SGSG DUAL SC SERIES MEET 4 - Meet Results

SGSG DUAL SC SERIES MEET 4
4/22/2017 - 4/22/2017
SAN GABRIEL , CA USA
Updated: 4/23/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to South Bay Swimming     HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 4/23/2017 04:32 PM
              2017 CA  SGSG DUAL SC  SERIES MEET # 4 - 4/23/2017               
                         S17-114, Sanction #: S17-114                          
                                    Results                                    
 
Mixed 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chiu, Gabriel A            8 CRWN-CA                42.73      39.41  
  2 Wakimura, Aiden S          8 VKNG-CA                42.63      41.19  
  3 Trowbridge, Cash M         8 VKNG-CA                45.78      42.03  
  4 Bickel, Nikki O            7 VKNG-CA                42.71      42.48  
  5 Zhao, Anthony J            8 CRWN-CA                   NT      42.94  
  6 Hah, Jeremy                7 CRWN-CA                49.70      43.43  
  7 Chengswasdisthaporn, Ali   5 RMDA-CA              1:01.09      53.77  
  8 Trowbridge, Conner T       6 VKNG-CA                   NT    1:10.37  
 
Mixed 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chengswasdisthaporn, Aar   7 RMDA-CA                53.63      46.81  
  2 Zhao, Anthony J            8 CRWN-CA                   NT      49.08  
  3 Wakimura, Aiden S          8 VKNG-CA                52.37      50.30  
  4 Hah, Jeremy                7 CRWN-CA                   NT      52.21  
  5 Griess, Presley A          8 VKNG-CA                50.96      53.73  
  6 Chengswasdisthaporn, Ali   5 RMDA-CA                   NT    1:07.23  
 -- Trowbridge, Conner T       6 VKNG-CA                   NT         DQ  
 
Mixed 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chiu, Gabriel A            8 CRWN-CA                52.33      50.07  
  2 Zhao, Anthony J            8 CRWN-CA                   NT      55.00  
  3 Trowbridge, Cash M         8 VKNG-CA                   NT      56.72  
  4 Griess, Presley A          8 VKNG-CA              1:01.94      58.10  
  5 Bickel, Nikki O            7 VKNG-CA              1:01.20    1:01.79  
  6 Kermode, Alice M           8 VKNG-CA                   NT    1:07.85  
 -- Wakimura, Aiden S          8 VKNG-CA                   NT         DQ  
 
Mixed 5-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Kermode, Alice M           8 VKNG-CA                   NT         DQ  
 
Mixed 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chengswasdisthaporn, Aar   7 RMDA-CA                   NT    1:43.58  
  2 Chiu, Gabriel A            8 CRWN-CA              1:52.38    1:44.57  
  3 Griess, Presley A          8 VKNG-CA              1:53.26    1:47.39  
  4 Trowbridge, Cash M         8 VKNG-CA                   NT    1:48.91  
  5 Hah, Jeremy                7 CRWN-CA                   NT    1:51.20  
 -- Bickel, Nikki O            7 VKNG-CA                   NT         DQ  
 -- Kermode, Alice M           8 VKNG-CA                   NT         DQ  
 
Mixed 9-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hah, Jj                   12 CRWN-CA                   NT      37.65  
  2 Miniano, Chloe O          12 RMDA-CA                39.80      38.20  
  3 Kopitsa, Roman            11 RMDA-CA                40.82      41.57  
  4 Hinrichs, Zora I          12 CRWN-CA                   NT      44.68  
  5 Christen, Cailey A        10 VKNG-CA                51.83      46.50  
  6 Rieng, Adam K             12 VKNG-CA                   NT      50.11  
  7 McDonald, Aidan P         11 RMDA-CA                56.55      52.20  
  8 Ybaceta, Kyle N            9 VKNG-CA                53.10      53.06  
  9 Lim, Brandon N             9 RMDA-CA                54.85      55.04  
 10 Cobbs, Asha M              9 VKNG-CA                   NT      57.05  
 11 Cobos, Andrew R           10 VKNG-CA                   NT      58.74  
 12 Zabukovec, Leah L          9 VKNG-CA              1:18.80    1:01.53  
 13 Galvez, Vivian V           9 VKNG-CA                   NT    1:02.28  
 14 Garner, Eathan M          10 VKNG-CA                   NT    1:09.24  
 15 Comstock, Kacie W         10 VKNG-CA                   NT    1:12.38  
 -- Martinez, Elan M           9 VKNG-CA                   NT         DQ  
 -- Daugherty, Elsa L         12 RMDA-CA                42.30         DQ  
 -- Slobojan, Morgan J        11 VKNG-CA                   NT         DQ  
 -- Rieng, Josh S             10 VKNG-CA                   NT         DQ  
 
Mixed 9-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chiu, Nathan Y            12 CRWN-CA                44.91      41.65  
  2 Schneider, Serai H        11 RMDA-CA                44.94      42.48  
  3 Miniano, Chloe O          12 RMDA-CA                44.91      43.66  
  4 Newendorp, Brooke M       12 VKNG-CA                58.75      45.70  
  5 Kopitsa, Roman            11 RMDA-CA                49.95      47.67  
  6 Rodriguez, Rebekah D      11 VKNG-CA                   NT      49.34  
  7 Hinrichs, Zora I          12 CRWN-CA                   NT      52.27  
  8 Santos, Elonzo T           9 VKNG-CA                58.03      54.04  
  9 Gageby, Madison K         10 VKNG-CA                   NT      56.30  
 10 Santos, Endre T           10 VKNG-CA              1:02.71      56.53  
 11 Lim, Brandon N             9 RMDA-CA                   NT    1:04.08  
 -- Satterfield, Darren J     10 VKNG-CA                   NT         DQ  
 -- Garner, Eathan M          10 VKNG-CA              1:19.04         DQ  
 -- Wong, Samantha A           9 CRWN-CA                48.64         DQ  
 -- Zabukovec, Elizabeth G     9 VKNG-CA                   NT         DQ  
 -- Christen, Cailey A        10 VKNG-CA                   NT         DQ  
 -- Zabukovec, Leah L          9 VKNG-CA                   NT         DQ  
 -- Slobojan, Morgan J        11 VKNG-CA                   NT         DQ  
 -- Talbot, Sophi M            9 VKNG-CA                54.91         DQ  
 
Mixed 9-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chiu, Nathan Y            12 CRWN-CA                40.98      38.32  
  2 Mora, Annalise J          11 RMDA-CA                39.64      42.64  
  3 Newendorp, Brooke M       12 VKNG-CA                   NT      44.59  
  4 Talbot, Sophi M            9 VKNG-CA                52.99      47.52  
  5 Daugherty, Elsa L         12 RMDA-CA                48.29      47.91  
  6 Gageby, Madison K         10 VKNG-CA                   NT      57.00  
  7 Cobbs, Asha M              9 VKNG-CA                   NT    1:02.33  
  8 McDonald, Aidan P         11 RMDA-CA                   NT    1:03.76  
  9 Galvez, Vivian V           9 VKNG-CA                   NT    1:07.36  
 -- Ballou, Madeline G        10 VKNG-CA                   NT         DQ  
 -- Leung, Ellen A            11 CRWN-CA                36.47         DQ  
 
Mixed 5-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chiu, Jonathan A          12 CRWN-CA              1:19.17    1:14.99  
  2 Leung, Ellen A            11 CRWN-CA              1:20.94    1:19.46  
  3 Schneider, Serai H        11 RMDA-CA              1:29.94    1:32.89  
  4 Wong, Samantha A           9 CRWN-CA              1:31.69    1:33.29  
  5 Mora, Annalise J          11 RMDA-CA              1:29.03    1:35.62  
  6 Daugherty, Elsa L         12 RMDA-CA              2:01.87    1:39.41  
  7 Santos, Elonzo T           9 VKNG-CA              2:00.72    1:48.30  
  8 Santos, Endre T           10 VKNG-CA              2:09.31    1:58.56  
 -- Rodriguez, Rebekah D      11 VKNG-CA                   NT         DQ  
 
Mixed 9-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Ellen A            11 CRWN-CA                31.92      31.26  
  2 Chiu, Nathan Y            12 CRWN-CA                33.51      32.53  
  3 Miniano, Chloe O          12 RMDA-CA                33.53      33.18  
  4 Schneider, Serai H        11 RMDA-CA                   NT      34.15  
  5 Wong, Samantha A           9 CRWN-CA                36.01      35.17  
  6 Kopitsa, Roman            11 RMDA-CA                36.33      37.10  
  7 Hinrichs, Zora I          12 CRWN-CA                   NT      38.59  
  8 Rieng, Adam K             12 VKNG-CA                   NT      40.14  
  9 Slobojan, Morgan J        11 VKNG-CA                36.93      40.22  
 10 Gageby, Madison K         10 VKNG-CA                   NT      40.48  
 11 Rieng, Josh S             10 VKNG-CA                   NT      41.54  
 12 Ballou, Madeline G        10 VKNG-CA                   NT      41.82  
 13 Santos, Elonzo T           9 VKNG-CA                45.19      42.09  
 14 Rodriguez, Rebekah D      11 VKNG-CA                   NT      43.16  
 15 Zabukovec, Elizabeth G     9 VKNG-CA                   NT      45.58  
 16 McDonald, Aidan P         11 RMDA-CA                48.34      46.49  
 17 Cobbs, Asha M              9 VKNG-CA                   NT      46.50  
 18 Ybaceta, Kyle N            9 VKNG-CA                43.61      47.09  
 19 Zabukovec, Leah L          9 VKNG-CA                55.05      49.57  
 20 Garner, Eathan M          10 VKNG-CA                52.76      50.22  
 21 Comstock, Kacie W         10 VKNG-CA                   NT      50.70  
 22 Santos, Endre T           10 VKNG-CA                54.79      52.31  
 23 Cobos, Andrew R           10 VKNG-CA                   NT      52.54  
 24 Martinez, Elan M           9 VKNG-CA                52.97      53.84  
 25 Satterfield, Darren J     10 VKNG-CA                   NT      59.44  
 26 Galvez, Vivian V           9 VKNG-CA                   NT    1:03.42  
 
Mixed 9-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chiu, Jonathan A          12 CRWN-CA              1:07.61    1:05.75  
  2 Moran, Alessandro O       14 RMDA-CA              1:06.28    1:06.86  
  3 Castro, Juliana J         12 RMDA-CA              1:09.82    1:13.93  
  4 Talbot, Sophi M            9 VKNG-CA                   NT    1:30.90  
  5 Christen, Cailey A        10 VKNG-CA              1:37.68    1:33.94  
  6 Rieng, Josh S             10 VKNG-CA                   NT    1:36.94  
  7 Rieng, Adam K             12 VKNG-CA                   NT    1:37.44  
  8 Ballou, Madeline G        10 VKNG-CA                   NT    1:39.95  
  9 Zabukovec, Elizabeth G     9 VKNG-CA                   NT    1:44.82  
 10 Comstock, Kacie W         10 VKNG-CA                   NT    1:45.81  
 11 Lim, Brandon N             9 RMDA-CA              1:48.87    1:47.87  
 12 Ybaceta, Kyle N            9 VKNG-CA              1:56.24    1:52.44  
 13 Cobos, Andrew R           10 VKNG-CA                   NT    2:10.04  
 
Mixed 9-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Edward H              13 RMDA-CA              2:26.85    2:31.82  
 
Mixed 9-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Moran, Alessandro O       14 RMDA-CA              1:25.53         DQ  
 
Mixed 9-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hah, Jj                   12 CRWN-CA                   NT         DQ  
 -- De Los Reyes, Jacob R     15 RMDA-CA                   NT         DQ  
 
Mixed 9-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Edward H              13 RMDA-CA              1:23.66    1:27.78  
  2 Castro, Juliana J         12 RMDA-CA              1:37.61    1:34.82  
  3 Mora, Annalise J          11 RMDA-CA              1:44.27    1:37.93  
 
Mixed 9-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Los Reyes, Jacob R     15 RMDA-CA                   NT    2:57.74  
  2 Hah, Jj                   12 CRWN-CA                   NT    2:59.86  
 
Mixed 9-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Edward H              13 RMDA-CA              1:13.01    1:15.03  
  2 Chiu, Jonathan A          12 CRWN-CA              1:24.28    1:23.13  
 
Mixed 9-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Los Reyes, Jacob R     15 RMDA-CA              2:29.24    2:28.21  
  2 Moran, Alessandro O       14 RMDA-CA              2:47.97    2:48.60  
 -- Gonzalez, Gabriella B     14 RMDA-CA              2:29.56         DQ  
 
                    Combined Team Scores - Through Event 20                    
 
  1. Caa Rmda                            232   2. Crown City Aquatics Club            203
  3. Viking Aquatics                     182