Eastern Committee BR SC Championships - Meet Results

Eastern Committee BR SC Championships
3/1/2019 - 3/3/2019
,  
Updated: 3/4/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Mesa Aquatics           HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 3/3/2019 05:33 PM
       2019 CA Eastern Committee SC Championships - 3/1/2019 to 3/3/2019       
                                    Results                                    
 
Girls 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          40.50  .BLU
          48.60  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paul, Denise C             7 MESA-CA                36.60      32.89 .BLU   
  2 Romero, Destiny M          8 HILL-CA                36.70      36.31 .BLU   
  3 Miner, Maddison L          8 RST-CA                 37.86      37.03 .BLU   
  4 Arcerito, Angelina V       8 RAA-CA                 40.36      37.59 .BLU   
  5 Smith, Lilyanna A          8 PDSC-CA                37.67      37.76 .BLU   
  6 Andrade, Jovee E           8 CHS-CA                 37.05      38.07 .BLU   
  7 Estrada Maravilla, Regin   8 VA-CA                  38.94      38.18 .BLU   
  8 Forest, Lexi S             8 STAR-CA                39.80      38.77 .BLU   
  9 He, Rachel K               8 CCAQ-CA                41.93      39.44 .BLU   
 10 Thompson, Claire K         8 TCC-CA                 43.33      41.62 .RED   
 11 Radke, Lyric N             6 TCC-CA                 48.60      43.79 .RED   
 12 Pennington, Addilynn K     8 MESA-CA                47.35      46.31 .RED   
 13 Jackson, Natalia A         6 MESA-CA                47.47      47.60 .RED   
 
Girls 5-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:28.40  .BLU
        1:46.10  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paul, Denise C             7 MESA-CA              1:26.20    1:20.89 .BLU   
       39.04  1:20.89                                                      
  2 Miner, Maddison L          8 RST-CA               1:23.31    1:21.60 .BLU   
       38.08  1:21.60                                                      
  3 Estrada Maravilla, Regin   8 VA-CA                1:24.67    1:22.46 .BLU   
       39.72  1:22.46                                                      
  4 Smith, Lilyanna A          8 PDSC-CA              1:29.51    1:22.96 .BLU   
       40.02  1:22.96                                                      
  5 Arcerito, Angelina V       8 RAA-CA               1:29.83    1:24.37 .BLU   
       39.84  1:24.37                                                      
  6 Andrade, Jovee E           8 CHS-CA               1:23.48    1:25.69 .BLU   
       39.50  1:25.69                                                      
  7 Radke, Lyric N             6 TCC-CA               1:46.10    1:31.99 .RED   
       43.56  1:31.99                                                      
  8 Bui, Mika A                8 VA-CA                1:33.01    1:33.00 .RED   
       44.18  1:33.00                                                      
  9 Pennington, Addilynn K     8 MESA-CA              1:45.99    1:45.90 .RED   
       47.89  1:45.90                                                      
 
Girls 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          48.10  .BLU
          57.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paul, Denise C             7 MESA-CA                43.23      39.75 .BLU   
  2 Smith, Lilyanna A          8 PDSC-CA                44.47      42.65 .BLU   
  3 Arcerito, Angelina V       8 RAA-CA                 43.59      43.54 .BLU   
  4 Miner, Maddison L          8 RST-CA                 45.26      44.45 .BLU   
  5 Radke, Lyric N             6 TCC-CA                 54.40      47.53 .BLU   
  6 Estrada Maravilla, Regin   8 VA-CA                  45.42      47.81 .BLU   
  7 Pennington, Addilynn K     8 MESA-CA                57.00      55.77 .RED   
 -- Jackson, Natalia A         6 MESA-CA                56.56         DQ        
 
Girls 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.30  .BLU
        1:02.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miner, Maddison L          8 RST-CA                 48.57      47.88 .BLU   
  2 Paul, Denise C             7 MESA-CA              1:00.62      50.55 .BLU   
  3 Bui, Mika A                8 VA-CA                  51.10      51.87 .BLU   
  4 Andrade, Jovee E           8 CHS-CA                 57.52      52.16 .BLU   
  5 Smith, Lilyanna A          8 PDSC-CA                50.92      52.96 .RED   
  6 Estrada Maravilla, Regin   8 VA-CA                1:00.50      54.03 .RED   
  7 Arcerito, Angelina V       8 RAA-CA                 55.91      56.36 .RED   
  8 Radke, Lyric N             6 TCC-CA               1:02.80      57.97 .RED   
  9 Jackson, Natalia A         6 MESA-CA              1:01.01    1:07.35        
 
Girls 5-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          46.30  .BLU
          55.60  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Lilyanna A          8 PDSC-CA                39.96      41.95 .BLU   
  2 Paul, Denise C             7 MESA-CA                42.33      46.55 .RED   
  3 Estrada Maravilla, Regin   8 VA-CA                  48.67      47.94 .RED   
  4 Radke, Lyric N             6 TCC-CA                 55.60      48.57 .RED   
  5 Bui, Mika A                8 VA-CA                  53.17      48.67 .RED   
  6 Arcerito, Angelina V       8 RAA-CA                 44.47      49.28 .RED   
  7 Miner, Maddison L          8 RST-CA                 47.12      50.66 .RED   
  8 Andrade, Jovee E           8 CHS-CA                 55.60      50.99 .RED   
  9 He, Rachel K               8 CCAQ-CA                50.11      52.22 .RED   
 10 Forest, Lexi S             8 STAR-CA                55.60      54.87 .RED   
 -- Romero, Destiny M          8 HILL-CA                40.64         DQ        
 
Girls 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:41.20  .BLU
        2:01.40  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paul, Denise C             7 MESA-CA              1:38.94    1:31.96 .BLU   
       43.73  1:31.96                                                      
  2 Arcerito, Angelina V       8 RAA-CA               1:38.18    1:32.61 .BLU   
       43.80  1:32.61                                                      
  3 Miner, Maddison L          8 RST-CA               1:35.55    1:33.18 .BLU   
       45.66  1:33.18                                                      
  4 Smith, Lilyanna A          8 PDSC-CA              1:38.38    1:33.84 .BLU   
       44.42  1:33.84                                                      
  5 Romero, Destiny M          8 HILL-CA              1:29.97    1:34.09 .BLU   
       42.51  1:34.09                                                      
  6 Bui, Mika A                8 VA-CA                1:41.50    1:42.19 .RED   
       49.45  1:42.19                                                      
  7 Estrada Maravilla, Regin   8 VA-CA                1:40.81    1:44.25 .RED   
       50.36  1:44.25                                                      
  8 Forest, Lexi S             8 STAR-CA              1:45.28    1:45.05 .RED   
       51.80  1:45.05                                                      
  9 He, Rachel K               8 CCAQ-CA              1:50.89    1:45.56 .RED   
       48.15  1:45.56                                                      
 10 Thompson, Claire K         8 TCC-CA               1:49.90    1:52.02 .RED   
       55.08  1:52.02                                                      
 11 Radke, Lyric N             6 TCC-CA               1:54.75    1:53.95 .RED   
       55.16  1:53.95                                                      
 -- Andrade, Jovee E           8 CHS-CA               1:40.03         DQ        
       49.71                                                               
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.90  .BLU
          37.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Kaitlyn K            10 MESA-CA                28.19      27.74 .BLU   
  2 Alvarez, Isabella         10 MMST-CA                29.09      28.20 .BLU   
  3 Ingram, Anna C            10 TMEC-CA                30.71      29.90 .BLU   
  4 Chin, Maya                10 TCC-CA                 30.45      29.94 .BLU   
  5 Richmond, Kaylee           9 TMEC-CA                29.90      30.52 .BLU   
  6 Tai, Alicia               10 HILL-CA                31.25      31.05 .BLU   
  6 Bilhartz, Lucy K          10 RAA-CA                 30.28      31.05 .BLU   
  8 Adan, Karis V             10 HILL-CA                31.95      31.20 .BLU   
  9 Lee, Kate O               10 CCAQ-CA                32.31      31.33 .BLU   
 10 Fields, Allie E           10 CCAQ-CA                33.89      31.34 .BLU   
 11 Cohut, Sarah M            10 Fusion Aquatics-CA     32.07      31.45 .BLU   
 12 Hem, Madison J            10 CCAQ-CA                31.93      31.78 .BLU   
 13 Knighten, Breanne         10 STAR-CA                32.57      31.84 .BLU   
 14 Milkie, Charlotte P       10 CCAQ-CA                33.10      31.85 .BLU   
 15 Toschak, Sophia N         10 TMEC-CA                32.09      32.06 .BLU   
 16 Schneider, Addison T       9 TMEC-CA                32.45      32.36 .BLU   
 17 Cornejo, Elena M          10 FAC-CA                 33.35      32.88 .BLU   
 18 Savage, Olivia G          10 TCC-CA                 32.94      32.91 .BLU   
 19 Flores, Kelsey J          10 RAA-CA                 33.06      33.14 .BLU   
 20 Zelesnikar, Emi            9 TMEC-CA                36.24      33.25 .BLU   
 21 Struve, Kelsey J          10 TCC-CA                 33.56      33.58 .BLU   
 22 William, Merrit M         10 CCAQ-CA                35.23      34.05 .RED   
 23 Edmunds, Alana M          10 CCAQ-CA                34.99      34.10 .RED   
 24 Davis, Raelynne A         10 STAR-CA                35.01      34.31 .RED   
 25 Torres, Lily G            10 CHS-CA                 35.30      34.38 .RED   
 26 Clendenen, Chloe A         9 RAA-CA                 34.20      34.41 .RED   
 27 Alvarez Valdez, Elizabet   9 MMST-CA                35.65      35.47 .RED   
 28 Freede, Quin L            10 TCC-CA                 36.26      35.61 .RED   
 29 Meyer, Mia G              10 PST-CA                 34.74      35.74 .RED   
 30 Eyler, Brooklyn N          9 TMEC-CA                36.21      36.29 .RED   
 31 Courtney, Leah G           9 TMEC-CA                36.34      36.42 .RED   
 32 Miller, Elena M            9 MESA-CA                36.36      38.89        
 33 Van Rensburg, Zelma Z      9 MESA-CA                36.36      40.00        
 34 Harvey, Christina L        9 MESA-CA                36.00      40.92        
 -- Garbutt, Jahzara M        10 Sea Turtles-CA         32.73         DQ        
 -- Vega, Alaina M            10 PST-CA                 33.44         DQ        
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:14.70  .BLU
        1:21.50  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alvarez, Isabella         10 MMST-CA              1:04.67    1:01.78 .BLU   
       29.55  1:01.78                                                      
  2 Chin, Maya                10 TCC-CA               1:04.34    1:02.43 .BLU   
       30.12  1:02.43                                                      
  3 Dockery, Madison A        10 STAR-CA              1:09.16    1:05.19 .BLU   
       30.41  1:05.19                                                      
  4 Bian, Alyssa               9 RAA-CA               1:07.60    1:06.35 .BLU   
       30.94  1:06.35                                                      
  5 Tai, Alicia               10 HILL-CA              1:07.44    1:06.95 .BLU   
       31.63  1:06.95                                                      
  6 Schneider, Addison T       9 TMEC-CA              1:09.02    1:07.92 .BLU   
       33.20  1:07.92                                                      
  7 Ingram, Anna C            10 TMEC-CA              1:07.00    1:08.25 .BLU   
       32.30  1:08.25                                                      
  8 Hem, Madison J            10 CCAQ-CA              1:09.05    1:08.35 .BLU   
       33.19  1:08.35                                                      
  9 Adan, Karis V             10 HILL-CA              1:10.53    1:09.05 .BLU   
       32.31  1:09.05                                                      
 10 Richmond, Kaylee           9 TMEC-CA              1:07.70    1:09.16 .BLU   
       32.36  1:09.16                                                      
 11 Knighten, Breanne         10 STAR-CA              1:12.86    1:09.96 .BLU   
       33.62  1:09.96                                                      
 12 Garbutt, Jahzara M        10 Sea Turtles-CA       1:15.67    1:09.98 .BLU   
       32.98  1:09.98                                                      
 13 Vega, Alaina M            10 PST-CA               1:14.21    1:09.99 .BLU   
       34.18  1:09.99                                                      
 14 Flores, Kelsey J          10 RAA-CA               1:12.59    1:10.42 .BLU   
       33.66  1:10.42                                                      
 15 Bilhartz, Lucy K          10 RAA-CA               1:10.40    1:11.19 .BLU   
       33.15  1:11.19                                                      
 16 Cohut, Sarah M            10 Fusion Aquatics-CA   1:09.26    1:11.42 .BLU   
       32.61  1:11.42                                                      
 17 Fields, Allie E           10 CCAQ-CA              1:13.46    1:11.43 .BLU   
       34.28  1:11.43                                                      
 18 Savage, Olivia G          10 TCC-CA               1:10.81    1:11.76 .BLU   
       34.48  1:11.76                                                      
 19 Milkie, Charlotte P       10 CCAQ-CA              1:13.07    1:12.30 .BLU   
       33.36  1:12.30                                                      
 20 Struve, Kelsey J          10 TCC-CA               1:13.69    1:13.83 .BLU   
       35.60  1:13.83                                                      
 21 Cornejo, Elena M          10 FAC-CA               1:13.30    1:14.31 .BLU   
       34.95  1:14.31                                                      
 22 Seixas, Kylie S           10 MESA-CA              1:17.17    1:14.89 .RED   
       33.72  1:14.89                                                      
 23 Meyer, Mia G              10 PST-CA               1:16.92    1:15.43 .RED   
       35.93  1:15.43                                                      
 24 Edmunds, Alana M          10 CCAQ-CA              1:19.69    1:16.44 .RED   
       36.91  1:16.44                                                      
 25 Torres, Lily G            10 CHS-CA               1:19.99    1:16.69 .RED   
       35.26  1:16.69                                                      
 26 Leal, Lilyanna             9 CROC-CA              1:18.25    1:17.28 .RED   
       36.48  1:17.28                                                      
 27 Freede, Quin L            10 TCC-CA               1:19.13    1:18.37 .RED   
       36.42  1:18.37                                                      
 28 Alvarez Valdez, Elizabet   9 MMST-CA              1:21.50    1:18.41 .RED   
     1:57.07  1:18.41                                                      
 29 Douglas, McKenzie M        9 STAR-CA              1:15.99    1:19.05 .RED   
       37.96  1:19.05                                                      
 30 Eyler, Brooklyn N          9 TMEC-CA              1:16.38    1:19.13 .RED   
       38.26  1:19.13                                                      
 31 Courtney, Leah G           9 TMEC-CA              1:21.09    1:20.60 .RED   
       38.71  1:20.60                                                      
 32 Devine, Elizabeth (Ellie   9 VA-CA                1:21.38    1:21.53        
       39.02  1:21.53                                                      
 33 Van Rensburg, Zelma Z      9 MESA-CA              1:21.21    1:26.88        
     1:56.84  1:26.88                                                      
 34 Harvey, Christina L        9 MESA-CA              1:20.20    1:32.03        
       43.23  1:32.03                                                      
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:42.00  .BLU
        2:56.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Maya                10 TCC-CA               2:14.99    2:13.29 .BLU   
       31.18  1:05.10  1:39.72  2:13.29                                    
  2 Knighten, Breanne         10 STAR-CA              2:28.07    2:24.66 .BLU   
       34.28  1:10.91  1:48.00  2:24.66                                    
  3 Dockery, Madison A        10 STAR-CA              2:31.93    2:24.74 .BLU   
       33.11  1:11.55  1:50.14  2:24.74                                    
  4 Bian, Alyssa               9 RAA-CA               2:27.55    2:27.91 .BLU   
       34.26  1:11.09  1:49.28  2:27.91                                    
  5 Richmond, Kaylee           9 TMEC-CA              2:31.61    2:29.17 .BLU   
       34.12  1:13.80  1:54.78  2:29.17                                    
  6 Hem, Madison J            10 CCAQ-CA              2:30.53    2:29.38 .BLU   
       36.24  1:15.23  1:53.48  2:29.38                                    
  7 Flores, Kelsey J          10 RAA-CA               2:37.56    2:32.14 .BLU   
       33.88  1:12.71  1:53.20  2:32.14                                    
  8 Cohut, Sarah M            10 Fusion Aquatics-CA   2:56.80    2:32.15 .BLU   
       32.91  1:11.64  1:52.53  2:32.15                                    
  9 Savage, Olivia G          10 TCC-CA               2:31.05    2:33.56 .BLU   
       35.68  1:14.75  1:55.33  2:33.56                                    
 10 Struve, Kelsey J          10 TCC-CA               2:38.02    2:39.28 .BLU   
       36.81  1:18.62  2:00.39  2:39.28                                    
 11 Bilhartz, Lucy K          10 RAA-CA               2:36.10    2:39.40 .BLU   
       36.34  1:18.30  1:59.60  2:39.40                                    
 12 McGaughy, Ainsley W        9 TMEC-CA              2:39.92    2:41.25 .BLU   
       37.44  1:18.94  2:00.78  2:41.25                                    
 13 Freede, Quin L            10 TCC-CA               2:47.99    2:43.00 .RED   
       36.88  1:19.26  2:02.15  2:43.00                                    
 14 Clendenen, Chloe A         9 RAA-CA               2:44.72    2:43.16 .RED   
       38.42  1:21.73  2:03.74  2:43.16                                    
 15 Meyer, Mia G              10 PST-CA               2:46.30    2:45.99 .RED   
       37.91  1:20.86  2:04.48  2:45.99                                    
 16 Torres, Lily G            10 CHS-CA               2:47.37    2:49.38 .RED   
       37.68  1:21.35  2:06.25  2:49.38                                    
 17 Wasco, Ava M              10 MMST-CA              2:53.31    2:51.79 .RED   
       40.22  1:24.97  2:09.74  2:51.79                                    
 18 Davis, Raelynne A         10 STAR-CA              2:51.38    2:54.04 .RED   
       38.94  1:24.21  2:09.09  2:54.04                                    
 19 Douglas, McKenzie M        9 STAR-CA              2:44.06    2:55.01 .RED   
       40.73  1:28.05  2:13.55  2:55.01                                    
 
Girls 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:42.00  QUAL
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Maya                10 TCC-CA               2:14.99    5:46.96        
       31.29  1:05.57  1:40.57  2:16.09  2:51.39  3:26.74  4:02.16  4:37.46
     5:12.86  5:46.96                                                      
  2 Lee, Kaitlyn K            10 MESA-CA              2:14.55    6:02.52        
       34.19  1:11.34  1:48.89  2:26.48  3:02.92  3:38.94  4:16.81  4:53.01
     5:28.41  6:02.52                                                      
  3 Lee, Kate O               10 CCAQ-CA              2:30.47    6:36.29        
       36.00  1:15.98  1:57.01  2:37.07  3:18.65  3:58.99  4:39.79  5:20.77
     5:59.79  6:36.29                                                      
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.50  .BLU
          44.30  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Kaitlyn K            10 MESA-CA                34.07      33.73 .BLU   
  2 Alvarez, Isabella         10 MMST-CA                34.77      34.15 .BLU   
  3 Knighten, Breanne         10 STAR-CA                36.52      35.23 .BLU   
  4 Adan, Karis V             10 HILL-CA                36.99      35.87 .BLU   
  5 Savage, Olivia G          10 TCC-CA                 38.50      37.70 .BLU   
  6 Ingram, Anna C            10 TMEC-CA                37.52      37.95 .BLU   
  7 Schneider, Addison T       9 TMEC-CA                38.56      38.14 .BLU   
  8 Clendenen, Chloe A         9 RAA-CA                 41.30      38.25 .BLU   
  9 Cornejo, Elena M          10 FAC-CA                 38.49      38.49 .BLU   
 10 Struve, Kelsey J          10 TCC-CA                 38.36      39.90 .BLU   
 11 Milkie, Charlotte P       10 CCAQ-CA                40.68      39.95 .BLU   
 12 Fields, Allie E           10 CCAQ-CA                39.15      40.06 .BLU   
 13 Wasco, Ava M              10 MMST-CA                40.43      41.13 .RED   
 14 Vega, Alaina M            10 PST-CA                 40.68      41.59 .RED   
 15 Courtney, Leah G           9 TMEC-CA                43.70      43.24 .RED   
 16 Leal, Lilyanna             9 CROC-CA                42.48      43.31 .RED   
 17 Eyler, Brooklyn N          9 TMEC-CA                43.41      43.93 .RED   
 18 Ov, Audrey                 9 CCAQ-CA                42.27      44.12 .RED   
 19 Alvarez Valdez, Elizabet   9 MMST-CA                43.24      45.36        
 20 Miller, Elena M            9 MESA-CA                43.43      46.16        
 21 Harvey, Christina L        9 MESA-CA                43.43      52.62        
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.60  .BLU
        1:36.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Knighten, Breanne         10 STAR-CA              1:15.97    1:13.95 .BLU   
       35.86  1:13.95                                                      
  2 Dockery, Madison A        10 STAR-CA              1:17.56    1:18.20 .BLU   
       37.51  1:18.20                                                      
  3 Schneider, Addison T       9 TMEC-CA              1:20.51    1:19.27 .BLU   
       38.74  1:19.27                                                      
  4 Cornejo, Elena M          10 FAC-CA               1:22.51    1:21.58 .BLU   
  5 McGaughy, Ainsley W        9 TMEC-CA              1:27.04    1:23.61 .BLU   
       40.87  1:23.61                                                      
  6 Wasco, Ava M              10 MMST-CA              1:28.09    1:23.87 .BLU   
       41.95  1:23.87                                                      
  7 Clendenen, Chloe A         9 RAA-CA               1:32.46    1:24.52 .BLU   
       42.41  1:24.52                                                      
  8 Seixas, Kylie S           10 MESA-CA              1:32.38    1:24.89 .BLU   
       40.66  1:24.89                                                      
  9 Zelesnikar, Emi            9 TMEC-CA              1:36.16    1:25.70 .BLU   
       42.58  1:25.70                                                      
 10 Siepker, Grace R           9 TMEC-CA              1:33.23    1:26.62 .BLU   
       42.95  1:26.62                                                      
 11 Douglas, McKenzie M        9 STAR-CA              1:29.83    1:26.86 .BLU   
       42.18  1:26.86                                                      
 12 Courtney, Leah G           9 TMEC-CA              1:31.14    1:27.17 .BLU   
       43.83  1:27.17                                                      
 13 Vega, Alaina M            10 PST-CA               1:28.74    1:29.09 .RED   
       43.14  1:29.09                                                      
 14 Meyer, Mia G              10 PST-CA               1:27.09    1:29.12 .RED   
 15 Leal, Lilyanna             9 CROC-CA              1:30.84    1:32.86 .RED   
       46.58  1:32.86                                                      
 16 Alvarez Valdez, Elizabet   9 MMST-CA              1:36.78    1:35.99 .RED   
       46.87  1:35.99                                                      
 17 Miller, Elena M            9 MESA-CA              1:35.35    1:41.30        
       49.91  1:41.30                                                      
 -- Rivera, Caraya E          10 Fusion Aquatics-CA   1:20.05         DQ        
       37.61       DQ                                                      
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  .BLU
          49.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alvarez, Isabella         10 MMST-CA                39.27      37.68 .BLU   
  2 Tai, Alicia               10 HILL-CA                39.98      39.51 .BLU   
  3 Fields, Allie E           10 CCAQ-CA                44.02      40.47 .BLU   
  4 Adan, Karis V             10 HILL-CA                46.68      41.91 .BLU   
  5 Dockery, Madison A        10 STAR-CA                41.93      42.16 .BLU   
  6 Siepker, Grace R           9 TMEC-CA                46.42      42.84 .BLU   
  7 Ingram, Anna C            10 TMEC-CA                42.70      43.09 .BLU   
  8 Schneider, Addison T       9 TMEC-CA                44.22      43.69 .BLU   
  9 Edmunds, Alana M          10 CCAQ-CA                45.40      43.79 .BLU   
 10 Vega, Alaina M            10 PST-CA                 45.36      44.57 .BLU   
 11 Garbutt, Jahzara M        10 Sea Turtles-CA         46.89      44.61 .BLU   
 12 Cornejo, Elena M          10 FAC-CA                 43.81      44.68 .BLU   
 13 Clendenen, Chloe A         9 RAA-CA                 47.77      44.82 .BLU   
 14 Seixas, Kylie S           10 MESA-CA                44.00      44.89 .BLU   
 15 Frutkin, Nadia R          10 PDSC-CA                46.79      44.90 .BLU   
 16 Freede, Quin L            10 TCC-CA                 46.34      44.95 .BLU   
 17 Richmond, Kaylee           9 TMEC-CA                43.44      45.00 .BLU   
 18 Douglas, McKenzie M        9 STAR-CA                42.93      45.07 .BLU   
 19 McGaughy, Ainsley W        9 TMEC-CA                47.45      46.06 .RED   
 20 Harvey, Christina L        9 MESA-CA                44.18      46.36 .RED   
 21 Milkie, Charlotte P       10 CCAQ-CA                48.14      46.53 .RED   
 22 Jackson, Sanorah K         9 MESA-CA                48.48      46.61 .RED   
 23 Davis, Raelynne A         10 STAR-CA                47.01      46.82 .RED   
 24 Leal, Lilyanna             9 CROC-CA                45.47      46.91 .RED   
 25 Ov, Audrey                 9 CCAQ-CA                47.67      49.24 .RED   
 26 Eyler, Brooklyn N          9 TMEC-CA                49.34      49.57 .RED   
 27 Van Rensburg, Zelma Z      9 MESA-CA                49.49      52.52        
 28 Miller, Elena M            9 MESA-CA                49.49      53.20        
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:40.00  .BLU
        1:49.10  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vosloo, Marina E          10 TCC-CA               1:23.54    1:22.51 .BLU   
       38.69  1:22.51                                                      
  2 Alvarez, Isabella         10 MMST-CA              1:25.31    1:24.64 .BLU   
       40.03  1:24.64                                                      
  3 Knighten, Breanne         10 STAR-CA              1:29.47    1:26.31 .BLU   
       42.41  1:26.31                                                      
  4 Dockery, Madison A        10 STAR-CA              1:30.57    1:31.08 .BLU   
       43.26  1:31.08                                                      
  5 Cohut, Sarah M            10 Fusion Aquatics-CA   1:34.53    1:31.10 .BLU   
       42.06  1:31.10                                                      
  6 Fields, Allie E           10 CCAQ-CA              1:41.20    1:31.29 .BLU   
       44.13  1:31.29                                                      
  7 Lee, Kate O               10 CCAQ-CA              1:30.29    1:32.07 .BLU   
       43.49  1:32.07                                                      
  8 Rivera, Caraya E          10 Fusion Aquatics-CA   1:31.04    1:32.30 .BLU   
       44.63  1:32.30                                                      
  9 Seixas, Kylie S           10 MESA-CA              1:37.69    1:33.29 .BLU   
       44.84  1:33.29                                                      
 10 Vega, Alaina M            10 PST-CA               1:36.35    1:36.33 .BLU   
       45.73  1:36.33                                                      
 11 Freede, Quin L            10 TCC-CA               1:39.43    1:36.56 .BLU   
       45.89  1:36.56                                                      
 12 Douglas, McKenzie M        9 STAR-CA              1:35.80    1:37.13 .BLU   
       46.06  1:37.13                                                      
 13 Frutkin, Nadia R          10 PDSC-CA              1:45.64    1:37.98 .BLU   
       47.13  1:37.98                                                      
 14 Siepker, Grace R           9 TMEC-CA              1:40.29    1:38.39 .BLU   
       47.61  1:38.39                                                      
 15 Davis, Raelynne A         10 STAR-CA              1:47.42    1:38.62 .BLU   
       48.54  1:38.62                                                      
 16 Ov, Audrey                 9 CCAQ-CA              1:43.04    1:43.69 .RED   
       50.22  1:43.69                                                      
 17 Harvey, Christina L        9 MESA-CA              1:41.75    1:43.92 .RED   
       49.47  1:43.92                                                      
 18 Leal, Lilyanna             9 CROC-CA              1:40.59    1:44.79 .RED   
       50.80  1:44.79                                                      
 19 Eyler, Brooklyn N          9 TMEC-CA              1:49.10    1:46.43 .RED   
       51.35  1:46.43                                                      
 20 Courtney, Leah G           9 TMEC-CA              1:46.56    1:49.07 .RED   
       51.63  1:49.07                                                      
 21 Jackson, Sanorah K         9 MESA-CA              1:48.48    1:54.06        
       53.90  1:54.06                                                      
 22 Van Rensburg, Zelma Z      9 MESA-CA              1:48.48    1:57.50        
       55.78  1:57.50                                                      
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.30  .BLU
          41.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Kaitlyn K            10 MESA-CA                30.29      30.39 .BLU   
  2 Vosloo, Marina E          10 TCC-CA                 31.23      32.12 .BLU   
  3 Chin, Maya                10 TCC-CA                 34.42      33.34 .BLU   
  4 Milkie, Charlotte P       10 CCAQ-CA                37.31      35.01 .BLU   
  5 Toschak, Sophia N         10 TMEC-CA                36.96      35.48 .BLU   
  6 Garbutt, Jahzara M        10 Sea Turtles-CA         38.08      36.22 .BLU   
  7 Adan, Karis V             10 HILL-CA                37.63      36.25 .BLU   
  8 McGaughy, Ainsley W        9 TMEC-CA                38.30      36.37 .BLU   
  9 Savage, Olivia G          10 TCC-CA                 34.94      36.54 .BLU   
 10 Ingram, Anna C            10 TMEC-CA                35.74      36.76 .BLU   
 11 Bilhartz, Lucy K          10 RAA-CA                 36.27      37.27 .BLU   
 12 Clendenen, Chloe A         9 RAA-CA                 37.28      38.03 .BLU   
 13 Davis, Raelynne A         10 STAR-CA                39.73      39.37 .RED   
 14 Struve, Kelsey J          10 TCC-CA                 40.18      39.97 .RED   
 15 Richmond, Kaylee           9 TMEC-CA                37.54      40.45 .RED   
 16 Flores, Kelsey J          10 RAA-CA                 36.90      40.67 .RED   
 17 William, Merrit M         10 CCAQ-CA                37.88      40.76 .RED   
 18 Wasco, Ava M              10 MMST-CA                40.83      41.88        
 19 Ov, Audrey                 9 CCAQ-CA                40.67      42.29        
 20 Miller, Elena M            9 MESA-CA                40.40      46.31        
 21 Harvey, Christina L        9 MESA-CA                40.40      51.91        
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.30  .BLU
        1:37.40  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Kaitlyn K            10 MESA-CA              1:10.04    1:07.94 .BLU   
       31.78  1:07.94                                                      
  2 Bian, Alyssa               9 RAA-CA               1:15.55    1:11.49 .BLU   
       33.16  1:11.49                                                      
  3 Chin, Maya                10 TCC-CA               1:13.64    1:15.55 .BLU   
       34.84  1:15.55                                                      
  4 McGaughy, Ainsley W        9 TMEC-CA              1:23.65    1:21.25 .BLU   
       37.19  1:21.25                                                      
  5 Hem, Madison J            10 CCAQ-CA              1:22.90    1:22.23 .BLU   
       38.01  1:22.23                                                      
  6 Flores, Kelsey J          10 RAA-CA               1:22.45    1:25.66 .BLU   
       38.48  1:25.66                                                      
  7 Cohut, Sarah M            10 Fusion Aquatics-CA   1:25.71    1:25.89 .BLU   
       37.88  1:25.89                                                      
  8 Ov, Audrey                 9 CCAQ-CA              1:31.95    1:26.88 .BLU   
       40.08  1:26.88                                                      
  9 Bilhartz, Lucy K          10 RAA-CA               1:33.29    1:27.72 .BLU   
       40.47  1:27.72                                                      
 10 Davis, Raelynne A         10 STAR-CA              1:34.94    1:31.18 .RED   
       41.13  1:31.18                                                      
 11 Wasco, Ava M              10 MMST-CA              1:34.14    1:33.40 .RED   
       43.49  1:33.40                                                      
 12 Miller, Elena M            9 MESA-CA              1:36.36    1:43.17        
       47.58  1:43.17                                                      
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.60  .BLU
        1:34.40  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Kaitlyn K            10 MESA-CA              1:10.72    1:10.29 .BLU   
       32.44  1:10.29                                                      
  2 Alvarez, Isabella         10 MMST-CA              1:13.87    1:12.49 .BLU   
       34.77  1:12.49                                                      
  3 Vosloo, Marina E          10 TCC-CA               1:12.87    1:13.02 .BLU   
       33.81  1:13.02                                                      
  4 Tai, Alicia               10 HILL-CA              1:20.20    1:17.82 .BLU   
       36.56  1:17.82                                                      
  5 Schneider, Addison T       9 TMEC-CA              1:20.66    1:19.52 .BLU   
       37.51  1:19.52                                                      
  6 Adan, Karis V             10 HILL-CA              1:20.80    1:20.32 .BLU   
       37.28  1:20.32                                                      
  7 Bilhartz, Lucy K          10 RAA-CA               1:21.46    1:20.56 .BLU   
       37.84  1:20.56                                                      
  8 Hem, Madison J            10 CCAQ-CA              1:23.56    1:20.78 .BLU   
       37.83  1:20.78                                                      
  9 Dockery, Madison A        10 STAR-CA              1:19.93    1:20.86 .BLU   
       36.99  1:20.86                                                      
 10 Cornejo, Elena M          10 FAC-CA               1:25.65    1:22.33 .BLU   
       38.61  1:22.33                                                      
 11 Fields, Allie E           10 CCAQ-CA              1:25.93    1:22.48 .BLU   
       39.75  1:22.48                                                      
 12 Ingram, Anna C            10 TMEC-CA              1:20.27    1:22.94 .BLU   
       38.05  1:22.94                                                      
 13 Toschak, Sophia N         10 TMEC-CA              1:28.80    1:23.85 .BLU   
       41.37  1:23.85                                                      
 14 McGaughy, Ainsley W        9 TMEC-CA              1:26.16    1:25.18 .BLU   
       39.40  1:25.18                                                      
 15 Struve, Kelsey J          10 TCC-CA               1:25.25    1:25.81 .BLU   
       40.37  1:25.81                                                      
 16 Seixas, Kylie S           10 MESA-CA              1:26.50    1:25.94 .BLU   
       41.08  1:25.94                                                      
 17 Richmond, Kaylee           9 TMEC-CA              1:22.64    1:26.09 .BLU   
       41.14  1:26.09                                                      
 18 Flores, Kelsey J          10 RAA-CA               1:23.73    1:26.56 .BLU   
       39.53  1:26.56                                                      
 19 Milkie, Charlotte P       10 CCAQ-CA              1:28.41    1:26.70 .RED   
       39.31  1:26.70                                                      
 20 Garbutt, Jahzara M        10 Sea Turtles-CA       1:33.17    1:27.11 .RED   
       42.01  1:27.11                                                      
 21 Siepker, Grace R           9 TMEC-CA              1:32.69    1:28.32 .RED   
       42.51  1:28.32                                                      
 22 Wasco, Ava M              10 MMST-CA              1:28.45    1:28.38 .RED   
       41.40  1:28.38                                                      
 23 Zelesnikar, Emi            9 TMEC-CA              1:32.97    1:29.17 .RED   
       42.09  1:29.17                                                      
 24 Freede, Quin L            10 TCC-CA               1:31.66    1:29.85 .RED   
       43.24  1:29.85                                                      
 25 Ov, Audrey                 9 CCAQ-CA              1:29.94    1:30.87 .RED   
       43.44  1:30.87                                                      
 26 Leal, Lilyanna             9 CROC-CA              1:30.63    1:31.22 .RED   
       43.42  1:31.22                                                      
 27 Meyer, Mia G              10 PST-CA               1:28.14    1:31.42 .RED   
       43.70  1:31.42                                                      
 28 William, Merrit M         10 CCAQ-CA              1:34.40    1:31.53 .RED   
       41.44  1:31.53                                                      
 29 Torres, Lily G            10 CHS-CA               1:33.56    1:32.05 .RED   
       43.01  1:32.05                                                      
 30 Eyler, Brooklyn N          9 TMEC-CA              1:33.88    1:32.76 .RED   
       45.30  1:32.76                                                      
 31 Edmunds, Alana M          10 CCAQ-CA              1:31.98    1:32.91 .RED   
       45.74  1:32.91                                                      
 
Girls 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:06.50  .BLU
        3:23.50  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hem, Madison J            10 CCAQ-CA              2:53.28    2:50.58 .BLU   
       37.40  1:21.87  2:13.68  2:50.58                                    
  2 Seixas, Kylie S           10 MESA-CA              3:13.27    3:04.48 .BLU   
       41.93  1:30.57  2:21.88  3:04.48                                    
  3 Siepker, Grace R           9 TMEC-CA              3:18.82    3:06.76 .RED   
       44.19  1:31.50  2:24.81  3:06.76                                    
  4 Meyer, Mia G              10 PST-CA               3:21.39    3:08.33 .RED   
       44.00  1:30.70  2:26.49  3:08.33                                    
  5 Douglas, McKenzie M        9 STAR-CA              3:06.86    3:10.51 .RED   
       46.63  1:34.80  2:28.24  3:10.51                                    
  6 Courtney, Leah G           9 TMEC-CA              3:18.12    3:15.80 .RED   
       48.08  1:34.70  2:34.39  3:15.80                                    
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Temecula Swim Club-CA  'A'                        2:08.59    2:07.94        
     1) Ingram, Anna C 10               2) Schneider, Addison T 9         
     3) McGaughy, Ainsley W 9           4) Richmond, Kaylee 9             
       31.25  1:03.57  1:39.37  2:07.94                                    
  2 Mesa Aquatics Swimming-CA  'A'                    2:20.02    2:11.69        
     1) Seixas, Kylie S 10              2) Paul, Denise C 7               
     3) Lee, Kaitlyn K 10               4) Miller, Elena M 9              
       33.21  1:06.88  1:34.31  2:11.69                                    
  3 The Claremont Club-CA  'A'                        2:15.99    2:12.17        
     1) Savage, Olivia G 10             2) Struve, Kelsey J 10            
     3) Freede, Quin L 10               4) Chin, Maya 10                  
       33.34  1:08.64  1:42.19  2:12.17                                    
  4 Mesa Aquatics Swimming-CA  'B'                    2:47.97    2:53.99        
     1) Van Rensburg, Zelma Z 9         2) Harvey, Christina L 9          
     3) Jackson, Sanorah K 9            4) Pennington, Addilynn K 8       
       42.05  1:24.61  2:04.38  2:53.99                                    
 -- Circle City Aquatics-CA  'A'                      2:11.23         DQ        
     1) Hem, Madison J 10               2) Edmunds, Alana M 10            
     3) Milkie, Charlotte P 10          4) Fields, Allie E 10             
       31.91  1:06.50  1:40.66       DQ                                    
 
Girls 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 The Claremont Club-CA  'A'                        2:28.52    2:24.24        
     1) Struve, Kelsey J 10             2) Savage, Olivia G 10            
     3) Vosloo, Marina E 10             4) Chin, Maya 10                  
       40.15  1:22.26  1:54.35  2:24.24                                    
  2 Circle City Aquatics-CA  'A'                      2:27.34    2:25.73        
     1) Lee, Kate O 10                  2) Fields, Allie E 10             
     3) Hem, Madison J 10               4) Milkie, Charlotte P 10         
       38.73  1:18.75  1:54.60  2:25.73                                    
  3 Temecula Swim Club-CA  'A'                        2:28.12    2:29.17        
     1) Schneider, Addison T 9          2) Ingram, Anna C 10              
     3) Toschak, Sophia N 10            4) Richmond, Kaylee 9             
       38.62  1:22.62  1:58.65  2:29.17                                    
  4 Mesa Aquatics Swimming-CA  'A'                    2:33.12    2:34.62        
     1) Seixas, Kylie S 10              2) Harvey, Christina L 9          
     3) Lee, Kaitlyn K 10               4) Paul, Denise C 7               
       40.94  1:30.48  2:01.38  2:34.62                                    
  5 Temecula Swim Club-CA  'B'                        2:43.27    2:42.13        
     1) Zelesnikar, Emi 9               2) Siepker, Grace R 9             
     3) McGaughy, Ainsley W 9           4) Eyler, Brooklyn N 9            
       47.04  1:28.14  2:05.27  2:42.13                                    
  6 Circle City Aquatics-CA  'B'                      2:47.48    2:50.69        
     1) Ov, Audrey 9                    2) Edmunds, Alana M 10            
     3) William, Merrit M 10            4) He, Rachel K 8                 
       43.62  1:28.86  2:10.12  2:50.69                                    
  7 Mesa Aquatics Swimming-CA  'B'                    3:10.06    3:13.52        
     1) Jackson, Sanorah K 9            2) Van Rensburg, Zelma Z 9        
     3) Miller, Elena M 9               4) Pennington, Addilynn K 8       
       50.15  1:41.48  2:27.94  3:13.52                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.70  .BLU
          33.50  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Dell, Teagan M          12 CHS-CA                 24.29      24.53 .BLU   
  2 Romero, Hollyn K          12 FAC-CA                 27.15      26.70 .BLU   
  3 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA                26.78      26.76 .BLU   
  4 Timko, Caroline A         12 RAA-CA                 27.74      26.81 .BLU   
  5 Ferrette, Natalia H       12 STAR-CA                26.91      27.18 .BLU   
  6 Perez, Viviana I          11 RAA-CA                 27.63      27.76 .BLU   
  7 Addison, Eden L           12 STAR-CA                28.67      27.90 .BLU   
  8 Otteson, Ava E            11 STAR-CA                29.05      27.98 .BLU   
  9 Knoll, Brinley A          11 CCAQ-CA                30.07      28.37 .BLU   
 10 Tai, Amanda               12 HILL-CA                28.60      28.48 .BLU   
 11 Vinyard, Bouquet L        11 STAR-CA                28.41      28.51 .BLU   
 12 McGaughy, Madeleine A     12 TMEC-CA                29.45      28.53 .BLU   
 13 Manookian, Michelle A     12 RAA-CA                 28.07      28.61 .BLU   
 14 Hongthong, Emily M        12 Fusion Aquatics-CA     28.41      28.70 .BLU   
 15 Landherr, Lucy C          12 CHS-CA                 28.84      28.71 .BLU   
 16 McPhail, Presley L        11 RAA-CA                 29.80      29.01 .BLU   
 17 Ibay, Ella K              12 CHS-CA                 29.32      29.07 .BLU   
 18 Woodward, Delaney E       12 TMEC-CA                29.99      29.26 .BLU   
 19 De Anda, Ava A            11 RAA-CA                 29.73      29.29 .BLU   
 20 Scudder, Sydney J         12 TCC-CA                 29.62      29.33 .BLU   
 21 Gadsden, Maya J           12 RST-CA                 29.06      29.34 .BLU   
 22 Prayaga, Ananya           12 FAC-CA                 29.19      29.39 .BLU   
 23 Deano, Anne G             12 RST-CA                 30.70      29.44 .BLU   
 24 Maxwell, Olivia R         12 DSRT-CA                29.71      29.51 .BLU   
 25 Vyas, Raina               12 CCAQ-CA                29.16      29.52 .BLU   
 26 Phillips, Savannah R      12 DSRT-CA                30.32      29.57 .BLU   
 26 Pena, Daliana R           12 HILL-CA                29.34      29.57 .BLU   
 28 Bennion, Rileigh E        11 TMEC-CA                30.04      29.58 .BLU   
 29 Parker, Madison G         12 TMEC-CA                30.20      29.64 .BLU   
 30 De Vera, Elisha C         11 Fusion Aquatics-CA     29.51      29.70 .BLU   
 31 Jackson, Aciara M         11 MESA-CA                29.86      29.75 .BLU   
 32 Hedayi, Amber S           12 HILL-CA                29.61      29.85 .BLU   
 33 Fragoza, Valerie O        11 CROC-CA                29.63      30.14 .BLU   
 34 Mercado, Kamryn C         12 PDSC-CA                31.95      30.25 .BLU   
 35 Miller, Jaylinn J         12 TCC-CA                 31.18      30.27 .BLU   
 36 Ma, Zoe                   11 CCAQ-CA                30.62      30.33 .BLU   
 37 Chin, Ella                12 TCC-CA                 30.78      30.67 .BLU   
 37 Thammagno, Gracelynn      11 FAC-CA                 30.25      30.67 .BLU   
 39 Akbar, Ari Z              12 CCAQ-CA                30.24      31.02 .RED   
 40 Fassbinder, Kate S        11 CHS-CA                 30.97      31.22 .RED   
 41 Mook, Carolyn D           12 PDSC-CA                31.98      31.29 .RED   
 42 Parton, Ellie E           11 RST-CA                 33.00      31.71 .RED   
 43 Pham, Aleah M             11 IEAQ-CA                32.63      31.76 .RED   
 44 Shore, Hayley M           12 MESA-CA                32.00      31.96 .RED   
 45 Chen, Sophia L            12 TMEC-CA                32.59      32.02 .RED   
 46 Lee, Samantha H           12 CHS-CA                 31.66      32.15 .RED   
 47 Orellana, Andrea N        11 FAC-CA                 32.24      32.26 .RED   
 48 Thompson, Parker K        11 CCAQ-CA                31.73      32.41 .RED   
 49 Windom, Alyssa L          12 Sea Turtles-CA         32.74      32.72 .RED   
 50 Miller, Andi A            12 MESA-CA                33.17      32.84 .RED   
 51 Davis, Braelyn H          11 TMEC-CA                33.15      32.98 .RED   
 52 Coombs, Madisyn L         11 DSRT-CA                33.01      33.50 .RED   
 53 Pedroche, Mayumi A        11 CHS-CA                 33.25      33.75        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.70  .BLU
        1:12.70  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Dell, Teagan M          12 CHS-CA                 53.11      52.35 .BLU   
       24.94    52.35                                                      
  2 Cummins, Sam J            12 CHS-CA                 58.11      57.58 .BLU   
       27.71    57.58                                                      
  3 Romero, Hollyn K          12 FAC-CA                 58.09      57.70 .BLU   
       27.67    57.70                                                      
  4 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA                58.69      58.87 .BLU   
       27.88    58.87                                                      
  5 Ferrette, Natalia H       12 STAR-CA                58.72      59.40 .BLU   
       28.40    59.40                                                      
  6 Perez, Viviana I          11 RAA-CA                 59.98      59.68 .BLU   
       28.85    59.68                                                      
  7 Addison, Eden L           12 STAR-CA                59.81      59.79 .BLU   
       28.61    59.79                                                      
  8 Stover, Julianna M        12 Fusion Aquatics-CA   1:01.62    1:00.35 .BLU   
       29.39  1:00.35                                                      
  9 Otteson, Ava E            11 STAR-CA              1:02.61    1:00.37 .BLU   
       29.80  1:00.37                                                      
 10 Timko, Caroline A         12 RAA-CA               1:02.19    1:00.92 .BLU   
       28.92  1:00.92                                                      
 11 Vinyard, Bouquet L        11 STAR-CA              1:02.29    1:01.45 .BLU   
       29.88  1:01.45                                                      
 12 Hatzfeld, Makayla M       12 CHS-CA               1:04.38    1:01.51 .BLU   
       30.20  1:01.51                                                      
 13 Vyas, Raina               12 CCAQ-CA              1:01.31    1:02.00 .BLU   
       29.96  1:02.00                                                      
 14 Tai, Amanda               12 HILL-CA              1:02.23    1:02.04 .BLU   
       29.71  1:02.04                                                      
 15 Gadsden, Maya J           12 RST-CA               1:05.34    1:02.60 .BLU   
       30.68  1:02.60                                                      
 16 McPhail, Presley L        11 RAA-CA               1:04.32    1:02.99 .BLU   
       30.55  1:02.99                                                      
 17 Manookian, Michelle A     12 RAA-CA               1:01.11    1:03.01 .BLU   
       29.94  1:03.01                                                      
 18 De Vera, Elisha C         11 Fusion Aquatics-CA   1:04.61    1:03.08 .BLU   
       30.01  1:03.08                                                      
 19 Cinnamo, Gabby M          12 MESA-CA              1:03.86    1:03.29 .BLU   
       30.48  1:03.29                                                      
 20 Moya, Autumn M            11 CROC-CA              1:04.17    1:03.86 .BLU   
       30.55  1:03.86                                                      
 21 Ibay, Ella K              12 CHS-CA               1:06.01    1:04.24 .BLU   
       30.27  1:04.24                                                      
 22 Cooper, Niamh A           12 PDSC-CA              1:07.10    1:04.36 .BLU   
       30.99  1:04.36                                                      
 23 Bennion, Rileigh E        11 TMEC-CA              1:05.43    1:04.44 .BLU   
       31.13  1:04.44                                                      
 24 Pena, Daliana R           12 HILL-CA              1:04.96    1:04.55 .BLU   
       31.17  1:04.55                                                      
 25 McGaughy, Madeleine A     12 TMEC-CA              1:04.20    1:04.61 .BLU   
       30.31  1:04.61                                                      
 26 Phillips, Savannah R      12 DSRT-CA              1:11.33    1:04.78 .BLU   
       30.71  1:04.78                                                      
 27 Bramlett, Natalie L       12 CCAQ-CA              1:07.29    1:05.10 .BLU   
       31.46  1:05.10                                                      
 28 Maxwell, Olivia R         12 DSRT-CA              1:06.18    1:05.22 .BLU   
       30.16  1:05.22                                                      
 29 Woodward, Delaney E       12 TMEC-CA              1:05.76    1:05.52 .BLU   
       30.59  1:05.52                                                      
 30 Thammagno, Gracelynn      11 FAC-CA               1:09.97    1:05.55 .BLU   
       31.25  1:05.55                                                      
 31 Tse, Nikki                12 CHS-CA               1:09.30    1:05.81 .BLU   
       31.59  1:05.81                                                      
 32 Prayaga, Ananya           12 FAC-CA               1:04.50    1:05.88 .BLU   
       31.09  1:05.88                                                      
 33 De Anda, Ava A            11 RAA-CA               1:05.54    1:06.20 .BLU   
       31.06  1:06.20                                                      
 34 Akbar, Ari Z              12 CCAQ-CA              1:07.00    1:06.23 .BLU   
       31.64  1:06.23                                                      
 35 Deano, Anne G             12 RST-CA               1:05.77    1:06.38 .BLU   
       31.68  1:06.38                                                      
 36 Hedayi, Amber S           12 HILL-CA              1:06.20    1:06.98 .RED   
       32.83  1:06.98                                                      
 37 Mercado, Kamryn C         12 PDSC-CA              1:09.03    1:07.22 .RED   
       31.95  1:07.22                                                      
 38 Miller, Jaylinn J         12 TCC-CA               1:07.63    1:07.64 .RED   
       32.38  1:07.64                                                      
 39 Chin, Ella                12 TCC-CA               1:06.84    1:08.13 .RED   
       32.01  1:08.13                                                      
 40 Tarros-Cooper, Harper M   12 TCC-CA               1:08.93    1:08.31 .RED   
       32.66  1:08.31                                                      
 41 Fragoza, Valerie O        11 CROC-CA              1:04.64    1:08.43 .RED   
       32.75  1:08.43                                                      
 42 Potter, Irelyn N          11 CCAQ-CA              1:10.03    1:08.70 .RED   
       32.78  1:08.70                                                      
 43 Fassbinder, Kate S        11 CHS-CA               1:09.44    1:08.87 .RED   
       32.84  1:08.87                                                      
 44 Jackson, Aciara M         11 MESA-CA              1:08.38    1:09.11 .RED   
       33.56  1:09.11                                                      
 45 Chen, Sophia L            12 TMEC-CA              1:09.27    1:09.56 .RED   
       33.71  1:09.56                                                      
 46 Pearson, Sophia L         12 CHS-CA               1:08.28    1:09.75 .RED   
       32.36  1:09.75                                                      
 47 Lebig, Elysa D            12 RST-CA               1:11.33    1:09.95 .RED   
       33.72  1:09.95                                                      
 48 Pedroche, Mayumi A        11 CHS-CA               1:12.70    1:10.15 .RED   
       33.44  1:10.15                                                      
 49 Parton, Ellie E           11 RST-CA               1:11.85    1:10.49 .RED   
       34.42  1:10.49                                                      
 50 Miner, Mackenzie J        11 RST-CA               1:09.03    1:10.65 .RED   
       32.66  1:10.65                                                      
 51 Thompson, Parker K        11 CCAQ-CA              1:11.77    1:10.76 .RED   
       33.41  1:10.76                                                      
 52 Lee, Samantha H           12 CHS-CA               1:09.88    1:10.94 .RED   
       34.63  1:10.94                                                      
 53 Orellana, Andrea N        11 FAC-CA               1:08.51    1:11.22 .RED   
       33.90  1:11.22                                                      
 54 Chinchilla, Elizabeth J   11 RAA-CA               1:11.55    1:12.13 .RED   
       34.32  1:12.13                                                      
 55 Sullivan-Douglass, Zoe A  11 TMEC-CA              1:11.34    1:12.56 .RED   
       34.78  1:12.56                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:24.10  .BLU
        2:37.20  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Dell, Teagan M          12 CHS-CA               1:54.89    1:55.68 .BLU   
       25.68    54.95  1:25.15  1:55.68                                    
  2 Cummins, Sam J            12 CHS-CA               2:09.96    2:06.75 .BLU   
       28.72  1:01.06  1:33.81  2:06.75                                    
  3 Stover, Julianna M        12 Fusion Aquatics-CA   2:11.66    2:09.39 .BLU   
       30.16  1:03.05  1:37.16  2:09.39                                    
  4 Murphy, Lauren A          12 TCC-CA               2:10.61    2:10.41 .BLU   
       29.81  1:02.75  1:37.33  2:10.41                                    
  5 Otteson, Ava E            11 STAR-CA              2:15.32    2:11.39 .BLU   
       31.97  1:06.14  1:39.80  2:11.39                                    
  6 Ferrette, Natalia H       12 STAR-CA              2:09.42    2:11.55 .BLU   
       29.69  1:03.02  1:37.98  2:11.55                                    
  7 Vinyard, Bouquet L        11 STAR-CA              2:13.14    2:13.26 .BLU   
       30.88  1:04.78  1:39.50  2:13.26                                    
  8 Hatzfeld, Makayla M       12 CHS-CA               2:14.88    2:13.36 .BLU   
       30.89  1:05.32  1:40.07  2:13.36                                    
  9 Cinnamo, Gabby M          12 MESA-CA              2:18.73    2:13.60 .BLU   
       30.54  1:05.04  1:40.57  2:13.60                                    
 10 Manookian, Michelle A     12 RAA-CA               2:13.48    2:15.83 .BLU   
       31.09  1:05.40  1:41.55  2:15.83                                    
 11 Hongthong, Emily M        12 Fusion Aquatics-CA   2:21.07    2:16.43 .BLU   
       30.69  1:04.81  1:39.88  2:16.43                                    
 12 Vyas, Raina               12 CCAQ-CA              2:10.96    2:16.51 .BLU   
       31.59  1:05.41  1:40.68  2:16.51                                    
 13 De Vera, Elisha C         11 Fusion Aquatics-CA   2:20.09    2:17.67 .BLU   
       30.39  1:04.45  1:41.01  2:17.67                                    
 14 Gadsden, Maya J           12 RST-CA               2:18.62    2:18.32 .BLU   
       32.04  1:07.32  1:42.83  2:18.32                                    
 15 Battaglione, Abigail K    12 TCC-CA               2:23.64    2:19.60 .BLU   
       31.40  1:06.34  1:42.88  2:19.60                                    
 16 Moya, Autumn M            11 CROC-CA              2:18.59    2:20.83 .BLU   
       31.98  1:07.83  1:44.34  2:20.83                                    
 17 Cooper, Niamh A           12 PDSC-CA              2:22.36    2:21.97 .BLU   
       32.56  1:08.17  1:45.67  2:21.97                                    
 18 Kohl, Rylie E             12 CCAQ-CA              2:25.65    2:24.41 .RED   
       34.78  1:13.47  1:48.70  2:24.41                                    
 19 Tarros-Cooper, Harper M   12 TCC-CA               2:29.91    2:26.52 .RED   
       33.87  1:11.33  1:49.53  2:26.52                                    
 20 Chin, Ella                12 TCC-CA               2:27.48    2:27.22 .RED   
       33.04  1:10.93  1:49.20  2:27.22                                    
 21 Pedroche, Mayumi A        11 CHS-CA               2:32.72    2:29.63 .RED   
       34.84  1:13.09  1:52.07  2:29.63                                    
 22 Cravens, Maya D           11 TMEC-CA              2:32.97    2:32.09 .RED   
       35.43  1:14.91  1:55.35  2:32.09                                    
 23 Potter, Irelyn N          11 CCAQ-CA              2:33.58    2:32.17 .RED   
       34.21  1:12.82  1:53.49  2:32.17                                    
 24 Sullivan-Douglass, Zoe A  11 TMEC-CA              2:35.24    2:37.53        
       36.32  1:16.76  1:57.42  2:37.53                                    
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:24.60  .BLU
        6:59.50  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Dell, Teagan M          12 CHS-CA               5:08.76    5:07.88 .BLU   
       26.56    56.69  1:26.79  1:58.10  2:29.25  3:00.87  3:33.09  4:04.91
     4:37.08  5:07.88                                                      
  2 Vinyard, Bouquet L        11 STAR-CA              5:47.82    5:45.25 .BLU   
       31.30  1:05.32  1:39.96  2:15.53  2:50.85  3:26.15  4:01.54  4:36.87
     5:11.87  5:45.25                                                      
  3 Moya, Autumn M            11 CROC-CA              6:09.72    5:58.07 .BLU   
       31.85  1:06.60  1:41.61  2:17.69  2:54.38  3:31.21  4:08.22  4:45.51
     5:22.20  5:58.07                                                      
  4 Hatzfeld, Makayla M       12 CHS-CA               6:00.80    6:01.23 .BLU   
       32.26  1:07.50  1:44.01  2:20.63  2:57.20  3:33.59  4:11.37  4:49.65
     5:26.38  6:01.23                                                      
  5 Vallin, Victoria I        12 MESA-CA              6:24.60    6:04.86 .BLU   
       31.94  1:07.77  1:45.59  2:22.50  3:00.05  3:38.19  4:15.60  4:53.19
     5:29.98  6:04.86                                                      
  6 Battaglione, Abigail K    12 TCC-CA               6:20.88    6:10.45 .BLU   
       33.21  1:09.10  1:46.11  2:22.89  3:00.82  3:39.06  4:17.17  4:55.66
     5:33.65  6:10.45                                                      
  7 Woodward, Delaney E       12 TMEC-CA              6:24.44    6:37.68 .RED   
       32.59  1:09.91  1:49.54  2:29.19  3:10.44  3:51.00  4:32.71  5:14.03
     5:56.57  6:37.68                                                      
 
Girls 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
       21:32.10  11-12 .BLU
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Dell, Teagan M          12 CHS-CA              18:06.75   17:56.30 .BLU   
       26.46    56.64  1:28.04  1:59.94  2:32.67  3:05.59  3:38.27  4:10.82
     4:43.52  5:15.81  5:47.74  6:20.62  6:53.56  7:26.51  7:58.54  8:31.24
     9:04.16  9:37.32 10:09.53 10:43.41 11:18.68 11:53.55 12:28.20 13:02.77
    13:36.37 14:08.98 14:42.04 15:15.27 15:48.73 16:21.92 16:54.89 17:27.20
    17:56.30
  2 Addison, Eden L           12 STAR-CA                21.20   19:37.07 .BLU   
       30.63  1:05.34  1:40.77  2:16.31  2:51.55  3:27.14  4:02.69  4:38.46
     5:14.28  5:49.76  6:25.68  7:01.28  7:37.35  8:13.63  8:49.44  9:25.20
    10:01.06 10:36.81 11:12.89 11:47.77 12:25.14 13:00.67 13:37.02 14:13.50
    14:49.59 15:25.55 16:02.10 16:38.84 17:15.10 17:50.33 18:26.28 19:02.20
    19:37.07
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.20  .BLU
          39.60  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cummins, Sam J            12 CHS-CA                 30.21      30.03 .BLU   
  2 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA                30.48      30.30 .BLU   
  3 Romero, Hollyn K          12 FAC-CA                 31.35      30.37 .BLU   
  4 Ferrette, Natalia H       12 STAR-CA                31.69      32.27 .BLU   
  5 Scudder, Sydney J         12 TCC-CA                 32.06      32.66 .BLU   
  6 Yan, Maggie J             12 TMEC-CA                33.64      32.87 .BLU   
  7 McPhail, Presley L        11 RAA-CA                 33.13      32.97 .BLU   
  8 Adams, Jill E             12 CHS-CA                 33.60      33.18 .BLU   
  9 Fragoza, Valerie O        11 CROC-CA                34.64      33.76 .BLU   
 10 Gamble, Mia A             11 TCC-CA                 38.09      33.87 .BLU   
 11 Fung, Ashley J            11 CCAQ-CA                34.86      33.94 .BLU   
 12 Hatzfeld, Makayla M       12 CHS-CA                 33.77      34.06 .BLU   
 12 Vinyard, Bouquet L        11 STAR-CA                33.91      34.06 .BLU   
 14 Stover, Julianna M        12 Fusion Aquatics-CA     35.54      34.17 .BLU   
 15 Maxwell, Olivia R         12 DSRT-CA                35.45      34.21 .BLU   
 16 Otteson, Ava E            11 STAR-CA                33.95      34.30 .BLU   
 17 Vallin, Victoria I        12 MESA-CA                36.88      34.31 .BLU   
 18 Manookian, Michelle A     12 RAA-CA                 34.11      34.43 .BLU   
 19 Pena, Daliana R           12 HILL-CA                34.41      34.81 .BLU   
 20 Deano, Anne G             12 RST-CA                 35.42      35.05 .BLU   
 21 Miller, Jaylinn J         12 TCC-CA                 36.16      35.44 .BLU   
 22 Ibay, Ella K              12 CHS-CA                 36.96      35.66 .BLU   
 23 Mercado, Kamryn C         12 PDSC-CA                36.94      35.74 .BLU   
 24 Phillips, Savannah R      12 DSRT-CA                36.66      35.79 .BLU   
 25 Bennion, Rileigh E        11 TMEC-CA                36.55      35.94 .BLU   
 25 Moya, Autumn M            11 CROC-CA                35.95      35.94 .BLU   
 27 Pearson, Sophia L         12 CHS-CA                 35.73      35.98 .BLU   
 28 Van Der Linden, Claire A  11 MESA-CA                36.77      36.44 .RED   
 29 Fassbinder, Kate S        11 CHS-CA                 38.06      36.91 .RED   
 30 Cotton, Amanda F          11 TMEC-CA                37.41      36.93 .RED   
 31 Thammagno, Gracelynn      11 FAC-CA                 37.45      37.47 .RED   
 32 Akbar, Ari Z              12 CCAQ-CA                36.73      37.63 .RED   
 33 Sullivan-Douglass, Zoe A  11 TMEC-CA                39.19      37.89 .RED   
 34 Miner, Mackenzie J        11 RST-CA                 38.14      37.91 .RED   
 35 Taylor, Isadora O         12 MESA-CA                39.60      38.05 .RED   
 36 Thompson, Parker K        11 CCAQ-CA                37.54      38.18 .RED   
 37 Parker, Madison G         12 TMEC-CA                36.39      38.24 .RED   
 38 Black, Sophia E           11 CCAQ-CA                37.81      38.29 .RED   
 39 Orellana, Andrea N        11 FAC-CA                 38.66      38.35 .RED   
 40 Hedayi, Amber S           12 HILL-CA                36.68      38.40 .RED   
 41 Frohnhoefer, Haley E      12 DSRT-CA                39.00      38.76 .RED   
 42 Chen, Sophia L            12 TMEC-CA                38.82      38.89 .RED   
 43 Potter, Irelyn N          11 CCAQ-CA                38.57      39.74        
 44 Chinchilla, Elizabeth J   11 RAA-CA                 39.42      39.98        
 45 Coombs, Madisyn L         11 DSRT-CA                38.93      40.81        
 46 Miller, Andi A            12 MESA-CA                39.25      41.01        
 47 Araos, Heyden L           11 MMST-CA                39.55      41.13        
 -- Prayaga, Ananya           12 FAC-CA                 32.57         DQ        
 -- Mustaller, Jeanae M       11 Sea Turtles-CA         37.73         DQ        
 -- Cravens, Maya D           11 TMEC-CA                38.95         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:17.90  .BLU
        1:25.20  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA              1:04.56    1:06.26 .BLU   
       31.70  1:06.26                                                      
  2 Scudder, Sydney J         12 TCC-CA               1:08.82    1:08.92 .BLU   
       33.54  1:08.92                                                      
  3 Timko, Caroline A         12 RAA-CA               1:17.23    1:09.01 .BLU   
       32.60  1:09.01                                                      
  4 Adams, Jill E             12 CHS-CA               1:10.79    1:09.21 .BLU   
       33.50  1:09.21                                                      
  5 Yan, Maggie J             12 TMEC-CA              1:12.67    1:10.43 .BLU   
       34.23  1:10.43                                                      
  6 Prayaga, Ananya           12 FAC-CA               1:10.59    1:11.39 .BLU   
       34.86  1:11.39                                                      
  7 Stover, Julianna M        12 Fusion Aquatics-CA   1:13.89    1:11.43 .BLU   
       35.17  1:11.43                                                      
  8 McPhail, Presley L        11 RAA-CA               1:13.29    1:12.00 .BLU   
       33.84  1:12.00                                                      
  9 Maxwell, Olivia R         12 DSRT-CA              1:14.14    1:13.83 .BLU   
       36.07  1:13.83                                                      
 10 Vallin, Victoria I        12 MESA-CA              1:15.37    1:13.87 .BLU   
       35.33  1:13.87                                                      
 11 Pena, Daliana R           12 HILL-CA              1:15.66    1:14.47 .BLU   
       36.71  1:14.47                                                      
 12 Moya, Autumn M            11 CROC-CA              1:13.18    1:15.36 .BLU   
       36.69  1:15.36                                                      
 13 Mercado, Kamryn C         12 PDSC-CA              1:19.78    1:15.92 .BLU   
       36.65  1:15.92                                                      
 14 Ibay, Ella K              12 CHS-CA               1:23.52    1:16.43 .BLU   
       37.08  1:16.43                                                      
 15 De Vera, Elisha C         11 Fusion Aquatics-CA   1:17.75    1:16.57 .BLU   
       37.40  1:16.57                                                      
 16 Fung, Ashley J            11 CCAQ-CA              1:15.27    1:16.71 .BLU   
       36.66  1:16.71                                                      
 17 Van Der Linden, Claire A  11 MESA-CA              1:19.70    1:16.83 .BLU   
       37.20  1:16.83                                                      
 18 Pearson, Sophia L         12 CHS-CA               1:17.68    1:16.89 .BLU   
       36.14  1:16.89                                                      
 19 Alvarez, Kate K           11 CHS-CA               1:25.20    1:17.40 .BLU   
       37.21  1:17.40                                                      
 20 Bennion, Rileigh E        11 TMEC-CA              1:17.09    1:17.85 .BLU   
       37.62  1:17.85                                                      
 21 Shore, Hayley M           12 MESA-CA              1:17.85    1:18.92 .RED   
       38.50  1:18.92                                                      
 22 Akbar, Ari Z              12 CCAQ-CA              1:19.57    1:19.15 .RED   
       38.33  1:19.15                                                      
 23 Fassbinder, Kate S        11 CHS-CA               1:20.48    1:20.18 .RED   
       39.13  1:20.18                                                      
 24 Pedroche, Mayumi A        11 CHS-CA               1:18.79    1:21.14 .RED   
       39.62  1:21.14                                                      
 25 Cotton, Amanda F          11 TMEC-CA              1:20.36    1:21.55 .RED   
       40.30  1:21.55                                                      
 26 Thompson, Parker K        11 CCAQ-CA              1:23.21    1:21.87 .RED   
       39.91  1:21.87                                                      
 27 Orellana, Andrea N        11 FAC-CA               1:21.25    1:21.91 .RED   
       39.66  1:21.91                                                      
 28 Mustaller, Jeanae M       11 Sea Turtles-CA       1:23.60    1:22.03 .RED   
       39.27  1:22.03                                                      
 29 Thammagno, Gracelynn      11 FAC-CA               1:24.08    1:22.74 .RED   
       39.99  1:22.74                                                      
 30 Taylor, Isadora O         12 MESA-CA              1:25.20    1:24.35 .RED   
       40.91  1:24.35                                                      
 31 Sullivan-Douglass, Zoe A  11 TMEC-CA              1:20.63    1:26.79        
       43.34  1:26.79                                                      
 32 Jackson, Aciara M         11 MESA-CA              1:23.01    1:28.53        
       42.48  1:28.53                                                      
 33 Araos, Heyden L           11 MMST-CA              1:25.20    1:31.95        
       44.15  1:31.95                                                      
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          40.80  .BLU
          44.50  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Dell, Teagan M          12 CHS-CA                 30.39      30.36 .BLU   
  2 Cummins, Sam J            12 CHS-CA                 36.97      35.56 .BLU   
  3 Yan, Maggie J             12 TMEC-CA                36.55      35.76 .BLU   
  4 Deano, Anne G             12 RST-CA                 35.71      35.79 .BLU   
  5 Tai, Amanda               12 HILL-CA                36.20      37.43 .BLU   
  6 Adams, Jill E             12 CHS-CA                 37.52      37.65 .BLU   
  7 Ibay, Ella K              12 CHS-CA                 38.79      37.72 .BLU   
  8 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA                37.40      37.89 .BLU   
  9 Hedayi, Amber S           12 HILL-CA                37.07      38.14 .BLU   
 10 Cinnamo, Gabby M          12 MESA-CA                38.68      38.21 .BLU   
 11 Jackson, Aciara M         11 MESA-CA                38.27      38.45 .BLU   
 12 Perez, Viviana I          11 RAA-CA                 38.43      38.60 .BLU   
 13 Parker, Madison G         12 TMEC-CA                38.86      38.80 .BLU   
 14 Woodward, Delaney E       12 TMEC-CA                38.06      38.96 .BLU   
 15 Tse, Nikki                12 CHS-CA                 39.20      39.01 .BLU   
 16 Van Der Linden, Claire A  11 MESA-CA                39.83      39.23 .BLU   
 17 Miller, Jaylinn J         12 TCC-CA                 38.88      39.24 .BLU   
 18 Thammagno, Gracelynn      11 FAC-CA                 38.86      39.43 .BLU   
 19 Bramlett, Natalie L       12 CCAQ-CA                38.90      39.45 .BLU   
 20 Akbar, Ari Z              12 CCAQ-CA                40.37      39.88 .BLU   
 21 Battaglione, Abigail K    12 TCC-CA                 40.19      39.93 .BLU   
 21 Potter, Irelyn N          11 CCAQ-CA                39.84      39.93 .BLU   
 23 Cotton, Amanda F          11 TMEC-CA                39.46      39.95 .BLU   
 24 Pena, Daliana R           12 HILL-CA                41.09      40.05 .BLU   
 25 De Vera, Elisha C         11 Fusion Aquatics-CA     42.26      40.34 .BLU   
 26 Ellis, Alyssa E           11 RST-CA                 40.34      40.48 .BLU   
 27 De Anda, Ava A            11 RAA-CA                 43.40      40.73 .BLU   
 28 Fung, Ashley J            11 CCAQ-CA                42.06      40.87 .RED   
 29 Loreno, Yasmine G         11 PDSC-CA                40.91      41.34 .RED   
 30 Prayaga, Ananya           12 FAC-CA                 39.90      41.44 .RED   
 30 Cooper, Niamh A           12 PDSC-CA                41.02      41.44 .RED   
 32 Lee, Samantha H           12 CHS-CA                 41.49      41.87 .RED   
 33 Gadsden, Maya J           12 RST-CA                 43.09      42.12 .RED   
 34 Taylor, Isadora O         12 MESA-CA                42.60      42.28 .RED   
 35 Tarros-Cooper, Harper M   12 TCC-CA                 43.30      42.42 .RED   
 36 Shore, Hayley M           12 MESA-CA                43.71      42.74 .RED   
 37 Mustaller, Jeanae M       11 Sea Turtles-CA         43.69      42.80 .RED   
 38 Phillips, Savannah R      12 DSRT-CA                42.75      42.99 .RED   
 39 Thompson, Parker K        11 CCAQ-CA                42.21      43.28 .RED   
 40 Lebig, Elysa D            12 RST-CA                 44.36      43.42 .RED   
 41 Araos, Heyden L           11 MMST-CA                42.12      43.55 .RED   
 42 Miller, Andi A            12 MESA-CA                43.56      44.80        
 43 Black, Sophia E           11 CCAQ-CA                43.19      44.91        
 44 Coombs, Madisyn L         11 DSRT-CA                43.27      44.95        
 45 Pedroche, Mayumi A        11 CHS-CA                 44.50      46.93        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:28.90  .BLU
        1:37.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cummins, Sam J            12 CHS-CA               1:18.28    1:17.31 .BLU   
       36.42  1:17.31                                                      
  2 Knoll, Brinley A          11 CCAQ-CA              1:18.06    1:17.56 .BLU   
       37.08  1:17.56                                                      
  3 Deano, Anne G             12 RST-CA               1:18.25    1:18.55 .BLU   
       37.32  1:18.55                                                      
  4 Murphy, Lauren A          12 TCC-CA               1:19.40    1:18.88 .BLU   
       37.70  1:18.88                                                      
  5 Yan, Maggie J             12 TMEC-CA              1:20.90    1:19.01 .BLU   
       37.31  1:19.01                                                      
  6 Gamble, Mia A             11 TCC-CA               1:20.12    1:20.31 .BLU   
       37.53  1:20.31                                                      
  7 Landherr, Lucy C          12 CHS-CA               1:18.93    1:20.97 .BLU   
       38.52  1:20.97                                                      
  8 Adams, Jill E             12 CHS-CA               1:20.62    1:21.13 .BLU   
       39.14  1:21.13                                                      
  9 Hedayi, Amber S           12 HILL-CA              1:20.18    1:23.81 .BLU   
       40.18  1:23.81                                                      
 10 Cinnamo, Gabby M          12 MESA-CA              1:26.04    1:24.12 .BLU   
       39.79  1:24.12                                                      
 11 Battaglione, Abigail K    12 TCC-CA               1:24.01    1:25.14 .BLU   
       40.38  1:25.14                                                      
 12 McGaughy, Madeleine A     12 TMEC-CA              1:25.44    1:25.45 .BLU   
       40.32  1:25.45                                                      
 13 Ibay, Ella K              12 CHS-CA               1:28.32    1:25.46 .BLU   
       41.36  1:25.46                                                      
 14 Miller, Jaylinn J         12 TCC-CA               1:27.66    1:26.51 .BLU   
       41.21  1:26.51                                                      
 15 Parker, Madison G         12 TMEC-CA              1:29.35    1:26.54 .BLU   
       40.39  1:26.54                                                      
 16 Cotton, Amanda F          11 TMEC-CA              1:27.16    1:27.13 .BLU   
       41.43  1:27.13                                                      
 17 Van Der Linden, Claire A  11 MESA-CA              1:25.81    1:27.19 .BLU   
       41.19  1:27.19                                                      
 18 Vallin, Victoria I        12 MESA-CA              1:31.60    1:27.29 .BLU   
       41.71  1:27.29                                                      
 19 Potter, Irelyn N          11 CCAQ-CA              1:29.35    1:27.69 .BLU   
       41.72  1:27.69                                                      
 20 Jackson, Aciara M         11 MESA-CA              1:29.94    1:28.96 .RED   
       42.44  1:28.96                                                      
 21 Cooper, Niamh A           12 PDSC-CA              1:25.42    1:29.04 .RED   
       42.57  1:29.04                                                      
 22 Pena, Daliana R           12 HILL-CA              1:31.11    1:29.50 .RED   
       41.60  1:29.50                                                      
 23 Loreno, Yasmine G         11 PDSC-CA              1:28.57    1:29.94 .RED   
       44.24  1:29.94                                                      
 24 Alvarez, Kate K           11 CHS-CA               1:28.40    1:30.38 .RED   
       42.49  1:30.38                                                      
 25 Lee, Samantha H           12 CHS-CA               1:26.64    1:30.61 .RED   
       43.90  1:30.61                                                      
 26 Taylor, Isadora O         12 MESA-CA              1:30.97    1:32.12 .RED   
       43.44  1:32.12                                                      
 27 De Anda, Ava A            11 RAA-CA               1:36.36    1:32.27 .RED   
       42.18  1:32.27                                                      
 28 Toon, Lily R              11 MESA-CA              1:35.78    1:32.49 .RED   
       43.94  1:32.49                                                      
 29 Mook, Carolyn D           12 PDSC-CA              1:34.59    1:33.84 .RED   
       45.40  1:33.84                                                      
 30 Choi, Faith Y             11 TCC-CA               1:35.83    1:34.17 .RED   
       45.01  1:34.17                                                      
 31 Shore, Hayley M           12 MESA-CA              1:36.86    1:34.40 .RED   
       45.09  1:34.40                                                      
 32 Ellis, Alyssa E           11 RST-CA               1:32.73    1:35.04 .RED   
       44.71  1:35.04                                                      
 33 Mustaller, Jeanae M       11 Sea Turtles-CA       1:34.53    1:35.49 .RED   
       44.24  1:35.49                                                      
 34 Araos, Heyden L           11 MMST-CA              1:32.96    1:35.87 .RED   
       44.61  1:35.87                                                      
 35 Miller, Andi A            12 MESA-CA              1:33.29    1:40.91        
       45.76  1:40.91                                                      
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.30  .BLU
          37.40  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Romero, Hollyn K          12 FAC-CA                 30.55      29.82 .BLU   
  2 Ferrette, Natalia H       12 STAR-CA                30.14      30.04 .BLU   
  3 Timko, Caroline A         12 RAA-CA                 31.13      30.06 .BLU   
  4 Manookian, Michelle A     12 RAA-CA                 30.32      30.59 .BLU   
  5 Murphy, Lauren A          12 TCC-CA                 30.40      30.72 .BLU   
  5 Knoll, Brinley A          11 CCAQ-CA                32.94      30.72 .BLU   
  7 Otteson, Ava E            11 STAR-CA                31.35      30.99 .BLU   
  8 Perez, Viviana I          11 RAA-CA                 30.49      31.61 .BLU   
  9 Tai, Amanda               12 HILL-CA                32.13      31.71 .BLU   
 10 Maxwell, Olivia R         12 DSRT-CA                32.48      31.88 .BLU   
 11 Prayaga, Ananya           12 FAC-CA                 31.87      32.52 .BLU   
 12 McGaughy, Madeleine A     12 TMEC-CA                32.90      32.57 .BLU   
 13 Scudder, Sydney J         12 TCC-CA                 32.45      32.61 .BLU   
 14 Yan, Maggie J             12 TMEC-CA                34.12      32.77 .BLU   
 15 McPhail, Presley L        11 RAA-CA                 32.54      32.80 .BLU   
 16 Ma, Zoe                   11 CCAQ-CA                32.47      33.55 .BLU   
 17 Pearson, Sophia L         12 CHS-CA                 34.77      34.03 .BLU   
 18 Parton, Ellie E           11 RST-CA                 35.33      34.16 .BLU   
 19 Phillips, Savannah R      12 DSRT-CA                34.65      34.29 .BLU   
 20 Bennion, Rileigh E        11 TMEC-CA                35.10      34.36 .RED   
 21 Miller, Jaylinn J         12 TCC-CA                 32.39      34.38 .RED   
 22 Fung, Ashley J            11 CCAQ-CA                34.37      34.65 .RED   
 23 Fragoza, Valerie O        11 CROC-CA                32.74      35.08 .RED   
 24 Choi, Faith Y             11 TCC-CA                 35.98      35.17 .RED   
 25 Tarros-Cooper, Harper M   12 TCC-CA                 35.89      35.47 .RED   
 26 Parker, Madison G         12 TMEC-CA                33.82      35.66 .RED   
 27 Mook, Carolyn D           12 PDSC-CA                35.12      35.86 .RED   
 28 Chen, Sophia L            12 TMEC-CA                35.50      35.90 .RED   
 29 Kohl, Rylie E             12 CCAQ-CA                34.46      36.24 .RED   
 30 Davis, Braelyn H          11 TMEC-CA                37.05      36.59 .RED   
 31 Pham, Aleah M             11 IEAQ-CA                36.75      36.76 .RED   
 32 Mustaller, Jeanae M       11 Sea Turtles-CA         37.31      36.93 .RED   
 33 Cravens, Maya D           11 TMEC-CA                36.65      37.43        
 34 Akbar, Ari Z              12 CCAQ-CA                36.10      37.56        
 35 Cotton, Amanda F          11 TMEC-CA                36.96      37.87        
 36 Fassbinder, Kate S        11 CHS-CA                 36.63      38.04        
 37 Miller, Andi A            12 MESA-CA                37.40      39.29        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:16.10  .BLU
        1:23.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Romero, Hollyn K          12 FAC-CA               1:08.56    1:05.24 .BLU   
       30.41  1:05.24                                                      
  2 Gamble, Mia A             11 TCC-CA               1:07.63    1:05.59 .BLU   
       30.81  1:05.59                                                      
  3 Ferrette, Natalia H       12 STAR-CA              1:05.85    1:05.87 .BLU   
       30.73  1:05.87                                                      
  4 Perez, Viviana I          11 RAA-CA               1:07.57    1:06.65 .BLU   
       31.71  1:06.65                                                      
  5 Addison, Eden L           12 STAR-CA              1:10.65    1:08.67 .BLU   
       31.80  1:08.67                                                      
  6 Maxwell, Olivia R         12 DSRT-CA              1:10.92    1:12.45 .BLU   
       33.09  1:12.45                                                      
  7 Vyas, Raina               12 CCAQ-CA              1:10.74    1:12.68 .BLU   
       34.12  1:12.68                                                      
  8 McPhail, Presley L        11 RAA-CA               1:11.01    1:13.04 .BLU   
       34.71  1:13.04                                                      
  9 Scudder, Sydney J         12 TCC-CA               1:10.54    1:13.22 .BLU   
       34.24  1:13.22                                                      
 10 Bramlett, Natalie L       12 CCAQ-CA              1:16.36    1:13.40 .BLU   
       34.00  1:13.40                                                      
 11 Vinyard, Bouquet L        11 STAR-CA              1:12.63    1:14.68 .BLU   
       35.06  1:14.68                                                      
 12 Moya, Autumn M            11 CROC-CA              1:18.94    1:15.15 .BLU   
       36.67  1:15.15                                                      
 13 Manookian, Michelle A     12 RAA-CA               1:09.69    1:15.29 .BLU   
       34.38  1:15.29                                                      
 14 Battaglione, Abigail K    12 TCC-CA               1:14.28    1:15.31 .BLU   
       35.31  1:15.31                                                      
 15 Hatzfeld, Makayla M       12 CHS-CA               1:22.07    1:16.09 .BLU   
       35.24  1:16.09                                                      
 16 McGaughy, Madeleine A     12 TMEC-CA              1:14.98    1:16.27 .RED   
       34.62  1:16.27                                                      
 17 Cravens, Maya D           11 TMEC-CA              1:17.98    1:17.41 .RED   
       37.43  1:17.41                                                      
 18 Shore, Hayley M           12 MESA-CA              1:18.29    1:18.18 .RED   
       35.40  1:18.18                                                      
 19 Vallin, Victoria I        12 MESA-CA              1:19.11    1:18.28 .RED   
       34.96  1:18.28                                                      
 20 Lebig, Elysa D            12 RST-CA               1:19.67    1:18.69 .RED   
       37.50  1:18.69                                                      
 21 Choi, Faith Y             11 TCC-CA               1:21.99    1:18.88 .RED   
       36.86  1:18.88                                                      
 22 Tarros-Cooper, Harper M   12 TCC-CA               1:22.39    1:19.21 .RED   
       36.54  1:19.21                                                      
 23 Parton, Ellie E           11 RST-CA               1:22.89    1:20.15 .RED   
       38.14  1:20.15                                                      
 24 Miner, Mackenzie J        11 RST-CA               1:20.64    1:20.29 .RED   
       37.69  1:20.29                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  .BLU
        1:24.70  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cummins, Sam J            12 CHS-CA               1:07.50    1:05.99 .BLU   
       29.34  1:05.99                                                      
  2 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA              1:08.31    1:07.40 .BLU   
       30.13  1:07.40                                                      
  3 Timko, Caroline A         12 RAA-CA               1:15.67    1:07.94 .BLU   
       30.63  1:07.94                                                      
  4 Gamble, Mia A             11 TCC-CA               1:10.27    1:08.07 .BLU   
       32.33  1:08.07                                                      
  5 Addison, Eden L           12 STAR-CA              1:09.51    1:08.16 .BLU   
       30.60  1:08.16                                                      
  6 Romero, Hollyn K          12 FAC-CA               1:10.13    1:09.19 .BLU   
       30.53  1:09.19                                                      
  7 Hongthong, Emily M        12 Fusion Aquatics-CA   1:08.71    1:09.95 .BLU   
       32.59  1:09.95                                                      
  8 Perez, Viviana I          11 RAA-CA               1:13.13    1:10.95 .BLU   
       33.03  1:10.95                                                      
  9 Tai, Amanda               12 HILL-CA              1:10.42    1:11.77 .BLU   
       33.43  1:11.77                                                      
 10 Adams, Jill E             12 CHS-CA               1:13.80    1:12.18 .BLU   
       33.42  1:12.18                                                      
 11 Landherr, Lucy C          12 CHS-CA               1:12.82    1:12.41 .BLU   
       33.98  1:12.41                                                      
 12 Stover, Julianna M        12 Fusion Aquatics-CA   1:11.37    1:13.58 .BLU   
       35.02  1:13.58                                                      
 13 Hatzfeld, Makayla M       12 CHS-CA               1:13.45    1:13.74 .BLU   
       34.13  1:13.74                                                      
 14 Cinnamo, Gabby M          12 MESA-CA              1:16.20    1:14.64 .BLU   
       35.12  1:14.64                                                      
 15 Deano, Anne G             12 RST-CA               1:15.39    1:15.50 .BLU   
       36.90  1:15.50                                                      
 16 Cooper, Niamh A           12 PDSC-CA              1:17.57    1:15.88 .BLU   
       36.34  1:15.88                                                      
 17 Vyas, Raina               12 CCAQ-CA              1:14.28    1:16.03 .BLU   
       34.70  1:16.03                                                      
 18 Gadsden, Maya J           12 RST-CA               1:17.33    1:16.66 .BLU   
       35.85  1:16.66                                                      
 19 Fragoza, Valerie O        11 CROC-CA              1:14.73    1:17.26 .BLU   
       34.84  1:17.26                                                      
 20 Fung, Ashley J            11 CCAQ-CA              1:16.54    1:17.42 .BLU   
       35.24  1:17.42                                                      
 21 Van Der Linden, Claire A  11 MESA-CA              1:20.49    1:17.52 .BLU   
       35.87  1:17.52                                                      
 22 Kohl, Rylie E             12 CCAQ-CA              1:21.17    1:17.71 .RED   
       36.25  1:17.71                                                      
 23 Pearson, Sophia L         12 CHS-CA               1:18.73    1:17.80 .RED   
       37.14  1:17.80                                                      
 24 Alvarez, Kate K           11 CHS-CA               1:21.08    1:17.88 .RED   
       36.85  1:17.88                                                      
 25 Ma, Zoe                   11 CCAQ-CA              1:16.04    1:18.16 .RED   
       35.73  1:18.16                                                      
 26 Thammagno, Gracelynn      11 FAC-CA               1:20.47    1:19.03 .RED   
       38.66  1:19.03                                                      
 27 Woodward, Delaney E       12 TMEC-CA              1:15.88    1:19.23 .RED   
       37.07  1:19.23                                                      
 28 Taylor, Isadora O         12 MESA-CA              1:23.14    1:19.44 .RED   
       37.28  1:19.44                                                      
 28 Pham, Aleah M             11 IEAQ-CA              1:21.73    1:19.44 .RED   
       36.70  1:19.44                                                      
 30 Phillips, Savannah R      12 DSRT-CA              1:20.27    1:19.50 .RED   
       34.83  1:19.50                                                      
 31 Mercado, Kamryn C         12 PDSC-CA              1:20.17    1:19.55 .RED   
       36.29  1:19.55                                                      
 32 Chen, Sophia L            12 TMEC-CA              1:20.39    1:19.65 .RED   
       36.98  1:19.65                                                      
 33 Cravens, Maya D           11 TMEC-CA              1:23.39    1:19.91 .RED   
       38.13  1:19.91                                                      
 34 Parton, Ellie E           11 RST-CA               1:23.01    1:20.86 .RED   
       38.01  1:20.86                                                      
 35 Potter, Irelyn N          11 CCAQ-CA              1:21.72    1:21.40 .RED   
       40.14  1:21.40                                                      
 36 Orellana, Andrea N        11 FAC-CA               1:20.26    1:21.45 .RED   
       37.61  1:21.45                                                      
 37 Tarros-Cooper, Harper M   12 TCC-CA               1:22.13    1:22.34 .RED   
       39.37  1:22.34                                                      
 38 Chin, Ella                12 TCC-CA               1:19.26    1:23.58 .RED   
       39.90  1:23.58                                                      
 39 Davis, Braelyn H          11 TMEC-CA              1:24.43    1:25.92        
       39.28  1:25.92                                                      
 40 Sullivan-Douglass, Zoe A  11 TMEC-CA              1:21.13    1:26.40        
       41.33  1:26.40                                                      
 41 Coombs, Madisyn L         11 DSRT-CA              1:22.08    1:30.18        
       42.05  1:30.18                                                      
 -- Thompson, Parker K        11 CCAQ-CA              1:21.73         DQ        
       37.33       DQ                                                      
 -- Lee, Samantha H           12 CHS-CA               1:20.67         DQ        
       39.95       DQ                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:46.20  .BLU
        3:01.30  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Addison, Eden L           12 STAR-CA              2:29.80    2:24.57 .BLU   
       31.09  1:05.39  1:50.73  2:24.57                                    
  2 Gamble, Mia A             11 TCC-CA               2:39.22    2:30.42 .BLU   
       31.84  1:11.96  1:59.40  2:30.42                                    
  3 Timko, Caroline A         12 RAA-CA               2:44.69    2:30.43 .BLU   
       30.20  1:07.68  1:53.45  2:30.43                                    
  4 Stover, Julianna M        12 Fusion Aquatics-CA   2:35.88    2:31.57 .BLU   
       33.80  1:13.31  1:59.65  2:31.57                                    
  5 Scudder, Sydney J         12 TCC-CA               2:34.85    2:31.87 .BLU   
       33.05  1:09.83  1:57.07  2:31.87                                    
  6 Yan, Maggie J             12 TMEC-CA              2:32.75    2:32.06 .BLU   
       33.66  1:13.07  1:56.74  2:32.06                                    
  7 Adams, Jill E             12 CHS-CA               2:31.68    2:33.22 .BLU   
       35.00  1:11.58  1:57.20  2:33.22                                    
  8 Cinnamo, Gabby M          12 MESA-CA              2:39.16    2:33.69 .BLU   
       34.41  1:14.56  2:01.64  2:33.69                                    
  9 Vyas, Raina               12 CCAQ-CA              2:33.34    2:34.78 .BLU   
       33.64  1:13.12  2:00.84  2:34.78                                    
 10 Battaglione, Abigail K    12 TCC-CA               2:37.74    2:36.49 .BLU   
       33.92  1:14.05  2:00.38  2:36.49                                    
 11 De Vera, Elisha C         11 Fusion Aquatics-CA   2:43.67    2:37.51 .BLU   
       33.42  1:13.36  2:02.33  2:37.51                                    
 12 McGaughy, Madeleine A     12 TMEC-CA              2:35.91    2:37.65 .BLU   
       33.52  1:14.25  2:01.07  2:37.65                                    
 13 Otteson, Ava E            11 STAR-CA              2:42.86    2:37.72 .BLU   
       33.57  1:13.68  2:03.15  2:37.72                                    
 14 Gadsden, Maya J           12 RST-CA               2:45.40    2:38.46 .BLU   
       36.84  1:17.50  2:05.02  2:38.46                                    
 15 Vallin, Victoria I        12 MESA-CA              2:39.39    2:38.94 .BLU   
       34.85  1:14.55  2:03.89  2:38.94                                    
 16 Cooper, Niamh A           12 PDSC-CA              2:47.39    2:40.56 .BLU   
       39.52  1:20.59  2:05.92  2:40.56                                    
 17 Van Der Linden, Claire A  11 MESA-CA              2:48.69    2:42.01 .BLU   
       35.44  1:16.42  2:03.04  2:42.01                                    
 18 Fragoza, Valerie O        11 CROC-CA              2:39.03    2:43.16 .BLU   
       32.88  1:13.47  2:06.44  2:43.16                                    
 19 Fung, Ashley J            11 CCAQ-CA              2:46.76    2:43.63 .BLU   
       35.25  1:15.26  2:04.54  2:43.63                                    
 20 Cravens, Maya D           11 TMEC-CA              2:49.03    2:45.95 .BLU   
       37.53  1:19.23  2:09.66  2:45.95                                    
 21 Pearson, Sophia L         12 CHS-CA               2:47.72    2:46.78 .RED   
       38.30  1:20.63  2:08.42  2:46.78                                    
 22 Shore, Hayley M           12 MESA-CA              2:52.18    2:47.49 .RED   
       35.52  1:16.11  2:08.12  2:47.49                                    
 23 Pedroche, Mayumi A        11 CHS-CA               2:54.05    2:47.68 .RED   
       39.18  1:19.52  2:10.93  2:47.68                                    
 24 Jackson, Aciara M         11 MESA-CA              3:01.30    2:47.86 .RED   
       37.71  1:23.48  2:11.82  2:47.86                                    
 25 Lee, Samantha H           12 CHS-CA               2:47.91    2:49.37 .RED   
       39.81  1:22.41  2:10.62  2:49.37                                    
 26 Woodward, Delaney E       12 TMEC-CA              2:47.26    2:49.46 .RED   
       38.74  1:23.52  2:11.54  2:49.46                                    
 27 Mercado, Kamryn C         12 PDSC-CA              2:53.09    2:49.88 .RED   
       39.54  1:21.10  2:13.35  2:49.88                                    
 28 Chen, Sophia L            12 TMEC-CA              2:51.38    2:50.22 .RED   
       36.22  1:18.45  2:09.76  2:50.22                                    
 29 Cotton, Amanda F          11 TMEC-CA              2:54.85    2:52.42 .RED   
       39.45  1:24.05  2:11.86  2:52.42                                    
 30 Sullivan-Douglass, Zoe A  11 TMEC-CA              2:56.79    2:52.49 .RED   
       42.14  1:25.25  2:14.20  2:52.49                                    
 31 Orellana, Andrea N        11 FAC-CA               2:52.89    2:52.52 .RED   
       39.34  1:22.78  2:13.95  2:52.52                                    
 32 Parton, Ellie E           11 RST-CA               2:56.21    2:54.64 .RED   
       37.84  1:23.71  2:17.14  2:54.64                                    
 33 Fassbinder, Kate S        11 CHS-CA               2:55.30    2:54.74 .RED   
       38.95  1:21.97  2:16.35  2:54.74                                    
 34 Parker, Madison G         12 TMEC-CA              2:55.79    2:54.92 .RED   
       37.09  1:23.94  2:15.63  2:54.92                                    
 35 Black, Sophia E           11 CCAQ-CA              2:55.44    2:58.58 .RED   
       38.70  1:21.94  2:15.47  2:58.58                                    
 36 Miller, Andi A            12 MESA-CA              2:54.99    3:04.37        
       39.83  1:27.99  2:22.60  3:04.37                                    
 -- Taylor, Isadora O         12 MESA-CA              3:01.12         DQ        
       38.16  1:21.50  2:13.93       DQ                                    
 -- Tse, Nikki                12 CHS-CA               2:45.12         DQ        
       35.47  1:15.87  2:03.24       DQ                                    
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             1:49.78    1:47.41        
     1) Cummins, Sam J 12               2) Ibay, Ella K 12                
     3) Hatzfeld, Makayla M 12          4) O'Dell, Teagan M 12            
       26.19    54.81  1:23.26  1:47.41                                    
  2 The Claremont Club-CA  'A'                        1:58.60    1:58.39        
     1) Chin, Ella 12                   2) Battaglione, Abigail K 12      
     3) Scudder, Sydney J 12            4) Gamble, Mia A 11               
       30.74  1:07.64  1:31.74  1:58.39                                    
  3 Temecula Swim Club-CA  'A'                        1:59.68    1:58.62        
     1) Woodward, Delaney E 12          2) Bennion, Rileigh E 11          
     3) Parker, Madison G 12            4) McGaughy, Madeleine A 12       
       29.37    58.99  1:29.91  1:58.62                                    
  4 Mesa Aquatics Swimming-CA  'A'                    2:00.57    1:59.42        
     1) Jackson, Aciara M 11            2) Vallin, Victoria I 12          
     3) Van Der Linden, Claire A 11     4) Cinnamo, Gabby M 12            
       30.01    59.74  1:30.47  1:59.42                                    
  5 Circle City Aquatics-CA  'A'                      2:00.63    2:00.83        
     1) Bramlett, Natalie L 12          2) Akbar, Ari Z 12                
     3) Fung, Ashley J 11               4) Vyas, Raina 12                 
       29.19    59.69  1:31.58  2:00.83                                    
  6 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'B'             2:02.23    2:01.45        
     1) Adams, Jill E 12                2) Tse, Nikki 12                  
     3) Pearson, Sophia L 12            4) Fassbinder, Kate S 11          
       29.60    59.52  1:34.12  2:01.45                                    
  7 Temecula Swim Club-CA  'B'                        2:06.64    2:04.87        
     1) Cravens, Maya D 11              2) Cotton, Amanda F 11            
     3) Chen, Sophia L 12               4) Yan, Maggie J 12               
       31.89  1:04.18  1:35.89  2:04.87                                    
  8 Desert Aquatics-CA  'A'                           2:07.64    2:05.96        
     1) Frohnhoefer, Haley E 12         2) Phillips, Savannah R 12        
     3) Maxwell, Olivia R 12            4) Coombs, Madisyn L 11           
       33.44  1:03.05  1:34.93  2:05.96                                    
  9 Mesa Aquatics Swimming-CA  'B'                    2:16.87    2:09.43        
     1) Miller, Andi A 12               2) Taylor, Isadora O 12           
     3) Toon, Lily R 11                 4) Shore, Hayley M 12             
       31.64  1:03.03  1:39.45  2:09.43                                    
 -- Palm Desert Swim Club-CA  'A'                     2:10.32         DQ        
     1) Mercado, Kamryn C 12            2) Mook, Carolyn D 12             
     3) Loreno, Yasmine G 11            4) Cooper, Niamh A 12             
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             2:01.95    2:01.33        
     1) Landherr, Lucy C 12             2) O'Dell, Teagan M 12            
     3) Cummins, Sam J 12               4) Ibay, Ella K 12                
       33.77  1:04.12  1:32.78  2:01.33                                    
  2 The Claremont Club-CA  'A'                        2:11.04    2:08.58        
     1) Scudder, Sydney J 12            2) Miller, Jaylinn J 12           
     3) Gamble, Mia A 11                4) Murphy, Lauren A 12            
       32.65  1:11.21  1:40.14  2:08.58                                    
  3 Temecula Swim Club-CA  'A'                        2:14.64    2:12.56        
     1) Yan, Maggie J 12                2) Woodward, Delaney E 12         
     3) McGaughy, Madeleine A 12        4) Bennion, Rileigh E 11          
       32.66  1:11.44  1:44.68  2:12.56                                    
  4 Circle City Aquatics-CA  'A'                      2:14.43    2:13.52        
     1) Fung, Ashley J 11               2) Knoll, Brinley A 11            
     3) Ma, Zoe 11                      4) Vyas, Raina 12                 
       35.27  1:11.38  1:44.53  2:13.52                                    
  5 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'B'             2:17.03    2:18.91        
     1) Hatzfeld, Makayla M 12          2) Adams, Jill E 12               
     3) Pearson, Sophia L 12            4) Fassbinder, Kate S 11          
       36.45  1:12.76  1:47.32  2:18.91                                    
  6 Mesa Aquatics Swimming-CA  'A'                    2:18.39    2:19.34        
     1) Shore, Hayley M 12              2) Jackson, Aciara M 11           
     3) Vallin, Victoria I 12           4) Cinnamo, Gabby M 12            
       36.68  1:15.13  1:49.80  2:19.34                                    
  7 The Claremont Club-CA  'B'                        2:28.02    2:24.97        
     1) Battaglione, Abigail K 12       2) Tarros-Cooper, Harper M 12     
     3) Choi, Faith Y 11                4) Chin, Ella 12                  
       36.09  1:18.50  1:54.36  2:24.97                                    
  8 Desert Aquatics-CA  'A'                           2:28.28    2:26.66        
     1) Frohnhoefer, Haley E 12         2) Phillips, Savannah R 12        
     3) Maxwell, Olivia R 12            4) Coombs, Madisyn L 11           
       39.07  1:21.33  1:53.32  2:26.66                                    
  9 Palm Desert Swim Club-CA  'A'                     2:24.89    2:26.79        
     1) Mercado, Kamryn C 12            2) Loreno, Yasmine G 11           
     3) Mook, Carolyn D 12              4) Cooper, Niamh A 12             
       36.70  1:20.42  1:56.80  2:26.79                                    
 10 Temecula Swim Club-CA  'B'                        2:22.48    2:27.93        
     1) Parker, Madison G 12            2) Cotton, Amanda F 11            
     3) Chen, Sophia L 12               4) Cravens, Maya D 11             
       38.44  1:19.34  1:55.55  2:27.93                                    
 11 Mesa Aquatics Swimming-CA  'B'                    2:32.28    2:31.98        
     1) Miller, Andi A 12               2) Toon, Lily R 11                
     3) Van Der Linden, Claire A 11     4) Taylor, Isadora O 12           
       41.61  1:25.10  1:59.66  2:31.98                                    
 -- Circle City Aquatics-CA  'B'                      2:22.08         DQ        
     1) Thompson, Parker K 11           2) Potter, Irelyn N 11            
     3) Kohl, Rylie E 12                4) Akbar, Ari Z 12                
       38.76  1:19.44  1:57.27       DQ                                    
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.30  13-14 .BLU
          31.90  13-14 .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lopez, Nohely F           14 CHS-CA                 25.52      25.56 .BLU   
  2 Deano, Faith G            13 RST-CA                 25.92      25.80 .BLU   
  3 Binuya, Aiyana S          14 FAC-CA                 25.81      26.07 .BLU   
  4 Okada, Asia J             14 RAA-CA                 26.26      26.16 .BLU   
  5 Villarreal, Victoria  Vi  13 CHS-CA                 26.19      26.20 .BLU   
  6 White, Eliana M           14 CCAQ-CA                26.86      26.60 .BLU   
  7 Elizondo, Emilee J        13 TMEC-CA                26.74      26.71 .BLU   
  8 Guerrero, Emma G          13 FAC-CA                 27.09      27.11 .BLU   
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.30  13-14 .BLU
          31.90  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lopez, Nohely F           14 CHS-CA                 26.86      25.52 q.BLU  
  2 Binuya, Aiyana S          14 FAC-CA                 26.35      25.81 q.BLU  
  3 Deano, Faith G            13 RST-CA                 25.53      25.92 q.BLU  
  4 Villarreal, Victoria  Vi  13 CHS-CA                 26.57      26.19 q.BLU  
  5 Okada, Asia J             14 RAA-CA                 26.60      26.26 q.BLU  
  6 Elizondo, Emilee J        13 TMEC-CA                26.18      26.74 q.BLU  
  7 White, Eliana M           14 CCAQ-CA                27.40      26.86 q.BLU  
  8 Guerrero, Emma G          13 FAC-CA                 26.77      27.09 q.BLU  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Schwabe, Petra D          13 RAA-CA                 27.17      27.25 .BLU   
 10 Lopez, Nailyn I           14 CHS-CA                 27.90      27.39 .BLU   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Valdez, Regine B          14 HVDA-CA                26.87      27.43 .BLU   
 12 Pivonka, kay L            13 PST-CA                 27.19      27.51 .BLU   
 13 Kong, Isabelle            13 CCAQ-CA                28.31      27.59 .BLU   
 14 Mangunsong, Grace E       13 RAA-CA                 27.40      27.64 .BLU   
 15 Sharpe, Ashtyn M          13 RAA-CA                 28.06      27.70 .BLU   
 16 Wilson, Katherine S       13 DSRT-CA                27.96      27.79 .BLU   
 17 Ingram, Abi I             13 TMEC-CA                27.70      27.97 .BLU   
 18 Steffens, Emma G          13 MMST-CA                28.35      28.04 .BLU   
 19 Scott, Cristina M         14 TMEC-CA                26.79      28.05 .BLU   
 20 Hedayi, Jessica M         14 HILL-CA                27.69      28.07 .BLU   
 21 Douglass, Emilee          13 MESA-CA                28.51      28.24 .BLU   
 22 Neal, Bronte K            14 UN-14-CA               27.32      28.26 .BLU   
 22 Bean, Romi V              14 MESA-CA                28.30      28.26 .BLU   
 24 Varner, Devin C           14 RAA-CA                 27.65      28.27 .BLU   
 25 Hutchinson, Kendall B     13 CCAQ-CA                29.79      28.28 .BLU   
 26 Frohnhoefer, Maggie G     14 DSRT-CA                27.70      28.29 .BLU   
 27 Davis, Brooke M           13 MMST-CA                28.89      28.30 .BLU   
 28 Hollingsworth, Ashley J   13 TMEC-CA                27.42      28.44 .BLU   
 29 Miller-Farabaugh, Kaylei  13 Fusion Aquatics-CA     27.95      28.45 .BLU   
 30 Rothlein, Jaclyn T        13 TMEC-CA                28.66      28.47 .BLU   
 31 Shroll, Bridgette A       14 MMST-CA                28.94      28.62 .BLU   
 31 Etter, Brooke C           13 CHS-CA                 28.21      28.62 .BLU   
 33 Meza, Lexi                14 DSRT-CA                28.80      28.67 .BLU   
 34 He, Prisca L              14 CCAQ-CA                28.56      28.72 .BLU   
 35 Samson, Alyssa R          13 MESA-CA                28.47      28.78 .BLU   
 36 Rosin, Ava N              13 HILL-CA                28.47      28.85 .BLU   
 37 Morgan, Amber N           13 TMEC-CA                28.23      28.86 .BLU   
 38 Venegas, Megan S          13 TCC-CA                 28.90      28.87 .BLU   
 39 Castillo, Jasmine         14 MESA-CA                29.04      28.91 .BLU   
 40 Seidner, Jessica F        13 TCC-CA                 29.33      28.92 .BLU   
 41 Garza, Gigi F             13 Fusion Aquatics-CA     30.45      28.98 .BLU   
 42 Vrchoticky, Elaina L      13 IEAQ-CA                27.95      29.20 .BLU   
 43 Guevara, Hailey P         13 TMEC-CA                29.51      29.32 .RED   
 44 Runstuck, Reagan R        13 HILL-CA                29.40      29.37 .RED   
 44 Huang, Marisa R           13 CHS-CA                 29.20      29.37 .RED   
 46 Guevara, Kaitlyn M        13 TMEC-CA                28.82      29.40 .RED   
 47 Olivar, Sam B             14 UN-09-CA               30.37      29.48 .RED   
 48 Rogers, Lauren L          13 MESA-CA                29.43      29.55 .RED   
 49 Smith, Hayley A           13 IEAQ-CA                29.08      29.56 .RED   
 50 Loreno, Ysabelle G        13 PDSC-CA                30.25      29.82 .RED   
 51 Fields, Ainsley E         13 CCAQ-CA                31.84      29.84 .RED   
 52 Lee, Kendal F             13 CCAQ-CA                29.94      29.95 .RED   
 53 Gore, Kalie L             13 FAC-CA                 30.58      29.97 .RED   
 54 Cassaro, Mia J            13 Fusion Aquatics-CA     29.69      30.03 .RED   
 55 Archer, Shelby J          13 TCC-CA                 31.23      30.06 .RED   
 55 Salas, Sofia K            13 CHS-CA                 29.22      30.06 .RED   
 57 Sinclair, Rowan M         13 TMEC-CA                29.62      30.17 .RED   
 58 Landherr, Blair K         14 CHS-CA                 29.26      30.43 .RED   
 59 Gaffney, Kaia L           14 TMEC-CA                29.54      30.63 .RED   
 60 Eliceche, Luciana M       13 MMST-CA                30.78      30.71 .RED   
 60 Castillo, Arwen R         13 CHS-CA                 29.75      30.71 .RED   
 62 David, Charlise R         14 TCC-CA                 30.32      30.83 .RED   
 63 Atamian, Sammie J         13 FAC-CA                 29.09      31.10 .RED   
 64 Avenetti, Kayla R         13 MESA-CA                30.08      31.15 .RED   
 65 Guillen, Marissa N        13 PDSC-CA                30.77      31.57 .RED   
 66 Douglass, Raechel R       14 UN-03-CA               30.99      31.76 .RED   
 67 Eyler, Kailyn R           13 TMEC-CA                30.94      31.82 .RED   
 68 Oler, Rachel J            14 UN-09-CA               30.79      31.91        
 69 Wettlaufer, Ava E         13 TMEC-CA                30.55      32.57        
 70 Lee, Esther Y             13 DSRT-CA                31.00      33.14        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:03.40  13-14 .BLU
        1:09.10  13-14 .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 O'Brien, Delaney R        14 UN-14-CA               55.76      55.32 .BLU   
       26.54    55.32                                                      
  2 Okada, Asia J             14 RAA-CA                 56.39      56.39 .BLU   
       27.04    56.39                                                      
  3 Herrera, Aleena B         14 UN-14-CA               56.76      56.90 .BLU   
       27.62    56.90                                                      
  4 Deano, Faith G            13 RST-CA                 58.45      57.92 .BLU   
       28.06    57.92                                                      
  5 Armstrong, Kaitlyn L      14 UN-12-CA               56.74      58.55 .BLU   
       28.10    58.55                                                      
  6 Schwabe, Petra D          13 RAA-CA                 58.29      58.69 .BLU   
       28.71    58.69                                                      
  7 Lopez, Nohely F           14 CHS-CA                 56.82      58.99 .BLU   
       28.18    58.99                                                      
  8 Villarreal, Victoria  Vi  13 CHS-CA                 57.83      59.66 .BLU   
       28.51    59.66                                                      
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:03.40  13-14 .BLU
        1:09.10  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Brien, Delaney R        14 UN-14-CA               55.41      55.76 q.BLU  
       27.02    55.76                                                      
  2 Okada, Asia J             14 RAA-CA                 57.41      56.39 q.BLU  
       26.98    56.39                                                      
  3 Armstrong, Kaitlyn L      14 UN-12-CA               57.20      56.74 q.BLU  
       27.54    56.74                                                      
  4 Herrera, Aleena B         14 UN-14-CA               57.11      56.76 q.BLU  
       27.60    56.76                                                      
  5 Lopez, Nohely F           14 CHS-CA                 57.32      56.82 q.BLU  
       27.85    56.82                                                      
  6 Villarreal, Victoria  Vi  13 CHS-CA                 57.92      57.83 q.BLU  
       28.38    57.83                                                      
  7 Schwabe, Petra D          13 RAA-CA                 58.68      58.29 q.BLU  
       28.17    58.29                                                      
  8 Deano, Faith G            13 RST-CA                 56.90      58.45 q.BLU  
       27.90    58.45                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lopez, Nailyn I           14 CHS-CA               1:00.05      59.24 .BLU   
       28.26    59.24                                                      
 10 Fascio, Chelsea           13 FAC-CA                 59.45      59.40 .BLU   
       28.73    59.40                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cadiz, Gia J              13 HVDA-CA                58.27      59.64 .BLU   
       28.79    59.64                                                      
 12 Hedayi, Jessica M         14 HILL-CA              1:00.14      59.75 .BLU   
       28.59    59.75                                                      
 13 Valdez, Regine B          14 HVDA-CA                59.84      59.92 .BLU   
       28.62    59.92                                                      
 14 May, Laina R              13 STAR-CA                58.14    1:00.10 .BLU   
       29.11  1:00.10                                                      
 15 Neal, Bronte K            14 UN-14-CA               58.92    1:00.20 .BLU   
       28.95  1:00.20                                                      
 16 Kong, Isabelle            13 CCAQ-CA              1:00.99    1:00.31 .BLU   
       28.63  1:00.31                                                      
 17 Hsu, Eliz P               13 CCAQ-CA              1:00.71    1:00.67 .BLU   
       29.57  1:00.67                                                      
 18 Hollingsworth, Ashley J   13 TMEC-CA                59.33    1:00.72 .BLU   
       29.52  1:00.72                                                      
 19 Evans, Petra A            13 HILL-CA              1:00.44    1:00.84 .BLU   
       29.49  1:00.84                                                      
 20 Aguilar, Jennifer         14 MESA-CA              1:00.34    1:00.97 .BLU   
       29.25  1:00.97                                                      
 21 Hellenga, Hailey B        14 PDSC-CA              1:00.45    1:01.01 .BLU   
       29.25  1:01.01                                                      
 22 Ingram, Abi I             13 TMEC-CA              1:00.06    1:01.02 .BLU   
       29.13  1:01.02                                                      
 23 Rothlein, Jaclyn T        13 TMEC-CA              1:02.73    1:01.10 .BLU   
       29.94  1:01.10                                                      
 24 Dowell, Elicia A          14 UN-14-CA               58.85    1:01.31 .BLU   
       29.93  1:01.31                                                      
 25 Hutchinson, Kendall B     13 CCAQ-CA              1:01.56    1:01.45 .BLU   
       29.12  1:01.45                                                      
 26 Varner, Devin C           14 RAA-CA               1:00.09    1:01.54 .BLU   
       29.57  1:01.54                                                      
 27 Ibarra, Audrey A          13 CROC-CA              1:01.50    1:01.57 .BLU   
       29.41  1:01.57                                                      
 28 Miller-Farabaugh, Kaylei  13 Fusion Aquatics-CA   1:00.30    1:01.76 .BLU   
       29.85  1:01.76                                                      
 29 Etter, Brooke C           13 CHS-CA               1:00.83    1:01.84 .BLU   
       29.98  1:01.84                                                      
 30 Wilson, Katherine S       13 DSRT-CA              1:02.21    1:01.85 .BLU   
       29.76  1:01.85                                                      
 31 Davis, Brooke M           13 MMST-CA              1:02.73    1:01.87 .BLU   
       30.21  1:01.87                                                      
 32 Frohnhoefer, Maggie G     14 DSRT-CA                59.65    1:01.99 .BLU   
       29.30  1:01.99                                                      
 33 Pivonka, kay L            13 PST-CA               1:02.56    1:02.02 .BLU   
       29.96  1:02.02                                                      
 34 Loreno, Ysabelle G        13 PDSC-CA              1:04.66    1:02.04 .BLU   
       30.03  1:02.04                                                      
 35 He, Prisca L              14 CCAQ-CA              1:01.46    1:02.22 .BLU   
       29.72  1:02.22                                                      
 36 Garza, Gigi F             13 Fusion Aquatics-CA   1:04.43    1:02.37 .BLU   
       29.89  1:02.37                                                      
 36 Shroll, Bridgette A       14 MMST-CA              1:02.73    1:02.37 .BLU   
       30.01  1:02.37                                                      
 38 Seidner, Jessica F        13 TCC-CA               1:02.95    1:02.55 .BLU   
       30.22  1:02.55                                                      
 39 Samson, Alyssa R          13 MESA-CA              1:02.94    1:02.75 .BLU   
       30.04  1:02.75                                                      
 40 Rosin, Ava N              13 HILL-CA              1:03.28    1:02.87 .BLU   
       30.43  1:02.87                                                      
 41 Venegas, Megan S          13 TCC-CA               1:03.56    1:03.06 .BLU   
       30.56  1:03.06                                                      
 42 Castillo, Jasmine         14 MESA-CA              1:03.46    1:03.16 .BLU   
       30.24  1:03.16                                                      
 43 Vrchoticky, Elaina L      13 IEAQ-CA              1:01.37    1:03.39 .BLU   
       30.06  1:03.39                                                      
 44 Pison, Mikaela U          14 TMEC-CA              1:00.64    1:03.45 .RED   
       30.69  1:03.45                                                      
 45 Gomez Pimentel, Luna Q    14 IEAQ-CA              1:03.56    1:03.92 .RED   
       31.40  1:03.92                                                      
 46 Douglass, Emilee          13 MESA-CA              1:06.95    1:03.96 .RED   
       30.57  1:03.96                                                      
 47 Eyler, Loryn A            13 TMEC-CA              1:02.90    1:04.16 .RED   
       30.88  1:04.16                                                      
 48 Steffens, Emma G          13 MMST-CA              1:02.27    1:04.50 .RED   
       31.07  1:04.50                                                      
 49 Smith, Hayley A           13 IEAQ-CA              1:03.98    1:04.63 .RED   
       30.91  1:04.63                                                      
 50 Atamian, Sammie J         13 FAC-CA               1:04.65    1:04.87 .RED   
       31.27  1:04.87                                                      
 51 Gadsden, Sophia F         14 RST-CA               1:07.28    1:04.90 .RED   
       31.42  1:04.90                                                      
 52 Cassaro, Mia J            13 Fusion Aquatics-CA   1:03.45    1:04.92 .RED   
       31.10  1:04.92                                                      
 53 Guillen, Marissa N        13 PDSC-CA              1:06.24    1:05.08 .RED   
       30.97  1:05.08                                                      
 54 Castillo, Arwen R         13 CHS-CA               1:04.12    1:05.13 .RED   
       31.62  1:05.13                                                      
 55 Olivar, Sam B             14 UN-09-CA             1:06.32    1:05.26 .RED   
       31.21  1:05.26                                                      
 56 Speer, Reece R            13 PST-CA               1:08.17    1:05.60 .RED   
       31.49  1:05.60                                                      
 57 Gore, Kalie L             13 FAC-CA               1:05.64    1:05.91 .RED   
       31.65  1:05.91                                                      
 58 Landherr, Blair K         14 CHS-CA               1:04.49    1:06.21 .RED   
       31.00  1:06.21                                                      
 59 Salas, Sofia K            13 CHS-CA               1:05.45    1:06.35 .RED   
       31.82  1:06.35                                                      
 60 Archer, Shelby J          13 TCC-CA               1:08.27    1:06.77 .RED   
       32.16  1:06.77                                                      
 61 Akbar, Jazz M             14 CCAQ-CA              1:04.83    1:07.03 .RED   
       31.97  1:07.03                                                      
 62 Runstuck, Reagan R        13 HILL-CA              1:05.80    1:07.41 .RED   
       32.46  1:07.41                                                      
 63 Sinclair, Rowan M         13 TMEC-CA              1:08.13    1:08.37 .RED   
       32.82  1:08.37                                                      
 64 Eyler, Kailyn R           13 TMEC-CA              1:09.10    1:08.89 .RED   
       32.94  1:08.89                                                      
 65 Parra, Mikaela R          13 CCAQ-CA              1:07.71    1:08.96 .RED   
       33.79  1:08.96                                                      
 66 Douglass, Raechel R       14 UN-03-CA             1:08.99    1:10.40        
       33.80  1:10.40                                                      
 67 Lee, Esther Y             13 DSRT-CA              1:08.46    1:11.03        
       33.85  1:11.03                                                      
 -- Eliceche, Luciana M       13 MMST-CA              1:08.09         DQ        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.10  13-14 .BLU
        2:28.40  13-14 .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 O'Brien, Delaney R        14 UN-14-CA             2:02.53    2:00.62 .BLU   
       27.61    58.35  1:29.70  2:00.62                                    
  2 McPhail, Kennedy J        13 RAA-CA               2:03.77    2:03.00 .BLU   
       27.62    58.96  1:30.71  2:03.00                                    
  3 Castaneda, Jesie R        13 CHS-CA               2:04.90    2:04.15 .BLU   
       28.59    59.87  1:32.20  2:04.15                                    
  4 Armstrong, Kaitlyn L      14 UN-12-CA             2:04.32    2:04.97 .BLU   
       28.75  1:00.76  1:33.37  2:04.97                                    
  5 Villarreal, Victoria  Vi  13 CHS-CA               2:05.61    2:05.66 .BLU   
       29.45  1:01.80  1:33.93  2:05.66                                    
  6 Schwabe, Petra D          13 RAA-CA               2:06.78    2:05.68 .BLU   
       29.72  1:02.17  1:34.73  2:05.68                                    
  7 May, Laina R              13 STAR-CA              2:08.53    2:07.29 .BLU   
       29.37  1:01.61  1:34.95  2:07.29                                    
  8 Lopez, Nohely F           14 CHS-CA               2:06.35    2:08.49 .BLU   
       28.91  1:00.65  1:34.72  2:08.49                                    
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.10  13-14 .BLU
        2:28.40  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Brien, Delaney R        14 UN-14-CA             2:02.39    2:02.53 q.BLU  
       28.73    59.71  1:31.91  2:02.53                                    
  2 McPhail, Kennedy J        13 RAA-CA               2:00.71    2:03.77 q.BLU  
       28.77  1:00.27  1:32.49  2:03.77                                    
  3 Armstrong, Kaitlyn L      14 UN-12-CA             2:03.35    2:04.32 q.BLU  
       29.75  1:01.48  1:33.54  2:04.32                                    
  4 Castaneda, Jesie R        13 CHS-CA               2:02.73    2:04.90 q.BLU  
       29.04  1:01.01  1:33.50  2:04.90                                    
  5 Villarreal, Victoria  Vi  13 CHS-CA               2:07.08    2:05.61 q.BLU  
       30.21  1:03.10  1:34.69  2:05.61                                    
  6 Lopez, Nohely F           14 CHS-CA               2:12.48    2:06.35 q.BLU  
       27.95    59.43  1:32.78  2:06.35                                    
  7 Schwabe, Petra D          13 RAA-CA               2:07.54    2:06.78 q.BLU  
       29.08  1:01.10  1:34.60  2:06.78                                    
  8 May, Laina R              13 STAR-CA              2:07.42    2:08.53 q.BLU  
       30.15  1:02.84  1:36.32  2:08.53                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Neal, Bronte K            14 UN-14-CA             2:08.51    2:09.75 .BLU   
       29.65  1:02.81  1:36.41  2:09.75                                    
 10 Elizondo, Emilee J        13 TMEC-CA              2:08.60    2:10.16 .BLU   
       30.10  1:02.92  1:36.89  2:10.16                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dowell, Elicia A          14 UN-14-CA             2:08.52    2:10.46 .BLU   
       30.61  1:03.67  1:37.48  2:10.46                                    
 12 Shroll, Bridgette A       14 MMST-CA              2:13.74    2:11.57 .BLU   
       30.69  1:03.51  1:37.68  2:11.57                                    
 13 Wilson, Katherine S       13 DSRT-CA              2:10.06    2:12.03 .BLU   
       29.18  1:02.82  1:37.90  2:12.03                                    
 14 Lawrence, Nia I           13 Fusion Aquatics-CA   2:16.97    2:12.25 .BLU   
       28.90  1:02.40  1:38.59  2:12.25                                    
 15 Lopez, Nailyn I           14 CHS-CA               2:15.74    2:12.47 .BLU   
       29.35  1:03.21  1:39.12  2:12.47                                    
 16 Varner, Devin C           14 RAA-CA               2:08.60    2:12.48 .BLU   
       30.47  1:03.72  1:38.29  2:12.48                                    
 17 Aguilar, Jennifer         14 MESA-CA              2:10.13    2:12.56 .BLU   
       29.78  1:03.55  1:38.88  2:12.56                                    
 18 Frohnhoefer, Maggie G     14 DSRT-CA              2:10.42    2:12.59 .BLU   
       29.24  1:02.71  1:38.15  2:12.59                                    
 19 Hedayi, Jessica M         14 HILL-CA              2:11.36    2:12.78 .BLU   
       30.73  1:05.04  1:39.80  2:12.78                                    
 20 Hsu, Eliz P               13 CCAQ-CA              2:12.70    2:12.96 .BLU   
       30.91  1:04.91  1:40.11  2:12.96                                    
 21 Ibarra, Audrey A          13 CROC-CA              2:12.53    2:13.35 .BLU   
       29.31  1:02.70  1:38.01  2:13.35                                    
 22 Rothlein, Jaclyn T        13 TMEC-CA              2:15.33    2:13.67 .BLU   
       30.84  1:04.68  1:39.41  2:13.67                                    
 23 Davis, Brooke M           13 MMST-CA              2:17.34    2:13.99 .BLU   
       31.39  1:05.73  1:39.95  2:13.99                                    
 24 Gomez Pimentel, Luna Q    14 IEAQ-CA              2:15.40    2:14.05 .BLU   
       31.27  1:05.23  1:39.83  2:14.05                                    
 25 Ingram, Abi I             13 TMEC-CA              2:14.75    2:14.22 .BLU   
       30.68  1:04.13  1:39.40  2:14.22                                    
 26 Loreno, Ysabelle G        13 PDSC-CA              2:18.93    2:15.14 .BLU   
       31.44  1:06.08  1:41.25  2:15.14                                    
 27 Morgan, Amber N           13 TMEC-CA              2:16.55    2:15.97 .BLU   
       31.88  1:06.92  1:42.46  2:15.97                                    
 28 Steffens, Emma G          13 MMST-CA              2:17.61    2:16.42 .RED   
       31.67  1:07.07  1:42.53  2:16.42                                    
 29 He, Prisca L              14 CCAQ-CA              2:13.98    2:17.39 .RED   
       30.20  1:04.60  1:40.95  2:17.39                                    
 30 Eyler, Loryn A            13 TMEC-CA              2:21.99    2:17.56 .RED   
     1:07.89  1:44.22  2:17.56                                             
 31 Venegas, Megan S          13 TCC-CA               2:19.93    2:17.61 .RED   
     1:07.17  1:43.46  2:17.61                                             
 32 Castillo, Jasmine         14 MESA-CA              2:21.42    2:18.13 .RED   
     1:07.16  1:43.30  2:18.13                                             
 33 Smith, Hayley A           13 IEAQ-CA              2:20.97    2:18.20 .RED   
     2:46.76  2:18.20                                                      
 34 Meza, Lexi                14 DSRT-CA              2:24.55    2:19.79 .RED   
       30.27  1:05.80  1:43.14  2:19.79                                    
 35 Speer, Reece R            13 PST-CA               2:27.33    2:20.15 .RED   
       32.66  1:09.18  1:45.45  2:20.15                                    
 36 Cassaro, Mia J            13 Fusion Aquatics-CA   2:19.45    2:20.20 .RED   
       31.65  1:06.98  1:43.91  2:20.20                                    
 37 Gadsden, Sophia F         14 RST-CA               2:23.85    2:20.23 .RED   
     2:48.44  2:20.23                                                      
 38 Garza, Gigi F             13 Fusion Aquatics-CA   2:16.58    2:20.37 .RED   
       32.27  1:09.11  1:46.33  2:20.37                                    
 39 Douglass, Emilee          13 MESA-CA              2:22.40    2:20.74 .RED   
              1:45.58  2:20.74                                             
 40 Eliceche, Luciana M       13 MMST-CA              2:27.57    2:22.57 .RED   
       32.91  1:09.47  1:46.47  2:22.57                                    
 41 Landherr, Blair K         14 CHS-CA               2:24.66    2:23.99 .RED   
       32.42  1:08.67  1:46.48  2:23.99                                    
 42 Guillen, Marissa N        13 PDSC-CA              2:20.58    2:24.25 .RED   
 43 Akbar, Jazz M             14 CCAQ-CA              2:26.50    2:24.49 .RED   
       32.59  1:09.00  1:46.45  2:24.49                                    
 44 Parra, Mikaela R          13 CCAQ-CA              2:26.11    2:26.67 .RED   
       34.41  1:12.30  1:50.54  2:26.67                                    
 45 Runstuck, Reagan R        13 HILL-CA              2:26.92    2:31.08        
       35.06  1:12.78  1:52.76  2:31.08                                    
 46 Lee, Esther Y             13 DSRT-CA              2:27.62    2:35.52        
       34.25  1:13.18  1:54.44  2:35.52                                    
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:59.60  13-14 .BLU
        6:32.30  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McPhail, Kennedy J        13 RAA-CA               5:28.48    5:38.17 .BLU   
       30.62  1:04.40  1:39.24  2:13.76  2:49.23  3:23.72  3:57.02  4:31.73
     5:04.98  5:38.17                                                      
  2 May, Laina R              13 STAR-CA              5:35.47    5:40.11 .BLU   
       30.90  1:05.14  1:39.91  2:14.71  2:49.71  3:24.47  3:59.08  4:33.65
     5:08.24  5:40.11                                                      
  3 Varner, Devin C           14 RAA-CA               5:35.49    5:40.62 .BLU   
       31.50  1:05.84  1:40.50  2:15.37  2:50.38  3:24.98  3:59.15  4:33.64
     5:07.80  5:40.62                                                      
  4 Dowell, Elicia A          14 UN-14-CA             5:34.69    5:44.76 .BLU   
       32.01  1:06.07  1:40.65  2:15.43  2:50.36  3:25.16  4:00.13  4:35.06
     5:10.51  5:44.76                                                      
  5 Ibarra, Audrey A          13 CROC-CA              5:52.50    5:50.37 .BLU   
       30.12  1:04.17  1:40.08  2:15.57  2:50.76  3:26.48  4:02.09  4:40.07
     5:16.42  5:50.37                                                      
  6 Frohnhoefer, Maggie G     14 DSRT-CA              5:46.11    5:55.88 .BLU   
       30.58  1:05.29  1:41.30  2:17.23  2:54.29  3:30.82  4:07.47  4:44.19
     5:21.10  5:55.88                                                      
  7 Wilson, Katherine S       13 DSRT-CA              5:53.23    6:00.71 .RED   
       30.92  1:06.38  1:42.37  2:19.42  2:55.88  3:32.25  4:09.88  4:47.70
     5:24.44  6:00.71                                                      
  8 Rothlein, Jaclyn T        13 TMEC-CA              5:52.74    6:01.28 .RED   
       32.76  1:08.42  1:44.72  2:19.92  2:58.42  3:34.88  4:12.14  4:49.62
     5:26.19  6:01.28                                                      
  9 Gomez Pimentel, Luna Q    14 IEAQ-CA              5:59.53    6:01.62 .RED   
       31.73  1:07.49  1:44.07  2:21.28  2:58.40  3:36.11  4:13.24  4:50.29
     5:27.13  6:01.62                                                      
 10 Garza, Gigi F             13 Fusion Aquatics-CA   5:51.31    6:01.94 .RED   
       32.29  1:08.49  1:45.43  2:22.24  2:59.12  3:36.07  4:13.26  4:50.04
     5:27.03  6:01.94                                                      
 
Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
       21:02.90  13-14 .BLU
       22:57.70  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Kendal F             13 CCAQ-CA             20:10.71   20:24.61 .BLU   
       33.73  1:10.43  1:47.81  2:25.34  3:02.84  3:40.74  4:18.12  4:55.46
     5:32.79  6:09.76  6:47.99  7:25.63  8:03.04  8:40.60  9:18.25  9:55.73
    10:32.70 11:10.76 11:48.33 12:24.64 13:00.84 13:37.11 14:13.88 14:50.89
    15:29.69 16:08.54 16:46.76 17:25.13 18:02.85 18:40.01 19:16.19 19:51.16
    20:24.61
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.10  13-14 .BLU
        1:21.00  13-14 .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Armstrong, Kaitlyn L      14 UN-12-CA             1:02.08    1:01.77 .BLU   
       30.02  1:01.77                                                      
  2 Villarreal, Victoria  Vi  13 CHS-CA               1:03.75    1:03.64 .BLU   
       30.70  1:03.64                                                      
  3 McPhail, Kennedy J        13 RAA-CA               1:05.12    1:04.01 .BLU   
       30.49  1:04.01                                                      
  4 O'Brien, Delaney R        14 UN-14-CA             1:06.65    1:05.53 .BLU   
       31.39  1:05.53                                                      
  5 Lopez, Nohely F           14 CHS-CA               1:06.18    1:06.24 .BLU   
       31.68  1:06.24                                                      
  6 Castaneda, Jesie R        13 CHS-CA               1:05.97    1:07.07 .BLU   
       32.52  1:07.07                                                      
  7 Lawrence, Nia I           13 Fusion Aquatics-CA   1:07.95    1:07.94 .BLU   
  8 Figueroa, Charly J        14 UN-02-CA             1:06.81    1:08.68 .BLU   
       33.44  1:08.68                                                      
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.10  13-14 .BLU
        1:21.00  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Armstrong, Kaitlyn L      14 UN-12-CA             1:02.71    1:02.08 q.BLU  
       30.15  1:02.08                                                      
  2 Deano, Faith G            13 RST-CA               1:01.97    1:03.27 q.BLU  
       30.34  1:03.27                                                      
  3 Villarreal, Victoria  Vi  13 CHS-CA               1:03.01    1:03.75 q.BLU  
       30.75  1:03.75                                                      
  4 McPhail, Kennedy J        13 RAA-CA               1:01.93    1:05.12 q.BLU  
       31.05  1:05.12                                                      
  5 Fascio, Chelsea           13 FAC-CA               1:04.34    1:05.30 q.BLU  
       31.60  1:05.30                                                      
  6 Castaneda, Jesie R        13 CHS-CA               1:06.59    1:05.97 q.BLU  
       32.12  1:05.97                                                      
  7 Lopez, Nohely F           14 CHS-CA               1:08.83    1:06.18 q.BLU  
       31.85  1:06.18                                                      
  8 O'Brien, Delaney R        14 UN-14-CA             1:05.56    1:06.65 q.BLU  
       31.98  1:06.65                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Figueroa, Charly J        14 UN-02-CA             1:09.25    1:06.81 .BLU   
       32.12  1:06.81                                                      
 10 Lawrence, Nia I           13 Fusion Aquatics-CA   1:09.74    1:07.95 .BLU   
       31.94  1:07.95                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Aguilar, Jennifer         14 MESA-CA              1:09.98    1:08.45 .BLU   
       33.31  1:08.45                                                      
 12 Miller-Farabaugh, Kaylei  13 Fusion Aquatics-CA   1:07.16    1:08.46 .BLU   
       33.75  1:08.46                                                      
 13 Pivonka, kay L            13 PST-CA               1:09.81    1:08.50 .BLU   
       32.30  1:08.50                                                      
 14 Wheeler, Maddie G         13 CHS-CA               1:07.44    1:09.32 .BLU   
       33.57  1:09.32                                                      
 15 Ibarra, Audrey A          13 CROC-CA              1:10.76    1:09.50 .BLU   
       33.71  1:09.50                                                      
 16 Davis, Brooke M           13 MMST-CA              1:10.01    1:09.75 .BLU   
       33.88  1:09.75                                                      
 17 Pison, Mikaela U          14 TMEC-CA              1:06.06    1:09.78 .BLU   
       34.02  1:09.78                                                      
 18 Hollingsworth, Ashley J   13 TMEC-CA              1:11.00    1:10.26 .BLU   
       34.52  1:10.26                                                      
 19 Frohnhoefer, Maggie G     14 DSRT-CA              1:08.55    1:10.32 .BLU   
       33.90  1:10.32                                                      
 20 Hellenga, Hailey B        14 PDSC-CA              1:09.18    1:10.46 .BLU   
       34.50  1:10.46                                                      
 21 Evans, Petra A            13 HILL-CA              1:11.43    1:10.49 .BLU   
       34.23  1:10.49                                                      
 22 Steffens, Emma G          13 MMST-CA              1:09.01    1:10.72 .BLU   
       34.73  1:10.72                                                      
 23 Samson, Alyssa R          13 MESA-CA              1:12.37    1:11.13 .BLU   
       34.69  1:11.13                                                      
 24 Loreno, Ysabelle G        13 PDSC-CA              1:15.36    1:11.25 .BLU   
       35.25  1:11.25                                                      
 25 Garza, Gigi F             13 Fusion Aquatics-CA   1:12.28    1:11.98 .BLU   
       35.02  1:11.98                                                      
 26 Gadsden, Sophia F         14 RST-CA               1:13.86    1:12.04 .BLU   
       35.06  1:12.04                                                      
 27 Gomez Pimentel, Luna Q    14 IEAQ-CA              1:10.53    1:12.30 .BLU   
       35.16  1:12.30                                                      
 28 Neal, Bronte K            14 UN-14-CA             1:13.01    1:12.50 .BLU   
       35.79  1:12.50                                                      
 29 He, Prisca L              14 CCAQ-CA              1:12.94    1:13.12 .BLU   
       35.17  1:13.12                                                      
 30 Landherr, Blair K         14 CHS-CA               1:14.33    1:13.25 .BLU   
       35.12  1:13.25                                                      
 31 Morgan, Amber N           13 TMEC-CA              1:11.89    1:13.62 .BLU   
       36.73  1:13.62                                                      
 32 Atamian, Sammie J         13 FAC-CA               1:19.20    1:13.87 .BLU   
       36.01  1:13.87                                                      
 33 Kong, Isabelle            13 CCAQ-CA              1:13.34    1:13.89 .BLU   
       35.76  1:13.89                                                      
 34 Olivar, Sam B             14 UN-09-CA             1:15.31    1:13.90 .BLU   
       35.95  1:13.90                                                      
 35 Meza, Lexi                14 DSRT-CA              1:14.59    1:14.08 .BLU   
       35.79  1:14.08                                                      
 36 Etter, Brooke C           13 CHS-CA               1:12.68    1:14.72 .RED   
       36.87  1:14.72                                                      
 37 Lopez, Nailyn I           14 CHS-CA               1:14.67    1:14.95 .RED   
       35.79  1:14.95                                                      
 38 Vrchoticky, Elaina L      13 IEAQ-CA              1:14.24    1:14.98 .RED   
       36.04  1:14.98                                                      
 39 Seidner, Jessica F        13 TCC-CA               1:16.41    1:15.08 .RED   
       36.86  1:15.08                                                      
 40 Venegas, Megan S          13 TCC-CA               1:15.45    1:15.69 .RED   
       37.61  1:15.69                                                      
 41 Runstuck, Reagan R        13 HILL-CA              1:18.05    1:15.73 .RED   
       36.87  1:15.73                                                      
 42 Salas, Sofia K            13 CHS-CA               1:13.69    1:15.94 .RED   
       37.25  1:15.94                                                      
 43 Sinclair, Rowan M         13 TMEC-CA              1:16.94    1:16.42 .RED   
       37.96  1:16.42                                                      
 44 Eliceche, Luciana M       13 MMST-CA              1:16.48    1:17.38 .RED   
       37.38  1:17.38                                                      
 45 Akbar, Jazz M             14 CCAQ-CA              1:20.61    1:18.45 .RED   
       37.27  1:18.45                                                      
 46 Parra, Mikaela R          13 CCAQ-CA              1:16.88    1:19.66 .RED   
       39.88  1:19.66                                                      
 47 Douglass, Raechel R       14 UN-03-CA             1:20.20    1:23.27        
       40.17  1:23.27                                                      
 48 Oler, Rachel J            14 UN-09-CA             1:17.71    1:23.70        
       41.35  1:23.70                                                      
 -- Cadiz, Gia J              13 HVDA-CA              1:06.58         DQ        
       33.14       DQ                                                      
 -- Rosin, Ava N              13 HILL-CA              1:18.43         DQ        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:39.60  13-14 .BLU
        2:54.50  13-14 .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Villarreal, Victoria  Vi  13 CHS-CA               2:15.10    2:13.70 .BLU   
       32.52  1:07.43  1:40.48  2:13.70                                    
  2 McPhail, Kennedy J        13 RAA-CA               2:21.04    2:15.55 .BLU   
       31.58  1:05.68  1:40.62  2:15.55                                    
  3 Castaneda, Jesie R        13 CHS-CA               2:20.46    2:17.75 .BLU   
       32.85  1:07.87  1:42.63  2:17.75                                    
  4 Deano, Faith G            13 RST-CA               2:18.75    2:18.16 .BLU   
       33.41  1:09.33  1:44.38  2:18.16                                    
  5 Fascio, Chelsea           13 FAC-CA               2:24.46    2:20.56 .BLU   
       33.13  1:08.27  1:44.24  2:20.56                                    
  6 Miller-Farabaugh, Kaylei  13 Fusion Aquatics-CA   2:25.23    2:23.16 .BLU   
       34.04  1:10.01  1:47.06  2:23.16                                    
  7 Dowell, Elicia A          14 UN-14-CA             2:26.14    2:24.29 .BLU   
       35.25  1:11.59  1:48.45  2:24.29                                    
  8 Guerrero, Emma G          13 FAC-CA               2:25.40    2:24.98 .BLU   
       33.03  1:09.34  1:47.86  2:24.98                                    
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:39.60  13-14 .BLU
        2:54.50  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Villarreal, Victoria  Vi  13 CHS-CA               2:16.13    2:15.10 q.BLU  
       32.29  1:07.06  1:41.12  2:15.10                                    
  2 Deano, Faith G            13 RST-CA               2:18.28    2:18.75 q.BLU  
       31.39  1:06.65  1:42.83  2:18.75                                    
  3 Castaneda, Jesie R        13 CHS-CA               2:17.96    2:20.46 q.BLU  
       33.12  1:08.10  1:44.33  2:20.46                                    
  4 McPhail, Kennedy J        13 RAA-CA               2:19.15    2:21.04 q.BLU  
       32.02  1:07.68  1:44.07  2:21.04                                    
  5 Fascio, Chelsea           13 FAC-CA               2:21.44    2:24.46 q.BLU  
       33.05  1:09.04  1:46.84  2:24.46                                    
  6 Miller-Farabaugh, Kaylei  13 Fusion Aquatics-CA   2:23.57    2:25.23 q.BLU  
       33.83  1:10.73  1:48.69  2:25.23                                    
  7 Guerrero, Emma G          13 FAC-CA               2:21.47    2:25.40 q.BLU  
       33.68  1:10.45  1:48.17  2:25.40                                    
  8 Dowell, Elicia A          14 UN-14-CA             2:23.93    2:26.14 q.BLU  
       34.76  1:11.91  1:49.60  2:26.14                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pison, Mikaela U          14 TMEC-CA              2:20.72    2:26.16 .BLU   
       34.90  1:11.95  1:48.29  2:26.16                                    
 10 Frohnhoefer, Maggie G     14 DSRT-CA              2:20.88    2:26.47 .BLU   
       33.63  1:10.68  1:49.03  2:26.47                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Wheeler, Maddie G         13 CHS-CA               2:25.10    2:27.24 .BLU   
       35.17  1:12.79  1:50.03  2:27.24                                    
 12 White, Eliana M           14 CCAQ-CA              2:28.68    2:27.44 .BLU   
       34.85  1:12.60  1:50.42  2:27.44                                    
 13 Elizondo, Emilee J        13 TMEC-CA              2:20.73    2:28.16 .BLU   
       33.79  1:11.37  1:50.47  2:28.16                                    
 14 Ibarra, Audrey A          13 CROC-CA              2:29.02    2:29.42 .BLU   
       35.00  1:12.67  1:50.71  2:29.42                                    
 15 Evans, Petra A            13 HILL-CA              2:33.81    2:32.82 .BLU   
       35.07  1:13.77  1:53.22  2:32.82                                    
 16 Ingram, Abi I             13 TMEC-CA              2:38.75    2:33.88 .BLU   
       35.66  1:15.03  1:55.10  2:33.88                                    
 17 Gomez Pimentel, Luna Q    14 IEAQ-CA              2:30.04    2:34.41 .BLU   
       35.96  1:14.32  1:55.19  2:34.41                                    
 18 Scott, Cristina M         14 TMEC-CA              2:38.24    2:34.45 .BLU   
       36.74  1:16.32  1:56.38  2:34.45                                    
 19 Cassaro, Mia J            13 Fusion Aquatics-CA   2:36.80    2:34.62 .BLU   
       36.16  1:16.04  1:55.93  2:34.62                                    
 20 Morgan, Amber N           13 TMEC-CA              2:39.55    2:35.09 .BLU   
       37.63  1:17.09  1:57.35  2:35.09                                    
 21 Landherr, Blair K         14 CHS-CA               2:36.73    2:35.40 .BLU   
       36.90  1:16.02  1:55.95  2:35.40                                    
 22 Sharpe, Ashtyn M          13 RAA-CA               2:38.15    2:36.93 .BLU   
       36.02  1:16.07  1:57.01  2:36.93                                    
 23 Samson, Alyssa R          13 MESA-CA              2:31.77    2:37.11 .BLU   
       35.75  1:14.72  1:56.18  2:37.11                                    
 24 Kong, Isabelle            13 CCAQ-CA              2:36.10    2:37.66 .BLU   
       36.60  1:16.85  1:58.23  2:37.66                                    
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:23.40  13-14 .BLU
        1:31.00  13-14 .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Okada, Asia J             14 RAA-CA               1:12.15    1:10.77 .BLU   
       32.93  1:10.77                                                      
  2 Schwabe, Petra D          13 RAA-CA               1:14.12    1:13.45 .BLU   
       34.66  1:13.45                                                      
  3 Etter, Brooke C           13 CHS-CA               1:15.52    1:14.34 .BLU   
       35.02  1:14.34                                                      
  4 Oler, Rachel J            14 UN-09-CA             1:16.38    1:16.22 .BLU   
       36.41  1:16.22                                                      
  5 May, Laina R              13 STAR-CA              1:16.60    1:16.72 .BLU   
       35.78  1:16.72                                                      
  6 Shroll, Bridgette A       14 MMST-CA              1:17.83    1:17.36 .BLU   
       36.65  1:17.36                                                      
  7 Morgan, Amber N           13 TMEC-CA              1:18.37    1:18.16 .BLU   
       37.00  1:18.16                                                      
  8 Binuya, Aiyana S          14 FAC-CA               1:15.90    1:19.14 .BLU   
       37.18  1:19.14                                                      
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:23.40  13-14 .BLU
        1:31.00  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Okada, Asia J             14 RAA-CA               1:11.76    1:12.15 q.BLU  
       33.51  1:12.15                                                      
  2 Schwabe, Petra D          13 RAA-CA               1:13.71    1:14.12 q.BLU  
       34.82  1:14.12                                                      
  3 Etter, Brooke C           13 CHS-CA               1:14.22    1:15.52 q.BLU  
       35.63  1:15.52                                                      
  4 Figueroa, Charly J        14 UN-02-CA             1:15.68    1:15.53 q.BLU  
       35.72  1:15.53                                                      
  5 Binuya, Aiyana S          14 FAC-CA               1:14.05    1:15.90 q.BLU  
       35.44  1:15.90                                                      
  6 Oler, Rachel J            14 UN-09-CA             1:13.96    1:16.38 q.BLU  
       37.20  1:16.38                                                      
  7 May, Laina R              13 STAR-CA              1:14.25    1:16.60 q.BLU  
       36.30  1:16.60                                                      
  8 Shroll, Bridgette A       14 MMST-CA              1:16.69    1:17.83 q.BLU  
       37.27  1:17.83                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Loreno, Ysabelle G        13 PDSC-CA              1:16.25    1:17.91 .BLU   
       36.83  1:17.91                                                      
 10 Seidner, Jessica F        13 TCC-CA               1:18.03    1:18.25 .BLU   
       37.72  1:18.25                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Morgan, Amber N           13 TMEC-CA              1:17.18    1:18.37 .BLU   
       37.35  1:18.37                                                      
 12 Mangunsong, Grace E       13 RAA-CA               1:17.91    1:19.21 .BLU   
       36.61  1:19.21                                                      
 13 Hedayi, Jessica M         14 HILL-CA              1:17.04    1:19.23 .BLU   
       37.60  1:19.23                                                      
 14 Wheeler, Maddie G         13 CHS-CA               1:17.57    1:19.33 .BLU   
       38.40  1:19.33                                                      
 15 Rothlein, Jaclyn T        13 TMEC-CA              1:15.84    1:19.45 .BLU   
       38.19  1:19.45                                                      
 16 Lopez, Nohely F           14 CHS-CA               1:18.00    1:20.07 .BLU   
       37.40  1:20.07                                                      
 17 Bean, Romi V              14 MESA-CA              1:20.34    1:20.66 .BLU   
       38.72  1:20.66                                                      
 18 White, Eliana M           14 CCAQ-CA              1:17.98    1:20.84 .BLU   
       38.41  1:20.84                                                      
 19 Garza, Gigi F             13 Fusion Aquatics-CA   1:22.67    1:22.06 .BLU   
       39.53  1:22.06                                                      
 20 Cassaro, Mia J            13 Fusion Aquatics-CA   1:22.85    1:22.09 .BLU   
       39.01  1:22.09                                                      
 21 Eyler, Loryn A            13 TMEC-CA              1:20.46    1:22.18 .BLU   
       39.23  1:22.18                                                      
 22 Gore, Kalie L             13 FAC-CA               1:21.58    1:22.23 .BLU   
       39.08  1:22.23                                                      
 23 Blount, Caroline M        13 MMST-CA              1:23.64    1:22.85 .BLU   
       39.61  1:22.85                                                      
 24 Kong, Isabelle            13 CCAQ-CA              1:23.14    1:23.00 .BLU   
       39.74  1:23.00                                                      
 24 Fields, Ainsley E         13 CCAQ-CA              1:23.09    1:23.00 .BLU   
       39.20  1:23.00                                                      
 26 Smith, Hayley A           13 IEAQ-CA              1:20.72    1:23.10 .BLU   
       39.63  1:23.10                                                      
 27 Runstuck, Reagan R        13 HILL-CA              1:23.38    1:23.12 .BLU   
       39.36  1:23.12                                                      
 28 Varner, Devin C           14 RAA-CA               1:23.74    1:23.21 .BLU   
       39.08  1:23.21                                                      
 29 Lawrence, Nia I           13 Fusion Aquatics-CA   1:19.86    1:23.38 .BLU   
       38.04  1:23.38                                                      
 30 Samson, Alyssa R          13 MESA-CA              1:23.50    1:24.27 .RED   
       39.72  1:24.27                                                      
 31 He, Prisca L              14 CCAQ-CA              1:22.78    1:24.46 .RED   
       40.44  1:24.46                                                      
 32 Scott, Cristina M         14 TMEC-CA              1:23.39    1:24.50 .RED   
       39.71  1:24.50                                                      
 33 Guillen, Marissa N        13 PDSC-CA              1:26.78    1:24.73 .RED   
       41.57  1:24.73                                                      
 34 Rosin, Ava N              13 HILL-CA              1:25.27    1:24.98 .RED   
       39.74  1:24.98                                                      
 35 Lopez, Nailyn I           14 CHS-CA               1:20.38    1:25.18 .RED   
       40.00  1:25.18                                                      
 36 Hollingsworth, Ashley J   13 TMEC-CA              1:22.90    1:25.60 .RED   
       40.96  1:25.60                                                      
 37 Guevara, Kaitlyn M        13 TMEC-CA              1:25.11    1:26.03 .RED   
       40.97  1:26.03                                                      
 38 Rogers, Lauren L          13 MESA-CA              1:22.33    1:26.40 .RED   
       40.05  1:26.40                                                      
 39 Evans, Petra A            13 HILL-CA              1:25.05    1:26.43 .RED   
       41.11  1:26.43                                                      
 39 Valdez, Regine B          14 HVDA-CA              1:23.21    1:26.43 .RED   
       40.23  1:26.43                                                      
 41 Wettlaufer, Ava E         13 TMEC-CA              1:29.78    1:26.50 .RED   
       42.37  1:26.50                                                      
 42 Huang, Marisa R           13 CHS-CA               1:22.99    1:26.82 .RED   
       40.91  1:26.82                                                      
 43 Neal, Bronte K            14 UN-14-CA             1:25.70    1:27.14 .RED   
       40.85  1:27.14                                                      
 44 Lee, Esther Y             13 DSRT-CA              1:27.89    1:27.39 .RED   
       40.36  1:27.39                                                      
 45 Guevara, Hailey P         13 TMEC-CA              1:25.37    1:27.65 .RED   
       41.66  1:27.65                                                      
 46 Avenetti, Kayla R         13 MESA-CA              1:30.91    1:28.24 .RED   
       42.61  1:28.24                                                      
 47 Speer, Reece R            13 PST-CA               1:24.32    1:28.27 .RED   
       42.08  1:28.27                                                      
 48 Steffens, Emma G          13 MMST-CA              1:23.36    1:28.41 .RED   
       41.30  1:28.41                                                      
 49 Davis, Brooke M           13 MMST-CA              1:28.24    1:28.46 .RED   
       42.51  1:28.46                                                      
 50 Eyler, Kailyn R           13 TMEC-CA              1:26.49    1:30.22 .RED   
       42.87  1:30.22                                                      
 51 Gabriel, Kaila R          13 MMST-CA              1:28.06    1:30.78 .RED   
       43.13  1:30.78                                                      
 52 Douglass, Emilee          13 MESA-CA              1:25.77    1:31.50        
       42.96  1:31.50                                                      
 53 Douglass, Raechel R       14 UN-03-CA             1:30.30    1:31.67        
       43.49  1:31.67                                                      
 54 David, Charlise R         14 TCC-CA               1:27.99    1:31.76        
       43.87  1:31.76                                                      
 55 Venegas, Megan S          13 TCC-CA               1:31.00    1:31.93        
       43.42  1:31.93                                                      
 56 Atamian, Sammie J         13 FAC-CA               1:29.16    1:32.46        
       43.70  1:32.46                                                      
 57 Gaffney, Kaia L           14 TMEC-CA              1:27.64    1:32.66        
       43.71  1:32.66                                                      
 58 Castillo, Jasmine         14 MESA-CA              1:28.69    1:33.80        
       43.84  1:33.80                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:01.70  13-14 .BLU
        3:18.20  13-14 .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Herrera, Aleena B         14 UN-14-CA             2:33.44    2:32.87 .BLU   
       34.61  1:13.03  1:52.98  2:32.87                                    
  2 Okada, Asia J             14 RAA-CA               2:32.09    2:34.02 .BLU   
       35.32  1:13.99  1:53.91  2:34.02                                    
  3 Schwabe, Petra D          13 RAA-CA               2:38.58    2:39.05 .BLU   
       36.27  1:16.96  1:57.73  2:39.05                                    
  4 Etter, Brooke C           13 CHS-CA               2:46.23    2:43.33 .BLU   
       37.38  1:18.96  2:00.92  2:43.33                                    
  5 Seidner, Jessica F        13 TCC-CA               2:43.42    2:44.67 .BLU   
       36.95  1:18.85  2:02.32  2:44.67                                    
  6 May, Laina R              13 STAR-CA              2:46.48    2:45.66 .BLU   
       37.30  1:19.44  2:02.89  2:45.66                                    
  7 Morgan, Amber N           13 TMEC-CA              2:45.88    2:46.24 .BLU   
       37.70  1:19.87  2:03.81  2:46.24                                    
  8 Oler, Rachel J            14 UN-09-CA             2:46.91    2:47.95 .BLU   
       39.26  1:21.45  2:04.65  2:47.95                                    
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:01.70  13-14 .BLU
        3:18.20  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Okada, Asia J             14 RAA-CA               2:35.56    2:32.09 q.BLU  
       34.94  1:14.25  1:52.38  2:32.09                                    
  2 Herrera, Aleena B         14 UN-14-CA             2:38.54    2:33.44 q.BLU  
       34.82  1:13.57  1:53.47  2:33.44                                    
  3 Schwabe, Petra D          13 RAA-CA               2:40.78    2:38.58 q.BLU  
       35.30  1:15.69  1:57.57  2:38.58                                    
  4 Shroll, Bridgette A       14 MMST-CA              2:42.78    2:42.20 q.BLU  
       37.32  1:18.62  2:00.23  2:42.20                                    
  5 Seidner, Jessica F        13 TCC-CA               2:47.16    2:43.42 q.BLU  
       36.39  1:17.41  2:00.84  2:43.42                                    
  6 Morgan, Amber N           13 TMEC-CA              2:43.44    2:45.88 q.BLU  
       37.77  1:20.05  2:03.57  2:45.88                                    
  7 Etter, Brooke C           13 CHS-CA               2:41.93    2:46.23 q.BLU  
       34.56  1:14.32  1:59.85  2:46.23                                    
  8 May, Laina R              13 STAR-CA              2:43.19    2:46.48 q.BLU  
       37.99  1:20.53  2:04.25  2:46.48                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Oler, Rachel J            14 UN-09-CA             2:38.90    2:46.91 .BLU   
       38.60  1:20.68  2:03.80  2:46.91                                    
 10 Bean, Romi V              14 MESA-CA              2:49.91    2:50.90 .BLU   
       39.09  1:22.28  2:07.07  2:50.90                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dowell, Elicia A          14 UN-14-CA             2:38.86    2:51.21 .BLU   
       39.62  1:22.91  2:06.90  2:51.21                                    
 12 Gore, Kalie L             13 FAC-CA               2:59.86    2:54.07 .BLU   
       40.00  1:23.58  2:08.03  2:54.07                                    
 13 Eyler, Loryn A            13 TMEC-CA              2:54.95    2:55.34 .BLU   
       39.93  1:23.76  2:09.84  2:55.34                                    
 14 Blount, Caroline M        13 MMST-CA              3:01.70    2:58.09 .BLU   
       40.49  1:25.97  2:13.62  2:58.09                                    
 15 Eyler, Kailyn R           13 TMEC-CA              3:01.70    3:04.49 .RED   
       42.70  1:29.72  2:17.07  3:04.49                                    
 16 Gabriel, Kaila R          13 MMST-CA              3:01.60    3:08.88 .RED   
       41.93  1:28.74  2:18.80  3:08.88                                    
 -- Speer, Reece R            13 PST-CA               2:56.77         DQ        
       39.33  1:25.30  2:10.46       DQ                                    
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.00  13-14 .BLU
        1:17.40  13-14 .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Herrera, Aleena B         14 UN-14-CA             1:02.32    1:01.17 .BLU   
       28.75  1:01.17                                                      
  2 Okada, Asia J             14 RAA-CA               1:03.22    1:01.82 .BLU   
       28.48  1:01.82                                                      
  3 Figueroa, Charly J        14 UN-02-CA             1:04.45    1:05.23 .BLU   
       30.73  1:05.23                                                      
  4 Castaneda, Jesie R        13 CHS-CA               1:06.08    1:05.58 .BLU   
       31.33  1:05.58                                                      
  5 Miller-Farabaugh, Kaylei  13 Fusion Aquatics-CA   1:07.63    1:05.90 .BLU   
       30.74  1:05.90                                                      
  6 Hutchinson, Kendall B     13 CCAQ-CA              1:05.77    1:06.11 .BLU   
       31.02  1:06.11                                                      
  7 Valdez, Regine B          14 HVDA-CA              1:07.26    1:06.68 .BLU   
       30.26  1:06.68                                                      
  8 Pison, Mikaela U          14 TMEC-CA              1:06.19    1:06.83 .BLU   
       31.36  1:06.83                                                      
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.00  13-14 .BLU
        1:17.40  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Herrera, Aleena B         14 UN-14-CA             1:02.24    1:02.32 q.BLU  
       29.25  1:02.32                                                      
  2 Okada, Asia J             14 RAA-CA               1:04.46    1:03.22 q.BLU  
       29.32  1:03.22                                                      
  3 Pivonka, kay L            13 PST-CA               1:06.16    1:03.71 q.BLU  
       29.96  1:03.71                                                      
  4 Fascio, Chelsea           13 FAC-CA               1:02.73    1:04.18 q.BLU  
       29.39  1:04.18                                                      
  5 Figueroa, Charly J        14 UN-02-CA             1:06.94    1:04.45 q.BLU  
       30.17  1:04.45                                                      
  6 Hutchinson, Kendall B     13 CCAQ-CA              1:07.50    1:05.77 q.BLU  
       30.87  1:05.77                                                      
  7 Castaneda, Jesie R        13 CHS-CA               1:03.18    1:06.08 q.BLU  
       30.21  1:06.08                                                      
  8 Pison, Mikaela U          14 TMEC-CA              1:04.24    1:06.19 q.BLU  
       30.31  1:06.19                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Valdez, Regine B          14 HVDA-CA              1:08.03    1:07.26 .BLU   
       30.60  1:07.26                                                      
 10 Miller-Farabaugh, Kaylei  13 Fusion Aquatics-CA   1:08.96    1:07.63 .BLU   
       31.68  1:07.63                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Varner, Devin C           14 RAA-CA               1:04.82    1:07.65 .BLU   
       32.01  1:07.65                                                      
 12 Cadiz, Gia J              13 HVDA-CA              1:05.03    1:08.57 .BLU   
       31.40  1:08.57                                                      
 13 Hollingsworth, Ashley J   13 TMEC-CA              1:08.76    1:08.94 .BLU   
       31.90  1:08.94                                                      
 14 Hellenga, Hailey B        14 PDSC-CA              1:10.43    1:09.18 .BLU   
       32.10  1:09.18                                                      
 15 Bean, Romi V              14 MESA-CA              1:09.43    1:09.19 .BLU   
       33.60  1:09.19                                                      
 16 Elizondo, Emilee J        13 TMEC-CA              1:03.14    1:09.68 .BLU   
       32.26  1:09.68                                                      
 17 Wheeler, Maddie G         13 CHS-CA               1:06.75    1:09.79 .BLU   
       31.23  1:09.79                                                      
 18 Kong, Isabelle            13 CCAQ-CA              1:11.83    1:10.61 .BLU   
       33.25  1:10.61                                                      
 19 Hsu, Eliz P               13 CCAQ-CA              1:12.51    1:11.07 .RED   
       34.06  1:11.07                                                      
 20 Smith, Hayley A           13 IEAQ-CA              1:09.38    1:11.29 .RED   
       33.71  1:11.29                                                      
 21 Wilson, Katherine S       13 DSRT-CA              1:10.63    1:11.33 .RED   
       32.08  1:11.33                                                      
 22 Castillo, Jasmine         14 MESA-CA              1:12.18    1:11.44 .RED   
       32.63  1:11.44                                                      
 23 Samson, Alyssa R          13 MESA-CA              1:14.66    1:11.49 .RED   
       33.80  1:11.49                                                      
 24 Castillo, Arwen R         13 CHS-CA               1:11.80    1:11.54 .RED   
       33.46  1:11.54                                                      
 25 Cassaro, Mia J            13 Fusion Aquatics-CA   1:12.06    1:13.06 .RED   
       34.07  1:13.06                                                      
 26 Olivar, Sam B             14 UN-09-CA             1:14.79    1:13.41 .RED   
       33.76  1:13.41                                                      
 27 Vrchoticky, Elaina L      13 IEAQ-CA              1:15.99    1:14.58 .RED   
       33.49  1:14.58                                                      
 28 Sinclair, Rowan M         13 TMEC-CA              1:12.62    1:14.80 .RED   
       33.56  1:14.80                                                      
 29 Salas, Sofia K            13 CHS-CA               1:16.38    1:16.06 .RED   
       34.50  1:16.06                                                      
 30 Rosin, Ava N              13 HILL-CA              1:17.40    1:18.91        
       35.98  1:18.91                                                      
 31 Douglass, Emilee          13 MESA-CA              1:16.38    1:19.25        
       35.91  1:19.25                                                      
 32 Douglass, Raechel R       14 UN-03-CA             1:16.99    1:21.73        
       37.70  1:21.73                                                      
 -- Guerrero, Emma G          13 FAC-CA               1:03.53         DQ        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:40.50  13-14 .BLU
        2:55.10  13-14 .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Figueroa, Charly J        14 UN-02-CA             2:25.33    2:21.79 .BLU   
       31.53  1:07.56  1:44.74  2:21.79                                    
  2 Hutchinson, Kendall B     13 CCAQ-CA              2:25.91    2:24.77 .BLU   
       31.76  1:07.68  1:45.56  2:24.77                                    
  3 Wheeler, Maddie G         13 CHS-CA               2:37.06    2:33.52 .BLU   
       32.15  1:09.74  1:51.59  2:33.52                                    
  4 Castillo, Arwen R         13 CHS-CA               2:48.61    2:37.96 .BLU   
       34.01  1:12.97  1:54.98  2:37.96                                    
  5 Pison, Mikaela U          14 TMEC-CA              2:40.34    2:38.59 .BLU   
       33.95  1:12.43  1:54.42  2:38.59                                    
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:40.50  13-14 .BLU
        2:55.10  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Figueroa, Charly J        14 UN-02-CA             2:26.14    2:25.33 q.BLU  
       31.87  1:07.36  1:46.21  2:25.33                                    
  2 Hutchinson, Kendall B     13 CCAQ-CA              2:24.60    2:25.91 q.BLU  
       32.74  1:09.55  1:47.21  2:25.91                                    
  3 Wheeler, Maddie G         13 CHS-CA               2:28.57    2:37.06 q.BLU  
       32.84  1:11.85  1:54.65  2:37.06                                    
  4 Pison, Mikaela U          14 TMEC-CA              2:24.40    2:40.34 q.BLU  
       33.83  1:13.03  1:54.63  2:40.34                                    
  5 Pivonka, kay L            13 PST-CA               2:33.76    2:45.13 q.RED  
       32.89  1:14.12  1:59.89  2:45.13                                    
  6 Castillo, Arwen R         13 CHS-CA               2:39.16    2:48.61 q.RED  
       36.61  1:19.00  2:04.33  2:48.61                                    
 -- Fascio, Chelsea           13 FAC-CA               2:39.39         DQ        
       32.45  1:10.56  1:52.58       DQ                                    
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:36.60  13-14 .BLU
        2:50.90  13-14 .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 McPhail, Kennedy J        13 RAA-CA               2:22.36    2:18.62 .BLU   
       28.80  1:04.32  1:45.48  2:18.62                                    
  2 Figueroa, Charly J        14 UN-02-CA             2:20.47    2:19.22 .BLU   
       30.38  1:06.12  1:46.42  2:19.22                                    
  3 Villarreal, Victoria  Vi  13 CHS-CA               2:19.63    2:20.27 .BLU   
       30.51  1:06.42  1:47.25  2:20.27                                    
  4 Okada, Asia J             14 RAA-CA               2:18.85    2:25.23 .BLU   
       29.27  1:06.24  1:48.23  2:25.23                                    
  5 Lopez, Nohely F           14 CHS-CA               2:30.19    2:27.99 .BLU   
       30.73  1:07.08  1:53.18  2:27.99                                    
  6 Binuya, Aiyana S          14 FAC-CA               2:25.08    2:30.08 .BLU   
       33.23  1:11.72  1:54.74  2:30.08                                    
  7 Shroll, Bridgette A       14 MMST-CA              2:28.45    2:32.14 .BLU   
       34.03  1:14.62  1:57.43  2:32.14                                    
 -- Etter, Brooke C           13 CHS-CA               2:30.70         DQ        
       37.64  1:17.73  2:02.21                                             
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:36.60  13-14 .BLU
        2:50.90  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Okada, Asia J             14 RAA-CA               2:19.17    2:18.85 q.BLU  
       28.93  1:04.74  1:45.06  2:18.85                                    
  2 Villarreal, Victoria  Vi  13 CHS-CA               2:20.78    2:19.63 q.BLU  
       30.47  1:05.89  1:46.29  2:19.63                                    
  3 Figueroa, Charly J        14 UN-02-CA             2:25.34    2:20.47 q.BLU  
       30.71  1:06.55  1:47.49  2:20.47                                    
  4 McPhail, Kennedy J        13 RAA-CA               2:18.00    2:22.36 q.BLU  
       30.00  1:05.70  1:48.19  2:22.36                                    
  5 Binuya, Aiyana S          14 FAC-CA               2:27.09    2:25.08 q.BLU  
       32.28  1:09.74  1:52.57  2:25.08                                    
  6 Shroll, Bridgette A       14 MMST-CA              2:31.16    2:28.45 q.BLU  
       33.82  1:13.51  1:54.64  2:28.45                                    
  7 Lopez, Nohely F           14 CHS-CA               2:26.61    2:30.19 q.BLU  
       30.02  1:06.26  1:53.45  2:30.19                                    
  8 Etter, Brooke C           13 CHS-CA               2:29.71    2:30.70 q.BLU  
       35.32  1:14.61  1:55.38  2:30.70                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wilson, Katherine S       13 DSRT-CA              2:32.23    2:31.39 .BLU   
       31.87  1:09.73  1:56.60  2:31.39                                    
 10 Guerrero, Emma G          13 FAC-CA               2:24.60    2:31.44 .BLU   
       31.87  1:11.43  1:56.58  2:31.44                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dowell, Elicia A          14 UN-14-CA             2:24.05    2:31.59 .BLU   
       34.39  1:13.10  1:56.96  2:31.59                                    
 12 Mangunsong, Grace E       13 RAA-CA               2:32.15    2:31.92 .BLU   
       31.98  1:13.20  1:57.65  2:31.92                                    
 13 Fascio, Chelsea           13 FAC-CA               2:26.43    2:31.94 .BLU   
       29.99  1:07.86  1:55.14  2:31.94                                    
 14 Bean, Romi V              14 MESA-CA              2:32.47    2:31.97 .BLU   
       32.98  1:13.04  1:58.07  2:31.97                                    
 15 Lawrence, Nia I           13 Fusion Aquatics-CA   2:23.36    2:32.01 .BLU   
       30.54  1:08.94  1:55.61  2:32.01                                    
 16 Seidner, Jessica F        13 TCC-CA               2:34.96    2:32.56 .BLU   
       34.65  1:14.25  1:58.12  2:32.56                                    
 17 Hollingsworth, Ashley J   13 TMEC-CA              2:32.53    2:33.43 .BLU   
       32.61  1:11.21  1:59.28  2:33.43                                    
 18 Ibarra, Audrey A          13 CROC-CA              2:33.86    2:34.21 .BLU   
       32.36  1:11.71  2:00.17  2:34.21                                    
 19 Neal, Bronte K            14 UN-14-CA             2:32.88    2:34.55 .BLU   
       32.65  1:10.35  1:58.37  2:34.55                                    
 20 Pivonka, kay L            13 PST-CA               2:30.70    2:34.95 .BLU   
       31.85  1:11.52  2:00.60  2:34.95                                    
 21 Davis, Brooke M           13 MMST-CA              2:37.66    2:36.27 .BLU   
       34.33  1:13.64  2:01.03  2:36.27                                    
 22 Gomez Pimentel, Luna Q    14 IEAQ-CA              2:34.05    2:37.59 .RED   
       33.04  1:13.18  2:02.22  2:37.59                                    
 23 Steffens, Emma G          13 MMST-CA              2:32.44    2:37.62 .RED   
       34.76  1:15.65  2:02.55  2:37.62                                    
 24 Smith, Hayley A           13 IEAQ-CA              2:32.63    2:38.01 .RED   
       34.50  1:15.91  2:01.81  2:38.01                                    
 25 He, Prisca L              14 CCAQ-CA              2:35.44    2:38.04 .RED   
       34.96  1:15.20  2:02.99  2:38.04                                    
 26 Eyler, Loryn A            13 TMEC-CA              2:34.36    2:38.62 .RED   
       35.18  1:17.82  2:03.82  2:38.62                                    
 27 Rogers, Lauren L          13 MESA-CA              2:44.37    2:39.68 .RED   
       35.52  1:17.80  2:04.72  2:39.68                                    
 28 Castillo, Arwen R         13 CHS-CA               2:33.65    2:40.24 .RED   
       35.89  1:17.80  2:04.14  2:40.24                                    
 29 Pison, Mikaela U          14 TMEC-CA              2:25.89    2:40.41 .RED   
       33.86  1:14.95  2:03.92  2:40.41                                    
 30 Venegas, Megan S          13 TCC-CA               2:40.74    2:41.49 .RED   
       36.17  1:17.35  2:06.93  2:41.49                                    
 31 Huang, Marisa R           13 CHS-CA               2:34.03    2:41.71 .RED   
       36.90  1:17.47  2:05.74  2:41.71                                    
 32 Guevara, Hailey P         13 TMEC-CA              2:40.64    2:41.84 .RED   
       38.35  1:19.65  2:07.15  2:41.84                                    
 33 Douglass, Emilee          13 MESA-CA              2:43.07    2:41.88 .RED   
       34.43  1:16.89  2:06.42  2:41.88                                    
 34 Runstuck, Reagan R        13 HILL-CA              2:45.42    2:42.18 .RED   
       36.84  1:19.09  2:04.97  2:42.18                                    
 35 Castillo, Jasmine         14 MESA-CA              2:39.42    2:43.71 .RED   
       34.27  1:16.98  2:07.07  2:43.71                                    
 36 Speer, Reece R            13 PST-CA               2:40.17    2:44.99 .RED   
       37.86  1:20.44  2:08.11  2:44.99                                    
 37 Olivar, Sam B             14 UN-09-CA             2:45.11    2:45.24 .RED   
       35.48  1:17.56  2:09.42  2:45.24                                    
 38 Lopez, Nailyn I           14 CHS-CA               2:35.11    2:45.88 .RED   
       33.27  1:17.01  2:08.61  2:45.88                                    
 39 Guillen, Marissa N        13 PDSC-CA              2:49.45    2:46.47 .RED   
       39.15  1:22.37  2:09.58  2:46.47                                    
 40 Gaffney, Kaia L           14 TMEC-CA              2:47.59    2:46.49 .RED   
       39.13  1:21.78  2:10.43  2:46.49                                    
 41 David, Charlise R         14 TCC-CA               2:39.81    2:46.64 .RED   
       37.05  1:20.19  2:09.78  2:46.64                                    
 42 Guevara, Kaitlyn M        13 TMEC-CA              2:50.79    2:47.21 .RED   
       38.43  1:21.55  2:11.02  2:47.21                                    
 43 Oler, Rachel J            14 UN-09-CA             2:39.68    2:49.20 .RED   
       38.56  1:24.40  2:08.01  2:49.20                                    
 44 Atamian, Sammie J         13 FAC-CA               2:48.45    2:50.78 .RED   
       37.00  1:21.80  2:13.85  2:50.78                                    
 45 Salas, Sofia K            13 CHS-CA               2:43.15    2:52.27        
       36.81  1:19.44  2:12.85  2:52.27                                    
 46 Landherr, Blair K         14 CHS-CA               2:48.61    2:52.42        
       39.25  1:22.67  2:14.59  2:52.42                                    
 47 Douglass, Raechel R       14 UN-03-CA             2:49.49    2:56.06        
       39.09  1:24.20  2:16.66  2:56.06                                    
 48 Eyler, Kailyn R           13 TMEC-CA              2:50.11    2:58.05        
       42.78  1:28.65  2:18.10  2:58.05                                    
 49 Wettlaufer, Ava E         13 TMEC-CA              2:47.87    2:59.21        
       39.94  1:27.54  2:16.71  2:59.21                                    
 -- Eliceche, Luciana M       13 MMST-CA              2:50.90         DQ        
       39.48  1:23.13  2:18.42       DQ                                    
 -- Miller-Farabaugh, Kaylei  13 Fusion Aquatics-CA   2:27.22         DQ        
       31.92  1:10.16  1:58.63       DQ                                    
 -- Loreno, Ysabelle G        13 PDSC-CA              2:37.85         DQ        
       36.94  1:18.39  2:04.12       DQ                                    
 -- Evans, Petra A            13 HILL-CA              2:34.98         DQ        
       34.82  1:14.92  2:03.44       DQ                                    
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:36.60  13-14 .BLU
        6:07.30  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McPhail, Kennedy J        13 RAA-CA               4:54.95    4:53.77 .BLU   
       33.05  1:09.34  1:45.21  2:20.88  3:03.90  3:46.21  4:20.11  4:53.77
  2 Wheeler, Maddie G         13 CHS-CA               5:05.96    5:07.93 .BLU   
       34.79  1:13.71  1:51.55  2:29.99  3:14.54  3:57.79  4:33.43  5:07.93
  3 Rothlein, Jaclyn T        13 TMEC-CA              5:04.72    5:09.35 .BLU   
       33.72  1:13.55  1:54.77  2:35.36  3:17.83  4:00.43  4:35.92  5:09.35
  4 May, Laina R              13 STAR-CA              5:04.65    5:11.39 .BLU   
       33.70  1:11.98  1:55.37  2:37.29  3:20.65  4:04.36  4:39.26  5:11.39
  5 Bean, Romi V              14 MESA-CA              5:22.61    5:17.14 .BLU   
       33.57  1:11.51  1:51.57  2:32.22  3:17.87  4:05.11  4:40.98  5:17.14
  6 Castillo, Arwen R         13 CHS-CA               5:24.58    5:21.90 .BLU   
       34.81  1:15.60  1:58.78  2:41.23  3:26.98  4:11.45  4:47.41  5:21.90
  7 Cadiz, Gia J              13 HVDA-CA              5:35.92    5:22.07 .BLU   
       33.65  1:13.10  1:55.17  2:37.43  3:24.17  4:11.15  4:47.95  5:22.07
  8 Eyler, Loryn A            13 TMEC-CA              5:36.17    5:34.68 .BLU   
       34.67  1:18.13  2:02.06  2:44.65  3:31.77  4:19.57  4:57.66  5:34.68
  9 Speer, Reece R            13 PST-CA               5:33.61    5:35.38 .BLU   
       36.21  1:19.81  2:02.46  2:43.92  3:31.19  4:19.20  4:57.66  5:35.38
 -- Ingram, Abi I             13 TMEC-CA              5:34.58   X5:40.89 .RED   
       34.98  1:17.18  2:00.68  2:44.40  3:34.88  4:26.04  5:03.57  5:40.89
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             1:46.15    1:46.01        
     1) Castaneda, Jesie R 13           2) Villarreal, Victoria  Villa R 1
     3) Lopez, Nailyn I 14              4) Lopez, Nohely F 14             
       26.54    53.52  1:20.10  1:46.01                                    
  2 Temecula Swim Club-CA  'A'                        1:49.53    1:52.37        
     1) Rothlein, Jaclyn T 13           2) Ingram, Abi I 13               
     3) Morgan, Amber N 13              4) Hollingsworth, Ashley J 13     
       28.28    55.96  1:24.31  1:52.37                                    
  3 Circle City Aquatics-CA  'A'                      1:54.59    1:55.66        
     1) Kong, Isabelle 13               2) He, Prisca L 14                
     3) Hutchinson, Kendall B 13        4) Hsu, Eliz P 13                 
       28.40    56.94  1:25.40  1:55.66                                    
  4 Desert Aquatics-CA  'A'                           1:57.21    1:57.71        
     1) Lee, Esther Y 13                2) Meza, Lexi 14                  
     3) Wilson, Katherine S 13          4) Frohnhoefer, Maggie G 14       
       33.48  1:01.89  1:29.95  1:57.71                                    
  5 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'B'             1:57.29    1:57.90        
     1) Etter, Brooke C 13              2) Landherr, Blair K 14           
     3) Castillo, Arwen R 13            4) Wheeler, Maddie G 13           
       28.46    58.43  1:29.26  1:57.90                                    
  6 Temecula Swim Club-CA  'B'                        1:55.49    2:00.96        
     1) Eyler, Kailyn R 13              2) Eyler, Loryn A 13              
     3) Sinclair, Rowan M 13            4) Pison, Mikaela U 14            
       31.02  1:04.94  1:31.32  2:00.96                                    
  7 Mesa Aquatics Swimming-CA  'A'                    1:55.61    2:02.84        
     1) Samson, Alyssa R 13             2) Douglass, Emilee 13            
     3) Aguilar, Jennifer 14            4) Kumar, Alankrita 13            
       28.86    58.66  1:27.31  2:02.84                                    
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             2:01.25    2:01.84        
     1) Villarreal, Victoria  Villa R 1 2) Etter, Brooke C 13             
     3) Lopez, Nohely F 14              4) Castaneda, Jesie R 13          
       30.23  1:04.83  1:34.49  2:01.84                                    
  2 Fontana Aquatics Club-CA  'A'                     2:05.58    2:05.64        
     1) Guerrero, Emma G 13             2) Binuya, Aiyana S 14            
     3) Fascio, Chelsea 13              4) Atamian, Sammie J 13           
       31.76  1:06.20  1:35.42  2:05.64                                    
  3 Circle City Aquatics-CA  'A'                      2:13.62    2:08.19        
     1) White, Eliana M 14              2) He, Prisca L 14                
     3) Hutchinson, Kendall B 13        4) Kong, Isabelle 13              
       31.69  1:10.01  1:39.85  2:08.19                                    
  4 Mesa Aquatics Swimming-CA  'A'                    2:04.00    2:09.35        
     1) Aguilar, Jennifer 14            2) Bean, Romi V 14                
     3) Samson, Alyssa R 13             4) Douglass, Emilee 13            
       31.63  1:08.09  1:40.48  2:09.35                                    
  5 Temecula Swim Club-CA  'A'                        2:02.24    2:10.05        
     1) Elizondo, Emilee J 13           2) Rothlein, Jaclyn T 13          
     3) Ingram, Abi I 13                4) Scott, Cristina M 14           
       34.41  1:10.89  1:41.56  2:10.05                                    
  6 Desert Aquatics-CA  'A'                           2:20.22    2:11.96        
     1) Frohnhoefer, Maggie G 14        2) Lee, Esther Y 13               
     3) Wilson, Katherine S 13          4) Meza, Lexi 14                  
       33.38  1:14.82  1:44.16  2:11.96                                    
  7 Temecula Swim Club-CA  'B'                        2:08.13    2:12.16        
     1) Pison, Mikaela U 14             2) Morgan, Amber N 13             
     3) Sinclair, Rowan M 13            4) Hollingsworth, Ashley J 13     
       34.81  1:11.50  1:44.02  2:12.16                                    
  8 The Claremont Club-CA  'A'                        2:24.71    2:19.19        
     1) Venegas, Megan S 13             2) Seidner, Jessica F 13          
     3) Damaske, Spencer J 13           4) David, Charlise R 14           
       37.73  1:11.77  1:48.09  2:19.19                                    
 -- Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'B'             2:10.96         DQ        
     1)                                 2) Lopez, Nailyn I 14             
     3) Wheeler, Maddie G 13            4) Castillo, Arwen R 13           
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.30  15&O .BLU
          31.90  15&O .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Marshall, Carly R         16 UN-14-CA               26.31      25.97 .BLU   
  2 Barton, Nicole L          16 UN-03-CA               26.82      26.65 .BLU   
  3 Wallace, Ella M           16 MMST-CA                26.61      26.67 .BLU   
  4 Liang, Elaine             17 UN-09-CA               27.40      27.17 .BLU   
  5 Juarez, Valerie B         17 UN-14-CA               26.81      27.21 .BLU   
  6 Steffens, Sarah A         15 MMST-CA                27.75      27.46 .BLU   
  7 Ruvalcaba, Norah G        15 UN-05-CA               27.77      27.58 .BLU   
  8 Suthar, Nijal J           16 CHS-CA                 27.81      27.81 .BLU   
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.30  15&O .BLU
          31.90  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Marshall, Carly R         16 UN-14-CA               27.67      26.31 q.BLU  
  2 Varner, Peyton M          16 UN-14-CA               24.99      26.42 q.BLU  
  3 Wallace, Ella M           16 MMST-CA                26.75      26.61 q.BLU  
  4 Juarez, Valerie B         17 UN-14-CA               27.10      26.81 q.BLU  
  5 Barton, Nicole L          16 UN-03-CA               26.61      26.82 q.BLU  
  6 Liang, Elaine             17 UN-09-CA               26.93      27.40 q.BLU  
  7 Lawrence, Zoe A           15 UN-02-CA               26.27      27.65 q.BLU  
  8 Steffens, Sarah A         15 MMST-CA                27.76      27.75 q.BLU  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ruvalcaba, Norah G        15 UN-05-CA               26.96      27.77 .BLU   
 10 Suthar, Nijal J           16 CHS-CA                 27.39      27.81 .BLU   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Douglass, Hailey H        15 UN-03-CA               28.23      27.89 .BLU   
 12 Klein, Abi M              15 UN-02-CA               27.93      28.17 .BLU   
 13 Imes, Katie B             16 UN-02-CA               27.38      28.28 .BLU   
 14 Morelos, Natalia E        15 UN-02-CA               28.34      28.51 .BLU   
 15 Shklyarova, Alisa D       16 VA-CA                  28.23      28.59 .BLU   
 16 Rivera, Valerie           15 UN-04-CA               28.08      28.63 .BLU   
 17 Martilla, Amanda J        17 UN-03-CA               29.10      28.66 .BLU   
 18 Martinez, Alondra         16 UN-02-CA               28.23      28.75 .BLU   
 19 Shin, Kayla E             17 UN-09-CA               28.45      29.30 .BLU   
 20 Strash, Natalya E         17 UN-06-CA               29.33      29.53 .RED   
 21 Purificacion, Aliza       16 PST-CA                 28.63      29.80 .RED   
 22 Encinares, Zoeann G       15 MESA-CA                30.30      30.24 .RED   
 23 Vinyard, Meadow B         16 UN-07-CA               29.70      30.25 .RED   
 24 Faulk, Sophia A           16 STAR-CA                29.41      30.72 .RED   
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.80  15&O .BLU
        1:08.50  15&O .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Thornton, Molly I         18 UN-14-CA               59.11      57.88 .BLU   
       28.14    57.88                                                      
  2 Martilla, Brianna F       17 UN-03-CA               58.07      57.94 .BLU   
       27.98    57.94                                                      
  3 Arcerito, Kristina N      17 UN-03-CA               58.62      58.48 .BLU   
       28.10    58.48                                                      
  4 Gonzalez, Kayla M         15 UN-05-CA               58.79      58.82 .BLU   
       28.64    58.82                                                      
  5 Martilla, Amanda J        17 UN-03-CA             1:00.67    1:01.19 .BLU   
       29.27  1:01.19                                                      
  6 Imes, Katie B             16 UN-02-CA               59.52    1:01.45 .BLU   
       29.12  1:01.45                                                      
  7 Juarez, Valerie B         17 UN-14-CA               58.53    1:02.83 .RED   
       29.04  1:02.83                                                      
  8 Douglass, Hailey H        15 UN-03-CA             1:00.62    1:02.93 .RED   
       29.60  1:02.93                                                      
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.80  15&O .BLU
        1:08.50  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Varner, Peyton M          16 UN-14-CA               54.03      56.64 q.BLU  
       27.33    56.64                                                      
  2 Freeman, Rashelle M       18 MMST-CA                56.11      56.69 q.BLU  
       27.56    56.69                                                      
  3 Cai, Megan A              15 UN-05-CA               56.13      56.74 q.BLU  
       27.35    56.74                                                      
  4 Barton, Nicole L          16 UN-03-CA               56.56      57.99 q.BLU  
       28.28    57.99                                                      
  5 Martilla, Brianna F       17 UN-03-CA               57.23      58.07 q.BLU  
       28.32    58.07                                                      
  6 Juarez, Valerie B         17 UN-14-CA               58.75      58.53 q.BLU  
       27.53    58.53                                                      
  7 Arcerito, Kristina N      17 UN-03-CA               57.91      58.62 q.BLU  
       28.01    58.62                                                      
  8 Gonzalez, Kayla M         15 UN-05-CA               57.11      58.79 q.BLU  
       28.58    58.79                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Thornton, Molly I         18 UN-14-CA               58.43      59.11 .BLU   
       28.40    59.11                                                      
 10 Steffens, Sarah A         15 MMST-CA                58.96      59.22 .BLU   
       28.43    59.22                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Imes, Katie B             16 UN-02-CA               59.07      59.52 .BLU   
       28.89    59.52                                                      
 12 Wallace, Ella M           16 MMST-CA                59.29      59.58 .BLU   
       29.04    59.58                                                      
 13 Borngrebe, Micaelynn R    15 TCC-CA               1:00.63      59.94 .BLU   
       29.06    59.94                                                      
 14 Pradumdusdepron, Marchim  15 UN-05-CA               59.09    1:00.60 .BLU   
       29.18  1:00.60                                                      
 15 Douglass, Hailey H        15 UN-03-CA             1:01.50    1:00.62 .BLU   
       28.82  1:00.62                                                      
 16 Li, Emily T               17 UN-03-CA               56.81    1:00.65 .BLU   
       29.26  1:00.65                                                      
 17 Martilla, Amanda J        17 UN-03-CA             1:00.71    1:00.67 .BLU   
       28.99  1:00.67                                                      
 18 Suthar, Nijal J           16 CHS-CA               1:01.74    1:00.82 .BLU   
       29.99  1:00.82                                                      
 19 Rivera, Valerie           15 UN-04-CA             1:00.81    1:01.12 .BLU   
       29.83  1:01.12                                                      
 20 Parra, Allison F          15 Unattached-CA        1:00.36    1:01.61 .BLU   
       29.30  1:01.61                                                      
 21 Yoon, Rachel C            16 UN-09-CA             1:01.44    1:01.78 .BLU   
       29.85  1:01.78                                                      
 22 Chion, Alexis N           16 UN-09-CA             1:00.06    1:01.80 .BLU   
       29.11  1:01.80                                                      
 23 Ornedo, Robin G           17 UN-02-CA               59.62    1:02.00 .BLU   
       29.66  1:02.00                                                      
 24 Cinnamo, Ally B           15 UN-03-CA             1:01.67    1:02.28 .BLU   
       30.14  1:02.28                                                      
 25 Parsons, Zoe L            16 UN-08-CA             1:02.65    1:03.30 .RED   
       30.85  1:03.30                                                      
 26 Strash, Natalya E         17 UN-06-CA             1:03.54    1:04.97 .RED   
       31.06  1:04.97                                                      
 27 Shin, Kayla E             17 UN-09-CA             1:02.57    1:04.98 .RED   
       31.56  1:04.98                                                      
 28 Garduno, Jenn             16 RST-CA               1:02.14    1:05.24 .RED   
       31.92  1:05.24                                                      
 29 Faulk, Sophia A           16 STAR-CA              1:03.88    1:06.68 .RED   
       32.20  1:06.68                                                      
 -- Perez, Claire N           17 MMST-CA              1:03.49         DQ        
       30.76       DQ                                                      
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.40  15&O .BLU
        2:28.80  15&O .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lockhart, Emilea M        15 PST-CA               2:02.51    2:00.97 .BLU   
       28.55    59.20  1:30.26  2:00.97                                    
  2 Johansen, Emma C          17 PST-CA               2:05.44    2:01.27 .BLU   
       28.79    59.67  1:30.94  2:01.27                                    
  3 Martilla, Brianna F       17 UN-03-CA             2:05.12    2:04.88 .BLU   
       28.49    59.99  1:32.41  2:04.88                                    
  4 Gonzalez, Kayla M         15 UN-05-CA             2:05.41    2:05.32 .BLU   
       28.93  1:00.68  1:33.09  2:05.32                                    
  5 Thornton, Molly I         18 UN-14-CA             2:06.39    2:05.92 .BLU   
       29.39  1:02.00  1:34.49  2:05.92                                    
  6 Ruvalcaba, Norah G        15 UN-05-CA             2:10.62    2:10.35 .BLU   
       29.75  1:03.14  1:36.67  2:10.35                                    
  7 Parra, Allison F          15 Unattached-CA        2:09.74    2:11.67 .BLU   
       30.78  1:04.22  1:38.03  2:11.67                                    
  8 Imes, Katie B             16 UN-02-CA             2:10.76    2:15.16 .BLU   
       31.50  1:06.15  1:40.82  2:15.16                                    
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.40  15&O .BLU
        2:28.80  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Varner, Peyton M          16 UN-14-CA             1:56.66    2:01.73 q.BLU  
       27.95    58.42  1:30.28  2:01.73                                    
  2 Lockhart, Emilea M        15 PST-CA               2:03.07    2:02.51 q.BLU  
       28.22    59.12  1:30.97  2:02.51                                    
  3 Freeman, Rashelle M       18 MMST-CA              2:01.37    2:02.56 q.BLU  
       27.95    58.31  1:30.22  2:02.56                                    
  4 Cai, Megan A              15 UN-05-CA             2:01.74    2:03.74 q.BLU  
       29.60  1:01.52  1:32.45  2:03.74                                    
  5 Martilla, Brianna F       17 UN-03-CA             2:02.91    2:05.12 q.BLU  
       29.02  1:00.69  1:33.41  2:05.12                                    
  6 Gonzalez, Kayla M         15 UN-05-CA             2:00.82    2:05.41 q.BLU  
       28.96  1:00.76  1:33.45  2:05.41                                    
  7 Johansen, Emma C          17 PST-CA               2:01.44    2:05.44 q.BLU  
       29.52  1:01.40  1:33.72  2:05.44                                    
  8 Thornton, Molly I         18 UN-14-CA             2:05.86    2:06.39 q.BLU  
       29.55  1:01.52  1:33.93  2:06.39                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Steffens, Sarah A         15 MMST-CA              2:11.81    2:09.36 .BLU   
       30.65  1:03.66  1:37.06  2:09.36                                    
 10 Parra, Allison F          15 Unattached-CA        2:09.60    2:09.74 .BLU   
       30.21  1:03.28  1:36.50  2:09.74                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lawrence, Zoe A           15 UN-02-CA             2:05.20    2:10.29 .BLU   
       29.68  1:03.14  1:37.37  2:10.29                                    
 12 Ruvalcaba, Norah G        15 UN-05-CA             2:08.97    2:10.62 .BLU   
       29.99  1:02.93  1:36.66  2:10.62                                    
 13 Imes, Katie B             16 UN-02-CA             2:10.30    2:10.76 .BLU   
       30.72  1:04.57  1:38.20  2:10.76                                    
 14 Cinnamo, Ally B           15 UN-03-CA             2:09.56    2:11.38 .BLU   
       30.37  1:03.99  1:38.11  2:11.38                                    
 15 Borngrebe, Micaelynn R    15 TCC-CA               2:13.00    2:12.58 .BLU   
       30.49  1:04.39  1:39.40  2:12.58                                    
 16 Douglass, Hailey H        15 UN-03-CA             2:17.43    2:13.52 .BLU   
       29.82  1:03.92  1:39.24  2:13.52                                    
 17 Pradumdusdepron, Marchim  15 UN-05-CA             2:10.78    2:13.66 .BLU   
       30.70  1:04.35  1:39.02  2:13.66                                    
 18 Martinez, Alondra         16 UN-02-CA             2:09.29    2:14.46 .BLU   
       31.26  1:05.10  1:40.06  2:14.46                                    
 19 Purificacion, Aliza       16 PST-CA               2:19.15    2:15.68 .BLU   
       31.00  1:05.12  1:39.91  2:15.68                                    
 20 Yoon, Rachel C            16 UN-09-CA             2:16.66    2:17.01 .RED   
       32.24  1:06.58  1:42.45  2:17.01                                    
 21 Vinyard, Meadow B         16 UN-07-CA             2:15.70    2:18.49 .RED   
       32.72  1:08.03  1:43.50  2:18.49                                    
 22 Faulk, Sophia A           16 STAR-CA              2:19.58    2:20.60 .RED   
       32.20  1:08.07  1:44.67  2:20.60                                    
 23 Chion, Alexis N           16 UN-09-CA             2:16.73    2:21.20 .RED   
       32.31  1:08.27  1:45.45  2:21.20                                    
 24 Perez, Claire N           17 MMST-CA              2:20.06    2:21.45 .RED   
     2:48.10  2:21.45                                                      
 25 Rivera, Valerie           15 UN-04-CA             2:11.25    2:21.49 .RED   
       30.96  1:06.06  1:43.78  2:21.49                                    
 26 Garduno, Jenn             16 RST-CA               2:19.43    2:28.08 .RED   
       32.72  1:09.05  1:48.41  2:28.08                                    
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:57.40  15&O .BLU
        6:29.90  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Varner, Peyton M          16 UN-14-CA             5:15.17    5:25.08 .BLU   
       28.39    59.74  1:32.43  2:05.36  2:38.33  3:11.96  3:45.44  4:19.36
     4:52.64  5:25.08                                                      
  2 Johansen, Emma C          17 PST-CA               5:20.37    5:32.94 .BLU   
       30.83  1:04.13  1:37.80  2:11.39  2:45.02  3:18.85  3:52.61  4:26.32
     4:59.83  5:32.94                                                      
  3 Arcerito, Kristina N      17 UN-03-CA             5:41.02    5:41.04 .BLU   
       29.95  1:03.25  1:37.95  2:12.72  2:47.37  3:22.20  3:57.70  4:33.13
     5:07.54  5:41.04                                                      
  4 Parra, Allison F          15 Unattached-CA        5:43.56    5:42.92 .BLU   
       31.27  1:05.42  1:39.87  2:14.44  2:48.55  3:23.40  3:58.20  4:32.80
     5:07.98  5:42.92                                                      
  5 Imes, Katie B             16 UN-02-CA             5:43.72    5:59.09 .RED   
       32.61  1:08.30  1:44.68  2:21.43  2:57.39  3:33.26  4:09.60  4:46.36
     5:23.06  5:59.09                                                      
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.50  15&O .BLU
        1:21.50  15&O .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Johansen, Emma C          17 PST-CA               1:03.33    1:02.23 .BLU   
       30.70  1:02.23                                                      
  2 Juarez, Valerie B         17 UN-14-CA             1:05.63    1:05.56 .BLU   
       31.25  1:05.56                                                      
  3 Martilla, Brianna F       17 UN-03-CA             1:06.34    1:05.61 .BLU   
       31.90  1:05.61                                                      
  4 Lawrence, Zoe A           15 UN-02-CA             1:07.96    1:09.19 .BLU   
       33.30  1:09.19                                                      
  5 Imes, Katie B             16 UN-02-CA             1:07.04    1:09.21 .BLU   
       33.67  1:09.21                                                      
  6 Douglass, Hailey H        15 UN-03-CA             1:09.55    1:09.32 .BLU   
       33.29  1:09.32                                                      
  7 Parra, Allison F          15 Unattached-CA        1:10.83    1:12.65 .BLU   
       35.13  1:12.65                                                      
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.50  15&O .BLU
        1:21.50  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Johansen, Emma C          17 PST-CA               1:01.26    1:03.33 q.BLU  
       31.46  1:03.33                                                      
  2 Li, Emily T               17 UN-03-CA             1:01.01    1:05.09 q.BLU  
       31.54  1:05.09                                                      
  3 Juarez, Valerie B         17 UN-14-CA             1:06.34    1:05.63 q.BLU  
       31.01  1:05.63                                                      
  4 Barton, Nicole L          16 UN-03-CA             1:01.89    1:05.96 q.BLU  
       32.24  1:05.96                                                      
  5 Martilla, Brianna F       17 UN-03-CA             1:06.36    1:06.34 q.BLU  
       32.50  1:06.34                                                      
  6 Imes, Katie B             16 UN-02-CA             1:06.54    1:07.04 q.BLU  
       32.93  1:07.04                                                      
  7 Chion, Alexis N           16 UN-09-CA             1:04.73    1:07.30 q.BLU  
       31.98  1:07.30                                                      
  8 Lawrence, Zoe A           15 UN-02-CA             1:09.04    1:07.96 q.BLU  
       32.66  1:07.96                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Steffens, Sarah A         15 MMST-CA              1:07.44    1:08.30 .BLU   
       33.17  1:08.30                                                      
 10 Martinez, Alondra         16 UN-02-CA             1:07.39    1:09.22 .BLU   
       34.05  1:09.22                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Douglass, Hailey H        15 UN-03-CA             1:12.32    1:09.55 .BLU   
       33.62  1:09.55                                                      
 12 Ornedo, Robin G           17 UN-02-CA             1:03.93    1:09.93 .BLU   
       33.53  1:09.93                                                      
 13 Wallace, Ella M           16 MMST-CA              1:08.61    1:10.70 .BLU   
       34.21  1:10.70                                                      
 14 Parra, Allison F          15 Unattached-CA        1:11.74    1:10.83 .BLU   
       35.23  1:10.83                                                      
 15 Davis, Kenna B            18 UN-02-CA             1:06.90    1:12.96 .BLU   
       35.45  1:12.96                                                      
 16 Parsons, Zoe L            16 UN-08-CA             1:16.92    1:14.58 .RED   
       36.85  1:14.58                                                      
 17 Shin, Kayla E             17 UN-09-CA             1:13.27    1:14.95 .RED   
       36.55  1:14.95                                                      
 18 Vinyard, Meadow B         16 UN-07-CA             1:11.05    1:15.00 .RED   
       36.73  1:15.00                                                      
 19 Strash, Natalya E         17 UN-06-CA             1:13.27    1:15.18 .RED   
       35.96  1:15.18                                                      
 20 Garduno, Jenn             16 RST-CA               1:12.40    1:15.51 .RED   
       36.58  1:15.51                                                      
 21 Yoon, Rachel C            16 UN-09-CA             1:19.78    1:16.36 .RED   
       36.70  1:16.36                                                      
 22 Perez, Claire N           17 MMST-CA              1:18.04    1:18.65 .RED   
       38.38  1:18.65                                                      
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:33.80  15&O .BLU
        2:48.10  15&O .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Johansen, Emma C          17 PST-CA               2:15.99    2:11.81 .BLU   
       31.53  1:04.75  1:38.24  2:11.81                                    
  2 Steffens, Sarah A         15 MMST-CA              2:20.06    2:25.31 .BLU   
       34.14  1:10.92  1:48.50  2:25.31                                    
  3 Chion, Alexis N           16 UN-09-CA             2:26.59    2:25.68 .BLU   
       34.29  1:11.75  1:49.19  2:25.68                                    
  4 Imes, Katie B             16 UN-02-CA             2:28.14    2:26.95 .BLU   
       35.27  1:12.81  1:50.39  2:26.95                                    
  5 Douglass, Hailey H        15 UN-03-CA             2:29.04    2:28.32 .BLU   
       33.93  1:11.61  1:50.48  2:28.32                                    
  6 Parra, Allison F          15 Unattached-CA        2:29.43    2:30.59 .BLU   
       36.59  1:14.30  1:52.17  2:30.59                                    
  7 Shin, Kayla E             17 UN-09-CA             2:46.49    2:39.83 .RED   
       37.43  1:17.98  1:59.09  2:39.83                                    
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:33.80  15&O .BLU
        2:48.10  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Johansen, Emma C          17 PST-CA               2:08.76    2:15.99 q.BLU  
       32.36  1:06.59  1:41.02  2:15.99                                    
  2 Steffens, Sarah A         15 MMST-CA              2:24.97    2:20.06 q.BLU  
       32.48  1:07.78  1:44.41  2:20.06                                    
  3 Lawrence, Zoe A           15 UN-02-CA             2:26.08    2:25.50 q.BLU  
       34.48  1:12.03  1:49.88  2:25.50                                    
  4 Chion, Alexis N           16 UN-09-CA             2:22.31    2:26.59 q.BLU  
       34.67  1:12.01  1:50.00  2:26.59                                    
  5 Imes, Katie B             16 UN-02-CA             2:24.22    2:28.14 q.BLU  
       35.50  1:12.09  1:50.29  2:28.14                                    
  6 Lynch, Abby N             16 Unattached-CA        2:20.73    2:28.85 q.BLU  
       35.76  1:13.00  1:51.09  2:28.85                                    
  7 Rothlein, Joslyn M        15 Unattached-CA        2:22.80    2:28.96 q.BLU  
       34.14  1:12.28  1:51.52  2:28.96                                    
  8 Douglass, Hailey H        15 UN-03-CA             2:32.45    2:29.04 q.BLU  
       34.23  1:11.68  1:50.62  2:29.04                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Parra, Allison F          15 Unattached-CA        2:29.48    2:29.43 .BLU   
       35.34  1:12.54  1:50.77  2:29.43                                    
 10 Shin, Kayla E             17 UN-09-CA             2:33.80    2:46.49 .RED   
       37.54  1:19.09  2:02.87  2:46.49                                    
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:23.90  15&O .BLU
        1:31.60  15&O .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Marshall, Carly R         16 UN-14-CA             1:10.80    1:09.24 .BLU   
       32.50  1:09.24                                                      
  2 Wettlaufer, Emma R        17 Unattached-CA        1:13.53    1:14.79 .BLU   
       35.54  1:14.79                                                      
  3 Martilla, Amanda J        17 UN-03-CA             1:15.53    1:16.77 .BLU   
       35.93  1:16.77                                                      
  4 Shklyarova, Alisa D       16 VA-CA                1:19.75    1:18.55 .BLU   
       36.99  1:18.55                                                      
  5 Ruvalcaba, Norah G        15 UN-05-CA             1:22.32    1:20.23 .BLU   
       38.53  1:20.23                                                      
  6 Juarez, Valerie B         17 UN-14-CA             1:21.21    1:21.04 .BLU   
       37.84  1:21.04                                                      
  7 Suthar, Nijal J           16 CHS-CA               1:23.85    1:21.96 .BLU   
       39.18  1:21.96                                                      
  8 Purificacion, Aliza       16 PST-CA               1:23.44    1:22.63 .BLU   
       39.12  1:22.63                                                      
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:23.90  15&O .BLU
        1:31.60  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Marshall, Carly R         16 UN-14-CA             1:10.45    1:10.80 q.BLU  
       33.29  1:10.80                                                      
  2 Wettlaufer, Emma R        17 Unattached-CA        1:11.56    1:13.53 q.BLU  
       35.05  1:13.53                                                      
  3 Martinez, Alondra         16 UN-02-CA             1:11.44    1:15.08 q.BLU  
       36.00  1:15.08                                                      
  4 Martilla, Amanda J        17 UN-03-CA             1:14.17    1:15.53 q.BLU  
       36.03  1:15.53                                                      
  5 Morelos, Natalia E        15 UN-02-CA             1:18.49    1:17.81 q.BLU  
       36.59  1:17.81                                                      
  6 Shklyarova, Alisa D       16 VA-CA                1:14.55    1:19.75 q.BLU  
       37.25  1:19.75                                                      
  7 Lawrence, Zoe A           15 UN-02-CA             1:17.53    1:19.84 q.BLU  
       37.89  1:19.84                                                      
  8 Juarez, Valerie B         17 UN-14-CA             1:24.66    1:21.21 q.BLU  
       38.27  1:21.21                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lynch, Abby N             16 Unattached-CA        1:24.41    1:22.16 .BLU   
       39.77  1:22.16                                                      
 10 Ruvalcaba, Norah G        15 UN-05-CA             1:19.08    1:22.32 .BLU   
       38.96  1:22.32                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Purificacion, Aliza       16 PST-CA               1:21.62    1:23.44 .BLU   
       39.73  1:23.44                                                      
 12 Suthar, Nijal J           16 CHS-CA               1:26.67    1:23.85 .BLU   
       39.36  1:23.85                                                      
 13 Strash, Natalya E         17 UN-06-CA             1:20.50    1:23.91 .RED   
       38.96  1:23.91                                                      
 14 Chion, Alexis N           16 UN-09-CA             1:20.39    1:25.42 .RED   
       38.80  1:25.42                                                      
 15 Shin, Kayla E             17 UN-09-CA             1:17.91    1:26.10 .RED   
       40.81  1:26.10                                                      
 16 Liang, Elaine             17 UN-09-CA             1:23.27    1:29.25 .RED   
       42.81  1:29.25                                                      
 17 Seixas, Hannah J          15 MESA-CA              1:28.36    1:33.37        
       43.89  1:33.37                                                      
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:00.80  15&O .BLU
        3:17.30  15&O .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lockhart, Emilea M        15 PST-CA               2:31.87    2:30.63 .BLU   
       33.79  1:11.42  1:50.55  2:30.63                                    
  2 Thornton, Molly I         18 UN-14-CA             2:35.09    2:34.70 .BLU   
       34.97  1:14.25  1:54.61  2:34.70                                    
  3 Wettlaufer, Emma R        17 Unattached-CA        2:43.68    2:39.68 .BLU   
       36.06  1:17.00  1:59.01  2:39.68                                    
  4 Martilla, Amanda J        17 UN-03-CA             2:43.99    2:44.65 .BLU   
       36.96  1:18.51  2:01.31  2:44.65                                    
  5 Cinnamo, Ally B           15 UN-03-CA             2:50.82    2:49.21 .BLU   
       38.10  1:21.30  2:05.30  2:49.21                                    
  6 Ruvalcaba, Norah G        15 UN-05-CA             2:51.43    2:52.08 .BLU   
       38.58  1:22.08  2:07.35  2:52.08                                    
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:00.80  15&O .BLU
        3:17.30  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lockhart, Emilea M        15 PST-CA               2:31.25    2:31.87 q.BLU  
       34.13  1:12.33  1:52.03  2:31.87                                    
  2 Thornton, Molly I         18 UN-14-CA             2:31.42    2:35.09 q.BLU  
       34.78  1:14.45  1:55.84  2:35.09                                    
  3 Freeman, Rashelle M       18 MMST-CA              2:35.91    2:39.82 q.BLU  
       36.10  1:16.54  1:58.18  2:39.82                                    
  4 Wettlaufer, Emma R        17 Unattached-CA        2:34.87    2:43.68 q.BLU  
       36.38  1:17.77  2:00.91  2:43.68                                    
  5 Martilla, Amanda J        17 UN-03-CA             2:41.19    2:43.99 q.BLU  
       36.82  1:17.48  2:00.01  2:43.99                                    
  6 Cinnamo, Ally B           15 UN-03-CA             2:41.14    2:50.82 q.BLU  
       38.73  1:22.32  2:06.52  2:50.82                                    
  7 Ruvalcaba, Norah G        15 UN-05-CA             2:49.77    2:51.43 q.BLU  
       39.69  1:22.78  2:07.12  2:51.43                                    
  8 Purificacion, Aliza       16 PST-CA               2:52.24    2:55.86 q.BLU  
       39.43  1:23.25  2:09.39  2:55.86                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Shin, Kayla E             17 UN-09-CA             2:53.52    3:00.01 .BLU   
       41.07  1:27.36  2:14.20  3:00.01                                    
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.00  15&O .BLU
        1:17.50  15&O .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Arcerito, Kristina N      17 UN-03-CA             1:04.86    1:04.14 .BLU   
       29.66  1:04.14                                                      
  2 Juarez, Valerie B         17 UN-14-CA             1:04.48    1:04.66 .BLU   
       30.33  1:04.66                                                      
  3 Martilla, Amanda J        17 UN-03-CA             1:04.41    1:05.28 .BLU   
       29.54  1:05.28                                                      
  4 Wettlaufer, Emma R        17 Unattached-CA        1:05.48    1:05.34 .BLU   
       30.49  1:05.34                                                      
  5 Gonzalez, Kayla M         15 UN-05-CA             1:06.18    1:05.54 .BLU   
       31.12  1:05.54                                                      
  6 Ruvalcaba, Norah G        15 UN-05-CA             1:08.59    1:09.21 .BLU   
       31.76  1:09.21                                                      
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.00  15&O .BLU
        1:17.50  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Li, Emily T               17 UN-03-CA               58.81    1:02.32 q.BLU  
       28.76  1:02.32                                                      
  2 Barton, Nicole L          16 UN-03-CA               59.42    1:02.54 q.BLU  
       29.08  1:02.54                                                      
  3 Martilla, Amanda J        17 UN-03-CA             1:04.82    1:04.41 q.BLU  
       29.71  1:04.41                                                      
  4 Juarez, Valerie B         17 UN-14-CA             1:04.52    1:04.48 q.BLU  
       29.05  1:04.48                                                      
  5 Arcerito, Kristina N      17 UN-03-CA             1:03.85    1:04.86 q.BLU  
       29.53  1:04.86                                                      
  6 Wettlaufer, Emma R        17 Unattached-CA        1:05.64    1:05.48 q.BLU  
       30.73  1:05.48                                                      
  7 Martinez, Alondra         16 UN-02-CA             1:08.14    1:06.15 q.BLU  
       30.98  1:06.15                                                      
  8 Gonzalez, Kayla M         15 UN-05-CA             1:04.97    1:06.18 q.BLU  
       30.47  1:06.18                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ruvalcaba, Norah G        15 UN-05-CA             1:06.99    1:08.59 .BLU   
       32.08  1:08.59                                                      
 10 Davis, Kenna B            18 UN-02-CA             1:05.03    1:09.08 .BLU   
       31.79  1:09.08                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Strash, Natalya E         17 UN-06-CA             1:03.15    1:09.63 .BLU   
       31.32  1:09.63                                                      
 12 Suthar, Nijal J           16 CHS-CA               1:13.08    1:09.68 .BLU   
       33.07  1:09.68                                                      
 13 Rivera, Valerie           15 UN-04-CA             1:13.72    1:11.03 .RED   
       33.22  1:11.03                                                      
 14 Purificacion, Aliza       16 PST-CA               1:13.11    1:12.10 .RED   
       33.72  1:12.10                                                      
 15 Vinyard, Meadow B         16 UN-07-CA             1:11.83    1:14.53 .RED   
       34.58  1:14.53                                                      
 16 Faulk, Sophia A           16 STAR-CA              1:15.25    1:17.20 .RED   
       35.40  1:17.20                                                      
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:36.60  15&O .BLU
        2:50.90  15&O .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Arcerito, Kristina N      17 UN-03-CA             2:25.46    2:23.04 .BLU   
       30.51  1:06.89  1:44.71  2:23.04                                    
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:36.60  15&O .BLU
        2:50.90  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Steffens, Sarah A         15 MMST-CA              2:21.17    2:21.32 q.BLU  
       31.28  1:07.29  1:44.55  2:21.32                                    
  2 Arcerito, Kristina N      17 UN-03-CA             2:22.94    2:25.46 q.BLU  
       31.53  1:07.94  1:46.29  2:25.46                                    
  3 Rothlein, Joslyn M        15 Unattached-CA        2:25.06    2:26.25 q.BLU  
       32.35  1:10.34  1:49.03  2:26.25                                    
  4 Barton, Nicole L          16 UN-03-CA             2:23.83    2:31.19 q.BLU  
       30.51  1:07.22  1:48.37  2:31.19                                    
  5 Strash, Natalya E         17 UN-06-CA             2:22.28    2:35.61 q.BLU  
       33.39  1:12.13  1:53.30  2:35.61                                    
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:37.70  15&O .BLU
        2:52.10  15&O .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Johansen, Emma C          17 PST-CA               2:25.30    2:18.48 .BLU   
       30.74  1:04.99  1:46.78  2:18.48                                    
  2 Wettlaufer, Emma R        17 Unattached-CA        2:18.71    2:20.82 .BLU   
       29.59  1:05.42  1:47.22  2:20.82                                    
  3 Marshall, Carly R         16 UN-14-CA             2:24.57    2:21.59 .BLU   
       30.52  1:08.49  1:50.48  2:21.59                                    
  4 Barton, Nicole L          16 UN-03-CA             2:23.91    2:21.84 .BLU   
       30.38  1:06.25  1:49.58  2:21.84                                    
  5 Arcerito, Kristina N      17 UN-03-CA             2:25.70    2:25.66 .BLU   
       29.93  1:07.54  1:53.88  2:25.66                                    
  6 Martilla, Amanda J        17 UN-03-CA             2:28.72    2:25.70 .BLU   
       29.74  1:07.91  1:49.87  2:25.70                                    
  7 Parra, Allison F          15 Unattached-CA        2:29.10    2:28.31 .BLU   
       34.54  1:11.84  1:54.85  2:28.31                                    
  8 Douglass, Hailey H        15 UN-03-CA             2:28.42    2:30.27 .BLU   
       32.13  1:10.21  1:55.54  2:30.27                                    
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:37.70  15&O .BLU
        2:52.10  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wettlaufer, Emma R        17 Unattached-CA        2:17.91    2:18.71 q.BLU  
       29.95  1:06.21  1:45.93  2:18.71                                    
  2 Barton, Nicole L          16 UN-03-CA             2:17.20    2:23.91 q.BLU  
       29.93  1:06.40  1:50.77  2:23.91                                    
  3 Marshall, Carly R         16 UN-14-CA             2:22.16    2:24.57 q.BLU  
       30.27  1:08.06  1:51.73  2:24.57                                    
  4 Johansen, Emma C          17 PST-CA               2:17.14    2:25.30 q.BLU  
       31.98  1:07.34  1:51.94  2:25.30                                    
  5 Arcerito, Kristina N      17 UN-03-CA             2:26.63    2:25.70 q.BLU  
       30.06  1:06.89  1:52.87  2:25.70                                    
  6 Martinez, Alondra         16 UN-02-CA             2:19.44    2:26.04 q.BLU  
       31.70  1:10.82  1:51.72  2:26.04                                    
  7 Klein, Abi M              15 UN-02-CA             2:27.91    2:28.12 q.BLU  
       32.05  1:12.34  1:54.75  2:28.12                                    
  8 Douglass, Hailey H        15 UN-03-CA             2:32.37    2:28.42 q.BLU  
       32.50  1:09.97  1:54.57  2:28.42                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Martilla, Amanda J        17 UN-03-CA             2:28.02    2:28.72 .BLU   
       30.11  1:09.02  1:52.26  2:28.72                                    
 10 Parra, Allison F          15 Unattached-CA        2:27.33    2:29.10 .BLU   
       34.05  1:12.47  1:55.67  2:29.10                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Rothlein, Joslyn M        15 Unattached-CA        2:21.87    2:30.00 .BLU   
       32.70  1:11.42  1:55.39  2:30.00                                    
 12 Lynch, Abby N             16 Unattached-CA        2:30.24    2:30.32 .BLU   
       33.40  1:12.34  1:56.62  2:30.32                                    
 13 Ruvalcaba, Norah G        15 UN-05-CA             2:31.07    2:32.48 .BLU   
       31.83  1:13.40  1:58.23  2:32.48                                    
 14 Shklyarova, Alisa D       16 VA-CA                2:30.10    2:33.06 .BLU   
       31.60  1:10.27  1:56.83  2:33.06                                    
 15 Vinyard, Meadow B         16 UN-07-CA             2:38.64    2:37.84 .RED   
       34.68  1:14.34  2:02.71  2:37.84                                    
 16 Purificacion, Aliza       16 PST-CA               2:38.58    2:41.31 .RED   
       34.05  1:18.32  2:04.30  2:41.31                                    
 17 Chion, Alexis N           16 UN-09-CA             2:28.62    2:42.14 .RED   
       36.22  1:16.51  2:02.83  2:42.14                                    
 18 Rivera, Valerie           15 UN-04-CA             2:37.63    2:43.08 .RED   
       34.40  1:16.72  2:06.94  2:43.08                                    
 19 Faulk, Sophia A           16 STAR-CA              2:43.54    2:50.75 .RED   
       35.60  1:20.38  2:13.49  2:50.75                                    
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
        5:22.00  15&O .BLU
        5:51.50  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johansen, Emma C          17 PST-CA               4:46.78    4:50.36 .BLU   
       31.10  1:06.55  1:42.46  2:17.51  3:00.99  3:44.56  4:18.09  4:50.36
  2 Arcerito, Kristina N      17 UN-03-CA             5:11.39    5:09.38 .BLU   
       30.67  1:07.26  1:46.43  2:25.45  3:13.95  4:02.02  4:36.87  5:09.38
 -- Shklyarova, Alisa D       16 VA-CA                5:20.38         DQ        
       33.16  1:13.24  1:57.93  2:41.73  3:30.11  4:17.72  4:55.90       DQ
 -- Lockhart, Emilea M        15 PST-CA               5:01.85         DQ        
       31.45  1:08.36  1:48.00  2:27.46  3:06.45  3:47.54  4:24.04       DQ
 
Boys 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          39.40  .BLU
          47.30  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Forget, Owen A             8 STAR-CA                32.02      31.76 .BLU   
  2 Otteson, Owen A            8 STAR-CA                32.96      33.63 .BLU   
  3 Hatcher-Sifford, Xavier    8 PASS-CA                34.26      33.79 .BLU   
  4 Banki, Istvan S            8 STAR-CA                42.34      37.61 .BLU   
  5 Perez, Victor H            7 RAA-CA                 40.08      37.78 .BLU   
  6 Douglas, Trenton L         8 STAR-CA                41.18      39.47 .RED   
  7 Chudasama, Ayaan N         7 CHS-CA                 41.41      39.78 .RED   
  8 Maloof, Elwood T           6 TCC-CA                 40.73      40.13 .RED   
  9 Anderson, Cameron J        8 RAA-CA                 44.35      40.53 .RED   
 10 Chen, Marcus Y             6 TMEC-CA                47.30      48.09        
 11 Hsu, Jacob P               7 TCC-CA                 47.30      53.96        
 
Boys 5-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:25.00  .BLU
        1:42.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Forget, Owen A             8 STAR-CA              1:14.37    1:11.03 .BLU   
       34.98  1:11.03                                                      
  2 Otteson, Owen A            8 STAR-CA              1:18.07    1:13.74 .BLU   
       35.20  1:13.74                                                      
  3 Hatcher-Sifford, Xavier    8 PASS-CA              1:20.46    1:17.57 .BLU   
       36.71  1:17.57                                                      
  4 Hedayi, Brandon E          7 HILL-CA              1:21.64    1:19.55 .BLU   
       36.96  1:19.55                                                      
  5 Perez, Victor H            7 RAA-CA               1:30.00    1:25.75 .RED   
       40.43  1:25.75                                                      
  6 Douglas, Trenton L         8 STAR-CA              1:42.00    1:29.92 .RED   
       42.71  1:29.92                                                      
  7 Chudasama, Ayaan N         7 CHS-CA               1:33.52    1:30.68 .RED   
       42.70  1:30.68                                                      
  8 Suarez, Gabriel I          8 RAA-CA               1:41.18    1:41.71 .RED   
       48.33  1:41.71                                                      
 
Boys 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          46.80  .BLU
          56.30  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Forget, Owen A             8 STAR-CA                39.32      40.27 .BLU   
  2 Otteson, Owen A            8 STAR-CA                45.06      41.80 .BLU   
  3 Hatcher-Sifford, Xavier    8 PASS-CA                43.31      43.28 .BLU   
  4 Hedayi, Brandon E          7 HILL-CA                44.98      44.92 .BLU   
  5 Perez, Victor H            7 RAA-CA                 49.74      47.38 .RED   
  6 Douglas, Trenton L         8 STAR-CA                48.94      47.83 .RED   
  7 Anderson, Cameron J        8 RAA-CA                 51.44      48.38 .RED   
  8 Chudasama, Ayaan N         7 CHS-CA                 46.68      48.44 .RED   
 
Boys 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          51.00  .BLU
        1:01.20  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hatcher-Sifford, Xavier    8 PASS-CA                49.90      49.61 .BLU   
  2 Hedayi, Brandon E          7 HILL-CA                51.46      49.73 .BLU   
  3 Chudasama, Ayaan N         7 CHS-CA                 52.09      52.12 .RED   
  4 Douglas, Trenton L         8 STAR-CA                57.54      55.14 .RED   
  5 Suarez, Gabriel I          8 RAA-CA                 59.60      59.03 .RED   
 
Boys 5-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          47.00  .BLU
          56.40  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hatcher-Sifford, Xavier    8 PASS-CA                43.34      40.84 .BLU   
  2 Forget, Owen A             8 STAR-CA                42.32      46.25 .BLU   
  3 Banki, Istvan S            8 STAR-CA                49.21      47.71 .RED   
  4 Chudasama, Ayaan N         7 CHS-CA                 53.46      49.09 .RED   
 
Boys 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:38.50  .BLU
        1:58.20  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hatcher-Sifford, Xavier    8 PASS-CA              1:32.99    1:31.32 .BLU   
       40.87  1:31.32                                                      
  2 Forget, Owen A             8 STAR-CA              1:31.90    1:33.85 .BLU   
       41.32  1:33.85                                                      
  3 Otteson, Owen A            8 STAR-CA              1:30.27    1:34.55 .BLU   
       42.06  1:34.55                                                      
  4 Banki, Istvan S            8 STAR-CA              1:36.31    1:38.54 .RED   
       47.70  1:38.54                                                      
  5 Perez, Victor H            7 RAA-CA               1:42.82    1:43.03 .RED   
       51.35  1:43.03                                                      
  6 Douglas, Trenton L         8 STAR-CA              1:53.64    1:43.40 .RED   
       50.60  1:43.40                                                      
  7 Maloof, Elwood T           6 TCC-CA               1:50.49    1:53.52 .RED   
       52.74  1:53.52                                                      
 -- Chudasama, Ayaan N         7 CHS-CA               1:40.45         DQ        
       47.96                                                               
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          34.10  .BLU
          37.20  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richmond, Kaleb           10 TMEC-CA                28.53      28.47 .BLU   
  2 Hansen, Brandon D         10 TCC-CA                 30.77      30.25 .BLU   
  3 Streeter, Jonathan M      10 MESA-CA                30.80      30.64 .BLU   
  4 Atamian, David P          10 FAC-CA                 32.54      30.77 .BLU   
  5 Binuya, Vincent F         10 FAC-CA                 31.69      31.47 .BLU   
  6 Chen, Ethan Y             10 TMEC-CA                31.16      32.03 .BLU   
  7 Richardson, Mason R       10 TMEC-CA                31.41      33.06 .BLU   
  8 Van Den Berg, Blake H     10 MESA-CA                34.37      33.11 .BLU   
  9 Fernandez, Tommy A         9 DSRT-CA                33.28      33.28 .BLU   
 10 Streeter, Matthew J       10 MESA-CA                34.64      33.76 .BLU   
 11 Phillips, Elijah J         9 DSRT-CA                33.69      33.80 .BLU   
 12 Casillas, Aiden V          9 DSRT-CA                34.01      33.91 .BLU   
 13 David, Braden M            9 TCC-CA                 34.34      33.94 .BLU   
 14 Hernandez, Alexander       9 TMEC-CA                35.71      34.35 .RED   
 15 Williams, Austin J        10 CCAQ-CA                35.14      34.43 .RED   
 16 DiBello, Alan T           10 CHS-CA                 31.87      34.60 .RED   
 17 Avenetti, Noah M          10 MESA-CA                35.89      34.74 .RED   
 18 Chen, Erik M               9 RAA-CA                 34.47      34.79 .RED   
 19 Medrano, Matthew          10 UN-05-CA               35.00      35.14 .RED   
 20 Williams, Brody J         10 MESA-CA                37.01      38.55        
 21 Van Der Linden, Caleb A    9 MESA-CA                36.36      38.68        
 22 Serna Arbow, Damian       10 CHS-CA                 36.08      38.70        
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:14.30  .BLU
        1:21.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richmond, Kaleb           10 TMEC-CA              1:04.95    1:04.55 .BLU   
       30.90  1:04.55                                                      
  2 Streeter, Jonathan M      10 MESA-CA              1:08.15    1:06.57 .BLU   
       31.88  1:06.57                                                      
  3 Gusev, Peter M            10 RAA-CA               1:09.02    1:08.43 .BLU   
       32.57  1:08.43                                                      
  4 Chen, Ethan Y             10 TMEC-CA              1:10.13    1:08.87 .BLU   
       32.10  1:08.87                                                      
  5 Atamian, David P          10 FAC-CA               1:11.68    1:08.96 .BLU   
       31.86  1:08.96                                                      
  6 DiBello, Alan T           10 CHS-CA               1:09.84    1:09.25 .BLU   
       32.92  1:09.25                                                      
  7 Richardson, Mason R       10 TMEC-CA              1:08.39    1:09.49 .BLU   
       32.77  1:09.49                                                      
  8 Phillips, Elijah J         9 DSRT-CA              1:14.39    1:11.11 .BLU   
       33.71  1:11.11                                                      
  9 Casillas, Aiden V          9 DSRT-CA              1:20.36    1:12.71 .BLU   
       34.78  1:12.71                                                      
 10 Fernandez, Tommy A         9 DSRT-CA              1:11.01    1:13.32 .BLU   
       35.02  1:13.32                                                      
 11 Streeter, Matthew J       10 MESA-CA              1:19.63    1:13.97 .BLU   
       35.27  1:13.97                                                      
 12 Hernandez, Alexander       9 TMEC-CA              1:20.48    1:14.41 .RED   
       36.28  1:14.41                                                      
 13 David, Braden M            9 TCC-CA               1:14.32    1:14.44 .RED   
       35.33  1:14.44                                                      
 14 Chen, Erik M               9 RAA-CA               1:16.81    1:15.26 .RED   
       36.24  1:15.26                                                      
 15 Ravishankar, Rithvik      10 RST-CA               1:16.89    1:15.73 .RED   
       35.48  1:15.73                                                      
 16 Williams, Austin J        10 CCAQ-CA              1:18.54    1:17.75 .RED   
       37.61  1:17.75                                                      
 17 Van Den Berg, Blake H     10 MESA-CA              1:19.13    1:18.33 .RED   
       36.39  1:18.33                                                      
 18 Van Der Linden, Caleb A    9 MESA-CA              1:20.20    1:21.25        
       37.03  1:21.25                                                      
 19 Williams, Brody J         10 MESA-CA              1:20.99    1:25.00        
       39.50  1:25.00                                                      
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:41.80  .BLU
        2:56.50  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Spencer, Eli E   10 RAA-CA               2:30.10    2:20.49 .BLU   
       31.47  1:08.36  1:46.04  2:20.49                                    
  2 Gusev, Peter M            10 RAA-CA               2:37.33    2:30.67 .BLU   
       33.40  1:11.52  1:51.28  2:30.67                                    
  3 Chen, Ethan Y             10 TMEC-CA              2:35.74    2:33.34 .BLU   
       33.76  1:12.26  1:53.16  2:33.34                                    
  4 DiBello, Alan T           10 CHS-CA               2:39.38    2:34.65 .BLU   
       35.74  1:16.65  1:56.80  2:34.65                                    
  5 Casillas, Aiden V          9 DSRT-CA              2:42.46    2:35.64 .BLU   
       34.32  1:13.49  1:55.54  2:35.64                                    
  6 David, Braden M            9 TCC-CA               2:38.01    2:38.62 .BLU   
       35.98  1:16.57  1:58.49  2:38.62                                    
  7 Chen, Erik M               9 RAA-CA               2:48.03    2:41.74 .BLU   
       36.88  1:18.76  2:02.13  2:41.74                                    
  8 Fernandez, Tommy A         9 DSRT-CA              2:35.50    2:42.33 .RED   
       37.48  1:19.19  2:01.96  2:42.33                                    
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.40  .BLU
          44.20  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guo, Andrew Y             10 CCAQ-CA                32.97      33.37 .BLU   
  2 Richmond, Kaleb           10 TMEC-CA                34.04      34.52 .BLU   
  3 Martinez-Spencer, Eli E   10 RAA-CA                 35.25      34.74 .BLU   
  4 Atamian, David P          10 FAC-CA                 39.66      37.48 .BLU   
  5 Ravishankar, Rithvik      10 RST-CA                 39.31      37.78 .BLU   
  6 Streeter, Matthew J       10 MESA-CA                43.24      38.64 .BLU   
  7 David, Braden M            9 TCC-CA                 40.28      38.76 .BLU   
  8 Richardson, Mason R       10 TMEC-CA                40.45      39.05 .BLU   
  9 Chen, Ethan Y             10 TMEC-CA                39.76      39.76 .BLU   
 10 Phillips, Elijah J         9 DSRT-CA                40.45      39.77 .BLU   
 11 Casillas, Aiden V          9 DSRT-CA                40.79      40.14 .BLU   
 12 Chen, Erik M               9 RAA-CA                 40.69      40.74 .RED   
 13 Van Den Berg, Blake H     10 MESA-CA                41.59      41.35 .RED   
 14 Van Der Linden, Caleb A    9 MESA-CA                43.28      42.77 .RED   
 15 Ward, Aden J               9 PST-CA                 42.11      42.85 .RED   
 16 Williams, Austin J        10 CCAQ-CA                42.85      42.98 .RED   
 17 Hernandez, Alexander       9 TMEC-CA                41.59      43.08 .RED   
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.70  .BLU
        1:37.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Spencer, Eli E   10 RAA-CA               1:16.34    1:13.96 .BLU   
       35.10  1:13.96                                                      
  2 Hansen, Brandon D         10 TCC-CA               1:18.83    1:14.74 .BLU   
       35.72  1:14.74                                                      
  3 Gusev, Peter M            10 RAA-CA               1:17.17    1:19.65 .BLU   
       38.41  1:19.65                                                      
  4 Phillips, Elijah J         9 DSRT-CA              1:23.50    1:20.15 .BLU   
       39.62  1:20.15                                                      
  5 Ravishankar, Rithvik      10 RST-CA               1:22.09    1:23.83 .BLU   
       40.97  1:23.83                                                      
  6 David, Braden M            9 TCC-CA               1:27.42    1:24.94 .BLU   
       40.75  1:24.94                                                      
  7 Chen, Erik M               9 RAA-CA               1:27.83    1:25.02 .BLU   
       42.49  1:25.02                                                      
  8 Medrano, Matthew          10 UN-05-CA             1:29.35    1:25.89 .BLU   
       41.03  1:25.89                                                      
  9 Casillas, Aiden V          9 DSRT-CA              1:35.22    1:27.30 .BLU   
       41.75  1:27.30                                                      
 10 Van Den Berg, Blake H     10 MESA-CA              1:33.14    1:28.31 .BLU   
       42.54  1:28.31                                                      
 11 Fernandez, Tommy A         9 DSRT-CA              1:27.93    1:32.69 .RED   
       45.46  1:32.69                                                      
 12 Van Der Linden, Caleb A    9 MESA-CA              1:36.85    1:34.90 .RED   
       45.88  1:34.90                                                      
 -- Ward, Aden J               9 PST-CA               1:34.34         DQ        
       46.84       DQ                                                      
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  .BLU
          49.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guo, Andrew Y             10 CCAQ-CA                39.52      37.88 .BLU   
  2 Streeter, Jonathan M      10 MESA-CA                39.57      40.19 .BLU   
  3 Martinez-Spencer, Eli E   10 RAA-CA                 42.39      41.54 .BLU   
  4 Richmond, Kaleb           10 TMEC-CA                42.12      41.68 .BLU   
  5 Atamian, David P          10 FAC-CA                 44.60      42.18 .BLU   
  6 Ravishankar, Rithvik      10 RST-CA                 44.13      42.20 .BLU   
  7 Fernandez, Tommy A         9 DSRT-CA                44.55      43.48 .BLU   
  8 DiBello, Alan T           10 CHS-CA                 42.21      43.68 .BLU   
  9 Williams, Austin J        10 CCAQ-CA                43.36      45.04 .BLU   
 10 Van Den Berg, Blake H     10 MESA-CA                44.77      45.21 .BLU   
 11 Streeter, Matthew J       10 MESA-CA                45.65      45.29 .BLU   
 12 Meinen, Nikolay A          9 TMEC-CA                49.14      46.88 .RED   
 13 Phillips, Elijah J         9 DSRT-CA                48.51      49.36 .RED   
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:40.50  .BLU
        1:49.70  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Streeter, Jonathan M      10 MESA-CA              1:24.24    1:27.94 .BLU   
       41.62  1:27.94                                                      
  2 Martinez-Spencer, Eli E   10 RAA-CA               1:32.28    1:30.59 .BLU   
       43.07  1:30.59                                                      
  3 Binuya, Vincent F         10 FAC-CA               1:33.94    1:32.08 .BLU   
       43.86  1:32.08                                                      
  4 Ravishankar, Rithvik      10 RST-CA               1:34.09    1:32.14 .BLU   
       44.07  1:32.14                                                      
  5 Atamian, David P          10 FAC-CA               1:37.84    1:34.52 .BLU   
       45.49  1:34.52                                                      
  6 Hansen, Brandon D         10 TCC-CA               1:38.75    1:35.62 .BLU   
       45.38  1:35.62                                                      
  7 Fernandez, Tommy A         9 DSRT-CA              1:38.54    1:36.28 .BLU   
       46.78  1:36.28                                                      
  8 Streeter, Matthew J       10 MESA-CA              1:40.40    1:37.61 .BLU   
       46.74  1:37.61                                                      
  9 Van Den Berg, Blake H     10 MESA-CA              1:39.40    1:39.01 .BLU   
       45.56  1:39.01                                                      
 10 Meinen, Nikolay A          9 TMEC-CA              1:44.30    1:41.95 .RED   
       48.94  1:41.95                                                      
 11 Avenetti, Noah M          10 MESA-CA              1:42.39    1:42.11 .RED   
       49.16  1:42.11                                                      
 12 Hsu, Noah L               10 TCC-CA               1:48.56    1:50.51        
       51.47  1:50.51                                                      
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.20  .BLU
          41.60  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Spencer, Eli E   10 RAA-CA                 35.18      34.70 .BLU   
  2 Gusev, Peter M            10 RAA-CA                 38.43      35.55 .BLU   
  3 Streeter, Jonathan M      10 MESA-CA                33.78      35.90 .BLU   
  4 Williams, Austin J        10 CCAQ-CA                37.20      37.41 .BLU   
  5 Hernandez, Alexander       9 TMEC-CA                39.62      38.09 .BLU   
  6 Chen, Ethan Y             10 TMEC-CA                37.47      39.34 .RED   
  7 Phillips, Elijah J         9 DSRT-CA                37.92      39.63 .RED   
  8 Richardson, Mason R       10 TMEC-CA                37.36      39.94 .RED   
  9 DiBello, Alan T           10 CHS-CA                 36.89      40.61 .RED   
 10 Avenetti, Noah M          10 MESA-CA                40.99      45.26        
 11 Serna Arbow, Damian       10 CHS-CA                 41.60      46.08        
 
Boys 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.40  .BLU
        1:37.60  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Streeter, Jonathan M      10 MESA-CA              1:17.86    1:18.77 .BLU   
       36.47  1:18.77                                                      
  2 Hernandez, Alexander       9 TMEC-CA              1:35.67    1:28.05 .BLU   
       40.81  1:28.05                                                      
  3 Gusev, Peter M            10 RAA-CA               1:26.79    1:30.83 .RED   
       40.36  1:30.83                                                      
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.90  .BLU
        1:34.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richmond, Kaleb           10 TMEC-CA              1:19.15    1:17.96 .BLU   
       36.12  1:17.96                                                      
  2 Binuya, Vincent F         10 FAC-CA               1:19.97    1:18.77 .BLU   
       37.77  1:18.77                                                      
  3 Gusev, Peter M            10 RAA-CA               1:26.99    1:19.51 .BLU   
       36.54  1:19.51                                                      
  4 Atamian, David P          10 FAC-CA               1:24.66    1:20.85 .BLU   
       37.13  1:20.85                                                      
  5 Ravishankar, Rithvik      10 RST-CA               1:25.32    1:24.26 .BLU   
       38.64  1:24.26                                                      
  6 Streeter, Matthew J       10 MESA-CA              1:28.85    1:24.72 .BLU   
       40.88  1:24.72                                                      
  7 Chen, Ethan Y             10 TMEC-CA              1:26.82    1:25.30 .BLU   
       40.82  1:25.30                                                      
  8 David, Braden M            9 TCC-CA               1:25.74    1:27.19 .RED   
       41.77  1:27.19                                                      
  9 DiBello, Alan T           10 CHS-CA               1:23.27    1:27.55 .RED   
       40.82  1:27.55                                                      
 10 Williams, Austin J        10 CCAQ-CA              1:24.74    1:28.23 .RED   
       41.63  1:28.23                                                      
 11 Hernandez, Alexander       9 TMEC-CA              1:34.67    1:29.10 .RED   
       41.94  1:29.10                                                      
 12 Meinen, Nikolay A          9 TMEC-CA              1:34.34    1:30.25 .RED   
       42.32  1:30.25                                                      
 13 Richardson, Mason R       10 TMEC-CA              1:26.24    1:31.20 .RED   
       41.24  1:31.20                                                      
 14 Chen, Erik M               9 RAA-CA               1:33.34    1:33.80 .RED   
       44.65  1:33.80                                                      
 15 Medrano, Matthew          10 UN-05-CA             1:33.63    1:37.49        
       47.04  1:37.49                                                      
 16 Van Der Linden, Caleb A    9 MESA-CA              1:34.34    1:42.18        
       47.70  1:42.18                                                      
 -- Casillas, Aiden V          9 DSRT-CA              1:26.46         DQ        
       39.52                                                               
 
Boys 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:07.40  .BLU
        3:24.50  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richmond, Kaleb           10 TMEC-CA              2:46.01    2:44.30 .BLU   
       38.19  1:19.95  2:10.65  2:44.30                                    
  2 Richardson, Mason R       10 TMEC-CA              3:02.68    3:13.98 .RED   
       43.63  1:32.26  2:32.55  3:13.98                                    
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Temecula Swim Club-CA  'A'                        2:06.81    2:09.27        
     1) Chen, Ethan Y 10                2) Richardson, Mason R 10         
     3) Hernandez, Alexander 9          4) Richmond, Kaleb 10             
       31.16  1:04.28  1:39.94  2:09.27                                    
  2 Mesa Aquatics Swimming-CA  'A'                    2:17.73    2:14.79        
     1) Van Den Berg, Blake H 10        2) Streeter, Matthew J 10         
     3) Van Der Linden, Caleb A 9       4) Streeter, Jonathan M 10        
       34.08  1:07.74  1:44.59  2:14.79                                    
 -- Desert Aquatics-CA  'A'                           2:26.84         DQ        
     1) Casillas, Aiden V 9             2) Phillips, Elijah J 9           
     3) Fernandez, Tommy A 9            4) Gonzales, Blake I 9            
       34.79  1:08.85  1:42.28       DQ                                    
 
Boys 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Temecula Swim Club-CA  'A'                        2:31.70    2:34.82        
     1) Richmond, Kaleb 10              2) Meinen, Nikolay A 9            
     3) Richardson, Mason R 10          4) Chen, Ethan Y 10               
       35.66  1:31.99  2:03.17  2:34.82                                    
  2 Mesa Aquatics Swimming-CA  'A'                    2:36.32    2:45.07        
     1) Avenetti, Noah M 10             2) Van Den Berg, Blake H 10       
     3) Streeter, Jonathan M 10         4) Streeter, Matthew J 10         
       47.91  1:32.25  2:10.33  2:45.07                                    
  3 Desert Aquatics-CA  'A'                           2:59.97    2:45.31        
     1) Phillips, Elijah J 9            2) Fernandez, Tommy A 9           
     3) Casillas, Aiden V 9             4) Gonzales, Blake I 9            
       40.04  1:24.38  2:04.30  2:45.31                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.80  .BLU
          33.60  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Nikolas Z          12 CCAQ-CA                25.69      25.29 .BLU   
  2 Puryshev, Yaroslav        12 RAA-CA                 26.04      25.50 .BLU   
  3 Yoo, Daniel J             12 CCAQ-CA                26.09      26.32 .BLU   
  4 Davis, Ryder E            11 TCC-CA                 26.82      26.62 .BLU   
  5 Anolin, Kai R             12 CHS-CA                 27.39      26.88 .BLU   
  6 Hernandez, Emilio H       12 RAA-CA                 27.94      26.94 .BLU   
  7 Glaser, Sean M            12 HILL-CA                26.52      27.14 .BLU   
  8 Chang, Alec A             12 SRSC-CA                28.13      27.73 .BLU   
  9 Jizmejian, Joseph J       12 RST-CA                 28.65      27.76 .BLU   
 10 Hassen, Kareem K          12 RST-CA                 27.42      28.11 .BLU   
 11 Shaffer, Jacob D          12 HILL-CA                28.93      28.40 .BLU   
 12 Gusev, Fillip M           12 RAA-CA                 27.40      28.83 .BLU   
 13 Rodriguez, Moises G       12 Fusion Aquatics-CA     28.56      28.89 .BLU   
 14 Se, Nickolas D            11 TCC-CA                 27.99      28.96 .BLU   
 15 Pena, Sebastian           11 TMEC-CA                28.89      28.98 .BLU   
 16 Yang, Norton              12 CHS-CA                 29.50      29.01 .BLU   
 17 Macro, Kai M              12 PDSC-CA                29.25      29.10 .BLU   
 17 Shing, Issac              12 TCC-CA                 29.27      29.10 .BLU   
 19 Hernandez, Max B          12 DSRT-CA                29.30      29.65 .BLU   
 20 Reardon, Jack R           12 PDSC-CA                33.16      30.44 .BLU   
 21 De Anda, Dash F           11 RAA-CA                 33.60      30.78 .BLU   
 22 Teeter, Lucas C           12 IEAQ-CA                30.00      30.97 .RED   
 23 Kutsner, Maksim           11 RST-CA                 30.76      31.37 .RED   
 24 Snell, Hudson L           12 MESA-CA                32.11      32.18 .RED   
 25 Corsey, Gio W             11 CCAQ-CA                32.41      32.74 .RED   
 26 Kim, Jackson K            12 DSRT-CA                33.08      33.64        
 27 Hernandez, Julio A        11 Sea Turtles-CA         33.38      34.26        
 28 Staton, Aidan C           11 PST-CA                 33.45      34.39        
 29 Mercado, Aaron J          12 MESA-CA                33.60      35.46        
 30 Lista, Daulton L          12 CHS-CA                 33.60      36.98        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.20  .BLU
        1:12.20  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Nikolas Z          12 CCAQ-CA                55.27      53.74 .BLU   
       25.30    53.74                                                      
  2 Yoo, Daniel J             12 CCAQ-CA                55.55      56.63 .BLU   
       27.18    56.63                                                      
  3 Puryshev, Yaroslav        12 RAA-CA                 57.46      57.35 .BLU   
       27.20    57.35                                                      
  4 Davis, Ryder E            11 TCC-CA                 58.82      57.79 .BLU   
       27.97    57.79                                                      
  5 Glaser, Sean M            12 HILL-CA                58.84      58.20 .BLU   
       27.22    58.20                                                      
  6 Anolin, Kai R             12 CHS-CA                 59.24      58.47 .BLU   
       27.99    58.47                                                      
  7 Hernandez, Emilio H       12 RAA-CA               1:00.62      58.57 .BLU   
       27.92    58.57                                                      
  8 Hassen, Kareem K          12 RST-CA               1:00.44    1:00.21 .BLU   
       28.58  1:00.21                                                      
  9 Lee, Justin J             12 MESA-CA              1:01.03    1:00.54 .BLU   
       29.01  1:00.54                                                      
 10 Gusev, Fillip M           12 RAA-CA               1:03.19    1:01.20 .BLU   
       29.66  1:01.20                                                      
 11 Rodriguez, Moises G       12 Fusion Aquatics-CA   1:02.42    1:01.92 .BLU   
       29.69  1:01.92                                                      
 12 Shing, Issac              12 TCC-CA               1:04.46    1:02.19 .BLU   
       30.40  1:02.19                                                      
 13 Shoaf, Zachary T          11 TMEC-CA              1:04.09    1:02.66 .BLU   
       29.83  1:02.66                                                      
 14 Lei, Ethan D              11 CCAQ-CA              1:04.55    1:02.76 .BLU   
       30.23  1:02.76                                                      
 15 Hernandez, Max B          12 DSRT-CA              1:05.38    1:02.90 .BLU   
       29.66  1:02.90                                                      
 16 Macro, Kai M              12 PDSC-CA              1:03.98    1:02.99 .BLU   
       30.22  1:02.99                                                      
 17 Se, Nickolas D            11 TCC-CA               1:04.26    1:03.06 .BLU   
       30.03  1:03.06                                                      
 18 Stewart-Glavin, Callum J  12 TCC-CA               1:02.72    1:03.61 .BLU   
       30.26  1:03.61                                                      
 19 Delgado, Diego A          11 MESA-CA              1:01.68    1:03.73 .BLU   
       30.61  1:03.73                                                      
 20 Yang, Norton              12 CHS-CA               1:05.72    1:04.14 .BLU   
       30.93  1:04.14                                                      
 21 Kutsner, Maksim           11 RST-CA               1:08.34    1:08.47 .RED   
       31.67  1:08.47                                                      
 22 Teeter, Lucas C           12 IEAQ-CA              1:09.88    1:08.62 .RED   
       32.78  1:08.62                                                      
 23 De Anda, Dash F           11 RAA-CA               1:09.55    1:11.48 .RED   
       33.51  1:11.48                                                      
 24 Snell, Hudson L           12 MESA-CA              1:11.11    1:11.77 .RED   
       33.60  1:11.77                                                      
 25 Esquibel, Mason P         12 TCC-CA               1:12.20    1:12.46        
       34.87  1:12.46                                                      
 26 Kim, Jackson K            12 DSRT-CA              1:11.52    1:13.62        
       35.08  1:13.62                                                      
 27 Mercado, Aaron J          12 MESA-CA              1:12.20    1:15.96        
       36.70  1:15.96                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:24.60  .BLU
        2:37.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Nikolas Z          12 CCAQ-CA              2:00.91    1:59.76 .BLU   
       27.76    58.40  1:30.16  1:59.76                                    
  2 Yoo, Daniel J             12 CCAQ-CA              2:00.48    2:01.72 .BLU   
       27.75    58.52  1:30.45  2:01.72                                    
  3 Lopez, Ethan J            12 CHS-CA               2:05.15    2:02.40 .BLU   
       28.02    58.90  1:31.05  2:02.40                                    
  4 Thorson, Arthur F         12 CCAQ-CA              2:08.20    2:04.20 .BLU   
       29.11  1:01.11  1:32.98  2:04.20                                    
  5 Chang, Alec A             12 SRSC-CA              2:08.61    2:08.57 .BLU   
       29.69  1:02.60  1:36.16  2:08.57                                    
  6 Anolin, Kai R             12 CHS-CA               2:10.14    2:09.74 .BLU   
       30.38  1:03.86  1:37.37  2:09.74                                    
  7 Hassen, Kareem K          12 RST-CA               2:08.08    2:11.55 .BLU   
       30.20  1:03.68  1:37.44  2:11.55                                    
  8 Gilliatt, Caleb L         12 CCAQ-CA              2:19.35    2:12.68 .BLU   
       31.17  1:05.57  1:40.12  2:12.68                                    
  9 Glaser, Sean M            12 HILL-CA              2:15.85    2:12.90 .BLU   
       27.07    58.79  1:38.20  2:12.90                                    
 10 Stewart-Glavin, Callum J  12 TCC-CA               2:17.47    2:13.37 .BLU   
       30.39  1:04.59  1:39.87  2:13.37                                    
 11 Li, Eron M                11 STAR-CA              2:14.93    2:13.68 .BLU   
       29.99  1:04.04  1:39.53  2:13.68                                    
 12 Lee, Justin J             12 MESA-CA              2:15.78    2:13.79 .BLU   
       30.47  1:04.59  1:39.84  2:13.79                                    
 13 Lei, Ethan D              11 CCAQ-CA              2:19.38    2:15.44 .BLU   
       30.72  1:04.71  1:40.53  2:15.44                                    
 14 Hernandez, Max B          12 DSRT-CA              2:23.87    2:17.60 .BLU   
       29.86  1:04.24  1:40.61  2:17.60                                    
 15 Uy, Anton R               12 Fusion Aquatics-CA   2:24.69    2:19.02 .BLU   
       31.77  1:06.82  1:42.68  2:19.02                                    
 16 Valdez, Tyler B           12 HVDA-CA              2:25.43    2:22.69 .BLU   
       32.57  1:08.34  1:45.39  2:22.69                                    
 17 Jizmejian, Joseph J       12 RST-CA               2:29.51    2:27.22 .RED   
       31.75  1:09.95  1:50.17  2:27.22                                    
 18 Hernandez, Julio A        11 Sea Turtles-CA       2:35.84    2:32.06 .RED   
       34.94  1:12.99  1:52.72  2:32.06                                    
 19 Kutsner, Maksim           11 RST-CA               2:28.04    2:38.73        
       35.73  1:17.78  2:00.60  2:38.73                                    
 20 Mercado, Aaron J          12 MESA-CA              2:37.80    2:40.16        
       38.03  1:19.27  1:58.65  2:40.16                                    
 21 Baker, Jack E             12 PDSC-CA              2:31.72    2:40.47        
       36.04  1:17.49  2:00.43  2:40.47                                    
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:29.80  .BLU
        7:05.30  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Eron M                11 STAR-CA              5:45.79    5:53.11 .BLU   
       31.32  1:06.62  1:41.45  2:16.64  2:52.39  3:28.20  4:04.13  4:40.84
     5:16.95  5:53.11                                                      
  2 Lee, Justin J             12 MESA-CA              5:58.35    5:55.45 .BLU   
       31.83  1:06.90  1:42.92  2:18.79  2:54.87  3:31.44  4:07.92  4:44.66
     5:21.03  5:55.45                                                      
  3 Gilliatt, Caleb L         12 CCAQ-CA              6:12.45    6:00.57 .BLU   
       32.35  1:08.74  1:44.87  2:21.65  2:59.42  3:36.41  4:13.76  4:50.25
     5:26.34  6:00.57                                                      
  4 Pena, Sebastian           11 TMEC-CA              6:29.80    6:17.82 .BLU   
       33.16  1:11.63  1:50.47  2:29.21  3:07.14  3:45.37  4:24.81  5:03.71
     5:40.95  6:17.82                                                      
  5 Macro, Kai M              12 PDSC-CA              6:28.01    6:25.11 .BLU   
       33.36  1:10.37  1:49.20  2:28.68  3:09.20  3:49.14  4:29.51  5:09.70
     5:48.24  6:25.11                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.60  .BLU
          40.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Ryder E            11 TCC-CA                 30.45      29.93 .BLU   
  2 Anolin, Kai R             12 CHS-CA                 31.39      30.40 .BLU   
  3 Glaser, Sean M            12 HILL-CA                31.28      31.72 .BLU   
  4 Rodriguez, Moises G       12 Fusion Aquatics-CA     33.01      32.53 .BLU   
  5 Thorson, Arthur F         12 CCAQ-CA                33.70      32.78 .BLU   
  6 Huang, Nikolas Z          12 CCAQ-CA                33.30      32.84 .BLU   
  7 Shing, Issac              12 TCC-CA                 33.81      32.86 .BLU   
  8 Gusev, Fillip M           12 RAA-CA                 33.54      33.08 .BLU   
  9 Shoaf, Zachary T          11 TMEC-CA                34.15      34.37 .BLU   
 10 Uy, Anton R               12 Fusion Aquatics-CA     37.56      34.69 .BLU   
 11 Esquibel, Mason P         12 TCC-CA                 37.77      35.67 .BLU   
 12 Hernandez, Max B          12 DSRT-CA                36.99      35.80 .BLU   
 13 Stewart-Glavin, Callum J  12 TCC-CA                 35.34      35.99 .BLU   
 14 Hassen, Kareem K          12 RST-CA                 32.05      36.28 .BLU   
 15 Shaffer, Jacob D          12 HILL-CA                36.69      36.33 .BLU   
 16 Yang, Norton              12 CHS-CA                 36.39      36.65 .RED   
 17 De Anda, Dash F           11 RAA-CA                  0.40      36.87 .RED   
 18 Corsey, Gio W             11 CCAQ-CA                38.57      37.62 .RED   
 19 Reardon, Jack R           12 PDSC-CA                38.41      38.12 .RED   
 20 Snell, Hudson L           12 MESA-CA                38.38      38.73 .RED   
 -- Kutsner, Maksim           11 RST-CA                 35.67         DQ        
 -- Kelly, Declan C           12 PDSC-CA                36.70         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:20.50  .BLU
        1:28.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Ryder E            11 TCC-CA               1:04.79    1:03.63 .BLU   
       31.02  1:03.63                                                      
  2 Anolin, Kai R             12 CHS-CA               1:07.36    1:04.91 .BLU   
       31.13  1:04.91                                                      
  3 Rodriguez, Moises G       12 Fusion Aquatics-CA   1:10.99    1:09.61 .BLU   
       33.96  1:09.61                                                      
  4 Shing, Issac              12 TCC-CA               1:10.08    1:10.17 .BLU   
       34.42  1:10.17                                                      
  5 Se, Nickolas D            11 TCC-CA               1:09.42    1:10.20 .BLU   
       33.69  1:10.20                                                      
  6 Gusev, Fillip M           12 RAA-CA               1:10.93    1:10.33 .BLU   
       33.78  1:10.33                                                      
  7 Toschak, David A          12 TMEC-CA              1:11.97    1:13.03 .BLU   
       34.92  1:13.03                                                      
  8 Kelly, Declan C           12 PDSC-CA              1:15.05    1:15.54 .BLU   
       36.64  1:15.54                                                      
  9 Yang, Norton              12 CHS-CA               1:23.47    1:17.29 .BLU   
       38.04  1:17.29                                                      
 10 Reardon, Jack R           12 PDSC-CA              1:25.64    1:19.32 .BLU   
       38.06  1:19.32                                                      
 11 Kutsner, Maksim           11 RST-CA               1:17.52    1:21.61 .RED   
       38.80  1:21.61                                                      
 12 Corsey, Gio W             11 CCAQ-CA              1:20.65    1:21.70 .RED   
 13 De Anda, Dash F           11 RAA-CA               1:21.56    1:22.22 .RED   
       39.43  1:22.22                                                      
 -- Snell, Hudson L           12 MESA-CA              1:26.30         DQ        
       39.19       DQ                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          41.00  .BLU
          44.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Puryshev, Yaroslav        12 RAA-CA                 34.27      34.26 .BLU   
  2 Glaser, Sean M            12 HILL-CA                35.36      35.20 .BLU   
  3 Hernandez, Emilio H       12 RAA-CA                 39.51      35.34 .BLU   
  4 Kelly, Declan C           12 PDSC-CA                38.84      36.93 .BLU   
  5 Thorson, Arthur F         12 CCAQ-CA                36.30      37.01 .BLU   
  6 Anolin, Kai R             12 CHS-CA                 39.16      37.19 .BLU   
  7 Gusev, Fillip M           12 RAA-CA                 37.64      37.21 .BLU   
  8 Li, Eron M                11 STAR-CA                37.25      37.88 .BLU   
  9 Valdez, Tyler B           12 HVDA-CA                38.30      37.94 .BLU   
 10 Lopez, Ethan J            12 CHS-CA                 38.15      38.07 .BLU   
 11 Yang, Norton              12 CHS-CA                 38.75      38.46 .BLU   
 12 Se, Nickolas D            11 TCC-CA                 39.49      38.48 .BLU   
 13 Corsey, Gio W             11 CCAQ-CA                42.26      39.97 .BLU   
 14 Macro, Kai M              12 PDSC-CA                43.62      40.12 .BLU   
 15 Shaffer, Jacob D          12 HILL-CA                40.83      41.27 .RED   
 16 Kutsner, Maksim           11 RST-CA                 43.62      42.66 .RED   
 17 Snell, Hudson L           12 MESA-CA                43.69      42.98 .RED   
 18 Kim, Jackson K            12 DSRT-CA                44.54      48.46        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:29.00  .BLU
        1:37.10  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Eron M                11 STAR-CA              1:20.39    1:19.57 .BLU   
       38.40  1:19.57                                                      
  2 Valdez, Tyler B           12 HVDA-CA              1:21.51    1:22.19 .BLU   
       38.88  1:22.19                                                      
  3 Kelly, Declan C           12 PDSC-CA              1:24.57    1:22.64 .BLU   
       38.73  1:22.64                                                      
  4 Yang, Norton              12 CHS-CA               1:26.79    1:24.60 .BLU   
       39.64  1:24.60                                                      
  5 Chang, Alec A             12 SRSC-CA              1:37.05    1:24.67 .BLU   
       39.60  1:24.67                                                      
  6 Macro, Kai M              12 PDSC-CA              1:28.70    1:28.95 .BLU   
       41.68  1:28.95                                                      
  7 Shaffer, Jacob D          12 HILL-CA              1:29.36    1:28.98 .BLU   
       41.51  1:28.98                                                      
  8 Lista, Daulton L          12 CHS-CA               1:34.70    1:34.29 .RED   
       44.76  1:34.29                                                      
  9 Snell, Hudson L           12 MESA-CA              1:34.83    1:34.57 .RED   
       44.02  1:34.57                                                      
 10 Kim, Jackson K            12 DSRT-CA              1:37.07    1:44.20        
       49.70  1:44.20                                                      
 -- Baker, Jack E             12 PDSC-CA              1:35.60         DQ        
       42.18       DQ                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.50  .BLU
          37.70  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Nikolas Z          12 CCAQ-CA                27.74      27.89 .BLU   
  2 Puryshev, Yaroslav        12 RAA-CA                 28.02      28.09 .BLU   
  3 Davis, Ryder E            11 TCC-CA                 29.44      28.40 .BLU   
  4 Lopez, Ethan J            12 CHS-CA                 30.86      28.57 .BLU   
  5 Yoo, Daniel J             12 CCAQ-CA                29.12      28.91 .BLU   
  6 Thorson, Arthur F         12 CCAQ-CA                29.48      29.66 .BLU   
  7 Hassen, Kareem K          12 RST-CA                 31.87      30.57 .BLU   
  8 Jizmejian, Joseph J       12 RST-CA                 29.55      30.65 .BLU   
  9 Hernandez, Emilio H       12 RAA-CA                 30.81      30.66 .BLU   
 10 Stewart-Glavin, Callum J  12 TCC-CA                 31.25      31.17 .BLU   
 11 Shing, Issac              12 TCC-CA                 31.67      31.34 .BLU   
 12 Se, Nickolas D            11 TCC-CA                 32.00      31.77 .BLU   
 13 Uy, Anton R               12 Fusion Aquatics-CA     33.47      32.09 .BLU   
 14 Lei, Ethan D              11 CCAQ-CA                32.54      32.32 .BLU   
 15 Hernandez, Max B          12 DSRT-CA                33.03      32.51 .BLU   
 16 Pena, Sebastian           11 TMEC-CA                33.13      32.58 .BLU   
 17 Shaffer, Jacob D          12 HILL-CA                32.07      32.59 .BLU   
 18 Valdez, Tyler B           12 HVDA-CA                32.42      32.94 .BLU   
 19 Teeter, Lucas C           12 IEAQ-CA                33.77      34.72 .RED   
 20 Mercado, Aaron J          12 MESA-CA                37.70      40.24        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:18.20  .BLU
        1:25.30  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Nikolas Z          12 CCAQ-CA              1:00.64    1:00.85 .BLU   
       28.27  1:00.85                                                      
  2 Davis, Ryder E            11 TCC-CA               1:03.82    1:03.48 .BLU   
       29.18  1:03.48                                                      
  3 Yoo, Daniel J             12 CCAQ-CA              1:02.72    1:03.49 .BLU   
       30.64  1:03.49                                                      
  4 Lopez, Ethan J            12 CHS-CA               1:06.24    1:05.04 .BLU   
       30.47  1:05.04                                                      
  5 Hernandez, Emilio H       12 RAA-CA               1:08.55    1:05.20 .BLU   
       31.01  1:05.20                                                      
  6 Li, Eron M                11 STAR-CA              1:10.22    1:07.19 .BLU   
       31.99  1:07.19                                                      
  7 Stewart-Glavin, Callum J  12 TCC-CA               1:09.57    1:08.38 .BLU   
       31.44  1:08.38                                                      
  8 Shing, Issac              12 TCC-CA               1:10.48    1:08.63 .BLU   
       32.59  1:08.63                                                      
  9 Hassen, Kareem K          12 RST-CA               1:09.75    1:08.72 .BLU   
       31.56  1:08.72                                                      
 10 Lee, Justin J             12 MESA-CA              1:10.78    1:09.59 .BLU   
       32.65  1:09.59                                                      
 11 Se, Nickolas D            11 TCC-CA               1:18.42    1:11.02 .BLU   
       33.76  1:11.02                                                      
 12 Hernandez, Max B          12 DSRT-CA              1:14.84    1:13.24 .BLU   
       34.13  1:13.24                                                      
 13 Valdez, Tyler B           12 HVDA-CA              1:13.23    1:13.27 .BLU   
       33.45  1:13.27                                                      
 14 Lei, Ethan D              11 CCAQ-CA              1:14.25    1:13.91 .BLU   
       34.09  1:13.91                                                      
 15 Shaffer, Jacob D          12 HILL-CA              1:14.62    1:14.94 .BLU   
       34.42  1:14.94                                                      
 16 Delgado, Diego A          11 MESA-CA              1:14.36    1:19.64 .RED   
       36.30  1:19.64                                                      
 17 Teeter, Lucas C           12 IEAQ-CA              1:19.28    1:21.13 .RED   
       37.72  1:21.13                                                      
 -- Uy, Anton R               12 Fusion Aquatics-CA   1:17.18         DQ        
       33.56       DQ                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  .BLU
        1:24.70  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Puryshev, Yaroslav        12 RAA-CA               1:04.33    1:04.88 .BLU   
       29.52  1:04.88                                                      
  2 Lopez, Ethan J            12 CHS-CA               1:09.01    1:05.67 .BLU   
       29.29  1:05.67                                                      
  3 Thorson, Arthur F         12 CCAQ-CA              1:08.67    1:07.92 .BLU   
       31.90  1:07.92                                                      
  3 Hernandez, Emilio H       12 RAA-CA               1:08.21    1:07.92 .BLU   
       31.24  1:07.92                                                      
  5 Glaser, Sean M            12 HILL-CA              1:08.09    1:08.24 .BLU   
       31.80  1:08.24                                                      
  6 Lee, Justin J             12 MESA-CA              1:10.63    1:08.42 .BLU   
       32.45  1:08.42                                                      
  7 Gilliatt, Caleb L         12 CCAQ-CA              1:15.76    1:12.81 .BLU   
       34.33  1:12.81                                                      
  8 Toschak, David A          12 TMEC-CA              1:15.49    1:12.84 .BLU   
       34.66  1:12.84                                                      
  9 Rodriguez, Moises G       12 Fusion Aquatics-CA   1:14.12    1:14.53 .BLU   
       35.08  1:14.53                                                      
 10 Stewart-Glavin, Callum J  12 TCC-CA               1:13.85    1:14.67 .BLU   
       35.27  1:14.67                                                      
 11 Kelly, Declan C           12 PDSC-CA              1:15.61    1:14.81 .BLU   
       35.30  1:14.81                                                      
 12 Lei, Ethan D              11 CCAQ-CA              1:16.83    1:15.58 .BLU   
       33.86  1:15.58                                                      
 13 Gusev, Fillip M           12 RAA-CA               1:13.24    1:17.06 .BLU   
       35.05  1:17.06                                                      
 14 Reardon, Jack R           12 PDSC-CA              1:23.38    1:21.25 .RED   
       39.48  1:21.25                                                      
 15 Teeter, Lucas C           12 IEAQ-CA              1:19.29    1:22.58 .RED   
       37.35  1:22.58                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:46.50  .BLU
        3:01.70  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Puryshev, Yaroslav        12 RAA-CA               2:25.72    2:18.61 .BLU   
       31.08  1:06.59  1:48.98  2:18.61                                    
  2 Yoo, Daniel J             12 CCAQ-CA              2:17.49    2:20.37 .BLU   
       29.44  1:07.43  1:49.39  2:20.37                                    
  3 Lopez, Ethan J            12 CHS-CA               2:23.74    2:22.00 .BLU   
       29.61  1:04.65  1:49.31  2:22.00                                    
  4 Thorson, Arthur F         12 CCAQ-CA              2:26.39    2:24.24 .BLU   
       30.12  1:08.01  1:52.67  2:24.24                                    
  5 Lee, Justin J             12 MESA-CA              2:29.54    2:29.72 .BLU   
       31.55  1:11.50  1:53.69  2:29.72                                    
  6 Li, Eron M                11 STAR-CA              2:31.45    2:31.59 .BLU   
       31.89  1:13.33  1:56.38  2:31.59                                    
  7 Rodriguez, Moises G       12 Fusion Aquatics-CA   2:36.50    2:34.58 .BLU   
       33.65  1:12.72  2:00.99  2:34.58                                    
  8 Shoaf, Zachary T          11 TMEC-CA              2:39.02    2:36.81 .BLU   
       32.85  1:13.13  2:00.10  2:36.81                                    
  9 Valdez, Tyler B           12 HVDA-CA              2:39.67    2:38.86 .BLU   
       32.99  1:14.71  2:02.06  2:38.86                                    
 10 Macro, Kai M              12 PDSC-CA              2:48.51    2:39.62 .BLU   
       36.22  1:19.27  2:06.33  2:39.62                                    
 11 Kelly, Declan C           12 PDSC-CA              2:41.20    2:40.35 .BLU   
       35.88  1:16.25  2:03.03  2:40.35                                    
 12 Delgado, Diego A          11 MESA-CA              3:01.70    2:41.09 .BLU   
       37.16  1:18.34  2:05.62  2:41.09                                    
 13 Lei, Ethan D              11 CCAQ-CA              2:45.75    2:43.21 .BLU   
       34.82  1:16.17  2:08.69  2:43.21                                    
 14 Reardon, Jack R           12 PDSC-CA              2:58.60    2:50.42 .RED   
       39.16  1:20.85  2:12.52  2:50.42                                    
 15 Teeter, Lucas C           12 IEAQ-CA              2:53.43    2:51.76 .RED   
       35.69  1:20.44  2:13.58  2:51.76                                    
 16 Mercado, Aaron J          12 MESA-CA              3:01.70    3:08.21        
       41.44  1:30.12  2:28.37  3:08.21                                    
 -- Corsey, Gio W             11 CCAQ-CA              2:55.62         DQ        
       41.76  1:27.52  2:15.56       DQ                                    
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Circle City Aquatics-CA  'A'                      1:48.93    1:47.17        
     1) Yoo, Daniel J 12                2) Thorson, Arthur F 12           
     3) Lei, Ethan D 11                 4) Huang, Nikolas Z 12            
       26.09    52.72  1:21.40  1:47.17                                    
  2 The Claremont Club-CA  'A'                        1:55.36    1:53.37        
     1) Shing, Issac 12                 2) Se, Nickolas D 11              
     3) Stewart-Glavin, Callum J 12     4) Davis, Ryder E 11              
       28.78    57.30  1:26.66  1:53.37                                    
  3 Mesa Aquatics Swimming-CA  'A'                    2:03.16    2:02.81        
     1) Delgado, Diego A 11             2) Snell, Hudson L 12             
     3) Mercado, Aaron J 12             4) Lee, Justin J 12               
       29.20  1:00.92  1:35.76  2:02.81                                    
 -- Palm Desert Swim Club-CA  'A'                     2:07.49         DQ        
     1) Kelly, Declan C 12              2) Reardon, Jack R 12             
     3) Baker, Jack E 12                4) Macro, Kai M 12                
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Circle City Aquatics-CA  'A'                      2:04.57    2:04.81        
     1) Yoo, Daniel J 12                2) Thorson, Arthur F 12           
     3) Huang, Nikolas Z 12             4) Lei, Ethan D 11                
       32.22  1:08.65  1:36.17  2:04.81                                    
  2 The Claremont Club-CA  'A'                        2:14.15    2:07.28        
     1) Se, Nickolas D 11               2) Davis, Ryder E 11              
     3) Stewart-Glavin, Callum J 12     4) Shing, Issac 12                
       32.78  1:08.28  1:38.71  2:07.28                                    
  3 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             2:17.88    2:13.04        
     1) Anolin, Kai R 12                2) Yang, Norton 12                
     3) Lopez, Ethan J 12               4) Lista, Daulton L 12            
       30.48  1:09.03  1:37.06  2:13.04                                    
  4 Palm Desert Swim Club-CA  'A'                     2:24.43    2:25.84        
     1) Reardon, Jack R 12              2) Baker, Jack E 12               
     3) Kelly, Declan C 12              4) Macro, Kai M 12                
       37.97  1:20.03  1:55.65  2:25.84                                    
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.50  13-14 .BLU
          30.00  13-14 .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Henry, Diego K            14 UN-03-CA               24.21      23.79 .BLU   
  2 Sapozhkov, Kevin S        14 UN-12-CA               24.58      23.87 .BLU   
  3 Chin, Jase                14 TCC-CA                 24.17      24.14 .BLU   
  4 Miner, Wyatt E            13 RST-CA                 24.24      24.26 .BLU   
  5 De Vera, Ethan C          13 Fusion Aquatics-CA     24.46      24.28 .BLU   
  6 Fung, Terrance            14 UN-04-CA               24.68      24.46 .BLU   
  7 Phillips, Isaiah D        14 DSRT-CA                24.70      24.47 .BLU   
  8 Elizondo, Eryk J          14 Unattached-CA          24.45      25.19 .BLU   
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.50  13-14 .BLU
          30.00  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chin, Jase                14 TCC-CA                 24.29      24.17 q.BLU  
  2 Henry, Diego K            14 UN-03-CA               23.83      24.21 q.BLU  
  3 Miner, Wyatt E            13 RST-CA                 25.21      24.24 q.BLU  
  4 Elizondo, Eryk J          14 Unattached-CA          25.35      24.45 q.BLU  
  5 De Vera, Ethan C          13 Fusion Aquatics-CA     24.49      24.46 q.BLU  
  6 Sapozhkov, Kevin S        14 UN-12-CA               24.01      24.58 q.BLU  
  7 Truong, Bradley L         14 RAA-CA                 24.84      24.68 q.BLU  
  7 Fung, Terrance            14 UN-04-CA               25.14      24.68 q.BLU  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Phillips, Isaiah D        14 DSRT-CA                24.79      24.70 .BLU   
 10 Amancio, Ryder S          13 CCAQ-CA                24.88      24.74 .BLU   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lauritzen, Kyle W         14 MMST-CA                24.63      24.78 .BLU   
 12 Samardzija, Marko K       14 RST-CA                 25.07      24.93 .BLU   
 13 Garza, Noah D             14 Fusion Aquatics-CA     25.12      25.03 .BLU   
 14 Wilson, Maximus S         13 DSRT-CA                24.87      25.20 .BLU   
 15 Bautista, Kyle E          14 MMST-CA                24.90      25.74 .BLU   
 16 Van Rensburg, Jacob K     13 MESA-CA                25.56      25.88 .BLU   
 17 Arteaga, Dario J          14 RAA-CA                 26.49      26.14 .BLU   
 18 Dockham, Roland A         13 RST-CA                 26.41      26.35 .BLU   
 19 Ladinez, Jared V          13 UN-14-CA               27.05      26.71 .BLU   
 20 Uy, Joaquin A             14 UN-02-CA               26.76      27.45 .BLU   
 21 Evalle, Evan M            13 CCAQ-CA                27.74      27.59 .RED   
 22 Ryu, John H               14 DSRT-CA                28.34      27.68 .RED   
 23 Tsukuda, Noah K           13 TCC-CA                 27.99      28.85 .RED   
 24 Davis, Cooper B           13 TCC-CA                 28.93      28.86 .RED   
 25 Shokry, Kevin A           13 MESA-CA                29.84      29.84 .RED   
 26 Coombs, Cameron P         14 DSRT-CA                29.80      30.95        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.60  13-14 .BLU
        1:05.00  13-14 .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Chin, Jase                14 TCC-CA                 51.86      52.30 .BLU   
       25.35    52.30                                                      
  2 De Vera, Ethan C          13 Fusion Aquatics-CA     52.14      52.32 .BLU   
       25.84    52.32                                                      
  3 Dementyev, Fletcher A     14 UN-14-CA               52.62      52.34 .BLU   
       25.64    52.34                                                      
  4 Henry, Diego K            14 UN-03-CA               51.87      52.52 .BLU   
       25.20    52.52                                                      
  5 Puchalski, Nathan A       14 TMEC-CA                52.67      53.20 .BLU   
       25.68    53.20                                                      
  6 Sapozhkov, Kevin S        14 UN-12-CA               53.17      53.55 .BLU   
       26.02    53.55                                                      
  7 Miner, Wyatt E            13 RST-CA                 52.88      53.60 .BLU   
       25.74    53.60                                                      
  8 Delgado, Jorge A          14 MESA-CA                52.93      54.05 .BLU   
       26.04    54.05                                                      
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.60  13-14 .BLU
        1:05.00  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chin, Jase                14 TCC-CA                 51.29      51.86 q.BLU  
       25.11    51.86                                                      
  2 Henry, Diego K            14 UN-03-CA               52.65      51.87 q.BLU  
       25.16    51.87                                                      
  3 De Vera, Ethan C          13 Fusion Aquatics-CA     52.13      52.14 q.BLU  
       24.98    52.14                                                      
  4 Dementyev, Fletcher A     14 UN-14-CA               51.63      52.62 q.BLU  
       25.60    52.62                                                      
  5 Puchalski, Nathan A       14 TMEC-CA                54.46      52.67 q.BLU  
       25.38    52.67                                                      
  6 Miner, Wyatt E            13 RST-CA                 52.40      52.88 q.BLU  
       24.96    52.88                                                      
  7 Delgado, Jorge A          14 MESA-CA                53.47      52.93 q.BLU  
       25.33    52.93                                                      
  8 Sapozhkov, Kevin S        14 UN-12-CA               52.58      53.17 q.BLU  
       25.47    53.17                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brunett, Lucas A          14 PDSC-CA                52.19      53.22 .BLU   
       25.39    53.22                                                      
 10 Hsieh, Daniel W           14 UN-09-CA               53.72      53.89 .BLU   
       26.20    53.89                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Fung, Terrance            14 UN-04-CA               54.74      54.06 .BLU   
       26.21    54.06                                                      
 12 Amancio, Ryder S          13 CCAQ-CA                54.40      54.35 .BLU   
       25.86    54.35                                                      
 13 Garza, Noah D             14 Fusion Aquatics-CA     54.15      54.61 .BLU   
       26.77    54.61                                                      
 14 Wilson, Maximus S         13 DSRT-CA                53.86      54.86 .BLU   
       26.04    54.86                                                      
 15 Phillips, Isaiah D        14 DSRT-CA                54.32      54.95 .BLU   
       26.24    54.95                                                      
 16 Truong, Bradley L         14 RAA-CA                 55.48      54.98 .BLU   
       26.06    54.98                                                      
 17 Kobayashi, Calvin S       13 CROC-CA                55.38      55.05 .BLU   
       26.18    55.05                                                      
 18 Samardzija, Marko K       14 RST-CA                 55.10      55.34 .BLU   
       26.77    55.34                                                      
 19 Elizondo, Eryk J          14 Unattached-CA          56.21      55.64 .BLU   
       26.53    55.64                                                      
 20 DiBello, Michael D        13 CHS-CA                 55.72      55.99 .BLU   
       26.72    55.99                                                      
 21 Dockham, Roland A         13 RST-CA                 57.65      57.02 .BLU   
       27.58    57.02                                                      
 22 Bautista, Kyle E          14 MMST-CA                54.07      57.05 .BLU   
       27.30    57.05                                                      
 23 Zivanovic, Anton G        13 RAA-CA                 55.72      57.11 .BLU   
       27.40    57.11                                                      
 24 Arteaga, Dario J          14 RAA-CA                 58.75      57.44 .BLU   
       27.81    57.44                                                      
 25 Siriban, Evan Jase E      14 UN-02-CA               58.88      58.29 .BLU   
       28.15    58.29                                                      
 26 Uy, Joaquin A             14 UN-02-CA               59.09      58.82 .BLU   
       28.29    58.82                                                      
 27 Jauregui, Josh            13 CHS-CA               1:00.83      58.94 .BLU   
       28.62    58.94                                                      
 28 Tagle, Owen P             14 UN-06-CA               58.18      59.34 .BLU   
       28.32    59.34                                                      
 29 Ladinez, Jared V          13 UN-14-CA             1:00.26      59.66 .RED   
       28.32    59.66                                                      
 30 Figueroa, James D         13 Fusion Aquatics-CA   1:00.68      59.82 .RED   
       28.62    59.82                                                      
 31 Delaney, Ciaran P         13 MESA-CA              1:00.51    1:00.09 .RED   
       29.24  1:00.09                                                      
 32 Evalle, Evan M            13 CCAQ-CA                59.91    1:00.57 .RED   
       28.69  1:00.57                                                      
 33 Sese, Shawn E             13 PDSC-CA              1:02.29    1:00.79 .RED   
       28.62  1:00.79                                                      
 34 Jung, Noah W              13 CHS-CA               1:00.54    1:01.18 .RED   
       29.11  1:01.18                                                      
 35 Tsukuda, Noah K           13 TCC-CA               1:00.27    1:01.52 .RED   
       29.97  1:01.52                                                      
 36 Davis, Cooper B           13 TCC-CA               1:01.76    1:01.89 .RED   
       30.13  1:01.89                                                      
 37 Zou, Yimo                 14 CHS-CA               1:02.08    1:02.18 .RED   
       29.39  1:02.18                                                      
 38 Olivarria, Ethan J        13 HILL-CA              1:01.75    1:02.29 .RED   
       29.67  1:02.29                                                      
 39 Choi, John                13 TCC-CA               1:03.01    1:02.34 .RED   
       29.92  1:02.34                                                      
 40 Shokry, Kevin A           13 MESA-CA              1:04.04    1:03.03 .RED   
       29.91  1:03.03                                                      
 41 Ryu, John H               14 DSRT-CA              1:03.23    1:03.14 .RED   
       29.55  1:03.14                                                      
 42 Frausto, Vincent E        13 CHS-CA               1:02.06    1:03.67 .RED   
       30.63  1:03.67                                                      
 43 Ranshaw, Dylan J          13 TMEC-CA              1:04.89    1:05.06        
       31.84  1:05.06                                                      
 44 Davis, Cameron B          13 TCC-CA               1:04.80    1:06.40        
       32.32  1:06.40                                                      
 45 Ewers, Parker D           13 TCC-CA               1:05.00    1:07.61        
       32.51  1:07.61                                                      
 46 Coombs, Cameron P         14 DSRT-CA              1:04.66    1:07.78        
       31.91  1:07.78                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:10.90  13-14 .BLU
        2:22.80  13-14 .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Dykier, Garrett T         14 UN-09-CA             1:49.53    1:49.02 .BLU   
       25.60    53.73  1:22.00  1:49.02                                    
  2 Chin, Jase                14 TCC-CA               1:51.68    1:51.02 .BLU   
       25.69    54.00  1:22.56  1:51.02                                    
  3 Dementyev, Fletcher A     14 UN-14-CA             1:52.92    1:53.15 .BLU   
       26.40    55.45  1:24.96  1:53.15                                    
  4 Miner, Wyatt E            13 RST-CA               1:56.42    1:53.69 .BLU   
       26.29    55.32  1:24.64  1:53.69                                    
  5 De Vera, Ethan C          13 Fusion Aquatics-CA   1:53.10    1:53.78 .BLU   
       26.86    56.49  1:25.97  1:53.78                                    
  6 Brunett, Lucas A          14 PDSC-CA              1:54.95    1:54.64 .BLU   
       26.05    55.31  1:25.54  1:54.64                                    
  7 Henry, Diego K            14 UN-03-CA             1:56.43    1:54.96 .BLU   
       26.77    56.81  1:26.84  1:54.96                                    
  8 Delgado, Jorge A          14 MESA-CA              1:57.09    1:57.45 .BLU   
       26.31    55.72  1:26.60  1:57.45                                    
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:10.90  13-14 .BLU
        2:22.80  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dykier, Garrett T         14 UN-09-CA             1:49.96    1:49.53 q.BLU  
       25.73    54.04  1:22.52  1:49.53                                    
  2 Chin, Jase                14 TCC-CA               1:52.17    1:51.68 q.BLU  
       25.86    53.96  1:22.73  1:51.68                                    
  3 Dementyev, Fletcher A     14 UN-14-CA             1:51.10    1:52.92 q.BLU  
       26.07    54.59  1:23.81  1:52.92                                    
  4 De Vera, Ethan C          13 Fusion Aquatics-CA   1:52.50    1:53.10 q.BLU  
       26.65    55.77  1:24.79  1:53.10                                    
  5 Brunett, Lucas A          14 PDSC-CA              1:50.98    1:54.95 q.BLU  
       26.02    54.95  1:24.82  1:54.95                                    
  6 Miner, Wyatt E            13 RST-CA               1:55.70    1:56.42 q.BLU  
       25.95    55.31  1:26.32  1:56.42                                    
  7 Henry, Diego K            14 UN-03-CA             1:54.26    1:56.43 q.BLU  
       26.85    56.74  1:27.65  1:56.43                                    
  8 Delgado, Jorge A          14 MESA-CA              1:56.27    1:57.09 q.BLU  
       27.15    57.41  1:28.36  1:57.09                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wilson, Maximus S         13 DSRT-CA              1:55.90    1:57.23 .BLU   
       27.46    56.30  1:27.08  1:57.23                                    
 10 Puchalski, Nathan A       14 TMEC-CA              1:54.57    1:57.60 .BLU   
       26.28    55.84  1:27.30  1:57.60                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Garza, Noah D             14 Fusion Aquatics-CA   2:02.01    1:58.79 .BLU   
       27.48    57.55  1:28.46  1:58.79                                    
 12 Kobayashi, Calvin S       13 CROC-CA              2:03.77    2:00.79 .BLU   
       26.95    57.45  1:28.87  2:00.79                                    
 13 Truong, Bradley L         14 RAA-CA               2:01.52    2:02.66 .BLU   
       28.06    59.17  1:30.63  2:02.66                                    
 14 Savage, Roman J           13 TCC-CA               2:05.68    2:03.36 .BLU   
       28.48  1:00.29  1:32.63  2:03.36                                    
 15 Fung, Terrance            14 UN-04-CA             2:03.86    2:03.64 .BLU   
       27.92    59.02  1:31.32  2:03.64                                    
 16 Elizondo, Eryk J          14 Unattached-CA        2:01.11    2:04.00 .BLU   
       27.48    59.16  1:33.03  2:04.00                                    
 17 Dockham, Roland A         13 RST-CA               2:04.27    2:04.32 .BLU   
       28.32    59.45  1:32.54  2:04.32                                    
 18 Arteaga, Dario J          14 RAA-CA               2:11.58    2:05.20 .BLU   
       27.35    59.53  1:32.96  2:05.20                                    
 19 Bautista, Kyle E          14 MMST-CA              2:02.33    2:05.23 .BLU   
       28.13  1:00.04  1:32.89  2:05.23                                    
 20 Uy, Joaquin A             14 UN-02-CA             2:06.28    2:05.41 .BLU   
       28.68           1:33.56  2:05.41                                    
 21 Ladinez, Jared V          13 UN-14-CA             2:12.72    2:06.75 .BLU   
       28.60  1:00.82  1:33.57  2:06.75                                    
 22 Jauregui, Josh            13 CHS-CA               2:12.90    2:07.83 .BLU   
       29.29  1:02.12  1:34.90  2:07.83                                    
 23 Davis, Cooper B           13 TCC-CA               2:14.18    2:11.83 .RED   
       30.48  1:04.34  1:38.71  2:11.83                                    
 24 Evalle, Evan M            13 CCAQ-CA              2:17.01    2:12.32 .RED   
       30.05  1:03.31  1:37.99  2:12.32                                    
 25 Choi, John                13 TCC-CA               2:15.11    2:12.35 .RED   
       30.36  1:04.08  1:38.61  2:12.35                                    
 26 Jung, Noah W              13 CHS-CA               2:22.80    2:15.80 .RED   
       32.42  1:08.18  1:41.96  2:15.80                                    
 27 Sese, Shawn E             13 PDSC-CA              2:21.23    2:16.01 .RED   
       30.16  1:05.11  1:41.67  2:16.01                                    
 28 Perry, Nathan C           13 VA-CA                2:19.74    2:20.59 .RED   
       30.15  1:05.48  1:43.34  2:20.59                                    
 29 Olivarria, Ethan J        13 HILL-CA              2:21.72    2:20.77 .RED   
       30.20  1:06.11  1:42.97  2:20.77                                    
 30 Zou, Yimo                 14 CHS-CA               2:22.80    2:24.41        
       30.82  1:07.20  1:45.56  2:24.41                                    
 -- Davis, Cameron B          13 TCC-CA               2:20.68         DQ        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:48.60  13-14 .BLU
        6:20.30  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Jase                14 TCC-CA               4:58.37    5:12.22 .BLU   
       27.51    57.85  1:28.82  1:59.64  2:31.78  3:04.27  3:35.96  4:08.75
     4:41.28  5:12.22                                                      
  2 Phillips, Isaiah D        14 DSRT-CA              5:36.18    5:24.80 .BLU   
       28.78  1:01.84  1:35.55  2:08.88  2:40.32  3:12.90  3:46.25  4:20.29
     4:54.59  5:24.80                                                      
  3 Elizondo, Eryk J          14 Unattached-CA        5:26.88    5:25.31 .BLU   
       27.45    58.93  1:32.22  2:05.32  2:38.23  3:12.72  3:47.04  4:20.62
     4:55.09  5:25.31                                                      
  4 Delaney, Ciaran P         13 MESA-CA              5:41.56    5:34.24 .BLU   
       30.89  1:04.48  1:38.27  2:12.19  2:45.96  3:19.95  3:54.01  4:28.06
     5:01.62  5:34.24                                                      
  5 Tsukuda, Noah K           13 TCC-CA               5:44.62    5:35.32 .BLU   
       30.49  1:03.62  1:38.54  2:12.05  2:47.04  3:21.66  3:55.15  4:29.44
     5:04.01  5:35.32                                                      
  6 Tagle, Owen P             14 UN-06-CA             5:34.40    5:44.17 .BLU   
       29.08  1:01.75  1:36.21  2:11.37  2:46.45  3:22.28  3:58.52  4:34.63
     5:10.32  5:44.17                                                      
  7 Arteaga, Dario J          14 RAA-CA               5:48.20    5:48.80 .RED   
       31.01  1:05.22  1:40.80  2:16.20  2:52.52  3:27.03  4:03.25  4:39.35
     5:15.12  5:48.80                                                      
  8 Kobayashi, Calvin S       13 CROC-CA              5:40.09    5:49.13 .RED   
       29.55  1:03.14  1:38.60  2:13.93  2:48.38  3:23.93  4:00.83  4:38.09
     5:13.74  5:49.13                                                      
  9 Ladinez, Jared V          13 UN-14-CA             5:48.52    5:54.06 .RED   
       32.14  1:06.76  1:43.23  2:19.40  2:55.73  3:31.57  4:07.89  4:43.86
     5:19.20  5:54.06                                                      
 
Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
       20:42.80  13-14 .BLU
       22:35.80  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Ciaran P         13 MESA-CA             19:52.37   19:39.48 .BLU   
       32.52  1:08.09  1:43.64  2:19.18  2:54.89  3:30.48  4:06.35  4:42.26
     5:18.18  5:53.98  6:29.97  7:05.68  7:41.47  8:17.63  8:53.81  9:30.18
    10:06.48 10:42.79 11:19.25 11:55.47 12:31.67 13:07.64 13:44.14 14:20.39
    14:56.67 15:33.36 16:09.93 16:45.53 17:21.20 17:56.35 18:31.56 19:06.05
    19:39.48
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.30  13-14 .BLU
        1:18.00  13-14 .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brunett, Lucas A          14 PDSC-CA                58.66      57.45 .BLU   
       27.95    57.45                                                      
  2 Pedroche, Luke P          13 CHS-CA                 59.66      58.75 .BLU   
       29.12    58.75                                                      
  3 Dykier, Garrett T         14 UN-09-CA             1:00.42      59.41 .BLU   
       29.53    59.41                                                      
  4 Loreno, Matthew G         14 UN-11-CA               59.11    1:00.44 .BLU   
       29.32  1:00.44                                                      
  5 DiBello, Michael D        13 CHS-CA               1:00.32    1:00.51 .BLU   
       29.68  1:00.51                                                      
  6 Elizondo, Eryk J          14 Unattached-CA        1:03.76    1:02.75 .BLU   
       29.99  1:02.75                                                      
  7 Phillips, Isaiah D        14 DSRT-CA              1:02.78    1:03.44 .BLU   
       30.79  1:03.44                                                      
  8 Hsieh, Daniel W           14 UN-09-CA             1:03.88    1:04.91 .BLU   
       31.14  1:04.91                                                      
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.30  13-14 .BLU
        1:18.00  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brunett, Lucas A          14 PDSC-CA                58.26      58.66 q.BLU  
       28.95    58.66                                                      
  2 Loreno, Matthew G         14 UN-11-CA               58.39      59.11 q.BLU  
       28.79    59.11                                                      
  3 Pedroche, Luke P          13 CHS-CA                 59.59      59.66 q.BLU  
       29.47    59.66                                                      
  4 DiBello, Michael D        13 CHS-CA               1:01.45    1:00.32 q.BLU  
       29.45  1:00.32                                                      
  5 Dykier, Garrett T         14 UN-09-CA               58.53    1:00.42 q.BLU  
       29.87  1:00.42                                                      
  6 Garza, Noah D             14 Fusion Aquatics-CA   1:01.75    1:02.18 q.BLU  
       30.93  1:02.18                                                      
  7 Phillips, Isaiah D        14 DSRT-CA              1:02.08    1:02.78 q.BLU  
       30.15  1:02.78                                                      
  8 Elizondo, Eryk J          14 Unattached-CA        1:03.55    1:03.76 q.BLU  
       30.65  1:03.76                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hsieh, Daniel W           14 UN-09-CA             1:04.77    1:03.88 .BLU   
       30.58  1:03.88                                                      
 10 Dockham, Roland A         13 RST-CA               1:06.34    1:04.63 .BLU   
       31.55  1:04.63                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Bautista, Kyle E          14 MMST-CA              1:08.42    1:07.06 .BLU   
       33.22  1:07.06                                                      
 12 Jauregui, Josh            13 CHS-CA               1:08.31    1:07.50 .BLU   
       33.40  1:07.50                                                      
 13 Frausto, Vincent E        13 CHS-CA               1:06.75    1:07.61 .BLU   
       33.30  1:07.61                                                      
 14 Tsukuda, Noah K           13 TCC-CA               1:07.80    1:08.09 .BLU   
       33.02  1:08.09                                                      
 15 Zivanovic, Anton G        13 RAA-CA               1:06.07    1:08.45 .BLU   
       33.05  1:08.45                                                      
 16 Delaney, Ciaran P         13 MESA-CA              1:08.44    1:08.70 .BLU   
       33.39  1:08.70                                                      
 17 Figueroa, James D         13 Fusion Aquatics-CA   1:14.46    1:10.30 .BLU   
       34.60  1:10.30                                                      
 18 Ryu, John H               14 DSRT-CA              1:13.72    1:10.94 .BLU   
       34.61  1:10.94                                                      
 19 Davis, Cooper B           13 TCC-CA               1:11.78    1:11.37 .RED   
       34.48  1:11.37                                                      
 20 Perry, Nathan C           13 VA-CA                1:14.28    1:13.71 .RED   
       36.07  1:13.71                                                      
 21 De Silva, Gayanuka R      14 UN-02-CA             1:12.40    1:14.08 .RED   
       35.88  1:14.08                                                      
 22 Sullivan-Douglass, Benja  13 TMEC-CA              1:14.25    1:14.44 .RED   
       36.35  1:14.44                                                      
 23 Ewers, Parker D           13 TCC-CA               1:17.92    1:14.55 .RED   
       36.25  1:14.55                                                      
 24 Ranshaw, Dylan J          13 TMEC-CA              1:17.25    1:15.62 .RED   
       37.71  1:15.62                                                      
 25 Olivarria, Ethan J        13 HILL-CA              1:15.26    1:16.10 .RED   
       37.22  1:16.10                                                      
 26 Shokry, Kevin A           13 MESA-CA              1:17.17    1:16.18 .RED   
       37.18  1:16.18                                                      
 27 Davis, Cameron B          13 TCC-CA               1:16.93    1:17.32 .RED   
       37.94  1:17.32                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:31.00  13-14 .BLU
        2:45.10  13-14 .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Pedroche, Luke P          13 CHS-CA               2:06.98    2:05.34 .BLU   
       31.47  1:04.03  1:34.27  2:05.34                                    
  2 De Vera, Ethan C          13 Fusion Aquatics-CA   2:09.01    2:07.25 .BLU   
       30.90  1:03.49  1:35.50  2:07.25                                    
  3 Dykier, Garrett T         14 UN-09-CA             2:10.75    2:08.22 .BLU   
       30.83  1:03.63  1:36.44  2:08.22                                    
  4 Lauritzen, Kyle W         14 MMST-CA              2:18.82    2:16.84 .BLU   
       30.78  1:06.05  1:41.68  2:16.84                                    
  5 Elizondo, Eryk J          14 Unattached-CA        2:15.73    2:18.40 .BLU   
       31.75  1:07.43  1:43.62  2:18.40                                    
  6 DiBello, Michael D        13 CHS-CA               2:18.16    2:18.92 .BLU   
       32.03  1:06.96  1:43.52  2:18.92                                    
  7 Frausto, Vincent E        13 CHS-CA               2:22.50    2:24.23 .BLU   
       34.60  1:10.66  1:47.61  2:24.23                                    
  8 Phillips, Isaiah D        14 DSRT-CA              2:17.93    2:29.04 .BLU   
              1:11.76  1:51.58  2:29.04                                    
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:31.00  13-14 .BLU
        2:45.10  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pedroche, Luke P          13 CHS-CA               2:06.98    2:06.98 q.BLU  
       31.80  1:04.54  1:35.33  2:06.98                                    
  2 De Vera, Ethan C          13 Fusion Aquatics-CA   2:07.50    2:09.01 q.BLU  
       30.82  1:03.51  1:36.30  2:09.01                                    
  3 Loreno, Matthew G         14 UN-11-CA             2:07.57    2:09.97 q.BLU  
       30.02  1:02.35  1:35.90  2:09.97                                    
  4 Dykier, Garrett T         14 UN-09-CA             2:18.38    2:10.75 q.BLU  
       31.29  1:04.75  1:38.78  2:10.75                                    
  5 Garza, Noah D             14 Fusion Aquatics-CA   2:11.93    2:12.64 q.BLU  
       30.88  1:04.64  1:38.84  2:12.64                                    
  6 Elizondo, Eryk J          14 Unattached-CA        2:16.82    2:15.73 q.BLU  
       31.57  1:06.77  1:42.14  2:15.73                                    
  7 Phillips, Isaiah D        14 DSRT-CA              2:15.45    2:17.93 q.BLU  
       31.19  1:06.43  1:43.10  2:17.93                                    
  8 DiBello, Michael D        13 CHS-CA               2:12.52    2:18.16 q.BLU  
       32.38  1:06.99  1:42.26  2:18.16                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lauritzen, Kyle W         14 MMST-CA              2:20.37    2:18.82 .BLU   
       30.86  1:05.46  1:42.63  2:18.82                                    
 10 Frausto, Vincent E        13 CHS-CA               2:21.40    2:22.50 .BLU   
       34.06  1:10.04  1:46.49  2:22.50                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Uy, Joaquin A             14 UN-02-CA             2:23.26    2:22.60 .BLU   
       33.46  1:09.70  1:46.93  2:22.60                                    
 12 Delaney, Ciaran P         13 MESA-CA              2:27.67    2:23.10 .BLU   
       34.61  1:11.09  1:47.59  2:23.10                                    
 13 Jauregui, Josh            13 CHS-CA               2:27.08    2:25.00 .BLU   
       35.39  1:12.97  1:49.92  2:25.00                                    
 14 Bautista, Kyle E          14 MMST-CA              2:25.11    2:25.08 .BLU   
       34.27  1:10.83  1:48.51  2:25.08                                    
 15 Hsieh, Daniel W           14 UN-09-CA             2:22.53    2:25.60 .BLU   
       32.91  1:09.03  1:47.78  2:25.60                                    
 16 Tsukuda, Noah K           13 TCC-CA               2:25.64    2:28.06 .BLU   
       34.63  1:11.82  1:50.47  2:28.06                                    
 17 Choi, John                13 TCC-CA               2:30.00    2:40.70 .RED   
       37.64  1:17.65  1:59.22  2:40.70                                    
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:19.10  13-14 .BLU
        1:26.30  13-14 .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Miner, Wyatt E            13 RST-CA               1:07.45    1:05.27 .BLU   
       30.51  1:05.27                                                      
  2 Hsieh, Daniel W           14 UN-09-CA             1:10.28    1:07.57 .BLU   
       32.02  1:07.57                                                      
  3 Lauritzen, Kyle W         14 MMST-CA              1:07.40    1:07.59 .BLU   
       31.54  1:07.59                                                      
  4 Wilson, Maximus S         13 DSRT-CA              1:09.19    1:08.58 .BLU   
       32.71  1:08.58                                                      
  5 Dykier, Garrett T         14 UN-09-CA             1:10.89    1:08.78 .BLU   
       33.32  1:08.78                                                      
  6 DiBello, Michael D        13 CHS-CA               1:09.88    1:10.36 .BLU   
       32.99  1:10.36                                                      
  7 Fung, Terrance            14 UN-04-CA             1:10.87    1:10.76 .BLU   
       33.64  1:10.76                                                      
 -- Sapozhkov, Kevin S        14 UN-12-CA             1:09.92         DQ        
       32.83       DQ                                                      
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:19.10  13-14 .BLU
        1:26.30  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lauritzen, Kyle W         14 MMST-CA              1:08.31    1:07.40 q.BLU  
       31.09  1:07.40                                                      
  2 Miner, Wyatt E            13 RST-CA               1:03.47    1:07.45 q.BLU  
       31.52  1:07.45                                                      
  3 Siriban, Evan Jase E      14 UN-02-CA             1:05.85    1:07.92 q.BLU  
       32.66  1:07.92                                                      
  4 Wilson, Maximus S         13 DSRT-CA              1:08.68    1:09.19 q.BLU  
       32.57  1:09.19                                                      
  5 DiBello, Michael D        13 CHS-CA               1:09.05    1:09.88 q.BLU  
       33.12  1:09.88                                                      
  6 Sapozhkov, Kevin S        14 UN-12-CA             1:09.68    1:09.92 q.BLU  
       32.81  1:09.92                                                      
  7 Hsieh, Daniel W           14 UN-09-CA             1:07.03    1:10.28 q.BLU  
       33.19  1:10.28                                                      
  8 Fung, Terrance            14 UN-04-CA             1:09.95    1:10.87 q.BLU  
       34.56  1:10.87                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dykier, Garrett T         14 UN-09-CA             1:08.07    1:10.89 .BLU   
       33.70  1:10.89                                                      
 10 Truong, Bradley L         14 RAA-CA               1:11.14    1:11.14 .BLU   
       33.48  1:11.14                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ladinez, Jared V          13 UN-14-CA             1:10.08    1:11.71 .BLU   
       33.54  1:11.71                                                      
 12 Pena, Alex                14 TMEC-CA              1:08.95    1:11.82 .BLU   
       33.87  1:11.82                                                      
 13 Amancio, Ryder S          13 CCAQ-CA              1:12.75    1:12.09 .BLU   
       33.57  1:12.09                                                      
 14 Loreno, Matthew G         14 UN-11-CA             1:10.79    1:12.71 .BLU   
       34.29  1:12.71                                                      
 15 Henry, Diego K            14 UN-03-CA             1:11.98    1:14.15 .BLU   
       34.92  1:14.15                                                      
 16 Tagle, Owen P             14 UN-06-CA             1:15.43    1:15.35 .BLU   
       35.46  1:15.35                                                      
 17 Evalle, Evan M            13 CCAQ-CA              1:13.03    1:16.47 .BLU   
       36.19  1:16.47                                                      
 18 Kobayashi, Calvin S       13 CROC-CA              1:11.64    1:16.54 .BLU   
       34.93  1:16.54                                                      
 19 Valero, Talon             14 UN-07-CA             1:16.07    1:18.39 .BLU   
       36.91  1:18.39                                                      
 20 Van Rensburg, Jacob K     13 MESA-CA              1:16.39    1:18.47 .BLU   
       37.55  1:18.47                                                      
 21 Frausto, Vincent E        13 CHS-CA               1:17.69    1:18.48 .BLU   
       38.12  1:18.48                                                      
 22 Jauregui, Josh            13 CHS-CA               1:22.99    1:18.95 .BLU   
       38.60  1:18.95                                                      
 23 Zou, Yimo                 14 CHS-CA               1:19.44    1:19.69 .RED   
       37.10  1:19.69                                                      
 24 Choi, John                13 TCC-CA               1:17.93    1:20.13 .RED   
       37.42  1:20.13                                                      
 25 Figueroa, James D         13 Fusion Aquatics-CA   1:19.82    1:20.42 .RED   
       38.05  1:20.42                                                      
 26 Ranshaw, Dylan J          13 TMEC-CA              1:21.54    1:23.63 .RED   
       39.48  1:23.63                                                      
 27 Davis, Cooper B           13 TCC-CA               1:24.27    1:24.95 .RED   
       40.36  1:24.95                                                      
 28 Ryu, John H               14 DSRT-CA              1:25.42    1:28.20        
       40.92  1:28.20                                                      
 29 Shokry, Kevin A           13 MESA-CA              1:25.25    1:30.11        
       43.39  1:30.11                                                      
 -- Jung, Noah W              13 CHS-CA               1:20.83         DQ        
       39.18       DQ                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:50.80  13-14 .BLU
        3:06.40  13-14 .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Dementyev, Fletcher A     14 UN-14-CA             2:22.06    2:17.72 .BLU   
       31.13  1:05.94  1:41.70  2:17.72                                    
  2 Miner, Wyatt E            13 RST-CA               2:21.81    2:19.48 .BLU   
       31.73  1:07.25  1:43.30  2:19.48                                    
  3 Hsieh, Daniel W           14 UN-09-CA             2:36.82    2:31.36 .BLU   
       34.31  1:12.82  1:52.24  2:31.36                                    
  4 Puchalski, Nathan A       14 TMEC-CA              2:35.34    2:33.51 .BLU   
       33.01  1:12.56  1:52.96  2:33.51                                    
  5 Tagle, Owen P             14 UN-06-CA             2:37.24    2:35.02 .BLU   
       34.55  1:14.12  1:55.11  2:35.02                                    
  6 Loreno, Matthew G         14 UN-11-CA             2:37.10    2:36.72 .BLU   
       33.42  1:12.55  1:54.36  2:36.72                                    
  7 Evalle, Evan M            13 CCAQ-CA              2:41.69    2:41.18 .BLU   
       35.48  1:15.53  1:58.44  2:41.18                                    
 -- Pedroche, Luke P          13 CHS-CA               2:45.51         DQ        
       38.75  1:21.30  2:04.52       DQ                                    
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:50.80  13-14 .BLU
        3:06.40  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Miner, Wyatt E            13 RST-CA               2:22.97    2:21.81 q.BLU  
       31.65  1:07.82  1:44.55  2:21.81                                    
  2 Dementyev, Fletcher A     14 UN-14-CA             2:14.03    2:22.06 q.BLU  
       31.94  1:07.84  1:45.27  2:22.06                                    
  3 Siriban, Evan Jase E      14 UN-02-CA             2:23.04    2:27.15 q.BLU  
       33.82  1:11.05  1:48.73  2:27.15                                    
  4 Puchalski, Nathan A       14 TMEC-CA              2:34.89    2:35.34 q.BLU  
       34.78  1:14.22  1:54.76  2:35.34                                    
  5 Truong, Bradley L         14 RAA-CA               2:36.36    2:36.15 q.BLU  
       35.24  1:15.33  1:55.87  2:36.15                                    
  6 Hsieh, Daniel W           14 UN-09-CA             2:31.92    2:36.82 q.BLU  
       33.56  1:12.25  1:54.28  2:36.82                                    
  7 Loreno, Matthew G         14 UN-11-CA             2:41.16    2:37.10 q.BLU  
       34.60  1:14.68  1:55.82  2:37.10                                    
  8 Tagle, Owen P             14 UN-06-CA             2:38.14    2:37.24 q.BLU  
       35.67  1:15.89  1:57.13  2:37.24                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fung, Terrance            14 UN-04-CA             2:34.14    2:38.94 .BLU   
       35.48  1:15.34  1:57.26  2:38.94                                    
 10 Evalle, Evan M            13 CCAQ-CA              2:41.71    2:41.69 .BLU   
       35.33  1:15.97  1:59.09  2:41.69                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Savage, Roman J           13 TCC-CA               2:39.73    2:42.55 .BLU   
       36.80  1:19.08  2:01.37  2:42.55                                    
 12 Pedroche, Luke P          13 CHS-CA               2:49.27    2:45.51 .BLU   
       37.78  1:19.43  2:01.93  2:45.51                                    
 13 Zou, Yimo                 14 CHS-CA               2:50.80    2:52.22 .RED   
       37.82  1:20.73  2:05.90  2:52.22                                    
 14 Jung, Noah W              13 CHS-CA               2:50.80    2:54.97 .RED   
       39.16  1:23.95  2:08.41  2:54.97                                    
 -- Sapozhkov, Kevin S        14 UN-12-CA             2:29.82         DQ        
 -- Ladinez, Jared V          13 UN-14-CA             2:36.72         DQ        
       35.31  1:15.39  1:55.26       DQ                                    
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:07.70  13-14 .BLU
        1:13.80  13-14 .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Dykier, Garrett T         14 UN-09-CA               56.65      55.86 .BLU   
       26.30    55.86                                                      
  2 Henry, Diego K            14 UN-03-CA               58.23      57.05 .BLU   
       26.76    57.05                                                      
  3 Delgado, Jorge A          14 MESA-CA                58.48      57.88 .BLU   
       27.46    57.88                                                      
  4 Sapozhkov, Kevin S        14 UN-12-CA               58.71      58.16 .BLU   
       26.90    58.16                                                      
  5 De Vera, Ethan C          13 Fusion Aquatics-CA     59.25      59.44 .BLU   
       28.34    59.44                                                      
  6 Chin, Jase                14 TCC-CA               1:00.10      59.55 .BLU   
       28.31    59.55                                                      
  7 Amancio, Ryder S          13 CCAQ-CA                58.30      59.91 .BLU   
       27.41    59.91                                                      
  8 Phillips, Isaiah D        14 DSRT-CA                59.24    1:07.48 .BLU   
       30.96  1:07.48                                                      
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:07.70  13-14 .BLU
        1:13.80  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dykier, Garrett T         14 UN-09-CA               56.61      56.65 q.BLU  
       27.06    56.65                                                      
  2 Henry, Diego K            14 UN-03-CA               57.50      58.23 q.BLU  
       27.34    58.23                                                      
  3 Amancio, Ryder S          13 CCAQ-CA                59.27      58.30 q.BLU  
       26.62    58.30                                                      
  4 Delgado, Jorge A          14 MESA-CA                58.40      58.48 q.BLU  
       28.08    58.48                                                      
  5 Sapozhkov, Kevin S        14 UN-12-CA               59.10      58.71 q.BLU  
       27.48    58.71                                                      
  6 Samardzija, Marko K       14 RST-CA               1:01.63      59.24 q.BLU  
       26.91    59.24                                                      
  6 Phillips, Isaiah D        14 DSRT-CA              1:00.88      59.24 q.BLU  
       27.50    59.24                                                      
  8 De Vera, Ethan C          13 Fusion Aquatics-CA     59.18      59.25 q.BLU  
       27.96    59.25                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wilson, Maximus S         13 DSRT-CA              1:00.54      59.83 .BLU   
       28.28    59.83                                                      
 10 Chin, Jase                14 TCC-CA                 59.25    1:00.10 .BLU   
       28.50  1:00.10                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kobayashi, Calvin S       13 CROC-CA              1:03.37    1:00.72 .BLU   
       27.50  1:00.72                                                      
 12 Pedroche, Luke P          13 CHS-CA               1:00.82    1:01.48 .BLU   
       28.48  1:01.48                                                      
 13 Loreno, Matthew G         14 UN-11-CA             1:04.24    1:01.65 .BLU   
       28.28  1:01.65                                                      
 14 DiBello, Michael D        13 CHS-CA               1:04.64    1:02.71 .BLU   
       28.46  1:02.71                                                      
 15 Arteaga, Dario J          14 RAA-CA               1:05.17    1:04.81 .BLU   
       30.01  1:04.81                                                      
 16 Tagle, Owen P             14 UN-06-CA             1:06.85    1:05.38 .BLU   
       29.15  1:05.38                                                      
 17 De Silva, Gayanuka R      14 UN-02-CA             1:08.61    1:06.08 .BLU   
       30.68  1:06.08                                                      
 18 Zivanovic, Anton G        13 RAA-CA               1:07.09    1:06.51 .BLU   
       29.87  1:06.51                                                      
 19 Tsukuda, Noah K           13 TCC-CA               1:07.86    1:08.20 .RED   
       32.33  1:08.20                                                      
 20 Frausto, Vincent E        13 CHS-CA               1:09.19    1:08.69 .RED   
       32.21  1:08.69                                                      
 21 Choi, John                13 TCC-CA               1:10.37    1:09.39 .RED   
       32.44  1:09.39                                                      
 22 Sullivan-Douglass, Benja  13 TMEC-CA              1:10.34    1:10.10 .RED   
       32.39  1:10.10                                                      
 23 Perry, Nathan C           13 VA-CA                1:12.17    1:10.41 .RED   
       31.43  1:10.41                                                      
 24 Sese, Shawn E             13 PDSC-CA              1:11.21    1:12.50 .RED   
       33.72  1:12.50                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:33.30  13-14 .BLU
        2:47.30  13-14 .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Chin, Jase                14 TCC-CA               2:08.72    2:10.51 .BLU   
       29.45  1:03.22  1:37.93  2:10.51                                    
  2 Wilson, Maximus S         13 DSRT-CA              2:19.17    2:19.82 .BLU   
       31.63  1:07.53  1:44.31  2:19.82                                    
  3 Pena, Alex                14 TMEC-CA              2:31.02    2:30.11 .BLU   
       31.75  1:10.91  1:51.52  2:30.11                                    
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:33.30  13-14 .BLU
        2:47.30  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chin, Jase                14 TCC-CA               2:07.70    2:08.72 q.BLU  
       29.02  1:01.60  1:35.38  2:08.72                                    
  2 Pedroche, Luke P          13 CHS-CA               2:11.89    2:16.56 q.BLU  
       30.73  1:04.86  1:40.07  2:16.56                                    
  3 Wilson, Maximus S         13 DSRT-CA              2:18.66    2:19.17 q.BLU  
       29.86  1:04.30  1:41.42  2:19.17                                    
  4 Pena, Alex                14 TMEC-CA              2:33.30    2:31.02 q.BLU  
       32.36  1:10.67  1:52.26  2:31.02                                    
 -- De Vera, Ethan C          13 Fusion Aquatics-CA   2:10.93         DQ        
       29.24  1:02.33  1:36.51       DQ                                    
 -- Arteaga, Dario J          14 RAA-CA               2:30.23         DQ        
       32.30  1:09.78  1:47.95       DQ                                    
 -- Savage, Roman J           13 TCC-CA               2:19.17         DQ        
       31.06  1:07.01  1:45.73       DQ                                    
 -- Miner, Wyatt E            13 RST-CA               2:07.03         DQ        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:29.00  13-14 .BLU
        2:42.60  13-14 .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Dykier, Garrett T         14 UN-09-CA             2:09.50    2:05.61 .BLU   
       28.15  1:00.43  1:38.57  2:05.61                                    
  2 Henry, Diego K            14 UN-03-CA             2:12.26    2:09.62 .BLU   
       27.15    59.93  1:38.91  2:09.62                                    
  3 Sapozhkov, Kevin S        14 UN-12-CA             2:10.71    2:12.62 .BLU   
       28.65  1:01.05  1:42.01  2:12.62                                    
  4 Pedroche, Luke P          13 CHS-CA               2:20.11    2:16.75 .BLU   
       29.39  1:02.61  1:45.80  2:16.75                                    
  5 Pena, Alex                14 TMEC-CA              2:21.11    2:19.42 .BLU   
       31.29  1:09.91  1:49.33  2:19.42                                    
  6 Savage, Roman J           13 TCC-CA               2:19.96    2:20.01 .BLU   
       29.77  1:06.58  1:48.93  2:20.01                                    
  7 Tagle, Owen P             14 UN-06-CA             2:21.32    2:20.88 .BLU   
       29.22  1:05.25  1:47.19  2:20.88                                    
  8 Fung, Terrance            14 UN-04-CA             2:21.92    2:23.49 .BLU   
       31.30  1:10.02  1:50.56  2:23.49                                    
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:29.00  13-14 .BLU
        2:42.60  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dykier, Garrett T         14 UN-09-CA             2:06.95    2:09.50 q.BLU  
       27.99  1:01.97  1:41.38  2:09.50                                    
  2 Sapozhkov, Kevin S        14 UN-12-CA             2:17.79    2:10.71 q.BLU  
       28.52  1:01.05  1:41.46  2:10.71                                    
  3 Henry, Diego K            14 UN-03-CA             2:09.73    2:12.26 q.BLU  
       28.08  1:02.01  1:41.66  2:12.26                                    
  4 Garza, Noah D             14 Fusion Aquatics-CA   2:08.70    2:15.10 q.BLU  
       31.34  1:05.37  1:46.56  2:15.10                                    
  5 Loreno, Matthew G         14 UN-11-CA             2:12.37    2:16.19 q.BLU  
       30.07  1:04.25  1:45.04  2:16.19                                    
  6 Truong, Bradley L         14 RAA-CA               2:18.62    2:18.66 q.BLU  
       29.35  1:06.38  1:47.01  2:18.66                                    
  7 Savage, Roman J           13 TCC-CA               2:17.68    2:19.96 q.BLU  
       30.06  1:06.96  1:49.15  2:19.96                                    
  8 Pedroche, Luke P          13 CHS-CA               2:17.07    2:20.11 q.BLU  
       30.14  1:04.91  1:48.67  2:20.11                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 DiBello, Michael D        13 CHS-CA               2:12.54    2:21.04 .BLU   
       30.09  1:06.27  1:47.25  2:21.04                                    
 10 Pena, Alex                14 TMEC-CA              2:21.50    2:21.11 .BLU   
       32.05  1:11.03  1:50.40  2:21.11                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Siriban, Evan Jase E      14 UN-02-CA             2:23.04    2:21.12 .BLU   
       31.45  1:10.18  1:48.35  2:21.12                                    
 12 Tagle, Owen P             14 UN-06-CA             2:23.04    2:21.32 .BLU   
       29.59  1:06.49  1:49.21  2:21.32                                    
 13 Fung, Terrance            14 UN-04-CA             2:22.04    2:21.92 .BLU   
       31.27  1:09.77  1:50.13  2:21.92                                    
 14 Jauregui, Josh            13 CHS-CA               2:28.54    2:23.41 .BLU   
       31.99  1:10.29  1:51.65  2:23.41                                    
 15 Hsieh, Daniel W           14 UN-09-CA             2:17.69    2:23.70 .BLU   
       29.27  1:04.91  1:46.99  2:23.70                                    
 16 Kobayashi, Calvin S       13 CROC-CA              2:19.36    2:27.24 .BLU   
       30.76  1:09.78  1:54.02  2:27.24                                    
 17 Figueroa, James D         13 Fusion Aquatics-CA   2:36.20    2:29.80 .RED   
       32.12  1:10.34  1:55.49  2:29.80                                    
 18 Bautista, Kyle E          14 MMST-CA              2:28.45    2:31.24 .RED   
       32.19  1:10.72  1:57.85  2:31.24                                    
 19 Zou, Yimo                 14 CHS-CA               2:41.96    2:33.73 .RED   
       32.07  1:12.22  1:55.58  2:33.73                                    
 20 Choi, John                13 TCC-CA               2:30.74    2:33.85 .RED   
       33.48  1:14.28  1:59.00  2:33.85                                    
 21 Delaney, Ciaran P         13 MESA-CA              2:31.66    2:35.73 .RED   
       34.25  1:12.86  2:01.25  2:35.73                                    
 22 Valero, Talon             14 UN-07-CA             2:31.37    2:35.96 .RED   
       34.21  1:17.10  2:01.49  2:35.96                                    
 23 Davis, Cooper B           13 TCC-CA               2:32.65    2:36.06 .RED   
       35.88  1:15.05  2:03.30  2:36.06                                    
 24 Ranshaw, Dylan J          13 TMEC-CA              2:39.10    2:39.18 .RED   
       35.85  1:16.88  2:03.69  2:39.18                                    
 25 Frausto, Vincent E        13 CHS-CA               2:26.51    2:39.99 .RED   
       37.12  1:17.11  2:03.31  2:39.99                                    
 26 Jung, Noah W              13 CHS-CA               2:42.60    2:45.41        
       38.01  1:21.71  2:10.25  2:45.41                                    
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:18.20  13-14 .BLU
        5:47.30  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delgado, Jorge A          14 MESA-CA              4:48.51    4:41.89 .BLU   
       28.92  1:02.22  1:38.69  2:15.28  2:56.78  3:38.50  4:11.57  4:41.89
  2 Savage, Roman J           13 TCC-CA               4:58.19    4:54.18 .BLU   
       30.85  1:07.33  1:46.44  2:24.54  3:06.95  3:49.43  4:22.80  4:54.18
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 The Claremont Club-CA  'A'                        1:50.01    1:45.31        
     1) Savage, Roman J 13              2) Tagle, Owen P 14               
     3) Tsukuda, Noah K 13              4) Chin, Jase 14                  
       26.46    53.03  1:21.95  1:45.31                                    
  2 Desert Aquatics-CA  'A'                           1:49.18    1:47.88        
     1) Phillips, Isaiah D 14           2) Wilson, Maximus S 13           
     3) Ryu, John H 14                  4) Coombs, Cameron P 14           
       24.45    49.34  1:20.15  1:47.88                                    
  3 The Claremont Club-CA  'B'                        1:59.65    1:59.84        
     1) Davis, Cooper B 13              2) Davis, Cameron B 13            
     3) Ewers, Parker D 13              4) Choi, John 13                  
       28.90    59.31  1:30.47  1:59.84                                    
 -- Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             1:37.43         DQ        
     1) Jauregui, Josh 13               2) Zou, Yimo 14                   
     3) DiBello, Michael D 13           4) Pedroche, Luke P 13            
       28.33    57.39  1:22.93       DQ                                    
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 The Claremont Club-CA  'A'                        2:04.92    1:59.38        
     1) Tsukuda, Noah K 13              2) Choi, John 13                  
     3) Savage, Roman J 13              4) Chin, Jase 14                  
  2 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             1:52.35    2:03.11        
     1) DiBello, Michael D 13           2) Jung, Noah W 13                
     3) Jauregui, Josh 13               4) Frausto, Vincent E 13          
 -- Desert Aquatics-CA  'A'                                NT         DQ        
     1) Phillips, Isaiah D 14           2) Wilson, Maximus S 13           
     3) Coombs, Cameron P 14            4) Ryu, John H 14                 
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.50  15&O .BLU
          28.90  15&O .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sanchez-Powers, Levi      16 UN-14-CA               22.75      22.64 .BLU   
  2 Eddow, Blake K            17 UN-12-CA               22.66      22.66 .BLU   
  3 LeDet, Tyler M            16 UN-02-CA               23.29      23.35 .BLU   
  4 Howard, Jason D           17 UN-14-CA               24.14      24.15 .BLU   
  5 Ratana, Jake C            17 UN-02-CA               24.68      24.52 .BLU   
  6 Lichtenberg, Gavin D      15 Unattached-CA          24.80      24.67 .BLU   
  7 Ladinez, Juan A           16 RAA-CA                 24.86      24.99 .BLU   
  8 Solorzano, Daniel         17 UN-04-CA               25.09      25.15 .BLU   
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.50  15&O .BLU
          28.90  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sparks, AJ J              18 UN-06-CA               22.03      22.63 q.BLU  
  2 Eddow, Blake K            17 UN-12-CA               22.02      22.66 q.BLU  
  3 Sanchez-Powers, Levi      16 UN-14-CA               23.47      22.75 q.BLU  
  4 LeDet, Tyler M            16 UN-02-CA               23.06      23.29 q.BLU  
  5 Howard, Jason D           17 UN-14-CA               23.95      24.14 q.BLU  
  6 Ratana, Jake C            17 UN-02-CA               24.55      24.68 q.BLU  
  7 Lichtenberg, Gavin D      15 Unattached-CA          24.81      24.80 q.BLU  
  8 Ladinez, Juan A           16 RAA-CA                 24.75      24.86 q.BLU  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Goyette, Cole M           15 UN-10-CA               24.86      24.97 .BLU   
 10 Solorzano, Daniel         17 UN-04-CA               25.77      25.09 .BLU   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Covarrubias, David        17 UN-02-CA               24.86      25.11 .BLU   
 12 Nario, Nick D             17 HILL-CA                24.78      25.15 .BLU   
 13 Terski, Jagger R          16 UN-03-CA               26.63      25.43 .BLU   
 13 Nguyen, Alex H            16 MMST-CA                24.76      25.43 .BLU   
 15 Tsukuda, Tyler K          15 UN-06-CA               26.28      26.02 .BLU   
 16 Saraf, Ryan N             15 UN-14-CA               26.01      26.39 .BLU   
 17 Coombs, Connor S          16 DSRT-CA                27.35      26.97 .RED   
 18 Aery, Bradley T           15 UN-03-CA               26.97      27.29 .RED   
 19 Enriquez, Lucas L         15 UN-13-CA               27.96      27.34 .RED   
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.40  15&O .BLU
        1:02.60  15&O .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sparks, AJ J              18 UN-06-CA               48.94      47.90 .BLU   
       22.99    47.90                                                      
  2 Eddow, Blake K            17 UN-12-CA               49.35      48.11 .BLU   
       23.60    48.11                                                      
  3 Brunett, Dylan C          16 UN-11-CA               50.09      49.93 .BLU   
       24.12    49.93                                                      
  4 Wood, Robert A            17 PST-CA                 51.19      50.09 .BLU   
       24.39    50.09                                                      
  5 Sanchez-Powers, Levi      16 UN-14-CA               50.38      50.12 .BLU   
       23.89    50.12                                                      
  6 Howard, Jason D           17 UN-14-CA               52.53      52.19 .BLU   
       25.21    52.19                                                      
  7 Swenke, Ethan T           16 Unattached-CA          51.86      52.23 .BLU   
       25.03    52.23                                                      
  8 LeDet, Tyler M            16 UN-02-CA               51.84      59.78 .RED   
       29.59    59.78                                                      
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.40  15&O .BLU
        1:02.60  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sparks, AJ J              18 UN-06-CA               48.23      48.94 q.BLU  
       23.31    48.94                                                      
  2 Eddow, Blake K            17 UN-12-CA               47.98      49.35 q.BLU  
       24.27    49.35                                                      
  3 Brunett, Dylan C          16 UN-11-CA               49.37      50.09 q.BLU  
       23.91    50.09                                                      
  4 Sanchez-Powers, Levi      16 UN-14-CA               53.28      50.38 q.BLU  
       24.04    50.38                                                      
  5 Wood, Robert A            17 PST-CA                 49.25      51.19 q.BLU  
       24.82    51.19                                                      
  6 LeDet, Tyler M            16 UN-02-CA               49.84      51.84 q.BLU  
       24.98    51.84                                                      
  7 Swenke, Ethan T           16 Unattached-CA          52.18      51.86 q.BLU  
       24.99    51.86                                                      
  8 Sanchez, Gian Carlo T     15 UN-02-CA               52.64      51.96 q.BLU  
       25.27    51.96                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Howard, Jason D           17 UN-14-CA               52.22      52.53 .BLU   
       25.28    52.53                                                      
 10 Wefel, Wallace E          16 MMST-CA                51.90      52.59 .BLU   
       25.11    52.59                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cooper, Declan S          16 PDSC-CA                54.99      52.75 .BLU   
       25.29    52.75                                                      
 12 Kosmal, Ethan T           16 Unattached-CA          52.56      53.11 .BLU   
       25.51    53.11                                                      
 13 Shim, Scott J             17 UN-12-CA               52.70      53.41 .BLU   
       25.75    53.41                                                      
 14 Covarrubias, David        17 UN-02-CA               51.92      53.72 .BLU   
       25.85    53.72                                                      
 15 Lichtenberg, Gavin D      15 Unattached-CA          54.51      53.86 .BLU   
       25.62    53.86                                                      
 16 Lee, Joshua M             15 DSRT-CA                55.45      54.26 .BLU   
       26.26    54.26                                                      
 17 Saleh, Mohamed E          15 UN-14-CA               54.29      54.43 .BLU   
       26.27    54.43                                                      
 18 Ratana, Jake C            17 UN-02-CA               53.62      54.62 .BLU   
       25.92    54.62                                                      
 19 Ladinez, Juan A           16 RAA-CA                 54.86      55.33 .BLU   
       26.60    55.33                                                      
 20 Solorzano, Daniel         17 UN-04-CA               56.80      55.40 .BLU   
       26.21    55.40                                                      
 21 Martilla, Connor D        15 UN-03-CA               54.72      55.58 .BLU   
       26.60    55.58                                                      
 22 Saraf, Ryan N             15 UN-14-CA               56.22      55.64 .BLU   
       26.71    55.64                                                      
 23 Nguyen, Alex H            16 MMST-CA                54.01      55.89 .BLU   
       26.34    55.89                                                      
 24 Terski, Jagger R          16 UN-03-CA               58.90      55.95 .BLU   
       27.26    55.95                                                      
 25 Tsukuda, Tyler K          15 UN-06-CA               57.57      57.73 .RED   
       27.39    57.73                                                      
 26 Aery, Bradley T           15 UN-03-CA             1:00.11      58.02 .RED   
       27.67    58.02                                                      
 27 Coombs, Connor S          16 DSRT-CA                59.11      59.24 .RED   
       27.84    59.24                                                      
 28 Hwang, Tony               19 DSRT-CA                58.94      59.60 .RED   
       29.00    59.60                                                      
 29 Garcia, Nicholas A        16 UN-04-CA               56.99    1:00.22 .RED   
       29.04  1:00.22                                                      
 30 Enriquez, Lucas L         15 UN-13-CA             1:00.72    1:01.02 .RED   
       29.28  1:01.02                                                      
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:04.80  15&O .BLU
        2:16.20  15&O .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Eddow, Blake K            17 UN-12-CA             1:48.83    1:43.72 .BLU   
       24.70    50.57  1:17.25  1:43.72                                    
  2 Meyer, Cody A             16 PST-CA               1:48.61    1:44.88 .BLU   
       24.24    50.49  1:17.53  1:44.88                                    
  3 Brunett, Dylan C          16 UN-11-CA             1:50.61    1:49.17 .BLU   
       25.11    52.89  1:21.14  1:49.17                                    
  4 Wood, Robert A            17 PST-CA               1:49.24    1:49.94 .BLU   
       25.02    52.47  1:21.20  1:49.94                                    
  5 Wilson, Aidan J           16 UN-03-CA             1:52.84    1:51.44 .BLU   
       25.01    52.88  1:21.95  1:51.44                                    
  6 Sanchez-Powers, Levi      16 UN-14-CA             1:53.93    1:51.81 .BLU   
       25.87    53.79  1:22.98  1:51.81                                    
  7 Swenke, Ethan T           16 Unattached-CA        1:54.03    1:55.56 .BLU   
       25.44    54.54  1:25.45  1:55.56                                    
  8 Saleh, Mohamed E          15 UN-14-CA             1:56.62    2:01.65 .BLU   
       26.46    55.77  1:28.69  2:01.65                                    
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:04.80  15&O .BLU
        2:16.20  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Meyer, Cody A             16 PST-CA               1:46.31    1:48.61 q.BLU  
       25.31    52.90  1:21.31  1:48.61                                    
  2 Eddow, Blake K            17 UN-12-CA             1:44.04    1:48.83 q.BLU  
       25.87    53.05  1:20.64  1:48.83                                    
  3 Wood, Robert A            17 PST-CA               1:48.15    1:49.24 q.BLU  
       25.33    52.85  1:21.46  1:49.24                                    
  4 Brunett, Dylan C          16 UN-11-CA             1:48.54    1:50.61 q.BLU  
       25.24    53.21  1:22.04  1:50.61                                    
  5 Wilson, Aidan J           16 UN-03-CA             1:48.47    1:52.84 q.BLU  
       25.33    53.33  1:23.26  1:52.84                                    
  6 Sanchez-Powers, Levi      16 UN-14-CA             2:04.64    1:53.93 q.BLU  
       26.86    56.30  1:26.02  1:53.93                                    
  7 Swenke, Ethan T           16 Unattached-CA        1:57.77    1:54.03 q.BLU  
       25.85    54.51  1:24.23  1:54.03                                    
  8 Saleh, Mohamed E          15 UN-14-CA             1:56.73    1:56.62 q.BLU  
       26.57    55.68  1:26.36  1:56.62                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Martilla, Connor D        15 UN-03-CA             1:57.10    1:56.70 .BLU   
       26.49    55.57  1:26.12  1:56.70                                    
 10 Amancio, Dylan R          15 UN-12-CA             2:02.87    1:56.78 .BLU   
       26.77    56.72  1:26.48  1:56.78                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Shim, Scott J             17 UN-12-CA             1:56.16    1:57.26 .BLU   
       27.76    56.41  1:26.26  1:57.26                                    
 12 Covarrubias, David        17 UN-02-CA             1:53.99    1:58.61 .BLU   
       26.81    56.79  1:27.68  1:58.61                                    
 13 Saraf, Ryan N             15 UN-14-CA             2:01.55    1:58.77 .BLU   
       27.87    58.30  1:28.90  1:58.77                                    
 14 Cooper, Declan S          16 PDSC-CA              2:03.23    1:59.63 .BLU   
       26.90    56.91  1:28.44  1:59.63                                    
 15 Aguilar, Francisco I      16 UN-03-CA             1:56.27    2:00.72 .BLU   
       27.70    58.03  1:29.18  2:00.72                                    
 16 Trinidad, Julian G        17 PST-CA               2:01.55    2:00.90 .BLU   
       27.21    57.60  1:29.05  2:00.90                                    
 17 Siriban, Jarred Ethen E   16 UN-02-CA             2:04.83    2:01.11 .BLU   
       27.70    58.41  1:29.63  2:01.11                                    
 18 Spaid, Alexander L        15 Unattached-CA        1:59.23    2:01.17 .BLU   
       27.97    58.44  1:29.76  2:01.17                                    
 19 Louviere, Gabriel J       15 UN-03-CA             1:58.15    2:01.69 .BLU   
       27.84    57.71  1:29.29  2:01.69                                    
 20 Solorzano, Daniel         17 UN-04-CA             2:07.79    2:04.88 .RED   
       27.61    59.84  1:33.18  2:04.88                                    
 21 Aery, Bradley T           15 UN-03-CA             2:14.45    2:11.62 .RED   
       29.94  1:02.96  1:36.19  2:11.62                                    
 22 Garcia, Nicholas A        16 UN-04-CA             2:07.09    2:12.23 .RED   
       29.58  1:03.06  1:38.05  2:12.23                                    
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:34.80  15&O .BLU
        6:05.30  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eddow, Blake K            17 UN-12-CA             4:38.18    4:51.65 .BLU   
       26.96    56.08  1:25.55  1:55.42  2:25.54  2:55.29  3:25.17  3:54.76
     4:23.78  4:51.65                                                      
  2 Saleh, Mohamed E          15 UN-14-CA             5:14.87    5:14.02 .BLU   
       27.99    58.26  1:30.12  2:01.93  2:34.23  3:05.98  3:38.58  4:11.25
     4:43.41  5:14.02                                                      
  3 Saraf, Ryan N             15 UN-14-CA             5:19.68    5:15.49 .BLU   
       28.27    59.32  1:31.19  2:03.30  2:35.43  3:07.99  3:40.29  4:12.62
     4:44.68  5:15.49                                                      
  4 Lee, Joshua M             15 DSRT-CA              5:30.69    5:22.28 .BLU   
       28.51    59.80  1:31.95  2:04.46  2:37.32  3:10.02  3:43.04  4:16.29
     4:49.78  5:22.28                                                      
  5 Martilla, Connor D        15 UN-03-CA             5:11.17    5:25.15 .BLU   
       27.86    59.06  1:31.40  2:04.43  2:37.83  3:11.38  3:45.07  4:18.81
     4:52.09  5:25.15                                                      
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:08.20  15&O .BLU
        1:14.50  15&O .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Meyer, Cody A             16 PST-CA                 55.59      53.62 .BLU   
       26.32    53.62                                                      
  2 Upton, Steven L           17 UN-12-CA               56.01      56.06 .BLU   
       27.32    56.06                                                      
  3 Sanchez, Gian Carlo T     15 UN-02-CA               58.61      59.14 .BLU   
       28.64    59.14                                                      
  4 Lee, Nathan T             15 UN-09-CA             1:00.91    1:00.17 .BLU   
       29.75  1:00.17                                                      
  5 Lee, Joshua M             15 DSRT-CA              1:02.05    1:00.99 .BLU   
       29.46  1:00.99                                                      
  6 Lichtenberg, Gavin D      15 Unattached-CA        1:01.45    1:01.33 .BLU   
       29.71  1:01.33                                                      
  7 Wood, Robert A            17 PST-CA               1:01.28    1:01.74 .BLU   
       30.07  1:01.74                                                      
  8 Spaid, Alexander L        15 Unattached-CA        1:00.76    1:02.57 .BLU   
       30.85  1:02.57                                                      
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:08.20  15&O .BLU
        1:14.50  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Meyer, Cody A             16 PST-CA                 52.93      55.59 q.BLU  
       27.62    55.59                                                      
  2 Upton, Steven L           17 UN-12-CA               55.35      56.01 q.BLU  
       27.20    56.01                                                      
  3 Eddow, Blake K            17 UN-12-CA               54.63      57.52 q.BLU  
       27.88    57.52                                                      
  4 Sanchez, Gian Carlo T     15 UN-02-CA             1:00.57      58.61 q.BLU  
       28.79    58.61                                                      
  5 Ratana, Jake C            17 UN-02-CA               58.85    1:00.03 q.BLU  
       28.83  1:00.03                                                      
  6 LeDet, Tyler M            16 UN-02-CA               56.19    1:00.17 q.BLU  
       28.99  1:00.17                                                      
  7 Spaid, Alexander L        15 Unattached-CA        1:00.56    1:00.76 q.BLU  
       29.83  1:00.76                                                      
  8 Covarrubias, David        17 UN-02-CA               58.80    1:00.83 q.BLU  
       29.50  1:00.83                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lee, Nathan T             15 UN-09-CA               59.29    1:00.91 .BLU   
       30.11  1:00.91                                                      
 10 Wood, Robert A            17 PST-CA               1:04.22    1:01.28 .BLU   
       29.94  1:01.28                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Siriban, Jarred Ethen E   16 UN-02-CA             1:00.52    1:01.35 .BLU   
       29.81  1:01.35                                                      
 12 Lichtenberg, Gavin D      15 Unattached-CA        1:01.59    1:01.45 .BLU   
       29.68  1:01.45                                                      
 13 Lee, Joshua M             15 DSRT-CA              1:01.27    1:02.05 .BLU   
       29.61  1:02.05                                                      
 14 Louviere, Gabriel J       15 UN-03-CA             1:01.71    1:02.59 .BLU   
       30.44  1:02.59                                                      
 15 Tsukuda, Tyler K          15 UN-06-CA             1:03.41    1:02.76 .BLU   
       30.04  1:02.76                                                      
 16 Nguyen, Alex H            16 MMST-CA              1:02.06    1:03.35 .BLU   
       30.08  1:03.35                                                      
 17 De Silva, Budvin Y        17 UN-02-CA             1:02.51    1:03.79 .BLU   
       30.61  1:03.79                                                      
 18 Amancio, Dylan R          15 UN-12-CA             1:03.97    1:03.83 .BLU   
       30.92  1:03.83                                                      
 19 Saraf, Ryan N             15 UN-14-CA             1:06.34    1:05.35 .BLU   
       32.37  1:05.35                                                      
 20 Terski, Jagger R          16 UN-03-CA             1:08.34    1:07.05 .BLU   
       32.88  1:07.05                                                      
 21 Enriquez, Lucas L         15 UN-13-CA             1:10.21    1:09.44 .RED   
       33.66  1:09.44                                                      
 22 Coombs, Connor S          16 DSRT-CA              1:12.16    1:09.56 .RED   
       33.66  1:09.56                                                      
 -- Sparks, AJ J              18 UN-06-CA               55.17         DQ        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:23.90  15&O .BLU
        2:37.30  15&O .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Wilson, Aidan J           16 UN-03-CA             2:02.66    1:57.97 .BLU   
       27.99    57.49  1:27.25  1:57.97                                    
  2 Lee, Nathan T             15 UN-09-CA             2:11.64    2:11.85 .BLU   
       30.84  1:03.80  1:37.19  2:11.85                                    
  3 Ratana, Jake C            17 UN-02-CA             2:15.69    2:15.20 .BLU   
       30.43  1:05.18  1:40.93  2:15.20                                    
  4 Spaid, Alexander L        15 Unattached-CA        2:13.89    2:15.73 .BLU   
       32.62  1:06.32  1:41.44  2:15.73                                    
  5 Pena, Nick                17 Unattached-CA        2:20.25    2:17.79 .BLU   
       31.55  1:06.10  1:41.68  2:17.79                                    
  6 Tsukuda, Tyler K          15 UN-06-CA             2:15.54    2:20.95 .BLU   
       32.15  1:07.90  1:45.07  2:20.95                                    
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:23.90  15&O .BLU
        2:37.30  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wilson, Aidan J           16 UN-03-CA             1:55.84    2:02.66 q.BLU  
       28.75    59.44  1:30.84  2:02.66                                    
  2 Lee, Nathan T             15 UN-09-CA             2:09.79    2:11.64 q.BLU  
       32.27  1:06.40  1:38.68  2:11.64                                    
  3 Covarrubias, David        17 UN-02-CA             2:08.68    2:13.02 q.BLU  
       31.17  1:04.33  1:38.51  2:13.02                                    
  4 Spaid, Alexander L        15 Unattached-CA        2:14.81    2:13.89 q.BLU  
       31.30  1:04.33  1:39.00  2:13.89                                    
  5 Tsukuda, Tyler K          15 UN-06-CA             2:16.81    2:15.54 q.BLU  
       31.79  1:06.16  1:41.28  2:15.54                                    
  6 Siriban, Jarred Ethen E   16 UN-02-CA             2:17.89    2:15.62 q.BLU  
       31.81  1:06.62  1:41.73  2:15.62                                    
  7 Ratana, Jake C            17 UN-02-CA             2:21.71    2:15.69 q.BLU  
       30.17  1:04.50  1:40.27  2:15.69                                    
  8 Pena, Nick                17 Unattached-CA        2:17.78    2:20.25 q.BLU  
       31.29  1:05.72  1:42.80  2:20.25                                    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:15.80  15&O .BLU
        1:22.70  15&O .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Wilson, Aidan J           16 UN-03-CA             1:04.27    1:01.10 .BLU   
       28.47  1:01.10                                                      
  2 Ladinez, Juan A           16 RAA-CA               1:02.66    1:03.80 .BLU   
       29.52  1:03.80                                                      
  3 Howard, Jason D           17 UN-14-CA             1:04.63    1:04.31 .BLU   
       30.37  1:04.31                                                      
  4 Kosmal, Ethan T           16 Unattached-CA        1:06.30    1:07.27 .BLU   
       31.25  1:07.27                                                      
  5 Ratana, Jake C            17 UN-02-CA             1:05.61    1:08.11 .BLU   
       31.86  1:08.11                                                      
  6 Martilla, Connor D        15 UN-03-CA             1:08.91    1:08.79 .BLU   
       32.35  1:08.79                                                      
  7 Pena, Nick                17 Unattached-CA        1:09.68    1:09.01 .BLU   
       32.51  1:09.01                                                      
  8 Sanchez-Powers, Levi      16 UN-14-CA             1:09.09    1:10.72 .BLU   
       33.10  1:10.72                                                      
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:15.80  15&O .BLU
        1:22.70  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ladinez, Juan A           16 RAA-CA               1:02.18    1:02.66 q.BLU  
       29.47  1:02.66                                                      
  2 Wilson, Aidan J           16 UN-03-CA               58.70    1:04.27 q.BLU  
       30.15  1:04.27                                                      
  3 Howard, Jason D           17 UN-14-CA             1:01.08    1:04.63 q.BLU  
       30.08  1:04.63                                                      
  4 Ratana, Jake C            17 UN-02-CA             1:05.18    1:05.61 q.BLU  
       30.82  1:05.61                                                      
  5 Kosmal, Ethan T           16 Unattached-CA        1:04.49    1:06.30 q.BLU  
       31.48  1:06.30                                                      
  6 Goyette, Cole M           15 UN-10-CA             1:08.13    1:06.43 q.BLU  
       31.02  1:06.43                                                      
  7 Martilla, Connor D        15 UN-03-CA             1:09.23    1:08.91 q.BLU  
       32.67  1:08.91                                                      
  8 Sanchez-Powers, Levi      16 UN-14-CA             1:09.78    1:09.09 q.BLU  
       32.58  1:09.09                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pena, Nick                17 Unattached-CA        1:09.42    1:09.68 .BLU   
       32.66  1:09.68                                                      
 10 Nguyen, Alex H            16 MMST-CA              1:10.28    1:10.04 .BLU   
       32.51  1:10.04                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lee, Joshua M             15 DSRT-CA              1:13.38    1:10.22 .BLU   
       32.95  1:10.22                                                      
 12 Enriquez, Lucas L         15 UN-13-CA             1:16.50    1:13.01 .BLU   
       34.06  1:13.01                                                      
 13 Lee, Nathan T             15 UN-09-CA             1:09.63    1:13.39 .BLU   
       35.42  1:13.39                                                      
 14 Cooper, Declan S          16 PDSC-CA              1:12.40    1:13.78 .BLU   
       35.09  1:13.78                                                      
 15 Terski, Jagger R          16 UN-03-CA             1:14.98    1:18.72 .RED   
       37.18  1:18.72                                                      
 16 Coombs, Connor S          16 DSRT-CA              1:18.45    1:19.10 .RED   
       35.36  1:19.10                                                      
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:43.00  15&O .BLU
        2:57.80  15&O .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Wilson, Aidan J           16 UN-03-CA             2:19.65    2:15.22 .BLU   
       30.11  1:04.76  1:40.07  2:15.22                                    
  2 Aguilar, Francisco I      16 UN-03-CA             2:23.90    2:21.39 .BLU   
       31.63  1:06.95  1:43.71  2:21.39                                    
  3 Howard, Jason D           17 UN-14-CA             2:24.78    2:22.28 .BLU   
       31.80  1:08.61  1:45.92  2:22.28                                    
  4 Ladinez, Juan A           16 RAA-CA               2:21.72    2:23.08 .BLU   
       31.48  1:08.02  1:45.39  2:23.08                                    
  5 Martilla, Connor D        15 UN-03-CA             2:26.54    2:25.72 .BLU   
       32.56  1:09.04  1:47.27  2:25.72                                    
  6 Trinidad, Julian G        17 PST-CA               2:32.57    2:29.01 .BLU   
       33.45  1:10.87  1:49.42  2:29.01                                    
  7 Kosmal, Ethan T           16 Unattached-CA        2:22.86    2:29.33 .BLU   
       33.10  1:10.17  1:49.40  2:29.33                                    
  8 Lee, Nathan T             15 UN-09-CA             2:31.83    2:30.62 .BLU   
       35.07  1:13.07  1:51.59  2:30.62                                    
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:43.00  15&O .BLU
        2:57.80  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wilson, Aidan J           16 UN-03-CA             2:11.13    2:19.65 q.BLU  
       30.11  1:05.25  1:42.19  2:19.65                                    
  2 Ladinez, Juan A           16 RAA-CA               2:20.30    2:21.72 q.BLU  
       31.63  1:08.31  1:45.32  2:21.72                                    
  3 Kosmal, Ethan T           16 Unattached-CA        2:21.90    2:22.86 q.BLU  
       33.09  1:10.43  1:48.08  2:22.86                                    
  4 Aguilar, Francisco I      16 UN-03-CA             2:17.02    2:23.90 q.BLU  
       32.92  1:09.43  1:47.41  2:23.90                                    
  5 Howard, Jason D           17 UN-14-CA             2:20.53    2:24.78 q.BLU  
       32.79  1:11.06  1:47.89  2:24.78                                    
  6 Martilla, Connor D        15 UN-03-CA             2:25.48    2:26.54 q.BLU  
       33.07  1:09.98  1:47.69  2:26.54                                    
  7 Lee, Nathan T             15 UN-09-CA             2:29.31    2:31.83 q.BLU  
       35.76  1:14.90  1:53.61  2:31.83                                    
  8 Trinidad, Julian G        17 PST-CA               2:29.14    2:32.57 q.BLU  
       33.96  1:12.25  1:51.98  2:32.57                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hwang, Tony               19 DSRT-CA              2:36.28    2:40.64 .BLU   
       35.14  1:15.15  1:57.09  2:40.64                                    
 10 Enriquez, Lucas L         15 UN-13-CA             2:41.96    2:42.56 .BLU   
       35.89  1:17.93  1:59.85  2:42.56                                    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:05.10  15&O .BLU
        1:11.00  15&O .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Meyer, Cody A             16 PST-CA                 55.36      52.30 .BLU   
       24.68    52.30                                                      
  2 Swenke, Ethan T           16 Unattached-CA          55.52      55.59 .BLU   
       25.59    55.59                                                      
  3 Howard, Jason D           17 UN-14-CA               57.78      56.97 .BLU   
       26.42    56.97                                                      
  4 LeDet, Tyler M            16 UN-02-CA               56.76      57.25 .BLU   
       26.69    57.25                                                      
  5 Lichtenberg, Gavin D      15 Unattached-CA          56.10      57.37 .BLU   
       25.92    57.37                                                      
  6 Lee, Joshua M             15 DSRT-CA                58.24      57.42 .BLU   
       26.73    57.42                                                      
  7 Saleh, Mohamed E          15 UN-14-CA               59.03      58.73 .BLU   
       27.18    58.73                                                      
  8 Kosmal, Ethan T           16 Unattached-CA          58.37      59.01 .BLU   
       27.16    59.01                                                      
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:05.10  15&O .BLU
        1:11.00  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Meyer, Cody A             16 PST-CA                 52.53      55.36 q.BLU  
       26.11    55.36                                                      
  2 Swenke, Ethan T           16 Unattached-CA          54.96      55.52 q.BLU  
       26.32    55.52                                                      
  3 Lichtenberg, Gavin D      15 Unattached-CA          58.32      56.10 q.BLU  
       25.87    56.10                                                      
  4 LeDet, Tyler M            16 UN-02-CA               55.30      56.76 q.BLU  
       26.66    56.76                                                      
  5 Wefel, Wallace E          16 MMST-CA                57.71      57.53 q.BLU  
       26.69    57.53                                                      
  6 Howard, Jason D           17 UN-14-CA               56.19      57.78 q.BLU  
       27.38    57.78                                                      
  7 Ratana, Jake C            17 UN-02-CA             1:00.39      58.13 q.BLU  
       26.82    58.13                                                      
  8 Lee, Joshua M             15 DSRT-CA                57.65      58.24 q.BLU  
       27.05    58.24                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kosmal, Ethan T           16 Unattached-CA          59.13      58.37 .BLU   
       27.03    58.37                                                      
 10 De Silva, Budvin Y        17 UN-02-CA               58.25      58.72 .BLU   
       27.38    58.72                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Saleh, Mohamed E          15 UN-14-CA               57.02      59.03 .BLU   
       27.07    59.03                                                      
 12 Tsukuda, Tyler K          15 UN-06-CA             1:01.18    1:00.49 .BLU   
       28.10  1:00.49                                                      
 13 Aguilar, Francisco I      16 UN-03-CA             1:00.55    1:00.86 .BLU   
       28.33  1:00.86                                                      
 14 Spaid, Alexander L        15 Unattached-CA          59.57    1:01.41 .BLU   
       29.08  1:01.41                                                      
 15 Trinidad, Julian G        17 PST-CA               1:01.58    1:02.29 .BLU   
       28.74  1:02.29                                                      
 16 Louviere, Gabriel J       15 UN-03-CA             1:02.10    1:02.36 .BLU   
       29.15  1:02.36                                                      
 17 Cooper, Declan S          16 PDSC-CA              1:05.07    1:02.52 .BLU   
       29.61  1:02.52                                                      
 18 Ladinez, Juan A           16 RAA-CA               1:02.98    1:02.58 .BLU   
       28.34  1:02.58                                                      
 19 Lee, Nathan T             15 UN-09-CA             1:06.10    1:02.70 .BLU   
       29.30  1:02.70                                                      
 20 Solorzano, Daniel         17 UN-04-CA             1:02.21    1:05.28 .RED   
       28.30  1:05.28                                                      
 21 Garcia, Nicholas A        16 UN-04-CA             1:04.71    1:07.30 .RED   
       31.12  1:07.30                                                      
 22 Aery, Bradley T           15 UN-03-CA             1:10.65    1:11.66        
       32.45  1:11.66                                                      
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:21.60  15&O .BLU
        2:34.40  15&O .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Meyer, Cody A             16 PST-CA               2:01.17    1:54.18 .BLU   
       25.82    54.76  1:24.52  1:54.18                                    
  2 LeDet, Tyler M            16 UN-02-CA             2:08.46    2:04.26 .BLU   
       27.14    58.49  1:31.30  2:04.26                                    
  3 Kosmal, Ethan T           16 Unattached-CA        2:15.83    2:12.32 .BLU   
       28.56  1:02.38  1:37.13  2:12.32                                    
  4 Tsukuda, Tyler K          15 UN-06-CA             2:15.09    2:13.55 .BLU   
       28.93  1:03.17  1:38.08  2:13.55                                    
  4 Saleh, Mohamed E          15 UN-14-CA             2:09.06    2:13.55 .BLU   
       28.63  1:01.87  1:37.51  2:13.55                                    
  6 Spaid, Alexander L        15 Unattached-CA        2:22.21    2:22.84 .RED   
       30.58  1:07.55  1:44.70  2:22.84                                    
 -- Pena, Nick                17 Unattached-CA        2:18.80         DQ        
       29.58  1:04.04  1:41.55       DQ                                    
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:21.60  15&O .BLU
        2:34.40  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Meyer, Cody A             16 PST-CA               1:53.49    2:01.17 q.BLU  
       27.16    57.96  1:29.49  2:01.17                                    
  2 LeDet, Tyler M            16 UN-02-CA             2:01.83    2:08.46 q.BLU  
       27.68    59.81  1:33.60  2:08.46                                    
  3 Saleh, Mohamed E          15 UN-14-CA             2:05.02    2:09.06 q.BLU  
       29.40  1:02.13  1:35.46  2:09.06                                    
  4 Lee, Joshua M             15 DSRT-CA              2:10.39    2:11.40 q.BLU  
       28.15  1:01.38  1:36.92  2:11.40                                    
  5 Lichtenberg, Gavin D      15 Unattached-CA        2:16.98    2:11.46 q.BLU  
       28.29  1:01.07  1:35.78  2:11.46                                    
  6 Tsukuda, Tyler K          15 UN-06-CA             2:10.51    2:15.09 q.BLU  
       29.57  1:03.92  1:39.42  2:15.09                                    
  7 Kosmal, Ethan T           16 Unattached-CA        2:10.25    2:15.83 q.BLU  
       29.02  1:02.77  1:38.86  2:15.83                                    
  8 Pena, Nick                17 Unattached-CA        2:18.38    2:18.80 q.BLU  
       29.35  1:03.22  1:39.79  2:18.80                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nario, Nick D             17 HILL-CA              2:05.79    2:19.13 .BLU   
       30.18  1:05.91  1:42.30  2:19.13                                    
 10 Spaid, Alexander L        15 Unattached-CA        2:12.44    2:22.21 .RED   
       31.22  1:06.42  1:44.62  2:22.21                                    
-------------------------------------------------------------------------
 -- Goyette, Cole M           15 UN-10-CA             2:21.60         DQ        
       31.42  1:07.66  1:45.96       DQ                                    
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:21.70  15&O .BLU
        2:34.70  15&O .RED
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Meyer, Cody A             16 PST-CA               2:03.91    1:58.52 .BLU   
       25.83    55.30  1:30.86  1:58.52                                    
  2 Eddow, Blake K            17 UN-12-CA             2:07.20    1:58.70 .BLU   
       26.69    57.24  1:32.53  1:58.70                                    
  3 Wilson, Aidan J           16 UN-03-CA             2:05.55    2:01.25 .BLU   
       26.63    57.11  1:32.13  2:01.25                                    
  4 Howard, Jason D           17 UN-14-CA             2:10.67    2:07.93 .BLU   
       26.79  1:02.54  1:38.16  2:07.93                                    
  5 Ladinez, Juan A           16 RAA-CA               2:12.37    2:11.66 .BLU   
       28.75  1:04.21  1:40.70  2:11.66                                    
  6 Lichtenberg, Gavin D      15 Unattached-CA        2:11.65    2:12.02 .BLU   
       26.31    58.50  1:39.43  2:12.02                                    
  7 Martilla, Connor D        15 UN-03-CA             2:13.55    2:14.12 .BLU   
       28.45  1:02.36  1:42.07  2:14.12                                    
  8 Saraf, Ryan N             15 UN-14-CA             2:21.13    2:22.17 .RED   
       31.21  1:06.39  1:51.06  2:22.17                                    
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:21.70  15&O .BLU
        2:34.70  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Meyer, Cody A             16 PST-CA               1:56.78    2:03.91 q.BLU  
       26.67    57.64  1:35.13  2:03.91                                    
  2 Wilson, Aidan J           16 UN-03-CA             1:56.18    2:05.55 q.BLU  
       27.30    59.73  1:35.86  2:05.55                                    
  3 Eddow, Blake K            17 UN-12-CA             1:57.17    2:07.20 q.BLU  
       27.54  1:00.04  1:36.88  2:07.20                                    
  4 Howard, Jason D           17 UN-14-CA             2:11.05    2:10.67 q.BLU  
       27.69  1:04.12  1:41.46  2:10.67                                    
  5 Lichtenberg, Gavin D      15 Unattached-CA        2:14.22    2:11.65 q.BLU  
       27.18    59.88  1:40.51  2:11.65                                    
  6 Ladinez, Juan A           16 RAA-CA               2:12.12    2:12.37 q.BLU  
       28.88  1:04.07  1:41.08  2:12.37                                    
  7 Martilla, Connor D        15 UN-03-CA             2:10.19    2:13.55 q.BLU  
       28.33  1:01.36  1:40.54  2:13.55                                    
  8 Lee, Nathan T             15 UN-09-CA             2:11.92    2:15.26 q.BLU  
       29.53  1:04.78  1:44.89  2:15.26                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kosmal, Ethan T           16 Unattached-CA        2:13.23    2:15.45 .BLU   
       27.91  1:03.87  1:43.69  2:15.45                                    
 10 Siriban, Jarred Ethen E   16 UN-02-CA             2:13.93    2:16.72 .BLU   
       29.41  1:04.86  1:44.88  2:16.72                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Saraf, Ryan N             15 UN-14-CA             2:21.73    2:21.13 .BLU   
       31.81  1:07.08  1:50.17  2:21.13                                    
 12 Spaid, Alexander L        15 Unattached-CA        2:14.93    2:21.59 .BLU   
       29.94  1:06.13  1:49.93  2:21.59                                    
 13 Solorzano, Daniel         17 UN-04-CA             2:26.50    2:22.95 .RED   
       29.35  1:05.32  1:49.67  2:22.95                                    
 14 Terski, Jagger R          16 UN-03-CA             2:24.48    2:23.86 .RED   
       31.00  1:07.95  1:50.27  2:23.86                                    
 15 Enriquez, Lucas L         15 UN-13-CA             2:30.51    2:27.49 .RED   
       32.16  1:09.80  1:52.75  2:27.49                                    
 16 Saleh, Mohamed E          15 UN-14-CA             2:20.51    2:27.87 .RED   
       27.89  1:08.80  1:55.11  2:27.87                                    
 -- Cooper, Declan S          16 PDSC-CA              2:21.28         DQ        
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
        5:01.20  15&O .BLU
        5:28.80  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Cody A             16 PST-CA               4:03.40    4:07.02 .BLU   
       25.89    55.07  1:26.28  1:56.67  2:32.77  3:09.07  3:38.59  4:07.02
  2 Wilson, Aidan J           16 UN-03-CA             4:09.85    4:26.96 .BLU   
       27.08    58.86  1:32.30  2:05.80  2:43.94  3:22.67  3:55.08  4:26.96
  3 Wood, Robert A            17 PST-CA               4:23.53    4:27.90 .BLU   
       27.90    59.57  1:34.92  2:09.53  2:48.99  3:28.20  3:58.93  4:27.90
 
Mixed 5 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Der Linden, Caleb A    9 MESA-CA                   NT      37.03        
 
Mixed 1000 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 O'Dell, Teagan M          12 CHS-CA                    NT   10:43.41