COMM BRW SC Meet - Meet Results

COMM BRW SC Meet
9/16/2017 - 9/17/2017
Commerce , CA USA
Updated: 9/19/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Commerce Aquatics                         HY-TEK's MEET MANAGER 5.0
              COMMERCE AQUATICS BRW SC Meet, Sanction #: S17-231               
                          Brenda Villa Aquatic Center                          
                                    Results                                    
 
Girls 5-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kim, Charlotte S           8 CERR-CA                16.96      17.08  
RED - Division  
  1 Bickel, Nikki O            7 VKNG-CA                19.01      18.62  
  2 Cruz, Ellie D              7 WAC-CA                 18.74      18.80  
  3 Martinez, Katie T          8 COMM-CA                20.43      20.73  
  4 Bohannon, Mya J            8 WAC-CA                 21.55      22.77  
WHT - Division  
  1 Lee, Eliana                7 RAPD-CA                24.17      19.15  
  2 Kim, Alexis S              7 RAPD-CA                26.83      19.66  
  3 Jimenez, Didi M            7 RMDA-CA                23.65      20.50  
  4 Alonzo, Mallory C          7 RMDA-CA                22.55      21.72  
  5 Reyes, Ruby A              8 COMM-CA                24.08      21.92  
  6 Nagle, Jemma K             7 VKNG-CA                23.60      21.98  
  7 Chang, Anna                8 RAPD-CA                   NT      22.31  
  8 Perez, Maia S              7 DOLPHINS-CA            26.52      22.42  
  9 Garzon, Tatiana B          7 RMDA-CA                22.48      22.44  
 10 Pulido, Atziry             8 PIRATES-CA                NT      22.58  
 10 Martinez, Alani            8 COMM-CA                   NT      22.58  
 12 Tran, Rachel N             7 MAX-CA                 26.26      22.62  
 13 Velasco, Aubrey S          7 OASIS-CA               22.88      22.80  
 14 Chengswasdisthaporn, Ali   6 RMDA-CA                   NT      23.64  
 15 Devaney, Cali M            6 VKNG-CA                   NT      24.95  
 16 Plascencia, Juliette A     7 DOLPHINS-CA            28.45      27.17  
 17 Cerrillo, Elia S           7 VKNG-CA                   NT      28.05  
 18 Portillo, Else             7 DOLPHINS-CA               NT      29.22  
 19 Gomez, Gemma               6 PIRATES-CA             36.97      32.84  
 20 Maclean, Melissa           6 PIRATES-CA             38.95      36.15  
 
Girls 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Cruz, Ellie D              7 WAC-CA                 40.32      39.92  
RED - Division  
  1 Kim, Charlotte S           8 CERR-CA                42.09      37.01  
  2 Lee, Eliana                7 RAPD-CA                46.61      40.55  
  3 Hernandez, Valentina       8 RAPD-CA                48.02      41.64  
  4 Bohannon, Mya J            8 WAC-CA                 46.60      42.64  
  5 Tam, Alice                 8 CERR-CA                42.93      42.69  
  6 Martinez, Katie T          8 COMM-CA                46.23      44.57  
 -- Clay, Elizabeth G          7 RMDA-CA                41.85     X40.44  
WHT - Division  
  1 Acharya, Suri N            8 RMDA-CA                   NT      40.03  
  2 Kim, Alexis S              7 RAPD-CA                53.77      45.48  
  3 Garzon, Tatiana B          7 RMDA-CA                51.25      45.66  
  4 Sepulveda, Alexa G         8 DOLPHINS-CA            51.45      47.76  
  5 Chang, Anna                8 RAPD-CA                   NT      48.12  
  6 Monda, Violet L            8 SPS-CA                    NT      48.21  
  7 Velasco, Aubrey S          7 OASIS-CA               49.25      49.97  
  8 Tran, Rachel N             7 MAX-CA                 53.47      52.70  
  9 Nagle, Jemma K             7 VKNG-CA                59.71      52.79  
 10 Pulido, Atziry             8 PIRATES-CA                NT      56.01  
 11 Plascencia, Juliette A     7 DOLPHINS-CA          1:00.13      57.80  
 12 Lopez, Xochitl V           6 DOLPHINS-CA          1:05.94    1:01.79  
 13 Portillo, Else             7 DOLPHINS-CA               NT    1:07.08  
 
Girls 5-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Clay, Elizabeth G          7 RMDA-CA              1:31.43    1:22.12  
  2 Cruz, Ellie D              7 WAC-CA               1:29.02    1:25.00  
  3 Hernandez, Valentina       8 RAPD-CA              1:41.29    1:29.92  
  4 Martinez, Katie T          8 COMM-CA              1:42.98    1:38.03  
WHT - Division  
  1 Kim, Charlotte S           8 CERR-CA                   NT    1:18.98  
  2 Jimenez, Didi M            7 RMDA-CA              1:59.32    1:42.11  
 
Girls 5-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cruz, Ellie D              7 WAC-CA                 24.39      21.58  
  2 Lee, Eliana                7 RAPD-CA                25.93      21.89  
  3 Tam, Alice                 8 CERR-CA                24.40      22.76  
  4 Kim, Alexis S              7 RAPD-CA                25.05      23.66  
  5 Monda, Violet L            8 SPS-CA                 25.59      23.98  
  6 Nagle, Jemma K             7 VKNG-CA                25.83      26.15  
  7 Velasco, Aubrey S          7 OASIS-CA               26.47      26.93  
  8 Bohannon, Mya J            8 WAC-CA                 26.40      27.01  
WHT - Division  
  1 Chang, Anna                8 RAPD-CA                   NT      25.35  
  2 Jimenez, Didi M            7 RMDA-CA                27.40      26.32  
  3 Cerrillo, Elia S           7 VKNG-CA                   NT      27.00  
  4 Martinez, Alani            8 COMM-CA                   NT      28.06  
  5 Sepulveda, Alexa G         8 DOLPHINS-CA            27.81      28.61  
  6 Tran, Rachel N             7 MAX-CA                 36.36      28.80  
  7 Portillo, Else             7 DOLPHINS-CA               NT      29.25  
  8 Garzon, Tatiana B          7 RMDA-CA                27.40      29.73  
  9 Plascencia, Juliette A     7 DOLPHINS-CA               NT      31.93  
 10 Lopez, Xochitl V           6 DOLPHINS-CA               NT      32.53  
 11 Gomez, Gemma               6 PIRATES-CA             36.97      33.80  
 12 Pulido, Atziry             8 PIRATES-CA                NT      35.49  
 13 Maclean, Melissa           6 PIRATES-CA             51.69      37.19  
 14 Talbot, Abbi S             6 VKNG-CA                   NT      37.82  
 -- Perez, Maia S              7 DOLPHINS-CA            29.69         DQ  
 
Girls 5-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Clay, Elizabeth G          7 RMDA-CA                24.18      23.20  
  2 Lee, Eliana                7 RAPD-CA                28.55      24.02  
  3 Acharya, Suri N            8 RMDA-CA                26.61      24.70  
  4 Jimenez, Didi M            7 RMDA-CA                26.75      24.73  
  5 Kim, Charlotte S           8 CERR-CA                28.72      26.78  
  6 Nagle, Jemma K             7 VKNG-CA                27.38      28.28  
  7 Martinez, Katie T          8 COMM-CA                28.54      28.49  
WHT - Division  
  1 Monda, Violet L            8 SPS-CA                 32.58      27.35  
  2 Kim, Alexis S              7 RAPD-CA                36.89      28.05  
  3 Velasco, Aubrey S          7 OASIS-CA               31.65      29.52  
  4 Tam, Alice                 8 CERR-CA                   NT      30.66  
  5 Tran, Rachel N             7 MAX-CA                    NT      31.94  
  6 Chang, Anna                8 RAPD-CA                   NT      33.35  
  7 Talbot, Abbi S             6 VKNG-CA                   NT      34.91  
 -- Lopez, Xochitl V           6 DOLPHINS-CA               NT         DQ  
 
Girls 5-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kim, Charlotte S           8 CERR-CA                21.28      20.68  
  2 Bickel, Nikki O            7 VKNG-CA                20.56      20.87  
RED - Division  
  1 Cruz, Ellie D              7 WAC-CA                 21.95      22.40  
  2 Reyes, Ruby A              8 COMM-CA                25.32      25.05  
  3 Martinez, Katie T          8 COMM-CA                25.03      25.97  
  4 Bohannon, Mya J            8 WAC-CA                 25.32      27.31  
WHT - Division  
  1 Kim, Alexis S              7 RAPD-CA                29.88      20.79  
  2 Lee, Eliana                7 RAPD-CA                28.74      23.39  
  3 Jimenez, Didi M            7 RMDA-CA                33.34      24.68  
  4 Velasco, Aubrey S          7 OASIS-CA               32.65      25.76  
  5 Chengswasdisthaporn, Ali   6 RMDA-CA                   NT      28.46  
  6 Chang, Anna                8 RAPD-CA                   NT      29.73  
  7 Garzon, Tatiana B          7 RMDA-CA                30.19      30.96  
  8 Martinez, Alani            8 COMM-CA                   NT      38.12  
 -- Perez, Maia S              7 DOLPHINS-CA               NT         DQ  
 -- Plascencia, Juliette A     7 DOLPHINS-CA               NT         DQ  
 
Girls 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cruz, Ellie D              7 WAC-CA               1:56.59    1:34.46  
  2 Kim, Charlotte S           8 CERR-CA              1:58.75    1:37.18  
  3 Lee, Eliana                7 RAPD-CA              1:56.02    1:40.37  
  4 Bickel, Nikki O            7 VKNG-CA              1:41.50    1:41.54  
  5 Martinez, Katie T          8 COMM-CA              1:52.69    1:54.09  
 -- Alonzo, Mallory C          7 RMDA-CA              2:00.93         DQ  
WHT - Division  
  1 Kim, Alexis S              7 RAPD-CA              2:20.76    1:44.54  
  2 Reyes, Ruby A              8 COMM-CA              2:14.15    2:02.07  
  3 Chang, Anna                8 RAPD-CA                   NT    2:02.21  
  4 Bohannon, Mya J            8 WAC-CA                    NT    2:04.61  
 -- Jimenez, Didi M            7 RMDA-CA              2:11.05         DQ  
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Izquierdo, Kai A          10 ULTR-CA                30.37      29.42  
  2 Cheung, Candice H         10 ARSC-CA                32.72      30.18  
  3 Reveles, Makenah N        10 ULTR-CA                32.22      31.60  
  4 Edralinda, Keira A         9 MAX-CA                 32.90      31.73  
  5 Martinez, Sofia D         10 COMM-CA                32.48      31.74  
  6 Gonzalez, Aleaha M        10 COMM-CA                32.35      31.92  
  7 O'Keeffe, Vivian J        10 RAPD-CA                31.25      31.95  
  7 Song, Kailyn J            10 CALI-CA                32.72      31.95  
  9 McClure, Alyssa R         10 RMDA-CA                30.83      32.34  
 10 Zhai, YaYa                10 MAX-CA                 32.29      32.36  
 11 Yager, Mayu A             10 RMDA-CA                33.12      32.50  
 12 Flores, Valerie C          9 DOLPHINS-CA            33.36      32.99  
RED - Division  
  1 Burga, Bethany N          10 FROG-CA                34.42      31.68  
  2 Moreno, Destiny L         10 COMM-CA                35.16      31.84  
  3 Tran, Jodie N             10 MAX-CA                 34.21      32.36  
  4 Erezo, Mylie I            10 VKNG-CA                36.15      32.45  
  5 Heredia Viteri, Kelly E   10 COMM-CA                34.92      32.64  
  6 Shen, Jolene J            10 ARSC-CA                35.09      33.45  
  7 Semaan, Samira R          10 VKNG-CA                35.74      33.48  
  8 Clay, Kate J              10 UN-01-CA               35.99      33.54  
  9 Rho, Christine             9 RAPD-CA                36.36      34.52  
 10 Isabeles, Aisha N         10 MPMR-CA                36.27      34.64  
 11 Tan, Minna E               9 MAX-CA                 36.42      34.86  
 12 Barragan, Reyna H         10 COMM-CA                36.89      34.96  
 13 Weber, Taylor C           10 RMDA-CA                35.89      35.04  
 14 Vicencio, Emma P          10 CERR-CA                36.68      35.26  
 15 Phuangchoey, Hannah H     10 RMDA-CA                36.27      35.73  
WHT - Division  
  1 Saikhanbayar, Maralmaa    10 RAPD-CA                38.14      32.99  
  2 Nagle, Lily B             10 VKNG-CA                37.32      33.61  
  3 Ji, Elizabeth J           10 MAX-CA                 37.38      34.19  
  4 Erezo, Madi I             10 VKNG-CA                40.71      34.36  
  5 Labrado, Sammie A         10 DOLPHINS-CA            37.89      34.85  
  6 Nelson, Aubree R          10 FROG-CA                39.40      36.19  
  7 Mancera Rodriguez, Ana M  10 SPS-CA                 39.69      36.21  
  8 Cerrillo, Luna B          10 VKNG-CA                37.13      36.31  
  9 Mani, Berlynn B           10 COMM-CA                39.11      36.47  
 10 Lee, Bella S               9 MPMR-CA                38.39      36.48  
 11 Vasconcelos, Ashley L     10 WAC-CA                 40.21      36.56  
 12 Mahler, Amaya J            9 SPS-CA                 41.63      36.59  
 13 Guo, Serena H              9 MAX-CA                 38.14      36.62  
 14 Lee, Elizabeth H           7 CERR-CA                37.28      36.75  
 15 Brandman, Josie R          9 VKNG-CA                39.47      36.79  
 16 Lee, Samantha G           10 RMDA-CA                38.03      36.82  
 17 Heming, Anna T            10 FROG-CA                42.34      37.05  
 17 Kim, Jocelyn N            10 RMDA-CA                40.36      37.05  
 19 Luna, Isabella M          10 CERR-CA                40.52      37.09  
 20 Sallenbach, Megan D       10 RMDA-CA                37.56      37.33  
 21 Hordista, Patrisha V      10 RMDA-CA                40.51      37.36  
 22 Kim, Elizabeth            10 RAPD-CA                49.61      37.64  
 23 Thomsic, Kayla S          10 RMDA-CA                40.80      37.77  
 24 Sy, Kristine H             9 MPMR-CA                41.75      37.92  
 25 Ocampo, Olivia L          10 COMM-CA                38.60      38.20  
 26 Erdenebat, Michelle N      9 SPS-CA                    NT      38.29  
 27 Picaz, Sweety             10 PIRATES-CA                NT      38.42  
 28 Ryu, Erin Y                9 RAPD-CA                47.33      38.53  
 29 Benitez, Jocelyn          10 PIRATES-CA                NT      38.56  
 30 Leung, Taylor Y            9 MAX-CA                    NT      38.60  
 31 Talbot, Sophi M            9 VKNG-CA                42.50      38.79  
 32 Hernandez, Mikaila E       9 CERR-CA                43.25      38.93  
 33 Cruz, Sofia                9 COMM-CA                45.66      38.99  
 34 Becerra, Julia             9 COMM-CA                41.83      39.18  
 35 Silva, Aubrey M           10 WAC-CA                    NT      39.23  
 36 Romero, Dani O             9 CERR-CA                40.97      39.34  
 37 Hong, Grace Y              9 CALI-CA                40.92      39.83  
 38 ji, Esther                 9 RAPD-CA                   NT      40.31  
 39 Sepulveda, Camila A       10 DOLPHINS-CA            42.07      40.37  
 40 Carrillo, Nicki P          9 EL MONTE SHARKS-CA     48.68      40.65  
 41 Namiranian, Tina           9 CERR-CA                43.70      40.91  
 41 De La Mora, Alia           9 COMM-CA                44.30      40.91  
 43 Espinoza, Diana A         10 COMM-CA                44.67      41.15  
 44 Johnson, Analise E        10 OASIS-CA                  NT      41.80  
 45 Leung, Ryann Y            10 MAX-CA                    NT      41.81  
 46 Zhu, Sophia                9 MAX-CA                    NT      41.92  
 47 Espeseth, Kayla L          9 WAC-CA                 58.83      42.70  
 48 Tanner, Sofia              9 RMDA-CA                   NT      43.25  
 49 Ong, Enya                  9 RMDA-CA                   NT      43.91  
 50 Fong, Ella C               9 MPMR-CA                42.95      44.22  
 51 Moreno Garcia, Kaelyn      9 MPMR-CA                43.58      44.26  
 52 Franco, Julia D            9 VKNG-CA                47.11      44.33  
 53 MacLean, mel              10 PIRATES-CA                NT      44.43  
 54 Kim, Euna                  8 CALI-CA                   NT      45.78  
 55 Portillo, Alyssa M        10 DOLPHINS-CA               NT      45.93  
 56 Barellano, Bella R        10 WAC-CA                 50.05      46.14  
 57 Rojas, Alya                9 PIRATES-CA                NT      46.25  
 58 Velazquez, Lexi N         10 COMM-CA                   NT      48.93  
 59 Rodriguez, Alexis I        9 ULTR-CA                   NT      49.30  
 60 Esparza, Janeth            9 PIRATES-CA                NT      52.59  
 61 Galvez, Vivian V           9 VKNG-CA              1:03.42      55.40  
 62 Carrasco, Jocelyn A       10 PIRATES-CA                NT      57.37  
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Izquierdo, Kai A          10 ULTR-CA              1:07.38    1:04.62  
  2 Reveles, Makenah N        10 ULTR-CA              1:12.76    1:08.97  
  3 O'Keeffe, Vivian J        10 RAPD-CA              1:14.03    1:09.13  
  4 Garcia, Avah G            10 WAC-CA               1:09.90    1:09.33  
  5 Edralinda, Keira A         9 MAX-CA               1:14.08    1:09.99  
  6 McClure, Alyssa R         10 RMDA-CA              1:06.66    1:10.89  
  7 Martinez, Sofia D         10 COMM-CA              1:14.69    1:11.74  
  8 Song, Kailyn J            10 CALI-CA              1:13.15    1:12.87  
  9 Rigo, Kayla C             10 MAX-CA               1:14.42    1:16.56  
RED - Division  
  1 Shen, Jolene J            10 ARSC-CA              1:16.87    1:10.57  
  2 Moreno, Destiny L         10 COMM-CA              1:16.14    1:10.78  
  3 Yager, Mayu A             10 RMDA-CA              1:14.99    1:10.90  
  4 Burga, Bethany N          10 FROG-CA              1:19.06    1:11.91  
  5 Heredia Viteri, Kelly E   10 COMM-CA              1:18.30    1:12.02  
  6 Lesnever, Ella C          10 SPS-CA               1:21.00    1:15.17  
  7 Sallenbach, Megan D       10 RMDA-CA              1:18.65    1:15.72  
  8 Ji, Elizabeth J           10 MAX-CA               1:19.62    1:17.40  
  9 Weber, Taylor C           10 RMDA-CA              1:20.04    1:21.24  
WHT - Division  
  1 Saikhanbayar, Maralmaa    10 RAPD-CA              1:30.68    1:13.33  
  2 Nagle, Lily B             10 VKNG-CA              1:21.72    1:14.88  
  3 Lee, Abigail J             9 RAPD-CA              1:23.47    1:15.76  
  4 Barragan, Reyna H         10 COMM-CA              1:22.38    1:15.79  
  5 Rho, Esther                8 RAPD-CA              1:25.43    1:16.04  
  6 Phuangchoey, Hannah H     10 RMDA-CA              1:22.78    1:16.12  
  7 Grant, Alexa I             8 RAPD-CA              1:21.85    1:16.49  
  8 Isabeles, Aisha N         10 MPMR-CA              1:22.92    1:17.77  
  9 Lee, Samantha G           10 RMDA-CA              1:25.21    1:17.82  
 10 Semaan, Samira R          10 VKNG-CA              1:22.94    1:18.40  
 11 Mancera Rodriguez, Ana M  10 SPS-CA               1:24.71    1:18.71  
 12 Sokol, Jamie M            10 RMDA-CA              1:22.06    1:19.20  
 13 Vasconcelos, Ashley L     10 WAC-CA               1:27.13    1:19.42  
 14 Nguyen, Amanda H          10 CERR-CA              1:38.38    1:20.00  
 15 Labrado, Sammie A         10 DOLPHINS-CA          1:28.00    1:20.30  
 16 Umpornpuckdi, Natalie      8 CERR-CA              1:26.43    1:22.09  
 17 Lee, Elizabeth H           7 CERR-CA              1:26.65    1:22.52  
 18 Cruz, Gisselle I          10 COMM-CA              1:22.98    1:22.86  
 19 Kim, Elizabeth            10 RAPD-CA                   NT    1:23.12  
 20 Nelson, Aubree R          10 FROG-CA                   NT    1:23.24  
 21 Luna, Isabella M          10 CERR-CA              1:28.32    1:23.97  
 22 Mani, Berlynn B           10 COMM-CA              1:25.03    1:25.06  
 23 Heming, Anna T            10 FROG-CA              1:38.67    1:25.48  
 24 Mahler, Amaya J            9 SPS-CA               1:40.90    1:25.71  
 25 Khin, Christina N          9 MAX-CA               1:29.13    1:25.91  
 26 Lew, Ariel S              10 ARSC-CA                   NT    1:26.24  
 27 Erdenebat, Michelle N      9 SPS-CA                    NT    1:26.89  
 28 Silva, Aubrey M           10 WAC-CA                    NT    1:26.97  
 29 Cole, Cady I              10 RMDA-CA              1:50.55    1:27.80  
 30 Cruz, Sofia                9 COMM-CA              1:45.17    1:28.55  
 31 Dao, Hannah A              9 MPMR-CA              1:33.03    1:28.63  
 32 Benitez, Jocelyn          10 PIRATES-CA                NT    1:28.87  
 33 Brandman, Josie R          9 VKNG-CA              1:34.54    1:28.92  
 34 Becerra, Julia             9 COMM-CA              1:32.64    1:29.84  
 35 Talbot, Sophi M            9 VKNG-CA              1:30.90    1:29.96  
 36 Hong, Grace Y              9 CALI-CA                   NT    1:30.26  
 37 Espeseth, Kayla L          9 WAC-CA                    NT    1:31.96  
 38 Picaz, Sweety             10 PIRATES-CA                NT    1:31.98  
 39 Fong, Ella C               9 MPMR-CA                   NT    1:32.32  
 40 Jimenez, Lili M            9 RMDA-CA              1:38.02    1:32.44  
 41 Espinoza, Diana A         10 COMM-CA              1:47.94    1:34.05  
 42 De La Mora, Alia           9 COMM-CA                   NT    1:34.23  
 43 Seeds, Kyley G             9 VKNG-CA              1:34.68    1:34.33  
 44 Yarleque, Ambar T         10 MPMR-CA              1:43.69    1:35.82  
 45 Hernandez, Breanna N       9 PIRATES-CA                NT    1:39.01  
 46 Aceves-Meza, Eydann L      9 COMM-CA                   NT    1:40.10  
 47 Piolo, Dustine B          10 OASIS-CA                  NT    1:40.76  
 48 Ong, Enya                  9 RMDA-CA                   NT    1:41.31  
 49 Zacarias, Natalia         10 COMM-CA              1:39.76    1:41.89  
 50 Kim, Euna                  8 CALI-CA                   NT    1:42.69  
 51 MacLean, mel              10 PIRATES-CA                NT    1:48.25  
 52 Portillo, Alyssa M        10 DOLPHINS-CA               NT    1:48.61  
 53 Ruiz, Maria G             10 PIRATES-CA                NT    1:52.78  
 54 Rodriguez, Alexis I        9 ULTR-CA                   NT    1:55.95  
 55 Velazquez, Lexi N         10 COMM-CA                   NT    1:56.18  
 56 Rodriguez, Alexandra       9 RMDA-CA                   NT    2:03.59  
 -- Sherry, Ella A            10 RMDA-CA              1:24.18         DQ  
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:56.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Izquierdo, Kai A          10 ULTR-CA              2:23.18    2:17.58  
  2 Cho, Phoebe L             10 ARSC-CA              2:28.73    2:24.10  
  3 Zhai, YaYa                10 MAX-CA               2:25.38    2:24.65  
  4 Garcia, Avah G            10 WAC-CA               2:28.87    2:25.87  
  5 Hsieh, Reena               9 MAX-CA               2:36.14    2:30.17  
  6 Sallenbach, Megan D       10 RMDA-CA              2:40.92    2:37.91  
  7 Song, Kailyn J            10 CALI-CA              2:26.00    2:41.90  
RED - Division  
  1 Gonzalez, Aleaha M        10 COMM-CA              2:48.68    2:32.60  
  2 Martinez, Sofia D         10 COMM-CA              2:45.41    2:32.92  
  3 Nagle, Lily B             10 VKNG-CA              2:54.70    2:36.82  
  4 Burga, Bethany N          10 FROG-CA              2:50.76    2:39.48  
  5 Phillips, Kalia            9 RAPD-CA              2:46.10    2:39.68  
  6 Vicencio, Emma P          10 CERR-CA              2:56.80    2:47.36  
  7 Lee, Bella S               9 MPMR-CA              2:56.80    2:59.73  
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Cho, Phoebe L             10 ARSC-CA                35.13      34.62  
  2 Cheung, Candice H         10 ARSC-CA                36.88      36.41  
  3 Shen, Jolene J            10 ARSC-CA                39.19      37.19  
RED - Division  
  1 Ji, Elizabeth J           10 MAX-CA                 40.61      39.92  
  2 Heredia Viteri, Kelly E   10 COMM-CA                40.98      40.04  
  3 Cerrillo, Luna B          10 VKNG-CA                43.95      40.83  
  4 Martinez, Sofia D         10 COMM-CA                43.12      41.48  
  5 Mani, Berlynn B           10 COMM-CA                41.99      43.90  
 -- Rho, Christine             9 RAPD-CA                43.73         DQ  
WHT - Division  
  1 Tan, Minna E               9 MAX-CA                 53.53      38.59  
  2 Nagle, Lily B             10 VKNG-CA                46.61      39.45  
  3 Lee, Samantha G           10 RMDA-CA                44.52      42.24  
  4 Vasconcelos, Ashley L     10 WAC-CA                 45.42      43.80  
  5 Isabeles, Aisha N         10 MPMR-CA                45.80      44.07  
  6 Semaan, Samira R          10 VKNG-CA                47.80      44.23  
  7 Luna, Isabella M          10 CERR-CA                46.73      44.72  
  8 Guo, Serena H              9 MAX-CA                 52.48      45.17  
  9 Sherry, Ella A            10 RMDA-CA                46.99      45.59  
 10 Dao, Hannah A              9 MPMR-CA                47.83      45.64  
 11 Ocampo, Olivia L          10 COMM-CA                45.02      45.65  
 12 Kim, Elizabeth            10 RAPD-CA                51.41      45.84  
 12 Labrado, Sammie A         10 DOLPHINS-CA            50.77      45.84  
 14 Barragan, Reyna H         10 COMM-CA                48.07      45.97  
 15 Cole, Cady I              10 RMDA-CA                47.39      45.98  
 16 Talbot, Sophi M            9 VKNG-CA                52.81      46.35  
 17 Lew, Ariel S              10 ARSC-CA                   NT      46.71  
 18 Espinoza, Diana A         10 COMM-CA                51.88      48.31  
 19 Espeseth, Kayla L          9 WAC-CA               1:04.79      48.33  
 20 Heming, Anna T            10 FROG-CA                54.08      48.36  
 21 Khin, Christina N          9 MAX-CA                 50.54      48.73  
 22 Ryu, Erin Y                9 RAPD-CA                57.29      48.94  
 23 Takeuchi, Nana             7 CERR-CA                55.81      49.25  
 24 Benitez, Jocelyn          10 PIRATES-CA                NT      49.62  
 25 Sallenbach, Megan D       10 RMDA-CA                48.38      50.14  
 26 Moreno Garcia, Kaelyn      9 MPMR-CA                54.78      51.41  
 27 Hernandez, Breanna N       9 PIRATES-CA                NT      52.51  
 28 Cruz, Sofia                9 COMM-CA                55.89      55.86  
 29 ji, Esther                 9 RAPD-CA                   NT      55.87  
 30 Zacarias, Natalia         10 COMM-CA                57.54      57.65  
 31 Kim, Euna                  8 CALI-CA                   NT      59.32  
 32 Ruiz, Maria G             10 PIRATES-CA                NT    1:00.51  
 33 Rodriguez, Alexis I        9 ULTR-CA                   NT    1:01.55  
 34 Ong, Enya                  9 RMDA-CA                   NT    1:01.60  
 35 Carrasco, Jocelyn A       10 PIRATES-CA                NT    1:06.78  
 36 Portillo, Alyssa M        10 DOLPHINS-CA               NT    1:07.69  
 -- Fong, Ella C               9 MPMR-CA                   NT         DQ  
 -- Silva, Aubrey M           10 WAC-CA                    NT         DQ  
 -- Barellano, Bella R        10 WAC-CA               1:01.41         DQ  
 -- Hong, Grace Y              9 CALI-CA                49.69         DQ  
 -- Picaz, Sweety             10 PIRATES-CA                NT         DQ  
 -- Rodriguez, Alexandra       9 RMDA-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Izquierdo, Kai A          10 ULTR-CA              1:17.96    1:15.39  
  2 O'Keeffe, Vivian J        10 RAPD-CA              1:14.43    1:16.21  
  3 Shen, Jolene J            10 ARSC-CA              1:25.14    1:21.21  
  4 Hsieh, Reena               9 MAX-CA               1:26.89    1:22.96  
 -- Cho, Phoebe L             10 ARSC-CA              1:16.02         DQ  
RED - Division  
  1 Lee, Abigail J             9 RAPD-CA              1:35.53    1:22.99  
  2 Lesnever, Ella C          10 SPS-CA               1:31.60    1:28.19  
  3 Phuangchoey, Hannah H     10 RMDA-CA              1:32.59    1:28.61  
  4 Cerrillo, Luna B          10 VKNG-CA              1:35.15    1:29.57  
  5 Luna, Isabella M          10 CERR-CA              1:34.24    1:32.08  
 -- Grant, Alexa I             8 RAPD-CA              1:30.85         DQ  
 -- Rho, Esther                8 RAPD-CA              1:31.64         DQ  
 -- Lee, Bella S               9 MPMR-CA              1:34.42         DQ  
 -- Umpornpuckdi, Natalie      8 CERR-CA              1:34.87         DQ  
WHT - Division  
  1 Garcia, Avah G            10 WAC-CA                    NT    1:18.99  
  2 Erezo, Mylie I            10 VKNG-CA                   NT    1:21.41  
  3 Erezo, Madi I             10 VKNG-CA                   NT    1:32.10  
  4 Lee, Elizabeth H           7 CERR-CA                   NT    1:32.42  
  5 Mani, Berlynn B           10 COMM-CA              1:40.24    1:32.79  
  6 Silva, Aubrey M           10 WAC-CA                    NT    1:39.30  
  7 Sallenbach, Megan D       10 RMDA-CA              1:41.05    1:40.81  
  8 Jimenez, Lili M            9 RMDA-CA                   NT    1:41.33  
  9 Carrillo, Nicki P          9 EL MONTE SHARKS-CA        NT    1:42.06  
 10 Heming, Anna T            10 FROG-CA              1:58.73    1:42.22  
 11 Franco, Julia D            9 VKNG-CA                   NT    1:42.57  
 12 Becerra, Julia             9 COMM-CA                   NT    1:42.74  
 13 Ocampo, Olivia L          10 COMM-CA              1:43.98    1:44.76  
 14 Espeseth, Kayla L          9 WAC-CA                    NT    1:46.98  
 15 Talbot, Sophi M            9 VKNG-CA                   NT    1:47.27  
 16 Erdenebat, Michelle N      9 SPS-CA                    NT    1:51.31  
 17 Sepulveda, Camila A       10 DOLPHINS-CA               NT    1:51.32  
 18 ji, Esther                 9 RAPD-CA                   NT    1:56.82  
 19 Cruz, Sofia                9 COMM-CA                   NT    1:57.95  
 20 Galvez, Vivian V           9 VKNG-CA                   NT    1:58.15  
 21 Rojas, Alya                9 PIRATES-CA                NT    2:13.34  
 22 Portillo, Alyssa M        10 DOLPHINS-CA               NT    2:16.65  
 -- Kim, Elizabeth            10 RAPD-CA              2:02.19         DQ  
 -- De La Mora, Alia           9 COMM-CA                   NT         DQ  
 -- Rodriguez, Alexis I        9 ULTR-CA                   NT         DQ  
 -- Tanner, Sofia              9 RMDA-CA                   NT         DQ  
 -- Macias, Jaydalyn A         9 WAC-CA               1:43.11         DQ  
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Cheung, Candice H         10 ARSC-CA                39.89      38.24  
  2 Izquierdo, Kai A          10 ULTR-CA                42.02      38.25  
  3 Edralinda, Keira A         9 MAX-CA                 42.92      39.70  
  4 Ji, Elizabeth J           10 MAX-CA                 43.13      40.65  
  5 McClure, Alyssa R         10 RMDA-CA                40.38      41.36  
  6 Nagle, Lily B             10 VKNG-CA                43.02      41.44  
  7 Shen, Jolene J            10 ARSC-CA                44.28      41.95  
  8 Yager, Mayu A             10 RMDA-CA                44.97      42.97  
  9 Cruz, Gisselle I          10 COMM-CA                45.32      43.32  
 10 Vicencio, Emma P          10 CERR-CA                44.16      43.49  
 11 Lee, Samantha G           10 RMDA-CA                44.45      43.58  
 12 Weber, Taylor C           10 RMDA-CA                43.93      43.77  
 13 Barragan, Reyna H         10 COMM-CA                45.21      44.22  
RED - Division  
  1 Saikhanbayar, Maralmaa    10 RAPD-CA                45.96      40.48  
  2 Lee, Abigail J             9 RAPD-CA                47.99      42.67  
  3 Mancera Rodriguez, Ana M  10 SPS-CA                 47.84      43.42  
  4 O'Keeffe, Vivian J        10 RAPD-CA                47.16      44.38  
  5 Rigo, Kayla C             10 MAX-CA                 47.52      44.42  
  6 Rho, Esther                8 RAPD-CA                46.60      44.79  
  7 Lesnever, Ella C          10 SPS-CA                 48.08      45.05  
  8 Jimenez, Lili M            9 RMDA-CA                48.92      46.86  
  9 Vasconcelos, Ashley L     10 WAC-CA                 49.12      47.22  
 10 Phuangchoey, Hannah H     10 RMDA-CA                47.89      47.25  
 11 Sokol, Jamie M            10 RMDA-CA                46.62      47.98  
WHT - Division  
  1 Nguyen, Chloe M            9 VKNG-CA                   NT      45.73  
  2 Erdenebat, Michelle N      9 SPS-CA                 54.27      46.04  
  3 Phillips, Kalia            9 RAPD-CA                49.84      46.25  
  4 Dao, Hannah A              9 MPMR-CA                   NT      46.84  
  5 Song, Kailyn J            10 CALI-CA                52.19      46.94  
  6 Khin, Christina N          9 MAX-CA                 51.55      47.39  
  7 Guo, Serena H              9 MAX-CA                 51.93      47.43  
  8 Tan, Minna E               9 MAX-CA                 50.75      47.72  
  9 Lew, Ariel S              10 ARSC-CA                   NT      48.39  
 10 Takeuchi, Nana             7 CERR-CA                54.10      48.45  
 11 Mahler, Amaya J            9 SPS-CA                 56.04      48.52  
 12 Nguyen, Amanda H          10 CERR-CA                   NT      48.57  
 13 Hernandez, Breanna N       9 PIRATES-CA                NT      48.77  
 14 Cerrillo, Luna B          10 VKNG-CA                53.64      49.28  
 15 Espeseth, Kayla L          9 WAC-CA               1:06.35      50.33  
 16 Ryu, Erin Y                9 RAPD-CA              1:02.59      50.50  
 17 Talbot, Sophi M            9 VKNG-CA                54.91      50.84  
 18 Seeds, Kyley G             9 VKNG-CA                52.11      51.19  
 19 Sallenbach, Megan D       10 RMDA-CA                56.70      52.07  
 20 Cole, Cady I              10 RMDA-CA                59.43      52.26  
 21 Brandman, Josie R          9 VKNG-CA                55.46      52.33  
 22 Espinoza, Diana A         10 COMM-CA                   NT      53.22  
 23 ji, Esther                 9 RAPD-CA                   NT      53.84  
 24 Hong, Grace Y              9 CALI-CA                54.19      53.92  
 25 Yarleque, Ambar T         10 MPMR-CA                59.50      54.53  
 26 Piolo, Dustine B          10 OASIS-CA                  NT      54.83  
 27 Picaz, Sweety             10 PIRATES-CA                NT      56.12  
 28 Cruz, Sofia                9 COMM-CA              1:01.63      57.21  
 29 De La Mora, Alia           9 COMM-CA                54.56      57.67  
 30 Becerra, Julia             9 COMM-CA                56.44      57.85  
 31 Rodriguez, Alexis I        9 ULTR-CA                   NT      57.98  
 32 Kim, Euna                  8 CALI-CA                   NT    1:01.27  
 33 Ong, Enya                  9 RMDA-CA                   NT    1:01.72  
 34 MacLean, mel              10 PIRATES-CA                NT    1:11.87  
 -- Hernandez, Eva P           9 EL MONTE SHARKS-CA        NT         DQ  
 -- Aceves-Meza, Eydann L      9 COMM-CA                56.48         DQ  
 -- Velazquez, Lexi N         10 COMM-CA                   NT         DQ  
 -- Barellano, Bella R        10 WAC-CA                    NT         DQ  
 -- Ocampo, Olivia L          10 COMM-CA                51.95         DQ  
 -- Nelson, Aubree R          10 FROG-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Cheung, Candice H         10 ARSC-CA              1:24.82    1:23.25  
  2 Edralinda, Keira A         9 MAX-CA               1:31.13    1:24.07  
  3 Garcia, Avah G            10 WAC-CA               1:29.69    1:27.02  
  4 Tran, Jodie N             10 MAX-CA               1:33.05    1:27.13  
  5 Nagle, Lily B             10 VKNG-CA              1:34.60    1:29.08  
  6 McClure, Alyssa R         10 RMDA-CA              1:28.84    1:30.69  
  7 Shen, Jolene J            10 ARSC-CA              1:32.79    1:32.06  
  8 Weber, Taylor C           10 RMDA-CA              1:35.40    1:32.16  
  9 Reveles, Makenah N        10 ULTR-CA              1:34.86    1:32.29  
 10 Barragan, Reyna H         10 COMM-CA              1:36.02    1:33.52  
 11 Lee, Samantha G           10 RMDA-CA              1:33.53    1:34.43  
 12 Gonzalez, Aleaha M        10 COMM-CA              1:38.32    1:36.86  
RED - Division  
  1 Saikhanbayar, Maralmaa    10 RAPD-CA              1:41.00    1:25.57  
  2 Umpornpuckdi, Natalie      8 CERR-CA              1:40.89    1:29.25  
  3 Ji, Elizabeth J           10 MAX-CA               1:42.13    1:31.09  
  4 Lee, Abigail J             9 RAPD-CA              1:43.11    1:31.16  
  5 Moreno, Destiny L         10 COMM-CA              1:42.98    1:31.44  
  6 Mancera Rodriguez, Ana M  10 SPS-CA               1:47.08    1:31.66  
  7 Rho, Christine             9 RAPD-CA              1:41.48    1:35.26  
  8 Rho, Esther                8 RAPD-CA              1:47.56    1:36.13  
  9 Vasconcelos, Ashley L     10 WAC-CA               1:46.21    1:37.93  
 10 Phuangchoey, Hannah H     10 RMDA-CA              1:46.07    1:38.97  
 11 Phillips, Kalia            9 RAPD-CA              1:41.50    1:39.14  
 12 Lesnever, Ella C          10 SPS-CA               1:43.66    1:39.88  
WHT - Division  
  1 Yager, Mayu A             10 RMDA-CA                   NT    1:33.59  
  2 Grant, Alexa I             8 RAPD-CA                   NT    1:37.36  
  3 Vicencio, Emma P          10 CERR-CA              1:50.50    1:37.57  
  4 Heredia Viteri, Kelly E   10 COMM-CA              1:49.42    1:37.88  
  5 Jimenez, Lili M            9 RMDA-CA              1:53.35    1:39.25  
  6 Nguyen, Chloe M            9 VKNG-CA                   NT    1:39.30  
  7 Hordista, Patrisha V      10 RMDA-CA                   NT    1:40.70  
  8 Cerrillo, Luna B          10 VKNG-CA                   NT    1:40.86  
  9 Romero, Dani O             9 CERR-CA                   NT    1:41.14  
 10 Guo, Serena H              9 MAX-CA                    NT    1:41.22  
 11 Leung, Taylor Y            9 MAX-CA                    NT    1:41.72  
 12 Semaan, Samira R          10 VKNG-CA                   NT    1:43.55  
 12 Zhu, Sophia                9 MAX-CA                    NT    1:43.55  
 14 Mahler, Amaya J            9 SPS-CA                    NT    1:44.13  
 15 Clay, Kate J              10 UN-01-CA                  NT    1:44.65  
 16 Erdenebat, Michelle N      9 SPS-CA                    NT    1:44.77  
 17 Isabeles, Aisha N         10 MPMR-CA              1:50.38    1:45.12  
 18 Nelson, Aubree R          10 FROG-CA                   NT    1:46.84  
 19 Sy, Kristine H             9 MPMR-CA              1:59.42    1:47.59  
 20 Hernandez, Mikaila E       9 CERR-CA                   NT    1:48.14  
 21 Talbot, Sophi M            9 VKNG-CA                   NT    1:48.27  
 22 Ryu, Erin Y                9 RAPD-CA              2:12.54    1:48.34  
 23 Espinoza, Diana A         10 COMM-CA                   NT    1:53.16  
 24 Macias, Jaydalyn A         9 WAC-CA               2:05.20    1:54.06  
 25 Thomsic, Kayla S          10 RMDA-CA              2:14.55    1:55.32  
 26 Franco, Julia D            9 VKNG-CA                   NT    1:55.46  
 27 Moreno Garcia, Kaelyn      9 MPMR-CA              1:58.27    1:56.96  
 28 Leung, Ryann Y            10 MAX-CA                    NT    1:59.47  
 29 Becerra, Julia             9 COMM-CA                   NT    2:00.87  
 30 Kim, Euna                  8 CALI-CA                   NT    2:04.85  
 31 Galvez, Vivian V           9 VKNG-CA                   NT    2:13.48  
 32 Ong, Enya                  9 RMDA-CA                   NT    2:14.07  
 33 Velazquez, Lexi N         10 COMM-CA                   NT    2:26.46  
 -- Espeseth, Kayla L          9 WAC-CA                    NT         DQ  
 -- Hong, Grace Y              9 CALI-CA                   NT         DQ  
 -- Fong, Ella C               9 MPMR-CA                   NT         DQ  
 -- Johnson, Analise E        10 OASIS-CA                  NT         DQ  
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Zhai, YaYa                10 MAX-CA                 34.20      32.92  
  2 Cho, Phoebe L             10 ARSC-CA                35.24      33.38  
  3 Cheung, Candice H         10 ARSC-CA                36.12      33.86  
  4 Reveles, Makenah N        10 ULTR-CA                35.28      35.48  
  5 Yager, Mayu A             10 RMDA-CA                35.64      36.68  
RED - Division  
  1 Moreno, Destiny L         10 COMM-CA                39.29      35.62  
  2 Burga, Bethany N          10 FROG-CA                38.35      35.78  
  3 Phillips, Kalia            9 RAPD-CA                40.96      37.71  
  4 Rho, Esther                8 RAPD-CA                39.38      37.92  
  5 Grant, Alexa I             8 RAPD-CA                39.60      38.18  
  6 Rho, Christine             9 RAPD-CA                40.42      38.25  
  7 Sokol, Jamie M            10 RMDA-CA                39.89      38.81  
  8 Isabeles, Aisha N         10 MPMR-CA                39.78      38.90  
  9 Cruz, Gisselle I          10 COMM-CA                39.56      39.79  
 10 Vicencio, Emma P          10 CERR-CA                40.72      42.53  
 11 Nguyen, Amanda H          10 CERR-CA                39.24      43.20  
WHT - Division  
  1 Martinez, Sofia D         10 COMM-CA                   NT      37.39  
  2 Tan, Minna E               9 MAX-CA                    NT      39.31  
  3 McClure, Alyssa R         10 RMDA-CA                47.51      40.15  
  4 O'Keeffe, Vivian J        10 RAPD-CA                44.84      40.83  
  5 Mancera Rodriguez, Ana M  10 SPS-CA                 42.36      41.04  
  6 Lee, Elizabeth H           7 CERR-CA                44.13      41.14  
  7 Guo, Serena H              9 MAX-CA                 46.48      41.50  
  8 Takeuchi, Nana             7 CERR-CA                42.98      41.92  
  9 Mani, Berlynn B           10 COMM-CA                49.16      42.10  
 10 Semaan, Samira R          10 VKNG-CA                44.20      42.36  
 11 Lesnever, Ella C          10 SPS-CA                 45.13      42.87  
 12 Cerrillo, Luna B          10 VKNG-CA                47.37      43.07  
 13 Phuangchoey, Hannah H     10 RMDA-CA                42.90      43.60  
 14 Erdenebat, Michelle N      9 SPS-CA                    NT      44.18  
 15 Sherry, Ella A            10 RMDA-CA                   NT      45.35  
 16 Kim, Elizabeth            10 RAPD-CA                53.58      45.59  
 17 Silva, Aubrey M           10 WAC-CA                    NT      46.47  
 18 Song, Kailyn J            10 CALI-CA                48.62      46.52  
 19 Jimenez, Lili M            9 RMDA-CA                46.44      46.69  
 20 Heming, Anna T            10 FROG-CA                55.45      46.81  
 21 Picaz, Sweety             10 PIRATES-CA                NT      47.91  
 22 Seeds, Kyley G             9 VKNG-CA                53.18      48.09  
 23 Ocampo, Olivia L          10 COMM-CA                46.40      48.41  
 24 Ryu, Erin Y                9 RAPD-CA                57.90      48.95  
 25 Luna, Isabella M          10 CERR-CA                49.61      49.00  
 26 Yarleque, Ambar T         10 MPMR-CA                54.30      50.29  
 27 Becerra, Julia             9 COMM-CA                53.48      51.72  
 28 Zacarias, Natalia         10 COMM-CA                55.59      53.27  
 29 ji, Esther                 9 RAPD-CA                   NT      53.66  
 30 De La Mora, Alia           9 COMM-CA                   NT      55.17  
 31 Aceves-Meza, Eydann L      9 COMM-CA                49.23      57.89  
 32 Fong, Ella C               9 MPMR-CA                   NT      59.97  
 33 Velazquez, Lexi N         10 COMM-CA                   NT    1:05.74  
 -- Rodriguez, Alexandra       9 RMDA-CA                   NT         DQ  
 -- MacLean, mel              10 PIRATES-CA                NT         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Cho, Phoebe L             10 ARSC-CA              1:16.25    1:16.11  
  2 Zhai, YaYa                10 MAX-CA               1:22.24    1:16.88  
  3 Garcia, Avah G            10 WAC-CA               1:15.36    1:17.57  
RED - Division  
  1 Burga, Bethany N          10 FROG-CA              1:30.52    1:21.35  
  2 Umpornpuckdi, Natalie      8 CERR-CA              1:32.70    1:27.89  
  3 Rho, Christine             9 RAPD-CA              1:35.83    1:29.93  
  4 Phillips, Kalia            9 RAPD-CA              1:32.78    1:29.98  
WHT - Division  
  1 Moreno, Destiny L         10 COMM-CA                   NT    1:23.23  
  2 Heredia Viteri, Kelly E   10 COMM-CA                   NT    1:23.90  
  3 Lee, Abigail J             9 RAPD-CA                   NT    1:30.78  
  4 Grant, Alexa I             8 RAPD-CA              1:37.84    1:33.01  
  5 Lee, Elizabeth H           7 CERR-CA              1:45.85    1:33.99  
  6 Saikhanbayar, Maralmaa    10 RAPD-CA                   NT    1:41.46  
 -- Hernandez, Eva P           9 EL MONTE SHARKS-CA        NT         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Cheung, Candice H         10 ARSC-CA              1:21.13    1:14.53  
  2 Cho, Phoebe L             10 ARSC-CA              1:21.94    1:17.03  
  3 Edralinda, Keira A         9 MAX-CA               1:22.95    1:17.58  
  4 Zhai, YaYa                10 MAX-CA               1:19.53    1:18.54  
  5 Reveles, Makenah N        10 ULTR-CA              1:22.62    1:19.68  
  6 O'Keeffe, Vivian J        10 RAPD-CA              1:24.36    1:19.84  
  7 McClure, Alyssa R         10 RMDA-CA              1:18.92    1:21.78  
  8 Flores, Valerie C          9 DOLPHINS-CA          1:24.94    1:23.91  
  9 Grant, Alexa I             8 RAPD-CA              1:26.59    1:28.01  
RED - Division  
  1 Hsieh, Reena               9 MAX-CA               1:28.66    1:18.65  
  2 Moreno, Destiny L         10 COMM-CA              1:28.91    1:20.57  
  3 Tran, Jodie N             10 MAX-CA               1:28.65    1:21.41  
  4 Martinez, Sofia D         10 COMM-CA              1:29.56    1:23.13  
  5 Saikhanbayar, Maralmaa    10 RAPD-CA              1:33.35    1:23.41  
  6 Yager, Mayu A             10 RMDA-CA              1:26.90    1:23.60  
  7 Rho, Esther                8 RAPD-CA              1:28.26    1:25.29  
  8 Phillips, Kalia            9 RAPD-CA              1:27.53    1:25.47  
  9 Mancera Rodriguez, Ana M  10 SPS-CA               1:31.32    1:25.72  
 10 Tan, Minna E               9 MAX-CA               1:30.54    1:26.15  
 11 Rho, Christine             9 RAPD-CA              1:33.94    1:27.14  
 12 Lesnever, Ella C          10 SPS-CA               1:30.32    1:28.10  
 13 Lee, Samantha G           10 RMDA-CA              1:29.44    1:29.01  
 14 Clay, Kate J              10 UN-01-CA             1:33.58    1:29.16  
 15 Barragan, Reyna H         10 COMM-CA              1:31.12    1:30.10  
 16 Lee, Elizabeth H           7 CERR-CA              1:30.29    1:32.53  
WHT - Division  
  1 Lee, Abigail J             9 RAPD-CA              1:36.89    1:21.70  
  2 Erezo, Mylie I            10 VKNG-CA              1:39.90    1:22.83  
  3 Ji, Elizabeth J           10 MAX-CA               1:44.35    1:23.56  
  4 Heredia Viteri, Kelly E   10 COMM-CA              1:49.24    1:24.43  
  5 Vasconcelos, Ashley L     10 WAC-CA                    NT    1:29.21  
  6 Guo, Serena H              9 MAX-CA               1:43.46    1:30.63  
  7 Isabeles, Aisha N         10 MPMR-CA                   NT    1:31.24  
  8 Semaan, Samira R          10 VKNG-CA              1:37.26    1:31.38  
  9 Hordista, Patrisha V      10 RMDA-CA              1:42.08    1:33.10  
 10 Song, Kailyn J            10 CALI-CA              1:45.33    1:33.37  
 11 Jimenez, Lili M            9 RMDA-CA              1:43.79    1:35.23  
 12 Erezo, Madi I             10 VKNG-CA              1:46.05    1:36.07  
 13 Romero, Dani O             9 CERR-CA              1:34.92    1:36.43  
 14 Labrado, Sammie A         10 DOLPHINS-CA          1:43.64    1:36.50  
 15 Mani, Berlynn B           10 COMM-CA              1:47.36    1:36.65  
 16 Burga, Bethany N          10 FROG-CA                   NT    1:36.87  
 17 Sy, Kristine H             9 MPMR-CA                   NT    1:37.04  
 18 Hernandez, Mikaila E       9 CERR-CA              1:42.77    1:38.05  
 19 Heming, Anna T            10 FROG-CA              1:56.15    1:38.25  
 20 Luna, Isabella M          10 CERR-CA              1:41.28    1:38.50  
 21 Leung, Taylor Y            9 MAX-CA                    NT    1:38.82  
 22 Espinoza, Diana A         10 COMM-CA              1:57.04    1:38.99  
 23 Ocampo, Olivia L          10 COMM-CA              1:42.33    1:39.23  
 24 Carrillo, Nicki P          9 EL MONTE SHARKS-CA        NT    1:39.26  
 25 Ryu, Erin Y                9 RAPD-CA              1:56.38    1:40.29  
 26 Kim, Elizabeth            10 RAPD-CA              1:53.51    1:40.63  
 27 Macias, Jaydalyn A         9 WAC-CA               1:52.58    1:44.10  
 28 Thomsic, Kayla S          10 RMDA-CA                   NT    1:44.17  
 29 Leung, Ryann Y            10 MAX-CA                    NT    1:46.05  
 29 Hong, Grace Y              9 CALI-CA                   NT    1:46.05  
 31 ji, Esther                 9 RAPD-CA                   NT    1:48.47  
 32 Benitez, Jocelyn          10 PIRATES-CA                NT    1:48.67  
 33 Cruz, Sofia                9 COMM-CA              1:52.63    1:54.00  
 34 Fong, Ella C               9 MPMR-CA              1:51.23    1:54.49  
 35 Johnson, Analise E        10 OASIS-CA                  NT    1:54.60  
 36 Kim, Euna                  8 CALI-CA                   NT    2:00.48  
 37 MacLean, mel              10 PIRATES-CA                NT    2:15.77  
 -- Picaz, Sweety             10 PIRATES-CA                NT         DQ  
 -- Velazquez, Lexi N         10 COMM-CA                   NT         DQ  
 -- Namiranian, Tina           9 CERR-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:23.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Zhai, YaYa                10 MAX-CA               2:41.70    2:41.96  
  2 Garcia, Avah G            10 WAC-CA               2:45.00    2:44.01  
  3 Edralinda, Keira A         9 MAX-CA               2:53.02    2:47.89  
RED - Division  
  1 Reveles, Makenah N        10 ULTR-CA              3:20.20    2:48.27  
  2 Rigo, Kayla C             10 MAX-CA               3:23.50    3:01.52  
  3 Umpornpuckdi, Natalie      8 CERR-CA              3:14.39    3:02.98  
  4 Vicencio, Emma P          10 CERR-CA              3:23.50    3:06.10  
 
Girls 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- RAPIDS SWIM CLUB-CA  'B'                               NT         DQ  
     1) Lee, Eliana 7                   2) Ryu, Erin Y 9                  
     3) Rho, Esther 8                   4) Kim, Elizabeth 10              
 -- RAPIDS SWIM CLUB-CA  'A'                               NT         DQ  
     1) Lee, Abigail J 9                2) Saikhanbayar, Maralmaa 10      
     3) Phillips, Kalia 9               4) O'Keeffe, Vivian J 10          
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lee, Hannah S             12 RMDA-CA                27.90      27.12  
  2 Gimenez, Alexsa N         11 COMM-CA                27.94      27.96  
  3 Oliveira, Camila A        12 CERR-CA                28.23      28.09  
  4 Okamura, Kotone           12 RMDA-CA                28.03      28.13  
  5 Mercado, Madison G        12 CERR-CA                27.21      28.18  
  6 Gonzalez, Nina R          12 VKNG-CA                28.64      28.24  
  7 Simpson, Kathryn K        12 RMDA-CA                28.97      28.39  
  8 Kim, Emily H              12 RMDA-CA                29.29      28.44  
  9 Reyes, Kaya S             12 WAC-CA                 28.53      28.73  
 10 Ziroli, Ava M             12 SHORE AQUATICS-CA      29.85      28.85  
 11 Forrest, Madison B        12 WAC-CA                 29.19      29.19  
 12 Onyekwelu, Katelyn K      12 FROG-CA                30.12      29.53  
 13 Wong, Remy                11 RMDA-CA                29.52      29.61  
 14 Dornoff, Alex E           11 CERR-CA                29.61      29.72  
 15 Vargas, Jimena            12 COMM-CA                29.72      29.73  
 16 Flores, Breeana           11 DOLPHINS-CA            29.90      30.22  
 17 Vargas, Juliana           11 COMM-CA                30.53      31.01  
RED - Division  
  1 Moreno, Delilah R         11 COMM-CA                30.88      29.40  
  2 Metcalfe, Sadie M         12 SPS-CA                 32.32      31.05  
  2 Lopez, Theresa A          12 COMM-CA                33.32      31.05  
  4 Burgess, Samantha E       11 RMDA-CA                32.08      31.26  
  5 Thomas, Alyssa K          12 VKNG-CA                31.99      31.27  
  5 Ibarra, Myah K            12 COMM-CA                31.05      31.27  
  7 Newton, Vanessa           11 VKNG-CA                32.75      31.37  
  8 Limon, Angelica           11 COMM-CA                32.76      31.61  
  9 Khin, Jessica N           12 MAX-CA                 31.97      31.88  
 10 Granado, Gema             12 WAC-CA                 32.18      32.20  
 11 Tsen, Irene L             11 RMDA-CA                32.54      32.40  
 12 Bueno, Abigail            11 DOLPHINS-CA            32.60      32.51  
 13 Szeszulski, Hannah N      12 SHORE AQUATICS-CA      33.23      32.66  
 14 Ibarra, Alyah J           11 COMM-CA                32.20      32.85  
 15 Grgas, Madison R          11 RMDA-CA                33.24      32.99  
 16 Drossel, Isabelle B       11 FROG-CA                33.03      33.02  
 17 Lara, Xochitl M           12 RMDA-CA                32.56      33.48  
 18 Maze, Kiara S             11 VKNG-CA                33.32      35.11  
WHT - Division  
  1 Gil, Jubilee D            12 PIRATES-CA                NT      31.29  
  2 Ong, Ellie A              11 RMDA-CA                35.40      31.50  
  3 Martinez, Amelia L        11 RMDA-CA                35.17      32.34  
  4 Tran, Carina L            11 ARSC-CA                   NT      33.10  
  5 Cordova, Ariel B          11 VKNG-CA                34.25      33.37  
  6 Rodriguez, Michelle       12 DOLPHINS-CA            34.19      33.47  
  7 Tang, Shijia              11 SPS-CA                 34.20      33.68  
  8 Sanchez, Carly S          12 VKNG-CA                37.33      33.76  
  9 Lee, Hayden J             12 SPS-CA                 38.26      33.84  
 10 Widmeier, Jada O          12 CERR-CA                   NT      33.97  
 11 Hansen, Kate L            12 RMDA-CA                37.23      34.18  
 12 Satariano, Tea K          11 SHORE AQUATICS-CA      34.55      34.31  
 13 Wang, Jia Li              11 RAPD-CA                34.77      34.65  
 14 Neumann, Jorja A          11 VKNG-CA                36.06      34.70  
 15 Gamero, Samantha K        12 RMDA-CA                35.74      34.73  
 15 Francisco, Lia D          11 VKNG-CA                36.01      34.73  
 17 Quach, Chloe A            12 MAX-CA                    NT      35.29  
 18 Liang, Merci E            12 RMDA-CA                35.43      35.32  
 19 Cruz, Victoria            12 COMM-CA                36.95      35.42  
 20 Polanco, Stella           11 CERR-CA                36.04      35.54  
 21 Gonzalez, Alondra         12 COMM-CA                38.25      35.74  
 22 Hernandez, Yesenia        11 DOLPHINS-CA            36.44      35.94  
 23 Ramirez, Emily H          11 RMDA-CA                38.95      36.14  
 24 Hirota, Skyler A          12 SHORE AQUATICS-CA      36.65      36.17  
 25 Parks, Savannah L         12 VKNG-CA                39.65      36.41  
 26 Moreno Garcia, Ketzaly    11 MPMR-CA                36.20      36.52  
 26 Valente, Alyssa S         11 COMM-CA                37.39      36.52  
 28 Milhoan, Xandria R        12 WAC-CA                    NT      37.19  
 29 Pescio, Ximena            12 DOLPHINS-CA            41.60      37.30  
 30 Espeseth, Alicia M        11 WAC-CA                 41.89      37.44  
 31 Metcalfe, Twyla I         11 SPS-CA                 36.32      38.09  
 32 Campbell, Lydia N         11 RMDA-CA                39.24      38.28  
 33 Arteaga, Naima B          11 DOLPHINS-CA            39.05      38.38  
 34 Ung, Krystal B            12 MPMR-CA                40.47      38.40  
 35 Torres, Madalyn G         11 ULTR-CA                37.27      39.36  
 36 Rosales, Jasmin E         11 DOLPHINS-CA            41.37      39.75  
 37 Hajari, Krishna U         12 CERR-CA                40.44      39.76  
 38 Crockett, Mandy E         11 SPS-CA                 42.49      40.24  
 39 Bhardwaj, Rayana          11 CERR-CA                46.41      40.68  
 40 Cervantes, Ivy A          11 COMM-CA                   NT      40.94  
 41 Ramos, Luciana I          11 FROG-CA                44.05      43.07  
 42 Esparza, Lisette          12 PIRATES-CA                NT      52.99  
 43 Padilla, Chloee J         11 COMM-CA                47.74      53.57  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lee, Hannah S             12 RMDA-CA                59.61      59.24  
                  28.88       59.24 (30.36)                                        
  2 Okamura, Kotone           12 RMDA-CA                59.23      59.25  
                  29.15       59.25 (30.10)                                        
  3 Gimenez, Alexsa N         11 COMM-CA              1:00.09    1:00.05  
                  29.55     1:00.05 (30.50)                                        
  4 Gonzalez, Nina R          12 VKNG-CA              1:02.85    1:01.34  
                  30.01     1:01.34 (31.33)                                        
  5 Simpson, Kathryn K        12 RMDA-CA              1:04.53    1:01.36  
                  29.02     1:01.36 (32.34)                                        
  6 Mercado, Madison G        12 CERR-CA                58.78    1:02.13  
                  29.66     1:02.13 (32.47)                                        
  7 Mikulski, Franny J        12 RMDA-CA              1:00.72    1:02.18  
                  30.81     1:02.18 (31.37)                                        
  8 Oliveira, Camila A        12 CERR-CA              1:02.00    1:02.30  
                  30.18     1:02.30 (32.12)                                        
  9 Reyes, Kaya S             12 WAC-CA               1:02.99    1:02.84  
                  30.45     1:02.84 (32.39)                                        
 10 Uzan, Vanessa L           12 RAPD-CA              1:04.48    1:03.25  
                  30.38     1:03.25 (32.87)                                        
 11 Pak, Katie Y              12 RMDA-CA              1:04.12    1:03.53  
                  30.36     1:03.53 (33.17)                                        
 12 Forrest, Madison B        12 WAC-CA               1:05.03    1:03.70  
                  30.89     1:03.70 (32.81)                                        
 13 Dornoff, Alex E           11 CERR-CA              1:04.21    1:03.93  
                  30.91     1:03.93 (33.02)                                        
 14 Li, Claire M              12 MAX-CA               1:03.85    1:04.42  
                  31.52     1:04.42 (32.90)                                        
 15 Moreno, Delilah R         11 COMM-CA              1:05.36    1:04.98  
                  31.32     1:04.98 (33.66)                                        
RED - Division  
  1 Wong, Remy                11 RMDA-CA              1:07.21    1:03.45  
                  30.82     1:03.45 (32.63)                                        
  2 Ziroli, Ava M             12 SHORE AQUATICS-CA    1:08.68    1:05.09  
                  31.30     1:05.09 (33.79)                                        
  3 Flores, Breeana           11 DOLPHINS-CA          1:08.84    1:05.15  
                  31.01     1:05.15 (34.14)                                        
  4 Takeuchi, Aira            11 CERR-CA              1:07.45    1:06.00  
                  31.78     1:06.00 (34.22)                                        
  5 Metcalfe, Sadie M         12 SPS-CA               1:07.08    1:06.22  
                  31.62     1:06.22 (34.60)                                        
  6 Padilla, Natalia          12 RMDA-CA              1:10.97    1:07.37  
                  33.35     1:07.37 (34.02)                                        
  7 Burgess, Samantha E       11 RMDA-CA              1:10.19    1:07.41  
                  32.74     1:07.41 (34.67)                                        
  8 Granado, Gema             12 WAC-CA               1:11.75    1:09.13  
                  34.07     1:09.13 (35.06)                                        
  9 Neri, Isabelle            11 CERR-CA              1:11.07    1:09.71  
                  33.30     1:09.71 (36.41)                                        
WHT - Division  
  1 Gil, Jubilee D            12 PIRATES-CA                NT    1:07.09  
                  32.63     1:07.09 (34.46)                                        
  2 Onyekwelu, Katelyn K      12 FROG-CA                   NT    1:07.11  
                  33.50     1:07.11 (33.61)                                        
  3 Lopez, Theresa A          12 COMM-CA              1:13.22    1:09.55  
                  34.04     1:09.55 (35.51)                                        
  4 Lee, Madison J            11 RAPD-CA              1:22.12    1:10.53  
                  34.45     1:10.53 (36.08)                                        
  5 Tsen, Irene L             11 RMDA-CA              1:13.54    1:11.85  
                  33.87     1:11.85 (37.98)                                        
  6 Martinez, Amelia L        11 RMDA-CA              1:16.82    1:12.22  
                  34.63     1:12.22 (37.59)                                        
  7 Grgas, Madison R          11 RMDA-CA              1:14.43    1:12.69  
                  34.52     1:12.69 (38.17)                                        
  8 Tang, Shijia              11 SPS-CA               1:15.94    1:12.83  
                  35.22     1:12.83 (37.61)                                        
  9 Mendez, Desiree V         11 PIRATES-CA                NT    1:13.94  
                  33.88     1:13.94 (40.06)                                        
 10 Wang, Jia Li              11 RAPD-CA              1:19.88    1:14.70  
                  35.89     1:14.70 (38.81)                                        
 11 Ong, Ellie A              11 RMDA-CA              1:18.95    1:14.82  
                  34.89     1:14.82 (39.93)                                        
 12 Vallejo, Stephanie        12 DOLPHINS-CA          1:13.25    1:15.49  
                  35.14     1:15.49 (40.35)                                        
 13 Park, Ashlyn S            11 RAPD-CA                   NT    1:15.54  
                  36.06     1:15.54 (39.48)                                        
 14 Szeszulski, Hannah N      12 SHORE AQUATICS-CA    1:14.41    1:15.73  
                  36.18     1:15.73 (39.55)                                        
 15 Gamero, Samantha K        12 RMDA-CA              1:20.19    1:16.00  
                  36.58     1:16.00 (39.42)                                        
 16 Rodriguez, Michelle       12 DOLPHINS-CA          1:16.43    1:16.54  
                  36.53     1:16.54 (40.01)                                        
 17 Lara, Xochitl M           12 RMDA-CA              1:18.56    1:17.02  
                  35.85     1:17.02 (41.17)                                        
 18 Espeseth, Alicia M        11 WAC-CA               1:30.48    1:17.84  
                  37.53     1:17.84 (40.31)                                        
 19 Polanco, Stella           11 CERR-CA              1:19.64    1:18.74  
                  38.12     1:18.74 (40.62)                                        
 20 Torres, Madalyn G         11 ULTR-CA              1:24.76    1:18.98  
                  37.76     1:18.98 (41.22)                                        
 21 Cruz, Victoria            12 COMM-CA              1:26.98    1:19.86  
                  37.77     1:19.86 (42.09)                                        
 22 Liang, Merci E            12 RMDA-CA              1:20.51    1:20.00  
                  37.31     1:20.00 (42.69)                                        
 23 Hirota, Skyler A          12 SHORE AQUATICS-CA    1:22.60    1:20.64  
                  38.06     1:20.64 (42.58)                                        
 24 Ramirez, Emily H          11 RMDA-CA              1:24.99    1:20.70  
                  39.52     1:20.70 (41.18)                                        
 25 Pescio, Ximena            12 DOLPHINS-CA          1:23.92    1:22.15  
                  37.52     1:22.15 (44.63)                                        
 26 Orozco, Salma M           12 COMM-CA              1:26.02    1:26.41  
                  40.76     1:26.41 (45.65)                                        
 27 Cruz, Jade A              11 COMM-CA              1:31.96    1:26.56  
                  42.26     1:26.56 (44.30)                                        
 28 Hajari, Krishna U         12 CERR-CA              1:32.16    1:26.75  
                  40.06     1:26.75 (46.69)                                        
 29 Metcalfe, Twyla I         11 SPS-CA               1:27.87    1:27.00  
                  40.86     1:27.00 (46.14)                                        
 30 Bhardwaj, Rayana          11 CERR-CA              1:30.86    1:28.69  
                  41.37     1:28.69 (47.32)                                        
 31 Rosales, Jasmin E         11 DOLPHINS-CA          1:30.54    1:29.67  
                  41.68     1:29.67 (47.99)                                        
 32 Crockett, Mandy E         11 SPS-CA               1:39.32    1:31.37  
                  41.43     1:31.37 (49.94)                                        
 33 Cruz, Bianca C            12 COMM-CA              1:25.97    1:31.58  
                  15.69   1:31.58 (1:15.89)                                        
 34 Cervantes, Ivy A          11 COMM-CA                   NT    1:39.01  
                  47.07     1:39.01 (51.94)                                        
 35 Padilla, Chloee J         11 COMM-CA              1:45.70    1:52.40  
                  15.36   1:52.40 (1:37.04)                                        
 36 Loya, Isabella A          11 COMM-CA              1:54.07    1:56.98  
                  55.92   1:56.98 (1:01.06)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Min, Ayden K              12 RMDA-CA              2:08.34    2:07.24  
                  30.33     1:02.76 (32.43)     1:35.25 (32.49)     2:07.24 (31.99)
  2 Okamura, Kotone           12 RMDA-CA              2:11.01    2:09.12  
                  30.64     1:03.20 (32.56)     1:36.52 (33.32)     2:09.12 (32.60)
  3 Gonzalez, Nina R          12 VKNG-CA              2:16.78    2:09.69  
                  30.35     1:03.61 (33.26)     1:37.58 (33.97)     2:09.69 (32.11)
  4 Gimenez, Alexsa N         11 COMM-CA              2:09.93    2:09.92  
                  30.33     1:03.16 (32.83)     1:36.67 (33.51)     2:09.92 (33.25)
  5 Dornoff, Alex E           11 CERR-CA              2:16.26    2:13.70  
                  30.62     1:04.14 (33.52)     1:39.36 (35.22)     2:13.70 (34.34)
  6 Simpson, Kathryn K        12 RMDA-CA              2:18.38    2:13.78  
                  30.52     1:04.00 (33.48)     1:39.01 (35.01)     2:13.78 (34.77)
  7 Oliveira, Camila A        12 CERR-CA              2:18.36    2:13.90  
                  31.05     1:05.04 (33.99)     1:39.86 (34.82)     2:13.90 (34.04)
  8 La Brada, Hanna           11 WAC-CA               2:13.75    2:13.98  
                  30.41     1:04.36 (33.95)     1:39.51 (35.15)     2:13.98 (34.47)
  9 Wong, Remy                11 RMDA-CA              2:17.42    2:14.96  
                  30.84     1:05.59 (34.75)     1:40.58 (34.99)     2:14.96 (34.38)
 10 Pak, Katie Y              12 RMDA-CA              2:18.38    2:16.12  
                  30.81     1:06.65 (35.84)     1:43.25 (36.60)     2:16.12 (32.87)
 11 Kim, Emily H              12 RMDA-CA              2:17.78    2:19.36  
                  31.81     1:06.13 (34.32)     1:42.67 (36.54)     2:19.36 (36.69)
 12 Uzan, Vanessa L           12 RAPD-CA              2:21.49    2:21.80  
                  32.07     1:07.58 (35.51)     1:44.81 (37.23)     2:21.80 (36.99)
RED - Division  
  1 Flores, Breeana           11 DOLPHINS-CA          2:31.80    2:18.60  
                  32.54     1:08.64 (36.10)     1:45.01 (36.37)     2:18.60 (33.59)
  2 Granado, Gema             12 WAC-CA               2:29.67    2:23.02  
                  33.28     1:09.75 (36.47)     1:46.93 (37.18)     2:23.02 (36.09)
  3 Hirota, Skyler A          12 SHORE AQUATICS-CA    2:30.36    2:57.40  
                  39.31     1:24.78 (45.47)     2:12.21 (47.43)     2:57.40 (45.19)
WHT - Division  
  1 Burgess, Samantha E       11 RMDA-CA                   NT    2:25.15  
                  33.24     1:10.67 (37.43)     1:50.32 (39.65)     2:25.15 (34.83)
  2 Subdias, Yolotzin         11 SPS-CA               2:38.15    2:26.58  
                  32.96     1:10.69 (37.73)     1:49.09 (38.40)     2:26.58 (37.49)
  3 Newton, Vanessa           11 VKNG-CA              2:49.02    2:28.55  
                  33.48   1:51.70 (1:18.22)     2:28.55 (36.85)                    
  4 Ziroli, Ava M             12 SHORE AQUATICS-CA    2:37.44    2:29.13  
                  31.86     1:08.41 (36.55)     1:48.13 (39.72)     2:29.13 (41.00)
  5 Gil, Jubilee D            12 PIRATES-CA                NT    2:29.76  
                  36.31     1:15.02 (38.71)     1:53.12 (38.10)     2:29.76 (36.64)
  6 Jafari, Nikka S           12 MAX-CA               2:41.98    2:33.30  
                  33.29     1:13.81 (40.52)     1:55.35 (41.54)     2:33.30 (37.95)
  6 Martinez, Amelia L        11 RMDA-CA              2:44.25    2:33.30  
                  34.87     1:14.08 (39.21)     1:54.11 (40.03)     2:33.30 (39.19)
  8 LaValley, Paige J         11 VKNG-CA                   NT    2:36.34  
                  36.39     1:16.35 (39.96)     1:57.86 (41.51)     2:36.34 (38.48)
  9 Longoria-Hernandez, Juli  12 COMM-CA              2:39.85    2:38.89  
                  34.56     1:14.84 (40.28)     1:57.34 (42.50)     2:38.89 (41.55)
 10 Park, Ashlyn S            11 RAPD-CA                   NT    2:49.93  
                  35.80     1:16.06 (40.26)     2:01.48 (45.42)     2:49.93 (48.45)
 11 Ramirez, Emily H          11 RMDA-CA              3:05.93    2:52.34  
                  39.69     1:22.64 (42.95)     2:08.08 (45.44)     2:52.34 (44.26)
 12 Loya, Isabella A          11 COMM-CA                   NT    4:11.50  
                  55.39   2:00.47 (1:05.08)   3:07.21 (1:06.74)   4:11.50 (1:04.29)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lee, Hannah S             12 RMDA-CA                32.23      32.70  
  2 Romero, Sydney O          12 CERR-CA                31.70      33.00  
  3 Kim, Emily H              12 RMDA-CA                34.97      35.03  
  4 Forrest, Madison B        12 WAC-CA                 34.75      35.62  
RED - Division  
  1 Jafari, Nikka S           12 MAX-CA                 36.92      35.26  
  2 Moreno, Delilah R         11 COMM-CA                37.18      37.15  
  3 Khin, Jessica N           12 MAX-CA                 37.48      42.28  
  4 Limon, Angelica           11 COMM-CA                38.73      47.66  
  5 Neri, Isabelle            11 CERR-CA                38.81      48.10  
WHT - Division  
  1 Du, Leilani M             11 MAX-CA                 40.06      38.09  
  2 Newton, Vanessa           11 VKNG-CA                40.88      38.21  
  3 Lee, Madison J            11 RAPD-CA                49.16      38.39  
  4 Tsen, Irene L             11 RMDA-CA                41.80      39.11  
  5 Tang, Shijia              11 SPS-CA                 40.63      39.28  
  6 Hansen, Kate L            12 RMDA-CA                42.75      39.34  
  7 Francisco, Lia D          11 VKNG-CA                40.67      39.37  
  8 Onyekwelu, Katelyn K      12 FROG-CA                   NT      39.68  
  9 Ong, Ellie A              11 RMDA-CA                42.45      39.99  
 10 Polanco, Stella           11 CERR-CA                41.06      40.13  
 11 Gamero, Samantha K        12 RMDA-CA                40.46      40.80  
 12 Lara, Xochitl M           12 RMDA-CA                42.85      40.86  
 13 Szeszulski, Hannah N      12 SHORE AQUATICS-CA      41.28      40.91  
 14 Maze, Kiara S             11 VKNG-CA                40.23      40.93  
 15 Rodriguez, Michelle       12 DOLPHINS-CA            41.33      40.94  
 16 Grgas, Madison R          11 RMDA-CA                40.91      40.99  
 17 Valente, Alyssa S         11 COMM-CA                43.76      41.15  
 18 Satariano, Tea K          11 SHORE AQUATICS-CA      40.48      41.21  
 19 LaValley, Paige J         11 VKNG-CA                44.62      41.41  
 20 Liang, Merci E            12 RMDA-CA                42.80      41.48  
 21 Naranjo, Sophia L         11 EL MONTE SHARKS-CA     42.70      43.34  
 22 Sanchez, Carly S          12 VKNG-CA                   NT      43.47  
 23 Cruz, Victoria            12 COMM-CA                44.78      43.60  
 24 Milhoan, Xandria R        12 WAC-CA                    NT      43.95  
 25 Hajari, Krishna U         12 CERR-CA                   NT      43.97  
 26 Rodriguez, Rebekah D      11 VKNG-CA                   NT      44.17  
 27 Parks, Savannah L         12 VKNG-CA                47.46      45.78  
 28 Ramirez, Emily H          11 RMDA-CA                46.06      46.16  
 29 Ung, Krystal B            12 MPMR-CA                47.53      46.77  
 30 Orozco, Salma M           12 COMM-CA                48.25      46.79  
 31 Campbell, Lydia N         11 RMDA-CA                44.66      46.85  
 32 Hernandez, Yesenia        11 DOLPHINS-CA            46.26      47.25  
 33 Pescio, Ximena            12 DOLPHINS-CA            52.62      47.63  
 34 Arteaga, Naima B          11 DOLPHINS-CA            51.47      48.81  
 35 Bhardwaj, Rayana          11 CERR-CA                49.14      49.27  
 36 Hirota, Skyler A          12 SHORE AQUATICS-CA      46.30      49.86  
 37 Ramos, Luciana I          11 FROG-CA                49.79      51.60  
 38 Cervantes, Ivy A          11 COMM-CA                   NT      54.26  
 39 Padilla, Chloee J         11 COMM-CA                58.44      57.40  
 40 Esparza, Lisette          12 PIRATES-CA                NT    1:35.13  
 -- Gil, Jubilee D            12 PIRATES-CA                NT         DQ  
 -- Loya, Isabella A          11 COMM-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Rojo, Lorelei R           12 VKNG-CA              1:06.43    1:06.32  
                  32.55     1:06.32 (33.77)                                        
  2 Lee, Hannah S             12 RMDA-CA              1:07.66    1:07.80  
                  32.99     1:07.80 (34.81)                                        
  3 Uzan, Vanessa L           12 RAPD-CA              1:11.11    1:09.13  
                  33.22     1:09.13 (35.91)                                        
  4 Metcalfe, Sadie M         12 SPS-CA               1:10.30    1:09.35  
                  34.38     1:09.35 (34.97)                                        
  5 Min, Ayden K              12 RMDA-CA              1:12.56    1:10.17  
                  34.46     1:10.17 (35.71)                                        
  6 Li, Claire M              12 MAX-CA               1:14.22    1:12.72  
                  35.97     1:12.72 (36.75)                                        
  7 Kim, Emily H              12 RMDA-CA              1:14.13    1:14.43  
                  36.19     1:14.43 (38.24)                                        
RED - Division  
  1 Gonzalez, Nina R          12 VKNG-CA              1:18.32    1:13.73  
                  36.32     1:13.73 (37.41)                                        
  2 Jafari, Nikka S           12 MAX-CA               1:20.15    1:15.37  
                  36.85     1:15.37 (38.52)                                        
  3 Moreno, Delilah R         11 COMM-CA              1:20.19    1:16.45  
                  38.31     1:16.45 (38.14)                                        
  4 Khin, Jessica N           12 MAX-CA               1:18.66    1:16.54  
                  37.05     1:16.54 (39.49)                                        
  5 Limon, Angelica           11 COMM-CA              1:22.77    1:24.33  
                  41.62     1:24.33 (42.71)                                        
 -- Neri, Isabelle            11 CERR-CA              1:21.86         DQ  
                  37.88          DQ (41.02)                                        
WHT - Division  
  1 Lee, Madison J            11 RAPD-CA              1:34.31    1:20.44  
                  39.94     1:20.44 (40.50)                                        
  2 Tang, Shijia              11 SPS-CA               1:29.97    1:22.42  
                  39.07     1:22.42 (43.35)                                        
  3 Subdias, Yolotzin         11 SPS-CA               1:37.92    1:22.69  
                  40.22     1:22.69 (42.47)                                        
  4 Onyekwelu, Katelyn K      12 FROG-CA              1:26.99    1:24.50  
                  41.87     1:24.50 (42.63)                                        
  5 Francisco, Lia D          11 VKNG-CA              1:30.82    1:25.52  
                  41.44     1:25.52 (44.08)                                        
  6 Polanco, Stella           11 CERR-CA                   NT    1:26.00  
                  43.12     1:26.00 (42.88)                                        
  7 Rodriguez, Michelle       12 DOLPHINS-CA          2:00.51    1:27.21  
                  42.25     1:27.21 (44.96)                                        
  8 Mendez, Desiree V         11 PIRATES-CA                NT    1:27.57  
                  40.25     1:27.57 (47.32)                                        
  9 Martinez, Amelia L        11 RMDA-CA              1:34.35    1:27.61  
                  43.43     1:27.61 (44.18)                                        
 10 Szeszulski, Hannah N      12 SHORE AQUATICS-CA    1:36.87    1:28.15  
                  42.42     1:28.15 (45.73)                                        
 11 Longoria-Hernandez, Juli  12 COMM-CA              1:28.29    1:28.23  
                  42.24     1:28.23 (45.99)                                        
 12 Neumann, Jorja A          11 VKNG-CA              1:29.95    1:30.77  
                  44.82     1:30.77 (45.95)                                        
 13 Wang, Claire              12 SPS-CA               1:36.73    1:32.65  
                  46.82     1:32.65 (45.83)                                        
 14 Metcalfe, Twyla I         11 SPS-CA               1:39.69    1:36.08  
                  47.13     1:36.08 (48.95)                                        
 15 Orozco, Salma M           12 COMM-CA              1:46.85    1:36.18  
 16 Hirota, Skyler A          12 SHORE AQUATICS-CA    1:44.30    1:44.97  
                  50.73     1:44.97 (54.24)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mikulski, Franny J        12 RMDA-CA                35.61      36.06  
  2 Oliveira, Cayla A         11 CERR-CA                35.77      36.31  
  3 Okamura, Kotone           12 RMDA-CA                36.94      37.02  
  4 Min, Ayden K              12 RMDA-CA                39.82      37.67  
  5 Reyes, Kaya S             12 WAC-CA                 40.31      39.07  
  6 Tsen, Irene L             11 RMDA-CA                40.24      39.29  
  7 Tang, Shijia              11 SPS-CA                 39.79      39.48  
  8 Jafari, Nikka S           12 MAX-CA                 40.57      40.09  
  9 Bueno, Abigail            11 DOLPHINS-CA            39.89      40.23  
RED - Division  
  1 Lopez, Theresa A          12 COMM-CA                41.34      38.75  
  2 Du, Leilani M             11 MAX-CA                 42.50      39.48  
  3 Khin, Jessica N           12 MAX-CA                 42.26      40.14  
  4 Tran, Samantha N          12 MAX-CA                 43.77      40.85  
  5 Francisco, Lia D          11 VKNG-CA                41.10      41.75  
  6 Wang, Jia Li              11 RAPD-CA                42.55      42.41  
  7 Limon, Angelica           11 COMM-CA                44.16      42.54  
  8 Cordova, Ariel B          11 VKNG-CA                43.83      42.89  
  9 Granado, Gema             12 WAC-CA                 42.45      43.11  
 10 Vallejo, Stephanie        12 DOLPHINS-CA            44.25      45.66  
WHT - Division  
  1 Forrest, Madison B        12 WAC-CA                    NT      39.30  
  2 Tran, Carina L            11 ARSC-CA                   NT      43.14  
  3 Mendez, Desiree V         11 PIRATES-CA                NT      44.13  
  4 Grgas, Madison R          11 RMDA-CA                48.75      44.33  
  5 Padilla, Natalia          12 RMDA-CA                54.45      44.54  
  6 Espeseth, Alicia M        11 WAC-CA                 49.03      45.40  
  7 Ong, Ellie A              11 RMDA-CA                45.78      45.88  
  8 Torres, Madalyn G         11 ULTR-CA                48.19      46.11  
  9 Cruz, Victoria            12 COMM-CA                50.51      46.48  
 10 Drossel, Isabelle B       11 FROG-CA                57.34      46.60  
 11 Crockett, Mandy E         11 SPS-CA                 47.36      46.65  
 12 Gil, Jubilee D            12 PIRATES-CA                NT      47.41  
 13 Cruz, Bianca C            12 COMM-CA                48.34      48.46  
 14 Cruz, Jade A              11 COMM-CA                47.44      48.59  
 15 Martinez, Amelia L        11 RMDA-CA                50.63      48.82  
 16 Moreno Garcia, Ketzaly    11 MPMR-CA                47.99      49.08  
 17 Milhoan, Xandria R        12 WAC-CA                    NT      51.15  
 18 Pescio, Ximena            12 DOLPHINS-CA               NT      51.43  
 19 Gamero, Samantha K        12 RMDA-CA                   NT      52.78  
 20 Longoria-Hernandez, Juli  12 COMM-CA                47.49      53.47  
 21 Loya, Isabella A          11 COMM-CA                   NT      54.78  
 22 Ramirez, Emily H          11 RMDA-CA                53.28      54.80  
 23 Bhardwaj, Rayana          11 CERR-CA                56.14      55.89  
 24 Padilla, Chloee J         11 COMM-CA                56.17    1:06.65  
 -- Lara, Xochitl M           12 RMDA-CA                48.83         DQ  
 -- Ramos, Luciana I          11 FROG-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mikulski, Franny J        12 RMDA-CA              1:16.09    1:17.41  
                  36.79     1:17.41 (40.62)                                        
  2 Okamura, Kotone           12 RMDA-CA              1:18.83    1:18.83  
                  37.72     1:18.83 (41.11)                                        
  3 Oliveira, Cayla A         11 CERR-CA              1:20.95    1:20.30  
                  37.33     1:20.30 (42.97)                                        
  4 La Brada, Hanna           11 WAC-CA               1:22.75    1:22.20  
                  39.00     1:22.20 (43.20)                                        
  5 Simpson, Kathryn K        12 RMDA-CA              1:26.10    1:22.49  
                  39.31     1:22.49 (43.18)                                        
  6 Reyes, Kaya S             12 WAC-CA               1:25.81    1:22.66  
                  38.89     1:22.66 (43.77)                                        
  7 Romero, Sydney O          12 CERR-CA              1:23.01    1:22.86  
                  39.30     1:22.86 (43.56)                                        
  8 Pak, Katie Y              12 RMDA-CA              1:24.04    1:23.80  
                  39.76     1:23.80 (44.04)                                        
  9 Tsen, Irene L             11 RMDA-CA              1:27.07    1:24.49  
                  40.31     1:24.49 (44.18)                                        
 10 Tang, Shijia              11 SPS-CA               1:28.76    1:24.73  
                  39.87     1:24.73 (44.86)                                        
RED - Division  
  1 Ibarra, Myah K            12 COMM-CA              1:32.94    1:26.62  
                  41.72     1:26.62 (44.90)                                        
  2 Francisco, Lia D          11 VKNG-CA              1:28.96    1:27.08  
                  40.59     1:27.08 (46.49)                                        
  3 Lopez, Theresa A          12 COMM-CA              1:34.35    1:27.98  
                  41.56     1:27.98 (46.42)                                        
  4 Vargas, Jimena            12 COMM-CA              1:29.07    1:29.60  
                  42.84     1:29.60 (46.76)                                        
  5 Granado, Gema             12 WAC-CA               1:30.39    1:29.63  
                  43.04     1:29.63 (46.59)                                        
  6 Wang, Jia Li              11 RAPD-CA              1:30.27    1:30.26  
                  43.22     1:30.26 (47.04)                                        
  7 Cordova, Ariel B          11 VKNG-CA              1:36.37    1:32.09  
                  44.53     1:32.09 (47.56)                                        
  8 Vargas, Juliana           11 COMM-CA              1:33.56    1:32.57  
                  43.78     1:32.57 (48.79)                                        
WHT - Division  
  1 Lee, Madison J            11 RAPD-CA              1:43.98    1:27.56  
                  41.94     1:27.56 (45.62)                                        
  2 Ibarra, Alyah J           11 COMM-CA              1:39.11    1:32.33  
                  43.86     1:32.33 (48.47)                                        
  3 Subdias, Yolotzin         11 SPS-CA               1:39.82    1:32.71  
                  43.54     1:32.71 (49.17)                                        
  4 Park, Ashlyn S            11 RAPD-CA                   NT    1:35.30  
                  44.43     1:35.30 (50.87)                                        
  5 Espeseth, Alicia M        11 WAC-CA                    NT    1:35.59  
                  45.86     1:35.59 (49.73)                                        
  6 Neumann, Jorja A          11 VKNG-CA              1:40.05    1:37.66  
                  46.04     1:37.66 (51.62)                                        
  7 Tran, Emily C             11 MAX-CA               1:43.59    1:38.19  
                  46.84     1:38.19 (51.35)                                        
  8 Longoria-Hernandez, Juli  12 COMM-CA              1:42.17    1:38.41  
                  47.42     1:38.41 (50.99)                                        
  9 Torres, Madalyn G         11 ULTR-CA              1:43.18    1:38.77  
                  47.17     1:38.77 (51.60)                                        
 10 Gonzalez, Alondra         12 COMM-CA              1:49.97    1:42.16  
                  47.99     1:42.16 (54.17)                                        
 11 Naranjo, Sophia L         11 EL MONTE SHARKS-CA   1:50.16    1:42.36  
                  47.25     1:42.36 (55.11)                                        
 12 Rodriguez, Rebekah D      11 VKNG-CA                   NT    1:42.72  
                  48.53     1:42.72 (54.19)                                        
 13 Moreno Garcia, Ketzaly    11 MPMR-CA              1:41.71    1:44.62  
                  48.70     1:44.62 (55.92)                                        
 14 Orozco, Salma M           12 COMM-CA              1:53.03    1:51.01  
                  52.56     1:51.01 (58.45)                                        
 15 Loya, Isabella A          11 COMM-CA                   NT    1:59.68  
                  57.73   1:59.68 (1:01.95)                                        
 16 Padilla, Chloee J         11 COMM-CA              2:01.04    2:07.29  
                  59.25   2:07.29 (1:08.04)                                        
 -- Metcalfe, Twyla I         11 SPS-CA               1:44.36         DQ  
                  47.44          DQ (53.69)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Rojo, Lorelei R           12 VKNG-CA                29.69      29.18  
  2 Gimenez, Alexsa N         11 COMM-CA                30.60      30.17  
  3 Oliveira, Camila A        12 CERR-CA                30.71      30.70  
  4 Forrest, Madison B        12 WAC-CA                 31.67      30.72  
  5 Wong, Remy                11 RMDA-CA                32.73      31.19  
  6 Kim, Emily H              12 RMDA-CA                32.98      31.54  
  7 Simpson, Kathryn K        12 RMDA-CA                33.11      31.61  
  8 Oliveira, Cayla A         11 CERR-CA                31.31      31.67  
  9 Mikulski, Franny J        12 RMDA-CA                32.86      32.10  
 10 Takeuchi, Aira            11 CERR-CA                32.61      32.58  
 11 Dornoff, Alex E           11 CERR-CA                33.97      33.26  
RED - Division  
  1 Hernandez, Liv B          12 EL MONTE SHARKS-CA     35.29      33.07  
  2 Onyekwelu, Katelyn K      12 FROG-CA                34.50      33.56  
  3 Moreno, Delilah R         11 COMM-CA                36.69      34.37  
  3 Cordova, Ariel B          11 VKNG-CA                36.02      34.37  
  5 Drossel, Isabelle B       11 FROG-CA                37.19      34.62  
  6 Neri, Isabelle            11 CERR-CA                36.71      35.37  
  7 Du, Leilani M             11 MAX-CA                 36.67      36.04  
  8 Ziroli, Ava M             12 SHORE AQUATICS-CA      36.85      36.16  
  9 Burgess, Samantha E       11 RMDA-CA                37.08      36.22  
WHT - Division  
  1 Subdias, Yolotzin         11 SPS-CA                 39.44      35.86  
  2 Szeszulski, Hannah N      12 SHORE AQUATICS-CA      40.39      37.12  
  3 Grgas, Madison R          11 RMDA-CA                38.16      37.33  
  4 Tran, Carina L            11 ARSC-CA                   NT      37.38  
  5 Padilla, Natalia          12 RMDA-CA                41.21      37.40  
  6 Vallejo, Stephanie        12 DOLPHINS-CA            45.14      37.67  
  7 Lopez, Theresa A          12 COMM-CA                39.44      37.89  
  8 Limon, Angelica           11 COMM-CA                38.47      38.00  
  9 Lara, Xochitl M           12 RMDA-CA                40.74      38.41  
 10 Tsen, Irene L             11 RMDA-CA                39.49      39.28  
 11 Wang, Jia Li              11 RAPD-CA                42.89      39.66  
 12 Liang, Merci E            12 RMDA-CA                42.91      39.88  
 13 Francisco, Lia D          11 VKNG-CA                43.39      40.05  
 14 Park, Ashlyn S            11 RAPD-CA                52.65      40.13  
 15 Torres, Madalyn G         11 ULTR-CA                46.37      40.30  
 16 Rodriguez, Michelle       12 DOLPHINS-CA            39.63      40.51  
 17 Neumann, Jorja A          11 VKNG-CA                42.81      40.88  
 18 Moreno Garcia, Ketzaly    11 MPMR-CA                42.34      41.09  
 19 Lee, Madison J            11 RAPD-CA                50.17      41.15  
 20 Wang, Claire              12 SPS-CA                    NT      41.25  
 21 Gamero, Samantha K        12 RMDA-CA                42.39      41.71  
 22 Cruz, Victoria            12 COMM-CA                45.31      41.96  
 23 Milhoan, Xandria R        12 WAC-CA                    NT      42.20  
 24 Hirota, Skyler A          12 SHORE AQUATICS-CA      43.13      43.16  
 25 Tran, Samantha N          12 MAX-CA                 54.58      43.53  
 26 Metcalfe, Twyla I         11 SPS-CA                 45.99      43.73  
 27 Orozco, Salma M           12 COMM-CA                44.04      44.57  
 28 Cruz, Bianca C            12 COMM-CA                46.44      45.65  
 29 Espeseth, Alicia M        11 WAC-CA                 53.04      45.68  
 30 Cruz, Jade A              11 COMM-CA                45.82      46.48  
 31 Rosales, Jasmin E         11 DOLPHINS-CA            49.96      48.73  
 32 Cervantes, Ivy A          11 COMM-CA                   NT      50.63  
 33 Loya, Isabella A          11 COMM-CA                   NT      56.41  
 34 Padilla, Chloee J         11 COMM-CA              1:01.53    1:02.42  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Rojo, Lorelei R           12 VKNG-CA              1:07.71    1:06.61  
                  31.51     1:06.61 (35.10)                                        
  2 Gimenez, Alexsa N         11 COMM-CA              1:07.71    1:07.02  
                  32.25     1:07.02 (34.77)                                        
  3 La Brada, Hanna           11 WAC-CA               1:07.99    1:07.40  
                  31.92     1:07.40 (35.48)                                        
  4 Li, Claire M              12 MAX-CA               1:09.09    1:10.35  
                  33.20     1:10.35 (37.15)                                        
  5 Oliveira, Camila A        12 CERR-CA              1:14.33    1:10.38  
                  33.28     1:10.38 (37.10)                                        
  6 Wong, Remy                11 RMDA-CA              1:12.06    1:10.56  
                  33.26     1:10.56 (37.30)                                        
  7 Oliveira, Cayla A         11 CERR-CA              1:10.54    1:10.74  
                  34.54     1:10.74 (36.20)                                        
RED - Division  
  1 Jafari, Nikka S           12 MAX-CA               1:22.13    1:18.42  
                  37.64     1:18.42 (40.78)                                        
  2 Ziroli, Ava M             12 SHORE AQUATICS-CA    1:20.85    1:27.28  
                  37.34     1:27.28 (49.94)                                        
WHT - Division  
  1 LaValley, Paige J         11 VKNG-CA                   NT    1:26.82  
                  40.58     1:26.82 (46.24)                                        
  2 Lara, Xochitl M           12 RMDA-CA              1:31.69    1:27.97  
                  39.87     1:27.97 (48.10)                                        
  3 Park, Ashlyn S            11 RAPD-CA                   NT    1:35.20  
                  44.18     1:35.20 (51.02)                                        
  4 Quach, Chloe A            12 MAX-CA                    NT    1:35.64  
                  44.59     1:35.64 (51.05)                                        
  5 Tran, Emily C             11 MAX-CA               1:41.53    1:39.97  
                  45.11     1:39.97 (54.86)                                        
  6 Rosales, Jasmin E         11 DOLPHINS-CA               NT    1:53.23  
                  50.91   1:53.23 (1:02.32)                                        
 -- Bhardwaj, Rayana          11 CERR-CA                   NT         DQ  
                  52.68        DQ (1:01.72)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mikulski, Franny J        12 RMDA-CA              1:10.38    1:10.51  
                  34.05     1:10.51 (36.46)                                        
  2 Metcalfe, Sadie M         12 SPS-CA               1:12.00    1:11.25  
                  33.85     1:11.25 (37.40)                                        
  3 Uzan, Vanessa L           12 RAPD-CA              1:13.49    1:11.43  
                  32.56     1:11.43 (38.87)                                        
  4 Gonzalez, Nina R          12 VKNG-CA              1:12.60    1:11.62  
                  32.86     1:11.62 (38.76)                                        
  5 Rojo, Lorelei R           12 VKNG-CA              1:12.17    1:12.05  
                  31.12     1:12.05 (40.93)                                        
  6 Dornoff, Alex E           11 CERR-CA              1:15.50    1:12.94  
                  35.33     1:12.94 (37.61)                                        
  7 Vargas, Jimena            12 COMM-CA              1:14.36    1:13.76  
                  33.78     1:13.76 (39.98)                                        
  8 Flores, Breeana           11 DOLPHINS-CA          1:16.06    1:13.99  
                  34.85     1:13.99 (39.14)                                        
  9 Li, Claire M              12 MAX-CA               1:14.86    1:15.20  
                  33.96     1:15.20 (41.24)                                        
RED - Division  
  1 Ibarra, Myah K            12 COMM-CA              1:17.83    1:16.59  
                  36.62     1:16.59 (39.97)                                        
  2 Vargas, Juliana           11 COMM-CA              1:20.69    1:17.26  
                  36.76     1:17.26 (40.50)                                        
  3 Neri, Isabelle            11 CERR-CA              1:21.76    1:17.65  
                  36.42     1:17.65 (41.23)                                        
  4 Bueno, Abigail            11 DOLPHINS-CA          1:18.74    1:17.97  
                  37.18     1:17.97 (40.79)                                        
  5 Limon, Angelica           11 COMM-CA              1:20.99    1:18.67  
                  37.29     1:18.67 (41.38)                                        
  6 Khin, Jessica N           12 MAX-CA               1:20.61    1:18.77  
                  36.97     1:18.77 (41.80)                                        
  7 Cordova, Ariel B          11 VKNG-CA              1:23.07    1:18.86  
                  37.51     1:18.86 (41.35)                                        
  8 Lopez, Theresa A          12 COMM-CA              1:22.28    1:19.67  
                  38.01     1:19.67 (41.66)                                        
  9 Burgess, Samantha E       11 RMDA-CA              1:22.55    1:20.21  
                  38.69     1:20.21 (41.52)                                        
 10 Ibarra, Alyah J           11 COMM-CA              1:24.64    1:21.07  
                  36.47     1:21.07 (44.60)                                        
 11 Longoria-Hernandez, Juli  12 COMM-CA              1:23.28    1:22.77  
                  38.08     1:22.77 (44.69)                                        
 -- Moreno, Delilah R         11 COMM-CA              1:18.99         DQ  
                  35.27          DQ (39.89)                                        
WHT - Division  
  1 Forrest, Madison B        12 WAC-CA                    NT    1:13.62  
                  32.71     1:13.62 (40.91)                                        
  2 Onyekwelu, Katelyn K      12 FROG-CA                   NT    1:19.66  
                  37.43     1:19.66 (42.23)                                        
  3 Lee, Madison J            11 RAPD-CA              1:33.31    1:19.88  
                  39.29     1:19.88 (40.59)                                        
  4 Thomas, Alyssa K          12 VKNG-CA                   NT    1:19.91  
                  34.68     1:19.91 (45.23)                                        
  5 Subdias, Yolotzin         11 SPS-CA               1:28.17    1:20.32  
                  37.97     1:20.32 (42.35)                                        
  6 Drossel, Isabelle B       11 FROG-CA              1:27.10    1:20.49  
                  36.78     1:20.49 (43.71)                                        
  7 Du, Leilani M             11 MAX-CA               1:24.81    1:20.84  
                  36.62     1:20.84 (44.22)                                        
  8 Szeszulski, Hannah N      12 SHORE AQUATICS-CA    1:28.04    1:22.43  
                  36.74     1:22.43 (45.69)                                        
  9 Hansen, Kate L            12 RMDA-CA              1:29.33    1:23.27  
                  36.97     1:23.27 (46.30)                                        
 10 Grgas, Madison R          11 RMDA-CA              1:25.34    1:23.29  
                  40.16     1:23.29 (43.13)                                        
 11 Wang, Jia Li              11 RAPD-CA              1:28.26    1:23.86  
                  40.48     1:23.86 (43.38)                                        
 12 Liang, Merci E            12 RMDA-CA              1:29.84    1:24.28  
                  38.75     1:24.28 (45.53)                                        
 13 Torres, Madalyn G         11 ULTR-CA              1:34.49    1:25.65  
                  39.10     1:25.65 (46.55)                                        
 14 Polanco, Stella           11 CERR-CA                   NT    1:26.27  
                  40.51     1:26.27 (45.76)                                        
 15 Maze, Kiara S             11 VKNG-CA              1:26.56    1:26.35  
                  41.95     1:26.35 (44.40)                                        
 16 Valente, Alyssa S         11 COMM-CA              1:44.18    1:27.33  
                  40.28     1:27.33 (47.05)                                        
 17 Satariano, Tea K          11 SHORE AQUATICS-CA         NT    1:27.49  
                  40.99     1:27.49 (46.50)                                        
 18 Gamero, Samantha K        12 RMDA-CA              1:32.82    1:28.22  
                  40.31     1:28.22 (47.91)                                        
 19 Tran, Emily C             11 MAX-CA               1:33.63    1:28.41  
                  43.65     1:28.41 (44.76)                                        
 20 Naranjo, Sophia L         11 EL MONTE SHARKS-CA   1:39.11    1:28.68  
                  41.05     1:28.68 (47.63)                                        
 21 Martinez, Amelia L        11 RMDA-CA              1:32.42    1:28.69  
                  42.25     1:28.69 (46.44)                                        
 22 Neumann, Jorja A          11 VKNG-CA              1:33.74    1:28.82  
                  40.21     1:28.82 (48.61)                                        
 23 Tran, Samantha N          12 MAX-CA                    NT    1:29.18  
                  42.31     1:29.18 (46.87)                                        
 24 Metcalfe, Twyla I         11 SPS-CA               1:37.71    1:29.47  
                  41.61     1:29.47 (47.86)                                        
 25 Campbell, Lydia N         11 RMDA-CA              1:38.10    1:29.59  
                  41.76     1:29.59 (47.83)                                        
 26 Lee, Hayden J             12 SPS-CA                    NT    1:29.93  
                  42.72     1:29.93 (47.21)                                        
 27 Orozco, Salma M           12 COMM-CA              1:36.80    1:30.75  
                  42.56     1:30.75 (48.19)                                        
 28 Espeseth, Alicia M        11 WAC-CA                    NT    1:31.11  
                  43.60     1:31.11 (47.51)                                        
 29 Cruz, Victoria            12 COMM-CA              1:41.29    1:32.04  
                  44.06     1:32.04 (47.98)                                        
 30 Parks, Savannah L         12 VKNG-CA                   NT    1:33.09  
                  41.89     1:33.09 (51.20)                                        
 31 Gonzalez, Alondra         12 COMM-CA              1:42.83    1:33.51  
                  44.86     1:33.51 (48.65)                                        
 32 Crockett, Mandy E         11 SPS-CA                    NT    1:34.19  
                  44.94     1:34.19 (49.25)                                        
 33 Ung, Krystal B            12 MPMR-CA              1:39.16    1:35.41  
                  45.90     1:35.41 (49.51)                                        
 34 Rodriguez, Rebekah D      11 VKNG-CA              1:39.22    1:35.52  
                  44.99     1:35.52 (50.53)                                        
 35 Milhoan, Xandria R        12 WAC-CA                    NT    1:35.90  
                  43.48     1:35.90 (52.42)                                        
 36 Cervantes, Ivy A          11 COMM-CA                   NT    1:55.58  
                  52.97   1:55.58 (1:02.61)                                        
 -- Arteaga, Naima B          11 DOLPHINS-CA               NT         DQ  
                  46.24        DQ (1:06.99)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Okamura, Kotone           12 RMDA-CA              2:28.88    2:25.49  
                  32.64     1:09.80 (37.16)     1:51.82 (42.02)     2:25.49 (33.67)
  2 Oliveira, Cayla A         11 CERR-CA              2:33.72    2:30.39  
                  32.99     1:12.31 (39.32)     1:53.51 (41.20)     2:30.39 (36.88)
  3 Oliveira, Camila A        12 CERR-CA              2:35.95    2:30.78  
                  32.43     1:12.08 (39.65)     1:56.32 (44.24)     2:30.78 (34.46)
  4 Uzan, Vanessa L           12 RAPD-CA              2:38.06    2:33.70  
                  33.76     1:10.37 (36.61)     1:57.13 (46.76)     2:33.70 (36.57)
  5 Gonzalez, Nina R          12 VKNG-CA              2:38.51    2:34.40  
                  32.94     1:12.78 (39.84)     2:01.02 (48.24)     2:34.40 (33.38)
  6 Takeuchi, Aira            11 CERR-CA              2:39.93    2:36.41  
                  34.85     1:17.99 (43.14)     2:00.61 (42.62)     2:36.41 (35.80)
  7 Jafari, Nikka S           12 MAX-CA               2:42.04    2:40.97  
                  33.70     1:16.35 (42.65)     2:04.63 (48.28)     2:40.97 (36.34)
  8 Hernandez, Liv B          12 EL MONTE SHARKS-CA   2:43.93    2:41.19  
                  35.88     1:16.69 (40.81)     2:04.59 (47.90)     2:41.19 (36.60)
RED - Division  
  1 Li, Claire M              12 MAX-CA               2:47.10    2:37.92  
                  32.82     1:12.02 (39.20)     2:01.60 (49.58)     2:37.92 (36.32)
  2 Flores, Breeana           11 DOLPHINS-CA          2:50.17    2:38.56  
                  34.50     1:15.47 (40.97)     2:03.55 (48.08)     2:38.56 (35.01)
  3 Bueno, Abigail            11 DOLPHINS-CA          2:57.57    2:46.71  
                  38.21     1:22.29 (44.08)     2:09.62 (47.33)     2:46.71 (37.09)
  4 Ziroli, Ava M             12 SHORE AQUATICS-CA    2:53.60    2:55.40  
                  35.51     1:19.53 (44.02)     2:13.79 (54.26)     2:55.40 (41.61)
WHT - Division  
  1 Wong, Remy                11 RMDA-CA                   NT    2:35.17  
                  34.05     1:13.59 (39.54)     1:59.77 (46.18)     2:35.17 (35.40)
  2 Granado, Gema             12 WAC-CA                    NT    2:45.19  
                  36.54     1:22.10 (45.56)     2:09.37 (47.27)     2:45.19 (35.82)
  3 Burgess, Samantha E       11 RMDA-CA                   NT    2:46.95  
                  36.63     1:20.74 (44.11)     2:09.79 (49.05)     2:46.95 (37.16)
  4 Subdias, Yolotzin         11 SPS-CA                    NT    2:47.13  
                  36.47     1:21.16 (44.69)     2:11.87 (50.71)     2:47.13 (35.26)
  5 Cordova, Ariel B          11 VKNG-CA              3:01.39    2:51.16  
                  37.37     1:21.13 (43.76)     2:10.52 (49.39)     2:51.16 (40.64)
  6 Polanco, Stella           11 CERR-CA                   NT    3:03.17  
                  40.91     1:27.34 (46.43)     2:20.74 (53.40)     3:03.17 (42.43)
  7 Neumann, Jorja A          11 VKNG-CA              3:26.22    3:07.82  
                  41.51     1:29.79 (48.28)     2:22.67 (52.88)     3:07.82 (45.15)
  8 Park, Ashlyn S            11 RAPD-CA                   NT    3:13.05  
                  43.34     1:31.79 (48.45)     2:28.74 (56.95)     3:13.05 (44.31)
 -- Longoria-Hernandez, Juli  12 COMM-CA              3:06.43         DQ  
                  36.40     1:24.45 (48.05)     2:19.18 (54.73)          DQ (41.34)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 RAPIDS SWIM CLUB-CA  'A'                               NT    2:23.20  
     1) Uzan, Vanessa L 12              2) Wang, Jia Li 11                
     3) Park, Ashlyn S 11               4) Lee, Madison J 11              
                  32.42     1:13.98 (41.56)     1:52.33 (38.35)     2:23.20 (30.87)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Wong, Bridget A           13 SGSG-CA                26.15      26.00  
  2 Drossel, Emily A          13 FROG-CA                26.15      26.51  
  3 Brus, Isabelle R          14 RMDA-CA                27.30      26.91  
  4 Yao, Mia                  13 SGSG-CA                26.01      26.93  
  5 Silva, Erika E            13 COMM-CA                27.22      27.11  
  6 McClure, Jenna R          13 RMDA-CA                26.95      27.43  
  7 Tan, Michelle Elisa T     14 MAX-CA                 28.73      27.54  
  8 Green, Sophia I           14 RMDA-CA                28.01      27.64  
  9 Ung, Michelle             14 MPMR-CA                27.68      27.79  
 10 Azuma, Samantha E         14 RMDA-CA                29.14      27.91  
 11 Walters, Natalie B        13 RMDA-CA                27.98      27.92  
 12 Jordan, Anna R            13 CERR-CA                27.55      27.96  
 12 Cho, Audrey G             13 ARSC-CA                28.86      27.96  
 14 Rigor, Jamie S            13 CERR-CA                27.44      28.77  
 15 Hernandez, Paola N        14 WAC-CA                 28.49      28.88  
 16 Gonzalez, Gabriella B     14 RMDA-CA                28.73      29.16  
 17 Jordan, Charlotte G       13 CERR-CA                28.29      29.26  
 18 Bispango, Barbara E       13 RMDA-CA                29.00      29.89  
RED - Division  
  1 Kerry, Gracin R           13 SHORE AQUATICS-CA      30.33      29.16  
  2 Chalmers, Ryann M         13 VKNG-CA                29.64      29.17  
  3 Francisco, Lauren I       13 VKNG-CA                29.83      29.40  
  4 Kim, Vivian M             13 RAPD-CA                31.64      29.58  
  5 Carty, Tessa J            13 ULTR-CA                30.48      29.62  
  6 Aldridge, Tana Aldridge   13 VKNG-CA                29.88      29.86  
  7 Reyes, Kaili S            14 WAC-CA                 29.67      30.03  
  8 Maze, Karri C             14 VKNG-CA                30.74      30.45  
  9 Fletcher, Kate S          13 MAX-CA                 30.00      30.51  
 10 Naranjo, Alica C          14 EL MONTE SHARKS-CA     29.40      30.57  
 11 Steppe, Jewelianne E      13 RMDA-CA                30.25      31.18  
 12 Crockett, Sammy M         14 SPS-CA                 31.16      31.43  
 13 Velazquez, Julissa A      13 COMM-CA                31.75      31.51  
 14 Carrillo, Kailyn N        13 ULTR-CA                30.54      31.65  
WHT - Division  
  1 Ramirez, Cristina E       13 SHORE AQUATICS-CA      33.11      29.74  
  2 Perez, Alina              14 WAC-CA                 32.53      30.21  
  3 Oseguera, Isabella        13 PIRATES-CA                NT      30.49  
  4 Ortega, Sophia E          13 COMM-CA                31.91      31.50  
  5 Kawamoto, Hanna L         14 VKNG-CA                39.81      31.52  
  6 Quarles, Brooklyn D       13 SHORE AQUATICS-CA      32.20      31.85  
  7 Berentes, Roxana P        14 RMDA-CA                33.28      32.22  
  8 Castro, Juliana J         13 RMDA-CA                34.36      32.75  
  9 Dowd, Evelyn K            13 SPS-CA                    NT      32.95  
 10 Martinez, Sophia E        14 COMM-CA                34.76      33.02  
 11 Chua, Christine           13 MAX-CA                 31.92      33.08  
 12 O'Gara, Riley E           14 VKNG-CA                34.42      33.77  
 13 Erling, Angela R          14 DOLPHINS-CA            33.60      34.27  
 14 Ortega, Audrey R          13 PIRATES-CA                NT      34.57  
 15 Espinoza, Nathalie S      14 COMM-CA                37.26      34.64  
 16 Hamilton, Cassie E        13 FROG-CA                35.17      34.78  
 17 Sanchez, Shea A           14 VKNG-CA                36.68      35.09  
 18 Qian, Audrey              14 MPMR-CA                33.23      35.15  
 19 Bravo, Anette             14 PIRATES-CA                NT      36.07  
 20 Gose, Tyler P             13 VKNG-CA                34.40      36.26  
 21 Ruiz, Genevieve M         14 ULTR-CA                36.79      36.93  
 22 Moreno, Coco D            13 PIRATES-CA                NT      37.56  
 23 Daugherty, Elsa L         13 RMDA-CA                37.74      37.92  
 24 Camacho, Jaylene          13 PIRATES-CA                NT      39.56  
 25 Jampana, Shreya           13 ARSC-CA                41.07      40.05  
 26 Kwan, Jasmine L           13 MPMR-CA                   NT      44.25  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Drossel, Emily A          13 FROG-CA                57.54      57.32  
                  27.86       57.32 (29.46)                                        
  2 Torrez, Raquel            14 WAC-CA                 56.21      59.41  
                  28.41       59.41 (31.00)                                        
  3 Silva, Erika E            13 COMM-CA                59.79      59.80  
                  29.54       59.80 (30.26)                                        
  4 McClure, Jenna R          13 RMDA-CA                59.43    1:00.28  
                  29.07     1:00.28 (31.21)                                        
  5 Silver, Sylvia L          14 EL MONTE SHARKS-CA     59.92    1:00.33  
                  29.48     1:00.33 (30.85)                                        
  6 Ung, Michelle             14 MPMR-CA              1:00.82    1:00.63  
                  29.38     1:00.63 (31.25)                                        
  7 Cho, Audrey G             13 ARSC-CA              1:01.31    1:00.70  
                  29.23     1:00.70 (31.47)                                        
  8 Knapp, Allison M          14 VKNG-CA              1:00.97    1:00.92  
                  29.22     1:00.92 (31.70)                                        
  9 Rigor, Jamie S            13 CERR-CA                59.64    1:01.54  
                  29.89     1:01.54 (31.65)                                        
 10 Gonzalez, Gabriella B     14 RMDA-CA              1:01.08    1:01.69  
                  30.01     1:01.69 (31.68)                                        
 11 Jordan, Anna R            13 CERR-CA              1:01.48    1:02.02  
                  30.47     1:02.02 (31.55)                                        
 12 Jordan, Charlotte G       13 CERR-CA              1:01.33    1:04.19  
                  31.46     1:04.19 (32.73)                                        
 -- Walters, Natalie B        13 RMDA-CA                59.81         DQ  
RED - Division  
  1 Azuma, Samantha E         14 RMDA-CA              1:04.38    1:00.60  
                  29.23     1:00.60 (31.37)                                        
  2 Lay, Alexis K             13 EL MONTE SHARKS-CA   1:07.32    1:02.66  
                  30.50     1:02.66 (32.16)                                        
  3 Yang, Ashley Y            13 CERR-CA              1:03.66    1:02.81  
                  30.35     1:02.81 (32.46)                                        
  4 Francisco, Lauren I       13 VKNG-CA              1:04.99    1:03.75  
                  29.95     1:03.75 (33.80)                                        
  5 Carty, Tessa J            13 ULTR-CA              1:05.73    1:04.27  
                  31.39     1:04.27 (32.88)                                        
  6 Tang, Angelina            14 MPMR-CA              1:03.72    1:04.28  
                  31.59     1:04.28 (32.69)                                        
  7 Flores, Hayriel           14 OASIS-CA             1:03.44    1:04.53  
                  31.44     1:04.53 (33.09)                                        
  8 Aldridge, Tana Aldridge   13 VKNG-CA              1:05.71    1:04.80  
                  31.54     1:04.80 (33.26)                                        
  9 Ramirez, Cristina E       13 SHORE AQUATICS-CA    1:04.98    1:05.18  
                  31.38     1:05.18 (33.80)                                        
 10 Kim, Vivian M             13 RAPD-CA              1:07.65    1:05.47  
                  31.63     1:05.47 (33.84)                                        
 11 Salazar, Angelina A       14 DOLPHINS-CA          1:06.15    1:05.95  
                  31.80     1:05.95 (34.15)                                        
 12 Lam, Katie                14 MPMR-CA              1:07.21    1:05.96  
                  31.25     1:05.96 (34.71)                                        
 13 Esquerra, Sydney G        14 RMDA-CA              1:04.27    1:06.55  
                  31.82     1:06.55 (34.73)                                        
 14 Reyes, Kaili S            14 WAC-CA               1:06.77    1:06.61  
                  31.65     1:06.61 (34.96)                                        
 15 Zacarias, Camila          13 COMM-CA              1:04.67    1:07.29  
                  31.76     1:07.29 (35.53)                                        
 16 Chalmers, Ryann M         13 VKNG-CA              1:08.88    1:07.61  
                  32.74     1:07.61 (34.87)                                        
 17 Steppe, Jewelianne E      13 RMDA-CA              1:05.61    1:09.10  
                  33.51     1:09.10 (35.59)                                        
 18 Bisht, Astha              13 CERR-CA              1:08.25    1:09.51  
                  33.57     1:09.51 (35.94)                                        
WHT - Division  
  1 Kawamoto, Hanna L         14 VKNG-CA              1:27.73    1:07.33  
                  32.97     1:07.33 (34.36)                                        
  2 Oseguera, Isabella        13 PIRATES-CA                NT    1:07.50  
                  32.44     1:07.50 (35.06)                                        
  3 Velazquez, Julissa A      13 COMM-CA              1:11.85    1:07.83  
                  33.13     1:07.83 (34.70)                                        
  4 Perez, Alina              14 WAC-CA               1:10.99    1:08.45  
                  33.16     1:08.45 (35.29)                                        
  5 Ortega, Sophia E          13 COMM-CA                   NT    1:08.57  
                  33.98     1:08.57 (34.59)                                        
  6 Quarles, Brooklyn D       13 SHORE AQUATICS-CA    1:11.79    1:09.33  
                  33.58     1:09.33 (35.75)                                        
  7 Crockett, Sammy M         14 SPS-CA               1:12.35    1:10.24  
                  33.39     1:10.24 (36.85)                                        
  8 Andrews, Georgia          13 OASIS-CA             1:14.06    1:11.18  
                  35.03     1:11.18 (36.15)                                        
  9 Castro, Juliana J         13 RMDA-CA              1:09.82    1:11.66  
                  34.82     1:11.66 (36.84)                                        
 10 Tu, Bethany               14 MPMR-CA              1:11.79    1:11.93  
                  34.03     1:11.93 (37.90)                                        
 11 Martinez, Sophia E        14 COMM-CA              1:12.42    1:13.94  
                  35.53     1:13.94 (38.41)                                        
 12 O'Gara, Riley E           14 VKNG-CA              1:17.57    1:14.43  
                  35.69     1:14.43 (38.74)                                        
 13 Ruiz, Genevieve M         14 ULTR-CA              1:23.95    1:16.61  
                  37.91     1:16.61 (38.70)                                        
 14 Gose, Tyler P             13 VKNG-CA              1:19.00    1:17.00  
                  37.85     1:17.00 (39.15)                                        
 15 Erling, Angela R          14 DOLPHINS-CA          1:20.04    1:18.24  
                  37.15     1:18.24 (41.09)                                        
 16 Espinoza, Nathalie S      14 COMM-CA              1:26.32    1:18.31  
                  38.85     1:18.31 (39.46)                                        
 17 Ortega, Audrey R          13 PIRATES-CA                NT    1:18.88  
                  37.78     1:18.88 (41.10)                                        
 18 Piolo, Denise B           13 OASIS-CA                  NT    1:20.39  
                  38.45     1:20.39 (41.94)                                        
 19 Urrea, Becky V            13 PIRATES-CA                NT    1:20.42  
                  38.64     1:20.42 (41.78)                                        
 20 Daugherty, Elsa L         13 RMDA-CA              1:21.15    1:23.19  
                  39.16     1:23.19 (44.03)                                        
 21 Moreno, Coco D            13 PIRATES-CA                NT    1:23.26  
                  35.82     1:23.26 (47.44)                                        
 22 Camacho, Jaylene          13 PIRATES-CA                NT    1:26.21  
                  38.02     1:26.21 (48.19)                                        
 23 Jampana, Shreya           13 ARSC-CA              1:33.05    1:28.22  
                  41.21     1:28.22 (47.01)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ung, Amy                  14 MPMR-CA              2:02.41    2:01.42  
                  28.49       59.47 (30.98)     1:30.75 (31.28)     2:01.42 (30.67)
  2 Drossel, Emily A          13 FROG-CA              2:04.51    2:02.55  
                  28.40       59.67 (31.27)     1:31.66 (31.99)     2:02.55 (30.89)
  3 Yao, Mia                  13 SGSG-CA              2:00.70    2:04.37  
                  29.02     1:00.18 (31.16)     1:32.38 (32.20)     2:04.37 (31.99)
  4 Wong, Bridget A           13 SGSG-CA              2:04.21    2:04.71  
                  30.50     1:02.15 (31.65)     1:34.15 (32.00)     2:04.71 (30.56)
  5 Brus, Isabelle R          14 RMDA-CA              2:08.36    2:06.34  
                  29.34     1:01.53 (32.19)     1:33.91 (32.38)     2:06.34 (32.43)
  6 Becerra, Bianca           14 COMM-CA              2:08.85    2:07.60  
                  29.05     1:01.39 (32.34)     1:34.80 (33.41)     2:07.60 (32.80)
  7 Walters, Natalie B        13 RMDA-CA              2:07.40    2:07.75  
                  29.36     1:01.27 (31.91)     1:34.46 (33.19)     2:07.75 (33.29)
  8 Silva, Erika E            13 COMM-CA              2:10.22    2:08.42  
                  30.41     1:03.09 (32.68)     1:36.66 (33.57)     2:08.42 (31.76)
  9 Ung, Michelle             14 MPMR-CA              2:10.82    2:10.33  
                  29.65     1:02.13 (32.48)     1:36.83 (34.70)     2:10.33 (33.50)
 10 McClure, Jenna R          13 RMDA-CA              2:09.61    2:11.32  
                  29.75     1:02.89 (33.14)     1:37.69 (34.80)     2:11.32 (33.63)
 11 Gonzalez, Gabriella B     14 RMDA-CA              2:14.51    2:13.93  
                  31.82     1:05.89 (34.07)     1:40.13 (34.24)     2:13.93 (33.80)
 12 Hernandez, Paola N        14 WAC-CA               2:12.59    2:16.42  
                  31.94     1:06.55 (34.61)     1:41.34 (34.79)     2:16.42 (35.08)
RED - Division  
  1 Azuma, Samantha E         14 RMDA-CA              2:16.95    2:13.34  
                  31.57     1:04.66 (33.09)     1:39.56 (34.90)     2:13.34 (33.78)
  2 Cho, Audrey G             13 ARSC-CA              2:16.41    2:13.72  
                  31.73     1:06.53 (34.80)     1:41.04 (34.51)     2:13.72 (32.68)
  3 Kerry, Gracin R           13 SHORE AQUATICS-CA    2:20.59    2:17.30  
                  32.57     1:07.59 (35.02)     1:42.71 (35.12)     2:17.30 (34.59)
  4 Tang, Angelina            14 MPMR-CA              2:17.02    2:17.61  
                  32.24     1:07.41 (35.17)     1:42.88 (35.47)     2:17.61 (34.73)
  5 Jordan, Anna R            13 CERR-CA              2:24.39    2:19.07  
                  32.73     1:08.67 (35.94)     1:45.43 (36.76)     2:19.07 (33.64)
  6 Aldridge, Tana Aldridge   13 VKNG-CA              2:24.17    2:19.47  
                  32.77     1:08.27 (35.50)     1:44.23 (35.96)     2:19.47 (35.24)
  7 Esquerra, Sydney G        14 RMDA-CA              2:18.85    2:22.27  
                  33.07     1:09.84 (36.77)     1:46.23 (36.39)     2:22.27 (36.04)
  8 Velazquez, Julissa A      13 COMM-CA              2:26.73    2:27.50  
                  33.64     1:10.65 (37.01)     1:49.97 (39.32)     2:27.50 (37.53)
  9 Maze, Karri C             14 VKNG-CA              2:27.21    2:28.55  
                  33.62     1:11.76 (38.14)     1:50.99 (39.23)     2:28.55 (37.56)
 10 Steppe, Jewelianne E      13 RMDA-CA              2:23.05    2:29.40  
                  33.50     1:11.65 (38.15)     1:50.90 (39.25)     2:29.40 (38.50)
WHT - Division  
  1 Ramirez, Cristina E       13 SHORE AQUATICS-CA    2:39.30    2:24.40  
                  32.34     1:09.25 (36.91)     1:47.94 (38.69)     2:24.40 (36.46)
  2 Perez, Alina              14 WAC-CA               2:36.61    2:26.23  
                  32.45     1:09.37 (36.92)     1:48.23 (38.86)     2:26.23 (38.00)
  3 Ortega, Sophia E          13 COMM-CA              2:29.02    2:26.67  
                  34.12     1:11.53 (37.41)     1:49.97 (38.44)     2:26.67 (36.70)
  4 Kim, Vivian M             13 RAPD-CA              2:29.64    2:27.30  
                  32.24     1:09.85 (37.61)     1:49.64 (39.79)     2:27.30 (37.66)
  5 Bispango, Barbara E       13 RMDA-CA              2:29.28    2:28.58  
                  33.86     1:12.66 (38.80)     1:52.72 (40.06)     2:28.58 (35.86)
  6 Castro, Juliana J         13 RMDA-CA                   NT    2:31.16  
                  35.86     1:14.13 (38.27)     1:52.92 (38.79)     2:31.16 (38.24)
  7 Martinez, Sophia E        14 COMM-CA              2:36.93    2:32.45  
                  35.14     1:13.66 (38.52)     1:54.25 (40.59)     2:32.45 (38.20)
  8 Chua, Christine           13 MAX-CA               2:43.07    2:33.27  
                  34.42     1:13.19 (38.77)     1:54.31 (41.12)     2:33.27 (38.96)
  9 Quarles, Brooklyn D       13 SHORE AQUATICS-CA    2:38.78    2:33.31  
                  34.09     1:12.24 (38.15)     1:52.73 (40.49)     2:33.31 (40.58)
 10 Oseguera, Isabella        13 PIRATES-CA                NT    2:34.80  
                  34.48     1:13.32 (38.84)     1:53.74 (40.42)     2:34.80 (41.06)
 11 Crockett, Sammy M         14 SPS-CA               2:45.14    2:35.44  
                  34.87     1:14.71 (39.84)     1:56.20 (41.49)     2:35.44 (39.24)
 12 Carrillo, Kailyn N        13 ULTR-CA              2:41.58    2:37.82  
                                1:15.77 ( )   2:40.14 (1:24.37)         2:37.82 ( )
 13 Dowd, Evelyn K            13 SPS-CA                    NT    2:40.70  
                  36.36     1:16.67 (40.31)     1:58.40 (41.73)     2:40.70 (42.30)
 14 Naranjo, Alica C          14 EL MONTE SHARKS-CA   2:39.24    2:41.23  
                  34.74     1:15.30 (40.56)     1:58.36 (43.06)     2:41.23 (42.87)
 15 Hamilton, Cassie E        13 FROG-CA              2:46.66    2:50.01  
                  37.08     1:19.79 (42.71)     2:04.53 (44.74)     2:50.01 (45.48)
 16 Ortega, Audrey R          13 PIRATES-CA                NT    2:50.82  
                  37.48     1:20.25 (42.77)     2:06.34 (46.09)     2:50.82 (44.48)
 17 Espinoza, Nathalie S      14 COMM-CA                   NT    2:57.22  
                  36.74     1:20.75 (44.01)     2:09.89 (49.14)     2:57.22 (47.33)
 18 Sanchez, Shea A           14 VKNG-CA              3:03.38    2:57.69  
                  38.48     1:22.41 (43.93)     2:10.64 (48.23)     2:57.69 (47.05)
 19 Bravo, Anette             14 PIRATES-CA                NT    2:58.02  
                  37.86     1:22.31 (44.45)     2:11.41 (49.10)     2:58.02 (46.61)
 20 Qian, Audrey              14 MPMR-CA              2:53.20    3:01.82  
                  38.38     1:23.34 (44.96)     2:13.10 (49.76)     3:01.82 (48.72)
 -- Kwan, Jasmine L           13 MPMR-CA                   NT         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ung, Amy                  14 MPMR-CA              1:02.69    1:01.11  
                  30.47     1:01.11 (30.64)                                        
  2 Trac, LeAnn M             13 EL MONTE SHARKS-CA   1:05.81    1:02.69  
                  30.68     1:02.69 (32.01)                                        
  3 Drossel, Emily A          13 FROG-CA              1:08.11    1:04.40  
                  31.37     1:04.40 (33.03)                                        
  4 Rigor, Jamie S            13 CERR-CA              1:05.18    1:08.60  
                  33.79     1:08.60 (34.81)                                        
  5 Ung, Michelle             14 MPMR-CA              1:08.70    1:09.29  
                  33.72     1:09.29 (35.57)                                        
  6 Cho, Audrey G             13 ARSC-CA              1:08.35    1:09.95  
                  33.84     1:09.95 (36.11)                                        
  7 Gonzalez, Gabriella B     14 RMDA-CA              1:09.30    1:10.70  
                  34.84     1:10.70 (35.86)                                        
  8 Silva, Erika E            13 COMM-CA              1:11.05    1:11.06  
                  35.62     1:11.06 (35.44)                                        
  9 Yang, Ashley Y            13 CERR-CA              1:10.43    1:12.67  
                  35.65     1:12.67 (37.02)                                        
 10 Tang, Angelina            14 MPMR-CA              1:13.51    1:14.68  
                  37.11     1:14.68 (37.57)                                        
 11 Esquerra, Sydney G        14 RMDA-CA              1:13.92    1:15.21  
                  37.24     1:15.21 (37.97)                                        
RED - Division  
  1 Azuma, Samantha E         14 RMDA-CA              1:15.94    1:12.82  
                  34.41     1:12.82 (38.41)                                        
  2 Shin, Josephina           14 RAPD-CA              1:15.69    1:14.37  
                  36.18     1:14.37 (38.19)                                        
  3 Tu, Bethany               14 MPMR-CA              1:17.63    1:14.40  
                  36.95     1:14.40 (37.45)                                        
  4 Flores, Hayriel           14 OASIS-CA             1:16.73    1:14.80  
                  36.92     1:14.80 (37.88)                                        
  5 Reyes, Kaili S            14 WAC-CA               1:16.40    1:16.21  
                  37.56     1:16.21 (38.65)                                        
  6 Lam, Katie                14 MPMR-CA              1:16.81    1:16.88  
                  37.45     1:16.88 (39.43)                                        
  7 Jordan, Charlotte G       13 CERR-CA              1:14.32    1:17.01  
                  37.79     1:17.01 (39.22)                                        
  8 Zacarias, Camila          13 COMM-CA              1:14.46    1:17.22  
                  37.29     1:17.22 (39.93)                                        
  9 Salazar, Angelina A       14 DOLPHINS-CA          1:17.27    1:17.38  
 10 Steppe, Jewelianne E      13 RMDA-CA              1:16.72    1:20.57  
                  39.89     1:20.57 (40.68)                                        
WHT - Division  
  1 Ramirez, Cristina E       13 SHORE AQUATICS-CA    1:27.96    1:13.02  
                  35.00     1:13.02 (38.02)                                        
  2 Aldridge, Tana Aldridge   13 VKNG-CA                   NT    1:13.46  
                  36.70     1:13.46 (36.76)                                        
  3 Castro, Juliana J         13 RMDA-CA                   NT    1:19.84  
                  38.64     1:19.84 (41.20)                                        
  4 Crockett, Sammy M         14 SPS-CA               1:37.09    1:20.78  
                  39.91     1:20.78 (40.87)                                        
  5 Andrews, Georgia          13 OASIS-CA             1:27.73    1:22.91  
                  41.62     1:22.91 (41.29)                                        
  6 Perez, Alina              14 WAC-CA               1:23.73    1:24.04  
                  41.85     1:24.04 (42.19)                                        
  7 Gose, Tyler P             13 VKNG-CA              1:29.75    1:24.59  
                  41.93     1:24.59 (42.66)                                        
  8 Ortega, Sophia E          13 COMM-CA              1:27.01    1:25.54  
                  42.21     1:25.54 (43.33)                                        
  9 Perez, Elaine P           13 EL MONTE SHARKS-CA   1:35.06    1:26.31  
 10 O'Gara, Riley E           14 VKNG-CA                   NT    1:29.13  
                  43.61     1:29.13 (45.52)                                        
 11 Daugherty, Elsa L         13 RMDA-CA              1:30.03    1:29.51  
                  43.56     1:29.51 (45.95)                                        
 12 Oseguera, Isabella        13 PIRATES-CA                NT    1:30.29  
                  41.22     1:30.29 (49.07)                                        
 13 Ruiz, Genevieve M         14 ULTR-CA              1:49.78    1:30.69  
                  44.90     1:30.69 (45.79)                                        
 14 Martinez, Sophia E        14 COMM-CA              1:30.16    1:32.78  
                  43.31     1:32.78 (49.47)                                        
 15 Erling, Angela R          14 DOLPHINS-CA          1:36.85    1:35.71  
                  45.03     1:35.71 (50.68)                                        
 16 Moreno, Coco D            13 PIRATES-CA                NT    1:39.42  
                  44.24     1:39.42 (55.18)                                        
 17 Urrea, Becky V            13 PIRATES-CA                NT    1:40.79  
 18 Camacho, Jaylene          13 PIRATES-CA                NT    1:57.11  
                  53.31   1:57.11 (1:03.80)                                        
 -- Jampana, Shreya           13 ARSC-CA              1:48.99         DQ  
                  48.21          DQ (54.17)                                        
 -- Ortega, Audrey R          13 PIRATES-CA                NT         DQ  
                  46.47          DQ (48.82)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Tan, Michelle Elisa T     14 MAX-CA               1:13.19    1:13.08  
                  34.89     1:13.08 (38.19)                                        
  2 Brus, Isabelle R          14 RMDA-CA              1:17.59    1:18.66  
                  37.77     1:18.66 (40.89)                                        
  3 Walters, Natalie B        13 RMDA-CA              1:21.23    1:18.80  
                  38.17     1:18.80 (40.63)                                        
  4 Cho, Audrey G             13 ARSC-CA              1:21.91    1:20.27  
                  38.00     1:20.27 (42.27)                                        
  5 Rigor, Jamie S            13 CERR-CA              1:18.62    1:20.28  
                  38.19     1:20.28 (42.09)                                        
  6 Silva, Erika E            13 COMM-CA              1:22.13    1:21.46  
                  39.10     1:21.46 (42.36)                                        
  7 McClure, Jenna R          13 RMDA-CA              1:21.73    1:21.51  
                  38.61     1:21.51 (42.90)                                        
  8 Gonzalez, Gabriella B     14 RMDA-CA              1:21.99    1:21.82  
                  39.51     1:21.82 (42.31)                                        
RED - Division  
  1 Aldridge, Tana Aldridge   13 VKNG-CA              1:23.56    1:20.80  
                  39.26     1:20.80 (41.54)                                        
  2 Francisco, Lauren I       13 VKNG-CA              1:26.22    1:21.94  
                  38.48     1:21.94 (43.46)                                        
  3 Becerra, Bianca           14 COMM-CA              1:23.96    1:22.74  
                  39.17     1:22.74 (43.57)                                        
  4 Tang, Angelina            14 MPMR-CA              1:27.11    1:23.29  
                  40.16     1:23.29 (43.13)                                        
  5 Perez, Alina              14 WAC-CA               1:27.42    1:23.89  
                  39.93     1:23.89 (43.96)                                        
  6 Bispango, Barbara E       13 RMDA-CA              1:24.21    1:25.36  
                  40.30     1:25.36 (45.06)                                        
  7 Crockett, Sammy M         14 SPS-CA               1:25.23    1:25.51  
                  40.47     1:25.51 (45.04)                                        
  8 Reyes, Kaili S            14 WAC-CA               1:24.47    1:26.30  
                  40.90     1:26.30 (45.40)                                        
  9 Jordan, Charlotte G       13 CERR-CA              1:23.44    1:27.65  
                  40.79     1:27.65 (46.86)                                        
 10 Maze, Karri C             14 VKNG-CA              1:29.75    1:29.97  
                  42.00     1:29.97 (47.97)                                        
 11 Chua, Christine           13 MAX-CA               1:29.03    1:30.07  
                  42.61     1:30.07 (47.46)                                        
 12 Ramirez, Cristina E       13 SHORE AQUATICS-CA    1:25.40    1:30.86  
                  42.93     1:30.86 (47.93)                                        
WHT - Division  
  1 Drossel, Emily A          13 FROG-CA                   NT    1:23.93  
                  39.50     1:23.93 (44.43)                                        
  2 Kim, Vivian M             13 RAPD-CA              1:32.81    1:26.15  
                  41.10     1:26.15 (45.05)                                        
  3 Fletcher, Kate S          13 MAX-CA               1:32.96    1:26.42  
                  40.99     1:26.42 (45.43)                                        
  4 Jordan, Anna R            13 CERR-CA              1:31.27    1:27.01  
                  41.81     1:27.01 (45.20)                                        
  5 Carty, Tessa J            13 ULTR-CA              1:34.17    1:28.04  
                  42.02     1:28.04 (46.02)                                        
  6 Azuma, Samantha E         14 RMDA-CA              1:36.12    1:28.53  
                  42.36     1:28.53 (46.17)                                        
  7 Berentes, Roxana P        14 RMDA-CA              1:35.73    1:32.20  
                  43.72     1:32.20 (48.48)                                        
  8 Velazquez, Julissa A      13 COMM-CA              1:36.08    1:32.44  
                  43.99     1:32.44 (48.45)                                        
  9 Kerry, Gracin R           13 SHORE AQUATICS-CA    1:42.20    1:33.20  
                  44.85     1:33.20 (48.35)                                        
 10 Chalmers, Ryann M         13 VKNG-CA              1:31.71    1:33.48  
                  43.79     1:33.48 (49.69)                                        
 11 Qian, Audrey              14 MPMR-CA              1:37.87    1:33.51  
                  44.22     1:33.51 (49.29)                                        
 12 Steppe, Jewelianne E      13 RMDA-CA              1:39.89    1:34.38  
                  44.06     1:34.38 (50.32)                                        
 13 Naranjo, Alica C          14 EL MONTE SHARKS-CA   1:33.93    1:34.52  
                  45.11     1:34.52 (49.41)                                        
 14 Ortega, Audrey R          13 PIRATES-CA                NT    1:34.55  
                  45.86     1:34.55 (48.69)                                        
 15 Kawamoto, Hanna L         14 VKNG-CA              1:40.65    1:35.10  
                  44.74     1:35.10 (50.36)                                        
 16 Castro, Juliana J         13 RMDA-CA              1:37.61    1:35.81  
                  45.65     1:35.81 (50.16)                                        
 17 Ortega, Sophia E          13 COMM-CA              1:41.78    1:37.05  
                  46.88     1:37.05 (50.17)                                        
 18 Carrillo, Kailyn N        13 ULTR-CA              1:40.91    1:37.29  
                  45.92     1:37.29 (51.37)                                        
 19 Gose, Tyler P             13 VKNG-CA              1:49.97    1:40.62  
                  47.52     1:40.62 (53.10)                                        
 20 Dowd, Evelyn K            13 SPS-CA                    NT    1:41.78  
                  46.95     1:41.78 (54.83)                                        
 21 Hamilton, Cassie E        13 FROG-CA                   NT    1:42.07  
                  48.02     1:42.07 (54.05)                                        
 22 Daugherty, Elsa L         13 RMDA-CA              1:49.56    1:42.13  
                  47.25     1:42.13 (54.88)                                        
 23 Martinez, Sophia E        14 COMM-CA              1:48.30    1:43.20  
                  49.16     1:43.20 (54.04)                                        
 24 Oseguera, Isabella        13 PIRATES-CA                NT    1:43.52  
                  48.20     1:43.52 (55.32)                                        
 25 Espinoza, Nathalie S      14 COMM-CA                   NT    1:50.94  
                  52.82     1:50.94 (58.12)                                        
 26 Jampana, Shreya           13 ARSC-CA              1:58.98    1:53.26  
                  52.31   1:53.26 (1:00.95)                                        
 -- Ruiz, Genevieve M         14 ULTR-CA                   NT         DQ  
                  50.73          DQ (55.02)                                        
 -- Moreno, Coco D            13 PIRATES-CA                NT         DQ  
                  54.71        DQ (1:09.94)                                        
 -- Kwan, Jasmine L           13 MPMR-CA              1:39.03         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Drossel, Emily A          13 FROG-CA              1:05.71    1:04.47  
                  30.16     1:04.47 (34.31)                                        
  2 Ung, Amy                  14 MPMR-CA              1:10.26    1:04.50  
                  30.52     1:04.50 (33.98)                                        
  3 Walters, Natalie B        13 RMDA-CA              1:06.08    1:06.55  
                  30.55     1:06.55 (36.00)                                        
  4 Hernandez, Paola N        14 WAC-CA               1:06.42    1:08.40  
                  32.46     1:08.40 (35.94)                                        
  5 McClure, Jenna R          13 RMDA-CA              1:07.14    1:08.60  
                  30.99     1:08.60 (37.61)                                        
  6 Trac, LeAnn M             13 EL MONTE SHARKS-CA   1:09.78    1:10.19  
                  32.17     1:10.19 (38.02)                                        
RED - Division  
  1 Azuma, Samantha E         14 RMDA-CA              1:13.76    1:10.86  
                  32.26     1:10.86 (38.60)                                        
  2 Perez, Alina              14 WAC-CA               1:17.24    1:11.09  
                  33.90     1:11.09 (37.19)                                        
  3 Flores, Hayriel           14 OASIS-CA             1:11.04    1:12.44  
                  32.59     1:12.44 (39.85)                                        
  4 Lay, Alexis K             13 EL MONTE SHARKS-CA   1:12.86    1:13.06  
                  34.41     1:13.06 (38.65)                                        
  5 Cho, Audrey G             13 ARSC-CA              1:16.38    1:14.29  
                  33.38     1:14.29 (40.91)                                        
  6 Zacarias, Camila          13 COMM-CA              1:12.01    1:15.00  
                  36.26     1:15.00 (38.74)                                        
WHT - Division  
  1 Fletcher, Kate S          13 MAX-CA               1:18.29    1:13.74  
                  33.85     1:13.74 (39.89)                                        
  2 Velazquez, Julissa A      13 COMM-CA              1:20.73    1:16.91  
                  36.44     1:16.91 (40.47)                                        
  3 Jordan, Charlotte G       13 CERR-CA                   NT    1:17.50  
                  35.12     1:17.50 (42.38)                                        
  4 Bisht, Astha              13 CERR-CA                   NT    1:17.77  
                  36.01     1:17.77 (41.76)                                        
  5 Steppe, Jewelianne E      13 RMDA-CA                   NT    1:19.94  
                  37.50     1:19.94 (42.44)                                        
  6 Kawamoto, Hanna L         14 VKNG-CA                   NT    1:24.41  
                  36.66     1:24.41 (47.75)                                        
  7 Perez, Elaine P           13 EL MONTE SHARKS-CA   1:28.70    1:26.77  
                  38.13     1:26.77 (48.64)                                        
  8 Ortega, Sophia E          13 COMM-CA                   NT    1:27.56  
                  39.53     1:27.56 (48.03)                                        
  9 Quarles, Brooklyn D       13 SHORE AQUATICS-CA    1:37.77    1:28.45  
                  40.88     1:28.45 (47.57)                                        
 10 Espinoza, Nathalie S      14 COMM-CA                   NT    1:41.70  
                  45.69     1:41.70 (56.01)                                        
 -- Piolo, Denise B           13 OASIS-CA                  NT         DQ  
                  39.12        DQ (1:15.51)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Torrez, Raquel            14 WAC-CA               2:22.58    2:23.15  
                  31.60     1:09.38 (37.78)     1:51.04 (41.66)     2:23.15 (32.11)
  2 Silva, Erika E            13 COMM-CA              2:29.88    2:27.96  
                  32.25     1:11.12 (38.87)     1:54.64 (43.52)     2:27.96 (33.32)
  3 Gonzalez, Gabriella B     14 RMDA-CA              2:29.56    2:29.09  
                  33.10     1:10.78 (37.68)     1:54.50 (43.72)     2:29.09 (34.59)
  4 McClure, Jenna R          13 RMDA-CA              2:26.79    2:29.58  
                  31.97     1:13.00 (41.03)     1:56.73 (43.73)     2:29.58 (32.85)
  5 Silver, Sylvia L          14 EL MONTE SHARKS-CA   2:31.21    2:30.15  
                  35.17     1:13.28 (38.11)     1:55.92 (42.64)     2:30.15 (34.23)
  6 Hernandez, Paola N        14 WAC-CA               2:28.04    2:30.54  
                  32.71     1:12.95 (40.24)     1:55.91 (42.96)     2:30.54 (34.63)
  6 Yang, Ashley Y            13 CERR-CA              2:30.92    2:30.54  
                  32.90     1:12.20 (39.30)     1:54.82 (42.62)     2:30.54 (35.72)
 -- Rigor, Jamie S            13 CERR-CA              2:24.62         DQ  
RED - Division  
  1 Tang, Angelina            14 MPMR-CA              2:37.66    2:36.51  
                  35.46     1:15.75 (40.29)     2:00.52 (44.77)     2:36.51 (35.99)
  2 Reyes, Kaili S            14 WAC-CA               2:46.10    2:37.42  
                  32.70     1:13.49 (40.79)     2:00.12 (46.63)     2:37.42 (37.30)
  3 Lay, Alexis K             13 EL MONTE SHARKS-CA   2:39.81    2:38.37  
                  35.66     1:16.57 (40.91)     2:01.38 (44.81)     2:38.37 (36.99)
  4 Jordan, Anna R            13 CERR-CA              2:41.97    2:38.65  
                  32.30     1:14.01 (41.71)     2:02.51 (48.50)     2:38.65 (36.14)
  5 Esquerra, Sydney G        14 RMDA-CA              2:40.86    2:41.52  
                  36.64     1:18.08 (41.44)     2:06.76 (48.68)     2:41.52 (34.76)
  6 Shin, Josephina           14 RAPD-CA              2:43.29    2:41.75  
                  36.28     1:16.09 (39.81)     2:03.58 (47.49)     2:41.75 (38.17)
  7 Fletcher, Kate S          13 MAX-CA               2:46.52    2:41.95  
                  34.53     1:16.56 (42.03)     2:06.71 (50.15)     2:41.95 (35.24)
  8 Carty, Tessa J            13 ULTR-CA              2:49.65    2:43.11  
                  34.87     1:18.10 (43.23)     2:07.60 (49.50)     2:43.11 (35.51)
  9 Lam, Katie                14 MPMR-CA              2:50.10    2:49.29  
                  38.95     1:20.64 (41.69)     2:11.65 (51.01)     2:49.29 (37.64)
 10 Ramirez, Cristina E       13 SHORE AQUATICS-CA    2:45.30    2:49.33  
                  34.01     1:15.33 (41.32)     2:09.54 (54.21)     2:49.33 (39.79)
WHT - Division  
  1 Aldridge, Tana Aldridge   13 VKNG-CA                   NT    2:35.26  
                  35.13     1:14.72 (39.59)     1:59.83 (45.11)     2:35.26 (35.43)
  2 Francisco, Lauren I       13 VKNG-CA                   NT    2:37.71  
                  35.30     1:17.22 (41.92)     2:02.43 (45.21)     2:37.71 (35.28)
  3 Kim, Vivian M             13 RAPD-CA              3:00.07    2:42.44  
                  36.26     1:17.73 (41.47)     2:04.89 (47.16)     2:42.44 (37.55)
  4 Velazquez, Julissa A      13 COMM-CA              2:55.84    2:44.66  
                  35.51     1:17.50 (41.99)     2:08.58 (51.08)     2:44.66 (36.08)
  5 Tu, Bethany               14 MPMR-CA              2:54.26    2:51.20  
                  39.93     1:21.88 (41.95)     2:12.09 (50.21)     2:51.20 (39.11)
  6 Chalmers, Ryann M         13 VKNG-CA              3:01.83    2:56.63  
                  38.17     1:26.49 (48.32)     2:19.11 (52.62)     2:56.63 (37.52)
  7 Stone, Kiera T            13 RMDA-CA                   NT    2:56.79  
                  40.59     1:23.89 (43.30)     2:15.13 (51.24)     2:56.79 (41.66)
  8 Hernandez, Mia A          14 EL MONTE SHARKS-CA   2:58.41    2:59.71  
                  41.19     1:25.26 (44.07)     2:19.84 (54.58)     2:59.71 (39.87)
  9 Andrews, Georgia          13 OASIS-CA             3:14.03    3:00.52  
                  38.21     1:23.12 (44.91)     2:18.69 (55.57)     3:00.52 (41.83)
 10 Tang, Melanie             14 EL MONTE SHARKS-CA   3:10.96    3:00.83  
                  42.69     1:30.45 (47.76)     2:19.13 (48.68)     3:00.83 (41.70)
 11 Quarles, Brooklyn D       13 SHORE AQUATICS-CA    3:31.44    3:05.31  
                  39.82     1:27.81 (47.99)     2:25.48 (57.67)     3:05.31 (39.83)
 12 Martinez, Sophia E        14 COMM-CA                   NT    3:05.53  
                  44.24     1:33.22 (48.98)     2:27.16 (53.94)     3:05.53 (38.37)
 13 Dowd, Evelyn K            13 SPS-CA                    NT    3:05.67  
                  38.91     1:26.74 (47.83)     2:23.56 (56.82)     3:05.67 (42.11)
 14 Urrea, Becky V            13 PIRATES-CA                NT    3:17.20  
                  44.59     1:37.18 (52.59)     2:36.87 (59.69)     3:17.20 (40.33)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Quintas, Tyler P          15 ULTR-CA                26.33      25.91  
  2 Isip, Sarah K             15 RMDA-CA                26.47      27.07  
  3 Villasenor, Maya J        15 SPS-CA                 28.39      27.16  
  4 Knapp, Brenna E           17 VKNG-CA                27.65      27.35  
  5 Gamboa, Wendy             15 COMM-CA                27.34      27.68  
  6 Handaja, Jesslyn J        15 RMDA-CA                27.76      27.76  
  7 Quintas, Haley B          15 ULTR-CA                28.47      28.20  
  8 Mendoza, Catherine C      16 COMM-CA                28.28      28.36  
  9 Silva, Jayda L            15 COMM-CA                28.21      28.57  
 10 Hansen, Libbi N           15 RMDA-CA                28.83      28.67  
 11 Padilla, Vivian E         15 MPMR-CA                28.87      29.70  
 12 Lee, Rachel               16 MPMR-CA                28.63      29.83  
 13 Torres, Claudia J         16 COMM-CA                29.68      30.55  
RED - Division  
  1 Zheng, Beryl B            15 RMDA-CA                30.45      29.40  
  2 Arcos, Angelica C         15 DOLPHINS-CA            29.73      29.78  
  3 Lam, Kelsey W             15 ARSC-CA                30.72      29.94  
  4 Pastor, Samantha V        15 DOLPHINS-CA            29.72      30.00  
  5 Huynh, Krystal            15 MPMR-CA                29.83      30.67  
  6 Chalmers, Jordan R        15 VKNG-CA                32.02      30.70  
  7 Polanco, Montse L         15 CERR-CA                31.76      32.37  
  8 Olivas, Marisela          17 COMM-CA                29.80      33.15  
WHT - Division  
  1 Sussman, Sophia K         17 VKNG-CA                   NT      26.58  
  2 Olivieros, Karina E       16 DOLPHINS-CA            32.87      31.29  
  3 Rodriguez, Carly A        15 SPS-CA                 35.50      31.72  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ung, Carmen               17 MPMR-CA                55.27      56.01  
                  27.29       56.01 (28.72)                                        
  2 Quintas, Tyler P          15 ULTR-CA                58.28      56.48  
                  27.88       56.48 (28.60)                                        
  3 Gerial, Jaylen A          17 CERR-CA                56.26      58.47  
                  28.66       58.47 (29.81)                                        
  4 Handaja, Jesslyn J        15 RMDA-CA                59.84      59.91  
                  28.95       59.91 (30.96)                                        
  5 Lechuga, Maria F          17 RMDA-CA              1:00.10    1:01.41  
                  29.59     1:01.41 (31.82)                                        
  6 Gamboa, Wendy             15 COMM-CA                59.66    1:01.66  
                  29.43     1:01.66 (32.23)                                        
  7 Mendoza, Catherine C      16 COMM-CA              1:01.59    1:02.22  
                  30.08     1:02.22 (32.14)                                        
  8 Silva, Jayda L            15 COMM-CA                59.81    1:02.92  
                  30.16     1:02.92 (32.76)                                        
  9 Wen, Jean-Ren             16 MAX-CA               1:03.75    1:03.58  
                  31.15     1:03.58 (32.43)                                        
 10 Quintas, Haley B          15 ULTR-CA              1:01.42    1:03.60  
                  30.62     1:03.60 (32.98)                                        
 11 Beu, Alyssia A            16 CERR-CA              1:02.04    1:04.08  
                  30.94     1:04.08 (33.14)                                        
 12 Padilla, Maya             15 RMDA-CA              1:02.57    1:04.40  
                  30.82     1:04.40 (33.58)                                        
 13 Torres, Claudia J         16 COMM-CA              1:03.17    1:06.50  
                  32.08     1:06.50 (34.42)                                        
RED - Division  
  1 Pastor, Samantha V        15 DOLPHINS-CA          1:04.26    1:04.88  
                  31.21     1:04.88 (33.67)                                        
  2 Lam, Kelsey W             15 ARSC-CA              1:08.26    1:05.82  
                  31.37     1:05.82 (34.45)                                        
  3 Arcos, Angelica C         15 DOLPHINS-CA          1:09.15    1:06.10  
                  31.47     1:06.10 (34.63)                                        
  4 Chalmers, Jordan R        15 VKNG-CA              1:08.80    1:06.58  
                  32.12     1:06.58 (34.46)                                        
  5 Murray, Bridget M         15 SHORE AQUATICS-CA    1:05.74    1:08.82  
                  33.29     1:08.82 (35.53)                                        
  6 Polanco, Montse L         15 CERR-CA              1:09.28    1:11.00  
                  33.85     1:11.00 (37.15)                                        
  7 Olivas, Marisela          17 COMM-CA              1:07.23    1:16.02  
                  35.49     1:16.02 (40.53)                                        
WHT - Division  
  1 Sussman, Sophia K         17 VKNG-CA                   NT      57.83  
                  28.08       57.83 (29.75)                                        
  2 Guzman, Milena            17 COMM-CA                   NT      58.28  
                  28.28       58.28 (30.00)                                        
  3 Luu, Stephanie            16 MPMR-CA              1:09.89    1:09.62  
                  33.75     1:09.62 (35.87)                                        
  4 Landeros, Vanessa M       16 FROG-CA                   NT    1:16.36  
                  36.06     1:16.36 (40.30)                                        
  5 Hawkins, Heather A        15 RMDA-CA              1:17.10    1:17.35  
                  37.45     1:17.35 (39.90)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Isip, Sarah K             15 RMDA-CA              2:04.01    2:06.75  
                  29.55     1:01.37 (31.82)     1:34.01 (32.64)     2:06.75 (32.74)
  2 Knapp, Brenna E           17 VKNG-CA              2:05.01    2:07.88  
                  29.49     1:01.79 (32.30)     1:34.66 (32.87)     2:07.88 (33.22)
  3 Handaja, Jesslyn J        15 RMDA-CA              2:09.01    2:10.73  
                  30.61     1:03.30 (32.69)     1:36.93 (33.63)     2:10.73 (33.80)
  4 Wu, Vanessa               15 MPMR-CA              2:09.92    2:11.75  
                  31.86     1:05.10 (33.24)     1:38.56 (33.46)     2:11.75 (33.19)
  5 Villasenor, Maya J        15 SPS-CA               2:15.16    2:11.88  
                  31.46     1:05.83 (34.37)     1:40.34 (34.51)     2:11.88 (31.54)
  6 Gamboa, Wendy             15 COMM-CA              2:11.32    2:13.24  
                  30.26     1:03.86 (33.60)     1:38.79 (34.93)     2:13.24 (34.45)
  7 Lechuga, Maria F          17 RMDA-CA              2:11.32    2:14.67  
                  31.72     1:05.32 (33.60)     1:40.36 (35.04)     2:14.67 (34.31)
  8 Contreras, Bethany E      16 DOLPHINS-CA          2:15.66    2:16.17  
                  31.75     1:06.67 (34.92)     1:41.56 (34.89)     2:16.17 (34.61)
  9 Hansen, Libbi N           15 RMDA-CA              2:13.81    2:16.46  
                  32.61     1:07.50 (34.89)     1:42.29 (34.79)     2:16.46 (34.17)
RED - Division  
  1 Padilla, Vivian E         15 MPMR-CA              2:17.70    2:20.57  
                  32.60     1:08.48 (35.88)     1:44.54 (36.06)     2:20.57 (36.03)
  2 Chalmers, Jordan R        15 VKNG-CA              2:25.65    2:23.16  
                  32.55     1:08.51 (35.96)     1:45.91 (37.40)     2:23.16 (37.25)
  3 Torres, Claudia J         16 COMM-CA              2:19.20    2:23.78  
                  32.68     1:08.94 (36.26)     1:46.57 (37.63)     2:23.78 (37.21)
  4 Pastor, Samantha V        15 DOLPHINS-CA          2:23.65    2:29.24  
                  33.53     1:10.75 (37.22)     1:49.84 (39.09)     2:29.24 (39.40)
  5 Olivas, Marisela          17 COMM-CA              2:27.95    2:41.80  
                  35.90     1:17.73 (41.83)     2:00.85 (43.12)     2:41.80 (40.95)
WHT - Division  
  1 Sussman, Sophia K         17 VKNG-CA                   NT    2:07.58  
                  29.39     1:02.28 (32.89)     1:35.07 (32.79)     2:07.58 (32.51)
  2 Zheng, Beryl B            15 RMDA-CA              2:45.62    2:21.28  
                  31.94     1:08.11 (36.17)     1:45.05 (36.94)     2:21.28 (36.23)
  3 Huynh, Krystal            15 MPMR-CA              2:39.78    2:24.29  
                  32.49     1:08.97 (36.48)     1:47.22 (38.25)     2:24.29 (37.07)
  4 Olivieros, Karina E       16 DOLPHINS-CA          2:31.73    2:31.49  
                  34.97     1:12.97 (38.00)     1:52.21 (39.24)     2:31.49 (39.28)
  5 Rodriguez, Carly A        15 SPS-CA                    NT    2:32.67  
                  34.32     1:13.45 (39.13)     1:54.40 (40.95)     2:32.67 (38.27)
  6 Polanco, Montse L         15 CERR-CA                   NT    2:34.09  
                  34.44     1:13.23 (38.79)     1:53.16 (39.93)     2:34.09 (40.93)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Quintas, Tyler P          15 ULTR-CA              1:09.50    1:04.90  
                  32.32     1:04.90 (32.58)                                        
  2 Handaja, Jesslyn J        15 RMDA-CA              1:06.65    1:06.28  
                  32.21     1:06.28 (34.07)                                        
  3 Isip, Sarah K             15 RMDA-CA              1:05.16    1:06.36  
                  32.43     1:06.36 (33.93)                                        
  4 Beu, Alyssia A            16 CERR-CA              1:11.54    1:12.81  
                  35.67     1:12.81 (37.14)                                        
  5 Wen, Jean-Ren             16 MAX-CA               1:13.52    1:12.87  
                  36.37     1:12.87 (36.50)                                        
  6 Silva, Jayda L            15 COMM-CA              1:12.21    1:15.76  
                  37.14     1:15.76 (38.62)                                        
RED - Division  
  1 Padilla, Maya             15 RMDA-CA              1:16.45    1:15.41  
                  36.50     1:15.41 (38.91)                                        
  2 Lam, Kelsey W             15 ARSC-CA              1:19.54    1:16.16  
                  36.81     1:16.16 (39.35)                                        
  3 Chalmers, Jordan R        15 VKNG-CA              1:20.01    1:17.95  
                  38.70     1:17.95 (39.25)                                        
  4 Arcos, Angelica C         15 DOLPHINS-CA          1:23.55    1:20.33  
                  39.97     1:20.33 (40.36)                                        
  5 Torres, Claudia J         16 COMM-CA              1:20.64    1:22.01  
                  39.31     1:22.01 (42.70)                                        
  6 Murray, Bridget M         15 SHORE AQUATICS-CA    1:18.60    1:24.71  
                  42.09     1:24.71 (42.62)                                        
  7 Olivas, Marisela          17 COMM-CA              1:17.24    1:25.94  
                  41.47     1:25.94 (44.47)                                        
  8 Luu, Stephanie            16 MPMR-CA              1:22.54    1:26.68  
                  41.65     1:26.68 (45.03)                                        
  9 Hawkins, Heather A        15 RMDA-CA              1:26.15    1:28.59  
WHT - Division  
  1 Pastor, Samantha V        15 DOLPHINS-CA               NT    1:21.98  
                  40.02     1:21.98 (41.96)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ung, Carmen               17 MPMR-CA              1:08.40    1:08.30  
                  32.52     1:08.30 (35.78)                                        
  2 Quintas, Tyler P          15 ULTR-CA              1:11.52    1:12.92  
                  34.58     1:12.92 (38.34)                                        
  3 Isip, Sarah K             15 RMDA-CA              1:12.66    1:14.98  
                  35.39     1:14.98 (39.59)                                        
  4 Quintas, Haley B          15 ULTR-CA              1:17.79    1:16.70  
                  36.19     1:16.70 (40.51)                                        
  5 Huynh, Krystal            15 MPMR-CA              1:19.35    1:18.86  
                  37.96     1:18.86 (40.90)                                        
  6 Lee, Rachel               16 MPMR-CA              1:16.24    1:19.82  
                  37.74     1:19.82 (42.08)                                        
  7 Lam, Kelsey W             15 ARSC-CA              1:21.17    1:19.90  
                  37.75     1:19.90 (42.15)                                        
  8 Lechuga, Maria F          17 RMDA-CA              1:18.01    1:21.15  
                  38.52     1:21.15 (42.63)                                        
  9 Wu, Vanessa               15 MPMR-CA              1:21.51    1:21.17  
                  38.79     1:21.17 (42.38)                                        
 10 Arcos, Angelica C         15 DOLPHINS-CA          1:22.60    1:21.49  
                  38.17     1:21.49 (43.32)                                        
 11 Handaja, Jesslyn J        15 RMDA-CA              1:18.32    1:21.92  
                  39.33     1:21.92 (42.59)                                        
 12 Silva, Jayda L            15 COMM-CA              1:20.07    1:22.45  
                  39.33     1:22.45 (43.12)                                        
 13 Hansen, Libbi N           15 RMDA-CA              1:20.82    1:23.77  
                  39.34     1:23.77 (44.43)                                        
 14 Gamboa, Wendy             15 COMM-CA              1:24.20    1:29.18  
                  42.06     1:29.18 (47.12)                                        
RED - Division  
  1 Zheng, Beryl B            15 RMDA-CA              1:30.47    1:23.36  
                  38.91     1:23.36 (44.45)                                        
  2 Olivieros, Karina E       16 DOLPHINS-CA          1:27.56    1:28.69  
                  42.57     1:28.69 (46.12)                                        
  3 Polanco, Montse L         15 CERR-CA              1:32.14    1:31.68  
                  44.33     1:31.68 (47.35)                                        
  4 Torres, Claudia J         16 COMM-CA              1:29.03    1:32.65  
                  43.70     1:32.65 (48.95)                                        
WHT - Division  
  1 Contreras, Bethany E      16 DOLPHINS-CA               NT    1:25.75  
                  41.06     1:25.75 (44.69)                                        
  2 Olivas, Marisela          17 COMM-CA              1:37.35    1:49.03  
                  51.17     1:49.03 (57.86)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Quintas, Tyler P          15 ULTR-CA              1:02.23    1:01.19  
                  29.22     1:01.19 (31.97)                                        
  2 Ung, Carmen               17 MPMR-CA              1:06.25    1:02.75  
                  29.24     1:02.75 (33.51)                                        
  3 Isip, Sarah K             15 RMDA-CA              1:05.41    1:05.50  
                  30.44     1:05.50 (35.06)                                        
  4 Knapp, Brenna E           17 VKNG-CA              1:05.26    1:06.01  
                  31.03     1:06.01 (34.98)                                        
  5 Contreras, Bethany E      16 DOLPHINS-CA          1:09.76    1:12.46  
                  33.29     1:12.46 (39.17)                                        
RED - Division  
  1 Padilla, Maya             15 RMDA-CA              1:17.37    1:12.18  
                  34.23     1:12.18 (37.95)                                        
  2 Quintas, Haley B          15 ULTR-CA              1:15.55    1:15.22  
                  34.88     1:15.22 (40.34)                                        
  3 Torres, Claudia J         16 COMM-CA              1:17.38    1:15.40  
                  33.68     1:15.40 (41.72)                                        
  4 Murray, Bridget M         15 SHORE AQUATICS-CA    1:13.35    1:16.00  
                  35.52     1:16.00 (40.48)                                        
WHT - Division  
  1 Polanco, Montse L         15 CERR-CA              1:24.75    1:25.32  
                  38.28     1:25.32 (47.04)                                        
  2 Olivas, Marisela          17 COMM-CA              1:22.14    1:25.66  
                  37.84     1:25.66 (47.82)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Handaja, Jesslyn J        15 RMDA-CA              2:25.08    2:24.69  
                  31.21     1:06.82 (35.61)     1:50.69 (43.87)     2:24.69 (34.00)
  2 Gerial, Jaylen A          17 CERR-CA              2:21.09    2:26.03  
                  31.61     1:08.92 (37.31)     1:52.88 (43.96)     2:26.03 (33.15)
  3 Lechuga, Maria F          17 RMDA-CA              2:28.96    2:32.11  
                  34.10     1:12.89 (38.79)     1:56.76 (43.87)     2:32.11 (35.35)
  4 Quintas, Haley B          15 ULTR-CA              2:34.36    2:32.34  
                  32.27     1:13.50 (41.23)     1:56.80 (43.30)     2:32.34 (35.54)
  5 Wen, Jean-Ren             16 MAX-CA               2:35.37    2:32.81  
                  32.75     1:11.15 (38.40)     1:56.84 (45.69)     2:32.81 (35.97)
  6 Gamboa, Wendy             15 COMM-CA              2:31.01    2:33.97  
                  31.15     1:11.26 (40.11)     2:00.48 (49.22)     2:33.97 (33.49)
  7 Silva, Jayda L            15 COMM-CA              2:31.42    2:34.91  
                  34.22     1:14.40 (40.18)     1:58.60 (44.20)     2:34.91 (36.31)
RED - Division  
  1 Lam, Kelsey W             15 ARSC-CA              2:46.51    2:43.09  
                  33.47     1:17.35 (43.88)     2:03.73 (46.38)     2:43.09 (39.36)
  2 Polanco, Montse L         15 CERR-CA              2:46.16    2:49.43  
                  37.44     1:19.25 (41.81)     2:08.97 (49.72)     2:49.43 (40.46)
WHT - Division  
  1 Guzman, Milena            17 COMM-CA                   NT    2:26.32  
                  31.88     1:10.81 (38.93)     1:53.27 (42.46)     2:26.32 (33.05)
  2 Hawkins, Heather A        15 RMDA-CA              3:15.47    3:10.45  
                  39.76     1:23.87 (44.11)   2:25.56 (1:01.69)     3:10.45 (44.89)
 
Girls Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  6:24.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torrez, Raquel            14 WAC-CA               5:24.25    5:29.95  
                  30.94     1:04.35 (33.41)     1:38.05 (33.70)     2:11.66 (33.61)
        2:45.23 (33.57)     3:18.55 (33.32)     3:51.80 (33.25)     4:24.52 (32.72)
        4:57.84 (33.32)     5:29.95 (32.11)                                        
  2 Knapp, Allison M          14 VKNG-CA              5:40.28    5:37.35  
                  31.22     1:05.57 (34.35)     1:40.72 (35.15)     2:14.67 (33.95)
        2:48.44 (33.77)     3:22.69 (34.25)     3:56.92 (34.23)     4:30.85 (33.93)
        5:04.83 (33.98)     5:37.35 (32.52)                                        
  3 Guzman, Milena            17 COMM-CA              5:19.04    5:37.75  
                  30.68     1:04.04 (33.36)     1:38.24 (34.20)     2:12.38 (34.14)
        2:46.52 (34.14)     3:21.20 (34.68)     3:56.03 (34.83)     4:30.65 (34.62)
        5:04.94 (34.29)     5:37.75 (32.81)                                        
  4 Knapp, Brenna E           17 VKNG-CA              5:28.74    5:38.63  
                  30.50     1:04.10 (33.60)     1:38.50 (34.40)     2:12.97 (34.47)
        2:47.44 (34.47)     3:22.06 (34.62)     3:57.23 (35.17)     4:31.55 (34.32)
        5:05.92 (34.37)     5:38.63 (32.71)                                        
  5 Ung, Michelle             14 MPMR-CA              5:45.23    5:45.65  
                  30.29     1:04.64 (34.35)     1:39.37 (34.73)     2:14.61 (35.24)
        2:49.51 (34.90)     3:24.71 (35.20)     4:00.51 (35.80)     4:35.93 (35.42)
        5:11.59 (35.66)     5:45.65 (34.06)                                        
  6 Gimenez, Alexsa N         11 COMM-CA              5:56.58    5:48.96  
                  31.99     1:07.00 (35.01)     1:42.36 (35.36)     2:17.72 (35.36)
        2:53.48 (35.76)     3:29.09 (35.61)     4:05.12 (36.03)     4:40.73 (35.61)
        5:15.44 (34.71)     5:48.96 (33.52)                                        
  7 Lee, Hannah S             12 RMDA-CA              6:02.17    5:50.24  
                  31.60     1:06.28 (34.68)     1:42.43 (36.15)     2:18.17 (35.74)
        2:53.64 (35.47)     3:29.20 (35.56)     4:04.84 (35.64)     4:40.77 (35.93)
        5:16.08 (35.31)     5:50.24 (34.16)                                        
  8 Gamboa, Wendy             15 COMM-CA              6:06.83    5:59.93  
                  32.80     1:08.69 (35.89)     1:44.86 (36.17)     2:20.70 (35.84)
        2:56.24 (35.54)     3:33.09 (36.85)     4:10.25 (37.16)     4:47.05 (36.80)
        5:24.19 (37.14)     5:59.93 (35.74)                                        
  9 Dornoff, Alex E           11 CERR-CA              5:59.83    6:01.58  
                  33.06     1:09.15 (36.09)     1:46.57 (37.42)     2:25.13 (38.56)
        3:02.66 (37.53)     3:39.19 (36.53)     4:15.99 (36.80)     4:51.82 (35.83)
        5:27.81 (35.99)     6:01.58 (33.77)                                        
 10 Hernandez, Paola N        14 WAC-CA               5:54.36    6:03.53  
                  32.50     1:07.83 (35.33)     1:43.99 (36.16)     2:20.66 (36.67)
        2:57.13 (36.47)     3:33.54 (36.41)     4:10.98 (37.44)     4:48.77 (37.79)
        5:26.71 (37.94)     6:03.53 (36.82)                                        
 11 Contreras, Bethany E      16 DOLPHINS-CA          6:15.89    6:04.14  
                  33.26     1:09.37 (36.11)     1:45.19 (35.82)     2:21.87 (36.68)
        2:58.41 (36.54)     3:35.40 (36.99)     4:12.64 (37.24)     4:49.88 (37.24)
        5:28.00 (38.12)     6:04.14 (36.14)                                        
 12 Jordan, Anna R            13 CERR-CA              6:06.62    6:06.33  
                  33.44     1:10.41 (36.97)     1:47.78 (37.37)     2:24.55 (36.77)
        3:02.12 (37.57)     3:39.36 (37.24)     4:16.46 (37.10)     4:54.00 (37.54)
        5:31.34 (37.34)     6:06.33 (34.99)                                        
 13 Simpson, Kathryn K        12 RMDA-CA              6:24.60    6:09.53  
                  34.57     1:12.28 (37.71)     1:49.91 (37.63)     2:27.92 (38.01)
        3:04.95 (37.03)     3:42.85 (37.90)     4:19.76 (36.91)     4:57.91 (38.15)
        5:34.23 (36.32)     6:09.53 (35.30)                                        
 14 Pak, Katie Y              12 RMDA-CA              6:10.30    6:11.72  
                  34.04     1:10.89 (36.85)     1:49.87 (38.98)     2:27.20 (37.33)
        3:05.39 (38.19)     3:44.36 (38.97)     4:22.40 (38.04)     5:00.71 (38.31)
        5:38.44 (37.73)     6:11.72 (33.28)                                        
 15 Kim, Emily H              12 RMDA-CA              6:18.08    6:20.96  
                  34.27     1:12.31 (38.04)     1:51.21 (38.90)     2:30.36 (39.15)
        3:09.46 (39.10)     3:49.28 (39.82)     4:28.52 (39.24)     5:07.15 (38.63)
        5:45.38 (38.23)     6:20.96 (35.58)                                        
 16 Aguilar, Mia A            15 ULTR-CA              6:04.16    6:23.64  
                  33.45     1:11.17 (37.72)     1:49.64 (38.47)     2:28.35 (38.71)
        3:07.52 (39.17)     3:47.00 (39.48)     4:26.41 (39.41)     5:05.14 (38.73)
        5:44.31 (39.17)     6:23.64 (39.33)                                        
 17 Salazar, Angelina A       14 DOLPHINS-CA          6:22.18    6:45.95  
                  35.01     1:13.72 (38.71)     1:54.69 (40.97)     2:35.76 (41.07)
        3:17.61 (41.85)     4:00.31 (42.70)     4:43.49 (43.18)     5:25.60 (42.11)
        6:07.36 (41.76)     6:45.95 (38.59)                                        
 18 Hernandez, Mia A          14 EL MONTE SHARKS-CA   6:24.39    6:54.04  
                  37.51     1:17.82 (40.31)     1:59.50 (41.68)     2:41.30 (41.80)
        3:23.45 (42.15)     4:05.61 (42.16)     4:48.30 (42.69)     5:30.84 (42.54)
        6:13.07 (42.23)     6:54.04 (40.97)                                        
 
Girls Open 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  21:32.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yao, Mia                  13 SGSG-CA             21:32.10   18:43.68  
                  31.22     1:05.20 (33.98)     1:39.55 (34.35)     2:13.87 (34.32)
        2:48.45 (34.58)     3:22.69 (34.24)     3:56.75 (34.06)     4:31.01 (34.26)
        5:05.42 (34.41)     5:39.76 (34.34)     6:13.81 (34.05)     6:47.94 (34.13)
        7:22.19 (34.25)     7:56.15 (33.96)     8:30.21 (34.06)     9:04.24 (34.03)
        9:38.02 (33.78)    10:12.10 (34.08)    10:45.94 (33.84)    11:20.20 (34.26)
       11:53.97 (33.77)    12:27.98 (34.01)    13:02.68 (34.70)    13:36.98 (34.30)
       14:11.10 (34.12)    14:44.56 (33.46)    15:18.60 (34.04)    15:52.55 (33.95)
       16:26.74 (34.19)    17:00.58 (33.84)    17:34.68 (34.10)    18:08.77 (34.09)
       18:43.68 (34.91)
  2 Min, Ayden K              12 RMDA-CA             21:32.10   19:11.60  
                  30.86     1:05.34 (34.48)     1:40.33 (34.99)     2:15.78 (35.45)
        2:50.46 (34.68)     3:25.48 (35.02)     4:00.70 (35.22)     4:35.63 (34.93)
        5:10.71 (35.08)     5:46.03 (35.32)     6:21.10 (35.07)     6:55.83 (34.73)
        7:30.74 (34.91)     8:05.76 (35.02)     8:40.53 (34.77)     9:15.95 (35.42)
        9:51.12 (35.17)    10:26.60 (35.48)    11:01.30 (34.70)    11:35.91 (34.61)
       12:11.05 (35.14)    12:46.73 (35.68)    13:21.83 (35.10)    13:56.94 (35.11)
       14:32.09 (35.15)    15:07.19 (35.10)    15:42.52 (35.33)    16:17.89 (35.37)
       16:53.28 (35.39)    17:28.49 (35.21)    18:03.54 (35.05)    18:38.51 (34.97)
       19:11.60 (33.09)
  3 Wong, Bridget A           13 SGSG-CA             19:13.15   19:37.98  
                  34.61     1:11.20 (36.59)     1:48.13 (36.93)     2:25.15 (37.02)
        3:01.79 (36.64)     3:38.59 (36.80)     4:15.54 (36.95)     4:52.34 (36.80)
        5:29.41 (37.07)     6:06.69 (37.28)     6:44.20 (37.51)     7:21.61 (37.41)
        7:57.66 (36.05)     8:34.03 (36.37)     9:09.98 (35.95)     9:46.06 (36.08)
       10:22.00 (35.94)    10:58.03 (36.03)    11:34.17 (36.14)    12:10.01 (35.84)
       12:46.23 (36.22)    13:21.88 (35.65)    13:56.96 (35.08)    14:31.40 (34.44)
       15:06.08 (34.68)    15:40.51 (34.43)    16:14.79 (34.28)    16:49.27 (34.48)
       17:23.62 (34.35)    17:57.97 (34.35)    18:31.94 (33.97)    19:06.08 (34.14)
       19:37.98 (31.90)
  4 Becerra, Bianca           14 COMM-CA             20:18.55   19:58.62  
                  32.29     1:07.68 (35.39)     1:43.65 (35.97)     2:19.15 (35.50)
        2:56.12 (36.97)     3:32.81 (36.69)     4:09.25 (36.44)     4:45.48 (36.23)
        5:21.84 (36.36)     5:58.71 (36.87)     6:35.13 (36.42)     7:11.78 (36.65)
        7:48.23 (36.45)     8:24.27 (36.04)     9:00.89 (36.62)     9:37.76 (36.87)
       10:14.23 (36.47)    10:51.11 (36.88)    11:27.99 (36.88)    12:04.16 (36.17)
       12:40.68 (36.52)    13:17.38 (36.70)    13:54.12 (36.74)    14:30.60 (36.48)
       15:05.44 (34.84)    15:40.63 (35.19)    16:16.85 (36.22)    16:54.02 (37.17)
       17:30.59 (36.57)    18:08.33 (37.74)    18:46.16 (37.83)    19:23.64 (37.48)
       19:58.62 (34.98)
 
Girls Open 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:46.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ung, Amy                  14 MPMR-CA              2:16.03    2:12.48  
  2 Lee, Hannah S             12 RMDA-CA              2:30.30    2:26.77  
  3 Wu, Vanessa               15 MPMR-CA              2:24.70    2:27.64  
  4 Uzan, Vanessa L           12 RAPD-CA              2:35.68    2:31.63  
  5 Mercado, Madison G        12 CERR-CA              2:46.20    2:33.33  
  6 Romero, Sydney O          12 CERR-CA              2:33.69    2:33.34  
  7 Li, Claire M              12 MAX-CA               2:46.20    2:37.24  
  8 Tang, Angelina            14 MPMR-CA              2:36.09    2:37.72  
  9 Reyes, Kaili S            14 WAC-CA               2:43.54    2:39.17  
 10 Pak, Katie Y              12 RMDA-CA              2:40.00    2:39.60  
 11 Esquerra, Sydney G        14 RMDA-CA              2:35.54    2:39.67  
 12 Neri, Isabelle            11 CERR-CA              2:46.20    2:45.23  
 -- Ung, Michelle             14 MPMR-CA              2:24.33         DQ  
 
Girls Open 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:08.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ung, Carmen               17 MPMR-CA              2:29.26    2:30.96  
                  33.72     1:12.08 (38.36)     1:51.32 (39.24)     2:30.96 (39.64)
  2 Tan, Michelle Elisa T     14 MAX-CA               2:41.88    2:38.66  
                  35.64     1:15.78 (40.14)     1:57.09 (41.31)     2:38.66 (41.57)
  3 Mikulski, Franny J        12 RMDA-CA              2:41.11    2:43.72  
                  37.37     1:19.25 (41.88)     2:01.92 (42.67)     2:43.72 (41.80)
  4 Hernandez, Paola N        14 WAC-CA               2:45.08    2:48.10  
                  38.24     1:20.18 (41.94)     2:03.88 (43.70)     2:48.10 (44.22)
  5 Oliveira, Cayla A         11 CERR-CA              3:08.80    2:49.86  
                  37.44     1:20.15 (42.71)     2:05.11 (44.96)     2:49.86 (44.75)
  6 Metcalfe, Sadie M         12 SPS-CA               2:51.16    2:50.30  
                  37.25     1:19.54 (42.29)     2:05.55 (46.01)     2:50.30 (44.75)
  7 Silva, Jayda L            15 COMM-CA              2:49.17    2:53.77  
                  38.98     1:22.23 (43.25)     2:07.97 (45.74)     2:53.77 (45.80)
  8 Mercado, Madison G        12 CERR-CA              3:08.80    2:56.25  
                  39.67     1:24.49 (44.82)     2:10.62 (46.13)     2:56.25 (45.63)
  9 Francisco, Lauren I       13 VKNG-CA              3:08.80    2:58.11  
                  40.00     1:24.67 (44.67)     2:11.64 (46.97)     2:58.11 (46.47)
 10 Esquerra, Sydney G        14 RMDA-CA              3:00.96    3:05.93  
                  40.93     1:28.62 (47.69)     2:17.41 (48.79)     3:05.93 (48.52)
 11 Jordan, Charlotte G       13 CERR-CA              3:08.80    3:07.46  
                  42.00     1:28.73 (46.73)     2:17.51 (48.78)     3:07.46 (49.95)
 
Girls Open 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:43.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mercado, Madison G        12 CERR-CA              2:43.20    2:35.32  
                  32.29     1:11.75 (39.46)     1:52.79 (41.04)     2:35.32 (42.53)
  2 Pak, Katie Y              12 RMDA-CA              2:43.20    2:37.35  
                  33.84     1:14.57 (40.73)     1:56.86 (42.29)     2:37.35 (40.49)
  3 Min, Ayden K              12 RMDA-CA              2:39.80    2:37.89  
                  33.66     1:13.46 (39.80)     1:55.69 (42.23)     2:37.89 (42.20)
 
Girls Open 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:48.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isip, Sarah K             15 RMDA-CA              4:56.86    5:00.58  
  2 Walters, Natalie B        13 RMDA-CA              5:48.20    5:06.82  
  3 Knapp, Brenna E           17 VKNG-CA              5:02.17    5:13.10  
  4 Metcalfe, Sadie M         12 SPS-CA               5:48.20    5:19.85  
  5 Mercado, Madison G        12 CERR-CA              5:48.20    5:26.13  
 
Boys 5-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Estrada, Dominic A         8 WAC-CA                 17.73      17.40  
  2 Vega, Brooklyn R           8 VKNG-CA                18.32      17.70  
  3 Ocampo, Nicolas L          8 COMM-CA                18.21      17.76  
  4 Carty, Garrett             7 ULTR-CA                20.43      18.01  
  5 Trowbridge, Cash M         8 VKNG-CA                17.80      18.06  
  6 Reyes, Julian A            8 WAC-CA                 18.15      18.45  
  7 Marsh, Elijah              7 WAC-CA                 19.51      18.70  
  8 Jang, Nathan               8 RMDA-CA                19.15      19.18  
  9 Wong, Westin               8 RMDA-CA                18.51      19.19  
 10 Chiang, Jordan T           7 RMDA-CA                19.07      19.41  
 11 Marsh, Leland              7 WAC-CA                 20.38      19.94  
 12 Ramos, Julian J            8 FROG-CA                19.71      23.07  
WHT - Division  
  1 Son, Daniel                8 RAPD-CA                24.00      18.14  
  2 Wu, Ivan                   8 ARSC-CA                   NT      18.28  
  3 Chengswasdisthaporn, Aar   8 UN-01-CA               23.14      19.88  
  4 Kim, Chris M               8 RAPD-CA                   NT      20.01  
  5 Perez, Adan A              8 ULTR-CA                   NT      20.07  
  6 Trowbridge, Conner T       6 VKNG-CA                27.59      21.82  
  7 Mendez, Kayden O           7 PIRATES-CA                NT      23.63  
  8 Guadron, Josue J           7 PIRATES-CA                NT      23.80  
  9 Park, Ian                  7 RAPD-CA                   NT      24.13  
 10 Verduzco, Sean M           7 DOLPHINS-CA            27.55      24.25  
 11 Garcia, Diego R            7 MPMR-CA                28.76      24.37  
 12 Mendez/Castillo, Isaac     8 PIRATES-CA                NT      24.95  
 13 Salinas, Jeremiah          8 PIRATES-CA                NT      26.43  
 14 Marsh, Logan J             7 WAC-CA                 28.69      27.03  
 15 Sudijono, Leo W            8 SPS-CA                    NT      27.30  
 16 Cardenas, Liam R           5 COMM-CA                28.81      27.67  
 17 Moline, Adolfo             7 PIRATES-CA                NT      29.85  
 18 Hong, Colin                6 CALI-CA                   NT      32.18  
 
Boys 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ocampo, Nicolas L          8 COMM-CA                38.39      37.33  
RED - Division  
  1 Chiang, Jordan T           7 RMDA-CA                43.60      38.53  
  2 Trowbridge, Cash M         8 VKNG-CA                40.62      40.78  
  3 Marsh, Elijah              7 WAC-CA                 43.14      41.61  
  4 Reyes, Julian A            8 WAC-CA                 42.48      41.86  
  5 Marsh, Leland              7 WAC-CA                 44.09      41.97  
  6 Sang, Ricky                8 CERR-CA                44.88      47.31  
  7 Ramos, Julian J            8 FROG-CA                47.26      48.80  
WHT - Division  
  1 Jang, Nathan               8 RMDA-CA                47.53      39.65  
  2 Wong, Westin               8 RMDA-CA                49.40      40.40  
  3 Son, Daniel                8 RAPD-CA                54.07      41.00  
  4 Kim, Chris M               8 RAPD-CA                   NT      43.33  
  5 Leung, Joshua J            7 MAX-CA                    NT      43.41  
  6 Perez, Adan A              8 ULTR-CA                   NT      44.49  
  7 Park, Ian                  7 RAPD-CA                   NT      47.54  
  8 Garcia, Diego R            7 MPMR-CA              1:06.76      53.82  
  9 Verduzco, Sean M           7 DOLPHINS-CA               NT      56.17  
 10 Marsh, Logan J             7 WAC-CA               1:02.18      59.63  
 11 Cardenas, Liam R           5 COMM-CA                55.39    1:00.11  
 12 Hong, Colin                6 CALI-CA                   NT    1:08.53  
 13 Moline, Adolfo             7 PIRATES-CA                NT    1:10.31  
 -- Guadron, Josue J           7 PIRATES-CA                NT         DQ  
 -- Salinas, Jeremiah          8 PIRATES-CA                NT         DQ  
 
Boys 5-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ocampo, Nicolas L          8 COMM-CA              1:31.44    1:20.81  
  2 Vega, Brooklyn R           8 VKNG-CA              1:30.44    1:21.77  
  3 Marsh, Elijah              7 WAC-CA               1:34.90    1:32.27  
  4 Sang, Ricky                8 CERR-CA              1:40.85    1:43.24  
WHT - Division  
  1 Krohman, Kian J            8 OASIS-CA                  NT    1:26.01  
  2 Trowbridge, Cash M         8 VKNG-CA              1:45.64    1:29.60  
  3 Wong, Westin               8 RMDA-CA              1:48.09    1:31.90  
  4 Marsh, Leland              7 WAC-CA               1:44.38    1:33.84  
  5 Guadron, Josue J           7 PIRATES-CA                NT    1:52.89  
  6 Marsh, Logan J             7 WAC-CA               2:12.97    2:05.69  
  7 Salinas, Jeremiah          8 PIRATES-CA                NT    2:25.03  
 
Boys 5-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ocampo, Nicolas L          8 COMM-CA                20.04      20.42  
RED - Division  
  1 Jang, Nathan               8 RMDA-CA                22.23      21.69  
  2 Wong, Westin               8 RMDA-CA                23.73      22.21  
  3 Chiang, Jordan T           7 RMDA-CA                24.27      23.56  
  4 Reyes, Julian A            8 WAC-CA                 24.16      24.99  
WHT - Division  
  1 Wu, Ivan                   8 ARSC-CA                   NT      22.35  
  2 Krohman, Kian J            8 OASIS-CA                  NT      22.51  
  3 Son, Daniel                8 RAPD-CA                27.95      23.20  
  4 Park, Ian                  7 RAPD-CA                   NT      23.96  
  5 Kim, Chris M               8 RAPD-CA                   NT      24.12  
  6 Perez, Adan A              8 ULTR-CA                   NT      24.49  
  7 Ramos, Julian J            8 FROG-CA                28.94      25.56  
  8 Verduzco, Sean M           7 DOLPHINS-CA               NT      26.51  
  9 Trowbridge, Conner T       6 VKNG-CA                28.98      27.24  
 10 Garcia, Diego R            7 MPMR-CA                34.44      31.43  
 11 Guadron, Josue J           7 PIRATES-CA                NT      32.21  
 12 Cardenas, Liam R           5 COMM-CA                36.90      32.82  
 13 Hong, Colin                6 CALI-CA                35.92      33.28  
 14 Moline, Adolfo             7 PIRATES-CA                NT      34.44  
 15 Salinas, Jeremiah          8 PIRATES-CA                NT      35.08  
 -- Marsh, Elijah              7 WAC-CA                 34.50         DQ  
 -- Marsh, Leland              7 WAC-CA                 29.30         DQ  
 -- Vega, Brooklyn R           8 VKNG-CA                26.20         DQ  
 -- Marsh, Logan J             7 WAC-CA                 34.33         DQ  
 
Boys 5-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Vega, Brooklyn R           8 VKNG-CA                24.20      22.11  
  2 Son, Daniel                8 RAPD-CA                27.92      22.41  
  3 Reyes, Julian A            8 WAC-CA                 25.09      24.65  
  4 Chiang, Jordan T           7 RMDA-CA                26.67      25.71  
  5 Jang, Nathan               8 RMDA-CA                26.89      26.01  
WHT - Division  
  1 Trowbridge, Cash M         8 VKNG-CA                28.05      24.18  
  2 Krohman, Kian J            8 OASIS-CA                  NT      25.92  
  3 Leung, Joshua J            7 MAX-CA                    NT      26.58  
  4 Kim, Chris M               8 RAPD-CA                   NT      27.11  
  5 Ramos, Julian J            8 FROG-CA                   NT      27.80  
  6 Park, Ian                  7 RAPD-CA                   NT      32.04  
  7 Trowbridge, Conner T       6 VKNG-CA                   NT      34.58  
 -- Cardenas, Liam R           5 COMM-CA                   NT         DQ  
 -- Hong, Colin                6 CALI-CA                   NT         DQ  
 -- Garcia, Diego R            7 MPMR-CA                   NT         DQ  
 
Boys 5-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ocampo, Nicolas L          8 COMM-CA                17.98      19.38  
  2 Vega, Brooklyn R           8 VKNG-CA                20.71      20.03  
RED - Division  
  1 Wong, Westin               8 RMDA-CA                22.42      20.57  
  2 Chiang, Jordan T           7 RMDA-CA                23.07      21.95  
  3 Reyes, Julian A            8 WAC-CA                 22.34      22.51  
  4 Estrada, Dominic A         8 WAC-CA                 24.64      23.79  
WHT - Division  
  1 Trowbridge, Cash M         8 VKNG-CA                30.12      21.75  
  2 Son, Daniel                8 RAPD-CA                   NT      23.07  
  3 Chengswasdisthaporn, Aar   8 UN-01-CA               27.35      24.28  
  4 Marsh, Elijah              7 WAC-CA                 31.94      24.96  
  5 Marsh, Leland              7 WAC-CA                 26.68      25.03  
  6 Carty, Garrett             7 ULTR-CA                27.39      25.22  
  7 Kim, Chris M               8 RAPD-CA                   NT      25.44  
  8 Perez, Adan A              8 ULTR-CA                   NT      28.31  
  9 Verduzco, Sean M           7 DOLPHINS-CA               NT      30.44  
 10 Mendez/Castillo, Isaac     8 PIRATES-CA                NT      31.44  
 11 Park, Ian                  7 RAPD-CA                   NT      35.65  
 12 Cardenas, Liam R           5 COMM-CA                   NT      43.24  
 -- Trowbridge, Conner T       6 VKNG-CA                   NT         DQ  
 -- Hong, Colin                6 CALI-CA                   NT         DQ  
 -- Mendez, Kayden O           7 PIRATES-CA                NT         DQ  
 -- Marsh, Logan J             7 WAC-CA                    NT         DQ  
 
Boys 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Vega, Brooklyn R           8 VKNG-CA              1:48.71    1:31.77  
  2 Ocampo, Nicolas L          8 COMM-CA              1:40.76    1:37.36  
  3 Trowbridge, Cash M         8 VKNG-CA              1:48.91    1:38.74  
  4 Chiang, Jordan T           7 RMDA-CA              1:42.10    1:39.15  
  5 Wong, Westin               8 RMDA-CA              1:57.98    1:45.87  
  6 Reyes, Julian A            8 WAC-CA               1:42.64    1:46.56  
WHT - Division  
  1 Son, Daniel                8 RAPD-CA                   NT    1:39.49  
  2 Estrada, Dominic A         8 WAC-CA                    NT    1:41.10  
  3 Carty, Garrett             7 ULTR-CA              1:59.24    1:44.29  
  4 Kim, Chris M               8 RAPD-CA                   NT    1:49.36  
  5 Park, Ian                  7 RAPD-CA                   NT    2:02.78  
  6 Cardenas, Liam R           5 COMM-CA                   NT    3:06.44  
 -- Marsh, Leland              7 WAC-CA                    NT         DQ  
 -- Marsh, Elijah              7 WAC-CA                    NT         DQ  
 -- Chengswasdisthaporn, Aar   8 UN-01-CA                  NT         DQ  
 -- Marsh, Logan J             7 WAC-CA                    NT         DQ  
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Garzon, Esiquiel J        10 RMDA-CA                33.19      30.18  
  2 Mo, Cheney C               9 CERR-CA                31.48      30.65  
  3 Flores, Dylan D           10 RMDA-CA                32.59      30.68  
  4 Jordan, Jake              10 SHORE AQUATICS-CA      32.17      31.73  
  5 Alvarez, Conner D          9 OASIS-CA               33.00      32.37  
  6 Dornoff, Anthony M         8 CERR-CA                33.83      32.56  
  7 Velasco, Gian K            9 OASIS-CA               32.14      33.78  
RED - Division  
  1 Santoso, Gavin J          10 MAX-CA                 34.11      31.67  
  2 Usita, Keeno D             9 RMDA-CA                35.69      32.46  
  3 Lee, Aiden                 9 RAPD-CA                36.85      32.47  
  4 Petho, Almos J            10 FROG-CA                35.03      33.22  
  5 Martinez, Nathan M         9 COMM-CA                34.81      33.50  
  6 Lin, Peter                10 MAX-CA                 35.40      33.79  
  7 Shin, Brandon             10 RAPD-CA                36.80      33.97  
  8 Marsh, Max                 9 WAC-CA                 35.11      34.22  
  9 Garcia, Leonardo I         9 COMM-CA                36.81      35.62  
 10 Suarez, Jason             10 COMM-CA                35.64      37.73  
WHT - Division  
  1 Grotjohn, Cole H          10 OASIS-CA               39.22      33.85  
  2 Wang, Hughes Y             9 MAX-CA                 37.82      34.43  
  3 Yu, Andy                   9 MAX-CA                 38.65      34.73  
  4 Loza, Kristian M           9 OASIS-CA               37.26      34.94  
  5 Choung, Brandon S         10 CERR-CA                   NT      35.17  
  6 Hyun, Matthew              9 RAPD-CA                44.12      35.46  
  7 Moran, Matthew D           9 COMM-CA                38.63      35.89  
  8 Ramirez, Roy S             9 RMDA-CA                39.98      36.08  
  9 Perez, Sebastian R         9 CERR-CA                   NT      36.35  
 10 Chen, Samuel T            10 RMDA-CA                38.59      36.45  
 11 Robles-Garcia, Joshua E   10 ULTR-CA                   NT      36.83  
 12 Presepe, Max              10 RAPD-CA                   NT      37.03  
 13 Pang, Frank               10 MPMR-CA                   NT      37.84  
 14 Cardenas, Ivan R           9 COMM-CA                38.76      38.28  
 15 Valente, Nicholas J        9 COMM-CA                41.60      38.53  
 16 Guadron, David M          10 PIRATES-CA                NT      38.76  
 17 Kim, Luke J                9 RMDA-CA                45.50      39.09  
 18 Santos, Elonzo T           9 VKNG-CA                42.09      39.56  
 19 Jang, Elliott              9 RMDA-CA                44.33      39.88  
 20 Brown, Tyson M             9 MAX-CA                    NT      39.90  
 21 Medrano, Bryan A          10 PIRATES-CA                NT      40.40  
 22 Fearence, Jayjay D         9 VKNG-CA                48.21      40.60  
 23 Ybaceta, Kyle N            9 VKNG-CA                43.61      40.63  
 24 Lim, Brandon N             9 RMDA-CA                48.34      41.37  
 25 Cruz, Billy B              9 COMM-CA                   NT      41.83  
 26 Lee, Caleb Y              10 RAPD-CA                   NT      42.22  
 27 Santos, Endre T           10 VKNG-CA                52.31      43.07  
 28 Rowell, Seth G             9 RMDA-CA                46.01      43.08  
 29 Llerena, Galo A           10 RMDA-CA                   NT      43.17  
 30 Wakimura, Aiden S          9 VKNG-CA                41.19      44.01  
 31 Marsh, Alonzo T           10 WAC-CA                 44.41      44.07  
 32 Garner, Eathan M          10 VKNG-CA                50.22      46.66  
 33 Acevedo, Dominic          10 MPMR-CA                   NT      49.84  
 34 Chu, Horace               10 MPMR-CA                   NT      50.17  
 35 Morales, Shawn N           9 DOLPHINS-CA               NT      51.29  
 36 Jo, Andrew                 9 RAPD-CA                   NT      51.75  
 37 Marsh, Nathan J           10 WAC-CA                 59.12      52.43  
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Garzon, Esiquiel J        10 RMDA-CA              1:11.61    1:04.00  
  2 Flores, Dylan D           10 RMDA-CA              1:10.21    1:08.96  
  3 Jordan, Jake              10 SHORE AQUATICS-CA    1:10.56    1:09.70  
  4 Mikulski, Leon C          10 RMDA-CA              1:09.60    1:10.39  
  5 Alvarez, Conner D          9 OASIS-CA             1:12.05    1:14.51  
RED - Division  
  1 Farrington, Sebastian M   10 ARSC-CA              1:17.20    1:08.46  
  2 Usita, Keeno D             9 RMDA-CA              1:18.53    1:12.39  
  3 Wang, Vincent J           10 RMDA-CA              1:14.40    1:12.43  
  4 Petho, Almos J            10 FROG-CA              1:17.79    1:12.62  
  5 Martinez, Nathan M         9 COMM-CA              1:16.38    1:12.66  
  6 Kandul, Matvey N          10 SPS-CA               1:18.28    1:13.29  
  7 Samanta, Noah              9 RMDA-CA              1:15.16    1:14.62  
  8 Lin, Peter                10 MAX-CA               1:16.72    1:16.69  
  9 Marsh, Max                 9 WAC-CA               1:17.00    1:19.22  
WHT - Division  
  1 Lee, Aiden                 9 RAPD-CA              1:34.17    1:12.91  
  2 Ingersoll, Mateo T        10 MAX-CA                    NT    1:15.38  
  3 Yu, Andy                   9 MAX-CA               1:23.20    1:16.62  
  4 Pang, Frank               10 MPMR-CA                   NT    1:17.39  
  5 Grotjohn, Cole H          10 OASIS-CA             1:23.54    1:17.79  
  6 Hyun, Matthew              9 RAPD-CA              1:36.14    1:19.66  
  7 Ramirez, Roy S             9 RMDA-CA              1:23.28    1:19.83  
  8 Moran, Matthew D           9 COMM-CA                   NT    1:19.86  
  9 Quintero-Guan, Sean       10 MPMR-CA              1:22.41    1:19.97  
 10 Wakiyama, Eugene          10 SPS-CA                    NT    1:22.27  
 11 Quintero-Guan, Karl       10 MPMR-CA              1:31.85    1:22.75  
 12 Lucas, Alejandro C        10 COMM-CA              1:28.96    1:24.43  
 13 Yang, Andy Z              10 SPS-CA               1:24.97    1:24.47  
 14 Suarez, Jason             10 COMM-CA              1:26.30    1:26.12  
 15 Jang, Elliott              9 RMDA-CA              1:45.11    1:26.88  
 16 Guadron, David M          10 PIRATES-CA                NT    1:27.42  
 17 Sui, Jonathan C           10 SPS-CA               1:29.60    1:28.48  
 18 Fearence, Jayjay D         9 VKNG-CA              1:39.53    1:29.43  
 19 Rowell, Seth G             9 RMDA-CA              1:45.39    1:31.48  
 20 Medrano, Bryan A          10 PIRATES-CA                NT    1:32.31  
 21 Acker, Nano R              9 ARSC-CA                   NT    1:32.36  
 22 Zhou, Zackary A            9 MAX-CA                    NT    1:33.95  
 23 Chang, Ryan L              8 SPS-CA                    NT    1:36.53  
 24 Lesnever, Jackson T        9 SPS-CA                    NT    1:37.35  
 25 Wu, Kalvin                10 ARSC-CA                   NT    1:37.52  
 26 Lui, Zachary C            10 MAX-CA                    NT    1:38.05  
 27 Juarez-Razo, Ian           8 OASIS-CA                  NT    1:38.23  
 28 Wakimura, Aiden S          9 VKNG-CA              1:43.02    1:38.75  
 29 Marsh, Alonzo T           10 WAC-CA               1:37.26    1:39.38  
 30 Garner, Eathan M          10 VKNG-CA                   NT    1:47.64  
 31 Choung, Brandon S         10 CERR-CA                   NT    1:48.50  
 32 Acevedo, Dominic          10 MPMR-CA                   NT    1:49.12  
 33 Morales, Shawn N           9 DOLPHINS-CA               NT    1:50.05  
 34 Juarez-Razo, Cameron       8 OASIS-CA                  NT    1:55.96  
 35 Marsh, Nathan J           10 WAC-CA               2:12.04    2:02.03  
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:56.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lee, Nathan S             10 CERR-CA              2:29.63    2:21.89  
  2 Mo, Cheney C               9 CERR-CA              2:30.43    2:25.92  
  3 Flores, Dylan D           10 RMDA-CA              2:41.73    2:34.31  
RED - Division  
  1 Farrington, Sebastian M   10 ARSC-CA              2:56.50    2:25.28  
  2 Lin, Peter                10 MAX-CA               2:51.98    2:41.85  
  3 Marsh, Max                 9 WAC-CA               2:56.50    2:49.01  
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Hua, Hunter H             10 CERR-CA                38.97      36.01  
  2 Jordan, Jake              10 SHORE AQUATICS-CA      37.64      37.17  
  3 Mikulski, Leon C          10 RMDA-CA                36.58      38.55  
  4 Shin, Brandon             10 RAPD-CA                39.07      38.91  
  5 Velasco, Gian K            9 OASIS-CA               39.94      42.61  
RED - Division  
  1 Wang, Vincent J           10 RMDA-CA                41.20      38.81  
  2 Kandul, Matvey N          10 SPS-CA                 41.84      39.37  
  3 Grotjohn, Cole H          10 OASIS-CA               43.84      41.25  
WHT - Division  
  1 Pang, Frank               10 MPMR-CA                   NT      40.17  
  2 Petho, Almos J            10 FROG-CA                44.63      41.33  
  3 Wang, Hughes Y             9 MAX-CA                 53.96      42.75  
  4 Yang, Andy Z              10 SPS-CA                 45.86      43.96  
  5 Marsh, Max                 9 WAC-CA                 48.74      44.78  
  6 Jang, Elliott              9 RMDA-CA                48.63      45.02  
  7 Ramirez, Roy S             9 RMDA-CA                59.07      45.12  
  8 Choung, Brandon S         10 CERR-CA                   NT      45.28  
  9 Yu, Andy                   9 MAX-CA                 47.90      46.64  
 10 Santos, Endre T           10 VKNG-CA              1:04.89      47.48  
 11 Acker, Nano R              9 ARSC-CA                   NT      48.76  
 12 Cardenas, Ivan R           9 COMM-CA                48.67      49.04  
 13 Guadron, David M          10 PIRATES-CA                NT      49.18  
 14 Martin, Xander L           9 FROG-CA                48.78      49.21  
 15 Luong, Eric S              8 MPMR-CA                   NT      49.62  
 16 Santos, Elonzo T           9 VKNG-CA                   NT      49.93  
 17 Wu, Kalvin                10 ARSC-CA                   NT      50.44  
 18 Lucas, Alejandro C        10 COMM-CA                49.68      50.91  
 19 Wakimura, Aiden S          9 VKNG-CA                50.30      51.34  
 20 Frascini, Jeremiah G       8 RMDA-CA                53.14      51.49  
 21 Lesnever, Jackson T        9 SPS-CA                    NT      53.00  
 22 Chu, Horace               10 MPMR-CA                   NT      56.31  
 23 Rowell, Seth G             9 RMDA-CA              1:01.24      58.23  
 24 Garner, Eathan M          10 VKNG-CA              1:09.24      58.42  
 25 Marsh, Alonzo T           10 WAC-CA                 55.66    1:01.19  
 26 Juarez-Razo, Cameron       8 OASIS-CA                  NT    1:05.94  
 27 Jo, Andrew                 9 RAPD-CA                   NT    1:07.67  
 28 Tang, Harrison Z           9 SPS-CA                    NT    1:09.52  
 29 Morales, Shawn N           9 DOLPHINS-CA               NT    1:12.69  
 -- Marsh, Nathan J           10 WAC-CA               1:10.36         DQ  
 -- Sui, Jonathan C           10 SPS-CA                 49.04         DQ  
 -- Acevedo, Dominic          10 MPMR-CA                   NT         DQ  
 -- Lee, Caleb Y              10 RAPD-CA                   NT         DQ  
 -- Presepe, Max              10 RAPD-CA                   NT         DQ  
 -- Medrano, Bryan A          10 PIRATES-CA                NT         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Chiang, River R           10 RMDA-CA              1:09.80    1:09.04  
  2 Lee, Nathan S             10 CERR-CA              1:17.69    1:14.55  
  3 Farrington, Sebastian M   10 ARSC-CA              1:22.28    1:15.75  
  4 Hua, Hunter H             10 CERR-CA              1:23.07    1:17.89  
  5 Mikulski, Leon C          10 RMDA-CA              1:16.94    1:19.11  
  6 Jordan, Jake              10 SHORE AQUATICS-CA    1:19.62    1:19.97  
  7 Shin, Brandon             10 RAPD-CA              1:23.80    1:20.66  
WHT - Division  
  1 Krohman, Gavin D          10 OASIS-CA                  NT    1:26.56  
  2 Pang, Frank               10 MPMR-CA                   NT    1:27.29  
  3 Petho, Almos J            10 FROG-CA                   NT    1:30.54  
  4 Garcia, Leonardo I         9 COMM-CA                   NT    1:31.80  
  5 Ramirez, Roy S             9 RMDA-CA                   NT    1:33.89  
  6 Hyun, Matthew              9 RAPD-CA              1:54.04    1:35.51  
  7 Jang, Elliott              9 RMDA-CA              1:51.32    1:35.82  
  8 Chen, Samuel T            10 RMDA-CA              1:48.71    1:36.10  
  9 Yang, Andy Z              10 SPS-CA               1:37.83    1:36.64  
 10 Suarez, Jason             10 COMM-CA              1:41.67    1:38.86  
 11 Cardenas, Ivan R           9 COMM-CA              1:45.25    1:39.20  
 12 Martin, Xander L           9 FROG-CA              1:44.68    1:40.25  
 13 Valente, Nicholas J        9 COMM-CA                   NT    1:43.32  
 14 Wakimura, Aiden S          9 VKNG-CA                   NT    1:45.92  
 15 Guadron, David M          10 PIRATES-CA                NT    1:48.20  
 16 Lim, Brandon N             9 RMDA-CA                   NT    1:51.07  
 17 Wu, Kalvin                10 ARSC-CA                   NT    1:51.86  
 18 Garner, Eathan M          10 VKNG-CA                   NT    2:05.11  
 19 Llerena, Galo A           10 RMDA-CA                   NT    2:29.17  
 -- Lesnever, Jackson T        9 SPS-CA                    NT         DQ  
 -- Acevedo, Dominic          10 MPMR-CA                   NT         DQ  
 -- Ybaceta, Kyle N            9 VKNG-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Santoso, Gavin J          10 MAX-CA                 45.47      39.18  
  2 Garzon, Esiquiel J        10 RMDA-CA                44.87      40.10  
  3 Alvarez, Conner D          9 OASIS-CA               42.57      40.36  
  4 Mo, Cheney C               9 CERR-CA                41.64      40.37  
  5 Dornoff, Anthony M         8 CERR-CA                43.72      41.50  
RED - Division  
  1 Farrington, Sebastian M   10 ARSC-CA                45.76      42.09  
  2 Grotjohn, Cole H          10 OASIS-CA               45.92      43.57  
  3 Petho, Almos J            10 FROG-CA                47.24      44.18  
  4 Martinez, Nathan M         9 COMM-CA                46.18      44.68  
  5 Quintero-Guan, Sean       10 MPMR-CA                49.52      44.83  
  6 Yang, Andy Z              10 SPS-CA                 48.55      48.85  
WHT - Division  
  1 Hua, Hunter H             10 CERR-CA                   NT      42.20  
  2 Ingersoll, Mateo T        10 MAX-CA               1:00.41      45.13  
  3 Presepe, Max              10 RAPD-CA                   NT      47.38  
  4 Moran, Matthew D           9 COMM-CA                54.31      47.63  
  5 Quintero-Guan, Karl       10 MPMR-CA                52.11      48.66  
  6 Choung, Brandon S         10 CERR-CA                   NT      49.25  
  7 Velasco, Gian K            9 OASIS-CA               50.21      49.62  
  8 Wakiyama, Eugene          10 SPS-CA                 52.16      49.68  
  9 Santos, Endre T           10 VKNG-CA                55.46      50.03  
 10 Wang, Hughes Y             9 MAX-CA                    NT      50.08  
 11 Santos, Elonzo T           9 VKNG-CA                51.69      50.33  
 12 Sui, Jonathan C           10 SPS-CA                 50.46      50.69  
 13 Hyun, Matthew              9 RAPD-CA                58.61      51.67  
 14 Jang, Elliott              9 RMDA-CA              1:05.27      54.35  
 15 Fearence, Jayjay D         9 VKNG-CA                   NT      54.99  
 16 Lui, Zachary C            10 MAX-CA                 56.01      55.07  
 17 Chu, Horace               10 MPMR-CA                   NT      56.50  
 18 Cardenas, Ivan R           9 COMM-CA                58.99      57.20  
 19 Wu, Kalvin                10 ARSC-CA                   NT      57.31  
 20 Rowell, Seth G             9 RMDA-CA              1:04.18      57.74  
 21 Martin, Xander L           9 FROG-CA                55.33      57.95  
 22 Chang, Ryan L              8 SPS-CA                    NT      58.02  
 23 Juarez-Razo, Ian           8 OASIS-CA                  NT      58.50  
 24 Suarez, Jason             10 COMM-CA                59.82      59.27  
 25 Lee, Caleb Y              10 RAPD-CA                   NT    1:02.82  
 26 Ybaceta, Kyle N            9 VKNG-CA              1:11.04    1:06.28  
 27 Tang, Harrison Z           9 SPS-CA                    NT    1:13.91  
 -- Marsh, Nathan J           10 WAC-CA                    NT         DQ  
 -- Acevedo, Dominic          10 MPMR-CA                   NT         DQ  
 -- Jo, Andrew                 9 RAPD-CA                   NT         DQ  
 -- Garner, Eathan M          10 VKNG-CA              1:19.04         DQ  
 -- Luong, Eric S              8 MPMR-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Chiang, River R           10 RMDA-CA              1:25.66    1:23.79  
  2 Dornoff, Anthony M         8 CERR-CA              1:36.83    1:26.46  
  3 Garzon, Esiquiel J        10 RMDA-CA              1:35.40    1:27.47  
  4 Mikulski, Leon C          10 RMDA-CA              1:38.76    1:33.79  
RED - Division  
  1 Santoso, Gavin J          10 MAX-CA               1:40.79    1:24.17  
  2 Farrington, Sebastian M   10 ARSC-CA              1:48.53    1:29.88  
  3 Grotjohn, Cole H          10 OASIS-CA             1:47.20    1:33.16  
  4 Petho, Almos J            10 FROG-CA              1:41.20    1:36.09  
  5 Ingersoll, Mateo T        10 MAX-CA               1:48.36    1:38.56  
  6 Loza, Kristian M           9 OASIS-CA             1:42.32    1:38.68  
  7 Martinez, Nathan M         9 COMM-CA              1:49.16    1:39.80  
  8 Yang, Andy Z              10 SPS-CA               1:47.78    1:44.37  
WHT - Division  
  1 Hua, Hunter H             10 CERR-CA                   NT    1:32.49  
  2 Lee, Aiden                 9 RAPD-CA                   NT    1:35.36  
  3 Krohman, Gavin D          10 OASIS-CA                  NT    1:39.24  
  4 Usita, Keeno D             9 RMDA-CA                   NT    1:39.34  
  5 Presepe, Max              10 RAPD-CA                   NT    1:45.27  
  6 Choung, Brandon S         10 CERR-CA                   NT    1:46.12  
  7 Yu, Andy                   9 MAX-CA               1:55.63    1:47.73  
  8 Cruz, Billy B              9 COMM-CA                   NT    1:48.58  
  9 Santos, Endre T           10 VKNG-CA              2:28.96    1:48.86  
 10 Santos, Elonzo T           9 VKNG-CA                   NT    1:49.28  
 11 Frascini, Jeremiah G       8 RMDA-CA                   NT    1:49.79  
 12 Moran, Matthew D           9 COMM-CA                   NT    1:52.47  
 13 Lim, Brandon N             9 RMDA-CA                   NT    1:53.12  
 14 Rowell, Seth G             9 RMDA-CA                   NT    1:56.14  
 15 Chen, Samuel T            10 RMDA-CA              2:16.49    1:56.32  
 16 Jang, Elliott              9 RMDA-CA                   NT    1:58.17  
 17 Chu, Horace               10 MPMR-CA                   NT    1:59.95  
 18 Fearence, Jayjay D         9 VKNG-CA                   NT    2:02.62  
 -- Garner, Eathan M          10 VKNG-CA                   NT         DQ  
 -- Suarez, Jason             10 COMM-CA                   NT         DQ  
 -- Wu, Kalvin                10 ARSC-CA                   NT         DQ  
 -- Brown, Tyson M             9 MAX-CA                    NT         DQ  
 -- Acevedo, Dominic          10 MPMR-CA                   NT         DQ  
 -- Wakimura, Aiden S          9 VKNG-CA                   NT         DQ  
 -- Robles-Garcia, Joshua E   10 ULTR-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lee, Nathan S             10 CERR-CA                31.80      31.17  
  2 Mo, Cheney C               9 CERR-CA                33.18      32.62  
  3 Chiang, River R           10 RMDA-CA                33.56      33.07  
  4 Flores, Dylan D           10 RMDA-CA                35.13      33.44  
  5 Mikulski, Leon C          10 RMDA-CA                37.66      35.03  
  6 Jordan, Jake              10 SHORE AQUATICS-CA      35.40      35.71  
  7 Martinez, Nathan M         9 COMM-CA                37.18      37.08  
  8 Velasco, Gian K            9 OASIS-CA               35.16      40.27  
RED - Division  
  1 Garzon, Esiquiel J        10 RMDA-CA                38.28      35.17  
  2 Lin, Peter                10 MAX-CA                 39.84      37.58  
  3 Dornoff, Anthony M         8 CERR-CA                40.81      38.52  
  4 Shin, Brandon             10 RAPD-CA                39.61      39.57  
  5 Marsh, Max                 9 WAC-CA                 40.29      39.72  
WHT - Division  
  1 Usita, Keeno D             9 RMDA-CA                42.85      37.27  
  2 Lee, Aiden                 9 RAPD-CA                47.32      38.39  
  3 Santoso, Gavin J          10 MAX-CA                 43.79      39.85  
  4 Ingersoll, Mateo T        10 MAX-CA                    NT      40.21  
  5 Wang, Vincent J           10 RMDA-CA                41.63      40.34  
  6 Samanta, Noah              9 RMDA-CA                44.03      41.35  
  7 Presepe, Max              10 RAPD-CA                   NT      42.62  
  8 Ramirez, Roy S             9 RMDA-CA                49.27      44.35  
  9 Quintero-Guan, Karl       10 MPMR-CA                52.06      44.95  
 10 Quintero-Guan, Sean       10 MPMR-CA                46.09      44.99  
 11 Suarez, Jason             10 COMM-CA                44.89      45.07  
 12 Medrano, Bryan A          10 PIRATES-CA                NT      45.38  
 13 Luong, Eric S              8 MPMR-CA                   NT      46.01  
 14 Yu, Andy                   9 MAX-CA                 48.94      47.02  
 15 Guadron, David M          10 PIRATES-CA                NT      47.36  
 16 Lucas, Alejandro C        10 COMM-CA                53.90      47.61  
 17 Frascini, Jeremiah G       8 RMDA-CA                   NT      47.81  
 18 Moran, Matthew D           9 COMM-CA                   NT      47.99  
 19 Santos, Endre T           10 VKNG-CA                51.01      48.61  
 20 Lesnever, Jackson T        9 SPS-CA                    NT      49.39  
 21 Cardenas, Ivan R           9 COMM-CA                49.29      50.28  
 22 Martin, Xander L           9 FROG-CA                58.24      59.87  
 23 Tang, Harrison Z           9 SPS-CA                    NT    1:12.01  
 -- Santos, Elonzo T           9 VKNG-CA                57.00         DQ  
 -- Lee, Caleb Y              10 RAPD-CA                   NT         DQ  
 -- Marsh, Alonzo T           10 WAC-CA                    NT         DQ  
 -- Acker, Nano R              9 ARSC-CA                   NT         DQ  
 -- Zhou, Zackary A            9 MAX-CA                    NT         DQ  
 -- Ybaceta, Kyle N            9 VKNG-CA                58.88         DQ  
 -- Wakimura, Aiden S          9 VKNG-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lee, Nathan S             10 CERR-CA              1:12.06    1:10.11  
  2 Mo, Cheney C               9 CERR-CA              1:14.11    1:11.86  
  3 Chiang, River R           10 RMDA-CA              1:17.34    1:12.88  
  4 Flores, Dylan D           10 RMDA-CA              1:25.71    1:21.84  
RED - Division  
  1 Usita, Keeno D             9 RMDA-CA              1:31.50    1:29.10  
  2 Alvarez, Conner D          9 OASIS-CA             1:32.04    1:31.70  
  3 Samanta, Noah              9 RMDA-CA              1:34.97    1:41.94  
WHT - Division  
  1 Hua, Hunter H             10 CERR-CA                   NT    1:19.53  
  2 Kandul, Matvey N          10 SPS-CA               1:43.65    1:23.21  
  3 Lee, Aiden                 9 RAPD-CA              1:45.25    1:32.52  
  4 Hyun, Matthew              9 RAPD-CA              2:04.98    1:42.42  
  5 Ybaceta, Kyle N            9 VKNG-CA                   NT    1:58.78  
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Chiang, River R           10 RMDA-CA              1:13.03    1:12.28  
  2 Lee, Nathan S             10 CERR-CA              1:15.38    1:14.00  
  3 Garzon, Esiquiel J        10 RMDA-CA              1:22.19    1:15.94  
  4 Mo, Cheney C               9 CERR-CA              1:19.43    1:16.02  
  5 Hua, Hunter H             10 CERR-CA              1:24.18    1:18.01  
  6 Alvarez, Conner D          9 OASIS-CA             1:22.75    1:19.83  
  7 Mikulski, Leon C          10 RMDA-CA              1:19.66    1:21.33  
  8 Dornoff, Anthony M         8 CERR-CA              1:24.19    1:21.38  
  9 Jordan, Jake              10 SHORE AQUATICS-CA    1:25.27    1:22.05  
 10 Shin, Brandon             10 RAPD-CA              1:23.99    1:22.81  
 11 Velasco, Gian K            9 OASIS-CA             1:26.52    1:27.44  
RED - Division  
  1 Lee, Aiden                 9 RAPD-CA              1:31.04    1:24.48  
  2 Martinez, Nathan M         9 COMM-CA              1:29.46    1:26.25  
  3 Lin, Peter                10 MAX-CA               1:30.25    1:27.31  
WHT - Division  
  1 Ingersoll, Mateo T        10 MAX-CA                    NT    1:24.40  
  2 Usita, Keeno D             9 RMDA-CA                   NT    1:27.65  
  3 Grotjohn, Cole H          10 OASIS-CA             1:39.77    1:28.17  
  4 Presepe, Max              10 RAPD-CA                   NT    1:31.74  
  5 Krohman, Gavin D          10 OASIS-CA                  NT    1:31.78  
  6 Yu, Andy                   9 MAX-CA               1:44.60    1:34.06  
  7 Ramirez, Roy S             9 RMDA-CA              1:35.58    1:35.19  
  8 Hyun, Matthew              9 RAPD-CA              1:49.55    1:35.61  
  9 Yang, Andy Z              10 SPS-CA               1:43.92    1:36.44  
 10 Garcia, Leonardo I         9 COMM-CA              1:39.83    1:40.31  
 11 Cardenas, Ivan R           9 COMM-CA              1:46.86    1:42.19  
 12 Santos, Endre T           10 VKNG-CA              1:54.73    1:43.15  
 13 Cruz, Billy B              9 COMM-CA                   NT    1:44.80  
 14 Ybaceta, Kyle N            9 VKNG-CA              1:55.11    1:46.69  
 15 Martin, Xander L           9 FROG-CA              1:46.33    1:51.75  
 -- Santos, Elonzo T           9 VKNG-CA              1:43.61         DQ  
 -- Marsh, Max                 9 WAC-CA                    NT         DQ  
 -- Brown, Tyson M             9 MAX-CA                    NT         DQ  
 -- Flores, Dylan D           10 RMDA-CA                   NT         DQ  
 -- Lee, Caleb Y              10 RAPD-CA                   NT         DQ  
 -- Jo, Andrew                 9 RAPD-CA                   NT         DQ  
 -- Rowell, Seth G             9 RMDA-CA                   NT         DQ  
 -- Lesnever, Jackson T        9 SPS-CA                    NT         DQ  
 -- Marsh, Alonzo T           10 WAC-CA                    NT         DQ  
 -- Loza, Kristian M           9 OASIS-CA                  NT         DQ  
 
Boys 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:24.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Chiang, River R           10 RMDA-CA              2:32.93    2:32.04  
  2 Lee, Nathan S             10 CERR-CA              2:50.35    2:39.28  
  3 Shin, Brandon             10 RAPD-CA              2:59.86    2:51.79  
RED - Division  
  1 Farrington, Sebastian M   10 ARSC-CA              3:24.50    2:43.06  
  2 Lin, Peter                10 MAX-CA               3:09.34    3:07.14  
 -- Dornoff, Anthony M         8 CERR-CA              3:24.50         DQ  
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 OASIS AQUATICS-CA  'B'                                 NT    2:19.42  
     1) Velasco, Gian K 9               2) Krohman, Gavin D 10            
     3) Loza, Kristian M 9              4) Alvarez, Conner D 9            
 
Boys 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 RAPIDS SWIM CLUB-CA  'A'                               NT    2:36.28  
     1) Shin, Brandon 10                2) Presepe, Max 10                
     3) Lee, Aiden 9                    4) Hyun, Matthew 9                
  2 OASIS AQUATICS-CA  'A'                                 NT    2:48.03  
     1) Alvarez, Conner D 9             2) Grotjohn, Cole H 10            
     3) Velasco, Gian K 9               4) Juarez-Razo, Ian 8             
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lee, Abraham M            12 RAPD-CA                25.82      25.32  
  2 DeAnda, Joel J            12 RMDA-CA                27.41      26.05  
  3 Kanemitsu, Michael S      11 RMDA-CA                28.30      26.77  
  4 Truong, Adam K            12 MPMR-CA                29.79      26.98  
  5 Lee, Matthew W            11 CERR-CA                28.17      27.48  
  6 Chang, Justin J           12 RMDA-CA                30.05      28.76  
  6 Sohn, Theo N              11 RMDA-CA                30.25      28.76  
  8 Sudijono, Niko B          12 SPS-CA                 30.06      29.40  
  9 Velasco, Djovan D         11 OASIS-CA               28.93      29.53  
 10 Chang, Bryan N            11 ARSC-CA                29.50      29.57  
RED - Division  
  1 Montoya, Alexander        12 VKNG-CA                31.38      28.88  
  2 Alcala, Diego A           12 VKNG-CA                30.90      29.02  
  3 Yang, Felix               12 MPMR-CA                32.80      29.57  
  4 Clay, Jacob E             12 UN-01-CA               31.66      30.22  
  5 Padilla, Nicholas J       12 COMM-CA                31.70      30.33  
  6 Labrado, Gabriel E        11 DOLPHINS-CA            32.84      31.21  
  7 Isip, Joshua B            11 RMDA-CA                31.31      31.37  
  8 Arawgoda, Imeth           11 RMDA-CA                32.01      32.02  
  9 Cruz, Markus L            11 COMM-CA                31.82      32.13  
WHT - Division  
  1 Lok, Jesse                12 ARSC-CA                   NT      30.33  
  2 Huang, Jianson            11 ARSC-CA                   NT      30.89  
  3 Silva, Mason N            12 WAC-CA                    NT      31.84  
  4 Rayfield, Robert R        11 RMDA-CA                34.08      31.97  
  5 Yip Huang, Roberto        12 MPMR-CA                34.78      32.29  
  6 Peram, Aaron A            12 FROG-CA                37.26      32.45  
  7 Kim, Aiden J              11 RAPD-CA                38.22      32.78  
  8 York-Arias, Justin R      11 FROG-CA                37.51      33.14  
  9 Morales, Isaac            12 PIRATES-CA                NT      33.30  
 10 Ho, Philson C             12 SPS-CA                    NT      33.53  
 11 Robles, Timothy           11 COMM-CA                35.20      33.63  
 12 Mendoza, Saul J           11 COMM-CA                34.70      33.71  
 13 Kim, Andrew               12 RAPD-CA                   NT      33.79  
 14 Fong, Eric M              12 MPMR-CA                37.69      34.12  
 15 Finley, Bryan N           11 RMDA-CA                34.11      34.23  
 16 Ingersoll, Ethan J        12 MAX-CA                 34.68      34.44  
 17 Bae, David                11 RAPD-CA                   NT      34.77  
 18 Sakahara, Andrew B        12 SPS-CA                 35.34      34.94  
 19 Phillips, Noah H          11 SHORE AQUATICS-CA      39.79      35.17  
 20 Medrano, Edwin E          12 PIRATES-CA                NT      35.49  
 21 You, Kenny                11 RAPD-CA                   NT      35.71  
 22 Karthikeyan, Sudhir       12 CERR-CA                36.22      35.83  
 23 Martinez, Michael         11 COMM-CA                36.27      36.38  
 24 Kopitsa, Roman            11 RMDA-CA                35.39      36.98  
 25 Droessler, Owen M         11 RMDA-CA                39.87      37.37  
 26 Herrera, Cruz Anthony     11 FROG-CA                37.44      37.43  
 27 Lee, Nick K               11 ARSC-CA                39.98      37.63  
 28 Kao, Brandon              11 MAX-CA                    NT      38.38  
 29 Flores, Chris             11 PIRATES-CA                NT      38.45  
 30 Chang, Isaac N            12 SPS-CA                    NT      38.84  
 31 Norris, Liam G            11 RMDA-CA                42.60      39.08  
 32 Flores, Roberto B         12 PIRATES-CA             39.34      39.09  
 33 Longoria, Naz             11 COMM-CA                   NT      39.23  
 34 Azuma, Matthew Y          11 UN-01-CA               42.65      40.09  
 35 Quinonez, Samuel A        11 PIRATES-CA                NT      40.52  
 36 ji, Jacob                 12 RAPD-CA                   NT      40.75  
 37 Pham, Ethan T             11 MAX-CA                    NT      41.02  
 38 Corona, Alessandro I      12 DOLPHINS-CA               NT      41.76  
 39 Harrell, Tyrik            11 PIRATES-CA                NT      45.26  
 40 Casas, Luis Jr.           12 PIRATES-CA                NT      59.31  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lee, Abraham M            12 RAPD-CA                57.93      55.33  
  2 Wong, Benjamin C          12 CERR-CA                57.57      55.81  
  3 DeAnda, Joel J            12 RMDA-CA              1:00.22      57.78  
  4 Kim, Colin H              12 RAPD-CA                59.02      59.72  
  5 Truong, Adam K            12 MPMR-CA              1:02.94    1:01.02  
  6 Chang, Justin J           12 RMDA-CA              1:05.03    1:02.92  
  7 Mackinnon, Aaron N        11 CERR-CA              1:02.94    1:03.03  
  8 Quintas, Ian C            11 ULTR-CA              1:04.51    1:04.92  
  9 Chang, Bryan N            11 ARSC-CA              1:05.66    1:05.43  
RED - Division  
  1 Sohn, Theo N              11 RMDA-CA              1:07.37    1:03.25  
  2 Mackinnon, Andrew N       12 CERR-CA              1:09.26    1:03.27  
  3 Sudijono, Niko B          12 SPS-CA               1:07.58    1:03.55  
  4 kim, Theodore D           11 CERR-CA              1:07.74    1:03.74  
  5 Phillips, Kalimba         11 RAPD-CA              1:08.14    1:04.82  
  6 Alcala, Diego A           12 VKNG-CA              1:09.58    1:05.11  
  7 Labrado, Gabriel E        11 DOLPHINS-CA          1:11.10    1:06.86  
  8 Ly, Kyle H                11 CERR-CA              1:11.93    1:07.63  
  9 Isip, Joshua B            11 RMDA-CA              1:10.15    1:07.68  
 10 Ryu, Jonathan J           11 RAPD-CA              1:10.43    1:09.17  
 11 Heras, Kyle R             12 CERR-CA              1:11.31    1:09.64  
WHT - Division  
  1 Montoya, Alexander        12 VKNG-CA              1:19.84    1:04.49  
  2 Kim, Andrew J             12 RAPD-CA                   NT    1:05.58  
  3 De La Mora, Guillermo A   11 COMM-CA              1:14.48    1:06.63  
  4 Uzan, Matthew C           11 RAPD-CA              1:14.49    1:07.74  
  5 Yang, Felix               12 MPMR-CA              1:13.25    1:08.22  
  6 Lam, Darren C             12 EL MONTE SHARKS-CA   1:13.22    1:09.94  
  7 Lee, Dennis W             12 EL MONTE SHARKS-CA   1:16.57    1:10.35  
  8 Rayfield, Robert R        11 RMDA-CA              1:15.89    1:12.15  
  9 Mendoza, Saul J           11 COMM-CA              1:15.14    1:12.33  
 10 Rahro, Justin K           11 SPS-CA               1:15.17    1:12.99  
 11 Gonzalez, Jakob R         12 WAC-CA               1:15.60    1:13.33  
 12 Morales, Isaac            12 PIRATES-CA                NT    1:13.61  
 13 Walsh, Kristopher W       12 WAC-CA               1:14.08    1:13.72  
 14 Silva, Mason N            12 WAC-CA                    NT    1:15.23  
 15 Ingersoll, Ethan J        12 MAX-CA               1:21.39    1:15.82  
 16 Stofferahn, Kaden M       11 OASIS-CA             1:13.09    1:15.83  
 17 Zhou, Ambrose             11 MPMR-CA              1:23.42    1:17.23  
 18 Finley, Bryan N           11 RMDA-CA              1:15.41    1:17.26  
 19 Ho, Philson C             12 SPS-CA                    NT    1:18.68  
 20 Fong, Eric M              12 MPMR-CA              1:26.50    1:18.92  
 21 Berumen, Joshua           11 DOLPHINS-CA          1:26.92    1:19.00  
 22 Phillips, Noah H          11 SHORE AQUATICS-CA    1:36.94    1:19.89  
 23 Han, Sweeney              12 SPS-CA               1:23.67    1:19.91  
 24 Lee, Nick K               11 ARSC-CA              1:30.38    1:20.87  
 25 Kopitsa, Roman            11 RMDA-CA              1:21.92    1:20.93  
 26 Han, Chris                11 SPS-CA               1:33.91    1:21.73  
 27 Martinez, Michael         11 COMM-CA              1:21.25    1:21.91  
 28 Herrera, Cruz Anthony     11 FROG-CA              1:27.47    1:23.94  
 29 You, Kenny                11 RAPD-CA                   NT    1:25.36  
 30 Longoria, Naz             11 COMM-CA                   NT    1:28.66  
 31 Azuma, Matthew Y          11 UN-01-CA             1:41.54    1:30.92  
 32 Winland, Kody C           11 OASIS-CA             1:44.95    1:42.18  
 33 Corona, Alessandro I      12 DOLPHINS-CA               NT    1:43.13  
 34 Harrell, Tyrik            11 PIRATES-CA                NT    1:53.96  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Wong, Benjamin C          12 CERR-CA              2:03.78    2:00.76  
  2 Cruz, Oscar               11 WAC-CA               2:05.14    2:05.15  
  3 DeAnda, Joel J            12 RMDA-CA              2:09.59    2:05.43  
  4 Kim, Colin H              12 RAPD-CA              2:08.96    2:09.08  
RED - Division  
  1 Chang, Justin J           12 RMDA-CA              2:28.17    2:19.22  
  2 Ryu, Jonathan J           11 RAPD-CA              2:32.15    2:23.56  
  3 Phillips, Kalimba         11 RAPD-CA              2:26.34    2:24.00  
  4 Soo Hoo, Colin S          11 SHORE AQUATICS-CA    2:35.70    2:30.65  
WHT - Division  
  1 De La Mora, Guillermo A   11 COMM-CA              2:45.24    2:19.81  
  2 Kim, Andrew J             12 RAPD-CA                   NT    2:24.02  
  3 Sakahara, Andrew B        12 SPS-CA               2:44.31    2:36.96  
  4 Walsh, Kristopher W       12 WAC-CA               2:54.81    2:38.04  
  5 Ingersoll, Ethan J        12 MAX-CA               3:07.62    2:40.20  
  6 Yip Huang, Roberto        12 MPMR-CA                   NT    2:44.48  
  7 Berumen, Joshua           11 DOLPHINS-CA          3:07.83    2:44.79  
  8 Robles, Timothy           11 COMM-CA                   NT    2:47.26  
  9 Morales, Isaac            12 PIRATES-CA                NT    2:50.51  
 10 Zhou, Ambrose             11 MPMR-CA                   NT    2:50.91  
 11 Finley, Bryan N           11 RMDA-CA                   NT    2:52.51  
 12 Berdeja, JC C             12 PIRATES-CA                NT    2:56.92  
 13 Ho, Philson C             12 SPS-CA                    NT    3:04.15  
 14 Medrano, Edwin E          12 PIRATES-CA                NT    3:06.34  
 15 Flores, Roberto B         12 PIRATES-CA           3:11.94    3:10.18  
 16 Flores, Chris             11 PIRATES-CA                NT    3:10.88  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Truong, Adam K            12 MPMR-CA                33.89      30.49  
  2 Kanemitsu, Michael S      11 RMDA-CA                32.60      31.53  
  3 Gloginic, Igor            12 RAPD-CA                35.21      33.64  
  4 Lee, Matthew W            11 CERR-CA                35.12      34.15  
  5 Velasco, Djovan D         11 OASIS-CA               33.61      34.52  
  6 Uzan, Matthew C           11 RAPD-CA                36.39      34.62  
  7 Padilla, Nicholas J       12 COMM-CA                36.05      34.89  
  8 Chang, Justin J           12 RMDA-CA                36.58      37.17  
RED - Division  
  1 Ly, Kyle H                11 CERR-CA                38.00      35.90  
  2 Lam, Darren C             12 EL MONTE SHARKS-CA     37.38      36.91  
  3 Arawgoda, Imeth           11 RMDA-CA                36.88      39.42  
  4 Nakagawa, Anderson        11 SPS-CA                 39.80      39.77  
  5 Rahro, Justin K           11 SPS-CA                 39.79      43.32  
WHT - Division  
  1 Montoya, Alexander        12 VKNG-CA                47.61      35.59  
  2 Lam, Kyle                 11 MPMR-CA                40.49      35.84  
  3 Lee, Dennis W             12 EL MONTE SHARKS-CA     41.79      38.25  
  4 Yang, Felix               12 MPMR-CA                41.65      38.33  
  5 Rayfield, Robert R        11 RMDA-CA                42.15      38.49  
  6 Gonzalez, Jakob R         12 WAC-CA                 40.87      38.86  
  7 Stofferahn, Kaden M       11 OASIS-CA               42.45      39.29  
  8 Sakahara, Andrew B        12 SPS-CA                 42.11      39.35  
  9 Kim, Aiden J              11 RAPD-CA                47.74      40.04  
 10 Kopitsa, Roman            11 RMDA-CA                40.07      41.23  
 11 Mendoza, Saul J           11 COMM-CA                42.49      41.27  
 11 You, Kenny                11 RAPD-CA                   NT      41.27  
 13 Kim, Andrew               12 RAPD-CA                   NT      42.13  
 14 Han, Sweeney              12 SPS-CA                 45.81      42.50  
 15 Morales, Isaac            12 PIRATES-CA                NT      44.12  
 16 Fong, Eric M              12 MPMR-CA                   NT      45.07  
 17 ji, Jacob                 12 RAPD-CA                   NT      46.57  
 18 Azuma, Matthew Y          11 UN-01-CA               48.66      46.68  
 19 Martinez, Michael         11 COMM-CA                50.09      49.37  
 20 Longoria, Naz             11 COMM-CA                   NT      50.20  
 21 Winland, Kody C           11 OASIS-CA               52.01      51.97  
 22 Corona, Alessandro I      12 DOLPHINS-CA               NT      55.13  
 -- Phillips, Noah H          11 SHORE AQUATICS-CA      49.20         DQ  
 -- Harrell, Tyrik            11 PIRATES-CA                NT         DQ  
 -- Casas, Luis Jr.           12 PIRATES-CA                NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kanemitsu, Michael S      11 RMDA-CA              1:09.97    1:05.67  
  2 Truong, Adam K            12 MPMR-CA              1:13.84    1:06.09  
  3 kim, Theodore D           11 CERR-CA              1:13.60    1:08.30  
  4 Gloginic, Igor            12 RAPD-CA              1:13.87    1:11.47  
  5 Chang, Bryan N            11 ARSC-CA              1:14.10    1:13.75  
  6 Uzan, Matthew C           11 RAPD-CA              1:14.62    1:15.99  
RED - Division  
  1 Cruz, Oscar               11 WAC-CA               1:24.69    1:05.09  
  2 Lee, Dennis W             12 EL MONTE SHARKS-CA   1:26.69    1:19.30  
  3 Finley, Bryan N           11 RMDA-CA              1:23.11    1:25.49  
  4 Nakagawa, Anderson        11 SPS-CA               1:24.74    1:26.21  
  5 Arawgoda, Imeth           11 RMDA-CA              1:25.35    1:29.09  
WHT - Division  
  1 Cao, Nicholas             12 ARSC-CA                   NT    1:20.20  
  2 Sakahara, Andrew B        12 SPS-CA               1:28.24    1:21.37  
  3 Mendoza, Saul J           11 COMM-CA              1:29.00    1:25.18  
  4 Kopitsa, Roman            11 RMDA-CA              1:29.22    1:28.89  
  5 Chang, Isaac N            12 SPS-CA                    NT    1:32.04  
  6 Berumen, Joshua           11 DOLPHINS-CA          2:01.93    1:35.90  
  7 Phillips, Noah H          11 SHORE AQUATICS-CA    1:57.67    1:35.99  
  8 Berdeja, JC C             12 PIRATES-CA                NT    1:38.77  
  9 Bae, David                11 RAPD-CA                   NT    1:40.24  
 10 Herrera, Cruz Anthony     11 FROG-CA              1:57.56    1:46.59  
 11 Lee, Nick K               11 ARSC-CA              1:53.05    1:47.96  
 12 Flores, Roberto B         12 PIRATES-CA                NT    1:53.91  
 13 Corona, Alessandro I      12 DOLPHINS-CA               NT    1:54.02  
 -- Montoya, Alexander        12 VKNG-CA              1:36.73         DQ  
 -- Quinonez, Samuel A        11 PIRATES-CA                NT         DQ  
 -- Medrano, Edwin E          12 PIRATES-CA                NT         DQ  
 -- York-Arias, Justin R      11 FROG-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lee, Abraham M            12 RAPD-CA                31.97      32.66  
  2 Mackinnon, Aaron N        11 CERR-CA                34.46      35.85  
  3 Lam, Darren C             12 EL MONTE SHARKS-CA     40.57      36.08  
  4 Sudijono, Niko B          12 SPS-CA                 39.04      36.93  
  5 Isip, Joshua B            11 RMDA-CA                39.41      37.93  
  6 Kanemitsu, Michael S      11 RMDA-CA                39.80      37.95  
  7 Ryu, Jonathan J           11 RAPD-CA                37.57      38.50  
  8 Nakagawa, Anderson        11 SPS-CA                 40.85      39.55  
  9 Chang, Bryan N            11 ARSC-CA                40.60      40.22  
 10 Heras, Kyle R             12 CERR-CA                39.83      41.06  
RED - Division  
  1 Velasco, Djovan D         11 OASIS-CA               42.84      40.39  
  2 Sohn, Theo N              11 RMDA-CA                43.19      41.30  
  3 Padilla, Nicholas J       12 COMM-CA                44.46      42.02  
  4 Alcala, Diego A           12 VKNG-CA                41.58      42.14  
WHT - Division  
  1 Montoya, Alexander        12 VKNG-CA                   NT      37.10  
  2 Lam, Kyle                 11 MPMR-CA              1:07.84      41.97  
  3 Huang, Jianson            11 ARSC-CA                   NT      42.04  
  4 Lee, Dennis W             12 EL MONTE SHARKS-CA     45.49      43.01  
  5 Arawgoda, Imeth           11 RMDA-CA                45.25      44.49  
  6 Fong, Eric M              12 MPMR-CA                50.81      44.79  
  7 Silva, Mason N            12 WAC-CA                    NT      45.44  
  8 Han, Chris                11 SPS-CA                    NT      46.17  
  9 Herrera, Cruz Anthony     11 FROG-CA                54.32      48.47  
 10 Lee, Nick K               11 ARSC-CA                54.27      49.61  
 11 Azuma, Matthew Y          11 UN-01-CA               53.79      50.60  
 12 Zhou, Ambrose             11 MPMR-CA                52.40      51.44  
 13 Longoria, Naz             11 COMM-CA                   NT      51.82  
 14 ji, Jacob                 12 RAPD-CA                   NT      52.26  
 15 Finley, Bryan N           11 RMDA-CA                56.07      52.92  
 16 Winland, Kody C           11 OASIS-CA             1:03.63      57.90  
 -- Kopitsa, Roman            11 RMDA-CA                45.98         DQ  
 -- Morales, Isaac            12 PIRATES-CA                NT         DQ  
 -- Berumen, Joshua           11 DOLPHINS-CA               NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Wong, Benjamin C          12 CERR-CA              1:14.94    1:13.87  
  2 Mackinnon, Andrew N       12 CERR-CA              1:19.06    1:13.89  
  3 Mackinnon, Aaron N        11 CERR-CA              1:16.64    1:17.11  
  4 Sudijono, Niko B          12 SPS-CA               1:25.22    1:21.41  
  5 Kanemitsu, Michael S      11 RMDA-CA              1:28.41    1:21.80  
  6 Isip, Joshua B            11 RMDA-CA              1:22.79    1:23.98  
  7 Ryu, Jonathan J           11 RAPD-CA              1:22.96    1:24.87  
  8 Nakagawa, Anderson        11 SPS-CA               1:27.33    1:25.76  
RED - Division  
  1 Cruz, Markus L            11 COMM-CA              1:35.34    1:27.15  
  2 Lee, Dennis W             12 EL MONTE SHARKS-CA   1:34.60    1:29.32  
 -- Alcala, Diego A           12 VKNG-CA              1:34.17         DQ  
WHT - Division  
  1 Montoya, Alexander        12 VKNG-CA                   NT    1:21.25  
  2 Cao, Nicholas             12 ARSC-CA                   NT    1:22.36  
  3 Kim, Andrew J             12 RAPD-CA                   NT    1:25.58  
  4 Uzan, Matthew C           11 RAPD-CA              1:39.03    1:27.22  
  5 Lok, Jesse                12 ARSC-CA                   NT    1:28.81  
  6 Sohn, Theo N              11 RMDA-CA              1:37.11    1:29.50  
  7 Padilla, Nicholas J       12 COMM-CA              1:37.23    1:31.77  
  8 Kim, Aiden J              11 RAPD-CA              1:52.49    1:32.96  
  9 Yip Huang, Roberto        12 MPMR-CA                   NT    1:33.91  
 10 Rayfield, Robert R        11 RMDA-CA              1:38.03    1:35.35  
 11 Peram, Aaron A            12 FROG-CA                   NT    1:36.59  
 12 Chang, Isaac N            12 SPS-CA                    NT    1:37.83  
 13 Kopitsa, Roman            11 RMDA-CA              1:42.23    1:38.11  
 14 Karthikeyan, Sudhir       12 CERR-CA                   NT    1:39.65  
 15 Fong, Eric M              12 MPMR-CA                   NT    1:40.05  
 16 Silva, Mason N            12 WAC-CA                    NT    1:40.55  
 17 Walsh, Kristopher W       12 WAC-CA               1:38.73    1:40.73  
 18 Norris, Liam G            11 RMDA-CA              1:59.50    1:45.25  
 19 Herrera, Cruz Anthony     11 FROG-CA              1:56.36    1:45.59  
 20 Kim, Andrew               12 RAPD-CA                   NT    1:47.13  
 21 You, Kenny                11 RAPD-CA                   NT    1:48.20  
 22 Lee, Nick K               11 ARSC-CA              1:56.43    1:48.56  
 23 Azuma, Matthew Y          11 UN-01-CA             2:04.54    1:49.72  
 24 ji, Jacob                 12 RAPD-CA                   NT    1:50.00  
 -- Longoria, Naz             11 COMM-CA                   NT         DQ  
 -- Robles, Timothy           11 COMM-CA              1:48.39         DQ  
 -- Kao, Brandon              11 MAX-CA                    NT         DQ  
 -- De La Mora, Guillermo A   11 COMM-CA              1:45.84         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 DeAnda, Joel J            12 RMDA-CA                29.95      28.77  
  2 Lee, Matthew W            11 CERR-CA                29.47      29.50  
  3 Mackinnon, Andrew N       12 CERR-CA                32.36      30.47  
  4 Kanemitsu, Michael S      11 RMDA-CA                31.81      30.62  
  5 Alcala, Diego A           12 VKNG-CA                32.92      31.38  
  6 Velasco, Djovan D         11 OASIS-CA               31.27      32.15  
  7 Ly, Kyle H                11 CERR-CA                31.90      32.30  
  8 Chang, Bryan N            11 ARSC-CA                32.80      32.45  
  9 kim, Theodore D           11 CERR-CA                34.06      32.78  
 10 Chang, Justin J           12 RMDA-CA                33.27      33.21  
 11 Phillips, Kalimba         11 RAPD-CA                33.57      33.27  
 12 Quintas, Ian C            11 ULTR-CA                31.68      34.04  
RED - Division  
  1 Gloginic, Igor            12 RAPD-CA                34.51      33.33  
  2 De La Mora, Guillermo A   11 COMM-CA                35.28      34.01  
  3 Padilla, Nicholas J       12 COMM-CA                37.61      35.18  
  4 Isip, Joshua B            11 RMDA-CA                36.30      35.97  
  5 Nakagawa, Anderson        11 SPS-CA                 36.56      38.84  
WHT - Division  
  1 Kim, Andrew J             12 RAPD-CA                41.72      33.15  
  2 Yang, Felix               12 MPMR-CA                41.28      33.81  
  3 Heras, Kyle R             12 CERR-CA                54.55      34.12  
  4 Labrado, Gabriel E        11 DOLPHINS-CA            39.62      36.22  
  5 Gonzalez, Jakob R         12 WAC-CA                 39.89      36.74  
  6 Lam, Kyle                 11 MPMR-CA                46.25      36.86  
  7 Mendoza, Saul J           11 COMM-CA                50.74      37.23  
  8 Huang, Jianson            11 ARSC-CA                   NT      37.28  
  9 Rayfield, Robert R        11 RMDA-CA                39.80      38.06  
 10 Arawgoda, Imeth           11 RMDA-CA                38.80      38.32  
 11 Finley, Bryan N           11 RMDA-CA                38.98      38.86  
 12 Walsh, Kristopher W       12 WAC-CA                 37.88      39.14  
 13 Stofferahn, Kaden M       11 OASIS-CA                  NT      39.51  
 14 You, Kenny                11 RAPD-CA                   NT      39.66  
 15 Ingersoll, Ethan J        12 MAX-CA                    NT      39.72  
 16 Rahro, Justin K           11 SPS-CA                 40.89      39.92  
 17 Sakahara, Andrew B        12 SPS-CA                 43.39      40.17  
 18 Kim, Aiden J              11 RAPD-CA                52.80      40.31  
 19 Han, Sweeney              12 SPS-CA                 45.38      41.70  
 20 Ho, Philson C             12 SPS-CA                    NT      42.35  
 21 Herrera, Cruz Anthony     11 FROG-CA                42.71      43.37  
 22 Kim, Andrew               12 RAPD-CA                   NT      43.42  
 23 Morales, Isaac            12 PIRATES-CA                NT      43.67  
 24 Zhou, Ambrose             11 MPMR-CA                   NT      45.45  
 25 Han, Chris                11 SPS-CA                    NT      45.92  
 26 Martinez, Michael         11 COMM-CA                45.07      46.53  
 27 Phillips, Noah H          11 SHORE AQUATICS-CA      49.85      47.48  
 28 Lee, Nick K               11 ARSC-CA                   NT      53.07  
 29 ji, Jacob                 12 RAPD-CA                   NT      53.22  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Cruz, Oscar               11 WAC-CA               1:04.82    1:02.21  
  2 DeAnda, Joel J            12 RMDA-CA              1:07.34    1:04.32  
  3 Lee, Matthew W            11 CERR-CA              1:06.16    1:04.85  
  4 Kim, Colin H              12 RAPD-CA              1:06.25    1:08.80  
  5 kim, Theodore D           11 CERR-CA              1:16.46    1:14.45  
  6 Phillips, Kalimba         11 RAPD-CA              1:16.55    1:18.12  
RED - Division  
  1 De La Mora, Guillermo A   11 COMM-CA              1:21.99    1:19.11  
  2 Isip, Joshua B            11 RMDA-CA              1:18.32    1:19.35  
WHT - Division  
  1 Mackinnon, Andrew N       12 CERR-CA                   NT    1:12.03  
  2 Yang, Felix               12 MPMR-CA              1:28.67    1:18.62  
  3 Clay, Jacob E             12 UN-01-CA                  NT    1:20.98  
  4 Lok, Jesse                12 ARSC-CA                   NT    1:22.74  
  5 Lee, Dennis W             12 EL MONTE SHARKS-CA        NT    1:26.09  
  6 Droessler, Owen M         11 RMDA-CA              1:39.68    1:30.94  
  7 Qian, Alton Y             11 MPMR-CA                   NT    1:35.46  
  8 Berdeja, JC C             12 PIRATES-CA                NT    1:38.13  
 -- Martinez, Michael         11 COMM-CA                   NT         DQ  
 -- Peram, Aaron A            12 FROG-CA              1:47.90         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lee, Abraham M            12 RAPD-CA              1:02.31    1:02.44  
  2 Wong, Benjamin C          12 CERR-CA              1:05.66    1:05.66  
  3 Mackinnon, Aaron N        11 CERR-CA              1:10.92    1:11.51  
  4 Quintas, Ian C            11 ULTR-CA              1:13.19    1:14.24  
  4 Sohn, Theo N              11 RMDA-CA              1:17.50    1:14.24  
  6 Gloginic, Igor            12 RAPD-CA              1:14.83    1:14.38  
  7 Phillips, Kalimba         11 RAPD-CA              1:15.63    1:14.73  
  8 Ryu, Jonathan J           11 RAPD-CA              1:16.71    1:14.80  
  9 Velasco, Djovan D         11 OASIS-CA             1:11.94    1:17.31  
RED - Division  
  1 Chang, Justin J           12 RMDA-CA              1:19.28    1:14.56  
  2 Padilla, Nicholas J       12 COMM-CA              1:19.96    1:17.05  
  3 Alcala, Diego A           12 VKNG-CA              1:20.88    1:17.31  
  4 Nakagawa, Anderson        11 SPS-CA               1:22.17    1:21.77  
  5 Uzan, Matthew C           11 RAPD-CA              1:21.52    1:22.06  
  6 Soo Hoo, Colin S          11 SHORE AQUATICS-CA    1:22.50    1:24.54  
WHT - Division  
  1 Kim, Andrew J             12 RAPD-CA              1:27.79    1:13.50  
  2 Clay, Jacob E             12 UN-01-CA             1:26.10    1:15.30  
  3 Yang, Felix               12 MPMR-CA                   NT    1:17.26  
  4 Cruz, Markus L            11 COMM-CA              1:26.03    1:18.83  
  5 Labrado, Gabriel E        11 DOLPHINS-CA          1:34.19    1:21.51  
  6 Huang, Jianson            11 ARSC-CA                   NT    1:21.68  
  7 Rayfield, Robert R        11 RMDA-CA              1:26.85    1:21.89  
  8 Ingersoll, Ethan J        12 MAX-CA                    NT    1:25.09  
  9 Kim, Aiden J              11 RAPD-CA              1:31.57    1:25.23  
 10 Arawgoda, Imeth           11 RMDA-CA              1:26.13    1:26.34  
 11 Walsh, Kristopher W       12 WAC-CA               1:31.31    1:27.01  
 12 Fong, Eric M              12 MPMR-CA                   NT    1:30.44  
 13 Droessler, Owen M         11 RMDA-CA              1:41.90    1:31.80  
 14 You, Kenny                11 RAPD-CA                   NT    1:32.01  
 15 Zhou, Ambrose             11 MPMR-CA                   NT    1:33.40  
 16 Kim, Andrew               12 RAPD-CA                   NT    1:35.07  
 17 Berdeja, JC C             12 PIRATES-CA                NT    1:35.53  
 18 Martinez, Michael         11 COMM-CA              1:41.08    1:35.73  
 19 Bae, David                11 RAPD-CA                   NT    1:35.85  
 20 ji, Jacob                 12 RAPD-CA                   NT    1:44.72  
 -- Mendoza, Saul J           11 COMM-CA              1:29.72         DQ  
 -- Pham, Ethan T             11 MAX-CA                    NT         DQ  
 -- Phillips, Noah H          11 SHORE AQUATICS-CA         NT         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Wong, Benjamin C          12 CERR-CA              2:18.84    2:17.74  
  2 Kim, Colin H              12 RAPD-CA              2:22.70    2:19.61  
  3 Mackinnon, Aaron N        11 CERR-CA              2:40.60    2:36.93  
  4 Gloginic, Igor            12 RAPD-CA              2:39.18    2:40.11  
  5 Quintas, Ian C            11 ULTR-CA              2:41.76    2:40.13  
  6 Phillips, Kalimba         11 RAPD-CA              2:44.25    2:41.02  
  7 Ryu, Jonathan J           11 RAPD-CA              2:44.41    2:42.11  
RED - Division  
  1 Sohn, Theo N              11 RMDA-CA              2:53.20    2:40.77  
WHT - Division  
  1 DeAnda, Joel J            12 RMDA-CA              3:40.43    2:25.41  
  2 Mackinnon, Andrew N       12 CERR-CA                   NT    2:31.61  
  3 Truong, Adam K            12 MPMR-CA                   NT    2:32.81  
  4 kim, Theodore D           11 CERR-CA                   NT    2:35.59  
  5 Kim, Andrew J             12 RAPD-CA                   NT    2:36.30  
  6 De La Mora, Guillermo A   11 COMM-CA              3:04.93    2:45.28  
  7 Kim, Aiden J              11 RAPD-CA              3:22.73    3:02.11  
  8 Walsh, Kristopher W       12 WAC-CA               3:12.64    3:02.34  
  9 Kim, Andrew               12 RAPD-CA                   NT    3:39.34  
 -- Uzan, Matthew C           11 RAPD-CA              3:04.66         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 CERRITOS AQUATIC CLUB-CA  'A'                     2:21.88    2:04.26  
     1) kim, Theodore D 11              2) Mackinnon, Andrew N 12         
     3) Lee, Matthew W 11               4) Wong, Benjamin C 12            
  2 RAPIDS SWIM CLUB-CA  'A'                               NT    2:04.27  
     1) Kim, Colin H 12                 2) Ryu, Jonathan J 11             
     3) Lee, Abraham M 12               4) Phillips, Kalimba 11           
  3 RAPIDS SWIM CLUB-CA  'B'                               NT    2:21.33  
     1) Uzan, Matthew C 11              2) Kim, Aiden J 11                
     3) Gloginic, Igor 12               4) Kim, Andrew J 12               
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mahar, Josh D             14 CERR-CA                24.19      23.92  
  2 Wong, Arnold E            14 MPMR-CA                24.87      24.08  
  3 Straley, Noah R           13 RMDA-CA                25.49      24.23  
  3 Huerta, Isaiah J          14 RMDA-CA                25.04      24.23  
  5 Chen, Jeffrey             13 CERR-CA                24.02      24.49  
  6 Paing, Steven M           14 MAX-CA                 25.13      24.73  
  7 Mak, Darren               14 MPMR-CA                24.64      24.91  
  8 Wu, Lucas                 14 MAX-CA                 25.57      25.25  
  9 Oh, James                 13 RAPD-CA                25.81      25.28  
 10 Park, Edward              14 CERR-CA                25.34      25.48  
 11 Amory, Abraham A          14 VKNG-CA                26.56      25.68  
 12 Kimbrell, Travis C        14 DOLPHINS-CA            25.86      25.89  
 13 Heaton, Kobe W            14 VKNG-CA                27.28      26.03  
 14 Newberry, Ethan M         13 RMDA-CA                26.38      26.04  
 15 Serrano, Anthony C        14 RMDA-CA                26.80      26.11  
 16 Tran, Jarrett D           13 RMDA-CA                27.26      26.28  
 17 Thomsic, Ethan S          14 RMDA-CA                26.26      26.45  
 18 Kuo, Nathan L             14 ARSC-CA                27.42      26.54  
 19 Garcia, Michael C         14 WAC-CA                 27.26      26.55  
 20 Ramos, Marco X            13 FROG-CA                27.33      26.61  
 21 Lee, Ryan                 13 MPMR-CA                27.35      26.74  
 22 Barellano, James V        14 WAC-CA                 27.34      26.96  
 23 Hernandez, Michael H      14 RAPD-CA                26.54      26.97  
 24 Quintas, Kyle J           13 ULTR-CA                27.04      27.11  
 25 Marsh, Jason R            13 WAC-CA                 27.11      27.20  
 26 Lei, Lenny                14 MPMR-CA                26.79      27.80  
RED - Division  
  1 Huang, Justin             13 ARSC-CA                28.17      26.25  
  2 Samanta, Luca             13 RMDA-CA                27.54      26.40  
  3 Cheung, Brandon H         13 ARSC-CA                27.83      26.42  
  4 Lam, Brian J. J           13 ARSC-CA                28.32      26.83  
  5 Diep, Tobin D             14 MAX-CA                 29.19      26.88  
  6 Lee, Joseph K             13 ARSC-CA                29.57      26.94  
  7 Banh, Darren T            13 SGSG-CA                27.99      27.10  
  8 Song, Freddy              13 MPMR-CA                28.40      27.26  
  9 Fan, Connor J             13 CERR-CA                28.46      27.50  
 10 Cruz, Nicholas S          14 COMM-CA                28.13      28.04  
 11 Cho, Justin               13 CERR-CA                28.75      28.15  
 12 Petho, Sebastian, Seb S   13 FROG-CA                28.13      28.22  
 13 Berumen, Daniel           13 DOLPHINS-CA            28.42      28.29  
 14 Ochoa, Dominic J          14 RMDA-CA                28.31      28.61  
 15 Hernandez, Ricky H        13 RAPD-CA                29.90      29.09  
 16 Chavez, Samuel L          14 RMDA-CA                28.84      29.13  
 17 Djajadi, Joshua M         13 RMDA-CA                29.56      29.44  
WHT - Division  
  1 Seo, Austin J             13 ARSC-CA                34.48      27.71  
  2 Tsang, Timothy            13 MPMR-CA                30.51      28.18  
  3 Lin, Darien               13 ARSC-CA                31.07      28.50  
  4 Chang, Nafkyh H           13 RAPD-CA                30.24      28.79  
  5 Tang, Sean Z              13 SPS-CA                 30.08      29.23  
  6 Ngo, Colin                13 MPMR-CA                33.94      29.26  
  7 Yang, Isaac R             13 MPMR-CA                30.97      29.54  
  8 Valente, Christopher M    13 COMM-CA                32.79      29.75  
  9 Shen, Jordan              13 ARSC-CA                30.49      29.94  
 10 Hajipour, Parsa           13 CERR-CA                32.36      30.00  
 11 Mayeda, Nicholas H        14 SPS-CA                 32.17      30.05  
 11 Estrada, Adrian           13 WAC-CA                 31.87      30.05  
 13 Moran, Alessandro O       14 RMDA-CA                30.43      30.13  
 14 Kim, Aidan J              14 SPS-CA                    NT      30.42  
 15 Zhao, Andrew L            13 CERR-CA                31.17      31.24  
 16 Leung, Andrew             13 RMDA-CA                   NT      31.32  
 17 Lam, Brian A              13 CERR-CA                31.73      31.34  
 18 Hernandez, Aldrin A       13 COMM-CA                32.36      31.59  
 19 Regan, Sammy E            14 MAX-CA                 33.37      32.42  
 20 Kumak, Pratham            13 ARSC-CA                   NT      33.67  
 21 Reed, Jackson             13 ARSC-CA                   NT      34.96  
 22 Zou, Brian                14 SPS-CA                    NT      36.10  
 23 Watwani, Sid G            13 CERR-CA                40.30      36.29  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Huerta, Isaiah J          14 RMDA-CA                53.39      51.96  
                  25.07       51.96 (26.89)                                        
  2 Paing, Steven M           14 MAX-CA                 53.00      52.66  
                  25.67       52.66 (26.99)                                        
  3 Chen, Jeffrey             13 CERR-CA                52.96      53.25  
                  25.91       53.25 (27.34)                                        
  4 Wong, Arnold E            14 MPMR-CA                55.07      53.46  
                  26.46       53.46 (27.00)                                        
  5 Straley, Noah R           13 RMDA-CA                57.21      53.77  
                  25.59       53.77 (28.18)                                        
  6 Park, Edward              14 CERR-CA                58.14      55.10  
                  26.77       55.10 (28.33)                                        
  7 Serrano, Anthony C        14 RMDA-CA                58.50      55.66  
                  27.07       55.66 (28.59)                                        
  8 Newberry, Ethan M         13 RMDA-CA                56.32      55.71  
                  26.56       55.71 (29.15)                                        
  9 Amory, Abraham A          14 VKNG-CA                58.01      55.93  
                  27.27       55.93 (28.66)                                        
 10 Tran, Jarrett D           13 RMDA-CA                57.69      56.30  
                  27.27       56.30 (29.03)                                        
 11 Garcia, Michael C         14 WAC-CA                 57.48      56.51  
                  27.37       56.51 (29.14)                                        
 12 Lee, Ryan                 13 MPMR-CA                58.49      57.67  
                  27.72       57.67 (29.95)                                        
 13 Marsh, Jason R            13 WAC-CA                 57.76      57.80  
                  27.77       57.80 (30.03)                                        
 14 Heaton, Kobe W            14 VKNG-CA                58.00      58.63  
                  28.19       58.63 (30.44)                                        
RED - Division  
  1 Samanta, Luca             13 RMDA-CA                59.78      58.77  
                  27.76       58.77 (31.01)                                        
  2 Kuo, Nathan L             14 ARSC-CA              1:02.37      58.98  
                  28.56       58.98 (30.42)                                        
  3 Fan, Connor J             13 CERR-CA              1:02.22      59.14  
                  28.47       59.14 (30.67)                                        
  4 Diep, Tobin D             14 MAX-CA               1:03.82      59.22  
                  28.54       59.22 (30.68)                                        
  5 Lam, Brian J. J           13 ARSC-CA              1:04.27      59.29  
                  28.43       59.29 (30.86)                                        
  6 Huang, Justin             13 ARSC-CA              1:03.06      59.92  
                  28.52       59.92 (31.40)                                        
  7 Bradley, Ryan L           14 SPS-CA               1:03.97    1:00.19  
                  29.16     1:00.19 (31.03)                                        
  8 Cheung, Brandon H         13 ARSC-CA              1:00.61    1:00.23  
                  29.24     1:00.23 (30.99)                                        
  9 Maetani, Yuma C           14 MAX-CA               1:01.73    1:00.30  
                  29.12     1:00.30 (31.18)                                        
 10 Sallenbach, Jake S        13 RMDA-CA              1:02.28    1:00.50  
                  29.42     1:00.50 (31.08)                                        
 11 Ramos, Marco X            13 FROG-CA              1:00.41    1:00.77  
                  28.81     1:00.77 (31.96)                                        
 12 Song, Freddy              13 MPMR-CA              1:02.50    1:01.33  
                  29.88     1:01.33 (31.45)                                        
 13 Quintas, Kyle J           13 ULTR-CA              1:01.03    1:01.90  
                  29.87     1:01.90 (32.03)                                        
 14 Barellano, James V        14 WAC-CA               1:00.70    1:02.04  
                  29.64     1:02.04 (32.40)                                        
 15 Chen, Joshua              14 ARSC-CA              1:04.84    1:02.12  
                  29.79     1:02.12 (32.33)                                        
 16 Petho, Sebastian, Seb S   13 FROG-CA              1:00.70    1:02.23  
                  29.93     1:02.23 (32.30)                                        
 17 Chan, Mitchell H          13 MPMR-CA              1:04.94    1:03.23  
                  30.65     1:03.23 (32.58)                                        
 18 Chavez, Samuel L          14 RMDA-CA              1:03.15    1:04.56  
                  31.64     1:04.56 (32.92)                                        
 19 Ochoa, Dominic J          14 RMDA-CA              1:03.89    1:07.49  
                  31.94     1:07.49 (35.55)                                        
WHT - Division  
  1 Lee, Joseph K             13 ARSC-CA              1:06.34      59.21  
                  28.95       59.21 (30.26)                                        
  2 Hernandez, Eduardo A      14 PIRATES-CA                NT    1:00.02  
                  28.40     1:00.02 (31.62)                                        
  3 Seo, Austin J             13 ARSC-CA              1:25.45    1:02.56  
                  30.28     1:02.56 (32.28)                                        
  4 Hernandez, Ricky H        13 RAPD-CA              1:08.59    1:02.71  
                  30.35     1:02.71 (32.36)                                        
  5 Orbigoso, Matthew V       13 MAX-CA               1:06.32    1:03.51  
                  30.76     1:03.51 (32.75)                                        
  6 Tsang, Timothy            13 MPMR-CA              1:10.02    1:04.22  
                  31.26     1:04.22 (32.96)                                        
  7 Yang, Isaac R             13 MPMR-CA              1:10.31    1:04.94  
                  32.22     1:04.94 (32.72)                                        
  8 Cho, Justin               13 CERR-CA              1:08.64    1:05.05  
                  31.47     1:05.05 (33.58)                                        
  9 Lin, Darien               13 ARSC-CA              1:07.00    1:05.76  
                  31.97     1:05.76 (33.79)                                        
 10 Kim, Aidan J              14 SPS-CA               1:18.71    1:05.88  
                  31.22     1:05.88 (34.66)                                        
 11 Chang, Nafkyh H           13 RAPD-CA              1:08.13    1:06.03  
                  31.86     1:06.03 (34.17)                                        
 12 Pocinich, Ryan A          14 VKNG-CA              1:11.99    1:06.55  
                  32.12     1:06.55 (34.43)                                        
 13 Shen, Jordan              13 ARSC-CA              1:07.36    1:06.88  
                  32.27     1:06.88 (34.61)                                        
 14 Chen, Jim H               14 SPS-CA               1:08.59    1:07.62  
                  32.71     1:07.62 (34.91)                                        
 15 Nguyen, Anthony D         13 CERR-CA              1:05.18    1:07.89  
                  32.61     1:07.89 (35.28)                                        
 16 Ngo, Colin                13 MPMR-CA              1:18.67    1:08.13  
                  32.63     1:08.13 (35.50)                                        
 17 Pham, Joey Q              13 CERR-CA              1:12.14    1:09.36  
                  34.23     1:09.36 (35.13)                                        
 18 Jenson, Sebastian K       13 MAX-CA               1:16.36    1:10.85  
                  33.65     1:10.85 (37.20)                                        
 19 Benitez, Daniel J         13 PIRATES-CA                NT    1:10.91  
                  34.06     1:10.91 (36.85)                                        
 20 Zhao, Andrew L            13 CERR-CA              1:11.08    1:11.55  
                  33.44     1:11.55 (38.11)                                        
 21 Kumak, Pratham            13 ARSC-CA                   NT    1:18.50  
                  37.73     1:18.50 (40.77)                                        
 22 Reed, Jackson             13 ARSC-CA                   NT    1:18.71  
                  37.57     1:18.71 (41.14)                                        
 23 Watwani, Sid G            13 CERR-CA              1:32.71    1:24.22  
                  37.46     1:24.22 (46.76)                                        
 24 Noriega, Nathan E         13 SHORE AQUATICS-CA    1:28.70    1:30.06  
                  40.76     1:30.06 (49.30)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mahar, Josh D             14 CERR-CA              1:56.65    1:52.55  
                  25.44       53.74 (28.30)     1:23.28 (29.54)     1:52.55 (29.27)
  2 Mak, Darren               14 MPMR-CA              1:59.15    1:55.61  
                  27.39       56.83 (29.44)     1:25.97 (29.14)     1:55.61 (29.64)
  3 Huerta, Isaiah J          14 RMDA-CA              1:56.78    1:56.94  
                  26.47       55.76 (29.29)     1:26.20 (30.44)     1:56.94 (30.74)
  4 Lee, Jong-Seok            13 RAPD-CA              2:01.07    1:57.10  
                  27.77       57.38 (29.61)     1:27.61 (30.23)     1:57.10 (29.49)
  5 Serrano, Anthony C        14 RMDA-CA              2:04.02    1:58.52  
                  27.97       58.80 (30.83)     1:28.73 (29.93)     1:58.52 (29.79)
  6 Newberry, Ethan M         13 RMDA-CA              2:00.97    1:59.01  
                  27.28       57.91 (30.63)     1:28.38 (30.47)     1:59.01 (30.63)
  7 Garcia, Michael C         14 WAC-CA               1:59.79    1:59.22  
                  27.43       57.59 (30.16)     1:28.93 (31.34)     1:59.22 (30.29)
  8 Wong, Arnold E            14 MPMR-CA              2:03.93    1:59.90  
                  28.13       58.80 (30.67)     1:30.44 (31.64)     1:59.90 (29.46)
  9 Park, Brian J             13 RAPD-CA              2:06.78    2:00.57  
                  27.93       58.35 (30.42)     1:29.64 (31.29)     2:00.57 (30.93)
 10 Oh, James                 13 RAPD-CA              2:10.46    2:00.88  
                  28.42       59.27 (30.85)     1:30.13 (30.86)     2:00.88 (30.75)
 11 Chen, Jeffrey             13 CERR-CA              2:00.76    2:01.84  
                  27.74       58.44 (30.70)     1:30.06 (31.62)     2:01.84 (31.78)
 12 Park, Edward              14 CERR-CA              2:10.61    2:02.80  
                  28.17       58.59 (30.42)     1:30.39 (31.80)     2:02.80 (32.41)
 13 Lee, Ryan                 13 MPMR-CA              2:10.44    2:03.43  
                  27.81       58.49 (30.68)     1:30.70 (32.21)     2:03.43 (32.73)
 14 Tran, Jarrett D           13 RMDA-CA              2:09.36    2:03.47  
                  28.73     1:00.28 (31.55)     1:32.41 (32.13)     2:03.47 (31.06)
 15 Ryu, Kenneth J            14 RAPD-CA              2:09.64    2:05.05  
                  28.60       59.56 (30.96)     1:32.07 (32.51)     2:05.05 (32.98)
 16 Heaton, Kobe W            14 VKNG-CA              2:07.58    2:05.55  
                  28.30     1:00.39 (32.09)     1:33.73 (33.34)     2:05.55 (31.82)
 17 Banh, Darren T            13 SGSG-CA              2:10.56    2:07.05  
                  30.94     1:02.80 (31.86)     1:35.04 (32.24)     2:07.05 (32.01)
 18 Sallenbach, Jake S        13 RMDA-CA              2:07.78    2:07.65  
                  30.18     1:02.12 (31.94)     1:34.98 (32.86)     2:07.65 (32.67)
 19 Marsh, Jason R            13 WAC-CA               2:02.20    2:07.93  
                  29.08     1:00.89 (31.81)     1:34.29 (33.40)     2:07.93 (33.64)
 20 Petho, Sebastian, Seb S   13 FROG-CA              2:10.74    2:10.31  
                  30.29     1:02.74 (32.45)     1:36.83 (34.09)     2:10.31 (33.48)
RED - Division  
  1 Shin, Jerald T            13 RAPD-CA              2:18.25    2:05.28  
                  29.55     1:01.66 (32.11)     1:34.70 (33.04)     2:05.28 (30.58)
  2 Fan, Connor J             13 CERR-CA              2:14.77    2:06.35  
                  28.28     1:00.27 (31.99)     1:33.81 (33.54)     2:06.35 (32.54)
  3 Samanta, Luca             13 RMDA-CA              2:14.48    2:10.62  
                  29.78     1:03.07 (33.29)     1:37.35 (34.28)     2:10.62 (33.27)
  4 Song, Freddy              13 MPMR-CA              2:21.68    2:10.69  
                  31.25     1:04.44 (33.19)     1:38.22 (33.78)     2:10.69 (32.47)
  5 Barellano, James V        14 WAC-CA               2:11.48    2:11.12  
                  29.75     1:02.75 (33.00)     1:36.86 (34.11)     2:11.12 (34.26)
  6 Cheung, Brandon H         13 ARSC-CA              2:17.88    2:12.75  
                  30.52     1:05.70 (35.18)     1:40.83 (35.13)     2:12.75 (31.92)
  7 Moran, Alessandro O       14 RMDA-CA              2:22.68    2:14.84  
                  31.61     1:05.75 (34.14)     1:40.80 (35.05)     2:14.84 (34.04)
  8 Cruz, Nicholas S          14 COMM-CA              2:18.15    2:16.09  
                  31.20     1:05.91 (34.71)     1:42.34 (36.43)     2:16.09 (33.75)
  9 Tang, Sean Z              13 SPS-CA               2:17.75    2:17.66  
                  32.14     1:06.72 (34.58)     1:42.54 (35.82)     2:17.66 (35.12)
 10 Chavez, Samuel L          14 RMDA-CA              2:18.15    2:18.68  
                  32.21     1:07.11 (34.90)     1:43.68 (36.57)     2:18.68 (35.00)
 11 Hernandez, Michael H      14 RAPD-CA              2:17.49    2:21.92  
                  31.84     1:07.28 (35.44)     1:44.06 (36.78)     2:21.92 (37.86)
 12 Lei, Lenny                14 MPMR-CA              2:13.11    2:22.14  
                  32.79     1:09.41 (36.62)     1:46.91 (37.50)     2:22.14 (35.23)
WHT - Division  
  1 Straley, Noah R           13 RMDA-CA                   NT    2:02.31  
                  27.03       57.72 (30.69)     1:29.97 (32.25)     2:02.31 (32.34)
  2 Lee, Joseph K             13 ARSC-CA              2:25.22    2:06.61  
                  30.45     1:02.74 (32.29)     1:35.13 (32.39)     2:06.61 (31.48)
  3 Woo, Kyle J               13 RMDA-CA              3:14.88    2:08.50  
                  28.58     1:01.02 (32.44)     1:35.33 (34.31)     2:08.50 (33.17)
  4 Wong, Andrew M            13 MPMR-CA                   NT    2:09.95  
                  29.85     1:03.06 (33.21)     1:37.37 (34.31)     2:09.95 (32.58)
  5 Estrada, Adrian           13 WAC-CA               2:28.31    2:17.24  
                  31.99     1:06.50 (34.51)     1:42.24 (35.74)     2:17.24 (35.00)
  6 Kimbrell, Travis C        14 DOLPHINS-CA          2:23.42    2:18.08  
                  28.74   1:38.95 (1:10.21)     2:18.08 (39.13)                    
  7 Seo, Austin J             13 ARSC-CA                   NT    2:18.71  
                  32.89     1:07.99 (35.10)     1:44.39 (36.40)     2:18.71 (34.32)
  8 Hernandez, Ricky H        13 RAPD-CA              2:28.47    2:21.79  
                  32.48     1:08.85 (36.37)     1:46.79 (37.94)     2:21.79 (35.00)
  9 Chang, Nafkyh H           13 RAPD-CA              2:39.05    2:22.80  
                  33.04     1:10.19 (37.15)     1:47.13 (36.94)     2:22.80 (35.67)
 10 Cho, Justin               13 CERR-CA                   NT    2:24.63  
                  31.81     1:07.93 (36.12)     1:47.29 (39.36)     2:24.63 (37.34)
 11 Valente, Christopher M    13 COMM-CA              2:32.38    2:24.87  
                  33.42     1:09.12 (35.70)     1:46.54 (37.42)     2:24.87 (38.33)
 12 Djajadi, Joshua M         13 RMDA-CA              2:27.19    2:24.88  
                  32.81     1:08.92 (36.11)     1:47.37 (38.45)     2:24.88 (37.51)
 13 Regan, Sammy E            14 MAX-CA               2:23.96    2:25.95  
                  34.50     1:11.24 (36.74)     1:48.76 (37.52)     2:25.95 (37.19)
 14 Berumen, Daniel           13 DOLPHINS-CA               NT    2:26.33  
                  28.76     1:04.69 (35.93)     1:45.93 (41.24)     2:26.33 (40.40)
 15 Ngo, Colin                13 MPMR-CA              2:52.43    2:29.82  
                  34.62     1:11.06 (36.44)     1:48.89 (37.83)     2:29.82 (40.93)
 16 Zhao, Andrew L            13 CERR-CA              2:40.25    2:31.66  
                  33.39     1:11.20 (37.81)     1:52.68 (41.48)     2:31.66 (38.98)
 17 Lam, Brian A              13 CERR-CA              2:44.96    2:39.23  
                  36.20     1:16.21 (40.01)     1:58.99 (42.78)     2:39.23 (40.24)
 18 Hernandez, Aldrin A       13 COMM-CA              2:47.99    2:39.74  
                  34.31     1:14.58 (40.27)     1:58.27 (43.69)     2:39.74 (41.47)
 19 Zou, Brian                14 SPS-CA                    NT    3:08.63  
                  43.15     1:30.15 (47.00)     2:20.06 (49.91)     3:08.63 (48.57)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mahar, Josh D             14 CERR-CA                56.75      57.71  
                  28.16       57.71 (29.55)                                        
  2 Lee, Jong-Seok            13 RAPD-CA                59.29      59.52  
                  29.33       59.52 (30.19)                                        
  3 Wu, Lucas                 14 MAX-CA               1:03.29    1:03.14  
                  30.86     1:03.14 (32.28)                                        
  4 Paing, Steven M           14 MAX-CA               1:03.49    1:03.75  
                  30.83     1:03.75 (32.92)                                        
  5 Heaton, Kobe W            14 VKNG-CA              1:03.57    1:04.02  
                  31.28     1:04.02 (32.74)                                        
  6 Wong, Arnold E            14 MPMR-CA              1:07.50    1:04.27  
                  31.95     1:04.27 (32.32)                                        
  7 Chen, Jeffrey             13 CERR-CA              1:05.00    1:05.21  
                  31.90     1:05.21 (33.31)                                        
  8 Fan, Connor J             13 CERR-CA              1:11.07    1:05.48  
                  31.58     1:05.48 (33.90)                                        
  9 Cheung, Brandon H         13 ARSC-CA              1:10.90    1:06.76  
                  32.37     1:06.76 (34.39)                                        
 10 Sallenbach, Jake S        13 RMDA-CA              1:11.25    1:08.07  
                  33.19     1:08.07 (34.88)                                        
 11 Wong, Andrew M            13 MPMR-CA              1:09.23    1:08.24  
                  34.15     1:08.24 (34.09)                                        
RED - Division  
  1 Bradley, Ryan L           14 SPS-CA               1:11.94    1:06.57  
                  32.38     1:06.57 (34.19)                                        
  2 Petho, Sebastian, Seb S   13 FROG-CA              1:12.75    1:10.02  
                  35.13     1:10.02 (34.89)                                        
  3 Chang, Nafkyh H           13 RAPD-CA              1:14.79    1:10.61  
                  34.23     1:10.61 (36.38)                                        
  4 Orbigoso, Matthew V       13 MAX-CA               1:16.48    1:12.12  
                  36.59     1:12.12 (35.53)                                        
  5 Chan, Mitchell H          13 MPMR-CA              1:15.15    1:12.82  
                  35.74     1:12.82 (37.08)                                        
  6 Serrano, Anthony C        14 RMDA-CA              1:15.23    1:12.83  
                  35.05     1:12.83 (37.78)                                        
  7 Quintas, Kyle J           13 ULTR-CA              1:11.88    1:12.93  
                  35.39     1:12.93 (37.54)                                        
  8 Berumen, Daniel           13 DOLPHINS-CA          1:15.15    1:13.37  
                  34.47     1:13.37 (38.90)                                        
  9 Cho, Justin               13 CERR-CA              1:15.47    1:14.09  
                  35.80     1:14.09 (38.29)                                        
 10 Chavez, Samuel L          14 RMDA-CA              1:17.56    1:17.39  
                  37.86     1:17.39 (39.53)                                        
 11 Djajadi, Joshua M         13 RMDA-CA              1:17.79    1:17.56  
                  37.50     1:17.56 (40.06)                                        
WHT - Division  
  1 Huang, Justin             13 ARSC-CA                   NT    1:07.28  
                  32.88     1:07.28 (34.40)                                        
  2 Tang, Michael             13 EL MONTE SHARKS-CA        NT    1:09.49  
                  34.44     1:09.49 (35.05)                                        
  3 Chen, Joshua              14 ARSC-CA              1:20.17    1:13.43  
                  36.42     1:13.43 (37.01)                                        
  4 Pocinich, Ryan A          14 VKNG-CA                   NT    1:14.84  
                  36.87     1:14.84 (37.97)                                        
  5 Yang, Isaac R             13 MPMR-CA              1:25.11    1:15.07  
                  37.38     1:15.07 (37.69)                                        
  6 Moran, Alessandro O       14 RMDA-CA              1:25.53    1:15.81  
                  36.60     1:15.81 (39.21)                                        
  7 Shen, Jordan              13 ARSC-CA              1:20.02    1:17.22  
                  36.98     1:17.22 (40.24)                                        
  8 Tsang, Timothy            13 MPMR-CA                   NT    1:20.03  
  9 Nguyen, Anthony D         13 CERR-CA              1:21.66    1:20.38  
                  40.75     1:20.38 (39.63)                                        
 10 Benitez, Daniel J         13 PIRATES-CA                NT    1:20.89  
 11 Lee, Joseph K             13 ARSC-CA              1:28.31    1:21.25  
                  41.08     1:21.25 (40.17)                                        
 12 Regan, Sammy E            14 MAX-CA               1:23.85    1:22.64  
                  40.74     1:22.64 (41.90)                                        
 13 Ochoa, Dominic J          14 RMDA-CA              1:21.30    1:23.05  
                  40.06     1:23.05 (42.99)                                        
 14 Zhao, Andrew L            13 CERR-CA              1:21.79    1:25.94  
                  41.69     1:25.94 (44.25)                                        
 15 Pham, Joey Q              13 CERR-CA              1:26.49    1:27.65  
                  42.98     1:27.65 (44.67)                                        
 16 Jenson, Sebastian K       13 MAX-CA                    NT    1:27.80  
 17 Reed, Jackson             13 ARSC-CA                   NT    1:28.73  
                  42.13     1:28.73 (46.60)                                        
 18 Kim, Aidan J              14 SPS-CA               1:24.36    1:31.97  
                  34.64     1:31.97 (57.33)                                        
 19 Noriega, Nathan E         13 SHORE AQUATICS-CA    1:36.88    1:32.01  
 -- Kumak, Pratham            13 ARSC-CA                   NT         DQ  
                  46.47          DQ (49.01)                                        
 -- Chen, Jim H               14 SPS-CA                    NT         DQ  
                  41.84          DQ (42.23)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Park, Brian J             13 RAPD-CA              1:11.03    1:06.24  
                  31.52     1:06.24 (34.72)                                        
  2 Amory, Abraham A          14 VKNG-CA              1:10.05    1:06.73  
                  31.87     1:06.73 (34.86)                                        
  3 Ryu, Kenneth J            14 RAPD-CA              1:09.94    1:07.79  
                  31.62     1:07.79 (36.17)                                        
  4 Paing, Steven M           14 MAX-CA               1:12.23    1:08.29  
                  31.54     1:08.29 (36.75)                                        
  5 Thomsic, Ethan S          14 RMDA-CA              1:12.43    1:08.82  
                  32.33     1:08.82 (36.49)                                        
  6 Lee, Jong-Seok            13 RAPD-CA              1:12.53    1:11.22  
                  33.75     1:11.22 (37.47)                                        
  7 Garcia, Michael C         14 WAC-CA               1:13.87    1:11.38  
                  33.85     1:11.38 (37.53)                                        
  8 Lam, Brian J. J           13 ARSC-CA              1:16.82    1:11.51  
                  33.55     1:11.51 (37.96)                                        
  9 Lin, Darien               13 ARSC-CA              1:17.07    1:12.14  
                  33.95     1:12.14 (38.19)                                        
 10 Newberry, Ethan M         13 RMDA-CA              1:15.16    1:13.19  
                  34.28     1:13.19 (38.91)                                        
 11 Kuo, Nathan L             14 ARSC-CA              1:16.48    1:13.69  
                  34.79     1:13.69 (38.90)                                        
 12 Mahar, Josh D             14 CERR-CA              1:16.15    1:14.12  
                  35.16     1:14.12 (38.96)                                        
 13 Shin, Jerald T            13 RAPD-CA              1:15.57    1:14.17  
                  35.24     1:14.17 (38.93)                                        
 14 Serrano, Anthony C        14 RMDA-CA              1:15.83    1:15.34  
                  35.79     1:15.34 (39.55)                                        
 15 Huerta, Isaiah J          14 RMDA-CA              1:15.45    1:15.78  
                  35.87     1:15.78 (39.91)                                        
 16 Barellano, James V        14 WAC-CA               1:19.10    1:16.10  
                  35.22     1:16.10 (40.88)                                        
 17 Ochoa, Dominic J          14 RMDA-CA              1:17.79    1:20.54  
                  37.28     1:20.54 (43.26)                                        
RED - Division  
  1 Diep, Tobin D             14 MAX-CA               1:21.59    1:13.96  
                  34.52     1:13.96 (39.44)                                        
  2 Fan, Connor J             13 CERR-CA              1:22.03    1:16.61  
                  35.29     1:16.61 (41.32)                                        
  3 Samanta, Luca             13 RMDA-CA              1:24.71    1:19.02  
                  37.30     1:19.02 (41.72)                                        
  4 Marsh, Jason R            13 WAC-CA               1:22.15    1:19.62  
                  37.60     1:19.62 (42.02)                                        
  5 Wong, Andrew M            13 MPMR-CA              1:23.36    1:20.38  
                  38.72     1:20.38 (41.66)                                        
  6 Quintas, Kyle J           13 ULTR-CA              1:23.43    1:22.24  
                  38.77     1:22.24 (43.47)                                        
  7 Cruz, Nicholas S          14 COMM-CA              1:25.33    1:22.73  
                  39.84     1:22.73 (42.89)                                        
  8 Mayeda, Nicholas H        14 SPS-CA               1:25.59    1:26.47  
                  41.89     1:26.47 (44.58)                                        
  9 Chavez, Samuel L          14 RMDA-CA              1:25.65    1:27.41  
                  40.46     1:27.41 (46.95)                                        
WHT - Division  
  1 Wu, Lucas                 14 MAX-CA                    NT    1:13.40  
                  35.21     1:13.40 (38.19)                                        
  2 Lee, Joseph K             13 ARSC-CA              1:27.39    1:17.12  
                  37.12     1:17.12 (40.00)                                        
  3 Tran, Jarrett D           13 RMDA-CA              1:26.78    1:17.94  
                  36.68     1:17.94 (41.26)                                        
  4 Seo, Austin J             13 ARSC-CA              1:29.47    1:18.21  
                  36.58     1:18.21 (41.63)                                        
  5 Huang, Justin             13 ARSC-CA                   NT    1:18.68  
                  36.59     1:18.68 (42.09)                                        
  6 Song, Freddy              13 MPMR-CA              1:37.16    1:19.66  
                  37.65     1:19.66 (42.01)                                        
  7 Yang, Isaac R             13 MPMR-CA              1:32.91    1:21.60  
                  38.90     1:21.60 (42.70)                                        
  8 Tang, Sean Z              13 SPS-CA               1:31.55    1:21.69  
                  38.63     1:21.69 (43.06)                                        
  9 Moran, Alessandro O       14 RMDA-CA              1:28.33    1:24.59  
                  41.05     1:24.59 (43.54)                                        
 10 Shen, Jordan              13 ARSC-CA              1:27.33    1:24.99  
                  40.16     1:24.99 (44.83)                                        
 11 Kim, Aidan J              14 SPS-CA                    NT    1:25.01  
                  39.46     1:25.01 (45.55)                                        
 12 Hajipour, Parsa           13 CERR-CA              1:49.33    1:26.13  
                  41.00     1:26.13 (45.13)                                        
 13 Estrada, Adrian           13 WAC-CA               1:31.11    1:26.38  
                  41.01     1:26.38 (45.37)                                        
 14 Djajadi, Joshua M         13 RMDA-CA              1:45.54    1:26.39  
                  40.43     1:26.39 (45.96)                                        
 15 Tsang, Timothy            13 MPMR-CA                   NT    1:27.95  
                  41.21     1:27.95 (46.74)                                        
 16 Lam, Brian A              13 CERR-CA              1:29.88    1:30.14  
                  41.55     1:30.14 (48.59)                                        
 17 Regan, Sammy E            14 MAX-CA               1:44.21    1:32.74  
                  43.74     1:32.74 (49.00)                                        
 18 Cho, Justin               13 CERR-CA                   NT    1:36.46  
                  42.29     1:36.46 (54.17)                                        
 19 Zhao, Andrew L            13 CERR-CA              1:44.40    1:39.40  
                  45.81     1:39.40 (53.59)                                        
 20 Hernandez, Aldrin A       13 COMM-CA              1:41.29    1:40.28  
                  46.18     1:40.28 (54.10)                                        
 21 Kumak, Pratham            13 ARSC-CA                   NT    1:43.55  
                  48.56     1:43.55 (54.99)                                        
 -- Zou, Brian                14 SPS-CA                    NT         DQ  
                  53.80          DQ (59.92)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mahar, Josh D             14 CERR-CA                55.80      55.88  
                  26.12       55.88 (29.76)                                        
  2 Wu, Lucas                 14 MAX-CA                 58.04      58.61  
                  27.54       58.61 (31.07)                                        
  3 Huerta, Isaiah J          14 RMDA-CA                59.50      58.70  
                  27.15       58.70 (31.55)                                        
  4 Fan, Connor J             13 CERR-CA              1:03.90      58.91  
                  27.52       58.91 (31.39)                                        
  5 Serrano, Anthony C        14 RMDA-CA              1:06.80    1:01.55  
                  29.43     1:01.55 (32.12)                                        
  6 Newberry, Ethan M         13 RMDA-CA              1:03.75    1:01.90  
                  28.86     1:01.90 (33.04)                                        
  7 Amory, Abraham A          14 VKNG-CA              1:05.02    1:02.25  
                  29.00     1:02.25 (33.25)                                        
  8 Straley, Noah R           13 RMDA-CA              1:04.13    1:03.22  
                  28.74     1:03.22 (34.48)                                        
RED - Division  
  1 Lee, Ryan                 13 MPMR-CA              1:12.73    1:06.49  
                  30.78     1:06.49 (35.71)                                        
  2 Huang, Justin             13 ARSC-CA              1:11.39    1:07.95  
                  31.21     1:07.95 (36.74)                                        
  3 Wong, Andrew M            13 MPMR-CA              1:11.16    1:09.54  
                  33.30     1:09.54 (36.24)                                        
  4 Samanta, Luca             13 RMDA-CA              1:13.34    1:10.64  
                  31.73     1:10.64 (38.91)                                        
  5 Maetani, Yuma C           14 MAX-CA               1:10.71    1:11.17  
                  32.72     1:11.17 (38.45)                                        
  6 Barellano, James V        14 WAC-CA               1:13.78    1:14.23  
                  33.98     1:14.23 (40.25)                                        
WHT - Division  
  1 Tran, Jarrett D           13 RMDA-CA              1:14.21    1:03.96  
                  29.92     1:03.96 (34.04)                                        
  2 Seo, Austin J             13 ARSC-CA              1:24.34    1:08.10  
                  31.46     1:08.10 (36.64)                                        
  3 Orbigoso, Matthew V       13 MAX-CA               1:22.05    1:08.46  
                  30.24     1:08.46 (38.22)                                        
  4 Lam, Brian J. J           13 ARSC-CA              1:15.30    1:10.19  
                  33.08     1:10.19 (37.11)                                        
  5 Ramos, Marco X            13 FROG-CA              1:20.12    1:10.73  
                  28.99     1:10.73 (41.74)                                        
  6 Berumen, Daniel           13 DOLPHINS-CA          1:17.28    1:12.84  
                  32.79     1:12.84 (40.05)                                        
  7 Lin, Darien               13 ARSC-CA                   NT    1:13.58  
                  34.17     1:13.58 (39.41)                                        
  8 Chavez, Samuel L          14 RMDA-CA              1:20.97    1:13.76  
                  33.85     1:13.76 (39.91)                                        
  9 Estrada, Adrian           13 WAC-CA                    NT    1:14.39  
                  34.92     1:14.39 (39.47)                                        
 10 Chen, Jim H               14 SPS-CA                    NT    1:14.71  
                  33.60     1:14.71 (41.11)                                        
 11 Djajadi, Joshua M         13 RMDA-CA                   NT    1:14.89  
                  34.42     1:14.89 (40.47)                                        
 12 Moran, Alessandro O       14 RMDA-CA              1:21.80    1:14.97  
                  35.00     1:14.97 (39.97)                                        
 13 Tsang, Timothy            13 MPMR-CA                   NT    1:14.98  
                  32.98     1:14.98 (42.00)                                        
 14 Yang, Isaac R             13 MPMR-CA                   NT    1:15.38  
                  35.23     1:15.38 (40.15)                                        
 15 Chen, Joshua              14 ARSC-CA              1:16.72    1:15.60  
                  34.31     1:15.60 (41.29)                                        
 16 Ochoa, Dominic J          14 RMDA-CA              1:14.85    1:18.20  
                  36.12     1:18.20 (42.08)                                        
 17 Nguyen, Anthony D         13 CERR-CA                   NT    1:18.59  
                  34.56     1:18.59 (44.03)                                        
 18 Ngo, Colin                13 MPMR-CA                   NT    1:18.87  
                  37.06     1:18.87 (41.81)                                        
 19 Regan, Sammy E            14 MAX-CA               1:21.86    1:18.92  
                  36.52     1:18.92 (42.40)                                        
 20 Benitez, Daniel J         13 PIRATES-CA                NT    1:23.36  
                  38.93     1:23.36 (44.43)                                        
 21 Pham, Joey Q              13 CERR-CA                   NT    1:23.43  
                  38.60     1:23.43 (44.83)                                        
 -- Jenson, Sebastian K       13 MAX-CA               1:27.33         DQ  
                  34.79          DQ (47.53)                                        
 -- Leung, Andrew             13 RMDA-CA                   NT         DQ  
                  37.52          DQ (47.81)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lee, Jong-Seok            13 RAPD-CA              2:15.55    2:11.12  
                  28.74     1:01.46 (32.72)     1:40.47 (39.01)     2:11.12 (30.65)
  2 Garcia, Michael C         14 WAC-CA               2:17.23    2:14.02  
                  28.87     1:03.46 (34.59)     1:43.16 (39.70)     2:14.02 (30.86)
  3 Newberry, Ethan M         13 RMDA-CA              2:18.04    2:14.32  
                  28.97     1:03.09 (34.12)     1:43.75 (40.66)     2:14.32 (30.57)
  4 Park, Brian J             13 RAPD-CA              2:22.26    2:14.68  
                  30.16     1:07.90 (37.74)     1:44.53 (36.63)     2:14.68 (30.15)
  5 Oh, James                 13 RAPD-CA              2:22.85    2:15.48  
                  28.86     1:04.07 (35.21)     1:45.58 (41.51)     2:15.48 (29.90)
  6 Shin, Jerald T            13 RAPD-CA              2:22.11    2:15.51  
                  29.10     1:04.91 (35.81)     1:44.47 (39.56)     2:15.51 (31.04)
  7 Amory, Abraham A          14 VKNG-CA              2:22.15    2:16.86  
                  29.39     1:06.35 (36.96)     1:45.76 (39.41)     2:16.86 (31.10)
  8 Ryu, Kenneth J            14 RAPD-CA              2:20.85    2:18.25  
                  29.23     1:04.51 (35.28)     1:46.43 (41.92)     2:18.25 (31.82)
  9 Park, Edward              14 CERR-CA              2:25.10    2:19.57  
                  31.27     1:07.40 (36.13)     1:48.23 (40.83)     2:19.57 (31.34)
 10 Tran, Jarrett D           13 RMDA-CA              2:25.51    2:19.81  
                  30.27     1:06.68 (36.41)     1:49.09 (42.41)     2:19.81 (30.72)
 11 Bradley, Ryan L           14 SPS-CA               2:27.37    2:22.73  
                  31.69     1:09.68 (37.99)     1:49.86 (40.18)     2:22.73 (32.87)
 12 Cheung, Brandon H         13 ARSC-CA              2:26.52    2:24.60  
                  33.44     1:10.42 (36.98)     1:51.61 (41.19)     2:24.60 (32.99)
 13 Hsieh, Henry              14 MAX-CA               2:19.29    2:25.02  
                  31.59     1:07.74 (36.15)     1:50.92 (43.18)     2:25.02 (34.10)
 14 Marsh, Jason R            13 WAC-CA               2:22.30    2:25.15  
                  32.47     1:10.06 (37.59)     1:52.58 (42.52)     2:25.15 (32.57)
RED - Division  
  1 Diep, Tobin D             14 MAX-CA               2:33.65    2:26.63  
                  31.79     1:08.93 (37.14)     1:52.28 (43.35)     2:26.63 (34.35)
  2 Maetani, Yuma C           14 MAX-CA               2:29.37    2:27.68  
                  32.77     1:11.37 (38.60)     1:52.37 (41.00)     2:27.68 (35.31)
  3 Barellano, James V        14 WAC-CA               2:29.69    2:30.33  
                  32.04     1:11.79 (39.75)     1:55.27 (43.48)     2:30.33 (35.06)
  4 Petho, Sebastian, Seb S   13 FROG-CA              2:32.79    2:30.75  
                  34.74     1:12.22 (37.48)     1:57.90 (45.68)     2:30.75 (32.85)
  5 Hernandez, Ricky H        13 RAPD-CA              2:38.85    2:30.78  
                  32.76     1:11.44 (38.68)     1:56.42 (44.98)     2:30.78 (34.36)
  6 Samanta, Luca             13 RMDA-CA              2:31.76    2:30.92  
                  31.88     1:11.71 (39.83)     1:57.41 (45.70)     2:30.92 (33.51)
  7 Hernandez, Michael H      14 RAPD-CA              2:32.00    2:30.93  
                  32.62     1:11.40 (38.78)     1:56.41 (45.01)     2:30.93 (34.52)
  8 Quintas, Kyle J           13 ULTR-CA              2:38.12    2:31.56  
                  33.65     1:12.74 (39.09)     1:58.50 (45.76)     2:31.56 (33.06)
  9 Lam, Brian J. J           13 ARSC-CA              2:42.13    2:32.71  
                  33.37     1:14.18 (40.81)     1:58.41 (44.23)     2:32.71 (34.30)
 10 Kuo, Nathan L             14 ARSC-CA              2:42.22    2:35.94  
                  34.67     1:15.34 (40.67)     1:59.59 (44.25)     2:35.94 (36.35)
WHT - Division  
  1 Wong, Andrew M            13 MPMR-CA                   NT    2:23.14  
                  30.83     1:06.91 (36.08)     1:50.82 (43.91)     2:23.14 (32.32)
  2 Tang, Michael             13 EL MONTE SHARKS-CA        NT    2:27.13  
                  32.06     1:09.01 (36.95)     1:51.51 (42.50)     2:27.13 (35.62)
  3 Hernandez, Eduardo A      14 PIRATES-CA                NT    2:28.10  
                  32.58     1:11.74 (39.16)     1:55.33 (43.59)     2:28.10 (32.77)
  4 Lee, Joseph K             13 ARSC-CA              2:46.09    2:32.60  
                  35.84     1:16.77 (40.93)     2:00.61 (43.84)     2:32.60 (31.99)
  5 Chan, Mitchell H          13 MPMR-CA                   NT    2:32.61  
                  33.82     1:12.64 (38.82)     1:56.21 (43.57)     2:32.61 (36.40)
  6 Song, Freddy              13 MPMR-CA              2:45.94    2:33.33  
                  35.18     1:15.07 (39.89)     1:59.78 (44.71)     2:33.33 (33.55)
  7 Moran, Alessandro O       14 RMDA-CA              2:47.97    2:37.12  
                  34.86     1:14.98 (40.12)     2:02.13 (47.15)     2:37.12 (34.99)
  8 Djajadi, Joshua M         13 RMDA-CA              2:45.94    2:40.43  
                  35.48     1:17.44 (41.96)     2:04.23 (46.79)     2:40.43 (36.20)
  9 Shen, Jordan              13 ARSC-CA              2:45.39    2:40.73  
                  37.20     1:16.80 (39.60)     2:04.92 (48.12)     2:40.73 (35.81)
 10 Pocinich, Ryan A          14 VKNG-CA                   NT    2:46.62  
                  38.19     1:17.57 (39.38)     2:06.68 (49.11)     2:46.62 (39.94)
 11 Benitez, Daniel J         13 PIRATES-CA                NT    2:48.92  
                  35.54     1:18.49 (42.95)     2:10.19 (51.70)     2:48.92 (38.73)
 12 Ngo, Colin                13 MPMR-CA                   NT    2:49.17  
                  37.05     1:22.35 (45.30)     2:11.87 (49.52)     2:49.17 (37.30)
 -- Zhao, Andrew L            13 CERR-CA                   NT         DQ  
                  41.13     1:27.72 (46.59)     2:23.27 (55.55)          DQ (42.70)
 -- Estrada, Adrian           13 WAC-CA                    NT         DQ  
                  34.22     1:19.98 (45.76)     2:07.17 (47.19)          DQ (35.61)
 -- Chang, Nafkyh H           13 RAPD-CA              2:48.67         DQ  
                  36.57     1:13.44 (36.87)     2:00.65 (47.21)          DQ (35.16)
 -- Noriega, Nathan E         13 SHORE AQUATICS-CA    3:30.60         DQ  
                  53.01     1:46.67 (53.66)   2:49.16 (1:02.49)          DQ (47.10)
 -- Lin, Darien               13 ARSC-CA                   NT         DQ  
                  33.04     1:12.21 (39.17)     1:54.79 (42.58)          DQ (39.54)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 ARCADIA RIPTIDES-CA  'A'                          2:19.51    1:58.23  
     1) Cheung, Brandon H 13            2) Lam, Brian J. J 13             
     3) Huang, Justin 13                4) Kuo, Nathan L 14               
                  31.33     1:02.95 (31.62)     1:31.99 (29.04)     1:58.23 (26.24)
  2 ARCADIA RIPTIDES-CA  'B'                          2:36.14    2:11.79  
     1) Shen, Jordan 13                 2) Lin, Darien 13                 
     3) Chen, Joshua 14                 4) Lee, Joseph K 13               
                  35.63     1:10.05 (34.42)     1:43.88 (33.83)     2:11.79 (27.91)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Talavera, Fariz           16 RAPD-CA                23.52      23.80  
  1 Wadsworth, Derek T        16 DOLPHINS-CA            23.85      23.80  
  3 Hesse, Zachary A          17 SGSG-CA                24.28      24.03  
  4 Simpson, Matthew K        15 RMDA-CA                24.41      24.08  
  5 Manzo, Jovan              16 COMM-CA                24.16      24.10  
  6 Pugrad, Paul              17 WAC-CA                 24.10      24.32  
  7 Young, Ronald             16 MPMR-CA                24.54      24.45  
  8 Estrada, Cristian D       15 WAC-CA                 25.04      24.72  
  9 Hernandez, Daniel E       17 DOLPHINS-CA            25.21      24.88  
 10 Aguilar, Seth A           17 ULTR-CA                26.42      24.98  
 11 Lopez, Nathan J           16 DOLPHINS-CA            24.94      25.41  
 12 Wadsworth, Ethan S        16 DOLPHINS-CA            25.19      25.63  
 13 Perez, Steven F           15 SGSG-CA                25.11      25.64  
 14 Bauer, Matthew K          15 RMDA-CA                26.40      25.95  
 15 Ramones, Kurt C           17 OASIS-CA               25.55      26.02  
 16 Martin, Aaron G           17 FROG-CA                25.78      26.04  
 17 Alcala, Brandon D         16 ULTR-CA                25.30      26.27  
 18 Gamboa, Alex              17 COMM-CA                25.57      26.73  
RED - Division  
  1 Croce, Pietro             15 RMDA-CA                26.82      26.12  
  2 Hosler, Justin T          16 VKNG-CA                27.62      26.27  
  3 Martin, Alistaire X       15 FROG-CA                27.29      26.57  
  4 jin, Jerry J              15 CERR-CA                27.39      26.77  
  5 Garcia, Ethan I           15 MPMR-CA                27.67      27.36  
  6 Arguello, Juancarlos      15 DOLPHINS-CA            27.82      27.86  
WHT - Division  
  1 Kasparian, Jacob R        17 RMDA-CA                   NT      24.08  
  2 Banuelos, Humberto        16 DOLPHINS-CA            29.71      25.18  
  3 Gil, gil A                16 PIRATES-CA                NT      26.22  
  4 Hong, Derek               16 ARSC-CA                   NT      26.44  
  5 Felkins, Camrin J         15 OASIS-CA                  NT      26.68  
  6 Park, Andy                15 SPS-CA                 29.32      26.93  
  7 Wiberg, Matthew O         16 OASIS-CA                  NT      28.08  
  8 Hoglund, Dewey L          16 VKNG-CA                   NT      28.40  
  9 Nguyen, Eric D            16 CERR-CA                31.80      31.29  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Samanta, Dominic          15 RMDA-CA                51.05      51.34  
                  25.47       51.34 (25.87)                                        
  2 Sotomayor, Christian A    17 DOLPHINS-CA            50.97      51.65  
                  24.71       51.65 (26.94)                                        
  3 Lee, Raymond              16 MPMR-CA                50.81      51.90  
                  25.28       51.90 (26.62)                                        
  4 Simpson, Matthew K        15 RMDA-CA                54.63      51.91  
                  25.03       51.91 (26.88)                                        
  5 Pugrad, Paul              17 WAC-CA                 52.01      52.93  
                  25.52       52.93 (27.41)                                        
  6 Mena, Juan C              15 COMM-CA                53.55      53.67  
                  26.34       53.67 (27.33)                                        
  7 Manzo, Jovan              16 COMM-CA                53.31      53.80  
                  26.31       53.80 (27.49)                                        
  8 Wadsworth, Derek T        16 DOLPHINS-CA            54.87      53.88  
                  26.14       53.88 (27.74)                                        
  9 Estrada, Cristian D       15 WAC-CA                 55.75      55.44  
                  26.28       55.44 (29.16)                                        
 10 Alcala, Brandon D         16 ULTR-CA                55.24      58.10  
                  28.12       58.10 (29.98)                                        
 11 Gamboa, Alex              17 COMM-CA                56.06    1:00.06  
                  27.93     1:00.06 (32.13)                                        
RED - Division  
  1 Reyes, Ricardo            16 COMM-CA                59.00      56.43  
                  27.15       56.43 (29.28)                                        
  2 Martin, Alistaire X       15 FROG-CA                59.61      56.89  
                  27.26       56.89 (29.63)                                        
  3 Croce, Pietro             15 RMDA-CA                58.54      57.14  
                  27.37       57.14 (29.77)                                        
  4 Hosler, Justin T          16 VKNG-CA                59.59      57.44  
                  27.73       57.44 (29.71)                                        
  5 Bauer, Matthew K          15 RMDA-CA                59.19      57.66  
                  28.17       57.66 (29.49)                                        
  6 Lin, Alex                 15 MAX-CA               1:02.50    1:01.10  
                  28.53     1:01.10 (32.57)                                        
WHT - Division  
  1 Hernandez, Rafael R       17 PIRATES-CA                NT      53.53  
                  25.82       53.53 (27.71)                                        
  2 Banuelos, Humberto        16 DOLPHINS-CA          1:06.79      57.48  
                  26.30       57.48 (31.18)                                        
  3 Gil, gil A                16 PIRATES-CA                NT      57.62  
                  28.47       57.62 (29.15)                                        
  4 Park, Andy                15 SPS-CA               1:04.71      58.12  
                  27.90       58.12 (30.22)                                        
  5 Ramones, Kurt C           17 OASIS-CA                  NT      59.03  
                  28.22       59.03 (30.81)                                        
  6 Navarro, Vic A            15 ARSC-CA                   NT      59.83  
                  29.46       59.83 (30.37)                                        
  7 Hong, Derek               16 ARSC-CA                   NT    1:00.06  
                  28.86     1:00.06 (31.20)                                        
  8 Arguello, Juancarlos      15 DOLPHINS-CA          1:04.89    1:02.64  
                  29.20     1:02.64 (33.44)                                        
  9 Reyes, Rudy               15 COMM-CA              1:10.18    1:10.25  
                  34.82     1:10.25 (35.43)                                        
 10 Nguyen, Eric D            16 CERR-CA              1:15.51    1:12.24  
                  33.65     1:12.24 (38.59)                                        
 11 Gonzalez, Josef B         15 WAC-CA               1:14.07    1:16.16  
                  36.61     1:16.16 (39.55)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Simpson, Matthew K        15 RMDA-CA              1:54.27    1:51.37  
                  26.20       54.75 (28.55)     1:23.33 (28.58)     1:51.37 (28.04)
  2 Nguyen, Dalton            15 MPMR-CA              1:53.98    1:52.34  
                  27.05       55.86 (28.81)     1:24.25 (28.39)     1:52.34 (28.09)
  3 Pugrad, Paul              17 WAC-CA               1:53.25    1:53.33  
                  26.65       55.25 (28.60)     1:24.36 (29.11)     1:53.33 (28.97)
  4 Hesse, Zachary A          17 SGSG-CA              1:55.41    1:54.84  
                  27.61       56.75 (29.14)     1:26.27 (29.52)     1:54.84 (28.57)
  5 Perez, Steven F           15 SGSG-CA              2:05.30    1:57.38  
                  28.30       57.84 (29.54)     1:27.76 (29.92)     1:57.38 (29.62)
  6 Aguilar, Seth A           17 ULTR-CA              2:03.64    1:57.70  
                  27.22       57.14 (29.92)     1:27.79 (30.65)     1:57.70 (29.91)
  7 Rojo, Carlos A            15 VKNG-CA              2:00.73    1:57.83  
                  27.55       57.84 (30.29)     1:27.62 (29.78)     1:57.83 (30.21)
  8 Fong, Nathan J            15 MPMR-CA              1:59.43    1:58.46  
                  27.75       57.60 (29.85)     1:28.06 (30.46)     1:58.46 (30.40)
  9 Manzo, Jovan              16 COMM-CA              1:58.08    1:59.97  
                  28.01       58.19 (30.18)     1:28.43 (30.24)     1:59.97 (31.54)
 10 Alcala, Brandon D         16 ULTR-CA              2:01.86    2:02.46  
                  27.65       58.80 (31.15)     1:30.03 (31.23)     2:02.46 (32.43)
 11 Gamboa, Alex              17 COMM-CA              2:05.16    2:18.90  
                  28.85     1:03.60 (34.75)     1:41.62 (38.02)     2:18.90 (37.28)
RED - Division  
  1 Talavera, Fariz           16 RAPD-CA              2:14.09    2:02.34  
                  30.03     1:03.07 (33.04)     1:34.01 (30.94)     2:02.34 (28.33)
  2 Kasparian, Jacob R        17 RMDA-CA              2:09.25    2:02.50  
                  26.95       57.66 (30.71)     1:29.92 (32.26)     2:02.50 (32.58)
  3 Hosler, Justin T          16 VKNG-CA              2:07.11    2:03.24  
                  27.35       58.26 (30.91)     1:30.83 (32.57)     2:03.24 (32.41)
  4 Martin, Alistaire X       15 FROG-CA              2:09.24    2:04.48  
                  27.90       59.28 (31.38)     1:32.00 (32.72)     2:04.48 (32.48)
  5 Kwan, Jason               16 MPMR-CA              2:09.03    2:06.66  
                  29.44     1:00.06 (30.62)     1:32.68 (32.62)     2:06.66 (33.98)
  6 Croce, Pietro             15 RMDA-CA              2:11.71    2:06.70  
                  28.32     1:01.23 (32.91)     1:34.80 (33.57)     2:06.70 (31.90)
  7 jin, Jerry J              15 CERR-CA              2:10.70    2:09.50  
                  28.80     1:00.75 (31.95)     1:34.72 (33.97)     2:09.50 (34.78)
  8 Hoglund, Dewey L          16 VKNG-CA              2:09.20    2:14.64  
                  31.51     1:06.20 (34.69)     1:40.91 (34.71)     2:14.64 (33.73)
WHT - Division  
  1 Gil, gil A                16 PIRATES-CA                NT    2:07.77  
                  29.57     1:02.45 (32.88)     1:37.35 (34.90)     2:07.77 (30.42)
  2 Banuelos, Humberto        16 DOLPHINS-CA          2:49.70    2:08.83  
                  29.21     1:01.83 (32.62)     1:35.71 (33.88)     2:08.83 (33.12)
  3 Hong, Derek               16 ARSC-CA                   NT    2:11.15  
                  30.14     1:04.05 (33.91)     1:38.77 (34.72)     2:11.15 (32.38)
  4 Ramones, Kurt C           17 OASIS-CA                  NT    2:12.76  
                  29.41     1:02.82 (33.41)     1:37.59 (34.77)     2:12.76 (35.17)
  5 Park, Andy                15 SPS-CA                    NT    2:16.18  
                  30.58     1:02.77 (32.19)     1:38.00 (35.23)     2:16.18 (38.18)
  6 Arguello, Juancarlos      15 DOLPHINS-CA               NT    2:24.73  
                  30.76     1:05.52 (34.76)     1:43.71 (38.19)     2:24.73 (41.02)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Rojo, Carlos A            15 VKNG-CA              1:01.58      58.26  
                  28.60       58.26 (29.66)                                        
  2 Nguyen, Dalton            15 MPMR-CA                57.72      58.31  
                  28.33       58.31 (29.98)                                        
  3 Abouelela, Mazen M        15 VKNG-CA              1:00.87      59.11  
                  28.72       59.11 (30.39)                                        
  4 Young, Ronald             16 MPMR-CA              1:08.13    1:02.61  
                  31.04     1:02.61 (31.57)                                        
  5 Tu, Brandon               16 MPMR-CA              1:00.09    1:03.47  
                  31.09     1:03.47 (32.38)                                        
  6 Wade, Grayson             17 MAX-CA               1:08.92    1:04.18  
                  31.47     1:04.18 (32.71)                                        
  7 Bauer, Matthew K          15 RMDA-CA              1:07.79    1:05.48  
                  32.66     1:05.48 (32.82)                                        
  8 Martin, Aaron G           17 FROG-CA              1:05.11    1:06.09  
                  32.73     1:06.09 (33.36)                                        
  9 Manzo, Jovan              16 COMM-CA              1:05.51    1:06.23  
                  32.91     1:06.23 (33.32)                                        
 10 Hosler, Justin T          16 VKNG-CA              1:08.68    1:06.70  
                  32.46     1:06.70 (34.24)                                        
RED - Division  
  1 Reyes, Ricardo            16 COMM-CA              1:10.22    1:05.95  
                  32.62     1:05.95 (33.33)                                        
  2 Wadsworth, Ethan S        16 DOLPHINS-CA          1:15.16    1:08.78  
                  34.11     1:08.78 (34.67)                                        
  3 Trac, Timothy H           17 EL MONTE SHARKS-CA   1:10.68    1:08.85  
                  34.46     1:08.85 (34.39)                                        
  4 Garcia, Ethan I           15 MPMR-CA              1:10.73    1:11.48  
                  35.26     1:11.48 (36.22)                                        
WHT - Division  
  1 Gil, gil A                16 PIRATES-CA                NT    1:05.57  
                  32.52     1:05.57 (33.05)                                        
  2 Navarro, Vic A            15 ARSC-CA                   NT    1:07.92  
                  33.90     1:07.92 (34.02)                                        
  3 Park, Andy                15 SPS-CA               1:15.92    1:09.22  
                  34.36     1:09.22 (34.86)                                        
  4 Hernandez, Rafael R       17 PIRATES-CA                NT    1:09.56  
                  34.02     1:09.56 (35.54)                                        
  5 Reyes, Rudy               15 COMM-CA              1:18.99    1:18.45  
                  38.34     1:18.45 (40.11)                                        
  6 Arguello, Juancarlos      15 DOLPHINS-CA          1:25.80    1:22.63  
                  39.24     1:22.63 (43.39)                                        
  7 Gonzalez, Josef B         15 WAC-CA               1:25.64    1:30.00  
                  44.21     1:30.00 (45.79)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Zecchini, Nicky J         17 RAPD-CA              1:02.76    1:03.54  
                  29.89     1:03.54 (33.65)                                        
  2 Mihailescu, Robert C      16 RMDA-CA              1:04.74    1:06.20  
                  31.24     1:06.20 (34.96)                                        
  3 Simpson, Matthew K        15 RMDA-CA              1:08.15    1:06.82  
                  31.85     1:06.82 (34.97)                                        
  4 Fong, Nathan J            15 MPMR-CA              1:06.03    1:07.06  
                  31.72     1:07.06 (35.34)                                        
  5 Lopez, Nathan J           16 DOLPHINS-CA          1:07.13    1:08.30  
                  32.45     1:08.30 (35.85)                                        
  6 Wadsworth, Ethan S        16 DOLPHINS-CA          1:05.10    1:08.62  
                  31.97     1:08.62 (36.65)                                        
  7 Wadsworth, Derek T        16 DOLPHINS-CA          1:09.15    1:08.87  
                  32.69     1:08.87 (36.18)                                        
  8 Estrada, Cristian D       15 WAC-CA               1:10.34    1:09.12  
                  32.23     1:09.12 (36.89)                                        
  9 Bauer, Matthew K          15 RMDA-CA              1:12.97    1:10.32  
                  33.70     1:10.32 (36.62)                                        
 10 Young, Ronald             16 MPMR-CA              1:12.73    1:10.62  
                  33.64     1:10.62 (36.98)                                        
 11 Garcia, Ethan I           15 MPMR-CA              1:12.17    1:10.67  
                  33.67     1:10.67 (37.00)                                        
 12 Martin, Aaron G           17 FROG-CA              1:08.37    1:12.29  
                  34.14     1:12.29 (38.15)                                        
RED - Division  
  1 Martin, Alistaire X       15 FROG-CA              1:17.02    1:16.20  
                  36.14     1:16.20 (40.06)                                        
  2 Ramones, Kurt C           17 OASIS-CA             1:22.56    1:16.56  
                  36.86     1:16.56 (39.70)                                        
  3 Alcala, Brandon D         16 ULTR-CA              1:17.67    1:16.73  
                  36.39     1:16.73 (40.34)                                        
  4 Manzo, Jovan              16 COMM-CA              1:17.02    1:16.88  
                  35.60     1:16.88 (41.28)                                        
  5 Arguello, Juancarlos      15 DOLPHINS-CA          1:16.38    1:18.54  
                  36.17     1:18.54 (42.37)                                        
  6 Kwan, Jason               16 MPMR-CA              1:20.38    1:19.44  
                  38.62     1:19.44 (40.82)                                        
  7 Hoglund, Dewey L          16 VKNG-CA              1:16.97    1:20.30  
                  38.97     1:20.30 (41.33)                                        
WHT - Division  
  1 Felkins, Camrin J         15 OASIS-CA                  NT    1:15.13  
                  35.95     1:15.13 (39.18)                                        
  2 Gil, gil A                16 PIRATES-CA                NT    1:18.05  
                  37.72     1:18.05 (40.33)                                        
  3 Park, Andy                15 SPS-CA                    NT    1:23.75  
                  39.66     1:23.75 (44.09)                                        
  4 Wiberg, Matthew O         16 OASIS-CA                  NT    1:23.76  
                  40.11     1:23.76 (43.65)                                        
  5 Nguyen, Eric D            16 CERR-CA              1:30.46    1:28.74  
                  40.80     1:28.74 (47.94)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Simpson, Matthew K        15 RMDA-CA                57.68      54.51  
                  25.47       54.51 (29.04)                                        
  2 Talavera, Fariz           16 RAPD-CA                58.04      57.03  
                  26.41       57.03 (30.62)                                        
  3 Sotomayor, Christian A    17 DOLPHINS-CA            58.94      58.25  
                  26.80       58.25 (31.45)                                        
  4 Lee, Raymond              16 MPMR-CA                58.24      58.33  
                  27.40       58.33 (30.93)                                        
  5 Abouelela, Mazen M        15 VKNG-CA                59.62      59.14  
                  27.92       59.14 (31.22)                                        
  6 Banuelos, Humberto        16 DOLPHINS-CA          1:04.25      59.82  
                  27.57       59.82 (32.25)                                        
  7 Lopez, Nathan J           16 DOLPHINS-CA            58.93      59.91  
                  27.98       59.91 (31.93)                                        
  8 Manzo, Jovan              16 COMM-CA              1:02.46    1:00.46  
                  27.86     1:00.46 (32.60)                                        
  9 Fong, Nathan J            15 MPMR-CA              1:00.54    1:00.62  
                  28.24     1:00.62 (32.38)                                        
 10 Pugrad, Paul              17 WAC-CA               1:01.26    1:01.20  
                  28.64     1:01.20 (32.56)                                        
 11 Martin, Alistaire X       15 FROG-CA              1:03.13    1:01.64  
                  28.24     1:01.64 (33.40)                                        
 12 Croce, Pietro             15 RMDA-CA              1:02.16    1:02.21  
                  28.57     1:02.21 (33.64)                                        
 13 Wade, Grayson             17 MAX-CA               1:03.41    1:03.72  
                  29.37     1:03.72 (34.35)                                        
 14 Tu, Brandon               16 MPMR-CA              1:03.42    1:05.11  
                  30.52     1:05.11 (34.59)                                        
 15 Gamboa, Alex              17 COMM-CA              1:01.24    1:06.59  
                  29.86     1:06.59 (36.73)                                        
 16 Wadsworth, Ethan S        16 DOLPHINS-CA          1:04.28    1:07.03  
                  30.78     1:07.03 (36.25)                                        
RED - Division  
  1 Reyes, Ricardo            16 COMM-CA              1:06.86    1:03.42  
                  28.83     1:03.42 (34.59)                                        
  2 Mena, Juan C              15 COMM-CA              1:08.38    1:05.17  
                  30.65     1:05.17 (34.52)                                        
  3 Lin, Alex                 15 MAX-CA               1:09.20    1:05.63  
                  30.78     1:05.63 (34.85)                                        
  4 Wadsworth, Derek T        16 DOLPHINS-CA          1:08.08    1:05.73  
                  30.32     1:05.73 (35.41)                                        
  5 Alcala, Brandon D         16 ULTR-CA              1:07.39    1:07.72  
                  31.62     1:07.72 (36.10)                                        
  6 Estrada, Cristian D       15 WAC-CA               1:09.02    1:08.46  
                  30.91     1:08.46 (37.55)                                        
WHT - Division  
  1 Ramones, Kurt C           17 OASIS-CA                  NT    1:01.09  
                  28.21     1:01.09 (32.88)                                        
  2 Hernandez, Rafael R       17 PIRATES-CA                NT    1:01.15  
                  27.20     1:01.15 (33.95)                                        
  3 Gil, gil A                16 PIRATES-CA                NT    1:08.44  
                  30.76     1:08.44 (37.68)                                        
  4 Garcia, Ethan I           15 MPMR-CA              1:18.11    1:13.39  
                  34.37     1:13.39 (39.02)                                        
  5 Hong, Derek               16 ARSC-CA                   NT    1:13.65  
                  34.12     1:13.65 (39.53)                                        
  6 Reyes, Rudy               15 COMM-CA              1:21.80    1:22.56  
                  36.49     1:22.56 (46.07)                                        
  7 Gonzalez, Josef B         15 WAC-CA                    NT    1:28.56  
                  40.59     1:28.56 (47.97)                                        
  8 Duran, Caleb I            15 WAC-CA                    NT    2:20.28  
                  58.34   2:20.28 (1:21.94)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Nguyen, Dalton            15 MPMR-CA              2:09.39    2:05.98  
                  27.67       59.72 (32.05)     1:37.62 (37.90)     2:05.98 (28.36)
  2 Lee, Raymond              16 MPMR-CA              2:09.19    2:07.60  
                  27.70       59.27 (31.57)     1:38.51 (39.24)     2:07.60 (29.09)
  3 Lopez, Nathan J           16 DOLPHINS-CA          2:09.97    2:07.77  
                  27.75     1:01.80 (34.05)     1:38.54 (36.74)     2:07.77 (29.23)
  4 Young, Ronald             16 MPMR-CA              2:07.47    2:08.84  
                  27.81     1:00.93 (33.12)     1:40.01 (39.08)     2:08.84 (28.83)
  5 Samanta, Dominic          15 RMDA-CA              2:13.30    2:10.18  
                  27.16     1:01.68 (34.52)     1:41.66 (39.98)     2:10.18 (28.52)
  6 Talavera, Fariz           16 RAPD-CA              2:16.40    2:10.30  
                  26.87     1:00.16 (33.29)     1:38.96 (38.80)     2:10.30 (31.34)
  7 Fong, Nathan J            15 MPMR-CA              2:12.35    2:10.49  
                  27.42     1:01.19 (33.77)     1:39.56 (38.37)     2:10.49 (30.93)
  8 Pugrad, Paul              17 WAC-CA               2:10.39    2:10.73  
                  28.72     1:01.96 (33.24)     1:40.26 (38.30)     2:10.73 (30.47)
  9 Zecchini, Nicky J         17 RAPD-CA              2:10.30    2:10.78  
                  29.14     1:02.78 (33.64)     1:40.00 (37.22)     2:10.78 (30.78)
 10 Tu, Brandon               16 MPMR-CA              2:11.69    2:15.04  
                  29.62     1:03.37 (33.75)     1:43.01 (39.64)     2:15.04 (32.03)
 11 Mena, Juan C              15 COMM-CA              2:20.51    2:15.57  
                  30.29     1:06.93 (36.64)     1:46.34 (39.41)     2:15.57 (29.23)
 12 Wade, Grayson             17 MAX-CA               2:19.46    2:16.60  
                  29.27     1:02.89 (33.62)     1:44.43 (41.54)     2:16.60 (32.17)
 13 Martin, Aaron G           17 FROG-CA              2:13.91    2:18.27  
                  29.41     1:05.58 (36.17)     1:45.24 (39.66)     2:18.27 (33.03)
 14 Estrada, Cristian D       15 WAC-CA               2:21.38    2:21.02  
                  30.44     1:09.96 (39.52)     1:48.59 (38.63)     2:21.02 (32.43)
 15 Wadsworth, Ethan S        16 DOLPHINS-CA          2:20.06    2:21.50  
                  30.55     1:08.17 (37.62)     1:46.57 (38.40)     2:21.50 (34.93)
RED - Division  
  1 Rojo, Carlos A            15 VKNG-CA              2:29.72    2:14.30  
                  27.26     1:00.11 (32.85)     1:42.79 (42.68)     2:14.30 (31.51)
  2 Alcala, Brandon D         16 ULTR-CA              2:21.92    2:25.41  
                  30.78     1:10.21 (39.43)     1:53.79 (43.58)     2:25.41 (31.62)
  3 Gamboa, Alex              17 COMM-CA              2:28.74    2:39.24  
                  30.56     1:11.76 (41.20)     2:03.25 (51.49)     2:39.24 (35.99)
 -- Garcia, Ethan I           15 MPMR-CA              2:30.58         DQ  
                  34.37     1:12.66 (38.29)     1:54.99 (42.33)          DQ (35.67)
WHT - Division  
  1 Trac, Timothy H           17 EL MONTE SHARKS-CA        NT    2:27.78  
                  33.03     1:10.49 (37.46)     1:51.40 (40.91)     2:27.78 (36.38)
  2 Hong, Derek               16 ARSC-CA                   NT    2:28.32  
                  31.67   1:55.06 (1:23.39)     2:28.08 (33.02)      2:28.32 (0.24)
  3 Ramones, Kurt C           17 OASIS-CA                  NT    2:28.62  
                  28.05     1:07.53 (39.48)     1:52.24 (44.71)     2:28.62 (36.38)
 
Boys Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  6:29.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abouelela, Mazen M        15 VKNG-CA              4:57.91    5:10.38  
                  27.35       57.65 (30.30)     1:28.94 (31.29)     2:00.14 (31.20)
        2:32.05 (31.91)     3:03.73 (31.68)     3:35.67 (31.94)     4:07.90 (32.23)
        4:40.06 (32.16)     5:10.38 (30.32)                                        
  2 Huerta, Isaiah J          14 RMDA-CA              5:20.37    5:12.15  
                  28.37       59.63 (31.26)     1:31.15 (31.52)     2:03.13 (31.98)
        2:35.32 (32.19)     3:07.31 (31.99)     3:39.41 (32.10)     4:11.17 (31.76)
        4:42.69 (31.52)     5:12.15 (29.46)                                        
  3 Paing, Steven M           14 MAX-CA               5:03.96    5:13.31  
                  28.10       59.07 (30.97)     1:30.62 (31.55)     2:02.54 (31.92)
        2:34.49 (31.95)     3:06.85 (32.36)     3:38.94 (32.09)     4:11.28 (32.34)
        4:43.20 (31.92)     5:13.31 (30.11)                                        
  4 Garcia, Michael C         14 WAC-CA               5:18.03    5:15.16  
                  29.02     1:00.41 (31.39)     1:32.29 (31.88)     2:04.15 (31.86)
        2:36.10 (31.95)     3:08.25 (32.15)     3:40.71 (32.46)     4:13.12 (32.41)
        4:44.65 (31.53)     5:15.16 (30.51)                                        
  5 Zecchini, Nicky J         17 RAPD-CA              5:23.31    5:16.64  
                  29.05     1:00.30 (31.25)     1:32.24 (31.94)     2:04.15 (31.91)
        2:36.36 (32.21)     3:08.11 (31.75)     3:39.87 (31.76)     4:12.62 (32.75)
        4:44.83 (32.21)     5:16.64 (31.81)                                        
  6 Aguilar, Seth A           17 ULTR-CA              5:33.84    5:26.92  
                  28.60       59.68 (31.08)     1:31.92 (32.24)     2:04.29 (32.37)
        2:36.99 (32.70)     3:10.34 (33.35)     3:44.96 (34.62)     4:19.44 (34.48)
        4:54.37 (34.93)     5:26.92 (32.55)                                        
  7 Marsh, Jason R            13 WAC-CA               5:21.29    5:29.73  
                  29.91     1:02.61 (32.70)     1:36.25 (33.64)     2:09.69 (33.44)
        2:42.85 (33.16)     3:16.22 (33.37)     3:49.65 (33.43)     4:23.31 (33.66)
        4:56.87 (33.56)     5:29.73 (32.86)                                        
  8 Cruz, Oscar               11 WAC-CA               5:36.93    5:31.12  
                  30.34     1:03.62 (33.28)     1:37.53 (33.91)     2:11.73 (34.20)
        2:45.36 (33.63)     3:19.79 (34.43)     3:54.07 (34.28)     4:27.47 (33.40)
        5:00.08 (32.61)     5:31.12 (31.04)                                        
  9 Sallenbach, Jake S        13 RMDA-CA              5:29.93    5:31.98  
                  30.74     1:03.66 (32.92)     1:37.13 (33.47)     2:10.93 (33.80)
        2:44.18 (33.25)     3:17.95 (33.77)     3:51.85 (33.90)     4:25.59 (33.74)
        4:59.41 (33.82)     5:31.98 (32.57)                                        
 10 Park, Brian J             13 RAPD-CA              5:54.22    5:34.23  
                  31.48     1:05.62 (34.14)     1:39.89 (34.27)     2:14.30 (34.41)
        2:48.05 (33.75)     3:22.09 (34.04)     3:55.68 (33.59)     4:29.97 (34.29)
        5:04.20 (34.23)     5:34.23 (30.03)                                        
 11 Lee, Ryan                 13 MPMR-CA              5:51.67    5:34.94  
                  29.18     1:02.07 (32.89)     1:36.30 (34.23)     2:10.63 (34.33)
        2:45.34 (34.71)     3:20.11 (34.77)     3:55.00 (34.89)     4:28.96 (33.96)
        5:03.48 (34.52)     5:34.94 (31.46)                                        
 12 Heaton, Kobe W            14 VKNG-CA              5:41.44    5:39.02  
                  30.45     1:04.21 (33.76)     1:38.96 (34.75)     2:13.39 (34.43)
        2:47.95 (34.56)     3:22.74 (34.79)     3:58.21 (35.47)     4:33.10 (34.89)
        5:07.70 (34.60)     5:39.02 (31.32)                                        
 13 Ryu, Kenneth J            14 RAPD-CA              5:49.83    5:40.33  
                  30.81     1:04.24 (33.43)     1:38.73 (34.49)     2:13.03 (34.30)
        2:47.67 (34.64)     3:22.18 (34.51)     3:57.38 (35.20)     4:32.60 (35.22)
        5:07.30 (34.70)     5:40.33 (33.03)                                        
 14 Martin, Alistaire X       15 FROG-CA              5:39.51    5:42.11  
                  29.62     1:02.51 (32.89)     1:36.57 (34.06)     2:10.94 (34.37)
        2:45.86 (34.92)     3:21.43 (35.57)     3:57.01 (35.58)     4:32.59 (35.58)
        5:08.26 (35.67)     5:42.11 (33.85)                                        
 15 Woo, Kyle J               13 RMDA-CA              5:49.98    5:46.29  
                  31.42     1:06.28 (34.86)     1:41.91 (35.63)     2:17.42 (35.51)
        2:52.73 (35.31)     3:27.17 (34.44)     4:02.46 (35.29)     4:37.59 (35.13)
        5:12.39 (34.80)     5:46.29 (33.90)                                        
 16 Tang, Sean Z              13 SPS-CA               6:02.22    5:51.10  
                  32.79     1:07.69 (34.90)     1:43.27 (35.58)     2:19.25 (35.98)
        2:54.88 (35.63)     3:30.28 (35.40)     4:06.29 (36.01)     4:42.18 (35.89)
        5:17.63 (35.45)     5:51.10 (33.47)                                        
 17 Martin, Aaron G           17 FROG-CA              5:54.38    5:55.58  
                  29.21     1:02.84 (33.63)     1:38.09 (35.25)     2:15.11 (37.02)
        2:52.00 (36.89)     3:28.73 (36.73)     4:06.14 (37.41)     4:44.22 (38.08)
        5:21.36 (37.14)     5:55.58 (34.22)                                        
 18 Song, Freddy              13 MPMR-CA              6:29.80    6:03.89  
                  33.05     1:09.92 (36.87)     1:47.86 (37.94)     2:25.80 (37.94)
        3:04.02 (38.22)     3:41.11 (37.09)     4:18.12 (37.01)     4:53.72 (35.60)
        5:30.56 (36.84)     6:03.89 (33.33)                                        
 19 Estrada, Adrian           13 WAC-CA               6:29.80    6:11.99  
                  32.42     1:08.91 (36.49)     1:46.51 (37.60)     2:25.12 (38.61)
        3:03.93 (38.81)     3:42.46 (38.53)     4:20.33 (37.87)     4:58.35 (38.02)
        5:36.37 (38.02)     6:11.99 (35.62)                                        
 20 Shin, Jerald T            13 RAPD-CA              6:15.00    6:15.71  
                  31.29     1:06.88 (35.59)     1:43.42 (36.54)     2:21.76 (38.34)
        3:00.47 (38.71)     3:39.57 (39.10)     4:19.05 (39.48)     4:58.74 (39.69)
        5:37.12 (38.38)     6:15.71 (38.59)                                        
 
Boys Open 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  21:51.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hesse, Zachary A          17 SGSG-CA             18:17.55   18:06.27  
                  31.75     1:05.26 (33.51)     1:38.97 (33.71)     2:12.63 (33.66)
        2:46.78 (34.15)     3:20.55 (33.77)     3:54.27 (33.72)     4:27.91 (33.64)
        5:02.03 (34.12)     5:36.27 (34.24)     6:10.13 (33.86)     6:43.92 (33.79)
        7:16.60 (32.68)     7:49.44 (32.84)     8:23.49 (34.05)     8:56.96 (33.47)
        9:30.21 (33.25)    10:03.43 (33.22)    10:36.35 (32.92)    11:09.25 (32.90)
       11:41.75 (32.50)    12:14.69 (32.94)    12:45.87 (31.18)    13:17.80 (31.93)
       13:50.09 (32.29)    14:22.70 (32.61)    14:55.71 (33.01)    15:27.79 (32.08)
       15:59.39 (31.60)    16:31.50 (32.11)    17:03.17 (31.67)    17:35.29 (32.12)
       18:06.27 (30.98)
  2 Perez, Steven F           15 SGSG-CA             19:11.61   18:07.75  
                  31.94     1:05.54 (33.60)     1:39.57 (34.03)     2:13.54 (33.97)
        2:47.25 (33.71)     3:21.26 (34.01)     3:54.90 (33.64)     4:28.32 (33.42)
        5:02.13 (33.81)     5:36.16 (34.03)     6:09.93 (33.77)     6:43.85 (33.92)
        7:17.12 (33.27)     7:49.91 (32.79)     8:23.50 (33.59)     8:56.62 (33.12)
        9:30.04 (33.42)    10:03.42 (33.38)    10:36.14 (32.72)    11:09.16 (33.02)
       11:41.83 (32.67)    12:14.43 (32.60)    12:46.71 (32.28)    13:18.43 (31.72)
       13:50.21 (31.78)    14:22.95 (32.74)    14:55.78 (32.83)    15:28.20 (32.42)
       16:00.41 (32.21)    16:32.53 (32.12)    17:04.83 (32.30)    17:37.20 (32.37)
       18:07.75 (30.55)
  3 Sallenbach, Jake S        13 RMDA-CA             19:42.80   19:05.54  
                  32.48     1:07.17 (34.69)     1:42.34 (35.17)     2:17.59 (35.25)
        2:53.29 (35.70)     3:29.05 (35.76)     4:04.54 (35.49)     4:40.05 (35.51)
        5:15.82 (35.77)     5:51.05 (35.23)     6:26.74 (35.69)     7:02.14 (35.40)
        7:37.49 (35.35)     8:12.86 (35.37)     8:48.15 (35.29)     9:22.61 (34.46)
        9:57.35 (34.74)    10:31.98 (34.63)    11:06.97 (34.99)    11:41.59 (34.62)
       12:15.32 (33.73)    12:49.69 (34.37)    13:24.26 (34.57)    13:58.96 (34.70)
       14:33.77 (34.81)    15:08.01 (34.24)    15:42.46 (34.45)    16:16.82 (34.36)
       16:51.15 (34.33)    17:25.46 (34.31)    17:58.98 (33.52)    18:31.78 (32.80)
       19:05.54 (33.76)
  4 Banh, Darren T            13 SGSG-CA             20:15.10   19:42.31  
                  33.73     1:10.65 (36.92)     1:47.17 (36.52)     2:24.05 (36.88)
        3:00.76 (36.71)     3:37.47 (36.71)     4:15.12 (37.65)     4:52.23 (37.11)
        5:29.82 (37.59)     6:07.17 (37.35)     6:43.96 (36.79)     7:20.55 (36.59)
        7:56.36 (35.81)     8:32.92 (36.56)     9:09.28 (36.36)     9:44.94 (35.66)
       10:20.71 (35.77)    10:56.94 (36.23)    11:31.76 (34.82)    12:07.20 (35.44)
       12:42.83 (35.63)    13:18.68 (35.85)    13:53.15 (34.47)    14:28.09 (34.94)
       15:03.67 (35.58)    15:39.22 (35.55)    16:14.34 (35.12)    16:49.60 (35.26)
       17:24.80 (35.20)    17:59.95 (35.15)    18:34.86 (34.91)    19:09.32 (34.46)
       19:42.31 (32.99)
 
Boys Open 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:51.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Dalton            15 MPMR-CA              2:04.11    2:04.70  
  2 Lee, Jong-Seok            13 RAPD-CA              2:08.54    2:08.13  
  3 Young, Ronald             16 MPMR-CA              2:18.38    2:09.12  
  4 Rojo, Carlos A            15 VKNG-CA              2:16.14    2:10.75  
  5 Wu, Lucas                 14 MAX-CA               2:14.05    2:14.21  
  6 Kasparian, Jacob R        17 RMDA-CA              2:25.06    2:15.39  
  7 Shin, Jerald T            13 RAPD-CA              2:24.77    2:15.62  
  8 Kim, Colin H              12 RAPD-CA              2:16.76    2:17.65  
  9 Wong, Andrew M            13 MPMR-CA              2:34.89    2:20.50  
 10 Oh, James                 13 RAPD-CA              2:28.40    2:21.42  
 11 Sallenbach, Jake S        13 RMDA-CA              2:26.84    2:25.08  
 12 Truong, Adam K            12 MPMR-CA              2:38.90    2:25.52  
 13 Woo, Kyle J               13 RMDA-CA              2:35.37    2:28.32  
 14 kim, Theodore D           11 CERR-CA              2:37.70    2:28.95  
 15 Hernandez, Ricky H        13 RAPD-CA              2:45.00    2:31.97  
 16 Chang, Nafkyh H           13 RAPD-CA              2:45.00    2:33.64  
 17 Hernandez, Michael H      14 RAPD-CA              2:30.00    2:41.82  
 18 Chang, Bryan N            11 ARSC-CA              2:51.40    2:42.00  
 19 Gamboa, Alex              17 COMM-CA              2:47.20    2:46.36  
 
Boys Open 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:09.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zecchini, Nicky J         17 RAPD-CA              2:19.29    2:20.06  
                  31.52     1:07.01 (35.49)     1:43.89 (36.88)     2:20.06 (36.17)
  2 Thomsic, Ethan S          14 RMDA-CA              2:32.66    2:22.39  
                  32.83     1:09.85 (37.02)     1:45.67 (35.82)     2:22.39 (36.72)
  3 Park, Brian J             13 RAPD-CA              2:37.70    2:23.99  
                  32.39     1:08.51 (36.12)     1:46.45 (37.94)     2:23.99 (37.54)
  4 Nguyen, Dalton            15 MPMR-CA              2:23.58    2:24.21  
                  32.30     1:08.85 (36.55)     1:46.31 (37.46)     2:24.21 (37.90)
  5 Fong, Nathan J            15 MPMR-CA              2:27.75    2:24.88  
                  32.89     1:09.70 (36.81)     1:47.04 (37.34)     2:24.88 (37.84)
  6 Mihailescu, Robert C      16 RMDA-CA              2:22.46    2:26.59  
                  32.92     1:09.74 (36.82)     1:47.51 (37.77)     2:26.59 (39.08)
  7 Pugrad, Paul              17 WAC-CA               3:09.00    2:27.52  
                  32.93     1:10.17 (37.24)     1:48.57 (38.40)     2:27.52 (38.95)
  8 Wadsworth, Derek T        16 DOLPHINS-CA          2:31.71    2:28.46  
                  34.56     1:12.64 (38.08)     1:50.55 (37.91)     2:28.46 (37.91)
  9 Amory, Abraham A          14 VKNG-CA              2:37.25    2:29.24  
                  34.92     1:13.38 (38.46)     1:51.65 (38.27)     2:29.24 (37.59)
 10 Paing, Steven M           14 MAX-CA               2:32.40    2:29.59  
                  33.59     1:11.23 (37.64)     1:50.25 (39.02)     2:29.59 (39.34)
 11 Ryu, Kenneth J            14 RAPD-CA              2:36.64    2:29.74  
                  33.73     1:11.31 (37.58)     1:50.69 (39.38)     2:29.74 (39.05)
 12 Wadsworth, Ethan S        16 DOLPHINS-CA          2:26.78    2:31.26  
                  33.76     1:11.68 (37.92)     1:51.28 (39.60)     2:31.26 (39.98)
 13 Lee, Abraham M            12 RAPD-CA              2:33.19    2:33.16  
                  34.15     1:13.33 (39.18)     1:53.17 (39.84)     2:33.16 (39.99)
 14 Estrada, Cristian D       15 WAC-CA               2:33.02    2:34.58  
                  32.67     1:11.37 (38.70)     1:52.18 (40.81)     2:34.58 (42.40)
 15 Bauer, Matthew K          15 RMDA-CA              2:38.41    2:35.19  
                  34.97     1:13.85 (38.88)     1:54.08 (40.23)     2:35.19 (41.11)
 16 Martin, Aaron G           17 FROG-CA              2:27.56    2:36.66  
                  35.23     1:14.64 (39.41)     1:55.17 (40.53)     2:36.66 (41.49)
 17 Garcia, Ethan I           15 MPMR-CA              2:38.26    2:36.88  
                  36.14     1:15.43 (39.29)     1:56.06 (40.63)     2:36.88 (40.82)
 18 Lam, Brian J. J           13 ARSC-CA              2:54.52    2:41.95  
                  36.50     1:17.73 (41.23)     1:59.99 (42.26)     2:41.95 (41.96)
 19 Kwan, Jason               16 MPMR-CA              2:45.76    2:43.72  
                  38.46     1:20.00 (41.54)     2:02.02 (42.02)     2:43.72 (41.70)
 20 Mackinnon, Andrew N       12 CERR-CA              2:53.73    2:45.49  
                  35.90     1:19.18 (43.28)     2:01.84 (42.66)     2:45.49 (43.65)
 21 Yang, Isaac R             13 MPMR-CA              3:09.00    2:54.26  
                  40.63     1:25.24 (44.61)     2:10.20 (44.96)     2:54.26 (44.06)
 22 Ochoa, Dominic J          14 RMDA-CA              2:57.09    2:55.69  
                  39.38     1:24.47 (45.09)     2:10.22 (45.75)     2:55.69 (45.47)
 23 Shen, Jordan              13 ARSC-CA              3:04.52    2:58.04  
                  38.90     1:24.69 (45.79)     2:11.67 (46.98)     2:58.04 (46.37)
 
Boys Open 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:47.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpson, Matthew K        15 RMDA-CA              2:47.40    2:03.77  
                  28.73     1:00.04 (31.31)     1:31.62 (31.58)     2:03.77 (32.15)
  2 Wu, Lucas                 14 MAX-CA               2:06.77    2:06.31  
                  28.82     1:00.34 (31.52)     1:32.61 (32.27)     2:06.31 (33.70)
  3 Nguyen, Dalton            15 MPMR-CA              2:07.52    2:06.57  
                  28.20     1:00.37 (32.17)     1:33.17 (32.80)     2:06.57 (33.40)
  4 Mahar, Josh D             14 CERR-CA              2:26.12    2:11.44  
                  27.93     1:00.45 (32.52)     1:35.46 (35.01)     2:11.44 (35.98)
  5 Talavera, Fariz           16 RAPD-CA              2:20.41    2:12.95  
                  30.00     1:04.22 (34.22)     1:38.77 (34.55)     2:12.95 (34.18)
  6 Cruz, Oscar               11 WAC-CA               2:19.18    2:17.61  
                  29.88     1:05.84 (35.96)     1:41.21 (35.37)     2:17.61 (36.40)
  7 Oh, James                 13 RAPD-CA              2:35.00    2:21.89  
                  31.91     1:07.56 (35.65)     1:44.10 (36.54)     2:21.89 (37.79)
  8 Woo, Kyle J               13 RMDA-CA              2:47.40    2:39.17  
                  34.02     1:13.63 (39.61)     1:57.37 (43.74)     2:39.17 (41.80)
 
Boys Open 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:48.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Ronald             16 MPMR-CA              4:28.66    4:33.63  
  2 Lee, Jong-Seok            13 RAPD-CA              4:45.92    4:36.04  
  3 Zecchini, Nicky J         17 RAPD-CA              4:42.76    4:37.45  
  4 Fong, Nathan J            15 MPMR-CA              4:45.41    4:42.44  
  5 Samanta, Dominic          15 RMDA-CA              4:44.42    4:45.61  
  6 Park, Brian J             13 RAPD-CA              5:48.90    4:47.93  
  7 Wong, Benjamin C          12 CERR-CA              4:43.37    4:48.32  
  8 Cruz, Oscar               11 WAC-CA               5:48.90    4:51.26  
  9 Oh, James                 13 RAPD-CA              4:59.05    4:51.39  
 10 Ryu, Kenneth J            14 RAPD-CA              5:01.48    4:54.41  
 11 Lee, Abraham M            12 RAPD-CA              5:01.64    4:54.78  
 12 Shin, Jerald T            13 RAPD-CA              5:30.00    4:55.49  
 13 Kim, Colin H              12 RAPD-CA              5:09.63    5:02.54  
 14 Woo, Kyle J               13 RMDA-CA              5:48.90    5:07.00  
 15 Hernandez, Ricky H        13 RAPD-CA              5:45.00    5:24.44  
 16 Hernandez, Michael H      14 RAPD-CA              5:30.00    5:25.46  
 
Mixed 5-8 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- CERRITOS AQUATIC CLUB-CA  'A'                          NT         DQ  
     1) Lee, Elizabeth H W7             2) Umpornpuckdi, Natalie W8       
     3) Takeuchi, Nana W7               4) Dornoff, Anthony M M8          
 -- RAPIDS SWIM CLUB-CA  'A'                               NT         DQ  
     1) Rho, Esther W8                  2) Son, Daniel M8                 
     3) Grant, Alexa I W8               4) Kim, Chris M M8