SGSG SERIES MEET # 1 updated 6.19.17 - Meet Results

SGSG SERIES MEET # 1 updated 6.19.17
4/22/2017 - 4/22/2017
SAN GABRIEL , CA USA
Updated: 6/19/2017

corrected event 14 results
The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to South Bay Swimming                        HY-TEK's MEET MANAGER 5.0
              2017 CA  SGSG DUAL SC  SERIES MEET # 1 - 4/22/2017               
                                    S17-111                                    
                                    Results                                    
 
Mixed 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calder, Taylor             8 RMDA-CA                42.71      42.50  
  2 Huang, Claire V            8 SMT-CA                 46.26      43.12  
  3 Paladugu, Nikhil           8 MAX-CA               1:00.12      44.96  
  4 Frascini, Jeremiah G       7 RMDA-CA                   NT      44.99  
  5 Condello, Andrew P         8 RMDA-CA                   NT      45.36  
  6 Jang, Nathan               8 RMDA-CA                47.53      49.06  
  7 Garzon, Tatiana B          7 RMDA-CA                54.80      51.25  
  8 Alonzo, Mallory C          6 RMDA-CA                51.18      51.85  
  9 Yeung, Abbie               5 SMT-CA                 54.20      54.37  
 10 Tran, Rachel N             7 MAX-CA                 56.95      54.79  
 11 Li, Raymond                6 MAX-CA                 55.34      55.08  
 12 Yeung, Michelle            7 SMT-CA                 51.85      55.51  
 13 Wang, Kenny                7 SMT-CA                    NT      56.19  
 14 Chen, Evan                 8 MAX-CA                    NT      59.93  
 15 Adkins, Selah S            7 RMDA-CA                   NT    1:01.91  
 16 Wu, Lina                   7 SMT-CA                    NT    1:02.50  
 
Mixed 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calder, Taylor             8 RMDA-CA                49.58      49.10  
  2 Huang, Claire V            8 SMT-CA                    NT      50.13  
  3 Jung, Isaac F              8 SMT-CA                 51.43      50.40  
  4 Condello, Andrew P         8 RMDA-CA                   NT      50.61  
  5 Yeung, Abbie               5 SMT-CA                 57.52      57.79  
  6 Alonzo, Mallory C          6 RMDA-CA                   NT      58.94  
  7 Jang, Nathan               8 RMDA-CA                58.13    1:02.03  
  8 Li, Raymond                6 MAX-CA                    NT    1:03.88  
  9 Garzon, Tatiana B          7 RMDA-CA              1:05.95    1:04.81  
 10 Wu, Lina                   7 SMT-CA                    NT    1:06.48  
 11 Yeung, Michelle            7 SMT-CA                    NT    1:07.82  
 12 Tran, Rachel N             7 MAX-CA                    NT    1:08.82  
 13 Chen, Evan                 8 MAX-CA                    NT    1:19.12  
 -- Frascini, Jeremiah G       7 RMDA-CA                   NT         DQ  
 
Mixed 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jang, Nathan               8 RMDA-CA              1:01.65    1:04.51  
  2 Yeung, Abbie               5 SMT-CA                    NT    1:17.15  
 -- Yeung, Michelle            7 SMT-CA               1:15.85         DQ  
 -- Huang, Claire V            8 SMT-CA                    NT         DQ  
 -- Tran, Rachel N             7 MAX-CA                    NT         DQ  
 -- Frascini, Jeremiah G       7 RMDA-CA                   NT         DQ  
 -- Adkins, Selah S            7 RMDA-CA                   NT         DQ  
 -- Condello, Andrew P         8 RMDA-CA                   NT         DQ  
 
Mixed 5-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jung, Isaac F              8 SMT-CA                 48.98      47.73  
 
Mixed 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jung, Isaac F              8 SMT-CA               1:41.26    1:35.91  
  2 Calder, Taylor             8 RMDA-CA                   NT    1:46.97  
  3 Alonzo, Mallory C          6 RMDA-CA              2:16.63    2:07.18  
 
Mixed 9-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wen, Arwen                12 SMT-CA                 35.12      35.78  
  2 Chang, Justin J           12 RMDA-CA                38.47      36.58  
  3 Burgess, Samantha E       11 RMDA-CA                40.16      39.27  
  4 Sollender, Issy C         11 RMDA-CA                42.08      40.43  
  5 Gamero, Samantha K        11 RMDA-CA                42.28      40.48  
  6 Grgas, Madison R          10 RMDA-CA                40.99      40.91  
  7 Condello, Mason F         10 RMDA-CA                49.18      41.28  
  8 Chen, Joshua *            11 SMT-CA                 48.14      44.12  
  9 Wen, Al                   12 SMT-CA                 48.74      44.47  
 10 Sobol, Catherine R         9 RMDA-CA                46.67      44.65  
 11 Campbell, Lydia N         11 RMDA-CA                   NT      44.66  
 12 Usita, Keeno D             9 RMDA-CA                   NT      46.04  
 13 VanDuyne, Kylie E         10 RMDA-CA                49.31      47.30  
 14 Beghin, Julia M           12 RMDA-CA                50.21      47.63  
 15 Peters, Andrew C          10 RMDA-CA                54.20      49.30  
 16 Jang, Elliott              9 RMDA-CA                49.35      53.03  
 17 Tang, Justin J             9 MAX-CA                    NT    1:06.08  
 18 O'Neil, Samara M          10 RMDA-CA                   NT    1:09.14  
 -- Kawasaki, Braden J        11 RMDA-CA                   NT         DQ  
 -- Tang, Connor J             9 MAX-CA                    NT         DQ  
 -- Wang, Jessica             11 SMT-CA                    NT         DQ  
 -- Montgomery, Alec W        10 RMDA-CA                   NT         DQ  
 
Mixed 9-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsen, Irene L             11 RMDA-CA                40.24      41.96  
  2 Weber, Taylor C           10 RMDA-CA                45.62      44.23  
  3 Adkins, Silas H           10 RMDA-CA                50.30      44.68  
  4 Chavez, Adam R            10 RMDA-CA                44.07      45.19  
  5 Reyes, Victoria J         11 RMDA-CA                51.37      47.79  
  6 Wen, Al                   12 SMT-CA                 57.89      48.39  
  7 Ly, Megan                 10 SMT-CA                 57.32      49.45  
  8 Merica-Jones, Isabel M     9 RMDA-CA                50.93      49.49  
  9 Johnson, Makayla A        10 RMDA-CA                51.55      51.22  
 10 Sherry, Ella A             9 RMDA-CA                   NT      53.66  
 11 Beghin, Julia M           12 RMDA-CA                51.21      54.02  
 12 Chia, Justin               9 SMT-CA                    NT      57.87  
 13 Sobol, Catherine R         9 RMDA-CA                59.33      59.65  
 -- Montgomery, Alec W        10 RMDA-CA                   NT         DQ  
 -- Patrick, Shaun D          11 MAX-CA                    NT         DQ  
 -- Lui, Zachary C             9 MAX-CA                    NT         DQ  
 -- O'Neil, Samara M          10 RMDA-CA                   NT         DQ  
 -- Beghin, Sophia H          10 RMDA-CA                58.13         DQ  
 -- Jang, Elliott              9 RMDA-CA              1:05.27         DQ  
 -- Usita, Keeno D             9 RMDA-CA                   NT         DQ  
 -- Perez, Eli J              11 RMDA-CA                   NT         DQ  
 
Mixed 9-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wen, Arwen                12 SMT-CA                 33.68      38.98  
  2 Chen, Joshua *            11 SMT-CA                    NT      40.31  
  3 Chavez, Adam R            10 RMDA-CA                43.53      41.70  
  4 Grgas, Madison R          10 RMDA-CA                45.56      41.78  
  5 Johnson, Makayla A        10 RMDA-CA                41.84      42.16  
  6 Merica-Jones, Isabel M     9 RMDA-CA                44.74      42.30  
  7 Tsen, Irene L             11 RMDA-CA                39.49      42.31  
  8 Gamero, Samantha K        11 RMDA-CA                44.92      42.39  
  9 Valdez, Layla R           10 SMT-CA                 44.11      47.55  
 10 Sobol, Catherine R         9 RMDA-CA                48.69      48.12  
 11 VanDuyne, Kylie E         10 RMDA-CA                45.43      48.20  
 12 Ho, Matthew L              9 SMT-CA                 47.43      51.12  
 13 Rivera, Miles I            9 RMDA-CA                   NT      53.71  
 -- Hsia, Melvin H            10 MAX-CA                    NT         DQ  
 -- Kawasaki, Braden J        11 RMDA-CA                   NT         DQ  
 
Mixed 5-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chavez, Noah E            11 RMDA-CA              1:25.39    1:26.11  
  2 Burgess, Samantha E       11 RMDA-CA              1:26.59    1:27.08  
  3 Merica-Jones, Isabel M     9 RMDA-CA              1:32.45    1:33.44  
  4 Calder, Ashlee            10 RMDA-CA              1:31.55    1:34.98  
  5 Reyes, Victoria J         11 RMDA-CA              1:37.71    1:36.20  
  6 Valdez, Layla R           10 SMT-CA                    NT    1:37.79  
  7 Campbell, Lydia N         11 RMDA-CA                   NT    1:38.10  
  8 Peters, Andrew C          10 RMDA-CA                   NT    1:44.88  
 -- Beghin, Sophia H          10 RMDA-CA              1:54.26         DQ  
 
Mixed 9-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serrano, Anthony C        14 RMDA-CA                29.77      26.80  
  2 Green, Sophia I           13 RMDA-CA                28.01      28.43  
  3 Franco, Anthony J         13 RMDA-CA                29.28      28.80  
  4 Okada, Jacob F            13 RMDA-CA                27.59      29.14  
  5 Mao, Mark M               13 RMDA-CA                28.40      29.37  
  6 Chavez, Samuel L          14 RMDA-CA                28.84      30.02  
  7 Esquerra, Sydney          14 RMDA-CA                31.76      30.27  
  8 Chang, Justin J           12 RMDA-CA                30.89      31.50  
  9 Dam, William V            13 RMDA-CA                31.40      31.76  
 10 Burgess, Samantha E       11 RMDA-CA                33.00      32.30  
 11 Chavez, Noah E            11 RMDA-CA                32.95      32.57  
 12 Weber, Andrew S           13 RMDA-CA                33.64      33.03  
 13 Tsen, Irene L             11 RMDA-CA                32.54      33.95  
 14 Perez, Eli J              11 RMDA-CA                33.72      34.03  
 15 Condello, Mason F         10 RMDA-CA                41.25      34.64  
 16 Chen, Joshua *            11 SMT-CA               1:06.65      34.99  
 17 Usita, Keeno D             9 RMDA-CA                   NT      35.69  
 18 Gamero, Samantha K        11 RMDA-CA                36.76      35.74  
 19 Hirano, Kaisei            13 RMDA-CA                   NT      35.81  
 20 Ly, Madison H             13 SMT-CA                 37.10      36.13  
 21 Reyes, Victoria J         11 RMDA-CA                36.06      36.18  
 22 Wang, Jessica             11 SMT-CA                    NT      36.65  
 23 Sollender, Issy C         11 RMDA-CA                36.23      36.82  
 24 Adkins, Silas H           10 RMDA-CA                39.49      37.39  
 25 Johnson, Makayla A        10 RMDA-CA                37.77      37.45  
 26 Wen, Al                   12 SMT-CA                 37.32      37.65  
 27 Sherry, Ella A             9 RMDA-CA                37.75      38.34  
 28 Ho, Matthew L              9 SMT-CA                 38.36      38.54  
 29 Tang, Alexander           10 SMT-CA                 38.14      39.24  
 30 Campbell, Lydia N         11 RMDA-CA                   NT      40.16  
 31 Rivera, Miles I            9 RMDA-CA                41.77      40.31  
 32 Beghin, Julia M           12 RMDA-CA                44.57      40.71  
 33 Peters, Andrew C          10 RMDA-CA                38.39      40.81  
 34 Ly, Megan                 10 SMT-CA                 44.41      41.18  
 35 Beghin, Sophia H          10 RMDA-CA                45.20      41.52  
 36 Patrick, Shaun D          11 MAX-CA                 44.72      42.47  
 37 Montgomery, Alec W        10 RMDA-CA                   NT      45.20  
 38 Jang, Elliott              9 RMDA-CA                44.33      46.60  
 39 O'Neil, Samara M          10 RMDA-CA                47.96      48.46  
 40 Kawasaki, Braden J        11 RMDA-CA                   NT      49.42  
 41 Lui, Zachary C             9 MAX-CA                 51.96      50.18  
 42 Tang, Connor J             9 MAX-CA                    NT      58.12  
 43 Tang, Justin J             9 MAX-CA                    NT      59.12  
 
Mixed 9-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Sophia I           13 RMDA-CA              1:00.00    1:01.65  
  2 Garcia, Noah E            13 RMDA-CA                59.98    1:01.74  
  3 Franco, Anthony J         13 RMDA-CA              1:01.10    1:01.89  
  4 Esquerra, Sydney          14 RMDA-CA              1:04.32    1:04.27  
  5 Okada, Jacob F            13 RMDA-CA              1:01.59    1:04.43  
  6 Chavez, Samuel L          14 RMDA-CA              1:03.15    1:04.99  
  7 Mao, Mark M               13 RMDA-CA              1:05.71    1:07.69  
  8 Dam, William V            13 RMDA-CA              1:08.43    1:07.73  
  9 Chen, Kevin L             13 RMDA-CA              1:05.85    1:08.65  
 10 Bispango, Barbara E       13 RMDA-CA              1:07.87    1:09.70  
 11 Wong, William C           13 RMDA-CA              1:07.08    1:12.41  
 12 Weber, Andrew S           13 RMDA-CA              1:13.83    1:13.84  
 13 Condello, Mason F         10 RMDA-CA              1:36.11    1:19.36  
 14 Sherry, Ella A             9 RMDA-CA              1:24.38    1:24.18  
 15 Tang, Alexander           10 SMT-CA               1:23.90    1:30.64  
 16 VanDuyne, Kylie E         10 RMDA-CA              1:32.34    1:32.96  
 17 Gregg, Maddy A            11 SMT-CA                    NT    1:35.57  
 18 Chia, Justin               9 SMT-CA                    NT    1:50.69  
 
Mixed 9-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isip, Joshua B            11 RMDA-CA                   NT    2:25.64  
  2 Grgas, Madison R          10 RMDA-CA              2:46.53    2:47.91  
  3 Weber, Taylor C           10 RMDA-CA                   NT    2:52.77  
 
Mixed 9-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolpert, Diego            13 RMDA-CA                   NT    1:12.86  
  2 Serrano, Anthony C        14 RMDA-CA              1:15.45    1:15.23  
  3 Dam, William V            13 RMDA-CA              1:16.53    1:16.37  
  4 Wong, William C           13 RMDA-CA              1:16.85    1:17.10  
  5 Wen, Arwen                12 SMT-CA               1:14.30    1:17.21  
  6 Chavez, Samuel L          14 RMDA-CA              1:17.60    1:17.56  
  7 Bispango, Barbara E       13 RMDA-CA              1:18.51    1:19.39  
  8 Weber, Andrew S           13 RMDA-CA              1:24.15    1:20.83  
  9 Chen, Kevin L             13 RMDA-CA              1:22.04    1:22.85  
 10 Garcia, Noah E            13 RMDA-CA              1:21.03    1:28.37  
 11 Tang, Alexander           10 SMT-CA               1:39.95    1:46.83  
 
Mixed 9-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serrano, Anthony C        14 RMDA-CA                   NT    2:32.49  
  2 Esquerra, Sydney          14 RMDA-CA              2:35.90    2:35.54  
 
Mixed 9-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mao, Mark M               13 RMDA-CA                   NT    1:22.09  
  2 Wolpert, Diego            13 RMDA-CA                   NT    1:24.63  
  3 Bispango, Barbara E       13 RMDA-CA              1:26.42    1:24.92  
  4 Chen, Kevin L             13 RMDA-CA              1:33.09    1:26.75  
  5 Wong, William C           13 RMDA-CA                   NT    1:30.41  
  6 Hirano, Kaisei            13 RMDA-CA                   NT    1:30.83  
  7 Weber, Taylor C           10 RMDA-CA              1:38.01    1:35.40  
  8 Adkins, Silas H           10 RMDA-CA              1:43.24    1:38.37  
  9 Ly, Madison H             13 SMT-CA                    NT    1:38.83  
 10 Ho, Matthew L              9 SMT-CA               1:41.12    1:39.31  
 11 Sollender, Issy C         11 RMDA-CA              1:43.83    1:40.21  
 12 Valdez, Layla R           10 SMT-CA                    NT    1:47.21  
 13 Gregg, Maddy A            11 SMT-CA                    NT    1:47.71  
 14 Rivera, Miles I            9 RMDA-CA              1:58.39    1:49.25  
 15 Hsia, Melvin H            10 MAX-CA                    NT    1:53.58  
 
Mixed 9-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Redding, Sandra A         12 RMDA-CA                   NT    3:11.57  
  2 Calder, Ashlee            10 RMDA-CA                   NT    3:42.88  
 
Mixed 9-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Okada, Jacob F            13 RMDA-CA              1:11.84    1:13.90  
  2 Isip, Joshua B            11 RMDA-CA                   NT    1:19.41  
  3 Garcia, Noah E            13 RMDA-CA              1:21.56    1:21.46  
  4 Chang, Justin J           12 RMDA-CA              1:23.34    1:21.97  
  5 Ly, Madison H             13 SMT-CA                    NT    1:32.23  
  6 Calder, Ashlee            10 RMDA-CA                   NT    1:40.40  
 
Mixed 9-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolpert, Diego            13 RMDA-CA                   NT    2:25.96  
 -- Redding, Sandra A         12 RMDA-CA                   NT         DQ  
 
Mixed 9-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franco, Anthony J         13 RMDA-CA              2:32.29    2:29.03  
  2 Isip, Joshua B            11 RMDA-CA                   NT    2:46.01  
 -- Green, Sophia I           13 RMDA-CA                   NT         DQ  
 -- Redding, Sandra A         12 RMDA-CA              2:38.47         DQ