CERR BRW SC Meet - Meet Results

CERR BRW SC Meet
11/18/2017 - 11/19/2017
Cerritos, ca usa
Updated: 11/20/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Cerritos Aquatic Club                     HY-TEK's MEET MANAGER 5.0
      2017CA Cerritos Aquatic Club BRW SC Meet - 11/18/2017 to 11/19/2017      
                              Sanction #: S17-313                              
                                    Results                                    
 
Girls 7-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kim, Charlotte S           8 CERR-CA              1:34.34    1:35.07  
  2 Chang, Jazlin S            8 MPMR-CA              1:36.80    1:39.65  
 
Girls 7-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Takeuchi, Nana             7 CERR-CA              1:41.80    1:47.32  
                  52.13     1:47.32 (55.19)                                        
 
Girls 7-8 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Elizabeth H           8 CERR-CA              1:29.71    1:27.15  
                  40.79     1:27.15 (46.36)                                        
  2 Takeuchi, Nana             7 CERR-CA              1:29.71    1:36.34  
                  46.09     1:36.34 (50.25)                                        
 
Girls 5-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Kim, Chloe M               8 TCS-CA                    NT      18.93  
  2 Trinh, Jala                8 CERR-CA                   NT      20.76  
  3 Choung, Olivia S           8 CERR-CA                   NT      21.34  
  4 Lealem, Meku T             8 CALI-CA                   NT      22.21  
  5 Pu, Mandy C                5 CERR-CA                   NT      37.98  
 
Girls 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kim, Charlotte S           8 CERR-CA                34.93      34.83  
  2 Umpornpuckdi, Natalie      8 CERR-CA                35.08      35.55  
  3 Lee, Elizabeth H           8 CERR-CA                36.00      37.20  
  4 Chang, Jazlin S            8 MPMR-CA                40.09      38.06  
  5 Takeuchi, Nana             7 CERR-CA                37.97      38.41  
RED - Division  
  1 Tam, Alice                 8 CERR-CA                42.69      36.62  
WHT - Division  
  1 Banuelos, Sophie D         8 CERR-CA                   NT      40.79  
  2 Kim, Chloe M               8 TCS-CA                    NT      43.19  
  3 Lealem, Meku T             8 CALI-CA                   NT      46.50  
  4 Malunes, MJ B              8 BAC-CA                    NT      48.79  
  5 Pagaduan, K.C. C           8 BAC-CA                 54.96      53.52  
  6 Kim, Addy Y                8 CERR-CA                   NT      53.81  
  7 De Villa, Kyla R           7 SPS-CA                    NT    1:08.75  
 
Girls 5-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kim, Charlotte S           8 CERR-CA              1:18.98    1:19.19  
  2 Lee, Elizabeth H           8 CERR-CA              1:20.38    1:19.20  
  3 Umpornpuckdi, Natalie      8 CERR-CA              1:19.50    1:19.94  
  4 Takeuchi, Nana             7 CERR-CA              1:21.71    1:25.40  
WHT - Division  
  1 Tam, Alice                 8 CERR-CA                   NT    1:23.16  
  2 Chang, Jazlin S            8 MPMR-CA                   NT    1:28.00  
  3 Choy, Casey M              8 CERR-CA              1:48.39    1:31.03  
 
Girls 5-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Chloe M               8 TCS-CA                    NT      21.42  
  2 Lealem, Meku T             8 CALI-CA                   NT      26.85  
  3 Pu, Mandy C                5 CERR-CA                   NT      40.51  
 
Girls 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Umpornpuckdi, Natalie      8 CERR-CA                41.55      40.52  
  2 Kim, Charlotte S           8 CERR-CA                45.75      41.76  
  3 Tam, Alice                 8 CERR-CA                47.57      44.18  
RED - Division  
  1 Takeuchi, Nana             7 CERR-CA                49.25      48.53  
WHT - Division  
  1 Chang, Jazlin S            8 MPMR-CA                   NT      46.90  
  2 Banuelos, Sophie D         8 CERR-CA                   NT      49.98  
  3 Kim, Addy Y                8 CERR-CA                   NT      59.30  
  4 Malunes, MJ B              8 BAC-CA               1:06.97      59.50  
  5 Lealem, Meku T             8 CALI-CA                   NT    1:03.31  
 -- Pagaduan, K.C. C           8 BAC-CA                    NT         DQ  
 -- De Villa, Kyla R           7 SPS-CA                    NT         DQ  
 -- Punzalan, Erica            8 BAC-CA                    NT         DQ  
 
Girls 5-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Chloe M               8 TCS-CA                    NT      27.09  
  2 Kim, Addy Y                8 CERR-CA                   NT      34.33  
  3 Punzalan, Erica            8 BAC-CA                    NT      35.01  
 
Girls 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Umpornpuckdi, Natalie      8 CERR-CA                41.86      42.12  
  2 Choy, Casey M              8 CERR-CA                51.25      47.19  
  3 Takeuchi, Nana             7 CERR-CA                47.04      49.16  
RED - Division  
  1 Choung, Olivia S           8 CERR-CA                56.66      53.45  
WHT - Division  
  1 Chang, Jazlin S            8 MPMR-CA                   NT      49.92  
 -- Pu, Mandy C                5 CERR-CA                   NT         DQ  
 -- Banuelos, Sophie D         8 CERR-CA                   NT         DQ  
 
Girls 5-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Addy Y                8 CERR-CA                   NT      27.25  
  2 Kim, Chloe M               8 TCS-CA                    NT      27.45  
  3 Lealem, Meku T             8 CALI-CA                   NT      29.12  
 
Girls 5-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lee, Elizabeth H           8 CERR-CA                36.61      37.58  
  2 Umpornpuckdi, Natalie      8 CERR-CA                38.02      38.90  
  3 Takeuchi, Nana             7 CERR-CA                40.40      41.15  
  4 Tam, Alice                 8 CERR-CA                44.68      45.31  
RED - Division  
  1 Kim, Charlotte S           8 CERR-CA                46.70      45.16  
  2 Choy, Casey M              8 CERR-CA                52.60      52.28  
WHT - Division  
  1 Banuelos, Sophie D         8 CERR-CA                   NT      51.84  
  2 Choung, Olivia S           8 CERR-CA                   NT      57.46  
 
Girls 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Umpornpuckdi, Natalie      8 CERR-CA              1:23.37    1:26.44  
                  40.99     1:26.44 (45.45)                                        
  2 Kim, Charlotte S           8 CERR-CA              1:31.96    1:31.22  
                  43.54     1:31.22 (47.68)                                        
WHT - Division  
  1 Chang, Jazlin S            8 MPMR-CA                   NT    1:37.95  
                  48.20     1:37.95 (49.75)                                        
  2 Kim, Chloe M               8 TCS-CA                    NT    1:48.81  
                  55.26     1:48.81 (53.55)                                        
 -- Tam, Alice                 8 CERR-CA                   NT         DQ  
                  46.87          DQ (51.63)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lacheno, Angelique        10 Morning Star-CA        32.81      31.66  
  2 Song, Kailyn J            10 CALI-CA                31.95      31.85  
  3 Reveles, Makenah N        10 ULTR-CA                31.60      31.90  
  4 Vu, Anh N                 10 CERR-CA                33.43      32.16  
  5 Wong, Samantha A          10 CRWN-CA                31.82      32.37  
  6 Vicencio, Emma P          10 CERR-CA                33.81      35.73  
RED - Division  
  1 Mancera Rodriguez, Ana M  10 SPS-CA                 35.11      33.64  
  2 Isabeles, Aisha N         10 MPMR-CA                34.26      35.24  
  3 Lee, Bella S              10 MPMR-CA                35.77      36.56  
  4 Luna, Isabella M          10 CERR-CA                36.17      37.15  
  5 Mahler, Amaya J            9 SPS-CA                 36.59      38.19  
  6 Reyes, Savannah R         10 BAC-CA                 37.00      38.61  
WHT - Division  
  1 Hernandez, Mikaila E       9 CERR-CA                37.03      35.70  
  2 Ryan Romo, Samantha J     10 BPAC-CA                41.74      36.71  
  3 Punzalan, Emma L          10 BAC-CA                 40.57      37.39  
  4 Li, Lily                  10 CERR-CA                37.95      37.83  
  5 Romero, Dani O             9 CERR-CA                37.35      38.01  
  6 Namiranian, Tina           9 CERR-CA                38.30      38.54  
  7 Hong, Grace Y              9 CALI-CA                38.72      39.27  
  8 Quirino, Mykah V           9 CERR-CA                44.99      40.73  
  9 Ramirez, Priscila A       10 BPAC-CA                   NT      42.38  
 10 Bowen, Natalia            10 BAC-CA                    NT      42.94  
 11 Moreno Garcia, Kaelyn     10 MPMR-CA                43.21      43.24  
 12 Luong, Canika L           10 BPAC-CA                   NT      44.38  
 13 Jain, Ria                 10 CERR-CA                   NT      44.85  
 13 De Villa, Aisling M       10 SPS-CA                 45.20      44.85  
 15 Cazares, Mina F            9 SPS-CA                 45.07      45.14  
 16 Wong, Samantha H           9 MPMR-CA                46.39      47.95  
 17 Rangel, Arisbeth           9 BPAC-CA                   NT      48.28  
 18 Fong, Katelyn L            9 CERR-CA                   NT      53.45  
 19 Nguyen, Eva Nguyen M       9 CERR-CA                   NT      58.57  
 20 Tseng, Avery L             9 CRWN-CA                   NT      59.38  
 -- Kim, Noa Y                10 CERR-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Wong, Samantha A          10 CRWN-CA              1:10.37    1:06.77  
  2 Reveles, Makenah N        10 ULTR-CA              1:08.25    1:09.04  
  3 Song, Kailyn J            10 CALI-CA              1:12.87    1:11.41  
  4 Isabeles, Aisha N         10 MPMR-CA              1:14.12    1:14.24  
  5 Nguyen, Amanda H          10 CERR-CA              1:14.64    1:14.82  
  6 Vicencio, Emma P          10 CERR-CA              1:13.73    1:16.40  
RED - Division  
  1 Vu, Anh N                 10 CERR-CA              1:16.06    1:11.53  
  2 Mancera Rodriguez, Ana M  10 SPS-CA               1:18.71    1:14.82  
WHT - Division  
  1 FU, Boey                  10 BPAC-CA              1:31.03    1:18.97  
  2 Hernandez, Mikaila E       9 CERR-CA              1:35.84    1:20.05  
  3 Lee, Bella S              10 MPMR-CA              1:21.71    1:20.75  
  4 Dao, Hannah A             10 MPMR-CA              1:26.75    1:24.30  
  5 Mahler, Amaya J            9 SPS-CA               1:25.71    1:24.49  
  6 Luna, Isabella M          10 CERR-CA              1:23.97    1:25.45  
  7 Romero, Dani O             9 CERR-CA                   NT    1:27.88  
  8 Namiranian, Tina           9 CERR-CA                   NT    1:28.45  
  9 Yarleque, Ambar T         10 MPMR-CA              1:31.03    1:30.17  
 10 Hong, Grace Y              9 CALI-CA              1:30.86    1:31.36  
 11 Moreno Garcia, Kaelyn     10 MPMR-CA              1:34.34    1:33.37  
 12 Cazares, Mina F            9 SPS-CA               1:47.19    1:43.50  
 
Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Vicencio, Emma P          10 CERR-CA              2:39.17    7:30.20  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lacheno, Angelique        10 Morning Star-CA        36.03      37.72  
  2 Punzalan, Emma L          10 BAC-CA                 39.76      38.35  
  3 Reveles, Makenah N        10 ULTR-CA                38.43      40.33  
RED - Division  
  1 Lee, Bella S              10 MPMR-CA                41.56      40.71  
  2 Song, Kailyn J            10 CALI-CA                43.56      41.42  
  3 Romero, Dani O             9 CERR-CA                42.28      41.88  
  4 Isabeles, Aisha N         10 MPMR-CA                44.07      43.84  
WHT - Division  
  1 Wong, Samantha A          10 CRWN-CA                44.95      39.21  
  2 Ryan Romo, Samantha J     10 BPAC-CA                51.34      43.26  
  3 Luna, Isabella M          10 CERR-CA                44.72      44.41  
  4 Luo, Sarah                 9 BPAC-CA                44.96      46.53  
  5 Mahler, Amaya J            9 SPS-CA                 46.34      46.98  
  6 Namiranian, Tina           9 CERR-CA                51.35      47.96  
  7 Hong, Grace Y              9 CALI-CA                49.71      50.02  
  8 Jain, Ria                 10 CERR-CA                   NT      50.70  
  9 Ramirez, Priscila A       10 BPAC-CA                   NT      51.44  
 10 De Villa, Aisling M       10 SPS-CA                    NT      51.55  
 11 Fong, Katelyn L            9 CERR-CA                   NT      52.07  
 12 Luong, Canika L           10 BPAC-CA                   NT      53.02  
 13 Bowen, Natalia            10 BAC-CA                 55.50      53.95  
 14 Cazares, Mina F            9 SPS-CA                 53.81      54.17  
 15 Wong, Samantha H           9 MPMR-CA                56.81      55.85  
 16 Rangel, Arisbeth           9 BPAC-CA                   NT    1:02.41  
 17 Tseng, Avery L             9 CRWN-CA                   NT    1:06.76  
 -- Reyes, Savannah R         10 BAC-CA                 46.65         DQ  
 -- Quirino, Mykah V           9 CERR-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lee, Bella S              10 MPMR-CA              1:29.58    1:27.26  
  2 Song, Kailyn J            10 CALI-CA              1:36.55    1:30.07  
WHT - Division  
  1 Wong, Samantha A          10 CRWN-CA              1:49.56    1:20.22  
  2 Dao, Hannah A             10 MPMR-CA                   NT    1:38.25  
  3 Luo, Sarah                 9 BPAC-CA              1:50.71    1:39.47  
  4 Moreno Garcia, Kaelyn     10 MPMR-CA              1:50.38    1:44.43  
  5 Muraliraj, Olivia V        9 CERR-CA                   NT    2:06.95  
 -- Cazares, Mina F            9 SPS-CA               2:00.61         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mancera Rodriguez, Ana M  10 SPS-CA                 40.51      41.27  
  2 Wong, Samantha A          10 CRWN-CA                43.45      42.16  
  3 Reveles, Makenah N        10 ULTR-CA                41.67      42.42  
  4 Romero, Dani O             9 CERR-CA                44.50      46.38  
RED - Division  
  1 FU, Boey                  10 BPAC-CA                48.05      43.38  
  2 Nguyen, Amanda H          10 CERR-CA                47.47      44.12  
  3 Song, Kailyn J            10 CALI-CA                46.94      45.86  
  4 Dao, Hannah A             10 MPMR-CA                46.84      47.59  
  5 Isabeles, Aisha N         10 MPMR-CA                46.78      47.70  
  6 Mahler, Amaya J            9 SPS-CA                 46.43      48.04  
  7 Luo, Sarah                 9 BPAC-CA                48.82      48.38  
  8 Lee, Bella S              10 MPMR-CA                48.30      48.73  
WHT - Division  
  1 Hernandez, Mikaila E       9 CERR-CA                55.18      50.50  
  2 Hong, Grace Y              9 CALI-CA                53.06      53.20  
  3 Wong, Samantha H           9 MPMR-CA                53.78      53.37  
  4 Luna, Isabella M          10 CERR-CA                59.81      53.78  
  5 Namiranian, Tina           9 CERR-CA                54.45      55.55  
  6 Quirino, Mykah V           9 CERR-CA                58.66      56.25  
  7 Yarleque, Ambar T         10 MPMR-CA                54.28      57.70  
  8 Tseng, Avery L             9 CRWN-CA                   NT    1:04.67  
  9 Nguyen, Eva Nguyen M       9 CERR-CA                   NT    1:13.06  
 -- Muraliraj, Olivia V        9 CERR-CA                   NT         DQ  
 -- Rangel, Arisbeth           9 BPAC-CA                   NT         DQ  
 -- Fong, Katelyn L            9 CERR-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Vu, Anh N                 10 CERR-CA              1:29.50    1:24.92  
                  39.67     1:24.92 (45.25)                                        
  2 Mancera Rodriguez, Ana M  10 SPS-CA               1:30.81    1:30.57  
                  42.00     1:30.57 (48.57)                                        
  3 Reveles, Makenah N        10 ULTR-CA              1:29.31    1:33.59  
                  44.00     1:33.59 (49.59)                                        
  4 Vicencio, Emma P          10 CERR-CA              1:37.57    1:41.86  
                  49.06     1:41.86 (52.80)                                        
RED - Division  
  1 Li, Lily                  10 CERR-CA              1:40.19    1:35.73  
                  44.22     1:35.73 (51.51)                                        
  2 Lee, Bella S              10 MPMR-CA              1:42.60    1:42.91  
                  49.84     1:42.91 (53.07)                                        
  3 Romero, Dani O             9 CERR-CA              1:41.14    1:43.38  
                  48.83     1:43.38 (54.55)                                        
  4 Mahler, Amaya J            9 SPS-CA               1:43.44    1:45.57  
                  49.14     1:45.57 (56.43)                                        
WHT - Division  
  1 Wong, Samantha A          10 CRWN-CA              1:50.84    1:33.92  
                  44.69     1:33.92 (49.23)                                        
  2 Song, Kailyn J            10 CALI-CA                   NT    1:45.37  
                  50.28     1:45.37 (55.09)                                        
  3 Moreno Garcia, Kaelyn     10 MPMR-CA              1:52.46    1:52.90  
                  53.63     1:52.90 (59.27)                                        
  4 Hong, Grace Y              9 CALI-CA                   NT    1:55.24  
                  54.42   1:55.24 (1:00.82)                                        
  5 Bowen, Natalia            10 BAC-CA                    NT    1:57.80  
                  55.66   1:57.80 (1:02.14)                                        
 -- Kim, Noa Y                10 CERR-CA                   NT         DQ  
                  51.76                                                            
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Reveles, Makenah N        10 ULTR-CA                34.64      36.40  
  2 Wong, Samantha A          10 CRWN-CA                37.55      36.85  
  3 Nguyen, Amanda H          10 CERR-CA                38.30      37.95  
  4 Isabeles, Aisha N         10 MPMR-CA                37.97      38.80  
RED - Division  
  1 Vu, Anh N                 10 CERR-CA                38.52      37.72  
  2 Vicencio, Emma P          10 CERR-CA                40.72      38.30  
  3 Mancera Rodriguez, Ana M  10 SPS-CA                 39.61      39.34  
WHT - Division  
  1 Trinh, Jamila P           10 CERR-CA                   NT      38.86  
  2 FU, Boey                  10 BPAC-CA                48.96      40.46  
  3 Song, Kailyn J            10 CALI-CA                46.92      42.33  
  4 Yarleque, Ambar T         10 MPMR-CA                46.53      47.10  
  5 Hernandez, Mikaila E       9 CERR-CA                   NT      47.39  
  6 Luo, Sarah                 9 BPAC-CA                46.71      48.55  
  7 Dao, Hannah A             10 MPMR-CA                   NT      49.31  
  8 Romero, Dani O             9 CERR-CA                47.57      50.88  
  9 Quirino, Mykah V           9 CERR-CA                   NT      53.66  
 10 Hong, Grace Y              9 CALI-CA                51.06      54.49  
 11 Moreno Garcia, Kaelyn     10 MPMR-CA                51.01      54.75  
 12 Wong, Samantha H           9 MPMR-CA                   NT      55.16  
 13 Tseng, Avery L             9 CRWN-CA                   NT    1:18.24  
 -- Rangel, Arisbeth           9 BPAC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Isabeles, Aisha N         10 MPMR-CA              1:33.02    1:33.48  
                  44.79     1:33.48 (48.69)                                        
WHT - Division  
  1 Hernandez, Mikaila E       9 CERR-CA                   NT    1:39.26  
                  46.49     1:39.26 (52.77)                                        
 -- Luong, Canika L           10 BPAC-CA                   NT         DQ  
                  50.70          DQ (58.49)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Vu, Anh N                 10 CERR-CA              1:24.24    1:17.71  
                  37.01     1:17.71 (40.70)                                        
  2 Wong, Samantha A          10 CRWN-CA              1:20.17    1:20.43  
                  37.56     1:20.43 (42.87)                                        
  3 Reveles, Makenah N        10 ULTR-CA              1:19.40    1:22.17  
                  39.19     1:22.17 (42.98)                                        
  4 Isabeles, Aisha N         10 MPMR-CA              1:25.88    1:22.83  
                  43.46     1:22.83 (39.37)                                        
  5 Mancera Rodriguez, Ana M  10 SPS-CA               1:25.72    1:24.43  
  6 Vicencio, Emma P          10 CERR-CA              1:25.80    1:29.19  
                  44.64     1:29.19 (44.55)                                        
RED - Division  
  1 Punzalan, Emma L          10 BAC-CA               1:29.90    1:30.35  
                  41.61     1:30.35 (48.74)                                        
  2 Hernandez, Mikaila E       9 CERR-CA              1:33.59    1:30.43  
                  43.92     1:30.43 (46.51)                                        
WHT - Division  
  1 Ryan Romo, Samantha J     10 BPAC-CA                   NT    1:32.63  
                  43.02     1:32.63 (49.61)                                        
  2 Luo, Sarah                 9 BPAC-CA              1:38.69    1:37.25  
                  47.16     1:37.25 (50.09)                                        
  3 Luna, Isabella M          10 CERR-CA              1:38.50    1:39.28  
                  46.39     1:39.28 (52.89)                                        
  4 Reyes, Savannah R         10 BAC-CA                    NT    1:40.49  
                  49.66     1:40.49 (50.83)                                        
  5 Hong, Grace Y              9 CALI-CA              1:46.05    1:43.26  
                  50.79     1:43.26 (52.47)                                        
  6 Moreno Garcia, Kaelyn     10 MPMR-CA              1:58.61    1:45.44  
                  52.50     1:45.44 (52.94)                                        
 -- Namiranian, Tina           9 CERR-CA                   NT         DQ  
                  49.77                                                            
 -- Fong, Katelyn L            9 CERR-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cerritos Aquatic Club-CA  'A'                          NT    2:20.52  
     1) Romero, Dani O 9                2) Li, Lily 10                    
     3) Vicencio, Emma P 10             4) Vu, Anh N 10                   
                  32.38     1:11.49 (39.11)     1:44.27 (32.78)     2:20.52 (36.25)
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cerritos Aquatic Club-CA  'A'                          NT    2:38.53  
     1) Romero, Dani O 9                2) Vicencio, Emma P 10            
     3) Vu, Anh N 10                    4) Nguyen, Amanda H 10            
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lacheno, Angelique        10 Morning Star-CA      2:37.23    2:29.05  
                  33.69     1:11.94 (38.25)     1:51.54 (39.60)     2:29.05 (37.51)
  2 Song, Kailyn J            10 CALI-CA              2:40.01    2:42.97  
                  34.09     1:14.87 (40.78)     1:55.67 (40.80)     2:42.97 (47.30)
  3 Vicencio, Emma P          10 CERR-CA              2:39.17    2:47.48  
                  37.05     1:20.22 (43.17)     2:04.65 (44.43)     2:47.48 (42.83)
RED - Division  
  1 Umpornpuckdi, Natalie      8 CERR-CA              2:45.62    2:53.20  
                  38.35     1:23.30 (44.95)     2:08.94 (45.64)     2:53.20 (44.26)
  2 Lee, Elizabeth H           8 CERR-CA              2:56.80    2:54.67  
                  39.88     1:25.17 (45.29)     2:10.93 (45.76)     2:54.67 (43.74)
  3 Luna, Isabella M          10 CERR-CA              2:56.80    2:57.69  
                  38.68     1:23.40 (44.72)     2:10.04 (46.64)     2:57.69 (47.65)
 
Girls 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Reveles, Makenah N        10 ULTR-CA              2:46.28    2:50.85  
  2 Umpornpuckdi, Natalie      8 CERR-CA              3:00.68    3:01.69  
  3 Lee, Elizabeth H           8 CERR-CA              3:04.94    3:10.17  
RED - Division  
  1 Vu, Anh N                 10 CERR-CA              3:23.50    2:48.99  
  2 Takeuchi, Nana             7 CERR-CA              3:23.50    3:17.63  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mercado, Madison G        12 CERR-CA                26.81      27.55  
  2 Oliveira, Camila A        12 CERR-CA                28.09      28.15  
  3 May, Kimberly T           12 CRWN-CA                28.10      28.25  
  4 Romero, Sydney O          12 CERR-CA                29.69      28.41  
  5 Dornoff, Alex E           11 CERR-CA                29.10      28.93  
  6 Takeuchi, Aira            11 CERR-CA                30.51      29.10  
  7 Oliveira, Cayla A         11 CERR-CA                30.07      29.24  
  8 Vicencio, Kayla P         12 CERR-CA                29.68      29.29  
  9 Izquierdo, Kai A          11 ULTR-CA                29.42      29.58  
 10 Kim, Chloe J              11 TCS-CA                 29.24      29.79  
RED - Division  
  1 Gage, Glory G             12 CERR-CA                31.45      29.91  
  2 Neri, Isabelle            11 CERR-CA                30.84      30.11  
  3 Metcalfe, Sadie M         12 SPS-CA                 31.05      30.20  
  4 Valle, Salma              12 BPAC-CA                32.15      30.42  
  5 Wen, Arwen G              12 CRWN-CA                30.82      30.68  
  6 Jafari, Nikka S           12 UN-01-CA               31.56      30.76  
  7 Kim, Elaine               11 TCS-CA                 30.76      30.89  
  8 Widmeier, Jada O          12 CERR-CA                31.48      31.13  
  9 Subdias, Yolotzin         11 SPS-CA                 31.09      31.24  
 10 Contreras, Alejandra      11 BPAC-CA                32.91      31.47  
 11 Leung, Ellen A            11 CRWN-CA                31.26      32.28  
WHT - Division  
  1 Contreras, Denise         11 CERR-CA                   NT      31.92  
  2 Rigor, Julia D            11 CERR-CA                34.73      33.17  
  3 Tagumasi, Heart R         11 CERR-CA                34.64      33.26  
  4 Polanco, Stella           11 CERR-CA                35.48      34.23  
  5 Lee, Hayden J             12 SPS-CA                 33.84      34.63  
  6 Santos, Hannah M          12 CERR-CA                35.64      34.92  
  7 Trinh, Jasmine P          12 CERR-CA                   NT      35.01  
  8 Torres, Madalyn G         11 ULTR-CA                36.81      36.11  
  9 Bhardwaj, Rayana          11 CERR-CA                40.68      36.90  
 10 Kotani, Mia L             12 CERR-CA                39.48      37.08  
 11 Gutierrez, Janelle A      11 BPAC-CA                37.19      37.63  
 12 Ung, Krystal B            12 MPMR-CA                36.74      37.69  
 13 Story, Angelica R         11 CERR-CA                   NT      37.90  
 14 Moreno Garcia, Ketzaly    12 MPMR-CA                34.82      38.01  
 15 Ang, Amanda B             11 CERR-CA                   NT      38.33  
 16 Catan, Kylie Q            11 CERR-CA                   NT      38.39  
 17 Fong, Lauren A            11 CERR-CA                   NT      38.78  
 18 Metcalfe, Twyla I         11 SPS-CA                 36.32      38.87  
 19 Ahanya, Prisha            12 CERR-CA                   NT      39.05  
 20 Quiroz, Victoria M        11 SPS-CA                 48.85      45.67  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Oliveira, Camila A        12 CERR-CA              1:01.20    1:00.75  
                  29.16     1:00.75 (31.59)                                        
  2 Um, Evette S              11 TCS-CA               1:05.32    1:02.50  
                  30.59     1:02.50 (31.91)                                        
  2 May, Kimberly T           12 CRWN-CA              1:02.21    1:02.50  
                  30.50     1:02.50 (32.00)                                        
  4 Dornoff, Alex E           11 CERR-CA              1:02.81    1:03.50  
                  30.54     1:03.50 (32.96)                                        
  5 Kim, Allie Y              11 TCS-CA               1:04.17    1:03.87  
                  30.52     1:03.87 (33.35)                                        
  6 Izquierdo, Kai A          11 ULTR-CA              1:04.15    1:04.20  
                  30.63     1:04.20 (33.57)                                        
  7 Takeuchi, Aira            11 CERR-CA              1:06.00    1:04.49  
                  30.95     1:04.49 (33.54)                                        
  8 Kim, Chloe J              11 TCS-CA               1:06.21    1:06.51  
                  31.40     1:06.51 (35.11)                                        
  9 Vicencio, Kayla P         12 CERR-CA              1:06.70    1:06.66  
                  31.85     1:06.66 (34.81)                                        
RED - Division  
  1 Oliveira, Cayla A         11 CERR-CA              1:06.81    1:03.97  
                  30.82     1:03.97 (33.15)                                        
  2 Romero, Sydney O          12 CERR-CA              1:08.57    1:04.18  
                  30.51     1:04.18 (33.67)                                        
  3 Gage, Glory G             12 CERR-CA              1:08.54    1:05.16  
                  30.84     1:05.16 (34.32)                                        
  4 Neri, Isabelle            11 CERR-CA              1:09.02    1:07.67  
                  32.33     1:07.67 (35.34)                                        
  5 Wen, Arwen G              12 CRWN-CA              1:07.92    1:08.10  
                  32.77     1:08.10 (35.33)                                        
  6 Valle, Salma              12 BPAC-CA              1:09.03    1:08.17  
                  33.27     1:08.17 (34.90)                                        
  7 Jafari, Nikka S           12 UN-01-CA             1:09.80    1:08.29  
                  32.94     1:08.29 (35.35)                                        
  8 Kim, Elaine               11 TCS-CA               1:08.41    1:08.92  
                  32.54     1:08.92 (36.38)                                        
  9 Contreras, Denise         11 CERR-CA              1:07.53    1:10.00  
                  33.53     1:10.00 (36.47)                                        
 10 Subdias, Yolotzin         11 SPS-CA               1:07.15    1:10.36  
                  33.12     1:10.36 (37.24)                                        
 11 Ho, Stella S              11 CRWN-CA              1:10.91    1:11.48  
                  33.98     1:11.48 (37.50)                                        
WHT - Division  
  1 Lam, Megan                12 BPAC-CA                   NT    1:06.97  
                  31.88     1:06.97 (35.09)                                        
  2 Widmeier, Jada O          12 CERR-CA              1:13.39    1:09.24  
                  33.55     1:09.24 (35.69)                                        
  3 Contreras, Alejandra      11 BPAC-CA              1:14.96    1:10.79  
                  33.80     1:10.79 (36.99)                                        
  4 Tagumasi, Heart R         11 CERR-CA              1:22.26    1:14.13  
                  35.89     1:14.13 (38.24)                                        
  5 Rodriguez, Cassandra      12 BAC-CA               1:16.41    1:15.57  
                  36.35     1:15.57 (39.22)                                        
  6 Belonio, Danica L         11 BAC-CA               1:17.69    1:15.85  
                  37.19     1:15.85 (38.66)                                        
  7 Acuna, Yari               11 Morning Star-CA      1:14.14    1:16.47  
                  35.75     1:16.47 (40.72)                                        
  8 Torres, Madalyn G         11 ULTR-CA              1:16.61    1:16.55  
                  36.82     1:16.55 (39.73)                                        
  9 Polanco, Stella           11 CERR-CA              1:16.22    1:16.84  
                  37.22     1:16.84 (39.62)                                        
 10 Gomez, Giovanna A         12 BAC-CA               1:20.37    1:17.21  
                  35.93     1:17.21 (41.28)                                        
 11 Bojorquez, Jakira         11 BAC-CA               1:20.12    1:18.89  
                  38.24     1:18.89 (40.65)                                        
 12 Larsen, Josie B           12 SPS-CA               1:33.94    1:21.65  
                  38.17     1:21.65 (43.48)                                        
 13 Ung, Krystal B            12 MPMR-CA              1:19.65    1:23.90  
                  40.72     1:23.90 (43.18)                                        
 14 Moreno Garcia, Ketzaly    12 MPMR-CA              1:21.81    1:24.88  
                  38.22     1:24.88 (46.66)                                        
 15 Hinrichs, Zora I          12 CRWN-CA                   NT    1:25.16  
                  38.34     1:25.16 (46.82)                                        
 16 Gutierrez, Janelle A      11 BPAC-CA              1:22.52    1:26.49  
                  41.29     1:26.49 (45.20)                                        
 17 Villasenor, Jhay          11 BAC-CA               1:33.61    1:27.27  
                  40.74     1:27.27 (46.53)                                        
 18 Bhardwaj, Rayana          11 CERR-CA              1:28.69    1:28.61  
                  40.20     1:28.61 (48.41)                                        
 19 Lopez, Vivian R           11 BPAC-CA                   NT    1:29.45  
                  42.92     1:29.45 (46.53)                                        
 20 Kotani, Mia L             12 CERR-CA              1:31.55    1:32.46  
                  43.55     1:32.46 (48.91)                                        
 21 Ruiz, Kaitlyn E           12 BAC-CA               1:30.10    1:33.27  
                  45.28     1:33.27 (47.99)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mercado, Madison G        12 CERR-CA              2:13.14    2:11.09  
  2 Cadiz, Gia J              12 HVDA-CA              2:10.91    2:11.83  
  3 Dornoff, Alex E           11 CERR-CA              2:13.70    2:12.91  
  4 Oliveira, Camila A        12 CERR-CA              2:12.07    2:13.37  
  5 Izquierdo, Kai A          11 ULTR-CA              2:17.03    2:16.86  
  6 Kim, Allie Y              11 TCS-CA               2:23.77    2:20.16  
  7 Um, Evette S              11 TCS-CA               2:22.69    2:22.40  
  8 Subdias, Yolotzin         11 SPS-CA               2:23.74    2:23.97  
RED - Division  
  1 Neri, Isabelle            11 CERR-CA              2:25.71    2:24.47  
  2 Kim, Elaine               11 TCS-CA               2:34.43    2:33.64  
WHT - Division  
  1 Polanco, Stella           11 CERR-CA                   NT    2:40.32  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Um, Evette S              11 TCS-CA                 33.95      32.86  
  2 Wen, Arwen G              12 CRWN-CA                34.48      32.96  
  3 Cadiz, Gia J              12 HVDA-CA                32.81      33.79  
  4 Kim, Allie Y              11 TCS-CA                 34.31      34.02  
  5 Kim, Chloe J              11 TCS-CA                 34.65      34.45  
  6 Kim, Elaine               11 TCS-CA                 35.90      35.87  
RED - Division  
  1 Izquierdo, Kai A          11 ULTR-CA                37.79      35.57  
  2 Neri, Isabelle            11 CERR-CA                36.88      35.85  
  3 Takeuchi, Aira            11 CERR-CA                37.10      35.97  
WHT - Division  
  1 Widmeier, Jada O          12 CERR-CA                42.15      37.81  
  2 Polanco, Stella           11 CERR-CA                40.13      39.46  
  3 Tagumasi, Heart R         11 CERR-CA                43.22      42.31  
  4 Gutierrez, Janelle A      11 BPAC-CA                43.04      43.51  
  5 Torres, Madalyn G         11 ULTR-CA                43.36      43.72  
  6 Bhardwaj, Rayana          11 CERR-CA                49.14      46.03  
  7 Kotani, Mia L             12 CERR-CA                45.70      46.08  
  8 Ahanya, Prisha            12 CERR-CA                   NT      46.48  
  9 Ung, Krystal B            12 MPMR-CA                46.41      47.52  
 10 Story, Angelica R         11 CERR-CA                   NT      49.39  
 11 Quiroz, Victoria M        11 SPS-CA                 59.70      56.78  
 -- Trinh, Jasmine P          12 CERR-CA                   NT         DQ  
 -- Santos, Hannah M          12 CERR-CA                40.11         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Metcalfe, Sadie M         12 SPS-CA               1:08.05    1:09.21  
                  34.15     1:09.21 (35.06)                                        
  2 Um, Evette S              11 TCS-CA               1:13.03    1:11.94  
                  34.88     1:11.94 (37.06)                                        
  3 Wen, Arwen G              12 CRWN-CA              1:14.16    1:12.84  
                  34.03     1:12.84 (38.81)                                        
  4 Kim, Chloe J              11 TCS-CA               1:12.85    1:12.94  
                  34.96     1:12.94 (37.98)                                        
  5 Mercado, Madison G        12 CERR-CA              1:13.23    1:15.03  
                  36.78     1:15.03 (38.25)                                        
  6 Izquierdo, Kai A          11 ULTR-CA              1:13.18    1:15.96  
                  36.64     1:15.96 (39.32)                                        
  7 Kim, Elaine               11 TCS-CA               1:17.46    1:17.27  
                  37.88     1:17.27 (39.39)                                        
RED - Division  
  1 May, Kimberly T           12 CRWN-CA              1:18.03    1:11.61  
                  35.41     1:11.61 (36.20)                                        
  2 Gage, Glory G             12 CERR-CA              1:19.26    1:14.81  
                  35.62     1:14.81 (39.19)                                        
  3 Neri, Isabelle            11 CERR-CA              1:21.86    1:19.51  
                  38.17     1:19.51 (41.34)                                        
  4 Belonio, Danica L         11 BAC-CA               1:22.57    1:25.81  
                  41.74     1:25.81 (44.07)                                        
  5 Subdias, Yolotzin         11 SPS-CA               1:22.69    1:26.11  
                  41.76     1:26.11 (44.35)                                        
WHT - Division  
  1 Takeuchi, Aira            11 CERR-CA              1:30.69    1:16.56  
                1:16.64         1:16.56 ( )                                        
  2 Ho, Stella S              11 CRWN-CA                   NT    1:21.16  
                  39.60     1:21.16 (41.56)                                        
  3 Contreras, Denise         11 CERR-CA                   NT    1:25.84  
                  42.88     1:25.84 (42.96)                                        
  4 Polanco, Stella           11 CERR-CA              1:25.55    1:26.18  
                  41.81     1:26.18 (44.37)                                        
  5 Rodriguez, Cassandra      12 BAC-CA               1:28.05    1:26.83  
                1:26.95         1:26.83 ( )                                        
  6 Gomez, Giovanna A         12 BAC-CA               1:35.48    1:28.77  
                  43.27     1:28.77 (45.50)                                        
  7 Hinrichs, Zora I          12 CRWN-CA                   NT    1:30.41  
                  44.90     1:30.41 (45.51)                                        
  8 Bojorquez, Jakira         11 BAC-CA               1:34.12    1:31.93  
                  44.74     1:31.93 (47.19)                                        
  9 Tran, Amy M               12 CERR-CA              1:43.59    1:33.02  
                  44.74     1:33.02 (48.28)                                        
 10 Moreno Garcia, Ketzaly    12 MPMR-CA              1:36.20    1:39.64  
                1:40.50         1:39.64 ( )                                        
 11 Kotani, Mia L             12 CERR-CA                   NT    1:45.23  
                  49.05     1:45.23 (56.18)                                        
 12 Fong, Lauren A            11 CERR-CA                   NT    1:48.92  
                  49.40     1:48.92 (59.52)                                        
 13 Ruiz, Kaitlyn E           12 BAC-CA               1:47.23    1:53.07  
                  53.54     1:53.07 (59.53)                                        
 -- Villasenor, Jhay          11 BAC-CA               1:45.66         DQ  
                  47.46          DQ (52.42)                                        
 -- Lopez, Vivian R           11 BPAC-CA                   NT         DQ  
 -- Gutierrez, Janelle A      11 BPAC-CA              1:33.97         DQ  
                  45.32          DQ (52.73)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lam, Megan                12 BPAC-CA                38.66      36.21  
  2 Vicencio, Kayla P         12 CERR-CA                36.48      36.86  
  3 May, Kimberly T           12 CRWN-CA                36.70      36.95  
  4 Romero, Sydney O          12 CERR-CA                36.38      38.14  
  5 Kim, Allie Y              11 TCS-CA                 38.12      38.45  
  6 Dornoff, Alex E           11 CERR-CA                38.08      38.51  
  7 Um, Evette S              11 TCS-CA                 38.78      38.62  
  8 Kim, Chloe J              11 TCS-CA                 39.70      39.71  
  9 Leung, Ellen A            11 CRWN-CA                40.48      41.20  
RED - Division  
  1 Wen, Arwen G              12 CRWN-CA                42.95      40.28  
  2 Valle, Salma              12 BPAC-CA                42.54      41.29  
  3 Rodriguez, Cassandra      12 BAC-CA                 42.72      42.64  
  4 Ho, Stella S              11 CRWN-CA                42.33      44.36  
WHT - Division  
  1 Hinrichs, Zora I          12 CRWN-CA                47.39      43.04  
  2 Contreras, Alejandra      11 BPAC-CA                   NT      44.42  
  3 Torres, Madalyn G         11 ULTR-CA                44.94      45.23  
  4 Tagumasi, Heart R         11 CERR-CA                46.82      45.27  
  5 Bojorquez, Jakira         11 BAC-CA                 45.92      46.07  
  6 Belonio, Danica L         11 BAC-CA                 48.10      46.13  
  7 Tran, Amy M               12 CERR-CA                56.60      46.97  
  8 Gutierrez, Janelle A      11 BPAC-CA                48.15      47.32  
  9 Gomez, Giovanna A         12 BAC-CA                 51.76      47.69  
 10 Ang, Amanda B             11 CERR-CA                   NT      48.82  
 11 Widmeier, Jada O          12 CERR-CA                   NT      48.94  
 12 Story, Angelica R         11 CERR-CA                   NT      51.33  
 13 Ung, Krystal B            12 MPMR-CA                51.54      51.40  
 14 Kotani, Mia L             12 CERR-CA                   NT      51.72  
 15 Villasenor, Jhay          11 BAC-CA                 57.16      58.04  
 16 Ruiz, Kaitlyn E           12 BAC-CA                 55.82      59.44  
 -- Larsen, Josie B           12 SPS-CA                 52.19         DQ  
 -- Fong, Lauren A            11 CERR-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Metcalfe, Sadie M         12 SPS-CA               1:15.88    1:18.34  
  2 Gage, Glory G             12 CERR-CA              1:23.70    1:20.35  
  3 Vicencio, Kayla P         12 CERR-CA              1:19.83    1:20.43  
  4 May, Kimberly T           12 CRWN-CA              1:17.71    1:20.54  
  5 Kim, Allie Y              11 TCS-CA               1:23.95    1:22.78  
  6 Cadiz, Gia J              12 HVDA-CA              1:23.25    1:22.91  
  7 Um, Evette S              11 TCS-CA               1:27.62    1:24.02  
  8 Dornoff, Alex E           11 CERR-CA              1:22.64    1:24.10  
  9 Kim, Chloe J              11 TCS-CA               1:25.64    1:24.53  
 10 Leung, Ellen A            11 CRWN-CA              1:22.93    1:25.81  
 11 Rigor, Julia D            11 CERR-CA              1:28.19    1:27.30  
RED - Division  
  1 Subdias, Yolotzin         11 SPS-CA               1:31.89    1:33.31  
  2 Torres, Madalyn G         11 ULTR-CA              1:35.58    1:35.98  
WHT - Division  
  1 Tagumasi, Heart R         11 CERR-CA                   NT    1:37.29  
  2 Lee, Hayden J             12 SPS-CA               1:53.50    1:38.81  
  3 Kotani, Mia L             12 CERR-CA              1:45.30    1:39.68  
  4 Metcalfe, Twyla I         11 SPS-CA               1:39.17    1:40.63  
  5 Moreno Garcia, Ketzaly    12 MPMR-CA              1:41.71    1:41.14  
  6 Quiroz, Victoria M        11 SPS-CA               1:49.14    1:46.73  
 -- Fong, Lauren A            11 CERR-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 May, Kimberly T           12 CRWN-CA                31.13      30.41  
  2 Vicencio, Kayla P         12 CERR-CA                32.11      32.24  
  3 Jafari, Nikka S           12 UN-01-CA               32.06      33.33  
  4 Kim, Allie Y              11 TCS-CA                 33.30      33.64  
  5 Contreras, Denise         11 CERR-CA                33.83      34.78  
RED - Division  
  1 Lam, Megan                12 BPAC-CA                37.40      33.23  
  2 Subdias, Yolotzin         11 SPS-CA                 35.83      36.26  
  3 Leung, Ellen A            11 CRWN-CA                34.50      36.77  
WHT - Division  
  1 Oliveira, Camila A        12 CERR-CA                   NT      30.68  
  2 Valle, Salma              12 BPAC-CA                37.46      36.38  
  3 Widmeier, Jada O          12 CERR-CA                39.01      36.41  
  4 Contreras, Alejandra      11 BPAC-CA                41.50      36.51  
  5 Tran, Amy M               12 CERR-CA                51.17      38.56  
  6 Kim, Elaine               11 TCS-CA                 38.75      38.62  
  7 Torres, Madalyn G         11 ULTR-CA                38.67      38.97  
  8 Federico, Maya R          11 CERR-CA                   NT      39.81  
  9 Tagumasi, Heart R         11 CERR-CA                40.97      40.28  
 10 Ho, Stella S              11 CRWN-CA                45.89      40.73  
 11 Larsen, Josie B           12 SPS-CA                    NT      40.83  
 12 Moreno Garcia, Ketzaly    12 MPMR-CA                41.09      41.67  
 13 Gutierrez, Janelle A      11 BPAC-CA                42.17      41.92  
 14 Ang, Amanda B             11 CERR-CA                   NT      43.64  
 15 Hinrichs, Zora I          12 CRWN-CA                   NT      44.93  
 16 Ung, Krystal B            12 MPMR-CA                45.45      45.29  
 17 Lopez, Vivian R           11 BPAC-CA                   NT      49.80  
 -- Fong, Lauren A            11 CERR-CA                   NT         DQ  
 -- Story, Angelica R         11 CERR-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Oliveira, Camila A        12 CERR-CA              1:10.38    1:08.35  
  2 Oliveira, Cayla A         11 CERR-CA              1:10.54    1:08.83  
  3 May, Kimberly T           12 CRWN-CA              1:13.41    1:12.51  
  4 Romero, Sydney O          12 CERR-CA              1:15.74    1:16.13  
RED - Division  
  1 Jafari, Nikka S           12 UN-01-CA             1:18.42    1:17.04  
  2 Contreras, Denise         11 CERR-CA              1:21.12    1:21.52  
WHT - Division  
  1 Vicencio, Kayla P         12 CERR-CA              1:23.35    1:14.21  
  2 Wen, Arwen G              12 CRWN-CA                   NT    1:23.19  
  3 Catan, Kylie Q            11 CERR-CA                   NT    1:32.57  
  4 Metcalfe, Twyla I         11 SPS-CA               1:46.59    1:41.55  
  5 Fong, Lauren A            11 CERR-CA                   NT    1:46.70  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 May, Kimberly T           12 CRWN-CA              1:11.24    1:09.67  
  2 Takeuchi, Aira            11 CERR-CA              1:13.83    1:09.78  
  3 Metcalfe, Sadie M         12 SPS-CA               1:11.25    1:10.45  
  4 Cadiz, Gia J              12 HVDA-CA              1:11.56    1:10.67  
  5 Romero, Sydney O          12 CERR-CA              1:11.51    1:11.54  
  6 Kim, Allie Y              11 TCS-CA               1:13.26    1:12.14  
  7 Gage, Glory G             12 CERR-CA              1:16.29    1:12.39  
  8 Wen, Arwen G              12 CRWN-CA              1:16.39    1:14.34  
  9 Kim, Chloe J              11 TCS-CA               1:14.15    1:14.40  
 10 Jafari, Nikka S           12 UN-01-CA             1:15.59    1:16.70  
 11 Leung, Ellen A            11 CRWN-CA              1:16.80    1:19.49  
RED - Division  
  1 Izquierdo, Kai A          11 ULTR-CA              1:18.90    1:14.20  
  2 Kim, Elaine               11 TCS-CA               1:21.36    1:19.38  
  3 Subdias, Yolotzin         11 SPS-CA               1:18.81    1:21.56  
WHT - Division  
  1 Valle, Salma              12 BPAC-CA                   NT    1:19.67  
  2 Contreras, Alejandra      11 BPAC-CA              1:28.39    1:22.36  
  3 Contreras, Denise         11 CERR-CA                   NT    1:22.49  
  4 Federico, Maya R          11 CERR-CA              1:26.52    1:23.61  
  5 Tagumasi, Heart R         11 CERR-CA              1:32.68    1:23.72  
  6 Lee, Hayden J             12 SPS-CA               1:29.93    1:26.04  
  7 Torres, Madalyn G         11 ULTR-CA              1:25.62    1:27.45  
  8 Ang, Amanda B             11 CERR-CA                   NT    1:28.89  
  9 Moreno Garcia, Ketzaly    12 MPMR-CA              1:34.73    1:29.50  
 10 Gutierrez, Janelle A      11 BPAC-CA              1:31.16    1:30.07  
 11 Catan, Kylie Q            11 CERR-CA                   NT    1:32.30  
 12 Metcalfe, Twyla I         11 SPS-CA               1:28.78    1:32.45  
 13 Fong, Lauren A            11 CERR-CA                   NT    1:32.80  
 14 Ung, Krystal B            12 MPMR-CA              1:35.41    1:36.27  
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Metcalfe, Sadie M         12 SPS-CA               2:27.26    2:27.56  
                  34.00     1:10.93 (36.93)     1:53.04 (42.11)     2:27.56 (34.52)
  2 Oliveira, Camila A        12 CERR-CA              2:29.11    2:28.64  
                  30.98     1:09.58 (38.60)     1:54.59 (45.01)     2:28.64 (34.05)
  3 Dornoff, Alex E           11 CERR-CA              2:36.06    2:34.51  
                  34.09     1:15.04 (40.95)     2:00.66 (45.62)     2:34.51 (33.85)
  4 Izquierdo, Kai A          11 ULTR-CA              2:36.57    2:35.27  
                  35.48     1:16.70 (41.22)     2:00.70 (44.00)     2:35.27 (34.57)
  5 Kim, Allie Y              11 TCS-CA               2:36.46    2:36.03  
                  34.60     1:12.51 (37.91)     2:00.27 (47.76)     2:36.03 (35.76)
  6 Romero, Sydney O          12 CERR-CA              2:41.84    2:36.46  
                  34.49   2:00.76 (1:26.27)     2:37.58 (36.82)         2:36.46 ( )
  7 Jafari, Nikka S           12 UN-01-CA             2:40.97    2:41.84  
                  34.85     1:17.30 (42.45)     2:06.16 (48.86)     2:41.84 (35.68)
  8 Um, Evette S              11 TCS-CA               2:40.74    2:43.92  
                  36.17     1:17.41 (41.24)     2:05.02 (47.61)     2:43.92 (38.90)
  9 Kim, Chloe J              11 TCS-CA               2:42.76    2:44.58  
                  36.75     1:15.63 (38.88)     2:04.01 (48.38)     2:44.58 (40.57)
RED - Division  
  1 Neri, Isabelle            11 CERR-CA              2:47.46    2:46.53  
                  36.95     1:19.51 (42.56)     2:09.70 (50.19)     2:46.53 (36.83)
  2 Subdias, Yolotzin         11 SPS-CA               2:47.13    2:50.78  
                  37.38     1:23.19 (45.81)     2:13.75 (50.56)     2:50.78 (37.03)
  3 Kim, Elaine               11 TCS-CA               2:54.01    2:55.70  
                  40.34     1:21.85 (41.51)     2:16.76 (54.91)     2:55.70 (38.94)
  4 Acuna, Yari               11 Morning Star-CA      2:58.15    3:05.04  
                  40.10     1:27.35 (47.25)     2:21.62 (54.27)     3:05.04 (43.42)
WHT - Division  
  1 Polanco, Stella           11 CERR-CA              3:02.72    3:02.01  
                  40.35     1:27.02 (46.67)     2:19.97 (52.95)     3:02.01 (42.04)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Team Century Swim-CA  'A'                              NT    1:57.01  
     1) Um, Evette S 11                 2) Kim, Chloe J 11                
     3) Kim, Elaine 11                  4) Kim, Allie Y 11                
  2 Baldwin Park Aquatics-CA  'A'                          NT    2:10.25  
     1) Valle, Salma 12                 2) Lam, Megan 12                  
     3) Contreras, Alejandra 11         4) Gutierrez, Janelle A 11        
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Team Century Swim-CA  'A'                              NT    2:16.07  
     1) Kim, Elaine 11                  2) Um, Evette S 11                
     3) Kim, Allie Y 11                 4) Kim, Chloe J 11                
                  35.40     1:13.78 (38.38)     1:46.15 (32.37)     2:16.07 (29.92)
  2 Baldwin Park Aquatics-CA  'A'                          NT    2:32.27  
     1) Gutierrez, Janelle A 11         2) Lam, Megan 12                  
     3) Contreras, Alejandra 11         4) Valle, Salma 12                
                  45.10     1:21.70 (36.60)     2:00.90 (39.20)     2:32.27 (31.37)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Yao, Sophia L             13 UN-01-CA               26.04      25.92  
  2 Tse, Allysan W            13 CRWN-CA                25.88      26.02  
  3 Ung, Michelle             14 MPMR-CA                27.45      27.89  
  4 Tang, Angelina            14 MPMR-CA                28.67      28.83  
  5 Kwang, Elaine L           13 CRWN-CA                28.13      28.89  
  6 Yang, Ashley Y            13 CERR-CA                28.82      28.98  
  7 Choi, Chloe J             13 TCS-CA                 29.27      29.75  
RED - Division  
  1 Chow, Bethany T           13 CRWN-CA                30.80      30.38  
  2 Martinez-Soto, Leslie     13 TCS-CA                 30.30      30.76  
WHT - Division  
  1 Dowd, Evelyn K            13 SPS-CA                 32.95      31.94  
  2 Wholey, Alexis N          14 CERR-CA                33.63      32.62  
  3 Kim, Joanne E             13 CERR-CA                33.00      32.81  
  4 Urfano, Zyra              13 CERR-CA                33.24      33.43  
  5 Sulay, Kat M              13 CERR-CA                34.03      34.14  
  6 Patel, Tisha P            13 CERR-CA                38.66      35.59  
  7 Gandia, Megan A           13 CERR-CA                36.19      36.21  
  8 Santos, Kaitlyn R         14 CERR-CA                40.37      41.13  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Yao, Sophia L             13 UN-01-CA               57.12      57.08  
                  27.98       57.08 (29.10)                                        
  1 Tse, Allysan W            13 CRWN-CA                55.75      57.08  
                  27.21       57.08 (29.87)                                        
  3 Jordan, Anna R            13 CERR-CA              1:01.26    1:00.70  
                  29.73     1:00.70 (30.97)                                        
  4 Jordan, Charlotte G       13 CERR-CA              1:01.33    1:01.73  
                  29.81     1:01.73 (31.92)                                        
  5 Tang, Angelina            14 MPMR-CA              1:02.44    1:02.67  
                  30.54     1:02.67 (32.13)                                        
  6 Kwang, Elaine L           13 CRWN-CA              1:02.31    1:02.72  
                  30.70     1:02.72 (32.02)                                        
  7 Choi, Chloe J             13 TCS-CA               1:02.28    1:04.46  
                  31.00     1:04.46 (33.46)                                        
RED - Division  
  1 Chow, Bethany T           13 CRWN-CA              1:04.34    1:04.25  
                  31.20     1:04.25 (33.05)                                        
WHT - Division  
  1 Dowd, Evelyn K            13 SPS-CA               1:09.19    1:09.68  
                  33.86     1:09.68 (35.82)                                        
  2 Sauw, Diana               13 CERR-CA                   NT    1:13.51  
                  34.21     1:13.51 (39.30)                                        
  3 Wholey, Alexis N          14 CERR-CA              1:15.61    1:14.48  
                  33.87     1:14.48 (40.61)                                        
  4 Urfano, Zyra              13 CERR-CA                   NT    1:14.77  
                  34.89     1:14.77 (39.88)                                        
  5 Kim, Joanne E             13 CERR-CA              1:16.05    1:15.63  
                  36.19     1:15.63 (39.44)                                        
  6 Sulay, Kat M              13 CERR-CA              1:16.28    1:16.69  
                  37.77     1:16.69 (38.92)                                        
  7 Carrillo, Isabella        13 BAC-CA               1:20.55    1:20.61  
                  38.95     1:20.61 (41.66)                                        
  8 Patel, Tisha P            13 CERR-CA                   NT    1:22.23  
                  38.51     1:22.23 (43.72)                                        
  9 Gandia, Megan A           13 CERR-CA                   NT    1:24.36  
                  38.99     1:24.36 (45.37)                                        
 10 Punzalan, Alyssa          14 BAC-CA               1:22.75    1:24.38  
                  40.78     1:24.38 (43.60)                                        
 11 Vazquez, Andrea C         13 Morning Star-CA      1:26.53    1:26.20  
                  41.82     1:26.20 (44.38)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Tse, Allysan W            13 CRWN-CA              1:59.57    2:01.90  
  2 Tang, Angelina            14 MPMR-CA              2:15.17    2:14.66  
  3 Choi, Chloe J             13 TCS-CA               2:14.34    2:17.74  
  4 Kwang, Elaine L           13 CRWN-CA              2:14.62    2:20.23  
RED - Division  
  1 Chow, Bethany T           13 CRWN-CA              2:21.18    2:22.47  
WHT - Division  
  1 Dowd, Evelyn K            13 SPS-CA               2:40.70    2:36.39  
  2 Sulay, Kat M              13 CERR-CA              2:50.74    2:48.63  
  3 Urfano, Zyra              13 CERR-CA              2:58.55    2:56.54  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Tse, Allysan W            13 CRWN-CA              1:02.62    1:03.50  
                  30.96     1:03.50 (32.54)                                        
  2 Yao, Sophia L             13 UN-01-CA             1:06.95    1:05.78  
                  32.39     1:05.78 (33.39)                                        
  3 Ung, Michelle             14 MPMR-CA              1:08.04    1:08.97  
                  33.61     1:08.97 (35.36)                                        
  4 Martinez-Soto, Leslie     13 TCS-CA               1:11.87    1:11.03  
                  34.88     1:11.03 (36.15)                                        
  5 Choi, Chloe J             13 TCS-CA               1:09.48    1:11.24  
                  35.01     1:11.24 (36.23)                                        
  6 Yang, Ashley Y            13 CERR-CA              1:10.43    1:12.79  
                  35.96     1:12.79 (36.83)                                        
WHT - Division  
  1 Dowd, Evelyn K            13 SPS-CA               1:23.23    1:24.95  
                  41.46     1:24.95 (43.49)                                        
  2 Gandia, Megan A           13 CERR-CA              1:39.99    1:31.56  
                1:31.37      1:31.56 (0.19)                                        
  3 Punzalan, Alyssa          14 BAC-CA               1:31.15    1:33.28  
                  45.86     1:33.28 (47.42)                                        
  4 Kam, Ava B                13 CERR-CA              1:52.64    1:33.55  
                  43.81     1:33.55 (49.74)                                        
  5 Vazquez, Andrea C         13 Morning Star-CA      1:41.10    1:40.91  
                  48.76     1:40.91 (52.15)                                        
 -- Carrillo, Isabella        13 BAC-CA               1:35.22         DQ  
                  45.42          DQ (54.82)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Yao, Sophia L             13 UN-01-CA             1:10.61    1:10.99  
  2 Yang, Ashley Y            13 CERR-CA              1:15.08    1:16.47  
  3 Tang, Angelina            14 MPMR-CA              1:20.75    1:19.75  
  4 Ung, Michelle             14 MPMR-CA              1:18.54    1:20.81  
  5 Kwang, Elaine L           13 CRWN-CA              1:20.40    1:21.07  
  6 Martinez-Soto, Leslie     13 TCS-CA               1:22.10    1:23.17  
  7 Chow, Bethany T           13 CRWN-CA              1:21.40    1:23.36  
RED - Division  
  1 Choi, Chloe J             13 TCS-CA               1:27.02    1:28.17  
  2 Vasquez, Maya A           13 CERR-CA              1:30.66    1:29.57  
WHT - Division  
  1 Dowd, Evelyn K            13 SPS-CA               1:41.78    1:37.33  
  2 Wholey, Alexis N          14 CERR-CA                   NT    1:40.09  
  3 Santos, Kaitlyn R         14 CERR-CA              1:41.20    1:47.79  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Yao, Sophia L             13 UN-01-CA             1:02.19    1:03.46  
                  30.11     1:03.46 (33.35)                                        
  2 Salcedo, Trinity I        13 Morning Star-CA      1:05.86    1:07.44  
                  32.04     1:07.44 (35.40)                                        
  3 Yang, Ashley Y            13 CERR-CA              1:07.11    1:08.87  
                  32.35     1:08.87 (36.52)                                        
  4 Jordan, Anna R            13 CERR-CA              1:10.12    1:08.94  
                  32.86     1:08.94 (36.08)                                        
RED - Division  
  1 Martinez-Soto, Leslie     13 TCS-CA               1:17.07    1:16.33  
                  35.29     1:16.33 (41.04)                                        
WHT - Division  
  1 Choi, Chloe J             13 TCS-CA               1:17.96    1:14.30  
                  34.46     1:14.30 (39.84)                                        
  2 Ung, Michelle             14 MPMR-CA                   NT    1:16.43  
                  34.76     1:16.43 (41.67)                                        
  3 Kam, Ava B                13 CERR-CA                   NT    1:22.81  
                  37.18     1:22.81 (45.63)                                        
  4 Sulay, Kat M              13 CERR-CA              1:33.14    1:31.96  
                  40.95     1:31.96 (51.01)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ung, Michelle             14 MPMR-CA              2:27.14    2:26.62  
                  33.56     1:09.95 (36.39)     1:53.67 (43.72)     2:26.62 (32.95)
  2 Yang, Ashley Y            13 CERR-CA              2:30.54    2:29.94  
                  33.06     1:12.34 (39.28)     1:53.20 (40.86)     2:29.94 (36.74)
  3 Chow, Bethany T           13 CRWN-CA              2:31.64    2:36.41  
                  35.41     1:17.70 (42.29)     2:00.97 (43.27)     2:36.41 (35.44)
  4 Martinez-Soto, Leslie     13 TCS-CA               2:32.80    2:38.78  
                  35.04     1:15.53 (40.49)     2:01.99 (46.46)     2:38.78 (36.79)
 -- Tang, Angelina            14 MPMR-CA              2:32.57         DQ  
                  35.47     1:15.95 (40.48)     2:00.27 (44.32)          DQ (35.94)
RED - Division  
  1 Jordan, Charlotte G       13 CERR-CA              2:37.59    2:36.63  
                  33.87     1:14.24 (40.37)     1:59.88 (45.64)     2:36.63 (36.75)
WHT - Division  
  1 Dowd, Evelyn K            13 SPS-CA               2:57.27    2:57.87  
                  39.71     1:23.48 (43.77)     2:18.38 (54.90)     2:57.87 (39.49)
  2 Sulay, Kat M              13 CERR-CA              3:20.82    3:09.47  
                  40.77     1:28.64 (47.87)     2:24.90 (56.26)     3:09.47 (44.57)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ung, Amy                  15 MPMR-CA                26.25      26.19  
  2 Gerial, Jaylen A          17 CERR-CA                26.26      26.48  
  3 Chen, Ellie C             16 SPS-CA                 26.91      27.23  
  4 Magana, Franchesca V      16 ULTR-CA                28.13      27.59  
  5 Quintas, Haley B          15 ULTR-CA                27.48      27.64  
  6 Mercado, Emily A          15 CERR-CA                27.54      28.07  
  7 Wu, Vanessa               16 MPMR-CA                27.76      28.30  
  8 Doherty, Isabella M       15 CERR-CA                28.23      28.37  
  9 Vu, Chi Q                 15 CERR-CA                28.85      28.39  
RED - Division  
  1 Huynh, Krystal            15 MPMR-CA                29.83      29.71  
  2 Polanco, Montse L         15 CERR-CA                31.70      32.15  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Quach, Fion               17 SEAL-CA                54.67      55.47  
                  26.93       55.47 (28.54)                                        
  2 Ung, Amy                  15 MPMR-CA                58.18      56.10  
                  27.63       56.10 (28.47)                                        
  3 Gerial, Jaylen A          17 CERR-CA                56.26      57.56  
                  27.58       57.56 (29.98)                                        
  4 Ochoa, Maritza J          15 Morning Star-CA        56.79      58.16  
                  27.98       58.16 (30.18)                                        
  5 Wu, Vanessa               16 MPMR-CA                59.68    1:00.91  
                  29.46     1:00.91 (31.45)                                        
  6 Mak, Samantha             15 MPMR-CA                55.88    1:01.97  
                  29.09     1:01.97 (32.88)                                        
  7 Keipp, Julie D            16 CRWN-CA                59.83    1:02.62  
                  30.12     1:02.62 (32.50)                                        
  8 Mercado, Emily A          15 CERR-CA                59.25    1:02.63  
                  29.78     1:02.63 (32.85)                                        
  9 Vu, Chi Q                 15 CERR-CA              1:03.03    1:03.72  
                  30.99     1:03.72 (32.73)                                        
 10 Doherty, Isabella M       15 CERR-CA              1:01.15    1:04.48  
                  31.29     1:04.48 (33.19)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ung, Amy                  15 MPMR-CA              1:59.52    2:00.75  
  2 Gerial, Jaylen A          17 CERR-CA              2:04.19    2:08.76  
  3 Wu, Vanessa               16 MPMR-CA              2:09.92    2:12.04  
WHT - Division  
  1 Polanco, Montse L         15 CERR-CA              2:31.26    2:30.03  
  2 Jurado, Aisa N            15 ULTR-CA                   NT    2:38.61  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ung, Amy                  15 MPMR-CA              1:00.79    1:01.24  
                  29.60     1:01.24 (31.64)                                        
  2 Mak, Samantha             15 MPMR-CA              1:06.10    1:07.28  
                  32.90     1:07.28 (34.38)                                        
  3 Quintas, Tyler P          15 ULTR-CA              1:04.90    1:07.45  
                  33.23     1:07.45 (34.22)                                        
  4 Wu, Vanessa               16 MPMR-CA              1:08.27    1:08.70  
                  34.06     1:08.70 (34.64)                                        
  5 Babbitt, Erin H           15 Morning Star-CA      1:09.15    1:10.83  
                  34.71     1:10.83 (36.12)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Ellie C             16 SPS-CA               1:10.88    1:13.78  
  2 Gerial, Jaylen A          17 CERR-CA              1:15.22    1:16.73  
  3 Quintas, Haley B          15 ULTR-CA              1:16.24    1:17.43  
  4 Vu, Chi Q                 15 CERR-CA              1:15.84    1:18.37  
  5 Huynh, Krystal            15 MPMR-CA              1:18.64    1:19.65  
  6 Doherty, Isabella M       15 CERR-CA              1:22.98    1:23.92  
RED - Division  
  1 Polanco, Montse L         15 CERR-CA              1:30.98    1:30.87  
WHT - Division  
 -- Jurado, Aisa N            15 ULTR-CA                   NT         DQ  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Quach, Fion               17 SEAL-CA                58.85    1:01.38  
                  28.85     1:01.38 (32.53)                                        
  2 Keipp, Julie D            16 CRWN-CA              1:01.61    1:06.34  
                  31.34     1:06.34 (35.00)                                        
  3 Woo, Carenna              16 MPMR-CA              1:09.29    1:09.26  
                  32.23     1:09.26 (37.03)                                        
  4 Mercado, Emily A          15 CERR-CA              1:07.72    1:11.00  
                  32.71     1:11.00 (38.29)                                        
 -- Quintas, Tyler P          15 ULTR-CA              1:00.30         DQ  
                  29.03          DQ (32.46)                                        
RED - Division  
  1 Huynh, Krystal            15 MPMR-CA              1:15.08    1:17.62  
                  35.50     1:17.62 (42.12)                                        
WHT - Division  
  1 Vu, Chi Q                 15 CERR-CA              1:21.21    1:15.63  
                  34.49     1:15.63 (41.14)                                        
  2 Polanco, Montse L         15 CERR-CA              1:24.75    1:24.93  
                  38.63     1:24.93 (46.30)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Quach, Fion               17 SEAL-CA              2:09.48    2:14.51  
                  29.03     1:03.62 (34.59)     1:42.22 (38.60)     2:14.51 (32.29)
  2 Gerial, Jaylen A          17 CERR-CA              2:21.09    2:23.81  
                  30.73     1:07.82 (37.09)     1:51.18 (43.36)     2:23.81 (32.63)
  3 Ochoa, Maritza J          15 Morning Star-CA      2:32.20    2:24.45  
                  30.18     1:05.72 (35.54)     1:52.01 (46.29)     2:24.45 (32.44)
  4 Woo, Carenna              16 MPMR-CA              2:28.87    2:34.77  
                  34.06     1:13.54 (39.48)     1:59.82 (46.28)     2:34.77 (34.95)
  5 Quintas, Haley B          15 ULTR-CA              2:29.50    2:35.37  
                  32.26     1:13.59 (41.33)     1:58.04 (44.45)     2:35.37 (37.33)
  6 Doherty, Isabella M       15 CERR-CA              2:33.99    2:39.04  
                  34.85     1:17.74 (42.89)     2:03.75 (46.01)     2:39.04 (35.29)
  7 Meng, Melissa S           15 CERR-CA              2:37.56    2:40.20  
                  32.99     1:13.97 (40.98)     2:03.83 (49.86)     2:40.20 (36.37)
RED - Division  
  1 Huynh, Krystal            15 MPMR-CA              2:41.09    2:39.48  
                  34.84     1:18.18 (43.34)     2:01.56 (43.38)     2:39.48 (37.92)
  2 Polanco, Montse L         15 CERR-CA              2:46.16    2:47.09  
                  37.31     1:18.50 (41.19)     2:07.28 (48.78)     2:47.09 (39.81)
 
Girls Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ung, Amy                  15 MPMR-CA              5:18.86    5:18.69  
                  29.01     1:00.64 (31.63)     1:33.29 (32.65)     2:06.85 (33.56)
        2:39.54 (32.69)     3:12.43 (32.89)     3:45.35 (32.92)     4:17.89 (32.54)
        4:48.85 (30.96)     5:18.69 (29.84)                                        
  2 Salcedo, Trinity I        13 Morning Star-CA      5:36.90    5:38.06  
                  30.02     1:03.21 (33.19)     1:37.85 (34.64)     2:12.16 (34.31)
        2:45.70 (33.54)     3:19.88 (34.18)     3:55.24 (35.36)     4:30.20 (34.96)
        5:05.56 (35.36)     5:38.06 (32.50)                                        
  3 Ung, Michelle             14 MPMR-CA              5:38.12    5:44.18  
                  30.75     1:05.11 (34.36)     1:40.12 (35.01)     2:14.08 (33.96)
        2:48.92 (34.84)     3:24.45 (35.53)     3:59.75 (35.30)     4:34.54 (34.79)
        5:09.83 (35.29)     5:44.18 (34.35)                                        
  4 Ochoa, Maritza J          15 Morning Star-CA      5:36.97    5:45.10  
                  29.82     1:02.46 (32.64)     1:36.40 (33.94)     2:11.34 (34.94)
        2:46.11 (34.77)     3:22.53 (36.42)     3:58.33 (35.80)     4:34.29 (35.96)
        5:10.13 (35.84)     5:45.10 (34.97)                                        
  5 Mercado, Madison G        12 CERR-CA              6:02.37    5:53.32  
                  31.43     1:06.30 (34.87)     1:40.48 (34.18)     2:15.60 (35.12)
        2:52.30 (36.70)     3:28.70 (36.40)     4:05.92 (37.22)     4:43.45 (37.53)
        5:19.95 (36.50)     5:53.32 (33.37)                                        
  6 Wu, Vanessa               16 MPMR-CA              5:44.73    5:58.21  
                  31.92     1:06.47 (34.55)     1:42.15 (35.68)     2:18.83 (36.68)
        2:55.34 (36.51)     3:31.86 (36.52)     4:08.87 (37.01)     4:45.60 (36.73)
        5:22.61 (37.01)     5:58.21 (35.60)                                        
  7 Jordan, Anna R            13 CERR-CA              6:06.33    5:58.82  
                  33.64     1:10.43 (36.79)     1:46.10 (35.67)     2:22.67 (36.57)
        2:58.88 (36.21)     3:35.73 (36.85)     4:12.04 (36.31)     4:48.41 (36.37)
        5:24.75 (36.34)     5:58.82 (34.07)                                        
  8 Izquierdo, Kai A          11 ULTR-CA              6:23.91    6:00.66  
                  32.07     1:07.93 (35.86)     1:44.82 (36.89)     2:21.77 (36.95)
        2:58.70 (36.93)     3:36.17 (37.47)     4:13.59 (37.42)     4:50.14 (36.55)
        5:26.02 (35.88)     6:00.66 (34.64)                                        
  9 Oliveira, Camila A        12 CERR-CA              6:24.60    6:02.32  
                  31.96     1:06.75 (34.79)     1:42.82 (36.07)     2:19.16 (36.34)
        2:56.34 (37.18)     3:33.82 (37.48)     4:11.40 (37.58)     4:48.85 (37.45)
        5:26.61 (37.76)     6:02.32 (35.71)                                        
 10 Doherty, Isabella M       15 CERR-CA              5:53.00    6:03.77  
                  32.05     1:07.70 (35.65)     1:44.41 (36.71)     2:21.62 (37.21)
        2:59.01 (37.39)     3:36.55 (37.54)     4:14.13 (37.58)     4:51.41 (37.28)
        5:28.28 (36.87)     6:03.77 (35.49)                                        
 11 Tang, Angelina            14 MPMR-CA              6:01.24    6:04.60  
                  34.49     1:10.96 (36.47)     1:48.53 (37.57)     2:25.31 (36.78)
        3:02.45 (37.14)     3:39.36 (36.91)     4:16.06 (36.70)     4:53.16 (37.10)
        5:29.38 (36.22)     6:04.60 (35.22)                                        
 12 Babbitt, Erin H           15 Morning Star-CA      5:59.28    6:05.54  
                  34.07     1:11.47 (37.40)     1:49.38 (37.91)     2:26.05 (36.67)
        3:03.81 (37.76)     3:41.18 (37.37)     4:18.52 (37.34)     4:55.83 (37.31)
        5:31.49 (35.66)     6:05.54 (34.05)                                        
 13 Takeuchi, Aira            11 CERR-CA              6:24.60    6:08.38  
                  32.75     1:09.41 (36.66)     1:46.81 (37.40)     2:23.49 (36.68)
        3:00.29 (36.80)     3:38.31 (38.02)     4:16.05 (37.74)     4:54.91 (38.86)
        5:32.72 (37.81)     6:08.38 (35.66)                                        
 14 Oliveira, Cayla A         11 CERR-CA              6:24.60    6:28.06  
                  33.02     1:09.11 (36.09)     1:46.74 (37.63)     2:25.43 (38.69)
        3:03.47 (38.04)     3:42.16 (38.69)     4:20.95 (38.79)     4:58.83 (37.88)
        5:36.88 (38.05)     6:28.06 (51.18)                                        
 15 Polanco, Montse L         15 CERR-CA              6:24.60    6:51.59  
                  35.17     1:14.53 (39.36)     1:55.39 (40.86)     2:37.23 (41.84)
        3:19.39 (42.16)     4:02.04 (42.65)     4:44.46 (42.42)     5:27.61 (43.15)
        6:10.53 (42.92)     6:51.59 (41.06)                                        
 
Girls Open 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mercado, Madison G        12 CERR-CA             21:32.10   21:21.01  
                  31.77     1:07.45 (35.68)     1:44.43 (36.98)     2:22.76 (38.33)
        3:00.51 (37.75)     3:38.11 (37.60)     4:17.84 (39.73)     4:57.11 (39.27)
        5:36.06 (38.95)     6:16.28 (40.22)     6:57.42 (41.14)     7:37.26 (39.84)
        8:17.49 (40.23)     8:57.66 (40.17)     9:37.86 (40.20)    10:17.71 (39.85)
       10:58.14 (40.43)    11:36.49 (38.35)    12:16.53 (40.04)    12:57.17 (40.64)
       13:37.08 (39.91)    14:14.91 (37.83)    14:53.62 (38.71)    15:32.77 (39.15)
       16:12.19 (39.42)    16:51.53 (39.34)    17:30.80 (39.27)    18:10.46 (39.66)
       18:49.17 (38.71)    19:28.57 (39.40)    20:07.91 (39.34)    20:45.87 (37.96)
       21:21.01 (35.14)
 
Girls Open 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ung, Amy                  15 MPMR-CA              2:12.48    2:12.49  
                  31.23     1:04.82 (33.59)     1:38.95 (34.13)     2:12.49 (33.54)
  2 Tse, Allysan W            13 CRWN-CA              2:15.48    2:15.53  
                  31.33     1:05.07 (33.74)     1:39.93 (34.86)     2:15.53 (35.60)
  3 Martinez-Soto, Leslie     13 TCS-CA               2:40.11    2:26.19  
                  34.55     1:11.43 (36.88)     1:49.20 (37.77)     2:26.19 (36.99)
  4 Kwang, Elaine L           13 CRWN-CA              2:46.20    2:27.94  
                  34.62     1:12.11 (37.49)     1:49.72 (37.61)     2:27.94 (38.22)
  5 Mak, Samantha             15 MPMR-CA              2:23.16    2:30.47  
                  34.19     1:10.90 (36.71)     1:49.63 (38.73)     2:30.47 (40.84)
  6 Choi, Chloe J             13 TCS-CA               2:30.27    2:30.64  
                  34.98     1:12.92 (37.94)     1:51.90 (38.98)     2:30.64 (38.74)
  7 Babbitt, Erin H           15 Morning Star-CA      2:46.20    2:32.22  
                  36.53     1:14.94 (38.41)     1:55.32 (40.38)     2:32.22 (36.90)
  8 Wen, Arwen G              12 CRWN-CA              2:34.50    2:33.34  
                  35.22     1:14.58 (39.36)     1:54.52 (39.94)     2:33.34 (38.82)
  9 Jordan, Charlotte G       13 CERR-CA              2:38.20    2:36.83  
                  37.54     1:17.29 (39.75)     1:57.78 (40.49)     2:36.83 (39.05)
 10 Mercado, Madison G        12 CERR-CA              2:33.33    2:37.32  
                  37.34     1:16.56 (39.22)     1:57.08 (40.52)     2:37.32 (40.24)
 11 Dornoff, Alex E           11 CERR-CA              2:46.20    2:41.99  
                  38.34     1:19.83 (41.49)     2:01.80 (41.97)     2:41.99 (40.19)
 12 Doherty, Isabella M       15 CERR-CA              2:46.20    2:46.18  
                  38.68     1:20.40 (41.72)     2:03.91 (43.51)     2:46.18 (42.27)
 
Girls Open 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yao, Sophia L             13 UN-01-CA             2:40.23    2:31.87  
  2 Chen, Ellie C             16 SPS-CA               2:40.77    2:42.45  
  3 Yang, Ashley Y            13 CERR-CA              2:48.05    2:44.40  
  4 Ung, Michelle             14 MPMR-CA              2:50.89    2:48.67  
  5 Metcalfe, Sadie M         12 SPS-CA               2:48.21    2:49.58  
  6 Huynh, Krystal            15 MPMR-CA              2:51.50    2:50.58  
  7 Martinez-Soto, Leslie     13 TCS-CA               2:56.95    2:55.56  
  8 Vicencio, Kayla P         12 CERR-CA              2:48.99    2:56.00  
 
Girls Open 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keipp, Julie D            16 CRWN-CA              2:16.82    2:23.06  
                  33.04     1:09.60 (36.56)     1:45.83 (36.23)     2:23.06 (37.23)
  2 Salcedo, Trinity I        13 Morning Star-CA      2:38.55    2:26.39  
                  32.13     1:08.26 (36.13)     1:46.62 (38.36)     2:26.39 (39.77)
  3 Kwang, Elaine L           13 CRWN-CA              2:43.20    2:32.26  
                  33.93     1:13.30 (39.37)     1:53.70 (40.40)     2:32.26 (38.56)
  4 Mercado, Madison G        12 CERR-CA              2:35.32    2:32.71  
                  31.63     1:09.18 (37.55)     1:50.23 (41.05)     2:32.71 (42.48)
  5 Woo, Carenna              16 MPMR-CA              2:35.52    2:40.96  
                  34.90     1:13.61 (38.71)     1:55.97 (42.36)     2:40.96 (44.99)
 
Girls Open 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quach, Fion               17 SEAL-CA              4:36.83    4:48.44  
  2 Takeuchi, Aira            11 CERR-CA              5:48.20    5:14.67  
  3 Oliveira, Cayla A         11 CERR-CA              5:48.20    5:14.80  
  4 Mercado, Madison G        12 CERR-CA              5:26.13    5:20.41  
  5 Jordan, Anna R            13 CERR-CA              5:48.20    5:27.95  
  6 Jordan, Charlotte G       13 CERR-CA              5:48.20    5:30.69  
  7 Doherty, Isabella M       15 CERR-CA              5:31.40    5:36.52  
 
Boys 5-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Mackinnon, Aiden N         6 CERR-CA                20.09      23.33  
WHT - Division  
  1 Pu, Kyle C                 7 CERR-CA                   NT      23.44  
  2 Chiu, Kaden Y              7 CRWN-CA                   NT      26.28  
  3 Rivas, Matthew J           7 CERR-CA                32.39      32.21  
  4 KO, Joshua                 8 CALI-CA                23.71      32.66  
  5 Hong, Colin                6 CALI-CA                28.89      35.08  
 
Boys 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Dornoff, Anthony M         8 CERR-CA                32.49      32.22  
RED - Division  
  1 Mackinnon, Aiden N         6 CERR-CA                42.20      42.31  
  2 Sang, Ricky                8 CERR-CA                44.88      45.88  
WHT - Division  
  1 KO, Joshua                 8 CALI-CA                50.12      51.43  
  2 Trang, Matthew             7 CERR-CA                   NT      52.70  
  3 Hong, Colin                6 CALI-CA              1:08.52    1:01.81  
 
Boys 5-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Dornoff, Anthony M         8 CERR-CA              1:12.11    1:16.38  
WHT - Division  
  1 KO, Joshua                 8 CALI-CA                   NT    1:52.05  
 
Boys 5-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mackinnon, Aiden N         6 CERR-CA                20.74      21.31  
WHT - Division  
  1 Pu, Kyle C                 7 CERR-CA                   NT      28.06  
  2 KO, Joshua                 8 CALI-CA                29.81      28.59  
  3 Hong, Colin                6 CALI-CA                35.07      31.57  
  4 Rivas, Matthew J           7 CERR-CA                48.85      43.99  
 
Boys 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Dornoff, Anthony M         8 CERR-CA                42.71      40.57  
WHT - Division  
  1 Mackinnon, Aiden N         6 CERR-CA                   NT      47.13  
 
Boys 5-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Sang, Ricky                8 CERR-CA                27.67      25.73  
WHT - Division  
 -- KO, Joshua                 8 CALI-CA                   NT         DQ  
 -- Hong, Colin                6 CALI-CA                   NT         DQ  
 -- Rivas, Matthew J           7 CERR-CA                   NT         DQ  
 -- Chiu, Kaden Y              7 CRWN-CA                   NT         DQ  
 
Boys 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Pu, Kyle C                 7 CERR-CA                   NT         DQ  
 -- Hong, Colin                6 CALI-CA                   NT         DQ  
 -- Mackinnon, Aiden N         6 CERR-CA                   NT         DQ  
 
Boys 5-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Mackinnon, Aiden N         6 CERR-CA                24.48      23.38  
  2 Sang, Ricky                8 CERR-CA                23.48      23.51  
WHT - Division  
  1 Rivas, Matthew J           7 CERR-CA                   NT      39.41  
  2 KO, Joshua                 8 CALI-CA                36.20      39.84  
  3 Hong, Colin                6 CALI-CA                36.15      41.98  
 
Boys 5-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Dornoff, Anthony M         8 CERR-CA                35.74      35.48  
 
Boys 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dornoff, Anthony M         8 CERR-CA              1:13.93    1:19.71  
                  39.44     1:19.71 (40.27)                                        
RED - Division  
  1 Sang, Ricky                8 CERR-CA              1:51.15    1:46.97  
                  54.37     1:46.97 (52.60)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kim, Edward E             10 TCS-CA                 28.33      28.62  
  2 Sar, Mordox S             10 SEAL-CA                30.94      28.85  
  3 Kwon, Roy J                9 TCS-CA                 31.96      30.06  
  4 Choi, Aaron P             10 TCS-CA                 30.53      30.55  
  5 Jung, Solomon H           10 TCS-CA                 31.37      30.59  
  6 Yoo, Issac H               9 TCS-CA                 30.37      30.71  
  7 Hua, Hunter H             10 CERR-CA                30.45      31.16  
  8 Pang, Frank               10 MPMR-CA                33.00      33.21  
RED - Division  
  1 Quintero-Guan, Sean       10 MPMR-CA                36.61      35.33  
  2 Quintero-Guan, Karl       10 MPMR-CA                36.90      36.28  
  3 Chae, Aiden M              9 TCS-CA                 36.26      36.71  
  4 Perez, Sebastian R        10 CERR-CA                36.35      37.16  
WHT - Division  
  1 Apostol, Jazen F          10 CERR-CA                   NT      34.81  
  2 Truong, Ethan N           10 CERR-CA                42.54      38.12  
  3 Chiu, Gabriel A            9 CRWN-CA                38.62      38.31  
  4 Alegria, Gabriel          10 BAC-CA                 41.80      39.09  
  5 Lealam, Immanuel T         9 CALI-CA                40.09      39.87  
  6 Vazquez, Misael G          9 Morning Star-CA        41.76      40.14  
  7 Zhang, Jonathan Z         10 CERR-CA                50.76      40.26  
  8 Rivas, J.J. B              9 CERR-CA                39.65      42.63  
  9 Ho, Matthew L              9 CERR-CA                48.19      45.69  
 10 Soto, Noah H               9 BPAC-CA                58.47      52.28  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Sar, Mordox S             10 SEAL-CA              1:01.66    1:02.25  
  2 Kim, Edward E             10 TCS-CA               1:02.87    1:03.18  
  3 Lee, Nathan S             10 CERR-CA              1:04.65    1:05.58  
  4 Jung, Solomon H           10 TCS-CA               1:10.00    1:07.46  
  5 Yoo, Issac H               9 TCS-CA               1:08.54    1:09.32  
  6 Choi, Aaron P             10 TCS-CA               1:08.03    1:09.47  
  7 Pang, Frank               10 MPMR-CA              1:11.87    1:13.56  
WHT - Division  
  1 Pineda IV, Carlos B       10 CERR-CA                   NT    1:13.55  
  2 Apostol, Jazen F          10 CERR-CA                   NT    1:20.16  
  3 Chae, Aiden M              9 TCS-CA               1:23.73    1:21.21  
  4 Chiu, Gabriel A            9 CRWN-CA              1:26.76    1:26.08  
  5 Lealam, Immanuel T         9 CALI-CA                   NT    1:29.31  
  6 Perez, Sebastian R        10 CERR-CA                   NT    1:30.40  
  7 Yang, Jason L              9 CRWN-CA              1:38.72    1:31.52  
  8 Rivas, J.J. B              9 CERR-CA                   NT    1:34.98  
 
Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ramirez, Anthony          10 BREA-CA              2:32.57    6:02.17  
  2 Mo, Cheney C               9 CERR-CA              2:20.26    6:05.92  
  3 Lee, Nathan S             10 CERR-CA              2:19.09    6:10.36  
  4 Hua, Hunter H             10 CERR-CA              2:20.62    6:13.75  
  5 Wang, Max                 10 BREA-CA              2:34.51    6:39.24  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Edward E             10 TCS-CA                 31.53      32.12  
  2 Lee, Nathan S             10 CERR-CA                34.53      33.22  
  3 Choi, Aaron P             10 TCS-CA                 36.90      35.06  
  4 Kwon, Roy J                9 TCS-CA                 35.11      35.09  
  5 Yoo, Issac H               9 TCS-CA                 35.55      35.70  
  6 Hua, Hunter H             10 CERR-CA                36.01      36.64  
  7 Jung, Solomon H           10 TCS-CA                 38.11      37.53  
  8 Mo, Cheney C               9 CERR-CA                37.60      37.93  
  9 Pang, Frank               10 MPMR-CA                36.87      38.23  
RED - Division  
  1 Selloria, Shane A         10 BAC-CA                 40.88      39.40  
  2 Chae, Aiden M              9 TCS-CA                 42.25      41.92  
WHT - Division  
  1 Quintero-Guan, Karl       10 MPMR-CA                45.30      42.05  
  2 Apostol, Jazen F          10 CERR-CA                   NT      43.57  
  3 Alegria, Gabriel          10 BAC-CA                 49.68      45.51  
  4 Chiu, Gabriel A            9 CRWN-CA                50.58      46.19  
  5 Perez, Sebastian R        10 CERR-CA                   NT      48.83  
  6 Truong, Ethan N           10 CERR-CA                53.60      49.26  
  7 Lealam, Immanuel T         9 CALI-CA                   NT      50.39  
  8 Rivas, J.J. B              9 CERR-CA                56.64      51.04  
  9 Zhang, Jonathan Z         10 CERR-CA              1:02.73      51.62  
 10 Vazquez, Misael G          9 Morning Star-CA        56.46      54.09  
 -- Soto, Noah H               9 BPAC-CA              1:06.85         DQ  
 -- Ho, Matthew L              9 CERR-CA                56.08         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kim, Edward E             10 TCS-CA               1:09.19    1:10.67  
  2 Kwon, Roy J                9 TCS-CA               1:13.56    1:13.72  
  3 Choi, Aaron P             10 TCS-CA               1:15.87    1:14.05  
  4 Yoo, Issac H               9 TCS-CA               1:16.03    1:15.01  
  5 Sar, Mordox S             10 SEAL-CA              1:16.75    1:16.92  
  6 Pang, Frank               10 MPMR-CA              1:24.33    1:28.02  
WHT - Division  
  1 Chae, Aiden M              9 TCS-CA                    NT    1:27.14  
  2 Pineda IV, Carlos B       10 CERR-CA                   NT    1:28.72  
  3 Chiu, Gabriel A            9 CRWN-CA              1:47.10    1:32.94  
  4 Apostol, Jazen F          10 CERR-CA                   NT    1:33.42  
 -- Yang, Jason L              9 CRWN-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Wang, Max                 10 BREA-CA                39.12      37.68  
  2 Choi, Aaron P             10 TCS-CA                 39.29      39.25  
  3 Hua, Hunter H             10 CERR-CA                41.17      40.68  
  4 Ramirez, Anthony          10 BREA-CA                44.69      40.84  
  5 Lee, Nathan S             10 CERR-CA                41.79      41.82  
  6 Jung, Solomon H           10 TCS-CA                 43.28      42.19  
  7 Kwon, Roy J                9 TCS-CA                 42.36      43.11  
  8 Quintero-Guan, Sean       10 MPMR-CA                44.83      43.60  
  9 Chiu, Gabriel A            9 CRWN-CA                44.20      44.44  
RED - Division  
  1 Yoo, Issac H               9 TCS-CA                 45.67      44.41  
  2 Quintero-Guan, Karl       10 MPMR-CA                47.79      46.23  
  3 Chae, Aiden M              9 TCS-CA                 49.00      48.31  
WHT - Division  
  1 Pang, Frank               10 MPMR-CA                   NT      49.61  
  2 Yang, Jason L              9 CRWN-CA                54.81      52.29  
  3 Perez, Sebastian R        10 CERR-CA                   NT      57.58  
 -- Lealam, Immanuel T         9 CALI-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Choi, Aaron P             10 TCS-CA               1:24.28    1:25.01  
                  42.36     1:25.01 (42.65)                                        
  2 Mo, Cheney C               9 CERR-CA              1:26.18    1:25.29  
                  40.23     1:25.29 (45.06)                                        
  3 Sar, Mordox S             10 SEAL-CA              1:30.52    1:25.60  
                  41.49     1:25.60 (44.11)                                        
  4 Lee, Nathan S             10 CERR-CA              1:29.73    1:30.22  
                  42.54     1:30.22 (47.68)                                        
  5 Hua, Hunter H             10 CERR-CA              1:30.82    1:30.29  
                  42.50     1:30.29 (47.79)                                        
  6 Yoo, Issac H               9 TCS-CA               1:33.43    1:32.55  
                  44.16     1:32.55 (48.39)                                        
  7 Selloria, Shane A         10 BAC-CA               1:37.86    1:35.45  
                  45.15     1:35.45 (50.30)                                        
  8 Chiu, Gabriel A            9 CRWN-CA              1:39.20    1:41.37  
                  48.44     1:41.37 (52.93)                                        
RED - Division  
  1 Quintero-Guan, Sean       10 MPMR-CA              1:42.57    1:39.17  
                  47.06     1:39.17 (52.11)                                        
WHT - Division  
  1 Lam, Joshua               10 BPAC-CA              1:55.53    1:32.20  
                  44.01     1:32.20 (48.19)                                        
  2 Quintero-Guan, Karl       10 MPMR-CA              1:50.71    1:42.61  
                  48.90     1:42.61 (53.71)                                        
  3 Truong, Ethan N           10 CERR-CA                   NT    1:45.61  
                  50.09     1:45.61 (55.52)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Sar, Mordox S             10 SEAL-CA                32.06      29.82  
  2 Kim, Edward E             10 TCS-CA                 30.24      30.56  
  3 Ramirez, Anthony          10 BREA-CA                31.24      32.67  
  4 Hua, Hunter H             10 CERR-CA                33.14      33.97  
  5 Choi, Aaron P             10 TCS-CA                 34.41      34.70  
  6 Kwon, Roy J                9 TCS-CA                 36.92      36.98  
  7 Jung, Solomon H           10 TCS-CA                 37.07      37.52  
RED - Division  
  1 Chae, Aiden M              9 TCS-CA                 40.24      43.63  
WHT - Division  
  1 Pang, Frank               10 MPMR-CA                41.62      43.63  
  2 Quintero-Guan, Karl       10 MPMR-CA                44.95      43.84  
  3 Chiu, Gabriel A            9 CRWN-CA                47.21      44.43  
  4 Quintero-Guan, Sean       10 MPMR-CA                44.99      44.47  
  5 Rivas, J.J. B              9 CERR-CA                50.88      57.22  
 -- Lealam, Immanuel T         9 CALI-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Sar, Mordox S             10 SEAL-CA              1:07.88    1:06.60  
                  32.09     1:06.60 (34.51)                                        
  2 Kim, Edward E             10 TCS-CA               1:07.36    1:11.33  
                  33.88     1:11.33 (37.45)                                        
  3 Kwon, Roy J                9 TCS-CA               1:20.97    1:19.94  
                  36.02     1:19.94 (43.92)                                        
WHT - Division  
  1 Chae, Aiden M              9 TCS-CA                    NT    1:30.67  
                  41.98     1:30.67 (48.69)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kim, Edward E             10 TCS-CA               1:09.85    1:12.58  
                  33.29     1:12.58 (39.29)                                        
  2 Mo, Cheney C               9 CERR-CA              1:14.76    1:15.16  
                  35.61     1:15.16 (39.55)                                        
  3 Lee, Nathan S             10 CERR-CA              1:14.00    1:15.59  
                  34.36     1:15.59 (41.23)                                        
  4 Kwon, Roy J                9 TCS-CA               1:16.70    1:16.19  
                  35.86     1:16.19 (40.33)                                        
  5 Choi, Aaron P             10 TCS-CA               1:15.96    1:17.29  
                  36.19     1:17.29 (41.10)                                        
  6 Jung, Solomon H           10 TCS-CA               1:18.32    1:18.79  
                  38.10     1:18.79 (40.69)                                        
  7 Yoo, Issac H               9 TCS-CA               1:17.96    1:19.18  
                  36.17     1:19.18 (43.01)                                        
  8 Pang, Frank               10 MPMR-CA              1:26.50    1:27.84  
RED - Division  
  1 Chae, Aiden M              9 TCS-CA               1:30.70    1:28.74  
                  41.50     1:28.74 (47.24)                                        
  2 Selloria, Shane A         10 BAC-CA               1:29.74    1:30.69  
                  41.92     1:30.69 (48.77)                                        
WHT - Division  
  1 Lam, Joshua               10 BPAC-CA                   NT    1:23.46  
                  41.46     1:23.46 (42.00)                                        
  2 Chiu, Gabriel A            9 CRWN-CA              1:35.37    1:37.47  
                  47.62     1:37.47 (49.85)                                        
  3 Truong, Ethan N           10 CERR-CA                   NT    1:41.51  
                  49.96     1:41.51 (51.55)                                        
 -- Lealam, Immanuel T         9 CALI-CA                   NT         DQ  
                  52.02                                                            
 -- Rivas, J.J. B              9 CERR-CA                   NT         DQ  
                  49.85        DQ (1:06.19)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Team Century Swim-CA  'A'                              NT    2:02.47  
     1) Kim, Edward E 10                2) Yoo, Issac H 9                 
     3) Jung, Solomon H 10              4) Choi, Aaron P 10               
                  29.05     1:00.36 (31.31)     1:34.42 (34.06)     2:02.47 (28.05)
  2 Cerritos Aquatic Club-CA  'A'                          NT    2:05.66  
     1) Hua, Hunter H 10                2) Apostol, Jazen F 10            
     3) Mo, Cheney C 9                  4) Lee, Nathan S 10               
                  30.36     1:12.79 (42.43)     1:35.78 (22.99)     2:05.66 (29.88)
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Team Century Swim-CA  'A'                              NT    2:14.10  
     1) Kwon, Roy J 9                   2) Choi, Aaron P 10               
     3) Kim, Edward E 10                4) Yoo, Issac H 9                 
  2 Cerritos Aquatic Club-CA  'A'                          NT    2:32.47  
     1) Mo, Cheney C 9                  2) Lee, Nathan S 10               
     3) Hua, Hunter H 10                4) Apostol, Jazen F 10            
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Jung, Solomon H           10 TCS-CA               2:25.36    2:27.48  
                  33.50     1:10.80 (37.30)     1:49.74 (38.94)     2:27.48 (37.74)
 
Boys 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Edward E             10 TCS-CA               2:29.39    2:33.83  
  2 Mo, Cheney C               9 CERR-CA              2:39.69    2:38.67  
  3 Jung, Solomon H           10 TCS-CA               2:48.62    2:41.16  
  4 Kwon, Roy J                9 TCS-CA               2:42.28    2:41.94  
  5 Yoo, Issac H               9 TCS-CA               2:42.93    2:44.40  
  6 Dornoff, Anthony M         8 CERR-CA              2:41.81    2:44.81  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Benjamin C          12 CERR-CA                26.13      25.98  
  2 Mackinnon, Aaron N        11 CERR-CA                27.16      27.24  
  3 Kim, Theodore D           12 CERR-CA                27.49      27.76  
  4 Choi, Eugene W            11 TCS-CA                 28.11      28.06  
  5 Lee, Matthew W            11 CERR-CA                27.48      28.23  
  6 Daou, Kyle L              12 SHRK-CA                27.23      28.80  
  7 Yang, Felix               12 MPMR-CA                29.57      28.90  
  8 Ho, Shawn S               11 CRWN-CA                29.97      29.18  
  9 Tsai, Russell Y           12 UN-01-CA               29.72      29.46  
 10 Chiu, Jonathan A          12 CRWN-CA                29.96      29.85  
 11 Chiu, Nathan Y            12 CRWN-CA                30.08      29.96  
 12 Garcia, Irvin A           12 BAC-CA                 29.88      31.43  
RED - Division  
  1 Bierman, Kolten C         12 CCAQ-CA                30.98      29.82  
  2 Kadiman, Jayden           11 UN-01-CA               30.94      30.76  
  3 Truong, Nathan V          12 CERR-CA                33.60      31.11  
  4 Tseng, Benjamin L         11 UN-01-CA               33.48      31.40  
  5 Park, William             12 CERR-CA                33.05      31.92  
  6 Sakahara, Andrew B        12 SPS-CA                 32.43      33.65  
WHT - Division  
  1 Maldonado, Daniel D       12 BAC-CA                    NT      29.35  
  2 Kim, Elliott J            11 CERR-CA                   NT      34.12  
  3 Quirino, Aiden V          12 CERR-CA                36.71      35.60  
  4 Saliminejad, Mateen       12 CERR-CA                34.69      35.82  
  5 Karthikeyan, Sudhir       12 CERR-CA                35.83      36.65  
  6 MiteA, Victor V           12 CERR-CA                   NT      37.10  
  7 Huynh, Jason V            11 MPMR-CA                39.18      37.34  
  8 Pham, Dylan               11 CERR-CA                38.84      37.69  
  9 Tam, Anthony              12 CERR-CA                   NT      37.87  
 10 Tang, Alexander H         11 CRWN-CA                   NT      37.90  
 11 Enciso, Matthew A         11 BAC-CA                 37.90      38.55  
 12 Saito, Toshi              12 CERR-CA                   NT      40.14  
 13 D'Silva, Gian             11 BAC-CA                    NT      40.23  
 14 Valdez, Andy G            11 BAC-CA                 39.37      41.76  
 15 Desai, Viren N            12 CERR-CA                35.45      42.97  
 16 Ho, Johnathan C           11 CERR-CA                44.33      47.42  
 17 Pyon, Sean                12 CERR-CA                   NT      52.06  
 18 Pagaduan, Pagaduan P      12 BAC-CA               1:16.79    1:08.60  
 19 Angulo, Jesse R           11 BAC-CA               1:18.89    1:11.98  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Wong, Benjamin C          12 CERR-CA                55.81      57.43  
  2 Kim, Theodore D           12 CERR-CA              1:01.28      59.77  
  3 Lee, Matthew W            11 CERR-CA                58.94    1:00.42  
  4 Mackinnon, Aaron N        11 CERR-CA              1:00.96    1:00.51  
  5 Ho, Shawn S               11 CRWN-CA              1:03.16    1:02.33  
  6 Choi, Eugene W            11 TCS-CA               1:02.51    1:02.60  
  7 Daou, Kyle L              12 SHRK-CA              1:00.56    1:03.41  
  8 Tsai, Russell Y           12 UN-01-CA             1:03.96    1:03.84  
  9 Chiu, Jonathan A          12 CRWN-CA              1:05.75    1:03.94  
 10 Bierman, Kolten C         12 CCAQ-CA              1:06.17    1:05.37  
 11 Hah, Jj                   12 CRWN-CA              1:05.54    1:05.66  
RED - Division  
  1 Yang, Felix               12 MPMR-CA              1:08.22    1:05.09  
  2 Kadiman, Jayden           11 UN-01-CA             1:06.42    1:05.88  
  3 Rigor, Luke D             11 CERR-CA              1:07.52    1:08.56  
  4 Lam, Kyle                 11 MPMR-CA              1:09.43    1:08.79  
  5 Heras, Kyle R             12 CERR-CA              1:09.40    1:10.17  
  6 Limsnukan, Tyler          12 CERR-CA              1:11.07    1:13.98  
WHT - Division  
  1 Park, William             12 CERR-CA              1:13.74    1:11.54  
  2 Han, Sweeney              12 SPS-CA               1:19.91    1:14.61  
  3 Zhou, Ambrose             11 MPMR-CA              1:16.87    1:15.40  
  4 Pongprachakkul, Andrew    12 CERR-CA                   NT    1:15.41  
  5 Saliminejad, Mateen       12 CERR-CA              1:18.00    1:18.35  
  6 Choung, Brandon           11 CERR-CA              1:19.41    1:18.73  
  7 Desai, Viren N            12 CERR-CA              1:22.54    1:22.33  
  8 Tang, Alexander H         11 CRWN-CA                   NT    1:23.11  
  9 Saito, Toshi              12 CERR-CA                   NT    1:30.56  
 10 Jin, Andrew R             12 SPS-CA                    NT    1:32.87  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Wong, Benjamin C          12 CERR-CA              1:59.58    2:00.42  
                  27.07       57.60 (30.53)     1:29.08 (31.48)     2:00.42 (31.34)
  2 Lee, Matthew W            11 CERR-CA              2:07.33    2:08.48  
                  29.72     1:01.74 (32.02)     1:35.26 (33.52)     2:08.48 (33.22)
  3 Kim, Theodore D           12 CERR-CA              2:12.83    2:11.51  
                  29.94     1:03.72 (33.78)     1:38.12 (34.40)     2:11.51 (33.39)
  4 Daou, Kyle L              12 SHRK-CA              2:16.45    2:18.48  
                  31.36     1:07.22 (35.86)     1:42.93 (35.71)     2:18.48 (35.55)
RED - Division  
  1 Kadiman, Jayden           11 UN-01-CA             2:27.48    2:24.68  
                  33.04     1:09.44 (36.40)     1:47.41 (37.97)     2:24.68 (37.27)
  2 Ly, Kyle H                11 CERR-CA              2:28.39    2:32.37  
                  33.94     1:12.86 (38.92)     1:53.13 (40.27)     2:32.37 (39.24)
  3 Sakahara, Andrew B        12 SPS-CA               2:36.96    2:36.28  
                  34.22     1:14.27 (40.05)     1:56.66 (42.39)     2:36.28 (39.62)
WHT - Division  
  1 Mackinnon, Aaron N        11 CERR-CA                   NT    2:12.55  
                  30.19     1:03.79 (33.60)     1:38.89 (35.10)     2:12.55 (33.66)
  2 Truong, Nathan V          12 CERR-CA                   NT    2:34.22  
                  33.31     1:13.58 (40.27)     1:55.82 (42.24)     2:34.22 (38.40)
  3 Tseng, Benjamin L         11 UN-01-CA             2:40.36    2:35.72  
                  33.88     1:14.04 (40.16)     1:56.01 (41.97)     2:35.72 (39.71)
  4 Zhou, Ambrose             11 MPMR-CA              2:50.91    2:48.39  
                  37.85     1:22.32 (44.47)     2:07.01 (44.69)     2:48.39 (41.38)
  5 Tran, Joshua V            12 CRWN-CA              3:12.46    2:51.47  
                  36.03     1:19.31 (43.28)     2:07.14 (47.83)     2:51.47 (44.33)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kim, Kyle                 12 UN-CA                  27.50      27.49  
  2 Choi, Eugene W            11 TCS-CA                 33.62      32.99  
  3 Yang, Felix               12 MPMR-CA                35.76      34.70  
  4 Tseng, Benjamin L         11 UN-01-CA               34.60      34.85  
  5 Bierman, Kolten C         12 CCAQ-CA                35.45      35.31  
RED - Division  
  1 Ho, Shawn S               11 CRWN-CA                38.31      34.85  
  2 Garcia, Irvin A           12 BAC-CA                 36.94      36.32  
  3 Truong, Nathan V          12 CERR-CA                38.62      37.59  
  4 Sakahara, Andrew B        12 SPS-CA                 38.27      37.99  
  5 Kadiman, Jayden           11 UN-01-CA               38.25      38.32  
WHT - Division  
  1 Maldonado, Daniel D       12 BAC-CA                    NT      36.07  
  2 Zhou, Ambrose             11 MPMR-CA                46.07      42.29  
  3 Karthikeyan, Sudhir       12 CERR-CA                46.24      43.20  
  4 Quirino, Aiden V          12 CERR-CA                   NT      43.21  
  5 Saliminejad, Mateen       12 CERR-CA                41.39      43.35  
  6 Huynh, Jason V            11 MPMR-CA                46.23      44.10  
  7 Desai, Viren N            12 CERR-CA                46.41      45.65  
  8 Tang, Alexander H         11 CRWN-CA                   NT      46.08  
  9 Pyon, Sean                12 CERR-CA                48.70      46.69  
 10 Pham, Dylan               11 CERR-CA                45.06      49.60  
 11 Tam, Anthony              12 CERR-CA                   NT      49.75  
 12 Saito, Toshi              12 CERR-CA                   NT      50.85  
 13 Ho, Johnathan C           11 CERR-CA                   NT      51.21  
 14 Enciso, Matthew A         11 BAC-CA                 49.67      55.00  
 15 D'Silva, Gian             11 BAC-CA                    NT      55.45  
 16 Angulo, Jesse R           11 BAC-CA               1:30.42    1:18.01  
 -- Pagaduan, Pagaduan P      12 BAC-CA                    NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kim, Kyle                 12 UN-CA                1:00.25    1:00.70  
  2 Kim, Theodore D           12 CERR-CA              1:08.30    1:06.53  
  3 Johnson, Alex R           12 UN-01-CA             1:09.08    1:12.29  
  4 Choi, Eugene W            11 TCS-CA               1:11.02    1:12.68  
  5 Bierman, Kolten C         12 CCAQ-CA              1:14.78    1:15.92  
  6 Daou, Kyle L              12 SHRK-CA              1:12.50    1:16.27  
  7 Hah, Jj                   12 CRWN-CA              1:19.28    1:22.36  
 -- Truong, Adam K            12 MPMR-CA              1:04.92         DQ  
RED - Division  
  1 Lam, Kyle                 11 MPMR-CA              1:27.10    1:17.88  
  2 Ly, Kyle H                11 CERR-CA              1:24.81    1:19.16  
WHT - Division  
  1 Ho, Shawn S               11 CRWN-CA              1:35.62    1:16.46  
  2 Yang, Felix               12 MPMR-CA              1:28.41    1:17.91  
  3 Han, Sweeney              12 SPS-CA               1:32.80    1:32.94  
  4 Zhou, Ambrose             11 MPMR-CA                   NT    1:34.73  
  5 Desai, Viren N            12 CERR-CA              1:42.93    1:37.56  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Tsai, Russell Y           12 UN-01-CA               35.86      34.72  
  2 Chiu, Jonathan A          12 CRWN-CA                37.59      37.50  
  3 Heras, Kyle R             12 CERR-CA                39.07      38.88  
  4 Chiu, Nathan Y            12 CRWN-CA                38.89      38.90  
  5 Limsnukan, Tyler          12 CERR-CA                40.79      39.19  
  6 Kadiman, Jayden           11 UN-01-CA               39.88      39.69  
  7 Ly, Kyle H                11 CERR-CA                39.54      40.57  
RED - Division  
  1 Lam, Kyle                 11 MPMR-CA                41.97      41.84  
  2 Saliminejad, Mateen       12 CERR-CA                44.16      43.02  
WHT - Division  
  1 Choung, Brandon           11 CERR-CA                46.89      47.99  
  2 Saito, Toshi              12 CERR-CA                   NT      52.71  
 -- Pyon, Sean                12 CERR-CA                   NT         DQ  
 -- Quirino, Aiden V          12 CERR-CA                   NT         DQ  
 -- Jin, Andrew R             12 SPS-CA                    NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kim, Kyle                 12 UN-CA                1:14.19    1:13.22  
                  34.17     1:13.22 (39.05)                                        
  2 Tsai, Russell Y           12 UN-01-CA             1:18.49    1:15.95  
                  36.21     1:15.95 (39.74)                                        
  3 Ho, Shawn S               11 CRWN-CA              1:17.91    1:16.89  
                  37.01     1:16.89 (39.88)                                        
  4 Chiu, Jonathan A          12 CRWN-CA              1:21.14    1:22.27  
                  39.59     1:22.27 (42.68)                                        
  5 Johnson, Alex R           12 UN-01-CA             1:23.64    1:22.49  
                  39.15     1:22.49 (43.34)                                        
  6 Choi, Eugene W            11 TCS-CA               1:25.08    1:23.20  
                  38.00     1:23.20 (45.20)                                        
  7 Chiu, Nathan Y            12 CRWN-CA              1:26.36    1:26.20  
                  41.43     1:26.20 (44.77)                                        
  8 Ly, Kyle H                11 CERR-CA              1:28.88    1:27.06  
                  41.41     1:27.06 (45.65)                                        
  9 Daou, Kyle L              12 SHRK-CA              1:20.64    1:27.57  
                  41.41     1:27.57 (46.16)                                        
RED - Division  
  1 Tran, Joshua V            12 CRWN-CA              1:30.91    1:31.97  
                  44.56     1:31.97 (47.41)                                        
  2 Saliminejad, Mateen       12 CERR-CA              1:36.94    1:36.52  
                  45.10     1:36.52 (51.42)                                        
WHT - Division  
  1 Soto Garcia, David H      12 BPAC-CA              1:50.24    1:28.69  
                  40.68     1:28.69 (48.01)                                        
  2 MiteA, Victor V           12 CERR-CA                   NT    1:30.16  
                  42.67     1:30.16 (47.49)                                        
  3 Tam, Anthony              12 CERR-CA                   NT    1:36.70  
                  47.25     1:36.70 (49.45)                                        
  4 Karthikeyan, Sudhir       12 CERR-CA              1:39.65    1:41.73  
                  47.81     1:41.73 (53.92)                                        
  5 Huynh, Jason V            11 MPMR-CA              2:04.58    1:44.34  
                  50.19     1:44.34 (54.15)                                        
  6 Choung, Brandon           11 CERR-CA              1:40.02    1:44.60  
                  50.15     1:44.60 (54.45)                                        
  7 Pham, Dylan               11 CERR-CA              1:48.21    1:44.73  
                  51.43     1:44.73 (53.30)                                        
  8 Valdez, Andy G            11 BAC-CA                    NT    1:52.15  
                  54.73     1:52.15 (57.42)                                        
  9 Saito, Toshi              12 CERR-CA                   NT    1:52.96  
                  52.59   1:52.96 (1:00.37)                                        
 -- D'Silva, Gian             11 BAC-CA                    NT         DQ  
                  54.65        DQ (1:01.83)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kim, Kyle                 12 UN-CA                  27.34      28.10  
  2 Wong, Benjamin C          12 CERR-CA                28.63      28.44  
  3 Lee, Matthew W            11 CERR-CA                29.15      29.01  
  4 Truong, Adam K            12 MPMR-CA                29.48      29.96  
  5 Daou, Kyle L              12 SHRK-CA                30.97      31.03  
  6 Ho, Shawn S               11 CRWN-CA                33.73      31.35  
  7 Choi, Eugene W            11 TCS-CA                 31.05      31.57  
  8 Bierman, Kolten C         12 CCAQ-CA                33.29      32.46  
  9 Yang, Felix               12 MPMR-CA                32.42      32.56  
 10 Tsai, Russell Y           12 UN-01-CA               32.60      33.23  
 11 Chiu, Jonathan A          12 CRWN-CA                34.19      33.83  
 12 Heras, Kyle R             12 CERR-CA                34.12      35.55  
RED - Division  
  1 Kadiman, Jayden           11 UN-01-CA               34.83      33.67  
  2 Rigor, Luke D             11 CERR-CA                34.86      35.00  
  3 Park, William             12 CERR-CA                36.63      35.80  
  4 Limsnukan, Tyler          12 CERR-CA                36.62      35.99  
  5 Hah, Jj                   12 CRWN-CA                37.00      36.98  
WHT - Division  
  1 Pongprachakkul, Andrew    12 CERR-CA                39.38      35.35  
  2 Han, Sweeney              12 SPS-CA                 41.70      40.29  
  3 Zhou, Ambrose             11 MPMR-CA                42.55      41.93  
  4 Saliminejad, Mateen       12 CERR-CA                40.09      42.00  
  5 Pyon, Sean                12 CERR-CA                44.65      43.81  
  6 Choung, Brandon           11 CERR-CA                   NT      45.47  
  7 Quirino, Aiden V          12 CERR-CA                   NT      47.43  
  8 Saito, Toshi              12 CERR-CA                   NT      51.11  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Truong, Adam K            12 MPMR-CA              1:06.46    1:07.98  
  2 Yang, Felix               12 MPMR-CA              1:13.70    1:13.16  
  3 Kim, Theodore D           12 CERR-CA              1:13.16    1:13.40  
  4 Bierman, Kolten C         12 CCAQ-CA              1:17.70    1:13.66  
RED - Division  
  1 Ho, Shawn S               11 CRWN-CA              1:19.84    1:16.27  
WHT - Division  
  1 Kadiman, Jayden           11 UN-01-CA             1:25.64    1:16.15  
  2 Rigor, Luke D             11 CERR-CA              1:33.23    1:21.51  
  3 Heras, Kyle R             12 CERR-CA              1:39.68    1:23.88  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kim, Kyle                 12 UN-CA                1:02.90    1:02.79  
                  28.46     1:02.79 (34.33)                                        
  2 Wong, Benjamin C          12 CERR-CA              1:04.72    1:03.59  
                  30.05     1:03.59 (33.54)                                        
  3 Johnson, Alex R           12 UN-01-CA             1:09.25    1:10.40  
                  33.48     1:10.40 (36.92)                                        
  4 Tsai, Russell Y           12 UN-01-CA             1:13.30    1:10.45  
                  34.84     1:10.45 (35.61)                                        
  5 Choi, Eugene W            11 TCS-CA               1:12.67    1:12.47  
                  19.83     1:12.47 (52.64)                                        
  6 Ho, Shawn S               11 CRWN-CA              1:12.65    1:12.83  
                  36.32     1:12.83 (36.51)                                        
  7 Chiu, Jonathan A          12 CRWN-CA              1:14.99    1:14.74  
                  36.93     1:14.74 (37.81)                                        
  8 Ly, Kyle H                11 CERR-CA              1:15.88    1:15.24  
                  34.98     1:15.24 (40.26)                                        
  9 Kadiman, Jayden           11 UN-01-CA             1:16.14    1:15.52  
                  36.87     1:15.52 (38.65)                                        
 10 Yang, Felix               12 MPMR-CA              1:15.55    1:16.07  
                  35.82     1:16.07 (40.25)                                        
 11 Tseng, Benjamin L         11 UN-01-CA             1:15.82    1:16.32  
                  36.60     1:16.32 (39.72)                                        
 12 Chiu, Nathan Y            12 CRWN-CA              1:17.55    1:18.79  
RED - Division  
  1 Bierman, Kolten C         12 CCAQ-CA              1:19.32    1:20.25  
                  35.57     1:20.25 (44.68)                                        
  2 Garcia, Irvin A           12 BAC-CA               1:20.48    1:21.29  
                  36.54     1:21.29 (44.75)                                        
WHT - Division  
  1 Maldonado, Daniel D       12 BAC-CA                    NT    1:16.48  
                  35.26     1:16.48 (41.22)                                        
  2 Truong, Nathan V          12 CERR-CA                   NT    1:19.93  
                  37.69     1:19.93 (42.24)                                        
  3 Tran, Joshua V            12 CRWN-CA              1:25.34    1:22.50  
                  39.16     1:22.50 (43.34)                                        
  4 Park, William             12 CERR-CA              1:26.39    1:27.05  
                  40.97     1:27.05 (46.08)                                        
  5 Saliminejad, Mateen       12 CERR-CA              1:27.10    1:29.50  
                  42.72     1:29.50 (46.78)                                        
  6 Choung, Brandon           11 CERR-CA                   NT    1:30.20  
                  43.12     1:30.20 (47.08)                                        
  7 Zhou, Ambrose             11 MPMR-CA              1:33.40    1:31.29  
                  44.03     1:31.29 (47.26)                                        
  8 Huynh, Jason V            11 MPMR-CA              1:36.82    1:34.96  
                  45.92     1:34.96 (49.04)                                        
  9 Pyon, Sean                12 CERR-CA                   NT    1:35.98  
                1:36.08         1:35.98 ( )                                        
 10 Valdez, Andy G            11 BAC-CA               1:49.60    1:39.18  
                  47.08     1:39.18 (52.10)                                        
 11 Enciso, Matthew A         11 BAC-CA               1:42.09    1:45.70  
                  51.59     1:45.70 (54.11)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Wong, Benjamin C          12 CERR-CA              2:17.74    2:15.19  
  2 Kim, Kyle                 12 UN-CA                2:20.80    2:15.92  
  3 Lee, Matthew W            11 CERR-CA              2:22.74    2:23.34  
  4 Mackinnon, Aaron N        11 CERR-CA              2:30.49    2:25.65  
  5 Johnson, Alex R           12 UN-01-CA             2:26.31    2:27.51  
  6 Truong, Adam K            12 MPMR-CA              2:32.81    2:28.04  
  7 Choi, Eugene W            11 TCS-CA               2:36.27    2:34.42  
  8 Daou, Kyle L              12 SHRK-CA              2:31.79    2:36.16  
  9 Chiu, Jonathan A          12 CRWN-CA              2:37.68    2:38.87  
 10 Hah, Jj                   12 CRWN-CA              2:36.84    2:39.44  
RED - Division  
  1 Ly, Kyle H                11 CERR-CA              2:49.22    2:43.67  
WHT - Division  
  1 Saliminejad, Mateen       12 CERR-CA              3:05.99    3:10.67  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cerritos Aquatic Club-CA  'A'                     1:48.26    1:47.95  
     1) Lee, Matthew W 11               2) Mackinnon, Aaron N 11          
     3) Kim, Theodore D 12              4) Wong, Benjamin C 12            
                  26.90       53.46 (26.56)     1:22.03 (28.57)     1:47.95 (25.92)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Chen, Jeffrey             13 CERR-CA                23.52      23.39  
  2 Kim, William m            13 TCS-CA                 23.48      23.50  
  3 Flores, Joel S            14 ULTR-CA                23.02      24.22  
  4 Han, Joshua               13 TCS-CA                 25.18      25.23  
  5 Lee, Ryan                 13 MPMR-CA                25.73      25.24  
  6 Song, Freddy              13 MPMR-CA                25.48      25.63  
  7 Park, Edward              14 CERR-CA                25.34      25.66  
  8 Mahar, Josh D             14 CERR-CA                23.92      25.86  
  9 Vu, Huy D                 14 CERR-CA                26.37      25.94  
 10 Lee, Aaron H              14 TCS-CA                 26.64      26.10  
 11 Lee, Nikolas h            13 TCS-CA                 26.67      26.34  
 12 Lee, Aaron                14 CRWN-CA                25.56      26.44  
 13 Garcia, Michael C         14 UN-02-CA               27.26      26.64  
 14 Chang, Ethan M            13 CRWN-CA                26.76      26.84  
 15 Tsang, Timothy            13 MPMR-CA                27.10      26.89  
 16 Fan, Connor J             13 CERR-CA                26.85      27.26  
 17 Hoang, Braxton N          13 CRWN-CA                26.91      27.44  
 18 Cho, Justin               13 CERR-CA                27.50      29.10  
RED - Division  
  1 Wong, Andrew M            13 MPMR-CA                27.62      26.77  
  2 Sudijono, Niko B          13 SPS-CA                 27.79      27.50  
  3 Mackinnon, Andrew N       13 CERR-CA                27.63      27.55  
  4 Yang, Isaac R             13 MPMR-CA                29.07      29.61  
  5 Nguyen, Anthony D         13 CERR-CA                29.27      29.79  
WHT - Division  
  1 Mayeda, Nicholas H        14 SPS-CA                    NT      29.46  
  2 Pham, Joey Q              13 CERR-CA                30.46      30.11  
  3 Wen, Eric                 13 CERR-CA                   NT      30.29  
  4 Fok, Matthew J            13 CERR-CA                30.39      30.40  
  5 Zhao, Andrew L            13 CERR-CA                30.24      30.84  
  6 Lam, Brian A              13 CERR-CA                31.34      31.35  
  7 Muraliraj, Ryan S         14 CERR-CA                32.77      31.91  
  8 Cayas, Marcus J           14 CERR-CA                   NT      33.05  
  9 Kim, Jonathan S           14 CERR-CA                33.62      33.16  
 10 Mannava, Rishi            14 CERR-CA                   NT      33.30  
 11 Ravi, Suvan               13 CERR-CA                39.67      39.25  
 12 Manivannan, Anirudh       13 CERR-CA                38.79      40.31  
 13 Wang, Andy                13 CERR-CA                   NT      41.70  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kim, William m            13 TCS-CA                 50.22      49.83  
                  24.05       49.83 (25.78)                                        
  2 Chen, Jeffrey             13 CERR-CA                52.01      51.79  
                  24.61       51.79 (27.18)                                        
  3 Mak, Darren               14 MPMR-CA                53.94      52.68  
                  25.79       52.68 (26.89)                                        
  4 Mahar, Josh D             14 CERR-CA                51.66      53.76  
                  25.64       53.76 (28.12)                                        
  5 Song, Freddy              13 MPMR-CA                56.46      55.48  
                  26.81       55.48 (28.67)                                        
  6 Lee, Ryan                 13 MPMR-CA                57.67      55.83  
                  26.94       55.83 (28.89)                                        
  7 Park, Edward              14 CERR-CA                55.10      55.90  
                  26.77       55.90 (29.13)                                        
  8 Vu, Huy D                 14 CERR-CA                56.17      56.83  
                  26.99       56.83 (29.84)                                        
  9 Lee, Aaron                14 CRWN-CA                56.08      56.87  
                  27.11       56.87 (29.76)                                        
  9 Lee, Nikolas h            13 TCS-CA                 56.72      56.87  
                  27.44       56.87 (29.43)                                        
 11 Padilla, A.J. J           14 UN-03-CA               57.70      57.61  
                  27.22       57.61 (30.39)                                        
 12 Fan, Connor J             13 CERR-CA                59.14      58.37  
                  28.40       58.37 (29.97)                                        
 13 Leung, Derek M            14 CRWN-CA                57.58      59.51  
                  28.70       59.51 (30.81)                                        
RED - Division  
  1 Belonio, Daniel L         13 BAC-CA               1:03.66      58.72  
                  29.31       58.72 (29.41)                                        
  2 Quintas, Kyle J           13 ULTR-CA              1:00.91      59.05  
                  27.75       59.05 (31.30)                                        
  3 Hoang, Braxton N          13 CRWN-CA                59.64      59.73  
                  29.06       59.73 (30.67)                                        
  4 Garcia, German A          14 BAC-CA               1:00.76    1:00.00  
                  28.71     1:00.00 (31.29)                                        
  5 Wong, Andrew M            13 MPMR-CA              1:03.73    1:00.58  
                  29.89     1:00.58 (30.69)                                        
  6 Tsang, Timothy            13 MPMR-CA              1:01.47    1:01.48  
                  29.35     1:01.48 (32.13)                                        
  7 Mackinnon, Andrew N       13 CERR-CA              1:02.10    1:01.58  
                  29.37     1:01.58 (32.21)                                        
  8 Cho, Justin               13 CERR-CA              1:01.83    1:03.32  
                  30.00     1:03.32 (33.32)                                        
  9 Maldonado, Jerry          13 BAC-CA               1:01.33    1:03.59  
                  28.99     1:03.59 (34.60)                                        
 10 Hajipour, Parsa           13 CERR-CA              1:03.36    1:08.46  
                  32.86     1:08.46 (35.60)                                        
 -- Sudijono, Niko B          13 SPS-CA               1:02.91         DQ  
                  28.68          DQ (34.13)                                        
WHT - Division  
  1 Zhao, Andrew L            13 CERR-CA              1:07.50    1:05.43  
                  31.22     1:05.43 (34.21)                                        
  2 Fok, Matthew J            13 CERR-CA              1:09.64    1:06.37  
                  31.86     1:06.37 (34.51)                                        
  3 Meng, Daniel S            13 CERR-CA              1:11.68    1:07.08  
                  32.19     1:07.08 (34.89)                                        
  4 Wen, Eric                 13 CERR-CA              1:18.23    1:07.29  
                  31.81     1:07.29 (35.48)                                        
  5 Lam, Brian A              13 CERR-CA              1:10.74    1:10.05  
                  33.13     1:10.05 (36.92)                                        
  6 Woolley, Ethan A          13 CERR-CA                   NT    1:11.57  
                  34.74     1:11.57 (36.83)                                        
  7 Mones, Anthony V          13 CERR-CA              1:20.01    1:12.71  
                  35.96     1:12.71 (36.75)                                        
  8 Kang, David               14 CERR-CA              1:14.62    1:16.02  
                  36.23     1:16.02 (39.79)                                        
  9 Kim, Jonathan S           14 CERR-CA                   NT    1:16.26  
                  35.18     1:16.26 (41.08)                                        
 10 Ramirez, Andrew E         14 BPAC-CA                   NT    1:22.30  
                  34.95     1:22.30 (47.35)                                        
 11 Kang, Joshua              13 CERR-CA                   NT    1:26.72  
                  40.97     1:26.72 (45.75)                                        
 12 Bowen, Estebian           14 BAC-CA               1:43.18    1:31.56  
                1:31.88         1:31.56 ( )                                        
 13 Ravi, Suvan               13 CERR-CA              1:30.14    1:31.86  
                  43.37     1:31.86 (48.49)                                        
 14 Lopez, Joe A              13 BPAC-CA                   NT    1:35.83  
                  44.92     1:35.83 (50.91)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kim, William m            13 TCS-CA               1:51.98    1:50.80  
  2 Mahar, Josh D             14 CERR-CA              1:52.03    1:55.33  
  3 Garcia, Michael C         14 UN-02-CA             1:59.79    1:59.27  
  4 Kim, Joshua S             14 SHRK-CA              2:05.57    2:01.18  
  5 Song, Freddy              13 MPMR-CA              2:03.63    2:01.95  
  6 Lee, Ryan                 13 MPMR-CA              2:03.09    2:02.58  
  7 Lee, Nikolas h            13 TCS-CA               2:09.78    2:03.47  
  8 Lee, Aaron H              14 TCS-CA               2:05.50    2:03.84  
  9 Fan, Connor J             13 CERR-CA              2:06.35    2:05.99  
 10 Wong, Andrew M            13 MPMR-CA              2:08.13    2:08.30  
 11 Chang, Ethan M            13 CRWN-CA              2:10.88    2:12.62  
 12 Lee, Aaron                14 CRWN-CA              2:10.02    2:16.55  
RED - Division  
  1 Hoang, Braxton N          13 CRWN-CA              2:11.93    2:07.27  
  2 Cho, Justin               13 CERR-CA              2:14.95    2:21.22  
 -- Pham, Joey Q              13 CERR-CA              2:21.07         DQ  
WHT - Division  
  1 Nguyen, Anthony D         13 CERR-CA              2:23.09    2:24.28  
  2 Zhao, Andrew L            13 CERR-CA              2:30.87    2:26.93  
  3 Fok, Matthew J            13 CERR-CA              2:36.99    2:29.05  
  4 Lam, Brian A              13 CERR-CA              2:39.23    2:33.87  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kim, William m            13 TCS-CA                 56.72      54.88  
                  27.13       54.88 (27.75)                                        
  2 Han, Joshua               13 TCS-CA               1:00.12    1:00.04  
                  29.31     1:00.04 (30.73)                                        
  3 Garcia, Michael C         14 UN-02-CA             1:03.12    1:03.81  
                  31.51     1:03.81 (32.30)                                        
  4 Lee, Nikolas h            13 TCS-CA               1:07.16    1:05.62  
                  32.08     1:05.62 (33.54)                                        
  5 Kim, Joshua S             14 SHRK-CA              1:06.15    1:05.83  
                  32.05     1:05.83 (33.78)                                        
  6 Park, Edward              14 CERR-CA              1:06.31    1:06.20  
                  31.87     1:06.20 (34.33)                                        
  7 Wong, Andrew M            13 MPMR-CA              1:05.35    1:06.96  
                  32.84     1:06.96 (34.12)                                        
  8 Fan, Connor J             13 CERR-CA              1:05.47    1:07.04  
                  33.24     1:07.04 (33.80)                                        
  9 Garcia, German A          14 BAC-CA               1:06.90    1:07.89  
 10 Belonio, Daniel L         13 BAC-CA               1:08.20    1:08.26  
                  33.97     1:08.26 (34.29)                                        
 11 Lee, Aaron                14 CRWN-CA              1:09.04    1:10.99  
                  34.47     1:10.99 (36.52)                                        
 12 Maldonado, Jerry          13 BAC-CA               1:11.12    1:13.33  
RED - Division  
  1 Vu, Huy D                 14 CERR-CA              1:11.68    1:06.61  
                  32.14     1:06.61 (34.47)                                        
  2 Hoang, Braxton N          13 CRWN-CA              1:11.99    1:09.95  
                  33.55     1:09.95 (36.40)                                        
  3 Song, Freddy              13 MPMR-CA              1:12.07    1:13.89  
                  36.36     1:13.89 (37.53)                                        
  4 Yang, Isaac R             13 MPMR-CA              1:15.07    1:16.26  
                  37.62     1:16.26 (38.64)                                        
WHT - Division  
  1 Mackinnon, Andrew N       13 CERR-CA              1:29.43    1:12.70  
                  35.71     1:12.70 (36.99)                                        
  2 Lam, Brian A              13 CERR-CA              1:18.14    1:18.08  
                  37.87     1:18.08 (40.21)                                        
  3 Fok, Matthew J            13 CERR-CA              1:21.78    1:18.38  
                  37.92     1:18.38 (40.46)                                        
  4 Zhao, Andrew L            13 CERR-CA              1:20.23    1:20.00  
                  39.26     1:20.00 (40.74)                                        
  5 Mones, Anthony V          13 CERR-CA              1:29.86    1:22.54  
  6 Wen, Eric                 13 CERR-CA                   NT    1:23.54  
                  39.66     1:23.54 (43.88)                                        
  7 Ramirez, Andrew E         14 BPAC-CA                   NT    1:29.08  
                  42.61     1:29.08 (46.47)                                        
  8 Woolley, Ethan A          13 CERR-CA                   NT    1:29.63  
                  44.08     1:29.63 (45.55)                                        
  9 Kang, David               14 CERR-CA                   NT    1:37.51  
 10 Bowen, Estebian           14 BAC-CA               1:52.52    1:42.71  
 -- Kang, Joshua              13 CERR-CA              1:42.15         DQ  
                  46.65          DQ (53.56)                                        
 -- Lopez, Joe A              13 BPAC-CA                   NT         DQ  
                  55.08          DQ (57.61)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kim, William m            13 TCS-CA               1:07.65    1:07.12  
  2 Flores, Joel S            14 ULTR-CA              1:07.70    1:08.64  
  3 Han, Joshua               13 TCS-CA               1:09.60    1:10.28  
  4 Chen, Jeffrey             13 CERR-CA              1:10.22    1:10.43  
  5 Vu, Huy D                 14 CERR-CA              1:08.65    1:11.23  
  6 Park, Edward              14 CERR-CA              1:09.60    1:11.97  
  7 Garcia, Michael C         14 UN-02-CA             1:11.43    1:12.56  
  8 Lee, Aaron                14 CRWN-CA              1:14.78    1:12.88  
  9 Fan, Connor J             13 CERR-CA              1:16.61    1:15.17  
 10 Song, Freddy              13 MPMR-CA              1:15.52    1:15.23  
 11 Mackinnon, Andrew N       13 CERR-CA              1:13.89    1:15.34  
 12 Yang, Isaac R             13 MPMR-CA              1:17.15    1:16.71  
 13 Lee, Nikolas h            13 TCS-CA               1:17.70    1:17.26  
 14 Sudijono, Niko B          13 SPS-CA               1:17.13    1:18.63  
 15 Wong, Andrew M            13 MPMR-CA              1:18.13    1:20.07  
RED - Division  
  1 Nguyen, Anthony D         13 CERR-CA              1:24.20    1:23.92  
  2 Pham, Joey Q              13 CERR-CA              1:25.18    1:25.16  
  3 Cho, Justin               13 CERR-CA              1:25.72    1:26.77  
WHT - Division  
  1 Tsang, Timothy            13 MPMR-CA              1:27.95    1:23.27  
  2 Hoang, Braxton N          13 CRWN-CA                   NT    1:23.38  
  3 Wen, Eric                 13 CERR-CA                   NT    1:26.74  
  4 Zhao, Andrew L            13 CERR-CA              1:36.21    1:29.57  
  5 Fok, Matthew J            13 CERR-CA              1:27.13    1:29.72  
  6 Mayeda, Nicholas H        14 SPS-CA               1:30.93    1:29.84  
  7 Cayas, Marcus J           14 CERR-CA              1:40.62    1:30.19  
  8 Manivannan, Anirudh       13 CERR-CA              1:54.92    1:45.91  
 -- Lam, Brian A              13 CERR-CA              1:29.88         DQ  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kim, William m            13 TCS-CA                 57.01      55.35  
                  26.12       55.35 (29.23)                                        
  2 Mahar, Josh D             14 CERR-CA                54.59      55.49  
                  26.31       55.49 (29.18)                                        
  3 Fan, Connor J             13 CERR-CA                58.91    1:00.50  
                  28.58     1:00.50 (31.92)                                        
  4 Padilla, A.J. J           14 UN-03-CA             1:01.59    1:02.00  
                  28.37     1:02.00 (33.63)                                        
  5 Belonio, Daniel L         13 BAC-CA               1:05.53    1:03.65  
                  30.67     1:03.65 (32.98)                                        
  6 Leung, Derek M            14 CRWN-CA              1:05.40    1:05.41  
                  30.42     1:05.41 (34.99)                                        
  7 Hoang, Braxton N          13 CRWN-CA              1:06.85    1:06.08  
                  30.76     1:06.08 (35.32)                                        
  8 Lee, Aaron                14 CRWN-CA              1:06.18    1:08.17  
                  31.57     1:08.17 (36.60)                                        
RED - Division  
  1 Kim, Joshua S             14 SHRK-CA              1:10.11    1:03.41  
                  30.29     1:03.41 (33.12)                                        
  2 Vu, Huy D                 14 CERR-CA              1:08.52    1:04.71  
                  29.73     1:04.71 (34.98)                                        
  3 Lee, Nikolas h            13 TCS-CA               1:09.98    1:07.13  
                  31.84     1:07.13 (35.29)                                        
  4 Wong, Andrew M            13 MPMR-CA              1:09.54    1:08.48  
                  32.85     1:08.48 (35.63)                                        
  5 Tsang, Timothy            13 MPMR-CA              1:12.13    1:14.31  
                  33.28     1:14.31 (41.03)                                        
WHT - Division  
  1 Song, Freddy              13 MPMR-CA              1:15.47    1:10.34  
                  32.88     1:10.34 (37.46)                                        
  2 Maldonado, Jerry          13 BAC-CA               1:20.04    1:13.51  
                  32.31     1:13.51 (41.20)                                        
  3 Cho, Justin               13 CERR-CA                   NT    1:14.85  
                  33.86     1:14.85 (40.99)                                        
  4 Meng, Daniel S            13 CERR-CA                   NT    1:14.94  
                  33.93     1:14.94 (41.01)                                        
  5 Hajipour, Parsa           13 CERR-CA                   NT    1:14.98  
                  34.40     1:14.98 (40.58)                                        
  6 Wen, Eric                 13 CERR-CA                   NT    1:16.88  
                  34.92     1:16.88 (41.96)                                        
  7 Kang, David               14 CERR-CA              1:22.73    1:20.03  
                  35.95     1:20.03 (44.08)                                        
  8 Mones, Anthony V          13 CERR-CA                   NT    1:31.11  
                  39.40     1:31.11 (51.71)                                        
  9 Zhao, Andrew L            13 CERR-CA              1:37.90    1:33.74  
                  41.59     1:33.74 (52.15)                                        
 10 Kang, Joshua              13 CERR-CA              1:40.98    1:36.97  
                  44.67     1:36.97 (52.30)                                        
 11 Woolley, Ethan A          13 CERR-CA                   NT    1:53.44  
                  39.53   1:53.44 (1:13.91)                                        
 -- Lopez, Joe A              13 BPAC-CA                   NT         DQ  
                  52.33        DQ (1:04.82)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Han, Joshua               13 TCS-CA               2:10.86    2:11.97  
                  28.95     1:01.64 (32.69)     1:41.42 (39.78)     2:11.97 (30.55)
  2 Padilla, A.J. J           14 UN-03-CA             2:13.40    2:12.02  
                  28.14     1:01.90 (33.76)     1:40.65 (38.75)     2:12.02 (31.37)
  3 Garcia, Michael C         14 UN-02-CA             2:17.23    2:15.60  
                  29.32     1:03.78 (34.46)     1:44.16 (40.38)     2:15.60 (31.44)
  4 Kim, Joshua S             14 SHRK-CA              2:19.23    2:16.32  
                  29.73     1:04.67 (34.94)     1:45.11 (40.44)     2:16.32 (31.21)
  5 Fan, Connor J             13 CERR-CA              2:22.04    2:18.21  
                  28.51     1:04.10 (35.59)     1:45.48 (41.38)     2:18.21 (32.73)
  6 Lee, Ryan                 13 MPMR-CA              2:21.64    2:19.73  
                  29.24     1:05.35 (36.11)     1:46.13 (40.78)     2:19.73 (33.60)
  7 Leung, Derek M            14 CRWN-CA              2:20.11    2:20.01  
                  30.70     1:06.92 (36.22)     1:47.22 (40.30)     2:20.01 (32.79)
  8 Lee, Nikolas h            13 TCS-CA               2:23.31    2:20.91  
                  31.62     1:06.88 (35.26)     1:50.62 (43.74)     2:20.91 (30.29)
  9 Wong, Andrew M            13 MPMR-CA              2:21.96    2:21.28  
                  30.09     1:05.42 (35.33)     1:49.65 (44.23)     2:21.28 (31.63)
 10 Lee, Aaron                14 CRWN-CA              2:19.07    2:24.23  
                  31.09     1:08.93 (37.84)     1:50.66 (41.73)     2:24.23 (33.57)
 11 Garcia, German A          14 BAC-CA               2:24.99    2:28.48  
                  30.40     1:07.08 (36.68)     1:53.79 (46.71)     2:28.48 (34.69)
RED - Division  
  1 Mackinnon, Andrew N       13 CERR-CA              2:31.61    2:30.80  
                  31.38     1:10.77 (39.39)     1:54.25 (43.48)     2:30.80 (36.55)
  2 Yang, Isaac R             13 MPMR-CA              2:32.88    2:35.21  
                  34.49     1:15.59 (41.10)     2:00.90 (45.31)     2:35.21 (34.31)
WHT - Division  
  1 Chen, Jeffrey             13 CERR-CA                   NT    2:12.27  
                  27.58     1:03.28 (35.70)     1:42.28 (39.00)     2:12.27 (29.99)
  2 Cho, Justin               13 CERR-CA                   NT    2:37.16  
                  32.75     1:12.00 (39.25)     2:00.84 (48.84)     2:37.16 (36.32)
  3 Tsang, Timothy            13 MPMR-CA                   NT    2:39.37  
                  31.79     1:16.77 (44.98)     2:05.99 (49.22)     2:39.37 (33.38)
  4 Hajipour, Parsa           13 CERR-CA                   NT    2:43.57  
                  34.73     1:17.49 (42.76)     2:04.46 (46.97)     2:43.57 (39.11)
  5 Zhao, Andrew L            13 CERR-CA                   NT    2:50.20  
                  40.95     1:25.05 (44.10)     2:15.76 (50.71)     2:50.20 (34.44)
  6 Woolley, Ethan A          13 CERR-CA                   NT    2:52.00  
                  38.33     1:24.46 (46.13)     2:13.89 (49.43)     2:52.00 (38.11)
  7 Lam, Brian A              13 CERR-CA                   NT    2:54.55  
                  41.48     1:24.15 (42.67)     2:15.89 (51.74)     2:54.55 (38.66)
  8 Kang, David               14 CERR-CA                   NT    2:56.75  
                  34.93     1:26.74 (51.81)     2:14.01 (47.27)     2:56.75 (42.74)
  9 Fok, Matthew J            13 CERR-CA              3:00.87    2:59.77  
                  43.75     1:29.82 (46.07)     2:20.66 (50.84)     2:59.77 (39.11)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Team Century Swim-CA  'A'                              NT    1:40.38  
     1) Kim, William m 13               2) Lee, Aaron H 14                
     3) Lee, Nikolas h 13               4) Han, Joshua 13                 
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Team Century Swim-CA  'A'                              NT    1:51.59  
     1) Han, Joshua 13                  2) Lee, Aaron H 14                
     3) Kim, William m 13               4) Lee, Nikolas h 13              
                  27.59     1:00.07 (32.48)     1:25.18 (25.11)     1:51.59 (26.41)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lee, Raymond              16 MPMR-CA                23.48      23.56  
  2 Tsai, Kurtis Y            15 UN-01-CA               23.36      24.25  
  3 Estrada, Cristian D       15 UN-02-CA               24.71      24.48  
  4 Young, Ronald             16 MPMR-CA                24.45      24.53  
  5 Fong, Nathan J            15 MPMR-CA                24.12      24.63  
  6 Chiu, Timothy A           15 CRWN-CA                25.24      25.07  
  7 Khaung, Henry B           15 CRWN-CA                24.74      25.12  
  8 Aguilar, Seth A           17 ULTR-CA                24.88      25.28  
  9 Picon, Jacob L            15 CERR-CA                20.47      27.32  
RED - Division  
  1 Wen, Aidan A              16 CERR-CA                27.64      26.17  
  2 Duran, Armen H            17 MPMR-CA                26.59      26.31  
  3 Yadav, Mayank             16 CERR-CA                28.26      28.34  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Tsai, Kurtis Y            15 UN-01-CA               50.18      52.29  
                  25.49       52.29 (26.80)                                        
  2 Young, Ronald             16 MPMR-CA                51.69      52.65  
                  25.78       52.65 (26.87)                                        
  3 Sannibale, Henrique F     16 CRWN-CA                53.55      52.76  
                  25.27       52.76 (27.49)                                        
  4 Khaung, Henry B           15 CRWN-CA                53.53      54.07  
                  26.21       54.07 (27.86)                                        
  5 Aguilar, Seth A           17 ULTR-CA                54.23      54.46  
                  26.40       54.46 (28.06)                                        
  6 Chan, Justin              15 CRWN-CA                55.32      54.87  
                  26.51       54.87 (28.36)                                        
  7 Chiu, Timothy A           15 CRWN-CA                54.33      55.99  
                  27.13       55.99 (28.86)                                        
  8 Villegas, Francisco L     15 CRWN-CA                54.34      56.28  
                  27.23       56.28 (29.05)                                        
  9 Duran, Armen H            17 MPMR-CA                56.22      57.03  
                  28.43       57.03 (28.60)                                        
 10 Shigemoto, Chase S        15 MPMR-CA                56.55      57.91  
                  27.40       57.91 (30.51)                                        
 11 Tiet, Kenneth             17 MPMR-CA                56.70      58.55  
                  27.75       58.55 (30.80)                                        
RED - Division  
  1 Kwan, Jason               17 MPMR-CA                58.69      57.84  
                  28.38       57.84 (29.46)                                        
  2 Wen, Aidan A              16 CERR-CA              1:01.24      58.84  
                  29.26       58.84 (29.58)                                        
  3 Picon, Jacob L            15 CERR-CA                57.90      59.87  
                  28.36       59.87 (31.51)                                        
  4 Yadav, Mayank             16 CERR-CA              1:02.39    1:02.57  
                  29.75     1:02.57 (32.82)                                        
  5 Sterling, Juan S          17 CERR-CA              1:01.07    1:03.60  
                  29.48     1:03.60 (34.12)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Tsai, Kurtis Y            15 UN-01-CA             1:48.25    1:51.13  
  2 Young, Ronald             16 MPMR-CA              1:51.91    1:51.82  
  3 Lee, Raymond              16 MPMR-CA              1:53.09    1:52.98  
  4 Chiu, Timothy A           15 CRWN-CA              1:57.34    1:56.13  
  5 Aguilar, Seth A           17 ULTR-CA              1:57.70    1:58.23  
  6 Fong, Nathan J            15 MPMR-CA              1:57.55    2:00.13  
  7 Duran, Armen H            17 MPMR-CA              2:05.96    2:00.51  
  8 Khaung, Henry B           15 CRWN-CA              1:59.62    2:00.63  
  9 Picon, Jacob L            15 CERR-CA              2:04.07    2:06.85  
RED - Division  
  1 Wang, Aaron               15 MPMR-CA              2:10.82    2:13.59  
WHT - Division  
  1 Wen, Aidan A              16 CERR-CA              2:19.23    2:10.80  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Tsai, Kurtis Y            15 UN-01-CA               57.05      57.82  
                  28.77       57.82 (29.05)                                        
  2 Sannibale, Henrique F     16 CRWN-CA              1:01.33      59.36  
                  28.91       59.36 (30.45)                                        
  3 Wong, Kyle J              16 UN-01-CA             1:02.08    1:02.65  
                  30.23     1:02.65 (32.42)                                        
  4 Zecchini, Nicky J         17 RAPD-CA              1:03.45    1:02.72  
                  31.04     1:02.72 (31.68)                                        
  5 Aguilar, Seth A           17 ULTR-CA              1:03.49    1:03.63  
                  30.89     1:03.63 (32.74)                                        
  6 Khaung, Henry B           15 CRWN-CA              1:03.28    1:04.19  
                  31.20     1:04.19 (32.99)                                        
  7 Villegas, Francisco L     15 CRWN-CA              1:04.56    1:05.68  
                  32.59     1:05.68 (33.09)                                        
  8 Shigemoto, Chase S        15 MPMR-CA              1:06.30    1:06.37  
                  32.37     1:06.37 (34.00)                                        
  9 Tiet, Kenneth             17 MPMR-CA              1:08.13    1:09.05  
                  33.01     1:09.05 (36.04)                                        
WHT - Division  
  1 Kotake, Tom S             16 CERR-CA                   NT    1:30.96  
                  42.51     1:30.96 (48.45)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Tsai, Kurtis Y            15 UN-01-CA             1:02.73    1:04.45  
  2 Picon, Jacob L            15 CERR-CA              1:12.13    1:09.10  
  3 Chiu, Timothy A           15 CRWN-CA              1:09.25    1:09.55  
  4 Garcia, Ethan I           15 MPMR-CA              1:09.31    1:09.88  
  5 Estrada, Cristian D       15 UN-02-CA             1:09.28    1:10.42  
  6 Duran, Armen H            17 MPMR-CA              1:13.49    1:13.47  
  7 Wang, Aaron               15 MPMR-CA              1:12.08    1:13.68  
RED - Division  
  1 Yadav, Mayank             16 CERR-CA              1:22.02    1:19.93  
  2 Wen, Aidan A              16 CERR-CA              1:21.63    1:20.43  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Young, Ronald             16 MPMR-CA                55.52      56.14  
                  26.99       56.14 (29.15)                                        
  2 Lee, Raymond              16 MPMR-CA                58.24      57.66  
                  27.00       57.66 (30.66)                                        
  3 Sannibale, Henrique F     16 CRWN-CA              1:00.40      58.13  
                  26.11       58.13 (32.02)                                        
  4 Chan, Justin              15 CRWN-CA                59.44      59.55  
                  28.06       59.55 (31.49)                                        
  5 Wong, Kyle J              16 UN-01-CA               59.15      59.74  
                  28.07       59.74 (31.67)                                        
  6 Fong, Nathan J            15 MPMR-CA                59.10      59.86  
                  28.13       59.86 (31.73)                                        
  7 Chiu, Timothy A           15 CRWN-CA                59.40    1:00.02  
                  28.75     1:00.02 (31.27)                                        
  8 Babbitt, Mick J           17 Morning Star-CA      1:02.79    1:02.59  
                  28.51     1:02.59 (34.08)                                        
  9 Khaung, Henry B           15 CRWN-CA              1:03.80    1:03.90  
                  29.80     1:03.90 (34.10)                                        
 10 Picon, Jacob L            15 CERR-CA              1:02.36    1:04.41  
                  29.49     1:04.41 (34.92)                                        
 11 Tiet, Kenneth             17 MPMR-CA              1:03.17    1:04.55  
                  28.66     1:04.55 (35.89)                                        
 -- Zecchini, Nicky J         17 RAPD-CA                58.73         DQ  
                  27.80          DQ (32.01)                                        
RED - Division  
  1 Sterling, Juan S          17 CERR-CA              1:05.82    1:06.15  
                  29.93     1:06.15 (36.22)                                        
  2 Wen, Aidan A              16 CERR-CA              1:09.13    1:08.13  
                  31.37     1:08.13 (36.76)                                        
  3 Duran, Armen H            17 MPMR-CA              1:09.63    1:08.89  
                  32.69     1:08.89 (36.20)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Tsai, Kurtis Y            15 UN-01-CA             2:04.93    2:03.66  
                  27.98       58.91 (30.93)     1:34.74 (35.83)     2:03.66 (28.92)
  2 Lee, Raymond              16 MPMR-CA              2:07.60    2:05.64  
                  27.20       59.16 (31.96)     1:37.13 (37.97)     2:05.64 (28.51)
  3 Wong, Kyle J              16 UN-01-CA             2:10.20    2:11.10  
                  28.33     1:03.51 (35.18)     1:41.81 (38.30)     2:11.10 (29.29)
  4 Chan, Justin              15 CRWN-CA              2:11.46    2:11.23  
                  28.15     1:02.48 (34.33)     1:41.24 (38.76)     2:11.23 (29.99)
  5 Fong, Nathan J            15 MPMR-CA              2:09.57    2:12.14  
                  27.94     1:01.16 (33.22)     1:40.88 (39.72)     2:12.14 (31.26)
  6 Chiu, Timothy A           15 CRWN-CA              2:16.31    2:13.51  
                  29.06     1:03.86 (34.80)     1:42.82 (38.96)     2:13.51 (30.69)
  7 Picon, Jacob L            15 CERR-CA              2:13.67    2:17.03  
                  28.94     1:03.74 (34.80)     1:43.46 (39.72)     2:17.03 (33.57)
RED - Division  
  1 Kwan, Jason               17 MPMR-CA              2:24.86    2:20.86  
                  31.93     1:07.76 (35.83)     1:47.71 (39.95)     2:20.86 (33.15)
  2 Duran, Armen H            17 MPMR-CA              2:26.22    2:24.85  
                  31.33     1:12.09 (40.76)     1:52.40 (40.31)     2:24.85 (32.45)
WHT - Division  
  1 Wen, Aidan A              16 CERR-CA              2:38.51    2:33.93  
                  30.76     1:14.37 (43.61)     1:59.87 (45.50)     2:33.93 (34.06)
 
Boys Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chiu, Timothy A           15 CRWN-CA              6:29.80    5:13.05  
                  27.71       58.37 (30.66)     1:30.59 (32.22)     2:03.13 (32.54)
        2:35.80 (32.67)     3:08.42 (32.62)     3:40.62 (32.20)     4:12.39 (31.77)
        4:43.17 (30.78)     5:13.05 (29.88)                                        
  2 Mak, Darren               14 MPMR-CA              5:30.17    5:13.44  
                  28.18       58.72 (30.54)     1:30.53 (31.81)     2:01.26 (30.73)
        2:32.46 (31.20)     3:04.49 (32.03)     3:36.47 (31.98)     4:09.54 (33.07)
        4:41.97 (32.43)     5:13.44 (31.47)                                        
  3 Garcia, Michael C         14 UN-02-CA             5:18.03    5:14.64  
                  28.20       59.18 (30.98)     1:30.64 (31.46)     2:02.45 (31.81)
        2:34.64 (32.19)     3:06.93 (32.29)     3:39.50 (32.57)     4:11.61 (32.11)
        4:43.80 (32.19)     5:14.64 (30.84)                                        
  4 Lee, Aaron H              14 TCS-CA               5:22.15    5:19.37  
                  29.51     1:00.92 (31.41)     1:33.12 (32.20)     2:05.20 (32.08)
        2:37.90 (32.70)     3:10.78 (32.88)     3:43.29 (32.51)     4:15.99 (32.70)
        4:48.42 (32.43)     5:19.37 (30.95)                                        
  5 Wong, Benjamin C          12 CERR-CA              5:36.54    5:20.89  
                  27.96       59.90 (31.94)     1:33.05 (33.15)     2:05.97 (32.92)
        2:38.78 (32.81)     3:11.85 (33.07)     3:44.61 (32.76)     4:17.53 (32.92)
        4:50.11 (32.58)     5:20.89 (30.78)                                        
  6 Aguilar, Seth A           17 ULTR-CA              5:17.59    5:28.78  
                  28.44       59.58 (31.14)     1:31.82 (32.24)     2:04.84 (33.02)
        2:37.76 (32.92)     3:11.68 (33.92)     3:45.67 (33.99)     4:20.09 (34.42)
        4:54.92 (34.83)     5:28.78 (33.86)                                        
  7 Duran, Armen H            17 MPMR-CA              5:34.75    5:29.65  
                  30.71     1:02.45 (31.74)     1:35.01 (32.56)     2:08.25 (33.24)
        2:41.12 (32.87)     3:15.13 (34.01)     3:49.59 (34.46)     4:23.85 (34.26)
        4:56.71 (32.86)     5:29.65 (32.94)                                        
  8 Fong, Nathan J            15 MPMR-CA              6:29.80    5:30.65  
                  28.60       59.84 (31.24)     1:32.91 (33.07)     2:06.77 (33.86)
        2:40.54 (33.77)     3:14.78 (34.24)     3:49.46 (34.68)     4:23.53 (34.07)
        4:57.42 (33.89)     5:30.65 (33.23)                                        
  9 Cho, Nathan T             12 TCS-CA               5:44.17    5:32.69  
                  30.67     1:03.79 (33.12)     1:37.61 (33.82)     2:11.35 (33.74)
        2:45.12 (33.77)     3:18.77 (33.65)     3:52.89 (34.12)     4:27.14 (34.25)
        5:01.06 (33.92)     5:32.69 (31.63)                                        
 10 Lee, Ryan                 13 MPMR-CA              5:34.94    5:32.76  
                  29.70     1:03.30 (33.60)     1:37.47 (34.17)     2:11.14 (33.67)
        2:45.42 (34.28)     3:20.47 (35.05)     3:54.99 (34.52)     4:29.30 (34.31)
        5:02.66 (33.36)     5:32.76 (30.10)                                        
 11 Shigemoto, Chase S        15 MPMR-CA              5:31.61    5:37.27  
                  28.76     1:01.67 (32.91)     1:35.34 (33.67)     2:10.12 (34.78)
        2:45.00 (34.88)     3:19.19 (34.19)     3:54.08 (34.89)     4:28.16 (34.08)
        5:03.31 (35.15)     5:37.27 (33.96)                                        
 12 Johnson, Alex R           12 UN-01-CA             6:29.80    5:39.21  
                  31.26     1:05.66 (34.40)     1:39.94 (34.28)     2:14.14 (34.20)
        2:48.14 (34.00)     3:22.66 (34.52)     3:56.98 (34.32)     4:31.73 (34.75)
        5:05.93 (34.20)     5:39.21 (33.28)                                        
 13 Kwan, Jason               17 MPMR-CA              5:49.26    5:40.71  
                  29.93     1:02.20 (32.27)     1:35.54 (33.34)     2:10.22 (34.68)
        2:44.86 (34.64)     3:19.78 (34.92)     3:55.36 (35.58)     4:30.52 (35.16)
        5:05.87 (35.35)     5:40.71 (34.84)                                        
 14 Lee, Matthew W            11 CERR-CA              6:28.03    5:43.68  
                  30.67     1:04.59 (33.92)     1:40.11 (35.52)     2:15.89 (35.78)
        2:51.50 (35.61)     3:26.06 (34.56)     4:01.73 (35.67)     4:36.66 (34.93)
        5:11.08 (34.42)     5:43.68 (32.60)                                        
 15 Kim, Theodore D           12 CERR-CA              6:29.80    5:56.03  
                  31.97     1:07.95 (35.98)     1:44.14 (36.19)     2:21.57 (37.43)
        2:57.55 (35.98)     3:34.82 (37.27)     4:10.14 (35.32)     4:46.92 (36.78)
        5:22.19 (35.27)     5:56.03 (33.84)                                        
 16 Tang, Sean Z              13 SPS-CA               5:44.22    5:59.25  
                  33.73     1:08.95 (35.22)     1:44.39 (35.44)     2:20.78 (36.39)
        2:57.20 (36.42)     3:34.20 (37.00)     4:11.54 (37.34)     4:48.21 (36.67)
        5:24.32 (36.11)     5:59.25 (34.93)                                        
 17 Daou, Kyle L              12 SHRK-CA              6:01.90    6:04.91  
                  33.20     1:09.03 (35.83)     1:45.44 (36.41)     2:21.81 (36.37)
        2:58.88 (37.07)     3:35.68 (36.80)     4:13.24 (37.56)     4:50.20 (36.96)
        5:28.30 (38.10)     6:04.91 (36.61)                                        
 18 Chiu, Jonathan A          12 CRWN-CA              6:18.14    6:09.31  
                  33.65     1:11.37 (37.72)     1:49.16 (37.79)     2:27.74 (38.58)
        3:05.77 (38.03)     3:44.23 (38.46)     4:20.17 (35.94)     4:58.03 (37.86)
        5:34.44 (36.41)     6:09.31 (34.87)                                        
 
Boys Open 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Han, Joshua               13 TCS-CA              18:47.11   18:22.07  
                  29.46     1:02.17 (32.71)     1:35.67 (33.50)     2:09.39 (33.72)
        2:43.14 (33.75)     3:16.99 (33.85)     3:51.23 (34.24)     4:25.44 (34.21)
        4:59.22 (33.78)     5:33.07 (33.85)     6:06.98 (33.91)     6:40.99 (34.01)
        7:15.00 (34.01)     7:48.73 (33.73)     8:22.73 (34.00)     8:56.43 (33.70)
        9:30.15 (33.72)    10:03.92 (33.77)    10:37.74 (33.82)    11:11.49 (33.75)
       11:45.23 (33.74)    12:18.71 (33.48)    12:52.29 (33.58)    13:26.17 (33.88)
       13:59.85 (33.68)    14:32.89 (33.04)    15:06.18 (33.29)    15:39.67 (33.49)
       16:12.85 (33.18)    16:45.75 (32.90)    17:18.96 (33.21)    17:51.55 (32.59)
       18:22.07 (30.52)
  2 Lee, Nikolas h            13 TCS-CA              20:47.99   19:01.77  
                  31.31     1:05.68 (34.37)     1:40.95 (35.27)     2:16.40 (35.45)
        2:51.61 (35.21)     3:26.65 (35.04)     4:01.83 (35.18)     4:36.46 (34.63)
        5:11.65 (35.19)     5:46.62 (34.97)     6:22.08 (35.46)     6:57.19 (35.11)
        7:32.21 (35.02)     8:06.88 (34.67)     8:42.40 (35.52)     9:17.85 (35.45)
        9:52.86 (35.01)    10:28.00 (35.14)    11:02.84 (34.84)    11:37.25 (34.41)
       12:11.64 (34.39)    12:46.08 (34.44)    13:21.25 (35.17)    13:56.12 (34.87)
       14:31.09 (34.97)    15:05.79 (34.70)    15:40.71 (34.92)    16:14.80 (34.09)
       16:49.57 (34.77)    17:23.91 (34.34)    17:57.62 (33.71)    18:30.77 (33.15)
       19:01.77 (31.00)
 
Boys Open 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, William m            13 TCS-CA               2:03.01    1:57.83  
                  27.64       56.60 (28.96)     1:26.75 (30.15)     1:57.83 (31.08)
  2 Lee, Raymond              16 MPMR-CA              2:01.31    2:02.10  
                  28.11       58.26 (30.15)     1:29.90 (31.64)     2:02.10 (32.20)
  3 Han, Joshua               13 TCS-CA               2:10.87    2:07.13  
                  30.04     1:02.11 (32.07)     1:34.79 (32.68)     2:07.13 (32.34)
  4 Sannibale, Henrique F     16 CRWN-CA              2:09.65    2:08.90  
                  29.92     1:02.55 (32.63)     1:35.65 (33.10)     2:08.90 (33.25)
  5 Young, Ronald             16 MPMR-CA              2:09.12    2:09.85  
                  30.76     1:02.84 (32.08)     1:36.35 (33.51)     2:09.85 (33.50)
  6 Kim, Kyle                 12 UN-CA                2:16.74    2:10.51  
                  30.53     1:03.66 (33.13)     1:38.47 (34.81)     2:10.51 (32.04)
  7 Mak, Darren               14 MPMR-CA              2:15.91    2:12.65  
                  31.36     1:04.11 (32.75)     1:38.35 (34.24)     2:12.65 (34.30)
  8 Khaung, Henry B           15 CRWN-CA              2:17.00    2:16.14  
                  31.38     1:04.78 (33.40)     1:39.87 (35.09)     2:16.14 (36.27)
  9 Cho, Nathan T             12 TCS-CA               2:26.51    2:19.21  
                  33.40     1:07.99 (34.59)     1:44.08 (36.09)     2:19.21 (35.13)
 10 Geer, Colin C             13 Morning Star-CA      2:23.10    2:20.95  
                  32.39     1:07.98 (35.59)     1:44.64 (36.66)     2:20.95 (36.31)
 11 Shigemoto, Chase S        15 MPMR-CA              2:26.98    2:21.29  
                  32.60     1:08.00 (35.40)     1:45.14 (37.14)     2:21.29 (36.15)
 12 Mackinnon, Aaron N        11 CERR-CA              2:31.07    2:30.40  
                  35.51     1:13.82 (38.31)     1:52.78 (38.96)     2:30.40 (37.62)
 13 Hoang, Braxton N          13 CRWN-CA              2:51.40    2:31.02  
                  34.89     1:13.56 (38.67)     1:52.52 (38.96)     2:31.02 (38.50)
 
Boys Open 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Aaron H              14 TCS-CA               2:25.42    2:27.05  
  2 Fong, Nathan J            15 MPMR-CA              2:24.88    2:27.55  
  3 Flores, Joel S            14 ULTR-CA              2:27.20    2:29.63  
  4 Garcia, Ethan I           15 MPMR-CA              2:34.05    2:30.30  
  5 Young, Ronald             16 MPMR-CA              2:26.82    2:31.78  
  6 Lee, Raymond              16 MPMR-CA              2:36.82    2:32.16  
  7 Estrada, Cristian D       15 UN-02-CA             2:32.55    2:33.73  
  8 Park, Edward              14 CERR-CA              2:36.93    2:37.75  
  9 Wang, Aaron               15 MPMR-CA              2:37.72    2:39.01  
 10 Lee, Aaron                14 CRWN-CA              2:45.51    2:39.38  
 11 Vu, Huy D                 14 CERR-CA              2:38.78    2:39.86  
 12 Mackinnon, Aaron N        11 CERR-CA              3:09.00    2:42.92  
 13 Lee, Matthew W            11 CERR-CA              3:09.00    2:49.16  
 
Boys Open 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Raymond              16 MPMR-CA              2:09.16    2:04.81  
                  28.07       59.52 (31.45)     1:31.51 (31.99)     2:04.81 (33.30)
  2 Young, Ronald             16 MPMR-CA              2:05.35    2:05.24  
                  29.28     1:01.67 (32.39)     1:33.56 (31.89)     2:05.24 (31.68)
  3 Mahar, Josh D             14 CERR-CA              2:11.44    2:08.39  
                  27.55     1:00.32 (32.77)     1:34.19 (33.87)     2:08.39 (34.20)
  4 Han, Joshua               13 TCS-CA               2:16.07    2:18.93  
                  29.86     1:05.00 (35.14)     1:42.94 (37.94)     2:18.93 (35.99)
  5 Geer, Colin C             13 Morning Star-CA      2:19.59    2:21.50  
                  31.27     1:06.46 (35.19)     1:43.48 (37.02)     2:21.50 (38.02)
  6 Lee, Matthew W            11 CERR-CA              2:47.40    2:23.07  
                  32.10     1:08.58 (36.48)     1:46.86 (38.28)     2:23.07 (36.21)
  7 Babbitt, Mick J           17 Morning Star-CA      2:37.19    2:25.38  
                  29.55     1:04.33 (34.78)     1:45.53 (41.20)     2:25.38 (39.85)
  8 Tiet, Kenneth             17 MPMR-CA              2:47.32    2:33.36  
                  32.11     1:09.90 (37.79)     1:51.51 (41.61)     2:33.36 (41.85)
  9 Cho, Nathan T             12 TCS-CA               2:42.99    2:40.32  
                  35.47     1:15.76 (40.29)     1:59.13 (43.37)     2:40.32 (41.19)
 10 Tang, Sean Z              13 SPS-CA               2:46.09    2:51.73  
                  38.10     1:22.96 (44.86)     2:07.14 (44.18)     2:51.73 (44.59)
 
Boys Open 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, William m            13 TCS-CA               4:28.13    4:29.43  
  2 Young, Ronald             16 MPMR-CA              4:28.66    4:32.31  
  3 Mahar, Josh D             14 CERR-CA              4:33.98    4:34.58  
  4 Lee, Raymond              16 MPMR-CA              4:34.57    4:36.15  
  5 Wong, Kyle J              16 UN-01-CA             4:35.20    4:40.79  
  6 Wong, Benjamin C          12 CERR-CA              4:43.37    4:43.62  
  7 Lee, Aaron H              14 TCS-CA               4:41.74    4:44.64  
  8 Kim, Kyle                 12 UN-CA                5:10.64    5:08.60  
  9 Mackinnon, Andrew N       13 CERR-CA              5:48.20    5:22.15  
 10 Ly, Kyle H                11 CERR-CA              5:48.20    6:01.71  
 -- Han, Joshua               13 TCS-CA               4:38.03         DQ  
 
Mixed 5-8 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cerritos Aquatic Club-CA  'B'                          NT         DQ  
     1) Sang, Ricky M8                  2) Tam, Alice W8                  
     3) Mackinnon, Aiden N M6           4) Kim, Charlotte S W8            
                  50.60     1:32.24 (41.64)     2:17.45 (45.21)          DQ (25.67)