BAC RW meet - Meet Results

BAC RW meet
6/25/2017 - 6/25/2017
Bellflower, CA USA
Updated: 6/25/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to South Bay Swimming                        HY-TEK's MEET MANAGER 5.0
                      2017 CA BAC RW SC Meet - 6/25/2017                       
                              Sanction #: S17-209                              
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Baxter, Rachel J           6 RMDA-CA                          41.07  
 
Girls 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Baxter, Rachel J           6 RMDA-CA                        1:33.25  
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alonzo, Mallory C          6 RMDA-CA                          24.77  
 
Girls 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alonzo, Mallory C          6 RMDA-CA                          24.50  
 
Girls 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alonzo, Mallory C          6 RMDA-CA                        2:00.93  
 
Girls 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Baxter, Rachel J           6 RMDA-CA                        1:54.81  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bickel, Nikki O            7 VKNG-CA                          19.01  
  2 Acharya, Suri N            8 RMDA-CA                          20.97  
WHT - Division  
  1 Nagle, Jemma K             7 VKNG-CA                          23.60  
  2 Adkins, Selah S            7 RMDA-CA                          24.74  
  3 Avetisyan, Natalie         7 PASA-CA                          26.01  
  4 Lee, Daisy C               7 MAX-CA                           33.95  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Takeuchi, Nana             7 CERR-CA                          38.41  
  2 De La Mora, Alia           8 COMM-CA                          44.30  
  3 Villegas, Johany C         8 RMDA-CA                          45.87  
WHT - Division  
  1 Reyes, Sienna L            8 RMDA-CA                          51.49  
  2 Fisher, Lake C             7 VKNG-CA                          51.87  
  3 Wang, Evelyn               7 MAX-CA                           52.01  
  4 Anderson, Lucie T          7 VKNG-CA                          53.86  
  5 Tran, Rachel N             7 MAX-CA                           54.97  
  6 Muniz, Claudia             8 MAX-CA                           57.08  
Non-Award Division  
 -- Avetisyan, Natalie         7 PASA-CA                             DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Takeuchi, Nana             7 CERR-CA                        1:23.78  
  2 Echeverria, Andrea C       8 PASA-CA                        1:29.86  
  3 Tutokey, Sophie K          8 PASA-CA                        1:35.44  
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Acharya, Suri N            8 RMDA-CA                          22.26  
  2 Tutokey, Sophie K          8 PASA-CA                          22.30  
  3 Nagle, Jemma K             7 VKNG-CA                          25.83  
WHT - Division  
  1 Avetisyan, Natalie         7 PASA-CA                          27.61  
  2 Reyes, Sienna L            8 RMDA-CA                          28.42  
Non-Award Division  
 -- Lee, Daisy C               7 MAX-CA                              DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 De La Mora, Alia           8 COMM-CA                          48.08  
  2 Wang, Evelyn               7 MAX-CA                           49.57  
  3 Villegas, Johany C         8 RMDA-CA                          50.92  
WHT - Division  
  1 Anderson, Lucie T          7 VKNG-CA                        1:02.89  
  2 Tran, Rachel N             7 MAX-CA                         1:05.21  
  3 Muniz, Claudia             8 MAX-CA                         1:08.46  
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Acharya, Suri N            8 RMDA-CA                          26.61  
  2 Nagle, Jemma K             7 VKNG-CA                          27.38  
WHT - Division  
  1 Adkins, Selah S            7 RMDA-CA                          31.43  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Umpornpuckdi, Natalie      7 CERR-CA                          43.83  
  2 Echeverria, Andrea C       8 PASA-CA                          50.64  
  3 De La Mora, Alia           8 COMM-CA                          54.56  
WHT - Division  
  1 Tran, Rachel N             7 MAX-CA                         1:08.87  
Non-Award Division  
 -- Anderson, Lucie T          7 VKNG-CA                             DQ  
 -- Wang, Evelyn               7 MAX-CA                              DQ  
 -- Fisher, Lake C             7 VKNG-CA                             DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bickel, Nikki O            7 VKNG-CA                          20.56  
  2 Tutokey, Sophie K          8 PASA-CA                          20.83  
WHT - Division  
  1 Reyes, Sienna L            8 RMDA-CA                          36.68  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Umpornpuckdi, Natalie      7 CERR-CA                          39.47  
  2 Echeverria, Andrea C       8 PASA-CA                          40.15  
  3 Takeuchi, Nana             7 CERR-CA                          42.98  
Non-Award Division  
 -- Muniz, Claudia             8 MAX-CA                              DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bickel, Nikki O            7 VKNG-CA                        1:41.50  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Umpornpuckdi, Natalie      7 CERR-CA                        1:28.57  
Non-Award Division  
 -- Fisher, Lake C             7 VKNG-CA                             DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Belonio, Danica L         10 BAC-CA                           35.96  
WHT - Division  
  1 Ji, Elizabeth J           10 MAX-CA                           37.42  
  2 Lim, Adrienne G            9 PASA-CA                          38.42  
  3 Cruz, Gisselle I           9 COMM-CA                          38.45  
  4 Brandman, Josie R          9 VKNG-CA                          39.47  
  5 Ocampo, Olivia L          10 COMM-CA                          40.22  
  6 Reyes, Savannah R          9 BAC-CA                           41.88  
  7 Namiranian, Tina           9 CERR-CA                          43.70  
  8 Piolo, Dustine B          10 Oasis-CA                         44.84  
  9 Ponce, Natalia M          10 RMDA-CA                          45.94  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Wong, Samantha W           9 PASA-CA                          33.33  
WHT - Division  
  1 Barragan, Reyna H         10 COMM-CA                          37.74  
  2 Hordista, Patrisha V      10 RMDA-CA                          40.53  
  3 Cota, Veronica L          10 WAC-CA                           41.88  
  4 Lin, Allie                10 MAX-CA                           42.97  
  5 Wu, Henna S                9 RMDA-CA                          43.68  
  6 Godinez, Ayleen D          9 BAC-CA                           51.76  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Yager, Mayu A             10 RMDA-CA                        1:14.99  
  2 Belonio, Danica L         10 BAC-CA                         1:19.06  
  3 Sallenbach, Megan D        9 RMDA-CA                        1:19.36  
WHT - Division  
  1 Mani, Berlynn B           10 COMM-CA                        1:25.03  
  2 Cruz, Gisselle I           9 COMM-CA                        1:27.52  
  3 Ocampo, Olivia L          10 COMM-CA                        1:27.91  
  4 VanDuyne, Kylie E         10 RMDA-CA                        1:30.76  
  5 Reyes, Savannah R          9 BAC-CA                         1:34.67  
  6 Lin, Allie                10 MAX-CA                         1:36.13  
  7 Awori, Ari N              10 PASA-CA                        1:54.73  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Sallenbach, Megan D        9 RMDA-CA                        2:40.92  
WHT - Division  
  1 Weber, Taylor C           10 RMDA-CA                        3:01.07  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ji, Elizabeth J           10 MAX-CA                           40.61  
  2 Belonio, Danica L         10 BAC-CA                           41.52  
  3 Mani, Berlynn B           10 COMM-CA                          41.99  
  4 Punzalan, Emma L           9 BAC-CA                           43.03  
WHT - Division  
  1 Wu, Henna S                9 RMDA-CA                          47.54  
  2 VanDuyne, Kylie E         10 RMDA-CA                          51.07  
  3 Ponce, Natalia M          10 RMDA-CA                          51.70  
  4 Muraliraj, Olivia V        9 CERR-CA                          52.02  
  5 Awori, Ari N              10 PASA-CA                        1:08.83  
Non-Award Division  
 -- Reyes, Savannah R          9 BAC-CA                              DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Wong, Samantha W           9 PASA-CA                        1:20.00  
WHT - Division  
  1 Sallenbach, Megan D        9 RMDA-CA                        1:42.23  
  2 Barragan, Reyna H         10 COMM-CA                        1:42.87  
  3 Cota, Veronica L          10 WAC-CA                         1:48.17  
  4 Godinez, Ayleen D          9 BAC-CA                         2:10.08  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ji, Elizabeth J           10 MAX-CA                           43.13  
  2 Yager, Mayu A             10 RMDA-CA                          44.97  
  3 Lim, Adrienne G            9 PASA-CA                          47.75  
  4 Li, Lily                  10 CERR-CA                          47.90  
WHT - Division  
  1 Hordista, Patrisha V      10 RMDA-CA                          49.98  
  2 Punzalan, Emma L           9 BAC-CA                           51.61  
  3 Wu, Henna S                9 RMDA-CA                          54.64  
  4 Mani, Berlynn B           10 COMM-CA                          54.90  
  5 Brandman, Josie R          9 VKNG-CA                          55.46  
Non-Award Division  
 -- Awori, Ari N              10 PASA-CA                             DQ  
 -- Muraliraj, Olivia V        9 CERR-CA                             DQ  
 -- Piolo, Dustine B          10 Oasis-CA                            DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Barragan, Reyna H         10 COMM-CA                        1:36.02  
  2 Wong, Samantha W           9 PASA-CA                        1:36.47  
  3 Li, Lily                  10 CERR-CA                        1:49.08  
Non-Award Division  
 -- Cota, Veronica L          10 WAC-CA                              DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cruz, Gisselle I           9 COMM-CA                          40.04  
WHT - Division  
  1 Lim, Adrienne G            9 PASA-CA                          42.96  
  2 Li, Lily                  10 CERR-CA                          44.69  
  3 Weber, Taylor C           10 RMDA-CA                          46.18  
  4 Ocampo, Olivia L          10 COMM-CA                          46.74  
  5 VanDuyne, Kylie E         10 RMDA-CA                          47.70  
  6 Brandman, Josie R          9 VKNG-CA                          52.85  
  7 Ponce, Natalia M          10 RMDA-CA                        1:00.13  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Yager, Mayu A             10 RMDA-CA                        1:26.90  
WHT - Division  
  1 Punzalan, Emma L           9 BAC-CA                         1:37.01  
Non-Award Division  
 -- Hordista, Patrisha V      10 RMDA-CA                             DQ  
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Weber, Taylor C           10 RMDA-CA                        3:14.86  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Granado, Gema             12 WAC-CA                           32.18  
  2 Longoria-Hernandez, Juli  12 COMM-CA                          32.42  
  3 Avetisyan, Alicia         11 PASA-CA                          33.43  
WHT - Division  
  1 Lara, Xochitl M           12 RMDA-CA                          34.69  
  2 Villegas, Natalie B       11 RMDA-CA                          35.87  
  3 Piolo, Denise B           12 Oasis-CA                         36.07  
  4 Pinto, Elise C            11 RMDA-CA                          37.22  
  5 Johnson, Makayla A        11 RMDA-CA                          38.17  
  6 Ramirez, Emily H          11 RMDA-CA                          38.95  
  7 Cruz, Bianca C            12 COMM-CA                          39.40  
  8 Shneer, Emi K             11 RMDA-CA                          45.29  
  9 Loya, Isabella A          11 COMM-CA                          51.49  
 10 Padilla, Chloee J         11 COMM-CA                          51.69  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Wong, Remy                11 RMDA-CA                          29.52  
  2 Lara, Xochitl M           12 RMDA-CA                          32.56  
  3 Tsen, Irene L             11 RMDA-CA                          33.06  
WHT - Division  
  1 Grgas, Madison R          11 RMDA-CA                          34.47  
  2 Hinrichs, Zora I          12 CRWN-CA                          38.92  
  3 Cruz, Jade A              11 COMM-CA                          40.74  
  4 Godinez, Kimberly         12 BAC-CA                           43.78  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hernandez, Annabelle L    11 COMM-CA                        1:08.45  
  2 Leung, Ellen A            11 CRWN-CA                        1:09.26  
  3 Pearson, Jayne F          11 PASA-CA                        1:09.30  
  4 Burgess, Samantha E       11 RMDA-CA                        1:10.19  
  5 Longoria-Hernandez, Juli  12 COMM-CA                        1:11.99  
WHT - Division  
  1 Tsen, Irene L             11 RMDA-CA                        1:13.54  
  2 Grgas, Madison R          11 RMDA-CA                        1:14.43  
  3 Kono, Caitlyn A           11 RMDA-CA                        1:15.64  
  4 Bojorquez, Jakira         11 BAC-CA                         1:20.12  
  5 Gamero, Samantha K        11 RMDA-CA                        1:20.19  
  6 Gomez, Giovanna A         12 BAC-CA                         1:20.37  
  7 Hawkins, Ashleigh R       12 RMDA-CA                        1:22.07  
  8 Campbell, Lydia N         11 RMDA-CA                        1:24.55  
  9 Ramirez, Emily H          11 RMDA-CA                        1:24.99  
 10 Cruz, Bianca C            12 COMM-CA                        1:28.31  
 11 Bhardwaj, Rayana          11 CERR-CA                        1:30.86  
 12 Godinez, Kimberly         12 BAC-CA                         1:43.41  
 13 Loya, Isabella A          11 COMM-CA                        1:54.07  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kim, Emily H              12 RMDA-CA                        2:17.78  
  2 Wong, Remy                11 RMDA-CA                        2:18.20  
  3 Pak, Katie Y              12 RMDA-CA                        2:18.38  
  4 Granado, Gema             12 WAC-CA                         2:32.59  
  5 Ho, Stella S              11 CRWN-CA                        2:36.03  
WHT - Division  
  1 Martinez, Amelia L        11 RMDA-CA                        2:44.25  
  2 Mc Cann, Quinn X          11 VKNG-CA                        3:17.63  
  3 Cruz, Jade A              11 COMM-CA                        3:17.89  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hernandez, Annabelle L    11 COMM-CA                          36.42  
  2 Kono, Caitlyn A           11 RMDA-CA                          36.66  
WHT - Division  
  1 Ho, Stella S              11 CRWN-CA                          40.63  
  2 Villegas, Natalie B       11 RMDA-CA                          40.65  
  3 Gamero, Samantha K        11 RMDA-CA                          40.80  
  4 Grgas, Madison R          11 RMDA-CA                          42.39  
  5 Hinrichs, Zora I          12 CRWN-CA                          43.15  
  6 Lara, Xochitl M           12 RMDA-CA                          43.32  
  7 Elias, Yarazet F          12 RMDA-CA                          44.37  
  8 Campbell, Lydia N         11 RMDA-CA                          45.07  
  9 Hawkins, Ashleigh R       12 RMDA-CA                          45.85  
 10 Ramirez, Emily H          11 RMDA-CA                          46.06  
 11 Gomez, Giovanna A         12 BAC-CA                           46.23  
 12 Bojorquez, Jakira         11 BAC-CA                           46.34  
 13 Bhardwaj, Rayana          11 CERR-CA                          49.14  
 14 Cruz, Bianca C            12 COMM-CA                          50.66  
 15 Godinez, Kimberly         12 BAC-CA                           53.55  
 16 Shneer, Emi K             11 RMDA-CA                          56.73  
 17 Padilla, Chloee J         11 COMM-CA                        1:01.83  
Non-Award Division  
 -- Loya, Isabella A          11 COMM-CA                             DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kim, Emily H              12 RMDA-CA                        1:14.13  
  2 Avetisyan, Alicia         11 PASA-CA                        1:21.97  
WHT - Division  
  1 Martinez, Amelia L        11 RMDA-CA                        1:34.35  
  2 Campbell, Lydia N         11 RMDA-CA                        1:43.47  
Non-Award Division  
 -- Mc Cann, Quinn X          11 VKNG-CA                             DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Avetisyan, Alicia         11 PASA-CA                          43.27  
WHT - Division  
  1 Ho, Stella S              11 CRWN-CA                          44.79  
  2 Bojorquez, Jakira         11 BAC-CA                           47.28  
  3 Hinrichs, Zora I          12 CRWN-CA                          47.39  
  4 Piolo, Denise B           12 Oasis-CA                         49.81  
  5 Elias, Yarazet F          12 RMDA-CA                          50.58  
  6 Padilla, Chloee J         11 COMM-CA                          59.67  
Non-Award Division  
 -- Hernandez, Annabelle L    11 COMM-CA                             DQ  
 -- Gomez, Giovanna A         12 BAC-CA                              DQ  
 -- Shneer, Emi K             11 RMDA-CA                             DQ  
 -- Johnson, Makayla A        11 RMDA-CA                             DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Pak, Katie Y              12 RMDA-CA                        1:24.04  
  2 Tsen, Irene L             11 RMDA-CA                        1:27.07  
  3 Granado, Gema             12 WAC-CA                         1:30.39  
  4 Pearson, Jayne F          11 PASA-CA                        1:35.92  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Ellen A            11 CRWN-CA                          34.53  
  2 Burgess, Samantha E       11 RMDA-CA                          37.08  
  3 Longoria-Hernandez, Juli  12 COMM-CA                          37.11  
WHT - Division  
  1 Kono, Caitlyn A           11 RMDA-CA                          38.24  
  2 Pinto, Elise C            11 RMDA-CA                          41.15  
  3 Piolo, Denise B           12 Oasis-CA                         41.34  
  4 Villegas, Natalie B       11 RMDA-CA                          41.78  
  5 Johnson, Makayla A        11 RMDA-CA                          45.18  
  6 Martinez, Amelia L        11 RMDA-CA                          45.83  
  7 Bhardwaj, Rayana          11 CERR-CA                          54.54  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Pak, Katie Y              12 RMDA-CA                        1:11.56  
  2 Wong, Remy                11 RMDA-CA                        1:12.06  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Ellen A            11 CRWN-CA                        1:16.91  
  2 Burgess, Samantha E       11 RMDA-CA                        1:22.55  
WHT - Division  
  1 Gamero, Samantha K        11 RMDA-CA                        1:34.52  
  2 Pinto, Elise C            11 RMDA-CA                        1:38.61  
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
 -- Pearson, Jayne F          11 PASA-CA                             DQ  
 -- Cruz, Jade A              11 COMM-CA                             DQ  
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bispango, Barbara E       13 RMDA-CA                          29.00  
  2 Ortega, Sophia E          13 COMM-CA                          31.91  
WHT - Division  
  1 Cummings, Alexis A        13 BAC-CA                           33.30  
  2 Hawkins, Heather A        15 RMDA-CA                          33.38  
  3 Monsour, Amelia R         13 PASA-CA                          33.76  
  4 Daugherty, Elsa L         13 RMDA-CA                          37.74  
  5 Mejia, Melanie M          15 BAC-CA                           38.17  
  6 Carrillo, Isabella        13 BAC-CA                           39.41  
  7 Froelich, Kalyn J         13 RMDA-CA                        1:07.25  
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Azuma, Samantha E         14 RMDA-CA                        2:16.95  
WHT - Division  
  1 Ortega, Sophia E          13 COMM-CA                        2:29.02  
  2 Kawamoto, Hanna L         14 VKNG-CA                        2:34.70  
  3 Monsour, Charlotte G      15 PASA-CA                        2:36.56  
  4 Perez, Alina              13 WAC-CA                         2:36.61  
  5 Cummings, Alexis A        13 BAC-CA                         2:39.90  
  6 Monsour, Amelia R         13 PASA-CA                        2:47.03  
  7 Carrillo, Isabella        13 BAC-CA                         3:07.97  
  8 Punzalan, Alyssa          13 BAC-CA                         3:11.44  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bispango, Barbara E       13 RMDA-CA                        1:20.88  
  2 Cummings, Alexis A        13 BAC-CA                         1:25.42  
  3 Hawkins, Heather A        15 RMDA-CA                        1:26.15  
WHT - Division  
  1 Kawamoto, Hanna L         14 VKNG-CA                        1:26.77  
  2 Ortega, Sophia E          13 COMM-CA                        1:27.01  
  3 Daugherty, Elsa L         13 RMDA-CA                        1:30.03  
  4 Montalvo, Emely S         17 BAC-CA                         1:32.10  
  5 Mejia, Melanie M          15 BAC-CA                         1:38.35  
  6 Punzalan, Alyssa          13 BAC-CA                         1:38.74  
  7 Carrillo, Isabella        13 BAC-CA                         1:39.30  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Monsour, Charlotte G      15 PASA-CA                        1:28.78  
  2 Perez, Alina              13 WAC-CA                         1:29.60  
WHT - Division  
  1 Kawamoto, Hanna L         14 VKNG-CA                        1:40.65  
  2 Punzalan, Alyssa          13 BAC-CA                         1:41.56  
  3 Montalvo, Emely S         17 BAC-CA                         1:41.97  
  4 Mejia, Melanie M          15 BAC-CA                         1:48.71  
  5 Daugherty, Elsa L         13 RMDA-CA                        1:49.56  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Azuma, Samantha E         14 RMDA-CA                        1:13.76  
WHT - Division  
  1 Perez, Alina              13 WAC-CA                         1:19.87  
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bispango, Barbara E       13 RMDA-CA                        2:42.49  
  2 Azuma, Samantha E         14 RMDA-CA                        2:45.61  
WHT - Division  
  1 Monsour, Charlotte G      15 PASA-CA                        2:56.60  
  2 Montalvo, Emely S         17 BAC-CA                         3:08.53  
Non-Award Division  
 -- Monsour, Amelia R         13 PASA-CA                             DQ  
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Li, Raymond                6 MAX-CA                           26.02  
  2 Chang, Luke J              6 RMDA-CA                          26.42  
  3 Trowbridge, Conner T       6 VKNG-CA                          27.59  
  4 Anderson, Richie J         5 VKNG-CA                          48.33  
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marsh, Logan J             6 WAC-CA                         1:07.54  
 
Boys 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marsh, Logan J             6 WAC-CA                         2:12.97  
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Li, Raymond                6 MAX-CA                           23.73  
WHT - Division  
  1 Trowbridge, Conner T       6 VKNG-CA                          28.98  
  2 Chang, Luke J              6 RMDA-CA                          36.25  
 
Boys 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marsh, Logan J             6 WAC-CA                         1:03.63  
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Luke J              6 RMDA-CA                          31.99  
Non-Award Division  
 -- Trowbridge, Conner T       6 VKNG-CA                             DQ  
 
Boys 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Li, Raymond                6 MAX-CA                              DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ramirez, Roy S             8 RMDA-CA                          17.30  
  2 Trowbridge, Cash M         8 VKNG-CA                          17.80  
  3 Wong, Westin               8 RMDA-CA                          18.51  
  4 Lee, Sean J                8 RMDA-CA                          18.90  
  5 Jang, Nathan               8 RMDA-CA                          19.15  
WHT - Division  
  1 Ham, Wei D                 8 PASA-CA                          21.19  
  2 Situ, Aaron Z              7 RMDA-CA                          27.77  
  3 Zepeda, Kenneth R          8 BAC-CA                           31.14  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Condello, Andrew P         8 RMDA-CA                          41.55  
  2 Hah, Jeremy                7 CRWN-CA                          41.99  
  3 Marsh, Leland              7 WAC-CA                           44.09  
  4 Ocampo, Nicolas L          7 COMM-CA                          44.71  
  5 Sang, Ricky                8 CERR-CA                          44.88  
  6 Marsh, Elijah              7 WAC-CA                           44.94  
  7 Baxter, Joshua J           8 RMDA-CA                          46.05  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Benedict, Adrian A         8 WAC-CA                         1:17.14  
  2 Ocampo, Nicolas L          7 COMM-CA                        1:31.44  
  3 Baxter, Joshua J           8 RMDA-CA                        1:32.24  
  4 Frascini, Jeremiah G       7 RMDA-CA                        1:34.57  
  5 Marsh, Elijah              7 WAC-CA                         1:34.90  
WHT - Division  
  1 Shin, Jayden               8 RMDA-CA                        1:44.55  
  2 Marsh, Leland              7 WAC-CA                         1:45.11  
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Jang, Nathan               8 RMDA-CA                          22.23  
  2 Wong, Westin               8 RMDA-CA                          23.73  
  3 Trowbridge, Cash M         8 VKNG-CA                          24.82  
WHT - Division  
  1 Lee, Sean J                8 RMDA-CA                          26.28  
  2 Situ, Aaron Z              7 RMDA-CA                          31.60  
  3 Zepeda, Kenneth R          8 BAC-CA                           35.97  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Condello, Andrew P         8 RMDA-CA                          50.35  
  2 Chiu, Gabriel A            8 CRWN-CA                          50.58  
  3 Frascini, Jeremiah G       7 RMDA-CA                          53.16  
WHT - Division  
  1 Marsh, Leland              7 WAC-CA                         1:06.87  
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ramirez, Roy S             8 RMDA-CA                          25.94  
  2 Jang, Nathan               8 RMDA-CA                          26.89  
WHT - Division  
  1 Situ, Aaron Z              7 RMDA-CA                          30.57  
Non-Award Division  
 -- Ham, Wei D                 8 PASA-CA                             DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chiu, Gabriel A            8 CRWN-CA                          48.37  
  2 Baxter, Joshua J           8 RMDA-CA                          54.81  
  3 Sang, Ricky                8 CERR-CA                          55.76  
  4 Frascini, Jeremiah G       7 RMDA-CA                        1:01.05  
Non-Award Division  
 -- Condello, Andrew P         8 RMDA-CA                             DQ  
 -- Zepeda, Kenneth R          8 BAC-CA                              DQ  
 -- Shin, Jayden               8 RMDA-CA                             DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ramirez, Roy S             8 RMDA-CA                          20.96  
  2 Wong, Westin               8 RMDA-CA                          22.42  
  3 Lee, Sean J                8 RMDA-CA                          23.40  
  4 Sang, Ricky                8 CERR-CA                          23.48  
  5 Hah, Jeremy                7 CRWN-CA                          24.62  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ocampo, Nicolas L          7 COMM-CA                          43.83  
  2 Benedict, Adrian A         8 WAC-CA                           46.41  
  3 Chiu, Gabriel A            8 CRWN-CA                          54.55  
  4 Shin, Jayden               8 RMDA-CA                          55.82  
Non-Award Division  
 -- Marsh, Elijah              7 WAC-CA                              DQ  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hah, Jeremy                7 CRWN-CA                        1:46.97  
Non-Award Division  
 -- Trowbridge, Cash M         8 VKNG-CA                             DQ  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Benedict, Adrian A         8 WAC-CA                         1:31.51  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Condello, Mason F         10 RMDA-CA                          34.08  
  2 Adkins, Silas H           10 RMDA-CA                          35.04  
  3 Marsh, Max                 9 WAC-CA                           35.41  
WHT - Division  
  1 Chang, Isaac J             9 RMDA-CA                          38.60  
  2 Valdez, Andy G            10 BAC-CA                           41.97  
  3 Winland, Kody C           10 Oasis-CA                         42.19  
  4 Liohki, Nikita             9 CERR-CA                          42.89  
  5 Mendoza, Jr J              9 BAC-CA                           45.01  
  6 Jang, Elliott              9 RMDA-CA                          47.20  
  7 Marsh, Alonzo T           10 WAC-CA                           49.48  
  8 Villegas, Nathon X         9 RMDA-CA                          51.95  
  9 Marsh, Nathan J           10 WAC-CA                           59.12  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Jr J              9 BAC-CA                           43.43  
  2 Rickards-Ruiz, Emmanuel   10 RMDA-CA                          43.65  
  3 Mendoza, Damian A          9 BAC-CA                           48.52  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Condello, Mason F         10 RMDA-CA                        1:12.74  
  2 Marsh, Max                 9 WAC-CA                         1:17.00  
  3 Usita, Keeno D             9 RMDA-CA                        1:18.53  
WHT - Division  
  1 Adkins, Silas H           10 RMDA-CA                        1:21.05  
  2 Suarez, Jason             10 COMM-CA                        1:27.89  
  3 Chang, Isaac J             9 RMDA-CA                        1:28.87  
  4 Ybaceta, Kyle N            9 VKNG-CA                        1:39.90  
  5 Marsh, Alonzo T           10 WAC-CA                         1:41.98  
  6 Marsh, Nathan J           10 WAC-CA                         2:12.04  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alvarez, Conner D          9 Oasis-CA                       3:12.28  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lim, Ronald               10 PASA-CA                          37.36  
  2 Condello, Mason F         10 RMDA-CA                          39.09  
  3 Selloria, Shane A         10 BAC-CA                           40.88  
WHT - Division  
  1 Valdez, Andy G            10 BAC-CA                           46.12  
  2 Liohki, Nikita             9 CERR-CA                          46.34  
  3 Jang, Elliott              9 RMDA-CA                          48.63  
  4 Winland, Kody C           10 Oasis-CA                         52.01  
  5 Mendoza, Jr J              9 BAC-CA                           53.45  
  6 Rickards-Ruiz, Emmanuel   10 RMDA-CA                          55.83  
  7 Mendoza, Damian A          9 BAC-CA                           56.54  
  8 Marsh, Alonzo T           10 WAC-CA                           56.71  
  9 Marsh, Nathan J           10 WAC-CA                         1:14.59  
Non-Award Division  
 -- Villegas, Nathon X         9 RMDA-CA                             DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Ocean, Howard W            9 RMDA-CA                             DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lim, Ronald               10 PASA-CA                          46.48  
WHT - Division  
  1 Chang, Isaac J             9 RMDA-CA                          50.34  
  2 Santos, Elonzo T           9 VKNG-CA                          51.69  
  3 Valdez, Andy G            10 BAC-CA                           53.17  
  4 Rickards-Ruiz, Emmanuel   10 RMDA-CA                          54.03  
  5 Santos, Endre T           10 VKNG-CA                          55.46  
  6 Ocean, Howard W            9 RMDA-CA                          58.29  
  7 Winland, Kody C           10 Oasis-CA                       1:03.63  
  8 Jang, Elliott              9 RMDA-CA                        1:08.74  
  9 Ybaceta, Kyle N            9 VKNG-CA                        1:11.04  
Non-Award Division  
 -- Liohki, Nikita             9 CERR-CA                             DQ  
 -- Suarez, Jason             10 COMM-CA                             DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Marsh, Max                 9 WAC-CA                           40.97  
WHT - Division  
  1 Suarez, Jason             10 COMM-CA                          44.89  
  2 Selloria, Shane A         10 BAC-CA                           45.31  
  3 Ocean, Howard W            9 RMDA-CA                          49.63  
  4 Santos, Endre T           10 VKNG-CA                          51.01  
  5 Santos, Elonzo T           9 VKNG-CA                          57.00  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Usita, Keeno D             9 RMDA-CA                        1:31.50  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Ronald               10 PASA-CA                        1:16.73  
  2 Selloria, Shane A         10 BAC-CA                         1:32.64  
WHT - Division  
  1 Santos, Elonzo T           9 VKNG-CA                        1:43.61  
  2 Santos, Endre T           10 VKNG-CA                        1:54.73  
  3 Ybaceta, Kyle N            9 VKNG-CA                        1:55.11  
Non-Award Division  
 -- Usita, Keeno D             9 RMDA-CA                             DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chang, Justin J           12 RMDA-CA                          30.13  
  2 Chiu, Nathan Y            12 CRWN-CA                          31.04  
  3 Wong, Brandon W           11 PASA-CA                          31.43  
WHT - Division  
  1 Kopitsa, Roman            11 RMDA-CA                          35.39  
  2 Karthikeyan, Sudhir       12 CERR-CA                          36.22  
  3 Soepadmo, Nikko M         12 BAC-CA                           40.44  
  4 Azuma, Matthew Y          11 CAA-CA                           41.04  
  5 McDonald, Aidan P         11 RMDA-CA                          44.41  
  6 D'Silva, Gian             11 BAC-CA                           44.99  
  7 Satterfield, Darren J     11 VKNG-CA                          57.87  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hernandez, Aldrin A       12 COMM-CA                          32.36  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Justin J           12 RMDA-CA                        1:05.03  
  2 Hah, Jj                   12 CRWN-CA                        1:05.62  
  3 Wong, Brandon W           11 PASA-CA                        1:09.01  
  4 Garcia, Irvin A           11 BAC-CA                         1:11.09  
WHT - Division  
  1 Walsh, Kristopher W       12 WAC-CA                         1:14.08  
  2 Rayfield, Robert R        11 RMDA-CA                        1:17.80  
  3 Narciso, Josh S           12 RMDA-CA                        1:17.99  
  4 Soepadmo, Nikko M         12 BAC-CA                         1:32.95  
  5 D'Silva, Gian             11 BAC-CA                         1:42.57  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Isip, Joshua B            11 RMDA-CA                        2:20.94  
  2 Padilla, Nicholas J       12 COMM-CA                        2:26.82  
WHT - Division  
  1 Zapata, Vicente D         11 WAC-CA                         2:40.13  
  2 Chi, Jonathan T           12 MAX-CA                         3:25.56  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Garcia, Irvin A           11 BAC-CA                           38.47  
WHT - Division  
  1 Kopitsa, Roman            11 RMDA-CA                          40.07  
  2 Pham, Dylan               11 CERR-CA                          45.06  
  3 Karthikeyan, Sudhir       12 CERR-CA                          46.24  
  4 Narciso, Josh S           12 RMDA-CA                          47.36  
  5 Azuma, Matthew Y          11 CAA-CA                           49.57  
  6 McDonald, Aidan P         11 RMDA-CA                          52.33  
  7 D'Silva, Gian             11 BAC-CA                           54.33  
  8 Satterfield, Darren J     11 VKNG-CA                        1:00.05  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ocean, Kenneth W          12 RMDA-CA                        1:15.90  
  2 Hernandez, Aldrin A       12 COMM-CA                        1:23.70  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chiu, Nathan Y            12 CRWN-CA                          41.33  
  2 Chang, Justin J           12 RMDA-CA                          41.99  
WHT - Division  
  1 Kopitsa, Roman            11 RMDA-CA                          45.98  
  2 Garcia, Irvin A           11 BAC-CA                           47.37  
  3 Karthikeyan, Sudhir       12 CERR-CA                          48.93  
  4 Soepadmo, Nikko M         12 BAC-CA                           48.99  
  5 Azuma, Matthew Y          11 CAA-CA                           52.34  
Non-Award Division  
 -- Satterfield, Darren J     11 VKNG-CA                             DQ  
 -- Pham, Dylan               11 CERR-CA                             DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chiu, Jonathan A          12 CRWN-CA                        1:21.73  
  2 Isip, Joshua B            11 RMDA-CA                        1:22.79  
WHT - Division  
  1 Walsh, Kristopher W       12 WAC-CA                         1:38.73  
  2 Hernandez, Aldrin A       12 COMM-CA                        1:41.61  
  3 Rayfield, Robert R        11 RMDA-CA                        1:45.13  
Non-Award Division  
 -- Chi, Jonathan T           12 MAX-CA                              DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Wong, Brandon W           11 PASA-CA                          34.12  
  2 Ocean, Kenneth W          12 RMDA-CA                          34.93  
  3 Hah, Jj                   12 CRWN-CA                          37.00  
WHT - Division  
  1 Narciso, Josh S           12 RMDA-CA                          47.86  
  2 Pham, Dylan               11 CERR-CA                          50.22  
  3 McDonald, Aidan P         11 RMDA-CA                        1:00.83  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ocean, Kenneth W          12 RMDA-CA                        1:15.79  
  2 Chiu, Jonathan A          12 CRWN-CA                        1:18.62  
  3 Padilla, Nicholas J       12 COMM-CA                        1:22.38  
  4 Zapata, Vicente D         11 WAC-CA                         1:23.72  
Non-Award Division  
 -- Chi, Jonathan T           12 MAX-CA                              DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hah, Jj                   12 CRWN-CA                        1:16.04  
  2 Zapata, Vicente D         11 WAC-CA                         1:24.27  
WHT - Division  
  1 Rayfield, Robert R        11 RMDA-CA                        1:30.05  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chiu, Jonathan A          12 CRWN-CA                        2:40.76  
  2 Isip, Joshua B            11 RMDA-CA                        2:42.47  
  3 Padilla, Nicholas J       12 COMM-CA                        2:49.13  
WHT - Division  
  1 Walsh, Kristopher W       12 WAC-CA                         3:16.02  
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Maetani, Yuma C           14 MAX-CA                           27.51  
  2 Okada, Jacob F            13 RMDA-CA                          28.14  
  3 Mao, Mark M               13 RMDA-CA                          28.27  
  4 Maldonado, Jerry          13 BAC-CA                           28.42  
WHT - Division  
  1 Reyes, Jonathan H         14 RMDA-CA                          31.32  
  2 Miller, Johnny B          13 BAC-CA                           31.74  
  3 Muraliraj, Ryan S         13 CERR-CA                          32.77  
  4 Ramos, Adrian *           14 BAC-CA                           32.91  
  5 Weber, Andrew S           13 RMDA-CA                          32.94  
  6 Gonzalez, Nathan D        13 BAC-CA                           38.16  
  7 Duran, Caleb I            15 WAC-CA                           43.24  
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Leung, Derek M            14 CRWN-CA                        2:12.84  
  2 Garcia, German A          13 BAC-CA                         2:13.22  
  3 Maldonado, Louie          18 BAC-CA                         2:15.28  
  4 Okada, Jacob F            13 RMDA-CA                        2:16.17  
WHT - Division  
  1 Regan, Sammy E            14 MAX-CA                         2:23.96  
  2 Weber, Andrew S           13 RMDA-CA                        2:31.64  
  3 Miller, Johnny B          13 BAC-CA                         2:43.18  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Belonio, Daniel L         13 BAC-CA                         1:08.48  
  2 Okada, Jacob F            13 RMDA-CA                        1:10.45  
  3 Estrada, Cristian D       15 WAC-CA                         1:11.17  
WHT - Division  
  1 Maetani, Yuma C           14 MAX-CA                         1:15.94  
  2 Maldonado, Jerry          13 BAC-CA                         1:16.99  
  3 Weber, Andrew S           13 RMDA-CA                        1:20.80  
  4 Regan, Sammy E            14 MAX-CA                         1:23.85  
  5 Miller, Johnny B          13 BAC-CA                         1:28.02  
  6 Ramos, Adrian *           14 BAC-CA                         1:34.19  
Non-Award Division  
 -- Gonzalez, Nathan D        13 BAC-CA                              DQ  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Mao, Mark M               13 RMDA-CA                        1:19.38  
  2 Marsh, Jason R            13 WAC-CA                         1:22.15  
 -- Liu, Cario H              24 PASA-CA                       X1:02.77  
WHT - Division  
  1 Garcia, German A          13 BAC-CA                         1:22.73  
  2 Muraliraj, Ryan S         13 CERR-CA                        1:27.04  
  3 Ramos, Adrian *           14 BAC-CA                         1:39.04  
Non-Award Division  
 -- Gonzalez, Nathan D        13 BAC-CA                              DQ  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Straley, Noah R           13 RMDA-CA                        1:04.13  
  2 Leung, Derek M            14 CRWN-CA                        1:05.75  
  3 Belonio, Daniel L         13 BAC-CA                         1:06.03  
  4 Maldonado, Louie          18 BAC-CA                         1:08.39  
  5 Estrada, Cristian D       15 WAC-CA                         1:09.10  
  6 Marsh, Jason R            13 WAC-CA                         1:09.28  
WHT - Division  
  1 Maldonado, Jerry          13 BAC-CA                         1:20.04  
  2 Reyes, Jonathan H         14 RMDA-CA                        1:20.84  
  3 Regan, Sammy E            14 MAX-CA                         1:21.86  
Non-Award Division  
 -- Duran, Caleb I            15 WAC-CA                              DQ  
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Estrada, Cristian D       15 WAC-CA                         2:21.38  
  2 Straley, Noah R           13 RMDA-CA                        2:21.95  
  3 Marsh, Jason R            13 WAC-CA                         2:22.92  
  4 Belonio, Daniel L         13 BAC-CA                         2:27.85  
  5 Maetani, Yuma C           14 MAX-CA                         2:29.37  
  6 Garcia, German A          13 BAC-CA                         2:30.04  
  7 Maldonado, Louie          18 BAC-CA                         2:33.39  
 -- Liu, Cario H              24 PASA-CA                       X2:05.53  
Non-Award Division  
 -- Reyes, Jonathan H         14 RMDA-CA                             DQ  
 
Mixed 5-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Barracuda Aquatic Club-CA  'C'                              2:28.61  
     1) Gomez, Giovanna A W12           2) Punzalan, Emma L W9            
     3) Bojorquez, Jakira W11           4) Belonio, Danica L W10          
  2 Oasis Aquatics-CA  'A'                                      2:40.13  
     1) Piolo, Dustine B W10            2) Winland, Kody C M10            
     3) Piolo, Denise B W12             4) Alvarez, Conner D M9           
  3 Barracuda Aquatic Club-CA  'B'                              2:49.61  
     1) Reyes, Savannah R W9            2) Valdez, Andy G M10             
     3) Mendoza, Damian A M9            4) Selloria, Shane A M10          
  4 Barracuda Aquatic Club-CA  'A'                              3:14.90  
     1) Godinez, Kimberly W12           2) Godinez, Ayleen D W9           
     3) D'Silva, Gian M11               4) Mendoza, Jr J M9               
 -- Cerritos Aquatic Club-CA  'A'                                    DQ  
     1) Pham, Dylan M11                 2) Bhardwaj, Rayana W11           
     3) Li, Lily W10                    4) Karthikeyan, Sudhir M12        
 
Mixed 9-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Barracuda Aquatic Club-CA  'A'                              2:15.14  
     1) Montalvo, Emely S W17           2) Ramos, Adrian * M14            
     3) Mejia, Melanie M W15            4) Maldonado, Louie M18           
  2 Barracuda Aquatic Club-CA  'B'                              2:31.15  
     1) Gonzalez, Nathan D M13          2) Soepadmo, Nikko M M12          
     3) Punzalan, Alyssa W13            4) Cummings, Alexis A W13         
 -- Barracuda Aquatic Club-CA  'C'                             X1:57.53  
     1) Belonio, Daniel L M13           2) Garcia, Irvin A M11            
     3) Maldonado, Jerry M13            4) Garcia, German A M13