DWNY BR LC MEET - Meet Results

DWNY BR LC MEET
6/10/2017 - 6/11/2017
Downey , CA USA
Updated: 6/12/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Downey Dolphins Swim Club                 HY-TEK's MEET MANAGER 5.0
                2017 CA  Downey LC BR - 6/10/2017 to 6/11/2017                 
                              Sanction #: S17-110                              
                                    Results                                    
 
Girls 5-8 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Rho, Esther                8 RAPD-CA                38.73      38.27  
  2 Wu, Lily K                 8 TSM-CA                 40.62      41.22  
  3 Castro, Isabella L         8 LKWD-CA                42.44      43.56  
  4 Pe, Natalia V              8 LKWD-CA                42.09      44.29  
  5 Kim, Charlotte S           7 CERR-CA                44.15      44.52  
_R - Division  
  1 Clay, Elizabeth G          7 RMDA-CA                46.52      42.43  
  2 Umpornpuckdi, Natalie      7 CERR-CA                47.63      44.60  
  3 Peterson, Ava G            8 RMDA-CA                46.25      46.90  
  4 Cuizon, Kaylee F           8 LKWD-CA                47.75      47.16  
  5 Alejandre, Ava V           8 RMDA-CA                48.67      47.61  
  6 Martinez, Katie T          7 COMM-CA                54.45      49.59  
  7 Ryu, Erin Y                8 RAPD-CA                50.34      49.75  
  8 Fong, Ella C               8 MPMR-CA                49.76      49.78  
  9 Jue, Teagan K              6 LKWD-CA                52.44      51.65  
 10 Choi, Danielle Y           7 PASA-CA                51.78      51.78  
 11 Luker, Nina M              8 TSM-CA                 49.65      53.27  
 12 Bueno, Valentina           8 Dolphins-CA            53.90      53.97  
 13 Wang, Fiona B              7 TSM-CA                 54.34      56.91  
 14 Wang, Ella Y               7 TSM-CA                 54.66      58.81  
 15 Brown, Abigail D           7 LKWD-CA                53.90    1:02.09  
 16 Mccance, Nicole C          7 LKWD-CA                54.32    1:03.16  
 -- Zamora, Olivia S           8 VKNG-CA                50.82         DQ  
 
Girls 5-8 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Rho, Esther                8 RAPD-CA              1:29.37    1:26.43  
  2 Wu, Lily K                 8 TSM-CA               1:33.34    1:30.99  
  3 Castro, Isabella L         8 LKWD-CA              1:38.36    1:33.42  
  4 Umpornpuckdi, Natalie      7 CERR-CA              1:36.63    1:35.69  
  5 Pe, Natalia V              8 LKWD-CA              1:35.11    1:37.05  
_R - Division  
  1 Clay, Elizabeth G          7 RMDA-CA              1:40.13    1:35.26  
  2 Peterson, Ava G            8 RMDA-CA              1:46.31    1:38.41  
  3 Kim, Charlotte S           7 CERR-CA              1:41.33    1:38.67  
  4 Salley, Bella              7 Shore Aquatics-CA    1:53.30    1:42.60  
  5 Cuizon, Kaylee F           8 LKWD-CA              1:43.45    1:44.78  
  6 Alejandre, Ava V           8 RMDA-CA              1:54.78    1:48.47  
  7 Ryu, Erin Y                8 RAPD-CA              1:51.48    1:49.51  
  8 Luker, Nina M              8 TSM-CA               1:58.21    1:49.79  
  9 Martinez, Katie T          7 COMM-CA              1:59.20    1:50.36  
 10 Fong, Ella C               8 MPMR-CA              1:53.02    1:53.69  
 11 Jue, Teagan K              6 LKWD-CA              1:58.38    1:56.01  
 12 Velasco, Aubrey S          6 Oasis-CA             1:58.33    2:02.78  
 13 Mccance, Nicole C          7 LKWD-CA              1:59.11    2:17.96  
 
Girls 5-8 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Rho, Esther                8 RAPD-CA                47.70      43.86  
  2 Umpornpuckdi, Natalie      7 CERR-CA                51.95      49.24  
  3 Pe, Natalia V              8 LKWD-CA                51.17      51.83  
  4 Wu, Lily K                 8 TSM-CA                 53.91      52.58  
  5 Peterson, Ava G            8 RMDA-CA                53.99      53.53  
  6 Kim, Charlotte S           7 CERR-CA                53.77      53.91  
_R - Division  
  1 Cuizon, Kaylee F           8 LKWD-CA                59.61      52.40  
  2 Castro, Isabella L         8 LKWD-CA                59.34      52.89  
  3 Wang, Fiona B              7 TSM-CA               1:02.04      56.42  
  4 Luker, Nina M              8 TSM-CA                 57.55      56.96  
  5 Choi, Danielle Y           7 PASA-CA              1:00.18      58.97  
  6 Ryu, Erin Y                8 RAPD-CA                58.28      59.40  
  7 Bueno, Valentina           8 Dolphins-CA          1:00.21      59.54  
  8 Wang, Ella Y               7 TSM-CA               1:00.57    1:01.04  
  9 Velasco, Aubrey S          6 Oasis-CA             1:01.72    1:01.30  
 10 Martinez, Katie T          7 COMM-CA              1:05.30    1:01.89  
 11 Shaffer, Sydney A          6 RFSH-CA              1:01.83    1:02.09  
 12 Jue, Teagan K              6 LKWD-CA              1:03.46    1:02.43  
 13 Brown, Abigail D           7 LKWD-CA              1:02.05    1:04.90  
 14 Chengswasdisthaporn, Ali   5 RMDA-CA              1:03.99    1:06.24  
 15 Mccance, Nicole C          7 LKWD-CA              1:05.01    1:08.24  
 -- Zamora, Olivia S           8 VKNG-CA              1:02.45         DQ  
 
Girls 5-8 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Rho, Esther                8 RAPD-CA                50.86      51.51  
  2 Romero, Dani O             8 CERR-CA                54.07      52.84  
 -- Umpornpuckdi, Natalie      7 CERR-CA                52.34         DQ  
_R - Division  
  1 Bickel, Nikki O            7 VKNG-CA              1:08.93      59.60  
  2 Lee, Eliana                7 RAPD-CA              1:00.63    1:00.74  
  3 Ryu, Erin Y                8 RAPD-CA              1:00.88    1:02.14  
  4 Cuizon, Kaylee F           8 LKWD-CA              1:06.97    1:02.19  
  5 Pe, Natalia V              8 LKWD-CA              1:03.20    1:02.46  
  6 Castro, Isabella L         8 LKWD-CA              1:03.17    1:03.78  
  7 Salley, Bella              7 Shore Aquatics-CA    1:01.35    1:04.16  
  8 Martinez, Katie T          7 COMM-CA              1:10.30    1:11.04  
  9 Mccance, Nicole C          7 LKWD-CA              1:10.21    1:11.82  
 10 Jue, Teagan K              6 LKWD-CA              1:10.21    1:13.79  
 11 Brown, Abigail D           7 LKWD-CA              1:08.50    1:26.23  
 -- Barnett, Lia               8 TSM-CA               1:09.69         DQ  
 -- Chang, Sophie              8 TSM-CA               1:10.22         DQ  
 -- Takeuchi, Nana             7 CERR-CA              1:01.77         DQ  
 -- Hernandez, Eva P           8 El Monte Sharks-CA   1:09.28         DQ  
 -- Demory, Eloise L           7 TSM-CA               1:10.27         DQ  
 
Girls 5-8 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Rho, Esther                8 RAPD-CA                43.44      42.05  
  2 Umpornpuckdi, Natalie      7 CERR-CA                46.82      46.26  
  3 Castro, Isabella L         8 LKWD-CA                48.58      54.16  
_R - Division  
  1 Takeuchi, Nana             7 CERR-CA                52.58      49.13  
  2 Romero, Dani O             8 CERR-CA                55.86      55.28  
  3 Pe, Natalia V              8 LKWD-CA                52.70      55.55  
  4 Salley, Bella              7 Shore Aquatics-CA      58.85      57.09  
  5 Cuizon, Kaylee F           8 LKWD-CA                56.67      58.06  
  6 Hernandez, Eva P           8 El Monte Sharks-CA   1:01.98    1:04.88  
  7 Jue, Teagan K              6 LKWD-CA                52.22    1:08.14  
  8 Chang, Sophie              8 TSM-CA               1:02.37    1:10.70  
  9 Demory, Eloise L           7 TSM-CA               1:02.33    1:10.71  
 10 Brown, Abigail D           7 LKWD-CA              1:00.22    1:17.12  
 11 Mccance, Nicole C          7 LKWD-CA              1:02.23    1:26.88  
 -- Barnett, Lia               8 TSM-CA               1:02.22         DQ  
 
Girls 7-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Kil, Samantha A           10 SMT-CA                 32.01      32.55  
  2 Oliveira, Cayla A         10 CERR-CA                34.18      32.86  
  3 Hamilton, Samantha R      10 Shore Aquatics-CA      32.34      33.48  
  4 Jennings, Olivia M         9 LKWD-CA                34.71      34.69  
  5 Martinez, Sofia D         10 COMM-CA                36.36      35.11  
  6 Izquierdo, Kai A          10 ULTR-CA                34.89      35.14  
  7 Hsieh, Reena               9 MAX-CA                 36.33      35.23  
  8 O'Keeffe, Vivian J        10 RAPD-CA                38.29      35.41  
  9 Erezo, Mylie I             9 VKNG-CA                36.92      35.62  
 10 Cheung, Candice H         10 ARSC-CA                38.26      35.72  
 11 Gonzalez, Aleaha M        10 COMM-CA                36.69      35.74  
 12 Yager, Mayu A             10 RMDA-CA                37.56      35.89  
 13 Zhai, YaYa                10 MAX-CA                 36.54      36.17  
 14 Burga, Bethany N           9 FROG-CA                37.22      36.25  
 15 Ramirez, Rachel E         10 Dolphins-CA            37.99      36.54  
 16 Drossel, Isabelle         10 FROG-CA                36.74      37.27  
 17 Escalante, Sade           10 RMDA-CA                38.01      38.28  
 18 Saikhanbayar, Maralmaa    10 RAPD-CA                38.39      38.36  
 19 Villahermosa, Jillian G    9 LKWD-CA                38.08      38.45  
 20 Vu, Anh N                 10 CERR-CA                38.23      38.66  
 21 Du, Leilani M             10 MAX-CA                 38.30      39.77  
_R - Division  
  1 Cho, Phoebe L             10 ARSC-CA                38.47      35.90  
  2 Wong, Samantha A          10 CRWN-CA                38.96      36.67  
  3 Shen, Jolene J            10 ARSC-CA                41.90      37.39  
  4 Merica-Jones, Isabel M     9 RMDA-CA                38.87      37.72  
  5 Chua, Emma R              10 SMT-CA                 40.16      38.07  
  6 Rigo, Kayla C             10 MAX-CA                 38.88      38.42  
  7 Huitron, Kamila           10 Oasis-CA               40.34      38.45  
  8 Montiel, Kylie L          10 UN-02-CA               39.85      38.51  
  9 Clay, Kate J              10 RMDA-CA                40.79      38.76  
 10 Belonio, Danica L         10 BAC-CA                 39.98      38.89  
 11 Flores, Raphaela L         8 LKWD-CA                38.63      38.96  
 12 Tang, Shijia              10 SPS-CA                 39.66      39.08  
 13 Flores, Valerie C          9 Dolphins-CA            39.50      39.12  
 14 Erezo, Madi I              9 VKNG-CA                41.18      39.20  
 15 Weber, Taylor C           10 RMDA-CA                39.85      39.44  
 16 Garcia, Katherine C       10 Dolphins-CA            40.70      39.49  
 17 Wong, Samantha W           9 PASA-CA                39.33      40.36  
 18 Cerrillo, Luna B          10 VKNG-CA                40.35      40.68  
 19 Nagle, Lily B             10 VKNG-CA                39.32      40.72  
 20 Li, Edmunda                9 PASA-CA                40.30      40.95  
 21 Labrado, Sammie A          9 Dolphins-CA            41.70      41.06  
 22 Gomez, Mia A              10 Dolphins-CA            41.76      41.79  
 23 Barragan, Reyna H         10 COMM-CA                40.76      42.34  
 24 Mirmarashi, Raya          10 TSM-CA                 41.44      42.85  
 25 Guo, Serena H              9 MAX-CA                 40.37      43.32  
 26 Rho, Christine             9 RAPD-CA                41.47      43.37  
 27 Cruz, Gisselle I           9 COMM-CA                41.90      43.67  
 28 Dotts, Sarah K            10 Shore Aquatics-CA      41.64      44.83  
 29 Reyes, Savannah R          9 BAC-CA                 41.68      47.02  
 30 Luna, Evie T               9 TSM-CA                 41.09      48.72  
 
Girls 7-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Hamilton, Samantha R      10 Shore Aquatics-CA    1:15.13    1:12.73  
  2 Cho, Phoebe L             10 ARSC-CA              1:18.45    1:15.89  
  3 Izquierdo, Kai A          10 ULTR-CA              1:15.98    1:16.11  
  4 Garcia, Avah G            10 WAC-CA               1:18.94    1:18.46  
  5 Cheung, Candice H         10 ARSC-CA              1:21.08    1:18.62  
  6 O'Keeffe, Vivian J        10 RAPD-CA              1:23.78    1:20.34  
  7 Flores, Raphaela L         8 LKWD-CA              1:22.35    1:20.58  
  8 Erezo, Mylie I             9 VKNG-CA              1:23.67    1:20.78  
  9 Villahermosa, Jillian G    9 LKWD-CA              1:23.19    1:20.90  
 10 Drossel, Isabelle         10 FROG-CA              1:21.00    1:21.35  
 11 Hsieh, Reena               9 MAX-CA               1:20.36    1:21.53  
 12 Chua, Emma R              10 SMT-CA               1:22.51    1:22.51  
 13 Burga, Bethany N           9 FROG-CA              1:24.19    1:22.75  
 14 Rigo, Kayla C             10 MAX-CA               1:23.33    1:25.68  
_R - Division  
  1 Wong, Samantha A          10 CRWN-CA              1:27.33    1:21.68  
  2 Ramirez, Rachel E         10 Dolphins-CA          1:24.93    1:21.87  
  3 Yager, Mayu A             10 RMDA-CA              1:25.40    1:22.76  
  4 Petran, Daniela M         10 TSM-CA               1:31.56    1:23.44  
  5 Tan, Minna E               9 MAX-CA               1:27.74    1:25.31  
  6 Weber, Taylor C           10 RMDA-CA              1:29.22    1:25.63  
  7 Merica-Jones, Isabel M     9 RMDA-CA              1:27.69    1:25.92  
  8 Wong, Samantha W           9 PASA-CA              1:30.47    1:27.15  
  9 Nagle, Lily B             10 VKNG-CA              1:26.96    1:27.19  
 10 Labrado, Sammie A          9 Dolphins-CA          1:31.09    1:27.28  
 11 Flores, Valerie C          9 Dolphins-CA          1:28.96    1:27.54  
 12 Saikhanbayar, Maralmaa    10 RAPD-CA              1:28.31    1:28.80  
 13 Garcia, Katherine C       10 Dolphins-CA          1:31.29    1:29.50  
 14 Huitron, Kamila           10 Oasis-CA             1:30.22    1:30.47  
 15 Mancera Rodriguez, Ana M  10 SPS-CA               1:31.36    1:32.87  
 16 Gomez, Mia A              10 Dolphins-CA          1:31.45    1:34.03  
 17 Bryant, Sloane B           8 TSM-CA               1:31.08    1:43.07  
 18 Barnett, Shira            10 TSM-CA               1:31.80    1:56.31  
 19 Beckerman, Kate C         10 TSM-CA               1:31.68    2:03.57  
 
Girls 7-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Hamilton, Samantha R      10 Shore Aquatics-CA    2:39.21    2:35.65  
  2 Zhai, YaYa                10 MAX-CA               2:45.96    2:44.83  
  3 Izquierdo, Kai A          10 ULTR-CA              2:40.35    2:45.12  
  4 Jennings, Olivia M         9 LKWD-CA              2:47.35    2:47.47  
  5 Garcia, Avah G            10 WAC-CA               2:50.73    2:48.61  
  6 Hsieh, Reena               9 MAX-CA               3:02.70    2:54.78  
_R - Division  
  1 Martinez, Sofia D         10 COMM-CA              3:14.92    2:50.58  
  2 Yager, Mayu A             10 RMDA-CA              3:02.75    2:54.85  
  3 Gonzalez, Aleaha M        10 COMM-CA              3:19.30    2:58.14  
  4 Montiel, Kylie L          10 UN-02-CA             3:10.90    2:58.71  
  5 Sallenbach, Megan D        9 RMDA-CA              3:06.81    3:07.55  
 
Girls 7-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Kil, Samantha A           10 SMT-CA                 38.13      38.19  
  2 Cho, Phoebe L             10 ARSC-CA                42.87      39.45  
  3 O'Keeffe, Vivian J        10 RAPD-CA                41.14      40.40  
  4 Zhai, YaYa                10 MAX-CA                 41.04      42.21  
  5 Chua, Emma R              10 SMT-CA                 40.76      42.25  
  6 Li, Edmunda                9 PASA-CA                44.97      42.27  
  7 Cheung, Candice H         10 ARSC-CA                43.32      42.53  
  8 Izquierdo, Kai A          10 ULTR-CA                43.65      42.68  
  9 Shen, Jolene J            10 ARSC-CA                44.91      43.63  
 10 Erezo, Mylie I             9 VKNG-CA                44.37      43.69  
 11 Rigo, Kayla C             10 MAX-CA                 46.01      43.74  
 12 Montiel, Kylie L          10 UN-02-CA               45.58      43.89  
 13 Merica-Jones, Isabel M     9 RMDA-CA                44.58      44.30  
 14 Drossel, Isabelle         10 FROG-CA                41.98      44.64  
 15 Vu, Anh N                 10 CERR-CA                44.95      45.11  
 16 Escalante, Sade           10 RMDA-CA                45.89      45.84  
 17 Flores, Valerie C          9 Dolphins-CA            46.27      46.46  
 18 Lee, Abigail J             9 RAPD-CA                45.69      47.27  
_R - Division  
  1 Garcia, Avah G            10 WAC-CA                 48.45      44.61  
  2 Martinez, Sofia D         10 COMM-CA                47.26      45.28  
  3 Tang, Shijia              10 SPS-CA                 46.80      45.32  
  4 Ramirez, Rachel E         10 Dolphins-CA            46.61      45.64  
  5 Cerrillo, Luna B          10 VKNG-CA                46.56      45.93  
  6 Saikhanbayar, Maralmaa    10 RAPD-CA                46.58      46.52  
  7 Wong, Samantha A          10 CRWN-CA                49.57      46.65  
  8 Belonio, Danica L         10 BAC-CA                 47.89      46.98  
  9 Nagle, Lily B             10 VKNG-CA                49.68      47.10  
 10 Tran, Jodie N             10 MAX-CA                 48.47      47.29  
 11 Flores, Raphaela L         8 LKWD-CA                48.89      47.35  
 12 Lim, Adrienne G            9 PASA-CA                49.11      48.76  
 13 Cruz, Gisselle I           9 COMM-CA                47.59      48.88  
 14 Rho, Christine             9 RAPD-CA                48.35      49.04  
 15 Punzalan, Emma L           9 BAC-CA                 49.86      49.10  
 16 Mirmarashi, Raya          10 TSM-CA                 50.23      49.13  
 17 Guo, Serena H              9 MAX-CA                 47.76      49.58  
 18 Villahermosa, Jillian G    9 LKWD-CA                48.20      51.36  
 19 Yager, Mayu A             10 RMDA-CA                50.60      52.56  
 20 Reyes, Savannah R          9 BAC-CA                 49.75      58.04  
 21 Luna, Evie T               9 TSM-CA                 50.45      59.77  
 
Girls 7-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Cho, Phoebe L             10 ARSC-CA              1:31.92    1:24.39  
  2 O'Keeffe, Vivian J        10 RAPD-CA              1:30.18    1:27.30  
  3 Izquierdo, Kai A          10 ULTR-CA              1:32.52    1:32.22  
  4 Merica-Jones, Isabel M     9 RMDA-CA              1:38.39    1:35.39  
  5 Rigo, Kayla C             10 MAX-CA               1:39.16    1:36.21  
  6 Shen, Jolene J            10 ARSC-CA              1:36.48    1:36.67  
  7 Wong, Samantha W           9 PASA-CA              1:39.00    1:37.16  
  8 Lee, Abigail J             9 RAPD-CA              1:37.80    1:39.61  
  9 Cerrillo, Luna B          10 VKNG-CA              1:40.94    1:39.91  
_R - Division  
  1 Cheung, Candice H         10 ARSC-CA              1:50.30    1:28.82  
  2 Petran, Daniela M         10 TSM-CA               1:48.90    1:34.04  
  3 Wong, Samantha A          10 CRWN-CA              1:42.69    1:37.20  
  4 Tang, Shijia              10 SPS-CA               1:43.75    1:37.95  
  5 Belonio, Danica L         10 BAC-CA               1:48.73    1:42.88  
  6 Cruz, Gisselle I           9 COMM-CA              1:50.30    1:44.60  
  7 Punzalan, Emma L           9 BAC-CA               1:48.03    1:45.76  
  8 Huitron, Kamila           10 Oasis-CA             1:44.04    1:47.03  
 -- Kelly, Anne E              9 TSM-CA               1:50.12         DQ  
 
Girls 7-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Oliveira, Cayla A         10 CERR-CA                42.83      42.56  
  2 Kil, Samantha A           10 SMT-CA                 44.73      43.29  
  3 Tang, Shijia              10 SPS-CA                 44.50      44.77  
  4 Cheung, Candice H         10 ARSC-CA                49.71      45.78  
  5 Du, Leilani M             10 MAX-CA                 46.86      47.24  
  6 Hamilton, Samantha R      10 Shore Aquatics-CA      45.14      47.57  
  7 Tran, Jodie N             10 MAX-CA                 44.79      48.36  
  8 Saikhanbayar, Maralmaa    10 RAPD-CA                48.71      48.77  
  9 Nagle, Lily B             10 VKNG-CA                48.75      49.47  
 10 Cruz, Gisselle I           9 COMM-CA                49.34      51.14  
 11 Petran, Daniela M         10 TSM-CA                 50.46      52.25  
 12 Shen, Jolene J            10 ARSC-CA                50.98      52.54  
 13 Lee, Abigail J             9 RAPD-CA                50.67      53.08  
_R - Division  
  1 Zhai, YaYa                10 MAX-CA                 53.48      48.51  
  2 Weber, Taylor C           10 RMDA-CA                52.17      50.11  
  3 Ramirez, Rachel E         10 Dolphins-CA            55.10      51.06  
  4 Wong, Samantha W           9 PASA-CA                53.04      51.64  
  5 Wong, Samantha A          10 CRWN-CA                55.42      52.04  
  6 Mancera Rodriguez, Ana M  10 SPS-CA                 53.11      53.30  
  7 Guo, Serena H              9 MAX-CA                 54.66      53.78  
  8 Lim, Adrienne G            9 PASA-CA                55.69      54.31  
  9 Flores, Raphaela L         8 LKWD-CA                51.58      54.43  
 10 Crockett, Mandy E         10 SPS-CA                 52.91      55.11  
 11 Rho, Christine             9 RAPD-CA                53.19      55.87  
 12 Bryant, Sloane B           8 TSM-CA                 55.60      56.93  
 13 Villahermosa, Jillian G    9 LKWD-CA                55.73      58.08  
 14 Punzalan, Emma L           9 BAC-CA                 55.25    1:01.34  
 15 O'Connell, Sadie E        10 TSM-CA                 55.98    1:01.80  
 16 Kelly, Anne E              9 TSM-CA                 55.49    1:05.73  
 17 Barnett, Shira            10 TSM-CA                 55.74    1:06.87  
 -- Drossel, Isabelle         10 FROG-CA                56.00         DQ  
 -- Beckerman, Kate C         10 TSM-CA                 55.67         DQ  
Non-Award Division  
  1 Huitron, Kamila           10 Oasis-CA               56.11      59.26  
 
Girls 7-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Oliveira, Cayla A         10 CERR-CA              1:33.63    1:32.29  
  2 Cheung, Candice H         10 ARSC-CA              1:38.51    1:37.23  
  3 Tang, Shijia              10 SPS-CA               1:40.21    1:38.59  
  4 Tran, Jodie N             10 MAX-CA               1:39.51    1:41.40  
  5 Hamilton, Samantha R      10 Shore Aquatics-CA    1:40.88    1:44.97  
  6 Nagle, Lily B             10 VKNG-CA              1:46.73    1:45.59  
  7 Hsieh, Reena               9 MAX-CA               1:46.48    1:46.19  
  8 Cruz, Gisselle I           9 COMM-CA              1:49.02    1:48.18  
  9 Du, Leilani M             10 MAX-CA               1:45.34    1:48.49  
 10 Escalante, Sade           10 RMDA-CA              1:50.02    1:48.52  
 11 Lee, Abigail J             9 RAPD-CA              1:49.02    1:49.39  
 12 Jennings, Olivia M         9 LKWD-CA              1:49.54    1:50.98  
 -- Weber, Taylor C           10 RMDA-CA              1:49.92         DQ  
 -- Vu, Anh N                 10 CERR-CA              1:39.37         DQ  
_R - Division  
  1 Cho, Phoebe L             10 ARSC-CA              1:58.01    1:45.72  
  2 Wong, Samantha A          10 CRWN-CA              1:55.73    1:48.04  
  3 Wong, Samantha W           9 PASA-CA              1:57.18    1:50.94  
  4 Shen, Jolene J            10 ARSC-CA              1:56.44    1:51.57  
  5 Crockett, Mandy E         10 SPS-CA               1:53.64    1:54.22  
  6 Lim, Adrienne G            9 PASA-CA              2:01.26    1:54.95  
  7 Chua, Emma R              10 SMT-CA               1:58.20    1:55.18  
  8 Gonzalez, Aleaha M        10 COMM-CA              1:56.48    1:59.30  
  9 Barragan, Reyna H         10 COMM-CA              1:55.81    1:59.41  
 10 Guo, Serena H              9 MAX-CA               2:02.40    2:00.16  
 11 Punzalan, Emma L           9 BAC-CA               2:00.72    2:05.92  
 
Girls 7-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Kil, Samantha A           10 SMT-CA                 34.05      35.30  
  2 Oliveira, Cayla A         10 CERR-CA                36.59      35.34  
  3 Cho, Phoebe L             10 ARSC-CA                40.95      39.39  
  4 Zhai, YaYa                10 MAX-CA                 38.75      39.61  
  5 Garcia, Avah G            10 WAC-CA                 39.52      39.78  
  6 Drossel, Isabelle         10 FROG-CA                41.43      39.86  
  7 Burga, Bethany N           9 FROG-CA                41.54      40.51  
  8 Rigo, Kayla C             10 MAX-CA                 42.88      41.11  
  9 Du, Leilani M             10 MAX-CA                 41.58      41.51  
 10 Yager, Mayu A             10 RMDA-CA                35.64      43.51  
_R - Division  
  1 Ramirez, Rachel E         10 Dolphins-CA            43.79      41.96  
  2 Hsieh, Reena               9 MAX-CA                 44.77      42.21  
  3 Erezo, Mylie I             9 VKNG-CA                44.97      42.49  
  4 Flores, Valerie C          9 Dolphins-CA            43.70      42.55  
  5 Tang, Shijia              10 SPS-CA                 44.47      43.62  
  6 Shen, Jolene J            10 ARSC-CA                46.04      46.25  
  7 Villahermosa, Jillian G    9 LKWD-CA                46.30      47.87  
  8 Gomez, Mia A              10 Dolphins-CA            46.28      49.13  
  9 Guo, Serena H              9 MAX-CA                 45.08      50.42  
 10 Cruz, Gisselle I           9 COMM-CA                47.20      50.95  
 11 Kelly, Anne E              9 TSM-CA                 47.09      58.61  
 12 Bryant, Sloane B           8 TSM-CA                 47.16      59.57  
 13 Barnett, Shira            10 TSM-CA                 47.15    1:05.51  
 14 Beckerman, Kate C         10 TSM-CA                 47.19    1:06.30  
 -- O'Connell, Sadie E        10 TSM-CA                 47.07         DQ  
 
Girls 7-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Oliveira, Cayla A         10 CERR-CA              1:24.25    1:19.81  
  2 Kil, Samantha A           10 SMT-CA               1:22.54    1:22.96  
  3 Garcia, Avah G            10 WAC-CA               1:26.36    1:27.41  
  4 Wong, Samantha W           9 PASA-CA              1:35.05    1:31.57  
  5 Du, Leilani M             10 MAX-CA               1:38.58    1:39.64  
  6 Drossel, Isabelle         10 FROG-CA              1:38.04    1:41.67  
_R - Division  
  1 Burga, Bethany N           9 FROG-CA              1:40.78    1:38.48  
  2 Clay, Kate J              10 RMDA-CA              1:43.44    1:38.94  
  3 Rigo, Kayla C             10 MAX-CA               1:41.68    1:41.38  
  4 Flores, Raphaela L         8 LKWD-CA              1:43.21    1:47.76  
 
Girls 7-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Oliveira, Cayla A         10 CERR-CA              2:56.10    2:56.11  
  2 Kil, Samantha A           10 SMT-CA               3:03.19    3:02.13  
  3 Garcia, Avah G            10 WAC-CA               3:07.50    3:07.74  
  4 Hamilton, Samantha R      10 Shore Aquatics-CA    3:10.10    3:09.67  
  5 Zhai, YaYa                10 MAX-CA               3:13.00    3:11.88  
  6 Izquierdo, Kai A          10 ULTR-CA              3:12.05    3:11.93  
  7 Hsieh, Reena               9 MAX-CA               3:30.20    3:17.09  
  8 Flores, Raphaela L         8 LKWD-CA              3:21.52    3:19.93  
  9 Chua, Emma R              10 SMT-CA               3:27.10    3:20.45  
_R - Division  
  1 Yager, Mayu A             10 RMDA-CA              3:31.20    3:22.81  
  2 Saikhanbayar, Maralmaa    10 RAPD-CA              3:32.26    3:30.94  
  3 Rho, Christine             9 RAPD-CA              3:34.50    3:40.72  
  4 Lee, Abigail J             9 RAPD-CA              3:43.73    3:41.30  
  5 Guo, Serena H              9 MAX-CA               3:38.15    3:41.63  
 
Girls 5-10 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rapids Swim Club-CA  'A'                               NT    2:37.95  
     1) O'Keeffe, Vivian J 10           2) Rho, Esther 8                  
     3) Lee, Abigail J 9                4) Saikhanbayar, Maralmaa 10      
 
Girls 5-10 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rapids Swim Club-CA  'A'                          3:00.00    2:59.11  
     1) O'Keeffe, Vivian J 10           2) Lee, Abigail J 9               
     3) Rho, Christine 9                4) Saikhanbayar, Maralmaa 10      
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Kil, Isabella C           12 SMT-CA                 29.60      29.72  
  2 Tse, Allysan W            12 CRWN-CA                29.41      29.76  
  3 Limmen, Eliana L          12 PASA-CA                30.54      30.46  
  4 Yao, Sophia L             12 SMT-CA                 31.55      30.93  
  5 Gimenez, Alexsa N         11 COMM-CA                30.77      31.91  
  5 Koo, Jasmine J            11 CERR-CA                31.82      31.91  
  7 Mikulski, Franny J        12 RMDA-CA                33.41      32.04  
  8 Okamura, Kotone           12 RMDA-CA                31.42      32.15  
  9 Redding, Sandra A         12 RMDA-CA                31.37      32.18  
 10 Kim, Emily H              12 RMDA-CA                32.56      32.32  
 10 Gonzalez, Nina R          11 VKNG-CA                32.28      32.32  
 12 Rojo, Lorelei R           12 VKNG-CA                32.25      32.47  
 12 Reitano, Olivia G         12 LKWD-CA                32.83      32.47  
 14 Pak, Katie Y              12 RMDA-CA                33.40      32.58  
 15 Ziroli, Ava M             12 Shore Aquatics-CA      33.43      32.70  
 16 Demory, Lydia M           11 TSM-CA                 34.51      32.74  
 17 Schmidt, Hana J           11 TSM-CA                 33.30      33.04  
 18 Forrest, Madison B        11 WAC-CA                 34.45      33.15  
 19 Onyekwelu, Katelyn        12 FROG-CA                33.20      33.34  
 20 Uzan, Vanessa L           12 RAPD-CA                33.50      33.43  
 20 Kim, Vivian M             12 RAPD-CA                33.22      33.43  
 22 Kwang, Elaine L           12 CRWN-CA                32.48      33.49  
 23 Nellermoe, Abigail M      12 LKWD-CA                33.51      33.78  
 24 Sumortin, Michaela A      12 VKNG-CA                33.57      33.95  
 25 Kaven, Sarah J            12 Shore Aquatics-CA      34.71      34.23  
 26 Chia, Josephine M         12 SMT-CA                 34.08      34.27  
 27 Munsayac, Malia J         12 SGSG-CA                33.68      34.42  
 28 Flores, Breeana           11 Dolphins-CA            34.47      34.58  
 29 Dornoff, Alex E           11 CERR-CA                34.61      34.62  
 30 DeJesus, Caitlyn M        11 UN-02-CA               34.30      35.64  
 31 Bojorquez, Jakira         11 BAC-CA                 27.97      42.35  
_R - Division  
  1 Tea, Priscila             12 Shore Aquatics-CA      35.11      33.49  
  2 Liu, Summer A             11 TSM-CA                 37.28      33.85  
  3 Truong, Briana H          11 El Monte Sharks-CA     34.96      34.01  
  3 Wu, Helena T              11 SMT-CA                 35.98      34.01  
  5 Mullin, Jordan D          12 CRWN-CA                35.15      34.17  
  6 Yu, Brenda                12 SGSG-CA                35.70      34.40  
  7 Prata, Melissa G          12 Dolphins-CA            35.29      34.88  
  8 Ibarra, Myah K            12 COMM-CA                35.43      35.15  
  9 Leung, Ellen A            11 CRWN-CA                36.27      35.36  
 10 Drylie, Emma L            12 LKWD-CA                36.11      35.48  
 10 Eng, Samantha K           12 TSM-CA                 35.06      35.48  
 12 Metcalfe, Sadie M         12 SPS-CA                 36.47      35.68  
 13 Ibarra, Alyah J           11 COMM-CA                37.24      35.81  
 14 Bueno, Abigail            11 Dolphins-CA            36.38      35.98  
 15 Sandoval, Ariana          12 Dolphins-CA            36.99      36.06  
 16 LaValley, Paige J         11 VKNG-CA                36.93      36.21  
 17 Perkins, Andrea M         11 UN-02-CA               37.05      36.31  
 18 Huitron, Luna             11 Oasis-CA               36.20      36.44  
 19 Sinclair, Kamryn R        11 LKWD-CA                36.35      36.52  
 20 Wen, Arwen                12 SMT-CA                 35.88      36.56  
 21 Christopher, Marla V      12 Morning Star-CA        37.98      36.67  
 22 Rodriguez, Michelle       12 Dolphins-CA            37.60      37.63  
 23 Subdias, Yolotzin         11 SPS-CA                 37.14      38.59  
 24 Grgas, Madison R          11 RMDA-CA                38.00      38.65  
 25 Hindman, Madi E           11 LKWD-CA                38.00      38.84  
 26 McCurdy, Sarah K          11 LKWD-CA                38.00      40.89  
 27 Bessolova, Mariia         11 TSM-CA                 37.63      41.78  
 28 Wang, Claire Y            11 TSM-CA                 37.16      47.78  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Limmen, Eliana L          12 PASA-CA              1:05.96    1:06.63  
  2 Okamura, Kotone           12 RMDA-CA              1:09.49    1:07.11  
  3 Veron, Reese A            12 LKWD-CA              1:07.73    1:07.98  
  4 Jordan, Anna R            12 CERR-CA              1:09.62    1:08.58  
  5 Rojo, Lorelei R           12 VKNG-CA              1:11.65    1:09.60  
  6 Gimenez, Alexsa N         11 COMM-CA              1:08.97    1:09.83  
  7 Gonzalez, Nina R          11 VKNG-CA              1:10.72    1:09.86  
  8 Oliveira, Camila A        12 CERR-CA              1:10.42    1:10.47  
  9 Reyes, Kaya S             11 WAC-CA               1:11.31    1:10.75  
 10 Kim, Emily H              12 RMDA-CA              1:11.62    1:11.23  
 11 Forrest, Madison B        11 WAC-CA               1:11.47    1:11.54  
 12 Pak, Katie Y              12 RMDA-CA              1:14.25    1:11.83  
 13 Kwang, Elaine L           12 CRWN-CA              1:10.61    1:12.05  
 14 Reitano, Olivia G         12 LKWD-CA              1:10.28    1:12.15  
 15 Sumortin, Michaela A      12 VKNG-CA              1:12.28    1:12.17  
 16 Vargas, Jimena            12 COMM-CA              1:13.07    1:12.21  
 17 La Brada, Hanna           11 WAC-CA               1:13.82    1:12.47  
 18 Uzan, Vanessa L           12 RAPD-CA              1:12.74    1:12.54  
 19 Koo, Jasmine J            11 CERR-CA              1:12.08    1:12.96  
 20 Wong, Remy                11 RMDA-CA              1:13.03    1:13.80  
 21 Kim, Vivian M             12 RAPD-CA              1:14.45    1:13.89  
 22 Dornoff, Alex E           11 CERR-CA              1:12.61    1:14.25  
_R - Division  
  1 Schmidt, Hana J           11 TSM-CA               1:17.37    1:12.81  
  2 Demory, Lydia M           11 TSM-CA               1:17.70    1:12.91  
  3 Alfaro, Victoria          12 LKWD-CA              1:16.91    1:13.02  
  4 Flores, Breeana           11 Dolphins-CA          1:18.79    1:14.58  
  5 Metcalfe, Sadie M         12 SPS-CA               1:15.66    1:15.29  
  6 Ibarra, Myah K            12 COMM-CA              1:18.12    1:15.78  
  7 Drylie, Emma L            12 LKWD-CA              1:17.41    1:15.91  
  8 Eng, Samantha K           12 TSM-CA               1:17.38    1:16.04  
  9 Ziroli, Ava M             12 Shore Aquatics-CA    1:16.10    1:16.19  
 10 Kaven, Sarah J            12 Shore Aquatics-CA    1:16.53    1:16.44  
 11 Newton, Vanessa           11 VKNG-CA              1:21.62    1:16.64  
 12 Chia, Josephine M         12 SMT-CA               1:18.68    1:16.65  
 13 Trac, Jessica Y           12 El Monte Sharks-CA   1:19.87    1:16.73  
 14 Chow, Bethany T           12 SMT-CA               1:17.13    1:17.39  
 15 Pearson, Jayne F          11 PASA-CA              1:20.39    1:17.52  
 16 Bueno, Abigail            11 Dolphins-CA          1:19.38    1:17.65  
 17 Vargas, Juliana           11 COMM-CA              1:20.22    1:18.26  
 18 Sinclair, Kamryn R        11 LKWD-CA              1:20.65    1:18.98  
 19 Ibarra, Alyah J           11 COMM-CA              1:19.75    1:19.49  
 20 Munsayac, Malia J         12 SGSG-CA              1:19.05    1:20.29  
 21 Neri, Isabelle            11 CERR-CA              1:20.43    1:20.39  
 22 Leung, Ellen A            11 CRWN-CA              1:20.95    1:20.52  
 23 Wen, Arwen                12 SMT-CA               1:19.71    1:20.63  
 24 Harrington, Rubi B        11 TSM-CA               1:22.13    1:20.66  
 25 DeJesus, Caitlyn M        11 UN-02-CA             1:21.30    1:23.08  
 26 Huitron, Luna             11 Oasis-CA             1:21.66    1:23.14  
 27 Castro, Juliana J         12 RMDA-CA              1:19.05    1:23.18  
 28 Cummings, Alexis A        12 BAC-CA               1:21.98    1:23.61  
 29 Prata, Melissa G          12 Dolphins-CA          1:22.30    1:24.22  
 30 Hindman, Madi E           11 LKWD-CA              1:21.65    1:24.43  
 31 Yamamoto, Sarah J         12 TSM-CA               1:22.31    1:27.22  
 32 Nunez, Emily L            12 Dolphins-CA          1:20.18    1:30.62  
 33 Adams, Ameli V            12 TSM-CA               1:21.35    1:31.64  
 34 Barnett, Daniella         12 TSM-CA               1:21.99    1:33.09  
 35 Bojorquez, Jakira         11 BAC-CA               1:20.23    1:35.40  
 36 Shimahara, Clarice A      11 TSM-CA               1:22.27    1:44.60  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Tse, Allysan W            12 CRWN-CA              2:18.98    2:21.31  
  2 Okamura, Kotone           12 RMDA-CA              2:33.61    2:28.13  
  3 Gimenez, Alexsa N         11 COMM-CA              2:27.11    2:30.42  
  4 Gonzalez, Nina R          11 VKNG-CA              2:33.23    2:30.69  
  5 Reitano, Olivia G         12 LKWD-CA              2:33.40    2:33.07  
  6 La Brada, Hanna           11 WAC-CA               2:35.13    2:33.69  
  7 Dornoff, Alex E           11 CERR-CA              2:34.30    2:35.62  
  8 Oliveira, Camila A        12 CERR-CA              2:36.97    2:35.70  
  9 Jordan, Anna R            12 CERR-CA              2:36.39    2:36.17  
 10 Metcalfe, Sadie M         12 SPS-CA               2:41.64    2:38.94  
 11 Wong, Remy                11 RMDA-CA              2:38.06    2:39.17  
 12 Reyes, Kaya S             11 WAC-CA               2:41.58    2:39.23  
 13 Kwang, Elaine L           12 CRWN-CA              2:33.16    2:45.11  
_R - Division  
  1 Yao, Sophia L             12 SMT-CA               2:51.60    2:30.78  
  2 Redding, Sandra A         12 RMDA-CA              2:45.83    2:31.71  
  3 Sokolow, Mattea R         12 TSM-CA               2:51.16    2:32.04  
  4 Pak, Katie Y              12 RMDA-CA              2:50.82    2:36.69  
  5 Demory, Lydia M           11 TSM-CA               2:52.94    2:37.86  
  6 Flores, Breeana           11 Dolphins-CA          2:46.01    2:42.35  
  7 Koo, Jasmine J            11 CERR-CA              2:44.47    2:43.77  
  8 Kim, Vivian M             12 RAPD-CA              2:44.63    2:44.47  
  9 Forrest, Madison B        11 WAC-CA               2:50.83    2:45.31  
 10 Chow, Bethany T           12 SMT-CA               2:48.94    2:45.95  
 11 Ziroli, Ava M             12 Shore Aquatics-CA    2:52.57    2:48.90  
 12 Tea, Odella               11 Shore Aquatics-CA    2:56.84    2:49.43  
 13 Wu, Helena T              11 SMT-CA               2:52.71    2:51.20  
 14 Pearson, Jayne F          11 PASA-CA              2:57.70    2:53.31  
 15 Bueno, Abigail            11 Dolphins-CA          2:56.01    2:56.43  
 16 Subdias, Yolotzin         11 SPS-CA               2:57.37    2:57.99  
 17 McCurdy, Sarah K          11 LKWD-CA              2:57.65    3:14.16  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Kil, Isabella C           12 SMT-CA                 34.18      35.54  
  2 Bayan, Iris S             12 LKWD-CA                34.78      35.55  
  3 Rojo, Lorelei R           12 VKNG-CA                36.10      36.87  
  4 Demory, Lydia M           11 TSM-CA                 40.76      37.24  
  5 Kim, Emily H              12 RMDA-CA                39.13      38.93  
  6 Sumortin, Michaela A      12 VKNG-CA                39.02      38.95  
  6 Metcalfe, Sadie M         12 SPS-CA                 38.75      38.95  
  8 Kwang, Elaine L           12 CRWN-CA                39.21      39.08  
  9 Gonzalez, Nina R          11 VKNG-CA                40.12      39.38  
 10 Eng, Samantha K           12 TSM-CA                 40.75      39.49  
 11 Forrest, Madison B        11 WAC-CA                 39.83      39.74  
 12 Redding, Sandra A         12 RMDA-CA                39.73      40.04  
 13 Wong, Remy                11 RMDA-CA                39.93      40.06  
 14 Wen, Arwen                12 SMT-CA                 40.84      41.00  
 15 Jordan, Anna R            12 CERR-CA                40.93      41.18  
 16 Flores, Breeana           11 Dolphins-CA            40.70      42.01  
_R - Division  
  1 Sokolow, Mattea R         12 TSM-CA                 44.55      39.92  
  2 Liu, Summer A             11 TSM-CA                 45.29      40.33  
  3 Yu, Brenda                12 SGSG-CA                42.95      41.76  
  4 Nellermoe, Abigail M      12 LKWD-CA                42.55      42.08  
  5 Truong, Briana H          11 El Monte Sharks-CA     44.76      42.62  
  6 Ibarra, Myah K            12 COMM-CA                41.89      42.67  
  7 Ibarra, Alyah J           11 COMM-CA                43.94      42.91  
  8 Huitron, Luna             11 Oasis-CA               44.17      42.98  
  9 Ziroli, Ava M             12 Shore Aquatics-CA      43.90      43.33  
 10 Reyes, Kaya S             11 WAC-CA                 43.63      43.40  
 11 Tea, Odella               11 Shore Aquatics-CA      44.33      43.82  
 12 DeJesus, Caitlyn M        11 UN-02-CA               45.19      43.97  
 12 Cordova, Ariel B          11 VKNG-CA                44.40      43.97  
 14 Pearson, Jayne F          11 PASA-CA                44.50      44.32  
 15 Castro, Juliana J         12 RMDA-CA                43.95      44.47  
 16 Francisco, Lia D          11 VKNG-CA                44.30      44.73  
 17 Perkins, Andrea M         11 UN-02-CA               44.87      45.41  
 18 Rodriguez, Michelle       12 Dolphins-CA            45.19      45.62  
 19 McCurdy, Sarah K          11 LKWD-CA                45.39      46.79  
 20 Grgas, Madison R          11 RMDA-CA                45.40      47.63  
 21 Hindman, Madi E           11 LKWD-CA                44.89      50.25  
 22 Bessolova, Mariia         11 TSM-CA                 45.28      50.37  
 23 Bojorquez, Jakira         11 BAC-CA                 45.40      51.52  
 24 Wang, Claire Y            11 TSM-CA                 45.32      54.01  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Kil, Isabella C           12 SMT-CA               1:17.57    1:15.80  
  2 Limmen, Eliana L          12 PASA-CA              1:17.74    1:16.91  
  3 Yao, Sophia L             12 SMT-CA               1:23.97    1:18.20  
  4 Schmidt, Hana J           11 TSM-CA               1:23.03    1:18.33  
  5 Demory, Lydia M           11 TSM-CA               1:25.80    1:21.89  
  6 Romero, Sydney O          12 CERR-CA              1:20.09    1:22.88  
  7 Eng, Samantha K           12 TSM-CA               1:25.56    1:24.53  
  8 Wong, Remy                11 RMDA-CA              1:24.41    1:24.59  
  9 Koo, Jasmine J            11 CERR-CA              1:24.35    1:26.57  
 10 Mikulski, Franny J        12 RMDA-CA              1:28.95    1:28.70  
 11 Flores, Breeana           11 Dolphins-CA          1:28.08    1:29.01  
 12 Pearson, Jayne F          11 PASA-CA              1:28.10    1:33.86  
 -- Tea, Odella               11 Shore Aquatics-CA    1:22.25         DQ  
_R - Division  
  1 Wen, Arwen                12 SMT-CA               1:29.86    1:25.52  
  2 Topp, Lily T              12 TSM-CA               1:36.80    1:30.97  
  3 Jafari, Nikka S           12 MAX-CA               1:30.72    1:31.91  
  4 Huitron, Luna             11 Oasis-CA             1:34.16    1:33.33  
  5 Neri, Isabelle            11 CERR-CA              1:32.60    1:33.52  
  6 Ibarra, Alyah J           11 COMM-CA              1:37.60    1:34.21  
  7 Hernandez, Liv B          12 El Monte Sharks-CA   1:34.81    1:34.43  
  8 Castro, Juliana J         12 RMDA-CA              1:37.60    1:38.14  
  9 Hindman, Madi E           11 LKWD-CA              1:35.77    1:47.39  
 10 Bojorquez, Jakira         11 BAC-CA               1:35.12    1:49.81  
 -- Cummings, Alexis A        12 BAC-CA               1:36.47         DQ  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Limmen, Eliana L          12 PASA-CA                38.61      41.60  
  2 Tse, Allysan W            12 CRWN-CA                43.05      41.86  
  3 Bayan, Iris S             12 LKWD-CA                42.58      42.93  
  4 Oliveira, Camila A        12 CERR-CA                43.93      43.11  
  5 Reitano, Olivia G         12 LKWD-CA                41.55      43.33  
  6 Trac, Jessica Y           12 El Monte Sharks-CA     43.62      44.03  
  7 Eng, Samantha K           12 TSM-CA                 44.27      44.11  
  8 Okamura, Kotone           12 RMDA-CA                45.17      44.33  
  9 Chow, Bethany T           12 SMT-CA                 44.31      44.43  
 10 Kaven, Sarah J            12 Shore Aquatics-CA      45.28      44.86  
 11 Sumortin, Michaela A      12 VKNG-CA                45.34      45.38  
 12 Drylie, Emma L            12 LKWD-CA                44.39      45.89  
 13 Uzan, Vanessa L           12 RAPD-CA                45.59      46.32  
 14 Kwang, Elaine L           12 CRWN-CA                44.36      47.23  
_R - Division  
  1 Yu, Brenda                12 SGSG-CA                47.87      44.56  
  2 Vargas, Juliana           11 COMM-CA                46.93      45.39  
  3 Reyes, Kaya S             11 WAC-CA                 47.13      46.11  
  4 Sinclair, Kamryn R        11 LKWD-CA                46.77      46.18  
  5 Tsen, Irene L             11 RMDA-CA                46.38      46.59  
  6 Kim, Vivian M             12 RAPD-CA                48.90      47.11  
  7 Bueno, Abigail            11 Dolphins-CA            47.35      47.52  
  8 Vargas, Jimena            12 COMM-CA                47.95      47.58  
  9 Lee, Madison J            11 RAPD-CA                47.87      47.95  
 10 Munsayac, Malia J         12 SGSG-CA                47.49      48.17  
 10 Ziroli, Ava M             12 Shore Aquatics-CA      48.99      48.17  
 12 Leung, Ellen A            11 CRWN-CA                49.17      48.54  
 13 Cordova, Ariel B          11 VKNG-CA                49.14      48.69  
 14 Francisco, Lia D          11 VKNG-CA                46.62      48.97  
 15 Newton, Vanessa           11 VKNG-CA                50.03      49.31  
 16 Tran, Samantha N          11 MAX-CA                 47.68      49.88  
 17 Ibarra, Myah K            12 COMM-CA                50.20      49.97  
 18 Nunez, Emily L            12 Dolphins-CA            48.75      51.28  
 19 Castro, Juliana J         12 RMDA-CA                49.67      51.63  
 20 Barnett, Daniella         12 TSM-CA                 50.09      52.06  
 21 Harrington, Rubi B        11 TSM-CA                 50.11      52.72  
 22 Adams, Ameli V            12 TSM-CA                 50.12      54.18  
 23 Cummings, Alexis A        12 BAC-CA                 49.98      54.24  
 24 Bojorquez, Jakira         11 BAC-CA                 49.78      54.29  
 25 Yamamoto, Sarah J         12 TSM-CA                 50.10      57.94  
 -- Shimahara, Clarice A      11 TSM-CA                 50.19         DQ  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Limmen, Eliana L          12 PASA-CA              1:24.46    1:26.73  
  2 Bayan, Iris S             12 LKWD-CA              1:31.62    1:32.70  
  3 Okamura, Kotone           12 RMDA-CA              1:36.36    1:33.63  
  4 Mullin, Jordan D          12 CRWN-CA              1:34.81    1:33.84  
  5 Schmidt, Hana J           11 TSM-CA               1:35.95    1:34.05  
  6 Sokolow, Mattea R         12 TSM-CA               1:34.51    1:34.66  
  7 Eng, Samantha K           12 TSM-CA               1:34.94    1:34.73  
  8 Chow, Bethany T           12 SMT-CA               1:34.95    1:35.28  
  9 Nellermoe, Abigail M      12 LKWD-CA              1:34.15    1:36.46  
 10 Liu, Summer A             11 TSM-CA               1:37.44    1:36.85  
 11 Kaven, Sarah J            12 Shore Aquatics-CA    1:39.20    1:37.48  
 12 Drylie, Emma L            12 LKWD-CA              1:34.46    1:37.93  
 13 Oliveira, Camila A        12 CERR-CA              1:38.29    1:39.26  
_R - Division  
  1 Yu, Brenda                12 SGSG-CA              1:43.88    1:36.77  
  2 La Brada, Hanna           11 WAC-CA               1:44.91    1:37.94  
  3 Truong, Briana H          11 El Monte Sharks-CA   1:42.65    1:39.40  
  4 Uzan, Vanessa L           12 RAPD-CA              1:41.41    1:39.48  
  5 Reyes, Kaya S             11 WAC-CA               1:40.76    1:40.54  
  6 Sinclair, Kamryn R        11 LKWD-CA              1:40.40    1:40.65  
  7 Bueno, Abigail            11 Dolphins-CA          1:41.39    1:41.91  
  8 Tsen, Irene L             11 RMDA-CA              1:43.73    1:42.32  
  9 Kim, Vivian M             12 RAPD-CA              1:42.57    1:43.03  
 10 Ibarra, Myah K            12 COMM-CA              1:46.24    1:43.20  
 11 Leung, Ellen A            11 CRWN-CA              1:42.67    1:43.66  
 12 Lee, Madison J            11 RAPD-CA              1:45.24    1:44.68  
 13 Francisco, Lia D          11 VKNG-CA              1:40.75    1:44.98  
 14 Munsayac, Malia J         12 SGSG-CA              1:45.38    1:45.15  
 15 Wu, Helena T              11 SMT-CA               1:45.68    1:45.89  
 16 Cordova, Ariel B          11 VKNG-CA              1:47.01    1:47.01  
 17 Pearson, Jayne F          11 PASA-CA              1:45.53    1:49.51  
 18 Bessolova, Mariia         11 TSM-CA               1:48.31    1:56.79  
 19 Perkins, Andrea M         11 UN-02-CA             1:49.10    1:56.87  
 -- Bojorquez, Jakira         11 BAC-CA               1:49.02         DQ  
 -- Castro, Juliana J         12 RMDA-CA              1:47.36         DQ  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Veron, Reese A            12 LKWD-CA                32.15      32.15  
  2 Kil, Isabella C           12 SMT-CA                 31.69      32.60  
  3 Forrest, Madison B        11 WAC-CA                 35.10      34.23  
  4 Gimenez, Alexsa N         11 COMM-CA                34.99      34.66  
  5 Kwang, Elaine L           12 CRWN-CA                36.72      34.96  
  6 Jordan, Anna R            12 CERR-CA                33.48      35.14  
  7 Alfaro, Victoria          12 LKWD-CA                34.77      35.21  
  8 Reitano, Olivia G         12 LKWD-CA                36.10      35.30  
  9 Chia, Josephine M         12 SMT-CA                 36.55      35.60  
 10 Sumortin, Michaela A      12 VKNG-CA                35.48      35.61  
 11 Pak, Katie Y              12 RMDA-CA                37.09      35.72  
 12 Romero, Sydney O          12 CERR-CA                36.22      35.81  
 13 Tse, Allysan W            12 CRWN-CA                38.06      35.99  
 14 La Brada, Hanna           11 WAC-CA                 36.81      36.15  
 15 Kim, Emily H              12 RMDA-CA                37.17      36.60  
 16 Wong, Remy                11 RMDA-CA                36.78      36.92  
 17 Gonzalez, Nina R          11 VKNG-CA                37.87      38.10  
 18 Uzan, Vanessa L           12 RAPD-CA                38.21      38.75  
 19 Jafari, Nikka S           12 MAX-CA                 38.36      38.84  
 20 Metcalfe, Sadie M         12 SPS-CA                 38.05      39.20  
_R - Division  
  1 Mikulski, Franny J        12 RMDA-CA                39.42      37.68  
  2 Munsayac, Malia J         12 SGSG-CA                39.32      38.09  
  3 Kaven, Sarah J            12 Shore Aquatics-CA      38.85      38.30  
  4 Takeuchi, Aira            11 CERR-CA                40.24      38.53  
  5 Trac, Jessica Y           12 El Monte Sharks-CA     39.04      38.62  
  6 Dornoff, Alex E           11 CERR-CA                38.88      38.81  
  7 Reyes, Kaya S             11 WAC-CA                 41.10      39.08  
  8 Topp, Lily T              12 TSM-CA                 40.04      39.36  
  9 Hernandez, Liv B          12 El Monte Sharks-CA     39.64      39.70  
 10 Harrington, Rubi B        11 TSM-CA                 41.62      40.33  
 11 Ibarra, Alyah J           11 COMM-CA                40.07      40.43  
 12 Leung, Ellen A            11 CRWN-CA                41.29      40.86  
 13 Yu, Brenda                12 SGSG-CA                41.90      41.04  
 14 Neri, Isabelle            11 CERR-CA                40.80      41.18  
 15 Ziroli, Ava M             12 Shore Aquatics-CA      40.52      41.53  
 16 Newton, Vanessa           11 VKNG-CA                41.09      41.75  
 17 Cordova, Ariel B          11 VKNG-CA                40.68      41.96  
 18 DeJesus, Caitlyn M        11 UN-02-CA               41.80      44.18  
 19 Yamamoto, Sarah J         12 TSM-CA                 41.43      49.91  
 20 Adams, Ameli V            12 TSM-CA                 41.76      51.63  
 21 Barnett, Daniella         12 TSM-CA                 41.20      52.47  
 22 Shimahara, Clarice A      11 TSM-CA                 41.35      59.60  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Bayan, Iris S             12 LKWD-CA              1:12.05    1:12.07  
  2 Kil, Isabella C           12 SMT-CA               1:12.85    1:16.30  
  3 La Brada, Hanna           11 WAC-CA               1:18.64    1:17.40  
  4 Gimenez, Alexsa N         11 COMM-CA              1:17.26    1:17.74  
  5 Koo, Jasmine J            11 CERR-CA              1:26.12    1:18.92  
  6 Mullin, Jordan D          12 CRWN-CA              1:19.27    1:19.90  
  7 Oliveira, Camila A        12 CERR-CA              1:24.99    1:20.91  
  8 Wong, Remy                11 RMDA-CA              1:24.02    1:23.54  
  9 Pak, Katie Y              12 RMDA-CA              1:22.80    1:23.65  
 10 Sumortin, Michaela A      12 VKNG-CA              1:24.56    1:24.75  
 11 Dornoff, Alex E           11 CERR-CA              1:24.92    1:25.75  
 12 Mikulski, Franny J        12 RMDA-CA              1:26.20    1:29.46  
_R - Division  
  1 Chia, Josephine M         12 SMT-CA               1:32.07    1:23.22  
  2 Kaven, Sarah J            12 Shore Aquatics-CA    1:29.36    1:28.66  
  3 Kim, Emily H              12 RMDA-CA              1:30.95    1:30.93  
  4 Ibarra, Alyah J           11 COMM-CA              1:31.88    1:31.32  
  5 Munsayac, Malia J         12 SGSG-CA              1:35.30    1:34.25  
  6 Garcia, Charlize V        11 Oasis-CA             1:34.64    1:35.20  
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Bayan, Iris S             12 LKWD-CA              2:37.91    2:38.21  
  2 Tse, Allysan W            12 CRWN-CA              2:35.11    2:38.49  
  3 Kil, Isabella C           12 SMT-CA               2:36.88    2:39.41  
  4 Yao, Sophia L             12 SMT-CA               3:00.95    2:41.81  
  5 Mikulski, Franny J        12 RMDA-CA              2:53.72    2:47.90  
  6 La Brada, Hanna           11 WAC-CA               2:50.09    2:51.00  
  7 Okamura, Kotone           12 RMDA-CA              2:55.76    2:51.96  
  8 Metcalfe, Sadie M         12 SPS-CA               2:52.85    2:52.28  
  9 Rojo, Lorelei R           12 VKNG-CA              2:52.51    2:54.07  
 10 Alfaro, Victoria          12 LKWD-CA              2:53.34    2:54.18  
 11 Oliveira, Camila A        12 CERR-CA              3:04.93    2:55.41  
 12 Koo, Jasmine J            11 CERR-CA              3:01.64    2:56.84  
 13 Gimenez, Alexsa N         11 COMM-CA              2:59.63    2:57.03  
 14 Takeuchi, Aira            11 CERR-CA              3:03.38    2:57.64  
 15 Dornoff, Alex E           11 CERR-CA              2:57.32    2:57.71  
 16 Gonzalez, Nina R          11 VKNG-CA              2:59.15    3:00.05  
 17 Flores, Breeana           11 Dolphins-CA          3:07.61    3:00.44  
 18 Chow, Bethany T           12 SMT-CA               2:59.11    3:01.02  
 19 Jordan, Anna R            12 CERR-CA              3:05.88    3:03.46  
_R - Division  
  1 Pak, Katie Y              12 RMDA-CA              3:13.51    3:00.52  
  2 Demory, Lydia M           11 TSM-CA               3:16.19    3:03.70  
  3 Vargas, Jimena            12 COMM-CA              3:25.00    3:04.93  
  4 Ibarra, Myah K            12 COMM-CA              3:15.95    3:07.20  
  5 Hernandez, Liv B          12 El Monte Sharks-CA   3:13.37    3:09.86  
  6 Bueno, Abigail            11 Dolphins-CA          3:19.55    3:12.13  
  7 Jafari, Nikka S           12 MAX-CA               3:15.49    3:14.08  
  8 Pearson, Jayne F          11 PASA-CA              3:15.00    3:15.30  
  9 Vargas, Juliana           11 COMM-CA              3:25.00    3:23.23  
 10 Cordova, Ariel B          11 VKNG-CA              3:21.28    3:25.25  
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Drossel, Emily A          13 FROG-CA                29.83      30.07  
  2 Azuma, Samantha E         14 RMDA-CA                31.96      30.58  
  2 Ung, Amy                  14 MPMR-CA                29.78      30.58  
  4 Lin, Ashley               13 SMT-CA                 30.41      30.73  
  5 Green, Sophia I           14 RMDA-CA                30.96      31.05  
  6 Benedict, Jenny A         13 WAC-CA                 32.00      31.28  
  7 Prata, Michelle S         14 Dolphins-CA            30.83      31.37  
  8 Tran, Kayanne Q           13 SGSG-CA                30.48      31.40  
  9 Yu, Wendy                 14 SGSG-CA                32.45      31.46  
 10 Ung, Michelle             13 MPMR-CA                30.70      31.65  
 11 Knapp, Allison M          14 VKNG-CA                32.43      31.83  
 12 Li, Amanda                13 PASA-CA                30.82      32.01  
 13 Lay, Alexis K             13 El Monte Sharks-CA     32.44      32.04  
 14 Walters, Natalie B        13 RMDA-CA                31.32      32.10  
 15 Silver, Sylvia L          14 El Monte Sharks-CA     31.84      32.11  
 16 Drylie, Lauren N          14 LKWD-CA                32.00      32.27  
 17 Gonzalez, Gabriella B     14 RMDA-CA                32.19      32.41  
 18 Olmedo, Marie E           14 LKWD-CA                31.86      32.44  
 19 Rigor, Jamie S            13 CERR-CA                31.40      32.47  
 20 Glynn, Kaya R             13 LKWD-CA                31.51      32.66  
 21 Henriquez, Kiana H        13 FROG-CA                31.52      32.72  
 22 Espinoza, Izabella M      14 LKWD-CA                30.10      33.00  
 23 Larrick, Kate M           14 SMT-CA                 32.63      33.30  
 24 Sim, Ellie G              14 TSM-CA                 32.81      33.52  
 25 Tang, Angelina            14 MPMR-CA                33.27      33.79  
 26 Doherty, Isabella M       14 CERR-CA                32.08      33.99  
 27 Salazar, Angelina A       13 Dolphins-CA            33.02      34.25  
 28 Culling, Mikayla J        13 LKWD-CA                33.14      34.60  
_R - Division  
  1 Ball, Anika A             13 Morning Star-CA        34.10      32.95  
  2 Yang, Ashley Y            13 CERR-CA                33.38      32.99  
  3 Hanson, Anneliese J       13 TSM-CA                 33.99      34.01  
  4 Aldridge, Tana Aldridge   13 VKNG-CA                33.36      34.04  
  5 Zacarias, Camila          13 COMM-CA                33.68      34.07  
  6 Francisco, Lauren I       13 VKNG-CA                33.91      34.14  
  7 Naranjo, Alica C          13 El Monte Sharks-CA     34.45      34.18  
  8 Lacheno, Ashley           13 Morning Star-CA        33.65      34.36  
  9 Villalobos, Hailey R      14 SGSG-CA                34.78      34.41  
 10 Bispango, Barbara E       13 RMDA-CA                35.93      34.50  
 11 Ramirez, Cristina E       13 Shore Aquatics-CA      35.40      34.51  
 12 Esquerra, Sydney          14 RMDA-CA                34.28      34.73  
 13 Truong, Rachel H          14 El Monte Sharks-CA     35.46      35.36  
 14 Steppe, Jewelianne E      13 RMDA-CA                34.19      35.39  
 15 Huynh, Krystal            14 MPMR-CA                34.00      35.40  
 16 Shin, Josephina           14 RAPD-CA                34.29      35.63  
 17 Barragan, Casey R         14 COMM-CA                33.52      35.68  
 18 Quarles, Brooklyn D       13 Shore Aquatics-CA      36.18      35.72  
 19 Reyes, Clare T            14 LKWD-CA                35.81      35.87  
 20 Villa, Alondra            14 Dolphins-CA            34.89      36.30  
 21 Crockett, Sammy M         14 SPS-CA                 35.56      36.45  
 22 Fritch, Sarah L           14 LKWD-CA                36.05      37.04  
 23 Erling, Angela R          14 Dolphins-CA            36.19      38.06  
 24 Nazaroff, Rachel          14 RMDA-CA                36.40      41.53  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Ramirez, Elizabeth J      14 LKWD-CA              1:03.37    1:05.36  
  2 Brus, Isabelle R          14 RMDA-CA              1:09.80    1:05.75  
  3 Ung, Amy                  14 MPMR-CA              1:04.34    1:05.76  
  4 Knapp, Allison M          14 VKNG-CA              1:07.96    1:06.53  
  5 Escovar, Isabella M       14 PASA-CA              1:05.90    1:07.35  
  6 Ung, Michelle             13 MPMR-CA              1:06.50    1:07.45  
  7 Drossel, Emily A          13 FROG-CA              1:05.47    1:07.58  
  8 Walters, Natalie B        13 RMDA-CA              1:08.08    1:07.65  
  9 Tirambulo, Cielo M        13 LKWD-CA              1:07.49    1:07.96  
 10 McClure, Jenna R          13 RMDA-CA              1:08.18    1:08.08  
 11 Benedict, Jenny A         13 WAC-CA               1:09.12    1:08.20  
 12 Lin, Ashley               13 SMT-CA               1:09.57    1:08.90  
 13 Gonzalez, Gabriella B     14 RMDA-CA              1:09.36    1:08.92  
 14 Silver, Sylvia L          14 El Monte Sharks-CA   1:07.65    1:09.07  
 15 Cho, Audrey G             13 ARSC-CA              1:10.85    1:09.16  
 16 Visoso, Maria G           14 LKWD-CA              1:08.85    1:09.25  
 17 Yu, Wendy                 14 SGSG-CA              1:09.62    1:09.48  
 18 Rigor, Jamie S            13 CERR-CA              1:08.96    1:09.63  
 19 Prata, Michelle S         14 Dolphins-CA          1:07.36    1:09.67  
 20 Rousseau, Abigail R       13 PASA-CA              1:06.36    1:09.73  
 21 Drylie, Lauren N          14 LKWD-CA              1:11.51    1:10.51  
 22 Olmedo, Marie E           14 LKWD-CA              1:10.81    1:10.98  
 23 Yang, Ashley Y            13 CERR-CA              1:11.66    1:12.08  
 24 Hanson, Anneliese J       13 TSM-CA               1:11.08    1:12.39  
 25 Glynn, Kaya R             13 LKWD-CA              1:09.58    1:16.05  
_R - Division  
  1 Green, Sophia I           14 RMDA-CA              1:13.64    1:08.08  
  2 Acosta, Daniela A         14 SGSG-CA              1:18.50    1:08.46  
  3 Azuma, Samantha E         14 RMDA-CA              1:12.45    1:09.42  
  4 Larrick, Kate M           14 SMT-CA               1:12.12    1:11.98  
  5 Giron, Evelyn             13 LKWD-CA              1:14.52    1:12.58  
  6 Francisco, Lauren I       13 VKNG-CA              1:13.74    1:12.85  
  7 Zenas, Sarah J            14 SPS-CA               1:13.47    1:13.16  
  8 Aldridge, Tana Aldridge   13 VKNG-CA              1:14.54    1:13.33  
  9 Lacheno, Ashley           13 Morning Star-CA      1:13.09    1:13.85  
 10 Zacarias, Camila          13 COMM-CA              1:18.50    1:14.20  
 11 Ball, Anika A             13 Morning Star-CA      1:16.71    1:14.66  
 12 Barragan, Casey R         14 COMM-CA              1:18.50    1:14.89  
 13 Steppe, Jewelianne E      13 RMDA-CA              1:14.86    1:15.02  
 14 Huynh, Krystal            14 MPMR-CA              1:18.14    1:15.36  
 15 Villa, Alondra            14 Dolphins-CA          1:17.99    1:15.44  
 16 Culling, Mikayla J        13 LKWD-CA              1:13.49    1:16.19  
 17 Esquerra, Sydney          14 RMDA-CA              1:13.51    1:16.35  
 18 Sim, Ellie G              14 TSM-CA               1:14.83    1:16.38  
 19 Salazar, Angelina A       13 Dolphins-CA          1:17.95    1:16.47  
 20 Matteson, Morgan C        13 TSM-CA               1:12.88    1:17.15  
 21 Villalobos, Hailey R      14 SGSG-CA              1:13.77    1:17.17  
 22 Reyes, Clare T            14 LKWD-CA              1:17.61    1:17.70  
 23 Chalmers, Ryann M         13 VKNG-CA              1:17.02    1:19.75  
 24 Shin, Josephina           14 RAPD-CA              1:18.04    1:21.43  
 25 Grundy, Jesse A           14 TSM-CA               1:18.33    1:22.69  
 26 Erling, Angela R          14 Dolphins-CA          1:17.89    1:27.81  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Brus, Isabelle R          14 RMDA-CA              2:31.32    2:25.17  
  2 McClure, Jenna R          13 RMDA-CA              2:30.90    2:27.62  
  3 Choi, Joan J              14 PASA-CA              2:26.94    2:28.03  
  4 Walters, Natalie B        13 RMDA-CA              2:25.22    2:28.21  
  5 Gonzalez, Gabriella B     14 RMDA-CA              2:32.70    2:31.91  
  6 Henriquez, Kiana H        13 FROG-CA              2:32.05    2:32.60  
  7 Rigor, Jamie S            13 CERR-CA              2:31.83    2:32.64  
  8 Doherty, Isabella M       14 CERR-CA              2:29.69    2:34.52  
  9 Kuwata, Heather A         14 TSM-CA               2:28.99    2:35.63  
 10 Olmedo, Marie E           14 LKWD-CA              2:33.63    2:37.17  
 11 Silver, Sylvia L          14 El Monte Sharks-CA   2:28.62    2:38.71  
_R - Division  
  1 Cho, Audrey G             13 ARSC-CA              2:37.19    2:34.37  
  2 Drylie, Lauren N          14 LKWD-CA              2:35.92    2:36.89  
  3 Prata, Michelle S         14 Dolphins-CA          2:42.24    2:37.71  
  4 Esquerra, Sydney          14 RMDA-CA              2:36.92    2:40.33  
  5 Aldridge, Tana Aldridge   13 VKNG-CA              2:43.04    2:42.00  
  6 Lacheno, Ashley           13 Morning Star-CA      2:40.19    2:43.10  
  7 Steppe, Jewelianne E      13 RMDA-CA              2:39.45    2:45.04  
  8 Francisco, Lauren I       13 VKNG-CA              2:40.96    2:45.94  
  9 Villa, Alondra            14 Dolphins-CA          2:46.31    2:46.07  
 10 Larrick, Kate M           14 SMT-CA               2:42.49    2:46.09  
 11 Garcia, Mia I             14 Dolphins-CA          2:46.52    2:46.57  
 12 Villalobos, Hailey R      14 SGSG-CA              2:39.75    2:48.84  
 13 Sim, Ellie G              14 TSM-CA               2:43.05    2:49.84  
 14 Fritch, Sarah L           14 LKWD-CA              2:47.28    2:53.31  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Drossel, Emily A          13 FROG-CA              1:15.26    1:15.24  
  2 Lin, Ashley               13 SMT-CA               1:14.98    1:16.58  
  3 Rigor, Jamie S            13 CERR-CA              1:16.73    1:19.14  
  4 Walters, Natalie B        13 RMDA-CA              1:17.78    1:19.27  
  5 Cho, Audrey G             13 ARSC-CA              1:23.10    1:20.46  
  6 Knapp, Allison M          14 VKNG-CA              1:23.18    1:21.01  
  7 Hanson, Anneliese J       13 TSM-CA               1:21.84    1:21.24  
  8 Gonzalez, Gabriella B     14 RMDA-CA              1:20.22    1:21.34  
  9 Sim, Ellie G              14 TSM-CA               1:21.10    1:21.76  
 10 Yang, Ashley Y            13 CERR-CA              1:22.46    1:22.09  
 11 Choi, Joan J              14 PASA-CA              1:18.21    1:24.26  
 12 Drylie, Lauren N          14 LKWD-CA              1:22.77    1:26.91  
 13 Green, Sophia I           14 RMDA-CA              1:24.39    1:27.26  
 14 Esquerra, Sydney          14 RMDA-CA              1:24.64    1:29.15  
_R - Division  
  1 Matteson, Morgan C        13 TSM-CA               1:26.87    1:24.34  
  2 Prata, Michelle S         14 Dolphins-CA          1:28.35    1:25.33  
  3 Azuma, Samantha E         14 RMDA-CA              1:26.15    1:25.47  
  4 Aldridge, Tana Aldridge   13 VKNG-CA              1:25.50    1:26.28  
  5 Culling, Mikayla J        13 LKWD-CA              1:25.58    1:26.53  
  6 Shin, Josephina           14 RAPD-CA              1:28.61    1:26.54  
  7 Tang, Angelina            14 MPMR-CA              1:25.63    1:27.38  
  8 Zacarias, Camila          13 COMM-CA              1:29.57    1:27.70  
  9 Larrick, Kate M           14 SMT-CA               1:25.67    1:28.06  
 10 Tirambulo, Cielo M        13 LKWD-CA              1:27.80    1:28.07  
 11 Rousseau, Abigail R       13 PASA-CA              1:27.04    1:28.18  
 12 Lacheno, Ashley           13 Morning Star-CA      1:30.09    1:30.03  
 13 Huynh, Krystal            14 MPMR-CA              1:28.85    1:31.10  
 14 Steppe, Jewelianne E      13 RMDA-CA              1:31.72    1:31.24  
 15 Barragan, Casey R         14 COMM-CA              1:27.92    1:31.30  
 16 Olmedo, Marie E           14 LKWD-CA              1:32.33    1:31.51  
 17 Bispango, Barbara E       13 RMDA-CA              1:31.68    1:32.13  
 18 Erezo, Jacey I            13 VKNG-CA              1:30.09    1:33.50  
 19 Salazar, Angelina A       13 Dolphins-CA          1:28.72    1:38.14  
 20 Grundy, Jesse A           14 TSM-CA               1:32.85    1:41.54  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Yu, Wendy                 14 SGSG-CA              1:25.78    1:24.32  
  2 Kishore, Sulekha          13 SMT-CA               1:30.56    1:27.78  
  3 Ung, Amy                  14 MPMR-CA              1:27.22    1:28.32  
  3 Wong, Bridget A           13 SGSG-CA              1:26.40    1:28.32  
  5 Lin, Ashley               13 SMT-CA               1:32.77    1:30.75  
  6 Benedict, Jenny A         13 WAC-CA               1:32.43    1:31.59  
  7 Rigor, Jamie S            13 CERR-CA              1:30.75    1:32.83  
  8 Gonzalez, Gabriella B     14 RMDA-CA              1:32.28    1:33.43  
  9 Kuwata, Heather A         14 TSM-CA               1:31.57    1:33.78  
_R - Division  
  1 Brus, Isabelle R          14 RMDA-CA              1:34.84    1:30.59  
  2 Barragan, Casey R         14 COMM-CA              1:36.45    1:32.39  
  3 Huynh, Krystal            14 MPMR-CA              1:34.20    1:33.01  
  4 Cho, Audrey G             13 ARSC-CA              1:34.79    1:33.31  
  5 Francisco, Lauren I       13 VKNG-CA              1:37.70    1:35.43  
  6 Tang, Angelina            14 MPMR-CA              1:37.09    1:35.62  
  7 Reyes, Clare T            14 LKWD-CA              1:36.37    1:36.93  
  8 Crockett, Sammy M         14 SPS-CA               1:39.57    1:37.15  
  9 Bispango, Barbara E       13 RMDA-CA              1:37.15    1:37.24  
 10 Aldridge, Tana Aldridge   13 VKNG-CA              1:34.75    1:37.65  
 11 Larrick, Kate M           14 SMT-CA               1:37.06    1:38.02  
 12 Shin, Josephina           14 RAPD-CA              1:40.04    1:40.51  
 13 Esquerra, Sydney          14 RMDA-CA              1:39.05    1:40.54  
 14 Espinoza, Izabella M      14 LKWD-CA              1:36.36    1:40.63  
 15 Tang, Melanie             13 El Monte Sharks-CA   1:40.07    1:41.36  
 16 Nazaroff, Rachel          14 RMDA-CA              1:42.50    1:57.45  
 -- Silver, Sylvia L          14 El Monte Sharks-CA   1:34.97         DQ  
 -- Truong, Rachel H          14 El Monte Sharks-CA   1:35.26         DQ  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Escovar, Isabella M       14 PASA-CA              1:08.22    1:11.36  
  2 Benedict, Jenny A         13 WAC-CA               1:14.14    1:12.26  
  3 Walters, Natalie B        13 RMDA-CA              1:15.48    1:13.91  
  4 Li, Amanda                13 PASA-CA              1:15.05    1:16.38  
  5 McClure, Jenna R          13 RMDA-CA              1:17.77    1:18.60  
  6 Drossel, Emily A          13 FROG-CA              1:14.34    1:18.76  
  7 Glynn, Kaya R             13 LKWD-CA              1:16.85    1:28.04  
_R - Division  
  1 Yang, Ashley Y            13 CERR-CA              1:20.61    1:19.76  
  2 Culling, Mikayla J        13 LKWD-CA              1:20.39    1:20.98  
  3 Yu, Wendy                 14 SGSG-CA              1:23.09    1:23.71  
  4 Zacarias, Camila          13 COMM-CA              1:22.60    1:24.01  
  5 Ung, Michelle             13 MPMR-CA              1:27.60    1:24.61  
  6 Espinoza, Izabella M      14 LKWD-CA              1:23.94    1:28.37  
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Ramirez, Elizabeth J      14 LKWD-CA              2:36.31    2:38.93  
  2 Ung, Amy                  14 MPMR-CA              2:39.28    2:41.51  
  3 Benedict, Jenny A         13 WAC-CA               2:45.92    2:42.29  
  4 Brus, Isabelle R          14 RMDA-CA              2:47.90    2:44.89  
  5 Escovar, Isabella M       14 PASA-CA              2:38.15    2:45.84  
  6 Gonzalez, Gabriella B     14 RMDA-CA              2:49.00    2:48.66  
  7 Ung, Michelle             13 MPMR-CA              2:47.98    2:48.87  
  8 Acosta, Daniela A         14 SGSG-CA              2:47.33    2:49.00  
  9 Marcus, Audrey D          13 TSM-CA               2:53.63    2:49.59  
 10 McClure, Jenna R          13 RMDA-CA              2:47.85    2:50.41  
 11 Visoso, Maria G           14 LKWD-CA              2:48.07    2:50.56  
 12 Lin, Ashley               13 SMT-CA               2:55.57    2:50.80  
 13 Choi, Joan J              14 PASA-CA              2:46.49    2:53.12  
 14 Drossel, Emily A          13 FROG-CA              2:48.79    2:53.45  
 15 Kachadoorian, Silvia M    14 TSM-CA               2:49.49    2:54.68  
 16 Tirambulo, Cielo M        13 LKWD-CA              2:49.10    2:58.16  
 17 Glynn, Kaya R             13 LKWD-CA              2:53.86    3:00.62  
 -- Hanson, Anneliese J       13 TSM-CA               2:51.80         DQ  
_R - Division  
  1 Zenas, Sarah J            14 SPS-CA               3:07.05    2:53.49  
  2 Cho, Audrey G             13 ARSC-CA              3:07.27    2:53.70  
  3 Kuwata, Heather A         14 TSM-CA               2:59.02    2:54.30  
  4 Giron, Evelyn             13 LKWD-CA              3:06.52    2:59.22  
  5 Tang, Angelina            14 MPMR-CA              2:57.85    2:59.59  
  6 Aldridge, Tana Aldridge   13 VKNG-CA              3:01.77    2:59.76  
  7 Silver, Sylvia L          14 El Monte Sharks-CA   2:58.38    2:59.87  
  8 Zacarias, Camila          13 COMM-CA              3:01.62    3:00.11  
  9 Matteson, Morgan C        13 TSM-CA               3:01.12    3:00.85  
 10 Kishore, Sulekha          13 SMT-CA               2:59.29    3:01.76  
 11 Culling, Mikayla J        13 LKWD-CA              3:02.77    3:03.62  
 12 Francisco, Lauren I       13 VKNG-CA              3:06.63    3:03.68  
 13 Barragan, Casey R         14 COMM-CA              3:09.54    3:05.10  
 14 Olmedo, Marie E           14 LKWD-CA              3:02.85    3:10.11  
 15 Shin, Josephina           14 RAPD-CA              3:08.29    3:11.27  
 
Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Mak, Samantha             15 MPMR-CA                29.37      29.64  
  2 Kwang, Emerald L          15 CRWN-CA                29.38      29.77  
  2 Sussman, Sophia K         17 VKNG-CA                28.32      29.77  
  4 Zambrana, Danielle A      17 MAX-CA                 29.70      30.14  
  5 Kreeck, Cindy             17 SGSG-CA                29.91      30.16  
  6 Woo, Caitlyn              18 MPMR-CA                29.60      30.87  
  7 Hicks, Addison F          16 RMDA-CA                31.36      31.52  
  8 Gamboa, Wendy             15 COMM-CA                31.31      31.81  
  9 Hernandez, Amy R          15 Morning Star-CA        31.06      31.82  
 10 Handaja, Jesslyn J        15 RMDA-CA                31.46      32.39  
 11 Angkasa, Kyra C           16 CRWN-CA                32.10      32.42  
 12 Porras, Julia M           16 Dolphins-CA            31.86      32.43  
 13 Brierty, Shannon L        16 PASA-CA                30.28      32.51  
 14 Mercado, Emily A          15 CERR-CA                31.58      32.55  
 15 Anagnostou, Nikoletta Y   15 LKWD-CA                32.62      33.26  
 16 Rosales, Natalie R        16 Dolphins-CA            31.90      33.44  
 17 Torres, Claudia J         16 COMM-CA                32.35      33.52  
 17 Wen, Jean-Ren             15 MAX-CA                 32.49      33.52  
 19 Padilla, Vivian E         15 MPMR-CA                31.36      33.75  
 20 Palomera, Emily M         16 Dolphins-CA            32.26      35.41  
_R - Division  
  1 Wang, Jessalyn            15 ARSC-CA                33.76      32.08  
  2 Zaragoza, Noriah          16 LKWD-CA                33.57      33.30  
  3 Lee, Emily Y              15 RMDA-CA                33.04      33.46  
  4 Murray, Bridget M         15 Shore Aquatics-CA      34.66      33.61  
  5 Carrillo, Zoey            15 WAC-CA                 34.68      33.81  
  6 Prata, Sidney M           16 Dolphins-CA            34.15      34.28  
  7 Arcos, Angelica C         15 Dolphins-CA            35.20      34.33  
  8 Lam, Kelsey W             15 ARSC-CA                35.12      34.43  
  9 Porras, Joanna M          16 Dolphins-CA            33.91      34.48  
 10 Chalmers, Jordan R        15 VKNG-CA                36.34      35.13  
 11 Olivieros, Karina E       16 Dolphins-CA            36.43      35.50  
 12 Montalvo, Emely S         17 BAC-CA                 36.97      40.30  
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Kwang, Emerald L          15 CRWN-CA              1:03.55    1:02.99  
  2 Liu, Melissa M            16 MAX-CA               1:05.07    1:05.44  
  3 Zambrana, Danielle A      17 MAX-CA               1:06.21    1:05.64  
  4 Mak, Samantha             15 MPMR-CA              1:04.25    1:06.52  
  5 Wu, Vanessa               15 MPMR-CA              1:08.40    1:08.20  
  6 Handaja, Jesslyn J        15 RMDA-CA              1:09.55    1:09.46  
  7 Brierty, Shannon L        16 PASA-CA              1:03.92    1:09.69  
  8 Porras, Julia M           16 Dolphins-CA          1:09.91    1:09.79  
  9 Rosales, Natalie R        16 Dolphins-CA          1:09.67    1:10.11  
 10 Takashima, Sena           16 UN-03-CA             1:10.68    1:10.78  
 11 Hernandez, Amy R          15 Morning Star-CA      1:08.78    1:11.14  
 12 Mercado, Emily A          15 CERR-CA              1:08.50    1:11.25  
 13 Gamboa, Wendy             15 COMM-CA              1:08.69    1:11.45  
 14 Porras, Jennifer M        16 Dolphins-CA          1:11.62    1:11.92  
 15 Anagnostou, Nikoletta Y   15 LKWD-CA              1:10.73    1:12.15  
 16 Lee, Emily Y              15 RMDA-CA              1:12.09    1:13.03  
 17 Palomera, Emily M         16 Dolphins-CA          1:09.98    1:13.45  
 18 Padilla, Vivian E         15 MPMR-CA              1:10.68    1:13.63  
 19 Torres, Claudia J         16 COMM-CA              1:10.15    1:13.98  
 -- Contreras, Bethany E      16 Dolphins-CA          1:08.78         DQ  
_R - Division  
  1 Carrillo, Zoey            15 WAC-CA               1:13.04    1:11.27  
  2 Wen, Jean-Ren             15 MAX-CA               1:12.80    1:12.04  
  3 Wang, Jessalyn            15 ARSC-CA              1:15.98    1:12.11  
  4 Murray, Bridget M         15 Shore Aquatics-CA    1:17.02    1:14.10  
  5 Chalmers, Jordan R        15 VKNG-CA              1:17.97    1:14.45  
  6 Porras, Joanna M          16 Dolphins-CA          1:12.46    1:14.46  
  7 Arcos, Angelica C         15 Dolphins-CA          1:19.00    1:15.67  
  8 Nunez, Aimee              15 Dolphins-CA          1:17.25    1:16.28  
  9 Olivieros, Karina E       16 Dolphins-CA          1:18.92    1:16.45  
 10 Luu, Stephanie            16 MPMR-CA              1:18.24    1:16.47  
 11 Prata, Sidney M           16 Dolphins-CA          1:16.95    1:18.57  
 12 Gimenez, Ayelen N         17 COMM-CA              1:18.81    1:19.75  
 13 Montalvo, Emely S         17 BAC-CA               1:18.64    1:24.33  
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Gomez, Arely C            15 TSM-CA               2:21.29    2:18.04  
  2 Kwang, Emerald L          15 CRWN-CA              2:19.43    2:20.94  
  3 Hicks, Addison F          16 RMDA-CA              2:21.76    2:24.03  
  4 Zambrana, Danielle A      17 MAX-CA               2:25.78    2:28.48  
  5 Gamboa, Wendy             15 COMM-CA              2:30.56    2:32.40  
  6 Wu, Vanessa               15 MPMR-CA              2:25.69    2:32.69  
  7 Woo, Caitlyn              18 MPMR-CA              2:24.50    2:33.08  
  8 Anagnostou, Nikoletta Y   15 LKWD-CA              2:24.87    2:33.31  
  9 Brierty, Shannon L        16 PASA-CA              2:22.42    2:33.74  
 10 Mercado, Emily A          15 CERR-CA              2:30.51    2:34.31  
 11 Rosales, Natalie R        16 Dolphins-CA          2:34.37    2:34.91  
 12 Porras, Julia M           16 Dolphins-CA          2:32.72    2:36.16  
 13 Gregorio, Jania           15 LKWD-CA              2:32.97    2:36.18  
 14 Contreras, Bethany E      16 Dolphins-CA          2:25.79    2:38.45  
 15 Mak, Samantha             15 MPMR-CA              2:25.68    2:38.61  
 16 Palomera, Emily M         16 Dolphins-CA          2:30.42    2:38.86  
 17 Torres, Claudia J         16 COMM-CA              2:33.74    2:43.65  
 18 Padilla, Vivian E         15 MPMR-CA              2:31.66    2:45.96  
_R - Division  
  1 Wen, Jean-Ren             15 MAX-CA               2:42.15    2:40.83  
  2 Lee, Emily Y              15 RMDA-CA              2:43.78    2:41.31  
  3 Porras, Joanna M          16 Dolphins-CA          2:41.07    2:41.65  
  4 Lee, Rachel               16 MPMR-CA              2:36.96    2:44.13  
  5 Chalmers, Jordan R        15 VKNG-CA              2:44.87    2:45.49  
  6 Zaragoza, Noriah          16 LKWD-CA              2:42.71    2:48.39  
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Liu, Melissa M            16 MAX-CA               1:13.10    1:13.65  
  2 Zambrana, Danielle A      17 MAX-CA               1:17.27    1:17.70  
  3 Rosales, Natalie R        16 Dolphins-CA          1:17.96    1:18.03  
  4 Mak, Samantha             15 MPMR-CA              1:17.17    1:18.22  
  5 Woo, Caitlyn              18 MPMR-CA              1:16.92    1:18.73  
  6 Wu, Vanessa               15 MPMR-CA              1:17.57    1:19.86  
  7 Hernandez, Amy R          15 Morning Star-CA      1:22.25    1:22.12  
  8 Huynh, Junae Z            15 SGSG-CA              1:20.90    1:22.18  
  9 Contreras, Bethany E      16 Dolphins-CA          1:15.88    1:22.76  
 10 Porras, Jennifer M        16 Dolphins-CA          1:25.04    1:22.82  
 11 Woo, Carenna              16 MPMR-CA              1:21.54    1:23.96  
 12 Gregorio, Jania           15 LKWD-CA              1:24.68    1:24.03  
 13 Takashima, Nina           15 UN-03-CA             1:24.58    1:25.60  
 14 Takashima, Sena           16 UN-03-CA             1:18.43    1:25.64  
 15 Palomera, Emily M         16 Dolphins-CA          1:23.65    1:25.87  
 16 Anagnostou, Nikoletta Y   15 LKWD-CA              1:21.45    1:26.16  
 17 Porras, Julia M           16 Dolphins-CA          1:25.10    1:27.08  
 18 Carrillo, Zoey            15 WAC-CA               1:25.50    1:27.85  
 19 Wang, Jessalyn            15 ARSC-CA              1:25.19    1:28.84  
 20 Gamboa, Wendy             15 COMM-CA              1:25.17    1:29.71  
 21 Padilla, Vivian E         15 MPMR-CA              1:24.19    1:29.95  
 22 Mercado, Emily A          15 CERR-CA              1:24.46    1:31.34  
 23 Brierty, Shannon L        16 PASA-CA              1:24.85    1:31.71  
_R - Division  
  1 Lee, Emily Y              15 RMDA-CA              1:26.29    1:24.03  
  2 Wen, Jean-Ren             15 MAX-CA               1:27.34    1:27.28  
  3 Lam, Kelsey W             15 ARSC-CA              1:31.33    1:28.65  
  4 Luu, Stephanie            16 MPMR-CA              1:33.60    1:31.82  
  5 Porras, Joanna M          16 Dolphins-CA          1:31.68    1:32.77  
  6 Gimenez, Ayelen N         17 COMM-CA              1:31.54    1:33.46  
  7 Chalmers, Jordan R        15 VKNG-CA              1:30.01    1:33.55  
  7 Arcos, Angelica C         15 Dolphins-CA          1:33.45    1:33.55  
  9 Prata, Sidney M           16 Dolphins-CA          1:31.59    1:33.80  
 10 Nunez, Aimee              15 Dolphins-CA          1:25.82    1:34.44  
 11 Torres, Claudia J         16 COMM-CA              1:30.80    1:35.19  
 12 Montalvo, Emely S         17 BAC-CA               1:33.58    1:43.71  
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Angkasa, Kyra C           16 CRWN-CA              1:24.92    1:22.92  
  2 Huynh, Junae Z            15 SGSG-CA              1:27.00    1:26.05  
  3 Lam, Kelsey W             15 ARSC-CA              1:32.87    1:33.10  
  4 Takashima, Nina           15 UN-03-CA             1:31.11    1:33.24  
  5 Arcos, Angelica C         15 Dolphins-CA          1:35.04    1:34.33  
  6 Lee, Rachel               16 MPMR-CA              1:28.76    1:36.34  
  7 Gregorio, Jania           15 LKWD-CA              1:35.43    1:38.08  
_R - Division  
  1 Carrillo, Zoey            15 WAC-CA               1:37.99    1:30.08  
  2 Murray, Bridget M         15 Shore Aquatics-CA    1:37.48    1:35.47  
  3 Brierty, Shannon L        16 PASA-CA              1:39.74    1:40.08  
  4 Olivieros, Karina E       16 Dolphins-CA          1:44.10    1:45.12  
  5 Montalvo, Emely S         17 BAC-CA               1:44.72    1:59.56  
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Knapp, Brenna E           17 VKNG-CA              1:13.81    1:12.38  
  2 Gamboa, Wendy             15 COMM-CA              1:16.51    1:17.10  
  3 Handaja, Jesslyn J        15 RMDA-CA              1:16.03    1:17.78  
  4 Hicks, Addison F          16 RMDA-CA              1:15.56    1:18.14  
  5 Hernandez, Amy R          15 Morning Star-CA      1:13.24    1:21.23  
  6 Woo, Carenna              16 MPMR-CA              1:19.36    1:21.59  
  7 Lee, Emily Y              15 RMDA-CA              1:17.52    1:22.31  
  8 Mercado, Emily A          15 CERR-CA              1:18.57    1:22.50  
  9 Anagnostou, Nikoletta Y   15 LKWD-CA              1:17.95    1:28.32  
_R - Division  
  1 Wang, Jessalyn            15 ARSC-CA              1:27.70    1:20.89  
  2 Porras, Joanna M          16 Dolphins-CA          1:23.16    1:24.89  
  3 Murray, Bridget M         15 Shore Aquatics-CA    1:27.63    1:26.94  
  4 Torres, Claudia J         16 COMM-CA              1:27.21    1:29.66  
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Kwang, Emerald L          15 CRWN-CA              2:42.38    2:38.29  
  1 Carrillo, Zoey            15 WAC-CA               3:00.32    2:53.51  
  2 Handaja, Jesslyn J        15 RMDA-CA              2:47.58    2:46.16  
  2 Torres, Claudia J         16 COMM-CA              3:02.31    3:04.18  
  3 Angkasa, Kyra C           16 CRWN-CA              2:53.49    2:49.68  
  3 Murray, Bridget M         15 Shore Aquatics-CA    3:05.51    3:04.51  
  4 Gregorio, Jania           15 LKWD-CA              2:46.75    2:52.64  
  4 Porras, Joanna M          16 Dolphins-CA          3:10.55    3:06.40  
  5 Woo, Caitlyn              18 MPMR-CA              2:47.74    2:52.94  
  5 Mercado, Emily A          15 CERR-CA              3:02.54    3:06.63  
  6 Woo, Carenna              16 MPMR-CA              2:57.52    2:55.98  
  6 Lam, Kelsey W             15 ARSC-CA              3:12.06    3:08.10  
  7 Gamboa, Wendy             15 COMM-CA              2:49.79    2:56.05  
  7 Gimenez, Ayelen N         17 COMM-CA              3:14.90    3:19.88  
  8 Porras, Julia M           16 Dolphins-CA          2:56.71    2:56.70  
  9 Lee, Emily Y              15 RMDA-CA              2:58.34    2:56.91  
 10 Porras, Jennifer M        16 Dolphins-CA          2:57.35    2:57.83  
 11 Takashima, Sena           16 UN-03-CA             2:52.26    2:59.23  
 12 Takashima, Nina           15 UN-03-CA             2:58.42    2:59.85  
 13 Brierty, Shannon L        16 PASA-CA              2:48.72    3:05.05  
 
Girls Open 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Limmen, Eliana L          12 PASA-CA              5:20.06    4:59.34  
  2 Ung, Michelle             13 MPMR-CA              5:10.00    5:01.75  
  3 Knapp, Allison M          14 VKNG-CA              5:03.70    5:03.02  
  4 Wong, Bridget A           13 SGSG-CA              4:56.41    5:07.33  
  5 Choi, Joan J              14 PASA-CA              5:06.87    5:07.98  
  6 Tran, Kayanne Q           13 SGSG-CA              5:06.52    5:08.10  
  7 Drossel, Emily A          13 FROG-CA              5:12.90    5:09.54  
  8 Handaja, Jesslyn J        15 RMDA-CA              5:29.00    5:12.84  
  9 Carrillo, Zoey            15 WAC-CA               5:26.14    5:14.97  
 10 Wu, Vanessa               15 MPMR-CA              5:14.07    5:15.52  
 11 Mikulski, Franny J        12 RMDA-CA              5:35.60    5:21.68  
 12 Contreras, Bethany E      16 Dolphins-CA          5:29.25    5:29.99  
 13 Olmedo, Marie E           14 LKWD-CA              5:33.76    5:30.20  
 14 Matteson, Morgan C        13 TSM-CA               5:28.92    5:34.55  
 15 Azuma, Samantha E         14 RMDA-CA              5:47.30    5:42.19  
 16 Zaragoza, Noriah          16 LKWD-CA              5:45.57    5:46.26  
 17 Chalmers, Jordan R        15 VKNG-CA              5:47.30    5:59.19  
 
Girls Open 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ung, Carmen               16 MPMR-CA             22:11.60   20:07.91  
  2 Rousseau, Abigail R       13 PASA-CA             22:11.60   20:56.42  
 
Girls Open 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tse, Allysan W            12 CRWN-CA              2:32.86    2:36.76  
  2 Wong, Bridget A           13 SGSG-CA              2:43.62    2:42.15  
  3 Li, Amanda                13 PASA-CA              2:41.73    2:44.37  
  4 Hanson, Anneliese J       13 TSM-CA               2:51.15    2:46.50  
  5 Wu, Vanessa               15 MPMR-CA              2:46.41    2:47.14  
  6 Mak, Samantha             15 MPMR-CA              2:43.75    2:47.31  
  7 Lin, Ashley               13 SMT-CA               2:46.69    2:47.85  
  8 Knapp, Brenna E           17 VKNG-CA              2:43.14    2:49.35  
  9 Schmidt, Hana J           11 TSM-CA               3:08.20    2:49.39  
 10 Escovar, Isabella M       14 PASA-CA              2:39.65    2:49.55  
 11 Tran, Kayanne Q           13 SGSG-CA              2:47.61    2:49.77  
 12 Rosales, Natalie R        16 Dolphins-CA          2:52.65    2:50.85  
 13 Cho, Audrey G             13 ARSC-CA              3:02.05    2:51.51  
 14 Yang, Ashley Y            13 CERR-CA              2:53.58    2:53.89  
 15 Sim, Ellie G              14 TSM-CA               2:47.84    2:56.94  
 16 Woo, Caitlyn              18 MPMR-CA              2:43.91    2:57.06  
 17 Kachadoorian, Silvia M    14 TSM-CA               2:58.00    2:57.07  
 18 Uzan, Vanessa L           12 RAPD-CA              2:58.24    2:57.39  
 19 Contreras, Bethany E      16 Dolphins-CA          2:49.70    2:57.85  
 20 Woo, Carenna              16 MPMR-CA              2:55.78    3:00.65  
 21 Tang, Angelina            14 MPMR-CA              3:00.39    3:01.42  
 22 Culling, Mikayla J        13 LKWD-CA              3:06.30    3:05.96  
 23 Fritch, Sarah L           14 LKWD-CA              3:07.43    3:11.08  
 
Girls Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Elizabeth J      14 LKWD-CA              2:53.94    2:54.66  
  2 Ung, Carmen               16 MPMR-CA              2:53.02    3:02.11  
  3 Angkasa, Kyra C           16 CRWN-CA              3:08.83    3:02.93  
  4 Yu, Wendy                 14 SGSG-CA              3:04.60    3:03.73  
  5 Acosta, Daniela A         14 SGSG-CA              3:04.28    3:06.39  
  6 Takeuchi, Aira            11 CERR-CA              3:14.57    3:08.55  
  7 Kishore, Sulekha          13 SMT-CA               3:16.11    3:12.70  
  8 Sokolow, Mattea R         12 TSM-CA               3:30.80    3:15.07  
  9 Huynh, Junae Z            15 SGSG-CA              3:10.83    3:15.29  
 10 Kuwata, Heather A         14 TSM-CA               3:30.55    3:15.69  
 11 Takashima, Nina           15 UN-03-CA             3:09.16    3:17.46  
 12 Knapp, Brenna E           17 VKNG-CA              3:15.19    3:19.86  
 13 Francisco, Lauren I       13 VKNG-CA              3:31.00    3:20.35  
 14 Huynh, Krystal            14 MPMR-CA              3:27.01    3:24.47  
 15 Anagnostou, Nikoletta Y   15 LKWD-CA              3:30.30    3:25.35  
 16 Francisco, Lia D          11 VKNG-CA              3:31.00    3:30.79  
 17 Reyes, Clare T            14 LKWD-CA              3:24.02    3:31.37  
 
Girls Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Escovar, Isabella M       14 PASA-CA              2:33.61    2:44.72  
  2 Ung, Amy                  14 MPMR-CA              2:55.85    2:57.53  
  3 Woo, Carenna              16 MPMR-CA              3:03.00    3:09.65  
  4 Hernandez, Amy R          15 Morning Star-CA      3:04.07    3:15.17  
 
Girls Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bayan, Iris S             12 LKWD-CA              6:07.70    5:41.32  
  2 Ung, Amy                  14 MPMR-CA              5:55.26    5:43.25  
  3 Wong, Bridget A           13 SGSG-CA              5:32.13    5:43.45  
  4 Veron, Reese A            12 LKWD-CA              5:56.41    5:44.85  
  5 Escovar, Isabella M       14 PASA-CA              5:30.46    5:47.17  
  6 Knapp, Brenna E           17 VKNG-CA              5:41.81    5:48.66  
  7 Sokolow, Mattea R         12 TSM-CA               6:30.40    5:49.12  
  8 Choi, Joan J              14 PASA-CA              6:01.54    5:57.61  
  9 Visoso, Maria G           14 LKWD-CA              5:57.92    5:58.76  
 10 Ung, Michelle             13 MPMR-CA              5:59.58    6:01.33  
 11 Ung, Carmen               16 MPMR-CA              5:57.17    6:01.77  
 12 Kachadoorian, Silvia M    14 TSM-CA               6:30.50    6:04.96  
 13 Wu, Vanessa               15 MPMR-CA              6:14.69    6:11.00  
 14 Tang, Angelina            14 MPMR-CA              6:14.60    6:19.48  
 15 Woo, Carenna              16 MPMR-CA              6:14.19    6:19.56  
 16 Contreras, Bethany E      16 Dolphins-CA          5:49.76    6:20.69  
 
Boys 5-8 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Benedict, Adrian A         8 WAC-CA                 41.63      40.52  
  2 Ramirez, Roy S             8 RMDA-CA                41.92      43.06  
  3 Trowbridge, Cash M         8 VKNG-CA                42.87      44.07  
_R - Division  
  1 Luong, Eric S              8 MPMR-CA                45.22      44.22  
  2 Chiu, Gabriel A            8 CRWN-CA                48.34      44.72  
  3 Escalante, Yeshua          8 RMDA-CA                48.67      45.87  
  4 Frascini, Jeremiah G       7 RMDA-CA                47.82      45.92  
  5 Ocampo, Nicolas L          7 COMM-CA                53.30      46.10  
  6 Chiang, Jordan T           6 RMDA-CA                47.37      46.65  
  7 Reyes, Julian A            7 WAC-CA                 47.14      47.11  
  8 Chengswasdisthaporn, Aar   8 RMDA-CA                48.11      49.03  
  9 Hah, Jeremy                7 CRWN-CA                49.17      51.80  
 10 Dotts, Charlie R           8 Shore Aquatics-CA      50.77      52.72  
 11 Telanoff, Teddy            8 TSM-CA                 53.23      53.80  
 12 Yeung, Aidan               8 SMT-CA                 52.69      55.15  
 
Boys 5-8 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Ramirez, Roy S             8 RMDA-CA              1:34.54    1:30.57  
_R - Division  
  1 Benedict, Adrian A         8 WAC-CA               1:41.17    1:29.96  
  2 Chiu, Gabriel A            8 CRWN-CA              1:41.26    1:35.97  
  3 Ocampo, Nicolas L          7 COMM-CA              1:54.60    1:37.69  
  4 Luong, Eric S              8 MPMR-CA              1:45.96    1:41.08  
  5 Escalante, Yeshua          8 RMDA-CA              1:44.08    1:41.83  
  6 Chiang, Jordan T           6 RMDA-CA              1:46.25    1:42.78  
  7 Reyes, Julian A            7 WAC-CA               1:45.89    1:43.47  
  8 Chengswasdisthaporn, Aar   8 RMDA-CA              1:43.87    1:43.59  
  9 Trowbridge, Cash M         8 VKNG-CA              1:38.20    2:04.29  
 
Boys 5-8 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Ramirez, Roy S             8 RMDA-CA                50.47      49.43  
  2 Chengswasdisthaporn, Aar   8 RMDA-CA                49.33      51.31  
  3 Luong, Eric S              8 MPMR-CA                52.57      51.56  
  4 Benedict, Adrian A         8 WAC-CA                 53.00      52.79  
_R - Division  
  1 Escalante, Yeshua          8 RMDA-CA                53.77      51.18  
  2 Ocampo, Nicolas L          7 COMM-CA              1:03.80      51.31  
  3 Chiu, Gabriel A            8 CRWN-CA                56.44      53.48  
  4 Chiang, Jordan T           6 RMDA-CA                57.03      57.23  
  5 Hah, Jeremy                7 CRWN-CA              1:00.36      58.44  
  6 Trowbridge, Cash M         8 VKNG-CA                57.82      59.63  
  7 Frascini, Jeremiah G       7 RMDA-CA              1:00.00      59.99  
  8 Dotts, Charlie R           8 Shore Aquatics-CA    1:03.55    1:00.80  
  9 Reyes, Julian A            7 WAC-CA                 59.87    1:01.54  
 10 Telanoff, Teddy            8 TSM-CA               1:03.76    1:03.01  
 11 Yeung, Aidan               8 SMT-CA               1:00.54    1:09.61  
 
Boys 5-8 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vega, Brooklyn R           8 VKNG-CA                59.20      56.08  
  2 Benedict, Adrian A         8 WAC-CA               1:03.60      56.17  
  3 Ramirez, Roy S             8 RMDA-CA              1:00.27    1:00.65  
  4 Trowbridge, Cash M         8 VKNG-CA              1:01.64    1:01.02  
  5 Manzur, Leo S              8 TSM-CA               1:05.23    1:01.75  
  6 Thomas, William R          8 PASA-CA              1:00.56    1:02.12  
  7 Ocampo, Nicolas L          7 COMM-CA              1:08.50    1:07.92  
  8 Sang, Ricky                8 CERR-CA              1:07.16    1:12.85  
 -- Chiang, Jordan T           6 RMDA-CA              1:04.99         DQ  
Non-Award Division  
 -- Luong, Eric S              8 MPMR-CA                   NT         DQ  
 
Boys 5-8 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Benedict, Adrian A         8 WAC-CA                 51.07      49.11  
  2 Luong, Eric S              8 MPMR-CA                49.03      51.83  
  3 Thomas, William R          8 PASA-CA                48.81      56.02  
_R - Division  
  1 Ocampo, Nicolas L          7 COMM-CA              1:03.20      49.00  
  2 Ramirez, Roy S             8 RMDA-CA                53.03      53.05  
  3 Vega, Brooklyn R           8 VKNG-CA                54.50      53.11  
  4 Chiang, Jordan T           6 RMDA-CA                59.73      57.38  
  5 Reyes, Julian A            7 WAC-CA               1:01.58    1:02.75  
  6 Manzur, Leo S              8 TSM-CA               1:03.11    1:20.74  
 
Boys 7-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Chang, Bryan N            10 ARSC-CA                34.33      33.16  
  2 Quintas, Ian C            10 ULTR-CA                35.28      33.48  
  3 Shaffer, Jake E           10 RFSH-CA                33.72      34.08  
  4 Labrado, Gabriel E        10 Dolphins-CA            34.95      34.60  
  5 Li, Richard               10 PASA-CA                36.55      34.73  
  6 Jiang, Kenny Z             8 CRWN-CA                36.05      35.00  
  7 Garzon, Esiquiel J        10 RMDA-CA                37.64      35.02  
  8 Lim, Ronald               10 PASA-CA                34.82      35.14  
  9 Hua, Hunter H             10 CERR-CA                36.48      35.35  
 10 Kandul, Matvey N          10 SPS-CA                 35.94      35.55  
 11 Rodriguez, Ryli K         10 RMDA-CA                35.42      35.62  
 12 Mikulski, Leon C          10 RMDA-CA                36.70      36.35  
 13 Nakagawa, Anderson        10 SPS-CA                 36.96      36.97  
 14 Farrington, Sebastian M    9 ARSC-CA                36.80      37.22  
 15 Ingersoll, Mateo T        10 MAX-CA                 35.83      37.63  
 16 Yuan, Justin M             9 Shore Aquatics-CA      37.97      37.64  
 17 Jue, Evan M               10 LKWD-CA                36.83      37.67  
 18 Dornoff, Anthony M         8 CERR-CA                37.34      38.76  
_R - Division  
  1 Flores, Dylan D           10 RMDA-CA                39.74      35.04  
  2 Huang, Jianson            10 ARSC-CA                39.45      35.94  
  3 Vet, Andrew T              8 LKWD-CA                38.28      36.27  
  4 Arawgoda, Imeth           10 RMDA-CA                38.33      36.58  
  5 Lin, Peter                 9 MAX-CA                 38.30      37.27  
  6 Telanoff, Benjamin E      10 TSM-CA                 41.11      37.36  
  7 Tower, Zach A              9 TSM-CA                 41.22      37.93  
  8 Loza, Kristian M           9 Oasis-CA               41.48      38.40  
  9 Chavez, Adam R            10 RMDA-CA                39.61      38.52  
 10 Santoso, Gavin J          10 MAX-CA                 38.82      38.78  
 11 Chun, Tim                  9 SGSG-CA                39.94      38.98  
 12 Mendoza, Saul J           10 COMM-CA                41.50      39.04  
 13 Shin, Brandon              9 RAPD-CA                39.57      39.22  
 14 Petho, Almos J            10 FROG-CA                39.67      39.23  
 15 Lee, Aiden                 9 RAPD-CA                39.75      39.53  
 16 Martinez, Nathan M         9 COMM-CA                39.93      39.71  
 17 Muldoon, Zico Z           10 TSM-CA                 41.45      42.18  
 18 Drylie, Alex J             9 LKWD-CA                40.66      42.92  
 19 Cardenas, Ivan R           9 COMM-CA                41.50      46.27  
 20 Schneeman, Mark G          9 TSM-CA                 41.32      46.90  
 21 Rubio Jr., Ramon           9 LKWD-CA                41.44      51.96  
 22 Holtzman, Brody W          9 TSM-CA                 41.26      52.10  
 23 Cockerham, James J        10 TSM-CA                 41.40      52.87  
 -- Alvarez, Conner D          9 Oasis-CA               39.00         DQ  
 
Boys 7-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Lim, Ronald               10 PASA-CA              1:15.71    1:12.88  
  2 Cerda, Leonel G           10 LKWD-CA              1:14.10    1:13.56  
  3 Shaffer, Jake E           10 RFSH-CA              1:12.52    1:13.60  
  4 Labrado, Gabriel E        10 Dolphins-CA          1:17.02    1:14.20  
  5 Garzon, Esiquiel J        10 RMDA-CA              1:17.43    1:16.43  
  6 Rodriguez, Ryli K         10 RMDA-CA              1:20.61    1:19.17  
  7 Jue, Evan M               10 LKWD-CA              1:20.32    1:21.38  
  8 Vet, Andrew T              8 LKWD-CA              1:22.29    1:22.18  
  9 Dornoff, Anthony M         8 CERR-CA              1:22.73    1:25.31  
_R - Division  
  1 Jiang, Kenny Z             8 CRWN-CA              1:25.96    1:19.23  
  2 Rosales, Zinadin Z        10 Dolphins-CA          1:26.52    1:21.30  
  3 Usita, Keeno D             9 RMDA-CA              1:28.05    1:21.91  
  4 Mccance, Sasha B          10 UN-02-CA             1:31.30    1:22.85  
  5 Lin, Peter                 9 MAX-CA               1:24.83    1:23.27  
  6 Arawgoda, Imeth           10 RMDA-CA              1:25.91    1:24.20  
  7 Yuan, Justin M             9 Shore Aquatics-CA    1:26.50    1:24.41  
  8 Mindlin, Leo S            10 TSM-CA               1:24.37    1:24.93  
  9 Mendoza, Saul J           10 COMM-CA              1:31.60    1:25.06  
 10 Lee, Aiden                 9 RAPD-CA              1:27.04    1:25.49  
 11 Petho, Almos J            10 FROG-CA              1:27.95    1:27.17  
 12 Santoso, Gavin J          10 MAX-CA               1:30.38    1:27.81  
 13 Finley, Bryan N           10 RMDA-CA              1:26.81    1:28.17  
 14 Wang, Hughes Y             9 MAX-CA               1:31.10    1:29.72  
 15 Chuchen, Eames D           9 TSM-CA               1:31.23    1:31.81  
 16 Tower, Zach A              9 TSM-CA               1:31.41    1:31.89  
 17 Muldoon, Zico Z           10 TSM-CA               1:31.57    1:35.26  
 18 Cardenas, Ivan R           9 COMM-CA              1:31.60    1:40.71  
 19 Schneeman, Mark G          9 TSM-CA               1:31.51    1:42.47  
 
Boys 7-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Chiang, River R           10 RMDA-CA              2:37.63    2:31.94  
  2 Cerda, Leonel G           10 LKWD-CA              2:44.07    2:45.07  
  3 Mikulski, Leon C          10 RMDA-CA              2:45.15    2:45.73  
  4 Li, Richard               10 PASA-CA              2:48.78    2:46.35  
  5 Kadiman, Jayden           10 SMT-CA               2:57.41    2:51.04  
  6 Velasco, Gian K            9 Oasis-CA             3:00.46    3:01.67  
_R - Division  
  1 Mo, Cheney C               9 CERR-CA              3:19.00    2:43.52  
  2 Flores, Dylan D           10 RMDA-CA              3:19.00    2:51.77  
  3 Rodriguez, Ryli K         10 RMDA-CA              3:02.98    3:01.24  
  4 Martinez, Nathan M         9 COMM-CA              3:19.00    3:02.17  
  5 Telanoff, Benjamin E      10 TSM-CA               3:18.26    3:07.43  
  6 Mccance, Sasha B          10 UN-02-CA             3:18.00    3:07.56  
 
Boys 7-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Quintas, Ian C            10 ULTR-CA                39.31      39.04  
  2 Shaffer, Jake E           10 RFSH-CA                39.99      40.36  
  3 Farrington, Sebastian M    9 ARSC-CA                41.85      41.01  
  4 Jiang, Kenny Z             8 CRWN-CA                43.36      41.87  
  5 Li, Richard               10 PASA-CA                44.93      42.86  
  6 Labrado, Gabriel E        10 Dolphins-CA            44.37      43.00  
  7 Chavez, Adam R            10 RMDA-CA                44.48      43.31  
  8 Hua, Hunter H             10 CERR-CA                43.12      43.32  
  9 Nakagawa, Anderson        10 SPS-CA                 46.11      44.36  
 10 Shin, Brandon              9 RAPD-CA                45.44      44.58  
 11 Jue, Lucas R               9 LKWD-CA                44.75      45.27  
 -- Lim, Ronald               10 PASA-CA                43.37         DQ  
 -- Alvarez, Conner D          9 Oasis-CA               45.56         DQ  
_R - Division  
  1 Jue, Evan M               10 LKWD-CA                47.86      44.79  
  2 Lee, Aiden                 9 RAPD-CA                47.83      45.42  
  3 Velasco, Gian K            9 Oasis-CA               47.18      45.43  
  4 Mindlin, Leo S            10 TSM-CA                 46.75      45.58  
  5 Garzon, Esiquiel J        10 RMDA-CA                46.70      45.78  
  6 Kandul, Matvey N          10 SPS-CA                 46.84      46.48  
  7 Dornoff, Anthony M         8 CERR-CA                46.85      46.50  
  8 Lin, Peter                 9 MAX-CA                 46.50      46.75  
  9 Mendoza, Saul J           10 COMM-CA                50.50      46.76  
 10 Vet, Andrew T              8 LKWD-CA                48.10      47.07  
 11 Mccance, Sasha B          10 UN-02-CA               49.50      47.66  
 12 Rodriguez, Ryli K         10 RMDA-CA                48.26      47.67  
 13 Tower, Zach A              9 TSM-CA                 47.88      49.08  
 14 Schneeman, Mark G          9 TSM-CA                 50.47      51.19  
 15 Muldoon, Zico Z           10 TSM-CA                 50.40      51.93  
 16 Ingersoll, Mateo T        10 MAX-CA                 48.58      52.21  
 17 Holtzman, Brody W          9 TSM-CA                 50.43      54.20  
 18 Rubio Jr., Ramon           9 LKWD-CA                50.28      56.60  
 19 Cardenas, Ivan R           9 COMM-CA                50.50      57.22  
 20 Cockerham, James J        10 TSM-CA                 50.34    1:00.67  
 
Boys 7-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Shaffer, Jake E           10 RFSH-CA              1:29.90    1:26.55  
  2 Jiang, Kenny Z             8 CRWN-CA              1:34.44    1:27.47  
  3 Farrington, Sebastian M    9 ARSC-CA              1:30.72    1:29.53  
  4 Cerda, Leonel G           10 LKWD-CA              1:36.08    1:32.50  
  5 Labrado, Gabriel E        10 Dolphins-CA          1:36.27    1:35.19  
  6 Jue, Evan M               10 LKWD-CA              1:39.14    1:35.31  
  7 Velasco, Gian K            9 Oasis-CA             1:37.89    1:37.80  
  8 Jue, Lucas R               9 LKWD-CA              1:38.29    1:38.17  
  9 Mindlin, Leo S            10 TSM-CA               1:41.26    1:38.58  
_R - Division  
  1 Mo, Cheney C               9 CERR-CA              1:47.51    1:35.09  
  2 Finley, Bryan N           10 RMDA-CA              1:42.52    1:38.04  
  3 Mendoza, Saul J           10 COMM-CA              1:50.46    1:40.02  
  4 Selloria, Shane A         10 BAC-CA               1:48.87    1:43.32  
  5 Petho, Almos J            10 FROG-CA              1:41.56    1:44.10  
  6 Rodriguez, Ryli K         10 RMDA-CA              1:50.50    1:49.99  
 -- Valdez, Andy G            10 BAC-CA               1:49.91         DQ  
 
Boys 7-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Nakagawa, Anderson        10 SPS-CA                 46.99      44.59  
  2 Shaffer, Jake E           10 RFSH-CA                45.39      44.60  
  3 Quintas, Ian C            10 ULTR-CA                49.22      45.71  
  4 Chiang, River R           10 RMDA-CA                47.12      47.34  
  5 Mo, Cheney C               9 CERR-CA                48.62      47.45  
  6 Chang, Bryan N            10 ARSC-CA                47.76      47.63  
  7 Vet, Andrew T              8 LKWD-CA                46.74      48.81  
  8 Jiang, Kenny Z             8 CRWN-CA                49.50      48.97  
  9 Dornoff, Anthony M         8 CERR-CA                48.38      49.03  
 10 Santoso, Gavin J          10 MAX-CA                 49.63      49.34  
 11 Garzon, Esiquiel J        10 RMDA-CA                51.35      51.18  
 12 Hua, Hunter H             10 CERR-CA                50.14      51.65  
 13 Mikulski, Leon C          10 RMDA-CA                50.91      52.46  
 14 Shin, Brandon              9 RAPD-CA                50.18      53.49  
 15 Chun, Tim                  9 SGSG-CA                51.37      57.01  
_R - Division  
  1 Rosales, Zinadin Z        10 Dolphins-CA            51.85      50.80  
  2 Mccance, Sasha B          10 UN-02-CA               53.65      51.39  
  3 Selloria, Shane A         10 BAC-CA                 52.26      51.42  
  4 Lee, Aiden                 9 RAPD-CA                51.78      51.63  
  5 Chuchen, Eames D           9 TSM-CA                 55.81      51.83  
  5 Farrington, Sebastian M    9 ARSC-CA                54.16      51.83  
  7 Petho, Almos J            10 FROG-CA                53.44      54.07  
  8 Usita, Keeno D             9 RMDA-CA                55.75      54.76  
  9 Jue, Lucas R               9 LKWD-CA                54.68      55.59  
 10 Arawgoda, Imeth           10 RMDA-CA                56.00      55.81  
 11 Mendoza, Saul J           10 COMM-CA                56.00      56.17  
 12 Yuan, Justin M             9 Shore Aquatics-CA      55.02      56.45  
 13 Tower, Zach A              9 TSM-CA                 55.42      56.56  
 14 Martinez, Nathan M         9 COMM-CA                56.00      56.63  
 15 Barats, David             10 TSM-CA                 55.79      56.90  
 16 Muldoon, Zico Z           10 TSM-CA                 55.63      57.31  
 17 Drylie, Alex J             9 LKWD-CA                55.14      57.37  
 18 Valdez, Andy G            10 BAC-CA                 55.27    1:01.76  
 19 Schneeman, Mark G          9 TSM-CA                 55.87    1:02.14  
 
Boys 7-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Nakagawa, Anderson        10 SPS-CA               1:40.14    1:38.11  
  2 Chiang, River R           10 RMDA-CA              1:40.15    1:39.36  
  3 Shaffer, Jake E           10 RFSH-CA              1:40.43    1:40.15  
  4 Jiang, Kenny Z             8 CRWN-CA              1:46.82    1:43.34  
  5 Chang, Bryan N            10 ARSC-CA              1:46.22    1:43.65  
  6 Kandul, Matvey N          10 SPS-CA               1:41.99    1:45.02  
  7 Mo, Cheney C               9 CERR-CA              1:45.51    1:45.47  
  8 Dornoff, Anthony M         8 CERR-CA              1:43.36    1:46.66  
  9 Santoso, Gavin J          10 MAX-CA               1:47.90    1:47.43  
 10 Garzon, Esiquiel J        10 RMDA-CA              1:48.00    1:48.44  
 11 Mikulski, Leon C          10 RMDA-CA              1:51.16    1:48.45  
 12 Hua, Hunter H             10 CERR-CA              1:48.97    1:49.35  
 13 Alvarez, Conner D          9 Oasis-CA             1:47.67    1:51.52  
 -- Kadiman, Jayden           10 SMT-CA               1:45.26         DQ  
_R - Division  
  1 Petho, Almos J            10 FROG-CA              1:54.33    1:53.88  
  2 Mccance, Sasha B          10 UN-02-CA             2:01.10    1:54.68  
  3 Loza, Kristian M           9 Oasis-CA             2:01.31    1:55.85  
  4 Yuan, Justin M             9 Shore Aquatics-CA    2:00.56    1:55.87  
  5 Chun, Tim                  9 SGSG-CA              1:54.93    1:56.54  
  6 Arawgoda, Imeth           10 RMDA-CA              1:59.72    1:57.31  
  7 Jue, Lucas R               9 LKWD-CA              1:58.41    1:58.62  
  8 Martinez, Nathan M         9 COMM-CA              2:03.10    1:58.89  
  9 Telanoff, Benjamin E      10 TSM-CA               2:02.97    1:59.62  
 10 Drylie, Alex J             9 LKWD-CA              2:02.61    2:01.00  
 -- Muldoon, Zico Z           10 TSM-CA               2:03.07         DQ  
 -- Tower, Zach A              9 TSM-CA               2:03.08         DQ  
 
Boys 7-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Quintas, Ian C            10 ULTR-CA                36.46      36.95  
  2 Chiang, River R           10 RMDA-CA                36.93      38.22  
  3 Chang, Bryan N            10 ARSC-CA                37.72      39.39  
  4 Lim, Ronald               10 PASA-CA                39.28      39.91  
  5 Hua, Hunter H             10 CERR-CA                41.55      41.62  
  6 Garzon, Esiquiel J        10 RMDA-CA                40.52      41.70  
  7 Mikulski, Leon C          10 RMDA-CA                41.16      42.33  
  8 Lin, Peter                 9 MAX-CA                 43.06      42.48  
  9 Dornoff, Anthony M         8 CERR-CA                41.20      43.10  
 10 Jue, Evan M               10 LKWD-CA                42.07      47.74  
_R - Division  
  1 Nakagawa, Anderson        10 SPS-CA                 43.11      42.40  
  2 Farrington, Sebastian M    9 ARSC-CA                44.57      42.70  
  2 Usita, Keeno D             9 RMDA-CA                45.00      42.70  
  4 Finley, Bryan N           10 RMDA-CA                46.39      42.95  
  5 Mindlin, Leo S            10 TSM-CA                 43.66      43.11  
  6 Labrado, Gabriel E        10 Dolphins-CA            45.90      43.40  
  7 Shin, Brandon              9 RAPD-CA                43.36      45.93  
  8 Chuchen, Eames D           9 TSM-CA                 44.23      46.81  
  9 Rodriguez, Ryli K         10 RMDA-CA                47.00      47.06  
 10 Rosales, Zinadin Z        10 Dolphins-CA            45.90      47.35  
 11 Arawgoda, Imeth           10 RMDA-CA                47.00      48.71  
 12 Martinez, Nathan M         9 COMM-CA                47.00      48.84  
 13 Lee, Aiden                 9 RAPD-CA                45.77      48.91  
 14 Santoso, Gavin J          10 MAX-CA                 46.65      50.14  
 15 Chun, Tim                  9 SGSG-CA                46.98      54.42  
 16 Tower, Zach A              9 TSM-CA                 46.61      57.02  
 17 Cardenas, Ivan R           9 COMM-CA                47.00      58.58  
 18 Schneeman, Mark G          9 TSM-CA                 46.49      59.63  
 19 Barats, David             10 TSM-CA                 46.91    1:03.34  
 
Boys 7-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Cerda, Leonel G           10 LKWD-CA              1:23.43    1:20.33  
  2 Mo, Cheney C               9 CERR-CA              1:23.07    1:23.86  
  3 Chiang, River R           10 RMDA-CA              1:30.12    1:25.78  
  4 Lim, Ronald               10 PASA-CA              1:29.46    1:32.22  
  5 Chang, Bryan N            10 ARSC-CA              1:29.48    1:34.77  
  6 Kadiman, Jayden           10 SMT-CA               1:36.63    1:36.09  
  7 Jue, Evan M               10 LKWD-CA              1:39.33    1:42.44  
_R - Division  
  1 Farrington, Sebastian M    9 ARSC-CA              1:43.63    1:36.07  
  2 Lin, Peter                 9 MAX-CA               1:44.55    1:38.10  
 -- Flores, Dylan D           10 RMDA-CA              1:49.80         DQ  
 
Boys 7-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Chiang, River R           10 RMDA-CA              2:58.91    2:58.95  
  2 Mo, Cheney C               9 CERR-CA              3:06.02    3:07.66  
  3 Hua, Hunter H             10 CERR-CA              3:18.00    3:11.28  
  4 Chang, Bryan N            10 ARSC-CA              3:17.01    3:13.84  
  5 Vet, Andrew T              8 LKWD-CA              3:18.81    3:16.06  
  6 Jue, Lucas R               9 LKWD-CA              3:22.65    3:22.62  
 -- Shin, Brandon              9 RAPD-CA              3:21.91         DQ  
_R - Division  
  1 Mikulski, Leon C          10 RMDA-CA              3:45.50    3:12.04  
  2 Martinez, Nathan M         9 COMM-CA              3:50.40    3:29.49  
  3 Lin, Peter                 9 MAX-CA               3:33.47    3:30.76  
  4 Mccance, Sasha B          10 UN-02-CA             3:45.40    3:35.00  
  5 Chun, Tim                  9 SGSG-CA              3:50.40    3:52.86  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Lee, Abraham M            12 RAPD-CA                29.24      29.13  
  2 Larrick, Zachary J        12 SMT-CA                 30.15      29.69  
  3 Vet, Jonathan B           12 LKWD-CA                30.21      30.33  
  4 Geer, Colin C             12 Morning Star-CA        30.42      30.40  
  5 Kanemitsu, Michael S      11 RMDA-CA                31.33      31.36  
  6 Cruz, Oscar               11 WAC-CA                 34.14      31.74  
  7 Wong, Andrew M            12 MPMR-CA                31.38      31.99  
  8 Lin, Darien               12 ARSC-CA                33.98      32.08  
  9 Jiang, Alex Z             11 CRWN-CA                32.26      32.45  
 10 Hernandez, Ricky H        12 RAPD-CA                32.89      32.81  
 11 Truong, Adam K            12 MPMR-CA                32.30      32.88  
 12 Lee, Joseph K             12 ARSC-CA                32.70      32.90  
 13 Montoya, Alexander        12 VKNG-CA                33.16      33.15  
 14 kim, Theodore D           11 CERR-CA                34.07      33.35  
 15 Ho, Shawn S               11 CRWN-CA                33.34      33.38  
 16 Chang, Nafkyh H           12 RAPD-CA                32.20      33.40  
 17 Soo Hoo, Colin S          11 Shore Aquatics-CA      34.16      33.45  
 18 Jue, Colin D              12 LKWD-CA                31.84      33.49  
 19 Li, Daniel                11 MAX-CA                 34.19      33.52  
 20 Chua, Ethan J             11 SMT-CA                 33.71      33.61  
 21 Rivers Altieri, Giacomo   11 TSM-CA                 33.74      33.73  
 22 Alcala, Diego A           11 VKNG-CA                33.92      33.82  
 23 Chiu, Jonathan A          12 CRWN-CA                34.28      34.33  
_R - Division  
  1 Sohn, Theo N              11 RMDA-CA                35.54      33.47  
  2 Velasco, Djovan D         11 Oasis-CA               34.43      33.53  
  3 Chang, Justin J           12 RMDA-CA                36.19      33.56  
  4 Schneeman, Luke           11 TSM-CA                 35.59      33.69  
  5 Sudijono, Niko B          12 SPS-CA                 36.75      33.74  
  6 Yang, Felix               12 MPMR-CA                34.89      33.83  
  7 Telanoff, Jason F         12 TSM-CA                 37.22      34.36  
  8 Chiu, Nathan Y            12 CRWN-CA                36.93      34.38  
  9 Seo, Patrick J            11 ARSC-CA                35.81      34.59  
 10 Dawson, Jack H            12 TSM-CA                 35.61      34.73  
 11 Clay, Jacob E             11 RMDA-CA                35.85      34.82  
 12 Mitchell, Zachary M       12 TSM-CA                 36.08      34.94  
 13 Shen, Jordan              12 ARSC-CA                35.32      34.98  
 14 Lara, Hector              12 RAPD-CA                37.19      35.04  
 15 Padilla, Nicholas J       12 COMM-CA                34.71      35.35  
 16 Tsai, Russell Y           12 SMT-CA                 35.17      35.97  
 17 Lozano, Gabriel J         12 RMDA-CA                37.02      36.01  
 18 Ryu, Jonathan J           11 RAPD-CA                35.59      36.26  
 19 Huang, Adrian             11 SMT-CA                 36.92      36.45  
 20 Zhao, Andrew L            12 CERR-CA                36.45      36.57  
 20 Cassiano, Luke W          11 Morning Star-CA        37.30      36.57  
 22 Crisonino, Aiden M        11 Dolphins-CA            36.90      36.78  
 23 Montiel, Zachariah E      12 UN-02-CA               37.23      37.09  
 24 Ingersoll, Ethan J        12 MAX-CA                 36.81      37.35  
 25 Hernandez, Aldrin A       12 COMM-CA                37.60      37.38  
 26 Rivas, Andrew N           12 Dolphins-CA            37.58      37.59  
 27 Lin, Austin               12 SMT-CA                 36.96      37.70  
 28 Padilla, Andrew           11 LKWD-CA                37.12      37.85  
 29 Cruz, Markus L            11 COMM-CA                37.60      38.81  
 30 Curran, Dean G            11 TSM-CA                 37.13      42.51  
 31 Kachadoorian, Fausto      11 TSM-CA                 37.56      48.94  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Vet, Jonathan B           12 LKWD-CA              1:04.39    1:06.33  
  2 Cruz, Oscar               11 WAC-CA               1:11.91    1:06.80  
  3 Kanemitsu, Michael S      11 RMDA-CA              1:09.61    1:07.49  
  4 Hoang, Braxton            12 SMT-CA               1:13.26    1:09.50  
  5 Jiang, Alex Z             11 CRWN-CA              1:08.96    1:10.16  
  6 Wong, Andrew M            12 MPMR-CA              1:10.20    1:10.32  
  7 Reyes, Cyril F            11 LKWD-CA              1:10.96    1:10.59  
  8 Truong, Adam K            12 MPMR-CA              1:13.71    1:10.70  
  9 Lee, Joseph K             12 ARSC-CA              1:14.94    1:10.87  
 10 Johnson, Alex             12 UN-01-CA             1:10.54    1:11.52  
 11 Ho, Shawn S               11 CRWN-CA              1:14.34    1:12.10  
 12 Li, Daniel                11 MAX-CA               1:13.56    1:12.15  
 13 Jue, Colin D              12 LKWD-CA              1:10.66    1:13.95  
 14 Chua, Ethan J             11 SMT-CA               1:12.45    1:14.59  
_R - Division  
  1 Chun, Ray                 11 SGSG-CA              1:20.89    1:11.63  
  2 Hernandez, Ricky H        12 RAPD-CA              1:21.09    1:12.13  
  3 kim, Theodore D           11 CERR-CA              1:18.33    1:12.21  
  4 Dawson, Jack H            12 TSM-CA               1:15.15    1:12.31  
  5 Sohn, Theo N              11 RMDA-CA              1:18.45    1:13.04  
  6 Lin, Darien               12 ARSC-CA              1:18.27    1:13.07  
  7 Chang, Justin J           12 RMDA-CA              1:20.66    1:13.69  
  8 Alcala, Diego A           11 VKNG-CA              1:17.00    1:14.46  
  9 Choi, Joshua              12 UN-02-CA             1:18.98    1:14.77  
 10 Padilla, Nicholas J       12 COMM-CA              1:15.90    1:15.40  
 11 Yang, Felix               12 MPMR-CA              1:20.40    1:16.36  
 12 Lara, Hector              12 RAPD-CA              1:20.56    1:16.52  
 13 Tsai, Russell Y           12 SMT-CA               1:18.78    1:16.88  
 14 Shen, Jordan              12 ARSC-CA              1:17.15    1:17.17  
 15 Leung, Nicholas A         11 Shore Aquatics-CA    1:20.88    1:18.73  
 16 Crisonino, Aiden M        11 Dolphins-CA          1:21.89    1:20.75  
 17 Padilla, Andrew           11 LKWD-CA              1:19.30    1:22.23  
 18 Redon, Augustin           12 TSM-CA               1:21.82    1:23.94  
 19 Zenas, Paul J             12 SPS-CA               1:21.13    1:25.33  
 20 Harrington, Dane V        11 TSM-CA               1:21.19    1:27.80  
 21 Curran, Dean G            11 TSM-CA               1:21.37    1:32.11  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Larrick, Zachary J        12 SMT-CA               2:27.57    2:18.56  
  2 Cruz, Oscar               11 WAC-CA               2:30.49    2:22.21  
  3 Vet, Jonathan B           12 LKWD-CA              2:23.77    2:22.75  
  3 Kanemitsu, Michael S      11 RMDA-CA              2:27.59    2:22.75  
  5 Lee, Abraham M            12 RAPD-CA              2:26.08    2:24.08  
  6 Banh, Darren T            12 SGSG-CA              2:32.73    2:29.44  
  7 Lee, Joseph K             12 ARSC-CA              2:38.62    2:32.46  
  8 Hoang, Braxton            12 SMT-CA               2:39.76    2:34.19  
  9 kim, Theodore D           11 CERR-CA              2:40.50    2:35.51  
 10 Chua, Ethan J             11 SMT-CA               2:35.72    2:35.79  
 11 Padilla, Nicholas J       12 COMM-CA              2:41.66    2:39.06  
 12 Chiu, Jonathan A          12 CRWN-CA              2:37.90    2:39.55  
 13 Hernandez, Ricky H        12 RAPD-CA              2:41.88    2:44.43  
_R - Division  
  1 Truong, Adam K            12 MPMR-CA              2:45.00    2:34.18  
  2 Li, Daniel                11 MAX-CA               2:54.40    2:36.23  
  3 Schneeman, Luke           11 TSM-CA               2:50.21    2:40.30  
  4 Chang, Justin J           12 RMDA-CA              2:53.13    2:41.22  
  5 Hah, Jj                   12 CRWN-CA              2:48.24    2:48.55  
  6 Chang, Nafkyh H           12 RAPD-CA              2:44.17    2:50.10  
  7 Gloginic, Igor            12 RAPD-CA              2:52.55    2:50.13  
  8 Mitchell, Zachary M       12 TSM-CA               2:45.69    2:50.92  
  9 Padilla, Andrew           11 LKWD-CA              2:51.48    2:53.40  
 10 Montiel, Zachariah E      12 UN-02-CA             2:56.90    3:03.83  
 11 Wong, Jerison             12 SGSG-CA              2:58.40    3:05.67  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Choi, Ephraim E           12 PASA-CA                38.11      34.62  
  2 Hoang, Braxton            12 SMT-CA                 39.50      38.69  
  2 DeAnda, Joel J            12 RMDA-CA                38.82      38.69  
  4 Chang, Nafkyh H           12 RAPD-CA                39.65      39.06  
  5 Reyes, Cyril F            11 LKWD-CA                41.24      40.01  
  6 Huang, Adrian             11 SMT-CA                 40.01      40.27  
  7 Tsai, Russell Y           12 SMT-CA                 39.05      40.28  
  8 Dawson, Jack H            12 TSM-CA                 41.22      40.36  
  9 Alcala, Diego A           11 VKNG-CA                41.47      40.39  
 10 Padilla, Nicholas J       12 COMM-CA                41.28      40.40  
 11 Gloginic, Igor            12 RAPD-CA                40.08      40.57  
 12 Rivers Altieri, Giacomo   11 TSM-CA                 41.85      41.20  
 13 Wong, Jerison             12 SGSG-CA                41.94      42.32  
 14 Shen, Jordan              12 ARSC-CA                41.92      42.73  
 15 Soo Hoo, Colin S          11 Shore Aquatics-CA      41.82      43.59  
 16 Long, Finnegan A          11 El Monte Sharks-CA     30.54      44.55  
_R - Division  
  1 Sohn, Theo N              11 RMDA-CA                43.03      38.28  
  2 Yang, Felix               12 MPMR-CA                43.28      41.39  
  3 Uzan, Matthew C           11 RAPD-CA                42.25      41.66  
  4 Jue, Colin D              12 LKWD-CA                43.40      41.86  
  5 Zhao, Andrew L            12 CERR-CA                43.39      42.37  
  6 Hah, Jj                   12 CRWN-CA                43.63      42.90  
  7 Ryu, Jonathan J           11 RAPD-CA                42.33      42.97  
  8 Sakahara, Andrew B        11 SPS-CA                 43.69      43.26  
  9 Cassiano, Luke W          11 Morning Star-CA        45.10      43.27  
 10 Lin, Austin               12 SMT-CA                 45.19      43.74  
 10 Telanoff, Jason F         12 TSM-CA                 45.23      43.74  
 12 Hernandez, Aldrin A       12 COMM-CA                45.80      44.15  
 13 Ingersoll, Ethan J        12 MAX-CA                 43.23      44.22  
 14 Chiu, Nathan Y            12 CRWN-CA                44.58      44.45  
 15 Lam, Darren C             12 El Monte Sharks-CA     44.14      44.87  
 16 Curran, Dean G            11 TSM-CA                 45.68      52.23  
 17 Kachadoorian, Fausto      11 TSM-CA                 45.72      59.94  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Larrick, Zachary J        12 SMT-CA               1:11.57    1:11.10  
  2 Liu, Kevin                12 SMT-CA               1:15.17    1:11.46  
  3 Jiang, Alex Z             11 CRWN-CA              1:14.92    1:16.03  
  4 Wong, Andrew M            12 MPMR-CA              1:19.88    1:17.39  
  5 Geer, Colin C             12 Morning Star-CA      1:15.81    1:17.72  
  6 Hoang, Braxton            12 SMT-CA               1:23.84    1:21.81  
  7 Johnson, Alex             12 UN-01-CA             1:21.27    1:22.39  
  8 Dawson, Jack H            12 TSM-CA               1:24.86    1:25.33  
  9 Sohn, Theo N              11 RMDA-CA              1:29.02    1:25.61  
 10 Jue, Colin D              12 LKWD-CA              1:28.28    1:26.77  
 11 Gloginic, Igor            12 RAPD-CA              1:25.53    1:27.46  
 12 Padilla, Nicholas J       12 COMM-CA              1:28.69    1:28.18  
_R - Division  
  1 Hernandez, Ricky H        12 RAPD-CA              1:35.55    1:22.08  
  2 Uzan, Matthew C           11 RAPD-CA              1:33.05    1:28.06  
  3 Choi, Joshua              12 UN-02-CA             1:34.02    1:29.47  
  4 Zhao, Andrew L            12 CERR-CA              1:32.63    1:29.60  
  5 Ly, Kyle H                11 CERR-CA              1:32.09    1:29.95  
  6 Shen, Jordan              12 ARSC-CA              1:32.48    1:31.50  
  7 Sakahara, Andrew B        11 SPS-CA               1:32.54    1:31.56  
  8 Yang, Felix               12 MPMR-CA              1:38.36    1:32.37  
  9 Leung, Nicholas A         11 Shore Aquatics-CA    1:34.14    1:36.43  
 10 Kopitsa, Roman            11 RMDA-CA              1:35.18    1:38.24  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Larrick, Zachary J        12 SMT-CA                 41.94      38.50  
  2 Tang, Michael             12 El Monte Sharks-CA     40.60      38.87  
  3 Liu, Kevin                12 SMT-CA                 42.82      40.16  
  4 Geer, Colin C             12 Morning Star-CA        41.76      40.31  
  5 Tsai, Russell Y           12 SMT-CA                 42.22      42.73  
  6 Shen, Jordan              12 ARSC-CA                43.64      44.57  
_R - Division  
  1 Lee, Joseph K             12 ARSC-CA                49.80      40.65  
  2 Lin, Darien               12 ARSC-CA                49.80      40.96  
  3 Montoya, Alexander        12 VKNG-CA                46.89      44.05  
  4 Ho, Shawn S               11 CRWN-CA                46.44      44.64  
  5 Chiu, Nathan Y            12 CRWN-CA                45.78      45.88  
  6 Schneeman, Luke           11 TSM-CA                 46.25      46.16  
  7 Velasco, Djovan D         11 Oasis-CA               46.89      46.31  
  8 Woodson, Jack M           12 Shore Aquatics-CA      48.60      47.11  
  9 Chang, Nafkyh H           12 RAPD-CA                45.88      47.29  
 10 Zenas, Paul J             12 SPS-CA                 48.90      48.11  
 11 Truong, Adam K            12 MPMR-CA                47.42      48.18  
 12 Seo, Patrick J            11 ARSC-CA                49.80      48.53  
 13 Cruz, Markus L            11 COMM-CA                49.80      48.90  
 14 Uzan, Matthew C           11 RAPD-CA                48.41      50.24  
 15 Harrington, Dane V        11 TSM-CA                 49.76      52.32  
 16 Curran, Dean G            11 TSM-CA                 49.16      52.60  
 17 Redon, Augustin           12 TSM-CA                 49.30      54.73  
 18 Kachadoorian, Fausto      11 TSM-CA                 49.27    1:03.07  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Lin, Darien               12 ARSC-CA              1:26.88    1:25.25  
  2 Geer, Colin C             12 Morning Star-CA      1:27.96    1:25.27  
  3 Tang, Michael             12 El Monte Sharks-CA   1:27.90    1:25.34  
  4 Jiang, Alex Z             11 CRWN-CA              1:29.30    1:27.25  
  5 Liu, Kevin                12 SMT-CA               1:29.73    1:29.32  
  6 Tsai, Russell Y           12 SMT-CA               1:32.55    1:31.34  
  7 Choi, Ephraim E           12 PASA-CA              1:32.33    1:31.68  
  8 Ryu, Jonathan J           11 RAPD-CA              1:35.74    1:32.33  
  9 Lee, Joseph K             12 ARSC-CA              1:34.52    1:32.92  
 10 Banh, Darren T            12 SGSG-CA              1:34.30    1:32.98  
 11 Chiu, Jonathan A          12 CRWN-CA              1:34.50    1:33.14  
 12 Hah, Jj                   12 CRWN-CA              1:36.54    1:33.95  
 13 Ho, Shawn S               11 CRWN-CA              1:36.88    1:34.49  
 14 Schneeman, Luke           11 TSM-CA               1:37.98    1:35.92  
 15 Shen, Jordan              12 ARSC-CA              1:38.55    1:35.99  
 16 Lam, Darren C             12 El Monte Sharks-CA   1:37.59    1:37.98  
_R - Division  
  1 Sudijono, Niko B          12 SPS-CA               1:44.90    1:31.95  
  2 Jue, Colin D              12 LKWD-CA              1:45.49    1:32.38  
  3 DeAnda, Joel J            12 RMDA-CA              1:49.20    1:34.58  
  4 Lara, Hector              12 RAPD-CA              1:46.08    1:36.01  
  5 Montoya, Alexander        12 VKNG-CA              1:41.21    1:36.83  
  6 Lin, Austin               12 SMT-CA               1:45.54    1:39.11  
  7 Chiu, Nathan Y            12 CRWN-CA              1:44.21    1:41.13  
  8 Huang, Adrian             11 SMT-CA               1:45.98    1:42.07  
  9 Telanoff, Jason F         12 TSM-CA               1:48.81    1:45.64  
 10 Cruz, Markus L            11 COMM-CA              1:49.20    1:45.81  
 11 Rivers Altieri, Giacomo   11 TSM-CA               1:48.46    1:46.99  
 12 Soo Hoo, Colin S          11 Shore Aquatics-CA    1:42.00    1:48.01  
 13 Lozano, Gabriel J         12 RMDA-CA              1:49.20    1:49.30  
 -- Montiel, Zachariah E      12 UN-02-CA             1:47.53         DQ  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Cruz, Oscar               11 WAC-CA                 35.75      32.62  
  2 Wong, Andrew M            12 MPMR-CA                35.59      34.46  
  3 Chun, Ray                 11 SGSG-CA                35.81      34.89  
  4 Tang, Michael             12 El Monte Sharks-CA     35.63      35.09  
  5 Hoang, Braxton            12 SMT-CA                 35.88      35.40  
  6 Kanemitsu, Michael S      11 RMDA-CA                38.44      35.96  
  7 Alcala, Diego A           11 VKNG-CA                36.14      36.02  
  8 Montoya, Alexander        12 VKNG-CA                37.34      36.48  
  9 Truong, Adam K            12 MPMR-CA                38.62      37.14  
 10 Schneeman, Luke           11 TSM-CA                 38.24      37.32  
 11 Jue, Colin D              12 LKWD-CA                35.91      37.72  
 12 Reyes, Cyril F            11 LKWD-CA                37.47      37.80  
 13 kim, Theodore D           11 CERR-CA                38.55      37.89  
 14 Tsai, Russell Y           12 SMT-CA                 38.12      37.98  
 15 Sohn, Theo N              11 RMDA-CA                38.60      38.27  
 16 Chang, Justin J           12 RMDA-CA                38.92      38.85  
 17 Gloginic, Igor            12 RAPD-CA                39.12      39.54  
_R - Division  
  1 Ly, Kyle H                11 CERR-CA                40.36      37.35  
  2 Yang, Felix               12 MPMR-CA                41.71      39.09  
  3 Seo, Patrick J            11 ARSC-CA                42.70      39.56  
  4 Chang, Nafkyh H           12 RAPD-CA                39.34      39.58  
  5 Choi, Joshua              12 UN-02-CA               41.70      40.43  
  6 Cruz, Markus L            11 COMM-CA                42.70      42.32  
  7 Harrington, Dane V        11 TSM-CA                 42.51      44.04  
  8 Redon, Augustin           12 TSM-CA                 42.01      46.68  
  9 Kachadoorian, Fausto      11 TSM-CA                 42.31    1:02.45  
 -- Curran, Dean G            11 TSM-CA                 42.66         DQ  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Cruz, Oscar               11 WAC-CA               1:17.04    1:09.98  
  2 Choi, Ephraim E           12 PASA-CA              1:20.26    1:10.33  
  3 Liu, Kevin                12 SMT-CA               1:13.57    1:13.25  
  4 Lee, Abraham M            12 RAPD-CA              1:16.58    1:16.32  
  5 Kim, Colin H              11 RAPD-CA              1:18.11    1:17.92  
  6 Kanemitsu, Michael S      11 RMDA-CA              1:22.32    1:18.05  
  7 Wong, Andrew M            12 MPMR-CA              1:21.45    1:20.92  
  8 Hoang, Braxton            12 SMT-CA               1:25.99    1:21.56  
  9 kim, Theodore D           11 CERR-CA              1:26.06    1:22.49  
 10 Tang, Michael             12 El Monte Sharks-CA   1:27.92    1:27.58  
 -- Alcala, Diego A           11 VKNG-CA              1:27.11         DQ  
_R - Division  
  1 Truong, Adam K            12 MPMR-CA              1:29.20    1:22.78  
  2 Gloginic, Igor            12 RAPD-CA              1:32.15    1:28.97  
  3 Wong, Jerison             12 SGSG-CA              1:36.10    1:30.24  
  4 Ho, Shawn S               11 CRWN-CA              1:33.34    1:33.45  
  5 Chua, Ethan J             11 SMT-CA               1:32.07    1:33.61  
  6 Seo, Patrick J            11 ARSC-CA              1:36.04    1:34.69  
  7 Long, Finnegan A          11 El Monte Sharks-CA   1:35.99    1:35.24  
  8 Clay, Jacob E             11 RMDA-CA              1:36.10    1:35.38  
  9 Lozano, Gabriel J         12 RMDA-CA              1:36.10    1:49.24  
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Liu, Kevin                12 SMT-CA               2:48.80    2:38.30  
  2 Geer, Colin C             12 Morning Star-CA      2:41.65    2:39.59  
  3 Cruz, Oscar               11 WAC-CA               2:53.49    2:42.05  
  4 Vet, Jonathan B           12 LKWD-CA              2:44.15    2:45.22  
  5 Jiang, Alex Z             11 CRWN-CA              2:45.73    2:46.27  
  6 Kanemitsu, Michael S      11 RMDA-CA              2:51.00    2:46.66  
  7 Johnson, Alex             12 UN-01-CA             2:47.30    2:52.78  
  8 Reyes, Cyril F            11 LKWD-CA              2:55.16    2:53.94  
  9 Hernandez, Ricky H        12 RAPD-CA              2:56.99    2:54.38  
 10 Lee, Joseph K             12 ARSC-CA              3:04.11    2:57.37  
 11 kim, Theodore D           11 CERR-CA              3:02.41    2:57.99  
 12 Schneeman, Luke           11 TSM-CA               3:05.06    2:59.20  
 13 Ho, Shawn S               11 CRWN-CA              2:59.01    3:00.38  
 14 Chua, Ethan J             11 SMT-CA               3:00.12    3:04.76  
 15 Chang, Nafkyh H           12 RAPD-CA              3:03.77    3:08.34  
_R - Division  
  1 Lin, Darien               12 ARSC-CA              3:10.35    2:58.23  
  2 Gloginic, Igor            12 RAPD-CA              3:10.87    3:06.19  
  3 Ly, Kyle H                11 CERR-CA              3:10.58    3:08.95  
  4 Padilla, Nicholas J       12 COMM-CA              3:12.79    3:09.56  
  5 Padilla, Andrew           11 LKWD-CA              3:14.84    3:18.76  
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arcadia Riptides-CA  'A'                               NT    5:02.07  
     1) Seo, Patrick J 11               2) Shen, Jordan 12                
     3) Lee, Joseph K 12                4) Lin, Darien 12                 
 
Boys 11-12 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arcadia Riptides-CA  'A'                               NT    5:48.87  
     1) Lin, Darien 12                  2) Shen, Jordan 12                
     3) Seo, Patrick J 11               4) Lee, Joseph K 12               
  2 Rapids Swim Club-CA  'A'                          2:50.00    5:55.91  
     1) Uzan, Matthew C 11              2) Ryu, Jonathan J 11             
     3) Gloginic, Igor 12               4) Lara, Hector 12                
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Rojo, Carlos A            14 VKNG-CA                27.17      27.67  
  2 Mahar, Josh D             14 CERR-CA                28.75      27.78  
  3 To, Justin                14 MPMR-CA                27.99      28.43  
  4 Oh, James                 13 RAPD-CA                28.72      28.68  
  5 Amory, Abraham A          13 VKNG-CA                29.19      28.77  
  6 Thurmond, Daniel S        13 TSM-CA                 29.34      28.85  
  7 Padilla, Oscar            14 LKWD-CA                28.63      29.04  
  8 Kimbrell, Travis C        14 Dolphins-CA            28.84      29.17  
  9 Shin, Jerald T            13 RAPD-CA                29.50      29.33  
 10 Cerda, Louis D            13 LKWD-CA                28.35      29.38  
 11 Joson, Joshua R           13 LKWD-CA                30.02      29.54  
 12 Wolpert, Diego            14 RMDA-CA                29.60      29.58  
 13 Ryu, Kenneth J            13 RAPD-CA                29.40      29.59  
 14 Munsayac, Ethan H         13 SGSG-CA                28.23      29.92  
 15 Lee, Ryan                 13 MPMR-CA                29.58      30.04  
 16 Heaton, Kobe W            14 VKNG-CA                29.73      30.23  
 17 Luong, Patrick S          13 MPMR-CA                30.07      30.50  
_R - Division  
  1 Juett, Colin J            14 PASA-CA                30.64      28.63  
  2 Tran, Jarrett D           13 RMDA-CA                30.27      30.13  
  3 Serrano, Anthony C        14 RMDA-CA                32.52      30.14  
  4 Cai, Randy                13 SMT-CA                 30.62      30.50  
  5 Santana, Brian            14 Dolphins-CA            30.99      30.52  
  6 Hernandez, Michael H      14 RAPD-CA                30.41      30.63  
  7 Garcia, Noah E            14 RMDA-CA                30.74      30.66  
  8 Chiu, Matthew J           13 SMT-CA                 30.65      30.69  
  9 Song, Freddy              13 MPMR-CA                30.27      30.81  
 10 Garcia, Nathan J          14 Oasis-CA               31.26      31.20  
 11 Arguello, Juancarlos      14 Dolphins-CA            31.83      31.25  
 11 Ho, Matthew L             14 SGSG-CA                30.97      31.25  
 13 Huang, Justin             13 ARSC-CA                31.85      31.33  
 14 Cheung, Brandon H         13 ARSC-CA                31.78      31.41  
 15 Maetani, Yuma C           14 MAX-CA                 31.23      31.56  
 16 Tsang, Timothy            13 MPMR-CA                32.46      31.66  
 17 Bove, John Michael        14 WAC-CA                 32.66      31.73  
 18 Berumen, Daniel           13 Dolphins-CA            31.55      31.77  
 19 Leung, Derek M            14 CRWN-CA                32.88      32.00  
 20 Cruz, Nicholas S          14 COMM-CA                33.00      32.02  
 21 Campbell, Sean M          14 RMDA-CA                32.11      32.06  
 22 Bradley, Ryan L           14 SPS-CA                 32.26      32.26  
 23 Lam, Brian J. J           13 ARSC-CA                32.14      32.29  
 24 Mao, Mark M               13 RMDA-CA                32.79      32.77  
 25 Franco, Anthony J         13 RMDA-CA                32.60      32.79  
 26 Tunac, Brayson A          13 RMDA-CA                33.00      32.85  
 27 Chavez, Samuel L          14 RMDA-CA                33.00      33.61  
 28 Chen, Joshua              13 ARSC-CA                33.00      34.82  
 29 Dam, William V            13 RMDA-CA                33.00      35.26  
 30 Chang, Jonah J            14 RMDA-CA                33.00      38.58  
 31 Abarca, Jesus A           13 RMDA-CA                33.00      39.98  
 -- Vass, Andrew M            14 FROG-CA                31.89         DQ  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 To, Justin                14 MPMR-CA              1:00.50    1:00.52  
  2 Rojo, Carlos A            14 VKNG-CA              1:01.90    1:00.66  
  3 Mak, Darren               13 MPMR-CA              1:01.34    1:00.86  
  4 Mahar, Josh D             14 CERR-CA              1:03.99    1:00.92  
  5 Newberry, Ethan M         13 RMDA-CA              1:04.42    1:01.53  
  6 Liu, Jonathan             13 SMT-CA               1:02.51    1:02.25  
  7 Serrano, Anthony C        14 RMDA-CA              1:06.05    1:02.54  
  8 Padilla, Oscar            14 LKWD-CA              1:04.01    1:02.60  
  9 Villegas, Francisco L     14 CRWN-CA              1:03.96    1:03.56  
 10 Joson, Joshua R           13 LKWD-CA              1:05.51    1:04.29  
 11 Munsayac, Ethan H         13 SGSG-CA              1:06.26    1:04.48  
 12 Karunaratne, Keith N      14 FROG-CA              1:04.22    1:04.53  
 13 Tran, Jarrett D           13 RMDA-CA              1:05.72    1:04.67  
 14 Hsieh, Henry              14 MAX-CA               1:05.78    1:04.97  
 15 Lee, Aaron C              13 SMT-CA               1:07.66    1:06.02  
 16 Heaton, Kobe W            14 VKNG-CA              1:05.58    1:06.60  
 17 Chen, William Z           13 MAX-CA               1:07.90    1:06.78  
 18 Lee, Ryan                 13 MPMR-CA              1:07.49    1:07.30  
_R - Division  
  1 Wolpert, Diego            14 RMDA-CA              1:09.05    1:01.70  
  2 Chan, Justin              14 SMT-CA               1:07.99    1:02.94  
  3 Thurmond, Daniel S        13 TSM-CA               1:10.66    1:05.67  
  4 Hernandez, Michael H      14 RAPD-CA              1:09.89    1:06.62  
  5 Kimbrell, Travis C        14 Dolphins-CA          1:12.21    1:06.64  
  6 Song, Freddy              13 MPMR-CA              1:09.34    1:06.76  
  7 Garcia, Nathan J          14 Oasis-CA             1:11.49    1:07.47  
  8 Bove, John Michael        14 WAC-CA               1:10.35    1:07.60  
  9 Chiu, Matthew J           13 SMT-CA               1:07.98    1:07.73  
 10 Rowe, Ben J               13 PASA-CA              1:09.42    1:07.97  
 11 Santana, Brian            14 Dolphins-CA          1:09.23    1:08.55  
 12 Cai, Randy                13 SMT-CA               1:10.88    1:08.57  
 13 Garcia, Noah E            14 RMDA-CA              1:11.03    1:08.60  
 14 Tang, Qingxin             13 SPS-CA               1:13.76    1:08.88  
 15 Fan, Connor J             13 CERR-CA              1:11.24    1:09.04  
 16 Petho, Sebastian, Seb S   13 FROG-CA              1:08.98    1:09.30  
 17 Maetani, Yuma C           14 MAX-CA               1:11.80    1:09.87  
 18 Luong, Patrick S          13 MPMR-CA              1:12.92    1:09.98  
 19 Leung, Derek M            14 CRWN-CA              1:13.08    1:10.02  
 20 Tunac, Brayson A          13 RMDA-CA              1:12.47    1:10.32  
 21 Franco, Anthony J         13 RMDA-CA              1:11.45    1:10.46  
 22 Chavez, Samuel L          14 RMDA-CA              1:11.01    1:10.51  
 23 Cruz, Nicholas S          14 COMM-CA              1:14.00    1:10.95  
 24 Cheung, Brandon H         13 ARSC-CA              1:12.90    1:11.22  
 25 Lam, Brian J. J           13 ARSC-CA              1:14.00    1:11.59  
 26 Mao, Mark M               13 RMDA-CA              1:14.00    1:13.26  
 27 Lin, Owen                 13 PASA-CA              1:14.00    1:14.22  
 28 Dam, William V            13 RMDA-CA              1:14.00    1:14.24  
 29 Cho, Justin               13 CERR-CA              1:14.00    1:14.97  
 30 Lastimoso, JanCarlo       13 TSM-CA               1:13.96    1:19.66  
 31 Chang, Jonah J            14 RMDA-CA              1:14.00    1:26.43  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Marquez, Tomas T          13 LKWD-CA              2:13.94    2:13.65  
  2 To, Justin                14 MPMR-CA              2:10.77    2:13.76  
  3 Mak, Darren               13 MPMR-CA              2:13.05    2:15.38  
  4 Juett, Colin J            14 PASA-CA              2:23.62    2:15.48  
  5 Garcia, Michael C         14 WAC-CA               2:17.41    2:16.14  
  6 Wolpert, Diego            14 RMDA-CA              2:21.80    2:17.77  
  7 Rojo, Carlos A            14 VKNG-CA              2:17.21    2:18.39  
  8 Karunaratne, Keith N      14 FROG-CA              2:16.12    2:18.94  
  9 Liu, Jonathan             13 SMT-CA               2:21.03    2:19.57  
 10 Oliveira, Gabriel M       13 LKWD-CA              2:26.89    2:19.74  
 11 Tran, Jarrett D           13 RMDA-CA              2:22.55    2:20.34  
 12 Padilla, Oscar            14 LKWD-CA              2:17.39    2:21.76  
 13 Joson, Joshua R           13 LKWD-CA              2:23.25    2:22.66  
 14 Sallenbach, Jake S        13 RMDA-CA              2:26.11    2:24.04  
 15 Vu, Huy D                 13 CERR-CA              2:28.32    2:24.54  
 16 Park, Brian J             13 RAPD-CA              2:25.61    2:25.13  
 17 Bayan, Ivan P             14 LKWD-CA              2:20.25    2:25.21  
 18 Rowe, Ben J               13 PASA-CA              2:28.02    2:26.06  
 19 Petho, Sebastian, Seb S   13 FROG-CA              2:27.13    2:28.99  
 20 Franco, Anthony J         13 RMDA-CA              2:28.37    2:31.20  
_R - Division  
  1 Shin, Jerald T            13 RAPD-CA              2:28.83    2:23.29  
  2 Bove, John Michael        14 WAC-CA               2:31.60    2:24.48  
  3 Song, Freddy              13 MPMR-CA              2:30.67    2:27.67  
  4 Ho, Matthew L             14 SGSG-CA              2:42.00    2:31.03  
  5 Garcia, Nathan J          14 Oasis-CA             2:34.83    2:32.66  
  6 Chavez, Samuel L          14 RMDA-CA              2:38.11    2:32.95  
  7 Belonio, Daniel L         13 BAC-CA               2:37.91    2:33.45  
  8 Hernandez, Michael H      14 RAPD-CA              2:38.94    2:33.74  
  9 Chen, William Z           13 MAX-CA               2:42.00    2:34.43  
 10 Cai, Randy                13 SMT-CA               2:39.82    2:34.98  
 11 Tunac, Brayson A          13 RMDA-CA              2:39.04    2:35.16  
 12 Cruz, Nicholas S          14 COMM-CA              2:42.00    2:35.28  
 13 Cheung, Solomon           13 Shore Aquatics-CA    2:38.87    2:35.67  
 14 Dam, William V            13 RMDA-CA              2:42.00    2:36.33  
 15 Tang, Sean Z              13 UN-04-CA             2:38.21    2:36.93  
 16 Maetani, Yuma C           14 MAX-CA               2:38.51    2:37.79  
 17 Garcia, Noah E            14 RMDA-CA              2:39.05    2:38.64  
 18 Chen, Joshua              13 ARSC-CA              2:37.70    2:46.84  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Mahar, Josh D             14 CERR-CA              1:07.57    1:07.03  
  2 Rojo, Carlos A            14 VKNG-CA              1:09.55    1:10.75  
  3 Nguyen, Dalton            14 MPMR-CA              1:10.01    1:11.20  
  4 Oliveira, Gabriel M       13 LKWD-CA              1:18.02    1:14.37  
  5 Chiu, Matthew J           13 SMT-CA               1:15.50    1:15.13  
  6 Padilla, Oscar            14 LKWD-CA              1:17.75    1:15.84  
  7 Garcia, Michael C         14 WAC-CA               1:18.66    1:16.01  
  8 Park, Edward              13 CERR-CA              1:17.97    1:16.90  
  9 To, Justin                14 MPMR-CA              1:15.87    1:16.91  
 10 Rowe, Ben J               13 PASA-CA              1:21.78    1:17.12  
 11 Heaton, Kobe W            14 VKNG-CA              1:11.76    1:17.24  
 12 Amory, Abraham A          13 VKNG-CA              1:18.47    1:17.65  
 13 Joson, Joshua R           13 LKWD-CA              1:21.78    1:18.35  
 14 Thurmond, Daniel S        13 TSM-CA               1:17.73    1:18.61  
 15 Hsieh, Henry              14 MAX-CA               1:21.23    1:19.06  
 16 Villegas, Francisco L     14 CRWN-CA              1:20.15    1:19.16  
 17 Lastimoso, JanCarlo       13 TSM-CA               1:21.62    1:19.34  
 18 Oh, James                 13 RAPD-CA              1:15.36    1:19.51  
 19 Belonio, Daniel L         13 BAC-CA               1:18.26    1:20.02  
 20 Fan, Connor J             13 CERR-CA              1:20.26    1:20.15  
 21 Cai, Randy                13 SMT-CA               1:20.97    1:20.33  
 22 Sallenbach, Jake S        13 RMDA-CA              1:19.96    1:20.80  
 23 Hernandez, Michael H      14 RAPD-CA              1:20.74    1:21.33  
 24 Lee, Aaron C              13 SMT-CA               1:20.84    1:21.37  
 25 Petho, Sebastian, Seb S   13 FROG-CA              1:20.95    1:22.43  
 -- Liu, Jonathan             13 SMT-CA               1:12.21         DQ  
_R - Division  
  1 Lee, Ryan                 13 MPMR-CA              1:22.58    1:18.85  
  2 Chen, William Z           13 MAX-CA               1:25.66    1:19.10  
  3 Bove, John Michael        14 WAC-CA               1:26.92    1:20.10  
  4 Tran, Jarrett D           13 RMDA-CA              1:22.30    1:20.23  
  5 Garcia, Nathan J          14 Oasis-CA             1:29.21    1:21.62  
  6 Kimbrell, Travis C        14 Dolphins-CA          1:31.08    1:22.51  
  7 Franco, Anthony J         13 RMDA-CA              1:24.85    1:23.97  
  8 Tunac, Brayson A          13 RMDA-CA              1:24.62    1:24.64  
  9 Luong, Patrick S          13 MPMR-CA              1:22.29    1:24.67  
 10 Dam, William V            13 RMDA-CA              1:25.27    1:25.47  
 11 Tang, Qingxin             13 SPS-CA               1:26.07    1:25.49  
 12 Chavez, Samuel L          14 RMDA-CA              1:26.78    1:26.87  
 13 Maetani, Yuma C           14 MAX-CA               1:26.26    1:27.65  
 14 Lin, Owen                 13 PASA-CA              1:28.79    1:27.87  
 15 Cho, Justin               13 CERR-CA              1:30.39    1:28.85  
 16 Mao, Mark M               13 RMDA-CA              1:31.60    1:30.85  
 17 Berumen, Daniel           13 Dolphins-CA          1:31.01    1:33.94  
 18 Garcia, Noah E            14 RMDA-CA              1:31.60    1:39.70  
 19 Chang, Jonah J            14 RMDA-CA              1:31.60    1:54.52  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Cerda, Louis D            13 LKWD-CA              1:18.67    1:18.27  
  2 Bayan, Ivan P             14 LKWD-CA              1:21.22    1:22.29  
  3 Serrano, Anthony C        14 RMDA-CA              1:24.90    1:22.92  
  4 Karunaratne, Keith N      14 FROG-CA              1:26.65    1:23.61  
  5 Cheung, Brandon H         13 ARSC-CA              1:24.88    1:24.56  
  6 Liu, Jonathan             13 SMT-CA               1:22.59    1:24.80  
  7 Newberry, Ethan M         13 RMDA-CA              1:26.54    1:25.06  
  8 Maetani, Yuma C           14 MAX-CA               1:23.38    1:25.08  
  9 Lam, Brian J. J           13 ARSC-CA              1:27.81    1:25.32  
 10 Luong, Patrick S          13 MPMR-CA              1:26.64    1:26.24  
 11 Garcia, Noah E            14 RMDA-CA              1:23.84    1:26.52  
 12 Leung, Derek M            14 CRWN-CA              1:28.09    1:26.98  
 13 Arguello, Juancarlos      14 Dolphins-CA          1:26.87    1:27.61  
 14 Nguyen, Dalton            14 MPMR-CA              1:21.27    1:27.74  
 15 Munsayac, Ethan H         13 SGSG-CA              1:27.68    1:28.86  
 16 Santana, Brian            14 Dolphins-CA          1:28.51    1:28.99  
 17 Vass, Andrew M            14 FROG-CA              1:28.99    1:31.76  
 18 Chen, William Z           13 MAX-CA               1:29.18    1:33.83  
 19 Lin, Owen                 13 PASA-CA              1:28.85    1:34.91  
_R - Division  
  1 Bradley, Ryan L           14 SPS-CA               1:29.80    1:27.05  
  2 Tunac, Brayson A          13 RMDA-CA              1:31.68    1:27.46  
  3 Hsieh, Henry              14 MAX-CA               1:29.53    1:29.19  
  4 Cheung, Solomon           13 Shore Aquatics-CA    1:31.47    1:32.15  
  5 Mao, Mark M               13 RMDA-CA              1:34.84    1:33.06  
  6 Seo, Austin J             13 ARSC-CA              1:35.51    1:33.10  
  7 Campbell, Sean M          14 RMDA-CA              1:34.79    1:33.50  
  8 Cai, Randy                13 SMT-CA               1:30.72    1:33.88  
  9 Padilla, Oscar            14 LKWD-CA              1:31.98    1:34.90  
 10 Fan, Connor J             13 CERR-CA              1:32.14    1:35.81  
 11 Chavez, Samuel L          14 RMDA-CA              1:37.30    1:37.56  
 12 Hernandez, Michael H      14 RAPD-CA              1:36.90    1:38.07  
 13 Cruz, Nicholas S          14 COMM-CA              1:37.30    1:38.19  
 14 Dam, William V            13 RMDA-CA              1:37.30    1:46.24  
 -- Abarca, Jesus A           13 RMDA-CA              1:37.30         DQ  
 -- Chang, Jonah J            14 RMDA-CA              1:37.30         DQ  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Mahar, Josh D             14 CERR-CA              1:05.65    1:04.98  
  2 Fan, Connor J             13 CERR-CA              1:08.90    1:09.00  
  3 Nguyen, Dalton            14 MPMR-CA              1:07.03    1:09.63  
  4 Bayan, Ivan P             14 LKWD-CA              1:10.04    1:11.09  
  5 Garcia, Michael C         14 WAC-CA               1:11.94    1:12.14  
  6 Oliveira, Gabriel M       13 LKWD-CA              1:14.21    1:12.67  
  7 Serrano, Anthony C        14 RMDA-CA              1:14.79    1:13.09  
  8 Juett, Colin J            14 PASA-CA              1:14.99    1:14.32  
  9 Campbell, Sean M          14 RMDA-CA              1:15.03    1:15.30  
 10 Belonio, Daniel L         13 BAC-CA               1:16.47    1:16.95  
 11 Amory, Abraham A          13 VKNG-CA              1:13.57    1:17.60  
_R - Division  
  1 Woo, Kyle J               13 RMDA-CA              1:17.46    1:14.61  
  2 Rowe, Ben J               13 PASA-CA              1:19.03    1:16.20  
  3 Lastimoso, JanCarlo       13 TSM-CA               1:16.80    1:16.37  
  4 Vu, Huy D                 13 CERR-CA              1:21.25    1:16.47  
  5 Hsieh, Henry              14 MAX-CA               1:18.95    1:17.16  
  6 Bradley, Ryan L           14 SPS-CA               1:21.46    1:17.65  
  7 Leung, Derek M            14 CRWN-CA              1:22.79    1:19.96  
  8 Garcia, Nathan J          14 Oasis-CA             1:20.36    1:21.45  
  9 Park, Brian J             13 RAPD-CA              1:18.46    1:21.55  
 10 Chen, William Z           13 MAX-CA               1:23.60    1:21.57  
 11 Thurmond, Daniel S        13 TSM-CA               1:19.88    1:21.87  
 12 Huang, Justin             13 ARSC-CA              1:22.40    1:22.87  
 -- Liu, Jonathan             13 SMT-CA               1:17.57         DQ  
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Nguyen, Dalton            14 MPMR-CA              2:29.98    2:28.17  
  2 Mahar, Josh D             14 CERR-CA              2:39.24    2:30.28  
  3 Chan, Justin              14 SMT-CA               2:37.09    2:30.41  
  4 Bayan, Ivan P             14 LKWD-CA              2:34.31    2:34.84  
  5 Garcia, Michael C         14 WAC-CA               2:35.68    2:34.86  
  6 Park, Brian J             13 RAPD-CA              2:41.63    2:35.25  
  7 Liu, Jonathan             13 SMT-CA               2:45.43    2:35.42  
  8 Oliveira, Gabriel M       13 LKWD-CA              2:43.70    2:35.89  
  9 Serrano, Anthony C        14 RMDA-CA              2:43.52    2:36.03  
 10 Mak, Darren               13 MPMR-CA              2:36.68    2:38.65  
 11 Tran, Jarrett D           13 RMDA-CA              2:46.06    2:42.03  
 12 Fan, Connor J             13 CERR-CA              2:45.24    2:42.90  
 13 Woo, Kyle J               13 RMDA-CA              2:48.01    2:42.94  
 14 Munsayac, Ethan H         13 SGSG-CA              2:41.00    2:43.45  
 15 Padilla, Oscar            14 LKWD-CA              2:48.49    2:44.01  
 16 Karunaratne, Keith N      14 FROG-CA              2:45.98    2:45.43  
 17 Oh, James                 13 RAPD-CA              2:45.80    2:45.87  
_R - Division  
  1 Park, Edward              13 CERR-CA              2:59.60    2:42.77  
  2 Hsieh, Henry              14 MAX-CA               2:49.95    2:44.76  
  3 Rowe, Ben J               13 PASA-CA              2:49.32    2:45.14  
  4 Maetani, Yuma C           14 MAX-CA               2:49.93    2:47.42  
  5 Belonio, Daniel L         13 BAC-CA               2:52.73    2:47.96  
  6 Cheung, Brandon H         13 ARSC-CA              3:01.05    2:48.82  
  7 Cai, Randy                13 SMT-CA               2:52.04    2:49.00  
  8 Petho, Sebastian, Seb S   13 FROG-CA              2:52.80    2:52.71  
  9 Chen, William Z           13 MAX-CA               2:59.50    2:54.35  
 10 Cruz, Nicholas S          14 COMM-CA              3:04.30    2:55.56  
 11 Bove, John Michael        14 WAC-CA               3:04.30    2:55.66  
 12 Huang, Justin             13 ARSC-CA              3:02.39    2:59.06  
 13 Lastimoso, JanCarlo       13 TSM-CA               3:00.36    3:03.49  
 14 Lam, Brian J. J           13 ARSC-CA              3:04.30    3:03.95  
 -- Whittaker, Seth J         14 VKNG-CA              3:01.68         DQ  
 
Boys 13-14 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Arcadia Riptides-CA  'A'                               NT         DQ  
     1) Huang, Justin 13                2) Cheung, Brandon H 13           
     3) Lam, Brian J. J 13              4) Chen, Joshua 13                
 
Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Kow, Steven Q             16 MAX-CA                 26.54      27.04  
  2 Sotomayor, Christian A    16 Dolphins-CA            26.91      27.09  
  3 Tsai, Kurtis Y            15 SMT-CA                 26.95      27.11  
  4 Del Carpio, Dominik P     18 Dolphins-CA            27.11      27.26  
  5 Pugrad, Paul              17 WAC-CA                 28.16      27.31  
  6 Van, John M               18 SMT-CA                 27.58      27.34  
  7 Abouelela, Mazen M        15 VKNG-CA                27.67      27.55  
  7 Boynton, Josh M           15 RMDA-CA                27.32      27.55  
  9 Kim, Christian            15 RMDA-CA                28.62      27.74  
 10 Wadsworth, Derek T        16 Dolphins-CA            27.60      27.78  
 11 Salazar, Jose M           15 Dolphins-CA            27.56      27.95  
 12 Chen, Kevin C             17 SMT-CA                 26.43      28.07  
 13 Cabrera, Andrew I         16 LKWD-CA                28.31      28.24  
 14 Kasparian, Jacob R        16 RMDA-CA                28.04      28.26  
 15 Gonzalez, Christian A     15 LKWD-CA                28.18      28.43  
 16 Wadsworth, Ethan S        16 Dolphins-CA            27.45      28.47  
 17 Fong, Nathan J            15 MPMR-CA                27.83      28.61  
 18 Barragan, Jesse A         17 COMM-CA                27.71      28.81  
 19 Lopez, Nathan J           15 Dolphins-CA            28.88      28.84  
 20 Dam, Matthew H            17 RMDA-CA                28.61      29.09  
 21 Reynoso, Miguel A         19 LKWD-CA                29.60      29.26  
 22 Cai, Frank                15 CRWN-CA                29.47      29.41  
 23 Chiu, Timothy A           15 CRWN-CA                29.50      29.52  
 24 Vuong, Fayez              15 El Monte Sharks-CA     29.56      29.58  
 25 Encarnacion, Jared R      15 PASA-CA                28.55      29.62  
 26 Croce, Pietro             15 RMDA-CA                29.60      29.67  
 27 Murguia, Jesus            16 Dolphins-CA            29.01      29.77  
 28 Rhee, Sebastian J         15 RMDA-CA                29.22      30.04  
 29 Gamboa, Alex              17 COMM-CA                29.53      30.50  
 30 Flores, Leo               17 Dolphins-CA            30.19      30.64  
 31 Shigemoto, Chase S        15 MPMR-CA                29.85      30.79  
_R - Division  
  1 Ramones, Kurt C           17 Oasis-CA               30.44      29.48  
  2 Arias, Ared J             16 FROG-CA                31.81      29.97  
  3 Park, Andy                15 SPS-CA                 32.50      30.11  
  4 Chong, Wesley K           16 RMDA-CA                30.89      30.73  
  5 HO, Marcus L              17 SGSG-CA                31.15      30.93  
  6 Garcia, Ethan I           15 MPMR-CA                30.95      30.96  
  7 Lee, Vincent              16 MPMR-CA                31.55      31.53  
  8 Sterling, Juan S          17 CERR-CA                31.99      31.54  
  9 Huang, Joshua K           15 SMT-CA                 30.58      31.88  
 10 Nellermoe, Daniel P       15 LKWD-CA                31.62      32.08  
 -- Kim, Edward J             29 Morning Star-CA        33.00     X28.58  
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Kow, Steven Q             16 MAX-CA                 56.44      56.72  
  2 Abouelela, Mazen M        15 VKNG-CA                58.20      57.69  
  3 Van, John M               18 SMT-CA                 58.84      58.65  
  4 Tsai, Kurtis Y            15 SMT-CA                 57.98      58.73  
  5 Boynton, Josh M           15 RMDA-CA              1:04.15      59.69  
  6 Pugrad, Paul              17 WAC-CA                 59.46      59.91  
  7 Sotomayor, Christian A    16 Dolphins-CA          1:01.25      59.96  
  8 Kim, Christian            15 RMDA-CA              1:04.14    1:00.78  
  9 Del Carpio, Dominik P     18 Dolphins-CA            59.74    1:00.99  
 10 Lopez, Nathan J           15 Dolphins-CA          1:02.29    1:01.09  
 11 Wong, Kyle J              15 SMT-CA               1:02.12    1:01.49  
 12 Gonzalez, Christian A     15 LKWD-CA              1:00.92    1:01.71  
 13 Wadsworth, Derek T        16 Dolphins-CA          1:01.60    1:01.90  
 14 Wong, Preston J           15 SMT-CA               1:01.82    1:01.93  
 15 Rosales, Werner M         16 Dolphins-CA          1:02.19    1:02.01  
 16 Salazar, Jose M           15 Dolphins-CA          1:01.74    1:02.56  
 17 Barragan, Jesse A         17 COMM-CA              1:00.60    1:02.91  
 17 Murguia, Jesus            16 Dolphins-CA          1:04.22    1:02.91  
 19 Dam, Matthew H            17 RMDA-CA              1:00.27    1:03.06  
 20 Encarnacion, Jared R      15 PASA-CA              1:01.62    1:03.59  
 21 Wadsworth, Ethan S        16 Dolphins-CA          1:03.93    1:04.90  
 22 Cai, Frank                15 CRWN-CA              1:04.15    1:04.97  
 23 Gamboa, Alex              17 COMM-CA              1:05.26    1:07.70  
_R - Division  
  1 Martin, Aaron G           16 FROG-CA              1:06.10    1:03.71  
  2 Croce, Pietro             15 RMDA-CA              1:06.49    1:04.36  
  3 Cabrera, Andrew I         16 LKWD-CA              1:05.44    1:04.60  
  4 Chong, Wesley K           16 RMDA-CA              1:08.64    1:06.13  
  5 Martin, Alistaire X       15 FROG-CA              1:11.40    1:07.26  
  6 Shigemoto, Chase S        15 MPMR-CA              1:06.26    1:07.62  
  7 Tam, Lance L              15 PASA-CA              1:10.13    1:08.65  
  8 Huang, Joshua K           15 SMT-CA               1:09.67    1:09.32  
  9 Sterling, Juan S          17 CERR-CA              1:11.40    1:09.90  
 10 Qian, Winston             15 SPS-CA               1:08.40    1:10.14  
 11 Arias, Ared J             16 FROG-CA              1:11.35    1:10.60  
 -- Reynoso, Miguel A         19 LKWD-CA              1:06.67   X1:03.16  
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Lin, Tristan              16 PASA-CA              2:02.25    2:05.44  
  2 Kow, Steven Q             16 MAX-CA               2:03.56    2:06.46  
  3 Abouelela, Mazen M        15 VKNG-CA              2:06.41    2:07.94  
  4 Pugrad, Paul              17 WAC-CA               2:10.40    2:12.42  
  5 Yeh, Jonathan M           17 MAX-CA               2:09.64    2:13.62  
  6 Boynton, Josh M           15 RMDA-CA              2:10.87    2:14.29  
  7 Sotomayor, Christian A    16 Dolphins-CA          2:18.78    2:15.56  
  8 Wong, Kyle J              15 SMT-CA               2:16.42    2:16.07  
  9 Fong, Nathan J            15 MPMR-CA              2:18.80    2:18.44  
 10 Wadsworth, Derek T        16 Dolphins-CA          2:19.11    2:18.76  
 11 Dam, Matthew H            17 RMDA-CA              2:10.78    2:20.91  
 12 Encarnacion, Jared R      15 PASA-CA              2:19.88    2:21.93  
_R - Division  
  1 Chiu, Timothy A           15 CRWN-CA              2:23.16    2:19.69  
  2 Yang, Jacob S             16 RMDA-CA              2:26.83    2:21.00  
  3 Del Carpio, Dominik P     18 Dolphins-CA          2:27.61    2:21.03  
  4 Reynoso, Miguel A         19 LKWD-CA              2:23.98    2:22.65  
  5 Martin, Alistaire X       15 FROG-CA              2:34.70    2:22.67  
  6 Vuong, Fayez              15 El Monte Sharks-CA   2:33.28    2:24.57  
  7 Gamboa, Alex              17 COMM-CA              2:25.34    2:24.73  
  8 Martin, Aaron G           16 FROG-CA              2:34.70    2:26.13  
  9 Nellermoe, Daniel P       15 LKWD-CA              2:31.23    2:27.18  
 10 Wang, Aaron               15 MPMR-CA              2:26.67    2:29.02  
 11 Chong, Wesley K           16 RMDA-CA              2:33.62    2:29.77  
 12 Cabrera, Andrew I         16 LKWD-CA              2:24.18    2:30.08  
 13 HO, Marcus L              17 SGSG-CA              2:34.70    2:30.20  
 14 Hoglund, Dewey L          16 VKNG-CA              2:26.61    2:32.32  
 15 Lee, Vincent              16 MPMR-CA              2:34.29    2:33.10  
 16 Huang, Joshua K           15 SMT-CA               2:26.40    2:34.53  
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Lin, Tristan              16 PASA-CA              1:07.12    1:05.80  
  2 Tsai, Kurtis Y            15 SMT-CA               1:06.06    1:05.89  
  3 Wong, Preston J           15 SMT-CA               1:09.05    1:09.07  
  4 Abouelela, Mazen M        15 VKNG-CA              1:08.77    1:10.54  
  5 Barragan, Jesse A         17 COMM-CA              1:11.78    1:11.52  
  6 Tu, Brandon               16 MPMR-CA              1:08.98    1:12.10  
  7 Lin, Maxwell Y            16 PASA-CA              1:12.49    1:12.59  
  8 Murguia, Jesus            16 Dolphins-CA          1:11.77    1:13.30  
  9 Dam, Matthew H            17 RMDA-CA              1:10.85    1:13.53  
 10 Yang, Jacob S             16 RMDA-CA              1:13.97    1:14.63  
 11 Sotomayor, Christian A    16 Dolphins-CA          1:19.15    1:15.43  
 12 Fong, Nathan J            15 MPMR-CA              1:15.78    1:16.20  
 13 Cai, Frank                15 CRWN-CA              1:14.24    1:16.82  
 14 Salazar, Jose M           15 Dolphins-CA          1:17.12    1:18.03  
 15 Cabrera, Andrew I         16 LKWD-CA              1:19.27    1:19.74  
_R - Division  
  1 Boynton, Josh M           15 RMDA-CA              1:27.10    1:19.36  
  2 Del Carpio, Dominik P     18 Dolphins-CA          1:23.47    1:23.42  
  3 Chong, Wesley K           16 RMDA-CA              1:24.87    1:24.56  
  4 Gamboa, Alex              17 COMM-CA              1:27.01    1:33.01  
  5 Qian, Winston             15 SPS-CA               1:23.45    1:36.93  
 -- Kim, Edward J             29 Morning Star-CA      1:27.10   X1:12.32  
 -- Reynoso, Miguel A         19 LKWD-CA              1:27.10   X1:26.86  
Non-Award Division  
  1 Tam, Lance L              15 PASA-CA              1:28.14    1:25.25  
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Van, John M               18 SMT-CA               1:11.04    1:12.87  
  2 Chen, Kevin C             17 SMT-CA               1:10.89    1:15.39  
  3 Tsai, Kurtis Y            15 SMT-CA               1:13.48    1:15.57  
  4 Wadsworth, Ethan S        16 Dolphins-CA          1:14.20    1:15.86  
  5 Wong, Preston J           15 SMT-CA               1:15.55    1:17.37  
  6 Lopez, Nathan J           15 Dolphins-CA          1:17.46    1:17.53  
  7 Yeh, Jonathan M           17 MAX-CA               1:12.81    1:18.40  
  8 Mihailescu, Robert C      16 RMDA-CA              1:14.60    1:18.71  
  9 Wong, Kyle J              15 SMT-CA               1:19.14    1:19.53  
 10 Perez, Steven F           15 SGSG-CA              1:21.59    1:19.84  
 11 Garcia, Ethan I           15 MPMR-CA              1:24.23    1:20.74  
 12 Wadsworth, Derek T        16 Dolphins-CA          1:20.65    1:21.20  
 13 Boynton, Josh M           15 RMDA-CA              1:22.15    1:22.10  
 14 Encarnacion, Jared R      15 PASA-CA              1:18.87    1:22.53  
 15 Martin, Aaron G           16 FROG-CA              1:20.95    1:22.54  
 16 Yang, Jacob S             16 RMDA-CA              1:22.68    1:22.80  
 17 Rhee, Sebastian J         15 RMDA-CA              1:18.73    1:23.36  
 18 Vuong, Fayez              15 El Monte Sharks-CA   1:23.74    1:23.54  
 19 Amiset, Max G             16 LKWD-CA              1:19.77    1:24.10  
 20 Wang, Aaron               15 MPMR-CA              1:22.49    1:24.18  
 21 Huang, Joshua K           15 SMT-CA               1:13.76    1:24.99  
 22 Chong, Wesley K           16 RMDA-CA              1:25.46    1:27.26  
_R - Division  
  1 Wade, Grayson             17 MAX-CA               1:27.77    1:26.49  
  2 Salazar, Jose M           15 Dolphins-CA          1:26.00    1:26.80  
  3 Del Carpio, Dominik P     18 Dolphins-CA          1:29.73    1:31.65  
  4 Kim, Christian            15 RMDA-CA              1:31.86    1:32.38  
  5 Hoglund, Dewey L          16 VKNG-CA              1:27.44    1:34.52  
 -- Kim, Edward J             29 Morning Star-CA      1:33.40   X1:24.63  
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Chen, Kevin C             17 SMT-CA               1:01.49    1:05.10  
  2 Sotomayor, Christian A    16 Dolphins-CA          1:08.15    1:07.15  
  3 Murguia, Jesus            16 Dolphins-CA          1:05.87    1:08.16  
  4 Chiu, Timothy A           15 CRWN-CA              1:07.61    1:08.36  
  5 Gonzalez, Christian A     15 LKWD-CA              1:08.80    1:09.09  
  6 Wong, Kyle J              15 SMT-CA               1:07.98    1:09.19  
  7 Wong, Preston J           15 SMT-CA               1:07.63    1:09.36  
  8 Croce, Pietro             15 RMDA-CA              1:10.43    1:09.48  
  9 Martin, Alistaire X       15 FROG-CA              1:07.18    1:09.50  
 10 Yeh, Jonathan M           17 MAX-CA               1:11.67    1:13.75  
 11 Fong, Nathan J            15 MPMR-CA              1:09.06    1:14.00  
 12 Dam, Matthew H            17 RMDA-CA              1:09.14    1:15.15  
 13 Kasparian, Jacob R        16 RMDA-CA              1:09.09    1:15.29  
 14 Gamboa, Alex              17 COMM-CA              1:12.17    1:15.99  
 15 Rhee, Sebastian J         15 RMDA-CA              1:13.45    1:16.70  
 16 Nellermoe, Daniel P       15 LKWD-CA              1:13.83    1:18.38  
_R - Division  
  1 Pugrad, Paul              17 WAC-CA               1:20.60    1:07.54  
  2 Perez, Steven F           15 SGSG-CA              1:20.60    1:09.75  
  3 Kim, Christian            15 RMDA-CA              1:20.60    1:09.77  
  4 Amiset, Max G             16 LKWD-CA              1:14.97    1:13.14  
  5 Martin, Aaron G           16 FROG-CA              1:15.38    1:14.75  
  6 Cabrera, Andrew I         16 LKWD-CA              1:13.93    1:16.84  
  7 Sterling, Juan S          17 CERR-CA              1:14.78    1:17.63  
  8 Salazar, Jose M           15 Dolphins-CA          1:14.74    1:19.27  
  9 Barragan, Jesse A         17 COMM-CA              1:20.60    1:26.29  
 -- Flores, Leo               17 Dolphins-CA          1:19.25         DQ  
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
_B - Division  
  1 Lin, Tristan              16 PASA-CA              2:17.20    2:20.32  
  2 Van, John M               18 SMT-CA               2:22.88    2:22.75  
  3 Lee, Raymond              15 MPMR-CA              2:26.90    2:25.52  
  4 Tsai, Kurtis Y            15 SMT-CA               2:24.42    2:26.73  
  5 Young, Ronald             16 MPMR-CA              2:31.10    2:30.28  
  6 Pugrad, Paul              17 WAC-CA               2:32.95    2:30.34  
  7 Wong, Preston J           15 SMT-CA               2:25.64    2:30.38  
  8 Dam, Matthew H            17 RMDA-CA              2:35.35    2:33.45  
  9 Wong, Kyle J              15 SMT-CA               2:27.78    2:33.46  
 10 Martin, Aaron G           16 FROG-CA              2:37.31    2:34.84  
 11 Sotomayor, Christian A    16 Dolphins-CA          2:28.19    2:37.15  
 12 Gonzalez, Christian A     15 LKWD-CA              2:33.24    2:37.28  
 13 Fong, Nathan J            15 MPMR-CA              2:32.34    2:38.17  
 14 Encarnacion, Jared R      15 PASA-CA              2:35.24    2:41.20  
 15 Wadsworth, Ethan S        16 Dolphins-CA          2:39.17    2:41.55  
 16 Barragan, Jesse A         17 COMM-CA              2:27.86    2:43.21  
 17 Huang, Joshua K           15 SMT-CA               2:40.36    2:46.07  
_R - Division  
  1 Kim, Christian            15 RMDA-CA              2:43.29    2:39.96  
  2 Sannibale, Henrique F     16 CRWN-CA              2:47.51    2:41.18  
  3 Croce, Pietro             15 RMDA-CA              2:42.55    2:41.19  
  4 Martin, Alistaire X       15 FROG-CA              2:51.64    2:41.42  
  5 Shigemoto, Chase S        15 MPMR-CA              2:51.06    2:50.74  
  6 Rhee, Sebastian J         15 RMDA-CA              2:51.84    2:50.89  
  7 Sterling, Juan S          17 CERR-CA              2:55.70    2:53.24  
  8 Gamboa, Alex              17 COMM-CA              2:52.64    3:03.72  
Non-Award Division  
 -- Tam, Lance L              15 PASA-CA              2:57.59         DQ  
 
Boys Open 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abouelela, Mazen M        15 VKNG-CA              4:23.17    4:32.86  
  2 Liu, Cario H              24 PASA-CA              5:46.60    4:40.42  
  3 Young, Ronald             16 MPMR-CA              4:31.40    4:42.27  
  4 Garcia, Michael C         14 WAC-CA               4:49.18    4:45.65  
  5 Perez, Steven F           15 SGSG-CA              4:49.94    4:48.81  
  6 To, Justin                14 MPMR-CA              4:43.67    4:48.86  
  7 Lopez, Nathan J           15 Dolphins-CA          4:58.86    4:49.36  
  8 Wade, Grayson             17 MAX-CA               5:05.83    4:51.59  
  9 Karunaratne, Keith N      14 FROG-CA              4:40.20    4:54.29  
 10 Croce, Pietro             15 RMDA-CA              5:46.60    4:54.48  
 11 Sallenbach, Jake S        13 RMDA-CA              5:01.90    4:56.10  
 12 Wolpert, Diego            14 RMDA-CA              4:59.59    4:56.13  
 13 Lee, Ryan                 13 MPMR-CA              5:06.30    4:59.68  
 14 Joson, Joshua R           13 LKWD-CA              5:30.60    5:00.83  
 15 Tran, Jarrett D           13 RMDA-CA              5:04.37    5:03.16  
 16 Martin, Alistaire X       15 FROG-CA              4:50.55    5:04.76  
 17 Rubio, Brandon E          15 LKWD-CA              5:05.62    5:06.74  
 18 Petho, Sebastian, Seb S   13 FROG-CA              5:17.66    5:07.37  
 19 Chiu, Matthew J           13 SMT-CA               5:29.29    5:08.61  
 20 Banh, Darren T            12 SGSG-CA              5:11.91    5:08.78  
 21 Woo, Kyle J               13 RMDA-CA              5:15.09    5:09.38  
 22 Heaton, Kobe W            14 VKNG-CA              5:04.74    5:10.65  
 23 Wang, Aaron               15 MPMR-CA              5:16.00    5:12.47  
 24 DeAnda, Joel J            12 RMDA-CA              5:46.60    5:12.52  
 25 Franco, Anthony J         13 RMDA-CA              5:10.13    5:12.87  
 26 Reyes, Cyril F            11 LKWD-CA              5:28.35    5:18.18  
 27 Thurmond, Daniel S        13 TSM-CA               5:45.87    5:20.60  
 28 Dawson, Jack H            12 TSM-CA               5:33.28    5:22.56  
 29 Tang, Sean Z              13 UN-04-CA             5:30.84    5:23.93  
 30 Chen, Joshua              13 ARSC-CA              5:32.03    5:40.73  
 31 Lastimoso, JanCarlo       13 TSM-CA               5:40.89    5:47.15  
 
Boys Open 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abouelela, Mazen M        15 VKNG-CA             17:35.64   18:29.89  
  2 Garcia, Michael C         14 WAC-CA              22:10.90   18:41.07  
  3 Sallenbach, Jake S        13 RMDA-CA             20:57.40   19:37.32  
  4 Woo, Kyle J               13 RMDA-CA             22:10.90   20:45.03  
  5 Whittaker, Seth J         14 VKNG-CA             20:54.80   21:08.44  
 
Boys Open 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Tristan              16 PASA-CA              2:26.07    2:22.52  
  2 Tsai, Kurtis Y            15 SMT-CA               2:22.41    2:22.86  
  3 Mahar, Josh D             14 CERR-CA              2:28.75    2:26.24  
  4 Wong, Preston J           15 SMT-CA               2:43.42    2:31.32  
  5 Nguyen, Dalton            14 MPMR-CA              2:26.15    2:33.58  
  6 Larrick, Zachary J        12 SMT-CA               2:33.98    2:34.19  
  7 Mak, Darren               13 MPMR-CA              2:42.69    2:36.00  
  8 Kasparian, Jacob R        16 RMDA-CA              2:12.50    2:36.59  
  9 Newberry, Ethan M         13 RMDA-CA              3:11.80    2:37.33  
 10 Liu, Kevin                12 SMT-CA               2:46.13    2:37.60  
 11 Murguia, Jesus            16 Dolphins-CA          2:33.46    2:37.82  
 12 Young, Ronald             16 MPMR-CA              2:38.39    2:39.02  
 13 Kim, Colin H              11 RAPD-CA              3:11.80    2:41.95  
 14 Wong, Benjamin C          12 CERR-CA              3:11.80    2:42.06  
 15 Chiu, Matthew J           13 SMT-CA               2:43.18    2:42.59  
 16 Sallenbach, Jake S        13 RMDA-CA              2:44.35    2:44.47  
 17 Rowe, Ben J               13 PASA-CA              3:05.19    2:45.66  
 18 Jiang, Alex Z             11 CRWN-CA              2:37.66    2:45.79  
 19 Wong, Andrew M            12 MPMR-CA              2:53.66    2:47.08  
 20 Lastimoso, JanCarlo       13 TSM-CA               2:53.26    2:50.45  
 21 Park, Brian J             13 RAPD-CA              3:11.80    2:51.02  
 22 Woo, Kyle J               13 RMDA-CA              2:54.86    2:51.09  
 23 Petho, Sebastian, Seb S   13 FROG-CA              2:56.35    2:53.41  
 24 Shigemoto, Chase S        15 MPMR-CA              2:53.62    2:53.93  
 25 Cheung, Brandon H         13 ARSC-CA              2:57.23    2:58.53  
 26 Lee, Vincent              16 MPMR-CA              2:55.63    3:01.25  
 27 Garcia, Ethan I           15 MPMR-CA              3:11.80    3:01.44  
 -- Liu, Cario H              24 PASA-CA              3:11.80        XDQ  
 
Boys Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wadsworth, Ethan S        16 Dolphins-CA          2:45.24    2:47.17  
  2 Rosales, Werner M         16 Dolphins-CA          2:49.54    2:49.13  
  3 Lopez, Nathan J           15 Dolphins-CA          2:50.11    2:49.93  
  4 Mihailescu, Robert C      16 RMDA-CA              2:45.99    2:51.53  
  5 Pugrad, Paul              17 WAC-CA               3:31.20    2:53.10  
  6 Huang, Joshua K           15 SMT-CA               2:44.65    2:53.49  
  7 Boynton, Josh M           15 RMDA-CA              2:58.09    2:53.81  
  8 Perez, Steven F           15 SGSG-CA              2:59.40    2:55.62  
  9 Wadsworth, Derek T        16 Dolphins-CA          2:55.49    2:56.38  
 10 Encarnacion, Jared R      15 PASA-CA              2:53.69    2:56.82  
 11 Martin, Aaron G           16 FROG-CA              2:53.03    2:56.89  
 12 Bayan, Ivan P             14 LKWD-CA              2:52.58    2:57.14  
 13 Karunaratne, Keith N      14 FROG-CA              3:00.08    2:57.24  
 14 Marquez, Tomas T          13 LKWD-CA              3:02.51    2:57.99  
 15 Tu, Brandon               16 MPMR-CA              3:02.82    3:00.44  
 16 Yang, Jacob S             16 RMDA-CA              3:05.71    3:01.91  
 17 Cheung, Brandon H         13 ARSC-CA              3:06.06    3:02.83  
 18 Young, Ronald             16 MPMR-CA              2:56.47    3:03.05  
 19 Tunac, Brayson A          13 RMDA-CA              3:09.27    3:03.55  
 20 Wong, Benjamin C          12 CERR-CA              2:58.33    3:04.08  
 21 Vet, Jonathan B           12 LKWD-CA              3:01.36    3:07.07  
 22 Luong, Patrick S          13 MPMR-CA              3:03.93    3:07.64  
 23 Rhee, Sebastian J         15 RMDA-CA              2:56.75    3:08.60  
 24 Leung, Derek M            14 CRWN-CA              3:11.15    3:09.03  
 25 Woo, Kyle J               13 RMDA-CA              3:04.37    3:09.65  
 26 Rubio, Brandon E          15 LKWD-CA              3:25.76    3:15.61  
 27 Li, Daniel                11 MAX-CA               3:31.20    3:18.28  
 28 Lin, Owen                 13 PASA-CA              3:25.06    3:22.69  
 29 Lam, Brian J. J           13 ARSC-CA              3:18.30    3:22.87  
 30 Chun, Ray                 11 SGSG-CA              3:20.18    3:25.57  
 31 Sterling, Juan S          17 CERR-CA              3:24.66    3:31.29  
 -- Yang, Isaac R             13 MPMR-CA              3:30.21         DQ  
 
Boys Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Tristan              16 PASA-CA              2:21.70    2:20.85  
  2 Liu, Cario H              24 PASA-CA              3:07.20    2:29.06  
  3 Young, Ronald             16 MPMR-CA              2:21.72    2:33.82  
  4 Munsayac, Ethan H         13 SGSG-CA              2:43.15    2:35.08  
  5 Fan, Connor J             13 CERR-CA              3:07.20    2:40.00  
  6 Rubio, Brandon E          15 LKWD-CA              2:40.30    2:40.38  
  7 Wong, Benjamin C          12 CERR-CA              3:07.20    2:50.72  
 
Boys Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Maxwell Y            16 PASA-CA              5:07.68    5:18.00  
  2 Nguyen, Dalton            14 MPMR-CA              5:15.38    5:20.88  
  3 Young, Ronald             16 MPMR-CA              5:09.38    5:21.00  
  4 Larrick, Zachary J        12 SMT-CA               6:32.30    5:24.15  
  5 Sannibale, Alexandre F    18 CRWN-CA              5:13.27    5:27.00  
  6 Tu, Brandon               16 MPMR-CA              5:28.30    5:27.35  
  7 Joson, Joshua R           13 LKWD-CA              5:41.37    5:33.56  
  8 Wong, Benjamin C          12 CERR-CA              6:32.30    5:34.56  
  9 Park, Brian J             13 RAPD-CA              6:10.66    5:34.63  
 10 Fong, Nathan J            15 MPMR-CA              5:30.85    5:35.85  
 11 Murguia, Jesus            16 Dolphins-CA          5:33.52    5:43.03  
 12 Lopez, Nathan J           15 Dolphins-CA          5:28.88    5:45.87  
 13 Rubio, Brandon E          15 LKWD-CA              6:13.77    5:56.73