Metro Champs SCY - Corrected 2/26/19 - Meet Results

Metro Champs SCY - Corrected 2/26/19
2/22/2019 - 2/24/2019
Norwalk, CA USA
Updated: 2/26/2019

Correction: added 1000 split time
The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to ALSO Swimming /De Armas                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
         2019 CA Metro Committee Championship - 2/22/2019 to 2/24/2019         
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cruz, Ellie D              8 WAC-CA                 16.00      16.85   19  
  2 Ashe, Cailyn M             8 LKWD-CA                17.48      16.95   17  
  3 Lew, Alexandra S           8 ARSC-CA                17.90      17.02   16  
  4 Veron, Ally M              8 LKWD-CA                18.78      18.31   15  
  5 Vela, Alexis B             8 LDST-CA                18.18      18.37   14  
  6 Maggiore, Gigi R           8 Shore Aquatics-CA      18.10      18.55   13  
  7 Gordin, London J           8 LKWD-CA                19.76      19.77   12  
  8 Gordin, Brighton C         7 LKWD-CA                21.43      20.15   11  
  9 Park, Soomin               8 KSST-CA                20.11      20.46    9  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Takeuchi, Nana             8 CERR-CA                33.90      32.99   19  
  2 Jue, Teagan K              8 LKWD-CA                36.98      33.82   17  
  3 Cho, Chloe H               8 KSST-CA                36.92      34.76   16  
  4 Baxter, Rachel J           8 RMDA-CA                35.90      34.99   15  
  5 Jimenez, Didi M            8 RMDA-CA                36.26      35.48   14  
  6 Jung, Claire I             8 RORA-CA                37.95      37.16   13  
  7 Ashe, Cailyn M             8 LKWD-CA                39.77      37.63   12  
  8 Edralinda, Nicole B        7 MAX-CA                 42.93      38.74   11  
  9 Brown, Abigail D           8 LKWD-CA                38.33      38.79    9  
 10 Maggiore, Gigi R           8 Shore Aquatics-CA      39.81      38.83    7  
 11 Veron, Ally M              8 LKWD-CA                42.70      39.94    6  
 12 Choi, Danielle Y           8 PASA-CA                40.52      40.83    5  
 13 Yeung, Michelle L          8 RORA-CA                39.37      41.34    4  
 14 Reitano, Vanessa S         8 LKWD-CA                47.67      41.89    3  
 15 Li, Shelly Y               8 RORA-CA                44.86      42.58    2  
 16 Gordin, London J           8 LKWD-CA                50.99      42.84    1  
 17 Yeung, Abbie C             7 RORA-CA                45.61      43.16  
 18 Vela, Alexis B             8 LDST-CA                51.63      44.35  
 19 Gordin, Brighton C         7 LKWD-CA              1:02.10      45.61  
 20 Rother, Carly R            6 LKWD-CA              1:04.05      51.30  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Takeuchi, Nana             8 CERR-CA              1:16.67    1:13.31   19  
       35.08  1:13.31                                                      
  2 Jue, Teagan K              8 LKWD-CA              1:20.08    1:15.14   17  
       35.91  1:15.14                                                      
  3 Cruz, Ellie D              8 WAC-CA               1:19.60    1:16.87   16  
       36.95  1:16.87                                                      
  4 Baxter, Rachel J           8 RMDA-CA              1:18.58    1:18.07   15  
       37.29  1:18.07                                                      
  5 Jimenez, Didi M            8 RMDA-CA              1:26.02    1:18.30   14  
       37.57  1:18.30                                                      
  6 Jung, Claire I             8 RORA-CA              1:28.05    1:19.31   13  
       38.71  1:19.31                                                      
  7 Ashe, Cailyn M             8 LKWD-CA              1:28.08    1:25.82   12  
       41.10  1:25.82                                                      
  8 Edralinda, Nicole B        7 MAX-CA               1:36.91    1:27.93   11  
       41.30  1:27.93                                                      
  9 Maggiore, Gigi R           8 Shore Aquatics-CA    1:30.13    1:29.64    9  
       42.16  1:29.64                                                      
 10 Yeung, Michelle L          8 RORA-CA              1:28.18    1:29.72    7  
       41.53  1:29.72                                                      
 11 Reitano, Vanessa S         8 LKWD-CA              1:55.83    1:32.18    6  
       43.82  1:32.18                                                      
 12 Li, Shelly Y               8 RORA-CA              1:45.29    1:32.91    5  
       43.12  1:32.91                                                      
 13 Yeung, Abbie C             7 RORA-CA              1:41.33    1:36.09    4  
       45.08  1:36.09                                                      
 14 Gordin, London J           8 LKWD-CA              1:38.75    1:37.02    3  
       45.09  1:37.02                                                      
 15 Vela, Alexis B             8 LDST-CA              2:08.73    1:41.26    2  
       49.35  1:41.26                                                      
 16 Rother, Carly R            6 LKWD-CA              1:45.78    1:57.66    1  
       54.96  1:57.66                                                      
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cruz, Ellie D              8 WAC-CA                 21.58      19.53   19  
  2 Brown, Abigail D           8 LKWD-CA                19.39      20.11   17  
  3 Ashe, Cailyn M             8 LKWD-CA                21.81      20.76   16  
  4 Li, Shelly Y               8 RORA-CA                21.76      20.77   15  
  5 Reitano, Vanessa S         8 LKWD-CA                22.17      21.70   14  
  6 Gordin, London J           8 LKWD-CA                21.62      21.89   13  
  7 Maggiore, Gigi R           8 Shore Aquatics-CA      20.78      22.06   12  
  8 Park, Soomin               8 KSST-CA                22.08      22.09   11  
  9 Veron, Ally M              8 LKWD-CA                23.93      23.41    9  
 10 Gordin, Brighton C         7 LKWD-CA                25.46      25.88    7  
 11 Rother, Carly R            6 LKWD-CA                26.59      26.63    6  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cho, Chloe H               8 KSST-CA                42.12      37.99   19  
  2 Jimenez, Didi M            8 RMDA-CA                43.52      40.76   17  
  3 Jung, Claire I             8 RORA-CA                44.30      41.09   16  
  4 Baxter, Rachel J           8 RMDA-CA                45.04      41.86   15  
  5 Jue, Teagan K              8 LKWD-CA                46.50      42.10   14  
  6 Takeuchi, Nana             8 CERR-CA                43.86      43.50   13  
  7 Brown, Abigail D           8 LKWD-CA                41.92      44.56   12  
  8 Yeung, Abbie C             7 RORA-CA                47.59      44.94   11  
  9 Choi, Danielle Y           8 PASA-CA                49.66      46.50    9  
 10 Li, Shelly Y               8 RORA-CA                45.87      48.23    7  
 11 Yeung, Michelle L          8 RORA-CA                48.52      49.94    6  
 -- Reitano, Vanessa S         8 LKWD-CA                55.21         DQ  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gordin, Brighton C         7 LKWD-CA                27.30      28.01   19  
 -- Park, Soomin               8 KSST-CA                26.82         DQ  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Takeuchi, Nana             8 CERR-CA                42.27      42.45   19  
  2 Jimenez, Didi M            8 RMDA-CA                47.40      45.44   17  
  3 Cho, Chloe H               8 KSST-CA                47.88      46.50   16  
  4 Jue, Teagan K              8 LKWD-CA                54.27      46.97   15  
  5 Reitano, Vanessa S         8 LKWD-CA                57.47      54.22   14  
  6 Li, Shelly Y               8 RORA-CA              1:02.86      54.57   13  
  7 Edralinda, Nicole B        7 MAX-CA                 51.80      54.86   12  
  8 Yeung, Abbie C             7 RORA-CA              1:02.31      54.88   11  
  9 Choi, Danielle Y           8 PASA-CA              1:02.11      57.99    9  
 10 Yeung, Michelle L          8 RORA-CA                57.83      58.30    7  
 11 Chengswasdisthaporn, Ali   7 RMDA-CA                57.49    1:00.00    6  
 -- Veron, Ally M              8 LKWD-CA              1:14.56         DQ  
 -- Jung, Claire I             8 RORA-CA                46.30         DQ  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cruz, Ellie D              8 WAC-CA                 18.70      17.65   19  
  2 Brown, Abigail D           8 LKWD-CA                18.16      18.55   17  
  3 Cho, Chloe H               8 KSST-CA                18.27      18.63   16  
  4 Baxter, Rachel J           8 RMDA-CA                19.99      19.41   15  
  5 Ashe, Cailyn M             8 LKWD-CA                20.58      19.52   14  
  6 Gordin, London J           8 LKWD-CA                21.18      20.29   13  
  7 Chengswasdisthaporn, Ali   7 RMDA-CA                20.41      20.36   12  
  8 Reitano, Vanessa S         8 LKWD-CA                20.52      20.37   11  
  9 Vela, Alexis B             8 LDST-CA                21.75      20.89    9  
 10 Edralinda, Nicole B        7 MAX-CA                 21.05      21.50    7  
 11 Park, Soomin               8 KSST-CA                22.19      21.66    6  
 12 Maggiore, Gigi R           8 Shore Aquatics-CA      22.50      22.27    5  
 13 Gordin, Brighton C         7 LKWD-CA                25.60      25.38    4  
 -- Veron, Ally M              8 LKWD-CA                25.42         DQ  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jue, Teagan K              8 LKWD-CA                38.99      36.11   19  
  2 Takeuchi, Nana             8 CERR-CA                36.46      36.36   17  
  3 Cruz, Ellie D              8 WAC-CA                 38.34      38.23   16  
  4 Cho, Chloe H               8 KSST-CA                39.12      38.72   15  
  5 Jimenez, Didi M            8 RMDA-CA                40.79      39.48   14  
  6 Baxter, Rachel J           8 RMDA-CA                39.75      40.31   13  
  7 Brown, Abigail D           8 LKWD-CA                43.43      42.71   12  
  8 Jung, Claire I             8 RORA-CA                45.48      42.92   11  
  9 Edralinda, Nicole B        7 MAX-CA                 50.43      44.78    9  
 10 Vela, Alexis B             8 LDST-CA              1:13.58      49.36    7  
 11 Choi, Danielle Y           8 PASA-CA                55.80      50.81    6  
 12 Yeung, Abbie C             7 RORA-CA                58.28      51.57    5  
 13 Yeung, Michelle L          8 RORA-CA                49.90      53.17    4  
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Takeuchi, Nana             8 CERR-CA              1:22.95    1:25.49   19  
       44.27  1:25.49                                                      
  2 Jung, Claire I             8 RORA-CA              1:46.15    1:27.14   17  
       42.46  1:27.14                                                      
  3 Jue, Teagan K              8 LKWD-CA              1:29.97    1:28.19   16  
       40.35  1:28.19                                                      
  4 Jimenez, Didi M            8 RMDA-CA              1:29.58    1:28.92   15  
       40.75  1:28.92                                                      
  5 Cho, Chloe H               8 KSST-CA              1:27.37    1:29.38   14  
       41.14  1:29.38                                                      
  6 Baxter, Rachel J           8 RMDA-CA              1:28.97    1:30.29   13  
       42.18  1:30.29                                                      
  7 Ashe, Cailyn M             8 LKWD-CA              1:36.59    1:37.59   12  
       45.11  1:37.59                                                      
  8 Brown, Abigail D           8 LKWD-CA              1:37.32    1:38.99   11  
       45.03  1:38.99                                                      
  9 Maggiore, Gigi R           8 Shore Aquatics-CA    1:39.22    1:39.40    9  
       48.00  1:39.40                                                      
 10 Edralinda, Nicole B        7 MAX-CA               1:39.81    1:41.21    7  
       46.66  1:41.21                                                      
 11 Chengswasdisthaporn, Ali   7 RMDA-CA              1:44.17    1:41.91    6  
       46.75  1:41.91                                                      
 -- Cruz, Ellie D              8 WAC-CA               1:26.91         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lakewood Aquatics-CA  'A'                         1:10.07    1:07.56   38  
     1) Brown, Abigail D 8              2) Ashe, Cailyn M 8               
     3) Reitano, Vanessa S 8            4) Jue, Teagan K 8                
       34.47  1:07.56                                                      
  2 Rosemead Rapids-CA  'A'                           1:18.79    1:09.79   34  
     1) Yeung, Abbie C 7                2) Li, Shelly Y 8                 
     3) Jung, Claire I 8                4) Yeung, Michelle L 8            
       36.26  1:09.79                                                      
  3 Lakewood Aquatics-CA  'B'                         1:26.47    1:22.21   32  
     1) Gordin, London J 8              2) Gordin, Brighton C 7           
     3) Montiel, Maile E 8              4) Veron, Ally M 8                
       40.85  1:22.21                                                      
 
Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lakewood Aquatics-CA  'A'                         1:18.30    1:18.84   38  
     1) Brown, Abigail D 8              2) Reitano, Vanessa S 8           
     3) Jue, Teagan K 8                 4) Ashe, Cailyn M 8               
       45.83  1:18.84                                                      
  2 Rosemead Rapids-CA  'A'                           1:29.95    1:25.22   34  
     1) Yeung, Abbie C 7                2) Li, Shelly Y 8                 
     3) Jung, Claire I 8                4) Yeung, Michelle L 8            
       53.61  1:25.22                                                      
  3 Lakewood Aquatics-CA  'B'                         1:33.85    1:32.59   32  
     1) Rother, Carly R 6               2) Gordin, Brighton C 7           
     3) Gordin, London J 8              4) Veron, Ally M 8                
       56.94  1:32.59                                                      
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Vega, Audrey C            10 LKWD-CA                29.16      30.39   19  
  2 Brandman, Josie R         10 VKNG-CA                30.42      30.53   17  
  3 Kim, Charlotte S           9 CERR-CA                31.13      30.88   16  
  4 Lim, Adrienne G           10 PASA-CA                32.18      31.77   15  
  5 Gallardo, Grace           10 MPMR-CA                30.90      31.93   14  
  6 Espeseth, Kayla L         10 WAC-CA                 31.74      32.36   13  
  7 Cuizon, Kaylee F          10 LKWD-CA                32.71      32.60   12  
  8 Low, Katherine S          10 LKWD-CA                32.08      32.70   11  
  9 Lim, Sophia M             10 DARE-CA                32.71      32.91    9  
 10 Visoso, Fatima L          10 LKWD-CA                33.25      33.10    7  
Preliminaries
 10 Xiao, Yolanda Y           10 RORA-CA                32.99               6  
 12 Chiu, Zoe D               10 ARSC-CA                33.36               5  
 13 Purizaca, Camila          10 LKWD-CA                33.41               4  
 14 Castro, Isabella L         9 LKWD-CA                33.44               3  
 15 Rother, Caitlyn I          9 LKWD-CA                33.93               2  
 16 Dual, Ava N               10 RMDA-CA                35.09               1  
 17 Garrison, Olivia           9 KSST-CA                40.68             
 -- Peterson, Ava G            9 RMDA-CA                  NS              
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Kim, Charlotte S           9 CERR-CA              1:05.51    1:04.68   19  
       31.42  1:04.68                                                      
  2 Flores, Rafa L            10 LKWD-CA              1:04.64    1:05.17   17  
       31.58  1:05.17                                                      
  3 Prawira, Karen E          10 TRID-CA              1:06.26    1:07.21   16  
       33.15  1:07.21                                                      
  4 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA              1:08.02    1:07.37   15  
       32.06  1:07.37                                                      
  5 Vega, Audrey C            10 LKWD-CA              1:05.84    1:07.39   14  
       32.10  1:07.39                                                      
  6 Tam, Alice                10 CERR-CA              1:07.32    1:08.33   13  
       33.40  1:08.33                                                      
  7 Brandman, Josie R         10 VKNG-CA              1:06.67    1:08.94   12  
       33.36  1:08.94                                                      
  8 Low, Katherine S          10 LKWD-CA              1:10.92    1:10.32   11  
       33.46  1:10.32                                                      
  9 Lee, Elizabeth H           9 CERR-CA              1:10.55    1:10.40    9  
       34.03  1:10.40                                                      
 10 Espeseth, Kayla L         10 WAC-CA               1:10.36    1:10.98    7  
Preliminaries
  8 Arellano, Rosie D         10 Morning Star-CA      1:08.21               6  
 12 Gallardo, Grace           10 MPMR-CA              1:11.17               5  
 13 Cuizon, Kaylee F          10 LKWD-CA              1:11.18               4  
 14 Lim, Sophia M             10 DARE-CA              1:12.09               3  
 15 Purizaca, Camila          10 LKWD-CA              1:14.37               2  
 16 Munoz, Lily T             10 LKWD-CA              1:15.37               1  
 17 Mahler, Amaya J           10 SPS-CA               1:16.14             
 18 Kim, Irene                 9 TRID-CA              1:16.33             
 19 Calder, Taylor            10 UnAtt - Wac-CA       1:18.41             
 -- Lim, Adrienne G           10 PASA-CA                  NS              
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Flores, Rafa L            10 LKWD-CA              2:20.77    2:20.05   19  
       32.68  1:08.40  1:44.61  2:20.05                                    
  2 Kim, Charlotte S           9 CERR-CA              2:24.80    2:21.29   17  
       32.85  1:08.42  1:46.30  2:21.29                                    
  3 Prawira, Karen E          10 TRID-CA              2:24.23    2:21.74   16  
       33.38  1:10.09  1:47.00  2:21.74                                    
  4 Vega, Audrey C            10 LKWD-CA              2:21.62    2:21.79   15  
       33.13  1:08.76  1:46.65  2:21.79                                    
  5 Tam, Alice                10 CERR-CA              2:22.19    2:22.04   14  
       32.58  1:09.22  1:47.12  2:22.04                                    
  6 Low, Katherine S          10 LKWD-CA              2:36.05    2:31.08   13  
       34.53  1:12.81  1:52.70  2:31.08                                    
  7 Castro, Isabella L         9 LKWD-CA              2:34.03    2:31.68   12  
       34.77  1:13.56  1:53.21  2:31.68                                    
  8 Cuizon, Kaylee F          10 LKWD-CA              2:34.03    2:33.89   11  
       35.13  1:13.97  1:54.72  2:33.89                                    
  9 Visoso, Fatima L          10 LKWD-CA              2:34.04    2:33.99    9  
       35.85  1:15.40  1:56.57  2:33.99                                    
 10 Gallardo, Grace           10 MPMR-CA              2:40.22    2:44.53    7  
       36.75  1:19.97  2:03.42  2:44.53                                    
Preliminaries
 11 Purizaca, Camila          10 LKWD-CA              2:40.82               6  
 
Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA              6:40.49    6:21.36   19  
       31.40  1:08.56  1:48.82  2:30.02  3:08.81  3:49.29  4:28.13  5:06.93
     5:44.65  6:21.36                                                      
  2 Arellano, Rosie D         10 Morning Star-CA      2:40.44    6:39.90   17  
       35.06  1:16.06  1:57.00  2:38.59  3:20.80  4:01.81  4:42.49  5:22.72
     6:03.27  6:39.90                                                      
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Prawira, Karen E          10 TRID-CA                33.68      33.41   19  
  2 Brandman, Josie R         10 VKNG-CA                35.22      35.88   17  
  3 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA                36.82      36.38   16  
  4 Xiao, Yolanda Y           10 RORA-CA                35.87      36.60   15  
  5 Kim, Charlotte S           9 CERR-CA                35.36      36.82   14  
  6 Liang, Jennifer S         10 TRID-CA                38.08      38.18   13  
  7 Visoso, Fatima L          10 LKWD-CA                37.77      38.30   12  
  8 Chang, Jazlin S           10 MPMR-CA                38.49      39.35   11  
  9 Cuizon, Kaylee F          10 LKWD-CA                40.37      39.41    9  
 10 Pe, Natalia V             10 LKWD-CA                39.31      39.86    7  
Preliminaries
  9 Arellano, Rosie D         10 Morning Star-CA        38.52               6  
 12 Fernando, Elise           10 LKWD-CA                40.39               5  
 13 Romero, Dani O            10 CERR-CA                40.88               4  
 14 Mahler, Amaya J           10 SPS-CA                 41.45               3  
 15 Purizaca, Camila          10 LKWD-CA                41.77               2  
 -- Low, Katherine S          10 LKWD-CA                  DQ              
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Prawira, Karen E          10 TRID-CA              1:14.26    1:12.76   19  
       36.27  1:12.76                                                      
  2 Fong, Katelyn L           10 CERR-CA              1:16.52    1:16.09   17  
  3 Low, Katherine S          10 LKWD-CA              1:17.86    1:16.54   16  
       37.87  1:16.54                                                      
  4 Brandman, Josie R         10 VKNG-CA              1:19.56    1:17.26   15  
       37.50  1:17.26                                                      
  5 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA              1:17.72    1:19.78   14  
       38.64  1:19.78                                                      
  6 Liang, Jennifer S         10 TRID-CA              1:22.47    1:21.46   13  
       39.07  1:21.46                                                      
  7 Lim, Sophia M             10 DARE-CA              1:25.14    1:23.00   12  
       39.74  1:23.00                                                      
  8 Chang, Jazlin S           10 MPMR-CA              1:25.23    1:24.54   11  
       41.37  1:24.54                                                      
  9 Kim, Irene                 9 TRID-CA              1:23.35    1:26.39    9  
       42.47  1:26.39                                                      
 -- Xiao, Yolanda Y           10 RORA-CA              1:19.62         DQ  
       38.58       DQ                                                      
Preliminaries
 11 Purizaca, Camila          10 LKWD-CA              1:25.71               6  
 12 Fernando, Elise           10 LKWD-CA              1:27.81               5  
 13 Romero, Dani O            10 CERR-CA              1:29.32               4  
 14 Chiu, Zoe D               10 ARSC-CA              1:31.22               3  
 -- Peterson, Ava G            9 RMDA-CA                  DQ              
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Prawira, Karen E          10 TRID-CA                36.35      36.59   19  
  2 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA                37.60      37.77   17  
  3 Fong, Katelyn L           10 CERR-CA                38.25      38.99   16  
  4 Lim, Adrienne G           10 PASA-CA                41.06      39.43   15  
  5 Romero, Dani O            10 CERR-CA                39.87      40.81   14  
  6 Liang, Jennifer S         10 TRID-CA                40.98      41.18   13  
  7 Wong, Samantha H          10 MPMR-CA                41.79      41.98   12  
  8 Chang, Jazlin S           10 MPMR-CA                41.54      42.31   11  
  9 Espeseth, Kayla L         10 WAC-CA                 41.10      42.59    9  
 10 Xiao, Yolanda Y           10 RORA-CA                42.56      44.83    7  
Preliminaries
 11 Mahler, Amaya J           10 SPS-CA                 43.96               6  
 12 Gallardo, Grace           10 MPMR-CA                44.41               5  
 13 Calder, Taylor            10 UnAtt - Wac-CA         44.66               4  
 14 Dual, Ava N               10 RMDA-CA                44.82               3  
 15 Garrison, Olivia           9 KSST-CA                48.20               2  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Prawira, Karen E          10 TRID-CA              1:19.50    1:19.18   19  
       38.15  1:19.18                                                      
  2 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA              1:22.24    1:21.39   17  
       39.18  1:21.39                                                      
  3 Fong, Katelyn L           10 CERR-CA              1:25.53    1:24.94   16  
       39.98  1:24.94                                                      
  4 Tam, Alice                10 CERR-CA              1:24.57    1:26.10   15  
       40.66  1:26.10                                                      
  5 Liang, Jennifer S         10 TRID-CA              1:29.54    1:29.49   13.5
       42.16  1:29.49                                                      
  5 Lim, Adrienne G           10 PASA-CA              1:30.27    1:29.49   13.5
       42.35  1:29.49                                                      
  7 Chang, Jazlin S           10 MPMR-CA              1:31.75    1:29.80   12  
       42.89  1:29.80                                                      
  8 Espeseth, Kayla L         10 WAC-CA               1:31.30    1:30.59   11  
       42.94  1:30.59                                                      
  9 Romero, Dani O            10 CERR-CA              1:30.21    1:31.62    9  
       41.99  1:31.62                                                      
 10 Wong, Samantha H          10 MPMR-CA              1:31.89    1:32.00    7  
       43.48  1:32.00                                                      
Preliminaries
 11 Xiao, Yolanda Y           10 RORA-CA              1:36.24               6  
 12 Lee, Elizabeth H           9 CERR-CA              1:37.29               5  
 13 Rother, Caitlyn I          9 LKWD-CA              1:37.30               4  
 14 Calder, Taylor            10 UnAtt - Wac-CA       1:39.10               3  
 15 Dual, Ava N               10 RMDA-CA              1:39.39               2  
 16 Rowe, Georgia T            9 PASA-CA              1:40.21               1  
 17 Kim, Irene                 9 TRID-CA              1:40.55             
 18 Garrison, Olivia           9 KSST-CA              1:45.71             
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Vega, Audrey C            10 LKWD-CA                33.16      33.02   19  
  2 Flores, Rafa L            10 LKWD-CA                33.20      33.16   17  
  3 Kim, Charlotte S           9 CERR-CA                34.14      33.79   16  
  4 Lee, Elizabeth H           9 CERR-CA                34.02      34.32   15  
  5 Lim, Adrienne G           10 PASA-CA                34.53      34.71   14  
  6 Espeseth, Kayla L         10 WAC-CA                 35.21      35.43   13  
  7 Liang, Jennifer S         10 TRID-CA                37.07      36.33   12  
  8 Rother, Caitlyn I          9 LKWD-CA                37.43      36.63   11  
  9 Lim, Sophia M             10 DARE-CA                37.93      37.89    9  
 10 Cuizon, Kaylee F          10 LKWD-CA                38.31      38.07    7  
Preliminaries
 11 Castro, Isabella L         9 LKWD-CA                38.59               6  
 12 Chang, Jazlin S           10 MPMR-CA                39.36               5  
 13 Kim, Irene                 9 TRID-CA                39.70               4  
 14 Rowe, Georgia T            9 PASA-CA                42.95               3  
 15 Garrison, Olivia           9 KSST-CA                52.62               2  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Flores, Rafa L            10 LKWD-CA              1:13.29    1:13.60   19  
       36.91  1:13.60                                                      
  2 Fong, Katelyn L           10 CERR-CA              1:14.89    1:14.78   17  
       35.70  1:14.78                                                      
  3 Lee, Elizabeth H           9 CERR-CA              1:15.15    1:15.44   16  
       36.53  1:15.44                                                      
  4 Vega, Audrey C            10 LKWD-CA              1:14.66    1:15.77   15  
       35.89  1:15.77                                                      
  5 Tam, Alice                10 CERR-CA              1:16.51    1:16.94   14  
       36.22  1:16.94                                                      
  6 Visoso, Fatima L          10 LKWD-CA              1:17.55    1:17.72   13  
       36.77  1:17.72                                                      
  7 Cuizon, Kaylee F          10 LKWD-CA              1:30.92    1:26.93   12  
       39.11  1:26.93                                                      
  8 Kim, Irene                 9 TRID-CA              1:26.88    1:27.09   11  
       40.81  1:27.09                                                      
  9 Munoz, Lily T             10 LKWD-CA              1:30.65    1:31.24    9  
       41.26  1:31.24                                                      
 10 Xiao, Yolanda Y           10 RORA-CA              1:25.95    1:31.67    7  
       40.61  1:31.67                                                      
Preliminaries
  9 Pe, Natalia V             10 LKWD-CA              1:30.25               6  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Flores, Rafa L            10 LKWD-CA              1:14.48    1:14.64   19  
       34.52  1:14.64                                                      
  2 Fong, Katelyn L           10 CERR-CA              1:15.12    1:15.24   17  
       35.41  1:15.24                                                      
  3 Kim, Charlotte S           9 CERR-CA              1:15.73    1:16.72   16  
       36.30  1:16.72                                                      
  4 Tam, Alice                10 CERR-CA              1:17.16    1:18.25   15  
       38.13  1:18.25                                                      
  5 Liang, Jennifer S         10 TRID-CA              1:21.50    1:21.04   14  
       37.84  1:21.04                                                      
  6 Brandman, Josie R         10 VKNG-CA              1:19.56    1:21.42   13  
       37.40  1:21.42                                                      
  7 Espeseth, Kayla L         10 WAC-CA               1:19.36    1:21.49   12  
       38.30  1:21.49                                                      
  8 Low, Katherine S          10 LKWD-CA              1:22.52    1:22.08   11  
       37.75  1:22.08                                                      
  9 Chang, Jazlin S           10 MPMR-CA              1:22.36    1:22.67    9  
       39.28  1:22.67                                                      
 10 Lee, Elizabeth H           9 CERR-CA              1:20.27    1:22.82    7  
       37.40  1:22.82                                                      
Preliminaries
 11 Visoso, Fatima L          10 LKWD-CA              1:22.68               6  
 12 Vega, Audrey C            10 LKWD-CA              1:22.75               5  
 13 Gallardo, Grace           10 MPMR-CA              1:23.54               4  
 14 Wong, Samantha H          10 MPMR-CA              1:24.40               3  
 15 Lim, Sophia M             10 DARE-CA              1:24.70               2  
 16 Kim, Irene                 9 TRID-CA              1:26.70               1  
 17 Pe, Natalia V             10 LKWD-CA              1:29.03             
 18 Munoz, Lily T             10 LKWD-CA              1:31.56             
 19 Purizaca, Camila          10 LKWD-CA              1:31.65             
 -- Lim, Adrienne G           10 PASA-CA                  NS              
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Flores, Rafa L            10 LKWD-CA              2:36.59    2:38.83   19  
       34.83  1:15.94  2:02.90  2:38.83                                    
  2 Fong, Katelyn L           10 CERR-CA              2:39.73    2:41.29   17  
       35.96  1:17.30  2:04.21  2:41.29                                    
  3 Tam, Alice                10 CERR-CA              2:43.89    2:42.72   16  
       36.84  1:19.76  2:07.69  2:42.72                                    
  4 Lee, Elizabeth H           9 CERR-CA              2:47.97    2:52.75   15  
       38.03  1:22.69  2:14.02  2:52.75                                    
  5 Visoso, Fatima L          10 LKWD-CA              2:54.87    2:53.36   14  
       36.43  1:20.84  2:15.29  2:53.36                                    
  6 Gallardo, Grace           10 MPMR-CA              2:58.95    3:14.30   13  
       46.61           2:32.01  3:14.30                                    
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lakewood Aquatics-CA  'A'                         2:05.53    2:03.09   38  
     1) Flores, Rafa L 10               2) Low, Katherine S 10            
     3) Visoso, Fatima L 10             4) Vega, Audrey C 10              
       30.38  1:06.51  1:34.50  2:03.09                                    
  2 Cerritos Aquatic Club-CA  'A'                     2:06.79    2:07.09   34  
     1) Fong, Katelyn L 10              2) Lee, Elizabeth H 9             
     3) Kim, Charlotte S 9              4) Tam, Alice 10                  
       30.90  1:04.47  1:36.43  2:07.09                                    
  3 Lakewood Aquatics-CA  'B'                         2:13.40    2:13.52   32  
     1) Purizaca, Camila 10             2) Cuizon, Kaylee F 10            
     3) Munoz, Lily T 10                4) Pe, Natalia V 10               
       33.85  1:06.40  1:41.04  2:13.52                                    
  4 Monterey Park Manta Rays-CA  'A'                  2:14.41    2:13.55   30  
     1) Chang, Jazlin S 10              2) Fong, Ella C 10                
     3) Wong, Samantha H 10             4) Gallardo, Grace 10             
       33.90  1:07.29  1:41.30  2:13.55                                    
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lakewood Aquatics-CA  'A'                         2:23.51    2:20.80   38  
     1) Low, Katherine S 10             2) Flores, Rafa L 10              
     3) Vega, Audrey C 10               4) Visoso, Fatima L 10            
       38.63  1:16.25  1:48.91  2:20.80                                    
  2 Cerritos Aquatic Club-CA  'A'                     2:15.11    2:21.28   34  
     1) Kim, Charlotte S 9              2) Fong, Katelyn L 10             
     3) Lee, Elizabeth H 9              4) Tam, Alice 10                  
       37.49  1:16.76  1:51.52  2:21.28                                    
  3 Monterey Park Manta Rays-CA  'A'                  2:33.38    2:33.06   32  
     1) Chang, Jazlin S 10              2) Wong, Samantha H 10            
     3) Fong, Ella C 10                 4) Gallardo, Grace 10             
       39.97  1:21.15  2:01.23  2:33.06                                    
  4 Lakewood Aquatics-CA  'B'                         2:32.20    2:34.58   30  
     1) Cuizon, Kaylee F 10             2) Rother, Caitlyn I 9            
     3) Castro, Isabella L 9            4) Purizaca, Camila 10            
       39.12  1:23.99  2:01.59  2:34.58                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Phuong, Jasmine           12 DARE-CA                26.71      26.65   19  
  2 Contreras, Denise         12 CERR-CA                26.27      26.70   17  
  3 Lui, Nadia                12 DARE-CA                27.90      27.44   16  
  4 Erezo, Mylie I            11 VKNG-CA                27.74      27.61   15  
  5 Dornoff, Alexandria E     12 RMDA-CA                27.39      27.91   14  
  6 Yager, Mayu A             11 RMDA-CA                28.16      27.95   13  
  7 Burga, Bethany N          11 FROG-CA                28.33      28.43   12  
  8 Lambarena, Kaori I        12 TRID-CA                28.31      29.03   11  
  9 Cedano, Zoe A             12 RMDA-CA                28.03      29.18    9  
 10 Wong, Samantha A          11 RORA-CA                28.29      29.29    7  
Preliminaries
  5 Cheung, Candice H         12 ARSC-CA                27.79               6  
 12 Vargas, Juliana           12 COMM-CA                28.53               5  
 13 Brys, Sofia E             12 Beach-CA               28.67               4  
 14 Rodgers, Ahmaja M         12 Dolphins-CA            28.74               3  
 15 Jennings, Olivia M        11 LKWD-CA                28.78               1.5
 15 Sinclair, Kamryn R        12 LKWD-CA                28.78               1.5
 17 Ramirez, Rachel E         12 Dolphins-CA            28.83             
 18 Villahermosa, Jillian G   11 LKWD-CA                28.86             
 19 Kim, Alice                12 DARE-CA                28.92             
 20 Montiel, Kylie L          12 LKWD-CA                28.98             
 21 Semaan, Samira R          11 CERR-CA                29.03             
 22 Edralinda, Keira A        11 MAX-CA                 29.11             
 23 go, Meka                  11 MPMR-CA                29.18             
 24 Thai, Kianna N            11 SGSG-CA                29.20             
 25 Espeseth, Alicia M        12 WAC-CA                 29.47             
 26 Erezo, Madi I             11 VKNG-CA                29.54             
 27 Ji, Elizabeth J           11 MAX-CA                 29.56             
 28 Lee, Isabella S           11 MPMR-CA                29.66             
 29 Khong, Daphne R           11 LKWD-CA                29.69             
 30 Vu, Anh N                 12 CERR-CA                30.02             
 31 Mancera Rodriguez, Ana M  12 SPS-CA                 30.05             
 32 Estrada, Alyssa           12 WAC-CA                 30.06             
 33 Du, Leilani M             12 MAX-CA                 30.11             
 34 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA                30.28             
 35 Hordista, Patrisha V      12 RMDA-CA                31.21             
 36 Gonzalez, Aleaha M        12 COMM-CA                31.65             
 37 Flores, Valerie C         11 Dolphins-CA            31.97             
 38 Limon, Angelica           12 COMM-CA                32.57             
 39 Salas, Julia A            12 RMDA-CA                32.79             
 40 Garcia, Liv A             12 LKWD-CA                32.93             
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Contreras, Denise         12 CERR-CA                57.49      57.01   19  
       27.24    57.01                                                      
  2 Phuong, Jasmine           12 DARE-CA                57.99      58.59   17  
       28.07    58.59                                                      
  3 Wong, Samantha A          11 RORA-CA                59.63      59.30   16  
       28.94    59.30                                                      
  4 Lui, Nadia                12 DARE-CA                59.57      59.58   15  
       28.74    59.58                                                      
  5 Yager, Mayu A             11 RMDA-CA              1:00.66      59.97   14  
       28.33    59.97                                                      
  6 Cedano, Zoe A             12 RMDA-CA              1:00.46      59.98   13  
       28.69    59.98                                                      
  7 Erezo, Mylie I            11 VKNG-CA                58.84    1:00.49   12  
       28.85  1:00.49                                                      
  8 Lee, Sophia J             12 DARE-CA              1:00.66    1:01.07   11  
       29.89  1:01.07                                                      
  9 Jennings, Olivia M        11 LKWD-CA              1:01.61    1:02.36    9  
       30.18  1:02.36                                                      
 10 Izquierdo, Kai A          12 UnAtt - Wac-CA       1:01.22    1:02.82    7  
       29.76  1:02.82                                                      
Preliminaries
 11 Burga, Bethany N          11 FROG-CA              1:01.63               6  
 12 Cheung, Candice H         12 ARSC-CA              1:01.72               5  
 13 Lambarena, Kaori I        12 TRID-CA              1:01.75               4  
 14 Cho, Phoebe L             12 ARSC-CA              1:02.07               3  
 15 Vargas, Juliana           12 COMM-CA              1:02.41               2  
 16 Villahermosa, Jillian G   11 LKWD-CA              1:02.70               1  
 17 go, Meka                  11 MPMR-CA              1:03.07             
 18 Cho, Kristina J           12 RMDA-CA              1:03.22             
 19 Erezo, Madi I             11 VKNG-CA              1:03.89             
 20 Kaneichi, Caitlyn P       12 LKWD-CA              1:04.00             
 21 Semaan, Samira R          11 CERR-CA              1:04.03             
 22 Espeseth, Alicia M        12 WAC-CA               1:04.06             
 23 Kim, Alice                12 DARE-CA              1:04.10             
 24 Khong, Daphne R           11 LKWD-CA              1:04.14             
 25 Chua, Emma R              12 DARE-CA              1:04.28             
 26 Sinclair, Kamryn R        12 LKWD-CA              1:04.38             
 27 Estrada, Alyssa           12 WAC-CA               1:04.92             
 28 Thai, Kianna N            11 SGSG-CA              1:05.10             
 29 Lee, Isabella S           11 MPMR-CA              1:05.74             
 30 Sy, Kristine H            11 MPMR-CA              1:06.29             
 31 Tea, Precilla J           11 SGSG-CA              1:06.82             
 32 Mancera Rodriguez, Ana M  12 SPS-CA               1:07.59             
 33 Torres, Madalyn G         12 ULTR-CA              1:08.08             
 34 Douglass, Emma K          12 LKWD-CA              1:08.30             
 34 Heredia Viteri, Kelly E   12 COMM-CA              1:08.30             
 36 Lee, Samantha G           11 RMDA-CA              1:08.87             
 37 Gonzalez, Aleaha M        12 COMM-CA              1:09.53             
 38 Karle, Caitie A           12 Shore Aquatics-CA    1:09.80             
 39 Garcia, Liv A             12 LKWD-CA              1:13.36             
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Contreras, Denise         12 CERR-CA              2:04.62    2:05.32   19  
       29.55  1:01.84  1:34.14  2:05.32                                    
  2 Dornoff, Alexandria E     12 RMDA-CA              2:05.37    2:05.97   17  
       29.61  1:01.57  1:34.47  2:05.97                                    
  3 Burga, Bethany N          11 FROG-CA              2:10.87    2:09.60   16  
       30.25  1:03.57  1:37.31  2:09.60                                    
  4 Lui, Nadia                12 DARE-CA              2:12.21    2:10.11   15  
       30.15  1:04.10  1:37.75  2:10.11                                    
  5 Yager, Mayu A             11 RMDA-CA              2:14.51    2:10.76   14  
       30.28  1:04.02  1:38.47  2:10.76                                    
  6 Izquierdo, Kai A          12 UnAtt - Wac-CA       2:11.43    2:12.40   13  
       30.67  1:04.58  1:39.07  2:12.40                                    
  7 McClure, Alyssa R         12 RMDA-CA              2:11.56    2:12.66   12  
       30.79  1:04.50  1:39.09  2:12.66                                    
  8 Cedano, Zoe A             12 RMDA-CA              2:11.40    2:14.05   11  
       30.35  1:03.73  1:39.04  2:14.05                                    
  9 Garcia, Avah G            12 WAC-CA               2:14.19    2:14.63    9  
       31.53  1:05.97  1:40.28  2:14.63                                    
 10 Lambarena, Kaori I        12 TRID-CA              2:15.39    2:18.52    7  
       32.77  1:09.89  1:44.96  2:18.52                                    
Preliminaries
  4 Takeuchi, Aira            12 CERR-CA              2:11.18               6  
  9 Cho, Phoebe L             12 ARSC-CA              2:13.95               5  
 13 Jennings, Olivia M        11 LKWD-CA              2:15.78               4  
 14 Hsieh, Reena              11 MAX-CA               2:17.08               3  
 15 Semaan, Samira R          11 CERR-CA              2:17.85               2  
 16 Sallenbach, Megan D       11 RMDA-CA              2:22.84               1  
 17 Ramirez, Rachel E         12 Dolphins-CA          2:26.43             
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Contreras, Denise         12 CERR-CA              5:39.63    5:33.57   19  
       29.94  1:03.00  1:37.06  2:11.75  2:46.25  3:19.96  3:53.83  4:28.01
     5:01.67  5:33.57                                                      
  2 Dornoff, Alexandria E     12 RMDA-CA              5:18.61    5:33.75   17  
       29.24  1:01.23  1:34.31  2:07.80  2:42.37  3:16.79  3:51.43  4:26.16
     5:00.87  5:33.75                                                      
  3 Izquierdo, Kai A          12 UnAtt - Wac-CA       5:53.66    5:42.76   16  
       31.17  1:05.51  1:40.45  2:15.63  2:50.01  3:25.23  3:59.31  4:34.13
     5:08.60  5:42.76                                                      
  4 Garcia, Avah G            12 WAC-CA               5:54.86    5:49.58   15  
       32.36  1:07.66  1:43.22  2:18.94  2:54.59  3:29.86  4:05.85  4:40.10
     5:15.04  5:49.58                                                      
  5 Sinclair, Kamryn R        12 LKWD-CA              6:10.28    5:58.61   14  
       33.60  1:09.62  1:45.48  2:21.88  2:58.43  3:34.30  4:10.68  4:47.44
     5:23.59  5:58.61                                                      
  6 Jennings, Olivia M        11 LKWD-CA              5:54.07    5:59.19   13  
       33.73  1:09.59  1:45.87  2:22.55  2:58.87  3:35.18  4:12.14  4:48.87
     5:24.45  5:59.19                                                      
  7 Hsieh, Reena              11 MAX-CA               6:14.84    6:02.94   12  
       33.31  1:09.69  1:46.48  2:23.32  3:00.34  3:37.85  4:15.00  4:51.73
     5:28.67  6:02.94                                                      
  8 Sallenbach, Megan D       11 RMDA-CA              5:58.75    6:04.90   11  
       34.97  1:12.34  1:49.25  2:26.54  3:03.38  3:40.28  4:17.16  4:54.12
     5:30.31  6:04.90                                                      
  9 Lacheno, Angelique        12 Morning Star-CA      6:24.60    6:19.71    9  
       32.66  1:08.73  1:46.35  2:24.50  3:03.23  3:42.21  4:22.29  5:01.46
     5:39.72  6:19.71                                                      
 10 Acuna, Yari               12 Morning Star-CA      6:24.60    6:27.97    7  
       34.29  1:11.57  1:50.33  2:29.97  3:09.61  3:49.33  4:29.55  5:09.39
     5:49.56  6:27.97                                                      
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Chu, Jessica              12 MPMR-CA                29.73      29.96   19  
  2 Lui, Nadia                12 DARE-CA                30.51      30.48   17  
  3 Cho, Phoebe L             12 ARSC-CA                30.76      30.87   16  
  4 Erezo, Mylie I            11 VKNG-CA                31.48      31.27   15  
  5 Phuong, Jasmine           12 DARE-CA                31.13      31.86   14  
  6 Cheung, Candice H         12 ARSC-CA                32.77      32.08   13  
  7 Shen, Jolene J            12 ARSC-CA                33.35      32.87   12  
  8 Wong, Samantha W          11 PASA-CA                33.20      33.52   11  
  9 Lee, Isabella S           11 MPMR-CA                34.00      33.71    9  
 10 Yu, Kathy A               11 TRID-CA                33.99      33.77    7  
Preliminaries
  7 Lacheno, Angelique        12 Morning Star-CA        33.09               6  
 12 Vu, Anh N                 12 CERR-CA                34.30               5  
 13 Shen, Jacqueline L        12 TRID-CA               J34.30               4  
 14 Edralinda, Keira A        11 MAX-CA                 34.37               3  
 15 Lee, Sophia J             12 DARE-CA                34.42               2  
 16 Do, Kristin N             12 RORA-CA                34.57               1  
 17 Heredia Viteri, Kelly E   12 COMM-CA                35.06             
 18 Tea, Precilla J           11 SGSG-CA                35.28             
 19 Yang, Sydney Q            11 TRID-CA                35.34             
 20 Semaan, Samira R          11 CERR-CA                35.36             
 21 Erezo, Madi I             11 VKNG-CA                35.54             
 22 Ji, Elizabeth J           11 MAX-CA                 35.76             
 23 Hordista, Patrisha V      12 RMDA-CA                36.30             
 24 Douglass, Emma K          12 LKWD-CA                36.57             
 25 Gonzalez, Aleaha M        12 COMM-CA                37.18             
 26 Tang, Shijia              12 UnAtt - Pasa-CA        38.13             
 27 Koskela, Rachel M         11 Morning Star-CA        38.87             
 -- Acuna, Yari               12 Morning Star-CA          DQ              
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Vu, Anh N                 12 CERR-CA                34.30      33.18  
  2 Shen, Jacqueline L        12 TRID-CA                34.30      33.92  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Li, Kiana W               12 MPMR-CA              1:05.38    1:05.49   19  
       31.58  1:05.49                                                      
  2 Cho, Phoebe L             12 ARSC-CA              1:06.08    1:05.97   17  
       32.24  1:05.97                                                      
  3 Erezo, Mylie I            11 VKNG-CA              1:07.27    1:07.57   16  
       33.22  1:07.57                                                      
  4 Chu, Jessica              12 MPMR-CA              1:06.36    1:08.04   15  
       32.37  1:08.04                                                      
  5 Cheung, Candice H         12 ARSC-CA              1:09.69    1:08.76   14  
       33.49  1:08.76                                                      
  6 Brys, Sofia E             12 Beach-CA             1:11.35    1:09.09   13  
       32.91  1:09.09                                                      
  7 Wong, Samantha A          11 RORA-CA              1:08.19    1:09.30   12  
       34.03  1:09.30                                                      
  8 Dornoff, Alexandria E     12 RMDA-CA              1:08.68    1:09.86   11  
       34.01  1:09.86                                                      
  9 Chua, Emma R              12 DARE-CA              1:10.20    1:10.56    9  
       33.92  1:10.56                                                      
 10 Izquierdo, Kai A          12 UnAtt - Wac-CA       1:10.00    1:10.83    7  
       34.24  1:10.83                                                      
Preliminaries
 11 Kaneichi, Caitlyn P       12 LKWD-CA              1:11.57               6  
 12 Shen, Jolene J            12 ARSC-CA              1:11.87               5  
 13 Vu, Anh N                 12 CERR-CA              1:12.11               4  
 14 Sy, Kristine H            11 MPMR-CA              1:12.75               3  
 15 Shen, Jacqueline L        12 TRID-CA              1:14.16               2  
 16 Rodgers, Ahmaja M         12 Dolphins-CA          1:14.29               1  
 17 Lee, Isabella S           11 MPMR-CA              1:14.38             
 18 Semaan, Samira R          11 CERR-CA              1:14.60             
 19 Yu, Kathy A               11 TRID-CA              1:14.73             
 19 Cedano, Zoe A             12 RMDA-CA              1:14.73             
 21 Erezo, Madi I             11 VKNG-CA              1:15.39             
 22 Vargas, Juliana           12 COMM-CA              1:17.05             
 23 Ji, Elizabeth J           11 MAX-CA               1:17.59             
 24 Calder, Ashlee            12 UnAtt - Wac-CA       1:18.01             
 25 Yang, Sydney Q            11 TRID-CA              1:18.04             
 26 Tan, Rachel S             12 LDST-CA              1:19.29             
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Takeuchi, Aira            12 CERR-CA                32.93      32.72   19  
  2 Li, Kiana W               12 MPMR-CA                33.38      34.55   17  
  3 Chu, Jessica              12 MPMR-CA                34.71      34.97   16  
  4 Do, Kristin N             12 RORA-CA                34.79      35.27   15  
  5 Thai, Kianna N            11 SGSG-CA                35.40      35.40   14  
  6 Espeseth, Alicia M        12 WAC-CA                 35.98      36.00   13  
  7 McClure, Alyssa R         12 RMDA-CA                35.65      36.24   12  
  8 Kim, Alice                12 DARE-CA                36.50      36.35   11  
  9 Wong, Samantha A          11 RORA-CA                36.35      37.44    9  
 -- Ji, Elizabeth J           11 MAX-CA                 36.72         NS  
Preliminaries
  7 Cheung, Candice H         12 ARSC-CA                35.68               6  
 11 Vu, Anh N                 12 CERR-CA                36.64               5  
 13 Yang, Sydney Q            11 TRID-CA                37.08               4  
 14 Tang, Shijia              12 UnAtt - Pasa-CA        37.13               3  
 15 Du, Leilani M             12 MAX-CA                 37.34               2  
 16 Yager, Mayu A             11 RMDA-CA                37.58               1  
 17 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA                37.65             
 18 Hsieh, Reena              11 MAX-CA                 37.75             
 19 Montiel, Kylie L          12 LKWD-CA                38.42             
 20 Chua, Emma R              12 DARE-CA                38.50             
 20 Mancera Rodriguez, Ana M  12 SPS-CA                 38.50             
 22 Huang, Kayla              12 DARE-CA                38.62             
 23 Cheng, Gwen               11 TRID-CA                38.77             
 24 Torres, Madalyn G         12 ULTR-CA                38.97             
 25 Garcia, Liv A             12 LKWD-CA                39.03             
 26 Shen, Jolene J            12 ARSC-CA                39.31             
 27 Wong, Samantha W          11 PASA-CA                39.39             
 28 Lee, Kayla D              11 MAX-CA                 39.43             
 29 Shen, Jacqueline L        12 TRID-CA                39.68             
 30 Lee, Samantha G           11 RMDA-CA                39.82             
 31 Karle, Caitie A           12 Shore Aquatics-CA      40.53             
 32 Khong, Daphne R           11 LKWD-CA                40.65             
 33 Fong, Lauren A            12 CERR-CA                40.68             
 34 Francisco, Lia D          12 VKNG-CA                40.84             
 35 Koskela, Rachel M         11 Morning Star-CA        40.85             
 36 Hordista, Patrisha V      12 RMDA-CA                41.10             
 37 Ang, Amanda B             12 CERR-CA                41.56             
 38 Quirino, Mykah V          11 UnAtt - Lkwd-CA        41.65             
 39 Gonzalez, Aleaha M        12 COMM-CA                42.12             
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Takeuchi, Aira            12 CERR-CA              1:11.46    1:11.43   19  
       33.41  1:11.43                                                      
  2 Li, Kiana W               12 MPMR-CA              1:12.37    1:13.53   17  
       34.70  1:13.53                                                      
  3 Edralinda, Keira A        11 MAX-CA               1:15.17    1:15.57   16  
       35.86  1:15.57                                                      
  4 Espeseth, Alicia M        12 WAC-CA               1:16.57    1:15.70   15  
       36.04  1:15.70                                                      
  5 Do, Kristin N             12 RORA-CA              1:16.07    1:16.32   14  
       36.24  1:16.32                                                      
  6 Chu, Jessica              12 MPMR-CA              1:15.28    1:16.68   13  
       36.57  1:16.68                                                      
  7 Thai, Kianna N            11 SGSG-CA              1:17.26    1:17.38   12  
       36.59  1:17.38                                                      
  8 Cho, Kristina J           12 RMDA-CA              1:18.27    1:18.72   11  
       37.70  1:18.72                                                      
  9 Wong, Samantha A          11 RORA-CA              1:17.38    1:18.84    9  
       37.70  1:18.84                                                      
 10 McClure, Alyssa R         12 RMDA-CA              1:19.48    1:19.83    7  
       38.45  1:19.83                                                      
Preliminaries
 10 Yang, Sydney Q            11 TRID-CA              1:19.43               6  
 12 Vu, Anh N                 12 CERR-CA              1:19.73               5  
 13 Ji, Elizabeth J           11 MAX-CA               1:19.79               4  
 14 Garcia, Avah G            12 WAC-CA               1:20.08               3  
 15 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA              1:20.42               2  
 16 Kim, Alice                12 DARE-CA              1:20.46               1  
 17 Hsieh, Reena              11 MAX-CA               1:20.94             
 18 Cheng, Gwen               11 TRID-CA              1:21.98             
 19 Mancera Rodriguez, Ana M  12 SPS-CA               1:22.37             
 20 Shen, Jacqueline L        12 TRID-CA              1:23.15             
 21 Tang, Shijia              12 UnAtt - Pasa-CA      1:23.35             
 22 Shen, Jolene J            12 ARSC-CA              1:23.98             
 23 Huang, Kayla              12 DARE-CA              1:24.08             
 24 Montiel, Kylie L          12 LKWD-CA              1:24.61             
 25 Chua, Emma R              12 DARE-CA              1:24.69             
 26 Hordista, Patrisha V      12 RMDA-CA              1:25.04             
 27 Wong, Samantha W          11 PASA-CA              1:25.26             
 28 Torres, Madalyn G         12 ULTR-CA              1:25.54             
 29 Francisco, Lia D          12 VKNG-CA              1:26.86             
 30 Sy, Kristine H            11 MPMR-CA              1:27.48             
 30 Salas, Julia A            12 RMDA-CA              1:27.48             
 32 Fong, Lauren A            12 CERR-CA              1:27.71             
 33 Ang, Amanda B             12 CERR-CA              1:28.87             
 34 Tan, Rachel S             12 LDST-CA              1:29.24             
 34 Garcia, Liv A             12 LKWD-CA              1:29.24             
 36 Quirino, Mykah V          11 UnAtt - Lkwd-CA      1:29.60             
 37 Limon, Angelica           12 COMM-CA              1:30.02             
 38 Lee, Kayla D              11 MAX-CA               1:30.36             
 39 Gillette, Anaya M         12 VKNG-CA              1:32.40             
 -- Lee, Samantha G           11 RMDA-CA              1:24.75         X   
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Phuong, Jasmine           12 DARE-CA                28.34      28.39   19  
  2 Li, Kiana W               12 MPMR-CA                29.06      28.45   17  
  3 Contreras, Denise         12 CERR-CA                28.78      28.91   16  
  4 Chu, Jessica              12 MPMR-CA                29.77      29.93   15  
  5 Cheung, Candice H         12 ARSC-CA                30.78      30.57   14  
  6 go, Meka                  11 MPMR-CA                30.65      30.71   13  
  7 Cho, Kristina J           12 RMDA-CA                31.22      30.73   12  
  8 Villahermosa, Jillian G   11 LKWD-CA                30.79      30.91   11  
  9 Montiel, Kylie L          12 LKWD-CA                31.25      31.21    9  
 10 Erezo, Mylie I            11 VKNG-CA                31.20      31.23    7  
Preliminaries
 11 Wong, Samantha W          11 PASA-CA                31.27               6  
 12 Lambarena, Kaori I        12 TRID-CA                31.53               5  
 13 Kaneichi, Caitlyn P       12 LKWD-CA                31.93               4  
 14 Du, Leilani M             12 MAX-CA                 32.09               3  
 15 Burga, Bethany N          11 FROG-CA                32.13               2  
 16 Kim, Alice                12 DARE-CA                32.28               1  
 17 Shen, Jacqueline L        12 TRID-CA                32.44             
 18 Ramirez, Rachel E         12 Dolphins-CA            32.51             
 19 Khong, Daphne R           11 LKWD-CA                32.61             
 20 Yu, Kathy A               11 TRID-CA                32.65             
 21 Gillette, Anaya M         12 VKNG-CA                32.66             
 22 Sinclair, Kamryn R        12 LKWD-CA                33.10             
 23 Rodgers, Ahmaja M         12 Dolphins-CA            33.19             
 24 Tang, Shijia              12 UnAtt - Pasa-CA        33.26             
 25 Flores, Valerie C         11 Dolphins-CA            33.68             
 26 Lee, Isabella S           11 MPMR-CA                33.76             
 27 Quirino, Mykah V          11 UnAtt - Lkwd-CA        33.95             
 28 Hordista, Patrisha V      12 RMDA-CA                34.07             
 29 Mancera Rodriguez, Ana M  12 SPS-CA                 34.15             
 30 Estrada, Alyssa           12 WAC-CA                 34.19             
 31 Gonzalez, Aleaha M        12 COMM-CA                34.23             
 32 Isabeles, Aisha N         11 MPMR-CA                35.17             
 33 Torres, Madalyn G         12 ULTR-CA                35.94             
 34 Ang, Amanda B             12 CERR-CA                36.76             
 35 Garcia, Liv A             12 LKWD-CA                37.26             
 36 Lee, Kayla D              11 MAX-CA                 37.40             
 -- Brys, Sofia E             12 Beach-CA                 DQ              
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Lui, Nadia                12 DARE-CA              1:03.01    1:02.96   19  
       29.90  1:02.96                                                      
  2 Li, Kiana W               12 MPMR-CA              1:04.15    1:03.02   17  
       29.80  1:03.02                                                      
  3 Villahermosa, Jillian G   11 LKWD-CA              1:07.30    1:06.65   16  
       32.65  1:06.65                                                      
  4 Wong, Samantha A          11 RORA-CA              1:07.45    1:07.28   15  
       31.96  1:07.28                                                      
  5 Kaneichi, Caitlyn P       12 LKWD-CA              1:08.27    1:08.51   14  
       33.26  1:08.51                                                      
  6 Garcia, Avah G            12 WAC-CA               1:08.09    1:08.52   13  
       32.63  1:08.52                                                      
  7 go, Meka                  11 MPMR-CA              1:08.39    1:09.38   12  
       32.61  1:09.38                                                      
  8 Wong, Samantha W          11 PASA-CA              1:10.15    1:09.96   11  
       33.00  1:09.96                                                      
  9 Montiel, Kylie L          12 LKWD-CA              1:13.32    1:13.33    9  
       34.34  1:13.33                                                      
 10 Burga, Bethany N          11 FROG-CA              1:13.24    1:13.92    7  
       34.25  1:13.92                                                      
Preliminaries
  2 Contreras, Denise         12 CERR-CA              1:03.57               6  
 12 Estrada, Alyssa           12 WAC-CA               1:13.88               5  
 13 Vargas, Juliana           12 COMM-CA              1:13.90               4  
 14 Sy, Kristine H            11 MPMR-CA              1:14.27               3  
 15 Cedano, Zoe A             12 RMDA-CA              1:14.66               2  
 16 Yu, Kathy A               11 TRID-CA              1:14.81               1  
 17 Khong, Daphne R           11 LKWD-CA              1:15.28             
 18 Du, Leilani M             12 MAX-CA               1:15.71             
 19 Mancera Rodriguez, Ana M  12 SPS-CA               1:16.39             
 20 Heredia Viteri, Kelly E   12 COMM-CA              1:16.44             
 21 Catan, Kylie Q            12 CERR-CA              1:17.39             
 22 Quirino, Mykah V          11 UnAtt - Lkwd-CA      1:18.33             
 23 Lacheno, Angelique        12 Morning Star-CA      1:18.36             
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Li, Kiana W               12 MPMR-CA              1:05.11    1:05.01   19  
       30.44  1:05.01                                                      
  2 Chu, Jessica              12 MPMR-CA              1:05.88    1:06.41   17  
       30.61  1:06.41                                                      
  3 Phuong, Jasmine           12 DARE-CA              1:08.53    1:08.71   16  
       31.56  1:08.71                                                      
  4 Cho, Kristina J           12 RMDA-CA              1:10.51    1:09.74   15  
       33.08  1:09.74                                                      
  5 Erezo, Mylie I            11 VKNG-CA              1:10.39    1:11.61   14  
       32.39  1:11.61                                                      
  6 Garcia, Avah G            12 WAC-CA               1:11.00    1:11.75   13  
       34.04  1:11.75                                                      
  7 Yager, Mayu A             11 RMDA-CA              1:11.63    1:11.86   12  
       33.54  1:11.86                                                      
  8 Izquierdo, Kai A          12 UnAtt - Wac-CA       1:11.71    1:11.94   11  
       33.49  1:11.94                                                      
  9 Edralinda, Keira A        11 MAX-CA               1:11.80    1:12.26    9  
       35.05  1:12.26                                                      
 10 Du, Leilani M             12 MAX-CA               1:11.61    1:13.43    7  
       33.87  1:13.43                                                      
Preliminaries
 11 Villahermosa, Jillian G   11 LKWD-CA              1:11.92               6  
 12 Kaneichi, Caitlyn P       12 LKWD-CA              1:11.97               5  
 13 McClure, Alyssa R         12 RMDA-CA              1:12.03               4  
 14 Hsieh, Reena              11 MAX-CA               1:12.22               3  
 15 Chua, Emma R              12 DARE-CA              1:12.30               2  
 16 Shen, Jolene J            12 ARSC-CA              1:12.41               1  
 17 Jennings, Olivia M        11 LKWD-CA              1:12.42             
 18 Montiel, Kylie L          12 LKWD-CA              1:12.70             
 19 Thai, Kianna N            11 SGSG-CA              1:12.71             
 20 Sinclair, Kamryn R        12 LKWD-CA              1:12.81             
 21 Burga, Bethany N          11 FROG-CA              1:13.19             
 22 Kim, Alice                12 DARE-CA              1:13.21             
 23 Semaan, Samira R          11 CERR-CA              1:13.22             
 24 Shen, Jacqueline L        12 TRID-CA              1:13.60             
 25 Sy, Kristine H            11 MPMR-CA              1:13.79             
 26 Vu, Anh N                 12 CERR-CA              1:13.90             
 27 Yang, Sydney Q            11 TRID-CA              1:14.10             
 28 Lee, Sophia J             12 DARE-CA              1:14.51             
 29 Yu, Kathy A               11 TRID-CA              1:14.62             
 30 Ji, Elizabeth J           11 MAX-CA               1:15.29             
 31 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA              1:15.42             
 32 Tea, Precilla J           11 SGSG-CA              1:15.61             
 33 Lee, Isabella S           11 MPMR-CA              1:16.17             
 34 Hordista, Patrisha V      12 RMDA-CA              1:16.71             
 35 Vargas, Juliana           12 COMM-CA              1:16.86             
 36 Lambarena, Kaori I        12 TRID-CA              1:17.21             
 37 Torres, Madalyn G         12 ULTR-CA              1:17.58             
 38 Huang, Kayla              12 DARE-CA              1:17.96             
 39 Calder, Ashlee            12 UnAtt - Wac-CA       1:18.70             
 40 Quirino, Mykah V          11 UnAtt - Lkwd-CA      1:19.61             
 41 Douglass, Emma K          12 LKWD-CA              1:19.62             
 42 Garcia, Liv A             12 LKWD-CA              1:23.45             
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Lui, Nadia                12 DARE-CA              2:25.74    2:24.59   19  
       31.84  1:07.87  1:52.10  2:24.59                                    
  2 Phuong, Jasmine           12 DARE-CA              2:25.06    2:26.79   17  
       31.46  1:09.80  1:53.51  2:26.79                                    
  3 Villahermosa, Jillian G   11 LKWD-CA              2:30.92    2:29.86   16  
       33.28  1:12.54  1:58.32  2:29.86                                    
  4 Cho, Kristina J           12 RMDA-CA              2:32.78    2:31.47   15  
       33.88  1:12.90  1:56.92  2:31.47                                    
  5 Kaneichi, Caitlyn P       12 LKWD-CA              2:33.77    2:31.56   14  
       32.11  1:10.88  1:56.32  2:31.56                                    
  6 Garcia, Avah G            12 WAC-CA               2:29.37    2:31.72   13  
       33.08  1:12.56  1:57.02  2:31.72                                    
  7 go, Meka                  11 MPMR-CA              2:33.24    2:32.38   12  
       33.47  1:12.16  1:58.14  2:32.38                                    
  8 Izquierdo, Kai A          12 UnAtt - Wac-CA       2:28.91    2:33.08   11  
       35.33  1:13.39  1:59.03  2:33.08                                    
  9 McClure, Alyssa R         12 RMDA-CA              2:31.65    2:33.85    9  
       34.59  1:15.03  1:59.88  2:33.85                                    
 10 Jennings, Olivia M        11 LKWD-CA              2:34.65    2:36.42    7  
       35.83  1:14.77  2:02.29  2:36.42                                    
Preliminaries
 11 Yager, Mayu A             11 RMDA-CA              2:34.78               6  
 12 Chua, Emma R              12 DARE-CA              2:35.81               5  
 13 Hsieh, Reena              11 MAX-CA               2:35.86               4  
 14 Edralinda, Keira A        11 MAX-CA               2:36.15               3  
 15 Thai, Kianna N            11 SGSG-CA              2:36.49               2  
 16 Shen, Jolene J            12 ARSC-CA              2:37.62               1  
 17 Sy, Kristine H            11 MPMR-CA              2:38.63             
 18 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA              2:39.92             
 19 Wong, Samantha W          11 PASA-CA              2:40.04             
 20 Khong, Daphne R           11 LKWD-CA              2:40.29             
 21 Yang, Sydney Q            11 TRID-CA              2:40.33             
 22 Lambarena, Kaori I        12 TRID-CA              2:40.86             
 23 Vargas, Juliana           12 COMM-CA              2:41.71             
 24 Limon, Angelica           12 COMM-CA              2:43.49             
 25 Huang, Kayla              12 DARE-CA              2:45.31             
 26 Quirino, Mykah V          11 UnAtt - Lkwd-CA      2:46.93             
 27 Gonzalez, Aleaha M        12 COMM-CA              2:47.23             
 28 Cheng, Gwen               11 TRID-CA              2:47.43             
 29 Calder, Ashlee            12 UnAtt - Wac-CA       2:48.11             
 30 Lee, Samantha G           11 RMDA-CA              2:50.54             
 -- Salas, Julia A            12 RMDA-CA                  DQ              
 -- Espeseth, Alicia M        12 WAC-CA                   DQ              
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dare Aquatics-CA  'A'                             1:51.55    1:48.56   38  
     1) Lee, Sophia J 12                2) Lui, Nadia 12                  
     3) Kim, Alice 12                   4) Phuong, Jasmine 12             
       28.28    54.31  1:22.15  1:48.56                                    
  2 Monterey Park Manta Rays-CA  'A'                  1:54.20    1:50.09   34  
     1) Chu, Jessica 12                 2) Li, Kiana W 12                 
     3) go, Meka 11                     4) Lee, Isabella S 11             
       27.06    53.57  1:21.73  1:50.09                                    
  3 Lakewood Aquatics-CA  'A'                         1:55.84    1:54.30   32  
     1) Jennings, Olivia M 11           2) Kaneichi, Caitlyn P 12         
     3) Montiel, Kylie L 12             4) Villahermosa, Jillian G 11     
       28.74    57.85  1:26.69  1:54.30                                    
  4 Cerritos Aquatic Club-CA  'A'                     1:55.05    1:58.33   30  
     1) Semaan, Samira R 11             2) Vu, Anh N 12                   
     3) Takeuchi, Aira 12               4) Contreras, Denise 12           
       29.09  1:12.79  1:32.32  1:58.33                                    
  5 Viking Aquatics-CA  'A'                           1:59.76    1:58.35   28  
     1) Erezo, Mylie I 11               2) Erezo, Madi I 11               
     3) Nagle, Lily B 12                4) Francisco, Lia D 12            
       28.12    56.75  1:26.28  1:58.35                                    
  6 Trident Swim Club-CA  'A'                         2:02.37    2:00.17   26  
     1) Shen, Jacqueline L 12           2) Yang, Sydney Q 11              
     3) Yu, Kathy A 11                  4) Lambarena, Kaori I 12          
       32.39    59.45  1:31.48  2:00.17                                    
  7 Lakewood Aquatics-CA  'B'                         2:02.31    2:01.40   24  
     1) Khong, Daphne R 11              2) Douglass, Emma K 12            
     3) Bartchi, Ellie 11               4) Sinclair, Kamryn R 12          
       29.21    59.58  1:33.14  2:01.40                                    
  8 Whittier Aquatic Club-CA  'A'                     2:02.41    2:02.42   22  
     1) Garcia, Avah G 12               2) Espeseth, Alicia M 12          
     3) Estrada, Alyssa 12              4) Berellano, Bella 12            
       29.46    58.26  1:27.53  2:02.42                                    
 -- La Mirada Armada-CA  'A'                          1:54.08         DQ  
     1) Yager, Mayu A 11                2) Cho, Kristina J 12             
     3) McClure, Alyssa R 12            4) Dornoff, Alexandria E 12       
       28.20    56.53  1:24.48       DQ                                    
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monterey Park Manta Rays-CA  'A'                  2:04.06    2:01.86   38  
     1) Chu, Jessica 12                 2) Li, Kiana W 12                 
     3) go, Meka 11                     4) Lee, Isabella S 11             
       30.64  1:03.52  1:33.47  2:01.86                                    
  2 Dare Aquatics-CA  'A'                             2:04.72    2:02.13   34  
     1) Lui, Nadia 12                   2) Kim, Alice 12                  
     3) Phuong, Jasmine 12              4) Lee, Sophia J 12               
       30.50  1:06.76  1:35.04  2:02.13                                    
  3 Lakewood Aquatics-CA  'A'                         2:08.46    2:04.00   32  
     1) Montiel, Kylie L 12             2) Sinclair, Kamryn R 12          
     3) Villahermosa, Jillian G 11      4) Jennings, Olivia M 11          
       32.00  1:06.09  1:35.36  2:04.00                                    
  4 La Mirada Armada-CA  'A'                          2:06.59    2:07.34   30  
     1) Dornoff, Alexandria E 12        2) McClure, Alyssa R 12           
     3) Cho, Kristina J 12              4) Yager, Mayu A 11               
       32.63  1:09.14  1:39.29  2:07.34                                    
  5 Trident Swim Club-CA  'A'                              NT    2:10.81   28  
     1) Yu, Kathy A 11                  2) Cheng, Gwen 11                 
     3) Shen, Jacqueline L 12           4) Lambarena, Kaori I 12          
       32.36  1:10.55  1:41.69  2:10.81                                    
  6 Cerritos Aquatic Club-CA  'A'                          NT    2:10.82   26  
     1) Takeuchi, Aira 12               2) Ang, Amanda B 12               
     3) Contreras, Denise 12            4) Semaan, Samira R 11            
       32.61  1:14.04  1:42.28  2:10.82                                    
  7 Whittier Aquatic Club-CA  'A'                          NT    2:16.39   24  
     1) Garcia, Avah G 12               2) Espeseth, Alicia M 12          
     3) Estrada, Alyssa 12              4) Berellano, Bella 12            
       34.93  1:09.70  1:42.46  2:16.39                                    
  8 La Mirada Armada-CA  'B'                          2:25.14    2:17.74   22  
     1) Salas, Julia A 12               2) Lee, Samantha G 11             
     3) Hordista, Patrisha V 12         4) Cedano, Zoe A 12               
       41.14  1:16.05  1:49.59  2:17.74                                    
  9 Lakewood Aquatics-CA  'B'                         2:18.21    2:24.84   18  
     1) Kaneichi, Caitlyn P 12          2) Garcia, Liv A 12               
     3) Khong, Daphne R 11              4) MacLean, Melannie N 11         
       34.27  1:15.25  1:48.60  2:24.84                                    
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Yu, Linda H               14 TRID-CA                25.59      25.62   19  
  2 Yao, Sophia L             14 RORA-CA                25.76      25.72   17  
  3 Meza, Nicole              14 RMDA-CA                25.85      25.81   16  
  4 Simpson, Kathryn K        13 RMDA-CA                25.80      25.90   15  
  5 Munoz, Kathy J            13 MPMR-CA                26.48      26.18   14  
  6 go, Meiyah                14 UnAtt - Mpmr-CA        26.08      26.23   13  
  7 Rojo, Lorelei R           13 VKNG-CA                26.67      26.53   12  
  8 Gimenez, Alexsa N         13 COMM-CA                26.66      26.99   11  
  9 Chen, Chloe M             14 DARE-CA                26.97      27.03    9  
 10 Burgess, Samantha E       13 RMDA-CA                26.55      27.37    7  
Preliminaries
 11 Hong, Chelsea S           13 DARE-CA                27.00               6  
 12 Mercado, Madison G        13 CERR-CA                27.18               5  
 13 Wen, Arwen G              14 RORA-CA                27.20               4  
 14 Garcia, Darla L           14 DARE-CA                27.31               3  
 15 Cho, Audrey G             14 UnAtt - Arsc-CA        27.34               2  
 16 Forrest, Madison B        13 WAC-CA                 27.44               1  
 17 Jordan, Charlotte G       14 CERR-CA                27.45             
 18 Yu, Brenda                13 SGSG-CA                27.55             
 19 Newton, Vanessa           13 VKNG-CA                27.64             
 19 Kwang, Elaine L           14 RORA-CA                27.64             
 21 Kim, Emily H              14 RMDA-CA                27.66             
 22 Gonzalez, Nina R          13 VKNG-CA                27.70             
 23 Flores, Breeana           13 Dolphins-CA            27.80             
 24 Romero, Sydney O          14 CERR-CA                27.81             
 25 Onyekwelu, Katelyn K      14 Unattached-CA          28.06             
 26 Reyes, Kaya S             13 WAC-CA                 28.11             
 27 Wong, Remy                13 RMDA-CA                28.12             
 28 He, Sophie H              13 TRID-CA                28.23             
 29 Leung, Ellen A            13 RORA-CA                28.29             
 30 De La Cruz, Kaitlin M     13 Dolphins-CA            28.37             
 31 Lu, Angelina C            13 SGSG-CA                28.38             
 32 Francisco, Lauren I       14 UnAtt - Vkng-CA        28.47             
 33 Liva, Bryce E             13 RMDA-CA                28.64             
 34 Wang, Jocelyn             13 MAX-CA                 28.66             
 35 Jun, Lauren E             14 UnAtt-TRID-CA          28.69             
 36 Yanthis, Yasmin           13 Beach-CA               28.75             
 37 Nellermoe, Abigail M      14 UnAtt - Lkwd-CA        28.98             
 38 Lee, Cadence S            13 MAX-CA                 29.40             
 39 Contreras, Alejandra      13 BPAC-CA                29.44             
 40 Luc, Erika                13 DARE-CA                29.50             
 41 Garcia, Maya L            14 LKWD-CA                29.87             
 42 Drylie, Emma L            14 LKWD-CA                30.05             
 43 Khin, Jessica N           14 MAX-CA                 30.35             
 44 Timmerman, Elizabeth U    13 RMDA-CA                30.40             
 -- Ziroli, Ava M             13 Shore Aquatics-CA        NS              
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Yu, Linda H               14 TRID-CA                55.90      54.57   19  
       26.40    54.57                                                      
  2 go, Meiyah                14 UnAtt - Mpmr-CA        56.10      56.06   17  
       27.03    56.06                                                      
  3 Meza, Nicole              14 RMDA-CA                56.98      56.80   16  
       26.83    56.80                                                      
  4 Forrest, Madison B        13 WAC-CA                 58.47      57.03   15  
       27.40    57.03                                                      
  5 Jaievsky, Anoushka S      14 RMDA-CA                57.74      57.23   14  
       27.54    57.23                                                      
  6 Aguilar, Jezabel          13 DARE-CA                57.29      57.65   13  
       28.03    57.65                                                      
  7 Wang, Sabrina J           14 UnAtt - Pasa-CA        57.99      57.71   12  
       27.68    57.71                                                      
  8 Gimenez, Alexsa N         13 COMM-CA                57.93      58.14   11  
       28.23    58.14                                                      
  9 Hong, Chelsea S           13 DARE-CA                58.18      58.90    9  
       28.82    58.90                                                      
 10 Chen, Chloe M             14 DARE-CA                57.99    1:00.62    7  
       29.59  1:00.62                                                      
Preliminaries
  5 Salcedo, Trinity I        14 UnAtt-MSAC-CA          57.54               6  
 12 May, Kimberly T           14 RORA-CA                58.48               5  
 13 Newton, Vanessa           13 VKNG-CA                58.49               3.5
 13 Cho, Audrey G             14 UnAtt - Arsc-CA        58.49               3.5
 15 Pak, Katie Y              14 RMDA-CA                58.72               2  
 16 Okamura, Kotone           13 RMDA-CA                58.81               1  
 17 Rojo, Lorelei R           13 VKNG-CA                59.28             
 18 Burgess, Samantha E       13 RMDA-CA                59.38             
 19 Gonzalez, Nina R          13 VKNG-CA                59.41             
 20 Mikulski, Franny J        13 RMDA-CA                59.51             
 21 Jordan, Charlotte G       14 CERR-CA                59.65             
 22 Jordan, Anna R            14 CERR-CA                59.72             
 23 La Brada, Hanna           13 WAC-CA               1:00.18             
 23 Wong, Remy                13 RMDA-CA              1:00.18             
 25 Kim, Emily H              14 RMDA-CA              1:00.19             
 26 Garcia, Darla L           14 DARE-CA              1:00.32             
 27 Kwang, Elaine L           14 RORA-CA              1:00.46             
 28 Yu, Brenda                13 SGSG-CA              1:00.61             
 29 Wen, Arwen G              14 RORA-CA              1:00.68             
 30 Vargas, Jimena            14 UnAtt-COMM-CA        1:00.70             
 31 Chow, Bethany T           14 UnAtt - Rora-CA      1:00.92             
 32 Onyekwelu, Katelyn K      14 Unattached-CA        1:01.03             
 33 Romero, Sydney O          14 CERR-CA              1:01.07             
 34 Leung, Ellen A            13 RORA-CA              1:01.20             
 35 Yong, Trivonne A          13 LKWD-CA              1:01.34             
 36 Liva, Bryce E             13 RMDA-CA              1:01.94             
 37 Torreyson, Bella F        13 TRID-CA              1:02.24             
 37 Choi, Chloe J             14 UnAtt - Mpmr-CA      1:02.24             
 39 Jafari, Nikka S           13 RORA-CA              1:02.54             
 40 Jun, Lauren E             14 UnAtt-TRID-CA        1:02.83             
 41 DeJesus, Caitlyn M        13 LKWD-CA              1:02.85             
 42 Duque, Angelique M        14 WAC-CA               1:03.31             
 43 Luc, Erika                13 DARE-CA              1:03.33             
 44 Francisco, Lauren I       14 UnAtt - Vkng-CA      1:03.39             
 45 Ziroli, Ava M             13 Shore Aquatics-CA    1:03.44             
 46 Wu, Helena T              13 RORA-CA              1:04.25             
 47 Garcia, Maya L            14 LKWD-CA              1:04.26             
 47 Ortega, Brooke A          14 UnAtt - Wac-CA       1:04.26             
 49 Contreras, Alejandra      13 BPAC-CA              1:05.68             
 50 Timmerman, Elizabeth U    13 RMDA-CA              1:06.19             
 51 Ibarra, Myah K            14 COMM-CA              1:06.21             
 52 Drylie, Emma L            14 LKWD-CA              1:06.35             
 -- Mercado, Madison G        13 CERR-CA                  NS              
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Yao, Sophia L             14 RORA-CA              2:01.60    1:59.66   19  
       28.12    58.46  1:29.91  1:59.66                                    
  2 Munoz, Kathy J            13 MPMR-CA              2:03.79    2:01.61   17  
       28.25    59.04  1:30.64  2:01.61                                    
  3 Aguilar, Jezabel          13 DARE-CA              2:05.05    2:03.38   16  
       28.79    59.57  1:31.66  2:03.38                                    
  4 Yu, Linda H               14 TRID-CA              2:01.24    2:03.81   15  
       27.97    59.25  1:31.71  2:03.81                                    
  5 Hong, Chelsea S           13 DARE-CA              2:07.53    2:04.79   14  
       29.05  1:00.79  1:33.05  2:04.79                                    
  6 Meza, Nicole              14 RMDA-CA              2:07.50    2:06.08   13  
       29.66  1:02.10  1:34.68  2:06.08                                    
  7 Lee, Hannah S             14 RMDA-CA              2:06.66    2:06.24   12  
       29.16  1:01.47  1:34.34  2:06.24                                    
  8 Pak, Katie Y              14 RMDA-CA              2:07.55    2:07.16   11  
       29.63  1:02.66  1:35.65  2:07.16                                    
  9 Gimenez, Alexsa N         13 COMM-CA              2:07.76    2:08.35    9  
       29.84  1:02.08  1:35.44  2:08.35                                    
 10 Burgess, Samantha E       13 RMDA-CA              2:06.87    2:08.94    7  
       28.70  1:00.79  1:35.03  2:08.94                                    
Preliminaries
  5 Wang, Sabrina J           14 UnAtt - Pasa-CA      2:05.38               6  
 12 Newton, Vanessa           13 VKNG-CA              2:08.83               5  
 13 Kwang, Elaine L           14 RORA-CA              2:09.01               4  
 14 Cho, Audrey G             14 UnAtt - Arsc-CA      2:09.56               3  
 15 La Brada, Hanna           13 WAC-CA               2:10.33               2  
 16 Reitano, Olivia G         14 LKWD-CA              2:10.44               1  
 17 Gonzalez, Nina R          13 VKNG-CA              2:10.51             
 18 Wen, Arwen G              14 RORA-CA              2:10.66             
 19 Mikulski, Franny J        13 RMDA-CA              2:10.80             
 20 Forrest, Madison B        13 WAC-CA               2:10.86             
 21 Pearson, Jayne F          13 PASA-CA              2:11.19             
 22 Chow, Bethany T           14 UnAtt - Rora-CA      2:12.30             
 23 Yong, Trivonne A          13 LKWD-CA              2:13.31             
 24 Liva, Bryce E             13 RMDA-CA              2:13.46             
 25 Torreyson, Bella F        13 TRID-CA              2:13.83             
 26 Flores, Breeana           13 Dolphins-CA          2:13.88             
 27 Kim, Emily H              14 RMDA-CA              2:14.73             
 28 Mercado, Madison G        13 CERR-CA              2:15.61             
 29 Onyekwelu, Katelyn K      14 Unattached-CA        2:16.27             
 30 Choi, Chloe J             14 UnAtt - Mpmr-CA      2:16.74             
 31 Granado, Gema             13 WAC-CA               2:16.95             
 32 Marchen, Kamille          13 WAC-CA               2:16.96             
 33 Wang, Jocelyn             13 MAX-CA               2:17.12             
 34 De La Cruz, Kaitlin M     13 Dolphins-CA          2:18.20             
 35 Jafari, Nikka S           13 RORA-CA              2:18.55             
 36 Subdias, Yolotzin         13 SPS-CA               2:18.64             
 37 DeJesus, Caitlyn M        13 LKWD-CA              2:20.91             
 38 Timmerman, Elizabeth U    13 RMDA-CA              2:20.96             
 39 Ziroli, Ava M             13 Shore Aquatics-CA    2:21.98             
 40 Contreras, Alejandra      13 BPAC-CA              2:25.09             
 -- Jordan, Anna R            14 CERR-CA                  NS              
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Yu, Linda H               14 TRID-CA              5:22.79    5:16.71   19  
       28.64  1:00.54  1:33.17  2:05.31  2:37.39  3:09.52  3:42.06  4:14.60
     4:47.07  5:16.71                                                      
  2 Munoz, Kathy J            13 MPMR-CA              5:34.21    5:27.61   17  
       29.14  1:01.28  1:33.79  2:06.75  2:40.43  3:14.22  3:48.33  4:22.09
     4:55.98  5:27.61                                                      
  3 Simpson, Kathryn K        13 RMDA-CA              5:26.44    5:31.76   16  
       29.73  1:02.10  1:35.84  2:09.54  2:42.85  3:16.41  3:50.36  4:24.45
     4:58.60  5:31.76                                                      
  4 Okamura, Kotone           13 RMDA-CA              5:37.98    5:36.51   15  
       30.83  1:04.32  1:38.42  2:12.95  2:47.34  3:21.55  3:56.10  4:30.11
     5:04.05  5:36.51                                                      
  5 Meza, Nicole              14 RMDA-CA              5:34.89    5:38.73   14  
       29.93  1:02.53  1:36.09  2:10.29  2:44.93  3:19.91  3:54.55  4:29.44
     5:04.73  5:38.73                                                      
  6 Pearson, Jayne F          13 PASA-CA              5:48.78    5:41.23   13  
       30.85  1:05.40  1:39.43  2:14.31  2:48.80  3:22.79  3:57.97  4:33.15
     5:07.24  5:41.23                                                      
  7 Hong, Chelsea S           13 DARE-CA              5:43.98    5:41.97   12  
       30.89  1:04.58  1:38.98  2:14.22  2:49.39  3:24.51  3:59.02  4:33.76
     5:08.12  5:41.97                                                      
  8 Kwang, Elaine L           14 RORA-CA              5:43.15    5:44.04   11  
       31.28  1:06.01  1:40.85  2:15.70  2:49.97  3:24.84  4:00.31  4:35.10
     5:09.72  5:44.04                                                      
  9 Mikulski, Franny J        13 RMDA-CA              5:50.54    5:45.23    9  
       31.17  1:04.77  1:39.66  2:14.46  2:49.74  3:24.69  4:00.09  4:34.84
     5:10.76  5:45.23                                                      
 10 Garcia, Darla L           14 DARE-CA              5:51.22    5:48.00    7  
       31.45  1:05.49  1:40.42  2:15.61  2:50.95  3:26.53  4:02.37  4:38.26
     5:13.90  5:48.00                                                      
Preliminaries
  4 Salcedo, Trinity I        14 UnAtt-MSAC-CA        5:34.72               6  
 12 La Brada, Hanna           13 WAC-CA               5:54.56               5  
 13 Marchen, Kamille          13 WAC-CA               5:57.62               4  
 14 Choi, Chloe J             14 UnAtt - Mpmr-CA      6:00.21               3  
 15 Vargas, Jimena            14 UnAtt-COMM-CA        6:00.82               2  
 16 Granado, Gema             13 WAC-CA               6:01.36               1  
 17 Blanco, Nina G            14 UnAtt - Dare-CA      6:01.54             
 18 Timmerman, Elizabeth U    13 RMDA-CA              6:03.11             
 19 Luc, Erika                13 DARE-CA              6:10.65             
 20 Ibarra, Myah K            14 COMM-CA              6:12.05             
 21 Bueno, Abigail            13 Morning Star-CA      6:35.90             
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 go, Meiyah                14 UnAtt - Mpmr-CA      1:01.93    1:01.73   19  
       30.43  1:01.73                                                      
  2 Rojo, Lorelei R           13 VKNG-CA              1:03.95    1:02.65   17  
       30.77  1:02.65                                                      
  3 Meza, Nicole              14 RMDA-CA              1:01.76    1:03.17   16  
       30.36  1:03.17                                                      
  4 Yao, Sophia L             14 RORA-CA              1:03.33    1:03.58   15  
       31.21  1:03.58                                                      
  5 Mullin, Jordan D          13 RORA-CA              1:03.21    1:04.10   14  
       31.04  1:04.10                                                      
  6 Romero, Sydney O          14 CERR-CA              1:04.90    1:04.23   13  
       31.64  1:04.23                                                      
  7 Aguilar, Jezabel          13 DARE-CA              1:05.03    1:04.32   12  
       31.30  1:04.32                                                      
  8 Jaievsky, Anoushka S      14 RMDA-CA              1:05.10    1:04.77   11  
       31.20  1:04.77                                                      
  9 Pak, Katie Y              14 RMDA-CA              1:04.61    1:05.03    9  
       30.87  1:05.03                                                      
 10 Yu, Linda H               14 TRID-CA              1:05.11    1:06.06    7  
       31.88  1:06.06                                                      
Preliminaries
 11 Wen, Arwen G              14 RORA-CA              1:06.30               6  
 12 Reitano, Olivia G         14 LKWD-CA              1:06.99               5  
 13 Stacer, Samantha N        13 WAC-CA               1:07.15               4  
 14 Cho, Audrey G             14 UnAtt - Arsc-CA      1:07.23               3  
 15 Metcalfe, Sadie M         14 UnAtt-SPS-CA         1:07.28               2  
 16 Cuevas, Joanna D          13 LKWD-CA              1:08.01               1  
 17 Garcia, Darla L           14 DARE-CA              1:08.12             
 18 Wong, Remy                13 RMDA-CA              1:08.23             
 19 Kwang, Elaine L           14 RORA-CA              1:08.60             
 20 Lee, Hannah S             14 RMDA-CA              1:08.65             
 21 Huang, Jasmine            14 DARE-CA              1:09.03             
 22 Jafari, Nikka S           13 RORA-CA              1:10.40             
 23 He, Sophie H              13 TRID-CA              1:10.64             
 24 Jordan, Charlotte G       14 CERR-CA              1:10.76             
 25 Choi, Chloe J             14 UnAtt - Mpmr-CA      1:10.82             
 26 Duque, Angelique M        14 WAC-CA               1:11.01             
 27 Liva, Bryce E             13 RMDA-CA              1:11.03             
 28 Wang, Jocelyn             13 MAX-CA               1:11.21             
 29 Leung, Ellen A            13 RORA-CA              1:11.23             
 30 Torreyson, Bella F        13 TRID-CA              1:11.71             
 31 Pearson, Jayne F          13 PASA-CA              1:11.85             
 32 Khin, Jessica N           14 MAX-CA               1:11.99             
 33 DeJesus, Caitlyn M        13 LKWD-CA              1:12.04             
 34 Yu, Brenda                13 SGSG-CA              1:12.13             
 35 Yanthis, Yasmin           13 Beach-CA             1:13.34             
 36 Alexander, Taylor R       14 UnAtt - Vkng-CA      1:13.43             
 37 Timmerman, Elizabeth U    13 RMDA-CA              1:13.53             
 38 Luc, Erika                13 DARE-CA              1:13.95             
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Huang, Jasmine            14 DARE-CA              1:12.11    1:11.91   19  
       34.21  1:11.91                                                      
  2 Jaievsky, Anoushka S      14 RMDA-CA              1:12.35    1:12.50   17  
       34.70  1:12.50                                                      
  3 Yong, Trivonne A          13 LKWD-CA              1:14.26    1:12.88   16  
       34.73  1:12.88                                                      
  4 Metcalfe, Sadie M         14 UnAtt-SPS-CA         1:13.54    1:13.79   15  
       34.55  1:13.79                                                      
  5 Aguilar, Jezabel          13 DARE-CA              1:15.71    1:14.26   14  
       36.20  1:14.26                                                      
  6 Mikulski, Franny J        13 RMDA-CA              1:13.48    1:14.91   13  
       35.76  1:14.91                                                      
  7 Mullin, Jordan D          13 RORA-CA              1:16.17    1:15.76   12  
       35.83  1:15.76                                                      
  8 Stacer, Samantha N        13 WAC-CA               1:17.31    1:16.50   11  
       36.05  1:16.50                                                      
  9 Cuevas, Joanna D          13 LKWD-CA              1:17.09    1:17.05    9  
       36.51  1:17.05                                                      
 10 Garcia, Maya L            14 LKWD-CA              1:16.67    1:18.86    7  
       37.17  1:18.86                                                      
Preliminaries
 11 Duque, Angelique M        14 WAC-CA               1:17.58               6  
 12 La Brada, Hanna           13 WAC-CA               1:18.35               5  
 13 Romero, Sydney O          14 CERR-CA              1:18.47               4  
 14 Jorgensen, Paige E        13 VKNG-CA              1:18.61               3  
 15 Jun, Lauren E             14 UnAtt-TRID-CA        1:19.01               2  
 16 Chow, Bethany T           14 UnAtt - Rora-CA      1:19.22               1  
 17 Gonzalez, Nina R          13 VKNG-CA              1:19.62             
 18 Pathak, Deesha A          13 TRID-CA              1:20.26             
 19 Simpson, Kathryn K        13 RMDA-CA              1:20.34             
 19 Forrest, Madison B        13 WAC-CA               1:20.34             
 21 Yu, Brenda                13 SGSG-CA              1:20.70             
 22 Francisco, Lauren I       14 UnAtt - Vkng-CA      1:20.98             
 23 Leung, Ellen A            13 RORA-CA              1:21.99             
 24 Flores, Breeana           13 Dolphins-CA          1:22.37             
 25 Nellermoe, Abigail M      14 UnAtt - Lkwd-CA      1:22.96             
 26 Marchen, Kamille          13 WAC-CA               1:23.22             
 27 Fang, Cailin              13 DARE-CA              1:23.31             
 28 Ortega, Brooke A          14 UnAtt - Wac-CA       1:23.48             
 29 De La Cruz, Kaitlin M     13 Dolphins-CA          1:24.63             
 30 Drylie, Emma L            14 LKWD-CA              1:24.94             
 31 Lee, Cadence S            13 MAX-CA               1:26.78             
 -- Garcia, Darla L           14 DARE-CA                  DQ              
 -- Jafari, Nikka S           13 RORA-CA                  DQ              
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Yu, Linda H               14 TRID-CA                59.47      58.81   19  
       27.72    58.81                                                      
  2 Jaievsky, Anoushka S      14 RMDA-CA              1:03.58    1:03.20   17  
       28.95  1:03.20                                                      
  3 Wang, Sabrina J           14 UnAtt - Pasa-CA      1:05.40    1:03.57   16  
       30.03  1:03.57                                                      
  4 Gimenez, Alexsa N         13 COMM-CA              1:03.88    1:03.68   15  
       30.79  1:03.68                                                      
  5 La Brada, Hanna           13 WAC-CA               1:04.67    1:03.78   14  
       30.35  1:03.78                                                      
  6 Rojo, Lorelei R           13 VKNG-CA              1:03.64    1:03.88   13  
       29.92  1:03.88                                                      
  7 Mullin, Jordan D          13 RORA-CA              1:04.57    1:03.96   12  
       30.12  1:03.96                                                      
  8 Wong, Remy                13 RMDA-CA              1:05.57    1:04.49   11  
       30.24  1:04.49                                                      
  9 Cuevas, Joanna D          13 LKWD-CA              1:05.82    1:04.95    9  
       30.83  1:04.95                                                      
 10 Garcia, Darla L           14 DARE-CA              1:04.94    1:05.69    7  
       30.15  1:05.69                                                      
Preliminaries
  2 Salcedo, Trinity I        14 UnAtt-MSAC-CA        1:02.61               6  
 12 Forrest, Madison B        13 WAC-CA               1:05.90               5  
 13 go, Meiyah                14 UnAtt - Mpmr-CA      1:05.92               4  
 14 Mercado, Madison G        13 CERR-CA              1:06.24               3  
 15 Burgess, Samantha E       13 RMDA-CA              1:06.81               2  
 16 Jordan, Anna R            14 CERR-CA              1:06.86               1  
 17 Chen, Chloe M             14 DARE-CA              1:07.25             
 18 Pak, Katie Y              14 RMDA-CA              1:07.77             
 19 Vargas, Jimena            14 UnAtt-COMM-CA        1:07.78             
 20 Jafari, Nikka S           13 RORA-CA              1:07.81             
 21 Chow, Bethany T           14 UnAtt - Rora-CA      1:08.02             
 22 Blanco, Nina G            14 UnAtt - Dare-CA      1:08.06             
 23 Mikulski, Franny J        13 RMDA-CA              1:08.29             
 24 Newton, Vanessa           13 VKNG-CA              1:08.79             
 25 Kim, Emily H              14 RMDA-CA              1:09.31             
 26 Liva, Bryce E             13 RMDA-CA              1:09.54             
 27 Lu, Angelina C            13 SGSG-CA              1:10.24             
 28 Wen, Arwen G              14 RORA-CA              1:11.06             
 29 Subdias, Yolotzin         13 SPS-CA               1:11.35             
 30 Leung, Ellen A            13 RORA-CA              1:11.50             
 31 Alexander, Taylor R       14 UnAtt - Vkng-CA      1:11.56             
 32 Torreyson, Bella F        13 TRID-CA              1:12.17             
 33 Wu, Helena T              13 RORA-CA              1:13.96             
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Jaievsky, Anoushka S      14 RMDA-CA              2:17.40    2:18.59   19  
       30.35  1:05.77  1:47.45  2:18.59                                    
  2 Munoz, Kathy J            13 MPMR-CA              2:22.36    2:18.71   17  
       28.75  1:04.92  1:48.02  2:18.71                                    
  3 Hong, Chelsea S           13 DARE-CA              2:21.20    2:19.19   16  
       30.87  1:07.14  1:48.02  2:19.19                                    
  4 go, Meiyah                14 UnAtt - Mpmr-CA      2:20.57    2:20.81   15  
       30.80  1:05.23  1:48.33  2:20.81                                    
  5 La Brada, Hanna           13 WAC-CA               2:24.10    2:21.40   13.5
       30.90  1:06.84  1:48.57  2:21.40                                    
  5 Wong, Remy                13 RMDA-CA              2:22.51    2:21.40   13.5
       31.19  1:07.13  1:48.79  2:21.40                                    
  7 Mullin, Jordan D          13 RORA-CA              2:21.16    2:21.56   12  
       30.48  1:05.92  1:48.46  2:21.56                                    
  8 Huang, Jasmine            14 DARE-CA              2:23.18    2:23.85   11  
       32.00  1:08.98  1:50.30  2:23.85                                    
  9 Mikulski, Franny J        13 RMDA-CA              2:23.93    2:26.26    9  
       32.27  1:10.38  1:51.68  2:26.26                                    
 10 Burgess, Samantha E       13 RMDA-CA              2:24.42    2:27.73    7  
       31.46  1:10.01  1:55.27  2:27.73                                    
Preliminaries
  2 Wang, Sabrina J           14 UnAtt - Pasa-CA      2:20.48               6  
 12 Pak, Katie Y              14 RMDA-CA              2:25.74               5  
 13 Cuevas, Joanna D          13 LKWD-CA              2:25.97               4  
 14 Reitano, Olivia G         14 LKWD-CA              2:26.01               3  
 15 Chow, Bethany T           14 UnAtt - Rora-CA      2:26.45               2  
 16 Metcalfe, Sadie M         14 UnAtt-SPS-CA         2:26.92               1  
 17 Chen, Chloe M             14 DARE-CA              2:27.74             
 18 He, Sophie H              13 TRID-CA              2:27.91             
 19 Newton, Vanessa           13 VKNG-CA              2:31.76             
 20 Gonzalez, Nina R          13 VKNG-CA              2:32.11             
 21 Jun, Lauren E             14 UnAtt-TRID-CA        2:33.10             
 22 Duque, Angelique M        14 WAC-CA               2:33.98             
 23 Yong, Trivonne A          13 LKWD-CA              2:34.34             
 24 Pathak, Deesha A          13 TRID-CA              2:35.13             
 25 Lu, Angelina C            13 SGSG-CA              2:35.41             
 26 Torreyson, Bella F        13 TRID-CA              2:36.05             
 27 Marchen, Kamille          13 WAC-CA               2:36.32             
 28 Choi, Chloe J             14 UnAtt - Mpmr-CA      2:36.54             
 29 DeJesus, Caitlyn M        13 LKWD-CA              2:37.26             
 30 Pearson, Jayne F          13 PASA-CA              2:38.64             
 31 Garcia, Maya L            14 LKWD-CA              2:39.10             
 32 Granado, Gema             13 WAC-CA               2:39.32             
 33 Ortega, Brooke A          14 UnAtt - Wac-CA       2:40.19             
 34 Drylie, Emma L            14 LKWD-CA              2:40.71             
 35 Subdias, Yolotzin         13 SPS-CA               2:41.64             
 36 Lee, Cadence S            13 MAX-CA               2:49.10             
 -- Mercado, Madison G        13 CERR-CA                  NS              
 
Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 La Mirada Armada-CA  'A'                          3:42.65    3:47.14   38  
     1) Meza, Nicole 14                 2) Min, Ayden K 13                
     3) Jaievsky, Anoushka S 14         4) Simpson, Kathryn K 13          
       26.76    56.86  1:23.68  1:53.62  2:20.78  2:51.34  3:17.71  3:47.14
  2 Dare Aquatics-CA  'A'                             3:52.75    3:51.84   34  
     1) Hong, Chelsea S 13              2) Blanco, Nina G 14              
     3) Garcia, Darla L 14              4) Aguilar, Jezabel 13            
       27.89    57.90  1:25.23  1:55.54  2:24.13  2:55.37  3:22.09  3:51.84
  3 La Mirada Armada-CA  'B'                          3:51.85    3:52.49   32  
     1) Okamura, Kotone 13              2) Pak, Katie Y 14                
     3) Lee, Hannah S 14                4) Burgess, Samantha E 13         
       28.31    59.25  1:26.43  1:57.67  2:25.02  2:55.43  3:22.16  3:52.49
  4 Cerritos Aquatic Club-CA  'A'                     3:57.11    3:57.81   30  
     1) Romero, Sydney O 14             2) Jordan, Anna R 14              
     3) Jordan, Charlotte G 14          4) Mercado, Madison G 13          
       28.26    59.05  1:27.22  1:58.88  2:27.54  2:58.50  3:27.08  3:57.81
  5 Rosemead Rapids-CA  'A'                           3:52.20    3:59.89   28  
     1) Kwang, Elaine L 14              2) May, Kimberly T 14             
     3) Wen, Arwen G 14                 4) Yao, Sophia L 14               
       28.99  1:00.46  1:28.39  1:59.41  2:28.50  3:00.49  3:29.07  3:59.89
  6 Whittier Aquatic Club-CA  'A'                     4:03.78    4:00.23   26  
     1) Forrest, Madison B 13           2) La Brada, Hanna 13             
     3) Stacer, Samantha N 13           4) Duque, Angelique M 14          
       27.16    59.69  1:25.75  1:57.14  2:25.74  2:58.00  3:26.98  4:00.23
  7 La Mirada Armada-CA  'C'                          4:00.33    4:01.81   24  
     1) Wong, Remy 13                   2) Kim, Emily H 14                
     3) Liva, Bryce E 13                4) Mikulski, Franny J 13          
       28.63    59.88  1:28.30  1:59.37  2:15.39  3:00.77  3:29.85  4:01.81
  8 Lakewood Aquatics-CA  'A'                         3:51.57    4:03.52   22  
     1) Cuevas, Joanna D 13             2) Reitano, Olivia G 14           
     3) Yong, Trivonne A 13             4) DeJesus, Caitlyn M 13          
       28.92  1:00.81  1:29.35  1:59.33  2:28.26  2:59.60  3:30.06  4:03.52
  9 Dare Aquatics-CA  'B'                             4:10.73    4:14.71   18  
     1) Luc, Erika 13                   2) Huang, Jasmine 14              
     3) Fang, Cailin 13                 4) Chen, Chloe M 14               
       30.55  1:04.30  1:33.35  2:06.55  2:40.42  3:17.19  3:44.18  4:14.71
 
Girls 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 La Mirada Armada-CA  'A'                          4:08.14    4:14.71   38  
     1) Meza, Nicole 14                 2) Jaievsky, Anoushka S 14        
     3) Min, Ayden K 13                 4) Simpson, Kathryn K 13          
       30.18  1:03.07  1:37.66  2:15.95  2:45.25  3:19.80  3:45.77  4:14.71
  2 Rosemead Rapids-CA  'A'                           4:17.04    4:14.84   34  
     1) Mullin, Jordan D 13             2) Yao, Sophia L 14               
     3) Kwang, Elaine L 14              4) May, Kimberly T 14             
       31.64  1:05.66  1:38.68  2:15.93  2:45.21  3:18.72  3:45.20  4:14.84
  3 Dare Aquatics-CA  'A'                             4:16.24    4:20.12   32  
     1) Blanco, Nina G 14               2) Huang, Jasmine 14              
     3) Garcia, Darla L 14              4) Aguilar, Jezabel 13            
       31.83  1:06.84  1:40.61  2:19.94  2:48.77  3:24.00  3:50.38  4:20.12
  4 La Mirada Armada-CA  'B'                          4:18.38    4:22.42   30  
     1) Pak, Katie Y 14                 2) Mikulski, Franny J 13          
     3) Wong, Remy 13                   4) Burgess, Samantha E 13         
       30.56  1:03.92  1:39.18  2:19.49  2:49.69  3:23.16  3:50.76  4:22.42
  5 Whittier Aquatic Club-CA  'A'                     4:29.17    4:26.50   28  
     1) Stacer, Samantha N 13           2) Duque, Angelique M 14          
     3) La Brada, Hanna 13              4) Forrest, Madison B 13          
       32.98  1:14.16  1:43.38  2:24.85  2:54.34  3:28.08  3:55.31  4:26.50
  6 Lakewood Aquatics-CA  'A'                         4:10.06    4:31.63   26  
     1) Reitano, Olivia G 14            2) Yong, Trivonne A 13            
     3) DeJesus, Caitlyn M 13           4) Cuevas, Joanna D 13            
       33.57  1:08.01  1:42.80  2:21.78  2:52.08  3:27.67  3:58.08  4:31.63
  7 Dare Aquatics-CA  'B'                             4:35.30    4:39.19   24  
     1) Fang, Cailin 13                 2) Chen, Chloe M 14               
     3) Hong, Chelsea S 13              4) Luc, Erika 13                  
       36.64  1:16.25  1:51.15  2:32.21  3:01.78  3:37.58  4:06.45  4:39.19
  8 La Mirada Armada-CA  'C'                          4:38.63    4:43.51   22  
     1) Timmerman, Elizabeth U 13       2) Lee, Hannah S 14               
     3) Kim, Emily H 14                 4) Liva, Bryce E 13               
       35.09  1:12.62  1:48.87  2:31.83  3:04.00  3:42.45  4:12.04  4:43.51
 
Girls 11-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Hannah S             14 RMDA-CA             11:40.99   11:30.92   19  
       30.77  1:05.30  1:40.24  2:15.81  2:51.14  3:26.42  4:01.71  4:37.10
     5:12.08  5:47.20  6:22.44  6:56.88  7:31.02  8:05.53  8:40.54  9:15.91
     9:50.43 10:24.95 10:59.00 11:30.92                                    
 
Girls 11-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Min, Ayden K              13 RMDA-CA             18:05.59   18:25.88   19  
       30.68  1:03.51  1:36.87  2:10.31  2:44.02  3:17.75  3:51.58  4:25.71
     4:59.62  5:33.59  6:07.43  6:41.35  7:14.95  7:48.63  8:22.60  8:56.60
     9:30.62 10:04.44 10:38.30 11:12.06 11:45.66 12:19.09 12:52.46 13:25.80
    13:59.63 14:32.98 15:06.88 15:40.41 16:13.85 16:47.32 17:20.57 17:53.85
    18:25.88
  2 Lee, Hannah S             14 RMDA-CA             20:04.17   19:09.44   17  
       31.07  1:05.56  1:41.21  2:17.18  2:52.16  3:27.69  4:03.31  4:38.41
     5:13.69  5:49.16  6:23.97  6:59.51  7:35.02  8:10.29  8:46.05  9:21.23
     9:56.43 10:31.17 11:05.77 11:40.83 12:15.72 12:50.42 13:25.54 14:00.60
    14:35.08 15:10.33 15:44.59 16:19.31 16:53.68 17:28.20 18:02.62 18:37.24
    19:09.44
 
Girls 11-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 go, Meiyah                14 UnAtt - Mpmr-CA      2:14.73    2:13.24   19  
       31.28  1:04.16  1:38.19  2:13.24                                    
  2 Meza, Nicole              14 RMDA-CA              2:17.66    2:13.40   17  
       30.98  1:04.28  1:38.40  2:13.40                                    
  3 Rojo, Lorelei R           13 VKNG-CA              2:19.12    2:16.74   16  
       32.93  1:07.50  1:42.37  2:16.74                                    
  4 Mullin, Jordan D          13 RORA-CA              2:17.73    2:18.17   15  
       32.73  1:07.63  1:43.17  2:18.17                                    
  5 Aguilar, Jezabel          13 DARE-CA              2:17.66    2:18.47   14  
       33.24  1:08.26  1:43.95  2:18.47                                    
  6 Wang, Sabrina J           14 UnAtt - Pasa-CA      2:17.08    2:19.21   13  
       31.73  1:06.75  1:43.25  2:19.21                                    
  7 Wong, Remy                13 RMDA-CA              2:21.19    2:19.91   12  
       33.84  1:09.35  1:44.42  2:19.91                                    
  8 Wen, Arwen G              14 RORA-CA              2:16.88    2:19.93   11  
       32.52  1:07.48  1:44.04  2:19.93                                    
  9 Pak, Katie Y              14 RMDA-CA              2:21.13    2:20.29    9  
       31.53  1:06.68  1:43.67  2:20.29                                    
 10 Cuevas, Joanna D          13 LKWD-CA              2:22.02    2:22.69    7  
       33.60  1:09.75  1:46.65  2:22.69                                    
Preliminaries
 11 Cho, Phoebe L             12 ARSC-CA              2:23.62               6  
 12 Huang, Jasmine            14 DARE-CA              2:25.39               5  
 13 Munoz, Kathy J            13 MPMR-CA              2:25.55               4  
 14 May, Kimberly T           14 RORA-CA              2:26.29               3  
 15 Romero, Sydney O          14 CERR-CA              2:26.64               2  
 16 Jafari, Nikka S           13 RORA-CA              2:26.93               1  
 17 Gimenez, Alexsa N         13 COMM-CA              2:27.25             
 18 Reitano, Olivia G         14 LKWD-CA              2:27.30             
 19 Dornoff, Alexandria E     12 RMDA-CA              2:27.75             
 20 Yong, Trivonne A          13 LKWD-CA              2:27.82             
 21 DeJesus, Caitlyn M        13 LKWD-CA              2:29.40             
 22 Martinez-Soto, Leslie     14 UnAtt - Mpmr-CA      2:29.64             
 23 Cho, Audrey G             14 UnAtt - Arsc-CA      2:30.57             
 24 Jun, Lauren E             14 UnAtt-TRID-CA        2:31.31             
 25 Choi, Chloe J             14 UnAtt - Mpmr-CA      2:31.58             
 26 Pearson, Jayne F          13 PASA-CA              2:32.49             
 27 Kim, Emily H              14 RMDA-CA              2:34.19             
 28 Okamura, Kotone           13 RMDA-CA              2:35.99             
 29 Timmerman, Elizabeth U    13 RMDA-CA              2:36.41             
 30 Alexander, Taylor R       14 UnAtt - Vkng-CA      2:37.66             
 31 Drylie, Emma L            14 LKWD-CA              2:42.62             
 32 Fang, Cailin              13 DARE-CA              2:43.83             
 33 Ibarra, Myah K            14 COMM-CA              2:45.65             
 -- Stacer, Samantha N        13 WAC-CA                   DQ              
 
Girls 11-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Huang, Jasmine            14 DARE-CA              2:32.00    2:32.53   19  
       34.12  1:12.88  1:52.65  2:32.53                                    
  2 Jaievsky, Anoushka S      14 RMDA-CA              2:34.53    2:34.92   17  
       35.08  1:14.43  1:54.99  2:34.92                                    
  3 Yong, Trivonne A          13 LKWD-CA              2:39.30    2:37.99   16  
       36.41  1:16.97  1:57.41  2:37.99                                    
  4 May, Kimberly T           14 RORA-CA              2:40.95    2:41.16   15  
       35.72  1:16.57  1:58.52  2:41.16                                    
  5 Cuevas, Joanna D          13 LKWD-CA              2:43.00    2:42.79   14  
       36.75  1:17.65  1:59.78  2:42.79                                    
  6 Mullin, Jordan D          13 RORA-CA              2:39.53    2:43.00   13  
       37.46  1:18.92  2:01.16  2:43.00                                    
  7 Edralinda, Keira A        11 MAX-CA               2:45.81    2:43.87   12  
       38.71  1:20.04  2:02.37  2:43.87                                    
  8 Espeseth, Alicia M        12 WAC-CA               2:45.56    2:44.09   11  
       36.46  1:18.16  2:01.30  2:44.09                                    
  9 Chow, Bethany T           14 UnAtt - Rora-CA      2:45.25    2:45.38    9  
       37.85  1:19.94  2:02.55  2:45.38                                    
 10 Garcia, Maya L            14 LKWD-CA              2:46.19    2:50.58    7  
       39.19  1:21.64  2:05.90  2:50.58                                    
Preliminaries
  3 Takeuchi, Aira            12 CERR-CA              2:35.18               6  
 12 Chen, Chloe M             14 DARE-CA              2:46.58               5  
 13 Hong, Chelsea S           13 DARE-CA              2:47.15               4  
 14 McClure, Alyssa R         12 RMDA-CA              2:47.20               3  
 15 Sinclair, Kamryn R        12 LKWD-CA              2:47.34               2  
 16 Jorgensen, Paige E        13 VKNG-CA              2:47.40               1  
 17 Blanco, Nina G            14 UnAtt - Dare-CA      2:47.73             
 18 Mercado, Madison G        13 CERR-CA              2:48.44             
 19 Cho, Kristina J           12 RMDA-CA              2:49.02             
 20 Simpson, Kathryn K        13 RMDA-CA              2:51.07             
 21 Burgess, Samantha E       13 RMDA-CA              2:52.55             
 22 Yu, Brenda                13 SGSG-CA              2:55.68             
 23 Marchen, Kamille          13 WAC-CA               2:56.53             
 24 Fang, Cailin              13 DARE-CA              2:56.73             
 25 Bueno, Abigail            13 Morning Star-CA      2:58.55             
 26 Nellermoe, Abigail M      14 UnAtt - Lkwd-CA      3:00.49             
 27 Drylie, Emma L            14 LKWD-CA              3:02.06             
 28 Martinez-Soto, Leslie     14 UnAtt - Mpmr-CA      3:02.12             
 29 Subdias, Yolotzin         13 SPS-CA               3:10.94             
 
Girls 11-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Gimenez, Alexsa N         13 COMM-CA              2:19.31    2:17.50   19  
       31.38  1:06.17  1:41.94  2:17.50                                    
  2 Min, Ayden K              13 RMDA-CA              2:21.80    2:19.84   17  
       31.31  1:06.83  1:43.45  2:19.84                                    
  3 Takeuchi, Aira            12 CERR-CA              2:25.26    2:23.40   16  
       31.73  1:08.37  1:45.95  2:23.40                                    
  4 Simpson, Kathryn K        13 RMDA-CA              2:27.57    2:24.70   15  
       32.67  1:09.40  1:45.94  2:24.70                                    
  5 Rojo, Lorelei R           13 VKNG-CA              2:34.96    2:27.53   14  
       31.84  1:09.93  1:49.68  2:27.53                                    
  6 Wang, Sabrina J           14 UnAtt - Pasa-CA      2:24.72    2:27.65   13  
       31.12  1:08.39  1:47.11  2:27.65                                    
  7 Chen, Chloe M             14 DARE-CA              2:36.83    2:33.75   12  
       32.20  1:10.62  1:52.01  2:33.75                                    
  8 Pathak, Deesha A          13 TRID-CA              2:44.13    2:40.80   11  
       36.09  1:17.62  1:59.40  2:40.80                                    
  9 Kim, Emily H              14 RMDA-CA              2:41.26    2:42.11    9  
       35.10  1:15.98  1:59.68  2:42.11                                    
 
Girls 11-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
  1 Min, Ayden K              13 RMDA-CA              4:53.69    4:46.72   19  
       31.12  1:05.69  1:42.57  2:19.28  3:01.18  3:43.74  4:15.37  4:46.72
  2 Aguilar, Jezabel          13 DARE-CA              4:52.76    4:50.35   17  
       32.62  1:07.78  1:45.04  2:22.50  3:03.74  3:45.58  4:17.51  4:50.35
  3 Munoz, Kathy J            13 MPMR-CA              4:59.75    4:55.24   16  
       29.97  1:04.57  1:43.54  2:21.45  3:05.13  3:49.20  4:23.09  4:55.24
  4 Takeuchi, Aira            12 CERR-CA              4:56.11    4:56.80   15  
       30.61  1:06.48  1:47.27  2:26.38  3:06.53  3:47.69  4:22.62  4:56.80
  5 Dornoff, Alexandria E     12 RMDA-CA              5:03.23    5:03.76   14  
       31.33  1:07.88  1:47.42  2:25.98  3:11.45  3:57.34  4:30.81  5:03.76
  6 Huang, Jasmine            14 DARE-CA              4:54.24    5:07.23   13  
       33.23  1:13.05  1:52.37  2:31.40  3:13.84  3:56.71  4:32.97  5:07.23
  7 Liva, Bryce E             13 RMDA-CA              5:16.72    5:14.71   12  
       34.22  1:12.59  1:51.15  2:29.57  3:17.46  4:04.86  4:40.50  5:14.71
  8 Pearson, Jayne F          13 PASA-CA              5:15.12    5:23.09   11  
       34.44  1:15.68  1:56.64  2:36.11  3:24.95  4:12.34  4:48.37  5:23.09
  9 DeJesus, Caitlyn M        13 LKWD-CA              5:33.26    5:34.27    9  
       36.12  1:16.05  1:58.07  2:39.57  3:28.31  4:18.21  4:57.98  5:34.27
Preliminaries
 10 Subdias, Yolotzin         13 SPS-CA               5:35.92               6  
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Esparza, Alyssa J         15 UnAtt-RMDA-CA          26.40      26.18   19  
  2 McClure, Jenna R          15 UnAtt-RMDA-CA          27.17      26.62   17  
  3 Knapp, Allison M          16 UnAtt - Vkng-CA        26.99      26.65   16  
  4 Mak, Samantha             17 MPMR-CA                26.89      26.68   15  
  5 Shin, Megan A             16 RMDA-CA                27.07      26.86   14  
  6 Chai, Emilie J            15 RMDA-CA                27.50      27.19   13  
  7 Ortega, Isabell J         16 UnAtt-RMDA-CA          27.49      27.49   12  
  8 Bispango, Barbara E       15 RMDA-CA                27.89      27.86   11  
  9 Glynn, Kaya R             15 LKWD-CA                27.85      27.89    9  
 10 Gamboa, Wendy             17 UnAtt-COMM-CA          28.02      28.06    7  
Preliminaries
  2 Kwang, Emerald L          16 RORA-CA                26.57               6  
 10 Larrick, Kate M           15 RORA-CA                27.88               5  
 13 Doherty, Bella M          16 RMDA-CA                28.30               4  
 14 Huynh, Krystal E          16 DARE-CA                28.40               3  
 15 Kishore, Sulekha K        15 UnAtt - Rora-CA        28.41               2  
 16 Padilla, Vivian E         17 MPMR-CA                28.44               1  
 17 Lee, Emily Y              17 RMDA-CA                28.45             
 17 Zaragoza, Noriah          18 UnAtt - Lkwd-CA        28.45             
 19 Gaitatjis, Angela E       16 UnAtt-RMDA-CA          28.72             
 20 Reyes, Kaili S            15 WAC-CA                 28.74             
 21 Jurado, Aisa N            17 Untt-ULTR-CA           28.96             
 22 Zheng, Beryl B            17 UnAtt-RMDA-CA          29.01             
 23 Rodriguez, Carly A        16 UnAtt-SPS-CA           29.08             
 24 Olmedo, Marie E           16 UnAtt - Lkwd-CA        29.20             
 25 Nguyenkhoa, Anya D        15 UnAtt-RMDA-CA          29.27             
 26 Torres, Claudia J         17 UnAtt-COMM-CA          29.43             
 27 Wang, Madeleine           15 TRID-CA                29.63             
 28 Topinio, Laila M          15 UnAtt-RMDA-CA          29.76             
 29 Crockett, Sammy M         16 UnAtt-SPS-CA           30.02             
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Esparza, Alyssa J         15 UnAtt-RMDA-CA          56.10      56.34   19  
       26.95    56.34                                                      
  2 Knapp, Allison M          16 UnAtt - Vkng-CA        56.63      56.66   17  
       27.42    56.66                                                      
  3 Chai, Charlene J          17 RMDA-CA                57.91      57.32   16  
       27.50    57.32                                                      
  4 Chai, Emilie J            15 RMDA-CA                59.71      58.72   15  
       28.16    58.72                                                      
  5 Wong, Sidney S            15 TRID-CA              1:00.32      59.49   14  
       28.56    59.49                                                      
  6 Shin, Megan A             16 RMDA-CA                58.88      59.65   13  
       28.98    59.65                                                      
  7 Kwang, Emerald L          16 RORA-CA                56.97      59.89   12  
       28.86    59.89                                                      
  8 McClure, Jenna R          15 UnAtt-RMDA-CA        1:00.02      59.96   11  
       28.74    59.96                                                      
  9 Mak, Samantha             17 MPMR-CA                59.13    1:00.42    9  
       28.72  1:00.42                                                      
 10 Glynn, Kaya R             15 LKWD-CA              1:00.31    1:02.82    7  
       29.73  1:02.82                                                      
Preliminaries
  1 Icheva, Gabriela K        16 UnAtt - Pasa-CA        55.62               6  
 12 Tan, Michelle Elisa T     16 UnAtt-MAX-CA         1:00.45               5  
 13 Doherty, Bella M          16 RMDA-CA              1:00.48               4  
 14 Gaitatjis, Angela E       16 UnAtt-RMDA-CA        1:00.49               3  
 15 Prawira, Kelly D          15 UnAtt-TRID-CA        1:00.54               2  
 16 Ortega, Isabell J         16 UnAtt-RMDA-CA        1:00.62               1  
 17 Nguyenkhoa, Anya D        15 UnAtt-RMDA-CA        1:01.49             
 18 Culling, Mikayla J        15 LKWD-CA              1:02.24             
 19 Padilla, Vivian E         17 MPMR-CA              1:02.25             
 20 Bauk, Lara M              18 UnAtt - Lkwd-CA      1:02.26             
 21 Topinio, Laila M          15 UnAtt-RMDA-CA        1:02.43             
 22 Zaragoza, Noriah          18 UnAtt - Lkwd-CA      1:02.56             
 23 Gregorio, Jania           16 UnAtt-RMDA-CA        1:02.58             
 24 Reyes, Kaili S            15 WAC-CA               1:02.74             
 25 Bispango, Barbara E       15 RMDA-CA              1:02.92             
 26 Lim, Erika R              15 UnAtt-TRID-CA        1:02.98             
 27 Carrillo, Zoey            16 UnAtt - Wac-CA       1:03.01             
 28 Gamboa, Wendy             17 UnAtt-COMM-CA        1:03.35             
 29 Huynh, Krystal E          16 DARE-CA              1:03.37             
 30 Kawamoto, Hanna L         15 UnAtt - Vkng-CA      1:03.95             
 31 Nguyenkhoa, Anika D       16 UnAtt-RMDA-CA        1:04.16             
 32 Zheng, Beryl B            17 UnAtt-RMDA-CA        1:04.17             
 33 Torres, Claudia J         17 UnAtt-COMM-CA        1:04.23             
 34 Rodriguez, Carly A        16 UnAtt-SPS-CA         1:04.28             
 35 Olmedo, Marie E           16 UnAtt - Lkwd-CA      1:04.64             
 36 Lashlee, Victoria J       15 RMDA-CA              1:05.80             
 37 Zacarias, Camila          15 UnAtt-COMM-CA        1:06.67             
 -- Quintas, Haley B          16 Untt-ULTR-CA             NS              
 -- Drylie, Lauren N          16 LKWD-CA                  NS              
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Knapp, Allison M          16 UnAtt - Vkng-CA      2:05.44    2:01.90   19  
       29.09  1:00.41  1:31.59  2:01.90                                    
  2 Poon, Kelly V             17 MPMR-CA              2:03.25    2:02.14   17  
       28.16    59.14  1:30.98  2:02.14                                    
  3 Doherty, Bella M          16 RMDA-CA              2:09.29    2:07.66   16  
       28.99  1:01.45  1:34.82  2:07.66                                    
  4 Carrillo, Zoey            16 UnAtt - Wac-CA       2:14.48    2:09.58   15  
       30.55  1:03.52  1:37.47  2:09.58                                    
  5 Chai, Emilie J            15 RMDA-CA              2:11.59    2:10.85   14  
       30.31  1:03.57  1:37.60  2:10.85                                    
  6 Torres, Tori A            15 UnAtt-RMDA-CA        2:11.92    2:12.66   13  
       30.16  1:04.28  1:38.72  2:12.66                                    
  7 Ortega, Isabell J         16 UnAtt-RMDA-CA        2:12.95    2:13.23   12  
       29.75  1:03.46  1:38.65  2:13.23                                    
  8 Glynn, Kaya R             15 LKWD-CA              2:11.38    2:14.79   11  
       30.38  1:04.26  1:39.39  2:14.79                                    
  9 Kawamoto, Hanna L         15 UnAtt - Vkng-CA      2:13.69    2:15.77    9  
       31.82  1:06.44  1:41.53  2:15.77                                    
 10 Tan, Michelle Elisa T     16 UnAtt-MAX-CA         2:14.05    2:16.57    7  
       30.27  1:05.14  1:41.36  2:16.57                                    
Preliminaries
  1 Kwang, Emerald L          16 RORA-CA              2:03.20               6  
  8 Geer, Megan G             17 UnAtt-TRID-CA        2:12.33               5  
 13 Gaitatjis, Angela E       16 UnAtt-RMDA-CA        2:14.75               4  
 14 Topinio, Laila M          15 UnAtt-RMDA-CA        2:15.50               3  
 15 Bispango, Barbara E       15 RMDA-CA              2:15.68               2  
 16 Jorgensen, Ella N         15 UnAtt - Vkng-CA      2:15.84               1  
 17 Culling, Mikayla J        15 LKWD-CA              2:16.75             
 18 Gamboa, Wendy             17 UnAtt-COMM-CA        2:17.74             
 19 Zheng, Beryl B            17 UnAtt-RMDA-CA        2:18.38             
 20 Padilla, Vivian E         17 MPMR-CA              2:18.47             
 21 Zaragoza, Noriah          18 UnAtt - Lkwd-CA      2:19.70             
 22 Esquerra, Sydney G        15 RMDA-CA              2:23.41             
 23 Olmedo, Marie E           16 UnAtt - Lkwd-CA      2:24.99             
 24 Nguyenkhoa, Anika D       16 UnAtt-RMDA-CA        2:27.08             
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Esparza, Alyssa J         15 UnAtt-RMDA-CA        5:32.06    5:28.96   19  
       29.19  1:01.42  1:34.18  2:07.42  2:40.80  3:14.21  3:48.05  4:21.88
     4:55.79  5:28.96                                                      
  2 Carrillo, Zoey            16 UnAtt - Wac-CA       5:47.51    5:37.83   17  
       31.08  1:04.48  1:38.39  2:12.56  2:46.84  3:21.33  3:56.17  4:30.86
     5:05.34  5:37.83                                                      
  3 Chai, Emilie J            15 RMDA-CA              5:50.90    5:41.98   16  
       30.97  1:04.67  1:39.29  2:14.20  2:49.09  3:24.28  3:59.79  4:34.89
     5:09.53  5:41.98                                                      
  4 Doherty, Bella M          16 RMDA-CA              5:45.10    5:43.48   15  
       30.43  1:03.89  1:38.59  2:14.50  2:49.86  3:25.65  4:00.91  4:35.94
     5:10.54  5:43.48                                                      
  5 Shin, Megan A             16 RMDA-CA              5:45.47    5:43.93   14  
       30.86  1:04.43  1:39.27  2:14.44  2:49.32  3:24.96  4:00.26  4:35.61
     5:10.99  5:43.93                                                      
  6 Gaitatjis, Angela E       16 UnAtt-RMDA-CA        5:39.06    5:44.19   13  
       31.49  1:06.48  1:41.64  2:16.36  2:51.27  3:25.99  4:01.19  4:36.27
     5:10.91  5:44.19                                                      
  7 Topinio, Laila M          15 UnAtt-RMDA-CA        5:50.55    5:49.99   12  
       13.03           1:40.69  2:16.11  2:51.09  3:26.98  4:02.99  4:38.93
     5:15.25  5:49.99                                                      
  8 Ortega, Isabell J         16 UnAtt-RMDA-CA        6:02.09    5:58.93   11  
       31.67  1:05.62  1:40.97  2:17.14  2:52.64  3:28.72  4:05.60  4:43.46
     5:22.44  5:58.93                                                      
  9 Esquerra, Sydney G        15 RMDA-CA              6:05.23    6:00.82    9  
       32.44  1:08.34  1:44.91  2:21.06  2:58.21  3:34.56  4:11.21  4:47.50
     5:24.74  6:00.82                                                      
Preliminaries
  1 Icheva, Gabriela K        16 UnAtt - Pasa-CA      5:18.03               6  
  5 Torres, Tori A            15 UnAtt-RMDA-CA        5:45.24               5  
 10 Lim, Erika R              15 UnAtt-TRID-CA        5:57.66               4  
 13 Zaragoza, Noriah          18 UnAtt - Lkwd-CA      6:13.54               3  
 14 Olmedo, Marie E           16 UnAtt - Lkwd-CA      6:16.32               2  
 15 Gamboa, Wendy             17 UnAtt-COMM-CA        6:17.46               1  
 16 Torres, Claudia J         17 UnAtt-COMM-CA        6:18.11             
 17 Lashlee, Victoria J       15 RMDA-CA              6:27.64             
 
Girls 15 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaitatjis, Angela E       16 UnAtt-RMDA-CA       11:39.83   11:45.71   19  
       33.54  1:10.19  1:46.31  2:22.21  2:57.67  3:32.78  4:08.00  4:43.45
     5:18.85  5:54.58  6:29.75  7:05.33  7:40.63  8:16.46  8:52.12  9:27.39
    10:02.37 10:37.57 11:12.49 11:45.71                                    
 
Girls 15 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaitatjis, Angela E       16 UnAtt-RMDA-CA       18:50.86   19:53.64   19  
       33.54  1:09.90  1:45.78  2:22.04  2:57.62  3:33.68  4:09.78  4:46.65
     5:23.06  5:59.83  6:36.21  7:12.61  7:49.49  8:25.83  9:02.13  9:38.23
    10:14.76 10:50.96 11:27.37 12:03.70 12:39.87 13:16.46 13:53.00 14:29.50
    15:06.19 15:42.68 16:19.28 16:55.70 17:32.09 18:08.16 18:43.99 19:19.48
    19:53.64
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Chai, Charlene J          17 RMDA-CA              1:04.00    1:02.79   19  
       30.69  1:02.79                                                      
  2 Esparza, Alyssa J         15 UnAtt-RMDA-CA        1:04.61    1:03.77   17  
       30.54  1:03.77                                                      
  3 Geer, Megan G             17 UnAtt-TRID-CA        1:04.13    1:05.17   16  
       31.33  1:05.17                                                      
  4 Ung, Michelle             15 MPMR-CA              1:07.95    1:06.39   15  
       32.40  1:06.39                                                      
  5 Torres, Tori A            15 UnAtt-RMDA-CA        1:06.96    1:08.06   14  
       32.44  1:08.06                                                      
  6 Lee, Emily Y              17 RMDA-CA              1:09.34    1:08.65   13  
       33.20  1:08.65                                                      
  7 Mak, Samantha             17 MPMR-CA              1:09.66    1:09.12   12  
       33.74  1:09.12                                                      
  8 Gregorio, Jania           16 UnAtt-RMDA-CA        1:10.76    1:09.18   11  
       33.87  1:09.18                                                      
  9 Chai, Emilie J            15 RMDA-CA              1:10.74    1:10.64    9  
       33.95  1:10.64                                                      
 10 Reyes, Kaili S            15 WAC-CA               1:10.52    1:10.73    7  
       34.37  1:10.73                                                      
Preliminaries
  4 Quintas, Tyler P          16 Untt-ULTR-CA         1:05.02               6  
  6 Prawira, Kelly D          15 UnAtt-TRID-CA        1:07.69               5  
 13 Wang, Madeleine           15 TRID-CA              1:11.14               4  
 14 Topinio, Laila M          15 UnAtt-RMDA-CA        1:11.20               3  
 15 Rodriguez, Carly A        16 UnAtt-SPS-CA         1:11.54               2  
 16 Shin, Josephina           15 UnAtt-RAPD-CA        1:12.99               1  
 17 Culling, Mikayla J        15 LKWD-CA              1:13.16             
 18 Gamboa, Wendy             17 UnAtt-COMM-CA        1:13.53             
 19 Larrick, Kate M           15 RORA-CA              1:14.45             
 20 Zaragoza, Noriah          18 UnAtt - Lkwd-CA      1:14.60             
 21 Huynh, Krystal E          16 DARE-CA              1:14.71             
 22 Esquerra, Sydney G        15 RMDA-CA              1:14.75             
 23 Nguyenkhoa, Anika D       16 UnAtt-RMDA-CA        1:14.97             
 24 Doherty, Bella M          16 RMDA-CA              1:16.41             
 25 Jorgensen, Ella N         15 UnAtt - Vkng-CA      1:16.76             
 26 Zacarias, Camila          15 UnAtt-COMM-CA        1:17.17             
 27 Shin, Megan A             16 RMDA-CA              1:17.67             
 28 Crockett, Sammy M         16 UnAtt-SPS-CA         1:19.05             
 -- Rosales, Natalie R        18 Dolphins-CA              NS              
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Esparza, Alyssa J         15 UnAtt-RMDA-CA        2:17.53    2:13.69   19  
       31.03  1:04.56  1:39.18  2:13.69                                    
  2 Kwang, Emerald L          16 RORA-CA              2:21.56    2:19.81   17  
       33.80  1:09.10  1:45.05  2:19.81                                    
  3 Ung, Michelle             15 MPMR-CA              2:26.59    2:20.07   16  
       32.70  1:07.98  1:44.54  2:20.07                                    
  4 Torres, Tori A            15 UnAtt-RMDA-CA        2:29.17    2:24.42   15  
       32.65  1:09.23  1:46.85  2:24.42                                    
  5 Drylie, Lauren N          16 LKWD-CA              2:28.95    2:28.56   14  
       36.08  1:13.54  1:51.38  2:28.56                                    
  6 Topinio, Laila M          15 UnAtt-RMDA-CA        2:29.44    2:29.18   13  
       35.61  1:13.21  1:51.40  2:29.18                                    
  7 Mak, Samantha             17 MPMR-CA              2:29.89    2:30.92   12  
       34.23  1:12.00  1:51.32  2:30.92                                    
  8 Takashima, Nina           17 UnAtt-RMDA-CA        2:33.86    2:31.61   11  
       35.78  1:13.94  1:53.38  2:31.61                                    
  9 Reyes, Kaili S            15 WAC-CA               2:35.54    2:32.82    9  
       35.64  1:13.91  1:53.48  2:32.82                                    
 10 Esquerra, Sydney G        15 RMDA-CA              2:33.01    2:32.94    7  
       35.88  1:14.97  1:54.37  2:32.94                                    
Preliminaries
  1 Icheva, Gabriela K        16 UnAtt - Pasa-CA      2:15.86               6  
  9 Bispango, Barbara E       15 RMDA-CA              2:31.69               5  
 11 McClure, Jenna R          15 UnAtt-RMDA-CA        2:33.51               4  
 13 Lee, Emily Y              17 RMDA-CA              2:34.66               3  
 15 Nguyenkhoa, Anika D       16 UnAtt-RMDA-CA        2:38.16               2  
 16 Zaragoza, Noriah          18 UnAtt - Lkwd-CA      2:40.76               1  
 17 Zheng, Beryl B            17 UnAtt-RMDA-CA        2:44.88             
 -- Gaeta, Citlalti V         15 DARE-CA                  NS              
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Isip, Sarah K             16 RMDA-CA              1:10.44    1:09.92   19  
       33.34  1:09.92                                                      
  2 Poon, Kelly V             17 MPMR-CA              1:10.74    1:10.37   17  
       34.32  1:10.37                                                      
  3 Tan, Michelle Elisa T     16 UnAtt-MAX-CA         1:12.67    1:12.16   16  
       34.81  1:12.16                                                      
  4 Wong, Sidney S            15 TRID-CA              1:14.45    1:13.96   15  
       34.93  1:13.96                                                      
  5 Kishore, Sulekha K        15 UnAtt - Rora-CA      1:16.69    1:16.40   14  
       37.04  1:16.40                                                      
  6 Zheng, Beryl B            17 UnAtt-RMDA-CA        1:18.11    1:16.83   13  
       36.72  1:16.83                                                      
  7 Carrillo, Zoey            16 UnAtt - Wac-CA       1:17.59    1:18.10   12  
       36.93  1:18.10                                                      
  8 Esparza, Alyssa J         15 UnAtt-RMDA-CA        1:18.48    1:18.15   11  
       37.11  1:18.15                                                      
  9 Huynh, Krystal E          16 DARE-CA              1:19.82    1:19.57    9  
       37.68  1:19.57                                                      
 10 Ung, Michelle             15 MPMR-CA              1:18.95    1:20.24    7  
       37.93  1:20.24                                                      
Preliminaries
  1 Prawira, Kelly D          15 UnAtt-TRID-CA        1:09.42               6  
 12 Quintas, Haley B          16 Untt-ULTR-CA         1:20.22               5  
 13 Shiung, Caitlin           15 MPMR-CA              1:20.44               4  
 14 Bispango, Barbara E       15 RMDA-CA              1:20.92               3  
 15 Crockett, Sammy M         16 UnAtt-SPS-CA         1:22.91               2  
 16 Kawamoto, Hanna L         15 UnAtt - Vkng-CA      1:23.95               1  
 17 Zacarias, Camila          15 UnAtt-COMM-CA        1:27.44             
 18 Wang, Madeleine           15 TRID-CA              1:28.98             
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Prawira, Kelly D          15 UnAtt-TRID-CA        2:31.94    2:28.77   19  
       33.73  1:11.55  1:50.36  2:28.77                                    
  2 Chang, Azurine C          15 UnAtt-TRID-CA        2:32.06    2:33.59   17  
       36.19  1:15.64  1:54.47  2:33.59                                    
  3 Tan, Michelle Elisa T     16 UnAtt-MAX-CA         2:39.65    2:40.61   16  
       36.23  1:17.42  1:59.12  2:40.61                                    
  4 Ung, Michelle             15 MPMR-CA              2:43.37    2:42.90   15  
       37.37  1:18.70  2:02.05  2:42.90                                    
  5 Carrillo, Zoey            16 UnAtt - Wac-CA       2:47.13    2:43.53   14  
       36.92  1:19.04  2:01.80  2:43.53                                    
  6 Takashima, Nina           17 UnAtt-RMDA-CA        2:47.46    2:48.19   13  
       38.51  1:21.06  2:04.18  2:48.19                                    
  7 Huynh, Krystal E          16 DARE-CA              2:52.18    2:49.47   12  
       39.16  1:22.41  2:06.14  2:49.47                                    
  8 Esquerra, Sydney G        15 RMDA-CA              2:50.76    2:49.83   11  
       38.35  1:22.66  2:06.48  2:49.83                                    
  9 Bispango, Barbara E       15 RMDA-CA              2:51.84    2:52.55    9  
       38.06  1:22.26  2:07.67  2:52.55                                    
 -- Zheng, Beryl B            17 UnAtt-RMDA-CA        2:50.84         DQ  
       37.75  1:19.16  2:01.74       DQ                                    
Preliminaries
  9 Gaeta, Citlalti V         15 DARE-CA              2:51.50               6  
 12 Tirambulo, Cielo M        15 LKWD-CA              2:52.93               5  
 13 Shiung, Caitlin           15 MPMR-CA              2:54.74               4  
 14 Lim, Erika R              15 UnAtt-TRID-CA        2:56.91               3  
 15 Zacarias, Camila          15 UnAtt-COMM-CA        3:03.22               2  
 -- Wong, Sidney S            15 TRID-CA                  DQ              
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Chang, Azurine C          15 UnAtt-TRID-CA        1:01.17      59.93   19  
       28.19    59.93                                                      
  2 Chai, Charlene J          17 RMDA-CA              1:01.71    1:00.71   17  
       28.39  1:00.71                                                      
  3 Wong, Sidney S            15 TRID-CA              1:04.82    1:04.49   16  
       30.20  1:04.49                                                      
  4 Shin, Megan A             16 RMDA-CA              1:05.48    1:04.61   15  
       30.42  1:04.61                                                      
  5 Kwang, Emerald L          16 RORA-CA              1:05.06    1:05.77   14  
       30.21  1:05.77                                                      
  6 McClure, Jenna R          15 UnAtt-RMDA-CA        1:07.44    1:06.80   13  
       12.51  1:06.80                                                      
  7 Culling, Mikayla J        15 LKWD-CA              1:07.44    1:08.08   12  
       32.20  1:08.08                                                      
  8 Drylie, Lauren N          16 LKWD-CA              1:07.39    1:08.54   11  
       32.71  1:08.54                                                      
  9 Nguyenkhoa, Anya D        15 UnAtt-RMDA-CA        1:07.50    1:08.97    9  
       32.21  1:08.97                                                      
 10 Glynn, Kaya R             15 LKWD-CA              1:07.14    1:11.20    7  
       32.38  1:11.20                                                      
Preliminaries
  3 Quintas, Tyler P          16 Untt-ULTR-CA         1:02.78               6  
  7 Lee, Emily Y              17 RMDA-CA              1:06.32               5  
 13 Gregorio, Jania           16 UnAtt-RMDA-CA        1:07.73               4  
 14 Ortega, Isabell J         16 UnAtt-RMDA-CA        1:08.77               3  
 15 Prawira, Kelly D          15 UnAtt-TRID-CA        1:08.91               2  
 16 Chai, Emilie J            15 RMDA-CA              1:09.59               1  
 17 Gamboa, Wendy             17 UnAtt-COMM-CA        1:10.10             
 18 Tirambulo, Cielo M        15 LKWD-CA              1:10.78             
 19 Huynh, Krystal E          16 DARE-CA              1:11.20             
 20 Gaeta, Citlalti V         15 DARE-CA              1:14.21             
 -- Zacarias, Camila          15 UnAtt-COMM-CA            DQ              
 -- Bauk, Lara M              18 UnAtt - Lkwd-CA          DQ              
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Chai, Charlene J          17 RMDA-CA              2:16.74    2:14.26   19  
       30.98  1:05.24  1:39.94  2:14.26                                    
  2 Isip, Sarah K             16 RMDA-CA              2:16.91    2:17.54   17  
       29.92  1:03.85  1:39.70  2:17.54                                    
  3 Nguyenkhoa, Anya D        15 UnAtt-RMDA-CA        2:28.98    2:25.09   16  
       33.18  1:10.03  1:48.13  2:25.09                                    
  4 Wong, Sidney S            15 TRID-CA              2:25.26    2:26.15   15  
       32.17  1:09.42  1:47.63  2:26.15                                    
  5 Gregorio, Jania           16 UnAtt-RMDA-CA        2:31.70    2:27.81   14  
       31.83  1:08.48  1:47.81  2:27.81                                    
  6 McClure, Jenna R          15 UnAtt-RMDA-CA        2:28.88    2:28.00   13  
       31.68  1:10.00  1:49.26  2:28.00                                    
  7 Knapp, Allison M          16 UnAtt - Vkng-CA      2:32.47    2:28.75   12  
       31.83  1:10.10  1:49.45  2:28.75                                    
Preliminaries
 -- Lee, Emily Y              17 RMDA-CA                  DQ              
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Isip, Sarah K             16 RMDA-CA              2:14.71    2:14.94   19  
       29.73  1:04.78  1:44.61  2:14.94                                    
  2 Poon, Kelly V             17 MPMR-CA              2:16.03    2:15.47   17  
       30.62  1:05.37  1:44.74  2:15.47                                    
  3 Chai, Charlene J          17 RMDA-CA              2:17.06    2:18.14   16  
       28.68  1:03.11  1:45.10  2:18.14                                    
  4 Ung, Michelle             15 MPMR-CA              2:27.78    2:21.75   15  
       31.87  1:07.49  1:49.29  2:21.75                                    
  5 Wong, Sidney S            15 TRID-CA              2:24.37    2:21.85   14  
       30.93  1:09.37  1:49.22  2:21.85                                    
  6 Ortega, Isabell J         16 UnAtt-RMDA-CA        2:24.49    2:27.37   13  
       32.13  1:09.29  1:54.98  2:27.37                                    
  7 Torres, Tori A            15 UnAtt-RMDA-CA        2:26.92    2:28.10   12  
       31.07  1:08.17  1:54.52  2:28.10                                    
  8 Shin, Megan A             16 RMDA-CA              2:29.63    2:28.15   11  
       30.44  1:09.89  1:54.68  2:28.15                                    
  9 McClure, Jenna R          15 UnAtt-RMDA-CA        2:26.26    2:29.53    9  
       31.09  1:10.93  1:57.95  2:29.53                                    
 -- Nguyenkhoa, Anika D       16 UnAtt-RMDA-CA        2:29.47         DQ  
       32.42  1:11.81  1:53.46       DQ                                    
Preliminaries
  4 Kwang, Emerald L          16 RORA-CA              2:21.51               6  
 12 Reyes, Kaili S            15 WAC-CA               2:31.52               5  
 13 Glynn, Kaya R             15 LKWD-CA              2:33.26               4  
 14 Nguyenkhoa, Anya D        15 UnAtt-RMDA-CA        2:33.29               3  
 15 Tan, Michelle Elisa T     16 UnAtt-MAX-CA         2:33.53               2  
 16 Gregorio, Jania           16 UnAtt-RMDA-CA        2:33.93               1  
 17 Larrick, Kate M           15 RORA-CA              2:34.00             
 18 Esquerra, Sydney G        15 RMDA-CA              2:34.38             
 19 Culling, Mikayla J        15 LKWD-CA              2:38.66             
 20 Wang, Madeleine           15 TRID-CA              2:39.76             
 21 Zacarias, Camila          15 UnAtt-COMM-CA        2:40.26             
 22 Kishore, Sulekha K        15 UnAtt - Rora-CA      2:42.18             
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Knapp, Allison M          16 UnAtt - Vkng-CA      4:57.62    4:57.62   19  
       32.40  1:10.45  1:49.60  2:27.81  3:10.31  3:54.09  4:26.60  4:57.62
  2 Torres, Tori A            15 UnAtt-RMDA-CA        5:11.68    5:07.45   17  
       31.83  1:09.10  1:48.94  2:25.63  3:12.25  3:58.43  4:33.44  5:07.45
  3 Nguyenkhoa, Anya D        15 UnAtt-RMDA-CA        5:19.46    5:15.36   16  
       33.55  1:11.82  1:54.10  2:34.47  3:19.64  4:06.59  4:40.21  5:15.36
  4 Tan, Michelle Elisa T     16 UnAtt-MAX-CA         5:19.61    5:18.81   15  
       35.17  1:15.81  2:00.50  2:43.05  3:24.43  4:06.97  4:45.09  5:18.81
  5 Nguyenkhoa, Anika D       16 UnAtt-RMDA-CA        5:28.17    5:20.39   14  
       33.19  1:13.24  1:54.45  2:34.52  3:18.03  4:01.60  4:41.34  5:20.39
  6 Takashima, Nina           17 UnAtt-RMDA-CA        5:17.36    5:22.80   13  
       35.12  1:15.92  1:58.88  2:40.32  3:24.29  4:08.76  4:46.12  5:22.80
 -- Ung, Michelle             15 MPMR-CA              5:11.82         DQ  
       34.98  1:15.50  1:57.90  2:36.30  3:21.55  4:05.33  4:41.44       DQ
Preliminaries
 -- Chai, Charlene J          17 RMDA-CA                  DQ              
 -- Chang, Azurine C          15 UnAtt-TRID-CA            DQ              
 
Girls 15 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 La Mirada Armada-CA  'A'                          3:45.97    3:57.60   38  
     1) Chai, Charlene J 17             2) Bispango, Barbara E 15         
     3) Chai, Emilie J 15               4) Shin, Megan A 16               
       27.26    57.19  1:25.74  1:56.91  2:25.89  2:57.78  3:25.90  3:57.60
  2 Lakewood Aquatics-CA  'A'                         3:55.30    4:02.17   34  
     1) Tirambulo, Cielo M 15           2) Drylie, Lauren N 16            
     3) Culling, Mikayla J 15           4) Glynn, Kaya R 15               
       28.75    59.42  1:28.33  1:59.61  2:28.43  3:01.16  3:29.71  4:02.17
 -- Monterey Park Manta Rays-CA  'A'                  3:53.81         DQ  
     1) Poon, Kelly V 17                2) Ung, Michelle 15               
     3) Padilla, Vivian E 17            4) Mak, Samantha 17               
 
Girls 15 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monterey Park Manta Rays-CA  'A'                  4:25.39    4:31.31   38  
     1) Mak, Samantha 17                2) Ung, Michelle 15               
     3) Poon, Kelly V 17                4) Padilla, Vivian E 17           
       33.73  1:09.39  1:46.65  2:26.95  2:56.10  3:29.07  3:58.53  4:31.31
  2 Lakewood Aquatics-CA  'A'                         4:19.01    4:38.74   34  
     1) Hindman, Kyndall E 15           2) Tirambulo, Cielo M 15          
     3) Culling, Mikayla J 15           4) Glynn, Kaya R 15               
       33.16  1:08.83  1:46.06  2:27.86  2:59.32  3:36.16  4:05.59  4:38.74
 -- La Mirada Armada-CA  'A'                          4:08.67         DQ  
     1) Chai, Charlene J 17             2) Bispango, Barbara E 15         
     3) Lee, Emily Y 17                 4) Chai, Emilie J 15              
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Radaich, Shane F           8 Shore Aquatics-CA      16.12      15.60   19  
  2 Marsh, Elijah              8 WAC-CA                 16.46      15.70   17  
  3 Chang, Luke J              8 RMDA-CA                21.10      18.05   16  
  4 Lee, Jake J                8 KSST-CA                17.60      18.35   15  
  5 Usita, Keyon D             7 RMDA-CA                17.90      18.71   14  
  6 Morales, Caleb Z           8 LDST-CA                18.84      19.63   13  
  7 Rubio, Maximilano          7 LKWD-CA                20.93      20.20   12  
  8 Xiao, Ethan Y              8 RORA-CA                18.92      20.53   11  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chiang, Jordan T           8 RMDA-CA                33.12      33.01   19  
  2 Muni, Mit T                8 CERR-CA                33.98      33.88   17  
  3 Phuong, Ryan               8 DARE-CA                33.67      34.21   16  
  4 Marsh, Elijah              8 WAC-CA                 36.03      34.41   15  
  5 Kusuma, Aston S            8 UnAtt - Rora-CA        35.17      34.72   14  
  6 Radaich, Shane F           8 Shore Aquatics-CA      34.60      34.88   13  
  7 Mackinnon, Aiden N         7 CERR-CA                35.91      36.24   12  
  8 Chung, Jae Y               8 SPS-CA                 42.13      37.20   11  
  9 Pu, Kyle C                 8 CERR-CA                36.28      37.23    9  
 10 Chiu, Kaden Y              8 RORA-CA                38.33      37.34    7  
 11 Lee, Jake J                8 KSST-CA                39.18      37.84    6  
 12 Usita, Keyon D             7 RMDA-CA                37.63      38.42    5  
 13 Flores, Sam E              7 LKWD-CA                37.66      38.61    4  
 14 Xiao, Ethan Y              8 RORA-CA                38.52      39.70    3  
 15 Fernando, Titus T          8 LKWD-CA                41.40      39.87    2  
 16 Chang, Luke J              8 RMDA-CA                38.99      40.69    1  
 17 Rubio, Maximilano          7 LKWD-CA                43.98      42.80  
 18 Morales, Caleb Z           8 LDST-CA                46.71      44.17  
 19 Castro, Carlos A           6 LKWD-CA                43.62      47.01  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chiang, Jordan T           8 RMDA-CA              1:12.03    1:10.71   19  
       33.66  1:10.71                                                      
  2 Phuong, Ryan               8 DARE-CA              1:12.59    1:13.17   17  
       35.00  1:13.17                                                      
  3 Muni, Mit T                8 CERR-CA              1:13.83    1:14.08   16  
       35.23  1:14.08                                                      
  4 Marsh, Elijah              8 WAC-CA               1:20.94    1:17.30   15  
       36.15  1:17.30                                                      
  5 Radaich, Shane F           8 Shore Aquatics-CA    1:22.82    1:17.95   14  
       36.22  1:17.95                                                      
  6 Pu, Kyle C                 8 CERR-CA              1:21.67    1:18.25   13  
       38.51  1:18.25                                                      
  7 Mackinnon, Aiden N         7 CERR-CA              1:16.32    1:19.59   12  
       38.11  1:19.59                                                      
  8 Flores, Sam E              7 LKWD-CA              1:22.63    1:25.30   11  
       38.63  1:25.30                                                      
  9 Usita, Keyon D             7 RMDA-CA              1:41.69    1:29.10    9  
       41.44  1:29.10                                                      
 10 Rubio, Maximilano          7 LKWD-CA              1:43.99    1:34.11    7  
       44.48  1:34.11                                                      
 11 Morales, Caleb Z           8 LDST-CA              1:51.80    1:34.30    6  
       46.44  1:34.30                                                      
 -- Castro, Carlos A           6 LKWD-CA              1:40.36         NS  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Radaich, Shane F           8 Shore Aquatics-CA      18.69      18.15   19  
  2 Chiu, Kaden Y              8 RORA-CA                21.15      19.88   17  
  3 Lee, Jake J                8 KSST-CA                20.35      19.90   16  
  4 Marsh, Elijah              8 WAC-CA                 20.84      20.12   15  
  5 Chung, Jae Y               8 SPS-CA                 25.86      21.23   14  
  6 Castro, Carlos A           6 LKWD-CA                24.92      25.25   13  
  7 Rubio, Maximilano          7 LKWD-CA                24.65      25.50   12  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mackinnon, Aiden N         7 CERR-CA                40.29      38.99   19  
  2 Phuong, Ryan               8 DARE-CA                38.86      39.40   17  
  3 Chiang, Jordan T           8 RMDA-CA                39.40      39.66   16  
  4 Radaich, Shane F           8 Shore Aquatics-CA      47.05      39.98   15  
  5 Flores, Sam E              7 LKWD-CA                49.48      44.70   14  
  6 Usita, Keyon D             7 RMDA-CA                53.98      45.68   13  
  7 Trowbridge, Conner T       8 VKNG-CA                46.59      45.80   12  
  8 Chang, Luke J              8 RMDA-CA                48.48      46.50   11  
  9 Morales, Caleb Z           8 LDST-CA                46.34      48.73    9  
 10 Rubio, Maximilano          7 LKWD-CA                57.95      53.02    7  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Usita, Keyon D             7 RMDA-CA                23.15      22.08   19  
  2 Xiao, Ethan Y              8 RORA-CA                22.70      22.32   17  
  3 Fernando, Titus T          8 LKWD-CA                22.95      22.44   16  
  4 Lee, Jake J                8 KSST-CA                22.05      22.51   15  
 -- Chang, Luke J              8 RMDA-CA                24.95         DQ  
 -- Chiu, Kaden Y              8 RORA-CA                25.85         DQ  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chiang, Jordan T           8 RMDA-CA                41.15      40.28   19  
  2 Kusuma, Aston S            8 UnAtt - Rora-CA        44.92      43.89   17  
  3 Usita, Keyon D             7 RMDA-CA                48.07      46.08   16  
  4 Xiao, Ethan Y              8 RORA-CA                47.80      46.20   15  
  5 Chang, Luke J              8 RMDA-CA                47.95      47.63   14  
  6 Phuong, Ryan               8 DARE-CA                49.25      47.88   13  
  7 Mackinnon, Aiden N         7 CERR-CA              1:02.64      49.61   12  
  8 Flores, Sam E              7 LKWD-CA                57.15      52.58   11  
  9 Rubio, Maximilano          7 LKWD-CA              1:19.87    1:03.97    9  
 -- Trowbridge, Conner T       8 VKNG-CA                55.27         DQ  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kusuma, Aston S            8 UnAtt - Rora-CA        17.87      16.89   19  
  2 Radaich, Shane F           8 Shore Aquatics-CA      18.52      17.76   17  
  3 Lee, Jake J                8 KSST-CA                19.81      19.27   16  
  4 Marsh, Elijah              8 WAC-CA                 20.89      19.63   15  
  5 Morales, Caleb Z           8 LDST-CA                23.78      23.09   14  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kusuma, Aston S            8 UnAtt - Rora-CA        36.91      35.71   19  
  2 Phuong, Ryan               8 DARE-CA                37.88      38.14   17  
  3 Mackinnon, Aiden N         7 CERR-CA                41.14      39.12   16  
  4 Chiang, Jordan T           8 RMDA-CA                40.32      39.18   15  
  5 Muni, Mit T                8 CERR-CA                40.73      40.03   14  
  6 Pu, Kyle C                 8 CERR-CA                47.20      43.75   13  
  7 Xiao, Ethan Y              8 RORA-CA                45.58      44.69   12  
  8 Flores, Sam E              7 LKWD-CA                46.32      46.77   11  
  9 Morales, Caleb Z           8 LDST-CA              1:25.72      48.96    9  
 -- Chang, Luke J              8 RMDA-CA                50.94         DQ  
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chiang, Jordan T           8 RMDA-CA              1:22.84    1:21.10   19  
       39.77  1:21.10                                                      
  2 Phuong, Ryan               8 DARE-CA              1:25.73    1:25.15   17  
       39.58  1:25.15                                                      
  3 Kusuma, Aston S            8 UnAtt - Rora-CA      1:24.93    1:25.22   16  
       39.75  1:25.22                                                      
  4 Mackinnon, Aiden N         7 CERR-CA              1:29.46    1:28.39   15  
       39.97  1:28.39                                                      
  5 Lee, Jake J                8 KSST-CA              1:30.72    1:32.92   14  
       43.60  1:32.92                                                      
  6 Xiao, Ethan Y              8 RORA-CA              1:37.02    1:34.19   13  
       45.42  1:34.19                                                      
  7 Flores, Sam E              7 LKWD-CA              1:36.07    1:37.93   12  
       46.67  1:37.93                                                      
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 La Mirada Armada-CA  'A'                          1:18.82    1:07.78   38  
     1) Chiang, Jordan T 8              2) Usita, Keyon D 7               
     3) Oates, Connor E 7               4) Chang, Luke J 8                
       38.76  1:07.78                                                      
  2 Whittier Aquatic Club-CA  'A'                     1:53.17    1:34.87   34  
     1) Marsh, Elijah 8                 2) Calder, Derrick 7              
     3) Marsh, Logan 8                  4) Calder, Sawyer 5               
       41.45  1:34.87                                                      
 
Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 La Mirada Armada-CA  'A'                          1:25.73    1:20.33   38  
     1) Usita, Keyon D 7                2) Chiang, Jordan T 8             
     3) Chang, Luke J 8                 4) Oates, Connor E 7              
       41.31  1:20.33                                                      
 -- Whittier Aquatic Club-CA  'A'                     1:52.76         DQ  
     1) Calder, Derrick 7               2) Marsh, Logan 8                 
     3) Marsh, Elijah 8                 4) Calder, Sawyer 5               
     1:05.38       DQ                                                      
 -- Lakewood Aquatics-CA  'A'                         1:27.13         DQ  
     1) Castro, Carlos A 6              2) Rubio, Maximilano 7            
     3) Flores, Sam E 7                 4) Tran, Spencer T 8              
       53.87       DQ                                                      
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Alvarez, Conner D         10 Unattached-CA          29.50      29.50   19  
  2 Tsuei, Kyle K             10 TRID-CA                29.57      30.01   17  
  3 Santos, Elonzo T          10 VKNG-CA                30.79      30.63   16  
  4 Thomas, William S         10 PASA-CA                31.54      30.84   15  
  5 Rosas, Miztli             10 MPMR-CA                30.68      30.85   14  
  6 Frascini, Jeremiah G       9 RMDA-CA                31.28      32.02   13  
  7 Ramirez, Roy S            10 RMDA-CA                31.53      32.05   12  
  8 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA                32.14      32.20   11  
  9 Tigrero Lopez, Jorvir V   10 COMM-CA                32.26      32.83    9  
 10 Ocampo, Nicolas L          9 COMM-CA                33.37      34.19    7  
Preliminaries
 11 Di, Derek                 10 LKWD-CA                33.56               6  
 12 Garcia, Leonardo I        10 COMM-CA                34.22               5  
 13 Park, Joshua J             9 CERR-CA                34.24               4  
 14 Ho, Matthew L             10 CERR-CA                34.46               3  
 15 Chow, Tobey S              9 ARSC-CA                34.73               2  
 16 Reyes, Julian A            9 WAC-CA                 34.79               1  
 17 Baxter, Joshua J          10 RMDA-CA                35.39             
 18 Han, Kevin K               9 RMDA-CA                36.57             
 -- Mattenson, Tyler E        10 LKWD-CA                  NS              
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Vet, Andrew T             10 RMDA-CA              1:01.51    1:00.88   19  
       29.58  1:00.88                                                      
  2 Lee, Aiden                10 RAPD-CA              1:02.81    1:02.04   17  
       28.97  1:02.04                                                      
  3 Jue, Lucas R              10 LKWD-CA              1:01.96    1:02.98   16  
       30.82  1:02.98                                                      
  4 Aguilar, Azael            10 DARE-CA              1:02.96    1:03.32   15  
       31.12  1:03.32                                                      
  5 Lai, Archie C             10 SGSG-CA              1:06.06    1:06.62   14  
       32.06  1:06.62                                                      
  6 Santos, Elonzo T          10 VKNG-CA              1:08.06    1:07.53   13  
       33.02  1:07.53                                                      
  7 Dornoff, Anthony M        10 RMDA-CA              1:06.87    1:07.67   12  
       33.24  1:07.67                                                      
  8 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA              1:08.91    1:08.18   11  
       33.21  1:08.18                                                      
  9 Jung, Isaac F             10 RORA-CA              1:08.13    1:08.24    9  
       33.64  1:08.24                                                      
 10 Rosas, Miztli             10 MPMR-CA              1:08.65    1:10.22    7  
       33.01  1:10.22                                                      
Preliminaries
 11 Thomas, William S         10 PASA-CA              1:09.57               6  
 12 He, Jason                 10 TRID-CA              1:11.64               5  
 13 Meza, Joseph Z            10 LKWD-CA              1:11.94               4  
 14 Garcia, Leonardo I        10 COMM-CA              1:13.76               3  
 15 Lee-Nguyen, Brendan P     10 TRID-CA              1:14.24               2  
 16 Reyes, Julian A            9 WAC-CA               1:15.30               1  
 17 Ocampo, Nicolas L          9 COMM-CA              1:15.39             
 18 Chiu, Gabriel A           10 RORA-CA              1:17.65             
 19 Ho, Matthew L             10 CERR-CA              1:18.28             
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Jue, Lucas R              10 LKWD-CA              2:16.14    2:11.37   19  
       30.91  1:04.29  1:38.17  2:11.37                                    
  2 Vet, Andrew T             10 RMDA-CA              2:14.83    2:14.83   17  
       30.79  1:04.44  1:39.14  2:14.83                                    
  3 Lai, Archie C             10 SGSG-CA              2:22.92    2:25.27   16  
       31.73  1:08.72  1:47.90  2:25.27                                    
  4 Tsuei, Kyle K             10 TRID-CA              2:27.98    2:29.77   15  
       34.50  1:13.85  1:53.86  2:29.77                                    
  5 Wu, Matthew S             10 SGSG-CA              2:30.91    2:30.29   14  
       34.99  1:13.92  1:53.71  2:30.29                                    
  6 Rosas, Miztli             10 MPMR-CA              2:32.22    2:31.45   13  
       34.70  1:14.30  1:53.82  2:31.45                                    
  7 Lee-Nguyen, Brendan P     10 TRID-CA              2:41.53    2:34.15   12  
       34.63  1:14.39  1:55.08  2:34.15                                    
  8 Meza, Joseph Z            10 LKWD-CA              2:36.95    2:37.71   11  
       35.91  1:16.95  1:59.11  2:37.71                                    
  9 Tigrero Lopez, Jorvir V   10 COMM-CA              2:39.25    2:41.52    9  
       35.72  1:16.48  1:59.77  2:41.52                                    
 10 Reyes, Julian A            9 WAC-CA               2:42.74    2:45.17    7  
       36.46  1:19.26  2:02.79  2:45.17                                    
Preliminaries
  4 Jung, Isaac F             10 RORA-CA              2:25.34               6  
 12 Chiu, Gabriel A           10 RORA-CA              2:45.66               5  
 -- Alvarez, Conner D         10 Unattached-CA        2:26.06         X   
 
Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jue, Lucas R              10 LKWD-CA              6:01.58    5:49.41   19  
       31.41  1:07.42  1:43.47  2:19.13  2:54.66  3:30.64  4:04.83  4:40.63
     5:15.54  5:49.41                                                      
  2 Ramirez, Roy S            10 RMDA-CA              2:24.33    6:06.23   17  
       33.64  1:09.94  1:47.41  2:25.35  3:02.68  3:40.23  4:16.15  4:52.89
     5:29.76  6:06.23                                                      
  3 Alvarez, Conner D         10 Unattached-CA        2:21.39    6:12.62   16  
       33.46  1:09.94  1:47.42  2:25.22  3:03.23  3:41.25  4:19.73  4:59.01
     5:36.72  6:12.62                                                      
  4 Arellano, Jayden O         9 Morning Star-CA      2:28.25    6:26.55   15  
       35.11  1:14.36  1:53.81  2:32.82  3:12.17  3:51.10  4:30.78  5:09.25
     5:47.99  6:26.55                                                      
  5 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA              2:24.18    6:41.86   14  
       33.62  1:12.11  1:52.29  2:33.01  3:13.37  3:54.98  4:39.07  5:21.18
     6:02.14  6:41.86                                                      
  6 Santos, Elonzo T          10 VKNG-CA              2:34.20    6:53.66   13  
       36.82  1:18.33  1:59.53  2:41.03  3:24.21  4:06.53  4:48.69  5:30.32
     6:11.61  6:53.66                                                      
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Tsuei, Kyle K             10 TRID-CA                33.66      33.34   19  
  2 Jiang, Kenny Z            10 RORA-CA                33.63      34.04   17  
  3 Lee, Aiden                10 RAPD-CA                33.77      34.08   16  
  4 Wu, Matthew S             10 SGSG-CA                36.85      36.98   15  
  5 Lai, Archie C             10 SGSG-CA                36.38      37.02   14  
  6 Rosas, Miztli             10 MPMR-CA                35.91      37.11   13  
  7 Vega, Brooklyn R          10 Shore Aquatics-CA      37.81      37.27   12  
  8 Jung, Isaac F             10 RORA-CA                38.41      37.60   11  
  9 Zhang, Bokai               9 MPMR-CA                37.26      38.11    9  
 10 Santos, Elonzo T          10 VKNG-CA                37.33      38.13    7  
Preliminaries
 11 Garcia, Leonardo I        10 COMM-CA                38.53               6  
 12 Ramirez, Roy S            10 RMDA-CA                38.58               5  
 13 Meza, Joseph Z            10 LKWD-CA                38.88               4  
 14 Arellano, Jayden O         9 Morning Star-CA        38.96               3  
 15 Ocampo, Nicolas L          9 COMM-CA                39.05               2  
 16 Baxter, Joshua J          10 RMDA-CA                40.37               1  
 17 Di, Derek                 10 LKWD-CA                40.54             
 18 Park, Joshua J             9 CERR-CA                40.86             
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Aguilar, Azael            10 DARE-CA              1:10.88    1:12.37   19  
       35.55  1:12.37                                                      
  2 Tsuei, Kyle K             10 TRID-CA              1:12.85    1:13.41   17  
       35.73  1:13.41                                                      
  3 Vet, Andrew T             10 RMDA-CA              1:16.66    1:15.71   16  
       36.91  1:15.71                                                      
  4 Lee, Aiden                10 RAPD-CA              1:14.34    1:16.11   15  
       35.26  1:16.11                                                      
  5 Rosas, Miztli             10 MPMR-CA              1:19.32    1:18.11   14  
       38.82  1:18.11                                                      
  6 Luong, Eric S             10 MPMR-CA              1:18.90    1:19.12   13  
       39.51  1:19.12                                                      
  7 Lai, Archie C             10 SGSG-CA              1:22.35    1:20.08   12  
       38.20  1:20.08                                                      
  8 Jung, Isaac F             10 RORA-CA              1:21.54    1:20.57   11  
       39.57  1:20.57                                                      
  9 Wu, Matthew S             10 SGSG-CA              1:22.48    1:22.40    9  
       40.51  1:22.40                                                      
 10 Zhang, Bokai               9 MPMR-CA              1:22.70    1:23.44    7  
Preliminaries
 11 Ocampo, Nicolas L          9 COMM-CA              1:23.33               6  
 12 Garcia, Leonardo I        10 COMM-CA              1:23.92               5  
 13 Santos, Elonzo T          10 VKNG-CA              1:25.68               4  
 14 Lee-Nguyen, Brendan P     10 TRID-CA              1:26.83               3  
 15 Di, Derek                 10 LKWD-CA              1:27.59               2  
 16 Tigrero Lopez, Jorvir V   10 COMM-CA              1:30.83               1  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Vet, Andrew T             10 RMDA-CA                37.38      36.92   19  
  2 Jiang, Kenny Z            10 RORA-CA                36.72      37.00   17  
  3 Lee, Aiden                10 RAPD-CA                36.59      37.51   16  
  4 Dornoff, Anthony M        10 RMDA-CA                37.83      38.96   15  
  5 Frascini, Jeremiah G       9 RMDA-CA                41.12      40.25   14  
  6 Aguilar, Azael            10 DARE-CA                40.30      40.41   13  
  7 Ho, Matthew L             10 CERR-CA                42.24      40.83   12  
  8 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA                40.39      41.07   11  
  9 Chiu, Gabriel A           10 RORA-CA                40.29      41.14    9  
 10 Ramirez, Roy S            10 RMDA-CA                42.43      42.68    7  
Preliminaries
 11 Hah, Jeremy                9 RORA-CA                42.45               6  
 12 He, Jason                 10 TRID-CA                42.61               5  
 13 Luong, Eric S             10 MPMR-CA                42.94               4  
 14 Baxter, Joshua J          10 RMDA-CA                43.08               3  
 15 Wu, Matthew S             10 SGSG-CA                43.29               2  
 16 Reyes, Julian A            9 WAC-CA                 43.79               1  
 17 Zhou, Zackary A           10 MAX-CA                 43.93             
 18 Lu, Ryan                  10 DARE-CA                44.20             
 19 Lee-Nguyen, Brendan P     10 TRID-CA                45.12             
 20 Tsuei, Kyle K             10 TRID-CA                46.54             
 21 Vega, Brooklyn R          10 Shore Aquatics-CA      46.79             
 22 Di, Derek                 10 LKWD-CA                46.86             
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Dornoff, Anthony M        10 RMDA-CA              1:19.23    1:18.92   19  
       37.59  1:18.92                                                      
  2 Vet, Andrew T             10 RMDA-CA              1:21.18    1:19.35   17  
       37.58  1:19.35                                                      
  3 Jiang, Kenny Z            10 RORA-CA              1:20.54    1:21.00   16  
       38.90  1:21.00                                                      
  4 Aguilar, Azael            10 DARE-CA              1:27.30    1:27.56   15  
       41.31  1:27.56                                                      
  5 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA              1:29.85    1:29.48   14  
       42.45  1:29.48                                                      
  6 Ho, Matthew L             10 CERR-CA              1:32.30    1:29.52   13  
       42.22  1:29.52                                                      
  7 Luong, Eric S             10 MPMR-CA              1:30.82    1:30.92   12  
       43.13  1:30.92                                                      
  8 Frascini, Jeremiah G       9 RMDA-CA              1:28.06    1:31.95   11  
       45.36  1:31.95                                                      
  9 He, Jason                 10 TRID-CA              1:29.76    1:32.36    9  
       45.68  1:32.36                                                      
 10 Chiu, Gabriel A           10 RORA-CA              1:29.83    1:33.34    7  
       44.65  1:33.34                                                      
Preliminaries
 11 Mattenson, Tyler E        10 LKWD-CA              1:33.18               6  
 12 Hah, Jeremy                9 RORA-CA              1:34.14               5  
 13 Lu, Ryan                  10 DARE-CA              1:34.74               4  
 14 Han, Kevin K               9 RMDA-CA              1:34.92               3  
 15 Baxter, Joshua J          10 RMDA-CA              1:35.14               2  
 16 Reyes, Julian A            9 WAC-CA               1:41.32               1  
 17 Di, Derek                 10 LKWD-CA              1:41.85             
 18 Lee-Nguyen, Brendan P     10 TRID-CA              1:42.09             
 -- Orendain, Emilio D        10 LDST-CA                  NS              
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Jue, Lucas R              10 LKWD-CA                32.58      32.03   19  
  2 Lee, Aiden                10 RAPD-CA                33.59      32.32   17  
  3 Dornoff, Anthony M        10 RMDA-CA                32.75      32.49   16  
  4 Aguilar, Azael            10 DARE-CA                32.47      32.70   15  
  5 Santos, Elonzo T          10 VKNG-CA                33.58      33.48   14  
  6 Jiang, Kenny Z            10 RORA-CA                33.38      34.19   13  
  7 Jung, Isaac F             10 RORA-CA                36.21      35.47   12  
  8 Ocampo, Nicolas L          9 COMM-CA                34.60      36.14   11  
  9 Ramirez, Roy S            10 RMDA-CA                36.19      36.28    9  
 -- Frascini, Jeremiah G       9 RMDA-CA                33.99         DQ  
Preliminaries
 11 Park, Joshua J             9 CERR-CA                36.62               6  
 12 Zhang, Bokai               9 MPMR-CA                36.81               5  
 13 Wong, Westin               9 RMDA-CA                37.63               4  
 14 He, Jason                 10 TRID-CA                38.35               3  
 15 Garcia, Leonardo I        10 COMM-CA                41.96               2  
 16 Meza, Joseph Z            10 LKWD-CA                42.55               1  
 -- Orendain, Emilio D        10 LDST-CA                  NS              
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Jue, Lucas R              10 LKWD-CA              1:10.52    1:09.37   19  
       33.22  1:09.37                                                      
  2 Dornoff, Anthony M        10 RMDA-CA              1:12.62    1:13.62   17  
       34.61  1:13.62                                                      
  3 Ramirez, Roy S            10 RMDA-CA              1:19.12    1:18.00   16  
       37.13  1:18.00                                                      
  4 Zhou, Zackary A           10 MAX-CA               1:19.45    1:18.18   15  
       36.52  1:18.18                                                      
  5 Park, Joshua J             9 CERR-CA              1:20.16    1:19.92   14  
       36.99  1:19.92                                                      
  6 Jung, Isaac F             10 RORA-CA              1:21.82    1:20.44   12.5
       39.37  1:20.44                                                      
  6 Thomas, William S         10 PASA-CA              1:20.53    1:20.44   12.5
       36.55  1:20.44                                                      
  8 Luong, Eric S             10 MPMR-CA              1:21.12    1:21.53   11  
       37.55  1:21.53                                                      
  9 Lai, Archie C             10 SGSG-CA              1:25.81    1:22.09    9  
       39.51  1:22.09                                                      
 10 Wong, Westin               9 RMDA-CA              1:24.96    1:24.96    7  
       39.64  1:24.96                                                      
Preliminaries
  8 Arellano, Jayden O         9 Morning Star-CA      1:21.47               6  
 10 Ocampo, Nicolas L          9 COMM-CA              1:23.90               5  
 13 Zhang, Bokai               9 MPMR-CA              1:29.68               4  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Vet, Andrew T             10 RMDA-CA              1:12.02    1:11.50   19  
       34.59  1:11.50                                                      
  2 Jiang, Kenny Z            10 RORA-CA              1:14.65    1:12.33   17  
       35.67  1:12.33                                                      
  3 Aguilar, Azael            10 DARE-CA              1:13.37    1:12.96   16  
       33.79  1:12.96                                                      
  4 Luong, Eric S             10 MPMR-CA              1:18.81    1:19.42   15  
       36.02  1:19.42                                                      
  5 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA              1:20.83    1:20.35   14  
       38.23  1:20.35                                                      
  6 Wu, Matthew S             10 SGSG-CA              1:20.11    1:20.49   13  
       36.69  1:20.49                                                      
  7 Rosas, Miztli             10 MPMR-CA              1:20.71    1:20.83   12  
  8 Thomas, William S         10 PASA-CA              1:20.76    1:23.13   11  
       39.11  1:23.13                                                      
  9 Park, Joshua J             9 CERR-CA              1:20.84    1:23.46    9  
       38.97  1:23.46                                                      
 10 Zhou, Zackary A           10 MAX-CA               1:22.51    1:23.80    7  
       39.89  1:23.80                                                      
Preliminaries
 11 Baxter, Joshua J          10 RMDA-CA              1:23.23               6  
 12 Zhang, Bokai               9 MPMR-CA              1:23.65               5  
 13 Arellano, Jayden O         9 Morning Star-CA      1:24.31               4  
 14 He, Jason                 10 TRID-CA              1:26.12               3  
 15 Ho, Matthew L             10 CERR-CA              1:27.09               2  
 16 Reyes, Julian A            9 WAC-CA               1:29.17               1  
 17 Chiu, Gabriel A           10 RORA-CA              1:29.18             
 18 Di, Derek                 10 LKWD-CA              1:29.27             
 19 Lu, Ryan                  10 DARE-CA              1:29.40             
 20 Garcia, Leonardo I        10 COMM-CA              1:29.49             
 -- Frascini, Jeremiah G       9 RMDA-CA                  DQ              
 -- Tsuei, Kyle K             10 TRID-CA                  DQ              
 -- Vega, Brooklyn R          10 Shore Aquatics-CA        NS              
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Jue, Lucas R              10 LKWD-CA              2:34.61    2:33.65   19  
       33.78  1:12.61  1:59.59  2:33.65                                    
  2 Lee, Aiden                10 RAPD-CA              2:39.30    2:37.67   17  
       35.35  1:16.49  2:03.10  2:37.67                                    
  3 Jiang, Kenny Z            10 RORA-CA              2:36.62    2:37.94   16  
       36.90  1:18.49  2:03.31  2:37.94                                    
  4 Dornoff, Anthony M        10 RMDA-CA              2:38.10    2:39.49   15  
       34.96  1:17.78  2:03.71  2:39.49                                    
  5 Luong, Eric S             10 MPMR-CA              2:50.39    2:48.48   14  
       38.02  1:19.64  2:10.27  2:48.48                                    
  6 He, Jason                 10 TRID-CA              2:57.62    2:53.98   13  
       40.62  1:26.78  2:14.99  2:53.98                                    
  7 Thomas, William S         10 PASA-CA              2:55.21    2:55.18   12  
       37.25  1:24.30  2:17.01  2:55.18                                    
  8 Lai, Archie C             10 SGSG-CA              2:50.18    2:55.73   11  
       40.22  1:24.57  2:18.76  2:55.73                                    
  9 Wu, Matthew S             10 SGSG-CA              2:57.84    2:57.77    9  
       40.82  1:23.56  2:20.67  2:57.77                                    
 -- Park, Joshua J             9 CERR-CA              2:53.41         DQ  
       38.31  1:23.71  2:16.34       DQ                                    
Preliminaries
 11 Wong, Westin               9 RMDA-CA              3:03.97               6  
 12 Chiu, Gabriel A           10 RORA-CA              3:04.43               5  
 13 Ho, Matthew L             10 CERR-CA              3:04.85               4  
 -- Zhang, Bokai               9 MPMR-CA                  DQ              
 -- Alvarez, Conner D         10 Unattached-CA            DQ              
 -- Mattenson, Tyler E        10 LKWD-CA                  DQ              
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 La Mirada Armada-CA  'A'                          2:02.89    2:03.77   38  
     1) Dornoff, Anthony M 10           2) Frascini, Jeremiah G 9         
     3) Ramirez, Roy S 10               4) Vet, Andrew T 10               
       31.52  1:03.09  1:35.47  2:03.77                                    
  2 Lakewood Aquatics-CA  'A'                         2:13.59    2:09.96   34  
     1) Di, Derek 10                    2) Maxon, Alex J 10               
     3) Meza, Joseph Z 10               4) Jue, Lucas R 10                
       33.88  1:07.15  1:40.96  2:09.96                                    
  3 Monterey Park Manta Rays-CA  'A'                  2:14.84    2:11.39   32  
     1) Zhang, Bokai 9                  2) Luong, Eric S 10               
     3) Zhu, Austin 10                  4) Rosas, Miztli 10               
       33.46  1:05.14  1:39.64  2:11.39                                    
  4 Whittier Aquatic Club-CA  'A'                     2:27.63    2:24.05   30  
     1) Estrada, Dominic 9              2) Reyes, Julian A 9              
     3) Marsh, Leland 9                 4) Bamaca, Jonathan 10            
       35.16  1:10.41  1:51.75  2:24.05                                    
 -- Rosemead Rapids-CA  'A'                           2:14.92         DQ  
     1) Jung, Isaac F 10                2) Chiu, Gabriel A 10             
     3) Hah, Jeremy 9                   4) Jiang, Kenny Z 10              
       32.00  1:04.62  1:40.39       DQ                                    
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 La Mirada Armada-CA  'A'                          2:17.30    2:16.87   38  
     1) Ramirez, Roy S 10               2) Dornoff, Anthony M 10          
     3) Vet, Andrew T 10                4) Frascini, Jeremiah G 9         
       38.72  1:14.27  1:46.10  2:16.87                                    
  2 Rosemead Rapids-CA  'A'                           2:29.83    2:23.70   34  
     1) Jiang, Kenny Z 10               2) Hah, Jeremy 9                  
     3) Chiu, Gabriel A 10              4) Jung, Isaac F 10               
       34.03  1:15.03  1:51.92  2:23.70                                    
  3 Lakewood Aquatics-CA  'A'                         2:32.06    2:27.75   32  
     1) Di, Derek 10                    2) Mattenson, Tyler E 10          
     3) Jue, Lucas R 10                 4) Meza, Joseph Z 10              
       38.30  1:21.87  1:54.41  2:27.75                                    
  4 Monterey Park Manta Rays-CA  'A'                  2:33.17    2:31.11   30  
     1) Rosas, Miztli 10                2) Luong, Eric S 10               
     3) Zhang, Bokai 9                  4) Zhu, Austin 10                 
       36.75  1:18.56  1:37.86  2:31.11                                    
  5 Whittier Aquatic Club-CA  'A'                     2:47.16    2:54.71   28  
     1) Estrada, Dominic 9              2) Reyes, Julian A 9              
     3) Marsh, Leland 9                 4) Bamaca, Jonathan 10            
       42.79  1:30.29  2:23.92  2:54.71                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Mackinnon, Aaron N        12 CERR-CA                26.47      26.21   19  
  2 Kim, Edward E             11 UnAtt - Mpmr-CA        26.38      26.35   17  
  3 Rodriguez, Ryli K         12 RMDA-CA                27.32      26.91   16  
  4 Lee, Nathan S             11 CERR-CA                27.32      27.27   15  
  5 Wu, Jeffrey S             12 SGSG-CA                27.94      27.53   14  
  6 Garzon, Esiquiel J        12 RMDA-CA                28.18      28.02   13  
  7 Qian, Alton Y             12 MPMR-CA                28.24      28.03   12  
  8 Seo, Patrick J            12 ARSC-CA                27.94      28.40   11  
  9 Finley, Bryan N           12 RMDA-CA                28.11      28.52    9  
 10 Yoo, Issac H              11 UnAtt - Mpmr-CA        28.10      28.56    7  
Preliminaries
  3 Huang, Jianson            12 ARSC-CA                27.09               6  
  6 Chang, Bryan N            12 ARSC-CA                27.39               5  
  7 Zhang, Anthony Y          11 TRID-CA                27.55               4  
 14 Argueta Ferrufino, AJ J   12 LKWD-CA                28.65               3  
 15 Quintero-Guan, Karl       12 RMDA-CA                28.98               2  
 16 Rahro, Justin K           12 SPS-CA                 29.13               1  
 17 Villanueva, Hector R      12 WAC-CA                 29.21             
 18 Nakagawa, Anderson        12 SPS-CA                 29.28             
 19 Usita, Keeno D            11 RMDA-CA                29.35             
 20 Chang, Isaac J            11 RMDA-CA                29.41             
 21 Lee, Aden L               12 DARE-CA                29.53             
 22 Adkins, Silas H           11 CERR-CA                29.57             
 23 Samanta, Noah             11 RMDA-CA                29.74             
 24 Kim, David M              12 CERR-CA                29.77             
 25 Quintero-Guan, Sean       12 RMDA-CA                29.85             
 26 Low, Matthew A            12 LKWD-CA                30.17             
 27 Robles-Garcia, Joshua     12 ULTR-CA                30.19             
 28 Yuan, Justin M            11 Shore Aquatics-CA      30.33             
 29 Shin, Brandon             11 RAPD-CA                30.36             
 30 Garcia, Cayden J          12 LDST-CA                30.41             
 31 Lim, Ronald               12 PASA-CA                30.67             
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Pang, Frank               12 MPMR-CA                57.48      57.80   19  
       28.06    57.80                                                      
  2 Jue, Evan M               12 LKWD-CA                59.54      58.24   17  
       28.67    58.24                                                      
  3 Kim, Edward E             11 UnAtt - Mpmr-CA        57.93      58.26   16  
       28.41    58.26                                                      
  4 Lee, Nathan S             11 CERR-CA                59.48      58.30   15  
       28.11    58.30                                                      
  5 Mackinnon, Aaron N        12 CERR-CA                58.55      58.36   14  
       28.21    58.36                                                      
  6 Rodriguez, Ryli K         12 RMDA-CA                59.56      58.73   13  
       29.12    58.73                                                      
  7 Hua, Hunter H             11 RMDA-CA                59.24      59.56   12  
       28.67    59.56                                                      
  8 Wu, Jeffrey S             12 SGSG-CA                58.94      59.92   11  
       28.81    59.92                                                      
  9 He, Jacky                 12 TRID-CA                58.76    1:00.00    9  
       28.40  1:00.00                                                      
 10 Garzon, Esiquiel J        12 RMDA-CA                58.76    1:00.30    7  
       29.75  1:00.30                                                      
Preliminaries
 11 Chang, Bryan N            12 ARSC-CA              1:00.83               6  
 12 Mo, Cheney C              11 RMDA-CA              1:01.02               5  
 13 Finley, Bryan N           12 RMDA-CA              1:01.05               4  
 14 Kadiman, Jayden           12 RORA-CA              1:01.32               3  
 15 Zhang, Anthony Y          11 TRID-CA              1:01.34               2  
 16 Buhl, Nicolas R           12 RMDA-CA              1:01.56               1  
 17 Wang, Vincent J           12 RMDA-CA              1:01.65             
 18 Slowinski, Ian A          12 Shore Aquatics-CA    1:01.76             
 19 Qian, Alton Y             12 MPMR-CA              1:01.83             
 20 Song, Alex J              11 DARE-CA              1:02.27             
 21 Huang, Jianson            12 ARSC-CA              1:02.38             
 22 Usita, Keeno D            11 RMDA-CA              1:02.74             
 23 Quintero-Guan, Karl       12 RMDA-CA              1:03.70             
 24 Villanueva, Hector R      12 WAC-CA               1:03.79             
 25 Lim, Ronald               12 PASA-CA              1:04.09             
 26 Robles-Garcia, Joshua     12 ULTR-CA              1:04.24             
 27 Mendoza, Saul J           12 COMM-CA              1:04.62             
 28 Kim, David M              12 CERR-CA              1:05.05             
 29 Samanta, Noah             11 RMDA-CA              1:05.86             
 30 Low, Matthew A            12 LKWD-CA              1:06.22             
 31 Quintero-Guan, Sean       12 RMDA-CA              1:06.78             
 32 Padilla, Andrew           12 LKWD-CA              1:07.43             
 33 Ingersoll, Mateo T        11 MAX-CA               1:08.14             
 34 Martinez, Nathan M        11 COMM-CA              1:08.47             
 35 Shin, Casey R             11 RMDA-CA              1:09.81             
 36 Yu, Jeremy S              11 RORA-CA              1:09.88             
 37 Guzman, Sam               12 LKWD-CA              1:10.96             
 38 Garcia, Gerald S          11 LKWD-CA              1:11.53             
 39 Chavez, Adam R            11 RMDA-CA              1:16.65             
 -- Mikulski, Leon C          11 RMDA-CA                  NS              
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Lee, Matthew W            12 CERR-CA              1:56.21    1:56.37   19  
       26.87    55.82  1:25.95  1:56.37                                    
  2 Chiang, River R           11 RMDA-CA              2:00.69    1:58.91   17  
       27.51    57.45  1:28.79  1:58.91                                    
  3 Garzon, Esiquiel J        12 RMDA-CA              2:04.52    2:04.61   16  
       29.89  1:01.74  1:33.70  2:04.61                                    
  4 Pang, Frank               12 MPMR-CA              2:06.93    2:05.27   15  
       28.79  1:00.58  1:33.29  2:05.27                                    
  5 Mackinnon, Aaron N        12 CERR-CA              2:07.48    2:07.08   14  
       28.86  1:00.97  1:34.19  2:07.08                                    
  6 Rodriguez, Ryli K         12 RMDA-CA              2:10.64    2:08.92   13  
       30.12  1:03.04  1:36.48  2:08.92                                    
  7 Mo, Cheney C              11 RMDA-CA              2:12.15    2:10.16   12  
       30.34  1:03.40  1:37.22  2:10.16                                    
  8 Baxter, David S           12 RMDA-CA              2:13.28    2:10.45   11  
       30.69  1:04.19  1:38.07  2:10.45                                    
  9 Cerda, Leonel G           11 LKWD-CA              2:12.05    2:10.89    9  
       30.41  1:03.83  1:37.44  2:10.89                                    
 10 Finley, Bryan N           12 RMDA-CA              2:12.93    2:12.65    7  
       30.78  1:05.29  1:39.28  2:12.65                                    
Preliminaries
 11 Song, Alex J              11 DARE-CA              2:13.46               6  
 12 Wu, Jeffrey S             12 SGSG-CA              2:14.15               5  
 13 Usita, Keeno D            11 RMDA-CA              2:16.25               4  
 14 Quintero-Guan, Karl       12 RMDA-CA              2:17.99               3  
 15 Mikulski, Leon C          11 RMDA-CA              2:18.65               2  
 16 Flores, Dylan D           12 RMDA-CA              2:21.17               1  
 17 Chang, Bryan N            12 ARSC-CA              2:22.82             
 18 Cuevas, Jade I            11 LKWD-CA              2:25.00             
 19 Yoo, Issac H              11 UnAtt - Mpmr-CA      2:25.19             
 20 Kim, David M              12 CERR-CA              2:27.20             
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garzon, Esiquiel J        12 RMDA-CA              5:25.38    5:21.17   19  
       29.61  1:02.02  1:35.03  2:07.81  2:40.86  3:13.23  3:45.69  4:18.07
     4:50.02  5:21.17                                                      
  2 Chiang, River R           11 RMDA-CA              5:22.36    5:21.63   17  
       27.57    58.68  1:31.65  2:04.25  2:37.98  3:11.65  3:45.18  4:18.23
     4:51.17  5:21.63                                                      
  3 Jue, Evan M               12 LKWD-CA              5:30.60    5:24.56   16  
       29.53  1:01.71  1:34.57  2:07.49  2:40.34  3:13.09  3:45.82  4:18.75
     4:51.94  5:24.56                                                      
  4 Lee, Nathan S             11 CERR-CA              5:34.44    5:38.12   15  
       30.20  1:03.24  1:36.64  2:11.22  2:45.88  3:20.27  3:54.68  4:29.41
     5:04.00  5:38.12                                                      
  5 Mendoza, Saul J           12 COMM-CA              5:45.79    5:38.83   14  
       31.42  1:05.40  1:40.37  2:14.77  2:49.70  3:23.77  3:57.97  4:31.94
     5:06.18  5:38.83                                                      
  6 Rodriguez, Ryli K         12 RMDA-CA              5:52.72    5:40.63   13  
       31.13  1:05.17  1:41.15  2:16.39  2:51.88  3:26.70  4:01.28  4:37.04
     5:11.65  5:40.63                                                      
  7 Kadiman, Jayden           12 RORA-CA              5:49.11    5:48.69   12  
       31.42  1:06.51  1:42.98  2:19.15  2:55.13  3:31.10  4:06.56  4:41.85
     5:16.08  5:48.69                                                      
  8 Padilla, Andrew           12 LKWD-CA              6:20.11    5:58.83   11  
       32.77  1:08.68  1:45.66  2:22.41  2:58.83  3:35.48  4:11.74  4:47.90
     5:23.82  5:58.83                                                      
  9 Cerda, Leonel G           11 LKWD-CA              5:40.45    6:00.98    9  
       30.71  1:05.69  1:42.07  2:18.31  2:55.10  3:32.58  4:10.45  4:48.27
     5:24.82  6:00.98                                                      
 10 Martinez, Nathan M        11 COMM-CA              6:26.99    6:24.73    7  
       32.86  1:09.94  1:47.26  2:25.65  3:05.13  3:45.02  4:25.53  5:06.55
     5:48.09  6:24.73                                                      
 11 Guzman, Sam               12 LKWD-CA              6:55.65    6:34.67    6  
       34.98  1:15.03  1:54.73  2:34.47  3:15.40  3:56.67  4:36.85  5:16.25
     5:56.25  6:34.67                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Chiang, River R           11 RMDA-CA                29.35      29.05   19  
  2 Kim, Edward E             11 UnAtt - Mpmr-CA        29.89      29.94   17  
  3 He, Jacky                 12 TRID-CA                30.55      30.75   16  
  4 Lam, Kyle J               12 MPMR-CA                31.96      31.54   15  
  5 Hua, Hunter H             11 RMDA-CA                32.27      31.65   14  
  6 Yoo, Issac H              11 UnAtt - Mpmr-CA        31.78      31.68   13  
  7 Chang, Bryan N            12 ARSC-CA                32.28      31.75   12  
  8 Ng, Nick K                12 DARE-CA                33.02      32.17   11  
  9 Argueta Ferrufino, AJ J   12 LKWD-CA                32.35      33.03    9  
 10 Wang, Vincent J           12 RMDA-CA                32.69      33.10    7  
Preliminaries
 10 Tseng, Benjamin L         12 RORA-CA                33.00               6  
 12 Kim, David M              12 CERR-CA                33.11               5  
 13 Finley, Bryan N           12 RMDA-CA                33.23               4  
 14 Mikulski, Leon C          11 RMDA-CA                34.19               3  
 15 Quintas, Ian C            12 ULTR-CA                34.59               2  
 16 Quintero-Guan, Karl       12 RMDA-CA                34.69               1  
 17 Wu, Jeffrey S             12 SGSG-CA                34.74             
 18 Lim, Ronald               12 PASA-CA                34.81             
 19 Santos, Endre T           12 VKNG-CA                35.18             
 20 Nakagawa, Anderson        12 SPS-CA                 35.43             
 21 Shin, Brandon             11 RAPD-CA                35.82             
 22 Petho, Almos J            12 FROG-CA                35.89             
 23 Shiung, Colin B           12 MPMR-CA                35.99             
 24 Kim, Miles W              12 RMDA-CA                36.27             
 25 Chavez, Adam R            11 RMDA-CA                37.49             
 26 Garcia, Gerald S          11 LKWD-CA                38.34             
 -- Yu, Jeremy S              11 RORA-CA                  NS              
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Chiang, River R           11 RMDA-CA              1:02.75    1:02.07   19  
       30.74  1:02.07                                                      
  2 Kanemitsu, Michael S      12 RMDA-CA              1:02.83    1:02.08   17  
       30.41  1:02.08                                                      
  3 Kim, Edward E             11 UnAtt - Mpmr-CA      1:04.27    1:04.42   16  
       31.44  1:04.42                                                      
  4 He, Jacky                 12 TRID-CA              1:04.92    1:06.52   15  
       32.44  1:06.52                                                      
  5 Pang, Frank               12 MPMR-CA              1:06.86    1:07.06   14  
       32.67  1:07.06                                                      
  6 Lam, Kyle J               12 MPMR-CA              1:09.61    1:08.60   13  
       33.30  1:08.60                                                      
  7 Argueta Ferrufino, AJ J   12 LKWD-CA              1:09.67    1:09.84   12  
       34.53  1:09.84                                                      
  8 Chang, Bryan N            12 ARSC-CA              1:10.74    1:09.91   11  
       33.83  1:09.91                                                      
  9 Yoo, Issac H              11 UnAtt - Mpmr-CA      1:08.99    1:10.15    9  
       34.37  1:10.15                                                      
 10 Kadiman, Jayden           12 RORA-CA              1:10.54    1:10.27    7  
       34.67  1:10.27                                                      
Preliminaries
 11 Tseng, Benjamin L         12 RORA-CA              1:10.82               6  
 12 Finley, Bryan N           12 RMDA-CA              1:11.22               5  
 13 Mikulski, Leon C          11 RMDA-CA              1:11.88               4  
 14 Shin, Brandon             11 RAPD-CA              1:15.41               3  
 15 Santos, Endre T           12 VKNG-CA              1:15.93               2  
 16 Shiung, Colin B           12 MPMR-CA              1:16.02               1  
 17 Kopitsa, Roman            12 RMDA-CA              1:16.16             
 18 Kim, David M              12 CERR-CA              1:17.59             
 19 Padilla, Andrew           12 LKWD-CA              1:18.06             
 20 Lee, Aden L               12 DARE-CA              1:19.84             
 21 Garcia, Gerald S          11 LKWD-CA              1:19.90             
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Mackinnon, Aaron N        12 CERR-CA                33.15      32.94   19  
  2 Lam, Kyle J               12 MPMR-CA                34.50      34.91   17  
  3 Baxter, David S           12 RMDA-CA                35.76      36.00   16  
  4 Dyer, Luke L              12 LKWD-CA                36.12      36.47   15  
  5 Mo, Cheney C              11 RMDA-CA                36.91      36.80   14  
  6 Buhl, Nicolas R           12 RMDA-CA                36.57      36.85   13  
  7 Villanueva, Hector R      12 WAC-CA                 36.71      37.03   12  
  8 Zhang, Anthony Y          11 TRID-CA                37.07      37.63   11  
  9 Shin, Brandon             11 RAPD-CA                36.89      37.94    9  
 -- Adkins, Silas H           11 CERR-CA                36.91         NS  
Preliminaries
  2 Tseng, Benjamin L         12 RORA-CA                33.16               6  
  5 Huang, Jianson            12 ARSC-CA                35.79               5  
 13 Petho, Almos J            12 FROG-CA                37.61               4  
 14 Kadiman, Jayden           12 RORA-CA                37.77               3  
 15 Low, Matthew A            12 LKWD-CA                37.95               2  
 16 Santos, Endre T           12 VKNG-CA                37.99               1  
 17 Chang, Isaac J            11 RMDA-CA                38.08             
 18 Argueta Ferrufino, AJ J   12 LKWD-CA                38.09             
 19 Quintas, Ian C            12 ULTR-CA                38.14             
 20 Shin, Casey R             11 RMDA-CA                38.19             
 21 Kim, David M              12 CERR-CA                39.06             
 22 Cuevas, Jade I            11 LKWD-CA                39.30             
 23 Quintero-Guan, Sean       12 RMDA-CA                39.52             
 24 Mendoza, Saul J           12 COMM-CA                39.53             
 25 Slowinski, Ian A          12 Shore Aquatics-CA      40.19             
 26 Gutierrez, Ulisses        11 WAC-CA                 40.41             
 27 Garcia, Gerald S          11 LKWD-CA                40.60             
 28 Guzman, Sam               12 LKWD-CA                41.35             
 29 Vu, Christopher M         11 LKWD-CA                42.06             
 30 Chavez, Adam R            11 RMDA-CA                42.34             
 -- Chun, Tim                 11 SGSG-CA                  DQ              
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Mackinnon, Aaron N        12 CERR-CA              1:11.24    1:09.70   19  
       33.10  1:09.70                                                      
  2 Tseng, Benjamin L         12 RORA-CA              1:12.42    1:11.59   17  
       34.36  1:11.59                                                      
  3 Baxter, David S           12 RMDA-CA              1:16.63    1:15.11   16  
       36.17  1:15.11                                                      
  4 Lam, Kyle J               12 MPMR-CA              1:14.97    1:15.60   15  
       35.37  1:15.60                                                      
  5 Jue, Evan M               12 LKWD-CA              1:19.26    1:16.37   14  
       36.78  1:16.37                                                      
  6 Nakagawa, Anderson        12 SPS-CA               1:17.94    1:16.95   13  
       36.15  1:16.95                                                      
  7 Song, Alex J              11 DARE-CA              1:18.84    1:17.71   12  
       37.47  1:17.71                                                      
  8 He, Jacky                 12 TRID-CA              1:16.56    1:17.85   11  
       37.25  1:17.85                                                      
  9 Dyer, Luke L              12 LKWD-CA              1:16.72    1:19.27    9  
       37.70  1:19.27                                                      
 10 Seo, Patrick J            12 ARSC-CA              1:18.75    1:20.04    7  
       38.16  1:20.04                                                      
Preliminaries
 11 Adkins, Silas H           11 CERR-CA              1:19.91               6  
 12 Kadiman, Jayden           12 RORA-CA              1:20.02               5  
 13 Huang, Jianson            12 ARSC-CA              1:20.25               4  
 14 Garcia, Cayden J          12 LDST-CA              1:20.49               3  
 15 Villanueva, Hector R      12 WAC-CA               1:21.03               2  
 16 Hua, Hunter H             11 RMDA-CA              1:21.31               1  
 17 Low, Matthew A            12 LKWD-CA              1:21.45             
 18 Qian, Alton Y             12 MPMR-CA              1:21.46             
 19 Zhang, Anthony Y          11 TRID-CA              1:21.51             
 20 Ng, Nick K                12 DARE-CA              1:21.57             
 21 Santos, Endre T           12 VKNG-CA              1:23.41             
 22 Lee, Aden L               12 DARE-CA              1:24.09             
 23 Cuevas, Jade I            11 LKWD-CA              1:24.10             
 24 Shin, Casey R             11 RMDA-CA              1:24.66             
 25 Chang, Isaac J            11 RMDA-CA              1:24.88             
 26 Ho, Matthew L             11 MAX-CA               1:26.06             
 27 Gutierrez, Ulisses        11 WAC-CA               1:26.10             
 28 Garcia, Gerald S          11 LKWD-CA              1:27.53             
 29 Quintero-Guan, Sean       12 RMDA-CA              1:27.61             
 30 Chun, Tim                 11 SGSG-CA              1:29.75             
 31 Kopitsa, Roman            12 RMDA-CA              1:29.79             
 32 Vu, Christopher M         11 LKWD-CA              1:31.42             
 -- Mo, Cheney C              11 RMDA-CA                  DQ              
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Kim, Edward E             11 UnAtt - Mpmr-CA        28.35      27.89   19  
  2 Lee, Nathan S             11 CERR-CA                28.70      28.50   17  
  3 Pang, Frank               12 MPMR-CA                29.32      28.97   16  
  4 Lam, Kyle J               12 MPMR-CA                29.69      29.42   15  
  5 Cerda, Leonel G           11 LKWD-CA                29.27      29.61   14  
  6 Hua, Hunter H             11 RMDA-CA                30.21      29.95   13  
  7 Ng, Nick K                12 DARE-CA                29.94      29.99   12  
  8 Seo, Patrick J            12 ARSC-CA                29.81      30.29   11  
  9 Rodriguez, Ryli K         12 RMDA-CA                30.15      30.39    9  
 10 Lim, Ronald               12 PASA-CA                30.61      30.50    7  
Preliminaries
 11 Huang, Jianson            12 ARSC-CA                30.73               6  
 12 Argueta Ferrufino, AJ J   12 LKWD-CA                31.06               5  
 13 Usita, Keeno D            11 RMDA-CA                31.74               4  
 14 Dyer, Luke L              12 LKWD-CA                32.02               3  
 15 Qian, Alton Y             12 MPMR-CA                32.07               2  
 16 Zhang, Anthony Y          11 TRID-CA                32.08               1  
 17 Quintero-Guan, Sean       12 RMDA-CA                32.21             
 18 Chun, Tim                 11 SGSG-CA                32.32             
 19 Flores, Dylan D           12 RMDA-CA                32.45             
 20 Villanueva, Hector R      12 WAC-CA                 32.51             
 21 Mikulski, Leon C          11 RMDA-CA                33.54             
 22 Shiung, Colin B           12 MPMR-CA                33.61             
 23 Kopitsa, Roman            12 RMDA-CA                33.75             
 24 Nakagawa, Anderson        12 SPS-CA                 33.77             
 25 Ingersoll, Mateo T        11 MAX-CA                 34.73             
 26 Yuan, Justin M            11 Shore Aquatics-CA      34.91             
 27 Rahro, Justin K           12 SPS-CA                 36.90             
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Kim, Edward E             11 UnAtt - Mpmr-CA      1:02.29    1:01.82   19  
       29.41  1:01.82                                                      
  2 Rodriguez, Ryli K         12 RMDA-CA              1:06.01    1:04.48   17  
       30.66  1:04.48                                                      
  3 Pang, Frank               12 MPMR-CA              1:05.51    1:04.87   16  
       30.06  1:04.87                                                      
  4 Lam, Kyle J               12 MPMR-CA              1:06.40    1:05.60   15  
       30.96  1:05.60                                                      
  5 Garzon, Esiquiel J        12 RMDA-CA              1:06.05    1:06.33   14  
       31.32  1:06.33                                                      
  6 Jue, Evan M               12 LKWD-CA              1:07.14    1:06.49   13  
       31.86  1:06.49                                                      
  7 Argueta Ferrufino, AJ J   12 LKWD-CA              1:08.58    1:07.16   12  
       31.96  1:07.16                                                      
  8 Lim, Ronald               12 PASA-CA              1:08.03    1:07.33   11  
       31.10  1:07.33                                                      
  9 Mo, Cheney C              11 RMDA-CA              1:08.15    1:07.60    9  
       31.46  1:07.60                                                      
 10 Usita, Keeno D            11 RMDA-CA              1:09.99    1:08.97    7  
       32.61  1:08.97                                                      
Preliminaries
 11 Mendoza, Saul J           12 COMM-CA              1:10.27               6  
 12 Song, Alex J              11 DARE-CA              1:10.62               5  
 13 Chang, Bryan N            12 ARSC-CA              1:11.05               4  
 14 Dyer, Luke L              12 LKWD-CA              1:11.86               3  
 15 Yoo, Issac H              11 UnAtt - Mpmr-CA      1:12.72               2  
 16 Finley, Bryan N           12 RMDA-CA              1:13.26               1  
 17 Shiung, Colin B           12 MPMR-CA              1:13.64             
 18 Ng, Nick K                12 DARE-CA              1:14.39             
 19 Padilla, Andrew           12 LKWD-CA              1:14.67             
 20 Qian, Alton Y             12 MPMR-CA              1:16.45             
 21 Cuevas, Jade I            11 LKWD-CA              1:17.30             
 22 Martinez, Nathan M        11 COMM-CA              1:20.36             
 23 Samanta, Noah             11 RMDA-CA              1:21.32             
 -- Chang, Isaac J            11 RMDA-CA                  DQ              
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Chiang, River R           11 RMDA-CA              1:04.37    1:03.99   19  
       28.99  1:03.99                                                      
  2 Pang, Frank               12 MPMR-CA              1:06.11    1:06.05   17  
       30.73  1:06.05                                                      
  3 He, Jacky                 12 TRID-CA              1:06.45    1:06.71   16  
       30.65  1:06.71                                                      
  4 Hua, Hunter H             11 RMDA-CA              1:09.03    1:08.79   15  
       31.30  1:08.79                                                      
  5 Jue, Evan M               12 LKWD-CA              1:10.48    1:08.88   14  
       33.11  1:08.88                                                      
  6 Ng, Nick K                12 DARE-CA              1:09.42    1:10.78   13  
       32.13  1:10.78                                                      
  7 Zhang, Anthony Y          11 TRID-CA              1:10.01    1:10.99   12  
       32.46  1:10.99                                                      
  8 Wu, Jeffrey S             12 SGSG-CA              1:11.12    1:11.11   11  
       33.87  1:11.11                                                      
  9 Song, Alex J              11 DARE-CA              1:11.08    1:11.29    9  
       34.27  1:11.29                                                      
 10 Yoo, Issac H              11 UnAtt - Mpmr-CA      1:09.55    1:11.87    7  
       32.27  1:11.87                                                      
Preliminaries
  4 Tseng, Benjamin L         12 RORA-CA              1:08.09               6  
 12 Huang, Jianson            12 ARSC-CA              1:11.30               5  
 13 Baxter, David S           12 RMDA-CA              1:11.47               4  
 14 Buhl, Nicolas R           12 RMDA-CA              1:11.58               3  
 15 Nakagawa, Anderson        12 SPS-CA               1:11.73               2  
 16 Qian, Alton Y             12 MPMR-CA              1:11.95               1  
 17 Petho, Almos J            12 FROG-CA              1:12.83             
 18 Dyer, Luke L              12 LKWD-CA              1:13.00             
 19 Usita, Keeno D            11 RMDA-CA              1:13.03             
 20 Villanueva, Hector R      12 WAC-CA               1:13.63             
 21 Chang, Isaac J            11 RMDA-CA              1:13.85             
 22 Shiung, Colin B           12 MPMR-CA              1:14.39             
 23 Santos, Endre T           12 VKNG-CA              1:14.64             
 24 Quintero-Guan, Karl       12 RMDA-CA              1:15.28             
 25 Low, Matthew A            12 LKWD-CA              1:15.85             
 26 Quintero-Guan, Sean       12 RMDA-CA              1:17.12             
 27 Cuevas, Jade I            11 LKWD-CA              1:17.32             
 28 Padilla, Andrew           12 LKWD-CA              1:17.96             
 29 Gutierrez, Ulisses        11 WAC-CA               1:20.40             
 30 Guzman, Sam               12 LKWD-CA              1:20.44             
 31 Ingersoll, Mateo T        11 MAX-CA               1:21.25             
 -- Lee, Nathan S             11 CERR-CA                  DQ              
 -- Wang, Vincent J           12 RMDA-CA                  DQ              
 -- Mikulski, Leon C          11 RMDA-CA                  DQ              
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Kanemitsu, Michael S      12 RMDA-CA              2:11.42    2:12.54   19  
       28.45  1:03.44  1:42.91  2:12.54                                    
  2 Chiang, River R           11 RMDA-CA              2:17.96    2:19.53   17  
       30.54  1:05.47  1:48.75  2:19.53                                    
  3 Jue, Evan M               12 LKWD-CA              2:24.85    2:21.14   16  
       31.72  1:09.36  1:49.69  2:21.14                                    
  4 Lee, Nathan S             11 CERR-CA              2:25.62    2:24.72   15  
       30.01  1:07.19  1:51.83  2:24.72                                    
  5 Hua, Hunter H             11 RMDA-CA              2:25.08    2:25.71   14  
       31.06  1:07.43  1:53.14  2:25.71                                    
  6 Mo, Cheney C              11 RMDA-CA              2:27.58    2:26.44   13  
       32.02  1:10.79  1:53.59  2:26.44                                    
  7 Baxter, David S           12 RMDA-CA              2:29.59    2:27.39   12  
       34.15  1:12.49  1:53.66  2:27.39                                    
  8 Kadiman, Jayden           12 RORA-CA              2:28.51    2:27.91   11  
       31.97  1:09.88  1:54.72  2:27.91                                    
  9 Garzon, Esiquiel J        12 RMDA-CA              2:24.52    2:27.97    9  
       31.78  1:12.57  1:55.75  2:27.97                                    
 -- He, Jacky                 12 TRID-CA              2:24.57         DQ  
       31.74  1:07.02  1:50.53       DQ                                    
Preliminaries
 11 Cerda, Leonel G           11 LKWD-CA              2:29.93               6  
 12 Song, Alex J              11 DARE-CA              2:30.34               5  
 13 Tseng, Benjamin L         12 RORA-CA              2:30.79               4  
 14 Ng, Nick K                12 DARE-CA              2:33.61               3  
 15 Wu, Jeffrey S             12 SGSG-CA              2:34.15               2  
 16 Dyer, Luke L              12 LKWD-CA              2:34.77               1  
 17 Quintero-Guan, Karl       12 RMDA-CA              2:37.17             
 18 Shiung, Colin B           12 MPMR-CA              2:37.76             
 19 Padilla, Andrew           12 LKWD-CA              2:38.93             
 20 Lim, Ronald               12 PASA-CA              2:40.63             
 21 Low, Matthew A            12 LKWD-CA              2:40.96             
 22 Flores, Dylan D           12 RMDA-CA              2:41.88             
 23 Chang, Isaac J            11 RMDA-CA              2:42.51             
 24 Cuevas, Jade I            11 LKWD-CA              2:42.63             
 25 Santos, Endre T           12 VKNG-CA              2:46.41             
 26 Garcia, Cayden J          12 LDST-CA              2:50.81             
 -- Lee, Matthew W            12 CERR-CA                  DQ              
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 La Mirada Armada-CA  'A'                          1:45.58    1:44.91   38  
     1) Chiang, River R 11              2) Garzon, Esiquiel J 12          
     3) Hua, Hunter H 11                4) Kanemitsu, Michael S 12        
       25.56    53.02  1:20.55  1:44.91                                    
  2 Cerritos Aquatic Club-CA  'A'                     1:49.97    1:49.00   34  
     1) Lee, Matthew W 12               2) Mackinnon, Aaron N 12          
     3) Lee, Nathan S 11                4) Kim, David M 12                
       25.69    52.61  1:20.15  1:49.00                                    
  3 Lakewood Aquatics-CA  'A'                         1:56.84    1:51.17   32  
     1) Argueta Ferrufino, AJ J 12      2) Jue, Evan M 12                 
     3) Dyer, Luke L 12                 4) Cerda, Leonel G 11             
       28.46    56.50  1:24.72  1:51.17                                    
  4 Monterey Park Manta Rays-CA  'A'                  1:53.49    1:51.82   30  
     1) Lam, Kyle J 12                  2) Qian, Alton Y 12               
     3) Shiung, Colin B 12              4) Pang, Frank 12                 
       27.88    56.14  1:25.51  1:51.82                                    
  5 La Mirada Armada-CA  'B'                          1:54.21    1:53.18   28  
     1) Usita, Keeno D 11               2) Mo, Cheney C 11                
     3) Wang, Vincent J 12              4) Rodriguez, Ryli K 12           
       29.82    57.98  1:26.94  1:53.18                                    
  6 La Mirada Armada-CA  'C'                          1:57.98    1:59.65   26  
     1) Samanta, Noah 11                2) Quintero-Guan, Karl 12         
     3) Quintero-Guan, Sean 12          4) Finley, Bryan N 12             
       30.69  1:01.15  1:31.24  1:59.65                                    
  7 Dare Aquatics-CA  'A'                             2:03.03    2:00.04   24  
     1) Ng, Ivan M 11                   2) Lee, Aden L 12                 
     3) Ng, Nick K 12                   4) Song, Alex J 11                
       32.86  1:04.07  1:33.29  2:00.04                                    
  8 La Mirada Armada-CA  'D'                          2:01.84    2:00.55   22  
     1) Mikulski, Leon C 11             2) Chang, Isaac J 11              
     3) Shin, Casey R 11                4) Baxter, David S 12             
       30.39    59.83  1:30.55  2:00.55                                    
  9 Lakewood Aquatics-CA  'B'                         2:04.11    2:02.83   18  
     1) Cuevas, Jade I 11               2) Padilla, Andrew 12             
     3) Garcia, Gerald S 11             4) Low, Matthew A 12              
       30.57  1:00.92  1:16.24  2:02.83                                    
 10 Whittier Aquatic Club-CA  'A'                     2:07.52    2:08.08   14  
       36.65  1:00.93  1:34.18  2:08.08                                    
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cerritos Aquatic Club-CA  'A'                     1:56.99    1:58.88   38  
     1) Lee, Nathan S 11                2) Mackinnon, Aaron N 12          
     3) Lee, Matthew W 12               4) Kim, David M 12                
       31.92  1:03.74  1:29.75  1:58.88                                    
  2 La Mirada Armada-CA  'A'                          1:59.61    1:59.17   34  
     1) Chiang, River R 11              2) Kanemitsu, Michael S 12        
     3) Hua, Hunter H 11                4) Garzon, Esiquiel J 12          
       29.99           1:32.38  1:59.17                                    
  3 Lakewood Aquatics-CA  'A'                         2:10.21    2:04.51   32  
     1) Argueta Ferrufino, AJ J 12      2) Dyer, Luke L 12                
     3) Cerda, Leonel G 11              4) Jue, Evan M 12                 
       32.44  1:07.67  1:37.24  2:04.51                                    
  4 Monterey Park Manta Rays-CA  'A'                  2:07.61    2:04.91   30  
     1) Shiung, Colin B 12              2) Lam, Kyle J 12                 
     3) Pang, Frank 12                  4) Qian, Alton Y 12               
       34.95  1:09.19  1:37.38  2:04.91                                    
  5 La Mirada Armada-CA  'B'                          2:07.84    2:07.19   28  
     1) Finley, Bryan N 12              2) Baxter, David S 12             
     3) Usita, Keeno D 11               4) Rodriguez, Ryli K 12           
       33.75  1:08.79  1:40.59  2:07.19                                    
  6 La Mirada Armada-CA  'C'                          2:12.40    2:13.79   26  
     1) Mikulski, Leon C 11             2) Mo, Cheney C 11                
     3) Flores, Dylan D 12              4) Samanta, Noah 11               
       33.45  1:11.80  1:44.37  2:13.79                                    
  7 Dare Aquatics-CA  'A'                             2:17.20    2:15.04   24  
     1) Ng, Ivan M 11                   2) Lee, Aden L 12                 
     3) Ng, Nick K 12                   4) Song, Alex J 11                
       38.99  1:16.03  1:46.34  2:15.04                                    
  8 Lakewood Aquatics-CA  'B'                         2:21.43    2:18.64   22  
     1) Garcia, Gerald S 11             2) Low, Matthew A 12              
     3) Padilla, Andrew 12              4) Cuevas, Jade I 11              
       37.18  1:15.91  1:47.86  2:18.64                                    
  9 Whittier Aquatic Club-CA  'A'                     2:37.16    2:25.70   18  
     1) Marchen, Kamael 11              2) Gutierrez, Ulisses 11          
     3) Villanueva, Hector R 12         4) Marsh, Max 11                  
       41.54  1:20.65  1:52.79  2:25.70                                    
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Kim, Maru M               14 UnAtt - Mpmr-CA        23.05      22.73   19  
  2 Shin, Jerald T            14 UnAtt-RAPD-CA          23.47      23.63   17  
  3 Chang, Ethan M            14 RORA-CA                24.53      24.04   16  
  4 Ng, Joseph R              14 RORA-CA                24.62      24.61   15  
  5 Lin, Charlie              14 UnAtt-TRID-CA          24.83      24.82   14  
  6 Sudijono, Niko B          14 SPS-CA                 25.53      25.04   13  
  7 Movsesyan, Arthur         14 UnAtt - Pasa-CA        25.32      25.08   12  
  8 Hernandez, Richard        14 RAPD-CA                24.84      25.10   11  
  9 Sohn, Theo N              13 RMDA-CA                25.00      25.30    9  
 10 Chang, Justin J           14 RMDA-CA                25.31      25.31    7  
Preliminaries
  4 Grases, Santiago          14 UnAtt - Pasa-CA        24.60               6  
 11 Fan, Connor J             14 CERR-CA                25.39               5  
 13 Chua, Ethan J             13 DARE-CA                25.55               4  
 14 Hoang, Braxton            14 UnAtt - Rora-CA        25.56               3  
 15 Chan, Owen                13 MPMR-CA                25.60               2  
 16 Carillo, Aidan N          14 VKNG-CA                25.63               1  
 17 Yang, Isaac R             14 MPMR-CA                25.79             
 18 Kim, Theodore D           13 CERR-CA                25.81             
 19 Shin, Preston J           14 RMDA-CA                25.91             
 20 Lee-Nguyen, Ryan A        14 TRID-CA                26.17             
 21 Qi, Irvin X               13 DARE-CA                26.30             
 22 Chowdhury, Faiyaz W       14 RMDA-CA                26.37             
 23 Tsang, Timothy            14 MPMR-CA                26.46             
 24 De Dios, Jonathan A       13 WAC-CA                 26.55             
 25 Cao, Kyle                 13 TRID-CA                26.63             
 26 Chun, Ray                 13 SGSG-CA                26.67             
 27 Estrada, Sebastian        14 WAC-CA                 26.91             
 28 Fok, Matthew J            14 UnAtt--CA              26.92             
 29 Ocean, Kenneth W          13 RMDA-CA                26.99             
 30 Ponce, Zahid O            13 LKWD-CA                27.08             
 31 Tran, Joshua V            14 RORA-CA                27.31             
 32 Lin, Mika S               14 TRID-CA                27.35             
 33 Seo, Austin J             14 UnAtt - Arsc-CA        27.42             
 34 Ng, Ryan K                14 DARE-CA                27.47             
 35 Villa, Joshua M           14 RMDA-CA                27.49             
 36 Cruz, Markus L            13 COMM-CA                27.55             
 37 Chiu, Nathan Y            13 RORA-CA                27.92             
 38 Baxter, Matthew S         14 RMDA-CA                28.27             
 39 Chen, Kai L               13 RORA-CA                28.69             
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Shin, Jerald T            14 UnAtt-RAPD-CA          51.54      52.17   19  
       25.39    52.17                                                      
  2 Chang, Ethan M            14 RORA-CA                53.75      53.48   17  
       26.01    53.48                                                      
  3 Hernandez, Richard        14 RAPD-CA                53.73      54.25   16  
       25.86    54.25                                                      
  4 Fan, Connor J             14 CERR-CA                53.48      54.38   15  
       26.34    54.38                                                      
  5 Marsh, Jason R            14 WAC-CA                 54.92      54.54   14  
       26.45    54.54                                                      
  6 Truong, Adam K            13 MPMR-CA                54.64      54.71   13  
       26.40    54.71                                                      
  7 Samanta, Luca             14 RMDA-CA                53.96      54.96   12  
       26.28    54.96                                                      
  8 Chang, Justin J           14 RMDA-CA                55.58      55.06   11  
       27.30    55.06                                                      
  9 Sohn, Theo N              13 RMDA-CA                55.04      55.27    9  
       26.79    55.27                                                      
 10 Luengo, Nicholas S        14 RMDA-CA                55.43      55.87    7  
       27.17    55.87                                                      
Preliminaries
  2 Grases, Santiago          14 UnAtt - Pasa-CA        53.40               6  
  6 Jiang, Alex Z             13 RORA-CA                53.91               5  
  8 Kim, Colin H              13 RAPD-CA                54.09               4  
 12 Hoang, Braxton            14 UnAtt - Rora-CA        55.13               3  
 14 Dominguez, Eduardo M      13 Morning Star-CA        55.49               2  
 16 Carillo, Aidan N          14 VKNG-CA                56.05               1  
 17 De Dios, Jonathan A       13 WAC-CA                 56.53             
 18 Campbell, Brett J         13 RMDA-CA                57.05             
 19 Yang, Isaac R             14 MPMR-CA                57.48             
 20 Tam, Charles K            13 TRID-CA                57.55             
 21 Cao, Kyle                 13 TRID-CA                57.56             
 21 Qi, Irvin X               13 DARE-CA                57.56             
 21 Shin, Preston J           14 RMDA-CA                57.56             
 24 Ausness, Nate R           13 RMDA-CA                57.68             
 25 Montoya, Alexander        14 VKNG-CA                57.86             
 26 Ocean, Kenneth W          13 RMDA-CA                58.18             
 27 Chiu, Jonathan A          14 RORA-CA                58.42             
 28 Ponce, Zahid O            13 LKWD-CA                59.05             
 29 Chowdhury, Faiyaz W       14 RMDA-CA                59.07             
 30 Ho, Shawn S               13 RORA-CA                59.16             
 31 Baxter, Matthew S         14 RMDA-CA                59.29             
 32 Chun, Ray                 13 SGSG-CA                59.34             
 33 Isip, Joshua B            13 RMDA-CA                59.46             
 34 Reyes, Cyril F            13 LKWD-CA                59.49             
 35 Fok, Matthew J            14 UnAtt--CA              59.61             
 36 Tsang, Timothy            14 MPMR-CA              1:00.28             
 37 Estrada, Adrian           14 WAC-CA               1:00.33             
 38 Lin, Mika S               14 TRID-CA              1:00.75             
 39 Villa, Joshua M           14 RMDA-CA              1:00.89             
 40 Montiel, Zach E           14 LKWD-CA              1:01.43             
 41 Tran, Joshua V            14 RORA-CA              1:01.59             
 -- Chua, Ethan J             13 DARE-CA                  NS              
 -- De La Mora, Guillermo A   13 COMM-CA                  NS              
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Vet, Jonathan B           14 RMDA-CA              1:57.27    1:54.10   19  
       27.43    56.58  1:25.51  1:54.10                                    
  2 Marsh, Jason R            14 WAC-CA               1:54.32    1:54.57   17  
       27.15    56.25  1:25.33  1:54.57                                    
  3 Truong, Adam K            13 MPMR-CA              1:58.21    1:56.77   16  
       26.34    56.39  1:27.27  1:56.77                                    
  4 Hernandez, Richard        14 RAPD-CA              1:55.28    1:56.97   15  
       27.62    57.14  1:26.86  1:56.97                                    
  5 Kim, Theodore D           13 CERR-CA              1:58.34    1:57.07   14  
       27.53    57.41  1:27.40  1:57.07                                    
  6 Kim, Colin H              13 RAPD-CA              1:57.33    1:57.84   13  
       27.29    56.93  1:27.58  1:57.84                                    
  7 Cruz, Oscar Z             13 WAC-CA               1:56.04    1:59.48   12  
       27.37    57.45  1:28.81  1:59.48                                    
  8 Samanta, Luca             14 RMDA-CA              2:00.72    2:02.83   11  
       27.69    58.39  1:30.62  2:02.83                                    
  9 Johnson, Alex R           14 RORA-CA              2:02.15    2:04.90    9  
       29.63  1:00.78  1:32.92  2:04.90                                    
 10 Sohn, Theo N              13 RMDA-CA              2:02.18    2:05.16    7  
       28.65  1:01.18  1:34.20  2:05.16                                    
Preliminaries
  4 Grases, Santiago          14 UnAtt - Pasa-CA      1:56.36               6  
 12 De Dios, Jonathan A       13 WAC-CA               2:02.27               5  
 13 Mo, Christopher           13 RORA-CA              2:02.34               4  
 14 Chang, Justin J           14 RMDA-CA              2:02.59               3  
 15 Hah, Jj                   14 RORA-CA              2:02.93               2  
 16 Lee-Nguyen, Ryan A        14 TRID-CA              2:02.96               1  
 17 Campbell, Brett J         13 RMDA-CA              2:03.08             
 18 Ocean, Kenneth W          13 RMDA-CA              2:03.52             
 19 Qi, Irvin X               13 DARE-CA              2:04.70             
 20 Cao, Kyle                 13 TRID-CA              2:05.34             
 21 Yang, Felix I             13 MPMR-CA              2:05.41             
 22 Tam, Charles K            13 TRID-CA              2:05.60             
 23 Chiu, Jonathan A          14 RORA-CA              2:06.37             
 24 Baxter, Matthew S         14 RMDA-CA              2:06.64             
 25 Ho, Shawn S               13 RORA-CA              2:07.11             
 26 Ausness, Nate R           13 RMDA-CA              2:08.11             
 27 Chowdhury, Faiyaz W       14 RMDA-CA              2:08.17             
 28 Estrada, Sebastian        14 WAC-CA               2:09.39             
 29 Fok, Matthew J            14 UnAtt--CA            2:10.03             
 30 Estrada, Adrian           14 WAC-CA               2:10.46             
 31 Tsang, Timothy            14 MPMR-CA              2:11.25             
 32 Seo, Austin J             14 UnAtt - Arsc-CA      2:12.27             
 33 Sakahara, Andrew B        13 DARE-CA              2:14.36             
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Marsh, Jason R            14 WAC-CA               5:01.05    5:01.13   19  
       27.93    57.94  1:28.79  1:59.20  2:29.52  2:59.43  3:29.86  4:00.24
     4:31.07  5:01.13                                                      
  2 Jiang, Alex Z             13 RORA-CA              5:12.19    5:07.76   17  
       28.21    59.34  1:30.56  2:02.10  2:33.55  3:04.26  3:35.21  4:05.96
     4:37.68  5:07.76                                                      
  3 Kim, Colin H              13 RAPD-CA              5:10.98    5:09.26   16  
       28.40    59.51  1:31.00  2:02.62  2:34.28  3:05.84  3:37.27  4:08.60
     4:39.51  5:09.26                                                      
  4 Vet, Jonathan B           14 RMDA-CA              5:16.63    5:11.15   15  
       28.42    58.75  1:29.61  2:01.18  2:33.05  3:05.20  3:37.28  4:09.12
     4:40.52  5:11.15                                                      
  5 Kim, Theodore D           13 CERR-CA              5:19.85    5:15.27   14  
       28.94  1:00.05  1:31.78  2:03.41  2:34.99  3:06.61  3:38.96  4:11.84
     4:44.96  5:15.27                                                      
  6 Cruz, Oscar Z             13 WAC-CA               5:03.52    5:15.43   13  
       28.21    58.28  1:29.37  2:00.41  2:33.06  3:05.65  3:38.25  4:11.99
     4:44.36  5:15.43                                                      
  7 Truong, Adam K            13 MPMR-CA              5:19.99    5:19.94   12  
       29.04  1:01.31  1:33.83  2:06.21  2:38.48  3:11.19  3:44.03  4:16.74
     4:49.55  5:19.94                                                      
  8 Samanta, Luca             14 RMDA-CA              5:29.19    5:27.15   11  
       29.85  1:02.34  1:35.14  2:08.47  2:41.56  3:14.50  3:48.04  4:21.03
     4:54.43  5:27.15                                                      
  9 Baxter, Matthew S         14 RMDA-CA              5:31.54    5:30.75    9  
       29.94  1:03.07  1:36.75  2:10.37  2:43.97  3:18.45  3:52.10  4:25.87
     4:59.37  5:30.75                                                      
 10 Qi, Irvin X               13 DARE-CA              5:32.25    5:31.98    7  
       29.73  1:02.81  1:36.36  2:10.18  2:44.41  3:18.54  3:52.35  4:26.62
     5:00.14  5:31.98                                                      
Preliminaries
  5 Geer, Colin C             14 Morning Star-CA      5:14.90               6  
 12 Isip, Joshua B            13 RMDA-CA              5:33.13               5  
 13 Yang, Felix I             13 MPMR-CA              5:33.24               4  
 14 Cao, Kyle                 13 TRID-CA              5:34.19               3  
 15 Hah, Jj                   14 RORA-CA              5:35.50               2  
 16 Chang, Justin J           14 RMDA-CA              5:36.42               1  
 17 Lee-Nguyen, Ryan A        14 TRID-CA              5:38.14             
 18 De La Mora, Guillermo A   13 COMM-CA              5:41.81             
 19 Ponce, Zahid O            13 LKWD-CA              5:49.97             
 20 Estrada, Adrian           14 WAC-CA               5:51.97             
 21 Tsang, Timothy            14 MPMR-CA              6:08.96             
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Kim, Maru M               14 UnAtt - Mpmr-CA        54.71      58.17   19  
       29.06    58.17                                                      
  2 Jiang, Alex Z             13 RORA-CA                58.07      59.46   17  
       28.54    59.46                                                      
  3 Truong, Adam K            13 MPMR-CA                59.90      59.52   16  
       28.94    59.52                                                      
  4 Kim, Colin H              13 RAPD-CA              1:01.45    1:01.04   15  
       29.78  1:01.04                                                      
  5 Chua, Ethan J             13 DARE-CA              1:03.10    1:01.81   14  
       30.32  1:01.81                                                      
  6 Hernandez, Richard        14 RAPD-CA              1:00.94    1:02.52   13  
       30.39  1:02.52                                                      
  7 Kim, Theodore D           13 CERR-CA              1:03.01    1:02.57   12  
       30.91  1:02.57                                                      
  8 Vet, Jonathan B           14 RMDA-CA              1:04.24    1:03.49   11  
       31.61  1:03.49                                                      
  9 Chang, Ethan M            14 RORA-CA              1:03.49    1:04.77    9  
       31.18  1:04.77                                                      
 10 Johnson, Alex R           14 RORA-CA              1:03.88    1:05.18    7  
       32.23  1:05.18                                                      
Preliminaries
 11 Chan, Owen                13 MPMR-CA              1:04.57               6  
 12 Ng, Joseph R              14 RORA-CA              1:05.66               5  
 13 Ocean, Kenneth W          13 RMDA-CA              1:06.07               4  
 14 Carillo, Aidan N          14 VKNG-CA              1:06.18               3  
 15 Lin, Charlie              14 UnAtt-TRID-CA        1:06.20               2  
 16 Tsai, Russell Y           13 RORA-CA              1:06.88               1  
 17 Movsesyan, Arthur         14 UnAtt - Pasa-CA      1:07.17             
 18 Tam, Charles K            13 TRID-CA              1:07.63             
 19 Lee, Dennis W             14 UnAtt - Arsc-CA      1:07.84             
 20 Sakahara, Andrew B        13 DARE-CA              1:08.07             
 21 Samanta, Luca             14 RMDA-CA              1:08.09             
 22 Reyes, Cyril F            13 LKWD-CA              1:09.34             
 23 Villa, Joshua M           14 RMDA-CA              1:10.18             
 24 Fok, Matthew J            14 UnAtt--CA            1:13.28             
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Kim, Maru M               14 UnAtt - Mpmr-CA      1:05.83    1:04.24   19  
       30.69  1:04.24                                                      
  2 Shin, Jerald T            14 UnAtt-RAPD-CA        1:07.78    1:08.13   17  
       32.37  1:08.13                                                      
  3 Shin, Preston J           14 RMDA-CA              1:09.17    1:09.01   16  
       33.03  1:09.01                                                      
  4 Jiang, Alex Z             13 RORA-CA              1:09.20    1:09.02   15  
       32.21  1:09.02                                                      
  5 Tsai, Russell Y           13 RORA-CA              1:09.21    1:09.31   14  
       32.67  1:09.31                                                      
  6 Hah, Jj                   14 RORA-CA              1:09.84    1:09.32   13  
       32.77  1:09.32                                                      
  7 Tang, Michael             14 Unattached-CA        1:09.47    1:10.03   12  
       33.22  1:10.03                                                      
  8 Luengo, Nicholas S        14 RMDA-CA              1:09.20    1:10.07   11  
       33.51  1:10.07                                                      
  9 Lin, Charlie              14 UnAtt-TRID-CA        1:10.09    1:10.09    9  
       33.45  1:10.09                                                      
 10 Isip, Joshua B            13 RMDA-CA              1:10.18    1:11.92    7  
       33.58  1:11.92                                                      
Preliminaries
 11 Mo, Christopher           13 RORA-CA              1:10.67               6  
 12 Ng, Ryan K                14 DARE-CA              1:10.78               5  
 13 Sudijono, Niko B          14 SPS-CA               1:10.89               4  
 14 Seo, Austin J             14 UnAtt - Arsc-CA      1:12.49               3  
 15 Baxter, Matthew S         14 RMDA-CA              1:13.61               2  
 16 Yang, Isaac R             14 MPMR-CA              1:14.01               1  
 17 Chun, Ray                 13 SGSG-CA              1:14.43             
 18 Tam, Charles K            13 TRID-CA              1:14.60             
 19 Movsesyan, Arthur         14 UnAtt - Pasa-CA      1:14.75             
 20 Chen, Kai L               13 RORA-CA              1:14.90             
 21 Ho, Shawn S               13 RORA-CA              1:15.11             
 22 Ponce, Zahid O            13 LKWD-CA              1:15.22             
 23 Reyes, Cyril F            13 LKWD-CA              1:15.66             
 24 Fan, Connor J             14 CERR-CA              1:15.69             
 25 Chiu, Jonathan A          14 RORA-CA              1:15.97             
 26 Montiel, Zach E           14 LKWD-CA              1:16.17             
 27 Tran, Joshua V            14 RORA-CA              1:16.58             
 28 Cao, Kyle                 13 TRID-CA              1:17.22             
 29 Lee-Nguyen, Ryan A        14 TRID-CA              1:17.53             
 30 Carillo, Aidan N          14 VKNG-CA              1:17.64             
 31 Estrada, Sebastian        14 WAC-CA               1:18.66             
 32 De Dios, Jonathan A       13 WAC-CA               1:19.50             
 33 Chiu, Nathan Y            13 RORA-CA              1:19.52             
 34 Lin, Mika S               14 TRID-CA              1:20.79             
 -- Cruz, Markus L            13 COMM-CA                  DQ              
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Shin, Jerald T            14 UnAtt-RAPD-CA          58.07      58.32   19  
       26.52    58.32                                                      
  2 Fan, Connor J             14 CERR-CA                58.48      58.34   17  
       27.93    58.34                                                      
  3 Hernandez, Richard        14 RAPD-CA                59.28    1:00.95   16  
       28.09  1:00.95                                                      
  4 Ausness, Nate R           13 RMDA-CA              1:04.12    1:01.97   15  
       28.87  1:01.97                                                      
  5 Hoang, Braxton            14 UnAtt - Rora-CA      1:02.01    1:01.98   14  
       28.76  1:01.98                                                      
  6 Luengo, Nicholas S        14 RMDA-CA              1:02.28    1:02.51   13  
       29.38  1:02.51                                                      
  7 Yang, Isaac R             14 MPMR-CA              1:02.48    1:02.69   12  
       29.09  1:02.69                                                      
  8 Samanta, Luca             14 RMDA-CA              1:02.22    1:03.42   11  
       29.83  1:03.42                                                      
  9 Campbell, Brett J         13 RMDA-CA              1:02.90    1:03.58    9  
       30.10  1:03.58                                                      
 10 Yang, Felix I             13 MPMR-CA              1:02.65    1:03.88    7  
       30.00  1:03.88                                                      
Preliminaries
  4 Geer, Colin C             14 Morning Star-CA        59.59               6  
 11 Moore, Marcus G           14 LKWD-CA              1:03.59               5  
 12 Mo, Christopher           13 RORA-CA              1:03.74               4  
 13 Dominguez, Eduardo M      13 Morning Star-CA      1:03.95               3  
 15 Sohn, Theo N              13 RMDA-CA              1:04.32               2  
 16 Johnson, Alex R           14 RORA-CA              1:04.38               1  
 17 Ocean, Kenneth W          13 RMDA-CA              1:04.41             
 18 Estrada, Sebastian        14 WAC-CA               1:05.51             
 19 Ponce, Zahid O            13 LKWD-CA              1:05.64             
 20 Carillo, Aidan N          14 VKNG-CA              1:06.01             
 21 Reyes, Cyril F            13 LKWD-CA              1:06.23             
 22 De La Mora, Guillermo A   13 COMM-CA              1:06.30             
 23 Chun, Ray                 13 SGSG-CA              1:06.94             
 24 Chang, Justin J           14 RMDA-CA              1:07.32             
 25 Tsang, Timothy            14 MPMR-CA              1:07.36             
 26 Kim, Theodore D           13 CERR-CA              1:07.65             
 27 Ho, Shawn S               13 RORA-CA              1:07.94             
 28 Villa, Joshua M           14 RMDA-CA              1:08.15             
 29 Lin, Mika S               14 TRID-CA              1:09.74             
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Cruz, Oscar Z             13 WAC-CA               2:10.21    2:08.22   19  
       27.51  1:00.76  1:39.32  2:08.22                                    
  2 Vet, Jonathan B           14 RMDA-CA              2:14.08    2:09.05   17  
       28.22  1:02.78  1:39.51  2:09.05                                    
  3 Shin, Jerald T            14 UnAtt-RAPD-CA        2:09.86    2:11.71   16  
       27.58  1:02.64  1:41.33  2:11.71                                    
  4 Jiang, Alex Z             13 RORA-CA              2:12.01    2:14.04   15  
       29.12  1:04.19  1:43.46  2:14.04                                    
  5 Mo, Christopher           13 RORA-CA              2:14.87    2:15.65   14  
       29.77  1:04.64  1:44.76  2:15.65                                    
  6 Lin, Charlie              14 UnAtt-TRID-CA        2:18.37    2:17.36   13  
       29.58  1:05.67  1:46.38  2:17.36                                    
  7 Ausness, Nate R           13 RMDA-CA              2:17.60    2:18.26   12  
       29.83  1:05.98  1:46.58  2:18.26                                    
  8 Luengo, Nicholas S        14 RMDA-CA              2:17.09    2:20.12   11  
       29.92  1:05.86  1:47.74  2:20.12                                    
  9 Johnson, Alex R           14 RORA-CA              2:18.07    2:21.21    9  
       31.36  1:06.57  1:49.17  2:21.21                                    
 10 Campbell, Brett J         13 RMDA-CA              2:19.31    2:22.00    7  
       31.64  1:08.43  1:51.89  2:22.00                                    
Preliminaries
 11 Hoang, Braxton            14 UnAtt - Rora-CA      2:19.37               6  
 12 Samanta, Luca             14 RMDA-CA              2:19.58               5  
 13 Chua, Ethan J             13 DARE-CA              2:20.14               4  
 14 Chang, Justin J           14 RMDA-CA              2:20.32               3  
 15 Grases, Santiago          14 UnAtt - Pasa-CA      2:20.56               2  
 16 Hah, Jj                   14 RORA-CA              2:20.66               1  
 17 Isip, Joshua B            13 RMDA-CA              2:21.10             
 18 Ng, Ryan K                14 DARE-CA              2:21.79             
 19 Chiu, Jonathan A          14 RORA-CA              2:22.38             
 20 Ho, Shawn S               13 RORA-CA              2:23.07             
 21 Tsai, Russell Y           13 RORA-CA              2:25.71             
 22 Ponce, Zahid O            13 LKWD-CA              2:26.97             
 23 Villa, Joshua M           14 RMDA-CA              2:29.15             
 24 Lin, Mika S               14 TRID-CA              2:33.29             
 25 Tran, Joshua V            14 RORA-CA              2:36.02             
 26 Cruz, Markus L            13 COMM-CA              2:39.88             
 -- Qi, Irvin X               13 DARE-CA                  DQ              
 -- Reyes, Cyril F            13 LKWD-CA                  DQ              
 -- Chan, Owen                13 MPMR-CA                  DQ              
 
Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whittier Aquatic Club-CA  'A'                     3:46.17    3:12.34   38  
     1) Cruz, Oscar Z 13                2) Marsh, Jason R 14              
     3) De Dios, Jonathan A 13          4) Estrada, Sebastian 14          
       26.01    53.62  1:19.95  1:48.74  2:15.33  2:44.19  3:12.34         
  2 Rosemead Rapids-CA  'A'                           3:37.01    3:38.04   34  
     1) Jiang, Alex Z 13                2)                                
     3) Ng, Joseph R 14                 4) Chang, Ethan M 14              
       25.62    54.10  1:20.95  1:49.16  2:16.08  2:45.21  3:10.49  3:38.04
  3 La Mirada Armada-CA  'A'                          3:38.37    3:41.26   32  
     1) Samanta, Luca 14                2) Sohn, Theo N 13                
     3)                                 4) Vet, Jonathan B 14             
       26.47    55.31  1:21.79  1:51.19  2:19.48  2:48.58  3:14.02  3:41.26
  4 Monterey Park Manta Rays-CA  'A'                  3:41.90    3:46.53   30  
     1) Truong, Adam K 13               2) Yang, Isaac R 14               
     3) Yang, Felix I 13                4) Tsang, Timothy 14              
       26.13    54.47  1:21.95  1:51.84  2:18.85  2:48.48  3:16.13  3:46.53
  5 La Mirada Armada-CA  'B'                          3:50.28    3:54.24   28  
     1) Shin, Preston J 14              2) Ausness, Nate R 13             
     3) Baxter, Matthew S 14            4) Luengo, Nicholas S 14          
       26.98    56.92  1:24.06  1:54.45  2:22.50  2:54.50  3:23.76  3:54.24
  6 Rosemead Rapids-CA  'B'                           3:48.42    3:54.28   26  
     1) Hah, Jj 14                      2) Ho, Shawn S 13                 
     3) Johnson, Alex R 14              4) Mo, Christopher 13             
       27.68    57.17  1:25.89  1:56.89  2:25.31  2:56.35  3:24.30  3:54.28
  7 La Mirada Armada-CA  'C'                          3:56.88    3:56.78   24  
     1) Villa, Joshua M 14              2) Isip, Joshua B 13              
     3) Ocean, Kenneth W 13             4) Campbell, Brett J 13           
       28.66  1:01.03  1:29.45  2:00.12  2:28.27  2:58.88  3:26.77  3:56.78
  8 Dare Aquatics-CA  'A'                             3:55.88    3:59.89   22  
     1) Sakahara, Andrew B 13           2) Ng, Ryan K 14                  
     3) Qi, Irvin X 13                  4) Chua, Ethan J 13               
       30.06  1:02.01  1:31.19  2:04.85  2:32.20  3:02.86  3:29.46  3:59.89
  9 Rosemead Rapids-CA  'C'                           4:03.24    4:08.57   18  
     1) Tsai, Russell Y 13              2) Tran, Joshua V 14              
     3) Chiu, Nathan Y 13               4) Chiu, Jonathan A 14            
       29.35  1:01.81  1:31.19  2:03.59  2:33.45  3:07.00  3:35.63  4:08.57
 -- Lakewood Aquatics-CA  'A'                         3:45.29         DQ  
     1) Moore, Marcus G 14              2) Ponce, Zahid O 13              
     3) Reyes, Cyril F 13               4) Oliveira, Gabriel M 14         
       26.55    55.58  1:22.67  1:52.82  2:19.92  2:50.61  3:15.05       DQ
 
Boys 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosemead Rapids-CA  'A'                           4:00.23    4:04.82   38  
     1) Jiang, Alex Z 13                2) Tsai, Russell Y 13             
     3) Johnson, Alex R 14              4) Chang, Ethan M 14              
       28.56  1:00.26  1:32.70  2:09.95  2:38.82  3:12.20  3:37.33  4:04.82
  2 La Mirada Armada-CA  'A'                          4:00.15    4:07.10   34  
     1) Vet, Jonathan B 14              2) Luengo, Nicholas S 14          
     3) Ausness, Nate R 13              4) Samanta, Luca 14               
       30.61  1:03.31  1:35.87  2:12.90  2:40.63  3:14.00  3:38.85  4:07.10
  3 Monterey Park Manta Rays-CA  'A'                  4:05.19    4:13.71   32  
     1) Truong, Adam K 13               2) Yang, Isaac R 14               
     3) Wong, Andrew M 14               4) Yang, Felix I 13               
       28.86    59.67  1:33.56  2:11.64  2:41.32  3:15.18  3:43.17  4:13.71
  4 Whittier Aquatic Club-CA  'A'                     4:21.17    4:14.38   30  
     1) Cruz, Oscar Z 13                2) Marsh, Jason R 14              
     3) Estrada, Sebastian 14           4) De Dios, Jonathan A 13         
       29.14    59.75  1:34.62  2:14.03  2:43.43  3:18.84  3:45.45  4:14.38
  5 Rosemead Rapids-CA  'B'                           4:13.28    4:16.11   28  
     1) Mo, Christopher 13              2) Hah, Jj 14                     
     3) Ho, Shawn S 13                  4) Ng, Joseph R 14                
       31.84  1:03.69  1:37.77  2:15.39  2:45.51  3:21.24  3:47.90  4:16.11
  6 La Mirada Armada-CA  'C'                          4:20.04    4:16.69   26  
     1) Ocean, Kenneth W 13             2) Isip, Joshua B 13              
     3) Villa, Joshua M 14              4) Chang, Justin J 14             
       32.02  1:05.43  1:39.18  2:18.11  2:47.72  3:21.70  3:48.90  4:16.69
  7 La Mirada Armada-CA  'B'                          4:10.97    4:19.01   24  
     1) Campbell, Brett J 13            2) Shin, Preston J 14             
     3) Baxter, Matthew S 14            4) Sohn, Theo N 13                
       32.80  1:06.83  1:39.43  2:16.18  2:44.37  3:19.01  3:46.95  4:19.01
  8 Dare Aquatics-CA  'A'                             4:24.91    4:26.17   22  
     1) Sakahara, Andrew B 13           2) Ng, Ryan K 14                  
     3) Qi, Irvin X 13                  4) Chua, Ethan J 13               
       33.68  1:08.23  1:42.72  2:21.64  2:51.87  3:29.60  3:55.53  4:26.17
  9 Lakewood Aquatics-CA  'A'                         4:15.47    4:28.27   18  
     1) Ponce, Zahid O 13               2) Montiel, Zach E 14             
     3) Reyes, Cyril F 13               4) Terracina, William R 13        
       34.22  1:09.24  1:43.90  2:24.79  2:55.80  3:30.74  3:58.28  4:28.27
 10 Rosemead Rapids-CA  'C'                           4:30.36    4:37.14   14  
     1) Tran, Joshua V 14               2) Chen, Kai L 13                 
     3) Chiu, Jonathan A 14             4) Chiu, Nathan Y 13              
       34.28  1:11.26  1:45.31  2:25.01  2:56.99  3:35.73  4:04.83  4:37.14
 
Boys 11-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wong, Benjamin C          14 RMDA-CA             10:11.37   10:09.99   19  
       26.35    55.75  1:26.27  1:56.74  2:27.56  2:58.43  3:29.89  4:01.09
     4:32.33  5:03.63  5:34.57  6:05.30  6:36.42  7:07.26  7:38.81  8:09.63
     8:40.35  9:11.05  9:41.05 10:09.99                                    
  2 Marsh, Jason R            14 WAC-CA              10:10.01   10:23.04   17  
       27.61    57.66  1:27.65  1:57.69  2:28.08  2:58.32  3:28.87  3:59.72
     4:30.36  5:01.58  5:33.14  6:05.03  6:36.51  7:08.78  7:41.33  8:13.74
     8:46.37  9:19.08  9:51.44 10:23.04                                    
  3 Cruz, Oscar Z             13 WAC-CA              12:23.20   10:23.55   16  
       26.88    56.84  1:27.82  1:59.45  2:30.58  3:01.61  3:32.90  4:04.95
     4:36.82  5:08.59  5:40.04  6:11.91  6:43.58  7:15.54  7:47.35  8:19.12
     8:50.86  9:23.10  9:53.93 10:23.55                                    
  4 Geer, Colin C             14 Morning Star-CA     10:43.67   10:47.80   15  
       27.50    58.08  1:29.50  2:01.84  2:34.41  3:07.30  3:40.57  4:13.54
     4:46.62  5:19.82  5:52.71  6:25.71  6:58.90  7:32.08  8:05.04  8:38.15
     9:10.73  9:43.41 10:16.14 10:47.80                                    
  5 Kanemitsu, Michael S      12 RMDA-CA             10:47.76   10:56.47   14  
       26.77    56.07  1:27.20  1:59.26  2:31.66  3:04.87  3:38.15  4:11.07
     4:44.47  5:17.89  5:51.61  6:25.64  6:59.89  7:34.55  8:08.82  8:43.65
     9:19.20  9:52.60 10:25.12 10:56.47                                    
  6 Hah, Jj                   14 RORA-CA             12:58.30   11:04.68   13  
       29.94  1:02.27  1:35.32  2:08.82  2:42.67  3:16.30  3:50.06  4:23.79
     4:57.57  5:31.31  6:04.95  6:37.91  7:11.91  7:45.57  8:18.97  8:51.91
     9:25.64  9:58.76 10:31.97 11:04.68                                    
  7 Terracina, William R      13 LKWD-CA             11:36.32   11:42.41   12  
       29.72  1:02.63  1:36.30  2:09.94  2:44.62  3:19.29  3:54.28  4:29.70
     5:06.04  5:41.38  6:17.38  6:53.36  7:29.68  8:05.84  8:42.13  9:18.46
     9:54.98 10:32.29 11:08.59 11:42.41                                    
  8 Chiu, Jonathan A          14 RORA-CA             11:50.12   11:45.05   11  
       30.95  1:06.62  1:42.42  2:18.67  2:54.69  3:30.16  4:06.14  4:42.41
     5:18.24  5:54.64  6:30.50  7:06.15  7:42.69  8:18.01  8:52.80  9:28.46
    10:03.43 10:38.67 11:12.49 11:45.05                                    
  9 Dominguez, Eduardo M      13 Morning Star-CA     11:58.39   11:45.99    9  
       30.18  1:03.68  1:37.56  2:12.53  2:48.49  3:24.96  4:00.19  4:36.03
     5:12.96  5:48.36  6:25.38  7:01.29  7:38.56  8:14.63  8:50.82  9:26.52
    10:02.41 10:38.42 11:13.97 11:45.99                                    
 10 Estrada, Adrian           14 WAC-CA              11:59.98   12:00.38    7  
       30.99  1:05.98  1:42.43  2:19.24  2:56.35  3:33.79  4:10.83  4:48.14
     5:24.89  6:02.04  6:38.23  7:15.19  7:51.74  8:28.28  9:04.36  9:40.15
    10:15.88 10:51.36 11:26.52 12:00.38                                    
 
Boys 11-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Colin H              13 RAPD-CA             17:42.55   17:21.75   19  
       28.93  1:00.62  1:32.83  2:04.79  2:36.47  3:08.17  3:40.07  4:11.82
     4:43.69  5:15.66  5:47.48  6:19.36  6:51.47  7:23.27  7:54.86  8:26.62
     8:58.00  9:29.65 10:01.29 10:33.30 11:04.85 11:36.40 12:08.02 12:39.56
    13:11.37 13:43.09 14:14.63 14:46.31 15:17.65 15:49.22 16:20.65 16:51.81
    17:21.75
  2 Cruz, Oscar Z             13 WAC-CA              17:30.58   17:27.08   17  
       29.24  1:00.95  1:33.07  2:05.17  2:34.92  3:07.79  3:40.15  4:12.12
     4:44.03  5:15.71  5:47.79  6:19.44  6:51.48  7:23.60  7:55.62  8:27.32
     8:59.26  9:31.06 10:02.47 10:34.50 11:06.53 11:37.57 12:09.14 12:40.76
    13:12.57 13:44.32 14:16.45 14:47.34 15:19.91 15:52.59 16:25.49 16:56.01
    17:27.08
  3 Marsh, Jason R            14 WAC-CA              17:11.75   17:43.91   16  
       29.18  1:00.69  1:32.68  2:04.86  2:35.93  3:07.65  3:39.90  4:11.87
     4:43.61  5:15.46  5:47.50  6:19.19  6:51.37  7:23.48  7:55.14  8:27.01
     8:58.71  9:30.23 10:02.04 10:34.25 11:05.78 11:37.70 12:10.72 12:43.61
    13:16.98 13:50.17 14:23.46 14:57.38 15:30.91 16:04.25 16:37.79 17:11.38
    17:43.91
  4 Truong, Adam K            13 MPMR-CA             19:30.38   17:57.49   15  
       29.51  1:01.29  1:33.56  2:06.30  2:38.45  3:10.74  3:43.28  4:16.41
     4:49.29  5:22.03  5:54.67  6:27.54  7:00.79  7:33.39  8:06.64  8:39.55
     9:12.88  9:45.82 10:18.87 10:51.70 11:25.12 11:58.26 12:31.81 13:04.42
    13:37.71 14:10.84 14:44.11 15:16.80 15:49.33 16:21.73 16:54.30 17:27.10
    17:57.49
  5 Yang, Felix I             13 MPMR-CA             18:37.87   18:30.17   14  
       30.20  1:02.92  1:36.18  2:09.67  2:43.52  3:17.47  3:51.70  4:25.19
     4:58.98  5:33.03  6:06.88  6:40.54  7:13.96  7:47.81  8:21.59  8:55.12
     9:28.58 10:02.24 10:36.27 11:10.37 11:44.61 12:18.81 12:53.05 13:26.77
    14:00.71 14:34.65 15:08.80 15:42.62 16:16.79 16:50.65 17:24.39 17:58.14
    18:30.17
  6 Isip, Joshua B            13 RMDA-CA             19:50.52   18:58.20   13  
       30.73  1:05.08  1:39.78  2:14.24  2:48.96  3:23.79  3:57.98  4:32.44
     5:07.30  5:42.06  6:16.83  6:51.61  7:26.65  8:01.67  8:36.37  9:11.36
     9:46.00 10:21.13 10:56.31 11:31.41 12:06.02 12:40.70 13:15.26 13:49.91
    14:24.44 14:59.39 15:34.07 16:08.91 16:43.75 17:17.81 17:51.94 18:25.74
    18:58.20
  7 Estrada, Adrian           14 WAC-CA              19:56.40   20:25.33   12  
       31.28  1:06.17  1:42.46  2:19.36  2:56.61  3:33.49  4:10.79  4:48.14
     5:25.38  6:02.48  6:40.02  7:17.72  7:55.36  8:32.92  9:10.88  9:48.81
    10:26.84 11:04.65 11:42.66 12:20.22 12:57.41 13:35.05 14:12.73 14:50.45
    15:28.16 16:05.65 16:43.30 17:21.29 17:58.41 18:35.39 19:12.26 19:49.10
    20:25.33
 
Boys 11-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Kim, Colin H              13 RAPD-CA              2:10.13    2:07.44   19  
       30.41  1:02.48  1:35.25  2:07.44                                    
  2 Truong, Adam K            13 MPMR-CA              2:10.33    2:08.28   17  
       29.67  1:01.88  2:08.28                                             
  3 Hernandez, Richard        14 RAPD-CA              2:10.55    2:11.13   16  
       31.10  1:03.98  1:37.28  2:11.13                                    
  4 Johnson, Alex R           14 RORA-CA              2:14.25    2:11.33   15  
       31.90  1:04.79  1:38.15  2:11.33                                    
  5 Kim, Theodore D           13 CERR-CA              2:15.98    2:11.88   14  
       30.77  1:04.05  1:38.54  2:11.88                                    
  6 Kanemitsu, Michael S      12 RMDA-CA              2:13.30    2:12.79   13  
       31.28  1:05.27  1:39.85  2:12.79                                    
  7 Jiang, Alex Z             13 RORA-CA              2:12.36    2:14.06   12  
       30.05  1:04.19  1:39.10  2:14.06                                    
  8 Vet, Jonathan B           14 RMDA-CA              2:15.02    2:14.24   11  
       32.14  1:05.58  1:39.99  2:14.24                                    
  9 Campbell, Brett J         13 RMDA-CA              2:20.25    2:18.11    9  
       32.88  1:07.97  1:43.26  2:18.11                                    
 10 Adkins, Silas H           11 CERR-CA                         2:22.03    7  
       33.35  1:08.98  1:46.06  2:22.03                                    
Preliminaries
  1 Kim, Maru M               14 UnAtt - Mpmr-CA      2:03.16               6  
 10 Grases, Santiago          14 UnAtt - Pasa-CA      2:18.18               5  
 11 Fan, Connor J             14 CERR-CA              2:18.20               4  
 13 Mo, Christopher           13 RORA-CA              2:20.72               3  
 14 Ausness, Nate R           13 RMDA-CA              2:21.99               2  
 15 Terracina, William R      13 LKWD-CA              2:22.10               1  
 16 Sohn, Theo N              13 RMDA-CA              2:22.53             
 17 Lee-Nguyen, Ryan A        14 TRID-CA              2:22.89             
 18 Sakahara, Andrew B        13 DARE-CA              2:23.46             
 19 Moore, Marcus G           14 LKWD-CA              2:23.64             
 20 Tam, Charles K            13 TRID-CA              2:25.12             
 21 Hoang, Braxton            14 UnAtt - Rora-CA      2:26.25             
 22 Ng, Ryan K                14 DARE-CA              2:27.91             
 23 Villa, Joshua M           14 RMDA-CA              2:30.13             
 24 Lin, Mika S               14 TRID-CA              2:44.30             
 
Boys 11-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Moore, Marcus G           14 LKWD-CA              2:26.44    2:22.06   19  
       32.69  1:08.92  1:45.98  2:22.06                                    
  2 Vet, Jonathan B           14 RMDA-CA              2:24.34    2:24.33   17  
       33.55  1:08.73  1:46.42  2:24.33                                    
  3 Hah, Jj                   14 RORA-CA              2:30.90    2:29.17   16  
       34.84  1:12.75  1:50.67  2:29.17                                    
  4 Luengo, Nicholas S        14 RMDA-CA              2:30.54    2:29.37   15  
       34.05  1:12.58  1:51.52  2:29.37                                    
  5 Mo, Christopher           13 RORA-CA              2:31.64    2:29.66   14  
       34.94  1:13.48  1:51.94  2:29.66                                    
  6 Tsai, Russell Y           13 RORA-CA              2:29.25    2:29.73   13  
       34.47  1:12.55  1:51.77  2:29.73                                    
  7 Isip, Joshua B            13 RMDA-CA              2:31.86    2:31.49   12  
       33.81  1:12.93  1:52.23  2:31.49                                    
  8 Mackinnon, Aaron N        12 CERR-CA              2:31.71    2:31.90   11  
       34.42  1:13.17  1:52.61  2:31.90                                    
  9 Shin, Jerald T            14 UnAtt-RAPD-CA        2:28.56    2:33.09    9  
       34.50  1:12.79  1:52.19  2:33.09                                    
 10 Ng, Ryan K                14 DARE-CA              2:36.15    2:35.34    7  
       35.28  1:14.58  1:55.20  2:35.34                                    
Preliminaries
  1 Kim, Maru M               14 UnAtt - Mpmr-CA      2:21.72               6  
 11 Grases, Santiago          14 UnAtt - Pasa-CA      2:32.27               5  
 13 Yang, Isaac R             14 MPMR-CA              2:37.39               4  
 14 Ho, Shawn S               13 RORA-CA              2:37.97               3  
 15 Chiu, Jonathan A          14 RORA-CA              2:38.37               2  
 16 Terracina, William R      13 LKWD-CA              2:40.16               1  
 17 Baxter, David S           12 RMDA-CA              2:40.89             
 18 Montiel, Zach E           14 LKWD-CA              2:40.99             
 19 Ocean, Kenneth W          13 RMDA-CA              2:41.08             
 20 Chun, Ray                 13 SGSG-CA              2:41.32             
 21 Tam, Charles K            13 TRID-CA              2:41.42             
 22 Reyes, Cyril F            13 LKWD-CA              2:42.51             
 23 Cao, Kyle                 13 TRID-CA              2:43.65             
 24 Lee-Nguyen, Ryan A        14 TRID-CA              2:45.56             
 25 Nakagawa, Anderson        12 SPS-CA               2:47.70             
 26 Chiu, Nathan Y            13 RORA-CA              2:48.36             
 27 Montoya, Alexander        14 VKNG-CA              2:50.10             
 -- Shin, Preston J           14 RMDA-CA                  DQ              
 -- Tran, Joshua V            14 RORA-CA                  DQ              
 
Boys 11-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Lee, Matthew W            12 CERR-CA              2:08.91    2:05.00   19  
       27.34    58.77  1:32.61  2:05.00                                    
  2 Kanemitsu, Michael S      12 RMDA-CA              2:11.72    2:11.87   17  
       29.01  1:02.77  1:36.99  2:11.87                                    
  3 Luengo, Nicholas S        14 RMDA-CA              2:21.54    2:17.78   16  
       30.60  1:06.25  1:43.19  2:17.78                                    
  4 Campbell, Brett J         13 RMDA-CA              2:20.02    2:17.96   15  
       31.00  1:06.23  1:42.23  2:17.96                                    
  5 Yang, Felix I             13 MPMR-CA              2:20.69    2:20.47   14  
       30.79  1:05.96  1:43.73  2:20.47                                    
  6 Sohn, Theo N              13 RMDA-CA              2:24.04    2:23.64   13  
       12.14           1:45.75  2:23.64                                    
  7 Yang, Isaac R             14 MPMR-CA              2:23.33    2:24.11   12  
       31.00  1:06.80  1:45.66  2:24.11                                    
  8 Ausness, Nate R           13 RMDA-CA              2:25.07    2:27.98   11  
       33.08  1:10.52  1:50.01  2:27.98                                    
  9 Tsang, Timothy            14 MPMR-CA              2:33.74    2:36.87    9  
       33.50  1:12.50  1:53.83  2:36.87                                    
 -- Fan, Connor J             14 CERR-CA              2:12.32         DQ  
       29.19  1:01.54  1:35.42       DQ                                    
Preliminaries
  6 Hoang, Braxton            14 UnAtt - Rora-CA      2:20.88               6  
 
Boys 11-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Cruz, Oscar Z             13 WAC-CA               4:27.68    4:27.05   19  
       27.15    57.65  1:32.05  2:06.72  2:46.28  3:26.15  3:57.14  4:27.05
  2 Kanemitsu, Michael S      12 RMDA-CA              4:36.43    4:40.45   17  
       29.19  1:01.98  1:39.71  2:15.78  2:56.62  3:38.16  4:09.88  4:40.45
  3 Johnson, Alex R           14 RORA-CA              4:55.93    4:49.32   16  
       31.12  1:06.20  1:43.12  2:18.35  3:00.44  3:43.79  4:17.04  4:49.32
  4 Terracina, William R      13 LKWD-CA              4:59.32    4:59.53   15  
       30.98  1:07.49  1:47.03  2:25.01  3:07.65  3:50.92  4:27.14  4:59.53
  5 Qi, Irvin X               13 DARE-CA              5:00.66    4:59.60   14  
       32.02  1:09.94  1:49.07  2:27.79  3:11.10  3:54.38  4:27.69  4:59.60
  6 Baxter, Matthew S         14 RMDA-CA              5:00.16    5:00.28   13  
       33.75  1:11.61  1:51.49  2:28.55  3:10.23  3:52.71  4:28.91  5:00.28
  7 Ng, Ryan K                14 DARE-CA              5:05.94    5:03.27   12  
       32.38  1:12.67  1:51.71  2:31.01  3:13.97  3:54.72  4:28.61  5:03.27
  8 Yang, Felix I             13 MPMR-CA              5:04.49    5:03.78   11  
       30.61  1:06.31  1:47.06  2:27.34  3:11.40  3:56.52  4:30.74  5:03.78
 -- Montoya, Alexander        14 VKNG-CA              5:25.94         NS  
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Raymond              17 MPMR-CA                22.76      22.80   19  
  2 Yepez, Ian R              16 WAC-CA                 23.29      23.05   17  
  3 Rojo, Carlos A            16 UnAtt - Vkng-CA        23.50      23.66   16  
  4 Mak, Darren J             15 MPMR-CA                23.65      24.06   15  
  5 Song, Freddy K            15 MPMR-CA                24.40      24.50   14  
  6 Luong, Patrick S          15 MPMR-CA                24.38      24.64   13  
  7 Campbell, Sean M          16 RMDA-CA                24.79      25.09   12  
  8 Montrella, Ian A          17 VKNG-CA                24.53      25.10   11  
  9 Lopez, Nathan J           17 UnAtt - Dwny-CA        24.64      25.21    9  
 10 Jaievsky, Nathan A        17 RMDA-CA                24.55      25.33    7  
Preliminaries
  5 Mar, Joshua S             16 UnAtt - Arsc-CA        23.91               6  
  6 Kong, Jason C             15 UnAtt - Pasa-CA        24.02               5  
  7 Gonzalez, Christian A     17 UnAtt - Lkwd-CA        24.04               4  
  8 Flores, Armando           16 Dolphins-CA            24.09               3  
 11 Wadsworth, Derek T        18 Dolphins-CA            24.45               2  
 14 Mena, Juan C              16 UnAtt-COMM-CA          24.62               1  
 17 Paing, Steven M           16 UnAtt-MAX-CA           24.86             
 18 Lee, Joshua               18 UnAtt-SPS-CA           24.89             
 19 Gomez, David D            18 SGSG-CA                24.96             
 19 Dy, Brenden L             16 LKWD-CA                24.96             
 21 LI, Justin H              15 UnAtt - Mpmr-CA        25.04             
 22 Cao, Kelvin               16 UnAtt-TRID-CA          25.05             
 23 Murguia, Jesus            17 UnAtt - Dwny-CA        25.07             
 24 Gaeta, Isai H             18 DARE-CA                25.09             
 25 Tong, Spencer T           16 UnAtt - Sgsg-CA        25.10             
 26 Wadsworth, Ethan S        18 Dolphins-CA            25.17             
 26 Alcala, Brandon D         18 UnAtt - Dwny-CA        25.17             
 28 Mao, Mark M               15 RMDA-CA                25.34             
 29 Villegas, Francisco L     16 UnAtt - Rora-CA        25.54             
 30 Bove, John Michael        16 UnAtt - Wac-CA         25.58             
 31 Vass, Andrew M            16 UnAtt-Oasis-CA         25.63             
 32 Banh, Ryan                16 CERR-CA                25.67             
 33 Gutierrez, Sergio         15 UnAtt - Wac-CA         25.71             
 34 Leung, Derek M            15 UnAtt - Rora-CA        25.77             
 35 Barellano, James V        16 WAC-CA                 25.99             
 36 Kimbrell, Travis C        16 UnAtt - Dwny-CA        26.14             
 37 Tang, Qingxin             15 UnAtt - Pasa-CA        26.50             
 38 Min, Kyle C               15 CERR-CA                27.20             
 39 Tunac, Brayson A          15 UnAtt-RMDA-CA          27.54             
 40 Dam, William V            15 RMDA-CA                27.76             
 -- Morris, Jeffrey G         34 LKWD-CA                26.07         X   
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Lee, Raymond              17 MPMR-CA                49.76      50.46   19  
  2 Yepez, Ian R              16 WAC-CA                 50.41      50.75   17  
       24.26    50.75                                                      
  3 Kasparian, Jacob R        18 RMDA-CA                51.34      51.75   16  
        6.13    51.75                                                      
  4 Thomsic, Ethan S          15 RMDA-CA                53.43      52.56   15  
  5 Mak, Darren J             15 MPMR-CA                51.59      52.77   14  
       25.62    52.77                                                      
  6 Rojo, Carlos A            16 UnAtt - Vkng-CA        51.64      52.81   13  
  7 Montrella, Ian A          17 VKNG-CA                52.73      52.97   12  
  8 Mena, Juan C              16 UnAtt-COMM-CA          52.17      53.03   11  
  9 Serrano, Anthony C        16 UnAtt-RMDA-CA          53.15      53.97    9  
 10 Shigemoto, Chase S        16 MPMR-CA                53.60      55.47    7  
Preliminaries
  1 Hong, Dylan S             16 UnAtt - Pasa-CA        49.65               6  
  8 Gonzalez, Christian A     17 UnAtt - Lkwd-CA        52.53               5  
 10 Amory, Abraham A          15 UnAtt - Vkng-CA        53.11               4  
 14 Gomez, David D            18 SGSG-CA                53.78               3  
 15 Song, Freddy K            15 MPMR-CA                53.85               2  
 16 Yu, Jordon J              17 MPMR-CA                53.86               1  
 17 Lee, Joshua               18 UnAtt-SPS-CA           53.94             
 18 Campbell, Sean M          16 RMDA-CA                54.18             
 19 Kong, Jason C             15 UnAtt - Pasa-CA        54.32             
 20 Jaievsky, Nathan A        17 RMDA-CA                54.50             
 21 Chan, Nick W              18 DARE-CA                54.52             
 22 LI, Justin H              15 UnAtt - Mpmr-CA        55.17             
 23 Banh, Ryan                16 CERR-CA                55.22             
 24 Bove, John Michael        16 UnAtt - Wac-CA         55.23             
 25 Cao, Kelvin               16 UnAtt-TRID-CA          55.48             
 26 Morris, Jeffrey G         34 LKWD-CA                55.72             
 27 Mosqueda, Max             15 UnAtt-MSAC-CA          56.00             
 28 Lin, Alex                 16 UnAtt-MAX-CA           56.27             
 29 Luong, Patrick S          15 MPMR-CA                56.35             
 30 Leung, Derek M            15 UnAtt - Rora-CA        56.43             
 31 Nellermoe, Daniel P       17 UnAtt - Lkwd-CA        56.69             
 32 Tang, Sean Z              15 DARE-CA                56.97             
 33 Dy, Brenden L             16 LKWD-CA                57.05             
 34 Mao, Mark M               15 RMDA-CA                57.12             
 35 Chavez, Samuel L          15 RMDA-CA                57.28             
 36 Garcia, Ethan I           16 UnAtt - Mpmr-CA        57.32             
 37 Nguyen, Dalton            16 MPMR-CA                57.60             
 38 Min, Kyle C               15 CERR-CA                57.82             
 39 Luo, Keyan                15 TRID-CA                57.95             
 40 Tang, Qingxin             15 UnAtt - Pasa-CA        58.52             
 41 Barellano, James V        16 WAC-CA                 58.62             
 42 Dam, William V            15 RMDA-CA              1:00.32             
 -- jin, Jerry J              16 CERR-CA                  NS              
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Kow, Steven Q             18 UnAtt-MAX-CA         1:49.09    1:48.74   19  
       25.32    52.95  1:21.15  1:48.74                                    
  2 Mak, Darren J             15 MPMR-CA              1:51.22    1:50.34   17  
       25.82    53.32  1:22.00  1:50.34                                    
  3 Young, Ronald             18 MPMR-CA              1:52.29    1:52.72   16  
       26.30    55.18  1:24.48  1:52.72                                    
  4 Newberry, Ethan M         15 RMDA-CA              1:53.90    1:52.79   15  
       26.79    55.85  1:24.71  1:52.79                                    
  5 Paing, Steven M           16 UnAtt-MAX-CA         1:56.63    1:54.26   14  
       27.77    56.70  1:25.34  1:54.26                                    
  6 Campbell, Sean M          16 RMDA-CA              1:57.79    1:54.79   13  
       27.13    56.11  1:25.46  1:54.79                                    
  7 Montrella, Ian A          17 VKNG-CA              1:57.25    1:58.39   12  
       27.50    57.60  1:27.45  1:58.39                                    
  8 Serrano, Anthony C        16 UnAtt-RMDA-CA        1:53.51    1:58.73   11  
       27.09    57.28  1:28.03  1:58.73                                    
  9 Bove, John Michael        16 UnAtt - Wac-CA       1:56.79    1:58.90    9  
       27.69    58.14  1:28.60  1:58.90                                    
 10 Song, Freddy K            15 MPMR-CA              1:57.91    2:00.10    7  
       27.54    57.99  1:29.55  2:00.10                                    
Preliminaries
  6 Chan, Justin              16 UnAtt - Rora-CA      1:54.38               6  
 12 Villegas, Francisco L     16 UnAtt - Rora-CA      1:58.04               5  
 13 Gonzalez, Christian A     17 UnAtt - Lkwd-CA      1:58.25               3.5
 13 Gutierrez, Sergio         15 UnAtt - Wac-CA       1:58.25               3.5
 15 Jaievsky, Nathan A        17 RMDA-CA              1:58.26               2  
 16 Lee, Joshua               18 UnAtt-SPS-CA         1:59.26               1  
 17 Wadsworth, Derek T        18 Dolphins-CA          2:01.75             
 18 Flores, Armando           16 Dolphins-CA          2:02.13             
 19 Yu, Jordon J              17 MPMR-CA              2:03.46             
 20 Tang, Sean Z              15 DARE-CA              2:03.51             
 21 Chavez, Samuel L          15 RMDA-CA              2:04.62             
 22 Garcia, Ethan I           16 UnAtt - Mpmr-CA      2:04.84             
 23 Banh, Ryan                16 CERR-CA              2:05.35             
 24 Min, Kyle C               15 CERR-CA              2:06.52             
 25 Dy, Brenden L             16 LKWD-CA              2:06.78             
 26 Tang, Qingxin             15 UnAtt - Pasa-CA      2:08.25             
 27 Ng, Colin K               15 DARE-CA              2:11.34             
 28 Mao, Mark M               15 RMDA-CA              2:11.49             
 -- Alcala, Brandon D         18 UnAtt - Dwny-CA          NS              
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Young, Ronald             18 MPMR-CA              4:52.27    4:56.17   19  
       26.94    55.86  1:25.70  1:55.66  2:25.75  2:56.12  3:26.36  3:56.64
     4:27.01  4:56.17                                                      
  2 Mak, Darren J             15 MPMR-CA              5:09.55    5:05.38   17  
       27.16    57.58  1:29.19  2:00.67  2:31.06  3:01.02  3:32.29  4:03.71
     4:35.02  5:05.38                                                      
  3 Thomsic, Ethan S          15 RMDA-CA              5:15.00    5:12.55   16  
       26.89    57.38  1:28.84  2:00.73  2:32.83  3:04.76  3:37.10  4:09.44
     4:41.78  5:12.55                                                      
  4 Bayan, Ivan P             15 LKWD-CA              5:26.38    5:13.40   15  
       28.55  1:00.26  1:32.60  2:04.65  2:36.41  3:07.48  3:39.28  4:11.56
     4:43.78  5:13.40                                                      
  5 Campbell, Sean M          16 RMDA-CA              5:10.78    5:14.53   14  
       28.15    59.30  1:31.55  2:04.00  2:36.30  3:08.40  3:40.25  4:11.59
     4:43.36  5:14.53                                                      
  6 Gutierrez, Sergio         15 UnAtt - Wac-CA       5:15.04    5:15.90   13  
       28.87  1:00.58  1:32.72  2:04.68  2:36.59  3:08.59  3:40.60  4:13.00
     4:44.90  5:15.90                                                      
  7 Song, Freddy K            15 MPMR-CA              5:19.91    5:23.34   12  
       28.90  1:01.16  1:33.76  2:06.73  2:39.99  3:13.27  3:46.89  4:19.84
     4:52.47  5:23.34                                                      
  8 Chavez, Samuel L          15 RMDA-CA              5:29.03    5:24.85   11  
       29.06  1:01.46  1:34.49  2:07.79  2:40.85  3:13.91  3:47.23  4:20.48
     4:53.48  5:24.85                                                      
  9 Shigemoto, Chase S        16 MPMR-CA              5:22.82    5:26.82    9  
       28.24  1:00.51  1:33.73  2:07.28  2:40.46  3:13.69  3:46.49  4:20.63
     4:53.94  5:26.82                                                      
 10 Gomez, David D            18 SGSG-CA              5:36.62    5:38.19    7  
       29.33  1:00.88  1:33.28  2:07.04  2:40.95  3:15.73  3:51.32  4:26.99
     5:02.89  5:38.19                                                      
Preliminaries
  1 Hong, Dylan S             16 UnAtt - Pasa-CA      4:51.99               6  
 12 Dang, Jaythan A           15 UnAtt-TRID-CA        5:39.66               5  
 
Boys 15 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Song, Freddy K            15 MPMR-CA             15:35.56   18:05.55   19  
       29.21  1:01.64  1:34.52  2:07.52  2:40.28  3:13.55  3:46.90  4:20.24
     4:53.02  5:25.99  5:59.18  6:32.32  7:05.51  7:38.74  8:12.02  8:45.23
     9:18.18  9:51.28 10:24.55 10:57.62 11:30.60 12:04.03 12:37.18 13:10.86
    13:44.36 14:18.05 14:51.30 15:24.26 15:57.26 16:29.79 17:02.03 17:34.73
    18:05.55
  2 Tang, Sean Z              15 DARE-CA             19:17.84   18:47.20   17  
       30.87  1:03.90  1:36.97  2:10.49  2:44.14  3:17.83  3:51.20  4:25.31
     4:59.33  5:33.63  6:08.04  6:42.64  7:17.30  7:52.04  8:26.38  9:01.03
     9:35.20 10:09.67 10:44.22 11:19.21 11:53.82 12:28.29 13:02.71 13:37.35
    14:12.27 14:46.73 15:21.32 15:55.81 16:30.58 17:05.13 17:39.92 18:14.28
    18:47.20
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Lee, Raymond              17 MPMR-CA                57.20      55.40   19  
       27.15    55.40                                                      
  2 Rojo, Carlos A            16 UnAtt - Vkng-CA        57.77      57.46   17  
       27.79    57.46                                                      
  3 Jaievsky, Nathan A        17 RMDA-CA              1:00.73    1:00.17   16  
       29.31  1:00.17                                                      
  4 Murguia, Jesus            17 UnAtt - Dwny-CA      1:01.20    1:00.51   15  
       29.42  1:00.51                                                      
  5 Gaeta, Isai H             18 DARE-CA              1:01.68    1:01.93   14  
       29.94  1:01.93                                                      
  6 Chan, Nick W              18 DARE-CA              1:02.11    1:02.46   13  
       30.27  1:02.46                                                      
  7 Dam, William V            15 RMDA-CA              1:04.48    1:03.77   12  
       31.69  1:03.77                                                      
  8 Vass, Andrew M            16 UnAtt-Oasis-CA       1:03.25    1:04.01   11  
       30.58  1:04.01                                                      
  9 Lee, Joshua               18 UnAtt-SPS-CA         1:03.81    1:04.61    9  
       31.45  1:04.61                                                      
 10 Tong, Spencer T           16 UnAtt - Sgsg-CA      1:05.42    1:04.71    7  
       31.71  1:04.71                                                      
Preliminaries
  2 Kim, Joshua S             16 UnAtt - Pasa-CA        57.46               6  
  4 Wong, Preston J           17 UnAtt - Pasa-CA        58.21               5  
 12 Mar, Joshua S             16 UnAtt - Arsc-CA      1:04.91               4  
 14 Nellermoe, Daniel P       17 UnAtt - Lkwd-CA      1:05.93               3  
 15 Leung, Derek M            15 UnAtt - Rora-CA      1:06.71               2  
 16 Campbell, Sean M          16 RMDA-CA              1:07.10               1  
 17 Kimbrell, Travis C        16 UnAtt - Dwny-CA      1:08.97             
 18 LI, Justin H              15 UnAtt - Mpmr-CA      1:10.18             
 19 Chavez, Samuel L          15 RMDA-CA              1:11.67             
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Lee, Raymond              17 MPMR-CA              2:07.10    2:02.61   19  
       28.29    59.45  1:31.00  2:02.61                                    
  2 Padilla, A.J. J           15 MPMR-CA              2:10.40    2:05.73   17  
       30.05  1:01.91  1:34.37  2:05.73                                    
  3 Newberry, Ethan M         15 RMDA-CA              2:09.45    2:06.32   16  
       29.98  1:01.36  1:33.97  2:06.32                                    
  4 Mak, Darren J             15 MPMR-CA              2:08.09    2:06.61   15  
       30.02  1:01.88  1:34.77  2:06.61                                    
  5 Rojo, Carlos A            16 UnAtt - Vkng-CA      2:08.63    2:07.31   14  
       30.76  1:03.24  1:35.34  2:07.31                                    
  6 Kasparian, Jacob R        18 RMDA-CA              2:13.81    2:09.15   13  
       30.24  1:03.06  1:36.71  2:09.15                                    
  7 Jaievsky, Nathan A        17 RMDA-CA              2:11.60    2:09.93   12  
       30.76  1:02.70  1:36.24  2:09.93                                    
  8 Shigemoto, Chase S        16 MPMR-CA              2:11.54    2:14.51   11  
       30.63  1:04.05  1:39.17  2:14.51                                    
  9 Dam, William V            15 RMDA-CA              2:15.08    2:15.70    9  
       32.46  1:06.37  1:41.21  2:15.70                                    
 10 Tang, Sean Z              15 DARE-CA              2:20.08    2:21.45    7  
       33.44  1:09.00  1:45.72  2:21.45                                    
Preliminaries
  8 Wong, Kyle J              17 UnAtt - Pasa-CA      2:11.82               6  
 11 Nguyen, Dalton            16 MPMR-CA              2:20.02               5  
 13 Nellermoe, Daniel P       17 UnAtt - Lkwd-CA      2:21.00               4  
 14 Gonzalez, Christian A     17 UnAtt - Lkwd-CA      2:21.71               3  
 15 Gaeta, Isai H             18 DARE-CA              2:22.56               2  
 16 Tong, Spencer T           16 UnAtt - Sgsg-CA      2:23.29               1  
 17 Mosqueda, Max             15 UnAtt-MSAC-CA        2:27.50             
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Padilla, A.J. J           15 MPMR-CA              1:03.79    1:04.53   19  
       30.98  1:04.53                                                      
  2 Lopez, Nathan J           17 UnAtt - Dwny-CA      1:06.15    1:06.03   17  
       31.38  1:06.03                                                      
  3 Yu, Jordon J              17 MPMR-CA              1:06.49    1:06.28   16  
       31.33  1:06.28                                                      
  4 Garcia, Ethan I           16 UnAtt - Mpmr-CA      1:05.44    1:06.74   15  
       31.50  1:06.74                                                      
  5 Chan, Nick W              18 DARE-CA              1:07.30    1:07.82   14  
       32.26  1:07.82                                                      
  6 Tong, Spencer T           16 UnAtt - Sgsg-CA      1:08.38    1:08.26   13  
       32.08  1:08.26                                                      
  7 Luong, Patrick S          15 MPMR-CA              1:07.84    1:08.55   12  
       32.28  1:08.55                                                      
  8 Gutierrez, Sergio         15 UnAtt - Wac-CA       1:09.93    1:11.14   11  
       33.41  1:11.14                                                      
  9 Lam, Brian J. J           15 ARSC-CA              1:09.92    1:13.15    9  
       34.06  1:13.15                                                      
 -- Rojo, Carlos A            16 UnAtt - Vkng-CA      1:09.69         DQ  
       33.63       DQ                                                      
Preliminaries
  2 Kim, Joshua S             16 UnAtt - Pasa-CA      1:03.90               6  
  9 Kong, Jason C             15 UnAtt - Pasa-CA      1:09.31               5  
 10 Wadsworth, Ethan S        18 Dolphins-CA          1:09.63               4  
 12 Mena, Juan C              16 UnAtt-COMM-CA        1:09.90               3  
 15 Wadsworth, Derek T        18 Dolphins-CA          1:10.31               2  
 16 Villegas, Francisco L     16 UnAtt - Rora-CA      1:11.27               1  
 17 Gaeta, Isai H             18 DARE-CA              1:12.31             
 18 LI, Justin H              15 UnAtt - Mpmr-CA      1:12.39             
 19 Tang, Sean Z              15 DARE-CA              1:13.05             
 20 Mao, Mark M               15 RMDA-CA              1:13.76             
 21 Cao, Kelvin               16 UnAtt-TRID-CA        1:14.05             
 22 Tunac, Brayson A          15 UnAtt-RMDA-CA        1:15.03             
 23 Vass, Andrew M            16 UnAtt-Oasis-CA       1:15.57             
 24 Barellano, James V        16 WAC-CA               1:16.37             
 25 Flores, Armando           16 Dolphins-CA          1:16.67             
 26 Ng, Colin K               15 DARE-CA              1:18.82             
 -- Leung, Derek M            15 UnAtt - Rora-CA          DQ              
 -- Yepez, Ian R              16 WAC-CA                   NS              
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Padilla, A.J. J           15 MPMR-CA              2:19.11    2:16.71   19  
       31.45  1:05.90  1:41.96  2:16.71                                    
  2 Thomsic, Ethan S          15 RMDA-CA              2:18.24    2:18.59   17  
       31.72  1:06.98  1:42.70  2:18.59                                    
  3 Chan, Nick W              18 DARE-CA              2:22.86    2:23.23   16  
       32.36  1:07.76  1:44.88  2:23.23                                    
  4 Garcia, Ethan I           16 UnAtt - Mpmr-CA      2:28.20    2:25.48   15  
       33.47  1:11.24  1:48.79  2:25.48                                    
  5 Yu, Jordon J              17 MPMR-CA              2:24.87    2:26.39   14  
       33.11  1:10.37  1:47.97  2:26.39                                    
  6 Young, Ronald             18 MPMR-CA              2:27.98    2:28.36   13  
       33.16  1:10.78  1:49.84  2:28.36                                    
  7 Gutierrez, Sergio         15 UnAtt - Wac-CA       2:29.54    2:30.23   12  
       34.20  1:13.09  1:51.85  2:30.23                                    
  8 Luong, Patrick S          15 MPMR-CA              2:29.85    2:30.54   11  
       33.91  1:11.74  1:51.37  2:30.54                                    
  9 Serrano, Anthony C        16 UnAtt-RMDA-CA        2:29.05    2:30.62    9  
       35.15  1:13.41  1:51.64  2:30.62                                    
 10 Newberry, Ethan M         15 RMDA-CA              2:28.96    2:33.56    7  
       34.48  1:13.12  1:53.14  2:33.56                                    
Preliminaries
  1 Tse, Chalmers K           15 UnAtt - Pasa-CA      2:10.07               6  
  6 Chan, Justin              16 UnAtt - Rora-CA      2:26.02               5  
 13 Tong, Spencer T           16 UnAtt - Sgsg-CA      2:32.33               4  
 14 Mena, Juan C              16 UnAtt-COMM-CA        2:32.48               3  
 15 Luo, Keyan                15 TRID-CA              2:34.14               2  
 16 Song, Freddy K            15 MPMR-CA              2:38.36               1  
 17 Dang, Jaythan A           15 UnAtt-TRID-CA        2:39.61             
 18 Gaeta, Isai H             18 DARE-CA              2:39.73             
 19 LI, Justin H              15 UnAtt - Mpmr-CA      2:40.80             
 20 Mao, Mark M               15 RMDA-CA              2:42.28             
 -- Morris, Jeffrey G         34 LKWD-CA              2:22.56         X   
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Lee, Raymond              17 MPMR-CA                55.24      54.94   19  
       26.01    54.94                                                      
  2 Young, Ronald             18 MPMR-CA                55.85      56.28   17  
       27.08    56.28                                                      
  3 Gomez, David D            18 SGSG-CA                57.41      56.66   16  
       26.84    56.66                                                      
  4 Yepez, Ian R              16 WAC-CA                 58.66      57.34   15  
       26.52    57.34                                                      
  5 Serrano, Anthony C        16 UnAtt-RMDA-CA          58.01      58.30   14  
       27.70    58.30                                                      
  6 Campbell, Sean M          16 RMDA-CA                58.51      58.93   13  
       28.00    58.93                                                      
  7 Luong, Patrick S          15 MPMR-CA                59.83      59.52   12  
       27.83    59.52                                                      
  8 Rojo, Carlos A            16 UnAtt - Vkng-CA        59.84      59.72   11  
       28.11    59.72                                                      
  9 Montrella, Ian A          17 VKNG-CA              1:00.16    1:00.13    9  
       29.21  1:00.13                                                      
 10 Mar, Joshua S             16 UnAtt - Arsc-CA        59.93    1:01.19    7  
       28.34  1:01.19                                                      
Preliminaries
  2 Kow, Steven Q             18 UnAtt-MAX-CA           55.31               6  
  5 Chan, Justin              16 UnAtt - Rora-CA        57.71               5  
  6 Kong, Jason C             15 UnAtt - Pasa-CA        57.80               4  
  7 Wong, Kyle J              17 UnAtt - Pasa-CA        57.88               3  
 11 Amory, Abraham A          15 UnAtt - Vkng-CA        59.54               2  
 16 Chan, Nick W              18 DARE-CA              1:00.22               1  
 17 Jaievsky, Nathan A        17 RMDA-CA              1:00.83             
 18 Bove, John Michael        16 UnAtt - Wac-CA       1:00.94             
 19 Gonzalez, Christian A     17 UnAtt - Lkwd-CA      1:01.12             
 20 Leung, Derek M            15 UnAtt - Rora-CA      1:01.25             
 21 Mena, Juan C              16 UnAtt-COMM-CA        1:01.43             
 22 Yu, Jordon J              17 MPMR-CA              1:01.61             
 23 LI, Justin H              15 UnAtt - Mpmr-CA      1:01.74             
 24 Nellermoe, Daniel P       17 UnAtt - Lkwd-CA      1:02.42             
 25 Mao, Mark M               15 RMDA-CA              1:02.45             
 26 Gaeta, Isai H             18 DARE-CA              1:02.50             
 27 Cao, Kelvin               16 UnAtt-TRID-CA        1:03.18             
 28 Lin, Alex                 16 UnAtt-MAX-CA         1:03.57             
 29 Chavez, Samuel L          15 RMDA-CA              1:03.65             
 30 Banh, Ryan                16 CERR-CA              1:05.02             
 31 Garcia, Ethan I           16 UnAtt - Mpmr-CA      1:05.07             
 32 Barellano, James V        16 WAC-CA               1:05.17             
 33 Dy, Brenden L             16 LKWD-CA              1:08.94             
 34 Dam, William V            15 RMDA-CA              1:11.94             
 -- Gutierrez, Sergio         15 UnAtt - Wac-CA           DQ              
 -- Nguyen, Dalton            16 MPMR-CA                  DQ              
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Young, Ronald             18 MPMR-CA              2:04.74    2:02.09   19  
       27.49    58.95  1:30.48  2:02.09                                    
  2 Serrano, Anthony C        16 UnAtt-RMDA-CA        2:11.51    2:03.41   17  
       28.65  1:00.29  1:31.59  2:03.41                                    
  3 Padilla, A.J. J           15 MPMR-CA              2:06.94    2:03.55   16  
       28.28    59.43  1:31.58  2:03.55                                    
  4 Newberry, Ethan M         15 RMDA-CA              2:12.90    2:10.91   15  
       29.77  1:03.15  1:36.88  2:10.91                                    
  5 Gomez, David D            18 SGSG-CA              2:15.59    2:15.66   14  
       29.81  1:03.41  1:38.71  2:15.66                                    
  6 Yu, Jordon J              17 MPMR-CA              2:15.67    2:15.78   13  
       30.52  1:05.32  1:40.20  2:15.78                                    
  7 Ng, Colin K               15 DARE-CA              2:22.15    2:24.51   12  
       31.58  1:08.72  1:47.03  2:24.51                                    
Preliminaries
  1 Kim, Joshua S             16 UnAtt - Pasa-CA      2:03.97               6  
  3 Chan, Justin              16 UnAtt - Rora-CA      2:04.76               5  
  9 Gonzalez, Christian A     17 UnAtt - Lkwd-CA      2:19.41               4  
 10 Nellermoe, Daniel P       17 UnAtt - Lkwd-CA      2:20.99               3  
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Lee, Raymond              17 MPMR-CA              2:03.31    2:03.59   19  
       25.77    55.98  1:34.78  2:03.59                                    
  2 Padilla, A.J. J           15 MPMR-CA              2:06.51    2:05.08   17  
       27.26  1:00.87  1:35.94  2:05.08                                    
  3 Young, Ronald             18 MPMR-CA              2:07.28    2:09.40   16  
       27.73  1:03.04  1:41.42  2:09.40                                    
  4 Lopez, Nathan J           17 UnAtt - Dwny-CA      2:11.49    2:10.08   15  
       28.31  1:02.81  1:40.57  2:10.08                                    
  5 Newberry, Ethan M         15 RMDA-CA              2:07.00    2:10.10   14  
       28.24  1:01.84  1:40.91  2:10.10                                    
  6 Chan, Nick W              18 DARE-CA              2:11.40    2:11.47   13  
       28.65  1:03.20  1:40.90  2:11.47                                    
  7 Serrano, Anthony C        16 UnAtt-RMDA-CA        2:13.62    2:16.35   12  
       29.78  1:06.86  1:47.35  2:16.35                                    
  8 Gomez, David D            18 SGSG-CA              2:13.08    2:16.67   11  
       28.81  1:05.06  1:45.91  2:16.67                                    
  9 Montrella, Ian A          17 VKNG-CA              2:13.78    2:16.73    9  
       29.07  1:04.70  1:47.09  2:16.73                                    
 10 Garcia, Ethan I           16 UnAtt - Mpmr-CA      2:16.97    2:20.38    7  
       30.04  1:06.58  1:46.33  2:20.38                                    
Preliminaries
  2 Wong, Preston J           17 UnAtt - Pasa-CA      2:05.53               6  
  8 Murguia, Jesus            17 UnAtt - Dwny-CA      2:11.98               5  
 12 Mena, Juan C              16 UnAtt-COMM-CA        2:16.49               4  
 14 Wadsworth, Ethan S        18 Dolphins-CA          2:19.07               3  
 15 Luong, Patrick S          15 MPMR-CA              2:19.31               2  
 16 Cao, Kelvin               16 UnAtt-TRID-CA        2:21.32               1  
 17 Dam, William V            15 RMDA-CA              2:21.96             
 18 Chavez, Samuel L          15 RMDA-CA              2:23.20             
 19 Alcala, Brandon D         18 UnAtt - Dwny-CA      2:25.18             
 20 Banh, Ryan                16 CERR-CA              2:27.73             
 -- Morris, Jeffrey G         34 LKWD-CA              2:11.43         X   
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Championship
  1 Padilla, A.J. J           15 MPMR-CA              4:27.18    4:25.37   19  
       28.85    59.85  1:36.29  2:12.33  2:48.36  3:24.82  3:56.23  4:25.37
  2 Tang, Sean Z              15 DARE-CA              4:53.83    4:54.84   17  
       31.65  1:08.82  1:47.52  2:25.04  3:06.30  3:48.09  4:22.13  4:54.84
  3 Tong, Spencer T           16 UnAtt - Sgsg-CA      5:03.94    5:02.07   16  
       31.31  1:09.07  1:47.77  2:25.33  3:07.97  3:49.99  4:26.83  5:02.07
Preliminaries
  1 Min, Alex                 16 RMDA-CA              4:21.58               6  
  4 Cao, Kelvin               16 UnAtt-TRID-CA        4:56.00               5  
  6 Luo, Keyan                15 TRID-CA              5:09.18               4  
 
Boys 15 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monterey Park Manta Rays-CA  'A'                  3:22.90    3:27.43   38  
     1) Padilla, A.J. J 15              2) Lee, Raymond 17                
     3) Mak, Darren J 15                4) Young, Ronald 18               
       25.68    52.57  1:16.86  1:44.23  2:08.88  2:35.66  3:00.05  3:27.43
  2 La Mirada Armada-CA  'A'                          3:31.30    3:32.20   34  
     1) Kasparian, Jacob R 18           2) Thomsic, Ethan S 15            
     3) Campbell, Sean M 16             4) Newberry, Ethan M 15           
       25.62    53.42  1:18.00  1:45.14  2:10.06  2:38.28  2:55.48  3:32.20
  3 Monterey Park Manta Rays-CA  'B'                  3:33.74    3:37.50   32  
     1) Luong, Patrick S 15             2) Yu, Jordon J 17                
     3) Shigemoto, Chase S 16           4) Song, Freddy K 15              
       26.59    55.79  1:11.04  1:49.85  2:15.05  2:44.31  3:10.04  3:37.50
 
Boys 15 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monterey Park Manta Rays-CA  'A'                  3:42.80    3:52.69   38  
     1) Lee, Raymond 17                 2) Padilla, A.J. J 15             
     3) Young, Ronald 18                4) Mak, Darren J 15               
       27.41    58.32  1:28.83  2:03.95  2:30.46  3:01.50  3:25.86  3:52.69
  2 La Mirada Armada-CA  'A'                          3:55.81    4:09.38   34  
     1) Jaievsky, Nathan A 17           2) Newberry, Ethan M 15           
     3) Campbell, Sean M 16             4) Chavez, Samuel L 15            
       29.61  1:00.39  1:34.89  2:13.73  2:41.47  3:14.04  3:40.09  4:09.38
  3 Dare Aquatics-CA  'A'                             4:05.80    4:12.61   32  
     1) Gaeta, Isai H 18                2) Chan, Nick W 18                
     3) Ng, Colin K 15                  4) Tang, Sean Z 15                
       30.11  1:02.98  1:35.46  2:11.97  2:27.34  3:14.43  3:41.97  4:12.61
 
Mixed 1000 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Kim, Colin H              13 RAPD-CA                   NT   10:33.30  
  2 Truong, Adam K            13 MPMR-CA                   NT   10:51.70  
  3 Yang, Felix I             13 MPMR-CA                   NT   11:10.37  
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Cayden J          12 LDST-CA                   NT      37.02