COMM BRW SC Meet updated 1/17 - Meet Results

COMM BRW SC Meet updated 1/17
1/13/2018 - 1/14/2018
Commerce, ca usa
Updated: 1/17/2018

corrected time stds for 5-8 50 free, 100 free, 100 IM. both Girls and Boys
The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Commerce Aquatics                         HY-TEK's MEET MANAGER 5.0
              COMMERCE AQUATICS BRW SC Meet, Sanction #: S18-001               
                          Brenda Villa Aquatic Center                          
                                    Results                                    
 
Girls 5-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Rubley, Reese R            8 RMDA-CA                18.62      18.67  
  2 Baxter, Rachel J           7 RMDA-CA                18.33      19.31  
  3 Martinez, Katie T          8 COMM-CA                19.45      19.63  
  4 Jimenez, Didi M            7 RMDA-CA                20.50      19.95  
  5 Yeung, Michelle L          7 CRWN-CA                19.78      20.03  
  6 Alonzo, Mallory C          7 RMDA-CA                20.80      21.18  
  7 Garzon, Tatiana B          7 RMDA-CA                20.59      21.87  
WHT - Division  
  1 Yeung, Abbie C             6 CRWN-CA                22.89      22.22  
  2 Adkins, Selah S            8 RMDA-CA                24.74      23.18  
  3 Choi, Abigail G            8 RMDA-CA                   NT      24.91  
  4 Wong, Emily C              6 SGSG-CA                28.95      26.60  
  5 Chui, Natalie I            8 SGSG-CA                29.87      28.42  
  6 Chun, Ami                  7 SGSG-CA                29.61      28.46  
 
Girls 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Cruz, Ellie D              7 WAC-CA                 38.04      37.60  
  2 Martinez, Katie T          8 COMM-CA                40.13      42.09  
  3 Baxter, Rachel J           7 RMDA-CA                39.67      42.50  
RED - Division  
  1 Rubley, Reese R            8 RMDA-CA                41.43      41.33  
  2 Garzon, Tatiana B          7 RMDA-CA                45.66      50.69  
  3 Edralinda, Nicole B        6 MAX-CA                 48.55      53.70  
WHT - Division  
  1 Jimenez, Didi M            7 RMDA-CA                52.47      44.30  
  2 Yeung, Abbie C             6 CRWN-CA                52.21      47.14  
  3 Lew, Alexandra S           7 ARSC-CA                50.70      47.36  
  4 Hong, Alyssa E             8 MPMR-CA                   NT      47.46  
  5 Lac, Kendra A              8 ARSC-CA                50.19      47.49  
  6 Yeung, Michelle L          7 CRWN-CA                48.71      48.05  
  7 Hughes, Lorelai E          8 SGSG-CA                   NT      51.95  
  8 Li, Shelly Y               7 CRWN-CA                   NT      53.22  
  9 Adkins, Selah S            8 RMDA-CA                54.49      58.57  
 10 Izquierdo, Lia A           5 ULTR-CA                   NT      59.75  
 
Girls 5-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Cruz, Ellie D              7 WAC-CA               1:20.04    1:20.53  
RED - Division  
  1 Baxter, Rachel J           7 RMDA-CA              1:30.20    1:29.71  
  2 Martinez, Katie T          8 COMM-CA              1:37.17    1:35.47  
  3 Alonzo, Mallory C          7 RMDA-CA              1:40.34    1:39.27  
WHT - Division  
  1 Hong, Alyssa E             8 MPMR-CA                   NT    1:45.90  
  2 Garzon, Tatiana B          7 RMDA-CA              1:56.29    1:47.37  
  3 Li, Shelly Y               7 CRWN-CA                   NT    1:59.29  
 
Girls 5-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Rubley, Reese R            8 RMDA-CA                22.96      21.68  
  2 Baxter, Rachel J           7 RMDA-CA                23.87      22.20  
  3 Yeung, Abbie C             6 CRWN-CA                25.09      23.72  
  4 Jimenez, Didi M            7 RMDA-CA                23.73      23.78  
  5 Alonzo, Mallory C          7 RMDA-CA                24.77      24.99  
  6 Yeung, Michelle L          7 CRWN-CA                25.51      25.11  
 -- Lew, Alexandra S           7 ARSC-CA                25.13         DQ  
WHT - Division  
  1 Hughes, Lorelai E          8 SGSG-CA                27.07      25.02  
  2 Li, Shelly Y               7 CRWN-CA                   NT      25.74  
  3 Garzon, Tatiana B          7 RMDA-CA                27.40      27.98  
  4 Edralinda, Nicole B        6 MAX-CA                 30.74      29.42  
  5 Adkins, Selah S            8 RMDA-CA                27.99      29.47  
  6 Lac, Kendra A              8 ARSC-CA                29.06      29.55  
  7 Izquierdo, Lia A           5 ULTR-CA                   NT      37.91  
 -- Chun, Ami                  7 SGSG-CA                32.46         DQ  
 
Girls 5-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
 -- Cruz, Ellie D              7 WAC-CA                 23.60         DQ  
RED - Division  
  1 Jimenez, Didi M            7 RMDA-CA                24.73      24.20  
  2 Martinez, Katie T          8 COMM-CA                26.60      25.12  
  3 Rubley, Reese R            8 RMDA-CA                24.82      25.59  
  4 Alonzo, Mallory C          7 RMDA-CA                28.20      27.33  
WHT - Division  
  1 Hughes, Lorelai E          8 SGSG-CA                31.19      29.83  
  2 Lac, Kendra A              8 ARSC-CA                31.26      30.03  
  3 Adkins, Selah S            8 RMDA-CA                31.16      30.27  
  4 Yeung, Michelle L          7 CRWN-CA                30.93      30.54  
  5 Yeung, Abbie C             6 CRWN-CA                34.67      32.29  
  6 Lew, Alexandra S           7 ARSC-CA                   NT      33.19  
  7 Chun, Ami                  7 SGSG-CA                38.99      34.50  
  8 Wong, Emily C              6 SGSG-CA                   NT      35.04  
 -- Hong, Alyssa E             8 MPMR-CA                   NT         DQ  
 
Girls 5-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Baxter, Rachel J           7 RMDA-CA                23.80      21.33  
  2 Jimenez, Didi M            7 RMDA-CA                23.82      23.90  
  3 Martinez, Katie T          8 COMM-CA                22.59      23.99  
  4 Alonzo, Mallory C          7 RMDA-CA                24.41      25.85  
WHT - Division  
  1 Rubley, Reese R            8 RMDA-CA                25.62      23.98  
  2 Yeung, Michelle L          7 CRWN-CA                26.14      26.07  
  3 Garzon, Tatiana B          7 RMDA-CA                28.56      26.36  
  4 Wong, Emily C              6 SGSG-CA                27.65      27.55  
  5 Yeung, Abbie C             6 CRWN-CA                32.95      28.73  
  6 Chui, Natalie I            8 SGSG-CA                41.65      35.95  
 -- Chun, Ami                  7 SGSG-CA                36.16         DQ  
 -- Choi, Abigail G            8 RMDA-CA                   NT         DQ  
 
Girls 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Baxter, Rachel J           7 RMDA-CA              1:40.51    1:40.43  
                  47.20     1:40.43 (53.23)                                        
RED - Division  
  1 Rubley, Reese R            8 RMDA-CA              1:46.35    1:43.23  
                  49.50     1:43.23 (53.73)                                        
  2 Jimenez, Didi M            7 RMDA-CA              1:43.19    1:44.68  
                  50.21     1:44.68 (54.47)                                        
  3 Martinez, Katie T          8 COMM-CA              1:47.14    1:45.02  
                  51.31     1:45.02 (53.71)                                        
  4 Alonzo, Mallory C          7 RMDA-CA              1:49.04    1:51.49  
                  52.88     1:51.49 (58.61)                                        
  5 Yeung, Michelle L          7 CRWN-CA              2:00.75    2:00.91  
                  56.52   2:00.91 (1:04.39)                                        
WHT - Division  
  1 Yeung, Abbie C             6 CRWN-CA              2:08.01    2:01.69  
                  56.00   2:01.69 (1:05.69)                                        
 -- Wong, Emily C              6 SGSG-CA              2:11.63         DQ  
                1:16.01        DQ (1:13.12)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Yager, Mayu A             10 RMDA-CA                31.70      31.18  
  2 Edralinda, Keira A        10 MAX-CA                 30.76      31.86  
  3 Vu, Anh N                 10 CERR-CA                31.69      32.00  
  4 Lee, Brianna m            10 ARSC-CA                33.29      32.07  
  5 Rigo, Kayla C             10 MAX-CA                 32.46      34.57  
  6 Romero, Dani O             9 CERR-CA                32.38      35.83  
RED - Division  
  1 Guo, Serena H             10 MAX-CA                 35.21      33.99  
  2 Kim, Charlotte S           8 CERR-CA                34.83      34.07  
  3 Isabeles, Aisha N         10 MPMR-CA                34.23      34.55  
  4 Hordista, Patrisha V      10 RMDA-CA                35.11      34.91  
  5 Lee, Samantha G           10 RMDA-CA                34.39      35.12  
  6 Umpornpuckdi, Natalie      8 UN-04-CA               35.08      35.18  
  7 Silva, Aubrey M           10 WAC-CA                 35.41      35.46  
  8 Tam, Alice                 9 CERR-CA                36.62      35.59  
  9 Ryan Romo, Samantha J     10 BPAC-CA                36.28      35.83  
 10 Lee, Elizabeth H           8 CERR-CA                36.00      36.09  
 10 Jimenez, Lili M            9 RMDA-CA                36.83      36.09  
 12 Mahler, Amaya J            9 SPS-CA                 36.59      36.10  
 13 Mani, Berlynn B           10 COMM-CA                36.47      36.67  
 14 Cruz, Gisselle I          10 COMM-CA                35.45      37.09  
 15 Lee, Kayla D              10 SGSG-CA                36.82      39.76  
WHT - Division  
  1 Chu, Gwendolyn J          10 SGSG-CA                38.16      34.27  
  2 Ramirez, Valerie A        10 MPMR-CA                37.61      35.23  
  3 Ocampo, Olivia L          10 COMM-CA                37.03      37.18  
  4 Estanislao, Audrey G       9 SPS-CA                    NT      37.33  
  5 Lew, Ariel S              10 ARSC-CA                38.47      38.55  
  6 Chang, Jazlin S            8 MPMR-CA                38.06      38.60  
  7 Chiu, Zoe D                9 ARSC-CA                49.73      39.24  
  8 Espeseth, Kayla L          9 WAC-CA                 39.40      39.57  
  9 Moreno Garcia, Kaelyn *   10 MPMR-CA                43.21      39.89  
 10 De La Mora, Alia           9 COMM-CA                40.91      40.39  
 11 Quirino, Mykah V          10 CERR-CA                40.73      41.10  
 12 Gregorio, Jaslynn          9 UN-04-CA               53.69      41.32  
 13 Escarcega, Danielle E     10 ULTR-CA                43.08      41.33  
 14 Choung, Olivia S           8 CERR-CA                45.56      43.16  
 14 Zacarias, Natalia         10 COMM-CA                41.19      43.16  
 16 Juarez, Camilla            9 CERR-CA                43.53      43.47  
 17 Cruz, Sofia               10 COMM-CA                38.99      43.62  
 18 Velasco, Aubrey S          7 Oasis-CA               46.13      45.73  
 19 Rangel, Arisbeth           9 BPAC-CA                48.28      46.19  
 20 Dual, Ava N                9 RMDA-CA                43.46      47.18  
 21 Wong, Samantha H           9 MPMR-CA                46.39      47.61  
 22 Pang, Angelina             9 MPMR-CA                   NT      55.92  
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Zhai, YaYa                10 MAX-CA               1:05.04    1:05.29  
                  31.79     1:05.29 (33.50)                                        
  2 Cho, Phoebe L             10 ARSC-CA              1:06.02    1:05.79  
                  32.08     1:05.79 (33.71)                                        
  3 Yager, Mayu A             10 RMDA-CA              1:06.98    1:08.88  
                  33.07     1:08.88 (35.81)                                        
  4 Edralinda, Keira A        10 MAX-CA               1:08.47    1:09.73  
  5 Lee, Alexa A              10 SGSG-CA              1:13.74    1:11.54  
                  34.84     1:11.54 (36.70)                                        
  6 Sokol, Jamie M            10 RMDA-CA              1:13.49    1:13.75  
                  35.81     1:13.75 (37.94)                                        
  7 Nguyen, Amanda H          10 CERR-CA              1:14.64    1:14.00  
                  34.77     1:14.00 (39.23)                                        
RED - Division  
  1 Lee, Samantha G           10 RMDA-CA              1:17.36    1:14.97  
                  36.34     1:14.97 (38.63)                                        
  2 Silva, Aubrey M           10 WAC-CA               1:16.84    1:18.66  
                  37.67     1:18.66 (40.99)                                        
  3 Kim, Charlotte S           8 CERR-CA              1:18.98    1:18.88  
  4 Cruz, Gisselle I          10 COMM-CA              1:16.26    1:19.53  
                  37.56     1:19.53 (41.97)                                        
  5 Luna, Isabella M          10 CERR-CA              1:19.47    1:22.22  
                  39.03     1:22.22 (43.19)                                        
WHT - Division  
  1 Tea, Precilla J           10 SGSG-CA              1:21.76    1:18.75  
                  37.27     1:18.75 (41.48)                                        
  2 Guo, Serena H             10 MAX-CA               1:27.23    1:19.12  
                  37.32     1:19.12 (41.80)                                        
  3 Chu, Gwendolyn J          10 SGSG-CA                   NT    1:21.72  
                  38.41     1:21.72 (43.31)                                        
  4 Mani, Berlynn B           10 COMM-CA              1:21.59    1:23.65  
                  39.85     1:23.65 (43.80)                                        
  5 Sobol, Catherine R        10 RMDA-CA              1:23.35    1:25.03  
                  39.70     1:25.03 (45.33)                                        
  6 Chang, Jazlin S            8 MPMR-CA              1:27.16    1:26.97  
                  41.61     1:26.97 (45.36)                                        
  7 Ocampo, Olivia L          10 COMM-CA              1:26.88    1:27.43  
                  41.55     1:27.43 (45.88)                                        
  8 Criddle, Sloan A           9 SGSG-CA                   NT    1:29.06  
                  42.85     1:29.06 (46.21)                                        
  9 De La Mora, Alia           9 COMM-CA              1:31.09    1:31.10  
                  44.93     1:31.10 (46.17)                                        
 10 Moreno Garcia, Kaelyn *   10 MPMR-CA              1:33.37    1:31.36  
 11 Fong, Ella C               9 MPMR-CA              1:31.55    1:32.10  
                  44.66     1:32.10 (47.44)                                        
 12 Escarcega, Danielle E     10 ULTR-CA              1:37.16    1:32.76  
                  43.74     1:32.76 (49.02)                                        
 13 Lee, Kayla D              10 SGSG-CA              1:32.92    1:34.94  
                  43.54     1:34.94 (51.40)                                        
 14 Juarez, Camilla            9 CERR-CA                   NT    1:35.64  
                  44.07     1:35.64 (51.57)                                        
 15 Zacarias, Natalia         10 COMM-CA              1:34.01    1:42.00  
                  47.29     1:42.00 (54.71)                                        
 16 Velasco, Aubrey S          7 Oasis-CA             1:42.47    1:43.43  
                  48.44     1:43.43 (54.99)                                        
 17 Dual, Ava N                9 RMDA-CA              1:38.43    1:48.21  
                  52.16     1:48.21 (56.05)                                        
 18 Bispango, Giselle K        9 RMDA-CA              1:51.11    1:52.50  
                  51.96   1:52.50 (1:00.54)                                        
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Wong, Samantha A          10 CRWN-CA              2:21.53    2:17.37  
  2 Zhai, YaYa                10 MAX-CA               2:20.51    2:17.59  
  3 Cho, Phoebe L             10 ARSC-CA              2:21.37    2:19.95  
  4 Yager, Mayu A             10 RMDA-CA              2:27.02    2:27.17  
  5 Hsieh, Reena              10 MAX-CA               2:30.17    2:33.83  
RED - Division  
  1 Isabeles, Aisha N         10 MPMR-CA              2:56.80    2:46.69  
  2 Umpornpuckdi, Natalie      8 UN-04-CA             2:45.62    2:46.77  
  3 Lee, Elizabeth H           8 CERR-CA              2:54.67    2:48.58  
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Cho, Phoebe L             10 ARSC-CA                33.30      33.42  
  2 Lee, Brianna m            10 ARSC-CA                36.76      36.05  
RED - Division  
  1 Tea, Precilla J           10 SGSG-CA                42.72      40.77  
  2 Isabeles, Aisha N         10 MPMR-CA                43.84      41.45  
  3 Jimenez, Lili M            9 RMDA-CA                40.78      41.94  
  4 Silva, Aubrey M           10 WAC-CA                 42.20      42.05  
  5 Mani, Berlynn B           10 COMM-CA                41.99      42.67  
  6 Ryan Romo, Samantha J     10 BPAC-CA                43.16      43.50  
WHT - Division  
  1 Luna, Isabella M          10 CERR-CA                44.41      40.30  
  2 Chu, Gwendolyn J          10 SGSG-CA                48.87      41.37  
  3 Sobol, Catherine R        10 RMDA-CA                44.65      42.90  
  4 Mahler, Amaya J            9 SPS-CA                 46.34      43.31  
  5 Espeseth, Kayla L          9 WAC-CA                 45.52      44.34  
  6 De La Mora, Alia           9 COMM-CA                48.00      45.38  
  7 Chang, Jazlin S            8 MPMR-CA                46.90      45.47  
  8 Ramirez, Valerie A        10 MPMR-CA                   NT      45.79  
  9 Cao, Sophia W             10 SGSG-CA                47.56      47.03  
 10 Criddle, Sloan A           9 SGSG-CA                49.02      47.28  
 11 Quirino, Mykah V          10 CERR-CA                   NT      49.10  
 12 Gregorio, Jaslynn          9 UN-04-CA               54.77      49.70  
 13 Cruz, Sofia               10 COMM-CA                54.49      50.57  
 14 Moreno Garcia, Kaelyn *   10 MPMR-CA                51.41      51.26  
 15 Fong, Ella C               9 MPMR-CA                51.98      53.12  
 16 Dual, Ava N                9 RMDA-CA                   NT      53.45  
 17 Velasco, Aubrey S          7 Oasis-CA               53.04      54.86  
 18 Choung, Olivia S           8 CERR-CA                   NT      54.93  
 19 Juarez, Camilla            9 CERR-CA                   NT      55.34  
 20 Chui, Chloe C             10 SGSG-CA                56.04      56.49  
 21 Zacarias, Natalia         10 COMM-CA                57.54    1:00.36  
 -- Wai, Julianna A           10 SPS-CA                 47.47         DQ  
 -- Rangel, Arisbeth           9 BPAC-CA              1:02.41         DQ  
 -- Wong, Samantha H           9 MPMR-CA                54.90         DQ  
 -- Pang, Angelina             9 MPMR-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Cho, Phoebe L             10 ARSC-CA              1:11.33    1:10.64  
                  34.56     1:10.64 (36.08)                                        
  2 Lee, Brianna m            10 ARSC-CA              1:17.76    1:17.20  
                  38.36     1:17.20 (38.84)                                        
  3 Wong, Samantha A          10 CRWN-CA              1:20.22    1:17.22  
                  38.18     1:17.22 (39.04)                                        
  4 Hsieh, Reena              10 MAX-CA               1:19.68    1:22.08  
                  39.74     1:22.08 (42.34)                                        
RED - Division  
  1 Luna, Isabella M          10 CERR-CA              1:32.08    1:25.80  
                  41.65     1:25.80 (44.15)                                        
  2 Chu, Gwendolyn J          10 SGSG-CA              1:33.03    1:28.98  
                  43.67     1:28.98 (45.31)                                        
  3 Mani, Berlynn B           10 COMM-CA              1:32.79    1:29.76  
                  43.16     1:29.76 (46.60)                                        
  4 Guo, Serena H             10 MAX-CA               1:32.33    1:30.69  
                  44.51     1:30.69 (46.18)                                        
  5 Silva, Aubrey M           10 WAC-CA               1:35.70    1:31.04  
                  44.15     1:31.04 (46.89)                                        
  6 Kim, Charlotte S           8 CERR-CA              1:34.34    1:31.28  
                  47.02     1:31.28 (44.26)                                        
  7 Jimenez, Lili M            9 RMDA-CA              1:30.36    1:32.08  
  8 Lew, Ariel S              10 ARSC-CA              1:34.19    1:34.45  
                  46.04     1:34.45 (48.41)                                        
WHT - Division  
  1 Lee, Samantha G           10 RMDA-CA                   NT    1:26.92  
                  42.76     1:26.92 (44.16)                                        
  2 Calder, Taylor             9 RMDA-CA                   NT    1:34.17  
                  46.21     1:34.17 (47.96)                                        
  3 Espeseth, Kayla L          9 WAC-CA               1:36.86    1:35.85  
  4 De La Mora, Alia           9 COMM-CA              1:47.56    1:39.14  
                  48.32     1:39.14 (50.82)                                        
  5 Juarez, Camilla            9 CERR-CA                   NT    1:52.96  
                  52.81   1:52.96 (1:00.15)                                        
  6 Zacarias, Natalia         10 COMM-CA              1:58.38    1:58.18  
                  56.13   1:58.18 (1:02.05)                                        
  7 Dual, Ava N                9 RMDA-CA                   NT    2:00.67  
                  57.64   2:00.67 (1:03.03)                                        
 -- Tam, Alice                 9 CERR-CA                   NT         DQ  
                  45.12          DQ (50.29)                                        
 -- Ocampo, Olivia L          10 COMM-CA              1:43.98         DQ  
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Edralinda, Keira A        10 MAX-CA                 38.55      40.23  
  2 Yager, Mayu A             10 RMDA-CA                41.22      41.28  
  3 Umpornpuckdi, Natalie      8 UN-04-CA               41.86      41.82  
  4 Lee, Brianna m            10 ARSC-CA                43.17      42.90  
  5 Lee, Samantha G           10 RMDA-CA                42.40      43.44  
  6 Nguyen, Amanda H          10 CERR-CA                44.12      44.03  
  7 Sokol, Jamie M            10 RMDA-CA                45.56      44.05  
  8 Cruz, Gisselle I          10 COMM-CA                43.25      44.14  
  9 Lee, Kayla D              10 SGSG-CA                44.18      44.64  
RED - Division  
  1 Guo, Serena H             10 MAX-CA                 46.58      45.52  
  2 Espeseth, Kayla L          9 WAC-CA                 46.92      45.72  
  3 Mahler, Amaya J            9 SPS-CA                 46.43      45.89  
  4 Jimenez, Lili M            9 RMDA-CA                46.86      48.35  
 -- Ocampo, Olivia L          10 COMM-CA                49.34         DQ  
WHT - Division  
  1 Lee, Alexa A              10 SGSG-CA                   NT      45.01  
  2 Wai, Julianna A           10 SPS-CA                    NT      45.59  
  3 Tea, Precilla J           10 SGSG-CA                50.35      48.74  
  4 Silva, Aubrey M           10 WAC-CA                    NT      49.05  
  5 Criddle, Sloan A           9 SGSG-CA                50.60      49.15  
  6 Chang, Jazlin S            8 MPMR-CA                49.92      49.56  
  7 Kim, Charlotte S           8 CERR-CA                   NT      50.68  
  8 Wong, Samantha H           9 MPMR-CA                53.37      53.02  
  9 Cao, Sophia W             10 SGSG-CA                52.41      53.92  
 10 Cruz, Sofia               10 COMM-CA                57.21      57.62  
 11 Bispango, Giselle K        9 RMDA-CA              1:00.47    1:02.20  
 12 Dual, Ava N                9 RMDA-CA              1:08.06    1:02.24  
 13 Velasco, Aubrey S          7 Oasis-CA             1:01.44    1:02.30  
 14 Escarcega, Danielle E     10 ULTR-CA              1:04.98    1:02.33  
 -- Rangel, Arisbeth           9 BPAC-CA                   NT         DQ  
 -- Choung, Olivia S           8 CERR-CA                53.45         DQ  
 -- Chui, Chloe C             10 SGSG-CA                   NT         DQ  
 -- Fong, Ella C               9 MPMR-CA                56.93         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Edralinda, Keira A        10 MAX-CA               1:21.05    1:24.30  
  2 Zhai, YaYa                10 MAX-CA               1:24.68    1:25.19  
  3 Vu, Anh N                 10 CERR-CA              1:24.03    1:26.26  
  4 Lee, Samantha G           10 RMDA-CA              1:31.52    1:28.07  
  5 Lew, Ariel S              10 ARSC-CA              1:39.39    1:38.15  
 -- Cruz, Gisselle I          10 COMM-CA              1:32.10         DQ  
RED - Division  
  1 Romero, Dani O             9 CERR-CA              1:41.14    1:37.73  
  2 Hordista, Patrisha V      10 RMDA-CA              1:40.31    1:39.27  
  3 Mahler, Amaya J            9 SPS-CA               1:43.44    1:39.31  
  4 Espeseth, Kayla L          9 WAC-CA               1:41.30    1:39.35  
  5 Lee, Kayla D              10 SGSG-CA              1:42.06    1:40.82  
  6 Chang, Jazlin S            8 MPMR-CA              1:47.99    1:47.12  
WHT - Division  
  1 Calder, Taylor             9 RMDA-CA              2:23.18    1:45.42  
  2 Luna, Isabella M          10 CERR-CA              2:00.10    1:49.70  
  3 Moreno Garcia, Kaelyn *   10 MPMR-CA              1:52.46    1:50.28  
  4 Estanislao, Audrey G       9 SPS-CA                    NT    1:52.50  
  5 De La Mora, Alia           9 COMM-CA              2:04.38    1:57.54  
  6 Wong, Samantha H           9 MPMR-CA                   NT    1:58.46  
  7 Cruz, Sofia               10 COMM-CA              2:12.16    2:03.23  
  8 Velasco, Aubrey S          7 Oasis-CA             2:10.63    2:10.69  
 -- Chiu, Zoe D                9 ARSC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Zhai, YaYa                10 MAX-CA                 32.37      31.89  
  2 Reveles, Makenah N        10 ULTR-CA                34.64      33.75  
  3 Yager, Mayu A             10 RMDA-CA                34.56      34.75  
  4 Wong, Samantha A          10 CRWN-CA                36.85      35.28  
  5 Lee, Brianna m            10 ARSC-CA                36.81      36.37  
  6 Nguyen, Amanda H          10 CERR-CA                37.95      36.57  
  7 Lee, Elizabeth H           8 CERR-CA                36.61      36.71  
  8 Isabeles, Aisha N         10 MPMR-CA                37.97      37.67  
  9 Rigo, Kayla C             10 MAX-CA                 35.69      37.84  
 10 Umpornpuckdi, Natalie      8 UN-04-CA               38.02      38.53  
RED - Division  
  1 Guo, Serena H             10 MAX-CA                 40.41      40.55  
  2 Mani, Berlynn B           10 COMM-CA                41.47      42.93  
WHT - Division  
  1 Ryan Romo, Samantha J     10 BPAC-CA                53.91      41.86  
  2 Wai, Julianna A           10 SPS-CA                 42.92      42.02  
  3 Espeseth, Kayla L          9 WAC-CA                 42.33      42.64  
  4 Lee, Samantha G           10 RMDA-CA                48.12      43.79  
  5 Jimenez, Lili M            9 RMDA-CA                43.90      44.26  
  6 Sobol, Catherine R        10 RMDA-CA                48.12      44.98  
  7 Kim, Charlotte S           8 CERR-CA                45.16      45.13  
  8 Ocampo, Olivia L          10 COMM-CA                45.91      46.09  
  9 Ramirez, Valerie A        10 MPMR-CA                48.83      46.86  
 10 Luna, Isabella M          10 CERR-CA                48.60      47.35  
 11 De La Mora, Alia           9 COMM-CA                52.20      49.20  
 12 Moreno Garcia, Kaelyn *   10 MPMR-CA                51.01      52.89  
 13 Cruz, Sofia               10 COMM-CA                54.94      54.10  
 14 Lee, Kayla D              10 SGSG-CA                47.26      54.85  
 15 Zacarias, Natalia         10 COMM-CA                53.27      55.75  
 16 Chui, Chloe C             10 SGSG-CA              1:02.52      57.72  
 17 Bispango, Giselle K        9 RMDA-CA              1:01.53      58.20  
 18 Cao, Sophia W             10 SGSG-CA                55.93      58.30  
 19 Choung, Olivia S           8 CERR-CA                57.46      58.63  
 20 Wong, Samantha H           9 MPMR-CA                55.16      59.29  
 -- Escarcega, Danielle E     10 ULTR-CA                52.25         DQ  
 -- Rangel, Arisbeth           9 BPAC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Zhai, YaYa                10 MAX-CA               1:13.89    1:12.20  
                  34.20     1:12.20 (38.00)                                        
  2 Cho, Phoebe L             10 ARSC-CA              1:13.93    1:15.01  
                  34.66     1:15.01 (40.35)                                        
  3 Lee, Elizabeth H           8 CERR-CA              1:24.03    1:23.83  
                  39.49     1:23.83 (44.34)                                        
  4 Cruz, Gisselle I          10 COMM-CA              1:21.25    1:27.70  
                  40.79     1:27.70 (46.91)                                        
  5 Umpornpuckdi, Natalie      8 UN-04-CA             1:26.91    1:30.06  
                  41.24     1:30.06 (48.82)                                        
RED - Division  
  1 Rigo, Kayla C             10 MAX-CA               1:33.72    1:33.00  
                  40.67     1:33.00 (52.33)                                        
WHT - Division  
  1 Reveles, Makenah N        10 ULTR-CA                   NT    1:17.51  
                  35.56     1:17.51 (41.95)                                        
  2 Wong, Samantha A          10 CRWN-CA                   NT    1:19.59  
                  38.45     1:19.59 (41.14)                                        
  3 Chu, Gwendolyn J          10 SGSG-CA                   NT    1:30.57  
                  41.98     1:30.57 (48.59)                                        
  4 Sokol, Jamie M            10 RMDA-CA                   NT    1:32.58  
                  43.54     1:32.58 (49.04)                                        
  5 Lee, Alexa A              10 SGSG-CA                   NT    1:34.65  
                  44.55     1:34.65 (50.10)                                        
  6 Quirino, Mykah V          10 CERR-CA                   NT    1:44.99  
                  48.91     1:44.99 (56.08)                                        
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Zhai, YaYa                10 MAX-CA               1:14.67    1:13.22  
                  34.36     1:13.22 (38.86)                                        
  2 Cho, Phoebe L             10 ARSC-CA              1:15.20    1:14.47  
                  34.05     1:14.47 (40.42)                                        
  3 Wong, Samantha A          10 CRWN-CA              1:16.56    1:15.01  
                  36.35     1:15.01 (38.66)                                        
  4 Edralinda, Keira A        10 MAX-CA               1:15.89    1:17.81  
                  37.82     1:17.81 (39.99)                                        
  5 Hsieh, Reena              10 MAX-CA               1:18.43    1:17.90  
                  36.98     1:17.90 (40.92)                                        
  6 Yager, Mayu A             10 RMDA-CA              1:19.88    1:18.02  
                  37.00     1:18.02 (41.02)                                        
  7 Lee, Brianna m            10 ARSC-CA              1:21.00    1:19.48  
                  36.68     1:19.48 (42.80)                                        
  8 Cruz, Gisselle I          10 COMM-CA              1:19.15    1:23.70  
                  38.91     1:23.70 (44.79)                                        
  9 Umpornpuckdi, Natalie      8 UN-04-CA             1:23.16    1:24.17  
                  40.34     1:24.17 (43.83)                                        
 10 Isabeles, Aisha N         10 MPMR-CA              1:22.83    1:26.96  
                  42.24     1:26.96 (44.72)                                        
 11 Rigo, Kayla C             10 MAX-CA               1:21.61    1:28.83  
RED - Division  
  1 Hordista, Patrisha V      10 RMDA-CA              1:32.09    1:27.35  
                  41.46     1:27.35 (45.89)                                        
  2 Guo, Serena H             10 MAX-CA               1:28.93    1:27.41  
                  39.63     1:27.41 (47.78)                                        
  3 Silva, Aubrey M           10 WAC-CA               1:29.82    1:28.03  
                  41.13     1:28.03 (46.90)                                        
  4 Ryan Romo, Samantha J     10 BPAC-CA              1:33.31    1:29.11  
                  41.54     1:29.11 (47.57)                                        
  5 Kim, Charlotte S           8 CERR-CA              1:31.22    1:29.51  
                  42.89     1:29.51 (46.62)                                        
  6 Lee, Elizabeth H           8 CERR-CA              1:29.33    1:30.79  
  7 Romero, Dani O             9 CERR-CA              1:33.98    1:31.51  
                  44.91     1:31.51 (46.60)                                        
  8 Jimenez, Lili M            9 RMDA-CA              1:31.14    1:32.34  
                  43.11     1:32.34 (49.23)                                        
  9 Luna, Isabella M          10 CERR-CA              1:32.96    1:34.74  
                  45.40     1:34.74 (49.34)                                        
 10 Lee, Kayla D              10 SGSG-CA              1:33.92    1:42.24  
WHT - Division  
  1 Chang, Jazlin S            8 MPMR-CA              1:35.45    1:33.66  
                  44.50     1:33.66 (49.16)                                        
  2 Mani, Berlynn B           10 COMM-CA              1:36.65    1:34.80  
                  43.72     1:34.80 (51.08)                                        
  3 Calder, Taylor             9 RMDA-CA              1:46.97    1:37.94  
                  17.19   1:37.94 (1:20.75)                                        
  4 Estanislao, Audrey G       9 SPS-CA                    NT    1:38.00  
                  46.91     1:38.00 (51.09)                                        
  5 Chu, Gwendolyn J          10 SGSG-CA                   NT    1:38.87  
                  42.09     1:38.87 (56.78)                                        
  6 Quirino, Mykah V          10 CERR-CA                   NT    1:41.22  
                  50.99     1:41.22 (50.23)                                        
  7 Moreno Garcia, Kaelyn *   10 MPMR-CA              1:45.44    1:45.57  
                  51.80     1:45.57 (53.77)                                        
  8 Chiu, Zoe D                9 ARSC-CA              1:46.85    1:45.77  
                  48.19     1:45.77 (57.58)                                        
  9 Juarez, Camilla            9 CERR-CA                   NT    1:52.91  
                  53.23     1:52.91 (59.68)                                        
 10 Cruz, Sofia               10 COMM-CA              1:51.45    1:54.06  
                  53.00   1:54.06 (1:01.06)                                        
 11 Zacarias, Natalia         10 COMM-CA              1:50.97    2:00.23  
 12 Velasco, Aubrey S          7 Oasis-CA             1:55.91    2:04.92  
                1:00.85   2:04.92 (1:04.07)                                        
 -- Tam, Alice                 9 CERR-CA                   NT         DQ  
                  45.39          DQ (50.64)                                        
 
Girls 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Edralinda, Keira A        10 MAX-CA               2:45.31    2:45.10  
                  37.91     1:22.13 (44.22)     2:08.51 (46.38)     2:45.10 (36.59)
  2 Reveles, Makenah N        10 ULTR-CA              2:46.28    2:47.89  
                  35.62     1:19.87 (44.25)     2:10.06 (50.19)     2:47.89 (37.83)
  3 Lee, Elizabeth H           8 CERR-CA              3:03.38    3:02.74  
                  38.62     1:25.95 (47.33)     2:20.29 (54.34)     3:02.74 (42.45)
RED - Division  
  1 Isabeles, Aisha N         10 MPMR-CA              3:23.50    3:05.75  
                  40.88     1:30.10 (49.22)     2:25.73 (55.63)     3:05.75 (40.02)
 -- Wong, Samantha A          10 CRWN-CA              3:23.50         DQ  
                  35.97     1:17.58 (41.61)     2:03.82 (46.24)          DQ (39.16)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mercado, Madison G        12 CERR-CA                26.53      27.38  
  2 Gimenez, Alexsa N         12 COMM-CA                27.79      27.75  
  3 Forrest, Madison B        12 WAC-CA                 27.49      28.20  
  4 Oliveira, Camila A        12 CERR-CA                28.09      28.65  
  5 Reyes, Kaya S             12 WAC-CA                 28.53      28.74  
  6 Moreno, Delilah R         12 COMM-CA                29.40      29.29  
  7 Dornoff, Alex E           11 CERR-CA                28.93      29.47  
  8 Cheung, Candice H         11 ARSC-CA                29.48      29.65  
  9 Vicencio, Kayla P         12 CERR-CA                29.29      29.79  
 10 Oliveira, Cayla A         11 CERR-CA                29.24      29.99  
 11 Burgess, Samantha E       11 RMDA-CA                29.99      30.06  
 12 Valle, Salma              12 BPAC-CA                30.26      31.00  
RED - Division  
  1 Jafari, Nikka S           12 UN-01-CA               30.76      29.62  
  2 Contreras, Denise N       11 CERR-CA                30.78      30.25  
  3 Lopez, Theresa A          12 COMM-CA                31.05      30.91  
  4 Brys, Sofia E             11 BSC-CA                 31.13      30.97  
  5 Lu, Angelina C            11 SGSG-CA                31.51      31.14  
  6 Martinez, Sofia D         11 COMM-CA                31.37      31.21  
  7 Ibarra, Alyah J           11 COMM-CA                31.88      31.30  
  8 Ho, Stella S              12 CRWN-CA                32.05      31.42  
  9 Hernandez, Annabelle L    12 COMM-CA                31.61      31.46  
 10 Widmeier, Jada O          12 CERR-CA                31.13      31.60  
 11 Granado, Gema             12 WAC-CA                 32.18      31.62  
 12 Contreras, Alejandra      11 BPAC-CA                32.47      31.80  
 13 McClure, Alyssa R         11 RMDA-CA                30.83      31.83  
 14 Lee, Cadence S            12 SGSG-CA                32.48      31.96  
 15 Tsen, Irene L             11 RMDA-CA                31.36      32.00  
 16 Moreno, Destiny L         11 COMM-CA                31.66      32.16  
 17 Leung, Ellen A            12 CRWN-CA                31.26      32.36  
 18 Limon, Angelica           11 COMM-CA                31.58      33.25  
 19 Heredia Viteri, Kelly E   11 COMM-CA                32.64      33.44  
 19 Tea, Odella               12 Shore Aquatics-CA      32.56      33.44  
 21 Grgas, Madison R          11 RMDA-CA                32.99      34.07  
 22 Mancera Rodriguez, Ana M  11 SPS-CA                 33.27      35.13  
WHT - Division  
  1 Du, Leilani M             11 MAX-CA                 34.54      31.48  
  2 Garcia, Charlize V        12 Oasis-CA               33.61      32.99  
  3 Rocha, Daliah J           12 SGSG-CA                36.20      33.14  
  4 Elias, Yarazet F          12 RMDA-CA                35.85      33.95  
  5 Villegas, Natalie B       12 RMDA-CA                35.87      34.55  
  5 Vicencio, Emma P          11 CERR-CA                33.81      34.55  
  7 Pinto, Elise C            12 RMDA-CA                35.11      34.72  
  8 Milhoan, Xandria R        12 WAC-CA                 36.00      35.78  
  9 Espeseth, Alicia M        11 WAC-CA                 34.18      35.87  
 10 Gonzalez, Alondra         12 COMM-CA                35.74      36.08  
 11 Lee, Hayden J             12 SPS-CA                 33.84      36.18  
 12 Larsen, Josie B           12 SPS-CA                 34.48      36.24  
 13 Campbell, Lydia N         12 RMDA-CA                37.23      36.45  
 14 Jones, Hannah J           11 Oasis-CA                  NT      36.65  
 15 Estrada, Alyssa           11 WAC-CA                    NT      37.07  
 16 Cota, Veronica L          11 WAC-CA                 36.03      37.16  
 17 Kotani, Mia L             12 CERR-CA                37.08      37.20  
 18 Hajari, Krishna U         12 CERR-CA                37.95      37.77  
 19 Hirota, Skyler A          12 Shore Aquatics-CA      36.17      38.19  
 20 Metcalfe, Twyla I         11 SPS-CA                 36.32      38.22  
 21 Espinoza, Diana A         11 COMM-CA                40.07      38.74  
 22 Cruz, Jade A              11 COMM-CA                38.84      39.44  
 23 Cervantes, Ivy A          11 COMM-CA                39.29      40.11  
 24 Hough, Winona D           11 RMDA-CA                   NT      40.91  
 25 Magana, Casey C           11 COMM-CA                43.90      42.68  
 26 Yang, Sydni G             12 MPMR-CA                   NT      44.47  
 27 Huang, Emily S            11 BPAC-CA                   NT      44.97  
 28 Loya, Isabella A          11 COMM-CA                45.49      45.52  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Gimenez, Alexsa N         12 COMM-CA                58.58      59.51  
                  29.42       59.51 (30.09)                                        
  2 Mercado, Madison G        12 CERR-CA                58.78      59.83  
                  28.98       59.83 (30.85)                                        
  3 Forrest, Madison B        12 WAC-CA               1:00.45    1:00.24  
                  29.20     1:00.24 (31.04)                                        
  4 Oliveira, Camila A        12 CERR-CA              1:00.51    1:02.03  
                  30.43     1:02.03 (31.60)                                        
  5 Dornoff, Alex E           11 CERR-CA              1:02.81    1:02.07  
                  29.86     1:02.07 (32.21)                                        
  6 Mikulski, Franny J        12 RMDA-CA              1:00.72    1:02.54  
                  30.51     1:02.54 (32.03)                                        
  7 Moreno, Delilah R         12 COMM-CA              1:03.70    1:02.88  
                  30.39     1:02.88 (32.49)                                        
  8 Li, Sophia T              12 MAX-CA               1:05.63    1:04.13  
                  31.06     1:04.13 (33.07)                                        
  9 Reyes, Kaya S             12 WAC-CA               1:02.82    1:04.14  
                  30.76     1:04.14 (33.38)                                        
 10 Cheung, Candice H         11 ARSC-CA              1:03.99    1:04.41  
                  31.41     1:04.41 (33.00)                                        
 11 Yu, Brenda                12 SGSG-CA              1:04.56    1:04.61  
                  31.79     1:04.61 (32.82)                                        
 12 McClure, Alyssa R         11 RMDA-CA              1:06.66    1:07.45  
                  32.31     1:07.45 (35.14)                                        
 13 Valle, Salma              12 BPAC-CA                18.17    1:08.78  
                  33.03     1:08.78 (35.75)                                        
RED - Division  
  1 Vargas, Juliana           11 COMM-CA              1:09.35    1:05.12  
                  31.77     1:05.12 (33.35)                                        
  2 Wu, Helena T              12 CRWN-CA              1:11.20    1:05.35  
                  31.65     1:05.35 (33.70)                                        
  3 Contreras, Denise N       11 CERR-CA              1:06.81    1:06.21  
                  31.90     1:06.21 (34.31)                                        
  4 Jafari, Nikka S           12 UN-01-CA             1:08.29    1:06.62  
                  32.41     1:06.62 (34.21)                                        
  5 Lopez, Theresa A          12 COMM-CA              1:09.55    1:06.67  
                  32.33     1:06.67 (34.34)                                        
  6 Granado, Gema             12 WAC-CA               1:09.13    1:07.53  
                  32.88     1:07.53 (34.65)                                        
  7 Subdias, Yolotzin         11 SPS-CA               1:07.15    1:09.83  
                  33.67     1:09.83 (36.16)                                        
  8 Leung, Ellen A            12 CRWN-CA              1:09.26    1:10.11  
                  33.88     1:10.11 (36.23)                                        
  9 Tsen, Irene L             11 RMDA-CA              1:10.42    1:10.28  
                  33.58     1:10.28 (36.70)                                        
 10 Tea, Odella               12 Shore Aquatics-CA    1:10.86    1:11.03  
                  35.19     1:11.03 (35.84)                                        
 11 Szeszulski, Hannah N      12 Shore Aquatics-CA    1:11.38    1:11.10  
                  33.53     1:11.10 (37.57)                                        
 12 Moreno, Destiny L         11 COMM-CA              1:10.68    1:11.23  
                  33.92     1:11.23 (37.31)                                        
 13 Contreras, Alejandra      11 BPAC-CA              1:10.79    1:12.18  
                  34.09     1:12.18 (38.09)                                        
 14 Limon, Angelica           11 COMM-CA              1:10.94    1:12.34  
                  35.15     1:12.34 (37.19)                                        
 15 Shen, Jolene J            11 ARSC-CA              1:10.57    1:12.61  
                  34.19     1:12.61 (38.42)                                        
 16 Rocha, Daliah J           12 SGSG-CA              1:11.51    1:12.82  
                  34.89     1:12.82 (37.93)                                        
 17 Banh, Sarah T             11 SGSG-CA              1:12.21    1:17.76  
WHT - Division  
  1 Tang, Shijia              11 SPS-CA               1:12.83    1:10.89  
                  34.01     1:10.89 (36.88)                                        
  2 Lu, Angelina C            11 SGSG-CA              1:14.62    1:11.36  
                  34.48     1:11.36 (36.88)                                        
  3 Mancera Rodriguez, Ana M  11 SPS-CA               1:14.82    1:12.02  
                  34.86     1:12.02 (37.16)                                        
  4 Garcia, Charlize V        12 Oasis-CA             1:14.92    1:13.02  
                  35.67     1:13.02 (37.35)                                        
  5 Torres, Madalyn G         11 ULTR-CA              1:16.55    1:13.69  
                  35.89     1:13.69 (37.80)                                        
  6 Vicencio, Emma P          11 CERR-CA              1:13.73    1:14.33  
                  36.01     1:14.33 (38.32)                                        
  7 Polanco, Stella           12 CERR-CA              1:13.94    1:14.56  
                  35.84     1:14.56 (38.72)                                        
  8 FU, Boey                  11 BPAC-CA              1:31.03    1:14.57  
                  35.17     1:14.57 (39.40)                                        
  9 Pinto, Elise C            12 RMDA-CA              1:18.07    1:14.64  
                  35.67     1:14.64 (38.97)                                        
 10 Felkins, CJ J             12 Oasis-CA             1:17.93    1:15.98  
                  36.42     1:15.98 (39.56)                                        
 11 Tsui, Mariah M            11 SGSG-CA              1:15.33    1:16.30  
                  36.09     1:16.30 (40.21)                                        
 12 Bondre, Ruchi C           11 SGSG-CA              1:15.74    1:16.57  
                  36.90     1:16.57 (39.67)                                        
 13 Cota, Veronica L          11 WAC-CA               1:21.14    1:17.13  
                  37.00     1:17.13 (40.13)                                        
 14 Rose, Julia J             12 SGSG-CA                   NT    1:17.91  
                  37.33     1:17.91 (40.58)                                        
 15 Moreno Garcia, Ketzaly *  12 MPMR-CA              1:21.81    1:18.75  
                  36.07     1:18.75 (42.68)                                        
 16 Hirota, Skyler A          12 Shore Aquatics-CA    1:20.26    1:21.95  
                  39.27     1:21.95 (42.68)                                        
 17 Feely, Ava K              12 Shore Aquatics-CA    1:23.44    1:24.87  
                  39.16     1:24.87 (45.71)                                        
 18 Cruz, Jade A              11 COMM-CA              1:26.01    1:25.72  
                  40.84     1:25.72 (44.88)                                        
 19 Hajari, Krishna U         12 CERR-CA              1:21.48    1:27.03  
 20 Espinoza, Diana A         11 COMM-CA              1:25.77    1:27.71  
                  43.14     1:27.71 (44.57)                                        
 21 Lopez, Vivian R           11 BPAC-CA              1:29.45    1:31.33  
                  42.67     1:31.33 (48.66)                                        
 22 Magana, Casey C           11 COMM-CA              1:36.26    1:31.34  
                  42.52     1:31.34 (48.82)                                        
 23 Hough, Winona D           11 RMDA-CA                   NT    1:33.59  
                  43.95     1:33.59 (49.64)                                        
 24 Loya, Isabella A          11 COMM-CA              1:44.03    1:40.66  
                  47.57     1:40.66 (53.09)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mercado, Madison G        12 CERR-CA              2:11.09    2:11.24  
                  29.97     1:02.80 (32.83)     1:37.68 (34.88)     2:11.24 (33.56)
  2 Oliveira, Camila A        12 CERR-CA              2:12.07    2:18.21  
                  31.10     1:06.05 (34.95)     1:42.45 (36.40)     2:18.21 (35.76)
  3 Moreno, Delilah R         12 COMM-CA              2:23.17    2:20.40  
                  30.67     1:05.80 (35.13)     1:43.45 (37.65)     2:20.40 (36.95)
  4 McClure, Alyssa R         11 RMDA-CA              2:22.08    2:21.98  
                  32.33     1:08.06 (35.73)     1:45.34 (37.28)     2:21.98 (36.64)
  5 Granado, Gema             12 WAC-CA               2:23.02    2:24.33  
                  32.75     1:09.39 (36.64)     1:46.95 (37.56)     2:24.33 (37.38)
  6 Subdias, Yolotzin         11 SPS-CA               2:23.74    2:25.75  
                  33.26     1:10.91 (37.65)     1:49.83 (38.92)     2:25.75 (35.92)
RED - Division  
  1 Forrest, Madison B        12 WAC-CA               2:28.18    2:22.68  
                  31.22     1:07.52 (36.30)     1:45.68 (38.16)     2:22.68 (37.00)
  2 Jafari, Nikka S           12 UN-01-CA             2:33.30    2:26.04  
                  32.89     1:10.12 (37.23)     1:48.86 (38.74)     2:26.04 (37.18)
  3 Martinez, Sofia D         11 COMM-CA              2:32.92    2:26.21  
                  33.98     1:11.82 (37.84)     1:50.74 (38.92)     2:26.21 (35.47)
  4 Vargas, Juliana           11 COMM-CA              2:26.67    2:26.87  
                  33.37     1:10.65 (37.28)     1:49.43 (38.78)     2:26.87 (37.44)
  5 Ho, Stella S              12 CRWN-CA              2:32.00    2:30.11  
                  33.24     1:11.46 (38.22)     1:51.48 (40.02)     2:30.11 (38.63)
  6 Tsen, Irene L             11 RMDA-CA              2:36.16    2:32.15  
                  34.05     1:12.15 (38.10)     1:52.48 (40.33)     2:32.15 (39.67)
  7 Torres, Madalyn G         11 ULTR-CA              2:35.98    2:34.16  
                  34.58     1:14.02 (39.44)     1:54.68 (40.66)     2:34.16 (39.48)
  8 Banh, Sarah T             11 SGSG-CA              2:37.16    2:43.65  
                  37.31     1:18.65 (41.34)     2:01.72 (43.07)     2:43.65 (41.93)
WHT - Division  
  1 Yu, Brenda                12 SGSG-CA                   NT    2:23.32  
                  32.77     1:09.94 (37.17)     1:47.60 (37.66)     2:23.32 (35.72)
  2 Li, Sophia T              12 MAX-CA                    NT    2:25.08  
                  32.68     1:09.29 (36.61)     1:48.60 (39.31)     2:25.08 (36.48)
  3 Brys, Sofia E             11 BSC-CA                    NT    2:30.08  
                  34.41     1:12.35 (37.94)     1:52.00 (39.65)     2:30.08 (38.08)
  4 Tea, Odella               12 Shore Aquatics-CA         NT    2:30.76  
                  36.53     1:15.35 (38.82)     1:54.03 (38.68)     2:30.76 (36.73)
  5 Lu, Angelina C            11 SGSG-CA                   NT    2:43.21  
                  37.03     1:18.73 (41.70)     2:02.06 (43.33)     2:43.21 (41.15)
  6 Rocha, Daliah J           12 SGSG-CA                   NT    2:47.37  
                  39.15     1:23.72 (44.57)     2:06.85 (43.13)     2:47.37 (40.52)
  7 Moreno Garcia, Ketzaly *  12 MPMR-CA                   NT    2:59.26  
                  37.20     1:23.86 (46.66)     2:12.21 (48.35)     2:59.26 (47.05)
  8 Hita, Alie R              12 RMDA-CA                   NT    3:20.32  
                  42.14     1:34.04 (51.90)     2:28.16 (54.12)     3:20.32 (52.16)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Burgess, Samantha E       11 RMDA-CA                36.05      36.05  
RED - Division  
  1 La Brada, Hanna           11 WAC-CA                 36.36      33.15  
  2 Shen, Jolene J            11 ARSC-CA                36.60      35.65  
  3 Hernandez, Annabelle L    12 COMM-CA                36.42      37.19  
  4 Ibarra, Alyah J           11 COMM-CA                37.54      39.19  
  5 Limon, Angelica           11 COMM-CA                38.73      39.53  
WHT - Division  
  1 Villegas, Natalie B       12 RMDA-CA                39.86      36.56  
  2 Garcia, Charlize V        12 Oasis-CA               43.30      39.12  
  3 Tea, Odella               12 Shore Aquatics-CA         NT      39.24  
  4 Lee, Cadence S            12 SGSG-CA                48.05      39.96  
  5 Milhoan, Xandria R        12 WAC-CA                 43.95      40.68  
  6 Lopez, Theresa A          12 COMM-CA                44.58      40.70  
  7 Calder, Ashlee            11 RMDA-CA                43.65      42.07  
  8 Grgas, Madison R          11 RMDA-CA                40.91      42.12  
  9 Hajari, Krishna U         12 CERR-CA                43.71      42.62  
 10 Elias, Yarazet F          12 RMDA-CA                44.37      42.66  
 11 Pinto, Elise C            12 RMDA-CA                46.23      43.33  
 12 Jones, Hannah J           11 Oasis-CA                  NT      43.77  
 13 Moreno Garcia, Ketzaly *  12 MPMR-CA                43.04      44.06  
 14 Kotani, Mia L             12 CERR-CA                45.70      44.95  
 15 Campbell, Lydia N         12 RMDA-CA                44.66      46.35  
 16 Hirota, Skyler A          12 Shore Aquatics-CA      46.30      47.06  
 17 Cervantes, Ivy A          11 COMM-CA                52.02      48.27  
 18 Cruz, Jade A              11 COMM-CA                51.14      51.86  
 19 Magana, Casey C           11 COMM-CA                57.27      53.78  
 20 Loya, Isabella A          11 COMM-CA                56.26      59.25  
 -- Hough, Winona D           11 RMDA-CA                   NT         DQ  
 -- Yang, Sydni G             12 MPMR-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Min, Ayden K              12 RMDA-CA              1:10.17    1:08.40  
                  33.52     1:08.40 (34.88)                                        
  2 Mullin, Jordan D          12 CRWN-CA              1:10.82    1:09.57  
                  33.89     1:09.57 (35.68)                                        
  3 La Brada, Hanna           11 WAC-CA               1:14.40    1:09.95  
                  34.40     1:09.95 (35.55)                                        
  4 Jafari, Nikka S           12 UN-01-CA             1:15.37    1:16.05  
                  37.26     1:16.05 (38.79)                                        
RED - Division  
  1 Shen, Jolene J            11 ARSC-CA              1:18.47    1:20.65  
                  37.95     1:20.65 (42.70)                                        
  2 Tea, Odella               12 Shore Aquatics-CA    1:22.25    1:21.88  
                  40.88     1:21.88 (41.00)                                        
  3 Tang, Shijia              11 SPS-CA               1:22.42    1:21.92  
                  39.14     1:21.92 (42.78)                                        
  4 Polanco, Stella           12 CERR-CA              1:24.76    1:22.41  
                  40.33     1:22.41 (42.08)                                        
WHT - Division  
  1 Oliveira, Camila A        12 CERR-CA                   NT    1:14.29  
                  36.90     1:14.29 (37.39)                                        
  2 Burgess, Samantha E       11 RMDA-CA              1:41.72    1:17.40  
                  37.66     1:17.40 (39.74)                                        
  3 Du, Leilani M             11 MAX-CA                    NT    1:18.34  
                  38.05     1:18.34 (40.29)                                        
  4 Pan, Allison H            11 SGSG-CA              1:34.32    1:18.46  
                1:26.57         1:18.46 ( )                                        
  5 McClure, Alyssa R         11 RMDA-CA              1:29.81    1:21.53  
                  40.43     1:21.53 (41.10)                                        
  6 Banh, Sarah T             11 SGSG-CA              1:32.63    1:23.30  
                  40.77     1:23.30 (42.53)                                        
  7 Szeszulski, Hannah N      12 Shore Aquatics-CA    1:28.15    1:23.57  
                  40.18     1:23.57 (43.39)                                        
  8 Wang, Claire E            12 SPS-CA               1:29.67    1:26.35  
                  43.57     1:26.35 (42.78)                                        
  9 Hirota, Skyler A          12 Shore Aquatics-CA    1:44.30    1:41.00  
                  48.55     1:41.00 (52.45)                                        
 -- Feely, Ava K              12 Shore Aquatics-CA         NT         DQ  
                  48.86          DQ (53.13)                                        
 -- Moreno, Destiny L         11 COMM-CA              1:33.06         DQ  
                  38.50          DQ (42.79)                                        
 -- Rose, Julia J             12 SGSG-CA              1:43.37         DQ  
                  44.44          DQ (47.62)                                        
 -- Cervantes, Ivy A          11 COMM-CA                   NT         DQ  
                  51.71          DQ (53.73)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Oliveira, Cayla A         11 CERR-CA                35.46      35.15  
  2 Vicencio, Kayla P         12 CERR-CA                36.48      35.86  
  3 Forrest, Madison B        12 WAC-CA                 38.38      37.55  
  4 Cheung, Candice H         11 ARSC-CA                37.66      37.64  
  4 Li, Sophia T              12 MAX-CA                 38.34      37.64  
  6 La Brada, Hanna           11 WAC-CA                 39.88      37.67  
  7 Dornoff, Alex E           11 CERR-CA                38.08      38.35  
  8 Du, Leilani M             11 MAX-CA                 38.58      38.44  
  9 Reyes, Kaya S             12 WAC-CA                 39.07      38.78  
 10 Tsen, Irene L             11 RMDA-CA                39.09      39.79  
 11 Lopez, Theresa A          12 COMM-CA                38.75      40.15  
 12 Leung, Ellen A            12 CRWN-CA                40.48      40.28  
 13 Vargas, Juliana           11 COMM-CA                39.76      40.83  
 14 Mancera Rodriguez, Ana M  11 SPS-CA                 40.51      41.33  
 15 McClure, Alyssa R         11 RMDA-CA                40.38      41.74  
RED - Division  
  1 Mullin, Jordan D          12 CRWN-CA                41.88      36.76  
  2 Lee, Cadence S            12 SGSG-CA                41.70      40.73  
  3 Shen, Jolene J            11 ARSC-CA                41.78      41.23  
  4 Granado, Gema             12 WAC-CA                 42.45      42.53  
  5 Bondre, Ruchi C           11 SGSG-CA                43.64      43.27  
  6 Limon, Angelica           11 COMM-CA                42.54      43.84  
  7 Espeseth, Alicia M        11 WAC-CA                 42.33      43.92  
 -- Lu, Angelina C            11 SGSG-CA                42.36         DQ  
WHT - Division  
  1 Burgess, Samantha E       11 RMDA-CA                   NT      41.06  
  2 Milhoan, Xandria R        12 WAC-CA                 46.17      43.14  
  3 Torres, Madalyn G         11 ULTR-CA                44.94      43.75  
  4 FU, Boey                  11 BPAC-CA                45.32      44.67  
  5 Rocha, Daliah J           12 SGSG-CA                46.03      44.93  
  6 Cruz, Jade A              11 COMM-CA                46.92      45.71  
  7 Metcalfe, Twyla I         11 SPS-CA                 48.68      45.85  
  8 Cota, Veronica L          11 WAC-CA                 47.23      46.66  
  9 Garcia, Charlize V        12 Oasis-CA               46.66      46.86  
 10 Polanco, Stella           12 CERR-CA                47.12      47.49  
 11 Pinto, Elise C            12 RMDA-CA                49.38      48.09  
 12 Quiroz, Victoria M        11 SPS-CA                 57.54      48.25  
 13 Felkins, CJ J             12 Oasis-CA               46.68      48.34  
 14 Moreno Garcia, Ketzaly *  12 MPMR-CA                47.99      49.42  
 15 Wang, Claire E            12 SPS-CA                 48.93      49.60  
 16 Hough, Winona D           11 RMDA-CA                   NT      50.85  
 17 Tsui, Mariah M            11 SGSG-CA                50.55      50.86  
 18 Tan, Pailin S             12 MPMR-CA                   NT      51.88  
 19 Yang, Sydni G             12 MPMR-CA                   NT      53.00  
 20 Espinoza, Diana A         11 COMM-CA                53.07      53.34  
 21 Estrada, Alyssa           11 WAC-CA                    NT      53.51  
 22 Loya, Isabella A          11 COMM-CA                53.89      55.30  
 23 Lopez, Vivian R           11 BPAC-CA                   NT      59.50  
 24 Magana, Casey C           11 COMM-CA                   NT    1:01.67  
 -- Rose, Julia J             12 SGSG-CA                48.57         DQ  
 -- Cervantes, Ivy A          11 COMM-CA              1:02.81         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Min, Ayden K              12 RMDA-CA              1:20.70    1:17.20  
                  36.56     1:17.20 (40.64)                                        
  2 Oliveira, Cayla A         11 CERR-CA              1:18.19    1:18.91  
                  37.28     1:18.91 (41.63)                                        
  3 Vicencio, Kayla P         12 CERR-CA              1:19.37    1:19.94  
                  38.57     1:19.94 (41.37)                                        
  4 Cheung, Candice H         11 ARSC-CA              1:15.83    1:20.26  
                  38.25     1:20.26 (42.01)                                        
  5 Li, Sophia T              12 MAX-CA               1:22.49    1:20.38  
                  38.16     1:20.38 (42.22)                                        
  6 La Brada, Hanna           11 WAC-CA               1:22.20    1:21.27  
                  38.56     1:21.27 (42.71)                                        
  7 Dornoff, Alex E           11 CERR-CA              1:22.64    1:22.35  
                  39.10     1:22.35 (43.25)                                        
  8 Yu, Brenda                12 SGSG-CA              1:23.91    1:23.57  
                  39.53     1:23.57 (44.04)                                        
  9 Tsen, Irene L             11 RMDA-CA              1:18.11    1:24.30  
                  40.27     1:24.30 (44.03)                                        
 10 McClure, Alyssa R         11 RMDA-CA              1:28.84    1:27.29  
                  41.01     1:27.29 (46.28)                                        
 11 Vargas, Juliana           11 COMM-CA              1:28.42    1:27.40  
                  40.86     1:27.40 (46.54)                                        
 12 Leung, Ellen A            12 CRWN-CA              1:22.93    1:27.88  
                  42.45     1:27.88 (45.43)                                        
RED - Division  
  1 Mancera Rodriguez, Ana M  11 SPS-CA               1:30.57    1:26.64  
                  41.46     1:26.64 (45.18)                                        
  2 Shen, Jolene J            11 ARSC-CA              1:32.06    1:29.35  
                  42.00     1:29.35 (47.35)                                        
  3 Granado, Gema             12 WAC-CA               1:29.63    1:29.43  
                  42.71     1:29.43 (46.72)                                        
  4 Lee, Cadence S            12 SGSG-CA              1:36.74    1:29.74  
                  41.91     1:29.74 (47.83)                                        
  5 Ibarra, Alyah J           11 COMM-CA              1:32.33    1:31.62  
                  43.42     1:31.62 (48.20)                                        
  6 Subdias, Yolotzin         11 SPS-CA               1:31.89    1:32.33  
                  44.27     1:32.33 (48.06)                                        
  7 Torres, Madalyn G         11 ULTR-CA              1:35.58    1:33.85  
                  44.40     1:33.85 (49.45)                                        
  8 Espeseth, Alicia M        11 WAC-CA               1:32.84    1:33.91  
                  46.28     1:33.91 (47.63)                                        
  9 Ho, Stella S              12 CRWN-CA              1:32.50    1:34.05  
                  44.31     1:34.05 (49.74)                                        
 10 Bondre, Ruchi C           11 SGSG-CA              1:35.51    1:34.80  
                  44.72     1:34.80 (50.08)                                        
WHT - Division  
  1 Vicencio, Emma P          11 CERR-CA              1:37.57    1:35.94  
                  45.99     1:35.94 (49.95)                                        
  2 Metcalfe, Twyla I         11 SPS-CA               1:39.17    1:38.70  
                  46.76     1:38.70 (51.94)                                        
  3 Cota, Veronica L          11 WAC-CA               1:38.94    1:40.15  
                  47.63     1:40.15 (52.52)                                        
  4 Lee, Hayden J             12 SPS-CA               1:38.81    1:40.59  
                  48.00     1:40.59 (52.59)                                        
  5 Valle, Salma              12 BPAC-CA                   NT    1:40.69  
                  46.40     1:40.69 (54.29)                                        
  6 Larsen, Josie B           12 SPS-CA               1:38.22    1:40.91  
                  48.10     1:40.91 (52.81)                                        
  7 Gonzalez, Alondra         12 COMM-CA              1:42.16    1:43.01  
                  47.79     1:43.01 (55.22)                                        
  8 Moreno Garcia, Ketzaly *  12 MPMR-CA              1:41.14    1:43.10  
                  49.18     1:43.10 (53.92)                                        
  9 Espinoza, Diana A         11 COMM-CA              1:50.97    1:48.76  
                  53.59     1:48.76 (55.17)                                        
 10 Hita, Alie R              12 RMDA-CA                   NT    2:03.77  
                  58.65   2:03.77 (1:05.12)                                        
 11 Huang, Emily S            11 BPAC-CA                   NT    2:08.02  
                  59.43   2:08.02 (1:08.59)                                        
 12 Cervantes, Ivy A          11 COMM-CA                   NT    2:16.53  
                1:04.31   2:16.53 (1:12.22)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Min, Ayden K              12 RMDA-CA                30.80      29.93  
  2 Gimenez, Alexsa N         12 COMM-CA                29.95      30.49  
  3 Forrest, Madison B        12 WAC-CA                 30.71      30.59  
  4 La Brada, Hanna           11 WAC-CA                 31.86      30.61  
  5 Mullin, Jordan D          12 CRWN-CA                30.52      31.16  
  6 Vicencio, Kayla P         12 CERR-CA                32.11      31.25  
  7 Oliveira, Cayla A         11 CERR-CA                30.99      31.43  
  8 Dornoff, Alex E           11 CERR-CA                32.16      32.18  
  9 Reyes, Kaya S             12 WAC-CA                 32.70      32.66  
 10 Mikulski, Franny J        12 RMDA-CA                32.10      32.75  
 11 Cheung, Candice H         11 ARSC-CA                33.48      33.22  
 12 Yu, Brenda                12 SGSG-CA                33.95      33.91  
 13 Moreno, Delilah R         12 COMM-CA                33.88      34.16  
 14 Contreras, Denise N       11 CERR-CA                34.04      34.45  
RED - Division  
  1 Burgess, Samantha E       11 RMDA-CA                34.41      33.23  
  2 Szeszulski, Hannah N      12 Shore Aquatics-CA      35.13      33.56  
  3 Leung, Ellen A            12 CRWN-CA                34.50      33.62  
  4 Rocha, Daliah J           12 SGSG-CA                34.47      33.81  
  5 Wu, Helena T              12 CRWN-CA                37.16      33.97  
  6 Moreno, Destiny L         11 COMM-CA                35.62      34.22  
  7 Garcia, Charlize V        12 Oasis-CA               36.29      35.11  
  8 Lu, Angelina C            11 SGSG-CA                35.62      35.60  
  9 Contreras, Alejandra      11 BPAC-CA                35.89      36.28  
 10 Milhoan, Xandria R        12 WAC-CA                 37.24      37.22  
 11 Subdias, Yolotzin         11 SPS-CA                 35.83      37.40  
 12 Valle, Salma              12 BPAC-CA                36.54      38.19  
WHT - Division  
  1 Tang, Shijia              11 SPS-CA                 44.89      34.99  
  2 Lee, Cadence S            12 SGSG-CA                38.27      36.64  
  3 Vicencio, Emma P          11 CERR-CA                38.30      37.49  
  4 Limon, Angelica           11 COMM-CA                37.84      37.99  
  5 Banh, Sarah T             11 SGSG-CA                39.86      38.04  
  6 Tsen, Irene L             11 RMDA-CA                39.28      38.23  
  7 Mancera Rodriguez, Ana M  11 SPS-CA                 39.34      38.48  
  8 Bondre, Ruchi C           11 SGSG-CA                39.53      38.56  
  9 Torres, Madalyn G         11 ULTR-CA                38.67      38.74  
  9 Pinto, Elise C            12 RMDA-CA                38.93      38.74  
 11 FU, Boey                  11 BPAC-CA                48.96      39.26  
 12 Cota, Veronica L          11 WAC-CA                 40.96      40.34  
 13 Espeseth, Alicia M        11 WAC-CA                 43.32      40.37  
 14 Tsui, Mariah M            11 SGSG-CA                45.93      40.64  
 15 Wang, Claire E            12 SPS-CA                 41.25      41.24  
 16 Pan, Allison H            11 SGSG-CA                42.80      41.28  
 17 Estrada, Alyssa           11 WAC-CA                    NT      41.59  
 18 Feely, Ava K              12 Shore Aquatics-CA         NT      43.93  
 19 Metcalfe, Twyla I         11 SPS-CA                 43.73      45.01  
 20 Cruz, Jade A              11 COMM-CA                45.82      45.44  
 21 Espinoza, Diana A         11 COMM-CA                41.70      46.33  
 22 Lopez, Vivian R           11 BPAC-CA                49.30      48.75  
 23 Cervantes, Ivy A          11 COMM-CA                50.63      49.98  
 24 Quiroz, Victoria M        11 SPS-CA                    NT      54.56  
 25 Loya, Isabella A          11 COMM-CA                54.51      57.92  
 -- Felkins, CJ J             12 Oasis-CA                  NT         DQ  
 -- Lopez, Theresa A          12 COMM-CA                37.89         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Gimenez, Alexsa N         12 COMM-CA              1:07.02    1:05.78  
                  32.24     1:05.78 (33.54)                                        
  2 Mullin, Jordan D          12 CRWN-CA              1:08.27    1:06.71  
                  31.24     1:06.71 (35.47)                                        
  3 Mercado, Madison G        12 CERR-CA              1:06.16    1:08.16  
                  31.50     1:08.16 (36.66)                                        
  4 Oliveira, Camila A        12 CERR-CA              1:08.35    1:09.69  
                  32.11     1:09.69 (37.58)                                        
RED - Division  
  1 Jafari, Nikka S           12 UN-01-CA             1:17.04    1:10.84  
                  32.89     1:10.84 (37.95)                                        
  2 Contreras, Denise N       11 CERR-CA              1:21.52    1:15.59  
                  34.13     1:15.59 (41.46)                                        
  3 Moreno, Destiny L         11 COMM-CA              1:20.33    1:18.09  
                  36.42     1:18.09 (41.67)                                        
WHT - Division  
  1 Reyes, Kaya S             12 WAC-CA                    NT    1:15.57  
                  35.16     1:15.57 (40.41)                                        
  2 Cheung, Candice H         11 ARSC-CA              1:23.08    1:17.47  
                  35.73     1:17.47 (41.74)                                        
  3 Heredia Viteri, Kelly E   11 COMM-CA              1:23.90    1:20.09  
                  37.31     1:20.09 (42.78)                                        
  4 Banh, Sarah T             11 SGSG-CA              1:35.68    1:26.17  
                  40.28     1:26.17 (45.89)                                        
  5 Calder, Ashlee            11 RMDA-CA              1:40.40    1:32.99  
                  43.12     1:32.99 (49.87)                                        
 -- Moreno, Delilah R         12 COMM-CA              1:28.19         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 La Brada, Hanna           11 WAC-CA               1:10.92    1:09.37  
                  31.83     1:09.37 (37.54)                                        
  2 Oliveira, Cayla A         11 CERR-CA              1:08.76    1:09.82  
                  34.13     1:09.82 (35.69)                                        
  3 Dornoff, Alex E           11 CERR-CA              1:12.91    1:09.83  
                  33.24     1:09.83 (36.59)                                        
  4 Gimenez, Alexsa N         12 COMM-CA              1:12.23    1:09.92  
                  31.75     1:09.92 (38.17)                                        
  5 Yu, Brenda                12 SGSG-CA              1:13.15    1:11.13  
                  34.16     1:11.13 (36.97)                                        
  6 Forrest, Madison B        12 WAC-CA               1:08.99    1:11.34  
                  32.73     1:11.34 (38.61)                                        
  7 Reyes, Kaya S             12 WAC-CA               1:15.41    1:13.17  
                  33.68     1:13.17 (39.49)                                        
  8 Burgess, Samantha E       11 RMDA-CA              1:15.19    1:13.25  
                  34.74     1:13.25 (38.51)                                        
  9 Li, Sophia T              12 MAX-CA               1:12.11    1:13.45  
                  34.63     1:13.45 (38.82)                                        
 10 Leung, Ellen A            12 CRWN-CA              1:16.80    1:16.81  
                  36.59     1:16.81 (40.22)                                        
 11 Vargas, Juliana           11 COMM-CA              1:17.26    1:17.98  
                  37.09     1:17.98 (40.89)                                        
RED - Division  
  1 Lopez, Theresa A          12 COMM-CA              1:19.67    1:15.90  
                  35.84     1:15.90 (40.06)                                        
  2 Hernandez, Annabelle L    12 COMM-CA              1:19.45    1:16.52  
                  35.61     1:16.52 (40.91)                                        
  3 Contreras, Denise N       11 CERR-CA              1:20.28    1:16.86  
                  36.77     1:16.86 (40.09)                                        
  4 Du, Leilani M             11 MAX-CA               1:20.08    1:17.00  
                  35.34     1:17.00 (41.66)                                        
  5 Brys, Sofia E             11 BSC-CA               1:18.47    1:19.29  
                  36.26     1:19.29 (43.03)                                        
  6 Moreno, Destiny L         11 COMM-CA              1:20.57    1:19.37  
                  36.62     1:19.37 (42.75)                                        
  7 Limon, Angelica           11 COMM-CA              1:18.40    1:19.41  
                  37.55     1:19.41 (41.86)                                        
  8 Subdias, Yolotzin         11 SPS-CA               1:18.81    1:19.63  
                  37.64     1:19.63 (41.99)                                        
  9 Shen, Jolene J            11 ARSC-CA              1:20.88    1:20.04  
 10 Mancera Rodriguez, Ana M  11 SPS-CA               1:24.43    1:20.43  
                  39.29     1:20.43 (41.14)                                        
 11 Contreras, Alejandra      11 BPAC-CA              1:19.41    1:20.95  
                  36.09     1:20.95 (44.86)                                        
 12 Garcia, Charlize V        12 Oasis-CA             1:24.61    1:21.56  
                  36.83     1:21.56 (44.73)                                        
 13 Heredia Viteri, Kelly E   11 COMM-CA              1:24.43    1:22.06  
                  38.29     1:22.06 (43.77)                                        
 14 Lu, Angelina C            11 SGSG-CA              1:21.80    1:22.11  
                  40.59     1:22.11 (41.52)                                        
 15 Martinez, Sofia D         11 COMM-CA              1:23.13    1:22.39  
                  39.09     1:22.39 (43.30)                                        
 16 Valle, Salma              12 BPAC-CA              1:19.67    1:22.47  
                  37.81     1:22.47 (44.66)                                        
 17 Banh, Sarah T             11 SGSG-CA              1:21.01    1:23.34  
 18 Grgas, Madison R          11 RMDA-CA              1:23.29    1:24.47  
                  39.55     1:24.47 (44.92)                                        
WHT - Division  
  1 Rocha, Daliah J           12 SGSG-CA              1:32.89    1:22.88  
                  38.17     1:22.88 (44.71)                                        
  2 Espeseth, Alicia M        11 WAC-CA               1:26.88    1:24.15  
                  42.23     1:24.15 (41.92)                                        
  3 Villegas, Natalie B       12 RMDA-CA              1:28.71    1:24.71  
                  39.00     1:24.71 (45.71)                                        
  4 Bondre, Ruchi C           11 SGSG-CA              1:26.56    1:24.94  
                  39.76     1:24.94 (45.18)                                        
  5 Metcalfe, Twyla I         11 SPS-CA               1:28.78    1:25.43  
                  41.71     1:25.43 (43.72)                                        
  6 Torres, Madalyn G         11 ULTR-CA              1:25.62    1:25.86  
                  40.91     1:25.86 (44.95)                                        
  7 Widmeier, Jada O          12 CERR-CA                   NT    1:26.12  
                  37.37     1:26.12 (48.75)                                        
  8 Milhoan, Xandria R        12 WAC-CA               1:29.49    1:26.39  
                  39.83     1:26.39 (46.56)                                        
  9 Lee, Hayden J             12 SPS-CA               1:26.04    1:26.87  
                  40.24     1:26.87 (46.63)                                        
 10 Calder, Ashlee            11 RMDA-CA              1:31.55    1:26.91  
                  41.27     1:26.91 (45.64)                                        
 11 Larsen, Josie B           12 SPS-CA               1:25.38    1:27.57  
                  43.48     1:27.57 (44.09)                                        
 12 Campbell, Lydia N         12 RMDA-CA              1:28.04    1:29.58  
                  42.52     1:29.58 (47.06)                                        
 13 Cota, Veronica L          11 WAC-CA               1:31.39    1:30.03  
 14 Gonzalez, Alondra         12 COMM-CA              1:33.51    1:33.10  
                  44.04     1:33.10 (49.06)                                        
 15 Cruz, Jade A              11 COMM-CA              1:33.64    1:34.46  
                  47.55     1:34.46 (46.91)                                        
 16 Espinoza, Diana A         11 COMM-CA              1:36.44    1:35.51  
                  46.18     1:35.51 (49.33)                                        
 17 Jones, Hannah J           11 Oasis-CA                  NT    1:40.09  
                  43.33     1:40.09 (56.76)                                        
 18 Loya, Isabella A          11 COMM-CA                   NT    1:55.08  
                  56.02     1:55.08 (59.06)                                        
 19 Magana, Casey C           11 COMM-CA              1:56.54    1:55.40  
 -- Hirota, Skyler A          12 Shore Aquatics-CA    1:32.31         DQ  
                  45.59          DQ (47.25)                                        
 -- Pinto, Elise C            12 RMDA-CA              1:31.59         DQ  
                  41.47          DQ (50.77)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mercado, Madison G        12 CERR-CA              2:30.13    2:28.07  
                  31.12     1:10.70 (39.58)     1:53.28 (42.58)     2:28.07 (34.79)
  2 Oliveira, Cayla A         11 CERR-CA              2:29.00    2:31.18  
                  33.51     1:13.29 (39.78)     1:56.44 (43.15)     2:31.18 (34.74)
  3 Oliveira, Camila A        12 CERR-CA              2:28.64    2:31.35  
                  32.04     1:12.19 (40.15)     1:56.54 (44.35)     2:31.35 (34.81)
  4 Gimenez, Alexsa N         12 COMM-CA              2:32.49    2:32.46  
                  34.09     1:13.20 (39.11)     2:00.38 (47.18)     2:32.46 (32.08)
  5 Li, Sophia T              12 MAX-CA               2:34.72    2:35.89  
                  33.91     1:13.23 (39.32)     1:58.24 (45.01)     2:35.89 (37.65)
  6 Vicencio, Kayla P         12 CERR-CA              2:39.65    2:36.12  
                  33.70     1:16.00 (42.30)     2:00.85 (44.85)     2:36.12 (35.27)
  7 Jafari, Nikka S           12 UN-01-CA             2:40.97    2:37.31  
                  33.26     1:14.52 (41.26)     2:00.49 (45.97)     2:37.31 (36.82)
  8 Granado, Gema             12 WAC-CA               2:45.19    2:43.52  
                  35.53     1:18.77 (43.24)     2:07.16 (48.39)     2:43.52 (36.36)
RED - Division  
  1 Moreno, Delilah R         12 COMM-CA              2:51.18    2:39.61  
                  34.83     1:18.81 (43.98)     2:05.80 (46.99)     2:39.61 (33.81)
  2 Subdias, Yolotzin         11 SPS-CA               2:47.13    2:52.92  
                  37.93     1:23.30 (45.37)     2:15.48 (52.18)     2:52.92 (37.44)
 -- Vargas, Juliana           11 COMM-CA              2:48.57         DQ  
                  36.59     1:22.23 (45.64)     2:12.79 (50.56)          DQ (38.16)
WHT - Division  
  1 Contreras, Denise N       11 CERR-CA                   NT    2:43.92  
                  34.52     1:18.17 (43.65)     2:05.99 (47.82)     2:43.92 (37.93)
  2 Lee, Cadence S            12 SGSG-CA              3:09.75    2:55.24  
                  38.62     1:22.53 (43.91)     2:14.13 (51.60)     2:55.24 (41.11)
  3 Espeseth, Alicia M        11 WAC-CA                    NT    2:57.01  
                  41.07     1:28.45 (47.38)     2:17.84 (49.39)     2:57.01 (39.17)
  4 Tea, Odella               12 Shore Aquatics-CA         NT    2:58.58  
                  41.47     1:24.34 (42.87)     2:20.14 (55.80)     2:58.58 (38.44)
  5 Pan, Allison H            11 SGSG-CA              3:06.20    3:02.42  
                  43.05     1:28.33 (45.28)     2:21.49 (53.16)     3:02.42 (40.93)
  6 Metcalfe, Twyla I         11 SPS-CA                    NT    3:12.99  
                  47.19     1:34.51 (47.32)     2:28.16 (53.65)     3:12.99 (44.83)
  7 Moreno Garcia, Ketzaly *  12 MPMR-CA                   NT    3:17.84  
                  43.41     1:34.67 (51.26)     2:31.09 (56.42)     3:17.84 (46.75)
  8 Hirota, Skyler A          12 Shore Aquatics-CA         NT    3:19.03  
                  44.94     1:37.24 (52.30)     2:35.53 (58.29)     3:19.03 (43.50)
  9 Hajari, Krishna U         12 CERR-CA                   NT    3:23.09  
                                  43.86 ( )   3:23.09 (2:39.23)                    
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Drossel, Emily A          13 FROG-CA                26.15      26.36  
  2 Yao, Mia                  14 SGSG-CA                26.93      26.85  
  3 Lee, Hannah S             13 RMDA-CA                27.12      27.41  
  4 Chai, Emilie J            14 RMDA-CA                26.68      27.63  
  5 Jordan, Anna R            13 CERR-CA                27.30      28.05  
  6 Jordan, Charlotte G       13 CERR-CA                28.29      28.23  
  7 Kim, Emily H              13 RMDA-CA                28.16      28.46  
  8 Rigor, Jamie S            13 CERR-CA                27.44      28.52  
  9 Romero, Sydney O          13 CERR-CA                28.41      28.71  
 10 Reyes, Kaili S            14 WAC-CA                 29.13      29.05  
 11 Nguyenkhoa, Anya D        14 RMDA-CA                28.34      29.11  
 12 Larrick, Kate M           14 CRWN-CA                28.58      29.27  
 13 Hernandez, Paola N        14 WAC-CA                 28.49      29.62  
 13 Bravo, Naomi S            13 COMM-CA                28.70      29.62  
 15 Kwang, Elaine L           13 CRWN-CA                28.13      29.90  
 -- Yang, Ashley Y            14 CERR-CA                28.82         DQ  
RED - Division  
  1 Barragan, Casey R         14 COMM-CA                29.38      28.19  
  2 Vargas, Jimena            13 COMM-CA                29.66      29.76  
  3 Tea, Priscila             13 Shore Aquatics-CA      29.51      29.79  
  4 Perez, Alina              14 WAC-CA                 30.21      30.00  
  5 Zacarias, Camila          14 COMM-CA                29.63      30.17  
  6 Ibarra, Myah K            13 COMM-CA                30.39      30.31  
  7 Esquerra, Sydney G        14 RMDA-CA                30.27      30.45  
  8 Wen, Arwen G              13 CRWN-CA                30.68      31.28  
  9 Perdue, Adrienne D        14 ULTR-CA                31.76      31.68  
WHT - Division  
  1 Anand, Anita B            13 SGSG-CA                33.02      31.30  
  2 Vasquez, Maya A           13 CERR-CA                31.97      31.61  
  3 Tea, Athena W             14 Shore Aquatics-CA      32.41      32.13  
  4 Longoria-Hernandez, Juli  13 COMM-CA                32.41      32.18  
  5 Qian, Audrey              14 MPMR-CA                32.70      32.55  
  6 Berentes, Roxana P        14 RMDA-CA                32.22      32.85  
  7 Urfano, Zyra              13 CERR-CA                33.24      33.06  
  8 Meza, Julie A             13 COMM-CA                33.65      35.11  
  9 Cruz, Victoria            13 COMM-CA                35.42      35.65  
 10 Orozco, Salma M           13 COMM-CA                36.29      35.69  
 11 Gandia, Megan A           13 CERR-CA                36.19      36.10  
 12 Au, Shannon               13 ARSC-CA                39.29      36.13  
 13 Magana, Anabell           13 COMM-CA                44.19      43.45  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Tran, Kayanne Q           14 SGSG-CA                55.84      56.98  
                  27.99       56.98 (28.99)                                        
  2 Wong, Bridget A           14 SGSG-CA                57.93      57.48  
                  28.15       57.48 (29.33)                                        
  3 Silva, Erika E            14 COMM-CA                57.02      58.31  
                  28.24       58.31 (30.07)                                        
  4 Lee, Hannah S             13 RMDA-CA                59.24      58.90  
                  28.34       58.90 (30.56)                                        
  5 Chai, Emilie J            14 RMDA-CA                57.86      59.70  
                  28.93       59.70 (30.77)                                        
  6 Kim, Emily H              13 RMDA-CA              1:00.85    1:00.66  
                  29.60     1:00.66 (31.06)                                        
  7 Kwang, Elaine L           13 CRWN-CA              1:00.87    1:00.71  
                  29.48     1:00.71 (31.23)                                        
  8 Jordan, Charlotte G       13 CERR-CA              1:01.33    1:02.11  
                  30.43     1:02.11 (31.68)                                        
  9 Chow, Bethany T           13 CRWN-CA              1:01.99    1:02.52  
                  30.43     1:02.52 (32.09)                                        
 10 Yang, Ashley Y            14 CERR-CA              1:02.36    1:03.36  
                  30.44     1:03.36 (32.92)                                        
 11 Hernandez, Paola N        14 WAC-CA               1:02.44    1:03.95  
                  30.85     1:03.95 (33.10)                                        
 12 Vargas, Jimena            13 COMM-CA              1:02.12    1:05.13  
                  31.59     1:05.13 (33.54)                                        
 13 Larrick, Kate M           14 CRWN-CA              1:02.45    1:05.52  
                  31.57     1:05.52 (33.95)                                        
RED - Division  
  1 Barragan, Casey R         14 COMM-CA              1:04.64    1:02.52  
                  29.69     1:02.52 (32.83)                                        
  2 Tea, Priscila             13 Shore Aquatics-CA    1:03.95    1:03.76  
                  31.25     1:03.76 (32.51)                                        
  3 Zacarias, Camila          14 COMM-CA              1:04.67    1:05.72  
                  32.14     1:05.72 (33.58)                                        
  4 Perez, Alina              14 WAC-CA               1:07.22    1:05.80  
                  31.19     1:05.80 (34.61)                                        
  5 Bravo, Naomi S            13 COMM-CA              1:03.63    1:06.66  
                  31.64     1:06.66 (35.02)                                        
  6 Ortega, Sophia E          14 COMM-CA              1:07.70    1:06.76  
                  32.99     1:06.76 (33.77)                                        
  7 Esquerra, Sydney G        14 RMDA-CA              1:04.27    1:06.94  
                  31.95     1:06.94 (34.99)                                        
  8 Wen, Arwen G              13 CRWN-CA              1:04.42    1:08.00  
                  32.50     1:08.00 (35.50)                                        
WHT - Division  
  1 Anand, Anita B            13 SGSG-CA              1:10.53    1:08.85  
                  33.17     1:08.85 (35.68)                                        
  2 Tea, Athena W             14 Shore Aquatics-CA    1:14.29    1:11.35  
                  34.00     1:11.35 (37.35)                                        
  3 Espinoza, Nathalie S      14 COMM-CA              1:15.51    1:14.52  
                  36.43     1:14.52 (38.09)                                        
  4 Vasquez, Maya A           13 CERR-CA                   NT    1:14.75  
                  35.34     1:14.75 (39.41)                                        
  5 Carrillo, Kailyn N        14 ULTR-CA              1:09.83    1:14.90  
                  36.02     1:14.90 (38.88)                                        
  6 Andrews, Georgia          13 Oasis-CA             1:11.18    1:15.54  
                  36.93     1:15.54 (38.61)                                        
  7 Urfano, Zyra              13 CERR-CA                   NT    1:16.78  
                  36.24     1:16.78 (40.54)                                        
  8 Cruz, Victoria            13 COMM-CA              1:19.86    1:18.20  
                  36.46     1:18.20 (41.74)                                        
  9 Cruz, Bianca C            13 COMM-CA              1:21.38    1:18.97  
                1:19.81         1:18.97 ( )                                        
 10 Meza, Julie A             13 COMM-CA              1:18.26    1:19.46  
                  37.90     1:19.46 (41.56)                                        
 11 Gandia, Megan A           13 CERR-CA              1:24.36    1:24.24  
                  38.78     1:24.24 (45.46)                                        
 12 Orozco, Salma M           13 COMM-CA              1:22.73    1:24.59  
                1:24.63         1:24.59 ( )                                        
 -- Magana, Anabell           13 COMM-CA              1:43.98         DQ  
                  46.11          DQ (53.21)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Drossel, Emily A          13 FROG-CA              2:01.37    2:02.57  
                  28.70     1:00.16 (31.46)     1:31.91 (31.75)     2:02.57 (30.66)
  2 Tran, Kayanne Q           14 SGSG-CA              2:01.34    2:03.46  
                  29.40     1:01.30 (31.90)     1:33.20 (31.90)     2:03.46 (30.26)
  3 Wong, Bridget A           14 SGSG-CA              2:04.21    2:03.50  
                  29.76     1:01.43 (31.67)     1:32.99 (31.56)     2:03.50 (30.51)
  4 Lee, Hannah S             13 RMDA-CA              2:07.43    2:09.38  
                  30.21     1:03.15 (32.94)     1:36.38 (33.23)     2:09.38 (33.00)
  5 Chai, Emilie J            14 RMDA-CA              2:06.73    2:11.01  
                  30.96     1:04.52 (33.56)     1:38.59 (34.07)     2:11.01 (32.42)
  6 Nguyenkhoa, Anya D        14 RMDA-CA              2:10.40    2:11.02  
                  31.76     1:05.11 (33.35)     1:38.42 (33.31)     2:11.02 (32.60)
  7 Kim, Emily H              13 RMDA-CA              2:14.92    2:12.96  
                  31.15     1:05.00 (33.85)     1:39.37 (34.37)     2:12.96 (33.59)
  8 Jordan, Anna R            13 CERR-CA              2:14.06    2:14.45  
                  32.23     1:06.95 (34.72)     1:42.52 (35.57)     2:14.45 (31.93)
  9 Chow, Bethany T           13 CRWN-CA              2:14.15    2:14.72  
                  31.78     1:06.72 (34.94)     1:41.29 (34.57)     2:14.72 (33.43)
 10 Kwang, Elaine L           13 CRWN-CA              2:12.09    2:15.00  
                  31.84     1:07.15 (35.31)     1:42.84 (35.69)     2:15.00 (32.16)
 11 Hernandez, Paola N        14 WAC-CA               2:12.59    2:16.64  
                  31.99     1:07.38 (35.39)     1:42.49 (35.11)     2:16.64 (34.15)
 12 Jordan, Charlotte G       13 CERR-CA              2:12.00    2:16.81  
                  31.01     1:05.74 (34.73)     1:41.78 (36.04)     2:16.81 (35.03)
RED - Division  
  1 Barragan, Casey R         14 COMM-CA              2:21.15    2:17.68  
                  30.57     1:04.84 (34.27)     1:40.87 (36.03)     2:17.68 (36.81)
  2 Ibarra, Myah K            13 COMM-CA              2:18.24    2:18.73  
                  31.98     1:06.63 (34.65)     1:42.86 (36.23)     2:18.73 (35.87)
  3 Vargas, Jimena            13 COMM-CA              2:17.88    2:20.62  
                  33.04     1:08.27 (35.23)     1:44.55 (36.28)     2:20.62 (36.07)
  4 Yang, Ashley Y            14 CERR-CA              2:25.94    2:22.03  
                  31.60     1:07.32 (35.72)     1:44.99 (37.67)     2:22.03 (37.04)
  5 Zacarias, Camila          14 COMM-CA              2:22.61    2:22.07  
                  32.65     1:09.36 (36.71)     1:47.36 (38.00)     2:22.07 (34.71)
  6 Esquerra, Sydney G        14 RMDA-CA              2:18.85    2:22.23  
                  32.60     1:08.78 (36.18)     1:46.27 (37.49)     2:22.23 (35.96)
  7 Larrick, Kate M           14 CRWN-CA              2:19.21    2:23.55  
                  32.76     1:09.29 (36.53)     1:47.02 (37.73)     2:23.55 (36.53)
  8 Perez, Alina              14 WAC-CA               2:26.23    2:23.96  
                  32.75     1:09.20 (36.45)     1:46.51 (37.31)     2:23.96 (37.45)
  9 Bravo, Naomi S            13 COMM-CA              2:24.06    2:25.74  
                  32.27     1:09.37 (37.10)     1:47.44 (38.07)     2:25.74 (38.30)
WHT - Division  
  1 Tea, Priscila             13 Shore Aquatics-CA         NT    2:33.25  
                  33.89     1:10.76 (36.87)     1:45.58 (34.82)     2:33.25 (47.67)
  2 Tea, Athena W             14 Shore Aquatics-CA    2:45.57    2:33.93  
                  34.01     1:13.07 (39.06)     1:53.87 (40.80)     2:33.93 (40.06)
  3 Qian, Audrey              14 MPMR-CA              2:42.86    2:39.46  
                  36.54     1:17.20 (40.66)     1:58.33 (41.13)     2:39.46 (41.13)
  4 Cruz, Victoria            13 COMM-CA              3:15.52    2:50.38  
                   4.55       37.02 (32.47)     1:19.87 (42.85)   2:50.38 (1:30.51)
  5 Urfano, Zyra              13 CERR-CA              2:58.55    2:53.59  
                3:13.15         2:53.59 ( )                                        
  6 Orozco, Salma M           13 COMM-CA              2:56.54    2:58.89  
                  39.44   2:13.06 (1:33.62)     2:58.89 (45.83)                    
  7 Meza, Julie A             13 COMM-CA              2:57.82    2:59.17  
                  36.58     1:22.50 (45.92)     2:12.46 (49.96)     2:59.17 (46.71)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Rigor, Jamie S            13 CERR-CA              1:05.18    1:07.45  
                  32.15     1:07.45 (35.30)                                        
  2 Metcalfe, Sadie M         13 SPS-CA               1:08.05    1:09.08  
                  34.09     1:09.08 (34.99)                                        
  3 Lee, Hannah S             13 RMDA-CA              1:07.53    1:09.16  
                  34.43     1:09.16 (34.73)                                        
  4 Wen, Arwen G              13 CRWN-CA              1:11.35    1:12.23  
                  35.38     1:12.23 (36.85)                                        
  5 Reyes, Kaili S            14 WAC-CA               1:12.39    1:13.13  
                  36.06     1:13.13 (37.07)                                        
  6 Kim, Emily H              13 RMDA-CA              1:12.22    1:13.90  
                  36.43     1:13.90 (37.47)                                        
  7 Larrick, Kate M           14 CRWN-CA              1:10.74    1:14.22  
                  36.08     1:14.22 (38.14)                                        
  8 Esquerra, Sydney G        14 RMDA-CA              1:13.92    1:15.40  
                  37.39     1:15.40 (38.01)                                        
RED - Division  
  1 Barragan, Casey R         14 COMM-CA              1:14.95    1:13.34  
                  36.33     1:13.34 (37.01)                                        
  2 Jordan, Charlotte G       13 CERR-CA              1:14.32    1:14.51  
                  36.64     1:14.51 (37.87)                                        
  3 Anand, Anita B            13 SGSG-CA              1:18.49    1:15.69  
                  37.37     1:15.69 (38.32)                                        
  4 Zacarias, Camila          14 COMM-CA              1:14.46    1:16.37  
                  37.84     1:16.37 (38.53)                                        
  5 Bravo, Naomi S            13 COMM-CA              1:15.78    1:19.38  
                  38.36     1:19.38 (41.02)                                        
WHT - Division  
  1 Tea, Athena W             14 Shore Aquatics-CA         NT    1:21.45  
                  39.95     1:21.45 (41.50)                                        
  2 Andrews, Georgia          13 Oasis-CA             1:22.91    1:26.15  
                  42.99     1:26.15 (43.16)                                        
  3 Gandia, Megan A           13 CERR-CA              1:31.56    1:28.35  
                  41.55     1:28.35 (46.80)                                        
  4 Espinoza, Nathalie S      14 COMM-CA              1:33.46    1:29.85  
                1:29.84      1:29.85 (0.01)                                        
  5 Cruz, Victoria            13 COMM-CA              1:44.65    1:30.55  
                  44.12     1:30.55 (46.43)                                        
  6 Meza, Julie A             13 COMM-CA              1:32.43    1:32.65  
                  43.70     1:32.65 (48.95)                                        
  7 Orozco, Salma M           13 COMM-CA              1:36.18    1:34.18  
                  46.52     1:34.18 (47.66)                                        
  8 Cruz, Bianca C            13 COMM-CA              1:49.04    1:38.15  
                  47.44     1:38.15 (50.71)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Metcalfe, Sadie M         13 SPS-CA               1:15.88    1:16.41  
                  37.19     1:16.41 (39.22)                                        
  2 Yang, Ashley Y            14 CERR-CA              1:15.08    1:17.19  
                  35.85     1:17.19 (41.34)                                        
  3 Rigor, Jamie S            13 CERR-CA              1:18.44    1:18.00  
                  37.57     1:18.00 (40.43)                                        
  4 Barragan, Casey R         14 COMM-CA              1:19.81    1:19.59  
                  37.11     1:19.59 (42.48)                                        
  5 Hernandez, Paola N        14 WAC-CA               1:17.94    1:21.11  
                  38.45     1:21.11 (42.66)                                        
  6 Romero, Sydney O          13 CERR-CA              1:20.70    1:21.32  
                  37.86     1:21.32 (43.46)                                        
  7 Tran, Kayanne Q           14 SGSG-CA              1:20.66    1:21.38  
                  38.49     1:21.38 (42.89)                                        
  8 Chow, Bethany T           13 CRWN-CA              1:21.40    1:21.98  
                  39.35     1:21.98 (42.63)                                        
 -- Bravo, Naomi S            13 COMM-CA              1:22.76         DQ  
                  40.12          DQ (45.95)                                        
RED - Division  
  1 Drossel, Emily A          13 FROG-CA              1:23.93    1:22.62  
                  38.43     1:22.62 (44.19)                                        
  2 Perez, Alina              14 WAC-CA               1:23.89    1:22.63  
                  39.47     1:22.63 (43.16)                                        
  3 Reyes, Kaili S            14 WAC-CA               1:24.47    1:25.85  
                  40.65     1:25.85 (45.20)                                        
  4 Larrick, Kate M           14 CRWN-CA              1:25.25    1:26.95  
                  41.73     1:26.95 (45.22)                                        
  5 Ibarra, Myah K            13 COMM-CA              1:26.27    1:28.33  
                  41.46     1:28.33 (46.87)                                        
  6 Zacarias, Camila          14 COMM-CA              1:27.18    1:28.54  
                  42.76     1:28.54 (45.78)                                        
  7 Vasquez, Maya A           13 CERR-CA              1:29.57    1:30.13  
                  43.01     1:30.13 (47.12)                                        
  8 Vargas, Jimena            13 COMM-CA              1:29.07    1:30.22  
                  44.03     1:30.22 (46.19)                                        
  9 Qian, Audrey              14 MPMR-CA              1:29.36    1:31.96  
                  43.80     1:31.96 (48.16)                                        
WHT - Division  
  1 Yao, Mia                  14 SGSG-CA                   NT    1:21.70  
                  38.76     1:21.70 (42.94)                                        
  2 Lee, Hannah S             13 RMDA-CA              1:31.36    1:21.78  
                  38.37     1:21.78 (43.41)                                        
  3 Tea, Priscila             13 Shore Aquatics-CA         NT    1:27.36  
                  43.89     1:27.36 (43.47)                                        
  4 Wen, Arwen G              13 CRWN-CA              1:35.75    1:29.50  
                  41.76     1:29.50 (47.74)                                        
  5 Perdue, Adrienne D        14 ULTR-CA                   NT    1:38.26  
                  45.92     1:38.26 (52.34)                                        
  6 Tea, Athena W             14 Shore Aquatics-CA         NT    1:39.27  
                  48.02     1:39.27 (51.25)                                        
  7 Longoria-Hernandez, Juli  13 COMM-CA              1:38.41    1:39.79  
                  46.71     1:39.79 (53.08)                                        
  8 Au, Shannon               13 ARSC-CA                   NT    1:43.38  
                  47.89     1:43.38 (55.49)                                        
  9 Orozco, Salma M           13 COMM-CA              1:43.61    1:43.44  
                  48.38     1:43.44 (55.06)                                        
 10 Meza, Julie A             13 COMM-CA              1:42.76    1:45.57  
                  48.26     1:45.57 (57.31)                                        
 -- Anand, Anita B            13 SGSG-CA              1:34.62         DQ  
                  45.36          DQ (49.06)                                        
 -- Berentes, Roxana P        14 RMDA-CA              1:32.20         DQ  
                  45.70          DQ (50.86)                                        
 -- Cruz, Victoria            13 COMM-CA              1:57.02         DQ  
                  47.58          DQ (53.88)                                        
Non-Award Division  
 11 Magana, Anabell           13 COMM-CA                   NT    2:38.62  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Wong, Bridget A           14 SGSG-CA              1:00.47    1:01.32  
                  28.86     1:01.32 (32.46)                                        
  2 Silva, Erika E            14 COMM-CA              1:07.38    1:08.36  
                  31.79     1:08.36 (36.57)                                        
  3 Tran, Kayanne Q           14 SGSG-CA              1:07.72    1:08.62  
                  32.53     1:08.62 (36.09)                                        
  4 Nguyenkhoa, Anya D        14 RMDA-CA              1:06.46    1:09.31  
                  32.59     1:09.31 (36.72)                                        
  5 Yang, Ashley Y            14 CERR-CA              1:07.11    1:09.67  
                  32.93     1:09.67 (36.74)                                        
  6 Chai, Emilie J            14 RMDA-CA              1:08.18    1:10.28  
                  33.33     1:10.28 (36.95)                                        
  7 Hernandez, Paola N        14 WAC-CA               1:06.42    1:10.39  
                  33.02     1:10.39 (37.37)                                        
  8 Jordan, Anna R            13 CERR-CA              1:08.94    1:11.26  
                  34.40     1:11.26 (36.86)                                        
RED - Division  
  1 Chow, Bethany T           13 CRWN-CA              1:11.95    1:09.76  
                  32.72     1:09.76 (37.04)                                        
  2 Perez, Alina              14 WAC-CA               1:11.09    1:12.48  
                  33.84     1:12.48 (38.64)                                        
  3 Zacarias, Camila          14 COMM-CA              1:11.51    1:12.65  
                  35.08     1:12.65 (37.57)                                        
  4 Reyes, Kaili S            14 WAC-CA               1:11.03    1:14.24  
                  33.89     1:14.24 (40.35)                                        
  5 Vargas, Jimena            13 COMM-CA              1:12.99    1:16.61  
                  36.47     1:16.61 (40.14)                                        
WHT - Division  
  1 Esquerra, Sydney G        14 RMDA-CA                   NT    1:16.40  
                  35.35     1:16.40 (41.05)                                        
  2 Barragan, Casey R         14 COMM-CA              1:19.52    1:17.23  
                  33.83     1:17.23 (43.40)                                        
  3 Bravo, Naomi S            13 COMM-CA              1:18.54    1:18.82  
                  34.89     1:18.82 (43.93)                                        
  4 Tea, Priscila             13 Shore Aquatics-CA    1:19.90    1:22.53  
                  37.43     1:22.53 (45.10)                                        
  5 Vasquez, Maya A           13 CERR-CA                   NT    1:23.02  
                  37.82     1:23.02 (45.20)                                        
  6 Ortega, Sophia E          14 COMM-CA              1:21.94    1:25.89  
                  40.38     1:25.89 (45.51)                                        
  7 Carrillo, Kailyn N        14 ULTR-CA                   NT    1:32.37  
                  40.83     1:32.37 (51.54)                                        
  8 Meza, Julie A             13 COMM-CA              1:40.50    1:36.78  
                  42.83     1:36.78 (53.95)                                        
  9 Cruz, Bianca C            13 COMM-CA              1:49.60    1:41.43  
                  45.95     1:41.43 (55.48)                                        
 10 Magana, Anabell           13 COMM-CA                   NT    2:01.08  
 -- Andrews, Georgia          13 Oasis-CA                  NT         DQ  
                  39.70          DQ (47.04)                                        
 -- Cruz, Victoria            13 COMM-CA              1:49.70         DQ  
                  46.23          DQ (57.59)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Metcalfe, Sadie M         13 SPS-CA               2:27.26    2:28.21  
                  34.24     1:11.66 (37.42)     1:53.21 (41.55)     2:28.21 (35.00)
  2 Yang, Ashley Y            14 CERR-CA              2:29.94    2:29.59  
                  32.46     1:11.44 (38.98)     1:53.20 (41.76)     2:29.59 (36.39)
  3 Chai, Emilie J            14 RMDA-CA              2:30.61    2:29.93  
                  33.11     1:10.85 (37.74)     1:57.53 (46.68)     2:29.93 (32.40)
  4 Chow, Bethany T           13 CRWN-CA              2:31.64    2:29.99  
                  33.28     1:12.50 (39.22)     1:55.77 (43.27)     2:29.99 (34.22)
  5 Hernandez, Paola N        14 WAC-CA               2:28.04    2:33.56  
                  33.39     1:13.71 (40.32)     1:57.19 (43.48)     2:33.56 (36.37)
  6 Jordan, Charlotte G       13 CERR-CA              2:33.56    2:34.14  
                  33.72     1:14.12 (40.40)     1:59.52 (45.40)     2:34.14 (34.62)
  7 Jordan, Anna R            13 CERR-CA              2:34.75    2:34.39  
                  33.16     1:13.72 (40.56)     1:59.83 (46.11)     2:34.39 (34.56)
  8 Perez, Alina              14 WAC-CA               2:36.50    2:35.74  
                  32.70     1:15.48 (42.78)     2:00.02 (44.54)     2:35.74 (35.72)
RED - Division  
  1 Reyes, Kaili S            14 WAC-CA               2:37.42    2:35.32  
                  34.27     1:14.00 (39.73)     2:01.25 (47.25)     2:35.32 (34.07)
  2 Vargas, Jimena            13 COMM-CA              2:45.68    2:39.26  
                  34.36     1:15.20 (40.84)     2:03.22 (48.02)     2:39.26 (36.04)
  3 Wen, Arwen G              13 CRWN-CA              2:45.51    2:40.65  
                  36.68     1:14.64 (37.96)     2:03.65 (49.01)     2:40.65 (37.00)
 -- Ortega, Sophia E          14 COMM-CA              2:50.07         DQ  
                  39.27     1:23.36 (44.09)     2:14.00 (50.64)          DQ (35.41)
WHT - Division  
  1 Yao, Mia                  14 SGSG-CA                   NT    2:22.97  
                  30.40     1:05.21 (34.81)     1:50.96 (45.75)     2:22.97 (32.01)
  2 Lee, Hannah S             13 RMDA-CA              2:57.79    2:28.13  
                  33.41     1:09.78 (36.37)     1:54.61 (44.83)     2:28.13 (33.52)
  3 Kim, Emily H              13 RMDA-CA                   NT    2:39.37  
                  35.00     1:15.28 (40.28)     2:05.25 (49.97)     2:39.37 (34.12)
  4 Tea, Priscila             13 Shore Aquatics-CA         NT    2:42.04  
                  37.55     1:17.82 (40.27)     2:07.00 (49.18)     2:42.04 (35.04)
  5 Tea, Athena W             14 Shore Aquatics-CA         NT    2:55.82  
                  36.97     1:20.42 (43.45)     2:15.39 (54.97)     2:55.82 (40.43)
  6 Orozco, Salma M           13 COMM-CA              3:22.72    3:12.95  
                  46.07     1:34.48 (48.41)     2:29.94 (55.46)     3:12.95 (43.01)
  7 Espinoza, Nathalie S      14 COMM-CA                   NT    3:15.29  
                  47.65     1:35.26 (47.61)     2:32.93 (57.67)     3:15.29 (42.36)
  8 Magana, Anabell           13 COMM-CA                   NT    4:33.26  
 -- Carrillo, Kailyn N        14 ULTR-CA              3:11.73         DQ  
                  38.12     1:29.59 (51.47)     2:29.20 (59.61)          DQ (45.44)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kreeck, Cindy             18 SGSG-CA                25.60      26.39  
  2 Mercado, Emily A          15 CERR-CA                27.54      27.74  
  3 Torrez, Raquel            15 WAC-CA                 26.20      28.34  
  4 Lee, Emily Y              16 RMDA-CA                28.44      28.74  
  5 Zheng, Beryl B            16 RMDA-CA                29.40      29.24  
  6 Takashima, Sena           17 RMDA-CA                28.18      29.32  
  7 Torres, Claudia J         16 COMM-CA                29.22      30.28  
  8 Nguyenkhoa, Anika D       15 RMDA-CA                28.44      30.55  
  9 Jurado, Aisa N            16 ULTR-CA                29.64      32.24  
RED - Division  
  1 Hoang, Hanna B            15 Oasis-CA               30.97      30.28  
  2 Carrillo, Zoey            15 WAC-CA                 30.04      30.66  
WHT - Division  
  1 Ruiz, Genevieve M         15 ULTR-CA                35.39      34.90  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mercado, Emily A          15 CERR-CA                59.25    1:00.43  
                  29.12     1:00.43 (31.31)                                        
  2 Gamboa, Wendy             16 COMM-CA                59.66    1:01.17  
                  29.53     1:01.17 (31.64)                                        
  3 Torrez, Raquel            15 WAC-CA                 56.21    1:01.50  
                  29.41     1:01.50 (32.09)                                        
  4 Silva, Jayda L            15 COMM-CA                59.81    1:03.12  
                  30.75     1:03.12 (32.37)                                        
  5 Takashima, Sena           17 RMDA-CA              1:00.41    1:03.58  
                  30.71     1:03.58 (32.87)                                        
  6 Nguyenkhoa, Anika D       15 RMDA-CA              1:01.67    1:04.99  
                  31.60     1:04.99 (33.39)                                        
  7 Carrillo, Zoey            15 WAC-CA               1:03.44    1:05.18  
                  32.01     1:05.18 (33.17)                                        
  8 Torres, Claudia J         16 COMM-CA              1:03.17    1:05.32  
                  30.78     1:05.32 (34.54)                                        
RED - Division  
  1 Lee, Emily Y              16 RMDA-CA              1:05.09    1:03.86  
                  30.82     1:03.86 (33.04)                                        
  2 Jurado, Aisa N            16 ULTR-CA              1:06.87    1:05.41  
                  30.82     1:05.41 (34.59)                                        
  3 Szeszulski, Heather S     15 Shore Aquatics-CA    1:05.97    1:07.48  
                  32.68     1:07.48 (34.80)                                        
  4 Takashima, Nina           15 RMDA-CA              1:07.97    1:07.78  
                  32.98     1:07.78 (34.80)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kreeck, Cindy             18 SGSG-CA              2:05.61    2:05.33  
                  29.88     1:01.78 (31.90)     1:34.22 (32.44)     2:05.33 (31.11)
  2 Torrez, Raquel            15 WAC-CA               1:59.94    2:09.56  
                  29.38     1:02.01 (32.63)     1:35.74 (33.73)     2:09.56 (33.82)
  3 Gamboa, Wendy             16 COMM-CA              2:09.34    2:13.21  
                  29.95     1:03.35 (33.40)     1:38.27 (34.92)     2:13.21 (34.94)
  4 Mercado, Emily A          15 CERR-CA              2:14.04    2:15.11  
                  30.11     1:03.72 (33.61)     1:39.82 (36.10)     2:15.11 (35.29)
  5 Takashima, Sena           17 RMDA-CA              2:09.50    2:15.74  
                  30.70     1:04.47 (33.77)     1:40.09 (35.62)     2:15.74 (35.65)
  6 Carrillo, Zoey            15 WAC-CA               2:15.50    2:16.70  
                  32.00     1:07.08 (35.08)     1:42.64 (35.56)     2:16.70 (34.06)
RED - Division  
  1 Zheng, Beryl B            16 RMDA-CA              2:21.28    2:19.88  
                  32.14     1:07.69 (35.55)     1:43.72 (36.03)     2:19.88 (36.16)
  2 Lee, Emily Y              16 RMDA-CA              2:23.19    2:19.96  
                  32.55     1:08.38 (35.83)     1:45.34 (36.96)     2:19.96 (34.62)
  3 Takashima, Nina           15 RMDA-CA              2:25.53    2:26.33  
                  33.78     1:10.68 (36.90)     1:48.59 (37.91)     2:26.33 (37.74)
  4 Torres, Claudia J         16 COMM-CA              2:19.20    2:27.17  
                  32.50     1:09.57 (37.07)     1:47.78 (38.21)     2:27.17 (39.39)
  5 Szeszulski, Heather S     15 Shore Aquatics-CA    2:25.34    2:28.65  
                  32.58     1:09.52 (36.94)     1:48.65 (39.13)     2:28.65 (40.00)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Gregorio, Jania           15 UN-04-CA             1:10.01    1:10.87  
                  34.74     1:10.87 (36.13)                                        
  2 Lee, Emily Y              16 RMDA-CA              1:12.76    1:12.49  
                  35.69     1:12.49 (36.80)                                        
  3 Carrillo, Zoey            15 WAC-CA               1:13.12    1:18.31  
                  38.08     1:18.31 (40.23)                                        
RED - Division  
  1 Polanco, Montse L         15 CERR-CA              1:17.51    1:17.53  
                  38.52     1:17.53 (39.01)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Nguyenkhoa, Anika D       15 RMDA-CA              1:14.47    1:16.20  
                  36.75     1:16.20 (39.45)                                        
  2 Torrez, Raquel            15 WAC-CA               1:12.05    1:16.69  
                  35.99     1:16.69 (40.70)                                        
  3 Takashima, Nina           15 RMDA-CA              1:18.16    1:20.34  
                  37.89     1:20.34 (42.45)                                        
  4 Zheng, Beryl B            16 RMDA-CA              1:23.36    1:22.52  
                  38.73     1:22.52 (43.79)                                        
  5 Carrillo, Zoey            15 WAC-CA               1:20.17    1:23.33  
                  39.78     1:23.33 (43.55)                                        
RED - Division  
  1 Hoang, Hanna B            15 Oasis-CA             1:30.22    1:25.20  
                  38.86     1:25.20 (46.34)                                        
  2 Torres, Claudia J         16 COMM-CA              1:29.03    1:32.27  
                  43.08     1:32.27 (49.19)                                        
WHT - Division  
  1 Rodriguez, Carly A        15 SPS-CA                    NT    1:32.98  
                  43.05     1:32.98 (49.93)                                        
  2 Jurado, Aisa N            16 ULTR-CA              1:40.36    1:37.08  
                  44.10     1:37.08 (52.98)                                        
  3 Ruiz, Genevieve M         15 ULTR-CA              1:46.23    1:42.46  
                  49.60     1:42.46 (52.86)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Gregorio, Jania           15 UN-04-CA             1:02.54    1:06.40  
                  32.02     1:06.40 (34.38)                                        
  2 Gamboa, Wendy             16 COMM-CA              1:06.46    1:06.89  
                  31.47     1:06.89 (35.42)                                        
  3 Mercado, Emily A          15 CERR-CA              1:07.72    1:08.34  
                  32.03     1:08.34 (36.31)                                        
  4 Torrez, Raquel            15 WAC-CA               1:04.89    1:08.60  
                  32.09     1:08.60 (36.51)                                        
  5 Yu, Wendy                 15 SGSG-CA              1:10.18    1:11.21  
                  33.11     1:11.21 (38.10)                                        
 -- Nguyenkhoa, Anika D       15 RMDA-CA              1:10.72         DQ  
                  32.94          DQ (38.28)                                        
RED - Division  
  1 Silva, Jayda L            15 COMM-CA              1:13.04    1:14.78  
                  34.47     1:14.78 (40.31)                                        
  2 Takashima, Nina           15 RMDA-CA              1:17.36    1:14.98  
                  34.38     1:14.98 (40.60)                                        
  3 Torres, Claudia J         16 COMM-CA              1:14.52    1:16.66  
                  35.23     1:16.66 (41.43)                                        
  4 Szeszulski, Heather S     15 Shore Aquatics-CA    1:16.95    1:17.36  
                  35.89     1:17.36 (41.47)                                        
WHT - Division  
  1 Jurado, Aisa N            16 ULTR-CA              1:22.22    1:18.69  
                  35.41     1:18.69 (43.28)                                        
  2 Polanco, Montse L         15 CERR-CA              1:23.48    1:25.90  
                  39.10     1:25.90 (46.80)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Yu, Wendy                 15 SGSG-CA              2:27.40    2:24.65  
                  33.25     1:09.68 (36.43)     1:52.12 (42.44)     2:24.65 (32.53)
  2 Torrez, Raquel            15 WAC-CA               2:22.58    2:25.64  
                  31.62     1:10.43 (38.81)     1:52.75 (42.32)     2:25.64 (32.89)
  3 Gregorio, Jania           15 UN-04-CA             2:28.17    2:29.23  
                  31.63     1:10.82 (39.19)     1:55.11 (44.29)     2:29.23 (34.12)
  4 Lee, Emily Y              16 RMDA-CA              2:34.41    2:33.87  
                  30.73     1:10.87 (40.14)     1:57.68 (46.81)     2:33.87 (36.19)
  5 Carrillo, Zoey            15 WAC-CA               2:32.55    2:34.34  
                  34.34     1:16.64 (42.30)     1:59.74 (43.10)     2:34.34 (34.60)
  6 Takashima, Sena           17 RMDA-CA              2:29.20    2:34.61  
                  32.26     1:13.22 (40.96)     1:59.89 (46.67)     2:34.61 (34.72)
  7 Gamboa, Wendy             16 COMM-CA              2:31.01    2:37.67  
                  31.08     1:09.20 (38.12)     1:58.35 (49.15)     2:37.67 (39.32)
  8 Doherty, Isabella M       15 CERR-CA              2:33.99    2:39.08  
                  35.25     1:16.65 (41.40)     2:03.96 (47.31)     2:39.08 (35.12)
RED - Division  
  1 Polanco, Montse L         15 CERR-CA              2:46.16    2:48.83  
                  37.15     1:18.86 (41.71)     2:08.07 (49.21)     2:48.83 (40.76)
 -- Torres, Claudia J         16 COMM-CA              2:41.92         DQ  
                  34.27     1:15.79 (41.52)     2:05.70 (49.91)          DQ (38.17)
WHT - Division  
  1 Szeszulski, Heather S     15 Shore Aquatics-CA    3:12.10    2:47.07  
                  34.79     1:16.85 (42.06)     2:07.83 (50.98)     2:47.07 (39.24)
 
Girls Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yao, Mia                  14 SGSG-CA              5:30.53    5:30.55  
                  31.12     1:04.90 (33.78)     1:38.60 (33.70)     2:12.28 (33.68)
        2:45.42 (33.14)     3:18.93 (33.51)     3:52.15 (33.22)     4:25.11 (32.96)
        4:58.46 (33.35)     5:30.55 (32.09)                                        
  2 Doherty, Isabella M       15 CERR-CA              5:48.45    5:47.07  
                  31.18     1:04.90 (33.72)     1:39.65 (34.75)     2:14.13 (34.48)
        2:49.41 (35.28)     3:25.36 (35.95)     4:01.39 (36.03)     4:37.43 (36.04)
        5:12.82 (35.39)     5:47.07 (34.25)                                        
  3 Mercado, Madison G        12 CERR-CA              5:53.32    5:55.89  
                  31.22     1:06.58 (35.36)     1:42.88 (36.30)     2:19.82 (36.94)
        2:56.87 (37.05)     3:34.15 (37.28)     4:11.15 (37.00)     4:47.94 (36.79)
        5:22.94 (35.00)     5:55.89 (32.95)                                        
  4 Rigor, Jamie S            13 CERR-CA              6:24.60    5:56.66  
                  32.40     1:08.05 (35.65)     1:44.59 (36.54)     2:21.25 (36.66)
        2:57.73 (36.48)     3:34.39 (36.66)     4:10.84 (36.45)     4:47.26 (36.42)
        5:23.68 (36.42)     5:56.66 (32.98)                                        
  5 Jordan, Anna R            13 CERR-CA              5:58.82    5:58.52  
                  32.57     1:08.22 (35.65)     1:44.85 (36.63)     2:21.78 (36.93)
        2:57.97 (36.19)     3:34.98 (37.01)     4:11.39 (36.41)     4:48.65 (37.26)
        5:25.70 (37.05)     5:58.52 (32.82)                                        
  6 Metcalfe, Sadie M         13 SPS-CA               6:24.60    5:59.14  
                  33.73     1:09.58 (35.85)     1:46.69 (37.11)     2:23.36 (36.67)
        2:59.85 (36.49)     3:36.37 (36.52)     4:13.00 (36.63)     4:49.07 (36.07)
        5:24.89 (35.82)     5:59.14 (34.25)                                        
  7 Yu, Brenda                12 SGSG-CA              6:24.60    6:13.74  
                  32.88     1:09.49 (36.61)     1:46.77 (37.28)     2:24.95 (38.18)
        3:03.60 (38.65)     3:42.21 (38.61)     4:20.84 (38.63)     4:59.89 (39.05)
        5:38.28 (38.39)     6:13.74 (35.46)                                        
 
Girls Open 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Min, Ayden K              12 RMDA-CA             19:11.60   18:42.10  
                  31.46     1:05.97 (34.51)     1:40.26 (34.29)     2:14.99 (34.73)
        2:49.49 (34.50)     3:23.91 (34.42)     3:58.53 (34.62)     4:32.88 (34.35)
        5:07.15 (34.27)     5:41.05 (33.90)     6:15.33 (34.28)     6:49.55 (34.22)
        7:23.68 (34.13)     7:57.97 (34.29)     8:32.31 (34.34)     9:06.57 (34.26)
        9:40.87 (34.30)    10:15.00 (34.13)    10:49.26 (34.26)    11:23.27 (34.01)
       11:57.30 (34.03)    12:31.55 (34.25)    13:05.63 (34.08)    13:39.79 (34.16)
       14:14.03 (34.24)    14:48.14 (34.11)    15:22.32 (34.18)    15:56.39 (34.07)
       16:30.81 (34.42)    17:04.90 (34.09)    17:38.70 (33.80)    18:11.68 (32.98)
       18:42.10 (30.42)
  2 Tran, Kayanne Q           14 SGSG-CA             20:32.09   19:29.90  
                  32.56     1:08.37 (35.81)     1:44.80 (36.43)     2:20.83 (36.03)
        2:57.23 (36.40)     3:33.57 (36.34)     4:09.49 (35.92)     4:45.80 (36.31)
        5:21.88 (36.08)     5:58.10 (36.22)     6:34.29 (36.19)     7:10.41 (36.12)
        7:46.72 (36.31)     8:22.69 (35.97)     8:58.57 (35.88)     9:34.38 (35.81)
       10:10.21 (35.83)    10:46.47 (36.26)    11:22.02 (35.55)    11:57.35 (35.33)
       12:32.66 (35.31)    13:07.76 (35.10)    13:43.27 (35.51)    14:18.56 (35.29)
       14:53.58 (35.02)    15:28.57 (34.99)    16:03.65 (35.08)    16:38.86 (35.21)
       17:13.76 (34.90)    17:48.78 (35.02)    18:23.57 (34.79)    18:58.13 (34.56)
       19:29.90 (31.77)
  3 Doherty, Isabella M       15 CERR-CA             20:33.77   20:03.31  
                  32.67     1:08.12 (35.45)     1:43.80 (35.68)     2:20.02 (36.22)
        2:56.31 (36.29)     3:32.93 (36.62)     4:09.78 (36.85)     4:46.70 (36.92)
        5:23.76 (37.06)     6:00.45 (36.69)     6:37.26 (36.81)     7:14.15 (36.89)
        7:51.00 (36.85)     8:27.98 (36.98)     9:04.46 (36.48)     9:41.29 (36.83)
       10:17.35 (36.06)    10:53.80 (36.45)    11:30.28 (36.48)    12:06.65 (36.37)
       12:43.38 (36.73)    13:20.32 (36.94)    13:56.94 (36.62)    14:33.71 (36.77)
       15:10.41 (36.70)    15:47.13 (36.72)    16:24.14 (37.01)    17:01.16 (37.02)
       17:38.32 (37.16)    18:15.27 (36.95)    18:52.23 (36.96)    19:28.72 (36.49)
       20:03.31 (34.59)
 
Girls Open 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Bridget A           14 SGSG-CA              2:17.83    2:15.12  
                  32.69     1:06.29 (33.60)     1:40.65 (34.36)     2:15.12 (34.47)
  2 Kreeck, Cindy             18 SGSG-CA              2:25.40    2:21.65  
                  33.81     1:09.46 (35.65)     1:46.01 (36.55)     2:21.65 (35.64)
  3 Kwang, Elaine L           13 CRWN-CA              2:26.31    2:25.17  
                  34.69     1:11.69 (37.00)     1:49.68 (37.99)     2:25.17 (35.49)
  4 Metcalfe, Sadie M         13 SPS-CA               2:26.09    2:26.81  
                  35.65     1:13.07 (37.42)     1:50.71 (37.64)     2:26.81 (36.10)
  5 Romero, Sydney O          13 CERR-CA              2:33.34    2:29.26  
                  34.98     1:13.00 (38.02)     1:52.34 (39.34)     2:29.26 (36.92)
  6 Rigor, Jamie S            13 CERR-CA              2:24.80    2:30.80  
                  35.40     1:13.76 (38.36)     1:52.63 (38.87)     2:30.80 (38.17)
  7 Jordan, Anna R            13 CERR-CA              2:46.20    2:33.52  
                  36.95     1:16.14 (39.19)     1:56.25 (40.11)     2:33.52 (37.27)
  8 Reyes, Kaili S            14 WAC-CA               2:37.41    2:33.79  
                  36.74     1:15.33 (38.59)     1:55.03 (39.70)     2:33.79 (38.76)
  9 Wen, Arwen G              13 CRWN-CA              2:33.34    2:34.06  
                  35.56     1:15.20 (39.64)     1:54.70 (39.50)     2:34.06 (39.36)
 10 Jordan, Charlotte G       13 CERR-CA              2:36.83    2:36.99  
                  36.77     1:15.93 (39.16)     1:56.73 (40.80)     2:36.99 (40.26)
 11 Kim, Emily H              13 RMDA-CA              2:46.20    2:37.47  
                  37.86     1:17.56 (39.70)     1:58.50 (40.94)     2:37.47 (38.97)
 12 Esquerra, Sydney G        14 RMDA-CA              2:35.54    2:37.68  
                  37.82     1:17.68 (39.86)     1:58.40 (40.72)     2:37.68 (39.28)
 -- Magana, Anabell           13 COMM-CA              2:05.27         DQ  
 
Girls Open 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Bridget A           14 SGSG-CA              2:37.87    2:37.44  
                  36.84     1:16.70 (39.86)     1:57.57 (40.87)     2:37.44 (39.87)
  2 Nguyenkhoa, Anika D       15 RMDA-CA              2:39.77    2:42.57  
                  38.13     1:19.21 (41.08)     2:00.83 (41.62)     2:42.57 (41.74)
  3 Takashima, Nina           15 RMDA-CA              2:45.59    2:47.01  
                  37.99     1:20.32 (42.33)     2:03.26 (42.94)     2:47.01 (43.75)
  4 Metcalfe, Sadie M         13 SPS-CA               2:45.28    2:48.84  
                  38.12     1:20.68 (42.56)     2:04.70 (44.02)     2:48.84 (44.14)
  5 Vicencio, Kayla P         12 CERR-CA              2:48.99    2:54.72  
                  39.51     1:24.43 (44.92)     2:11.46 (47.03)     2:54.72 (43.26)
  6 Doherty, Isabella M       15 CERR-CA              2:56.05    2:57.60  
                  40.33     1:25.54 (45.21)     2:12.15 (46.61)     2:57.60 (45.45)
 
Girls Open 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yao, Mia                  14 SGSG-CA              2:17.76    2:20.43  
                  30.63     1:05.25 (34.62)     1:43.15 (37.90)     2:20.43 (37.28)
  2 Kwang, Elaine L           13 CRWN-CA              2:27.29    2:24.08  
                  32.23     1:08.68 (36.45)     1:46.83 (38.15)     2:24.08 (37.25)
  3 Nguyenkhoa, Anya D        14 RMDA-CA              2:20.44    2:27.46  
                  33.15     1:10.10 (36.95)     1:48.37 (38.27)     2:27.46 (39.09)
  4 Silva, Erika E            14 COMM-CA              2:26.44    2:32.96  
                  32.34     1:09.39 (37.05)     1:49.47 (40.08)     2:32.96 (43.49)
 
Girls Open 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Bridget A           14 SGSG-CA              4:47.55    4:49.73  
                  30.98     1:07.35 (36.37)     1:43.81 (36.46)     2:19.51 (35.70)
        3:02.41 (42.90)     3:44.66 (42.25)     4:17.59 (32.93)     4:49.73 (32.14)
  2 Tran, Kayanne Q           14 SGSG-CA              5:00.03    5:00.32  
                  33.62     1:11.35 (37.73)     1:50.74 (39.39)     2:28.33 (37.59)
        3:10.98 (42.65)     3:54.35 (43.37)     4:28.35 (34.00)     5:00.32 (31.97)
  3 Min, Ayden K              12 RMDA-CA              5:06.74    5:06.95  
                  31.75     1:08.42 (36.67)     1:50.08 (41.66)     2:29.57 (39.49)
        3:14.00 (44.43)     3:59.03 (45.03)     4:34.15 (35.12)     5:06.95 (32.80)
 
Boys 5-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ocampo, Nicolas L          8 COMM-CA                16.85      16.56  
  2 Marsh, Elijah              7 WAC-CA                 16.93      17.02  
  3 Reyes, Julian A            8 WAC-CA                 17.37      18.23  
RED - Division  
  1 Marsh, Leland              8 WAC-CA                 18.62      18.67  
  2 Yeung, Aidan P             8 CRWN-CA                20.00      19.55  
  3 Perez, Adan A              8 ULTR-CA                19.58      20.93  
WHT - Division  
  1 Rocha, Diego J             8 SGSG-CA                23.45      21.88  
  2 Marsh, Logan J             7 WAC-CA                 23.85      22.11  
  3 Chan, Kurtis *             7 MPMR-CA                   NT      22.48  
  4 Choi, Andrew H             6 RMDA-CA                   NT      23.55  
  5 Finley, Ivan M             7 RMDA-CA                   NT      24.99  
  6 Criddle, Blake A           6 SGSG-CA                   NT      30.34  
  7 Rivas, Matthew J           7 CERR-CA                32.21      33.34  
  8 Cao, Isaiah W              7 SGSG-CA                40.50      35.42  
 
Boys 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Estrada, Dominic A         8 WAC-CA                 37.25      36.26  
  2 Ocampo, Nicolas L          8 COMM-CA                35.54      39.22  
RED - Division  
  1 Marsh, Leland              8 WAC-CA                 41.97      40.15  
  2 Villegas, Johnathan R      8 ARSC-CA                41.35      40.36  
  3 Marsh, Elijah              7 WAC-CA                 41.61      41.00  
  4 Perez, Adan A              8 ULTR-CA                43.36      43.64  
  5 Juarez-Razo, Cameron       8 Oasis-CA               46.28      44.20  
  6 Dahdoul, Moody M           8 RMDA-CA                45.06      44.40  
WHT - Division  
  1 Zhu, Austin *              8 MPMR-CA                   NT      42.30  
  2 Zhang, Bokai *             8 MPMR-CA                   NT      45.68  
  3 Chang, Luke J              7 RMDA-CA                48.32      48.83  
  4 Marsh, Logan J             7 WAC-CA                 59.63      50.08  
  5 Rocha, Diego J             8 SGSG-CA                55.78      51.35  
  6 Finley, Ivan M             7 RMDA-CA                   NT      58.21  
  7 Calder, Derrick A          6 RMDA-CA              1:11.13    1:17.06  
 
Boys 5-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Estrada, Dominic A         8 WAC-CA               1:23.26    1:20.26  
RED - Division  
  1 Reyes, Julian A            8 WAC-CA               1:25.56    1:23.88  
  2 Villegas, Johnathan R      8 ARSC-CA              1:26.05    1:26.81  
  3 Marsh, Elijah              7 WAC-CA               1:32.27    1:27.28  
  4 Marsh, Leland              8 WAC-CA               1:33.84    1:29.55  
  5 Hah, Jeremy                8 CRWN-CA              1:36.95    1:31.22  
  6 Perez, Adan A              8 ULTR-CA              1:35.28    1:33.04  
WHT - Division  
  1 Zhu, Austin *              8 MPMR-CA                   NT    1:29.59  
  2 Rocha, Diego J             8 SGSG-CA                   NT    1:40.78  
  3 Marsh, Logan J             7 WAC-CA               2:05.69    1:49.68  
 
Boys 5-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Estrada, Dominic A         8 WAC-CA                 22.75      21.53  
  2 Dahdoul, Moody M           8 RMDA-CA                22.52      22.04  
  3 Villegas, Johnathan R      8 ARSC-CA                24.43      22.36  
  4 Reyes, Julian A            8 WAC-CA                 24.16      22.40  
  5 Perez, Adan A              8 ULTR-CA                24.49      23.04  
  6 Juarez-Razo, Cameron       8 Oasis-CA               24.38      23.37  
  7 Rocha, Diego J             8 SGSG-CA                24.77      23.40  
WHT - Division  
  1 Zhu, Austin *              8 MPMR-CA                   NT      23.35  
  2 Marsh, Elijah              7 WAC-CA                 34.50      23.37  
  3 Zhang, Bokai *             8 MPMR-CA                   NT      23.42  
  4 Marsh, Leland              8 WAC-CA                 29.30      24.14  
  5 Marsh, Logan J             7 WAC-CA                 34.33      25.57  
  6 Sudijono, Leo W            8 SPS-CA                 28.59      26.49  
  7 Calder, Derrick A          6 RMDA-CA                34.17      37.25  
 -- Chang, Luke J              7 RMDA-CA                28.98         DQ  
 
Boys 5-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Reyes, Julian A            8 WAC-CA                 23.81      22.63  
  2 Ocampo, Nicolas L          8 COMM-CA                24.89      23.74  
 -- Chang, Luke J              7 RMDA-CA                24.95         DQ  
WHT - Division  
  1 Dahdoul, Moody M           8 RMDA-CA                30.63      28.77  
  2 Sudijono, Leo W            8 SPS-CA                    NT      32.07  
 -- Juarez-Razo, Cameron       8 Oasis-CA                  NT         DQ  
 
Boys 5-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ocampo, Nicolas L          8 COMM-CA                17.98      17.53  
RED - Division  
  1 Reyes, Julian A            8 WAC-CA                 21.45      20.11  
  2 Estrada, Dominic A         8 WAC-CA                 21.31      20.93  
  3 Marsh, Leland              8 WAC-CA                 25.03      24.24  
  4 Marsh, Elijah              7 WAC-CA                 24.96      25.06  
WHT - Division  
  1 Yeung, Aidan P             8 CRWN-CA                26.64      23.37  
  2 Perez, Adan A              8 ULTR-CA                27.44      26.31  
  3 Rocha, Diego J             8 SGSG-CA                31.74      29.11  
 -- Marsh, Logan J             7 WAC-CA                    NT         DQ  
 -- Choi, Andrew H             6 RMDA-CA                   NT         DQ  
 -- Criddle, Blake A           6 SGSG-CA                   NT         DQ  
 -- Cao, Isaiah W              7 SGSG-CA                   NT         DQ  
 -- Rivas, Matthew J           7 CERR-CA                39.41         DQ  
 
Boys 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ocampo, Nicolas L          8 COMM-CA              1:30.03    1:30.51  
                  40.50     1:30.51 (50.01)                                        
RED - Division  
  1 Estrada, Dominic A         8 WAC-CA               1:40.08    1:35.20  
                  44.93     1:35.20 (50.27)                                        
  2 Reyes, Julian A            8 WAC-CA               1:39.12    1:35.38  
                  47.32     1:35.38 (48.06)                                        
WHT - Division  
  1 Marsh, Leland              8 WAC-CA                    NT    1:44.57  
                  50.27     1:44.57 (54.30)                                        
  2 Yeung, Aidan P             8 CRWN-CA              1:59.71    1:49.25  
                  50.74     1:49.25 (58.51)                                        
  3 Rocha, Diego J             8 SGSG-CA                   NT    2:04.41  
                  58.79   2:04.41 (1:05.62)                                        
 -- Marsh, Logan J             7 WAC-CA                    NT         DQ  
 -- Marsh, Elijah              7 WAC-CA                    NT         DQ  
                  50.41        DQ (1:01.48)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Chiang, River R           10 RMDA-CA                27.48      28.13  
  2 Garzon, Esiquiel J        10 RMDA-CA                29.03      28.79  
  3 Lee, Nathan S             10 CERR-CA                28.98      29.43  
  4 Vet, Andrew T              9 RMDA-CA                30.42      30.15  
  5 Mo, Cheney C              10 CERR-CA                29.35      30.20  
  6 Alvarez, Conner D          9 Oasis-CA               32.06      30.82  
  7 Farrington, Sebastian M   10 ARSC-CA                30.92      30.96  
  8 Mikulski, Leon C          10 RMDA-CA                31.02      31.45  
  9 Jordan, Jake              10 UN-02-CA               31.66      31.60  
 10 Jiang, Kenny Z             9 CRWN-CA                31.17      31.77  
 11 Chun, Tim                 10 SGSG-CA                32.95      31.92  
 12 Usita, Keeno D             9 RMDA-CA                31.43      32.33  
 13 Dornoff, Anthony M         8 CERR-CA                32.22      32.39  
 14 Lin, Peter                10 MAX-CA                 32.81      32.65  
 15 Ocean, Howard W           10 RMDA-CA                33.46      32.86  
 16 Adkins, Silas H           10 RMDA-CA                32.89      32.91  
 17 Chavez, Adam R            10 RMDA-CA                33.48      34.24  
 18 Martinez, Nathan M         9 COMM-CA                33.06      34.41  
RED - Division  
  1 Yu, Andy                   9 MAX-CA                 34.73      33.59  
  2 Chang, Isaac J             9 RMDA-CA                34.27      33.71  
  3 Apostol, Jazen F          10 CERR-CA                34.81      33.88  
  4 Kim, Brian W              10 RMDA-CA                35.64      34.10  
  5 Marsh, Max                 9 WAC-CA                 34.22      35.24  
  6 Ho, Matthew L             10 MAX-CA                 35.94      35.30  
  7 Frascini, Jeremiah G       8 RMDA-CA                36.79      35.33  
  8 Jeng, Christian L         10 ULTR-CA                37.18      37.68  
  9 Suarez, Jason             10 COMM-CA                35.64      38.06  
WHT - Division  
  1 Lai, Archie C              9 SGSG-CA                   NT      33.53  
  2 Chiang, Jordan T           7 RMDA-CA                38.49      38.56  
  3 Enciso, Archie S          10 CERR-CA                   NT      38.89  
  4 Goeij, Samuel A           10 SGSG-CA                44.86      38.99  
  5 Juarez-Razo, Ian           8 Oasis-CA               39.50      40.52  
  5 Lee, Kyle M               10 SGSG-CA                41.73      40.52  
  7 Sales Calles, Mario D     10 Oasis-CA               42.00      40.82  
  8 Au, Darian                10 ARSC-CA                49.51      41.68  
  9 Baxter, Joshua J           8 RMDA-CA                41.53      42.08  
 10 Rodriguez, Cory A          9 SPS-CA                    NT      43.41  
 11 Villegas, Nathon X         9 RMDA-CA                49.25      43.94  
 12 Li, Raymond                7 MAX-CA                 52.25      44.19  
 13 Kwok, Michael K           10 MPMR-CA                   NT      46.08  
 14 Marchlewicz, Brody S       9 Oasis-CA               46.57      47.69  
 15 Pham, Theodore H           8 ARSC-CA                   NT      49.24  
 16 Gao, Vincent              10 SGSG-CA                45.84      49.54  
 17 Soto, Noah H               9 BPAC-CA                52.28      50.30  
 18 Garcia, Diego R            8 MPMR-CA                53.82      52.45  
 19 Farhangi, Taraz B         10 RMDA-CA                   NT      53.34  
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Garzon, Esiquiel J        10 RMDA-CA              1:03.19    1:02.65  
  2 Lee, Nathan S             10 CERR-CA              1:04.65    1:03.76  
                  31.23     1:03.76 (32.53)                                        
  3 Vet, Andrew T              9 RMDA-CA              1:07.10    1:07.01  
                  32.09     1:07.01 (34.92)                                        
  4 Jiang, Kenny Z             9 CRWN-CA              1:08.57    1:07.57  
                  32.16     1:07.57 (35.41)                                        
  5 Farrington, Sebastian M   10 ARSC-CA              1:08.46    1:08.10  
                  33.45     1:08.10 (34.65)                                        
  6 Alvarez, Conner D          9 Oasis-CA             1:08.48    1:09.08  
                  33.58     1:09.08 (35.50)                                        
  7 Mikulski, Leon C          10 RMDA-CA              1:07.46    1:09.69  
                  33.80     1:09.69 (35.89)                                        
  8 Usita, Keeno D             9 RMDA-CA              1:10.02    1:10.61  
                  33.72     1:10.61 (36.89)                                        
  9 Chun, Tim                 10 SGSG-CA              1:12.23    1:12.48  
                  34.04     1:12.48 (38.44)                                        
 10 Adkins, Silas H           10 RMDA-CA              1:13.36    1:13.12  
                  34.52     1:13.12 (38.60)                                        
 11 Lin, Peter                10 MAX-CA               1:13.82    1:13.30  
                  35.61     1:13.30 (37.69)                                        
 12 Wu, Matthew S              9 SGSG-CA              1:13.54    1:13.74  
                  37.21     1:13.74 (36.53)                                        
RED - Division  
  1 Wang, Hughes Y             9 MAX-CA               1:15.99    1:14.49  
                  35.25     1:14.49 (39.24)                                        
  2 Yu, Andy                   9 MAX-CA               1:14.70    1:15.14  
                  36.03     1:15.14 (39.11)                                        
  3 Kim, Brian W              10 RMDA-CA              1:20.13    1:16.20  
                  36.54     1:16.20 (39.66)                                        
  4 Marsh, Max                 9 WAC-CA               1:17.00    1:16.36  
                  37.24     1:16.36 (39.12)                                        
  5 Ho, Matthew L             10 MAX-CA               1:19.47    1:17.05  
                  36.60     1:17.05 (40.45)                                        
WHT - Division  
  1 Frascini, Jeremiah G       8 RMDA-CA              1:23.73    1:18.71  
                  37.99     1:18.71 (40.72)                                        
  2 Lai, Archie C              9 SGSG-CA              1:22.17    1:19.48  
                  38.30     1:19.48 (41.18)                                        
  3 Zhou, Zackary A            9 MAX-CA               1:21.80    1:20.68  
                  39.04     1:20.68 (41.64)                                        
  4 Chiang, Jordan T           7 RMDA-CA              1:24.73    1:22.32  
                  38.54     1:22.32 (43.78)                                        
  5 Jeng, Christian L         10 ULTR-CA              1:21.33    1:22.35  
                  39.97     1:22.35 (42.38)                                        
  6 Suarez, Jason             10 COMM-CA              1:26.12    1:24.93  
                  40.42     1:24.93 (44.51)                                        
  7 Chen, Samuel T            10 RMDA-CA              1:43.87    1:25.50  
                  39.14     1:25.50 (46.36)                                        
  8 Krohman, Kian J            8 Oasis-CA             1:26.01    1:26.52  
                  39.50     1:26.52 (47.02)                                        
  9 Acker, Nano R              9 ARSC-CA              1:25.08    1:32.53  
                  45.53     1:32.53 (47.00)                                        
 10 Baxter, Joshua J           8 RMDA-CA              1:27.60    1:35.05  
                  44.90     1:35.05 (50.15)                                        
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Chiang, River R           10 RMDA-CA              2:07.34    2:07.83  
  2 Garzon, Esiquiel J        10 RMDA-CA              2:12.26    2:10.50  
                  29.96     1:02.99 (33.03)     1:36.67 (33.68)     2:10.50 (33.83)
  3 Lee, Nathan S             10 CERR-CA              2:19.09    2:15.88  
                  31.68     1:06.07 (34.39)     1:41.50 (35.43)     2:15.88 (34.38)
  4 Mikulski, Leon C          10 RMDA-CA              2:24.00    2:23.33  
                  32.93     1:10.37 (37.44)     1:48.14 (37.77)     2:23.33 (35.19)
  5 Mo, Cheney C              10 CERR-CA              2:20.26    2:24.10  
                  32.13     1:08.53 (36.40)     1:46.42 (37.89)     2:24.10 (37.68)
  6 Farrington, Sebastian M   10 ARSC-CA              2:25.28    2:27.35  
                  33.35     1:11.10 (37.75)     1:49.56 (38.46)     2:27.35 (37.79)
  7 Jordan, Jake              10 UN-02-CA             2:28.52    2:28.54  
  8 Vet, Andrew T              9 RMDA-CA              2:27.82    2:28.81  
                  33.73     1:12.36 (38.63)     1:52.14 (39.78)     2:28.81 (36.67)
  9 Santoso, Gavin J          10 MAX-CA               2:41.80    2:35.17  
 10 Martinez, Nathan M         9 COMM-CA              2:31.70    2:36.21  
 11 Samanta, Noah             10 RMDA-CA              2:41.75    2:37.33  
 12 Wang, Hughes Y             9 MAX-CA               2:36.72    2:40.05  
 13 Velasco, Gian K           10 Oasis-CA             2:36.54    2:47.40  
RED - Division  
  1 Wu, Matthew S              9 SGSG-CA              2:43.88    2:44.80  
  2 Marsh, Max                 9 WAC-CA               2:49.01    2:45.41  
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Jiang, Kenny Z             9 CRWN-CA                35.53      35.42  
  2 Chavez, Adam R            10 RMDA-CA                37.23      38.80  
  3 Velasco, Gian K           10 Oasis-CA               39.94      40.12  
  4 Adkins, Silas H           10 RMDA-CA                39.07      40.40  
RED - Division  
  1 Wang, Hughes Y             9 MAX-CA                 41.84      41.61  
  2 Apostol, Jazen F          10 CERR-CA                43.57      44.04  
WHT - Division  
  1 Chen, Samuel T            10 RMDA-CA                49.68      40.29  
  2 Ho, Matthew L             10 MAX-CA                 44.24      40.67  
  3 Yu, Andy                   9 MAX-CA                 46.64      42.43  
  4 Lai, Archie C              9 SGSG-CA                   NT      42.81  
  5 Loza, Kristian M          10 Oasis-CA               45.05      42.87  
  6 Frascini, Jeremiah G       8 RMDA-CA                48.49      45.56  
  7 Krohman, Kian J            8 Oasis-CA                  NT      46.89  
  8 Marsh, Max                 9 WAC-CA                 44.78      47.38  
  9 Baxter, Joshua J           8 RMDA-CA                48.94      49.27  
 10 Rivas, J.J. B              9 CERR-CA                51.04      50.53  
 11 Gao, Vincent              10 SGSG-CA                52.06      52.45  
 12 Sang, Ricky                9 CERR-CA                   NT      52.93  
 13 Chang, Ryan L              8 SPS-CA                    NT      56.26  
 -- Acker, Nano R              9 ARSC-CA                45.75         DQ  
 -- Kwok, Michael K           10 MPMR-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Farrington, Sebastian M   10 ARSC-CA              1:15.57    1:16.86  
                  36.91     1:16.86 (39.95)                                        
  2 Lin, Peter                10 MAX-CA               1:22.36    1:23.11  
                  40.73     1:23.11 (42.38)                                        
  3 Samanta, Noah             10 RMDA-CA              1:24.39    1:26.76  
                  42.59     1:26.76 (44.17)                                        
  4 Chun, Tim                 10 SGSG-CA              1:28.44    1:31.62  
                  43.65     1:31.62 (47.97)                                        
RED - Division  
  1 Apostol, Jazen F          10 CERR-CA              1:33.42    1:31.74  
                  45.40     1:31.74 (46.34)                                        
  2 Jeng, Christian L         10 ULTR-CA              1:36.42    1:33.53  
                  46.57     1:33.53 (46.96)                                        
  3 Kim, Brian W              10 RMDA-CA              1:34.83    1:33.66  
                  45.56     1:33.66 (48.10)                                        
  4 Ocean, Howard W           10 RMDA-CA              1:33.77    1:34.06  
                  45.66     1:34.06 (48.40)                                        
  5 Chiu, Gabriel A            9 CRWN-CA              1:32.94    1:40.59  
                  49.29     1:40.59 (51.30)                                        
WHT - Division  
  1 Wu, Matthew S              9 SGSG-CA              1:37.08    1:30.14  
                1:37.45         1:30.14 ( )                                        
  2 Usita, Keeno D             9 RMDA-CA                   NT    1:30.85  
                  44.55     1:30.85 (46.30)                                        
  3 Lai, Archie C              9 SGSG-CA                   NT    1:34.05  
                  45.81     1:34.05 (48.24)                                        
  4 Baxter, Joshua J           8 RMDA-CA                   NT    1:41.40  
                  49.41     1:41.40 (51.99)                                        
  5 Pham, Theodore H           8 ARSC-CA                   NT    2:02.04  
  6 Soto, Noah H               9 BPAC-CA                   NT    2:40.07  
                1:15.77   2:40.07 (1:24.30)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Santoso, Gavin J          10 MAX-CA                 38.13      37.14  
  2 Mo, Cheney C              10 CERR-CA                39.48      38.92  
  3 Alvarez, Conner D          9 Oasis-CA               39.30      39.47  
  4 Garzon, Esiquiel J        10 RMDA-CA                39.21      39.97  
  5 Dornoff, Anthony M         8 CERR-CA                40.34      40.84  
  6 Adkins, Silas H           10 RMDA-CA                40.38      41.06  
  7 Chun, Tim                 10 SGSG-CA                43.63      42.39  
  8 Mikulski, Leon C          10 RMDA-CA                44.67      42.78  
  9 Ho, Matthew L             10 MAX-CA                 43.62      44.05  
 10 Usita, Keeno D             9 RMDA-CA                43.00      44.06  
 11 Martinez, Nathan M         9 COMM-CA                44.68      48.63  
RED - Division  
  1 Chiang, Jordan T           7 RMDA-CA                48.19      49.96  
 -- Wang, Hughes Y             9 MAX-CA                 48.93         DQ  
WHT - Division  
  1 Lee, Kyle M               10 SGSG-CA                50.09      48.74  
  2 Apostol, Jazen F          10 CERR-CA                   NT      49.31  
  3 Krohman, Kian J            8 Oasis-CA                  NT      50.04  
  4 Lin, Peter                10 MAX-CA                 49.98      50.24  
  5 Zhou, Zackary A            9 MAX-CA                 55.53      50.57  
  6 Sang, Ricky                9 CERR-CA                55.70      52.81  
  7 Baxter, Joshua J           8 RMDA-CA                52.34      52.91  
  8 Chen, Samuel T            10 RMDA-CA                   NT      53.10  
  9 Kim, Brian W              10 RMDA-CA                   NT      53.95  
 10 Jeng, Christian L         10 ULTR-CA                52.06      54.63  
 11 Acker, Nano R              9 ARSC-CA                   NT      58.22  
 12 Gao, Vincent              10 SGSG-CA                   NT    1:02.44  
 -- Suarez, Jason             10 COMM-CA                55.76         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Santoso, Gavin J          10 MAX-CA               1:22.71    1:21.32  
  2 Jiang, Kenny Z             9 CRWN-CA              1:34.85    1:24.31  
  3 Dornoff, Anthony M         8 CERR-CA              1:23.92    1:26.84  
  4 Adkins, Silas H           10 RMDA-CA              1:28.60    1:29.07  
  5 Ho, Matthew L             10 MAX-CA               1:32.47    1:32.44  
  6 Chavez, Adam R            10 RMDA-CA              1:30.21    1:37.07  
  7 Usita, Keeno D             9 RMDA-CA              1:39.34    1:37.71  
                  46.13     1:37.71 (51.58)                                        
  8 Martinez, Nathan M         9 COMM-CA              1:36.39    1:38.65  
  9 Chiu, Gabriel A            9 CRWN-CA              1:39.20    1:43.13  
                  48.29     1:43.13 (54.84)                                        
RED - Division  
  1 Chun, Tim                 10 SGSG-CA              1:42.32    1:30.00  
                  41.18     1:30.00 (48.82)                                        
  2 Velasco, Gian K           10 Oasis-CA             1:41.95    1:40.79  
                  47.63     1:40.79 (53.16)                                        
  3 Yu, Andy                   9 MAX-CA               1:47.73    1:41.94  
                  48.26     1:41.94 (53.68)                                        
  4 Chiang, Jordan T           7 RMDA-CA              1:44.14    1:43.90  
                  48.92     1:43.90 (54.98)                                        
WHT - Division  
  1 Chang, Isaac J             9 RMDA-CA                   NT    1:38.00  
                  45.57     1:38.00 (52.43)                                        
  2 Goeij, Samuel A           10 SGSG-CA              2:02.10    1:46.71  
                  50.82     1:46.71 (55.89)                                        
  3 Ocean, Howard W           10 RMDA-CA              1:56.44    1:47.80  
                  51.16     1:47.80 (56.64)                                        
  4 Lee, Kyle M               10 SGSG-CA              1:58.43    1:48.65  
                  51.02     1:48.65 (57.63)                                        
  5 Baxter, Joshua J           8 RMDA-CA              1:56.73    1:50.93  
                  52.06     1:50.93 (58.87)                                        
  6 Au, Darian                10 ARSC-CA                   NT    1:52.31  
                  52.83     1:52.31 (59.48)                                        
  7 Kim, Brian W              10 RMDA-CA                   NT    1:53.68  
                  52.79   1:53.68 (1:00.89)                                        
  8 Marchlewicz, Brody S       9 Oasis-CA             2:02.36    1:57.96  
  9 Suarez, Jason             10 COMM-CA                   NT    1:58.99  
                  53.72   1:58.99 (1:05.27)                                        
 10 Juarez-Razo, Ian           8 Oasis-CA             2:01.26    2:01.74  
                  57.65   2:01.74 (1:04.09)                                        
 -- Garcia, Diego R            8 MPMR-CA              2:32.15         DQ  
                1:03.75        DQ (1:18.21)                                        
 -- Sales Calles, Mario D     10 Oasis-CA                  NT         DQ  
                1:04.71        DQ (1:10.45)                                        
 -- Pham, Theodore H           8 ARSC-CA                   NT         DQ  
                  59.92        DQ (1:04.12)                                        
 -- Gao, Vincent              10 SGSG-CA                   NT         DQ  
                1:03.80        DQ (1:10.05)                                        
 -- Farhangi, Taraz B         10 RMDA-CA                   NT         DQ  
                1:33.35        DQ (1:38.92)                                        
 -- Frascini, Jeremiah G       8 RMDA-CA              1:49.79         DQ  
                  49.08          DQ (57.26)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Chiang, River R           10 RMDA-CA                33.07      31.89  
  2 Mo, Cheney C              10 CERR-CA                32.59      32.64  
  3 Vet, Andrew T              9 RMDA-CA                36.04      33.95  
  4 Lin, Peter                10 MAX-CA                 35.81      35.43  
  5 Dornoff, Anthony M         8 CERR-CA                35.48      35.63  
  6 Chun, Tim                 10 SGSG-CA                35.90      35.96  
  7 Usita, Keeno D             9 RMDA-CA                35.24      38.23  
  8 Martinez, Nathan M         9 COMM-CA                37.08      39.38  
  9 Velasco, Gian K           10 Oasis-CA               35.16      39.68  
RED - Division  
  1 Santoso, Gavin J          10 MAX-CA                 39.85      37.96  
  2 Marsh, Max                 9 WAC-CA                 39.72      40.60  
WHT - Division  
  1 Yu, Andy                   9 MAX-CA                 42.24      39.62  
  2 Chavez, Adam R            10 RMDA-CA                41.70      41.77  
  3 Loza, Kristian M          10 Oasis-CA                  NT      41.79  
  4 Apostol, Jazen F          10 CERR-CA                   NT      42.00  
  5 Suarez, Jason             10 COMM-CA                44.89      42.35  
  6 Zhou, Zackary A            9 MAX-CA                 46.58      42.63  
  7 Lai, Archie C              9 SGSG-CA                41.96      44.42  
  8 Wu, Matthew S              9 SGSG-CA                43.00      44.85  
  9 Frascini, Jeremiah G       8 RMDA-CA                47.81      46.09  
 10 Jeng, Christian L         10 ULTR-CA                46.28      46.59  
 11 Rivas, J.J. B              9 CERR-CA                50.88      47.93  
 12 Chiang, Jordan T           7 RMDA-CA                46.06      48.66  
 13 Lee, Kyle M               10 SGSG-CA                50.10      50.15  
 14 Sang, Ricky                9 CERR-CA                54.99      50.67  
 15 Gao, Vincent              10 SGSG-CA                52.77      53.95  
 -- Chang, Ryan L              8 SPS-CA                    NT         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lee, Nathan S             10 CERR-CA              1:08.84    1:08.31  
                  31.80     1:08.31 (36.51)                                        
  2 Mo, Cheney C              10 CERR-CA              1:09.86    1:10.14  
                  32.66     1:10.14 (37.48)                                        
  3 Chiang, River R           10 RMDA-CA              1:12.88    1:11.51  
                  33.05     1:11.51 (38.46)                                        
  4 Mikulski, Leon C          10 RMDA-CA              1:21.32    1:21.23  
                  39.33     1:21.23 (41.90)                                        
  5 Farrington, Sebastian M   10 ARSC-CA              1:20.19    1:21.62  
                  36.03     1:21.62 (45.59)                                        
 -- Vet, Andrew T              9 RMDA-CA              1:19.79         DQ  
                  36.97          DQ (43.85)                                        
WHT - Division  
  1 Kim, Brian W              10 RMDA-CA                   NT    1:36.56  
                  44.30     1:36.56 (52.26)                                        
  2 Lee, Kyle M               10 SGSG-CA              1:56.89    1:58.54  
                  56.14   1:58.54 (1:02.40)                                        
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Garzon, Esiquiel J        10 RMDA-CA              1:13.32    1:11.26  
                  34.19     1:11.26 (37.07)                                        
  2 Chiang, River R           10 RMDA-CA              1:11.46    1:11.39  
                  33.95     1:11.39 (37.44)                                        
  3 Lee, Nathan S             10 CERR-CA              1:14.00    1:12.56  
                  33.23     1:12.56 (39.33)                                        
  4 Mo, Cheney C              10 CERR-CA              1:14.76    1:15.11  
  5 Mikulski, Leon C          10 RMDA-CA              1:19.02    1:15.33  
                  35.24     1:15.33 (40.09)                                        
  6 Vet, Andrew T              9 RMDA-CA              1:18.35    1:16.03  
                  37.01     1:16.03 (39.02)                                        
  7 Jiang, Kenny Z             9 CRWN-CA              1:18.50    1:16.83  
                  37.66     1:16.83 (39.17)                                        
  8 Dornoff, Anthony M         8 CERR-CA              1:13.93    1:16.88  
                  37.01     1:16.88 (39.87)                                        
  9 Alvarez, Conner D          9 Oasis-CA             1:17.83    1:17.57  
                  37.57     1:17.57 (40.00)                                        
 10 Santoso, Gavin J          10 MAX-CA               1:18.10    1:17.91  
                  37.82     1:17.91 (40.09)                                        
 11 Jordan, Jake              10 UN-02-CA             1:20.44    1:19.01  
                  35.42     1:19.01 (43.59)                                        
 12 Samanta, Noah             10 RMDA-CA              1:25.14    1:23.11  
                  38.45     1:23.11 (44.66)                                        
 13 Chavez, Adam R            10 RMDA-CA              1:23.82    1:25.99  
                  38.51     1:25.99 (47.48)                                        
 14 Lin, Peter                10 MAX-CA               1:24.81    1:26.22  
                  37.75     1:26.22 (48.47)                                        
 15 Wu, Matthew S              9 SGSG-CA              1:26.89    1:27.66  
                  45.19     1:27.66 (42.47)                                        
 16 Velasco, Gian K           10 Oasis-CA             1:25.97    1:28.17  
                  40.69     1:28.17 (47.48)                                        
RED - Division  
  1 Chang, Isaac J             9 RMDA-CA              1:29.51    1:25.68  
                  40.10     1:25.68 (45.58)                                        
  2 Wang, Hughes Y             9 MAX-CA               1:28.16    1:26.83  
                  40.45     1:26.83 (46.38)                                        
  3 Yu, Andy                   9 MAX-CA               1:34.06    1:28.58  
                  42.14     1:28.58 (46.44)                                        
  4 Chiang, Jordan T           7 RMDA-CA              1:34.24    1:35.59  
                  47.91     1:35.59 (47.68)                                        
  5 Chiu, Gabriel A            9 CRWN-CA              1:31.52    1:37.35  
WHT - Division  
  1 Apostol, Jazen F          10 CERR-CA                   NT    1:27.34  
                  40.72     1:27.34 (46.62)                                        
  2 Ho, Matthew L             10 MAX-CA                    NT    1:28.34  
                  43.32     1:28.34 (45.02)                                        
  3 Lai, Archie C              9 SGSG-CA                   NT    1:33.79  
                  44.38     1:33.79 (49.41)                                        
  4 Frascini, Jeremiah G       8 RMDA-CA              1:42.41    1:35.21  
                  46.04     1:35.21 (49.17)                                        
  5 Suarez, Jason             10 COMM-CA              1:49.30    1:35.72  
                  43.74     1:35.72 (51.98)                                        
  6 Jeng, Christian L         10 ULTR-CA              1:36.10    1:35.95  
                  45.33     1:35.95 (50.62)                                        
  7 Goeij, Samuel A           10 SGSG-CA              1:42.06    1:40.28  
                  49.89     1:40.28 (50.39)                                        
  8 Lee, Kyle M               10 SGSG-CA              1:39.03    1:40.63  
                  50.60     1:40.63 (50.03)                                        
  9 Juarez-Razo, Ian           8 Oasis-CA                  NT    1:44.62  
                  50.23     1:44.62 (54.39)                                        
 10 Au, Darian                10 ARSC-CA                   NT    1:45.25  
                  51.14     1:45.25 (54.11)                                        
 -- Marchlewicz, Brody S       9 Oasis-CA             1:55.29         DQ  
                  58.83          DQ (54.66)                                        
 -- Garcia, Diego R            8 MPMR-CA                   NT         DQ  
                1:15.97        DQ (1:09.04)                                        
 -- Gao, Vincent              10 SGSG-CA              1:55.79         DQ  
                1:58.60          DQ (16.79)                                        
 -- Rodriguez, Cory A          9 SPS-CA                    NT         DQ  
                  53.76        DQ (1:05.74)                                        
 -- Sales Calles, Mario D     10 Oasis-CA             2:02.70         DQ  
                  48.07          DQ (59.53)                                        
 
Boys 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Chiang, River R           10 RMDA-CA              2:24.99    2:26.96  
                  32.33     1:08.49 (36.16)     1:54.88 (46.39)     2:26.96 (32.08)
  2 Lee, Nathan S             10 CERR-CA              2:35.57    2:34.94  
                  32.04     1:10.71 (38.67)     1:59.55 (48.84)     2:34.94 (35.39)
  3 Garzon, Esiquiel J        10 RMDA-CA              2:34.92    2:36.41  
                  33.14     1:14.67 (41.53)     2:02.52 (47.85)     2:36.41 (33.89)
  4 Santoso, Gavin J          10 MAX-CA               3:07.40    2:51.02  
                  38.13     1:22.26 (44.13)     2:09.88 (47.62)     2:51.02 (41.14)
  5 Martinez, Nathan M         9 COMM-CA              2:56.11    2:54.03  
                  37.51     1:23.73 (46.22)     2:17.75 (54.02)     2:54.03 (36.28)
  6 Velasco, Gian K           10 Oasis-CA             3:02.42    3:05.35  
                  41.90     1:27.91 (46.01)     2:24.22 (56.31)     3:05.35 (41.13)
 -- Farrington, Sebastian M   10 ARSC-CA              2:43.06         DQ  
                  36.39     1:17.76 (41.37)     2:06.54 (48.78)          DQ (38.75)
 -- Dornoff, Anthony M         8 CERR-CA              2:41.81         DQ  
                  36.12     1:18.56 (42.44)     2:07.56 (49.00)          DQ (33.87)
RED - Division  
  1 Wu, Matthew S              9 SGSG-CA              3:24.50    3:04.65  
                  46.97     1:32.64 (45.67)     2:26.24 (53.60)     3:04.65 (38.41)
  2 Loza, Kristian M          10 Oasis-CA             3:24.50    3:10.29  
                  40.99     1:27.68 (46.69)     2:24.80 (57.12)     3:10.29 (45.49)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kanemitsu, Michael S      11 RMDA-CA                26.29      26.10  
  2 Truong, Adam K            12 MPMR-CA                26.87      26.15  
  3 Kim, Theodore D           12 CERR-CA                27.49      27.00  
  4 Jiang, Alex Z             12 CRWN-CA                27.59      27.14  
  5 Yang, Felix               12 MPMR-CA                28.90      27.84  
  6 Ausness, Nate R           12 RMDA-CA                29.04      28.18  
  7 Chang, Bryan N            11 ARSC-CA                28.25      28.35  
  8 Li, Daniel                12 MAX-CA                 28.23      28.38  
  9 Silva, Mason N            12 WAC-CA                 28.28      28.40  
 10 Ocean, Kenneth W          12 RMDA-CA                29.64      28.87  
 11 Velasco, Djovan D         12 Oasis-CA               28.61      29.23  
 12 Chiu, Jonathan A          12 CRWN-CA                29.85      29.79  
 13 Soto Garcia, David H      12 BPAC-CA                30.36      29.90  
 14 Huang, Jianson            11 ARSC-CA                30.05      31.05  
RED - Division  
  1 Yip Huang, Roberto *      12 MPMR-CA                31.89      30.47  
  2 Pang, Frank *             11 MPMR-CA                32.79      30.99  
  3 Dominguez, Eduardo M      12 Shore Aquatics-CA      33.51      32.21  
  3 Qian, Alton Y             11 MPMR-CA                32.53      32.21  
  5 Chavez, Noah E            12 RMDA-CA                32.57      32.32  
  6 Walsh, Kristopher W       12 WAC-CA                 31.76      32.75  
  7 Robles, Timothy           12 COMM-CA                33.44      32.83  
  8 Droessler, Owen M         12 RMDA-CA                33.39      35.00  
WHT - Division  
  1 Stofferahn, Kaden M       11 Oasis-CA               34.93      32.30  
  2 Mendoza, Saul J           11 COMM-CA                33.71      33.44  
  3 Choung, Brandon S         11 CERR-CA                34.46      34.80  
  4 Slowinski, Ian A          11 Shore Aquatics-CA      35.54      35.65  
  5 Longoria, Naz             11 COMM-CA                37.72      35.69  
  6 Quintero-Guan, Sean *     11 MPMR-CA                34.89      35.71  
  7 Garica, Will W            12 ARSC-CA                34.07      35.92  
  8 Tam, Anthony              12 CERR-CA                37.87      36.41  
  9 Tran, Caymin K            11 SGSG-CA                37.87      37.88  
 10 Figueroa, Steven M        11 RMDA-CA                39.17      40.17  
 11 Hoang, Minh               11 Oasis-CA               44.83      41.63  
 12 Marsh, Alonzo T           11 WAC-CA                 44.07      44.90  
 13 Lin, Lishen *             11 MPMR-CA                   NT      44.93  
 14 Marsh, Nathan J           11 WAC-CA                 52.43      50.11  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Truong, Adam K            12 MPMR-CA                59.31      57.88  
                  28.27       57.88 (29.61)                                        
  2 Jiang, Alex Z             12 CRWN-CA              1:00.41      58.11  
                  28.07       58.11 (30.04)                                        
  3 Lee, Matthew W            11 CERR-CA                57.52      58.32  
                  28.41       58.32 (29.91)                                        
  4 Mackinnon, Aaron N        11 CERR-CA              1:00.51      59.55  
  5 Kim, Theodore D           12 CERR-CA                58.94      59.72  
                  28.73       59.72 (30.99)                                        
  6 Ausness, Nate R           12 RMDA-CA              1:00.95    1:00.39  
                  29.24     1:00.39 (31.15)                                        
  7 Ho, Shawn S               12 CRWN-CA              1:01.66    1:01.34  
                  30.15     1:01.34 (31.19)                                        
  8 Chun, Ray                 12 SGSG-CA              1:03.41    1:02.49  
                  30.76     1:02.49 (31.73)                                        
  9 Yang, Felix               12 MPMR-CA              1:05.09    1:02.51  
                  29.83     1:02.51 (32.68)                                        
 10 Sohn, Theo N              12 RMDA-CA              1:02.95    1:02.66  
                  29.90     1:02.66 (32.76)                                        
 11 Silva, Mason N            12 WAC-CA               1:03.46    1:03.00  
                  30.42     1:03.00 (32.58)                                        
 12 Rodriguez, Ryli K         11 RMDA-CA              1:05.95    1:05.18  
                  31.20     1:05.18 (33.98)                                        
 13 Tsai, Russell Y           12 CRWN-CA              1:03.84    1:05.67  
                  31.65     1:05.67 (34.02)                                        
RED - Division  
  1 Rayfield, Robert R        11 RMDA-CA              1:09.43    1:06.35  
                  31.61     1:06.35 (34.74)                                        
  2 Pang, Frank *             11 MPMR-CA              1:10.79    1:07.55  
                  32.91     1:07.55 (34.64)                                        
  3 Wu, Jeffrey S             11 SGSG-CA              1:06.86    1:07.70  
                  32.70     1:07.70 (35.00)                                        
  4 Huang, Jianson            11 ARSC-CA              1:07.36    1:08.42  
                  32.59     1:08.42 (35.83)                                        
  5 Yip Huang, Roberto *      12 MPMR-CA              1:08.60    1:08.69  
                  32.45     1:08.69 (36.24)                                        
 -- Baxter, David S           11 RMDA-CA              1:11.54         DQ  
WHT - Division  
  1 Rahro, Justin K           11 SPS-CA               1:12.99    1:10.33  
                  33.04     1:10.33 (37.29)                                        
  2 Dominguez, Eduardo M      12 Shore Aquatics-CA    1:15.54    1:10.34  
                  34.06     1:10.34 (36.28)                                        
  3 Wang, Vincent J           11 RMDA-CA              1:12.43    1:10.74  
                  33.51     1:10.74 (37.23)                                        
  4 Mendoza, Saul J           11 COMM-CA              1:12.33    1:12.59  
                  35.45     1:12.59 (37.14)                                        
  5 Han, Sweeney              12 SPS-CA               1:14.61    1:15.48  
                  35.32     1:15.48 (40.16)                                        
  6 Norris, Liam G            11 RMDA-CA              1:17.99    1:16.53  
                  36.05     1:16.53 (40.48)                                        
  7 Quintero-Guan, Karl *     11 MPMR-CA              1:20.18    1:17.29  
                  37.67     1:17.29 (39.62)                                        
  8 Shen, Johnny              11 SPS-CA               1:14.36    1:17.98  
                  37.27     1:17.98 (40.71)                                        
  9 Choung, Brandon S         11 CERR-CA              1:19.41    1:18.89  
                  38.00     1:18.89 (40.89)                                        
 10 Slowinski, Ian A          11 Shore Aquatics-CA    1:17.82    1:19.16  
                  37.31     1:19.16 (41.85)                                        
 11 Alaniz, Isaac J           11 WAC-CA                    NT    1:19.61  
                  38.77     1:19.61 (40.84)                                        
 12 Peters, Andrew C          11 RMDA-CA              1:34.69    1:19.63  
                  37.38     1:19.63 (42.25)                                        
 13 Garica, Will W            12 ARSC-CA              1:19.77    1:19.69  
                  36.60     1:19.69 (43.09)                                        
 14 Droessler, Owen M         12 RMDA-CA              1:16.74    1:19.98  
                  36.83     1:19.98 (43.15)                                        
 15 Choi, Nathan S            11 RMDA-CA                   NT    1:23.25  
                  37.54     1:23.25 (45.71)                                        
 16 Sui, Jonathan C           11 SPS-CA               1:48.04    1:23.36  
                  39.90     1:23.36 (43.46)                                        
 17 Longoria, Naz             11 COMM-CA              1:25.58    1:23.98  
                  39.28     1:23.98 (44.70)                                        
 18 Tran, Caymin K            11 SGSG-CA              1:26.06    1:24.15  
                  41.10     1:24.15 (43.05)                                        
 19 Chu, Horace *             11 MPMR-CA              1:46.38    1:46.48  
                  50.43     1:46.48 (56.05)                                        
 20 Gandara, Carlos R         11 RMDA-CA                   NT    1:51.78  
                  52.68     1:51.78 (59.10)                                        
 21 Marsh, Nathan J           11 WAC-CA               1:57.63    1:58.94  
                  53.82   1:58.94 (1:05.12)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lee, Matthew W            11 CERR-CA              2:07.33    2:05.58  
                  28.68     1:00.10 (31.42)     1:33.19 (33.09)     2:05.58 (32.39)
  2 Ho, Shawn S               12 CRWN-CA              2:13.38    2:10.00  
                  30.74     1:03.70 (32.96)     1:37.23 (33.53)     2:10.00 (32.77)
  3 Li, Daniel                12 MAX-CA               2:12.00    2:12.55  
                  30.19     1:04.21 (34.02)     1:38.99 (34.78)     2:12.55 (33.56)
  4 Sohn, Theo N              12 RMDA-CA              2:16.73    2:15.20  
                  30.75     1:05.23 (34.48)     1:40.99 (35.76)     2:15.20 (34.21)
  5 De La Mora, Guillermo A   11 COMM-CA              2:19.81    2:17.00  
                  30.70     1:05.38 (34.68)     1:41.92 (36.54)     2:17.00 (35.08)
  6 Kadiman, Jayden           11 CRWN-CA              2:22.92    2:19.53  
                  31.78     1:07.25 (35.47)     1:44.41 (37.16)     2:19.53 (35.12)
  7 Chun, Ray                 12 SGSG-CA              2:20.34    2:21.16  
                  33.05     1:09.11 (36.06)     1:45.40 (36.29)     2:21.16 (35.76)
  8 Rodriguez, Ryli K         11 RMDA-CA              2:24.36    2:21.28  
RED - Division  
  1 Ocean, Kenneth W          12 RMDA-CA              2:30.82    2:18.59  
  2 Wu, Jeffrey S             11 SGSG-CA              2:26.35    2:31.20  
  3 Walsh, Kristopher W       12 WAC-CA               2:29.09    2:33.71  
WHT - Division  
  1 Robles, Timothy           12 COMM-CA              2:42.34    2:34.99  
  2 Estanislao, Ryan M        11 SPS-CA                    NT    2:45.54  
  3 Quintero-Guan, Sean *     11 MPMR-CA                   NT    2:48.17  
  4 Tran, Caymin K            11 SGSG-CA              3:08.78    3:01.20  
  5 Canty, Ethan A            12 RMDA-CA                   NT    3:28.06  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Wong, Benjamin C          12 CERR-CA                28.94      29.98  
  2 Truong, Adam K            12 MPMR-CA                30.00      30.83  
  3 Kim, Theodore D           12 CERR-CA                31.26      31.35  
  4 Mackinnon, Aaron N        11 CERR-CA                31.00      32.31  
  5 Chang, Bryan N            11 ARSC-CA                33.19      33.75  
  6 Lam, Kyle                 11 MPMR-CA                35.77      35.04  
RED - Division  
  1 Cruz, Oscar Z             12 WAC-CA                 36.94      30.46  
  2 Kadiman, Jayden           11 CRWN-CA                38.25      37.05  
  3 Pang, Frank *             11 MPMR-CA                36.87      37.07  
  4 Chavez, Noah E            12 RMDA-CA                36.94      37.09  
  5 Wang, Vincent J           11 RMDA-CA                38.81      37.11  
  6 Nakagawa, Anderson        11 SPS-CA                 39.77      37.32  
  7 Rayfield, Robert R        11 RMDA-CA                38.10      38.32  
WHT - Division  
  1 Silva, Mason N            12 WAC-CA                    NT      35.80  
  2 Krohman, Gavin D          11 Oasis-CA                  NT      39.21  
  3 Mendoza, Saul J           11 COMM-CA                40.03      39.84  
  4 Walsh, Kristopher W       12 WAC-CA                 44.24      40.18  
  5 Norris, Liam G            11 RMDA-CA                45.24      40.73  
  6 Shen, Johnny              11 SPS-CA                 42.33      42.36  
  7 Alaniz, Isaac J           11 WAC-CA                    NT      43.93  
  8 Slowinski, Ian A          11 Shore Aquatics-CA         NT      44.96  
  9 Garica, Will W            12 ARSC-CA                45.43      45.05  
 10 Peters, Andrew C          11 RMDA-CA                49.30      45.95  
 11 Droessler, Owen M         12 RMDA-CA                45.86      46.22  
 12 Sui, Jonathan C           11 SPS-CA                 49.69      46.40  
 13 Figueroa, Steven M        11 RMDA-CA                50.19      49.61  
 14 Choi, Nathan S            11 RMDA-CA                   NT      52.14  
 15 Marsh, Alonzo T           11 WAC-CA                 54.30      54.21  
 16 Gandara, Carlos R         11 RMDA-CA                   NT    1:04.07  
 17 Marsh, Nathan J           11 WAC-CA               1:00.15    1:14.45  
 -- Chu, Horace *             11 MPMR-CA                53.25         DQ  
 -- Han, Sweeney              12 SPS-CA                 42.50         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Cruz, Oscar Z             12 WAC-CA               1:05.09    1:05.06  
                  32.15     1:05.06 (32.91)                                        
  2 Truong, Adam K            12 MPMR-CA              1:04.92    1:05.46  
                  32.52     1:05.46 (32.94)                                        
  3 Lee, Matthew W            11 CERR-CA              1:09.11    1:09.63  
                  33.97     1:09.63 (35.66)                                        
  4 Mackinnon, Aaron N        11 CERR-CA              1:06.69    1:09.67  
                  33.94     1:09.67 (35.73)                                        
  5 Tsai, Russell Y           12 CRWN-CA              1:11.12    1:11.36  
                  35.45     1:11.36 (35.91)                                        
  6 Sohn, Theo N              12 RMDA-CA              1:14.77    1:12.32  
                  34.49     1:12.32 (37.83)                                        
  7 Chang, Bryan N            11 ARSC-CA              1:13.06    1:13.28  
  8 Hah, Jj                   12 CRWN-CA              1:19.28    1:14.78  
                  37.55     1:14.78 (37.23)                                        
RED - Division  
  1 Soto Garcia, David H      12 BPAC-CA              1:20.92    1:17.81  
                  38.59     1:17.81 (39.22)                                        
  2 Chun, Ray                 12 SGSG-CA              1:21.66    1:20.49  
                  39.39     1:20.49 (41.10)                                        
  3 Pang, Frank *             11 MPMR-CA              1:24.06    1:20.88  
                  39.16     1:20.88 (41.72)                                        
  4 Mendoza, Saul J           11 COMM-CA              1:24.75    1:22.70  
                  41.20     1:22.70 (41.50)                                        
WHT - Division  
  1 Wu, Jeffrey S             11 SGSG-CA              1:45.47    1:20.15  
                  39.45     1:20.15 (40.70)                                        
  2 Chavez, Noah E            12 RMDA-CA              1:30.43    1:20.26  
                  37.63     1:20.26 (42.63)                                        
  3 Rodriguez, Ryli K         11 RMDA-CA                   NT    1:20.49  
                  39.52     1:20.49 (40.97)                                        
  4 Chiu, Jonathan A          12 CRWN-CA              1:41.40    1:21.86  
                  40.40     1:21.86 (41.46)                                        
  5 Quintero-Guan, Karl *     11 MPMR-CA              1:29.10    1:27.96  
                  43.73     1:27.96 (44.23)                                        
  6 Dominguez, Eduardo M      12 Shore Aquatics-CA    1:41.61    1:30.93  
                  43.28     1:30.93 (47.65)                                        
  7 Estanislao, Ryan M        11 SPS-CA                    NT    1:37.47  
                  48.22     1:37.47 (49.25)                                        
  8 Figueroa, Steven M        11 RMDA-CA              1:49.23    1:46.74  
                  51.12     1:46.74 (55.62)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mackinnon, Aaron N        11 CERR-CA                33.18      33.35  
  2 Tsai, Russell Y           12 CRWN-CA                34.72      34.69  
  3 Kanemitsu, Michael S      11 RMDA-CA                37.95      37.24  
  4 Silva, Mason N            12 WAC-CA                 36.93      37.78  
  5 Velasco, Djovan D         12 Oasis-CA               37.79      38.78  
  6 Chang, Bryan N            11 ARSC-CA                39.23      39.31  
  7 Nakagawa, Anderson        11 SPS-CA                 37.98      39.33  
  8 Baxter, David S           11 RMDA-CA                38.14      39.89  
  9 Huang, Jianson            11 ARSC-CA                40.99      41.44  
RED - Division  
  1 Lam, Kyle                 11 MPMR-CA                41.84      39.09  
  2 Yang, Felix               12 MPMR-CA                42.48      39.82  
  3 Wu, Jeffrey S             11 SGSG-CA                42.05      41.04  
  4 Garica, Will W            12 ARSC-CA                44.53      43.22  
  5 Chavez, Noah E            12 RMDA-CA                43.97      43.91  
  6 Quintero-Guan, Sean *     11 MPMR-CA                43.60      45.05  
  7 Shen, Johnny              11 SPS-CA                 44.42      46.46  
  8 Quintero-Guan, Karl *     11 MPMR-CA                43.99      46.73  
WHT - Division  
  1 Cruz, Oscar Z             12 WAC-CA                 49.64      35.78  
  2 Yip Huang, Roberto *      12 MPMR-CA                45.43      40.71  
  3 Krohman, Gavin D          11 Oasis-CA               46.12      45.38  
  4 Zhou, Ambrose *           12 MPMR-CA                46.94      46.63  
  5 Rahro, Justin K           11 SPS-CA                 47.23      47.52  
  6 Dominguez, Eduardo M      12 Shore Aquatics-CA         NT      48.28  
  7 Slowinski, Ian A          11 Shore Aquatics-CA      47.24      49.25  
  8 Tran, Caymin K            11 SGSG-CA                49.09      49.46  
  9 Longoria, Naz             11 COMM-CA                50.33      50.53  
 10 Marsh, Nathan J           11 WAC-CA                    NT      53.34  
 11 Chu, Horace *             11 MPMR-CA                55.47      55.93  
 12 Figueroa, Steven M        11 RMDA-CA                56.25      59.05  
 -- Gandara, Carlos R         11 RMDA-CA                   NT         DQ  
 -- Norris, Liam G            11 RMDA-CA                46.46         DQ  
 -- Choung, Brandon S         11 CERR-CA                46.89         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Jiang, Alex Z             12 CRWN-CA              1:12.10    1:11.47  
                  33.54     1:11.47 (37.93)                                        
  2 Mackinnon, Aaron N        11 CERR-CA              1:12.54    1:11.53  
                  34.11     1:11.53 (37.42)                                        
  3 Li, Daniel                12 MAX-CA               1:17.80    1:15.00  
                  35.54     1:15.00 (39.46)                                        
  4 Cruz, Oscar Z             12 WAC-CA               1:16.34    1:15.70  
                  36.78     1:15.70 (38.92)                                        
  5 Tsai, Russell Y           12 CRWN-CA              1:14.11    1:15.86  
                  35.81     1:15.86 (40.05)                                        
  6 Hah, Jj                   12 CRWN-CA              1:15.17    1:16.24  
                  36.53     1:16.24 (39.71)                                        
  7 Kanemitsu, Michael S      11 RMDA-CA              1:21.80    1:18.01  
  8 Silva, Mason N            12 WAC-CA               1:18.15    1:22.05  
                  39.39     1:22.05 (42.66)                                        
  9 Soto Garcia, David H      12 BPAC-CA              1:28.69    1:24.10  
 10 Velasco, Djovan D         12 Oasis-CA             1:24.93    1:25.15  
 11 Kadiman, Jayden           11 CRWN-CA              1:24.53    1:25.21  
 12 Nakagawa, Anderson        11 SPS-CA               1:23.94    1:26.15  
 13 Rayfield, Robert R        11 RMDA-CA              1:27.43    1:28.84  
RED - Division  
  1 Ausness, Nate R           12 RMDA-CA              1:31.72    1:21.77  
  2 Yip Huang, Roberto *      12 MPMR-CA              1:33.91    1:27.89  
  3 Huang, Jianson            11 ARSC-CA              1:34.61    1:31.55  
 -- Tam, Anthony              12 CERR-CA              1:36.70         DQ  
WHT - Division  
  1 Ocean, Kenneth W          12 RMDA-CA                   NT    1:22.51  
  2 Garica, Will W            12 ARSC-CA              1:37.17    1:36.38  
  3 Qian, Alton Y             11 MPMR-CA              1:40.34    1:38.46  
  4 Quintero-Guan, Sean *     11 MPMR-CA              1:37.64    1:38.99  
  5 Stofferahn, Kaden M       11 Oasis-CA                  NT    1:40.57  
  6 Choung, Brandon S         11 CERR-CA              1:40.02    1:40.82  
  7 Estanislao, Ryan M        11 SPS-CA               1:41.71    1:42.29  
  8 Slowinski, Ian A          11 Shore Aquatics-CA    2:01.08    1:45.25  
  9 Longoria, Naz             11 COMM-CA              1:50.52    1:47.41  
 -- Tran, Caymin K            11 SGSG-CA              1:52.52         DQ  
 -- Hoang, Minh               11 Oasis-CA             2:18.02         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Swim-off
  1 Kanemitsu, Michael S      11 RMDA-CA                   NT    1:17.14  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Wong, Benjamin C          12 CERR-CA                27.70      27.94  
  2 Kanemitsu, Michael S      11 RMDA-CA                29.65      29.04  
  3 Ho, Shawn S               12 CRWN-CA                30.92      30.49  
  4 Velasco, Djovan D         12 Oasis-CA               31.27      31.43  
  5 Sohn, Theo N              12 RMDA-CA                32.25      31.54  
  6 Kim, Theodore D           12 CERR-CA                32.78      31.69  
  7 Chang, Bryan N            11 ARSC-CA                30.98      31.95  
  8 Tsai, Russell Y           12 CRWN-CA                32.60      32.41  
  9 Kadiman, Jayden           11 CRWN-CA                32.76      32.53  
 10 Yang, Felix               12 MPMR-CA                32.42      32.61  
 11 Rayfield, Robert R        11 RMDA-CA                33.76      34.30  
 -- Cruz, Oscar Z             12 WAC-CA                 27.88         DQ  
RED - Division  
  1 Ausness, Nate R           12 RMDA-CA                35.39      33.66  
  2 Lam, Kyle                 11 MPMR-CA                36.86      34.20  
  3 Rodriguez, Ryli K         11 RMDA-CA                35.74      35.13  
  4 Huang, Jianson            11 ARSC-CA                35.55      35.77  
  5 Nakagawa, Anderson        11 SPS-CA                 36.56      36.64  
  6 Droessler, Owen M         12 RMDA-CA                35.58      36.74  
  7 Mendoza, Saul J           11 COMM-CA                37.23      36.90  
  8 Chavez, Noah E            12 RMDA-CA                35.94      39.33  
WHT - Division  
  1 Yip Huang, Roberto *      12 MPMR-CA                47.48      33.86  
  2 Wang, Vincent J           11 RMDA-CA                40.34      37.92  
  3 Rahro, Justin K           11 SPS-CA                 38.92      38.10  
  4 Walsh, Kristopher W       12 WAC-CA                 37.88      38.42  
  5 Pang, Frank *             11 MPMR-CA                41.40      38.94  
  6 Krohman, Gavin D          11 Oasis-CA               39.82      39.88  
  7 Han, Sweeney              12 SPS-CA                 40.29      40.63  
  8 Quintero-Guan, Sean *     11 MPMR-CA                43.69      42.93  
  9 Quintero-Guan, Karl *     11 MPMR-CA                39.61      43.34  
 10 Zhou, Ambrose *           12 MPMR-CA                41.93      44.18  
 11 Choung, Brandon S         11 CERR-CA                   NT      44.27  
 12 Alaniz, Isaac J           11 WAC-CA                    NT      49.23  
 13 Longoria, Naz             11 COMM-CA                51.88      50.95  
 14 Figueroa, Steven M        11 RMDA-CA                58.04      57.66  
 -- Sui, Jonathan C           11 SPS-CA                 45.91         DQ  
 -- Dominguez, Eduardo M      12 Shore Aquatics-CA      38.07         DQ  
 -- Marsh, Alonzo T           11 WAC-CA                    NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lee, Matthew W            11 CERR-CA              1:02.43    1:03.89  
                  30.07     1:03.89 (33.82)                                        
  2 Yang, Felix               12 MPMR-CA              1:13.16    1:11.82  
                  33.63     1:11.82 (38.19)                                        
  3 Ho, Shawn S               12 CRWN-CA              1:16.27    1:12.94  
                  33.68     1:12.94 (39.26)                                        
  4 Kadiman, Jayden           11 CRWN-CA              1:16.15    1:13.44  
                  33.67     1:13.44 (39.77)                                        
  5 Chang, Bryan N            11 ARSC-CA              1:11.97    1:13.57  
                  33.78     1:13.57 (39.79)                                        
  6 Chun, Ray                 12 SGSG-CA              1:15.65    1:13.80  
                  35.87     1:13.80 (37.93)                                        
  7 Chiu, Jonathan A          12 CRWN-CA              1:17.67    1:21.13  
                  37.12     1:21.13 (44.01)                                        
RED - Division  
  1 De La Mora, Guillermo A   11 COMM-CA              1:19.11    1:13.40  
                  33.11     1:13.40 (40.29)                                        
  2 Droessler, Owen M         12 RMDA-CA              1:21.50    1:23.65  
                  38.55     1:23.65 (45.10)                                        
  3 Rayfield, Robert R        11 RMDA-CA              1:22.46    1:24.11  
                  36.14     1:24.11 (47.97)                                        
  4 Mendoza, Saul J           11 COMM-CA              1:21.58    1:26.08  
                  39.72     1:26.08 (46.36)                                        
WHT - Division  
  1 Rodriguez, Ryli K         11 RMDA-CA                   NT    1:20.46  
                  39.31     1:20.46 (41.15)                                        
  2 Walsh, Kristopher W       12 WAC-CA               1:40.41    1:25.48  
                  39.47     1:25.48 (46.01)                                        
  3 Robles, Timothy           12 COMM-CA                   NT    1:33.10  
                  41.26     1:33.10 (51.84)                                        
  4 Quintero-Guan, Karl *     11 MPMR-CA                   NT    1:38.74  
                  44.87     1:38.74 (53.87)                                        
 -- Hah, Jj                   12 CRWN-CA                   NT         DQ  
                  40.27          DQ (46.97)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Cruz, Oscar Z             12 WAC-CA               1:04.47    1:05.02  
                  30.34     1:05.02 (34.68)                                        
  2 Ho, Shawn S               12 CRWN-CA              1:10.92    1:09.42  
                  34.48     1:09.42 (34.94)                                        
  3 Kim, Theodore D           12 CERR-CA              1:11.13    1:10.35  
                  31.53     1:10.35 (38.82)                                        
  4 Ausness, Nate R           12 RMDA-CA              1:14.45    1:11.32  
                  33.55     1:11.32 (37.77)                                        
  5 Yang, Felix               12 MPMR-CA              1:15.55    1:11.96  
                  33.17     1:11.96 (38.79)                                        
  5 Tsai, Russell Y           12 CRWN-CA              1:09.85    1:11.96  
                  35.27     1:11.96 (36.69)                                        
  7 Sohn, Theo N              12 RMDA-CA              1:13.87    1:12.11  
                  33.11     1:12.11 (39.00)                                        
  8 Silva, Mason N            12 WAC-CA               1:13.13    1:12.45  
                  34.07     1:12.45 (38.38)                                        
  9 Velasco, Djovan D         12 Oasis-CA             1:11.94    1:12.83  
                  33.34     1:12.83 (39.49)                                        
 10 Rayfield, Robert R        11 RMDA-CA              1:17.41    1:19.93  
                  37.16     1:19.93 (42.77)                                        
RED - Division  
  1 Nakagawa, Anderson        11 SPS-CA               1:21.77    1:17.49  
                  37.65     1:17.49 (39.84)                                        
  2 Wu, Jeffrey S             11 SGSG-CA              1:17.72    1:18.86  
                  38.41     1:18.86 (40.45)                                        
  3 Huang, Jianson            11 ARSC-CA              1:21.68    1:20.42  
                  38.14     1:20.42 (42.28)                                        
  4 Pang, Frank *             11 MPMR-CA              1:23.85    1:21.17  
                  38.29     1:21.17 (42.88)                                        
WHT - Division  
  1 De La Mora, Guillermo A   11 COMM-CA              2:10.50    1:15.23  
                  33.91     1:15.23 (41.32)                                        
  2 Chavez, Noah E            12 RMDA-CA              1:25.39    1:22.09  
                  37.67     1:22.09 (44.42)                                        
  3 Stofferahn, Kaden M       11 Oasis-CA                  NT    1:23.42  
                  38.82     1:23.42 (44.60)                                        
  4 Dominguez, Eduardo M      12 Shore Aquatics-CA    1:30.35    1:26.86  
                  40.21     1:26.86 (46.65)                                        
  5 Quintero-Guan, Karl *     11 MPMR-CA              1:41.78    1:28.84  
                  42.95     1:28.84 (45.89)                                        
  6 Droessler, Owen M         12 RMDA-CA              1:26.16    1:29.86  
                  42.41     1:29.86 (47.45)                                        
  7 Garica, Will W            12 ARSC-CA                   NT    1:30.77  
                  43.32     1:30.77 (47.45)                                        
  8 Slowinski, Ian A          11 Shore Aquatics-CA    1:29.93    1:33.11  
                  41.75     1:33.11 (51.36)                                        
  9 Longoria, Naz             11 COMM-CA              1:40.80    1:36.70  
                  47.39     1:36.70 (49.31)                                        
 10 Figueroa, Steven M        11 RMDA-CA              1:53.32    1:50.94  
                  52.75     1:50.94 (58.19)                                        
 -- Marsh, Alonzo T           11 WAC-CA                    NT         DQ  
                  17.80          DQ (35.92)                                        
 -- Tam, Anthony              12 CERR-CA                   NT         DQ  
                  44.92          DQ (48.35)                                        
 -- Qian, Alton Y             11 MPMR-CA              1:25.93         DQ  
                  40.59          DQ (45.12)                                        
 -- Marsh, Nathan J           11 WAC-CA                    NT         DQ  
                1:04.16        DQ (1:02.80)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kanemitsu, Michael S      11 RMDA-CA              2:18.74    2:16.74  
                  29.60     1:03.95 (34.35)     1:45.67 (41.72)     2:16.74 (31.07)
  2 Jiang, Alex Z             12 CRWN-CA              2:19.29    2:19.55  
                  30.87     1:05.92 (35.05)     1:46.48 (40.56)     2:19.55 (33.07)
  3 Lee, Matthew W            11 CERR-CA              2:19.93    2:22.08  
                  29.58     1:06.25 (36.67)     1:49.14 (42.89)     2:22.08 (32.94)
  4 Ho, Shawn S               12 CRWN-CA              2:30.39    2:32.96  
                  34.31     1:16.79 (42.48)     1:59.40 (42.61)     2:32.96 (33.56)
  5 Chun, Ray                 12 SGSG-CA              2:38.39    2:38.03  
                  35.24     1:16.03 (40.79)     2:02.14 (46.11)     2:38.03 (35.89)
  6 Sohn, Theo N              12 RMDA-CA              2:40.77    2:39.58  
                  32.61     1:13.59 (40.98)     2:04.19 (50.60)     2:39.58 (35.39)
 -- Ausness, Nate R           12 RMDA-CA              2:37.72         DQ  
                  33.38     1:13.67 (40.29)     1:59.97 (46.30)          DQ (35.63)
RED - Division  
  1 Wu, Jeffrey S             11 SGSG-CA              2:55.09    2:50.12  
                  37.70     1:22.09 (44.39)     2:11.92 (49.83)     2:50.12 (38.20)
  2 Walsh, Kristopher W       12 WAC-CA               2:53.49    2:57.15  
                  39.34     1:26.51 (47.17)     2:18.15 (51.64)     2:57.15 (39.00)
WHT - Division  
  1 Kadiman, Jayden           11 CRWN-CA                   NT    2:38.63  
                  34.76     1:17.25 (42.49)     2:03.30 (46.05)     2:38.63 (35.33)
  2 Quintero-Guan, Sean *     11 MPMR-CA                   NT    3:08.38  
                  45.73     1:36.01 (50.28)     2:28.04 (52.03)     3:08.38 (40.34)
  3 Zhou, Ambrose *           12 MPMR-CA                   NT    3:10.63  
                  43.30     1:36.75 (53.45)     2:29.47 (52.72)     3:10.63 (41.16)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Chen, Jeffrey             13 CERR-CA                23.24      23.85  
  2 Mahar, Josh D             14 CERR-CA                23.92      24.17  
  3 Kong, Jason C             14 UN-01-CA               24.22      24.87  
  4 Larrick, Zach J           13 CRWN-CA                25.05      25.08  
  5 Vu, Huy D                 14 CERR-CA                25.94      25.21  
  6 Naono, Gene I             13 SGSG-CA                26.41      25.44  
  7 Vet, Jonathan B           13 RMDA-CA                25.77      25.58  
  8 Munsayac, Ethan H         14 SGSG-CA                24.90      25.61  
  9 Huang, Justin             13 ARSC-CA                26.15      25.69  
 10 Samanta, Luca             13 RMDA-CA                25.99      26.03  
 11 Tran, Jarrett D           13 RMDA-CA                25.71      26.09  
 12 Cheung, Brandon H         13 ARSC-CA                26.27      26.56  
 13 Kuo, Nathan L             14 ARSC-CA                26.54      26.58  
 14 Mao, Mark M               13 RMDA-CA                26.77      26.64  
 15 Fan, Connor J             13 CERR-CA                26.85      26.95  
 16 Tsang, Timothy *          13 MPMR-CA                26.89      27.19  
 17 Marsh, Jason R            13 WAC-CA                 26.63      27.26  
 18 Banh, Darren T            13 SGSG-CA                27.10      27.33  
 19 Sudijono, Niko B          13 SPS-CA                 27.50      27.57  
 20 Cho, Justin               13 CERR-CA                27.50      27.79  
 21 Hu, Jacky                 14 SGSG-CA                27.24      28.32  
 22 Wong, Andrew M            13 MPMR-CA                26.71      28.75  
RED - Division  
  1 Woo, Kyle J               14 RMDA-CA                27.77      26.61  
  2 Wong, William C           14 RMDA-CA                27.76      27.72  
  3 Baxter, Matthew S         13 RMDA-CA                27.83      28.03  
  4 Chavez, Samuel L          14 RMDA-CA                28.31      28.55  
  5 Estrada, Adrian           13 WAC-CA                 28.78      28.65  
  6 Tunac, Brayson A          13 RMDA-CA                28.74      28.84  
  7 Woodson, Jack M           13 Shore Aquatics-CA      28.27      29.55  
  8 Padilla, Nicholas J       13 COMM-CA                29.65      29.61  
  9 Woo, Aaron H              13 RMDA-CA                28.72      30.04  
 10 Hajipour, Parsa           13 CERR-CA                30.00      30.31  
 11 Wong, Jerison             13 SGSG-CA                29.88      30.69  
WHT - Division  
  1 Fok, Matthew J            13 CERR-CA                30.39      29.47  
  2 Dam, William V            13 RMDA-CA                30.24      29.84  
  3 Hernandez, Aldrin A       13 COMM-CA                31.59      30.52  
  4 Reed, Jackson             13 ARSC-CA                31.91      30.56  
  5 Chen, Kevin L             14 RMDA-CA                31.02      30.96  
  6 Chen, Jim H               14 SPS-CA                 30.33      30.97  
  7 Lac, Carson K             14 ARSC-CA                30.86      31.02  
  8 Cho, Ellis K              13 SPS-CA                 35.25      31.90  
  9 Hirano, Kaisei            14 RMDA-CA                34.17      32.84  
 10 Zou, Brian                14 SPS-CA                 34.42      32.99  
 11 Mannava, Rishi            14 CERR-CA                33.30      33.07  
 12 Rodriguez, Jacob R        13 SPS-CA                    NT      33.52  
 13 Noriega, Nate E           13 Shore Aquatics-CA      37.25      34.32  
 14 Quirino, Aiden V          13 CERR-CA                35.60      34.75  
 15 Saliminejad, Mateen       13 CERR-CA                34.69      34.76  
 16 Ravi, Suvan               13 CERR-CA                39.25      38.55  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Chen, Jeffrey             13 CERR-CA                51.51      51.83  
                  24.90       51.83 (26.93)                                        
  2 Larrick, Zach J           13 CRWN-CA                53.31      53.47  
                  26.16       53.47 (27.31)                                        
  3 Naono, Gene I             13 SGSG-CA                57.57      54.19  
                  26.09       54.19 (28.10)                                        
  4 Tran, Jarrett D           13 RMDA-CA                55.60      55.55  
                  26.94       55.55 (28.61)                                        
  5 Vet, Jonathan B           13 RMDA-CA                56.39      55.58  
                  26.94       55.58 (28.64)                                        
  6 Munsayac, Ethan H         14 SGSG-CA                56.29      55.89  
  7 Samanta, Luca             13 RMDA-CA                56.64      56.70  
                  26.88       56.70 (29.82)                                        
  8 Huang, Justin             13 ARSC-CA                57.95      57.30  
                  27.38       57.30 (29.92)                                        
  9 Kong, Jason C             14 UN-01-CA               54.22      57.68  
                  27.27       57.68 (30.41)                                        
 10 Cheung, Brandon H         13 ARSC-CA                57.17      58.31  
                  28.94       58.31 (29.37)                                        
 11 Wong, Andrew M            13 MPMR-CA                57.89      58.52  
                  28.50       58.52 (30.02)                                        
 12 Chang, Ethan M            13 CRWN-CA                59.47      58.85  
                  28.35       58.85 (30.50)                                        
 13 Lam, Brian J. J           13 ARSC-CA                59.29    1:00.22  
                  28.58     1:00.22 (31.64)                                        
 -- Marsh, Jason R            13 WAC-CA                 55.59         DQ  
                  27.20          DQ (29.64)                                        
RED - Division  
  1 Hoang, Braxton            13 CRWN-CA                59.64      58.69  
                  28.48       58.69 (30.21)                                        
  2 Maetani, Yuma C           14 MAX-CA               1:00.15      59.35  
                  28.58       59.35 (30.77)                                        
  3 Rui, Dennis               13 CRWN-CA                59.91      59.42  
                  28.43       59.42 (30.99)                                        
  4 Tang, Qingxin             14 SPS-CA               1:02.82      59.61  
                  29.17       59.61 (30.44)                                        
  5 Tsang, Timothy *          13 MPMR-CA              1:00.70    1:00.02  
                  28.34     1:00.02 (31.68)                                        
  6 Hu, Jacky                 14 SGSG-CA              1:00.08    1:00.38  
                  28.80     1:00.38 (31.58)                                        
  7 Cho, Justin               13 CERR-CA              1:01.83    1:00.43  
                  29.14     1:00.43 (31.29)                                        
  8 Lin, Darien               13 ARSC-CA              1:01.59    1:00.90  
                  29.19     1:00.90 (31.71)                                        
  9 Chavez, Samuel L          14 RMDA-CA              1:01.70    1:01.08  
                  29.56     1:01.08 (31.52)                                        
 10 Estrada, Adrian           13 WAC-CA               1:02.63    1:01.80  
                  29.98     1:01.80 (31.82)                                        
 11 Baxter, Matthew S         13 RMDA-CA              1:00.52    1:01.81  
                  29.59     1:01.81 (32.22)                                        
 12 Tunac, Brayson A          13 RMDA-CA              1:02.22    1:01.99  
                  30.16     1:01.99 (31.83)                                        
 13 Dam, William V            13 RMDA-CA              1:02.07    1:02.22  
                  30.49     1:02.22 (31.73)                                        
 14 Yang, Isaac R             13 MPMR-CA              1:04.37    1:02.48  
                  30.29     1:02.48 (32.19)                                        
 15 Padilla, Nicholas J       13 COMM-CA              1:03.88    1:03.61  
                  30.75     1:03.61 (32.86)                                        
 16 Tang, Sean Z              13 SPS-CA               1:02.67    1:04.10  
                  31.67     1:04.10 (32.43)                                        
 17 Shen, Jordan              13 ARSC-CA              1:04.50    1:05.76  
                  31.79     1:05.76 (33.97)                                        
 18 Chen, Jim H               14 SPS-CA               1:03.87    1:05.93  
                  31.76     1:05.93 (34.17)                                        
WHT - Division  
  1 Mao, Mark M               13 RMDA-CA              1:05.71      59.59  
                  28.38       59.59 (31.21)                                        
  2 Nguyen, Anthony D         14 CERR-CA              1:05.18    1:05.24  
                  32.03     1:05.24 (33.21)                                        
  3 Fok, Matthew J            13 CERR-CA              1:09.64    1:05.59  
                  32.07     1:05.59 (33.52)                                        
  4 Pham, Joey Q              13 CERR-CA              1:09.36    1:06.44  
                  31.99     1:06.44 (34.45)                                        
  5 Wong, Jerison             13 SGSG-CA              1:05.46    1:06.57  
                  31.90     1:06.57 (34.67)                                        
  6 Woo, Aaron H              13 RMDA-CA              1:05.79    1:07.79  
                  32.73     1:07.79 (35.06)                                        
  7 Woodson, Jack M           13 Shore Aquatics-CA    1:06.08    1:08.57  
                  32.87     1:08.57 (35.70)                                        
  8 Reed, Jackson             13 ARSC-CA              1:11.74    1:09.61  
                  33.15     1:09.61 (36.46)                                        
  9 Batnij, Gabriel           13 SPS-CA               1:13.25    1:12.72  
                  35.16     1:12.72 (37.56)                                        
 10 Fong, Eric M              13 MPMR-CA              1:15.21    1:15.06  
                  34.81     1:15.06 (40.25)                                        
 11 Saliminejad, Mateen       13 CERR-CA              1:18.00    1:18.34  
                  37.65     1:18.34 (40.69)                                        
 12 Quirino, Aiden V          13 CERR-CA                   NT    1:19.60  
                  37.17     1:19.60 (42.43)                                        
 13 Lopez, Joe A              13 BPAC-CA              1:35.83    1:27.13  
                  41.70     1:27.13 (45.43)                                        
 14 Ravi, Suvan               13 CERR-CA              1:30.14    1:31.68  
                  43.43     1:31.68 (48.25)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Larrick, Zach J           13 CRWN-CA              1:53.67    1:57.09  
                  27.50       57.41 (29.91)     1:27.65 (30.24)     1:57.09 (29.44)
  2 Thomsic, Ethan S          14 RMDA-CA              2:01.95    1:59.72  
                  27.96       58.64 (30.68)     1:29.58 (30.94)     1:59.72 (30.14)
  3 Chen, Jeffrey             13 CERR-CA              2:00.76    2:00.64  
                  27.24       58.47 (31.23)     1:29.84 (31.37)     2:00.64 (30.80)
  4 Marsh, Jason R            13 WAC-CA               2:00.30    2:03.14  
                  27.94       58.76 (30.82)     1:31.03 (32.27)     2:03.14 (32.11)
  5 Fan, Connor J             13 CERR-CA              2:05.99    2:03.28  
                  28.41       59.15 (30.74)     1:30.55 (31.40)     2:03.28 (32.73)
  6 Tran, Jarrett D           13 RMDA-CA              2:01.93    2:04.44  
                  29.17     1:00.80 (31.63)     1:33.24 (32.44)     2:04.44 (31.20)
  7 Samanta, Luca             13 RMDA-CA              2:04.03    2:05.37  
                  29.73     1:01.75 (32.02)     1:34.63 (32.88)     2:05.37 (30.74)
  8 Banh, Darren T            13 SGSG-CA              2:05.70    2:06.72  
                  30.71     1:02.44 (31.73)     1:34.80 (32.36)     2:06.72 (31.92)
  9 Wong, Andrew M            13 MPMR-CA              2:06.13    2:09.08  
                  30.79     1:03.44 (32.65)     1:37.02 (33.58)     2:09.08 (32.06)
 10 Johnson, Alex R           13 CRWN-CA              2:10.70    2:13.91  
                  31.96     1:06.31 (34.35)     1:40.44 (34.13)     2:13.91 (33.47)
 11 Baxter, Matthew S         13 RMDA-CA              2:09.05    2:14.50  
                  31.52     1:07.13 (35.61)     1:41.89 (34.76)     2:14.50 (32.61)
 -- Mahar, Josh D             14 CERR-CA              1:51.55         DQ  
                  25.67       55.11 (29.44)     1:25.49 (30.38)          DQ (30.12)
RED - Division  
  1 Cheung, Brandon H         13 ARSC-CA              2:12.75    2:09.26  
                  30.69     1:04.67 (33.98)     1:38.82 (34.15)     2:09.26 (30.44)
  2 Chavez, Samuel L          14 RMDA-CA              2:13.33    2:12.55  
                  30.94     1:04.57 (33.63)     1:39.42 (34.85)     2:12.55 (33.13)
  3 Estrada, Adrian           13 WAC-CA               2:13.98    2:13.01  
                  31.21   2:13.01 (1:41.80)                                        
  4 Dam, William V            13 RMDA-CA              2:11.69    2:14.59  
                  31.73     1:05.88 (34.15)     1:40.11 (34.23)     2:14.59 (34.48)
  5 Padilla, Nicholas J       13 COMM-CA              2:18.19    2:16.25  
                  31.18     1:05.91 (34.73)     1:41.49 (35.58)     2:16.25 (34.76)
  6 Tang, Sean Z              13 SPS-CA               2:14.25    2:17.60  
                  34.00     1:09.72 (35.72)     1:44.35 (34.63)     2:17.60 (33.25)
WHT - Division  
  1 Mackinnon, Andrew N       13 CERR-CA                   NT    2:15.13  
                  31.56     1:06.14 (34.58)     1:41.49 (35.35)     2:15.13 (33.64)
  2 Tunac, Brayson A          13 RMDA-CA              2:25.87    2:15.36  
                  31.23     1:05.35 (34.12)     1:40.76 (35.41)     2:15.36 (34.60)
  3 Sudijono, Niko B          13 SPS-CA               2:23.50    2:21.05  
                  33.25     1:09.04 (35.79)     1:45.02 (35.98)     2:21.05 (36.03)
  4 Yang, Isaac R             13 MPMR-CA                   NT    2:21.67  
                  33.36     1:10.70 (37.34)     1:46.51 (35.81)     2:21.67 (35.16)
  5 Woo, Aaron H              13 RMDA-CA                   NT    2:28.53  
                  34.19     1:13.18 (38.99)     1:53.15 (39.97)     2:28.53 (35.38)
  6 Fok, Matthew J            13 CERR-CA              2:36.99    2:29.74  
                  33.77     1:11.85 (38.08)     1:51.58 (39.73)     2:29.74 (38.16)
  7 Hajipour, Parsa           13 CERR-CA              2:28.65    2:29.77  
                  34.58     1:12.72 (38.14)     1:52.03 (39.31)     2:29.77 (37.74)
  8 Wong, William C           14 RMDA-CA                   NT    2:30.43  
                  34.30     1:12.42 (38.12)     1:49.87 (37.45)     2:30.43 (40.56)
  9 Chen, Kevin L             14 RMDA-CA                   NT    2:32.44  
                  33.39     1:11.01 (37.62)     1:52.10 (41.09)     2:32.44 (40.34)
 10 Hernandez, Aldrin A       13 COMM-CA              2:34.87    2:33.74  
                  32.85     1:11.40 (38.55)     1:49.23 (37.83)     2:33.74 (44.51)
 11 Woodson, Jack M           13 Shore Aquatics-CA         NT    2:34.50  
                  34.20     1:13.13 (38.93)     1:53.76 (40.63)     2:34.50 (40.74)
 12 Qi, Michael               13 CRWN-CA                   NT    2:34.60  
                  34.65     1:13.29 (38.64)     1:54.17 (40.88)     2:34.60 (40.43)
 13 Zou, Brian                14 SPS-CA               2:49.77    2:45.49  
                  35.40     1:18.54 (43.14)     2:02.81 (44.27)     2:45.49 (42.68)
 14 Saliminejad, Mateen       13 CERR-CA              2:50.03    2:50.31  
                  37.43     1:21.49 (44.06)     2:06.80 (45.31)     2:50.31 (43.51)
 15 Noriega, Nate E           13 Shore Aquatics-CA         NT    2:51.45  
                  39.59     1:22.71 (43.12)     2:06.70 (43.99)     2:51.45 (44.75)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mahar, Josh D             14 CERR-CA                56.35      57.41  
                  27.89       57.41 (29.52)                                        
  2 Larrick, Zach J           13 CRWN-CA                59.00    1:00.55  
                  29.87     1:00.55 (30.68)                                        
  3 Naono, Gene I             13 SGSG-CA              1:05.44    1:03.48  
                  30.81     1:03.48 (32.67)                                        
  4 Wong, Andrew M            13 MPMR-CA              1:05.35    1:03.68  
                  30.78     1:03.68 (32.90)                                        
  5 Fan, Connor J             13 CERR-CA              1:05.47    1:04.30  
                  31.61     1:04.30 (32.69)                                        
  6 Cheung, Brandon H         13 ARSC-CA              1:06.51    1:05.84  
                  33.10     1:05.84 (32.74)                                        
  7 Dam, William V            13 RMDA-CA              1:08.98    1:08.08  
                  33.90     1:08.08 (34.18)                                        
  8 Marsh, Jason R            13 WAC-CA               1:09.66    1:08.11  
                  33.41     1:08.11 (34.70)                                        
  9 Rui, Dennis               13 CRWN-CA              1:09.95    1:08.21  
                  33.17     1:08.21 (35.04)                                        
 10 Johnson, Alex R           13 CRWN-CA              1:09.08    1:08.30  
                  34.15     1:08.30 (34.15)                                        
 11 Chang, Ethan M            13 CRWN-CA              1:10.69    1:08.47  
                  33.07     1:08.47 (35.40)                                        
 12 Mackinnon, Andrew N       13 CERR-CA              1:10.92    1:11.15  
                  34.52     1:11.15 (36.63)                                        
 -- Padilla, A.J. J           14 MPMR-CA                59.85         DQ  
                  30.75          DQ (31.68)                                        
 -- Garcia, Michael C         14 CERR-CA              1:03.12         DQ  
                  30.65          DQ (32.24)                                        
 -- Hoang, Braxton            13 CRWN-CA              1:09.95         DQ  
                  33.48          DQ (35.19)                                        
RED - Division  
  1 Vet, Jonathan B           13 RMDA-CA              1:11.57    1:05.39  
                  32.29     1:05.39 (33.10)                                        
  2 Cho, Justin               13 CERR-CA              1:12.07    1:11.21  
                  34.67     1:11.21 (36.54)                                        
  3 Tunac, Brayson A          13 RMDA-CA              1:12.73    1:11.22  
                  35.09     1:11.22 (36.13)                                        
  4 Chavez, Samuel L          14 RMDA-CA              1:14.17    1:11.92  
                  35.18     1:11.92 (36.74)                                        
  5 Tang, Qingxin             14 SPS-CA               1:14.16    1:12.85  
                  35.79     1:12.85 (37.06)                                        
  6 Maetani, Yuma C           14 MAX-CA               1:15.22    1:13.88  
                  36.40     1:13.88 (37.48)                                        
  7 Padilla, Nicholas J       13 COMM-CA              1:14.72    1:14.26  
                  36.34     1:14.26 (37.92)                                        
  8 Chan, Mitchell H          14 MPMR-CA              1:11.35    1:14.53  
                  36.69     1:14.53 (37.84)                                        
  9 Baxter, Matthew S         13 RMDA-CA              1:13.71    1:14.54  
                  35.91     1:14.54 (38.63)                                        
 10 Shen, Jordan              13 ARSC-CA              1:15.82    1:20.00  
                  39.16     1:20.00 (40.84)                                        
WHT - Division  
  1 Fok, Matthew J            13 CERR-CA              1:21.78    1:14.90  
                  37.82     1:14.90 (37.08)                                        
  2 Zhao, Andrew L            13 CERR-CA              1:18.26    1:15.29  
                  36.70     1:15.29 (38.59)                                        
  3 Reed, Jackson             13 ARSC-CA              1:24.16    1:19.21  
                  39.27     1:19.21 (39.94)                                        
  4 Woo, Aaron H              13 RMDA-CA                   NT    1:20.24  
                  38.50     1:20.24 (41.74)                                        
  5 Chen, Jim H               14 SPS-CA               1:19.69    1:21.82  
                  40.43     1:21.82 (41.39)                                        
  6 Woodson, Jack M           13 Shore Aquatics-CA         NT    1:23.32  
                  41.02     1:23.32 (42.30)                                        
  7 Batnij, Gabriel           13 SPS-CA               1:22.52    1:23.45  
                  41.07     1:23.45 (42.38)                                        
  8 Fong, Eric M              13 MPMR-CA              1:31.80    1:29.18  
                  43.25     1:29.18 (45.93)                                        
  9 Saliminejad, Mateen       13 CERR-CA              1:34.23    1:31.20  
                1:31.39         1:31.20 ( )                                        
 10 Quirino, Aiden V          13 CERR-CA                   NT    1:32.39  
                  43.81     1:32.39 (48.58)                                        
 11 Ravi, Suvan               13 CERR-CA              1:52.76    1:39.45  
                  48.15     1:39.45 (51.30)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Vet, Jonathan B           13 RMDA-CA              1:07.82    1:07.09  
                  31.86     1:07.09 (35.23)                                        
  2 Thomsic, Ethan S          14 RMDA-CA              1:05.66    1:08.12  
                  33.00     1:08.12 (35.12)                                        
  3 Vu, Huy D                 14 CERR-CA              1:08.65    1:08.46  
                  31.32     1:08.46 (37.14)                                        
  4 Naono, Gene I             13 SGSG-CA              1:10.05    1:09.36  
                  32.87     1:09.36 (36.49)                                        
  5 Lin, Darien               13 ARSC-CA              1:10.56    1:10.51  
                  33.64     1:10.51 (36.87)                                        
  6 Cheung, Brandon H         13 ARSC-CA              1:11.43    1:10.86  
                  34.00     1:10.86 (36.86)                                        
  7 Chen, Jeffrey             13 CERR-CA              1:07.69    1:11.45  
                  33.91     1:11.45 (37.54)                                        
  8 Munsayac, Ethan H         14 SGSG-CA              1:13.16    1:12.11  
                  34.04     1:12.11 (38.07)                                        
  9 Kuo, Nathan L             14 ARSC-CA              1:13.69    1:14.72  
                  35.00     1:14.72 (39.72)                                        
 10 Mackinnon, Andrew N       13 CERR-CA              1:13.89    1:14.86  
                  35.02     1:14.86 (39.84)                                        
 11 Fan, Connor J             13 CERR-CA              1:15.17    1:15.10  
                  35.60     1:15.10 (39.50)                                        
 12 Hu, Jacky                 14 SGSG-CA              1:15.01    1:15.14  
                  35.75     1:15.14 (39.39)                                        
 13 Mao, Mark M               13 RMDA-CA              1:15.91    1:15.30  
                  34.53     1:15.30 (40.77)                                        
 14 Yang, Isaac R             13 MPMR-CA              1:16.71    1:15.97  
                  36.21     1:15.97 (39.76)                                        
 15 Wong, Jerison             13 SGSG-CA              1:15.40    1:16.83  
                  36.53     1:16.83 (40.30)                                        
 16 Tran, Jarrett D           13 RMDA-CA              1:16.94    1:17.22  
                  36.67     1:17.22 (40.55)                                        
 17 Sudijono, Niko B          13 SPS-CA               1:17.13    1:18.25  
                  36.67     1:18.25 (41.58)                                        
 18 Huang, Justin             13 ARSC-CA              1:18.19    1:20.57  
                  37.51     1:20.57 (43.06)                                        
 -- Tunac, Brayson A          13 RMDA-CA              1:15.41         DQ  
                  36.13          DQ (40.48)                                        
RED - Division  
  1 Marsh, Jason R            13 WAC-CA               1:19.62    1:18.53  
                  36.62     1:18.53 (41.91)                                        
  2 Tang, Sean Z              13 SPS-CA               1:21.69    1:20.00  
                  38.42     1:20.00 (41.58)                                        
  3 Chavez, Samuel L          14 RMDA-CA              1:25.65    1:22.65  
                  39.26     1:22.65 (43.39)                                        
  4 Estrada, Adrian           13 WAC-CA               1:24.45    1:22.97  
                  39.26     1:22.97 (43.71)                                        
  5 Wong, William C           14 RMDA-CA              1:20.71    1:23.29  
                  38.14     1:23.29 (45.15)                                        
  6 Cho, Justin               13 CERR-CA              1:25.72    1:23.66  
                  39.47     1:23.66 (44.19)                                        
  7 Woodson, Jack M           13 Shore Aquatics-CA    1:22.25    1:25.84  
                  40.37     1:25.84 (45.47)                                        
  8 Tsang, Timothy *          13 MPMR-CA              1:23.27    1:26.67  
                  40.95     1:26.67 (45.72)                                        
  9 Hirano, Kaisei            14 RMDA-CA              1:25.50    1:26.80  
 10 Hajipour, Parsa           13 CERR-CA              1:26.13    1:26.92  
                  41.87     1:26.92 (45.05)                                        
 11 Chen, Kevin L             14 RMDA-CA              1:26.08    1:27.56  
                  41.57     1:27.56 (45.99)                                        
WHT - Division  
  1 Kong, Jason C             14 UN-01-CA                  NT    1:12.97  
                  34.03     1:12.97 (38.94)                                        
  2 Chen, Jim H               14 SPS-CA                    NT    1:19.47  
                  38.38     1:19.47 (41.09)                                        
  3 Lac, Carson K             14 ARSC-CA                   NT    1:21.27  
                  38.75     1:21.27 (42.52)                                        
  4 Fok, Matthew J            13 CERR-CA              1:27.13    1:28.97  
                  42.81     1:28.97 (46.16)                                        
  5 Zou, Brian                14 SPS-CA               1:29.23    1:29.47  
                  44.11     1:29.47 (45.36)                                        
  6 Padilla, Nicholas J       13 COMM-CA              1:31.77    1:29.86  
                  42.27     1:29.86 (47.59)                                        
  7 Woo, Aaron H              13 RMDA-CA                   NT    1:32.26  
                  42.90     1:32.26 (49.36)                                        
  8 Cho, Ellis K              13 SPS-CA                    NT    1:33.74  
  9 Hernandez, Aldrin A       13 COMM-CA              1:36.75    1:34.16  
                  43.29     1:34.16 (50.87)                                        
 10 Rodriguez, Jacob R        13 SPS-CA                    NT    1:34.82  
                  43.58     1:34.82 (51.24)                                        
 11 Qi, Michael               13 CRWN-CA                   NT    1:35.74  
                  44.97     1:35.74 (50.77)                                        
 12 Saliminejad, Mateen       13 CERR-CA              1:36.52    1:36.10  
                  45.60     1:36.10 (50.50)                                        
 13 Quirino, Aiden V          13 CERR-CA                   NT    1:41.33  
                  45.92     1:41.33 (55.41)                                        
 14 Noriega, Nate E           13 Shore Aquatics-CA         NT    1:49.21  
                  50.28     1:49.21 (58.93)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mahar, Josh D             14 CERR-CA                54.59      56.45  
                  26.42       56.45 (30.03)                                        
  2 Chen, Jeffrey             13 CERR-CA              1:00.53      59.92  
                  28.10       59.92 (31.82)                                        
  3 Larrick, Zach J           13 CRWN-CA                58.99      59.94  
                  28.42       59.94 (31.52)                                        
  4 Padilla, A.J. J           14 MPMR-CA                58.74    1:00.08  
                  27.95     1:00.08 (32.13)                                        
  5 Munsayac, Ethan H         14 SGSG-CA                59.02    1:00.13  
                  28.87     1:00.13 (31.26)                                        
  6 Fan, Connor J             13 CERR-CA                58.91    1:00.36  
                  28.31     1:00.36 (32.05)                                        
  7 Kong, Jason C             14 UN-01-CA               59.81    1:01.67  
                  27.88     1:01.67 (33.79)                                        
  8 Huang, Justin             13 ARSC-CA              1:04.92    1:03.87  
                  29.23     1:03.87 (34.64)                                        
  9 Tran, Jarrett D           13 RMDA-CA              1:03.17    1:04.88  
                  30.58     1:04.88 (34.30)                                        
 10 Hoang, Braxton            13 CRWN-CA              1:06.08    1:06.35  
                  30.42     1:06.35 (35.93)                                        
 11 Samanta, Luca             13 RMDA-CA              1:06.01    1:07.17  
                  30.77     1:07.17 (36.40)                                        
 12 Lam, Brian J. J           13 ARSC-CA              1:07.33    1:07.78  
                  32.30     1:07.78 (35.48)                                        
RED - Division  
  1 Mackinnon, Andrew N       13 CERR-CA              1:08.78    1:06.84  
                  30.82     1:06.84 (36.02)                                        
  2 Marsh, Jason R            13 WAC-CA               1:09.12    1:10.23  
                  32.71     1:10.23 (37.52)                                        
  3 Estrada, Adrian           13 WAC-CA               1:11.45    1:10.30  
                  32.82     1:10.30 (37.48)                                        
  4 Hu, Jacky                 14 SGSG-CA              1:09.40    1:11.89  
                  34.09     1:11.89 (37.80)                                        
  5 Chan, Mitchell H          14 MPMR-CA              1:11.79    1:13.06  
                  33.70     1:13.06 (39.36)                                        
WHT - Division  
  1 Mao, Mark M               13 RMDA-CA                   NT    1:10.17  
                  32.07     1:10.17 (38.10)                                        
  2 Tunac, Brayson A          13 RMDA-CA                   NT    1:14.35  
                  34.24     1:14.35 (40.11)                                        
  3 Chen, Jim H               14 SPS-CA               1:14.71    1:15.62  
                  33.10     1:15.62 (42.52)                                        
  4 Wong, Jerison             13 SGSG-CA              1:15.57    1:15.82  
                  35.69     1:15.82 (40.13)                                        
  5 Tang, Sean Z              13 SPS-CA               1:14.77    1:17.20  
                  36.58     1:17.20 (40.62)                                        
  6 Nguyen, Anthony D         14 CERR-CA              1:18.59    1:19.86  
                  35.24     1:19.86 (44.62)                                        
  7 Fok, Matthew J            13 CERR-CA                   NT    1:26.08  
                  39.06     1:26.08 (47.02)                                        
 -- Lopez, Joe A              13 BPAC-CA                   NT         DQ  
                  51.90        DQ (1:03.78)                                        
 -- Pham, Joey Q              13 CERR-CA              1:23.43         DQ  
                  37.69          DQ (43.17)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Naono, Gene I             13 SGSG-CA              2:18.24    2:12.18  
                  29.86     1:02.95 (33.09)     1:41.30 (38.35)     2:12.18 (30.88)
  2 Vet, Jonathan B           13 RMDA-CA              2:18.35    2:14.70  
                  29.92     1:05.95 (36.03)     1:44.13 (38.18)     2:14.70 (30.57)
  3 Cheung, Brandon H         13 ARSC-CA              2:24.60    2:20.50  
                  32.08     1:08.56 (36.48)     1:48.05 (39.49)     2:20.50 (32.45)
  4 Kong, Jason C             14 UN-01-CA             2:22.31    2:22.86  
                  29.90     1:03.80 (33.90)     1:47.76 (43.96)     2:22.86 (35.10)
  5 Baxter, Matthew S         13 RMDA-CA              2:27.97    2:27.11  
                  33.16     1:12.16 (39.00)     1:54.10 (41.94)     2:27.11 (33.01)
  6 Hu, Jacky                 14 SGSG-CA              2:28.41    2:27.56  
                  31.49     1:08.90 (37.41)     1:51.31 (42.41)     2:27.56 (36.25)
  7 Maetani, Yuma C           14 MAX-CA               2:27.68    2:27.96  
                  32.36     1:11.61 (39.25)     1:52.28 (40.67)     2:27.96 (35.68)
  8 Lam, Brian J. J           13 ARSC-CA              2:27.87    2:29.02  
                  31.96     1:11.70 (39.74)     1:53.74 (42.04)     2:29.02 (35.28)
  9 Lin, Darien               13 ARSC-CA              2:25.96    2:30.44  
                  32.55     1:10.72 (38.17)     1:53.10 (42.38)     2:30.44 (37.34)
 -- Fan, Connor J             13 CERR-CA              2:18.21         DQ  
                  27.93     1:01.56 (33.63)     1:42.29 (40.73)          DQ (32.83)
RED - Division  
  1 Samanta, Luca             13 RMDA-CA              2:30.92    2:22.57  
                  29.96     1:07.70 (37.74)     1:50.08 (42.38)     2:22.57 (32.49)
  2 Mackinnon, Andrew N       13 CERR-CA              2:30.80    2:23.24  
                  30.26     1:07.64 (37.38)     1:48.60 (40.96)     2:23.24 (34.64)
  3 Dam, William V            13 RMDA-CA              2:34.65    2:29.59  
                  33.48     1:09.56 (36.08)     1:55.63 (46.07)     2:29.59 (33.96)
  4 Rui, Dennis               13 CRWN-CA              2:32.56    2:30.33  
                  31.70     1:08.38 (36.68)     1:56.54 (48.16)     2:30.33 (33.79)
  5 Yang, Isaac R             13 MPMR-CA              2:32.88    2:30.36  
                  33.05     1:12.47 (39.42)     1:55.64 (43.17)     2:30.36 (34.72)
  6 Chan, Mitchell H          14 MPMR-CA              2:32.61    2:32.07  
                  33.52     1:11.44 (37.92)     1:57.49 (46.05)     2:32.07 (34.58)
  7 Mao, Mark M               13 RMDA-CA              2:32.80    2:32.29  
                  31.92     1:11.85 (39.93)     1:55.57 (43.72)     2:32.29 (36.72)
  8 Chavez, Samuel L          14 RMDA-CA              2:31.24    2:35.69  
                  32.27     1:13.55 (41.28)     2:00.22 (46.67)     2:35.69 (35.47)
  9 Tang, Qingxin             14 SPS-CA               2:37.61    2:35.89  
                  34.74     1:14.70 (39.96)     2:00.13 (45.43)     2:35.89 (35.76)
 10 Shen, Jordan              13 ARSC-CA              2:38.80    2:43.78  
                  38.07     1:19.80 (41.73)     2:06.20 (46.40)     2:43.78 (37.58)
 -- Wong, Jerison             13 SGSG-CA              2:39.79         DQ  
                  37.03     1:18.23 (41.20)     2:02.91 (44.68)          DQ (37.91)
WHT - Division  
  1 Tang, Sean Z              13 SPS-CA               2:43.85    2:34.09  
                  35.89     1:15.54 (39.65)     1:58.83 (43.29)     2:34.09 (35.26)
  2 Nguyen, Anthony D         14 CERR-CA              2:43.03    2:38.57  
                  34.46     1:13.02 (38.56)     2:01.18 (48.16)     2:38.57 (37.39)
  3 Padilla, Nicholas J       13 COMM-CA              2:46.08    2:41.30  
                  33.66     1:14.12 (40.46)     2:05.66 (51.54)     2:41.30 (35.64)
  4 Pham, Joey Q              13 CERR-CA                   NT    2:44.90  
                  38.13     1:22.59 (44.46)     2:08.94 (46.35)     2:44.90 (35.96)
  5 Woodson, Jack M           13 Shore Aquatics-CA         NT    2:46.96  
                  34.91     1:19.50 (44.59)     2:07.82 (48.32)     2:46.96 (39.14)
  6 Batnij, Gabriel           13 SPS-CA                    NT    2:56.85  
                  39.61     1:24.68 (45.07)     2:17.22 (52.54)     2:56.85 (39.63)
  7 Fong, Eric M              13 MPMR-CA              3:12.46    2:58.80  
                  38.88     1:24.58 (45.70)     2:16.39 (51.81)     2:58.80 (42.41)
 -- Zhao, Andrew L            13 CERR-CA              2:50.20         DQ  
                  35.53     1:15.34 (39.81)     2:02.81 (47.47)          DQ (37.15)
 -- Saliminejad, Mateen       13 CERR-CA              3:05.99         DQ  
                  41.55     1:30.25 (48.70)     2:23.37 (53.12)          DQ (42.70)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Flores, Joel S            15 ULTR-CA                23.02      24.09  
  2 Pugrad, Paul              17 WAC-CA                 24.10      24.56  
  3 Ramones, Kurt C           17 Oasis-CA               25.05      24.79  
  4 Chan, Justin              15 CRWN-CA                25.28      24.98  
  5 Estrada, Cristian D       15 CERR-CA                24.78      25.13  
  6 Tanaka, Sean S            15 SGSG-CA                26.30      25.42  
  7 Alcala, Brandon D         17 ULTR-CA                25.30      25.66  
  8 Barragan, Jesse A         17 COMM-CA                24.02      25.78  
  9 Banh, Ryan                15 CERR-CA                25.73      25.94  
 10 Gamboa, Alex              18 COMM-CA                26.45      26.06  
 11 Tong, Spencer T           15 SGSG-CA                26.49      26.60  
RED - Division  
  1 Picon, Jacob L            16 UN-03-CA               27.32      26.81  
  2 jin, Jerry J              15 CERR-CA                26.68      26.95  
  3 Garcia, Nathan J          15 Oasis-CA               26.79      27.03  
  4 Garcia, Ethan I           15 MPMR-CA                26.61      27.04  
  5 Sterling, Juan S          17 CERR-CA                27.44      27.83  
  6 Chen, Johnson             15 CERR-CA                27.96      51.04  
                  25.37       51.04 (25.67)                                        
  7 Bove, John Michael        15 WAC-CA                 27.96      51.68  
                  27.15       51.68 (24.53)                                        
WHT - Division  
  1 Lambros, Jackson P        15 RMDA-CA                30.47      26.67  
  2 Duran, Caleb I            16 WAC-CA                 36.08      41.18  
 -- Cao, Louis                15 SGSG-CA                29.27         DQ  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Flores, Joel S            15 ULTR-CA                50.23      52.29  
                  24.99       52.29 (27.30)                                        
  2 Mena, Juan C              15 COMM-CA                53.26      52.74  
                  25.77       52.74 (26.97)                                        
  3 Estrada, Cristian D       15 CERR-CA                54.11      55.01  
                  26.15       55.01 (28.86)                                        
  4 Ramones, Kurt C           17 Oasis-CA               55.94      56.14  
                  27.00       56.14 (29.14)                                        
  5 Barragan, Jesse A         17 COMM-CA                53.42      56.50  
                  27.00       56.50 (29.50)                                        
  6 Banh, Ryan                15 CERR-CA                56.21      56.66  
                  27.75       56.66 (28.91)                                        
  7 Alcala, Brandon D         17 ULTR-CA                55.24      56.78  
                  27.23       56.78 (29.55)                                        
  8 Duran, Armen H            18 MPMR-CA                56.11      56.79  
                  27.85       56.79 (28.94)                                        
RED - Division  
  1 Tanaka, Sean S            15 SGSG-CA                58.13      56.53  
                  26.63       56.53 (29.90)                                        
  2 Bove, John Michael        15 WAC-CA                 59.62      57.69  
                  28.80       57.69 (28.89)                                        
  3 Felkins, Camrin J         15 Oasis-CA               58.56      57.82  
                  27.72       57.82 (30.10)                                        
  4 Lin, Alex                 15 MAX-CA               1:01.10      58.47  
                  27.38       58.47 (31.09)                                        
  5 Tong, Spencer T           15 SGSG-CA                59.04      58.50  
                  28.92       58.50 (29.58)                                        
  6 Garcia, Nathan J          15 Oasis-CA               58.39      59.21  
                  28.48       59.21 (30.73)                                        
  7 Picon, Jacob L            16 UN-03-CA               59.87      59.69  
                  28.57       59.69 (31.12)                                        
  8 jin, Jerry J              15 CERR-CA                59.05    1:00.08  
                  28.70     1:00.08 (31.38)                                        
  9 Gamboa, Alex              18 COMM-CA                58.36    1:01.26  
                  28.26     1:01.26 (33.00)                                        
 10 Sterling, Juan S          17 CERR-CA              1:01.07    1:03.76  
                  29.88     1:03.76 (33.88)                                        
WHT - Division  
  1 Chen, Johnson             15 CERR-CA              1:02.99      56.85  
                  27.10       56.85 (29.75)                                        
  2 Cao, Louis                15 SGSG-CA              1:07.27    1:02.39  
                  29.68     1:02.39 (32.71)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Flores, Joel S            15 ULTR-CA              1:56.75    1:56.83  
                  26.51       56.57 (30.06)     1:27.21 (30.64)     1:56.83 (29.62)
  2 Chan, Justin              15 CRWN-CA              1:58.84    1:56.89  
                  27.95       58.62 (30.67)     1:27.84 (29.22)     1:56.89 (29.05)
  3 Wong, Kyle J              16 CRWN-CA              1:55.23    1:57.27  
                  27.60       57.67 (30.07)     1:27.49 (29.82)     1:57.27 (29.78)
  4 Chiu, Timothy A           15 CRWN-CA              1:56.13    1:57.80  
                  28.07       57.83 (29.76)     1:28.35 (30.52)     1:57.80 (29.45)
  5 Estrada, Cristian D       15 CERR-CA              2:01.19    2:04.22  
                  28.07       59.40 (31.33)     1:31.26 (31.86)     2:04.22 (32.96)
  6 Bove, John Michael        15 WAC-CA               2:04.83    2:04.48  
                  28.90     1:00.64 (31.74)     1:32.43 (31.79)     2:04.48 (32.05)
  7 Alcala, Brandon D         17 ULTR-CA              2:01.86    2:07.62  
                  28.88     1:01.00 (32.12)     1:35.03 (34.03)     2:07.62 (32.59)
RED - Division  
  1 Banh, Ryan                15 CERR-CA              2:07.84    2:07.53  
                  28.65     1:00.61 (31.96)     1:34.30 (33.69)     2:07.53 (33.23)
  2 Tong, Spencer T           15 SGSG-CA              2:10.70    2:08.17  
                  28.95     1:01.31 (32.36)     1:36.16 (34.85)     2:08.17 (32.01)
  3 Tanaka, Sean S            15 SGSG-CA              2:17.92    2:08.81  
                  28.94     1:01.68 (32.74)     1:36.15 (34.47)     2:08.81 (32.66)
  4 Garcia, Nathan J          15 Oasis-CA             2:10.06    2:14.99  
                  31.11     1:05.92 (34.81)     1:41.22 (35.30)     2:14.99 (33.77)
  5 Gamboa, Alex              18 COMM-CA              2:10.76    2:22.43  
                  30.44     1:06.28 (35.84)     1:44.53 (38.25)     2:22.43 (37.90)
WHT - Division  
  1 Lambros, Jackson P        15 RMDA-CA              2:26.86    2:08.46  
                  28.99     1:01.29 (32.30)     1:35.61 (34.32)     2:08.46 (32.85)
  2 Chen, Johnson             15 CERR-CA              2:23.34    2:08.62  
                  28.15     1:01.03 (32.88)     1:35.57 (34.54)     2:08.62 (33.05)
  3 Sterling, Juan S          17 CERR-CA              2:18.78    2:19.36  
                  30.64     1:06.14 (35.50)     1:44.62 (38.48)     2:19.36 (34.74)
  4 Cao, Louis                15 SGSG-CA              2:27.89    2:20.45  
                  29.66     1:04.30 (34.64)     1:42.03 (37.73)     2:20.45 (38.42)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Flores, Joel S            15 ULTR-CA              1:00.89    1:00.30  
                  29.05     1:00.30 (31.25)                                        
  2 Barragan, Jesse A         17 COMM-CA              1:01.35    1:02.26  
                  30.50     1:02.26 (31.76)                                        
  3 Ramones, Kurt C           17 Oasis-CA             1:05.19    1:03.89  
                  29.91     1:03.89 (33.98)                                        
  4 Pugrad, Paul              17 WAC-CA               1:01.79    1:04.24  
                  31.30     1:04.24 (32.94)                                        
  5 Garcia, Nathan J          15 Oasis-CA             1:08.31    1:08.08  
                  33.56     1:08.08 (34.52)                                        
  6 jin, Jerry J              15 CERR-CA              1:07.20    1:08.73  
                  33.71     1:08.73 (35.02)                                        
  7 Mena, Juan C              15 COMM-CA              1:08.66    1:11.72  
                  35.05     1:11.72 (36.67)                                        
RED - Division  
  1 Tong, Spencer T           15 SGSG-CA              1:09.56    1:07.57  
                  33.95     1:07.57 (33.62)                                        
  2 Banh, Ryan                15 CERR-CA              1:14.84    1:09.95  
                  35.21     1:09.95 (34.74)                                        
  3 Bove, John Michael        15 WAC-CA               1:11.63    1:10.27  
                  34.86     1:10.27 (35.41)                                        
  4 Tanaka, Sean S            15 SGSG-CA              1:15.16    1:12.68  
                  34.56     1:12.68 (38.12)                                        
  5 Cao, Louis                15 SGSG-CA              1:14.76    1:16.06  
                  36.32     1:16.06 (39.74)                                        
WHT - Division  
  1 Chen, Johnson             15 CERR-CA              1:16.26    1:10.58  
                  34.90     1:10.58 (35.68)                                        
  2 Lin, Alex                 15 MAX-CA               1:19.30    1:16.59  
                  37.21     1:16.59 (39.38)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Wong, Kyle J              16 CRWN-CA              1:06.98    1:07.31  
                  32.22     1:07.31 (35.09)                                        
  2 Chan, Justin              15 CRWN-CA              1:07.49    1:07.96  
                  32.07     1:07.96 (35.89)                                        
  3 Pugrad, Paul              17 WAC-CA               1:07.14    1:08.22  
                  32.24     1:08.22 (35.98)                                        
  4 Picon, Jacob L            16 UN-03-CA             1:09.10    1:08.78  
                  31.93     1:08.78 (36.85)                                        
  5 Flores, Joel S            15 ULTR-CA              1:07.70    1:08.97  
                  33.15     1:08.97 (35.82)                                        
  6 Garcia, Ethan I           15 MPMR-CA              1:09.13    1:09.42  
                  32.85     1:09.42 (36.57)                                        
  7 Estrada, Cristian D       15 CERR-CA              1:09.35    1:09.63  
                  32.62     1:09.63 (37.01)                                        
  8 Barragan, Jesse A         17 COMM-CA              1:05.14    1:10.58  
                  31.83     1:10.58 (38.75)                                        
  9 Ramones, Kurt C           17 Oasis-CA             1:14.78    1:13.03  
                  34.39     1:13.03 (38.64)                                        
 10 Chiu, Timothy A           15 CRWN-CA              1:09.08    1:13.77  
                  34.61     1:13.77 (39.16)                                        
RED - Division  
  1 Chen, Johnson             15 CERR-CA              1:18.78    1:12.96  
                  34.38     1:12.96 (38.58)                                        
  2 Tong, Spencer T           15 SGSG-CA              1:16.34    1:13.35  
                  34.97     1:13.35 (38.38)                                        
  3 Tanaka, Sean S            15 SGSG-CA              1:19.38    1:17.36  
                  36.40     1:17.36 (40.96)                                        
  4 Alcala, Brandon D         17 ULTR-CA              1:16.73    1:17.45  
                  36.52     1:17.45 (40.93)                                        
  5 Garcia, Nathan J          15 Oasis-CA             1:19.13    1:21.56  
                  38.49     1:21.56 (43.07)                                        
  6 Sterling, Juan S          17 CERR-CA              1:19.65    1:23.54  
                  37.37     1:23.54 (46.17)                                        
WHT - Division  
  1 Banh, Ryan                15 CERR-CA              1:23.24    1:20.68  
                  37.71     1:20.68 (42.97)                                        
  2 Cao, Louis                15 SGSG-CA              1:31.34    1:23.01  
                  38.62     1:23.01 (44.39)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Wong, Kyle J              16 CRWN-CA                59.15      58.08  
                  26.41       58.08 (31.67)                                        
  2 Pugrad, Paul              17 WAC-CA                 59.83    1:01.65  
                  28.68     1:01.65 (32.97)                                        
  3 Picon, Jacob L            16 UN-03-CA             1:04.41    1:02.56  
                  28.86     1:02.56 (33.70)                                        
RED - Division  
  1 Banh, Ryan                15 CERR-CA              1:08.00    1:04.93  
                  30.07     1:04.93 (34.86)                                        
  2 Lin, Alex                 15 MAX-CA               1:05.63    1:05.32  
                  30.72     1:05.32 (34.60)                                        
  3 Felkins, Camrin J         15 Oasis-CA             1:06.06    1:05.58  
                  29.96     1:05.58 (35.62)                                        
  4 Mena, Juan C              15 COMM-CA              1:05.17    1:05.65  
                  30.79     1:05.65 (34.86)                                        
  5 Sterling, Juan S          17 CERR-CA              1:05.82    1:06.56  
                  29.83     1:06.56 (36.73)                                        
  6 Alcala, Brandon D         17 ULTR-CA              1:05.63    1:07.28  
                  31.15     1:07.28 (36.13)                                        
  7 Gamboa, Alex              18 COMM-CA              1:05.26    1:07.61  
                  30.42     1:07.61 (37.19)                                        
WHT - Division  
  1 Duran, Caleb I            16 WAC-CA               2:08.27    2:00.66  
                  53.79   2:00.66 (1:06.87)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Wong, Kyle J              16 CRWN-CA              2:07.64    2:07.60  
                  27.03     1:00.41 (33.38)     1:36.93 (36.52)     2:07.60 (30.67)
  2 Flores, Joel S            15 ULTR-CA              2:08.96    2:10.63  
                  28.49     1:01.63 (33.14)     1:41.63 (40.00)     2:10.63 (29.00)
  3 Pugrad, Paul              17 WAC-CA               2:09.09    2:12.45  
                  29.04     1:02.99 (33.95)     1:41.54 (38.55)     2:12.45 (30.91)
  4 Estrada, Cristian D       15 CERR-CA              2:21.38    2:23.10  
                  29.79     1:08.83 (39.04)     1:49.79 (40.96)     2:23.10 (33.31)
RED - Division  
  1 Ramones, Kurt C           17 Oasis-CA             2:28.62    2:21.95  
                  27.84     1:04.72 (36.88)     1:49.84 (45.12)     2:21.95 (32.11)
  2 Duran, Armen H            18 MPMR-CA              2:24.85    2:22.96  
                  31.98     1:11.50 (39.52)     1:51.67 (40.17)     2:22.96 (31.29)
  3 Tong, Spencer T           15 SGSG-CA              2:32.71    2:23.94  
                  31.47     1:07.97 (36.50)     1:49.18 (41.21)     2:23.94 (34.76)
  4 Tanaka, Sean S            15 SGSG-CA              2:32.26    2:28.93  
                  30.27     1:09.95 (39.68)     1:55.10 (45.15)     2:28.93 (33.83)
  5 Sterling, Juan S          17 CERR-CA              2:33.67    2:32.40  
                  29.43     1:06.93 (37.50)     1:55.48 (48.55)     2:32.40 (36.92)
  6 jin, Jerry J              15 CERR-CA              2:31.78    2:36.62  
                  30.58     1:09.34 (38.76)     2:00.25 (50.91)     2:36.62 (36.37)
  7 Gamboa, Alex              18 COMM-CA              2:30.34    2:43.01  
                  31.17     1:13.56 (42.39)     2:05.46 (51.90)     2:43.01 (37.55)
 -- Alcala, Brandon D         17 ULTR-CA              2:21.92         DQ  
                  32.06     1:11.20 (39.14)     1:56.61 (45.41)          DQ (29.62)
 -- Felkins, Camrin J         15 Oasis-CA             2:30.51         DQ  
                  29.35     1:05.80 (36.45)     1:51.29 (45.49)          DQ (37.16)
 
Boys Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahar, Josh D             14 CERR-CA              4:54.30    5:04.97  
                  27.63       57.85 (30.22)     1:28.20 (30.35)     1:59.29 (31.09)
        2:30.49 (31.20)     3:02.01 (31.52)     3:33.37 (31.36)     4:04.12 (30.75)
        4:35.45 (31.33)     5:04.97 (29.52)                                        
  2 Duran, Armen H            18 MPMR-CA              5:24.53    5:24.58  
                  30.86     1:03.56 (32.70)     1:37.06 (33.50)     2:11.28 (34.22)
        2:43.03 (31.75)     3:16.01 (32.98)     3:49.08 (33.07)     4:22.51 (33.43)
        4:53.62 (31.11)     5:24.58 (30.96)                                        
  3 Wong, Andrew M            13 MPMR-CA              6:29.80    5:30.46  
                  30.32     1:03.50 (33.18)     1:36.60 (33.10)     2:09.84 (33.24)
        2:43.21 (33.37)     3:17.00 (33.79)     3:50.50 (33.50)     4:24.53 (34.03)
        4:58.34 (33.81)     5:30.46 (32.12)                                        
  4 Johnson, Alex R           13 CRWN-CA              5:39.21    5:42.55  
                  31.67     1:05.89 (34.22)     1:40.67 (34.78)     2:15.35 (34.68)
        2:49.75 (34.40)     3:24.15 (34.40)     3:59.22 (35.07)     4:33.81 (34.59)
        5:08.65 (34.84)     5:42.55 (33.90)                                        
  5 Tsang, Timothy *          13 MPMR-CA              6:04.85    6:03.84  
                  33.06     1:09.35 (36.29)     1:46.19 (36.84)     2:23.13 (36.94)
        3:00.50 (37.37)     3:37.96 (37.46)     4:15.38 (37.42)     4:52.87 (37.49)
        5:30.13 (37.26)     6:03.84 (33.71)                                        
  6 Zhao, Andrew L            13 CERR-CA              6:29.80    6:05.34  
                  33.87     1:10.91 (37.04)     1:48.20 (37.29)     2:26.02 (37.82)
        3:03.87 (37.85)     3:41.61 (37.74)     4:18.64 (37.03)     4:55.82 (37.18)
        5:32.01 (36.19)     6:05.34 (33.33)                                        
 
Boys Open 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Truong, Adam K            12 MPMR-CA             20:50.89   19:30.38  
                  30.54     1:05.17 (34.63)     1:40.55 (35.38)     2:16.64 (36.09)
        2:51.57 (34.93)     3:27.04 (35.47)     4:03.48 (36.44)     4:40.08 (36.60)
        5:15.25 (35.17)     5:51.31 (36.06)     6:27.95 (36.64)     7:03.34 (35.39)
        7:39.79 (36.45)     8:15.46 (35.67)     8:51.47 (36.01)     9:26.60 (35.13)
       10:01.65 (35.05)    10:37.50 (35.85)    11:13.18 (35.68)    11:48.90 (35.72)
       12:24.67 (35.77)    13:00.81 (36.14)    13:36.03 (35.22)    14:12.83 (36.80)
       14:48.65 (35.82)    15:24.22 (35.57)    15:59.98 (35.76)    16:36.11 (36.13)
       17:12.27 (36.16)    17:47.95 (35.68)    18:24.04 (36.09)    18:59.35 (35.31)
       19:30.38 (31.03)
  2 Tang, Sean Z              13 SPS-CA              21:51.50   20:22.49  
                  35.53     1:12.11 (36.58)     1:48.45 (36.34)     2:25.27 (36.82)
        3:02.61 (37.34)     3:39.81 (37.20)     4:16.90 (37.09)     4:53.82 (36.92)
        5:31.55 (37.73)     6:08.32 (36.77)     6:45.69 (37.37)     7:22.68 (36.99)
        8:00.32 (37.64)     8:38.05 (37.73)     9:16.24 (38.19)     9:53.57 (37.33)
       10:30.81 (37.24)    11:07.82 (37.01)    11:44.77 (36.95)    12:21.79 (37.02)
       12:59.67 (37.88)    13:37.15 (37.48)    14:14.93 (37.78)    14:52.61 (37.68)
       15:30.16 (37.55)    16:07.48 (37.32)    16:45.40 (37.92)    17:22.78 (37.38)
       17:59.51 (36.73)    18:37.11 (37.60)    19:12.90 (35.79)    19:49.10 (36.20)
       20:22.49 (33.39)
 
Boys Open 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahar, Josh D             14 CERR-CA              2:01.75    2:03.53  
                  28.66       59.05 (30.39)     1:31.13 (32.08)     2:03.53 (32.40)
  2 Garcia, Michael C         14 CERR-CA              2:12.96    2:12.78  
                  30.76     1:04.03 (33.27)     1:38.92 (34.89)     2:12.78 (33.86)
  3 Jiang, Alex Z             12 CRWN-CA              2:19.25    2:15.06  
                  31.74     1:06.43 (34.69)     1:41.61 (35.18)     2:15.06 (33.45)
  4 Wong, Andrew M            13 MPMR-CA              2:18.27    2:18.82  
                  33.14     1:08.00 (34.86)     1:43.94 (35.94)     2:18.82 (34.88)
  5 Ramones, Kurt C           17 Oasis-CA             2:26.23    2:22.16  
                  31.01     1:06.23 (35.22)     1:44.06 (37.83)     2:22.16 (38.10)
  6 Kim, Theodore D           12 CERR-CA              2:28.95    2:22.91  
                  33.38     1:09.62 (36.24)     1:47.09 (37.47)     2:22.91 (35.82)
  7 Chiu, Timothy A           15 CRWN-CA              2:33.03    2:23.89  
                  33.77     1:09.41 (35.64)     1:46.53 (37.12)     2:23.89 (37.36)
  8 Woo, Kyle J               14 RMDA-CA              2:22.04    2:24.26  
                  33.89     1:09.98 (36.09)     1:47.38 (37.40)     2:24.26 (36.88)
  9 Dam, William V            13 RMDA-CA              2:51.40    2:26.32  
                  34.53     1:10.34 (35.81)     1:48.51 (38.17)     2:26.32 (37.81)
 10 Johnson, Alex R           13 CRWN-CA              2:51.40    2:26.49  
                  36.45     1:14.37 (37.92)     1:51.73 (37.36)     2:26.49 (34.76)
 11 Bove, John Michael        15 WAC-CA               2:51.40    2:27.19  
                  35.44     1:13.42 (37.98)     1:52.57 (39.15)     2:27.19 (34.62)
 12 Mackinnon, Andrew N       13 CERR-CA              2:51.40    2:27.34  
                  35.54     1:12.82 (37.28)     1:50.73 (37.91)     2:27.34 (36.61)
 13 Samanta, Luca             13 RMDA-CA              2:34.24    2:27.59  
                  35.12     1:12.59 (37.47)     1:50.44 (37.85)     2:27.59 (37.15)
 14 Banh, Darren T            13 SGSG-CA              2:29.73    2:28.58  
                  36.12     1:13.57 (37.45)     1:51.30 (37.73)     2:28.58 (37.28)
 15 Lambros, Jackson P        15 RMDA-CA              2:51.40    2:29.04  
                  33.77     1:11.85 (38.08)     1:51.55 (39.70)     2:29.04 (37.49)
 16 Baxter, Matthew S         13 RMDA-CA              2:51.40    2:31.09  
                  35.91     1:15.74 (39.83)     1:54.87 (39.13)     2:31.09 (36.22)
 17 Gamboa, Alex              18 COMM-CA              2:46.36    2:54.67  
                  36.94     1:20.42 (43.48)     2:06.61 (46.19)     2:54.67 (48.06)
 
Boys Open 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomsic, Ethan S          14 RMDA-CA              2:21.80    2:22.85  
                  32.30     1:08.14 (35.84)     1:45.63 (37.49)     2:22.85 (37.22)
  2 Picon, Jacob L            16 UN-03-CA             3:09.00    2:26.90  
                  32.20     1:09.57 (37.37)     1:48.25 (38.68)     2:26.90 (38.65)
  3 Pugrad, Paul              17 WAC-CA               2:26.91    2:27.32  
                  32.65     1:09.84 (37.19)     1:48.72 (38.88)     2:27.32 (38.60)
  4 Naono, Gene I             13 SGSG-CA              2:31.06    2:28.38  
                  33.60     1:11.13 (37.53)     1:50.15 (39.02)     2:28.38 (38.23)
  5 Vet, Jonathan B           13 RMDA-CA              2:29.30    2:29.07  
                  33.40     1:10.20 (36.80)     1:49.33 (39.13)     2:29.07 (39.74)
  6 Garcia, Michael C         14 CERR-CA              2:31.65    2:30.74  
                  34.06     1:12.21 (38.15)     1:51.71 (39.50)     2:30.74 (39.03)
  7 Garcia, Ethan I           15 MPMR-CA              2:30.30    2:30.87  
                  33.34     1:11.72 (38.38)     1:51.45 (39.73)     2:30.87 (39.42)
  8 Vu, Huy D                 14 CERR-CA              2:37.75    2:33.84  
                  34.06     1:12.77 (38.71)     1:53.76 (40.99)     2:33.84 (40.08)
  9 Larrick, Zach J           13 CRWN-CA              3:09.00    2:34.01  
                  34.86     1:13.84 (38.98)     1:54.28 (40.44)     2:34.01 (39.73)
 10 Woo, Kyle J               14 RMDA-CA              2:38.34    2:37.01  
                  35.79     1:15.20 (39.41)     1:55.94 (40.74)     2:37.01 (41.07)
 11 Mackinnon, Aaron N        11 CERR-CA              2:42.92    2:37.86  
                  34.38     1:14.81 (40.43)     1:56.41 (41.60)     2:37.86 (41.45)
 12 Kanemitsu, Michael S      11 RMDA-CA              3:09.00    2:39.93  
                  36.28     1:17.14 (40.86)     1:58.91 (41.77)     2:39.93 (41.02)
 13 Munsayac, Ethan H         14 SGSG-CA              2:34.90    2:42.88  
                  36.17     1:17.01 (40.84)     1:59.49 (42.48)     2:42.88 (43.39)
 14 Kuo, Nathan L             14 ARSC-CA              3:09.00    2:43.94  
                  35.78     1:16.59 (40.81)     2:01.13 (44.54)     2:43.94 (42.81)
 15 Yang, Isaac R             13 MPMR-CA              2:46.65    2:45.82  
                  38.65     1:20.57 (41.92)     2:03.86 (43.29)     2:45.82 (41.96)
 16 Wong, Jerison             13 SGSG-CA              2:48.00    2:49.62  
                  38.00     1:20.77 (42.77)     2:05.72 (44.95)     2:49.62 (43.90)
 17 Baxter, David S           11 RMDA-CA              3:09.00    2:51.72  
                  39.28     1:22.82 (43.54)     2:07.64 (44.82)     2:51.72 (44.08)
 
Boys Open 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munsayac, Ethan H         14 SGSG-CA              2:10.40    2:09.64  
                  29.66     1:01.74 (32.08)     1:35.15 (33.41)     2:09.64 (34.49)
  2 Picon, Jacob L            16 UN-03-CA             2:47.40    2:16.84  
                  28.88     1:03.05 (34.17)     1:39.48 (36.43)     2:16.84 (37.36)
  3 Wong, Benjamin C          12 CERR-CA              2:16.04    2:18.92  
                  30.16     1:05.98 (35.82)     1:43.10 (37.12)     2:18.92 (35.82)
  4 Garcia, Michael C         14 CERR-CA              2:47.40    2:19.01  
                  29.54     1:03.94 (34.40)     1:40.57 (36.63)     2:19.01 (38.44)
  5 Lee, Matthew W            11 CERR-CA              2:23.07    2:20.73  
                  30.93     1:06.66 (35.73)     1:43.54 (36.88)     2:20.73 (37.19)
  6 Woo, Kyle J               14 RMDA-CA              2:23.99    2:27.57  
                  30.48     1:06.64 (36.16)     1:46.65 (40.01)     2:27.57 (40.92)
  7 Truong, Adam K            12 MPMR-CA              2:32.90    2:30.33  
                  31.89     1:10.88 (38.99)     1:50.60 (39.72)     2:30.33 (39.73)
 
Boys Open 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woo, Kyle J               14 RMDA-CA              4:56.55    4:59.75  
                  30.29     1:06.52 (36.23)     1:45.13 (38.61)     2:22.95 (37.82)
        3:05.08 (42.13)     3:49.04 (43.96)     4:24.96 (35.92)     4:59.75 (34.79)
  2 Velasco, Djovan D         12 Oasis-CA             5:48.90    5:29.89  
                  36.99     1:21.72 (44.73)     2:03.87 (42.15)     2:43.62 (39.75)
        3:29.59 (45.97)     4:17.48 (47.89)     4:54.38 (36.90)     5:29.89 (35.51)