COMM BRW SC meet - Meet Results

COMM BRW SC meet
1/17/2015 - 1/18/2015
Commerce , CA USA
Updated: 1/18/2015

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Commerce Aquatics                         HY-TEK's MEET MANAGER 5.0
        2015 CA Commerce Aquatics  BRW SC Meet - 1/17/2015 to 1/18/2015        
                              Sanction #: S15-006                              
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Castillo, Sophia T         6 RMDA-CA                21.61      21.96  
  2 Poloni, Madison H          6 CAA-CA                 20.97      22.17  
WHT - Division  
  1 Becerra, Julia             6 COMM-CA                25.62      22.85  
  2 Romero, Dani O             6 CERR-CA                   NT      27.47  
  3 Martinez, Katie T          5 COMM-CA                31.77      29.52  
  4 Garcia, Alyssa A           5 ULTR-CA                30.04      30.83  
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Han, Kayla                 6 RMDA-CA                39.85      38.43  
RED - Division  
  1 Castillo, Sophia T         6 RMDA-CA                47.81      47.71  
WHT - Division  
  1 Poloni, Madison H          6 CAA-CA                 52.44      49.28  
  2 Becerra, Julia             6 COMM-CA                56.48      50.98  
  3 Martinez, Katie T          5 COMM-CA              1:05.64    1:07.00  
  4 Garcia, Alyssa A           5 ULTR-CA              1:08.92    1:08.19  
 
Girls 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Han, Kayla                 6 RMDA-CA              1:27.37    1:25.16  
                  40.29     1:25.16 (44.87)                                        
RED - Division  
  1 Castillo, Sophia T         6 RMDA-CA              1:46.10    1:55.55  
                  54.66   1:55.55 (1:00.89)                                        
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poloni, Madison H          6 CAA-CA                 25.54      25.83  
  2 Castillo, Sophia T         6 RMDA-CA                25.56      27.66  
WHT - Division  
  1 Becerra, Julia             6 COMM-CA                28.27      28.36  
  2 Martinez, Katie T          5 COMM-CA                41.78      32.45  
  3 Garcia, Alyssa A           5 ULTR-CA                33.55      37.56  
 
Girls 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Han, Kayla                 6 RMDA-CA                53.93      44.88  
WHT - Division  
  1 Larios, Matilda            6 COMM-CA                   NT      45.98  
  2 Becerra, Julia             6 COMM-CA                   NT      59.29  
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Poloni, Madison H          6 CAA-CA                 28.54      29.27  
WHT - Division  
  1 Romero, Dani O             6 CERR-CA                   NT      33.72  
  2 Castillo, Sophia T         6 RMDA-CA                   NT      33.86  
 -- Martinez, Katie T          5 COMM-CA                43.42         DQ  
 
Girls 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Han, Kayla                 6 RMDA-CA                56.27      52.34  
WHT - Division  
  1 Poloni, Madison H          6 CAA-CA                    NT    1:04.53  
  2 Martinez, Katie T          5 COMM-CA                   NT    1:33.52  
 
Girls 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Poloni, Madison H          6 CAA-CA                 25.20      27.46  
WHT - Division  
  1 Larios, Matilda            6 COMM-CA                26.00      21.46  
  2 Castillo, Sophia T         6 RMDA-CA                28.41      29.96  
  3 Becerra, Julia             6 COMM-CA                36.08      33.36  
 -- Martinez, Katie T          5 COMM-CA                   NT         DQ  
 
Girls 5-6 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Han, Kayla                 6 RMDA-CA                49.81      46.97  
WHT - Division  
  1 Becerra, Julia             6 COMM-CA                   NT    1:09.33  
 
Girls 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Han, Kayla                 6 RMDA-CA              1:36.70    1:36.74  
                  45.90     1:36.74 (50.84)                                        
RED - Division  
  1 Larios, Matilda            6 COMM-CA              1:56.43    1:43.02  
                  46.44     1:43.02 (56.58)                                        
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Koo, Jasmine J             8 CERR-CA                16.13      16.12  
RED - Division  
  1 Platt, Brighitta G         8 CAA-CA                 19.35      17.27  
  2 Martinez, Sofia D          8 COMM-CA                18.29      17.95  
  3 Garcia, Avah G             8 ULTR-CA                18.75      18.78  
  4 Cerrillo, Luna B           7 SCAN-CA                19.34      19.36  
  5 Cho, Phoebe L              7 ARSC-CA                20.25      19.53  
  6 Salas, Julia A             8 RMDA-CA                20.55      19.98  
  7 Flores, Valerie C          7 Dolphins-CA            19.93      20.17  
  8 McClure, Alyssa R          8 RMDA-CA                21.55      20.39  
  9 Ocampo, Olivia L           7 COMM-CA                20.01      20.61  
WHT - Division  
  1 Erezo, Mylie Jayne I       7 Beach-CA               39.44      18.92  
  2 Cruz, Jade                 8 COMM-CA                   NT      21.01  
  3 Francisco, Lia D           8 UN-07-CA                  NT      21.08  
  4 Erezo, Madison Jo I        7 Beach-CA               52.50      21.45  
  5 Jang, Jessica              8 Beach-CA                  NT      21.96  
  6 Barragan, Reyna H          7 COMM-CA                23.54      22.00  
  7 Garcia, Katherine C        7 Dolphins-CA            24.03      22.53  
  8 Sallenbach, Megan D        7 CAA-CA                 23.74      23.12  
  9 Gomez, Mia A               7 Dolphins-CA               NT      23.50  
 10 Stroud, Stacy D            7 CAA-CA                 22.43      24.02  
 10 Escalante, Jacqueline      8 Beach-CA                  NT      24.02  
 12 Luna, Isabella M           7 CERR-CA                27.55      24.47  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Izquierdo, Kai A           8 ULTR-CA                35.89      34.20  
  2 Kil, Samantha A            8 ARSC-CA                34.90      34.45  
  3 Dornoff, Alex E            8 CERR-CA                36.94      37.61  
WHT - Division  
  1 Tillson, Ella G            8 RMDA-CA                37.96      35.48  
  2 La Brada, Hanna            8 WAC-CA                 37.78      35.69  
  3 Vargas, Juliana            8 COMM-CA                38.55      36.66  
  4 Garcia, Avah G             8 ULTR-CA                39.07      38.20  
  5 Limon, Angelica            8 COMM-CA                41.85      39.36  
  6 Ibarra, Alyah J            8 COMM-CA                41.58      39.56  
  7 Martinez, Sofia D          8 COMM-CA                40.35      40.48  
  8 Cho, Phoebe L              7 ARSC-CA                43.67      42.52  
  9 Maze, Kiara S              8 UN-07-CA               44.25      43.17  
 10 Gamboa, Yensy              8 Dolphins-CA               NT      43.29  
 11 Salas, Julia A             8 RMDA-CA                46.60      43.83  
 12 McClure, Alyssa R          8 RMDA-CA                48.97      44.41  
 13 Erezo, Mylie Jayne I       7 Beach-CA               45.51      44.78  
 14 Francisco, Lia D           8 UN-07-CA               45.61      45.00  
 15 Flores, Valerie C          7 Dolphins-CA            46.06      45.18  
 16 Ocampo, Olivia L           7 COMM-CA                47.31      45.48  
 17 Jang, Jessica              8 Beach-CA               47.02      46.43  
 18 Barragan, Reyna H          7 COMM-CA                56.57      46.62  
 19 Erezo, Madison Jo I        7 Beach-CA               51.79      47.14  
 20 Cruz, Jade                 8 COMM-CA                   NT      47.77  
 21 Calder, Ashlee             8 RMDA-CA                51.51      47.95  
 22 Carrasco, Briley E         8 CAA-CA                    NT      49.90  
 23 Cordero, Abby K            7 CERR-CA                52.46      50.32  
 24 Sallenbach, Megan D        7 CAA-CA                 52.95      51.76  
 25 Gomez, Mia A               7 Dolphins-CA            56.50      52.22  
 26 Garcia, Katherine C        7 Dolphins-CA            51.26      52.81  
 27 Escalante, Jacqueline      8 Beach-CA               56.50      54.97  
 28 Caughron, Dylan R          7 ULTR-CA                   NT      55.47  
 29 Pegorari, Sofia A          7 CAA-CA               1:00.07    1:00.90  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kil, Samantha A            8 ARSC-CA              1:19.26    1:16.26  
                  36.00     1:16.26 (40.26)                                        
  2 Izquierdo, Kai A           8 ULTR-CA              1:17.06    1:17.08  
                  37.85     1:17.08 (39.23)                                        
  3 Platt, Brighitta G         8 CAA-CA               1:20.08    1:27.29  
                  41.95     1:27.29 (45.34)                                        
WHT - Division  
  1 Takeuchi, Aira             8 CERR-CA              1:24.70    1:21.04  
                  38.51     1:21.04 (42.53)                                        
  2 La Brada, Hanna            8 WAC-CA               1:22.75    1:22.26  
                  37.88     1:22.26 (44.38)                                        
  3 Vargas, Juliana            8 COMM-CA              1:29.74    1:22.90  
                  40.20     1:22.90 (42.70)                                        
  4 Limon, Angelica            8 COMM-CA              1:35.73    1:24.33  
                  40.44     1:24.33 (43.89)                                        
  5 Dornoff, Alex E            8 CERR-CA              1:23.91    1:25.87  
                  40.22     1:25.87 (45.65)                                        
  6 Garcia, Avah G             8 ULTR-CA              1:25.64    1:26.47  
                  41.30     1:26.47 (45.17)                                        
  7 Cho, Phoebe L              7 ARSC-CA              1:38.85    1:34.01  
                  44.44     1:34.01 (49.57)                                        
  8 Choy, Clemence             7 CERR-CA              1:46.10    1:34.06  
                  44.69     1:34.06 (49.37)                                        
  9 Martinez, Sofia D          8 COMM-CA              1:32.22    1:34.20  
 10 Reveles, Makenah N         7 BAC-CA               1:46.10    1:36.02  
                  46.27     1:36.02 (49.75)                                        
 11 Gamboa, Yensy              8 Dolphins-CA          1:46.00    1:42.11  
                  43.61     1:42.11 (58.50)                                        
 12 Sallenbach, Megan D        7 CAA-CA               1:46.01    1:48.89  
                  51.09     1:48.89 (57.80)                                        
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Koo, Jasmine J             8 CERR-CA                20.22      18.53  
  2 Martinez, Sofia D          8 COMM-CA                21.25      22.01  
  3 Platt, Brighitta G         8 CAA-CA                 20.38      22.46  
RED - Division  
  1 Limon, Angelica            8 COMM-CA                22.37      20.65  
  2 Cho, Phoebe L              7 ARSC-CA                22.76      21.89  
  3 Voung, Brianna J           8 BAC-CA                 22.45      22.69  
  4 Garcia, Avah G             8 ULTR-CA                23.12      23.41  
  5 Ocampo, Olivia L           7 COMM-CA                23.91      23.49  
  6 Cerrillo, Luna B           7 SCAN-CA                22.79      23.64  
  7 McClure, Alyssa R          8 RMDA-CA                24.63      23.99  
  8 Flores, Valerie C          7 Dolphins-CA            24.72      25.27  
  9 Garcia, Katherine C        7 Dolphins-CA            26.24      27.75  
WHT - Division  
  1 Francisco, Lia D           8 UN-07-CA                  NT      21.59  
  2 Erezo, Mylie Jayne I       7 Beach-CA               32.27      24.30  
  3 Barragan, Reyna H          7 COMM-CA                30.59      25.63  
  4 Salas, Julia A             8 RMDA-CA                27.87      26.38  
  5 Erezo, Madison Jo I        7 Beach-CA                  NT      26.80  
  6 Cruz, Jade                 8 COMM-CA                   NT      26.85  
  7 Jang, Jessica              8 Beach-CA                  NT      27.74  
  8 Luna, Isabella M           7 CERR-CA                   NT      28.09  
  9 Stroud, Stacy D            7 CAA-CA                 30.02      28.90  
 10 Gomez, Mia A               7 Dolphins-CA               NT      29.66  
 11 Escalante, Jacqueline      8 Beach-CA                  NT      29.87  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 La Brada, Hanna            8 WAC-CA               1:01.56      43.56  
  2 Tillson, Ella G            8 RMDA-CA                44.38      45.40  
  3 Choy, Clemence             7 CERR-CA                45.27      45.92  
  4 Dornoff, Alex E            8 CERR-CA                46.77      46.80  
  5 Martinez, Sofia D          8 COMM-CA                   NT      47.38  
  6 Ibarra, Alyah J            8 COMM-CA                59.02      47.97  
  7 Vargas, Juliana            8 COMM-CA                   NT      48.78  
  8 Gillette, Anaya M          8 UN-07-CA                  NT      50.65  
  9 Gamboa, Yensy              8 Dolphins-CA               NT      51.38  
 10 Ocampo, Olivia L           7 COMM-CA                   NT      51.98  
 11 McClure, Alyssa R          8 RMDA-CA                   NT      55.29  
 12 Carrasco, Briley E         8 CAA-CA                    NT      58.25  
 13 Jang, Jessica              8 Beach-CA               58.73    1:00.98  
 14 Cordero, Abby K            7 CERR-CA              1:13.12    1:03.79  
 15 Garcia, Katherine C        7 Dolphins-CA               NT    1:04.82  
 -- Sallenbach, Megan D        7 CAA-CA               1:11.58         DQ  
 -- Calder, Ashlee             8 RMDA-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Gamboa, Yensy              8 Dolphins-CA          1:36.00    2:01.13  
                  59.26   2:01.13 (1:01.87)                                        
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Koo, Jasmine J             8 CERR-CA                23.36      22.24  
  2 Platt, Brighitta G         8 CAA-CA                 23.54      22.64  
  3 Izquierdo, Kai A           8 ULTR-CA                23.90      23.84  
  4 Limon, Angelica            8 COMM-CA                23.86      24.97  
RED - Division  
  1 Garcia, Avah G             8 ULTR-CA                25.52      24.74  
 -- Flores, Valerie C          7 Dolphins-CA            28.70         DQ  
WHT - Division  
  1 Francisco, Lia D           8 UN-07-CA                  NT      24.63  
  2 Salas, Julia A             8 RMDA-CA                   NT      25.95  
  3 Barragan, Reyna H          7 COMM-CA                29.77      26.67  
  4 Ibarra, Alyah J            8 COMM-CA                30.42      27.43  
  5 Calder, Ashlee             8 RMDA-CA                36.07      28.33  
  6 Cruz, Jade                 8 COMM-CA                   NT      30.67  
  7 Cordero, Abby K            7 CERR-CA                31.82      31.05  
  8 Escalante, Jacqueline      8 Beach-CA                  NT      31.63  
  9 Gillette, Anaya M          8 UN-07-CA                  NT      31.88  
 10 Jang, Jessica              8 Beach-CA                  NT      32.48  
 11 Erezo, Madison Jo I        7 Beach-CA                  NT      33.43  
 12 Sallenbach, Megan D        7 CAA-CA                 36.01      36.43  
 13 Pegorari, Sofia A          7 CAA-CA                 42.55      40.69  
 -- Gomez, Mia A               7 Dolphins-CA               NT         DQ  
 -- Erezo, Mylie Jayne I       7 Beach-CA               42.98         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kil, Samantha A            8 ARSC-CA                45.27      46.49  
RED - Division  
  1 Takeuchi, Aira             8 CERR-CA                48.16      44.04  
WHT - Division  
  1 Vargas, Juliana            8 COMM-CA                   NT      49.29  
  2 La Brada, Hanna            8 WAC-CA                 54.96      49.59  
  3 Izquierdo, Kai A           8 ULTR-CA                   NT      51.27  
  4 Francisco, Lia D           8 UN-07-CA               52.37      51.59  
  5 Choy, Clemence             7 CERR-CA                49.91      52.74  
  6 Reveles, Makenah N         7 BAC-CA               1:03.74      54.90  
  7 Dornoff, Alex E            8 CERR-CA                55.63      55.34  
  8 Cruz, Jade                 8 COMM-CA                   NT      58.51  
  9 Barragan, Reyna H          7 COMM-CA                   NT      59.40  
 10 McClure, Alyssa R          8 RMDA-CA              1:10.17      59.46  
 11 Voung, Brianna J           8 BAC-CA                    NT    1:00.50  
 12 Escalante, Jacqueline      8 Beach-CA                  NT    1:02.59  
 13 Sallenbach, Megan D        7 CAA-CA                    NT    1:09.17  
 14 Jang, Jessica              8 Beach-CA             1:14.04    1:09.70  
 
Girls 7-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kil, Samantha A            8 ARSC-CA              1:37.03    1:38.86  
                  46.15     1:38.86 (52.71)                                        
RED - Division  
  1 Choy, Clemence             7 CERR-CA              1:44.97    1:48.49  
                  51.94     1:48.49 (56.55)                                        
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Koo, Jasmine J             8 CERR-CA                20.17      17.76  
  2 Platt, Brighitta G         8 CAA-CA                 19.47      18.67  
RED - Division  
  1 Martinez, Sofia D          8 COMM-CA                24.35      22.89  
  2 Maze, Kiara S              8 UN-07-CA               25.16      23.26  
  3 Cho, Phoebe L              7 ARSC-CA                22.85      23.60  
  4 Flores, Valerie C          7 Dolphins-CA            23.02      25.33  
WHT - Division  
  1 Tillson, Ella G            8 RMDA-CA                   NT      21.49  
  2 Erezo, Mylie Jayne I       7 Beach-CA               36.38      24.71  
  3 Francisco, Lia D           8 UN-07-CA                  NT      25.89  
  4 Barragan, Reyna H          7 COMM-CA                32.15      26.94  
  5 Ocampo, Olivia L           7 COMM-CA                26.48      27.05  
  6 Erezo, Madison Jo I        7 Beach-CA             1:04.56      27.81  
  7 Gillette, Anaya M          8 UN-07-CA                  NT      28.56  
  8 Salas, Julia A             8 RMDA-CA                35.24      28.75  
  9 Cruz, Jade                 8 COMM-CA                   NT      31.28  
 10 Caughron, Dylan R          7 ULTR-CA                   NT      35.62  
 11 Escalante, Jacqueline      8 Beach-CA                  NT      36.80  
 12 Pegorari, Sofia A          7 CAA-CA                 34.28      40.90  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kil, Samantha A            8 ARSC-CA                41.37      42.15  
WHT - Division  
  1 La Brada, Hanna            8 WAC-CA                 45.58      40.34  
  2 Takeuchi, Aira             8 CERR-CA                43.40      42.75  
  3 Vargas, Juliana            8 COMM-CA                   NT      42.88  
  4 Izquierdo, Kai A           8 ULTR-CA                   NT      43.94  
  5 Limon, Angelica            8 COMM-CA                   NT      46.93  
  6 Choy, Clemence             7 CERR-CA                49.02      49.31  
  7 Voung, Brianna J           8 BAC-CA                    NT      50.25  
  8 Dornoff, Alex E            8 CERR-CA                46.21      50.52  
  9 Reveles, Makenah N         7 BAC-CA                 55.74      50.72  
 10 Cerrillo, Luna B           7 SCAN-CA                   NT      54.97  
 11 Ocampo, Olivia L           7 COMM-CA                   NT    1:09.40  
 -- Flores, Valerie C          7 Dolphins-CA               NT         DQ  
 -- Stroud, Stacy D            7 CAA-CA                    NT         DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Koo, Jasmine J             8 CERR-CA              1:27.98    1:29.95  
                  41.20     1:29.95 (48.75)                                        
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kil, Samantha A            8 ARSC-CA              1:28.98    1:28.89  
                  41.87     1:28.89 (47.02)                                        
  2 La Brada, Hanna            8 WAC-CA               1:29.68    1:31.92  
                  43.22     1:31.92 (48.70)                                        
  3 Izquierdo, Kai A           8 ULTR-CA              1:32.95    1:32.03  
                  43.22     1:32.03 (48.81)                                        
WHT - Division  
  1 Platt, Brighitta G         8 CAA-CA               1:35.78    1:37.46  
                  44.96     1:37.46 (52.50)                                        
  2 Choy, Clemence             7 CERR-CA              1:37.90    1:37.70  
                  46.01     1:37.70 (51.69)                                        
  3 Vargas, Juliana            8 COMM-CA              1:38.74    1:38.91  
                  48.00     1:38.91 (50.91)                                        
  4 Garcia, Avah G             8 ULTR-CA              1:40.93    1:39.00  
                  49.38     1:39.00 (49.62)                                        
  5 Dornoff, Alex E            8 CERR-CA              1:38.38    1:39.15  
                  45.91     1:39.15 (53.24)                                        
  6 Maze, Kiara S              8 UN-07-CA             1:50.17    1:45.33  
                  49.75     1:45.33 (55.58)                                        
 -- Limon, Angelica            8 COMM-CA              1:38.00         DQ  
 -- McClure, Alyssa R          8 RMDA-CA              2:01.40         DQ  
                  57.22        DQ (1:03.83)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Cho, Audrey G             10 ARSC-CA                30.27      30.06  
  2 Kil, Isabella C           10 ARSC-CA                30.47      30.80  
  3 Min, Ayden K               9 UN-05-CA               31.23      31.29  
  4 Rodriguez, Stephanie P     9 RMDA-CA                31.76      32.12  
  5 Niko, Genevieve F          9 CAA-CA                 31.98      32.35  
  6 Mercado, Madison G         9 UN-05-CA               32.87      34.42  
RED - Division  
  1 Oliveira, Camila A         9 CERR-CA                34.08      33.12  
  2 Lee, Momi                 10 UN-6-CA                34.74      33.75  
  3 Simpson, Kathryn K         9 CAA-CA                 34.92      34.33  
  4 Lindsay, Camille E        10 SCAN-CA                35.10      34.36  
  5 Kwang, Elaine L           10 SPS-CA                 36.23      34.56  
  6 Carty, Tessa J            10 ULTR-CA                35.81      35.13  
  7 Flores, Breeana            9 Dolphins-CA            34.63      35.45  
  8 Gimenez, Alexsa N          9 COMM-CA                34.98      36.13  
  9 Munsayac, Malia J          9 SGSG-CA                36.58      37.59  
WHT - Division  
  1 Yepez, Elena I             9 WAC-CA                 37.43      36.09  
  2 Rojo, Lorelei R            9 UN-07-CA               40.07      36.20  
  3 Escalante, Maryanne       10 Beach-CA               37.70      36.97  
  4 Pearson, Natalia G        10 RMDA-CA                39.91      37.32  
  5 Francisco, Lauren I       10 UN-07-CA               37.17      37.83  
  6 Rajnekar, Kaira A          9 CERR-CA                38.25      37.86  
  7 Kaven, Sarah J            10 SCAN-CA                38.90      38.02  
  8 Urrea, Rebecca V          10 Dolphins-CA            40.78      38.37  
  9 Hernandez, Annabelle L     9 COMM-CA                42.16      38.69  
 10 Prata, Melissa G          10 Dolphins-CA            37.92      38.70  
 11 Anand, Anita B            10 SGSG-CA                37.21      38.90  
 12 Stone, Kiera T            10 RMDA-CA                45.69      39.26  
 13 Encisco, Yemina C          9 WAC-CA                 42.56      39.28  
 14 De La Cruz, Kaitlin M      9 Dolphins-CA            40.00      39.33  
 15 Lopez, Alyssa L            9 SGSG-CA                41.04      39.65  
 16 Lopez, Theresa A           9 COMM-CA                44.15      40.08  
 17 Okuneva, Varvara A        10 Beach-CA               44.72      40.17  
 18 Wong, Remy                 9 CAA-CA                 38.75      40.42  
 19 Word, Janai A              9 UN-01-CA                  NT      40.47  
 20 Hansen, Kate L             9 CAA-CA                 45.25      40.80  
 21 Huapaya, Sarah M          10 SGSG-CA                42.68      41.09  
 22 Lara, Xochitl M           10 CAA-CA                 42.38      41.36  
 23 Cruz, Bianca C            10 COMM-CA                45.79      42.23  
 24 Zubiate, Celeste          10 Dolphins-CA            44.80      42.59  
 25 Syed, Reya                 9 CERR-CA                42.69      43.12  
 26 Melsh, Emma V             10 Dolphins-CA            45.32      43.57  
 27 Ibarra, Myah K            10 COMM-CA                38.90      43.77  
 28 Baker, Sammy G            10 Beach-CA               50.61      43.78  
 29 Rios, Alma G               9 Dolphins-CA            44.04      44.61  
 30 Celeste, Diane J           9 Beach-CA                  NT      46.67  
 31 Meza, Julie A             10 COMM-CA                46.41      46.77  
 32 Duque, Melani M            9 Dolphins-CA               NT      47.15  
 33 Garcia, Charlize V         9 Oasis-CA                  NT      48.92  
 34 Cordero, Izzy S            9 CERR-CA                51.16      49.85  
 35 Campbell, Lydia N          9 RMDA-CA                55.17      50.16  
 36 Thomas, Alice M            9 UN-01-CA                  NT      51.07  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Cho, Audrey G             10 ARSC-CA              1:04.72    1:06.18  
                  30.86     1:06.18 (35.32)                                        
  2 Min, Ayden K               9 UN-05-CA             1:10.04    1:10.61  
                  33.88     1:10.61 (36.73)                                        
  3 Simpson, Kathryn K         9 CAA-CA               1:14.32    1:14.94  
                  35.58     1:14.94 (39.36)                                        
RED - Division  
  1 Mercado, Madison G         9 UN-05-CA             1:17.03    1:15.58  
                  36.79     1:15.58 (38.79)                                        
  2 Lindsay, Camille E        10 SCAN-CA              1:19.30    1:15.75  
                  36.09     1:15.75 (39.66)                                        
  3 Kwang, Elaine L           10 SPS-CA               1:18.69    1:15.91  
                  37.50     1:15.91 (38.41)                                        
  4 Gimenez, Alexsa N          9 COMM-CA              1:15.95    1:16.29  
                  36.14     1:16.29 (40.15)                                        
  5 Sumortin, Michaela        10 UN-07-CA             1:16.69    1:16.62  
                  35.29     1:16.62 (41.33)                                        
  6 Carty, Tessa J            10 ULTR-CA              1:17.99    1:17.34  
                  36.50     1:17.34 (40.84)                                        
  7 Romero, Sydney O          10 CERR-CA              1:17.61    1:17.92  
                  37.69     1:17.92 (40.23)                                        
  8 Oliveira, Camila A         9 CERR-CA              1:17.12    1:18.32  
                  36.61     1:18.32 (41.71)                                        
  9 Flores, Breeana            9 Dolphins-CA          1:17.68    1:21.52  
                  38.73     1:21.52 (42.79)                                        
WHT - Division  
  1 Trac, Jessica Y           10 El Monte Sharks-CA   1:27.86    1:14.97  
                  36.08     1:14.97 (38.89)                                        
  2 Mullin, Jordan D           9 SPS-CA               1:34.49    1:16.66  
                  36.31     1:16.66 (40.35)                                        
  3 Lee, Momi                 10 UN-6-CA              1:22.08    1:19.47  
                  37.93     1:19.47 (41.54)                                        
  4 Vargas, Jimena            10 COMM-CA              1:21.77    1:21.86  
                  39.65     1:21.86 (42.21)                                        
  5 Mikulski, Franny J         9 RMDA-CA              1:22.20    1:21.90  
                  38.63     1:21.90 (43.27)                                        
  6 Francisco, Lauren I       10 UN-07-CA             1:23.60    1:25.18  
                  40.51     1:25.18 (44.67)                                        
  7 Urrea, Rebecca V          10 Dolphins-CA          1:28.33    1:25.29  
                  41.69     1:25.29 (43.60)                                        
  8 Yepez, Elena I             9 WAC-CA               1:26.76    1:25.51  
                  40.15     1:25.51 (45.36)                                        
  9 Neri, Isabelle             9 CERR-CA                   NT    1:25.61  
                  40.02     1:25.61 (45.59)                                        
 10 Kaven, Sarah J            10 SCAN-CA              1:27.13    1:26.59  
                  39.86     1:26.59 (46.73)                                        
 11 Kim, Emily H              10 RMDA-CA              1:34.11    1:26.90  
                  42.26     1:26.90 (44.64)                                        
 12 Anand, Anita B            10 SGSG-CA              1:26.10    1:26.95  
                  41.01     1:26.95 (45.94)                                        
 13 Rajnekar, Kaira A          9 CERR-CA              1:28.64    1:27.34  
                  41.17     1:27.34 (46.17)                                        
 14 Munsayac, Malia J          9 SGSG-CA              1:26.50    1:27.45  
                  41.29     1:27.45 (46.16)                                        
 15 Rojo, Lorelei R            9 UN-07-CA                  NT    1:28.06  
                  43.03     1:28.06 (45.03)                                        
 16 Escalante, Maryanne       10 Beach-CA             1:31.96    1:28.68  
                  39.30     1:28.68 (49.38)                                        
 17 Lopez, Alyssa L            9 SGSG-CA              1:39.80    1:29.84  
                  41.11     1:29.84 (48.73)                                        
 18 Williams, Laura M         10 UN-07-CA                  NT    1:29.97  
                  42.12     1:29.97 (47.85)                                        
 19 Syed, Zara M              10 CERR-CA                   NT    1:30.92  
                  41.62     1:30.92 (49.30)                                        
 20 Lopez, Theresa A           9 COMM-CA              1:47.89    1:31.78  
                  43.56     1:31.78 (48.22)                                        
 21 Okuneva, Varvara A        10 Beach-CA             1:54.31    1:32.49  
                  41.61     1:32.49 (50.88)                                        
 22 De La Cruz, Kaitlin M      9 Dolphins-CA          1:30.27    1:33.73  
                  44.11     1:33.73 (49.62)                                        
 23 Encisco, Yemina C          9 WAC-CA                    NT    1:34.82  
                  46.28     1:34.82 (48.54)                                        
 24 Huapaya, Sarah M          10 SGSG-CA              1:36.69    1:35.06  
                  44.43     1:35.06 (50.63)                                        
 25 Cordova, Ariel B           9 UN-07-CA                  NT    1:35.12  
                  43.66     1:35.12 (51.46)                                        
 26 Rios, Alma G               9 Dolphins-CA               NT    1:35.71  
                  43.09     1:35.71 (52.62)                                        
 27 Prata, Melissa G          10 Dolphins-CA          1:42.40    1:36.43  
                  44.25     1:36.43 (52.18)                                        
 28 Melsh, Emma V             10 Dolphins-CA          1:37.36    1:39.13  
                  46.45     1:39.13 (52.68)                                        
 29 Cruz, Bianca C            10 COMM-CA              1:42.30    1:44.21  
                  49.11     1:44.21 (55.10)                                        
 30 Syed, Reya                 9 CERR-CA                   NT    1:45.50  
                  48.40     1:45.50 (57.10)                                        
 31 Gage, Glory G              9 CERR-CA              1:52.00    1:46.31  
                  49.98     1:46.31 (56.33)                                        
 32 Zubiate, Celeste          10 Dolphins-CA          1:51.83    1:47.93  
                  49.31     1:47.93 (58.62)                                        
 33 Meza, Julie A             10 COMM-CA              1:43.09    1:48.05  
                  49.76     1:48.05 (58.29)                                        
 34 Celeste, Diane J           9 Beach-CA                  NT    1:49.68  
                  50.78     1:49.68 (58.90)                                        
 35 Baker, Sammy G            10 Beach-CA             1:58.18    1:54.52  
                  50.14   1:54.52 (1:04.38)                                        
 36 Nunez, Emily L            10 BAC-CA                    NT    1:59.48  
                  54.71   1:59.48 (1:04.77)                                        
 37 Carrillo, Isabella        10 BAC-CA                    NT    2:00.39  
                  53.34   2:00.39 (1:07.05)                                        
 
Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Cho, Audrey G             10 ARSC-CA              2:56.80    6:18.68  
                  32.90     1:10.55 (37.65)     1:49.25 (38.70)     2:27.45 (38.20)
        3:06.83 (39.38)     3:46.30 (39.47)     4:24.64 (38.34)     5:03.75 (39.11)
        5:42.62 (38.87)     6:18.68 (36.06)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cho, Audrey G             10 ARSC-CA                34.68      34.70  
  2 Min, Ayden K               9 UN-05-CA               38.31      38.05  
  3 Niko, Genevieve F          9 CAA-CA                 39.87      38.89  
  4 Lindsay, Camille E        10 SCAN-CA                40.14      39.05  
  5 Romero, Sydney O          10 CERR-CA                39.51      39.89  
RED - Division  
  1 Vargas, Jimena            10 COMM-CA                43.87      40.65  
  2 Francisco, Lauren I       10 UN-07-CA               43.93      41.87  
  3 Kwang, Elaine L           10 SPS-CA                 43.32      41.97  
  4 Oliveira, Camila A         9 CERR-CA                42.91      42.58  
  5 Wong, Remy                 9 CAA-CA                 42.11      43.44  
WHT - Division  
  1 Rojo, Lorelei R            9 UN-07-CA               46.21      42.49  
  2 Anand, Anita B            10 SGSG-CA                45.17      43.23  
  3 Hernandez, Liv B           9 El Monte Sharks-CA     46.22      44.29  
  4 Yepez, Elena I             9 WAC-CA                 47.71      44.92  
  5 Kaven, Sarah J            10 SCAN-CA                49.91      45.71  
  6 Hansen, Kate L             9 CAA-CA                 47.19      45.98  
  7 Escalante, Maryanne       10 Beach-CA               47.78      46.42  
  8 Syed, Zara M              10 CERR-CA                45.27      47.03  
  9 Ibarra, Myah K            10 COMM-CA                56.64      48.06  
 10 Huapaya, Sarah M          10 SGSG-CA                48.79      48.30  
 11 Melsh, Emma V             10 Dolphins-CA            54.77      48.52  
 12 Hernandez, Annabelle L     9 COMM-CA                48.31      48.83  
 13 Meza, Julie A             10 COMM-CA                49.62      48.84  
 14 Rajnekar, Kaira A          9 CERR-CA                   NT      49.19  
 15 Urrea, Rebecca V          10 Dolphins-CA          1:09.95      50.32  
 16 Lopez, Theresa A           9 COMM-CA                   NT      50.62  
 17 Okuneva, Varvara A        10 Beach-CA               57.86      51.02  
 18 Lara, Xochitl M           10 CAA-CA                 59.09      52.36  
 19 Prata, Melissa G          10 Dolphins-CA            49.83      52.88  
 20 Rios, Alma G               9 Dolphins-CA            59.50      52.95  
 21 Baker, Sammy G            10 Beach-CA                  NT      53.35  
 22 Word, Janai A              9 UN-01-CA                  NT      53.95  
 23 Syed, Reya                 9 CERR-CA                50.03      54.43  
 24 Encisco, Yemina C          9 WAC-CA               1:18.39      54.54  
 25 Zubiate, Celeste          10 Dolphins-CA            54.24      55.15  
 26 Campbell, Lydia N          9 RMDA-CA                   NT      57.16  
 27 Duque, Melani M            9 Dolphins-CA               NT    1:00.44  
 28 Cruz, Bianca C            10 COMM-CA                55.99    1:00.95  
 29 Celeste, Diane J           9 Beach-CA                  NT    1:02.98  
 -- Thomas, Alice M            9 UN-01-CA                  NT         DQ  
 -- Garcia, Charlize V         9 Oasis-CA             1:02.48         DQ  
 -- Cordero, Izzy S            9 CERR-CA              1:02.84         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kil, Isabella C           10 ARSC-CA              1:15.70    1:14.43  
                  35.94     1:14.43 (38.49)                                        
  2 Mizumoto, Hana            10 ARSC-CA              1:19.40    1:19.32  
                  38.79     1:19.32 (40.53)                                        
  3 Tarazon, Jessica A        10 CERR-CA              1:23.24    1:20.24  
                  39.49     1:20.24 (40.75)                                        
  4 Lee, Momi                 10 UN-6-CA              1:27.05    1:22.84  
                  41.41     1:22.84 (41.43)                                        
  5 Lindsay, Camille E        10 SCAN-CA              1:23.96    1:23.23  
RED - Division  
  1 Wong, Remy                 9 CAA-CA               1:32.18    1:31.41  
                  45.06     1:31.41 (46.35)                                        
WHT - Division  
  1 Gimenez, Alexsa N          9 COMM-CA                   NT    1:28.40  
                  43.43     1:28.40 (44.97)                                        
  2 Mercado, Madison G         9 UN-05-CA             1:39.36    1:30.18  
                  45.11     1:30.18 (45.07)                                        
  3 Mikulski, Franny J         9 RMDA-CA                   NT    1:33.30  
                  45.50     1:33.30 (47.80)                                        
  4 Anand, Anita B            10 SGSG-CA              1:46.12    1:36.02  
                  46.73     1:36.02 (49.29)                                        
  5 Yepez, Elena I             9 WAC-CA                    NT    1:38.56  
                  48.19     1:38.56 (50.37)                                        
  6 Cordova, Ariel B           9 UN-07-CA                  NT    1:44.46  
                  50.86     1:44.46 (53.60)                                        
  7 Williams, Laura M         10 UN-07-CA                  NT    1:45.41  
                  50.71     1:45.41 (54.70)                                        
  8 Meza, Julie A             10 COMM-CA              1:49.27    1:48.45  
                  53.15     1:48.45 (55.30)                                        
  9 Syed, Zara M              10 CERR-CA                   NT    1:48.82  
                  50.95     1:48.82 (57.87)                                        
 10 Lara, Xochitl M           10 CAA-CA               2:02.66    1:51.10  
                  54.16     1:51.10 (56.94)                                        
 -- Gage, Glory G              9 CERR-CA              2:09.75         DQ  
                  52.12          DQ (57.03)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kil, Isabella C           10 ARSC-CA                37.43      38.20  
  2 Rigor, Jamie S            10 CERR-CA                41.67      41.31  
  3 Trac, Jessica Y           10 El Monte Sharks-CA     41.56      41.69  
  4 Simpson, Kathryn K         9 CAA-CA                 45.40      45.23  
  5 Tarazon, Jessica A        10 CERR-CA                45.34      45.26  
  6 Romero, Sydney O          10 CERR-CA                44.94      45.45  
  7 Mikulski, Franny J         9 RMDA-CA                45.00      45.47  
  8 Mercado, Madison G         9 UN-05-CA               44.68      45.87  
  9 Francisco, Lauren I       10 UN-07-CA               45.22      46.67  
RED - Division  
  1 Oliveira, Camila A         9 CERR-CA                47.19      46.51  
  2 Kwang, Elaine L           10 SPS-CA                 48.32      47.28  
  3 Munsayac, Malia J          9 SGSG-CA                47.93      47.67  
  4 Mullin, Jordan D           9 SPS-CA                 47.33      47.69  
  5 Carty, Tessa J            10 ULTR-CA                49.00      48.49  
  6 Lindsay, Camille E        10 SCAN-CA                49.03      49.10  
  7 Vargas, Jimena            10 COMM-CA                49.70      49.26  
  8 Vicencio, Kayla P          9 CERR-CA                49.53      49.50  
WHT - Division  
  1 Kaven, Sarah J            10 SCAN-CA                50.66      46.09  
  2 Sumortin, Michaela        10 UN-07-CA               53.67      47.48  
  3 Lopez, Theresa A           9 COMM-CA                   NT      48.55  
  4 Rajnekar, Kaira A          9 CERR-CA                50.75      49.51  
  5 De La Cruz, Kaitlin M      9 Dolphins-CA            51.38      50.91  
  6 Neri, Isabelle             9 CERR-CA                50.77      51.61  
  7 Wong, Remy                 9 CAA-CA                 50.53      51.83  
  8 Rojo, Lorelei R            9 UN-07-CA             1:06.48      53.03  
  9 Syed, Zara M              10 CERR-CA                55.20      55.12  
 10 Yepez, Elena I             9 WAC-CA                 56.28      55.23  
 11 Cordova, Ariel B           9 UN-07-CA               58.17      55.40  
 12 Cruz, Bianca C            10 COMM-CA                52.61      56.93  
 13 Urrea, Rebecca V          10 Dolphins-CA          1:04.57      57.16  
 14 Nunez, Emily L            10 BAC-CA                    NT      57.94  
 15 Okuneva, Varvara A        10 Beach-CA             1:04.71      57.97  
 16 Prata, Melissa G          10 Dolphins-CA            59.89      58.17  
 17 Melsh, Emma V             10 Dolphins-CA               NT      59.17  
 18 Zubiate, Celeste          10 Dolphins-CA            54.82    1:01.71  
 19 Huapaya, Sarah M          10 SGSG-CA                   NT    1:02.96  
 20 Rios, Alma G               9 Dolphins-CA          1:05.61    1:04.02  
 21 Encisco, Yemina C          9 WAC-CA                    NT    1:06.07  
 22 Syed, Reya                 9 CERR-CA                   NT    1:10.25  
 23 Baker, Sammy G            10 Beach-CA                  NT    1:10.38  
 -- Gage, Glory G              9 CERR-CA                   NT         DQ  
 -- Lara, Xochitl M           10 CAA-CA                    NT         DQ  
 -- Escalante, Maryanne       10 Beach-CA             1:03.44         DQ  
 -- Celeste, Diane J           9 Beach-CA                  NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kil, Isabella C           10 ARSC-CA              1:22.66    1:23.18  
                  39.07     1:23.18 (44.11)                                        
  2 Niko, Genevieve F          9 CAA-CA               1:34.08    1:34.48  
                  44.54     1:34.48 (49.94)                                        
  3 Rodriguez, Stephanie P     9 RMDA-CA              1:37.54    1:35.36  
                  44.59     1:35.36 (50.77)                                        
  4 Romero, Sydney O          10 CERR-CA              1:37.64    1:35.73  
                  46.30     1:35.73 (49.43)                                        
  5 Lee, Momi                 10 UN-6-CA              1:38.03    1:36.26  
                  45.10     1:36.26 (51.16)                                        
  6 Francisco, Lauren I       10 UN-07-CA             1:38.67    1:40.11  
                  46.62     1:40.11 (53.49)                                        
RED - Division  
  1 Simpson, Kathryn K         9 CAA-CA               1:40.44    1:35.16  
                  44.90     1:35.16 (50.26)                                        
  2 Sumortin, Michaela        10 UN-07-CA             1:42.86    1:40.91  
                  48.13     1:40.91 (52.78)                                        
  3 Mercado, Madison G         9 UN-05-CA             1:43.04    1:41.29  
                  46.36     1:41.29 (54.93)                                        
WHT - Division  
  1 Kaven, Sarah J            10 SCAN-CA                   NT    1:40.58  
                  47.36     1:40.58 (53.22)                                        
  2 Pearson, Natalia G        10 RMDA-CA              1:53.59    1:46.56  
                  51.30     1:46.56 (55.26)                                        
  3 Carty, Tessa J            10 ULTR-CA              2:01.71    1:46.72  
                  50.54     1:46.72 (56.18)                                        
  4 Lopez, Theresa A           9 COMM-CA              1:50.69    1:48.81  
                  50.09     1:48.81 (58.72)                                        
  5 Vicencio, Kayla P          9 CERR-CA                   NT    1:50.63  
                  51.60     1:50.63 (59.03)                                        
  6 Stone, Kiera T            10 RMDA-CA              2:15.31    1:51.45  
                  54.22     1:51.45 (57.23)                                        
  7 De La Cruz, Kaitlin M      9 Dolphins-CA          1:52.96    1:51.71  
                  50.91   1:51.71 (1:00.80)                                        
  8 Ibarra, Myah K            10 COMM-CA              2:06.65    1:54.88  
                  53.99   1:54.88 (1:00.89)                                        
  9 Word, Janai A              9 UN-01-CA                  NT    2:00.93  
                  57.60   2:00.93 (1:03.33)                                        
 -- Syed, Zara M              10 CERR-CA                   NT         DQ  
                  55.43        DQ (1:07.04)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kil, Isabella C           10 ARSC-CA                33.39      33.68  
  2 Rigor, Jamie S            10 CERR-CA                34.22      34.33  
  3 Mizumoto, Hana            10 ARSC-CA                34.17      35.06  
  4 Tarazon, Jessica A        10 CERR-CA                35.72      35.43  
  5 Mullin, Jordan D           9 SPS-CA                 36.14      36.87  
  6 Trac, Jessica Y           10 El Monte Sharks-CA     36.18      36.90  
  7 Min, Ayden K               9 UN-05-CA               37.83      37.08  
RED - Division  
  1 Kwang, Elaine L           10 SPS-CA                 39.46      37.91  
  2 Oliveira, Camila A         9 CERR-CA                40.15      38.81  
  3 Vargas, Jimena            10 COMM-CA                41.12      41.92  
  4 Romero, Sydney O          10 CERR-CA                39.73      41.98  
  5 Wong, Remy                 9 CAA-CA                 41.07      43.27  
  6 Flores, Breeana            9 Dolphins-CA            41.02      44.59  
WHT - Division  
  1 Kaven, Sarah J            10 SCAN-CA                43.95      41.91  
  2 Carty, Tessa J            10 ULTR-CA                43.03      42.12  
  3 Gimenez, Alexsa N          9 COMM-CA                42.93      43.50  
  4 Simpson, Kathryn K         9 CAA-CA                 42.07      43.67  
  5 Munsayac, Malia J          9 SGSG-CA                45.14      43.72  
  6 Vicencio, Kayla P          9 CERR-CA                46.95      44.66  
  7 Neri, Isabelle             9 CERR-CA                46.90      44.79  
  8 Francisco, Lauren I       10 UN-07-CA               46.03      45.81  
  9 Anand, Anita B            10 SGSG-CA                44.12      46.79  
 10 Okuneva, Varvara A        10 Beach-CA               54.75      47.85  
 11 Kim, Emily H              10 RMDA-CA                48.40      48.80  
 12 Lopez, Alyssa L            9 SGSG-CA                58.06      49.34  
 13 De La Cruz, Kaitlin M      9 Dolphins-CA            51.82      49.51  
 14 Lara, Xochitl M           10 CAA-CA                 51.95      50.20  
 15 Rajnekar, Kaira A          9 CERR-CA                52.00      50.25  
 16 Encisco, Yemina C          9 WAC-CA                 59.38      54.98  
 17 Rios, Alma G               9 Dolphins-CA            56.90      55.91  
 18 Syed, Reya                 9 CERR-CA                56.27      56.04  
 18 Huapaya, Sarah M          10 SGSG-CA                53.97      56.04  
 20 Meza, Julie A             10 COMM-CA                59.36      56.13  
 21 Prata, Melissa G          10 Dolphins-CA          1:00.24      57.84  
 22 Lopez, Theresa A           9 COMM-CA                   NT      58.20  
 23 Cruz, Bianca C            10 COMM-CA              1:06.71    1:04.27  
 24 Duque, Melani M            9 Dolphins-CA               NT    1:04.35  
 -- Williams, Laura M         10 UN-07-CA                  NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kwang, Elaine L           10 SPS-CA               1:27.41    1:24.79  
                  40.28     1:24.79 (44.51)                                        
RED - Division  
  1 Gimenez, Alexsa N          9 COMM-CA              1:36.42    1:32.66  
                  42.88     1:32.66 (49.78)                                        
WHT - Division  
  1 Hernandez, Liv B           9 El Monte Sharks-CA        NT    1:35.91  
                  45.81     1:35.91 (50.10)                                        
  2 Pearson, Natalia G        10 RMDA-CA                   NT    1:41.78  
                  46.18     1:41.78 (55.60)                                        
  3 Anand, Anita B            10 SGSG-CA              1:51.97    1:43.44  
                  48.46     1:43.44 (54.98)                                        
  4 Sumortin, Michaela        10 UN-07-CA             1:38.91    1:46.78  
                  47.96     1:46.78 (58.82)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kil, Isabella C           10 ARSC-CA              1:13.30    1:13.52  
                  35.14     1:13.52 (38.38)                                        
  2 Rodriguez, Stephanie P     9 RMDA-CA              1:23.75    1:20.93  
                  36.51     1:20.93 (44.42)                                        
  3 Lee, Momi                 10 UN-6-CA              1:23.69    1:23.52  
                  38.16     1:23.52 (45.36)                                        
  4 Simpson, Kathryn K         9 CAA-CA               1:24.84    1:26.33  
                  43.26     1:26.33 (43.07)                                        
RED - Division  
  1 Romero, Sydney O          10 CERR-CA              1:27.01    1:27.13  
                  40.90     1:27.13 (46.23)                                        
  2 Mercado, Madison G         9 UN-05-CA             1:30.01    1:27.98  
                  41.93     1:27.98 (46.05)                                        
  3 Lindsay, Camille E        10 SCAN-CA              1:27.15    1:28.19  
                  38.63     1:28.19 (49.56)                                        
  4 Oliveira, Camila A         9 CERR-CA              1:29.73    1:28.25  
                  41.55     1:28.25 (46.70)                                        
  5 Flores, Breeana            9 Dolphins-CA          1:27.81    1:29.77  
                  43.76     1:29.77 (46.01)                                        
  6 Vargas, Jimena            10 COMM-CA              1:33.17    1:30.60  
                  41.89     1:30.60 (48.71)                                        
  7 Hernandez, Liv B           9 El Monte Sharks-CA   1:29.93    1:31.57  
                  43.56     1:31.57 (48.01)                                        
  8 Wong, Remy                 9 CAA-CA               1:31.69    1:34.82  
                  43.05     1:34.82 (51.77)                                        
WHT - Division  
  1 Carty, Tessa J            10 ULTR-CA              1:44.94    1:30.08  
                  41.95     1:30.08 (48.13)                                        
  2 Munsayac, Malia J          9 SGSG-CA              1:34.97    1:37.35  
                  45.66     1:37.35 (51.69)                                        
  3 Rajnekar, Kaira A          9 CERR-CA              1:39.32    1:38.29  
                  47.97     1:38.29 (50.32)                                        
  4 De La Cruz, Kaitlin M      9 Dolphins-CA          1:40.86    1:39.20  
                  46.56     1:39.20 (52.64)                                        
  5 Hansen, Kate L             9 CAA-CA               1:43.78    1:40.68  
                  46.15     1:40.68 (54.53)                                        
  6 Stone, Kiera T            10 RMDA-CA                   NT    1:40.94  
                  49.88     1:40.94 (51.06)                                        
  7 Rojo, Lorelei R            9 UN-07-CA                  NT    1:40.99  
                  44.98     1:40.99 (56.01)                                        
  8 Escalante, Maryanne       10 Beach-CA                  NT    1:44.70  
                  47.36     1:44.70 (57.34)                                        
  9 Syed, Zara M              10 CERR-CA                   NT    1:45.73  
                  49.12     1:45.73 (56.61)                                        
 10 Hernandez, Annabelle L     9 COMM-CA              1:50.57    1:47.42  
                  50.49     1:47.42 (56.93)                                        
 11 Lopez, Alyssa L            9 SGSG-CA                   NT    1:48.96  
                  53.93     1:48.96 (55.03)                                        
 12 Lara, Xochitl M           10 CAA-CA                    NT    1:49.89  
                  49.58   1:49.89 (1:00.31)                                        
 13 Encisco, Yemina C          9 WAC-CA                    NT    1:52.06  
                  51.37   1:52.06 (1:00.69)                                        
 14 Meza, Julie A             10 COMM-CA                   NT    1:52.55  
                  53.13     1:52.55 (59.42)                                        
 15 Huapaya, Sarah M          10 SGSG-CA                   NT    1:53.60  
                  52.01   1:53.60 (1:01.59)                                        
 16 Baker, Sammy G            10 Beach-CA                  NT    2:02.46  
                  56.35   2:02.46 (1:06.11)                                        
 17 Cruz, Bianca C            10 COMM-CA              2:00.16    2:03.48  
                1:03.59     2:03.48 (59.89)                                        
 -- Syed, Reya                 9 CERR-CA                   NT         DQ  
                  56.38        DQ (1:05.20)                                        
 -- Okuneva, Varvara A        10 Beach-CA                  NT         DQ  
                  50.22          DQ (57.58)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cerritos Aquatic Club-CA  'A'                          NT    2:30.44  
     1) Oliveira, Camila A 9            2) Vicencio, Kayla P 9            
     3) Rajnekar, Kaira A 9             4) Romero, Sydney O 10            
                  39.82     1:16.45 (36.63)     1:58.51 (42.06)     2:30.44 (31.93)
  2 Commerce Aquatics Swim Team-CA  'A'               2:32.00    2:37.52  
     1) Vargas, Jimena 10               2) Hernandez, Annabelle L 9       
     3) Ibarra, Myah K 10               4) Gimenez, Alexsa N 9            
                  38.25     1:18.16 (39.91)     2:04.98 (46.82)     2:37.52 (32.54)
  3 Downey Dolphins Swim Team-CA  'A'                 2:39.52    2:44.17  
     1) Prata, Melissa G 10             2) Rios, Alma G 9                 
     3) De La Cruz, Kaitlin M 9         4) Flores, Breeana 9              
                  42.03     1:27.30 (45.27)     1:44.16 (16.86)   2:44.17 (1:00.01)
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cerritos Aquatic Club-CA  'A'                          NT    2:34.94  
     1) Tarazon, Jessica A 10           2) Rajnekar, Kaira A 9            
     3) Rigor, Jamie S 10               4) Syed, Zara M 10                
                  36.11     1:24.64 (48.53)     1:58.09 (33.45)     2:34.94 (36.85)
  2 Cerritos Aquatic Club-CA  'B'                          NT    2:47.39  
     1) Romero, Sydney O 10             2) Vicencio, Kayla P 9            
     3) Oliveira, Camila A 9            4) Neri, Isabelle 9               
                  39.29     1:28.10 (48.81)     2:12.97 (44.87)     2:47.39 (34.42)
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Cho, Audrey G             10 ARSC-CA              2:21.01    2:22.12  
                  31.78     1:08.26 (36.48)     1:45.84 (37.58)     2:22.12 (36.28)
  2 Min, Ayden K               9 UN-05-CA             2:28.20    2:32.17  
                  35.43     1:15.49 (40.06)     1:55.49 (40.00)     2:32.17 (36.68)
RED - Division  
  1 Gimenez, Alexsa N          9 COMM-CA              2:56.80    2:45.93  
                  36.59     1:18.88 (42.29)     2:02.77 (43.89)     2:45.93 (43.16)
  2 Flores, Breeana            9 Dolphins-CA          2:47.07    2:48.69  
                  36.80     1:19.80 (43.00)     2:05.32 (45.52)     2:48.69 (43.37)
  3 Sumortin, Michaela        10 UN-07-CA             2:44.12    2:49.70  
                  37.26     1:22.15 (44.89)     2:06.49 (44.34)     2:49.70 (43.21)
 
Girls 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Rigor, Jamie S            10 CERR-CA              2:39.98    2:41.23  
                  36.12     1:17.96 (41.84)     2:05.65 (47.69)     2:41.23 (35.58)
  2 Mizumoto, Hana            10 ARSC-CA              2:49.27    2:47.20  
                  36.30     1:20.15 (43.85)     2:07.65 (47.50)     2:47.20 (39.55)
  3 Min, Ayden K               9 UN-05-CA             2:55.51    2:50.92  
                  39.30     1:23.58 (44.28)     2:14.95 (51.37)     2:50.92 (35.97)
  4 Cho, Audrey G             10 ARSC-CA              2:49.41    2:51.62  
                  36.30     1:18.82 (42.52)     2:13.47 (54.65)     2:51.62 (38.15)
  5 Koo, Jasmine J             8 CERR-CA              2:59.12    3:04.88  
                  42.85     1:29.35 (46.50)     2:25.60 (56.25)     3:04.88 (39.28)
RED - Division  
  1 Lee, Momi                 10 UN-6-CA              3:23.50    3:02.78  
                  40.27     1:23.03 (42.76)     2:18.25 (55.22)     3:02.78 (44.53)
  2 Flores, Breeana            9 Dolphins-CA          3:10.75    3:10.30  
                  45.84     1:32.32 (46.48)     2:26.69 (54.37)     3:10.30 (43.61)
 -- Sumortin, Michaela        10 UN-07-CA             3:18.31         DQ  
                  43.45     1:34.19 (50.74)   2:36.43 (1:02.24)          DQ (45.02)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Maslog, Nicole G          12 RMDA-CA                26.05      26.58  
  2 Torrez, Raquel            12 WAC-CA                 27.18      27.12  
  3 Poloni, Makayla C         12 CAA-CA                 27.76      27.81  
  4 Cheramy, Marian E         11 WAC-CA                 28.35      28.19  
  5 Prata, Michelle S         12 Dolphins-CA            27.79      28.50  
  6 Quintas, Tyler P          12 ULTR-CA                27.97      28.57  
  7 Mercado, Emily A          12 UN-05-CA               28.76      29.07  
  8 Gonzalez, Amelia K        12 COMM-CA                30.68      29.50  
  9 Romero, Angelina J        12 COMM-CA                30.01      29.55  
 10 Silva, Jayda L            12 COMM-CA                29.95      29.79  
 11 Tran, Kayanne Q           11 SGSG-CA                30.61      30.02  
 12 Neri, Natalie             12 CERR-CA                30.34      30.05  
 13 Ramos, Camille G          12 RMDA-CA                30.17      30.11  
 14 Silva, Erika E            11 COMM-CA                30.07      30.29  
 15 Chai, Emilie J            11 RMDA-CA                30.48      30.40  
RED - Division  
  1 Yount, Olivia K           12 Oasis-CA               30.89      29.18  
  2 Martinez, Valeria M       12 COMM-CA                31.10      30.92  
  3 Barragan, Casey R         11 COMM-CA                32.92      31.09  
  4 Borunda, Bianca E         12 COMM-CA                31.71      31.19  
  5 Perez, Sophia R           12 WAC-CA                 30.99      31.58  
  6 Trac, LeAnn M             11 El Monte Sharks-CA     31.56      31.62  
  7 Zenas, Sarah J            12 SPS-CA                 31.88      31.86  
  8 Buffington, Georgia M     12 Beach-CA               32.45      31.92  
  9 Solorzano, Mia L          11 COMM-CA                32.14      32.02  
 10 Beckett, Skylar R         11 RMDA-CA                32.60      32.13  
 11 Mulazimoglu, Erin E       11 RMDA-CA                32.71      32.47  
 12 Hernandez, Paola N        11 WAC-CA                 33.33      33.26  
 13 Padilla, Victoria S       11 COMM-CA                32.27      33.61  
WHT - Division  
  1 Brus, Isabelle R          12 CAA-CA                    NT      32.00  
  2 Mendoz, Hayley N          12 CERR-CA                36.93      32.52  
  3 Villalobos, Hailey R      12 SGSG-CA                   NT      32.93  
  4 Montano, Aileen D         12 Dolphins-CA               NT      33.21  
  5 Carrillo, Kailyn N        11 ULTR-CA                34.94      33.65  
  6 Garcia, Mia I             11 Dolphins-CA            35.21      33.74  
  7 Gerial, Jillian M         11 CERR-CA                35.04      34.03  
  8 Reyes, Mariana            12 COMM-CA                34.04      34.06  
  9 Alvarez, Miranda G        12 COMM-CA                34.87      34.36  
 10 Chalmers, Ryann M         11 UN-07-CA               34.32      34.49  
 11 Lopez, Audrey R           12 SGSG-CA                34.59      34.77  
 12 Meza, Leslie V            12 COMM-CA                33.77      34.82  
 13 Steppe, Jewelianne E      11 RMDA-CA                35.96      35.47  
 14 Pearce, Mia R             12 Beach-CA                  NT      36.19  
 15 Naranjo, Veralie F        11 COMM-CA                35.88      36.56  
 16 Wong, Jayi                11 SGSG-CA                39.76      36.69  
 17 Chance, Jenessa D         11 ULTR-CA                36.60      37.25  
 18 Hall, Samantha R          12 SCAN-CA                   NT      37.62  
 19 McJunkin, Danielle m      11 Beach-CA               43.06      37.63  
 20 Norczyk, Claudia E        12 Dolphins-CA            38.14      38.27  
 21 Flores, Rachel P          12 Dolphins-CA               NT      39.68  
 22 Jang, Sarah A             11 Beach-CA               42.82      39.95  
 23 Nevarez, Cazandra         11 Dolphins-CA               NT      40.66  
 24 Chavez, Delilah           11 UN-07-CA               48.74      40.68  
 25 Castaneda, Geneveve       11 ULTR-CA                41.82      41.18  
 26 Duque, Ashley N           12 Dolphins-CA               NT      41.47  
 27 Duque, Katie B            11 Dolphins-CA               NT      42.72  
 28 Flores, Johanna           12 Dolphins-CA               NT      46.04  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Poloni, Makayla C         12 CAA-CA                 59.07      59.21  
                  28.56       59.21 (30.65)                                        
  2 Cheramy, Marian E         11 WAC-CA                 59.86    1:00.61  
                  29.65     1:00.61 (30.96)                                        
  3 Mercado, Emily A          12 UN-05-CA             1:02.27    1:03.69  
                  30.61     1:03.69 (33.08)                                        
  4 Chu, Emily Y              12 SMT-CA               1:03.57    1:03.84  
                  30.54     1:03.84 (33.30)                                        
  5 Becerra, Bianca           11 COMM-CA              1:03.92    1:04.22  
                  30.82     1:04.22 (33.40)                                        
  6 Prata, Michelle S         12 Dolphins-CA          1:03.88    1:04.64  
                  31.09     1:04.64 (33.55)                                        
  7 Silva, Erika E            11 COMM-CA              1:06.55    1:05.78  
                  32.34     1:05.78 (33.44)                                        
  8 Santos, Keyla A           12 COMM-CA              1:06.62    1:10.41  
                  33.68     1:10.41 (36.73)                                        
RED - Division  
  1 Romero, Angelina J        12 COMM-CA              1:07.04    1:04.89  
                  31.24     1:04.89 (33.65)                                        
  2 Martinez, Valeria M       12 COMM-CA              1:07.67    1:06.80  
                  32.50     1:06.80 (34.30)                                        
  3 Gonzalez, Amelia K        12 COMM-CA              1:08.39    1:07.01  
                  32.16     1:07.01 (34.85)                                        
  4 Silva, Jayda L            12 COMM-CA              1:07.98    1:07.22  
                  32.82     1:07.22 (34.40)                                        
  5 Tran, Kayanne Q           11 SGSG-CA              1:07.07    1:07.36  
                  32.01     1:07.36 (35.35)                                        
  6 Neri, Natalie             12 CERR-CA              1:08.17    1:07.68  
                  32.93     1:07.68 (34.75)                                        
  7 Knapp, Allison            11 UN-07-CA             1:09.13    1:07.90  
                  32.54     1:07.90 (35.36)                                        
  8 Perez, Sophia R           12 WAC-CA               1:07.14    1:08.15  
                  33.62     1:08.15 (34.53)                                        
  9 Luna, Maria R             12 RMDA-CA              1:10.64    1:09.03  
                  33.26     1:09.03 (35.77)                                        
 10 Borunda, Bianca E         12 COMM-CA              1:10.26    1:09.93  
                  33.79     1:09.93 (36.14)                                        
 11 Padilla, Victoria S       11 COMM-CA              1:10.51    1:10.34  
                  34.38     1:10.34 (35.96)                                        
 12 Solorzano, Mia L          11 COMM-CA              1:10.31    1:10.90  
                  33.65     1:10.90 (37.25)                                        
 13 Brus, Isabelle R          12 CAA-CA               1:11.64    1:11.20  
                  33.30     1:11.20 (37.90)                                        
 14 Beckett, Skylar R         11 RMDA-CA              1:10.37    1:11.76  
                  34.29     1:11.76 (37.47)                                        
 15 Larrick, Kate M           11 ARSC-CA              1:12.48    1:11.97  
                  35.09     1:11.97 (36.88)                                        
WHT - Division  
  1 Yount, Olivia K           12 Oasis-CA                  NT    1:07.31  
                  32.96     1:07.31 (34.35)                                        
  2 Barragan, Casey R         11 COMM-CA              1:12.73    1:08.38  
                  32.41     1:08.38 (35.97)                                        
  3 McClure, Jenna R          11 RMDA-CA              1:24.51    1:10.79  
                  33.13     1:10.79 (37.66)                                        
  4 Walters, Natalie B        11 CAA-CA               1:18.41    1:11.71  
                  34.00     1:11.71 (37.71)                                        
  5 Garcia, Mia I             11 Dolphins-CA          1:18.65    1:11.97  
                  33.80     1:11.97 (38.17)                                        
  6 Maze, Karri C             11 UN-07-CA             1:13.67    1:12.81  
                  34.51     1:12.81 (38.30)                                        
  7 Hernandez, Paola N        11 WAC-CA               1:17.26    1:13.51  
                  34.86     1:13.51 (38.65)                                        
  8 Meza, Leslie V            12 COMM-CA              1:15.33    1:13.99  
                  35.97     1:13.99 (38.02)                                        
  8 Gerial, Jillian M         11 CERR-CA              1:15.20    1:13.99  
                  35.94     1:13.99 (38.05)                                        
 10 Reyes, Mariana            12 COMM-CA              1:14.48    1:15.12  
                  35.39     1:15.12 (39.73)                                        
 11 Carrillo, Kailyn N        11 ULTR-CA              1:16.38    1:15.52  
                  35.02     1:15.52 (40.50)                                        
 12 Alvarez, Miranda G        12 COMM-CA              1:15.36    1:16.66  
                  35.81     1:16.66 (40.85)                                        
 13 Montano, Aileen D         12 Dolphins-CA               NT    1:17.18  
                  36.43     1:17.18 (40.75)                                        
 14 Zacarias, Camila          11 COMM-CA              1:18.07    1:17.68  
                  37.47     1:17.68 (40.21)                                        
 15 Lopez, Audrey R           12 SGSG-CA              1:44.51    1:18.14  
                  36.97     1:18.14 (41.17)                                        
 16 Chalmers, Ryann M         11 UN-07-CA             1:17.39    1:18.29  
                  37.49     1:18.29 (40.80)                                        
 17 Naranjo, Veralie F        11 COMM-CA              1:23.43    1:19.06  
                  37.89     1:19.06 (41.17)                                        
 18 Esquerra, Sydney G        11 RMDA-CA              1:21.27    1:19.12  
                  37.76     1:19.12 (41.36)                                        
 19 Pearce, Mia R             12 Beach-CA                  NT    1:19.27  
                  39.28     1:19.27 (39.99)                                        
 20 Norczyk, Claudia E        12 Dolphins-CA          1:23.71    1:19.76  
                  37.78     1:19.76 (41.98)                                        
 21 Steppe, Jewelianne E      11 RMDA-CA              1:19.83    1:20.14  
                  38.16     1:20.14 (41.98)                                        
 22 Lin, Sadie M              11 RMDA-CA              1:19.98    1:20.17  
                  38.12     1:20.17 (42.05)                                        
 23 Hall, Samantha R          12 SCAN-CA                   NT    1:22.30  
                  38.62     1:22.30 (43.68)                                        
 24 Reyes, Jennifer P         12 COMM-CA              1:23.54    1:22.47  
                  38.12     1:22.47 (44.35)                                        
 25 Chance, Jenessa D         11 ULTR-CA              1:27.42    1:22.61  
                  38.50     1:22.61 (44.11)                                        
 26 McJunkin, Danielle m      11 Beach-CA             1:38.52    1:25.06  
                  39.72     1:25.06 (45.34)                                        
 27 Standley, Alexis M        12 RMDA-CA              1:31.09    1:25.46  
                1:25.99         1:25.46 ( )                                        
 28 Fisher, Evelyn            11 UN-01-CA                  NT    1:25.78  
                  41.64     1:25.78 (44.14)                                        
 29 Jang, Sarah A             11 Beach-CA             1:41.03    1:28.81  
                  40.29     1:28.81 (48.52)                                        
 30 Flores, Rachel P          12 Dolphins-CA               NT    1:29.04  
                  38.62     1:29.04 (50.42)                                        
 31 Chavez, Delilah           11 UN-07-CA             1:40.12    1:29.43  
                  41.60     1:29.43 (47.83)                                        
 32 Rodriguez, Natalia A      11 COMM-CA              1:49.55    1:30.45  
                  41.43     1:30.45 (49.02)                                        
 33 Ramos, Nayeliz E          11 WAC-CA                    NT    1:31.30  
                  42.11     1:31.30 (49.19)                                        
 34 Nazaroff, Rachel          12 RMDA-CA                   NT    1:34.20  
                1:35.19         1:34.20 ( )                                        
 35 Metchkoff, Sarah          12 RMDA-CA              1:39.30    1:37.93  
                  44.62     1:37.93 (53.31)                                        
 36 Flores, Johanna           12 Dolphins-CA               NT    1:47.58  
                  47.88     1:47.58 (59.70)                                        
 37 Duque, Katie B            11 Dolphins-CA               NT    1:47.67  
                  48.05     1:47.67 (59.62)                                        
 38 Nevarez, Cazandra         11 Dolphins-CA               NT    1:49.30  
                1:49.19      1:49.30 (0.11)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Poloni, Makayla C         12 CAA-CA               2:07.45    2:06.85  
                  29.41     1:01.65 (32.24)     1:35.37 (33.72)     2:06.85 (31.48)
  2 Torrez, Raquel            12 WAC-CA               2:10.00    2:13.61  
                  30.61     1:04.53 (33.92)     1:39.60 (35.07)     2:13.61 (34.01)
  3 Becerra, Bianca           11 COMM-CA              2:13.29    2:17.27  
                  31.33     1:05.89 (34.56)     1:41.83 (35.94)     2:17.27 (35.44)
  4 Mercado, Emily A          12 UN-05-CA             2:18.02    2:17.70  
                  31.95     1:06.77 (34.82)     1:42.78 (36.01)     2:17.70 (34.92)
  5 Silva, Jayda L            12 COMM-CA              2:21.13    2:20.93  
                  32.68     1:08.69 (36.01)     1:45.21 (36.52)     2:20.93 (35.72)
  6 Martinez, Valeria M       12 COMM-CA              2:23.70    2:21.68  
                  33.37     1:09.30 (35.93)     1:45.99 (36.69)     2:21.68 (35.69)
  7 Perez, Sophia R           12 WAC-CA               2:23.09    2:24.93  
                  34.08     1:11.16 (37.08)     1:48.16 (37.00)     2:24.93 (36.77)
RED - Division  
  1 Tran, Kayanne Q           11 SGSG-CA              2:27.30    2:23.31  
                  31.76     1:08.91 (37.15)     1:46.84 (37.93)     2:23.31 (36.47)
  2 de la Garza, Julia M      12 CAA-CA               2:30.78    2:27.34  
                  33.52     1:11.38 (37.86)     1:49.59 (38.21)     2:27.34 (37.75)
  3 Mulazimoglu, Erin E       11 RMDA-CA              2:30.26    2:29.88  
                  34.25     1:12.31 (38.06)     1:51.72 (39.41)     2:29.88 (38.16)
WHT - Division  
  1 Padilla, Victoria S       11 COMM-CA              2:42.43    2:24.03  
                  34.03     1:11.22 (37.19)     1:49.01 (37.79)     2:24.03 (35.02)
  2 Borunda, Bianca E         12 COMM-CA              2:42.64    2:29.51  
                  34.20     1:12.63 (38.43)     1:51.56 (38.93)     2:29.51 (37.95)
  3 Beckett, Skylar R         11 RMDA-CA                   NT    2:37.81  
                  35.15     1:15.37 (40.22)     1:58.09 (42.72)     2:37.81 (39.72)
  4 Villalobos, Hailey R      12 SGSG-CA                   NT    2:38.06  
                  35.26     1:16.40 (41.14)     1:58.18 (41.78)     2:38.06 (39.88)
  5 Garcia, Mia I             11 Dolphins-CA          2:41.37    2:38.44  
                  35.94     1:16.99 (41.05)     1:58.94 (41.95)     2:38.44 (39.50)
  6 Reyes, Mariana            12 COMM-CA              2:51.02    2:43.16  
                  36.17     1:18.26 (42.09)     2:01.49 (43.23)     2:43.16 (41.67)
  7 Chalmers, Ryann M         11 UN-07-CA             2:49.55    2:50.06  
                  38.24     1:21.59 (43.35)     2:07.11 (45.52)     2:50.06 (42.95)
  8 Joiner, Kendall L         11 UN-07-CA             2:59.63    2:54.36  
                  39.08     1:23.44 (44.36)     2:09.21 (45.77)     2:54.36 (45.15)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Trac, LeAnn M             11 El Monte Sharks-CA     32.72      33.36  
  2 Romero, Angelina J        12 COMM-CA                36.15      35.92  
  3 Perez, Sophia R           12 WAC-CA                 35.50      36.05  
RED - Division  
  1 Gonzalez, Amelia K        12 COMM-CA                36.37      35.65  
  2 Chai, Emilie J            11 RMDA-CA                37.55      36.06  
  3 Walters, Natalie B        11 CAA-CA                 38.04      36.78  
  4 Solorzano, Mia L          11 COMM-CA                38.17      38.26  
  5 Larrick, Kate M           11 ARSC-CA                37.69      38.79  
  6 Borunda, Bianca E         12 COMM-CA                38.52      38.89  
  7 Juarez, Valentina         11 CERR-CA                39.27      40.22  
WHT - Division  
  1 Yount, Olivia K           12 Oasis-CA                  NT      35.86  
  2 Gonzalez, Gabriella B     12 El Monte Sharks-CA        NT      36.81  
  3 McClure, Jenna R          11 RMDA-CA                42.14      37.24  
  4 Buffington, Georgia M     12 Beach-CA               41.16      38.91  
  5 Villalobos, Hailey R      12 SGSG-CA                   NT      39.08  
  6 Chan, Valery Y            12 SGSG-CA                46.50      39.27  
  7 Yang, Ashley Y            11 CERR-CA                41.43      39.81  
  8 Montano, Aileen D         12 Dolphins-CA               NT      40.96  
  9 Carrillo, Kailyn N        11 ULTR-CA                44.30      42.24  
 10 Silva, Erika E            11 COMM-CA                40.21      42.28  
 11 Mendoz, Hayley N          12 CERR-CA                46.98      42.97  
 12 Esquerra, Sydney G        11 RMDA-CA                42.55      42.98  
 13 Lin, Sadie M              11 RMDA-CA                42.44      43.02  
 14 Steppe, Jewelianne E      11 RMDA-CA                44.92      43.78  
 15 Pearce, Mia R             12 Beach-CA                  NT      44.44  
 16 Naranjo, Veralie F        11 COMM-CA                46.31      44.67  
 17 Castaneda, Geneveve       11 ULTR-CA                49.30      45.34  
 18 Wong, Jayi                11 SGSG-CA                53.20      45.78  
 19 Hall, Samantha R          12 SCAN-CA                   NT      46.38  
 20 Alvarez, Miranda G        12 COMM-CA                44.31      46.49  
 21 Chavez, Delilah           11 UN-07-CA               53.72      48.52  
 22 McJunkin, Danielle m      11 Beach-CA               51.24      48.89  
 23 Duque, Katie B            11 Dolphins-CA               NT      52.66  
 24 Jang, Sarah A             11 Beach-CA                  NT      54.37  
 25 Nevarez, Cazandra         11 Dolphins-CA               NT      57.81  
 26 Flores, Johanna           12 Dolphins-CA               NT    1:02.98  
 -- Hernandez, Paola N        11 WAC-CA                 42.68         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Poloni, Makayla C         12 CAA-CA               1:03.37    1:05.20  
                  32.47     1:05.20 (32.73)                                        
  2 Maslog, Nicole G          12 RMDA-CA              1:04.53    1:06.82  
                  32.61     1:06.82 (34.21)                                        
  3 Chang, Dora               11 SMT-CA               1:08.97    1:09.80  
                  33.79     1:09.80 (36.01)                                        
  4 Torrez, Raquel            12 WAC-CA               1:10.38    1:09.95  
                  33.54     1:09.95 (36.41)                                        
  5 Quintas, Tyler P          12 ULTR-CA              1:13.24    1:13.34  
                  36.26     1:13.34 (37.08)                                        
  6 Padilla, Victoria S       11 COMM-CA              1:16.38    1:15.07  
                  36.35     1:15.07 (38.72)                                        
  7 Becerra, Bianca           11 COMM-CA              1:15.92    1:15.18  
                  36.23     1:15.18 (38.95)                                        
  8 Rodriguez, Victoria I     11 RMDA-CA              1:16.13    1:15.54  
                  36.89     1:15.54 (38.65)                                        
  9 Perez, Sophia R           12 WAC-CA               1:16.76    1:17.71  
                  38.56     1:17.71 (39.15)                                        
 10 Mercado, Emily A          12 UN-05-CA             1:16.07    1:19.23  
                  38.73     1:19.23 (40.50)                                        
RED - Division  
  1 Gonzalez, Amelia K        12 COMM-CA              1:18.16    1:14.98  
                  36.42     1:14.98 (38.56)                                        
  2 Ramos, Camille G          12 RMDA-CA              1:21.02    1:16.49  
                  37.36     1:16.49 (39.13)                                        
  3 Santos, Keyla A           12 COMM-CA              1:18.30    1:19.60  
                  39.42     1:19.60 (40.18)                                        
  4 Martinez, Valeria M       12 COMM-CA              1:21.48    1:21.41  
                  39.62     1:21.41 (41.79)                                        
  5 Solorzano, Mia L          11 COMM-CA              1:22.32    1:23.01  
                  39.84     1:23.01 (43.17)                                        
WHT - Division  
  1 Yount, Olivia K           12 Oasis-CA             1:26.86    1:17.54  
                  38.29     1:17.54 (39.25)                                        
  2 Tran, Kayanne Q           11 SGSG-CA              1:58.92    1:18.19  
                  37.89     1:18.19 (40.30)                                        
  3 Borunda, Bianca E         12 COMM-CA              1:26.79    1:19.14  
                  38.87     1:19.14 (40.27)                                        
  4 Villalobos, Hailey R      12 SGSG-CA                   NT    1:23.80  
                  42.22     1:23.80 (41.58)                                        
  5 Luna, Maria R             12 RMDA-CA                   NT    1:23.89  
                  42.24     1:23.89 (41.65)                                        
  6 Hernandez, Mia A          11 El Monte Sharks-CA   1:27.65    1:27.80  
                  43.73     1:27.80 (44.07)                                        
  7 Rodriguez, Natalia A      11 COMM-CA              1:45.25    1:28.85  
                  41.63     1:28.85 (47.22)                                        
  8 Reyes, Jennifer P         12 COMM-CA              1:50.69    1:32.55  
                  44.81     1:32.55 (47.74)                                        
  9 Fisher, Evelyn            11 UN-01-CA                  NT    1:43.64  
                  49.18     1:43.64 (54.46)                                        
 -- Alvarez, Miranda G        12 COMM-CA                   NT         DQ  
                  47.12          DQ (48.40)                                        
 -- Hernandez, Paola N        11 WAC-CA                    NT         DQ  
                  44.24          DQ (46.61)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Barragan, Casey R         11 COMM-CA                39.46      38.08  
  2 Brus, Isabelle R          12 CAA-CA                 40.57      39.66  
  3 Luna, Maria R             12 RMDA-CA                40.20      39.81  
RED - Division  
  1 Neri, Natalie             12 CERR-CA                43.36      39.28  
  2 Ramos, Camille G          12 RMDA-CA                41.94      40.27  
  3 Quintas, Haley B          12 ULTR-CA                41.39      40.46  
  4 Larrick, Kate M           11 ARSC-CA                41.85      40.84  
  5 Gonzalez, Gabriella B     12 El Monte Sharks-CA     42.42      41.12  
  6 Romero, Angelina J        12 COMM-CA                44.01      41.47  
  7 Walters, Natalie B        11 CAA-CA                 41.69      41.94  
  8 Prata, Michelle S         12 Dolphins-CA            43.11      42.11  
  9 McClure, Jenna R          11 RMDA-CA                41.31      42.13  
 10 Yang, Ashley Y            11 CERR-CA                44.25      42.42  
 11 Gerial, Jillian M         11 CERR-CA                42.98      42.70  
 12 Tran, Kayanne Q           11 SGSG-CA                43.82      43.22  
 13 Chai, Emilie J            11 RMDA-CA                43.13      43.99  
 14 Silva, Erika E            11 COMM-CA                43.69      44.00  
 15 Chance, Jenessa D         11 ULTR-CA                43.58      44.70  
 16 Mulazimoglu, Erin E       11 RMDA-CA                43.87      45.55  
 17 Chalmers, Ryann M         11 UN-07-CA               43.96      45.80  
WHT - Division  
  1 Borunda, Bianca E         12 COMM-CA                44.73      43.06  
  2 Gonzalez, Amelia K        12 COMM-CA                46.29      43.62  
  3 Standley, Alexis M        12 RMDA-CA                47.52      43.70  
  4 Rodriguez, Victoria I     11 RMDA-CA                46.38      43.88  
  5 Esquerra, Sydney G        11 RMDA-CA                44.70      44.57  
  6 McJunkin, Danielle m      11 Beach-CA                  NT      47.58  
  7 Naranjo, Veralie F        11 COMM-CA                48.15      48.42  
  8 Norczyk, Claudia E        12 Dolphins-CA            47.81      48.55  
  9 Beckett, Skylar R         11 RMDA-CA                50.75      48.84  
 10 Zacarias, Camila          11 COMM-CA                45.96      49.12  
 11 Garcia, Mia I             11 Dolphins-CA            53.73      49.86  
 12 Carrillo, Kailyn N        11 ULTR-CA                58.56      50.19  
 13 Pearce, Mia R             12 Beach-CA                  NT      50.38  
 14 Mendoz, Hayley N          12 CERR-CA                53.52      51.62  
 15 Hall, Samantha R          12 SCAN-CA                   NT      53.20  
 16 Rodriguez, Natalia A      11 COMM-CA                58.42      55.02  
 17 Chavez, Delilah           11 UN-07-CA                  NT    1:01.26  
 -- Flores, Rachel P          12 Dolphins-CA               NT         DQ  
 -- Metchkoff, Sarah          12 RMDA-CA                   NT         DQ  
 -- Duque, Ashley N           12 Dolphins-CA               NT         DQ  
 -- Lin, Sadie M              11 RMDA-CA                51.77         DQ  
 -- Ramos, Nayeliz E          11 WAC-CA                    NT         DQ  
 -- Nazaroff, Rachel          12 RMDA-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Chang, Dora               11 SMT-CA               1:18.11    1:19.20  
                  37.78     1:19.20 (41.42)                                        
  2 Barragan, Casey R         11 COMM-CA              1:27.67    1:24.60  
                  39.40     1:24.60 (45.20)                                        
  3 Zenas, Sarah J            12 SPS-CA               1:23.65    1:24.61  
                  39.56     1:24.61 (45.05)                                        
  4 Neri, Natalie             12 CERR-CA              1:26.13    1:25.72  
                  40.64     1:25.72 (45.08)                                        
  5 Silva, Jayda L            12 COMM-CA              1:27.79    1:25.79  
                  41.35     1:25.79 (44.44)                                        
  6 Quintas, Haley B          12 ULTR-CA              1:28.69    1:27.31  
                  41.01     1:27.31 (46.30)                                        
  7 Ramos, Camille G          12 RMDA-CA              1:28.87    1:28.66  
                  42.64     1:28.66 (46.02)                                        
RED - Division  
  1 Larrick, Kate M           11 ARSC-CA              1:29.85    1:28.27  
                  42.24     1:28.27 (46.03)                                        
  2 Brus, Isabelle R          12 CAA-CA               1:30.95    1:30.05  
                  41.03     1:30.05 (49.02)                                        
  3 Gonzalez, Amelia K        12 COMM-CA              1:31.83    1:30.75  
                  42.62     1:30.75 (48.13)                                        
  4 Yang, Ashley Y            11 CERR-CA              1:33.14    1:31.31  
                  43.50     1:31.31 (47.81)                                        
  5 Gerial, Jillian M         11 CERR-CA              1:31.88    1:31.39  
                  43.80     1:31.39 (47.59)                                        
  6 Mulazimoglu, Erin E       11 RMDA-CA              1:36.65    1:42.47  
                  47.45     1:42.47 (55.02)                                        
WHT - Division  
  1 Gonzalez, Gabriella B     12 El Monte Sharks-CA        NT    1:28.02  
                  42.38     1:28.02 (45.64)                                        
  1 Romero, Angelina J        12 COMM-CA                   NT    1:28.02  
                  41.81     1:28.02 (46.21)                                        
  3 Mercado, Emily A          12 UN-05-CA                  NT    1:34.55  
                  45.00     1:34.55 (49.55)                                        
  4 Esquerra, Sydney G        11 RMDA-CA              1:40.66    1:35.34  
                  44.60     1:35.34 (50.74)                                        
  5 Chance, Jenessa D         11 ULTR-CA                   NT    1:36.64  
                  44.52     1:36.64 (52.12)                                        
  6 Juarez, Valentina         11 CERR-CA              1:37.62    1:37.57  
                  45.95     1:37.57 (51.62)                                        
  7 Meza, Leslie V            12 COMM-CA              1:37.87    1:37.97  
                  46.48     1:37.97 (51.49)                                        
  8 Chalmers, Ryann M         11 UN-07-CA             1:39.17    1:40.06  
                  47.58     1:40.06 (52.48)                                        
  9 Norczyk, Claudia E        12 Dolphins-CA               NT    1:40.32  
                  47.99     1:40.32 (52.33)                                        
 10 Chan, Valery Y            12 SGSG-CA                   NT    1:40.98  
                  48.98     1:40.98 (52.00)                                        
 11 Joiner, Kendall L         11 UN-07-CA             1:48.56    1:44.48  
                  51.09     1:44.48 (53.39)                                        
 12 Alvarez, Miranda G        12 COMM-CA                   NT    1:45.28  
                  48.32     1:45.28 (56.96)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Torrez, Raquel            12 WAC-CA                 30.38      30.28  
  2 Quintas, Tyler P          12 ULTR-CA                29.95      30.75  
  3 Cheramy, Marian E         11 WAC-CA                 31.73      31.32  
  4 Chu, Emily Y              12 SMT-CA                 31.54      31.84  
  5 Chai, Emilie J            11 RMDA-CA                32.43      32.74  
  6 Walters, Natalie B        11 CAA-CA                 33.58      32.85  
  7 Solorzano, Mia L          11 COMM-CA                32.87      33.07  
  8 Gonzalez, Gabriella B     12 El Monte Sharks-CA     33.73      34.54  
RED - Division  
  1 Mercado, Emily A          12 UN-05-CA               34.42      32.79  
  2 Romero, Angelina J        12 COMM-CA                35.50      33.66  
  3 Brus, Isabelle R          12 CAA-CA                 34.76      33.77  
  4 Silva, Jayda L            12 COMM-CA                35.21      34.76  
  5 Padilla, Victoria S       11 COMM-CA                34.86      34.81  
  6 Quintas, Haley B          12 ULTR-CA                34.93      34.92  
  7 Hernandez, Paola N        11 WAC-CA                 35.17      35.20  
  8 Prata, Michelle S         12 Dolphins-CA            34.67      35.85  
  9 Silva, Erika E            11 COMM-CA                35.39      36.00  
 10 Martinez, Valeria M       12 COMM-CA                36.07      36.43  
 11 Santos, Keyla A           12 COMM-CA                36.08      36.78  
WHT - Division  
  1 Knapp, Allison            11 UN-07-CA               43.11      36.39  
  2 Yang, Ashley Y            11 CERR-CA                40.64      37.54  
  3 Reyes, Mariana            12 COMM-CA                37.62      37.56  
  4 Larrick, Kate M           11 ARSC-CA                37.86      37.58  
  5 Zacarias, Camila          11 COMM-CA                37.73      37.97  
  6 Maze, Karri C             11 UN-07-CA               37.70      38.36  
  7 McClure, Jenna R          11 RMDA-CA                41.91      38.42  
  8 Naranjo, Veralie F        11 COMM-CA                54.06      38.80  
  9 Beckett, Skylar R         11 RMDA-CA                41.02      39.21  
 10 Carrillo, Kailyn N        11 ULTR-CA                41.45      39.47  
 11 Meza, Leslie V            12 COMM-CA                41.30      39.48  
 12 Montano, Aileen D         12 Dolphins-CA               NT      40.07  
 13 Esquerra, Sydney G        11 RMDA-CA                43.19      40.45  
 14 Villalobos, Hailey R      12 SGSG-CA                   NT      40.89  
 15 Gerial, Jillian M         11 CERR-CA                39.94      41.06  
 16 Lopez, Audrey R           12 SGSG-CA                40.75      41.34  
 17 Alvarez, Miranda G        12 COMM-CA                41.46      41.82  
 18 Hernandez, Mia A          11 El Monte Sharks-CA     43.91      42.11  
 19 Mulazimoglu, Erin E       11 RMDA-CA                41.23      42.41  
 20 Pearce, Mia R             12 Beach-CA                  NT      42.44  
 21 Lin, Sadie M              11 RMDA-CA                47.37      42.70  
 22 Hall, Samantha R          12 SCAN-CA                   NT      43.63  
 23 Fisher, Evelyn            11 UN-01-CA                  NT      44.30  
 24 Chance, Jenessa D         11 ULTR-CA                   NT      44.94  
 25 Steppe, Jewelianne E      11 RMDA-CA                41.62      45.40  
 26 Mendoz, Hayley N          12 CERR-CA                   NT      45.57  
 27 Standley, Alexis M        12 RMDA-CA                47.18      49.07  
 28 Ramos, Nayeliz E          11 WAC-CA                    NT      51.43  
 29 Nevarez, Cazandra         11 Dolphins-CA               NT      53.34  
 -- Nazaroff, Rachel          12 RMDA-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Quintas, Tyler P          12 ULTR-CA              1:07.35    1:09.44  
                  32.58     1:09.44 (36.86)                                        
  2 Torrez, Raquel            12 WAC-CA               1:10.86    1:11.27  
                  32.98     1:11.27 (38.29)                                        
RED - Division  
  1 Walters, Natalie B        11 CAA-CA               1:18.12    1:16.58  
                  35.28     1:16.58 (41.30)                                        
  2 de la Garza, Julia M      12 CAA-CA               1:19.85    1:19.14  
                  36.10     1:19.14 (43.04)                                        
  3 Quintas, Haley B          12 ULTR-CA              1:21.83    1:21.06  
                  36.38     1:21.06 (44.68)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Poloni, Makayla C         12 CAA-CA               1:09.66    1:07.67  
                  31.70     1:07.67 (35.97)                                        
  2 Cheramy, Marian E         11 WAC-CA               1:11.88    1:08.29  
                  31.33     1:08.29 (36.96)                                        
  3 Quintas, Tyler P          12 ULTR-CA              1:07.98    1:08.87  
                  31.57     1:08.87 (37.30)                                        
  4 Chang, Dora               11 SMT-CA               1:08.85    1:09.84  
                  32.51     1:09.84 (37.33)                                        
  5 Becerra, Bianca           11 COMM-CA              1:13.73    1:14.03  
                  34.42     1:14.03 (39.61)                                        
  6 Prata, Michelle S         12 Dolphins-CA          1:17.61    1:14.95  
                  35.57     1:14.95 (39.38)                                        
  7 Zenas, Sarah J            12 SPS-CA               1:17.57    1:15.12  
                  35.61     1:15.12 (39.51)                                        
  8 Ramos, Camille G          12 RMDA-CA              1:15.41    1:15.15  
                  35.27     1:15.15 (39.88)                                        
  9 Trac, LeAnn M             11 El Monte Sharks-CA   1:16.84    1:17.76  
                  34.52     1:17.76 (43.24)                                        
 10 Quintas, Haley B          12 ULTR-CA              1:17.45    1:19.07  
                  36.75     1:19.07 (42.32)                                        
RED - Division  
  1 Barragan, Casey R         11 COMM-CA              1:21.91    1:17.41  
                  36.07     1:17.41 (41.34)                                        
  2 Padilla, Victoria S       11 COMM-CA              1:18.03    1:18.95  
                  36.33     1:18.95 (42.62)                                        
  3 Silva, Erika E            11 COMM-CA              1:19.99    1:19.02  
                  38.28     1:19.02 (40.74)                                        
  4 Solorzano, Mia L          11 COMM-CA              1:18.65    1:19.83  
                  36.45     1:19.83 (43.38)                                        
  5 Martinez, Valeria M       12 COMM-CA              1:18.51    1:19.84  
                  37.31     1:19.84 (42.53)                                        
  6 Walters, Natalie B        11 CAA-CA               1:19.26    1:19.98  
                  36.75     1:19.98 (43.23)                                        
  7 McClure, Jenna R          11 RMDA-CA              1:24.50    1:20.53  
                  38.80     1:20.53 (41.73)                                        
  8 Larrick, Kate M           11 ARSC-CA              1:18.24    1:20.83  
                  38.48     1:20.83 (42.35)                                        
  9 de la Garza, Julia M      12 CAA-CA               1:18.23    1:21.04  
                  37.65     1:21.04 (43.39)                                        
 10 Tran, Kayanne Q           11 SGSG-CA              1:20.96    1:21.48  
                  37.34     1:21.48 (44.14)                                        
 11 Reyes, Mariana            12 COMM-CA              1:23.81    1:26.69  
                  37.74     1:26.69 (48.95)                                        
WHT - Division  
  1 Brus, Isabelle R          12 CAA-CA                    NT    1:16.70  
                  34.44     1:16.70 (42.26)                                        
  2 Buffington, Georgia M     12 Beach-CA             1:27.49    1:20.69  
                  37.70     1:20.69 (42.99)                                        
  3 Yang, Ashley Y            11 CERR-CA              1:29.76    1:21.30  
                  38.23     1:21.30 (43.07)                                        
  4 Juarez, Valentina         11 CERR-CA                   NT    1:21.75  
                  37.67     1:21.75 (44.08)                                        
  5 Hernandez, Paola N        11 WAC-CA               1:25.27    1:24.33  
                  37.64     1:24.33 (46.69)                                        
  6 Meza, Leslie V            12 COMM-CA              1:29.13    1:25.04  
                  39.44     1:25.04 (45.60)                                        
  7 Gerial, Jillian M         11 CERR-CA              1:28.11    1:25.75  
                  41.62     1:25.75 (44.13)                                        
  8 Chan, Valery Y            12 SGSG-CA                   NT    1:27.96  
                  39.74     1:27.96 (48.22)                                        
  9 Lopez, Audrey R           12 SGSG-CA              1:29.11    1:28.05  
                  39.83     1:28.05 (48.22)                                        
 10 Naranjo, Veralie F        11 COMM-CA              1:35.90    1:28.54  
                  41.28     1:28.54 (47.26)                                        
 11 Wong, Jayi                11 SGSG-CA              1:42.15    1:29.78  
                  41.19     1:29.78 (48.59)                                        
 12 Esquerra, Sydney G        11 RMDA-CA              1:36.53    1:30.14  
                  45.17     1:30.14 (44.97)                                        
 13 Carrillo, Kailyn N        11 ULTR-CA              1:33.08    1:31.57  
                  41.19     1:31.57 (50.38)                                        
 14 Garcia, Mia I             11 Dolphins-CA          1:28.54    1:32.31  
                  44.74     1:32.31 (47.57)                                        
 15 Pearce, Mia R             12 Beach-CA                  NT    1:32.41  
                  44.42     1:32.41 (47.99)                                        
 16 Lin, Sadie M              11 RMDA-CA                   NT    1:32.55  
                  42.30     1:32.55 (50.25)                                        
 17 Hall, Samantha R          12 SCAN-CA                   NT    1:32.64  
                  44.60     1:32.64 (48.04)                                        
 18 Joiner, Kendall L         11 UN-07-CA                  NT    1:33.63  
                  47.00     1:33.63 (46.63)                                        
 19 Chance, Jenessa D         11 ULTR-CA                   NT    1:34.43  
                  50.05     1:34.43 (44.38)                                        
 20 Steppe, Jewelianne E      11 RMDA-CA              1:41.08    1:37.81  
                  45.10     1:37.81 (52.71)                                        
 21 Norczyk, Claudia E        12 Dolphins-CA               NT    1:38.40  
                  50.89     1:38.40 (47.51)                                        
 22 Jang, Sarah A             11 Beach-CA             1:46.04    1:41.46  
                  48.61     1:41.46 (52.85)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Maslog, Nicole G          12 RMDA-CA              2:22.26    2:22.42  
                  31.77     1:09.43 (37.66)     1:50.44 (41.01)     2:22.42 (31.98)
  2 Poloni, Makayla C         12 CAA-CA               2:26.75    2:26.77  
                  33.01     1:10.32 (37.31)     1:53.40 (43.08)     2:26.77 (33.37)
  3 Chang, Dora               11 SMT-CA               2:27.98    2:29.74  
                  33.41     1:13.15 (39.74)     1:55.96 (42.81)     2:29.74 (33.78)
  4 Quintas, Tyler P          12 ULTR-CA              2:24.29    2:33.52  
                  32.77     1:13.11 (40.34)     1:57.90 (44.79)     2:33.52 (35.62)
  5 Quintas, Haley B          12 ULTR-CA              2:42.58    2:45.56  
                  36.18     1:21.66 (45.48)     2:08.93 (47.27)     2:45.56 (36.63)
  6 Neri, Natalie             12 CERR-CA              2:45.92    2:53.78  
                  35.24     1:19.26 (44.02)     2:10.82 (51.56)     2:53.78 (42.96)
RED - Division  
  1 Ramos, Camille G          12 RMDA-CA              2:48.56    2:42.40  
                  36.40     1:17.91 (41.51)     2:06.27 (48.36)     2:42.40 (36.13)
  2 Rodriguez, Victoria I     11 RMDA-CA              2:46.50    2:47.92  
                  36.15     1:15.93 (39.78)     2:09.55 (53.62)     2:47.92 (38.37)
  3 Barragan, Casey R         11 COMM-CA              2:53.02    2:51.43  
                  38.99     1:22.19 (43.20)     2:12.62 (50.43)     2:51.43 (38.81)
 -- Perez, Sophia R           12 WAC-CA               2:48.83         DQ  
                  41.61     1:24.55 (42.94)     2:14.56 (50.01)          DQ (36.30)
WHT - Division  
  1 Yang, Ashley Y            11 CERR-CA                   NT    2:54.69  
                  39.33     1:25.95 (46.62)     2:15.84 (49.89)     2:54.69 (38.85)
  2 Maze, Karri C             11 UN-07-CA                  NT    2:58.58  
                  39.46     1:24.75 (45.29)     2:17.40 (52.65)     2:58.58 (41.18)
  3 Villalobos, Hailey R      12 SGSG-CA                   NT    3:01.91  
                  41.72     1:26.46 (44.74)     2:24.18 (57.72)     3:01.91 (37.73)
  4 Meza, Leslie V            12 COMM-CA                   NT    3:03.86  
                  39.88     1:30.03 (50.15)     2:22.02 (51.99)     3:03.86 (41.84)
  5 Reyes, Mariana            12 COMM-CA              3:37.84    3:07.22  
                  39.75     1:27.98 (48.23)     2:26.81 (58.83)     3:07.22 (40.41)
  6 Hernandez, Mia A          11 El Monte Sharks-CA   3:16.53    3:10.27  
                  42.39     1:29.36 (46.97)     2:26.99 (57.63)     3:10.27 (43.28)
  7 Joiner, Kendall L         11 UN-07-CA                  NT    3:21.51  
                  46.92     1:37.98 (51.06)     2:36.22 (58.24)     3:21.51 (45.29)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Rosa, Cynthia             13 COMM-CA                26.45      26.57  
  2 Small, Riley M            13 RMDA-CA                26.56      26.78  
  3 Turner, Amari J           13 RMDA-CA                27.04      27.45  
  4 Cushman, Sarah N          13 CAA-CA                 27.43      27.71  
  5 Gerial, Jaylen A          14 CERR-CA                27.64      27.78  
  5 Gamboa, Wendy             13 COMM-CA                27.51      27.78  
  7 Trac, Rachel N            13 El Monte Sharks-CA     28.77      27.94  
  8 Chai, Charlene J          13 RMDA-CA                27.96      28.01  
  9 Vo, Brianna N             13 RMDA-CA                27.47      28.15  
 10 Chiu, Angelina            13 CAA-CA                 27.90      28.35  
 11 Cheung, Amanda C          13 SPS-CA                 27.81      28.38  
 12 Cho, Ella M               13 ARSC-CA                28.14      28.51  
 13 Ortiz, Brianna            14 CAA-CA                 27.82      28.55  
 14 Matsumiya, Ariel A        14 RMDA-CA                29.17      28.63  
 15 Chu, Helen W              13 El Monte Sharks-CA     28.64      28.85  
 16 Mendoza, Catherine C      13 COMM-CA                27.73      29.06  
 17 Grenke, Christina M       13 RMDA-CA                28.94      29.17  
 18 Hicks, Addison F          13 CAA-CA                 28.48      29.35  
 19 Jun, Chloe S              13 SCAN-CA                29.15      29.53  
 20 Sanchez, Lara E           13 ULTR-CA                26.98      29.54  
 21 Hernandez, Natalie        13 WAC-CA                 28.71      29.59  
 -- Dufour, Jordan X          13 UN-CA                  28.99         DQ  
RED - Division  
  1 Beu, Alyssia A            13 CERR-CA                29.91      29.60  
  2 Hernandez, Monet          13 WAC-CA                 29.54      29.64  
  3 Bradley, Olivia J         14 RMDA-CA                31.16      29.83  
  4 Torres, Claudia J         13 COMM-CA                31.24      30.08  
  5 Palomera, Emily M         14 Dolphins-CA            29.90      30.34  
  6 Porras, Joanna M          14 Dolphins-CA            29.68      30.37  
  7 McJunkin, Mandy L         13 Beach-CA               30.10      30.49  
  8 Wang, Amanda T            13 CAA-CA                 31.24      30.54  
  9 Tovalin, Megan I          13 BAC-CA                 31.58      30.57  
 10 Kuehfuss, Avery E         13 CAA-CA                 30.09      30.74  
 11 Magana, Frenchie V        13 CAA-CA                 30.59      30.79  
 12 Porras, Jennifer M        14 Dolphins-CA            30.44      30.86  
 13 Cisneros, Nayeli A        13 COMM-CA                31.43      30.93  
 14 Prata, Sidney M           13 Dolphins-CA            30.43      30.96  
 15 Zenas, Eileen K           14 SPS-CA                 31.37      31.09  
 16 Angkasa, Kyra C           13 SPS-CA                 30.51      31.32  
 17 Ho, Sally S               13 SPS-CA                 31.08      31.92  
 18 Castillo, Savanaah R      13 WAC-CA                 31.60      32.60  
WHT - Division  
  1 Rivera, Julia             13 WAC-CA                 32.11      32.28  
  2 Lam, Caitlin V            14 UN-01-CA               32.61      32.68  
  3 Stephens, Hailey L        14 UN-07-CA               32.91      32.77  
  4 Dickson, Morgan L         14 RMDA-CA                33.65      32.83  
  5 Perez, Victoria A         13 WAC-CA                 32.97      32.92  
  6 Arnold, Carlee E          14 CAA-CA                 34.02      33.05  
  7 Narez, Angelica N         13 Beach-CA                  NT      33.20  
  8 Garrow, Julia r           14 Beach-CA                  NT      34.25  
  9 Nunez, Amiee K            13 BAC-CA                    NT      34.54  
 10 Hemsley, Lani             14 UN-01-CA               36.55      37.18  
 11 Calderon, Marianna E      13 Dolphins-CA            38.45      37.46  
 12 Pederson, Olivia M        13 RMDA-CA                36.70      38.01  
 13 LaValley, Holly A         14 UN-07-CA               37.80      38.31  
 14 Campbell, Gabriella M     14 RMDA-CA                35.75      38.81  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ocampo, R'Rian I          14 CAA-CA                 57.74      57.81  
                  27.82       57.81 (29.99)                                        
  2 Rosa, Cynthia             13 COMM-CA                58.17      58.86  
                  28.16       58.86 (30.70)                                        
  3 Gerial, Jaylen A          14 CERR-CA                58.09      59.80  
                  29.30       59.80 (30.50)                                        
  4 Sanchez, Lara E           13 ULTR-CA                58.24    1:00.08  
                  29.13     1:00.08 (30.95)                                        
  5 Cushman, Sarah N          13 CAA-CA                 58.92    1:00.10  
                  29.35     1:00.10 (30.75)                                        
  6 Ortiz, Brianna            14 CAA-CA                 57.90    1:00.25  
                  29.71     1:00.25 (30.54)                                        
  7 Chiu, Angelina            13 CAA-CA                 59.58    1:00.51  
                  29.36     1:00.51 (31.15)                                        
  8 Mendoza, Catherine C      13 COMM-CA                59.77    1:00.78  
                  29.54     1:00.78 (31.24)                                        
  9 Gamboa, Wendy             13 COMM-CA              1:01.19    1:00.83  
                  29.19     1:00.83 (31.64)                                        
 10 Hicks, Addison F          13 CAA-CA               1:01.17    1:01.34  
                  29.74     1:01.34 (31.60)                                        
 11 Cho, Ella M               13 ARSC-CA              1:00.40    1:01.47  
                  30.37     1:01.47 (31.10)                                        
 12 Turner, Amari J           13 RMDA-CA              1:00.01    1:02.08  
                  29.40     1:02.08 (32.68)                                        
 13 Cheung, Amanda C          13 SPS-CA               1:00.78    1:02.56  
                  30.26     1:02.56 (32.30)                                        
 14 Dufour, Jordan X          13 UN-CA                1:02.81    1:03.70  
                  30.19     1:03.70 (33.51)                                        
 15 Rosales, Natalie R        14 Dolphins-CA          1:02.92    1:07.68  
                  31.84     1:07.68 (35.84)                                        
RED - Division  
  1 Jun, Chloe S              13 SCAN-CA              1:03.96    1:04.01  
                  30.93     1:04.01 (33.08)                                        
  2 Beu, Alyssia A            13 CERR-CA              1:04.16    1:04.47  
                  31.47     1:04.47 (33.00)                                        
  3 Palomera, Emily M         14 Dolphins-CA          1:05.93    1:05.58  
                  31.25     1:05.58 (34.33)                                        
  4 Hernandez, Natalie        13 WAC-CA               1:04.94    1:06.11  
                  31.47     1:06.11 (34.64)                                        
  5 Chiu, Claire A            13 SMT-CA               1:04.05    1:06.51  
                  31.26     1:06.51 (35.25)                                        
  6 Porras, Joanna M          14 Dolphins-CA          1:05.58    1:06.94  
                  32.25     1:06.94 (34.69)                                        
  7 Porras, Jennifer M        14 Dolphins-CA          1:06.24    1:07.29  
                  32.14     1:07.29 (35.15)                                        
  8 Torres, Claudia J         13 COMM-CA              1:06.58    1:07.33  
                  31.79     1:07.33 (35.54)                                        
  9 Cisneros, Nayeli A        13 COMM-CA              1:07.84    1:07.43  
                  32.65     1:07.43 (34.78)                                        
 10 Hernandez, Monet          13 WAC-CA               1:07.15    1:07.59  
                  33.37     1:07.59 (34.22)                                        
 11 Hansen, Libbi N           13 CAA-CA               1:08.69    1:07.77  
                  32.69     1:07.77 (35.08)                                        
 12 Zenas, Eileen K           14 SPS-CA               1:08.31    1:07.81  
                  33.20     1:07.81 (34.61)                                        
 12 Wang, Amanda T            13 CAA-CA               1:07.57    1:07.81  
                  33.29     1:07.81 (34.52)                                        
 14 Caldwell, Lanae M         14 UN-07-CA             1:06.46    1:07.92  
                  32.58     1:07.92 (35.34)                                        
 15 Angkasa, Kyra C           13 SPS-CA               1:07.80    1:08.66  
                  33.30     1:08.66 (35.36)                                        
 16 Castillo, Savanaah R      13 WAC-CA               1:06.50    1:09.28  
                  33.14     1:09.28 (36.14)                                        
 17 Recinto, Angelianne S     13 CERR-CA              1:07.88    1:09.60  
                  33.51     1:09.60 (36.09)                                        
 18 Smith, Gabriela E         13 RMDA-CA              1:08.94    1:10.95  
                  33.83     1:10.95 (37.12)                                        
 19 Prata, Sidney M           13 Dolphins-CA          1:07.34    1:15.05  
                  36.05     1:15.05 (39.00)                                        
WHT - Division  
  1 Baca, Itzahiana R         13 COMM-CA              1:13.20    1:09.58  
                  33.61     1:09.58 (35.97)                                        
  2 Tanklage, Elizabeth A     13 ULTR-CA                   NT    1:09.94  
                  33.71     1:09.94 (36.23)                                        
  3 Lam, Kelsey W             13 ARSC-CA              1:11.15    1:10.06  
                  33.02     1:10.06 (37.04)                                        
  4 Perez, Victoria A         13 WAC-CA               1:11.38    1:10.35  
                  34.76     1:10.35 (35.59)                                        
  5 Ho, Sally S               13 SPS-CA               1:11.27    1:10.42  
                  33.56     1:10.42 (36.86)                                        
  6 Magana, Frenchie V        13 CAA-CA               1:09.26    1:10.46  
                  32.94     1:10.46 (37.52)                                        
  7 Chheng, Lindsey L         13 CAA-CA                    NT    1:10.52  
                  34.13     1:10.52 (36.39)                                        
  8 Rivera, Julia             13 WAC-CA               1:09.80    1:10.84  
                  34.41     1:10.84 (36.43)                                        
  9 McJunkin, Mandy L         13 Beach-CA             1:10.26    1:11.12  
                  33.51     1:11.12 (37.61)                                        
 10 Stephens, Hailey L        14 UN-07-CA             1:11.13    1:11.60  
                  35.09     1:11.60 (36.51)                                        
 11 Arnold, Carlee E          14 CAA-CA               1:11.44    1:13.15  
                  35.44     1:13.15 (37.71)                                        
 12 Solorzano, Gianna J       14 COMM-CA              1:21.54    1:14.25  
                  34.86     1:14.25 (39.39)                                        
 13 Lizotte, Gabby G          13 UN-07-CA             1:14.68    1:15.55  
                  34.17     1:15.55 (41.38)                                        
 14 Garrow, Julia r           14 Beach-CA                  NT    1:16.07  
                  36.74     1:16.07 (39.33)                                        
 15 Aguilar, Catherine        13 Dolphins-CA          1:18.76    1:16.67  
                  35.72     1:16.67 (40.95)                                        
 16 Narez, Angelica N         13 Beach-CA                  NT    1:21.74  
                  39.81     1:21.74 (41.93)                                        
 17 Pederson, Olivia M        13 RMDA-CA              1:23.28    1:22.94  
                  40.22     1:22.94 (42.72)                                        
 18 Calderon, Marianna E      13 Dolphins-CA          1:25.30    1:24.05  
                  39.37     1:24.05 (44.68)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Cushman, Sarah N          13 CAA-CA               2:06.35    2:06.27  
                  29.85     1:02.11 (32.26)     1:34.50 (32.39)     2:06.27 (31.77)
  2 Sanchez, Lara E           13 ULTR-CA              2:04.42    2:06.81  
                  29.68     1:02.30 (32.62)     1:35.30 (33.00)     2:06.81 (31.51)
  3 Ortiz, Brianna            14 CAA-CA               2:05.79    2:08.04  
                  30.66     1:02.57 (31.91)     1:34.62 (32.05)     2:08.04 (33.42)
  4 Gerial, Jaylen A          14 CERR-CA              2:08.12    2:08.33  
                  30.64     1:03.10 (32.46)     1:36.17 (33.07)     2:08.33 (32.16)
  5 Hicks, Addison F          13 CAA-CA               2:10.78    2:11.75  
                  29.88     1:03.00 (33.12)     1:37.31 (34.31)     2:11.75 (34.44)
  6 Gamboa, Wendy             13 COMM-CA              2:15.08    2:15.04  
                  30.71     1:05.35 (34.64)     1:40.66 (35.31)     2:15.04 (34.38)
  7 Grenke, Christina M       13 RMDA-CA              2:15.48    2:15.51  
                  31.28     1:05.93 (34.65)     1:41.14 (35.21)     2:15.51 (34.37)
  8 Mendoza, Catherine C      13 COMM-CA              2:09.32    2:16.79  
                  30.58     1:04.20 (33.62)     1:40.52 (36.32)     2:16.79 (36.27)
  9 Cho, Ella M               13 ARSC-CA              2:10.60    2:18.33  
                  31.78     1:05.72 (33.94)     1:41.68 (35.96)     2:18.33 (36.65)
 10 Cheung, Amanda C          13 SPS-CA               2:15.50    2:20.42  
                  31.64     1:07.04 (35.40)     1:43.39 (36.35)     2:20.42 (37.03)
 11 Turner, Amari J           13 RMDA-CA              2:14.08    2:21.12  
                  30.90     1:06.17 (35.27)     1:43.90 (37.73)     2:21.12 (37.22)
RED - Division  
  1 Trac, Rachel N            13 El Monte Sharks-CA   2:21.28    2:18.91  
                  32.84     1:08.39 (35.55)     1:44.37 (35.98)     2:18.91 (34.54)
  2 Matsumiya, Ariel A        14 RMDA-CA              2:20.78    2:19.53  
                  32.45     1:07.59 (35.14)     1:43.80 (36.21)     2:19.53 (35.73)
  3 Palomera, Emily M         14 Dolphins-CA          2:16.23    2:20.03  
                  32.04     1:06.59 (34.55)     1:43.55 (36.96)     2:20.03 (36.48)
  4 Jun, Chloe S              13 SCAN-CA              2:23.39    2:22.23  
                  33.15     1:09.84 (36.69)     1:46.90 (37.06)     2:22.23 (35.33)
  5 Porras, Jennifer M        14 Dolphins-CA          2:22.50    2:25.10  
                  32.20     1:08.36 (36.16)     1:46.62 (38.26)     2:25.10 (38.48)
  6 Hernandez, Natalie        13 WAC-CA               2:23.06    2:25.49  
                  33.63     1:10.56 (36.93)     1:48.43 (37.87)     2:25.49 (37.06)
  7 Hernandez, Monet          13 WAC-CA               2:19.63    2:25.87  
                  33.23     1:10.55 (37.32)     1:48.33 (37.78)     2:25.87 (37.54)
  8 Cervenak, Lauren M        14 RMDA-CA              2:22.92    2:26.30  
                  33.46     1:10.70 (37.24)     1:49.22 (38.52)     2:26.30 (37.08)
  9 Porras, Joanna M          14 Dolphins-CA          2:25.98    2:26.37  
                  32.85     1:10.13 (37.28)     1:49.53 (39.40)     2:26.37 (36.84)
 10 Torres, Claudia J         13 COMM-CA              2:28.06    2:30.57  
                  33.15     1:10.91 (37.76)     1:51.24 (40.33)     2:30.57 (39.33)
 11 Rivera, Julia             13 WAC-CA               2:26.74    2:31.76  
                  35.19     1:14.27 (39.08)     1:53.91 (39.64)     2:31.76 (37.85)
 12 Smith, Gabriela E         13 RMDA-CA              2:27.43    2:32.96  
                  35.67     1:14.86 (39.19)     1:53.75 (38.89)     2:32.96 (39.21)
WHT - Division  
  1 Castillo, Savanaah R      13 WAC-CA               2:31.49    2:26.81  
                  33.91     1:11.86 (37.95)     1:50.19 (38.33)     2:26.81 (36.62)
  2 Ho, Sally S               13 SPS-CA               2:33.71    2:27.64  
                  33.67     1:12.69 (39.02)     1:51.30 (38.61)     2:27.64 (36.34)
  3 Perez, Victoria A         13 WAC-CA               2:28.54    2:29.15  
                  35.35     1:13.49 (38.14)     1:52.05 (38.56)     2:29.15 (37.10)
  4 Arnold, Carlee E          14 CAA-CA               2:32.08    2:32.08  
                  36.02     1:14.46 (38.44)     1:54.63 (40.17)     2:32.08 (37.45)
  5 Recinto, Angelianne S     13 CERR-CA              2:30.50    2:34.21  
                  34.36     1:13.51 (39.15)     1:54.75 (41.24)     2:34.21 (39.46)
  6 Tanklage, Elizabeth A     13 ULTR-CA                   NT    2:34.87  
                  34.94     1:14.77 (39.83)     1:55.53 (40.76)     2:34.87 (39.34)
  7 Dickson, Morgan L         14 RMDA-CA              2:48.84    2:35.30  
                  35.36     1:13.98 (38.62)     1:54.87 (40.89)     2:35.30 (40.43)
  8 Prata, Sidney M           13 Dolphins-CA          2:35.14    2:40.73  
                  36.83     1:17.67 (40.84)   2:40.73 (1:23.06)                    
  9 Garrow, Julia r           14 Beach-CA                  NT    2:46.36  
                  37.80     1:20.56 (42.76)     2:04.62 (44.06)     2:46.36 (41.74)
 10 Nunez, Amiee K            13 BAC-CA                    NT    2:47.12  
                  39.98     1:23.87 (43.89)   2:47.12 (1:23.25)                    
 11 Edelstein, Rachel M       13 RMDA-CA              2:50.45    2:49.39  
                  36.45     1:20.15 (43.70)     2:06.04 (45.89)     2:49.39 (43.35)
 12 Campbell, Gabriella M     14 RMDA-CA              2:49.77    2:51.63  
                  37.90     1:21.97 (44.07)     2:06.52 (44.55)     2:51.63 (45.11)
 13 Narez, Angelica N         13 Beach-CA                  NT    2:52.73  
                  38.23     1:22.19 (43.96)     2:08.12 (45.93)     2:52.73 (44.61)
 14 Pederson, Olivia M        13 RMDA-CA              3:11.42    2:59.98  
                  40.18     1:26.40 (46.22)     2:14.36 (47.96)     2:59.98 (45.62)
 15 LaValley, Holly A         14 UN-07-CA             3:10.74    3:11.52  
                  41.71     1:30.15 (48.44)     2:21.09 (50.94)     3:11.52 (50.43)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Small, Riley M            13 RMDA-CA              1:07.44    1:05.06  
                  32.09     1:05.06 (32.97)                                        
  2 Rosa, Cynthia             13 COMM-CA              1:06.37    1:06.10  
                  31.63     1:06.10 (34.47)                                        
  3 Chiu, Angelina            13 CAA-CA               1:08.63    1:07.52  
                  32.76     1:07.52 (34.76)                                        
  4 Grenke, Christina M       13 RMDA-CA              1:06.99    1:07.97  
                  33.39     1:07.97 (34.58)                                        
  5 Turner, Amari J           13 RMDA-CA              1:05.91    1:08.44  
                  32.78     1:08.44 (35.66)                                        
  6 Chai, Charlene J          13 RMDA-CA              1:07.89    1:09.07  
                  33.88     1:09.07 (35.19)                                        
  7 Chu, Helen W              13 El Monte Sharks-CA   1:08.39    1:09.75  
                  33.34     1:09.75 (36.41)                                        
  8 Ortiz, Brianna            14 CAA-CA               1:10.87    1:10.66  
                  35.68     1:10.66 (34.98)                                        
  9 Cushman, Sarah N          13 CAA-CA               1:13.53    1:12.90  
                  36.74     1:12.90 (36.16)                                        
 10 Rosales, Natalie R        14 Dolphins-CA          1:08.66    1:13.06  
                  34.31     1:13.06 (38.75)                                        
 11 Dufour, Jordan X          13 UN-CA                1:12.99    1:13.57  
                  35.94     1:13.57 (37.63)                                        
RED - Division  
  1 Hernandez, Monet          13 WAC-CA               1:16.16    1:16.02  
                  37.52     1:16.02 (38.50)                                        
  2 Hernandez, Natalie        13 WAC-CA               1:18.56    1:19.99  
                  39.49     1:19.99 (40.50)                                        
  3 Recinto, Angelianne S     13 CERR-CA              1:17.92    1:21.46  
                  39.69     1:21.46 (41.77)                                        
WHT - Division  
  1 Magana, Frenchie V        13 CAA-CA               1:26.64    1:19.01  
                  38.00     1:19.01 (41.01)                                        
  2 Cervenak, Lauren M        14 RMDA-CA              1:21.93    1:19.23  
                  38.06     1:19.23 (41.17)                                        
  3 Cisneros, Nayeli A        13 COMM-CA              1:22.49    1:21.25  
                  39.71     1:21.25 (41.54)                                        
  4 Hansen, Libbi N           13 CAA-CA               1:24.11    1:21.46  
                  40.44     1:21.46 (41.02)                                        
  5 Ho, Sally S               13 SPS-CA               1:22.46    1:21.71  
                  39.89     1:21.71 (41.82)                                        
  6 Baca, Itzahiana R         13 COMM-CA                   NT    1:22.20  
                  39.00     1:22.20 (43.20)                                        
  7 McJunkin, Mandy L         13 Beach-CA             1:23.46    1:22.23  
                  40.06     1:22.23 (42.17)                                        
  8 Smith, Gabriela E         13 RMDA-CA              1:22.21    1:22.45  
                  40.57     1:22.45 (41.88)                                        
  9 Angkasa, Kyra C           13 SPS-CA               1:21.26    1:24.21  
                  40.91     1:24.21 (43.30)                                        
 10 Arnold, Carlee E          14 CAA-CA               1:24.76    1:25.40  
                1:25.35      1:25.40 (0.05)                                        
 11 Solorzano, Gianna J       14 COMM-CA                   NT    1:26.17  
                1:33.59         1:26.17 ( )                                        
 12 Perez, Victoria A         13 WAC-CA               1:26.54    1:27.08  
                  42.33     1:27.08 (44.75)                                        
 13 Pederson, Olivia M        13 RMDA-CA              1:47.01    1:28.50  
                  43.38     1:28.50 (45.12)                                        
 14 Garrow, Julia r           14 Beach-CA                  NT    1:35.34  
                  45.91     1:35.34 (49.43)                                        
 15 Narez, Angelica N         13 Beach-CA                  NT    1:41.08  
                  51.48     1:41.08 (49.60)                                        
 16 Aguilar, Catherine        13 Dolphins-CA          1:47.07    1:42.44  
                  48.89     1:42.44 (53.55)                                        
 17 Calderon, Marianna E      13 Dolphins-CA          1:50.09    1:49.34  
                  54.69     1:49.34 (54.65)                                        
 -- Stephens, Hailey L        14 UN-07-CA             1:27.55         DQ  
                  43.28          DQ (44.97)                                        
 -- Torres, Claudia J         13 COMM-CA              1:22.87         DQ  
                  39.93          DQ (43.06)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Chiu, Angelina            13 CAA-CA               1:14.62    1:14.35  
                  35.39     1:14.35 (38.96)                                        
  2 Chen, Ivy W               14 El Monte Sharks-CA   1:14.18    1:16.59  
                  36.40     1:16.59 (40.19)                                        
  3 Small, Riley M            13 RMDA-CA              1:18.27    1:17.87  
                  37.16     1:17.87 (40.71)                                        
  4 Angkasa, Kyra C           13 SPS-CA               1:17.42    1:18.39  
                  36.61     1:18.39 (41.78)                                        
  5 Chu, Helen W              13 El Monte Sharks-CA   1:17.63    1:18.79  
                  37.69     1:18.79 (41.10)                                        
  6 Gerial, Jaylen A          14 CERR-CA              1:17.44    1:19.02  
                  38.31     1:19.02 (40.71)                                        
  7 Kuehfuss, Avery E         13 CAA-CA               1:18.59    1:19.89  
                  37.81     1:19.89 (42.08)                                        
  8 Chiu, Claire A            13 SMT-CA               1:16.28    1:19.98  
                  38.30     1:19.98 (41.68)                                        
  9 Beu, Alyssia A            13 CERR-CA              1:18.91    1:20.23  
                  37.79     1:20.23 (42.44)                                        
 10 Hicks, Addison F          13 CAA-CA               1:21.91    1:20.36  
                  38.29     1:20.36 (42.07)                                        
 11 Vo, Brianna N             13 RMDA-CA              1:17.13    1:20.51  
                  38.09     1:20.51 (42.42)                                        
 12 Zenas, Eileen K           14 SPS-CA               1:19.59    1:20.58  
                  38.60     1:20.58 (41.98)                                        
 13 Chai, Charlene J          13 RMDA-CA              1:21.48    1:21.06  
                  38.55     1:21.06 (42.51)                                        
 14 Cervenak, Lauren M        14 RMDA-CA              1:20.01    1:21.89  
                  38.36     1:21.89 (43.53)                                        
 15 Wang, Amanda T            13 CAA-CA               1:22.24    1:22.39  
                  39.61     1:22.39 (42.78)                                        
 16 Hernandez, Natalie        13 WAC-CA               1:23.28    1:24.49  
                  40.39     1:24.49 (44.10)                                        
 17 Ortiz, Brianna            14 CAA-CA               1:23.12    1:26.73  
                  41.22     1:26.73 (45.51)                                        
RED - Division  
  1 Gamboa, Wendy             13 COMM-CA              1:23.77    1:22.69  
                  39.27     1:22.69 (43.42)                                        
  2 Lam, Caitlin V            14 UN-01-CA             1:23.69    1:25.59  
                  39.80     1:25.59 (45.79)                                        
  3 Cisneros, Nayeli A        13 COMM-CA              1:30.68    1:28.13  
                  42.00     1:28.13 (46.13)                                        
  4 Dufour, Jordan X          13 UN-CA                1:27.57    1:28.65  
                  41.36     1:28.65 (47.29)                                        
  5 Bradley, Olivia J         14 RMDA-CA              1:28.58    1:29.11  
                  42.81     1:29.11 (46.30)                                        
  6 Smith, Gabriela E         13 RMDA-CA              1:25.03    1:29.65  
                  42.36     1:29.65 (47.29)                                        
  7 Recinto, Angelianne S     13 CERR-CA              1:27.83    1:29.93  
                  43.26     1:29.93 (46.67)                                        
  8 Hernandez, Monet          13 WAC-CA               1:28.13    1:31.26  
                  42.63     1:31.26 (48.63)                                        
WHT - Division  
  1 McJunkin, Mandy L         13 Beach-CA             1:31.71    1:26.82  
                  40.54     1:26.82 (46.28)                                        
  2 Tanklage, Elizabeth A     13 ULTR-CA                   NT    1:28.80  
                  41.06     1:28.80 (47.74)                                        
  3 Torres, Claudia J         13 COMM-CA              1:32.37    1:30.04  
                  42.98     1:30.04 (47.06)                                        
  4 Stephens, Hailey L        14 UN-07-CA             1:31.20    1:32.66  
                  44.42     1:32.66 (48.24)                                        
  5 Tovalin, Megan I          13 BAC-CA               1:45.17    1:33.04  
                  44.45     1:33.04 (48.59)                                        
  6 Ho, Sally S               13 SPS-CA                    NT    1:34.44  
                  43.73     1:34.44 (50.71)                                        
  7 Magana, Frenchie V        13 CAA-CA               1:31.56    1:34.96  
                  42.90     1:34.96 (52.06)                                        
  8 Rivera, Julia             13 WAC-CA               1:34.29    1:36.10  
                  45.41     1:36.10 (50.69)                                        
  9 Edelstein, Rachel M       13 RMDA-CA              1:32.23    1:37.82  
                  45.19     1:37.82 (52.63)                                        
 10 Castillo, Savanaah R      13 WAC-CA               1:35.49    1:39.18  
                  45.84     1:39.18 (53.34)                                        
 11 Perez, Victoria A         13 WAC-CA               1:39.67    1:39.81  
                  47.32     1:39.81 (52.49)                                        
 12 Hemsley, Lani             14 UN-01-CA                  NT    1:40.86  
                  46.96     1:40.86 (53.90)                                        
 13 Garrow, Julia r           14 Beach-CA                  NT    1:41.20  
                  47.92     1:41.20 (53.28)                                        
 14 Nunez, Amiee K            13 BAC-CA                    NT    1:42.63  
                  48.34     1:42.63 (54.29)                                        
 15 Narez, Angelica N         13 Beach-CA                  NT    1:48.74  
                  52.35     1:48.74 (56.39)                                        
 16 Pederson, Olivia M        13 RMDA-CA              1:46.25    1:49.67  
                  51.37     1:49.67 (58.30)                                        
 17 Calderon, Marianna E      13 Dolphins-CA          1:58.86    2:01.31  
                  57.56   2:01.31 (1:03.75)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ocampo, R'Rian I          14 CAA-CA               1:02.72    1:02.64  
                  29.39     1:02.64 (33.25)                                        
  2 Sanchez, Lara E           13 ULTR-CA              1:04.74    1:08.16  
                  32.10     1:08.16 (36.06)                                        
  3 Turner, Amari J           13 RMDA-CA              1:07.00    1:09.73  
                  31.77     1:09.73 (37.96)                                        
  4 Caldwell, Lanae M         14 UN-07-CA             1:08.91    1:10.13  
                  32.75     1:10.13 (37.38)                                        
  5 Hicks, Addison F          13 CAA-CA               1:10.75    1:10.44  
                  32.31     1:10.44 (38.13)                                        
 -- Ortiz, Brianna            14 CAA-CA               1:08.36         DQ  
                  33.61          DQ (37.50)                                        
RED - Division  
  1 Kuehfuss, Avery E         13 CAA-CA               1:12.30    1:11.48  
                  33.26     1:11.48 (38.22)                                        
  2 Jun, Chloe S              13 SCAN-CA              1:15.75    1:12.41  
                  33.93     1:12.41 (38.48)                                        
  3 Gamboa, Wendy             13 COMM-CA              1:11.85    1:14.72  
                  33.77     1:14.72 (40.95)                                        
  4 Porras, Joanna M          14 Dolphins-CA          1:15.79    1:18.17  
                  34.88     1:18.17 (43.29)                                        
  5 Castillo, Savanaah R      13 WAC-CA               1:16.42    1:22.70  
                  37.50     1:22.70 (45.20)                                        
WHT - Division  
  1 Gerial, Jaylen A          14 CERR-CA                   NT    1:10.19  
                  32.16     1:10.19 (38.03)                                        
  2 Rivera, Julia             13 WAC-CA               1:19.21    1:17.86  
                  36.89     1:17.86 (40.97)                                        
  3 Palomera, Emily M         14 Dolphins-CA          1:18.86    1:18.25  
                  37.03     1:18.25 (41.22)                                        
  4 Zenas, Eileen K           14 SPS-CA                    NT    1:19.42  
                  37.10     1:19.42 (42.32)                                        
  5 Arnold, Carlee E          14 CAA-CA               1:26.05    1:22.03  
                  36.79     1:22.03 (45.24)                                        
  6 Torres, Claudia J         13 COMM-CA              1:22.87    1:23.45  
                  36.70     1:23.45 (46.75)                                        
  7 Ho, Sally S               13 SPS-CA               1:25.03    1:23.60  
                  36.66     1:23.60 (46.94)                                        
  8 Chheng, Lindsey L         13 CAA-CA                    NT    1:24.56  
                  36.71     1:24.56 (47.85)                                        
  9 Baca, Itzahiana R         13 COMM-CA                   NT    1:25.99  
                  38.04     1:25.99 (47.95)                                        
 10 Prata, Sidney M           13 Dolphins-CA          1:22.12    1:26.43  
                  39.27     1:26.43 (47.16)                                        
 11 Solorzano, Gianna J       14 COMM-CA                   NT    1:28.79  
                  38.95     1:28.79 (49.84)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ocampo, R'Rian I          14 CAA-CA               2:17.71    2:17.37  
                  30.06     1:04.76 (34.70)     1:45.40 (40.64)     2:17.37 (31.97)
  2 Small, Riley M            13 RMDA-CA              2:20.56    2:20.72  
                  30.32     1:04.02 (33.70)     1:47.96 (43.94)     2:20.72 (32.76)
  3 Sanchez, Lara E           13 ULTR-CA              2:20.80    2:25.50  
                  30.11     1:10.53 (40.42)     1:52.33 (41.80)     2:25.50 (33.17)
  4 Gerial, Jaylen A          14 CERR-CA              2:24.36    2:26.61  
                  31.32     1:09.34 (38.02)     1:52.72 (43.38)     2:26.61 (33.89)
  5 Chai, Charlene J          13 RMDA-CA              2:27.03    2:26.73  
                  32.07     1:09.25 (37.18)     1:53.85 (44.60)     2:26.73 (32.88)
  6 Hicks, Addison F          13 CAA-CA               2:25.46    2:28.10  
                  32.24     1:09.38 (37.14)     1:53.39 (44.01)     2:28.10 (34.71)
  7 Grenke, Christina M       13 RMDA-CA              2:32.31    2:30.85  
                  34.81     1:11.36 (36.55)     1:56.15 (44.79)     2:30.85 (34.70)
  8 Kuehfuss, Avery E         13 CAA-CA               2:32.37    2:32.43  
                  33.10     1:15.10 (42.00)     1:57.30 (42.20)     2:32.43 (35.13)
  9 Cho, Ella M               13 ARSC-CA              2:31.69    2:33.88  
                  32.71     1:12.72 (40.01)     1:57.01 (44.29)     2:33.88 (36.87)
 10 Beu, Alyssia A            13 CERR-CA              2:32.26    2:34.09  
                  35.23     1:14.07 (38.84)     1:58.05 (43.98)     2:34.09 (36.04)
 11 Mendoza, Catherine C      13 COMM-CA              2:25.88    2:34.10  
                  32.63     1:10.98 (38.35)     1:57.60 (46.62)     2:34.10 (36.50)
 12 Cheung, Amanda C          13 SPS-CA               2:30.67    2:38.35  
                  33.25     1:14.28 (41.03)     2:01.78 (47.50)     2:38.35 (36.57)
RED - Division  
  1 Zenas, Eileen K           14 SPS-CA               2:42.12    2:37.24  
                  35.58     1:17.34 (41.76)     1:59.78 (42.44)     2:37.24 (37.46)
  2 Gamboa, Wendy             13 COMM-CA              2:37.50    2:38.22  
                  32.85     1:16.35 (43.50)     2:03.97 (47.62)     2:38.22 (34.25)
  3 Wang, Amanda T            13 CAA-CA               2:40.22    2:39.38  
                  35.04     1:17.11 (42.07)     2:02.04 (44.93)     2:39.38 (37.34)
  4 Cervenak, Lauren M        14 RMDA-CA              2:41.06    2:41.23  
                  36.19     1:19.55 (43.36)     2:04.58 (45.03)     2:41.23 (36.65)
  5 Caldwell, Lanae M         14 UN-07-CA             2:40.70    2:41.38  
                  32.74     1:14.60 (41.86)     2:04.09 (49.49)     2:41.38 (37.29)
  6 Hernandez, Monet          13 WAC-CA               2:39.04    2:43.76  
                  36.02     1:19.30 (43.28)     2:08.80 (49.50)     2:43.76 (34.96)
  7 Porras, Jennifer M        14 Dolphins-CA          2:40.10    2:44.35  
                  34.99     1:15.45 (40.46)     2:06.82 (51.37)     2:44.35 (37.53)
  8 Angkasa, Kyra C           13 SPS-CA               2:44.03    2:46.10  
                  35.81     1:19.90 (44.09)     2:08.03 (48.13)     2:46.10 (38.07)
  9 Castillo, Savanaah R      13 WAC-CA               2:48.12    2:46.96  
                  35.45     1:20.17 (44.72)     2:11.66 (51.49)     2:46.96 (35.30)
 10 Hernandez, Natalie        13 WAC-CA               2:45.85    2:48.76  
                  38.65     1:21.44 (42.79)     2:10.88 (49.44)     2:48.76 (37.88)
WHT - Division  
  1 McJunkin, Mandy L         13 Beach-CA             2:51.71    2:45.56  
                  35.14     1:19.55 (44.41)     2:06.53 (46.98)     2:45.56 (39.03)
  2 Hansen, Libbi N           13 CAA-CA               2:51.34    2:48.02  
                  37.57     1:21.64 (44.07)     2:09.91 (48.27)     2:48.02 (38.11)
  3 Recinto, Angelianne S     13 CERR-CA              2:55.79    2:53.20  
                  37.40     1:21.15 (43.75)     2:12.35 (51.20)     2:53.20 (40.85)
  4 Rivera, Julia             13 WAC-CA               2:53.55    2:53.81  
                  36.93     1:21.55 (44.62)     2:14.87 (53.32)     2:53.81 (38.94)
  5 Tanklage, Elizabeth A     13 ULTR-CA                   NT    2:54.44  
                  37.04     1:21.14 (44.10)     2:12.59 (51.45)     2:54.44 (41.85)
  6 Perez, Victoria A         13 WAC-CA               2:57.43    2:58.67  
                  40.31     1:26.44 (46.13)     2:19.77 (53.33)     2:58.67 (38.90)
  7 Garrow, Julia r           14 Beach-CA                  NT    3:04.26  
                  38.71   3:04.26 (2:25.55)                                        
 -- Narez, Angelica N         13 Beach-CA                  NT         DQ  
                  53.53     1:46.00 (52.47)   2:46.67 (1:00.67)          DQ (50.32)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Torres, Michaela E        18 WAC-CA                 26.20      27.03  
  2 Valdoria, Maya N          15 CERR-CA                26.57      27.31  
  3 Chang, Jackie E           15 RMDA-CA                26.64      27.37  
  4 Parker, Karina E          15 CAA-CA                 27.59      27.49  
  5 Rodriguez, Giselle        15 UN-04-CA               26.70      27.55  
  6 Lopez, Nancy K            15 Beach-CA               29.23      28.64  
  7 Palmer, Faith M           15 UN-05-CA               28.29      28.88  
  8 Madinya, Ashlyn B         15 ULTR-CA                27.67      29.02  
  9 Kreeck, Cindy             15 SGSG-CA                27.78      29.03  
 10 Smith, Alexandra N        16 RMDA-CA                29.50      30.10  
RED - Division  
  1 Banks, Shelby P           16 CAA-CA                 30.14      29.92  
  2 Gimenez, Ayelen N         15 COMM-CA                31.14      29.95  
  3 Flores, Jackie J          16 Dolphins-CA            31.10      30.38  
  4 Melendez, Andria V        18 Dolphins-CA            30.05      30.43  
  5 Perez, Le'ana R           15 Dolphins-CA            31.75      30.90  
  6 Huapaya, Hannah I         15 SGSG-CA                31.28      31.26  
  7 Olivas, Marisela          15 COMM-CA                31.67      31.87  
WHT - Division  
  1 Berdeja, Maredith C       16 Dolphins-CA               NT      28.73  
  2 Moreno, Sierra K          17 UN-01-CA                  NT      31.15  
  3 Nguyen, Jessica Q         16 Oasis-CA               33.27      31.68  
  4 Perez, Hannah N           16 Dolphins-CA            33.11      32.84  
  5 Sasse, Brooke             15 UN-07-CA               33.39      33.03  
  6 Sierra, Alexis J          16 El Monte Sharks-CA     33.54      34.10  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Valdoria, Maya N          15 CERR-CA                57.48      58.29  
                  28.27       58.29 (30.02)                                        
  2 Fimbres, Noelle M         15 RMDA-CA                57.18      58.42  
                  28.33       58.42 (30.09)                                        
  3 Ocampo, R'Nel I           17 CAA-CA                 55.67      58.45  
                  28.58       58.45 (29.87)                                        
  4 Ramirez, Roxanna          15 UN-CA                  57.24      59.33  
                  28.75       59.33 (30.58)                                        
  5 Milliken, Jillian L       17 RMDA-CA                57.90      59.97  
                  28.95       59.97 (31.02)                                        
  6 Chang, Jackie E           15 RMDA-CA                57.26    1:00.21  
                  16.70     1:00.21 (43.51)                                        
  7 Rodriguez, Giselle        15 UN-04-CA               57.52    1:00.25  
                  29.16     1:00.25 (31.09)                                        
  8 Torres, Michaela E        18 WAC-CA                 58.44    1:01.03  
                  29.74     1:01.03 (31.29)                                        
  9 Hanson, Courtney M        16 RMDA-CA                56.08    1:01.38  
                  29.39     1:01.38 (31.99)                                        
 10 Hernandez, Sarah          16 UN-07-CA               59.45    1:01.61  
                  29.95     1:01.61 (31.66)                                        
 11 Dominguez, Bella          15 WAC-CA               1:00.90    1:03.09  
                  30.88     1:03.09 (32.21)                                        
 12 Dieu, Samantha K          16 SGSG-CA              1:02.13    1:03.10  
                  30.72     1:03.10 (32.38)                                        
 13 Chen, Nadine Q            15 CERR-CA              1:01.87    1:03.47  
                  30.94     1:03.47 (32.53)                                        
 14 Madinya, Ashlyn B         15 ULTR-CA              1:01.87    1:03.59  
                  30.56     1:03.59 (33.03)                                        
 15 Lopez, Marisa R           16 CAA-CA               1:03.62    1:05.31  
                  30.67     1:05.31 (34.64)                                        
RED - Division  
  1 Lopez, Nancy K            15 Beach-CA             1:04.97    1:03.16  
                  29.78     1:03.16 (33.38)                                        
  2 Tarango, Raquel A         16 RMDA-CA              1:04.06    1:05.49  
                  30.63     1:05.49 (34.86)                                        
  3 Cypert, Aleyah A          15 RMDA-CA              1:06.23    1:06.07  
                  32.34     1:06.07 (33.73)                                        
  4 Arroyo, Renee K           16 WAC-CA               1:06.55    1:06.94  
                  32.25     1:06.94 (34.69)                                        
  5 Kam, Rachael W            17 SGSG-CA              1:07.56    1:07.42  
                  32.54     1:07.42 (34.88)                                        
  6 Huapaya, Hannah I         15 SGSG-CA              1:08.05    1:08.67  
                  33.10     1:08.67 (35.57)                                        
  7 Flores, Jackie J          16 Dolphins-CA          1:09.42    1:09.88  
                  32.31     1:09.88 (37.57)                                        
  8 Smith, Alexandra N        16 RMDA-CA              1:06.39    1:09.89  
                  32.87     1:09.89 (37.02)                                        
WHT - Division  
  1 Berdeja, Maredith C       16 Dolphins-CA               NT    1:01.90  
                  29.88     1:01.90 (32.02)                                        
  2 Perez, Le'ana R           15 Dolphins-CA          1:09.89    1:07.92  
                  31.59     1:07.92 (36.33)                                        
  3 Olivas, Marisela          15 COMM-CA              1:10.57    1:11.83  
                  34.22     1:11.83 (37.61)                                        
  4 Perez, Hannah N           16 Dolphins-CA          1:13.33    1:13.58  
                  35.77     1:13.58 (37.81)                                        
  5 Sierra, Alexis J          16 El Monte Sharks-CA   1:19.67    1:16.34  
                  35.25     1:16.34 (41.09)                                        
  6 Navarro, Jennifer         16 CAA-CA                    NT    1:18.93  
                  36.95     1:18.93 (41.98)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Parker, Karina E          15 CAA-CA               2:00.72    2:03.31  
                  28.91       59.81 (30.90)     1:31.68 (31.87)     2:03.31 (31.63)
  2 Rodriguez, Giselle        15 UN-04-CA             2:04.84    2:07.89  
                  29.06     1:01.31 (32.25)     1:35.21 (33.90)     2:07.89 (32.68)
  3 Chang, Jackie E           15 RMDA-CA              2:07.05    2:09.05  
                  30.27     1:02.50 (32.23)     1:35.95 (33.45)     2:09.05 (33.10)
  4 Torres, Michaela E        18 WAC-CA               2:15.00    2:09.62  
                  30.54     1:03.45 (32.91)     1:36.76 (33.31)     2:09.62 (32.86)
  5 Madinya, Ashlyn B         15 ULTR-CA              2:10.33    2:14.50  
                  30.88     1:05.18 (34.30)     1:40.25 (35.07)     2:14.50 (34.25)
RED - Division  
  1 Gimenez, Ayelen N         15 COMM-CA              2:21.92    2:21.78  
                  33.09     1:09.25 (36.16)     1:46.12 (36.87)     2:21.78 (35.66)
  2 Lopez, Marisa R           16 CAA-CA               2:22.75    2:23.34  
                  30.79     1:06.49 (35.70)     1:45.03 (38.54)     2:23.34 (38.31)
  3 Lopez, Nancy K            15 Beach-CA             2:20.66    2:24.05  
                  30.95     1:06.47 (35.52)     1:45.97 (39.50)     2:24.05 (38.08)
  4 Smith, Alexandra N        16 RMDA-CA              2:24.82    2:24.45  
                  33.35     1:11.03 (37.68)     1:49.59 (38.56)     2:24.45 (34.86)
  5 Banks, Shelby P           16 CAA-CA               2:24.34    2:24.53  
                  31.68     1:08.48 (36.80)     1:47.77 (39.29)     2:24.53 (36.76)
  6 Melendez, Andria V        18 Dolphins-CA          2:21.99    2:24.65  
                  32.86     1:09.43 (36.57)     1:47.35 (37.92)     2:24.65 (37.30)
  7 Kreeck, Cindy             15 SGSG-CA              2:17.97    2:27.45  
                  33.27     1:10.27 (37.00)     1:48.67 (38.40)     2:27.45 (38.78)
  8 Huapaya, Hannah I         15 SGSG-CA              2:28.50    2:27.92  
                  33.78     1:11.55 (37.77)     1:50.43 (38.88)     2:27.92 (37.49)
WHT - Division  
  1 Osuna, Isabella           16 WAC-CA                    NT    2:11.50  
                  30.46     1:03.78 (33.32)     1:38.22 (34.44)     2:11.50 (33.28)
  2 Kam, Rachael W            17 SGSG-CA              2:29.79    2:24.63  
                  33.53     1:10.02 (36.49)     1:47.41 (37.39)     2:24.63 (37.22)
  3 Berdeja, Maredith C       16 Dolphins-CA               NT    2:26.54  
                  34.09     1:12.06 (37.97)     1:50.35 (38.29)     2:26.54 (36.19)
  4 Moreno, Sierra K          17 UN-01-CA                  NT    2:27.33  
                  33.98     1:11.94 (37.96)     1:50.22 (38.28)     2:27.33 (37.11)
  5 Olivas, Marisela          15 COMM-CA              2:33.83    2:30.43  
                  33.68     1:12.35 (38.67)     1:51.65 (39.30)     2:30.43 (38.78)
  6 Perez, Hannah N           16 Dolphins-CA          3:01.18    2:41.44  
                  36.87     1:17.44 (40.57)     2:00.00 (42.56)     2:41.44 (41.44)
  7 Sierra, Alexis J          16 El Monte Sharks-CA   2:53.88    2:51.70  
                  35.31     1:16.81 (41.50)     2:02.42 (45.61)     2:51.70 (49.28)
 -- Flores, Jackie J          16 Dolphins-CA          2:47.15         DQ  
                  33.55     1:12.61 (39.06)     1:29.01 (16.40)          DQ (35.48)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Fimbres, Noelle M         15 RMDA-CA              1:02.15    1:03.54  
                  30.69     1:03.54 (32.85)                                        
  2 Valdoria, Maya N          15 CERR-CA              1:04.01    1:05.65  
                  31.94     1:05.65 (33.71)                                        
  3 Allison, Bridgette A      15 RMDA-CA              1:02.39    1:06.02  
                  31.89     1:06.02 (34.13)                                        
  4 Ausness, Anika L          15 RMDA-CA              1:06.23    1:07.16  
                  32.36     1:07.16 (34.80)                                        
  5 Ocampo, R'Nel I           17 CAA-CA               1:04.53    1:09.32  
                  34.04     1:09.32 (35.28)                                        
  6 Palmer, Faith M           15 UN-05-CA             1:09.24    1:10.75  
                  34.89     1:10.75 (35.86)                                        
  7 Knapp, Brenna             15 UN-07-CA             1:08.01    1:11.23  
                  35.09     1:11.23 (36.14)                                        
  8 Hernandez, Sarah          16 UN-07-CA             1:10.59    1:11.73  
  9 Torres, Michaela E        18 WAC-CA               1:10.05    1:11.81  
                  35.13     1:11.81 (36.68)                                        
 10 Dominguez, Bella          15 WAC-CA               1:11.54    1:13.42  
 11 Tarango, Raquel A         16 RMDA-CA              1:10.21    1:13.97  
 12 Dieu, Samantha K          16 SGSG-CA              1:12.96    1:14.03  
 13 Kreeck, Cindy             15 SGSG-CA              1:11.80    1:14.34  
 14 Lucas, Chloe C            15 SPS-CA               1:14.37    1:14.65  
RED - Division  
  1 Smith, Alexandra N        16 RMDA-CA              1:19.39    1:19.24  
                  39.06     1:19.24 (40.18)                                        
  2 Lopez, Marisa R           16 CAA-CA               1:19.01    1:19.73  
  3 Huapaya, Hannah I         15 SGSG-CA              1:19.72    1:20.36  
                  39.96     1:20.36 (40.40)                                        
  4 Olivas, Marisela          15 COMM-CA              1:19.15    1:20.87  
  5 Cypert, Aleyah A          15 RMDA-CA              1:21.56    1:22.86  
                  40.57     1:22.86 (42.29)                                        
WHT - Division  
  1 Osuna, Isabella           16 WAC-CA                    NT    1:07.75  
                  32.84     1:07.75 (34.91)                                        
  2 Navarro, Jennifer         16 CAA-CA                    NT    1:25.28  
                  41.15     1:25.28 (44.13)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Valdoria, Maya N          15 CERR-CA              1:14.49    1:14.38  
                  35.69     1:14.38 (38.69)                                        
  2 Palmer, Faith M           15 UN-05-CA             1:14.19    1:15.53  
                  36.47     1:15.53 (39.06)                                        
  3 Alvarez, Danielle M       23 Oasis-CA             1:16.50    1:16.57  
                  36.48     1:16.57 (40.09)                                        
  4 Kreeck, Cindy             15 SGSG-CA              1:15.09    1:22.90  
                  39.24     1:22.90 (43.66)                                        
  5 Banks, Shelby P           16 CAA-CA               1:24.66    1:23.94  
                  39.64     1:23.94 (44.30)                                        
RED - Division  
  1 Kam, Rachael W            17 SGSG-CA              1:26.01    1:23.78  
                  40.14     1:23.78 (43.64)                                        
  2 Gimenez, Ayelen N         15 COMM-CA              1:28.90    1:27.09  
                  41.54     1:27.09 (45.55)                                        
  3 Perez, Le'ana R           15 Dolphins-CA          1:28.78    1:27.81  
                  41.46     1:27.81 (46.35)                                        
  4 Madinya, Ashlyn B         15 ULTR-CA              1:26.49    1:28.26  
                  41.66     1:28.26 (46.60)                                        
  5 Sasse, Brooke             15 UN-07-CA             1:32.75    1:33.41  
                  42.58     1:33.41 (50.83)                                        
WHT - Division  
  1 Nguyen, Jessica Q         16 Oasis-CA             1:39.48    1:30.35  
                  43.03     1:30.35 (47.32)                                        
  2 Lopez, Nancy K            15 Beach-CA             1:39.68    1:32.12  
                  43.52     1:32.12 (48.60)                                        
  3 Huapaya, Hannah I         15 SGSG-CA              1:36.44    1:35.36  
                  45.60     1:35.36 (49.76)                                        
  4 Olivas, Marisela          15 COMM-CA              1:38.54    1:38.05  
                  46.54     1:38.05 (51.51)                                        
  5 Sierra, Alexis J          16 El Monte Sharks-CA   1:40.73    1:43.65  
                  47.48     1:43.65 (56.17)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Valdoria, Maya N          15 CERR-CA              1:01.29    1:02.48  
                  29.77     1:02.48 (32.71)                                        
  2 Chang, Jackie E           15 RMDA-CA              1:05.33    1:05.86  
                  31.37     1:05.86 (34.49)                                        
  3 Hanson, Courtney M        16 RMDA-CA              1:00.27    1:06.16  
                  31.40     1:06.16 (34.76)                                        
  4 Milliken, Jillian L       17 RMDA-CA              1:10.58    1:07.01  
                  30.97     1:07.01 (36.04)                                        
  5 Rodriguez, Giselle        15 UN-04-CA             1:09.02    1:08.56  
                  32.06     1:08.56 (36.50)                                        
  6 Ramirez, Roxanna          15 UN-CA                1:06.57    1:09.26  
                  32.23     1:09.26 (37.03)                                        
  7 Dominguez, Bella          15 WAC-CA               1:07.34    1:09.38  
                  32.92     1:09.38 (36.46)                                        
  8 Palmer, Faith M           15 UN-05-CA             1:08.17    1:13.60  
                  34.00     1:13.60 (39.60)                                        
RED - Division  
  1 Arroyo, Renee K           16 WAC-CA               1:13.46    1:12.14  
                  34.80     1:12.14 (37.34)                                        
  2 Kam, Rachael W            17 SGSG-CA              1:11.18    1:13.76  
                  35.05     1:13.76 (38.71)                                        
  3 Gimenez, Ayelen N         15 COMM-CA              1:12.75    1:14.59  
                  36.24     1:14.59 (38.35)                                        
  4 Melendez, Andria V        18 Dolphins-CA          1:13.78    1:19.76  
                  36.63     1:19.76 (43.13)                                        
WHT - Division  
  1 Lopez, Nancy K            15 Beach-CA             1:18.08    1:17.47  
                  35.63     1:17.47 (41.84)                                        
  2 Olivas, Marisela          15 COMM-CA              1:22.58    1:24.45  
                  39.28     1:24.45 (45.17)                                        
  3 Perez, Hannah N           16 Dolphins-CA          1:27.67    1:31.25  
                  38.56     1:31.25 (52.69)                                        
  4 Sierra, Alexis J          16 El Monte Sharks-CA   1:37.38    1:41.04  
                  44.82     1:41.04 (56.22)                                        
 -- Berdeja, Maredith C       16 Dolphins-CA               NT         DQ  
                  36.82          DQ (43.21)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ocampo, R'Nel I           17 CAA-CA               2:16.10    2:23.87  
                  31.08     1:08.09 (37.01)     1:50.72 (42.63)     2:23.87 (33.15)
  2 Knapp, Brenna             15 UN-07-CA             2:34.67    2:29.65  
                  32.78     1:10.21 (37.43)     1:57.01 (46.80)     2:29.65 (32.64)
  3 Palmer, Faith M           15 UN-05-CA             2:28.89    2:31.10  
                  33.59     1:14.17 (40.58)     1:55.11 (40.94)     2:31.10 (35.99)
  4 Kreeck, Cindy             15 SGSG-CA              2:31.37    2:40.13  
                  35.42     1:16.14 (40.72)     2:01.73 (45.59)     2:40.13 (38.40)
RED - Division  
  1 Torres, Michaela E        18 WAC-CA               2:46.35    2:29.58  
                  32.06     1:10.78 (38.72)     1:54.17 (43.39)     2:29.58 (35.41)
  2 Hernandez, Sarah          16 UN-07-CA             2:48.86    2:37.53  
                  34.32     1:12.40 (38.08)     2:01.55 (49.15)     2:37.53 (35.98)
  3 Kam, Rachael W            17 SGSG-CA              2:43.42    2:38.07  
                  34.54     1:16.37 (41.83)     2:02.39 (46.02)     2:38.07 (35.68)
  4 Gimenez, Ayelen N         15 COMM-CA              2:40.05    2:38.85  
                  33.18     1:13.57 (40.39)     2:01.89 (48.32)     2:38.85 (36.96)
  5 Madinya, Ashlyn B         15 ULTR-CA              2:43.00    2:38.95  
                  32.84     1:15.92 (43.08)     2:02.53 (46.61)     2:38.95 (36.42)
  6 Arroyo, Renee K           16 WAC-CA               2:44.09    2:41.12  
                  33.77     1:14.16 (40.39)     2:03.78 (49.62)     2:41.12 (37.34)
  7 Chen, Nadine Q            15 CERR-CA              2:38.95    2:41.69  
                  32.67     1:17.13 (44.46)     2:04.76 (47.63)     2:41.69 (36.93)
  8 Lopez, Nancy K            15 Beach-CA             2:49.35    2:50.08  
                  33.38     1:17.30 (43.92)     2:12.07 (54.77)     2:50.08 (38.01)
  9 Tarango, Raquel A         16 RMDA-CA              2:45.31    2:51.33  
                  33.78     1:15.21 (41.43)     2:10.75 (55.54)     2:51.33 (40.58)
WHT - Division  
  1 Huapaya, Hannah I         15 SGSG-CA              2:52.57    2:49.28  
                  36.93     1:19.91 (42.98)     2:10.64 (50.73)     2:49.28 (38.64)
  2 Perez, Le'ana R           15 Dolphins-CA               NT    2:56.72  
                  39.59     1:22.58 (42.99)     2:14.65 (52.07)     2:56.72 (42.07)
  3 Sierra, Alexis J          16 El Monte Sharks-CA   3:22.03    3:20.94  
                  41.79     1:33.49 (51.70)   2:36.16 (1:02.67)     3:20.94 (44.78)
 
Girls Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fimbres, Noelle M         15 RMDA-CA              5:28.18    5:26.25  
                  29.92     1:01.74 (31.82)     1:34.53 (32.79)     2:07.89 (33.36)
        2:40.91 (33.02)     3:14.35 (33.44)     3:47.76 (33.41)     4:20.80 (33.04)
        4:53.88 (33.08)     5:26.25 (32.37)                                        
  2 Maslog, Nicole G          12 RMDA-CA              5:29.90    5:27.47  
                  30.52     1:03.34 (32.82)     1:36.22 (32.88)     2:09.13 (32.91)
        2:42.30 (33.17)     3:15.20 (32.90)     3:48.56 (33.36)     4:22.19 (33.63)
        4:55.51 (33.32)     5:27.47 (31.96)                                        
  3 Milliken, Jillian L       17 RMDA-CA              5:18.81    5:30.57  
                  29.75     1:01.70 (31.95)     1:34.43 (32.73)     2:07.55 (33.12)
        2:40.65 (33.10)     3:13.94 (33.29)     3:47.96 (34.02)     4:22.08 (34.12)
        4:55.93 (33.85)     5:30.57 (34.64)                                        
  4 Allison, Bridgette A      15 RMDA-CA              5:36.20    5:34.85  
                  30.22     1:03.50 (33.28)     1:37.46 (33.96)     2:12.15 (34.69)
        2:46.14 (33.99)     3:20.78 (34.64)     3:54.31 (33.53)     4:28.80 (34.49)
        5:02.40 (33.60)     5:34.85 (32.45)                                        
  5 Torrez, Raquel            12 WAC-CA               6:24.50    5:36.70  
                  30.50     1:03.90 (33.40)     1:37.96 (34.06)     2:12.46 (34.50)
        2:46.43 (33.97)     3:19.74 (33.31)     3:54.27 (34.53)     4:29.08 (34.81)
        5:04.23 (35.15)     5:36.70 (32.47)                                        
  6 Rodriguez, Giselle        15 UN-04-CA             5:37.41    5:38.14  
                  30.76     1:04.32 (33.56)     1:38.29 (33.97)     2:13.29 (35.00)
        2:47.86 (34.57)     3:22.31 (34.45)     3:56.67 (34.36)     4:31.17 (34.50)
        5:05.81 (34.64)     5:38.14 (32.33)                                        
  7 Cushman, Sarah N          13 CAA-CA               5:35.31    5:38.71  
                  31.14     1:04.93 (33.79)     1:39.20 (34.27)     2:13.84 (34.64)
        2:48.22 (34.38)     3:22.50 (34.28)     3:56.79 (34.29)     4:31.86 (35.07)
        5:06.23 (34.37)     5:38.71 (32.48)                                        
  8 Small, Riley M            13 RMDA-CA              6:24.60    5:42.68  
                  30.19     1:03.60 (33.41)     1:38.09 (34.49)     2:13.23 (35.14)
        2:48.74 (35.51)     3:24.33 (35.59)     3:59.70 (35.37)     4:34.81 (35.11)
        5:09.85 (35.04)     5:42.68 (32.83)                                        
  9 Knapp, Brenna             15 UN-07-CA             5:42.90    5:44.36  
                  30.42     1:03.70 (33.28)     1:37.85 (34.15)     2:12.59 (34.74)
        2:46.89 (34.30)     3:22.22 (35.33)     3:57.67 (35.45)     4:33.14 (35.47)
        5:09.00 (35.86)     5:44.36 (35.36)                                        
 10 Ramirez, Roxanna          15 UN-CA                5:31.79    5:50.32  
                  31.37     1:04.94 (33.57)     1:39.33 (34.39)     2:14.33 (35.00)
        2:49.87 (35.54)     3:25.68 (35.81)     4:02.18 (36.50)     4:38.46 (36.28)
        5:14.82 (36.36)     5:50.32 (35.50)                                        
 11 Becerra, Bianca           11 COMM-CA              5:46.43    5:56.55  
                  31.92     1:06.81 (34.89)     1:43.01 (36.20)     2:19.93 (36.92)
        2:55.99 (36.06)     3:31.87 (35.88)     4:08.65 (36.78)     4:45.20 (36.55)
        5:21.28 (36.08)     5:56.55 (35.27)                                        
 12 Kuehfuss, Avery E         13 CAA-CA               6:18.91    6:02.44  
                  33.31     1:09.41 (36.10)     1:46.72 (37.31)     2:23.91 (37.19)
        3:01.06 (37.15)     3:38.60 (37.54)     4:14.82 (36.22)     4:51.81 (36.99)
        5:27.58 (35.77)     6:02.44 (34.86)                                        
 13 Grenke, Christina M       13 RMDA-CA              6:24.60    6:05.80  
                  33.08     1:09.74 (36.66)     1:47.05 (37.31)     2:24.00 (36.95)
        3:01.35 (37.35)     3:38.81 (37.46)     4:16.20 (37.39)     4:54.39 (38.19)
        5:30.89 (36.50)     6:05.80 (34.91)                                        
 14 Silva, Jayda L            12 COMM-CA              6:23.46    6:17.32  
                  33.95     1:11.65 (37.70)     1:49.32 (37.67)     2:27.48 (38.16)
        3:05.31 (37.83)     3:44.70 (39.39)     4:24.21 (39.51)     5:03.42 (39.21)
        5:41.40 (37.98)     6:17.32 (35.92)                                        
 15 Melendez, Andria V        18 Dolphins-CA          6:22.85    6:20.45  
                  33.83     1:10.66 (36.83)     1:48.88 (38.22)     2:27.56 (38.68)
        3:05.83 (38.27)     3:44.83 (39.00)     4:23.77 (38.94)     5:02.71 (38.94)
        5:42.79 (40.08)     6:20.45 (37.66)                                        
 16 Gimenez, Ayelen N         15 COMM-CA              6:11.50    6:20.66  
                  34.61     1:11.99 (37.38)     1:50.27 (38.28)     2:29.33 (39.06)
        3:08.98 (39.65)     3:48.16 (39.18)     4:27.46 (39.30)     5:06.64 (39.18)
        5:44.45 (37.81)     6:20.66 (36.21)                                        
 17 Cervenak, Lauren M        14 RMDA-CA              6:24.60    6:22.66  
                  32.83     1:10.44 (37.61)     1:48.89 (38.45)     2:27.76 (38.87)
        3:07.31 (39.55)     3:45.96 (38.65)     4:26.59 (40.63)     5:05.57 (38.98)
        5:45.50 (39.93)     6:22.66 (37.16)                                        
 18 Cho, Ella M               13 ARSC-CA              6:10.42    6:26.69  
                  33.95     1:11.18 (37.23)     1:48.79 (37.61)     2:27.51 (38.72)
        3:06.04 (38.53)     3:45.87 (39.83)     4:26.71 (40.84)     5:07.16 (40.45)
        5:47.63 (40.47)     6:26.69 (39.06)                                        
 19 Knapp, Allison            11 UN-07-CA             6:24.60    6:29.48  
                  35.01     1:15.54 (40.53)     1:56.30 (40.76)     2:36.24 (39.94)
        3:15.93 (39.69)     3:55.46 (39.53)     4:36.20 (40.74)     5:14.63 (38.43)
        5:53.14 (38.51)     6:29.48 (36.34)                                        
 20 Mulazimoglu, Erin E       11 RMDA-CA              6:24.60    6:36.98  
                  34.94     1:13.47 (38.53)     1:53.35 (39.88)     2:33.74 (40.39)
        3:14.25 (40.51)     3:54.99 (40.74)     4:36.13 (41.14)     5:17.00 (40.87)
        5:57.42 (40.42)     6:36.98 (39.56)                                        
 
Girls Open 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parker, Karina E          15 CAA-CA              17:58.14   18:30.46  
                  30.77     1:03.68 (32.91)     1:36.78 (33.10)     2:10.46 (33.68)
        2:44.00 (33.54)     3:17.45 (33.45)     3:50.82 (33.37)     4:24.61 (33.79)
        4:58.18 (33.57)     5:31.72 (33.54)     6:05.22 (33.50)     6:39.11 (33.89)
        7:12.91 (33.80)     7:46.84 (33.93)     8:20.68 (33.84)     8:54.31 (33.63)
        9:28.45 (34.14)    10:01.90 (33.45)    10:35.62 (33.72)    11:09.46 (33.84)
       11:43.35 (33.89)    12:17.38 (34.03)    12:51.50 (34.12)    13:24.91 (33.41)
       13:59.03 (34.12)    14:32.67 (33.64)    15:07.10 (34.43)    15:41.18 (34.08)
       16:15.62 (34.44)    16:49.56 (33.94)    17:23.73 (34.17)    17:57.79 (34.06)
       18:30.46 (32.67)
  2 Maslog, Nicole G          12 RMDA-CA             19:01.53   19:21.29  
                  29.84     1:03.65 (33.81)     1:37.57 (33.92)     2:11.86 (34.29)
        2:46.51 (34.65)     3:21.29 (34.78)     3:56.34 (35.05)     4:31.61 (35.27)
        5:06.43 (34.82)     5:42.20 (35.77)     6:17.44 (35.24)     6:52.88 (35.44)
        7:28.43 (35.55)     8:03.73 (35.30)     8:39.30 (35.57)     9:15.26 (35.96)
        9:51.33 (36.07)    10:27.41 (36.08)    11:03.29 (35.88)    11:39.39 (36.10)
       12:15.00 (35.61)    12:51.49 (36.49)    13:27.13 (35.64)    14:03.15 (36.02)
       14:39.07 (35.92)    15:14.66 (35.59)    15:50.74 (36.08)    16:26.35 (35.61)
       17:02.51 (36.16)    17:38.10 (35.59)    18:13.66 (35.56)    18:49.09 (35.43)
       19:21.29 (32.20)
  3 Rodriguez, Giselle        15 UN-04-CA            19:13.13   19:30.34  
                  32.10     1:06.60 (34.50)     1:42.05 (35.45)     2:17.36 (35.31)
        2:52.70 (35.34)     3:28.06 (35.36)     4:03.49 (35.43)     4:38.92 (35.43)
        5:14.75 (35.83)     5:50.67 (35.92)     6:26.26 (35.59)     7:02.23 (35.97)
        7:38.23 (36.00)     8:14.19 (35.96)     8:50.03 (35.84)     9:26.22 (36.19)
       10:02.00 (35.78)    10:37.63 (35.63)    11:13.48 (35.85)    11:49.41 (35.93)
       12:24.56 (35.15)    12:59.90 (35.34)    13:35.59 (35.69)    14:10.97 (35.38)
       14:46.75 (35.78)    15:22.31 (35.56)    15:58.36 (36.05)    16:33.89 (35.53)
       17:09.33 (35.44)    17:44.79 (35.46)    18:20.53 (35.74)    18:56.01 (35.48)
       19:30.34 (34.33)
  4 Cushman, Sarah N          13 CAA-CA              21:32.10   19:31.38  
                  32.37     1:08.27 (35.90)     1:43.81 (35.54)     2:19.47 (35.66)
        2:54.82 (35.35)     3:30.20 (35.38)     4:06.33 (36.13)     4:42.30 (35.97)
        5:18.13 (35.83)     5:54.13 (36.00)     6:31.31 (37.18)     7:06.73 (35.42)
        7:42.08 (35.35)     8:18.29 (36.21)     8:54.62 (36.33)     9:30.11 (35.49)
       10:05.29 (35.18)    10:40.86 (35.57)    11:16.13 (35.27)    11:51.54 (35.41)
       12:26.98 (35.44)    13:02.75 (35.77)    13:39.56 (36.81)    14:14.99 (35.43)
       14:51.14 (36.15)    15:27.83 (36.69)    16:02.84 (35.01)    16:38.81 (35.97)
       17:14.48 (35.67)    17:49.71 (35.23)    18:25.00 (35.29)    18:58.90 (33.90)
       19:31.38 (32.48)
  5 Becerra, Bianca           11 COMM-CA             20:23.98   20:37.70  
                  32.98     1:09.25 (36.27)     1:46.49 (37.24)     2:23.08 (36.59)
        3:00.96 (37.88)     3:37.64 (36.68)     4:15.25 (37.61)     4:52.59 (37.34)
        5:29.24 (36.65)     6:07.29 (38.05)     6:45.00 (37.71)     7:23.28 (38.28)
        8:01.58 (38.30)     8:39.32 (37.74)     9:17.05 (37.73)     9:55.37 (38.32)
       10:33.25 (37.88)    11:10.96 (37.71)    11:49.62 (38.66)    12:27.52 (37.90)
       13:05.68 (38.16)    13:43.72 (38.04)    14:21.54 (37.82)    14:59.28 (37.74)
       15:38.06 (38.78)    16:16.12 (38.06)    16:54.32 (38.20)    17:31.91 (37.59)
       18:10.01 (38.10)    18:47.38 (37.37)    19:24.64 (37.26)    20:01.55 (36.91)
       20:37.70 (36.15)
 
Girls Open 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ausness, Anika L          15 RMDA-CA              2:22.91    2:24.27  
                  33.01     1:09.19 (36.18)     1:46.77 (37.58)     2:24.27 (37.50)
  2 Chang, Dora               11 SMT-CA               2:27.01    2:25.02  
                  34.10     1:10.02 (35.92)     1:47.75 (37.73)     2:25.02 (37.27)
  3 Chiu, Angelina            13 CAA-CA               2:28.04    2:25.81  
                  34.19     1:11.06 (36.87)     1:48.28 (37.22)     2:25.81 (37.53)
  4 Chu, Emily Y              12 SMT-CA               2:25.65    2:26.83  
                  35.38     1:12.69 (37.31)     1:50.21 (37.52)     2:26.83 (36.62)
  5 Cheramy, Marian E         11 WAC-CA               2:46.20    2:31.37  
                  35.92     1:14.63 (38.71)     1:55.17 (40.54)     2:31.37 (36.20)
  6 Chang, Jackie E           15 RMDA-CA              2:35.24    2:31.42  
                  35.52     1:13.67 (38.15)     1:52.52 (38.85)     2:31.42 (38.90)
  7 Chiu, Claire A            13 SMT-CA               2:28.82    2:33.26  
                  35.52     1:13.72 (38.20)     1:53.38 (39.66)     2:33.26 (39.88)
  8 Lucas, Chloe C            15 SPS-CA               2:34.91    2:33.94  
                  36.94     1:15.99 (39.05)     1:55.31 (39.32)     2:33.94 (38.63)
  9 Rosales, Natalie R        14 Dolphins-CA          2:33.59    2:36.21  
                  36.02     1:15.62 (39.60)     1:56.68 (41.06)     2:36.21 (39.53)
 10 Kreeck, Cindy             15 SGSG-CA              2:30.82    2:36.66  
                  36.49     1:15.53 (39.04)     1:56.14 (40.61)     2:36.66 (40.52)
 11 Dieu, Samantha K          16 SGSG-CA              2:36.17    2:41.78  
                  38.47     1:19.43 (40.96)     2:00.44 (41.01)     2:41.78 (41.34)
 
Girls Open 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Lara E           13 ULTR-CA              2:37.64    2:39.64  
                  36.29     1:17.53 (41.24)     1:59.64 (42.11)     2:39.64 (40.00)
  2 Chiu, Angelina            13 CAA-CA               2:39.89    2:40.07  
                  36.98     1:18.06 (41.08)     1:59.38 (41.32)     2:40.07 (40.69)
  3 Kuehfuss, Avery E         13 CAA-CA               2:42.29    2:43.17  
                  37.37     1:19.32 (41.95)     2:01.66 (42.34)     2:43.17 (41.51)
  4 Small, Riley M            13 RMDA-CA              2:44.77    2:45.68  
                  37.75     1:19.24 (41.49)     2:02.08 (42.84)     2:45.68 (43.60)
  5 Maslog, Nicole G          12 RMDA-CA              2:42.13    2:46.12  
                  37.90     1:20.16 (42.26)     2:03.28 (43.12)     2:46.12 (42.84)
  6 Zenas, Eileen K           14 SPS-CA               2:49.42    2:46.39  
                  37.09     1:18.97 (41.88)     2:03.12 (44.15)     2:46.39 (43.27)
  7 Cheramy, Marian E         11 WAC-CA               3:08.80    2:50.55  
                  38.21     1:22.15 (43.94)     2:06.55 (44.40)     2:50.55 (44.00)
  8 Vo, Brianna N             13 RMDA-CA              2:45.26    2:51.84  
                  37.76     1:20.56 (42.80)     2:06.00 (45.44)     2:51.84 (45.84)
  9 Cervenak, Lauren M        14 RMDA-CA              2:49.36    2:52.85  
                  38.80     1:22.11 (43.31)     2:07.74 (45.63)     2:52.85 (45.11)
 10 Wang, Amanda T            13 CAA-CA               2:50.53    2:54.64  
                  40.81     1:25.50 (44.69)     2:10.37 (44.87)     2:54.64 (44.27)
 11 Kam, Rachael W            17 SGSG-CA              2:58.60    2:58.19  
                  41.52     1:26.97 (45.45)     2:12.60 (45.63)     2:58.19 (45.59)
 12 Smith, Gabriela E         13 RMDA-CA              3:03.59    3:04.05  
                  41.84     1:28.14 (46.30)     2:15.62 (47.48)     3:04.05 (48.43)
 13 McClure, Jenna R          11 RMDA-CA              3:08.80    3:04.93  
                  42.39     1:28.34 (45.95)     2:16.70 (48.36)     3:04.93 (48.23)
 14 McJunkin, Mandy L         13 Beach-CA             3:08.08    3:06.44  
                  43.86     1:30.96 (47.10)     2:21.08 (50.12)     3:06.44 (45.36)
 15 Recinto, Angelianne S     13 CERR-CA              3:08.26    3:08.76  
                  43.52     1:30.53 (47.01)     2:19.68 (49.15)     3:08.76 (49.08)
 16 Bradley, Olivia J         14 RMDA-CA              3:03.12    3:10.44  
                  44.91     1:33.22 (48.31)     2:21.23 (48.01)     3:10.44 (49.21)
 
Girls Open 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Dora               11 SMT-CA               5:48.20    5:14.62  
                  34.27     1:15.26 (40.99)     1:54.59 (39.33)     2:33.34 (38.75)
        3:18.00 (44.66)     4:02.74 (44.74)     4:39.11 (36.37)     5:14.62 (35.51)
  2 Chang, Jackie E           15 RMDA-CA              5:19.34    5:14.75  
                  32.57     1:08.73 (36.16)     1:51.12 (42.39)     2:30.97 (39.85)
        3:18.88 (47.91)     4:06.78 (47.90)     4:41.73 (34.95)     5:14.75 (33.02)
  3 Chu, Emily Y              12 SMT-CA               5:48.20    5:23.66  
                  35.88     1:18.95 (43.07)     2:00.94 (41.99)     2:42.77 (41.83)
        3:23.95 (41.18)     4:07.08 (43.13)     4:45.50 (38.42)     5:23.66 (38.16)
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Martinez, Nathan M         6 COMM-CA                19.29      20.24  
WHT - Division  
  1 Baker, Vaughan s           6 Beach-CA               41.73      27.78  
  2 Stroud, Ryan C             6 CAA-CA                 31.95      36.72  
  3 Garcia, Iosel G            6 Dolphins-CA               NT      44.14  
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 kim, Aron h                6 UN-6-CA                39.68      39.62  
  2 Martinez, Nathan M         6 COMM-CA                41.37      41.35  
WHT - Division  
  1 Chheng, Tommy M            6 CAA-CA               1:01.02      48.62  
  2 Alvarez, Conner D          6 Oasis-CA               52.78      50.77  
  3 Baker, Vaughan s           6 Beach-CA                  NT    1:02.23  
  4 Chengswasdisthaporn, Aar   5 CAA-CA               1:05.18    1:03.61  
 
Boys 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Martinez, Nathan M         6 COMM-CA              1:31.60    1:35.48  
                  45.79     1:35.48 (49.69)                                        
  2 kim, Aron h                6 UN-6-CA              1:30.25    1:35.50  
                  43.93     1:35.50 (51.57)                                        
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Wu, Matthew S              6 SGSG-CA                36.04      28.41  
  2 Baker, Vaughan s           6 Beach-CA                  NT      34.12  
  3 Stroud, Ryan C             6 CAA-CA                    NT      43.02  
  4 Garcia, Iosel G            6 Dolphins-CA               NT      57.34  
 
Boys 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 kim, Aron h                6 UN-6-CA                   NT      45.32  
  2 Chheng, Tommy M            6 CAA-CA                    NT      55.01  
  3 Chengswasdisthaporn, Aar   5 CAA-CA                    NT    1:11.97  
  4 Baker, Vaughan s           6 Beach-CA                  NT    1:17.05  
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chheng, Tommy M            6 CAA-CA                    NT      35.95  
  2 Alvarez, Conner D          6 Oasis-CA                  NT      39.30  
 -- Vega, Brooklyn R           6 UN-07-CA                  NT         DQ  
 
Boys 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 kim, Aron h                6 UN-6-CA                   NT      55.35  
  2 Martinez, Nathan M         6 COMM-CA                   NT      58.16  
  3 Wu, Matthew S              6 SGSG-CA                   NT    1:11.21  
 
Boys 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alvarez, Conner D          6 Oasis-CA               32.67      24.87  
  2 Martinez, Nathan M         6 COMM-CA                28.73      27.48  
 
Boys 5-6 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Wu, Matthew S              6 SGSG-CA                   NT         DQ  
 -- kim, Aron h                6 UN-6-CA                   NT         DQ  
 
Boys 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 kim, Aron h                6 UN-6-CA              1:43.31    1:42.28  
                  47.34     1:42.28 (54.94)                                        
  2 Martinez, Nathan M         6 COMM-CA              1:44.93    1:52.52  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ignatius, Darren           8 UN-6-CA                17.02      16.64  
RED - Division  
  1 Frank, Colin P             7 RMDA-CA                18.98      17.02  
  2 De La Mora, Guillermo A    8 COMM-CA                20.85      17.69  
  3 Carty, Spencer M           8 ULTR-CA                19.16      18.53  
  4 Moran, Matthew D           7 COMM-CA                18.37      19.09  
  5 Mikulski, Leon C           7 RMDA-CA                20.69      20.53  
  6 Chavez, Adam R             7 RMDA-CA                20.60      21.94  
WHT - Division  
  1 Borunda, Evan A            8 COMM-CA                41.01      20.30  
  2 Loiacono, Ayden A          7 RMDA-CA                21.25      20.53  
  3 Cruz, Markus L             8 COMM-CA                   NT      21.67  
  4 Nejara, Brian A            8 Dolphins-CA               NT      27.25  
  5 Sumortin, Camdyn J         7 UN-07-CA               34.54      28.73  
  6 Okuneva, Andrey A          7 Beach-CA               43.36      29.57  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Mackinnon, Aaron N         8 CERR-CA                34.60      33.89  
  2 Choi, Eugene W             8 UN-6-CA                34.38      34.28  
  3 Ignatius, Darren           8 UN-6-CA                36.85      35.90  
  4 Quintas, Ian C             8 ULTR-CA                35.06      36.14  
WHT - Division  
  1 Frank, Colin P             7 RMDA-CA                37.76      34.94  
  2 Kanemitsu, Michael S       8 RMDA-CA                39.84      35.93  
  3 Jordan, Jake               7 SCAN-CA                38.56      37.99  
  4 Stone, Kaden R             8 RMDA-CA                   NT      39.79  
  5 De La Mora, Guillermo A    8 COMM-CA                46.51      41.67  
  6 Borunda, Evan A            8 COMM-CA                44.46      42.67  
  7 Carty, Spencer M           8 ULTR-CA                44.56      43.15  
  8 Moran, Matthew D           7 COMM-CA                44.12      43.27  
  9 Ly, Kyle H                 8 CERR-CA                44.62      44.07  
 10 Hernandez, Ethan           8 CAA-CA                    NT      44.24  
 11 Rosales, Zinadin Z         8 Dolphins-CA            50.35      46.52  
 12 Chavez, Adam R             7 RMDA-CA                49.35      47.02  
 13 Velasco, Gian K            7 Oasis-CA               54.65      48.33  
 14 Loiacono, Ayden A          7 RMDA-CA                43.75      48.71  
 15 Lee, Aaron K               8 CERR-CA                44.33      49.70  
 16 Cruz, Markus L             8 COMM-CA                52.23      51.05  
 17 Tran, Caymin K             8 SGSG-CA                53.70      51.08  
 18 Mo, Cheney C               7 CERR-CA                   NT      51.43  
 19 Samanta, Noah              7 RMDA-CA                48.12      51.99  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Aguirre, Arik              8 WAC-CA               1:16.85    1:18.18  
                  37.88     1:18.18 (40.30)                                        
  2 Choi, Eugene W             8 UN-6-CA              1:19.78    1:18.24  
                  36.12     1:18.24 (42.12)                                        
  3 Quintas, Ian C             8 ULTR-CA              1:15.98    1:21.77  
                  38.12     1:21.77 (43.65)                                        
WHT - Division  
  1 Ignatius, Darren           8 UN-6-CA              1:21.92    1:21.92  
                  38.94     1:21.92 (42.98)                                        
  2 Frank, Colin P             7 RMDA-CA              1:29.18    1:23.72  
                  38.82     1:23.72 (44.90)                                        
  3 Kanemitsu, Michael S       8 RMDA-CA              1:27.42    1:26.37  
                  39.83     1:26.37 (46.54)                                        
  4 De La Mora, Guillermo A    8 COMM-CA              1:39.66    1:32.72  
                  42.98     1:32.72 (49.74)                                        
  5 Moran, Matthew D           7 COMM-CA              1:35.09    1:35.61  
                  42.81     1:35.61 (52.80)                                        
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ignatius, Darren           8 UN-6-CA                21.00      21.68  
RED - Division  
  1 Wu, Jeffrey S              8 SGSG-CA                25.88      22.11  
  2 Moran, Matthew D           7 COMM-CA                23.41      23.03  
  3 Carty, Spencer M           8 ULTR-CA                25.59      23.20  
  4 Loiacono, Ayden A          7 RMDA-CA                25.02      26.85  
WHT - Division  
  1 De La Mora, Guillermo A    8 COMM-CA                28.85      23.72  
  2 Chavez, Adam R             7 RMDA-CA                27.02      25.40  
  3 Borunda, Evan A            8 COMM-CA                26.65      26.27  
  4 Rosales, Zinadin Z         8 Dolphins-CA            26.62      26.54  
  5 Mikulski, Leon C           7 RMDA-CA                26.49      27.90  
  6 Nejara, Brian A            8 Dolphins-CA               NT      29.07  
  7 Sumortin, Camdyn J         7 UN-07-CA               42.48      36.18  
  8 Okuneva, Andrey A          7 Beach-CA                  NT      36.58  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Mackinnon, Aaron N         8 CERR-CA                43.75      41.60  
WHT - Division  
  1 Choi, Eugene W             8 UN-6-CA                   NT      41.54  
  2 Kanemitsu, Michael S       8 RMDA-CA                48.61      45.58  
  3 Jordan, Jake               7 SCAN-CA                   NT      45.90  
  4 Frank, Colin P             7 RMDA-CA              1:04.29      49.37  
  5 Ly, Kyle H                 8 CERR-CA                53.48      50.80  
  6 Hernandez, Ethan           8 CAA-CA                    NT      52.49  
  7 Loiacono, Ayden A          7 RMDA-CA                55.11      54.06  
  8 Velasco, Gian K            7 Oasis-CA               57.55      57.63  
  9 Mo, Cheney C               7 CERR-CA                   NT      58.85  
 -- Samanta, Noah              7 RMDA-CA              1:18.10         DQ  
 
Boys 7-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Choi, Eugene W             8 UN-6-CA              1:28.10    1:28.68  
                  43.24     1:28.68 (45.44)                                        
  2 Quintas, Ian C             8 ULTR-CA              1:37.00    1:31.73  
                  44.68     1:31.73 (47.05)                                        
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Aguirre, Arik              8 WAC-CA                 21.62      22.22  
RED - Division  
  1 Jordan, Jake               7 SCAN-CA                26.05      25.39  
  2 Loiacono, Ayden A          7 RMDA-CA                24.67      26.62  
  3 Moran, Matthew D           7 COMM-CA                26.45      26.77  
  4 Rosales, Zinadin Z         8 Dolphins-CA            27.61      28.16  
  5 Chavez, Adam R             7 RMDA-CA                26.43      28.70  
  6 Lee, Aaron K               8 CERR-CA                26.99      31.29  
 -- Carty, Spencer M           8 ULTR-CA                27.97         DQ  
WHT - Division  
  1 De La Mora, Guillermo A    8 COMM-CA                35.89      27.33  
  2 Cruz, Markus L             8 COMM-CA                28.07      27.88  
  3 Borunda, Evan A            8 COMM-CA                29.97      29.84  
  4 Hernandez, Ethan           8 CAA-CA                    NT      29.96  
  5 Velasco, Gian K            7 Oasis-CA                  NT      32.80  
  6 Okuneva, Andrey A          7 Beach-CA                  NT      36.32  
  7 Sumortin, Camdyn J         7 UN-07-CA                  NT      37.32  
 -- Samanta, Noah              7 RMDA-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aguirre, Arik              8 WAC-CA                    NT      47.11  
  2 Kanemitsu, Michael S       8 RMDA-CA                56.87      55.78  
  3 Wu, Jeffrey S              8 SGSG-CA                   NT      56.25  
  4 Frank, Colin P             7 RMDA-CA                57.62      56.40  
  5 Chavez, Adam R             7 RMDA-CA                   NT      57.03  
  6 Loiacono, Ayden A          7 RMDA-CA                55.46      58.95  
  7 Cruz, Markus L             8 COMM-CA                   NT    1:00.49  
  8 Mikulski, Leon C           7 RMDA-CA              1:12.64    1:01.45  
 -- Borunda, Evan A            8 COMM-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Aguirre, Arik              8 WAC-CA               1:49.70    1:41.22  
                  48.58     1:41.22 (52.64)                                        
  2 Quintas, Ian C             8 ULTR-CA              1:46.08    1:46.84  
                  50.92     1:46.84 (55.92)                                        
  3 Stone, Kaden R             8 RMDA-CA              1:49.70    1:56.79  
                  54.34   1:56.79 (1:02.45)                                        
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ignatius, Darren           8 UN-6-CA                20.84      20.60  
RED - Division  
  1 Moran, Matthew D           7 COMM-CA                24.75      24.50  
WHT - Division  
  1 Ly, Kyle H                 8 CERR-CA                   NT      23.87  
  2 De La Mora, Guillermo A    8 COMM-CA                31.25      24.88  
  3 Cruz, Markus L             8 COMM-CA                   NT      26.35  
  4 Carty, Spencer M           8 ULTR-CA                28.23      27.47  
  5 Rosales, Zinadin Z         8 Dolphins-CA            26.35      30.22  
  6 Borunda, Evan A            8 COMM-CA                   NT      30.66  
 -- Mo, Cheney C               7 CERR-CA                   NT         DQ  
 -- Lee, Aaron K               8 CERR-CA                26.21         DQ  
 -- Tran, Caymin K             8 SGSG-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Quintas, Ian C             8 ULTR-CA                39.20      38.27  
  2 Choi, Eugene W             8 UN-6-CA                39.13      38.94  
WHT - Division  
  1 Kanemitsu, Michael S       8 RMDA-CA                43.03      45.73  
  2 Wu, Jeffrey S              8 SGSG-CA                   NT      58.55  
  3 Cruz, Markus L             8 COMM-CA                   NT      59.32  
 -- Carty, Spencer M           8 ULTR-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Aguirre, Arik              8 WAC-CA               1:25.96    1:28.60  
                  42.26     1:28.60 (46.34)                                        
RED - Division  
  1 Mackinnon, Aaron N         8 CERR-CA              1:28.04    1:26.44  
                  41.19     1:26.44 (45.25)                                        
  2 Choi, Eugene W             8 UN-6-CA              1:30.61    1:26.87  
                  40.70     1:26.87 (46.17)                                        
  3 Quintas, Ian C             8 ULTR-CA              1:28.92    1:28.07  
                  40.86     1:28.07 (47.21)                                        
 -- Ignatius, Darren           8 UN-6-CA              1:33.88         DQ  
                  45.09          DQ (47.03)                                        
WHT - Division  
  1 Kanemitsu, Michael S       8 RMDA-CA              1:39.83    1:31.17  
                  42.24     1:31.17 (48.93)                                        
  2 Stone, Kaden R             8 RMDA-CA              1:58.20    1:46.89  
                  53.89     1:46.89 (53.00)                                        
  3 Frank, Colin P             7 RMDA-CA              1:44.55    1:47.46  
                  54.48     1:47.46 (52.98)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Newberry, Ethan M         10 RMDA-CA                28.40      28.20  
  2 Lee, Kevin K              10 CERR-CA                29.97      29.20  
  3 Straley, Noah R           10 RMDA-CA                31.55      30.07  
  4 Leslie, Micah k           10 Beach-CA               32.82      31.14  
  5 Koo, Joshua J             10 CERR-CA                31.75      31.57  
  6 Samanta, Luca             10 RMDA-CA                32.17      32.34  
  7 Lam, Brian J. J           10 ARSC-CA                32.79      33.94  
  8 Djajadi, Joshua M         10 CAA-CA                 33.06      34.60  
RED - Division  
  1 Lee, Mason S              10 RMDA-CA                34.34      33.18  
  2 Villa, Joshua M           10 CERR-CA                34.62      34.44  
  3 Cruz, Oscar                9 WAC-CA                 35.32      35.25  
  4 Lam, Brian A              10 CERR-CA                35.40      35.61  
  5 Zenas, Paul J              9 SPS-CA                 36.23      35.90  
  6 Mackinnon, Andrew N       10 CERR-CA                36.12      36.08  
WHT - Division  
  1 Chiu, Jonathan A           9 SPS-CA                 37.24      35.90  
  2 Dam, William V            10 RMDA-CA                38.40      35.97  
  3 Velasco, Djovan D          9 Oasis-CA                  NT      37.17  
  4 Lee, Ian                   9 UN-6-CA                   NT      37.34  
  5 Limsnukan, Tyler           9 CERR-CA                39.85      37.98  
  6 kim, Theodore D            9 CERR-CA                39.07      38.13  
  7 Recinto, Ivan R           10 CERR-CA                37.42      38.38  
  8 Hernandez, Aldrin A       10 COMM-CA                40.27      38.98  
  9 Colon, Jacob N             9 COMM-CA                41.11      39.63  
 10 Albertson, Kai R          10 RMDA-CA                49.01      39.84  
 11 Munoz, Dylan              10 COMM-CA                43.23      40.17  
 12 Larios, Jesus              9 COMM-CA                39.72      40.45  
 13 Quezon, Berfredd           9 Beach-CA               42.07      41.42  
 14 Pohlman, Luke H           10 RMDA-CA                42.55      41.43  
 15 Navarro, Jesse            10 CAA-CA                 40.25      41.57  
 16 Wang, Zac T                9 CAA-CA                 42.51      41.68  
 17 Chavez, Noah E             9 RMDA-CA                42.29      42.61  
 18 Solorzano, Adam A          9 COMM-CA                45.04      42.72  
 19 Castillo, Alan M           9 RMDA-CA                41.64      43.13  
 20 Crisonino, Aiden M         9 Dolphins-CA            41.79      43.94  
 21 Lozano, Gabriel J         10 CAA-CA                 49.68      45.82  
 22 Ramos, Angel J             9 WAC-CA                    NT      46.33  
 23 Pong, Caleb J              9 CERR-CA                44.19      46.34  
 24 Pegorari, John R           9 CAA-CA                 53.76      50.72  
 25 Kwong, Jason              10 SGSG-CA                53.30      50.95  
 26 Berdeja, Jose C            9 Dolphins-CA               NT      51.96  
 27 Maxwell, Caleb E          10 RMDA-CA                53.20      57.14  
 28 Flores, Roberto            9 Dolphins-CA               NT      57.24  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Newberry, Ethan M         10 RMDA-CA              1:00.94    1:00.31  
                  29.49     1:00.31 (30.82)                                        
  2 Calta, Vincent A           9 RMDA-CA              1:11.53    1:11.29  
                  34.86     1:11.29 (36.43)                                        
  3 Campbell, Brett J          9 RMDA-CA              1:10.82    1:11.56  
                  34.55     1:11.56 (37.01)                                        
  4 DeAnda, Joel J            10 CAA-CA               1:13.63    1:15.94  
                  36.39     1:15.94 (39.55)                                        
  5 Chiu, Matthew J           10 SMT-CA               1:13.67    1:17.10  
                  34.92     1:17.10 (42.18)                                        
RED - Division  
  1 Lee, Mason S              10 RMDA-CA              1:19.85    1:15.98  
                  34.82     1:15.98 (41.16)                                        
  2 Cruz, Oscar                9 WAC-CA               1:16.43    1:16.94  
                  37.00     1:16.94 (39.94)                                        
  3 Cheung, Brandon H         10 ARSC-CA              1:20.37    1:18.69  
                  37.40     1:18.69 (41.29)                                        
WHT - Division  
  1 Leslie, Micah k           10 Beach-CA             1:21.07    1:10.65  
                  33.36     1:10.65 (37.29)                                        
  2 Cole, Alexander J         10 RMDA-CA              1:21.51    1:17.31  
                  35.62     1:17.31 (41.69)                                        
  3 Lam, Brian J. J           10 ARSC-CA              1:39.57    1:20.09  
                  38.45     1:20.09 (41.64)                                        
  4 Chiu, Jonathan A           9 SPS-CA               1:21.91    1:21.26  
                  37.86     1:21.26 (43.40)                                        
  5 Zenas, Paul J              9 SPS-CA               1:22.85    1:22.74  
                  39.54     1:22.74 (43.20)                                        
  6 Kim, Ryan J               10 UN-6-CA              1:27.39    1:24.06  
                  40.21     1:24.06 (43.85)                                        
  7 Recinto, Ivan R           10 CERR-CA              1:25.58    1:26.18  
                  40.20     1:26.18 (45.98)                                        
  8 Colon, Jacob N             9 COMM-CA              1:25.42    1:26.73  
                  40.82     1:26.73 (45.91)                                        
  9 Albertson, Kai R          10 RMDA-CA              1:34.30    1:27.74  
                  43.68     1:27.74 (44.06)                                        
 10 Pohlman, Luke H           10 RMDA-CA              1:35.35    1:28.02  
                  42.58     1:28.02 (45.44)                                        
 11 Hernandez, Aldrin A       10 COMM-CA              1:28.93    1:28.63  
                  40.80     1:28.63 (47.83)                                        
 12 Culwell, Trey Z            9 UN-07-CA                  NT    1:30.48  
                  40.53     1:30.48 (49.95)                                        
 13 Wang, Zac T                9 CAA-CA               1:30.28    1:30.84  
                  45.67     1:30.84 (45.17)                                        
 14 Lara, Joshua O            10 UN-03-CA                  NT    1:35.72  
                  44.86     1:35.72 (50.86)                                        
 15 Wong, Jerison             10 SGSG-CA              1:44.50    1:35.82  
                  45.06     1:35.82 (50.76)                                        
 16 Garcia, Irvin A            9 BAC-CA               1:34.78    1:36.59  
                  45.63     1:36.59 (50.96)                                        
 17 Solorzano, Adam A          9 COMM-CA              1:42.76    1:37.29  
                  45.24     1:37.29 (52.05)                                        
 18 Quezon, Berfredd           9 Beach-CA                  NT    1:38.29  
                  42.73     1:38.29 (55.56)                                        
 19 Castillo, Alan M           9 RMDA-CA              1:40.43    1:40.44  
 20 Crisonino, Aiden M         9 Dolphins-CA          1:36.49    1:40.96  
                  47.00     1:40.96 (53.96)                                        
 
Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Newberry, Ethan M         10 RMDA-CA              2:07.83    5:48.57  
                  31.52     1:06.06 (34.54)     1:40.74 (34.68)     2:15.95 (35.21)
        2:51.17 (35.22)     3:26.72 (35.55)     4:02.23 (35.51)     4:37.68 (35.45)
        5:13.52 (35.84)     5:48.57 (35.05)                                        
  2 Campbell, Brett J          9 RMDA-CA              2:33.98    6:40.78  
                  36.19     1:15.97 (39.78)     1:56.48 (40.51)     2:38.03 (41.55)
        3:19.54 (41.51)     3:59.60 (40.06)     4:40.84 (41.24)     5:22.25 (41.41)
        6:02.41 (40.16)     6:40.78 (38.37)                                        
  3 Lin, Rayen R              10 RMDA-CA              2:34.39    6:59.28  
                  37.03     1:18.93 (41.90)     2:00.61 (41.68)     2:42.94 (42.33)
        3:24.58 (41.64)     4:08.28 (43.70)     4:51.51 (43.23)     5:35.16 (43.65)
        6:18.77 (43.61)     6:59.28 (40.51)                                        
  4 Frank, Owen J              9 RMDA-CA              2:54.96    7:24.80  
                  39.10     1:23.45 (44.35)     2:08.82 (45.37)     2:54.17 (45.35)
        3:40.29 (46.12)     4:27.03 (46.74)     5:13.22 (46.19)     5:58.32 (45.10)
        6:42.74 (44.42)     7:24.80 (42.06)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larrick, Zackary J        10 ARSC-CA                34.79      35.82  
  2 Straley, Noah R           10 RMDA-CA                37.22      37.37  
  3 Koo, Joshua J             10 CERR-CA                37.13      38.74  
  4 Samanta, Luca             10 RMDA-CA                39.21      39.27  
  5 DeAnda, Joel J            10 CAA-CA                 40.40      39.46  
  6 Chiu, Matthew J           10 SMT-CA                 39.24      39.87  
RED - Division  
  1 Lee, Mason S              10 RMDA-CA                41.22      38.43  
  2 Campbell, Brett J          9 RMDA-CA                41.25      40.04  
  3 Cheung, Brandon H         10 ARSC-CA                42.44      40.39  
  4 Villa, Joshua M           10 CERR-CA                40.53      40.54  
  5 Leslie, Micah k           10 Beach-CA               41.74      40.77  
  6 Luengo, Nicholas S        10 RMDA-CA                41.02      41.16  
  7 Lam, Brian A              10 CERR-CA                43.53      41.39  
  8 Dam, William V            10 RMDA-CA                43.86      41.54  
WHT - Division  
  1 Cruz, Oscar                9 WAC-CA                 50.83      42.56  
  2 Kim, Ryan J               10 UN-6-CA                44.51      42.64  
  3 kim, Theodore D            9 CERR-CA                45.79      45.35  
  4 Navarro, Jesse            10 CAA-CA                 48.04      47.15  
  5 Wang, Zac T                9 CAA-CA                 50.18      48.72  
  6 Colon, Jacob N             9 COMM-CA                   NT      48.78  
  7 Larios, Jesus              9 COMM-CA                56.45      49.13  
  8 Chiu, Jonathan A           9 SPS-CA                    NT      49.34  
  9 Munoz, Dylan              10 COMM-CA                56.01      50.63  
 10 Castillo, Alan M           9 RMDA-CA                54.50      51.02  
 11 Albertson, Kai R          10 RMDA-CA                52.36      51.28  
 12 Pohlman, Luke H           10 RMDA-CA                54.08      51.81  
 13 Limsnukan, Tyler           9 CERR-CA                55.13      52.07  
 14 Ramos, Angel J             9 WAC-CA                    NT      53.58  
 15 Solorzano, Adam A          9 COMM-CA                   NT      55.23  
 16 Crisonino, Aiden M         9 Dolphins-CA            59.33      55.46  
 17 Peram, Aaron A             9 Oasis-CA                  NT      59.92  
 18 Berdeja, Jose C            9 Dolphins-CA               NT      59.98  
 19 Pegorari, John R           9 CAA-CA               1:03.20    1:00.64  
 20 Lozano, Gabriel J         10 CAA-CA               1:00.49    1:01.80  
 21 Flores, Roberto            9 Dolphins-CA               NT    1:05.72  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Larrick, Zackary J        10 ARSC-CA              1:14.06    1:17.70  
                  37.95     1:17.70 (39.75)                                        
  2 Calta, Vincent A           9 RMDA-CA              1:27.71    1:23.49  
                  41.96     1:23.49 (41.53)                                        
  3 Chiu, Matthew J           10 SMT-CA               1:23.64    1:25.64  
                  41.69     1:25.64 (43.95)                                        
RED - Division  
  1 Dam, William V            10 RMDA-CA              1:29.26    1:25.97  
                  42.33     1:25.97 (43.64)                                        
  2 Leslie, Micah k           10 Beach-CA             1:34.24    1:29.39  
                  44.45     1:29.39 (44.94)                                        
WHT - Division  
  1 Djajadi, Joshua M         10 CAA-CA                    NT    1:28.85  
                  43.42     1:28.85 (45.43)                                        
  2 Lam, Brian J. J           10 ARSC-CA                   NT    1:30.18  
                  45.24     1:30.18 (44.94)                                        
  3 Frank, Owen J              9 RMDA-CA              1:42.40    1:32.11  
                  44.72     1:32.11 (47.39)                                        
  4 Hernandez, Aldrin A       10 COMM-CA                   NT    1:38.34  
                  47.11     1:38.34 (51.23)                                        
  5 Pohlman, Luke H           10 RMDA-CA              1:53.47    1:48.68  
                  54.09     1:48.68 (54.59)                                        
  6 Chan, Garrison Y           9 SGSG-CA                   NT    1:50.84  
                  50.64   1:50.84 (1:00.20)                                        
  7 Solorzano, Adam A          9 COMM-CA              1:58.48    1:53.69  
                  55.31     1:53.69 (58.38)                                        
  8 Garcia, Irvin A            9 BAC-CA               2:28.53    1:54.58  
                  54.41   1:54.58 (1:00.17)                                        
  9 Culwell, Trey Z            9 UN-07-CA                  NT    1:56.60  
                  52.94   1:56.60 (1:03.66)                                        
 10 Lara, Joshua O            10 UN-03-CA                  NT    1:56.92  
                  57.70     1:56.92 (59.22)                                        
 -- Castillo, Alan M           9 RMDA-CA                   NT         DQ  
                  54.91          DQ (58.50)                                        
 -- Oliveira, Gabriel M       10 CERR-CA                   NT         DQ  
                  41.10          DQ (42.69)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Newberry, Ethan M         10 RMDA-CA                39.27      38.85  
  2 Lam, Brian J. J           10 ARSC-CA                40.18      39.52  
  3 Oliveira, Gabriel M       10 CERR-CA                41.42      42.85  
  4 Cheung, Brandon H         10 ARSC-CA                43.52      42.97  
  5 Calta, Vincent A           9 RMDA-CA                42.13      43.05  
  6 Frank, Owen J              9 RMDA-CA                45.19      43.19  
  7 Kim, Ryan J               10 UN-6-CA                44.04      44.88  
RED - Division  
  1 Wang, Zac T                9 CAA-CA                 46.46      46.23  
  2 Djajadi, Joshua M         10 CAA-CA                 48.02      47.56  
  3 Chiu, Jonathan A           9 SPS-CA                 48.62      47.92  
  4 Lee, Mason S              10 RMDA-CA                49.19      48.34  
  5 Zenas, Paul J              9 SPS-CA                 48.23      48.87  
  6 DeAnda, Joel J            10 CAA-CA                 48.74      48.92  
  7 Castillo, Alan M           9 RMDA-CA                49.56      52.40  
WHT - Division  
  1 Wong, Jerison             10 SGSG-CA                53.91      47.93  
  2 Limsnukan, Tyler           9 CERR-CA                53.73      50.23  
  3 Quezon, Berfredd           9 Beach-CA               50.09      51.10  
  4 Dam, William V            10 RMDA-CA                51.00      52.12  
  5 Colon, Jacob N             9 COMM-CA                   NT      52.19  
  6 Cruz, Oscar                9 WAC-CA                    NT      53.72  
  7 Albertson, Kai R          10 RMDA-CA              1:00.43      53.77  
  8 Chavez, Noah E             9 RMDA-CA                55.66      55.91  
  9 Garcia, Irvin A            9 BAC-CA               1:14.92    1:00.93  
 10 Chan, Garrison Y           9 SGSG-CA                   NT    1:02.82  
 11 Solorzano, Adam A          9 COMM-CA                   NT    1:04.42  
 12 Pohlman, Luke H           10 RMDA-CA                   NT    1:04.72  
 13 Lara, Joshua O            10 UN-03-CA                  NT    1:06.69  
 14 Culwell, Trey Z            9 UN-07-CA             1:11.36    1:08.94  
 -- Crisonino, Aiden M         9 Dolphins-CA               NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lee, Kevin K              10 CERR-CA              1:23.06    1:25.13  
                  40.11     1:25.13 (45.02)                                        
  2 Lam, Brian J. J           10 ARSC-CA              1:30.18    1:28.38  
                  42.59     1:28.38 (45.79)                                        
  3 Luengo, Nicholas S        10 RMDA-CA              1:34.89    1:29.77  
                  43.33     1:29.77 (46.44)                                        
  4 Cheung, Brandon H         10 ARSC-CA              1:34.88    1:32.23  
                  44.38     1:32.23 (47.85)                                        
  5 Kim, Ryan J               10 UN-6-CA              1:35.14    1:33.60  
                  44.11     1:33.60 (49.49)                                        
  6 Calta, Vincent A           9 RMDA-CA              1:31.68    1:35.46  
                  46.46     1:35.46 (49.00)                                        
  7 Samanta, Luca             10 RMDA-CA              1:32.67    1:36.66  
                  46.15     1:36.66 (50.51)                                        
  8 Wang, Zac T                9 CAA-CA               1:39.43    1:37.74  
                  48.60     1:37.74 (49.14)                                        
  9 Frank, Owen J              9 RMDA-CA              1:39.44    1:38.29  
                  46.02     1:38.29 (52.27)                                        
RED - Division  
  1 Lam, Brian A              10 CERR-CA              1:41.62    1:40.01  
                  47.70     1:40.01 (52.31)                                        
  2 Zenas, Paul J              9 SPS-CA               1:47.65    1:44.29  
                  48.79     1:44.29 (55.50)                                        
  3 Mackinnon, Andrew N       10 CERR-CA              1:43.58    1:46.04  
                  48.88     1:46.04 (57.16)                                        
WHT - Division  
  1 Navarro, Jesse            10 CAA-CA                    NT    1:46.66  
                  48.84     1:46.66 (57.82)                                        
  2 Kwong, Jason              10 SGSG-CA                   NT    1:48.96  
                  51.52     1:48.96 (57.44)                                        
  3 Larios, Jesus              9 COMM-CA                   NT    1:53.02  
                  54.93     1:53.02 (58.09)                                        
  4 Colon, Jacob N             9 COMM-CA                   NT    1:57.00  
                  52.24   1:57.00 (1:04.76)                                        
  5 Pong, Caleb J              9 CERR-CA                   NT    1:58.58  
                  54.56   1:58.58 (1:04.02)                                        
  6 Solorzano, Adam A          9 COMM-CA              2:11.52    2:08.14  
                1:02.83   2:08.14 (1:05.31)                                        
  7 Maxwell, Caleb E          10 RMDA-CA                   NT    2:28.66  
                1:11.31   2:28.66 (1:17.35)                                        
 -- Castillo, Alan M           9 RMDA-CA              1:51.64         DQ  
                  53.24        DQ (1:01.18)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Oliveira, Gabriel M       10 CERR-CA                34.40      34.57  
  2 Larrick, Zackary J        10 ARSC-CA                33.43      35.22  
  3 Campbell, Brett J          9 RMDA-CA                35.53      36.23  
RED - Division  
  1 Leslie, Micah k           10 Beach-CA               38.25      34.86  
  2 DeAnda, Joel J            10 CAA-CA                 40.62      41.55  
WHT - Division  
  1 Cruz, Oscar                9 WAC-CA                    NT      38.97  
  2 Lee, Mason S              10 RMDA-CA                44.72      40.04  
  3 Cheung, Brandon H         10 ARSC-CA              1:01.81      40.91  
  4 Djajadi, Joshua M         10 CAA-CA                 42.78      43.42  
  5 Zenas, Paul J              9 SPS-CA                 51.53      45.96  
  6 Recinto, Ivan R           10 CERR-CA                45.89      46.07  
  7 Chiu, Jonathan A           9 SPS-CA                 48.31      46.20  
  8 Dam, William V            10 RMDA-CA                51.02      46.74  
  9 Hernandez, Aldrin A       10 COMM-CA                44.56      46.94  
 10 Limsnukan, Tyler           9 CERR-CA                49.92      47.91  
 11 Quezon, Berfredd           9 Beach-CA               49.44      48.05  
 12 Wong, Jerison             10 SGSG-CA                50.82      48.49  
 13 Wang, Zac T                9 CAA-CA                 54.94      48.74  
 14 Colon, Jacob N             9 COMM-CA                   NT      50.98  
 15 Chavez, Noah E             9 RMDA-CA              1:06.54      55.07  
 16 Ochoa, Donovan A          10 RMDA-CA                58.08      55.12  
 -- Crisonino, Aiden M         9 Dolphins-CA          1:20.81         DQ  
 -- Chan, Garrison Y           9 SGSG-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lee, Kevin K              10 CERR-CA              1:08.78    1:10.74  
                  33.41     1:10.74 (37.33)                                        
  2 Campbell, Brett J          9 RMDA-CA              1:19.45    1:21.03  
                  37.69     1:21.03 (43.34)                                        
RED - Division  
  1 Villa, Joshua M           10 CERR-CA              1:36.22    1:33.72  
                  41.77     1:33.72 (51.95)                                        
WHT - Division  
  1 Calta, Vincent A           9 RMDA-CA                   NT    1:31.88  
                  41.93     1:31.88 (49.95)                                        
  2 Velasco, Djovan D          9 Oasis-CA                  NT    1:43.63  
                  45.24     1:43.63 (58.39)                                        
  3 Hernandez, Aldrin A       10 COMM-CA                   NT    1:47.63  
                  49.75     1:47.63 (57.88)                                        
  4 Frank, Owen J              9 RMDA-CA              2:03.33    1:52.21  
                  52.08   1:52.21 (1:00.13)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Newberry, Ethan M         10 RMDA-CA              1:10.83    1:10.76  
                  32.77     1:10.76 (37.99)                                        
  2 Larrick, Zackary J        10 ARSC-CA              1:17.27    1:17.63  
                  36.77     1:17.63 (40.86)                                        
  3 Straley, Noah R           10 RMDA-CA              1:26.62    1:20.19  
                  36.73     1:20.19 (43.46)                                        
  4 Lam, Brian J. J           10 ARSC-CA              1:23.39    1:25.84  
                  39.43     1:25.84 (46.41)                                        
  5 Cruz, Oscar                9 WAC-CA               1:26.07    1:31.23  
                  40.38     1:31.23 (50.85)                                        
RED - Division  
  1 Luengo, Nicholas S        10 RMDA-CA              1:28.14    1:23.65  
                  41.66     1:23.65 (41.99)                                        
  2 Cheung, Brandon H         10 ARSC-CA              1:27.86    1:25.15  
                  41.89     1:25.15 (43.26)                                        
  3 Kim, Ryan J               10 UN-6-CA              1:29.02    1:27.90  
                  43.62     1:27.90 (44.28)                                        
  4 DeAnda, Joel J            10 CAA-CA               1:30.45    1:28.87  
                  40.04     1:28.87 (48.83)                                        
  5 Djajadi, Joshua M         10 CAA-CA               1:28.61    1:29.29  
                  41.29     1:29.29 (48.00)                                        
  6 Recinto, Ivan R           10 CERR-CA              1:33.24    1:31.81  
                  45.44     1:31.81 (46.37)                                        
  7 Dam, William V            10 RMDA-CA              1:32.56    1:35.59  
                  45.82     1:35.59 (49.77)                                        
  8 Chiu, Matthew J           10 SMT-CA               1:29.98    1:38.22  
                  44.05     1:38.22 (54.17)                                        
 -- Frank, Owen J              9 RMDA-CA              1:29.99         DQ  
                  46.98          DQ (45.51)                                        
WHT - Division  
  1 Leslie, Micah k           10 Beach-CA                  NT    1:27.54  
                  39.33     1:27.54 (48.21)                                        
  2 Mackinnon, Andrew N       10 CERR-CA                   NT    1:31.76  
                  42.74     1:31.76 (49.02)                                        
  3 Zenas, Paul J              9 SPS-CA               1:38.00    1:35.03  
                  48.16     1:35.03 (46.87)                                        
  4 Velasco, Djovan D          9 Oasis-CA                  NT    1:36.05  
                  45.19     1:36.05 (50.86)                                        
  5 Chiu, Jonathan A           9 SPS-CA               1:39.77    1:36.34  
                  49.48     1:36.34 (46.86)                                        
  6 kim, Theodore D            9 CERR-CA                   NT    1:39.38  
                  44.37     1:39.38 (55.01)                                        
  7 Hernandez, Aldrin A       10 COMM-CA              1:36.57    1:40.95  
                  45.32     1:40.95 (55.63)                                        
  8 Quezon, Berfredd           9 Beach-CA             1:42.12    1:46.01  
                  52.05     1:46.01 (53.96)                                        
  9 Chavez, Noah E             9 RMDA-CA                   NT    1:52.70  
                  51.87   1:52.70 (1:00.83)                                        
 10 Pong, Caleb J              9 CERR-CA              1:48.84    1:53.08  
                  58.15     1:53.08 (54.93)                                        
 11 Kwong, Jason              10 SGSG-CA                   NT    1:58.41  
                1:58.25      1:58.41 (0.16)                                        
 12 Peram, Aaron A             9 Oasis-CA                  NT    2:04.95  
                1:01.08   2:04.95 (1:03.87)                                        
 -- Munoz, Dylan              10 COMM-CA                   NT         DQ  
                  54.28          DQ (59.33)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cerritos Aquatic Club-CA  'A'                          NT    2:16.07  
     1) Villa, Joshua M 10              2) Mackinnon, Andrew N 10         
     3) Lam, Brian A 10                 4) Koo, Joshua J 10               
                  31.58     1:07.91 (36.33)     1:42.09 (34.18)     2:16.07 (33.98)
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Campbell, Brett J          9 RMDA-CA              2:33.98    2:29.49  
                  35.05     1:13.64 (38.59)     1:51.90 (38.26)     2:29.49 (37.59)
  2 Larrick, Zackary J        10 ARSC-CA              2:22.87    2:30.08  
                  34.38     1:12.08 (37.70)     1:52.65 (40.57)     2:30.08 (37.43)
  3 Calta, Vincent A           9 RMDA-CA              2:32.72    2:31.60  
                  36.62     1:16.43 (39.81)     1:55.20 (38.77)     2:31.60 (36.40)
  4 Koo, Joshua J             10 CERR-CA              2:30.15    2:34.85  
                  33.21     1:13.11 (39.90)     1:54.12 (41.01)     2:34.85 (40.73)
  5 DeAnda, Joel J            10 CAA-CA               2:38.56    2:48.69  
                  36.79     1:21.64 (44.85)     2:06.02 (44.38)     2:48.69 (42.67)
RED - Division  
  1 Djajadi, Joshua M         10 CAA-CA               2:48.13    2:49.48  
                  39.39     1:22.20 (42.81)     2:06.68 (44.48)     2:49.48 (42.80)
  2 Cole, Alexander J         10 RMDA-CA              2:56.50    3:03.26  
                  40.55     1:26.80 (46.25)     2:15.98 (49.18)     3:03.26 (47.28)
  3 Recinto, Ivan R           10 CERR-CA              2:56.50    3:05.98  
                  39.61     1:29.65 (50.04)     2:21.12 (51.47)     3:05.98 (44.86)
  4 Pohlman, Luke H           10 RMDA-CA              2:56.50    3:12.87  
                  43.89     1:33.50 (49.61)     2:24.89 (51.39)     3:12.87 (47.98)
 
Boys 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Larrick, Zackary J        10 ARSC-CA              2:38.52    2:46.03  
                  35.95     1:18.37 (42.42)     2:06.70 (48.33)     2:46.03 (39.33)
RED - Division  
  1 Lin, Rayen R              10 RMDA-CA              3:24.50    2:51.10  
                  37.37     1:21.48 (44.11)     2:11.99 (50.51)     2:51.10 (39.11)
  2 Aguirre, Arik              8 WAC-CA               3:24.50    3:09.90  
                  40.34     1:30.00 (49.66)     2:28.14 (58.14)     3:09.90 (41.76)
  3 Recinto, Ivan R           10 CERR-CA              3:24.50    3:19.92  
                  47.97     1:39.31 (51.34)     2:31.51 (52.20)     3:19.92 (48.41)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Yepez, Ian R              12 WAC-CA                 26.62      26.69  
  2 Ortiz, Matt               11 CAA-CA                 26.83      27.70  
  3 Mena, Juan C              12 COMM-CA                28.59      28.37  
  4 De Los Reyes, Jacob R     12 CAA-CA                 27.76      28.54  
  5 Flores, Armando           12 Dolphins-CA            28.28      28.77  
  6 Hu, Joshua K              12 SGSG-CA                29.32      28.99  
  7 Keough-Lansford, Jack D   11 CAA-CA                 27.81      29.21  
  8 Delacruz, Emmanuel S      12 CERR-CA                29.13      29.25  
  9 Min, Alex                 11 UN-05-CA               28.84      29.29  
 10 Anorve, Abi D             12 COMM-CA                29.07      29.31  
 11 Wolpert, Diego            11 RMDA-CA                29.99      29.44  
 12 Munsayac, Ethan H         11 SGSG-CA                30.63      29.45  
 13 Morano, Matthew           12 SPS-CA                 30.71      29.80  
 14 Villegas, Francisco L     12 SPS-CA                 30.45      30.07  
 15 Croce, Pietro             12 CAA-CA                 30.47      30.40  
 16 Campbell, Sean M          12 RMDA-CA                30.58      30.88  
RED - Division  
  1 Celeste, Andre p          12 Beach-CA               33.28      28.58  
  2 Quintas, Kyle J           11 ULTR-CA                31.16      30.35  
  3 Franco, Geo J             12 RMDA-CA                31.08      30.65  
  4 Gudino, Daniel            11 CERR-CA                32.18      31.68  
  5 Garcia, Michael C         11 ULTR-CA                32.07      31.84  
  6 Heaton, Kobe W            12 UN-07-CA               31.88      32.04  
  7 Bradley, Ryan L           11 SPS-CA                 32.79      32.17  
  8 Small, Elmo F             11 RMDA-CA                33.29      32.18  
  9 Franco, Anthony J         11 RMDA-CA                32.87      32.53  
 10 Tran, Evan L              11 SGSG-CA                32.54      32.59  
 11 Acero, Jesse J            11 COMM-CA                33.41      33.28  
 12 Estrada, Cristian D       12 WAC-CA                 33.16      33.41  
 13 de la Garza, Patrick R    11 CAA-CA                 32.93      33.71  
WHT - Division  
  1 Rojo, Carlos A            12 UN-07-CA               34.49      30.88  
  2 Tillson, Reese G          11 RMDA-CA                   NT      31.38  
  3 Tonne, David E            12 Dolphins-CA            34.22      31.78  
  4 Boyd, Jahrel              12 WAC-CA                    NT      31.89  
  5 Sallenbach, Jacob S       11 CAA-CA                 35.03      32.08  
  6 Quezon, Philippe          12 Beach-CA               34.80      32.63  
  7 Bove, John Michael        12 WAC-CA                 34.04      33.73  
  8 Milan, Alec J             12 CERR-CA                34.33      33.86  
  9 Ibarra, Julian E          12 UN-03-CA               36.45      34.31  
 10 Hernandez, Dominic N      12 COMM-CA                35.38      34.72  
 11 Rico, Sebastian           11 COMM-CA                34.34      34.94  
 12 Limon, Abraham            11 COMM-CA                35.00      35.12  
 13 Benitez, Daniel J         11 Dolphins-CA            37.24      35.55  
 13 Leung, James G            11 SGSG-CA                35.75      35.55  
 15 Cruz, Nicholas S          12 COMM-CA                35.72      35.77  
 16 Chavez, Samuel L          11 RMDA-CA                35.79      36.33  
 17 Ochoa, Dominic J          11 RMDA-CA                35.20      36.59  
 18 Garcia, Noah E            11 RMDA-CA                35.94      36.86  
 19 Moran, Alessandro O       11 CAA-CA                 39.51      37.27  
 20 Duque, Joseph J           11 Dolphins-CA               NT      37.43  
 21 Wong, Marco               12 WAC-CA                 39.01      37.53  
 22 Walker, Jake T            11 CERR-CA                36.03      37.72  
 23 Munoz, Derek              12 COMM-CA                37.58      38.26  
 24 Wong, Kenneth J           11 UN-01-CA                  NT      40.26  
 25 Thomsic, Ethan S          11 RMDA-CA                42.24      40.54  
 26 Ornelas, Ethan            12 Dolphins-CA               NT      40.75  
 27 Turrubiartes, Francisco   11 CAA-CA                 40.33      42.33  
 28 Cuen, Matthew C           11 ULTR-CA                   NT      42.92  
 29 Blessing, John A          11 RMDA-CA                47.39      44.50  
 30 Kwock, Collin W           11 SPS-CA                 44.29      44.84  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Yepez, Ian R              12 WAC-CA                 58.28      58.56  
                  28.11       58.56 (30.45)                                        
  2 Ortiz, Matt               11 CAA-CA                 58.60      58.66  
                  28.99       58.66 (29.67)                                        
  3 Sorosky, Spencer M        12 RMDA-CA              1:00.04      59.83  
                  29.09       59.83 (30.74)                                        
  4 Keough-Lansford, Jack D   11 CAA-CA                 59.86    1:00.93  
                  29.71     1:00.93 (31.22)                                        
  5 Mena, Juan C              12 COMM-CA              1:01.54    1:01.28  
                  29.51     1:01.28 (31.77)                                        
  6 Mar, Joshua S             12 ARSC-CA              1:00.41    1:02.11  
                  30.01     1:02.11 (32.10)                                        
  7 Min, Alex                 11 UN-05-CA             1:02.55    1:03.51  
                  30.33     1:03.51 (33.18)                                        
  8 Wolpert, Diego            11 RMDA-CA              1:04.40    1:04.13  
                  30.94     1:04.13 (33.19)                                        
  9 Delacruz, Emmanuel S      12 CERR-CA              1:03.58    1:04.98  
                  31.12     1:04.98 (33.86)                                        
 10 Quintas, Kyle J           11 ULTR-CA              1:04.42    1:05.98  
                  30.99     1:05.98 (34.99)                                        
RED - Division  
  1 Morano, Matthew           12 SPS-CA               1:09.05    1:05.98  
                  31.73     1:05.98 (34.25)                                        
  2 Hu, Joshua K              12 SGSG-CA              1:08.36    1:06.66  
                  32.12     1:06.66 (34.54)                                        
  3 Franco, Geo J             12 RMDA-CA              1:07.99    1:06.88  
                  32.44     1:06.88 (34.44)                                        
  4 Campbell, Sean M          12 RMDA-CA              1:06.40    1:06.95  
                  31.61     1:06.95 (35.34)                                        
  5 Villegas, Francisco L     12 SPS-CA               1:08.08    1:07.05  
                  33.06     1:07.05 (33.99)                                        
  6 Ngo, Andrew J             12 SGSG-CA              1:09.17    1:07.29  
                  32.72     1:07.29 (34.57)                                        
  7 Sallenbach, Jacob S       11 CAA-CA               1:08.08    1:08.38  
                  33.47     1:08.38 (34.91)                                        
  8 Serrano, Anthony C        11 RMDA-CA              1:09.65    1:08.66  
                  32.95     1:08.66 (35.71)                                        
  9 Croce, Pietro             12 CAA-CA               1:07.89    1:09.78  
                  33.24     1:09.78 (36.54)                                        
 10 Bradley, Ryan L           11 SPS-CA               1:11.41    1:10.30  
                  33.62     1:10.30 (36.68)                                        
 11 Heaton, Kobe W            12 UN-07-CA             1:10.23    1:11.69  
                  34.95     1:11.69 (36.74)                                        
 12 Gudino, Daniel            11 CERR-CA              1:11.60    1:11.83  
                  34.31     1:11.83 (37.52)                                        
WHT - Division  
  1 Celeste, Andre p          12 Beach-CA             1:18.90    1:07.26  
                  32.82     1:07.26 (34.44)                                        
  2 Small, Elmo F             11 RMDA-CA              1:12.99    1:09.44  
                  33.29     1:09.44 (36.15)                                        
  3 Tran, Evan L              11 SGSG-CA              1:12.61    1:10.61  
                  34.28     1:10.61 (36.33)                                        
  4 Bove, John Michael        12 WAC-CA               1:13.89    1:12.66  
                  34.42     1:12.66 (38.24)                                        
  5 Khalifa, Ottman A         11 UN-6-CA                   NT    1:12.79  
                  34.24     1:12.79 (38.55)                                        
  6 Kimbrell, Travis C        12 BAC-CA               1:22.63    1:13.83  
                  35.46     1:13.83 (38.37)                                        
  7 de la Garza, Patrick R    11 CAA-CA               1:14.91    1:14.34  
                  35.28     1:14.34 (39.06)                                        
  8 Quezon, Philippe          12 Beach-CA                  NT    1:15.64  
                  36.09     1:15.64 (39.55)                                        
  9 Boyd, Jahrel              12 WAC-CA                    NT    1:16.80  
                  34.63     1:16.80 (42.17)                                        
 10 Acero, Jesse J            11 COMM-CA              1:22.31    1:16.87  
                  35.64     1:16.87 (41.23)                                        
 11 Hoffman, Ethan B          11 RMDA-CA                   NT    1:18.36  
                  37.55     1:18.36 (40.81)                                        
 12 Aune, Aren R              11 RMDA-CA              1:13.53    1:18.60  
                  37.67     1:18.60 (40.93)                                        
 13 Limon, Abraham            11 COMM-CA              1:17.50    1:19.52  
                  38.87     1:19.52 (40.65)                                        
 14 Garcia, Noah E            11 RMDA-CA              1:20.80    1:19.91  
                  37.80     1:19.91 (42.11)                                        
 15 Milan, Alec J             12 CERR-CA              1:21.13    1:19.94  
                  38.89     1:19.94 (41.05)                                        
 16 Garcia, German A          11 BAC-CA               1:21.21    1:20.05  
 17 Tonne, David E            12 Dolphins-CA          1:25.18    1:20.29  
                  39.09     1:20.29 (41.20)                                        
 18 Benitez, Daniel J         11 Dolphins-CA          1:26.91    1:21.28  
                  38.27     1:21.28 (43.01)                                        
 19 Chavez, Samuel L          11 RMDA-CA              1:22.11    1:22.10  
                  36.35     1:22.10 (45.75)                                        
 20 Rico, Sebastian           11 COMM-CA              1:22.07    1:22.35  
                  37.98     1:22.35 (44.37)                                        
 21 Cruz, Nicholas S          12 COMM-CA              1:23.63    1:25.84  
                  38.95     1:25.84 (46.89)                                        
 22 Ochoa, Dominic J          11 RMDA-CA              1:23.58    1:25.85  
                  40.96     1:25.85 (44.89)                                        
 23 Okada, Jacob F            11 RMDA-CA              1:26.30    1:25.93  
                  41.26     1:25.93 (44.67)                                        
 24 Wong, Kenneth J           11 UN-01-CA                  NT    1:28.81  
                  43.11     1:28.81 (45.70)                                        
 25 Cuen, Matthew C           11 ULTR-CA                   NT    1:30.73  
                  43.06     1:30.73 (47.67)                                        
 26 Blessing, John A          11 RMDA-CA                   NT    1:33.93  
                  44.84     1:33.93 (49.09)                                        
 27 Walker, Jake T            11 CERR-CA              1:27.33    1:37.08  
                  43.67     1:37.08 (53.41)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Umpornpuckdi, Ethan       12 CERR-CA              2:02.80    2:07.49  
                  28.82     1:01.68 (32.86)     1:34.95 (33.27)     2:07.49 (32.54)
  2 Yepez, Ian R              12 WAC-CA               2:12.13    2:08.78  
                  29.90     1:02.51 (32.61)     1:36.66 (34.15)     2:08.78 (32.12)
  3 Mar, Joshua S             12 ARSC-CA              2:08.83    2:11.81  
                  29.75     1:03.25 (33.50)     1:37.89 (34.64)     2:11.81 (33.92)
  4 Mena, Juan C              12 COMM-CA              2:18.50    2:14.50  
                  30.57     1:04.41 (33.84)     1:40.06 (35.65)     2:14.50 (34.44)
  5 Min, Alex                 11 UN-05-CA             2:14.07    2:15.33  
                  29.53     1:04.70 (35.17)     1:41.33 (36.63)     2:15.33 (34.00)
  6 Wolpert, Diego            11 RMDA-CA              2:18.22    2:20.05  
                  31.87     1:07.45 (35.58)     1:44.23 (36.78)     2:20.05 (35.82)
  7 Sallenbach, Jacob S       11 CAA-CA               2:22.01    2:21.36  
                  33.50     1:09.56 (36.06)     1:45.99 (36.43)     2:21.36 (35.37)
  8 De Los Reyes, Jacob R     12 CAA-CA               2:20.61    2:21.74  
                  32.06     1:08.23 (36.17)     1:45.48 (37.25)     2:21.74 (36.26)
  9 Campbell, Sean M          12 RMDA-CA              2:23.31    2:25.24  
                  33.21     1:11.41 (38.20)     1:49.55 (38.14)     2:25.24 (35.69)
RED - Division  
  1 Villegas, Francisco L     12 SPS-CA               2:26.76    2:24.91  
                  33.75     1:10.24 (36.49)     1:49.99 (39.75)     2:24.91 (34.92)
  2 Serrano, Anthony C        11 RMDA-CA              2:25.61    2:25.33  
                  33.96     1:11.66 (37.70)     1:49.49 (37.83)     2:25.33 (35.84)
  3 Garcia, Michael C         11 ULTR-CA              2:26.53    2:25.76  
                  33.80     1:10.84 (37.04)     1:48.98 (38.14)     2:25.76 (36.78)
  4 Bradley, Ryan L           11 SPS-CA               2:36.93    2:29.98  
                  34.15     1:12.48 (38.33)     1:52.16 (39.68)     2:29.98 (37.82)
  5 Bove, John Michael        12 WAC-CA               2:35.82    2:39.09  
                  36.94     1:17.75 (40.81)     1:59.70 (41.95)     2:39.09 (39.39)
WHT - Division  
  1 Khalifa, Ottman A         11 UN-6-CA                   NT    2:36.78  
                  33.26     1:13.28 (40.02)     1:55.79 (42.51)     2:36.78 (40.99)
  2 Milan, Alec J             12 CERR-CA              2:54.13    2:42.17  
                  37.25     1:18.06 (40.81)     2:00.32 (42.26)     2:42.17 (41.85)
  3 Limon, Abraham            11 COMM-CA              2:43.99    2:52.55  
                  38.93     1:23.54 (44.61)     2:08.31 (44.77)     2:52.55 (44.24)
  4 Acero, Jesse J            11 COMM-CA              3:23.53    2:57.97  
                  36.62     1:23.43 (46.81)     2:12.55 (49.12)     2:57.97 (45.42)
  5 Rico, Sebastian           11 COMM-CA                   NT    3:01.35  
                  38.06     1:25.94 (47.88)     2:16.01 (50.07)     3:01.35 (45.34)
  6 Thomsic, Ethan S          11 RMDA-CA                   NT    3:34.30  
                  52.96     1:46.60 (53.64)     2:41.83 (55.23)     3:34.30 (52.47)
  7 Kwock, Collin W           11 SPS-CA                    NT    3:41.86  
                  45.85     1:42.52 (56.67)     2:42.42 (59.90)     3:41.86 (59.44)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Villa, Julian A           12 CERR-CA                33.30      31.18  
  2 Yepez, Ian R              12 WAC-CA                 33.44      32.71  
  3 Mar, Joshua S             12 ARSC-CA                35.34      34.42  
  4 Heaton, Kobe W            12 UN-07-CA               34.76      35.39  
  5 Flores, Armando           12 Dolphins-CA            33.34      35.46  
  6 Ngo, Andrew J             12 SGSG-CA                35.12      35.47  
  7 Morano, Matthew           12 SPS-CA                 36.00      36.47  
  8 Delacruz, Emmanuel S      12 CERR-CA                34.49      37.11  
  9 Campbell, Sean M          12 RMDA-CA                36.53      38.11  
RED - Division  
  1 Yunker, Jake R            11 UN-03-CA               38.03      35.54  
  2 Hu, Joshua K              12 SGSG-CA                39.28      35.80  
  3 Rojo, Carlos A            12 UN-07-CA               38.94      37.01  
  4 Anorve, Abi D             12 COMM-CA                37.20      37.04  
  5 Quintas, Kyle J           11 ULTR-CA                37.40      37.20  
  5 Franco, Anthony J         11 RMDA-CA                36.91      37.20  
  7 Gudino, Daniel            11 CERR-CA                37.91      39.40  
  8 Tran, Evan L              11 SGSG-CA                39.93      39.80  
WHT - Division  
  1 Celeste, Andre p          12 Beach-CA               45.70      34.57  
  2 Khalifa, Ottman A         11 UN-6-CA                   NT      39.11  
  3 Quezon, Philippe          12 Beach-CA               41.73      40.03  
  4 Ibarra, Julian E          12 UN-03-CA               43.74      40.72  
  5 Milan, Alec J             12 CERR-CA                44.16      41.48  
  6 Acero, Jesse J            11 COMM-CA                43.50      42.00  
  7 Boyd, Jahrel              12 WAC-CA                    NT      42.29  
  8 Tillson, Reese G          11 RMDA-CA                45.32      42.57  
  9 Wong, Marco               12 WAC-CA                 52.27      43.64  
 10 Limon, Abraham            11 COMM-CA                44.30      44.06  
 11 Leung, James G            11 SGSG-CA                50.11      44.45  
 12 Benitez, Daniel J         11 Dolphins-CA            45.91      44.52  
 13 Chavez, Samuel L          11 RMDA-CA                45.92      44.69  
 14 Hernandez, Dominic N      12 COMM-CA                51.09      45.77  
 15 Munoz, Derek              12 COMM-CA                49.02      46.64  
 16 Cruz, Nicholas S          12 COMM-CA                50.60      47.74  
 17 Tonne, David E            12 Dolphins-CA          1:04.23      48.21  
 18 Moran, Alessandro O       11 CAA-CA                 54.90      49.21  
 19 Walker, Jake T            11 CERR-CA                46.74      49.60  
 20 Rico, Sebastian           11 COMM-CA                54.91      51.37  
 21 Ochoa, Dominic J          11 RMDA-CA                57.78      53.01  
 22 Blessing, John A          11 RMDA-CA                57.91      53.44  
 -- Ornelas, Ethan            12 Dolphins-CA               NT         DQ  
 -- Estrada, Cristian D       12 WAC-CA                 46.15         DQ  
 -- Cuen, Matthew C           11 ULTR-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Sorosky, Spencer M        12 RMDA-CA              1:05.40    1:07.59  
                  33.10     1:07.59 (34.49)                                        
  2 Wilson, Brock W           12 RMDA-CA              1:09.39    1:10.34  
                  34.68     1:10.34 (35.66)                                        
  3 Delacruz, Emmanuel S      12 CERR-CA              1:13.62    1:16.31  
                  37.51     1:16.31 (38.80)                                        
  4 Garcia, Michael C         11 ULTR-CA              1:19.53    1:16.47  
                  37.85     1:16.47 (38.62)                                        
  5 Morano, Matthew           12 SPS-CA               1:17.16    1:17.12  
                  38.17     1:17.12 (38.95)                                        
  6 Heaton, Kobe W            12 UN-07-CA             1:17.37    1:17.48  
                  38.30     1:17.48 (39.18)                                        
  7 Franco, Anthony J         11 RMDA-CA              1:18.29    1:19.12  
                  38.54     1:19.12 (40.58)                                        
  8 Sallenbach, Jacob S       11 CAA-CA               1:19.25    1:19.19  
                  39.44     1:19.19 (39.75)                                        
RED - Division  
  1 Flores, Armando           12 Dolphins-CA          1:24.27    1:17.57  
                  37.40     1:17.57 (40.17)                                        
  2 Quintas, Kyle J           11 ULTR-CA              1:22.57    1:18.53  
                  38.25     1:18.53 (40.28)                                        
  3 Gudino, Daniel            11 CERR-CA              1:21.53    1:21.03  
                  40.25     1:21.03 (40.78)                                        
WHT - Division  
  1 Villegas, Francisco L     12 SPS-CA               1:32.41    1:24.70  
                  41.23     1:24.70 (43.47)                                        
  2 Kimbrell, Travis C        12 BAC-CA               1:41.71    1:26.18  
                  40.77     1:26.18 (45.41)                                        
  3 Limon, Abraham            11 COMM-CA              1:35.37    1:32.29  
                  46.25     1:32.29 (46.04)                                        
  4 Hoffman, Ethan B          11 RMDA-CA                   NT    1:32.36  
                  45.46     1:32.36 (46.90)                                        
  5 Bove, John Michael        12 WAC-CA               1:32.66    1:34.95  
                  45.33     1:34.95 (49.62)                                        
  6 Chavez, Samuel L          11 RMDA-CA              1:39.06    1:34.97  
                  45.59     1:34.97 (49.38)                                        
  7 Estrada, Cristian D       12 WAC-CA               1:37.02    1:38.29  
                  47.17     1:38.29 (51.12)                                        
  8 Walker, Jake T            11 CERR-CA              1:46.35    1:51.98  
                1:54.37         1:51.98 ( )                                        
 -- Garcia, German A          11 BAC-CA               1:50.75         DQ  
                1:32.50              DQ ( )                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ortiz, Matt               11 CAA-CA                 34.02      34.45  
  2 Mena, Juan C              12 COMM-CA                37.71      38.14  
  3 Wilson, Brock W           12 RMDA-CA                38.03      38.40  
  4 Ngo, Andrew J             12 SGSG-CA                39.80      39.62  
  5 Franco, Geo J             12 RMDA-CA                40.06      40.53  
  6 Tran, Evan L              11 SGSG-CA                39.67      40.82  
  7 Serrano, Anthony C        11 RMDA-CA                40.25      41.44  
  8 Munsayac, Ethan H         11 SGSG-CA                40.72      43.23  
RED - Division  
  1 Hu, Joshua K              12 SGSG-CA                41.02      39.55  
  2 Quintas, Kyle J           11 ULTR-CA                41.69      41.88  
  3 Garcia, Michael C         11 ULTR-CA                43.26      42.06  
  4 Rojo, Carlos A            12 UN-07-CA               44.61      42.32  
  5 Quezon, Philippe          12 Beach-CA               42.90      42.71  
  6 Villegas, Francisco L     12 SPS-CA                 41.81      42.80  
  7 Acero, Jesse J            11 COMM-CA                44.74      42.84  
  8 Chiu, Timothy A           12 SPS-CA                 41.22      42.95  
  9 Morano, Matthew           12 SPS-CA                 42.25      43.26  
 10 Garcia, Noah E            11 RMDA-CA                43.76      43.55  
 11 Wolpert, Diego            11 RMDA-CA                44.46      44.25  
 -- Okada, Jacob F            11 RMDA-CA                43.24         DQ  
WHT - Division  
  1 Celeste, Andre p          12 Beach-CA               48.04      41.00  
  2 Small, Elmo F             11 RMDA-CA                44.93      43.43  
  3 Estrada, Cristian D       12 WAC-CA                    NT      44.60  
  4 Ochoa, Dominic J          11 RMDA-CA                45.29      46.47  
  5 Chavez, Samuel L          11 RMDA-CA                47.25      47.06  
  6 Garcia, German A          11 BAC-CA                 48.14      47.59  
  7 Boyd, Jahrel              12 WAC-CA                    NT      48.10  
  8 Aune, Aren R              11 RMDA-CA                52.03      50.42  
  9 Cruz, Nicholas S          12 COMM-CA                48.62      50.85  
 10 Benitez, Daniel J         11 Dolphins-CA            57.97      53.20  
 11 Hoffman, Ethan B          11 RMDA-CA                   NT      53.50  
 12 Limon, Abraham            11 COMM-CA                58.05      56.24  
 13 Rico, Sebastian           11 COMM-CA                53.08      56.55  
 14 Moran, Alessandro O       11 CAA-CA               1:01.86      57.93  
 15 Blessing, John A          11 RMDA-CA                   NT    1:03.39  
 -- Wong, Kenneth J           11 UN-01-CA                  NT         DQ  
 -- Duque, Joseph J           11 Dolphins-CA               NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ortiz, Matt               11 CAA-CA               1:14.87    1:14.85  
                  35.64     1:14.85 (39.21)                                        
  2 Keough-Lansford, Jack D   11 CAA-CA               1:18.26    1:19.10  
                  37.19     1:19.10 (41.91)                                        
  3 Sorosky, Spencer M        12 RMDA-CA              1:20.60    1:20.70  
                  37.82     1:20.70 (42.88)                                        
  4 Mena, Juan C              12 COMM-CA              1:22.97    1:24.04  
                  40.02     1:24.04 (44.02)                                        
  5 De Los Reyes, Jacob R     12 CAA-CA               1:26.67    1:24.77  
                  40.61     1:24.77 (44.16)                                        
  6 Ngo, Andrew J             12 SGSG-CA              1:25.33    1:27.33  
                  41.72     1:27.33 (45.61)                                        
  7 Serrano, Anthony C        11 RMDA-CA              1:27.03    1:27.36  
                  41.65     1:27.36 (45.71)                                        
  8 Bradley, Ryan L           11 SPS-CA               1:28.25    1:28.39  
                  40.96     1:28.39 (47.43)                                        
RED - Division  
  1 Franco, Geo J             12 RMDA-CA              1:29.98    1:26.82  
                  42.04     1:26.82 (44.78)                                        
  2 Tran, Evan L              11 SGSG-CA              1:29.18    1:31.48  
                  43.49     1:31.48 (47.99)                                        
  3 Quintas, Kyle J           11 ULTR-CA              1:33.98    1:31.97  
                  42.47     1:31.97 (49.50)                                        
  4 Morano, Matthew           12 SPS-CA               1:33.46    1:34.89  
                  45.11     1:34.89 (49.78)                                        
WHT - Division  
  1 Yunker, Jake R            11 UN-03-CA                  NT    1:26.17  
                  40.74     1:26.17 (45.43)                                        
  2 Small, Elmo F             11 RMDA-CA              1:39.49    1:34.36  
                  44.37     1:34.36 (49.99)                                        
  3 Munsayac, Ethan H         11 SGSG-CA              1:38.24    1:35.95  
                  44.62     1:35.95 (51.33)                                        
  4 Garcia, Noah E            11 RMDA-CA              1:40.55    1:36.25  
                  45.03     1:36.25 (51.22)                                        
  5 Turrubiartes, Francisco   11 CAA-CA               1:58.15    1:36.69  
                  46.40     1:36.69 (50.29)                                        
  6 Leung, James G            11 SGSG-CA              1:49.16    1:38.02  
                  46.47     1:38.02 (51.55)                                        
  6 de la Garza, Patrick R    11 CAA-CA               1:39.63    1:38.02  
                  46.86     1:38.02 (51.16)                                        
  8 Chavez, Samuel L          11 RMDA-CA              1:44.92    1:38.73  
                  47.24     1:38.73 (51.49)                                        
  9 Estrada, Cristian D       12 WAC-CA                    NT    1:39.66  
                  46.34     1:39.66 (53.32)                                        
 10 Wong, Marco               12 WAC-CA               1:42.64    1:45.12  
                  50.87     1:45.12 (54.25)                                        
 11 Hernandez, Dominic N      12 COMM-CA              2:05.53    1:47.54  
                  50.59     1:47.54 (56.95)                                        
 12 Thomsic, Ethan S          11 RMDA-CA                   NT    1:57.43  
                  55.58   1:57.43 (1:01.85)                                        
 13 Blessing, John A          11 RMDA-CA                   NT    2:07.87  
                1:00.92   2:07.87 (1:06.95)                                        
 -- Ochoa, Dominic J          11 RMDA-CA                   NT         DQ  
                  47.99          DQ (55.10)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Yepez, Ian R              12 WAC-CA                 29.16      30.47  
  2 Ortiz, Matt               11 CAA-CA                 29.75      30.75  
  3 Wilson, Brock W           12 RMDA-CA                31.26      30.87  
  4 Keough-Lansford, Jack D   11 CAA-CA                 30.83      31.12  
  5 Min, Alex                 11 UN-05-CA               32.02      31.85  
  6 Croce, Pietro             12 CAA-CA                 32.31      33.06  
  7 Campbell, Sean M          12 RMDA-CA                32.17      33.18  
  8 Flores, Armando           12 Dolphins-CA            32.18      33.19  
RED - Division  
  1 Hu, Joshua K              12 SGSG-CA                35.25      33.11  
  2 Garcia, Michael C         11 ULTR-CA                35.29      35.56  
  3 Heaton, Kobe W            12 UN-07-CA               37.09      35.61  
  4 Franco, Geo J             12 RMDA-CA                36.35      35.95  
  5 Gudino, Daniel            11 CERR-CA                36.32      36.71  
  6 Munsayac, Ethan H         11 SGSG-CA                34.66      36.72  
  7 Franco, Anthony J         11 RMDA-CA                35.87      37.19  
  8 Chiu, Timothy A           12 SPS-CA                 37.12      40.58  
WHT - Division  
  1 Celeste, Andre p          12 Beach-CA               39.69      33.26  
  2 Ngo, Andrew J             12 SGSG-CA                   NT      37.66  
  3 Tonne, David E            12 Dolphins-CA            43.65      37.77  
  4 Khalifa, Ottman A         11 UN-6-CA                   NT      38.60  
  5 Rojo, Carlos A            12 UN-07-CA                  NT      39.36  
  6 Estrada, Cristian D       12 WAC-CA                    NT      39.57  
  7 Delacruz, Emmanuel S      12 CERR-CA                39.69      40.93  
  8 Small, Elmo F             11 RMDA-CA                42.57      40.95  
  9 Milan, Alec J             12 CERR-CA                   NT      41.08  
  9 Quezon, Philippe          12 Beach-CA               41.68      41.08  
 11 Tran, Evan L              11 SGSG-CA                39.58      42.17  
 12 Okada, Jacob F            11 RMDA-CA                43.25      42.22  
 13 Acero, Jesse J            11 COMM-CA                45.59      42.39  
 14 Benitez, Daniel J         11 Dolphins-CA            49.12      42.78  
 15 Boyd, Jahrel              12 WAC-CA                    NT      43.41  
 16 Kimbrell, Travis C        12 BAC-CA                 46.61      43.44  
 17 Aune, Aren R              11 RMDA-CA                   NT      43.56  
 18 Duque, Joseph J           11 Dolphins-CA               NT      48.23  
 19 Cruz, Nicholas S          12 COMM-CA                44.94      48.27  
 20 Garcia, Noah E            11 RMDA-CA                49.10      52.50  
 21 Moran, Alessandro O       11 CAA-CA                 57.26      54.87  
 22 Rico, Sebastian           11 COMM-CA                59.44    1:01.81  
 -- Blessing, John A          11 RMDA-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mar, Joshua S             12 ARSC-CA              1:09.88    1:10.62  
                  32.99     1:10.62 (37.63)                                        
  2 Min, Alex                 11 UN-05-CA             1:14.23    1:14.75  
                  34.18     1:14.75 (40.57)                                        
  3 Croce, Pietro             12 CAA-CA               1:12.71    1:18.41  
                  37.25     1:18.41 (41.16)                                        
RED - Division  
  1 Bradley, Ryan L           11 SPS-CA               1:21.72    1:21.03  
                  36.68     1:21.03 (44.35)                                        
  2 Franco, Anthony J         11 RMDA-CA              1:18.96    1:21.90  
                  38.20     1:21.90 (43.70)                                        
WHT - Division  
  1 Munsayac, Ethan H         11 SGSG-CA              1:25.36    1:29.91  
                  40.66     1:29.91 (49.25)                                        
  2 Khalifa, Ottman A         11 UN-6-CA                   NT    1:30.52  
                  41.64     1:30.52 (48.88)                                        
  3 de la Garza, Patrick R    11 CAA-CA               1:27.51    1:31.17  
                  43.13     1:31.17 (48.04)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Sorosky, Spencer M        12 RMDA-CA              1:07.76    1:07.29  
                  31.00     1:07.29 (36.29)                                        
  2 Villa, Julian A           12 CERR-CA              1:08.85    1:07.91  
                  31.34     1:07.91 (36.57)                                        
  3 Ortiz, Matt               11 CAA-CA               1:06.07    1:08.36  
                  33.32     1:08.36 (35.04)                                        
  4 Umpornpuckdi, Ethan       12 CERR-CA              1:08.14    1:08.59  
                  15.58     1:08.59 (53.01)                                        
  5 Hu, Joshua K              12 SGSG-CA              1:16.88    1:12.63  
                  33.69     1:12.63 (38.94)                                        
  6 Keough-Lansford, Jack D   11 CAA-CA               1:08.81    1:13.57  
                  34.82     1:13.57 (38.75)                                        
  7 Flores, Armando           12 Dolphins-CA          1:11.63    1:15.83  
                  34.91     1:15.83 (40.92)                                        
  8 Yunker, Jake R            11 UN-03-CA             1:15.40    1:15.89  
                  35.54     1:15.89 (40.35)                                        
  9 Ngo, Andrew J             12 SGSG-CA              1:16.85    1:16.46  
                  36.84     1:16.46 (39.62)                                        
 10 Wolpert, Diego            11 RMDA-CA              1:16.84    1:18.04  
                  36.95     1:18.04 (41.09)                                        
RED - Division  
  1 Franco, Geo J             12 RMDA-CA              1:18.86    1:16.30  
                  36.19     1:16.30 (40.11)                                        
  2 Croce, Pietro             12 CAA-CA               1:19.48    1:16.49  
                  35.52     1:16.49 (40.97)                                        
  3 Anorve, Abi D             12 COMM-CA              1:21.23    1:17.30  
                  36.66     1:17.30 (40.64)                                        
  4 Garcia, Michael C         11 ULTR-CA              1:18.95    1:18.38  
                  36.96     1:18.38 (41.42)                                        
  5 Serrano, Anthony C        11 RMDA-CA              1:20.70    1:19.29  
                  38.85     1:19.29 (40.44)                                        
  6 Sallenbach, Jacob S       11 CAA-CA               1:19.80    1:19.40  
                  37.90     1:19.40 (41.50)                                        
  7 Franco, Anthony J         11 RMDA-CA              1:21.74    1:20.69  
                  37.24     1:20.69 (43.45)                                        
  8 Gudino, Daniel            11 CERR-CA              1:21.78    1:20.94  
                  37.35     1:20.94 (43.59)                                        
  9 Heaton, Kobe W            12 UN-07-CA             1:21.18    1:21.06  
                  35.45     1:21.06 (45.61)                                        
 10 Delacruz, Emmanuel S      12 CERR-CA              1:19.67    1:21.96  
                  37.90     1:21.96 (44.06)                                        
 11 Quezon, Philippe          12 Beach-CA             1:24.60    1:24.50  
                  40.27     1:24.50 (44.23)                                        
WHT - Division  
  1 Celeste, Andre p          12 Beach-CA                  NT    1:14.52  
                  33.76     1:14.52 (40.76)                                        
  2 Rojo, Carlos A            12 UN-07-CA                  NT    1:22.22  
                  38.39     1:22.22 (43.83)                                        
  3 Khalifa, Ottman A         11 UN-6-CA                   NT    1:22.86  
                  39.11     1:22.86 (43.75)                                        
  4 de la Garza, Patrick R    11 CAA-CA               1:24.71    1:25.02  
                  38.70     1:25.02 (46.32)                                        
  5 Okada, Jacob F            11 RMDA-CA                   NT    1:27.92  
                  43.90     1:27.92 (44.02)                                        
  6 Ibarra, Julian E          12 UN-03-CA             1:29.16    1:28.58  
                  42.80     1:28.58 (45.78)                                        
  7 Tillson, Reese G          11 RMDA-CA              1:37.88    1:31.50  
                  41.51     1:31.50 (49.99)                                        
  8 Boyd, Jahrel              12 WAC-CA                    NT    1:32.18  
                  43.34     1:32.18 (48.84)                                        
  9 Benitez, Daniel J         11 Dolphins-CA          1:41.21    1:36.31  
                  44.62     1:36.31 (51.69)                                        
 10 Cruz, Nicholas S          12 COMM-CA              1:35.30    1:36.91  
                  47.16     1:36.91 (49.75)                                        
 11 Munoz, Derek              12 COMM-CA              1:35.05    1:36.95  
                  47.86     1:36.95 (49.09)                                        
 12 Moran, Alessandro O       11 CAA-CA               1:51.82    1:46.92  
                  51.61     1:46.92 (55.31)                                        
 -- Small, Elmo F             11 RMDA-CA              1:27.66         DQ  
                  42.89          DQ (55.94)                                        
 -- Garcia, Nathan J          12 Oasis-CA                  NT         DQ  
                  46.75          DQ (53.74)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Sorosky, Spencer M        12 RMDA-CA              2:31.66    2:27.73  
                  31.37     1:07.60 (36.23)     1:53.83 (46.23)     2:27.73 (33.90)
  2 Mena, Juan C              12 COMM-CA              2:35.78    2:32.81  
                  34.66     1:13.86 (39.20)     1:59.34 (45.48)     2:32.81 (33.47)
  3 Mar, Joshua S             12 ARSC-CA              2:32.18    2:32.82  
                  33.60     1:11.91 (38.31)     1:58.35 (46.44)     2:32.82 (34.47)
  4 Flores, Armando           12 Dolphins-CA          2:42.00    2:39.66  
                  34.70     1:13.97 (39.27)     2:02.35 (48.38)     2:39.66 (37.31)
  5 Sallenbach, Jacob S       11 CAA-CA               2:42.61    2:43.45  
                  39.34     1:19.48 (40.14)     2:08.08 (48.60)     2:43.45 (35.37)
  6 Campbell, Sean M          12 RMDA-CA              2:45.94    2:44.76  
                  35.17     1:20.80 (45.63)     2:09.40 (48.60)     2:44.76 (35.36)
  7 Serrano, Anthony C        11 RMDA-CA              2:43.58    2:46.44  
                  37.50     1:22.28 (44.78)     2:08.26 (45.98)     2:46.44 (38.18)
  8 Wolpert, Diego            11 RMDA-CA              2:44.41    2:47.77  
                  37.49     1:21.17 (43.68)     2:12.02 (50.85)     2:47.77 (35.75)
 -- Keough-Lansford, Jack D   11 CAA-CA               2:28.31         DQ  
                  31.95     1:11.98 (40.03)     1:56.91 (44.93)          DQ (34.19)
RED - Division  
  1 Bradley, Ryan L           11 SPS-CA               2:54.76    2:49.81  
                  39.15     1:23.66 (44.51)     2:11.61 (47.95)     2:49.81 (38.20)
WHT - Division  
  1 Chiu, Timothy A           12 SPS-CA               3:11.08    3:04.08  
                  41.74     1:29.53 (47.79)     2:21.19 (51.66)     3:04.08 (42.89)
  2 Milan, Alec J             12 CERR-CA                   NT    3:06.31  
                  42.76     1:30.13 (47.37)     2:25.97 (55.84)     3:06.31 (40.34)
  3 de la Garza, Patrick R    11 CAA-CA               3:03.29    3:06.36  
                  41.10     1:28.70 (47.60)     2:25.24 (56.54)     3:06.36 (41.12)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cerritos Aquatic Club-CA  'A'                          NT    2:09.03  
     1) Delacruz, Emmanuel S 12         2) Milan, Alec J 12               
     3) Gudino, Daniel 11               4) Villa, Julian A 12             
                  30.55     1:07.26 (36.71)     1:41.17 (33.91)     2:09.03 (27.86)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Phan, Harrison L          14 El Monte Sharks-CA     23.85      24.55  
  2 Dam, Matthew H            14 RMDA-CA                25.44      25.47  
  3 Manzo, Jovan              14 COMM-CA                26.16      25.50  
  4 Davis, Slate R            14 RMDA-CA                25.12      25.54  
  5 Villa, Jonathan J         14 CERR-CA                25.27      25.62  
  6 Schodorf, William G       13 RMDA-CA                25.81      25.79  
  7 Miller, Adam B            14 SCAN-CA                26.38      26.77  
  8 Rios, Gabe W              13 RMDA-CA                26.21      26.81  
  9 Lopez, Nathan J           13 Dolphins-CA            27.02      27.21  
 10 Lu, Chris T               14 CAA-CA                 27.23      27.29  
 11 Kha, Jeffrey N            14 SGSG-CA                26.85      27.62  
RED - Division  
  1 Johnson, Nolan G          14 UN-07-CA               27.88      26.17  
  2 Chang, Alam A             14 COMM-CA                28.31      26.27  
  3 Do, Andrew M              13 SGSG-CA                28.98      27.73  
  4 Wadsworth, Derek T        13 Dolphins-CA            27.88      27.83  
  5 Rosales, Werner M         14 Dolphins-CA            27.52      28.26  
  6 Sannibale, Henrique F     13 SPS-CA                 27.91      28.56  
  7 Wadsworth, Ethan S        13 Dolphins-CA            29.62      28.99  
  8 Trac, Timothy H           14 El Monte Sharks-CA     29.43      29.97  
WHT - Division  
  1 Kiraly, Bence             14 Beach-CA                  NT      28.94  
  2 Lewis, Joseph K           14 CAA-CA                 30.05      29.83  
  3 Benavidez, Edward J       14 Dolphins-CA            30.13      29.95  
  4 Aguilar, Seth A           14 ULTR-CA                31.08      31.27  
  5 Berry, Matthew J          13 UN-07-CA               35.68      31.31  
  6 Rada, Daniel E            14 BAC-CA                 34.13      32.45  
  7 Miller-Lewis, Hunter J    13 Beach-CA                  NT      32.79  
  8 Alonzo, Diego             13 ULTR-CA                   NT      33.18  
  9 Padilla, Jesus E          13 COMM-CA                33.54      33.27  
 10 Duque, Alfredo            14 Dolphins-CA               NT      33.94  
 11 Ingram, Jason M           13 UN-01-CA                  NT      34.56  
 12 Zamora, Marcus E          13 BAC-CA                    NT      37.09  
 13 Paphanchith, Penquin      13 UN-01-CA                  NT      37.31  
 14 Nevarez, Jesus            13 Dolphins-CA               NT      48.65  
 15 Arjon, Anthony            13 Dolphins-CA               NT    1:01.92  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Hou, Dylan S              14 RMDA-CA                53.96      53.04  
                  25.61       53.04 (27.43)                                        
  2 Villa, Jonathan J         14 CERR-CA                53.74      53.14  
                  25.98       53.14 (27.16)                                        
  3 Dam, Matthew H            14 RMDA-CA                55.99      54.04  
                  26.06       54.04 (27.98)                                        
  4 Davis, Slate R            14 RMDA-CA                56.27      55.46  
                  26.47       55.46 (28.99)                                        
  5 Pabalan, Jerome S         13 RMDA-CA                57.30      56.74  
                  27.47       56.74 (29.27)                                        
  6 Rios, Gabe W              13 RMDA-CA                56.98      56.99  
                  27.31       56.99 (29.68)                                        
  7 Samanta, Dominic          13 RMDA-CA                57.55      57.14  
                  27.94       57.14 (29.20)                                        
  8 Manzo, Jovan              14 COMM-CA                57.91      57.36  
                  27.64       57.36 (29.72)                                        
  9 Lira, Angel               14 Dolphins-CA            57.64      57.63  
                  27.83       57.63 (29.80)                                        
 10 Lopez, Nathan J           13 Dolphins-CA            59.30      59.95  
                  28.74       59.95 (31.21)                                        
 11 Sannibale, Henrique F     13 SPS-CA                 58.62    1:00.95  
                  29.07     1:00.95 (31.88)                                        
RED - Division  
  1 Johnson, Nolan G          14 UN-07-CA             1:00.07      59.87  
                  27.55       59.87 (32.32)                                        
  2 Wadsworth, Derek T        13 Dolphins-CA          1:01.64    1:01.42  
                  29.61     1:01.42 (31.81)                                        
  3 Simpson, Matthew K        13 CAA-CA               1:02.94    1:01.45  
                  29.60     1:01.45 (31.85)                                        
  4 Rosales, Werner M         14 Dolphins-CA          1:01.03    1:02.34  
                  30.03     1:02.34 (32.31)                                        
  5 Deboer, John D            14 ARSC-CA              1:00.69    1:02.75  
                  30.71     1:02.75 (32.04)                                        
WHT - Division  
  1 Wadsworth, Ethan S        13 Dolphins-CA          1:05.67    1:05.49  
                  31.99     1:05.49 (33.50)                                        
  2 Aguilar, Seth A           14 ULTR-CA              1:08.21    1:06.76  
                  32.26     1:06.76 (34.50)                                        
  3 Wong, Keith G             13 ARSC-CA              1:06.86    1:06.80  
                  32.25     1:06.80 (34.55)                                        
  4 Lewis, Joseph K           14 CAA-CA               1:05.50    1:06.97  
                  32.37     1:06.97 (34.60)                                        
  5 Kiraly, Bence             14 Beach-CA                  NT    1:06.98  
                  31.30     1:06.98 (35.68)                                        
  6 Benavidez, Edward J       14 Dolphins-CA          1:06.90    1:07.13  
                  31.66     1:07.13 (35.47)                                        
  7 Garcia, Jonathan N        14 COMM-CA              1:05.31    1:08.42  
                  31.57     1:08.42 (36.85)                                        
  8 Miller-Lewis, Hunter J    13 Beach-CA                  NT    1:13.50  
                  35.79     1:13.50 (37.71)                                        
  9 Berry, Matthew J          13 UN-07-CA             1:14.00    1:13.52  
                  35.09     1:13.52 (38.43)                                        
 10 Romero, Matthew           14 WAC-CA               1:13.70    1:13.97  
                  36.08     1:13.97 (37.89)                                        
 11 Duque, Alfredo            14 Dolphins-CA               NT    1:15.68  
                  34.00     1:15.68 (41.68)                                        
 12 Padilla, Jesus E          13 COMM-CA              1:15.16    1:18.32  
                  36.35     1:18.32 (41.97)                                        
 13 Alonzo, Diego             13 ULTR-CA                   NT    1:19.01  
                  34.39     1:19.01 (44.62)                                        
 14 Paphanchith, Penquin      13 UN-01-CA                  NT    1:29.70  
                  41.36     1:29.70 (48.34)                                        
 15 Nevarez, Jesus            13 Dolphins-CA               NT    1:57.86  
                  49.87   1:57.86 (1:07.99)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Serrano, Zachary M        14 RMDA-CA              1:58.39    1:56.31  
                  27.28       57.19 (29.91)     1:27.25 (30.06)     1:56.31 (29.06)
  2 Villa, Jonathan J         14 CERR-CA              1:56.64    1:56.47  
                  26.79       56.35 (29.56)     1:26.48 (30.13)     1:56.47 (29.99)
  3 Dam, Matthew H            14 RMDA-CA              1:56.40    1:57.16  
                  26.95       56.06 (29.11)     1:26.77 (30.71)     1:57.16 (30.39)
  4 Phan, Harrison L          14 El Monte Sharks-CA   1:56.53    1:57.24  
                  27.42       57.07 (29.65)     1:27.08 (30.01)     1:57.24 (30.16)
  5 Hou, Dylan S              14 RMDA-CA              1:57.47    1:57.89  
                  26.43       56.07 (29.64)     1:27.33 (31.26)     1:57.89 (30.56)
  6 Schodorf, William G       13 RMDA-CA              1:58.99    1:58.51  
                  27.10       56.96 (29.86)     1:28.15 (31.19)     1:58.51 (30.36)
  7 Davis, Slate R            14 RMDA-CA              2:03.74    2:00.75  
                  27.63       58.32 (30.69)     1:29.82 (31.50)     2:00.75 (30.93)
  8 Pabalan, Jerome S         13 RMDA-CA              2:00.28    2:02.49  
                  28.47       59.16 (30.69)     1:30.99 (31.83)     2:02.49 (31.50)
  9 Lira, Angel               14 Dolphins-CA          2:02.43    2:03.13  
                  27.79       57.87 (30.08)     1:30.29 (32.42)     2:03.13 (32.84)
 10 Kha, Jeffrey N            14 SGSG-CA              2:05.01    2:06.21  
                  29.72     1:01.64 (31.92)     1:34.73 (33.09)     2:06.21 (31.48)
 11 Manzo, Jovan              14 COMM-CA              2:06.24    2:06.83  
                  29.06     1:01.44 (32.38)     1:34.72 (33.28)     2:06.83 (32.11)
 12 Sannibale, Henrique F     13 SPS-CA               2:06.11    2:07.40  
                  28.73     1:01.07 (32.34)     1:34.35 (33.28)     2:07.40 (33.05)
 13 Miller, Adam B            14 SCAN-CA              2:07.71    2:08.93  
                  29.27     1:02.57 (33.30)     1:36.67 (34.10)     2:08.93 (32.26)
RED - Division  
  1 Rios, Gabe W              13 RMDA-CA              2:14.03    2:04.92  
                  28.02       58.80 (30.78)     1:31.72 (32.92)     2:04.92 (33.20)
  2 Wadsworth, Derek T        13 Dolphins-CA          2:20.49    2:15.76  
                  30.66     1:04.61 (33.95)     1:40.00 (35.39)     2:15.76 (35.76)
  3 Lu, Chris T               14 CAA-CA               2:15.14    2:22.31  
                                                    1:46.47 ( )     2:22.31 (35.84)
WHT - Division  
  1 Do, Andrew M              13 SGSG-CA              2:59.92    2:21.60  
                  30.34     1:05.36 (35.02)     1:43.79 (38.43)     2:21.60 (37.81)
  2 Aguilar, Seth A           14 ULTR-CA              2:25.17    2:26.88  
                  32.49     1:09.54 (37.05)     1:48.89 (39.35)     2:26.88 (37.99)
  3 Kiraly, Bence             14 Beach-CA                  NT    2:31.10  
                  32.72     1:10.21 (37.49)     1:50.92 (40.71)     2:31.10 (40.18)
  4 Miller-Lewis, Hunter J    13 Beach-CA                  NT    2:39.26  
                  35.34     1:15.18 (39.84)     1:57.97 (42.79)     2:39.26 (41.29)
  5 Berry, Matthew J          13 UN-07-CA             2:40.90    2:39.66  
                  35.82     1:16.81 (40.99)     1:59.79 (42.98)     2:39.66 (39.87)
  6 Padilla, Jesus E          13 COMM-CA              2:35.23    2:41.27  
                  36.83     1:18.21 (41.38)     2:00.39 (42.18)     2:41.27 (40.88)
  7 Duque, Alfredo            14 Dolphins-CA               NT    2:45.42  
                  35.30     1:18.11 (42.81)     2:02.00 (43.89)     2:45.42 (43.42)
  8 Alonzo, Diego             13 ULTR-CA                   NT    3:03.84  
                  40.25     1:27.60 (47.35)     2:16.40 (48.80)     3:03.84 (47.44)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Allison, Nicholas F       13 RMDA-CA                59.66      59.28  
                  28.82       59.28 (30.46)                                        
  2 Schodorf, William G       13 RMDA-CA              1:01.56    1:02.22  
                  30.01     1:02.22 (32.21)                                        
  3 Dam, Matthew H            14 RMDA-CA              1:03.53    1:02.51  
                  30.55     1:02.51 (31.96)                                        
  4 Mullin, Jaden E           14 SPS-CA               1:02.67    1:05.27  
                  31.45     1:05.27 (33.82)                                        
  5 Sannibale, Henrique F     13 SPS-CA               1:05.23    1:06.44  
                  32.45     1:06.44 (33.99)                                        
  6 Bai, Albert               14 SPS-CA               1:06.03    1:08.88  
                  34.34     1:08.88 (34.54)                                        
  7 Rios, Gabe W              13 RMDA-CA              1:11.24    1:09.74  
                  33.69     1:09.74 (36.05)                                        
  8 Johnson, Nolan G          14 UN-07-CA             1:11.04    1:10.56  
                  33.76     1:10.56 (36.80)                                        
  9 Deboer, John D            14 ARSC-CA              1:08.84    1:10.58  
                  34.75     1:10.58 (35.83)                                        
 10 Miller, Adam B            14 SCAN-CA              1:09.20    1:13.10  
                1:13.17         1:13.10 ( )                                        
RED - Division  
  1 Manzo, Jovan              14 COMM-CA              1:12.44    1:10.67  
                  34.38     1:10.67 (36.29)                                        
  2 Lewis, Joseph K           14 CAA-CA               1:14.55    1:14.45  
                  36.84     1:14.45 (37.61)                                        
  3 Garcia, Jonathan N        14 COMM-CA              1:17.92    1:22.76  
                  40.64     1:22.76 (42.12)                                        
WHT - Division  
  1 Lira, Angel               14 Dolphins-CA          1:20.01    1:12.68  
                  36.01     1:12.68 (36.67)                                        
  2 Wadsworth, Ethan S        13 Dolphins-CA          1:18.01    1:15.99  
  3 Aguilar, Seth A           14 ULTR-CA              1:19.62    1:17.16  
                  37.46     1:17.16 (39.70)                                        
  4 Benavidez, Edward J       14 Dolphins-CA               NT    1:20.31  
                  39.14     1:20.31 (41.17)                                        
  5 Berry, Matthew J          13 UN-07-CA                  NT    1:22.81  
                  41.21     1:22.81 (41.60)                                        
  6 Wadsworth, Derek T        13 Dolphins-CA          1:24.35    1:23.46  
                  41.09     1:23.46 (42.37)                                        
  7 Kiraly, Bence             14 Beach-CA                  NT    1:24.91  
                  41.22     1:24.91 (43.69)                                        
  8 Wong, Keith G             13 ARSC-CA              1:26.07    1:27.14  
                  41.05     1:27.14 (46.09)                                        
  9 Padilla, Jesus E          13 COMM-CA              1:28.85    1:28.65  
                  42.77     1:28.65 (45.88)                                        
 10 Romero, Matthew           14 WAC-CA               1:26.79    1:28.94  
                  44.36     1:28.94 (44.58)                                        
 11 Paphanchith, Penquin      13 UN-01-CA                  NT    1:39.04  
                  45.69     1:39.04 (53.35)                                        
 12 Nevarez, Jesus            13 Dolphins-CA               NT    3:15.14  
                1:32.89   3:15.14 (1:42.25)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Hou, Dylan S              14 RMDA-CA              1:05.56    1:08.62  
                  32.42     1:08.62 (36.20)                                        
  2 Wadsworth, Ethan S        13 Dolphins-CA          1:11.03    1:12.66  
                  34.85     1:12.66 (37.81)                                        
  3 Kha, Jeffrey N            14 SGSG-CA              1:11.96    1:13.06  
                  34.56     1:13.06 (38.50)                                        
  4 Davis, Slate R            14 RMDA-CA              1:12.35    1:14.34  
                  34.98     1:14.34 (39.36)                                        
  5 Rios, Gabe W              13 RMDA-CA              1:14.10    1:14.49  
                  34.64     1:14.49 (39.85)                                        
  6 Rosales, Werner M         14 Dolphins-CA          1:14.94    1:15.44  
                  35.50     1:15.44 (39.94)                                        
  6 Lopez, Nathan J           13 Dolphins-CA          1:15.00    1:15.44  
                  35.56     1:15.44 (39.88)                                        
  8 Dam, Matthew H            14 RMDA-CA              1:15.50    1:15.51  
                  35.21     1:15.51 (40.30)                                        
  9 Trac, Timothy H           14 El Monte Sharks-CA   1:14.64    1:16.27  
                  36.86     1:16.27 (39.41)                                        
 10 Lira, Angel               14 Dolphins-CA          1:17.15    1:17.15  
                  36.29     1:17.15 (40.86)                                        
RED - Division  
  1 Do, Andrew M              13 SGSG-CA              1:20.74    1:18.52  
                  36.87     1:18.52 (41.65)                                        
  2 Chang, Alam A             14 COMM-CA              1:25.89    1:19.07  
                  37.63     1:19.07 (41.44)                                        
  3 Simpson, Matthew K        13 CAA-CA               1:19.37    1:20.03  
                  38.03     1:20.03 (42.00)                                        
  4 Schodorf, William G       13 RMDA-CA              1:22.22    1:20.22  
                  38.21     1:20.22 (42.01)                                        
  5 Manzo, Jovan              14 COMM-CA              1:25.00    1:21.40  
                  38.33     1:21.40 (43.07)                                        
  6 Wadsworth, Derek T        13 Dolphins-CA          1:22.05    1:22.68  
                  39.26     1:22.68 (43.42)                                        
  7 Benavidez, Edward J       14 Dolphins-CA          1:25.73    1:23.04  
                  39.31     1:23.04 (43.73)                                        
  8 Lu, Chris T               14 CAA-CA               1:25.44    1:23.20  
                  39.32     1:23.20 (43.88)                                        
  9 Sannibale, Henrique F     13 SPS-CA               1:23.73    1:25.85  
                  40.31     1:25.85 (45.54)                                        
WHT - Division  
  1 Kiraly, Bence             14 Beach-CA                  NT    1:21.08  
                  38.16     1:21.08 (42.92)                                        
  2 Lewis, Joseph K           14 CAA-CA               1:31.34    1:25.95  
                  41.59     1:25.95 (44.36)                                        
  3 Duque, Alfredo            14 Dolphins-CA               NT    1:37.39  
                  46.07     1:37.39 (51.32)                                        
  4 Zamora, Marcus E          13 BAC-CA                    NT    1:42.17  
                  47.77     1:42.17 (54.40)                                        
  5 Paphanchith, Penquin      13 UN-01-CA                  NT    1:43.26  
                  47.91     1:43.26 (55.35)                                        
  6 Alonzo, Diego             13 ULTR-CA                   NT    1:43.29  
                  46.02     1:43.29 (57.27)                                        
  7 Ingram, Jason M           13 UN-01-CA                  NT    1:44.84  
                  49.08     1:44.84 (55.76)                                        
  8 Rada, Daniel E            14 BAC-CA                    NT    1:49.66  
                  49.15   1:49.66 (1:00.51)                                        
  9 Padilla, Jesus E          13 COMM-CA              1:49.96    1:50.21  
                  50.35     1:50.21 (59.86)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Vargas, Kevin L           13 RMDA-CA                56.34      57.25  
                  26.77       57.25 (30.48)                                        
  2 Pabalan, Jerome S         13 RMDA-CA                59.92      59.74  
                  28.32       59.74 (31.42)                                        
  3 Serrano, Zachary M        14 RMDA-CA              1:01.27    1:00.17  
                  16.95     1:00.17 (43.22)                                        
  4 Villa, Jonathan J         14 CERR-CA              1:00.37    1:00.41  
                  15.62     1:00.41 (44.79)                                        
  5 Mullin, Jaden E           14 SPS-CA               1:00.88    1:03.51  
                  29.27     1:03.51 (34.24)                                        
  6 Rios, Gabe W              13 RMDA-CA              1:05.00    1:04.30  
                  30.70     1:04.30 (33.60)                                        
  7 Samanta, Dominic          13 RMDA-CA              1:04.34    1:04.72  
                  30.86     1:04.72 (33.86)                                        
  8 Bai, Albert               14 SPS-CA               1:02.77    1:07.00  
                  31.33     1:07.00 (35.67)                                        
  9 Lira, Angel               14 Dolphins-CA          1:07.56    1:08.47  
                  30.56     1:08.47 (37.91)                                        
RED - Division  
  1 Miller, Adam B            14 SCAN-CA              1:10.06    1:10.58  
                  31.71     1:10.58 (38.87)                                        
  2 Rosales, Werner M         14 Dolphins-CA          1:08.00    1:10.74  
                  32.25     1:10.74 (38.49)                                        
  3 Manzo, Jovan              14 COMM-CA              1:13.75    1:11.37  
                  32.16     1:11.37 (39.21)                                        
WHT - Division  
  1 Simpson, Matthew K        13 CAA-CA               1:24.03    1:12.39  
                  33.12     1:12.39 (39.27)                                        
  2 Garcia, Jonathan N        14 COMM-CA              1:16.95    1:17.10  
                  33.48     1:17.10 (43.62)                                        
  3 Romero, Matthew           14 WAC-CA               1:23.95    1:21.79  
                  37.93     1:21.79 (43.86)                                        
  4 Berry, Matthew J          13 UN-07-CA                  NT    1:28.03  
                  39.10     1:28.03 (48.93)                                        
  5 Miller-Lewis, Hunter J    13 Beach-CA                  NT    1:30.15  
                  38.87     1:30.15 (51.28)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Hou, Dylan S              14 RMDA-CA              2:12.56    2:14.83  
                  28.83     1:04.96 (36.13)     1:43.71 (38.75)     2:14.83 (31.12)
  2 Samanta, Dominic          13 RMDA-CA              2:21.97    2:19.43  
                  30.31     1:06.52 (36.21)     1:48.69 (42.17)     2:19.43 (30.74)
RED - Division  
  1 Villa, Jonathan J         14 CERR-CA              2:31.68    2:15.95  
                  29.15     1:03.15 (34.00)     1:47.11 (43.96)     2:15.95 (28.84)
  2 Simpson, Matthew K        13 CAA-CA               2:32.21    2:30.03  
                  33.36     1:12.87 (39.51)     1:56.68 (43.81)     2:30.03 (33.35)
  3 Miller, Adam B            14 SCAN-CA              2:30.91    2:31.10  
                  31.16     1:09.89 (38.73)     1:56.58 (46.69)     2:31.10 (34.52)
WHT - Division  
  1 Wadsworth, Ethan S        13 Dolphins-CA               NT    2:35.96  
                  34.54     1:15.55 (41.01)     1:58.87 (43.32)     2:35.96 (37.09)
  2 Lewis, Joseph K           14 CAA-CA               2:51.36    2:41.56  
                  36.76     1:17.25 (40.49)     2:04.89 (47.64)     2:41.56 (36.67)
  3 Wong, Keith G             13 ARSC-CA              2:50.82    2:51.29  
                  38.62     1:25.59 (46.97)     2:12.20 (46.61)     2:51.29 (39.09)
  4 Aguilar, Seth A           14 ULTR-CA              2:59.86    2:57.75  
                  38.44     1:20.27 (41.83)   2:20.40 (1:00.13)     2:57.75 (37.35)
  5 Padilla, Jesus E          13 COMM-CA              3:16.72    3:09.56  
                  39.98     1:27.15 (47.17)   2:30.34 (1:03.19)     3:09.56 (39.22)
 -- Kiraly, Bence             14 Beach-CA                  NT         DQ  
                  33.99     1:17.24 (43.25)     2:04.84 (47.60)          DQ (40.30)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kim, Sean T               18 SGSG-CA                21.59      22.44  
  2 Kam, Raymond H            16 SGSG-CA                22.89      22.98  
  3 Yepez, Elyas R            17 WAC-CA                 22.74      23.46  
  4 Burns, Brandon T          16 SPS-CA                 23.67      23.68  
  5 Ortiz, Nick               16 CAA-CA                 23.18      24.01  
  6 Crist, Kyle L             15 RMDA-CA                24.70      24.34  
  7 Gilliam, Michael A        18 Dolphins-CA            23.66      24.51  
  8 Heredia, Carlos I         15 COMM-CA                24.69      24.62  
  9 Hanley, Logan T           17 WAC-CA                 24.29      24.64  
 10 Cha, Elliot               16 RMDA-CA                24.90      24.76  
 11 Alvarez, Brandon R        15 Oasis-CA               24.51      24.83  
 12 Monroy, Omar E            17 Dolphins-CA            24.00      25.27  
 13 Powell, Marcus A          15 Dolphins-CA            24.97      25.68  
 14 Dominguez, Michael J      17 ULTR-CA                26.20      25.95  
 15 Zuniga, Matt H            16 Dolphins-CA            25.81      26.30  
 16 Ramsaur, Nicholas R       15 RMDA-CA                25.60      26.41  
 16 Cheung, Andrew T          16 SPS-CA                 25.73      26.41  
 18 Zamarripa, Vincent J      16 WAC-CA                 25.82      26.44  
 19 Pugrad, Paul              15 WAC-CA                 26.39      26.48  
 20 Norris, Marcus-Paul A     16 CAA-CA                 25.94      26.50  
 21 Yount, Hayden A           15 Oasis-CA               26.23      26.75  
 22 Gamboa, Alex              15 COMM-CA                26.11      26.82  
RED - Division  
  1 Martinez, Christopher A   18 Dolphins-CA            26.56      26.06  
  2 Kelly, Ben G              16 RMDA-CA                26.51      26.14  
  3 Gonzalez, Ryan R          15 COMM-CA                27.46      26.47  
  4 DiGiampaolo, Sebastian T  15 UN-07-CA               27.18      27.00  
  5 Elias, Kobe M             15 RMDA-CA                26.99      27.27  
  6 Acero, Ulysses S          16 COMM-CA                28.28      28.00  
  7 Urrea, Anthony T          15 Dolphins-CA            28.74      29.09  
WHT - Division  
  1 Applegate, Mark           15 Beach-CA                  NT      24.89  
  2 Shubin, Connor N          18 WAC-CA                    NT      25.17  
  3 Lisenby, Joseph D         17 Beach-CA                  NT      25.66  
  4 Cano, Anthony T           16 ULTR-CA                   NT      25.92  
  5 Calderon, Alex I          15 Dolphins-CA               NT      32.65  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kam, Raymond H            16 SGSG-CA                50.22      50.34  
                  23.88       50.34 (26.46)                                        
  2 Ortiz, Nick               16 CAA-CA                 49.83      51.61  
                  24.76       51.61 (26.85)                                        
  3 Yepez, Elyas R            17 WAC-CA                 49.92      51.74  
                  24.62       51.74 (27.12)                                        
  4 Nilan, Tim E              16 Dolphins-CA            53.79      51.92  
                  24.83       51.92 (27.09)                                        
  5 Perez, Christopher J      17 RMDA-CA                53.93      52.95  
                  25.21       52.95 (27.74)                                        
  6 Lim, Adrian               15 ARSC-CA                54.28      53.30  
                  26.19       53.30 (27.11)                                        
  7 Heredia, Carlos I         15 COMM-CA                54.06      53.33  
                  26.41       53.33 (26.92)                                        
  8 Gilliam, Michael A        18 Dolphins-CA            55.72      54.94  
                  26.10       54.94 (28.84)                                        
  9 Crist, Kyle L             15 RMDA-CA                53.86      55.27  
                  26.63       55.27 (28.64)                                        
  9 Hanley, Logan T           17 WAC-CA                 54.27      55.27  
                  26.14       55.27 (29.13)                                        
 11 Powell, Marcus A          15 Dolphins-CA            54.23      55.56  
                  26.57       55.56 (28.99)                                        
 12 Futo Tendai, Robert       15 RMDA-CA                55.68      55.85  
                  26.67       55.85 (29.18)                                        
 13 Gonzalez, Ryan R          15 COMM-CA                56.09      56.51  
                  27.36       56.51 (29.15)                                        
 14 Ramsaur, Nicholas R       15 RMDA-CA                55.50      56.89  
                  27.41       56.89 (29.48)                                        
 15 Waddell, Matthew H        15 CAA-CA                 55.83      56.99  
                  27.34       56.99 (29.65)                                        
 16 Cano, Anthony T           16 ULTR-CA                56.60      57.42  
                  27.81       57.42 (29.61)                                        
 17 Urias, Victor E           15 RMDA-CA                56.93      58.29  
                  27.86       58.29 (30.43)                                        
 18 Tran, Ryan L              15 SGSG-CA                56.43    1:00.09  
                  28.80     1:00.09 (31.29)                                        
RED - Division  
  1 Monroy, Omar E            17 Dolphins-CA            57.75      55.96  
                  26.73       55.96 (29.23)                                        
  2 DeSantiago, Javier        15 COMM-CA                57.76      57.21  
                  27.11       57.21 (30.10)                                        
  3 Soga, Patrick M           15 RMDA-CA                58.96      57.79  
                  27.71       57.79 (30.08)                                        
  4 Zuniga, Matt H            16 Dolphins-CA            58.25      58.38  
                  28.77       58.38 (29.61)                                        
  5 Pugrad, Paul              15 WAC-CA                 58.54      58.47  
                  28.89       58.47 (29.58)                                        
  6 Zamarripa, Vincent J      16 WAC-CA                 59.47      59.01  
                  27.52       59.01 (31.49)                                        
  7 Elias, Kobe M             15 RMDA-CA                59.22      59.94  
                  29.04       59.94 (30.90)                                        
  8 Martinez, Christopher A   18 Dolphins-CA            58.14    1:00.14  
                  27.52     1:00.14 (32.62)                                        
  9 DiGiampaolo, Sebastian T  15 UN-07-CA               59.99    1:00.42  
                  29.10     1:00.42 (31.32)                                        
 10 Acero, Ulysses S          16 COMM-CA              1:01.60    1:01.94  
                  29.45     1:01.94 (32.49)                                        
 11 Gamboa, Alex              15 COMM-CA                58.70    1:02.53  
                  29.85     1:02.53 (32.68)                                        
 12 Norris, Marcus-Paul A     16 CAA-CA               1:00.53    1:02.85  
                  28.83     1:02.85 (34.02)                                        
WHT - Division  
  1 Applegate, Mark           15 Beach-CA                  NT      54.07  
                  25.92       54.07 (28.15)                                        
  2 Shubin, Connor N          18 WAC-CA                    NT      55.05  
                  26.29       55.05 (28.76)                                        
  3 Lisenby, Joseph D         17 Beach-CA                  NT      57.79  
                  27.64       57.79 (30.15)                                        
  4 Yount, Hayden A           15 Oasis-CA                  NT    1:00.21  
                  29.14     1:00.21 (31.07)                                        
  5 Urrea, Anthony T          15 Dolphins-CA          1:04.02    1:01.68  
                  29.58     1:01.68 (32.10)                                        
  6 Calderon, Alex I          15 Dolphins-CA               NT    1:08.40  
                  32.19     1:08.40 (36.21)                                        
  7 Lee, Geoffrey C           15 SPS-CA               1:10.93    1:11.34  
                  33.18     1:11.34 (38.16)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kam, Raymond H            16 SGSG-CA              1:51.14    1:50.75  
                  25.47       53.18 (27.71)     1:21.63 (28.45)     1:50.75 (29.12)
  2 Cha, Elliot               16 RMDA-CA              1:51.62    1:53.39  
                  27.00       55.76 (28.76)     1:24.83 (29.07)     1:53.39 (28.56)
  3 Yepez, Elyas R            17 WAC-CA               1:51.98    1:53.92  
                  25.82       54.41 (28.59)     1:24.28 (29.87)     1:53.92 (29.64)
  4 Moran, Alejandro A        15 RMDA-CA              1:54.74    1:54.92  
                  26.62       55.75 (29.13)     1:25.86 (30.11)     1:54.92 (29.06)
  5 Perez, Christopher J      17 RMDA-CA              1:59.54    1:56.90  
                  26.64       56.16 (29.52)     1:26.66 (30.50)     1:56.90 (30.24)
  6 Waddell, Matthew H        15 CAA-CA               1:59.29    1:59.23  
                  27.49       57.62 (30.13)     1:28.56 (30.94)     1:59.23 (30.67)
  7 Crist, Kyle L             15 RMDA-CA              1:58.50    2:00.31  
                  27.29       58.21 (30.92)     1:29.47 (31.26)     2:00.31 (30.84)
  8 Kelly, Ben G              16 RMDA-CA              2:06.22    2:01.31  
                  28.13       59.80 (31.67)     1:31.67 (31.87)     2:01.31 (29.64)
  9 Ramsaur, Nicholas R       15 RMDA-CA              2:04.07    2:01.74  
                  28.13       58.82 (30.69)     1:30.71 (31.89)     2:01.74 (31.03)
 10 Dominguez, Michael J      17 ULTR-CA              2:06.29    2:03.04  
                  28.14       59.95 (31.81)     1:32.48 (32.53)     2:03.04 (30.56)
 11 Cano, Anthony T           16 ULTR-CA              2:03.12    2:04.13  
                  29.42     1:00.92 (31.50)     1:32.49 (31.57)     2:04.13 (31.64)
 11 Futo Tendai, Robert       15 RMDA-CA              2:05.16    2:04.13  
                  27.58       58.64 (31.06)     1:31.08 (32.44)     2:04.13 (33.05)
RED - Division  
  1 Urias, Victor E           15 RMDA-CA              2:10.76    2:04.64  
                  28.33       59.65 (31.32)     1:32.27 (32.62)     2:04.64 (32.37)
  2 Gonzalez, Ryan R          15 COMM-CA              2:13.83    2:05.36  
                  28.74     1:01.38 (32.64)     1:34.71 (33.33)     2:05.36 (30.65)
  3 Pugrad, Paul              15 WAC-CA               2:07.30    2:05.41  
                  29.25     1:01.23 (31.98)     1:34.03 (32.80)     2:05.41 (31.38)
  4 Soga, Patrick M           15 RMDA-CA              2:15.89    2:08.77  
                  29.01     1:02.12 (33.11)     1:35.86 (33.74)     2:08.77 (32.91)
  5 Zuniga, Matt H            16 Dolphins-CA          2:09.41    2:08.95  
                  30.48     1:02.96 (32.48)     1:36.41 (33.45)     2:08.95 (32.54)
  6 Zamarripa, Vincent J      16 WAC-CA               2:12.14    2:12.17  
                  28.89     1:01.90 (33.01)     1:36.01 (34.11)     2:12.17 (36.16)
  7 Norris, Marcus-Paul A     16 CAA-CA               2:14.06    2:15.80  
                  30.39     1:07.25 (36.86)     1:42.70 (35.45)     2:15.80 (33.10)
  8 Gamboa, Alex              15 COMM-CA              2:08.77    2:18.46  
                  30.45     1:06.03 (35.58)     1:43.47 (37.44)     2:18.46 (34.99)
 -- Acero, Ulysses S          16 COMM-CA              2:17.52         DQ  
                  31.42     1:07.56 (36.14)     1:45.70 (38.14)          DQ (37.34)
WHT - Division  
  1 Shubin, Connor N          18 WAC-CA                    NT    2:03.16  
                  28.35       59.09 (30.74)     1:29.92 (30.83)     2:03.16 (33.24)
  2 Applegate, Mark           15 Beach-CA                  NT    2:03.40  
                  28.28       59.42 (31.14)     1:31.65 (32.23)     2:03.40 (31.75)
  3 Lisenby, Joseph D         17 Beach-CA                  NT    2:10.40  
                  29.46     1:02.17 (32.71)     1:36.86 (34.69)     2:10.40 (33.54)
  4 Urrea, Anthony T          15 Dolphins-CA          2:21.69    2:17.67  
                  30.68     1:05.34 (34.66)     1:41.86 (36.52)     2:17.67 (35.81)
  5 Yount, Hayden A           15 Oasis-CA             2:21.62    2:20.74  
                  29.77     1:03.66 (33.89)     1:40.91 (37.25)     2:20.74 (39.83)
  6 Calderon, Alex I          15 Dolphins-CA               NT    2:36.43  
                  34.20     1:12.53 (38.33)     1:53.51 (40.98)     2:36.43 (42.92)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Yang, Jeremy S            16 RMDA-CA              1:00.59    1:01.79  
                  30.39     1:01.79 (31.40)                                        
  2 Zavala, Diego T           15 SPS-CA               1:02.13    1:03.08  
                  30.95     1:03.08 (32.13)                                        
  3 Alvarez, Brandon R        15 Oasis-CA             1:04.90    1:04.23  
                  31.67     1:04.23 (32.56)                                        
  4 Crist, Kyle L             15 RMDA-CA              1:07.77    1:06.04  
                  32.90     1:06.04 (33.14)                                        
  5 Gonzalez, Ryan R          15 COMM-CA              1:05.48    1:06.07  
                  32.26     1:06.07 (33.81)                                        
  6 Futo Tendai, Robert       15 RMDA-CA              1:06.53    1:06.51  
                  32.22     1:06.51 (34.29)                                        
  7 Elias, Kobe M             15 RMDA-CA              1:07.05    1:07.58  
                  33.59     1:07.58 (33.99)                                        
  8 Ramsaur, Nicholas R       15 RMDA-CA              1:06.25    1:08.63  
                  33.88     1:08.63 (34.75)                                        
  9 Monroy, Omar E            17 Dolphins-CA          1:07.10    1:09.94  
                  32.53     1:09.94 (37.41)                                        
RED - Division  
  1 Acero, Ulysses S          16 COMM-CA              1:10.81    1:12.09  
                  35.49     1:12.09 (36.60)                                        
  2 Norris, Marcus-Paul A     16 CAA-CA               1:12.17    1:20.35  
                  37.79     1:20.35 (42.56)                                        
WHT - Division  
  1 Yount, Hayden A           15 Oasis-CA                  NT    1:13.19  
                  36.11     1:13.19 (37.08)                                        
 -- Calderon, Alex I          15 Dolphins-CA               NT         DQ  
                  53.50                                                            
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ortiz, Nick               16 CAA-CA               1:05.45    1:05.26  
                  31.16     1:05.26 (34.10)                                        
  2 Heredia, Carlos I         15 COMM-CA              1:03.76    1:06.70  
                  32.10     1:06.70 (34.60)                                        
  3 Alvarez, Brandon R        15 Oasis-CA             1:07.90    1:07.18  
                  31.62     1:07.18 (35.56)                                        
  4 Perez, Christopher J      17 RMDA-CA              1:07.01    1:07.43  
                  32.50     1:07.43 (34.93)                                        
  5 Gilliam, Michael A        18 Dolphins-CA          1:07.15    1:07.80  
                  31.55     1:07.80 (36.25)                                        
  6 Moran, Alejandro A        15 RMDA-CA              1:08.70    1:08.33  
                  32.62     1:08.33 (35.71)                                        
  7 Burns, Brandon T          16 SPS-CA               1:11.46    1:09.32  
                  31.90     1:09.32 (37.42)                                        
  8 Powell, Marcus A          15 Dolphins-CA          1:11.19    1:10.63  
                  33.37     1:10.63 (37.26)                                        
  9 Urias, Victor E           15 RMDA-CA              1:11.12    1:10.73  
                  33.24     1:10.73 (37.49)                                        
 10 Futo Tendai, Robert       15 RMDA-CA              1:13.36    1:12.03  
                  34.19     1:12.03 (37.84)                                        
 11 Ramsaur, Nicholas R       15 RMDA-CA              1:10.71    1:12.93  
                  34.37     1:12.93 (38.56)                                        
 12 Dominguez, Michael J      17 ULTR-CA              1:14.73    1:13.27  
                  35.39     1:13.27 (37.88)                                        
 13 Hanley, Logan T           17 WAC-CA               1:13.90    1:13.67  
                  35.37     1:13.67 (38.30)                                        
 14 Martinez, Christopher A   18 Dolphins-CA          1:13.58    1:14.28  
                  35.16     1:14.28 (39.12)                                        
 15 Soga, Patrick M           15 RMDA-CA              1:13.13    1:15.88  
                  35.58     1:15.88 (40.30)                                        
RED - Division  
  1 DiGiampaolo, Sebastian T  15 UN-07-CA             1:16.27    1:15.38  
                  35.84     1:15.38 (39.54)                                        
  2 Pugrad, Paul              15 WAC-CA               1:19.65    1:18.92  
                  38.08     1:18.92 (40.84)                                        
  3 Gamboa, Alex              15 COMM-CA              1:17.87    1:21.08  
                  37.84     1:21.08 (43.24)                                        
  4 Cheung, Andrew T          16 SPS-CA               1:22.63    1:22.40  
                  39.66     1:22.40 (42.74)                                        
WHT - Division  
  1 Acero, Ulysses S          16 COMM-CA              1:24.65    1:18.28  
                  37.65     1:18.28 (40.63)                                        
  2 Gonzalez, Ryan R          15 COMM-CA              1:30.44    1:18.77  
                  37.02     1:18.77 (41.75)                                        
  3 Applegate, Mark           15 Beach-CA                  NT    1:19.03  
                  37.34     1:19.03 (41.69)                                        
  4 Elias, Kobe M             15 RMDA-CA              1:23.69    1:19.18  
                  39.55     1:19.18 (39.63)                                        
  5 Cano, Anthony T           16 ULTR-CA                   NT    1:20.41  
                  37.84     1:20.41 (42.57)                                        
  6 Yount, Hayden A           15 Oasis-CA             1:25.34    1:23.74  
                  39.03     1:23.74 (44.71)                                        
  7 Norris, Marcus-Paul A     16 CAA-CA               1:34.58    1:31.07  
                  40.67     1:31.07 (50.40)                                        
  8 Kelly, Ben G              16 RMDA-CA              1:41.83    1:32.49  
                  43.69     1:32.49 (48.80)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kim, Sean T               18 SGSG-CA                51.63      53.32  
                  24.87       53.32 (28.45)                                        
  2 Kam, Raymond H            16 SGSG-CA                55.95      55.32  
                  25.98       55.32 (29.34)                                        
  3 Heredia, Carlos I         15 COMM-CA                56.98      56.87  
                  26.90       56.87 (29.97)                                        
  4 Moran, Alejandro A        15 RMDA-CA                58.02      57.30  
                  27.33       57.30 (29.97)                                        
  5 Perez, Christopher J      17 RMDA-CA                59.47      57.83  
                  27.31       57.83 (30.52)                                        
  6 Yang, Jeremy S            16 RMDA-CA                56.34      59.30  
                  27.17       59.30 (32.13)                                        
  7 Alvarez, Brandon R        15 Oasis-CA               59.42      59.41  
                  27.99       59.41 (31.42)                                        
  8 Yepez, Elyas R            17 WAC-CA                 57.02      59.79  
                  27.34       59.79 (32.45)                                        
  9 Zavala, Diego T           15 SPS-CA               1:00.01      59.97  
                  28.84       59.97 (31.13)                                        
 10 Ortiz, Nick               16 CAA-CA                 59.76    1:00.09  
                  28.57     1:00.09 (31.52)                                        
 11 Waddell, Matthew H        15 CAA-CA                 59.98    1:00.74  
                  28.82     1:00.74 (31.92)                                        
 12 Zuniga, Matt H            16 Dolphins-CA          1:03.49    1:02.86  
                  29.28     1:02.86 (33.58)                                        
 13 DeSantiago, Javier        15 COMM-CA              1:03.15    1:03.26  
                  29.29     1:03.26 (33.97)                                        
 14 Lim, Adrian               15 ARSC-CA              1:03.46    1:03.74  
                  30.81     1:03.74 (32.93)                                        
 15 Gonzalez, Ryan R          15 COMM-CA              1:04.52    1:04.47  
                  30.06     1:04.47 (34.41)                                        
 16 Dominguez, Michael J      17 ULTR-CA              1:02.42    1:05.93  
                  31.29     1:05.93 (34.64)                                        
RED - Division  
  1 Acero, Ulysses S          16 COMM-CA              1:06.73    1:03.82  
                  29.16     1:03.82 (34.66)                                        
  2 Norris, Marcus-Paul A     16 CAA-CA               1:07.15    1:08.35  
                  32.33     1:08.35 (36.02)                                        
  3 Tran, Ryan L              15 SGSG-CA              1:06.02    1:09.56  
                  32.83     1:09.56 (36.73)                                        
  4 Hanley, Logan T           17 WAC-CA               1:08.74    1:09.82  
                  30.12     1:09.82 (39.70)                                        
  5 Gamboa, Alex              15 COMM-CA              1:05.34    1:10.92  
                  31.68     1:10.92 (39.24)                                        
WHT - Division  
  1 Applegate, Mark           15 Beach-CA                  NT    1:03.71  
                  29.10     1:03.71 (34.61)                                        
  2 Shubin, Connor N          18 WAC-CA                    NT    1:04.31  
                  29.53     1:04.31 (34.78)                                        
  3 Soga, Patrick M           15 RMDA-CA                   NT    1:05.19  
                  30.18     1:05.19 (35.01)                                        
  4 Lisenby, Joseph D         17 Beach-CA                  NT    1:05.47  
                  29.41     1:05.47 (36.06)                                        
  5 DiGiampaolo, Sebastian T  15 UN-07-CA                  NT    1:11.53  
                  32.66     1:11.53 (38.87)                                        
  6 Zamarripa, Vincent J      16 WAC-CA               1:14.33    1:13.35  
                  32.73     1:13.35 (40.62)                                        
  7 Lee, Geoffrey C           15 SPS-CA               1:20.14    1:22.11  
                  35.06     1:22.11 (47.05)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kim, Sean T               18 SGSG-CA              1:57.54    1:57.51  
                  25.17       54.63 (29.46)     1:28.54 (33.91)     1:57.51 (28.97)
  2 Moran, Alejandro A        15 RMDA-CA              2:06.22    2:06.53  
                  27.36       59.69 (32.33)     1:37.41 (37.72)     2:06.53 (29.12)
  3 Yang, Jeremy S            16 RMDA-CA              2:05.17    2:08.15  
                  27.21       59.67 (32.46)     1:39.17 (39.50)     2:08.15 (28.98)
  4 Heredia, Carlos I         15 COMM-CA              2:13.28    2:10.45  
                  27.83     1:04.43 (36.60)     1:42.39 (37.96)     2:10.45 (28.06)
  5 Ortiz, Nick               16 CAA-CA               2:09.93    2:10.54  
                  29.36     1:05.42 (36.06)     1:42.28 (36.86)     2:10.54 (28.26)
  6 Yepez, Elyas R            17 WAC-CA               2:07.06    2:11.95  
                  27.02     1:02.29 (35.27)     1:42.05 (39.76)     2:11.95 (29.90)
  7 Alvarez, Brandon R        15 Oasis-CA             2:11.44    2:12.76  
                  27.90     1:02.29 (34.39)     1:40.82 (38.53)     2:12.76 (31.94)
  8 Futo Tendai, Robert       15 RMDA-CA              2:20.31    2:17.25  
                  30.93     1:06.25 (35.32)     1:45.53 (39.28)     2:17.25 (31.72)
  9 Powell, Marcus A          15 Dolphins-CA          2:16.74    2:17.26  
                  29.56     1:05.81 (36.25)     1:45.21 (39.40)     2:17.26 (32.05)
RED - Division  
  1 DeSantiago, Javier        15 COMM-CA              2:21.72    2:21.28  
                  29.43     1:06.33 (36.90)     1:49.03 (42.70)     2:21.28 (32.25)
  2 Urias, Victor E           15 RMDA-CA              2:29.44    2:22.21  
                  31.39     1:08.84 (37.45)     1:49.63 (40.79)     2:22.21 (32.58)
  3 Dominguez, Michael J      17 ULTR-CA              2:22.76    2:22.68  
                  29.86     1:06.19 (36.33)     1:49.56 (43.37)     2:22.68 (33.12)
  4 Tran, Ryan L              15 SGSG-CA              2:29.22    2:31.45  
                  32.30     1:14.54 (42.24)     2:00.29 (45.75)     2:31.45 (31.16)
  5 Martinez, Christopher A   18 Dolphins-CA          2:34.45    2:36.06  
                  31.22     1:12.65 (41.43)     1:59.23 (46.58)     2:36.06 (36.83)
  6 Gamboa, Alex              15 COMM-CA              2:27.20    2:38.09  
                  31.83     1:14.25 (42.42)     2:03.08 (48.83)     2:38.09 (35.01)
WHT - Division  
  1 Applegate, Mark           15 Beach-CA                  NT    2:23.64  
                  28.85     1:03.97 (35.12)     1:49.98 (46.01)     2:23.64 (33.66)
  2 Cano, Anthony T           16 ULTR-CA                   NT    2:33.16  
                  31.54     1:11.11 (39.57)     1:58.66 (47.55)     2:33.16 (34.50)
  3 Yount, Hayden A           15 Oasis-CA                  NT    2:34.94  
                  31.02     1:10.55 (39.53)     1:58.05 (47.50)     2:34.94 (36.89)
 
Boys Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vargas, Kevin L           13 RMDA-CA              5:00.55    4:57.72  
                  27.01       56.78 (29.77)     1:27.34 (30.56)     1:57.79 (30.45)
        2:28.29 (30.50)     2:58.48 (30.19)     3:28.65 (30.17)     3:58.54 (29.89)
        4:28.36 (29.82)     4:57.72 (29.36)                                        
  2 Serrano, Zachary M        14 RMDA-CA              5:14.31    5:06.83  
                  27.84       57.88 (30.04)     1:28.56 (30.68)     1:59.35 (30.79)
        2:30.65 (31.30)     3:01.81 (31.16)     3:33.02 (31.21)     4:04.59 (31.57)
        4:36.34 (31.75)     5:06.83 (30.49)                                        
  3 Moran, Alejandro A        15 RMDA-CA              5:04.08    5:10.02  
                  27.91       58.70 (30.79)     1:29.67 (30.97)     2:01.59 (31.92)
        2:32.73 (31.14)     3:04.79 (32.06)     3:36.14 (31.35)     4:09.22 (33.08)
        4:39.91 (30.69)     5:10.02 (30.11)                                        
  4 Hou, Dylan S              14 RMDA-CA              5:10.65    5:16.06  
                  27.18       57.73 (30.55)     1:29.17 (31.44)     2:01.09 (31.92)
        2:33.29 (32.20)     3:05.76 (32.47)     3:38.97 (33.21)     4:11.74 (32.77)
        4:44.28 (32.54)     5:16.06 (31.78)                                        
  5 Allison, Nicholas F       13 RMDA-CA              6:29.80    5:20.92  
                  28.01       59.90 (31.89)     1:32.50 (32.60)     2:06.42 (33.92)
        2:40.45 (34.03)     3:13.56 (33.11)     3:46.35 (32.79)     4:18.83 (32.48)
        4:50.70 (31.87)     5:20.92 (30.22)                                        
  6 Schodorf, William G       13 RMDA-CA              6:29.80    5:21.42  
                  28.20       59.47 (31.27)     1:32.36 (32.89)     2:04.58 (32.22)
        2:37.82 (33.24)     3:11.08 (33.26)     3:44.40 (33.32)     4:17.67 (33.27)
        4:50.65 (32.98)     5:21.42 (30.77)                                        
  7 Nilan, Tim E              16 Dolphins-CA          5:25.11    5:22.90  
                  26.84       56.16 (29.32)     1:27.29 (31.13)     2:00.11 (32.82)
        2:33.51 (33.40)     3:07.49 (33.98)     3:41.67 (34.18)     4:15.74 (34.07)
        4:50.24 (34.50)     5:22.90 (32.66)                                        
  8 Ramsaur, Nicholas R       15 RMDA-CA              5:32.73    5:23.69  
                  29.01     1:01.36 (32.35)     1:34.08 (32.72)     2:06.70 (32.62)
        2:39.17 (32.47)     3:12.09 (32.92)     3:45.05 (32.96)     4:18.29 (33.24)
        4:51.45 (33.16)     5:23.69 (32.24)                                        
  9 Crist, Kyle L             15 RMDA-CA              6:29.80    5:25.41  
                  28.65     1:00.93 (32.28)     1:35.03 (34.10)     2:08.82 (33.79)
        2:42.27 (33.45)     3:16.02 (33.75)     3:50.12 (34.10)     4:23.44 (33.32)
        4:55.96 (32.52)     5:25.41 (29.45)                                        
 10 Wilson, Brock W           12 RMDA-CA              5:34.27    5:32.70  
                  30.51     1:03.63 (33.12)     1:37.78 (34.15)     2:11.60 (33.82)
        2:45.81 (34.21)     3:19.38 (33.57)     3:52.50 (33.12)     4:26.43 (33.93)
        5:00.18 (33.75)     5:32.70 (32.52)                                        
 11 Davis, Slate R            14 RMDA-CA              6:12.40    5:35.10  
                  28.70     1:00.08 (31.38)     1:33.90 (33.82)     2:08.82 (34.92)
        2:44.04 (35.22)     3:19.92 (35.88)     3:55.06 (35.14)     4:29.54 (34.48)
        5:03.91 (34.37)     5:35.10 (31.19)                                        
 12 Sorosky, Spencer M        12 RMDA-CA              6:15.12    5:38.65  
                  30.18     1:03.76 (33.58)     1:38.67 (34.91)     2:13.33 (34.66)
        2:48.24 (34.91)     3:22.69 (34.45)     3:57.19 (34.50)     4:31.89 (34.70)
        5:06.06 (34.17)     5:38.65 (32.59)                                        
 13 Pugrad, Paul              15 WAC-CA               5:45.52    5:43.47  
                  32.07     1:06.26 (34.19)     1:40.12 (33.86)     2:14.89 (34.77)
        2:50.13 (35.24)     3:25.11 (34.98)     3:59.91 (34.80)     4:35.53 (35.62)
        5:10.63 (35.10)     5:43.47 (32.84)                                        
 14 Mar, Joshua S             12 ARSC-CA              6:29.80    5:58.86  
                  32.81     1:09.02 (36.21)     1:45.88 (36.86)     2:22.70 (36.82)
        2:59.16 (36.46)     3:36.23 (37.07)     4:12.41 (36.18)     4:49.10 (36.69)
        5:25.38 (36.28)     5:58.86 (33.48)                                        
 15 Min, Alex                 11 UN-05-CA             5:53.32    6:08.81  
                  31.66     1:09.50 (37.84)     1:47.59 (38.09)     2:25.63 (38.04)
        3:05.03 (39.40)     3:43.11 (38.08)     4:20.86 (37.75)     4:58.41 (37.55)
        5:34.88 (36.47)     6:08.81 (33.93)                                        
 16 Lopez, Nathan J           13 Dolphins-CA          6:01.21    6:13.56  
                  31.53     1:05.65 (34.12)     1:44.99 (39.34)     2:24.24 (39.25)
        3:02.38 (38.14)     3:41.83 (39.45)     4:21.89 (40.06)     4:58.61 (36.72)
        5:37.06 (38.45)     6:13.56 (36.50)                                        
 17 Urrea, Anthony T          15 Dolphins-CA          5:45.65    6:25.33  
                  32.04     1:08.17 (36.13)     1:46.85 (38.68)     2:25.69 (38.84)
        3:05.95 (40.26)     3:45.97 (40.02)     4:26.43 (40.46)     5:06.74 (40.31)
        5:46.75 (40.01)     6:25.33 (38.58)                                        
 
Boys Open 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serrano, Zachary M        14 RMDA-CA             18:15.22   17:40.41  
                  29.10     1:00.26 (31.16)     1:31.86 (31.60)     2:04.09 (32.23)
        2:36.37 (32.28)     3:08.85 (32.48)     3:40.90 (32.05)     4:13.19 (32.29)
        4:45.66 (32.47)     5:18.11 (32.45)     5:50.85 (32.74)     6:22.93 (32.08)
        6:55.01 (32.08)     7:27.39 (32.38)     7:59.93 (32.54)     8:32.11 (32.18)
        9:04.61 (32.50)     9:37.14 (32.53)    10:09.43 (32.29)    10:41.66 (32.23)
       11:13.88 (32.22)    11:46.09 (32.21)    12:18.47 (32.38)    12:50.70 (32.23)
       13:22.74 (32.04)    13:55.23 (32.49)    14:27.59 (32.36)    14:59.99 (32.40)
       15:32.17 (32.18)    16:04.56 (32.39)    16:36.83 (32.27)    17:09.08 (32.25)
       17:40.41 (31.33)
  2 Waddell, Matthew H        15 CAA-CA              18:07.01   18:08.63  
                  28.93     1:01.06 (32.13)     1:34.49 (33.43)     2:07.18 (32.69)
        2:39.91 (32.73)     3:12.72 (32.81)     3:45.46 (32.74)     4:18.60 (33.14)
        4:52.04 (33.44)     5:25.81 (33.77)     5:59.70 (33.89)     6:32.95 (33.25)
        7:06.42 (33.47)     7:39.44 (33.02)     8:12.89 (33.45)     8:46.77 (33.88)
        9:20.07 (33.30)     9:53.50 (33.43)    10:26.57 (33.07)    11:00.00 (33.43)
       11:33.26 (33.26)    12:06.54 (33.28)    12:39.64 (33.10)    13:12.90 (33.26)
       13:46.23 (33.33)    14:19.20 (32.97)    14:52.72 (33.52)    15:25.68 (32.96)
       15:58.63 (32.95)    16:31.58 (32.95)    17:04.16 (32.58)    17:36.54 (32.38)
       18:08.63 (32.09)
  3 Pabalan, Jerome S         13 RMDA-CA             19:04.49   18:57.50  
                  30.48     1:03.06 (32.58)     1:36.95 (33.89)     2:10.54 (33.59)
        2:45.94 (35.40)     3:20.33 (34.39)     3:53.39 (33.06)     4:28.87 (35.48)
        5:03.20 (34.33)     5:36.84 (33.64)     6:11.69 (34.85)     6:45.70 (34.01)
        7:20.65 (34.95)     7:54.48 (33.83)     8:29.64 (35.16)     9:05.67 (36.03)
        9:40.06 (34.39)    10:15.40 (35.34)    10:49.82 (34.42)    11:23.47 (33.65)
       11:57.68 (34.21)    12:31.92 (34.24)    13:06.54 (34.62)    13:41.43 (34.89)
       14:16.31 (34.88)    14:51.14 (34.83)    15:26.19 (35.05)    16:01.45 (35.26)
       16:37.69 (36.24)    17:12.39 (34.70)    17:47.93 (35.54)    18:25.32 (37.39)
       18:57.50 (32.18)
 
Boys Open 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schodorf, William G       13 RMDA-CA              2:12.65    2:08.84  
                  30.70     1:02.96 (32.26)     1:35.98 (33.02)     2:08.84 (32.86)
  2 Dam, Matthew H            14 RMDA-CA              2:12.49    2:11.59  
                  31.26     1:04.11 (32.85)     1:37.71 (33.60)     2:11.59 (33.88)
  3 Tsai, Kurtis Y            12 SMT-CA               2:14.49    2:12.06  
                  31.18     1:04.20 (33.02)     1:38.72 (34.52)     2:12.06 (33.34)
  4 Davis, Slate R            14 RMDA-CA              2:16.48    2:12.39  
                  30.49     1:03.88 (33.39)     1:38.73 (34.85)     2:12.39 (33.66)
  5 Mullin, Jaden E           14 SPS-CA               2:13.89    2:16.41  
                  31.34     1:05.86 (34.52)     1:41.22 (35.36)     2:16.41 (35.19)
  6 Lim, Adrian               15 ARSC-CA              2:15.61    2:17.30  
                  32.40     1:06.82 (34.42)     1:43.11 (36.29)     2:17.30 (34.19)
  7 Bai, Albert               14 SPS-CA               2:18.55    2:18.79  
                  32.96     1:07.26 (34.30)     1:42.78 (35.52)     2:18.79 (36.01)
  8 Sannibale, Henrique F     13 SPS-CA               2:19.66    2:19.53  
                  32.86     1:07.31 (34.45)     1:43.50 (36.19)     2:19.53 (36.03)
  9 Elias, Kobe M             15 RMDA-CA              2:26.68    2:23.94  
                  33.72     1:09.83 (36.11)     1:48.04 (38.21)     2:23.94 (35.90)
 10 Pugrad, Paul              15 WAC-CA               2:23.70    2:25.58  
                  37.19     1:14.30 (37.11)     1:50.21 (35.91)     2:25.58 (35.37)
 11 Umpornpuckdi, Ethan       12 CERR-CA              2:51.40    2:27.03  
                  33.88     1:11.69 (37.81)     1:50.45 (38.76)     2:27.03 (36.58)
 12 Villa, Julian A           12 CERR-CA              2:51.40    2:30.54  
                  35.96     1:14.12 (38.16)     1:52.96 (38.84)     2:30.54 (37.58)
 13 Deboer, John D            14 ARSC-CA              2:28.59    2:32.35  
                  35.45     1:13.52 (38.07)     1:52.98 (39.46)     2:32.35 (39.37)
 
Boys Open 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Sean T               18 SGSG-CA              2:03.89    2:04.20  
                  28.32       59.77 (31.45)     1:31.61 (31.84)     2:04.20 (32.59)
  2 Ortiz, Nick               16 CAA-CA               2:23.84    2:23.23  
                  33.22     1:09.34 (36.12)     1:46.73 (37.39)     2:23.23 (36.50)
  3 Hou, Dylan S              14 RMDA-CA              2:22.84    2:27.26  
                  33.34     1:10.53 (37.19)     1:49.10 (38.57)     2:27.26 (38.16)
  4 Alvarez, Brandon R        15 Oasis-CA             2:35.93    2:29.93  
                  33.36     1:10.43 (37.07)     1:49.66 (39.23)     2:29.93 (40.27)
  5 Tsai, Kurtis Y            12 SMT-CA               2:31.37    2:30.61  
                  33.87     1:12.14 (38.27)     1:51.67 (39.53)     2:30.61 (38.94)
  6 Urias, Victor E           15 RMDA-CA              2:31.19    2:35.45  
                  33.85     1:13.40 (39.55)     1:55.00 (41.60)     2:35.45 (40.45)
  7 Trac, Timothy H           14 El Monte Sharks-CA   2:35.31    2:37.54  
                  35.82     1:15.71 (39.89)     1:56.91 (41.20)     2:37.54 (40.63)
  8 Futo Tendai, Robert       15 RMDA-CA              2:30.08    2:38.09  
                  34.43     1:14.27 (39.84)     1:56.44 (42.17)     2:38.09 (41.65)
  9 Soga, Patrick M           15 RMDA-CA              2:36.48    2:38.55  
                  35.29     1:14.96 (39.67)     1:56.26 (41.30)     2:38.55 (42.29)
 10 Rosales, Werner M         14 Dolphins-CA          2:42.10    2:40.99  
                  35.91     1:16.24 (40.33)     1:58.74 (42.50)     2:40.99 (42.25)
 11 Wadsworth, Ethan S        13 Dolphins-CA          2:40.04    2:42.08  
                  37.54     1:19.08 (41.54)     2:00.79 (41.71)     2:42.08 (41.29)
 12 Lopez, Nathan J           13 Dolphins-CA          2:41.40    2:42.51  
                  35.80     1:15.61 (39.81)     1:57.90 (42.29)     2:42.51 (44.61)
 13 Simpson, Matthew K        13 CAA-CA               2:46.69    2:46.75  
                  37.37     1:19.77 (42.40)     2:02.81 (43.04)     2:46.75 (43.94)
 
Boys Open 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vargas, Kevin L           13 RMDA-CA              2:11.21    2:04.14  
                  26.77       58.05 (31.28)     1:30.74 (32.69)     2:04.14 (33.40)
  2 Zavala, Diego T           15 SPS-CA               2:11.14    2:10.59  
                  29.60     1:02.39 (32.79)     1:36.28 (33.89)     2:10.59 (34.31)
  3 Perez, Christopher J      17 RMDA-CA              2:09.84    2:10.67  
                  28.92     1:02.21 (33.29)     1:36.81 (34.60)     2:10.67 (33.86)
  4 Waddell, Matthew H        15 CAA-CA               2:10.04    2:10.75  
                  29.62     1:02.74 (33.12)     1:35.95 (33.21)     2:10.75 (34.80)
  5 Pabalan, Jerome S         13 RMDA-CA              2:11.82    2:12.81  
                  30.03     1:03.80 (33.77)     1:37.37 (33.57)     2:12.81 (35.44)
  6 Serrano, Zachary M        14 RMDA-CA              2:14.60    2:14.06  
                  31.14     1:04.82 (33.68)     1:38.83 (34.01)     2:14.06 (35.23)
  7 Croce, Pietro             12 CAA-CA               2:46.34    2:50.72  
                  37.21     1:21.45 (44.24)     2:06.29 (44.84)     2:50.72 (44.43)
 
Boys Open 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kam, Raymond H            16 SGSG-CA              4:38.82    4:27.89  
                  27.64       58.99 (31.35)     1:33.17 (34.18)     2:07.12 (33.95)
        2:44.61 (37.49)     3:22.69 (38.08)     3:55.55 (32.86)     4:27.89 (32.34)
  2 Moran, Alejandro A        15 RMDA-CA              4:26.50    4:28.72  
                  28.03     1:00.19 (32.16)     1:34.54 (34.35)     2:08.87 (34.33)
        2:47.81 (38.94)     3:27.77 (39.96)     3:59.16 (31.39)     4:28.72 (29.56)
  3 Perez, Christopher J      17 RMDA-CA              4:37.54    4:37.51  
                  28.59     1:01.15 (32.56)     1:36.72 (35.57)     2:12.93 (36.21)
        2:51.79 (38.86)     3:32.12 (40.33)     4:05.40 (33.28)     4:37.51 (32.11)
  4 Serrano, Zachary M        14 RMDA-CA              4:42.03    4:39.46  
                  28.73     1:01.32 (32.59)     1:36.51 (35.19)     2:11.19 (34.68)
        2:53.97 (42.78)     3:36.57 (42.60)     4:08.36 (31.79)     4:39.46 (31.10)
  5 Waddell, Matthew H        15 CAA-CA               4:43.43    4:43.26  
                  29.78     1:03.74 (33.96)     1:39.92 (36.18)     2:15.18 (35.26)
        2:55.02 (39.84)     3:36.64 (41.62)     4:10.48 (33.84)     4:43.26 (32.78)
  6 Tsai, Kurtis Y            12 SMT-CA               5:48.90    4:56.86  
                  32.70     1:12.30 (39.60)     1:50.74 (38.44)     2:27.70 (36.96)
        3:07.50 (39.80)     3:49.67 (42.17)     4:23.84 (34.17)     4:56.86 (33.02)
  7 Pabalan, Jerome S         13 RMDA-CA              5:02.57    5:00.60  
                  28.84     1:01.46 (32.62)     1:43.59 (42.13)     2:26.24 (42.65)
        3:10.96 (44.72)     3:56.21 (45.25)     4:29.24 (33.03)     5:00.60 (31.36)
 
Mixed 5-8 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Commerce Aquatics Swim Team-CA  'A'               1:11.00    2:40.97  
     1) Ibarra, Alyah J W8              2) Moran, Matthew D M7            
     3) Martinez, Sofia D W8            4) Vargas, Juliana W8             
                  42.83   2:40.97 (1:58.14)                                        
  2 Commerce Aquatics Swim Team-CA  'B'               1:19.00    2:51.60  
     1) Martinez, Nathan M M6           2) De La Mora, Guillermo A M8     
     3) Ocampo, Olivia L W7             4) Limon, Angelica W8             
                  47.25   2:51.60 (2:04.35)                                        
  3 Commerce Aquatics Swim Team-CA  'C'               1:42.00    3:33.17  
     1) Barragan, Reyna H W7            2) Martinez, Katie T W5           
     3) Becerra, Julia W6               4) Larios, Matilda W6             
                  50.85   3:33.17 (2:42.32)                                        
 -- Cerritos Aquatic Club-CA  'A'                          NT         DQ  
     1) Koo, Jasmine J W8               2) Ly, Kyle H M8                  
     3) Dornoff, Alex E W8              4) Mackinnon, Aaron N M8          
                  36.93        DQ (1:54.12)                                        
 
Mixed 5-8 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cerritos Aquatic Club-CA  'A'                          NT    2:48.63  
     1) Choy, Clemence W7               2) Takeuchi, Aira W8              
     3) Koo, Jasmine J W8               4) Dornoff, Alex E W8             
                  48.77     1:31.43 (42.66)     2:10.58 (39.15)     2:48.63 (38.05)
  2 Covina Aquatics Association-CA  'A'                    NT    3:47.37  
     1) Stroud, Stacy D W7              2) Poloni, Madison H W6           
     3) Platt, Brighitta G W8           4) Sallenbach, Megan D W7         
                1:05.14   2:11.14 (1:06.00)     2:27.85 (16.71)   3:47.37 (1:19.52)