
      33.14   33.14   33.26   32.04                                
  4 Hebert, Madeleine F       13 BLUE-CA             10:28.99   10:58.84 .BLU   
      29.53   32.75   33.03   33.53   33.38   33.65   33.45   33.59
      32.46   32.97   33.30   33.47   33.06   33.21   33.20   33.38
      33.48   33.32   33.11   30.97                                
  5 Kitchens, Valerie G       17 BLUE-CA             11:09.23   11:05.33 .BLU   
      29.99   32.74   33.08   33.52   33.15   33.28   33.48   33.60
      33.64   33.60   33.71   34.00   33.95   33.93   33.35   33.85
      33.60   33.35   33.18   32.33                                
  6 Cordoba, Isabella R       14 BLUE-CA             11:54.18   11:17.43 .BLU   
      30.62   32.72   33.45   33.54   33.61   33.70   33.91   34.00
      34.11   34.38   33.79   33.93   34.52   34.15   35.20   35.04
      34.57   34.68   33.89   33.62                                
  7 Ciobanu, Alice            12 Team Rebel-CA       11:40.57   11:23.66 .BLU   
      31.43   34.13   34.10   34.46   34.27   34.51   34.49   34.86
      34.58   34.85   34.98   34.69   34.63   34.41   34.43   34.56
      34.20   34.24   33.72   32.12                                
  8 Sanchez, Valeria          14 Team Rebel-CA       11:15.69   11:27.32 .BLU   
      30.69   32.67   33.00   33.28   33.14   33.32   33.21   33.57
      34.22   34.81   35.13   34.95   35.64   35.40   36.39   36.22
      35.72   35.90   35.57   34.49                                
  9 Bautista, Sara A          14 UN-02-CA            11:48.15   11:39.17 .BLU   
      32.42   35.48   35.85   35.39   35.35   35.38   35.29   35.21
      35.52   35.13   35.15   34.84   34.97   34.87   35.14   35.27
      34.90   34.84   34.99   33.18                                
 10 Younk, Lauren Y           14 BLUE-CA             12:45.92   12:08.20 .BLU+  
      32.55   36.56   36.96   36.66   36.46   36.48   36.46   36.78
      37.01   36.74   36.94   37.29   36.89   37.06   37.31   36.56
      36.73   36.45   36.21   34.10                                
 11 Wyatt, Addison G          16 NEP-AZ              12:07.76   12:15.46 .BLU   
      33.12   36.94   37.85   36.79   36.64   37.44   37.16   37.15
      36.56   36.98   37.57   37.10   37.40   37.25   37.38   37.74
      37.46   35.94   36.63   34.36                                
.RED - Division  
  1 Heilmann, Gillian A       14 LVSC-CA             12:58.60   12:48.12 .RED   
      31.70   35.86   37.59   37.95   39.00   38.87   39.68   40.03
      39.88   39.54   40.18   39.62   39.56   40.14   39.37   39.73
      39.21   38.94   37.57   33.70                                
  2 Dawidian, Sara G          13 LVSC-CA             12:58.60   13:04.11 .RED   
      34.24   39.88   39.26   38.66   39.66   39.72   39.80   39.50
      39.90   39.58   39.49   40.68   39.90   39.34   39.95   40.13
      39.58   39.45   39.11   36.28                                
.WHT - Division  
  1 Oden, Paige M             13 BCH-CA              12:58.60   13:46.65        
      37.57   40.79   41.58   41.85   42.25   42.36   42.13   42.46
      42.39   42.41   42.18   42.07   42.32   41.95   42.41   41.73
      41.37   40.75   39.14   36.94                                
 
Girls Open 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:33.80  .BLU
        2:48.10  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Diaconescu, Rebecca A     12 Team Rebel-CA        2:16.05    2:12.30 .BLU   
      31.83   33.81   34.10   32.56                                
  2 Kitchens, Valerie G       17 BLUE-CA              2:14.17    2:14.88 .BLU   
      32.41   34.12   34.35   34.00                                
  3 Freiburger, Annika S      17 BCH-CA               2:18.63    2:15.46 .BLU   
      32.72   34.10   34.71   33.93                                
  4 Stewart, Brooklynn R      14 LVSC-CA              2:25.43    2:16.73 .BLU   
      32.15   35.00   35.76   33.82                                
  5 Bautista, Sara A          14 UN-02-CA             2:20.58    2:16.81 .BLU   
      32.62   34.80   35.24   34.15                                
  6 Ciobanu, Denisa M         15 Team Rebel-CA        2:20.99    2:17.05 .BLU   
      32.60   34.59   35.15   34.71                                
  7 Jones, Isabella           17 LVSC-CA              2:14.23    2:17.81 .BLU   
      32.73   35.09   35.18   34.81                                
  8 Hughes, Jade T            16 BLUE-CA              2:23.07    2:20.05 .BLU   
      33.45   35.12   35.88   35.60                                
  9 Hebert, Madeleine F       13 BLUE-CA              2:46.20    2:21.53 .BLU+  
      32.55   35.71   36.54   36.73                                
 10 Scott, Ashley K           14 BCH-CA               2:21.30    2:22.06 .BLU   
      33.15   36.41   36.43   36.07                                
 11 Dalbik, Sahara E          13 RIO-AZ               2:27.45    2:22.55 .BLU   
      35.39   36.10   36.01   35.05                                
 12 Kellam, Tabitha J         15 San Manuel-AZ        2:18.05    2:23.36 .BLU   
      33.88   36.01   36.56   36.91                                
 13 Molique, Elizabeth K      15 JSC-AZ               2:16.41    2:23.55 .BLU   
      32.06   36.07   37.79   37.63                                
 14 Cordoba, Isabella R       14 BLUE-CA              2:46.20    2:24.65 .BLU+  
      34.29   37.44   36.95   35.97                                
 15 Tressler, Olivia G        13 BLUE-CA              2:23.14    2:24.88 .BLU   
      34.30   37.12   37.53   35.93                                
 16 Wakefield, Taylor K       13 BCH-CA               2:24.77    2:24.97 .BLU   
      34.89   36.53   37.23   36.32                                
 17 Warner, Jada J            17 JSC-AZ               2:20.95    2:30.09 .BLU   
      35.05   38.18   38.75   38.11                                
 18 Apuron, Darien            17 San Manuel-AZ        2:26.66    2:31.37 .BLU   
      34.44   38.19   38.95   39.79                                
 19 Moore, Payton M           15 LVSC-CA              2:33.54    2:31.61 .BLU   
      34.81   37.18   39.61   40.01                                
 20 Gnerer, Rhiannon I        16 NEP-AZ               2:24.91    2:33.80 .BLU   
      36.11   38.55   39.94   39.20                                
.RED - Division  
  1 Karlapudi, Pri V          16 JSC-AZ               2:35.66    2:34.09 .RED   
      36.86   38.75   39.73   38.75                                
  2 Fradet, Katya M           14 LVSC-CA              2:44.94    2:35.39 .RED   
      36.77   38.98   40.14   39.50                                
  3 Gallob, Claire E          12 LVSC-CA              2:38.27    2:36.59 .RED   
      37.94   39.87 1:18.96                                        
  4 Dawidian, Sara G          13 LVSC-CA              2:40.01    2:37.08 .RED   
      37.79   40.82   40.31   38.16                                
  5 Carpenter, Reese L        13 RIO-AZ               2:38.17    2:37.34 .RED   
      36.99   40.45   40.59   39.31                                
  6 Senft, Madilynn M         11 LVSC-CA              2:36.15    2:37.76 .RED   
      36.07   39.31   42.04   40.34                                
  7 Reams, Abby J             12 LTNV-CA              2:41.51    2:38.54 .RED   
      38.09   40.03   41.56   38.86                                
  8 Groeger, Alexa E          15 NEP-AZ               2:33.49    2:40.84 .RED-  
      36.10   40.08   42.28   42.38                                
.WHT - Division  
  1 Masche, Ava G             14 RIO-AZ               2:43.54    2:54.44        
      37.68   42.46   44.51   49.79                                
  2 Hulsey, Sid K             14 BLUE-CA              2:46.20    2:55.80        
      41.44   45.99   47.11   41.26                                
  3 Hood, Alexia D            13 LVSC-CA              2:46.20    3:16.03        
    1:31.73 1:44.30                                                
 
Girls Open 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:00.80  .BLU
        3:17.30  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Brazil, Faith C           17 BCH-CA               2:19.64    2:24.21 .BLU   
      33.19   37.20   37.43   36.39                                
  2 Pouch, Rose E             18 Team Rebel-CA        2:33.95    2:25.77 .BLU   
      32.91   36.61   37.55   38.70                                
  3 Barber, Olivia J          13 UN-05-CA             2:36.29    2:32.55 .BLU   
      35.46   38.73   40.03   38.33                                
  4 Roberts-Oliver, Taelyn M  18 BLUE-CA              2:29.77    2:32.68 .BLU   
      35.07   38.33   39.60   39.68                                
  5 Jones, Hannah J           14 Team Rebel-CA        2:34.10    2:33.26 .BLU   
      35.78   38.89   38.86   39.73                                
  6 Liebhardt, Vivien E       15 Team Rebel-CA        2:35.87    2:34.80 .BLU   
      35.42   39.00   40.10   40.28                                
  7 Cohen, Pilar M            16 BCH-CA               2:38.94    2:35.25 .BLU   
      34.49   39.11   39.86   41.79                                
  8 Bautista, Sara A          14 UN-02-CA             2:46.30    2:36.23 .BLU   
      35.51   39.84   40.61   40.27                                
  9 Utsumi, Momo J            12 Team Rebel-CA        2:44.58    2:41.02 .BLU   
      37.55   40.99   41.37   41.11                                
 10 Nelson, Brianna N         16 NEP-AZ               2:43.17    2:41.38 .BLU   
      35.24   40.47   42.46   43.21                                
 11 Sanchez, Valeria          14 Team Rebel-CA        2:41.04    2:41.76 .BLU   
      36.32   41.07   41.78   42.59                                
 12 DiFulvio, Samantha E      18 LVSC-CA              2:27.61    2:42.26 .BLU   
      37.96   41.32   40.80   42.18                                
 13 Han, Enzi                 15 Team Rebel-CA        2:51.58    2:44.08 .BLU   
      37.88   42.38   42.44   41.38                                
 14 Spray, Tatum F            14 RIO-AZ               2:47.09    2:44.16 .BLU   
      37.38   42.15   42.76   41.87                                
 15 Johnston, Alexie T        17 BCH-CA               2:51.44    2:44.63 .BLU   
      37.40   41.73   42.88   42.62                                
 16 Young, Madi               15 Team Rebel-CA        3:05.00    2:45.62 .BLU+  
      37.84   41.75   42.85   43.18                                
 17 Elliott, Ava L            14 RIO-AZ               2:46.79    2:46.31 .BLU   
      39.54   41.40   43.22   42.15                                
 18 Anfinson, Olivia J        13 LVSC-CA              2:46.51    2:49.40 .BLU   
      39.47   42.99   43.59   43.35                                
 19 Wolsey, Kayla             15 Team Rebel-CA        3:08.80    2:49.85 .BLU+  
      38.36   43.80   43.80   43.89                                
 20 Carpenter, Reese L        13 RIO-AZ               2:49.80    2:52.36 .BLU   
      39.10   43.64   45.90   43.72                                
 21 Hawkins, Alyssa N         16 LVSC-CA              2:41.93    2:54.42 .BLU   
      38.39   44.49   45.53   46.01                                
 22 Uelmen, Ashley D          17 LVSC-CA              3:00.91    2:56.72 .BLU+  
      37.74   43.86   46.50   48.62                                
 23 Oden, Paige M             13 BCH-CA               3:04.09    2:58.90 .BLU+  
      41.52   45.67   46.21   45.50                                
.RED - Division  
  1 Keller, Marin H           15 JSC-AZ               2:58.62    3:02.44 .RED-  
      41.42   47.70   47.39   45.93                                
  2 Moore, Payton M           15 LVSC-CA              2:56.19    3:02.81 .RED-  
      41.84   45.24   47.52   48.21                                
  3 Hanrahan, Tessa J         15 JSC-AZ               3:02.01    3:03.50 .RED   
      42.04   46.52   46.84   48.10                                
 
Girls Open 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Hannah J           14 Team Rebel-CA        4:47.29    4:41.57        
      31.10   34.78   35.77   34.78   41.06   41.10   31.42   31.56
  2 Roberts-Oliver, Taelyn M  18 BLUE-CA              4:55.52    4:45.36        
      29.49   34.15   37.97   36.99   40.81   41.00   33.10   31.85
  3 Hebert, Madeleine F       13 BLUE-CA              5:48.20    4:47.23        
  4 Kitchens, Valerie G       17 BLUE-CA              4:44.84    4:47.28        
      30.90   35.74   37.83   37.16   40.00   40.94   32.81   31.90
  5 Diaconescu, Rebecca A     12 Team Rebel-CA        5:19.11    4:49.34        
  6 Han, Enzi                 15 Team Rebel-CA        5:09.44    4:49.70        
  7 Elliott, Ava L            14 RIO-AZ               4:39.19    4:49.95        
      31.00   34.39   36.31   35.69   43.65   43.19   32.93   32.79
  8 Johnston, Alexie T        17 BCH-CA               5:02.35    4:55.68        
      30.89   34.50   37.88   36.79   44.57   45.09   34.15   31.81
  9 Ciobanu, Alice            12 Team Rebel-CA        5:48.20    4:58.61        
 10 Cordoba, Isabella R       14 BLUE-CA              4:56.11    4:59.61        
      31.60   36.79   38.60   39.06   41.03   44.23   34.03   34.27
 11 Wakefield, Taylor K       13 BCH-CA               5:48.20    5:00.61        
 12 Dalbik, Sahara E          13 RIO-AZ               5:09.04    5:03.90        
 13 Fecteau, Isabella L       15 BCH-CA               5:05.26    5:06.49        
      33.08   36.99   40.33   39.06   42.54   43.40   36.39   34.70
 14 Gatewood, Brynlee M       13 BCH-CA               5:02.30    5:12.63        
      34.11   39.43   41.36   38.75   43.60   44.71   36.24   34.43
 15 Yacoben, Elena M          13 LVSC-CA              5:30.17    5:21.83        
 16 Carpenter, Reese L        13 RIO-AZ               5:30.00    5:21.92        
 17 Warren, Morgan L          12 LVSC-CA              5:48.20    5:24.02        
 18 Anfinson, Olivia J        13 LVSC-CA              5:48.20    5:28.28        
 19 Olsen, KK M               13 LVSC-CA              5:48.20    5:29.90        
 20 Jones, Nica               12 LVSC-CA              5:48.20    5:37.79        
 
Boys 5-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          17.60  .BLU
          21.10  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 McPherson, Dylan R         8 LTNV-CA                   NT      20.50 .RED   
.WHT - Division  
  1 Lam, Ivan                  8 LTNV-CA                   NT      22.31        
  2 Balcar, Tyler J            7 Team Rebel-CA             NT      24.14        
  3 Kono, Shoma J              5 Team Rebel-CA             NT      36.66        
 
Boys 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          39.40  .BLU
          47.30  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 McPherson, Dylan R         8 LTNV-CA                44.01      42.62 .RED   
.WHT - Division  
  1 Lam, Ivan                  8 LTNV-CA                   NT      53.95        
  2 Kono, Shoma J              5 Team Rebel-CA             NT    1:17.20        
 
Boys 5-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:25.00  .BLU
        1:42.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McPherson, Dylan R         8 LTNV-CA              1:44.29    1:43.62        
      46.40   57.22                                                
  2 Lam, Ivan                  8 LTNV-CA                   NT    2:00.06        
 
Boys 5-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          21.60  .BLU
          25.90  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 McPherson, Dylan R         8 LTNV-CA                   NT      22.27 .RED   
  2 Lam, Ivan                  8 LTNV-CA                   NT      25.49 .RED   
.WHT - Division  
  1 Kono, Shoma J              5 Team Rebel-CA          31.39      33.46        
 
Boys 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          46.80  .BLU
          56.30  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 McPherson, Dylan R         8 LTNV-CA                53.13      49.39 .RED   
  2 Balcar, Tyler J            7 Team Rebel-CA        1:03.31      53.54 .RED+  
  3 Lam, Ivan                  8 LTNV-CA                   NT      56.27 .RED   
.WHT - Division  
  1 Kono, Shoma J              5 Team Rebel-CA             NT    1:11.76        
 
Boys 5-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          23.30  .BLU
          28.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Balcar, Tyler J            7 Team Rebel-CA             NT      27.38 .RED   
.WHT - Division  
  1 McPherson, Dylan R         8 LTNV-CA                   NT      28.93        
  2 Lam, Ivan                  8 LTNV-CA                   NT      31.50        
Non-Award Division  
 -- Kono, Shoma J              5 Team Rebel-CA             NT         DQ        
 
Boys 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          51.00  .BLU
        1:01.20  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.WHT - Division  
  1 Lam, Ivan                  8 LTNV-CA                   NT    1:03.25        
 
Boys 5-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  .BLU
          25.60  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McPherson, Dylan R         8 LTNV-CA                   NT      27.41        
Non-Award Division  
 -- Lam, Ivan                  8 LTNV-CA                   NT         DQ        
 
Boys 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:38.50  .BLU
        1:58.20  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Lam, Ivan                  8 LTNV-CA                   NT         DQ        
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          34.10  .BLU
          37.20  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Jordan, Kai N             10 BLUE-CA                28.55      28.42 .BLU   
  2 Lillian, Sammy T          10 LVSC-CA                29.98      29.18 .BLU   
  3 Cruz, Aiden M             10 RIO-AZ                 30.41      30.94 .BLU   
  4 Gyang, Allen C            10 LTNV-CA                30.84      31.19 .BLU   
  5 Bickler, Alexander J       9 LTNV-CA                30.68      31.62 .BLU   
  6 Lindsey, Langston N        9 RIO-AZ                 34.45      32.06 .BLU+  
  7 Tokay, Arris A             9 Team Rebel-CA          34.81      32.41 .BLU+  
  8 Gao, Sam J                 9 LTNV-CA                35.22      33.88 .BLU+  
  9 Cason, Syeed L             8 Team Rebel-CA          33.98      34.02 .BLU   
.RED - Division  
  1 Bickler, Jackson J         9 LTNV-CA                32.35      34.14 .RED-  
  2 Esposito, Tobias J         9 BLUE-CA                34.31      34.46 .RED   
  3 Lauer, Ty A                9 BCH-CA                 35.89      35.21 .RED   
  4 Dawidian, Nick J           9 LVSC-CA                35.13      35.25 .RED   
  5 Chuang, Preston T          9 LVSC-CA                34.60      35.40 .RED   
  6 McCarthy, Robert D         9 LVSC-CA                36.42      36.01 .RED   
  7 Nevada, Julian A          10 RIO-AZ                 37.66      36.41 .RED+  
.WHT - Division  
  1 Cruz, Jordan A             9 RIO-AZ                 38.96      37.54        
  2 Miller, Troy G             9 RIO-AZ                 38.73      39.16        
  3 Pollard, Jack D            9 LVSC-CA                42.39      39.67        
  4 Therrien, Davis R         10 RIO-AZ                 39.62      40.16        
  5 Paine, Chase A             9 Team Rebel-CA          46.44      41.93        
  6 Kono, Yushi L              9 Team Rebel-CA          50.53      43.40        
  7 Fradet, John S             9 LVSC-CA                39.65      43.56        
  8 Luong, Anthony             9 LTNV-CA                44.53      45.89        
  9 Wood, Charlie M           10 BLUE-CA              1:02.15      52.56        
 10 Kirk, Jett A               8 Team Rebel-CA             NT      56.12        
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:14.30  .BLU
        1:21.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Jordan, Kai N             10 BLUE-CA              1:03.93    1:03.34 .BLU   
  2 Lillian, Sammy T          10 LVSC-CA              1:05.99    1:06.20 .BLU   
  3 Cruz, Aiden M             10 RIO-AZ               1:08.26    1:06.57 .BLU   
  4 Diaconescu, Nicholas A     9 Team Rebel-CA        1:11.11    1:09.55 .BLU   
  5 Gunsalus, Cohen P         10 RIO-AZ               1:10.82    1:10.45 .BLU   
  6 Tokay, Thais E             9 Team Rebel-CA        1:12.10    1:10.47 .BLU   
      34.04   36.43                                                
  7 Gyang, Allen C            10 LTNV-CA              1:08.87    1:10.95 .BLU   
  8 Bickler, Alexander J       9 LTNV-CA              1:08.44    1:11.41 .BLU   
  9 Bulow, Brahm O            10 LVSC-CA              1:10.78    1:12.27 .BLU   
 10 Tolson, Kyler J           10 RIO-AZ               1:11.33    1:13.56 .BLU   
      35.52   38.04                                                
.RED - Division  
  1 Lindsey, Langston N        9 RIO-AZ               1:17.98    1:16.36 .RED   
      35.17   41.19                                                
  2 Lenon, Canyon L           10 BCH-CA               1:13.43    1:17.65 .RED-  
      37.01   40.64                                                
  3 Chuang, Preston T          9 LVSC-CA              1:18.46    1:18.84 .RED   
      37.11   41.73                                                
  4 Bickler, Jackson J         9 LTNV-CA              1:18.36    1:19.09 .RED   
      37.53   41.56                                                
  5 McCarthy, Robert D         9 LVSC-CA              1:22.88    1:19.21 .RED+  
      37.55   41.66                                                
  6 Dawidian, Nick J           9 LVSC-CA              1:17.90    1:19.32 .RED   
.WHT - Division  
  1 Gauclain, Julian K         8 Team Rebel-CA        1:21.90    1:24.08        
      38.50   45.58                                                
  2 Nevada, Julian A          10 RIO-AZ               1:25.37    1:25.28        
      40.29   44.99                                                
  3 Fradet, John S             9 LVSC-CA              1:30.42    1:29.12        
      42.42   46.70                                                
  4 Miller, Troy G             9 RIO-AZ               1:31.00    1:29.58        
      40.40   49.18                                                
  5 Bulow, Damon P             9 LVSC-CA              1:28.70    1:29.73        
  6 Pollard, Jack D            9 LVSC-CA                   NT    1:32.69        
      42.87   49.82                                                
  7 Cruz, Jordan A             9 RIO-AZ               1:33.23    1:34.90        
      41.71   53.19                                                
  8 Therrien, Davis R         10 RIO-AZ               1:35.60    1:36.48        
      45.32   51.16                                                
  9 Luong, Anthony             9 LTNV-CA              1:41.09    1:38.28        
      44.87   53.41                                                
 10 Kono, Yushi L              9 Team Rebel-CA        1:39.70    1:44.52        
      48.49   56.03                                                
 11 Kleinman, Aaden K          9 LVSC-CA              1:53.00    1:49.17        
      50.01   59.16                                                
Non-Award Division  
 -- Paine, Chase A             9 Team Rebel-CA        1:40.36         DQ        
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:41.80  .BLU
        2:56.50  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lillian, Sammy T          10 LVSC-CA              2:22.88    2:23.47 .BLU   
      31.89   36.40   37.86   37.32                                
  2 Jordan, Kai N             10 BLUE-CA              2:31.26    2:25.59 .BLU   
      33.03   36.85   39.09   36.62                                
  3 Lauer, Ty A                9 BCH-CA               3:04.00    2:30.78 .BLU+  
                      43.02   42.41                                
  4 Rodrigues, Elonu J        10 BCH-CA               2:39.87    2:32.40 .BLU   
      35.29   38.25   39.67   39.19                                
  5 Bickler, Jackson J         9 LTNV-CA              2:54.01    2:34.36 .BLU+  
      24.01   42.42   47.07   40.86                                
  6 Gunsalus, Cohen P         10 RIO-AZ               2:31.95    2:35.47 .BLU   
      35.51   40.53   40.17   39.26                                
  7 Bickler, Alexander J       9 LTNV-CA              2:28.17    2:36.51 .BLU   
      35.22   40.74   41.36   39.19                                
  8 Gyang, Allen C            10 LTNV-CA              2:40.30    2:38.81 .BLU   
      37.06   41.61   42.29   37.85                                
.RED - Division  
  1 McCarthy, Robert D         9 LVSC-CA              2:56.50    2:42.25 .RED   
      24.45   44.60   47.84   45.36                                
 
Boys 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cruz, Aiden M             10 RIO-AZ               2:23.49    6:34.49        
      36.69   39.80   40.33   40.09   39.92   40.38   39.86   40.71
      39.09   37.62                                                
  2 Tolson, Kyler J           10 RIO-AZ               2:33.40    6:41.23        
      36.85   40.81   40.28   40.67   40.71   40.92   40.13   41.44
      40.44   38.98                                                
  3 Jordan, Kai N             10 BLUE-CA              2:31.26    6:49.55        
      35.90   40.29   41.17   40.88   43.25   42.99   43.36   42.66
      42.84   36.21                                                
  4 Bulow, Brahm O            10 LVSC-CA              6:49.35    6:51.81        
      36.04   39.81   40.92   42.10   42.60   43.11   42.93   42.38
      41.93   39.99                                                
  5 Bickler, Alexander J       9 LTNV-CA              5:23.40    7:04.06        
      38.59   43.37   43.51   43.85   43.18   42.37   43.54   43.88
      42.35   39.42                                                
  6 Dawidian, Nick J           9 LVSC-CA              2:41.80    7:14.95        
      39.39   43.54   43.79   44.33   44.25   44.66   42.74   43.55
      44.61   44.09                                                
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.40  .BLU
          44.20  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Cruz, Aiden M             10 RIO-AZ                 33.40      34.24 .BLU   
  2 Lindsey, Langston N        9 RIO-AZ                 41.87      36.39 .BLU+  
  3 Tokay, Thais E             9 Team Rebel-CA          37.89      37.64 .BLU   
  4 Gyang, Allen C            10 LTNV-CA                38.12      37.72 .BLU   
  5 Gunsalus, Cohen P         10 RIO-AZ                 40.22      37.73 .BLU   
  6 Cason, Syeed L             8 Team Rebel-CA          42.94      38.06 .BLU+  
  7 Rodrigues, Elonu J        10 BCH-CA                 39.52      38.20 .BLU   
  8 Bickler, Alexander J       9 LTNV-CA                38.52      38.91 .BLU   
  9 Tokay, Arris A             9 Team Rebel-CA          39.11      39.03 .BLU   
 10 Dawidian, Nick J           9 LVSC-CA                44.26      39.10 .BLU+  
 11 Gao, Sam J                 9 LTNV-CA                37.93      39.17 .BLU   
 12 Tolson, Kyler J           10 RIO-AZ                 39.07      40.13 .BLU   
.RED - Division  
  1 Lauer, Ty A                9 BCH-CA                 40.71      41.74 .RED   
  2 Gauclain, Julian K         8 Team Rebel-CA          43.97      41.76 .RED   
  3 Bulow, Damon P             9 LVSC-CA                43.91      42.08 .RED   
  4 Nevada, Julian A          10 RIO-AZ                 45.89      42.40 .RED+  
.WHT - Division  
  1 Cruz, Jordan A             9 RIO-AZ                 47.45      45.36        
  2 McCarthy, Robert D         9 LVSC-CA                52.71      45.98        
  3 Therrien, Davis R         10 RIO-AZ                 48.73      46.16        
  4 Pollard, Jack D            9 LVSC-CA                47.40      46.61        
  5 Miller, Troy G             9 RIO-AZ                 47.68      47.10        
  6 Fradet, John S             9 LVSC-CA                49.25      47.18        
  7 Kono, Yushi L              9 Team Rebel-CA          48.38      48.24        
  8 Bickler, Jackson J         9 LTNV-CA                43.29      48.33        
  9 Paine, Chase A             9 Team Rebel-CA          52.50      48.64        
 10 Luong, Anthony             9 LTNV-CA                49.30      50.02        
 11 Kleinman, Aaden K          9 LVSC-CA                   NT      59.10        
 12 Kirk, Jett A               8 Team Rebel-CA             NT    1:01.68        
Non-Award Division  
 -- Diaconescu, Nicholas A     9 Team Rebel-CA          36.11         DQ        
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.70  .BLU
        1:37.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Jordan, Kai N             10 BLUE-CA              1:37.00    1:14.27 .BLU+  
      36.68   37.59                                                
  2 Cruz, Aiden M             10 RIO-AZ               1:11.69    1:14.64 .BLU   
      36.68   37.96                                                
  3 Lillian, Sammy T          10 LVSC-CA              1:19.71    1:20.11 .BLU   
      39.29   40.82                                                
  4 Rodrigues, Elonu J        10 BCH-CA               1:23.07    1:21.94 .BLU   
      41.18   40.76                                                
  5 Gunsalus, Cohen P         10 RIO-AZ               1:27.13    1:25.19 .BLU   
      41.23   43.96                                                
  6 Gao, Sam J                 9 LTNV-CA              1:23.79    1:25.42 .BLU   
      41.96   43.46                                                
  7 Bickler, Alexander J       9 LTNV-CA              1:29.98    1:25.48 .BLU+  
      41.08   44.40                                                
  8 Dawidian, Nick J           9 LVSC-CA              1:31.15    1:27.67 .BLU+  
      42.60   45.07                                                
  9 Lindsey, Langston N        9 RIO-AZ               1:34.91    1:27.80 .BLU+  
      41.77   46.03                                                
.RED - Division  
  1 Esposito, Tobias J         9 BLUE-CA              1:37.00    1:29.31 .RED   
      44.15   45.16                                                
  2 Gauclain, Julian K         8 Team Rebel-CA        1:37.00    1:30.60 .RED   
      42.90   47.70                                                
  3 Chuang, Preston T          9 LVSC-CA              1:31.47    1:31.90 .RED   
      45.76   46.14                                                
Non-Award Division  
 -- Diaconescu, Nicholas A     9 Team Rebel-CA        1:16.75         DQ        
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  .BLU
          49.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Diaconescu, Nicholas A     9 Team Rebel-CA          42.63      39.86 .BLU   
  2 Tokay, Thais E             9 Team Rebel-CA          41.78      39.88 .BLU   
  3 Tokay, Arris A             9 Team Rebel-CA          43.28      40.69 .BLU   
  4 Lenon, Canyon L           10 BCH-CA                 41.72      41.97 .BLU   
  5 Rodrigues, Elonu J        10 BCH-CA                 42.96      42.11 .BLU   
  6 Cason, Syeed L             8 Team Rebel-CA          44.13      42.44 .BLU   
  7 Cruz, Aiden M             10 RIO-AZ                 44.30      43.07 .BLU   
  8 Gunsalus, Cohen P         10 RIO-AZ                 44.47      43.22 .BLU   
  9 Esposito, Tobias J         9 BLUE-CA                   NT      43.62 .BLU   
 10 Bickler, Alexander J       9 LTNV-CA                44.66      44.73 .BLU   
.RED - Division  
  1 Gyang, Allen C            10 LTNV-CA                44.12      45.80 .RED-  
  2 Gauclain, Julian K         8 Team Rebel-CA          46.22      45.98 .RED   
  3 Lindsey, Langston N        9 RIO-AZ                 45.88      46.40 .RED   
  4 Gao, Sam J                 9 LTNV-CA                46.80      46.84 .RED   
  5 Fradet, John S             9 LVSC-CA                47.34      48.41 .RED   
  6 Miller, Troy G             9 RIO-AZ                 54.92      49.09 .RED+  
  7 Nevada, Julian A          10 RIO-AZ                 54.33      49.56 .RED+  
.WHT - Division  
  1 Bickler, Jackson J         9 LTNV-CA                51.00      50.43        
  2 Therrien, Davis R         10 RIO-AZ                 56.17      55.66        
  3 Pollard, Jack D            9 LVSC-CA              1:02.45      56.28        
  4 Kono, Yushi L              9 Team Rebel-CA        1:07.65      57.67        
  5 Cruz, Jordan A             9 RIO-AZ                 55.72      58.15        
  6 Luong, Anthony             9 LTNV-CA              1:02.33    1:04.88        
Non-Award Division  
 -- Wood, Charlie M           10 BLUE-CA                   NT         DQ        
 -- Kirk, Jett A               8 Team Rebel-CA             NT         DQ        
 -- Paine, Chase A             9 Team Rebel-CA             NT         DQ        
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:40.50  .BLU
        1:49.70  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Diaconescu, Nicholas A     9 Team Rebel-CA        1:30.43    1:24.74 .BLU   
      41.41   43.33                                                
  2 Bulow, Brahm O            10 LVSC-CA              1:26.71    1:24.95 .BLU   
  3 Lillian, Sammy T          10 LVSC-CA              1:28.00    1:25.38 .BLU   
  4 Tokay, Thais E             9 Team Rebel-CA        1:29.54    1:27.36 .BLU   
  5 Rodrigues, Elonu J        10 BCH-CA               1:31.74    1:30.33 .BLU   
      43.98   46.35                                                
  6 Cason, Syeed L             8 Team Rebel-CA        1:45.64    1:33.31 .BLU+  
  7 Gunsalus, Cohen P         10 RIO-AZ               1:35.24    1:36.15 .BLU   
      45.65   50.50                                                
  8 Tolson, Kyler J           10 RIO-AZ               1:35.24    1:38.15 .BLU   
      47.42   50.73                                                
  9 Gyang, Allen C            10 LTNV-CA              1:35.33    1:38.97 .BLU   
.RED - Division  
  1 Gao, Sam J                 9 LTNV-CA              1:48.20    1:40.98 .RED   
  2 Gauclain, Julian K         8 Team Rebel-CA        1:44.78    1:42.53 .RED   
  3 Bickler, Alexander J       9 LTNV-CA              1:47.49    1:44.32 .RED   
.WHT - Division  
  1 Lauer, Ty A                9 BCH-CA               1:49.10    1:53.53        
  2 Kono, Yushi L              9 Team Rebel-CA        1:49.70    2:05.95        
Non-Award Division  
 -- Lenon, Canyon L           10 BCH-CA               1:31.45         DQ        
 -- Kirk, Jett A               8 Team Rebel-CA        1:49.70         DQ        
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.20  .BLU
          41.60  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Diaconescu, Nicholas A     9 Team Rebel-CA          34.17      34.16 .BLU   
  2 Cruz, Aiden M             10 RIO-AZ                 34.07      34.19 .BLU   
  3 Gunsalus, Cohen P         10 RIO-AZ                 34.70      36.06 .BLU   
  4 Gao, Sam J                 9 LTNV-CA                36.03      36.17 .BLU   
  5 Rodrigues, Elonu J        10 BCH-CA                 35.00      36.21 .BLU   
  6 Gyang, Allen C            10 LTNV-CA                35.74      36.44 .BLU   
  7 Tokay, Arris A             9 Team Rebel-CA          37.07      37.72 .BLU   
.RED - Division  
  1 Lindsey, Langston N        9 RIO-AZ                 37.17      38.94 .RED-  
  2 Cason, Syeed L             8 Team Rebel-CA          39.22      38.98 .RED   
  3 Bickler, Alexander J       9 LTNV-CA                41.54      40.03 .RED   
  4 Lauer, Ty A                9 BCH-CA                 40.09      41.10 .RED   
.WHT - Division  
  1 Tolson, Kyler J           10 RIO-AZ                 41.69      42.41        
  2 Nevada, Julian A          10 RIO-AZ                 45.85      45.32        
  3 Bickler, Jackson J         9 LTNV-CA                49.15      46.48        
  4 Fradet, John S             9 LVSC-CA                46.76      47.40        
  5 Cruz, Jordan A             9 RIO-AZ                 43.67      48.56        
  6 Chuang, Preston T          9 LVSC-CA                55.16      48.99        
  7 Miller, Troy G             9 RIO-AZ                 49.68      49.57        
  8 Bulow, Damon P             9 LVSC-CA                52.67      49.64        
  9 Pollard, Jack D            9 LVSC-CA                53.62      51.67        
 10 Paine, Chase A             9 Team Rebel-CA          52.98      53.41        
 11 Therrien, Davis R         10 RIO-AZ               1:01.03      55.05        
 12 Luong, Anthony             9 LTNV-CA                54.35    1:00.18        
Non-Award Division  
 -- Kirk, Jett A               8 Team Rebel-CA             NT         DQ        
 -- McCarthy, Robert D         9 LVSC-CA              1:00.72         DQ        
 
Boys 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.40  .BLU
        1:37.60  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Cruz, Aiden M             10 RIO-AZ               1:16.97    1:17.40 .BLU   
      36.45   40.95                                                
  2 Gunsalus, Cohen P         10 RIO-AZ               1:16.83    1:17.99 .BLU   
      36.92   41.07                                                
  3 Tokay, Thais E             9 Team Rebel-CA        1:36.82    1:20.49 .BLU+  
      36.49   44.00                                                
  4 Gyang, Allen C            10 LTNV-CA              1:21.85    1:21.90 .BLU   
      37.00   44.90                                                
  5 Tokay, Arris A             9 Team Rebel-CA        1:27.74    1:22.20 .BLU   
      37.84   44.36                                                
  6 Gao, Sam J                 9 LTNV-CA              1:25.30    1:24.83 .BLU   
      40.72   44.11                                                
.RED - Division  
  1 Lenon, Canyon L           10 BCH-CA               1:31.00    1:33.22 .RED   
      43.47   49.75                                                
Non-Award Division  
 -- Cason, Syeed L             8 Team Rebel-CA        1:31.49         DQ        
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.90  .BLU
        1:34.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Diaconescu, Nicholas A     9 Team Rebel-CA        1:16.83    1:14.93 .BLU   
      36.50   38.43                                                
  2 Cruz, Aiden M             10 RIO-AZ               1:16.52    1:15.75 .BLU   
      34.39   41.36                                                
  3 Tokay, Thais E             9 Team Rebel-CA        1:20.92    1:17.66 .BLU   
      35.97   41.69                                                
  4 Gyang, Allen C            10 LTNV-CA              1:22.33    1:21.95 .BLU   
      37.76   44.19                                                
  5 Gunsalus, Cohen P         10 RIO-AZ               1:20.74    1:21.96 .BLU   
      37.88   44.08                                                
  6 Cason, Syeed L             8 Team Rebel-CA        1:24.34    1:23.61 .BLU   
      39.22   44.39                                                
  7 Esposito, Tobias J         9 BLUE-CA              1:28.93    1:24.65 .BLU+  
      38.98   45.67                                                
  8 Dawidian, Nick J           9 LVSC-CA              1:24.75    1:24.70 .BLU   
      38.40   46.30                                                
  9 Gao, Sam J                 9 LTNV-CA              1:22.25    1:25.91 .BLU   
      38.88   47.03                                                
 10 Lenon, Canyon L           10 BCH-CA               1:25.51    1:26.17 .BLU   
      43.08   43.09                                                
.RED - Division  
  1 Bickler, Alexander J       9 LTNV-CA              1:26.32    1:28.03 .RED-  
      41.38   46.65                                                
  2 Lauer, Ty A                9 BCH-CA               1:30.52    1:30.23 .RED   
      41.11   49.12                                                
  3 Gauclain, Julian K         8 Team Rebel-CA        1:31.17    1:30.48 .RED   
      42.88   47.60                                                
.WHT - Division  
  1 Fradet, John S             9 LVSC-CA              1:38.39    1:35.87        
      46.77   49.10                                                
  2 Nevada, Julian A          10 RIO-AZ               1:44.75    1:37.50        
      47.68   49.82                                                
  3 Chuang, Preston T          9 LVSC-CA              1:40.07    1:37.90        
      45.42   52.48                                                
  4 Bickler, Jackson J         9 LTNV-CA              1:36.66    1:38.00        
      47.81   50.19                                                
  5 Miller, Troy G             9 RIO-AZ               1:48.26    1:42.04        
      48.22   53.82                                                
  6 McCarthy, Robert D         9 LVSC-CA              1:39.58    1:43.26        
      50.84   52.42                                                
  7 Pollard, Jack D            9 LVSC-CA                   NT    1:43.94        
      48.63   55.31                                                
  8 Kono, Yushi L              9 Team Rebel-CA             NT    1:44.03        
      52.59   51.44                                                
  9 Cruz, Jordan A             9 RIO-AZ               1:48.30    1:46.88        
      48.53   58.35                                                
 10 Therrien, Davis R         10 RIO-AZ               1:48.73    1:52.81        
      52.52 1:00.29                                                
 11 Luong, Anthony             9 LTNV-CA              1:49.07    1:57.44        
      55.29 1:02.15                                                
 12 Paine, Chase A             9 Team Rebel-CA             NT    1:59.41        
      55.16 1:04.25                                                
Non-Award Division  
 -- Lindsey, Langston N        9 RIO-AZ               1:33.84         DQ        
 -- Kirk, Jett A               8 Team Rebel-CA             NT         DQ        
 
Boys 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:07.40  .BLU
        3:24.50  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Cruz, Aiden M             10 RIO-AZ               2:45.83    2:40.00 .BLU   
  2 Lillian, Sammy T          10 LVSC-CA              2:48.99    2:40.12 .BLU   
  3 Bulow, Brahm O            10 LVSC-CA              2:54.21    2:50.77 .BLU   
  4 Tokay, Arris A             9 Team Rebel-CA        2:58.53    2:51.65 .BLU   
  5 Gunsalus, Cohen P         10 RIO-AZ               2:54.17    2:53.42 .BLU   
  6 Gyang, Allen C            10 LTNV-CA              2:56.92    2:56.06 .BLU   
  7 Gao, Sam J                 9 LTNV-CA              2:55.90    3:02.03 .BLU   
.RED - Division  
  1 Bickler, Jackson J         9 LTNV-CA              3:24.50    3:23.37 .RED   
Non-Award Division  
 -- Lenon, Canyon L           10 BCH-CA               3:07.33         DQ        
 -- Jordan, Kai N             10 BLUE-CA              2:46.97         DQ        
 -- Chuang, Preston T          9 LVSC-CA              3:24.50         DQ        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.80  .BLU
          33.60  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kim, Eli E                12 RIO-AZ                 25.58      25.42 .BLU   
  2 Thom, Brady M             12 LVSC-CA                25.72      25.77 .BLU   
  3 Higley, Troy M            12 BCH-CA                 26.04      26.39 .BLU   
  4 Tellier, Hayden R         12 LVSC-CA                27.64      27.70 .BLU   
  5 Sullo, Giovanni R         12 LVSC-CA                29.41      27.77 .BLU   
  6 Moore, Nicholas P         12 LVSC-CA                29.05      28.13 .BLU   
  7 Schimmer, Aiden J         12 LVSC-CA                28.93      28.77 .BLU   
  8 Burgonio, Brandon M       12 LVSC-CA                29.22      29.45 .BLU   
  9 Lillian II, Jamesy B      12 LVSC-CA                30.18      30.36 .BLU   
.RED - Division  
  1 Oden, AJ J                11 BCH-CA                 31.35      30.85 .RED   
  1 Leavitt, Karson A         12 RIO-AZ                 30.76      30.85 .RED-  
  3 Gephart, Gavin L          12 RIO-AZ                 30.80      31.21 .RED-  
  4 Cavallo, Matthew S        12 LVSC-CA                31.06      31.30 .RED   
  5 Mitchell, Nolan R         12 LVSC-CA                32.31      31.34 .RED   
  6 Young, Christopher M      11 Team Rebel-CA             NT      32.62 .RED   
  7 Kern, Maxim Y             12 LTNV-CA                   NT      33.34 .RED   
.WHT - Division  
  1 Christopher, Bobby E      11 BCH-CA                 34.83      34.18        
  2 Rodriguez, Alec M         11 BCH-CA                 36.15      34.23        
  3 Morse, Devon M            11 RIO-AZ                 36.14      36.41        
  4 Feirstein, Aidan B        11 RIO-AZ                 37.45      37.19        
  4 Balcar, Josh A            11 Team Rebel-CA          47.98      37.19        
  6 Stewart, Nathaniel L      11 BLUE-CA                38.10      37.33        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.20  .BLU
        1:12.20  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kim, Eli E                12 RIO-AZ                 56.43      55.46 .BLU   
      26.92   28.54                                                
  2 Higley, Troy M            12 BCH-CA                 58.21      57.01 .BLU   
      27.63   29.38                                                
  3 Tellier, Hayden R         12 LVSC-CA              1:00.03    1:00.19 .BLU   
      28.77   31.42                                                
  4 Valdovinos, Troy A        12 BLUE-CA              1:02.08    1:01.73 .BLU   
      29.69   32.04                                                
  5 Munoz, Ryan C             11 RIO-AZ               1:01.89    1:04.16 .BLU   
      29.99   34.17                                                
  6 Burgonio, Brandon M       12 LVSC-CA              1:04.68    1:04.51 .BLU   
      31.32   33.19                                                
  7 Kellam, Ethan             12 San Manuel-AZ        1:05.92    1:05.96 .BLU   
      31.91   34.05                                                
  8 McClaren, Duncan J        11 BCH-CA               1:08.87    1:05.98 .BLU+  
      32.62   33.36                                                
.RED - Division  
  1 Gephart, Gavin L          12 RIO-AZ               1:07.72    1:06.90 .RED   
      32.38   34.52                                                
  2 Cavallo, Matthew S        12 LVSC-CA              1:06.81    1:06.91 .RED   
      32.50   34.41                                                
  3 Lillian II, Jamesy B      12 LVSC-CA              1:05.69    1:07.11 .RED-  
      32.28   34.83                                                
  4 Oden, AJ J                11 BCH-CA               1:09.24    1:08.82 .RED   
      34.42   34.40                                                
  5 Leavitt, Karson A         12 RIO-AZ               1:07.43    1:09.23 .RED   
      33.69   35.54                                                
  6 Robertson, Owen S         11 LVSC-CA              1:12.52    1:10.77 .RED+  
      33.94   36.83                                                
  7 Mitchell, Nolan R         12 LVSC-CA              1:11.91    1:11.89 .RED   
      34.31   37.58                                                
.WHT - Division  
  1 Liebhardt, Dylan G        11 Team Rebel-CA        1:17.51    1:12.21        
      34.80   37.41                                                
  2 Rodriguez, Alec M         11 BCH-CA                    NT    1:15.39        
      35.78   39.61                                                
  3 Keller, Preston D         12 LVSC-CA              1:21.08    1:16.11        
      36.54   39.57                                                
  4 Christopher, Bobby E      11 BCH-CA               1:17.94    1:18.29        
      37.77   40.52                                                
  5 Morse, Devon M            11 RIO-AZ               1:19.46    1:20.65        
      37.67   42.98                                                
  6 Zagorodnyuk, Daniel       11 LVSC-CA              1:32.49    1:23.78        
      39.72   44.06                                                
  7 Lucas, Phillip D          11 BCH-CA               1:29.23    1:24.08        
      39.13   44.95                                                
  8 Stewart, Nathaniel L      11 BLUE-CA              1:20.78    1:24.36        
      39.93   44.43                                                
  9 Feirstein, Aidan B        11 RIO-AZ               1:23.71    1:25.13        
      39.89   45.24                                                
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:24.60  .BLU
        2:37.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pham, Daryn T             12 BLUE-CA              2:05.20    2:03.58 .BLU   
      28.45   31.46   31.87   31.80                                
  2 Moore, Nicholas P         12 LVSC-CA              2:10.00    2:07.08 .BLU   
      30.16   32.55   32.85   31.52                                
  3 Tellier, Hayden R         12 LVSC-CA              2:12.01    2:08.21 .BLU   
      30.32   32.73   32.89   32.27                                
  4 Montegrande, Valentino    12 BLUE-CA              2:10.06    2:08.36 .BLU   
      29.30   32.75   33.60   32.71                                
  5 Sullo, Giovanni R         12 LVSC-CA              2:22.12    2:15.13 .BLU   
      30.95   34.70   35.71   33.77                                
  6 Burgonio, Brandon M       12 LVSC-CA              2:20.04    2:18.45 .BLU   
      31.04   35.32   36.45   35.64                                
  7 Daniels, LeAndre K        11 BCH-CA               2:25.74    2:18.66 .BLU+  
      33.36   35.54   35.20   34.56                                
  8 Kellam, Ethan             12 San Manuel-AZ        2:25.20    2:20.73 .BLU+  
      33.41   35.93   36.99   34.40                                
  9 Munoz, Ryan C             11 RIO-AZ               2:19.89    2:20.96 .BLU   
      30.32   36.35   37.94   36.35                                
 10 McClaren, Duncan J        11 BCH-CA               2:22.25    2:21.27 .BLU   
      33.50   36.40   36.57   34.80                                
 11 Leavitt, Karson A         12 RIO-AZ               2:23.93    2:23.96 .BLU   
      33.67   37.02   37.21   36.06                                
.RED - Division  
  1 Cavallo, Matthew S        12 LVSC-CA              2:20.95    2:24.73 .RED-  
      33.37   37.00   37.83   36.53                                
  2 Lillian II, Jamesy B      12 LVSC-CA              2:25.46    2:25.36 .RED   
      34.18   37.50   37.40   36.28                                
  3 Gephart, Gavin L          12 RIO-AZ               2:30.57    2:27.20 .RED   
      33.48   37.29   38.41   38.02                                
  4 Mitchell, Nolan R         12 LVSC-CA              2:37.80    2:30.27 .RED   
      33.98   39.22   39.70   37.37                                
  5 Young, Christopher M      11 Team Rebel-CA        2:36.95    2:37.36 .RED   
      35.81   39.72   41.34   40.49                                
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:29.80  .BLU
        7:05.30  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Tellier, Hayden R         12 LVSC-CA              5:43.77    5:38.75 .BLU   
      30.80   33.61   34.51   34.55   34.73   34.58   34.76   34.47
      34.39   32.35                                                
  2 Pham, Daryn T             12 BLUE-CA              5:32.90    5:39.20 .BLU   
      31.06   33.96   34.29   34.76   35.14   34.89   35.10   34.96
      34.12   30.92                                                
  3 Miao, Rylan K             12 BLUE-CA              5:59.99    5:50.04 .BLU   
      31.32   35.01   35.43   35.73   35.82   36.56   35.53   36.22
      35.08   33.34                                                
  4 Montegrande, Valentino    12 BLUE-CA              5:50.06    5:50.80 .BLU   
      32.07   35.32   34.93   35.70   36.12   35.60   36.10   35.28
      36.24   33.44                                                
  5 McClaren, Duncan J        11 BCH-CA               6:29.80    6:09.23 .BLU   
      34.73   38.43   37.86   36.96   37.27   37.59   36.97   37.63
      37.32   34.47                                                
  6 Younk, Mason J            12 BLUE-CA              6:25.11    6:09.63 .BLU   
      34.27   37.34   37.24   38.07   37.62   37.41   38.07   37.93
      37.02   34.66                                                
  7 Kellam, Ethan             12 San Manuel-AZ        6:27.89    6:11.17 .BLU   
      33.76   37.50   37.55   37.91   37.51   37.53   37.91   38.22
      37.60   35.68                                                
  8 Leavitt, Karson A         12 RIO-AZ               6:15.02    6:14.16 .BLU   
      33.79   38.02   38.64   38.62   38.35   38.25   38.20   37.39
      37.09   35.81                                                
  9 Thom, Brady M             12 LVSC-CA              6:18.60    6:14.33 .BLU   
      30.41   35.07   36.87   37.52   38.94   38.43   40.40   39.54
      39.17   37.98                                                
 10 Taylor, Garrett D         11 BCH-CA               6:23.84    6:27.04 .BLU   
      34.56   38.61   39.00   39.30   39.55   39.85   39.82   39.34
      39.90   37.11                                                
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.60  .BLU
          40.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pham, Daryn T             12 BLUE-CA                28.92      27.87 .BLU   
  2 Higley, Troy M            12 BCH-CA                 29.48      28.80 .BLU   
  3 Kim, Eli E                12 RIO-AZ                 30.54      31.14 .BLU   
  4 Tellier, Hayden R         12 LVSC-CA                31.43      31.62 .BLU   
  5 Carlsen, Max R            11 LVSC-CA                33.13      33.06 .BLU   
  5 Munoz, Ryan C             11 RIO-AZ                 32.40      33.06 .BLU   
  7 Burgonio, Brandon M       12 LVSC-CA                33.64      33.31 .BLU   
  8 Daniels, LeAndre K        11 BCH-CA                 34.89      33.98 .BLU   
  9 Sullo, Giovanni R         12 LVSC-CA                35.39      34.06 .BLU   
 10 Schimmer, Aiden J         12 LVSC-CA                33.58      34.23 .BLU   
 11 Valdovinos, Troy A        12 BLUE-CA                35.48      34.34 .BLU   
 12 Younk, Mason J            12 BLUE-CA                36.66      35.39 .BLU+  
 13 Gephart, Gavin L          12 RIO-AZ                 36.19      35.43 .BLU   
 14 Oden, AJ J                11 BCH-CA                 35.88      35.69 .BLU   
 15 Liebhardt, Dylan G        11 Team Rebel-CA          38.66      36.12 .BLU+  
.RED - Division  
  1 Kellam, Ethan             12 San Manuel-AZ          40.23      36.62 .RED+  
  2 Mitchell, Nolan R         12 LVSC-CA                35.92      36.89 .RED-  
  3 Cavallo, Matthew S        12 LVSC-CA                41.10      37.35 .RED+  
  4 Lillian II, Jamesy B      12 LVSC-CA                36.71      37.48 .RED   
  5 Leavitt, Karson A         12 RIO-AZ                 40.16      39.39 .RED+  
.WHT - Division  
  1 Taylor, Garrett D         11 BCH-CA                 38.16      40.02        
  2 Lucas, Phillip D          11 BCH-CA                 41.03      41.38        
  3 Feirstein, Aidan B        11 RIO-AZ                 45.84      41.84        
  4 Stewart, Nathaniel L      11 BLUE-CA                42.38      42.50        
  5 Zagorodnyuk, Daniel       11 LVSC-CA                45.28      46.54        
Non-Award Division  
 -- Morse, Devon M            11 RIO-AZ                 47.55         DQ        
 -- Keller, Preston D         12 LVSC-CA                39.36         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:20.50  .BLU
        1:28.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Higley, Troy M            12 BCH-CA               1:03.98    1:03.87 .BLU   
      30.72   33.15                                                
  2 Kim, Eli E                12 RIO-AZ               1:06.21    1:05.15 .BLU   
      32.26   32.89                                                
  3 Tellier, Hayden R         12 LVSC-CA              1:06.70    1:07.61 .BLU   
      32.69   34.92                                                
  4 Carlsen, Max R            11 LVSC-CA              1:11.26    1:09.08 .BLU   
      33.70   35.38                                                
  5 Munoz, Ryan C             11 RIO-AZ               1:10.57    1:11.52 .BLU   
  6 Sullo, Giovanni R         12 LVSC-CA              1:19.44    1:13.75 .BLU   
      36.23   37.52                                                
  7 Daniels, LeAndre K        11 BCH-CA               1:17.17    1:15.65 .BLU   
      36.60   39.05                                                
  8 Oden, AJ J                11 BCH-CA               1:16.68    1:15.71 .BLU   
      38.14   37.57                                                
  9 Kellam, Ethan             12 San Manuel-AZ        1:20.40    1:18.01 .BLU   
      38.09   39.92                                                
 10 Gephart, Gavin L          12 RIO-AZ               1:21.08    1:18.76 .BLU+  
      37.56   41.20                                                
 11 Lillian II, Jamesy B      12 LVSC-CA              1:16.76    1:19.13 .BLU   
      38.67   40.46                                                
 12 Mitchell, Nolan R         12 LVSC-CA              1:25.85    1:19.32 .BLU+  
      38.83   40.49                                                
.RED - Division  
  1 Malacaman, Carl V         11 LVSC-CA              1:19.56    1:22.29 .RED-  
      39.28   43.01                                                
.WHT - Division  
  1 Stewart, Nathaniel L      11 BLUE-CA              1:42.41    1:32.28        
      46.85   45.43                                                
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:51.40  11-12 .BLU
        3:07.30  11-12 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Miao, Rylan K             12 BLUE-CA              2:51.40    2:36.80 .BLU   
      35.72   39.96   40.58   40.54                                
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          41.00  .BLU
          44.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Eli E                12 RIO-AZ                 36.77      35.44 .BLU   
  2 Thom, Brady M             12 LVSC-CA                37.65      36.05 .BLU   
  3 Schimmer, Aiden J         12 LVSC-CA                39.62      38.54 .BLU   
  4 Daniels, LeAndre K        11 BCH-CA                 37.72      39.45 .BLU   
  5 Leavitt, Karson A         12 RIO-AZ                 40.00      40.95 .BLU   
.RED - Division  
  1 Liebhardt, Dylan G        11 Team Rebel-CA          42.63      41.46 .RED   
  2 Malacaman, Carl V         11 LVSC-CA                42.61      42.37 .RED   
  3 Kern, Maxim Y             12 LTNV-CA                   NT      42.74 .RED   
  4 Oden, AJ J                11 BCH-CA                 43.94      43.40 .RED   
  5 Feirstein, Aidan B        11 RIO-AZ                 46.15      44.04 .RED+  
  6 Christopher, Bobby E      11 BCH-CA                 47.11      44.09 .RED+  
  7 Munoz, Ryan C             11 RIO-AZ                 42.99      44.37 .RED   
  8 McClaren, Duncan J        11 BCH-CA                 44.16      44.75 .RED   
.WHT - Division  
  1 Taylor, Garrett D         11 BCH-CA                 46.59      45.29        
  2 Young, Christopher M      11 Team Rebel-CA          44.08      45.34        
  3 Lucas, Phillip D          11 BCH-CA                 44.15      45.44        
  4 Morse, Devon M            11 RIO-AZ                 47.80      47.06        
  5 Gephart, Gavin L          12 RIO-AZ                 47.30      47.13        
  6 Balcar, Josh A            11 Team Rebel-CA          55.43      48.65        
  7 Zagorodnyuk, Daniel       11 LVSC-CA                51.46      51.43        
  8 Stewart, Nathaniel L      11 BLUE-CA                57.36      56.78        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:29.00  .BLU
        1:37.10  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pham, Daryn T             12 BLUE-CA              1:17.83    1:15.73 .BLU   
      35.81   39.92                                                
  2 Montegrande, Valentino    12 BLUE-CA              1:18.77    1:15.95 .BLU   
      35.98   39.97                                                
  3 Kim, Eli E                12 RIO-AZ               1:15.99    1:17.76 .BLU   
      37.42   40.34                                                
  4 Sullo, Giovanni R         12 LVSC-CA              1:25.03    1:22.12 .BLU   
      38.24   43.88                                                
  5 Daniels, LeAndre K        11 BCH-CA               1:23.93    1:23.72 .BLU   
      39.67   44.05                                                
  6 Younk, Mason J            12 BLUE-CA              1:22.69    1:23.89 .BLU   
      40.40   43.49                                                
  7 Schimmer, Aiden J         12 LVSC-CA              1:25.15    1:23.97 .BLU   
      40.32   43.65                                                
  8 Valdovinos, Troy A        12 BLUE-CA              1:22.92    1:24.14 .BLU   
      40.11   44.03                                                
  9 Moore, Nicholas P         12 LVSC-CA              1:28.42    1:27.14 .BLU   
      42.38   44.76                                                
 10 Leavitt, Karson A         12 RIO-AZ               1:32.24    1:28.39 .BLU+  
      42.85   45.54                                                
.RED - Division  
  1 Liebhardt, Dylan G        11 Team Rebel-CA        1:36.49    1:31.81 .RED   
      44.78   47.03                                                
  2 Munoz, Ryan C             11 RIO-AZ               1:31.91    1:33.15 .RED   
  3 Feirstein, Aidan B        11 RIO-AZ               1:35.04    1:33.81 .RED   
      45.21   48.60                                                
  4 Kellam, Ethan             12 San Manuel-AZ        1:35.09    1:34.40 .RED   
      45.02   49.38                                                
.WHT - Division  
  1 Christopher, Bobby E      11 BCH-CA               1:53.21    1:38.18        
      46.84   51.34                                                
Non-Award Division  
 -- Oden, AJ J                11 BCH-CA               1:32.90         DQ        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.50  .BLU
          37.70  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Montegrande, Valentino    12 BLUE-CA                28.18      28.48 .BLU   
  2 Kim, Eli E                12 RIO-AZ                 29.95      28.80 .BLU   
  3 Pham, Daryn T             12 BLUE-CA                29.23      29.18 .BLU   
  4 Higley, Troy M            12 BCH-CA                 29.43      29.52 .BLU   
  5 Moore, Nicholas P         12 LVSC-CA                30.30      30.62 .BLU   
  6 Carlsen, Max R            11 LVSC-CA                31.39      31.89 .BLU   
  7 Sullo, Giovanni R         12 LVSC-CA                34.43      32.06 .BLU   
  8 Schimmer, Aiden J         12 LVSC-CA                32.05      32.31 .BLU   
  9 Younk, Mason J            12 BLUE-CA                33.71      32.44 .BLU   
 10 Burgonio, Brandon M       12 LVSC-CA                32.06      32.61 .BLU   
 11 Munoz, Ryan C             11 RIO-AZ                 33.88      33.00 .BLU   
 12 Daniels, LeAndre K        11 BCH-CA                 32.03      33.68 .BLU   
.RED - Division  
  1 Kellam, Ethan             12 San Manuel-AZ          34.62      34.97 .RED   
  2 Cavallo, Matthew S        12 LVSC-CA                34.33      35.12 .RED-  
  3 Taylor, Garrett D         11 BCH-CA                 34.11      35.19 .RED-  
  4 Leavitt, Karson A         12 RIO-AZ                 35.09      35.60 .RED   
  5 Gephart, Gavin L          12 RIO-AZ                 36.49      36.63 .RED   
  6 Robertson, Owen S         11 LVSC-CA                40.49      37.07 .RED+  
.WHT - Division  
  1 Mitchell, Nolan R         12 LVSC-CA                38.01      38.13        
  2 Oden, AJ J                11 BCH-CA                 38.17      38.59        
  3 Liebhardt, Dylan G        11 Team Rebel-CA             NT      39.81        
  4 Feirstein, Aidan B        11 RIO-AZ                 39.72      40.51        
  5 McClaren, Duncan J        11 BCH-CA                 37.64      40.69        
  6 Keller, Preston D         12 LVSC-CA                55.26      41.43        
  7 Lucas, Phillip D          11 BCH-CA                 44.48      41.63        
  8 Rodriguez, Alec M         11 BCH-CA                    NT      42.52        
  9 Christopher, Bobby E      11 BCH-CA                 43.55      43.50        
 10 Morse, Devon M            11 RIO-AZ                 55.40      48.61        
 11 Stewart, Nathaniel L      11 BLUE-CA                51.47      53.29        
 12 Zagorodnyuk, Daniel       11 LVSC-CA                   NT      55.68        
Non-Award Division  
 -- Tellier, Hayden R         12 LVSC-CA                29.20         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:18.20  .BLU
        1:25.30  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kim, Eli E                12 RIO-AZ               1:08.36    1:04.74 .BLU   
  2 Younk, Mason J            12 BLUE-CA              1:17.82    1:12.75 .BLU   
  3 Schimmer, Aiden J         12 LVSC-CA              1:14.49    1:13.48 .BLU   
  4 Munoz, Ryan C             11 RIO-AZ               1:19.24    1:16.28 .BLU+  
  5 Young, Christopher M      11 Team Rebel-CA        1:25.17    1:18.11 .BLU+  
.RED - Division  
  1 Taylor, Garrett D         11 BCH-CA               1:17.03    1:18.64 .RED-  
  2 Kellam, Ethan             12 San Manuel-AZ        1:12.66    1:21.06 .RED-  
Non-Award Division  
 -- Leavitt, Karson A         12 RIO-AZ               1:17.35         DQ        
 -- Pham, Daryn T             12 BLUE-CA              1:03.95         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  .BLU
        1:24.70  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pham, Daryn T             12 BLUE-CA              1:06.87    1:04.21 .BLU   
      29.36   34.85                                                
  2 Kim, Eli E                12 RIO-AZ               1:05.84    1:04.54 .BLU   
      30.68   33.86                                                
  3 Higley, Troy M            12 BCH-CA               1:06.30    1:05.08 .BLU   
      29.60   35.48                                                
  4 Montegrande, Valentino    12 BLUE-CA              1:09.22    1:07.79 .BLU   
      30.58   37.21                                                
  5 Thom, Brady M             12 LVSC-CA              1:07.68    1:08.60 .BLU   
      31.93   36.67                                                
  6 Sullo, Giovanni R         12 LVSC-CA              1:16.00    1:12.16 .BLU   
      35.21   36.95                                                
  7 Burgonio, Brandon M       12 LVSC-CA              1:12.23    1:12.51 .BLU   
      33.59   38.92                                                
  8 Munoz, Ryan C             11 RIO-AZ               1:14.31    1:12.77 .BLU   
  9 Carlsen, Max R            11 LVSC-CA              1:11.59    1:12.98 .BLU   
      33.08   39.90                                                
 10 Daniels, LeAndre K        11 BCH-CA               1:18.63    1:13.41 .BLU+  
      34.81   38.60                                                
 11 Moore, Nicholas P         12 LVSC-CA              1:12.62    1:14.75 .BLU   
      33.48   41.27                                                
 12 Cavallo, Matthew S        12 LVSC-CA              1:17.02    1:17.13 .BLU   
      37.37   39.76                                                
.RED - Division  
  1 Oden, AJ J                11 BCH-CA               1:18.05    1:18.09 .RED   
      36.17   41.92                                                
  2 Kellam, Ethan             12 San Manuel-AZ        1:21.31    1:18.20 .RED   
      37.02   41.18                                                
  3 Lillian II, Jamesy B      12 LVSC-CA              1:19.57    1:18.94 .RED   
      36.74   42.20                                                
  4 Malacaman, Carl V         11 LVSC-CA              1:19.59    1:20.37 .RED   
      36.99   43.38                                                
  5 Liebhardt, Dylan G        11 Team Rebel-CA        1:24.78    1:21.17 .RED+  
      39.39   41.78                                                
  6 Mitchell, Nolan R         12 LVSC-CA              1:30.37    1:23.36 .RED+  
      38.55   44.81                                                
  7 Gephart, Gavin L          12 RIO-AZ               1:20.12    1:24.08 .RED   
      37.26   46.82                                                
.WHT - Division  
  1 Kern, Maxim Y             12 LTNV-CA                   NT    1:25.58        
      40.90   44.68                                                
  2 Christopher, Bobby E      11 BCH-CA               1:30.13    1:26.69        
      43.01   43.68                                                
  3 Feirstein, Aidan B        11 RIO-AZ               1:32.36    1:28.82        
      40.99   47.83                                                
  4 Lucas, Phillip D          11 BCH-CA               1:32.79    1:29.98        
      42.74   47.24                                                
  5 Morse, Devon M            11 RIO-AZ               1:38.78    1:38.55        
      47.76   50.79                                                
  6 Stewart, Nathaniel L      11 BLUE-CA                   NT    1:39.72        
      46.51   53.21                                                
Non-Award Division  
 -- Balcar, Josh A            11 Team Rebel-CA        1:52.44         DQ        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:46.50  .BLU
        3:01.70  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Carlsen, Max R            11 LVSC-CA              2:26.76    2:24.55 .BLU   
      32.82   35.10   45.22   31.41                                
  2 Moore, Nicholas P         12 LVSC-CA              2:28.13    2:29.16 .BLU   
      31.87   37.79   47.22   32.28                                
  3 Daniels, LeAndre K        11 BCH-CA               2:46.99    2:33.21 .BLU+  
      32.43   40.69   45.98   34.11                                
  4 Valdovinos, Troy A        12 BLUE-CA              2:37.38    2:34.91 .BLU   
      34.55   41.47   45.01   33.88                                
  5 Kellam, Ethan             12 San Manuel-AZ        2:52.21    2:42.42 .BLU+  
  6 Munoz, Ryan C             11 RIO-AZ               2:45.26    2:46.01 .BLU   
      36.21   40.29   53.57   35.94                                
.RED - Division  
  1 McClaren, Duncan J        11 BCH-CA               2:46.46    2:46.69 .RED-  
      42.78   40.39   48.06   35.46                                
  2 Taylor, Garrett D         11 BCH-CA               2:48.72    2:48.64 .RED   
  3 Lillian II, Jamesy B      12 LVSC-CA              2:49.22    2:48.65 .RED   
  4 Leavitt, Karson A         12 RIO-AZ               2:47.33    2:48.89 .RED   
      37.23   45.85   49.42   36.39                                
  5 Robertson, Owen S         11 LVSC-CA              3:01.70    2:56.05 .RED   
Non-Award Division  
 -- Kim, Eli E                12 RIO-AZ               2:21.30         DQ        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.50  13-14 .BLU
          30.00  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Jolley, Kenyon W          14 LVSC-CA                23.06      23.49 .BLU   
  2 Mirjanian, Dominic G      14 Team Rebel-CA          24.74      24.63 .BLU   
  3 Serrano, Jayson A         14 LVSC-CA                25.14      25.12 .BLU   
  4 Brooking, Cedric W        14 RIO-AZ                 28.34      25.19 .BLU+  
  5 Wu, Kevin S               13 RIO-AZ                 25.67      25.20 .BLU   
  6 Clark, Charlie D          14 BCH-CA                 24.96      25.21 .BLU   
  7 Spector, Tal              14 NEP-AZ                 24.21      25.31 .BLU   
  8 Toth, Dominik Z           13 BLUE-CA                25.94      25.40 .BLU   
  9 Chan, Kendyl D            14 Team Rebel-CA          28.18      25.78 .BLU+  
 10 Hermosillo, Michael F     14 Team Rebel-CA          24.69      25.90 .BLU   
 11 Garritano, Vincent J      14 BLUE-CA                27.35      26.36 .BLU   
 12 Lopez, Josh R             14 LVSC-CA                27.17      27.24 .BLU   
.RED - Division  
  1 Cooper, Andrew T          13 BCH-CA                 27.41      27.77 .RED-  
  2 Chaudhry, Roman K         14 LVSC-CA                28.28      27.79 .RED   
  3 Harms, Logan J            13 BLUE-CA                28.69      28.21 .RED   
  4 Best, Andy R              14 JSC-AZ                 29.18      29.76 .RED   
.WHT - Division  
  1 Avides, Tristan           13 LVSC-CA                30.02      30.15        
  2 Best, Alex D              14 JSC-AZ                 30.07      30.42        
  3 Gorman, Will C            13 BCH-CA                 32.30      30.67        
  4 O-Lee, Sean C             13 BCH-CA                 32.89      32.26        
Non-Award Division  
 -- Christ, Joe A             14 LVSC-CA                24.06         DQ        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.60  13-14 .BLU
        1:05.00  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Jolley, Kenyon W          14 LVSC-CA                51.94      51.40 .BLU   
      25.00   26.40                                                
  2 Spector, Tal              14 NEP-AZ                 50.60      51.69 .BLU   
      24.63   27.06                                                
  3 Kharun, Ilya              13 BLUE-CA                51.88      53.41 .BLU   
      26.02   27.39                                                
  4 Hermosillo, Michael F     14 Team Rebel-CA          53.90      53.79 .BLU   
      26.15   27.64                                                
  5 Mirjanian, Dominic G      14 Team Rebel-CA          54.15      54.07 .BLU   
      26.10   27.97                                                
  6 Clark, Charlie D          14 BCH-CA                 53.66      54.08 .BLU   
      25.95   28.13                                                
  7 Christ, Joe A             14 LVSC-CA                54.65      54.27 .BLU   
      25.57   28.70                                                
  8 DiFulvio, Joshua N        14 LVSC-CA                54.31      54.62 .BLU   
      25.94   28.68                                                
  9 Toth, Dominik Z           13 BLUE-CA                57.32      54.81 .BLU   
 10 Serrano, Jayson A         14 LVSC-CA                55.21      55.12 .BLU   
      26.62   28.50                                                
 11 Carlsen, Owen R           13 LVSC-CA                54.73      55.23 .BLU   
 12 Brooking, Cedric W        14 RIO-AZ                 55.30      55.89 .BLU   
 13 Parrales, Austin M        13 LVSC-CA                57.22      57.82 .BLU   
 14 Garritano, Vincent J      14 BLUE-CA                57.68      58.08 .BLU   
.RED - Division  
  1 Wakefield, Trent M        13 BCH-CA               1:02.47    1:01.10 .RED   
      29.66   31.44                                                
.WHT - Division  
  1 Avides, Tristan           13 LVSC-CA              1:06.51    1:05.93        
      31.99   33.94                                                
  2 Best, Andy R              14 JSC-AZ               1:05.52    1:06.34        
      31.06   35.28                                                
  3 Best, Alex D              14 JSC-AZ               1:06.52    1:08.31        
      32.06   36.25                                                
  4 Coulibaly, Nasser I       13 LTNV-CA              1:33.81    1:22.33        
      36.79   45.54                                                
Non-Award Division  
 -- Jones, Carter             14 LVSC-CA                53.94         DQ        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:10.90  13-14 .BLU
        2:22.80  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Spector, Tal              14 NEP-AZ               1:50.90    1:52.22 .BLU   
      25.25   27.77   29.49   29.71                                
  2 Clark, Charlie D          14 BCH-CA               1:53.32    1:53.05 .BLU   
      26.34   28.79   29.46   28.46                                
  3 Wu, Kevin S               13 RIO-AZ               2:01.72    1:56.71 .BLU   
      26.47   29.01   30.38   30.85                                
  4 DiFulvio, Joshua N        14 LVSC-CA              2:00.25    1:56.73 .BLU   
      26.06   29.24   30.73   30.70                                
  5 Brooking, Cedric W        14 RIO-AZ               2:04.20    1:57.69 .BLU   
      26.17   30.27   31.25   30.00                                
  6 Mendre, Cooper C          14 Team Rebel-CA        1:59.38    1:58.61 .BLU   
      27.55   30.74   30.40   29.92                                
  7 Toth, Dominik Z           13 BLUE-CA              2:04.60    1:59.65 .BLU   
      27.75   30.08   30.79   31.03                                
  8 Christ, Joe A             14 LVSC-CA              2:01.83    1:59.74 .BLU   
      27.18   30.95   31.00   30.61                                
  9 Wilkie, Jace L            14 LVSC-CA              2:03.65    2:01.97 .BLU   
      27.65   30.75   31.86   31.71                                
 10 Parrales, Austin M        13 LVSC-CA              2:05.54    2:02.51 .BLU   
      27.82   30.93   32.42   31.34                                
 11 Werner, Eli C             14 RIO-AZ               2:00.53    2:02.59 .BLU   
      27.33   30.64   32.28   32.34                                
 12 Serrano, Jayson A         14 LVSC-CA              2:01.91    2:03.32 .BLU   
      28.02   31.33   32.75   31.22                                
 13 Chaudhry, Roman K         14 LVSC-CA              2:10.43    2:08.17 .BLU   
      29.49   32.21   33.19   33.28                                
 14 Wakefield, Trent M        13 BCH-CA               2:08.96    2:08.46 .BLU   
      29.89   32.99   33.41   32.17                                
 15 Lopez, Josh R             14 LVSC-CA              2:14.02    2:08.96 .BLU+  
      29.22   32.13   33.94   33.67                                
 16 Cooper, Andrew T          13 BCH-CA               2:01.41    2:10.52 .BLU   
      28.74   32.90   34.68   34.20                                
.RED - Division  
  1 Best, Andy R              14 JSC-AZ               2:17.43    2:21.68 .RED   
      29.99   35.69   38.28   37.72                                
.WHT - Division  
  1 Gorman, Will C            13 BCH-CA               2:25.69    2:24.42        
      33.79   36.73   37.55   36.35                                
  2 Best, Alex D              14 JSC-AZ               2:35.68    2:28.21        
      31.67   37.64   39.86   39.04                                
  3 O-Lee, Sean C             13 BCH-CA               3:02.65    2:35.65        
      35.55   38.27   42.21   39.62                                
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.30  13-14 .BLU
        1:18.00  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Brooking, Cedric W        14 RIO-AZ               1:00.23    1:00.15 .BLU   
      29.55   30.60                                                
  2 Kharun, Ilya              13 BLUE-CA                59.45    1:00.25 .BLU   
      29.04   31.21                                                
  3 DiFulvio, Joshua N        14 LVSC-CA              1:01.30    1:02.11 .BLU   
      30.00   32.11                                                
  4 Wu, Kevin S               13 RIO-AZ               1:03.08    1:03.93 .BLU   
      30.96   32.97                                                
  5 Carlsen, Owen R           13 LVSC-CA              1:05.03    1:03.99 .BLU   
      30.94   33.05                                                
  6 Christ, Joe A             14 LVSC-CA              1:05.64    1:04.28 .BLU   
      31.23   33.05                                                
  7 Chan, Kendyl D            14 Team Rebel-CA        1:09.68    1:04.63 .BLU   
      30.97   33.66                                                
  8 Wilkie, Jace L            14 LVSC-CA              1:07.11    1:04.73 .BLU   
      31.31   33.42                                                
  9 Werner, Eli C             14 RIO-AZ               1:06.02    1:06.72 .BLU   
      32.14   34.58                                                
 10 Wakefield, Trent M        13 BCH-CA               1:08.28    1:07.19 .BLU   
      33.07   34.12                                                
 11 Harms, Logan J            13 BLUE-CA              1:10.17    1:09.24 .BLU   
      34.37   34.87                                                
 12 Parrales, Austin M        13 LVSC-CA              1:09.45    1:09.50 .BLU   
      33.94   35.56                                                
 13 Chaudhry, Roman K         14 LVSC-CA              1:11.45    1:10.62 .BLU+  
      34.72   35.90                                                
.RED - Division  
  1 Cooper, Andrew T          13 BCH-CA               1:10.07    1:11.70 .RED-  
      35.27   36.43                                                
  2 Best, Andy R              14 JSC-AZ               1:12.91    1:16.02 .RED   
      36.70   39.32                                                
.WHT - Division  
  1 Gorman, Will C            13 BCH-CA               1:19.44    1:18.80        
      39.19   39.61                                                
  2 O-Lee, Sean C             13 BCH-CA               1:21.06    1:23.26        
      40.00   43.26                                                
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:31.00  13-14 .BLU
        2:45.10  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Jones, Carter             14 LVSC-CA              2:04.78    2:08.26 .BLU   
      29.30   32.35   33.40   33.21                                
  2 Carlsen, Owen R           13 LVSC-CA              2:21.17    2:17.37 .BLU   
      31.45   34.98   35.81   35.13                                
  3 Garritano, Vincent J      14 BLUE-CA              2:23.80    2:21.80 .BLU   
      33.27   35.87   36.52   36.14                                
  4 Christ, Joe A             14 LVSC-CA              2:51.40    2:21.89 .BLU+  
      32.73   35.71   37.50   35.95                                
  5 Serrano, Jayson A         14 LVSC-CA              2:24.40    2:25.74 .BLU   
      34.15   36.75   37.94   36.90                                
  6 Werner, Eli C             14 RIO-AZ               2:29.45    2:30.58 .BLU   
      35.47   38.11   38.81   38.19                                
.RED - Division  
  1 Best, Andy R              14 JSC-AZ               2:51.18    2:44.68 .RED+  
      38.38   42.19   42.75   41.36                                
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:19.10  13-14 .BLU
        1:26.30  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Jolley, Kenyon W          14 LVSC-CA              1:03.04    1:03.97 .BLU   
  2 DiFulvio, Joshua N        14 LVSC-CA              1:03.75    1:04.42 .BLU   
  3 Wilkie, Jace L            14 LVSC-CA              1:06.49    1:07.43 .BLU   
      32.16   35.27                                                
  4 Hermosillo, Michael F     14 Team Rebel-CA             NT    1:09.68 .BLU   
      32.87   36.81                                                
  5 Toth, Dominik Z           13 BLUE-CA              1:15.76    1:10.68 .BLU   
      33.40   37.28                                                
  6 Kharun, Ilya              13 BLUE-CA              1:10.90    1:11.11 .BLU   
      33.61   37.50                                                
  7 Chan, Kendyl D            14 Team Rebel-CA        1:10.34    1:11.69 .BLU   
      33.60   38.09                                                
  8 Mirjanian, Dominic G      14 Team Rebel-CA        1:13.68    1:12.77 .BLU   
      34.32   38.45                                                
  9 Werner, Eli C             14 RIO-AZ               1:11.73    1:12.78 .BLU   
      34.73   38.05                                                
 10 Mendre, Cooper C          14 Team Rebel-CA        1:22.02    1:15.94 .BLU+  
      36.76   39.18                                                
 11 Wu, Kevin S               13 RIO-AZ               1:21.78    1:16.35 .BLU+  
      37.28   39.07                                                
 12 Wakefield, Trent M        13 BCH-CA               1:16.27    1:16.53 .BLU   
      35.97   40.56                                                
.RED - Division  
  1 Avides, Tristan           13 LVSC-CA              1:24.55    1:23.66 .RED   
      39.72   43.94                                                
  2 Harms, Logan J            13 BLUE-CA              1:22.60    1:23.75 .RED   
      39.30   44.45                                                
.WHT - Division  
  1 Best, Alex D              14 JSC-AZ               1:30.04    1:27.96        
      40.74   47.22                                                
  2 Best, Andy R              14 JSC-AZ               1:37.36    1:31.37        
      42.12   49.25                                                
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:07.70  13-14 .BLU
        1:13.80  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Spector, Tal              14 NEP-AZ                 54.86      56.50 .BLU   
      26.77   29.73                                                
  2 Jolley, Kenyon W          14 LVSC-CA                56.07      57.38 .BLU   
      26.59   30.79                                                
  3 Brooking, Cedric W        14 RIO-AZ               1:00.24    1:00.46 .BLU   
      28.84   31.62                                                
  4 Clark, Charlie D          14 BCH-CA                 59.30    1:00.51 .BLU   
      28.39   32.12                                                
  5 Wilkie, Jace L            14 LVSC-CA              1:02.33    1:02.73 .BLU   
      29.55   33.18                                                
  6 Mendre, Cooper C          14 Team Rebel-CA             NT    1:03.74 .BLU   
      30.26   33.48                                                
  7 Wu, Kevin S               13 RIO-AZ               1:01.58    1:03.89 .BLU   
      30.51   33.38                                                
  8 Serrano, Jayson A         14 LVSC-CA              1:08.13    1:05.38 .BLU+  
      30.68   34.70                                                
  9 Toth, Dominik Z           13 BLUE-CA              1:08.03    1:05.41 .BLU+  
      30.43   34.98                                                
 10 Lopez, Josh R             14 LVSC-CA              1:07.41    1:07.21 .BLU   
      30.41   36.80                                                
.RED - Division  
  1 Wakefield, Trent M        13 BCH-CA               1:10.39    1:11.37 .RED   
      34.37   37.00                                                
  2 Harms, Logan J            13 BLUE-CA              1:18.51    1:11.68 .RED+  
      33.04   38.64                                                
  3 Werner, Eli C             14 RIO-AZ               1:15.64    1:12.27 .RED+  
      33.54   38.73                                                
.WHT - Division  
  1 Best, Alex D              14 JSC-AZ               1:14.12    1:16.89        
      34.68   42.21                                                
  2 Avides, Tristan           13 LVSC-CA              1:17.57    1:17.85        
      35.98   41.87                                                
  3 O-Lee, Sean C             13 BCH-CA                    NT    1:39.13        
      44.79   54.34                                                
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:33.30  13-14 .BLU
        2:47.30  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Spector, Tal              14 NEP-AZ               2:00.80    2:03.49 .BLU   
      27.99   31.45   31.77   32.28                                
  2 Hermosillo, Michael F     14 Team Rebel-CA        2:47.40    2:12.24 .BLU+  
      30.29   33.10   33.60   35.25                                
  3 Sproul, Evan R            14 Team Rebel-CA        2:47.40    2:15.81 .BLU+  
      31.45   35.05   34.99   34.32                                
  4 Mendre, Cooper C          14 Team Rebel-CA        2:47.40    2:17.72 .BLU+  
      31.47   35.11   36.68   34.46                                
  5 Wu, Kevin S               13 RIO-AZ               2:23.89    2:27.45 .BLU   
      32.94   37.89   39.06   37.56                                
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:29.00  13-14 .BLU
        2:42.60  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spector, Tal              14 NEP-AZ               2:03.47    2:07.87 .BLU   
      27.14   32.62   40.15   27.96                                
  2 DiFulvio, Joshua N        14 LVSC-CA              2:10.96    2:08.51 .BLU   
      26.68   33.62   38.30   29.91                                
  3 Brooking, Cedric W        14 RIO-AZ               2:08.05    2:10.30 .BLU   
      28.95   33.71   37.50   30.14                                
  4 Clark, Charlie D          14 BCH-CA               2:10.34    2:11.66 .BLU   
      28.10   33.82   40.86   28.88                                
  5 Sproul, Evan R            14 Team Rebel-CA        2:25.35    2:12.84 .BLU   
      30.44   31.29   41.28   29.83                                
  6 Lopez, Josh R             14 LVSC-CA              2:23.17    2:18.96 .BLU   
      30.90   34.77   40.92   32.37                                
  7 Wilkie, Jace L            14 LVSC-CA              2:13.36    2:19.01 .BLU   
      29.96   36.60   40.12   32.33                                
  8 Wu, Kevin S               13 RIO-AZ               2:17.01    2:20.64 .BLU   
      30.40   36.02   42.55   31.67                                
  9 Wakefield, Trent M        13 BCH-CA               2:22.43    2:23.10 .BLU   
      33.05   34.50   42.55   33.00                                
 10 Parrales, Austin M        13 LVSC-CA              2:21.21    2:23.33 .BLU   
      29.02   36.82   43.47   34.02                                
 11 Chaudhry, Roman K         14 LVSC-CA              2:30.91    2:23.88 .BLU+  
      31.25   38.53   40.27   33.83                                
 12 Werner, Eli C             14 RIO-AZ               2:18.64    2:28.50 .BLU   
      34.90   37.86   42.02   33.72                                
.RED - Division  
  1 Harms, Logan J            13 BLUE-CA              2:29.49    2:32.18 .RED   
      33.04   38.64   46.89   33.61                                
  2 Avides, Tristan           13 LVSC-CA              2:43.34    2:40.06 .RED+  
      35.31   43.09   44.91   36.75                                
.WHT - Division  
  1 Best, Alex D              14 JSC-AZ               2:40.86    2:45.82        
      34.55   44.55   49.69   37.03                                
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.50  15&O .BLU
          28.90  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Miao, Jared K             17 BLUE-CA                22.75      22.81 .BLU   
  2 Apuron, Evan              15 San Manuel-AZ          22.01      22.91 .BLU   
  3 Best, Tyler J             17 JSC-AZ                 22.23      23.08 .BLU   
  4 Weber, Gabriel A          17 BCH-CA                 23.12      23.36 .BLU   
  4 Gallob, Jack T            15 LVSC-CA                22.78      23.36 .BLU   
  6 Flosi, Jack S             16 BCH-CA                 25.49      23.93 .BLU   
  7 Wilkinson, Spencer K      17 BCH-CA                 23.14      24.00 .BLU   
  8 Depner, Nic N             16 NEP-AZ                 22.90      24.25 .BLU   
  9 Keller, Tobias H          17 JSC-AZ                 23.95      24.34 .BLU   
 10 Hendrex, Taven C          17 LVSC-CA                24.56      24.53 .BLU   
 11 Armstrong, MacIsaac J     17 BCH-CA                 23.59      24.58 .BLU   
 12 Nikoloff, Daniel          15 BCH-CA                 24.85      24.89 .BLU   
 13 Tople, Noah C             17 NEP-AZ                 24.51      24.99 .BLU   
 14 Cooper, Robert P          16 BCH-CA                 25.24      25.08 .BLU   
 15 Stanard, Max R            15 NEP-AZ                 24.50      25.09 .BLU   
 16 Chir, Ethan J             15 BLUE-CA                25.86      25.51 .BLU   
 17 Galindo, Gabe O           15 LVSC-CA                25.65      25.54 .BLU   
 18 Lantz, Karsten F          15 NEP-AZ                 24.79      25.58 .BLU   
 18 Chackel, Colby C          18 LVSC-CA                25.15      25.58 .BLU   
 20 Veit, Jacob A             16 Team Rebel-CA             NT      25.77 .BLU   
 21 Sanchez, Sebtian          16 Team Rebel-CA          25.48      26.16 .BLU   
.RED - Division  
  1 Fister, Nate R            16 San Manuel-AZ          26.22      26.95 .RED-  
  2 Herrera, Eric T           15 RIO-AZ                 27.87      27.27 .RED   
  3 Schiller, Tim J           15 BLUE-CA                27.22      27.40 .RED   
  4 Royal, Dallas T           16 BCH-CA                 28.17      27.69 .RED   
  5 Valenzuela, Andres X      16 San Manuel-AZ          27.86      27.93 .RED   
  6 Benigno, Elijah A         16 Team Rebel-CA             NT      28.30 .RED   
  7 Gumenyuk, Victor A        15 LVSC-CA                27.97      28.87 .RED   
.WHT - Division  
  1 Rab, Alex B               15 BLUE-CA                29.00      29.45        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.40  15&O .BLU
        1:02.60  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Weber, Gabriel A          17 BCH-CA                 48.90      49.15 .BLU   
      24.02   25.13                                                
  2 Romantic, Mason E         16 BCH-CA                 49.07      49.17 .BLU   
      23.87   25.30                                                
  3 Best, Tyler J             17 JSC-AZ                 48.33      49.84 .BLU   
      24.14   25.70                                                
  4 Mirzazadeh, Siavash B     17 BCH-CA                 49.00      49.97 .BLU   
      24.38   25.59                                                
  5 Esser, Devin C            15 NEP-AZ                 48.71      50.11 .BLU   
      24.50   25.61                                                
  6 Apuron, Evan              15 San Manuel-AZ          48.69      50.25 .BLU   
      24.51   25.74                                                
  7 Mason, Andrew K           17 Team Rebel-CA          51.19      51.85 .BLU   
      25.42   26.43                                                
  8 Purdy, Joseph J           15 BCH-CA                 52.31      51.94 .BLU   
      25.16   26.78                                                
  9 Depner, Nic N             16 NEP-AZ                 50.41      52.84 .BLU   
      25.10   27.74                                                
 10 Keller, Tobias H          17 JSC-AZ                 50.69      52.87 .BLU   
      25.67   27.20                                                
 11 Nikoloff, Daniel          15 BCH-CA                 53.64      52.90 .BLU   
      25.42   27.48                                                
 12 Armstrong, MacIsaac J     17 BCH-CA                 51.02      53.77 .BLU   
      25.65   28.12                                                
 13 Hendrex, Taven C          17 LVSC-CA                52.01      53.85 .BLU   
      26.40   27.45                                                
 14 Cooper, Robert P          16 BCH-CA                 54.23      53.96 .BLU   
      26.21   27.75                                                
 15 Stanard, Max R            15 NEP-AZ                 53.31      54.11 .BLU   
      26.24   27.87                                                
 16 Tople, Noah C             17 NEP-AZ                 54.39      54.26 .BLU   
      26.18   28.08                                                
 17 Flosi, Jack S             16 BCH-CA                 57.66      55.54 .BLU+  
 18 Lantz, Karsten F          15 NEP-AZ                 54.77      55.61 .BLU   
 19 Chir, Ethan J             15 BLUE-CA                56.47      55.90 .BLU   
 20 Chackel, Colby C          18 LVSC-CA                55.55      56.79 .BLU   
      26.95   29.84                                                
.RED - Division  
  1 Veit, Jacob A             16 Team Rebel-CA             NT      57.79 .RED   
      27.45   30.34                                                
  2 Herrera, Eric T           15 RIO-AZ                 58.71      59.07 .RED   
  3 Jacobs, Ammon M           15 LVSC-CA              1:02.27    1:00.15 .RED   
  4 Gumenyuk, Victor A        15 LVSC-CA              1:03.86    1:00.39 .RED+  
      29.09   31.30                                                
  5 Schiller, Tim J           15 BLUE-CA                59.03    1:00.41 .RED   
  6 Valenzuela, Andres X      16 San Manuel-AZ          59.51    1:00.58 .RED   
.WHT - Division  
  1 Benigno, Elijah A         16 Team Rebel-CA        1:06.70    1:03.05        
      29.44   33.61                                                
  2 Fister, Nate R            16 San Manuel-AZ        1:01.54    1:03.59        
  3 Rab, Alex B               15 BLUE-CA              1:04.22    1:05.81        
      31.37   34.44                                                
  4 Bulow, Barry B            16 LVSC-CA              1:07.73    1:06.56        
      32.46   34.10                                                
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:06.70  15&O .BLU
        2:18.20  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pouch, AJ J               18 Team Rebel-CA        1:46.15    1:43.66 .BLU   
      24.59   26.37   26.37   26.33                                
  2 Romantic, Mason E         16 BCH-CA               1:41.66    1:44.38 .BLU   
      24.31   26.02   27.03   27.02                                
  3 Esser, Devin C            15 NEP-AZ               1:45.40    1:47.85 .BLU   
      25.20   27.71   28.11   26.83                                
  4 Mirzazadeh, Siavash B     17 BCH-CA               1:43.89    1:47.88 .BLU   
  5 Miao, Jared K             17 BLUE-CA              1:49.85    1:49.39 .BLU   
      25.18   27.52   28.69   28.00                                
  6 Foster, Jack E            16 BCH-CA               1:52.24    1:53.13 .BLU   
      26.65   28.95   29.27   28.26                                
  7 Cooper, Robert P          16 BCH-CA               1:56.97    1:53.88 .BLU   
      26.97   29.22   29.18   28.51                                
  8 Hendrex, Taven C          17 LVSC-CA              1:52.28    1:55.97 .BLU   
      26.79   29.25   30.09   29.84                                
  9 Andrewjeski, Tucker J     16 BCH-CA               1:58.71    1:56.05 .BLU   
      26.89   29.51   30.25   29.40                                
 10 Keller, Tobias H          17 JSC-AZ               1:52.79    1:56.33 .BLU   
      27.17   29.29   30.06   29.81                                
 11 Dawidian, Kyle A          16 LVSC-CA              1:56.08    1:56.49 .BLU   
      26.67   28.72   30.71   30.39                                
 12 Nikoloff, Daniel          15 BCH-CA               1:59.05    1:56.78 .BLU   
      26.69   30.13   30.33   29.63                                
 13 Depner, Nic N             16 NEP-AZ               1:48.92    1:57.83 .BLU   
      27.06   29.68   30.46   30.63                                
 14 Stanard, Max R            15 NEP-AZ               1:55.08    1:58.83 .BLU   
      26.71   30.04   31.03   31.05                                
 15 Salas, Jacob J            15 Team Rebel-CA        2:02.93    1:59.09 .BLU   
      27.87   29.36   30.76   31.10                                
 16 Lantz, Karsten F          15 NEP-AZ               1:57.44    2:00.09 .BLU   
      27.38   30.16   31.06   31.49                                
 17 Chir, Ethan J             15 BLUE-CA              2:03.13    2:00.85 .BLU   
      27.84   30.21   31.42   31.38                                
 18 Chackel, Colby C          18 LVSC-CA              2:02.92    2:03.40 .BLU   
      27.39   30.17   32.52   33.32                                
 19 Armstrong, MacIsaac J     17 BCH-CA               1:54.25    2:04.32 .BLU   
      28.39   31.73   32.78   31.42                                
 20 Veit, Jacob A             16 Team Rebel-CA             NT    2:05.66 .BLU   
      28.90   31.54   32.92   32.30                                
 21 Herrera, Eric T           15 RIO-AZ               2:17.22    2:06.23 .BLU+  
      28.48   31.88   32.53   33.34                                
 22 Galindo, Gabe O           15 LVSC-CA              2:06.65    2:06.33 .BLU   
      28.72   31.50   33.34   32.77                                
.RED - Division  
  1 Schiller, Tim J           15 BLUE-CA              2:07.68    2:07.44 .RED   
      28.99   31.62   33.28   33.55                                
  2 Nilanont, Thanaphum P     16 BCH-CA               2:08.92    2:07.90 .RED   
      28.93   31.30   34.08   33.59                                
.WHT - Division  
  1 Benigno, Elijah A         16 Team Rebel-CA             NT    2:19.96        
      31.24   34.65   37.56   36.51                                
  2 Fister, Nate R            16 San Manuel-AZ        2:25.37    2:20.95        
      30.83   36.52   37.88   35.72                                
  3 Rab, Alex B               15 BLUE-CA              2:29.14    2:22.43        
      31.77   36.03   38.03   36.60                                
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:09.30  15&O .BLU
        1:15.70  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Labrador, Christian M     16 Team Rebel-CA          54.77      53.53 .BLU   
      25.59   27.94                                                
  2 Gallob, Jack T            15 LVSC-CA                52.61      54.27 .BLU   
      26.35   27.92                                                
  3 Best, Tyler J             17 JSC-AZ                 54.51      55.72 .BLU   
      26.65   29.07                                                
  4 Esser, Devin C            15 NEP-AZ                 55.62      58.23 .BLU   
      28.15   30.08                                                
  5 Apuron, Evan              15 San Manuel-AZ          59.41      59.76 .BLU   
      28.85   30.91                                                
  6 Mason, Andrew K           17 Team Rebel-CA        1:02.32      59.85 .BLU   
      29.13   30.72                                                
  7 Chir, Ethan J             15 BLUE-CA              1:00.38    1:00.48 .BLU   
      29.42   31.06                                                
  8 Wilkinson, Spencer K      17 BCH-CA                 58.74    1:00.67 .BLU   
      29.45   31.22                                                
  9 Farkas, Marko A           15 BLUE-CA              1:03.42    1:01.98 .BLU   
      30.45   31.53                                                
 10 Cooper, Robert P          16 BCH-CA               1:02.98    1:02.61 .BLU   
      30.86   31.75                                                
 11 Galindo, Gabe O           15 LVSC-CA              1:03.86    1:03.96 .BLU   
      31.48   32.48                                                
 12 Andrewjeski, Tucker J     16 BCH-CA               1:02.57    1:04.01 .BLU   
      30.77   33.24                                                
 13 Herrera, Eric T           15 RIO-AZ               1:04.84    1:04.21 .BLU   
      31.10   33.11                                                
 14 Salas, Jacob J            15 Team Rebel-CA             NT    1:05.24 .BLU   
      31.76   33.48                                                
 15 Schiller, Tim J           15 BLUE-CA              1:06.73    1:06.70 .BLU   
      31.85   34.85                                                
Non-Award Division  
 -- Chackel, Colby C          18 LVSC-CA              1:06.10         DQ        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:23.90  15&O .BLU
        2:37.30  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Gallob, Jack T            15 LVSC-CA              1:56.24    2:00.12 .BLU   
      28.04   30.57   31.05   30.46                                
  2 Foster, Jack E            16 BCH-CA               2:09.25    2:07.57 .BLU   
      31.14   32.09   33.17   31.17                                
  3 Mirzazadeh, Siavash B     17 BCH-CA               2:09.30    2:10.60 .BLU   
      30.82   32.46   33.71   33.61                                
  4 Cooper, Robert P          16 BCH-CA               2:13.81    2:12.87 .BLU   
      31.72   33.48   34.45   33.22                                
  5 Herrera, Eric T           15 RIO-AZ               2:16.79    2:17.30 .BLU   
      31.61   34.63   35.49   35.57                                
  6 Chackel, Colby C          18 LVSC-CA              2:24.13    2:19.91 .BLU+  
                      36.16   35.90                                
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:15.80  15&O .BLU
        1:22.70  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilkinson, Spencer K      17 BCH-CA                 58.80    1:01.43 .BLU   
  2 Hendrex, Taven C          17 LVSC-CA              1:00.88    1:02.17 .BLU   
  3 Romantic, Mason E         16 BCH-CA               1:00.33    1:02.21 .BLU   
  4 Mickelson, McKay T        17 Team Rebel-CA        1:01.49    1:02.86 .BLU   
  5 Labrador, Christian M     16 Team Rebel-CA        1:10.24    1:03.22 .BLU   
      29.99   33.23                                                
  6 Apuron, Evan              15 San Manuel-AZ        1:02.49    1:04.19 .BLU   
  7 Esser, Devin C            15 NEP-AZ               1:11.12    1:06.29 .BLU   
      31.03   35.26                                                
  8 Nikoloff, Daniel          15 BCH-CA               1:08.03    1:07.39 .BLU   
      31.95   35.44                                                
  9 Armstrong, MacIsaac J     17 BCH-CA               1:05.55    1:07.65 .BLU   
 10 Flosi, Jack S             16 BCH-CA               1:10.08    1:07.79 .BLU   
      30.91   36.88                                                
 11 Andrewjeski, Tucker J     16 BCH-CA               1:08.04    1:08.10 .BLU   
      32.01   36.09                                                
 12 Johannessen, Alex S       19 BCH-CA               1:05.94    1:08.88 .BLU   
      31.77   37.11                                                
 13 Weber, Gabriel A          17 BCH-CA               1:13.64    1:09.47 .BLU   
      32.73   36.74                                                
 14 Chir, Ethan J             15 BLUE-CA              1:11.01    1:09.53 .BLU   
      33.01   36.52                                                
 15 Nilanont, Thanaphum P     16 BCH-CA               1:07.08    1:09.74 .BLU   
      32.53   37.21                                                
 16 Herrera, Eric T           15 RIO-AZ               1:11.06    1:11.08 .BLU   
      33.68   37.40                                                
 17 Foster, Jack E            16 BCH-CA               1:13.00    1:11.46 .BLU   
      35.13   36.33                                                
 18 Sanchez, Sebtian          16 Team Rebel-CA        1:13.78    1:12.65 .BLU   
      33.97   38.68                                                
 19 Galindo, Gabe O           15 LVSC-CA              1:14.96    1:14.22 .BLU   
      34.90   39.32                                                
 20 Veit, Jacob A             16 Team Rebel-CA             NT    1:14.71 .BLU   
      34.88   39.83                                                
 21 Royal, Dallas T           16 BCH-CA               1:13.91    1:15.62 .BLU   
      35.00   40.62                                                
 22 Valenzuela, Andres X      16 San Manuel-AZ        1:13.23    1:15.74 .BLU   
      35.25   40.49                                                
.RED - Division  
  1 Jacobs, Ammon M           15 LVSC-CA              1:17.72    1:18.34 .RED   
      37.23   41.11                                                
  2 Bulow, Barry B            16 LVSC-CA              1:18.04    1:18.74 .RED   
      37.33   41.41                                                
  3 Benigno, Elijah A         16 Team Rebel-CA             NT    1:19.60 .RED   
      37.65   41.95                                                
.WHT - Division  
  1 Rab, Alex B               15 BLUE-CA              1:23.46    1:23.14        
      38.53   44.61                                                
  2 Schiller, Tim J           15 BLUE-CA              1:57.48    1:28.13        
      40.96   47.17                                                
Non-Award Division  
 -- Fister, Nate R            16 San Manuel-AZ        1:29.16         DQ        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:05.10  15&O .BLU
        1:11.00  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pouch, AJ J               18 Team Rebel-CA          50.60      51.90 .BLU   
      24.26   27.64                                                
  2 Labrador, Christian M     16 Team Rebel-CA        1:00.15      55.06 .BLU   
      25.39   29.67                                                
  3 Esser, Devin C            15 NEP-AZ                 53.72      55.17 .BLU   
      26.03   29.14                                                
  4 Miao, Jared K             17 BLUE-CA                57.73      55.30 .BLU   
      25.60   29.70                                                
  5 Mirzazadeh, Siavash B     17 BCH-CA                 53.75      55.58 .BLU   
      26.29   29.29                                                
  6 Best, Tyler J             17 JSC-AZ                 53.92      56.77 .BLU   
      26.57   30.20                                                
  7 Foster, Jack E            16 BCH-CA                 58.03      57.02 .BLU   
      27.34   29.68                                                
  8 Cooper, Robert P          16 BCH-CA                 57.19      57.44 .BLU   
      27.11   30.33                                                
  9 Keller, Tobias H          17 JSC-AZ                 55.27      57.93 .BLU   
      27.38   30.55                                                
 10 Depner, Nic N             16 NEP-AZ                 55.89      58.49 .BLU   
      26.99   31.50                                                
 11 Andrewjeski, Tucker J     16 BCH-CA                 58.62      58.85 .BLU   
      27.94   30.91                                                
 12 Lantz, Karsten F          15 NEP-AZ                 59.05      59.31 .BLU   
      27.88   31.43                                                
 13 Stanard, Max R            15 NEP-AZ                 58.93    1:00.83 .BLU   
      28.39   32.44                                                
 14 Dawidian, Kyle A          16 LVSC-CA                59.07    1:00.91 .BLU   
      28.27   32.64                                                
 15 Tople, Noah C             17 NEP-AZ                 59.52    1:00.99 .BLU   
      28.67   32.32                                                
 16 Sanchez, Sebtian          16 Team Rebel-CA        1:06.13    1:04.59 .BLU+  
      29.82   34.77                                                
.RED - Division  
  1 Valenzuela, Andres X      16 San Manuel-AZ        1:06.51    1:06.25 .RED   
      31.31   34.94                                                
  2 Armstrong, MacIsaac J     17 BCH-CA               1:01.79    1:06.99 .RED-  
      31.08   35.91                                                
  3 Royal, Dallas T           16 BCH-CA                    NT    1:07.59 .RED   
      32.59   35.00                                                
  4 Gumenyuk, Victor A        15 LVSC-CA              1:15.25    1:09.85 .RED+  
      31.55   38.30                                                
  5 Fister, Nate R            16 San Manuel-AZ        1:10.06    1:10.93 .RED   
      32.65   38.28                                                
.WHT - Division  
  1 Herrera, Eric T           15 RIO-AZ               1:10.66    1:12.85        
      33.41   39.44                                                
  2 Rab, Alex B               15 BLUE-CA              1:15.80    1:16.45        
      34.53   41.92                                                
Non-Award Division  
 -- Apuron, Evan              15 San Manuel-AZ          52.42         DQ        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:21.60  15&O .BLU
        2:34.40  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Esser, Devin C            15 NEP-AZ               1:56.42    2:02.87 .BLU   
      27.70   31.36   32.01   31.80                                
  2 Farkas, Marko A           15 BLUE-CA              2:08.72    2:07.25 .BLU   
      29.16   33.40   32.42   32.27                                
  3 Apuron, Evan              15 San Manuel-AZ        1:56.86    2:13.30 .BLU   
      28.63   33.64   36.27   34.76                                
  4 Keller, Tobias H          17 JSC-AZ               2:07.54    2:13.45 .BLU   
      30.04   35.08   35.18   33.15                                
  5 Stanard, Max R            15 NEP-AZ               2:12.74    2:19.90 .BLU   
      30.68   34.69   37.15   37.38                                
.RED - Division  
  1 Wilkinson, Spencer K      17 BCH-CA               2:17.03    2:22.13 .RED-  
      30.60   35.63   38.92   36.98                                
  2 Galindo, Gabe O           15 LVSC-CA              2:24.00    2:22.37 .RED   
      30.17   34.68   38.12   39.40                                
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:21.70  15&O .BLU
        2:34.70  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pouch, AJ J               18 Team Rebel-CA        1:50.46    1:50.47 .BLU   
      24.17   27.95   31.28   27.07                                
  2 Purdy, Joseph J           15 BCH-CA               2:05.54    2:01.76 .BLU   
      26.73   32.52   33.53   28.98                                
  3 Johannessen, Alex S       19 BCH-CA               2:00.87    2:03.67 .BLU   
      25.03   30.68   39.41   28.55                                
  4 Best, Tyler J             17 JSC-AZ               2:05.39    2:04.68 .BLU   
      26.58   31.67   37.92   28.51                                
  5 Apuron, Evan              15 San Manuel-AZ        1:58.56    2:05.35 .BLU   
      27.03   32.36   36.68   29.28                                
  6 Andrewjeski, Tucker J     16 BCH-CA               2:06.01    2:08.04 .BLU   
      27.17   34.11   36.59   30.17                                
  7 Depner, Nic N             16 NEP-AZ               2:04.65    2:08.80 .BLU   
      26.79   32.92   39.43   29.66                                
  8 Hendrex, Taven C          17 LVSC-CA              2:06.97    2:11.21 .BLU   
      30.15   37.34   34.62   29.10                                
  9 Cooper, Robert P          16 BCH-CA               2:09.14    2:11.25 .BLU   
      28.75   34.90   38.17   29.43                                
 10 Keller, Tobias H          17 JSC-AZ               2:16.79    2:11.34 .BLU   
      27.91   34.04   40.31   29.08                                
 11 Foster, Jack E            16 BCH-CA               2:08.06    2:11.64 .BLU   
      28.63   35.06   39.54   28.41                                
 12 Sanchez, Sebtian          16 Team Rebel-CA        2:17.43    2:14.39 .BLU   
      29.65   32.99   41.21   30.54                                
 13 Chir, Ethan J             15 BLUE-CA              2:15.41    2:14.52 .BLU   
      29.54   33.89   39.77   31.32                                
 14 Lantz, Karsten F          15 NEP-AZ               2:14.89    2:15.88 .BLU   
      28.52   35.19   41.62   30.55                                
 15 Stanard, Max R            15 NEP-AZ               2:14.18    2:16.88 .BLU   
      28.34   33.97   43.36   31.21                                
 16 Dawidian, Kyle A          16 LVSC-CA              2:16.49    2:18.68 .BLU   
      28.33   37.48   41.99   30.88                                
 17 Herrera, Eric T           15 RIO-AZ               2:37.42    2:20.72 .BLU+  
      33.77   34.98   39.57   32.40                                
.RED - Division  
  1 Nilanont, Thanaphum P     16 BCH-CA                    NT    2:23.57 .RED   
      30.73   37.28   40.33   35.23                                
  2 Tople, Noah C             17 NEP-AZ               2:27.97    2:24.29 .RED   
      28.93   34.60   48.59   32.17                                
  3 Valenzuela, Andres X      16 San Manuel-AZ        2:24.95    2:28.20 .RED   
      31.43   40.26   41.07   35.44                                
  4 Royal, Dallas T           16 BCH-CA               2:35.93    2:30.37 .RED+  
      31.73   40.34   43.17   35.13                                
  5 Gumenyuk, Victor A        15 LVSC-CA              2:43.90    2:31.83 .RED+  
      32.12   40.68   44.04   34.99                                
.WHT - Division  
  1 Jacobs, Ammon M           15 LVSC-CA              2:33.21    2:38.68        
      35.21   41.26   44.94   37.27                                
  2 Rab, Alex B               15 BLUE-CA              2:47.54    2:39.57        
      33.79   41.43   47.27   37.08                                
  3 Fister, Nate R            16 San Manuel-AZ        2:43.61    2:48.58        
      33.23   42.16   55.15   38.04                                
Non-Award Division  
 -- Bulow, Barry B            16 LVSC-CA              2:42.88         DQ        
 
Boys Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:34.80  .BLU
        6:05.30  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Mickelson, McKay T        17 Team Rebel-CA        4:55.14    4:45.87 .BLU   
  2 Gallob, Jack T            15 LVSC-CA              5:02.45    4:47.11 .BLU   
      26.25   28.40   28.94   29.10   29.16   29.30   29.37   29.29
      29.26   28.04                                                
  3 Clark, Charlie D          14 BCH-CA               5:36.55    5:05.99 .BLU+  
      28.31   30.07   31.43   31.05   31.45   31.35   31.71   30.99
      30.82   28.81                                                
  4 Jones, Carter             14 LVSC-CA              5:07.11    5:10.32 .BLU   
      27.30   30.19   31.28   31.68   31.77   32.07   32.38   32.20
      31.67   29.78                                                
  5 Labrador, Christian M     16 Team Rebel-CA        5:20.19    5:10.37 .BLU   
      26.19   29.67   31.08   31.47   31.69   32.03   30.72   32.32
      32.92   32.28                                                
  6 Andrewjeski, Tucker J     16 BCH-CA               5:10.18    5:14.78 .BLU   
      28.76   32.12   32.17   32.28   31.94   32.17   32.02   31.80
      30.97   30.55                                                
  7 Jolley, Kenyon W          14 LVSC-CA              5:25.98    5:16.19 .BLU   
      27.26   30.83   31.69   32.72   32.57   33.25   32.91   32.45
      33.00   29.51                                                
  8 Salas, Jacob J            15 Team Rebel-CA        6:29.80    5:17.17 .BLU+  
      30.08   32.46   32.57   32.29   32.32   32.29   31.96   31.66
      31.33   30.21                                                
  9 Dawidian, Kyle A          16 LVSC-CA              5:17.47    5:19.37 .BLU   
      28.00   31.78   32.20   32.74   32.53   32.68   32.67   32.30
      32.50   31.97                                                
 10 Wilkie, Jace L            14 LVSC-CA              5:32.41    5:20.15 .BLU   
      28.38   31.87   32.55   32.89   32.84   32.77   32.96   32.71
      31.93   31.25                                                
 11 Brooking, Cedric W        14 RIO-AZ               5:05.42    5:20.56 .BLU   
      28.73   32.41   32.47   32.93   32.95   33.15   33.23   33.19
      32.92   28.58                                                
 12 Toth, Dominik Z           13 BLUE-CA              5:31.85    5:21.90 .BLU   
      29.05   31.72   32.50   32.25   32.77   32.86   33.38   33.01
      32.76   31.60                                                
 13 Stanard, Max R            15 NEP-AZ               5:19.10    5:25.10 .BLU   
      28.68   31.90   32.45   33.07   33.40   33.68   33.16   34.23
      32.73   31.80                                                
 14 Lantz, Karsten F          15 NEP-AZ               5:20.23    5:29.15 .BLU   
      28.48   32.15   33.02   33.51   33.54   33.81   33.56   33.92
      33.87   33.29                                                
.RED - Division  
  1 Garritano, Vincent J      14 BLUE-CA              5:38.90    5:37.45 .RED   
      30.22   34.05   33.91   34.19   34.42   34.63   34.45   34.66
      34.00   32.92                                                
  2 Christ, Joe A             14 LVSC-CA              6:29.80    5:37.72 .RED+  
      29.77   32.99   34.57   35.20   34.39   34.71   34.64   34.62
      34.02   32.81                                                
  3 Schiller, Tim J           15 BLUE-CA              6:14.13    5:43.00 .RED+  
      30.48   33.33   34.97   34.39   35.04   35.25   34.57   34.22
      35.63   35.12                                                
  4 Armstrong, MacIsaac J     17 BCH-CA               5:38.69    5:48.55 .RED   
      29.85   33.41   35.78   35.61   35.66   35.34   35.66   36.37
      36.24   34.63                                                
  5 Harms, Logan J            13 BLUE-CA              6:29.80    5:56.84 .RED+  
      31.71   34.53   35.05   36.30   36.27   36.83   37.30   37.68
      36.50   34.67                                                
  6 Lopez, Josh R             14 LVSC-CA              6:03.55    6:00.44 .RED   
      31.34   35.42   37.05   36.60   36.19   36.99   37.83   36.63
      38.00   34.39                                                
 
Men Open 500 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
        5:34.80  Open .BLU
        6:05.30  Open .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Swim-off
  1 Farkas, Marko A           15 BLUE-CA                   NT    4:59.90 .BLU   
  2 Kharun, Ilya              13 BLUE-CA                   NT    5:13.96 .BLU   
  6 Garritano, Vincent J      14 BLUE-CA                   NT    5:40.59 .RED   
  9 Valdovinos, Troy A        12 BLUE-CA                   NT    6:04.39 .RED   
 
Boys Open 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       11:48.80  .BLU
       12:53.30  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pouch, AJ J               18 Team Rebel-CA        9:39.46    9:31.43 .BLU   
      25.68   28.40   28.71   29.40   28.84   29.01   28.76   29.08
      28.90   28.60   28.59   28.68   28.81   28.92   28.69   28.66
      28.63   28.81   28.75   27.51                                
  2 Mickelson, McKay T        17 Team Rebel-CA        9:52.02    9:44.87 .BLU   
      25.58   28.90   29.00   29.27   29.25   29.57   29.28   29.22
      29.35   29.41   29.27   29.57   29.81   29.81   29.81   29.83
      30.09   29.85   29.66   28.34                                
  3 Farkas, Marko A           15 BLUE-CA             10:04.50   10:05.20 .BLU   
      26.57   29.31   29.49   29.97   30.36   30.87   31.22   31.14
      30.50   30.47   31.67   30.83   31.08   31.03   29.88   29.93
      30.53   30.73   30.21   29.41                                
  4 Esser, Devin C            15 NEP-AZ               9:56.76   10:23.39 .BLU   
      26.71   29.16   30.20   30.76   31.06   31.35   31.53   31.79
      31.86   31.93   31.65   32.01   32.08   31.95   31.88   31.80
      31.82   31.59   31.49   30.77                                
  5 Kharun, Ilya              13 BLUE-CA             10:29.01   10:28.31 .BLU   
      27.94   31.09   32.04   31.58   31.92   31.88   31.82   32.33
      31.53   31.83   31.89   31.95   31.55   31.72   31.45   31.66
      31.66   31.44   30.95   30.08                                
  6 Carlsen, Owen R           13 LVSC-CA             11:58.30   10:41.73 .BLU+  
      28.78   32.18   32.45   32.61   32.83   32.88   32.38   32.63
      32.62   32.54   32.61   32.40   32.32   32.59   32.63   32.54
      32.08   31.90   31.12   29.64                                
  7 Mirjanian, Dominic G      14 Team Rebel-CA       12:30.00   10:42.18 .BLU+  
      28.60   32.05   32.97   33.09   32.37   33.22   31.77   33.11
      33.03   32.90   32.95   33.32   33.15   31.42   32.82   32.41
      31.96   31.60   30.75   28.69                                
  8 Dawidian, Kyle A          16 LVSC-CA             10:55.00   10:56.20 .BLU   
      28.87   32.27   32.97   33.15   33.11   33.37   33.43   33.57
      33.65   33.02   33.38   33.34   33.54   33.15   32.77   33.19
      33.03   32.68   32.30   31.41                                
  9 Carlsen, Max R            11 LVSC-CA             13:09.80   10:56.71 .BLU+  
      30.24   32.90   33.68   33.77   33.12   33.60   34.13   33.90
      34.27   33.62   33.38   32.23   33.06   32.44   32.53   31.97
      31.81   32.04   31.87   32.15                                
 10 DiFulvio, Joshua N        14 LVSC-CA             11:44.52   11:01.15 .BLU   
      28.18   31.09   32.34   32.39   32.64   33.10   32.64   33.77
      32.85   33.79   34.47   34.87   33.71   34.35   35.41   33.36
      34.61   34.37   33.22   29.99                                
 11 Hermosillo, Michael F     14 Team Rebel-CA       11:27.70   11:01.50 .BLU   
      28.43   31.97   33.04   32.71   33.00   32.73   32.71   32.61
      32.85   33.27   33.84   33.48   33.72   33.78   33.82   33.93
      34.40   34.47   33.99   32.75                                
 12 Garritano, Vincent J      14 BLUE-CA             12:08.36   11:21.58 .BLU+  
      30.68   33.68   34.06   34.45   34.24   34.79   34.57   34.89
      34.43   34.80   34.45   34.55   34.69   34.47   34.23   34.09
      34.12   34.04   33.78   32.57                                
 13 Parrales, Austin M        13 LVSC-CA             13:09.80   11:22.44 .BLU+  
      29.29   31.82   32.91   33.73   33.45   34.21   34.24   34.48
      34.67   34.51   35.27   35.36   35.49   35.24   34.89   35.04
      35.50   35.27   34.92   32.15                                
.RED - Division  
  1 Valdovinos, Troy A        12 BLUE-CA             13:09.80   12:04.39 .RED+  
      32.87   36.18   36.45   37.09   37.10   37.17   36.80   36.58
      37.02   37.13   36.69   36.92   36.44   36.69   35.51   35.31
      36.26   36.63   35.59   33.96                                
 
Boys Open 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:43.00  .BLU
        2:57.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Labrador, Christian M     16 Team Rebel-CA        2:29.61    2:14.87 .BLU   
      30.47   34.29   34.71   35.40                                
  2 Mickelson, McKay T        17 Team Rebel-CA        2:15.24    2:16.81 .BLU   
      30.85   35.48   35.22   35.26                                
  3 Miao, Jared K             17 BLUE-CA              2:13.28    2:17.83 .BLU   
      31.00   35.25   35.74   35.84                                
  4 Hendrex, Taven C          17 LVSC-CA              2:12.85    2:18.70 .BLU   
      31.29   35.46   36.19   35.76                                
  5 Jolley, Kenyon W          14 LVSC-CA              2:18.10    2:19.48 .BLU   
      31.65   35.75   36.82   35.26                                
  6 Mason, Andrew K           17 Team Rebel-CA        2:22.79    2:25.40 .BLU   
      32.88   36.94   37.87   37.71                                
  7 Apuron, Evan              15 San Manuel-AZ        2:12.64    2:25.78 .BLU   
      32.17   36.09 1:17.52                                        
  8 Farkas, Marko A           15 BLUE-CA              2:22.62    2:26.64 .BLU   
      32.34   37.35   38.33   38.62                                
  9 Gallob, Jack T            15 LVSC-CA              2:27.70    2:26.67 .BLU   
      32.65   37.27   38.77   37.98                                
 10 Hermosillo, Michael F     14 Team Rebel-CA        2:45.16    2:28.49 .BLU+  
      33.76   36.98   38.23   39.52                                
 11 Weber, Gabriel A          17 BCH-CA               2:34.66    2:30.30 .BLU   
      33.62   38.51   39.23   38.94                                
 12 Kharun, Ilya              13 BLUE-CA              3:09.00    2:34.81 .BLU+  
      34.51   39.36   40.77   40.17                                
 13 Nilanont, Thanaphum P     16 BCH-CA               2:29.33    2:35.50 .BLU   
      35.89   39.34   40.09   40.18                                
 14 Foster, Jack E            16 BCH-CA               2:34.52    2:36.33 .BLU   
      36.65   39.83   41.41   38.44                                
 15 Werner, Eli C             14 RIO-AZ               2:37.85    2:36.77 .BLU   
      35.54   39.94   40.98   40.31                                
 16 Chan, Kendyl D            14 Team Rebel-CA        2:39.51    2:36.94 .BLU   
      34.56   39.67   41.42   41.29                                
 17 Mirjanian, Dominic G      14 Team Rebel-CA        2:36.89    2:37.09 .BLU   
      34.72   40.36   41.62   40.39                                
 18 Garritano, Vincent J      14 BLUE-CA              2:45.85    2:41.48 .BLU+  
      36.49   40.97   41.91   42.11                                
 19 Sanchez, Sebtian          16 Team Rebel-CA        2:52.29    2:42.37 .BLU+  
      36.28   40.45   40.96   44.68                                
 20 Valenzuela, Andres X      16 San Manuel-AZ        2:40.66    2:42.53 .BLU   
      35.53   40.42   42.41   44.17                                
 21 Carlsen, Owen R           13 LVSC-CA              2:42.41    2:42.76 .BLU   
      36.77   41.96   42.81   41.22                                
.RED - Division  
  1 Royal, Dallas T           16 BCH-CA               3:09.00    2:43.31 .RED+  
      36.16   41.02   42.63   43.50                                
  2 Miao, Rylan K             12 BLUE-CA              2:46.08    2:45.65 .RED   
      36.19   42.09   43.82   43.55                                
  3 Gumenyuk, Victor A        15 LVSC-CA              2:46.90    2:46.68 .RED   
      37.69   41.35   43.61   44.03                                
  4 Avides, Tristan           13 LVSC-CA              3:01.69    2:57.53 .RED+  
      40.80   44.77   46.33   45.63                                
.WHT - Division  
  1 Younk, Mason J            12 BLUE-CA              3:09.00    3:01.83        
      41.60   46.32   46.96   46.95                                
  2 Rab, Alex B               15 BLUE-CA              3:07.25    3:05.64        
      41.72   46.49   48.59   48.84                                
Non-Award Division  
 -- Harms, Logan J            13 BLUE-CA              3:09.00         DQ        
 
Boys Open 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Esser, Devin C            15 NEP-AZ               4:09.00    4:19.20        
  2 Gallob, Jack T            15 LVSC-CA              4:26.50    4:21.96        
  3 Farkas, Marko A           15 BLUE-CA              4:27.71    4:28.73        
      28.27   33.04   34.64   34.81   36.95   39.12   32.05   29.85
  4 Brooking, Cedric W        14 RIO-AZ               4:28.20    4:35.56        
                                                      33.05   31.55
  5 Sproul, Evan R            14 Team Rebel-CA        4:54.65    4:35.79        
                                                              29.72
  6 Salas, Jacob J            15 Team Rebel-CA        5:48.90    4:35.82        
  7 Mendre, Cooper C          14 Team Rebel-CA        5:48.90    4:37.73        
  8 Mirjanian, Dominic G      14 Team Rebel-CA        5:48.90    4:37.81        
  9 Jones, Carter             14 LVSC-CA              4:31.55    4:37.94        
      28.14   32.88   33.88   34.34   42.45   42.92   32.37   30.96
 10 Carlsen, Owen R           13 LVSC-CA              4:54.28    4:46.19        
                              36.74   42.72   42.84   32.22   30.64
 11 Wu, Kevin S               13 RIO-AZ               4:49.05    4:46.41        
      31.52   34.80   35.39   37.09   40.92   44.02   32.20   30.47
 12 Lantz, Karsten F          15 NEP-AZ               4:44.37    4:46.58        
      29.53   33.52   36.22   36.12   42.61   42.74   33.20   32.64
 13 Chan, Kendyl D            14 Team Rebel-CA        5:40.00    4:46.78        
      30.54   34.70   36.56   37.83   40.75   42.77   33.81   29.82
 14 Dawidian, Kyle A          16 LVSC-CA              5:10.85    4:52.21        
      29.87   34.06   40.29   37.79   41.77   42.93   33.35   32.15
 15 Tellier, Hayden R         12 LVSC-CA              5:06.69    4:59.92        
                              37.40   44.73   44.74   34.54   33.00
 16 Parrales, Austin M        13 LVSC-CA              5:48.90    5:02.15        
 17 Werner, Eli C             14 RIO-AZ               4:53.80    5:02.73        
                              39.03   40.77   42.83   34.46   33.95
 18 Montegrande, Valentino    12 BLUE-CA              5:48.90    5:10.14        
 19 Moore, Nicholas P         12 LVSC-CA              5:48.90    5:16.07        
 20 Gumenyuk, Victor A        15 LVSC-CA              5:48.90    5:22.90        
 -- Miao, Rylan K             12 BLUE-CA              5:48.90         DQ        
 -- Mason, Andrew K           17 Team Rebel-CA        4:36.52         DQ        
 -- Serrano, Jayson A         14 LVSC-CA              5:48.90         DQ        
 -- Chaudhry, Roman K         14 LVSC-CA              5:48.90         DQ