TMEC Closed Invitational - Meet Results

TMEC Closed Invitational
11/4/2017 - 11/4/2017
,  
Updated: 11/6/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Temecula Swim Club     HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 11/6/2017 08:35 AM
                 2017 CA TMEC.Closed Invitational - 11/4/2017                  
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arcerito, Angelina V       6 MESA-CA                   NT      55.22  
 
Girls 5-6 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arcerito, Angelina V       6 MESA-CA                   NT    1:02.60  
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Kaitlyn K             9 MESA-CA              1:11.65    1:07.80  
       32.14  1:07.80                                                      
  2 Van Der Linden, Claire A   9 MESA-CA              1:15.77    1:18.38  
       36.56  1:18.38                                                      
  3 Potts, Pepper B           10 MESA-CA                   NT    1:21.75  
  4 Sullivan-Douglass, Zoe A   9 TMEC-CA              1:19.09    1:22.21  
       38.21  1:22.21                                                      
  5 Jackson, Aciara M         10 MESA-CA              1:33.21    1:24.78  
       38.01  1:24.78                                                      
  6 Walsh, Riley E            10 MESA-CA              1:35.87    1:29.64  
       41.35  1:29.64                                                      
  7 Chen, Chloe                8 TMEC-CA                   NT    1:30.99  
       42.52  1:30.99                                                      
  8 Huber, Shadia M           10 MESA-CA              2:04.69    1:33.84  
       43.23  1:33.84                                                      
  9 Seixas, Kylie S            9 MESA-CA                   NT    1:36.17  
       42.43  1:36.17                                                      
 10 Eyler, Brooklyn N          7 TMEC-CA              1:38.49    1:40.94  
       48.62  1:40.94                                                      
 11 VanRensburg, Zelma Z       7 MESA-CA              2:09.59    1:43.50  
       48.70  1:43.50                                                      
 12 Harvey, Christina L        8 MESA-CA              1:57.44    1:45.43  
       49.54  1:45.43                                                      
 13 Toon, Lily R              10 MESA-CA                   NT    1:49.41  
       49.56  1:49.41                                                      
 14 Jackson, Sanorah K         7 MESA-CA                   NT    1:51.21  
       47.71  1:51.21                                                      
 15 Miller, Eli M              8 MESA-CA              1:52.37    2:01.33  
       54.91  2:01.33                                                      
 16 Morton, Julie M           10 MESA-CA                   NT    2:03.30  
       53.81  2:03.30                                                      
 17 Mankin, Cameryn R          7 MESA-CA                   NT    2:04.45  
       59.18  2:04.45                                                      
 -- Rivers, Chloe G           10 MESA-CA              1:20.71         DQ  
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schneider, Addison T       8 TMEC-CA              2:42.43    2:42.46  
       38.58  1:22.03  2:03.84  2:42.46                                    
  2 McGaughy, Ainsley W        7 TMEC-CA                   NT    2:45.21  
       37.57  1:19.69  2:04.08  2:45.21                                    
  3 Richmond, Kaylee           8 TMEC-CA                   NT    2:47.02  
       37.94  1:22.21  2:07.50  2:47.02                                    
  4 Walsh, Riley E            10 MESA-CA              2:55.99    3:18.20  
       44.09  1:35.75  2:27.23  3:18.20                                    
  5 Douglas, McKenzie M        8 TMEC-CA              3:43.60    3:19.64  
       44.81  1:38.01  2:30.97  3:19.64                                    
 -- Rivers, Chloe G           10 MESA-CA              2:40.99         DQ  
       36.09  1:21.15  2:10.95       DQ                                    
 
Girls 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burgin, Jada N            10 MESA-CA              2:56.80    6:33.04  
       36.82  1:15.28  1:55.56  2:36.32  3:15.74  3:55.74  4:35.40  5:16.04
     5:56.21  6:33.04                                                      
  2 McGaughy, Madeleine A     10 TMEC-CA              2:30.19    6:33.16  
       36.10  1:16.12  1:56.56  2:36.44  3:16.47  3:56.92  4:36.37  5:16.98
     5:56.81  6:33.16                                                      
  3 Davis, Braelyn H           9 TMEC-CA              2:54.48    7:38.48  
       42.97  1:29.75  2:17.44  3:04.03  3:50.94  4:37.49  5:23.44  6:10.11
     6:56.04  7:38.48                                                      
  4 Sullivan-Douglass, Zoe A   9 TMEC-CA              2:56.80    7:38.87  
       42.71  1:30.28  2:17.41  3:04.48  3:51.14  4:37.65  5:22.89  6:10.30
     6:56.26  7:38.87                                                      
  5 Cotton, Amanda F          10 TMEC-CA              2:51.18    7:59.27  
       44.22  1:32.74  2:22.02  3:10.93  4:00.09  4:50.13  5:38.81  6:26.93
     7:15.39  7:59.27                                                      
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Kaitlyn K             9 MESA-CA              1:19.85    1:17.82  
       38.34  1:17.82                                                      
  2 McGaughy, Madeleine A     10 TMEC-CA              1:19.61    1:18.73  
       37.93  1:18.73                                                      
  3 Schneider, Addison T       8 TMEC-CA              1:27.53    1:26.67  
       42.52  1:26.67                                                      
  4 McGaughy, Ainsley W        7 TMEC-CA                   NT    1:28.74  
       43.81  1:28.74                                                      
  5 Douglas, McKenzie M        8 TMEC-CA                   NT    1:43.31  
       50.43  1:43.31                                                      
  6 Potts, Pepper B           10 MESA-CA              1:45.65    1:45.19  
  7 Toon, Lily R              10 MESA-CA                   NT    2:11.15  
     1:04.46  2:11.15                                                      
  8 Miller, Eli M              8 MESA-CA                   NT    2:12.63  
     1:02.49  2:12.63                                                      
  9 Jackson, Sanorah K         7 MESA-CA                   NT    2:18.00  
     1:02.88  2:18.00                                                      
 -- VanRensburg, Zelma Z       7 MESA-CA                   NT         DQ  
       55.40       DQ                                                      
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cotton, Amanda F          10 TMEC-CA              1:31.75    1:32.58  
       43.66  1:32.58                                                      
  2 Chen, Chloe                8 TMEC-CA                   NT    1:43.22  
       50.33  1:43.22                                                      
  3 Jackson, Aciara M         10 MESA-CA              1:44.90    1:48.19  
       49.59  1:48.19                                                      
  4 Richmond, Kaylee           8 TMEC-CA                   NT    1:49.21  
       52.60  1:49.21                                                      
  5 Guzman, Nathalia A         9 TMEC-CA              1:46.37    1:51.08  
       51.74  1:51.08                                                      
  6 Harvey, Christina L        8 MESA-CA                   NT    1:53.26  
       55.20  1:53.26                                                      
  7 Douglas, McKenzie M        8 TMEC-CA              2:17.06    1:54.92  
       53.20  1:54.92                                                      
  8 Huber, Shadia M           10 MESA-CA              1:54.90    1:55.16  
       55.72  1:55.16                                                      
  9 Eyler, Brooklyn N          7 TMEC-CA                   NT    2:05.01  
     1:00.71  2:05.01                                                      
 -- Seixas, Kylie S            9 MESA-CA                   NT         DQ  
       58.69       DQ                                                      
 -- VanRensburg, Zelma Z       7 MESA-CA                   NT         DQ  
     1:06.25       DQ                                                      
 -- Morton, Julie M           10 MESA-CA                   NT         DQ  
     1:11.29       DQ                                                      
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGaughy, Madeleine A     10 TMEC-CA                   NT    1:22.86  
       37.88  1:22.86                                                      
  2 Van Der Linden, Claire A   9 MESA-CA              1:22.65    1:24.86  
       38.39  1:24.86                                                      
  3 Guzman, Nathalia A         9 TMEC-CA                   NT    1:42.27  
       47.35  1:42.27                                                      
 -- Rivers, Chloe G           10 MESA-CA              1:53.79         DQ  
       44.33       DQ                                                      
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Kaitlyn K             9 MESA-CA              1:23.72    1:20.96  
       37.20  1:20.96                                                      
  2 Cotton, Amanda F          10 TMEC-CA              1:23.66    1:22.77  
       39.41  1:22.77                                                      
  3 McGaughy, Ainsley W        7 TMEC-CA              1:32.25    1:31.18  
       42.62  1:31.18                                                      
  4 Sullivan-Douglass, Zoe A   9 TMEC-CA              1:30.10    1:31.32  
       42.15  1:31.32                                                      
  5 Davis, Braelyn H           9 TMEC-CA              1:35.94    1:32.27  
       43.34  1:32.27                                                      
  6 Schneider, Addison T       8 TMEC-CA              1:31.20    1:33.03  
       45.75  1:33.03                                                      
  7 Guzman, Nathalia A         9 TMEC-CA              1:31.84    1:35.57  
       45.01  1:35.57                                                      
  8 Jackson, Aciara M         10 MESA-CA              2:04.62    1:36.75  
       47.15  1:36.75                                                      
  9 Richmond, Kaylee           8 TMEC-CA              1:32.79    1:37.28  
       46.55  1:37.28                                                      
 10 Walsh, Riley E            10 MESA-CA              1:36.73    1:39.78  
 11 Huber, Shadia M           10 MESA-CA              2:09.61    1:49.50  
       56.77  1:49.50                                                      
 12 Harvey, Christina L        8 MESA-CA              2:04.11    1:57.65  
     1:00.35  1:57.65                                                      
 13 Eyler, Brooklyn N          7 TMEC-CA              1:58.93    1:57.90  
     1:03.71  1:57.90                                                      
 -- Miller, Eli M              8 MESA-CA                   NT         DQ  
     1:07.85       DQ                                                      
 -- Seixas, Kylie S            9 MESA-CA              1:56.54         DQ  
       56.27       DQ                                                      
 -- Toon, Lily R              10 MESA-CA                   NT         DQ  
     1:01.06       DQ                                                      
 -- Chen, Chloe                8 TMEC-CA              1:40.15         DQ  
       47.48       DQ                                                      
 -- Potts, Pepper B           10 MESA-CA              1:49.23         DQ  
       48.30       DQ                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Cristina M         12 TMEC-CA              1:03.19    1:02.65  
       29.89  1:02.65                                                      
  2 Ingram, Abi I             11 UN-01-CA             1:04.85    1:02.79  
       30.27  1:02.79                                                      
  3 Hollingsworth, Ashley J   12 TMEC-CA              1:04.72    1:03.02  
       30.20  1:03.02                                                      
  4 Eyler, Loryn A            12 TMEC-CA              1:06.24    1:04.97  
       30.64  1:04.97                                                      
  5 Eldridge, Abby E          11 PST-CA               1:07.48    1:08.18  
       32.39  1:08.18                                                      
  6 Gamaley, Kristina A       11 TMEC-CA              1:10.50    1:08.35  
       32.04  1:08.35                                                      
  7 Ratoiu, Ashley V          12 MESA-CA              1:10.01    1:09.50  
       33.25  1:09.50                                                      
  8 Shin, Gina G              11 TMEC-CA              1:16.13    1:11.80  
       33.04  1:11.80                                                      
  9 Dubois, Isabella Q        12 TMEC-CA                   NT    1:15.44  
       34.82  1:15.44                                                      
 10 Vazquez, Brianna A        11 PST-CA               1:25.58    1:18.12  
       36.56  1:18.12                                                      
 11 Parker, Madison G         11 TMEC-CA              1:19.11    1:19.19  
       37.21  1:19.19                                                      
 12 Miller, Hannah G          11 TMEC-CA              1:18.26    1:21.93  
       38.35  1:21.93                                                      
 13 Nanci, Giavanna J         12 TMEC-CA                   NT    1:23.42  
       39.98  1:23.42                                                      
 14 Gotoski, Ella R           11 MESA-CA              1:24.03    1:23.65  
       38.84  1:23.65                                                      
 15 Harper, Madison T         11 TMEC-CA              1:40.31    1:28.03  
       42.46  1:28.03                                                      
 16 Reyes Balcorta, Ashley L  12 TMEC-CA              1:29.92    1:28.20  
 17 Neilsen, Andrea R         11 MESA-CA                   NT    1:42.54  
       46.08  1:42.54                                                      
 18 Leanos, Lesly             11 MESA-CA                   NT    1:43.11  
       48.99  1:43.11                                                      
 19 Leanos, Lily              11 MESA-CA                   NT    1:43.71  
       48.43  1:43.71                                                      
 20 Kumar, Alankrita          12 MESA-CA              1:38.07    1:43.75  
       48.62  1:43.75                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aarsvold, Sonja M         12 TMEC-CA              2:02.66    2:05.08  
       28.04    59.13  1:32.55  2:05.08                                    
  2 Ingram, Abi I             11 UN-01-CA             2:22.91    2:20.15  
       31.40  1:06.32  1:43.53  2:20.15                                    
  3 Eldridge, Abby E          11 PST-CA               2:23.79    2:23.76  
       33.10  1:09.14  1:47.02  2:23.76                                    
  4 Morgan, Amber N           12 TMEC-CA              2:35.30    2:26.74  
       33.11  1:09.87  1:49.24  2:26.74                                    
  5 Cinnamo, Gabby M          11 MESA-CA              2:25.57    2:26.98  
       34.40  1:12.72  1:52.04  2:26.98                                    
  6 Ratoiu, Ashley V          12 MESA-CA              2:32.61    2:27.32  
       33.18  1:10.74  1:49.92  2:27.32                                    
  7 Tellez, Yalissa           11 TMEC-CA              2:25.81    2:28.51  
       33.28  1:11.18  1:50.52  2:28.51                                    
  8 Castillo, Jasmine         12 MESA-CA              2:46.10    2:34.37  
       33.82  1:13.06  1:54.18  2:34.37                                    
  9 Miller, Hannah G          11 TMEC-CA              2:47.01    2:53.18  
       39.77  1:24.66  2:10.36  2:53.18                                    
 10 Gotoski, Ella R           11 MESA-CA              3:01.90    3:06.87  
       39.11  1:26.71  2:18.08  3:06.87                                    
 11 Kumar, Alankrita          12 MESA-CA                   NT    3:47.52  
       47.65  1:46.95  2:47.59  3:47.52                                    
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hollingsworth, Ashley J   12 TMEC-CA              6:05.43    6:03.82  
       30.87  1:05.63  1:42.42  2:20.14  2:57.71  3:35.68  4:13.43  4:51.04
     5:28.44  6:03.82                                                      
  2 Rothlein, Jaclyn T        11 MESA-CA                   NT    6:08.68  
       32.76  1:08.97  1:46.21  2:22.79  3:00.76  3:37.51  4:14.80  4:52.74
     5:32.53  6:08.68                                                      
  3 Samson, Alyssa R          12 MESA-CA                   NT    6:31.82  
       32.94  1:09.83  1:49.57  2:30.77  3:11.80  3:52.42  4:32.90  5:14.08
     5:54.93  6:31.82                                                      
  4 Eyler, Loryn A            12 TMEC-CA                   NT    6:32.47  
       34.10  1:12.75  1:54.20  2:35.04  3:15.36  3:56.31  4:36.67  5:16.88
     5:56.26  6:32.47                                                      
  5 Wettlaufer, Ava E         12 TMEC-CA                   NT    7:06.81  
       37.11  1:19.61  2:02.84  2:46.03  3:30.02  4:13.21  4:57.50  5:41.70
     6:25.47  7:06.81                                                      
  6 Eyler, Kailyn R           12 TMEC-CA                   NT    7:11.93  
       38.65  1:21.94  2:05.15  2:49.39  3:33.96  4:17.66  5:02.41  5:46.52
     6:30.31  7:11.93                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hollingsworth, Ashley J   12 TMEC-CA              1:22.62    1:14.32  
       35.52  1:14.32                                                      
  2 Eldridge, Abby E          11 PST-CA               1:17.83    1:15.61  
       36.65  1:15.61                                                      
  3 Gamaley, Kristina A       11 TMEC-CA              1:20.42    1:20.07  
       38.69  1:20.07                                                      
  4 Ratoiu, Ashley V          12 MESA-CA              1:19.19    1:20.45  
       37.45  1:20.45                                                      
  5 Parker, Madison G         11 TMEC-CA              1:35.41    1:29.91  
       43.79  1:29.91                                                      
  6 Miller, Hannah G          11 TMEC-CA              1:27.35    1:30.31  
       44.80  1:30.31                                                      
  7 Vazquez, Brianna A        11 PST-CA                    NT    1:32.43  
       44.98  1:32.43                                                      
  8 Nanci, Giavanna J         12 TMEC-CA              1:35.60    1:33.08  
       45.88  1:33.08                                                      
  9 Harper, Madison T         11 TMEC-CA              2:04.41    1:35.59  
       46.46  1:35.59                                                      
 10 Gotoski, Ella R           11 MESA-CA              1:59.95    1:43.81  
       50.38  1:43.81                                                      
 11 Leanos, Lily              11 MESA-CA                   NT    2:01.25  
       58.70  2:01.25                                                      
 12 Leanos, Lesly             11 MESA-CA                   NT    2:01.58  
       59.47  2:01.58                                                      
 -- Neilsen, Andrea R         11 MESA-CA                   NT         DQ  
       55.90       DQ                                                      
 -- Wettlaufer, Ava E         12 TMEC-CA              1:27.25         DQ  
       42.67       DQ                                                      
 -- Dubois, Isabella Q        12 TMEC-CA                   NT         DQ  
 -- Kumar, Alankrita          12 MESA-CA              2:12.81         DQ  
       56.72       DQ                                                      
 -- Castillo, Jasmine         12 MESA-CA              1:30.62         DQ  
       40.95       DQ                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rothlein, Jaclyn T        11 MESA-CA                   NT    2:39.62  
       37.50  1:18.79  2:01.55  2:39.62                                    
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aarsvold, Sonja M         12 TMEC-CA              1:20.76    1:19.59  
       37.73  1:19.59                                                      
  2 Scott, Cristina M         12 TMEC-CA              1:23.61    1:24.00  
       39.03  1:24.00                                                      
  3 Morgan, Amber N           12 TMEC-CA              1:26.31    1:24.36  
       40.36  1:24.36                                                      
  4 Eyler, Loryn A            12 TMEC-CA              1:21.57    1:24.99  
       39.46  1:24.99                                                      
  5 Tellez, Yalissa           11 TMEC-CA              1:25.94    1:26.37  
       40.89  1:26.37                                                      
  6 Eyler, Kailyn R           12 TMEC-CA              1:28.32    1:29.27  
       42.60  1:29.27                                                      
  7 Shin, Gina G              11 TMEC-CA              1:35.51    1:33.00  
       43.32  1:33.00                                                      
  8 Wettlaufer, Ava E         12 TMEC-CA              1:31.23    1:36.33  
       45.40  1:36.33                                                      
  9 Gamaley, Kristina A       11 TMEC-CA              1:38.12    1:36.36  
       45.28  1:36.36                                                      
 10 Castillo, Jasmine         12 MESA-CA              1:44.05    1:36.99  
       44.66  1:36.99                                                      
 11 Parker, Madison G         11 TMEC-CA              1:48.66    1:40.53  
       47.28  1:40.53                                                      
 12 Reyes Balcorta, Ashley L  12 TMEC-CA              1:38.92    1:40.68  
       48.22  1:40.68                                                      
 13 Vazquez, Brianna A        11 PST-CA               1:47.36    1:42.91  
       48.58  1:42.91                                                      
 14 Harper, Madison T         11 TMEC-CA              1:44.20    1:44.67  
       48.82  1:44.67                                                      
 15 Dubois, Isabella Q        12 TMEC-CA                   NT    1:47.51  
       51.58  1:47.51                                                      
 16 Miller, Andi A            11 MESA-CA                   NT    1:56.14  
       55.23  1:56.14                                                      
 -- Nanci, Giavanna J         12 TMEC-CA                   NT         DQ  
       55.83       DQ                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cinnamo, Gabby M          11 MESA-CA                   NT    3:08.67  
                       2:20.74  3:08.67                                    
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rothlein, Jaclyn T        11 MESA-CA              1:25.82    1:14.63  
       34.55  1:14.63                                                      
  2 Ingram, Abi I             11 UN-01-CA             1:16.45    1:14.86  
       34.22  1:14.86                                                      
  3 Cinnamo, Gabby M          11 MESA-CA              1:25.06    1:26.55  
       40.54  1:26.55                                                      
  4 Eyler, Kailyn R           12 TMEC-CA              1:45.73    1:35.49  
       42.27  1:35.49                                                      
  5 Miller, Andi A            11 MESA-CA                   NT    1:39.09  
       45.50  1:39.09                                                      
  6 Reyes Balcorta, Ashley L  12 TMEC-CA              1:45.21    1:44.82  
       47.40  1:44.82                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aarsvold, Sonja M         12 TMEC-CA              2:22.53    2:23.13  
       30.97  1:06.12  1:50.20  2:23.13                                    
  2 Scott, Cristina M         12 TMEC-CA              2:37.52    2:41.06  
       34.16  1:13.86  2:02.59  2:41.06                                    
  3 Morgan, Amber N           12 TMEC-CA              2:47.51    2:44.03  
       35.99  1:18.67  2:06.17  2:44.03                                    
  4 Tellez, Yalissa           11 TMEC-CA              2:42.69    2:48.07  
       38.65  1:23.19  2:10.25  2:48.07                                    
  5 Miller, Andi A            11 MESA-CA                   NT    3:33.84  
       49.11  3:33.84                                                      
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Danielle S      16 JCCW-CA                56.50      58.07  
       27.89    58.07                                                      
  2 Sorensen, Tori L          14 UN-01-CA             1:01.93    1:00.86  
       29.59  1:00.86                                                      
  3 Lindemann, Isabella D     13 TMEC-CA                59.95    1:01.05  
       28.41  1:01.05                                                      
  4 Wang, Sophia              16 TMEC-CA                   NT    1:01.20  
       29.10  1:01.20                                                      
  5 Wettlaufer, Emma R        15 TMEC-CA              1:00.07    1:01.65  
       29.89  1:01.65                                                      
  6 Parra, Allison F          14 TMEC-CA              1:01.68    1:02.78  
       30.25  1:02.78                                                      
  7 Naing, Maymon             15 TMEC-CA              1:04.19    1:03.49  
       30.69  1:03.49                                                      
  8 Gaffney, Kaia L           13 TMEC-CA              1:09.45    1:08.20  
       33.09  1:08.20                                                      
  9 Shin, Genie G             13 TMEC-CA              1:09.84    1:09.48  
       32.98  1:09.48                                                      
 10 Agaibi, Miriam M          13 TMEC-CA              1:10.96    1:11.33  
       34.25  1:11.33                                                      
 11 Anaya, Alayna M           13 TMEC-CA              1:08.90    1:11.54  
       34.03  1:11.54                                                      
 12 Encinares, Zoeann G       13 MESA-CA              1:22.25    1:15.27  
       36.20  1:15.27                                                      
 13 Hayde, Mackenzie K        14 TMEC-CA              1:20.01    1:15.33  
       37.10  1:15.33                                                      
 14 Diaz, Annemarie C         13 TMEC-CA              1:16.85    1:15.41  
       37.20  1:15.41                                                      
 15 Constein, Jaimee          13 TMEC-CA              1:13.16    1:16.97  
       36.51  1:16.97                                                      
 16 Sanchez, Samantha         13 TMEC-CA              1:20.62    1:20.16  
       37.17  1:20.16                                                      
 17 Morgan, Rachel M          14 MESA-CA                   NT    1:20.54  
       36.40  1:20.54                                                      
 18 Buell, Ella C             13 TMEC-CA              1:19.99    1:23.23  
       40.35  1:23.23                                                      
 19 Seixas, Hannah J          14 MESA-CA              1:24.74    1:28.55  
       39.86  1:28.55                                                      
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johansen, Emma C          16 PST-CA               2:03.56    2:03.91  
       29.21  1:00.87  1:32.38  2:03.91                                    
  2 Thompson, Danielle S      16 JCCW-CA              2:01.29    2:05.59  
       28.24    59.43  1:32.45  2:05.59                                    
  3 Lockhart, Emilea M        14 PST-CA               2:07.39    2:07.12  
       29.32  1:01.50  1:34.39  2:07.12                                    
  4 Simon, Taylor M           14 TMEC-CA              2:05.08    2:07.43  
       29.02  1:01.67  1:34.60  2:07.43                                    
  5 Martilla, Brianna F       15 MESA-CA              2:10.28    2:07.97  
       29.25  1:01.61  1:34.91  2:07.97                                    
  6 Cinnamo, Ally B           14 MESA-CA              2:10.76    2:09.56  
       29.50  1:02.81  1:36.70  2:09.56                                    
  7 Parra, Allison F          14 TMEC-CA              2:12.34    2:09.60  
       30.85  1:04.42  1:37.66  2:09.60                                    
  8 Hartwell, Lilly A         14 MESA-CA              2:08.88    2:13.67  
       30.92  1:04.81  1:39.34  2:13.67                                    
  9 Tellez, Aryanah G         13 TMEC-CA              2:16.68    2:17.44  
       30.69  1:05.46  1:41.54  2:17.44                                    
 10 Wang, Sophia              16 TMEC-CA                   NT    2:18.17  
       31.02  1:06.06  1:42.62  2:18.17                                    
 11 Stites, Seryn E           13 TMEC-CA              2:21.91    2:22.50  
       33.05  1:08.59  1:45.51  2:22.50                                    
 12 Anaya, Alayna M           13 TMEC-CA                   NT    2:35.16  
       32.36  1:10.62  1:52.18  2:35.16                                    
 13 Gaffney, Kaia L           13 TMEC-CA              2:37.73    2:36.81  
       35.18  1:15.49  1:56.68  2:36.81                                    
 14 Diaz, Annemarie C         13 TMEC-CA              2:46.68    2:48.15  
 15 Encinares, Zoeann G       13 MESA-CA                   NT    2:56.09  
       38.34  1:22.15  2:09.26  2:56.09                                    
 
Girls 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simon, Taylor M           14 TMEC-CA              5:37.04    5:30.45  
       29.53  1:01.81  1:35.34  2:09.14  2:42.95  3:17.09  3:51.31  4:25.45
     4:58.75  5:30.45                                                      
  2 Lockhart, Emilea M        14 PST-CA               5:34.39    5:35.74  
       30.75  1:04.69  1:38.94  2:13.00  2:46.55  3:20.27  3:53.96  4:27.79
     5:01.71  5:35.74                                                      
  3 Cinnamo, Ally B           14 MESA-CA              5:44.85    5:41.34  
       30.83  1:04.53  1:39.08  2:14.11  2:48.69  3:23.29  3:58.90  4:33.77
     5:08.41  5:41.34                                                      
  4 Lindemann, Isabella D     13 TMEC-CA              5:38.27    5:46.23  
       31.45  1:05.57  1:39.85  2:14.64  2:49.70  3:25.02  4:00.58  4:36.71
     5:12.17  5:46.23                                                      
  5 Arcerito, Kristina N      16 MESA-CA              5:34.19    5:47.02  
       30.40  1:04.33  1:39.22  2:13.80  2:49.11  3:25.58  4:01.96  4:38.07
     5:13.60  5:47.02                                                      
  6 Hartwell, Lilly A         14 MESA-CA              5:42.56    5:54.28  
       31.24  1:05.44  1:41.21  2:16.73  2:52.88  3:29.40  4:06.72  4:40.95
     5:17.45  5:54.28                                                      
  7 Wettlaufer, Emma R        15 TMEC-CA              5:44.22    5:58.14  
       33.02  1:09.50  1:46.90  2:24.08  3:01.71  3:37.23  4:12.20  4:47.16
     5:22.96  5:58.14                                                      
  8 Gutierrez, Auriella M     16 PST-CA               6:19.57    6:15.09  
       33.19  1:09.62  1:47.60  2:26.40  3:05.01  3:44.01  4:22.34  5:01.20
     5:38.66  6:15.09                                                      
  9 Ruggles, Caneel S         18 MESA-CA              6:59.12    6:23.30  
       33.71  1:11.60  1:50.21  2:29.17  3:08.36  3:47.23  4:27.05  5:06.58
     5:45.61  6:23.30                                                      
 10 Gaffney, Kaia L           13 TMEC-CA                   NT    7:02.41  
       37.05  1:18.57  2:45.03  3:28.92  4:13.11  4:56.86  5:39.96  6:21.58
     7:02.41                                                               
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johansen, Emma C          16 PST-CA               1:02.29    1:03.04  
       31.39  1:03.04                                                      
  2 Sorensen, Samie P         15 UN-01-CA             1:09.01    1:06.82  
       32.86  1:06.82                                                      
  3 Martilla, Brianna F       15 MESA-CA              1:07.48    1:07.91  
       33.40  1:07.91                                                      
  4 Cordero, Jackie A         16 PST-CA               1:03.02    1:09.13  
       33.92  1:09.13                                                      
  5 Arcerito, Kristina N      16 MESA-CA              1:06.92    1:09.42  
       33.77  1:09.42                                                      
  6 Recendez, Esly G          13 PST-CA               1:12.83    1:13.04  
       36.41  1:13.04                                                      
  7 Parra, Allison F          14 TMEC-CA              1:19.55    1:15.22  
       37.74  1:15.22                                                      
  8 Tellez, Aryanah G         13 TMEC-CA              1:19.46    1:15.69  
       37.25  1:15.69                                                      
  9 Martilla, Amanda J        15 MESA-CA              1:15.97    1:16.65  
       37.48  1:16.65                                                      
 10 Agaibi, Miriam M          13 TMEC-CA              1:20.13    1:18.65  
       38.14  1:18.65                                                      
 11 Hayde, Mackenzie K        14 TMEC-CA              1:28.66    1:27.63  
       42.76  1:27.63                                                      
 12 Buell, Ella C             13 TMEC-CA              1:29.58    1:28.46  
       41.59  1:28.46                                                      
 13 Encinares, Zoeann G       13 MESA-CA                   NT    1:36.04  
       46.69  1:36.04                                                      
 14 Sanchez, Samantha         13 TMEC-CA              1:37.10    1:37.66  
 -- Morgan, Rachel M          14 MESA-CA                   NT         DQ  
       42.93       DQ                                                      
 
Girls 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kubalova, Hana H          18 PST-CA               2:15.12    2:16.75  
       33.43  1:08.04  1:42.61  2:16.75                                    
  2 Johansen, Emma C          16 PST-CA               2:10.62    2:16.83  
       33.64  1:08.10  1:42.84  2:16.83                                    
  3 Cordero, Jackie A         16 PST-CA               2:19.20    2:26.25  
       34.69  1:11.92  1:48.98  2:26.25                                    
  4 Lynch, Abby N             15 TMEC-CA                   NT    2:28.23  
       34.72  1:12.08  1:50.48  2:28.23                                    
  5 Gutierrez, Auriella M     16 PST-CA               2:26.42    2:28.47  
       35.75  1:13.12  1:50.64  2:28.47                                    
  6 Simon, Taylor M           14 TMEC-CA              2:24.58    2:28.97  
       34.34  1:12.07  1:50.67  2:28.97                                    
  7 Cinnamo, Ally B           14 MESA-CA              2:30.37    2:32.11  
       35.83  1:13.74  1:54.36  2:32.11                                    
  8 Hartwell, Lilly A         14 MESA-CA              2:32.55    2:36.17  
       36.72  1:15.78  1:56.65  2:36.17                                    
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lockhart, Emilea M        14 PST-CA               1:11.96    1:14.29  
       35.68  1:14.29                                                      
  2 Thompson, Danielle S      16 JCCW-CA              1:11.78    1:14.58  
       35.40  1:14.58                                                      
  3 Sorensen, Samie P         15 UN-01-CA             1:15.68    1:17.14  
       36.13  1:17.14                                                      
  4 Recendez, Esly G          13 PST-CA               1:17.90    1:17.80  
       36.41  1:17.80                                                      
  5 Wettlaufer, Emma R        15 TMEC-CA              1:17.32    1:19.87  
       38.19  1:19.87                                                      
  6 Rothlein, Joslyn M        14 MESA-CA              1:21.74    1:20.49  
       38.30  1:20.49                                                      
  7 Sorensen, Tori L          14 UN-01-CA             1:24.23    1:22.63  
       39.24  1:22.63                                                      
  8 Naing, Maymon             15 TMEC-CA              1:34.06    1:26.19  
       41.06  1:26.19                                                      
  9 Purificacion, Aliza       15 PST-CA               1:23.77    1:27.49  
       41.76  1:27.49                                                      
 10 Shin, Genie G             13 TMEC-CA              1:29.72    1:27.93  
       41.11  1:27.93                                                      
 11 Anaya, Alayna M           13 TMEC-CA                   NT    1:31.61  
       42.79  1:31.61                                                      
 12 Constein, Jaimee          13 TMEC-CA              1:32.44    1:36.90  
       45.09  1:36.90                                                      
 13 Hayde, Mackenzie K        14 TMEC-CA              1:49.69    1:39.34  
       47.83  1:39.34                                                      
 14 Seixas, Hannah J          14 MESA-CA              1:36.04    1:39.87  
       48.00  1:39.87                                                      
 15 Sanchez, Samantha         13 TMEC-CA              2:03.71    1:50.49  
       51.10  1:50.49                                                      
 
Girls 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rothlein, Joslyn M        14 MESA-CA              2:48.67    2:46.35  
       38.47  1:20.89  2:03.27  2:46.35                                    
  2 Lynch, Abby N             15 TMEC-CA                   NT    2:59.65  
       40.71  1:26.46  2:13.10  2:59.65                                    
  3 Purificacion, Aliza       15 PST-CA               3:03.67    3:01.37  
       41.16  1:26.93  2:14.65  3:01.37                                    
  4 Agaibi, Miriam M          13 TMEC-CA                   NT    3:25.92  
       46.17  1:38.78  2:32.37  3:25.92                                    
  5 Constein, Jaimee          13 TMEC-CA                   NT    3:40.92  
       49.78  1:45.70  2:44.85  3:40.92                                    
  6 Seixas, Hannah J          14 MESA-CA                   NT    3:42.64  
       47.85  1:43.73  2:43.93  3:42.64                                    
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duncan, Aurora R          15 JCCW-CA                57.80      59.78  
       28.32    59.78                                                      
  2 Kubalova, Hana H          18 PST-CA               1:02.27    1:01.06  
       28.40  1:01.06                                                      
  3 Sorensen, Samie P         15 UN-01-CA             1:03.14    1:03.76  
       29.70  1:03.76                                                      
  4 Arcerito, Kristina N      16 MESA-CA              1:07.87    1:07.43  
       30.66  1:07.43                                                      
  5 Sorensen, Tori L          14 UN-01-CA             1:07.77    1:08.44  
       31.16  1:08.44                                                      
  6 Rothlein, Joslyn M        14 MESA-CA              1:07.24    1:08.70  
       31.70  1:08.70                                                      
  7 Cordero, Jackie A         16 PST-CA               1:03.82    1:08.98  
       32.14  1:08.98                                                      
  8 Martilla, Amanda J        15 MESA-CA              1:09.92    1:12.01  
       32.60  1:12.01                                                      
  9 Wang, Sophia              16 TMEC-CA                   NT    1:12.05  
       33.98  1:12.05                                                      
 10 Recendez, Esly G          13 PST-CA               1:11.93    1:12.39  
       32.80  1:12.39                                                      
 11 Gutierrez, Auriella M     16 PST-CA               1:17.16    1:14.11  
       34.81  1:14.11                                                      
 12 Naing, Maymon             15 TMEC-CA              1:14.96    1:14.54  
       34.01  1:14.54                                                      
 13 Bean, Romi V              13 MESA-CA              1:13.88    1:15.99  
       35.16  1:15.99                                                      
 14 Ruggles, Caneel S         18 MESA-CA              1:23.20    1:19.06  
       35.05  1:19.06                                                      
 15 Shin, Genie G             13 TMEC-CA                   NT    1:27.18  
       39.91  1:27.18                                                      
 16 Diaz, Annemarie C         13 TMEC-CA              1:33.89    1:32.90  
       43.02  1:32.90                                                      
 -- Buell, Ella C             13 TMEC-CA              1:34.99         DQ  
       42.04       DQ                                                      
 
Girls 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duncan, Aurora R          15 JCCW-CA              2:15.34    2:12.71  
       28.79  1:01.98  1:37.25  2:12.71                                    
  2 Stites, Seryn E           13 TMEC-CA                   NT    2:36.38  
       32.79  2:36.38                                                      
  3 Bean, Romi V              13 MESA-CA                   NT    3:07.33  
       38.64  1:25.69  2:17.74  3:07.33                                    
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duncan, Aurora R          15 JCCW-CA              2:06.50    2:12.98  
       29.08  1:01.80  1:41.63  2:12.98                                    
  2 Kubalova, Hana H          18 PST-CA               2:25.12    2:19.07  
       29.87  1:06.06  1:47.40  2:19.07                                    
  3 Martilla, Brianna F       15 MESA-CA              2:24.10    2:24.92  
       31.86  1:07.85  1:51.71  2:24.92                                    
  4 Ruggles, Caneel S         18 MESA-CA              2:51.29    2:38.02  
       34.65  1:15.55  2:01.22  2:38.02                                    
  5 Tellez, Aryanah G         13 TMEC-CA              2:33.42    2:38.81  
       34.76  1:17.01  2:03.00  2:38.81                                    
  6 Martilla, Amanda J        15 MESA-CA              2:31.05    2:39.43  
       34.42  1:16.96  2:01.04  2:39.43                                    
  7 Purificacion, Aliza       15 PST-CA               2:41.76    2:42.69  
       34.69  1:19.72  2:06.10  2:42.69                                    
  8 Bean, Romi V              13 MESA-CA              2:38.55    2:44.25  
       34.05  1:19.87  2:07.77  2:44.25                                    
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delgado, Diego A          10 MESA-CA              1:18.58    1:08.92  
       32.96  1:08.92                                                      
  2 Streeter, Jonathan M       9 MESA-CA              1:13.18    1:13.34  
       34.22  1:13.34                                                      
  3 Schermerhorn, Drew T      10 TMEC-CA              1:14.99    1:16.99  
       36.79  1:16.99                                                      
  4 Kim, Hendrix               8 TMEC-CA              1:25.60    1:21.55  
       40.81  1:21.55                                                      
  5 Alvarez, Victor A          9 TMEC-CA              1:35.63    1:23.16  
       39.28  1:23.16                                                      
  6 Boots-Valencia, Kohen K   10 MESA-CA              1:25.46    1:24.60  
       39.60  1:24.60                                                      
  7 Yang, Andrew K             9 TMEC-CA              1:26.46    1:29.24  
       41.35  1:29.24                                                      
  8 Kudryashev, Gregory A      9 TMEC-CA              1:32.68    1:35.00  
       45.06  1:35.00                                                      
  9 Van Der Linden, Caleb A    7 MESA-CA              1:34.85    1:36.84  
       44.72  1:36.84                                                      
 10 Neilsen, Josiah C          9 MESA-CA                   NT    1:38.80  
       44.51  1:38.80                                                      
 11 Andiorio, Landon L        10 TMEC-CA                   NT    1:39.35  
 12 Mankin, Chase P            8 MESA-CA                   NT    1:53.87  
       53.15  1:53.87                                                      
 -- Van Den Berg, Blake H      9 MESA-CA              1:42.18         DQ  
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delgado, Diego A          10 MESA-CA              2:39.99    2:34.89  
       34.76  1:14.84  1:56.83  2:34.89                                    
  2 Shoaf, Zachary T           9 TMEC-CA              2:42.25    2:35.06  
       34.06  1:14.04  1:56.27  2:35.06                                    
  3 Schermerhorn, Drew T      10 TMEC-CA              2:36.08    2:36.10  
       37.40  1:18.51  1:58.90  2:36.10                                    
  4 Streeter, Jonathan M       9 MESA-CA              2:37.09    2:37.61  
       34.85  1:14.72  1:56.89  2:37.61                                    
  5 Schermerhorn, Liam A       8 TMEC-CA              2:44.46    2:44.47  
       37.85  1:20.90  2:04.09  2:44.47                                    
  6 Alvarez, Victor A          9 TMEC-CA                   NT    3:04.93  
       41.87  1:29.50  2:18.28  3:04.93                                    
 
Boys 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richmond, Kaleb            9 TMEC-CA              2:56.50    6:37.50  
       37.67  1:19.50  1:59.67  2:39.08  3:19.31  3:59.64  4:39.66  5:21.03
     6:00.65  6:37.50                                                      
  2 Schermerhorn, Drew T      10 TMEC-CA              2:36.08    6:49.88  
       38.57  1:19.71  2:00.40  2:40.63  3:22.16  4:03.27  4:45.59  5:27.43
     6:09.22  6:49.88                                                      
  3 Schermerhorn, Liam A       8 TMEC-CA              2:56.50    7:15.79  
       39.94  1:23.85  2:08.29  2:52.85  3:37.33  4:20.46  5:04.58  5:50.38
     6:33.60  7:15.79                                                      
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shoaf, Zachary T           9 TMEC-CA              1:20.33    1:21.31  
       40.07  1:21.31                                                      
  2 Richmond, Kaleb            9 TMEC-CA              1:26.40    1:26.28  
       41.94  1:26.28                                                      
  3 Van Den Berg, Blake H      9 MESA-CA                   NT    2:01.18  
       58.70  2:01.18                                                      
 -- Streeter, Jonathan M       9 MESA-CA              1:30.99         DQ  
       42.42       DQ                                                      
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boots-Valencia, Kohen K   10 MESA-CA              1:45.11    1:45.69  
       49.76  1:45.69                                                      
  2 Kudryashev, Gregory A      9 TMEC-CA              2:02.33    1:54.30  
       56.15  1:54.30                                                      
  3 Van Den Berg, Blake H      9 MESA-CA                   NT    2:03.19  
       56.83  2:03.19                                                      
 -- Neilsen, Josiah C          9 MESA-CA                   NT         DQ  
     1:04.21                                                               
 
Boys 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delgado, Diego A          10 MESA-CA                   NT    1:26.02  
       38.43  1:26.02                                                      
  2 Yang, Andrew K             9 TMEC-CA                   NT    2:05.81  
       58.41  2:05.81                                                      
  3 Kudryashev, Gregory A      9 TMEC-CA              1:56.64    2:06.38  
       59.98  2:06.38                                                      
  4 Andiorio, Landon L        10 TMEC-CA                   NT    2:15.94  
       58.56  2:15.94                                                      
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shoaf, Zachary T           9 TMEC-CA              1:25.98    1:22.29  
       37.96  1:22.29                                                      
  2 Richmond, Kaleb            9 TMEC-CA              1:25.67    1:22.98  
       38.92  1:22.98                                                      
  3 Kim, Hendrix               8 TMEC-CA              1:54.35    1:44.22  
       50.13  1:44.22                                                      
  4 Alvarez, Victor A          9 TMEC-CA                   NT    1:47.93  
       51.92  1:47.93                                                      
  5 Andiorio, Landon L        10 TMEC-CA                   NT    2:16.89  
       57.47  2:16.89                                                      
 -- Boots-Valencia, Kohen K   10 MESA-CA              1:37.52         DQ  
       53.93       DQ                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delgado, Jorge A          12 MESA-CA              1:00.40      55.26  
       26.29    55.26                                                      
  2 Schneider, TY A           11 TMEC-CA                56.21      55.52  
       27.13    55.52                                                      
  3 Van Rensburg, Jacob K     12 MESA-CA              1:01.30    1:02.04  
       29.59  1:02.04                                                      
  4 Puchalski, Nathan A       12 MESA-CA              1:02.05    1:03.91  
       30.65  1:03.91                                                      
  5 Delaney, Ciaran P         12 MESA-CA              1:05.14    1:05.53  
       32.27  1:05.53                                                      
  6 Serrano, Joey L           12 TMEC-CA              1:11.05    1:10.84  
       34.56  1:10.84                                                      
  7 Nejedly-Krall, Brody M    11 PST-CA               1:09.55    1:15.15  
       33.26  1:15.15                                                      
  8 Perzabal, Juan C          12 TMEC-CA              1:16.79    1:16.34  
       36.42  1:16.34                                                      
  9 Kudryashev, Daniel A      11 TMEC-CA              1:18.40    1:16.71  
       37.42  1:16.71                                                      
 10 Doval, Franco S           12 MESA-CA              1:23.26    1:16.73  
       36.58  1:16.73                                                      
 11 Shokry, Kevin A           12 MESA-CA              1:17.97    1:17.11  
       34.81  1:17.11                                                      
 12 Hayde, Luke C             11 TMEC-CA                   NT    1:27.58  
       40.61  1:27.58                                                      
 13 Spencer, Landon D         11 TMEC-CA                   NT    2:17.22  
       59.52  2:17.22                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delgado, Jorge A          12 MESA-CA              2:10.79    2:03.37  
       27.14    58.32  1:31.56  2:03.37                                    
  2 Sanchez, Tonalli A        11 PST-CA               2:48.09    2:31.89  
       32.94  1:10.63  1:51.00  2:31.89                                    
  3 Doval, Franco S           12 MESA-CA              2:57.43    2:47.18  
       35.06  1:17.06  2:02.56  2:47.18                                    
  4 Contreras, Ludwin N       12 PST-CA               2:56.59    2:48.40  
       39.41  1:23.22  2:06.86  2:48.40                                    
  5 Shokry, Kevin A           12 MESA-CA                   NT    2:50.11  
       34.37  1:17.13  2:04.91  2:50.11                                    
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Ciaran P         12 MESA-CA              6:10.97    5:59.28  
       32.70  1:08.51  1:45.08  2:21.91  2:59.08  3:36.11  4:12.65  4:48.35
     5:24.84  5:59.28                                                      
  2 Sullivan-Douglass, Benja  12 TMEC-CA              6:42.63    6:23.04  
       32.82  1:11.27  1:50.17  2:29.06  3:07.98  3:47.11  4:26.52  5:06.04
     5:45.30  6:23.04                                                      
  3 Serrano, Joey L           12 TMEC-CA              6:57.94    6:27.59  
       35.26  1:13.98  1:53.18  2:32.63  3:11.82  3:51.43  4:30.94  5:10.34
     5:49.86  6:27.59                                                      
  4 Perzabal, Juan C          12 TMEC-CA                   NT    7:01.01  
       38.07  1:21.81  2:05.02  2:47.91  3:31.71  4:14.71  4:57.12  5:40.58
     6:20.50  7:01.01                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Puchalski, Nathan A       12 MESA-CA              1:11.82    1:13.40  
       35.68  1:13.40                                                      
  2 Lee, Justin J             11 MESA-CA              1:15.59    1:16.59  
       37.33  1:16.59                                                      
  3 Nejedly-Krall, Brody M    11 PST-CA               1:17.30    1:20.17  
       37.86  1:20.17                                                      
  4 Serrano, Joey L           12 TMEC-CA              1:23.90    1:21.43  
       40.36  1:21.43                                                      
  5 Perzabal, Juan C          12 TMEC-CA              1:29.34    1:25.86  
       42.45  1:25.86                                                      
  6 Contreras, Ludwin N       12 PST-CA               1:32.21    1:36.29  
       46.72  1:36.29                                                      
  7 Hayde, Luke C             11 TMEC-CA                   NT    1:41.25  
       49.84  1:41.25                                                      
 -- Spencer, Landon D         11 TMEC-CA                   NT         DQ  
     1:06.58       DQ                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schneider, TY A           11 TMEC-CA                   NT    2:18.92  
       33.34  1:08.80  1:44.63  2:18.92                                    
  2 Graciano, Damian L        12 TMEC-CA                   NT    2:40.10  
       35.76  1:17.70  2:00.66  2:40.10                                    
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Tonalli A        11 PST-CA               1:27.34    1:26.98  
       42.63  1:26.98                                                      
  2 Nejedly-Krall, Brody M    11 PST-CA               1:34.84    1:35.95  
       43.79  1:35.95                                                      
  3 Doval, Franco S           12 MESA-CA              1:59.25    1:46.10  
       50.66  1:46.10                                                      
  4 Hayde, Luke C             11 TMEC-CA                   NT    1:52.52  
       52.28  1:52.52                                                      
  5 Kudryashev, Daniel A      11 TMEC-CA              1:48.32    1:53.60  
       53.76  1:53.60                                                      
  6 Castillo, Matthew         11 MESA-CA              1:55.89    2:05.78  
     1:00.47  2:05.78                                                      
 -- Spencer, Landon D         11 TMEC-CA                   NT         DQ  
     1:18.16       DQ                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Rensburg, Jacob K     12 MESA-CA                   NT    2:50.29  
       38.90  1:22.86  2:08.09  2:50.29                                    
  2 Graciano, Damian L        12 TMEC-CA                   NT    2:50.76  
       38.21  1:21.98  2:07.51  2:50.76                                    
  3 Shokry, Kevin A           12 MESA-CA                   NT    3:28.25  
       45.28  1:38.02  2:32.55  3:28.25                                    
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Puchalski, Nathan A       12 MESA-CA              1:13.46    1:09.07  
       31.94  1:09.07                                                      
  2 Sullivan-Douglass, Benja  12 TMEC-CA              1:14.67    1:12.81  
       33.83  1:12.81                                                      
  3 Lee, Justin J             11 MESA-CA              1:15.69    1:13.67  
       33.97  1:13.67                                                      
  4 Graciano, Damian L        12 TMEC-CA              1:15.33    1:17.28  
       35.08  1:17.28                                                      
  5 Kudryashev, Daniel A      11 TMEC-CA              1:29.98    1:30.86  
       42.43  1:30.86                                                      
  6 Castillo, Matthew         11 MESA-CA              1:59.47    1:57.73  
       54.50  1:57.73                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schneider, TY A           11 TMEC-CA                   NT    2:17.99  
       31.06  1:07.08  1:43.22  2:17.99                                    
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delgado, Jorge A          12 MESA-CA              2:19.08    2:23.12  
       29.56  1:06.77  1:51.93  2:23.12                                    
  2 Van Rensburg, Jacob K     12 MESA-CA              2:31.68    2:32.66  
       32.23  1:13.02  1:57.68  2:32.66                                    
  3 Lee, Justin J             11 MESA-CA              2:39.90    2:35.83  
       34.20  1:14.58  2:00.23  2:35.83                                    
  4 Sullivan-Douglass, Benja  12 TMEC-CA              2:41.69    2:43.81  
       34.33  1:17.23  2:06.69  2:43.81                                    
  5 Sanchez, Tonalli A        11 PST-CA               2:52.58    2:52.36  
       36.22  1:20.56  2:09.26  2:52.36                                    
  6 Contreras, Ludwin N       12 PST-CA               3:12.25    3:20.72  
       45.46  1:33.41  2:37.80  3:20.72                                    
  7 Castillo, Matthew         11 MESA-CA                   NT    3:41.13  
       48.99  1:44.90  2:51.19  3:41.13                                    
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wood, Robert A            16 PST-CA                 53.05      53.94  
       26.12    53.94                                                      
  2 Gutierrez, Anthony J      14 PST-CA                 55.30      54.31  
       26.28    54.31                                                      
  3 Sanchez, Tenoch A         15 PST-CA                 56.56      54.99  
       25.93    54.99                                                      
  4 Kosmal, Ethan T           14 TMEC-CA                56.05      55.23  
       25.97    55.23                                                      
  5 Yang, Alexander K         13 TMEC-CA                58.07      56.23  
       26.69    56.23                                                      
  6 Marble, Nathaniel M       14 TMEC-CA                59.44      56.55  
       26.89    56.55                                                      
  7 Louviere, Gabriel J       14 MESA-CA                58.16      59.68  
       28.58    59.68                                                      
  8 Terski, Jagger R          14 MESA-CA              1:06.17    1:03.11  
       29.40  1:03.11                                                      
  9 Salomon, Agustin          13 PST-CA               1:10.32    1:09.28  
       33.17  1:09.28                                                      
 10 Gotoski, Ben E            13 MESA-CA              1:13.50    1:09.68  
       32.22  1:09.68                                                      
 11 Patrocinio, Bryce V       13 MESA-CA              1:13.43    1:11.61  
       34.17  1:11.61                                                      
 12 Hess, Aiden T             13 TMEC-CA              1:21.09    1:14.56  
       35.45  1:14.56                                                      
 13 Walters, Angel E          13 TMEC-CA              1:10.44    1:14.64  
       34.43  1:14.64                                                      
 14 Aery, Bradley T           13 MESA-CA              1:31.56    1:17.27  
       34.59  1:17.27                                                      
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Christian R        17 PST-CA               1:49.79    1:52.72  
       26.04    54.41  1:23.65  1:52.72                                    
  2 Wood, Robert A            16 PST-CA               1:56.82    1:55.55  
       26.08    55.07  1:25.21  1:55.55                                    
  3 Rivers, Cooper J          14 MESA-CA              2:00.35    2:01.80  
       26.81    56.81  1:29.29  2:01.80                                    
  4 Nalley, Joseph D          14 TMEC-CA              2:13.92    2:10.69  
       27.81  1:00.28  1:34.83  2:10.69                                    
  5 Patrocinio, Bryce V       13 MESA-CA              2:41.26    2:37.51  
       34.70  1:15.76  1:57.10  2:37.51                                    
  6 Walters, Angel E          13 TMEC-CA                   NT    2:45.26  
       33.26  1:16.20  2:02.70  2:45.26                                    
 
Boys 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Christian R        17 PST-CA               4:50.48    4:54.42  
       26.66    55.72  1:25.06  1:54.72  2:24.50  2:54.73  3:24.88  3:55.04
     4:25.30  4:54.42                                                      
  2 Wood, Robert A            16 PST-CA               5:02.71    5:10.97  
       28.33    59.14  1:31.09  2:03.05  2:35.28  3:06.61  3:37.90  4:09.38
     4:41.08  5:10.97                                                      
  3 Gutierrez, Conner J       14 PST-CA               5:12.72    5:20.86  
       28.67  1:00.15  1:32.64  2:05.82  2:38.54  3:11.74  3:44.36  4:17.04
     4:49.28  5:20.86                                                      
  4 Martilla, Connor D        13 MESA-CA              5:35.22    5:30.81  
       29.43  1:01.98  1:35.26  2:08.63  2:42.09  3:15.79  3:49.73  4:23.83
     4:57.62  5:30.81                                                      
  5 Delaney, Cormac           15 MESA-CA              5:40.90    5:32.88  
       29.21  1:01.72  1:35.29  2:08.62  2:42.39  3:16.61  3:51.14  4:25.86
     5:00.06  5:32.88                                                      
  6 Miller, Lucas M           15 MESA-CA              5:36.04    5:38.48  
       29.01  1:00.90  1:34.27  2:07.95  2:42.97  3:17.99  3:53.96  4:29.69
     5:05.08  5:38.48                                                      
  7 Nalley, Joseph D          14 TMEC-CA              5:56.45    5:40.80  
       29.50  1:02.14  1:35.67  2:10.08  2:44.95  3:20.32  3:55.91  4:31.58
     5:06.79  5:40.80                                                      
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swenke, Ethan T           14 MESA-CA              1:05.78    1:04.33  
       31.23  1:04.33                                                      
  2 Nalley, Joseph D          14 TMEC-CA              1:08.97    1:09.98  
       33.82  1:09.98                                                      
  3 Terski, Jagger R          14 MESA-CA              1:20.75    1:19.70  
       39.72  1:19.70                                                      
  4 Salomon, Agustin          13 PST-CA               1:22.41    1:22.21  
       40.18  1:22.21                                                      
  5 Patrocinio, Bryce V       13 MESA-CA              1:29.14    1:24.96  
       42.13  1:24.96                                                      
 -- Aery, Bradley T           13 MESA-CA                   NT         DQ  
       43.29       DQ                                                      
 
Boys 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Cody A             15 PST-CA               2:01.16    2:05.39  
       29.91  1:01.81  1:34.02  2:05.39                                    
  2 Parrott, Nicolas R        13 TMEC-CA              2:20.15    2:10.89  
       31.02  1:04.12  1:37.96  2:10.89                                    
  3 Gutierrez, Anthony J      14 PST-CA               2:11.65    2:12.08  
       31.90  1:06.46  1:39.74  2:12.08                                    
  4 Gutierrez, Conner J       14 PST-CA               2:15.04    2:14.53  
       32.32  1:06.33  1:41.03  2:14.53                                    
  5 Katzmann, Sean K          15 UN-01-CA             2:19.45    2:16.94  
       32.67  1:07.14  1:42.37  2:16.94                                    
  6 Richardson, Devin M       14 PST-CA               2:25.76    2:19.37  
       33.58  1:09.08  1:44.37  2:19.37                                    
  7 Wang, Eric                13 TMEC-CA                   NT    2:20.29  
       33.83  1:09.84  1:45.73  2:20.29                                    
  8 Swenke, Ethan T           14 MESA-CA              2:19.78    2:23.12  
       33.24  1:09.85  1:46.80  2:23.12                                    
  9 Martilla, Connor D        13 MESA-CA              2:38.61    2:29.26  
       35.94  1:13.74  1:51.60  2:29.26                                    
 10 Rivers, Justin J          13 MESA-CA              2:40.49    2:42.90  
       39.10  1:19.77  2:01.57  2:42.90                                    
 11 Salomon, Agustin          13 PST-CA                    NT    2:57.61  
       41.86  1:27.30  2:13.26  2:57.61                                    
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Christian R        17 PST-CA               1:05.75    1:05.90  
       31.29  1:05.90                                                      
  2 Wang, Eric                13 TMEC-CA              1:07.76    1:06.24  
       31.95  1:06.24                                                      
  3 Sanchez, Tenoch A         15 PST-CA               1:06.69    1:07.19  
       31.44  1:07.19                                                      
  4 Kosmal, Ethan T           14 TMEC-CA              1:09.31    1:10.32  
       33.22  1:10.32                                                      
  5 Parrott, Nicolas R        13 TMEC-CA              1:10.59    1:12.39  
       34.03  1:12.39                                                      
  6 Trinidad, Julian G        16 PST-CA               1:13.69    1:14.52  
       35.48  1:14.52                                                      
  7 Louviere, Gabriel J       14 MESA-CA              1:20.56    1:20.92  
       38.46  1:20.92                                                      
  8 Terski, Jagger R          14 MESA-CA              1:24.94    1:24.49  
       39.73  1:24.49                                                      
  9 Gotoski, Ben E            13 MESA-CA              1:32.49    1:36.68  
       44.06  1:36.68                                                      
 10 Hess, Aiden T             13 TMEC-CA              1:46.17    1:43.90  
       49.89  1:43.90                                                      
 
Boys 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Eric                13 TMEC-CA              2:43.56    2:25.98  
       32.36  1:09.81  1:48.36  2:25.98                                    
  2 Kosmal, Ethan T           14 TMEC-CA                   NT    2:29.70  
       33.76  1:11.95  1:51.27  2:29.70                                    
  3 Yang, Alexander K         13 TMEC-CA                   NT    2:30.15  
       33.74  1:12.13  1:51.53  2:30.15                                    
  4 Sanchez, Tenoch A         15 PST-CA               2:29.64    2:32.44  
       33.34  1:11.49  1:51.72  2:32.44                                    
  5 Marble, Nathaniel M       14 TMEC-CA              2:33.80    2:33.47  
       33.86  1:12.55  1:52.65  2:33.47                                    
  6 Rivers, Cooper J          14 MESA-CA              2:50.28    2:39.67  
       36.19  1:17.86  1:59.23  2:39.67                                    
  7 Trinidad, Julian G        16 PST-CA               2:41.55    2:41.23  
       36.94  1:17.56  1:59.11  2:41.23                                    
  8 Rivers, Justin J          13 MESA-CA                   NT    2:59.92  
       41.42  1:27.11  2:12.96  2:59.92                                    
  9 Gotoski, Ben E            13 MESA-CA                   NT    3:18.75  
       43.22  1:33.37  2:26.80  3:18.75                                    
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swenke, Ethan T           14 MESA-CA              1:00.97      59.13  
       27.32    59.13                                                      
  2 Delaney, Cormac           15 MESA-CA                58.54    1:01.07  
       28.61  1:01.07                                                      
  3 Katzmann, Sean K          15 UN-01-CA             1:01.92    1:02.51  
       28.50  1:02.51                                                      
  4 Rivers, Cooper J          14 MESA-CA              1:04.44    1:03.07  
       30.39  1:03.07                                                      
  5 Gutierrez, Conner J       14 PST-CA               1:06.05    1:03.59  
       29.60  1:03.59                                                      
  6 Miller, Lucas M           15 MESA-CA              1:03.02    1:05.21  
       29.87  1:05.21                                                      
  7 Louviere, Gabriel J       14 MESA-CA              1:03.36    1:06.97  
       30.38  1:06.97                                                      
  8 Hess, Aiden T             13 TMEC-CA                   NT    1:30.18  
       39.06  1:30.18                                                      
 
Boys 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Cody A             15 PST-CA               1:57.41    2:01.76  
       27.07    57.40  1:29.72  2:01.76                                    
  2 Yang, Alexander K         13 TMEC-CA                   NT    2:23.61  
       30.82  1:06.39  1:44.16  2:23.61                                    
  3 Martilla, Connor D        13 MESA-CA              2:31.27    2:24.83  
       33.18  1:09.69  1:47.67  2:24.83                                    
  4 Gutierrez, Anthony J      14 PST-CA               2:25.51    2:26.15  
       30.63  1:07.80  1:46.93  2:26.15                                    
  5 Richardson, Devin M       14 PST-CA               2:25.16    2:26.21  
       32.33  1:10.06  1:49.11  2:26.21                                    
  6 Miller, Lucas M           15 MESA-CA              2:19.34    2:31.23  
       29.97  1:07.32  1:50.72  2:31.23                                    
  7 Rivers, Justin J          13 MESA-CA                   NT    2:43.75  
       34.31  1:14.30  1:59.42  2:43.75                                    
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Cody A             15 PST-CA               2:06.98    2:05.28  
       27.10    59.23  1:36.51  2:05.28                                    
  2 Katzmann, Sean K          15 UN-01-CA             2:11.86    2:11.53  
       28.70  1:02.60  1:40.22  2:11.53                                    
  3 Parrott, Nicolas R        13 TMEC-CA              2:27.07    2:15.17  
       29.41  1:04.09  1:43.78  2:15.17                                    
  4 Delaney, Cormac           15 MESA-CA              2:14.74    2:19.40  
       29.38  1:06.10  1:47.36  2:19.40                                    
  5 Marble, Nathaniel M       14 TMEC-CA              2:25.78    2:19.72  
       31.50  1:07.80  1:46.71  2:19.72                                    
  6 Trinidad, Julian G        16 PST-CA               2:19.67    2:20.83  
       30.78  1:07.55  1:49.16  2:20.83                                    
  7 Richardson, Devin M       14 PST-CA               2:25.25    2:24.49  
       30.38  1:07.29  1:51.51  2:24.49