Metro RED Max SC Festival Meet corrected 2/11 - Meet Results

Metro RED Max SC Festival Meet corrected 2/11
2/9/2019 - 2/10/2019
Commerce, ca USA
Updated: 2/11/2019

Corrected 15- Over Boys 200 Free
The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to South Bay Swimming                        HY-TEK's MEET MANAGER 5.0
      2019 Short Course Metro RED Max Festival Meet, Sanction #: S19-019       
               Presented by Commerce Aquatics & Metro Committee                
                                    Results                                    
 
Girls 5-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          18.10  BLUE
          21.70  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 18.11
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Jimenez, Didi M            8 RMDA-CA                19.05      16.52 BLUE   
  2 Vela, Alexis B             8 LDST-CA                19.28      18.18 RED    
  3 Reitano, Vanessa S         8 LKWD-CA                19.42      19.00 RED    
  4 Espinoza, Cassandra E      8 RMDA-CA                19.97      19.26 RED    
  5 Li, Shelly Y               8 RORA-CA                20.59      19.47 RED    
  6 Lambarena, Evelett A       7 TRID-CA                21.20      19.57 RED    
  7 Wong, Emily C              8 SGSG-CA                21.62      19.79 RED    
  8 Gordin, London J           8 LKWD-CA                19.76      19.82 RED    
  9 Ortega, Karleigh B         7 WAC-CA                 19.86      21.20 RED    
 10 MacLean, Melissa N         7 LKWD-CA                21.46      25.86 WHT    
WHT - Division  
  1 Tsan, Alareese D           8 DARE-CA                   NT      20.20 RED    
  2 Harjo, Sophia L            8 LACT-CA                22.66      21.29 RED    
  3 Gordin, Brighton C         7 LKWD-CA                21.73      21.43 RED    
  4 Garcia, Zoe M              8 VKNG-CA                   NT      21.54 RED    
  5 Camerino, Lily E           8 MSAC-CA                   NT      21.68 RED    
  6 Li, Davina                 7 MAX-CA                 25.52      21.91 WHT    
  7 Pu, Mandy C                6 CERR-CA                23.19      22.38 WHT    
  8 Gonzalez, Brianna C        7 LACT-CA                25.48      23.07 WHT    
  9 Ho, Leila R                7 MPMR-CA                   NT      23.30 WHT    
 10 Keegan, Elliana M          8 LKWD-CA                   NT      23.33 WHT    
 11 Zhu, Audrianna K           6 MPMR-CA                   NT      25.16 WHT    
 12 Lam, Alyssa S              8 MPMR-CA                   NT      25.70 WHT    
 13 Ho, Alexis T               6 MPMR-CA                   NT      25.71 WHT    
 14 Fernando, Keira L          6 LKWD-CA                26.75      26.52 WHT    
 15 Harjo, Mia V               7 LACT-CA                22.61      27.04 WHT    
 16 Wilson, Dylan F            7 MSAC-CA                   NT      27.39 WHT    
 17 Esquivel, Isabella M       7 LACT-CA                26.06      29.01 WHT    
 18 Chinn, Jennifer G          7 MPMR-CA                   NT      29.65 WHT    
 19 Takeoka, Emi A             7 SPS-CA                 28.17      29.76 WHT    
 20 Vu, Elise K                7 LKWD-CA                35.99      31.74 WHT    
 -- Lam, Audrey C              6 MPMR-CA                   NT         DQ        
 
Girls 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          40.50  BLUE
          48.60  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 40.51
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Rosas, Valeria N           8 LACT-CA                43.18      41.37 RED    
  2 Reitano, Vanessa S         8 LKWD-CA                42.02      42.56 RED    
  3 Yeung, Abbie C             7 RORA-CA                42.98      42.73 RED    
  4 Vela, Alexis B             8 LDST-CA                45.43      43.26 RED    
  5 Ortega, Karleigh B         7 WAC-CA                 44.02      44.37 RED    
  6 MacLean, Melissa N         7 LKWD-CA                47.45      44.54 RED    
  7 Wong, Emily C              8 SGSG-CA                46.20      45.87 RED    
  8 Gonzalez, Brianna C        7 LACT-CA                46.02      47.73 RED    
  9 Liu, Joanna                7 RORA-CA                46.03      49.82 WHT    
 10 Harjo, Sophia L            8 LACT-CA                46.96      50.99 WHT    
WHT - Division  
  1 Lambarena, Evelett A       7 TRID-CA                49.50      43.88 RED    
  2 Garcia, Zoe M              8 VKNG-CA                   NT      47.58 RED    
  3 Li, Davina                 7 MAX-CA                 54.68      48.92 WHT    
  4 Ryan-Romo, Sidney J        8 BPAC-CA                51.25      49.15 WHT    
  5 Rogers, Lea E              8 MPMR-CA                51.60      49.38 WHT    
  6 Pu, Mandy C                6 CERR-CA                49.18      49.69 WHT    
  7 Navarrete, Kaylan          7 LACT-CA                52.10      50.01 WHT    
  8 Jones, Jade M              8 LDST-CA                52.65      50.17 WHT    
  9 Qiu, Summer X              8 TRID-CA                54.14      50.84 WHT    
 10 Keegan, Elliana M          8 LKWD-CA                   NT      51.56 WHT    
 11 Ho, Leila R                7 MPMR-CA                   NT      52.67 WHT    
 12 Montiel, Maile E           8 LKWD-CA                54.75      53.52 WHT    
 13 Ho, Alexis T               6 MPMR-CA                   NT      56.42 WHT    
 14 Lam, Alyssa S              8 MPMR-CA                   NT      57.37 WHT    
 15 Harjo, Mia V               7 LACT-CA                55.30      57.87 WHT    
 16 Mantovani, Carla B         7 MPMR-CA              1:02.74    1:00.06 WHT    
 17 Wang, Enya L               7 TRID-CA              1:02.97    1:00.38 WHT    
 18 Esquivel, Isabella M       7 LACT-CA                58.90    1:00.56 WHT    
 19 Rogers, Ava R              6 MPMR-CA              1:06.40    1:02.43 WHT    
 20 Chinn, Jennifer G          7 MPMR-CA                   NT    1:03.93 WHT    
 21 Takeoka, Emi A             7 SPS-CA               1:03.27    1:05.15 WHT    
 22 Nicolas, Jordan D          7 LKWD-CA                   NT    1:07.63 WHT    
 23 Lam, Audrey C              6 MPMR-CA                   NT    1:10.07 WHT    
 
Girls 5-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:28.40  BLUE
        1:46.10  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.41
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Yeung, Michelle L          8 RORA-CA              1:33.07    1:28.18 BLUE   
      38.72   49.46                                                
  2 Rosas, Valeria N           8 LACT-CA              1:39.18    1:33.55 RED    
      42.25   51.30                                                
  3 Reitano, Vanessa S         8 LKWD-CA              1:35.87    1:34.43 RED    
  4 Yeung, Abbie C             7 RORA-CA              1:37.31    1:34.93 RED    
      43.32   51.61                                                
  5 Espinoza, Cassandra E      8 RMDA-CA              1:38.33    1:37.17 RED    
      45.42   51.75                                                
  6 Wong, Emily C              8 SGSG-CA              1:42.20    1:41.29 RED    
      46.15   55.14                                                
  7 Li, Shelly Y               8 RORA-CA              1:43.84    1:42.55 RED    
      45.67   56.88                                                
WHT - Division  
  1 Heath, Sydney S            8 VKNG-CA                   NT    1:25.57 BLUE   
      39.15   46.42                                                
  2 Lambarena, Evelett A       7 TRID-CA              1:46.41    1:42.54 RED    
      46.47   56.07                                                
  3 Gonzalez, Brianna C        7 LACT-CA              1:48.26    1:43.00 RED    
      45.90   57.10                                                
  4 MacLean, Melissa N         7 LKWD-CA              1:47.04    1:46.56 WHT    
      50.39   56.17                                                
  5 Qiu, Summer X              8 TRID-CA              2:01.70    1:48.76 WHT    
      50.23   58.53                                                
  6 Navarrete, Kaylan          7 LACT-CA              1:56.58    1:57.10 WHT    
      53.96 1:03.14                                                
  7 Harjo, Sophia L            8 LACT-CA              2:14.89    1:59.84 WHT    
      56.89 1:02.95                                                
  8 Harjo, Mia V               7 LACT-CA              2:12.78    2:03.24 WHT    
      57.41 1:05.83                                                
 
Girls 5-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          22.20  BLUE
          26.60  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 22.21
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Jimenez, Didi M            8 RMDA-CA                23.73      20.65 BLUE   
  2 Gordin, London J           8 LKWD-CA                23.12      21.62 BLUE   
  3 Velasco, Aubrey S          8 OAS-CA                 23.51      22.24 RED    
  4 Espinoza, Cassandra E      8 RMDA-CA                24.65      23.42 RED    
  5 Liu, Joanna                7 RORA-CA                25.54      23.69 RED    
  6 Rogers, Lea E              8 MPMR-CA                25.07      25.44 RED    
  7 Gordin, Brighton C         7 LKWD-CA                25.46      25.51 RED    
  8 MacLean, Melissa N         7 LKWD-CA                25.38      26.52 RED    
WHT - Division  
  1 Ortega, Karleigh B         7 WAC-CA                 27.61      24.76 RED    
  2 Pu, Mandy C                6 CERR-CA                27.15      24.87 RED    
  3 Tsan, Alareese D           8 DARE-CA                   NT      26.36 RED    
  4 Navarrete, Kaylan          7 LACT-CA                29.74      27.03 WHT    
  5 Lambarena, Evelett A       7 TRID-CA                27.28      27.13 WHT    
  6 Lam, Alyssa S              8 MPMR-CA                   NT      27.58 WHT    
  7 Ho, Leila R                7 MPMR-CA                   NT      27.77 WHT    
  8 Takeoka, Emi A             7 SPS-CA                 27.92      27.88 WHT    
  9 Ho, Alexis T               6 MPMR-CA                   NT      28.36 WHT    
 10 Wang, Enya L               7 TRID-CA                   NT      30.14 WHT    
 11 Chinn, Jennifer G          7 MPMR-CA                   NT      30.30 WHT    
 12 Esquivel, Isabella M       7 LACT-CA                29.40      30.46 WHT    
 13 Nicolas, Jordan D          7 LKWD-CA                   NT      32.11 WHT    
 14 Mantovani, Carla B         7 MPMR-CA                33.50      32.81 WHT    
 15 Lam, Audrey C              6 MPMR-CA                   NT      34.17 WHT    
 -- Rogers, Ava R              6 MPMR-CA                32.78         DQ        
 -- Garcia, Zoe M              8 VKNG-CA                   NT         DQ        
 
Girls 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          48.10  BLUE
          57.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 48.11
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Yeung, Abbie C             7 RORA-CA                50.16      47.59 BLUE   
  2 Yeung, Michelle L          8 RORA-CA                53.52      48.73 RED    
  3 Ashe, Cailyn M             8 LKWD-CA                53.91      49.77 RED    
WHT - Division  
  1 Camerino, Lily E           8 MSAC-CA                   NT      51.52 RED    
  2 Jones, Jade M              8 LDST-CA                58.76      52.06 RED    
  3 Espinoza, Cassandra E      8 RMDA-CA                   NT      54.60 RED    
  4 Liu, Joanna                7 RORA-CA                58.76      55.47 RED    
  5 Garcia, Zoe M              8 VKNG-CA                   NT      55.67 RED    
  6 Qiu, Summer X              8 TRID-CA              1:06.10      55.94 RED    
  7 Pu, Mandy C                6 CERR-CA              1:09.69      56.54 RED    
  7 Ortega, Karleigh B         7 WAC-CA                    NT      56.54 RED    
  9 Navarrete, Kaylan          7 LACT-CA              1:08.48      56.82 RED    
 10 Takeoka, Emi A             7 SPS-CA               1:06.94      59.84 WHT    
 11 Esquivel, Isabella M       7 LACT-CA                   NT    1:07.58 WHT    
 12 Chinn, Jennifer G          7 MPMR-CA                   NT    1:09.45 WHT    
 -- Heath, Sydney S            8 VKNG-CA                   NT         DQ        
 
Girls 5-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          24.00  BLUE
          28.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 24.01
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nunez, Suri M              8 LACT-CA                26.14      24.53 RED    
  2 Reitano, Vanessa S         8 LKWD-CA                24.40      25.00 RED    
  3 Li, Shelly Y               8 RORA-CA                26.65      25.56 RED    
  4 Heath, Sydney S            8 VKNG-CA                27.32      25.59 RED    
  5 Ashe, Cailyn M             8 LKWD-CA                26.19      25.64 RED    
  6 Velasco, Aubrey S          8 OAS-CA                 26.03      25.90 RED    
  7 Pu, Mandy C                6 CERR-CA                26.02      26.22 RED    
  8 Gordin, London J           8 LKWD-CA                26.58      26.84 RED    
  9 Gordin, Brighton C         7 LKWD-CA                27.30      27.49 RED    
 10 Vela, Alexis B             8 LDST-CA                28.69      27.68 RED    
WHT - Division  
  1 Tsan, Alareese D           8 DARE-CA                   NT      27.12 RED    
  2 MacLean, Melissa N         7 LKWD-CA                32.46      28.40 RED    
  3 Liu, Joanna                7 RORA-CA                35.56      29.23 WHT    
  4 Rosas, Valeria N           8 LACT-CA                34.72      32.97 WHT    
  5 Zhu, Audrianna K           6 MPMR-CA                   NT      33.96 WHT    
  6 Gonzalez, Brianna C        7 LACT-CA                41.21      34.83 WHT    
  7 Takeoka, Emi A             7 SPS-CA                 36.67      36.11 WHT    
 -- Esquivel, Isabella M       7 LACT-CA                   NT         DQ        
 -- Vu, Elise K                7 LKWD-CA                   NT         DQ        
 -- Lambarena, Evelett A       7 TRID-CA                33.32         DQ        
 -- Chinn, Jennifer G          7 MPMR-CA                   NT         DQ        
 -- Fernando, Keira L          6 LKWD-CA                   NT         DQ        
 
Girls 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.30  BLUE
        1:02.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 52.31
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ashe, Cailyn M             8 LKWD-CA                58.45      53.78 RED    
  2 Reitano, Vanessa S         8 LKWD-CA                54.32      54.76 RED    
  3 Nunez, Suri M              8 LACT-CA                55.43      58.31 RED    
  4 Yeung, Abbie C             7 RORA-CA                57.43      59.24 RED    
  5 Yeung, Michelle L          8 RORA-CA                59.42      59.26 RED    
WHT - Division  
  1 Pu, Mandy C                6 CERR-CA                   NT      55.27 RED    
  2 Qiu, Summer X              8 TRID-CA                   NT    1:05.50 WHT    
  3 Ryan-Romo, Sidney J        8 BPAC-CA              1:03.90    1:06.53 WHT    
  4 Montiel, Maile E           8 LKWD-CA                   NT    1:14.23 WHT    
  5 Wang, Enya L               7 TRID-CA                   NT    1:14.92 WHT    
 -- Jones, Jade M              8 LDST-CA              1:04.34         DQ        
 -- Gordin, Brighton C         7 LKWD-CA              1:03.50         DQ        
 
Girls 5-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  BLUE
          25.60  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 21.31
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Jimenez, Didi M            8 RMDA-CA                22.66      19.29 BLUE   
  2 Rosas, Valeria N           8 LACT-CA                22.71      20.89 BLUE   
  3 Gordin, London J           8 LKWD-CA                22.12      21.18 BLUE   
  4 Vela, Alexis B             8 LDST-CA                23.61      21.75 RED    
  5 Velasco, Aubrey S          8 OAS-CA                 23.55      22.40 RED    
  6 Nunez, Suri M              8 LACT-CA                21.74      22.44 RED    
WHT - Division  
  1 Lambarena, Evelett A       7 TRID-CA                25.92      25.58 RED    
  2 Wong, Emily C              8 SGSG-CA                26.48      25.72 WHT    
  3 Gordin, Brighton C         7 LKWD-CA                25.67      25.74 WHT    
  4 Espinoza, Cassandra E      8 RMDA-CA                25.95      26.16 WHT    
  5 Ortega, Karleigh B         7 WAC-CA                 27.99      27.20 WHT    
  6 Tsan, Alareese D           8 DARE-CA                   NT      28.52 WHT    
  7 Harjo, Mia V               7 LACT-CA                30.63      29.74 WHT    
  8 Takeoka, Emi A             7 SPS-CA                 34.54      30.30 WHT    
  9 Rogers, Lea E              8 MPMR-CA                   NT      30.38 WHT    
 10 Li, Davina                 7 MAX-CA                 35.14      30.42 WHT    
 11 Gonzalez, Brianna C        7 LACT-CA                40.38      30.91 WHT    
 12 Navarrete, Kaylan          7 LACT-CA                33.25      31.13 WHT    
 13 Harjo, Sophia L            8 LACT-CA                33.13      31.61 WHT    
 14 Montiel, Maile E           8 LKWD-CA                   NT      34.13 WHT    
 15 Nicolas, Jordan D          7 LKWD-CA                   NT      41.28 WHT    
 -- Esquivel, Isabella M       7 LACT-CA                34.53         DQ        
 
Girls 5-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          46.30  BLUE
          55.60  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 46.31
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Yeung, Michelle L          8 RORA-CA                53.39      51.11 RED    
  2 Wong, Emily C              8 SGSG-CA                54.27      55.48 RED    
 -- Vela, Alexis B             8 LDST-CA                52.41         DQ        
WHT - Division  
  1 Ashe, Cailyn M             8 LKWD-CA                59.55      42.63 BLUE   
  2 Yeung, Abbie C             7 RORA-CA                   NT      47.34 RED    
  3 Garcia, Zoe M              8 VKNG-CA                   NT    1:00.14 WHT    
  4 Jones, Jade M              8 LDST-CA              1:01.17    1:04.47 WHT    
  5 Navarrete, Kaylan          7 LACT-CA              1:12.31    1:10.92 WHT    
 -- Liu, Joanna                7 RORA-CA              1:02.28         DQ        
 -- Qiu, Summer X              8 TRID-CA                   NT         DQ        
 
Girls 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:41.20  BLUE
        2:01.40  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:41.21
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ashe, Cailyn M             8 LKWD-CA              1:42.91    1:36.59 BLUE   
      44.63   51.96                                                
  2 Nunez, Suri M              8 LACT-CA              1:44.62    1:40.85 BLUE   
      45.42   55.43                                                
  3 Reitano, Vanessa S         8 LKWD-CA              1:43.22    1:43.38 RED    
      45.86   57.52                                                
  4 Yeung, Michelle L          8 RORA-CA              1:49.42    1:45.89 RED    
      51.02   54.87                                                
  5 Yeung, Abbie C             7 RORA-CA              1:46.11    1:46.10 RED    
  6 Rosas, Valeria N           8 LACT-CA              1:53.19    1:50.87 RED    
      47.67 1:03.20                                                
  7 Wong, Emily C              8 SGSG-CA              1:47.11    1:52.46 RED    
  8 Espinoza, Cassandra E      8 RMDA-CA              1:57.78    1:54.23 RED    
      51.17 1:03.06                                                
 -- Vela, Alexis B             8 LDST-CA              1:53.12         DQ        
WHT - Division  
  1 Garcia, Zoe M              8 VKNG-CA                   NT    1:59.01 RED    
      55.56 1:03.45                                                
  2 MacLean, Melissa N         7 LKWD-CA              2:26.11    2:02.07 WHT    
    1:00.82 1:01.25                                                
  3 Jones, Jade M              8 LDST-CA              2:03.87    2:03.56 WHT    
  4 Liu, Joanna                7 RORA-CA              2:05.81    2:03.96 WHT    
    1:00.06 1:03.90                                                
  5 Qiu, Summer X              8 TRID-CA                   NT    2:04.78 WHT    
 -- Harjo, Mia V               7 LACT-CA                   NT         DQ        
 -- Gonzalez, Brianna C        7 LACT-CA                   NT         DQ        
 -- Harjo, Sophia L            8 LACT-CA                   NT         DQ        
    1:02.19                                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.90  BLUE
          37.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 33.91
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Munoz, Lily T             10 LKWD-CA                34.18      32.79 BLUE   
  2 Purizaca, Camila          10 LKWD-CA                34.07      33.26 BLUE   
  3 Fong, Ella C              10 MPMR-CA                35.02      34.50 RED    
  4 Mancia, Paola A            9 LACT-CA                36.19      34.60 RED    
  5 Garcia, Cierra M          10 LDST-CA                35.39      34.62 RED    
  6 Tran, Juliette D          10 LKWD-CA                36.26      34.65 RED    
  7 Wong, Samantha H          10 MPMR-CA                35.27      34.69 RED    
  8 Dual, Ava N               10 RMDA-CA                35.09      35.00 RED    
  9 Pang, Angelina            10 MPMR-CA                34.88      35.06 RED    
 10 Fernando, Elise           10 LKWD-CA                35.73      35.11 RED    
 11 Gregorio, Jaslynn         10 RMDA-CA                36.89      35.35 RED    
 12 Kim, Irene                 9 TRID-CA                34.77      35.39 RED    
 13 Martinez, Katie T          9 COMM-CA                36.85      38.26 WHT    
WHT - Division  
  1 Park, Zoe S               10 CALI-CA                37.55      35.01 RED    
  2 Chang, Anna               10 UN-07-CA               38.13      36.16 RED    
  3 Caballeros, Krista M       9 MAX-CA                    NT      36.51 RED    
  4 Hong, Alyssa E            10 MPMR-CA                38.33      36.58 RED    
  5 Glauch-Lozano, Isabelle    9 RMDA-CA                37.71      36.73 RED    
  6 Nagle, Jemma K             9 VKNG-CA                37.51      36.79 RED    
  7 Calder, Taylor            10 UN-02-CA               39.07      36.87 RED    
  8 Glauch-Lozano, Sarah E    10 RMDA-CA                38.63      37.08 WHT    
  9 Sermana, Isabella S       10 LKWD-CA                43.01      37.75 WHT    
 10 Garcia, AJ J              10 VKNG-CA                   NT      39.92 WHT    
 11 Malunes, MJ B              9 BAC-CA                 47.38      40.54 WHT    
 12 Reyes, Ruby A             10 COMM-CA                45.24      40.58 WHT    
 13 Reyes, Mikhaila S         10 TRID-CA                41.80      41.19 WHT    
 14 Chen, Cameron S           10 TRID-CA                43.86      41.27 WHT    
 15 Garzon, Tatiana B          9 RMDA-CA                43.62      41.30 WHT    
 16 Hernandez, Lincy          10 PRMT-CA                42.48      41.32 WHT    
 17 Trejo, Aalyah L            9 LKWD-CA                42.71      41.62 WHT    
 18 Fisher, Lake C             9 VKNG-CA                42.63      41.68 WHT    
 19 Smorchkova, Daria N        9 LKWD-CA                42.78      42.23 WHT    
 20 Nguyen, Binh H            10 OAS-CA                 48.23      42.45 WHT    
 21 Pagaduan, K.C. C           9 BAC-CA                 43.13      42.55 WHT    
 22 Camacho, Luci S           10 ULTR-CA                43.45      42.75 WHT    
 23 Blanco, Lauren B          10 LKWD-CA                   NT      42.86 WHT    
 24 Nguyen, Eva Nguyen M      10 CERR-CA                58.57      43.28 WHT    
 25 Agnew, Nataly K            9 RMDA-CA                50.21      44.07 WHT    
 26 Wilson, Bella H           10 SPS-CA                    NT      44.25 WHT    
 27 Pulido, Atziry            10 PRMT-CA                46.30      44.42 WHT    
 28 Guerrero, Karina L         9 SGSG-CA                   NT      44.45 WHT    
 29 Quan, Kailee P             9 DARE-CA                55.77      45.15 WHT    
 30 Ruiz, Megan                9 LKWD-CA                52.21      45.57 WHT    
 31 Bardill, Emma L           10 OAS-CA                    NT      45.95 WHT    
 32 Lee, CaCa S                9 SPS-CA                    NT      47.67 WHT    
 33 Punzalan, Erica           10 BAC-CA                 45.10      47.78 WHT    
 34 Patel, Angel              10 RMDA-CA                   NT      48.29 WHT    
 35 Ujiiye, Nicole S           9 LDST-CA                42.27      49.30 WHT    
 36 Lagousis, Emelia D        10 SGSG-CA                52.96      52.21 WHT    
 37 Heckman, Blyss N          10 OAS-CA                    NT      53.88 WHT    
 38 Kaelon, Sarah L           10 RORA-CA                55.82      55.09 WHT    
 39 Buchanan, Paige E          9 WAC-CA               1:02.88      55.71 WHT    
 40 Cao, Regina                9 TRID-CA                   NT      58.36 WHT    
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:14.70  BLUE
        1:21.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:14.71
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Purizaca, Camila          10 LKWD-CA              1:18.14    1:14.33 BLUE   
  2 Pe, Natalia V             10 LKWD-CA              1:15.71    1:14.48 BLUE   
      35.22   39.26                                                
  3 Mahler, Amaya J           10 SPS-CA               1:16.13    1:15.74 RED    
      35.93   39.81                                                
  4 Griess, Presley A         10 VKNG-CA              1:20.96    1:16.32 RED    
  5 Bickel, Nikki O            9 VKNG-CA              1:19.26    1:18.13 RED    
  6 Becerra, Julia            10 COMM-CA              1:16.66    1:18.51 RED    
      38.39   40.12                                                
  7 Mancia, Paola A            9 LACT-CA              1:19.02    1:18.92 RED    
      36.01   42.91                                                
  8 Fong, Ella C              10 MPMR-CA              1:18.92    1:19.98 RED    
  9 Wong, Samantha H          10 MPMR-CA              1:19.87    1:20.42 RED    
      37.09   43.33                                                
 10 Tutokey, Sophie-Kate       9 PASA-CA              1:21.30    1:20.99 RED    
      38.32   42.67                                                
 11 Dual, Ava N               10 RMDA-CA              1:20.00    1:24.30 WHT    
      40.54   43.76                                                
WHT - Division  
  1 Pang, Angelina            10 MPMR-CA              1:26.34    1:17.82 RED    
  2 Park, Zoe S               10 CALI-CA              1:22.85    1:20.31 RED    
      38.12   42.19                                                
  3 Chang, Anna               10 UN-07-CA                  NT    1:21.15 RED    
      38.72   42.43                                                
  4 Nagle, Jemma K             9 VKNG-CA              1:23.47    1:23.91 WHT    
      39.93   43.98                                                
  5 Ruiz, Karina G             9 LKWD-CA              1:26.87    1:24.43 WHT    
      40.52   43.91                                                
  6 Martinez, Katie T          9 COMM-CA              1:27.37    1:26.37 WHT    
      41.59   44.78                                                
  7 Trejo, Aalyah L            9 LKWD-CA              1:34.65    1:29.24 WHT    
      42.88   46.36                                                
  8 Fisher, Lake C             9 VKNG-CA              1:35.75    1:30.04 WHT    
      43.66   46.38                                                
  9 Garcia, AJ J              10 VKNG-CA                   NT    1:30.08 WHT    
      42.31   47.77                                                
 10 Shew, Syeira N             9 TRID-CA              1:31.44    1:30.55 WHT    
      43.51   47.04                                                
 11 Hong, Alyssa E            10 MPMR-CA              1:32.33    1:32.16 WHT    
      41.52   50.64                                                
 12 Dunn, Eden L              10 VKNG-CA              1:37.68    1:33.57 WHT    
      44.10   49.47                                                
 13 Chen, Cameron S           10 TRID-CA              1:40.85    1:34.09 WHT    
 14 Guerrero, Karina L         9 SGSG-CA                   NT    1:34.86 WHT    
 15 Quach, Jolene S           10 TRID-CA              1:35.59    1:35.11 WHT    
      43.53   51.58                                                
 16 Garzon, Tatiana B          9 RMDA-CA              1:35.41    1:36.40 WHT    
 17 Pagaduan, K.C. C           9 BAC-CA               1:49.79    1:43.86 WHT    
      48.63   55.23                                                
 18 Ruiz, Megan                9 LKWD-CA                   NT    1:44.36 WHT    
 19 Pulido, Atziry            10 PRMT-CA              1:46.93    1:48.30 WHT    
 20 Punzalan, Erica           10 BAC-CA                    NT    1:50.74 WHT    
      50.23 1:00.51                                                
 21 Patel, Angel              10 RMDA-CA                   NT    1:51.63 WHT    
      50.61 1:01.02                                                
 22 Gonzalez, Kamille S       10 LKWD-CA              2:13.93    1:55.92 WHT    
 23 Lagousis, Emelia D        10 SGSG-CA                   NT    1:59.07 WHT    
 24 Kaelon, Sarah L           10 RORA-CA              2:19.24    2:09.21 WHT    
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:42.00  BLUE
        2:56.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:41.01
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Gallardo, Grace           10 MPMR-CA              2:45.06    2:37.44 BLUE   
      34.48   40.88   40.71   41.37                                
  2 Pedroza, Judith A         10 LKWD-CA              2:48.92    2:46.08 RED    
                      44.98   41.20                                
  3 Kim, Irene                 9 TRID-CA              2:42.31    2:47.25 RED    
      36.89   41.78   45.46   43.12                                
  4 Pe, Natalia V             10 LKWD-CA              2:44.99    2:49.32 RED    
      35.92   44.30   45.52   43.58                                
  5 Fong, Ella C              10 MPMR-CA              2:48.94    2:52.64 RED    
      35.95   43.08   48.26   45.35                                
WHT - Division  
  1 Lim, Adrienne G           10 PASA-CA                   NT    2:34.07 BLUE   
      34.03   39.53   41.44   39.07                                
  2 Purizaca, Camila          10 LKWD-CA              2:59.62    2:38.93 BLUE   
      36.20   40.76   42.24   39.73                                
  3 Lim, Sophia M             10 DARE-CA                   NT    2:45.46 RED    
      35.42   43.57   45.05   41.42                                
  4 Garcia, Cierra M          10 LDST-CA                   NT    2:45.86 RED    
      36.59   41.85   44.41   43.01                                
  5 Tran, Juliette D          10 LKWD-CA              3:06.87    2:55.65 RED    
      36.46   43.96   48.49   46.74                                
  6 Sermana, Isabella S       10 LKWD-CA                   NT    3:07.91 WHT    
      40.01   47.33   50.55   50.02                                
  7 Ujiiye, Nicole S           9 LDST-CA                   NT    3:32.39 WHT    
      48.35   54.22   56.57   53.25                                
  8 Pulido, Atziry            10 PRMT-CA              3:57.26    3:55.77 WHT    
      49.61 1:03.20 1:03.92   59.04                                
  9 Maligat, Kaleigh           9 LKWD-CA                   NT    4:51.96 WHT    
    1:02.41 1:17.64 1:19.49 1:12.42                                
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.50  BLUE
          44.30  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 40.51
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Vega, Audrey C            10 LKWD-CA                41.10      36.14 BLUE   
  2 Lim, Adrienne G           10 PASA-CA                43.48      37.19 BLUE   
  3 Kim, Irene                 9 TRID-CA                42.70      39.16 BLUE   
  4 Gallardo, Grace           10 MPMR-CA                42.74      39.63 BLUE   
  5 Munoz, Lily T             10 LKWD-CA                42.20      39.81 BLUE   
  6 Wong, Samantha H          10 MPMR-CA                43.62      40.78 RED    
  7 Luo, Sarah                10 BPAC-CA                41.03      41.11 RED    
  8 Tutokey, Sophie-Kate       9 PASA-CA                44.00      42.29 RED    
  9 Pang, Angelina            10 MPMR-CA                42.73      42.33 RED    
 10 Purizaca, Camila          10 LKWD-CA                43.97      42.93 RED    
 11 Chang, Anna               10 UN-07-CA               44.00      43.10 RED    
WHT - Division  
  1 Park, Zoe S               10 CALI-CA                46.75      41.34 RED    
  2 Tran, Juliette D          10 LKWD-CA                44.82      41.61 RED    
  2 Caballeros, Krista M       9 MAX-CA                    NT      41.61 RED    
  4 Mancia, Paola A            9 LACT-CA                44.89      41.96 RED    
  5 Nagle, Jemma K             9 VKNG-CA                45.24      42.74 RED    
  6 Glauch-Lozano, Isabelle    9 RMDA-CA                   NT      42.95 RED    
  7 Dual, Ava N               10 RMDA-CA                44.63      43.28 RED    
  8 Gregorio, Jaslynn         10 RMDA-CA                46.76      43.73 RED    
  9 Garcia, Cierra M          10 LDST-CA                45.14      44.12 RED    
 10 Becerra, Julia            10 COMM-CA                44.76      44.82 WHT    
 11 Martinez, Katie T          9 COMM-CA                49.99      44.92 WHT    
 12 Fong, Ella C              10 MPMR-CA                46.18      45.11 WHT    
 13 Agnew, Nataly K            9 RMDA-CA                53.34      45.20 WHT    
 14 Glauch-Lozano, Sarah E    10 RMDA-CA                47.01      45.59 WHT    
 15 Punzalan, Erica           10 BAC-CA                 48.15      47.41 WHT    
 16 Garcia, AJ J              10 VKNG-CA                   NT      47.94 WHT    
 17 Shew, Syeira N             9 TRID-CA                48.79      47.95 WHT    
 18 Hong, Alyssa E            10 MPMR-CA                48.32      49.32 WHT    
 19 Garzon, Tatiana B          9 RMDA-CA                56.90      49.61 WHT    
 20 Pagaduan, K.C. C           9 BAC-CA                 55.74      50.15 WHT    
 21 Chen, Cameron S           10 TRID-CA                50.18      50.22 WHT    
 22 Guerrero, Karina L         9 SGSG-CA                   NT      52.09 WHT    
 23 Lagousis, Emelia D        10 SGSG-CA                   NT      56.00 WHT    
 24 Kaelon, Sarah L           10 RORA-CA              1:02.08      57.65 WHT    
 25 Ruiz, Megan                9 LKWD-CA              1:12.16      57.92 WHT    
 26 Pulido, Atziry            10 PRMT-CA                57.75      59.61 WHT    
 -- Fisher, Lake C             9 VKNG-CA                55.85         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.60  BLUE
        1:36.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.61
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Fernando, Elise           10 LKWD-CA              1:31.31    1:24.39 BLUE   
      40.18   44.21                                                
  2 Castro, Isabella L         9 LKWD-CA              1:30.69    1:25.13 BLUE   
      41.17   43.96                                                
  3 Gallardo, Grace           10 MPMR-CA              1:30.50    1:25.51 BLUE   
      42.55   42.96                                                
  4 Purizaca, Camila          10 LKWD-CA              1:34.59    1:26.95 BLUE   
      43.28   43.67                                                
  5 Calder, Taylor            10 UN-02-CA             1:33.47    1:28.98 RED    
      44.01   44.97                                                
  6 Wong, Samantha H          10 MPMR-CA              1:34.11    1:29.55 RED    
      43.85   45.70                                                
  7 Pang, Angelina            10 MPMR-CA              1:31.12    1:34.79 RED    
      46.47   48.32                                                
WHT - Division  
  1 Chang, Anna               10 UN-07-CA             1:47.62    1:30.37 RED    
      44.93   45.44                                                
  2 Caballeros, Krista M       9 MAX-CA                    NT    1:31.84 RED    
      44.40   47.44                                                
  3 Munoz, Lily T             10 LKWD-CA              2:02.25    1:35.84 RED    
      47.46   48.38                                                
  4 Martinez, Katie T          9 COMM-CA              1:40.82    1:36.05 RED    
      45.72   50.33                                                
  5 Reyes, Mikhaila S         10 TRID-CA                   NT    1:40.16 WHT    
      48.01   52.15                                                
  6 Dual, Ava N               10 RMDA-CA              1:41.12    1:40.49 WHT    
      48.35   52.14                                                
  7 Malunes, MJ B              9 BAC-CA                    NT    1:41.54 WHT    
      49.16   52.38                                                
  8 Garcia, AJ J              10 VKNG-CA                   NT    1:41.68 WHT    
      49.28   52.40                                                
  9 Reyes, Ruby A             10 COMM-CA                   NT    1:44.41 WHT    
      50.58   53.83                                                
 10 Nguyen, Eva Nguyen M      10 CERR-CA                   NT    1:45.81 WHT    
      48.52   57.29                                                
 11 Trejo, Aalyah L            9 LKWD-CA              1:45.24    1:45.99 WHT    
      51.90   54.09                                                
 12 Hong, Alyssa E            10 MPMR-CA                   NT    1:47.39 WHT    
      51.14   56.25                                                
 13 Bardill, Emma L           10 OAS-CA               2:01.94    1:49.68 WHT    
 14 Hernandez, Lincy          10 PRMT-CA              1:54.99    1:50.35 WHT    
      53.79   56.56                                                
 15 Chen, Cameron S           10 TRID-CA              1:56.16    1:50.39 WHT    
      51.85   58.54                                                
 16 Camacho, Luci S           10 ULTR-CA              1:58.55    1:55.07 WHT    
      55.90   59.17                                                
 17 Guerrero, Karina L         9 SGSG-CA                   NT    1:55.48 WHT    
      57.87   57.61                                                
 18 Nguyen, Binh H            10 OAS-CA               2:08.31    1:56.16 WHT    
      51.44 1:04.72                                                
 19 Pagaduan, K.C. C           9 BAC-CA               1:55.74    1:57.13 WHT    
      55.20 1:01.93                                                
 20 Heckman, Blyss N          10 OAS-CA                    NT    2:09.12 WHT    
    1:02.14 1:06.98                                                
 21 Kaelon, Sarah L           10 RORA-CA              2:18.94    2:13.78 WHT    
    1:10.89 1:02.89                                                
 22 Maligat, Kaleigh           9 LKWD-CA                   NT    2:26.21 WHT    
    1:09.39 1:16.82                                                
 -- Pulido, Atziry            10 PRMT-CA              2:15.54         DQ        
 -- Fisher, Lake C             9 VKNG-CA                   NT         DQ        
      53.34   53.60                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  BLUE
          49.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 45.61
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Calder, Taylor            10 UN-02-CA               47.06      44.32 BLUE   
  2 Cuizon, Kaylee F          10 LKWD-CA                46.59      44.64 BLUE   
  3 Pedroza, Judith A         10 LKWD-CA                49.20      44.75 BLUE   
  4 Pe, Natalia V             10 LKWD-CA                47.50      45.07 BLUE   
  5 Dual, Ava N               10 RMDA-CA                46.29      45.91 RED    
  6 Arellano, Rosie D         10 MSAC-CA                48.52      46.90 RED    
  7 Lim, Sophia M             10 DARE-CA                47.21      47.11 RED    
  8 Tran, Juliette D          10 LKWD-CA                49.37      47.29 RED    
  9 Sermana, Isabella S       10 LKWD-CA                49.38      47.57 RED    
 10 Fong, Ella C              10 MPMR-CA                47.05      49.09 RED    
 11 Pang, Angelina            10 MPMR-CA                48.64      50.03 WHT    
WHT - Division  
  1 Reyes, Mikhaila S         10 TRID-CA                50.44      45.96 RED    
  2 Caballeros, Krista M       9 MAX-CA                    NT      46.16 RED    
  3 Chang, Anna               10 UN-07-CA               59.04      46.25 RED    
  4 Castro, Isabella L         9 LKWD-CA                50.21      48.89 RED    
  5 Park, Zoe S               10 CALI-CA                54.49      48.91 RED    
  6 Martinez, Katie T          9 COMM-CA                51.51      50.18 WHT    
  7 Gregorio, Jaslynn         10 RMDA-CA                51.77      50.39 WHT    
  8 Glauch-Lozano, Sarah E    10 RMDA-CA                54.16      50.50 WHT    
  9 Mancia, Paola A            9 LACT-CA                52.04      50.54 WHT    
 10 Nagle, Jemma K             9 VKNG-CA                50.21      50.74 WHT    
 11 Munoz, Lily T             10 LKWD-CA                52.86      51.02 WHT    
 12 Reyes, Ruby A             10 COMM-CA                52.69      51.20 WHT    
 13 Nguyen, Eva Nguyen M      10 CERR-CA                59.16      51.30 WHT    
 14 Guerrero, Karina L         9 SGSG-CA                   NT      51.56 WHT    
 14 Hong, Alyssa E            10 MPMR-CA                51.24      51.56 WHT    
 16 Bardill, Emma L           10 OAS-CA                 58.69      52.50 WHT    
 17 Ujiiye, Nicole S           9 LDST-CA                51.29      52.76 WHT    
 18 Nguyen, Binh H            10 OAS-CA                 55.73      53.14 WHT    
 19 Malunes, MJ B              9 BAC-CA               1:08.08      53.58 WHT    
 20 Pagaduan, K.C. C           9 BAC-CA                 59.24      53.77 WHT    
 21 Chen, Cameron S           10 TRID-CA                57.01      54.41 WHT    
 22 Wilson, Bella H           10 SPS-CA                 56.30      55.35 WHT    
 23 Hernandez, Lincy          10 PRMT-CA                54.22      55.60 WHT    
 24 Smorchkova, Daria N        9 LKWD-CA              1:01.05      56.52 WHT    
 25 Quan, Kailee P             9 DARE-CA                   NT      56.67 WHT    
 26 Lee, CaCa S                9 SPS-CA                    NT      56.71 WHT    
 27 Fisher, Lake C             9 VKNG-CA                54.72      57.38 WHT    
 28 Lagousis, Emelia D        10 SGSG-CA                   NT      59.40 WHT    
 29 Blanco, Lauren B          10 LKWD-CA                   NT      59.75 WHT    
 30 Punzalan, Erica           10 BAC-CA               1:01.08    1:00.08 WHT    
 31 Patel, Angel              10 RMDA-CA                   NT    1:06.59 WHT    
 32 Agnew, Nataly K            9 RMDA-CA                   NT    1:10.77 WHT    
 33 Heckman, Blyss N          10 OAS-CA                    NT    1:14.69 WHT    
 34 Camacho, Luci S           10 ULTR-CA                   NT    1:17.92 WHT    
 35 Kaelon, Sarah L           10 RORA-CA                   NT    1:18.21 WHT    
 -- Lee, Daisy C               9 MPMR-CA                   NT         DQ        
 -- Garzon, Tatiana B          9 RMDA-CA                57.97         DQ        
 -- Cao, Regina                9 TRID-CA                   NT         DQ        
 -- Maligat, Kaleigh           9 LKWD-CA                   NT         DQ        
 -- Trejo, Aalyah L            9 LKWD-CA                   NT         DQ        
 -- Buchanan, Paige E          9 WAC-CA                    NT         DQ        
 -- Garcia, AJ J              10 VKNG-CA                   NT         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:40.00  BLUE
        1:49.10  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:40.01
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Gallardo, Grace           10 MPMR-CA              1:45.79    1:38.00 BLUE   
      47.01   50.99                                                
  2 Reyes, Mikhaila S         10 TRID-CA              1:46.86    1:39.72 BLUE   
  3 Pe, Natalia V             10 LKWD-CA              1:40.84    1:40.34 RED    
      47.01   53.33                                                
  4 Dual, Ava N               10 RMDA-CA              1:43.12    1:40.39 RED    
      47.51   52.88                                                
  5 Martinez, Katie T          9 COMM-CA              1:48.60    1:52.59 WHT    
      56.25   56.34                                                
  6 Ngo, Alexis A              9 RORA-CA              1:47.96    1:52.60 WHT    
WHT - Division  
  1 Vega, Audrey C            10 LKWD-CA                   NT    1:35.97 BLUE   
      45.65   50.32                                                
  2 Caballeros, Krista M       9 MAX-CA                    NT    1:39.04 BLUE   
      47.45   51.59                                                
  3 Bickel, Nikki O            9 VKNG-CA                   NT    1:40.98 RED    
      48.47   52.51                                                
  4 Becerra, Julia            10 COMM-CA              2:00.87    1:45.71 RED    
  5 Ocampo, Gabby              9 PASA-CA                   NT    1:50.70 WHT    
  6 Griess, Presley A         10 VKNG-CA                   NT    1:51.31 WHT    
  7 Pang, Angelina            10 MPMR-CA              1:53.42    1:52.94 WHT    
  8 Ujiiye, Nicole S           9 LDST-CA              1:57.04    1:55.35 WHT    
      55.25 1:00.10                                                
  9 Trejo, Aalyah L            9 LKWD-CA                   NT    1:55.82 WHT    
 10 Garzon, Tatiana B          9 RMDA-CA                   NT    1:57.79 WHT    
 11 Fisher, Lake C             9 VKNG-CA                   NT    2:04.05 WHT    
    1:00.18 1:03.87                                                
 12 Gonzalez, Kamille S       10 LKWD-CA                   NT    2:06.66 WHT    
    1:00.06 1:06.60                                                
 13 Dunn, Eden L              10 VKNG-CA                   NT    2:06.98 WHT    
    1:00.34 1:06.64                                                
 -- Quach, Jolene S           10 TRID-CA              1:54.96         DQ        
      53.91   57.44                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.30  BLUE
          41.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 38.31
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Munoz, Lily T             10 LKWD-CA                39.33      40.70 RED    
  2 Tutokey, Sophie-Kate       9 PASA-CA                41.73      42.19 WHT    
  3 Mahler, Amaya J           10 SPS-CA                 39.85      42.33 WHT    
WHT - Division  
  1 Lim, Sophia M             10 DARE-CA                42.36      37.98 BLUE   
  2 Wong, Samantha H          10 MPMR-CA                42.41      39.94 RED    
  3 Park, Zoe S               10 CALI-CA                46.41      40.04 RED    
  4 Garcia, Cierra M          10 LDST-CA                42.54      41.53 RED    
  5 Hong, Alyssa E            10 MPMR-CA                45.10      42.73 WHT    
  6 Ruiz, Karina G             9 LKWD-CA                44.81      42.74 WHT    
  7 Griess, Presley A         10 VKNG-CA                49.14      43.13 WHT    
  8 Tran, Juliette D          10 LKWD-CA                41.82      43.56 WHT    
  8 Gregorio, Jaslynn         10 RMDA-CA                   NT      43.56 WHT    
 10 Glauch-Lozano, Isabelle    9 RMDA-CA                   NT      46.79 WHT    
 11 Chang, Anna               10 UN-07-CA               52.67      47.51 WHT    
 12 Guerrero, Karina L         9 SGSG-CA                   NT      48.48 WHT    
 13 Chen, Cameron S           10 TRID-CA                55.47      49.09 WHT    
 14 Trejo, Aalyah L            9 LKWD-CA                57.95      52.63 WHT    
 15 Ocampo, Gabby              9 PASA-CA                   NT      54.86 WHT    
 16 Ngo, Alexis A              9 RORA-CA                50.95      56.87 WHT    
 17 Ruiz, Megan                9 LKWD-CA                   NT    1:10.03 WHT    
 18 Gonzalez, Kamille S       10 LKWD-CA                   NT    1:16.73 WHT    
 -- Ujiiye, Nicole S           9 LDST-CA                49.03         DQ        
 -- Reyes, Mikhaila S         10 TRID-CA                54.20         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.30  BLUE
        1:37.40  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:29.31
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lim, Adrienne G           10 PASA-CA              1:30.36    1:20.67 BLUE   
      38.00   42.67                                                
  2 Garcia, Cierra M          10 LDST-CA              1:36.26    1:29.63 RED    
      41.16   48.47                                                
WHT - Division  
  1 Lim, Sophia M             10 DARE-CA                   NT    1:32.87 RED    
      41.69   51.18                                                
  2 Gallardo, Grace           10 MPMR-CA              1:40.21    1:36.12 RED    
      41.90   54.22                                                
  3 Arellano, Rosie D         10 MSAC-CA                   NT    1:39.17 WHT    
      47.06   52.11                                                
  4 Wong, Samantha H          10 MPMR-CA                   NT    1:39.88 WHT    
      43.35   56.53                                                
  5 Fernando, Elise           10 LKWD-CA                   NT    1:43.66 WHT    
      47.22   56.44                                                
 -- Park, Zoe S               10 CALI-CA                   NT         DQ        
      42.61   50.61                                                
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.60  BLUE
        1:34.40  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:26.61
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Luo, Sarah                10 BPAC-CA              1:29.47    1:28.86 RED    
      41.96   46.90                                                
  2 Mahler, Amaya J           10 SPS-CA               1:28.07    1:29.14 RED    
      43.40   45.74                                                
  3 Munoz, Lily T             10 LKWD-CA              1:28.01    1:29.82 RED    
      40.96   48.86                                                
  4 Fong, Ella C              10 MPMR-CA              1:30.41    1:30.79 RED    
  5 Ujiiye, Nicole S           9 LDST-CA              1:31.04    1:51.64 WHT    
WHT - Division  
  1 Tran, Juliette D          10 LKWD-CA              1:37.85    1:27.11 RED    
      40.53   46.58                                                
  2 Caballeros, Krista M       9 MAX-CA                    NT    1:32.02 RED    
      44.60   47.42                                                
  3 Mancia, Paola A            9 LACT-CA              1:36.01    1:32.76 RED    
      42.97   49.79                                                
  4 Gregorio, Jaslynn         10 RMDA-CA                   NT    1:33.60 RED    
      45.55   48.05                                                
  5 Nagle, Jemma K             9 VKNG-CA              1:36.25    1:35.50 WHT    
  6 Shew, Syeira N             9 TRID-CA              1:43.38    1:39.45 WHT    
      49.52   49.93                                                
  7 Quach, Jolene S           10 TRID-CA              1:44.90    1:44.10 WHT    
      49.24   54.86                                                
  8 Ocampo, Gabby              9 PASA-CA              1:47.82    1:47.74 WHT    
      53.76   53.98                                                
  9 Dunn, Eden L              10 VKNG-CA              1:49.23    1:49.88 WHT    
 10 Garcia, AJ J              10 VKNG-CA                   NT    1:53.39 WHT    
 11 Agnew, Nataly K            9 RMDA-CA                   NT    1:56.03 WHT    
      53.48 1:02.55                                                
 -- Kaelon, Sarah L           10 RORA-CA                   NT         DQ        
    1:10.11                                                        
 -- Ngo, Alexis A              9 RORA-CA              1:42.16         DQ        
 -- Lagousis, Emelia D        10 SGSG-CA                   NT         DQ        
 -- Ruiz, Karina G             9 LKWD-CA              1:38.17         DQ        
      45.57   52.85                                                
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:06.50  BLUE
        3:23.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 3:06.51
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Pe, Natalia V             10 LKWD-CA              3:10.20    3:01.92 BLUE   
      37.81   47.92   55.43   40.76                                
  2 Purizaca, Camila          10 LKWD-CA              3:23.29    3:10.96 RED    
      44.38   45.30 1:03.61   37.67                                
WHT - Division  
  1 Gallardo, Grace           10 MPMR-CA                   NT    2:57.39 BLUE   
  2 Lim, Sophia M             10 DARE-CA                   NT    3:01.02 BLUE   
  3 Garcia, Cierra M          10 LDST-CA                   NT    3:03.34 BLUE   
                      38.97                                        
  4 Bickel, Nikki O            9 VKNG-CA                   NT    3:06.95 RED    
      40.29   44.55   59.11   43.00                                
 -- Fernando, Elise           10 LKWD-CA                   NT         DQ        
      48.15   49.11   56.47   44.74                                
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- TRIDENT SWIM CLUB-CA  'A'                         2:39.50         DQ        
     1) Shew, Syeira N 9                2) Reyes, Mikhaila S 10           
     3) Quach, Jolene S 10              4) Chen, Cameron S 10             
       41.71    44.61    34.74    41.23                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.70  BLUE
          33.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 30.71
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Shen, Jacqueline L        12 TRID-CA                31.42      29.50 BLUE   
  2 Heredia Viteri, Kelly E   12 COMM-CA                30.82      30.20 BLUE   
  3 Jones, Hannah J           12 OAS-CA                 31.08      30.21 BLUE   
  4 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA                31.05      30.59 BLUE   
  5 Limon, Angelica           12 COMM-CA                31.43      30.66 BLUE   
  6 Douglass, Emma K          12 LKWD-CA                31.37      30.83 RED    
  7 Calder, Ashlee            12 UN-02-CA               33.03      31.18 RED    
  8 Fong, Lauren A            12 CERR-CA                31.42      31.31 RED    
  9 Quirino, Mykah V          11 UN-03-CA               32.18      31.36 RED    
 10 Yu, Kathy A               11 TRID-CA                31.95      31.37 RED    
 11 Torres, Madalyn G         12 ULTR-CA                31.25      31.46 RED    
 12 Benitez, Jocelyn          12 PRMT-CA                32.75      31.62 RED    
 13 Huang, Kayla *            12 DARE-CA                31.15      31.68 RED    
 14 Catan, Kylie Q            12 CERR-CA                31.87      31.88 RED    
 15 Garcia, Liv A             12 LKWD-CA                32.32      32.05 RED    
 16 Punzalan, Emma L          11 BAC-CA                 32.90      32.81 RED    
 17 Salas, Julia A            12 RMDA-CA                32.38      32.93 RED    
 18 Khousavath, Amanda J      11 TRID-CA                32.88      33.03 RED    
WHT - Division  
  1 Casas, Ivey A             12 LDST-CA                33.90      31.90 RED    
  2 Byun, Shulammite          11 MPMR-CA                38.67      32.24 RED    
  3 Marquez, Sara Angela A    11 LDST-CA                36.62      33.10 RED    
  4 Rouse, Alyson A           11 COMM-CA                33.70      33.24 RED    
  5 Lee, Kayla D              11 MAX-CA                 35.80      33.58 WHT    
  6 Luna, Isabella M          11 CERR-CA                33.65      33.60 WHT    
  6 Gutierrez, Janelle A      12 BPAC-CA                33.80      33.60 WHT    
  8 Franco, Julia D           11 VKNG-CA                33.81      33.73 WHT    
  9 Cruz, Sofia               11 COMM-CA                38.99      34.36 WHT    
 10 Maclean, Melannie N       11 LKWD-CA                36.75      34.89 WHT    
 11 Bartschi, Ellie A         11 LKWD-CA                34.83      34.98 WHT    
 12 Ang, Amanda B             12 CERR-CA                34.51      35.17 WHT    
 13 Goodman, Zoee  Horne Goo  12 VKNG-CA                36.04      35.55 WHT    
 14 Alexander, Lilly A        11 VKNG-CA                39.54      35.90 WHT    
 15 Barellano, Bella R        11 WAC-CA                 36.25      36.02 WHT    
 16 Moreno Garcia, Kaelyn     11 MPMR-CA                35.12      36.39 WHT    
 17 Wainwright, Sophia O      12 CERR-CA                   NT      36.53 WHT    
 18 Castro, Sofia M           12 VKNG-CA                36.87      36.58 WHT    
 19 Patil, Sameeka P          11 MAX-CA                 41.57      36.72 WHT    
 20 Benitez, Allison R        11 PRMT-CA                37.60      37.16 WHT    
 21 Espinosa, Diana A         12 COMM-CA                38.74      37.92 WHT    
 22 Casta�on, Sophia I        11 MPMR-CA                42.29      37.99 WHT    
 23 Luong, Canika L           11 BPAC-CA                   NT      38.90 WHT    
 24 Zacarias, Natalia         11 COMM-CA                38.37      39.34 WHT    
 25 Baez, Hailey j            12 PRMT-CA                   NT      39.44 WHT    
 26 Trejo, Arlene S           11 LKWD-CA                40.47      39.67 WHT    
 27 Quinn, Paisley            11 LDST-CA                38.59      39.76 WHT    
 28 Wesselhoft, Maddie A      12 VKNG-CA                   NT      39.77 WHT    
 29 Geer, Hannah E            11 TRID-CA                44.72      39.80 WHT    
 30 Mar, Vera W               12 TRID-CA                38.96      40.32 WHT    
 31 Lin, Hannah J             11 TRID-CA                38.81      40.86 WHT    
 32 Alcozar, Isabella A       11 OAS-CA                 43.40      43.98 WHT    
 33 Manzo, Mariela            11 COMM-CA                   NT      45.72 WHT    
 34 Benak, Taryn L            11 OAS-CA                 43.41      48.06 WHT    
 35 Godinez, Alyeen D         11 PRMT-CA                   NT      48.93 WHT    
 36 Manjarrez, Miranda        11 RORA-CA                56.32      58.33 WHT    
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.70  BLUE
        1:12.70  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:06.71
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Montiel, Kylie L          12 LKWD-CA              1:10.40    1:06.44 BLUE   
  2 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA              1:11.16    1:07.31 RED    
  3 Quirino, Mykah V          11 UN-03-CA             1:11.15    1:08.47 RED    
      32.60   35.87                                                
  4 Limon, Angelica           12 COMM-CA              1:08.45    1:08.63 RED    
      33.39   35.24                                                
  5 Gonzalez, Aleaha M        12 COMM-CA              1:08.59    1:08.80 RED    
      21.29   47.51                                                
  6 Tsui, Mariah M            12 SGSG-CA              1:09.29    1:09.17 RED    
      33.82   35.35                                                
  7 Garcia, Liv A             12 LKWD-CA              1:12.67    1:09.52 RED    
      33.32   36.20                                                
  8 Gillette, Anaya M         12 VKNG-CA              1:10.91    1:10.13 RED    
  9 Yu, Kathy A               11 TRID-CA              1:10.43    1:10.44 RED    
      34.24   36.20                                                
 10 Byun, Shulammite          11 MPMR-CA              1:09.66    1:10.91 RED    
 11 Mancia, Shelby            12 LACT-CA              1:11.44    1:11.53 RED    
      33.96   37.57                                                
 12 Cheng, Gwen               11 TRID-CA              1:11.03    1:11.94 RED    
      34.22   37.72                                                
 13 Fong, Lauren A            12 CERR-CA              1:11.23    1:13.33 WHT    
      34.78   38.55                                                
WHT - Division  
  1 Salas, Julia A            12 RMDA-CA              1:12.96    1:09.25 RED    
  2 Quan, Madison K           12 DARE-CA              1:19.35    1:11.30 RED    
  3 Casas, Ivey A             12 LDST-CA              1:16.93    1:11.34 RED    
      34.35   36.99                                                
  4 Punzalan, Emma L          11 BAC-CA               1:22.27    1:12.87 WHT    
  5 Benitez, Jocelyn          12 PRMT-CA              1:28.87    1:12.88 WHT    
      33.33   39.55                                                
  6 Barragan, Reyna H         11 COMM-CA              1:14.20    1:13.33 WHT    
      33.32   40.01                                                
  7 Jimenez, Lili M           11 RMDA-CA              1:16.09    1:13.66 WHT    
  8 Gascon, Gabby             12 RMDA-CA              1:16.84    1:15.47 WHT    
      35.99   39.48                                                
  9 Chang, Esther E           11 TRID-CA              1:15.02    1:15.83 WHT    
      38.62   37.21                                                
 10 Luna, Isabella M          11 CERR-CA              1:14.24    1:16.05 WHT    
 11 Ryan-Romo, Samantha J     11 BPAC-CA              1:14.21    1:17.28 WHT    
      37.71   39.57                                                
 12 Rouse, Alyson A           11 COMM-CA              1:14.42    1:17.64 WHT    
      37.22   40.42                                                
 13 Marquez, Sara Angela A    11 LDST-CA              1:23.81    1:17.82 WHT    
 14 Che, Kerry K              11 TRID-CA              1:24.33    1:18.12 WHT    
      37.60   40.52                                                
 15 Alexander, Lilly A        11 VKNG-CA              1:25.66    1:18.41 WHT    
      38.25   40.16                                                
 16 Lee, Kayla D              11 MAX-CA               1:17.78    1:19.51 WHT    
      37.07   42.44                                                
 17 Maclean, Melannie N       11 LKWD-CA              1:21.36    1:20.00 WHT    
      37.68   42.32                                                
 18 Barellano, Bella R        11 WAC-CA               1:21.25    1:20.60 WHT    
 19 Moreno Garcia, Kaelyn     11 MPMR-CA              1:22.80    1:22.64 WHT    
      39.06   43.58                                                
 20 Espinosa, Diana A         12 COMM-CA              1:23.25    1:22.89 WHT    
      40.70   42.19                                                
 21 Ramirez, Priscila A       12 BPAC-CA              1:26.86    1:23.80 WHT    
 22 Hall, Hailey C            12 VKNG-CA              1:38.06    1:24.46 WHT    
 23 Trejo, Arlene S           11 LKWD-CA              1:27.62    1:25.58 WHT    
 24 Flores, Leah I            11 LKWD-CA              1:38.01    1:25.89 WHT    
      38.40   47.49                                                
 25 Zacarias, Natalia         11 COMM-CA              1:25.14    1:26.31 WHT    
      40.08   46.23                                                
 26 Baez, Hailey j            12 PRMT-CA                   NT    1:26.72 WHT    
      39.60   47.12                                                
 27 Casta�on, Sophia I        11 MPMR-CA              1:52.49    1:27.06 WHT    
      42.41   44.65                                                
 28 Benitez, Allison R        11 PRMT-CA              1:31.45    1:27.17 WHT    
 29 Artiga, Katherine N       11 LDST-CA              1:35.87    1:27.32 WHT    
      39.13   48.19                                                
 30 Wesselhoft, Maddie A      12 VKNG-CA                   NT    1:32.81 WHT    
      42.41   50.40                                                
 31 Abbasalipour, ava         11 VKNG-CA                   NT    1:33.60 WHT    
 32 Beightler, Riley M        11 DARE-CA              2:02.82    1:43.26 WHT    
      39.60 1:03.66                                                
 33 Benak, Taryn L            11 OAS-CA               1:41.00    1:43.87 WHT    
      50.02   53.85                                                
 34 Godinez, Alyeen D         11 PRMT-CA                   NT    1:46.65 WHT    
      49.12   57.53                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:24.10  BLUE
        2:37.20  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:24.11
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Shen, Jacqueline L        12 TRID-CA              2:30.72    2:20.35 BLUE   
      31.66   34.93   36.90   36.86                                
  2 Belonio, Danica L         12 BAC-CA               2:34.12    2:25.68 RED    
      32.70   36.87   39.16   36.95                                
  3 Gonzalez, Aleaha M        12 COMM-CA              2:25.60    2:25.78 RED    
      35.07   37.47   37.42   35.82                                
  4 Torres, Madalyn G         12 ULTR-CA              2:29.36    2:26.24 RED    
      32.96   37.69   39.31   36.28                                
  5 Lee, Isabella S           11 MPMR-CA              2:34.00    2:28.17 RED    
      32.78   37.51   39.25   38.63                                
  6 Limon, Angelica           12 COMM-CA              2:28.07    2:28.31 RED    
      33.90   38.18   39.21   37.02                                
  7 Isabeles, Aisha N         11 MPMR-CA              2:28.24    2:28.81 RED    
      35.12   37.95   38.04   37.70                                
  8 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA              2:29.39    2:29.11 RED    
      33.69   38.04   39.75   37.63                                
  9 Banh, Sarah T             12 SGSG-CA              2:30.64    2:29.15 RED    
      32.93   36.99   39.78   39.45                                
 10 Quirino, Mykah V          11 UN-03-CA             2:36.01    2:29.48 RED    
      32.88   37.93   40.12   38.55                                
 11 Jones, Hannah J           12 OAS-CA               2:25.90    2:29.69 RED    
      33.48   38.21   39.06   38.94                                
 12 Yu, Kathy A               11 TRID-CA              2:33.92    2:30.07 RED    
      33.67   39.71   38.90   37.79                                
 13 Huang, Kayla *            12 DARE-CA              2:37.20    2:31.86 RED    
      34.97   38.69   39.56   38.64                                
WHT - Division  
  1 Erezo, Mylie I            11 VKNG-CA                   NT    2:11.25 BLUE   
      30.33   33.10   34.14   33.68                                
  2 Calder, Ashlee            12 UN-02-CA             2:37.82    2:26.22 RED    
      34.25   37.70   38.06   36.21                                
  3 Trinh, Kailey             12 UN-CA                     NT    2:31.10 RED    
      34.39   39.66   39.34   37.71                                
  4 Ramirez, Valerie A        11 MPMR-CA              2:55.60    2:32.98 RED    
      34.21   38.91   40.51   39.35                                
  5 Jimenez, Lili M           11 RMDA-CA              3:17.59    2:34.20 RED    
      34.35   40.58   41.03   38.24                                
  6 Chang, Esther E           11 TRID-CA              2:58.38    2:35.79 RED    
      36.22   39.78   41.27   38.52                                
  7 Pedroza, Angeline J       12 LKWD-CA              2:49.72    2:37.50 WHT    
      36.29   40.94   41.83   38.44                                
  8 Quan, Madison K           12 DARE-CA                   NT    2:42.86 WHT    
      33.93   40.30   44.55   44.08                                
  9 Chu, Gwendolyn J          11 SGSG-CA              2:43.22    2:43.31 WHT    
      37.74   39.78   42.88   42.91                                
 10 Bartschi, Ellie A         11 LKWD-CA              2:46.81    2:44.80 WHT    
      36.03   42.02   43.72   43.03                                
 11 Cruz, Sofia               11 COMM-CA                   NT    2:50.23 WHT    
      37.60   44.02   44.34   44.27                                
 12 Castro, Sofia M           12 VKNG-CA              3:00.00    2:54.06 WHT    
      38.51   44.08   46.06   45.41                                
 13 Barellano, Bella R        11 WAC-CA               2:55.90    2:55.66 WHT    
      38.97   45.09   46.47   45.13                                
 14 Goodman, Zoee  Horne Goo  12 VKNG-CA                   NT    2:59.35 WHT    
      41.01   45.48   47.05   45.81                                
 15 Fan, Rebecca              11 MAX-CA                    NT    5:05.42 WHT    
    1:07.44 1:18.26 1:23.33 1:16.39                                
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.20  BLUE
          39.60  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 36.21
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lambarena, Kaori I        12 TRID-CA                37.13      34.23 BLUE   
  2 Vargas, Juliana           12 COMM-CA                36.30      35.11 BLUE   
  3 Gonzalez, Aleaha M        12 COMM-CA                36.75      35.97 BLUE   
  4 Heredia Viteri, Kelly E   12 COMM-CA                37.30      36.00 BLUE   
  5 Erezo, Madi I             11 VKNG-CA                36.92      36.34 RED    
  6 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA                37.84      36.52 RED    
  7 Gillette, Anaya M         12 VKNG-CA                37.01      36.70 RED    
  8 Luna, Isabella M          11 CERR-CA                39.13      36.85 RED    
  9 Jones, Hannah J           12 OAS-CA                 37.35      36.88 RED    
 10 Gascon, Gabby             12 RMDA-CA                37.58      37.73 RED    
 11 Chu, Gwendolyn J          11 SGSG-CA                38.40      37.74 RED    
 12 Mancera Rodriguez, Ana M  12 SPS-CA                 38.44      38.72 RED    
 13 Quirino, Mykah V          11 UN-03-CA               38.81      38.87 RED    
 14 Franco, Julia D           11 VKNG-CA                38.56      39.60 RED    
WHT - Division  
  1 Salas, Julia A            12 RMDA-CA                42.42      37.83 RED    
  2 Chang, Esther E           11 TRID-CA                44.25      38.35 RED    
  3 Benitez, Jocelyn          12 PRMT-CA                49.62      39.31 RED    
  4 Gutierrez, Janelle A      12 BPAC-CA                40.63      39.67 WHT    
  5 Cheng, Gwen               11 TRID-CA                40.60      40.57 WHT    
  6 Yarleque, Ambar T         11 MPMR-CA                45.56      40.59 WHT    
  7 Lee, Kayla D              11 MAX-CA                 48.95      41.12 WHT    
  8 Marquez, Sara Angela A    11 LDST-CA                44.40      41.74 WHT    
  9 Alexander, Lilly A        11 VKNG-CA                45.04      41.77 WHT    
 10 Casas, Ivey A             12 LDST-CA                44.82      42.76 WHT    
 11 Espinosa, Diana A         12 COMM-CA                41.98      43.28 WHT    
 12 Hall, Hailey C            12 VKNG-CA                   NT      43.46 WHT    
 13 Barellano, Bella R        11 WAC-CA                 43.78      44.04 WHT    
 14 Geer, Hannah E            11 TRID-CA                47.80      44.39 WHT    
 15 Rouse, Alyson A           11 COMM-CA                47.40      45.09 WHT    
 15 Maclean, Melannie N       11 LKWD-CA                47.86      45.09 WHT    
 17 Ramirez, Priscila A       12 BPAC-CA                50.92      45.82 WHT    
 18 Trejo, Arlene S           11 LKWD-CA                50.99      47.18 WHT    
 19 Casta�on, Sophia I        11 MPMR-CA                56.57      47.29 WHT    
 20 Baez, Hailey j            12 PRMT-CA                   NT      48.34 WHT    
 21 Alcozar, Isabella A       11 OAS-CA                    NT      48.57 WHT    
 22 Zacarias, Natalia         11 COMM-CA                50.95      48.85 WHT    
 23 Benitez, Allison R        11 PRMT-CA                55.16      49.42 WHT    
 24 Abbasalipour, ava         11 VKNG-CA                   NT      49.59 WHT    
 25 Artiga, Katherine N       11 LDST-CA                   NT      50.39 WHT    
 26 Benak, Taryn L            11 OAS-CA                 56.36      50.97 WHT    
 27 Beightler, Riley M        11 DARE-CA              1:03.44      55.54 WHT    
 28 Comstock, Kacie W         12 VKNG-CA              1:12.38      58.40 WHT    
 -- Godinez, Alyeen D         11 PRMT-CA                   NT         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:17.90  BLUE
        1:25.20  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:17.91
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Erezo, Madi I             11 VKNG-CA              1:18.95    1:16.07 BLUE   
      37.27   38.80                                                
  2 Banh, Sarah T             12 SGSG-CA              1:18.58    1:16.46 BLUE   
      36.80   39.66                                                
  3 Vargas, Juliana           12 COMM-CA              1:18.49    1:16.51 BLUE   
      37.32   39.19                                                
  4 Lambarena, Kaori I        12 TRID-CA              1:18.98    1:16.91 BLUE   
      38.07   38.84                                                
  5 Calder, Ashlee            12 UN-02-CA             1:20.15    1:17.38 BLUE   
      37.84   39.54                                                
  6 Gascon, Gabby             12 RMDA-CA              1:22.11    1:17.50 BLUE   
  7 Jimenez, Lili M           11 RMDA-CA              1:20.27    1:20.38 RED    
      39.23   41.15                                                
  8 Luna, Isabella M          11 CERR-CA              1:23.77    1:21.03 RED    
      38.34   42.69                                                
  9 Huang, Kayla *            12 DARE-CA              1:20.63    1:22.09 RED    
      40.53   41.56                                                
 10 Quirino, Mykah V          11 UN-03-CA             1:24.59    1:22.18 RED    
      40.77   41.41                                                
 11 Franco, Julia D           11 VKNG-CA              1:23.79    1:23.46 RED    
      40.14   43.32                                                
 -- Gonzalez, Aleaha M        12 COMM-CA              1:20.54         DQ        
      39.00   39.13                                                
 -- Heredia Viteri, Kelly E   12 COMM-CA              1:19.04         DQ        
WHT - Division  
  1 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA                   NT    1:19.51 RED    
      39.77   39.74                                                
  2 Quan, Madison K           12 DARE-CA              1:27.27    1:24.28 RED    
      40.78   43.50                                                
  3 Cheng, Gwen               11 TRID-CA              1:29.39    1:26.33 WHT    
      41.18   45.15                                                
  4 Alexander, Lilly A        11 VKNG-CA              1:38.07    1:30.80 WHT    
      44.02   46.78                                                
  5 Moreno Garcia, Kaelyn     11 MPMR-CA              1:33.03    1:33.96 WHT    
      45.16   48.80                                                
  6 Flores, Leah I            11 LKWD-CA                   NT    1:36.70 WHT    
      45.88   50.82                                                
  7 Luong, Canika L           11 BPAC-CA                   NT    1:39.26 WHT    
      44.86   54.40                                                
  8 Barellano, Bella R        11 WAC-CA                    NT    1:40.17 WHT    
      49.15   51.02                                                
  9 Mar, Vera W               12 TRID-CA              1:42.70    1:40.64 WHT    
 10 Quinn, Paisley            11 LDST-CA                   NT    1:43.73 WHT    
      48.94   54.79                                                
 11 Benak, Taryn L            11 OAS-CA                    NT    1:53.94 WHT    
 -- Manzo, Mariela            11 COMM-CA                   NT         DQ        
 -- Rouse, Alyson A           11 COMM-CA                   NT         DQ        
      47.35   55.07                                                
 -- Baez, Hailey j            12 PRMT-CA                   NT         DQ        
 -- Salas, Julia A            12 RMDA-CA                   NT         DQ        
      37.91   53.33                                                
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          40.80  BLUE
          44.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 40.81
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Salas, Julia A            12 RMDA-CA                42.07      38.96 BLUE   
  2 Lee, Kayla D              11 MAX-CA                 41.21      39.01 BLUE   
  3 Ang, Amanda B             12 CERR-CA                41.16      40.18 BLUE   
  4 Barragan, Reyna H         11 COMM-CA                41.51      41.16 RED    
  5 Gutierrez, Janelle A      12 BPAC-CA                43.61      41.21 RED    
  6 Lambarena, Kaori I        12 TRID-CA                42.19      42.34 RED    
  7 Limon, Angelica           12 COMM-CA                42.54      42.36 RED    
  8 Yu, Kathy A               11 TRID-CA                43.44      43.18 RED    
  9 Gonzalez, Aleaha M        12 COMM-CA                42.49      43.32 RED    
 10 Punzalan, Emma L          11 BAC-CA                 42.61      43.65 RED    
 11 Lee, Isabella S           11 MPMR-CA                43.13      44.33 RED    
 12 Estrada, Alyssa           12 WAC-CA                 43.66      45.23 WHT    
 13 Khousavath, Amanda J      11 TRID-CA                44.47      46.47 WHT    
 -- Benitez, Jocelyn          12 PRMT-CA                42.89         DQ        
WHT - Division  
  1 Heredia Viteri, Kelly E   12 COMM-CA                47.21      41.63 RED    
  2 Douglass, Emma K          12 LKWD-CA                47.25      43.45 RED    
  3 Pedroza, Angeline J       12 LKWD-CA                54.36      43.81 RED    
  4 Byun, Shulammite          11 MPMR-CA                   NT      44.00 RED    
  5 Jones, Hannah J           12 OAS-CA                 45.13      44.11 RED    
  6 Moreno Garcia, Kaelyn     11 MPMR-CA                46.26      44.14 RED    
  7 Catan, Kylie Q            12 CERR-CA                46.29      44.16 RED    
  8 Wainwright, Sophia O      12 CERR-CA                45.73      44.42 RED    
  9 Patil, Sameeka P          11 MAX-CA                 47.45      45.53 WHT    
 10 Maclean, Melannie N       11 LKWD-CA                46.52      45.94 WHT    
 11 Goodman, Zoee  Horne Goo  12 VKNG-CA                   NT      46.45 WHT    
 12 Casas, Ivey A             12 LDST-CA                49.98      46.99 WHT    
 13 Carrillo, Nicki P         11 UN-CA                  48.53      47.70 WHT    
 14 Ramirez, Valerie A        11 MPMR-CA                51.69      47.77 WHT    
 15 Alexander, Lilly A        11 VKNG-CA                49.54      48.21 WHT    
 16 Marquez, Sara Angela A    11 LDST-CA                54.05      48.46 WHT    
 17 Espinosa, Diana A         12 COMM-CA                49.98      48.66 WHT    
 18 Rouse, Alyson A           11 COMM-CA                51.04      49.17 WHT    
 19 Trejo, Arlene S           11 LKWD-CA                53.06      49.56 WHT    
 20 Wesselhoft, Maddie A      12 VKNG-CA                   NT      49.87 WHT    
 21 Luong, Canika L           11 BPAC-CA                   NT      49.96 WHT    
 22 Geer, Hannah E            11 TRID-CA                57.27      50.47 WHT    
 23 Casta�on, Sophia I        11 MPMR-CA                58.91      50.48 WHT    
 24 Cruz, Sofia               11 COMM-CA                50.63      51.12 WHT    
 25 Benitez, Allison R        11 PRMT-CA                52.21      53.00 WHT    
 26 Chu, Gwendolyn J          11 SGSG-CA                58.06      53.40 WHT    
 27 Quinn, Paisley            11 LDST-CA                56.42      55.11 WHT    
 28 Mar, Vera W               12 TRID-CA                   NT      55.84 WHT    
 29 Benak, Taryn L            11 OAS-CA               1:02.83    1:00.07 WHT    
 30 Zacarias, Natalia         11 COMM-CA                56.76    1:01.95 WHT    
 31 Manjarrez, Miranda        11 RORA-CA                   NT    1:02.17 WHT    
 -- Manzo, Mariela            11 COMM-CA                   NT         DQ        
 -- Baez, Hailey j            12 PRMT-CA                   NT         DQ        
 -- Godinez, Alyeen D         11 PRMT-CA                   NT         DQ        
 -- Alcozar, Isabella A       11 OAS-CA                    NT         DQ        
 -- Lin, Hannah J             11 TRID-CA                   NT         DQ        
 -- Chang, Esther E           11 TRID-CA                46.76         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:28.90  BLUE
        1:37.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.91
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Garcia, Liv A             12 LKWD-CA              1:31.68    1:26.97 BLUE   
      41.62   45.35                                                
  2 Semaan, Samira R          11 CERR-CA              1:30.64    1:28.11 BLUE   
  3 Barragan, Reyna H         11 COMM-CA              1:29.48    1:29.15 RED    
      42.38   46.77                                                
  4 Jimenez, Lili M           11 RMDA-CA              1:30.44    1:29.27 RED    
      42.81   46.46                                                
  5 Lambarena, Kaori I        12 TRID-CA              1:31.88    1:29.69 RED    
      43.97   45.72                                                
  6 Lee, Kayla D              11 MAX-CA               1:32.95    1:30.06 RED    
      42.28   47.78                                                
  7 Byun, Shulammite          11 MPMR-CA              1:34.83    1:30.35 RED    
      43.73   46.62                                                
  8 Yu, Kathy A               11 TRID-CA              1:29.12    1:31.39 RED    
      43.97   47.42                                                
  9 Gonzalez, Aleaha M        12 COMM-CA              1:33.70    1:32.33 RED    
      43.72   48.61                                                
 10 Heredia Viteri, Kelly E   12 COMM-CA              1:34.58    1:33.03 RED    
      44.62   48.41                                                
 11 Benitez, Jocelyn          12 PRMT-CA              1:31.35    1:33.54 RED    
      43.63   49.91                                                
 12 Che, Kerry K              11 TRID-CA              1:34.30    1:34.18 RED    
 13 Lee, Isabella S           11 MPMR-CA              1:35.03    1:34.62 RED    
      46.23   48.39                                                
WHT - Division  
  1 Quan, Madison K           12 DARE-CA              1:37.83    1:32.44 RED    
      46.23   46.21                                                
  2 Tsui, Mariah M            12 SGSG-CA              1:45.65    1:36.17 RED    
  3 Punzalan, Emma L          11 BAC-CA               1:41.51    1:36.38 RED    
      45.34   51.04                                                
  4 Franco, Julia D           11 VKNG-CA              1:42.99    1:37.53 WHT    
      46.53   51.00                                                
  5 Moreno Garcia, Kaelyn     11 MPMR-CA              1:42.76    1:40.80 WHT    
  6 Yarleque, Ambar T         11 MPMR-CA              1:37.44    1:41.51 WHT    
  7 Alexander, Lilly A        11 VKNG-CA              1:47.98    1:41.79 WHT    
      49.33   52.46                                                
  8 Flores, Leah I            11 LKWD-CA              1:47.47    1:49.02 WHT    
      50.49   58.53                                                
  9 Geer, Hannah E            11 TRID-CA              2:14.04    1:50.00 WHT    
 10 Benitez, Allison R        11 PRMT-CA              1:45.65    1:50.59 WHT    
      53.31   57.28                                                
 11 Ramirez, Priscila A       12 BPAC-CA              1:52.31    1:51.10 WHT    
      53.47   57.63                                                
 12 Chu, Gwendolyn J          11 SGSG-CA                   NT    1:52.98 WHT    
 13 Wesselhoft, Maddie A      12 VKNG-CA                   NT    1:53.05 WHT    
      53.47   59.58                                                
 14 Benak, Taryn L            11 OAS-CA                    NT    2:12.50 WHT    
    1:02.75 1:09.75                                                
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.30  BLUE
          37.40  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 34.31
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Montiel, Kylie L          12 LKWD-CA                36.07      32.52 BLUE   
  2 Jones, Hannah J           12 OAS-CA                 34.39      33.54 BLUE   
  3 Belonio, Danica L         12 BAC-CA                 35.25      35.06 RED    
  4 Limon, Angelica           12 COMM-CA                36.79      35.46 RED    
  5 Punzalan, Emma L          11 BAC-CA                 35.30      35.87 RED    
  6 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA                37.26      36.13 RED    
  7 Semaan, Samira R          11 CERR-CA                37.22      36.34 RED    
  8 Huang, Kayla *            12 DARE-CA                35.59      36.52 RED    
  9 Tsui, Mariah M            12 SGSG-CA                36.95      36.75 RED    
 10 Mancia, Shelby            12 LACT-CA                37.20      37.36 RED    
 11 Fong, Lauren A            12 CERR-CA                37.05      38.45 WHT    
 12 Gutierrez, Janelle A      12 BPAC-CA                36.65      39.36 WHT    
WHT - Division  
  1 Byun, Shulammite          11 MPMR-CA                   NT      37.55 WHT    
  2 Cheng, Gwen               11 TRID-CA                38.24      37.64 WHT    
  3 Yarleque, Ambar T         11 MPMR-CA                39.78      37.72 WHT    
  4 Franco, Julia D           11 VKNG-CA                40.26      39.49 WHT    
  5 Luna, Isabella M          11 CERR-CA                39.67      39.75 WHT    
  6 Quan, Madison K           12 DARE-CA                42.36      40.22 WHT    
  7 Ryan-Romo, Samantha J     11 BPAC-CA                40.13      41.71 WHT    
  8 Casas, Ivey A             12 LDST-CA                43.21      42.64 WHT    
  9 Espinosa, Diana A         12 COMM-CA                41.03      42.76 WHT    
 10 Barellano, Bella R        11 WAC-CA                 43.96      43.85 WHT    
 11 Rouse, Alyson A           11 COMM-CA                43.94      43.97 WHT    
 12 Marquez, Sara Angela A    11 LDST-CA                43.63      44.06 WHT    
 13 Chang, Esther E           11 TRID-CA                45.02      45.16 WHT    
 14 Maclean, Melannie N       11 LKWD-CA                51.17      45.75 WHT    
 15 Artiga, Katherine N       11 LDST-CA                50.65      46.35 WHT    
 16 Che, Kerry K              11 TRID-CA                   NT      46.86 WHT    
 17 Hall, Hailey C            12 VKNG-CA                   NT      46.93 WHT    
 18 Geer, Hannah E            11 TRID-CA                49.80      47.88 WHT    
 19 Zacarias, Natalia         11 COMM-CA                48.33      49.79 WHT    
 20 Trejo, Arlene S           11 LKWD-CA                53.12      50.62 WHT    
 21 Casta�on, Sophia I        11 MPMR-CA                   NT      51.15 WHT    
 22 Abbasalipour, ava         11 VKNG-CA                   NT      52.45 WHT    
 23 Alcozar, Isabella A       11 OAS-CA                 53.71      54.68 WHT    
 24 Beightler, Riley M        11 DARE-CA              1:04.56      57.37 WHT    
 25 Wesselhoft, Maddie A      12 VKNG-CA                   NT    1:03.77 WHT    
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:16.10  BLUE
        1:23.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:16.11
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lambarena, Kaori I        12 TRID-CA              1:20.33    1:14.33 BLUE   
      35.23   39.10                                                
  2 Vargas, Juliana           12 COMM-CA              1:17.80    1:15.25 BLUE   
      32.79   42.46                                                
  3 Lee, Isabella S           11 MPMR-CA              1:17.50    1:15.99 BLUE   
      35.46   40.53                                                
  4 Isabeles, Aisha N         11 MPMR-CA              1:18.36    1:19.61 RED    
      37.08   42.53                                                
  5 Chu, Gwendolyn J          11 SGSG-CA              1:21.37    1:22.52 RED    
      38.47   44.05                                                
WHT - Division  
  1 Belonio, Danica L         12 BAC-CA               1:25.98    1:19.32 RED    
      37.07   42.25                                                
  2 Cheng, Gwen               11 TRID-CA              1:26.18    1:24.44 WHT    
      38.00   46.44                                                
  3 Fong, Lauren A            12 CERR-CA              1:46.70    1:24.75 WHT    
      39.99   44.76                                                
  4 Erdenebat, Michelle N     11 SPS-CA               1:29.58    1:25.39 WHT    
      39.36   46.03                                                
  5 Ramirez, Valerie A        11 MPMR-CA                   NT    1:25.78 WHT    
      40.57   45.21                                                
  6 Garcia, Liv A             12 LKWD-CA                   NT    1:26.63 WHT    
      38.00   48.63                                                
  7 Gascon, Gabby             12 RMDA-CA                   NT    1:26.77 WHT    
      40.44   46.33                                                
  8 Carrillo, Nicki P         11 UN-CA                1:40.71    1:28.01 WHT    
      41.67   46.34                                                
  9 Jimenez, Lili M           11 RMDA-CA                   NT    1:29.06 WHT    
      41.73   47.33                                                
 10 Lin, Hannah J             11 TRID-CA                   NT    1:46.07 WHT    
      50.32   55.75                                                
 11 Che, Kerry K              11 TRID-CA                   NT    1:46.34 WHT    
      48.29   58.05                                                
 12 Wesselhoft, Maddie A      12 VKNG-CA                   NT    2:17.93 WHT    
      59.65 1:18.28                                                
 -- Espinosa, Diana A         12 COMM-CA              1:34.61         DQ        
      44.41   55.20                                                
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  BLUE
        1:24.70  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:17.71
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Banh, Sarah T             12 SGSG-CA              1:18.83    1:15.16 BLUE   
      37.02   38.14                                                
  2 Torres, Madalyn G         12 ULTR-CA              1:18.61    1:16.93 BLUE   
      36.21   40.72                                                
  3 Cheng, Gwen               11 TRID-CA              1:19.13    1:18.54 RED    
      38.19   40.35                                                
  4 Punzalan, Emma L          11 BAC-CA               1:18.55    1:19.22 RED    
      35.52   43.70                                                
  5 Estrada, Alyssa           12 WAC-CA               1:20.78    1:19.36 RED    
      37.00   42.36                                                
  6 Catan, Kylie Q            12 CERR-CA              1:18.45    1:20.17 RED    
      37.67   42.50                                                
  7 Ang, Amanda B             12 CERR-CA              1:19.25    1:20.53 RED    
      37.25   43.28                                                
  8 Isabeles, Aisha N         11 MPMR-CA              1:19.49    1:21.31 RED    
      38.50   42.81                                                
  9 Fong, Lauren A            12 CERR-CA              1:22.59    1:22.02 RED    
      39.89   42.13                                                
 10 Gascon, Gabby             12 RMDA-CA              1:20.44    1:22.63 RED    
      39.13   43.50                                                
 11 Gutierrez, Janelle A      12 BPAC-CA              1:23.27    1:23.41 RED    
      39.82   43.59                                                
 12 Barragan, Reyna H         11 COMM-CA              1:21.77    1:24.04 RED    
      40.41   43.63                                                
 13 Garcia, Liv A             12 LKWD-CA              1:24.03    1:24.24 RED    
      39.91   44.33                                                
 14 Khousavath, Amanda J      11 TRID-CA              1:23.54    1:24.29 RED    
      39.78   44.51                                                
 15 Benitez, Jocelyn          12 PRMT-CA              1:23.62    1:24.44 RED    
      39.84   44.60                                                
 -- Byun, Shulammite          11 MPMR-CA              1:21.37         DQ        
      40.67   41.35                                                
WHT - Division  
  1 Douglass, Emma K          12 LKWD-CA              1:29.56    1:19.39 RED    
      37.13   42.26                                                
  2 Erezo, Madi I             11 VKNG-CA              1:28.27    1:21.36 RED    
      38.60   42.76                                                
  3 Quan, Madison K           12 DARE-CA              1:26.42    1:24.70 RED    
      40.10   44.60                                                
  4 Lee, Kayla D              11 MAX-CA               1:28.58    1:24.76 WHT    
      41.11   43.65                                                
  5 Franco, Julia D           11 VKNG-CA              1:26.82    1:26.11 WHT    
      39.87   46.24                                                
  6 Chang, Esther E           11 TRID-CA              1:31.45    1:26.95 WHT    
      42.53   44.42                                                
  7 Luna, Isabella M          11 CERR-CA              1:26.78    1:26.97 WHT    
      40.05   46.92                                                
  8 Carrillo, Nicki P         11 UN-CA                1:32.61    1:27.21 WHT    
  9 Casas, Ivey A             12 LDST-CA              1:36.25    1:28.94 WHT    
      42.41   46.53                                                
 10 Marquez, Sara Angela A    11 LDST-CA              1:35.79    1:29.01 WHT    
      41.48   47.53                                                
 11 Bartschi, Ellie A         11 LKWD-CA              1:32.32    1:31.80 WHT    
      43.43   48.37                                                
 12 Maclean, Melannie N       11 LKWD-CA              1:37.64    1:35.78 WHT    
      47.62   48.16                                                
 13 Geer, Hannah E            11 TRID-CA              1:42.05    1:37.78 WHT    
      44.66   53.12                                                
 14 Trejo, Arlene S           11 LKWD-CA              1:45.31    1:39.37 WHT    
      49.50   49.87                                                
 15 Casta�on, Sophia I        11 MPMR-CA              1:51.47    1:40.00 WHT    
      48.02   51.98                                                
 16 Benitez, Allison R        11 PRMT-CA              1:41.21    1:41.88 WHT    
      51.44   50.44                                                
 17 Zacarias, Natalia         11 COMM-CA              1:39.04    1:43.14 WHT    
      45.56   57.58                                                
 -- Flores, Leah I            11 LKWD-CA              1:33.54         DQ        
      44.16   48.54                                                
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:46.20  BLUE
        3:01.30  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:46.21
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Limon, Angelica           12 COMM-CA              2:46.42    2:41.52 BLUE   
      35.65   44.75   46.08   35.04                                
  2 Mancera Rodriguez, Ana M  12 SPS-CA               2:54.21    2:42.01 BLUE   
                      35.58                                        
  3 Heredia Viteri, Kelly E   12 COMM-CA              2:48.46    2:42.20 BLUE   
      33.80   41.23   50.10   37.07                                
  4 Salas, Julia A            12 RMDA-CA              2:53.47    2:43.55 BLUE   
  5 Fong, Lauren A            12 CERR-CA              3:00.40    2:56.42 RED    
 -- Khousavath, Amanda J      11 TRID-CA              2:59.46         DQ        
      39.81   47.11   55.19   40.06                                
 -- Yu, Kathy A               11 TRID-CA              2:47.29         DQ        
      34.75   40.40   51.55   37.32                                
WHT - Division  
  1 Semaan, Samira R          11 CERR-CA                   NT    2:45.13 BLUE   
      36.50   41.52   50.52   36.59                                
  2 Belonio, Danica L         12 BAC-CA               3:02.35    2:45.78 BLUE   
      37.91   42.82   47.13   37.92                                
  3 Lee, Isabella S           11 MPMR-CA                   NT    2:47.95 RED    
  4 Jimenez, Lili M           11 RMDA-CA                   NT    2:51.98 RED    
      40.79   45.72   47.15   38.32                                
  5 Gascon, Gabby             12 RMDA-CA                   NT    2:59.88 RED    
                              39.93                                
  6 Chu, Gwendolyn J          11 SGSG-CA                   NT    3:00.05 RED    
  7 Barragan, Reyna H         11 COMM-CA                   NT    3:01.40 WHT    
      40.95   47.80   51.20   41.45                                
  8 Ryan-Romo, Samantha J     11 BPAC-CA                   NT    3:07.63 WHT    
      41.34   47.93   58.30   40.06                                
  9 Moreno Garcia, Kaelyn     11 MPMR-CA              3:17.17    3:09.22 WHT    
 -- Garcia, Liv A             12 LKWD-CA              3:07.21         DQ        
      38.52   45.38   52.99   40.26                                
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 COMMERCE AQUATICS SWIM TEAM-CA  'A'                    NT    2:01.07        
     1) Gonzalez, Aleaha M 12           2) Limon, Angelica 12             
     3) Heredia Viteri, Kelly E 12      4) Vargas, Juliana 12             
       31.13    33.01    28.76    28.17                                    
  2 TRIDENT SWIM CLUB-CA  'A'                              NT    2:04.59        
     1) Yu, Kathy A 11                  2) Cheng, Gwen 11                 
     3) Lambarena, Kaori I 12           4) Chang, Esther E 11             
  3 COMMERCE AQUATICS SWIM TEAM-CA  'B'               2:23.67    2:26.50        
     1) Rouse, Alyson A 11              2) Espinosa, Diana A 12           
     3) Zacarias, Natalia 11            4) Barragan, Reyna H 11           
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 TRIDENT SWIM CLUB-CA  'A'                         2:14.70    2:13.49        
     1) Yu, Kathy A 11                  2) Cheng, Gwen 11                 
     3) Shen, Jacqueline L 12           4) Lambarena, Kaori I 12          
       34.40    38.61    31.56    28.92                                    
  2 TRIDENT SWIM CLUB-CA  'B'                         2:43.72    2:33.51        
     1) Geer, Hannah E 11               2) Che, Kerry K 11                
     3) Khousavath, Amanda J 11         4) Chang, Esther E 11             
       43.14    46.00    32.32    32.05                                    
 -- COMMERCE AQUATICS SWIM TEAM-CA  'A'               2:18.79         DQ        
     1) Gonzalez, Aleaha M 12           2) Barragan, Reyna H 11           
     3) Heredia Viteri, Kelly E 12      4) Vargas, Juliana 12             
       36.93    42.62    33.07    29.35                                    
 -- COMMERCE AQUATICS SWIM TEAM-CA  'B'               2:42.47         DQ        
     1) Espinosa, Diana A 12            2) Limon, Angelica 12             
     3) Cruz, Sofia 11                  4) Rouse, Alyson A 11             
       45.33    18.91                                                      
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.30  BLUE
          31.90  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 29.31
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Liva, Bryce E             13 RMDA-CA                30.44      29.08 BLUE   
  2 Timmerman, Elizabeth U    13 RMDA-CA                30.18      29.53 RED    
  3 Drylie, Emma L            14 LKWD-CA                29.35      29.78 RED    
  3 Lee, Cadence S            13 MAX-CA                 29.59      29.78 RED    
  5 Torreyson, Bella F        13 TRID-CA                30.94      29.92 RED    
  6 Jorgensen, Paige E        13 VKNG-CA                30.56      29.99 RED    
  7 Contreras, Alejandra      13 BPAC-CA                30.03      30.00 RED    
  8 DeJesus, Caitlyn M        13 LKWD-CA                29.90      30.04 RED    
  9 Ortega, Brooke A          14 WAC-CA                 29.83      30.14 RED    
 10 Subdias, Yolotzin         13 SPS-CA                 31.07      30.37 RED    
 11 Alexander, Taylor R       14 VKNG-CA                31.88      30.64 RED    
 12 Granado, Gema             13 WAC-CA                 30.56      30.71 RED    
 13 Jimenez, Andrea M         14 LACT-CA                30.15      31.01 RED    
 13 Pezzarossi-Cruz, Anna R   13 LACT-CA                30.46      31.01 RED    
 15 Ibarra, Myah K            14 COMM-CA                30.01      31.09 RED    
 16 Corbo, Ashlyn D           13 VKNG-CA                31.58      31.13 RED    
 17 Cheng, Kaitlyn E          13 TRID-CA                31.32      31.22 RED    
 18 Rodriguez, Cassandra      13 BAC-CA                 31.00      31.27 RED    
 19 Hindman, Madi E           13 LKWD-CA                31.08      31.59 RED    
 20 Navarrete, Emily          13 LACT-CA                30.94      31.86 RED    
 21 Tang, Shania E            13 TRID-CA                30.54      32.36 WHT    
 22 Moreno Garcia, Ketzaly    13 MPMR-CA                31.81      34.91 WHT    
WHT - Division  
  1 Stetina, Elizabeth L      14 RMDA-CA                   NT      30.76 RED    
  2 Rivas, Britannia          13 LKWD-CA                32.93      31.59 RED    
  3 Cruz, Victoria            14 COMM-CA                35.42      31.67 RED    
  4 Sanchez, Carly S          13 VKNG-CA                32.24      31.72 RED    
  5 Orozco, Salma M           14 COMM-CA                35.24      32.60 WHT    
  6 Hita, Alie R              13 RMDA-CA                32.81      32.63 WHT    
  7 Garcia, Anahi B           14 PRMT-CA                33.95      32.74 WHT    
  8 Villegas, Natalie B       13 RMDA-CA                32.90      32.78 WHT    
  9 Byun, Sarah               13 MPMR-CA                34.12      33.09 WHT    
 10 Dangpotlchar, Alyssa      13 TRID-CA                32.68      33.11 WHT    
 11 Elias, Yarazet F          13 RMDA-CA                32.33      33.71 WHT    
 12 Glynn, Fiona P            13 LKWD-CA                34.05      33.76 WHT    
 13 Jones, Jessica N          13 RMDA-CA                35.66      34.64 WHT    
 14 Bojorquez, Jakira         13 BAC-CA                 35.16      34.92 WHT    
 15 Godinez, Kimberly         14 PRMT-CA                39.72      36.42 WHT    
 16 Milroy, Elon P            13 CERR-CA                   NT      36.77 WHT    
 17 Barrera-Villegas, Citlal  14 MPMR-CA                37.58      37.60 WHT    
 18 Teng, Erin A              13 TRID-CA                36.37      37.77 WHT    
 19 Vazquez, Andrea C         14 MSAC-CA                40.11      38.52 WHT    
 20 Swinford, Alycia N        13 RMDA-CA                   NT      39.98 WHT    
 -- Mc Cann, Quinn X          13 VKNG-CA                32.49         DQ        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:03.40  BLUE
        1:09.10  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:03.41
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Garcia, Maya L            14 LKWD-CA              1:04.09    1:03.74 RED    
  2 Vasquez, Maya A           14 CERR-CA              1:04.05    1:04.54 RED    
  3 Alexander, Taylor R       14 VKNG-CA              1:09.02    1:04.80 RED    
  4 Drylie, Emma L            14 LKWD-CA              1:03.70    1:04.89 RED    
  5 Granado, Gema             13 WAC-CA               1:04.57    1:04.94 RED    
  6 Jorgensen, Paige E        13 VKNG-CA              1:06.37    1:05.35 RED    
  7 Subdias, Yolotzin         13 SPS-CA               1:04.69    1:05.66 RED    
  8 Ibarra, Myah K            14 COMM-CA              1:04.79    1:05.92 RED    
  9 Ibarra, Alyah J           13 COMM-CA              1:05.75    1:06.08 RED    
 10 Ortega, Brooke A          14 WAC-CA               1:06.90    1:06.31 RED    
 11 Federico, Maya R          13 CERR-CA              1:07.17    1:06.32 RED    
 12 Contreras, Alejandra      13 BPAC-CA              1:05.67    1:06.89 RED    
 13 Cheng, Kaitlyn E          13 TRID-CA              1:07.18    1:08.46 RED    
 14 Lee, Cadence S            13 MAX-CA               1:07.63    1:08.66 RED    
 15 Dowd, Evelyn K            14 SPS-CA               1:07.88    1:08.73 RED    
 16 Rodriguez, Cassandra      13 BAC-CA               1:06.53    1:09.03 RED    
 17 Jimenez, Andrea M         14 LACT-CA              1:06.99    1:09.07 RED    
 18 Corbo, Ashlyn D           13 VKNG-CA              1:08.56    1:09.22 WHT    
 19 Hindman, Madi E           13 LKWD-CA              1:07.73    1:09.82 WHT    
 20 Nakazawa, LeeAnn M        14 LDST-CA              1:07.84    1:10.81 WHT    
WHT - Division  
  1 Stetina, Elizabeth L      14 RMDA-CA                   NT    1:06.62 RED    
  2 LaValley, Paige J         13 VKNG-CA              1:09.36    1:09.00 RED    
  3 Urfano, Zyra P            14 CERR-CA              1:11.64    1:10.99 WHT    
  4 Navarrete, Emily          13 LACT-CA              1:09.33    1:11.38 WHT    
  5 Wang, Claire E            13 SPS-CA               1:13.93    1:11.78 WHT    
  6 Hita, Alie R              13 RMDA-CA              1:15.30    1:11.81 WHT    
  7 Villegas, Natalie B       13 RMDA-CA              1:18.97    1:12.16 WHT    
  8 Carger, Destiny M         14 OAS-CA               1:18.18    1:12.61 WHT    
  9 Brodsky, Chloe A          13 VKNG-CA              1:15.11    1:12.67 WHT    
 10 Yeh, Sabrinna V           13 TRID-CA              1:11.03    1:13.26 WHT    
 11 Garcia, Anahi B           14 PRMT-CA              1:15.84    1:13.41 WHT    
 12 Rivas, Britannia          13 LKWD-CA              1:16.79    1:13.60 WHT    
 13 Mc Cann, Quinn X          13 VKNG-CA              1:10.98    1:13.92 WHT    
 14 Elias, Yarazet F          13 RMDA-CA              1:12.12    1:14.06 WHT    
 15 Glynn, Fiona P            13 LKWD-CA              1:16.91    1:14.13 WHT    
 16 Dangpotlchar, Alyssa      13 TRID-CA              1:12.44    1:14.25 WHT    
 17 Jones, Jessica N          13 RMDA-CA              1:18.00    1:14.80 WHT    
 18 Byun, Sarah               13 MPMR-CA              1:15.24    1:15.23 WHT    
 19 Rajnekar, Kaira A         13 CERR-CA              1:17.37    1:16.04 WHT    
 20 Bojorquez, Jakira         13 BAC-CA               1:17.66    1:16.99 WHT    
 21 Moreno Garcia, Ketzaly    13 MPMR-CA              1:12.60    1:17.64 WHT    
 22 Teng, Erin A              13 TRID-CA              1:23.52    1:21.67 WHT    
 23 Serrano, Alani B          13 LKWD-CA              1:33.11    1:22.34 WHT    
 24 Walker, Kendyl R          13 VKNG-CA              1:26.06    1:23.80 WHT    
 25 Milroy, Elon P            13 CERR-CA                   NT    1:25.93 WHT    
 26 Swinford, Alycia N        13 RMDA-CA                   NT    1:49.01 WHT    
 27 Chen, JingXuan            13 MPMR-CA                   NT    1:57.05 WHT    
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.10  BLUE
        2:28.40  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:16.11
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Torreyson, Bella F        13 TRID-CA              2:17.23    2:12.60 BLUE   
      32.17   33.61   33.45   33.37                                
  2 Granado, Gema             13 WAC-CA               2:17.43    2:19.19 RED    
  3 Vasquez, Maya A           14 CERR-CA              2:21.45    2:22.00 RED    
      32.05   35.68   36.74   37.53                                
  4 Alexander, Taylor R       14 VKNG-CA              2:27.34    2:23.33 RED    
      33.18   36.32   37.12   36.71                                
  5 Hindman, Madi E           13 LKWD-CA              2:23.59    2:24.70 RED    
      34.14   37.53   37.73   35.30                                
  6 Ibarra, Alyah J           13 COMM-CA              2:21.06    2:26.60 RED    
      33.75   37.89   39.02   35.94                                
WHT - Division  
  1 Gaunt, Olivia A           14 MAX-CA                    NT    2:20.66 RED    
      33.03   35.79   37.30   34.54                                
  2 Federico, Maya R          13 CERR-CA              2:28.87    2:26.77 RED    
  3 Contreras, Alejandra      13 BPAC-CA                   NT    2:27.60 RED    
      33.23   37.85   39.57   36.95                                
  4 Rodriguez, Cassandra      13 BAC-CA               2:38.30    2:27.62 RED    
  5 Dowd, Evelyn K            14 SPS-CA               2:32.11    2:29.26 WHT    
      35.60   38.40   38.40   36.86                                
  6 LaValley, Paige J         13 VKNG-CA              2:29.96    2:31.97 WHT    
      34.92   38.28   40.56   38.21                                
  7 Lee, Cadence S            13 MAX-CA               2:35.09    2:33.98 WHT    
      36.47   40.32   40.84   36.35                                
  8 Jimenez, Andrea M         14 LACT-CA              2:30.90    2:35.12 WHT    
      35.60   38.42 1:21.10                                        
  9 Navarrete, Emily          13 LACT-CA              2:31.55    2:36.15 WHT    
      35.41   38.76   41.12   40.86                                
 10 Mc Cann, Quinn X          13 VKNG-CA              3:17.63    2:36.17 WHT    
      36.53   41.28   42.26   36.10                                
 11 Garcia, Anahi B           14 PRMT-CA              2:59.76    2:38.12 WHT    
      35.55   39.47   41.50   41.60                                
 12 Rivas, Britannia          13 LKWD-CA              2:43.74    2:39.17 WHT    
 13 Glynn, Fiona P            13 LKWD-CA              2:47.54    2:39.75 WHT    
      36.53 2:03.22                                                
 14 Byun, Sarah               13 MPMR-CA              2:46.91    2:43.23 WHT    
                      42.60   43.65                                
 15 Serrano, Alani B          13 LKWD-CA                   NT    2:56.63 WHT    
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:59.60  BLUE
        6:32.30  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 5:59.61
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Gonzalez, Nina R          13 VKNG-CA              6:32.30    5:53.34 BLUE   
      30.77   34.94   35.78   36.49   36.50   36.28   36.93   35.69
      35.93   34.03                                                
  2 Granado, Gema             13 WAC-CA               6:03.84    5:58.61 BLUE   
      31.94   34.60   35.69   36.37   36.53   36.84   36.81   37.15
      36.66   36.02                                                
  3 Ibarra, Alyah J           13 COMM-CA              6:23.40    6:37.83 WHT    
      32.29   37.42   39.56 1:21.97                   42.28   42.24
      41.19   39.01                                                
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.10  BLUE
        1:21.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:14.11
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torreyson, Bella F        13 TRID-CA              1:14.54    1:11.91 BLUE   
  2 Alexander, Taylor R       14 VKNG-CA              1:14.82    1:12.58 BLUE   
  3 Vargas, Jimena            14 COMM-CA              1:14.59    1:14.17 RED    
  4 Jorgensen, Paige E        13 VKNG-CA              1:16.58    1:15.36 RED    
  5 Drylie, Emma L            14 LKWD-CA              1:16.69    1:15.56 RED    
  6 Corbo, Ashlyn D           13 VKNG-CA              1:15.86    1:16.00 RED    
  7 Ibarra, Myah K            14 COMM-CA              1:15.10    1:17.51 RED    
  8 Dowd, Evelyn K            14 SPS-CA               1:16.63    1:17.70 RED    
  9 Subdias, Yolotzin         13 SPS-CA               1:18.70    1:18.02 RED    
 10 Rodriguez, Cassandra      13 BAC-CA               1:18.16    1:19.44 RED    
 11 Ibarra, Alyah J           13 COMM-CA              1:17.80    1:19.92 RED    
WHT - Division  
  1 Villegas, Natalie B       13 RMDA-CA                   NT    1:14.33 RED    
  2 Stetina, Elizabeth L      14 RMDA-CA                   NT    1:18.12 RED    
  3 Sanchez, Carly S          13 VKNG-CA              1:36.51    1:20.23 RED    
  4 Wang, Claire E            13 SPS-CA               1:25.43    1:21.67 WHT    
  5 Cheng, Kaitlyn E          13 TRID-CA              1:23.91    1:21.72 WHT    
  6 Hindman, Madi E           13 LKWD-CA              1:22.02    1:22.32 WHT    
  7 Hita, Alie R              13 RMDA-CA              1:28.78    1:24.04 WHT    
  8 Carger, Destiny M         14 OAS-CA               1:23.98    1:25.66 WHT    
  9 Elias, Yarazet F          13 RMDA-CA              1:24.13    1:25.88 WHT    
 10 Bojorquez, Jakira         13 BAC-CA               1:28.31    1:26.16 WHT    
 11 Moreno Garcia, Ketzaly    13 MPMR-CA              1:24.15    1:26.19 WHT    
 12 Nakazawa, LeeAnn M        14 LDST-CA              1:24.49    1:28.23 WHT    
 13 Jones, Jessica N          13 RMDA-CA                   NT    1:33.57 WHT    
 14 Milroy, Elon P            13 CERR-CA                   NT    1:39.41 WHT    
 -- Yeh, Sabrinna V           13 TRID-CA              1:37.77         DQ        
 -- Dangpotlchar, Alyssa      13 TRID-CA                   NT         DQ        
 -- Chen, JingXuan            13 MPMR-CA                   NT         DQ        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:39.60  BLUE
        2:54.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:39.61
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Liva, Bryce E             13 RMDA-CA              2:47.10    2:30.42 BLUE   
      36.56   38.17   38.63   37.06                                
  2 Alexander, Taylor R       14 VKNG-CA              2:51.24    2:35.45 BLUE   
      37.16   39.00   39.47   39.82                                
  3 Rodriguez, Cassandra      13 BAC-CA               2:45.70    2:51.67 RED    
  4 Bojorquez, Jakira         13 BAC-CA               2:51.12    3:07.54 WHT    
                              48.52                                
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:23.40  BLUE
        1:31.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:23.41
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jorgensen, Paige E        13 VKNG-CA              1:23.64    1:18.80 BLUE   
      37.78   41.02                                                
  2 Ortega, Brooke A          14 WAC-CA               1:23.84    1:22.22 BLUE   
      40.68   41.54                                                
  3 Granado, Gema             13 WAC-CA               1:26.96    1:24.10 RED    
      40.01   44.09                                                
  4 Urfano, Zyra P            14 CERR-CA              1:25.34    1:24.59 RED    
      40.68   43.91                                                
  5 DeJesus, Caitlyn M        13 LKWD-CA              1:26.85    1:25.05 RED    
  6 Vasquez, Maya A           14 CERR-CA              1:25.59    1:25.38 RED    
      41.57   43.81                                                
  7 Gimenez, Alexsa N         13 COMM-CA              1:24.32    1:26.96 RED    
      41.37   45.59                                                
  8 Vargas, Jimena            14 COMM-CA              1:26.81    1:27.21 RED    
      42.24   44.97                                                
  9 Lee, Cadence S            13 MAX-CA               1:28.75    1:27.92 RED    
      42.02   45.90                                                
 10 Subdias, Yolotzin         13 SPS-CA               1:26.56    1:28.13 RED    
      43.25   44.88                                                
 11 Nakazawa, LeeAnn M        14 LDST-CA              1:29.93    1:28.95 RED    
      43.72   45.23                                                
 12 Ibarra, Myah K            14 COMM-CA              1:25.53    1:30.55 RED    
      43.25   47.30                                                
 -- Rajnekar, Kaira A         13 CERR-CA              1:30.70         DQ        
      42.51   49.94                                                
WHT - Division  
  1 Gaunt, Olivia A           14 MAX-CA                    NT    1:24.79 RED    
      40.24   44.55                                                
  2 Stetina, Elizabeth L      14 RMDA-CA                   NT    1:26.99 RED    
      41.28   45.71                                                
  3 Liva, Bryce E             13 RMDA-CA                   NT    1:27.26 RED    
      42.73   44.53                                                
  4 Rivas, Britannia          13 LKWD-CA              1:34.38    1:29.05 RED    
  5 Glynn, Fiona P            13 LKWD-CA              1:34.57    1:29.46 RED    
      43.66   45.80                                                
  6 Torreyson, Bella F        13 TRID-CA              1:45.47    1:29.64 RED    
      42.60   47.04                                                
  7 Dangpotlchar, Alyssa      13 TRID-CA              1:34.95    1:32.97 WHT    
      45.21   47.76                                                
  8 Sanchez, Carly S          13 VKNG-CA                   NT    1:35.31 WHT    
  9 Brodsky, Chloe A          13 VKNG-CA                   NT    1:35.32 WHT    
      44.71   50.61                                                
 10 Garcia, Anahi B           14 PRMT-CA              1:34.34    1:36.80 WHT    
      43.76   53.04                                                
 11 Villegas, Natalie B       13 RMDA-CA                   NT    1:37.01 WHT    
    1:37.14                                                        
 12 Byun, Sarah               13 MPMR-CA              1:39.69    1:37.48 WHT    
      46.43   51.05                                                
 13 LaValley, Paige J         13 VKNG-CA              1:52.68    1:37.70 WHT    
      45.69   52.01                                                
 14 Moreno Garcia, Ketzaly    13 MPMR-CA              1:34.24    1:40.11 WHT    
 15 Carger, Destiny M         14 OAS-CA               1:42.30    1:40.13 WHT    
      48.07   52.06                                                
 16 Wang, Claire E            13 SPS-CA               1:44.31    1:42.14 WHT    
      49.55   52.59                                                
 17 Serrano, Alani B          13 LKWD-CA              1:50.36    1:45.45 WHT    
 18 Yeh, Sabrinna V           13 TRID-CA              1:42.52    1:45.91 WHT    
      51.18   54.73                                                
 19 Walker, Kendyl R          13 VKNG-CA              1:41.87    1:47.96 WHT    
 20 Teng, Erin A              13 TRID-CA              1:58.05    1:53.31 WHT    
 -- Jones, Jessica N          13 RMDA-CA              1:38.74         DQ        
 -- Cheng, Kaitlyn E          13 TRID-CA              1:36.78         DQ        
      44.75   47.80                                                
 -- Swinford, Alycia N        13 RMDA-CA                   NT         DQ        
    1:08.39 1:17.95                                                
 -- Bojorquez, Jakira         13 BAC-CA               1:35.66         DQ        
      46.39                                                        
 -- Chen, JingXuan            13 MPMR-CA                   NT         DQ        
 -- Milroy, Elon P            13 CERR-CA                   NT         DQ        
      53.01   57.21                                                
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:01.70  BLUE
        3:18.20  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 3:01.71
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Salcedo, Trinity I        14 MSAC-CA              3:18.20    2:48.14 BLUE   
      39.09   42.67   43.48   42.90                                
  2 Gonzalez, Nina R          13 VKNG-CA              3:18.20    2:53.10 BLUE   
      39.11   43.19   44.87   45.93                                
  2 Wen, Arwen G              14 RORA-CA              3:10.20    2:53.10 BLUE   
      39.51   44.35   45.81   43.43                                
  4 Newton, Vanessa           13 VKNG-CA              3:18.20    2:54.11 BLUE   
      42.72   45.40   45.47   40.52                                
  5 Drylie, Emma L            14 LKWD-CA              3:03.35    3:03.72 RED    
      42.35   45.05   47.92   48.40                                
  6 Gaunt, Olivia A           14 MAX-CA               3:06.60    3:07.47 RED    
      42.33   49.32   49.56   46.26                                
  7 Vargas, Jimena            14 COMM-CA              3:02.04    3:08.98 RED    
      43.37   47.73   49.11   48.77                                
  8 Gimenez, Alexsa N         13 COMM-CA              3:18.20    3:11.05 RED    
      44.30   48.62   49.58   48.55                                
  9 Ibarra, Myah K            14 COMM-CA              3:05.50    3:20.58 WHT    
      46.79   50.99   50.96   51.84                                
 -- Lee, Cadence S            13 MAX-CA               3:13.95         DQ        
      44.94   51.92   52.12   49.12                                
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.00  BLUE
        1:17.40  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:11.01
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander, Taylor R       14 VKNG-CA              1:11.31    1:10.13 BLUE   
      33.08   37.05                                                
  2 Torreyson, Bella F        13 TRID-CA              1:12.26    1:10.53 BLUE   
      34.37   36.16                                                
  3 Ortega, Brooke A          14 WAC-CA               1:12.03    1:12.31 RED    
      33.42   38.89                                                
  4 Subdias, Yolotzin         13 SPS-CA               1:15.07    1:12.61 RED    
      34.20   38.41                                                
  5 DeJesus, Caitlyn M        13 LKWD-CA              1:13.12    1:12.73 RED    
      34.23   38.50                                                
  6 Jimenez, Andrea M         14 LACT-CA              1:15.96    1:20.18 WHT    
      35.45   44.73                                                
WHT - Division  
  1 Ibarra, Alyah J           13 COMM-CA              1:22.43    1:15.84 RED    
      35.13   40.71                                                
  2 Timmerman, Elizabeth U    13 RMDA-CA              1:27.23    1:18.75 WHT    
      36.35   42.40                                                
  3 Stetina, Elizabeth L      14 RMDA-CA                   NT    1:20.19 WHT    
      36.26   43.93                                                
  4 Pezzarossi-Cruz, Anna R   13 LACT-CA              1:23.41    1:20.23 WHT    
      35.90   44.33                                                
  5 Garcia, Maya L            14 LKWD-CA              1:20.94    1:20.74 WHT    
      37.72   43.02                                                
  6 Rodriguez, Cassandra      13 BAC-CA               1:24.16    1:20.86 WHT    
      37.06   43.80                                                
  7 Villegas, Natalie B       13 RMDA-CA                   NT    1:21.07 WHT    
      38.57   42.50                                                
  8 Corbo, Ashlyn D           13 VKNG-CA              1:25.09    1:22.75 WHT    
      38.28   44.47                                                
  9 Federico, Maya R          13 CERR-CA              1:20.68    1:22.77 WHT    
      37.38   45.39                                                
 10 Cruz, Victoria            14 COMM-CA              1:22.49    1:22.80 WHT    
      37.27   45.53                                                
 11 Ibarra, Myah K            14 COMM-CA              1:18.18    1:23.65 WHT    
      38.95   44.70                                                
 12 Jorgensen, Paige E        13 VKNG-CA                   NT    1:24.93 WHT    
      40.21   44.72                                                
 13 Sanchez, Carly S          13 VKNG-CA              1:24.54    1:26.53 WHT    
      39.59   46.94                                                
 14 Hindman, Madi E           13 LKWD-CA              1:35.19    1:28.04 WHT    
      41.41   46.63                                                
 15 Navarrete, Emily          13 LACT-CA              1:22.77    1:28.06 WHT    
      40.25   47.81                                                
 16 Rivas, Britannia          13 LKWD-CA              1:29.37    1:28.87 WHT    
      41.49   47.38                                                
 17 Dangpotlchar, Alyssa      13 TRID-CA                   NT    1:29.47 WHT    
      39.98   49.49                                                
 18 Glynn, Fiona P            13 LKWD-CA              1:41.29    1:29.64 WHT    
      41.56   48.08                                                
 19 Cheng, Kaitlyn E          13 TRID-CA              1:30.19    1:29.88 WHT    
      42.99   46.89                                                
 20 Hita, Alie R              13 RMDA-CA              1:35.50    1:32.55 WHT    
      40.97   51.58                                                
 21 Jones, Jessica N          13 RMDA-CA                   NT    1:33.39 WHT    
      42.47   50.92                                                
 22 Elias, Yarazet F          13 RMDA-CA                   NT    1:35.45 WHT    
      43.62   51.83                                                
 23 Moreno Garcia, Ketzaly    13 MPMR-CA              1:33.34    1:39.32 WHT    
      43.03   56.29                                                
 24 Milroy, Elon P            13 CERR-CA                   NT    1:46.92 WHT    
      47.54   59.38                                                
 25 Swinford, Alycia N        13 RMDA-CA                   NT    2:02.38 WHT    
      52.41 1:09.97                                                
 -- Orozco, Salma M           14 COMM-CA              1:33.64         DQ        
      43.57   50.33                                                
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:40.50  BLUE
        2:55.10  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:40.51
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Wen, Arwen G              14 RORA-CA              2:55.10    2:29.92 BLUE   
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:36.60  BLUE
        2:50.90  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:36.61
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torreyson, Bella F        13 TRID-CA              2:39.83    2:32.87 BLUE   
      33.73   36.93   46.43   35.78                                
  2 DeJesus, Caitlyn M        13 LKWD-CA              2:36.63    2:35.78 BLUE   
      32.94   39.59   48.20   35.05                                
  3 Ortega, Brooke A          14 WAC-CA               2:37.95    2:35.85 BLUE   
      32.58   41.11   45.47   36.69                                
  4 Subdias, Yolotzin         13 SPS-CA               2:38.11    2:36.47 BLUE   
      33.42   41.98   47.03   34.04                                
  5 Granado, Gema             13 WAC-CA               2:40.82    2:37.48 RED    
      35.17   41.51   46.15   34.65                                
  6 Timmerman, Elizabeth U    13 RMDA-CA              2:39.44    2:38.74 RED    
      34.79   38.56   50.13   35.26                                
  7 Garcia, Maya L            14 LKWD-CA              2:37.80    2:38.92 RED    
      35.25   42.24   46.09   35.34                                
  8 Drylie, Emma L            14 LKWD-CA              2:36.75    2:40.28 RED    
      35.12   42.20   46.45   36.51                                
  9 Lee, Cadence S            13 MAX-CA               2:50.35    2:45.00 RED    
      36.58   42.31   46.91   39.20                                
 10 Ibarra, Alyah J           13 COMM-CA              2:45.82    2:49.27 RED    
      33.80   44.15   52.03   39.29                                
 11 Pezzarossi-Cruz, Anna R   13 LACT-CA              2:50.52    2:51.93 WHT    
      35.96   44.41   51.77   39.79                                
WHT - Division  
  1 Newton, Vanessa           13 VKNG-CA                   NT    2:28.88 BLUE   
      33.23   38.59   43.26   33.80                                
  2 Jorgensen, Paige E        13 VKNG-CA              3:05.52    2:39.11 RED    
      36.44   41.42   43.89   37.36                                
  3 Tang, Shania E            13 TRID-CA                   NT    2:42.01 RED    
      37.72   40.76   48.58   34.95                                
  4 Gaunt, Olivia A           14 MAX-CA                    NT    2:45.27 RED    
      38.09   42.57   49.35   35.26                                
  5 Contreras, Alejandra      13 BPAC-CA                   NT    2:45.35 RED    
      35.65   41.90   49.50   38.30                                
  6 Federico, Maya R          13 CERR-CA                   NT    2:46.62 RED    
      36.21   41.67   48.24   40.50                                
  7 Villegas, Natalie B       13 RMDA-CA                   NT    2:47.81 RED    
      37.39   41.06   50.99   38.37                                
  8 Cruz, Victoria            14 COMM-CA              2:57.07    2:48.18 RED    
      37.56   43.96   48.56   38.10                                
  9 Stetina, Elizabeth L      14 RMDA-CA                   NT    2:49.25 RED    
      36.70   44.20   50.47   37.88                                
 10 Cheng, Kaitlyn E          13 TRID-CA              2:58.25    2:51.89 WHT    
      40.62   43.12   50.51   37.64                                
 11 Rivas, Britannia          13 LKWD-CA              2:54.14    2:53.21 WHT    
      38.35   46.74   49.03   39.09                                
 12 Hita, Alie R              13 RMDA-CA              2:55.78    2:53.31 WHT    
      38.40   46.31   48.97   39.63                                
 13 Jimenez, Andrea M         14 LACT-CA              2:52.04    2:55.54 WHT    
      35.63   46.72   53.25   39.94                                
 14 Orozco, Salma M           14 COMM-CA              3:04.96    3:01.29 WHT    
      43.02   45.23   53.58   39.46                                
 15 Moreno Garcia, Ketzaly    13 MPMR-CA              3:01.58    3:04.39 WHT    
      42.13   44.92   55.64   41.70                                
 16 Bojorquez, Jakira         13 BAC-CA               3:31.10    3:05.01 WHT    
      42.39   46.74   53.01   42.87                                
 17 Elias, Yarazet F          13 RMDA-CA                   NT    3:09.24 WHT    
      40.89   48.59   58.36   41.40                                
 -- Glynn, Fiona P            13 LKWD-CA              3:00.27         DQ        
      41.90   48.47   51.34   38.92                                
 -- Jones, Jessica N          13 RMDA-CA                   NT         DQ        
      41.72   49.64   49.24   39.61                                
 -- Navarrete, Emily          13 LACT-CA              3:01.22         DQ        
      38.85   44.56   53.82   54.31                                
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:36.60  BLUE
        6:07.30  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 5:36.61
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Liva, Bryce E             13 RMDA-CA              5:41.23    5:19.18 BLUE   
      34.12   38.03   40.45   39.57   46.56   48.56   35.67   36.22
  2 Vargas, Jimena            14 COMM-CA              5:36.95    5:33.92 BLUE   
      33.06   40.81   42.84   43.31   49.49   50.68   37.22   36.51
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 COMMERCE AQUATICS SWIM TEAM-CA  'A'               1:54.21    1:55.90        
     1) Vargas, Jimena 14               2) Ibarra, Myah K 14              
     3) Ibarra, Alyah J 13              4) Gimenez, Alexsa N 13           
  2 TRIDENT SWIM CLUB-CA  'A'                         2:06.69    2:06.07        
     1) Cheng, Kaitlyn E 13             2) Yeh, Sabrinna V 13             
     3) Dangpotlchar, Alyssa 13         4) Torreyson, Bella F 13          
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 COMMERCE AQUATICS SWIM TEAM-CA  'A'               2:11.71    2:15.15        
     1) Gimenez, Alexsa N 13            2) Ibarra, Myah K 14              
     3) Vargas, Jimena 14               4) Ibarra, Alyah J 13             
       32.13    43.34    30.11    29.57                                    
  2 TRIDENT SWIM CLUB-CA  'A'                         2:23.71    2:20.26        
     1) Tang, Shania E 13               2) Dangpotlchar, Alyssa 13        
     3) Torreyson, Bella F 13           4) Cheng, Kaitlyn E 13            
       34.32    42.91    31.13    31.90                                    
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.30  BLUE
          31.90  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 29.31
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Zacarias, Camila          15 COMM-CA                29.43      29.38 RED    
  2 Shiung, Caitlin           15 MPMR-CA                30.34      29.54 RED    
  3 Jorgensen, Ella N         15 UN-01-CA               29.62      30.03 RED    
WHT - Division  
  1 Tu, Bethanyu              15 MPMR-CA                33.12      31.59 RED    
  2 Espinosa, Nathalie S      15 COMM-CA                33.25      33.26 WHT    
  3 Sermana, Sophia S         15 LKWD-CA                33.39      33.58 WHT    
  4 Angeles, Stephanie        15 LACT-CA                32.65      34.82 WHT    
  5 Punzalan, Alyssa M        15 BAC-CA                 36.83      36.10 WHT    
  6 Turner, Jenee C           15 LKWD-CA                   NT      38.16 WHT    
  7 De Luna, Drea L           17 TRID-CA                47.64      47.46 WHT    
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.80  BLUE
        1:08.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:02.81
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chalmers, Ryann M         15 UN-01-CA             1:03.98    1:01.98 BLUE   
  2 Ortega, Sophia E          15 COMM-CA              1:04.05    1:02.28 BLUE   
  3 Kawamoto, Hanna L         15 UN-01-CA             1:04.56    1:02.86 RED    
  4 Jorgensen, Ella N         15 UN-01-CA             1:04.72    1:02.93 RED    
  5 Huynh, Krystal E          16 DARE-CA              1:03.00    1:03.44 RED    
  6 Torres, Claudia J         17 COMM-CA              1:03.72    1:04.59 RED    
  7 Aldridge, Tana Aldridge   15 UN-01-CA             1:03.23    1:04.76 RED    
  8 Esquerra, Sydney G        15 RMDA-CA              1:04.10    1:05.92 RED    
  9 Shiung, Caitlin           15 MPMR-CA              1:07.03    1:06.83 RED    
 10 Qian, Audrey              15 MPMR-CA              1:06.75    1:07.50 RED    
 11 Lasao, Jenna              15 LKWD-CA              1:05.31    1:07.85 RED    
WHT - Division  
  1 Espinosa, Nathalie S      15 COMM-CA              1:14.52    1:16.65 WHT    
  2 Punzalan, Alyssa M        15 BAC-CA               1:19.65    1:20.35 WHT    
  3 De Luna, Drea L           17 TRID-CA              1:43.68    1:43.74 WHT    
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.40  BLUE
        2:28.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:16.41
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Jorgensen, Ella N         15 UN-01-CA             2:18.24    2:14.56 BLUE   
      30.76   33.65   34.83   35.32                                
  2 Bispango, Barbara E       15 RMDA-CA              2:18.88    2:17.80 RED    
      32.86   35.63   35.31   34.00                                
  3 Aldridge, Tana Aldridge   15 UN-01-CA             2:17.43    2:18.37 RED    
  4 Esquerra, Sydney G        15 RMDA-CA              2:16.44    2:18.45 RED    
      31.94   35.39   35.86   35.26                                
  5 Shiung, Caitlin           15 MPMR-CA              2:25.40    2:26.17 RED    
      32.81   37.30   38.22   37.84                                
  6 Chalmers, Ryann M         15 UN-01-CA             2:25.52    2:28.70 RED    
      32.60   37.13   38.94   40.03                                
  7 Qian, Audrey              15 MPMR-CA              2:28.18    2:31.12 WHT    
WHT - Division  
  1 Crockett, Sammy M         16 SPS-CA               2:34.13    2:34.78 WHT    
      34.43   39.23   40.92   40.20                                
  2 De Luna, Drea L           17 TRID-CA              3:45.40    2:46.47 WHT    
      50.27   56.15 1:00.05                                        
  3 Espinosa, Nathalie S      15 COMM-CA              2:49.11    2:50.14 WHT    
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:57.40  BLUE
        6:29.90  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 5:57.41
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Torres, Claudia J         17 COMM-CA              6:22.77    6:10.76 RED    
      31.89   36.32   36.56   37.28   37.10   38.22   38.30   38.18
      38.70   38.21                                                
  2 Zacarias, Camila          15 COMM-CA              6:13.19    6:25.85 RED    
      32.78   36.46   37.97   38.73   39.78   39.91   40.16   40.17
      40.66   39.23                                                
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.50  BLUE
        1:21.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:14.51
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huynh, Krystal E          16 DARE-CA              1:16.41    1:13.52 BLUE   
  2 Zaragoza, Noriah          18 LKWD-CA              1:14.72    1:13.91 BLUE   
  3 Kawamoto, Hanna L         15 UN-01-CA             1:21.46    1:14.61 RED    
  4 Torres, Claudia J         17 COMM-CA              1:17.61    1:18.46 RED    
  5 Shiung, Caitlin           15 MPMR-CA              1:18.58    1:19.44 RED    
WHT - Division  
  1 Qian, Audrey              15 MPMR-CA              1:22.43    1:24.02 WHT    
  2 Espinosa, Nathalie S      15 COMM-CA              1:29.85    1:30.84 WHT    
  3 Punzalan, Alyssa M        15 BAC-CA               1:31.15    1:34.15 WHT    
 -- De Luna, Drea L           17 TRID-CA              2:03.06         DQ        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:33.80  BLUE
        2:48.10  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:37.11
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Aldridge, Tana Aldridge   15 UN-01-CA             2:48.10    2:36.19 RED    
      37.64   40.18   39.67   38.70                                
  2 Zacarias, Camila          15 COMM-CA              2:39.98    2:45.28 RED    
      38.87   41.96   42.65   41.80                                
  3 Zaragoza, Noriah          18 LKWD-CA              2:46.37    2:45.44 RED    
      39.00   41.99   42.95   41.50                                
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:23.90  BLUE
        1:31.60  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:23.91
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kawamoto, Hanna L         15 UN-01-CA             1:26.85    1:21.07 BLUE   
      38.22   42.85                                                
  2 Crockett, Sammy M         16 SPS-CA               1:24.30    1:22.58 BLUE   
  3 Lasao, Jenna              15 LKWD-CA              1:24.22    1:24.64 RED    
      39.30   45.34                                                
  4 Ortega, Sophia E          15 COMM-CA              1:26.13    1:25.96 RED    
      41.67   44.29                                                
  5 Chalmers, Ryann M         15 UN-01-CA             1:27.19    1:29.11 RED    
      41.85   47.26                                                
  6 Torres, Claudia J         17 COMM-CA              1:30.91    1:31.35 RED    
      42.36   48.99                                                
WHT - Division  
  1 Punzalan, Alyssa M        15 BAC-CA               1:37.12    1:38.27 WHT    
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:00.80  BLUE
        3:17.30  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 3:00.81
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Jorgensen, Ella N         15 UN-01-CA             3:02.73    3:03.66 RED    
      41.54   46.98   49.38   45.76                                
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.10  BLUE
        1:17.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:11.11
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aldridge, Tana Aldridge   15 UN-01-CA             1:12.48    1:11.38 RED    
      33.70   37.68                                                
  2 Shiung, Caitlin           15 MPMR-CA              1:14.67    1:13.24 RED    
      34.98   38.26                                                
  3 Torres, Claudia J         17 COMM-CA              1:14.52    1:16.69 RED    
      33.81   42.88                                                
  4 Barragan, Casey R         16 COMM-CA              1:17.23    1:19.38 WHT    
      33.36   46.02                                                
WHT - Division  
  1 Zaragoza, Noriah          18 LKWD-CA              1:20.56    1:25.38 WHT    
      37.44   47.94                                                
  2 Tu, Bethanyu              15 MPMR-CA              1:32.99    1:32.16 WHT    
      41.37   50.79                                                
  3 Espinosa, Nathalie S      15 COMM-CA              1:39.66    1:43.62 WHT    
      47.41   56.21                                                
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:36.60  BLUE
        2:50.90  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:36.61
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Silva, Jayda L            17 COMM-CA              2:50.48    2:49.20 RED    
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:37.70  BLUE
        2:52.10  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:37.71
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torres, Claudia J         17 COMM-CA              2:42.66    2:40.92 RED    
      34.45   41.45   48.16   36.86                                
  2 Jorgensen, Ella N         15 UN-01-CA             2:42.09    2:42.35 RED    
      34.64   42.16   49.88   35.67                                
  3 Zaragoza, Noriah          18 LKWD-CA              2:48.91    2:46.09 RED    
      34.52   41.63   52.02   37.92                                
  4 Tu, Bethanyu              15 MPMR-CA              2:51.20    2:52.69 WHT    
      40.11   42.45   51.11   39.02                                
WHT - Division  
  1 Sermana, Sophia S         15 LKWD-CA                   NT    2:59.96 WHT    
    1:24.77   52.46   52.25                                        
  2 Angeles, Stephanie        15 LACT-CA              3:43.22    3:16.60 WHT    
      40.45   48.85 1:00.80   46.50                                
  3 Espinosa, Nathalie S      15 COMM-CA              3:15.29    3:25.49 WHT    
      47.23   52.20 1:01.85   44.21                                
  4 De Luna, Drea L           17 TRID-CA              5:02.77    4:46.35 WHT    
    1:16.38 1:04.68 2:25.29                                        
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
        5:22.00  BLUE
        5:51.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 5:22.01
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Esquerra, Sydney G        15 RMDA-CA              5:26.36    5:20.27 BLUE   
      35.62   44.26   39.95   38.74   44.78   44.24   36.80   35.88
  2 Bispango, Barbara E       15 RMDA-CA              5:30.37    5:24.10 RED    
      34.97   42.14   41.25   39.28   46.13   45.50   38.50   36.33
  3 Silva, Jayda L            17 COMM-CA              5:51.50    5:30.62 RED    
                            2:02.05                                
  4 Ortega, Sophia E          15 COMM-CA              5:42.31    5:39.25 RED    
  5 Gamboa, Wendy             17 COMM-CA              5:32.33    5:42.93 RED    
      33.99   39.36   42.46   42.04   50.72   53.38   40.42   40.56
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 COMMERCE AQUATICS SWIM TEAM-CA  'A'               1:54.56    1:55.72        
     1) Barragan, Casey R 16            2) Torres, Claudia J 17           
     3) Ortega, Sophia E 15             4) Silva, Jayda L 17              
 
Girls 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 COMMERCE AQUATICS SWIM TEAM-CA  'A'               2:04.76    2:19.06        
     1) Torres, Claudia J 17            2) Barragan, Casey R 16           
     3) Zacarias, Camila 15             4) Espinosa, Nathalie S 15        
       40.12    32.02    33.16    33.76                                    
 
Boys 5-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          17.60  BLUE
          21.10  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 17.61
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Fernando, Titus T          8 LKWD-CA                18.92      17.40 BLUE   
  2 Flores, Sam E              7 LKWD-CA                17.81      17.76 RED    
  3 Usita, Keyon D             7 RMDA-CA                18.33      17.90 RED    
  4 Trowbridge, Conner T       8 VKNG-CA                17.70      17.96 RED    
  5 Pezzarossi-Cruz, Anthony   8 LACT-CA                18.05      18.01 RED    
  6 Morales, Caleb Z           8 LDST-CA                19.81      18.84 RED    
  7 Marsh, Logan J             8 WAC-CA                 20.79      20.69 RED    
WHT - Division  
  1 Tran, Tristan N            8 SGSG-CA                22.47      19.50 RED    
  2 Ji, Logan E                8 MAX-CA                    NT      19.74 RED    
  3 Castro, Carlos A           6 LKWD-CA                22.59      19.82 RED    
  4 Weber, Casey C             8 ULTR-CA                   NT      20.57 RED    
  5 Benitez, Kevin E           8 PRMT-CA                21.79      21.21 WHT    
  6 Luviano, Esteban           8 LACT-CA                22.83      22.15 WHT    
  7 Lim, Eric M                6 DARE-CA                21.95      22.18 WHT    
  8 Auvinen, Mika              8 LKWD-CA                   NT      22.51 WHT    
  9 Calder, Derrick A          7 UN-02-CA               22.66      23.27 WHT    
 10 Tran, Spencer T            8 LKWD-CA                24.64      23.36 WHT    
 11 Wang, Grayson C            8 TRID-CA                   NT      24.49 WHT    
 12 Choi, Hajoon               8 CALI-CA                   NT      24.62 WHT    
 13 Kurniadi, Matthew E        8 TRID-CA                21.82      24.63 WHT    
 14 Hong, Colin                7 CALI-CA                29.44      24.67 WHT    
 15 Pang, Michael              6 DARE-CA                31.70      25.30 WHT    
 16 Chow, Oliver T             7 SPS-CA                 26.77      27.08 WHT    
 17 Reyes, Marcus              6 TRID-CA                30.06      28.58 WHT    
 18 Echeveria, Nico A          6 PASA-CA                   NT      29.73 WHT    
 19 Resurreccion, Ryan R       6 PRMT-CA                44.79      30.82 WHT    
 20 Gu, Hiram                  8 MPMR-CA                   NT      31.43 WHT    
 21 Salazar, Alexander N       8 BPAC-CA                29.39      31.98 WHT    
 22 He, Arthur                 7 TRID-CA                   NT      34.80 WHT    
 23 Tsan, Flynn K              7 DARE-CA                   NT      35.15 WHT    
 24 Ramos, Henry R             7 BPAC-CA                   NT      35.31 WHT    
 25 Lee, Nicholas R            8 DARE-CA                   NT      35.40 WHT    
 26 Santamaria, Michael R      6 LKWD-CA                36.69      35.99 WHT    
 27 Ay, Liam W                 7 LKWD-CA                   NT      38.71 WHT    
 28 Calder, Sawyer T           5 WAC-CA                    NT      39.26 WHT    
 
Boys 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          39.40  BLUE
          47.30  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 39.41
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Jimenez, Jacob             7 LACT-CA                40.32      38.15 BLUE   
  2 Chiu, Kaden Y              8 RORA-CA                40.58      38.33 BLUE   
  3 Russo, Jamespatrick P      8 BPAC-CA                41.28      38.52 BLUE   
  4 Flores, Diego A            8 LKWD-CA                46.63      42.12 RED    
  5 Roblero, Daniel            8 LACT-CA                40.81      42.93 RED    
  6 Rubio, Maximilano          7 LKWD-CA                43.97      43.79 RED    
  7 Escobar, Jason A           7 LACT-CA                46.60      46.69 RED    
  8 Rui, Russell Z             8 RORA-CA                44.85      50.23 WHT    
WHT - Division  
  1 Luna, Gio S                8 CERR-CA                   NT      40.96 RED    
  2 Castro, Carlos A           6 LKWD-CA                52.02      43.62 RED    
  3 Tran, Tristan N            8 SGSG-CA                   NT      44.68 RED    
  4 Auvinen, Mika              8 LKWD-CA                   NT      45.87 RED    
  5 Marsh, Logan J             8 WAC-CA                 50.08      46.73 RED    
  6 Benitez, Kevin E           8 PRMT-CA                48.36      47.54 WHT    
  7 Luviano, Esteban           8 LACT-CA                48.08      49.53 WHT    
  8 Lin, Dylan                 8 TRID-CA                51.80      50.17 WHT    
  9 Lim, Eric M                6 DARE-CA                47.39      50.79 WHT    
 10 Choi, Hajoon               8 CALI-CA                   NT      52.47 WHT    
 11 Lertphraewphun, Peyton     8 LKWD-CA                55.19      53.89 WHT    
 12 Ochiai, Kevin K            7 VKNG-CA                59.02      54.38 WHT    
 13 Pang, Michael              6 DARE-CA              1:00.23      54.58 WHT    
 14 Lum, Charlie V             8 LKWD-CA                   NT      58.00 WHT    
 15 Alcantara, Jonsi H         8 LKWD-CA              1:01.54    1:00.24 WHT    
 16 Dunn, Cooper D             8 VKNG-CA                59.45    1:00.84 WHT    
 17 Reyes, Marcus              6 TRID-CA                   NT    1:02.72 WHT    
 18 Salazar, Alexander N       8 BPAC-CA                   NT    1:03.61 WHT    
 
Boys 5-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:25.00  BLUE
        1:42.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:25.01
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Usita, Keyon D             7 RMDA-CA              1:26.51    1:25.97 RED    
      39.32   46.65                                                
  2 Fernando, Titus T          8 LKWD-CA              1:34.30    1:26.76 RED    
      40.30   46.46                                                
  3 Rubio, Maximilano          7 LKWD-CA              1:37.84    1:31.66 RED    
      42.26   49.40                                                
  4 Russo, Jamespatrick P      8 BPAC-CA              1:31.53    1:32.67 RED    
      42.58   50.09                                                
  5 Marsh, Logan J             8 WAC-CA               1:41.37    1:38.68 RED    
      46.42   52.26                                                
WHT - Division  
  1 Muni, Mit T                8 CERR-CA                   NT    1:13.83 BLUE   
      35.05   38.78                                                
  2 Pu, Kyle C                 8 CERR-CA                   NT    1:21.67 BLUE   
      38.98   42.69                                                
  3 Luna, Gio S                8 CERR-CA                   NT    1:37.26 RED    
      43.84   53.42                                                
  4 Song, Ethan C              7 DARE-CA              1:54.61    1:37.67 RED    
  5 Tran, Tristan N            8 SGSG-CA                   NT    1:38.68 RED    
      46.27   52.41                                                
  6 Calder, Derrick A          7 UN-02-CA             1:56.08    1:45.65 WHT    
      49.81   55.84                                                
  7 Castro, Carlos A           6 LKWD-CA              1:55.93    1:45.80 WHT    
      46.93   58.87                                                
  8 Weber, Casey C             8 ULTR-CA              1:54.75    1:45.84 WHT    
      49.19   56.65                                                
  9 Benitez, Kevin E           8 PRMT-CA              1:48.62    1:48.40 WHT    
      50.36   58.04                                                
 10 Lin, Dylan                 8 TRID-CA                   NT    1:53.23 WHT    
      51.31 1:01.92                                                
 11 Auvinen, Mika              8 LKWD-CA                   NT    1:53.50 WHT    
      53.36 1:00.14                                                
 12 Kurniadi, Matthew E        8 TRID-CA              2:01.13    2:01.57 WHT    
      57.49 1:04.08                                                
 13 Hong, Colin                7 CALI-CA                   NT    2:07.56 WHT    
    1:01.60 1:05.96                                                
 -- Tan, Ruiqi                 8 TRID-CA              2:06.21         DQ        
 
Boys 5-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          21.60  BLUE
          25.90  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 21.61
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Pu, Kyle C                 8 CERR-CA                21.79      19.61 BLUE   
  2 Flores, Sam E              7 LKWD-CA                22.31      20.14 BLUE   
  3 Marsh, Elijah              8 WAC-CA                 21.91      20.84 BLUE   
  4 Usita, Keyon D             7 RMDA-CA                24.49      21.62 RED    
  5 Trowbridge, Conner T       8 VKNG-CA                22.49      22.38 RED    
  6 Marsh, Logan J             8 WAC-CA                 24.76      22.69 RED    
WHT - Division  
  1 Luna, Gio S                8 CERR-CA                   NT      22.53 RED    
  2 Jimenez, Jacob             7 LACT-CA                   NT      22.87 RED    
  3 Tran, Tristan N            8 SGSG-CA                   NT      24.02 RED    
  4 Roblero, Daniel            8 LACT-CA                26.19      24.35 RED    
  5 Escobar, Jason A           7 LACT-CA                27.25      24.77 RED    
  6 Castro, Carlos A           6 LKWD-CA                26.29      24.92 RED    
  7 Luviano, Esteban           8 LACT-CA                30.47      24.94 RED    
  8 Lum, Charlie V             8 LKWD-CA                26.98      26.16 WHT    
  9 Choi, Hajoon               8 CALI-CA                   NT      26.58 WHT    
 10 Lertphraewphun, Peyton     8 LKWD-CA                28.77      26.91 WHT    
 11 Alcantara, Jonsi H         8 LKWD-CA                31.82      27.10 WHT    
 12 Benitez, Kevin E           8 PRMT-CA                29.58      28.70 WHT    
 13 Pang, Michael              6 DARE-CA                34.27      28.81 WHT    
 14 Wang, Grayson C            8 TRID-CA                   NT      29.77 WHT    
 15 Reyes, Marcus              6 TRID-CA                   NT      30.52 WHT    
 16 Chow, Oliver T             7 SPS-CA                    NT      30.76 WHT    
 17 Salazar, Alexander N       8 BPAC-CA                45.62      34.81 WHT    
 18 Lee, Nicholas R            8 DARE-CA                   NT      46.39 WHT    
 
Boys 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          46.80  BLUE
          56.30  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 46.81
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Pu, Kyle C                 8 CERR-CA                47.66      43.85 BLUE   
  2 Morales, Caleb Z           8 LDST-CA                51.50      46.34 BLUE   
  3 Trowbridge, Conner T       8 VKNG-CA                47.86      46.59 BLUE   
  4 Rubio, Maximilano          7 LKWD-CA                54.04      49.86 RED    
  5 Marsh, Logan J             8 WAC-CA                 52.59      50.53 RED    
  6 Russo, Jamespatrick P      8 BPAC-CA                53.32      54.43 RED    
  7 Pezzarossi-Cruz, Anthony   8 LACT-CA                55.19      59.85 WHT    
WHT - Division  
  1 Muni, Mit T                8 CERR-CA                   NT      39.99 BLUE   
  2 Luna, Gio S                8 CERR-CA                   NT      48.69 RED    
  3 Ji, Logan E                8 MAX-CA                    NT      53.79 RED    
  4 Lin, Dylan                 8 TRID-CA                   NT      55.13 RED    
  5 Luviano, Esteban           8 LACT-CA                   NT      57.77 WHT    
  6 Song, Ethan C              7 DARE-CA                   NT      57.85 WHT    
  7 Calder, Derrick A          7 UN-02-CA                  NT      59.88 WHT    
  8 Benitez, Kevin E           8 PRMT-CA              1:10.12    1:00.82 WHT    
  9 Choi, Hajoon               8 CALI-CA                   NT    1:02.38 WHT    
 10 Pang, Michael              6 DARE-CA                   NT    1:03.52 WHT    
 11 Tan, Ruiqi                 8 TRID-CA                   NT    1:06.69 WHT    
 12 Gu, Hiram                  8 MPMR-CA                   NT    1:10.27 WHT    
 13 He, Arthur                 7 TRID-CA                   NT    1:17.26 WHT    
 14 Ramos, Henry R             7 BPAC-CA                   NT    1:27.30 WHT    
 15 Resurreccion, Ryan R       6 PRMT-CA                   NT    1:33.43 WHT    
 -- Flores, Diego A            8 LKWD-CA              1:00.16         DQ        
 
Boys 5-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          23.30  BLUE
          28.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 23.31
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Fernando, Titus T          8 LKWD-CA                23.74      22.95 BLUE   
  2 Usita, Keyon D             7 RMDA-CA                24.00      23.15 BLUE   
  3 Flores, Sam E              7 LKWD-CA                23.82      23.50 RED    
WHT - Division  
  1 Marsh, Elijah              8 WAC-CA                    NT      23.27 BLUE   
  2 Weber, Casey C             8 ULTR-CA                30.53      26.05 RED    
  3 Auvinen, Mika              8 LKWD-CA                   NT      26.19 RED    
  4 Ji, Logan E                8 MAX-CA                    NT      26.45 RED    
  5 Castro, Carlos A           6 LKWD-CA                29.62      27.44 RED    
  6 Morales, Caleb Z           8 LDST-CA                28.49      27.74 RED    
  7 Flores, Diego A            8 LKWD-CA                29.54      29.66 WHT    
  8 Choi, Hajoon               8 CALI-CA                   NT      32.33 WHT    
  9 Tan, Ruiqi                 8 TRID-CA                   NT      32.99 WHT    
 10 Lim, Eric M                6 DARE-CA                   NT      34.16 WHT    
 11 Pezzarossi-Cruz, Anthony   8 LACT-CA                30.82      34.68 WHT    
 -- Tran, Tristan N            8 SGSG-CA                   NT         DQ        
 -- Calder, Sawyer T           5 WAC-CA                    NT         DQ        
 -- He, Arthur                 7 TRID-CA                   NT         DQ        
 -- Tran, Spencer T            8 LKWD-CA                32.99         DQ        
 -- Chow, Oliver T             7 SPS-CA                    NT         DQ        
 -- Hong, Colin                7 CALI-CA                51.00         DQ        
 -- Reyes, Marcus              6 TRID-CA                   NT         DQ        
 
Boys 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          51.00  BLUE
        1:01.20  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 51.01
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chiu, Kaden Y              8 RORA-CA                51.68      50.21 BLUE   
  2 Pu, Kyle C                 8 CERR-CA                57.05      50.26 BLUE   
  3 Flores, Sam E              7 LKWD-CA                53.28      51.40 RED    
  4 Rui, Russell Z             8 RORA-CA                55.35    1:02.74 WHT    
WHT - Division  
  1 Muni, Mit T                8 CERR-CA                   NT      51.53 RED    
  2 Auvinen, Mika              8 LKWD-CA                   NT      54.07 RED    
  3 Lin, Dylan                 8 TRID-CA                   NT    1:00.79 RED    
  4 Rubio, Maximilano          7 LKWD-CA              1:04.93    1:03.44 WHT    
  5 Russo, Jamespatrick P      8 BPAC-CA              1:08.42    1:04.55 WHT    
 -- Alcantara, Jonsi H         8 LKWD-CA                   NT         DQ        
 -- Tran, Spencer T            8 LKWD-CA                   NT         DQ        
 -- Ochiai, Kevin K            7 VKNG-CA                   NT         DQ        
 -- Dunn, Cooper D             8 VKNG-CA                   NT         DQ        
 
Boys 5-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  BLUE
          25.60  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 21.31
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Flores, Sam E              7 LKWD-CA                24.71      19.71 BLUE   
  2 Marsh, Elijah              8 WAC-CA                 21.55      20.89 BLUE   
  3 Trowbridge, Conner T       8 VKNG-CA                21.62      22.71 RED    
  4 Roblero, Daniel            8 LACT-CA                25.20      23.33 RED    
  5 Usita, Keyon D             7 RMDA-CA                25.26      23.86 RED    
WHT - Division  
  1 Chiu, Kaden Y              8 RORA-CA                   NT      25.72 WHT    
  2 Flores, Diego A            8 LKWD-CA                   NT      27.97 WHT    
  3 Escobar, Jason A           7 LACT-CA                27.43      28.25 WHT    
  4 Castro, Carlos A           6 LKWD-CA                37.02      31.83 WHT    
  5 Choi, Hajoon               8 CALI-CA                   NT      40.60 WHT    
 -- Salazar, Alexander N       8 BPAC-CA                   NT         DQ        
 -- Reyes, Marcus              6 TRID-CA                   NT         DQ        
 -- Benitez, Kevin E           8 PRMT-CA                32.78         DQ        
 -- Pang, Michael              6 DARE-CA                   NT         DQ        
 
Boys 5-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          47.00  BLUE
          56.40  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 47.01
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Flores, Sam E              7 LKWD-CA                51.51      46.32 BLUE   
  2 Trowbridge, Conner T       8 VKNG-CA                48.63      53.44 RED    
WHT - Division  
  1 Muni, Mit T                8 CERR-CA                   NT      40.73 BLUE   
  2 Marsh, Elijah              8 WAC-CA                    NT      44.98 BLUE   
  3 Pu, Kyle C                 8 CERR-CA                   NT      47.20 RED    
  4 Luna, Gio S                8 CERR-CA                   NT      48.45 RED    
  5 Russo, Jamespatrick P      8 BPAC-CA                   NT      49.77 RED    
  6 Lin, Dylan                 8 TRID-CA                   NT      53.84 RED    
  7 Rubio, Maximilano          7 LKWD-CA              1:04.44      59.18 WHT    
 -- Song, Ethan C              7 DARE-CA                   NT         DQ        
 -- Salazar, Alexander N       8 BPAC-CA                   NT         DQ        
 
Boys 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:38.50  BLUE
        1:58.20  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:38.51
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Jimenez, Jacob             7 LACT-CA              1:40.16    1:38.99 RED    
      47.02   51.97                                                
  2 Trowbridge, Conner T       8 VKNG-CA              1:41.01    1:39.06 RED    
      48.66   50.40                                                
  3 Usita, Keyon D             7 RMDA-CA              1:43.01    1:41.21 RED    
  4 Russo, Jamespatrick P      8 BPAC-CA              1:52.22    1:45.33 RED    
      47.49   57.84                                                
  5 Rubio, Maximilano          7 LKWD-CA              1:56.21    1:54.70 RED    
      52.26 1:02.44                                                
  6 Ochiai, Kevin K            7 VKNG-CA              1:53.33    1:55.39 RED    
 -- Rui, Russell Z             8 RORA-CA              1:50.99         DQ        
 -- Marsh, Elijah              8 WAC-CA               1:40.12         DQ        
      43.14   52.35                                                
WHT - Division  
  1 Muni, Mit T                8 CERR-CA                   NT    1:27.61 BLUE   
  2 Luna, Gio S                8 CERR-CA                   NT    1:52.38 RED    
  3 Lin, Dylan                 8 TRID-CA              2:02.90    1:57.46 RED    
      54.26 1:03.20                                                
  4 Lim, Eric M                6 DARE-CA                   NT    2:04.35 WHT    
    1:01.25 1:03.10                                                
 -- Tran, Tristan N            8 SGSG-CA                   NT         DQ        
      51.89   59.16                                                
 -- Dunn, Cooper D             8 VKNG-CA                   NT         DQ        
    1:12.09 1:15.16                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          34.10  BLUE
          37.20  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 34.11
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lee-Nguyen, Brendan P     10 TRID-CA                34.77      32.45 BLUE   
  2 Marsh, Max                10 WAC-CA                 34.22      32.86 BLUE   
  3 Di, Derek                 10 LKWD-CA                35.17      33.36 BLUE   
  4 Ho, Matthew L             10 CERR-CA                34.52      33.58 BLUE   
  5 Ng, Ivan M                10 DARE-CA                34.55      34.19 RED    
  6 Bustos, Gabe P            10 OAS-CA                 35.16      34.65 RED    
  7 Estrada, Dominic A         9 WAC-CA                 36.26      35.16 RED    
  8 Ortega, Jose A             9 WAC-CA                 36.39      35.22 RED    
  9 Zhu, Austin               10 MPMR-CA                36.33      36.23 RED    
 10 Lara, Israel              10 LACT-CA                36.00      36.38 RED    
WHT - Division  
  1 Bamaca, Jonathan          10 WAC-CA                 38.82      35.70 RED    
  2 KO, Joshua                 9 CALI-CA                38.97      36.36 RED    
  3 Lu, Ryan *                10 DARE-CA                42.09      37.40 WHT    
  4 Maxon, Alex J             10 LKWD-CA                37.67      37.57 WHT    
  5 Weber, Cameron M           9 ULTR-CA                38.66      37.65 WHT    
  6 Caloza, Dylan M           10 MPMR-CA                   NT      37.69 WHT    
  7 Tran, Cameron M           10 LKWD-CA                38.85      38.48 WHT    
  8 Marsh, Leland              9 WAC-CA                 37.96      38.78 WHT    
  9 Yeung, Aidan P             9 RORA-CA                39.55      38.81 WHT    
 10 Lee, Elvis K               9 TRID-CA                41.28      39.34 WHT    
 11 Caloza, Ryan T             9 MPMR-CA                   NT      39.60 WHT    
 12 Min, Chris K              10 CALI-CA                44.86      40.25 WHT    
 13 Chen, Daniel              10 TRID-CA                42.76      40.75 WHT    
 14 Kim, Robin                 9 UNAT-CA                41.54      40.81 WHT    
 15 Philips, Austin J          9 SPS-CA                 43.43      41.59 WHT    
 16 Finley, Ivan M             9 RMDA-CA                40.93      41.90 WHT    
 17 Chan, Philip K            10 TRID-CA                44.56      43.78 WHT    
 18 Washington, Cliff T        9 LACT-CA                45.62      43.92 WHT    
 19 Vazquez, Misael G         10 MSAC-CA                40.14      44.23 WHT    
 20 Sudijono, Leo W            9 SPS-CA                 43.26      44.78 WHT    
 21 Ma, Aiden                  9 TRID-CA                44.64      45.69 WHT    
 22 Zaldivar, Edel E          10 LACT-CA                45.53      45.75 WHT    
 23 Morales, Emmanuel         10 PRMT-CA                43.45      45.80 WHT    
 24 Morris, Xavier F           9 LDST-CA                43.50      45.98 WHT    
 25 Leung, Jayden K           10 DARE-CA                48.30      46.24 WHT    
 26 Garcia, Diego R            9 MPMR-CA                46.20      47.62 WHT    
 27 Byun, Samuel Z             9 MPMR-CA                   NT      47.82 WHT    
 28 Wang, Vito                 9 TRID-CA                   NT      48.09 WHT    
 29 Kim, Enoch E              10 TRID-CA                54.71      52.16 WHT    
 30 Nguyen, Bradley           10 TRID-CA                53.75      54.62 WHT    
 31 Martinez, Jeremiah        10 LKWD-CA                   NT      55.27 WHT    
 32 Hu, Daniel                 9 MPMR-CA              1:05.16    1:02.53 WHT    
 33 Yu, Weirui                 9 MPMR-CA                   NT    1:08.58 WHT    
 34 Estolano-Sridharan, Rafa  10 SPS-CA                    NT    1:12.96 WHT    
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:14.30  BLUE
        1:21.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:14.31
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 He, Jason                 10 TRID-CA              1:15.58    1:11.46 BLUE   
  2 Lee-Nguyen, Brendan P     10 TRID-CA              1:15.04    1:11.91 BLUE   
      34.31   37.60                                                
  3 Di, Derek                 10 LKWD-CA              1:15.44    1:12.16 BLUE   
      34.31   37.85                                                
  4 Mattenson, Tyler E        10 LKWD-CA              1:15.20    1:13.17 BLUE   
  5 Ho, Matthew L             10 CERR-CA              1:14.68    1:14.65 RED    
      36.22   38.43                                                
  5 Zhang, Bokai               9 MPMR-CA              1:14.36    1:14.65 RED    
      36.33   38.32                                                
  7 Meza, Joseph Z            10 LKWD-CA              1:15.89    1:15.23 RED    
      36.83   38.40                                                
  8 Orendain, Emilio D        10 LDST-CA              1:14.44    1:16.97 RED    
      36.30   40.67                                                
  9 Marsh, Max                10 WAC-CA               1:16.36    1:18.41 RED    
      36.36   42.05                                                
 10 Ortega, Jose A             9 WAC-CA               1:20.84    1:19.95 RED    
      37.91   42.04                                                
 11 Lara, Israel              10 LACT-CA              1:20.57    1:20.16 RED    
      38.20   41.96                                                
 12 Estrada, Dominic A         9 WAC-CA               1:19.31    1:20.55 RED    
WHT - Division  
  1 Ng, Ivan M                10 DARE-CA              1:24.37    1:13.92 BLUE   
  2 Bamaca, Jonathan          10 WAC-CA               1:35.56    1:20.32 RED    
      38.77   41.55                                                
  3 Tantiga, Kaven G          10 TRID-CA              1:23.18    1:20.48 RED    
      38.24   42.24                                                
  4 KO, Joshua                 9 CALI-CA              1:24.30    1:21.14 WHT    
  5 Juarez-Razo, Ian          10 OAS-CA               1:38.23    1:21.50 WHT    
      38.77   42.73                                                
  6 Lu, Ryan *                10 DARE-CA              1:40.98    1:23.86 WHT    
      39.14   44.72                                                
  7 Maxon, Alex J             10 LKWD-CA                   NT    1:24.39 WHT    
      39.86   44.53                                                
  8 Marsh, Leland              9 WAC-CA               1:27.80    1:25.25 WHT    
  9 Marchlewicz, Brody S      10 OAS-CA               1:31.70    1:26.40 WHT    
      40.59   45.81                                                
 10 Yeung, Aidan P             9 RORA-CA              1:26.52    1:26.46 WHT    
      40.67   45.79                                                
 11 Hong, Max F               10 PASA-CA              1:32.47    1:30.18 WHT    
      43.83   46.35                                                
 12 Jimenez, Joshue           10 LACT-CA              1:32.77    1:32.42 WHT    
      41.83   50.59                                                
 13 Juarez-Razo, Cameron      10 OAS-CA               1:55.96    1:32.75 WHT    
 14 Finley, Ivan M             9 RMDA-CA              1:35.01    1:32.91 WHT    
      43.63   49.28                                                
 15 Min, Chris K              10 CALI-CA              1:40.78    1:33.65 WHT    
 16 Lum, Oliver V             10 LKWD-CA              1:45.94    1:37.44 WHT    
      46.25   51.19                                                
 17 Llana, Mariano E           9 PASA-CA              1:36.82    1:38.40 WHT    
 18 Li, Jordan L              10 TRID-CA              1:38.60    1:39.09 WHT    
      45.96   53.13                                                
 19 Tran, Cameron M           10 LKWD-CA              1:30.36    1:39.15 WHT    
      43.83   55.32                                                
 20 Misa-Gonzalez, Christian  10 WAC-CA               1:51.74    1:40.16 WHT    
 21 Morris, Xavier F           9 LDST-CA              1:41.29    1:40.92 WHT    
 22 Chan, Philip K            10 TRID-CA              1:42.83    1:41.48 WHT    
      48.80   52.68                                                
 23 Morales, Emmanuel         10 PRMT-CA              1:42.56    1:42.37 WHT    
      50.57   51.80                                                
 24 Washington, Cliff T        9 LACT-CA              1:54.14    1:42.91 WHT    
 25 Chow, Ethan T             10 SPS-CA                    NT    1:43.50 WHT    
      48.64   54.86                                                
 26 Leung, Jayden K           10 DARE-CA              2:05.90    1:43.78 WHT    
      49.03   54.75                                                
 27 Garcia, Diego R            9 MPMR-CA              1:41.07    1:44.25 WHT    
      49.41   54.84                                                
 28 Liu, Luke Z                9 SPS-CA               2:05.52    1:45.50 WHT    
      49.46   56.04                                                
 29 Byun, Samuel Z             9 MPMR-CA                   NT    1:46.96 WHT    
 30 Han, Isaac                 9 SPS-CA               1:54.97    2:01.02 WHT    
      57.28 1:03.74                                                
 31 Pan, Perry                 9 TRID-CA                   NT    2:11.21 WHT    
      56.97 1:14.24                                                
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:41.80  BLUE
        2:56.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:41.81
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lee-Nguyen, Brendan P     10 TRID-CA              2:47.75    2:36.46 BLUE   
      34.81   40.35   42.02   39.28                                
  2 Zhu, Austin               10 MPMR-CA              2:49.35    2:53.97 RED    
      38.78   43.66   46.05   45.48                                
WHT - Division  
  1 Ng, Ivan M                10 DARE-CA              3:09.89    2:39.68 BLUE   
      34.90   40.91   43.10   40.77                                
  2 He, Jason                 10 TRID-CA                   NT    2:39.94 BLUE   
      35.90   41.31   42.27   40.46                                
  3 Ho, Matthew L             10 CERR-CA                   NT    2:43.08 RED    
      36.67   43.14   43.18   40.09                                
  4 Estrada, Dominic A         9 WAC-CA                    NT    2:43.13 RED    
      36.49   41.82   45.12   39.70                                
  5 Zhang, Bokai               9 MPMR-CA                   NT    2:49.09 RED    
      37.17   43.97   45.45   42.50                                
  6 KO, Joshua                 9 CALI-CA              3:06.88    2:59.75 WHT    
      40.98   46.49   48.19   44.09                                
  7 Orendain, Emilio D        10 LDST-CA                   NT    3:00.75 WHT    
      37.83   46.27   48.25   48.40                                
  8 Lu, Ryan *                10 DARE-CA                   NT    3:04.42 WHT    
      39.80   47.28   50.21   47.13                                
  9 Ortega, Jose A             9 WAC-CA               3:02.49    3:06.00 WHT    
      38.11   44.86   47.97   55.06                                
 10 Weber, Cameron M           9 ULTR-CA                   NT    3:13.49 WHT    
      38.85   49.85 1:44.79                                        
 11 Marsh, Leland              9 WAC-CA               3:05.30    3:14.80 WHT    
      40.97   49.33   52.18   52.32                                
 12 Lee, Michael Y             9 TRID-CA                   NT    3:27.15 WHT    
      46.93   52.42   51.94   55.86                                
 13 Chan, Philip K            10 TRID-CA              3:39.44    3:27.51 WHT    
      44.33   53.48   56.41   53.29                                
 14 Chow, Kenneth             10 TRID-CA                   NT    3:35.38 WHT    
      46.58 2:48.80                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.40  BLUE
          44.20  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 40.41
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Meza, Joseph Z            10 LKWD-CA                41.67      39.14 BLUE   
  2 Maxon, Alex J             10 LKWD-CA                43.68      41.62 RED    
WHT - Division  
  1 Thomas, William S         10 PASA-CA                46.69      39.68 BLUE   
  2 Marsh, Max                10 WAC-CA                 44.69      40.43 RED    
  3 Estrada, Dominic A         9 WAC-CA                 47.41      41.27 RED    
  4 Ortega, Jose A             9 WAC-CA                 45.22      43.14 RED    
  5 Zhu, Austin               10 MPMR-CA                45.66      43.94 RED    
  6 KO, Joshua                 9 CALI-CA                48.62      44.21 WHT    
  7 Lara, Israel              10 LACT-CA                45.76      44.37 WHT    
  8 Mattenson, Tyler E        10 LKWD-CA                45.36      45.35 WHT    
  9 Tran, Cameron M           10 LKWD-CA                45.18      46.42 WHT    
 10 Skandalis, Angelos         9 SPS-CA                    NT      46.45 WHT    
 11 Kim, Robin                 9 UNAT-CA                47.90      46.77 WHT    
 12 Min, Chris K              10 CALI-CA                51.99      47.80 WHT    
 13 Li, Jordan L              10 TRID-CA                   NT      48.19 WHT    
 14 Morris, Xavier F           9 LDST-CA                52.59      49.31 WHT    
 15 Chan, Philip K            10 TRID-CA                   NT      50.32 WHT    
 16 Jimenez, Joshue           10 LACT-CA                50.81      50.37 WHT    
 17 Juarez-Razo, Cameron      10 OAS-CA                 51.30      50.43 WHT    
 18 Chow, Ethan T             10 SPS-CA                    NT      50.92 WHT    
 19 Byun, Samuel Z             9 MPMR-CA                   NT      51.50 WHT    
 20 Misa-Gonzalez, Christian  10 WAC-CA               1:01.73      51.96 WHT    
 21 Han, Isaac                 9 SPS-CA               1:10.91      53.00 WHT    
 22 Jimenez, Diego             9 LACT-CA                57.45      53.57 WHT    
 23 Garcia, Diego R            9 MPMR-CA                57.03      54.60 WHT    
 24 Washington, Cliff T        9 LACT-CA                59.87      55.64 WHT    
 25 Leung, Jayden K           10 DARE-CA                59.49      56.99 WHT    
 26 Morales, Emmanuel         10 PRMT-CA                56.54    1:04.72 WHT    
 27 Beightler, Rohan H         9 DARE-CA                   NT    1:07.90 WHT    
 -- Pan, Perry                 9 TRID-CA                   NT         DQ        
 -- Wang, Vito                 9 TRID-CA                   NT         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.70  BLUE
        1:37.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.71
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lee, Michael Y             9 TRID-CA              1:31.48    1:30.83 RED    
      42.86   47.97                                                
  2 Zhu, Austin               10 MPMR-CA              1:33.86    1:33.33 RED    
      45.78   47.55                                                
  3 Yeung, Aidan P             9 RORA-CA              1:36.82    1:38.93 WHT    
      47.47   51.46                                                
WHT - Division  
  1 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA                   NT    1:22.08 BLUE   
      40.62   41.46                                                
  2 Di, Derek                 10 LKWD-CA              1:42.90    1:22.77 BLUE   
      40.05   42.72                                                
  3 He, Jason                 10 TRID-CA                   NT    1:27.77 BLUE   
      43.21   44.56                                                
  4 Maxon, Alex J             10 LKWD-CA                   NT    1:30.57 RED    
      42.81   47.76                                                
  5 Orendain, Emilio D        10 LDST-CA              1:47.52    1:32.41 RED    
      45.83   46.58                                                
  6 Caloza, Dylan M           10 MPMR-CA                   NT    1:33.67 RED    
      42.51   51.16                                                
  7 Caloza, Ryan T             9 MPMR-CA                   NT    1:36.42 RED    
      45.61   50.81                                                
  8 Lee, Elvis K               9 TRID-CA                   NT    1:37.73 WHT    
      48.26   49.47                                                
  9 Lu, Ryan *                10 DARE-CA                   NT    1:39.52 WHT    
      48.81   50.71                                                
 10 Tran, Cameron M           10 LKWD-CA              1:47.21    1:41.33 WHT    
      50.05   51.28                                                
 11 Weber, Cameron M           9 ULTR-CA              1:59.49    1:45.24 WHT    
      47.26   57.98                                                
 12 Bustos, Gabe P            10 OAS-CA               1:47.78    1:46.42 WHT    
      50.99   55.43                                                
 13 Finley, Ivan M             9 RMDA-CA                   NT    1:50.48 WHT    
      54.92   55.56                                                
 14 Morris, Xavier F           9 LDST-CA              1:56.70    1:51.88 WHT    
      52.88   59.00                                                
 15 Chen, Daniel              10 TRID-CA              2:02.95    1:54.32 WHT    
      55.86   58.46                                                
 16 Nguyen, Bradley           10 TRID-CA                   NT    1:55.29 WHT    
      56.33   58.96                                                
 17 Sudijono, Leo W            9 SPS-CA               2:00.73    1:57.62 WHT    
      57.10 1:00.52                                                
 18 Chow, Kenneth             10 TRID-CA              1:56.51    1:58.70 WHT    
      58.05 1:00.65                                                
 19 Leung, Jayden K           10 DARE-CA              2:21.41    2:00.07 WHT    
      57.50 1:02.57                                                
 20 Garcia, Diego R            9 MPMR-CA                   NT    2:00.79 WHT    
      58.53 1:02.26                                                
 21 Kim, Enoch E              10 TRID-CA              2:04.93    2:04.76 WHT    
    1:02.19 1:02.57                                                
 22 Ma, Aiden                  9 TRID-CA              2:22.37    2:10.41 WHT    
    1:03.42 1:06.99                                                
 23 Morales, Emmanuel         10 PRMT-CA              1:58.98    2:26.30 WHT    
    1:11.62 1:14.68                                                
 -- Punjapunya, Max T          9 LKWD-CA              1:52.89         DQ        
 -- Vazquez, Misael G         10 MSAC-CA                   NT         DQ        
      50.70 1:04.14                                                
 -- Zaldivar, Edel E          10 LACT-CA              2:13.96         DQ        
    1:02.35                                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  BLUE
          49.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 45.61
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lee-Nguyen, Brendan P     10 TRID-CA                47.61      45.20 BLUE   
  2 Arellano, Jayden O         9 MSAC-CA                48.58      47.26 RED    
  3 Orendain, Emilio D        10 LDST-CA                45.82      48.87 RED    
  4 Lara, Israel              10 LACT-CA                49.28      50.46 WHT    
WHT - Division  
  1 Zhang, Bokai               9 MPMR-CA                54.00      47.82 RED    
  2 Yeung, Aidan P             9 RORA-CA                49.97      49.61 RED    
  3 Kim, Robin                 9 UNAT-CA                51.22      50.08 WHT    
  4 Estrada, Dominic A         9 WAC-CA                    NT      50.47 WHT    
  5 Punjapunya, Max T          9 LKWD-CA                51.80      51.17 WHT    
  6 Caloza, Dylan M           10 MPMR-CA              1:16.48      51.97 WHT    
  7 Chen, Daniel              10 TRID-CA                   NT      53.09 WHT    
  8 Bustos, Gabe P            10 OAS-CA                 58.89      53.73 WHT    
  9 Garcia, Diego R            9 MPMR-CA                55.77      54.57 WHT    
 10 KO, Joshua                 9 CALI-CA                   NT      54.96 WHT    
 11 Sudijono, Leo W            9 SPS-CA               1:00.95      55.44 WHT    
 12 Morris, Xavier F           9 LDST-CA                53.89      55.52 WHT    
 13 Wang, Vito                 9 TRID-CA                   NT      56.92 WHT    
 14 Chan, Philip K            10 TRID-CA              1:00.17      56.97 WHT    
 15 Lee, Elvis K               9 TRID-CA              1:05.77      59.65 WHT    
 16 Finley, Ivan M             9 RMDA-CA              1:25.81    1:00.64 WHT    
 17 Lee, Michael Y             9 TRID-CA              1:00.94    1:03.01 WHT    
 18 Estolano-Sridharan, Rafa  10 SPS-CA                    NT    1:07.47 WHT    
 19 Philips, Austin J          9 SPS-CA               1:13.91    1:09.16 WHT    
 20 Kim, Enoch E              10 TRID-CA              1:16.89    1:11.19 WHT    
 21 Leung, Jayden K           10 DARE-CA              1:06.23    1:12.51 WHT    
 -- Washington, Cliff T        9 LACT-CA                   NT         DQ        
 -- Bamaca, Jonathan          10 WAC-CA                    NT         DQ        
 -- Zaldivar, Edel E          10 LACT-CA                   NT         DQ        
 -- Tsan, Jaydon H            10 DARE-CA                   NT         DQ        
 -- Min, Chris K              10 CALI-CA                58.19         DQ        
 -- Tran, Cameron M           10 LKWD-CA                   NT         DQ        
 -- Ma, Aiden                  9 TRID-CA                   NT         DQ        
 -- Nguyen, Bradley           10 TRID-CA                   NT         DQ        
 -- Cheang, Anson S            9 MPMR-CA                   NT         DQ        
 -- Marsh, Leland              9 WAC-CA                 55.45         DQ        
 -- Byun, Samuel Z             9 MPMR-CA                   NT         DQ        
 -- Caloza, Ryan T             9 MPMR-CA              1:03.25         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:40.50  BLUE
        1:49.70  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:40.51
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Thomas, William S         10 PASA-CA              1:48.26    1:36.60 BLUE   
      45.79   50.81                                                
  2 Lee-Nguyen, Brendan P     10 TRID-CA              1:43.22    1:39.39 BLUE   
      46.96   52.43                                                
  3 Di, Derek                 10 LKWD-CA              1:42.69    1:39.55 BLUE   
      47.33   52.22                                                
  4 Marchlewicz, Brody S      10 OAS-CA               1:47.22    1:45.57 RED    
  5 Orendain, Emilio D        10 LDST-CA              1:41.32    1:45.67 RED    
      49.60   56.07                                                
  6 Yeung, Aidan P             9 RORA-CA              1:45.42    1:52.24 WHT    
WHT - Division  
  1 Lu, Ryan *                10 DARE-CA                   NT    1:37.57 BLUE   
  2 Zhang, Bokai               9 MPMR-CA                   NT    1:40.42 BLUE   
      49.38   51.04                                                
  3 Hong, Max F               10 PASA-CA              1:50.14    1:47.11 RED    
  4 Tantiga, Kaven G          10 TRID-CA              1:51.98    1:48.60 RED    
      52.47   56.13                                                
  5 Juarez-Razo, Ian          10 OAS-CA               2:01.26    1:51.37 WHT    
  6 Skandalis, Angelos         9 SPS-CA               2:06.99    1:58.98 WHT    
      55.92 1:03.06                                                
  7 Garcia, Diego R            9 MPMR-CA              2:02.40    2:00.04 WHT    
      57.36 1:02.68                                                
  8 Llana, Mariano E           9 PASA-CA              2:09.07    2:05.05 WHT    
    1:00.10 1:04.95                                                
  9 Chan, Philip K            10 TRID-CA                   NT    2:07.12 WHT    
      59.18 1:07.94                                                
 10 Finley, Ivan M             9 RMDA-CA                   NT    2:11.23 WHT    
 -- Morris, Xavier F           9 LDST-CA              2:00.85         DQ        
      57.77 1:05.93                                                
 -- Pan, Perry                 9 TRID-CA                   NT         DQ        
    1:10.29 1:26.31                                                
 -- Liu, Luke Z                9 SPS-CA                    NT         DQ        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.20  BLUE
          41.60  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 38.21
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA                38.65      37.37 BLUE   
  2 Ng, Ivan M                10 DARE-CA                38.57      37.60 BLUE   
  3 He, Jason                 10 TRID-CA                39.18      37.79 BLUE   
  4 Lara, Israel              10 LACT-CA                41.59      39.69 RED    
  5 Orendain, Emilio D        10 LDST-CA                40.76      45.90 WHT    
 -- Marsh, Max                10 WAC-CA                 39.05         DQ        
WHT - Division  
  1 Ho, Matthew L             10 CERR-CA                45.41      40.48 RED    
  2 Tantiga, Kaven G          10 TRID-CA                44.99      44.93 WHT    
  3 Zhu, Austin               10 MPMR-CA                45.43      45.18 WHT    
  4 Maxon, Alex J             10 LKWD-CA                   NT      46.92 WHT    
  5 Marsh, Leland              9 WAC-CA                    NT      47.94 WHT    
  6 Kim, Robin                 9 UNAT-CA                49.42      48.07 WHT    
  7 KO, Joshua                 9 CALI-CA                51.79      49.71 WHT    
  8 Washington, Cliff T        9 LACT-CA              1:00.20      52.73 WHT    
  9 Leung, Jayden K           10 DARE-CA                57.54      52.94 WHT    
 10 Jimenez, Joshue           10 LACT-CA                50.67      53.08 WHT    
 11 Lum, Oliver V             10 LKWD-CA              1:08.21      59.06 WHT    
 12 Liu, Luke Z                9 SPS-CA               1:22.60    1:02.37 WHT    
 13 Han, Isaac                 9 SPS-CA                    NT    1:06.62 WHT    
 14 Morales, Emmanuel         10 PRMT-CA                54.54    1:13.56 WHT    
 -- Jimenez, Diego             9 LACT-CA              1:10.27         DQ        
 -- Cheang, Anson S            9 MPMR-CA                   NT         DQ        
 -- Wang, Vito                 9 TRID-CA                   NT         DQ        
 -- Min, Chris K              10 CALI-CA                   NT         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.40  BLUE
        1:37.60  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:29.41
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Arellano, Jayden O         9 MSAC-CA              1:31.45    1:20.12 BLUE   
      37.69   42.43                                                
  2 Ng, Ivan M                10 DARE-CA              1:33.23    1:29.10 BLUE   
      41.14   47.96                                                
  3 He, Jason                 10 TRID-CA              1:34.36    1:29.52 RED    
      41.09   48.43                                                
  4 Ho, Matthew L             10 CERR-CA              1:34.19    1:33.34 RED    
      43.18   50.16                                                
WHT - Division  
  1 Di, Derek                 10 LKWD-CA                   NT    1:31.97 RED    
      43.87   48.10                                                
  2 Meza, Joseph Z            10 LKWD-CA              1:41.56    1:33.53 RED    
      43.32   50.21                                                
  3 Kim, Robin                 9 UNAT-CA                   NT    1:47.98 WHT    
      49.44   58.54                                                
  4 Washington, Cliff T        9 LACT-CA              2:51.13    2:11.27 WHT    
      57.63 1:13.64                                                
  5 Chow, Kenneth             10 TRID-CA                   NT    2:13.84 WHT    
    1:00.70 1:13.14                                                
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.90  BLUE
        1:34.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:26.91
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 He, Jason                 10 TRID-CA              1:27.13    1:24.55 BLUE   
      40.78   43.77                                                
  2 Zhu, Austin               10 MPMR-CA              1:34.78    1:36.35 WHT    
      43.96   52.39                                                
WHT - Division  
  1 Estrada, Dominic A         9 WAC-CA               1:34.83    1:28.67 RED    
      41.67   47.00                                                
  2 Mattenson, Tyler E        10 LKWD-CA              1:35.87    1:30.71 RED    
  3 Lu, Ryan *                10 DARE-CA              1:41.17    1:34.19 RED    
      47.52   46.67                                                
  4 Meza, Joseph Z            10 LKWD-CA              1:36.15    1:34.21 RED    
      44.51   49.70                                                
  5 Marchlewicz, Brody S      10 OAS-CA               1:39.21    1:36.75 WHT    
      54.43   42.32                                                
  6 Juarez-Razo, Ian          10 OAS-CA               1:39.79    1:36.91 WHT    
      46.91   50.00                                                
  7 Kim, Robin                 9 UNAT-CA              1:43.63    1:37.81 WHT    
      46.66   51.15                                                
  8 Yeung, Aidan P             9 RORA-CA              1:36.12    1:40.57 WHT    
  9 Hong, Max F               10 PASA-CA              1:40.31    1:48.59 WHT    
      54.43   54.16                                                
 10 Finley, Ivan M             9 RMDA-CA              1:56.81    1:48.67 WHT    
      51.80   56.87                                                
 11 Wang, Vito                 9 TRID-CA                   NT    1:50.67 WHT    
 12 Llana, Mariano E           9 PASA-CA                   NT    1:51.39 WHT    
      55.88   55.51                                                
 13 Juarez-Razo, Cameron      10 OAS-CA                    NT    1:57.33 WHT    
      57.08 1:00.25                                                
 14 Jimenez, Diego             9 LACT-CA              2:16.54    1:58.83 WHT    
      57.22 1:01.61                                                
 15 Xu, Simon S                9 RORA-CA                   NT    2:05.51 WHT    
 -- Li, Jordan L              10 TRID-CA              1:48.40         DQ        
      51.73   58.45                                                
 -- Chow, Ethan T             10 SPS-CA                    NT         DQ        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:07.40  BLUE
        3:24.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 3:07.41
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
 -- Lee-Nguyen, Brendan P     10 TRID-CA              3:10.68         DQ        
      42.71   43.56   51.34   38.01                                
WHT - Division  
  1 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA                   NT    2:50.28 BLUE   
      39.79   44.41   48.72   37.36                                
  2 Thomas, William S         10 PASA-CA                   NT    2:55.94 BLUE   
      38.98                   38.35                                
  3 Zhang, Bokai               9 MPMR-CA                   NT    2:57.10 BLUE   
      38.38   45.55   53.43   39.74                                
  4 Di, Derek                 10 LKWD-CA                   NT    3:00.71 BLUE   
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 TRIDENT SWIM CLUB-CA  'A'                         2:30.37    2:25.91        
     1) He, Jason 10                    2) Lee-Nguyen, Brendan P 10       
     3) Tantiga, Kaven G 10             4) Li, Jordan L 10                
       33.32    35.79    46.35    30.45                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.80  BLUE
          33.60  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 30.81
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Smith, Lucas A            12 VKNG-CA                33.20      29.22 BLUE   
  2 Kim, Aiden J              12 RAPD-CA                32.26      29.93 BLUE   
  3 Mosqueda, Andre           11 MSAC-CA                32.38      30.06 BLUE   
  4 Garcia, Cayden J          12 LDST-CA                31.86      30.14 BLUE   
  5 Dyer, Luke L              12 LKWD-CA                31.14      30.19 BLUE   
  6 Shin, Brandon             11 RAPD-CA                32.22      30.45 BLUE   
  7 Martinez, Noah T          12 LKWD-CA                31.04      30.50 BLUE   
  8 Gutierrez, Ulisses        11 WAC-CA                 31.95      31.89 RED    
  9 Valdez, Andy G            12 BAC-CA                 33.38      31.95 RED    
 10 Nunez, Jorge A            12 LACT-CA                31.55      32.42 RED    
 11 Lara, Raul E              11 LACT-CA                33.10      33.28 RED    
WHT - Division  
  1 Quintanar, Logan J        12 LKWD-CA                34.35      31.21 RED    
  2 Lin, Lishen               12 MPMR-CA                44.93      31.30 RED    
  3 Chin, Elijah M            11 MPMR-CA                33.68      31.47 RED    
  4 Xu, James                 12 TRID-CA                   NT      32.30 RED    
  5 Morris III, Glen          11 LDST-CA                34.07      32.38 RED    
  6 Resurreccion, Raiden      11 PRMT-CA                34.89      33.22 RED    
  7 Lucas, Alejandro C        12 COMM-CA                34.43      33.32 RED    
  8 Vida, Kai C               11 LKWD-CA                33.66      33.33 RED    
  9 Galaviz, David A          12 SPS-CA                 34.07      33.68 WHT    
 10 Fearence, Jayjay D        11 VKNG-CA                34.27      33.84 WHT    
 11 Marchen, Kamael           11 WAC-CA                 34.46      33.91 WHT    
 12 Winland, Kody C           12 OAS-CA                 34.72      33.98 WHT    
 13 Ho, Johnathan C           12 CERR-CA                34.76      34.19 WHT    
 13 Drylie, Alex J            11 LKWD-CA                35.13      34.19 WHT    
 15 Weng, Nathan              12 MAX-CA                 35.57      34.45 WHT    
 16 Vu, Christopher M         11 LKWD-CA                35.38      34.79 WHT    
 17 Sarreal, Aidan J          11 RMDA-CA                35.68      34.81 WHT    
 18 HA, Isaiah                11 CALI-CA                37.00      34.83 WHT    
 19 Chang, Anthony            11 TRID-CA                38.05      34.84 WHT    
 20 Lee, Kyle M               11 MAX-CA                 37.90      34.91 WHT    
 21 Qiu, David                11 PASA-CA                37.69      34.96 WHT    
 22 Glynn, Neill J            11 LKWD-CA                34.97      35.16 WHT    
 23 Lin, Roy                  12 TRID-CA                37.66      35.68 WHT    
 24 Goeij, Samuel A           11 SGSG-CA                38.99      35.73 WHT    
 25 Gomez, Aidan A            12 MPMR-CA                35.61      35.93 WHT    
 26 Lee, Caleb Y              11 RAPD-CA                42.22      35.97 WHT    
 27 Lin, Elvis                12 TRID-CA                38.56      36.07 WHT    
 28 To, Khang D               12 MPMR-CA                34.88      36.20 WHT    
 29 Ayala, Jake M             12 BAC-CA                    NT      36.35 WHT    
 30 Gandara, Carlos R         12 RMDA-CA                38.17      36.46 WHT    
 31 Pathak, Devya A           11 TRID-CA                36.05      36.54 WHT    
 32 Alegria, Gabriel N        11 BAC-CA                 41.80      36.73 WHT    
 33 Ybaceta, Kyle N           11 VKNG-CA                37.51      37.10 WHT    
 34 Kwok, Michael K           11 MPMR-CA                36.29      37.18 WHT    
 35 Zhang, Leo                11 TRID-CA                34.91      37.22 WHT    
 36 Bai, Kevin H              12 TRID-CA                39.13      37.31 WHT    
 37 Kim, EJ J                 12 TRID-CA                40.09      37.65 WHT    
 38 Lee, Sean                 11 CALI-CA                39.57      38.11 WHT    
 39 Cao, Richard R            12 TRID-CA                40.21      38.34 WHT    
 40 Liu, Matthew P            11 TRID-CA                39.92      38.71 WHT    
 41 Park, Aiden               11 CALI-CA                50.21      38.85 WHT    
 42 Ritchson, Jeremiah D      11 OAS-CA                 45.05      38.91 WHT    
 43 Kaelon, Kenny D           12 RORA-CA                38.97      39.02 WHT    
 44 Ramos, Angel J            11 COMM-CA                38.78      39.48 WHT    
 45 Mar, Aidan S              12 TRID-CA                41.24      39.79 WHT    
 46 Rubio Jr., Ramon          11 LKWD-CA                38.82      39.91 WHT    
 47 Smorchkova, Ivan N        11 LKWD-CA                40.47      39.94 WHT    
 48 Balderas, Patrick S       11 DARE-CA                40.71      41.67 WHT    
 49 Morales, Nathan M         11 LDST-CA                44.34      41.68 WHT    
 50 Marsh, Alonzo T           12 WAC-CA                 41.36      41.73 WHT    
 51 Mena, Rodrigo J           11 COMM-CA                43.62      41.74 WHT    
 52 Bautista, Danny F         11 PRMT-CA              1:05.06      42.54 WHT    
 53 Young, Evan T             12 SGSG-CA                54.50      42.65 WHT    
 54 Louie, Delton             12 SGSG-CA                   NT      44.58 WHT    
 55 Teng, Jacob               11 TRID-CA                46.84      46.67 WHT    
 56 Corpus, kai K             11 BAC-CA                 57.55      46.70 WHT    
 57 Marsh, Nathan J           12 WAC-CA                 45.35      48.12 WHT    
 58 Lin, Kimi C               11 TRID-CA                47.89      48.51 WHT    
 59 Dong, William S           11 CERR-CA                   NT      49.91 WHT    
 60 Nakagawa, Andrew          11 LKWD-CA                41.54      50.62 WHT    
 61 Qin, Casson               11 TRID-CA              1:04.66    1:06.01 WHT    
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.20  BLUE
        1:12.20  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:06.21
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kim, David M              12 CERR-CA              1:06.33    1:03.82 BLUE   
      30.93   32.89                                                
  2 Santos, Endre T           12 VKNG-CA              1:09.02    1:05.33 BLUE   
  3 Dyer, Luke L              12 LKWD-CA              1:10.80    1:06.46 RED    
  4 Nunez, Jorge A            12 LACT-CA              1:08.30    1:06.53 RED    
  5 Garcia, Cayden J          12 LDST-CA              1:11.06    1:06.75 RED    
      32.13   34.62                                                
  6 Kim, Aiden J              12 RAPD-CA              1:07.62    1:06.83 RED    
      31.78   35.05                                                
  7 Kim, Miles W              12 RMDA-CA              1:09.17    1:06.98 RED    
      32.39   34.59                                                
  8 Guzman, Sam               12 LKWD-CA              1:10.98    1:08.87 RED    
      33.08   35.79                                                
  9 Wang, Reese Q             12 TRID-CA              1:11.57    1:09.37 RED    
      33.08   36.29                                                
 10 Gutierrez, Ulisses        11 WAC-CA               1:12.17    1:09.75 RED    
      33.31   36.44                                                
 11 Rahro, Justin K           12 SPS-CA               1:07.46    1:10.70 RED    
      33.69   37.01                                                
 12 Lara, Raul E              11 LACT-CA              1:12.08    1:11.61 RED    
      34.99   36.62                                                
WHT - Division  
  1 Shin, Brandon             11 RAPD-CA              1:17.37    1:07.44 RED    
      32.07   35.37                                                
  2 Martinez, Noah T          12 LKWD-CA              1:23.63    1:08.15 RED    
      34.53   33.62                                                
  3 Quintanar, Logan J        12 LKWD-CA                   NT    1:10.75 RED    
      33.02   37.73                                                
  4 Tran, Caymin K            12 SGSG-CA              1:16.43    1:11.32 RED    
  5 Marchen, Kamael           11 WAC-CA               1:16.17    1:11.45 RED    
  6 Selloria, Shane A         12 BAC-CA               1:19.14    1:12.01 RED    
      33.33   38.68                                                
  7 Chin, Elijah M            11 MPMR-CA                   NT    1:13.83 WHT    
  8 Morris III, Glen          11 LDST-CA              1:14.01    1:13.96 WHT    
      35.98   37.98                                                
  9 Suarez, Jason             11 COMM-CA              1:22.08    1:14.62 WHT    
      34.58   40.04                                                
 10 Llana, Nathaniel M        11 PASA-CA              1:14.49    1:14.64 WHT    
 11 Fearence, Jayjay D        11 VKNG-CA              1:16.34    1:14.74 WHT    
      36.28   38.46                                                
 12 Pan, James P              12 TRID-CA              1:23.33    1:14.88 WHT    
      35.94   38.94                                                
 13 Noveman, Jacob            11 SPS-CA               1:30.59    1:15.44 WHT    
      36.65   38.79                                                
 14 Wang, Ethan M             11 TRID-CA              1:22.76    1:15.58 WHT    
 15 Weng, Nathan              12 MAX-CA               1:20.86    1:15.78 WHT    
 16 Sarreal, Aidan J          11 RMDA-CA              1:19.47    1:16.51 WHT    
      36.51   40.00                                                
 17 Lopez, Samuel A           12 OAS-CA               1:17.94    1:16.93 WHT    
 18 Vu, Christopher M         11 LKWD-CA              1:19.67    1:18.19 WHT    
 19 Rieng, Josh S             12 VKNG-CA              1:21.67    1:18.88 WHT    
      37.64   41.24                                                
 20 Lee, Caleb Y              11 RAPD-CA                   NT    1:18.91 WHT    
      37.87   41.04                                                
 21 HA, Isaiah                11 CALI-CA              1:24.35    1:19.48 WHT    
      37.65   41.83                                                
 22 Valdez, Gaston M          11 SPS-CA               1:18.68    1:19.73 WHT    
      36.68   43.05                                                
 23 Ho, Ethan S               11 SPS-CA               1:17.63    1:19.80 WHT    
      36.57   43.23                                                
 24 Gomez, Aidan A            12 MPMR-CA                   NT    1:20.80 WHT    
      38.63   42.17                                                
 25 Kwok, Michael K           11 MPMR-CA              1:20.68    1:21.43 WHT    
 26 Gandara, Carlos R         12 RMDA-CA              1:27.79    1:21.47 WHT    
      39.12   42.35                                                
 27 Li, Nick Z                12 MPMR-CA                   NT    1:21.63 WHT    
      41.02   40.61                                                
 28 Shi, Stanley Z            12 LKWD-CA              1:24.56    1:21.69 WHT    
 29 Kaelon, Kenny D           12 RORA-CA              1:25.79    1:22.13 WHT    
      41.23   40.90                                                
 30 Zhang, Leo                11 TRID-CA              1:20.79    1:22.27 WHT    
      38.83   43.44                                                
 31 Lin, Roy                  12 TRID-CA              1:29.29    1:22.42 WHT    
 32 Lin, Elvis                12 TRID-CA              1:27.69    1:25.79 WHT    
      38.01   47.78                                                
 33 Bik, Brian E              11 TRID-CA              1:32.79    1:26.17 WHT    
 34 Pathak, Devya A           11 TRID-CA              1:24.35    1:26.72 WHT    
 35 Ybaceta, Kyle N           11 VKNG-CA              1:37.97    1:28.05 WHT    
 36 Liu, Matthew P            11 TRID-CA              1:30.83    1:30.37 WHT    
      42.79   47.58                                                
 37 Rubio Jr., Ramon          11 LKWD-CA              1:29.23    1:31.22 WHT    
 38 Lee, Sean                 11 CALI-CA              1:26.70    1:31.33 WHT    
 39 Mena, Rodrigo J           11 COMM-CA              1:37.60    1:32.30 WHT    
      44.84   47.46                                                
 40 Marsh, Alonzo T           12 WAC-CA               1:31.09    1:32.41 WHT    
 41 Gordillo, Jayden R        11 LACT-CA              1:37.92    1:34.00 WHT    
      43.39   50.61                                                
 42 Huang, Jason W            12 MPMR-CA                   NT    1:34.24 WHT    
      42.12   52.12                                                
 43 Park, Aiden               11 CALI-CA                   NT    1:35.57 WHT    
 44 Young, Evan T             12 SGSG-CA                   NT    1:35.79 WHT    
 45 Bautista, Danny F         11 PRMT-CA              1:43.98    1:39.08 WHT    
      47.18   51.90                                                
 46 Kim, Jude B               11 CERR-CA                   NT    1:39.57 WHT    
      45.05   54.52                                                
 47 Cheung, Christopher J     11 TRID-CA              1:41.01    1:40.38 WHT    
      47.55   52.83                                                
 48 Zhao, Will                12 TRID-CA              1:32.95    1:44.23 WHT    
      49.06   55.17                                                
 49 Le, Josh T                12 TRID-CA              1:38.21    1:48.85 WHT    
      50.74   58.11                                                
 50 Lin, Kimi C               11 TRID-CA              1:46.19    1:49.56 WHT    
 51 Orozco, Jorge D           12 LACT-CA              2:04.58    1:50.81 WHT    
 52 Marsh, Nathan J           12 WAC-CA               1:36.63    1:51.87 WHT    
 -- Xu, James                 12 TRID-CA                   NT         DQ        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:24.60  BLUE
        2:37.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:24.61
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Santos, Endre T           12 VKNG-CA              2:25.38    2:21.66 BLUE   
      31.54   36.03   37.55   36.54                                
  2 Kim, Miles W              12 RMDA-CA              2:31.34    2:23.12 BLUE   
      31.64   35.50   38.93   37.05                                
  3 Dyer, Luke L              12 LKWD-CA              2:37.64    2:24.34 BLUE   
      32.35   37.62   38.75   35.62                                
  4 Apostol, Jazen F          11 CERR-CA              2:26.46    2:25.16 RED    
      31.77   37.60   39.23   36.56                                
  5 Kim, Aiden J              12 RAPD-CA              2:30.95    2:27.83 RED    
      32.83   37.70   39.37   37.93                                
WHT - Division  
  1 Lim, Ronald               12 PASA-CA                   NT    2:14.54 BLUE   
      30.01   34.65   34.92   34.96                                
  2 Smith, Lucas A            12 VKNG-CA              2:40.60    2:21.37 BLUE   
      31.46   35.21   36.84   37.86                                
  3 Loza, Kristian M          11 OAS-CA               2:43.37    2:36.17 RED    
      35.60   39.89   41.01   39.67                                
  4 Garcia, Cayden J          12 LDST-CA              2:40.92    2:36.54 RED    
      35.22   40.68   42.47   38.17                                
  5 Resurreccion, Raiden      11 PRMT-CA              2:52.97    2:39.86 WHT    
      36.54   43.00   42.37   37.95                                
  6 Chen, Ethan               11 TRID-CA              3:42.97    2:40.60 WHT    
      34.48   42.08   44.37   39.67                                
  7 Fearence, Jayjay D        11 VKNG-CA                   NT    2:41.75 WHT    
      35.92   41.33   43.81   40.69                                
  8 Carabantes, Christopher   12 LACT-CA              2:45.62    2:45.96 WHT    
    1:21.51                   41.39                                
  9 HA, Isaiah                11 CALI-CA              2:57.60    2:51.36 WHT    
      38.53   45.19   47.14   40.50                                
 10 Acuna, AJ                 11 TRID-CA              2:55.47    2:52.95 WHT    
      40.52   44.40   45.20   42.83                                
 11 Lee, Kyle M               11 MAX-CA               2:42.41    2:54.91 WHT    
      38.24   45.87   48.09   42.71                                
 12 Chen, Samuel T            11 RMDA-CA              2:57.50    2:56.98 WHT    
      39.43   45.68   46.79   45.08                                
 13 Lee, William O            12 TRID-CA              3:06.21    3:01.12 WHT    
      42.16   45.62   48.99   44.35                                
 14 Lee, Sean                 11 CALI-CA              3:18.12    3:11.62 WHT    
      43.23   50.08   51.17   47.14                                
 15 Bik, Brian E              11 TRID-CA              3:19.74    3:15.04 WHT    
      43.71   52.58   53.48   45.27                                
 16 Liu, Matthew P            11 TRID-CA              3:17.71    3:15.11 WHT    
      44.43   50.56   51.53   48.59                                
 17 Rubio Jr., Ramon          11 LKWD-CA              3:12.88    3:23.50 WHT    
                      53.27   48.84                                
 18 Young, Evan T             12 SGSG-CA                   NT    3:30.61 WHT    
      46.77   51.71   56.27   55.86                                
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.60  BLUE
          40.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 36.61
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Zhang, Anthony Y          11 TRID-CA                38.65      33.40 BLUE   
  2 Selloria, Shane A         12 BAC-CA                 38.68      35.59 BLUE   
  3 Wang, Reese Q             12 TRID-CA                39.63      35.91 BLUE   
  4 Velasco, Gian K           11 OAS-CA                 36.66      36.67 RED    
  5 Apostol, Jazen F          11 CERR-CA                37.80      36.84 RED    
  6 Rahro, Justin K           12 SPS-CA                 38.52      37.26 RED    
  7 Dyer, Luke L              12 LKWD-CA                39.34      37.37 RED    
  8 Martinez, Noah T          12 LKWD-CA                38.17      37.45 RED    
  9 Nunez, Jorge A            12 LACT-CA                39.65      37.86 RED    
 10 Ho, Ethan S               11 SPS-CA                 39.09      37.98 RED    
 11 Huynh, Jason              12 UN-05-CA               39.06      39.78 RED    
WHT - Division  
  1 Santos, Endre T           12 VKNG-CA                47.48      34.67 BLUE   
  2 Tran, Caymin K            12 SGSG-CA                40.45      36.84 RED    
  3 Gasparyan, Vartan         12 TRID-CA                40.09      37.89 RED    
  4 Llana, Nathaniel M        11 PASA-CA                41.53      38.19 RED    
  5 Lee, Caleb Y              11 RAPD-CA                   NT      38.86 RED    
  6 Lopez, Samuel A           12 OAS-CA                 42.21      39.03 RED    
  7 Galaviz, David A          12 SPS-CA                 41.39      39.41 RED    
  8 Fearence, Jayjay D        11 VKNG-CA                47.45      40.05 WHT    
  9 Lara, Raul E              11 LACT-CA                40.69      40.26 WHT    
 10 Vida, Kai C               11 LKWD-CA                43.96      40.42 WHT    
 11 Suarez, Jason             11 COMM-CA                43.29      40.44 WHT    
 12 HA, Isaiah                11 CALI-CA                48.61      40.54 WHT    
 13 Valdez, Gaston M          11 SPS-CA                    NT      40.75 WHT    
 14 Wang, Ethan M             11 TRID-CA                43.05      40.88 WHT    
 15 Kim, Tevin                11 UNAT-CA                40.39      41.06 WHT    
 16 Quintanar, Logan J        12 LKWD-CA                46.02      41.33 WHT    
 17 Shi, Stanley Z            12 LKWD-CA                43.56      41.34 WHT    
 18 Sarreal, Aidan J          11 RMDA-CA                47.60      41.67 WHT    
 19 Zhang, Leo                11 TRID-CA                43.74      41.73 WHT    
 20 Chin, Elijah M            11 MPMR-CA                43.25      41.86 WHT    
 21 Morris III, Glen          11 LDST-CA                45.41      42.24 WHT    
 22 Zhang, Daniel L           12 MAX-CA                    NT      44.03 WHT    
 23 Li, Nick Z                12 MPMR-CA                44.81      44.19 WHT    
 24 DU, Wincent V             12 UN-CA                  45.89      44.61 WHT    
 25 Ybaceta, Kyle N           11 VKNG-CA                45.29      44.82 WHT    
 26 Goeij, Samuel A           11 SGSG-CA                49.58      44.92 WHT    
 27 Kwok, Michael K           11 MPMR-CA                47.56      44.94 WHT    
 28 Gandara, Carlos R         12 RMDA-CA                49.16      45.62 WHT    
 29 Zhao, Will                12 TRID-CA                46.90      46.02 WHT    
 30 Gomez, Aidan A            12 MPMR-CA                49.60      46.07 WHT    
 31 Huang, Jason W            12 MPMR-CA                   NT      46.68 WHT    
 32 Acuna, AJ                 11 TRID-CA                47.11      47.15 WHT    
 33 Glynn, Neill J            11 LKWD-CA                49.24      47.62 WHT    
 34 Gordillo, Jayden R        11 LACT-CA                55.75      48.09 WHT    
 35 Kaelon, Kenny D           12 RORA-CA                45.85      48.92 WHT    
 36 Louie, Delton             12 SGSG-CA                   NT      49.19 WHT    
 37 Liu, Matthew P            11 TRID-CA                53.91      49.59 WHT    
 38 Marsh, Alonzo T           12 WAC-CA                 51.41      51.36 WHT    
 39 Park, Aiden               11 CALI-CA              1:02.65      51.75 WHT    
 40 Young, Evan T             12 SGSG-CA              1:04.21      52.47 WHT    
 41 Mena, Rodrigo J           11 COMM-CA                59.11      52.88 WHT    
 42 Cheung, Christopher J     11 TRID-CA                   NT      54.11 WHT    
 43 Orozco, Jorge D           12 LACT-CA              1:14.90      55.02 WHT    
 44 Lin, Kimi C               11 TRID-CA                55.29      58.58 WHT    
 45 Marsh, Nathan J           12 WAC-CA                 56.40    1:01.40 WHT    
 46 Qin, Casson               11 TRID-CA                   NT    1:05.87 WHT    
 47 Bautista, Danny F         11 PRMT-CA              1:32.64    1:08.05 WHT    
 -- Lee, Sean                 11 CALI-CA                44.97         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:20.50  BLUE
        1:28.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:20.51
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kim, Miles W              12 RMDA-CA              1:22.08    1:16.41 BLUE   
      36.97   39.44                                                
  2 Apostol, Jazen F          11 CERR-CA              1:22.22    1:20.42 BLUE   
      40.28   40.14                                                
  3 Tran, Caymin K            12 SGSG-CA              1:24.06    1:22.30 RED    
      40.46   41.84                                                
  4 Nunez, Jorge A            12 LACT-CA              1:26.45    1:23.27 RED    
  5 Chen, Samuel T            11 RMDA-CA              1:28.00    1:24.67 RED    
      39.82   44.85                                                
  6 Kim, Tevin                11 UNAT-CA              1:25.80    1:29.62 WHT    
      43.56   46.06                                                
WHT - Division  
  1 Kim, David M              12 CERR-CA                   NT    1:14.58 BLUE   
    1:18.62                                                        
  2 Smith, Lucas A            12 VKNG-CA              1:31.67    1:15.36 BLUE   
      36.60   38.76                                                
  3 Dyer, Luke L              12 LKWD-CA              1:34.40    1:21.45 RED    
      39.80   41.65                                                
  4 Lee, Caleb Y              11 RAPD-CA                   NT    1:24.53 RED    
      40.63   43.90                                                
  5 Carabantes, Christopher   12 LACT-CA              1:30.56    1:25.31 RED    
      42.19   43.12                                                
  6 Ho, Johnathan C           12 CERR-CA              1:28.51    1:25.86 RED    
      40.87   44.99                                                
  7 Resurreccion, Raiden      11 PRMT-CA              1:58.65    1:27.05 RED    
      42.58   44.47                                                
  8 Sarreal, Aidan J          11 RMDA-CA              1:33.73    1:27.62 RED    
      42.79   44.83                                                
  9 Alegria, Gabriel N        11 BAC-CA               1:49.59    1:27.89 RED    
      42.48   45.41                                                
 10 Vida, Kai C               11 LKWD-CA                   NT    1:27.91 RED    
      42.75   45.16                                                
 11 Drylie, Alex J            11 LKWD-CA              1:33.61    1:30.85 WHT    
      44.28   46.57                                                
 12 Zhang, Leo                11 TRID-CA              1:33.11    1:32.50 WHT    
      44.75   47.75                                                
 13 Rubio Jr., Ramon          11 LKWD-CA              1:33.59    1:33.03 WHT    
      45.17   47.86                                                
 14 Lee, William O            12 TRID-CA              1:37.08    1:33.86 WHT    
      46.27   47.59                                                
 15 Pathak, Devya A           11 TRID-CA              1:46.77    1:37.29 WHT    
      48.09   49.20                                                
 16 Kwok, Michael K           11 MPMR-CA              1:41.29    1:37.31 WHT    
      48.63   48.68                                                
 17 Bik, Brian E              11 TRID-CA              1:43.78    1:39.66 WHT    
      49.85   49.81                                                
 18 Morales, Nathan M         11 LDST-CA              1:52.10    1:45.70 WHT    
      51.36   54.34                                                
 19 Mar, Aidan S              12 TRID-CA              1:48.04    1:47.65 WHT    
      53.07   54.58                                                
 20 Dong, William S           11 CERR-CA                   NT    1:54.62 WHT    
      53.55 1:01.07                                                
 21 Balderas, Patrick S       11 DARE-CA              1:59.07    1:55.60 WHT    
      57.65   57.95                                                
 22 Corpus, kai K             11 BAC-CA               2:11.75    2:00.83 WHT    
      56.74 1:04.09                                                
 -- Bai, Kevin H              12 TRID-CA                   NT         DQ        
      48.92   55.91                                                
 -- Xu, James                 12 TRID-CA                   NT         DQ        
      41.73   40.91                                                
 -- Ayala, Jake M             12 BAC-CA                    NT         DQ        
      53.26   55.48                                                
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          41.00  BLUE
          44.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 41.01
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Shin, Brandon             11 RAPD-CA                42.46      37.14 BLUE   
  2 Gutierrez, Ulisses        11 WAC-CA                 41.72      40.13 BLUE   
  3 Guzman, Sam               12 LKWD-CA                41.85      40.93 BLUE   
  4 Velasco, Gian K           11 OAS-CA                 41.85      41.80 RED    
  5 Finley, Bryan N           12 RMDA-CA                43.95      42.14 RED    
  6 Loza, Kristian M          11 OAS-CA                 41.70      43.08 RED    
  7 Lara, Raul E              11 LACT-CA                43.36      44.43 RED    
  8 Lucas, Alejandro C        12 COMM-CA                44.37      44.52 RED    
  9 Cruz, Billy B             11 COMM-CA                44.51      44.63 RED    
 10 Qiu, David                11 PASA-CA                44.07      45.38 WHT    
WHT - Division  
  1 Valdez, Andy G            12 BAC-CA                 47.92      41.48 RED    
  2 Vu, Christopher M         11 LKWD-CA                45.51      42.13 RED    
  3 Lim, Ronald               12 PASA-CA                46.48      42.47 RED    
  4 Lin, Lishen               12 MPMR-CA                   NT      42.64 RED    
  5 Quintanar, Logan J        12 LKWD-CA                47.67      44.25 RED    
  6 Chin, Elijah M            11 MPMR-CA                48.35      44.34 RED    
  7 Park, Aiden               11 CALI-CA                59.92      44.55 RED    
  8 Chen, Ethan               11 TRID-CA                45.22      45.62 WHT    
  9 Glynn, Neill J            11 LKWD-CA                49.97      45.75 WHT    
 10 Gomez, Aidan A            12 MPMR-CA                45.66      45.92 WHT    
 11 Vida, Kai C               11 LKWD-CA                   NT      46.05 WHT    
 12 Fearence, Jayjay D        11 VKNG-CA                48.11      46.18 WHT    
 13 Goeij, Samuel A           11 SGSG-CA                46.80      47.25 WHT    
 14 Morris III, Glen          11 LDST-CA                49.84      47.27 WHT    
 15 Carabantes, Christopher   12 LACT-CA                44.81      47.59 WHT    
 16 Kim, Tevin                11 UNAT-CA                46.86      47.64 WHT    
 17 To, Khang D               12 MPMR-CA                   NT      47.75 WHT    
 18 Nunez, Jorge A            12 LACT-CA                45.05      47.76 WHT    
 19 Zhang, Leo                11 TRID-CA                48.02      48.71 WHT    
 19 Alegria, Gabriel N        11 BAC-CA                    NT      48.71 WHT    
 21 Lin, Roy                  12 TRID-CA                   NT      49.15 WHT    
 22 Lee, Sean                 11 CALI-CA                48.48      49.35 WHT    
 23 Marsh, Nathan J           12 WAC-CA                 48.81      49.49 WHT    
 24 Liu, Matthew P            11 TRID-CA                48.87      49.53 WHT    
 25 Cao, Richard R            12 TRID-CA                   NT      50.37 WHT    
 26 Gandara, Carlos R         12 RMDA-CA                59.87      50.42 WHT    
 27 Chen, Samuel T            11 RMDA-CA                50.84      50.50 WHT    
 28 Bai, Kevin H              12 TRID-CA                57.44      50.88 WHT    
 29 Dong, William S           11 CERR-CA                   NT      51.38 WHT    
 30 Kim, EJ J                 12 TRID-CA                53.82      51.45 WHT    
 31 Smorchkova, Ivan N        11 LKWD-CA                52.45      52.51 WHT    
 31 Kaelon, Kenny D           12 RORA-CA                55.38      52.51 WHT    
 33 HA, Isaiah                11 CALI-CA                54.83      53.19 WHT    
 34 Acuna, AJ                 11 TRID-CA                51.10      53.38 WHT    
 35 Weng, Nathan              12 MAX-CA                 58.90      53.70 WHT    
 36 Ybaceta, Kyle N           11 VKNG-CA                55.25      54.31 WHT    
 37 Lee, William O            12 TRID-CA                56.64      55.89 WHT    
 38 Ramos, Angel J            11 COMM-CA                53.42      55.91 WHT    
 39 Ritchson, Jeremiah D      11 OAS-CA                 56.86      55.98 WHT    
 40 Corpus, kai K             11 BAC-CA                    NT      57.00 WHT    
 41 Lin, Elvis                12 TRID-CA                   NT      57.33 WHT    
 42 Morales, Nathan M         11 LDST-CA                   NT      59.15 WHT    
 43 Nakagawa, Andrew          11 LKWD-CA                   NT      59.23 WHT    
 44 Chang, Anthony            11 TRID-CA                55.36    1:00.35 WHT    
 45 Mena, Rodrigo J           11 COMM-CA              1:00.91    1:00.83 WHT    
 46 Qin, Casson               11 TRID-CA                   NT    1:05.80 WHT    
 -- Tran, Caymin K            12 SGSG-CA                47.01         DQ        
 -- Mar, Aidan S              12 TRID-CA                   NT         DQ        
 -- Teng, Jacob               11 TRID-CA                57.88         DQ        
 -- Winland, Kody C           12 OAS-CA                 49.15         DQ        
 -- Cheung, Christopher J     11 TRID-CA                   NT         DQ        
 -- Marsh, Alonzo T           12 WAC-CA                    NT         DQ        
 -- Martinez, Noah T          12 LKWD-CA                45.00         DQ        
 -- Lin, Kimi C               11 TRID-CA              1:01.81         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:29.00  BLUE
        1:37.10  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:29.01
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Gutierrez, Ulisses        11 WAC-CA               1:33.50    1:27.89 BLUE   
      41.53   46.36                                                
  2 Guzman, Sam               12 LKWD-CA              1:33.21    1:28.08 BLUE   
      42.49   45.59                                                
  3 Ho, Johnathan C           12 CERR-CA              1:32.11    1:30.91 RED    
      45.20   45.71                                                
  4 Llana, Nathaniel M        11 PASA-CA              1:35.12    1:32.70 RED    
  5 Huynh, Jason              12 UN-05-CA             1:35.24    1:35.68 RED    
WHT - Division  
  1 Santos, Endre T           12 VKNG-CA              1:48.86    1:22.60 BLUE   
      39.22   43.38                                                
  2 Lim, Ronald               12 PASA-CA                   NT    1:27.60 BLUE   
      41.09   46.51                                                
  3 Vu, Christopher M         11 LKWD-CA              1:38.14    1:33.07 RED    
      44.24   48.83                                                
  4 Ho, Ethan S               11 SPS-CA               1:39.71    1:36.00 RED    
      44.54   51.46                                                
  5 Finley, Bryan N           12 RMDA-CA              1:49.12    1:36.71 RED    
      45.64   51.07                                                
  6 Pan, James P              12 TRID-CA                   NT    1:37.39 WHT    
      46.01   51.38                                                
  7 Chen, Ethan               11 TRID-CA              1:42.66    1:37.73 WHT    
      48.28   49.45                                                
  8 Rieng, Josh S             12 VKNG-CA              1:43.05    1:37.93 WHT    
      47.23   50.70                                                
  9 DU, Wincent V             12 UN-CA                1:42.96    1:38.99 WHT    
      46.09   52.90                                                
 10 Goeij, Samuel A           11 SGSG-CA              1:45.70    1:39.36 WHT    
 11 Glynn, Neill J            11 LKWD-CA              1:39.02    1:40.11 WHT    
      47.19   52.92                                                
 12 Lee, Kyle M               11 MAX-CA               1:40.17    1:40.20 WHT    
 13 Noveman, Jacob            11 SPS-CA                    NT    1:40.83 WHT    
      48.91   51.92                                                
 14 Park, Aiden               11 CALI-CA                   NT    1:41.32 WHT    
 15 Gasparyan, Vartan         12 TRID-CA              1:46.69    1:43.20 WHT    
 16 Kim, Tevin                11 UNAT-CA              1:38.78    1:43.57 WHT    
 17 Bik, Brian E              11 TRID-CA              1:45.85    1:43.64 WHT    
 18 Lee, Sean                 11 CALI-CA                   NT    1:44.76 WHT    
      50.64   54.12                                                
 19 Marsh, Nathan J           12 WAC-CA                    NT    1:48.97 WHT    
      51.68   57.29                                                
 20 Acuna, AJ                 11 TRID-CA              1:53.26    1:52.99 WHT    
 21 Huang, Jason W            12 MPMR-CA                   NT    1:53.55 WHT    
 22 Liu, Matthew P            11 TRID-CA              1:56.58    1:53.86 WHT    
      54.21   59.65                                                
 23 HA, Isaiah                11 CALI-CA                   NT    1:54.95 WHT    
 24 Ke, Ryan                  11 RORA-CA                   NT    2:05.36 WHT    
    1:01.29 1:04.07                                                
 25 Le, Josh T                12 TRID-CA                   NT    2:14.00 WHT    
 -- Cheung, Christopher J     11 TRID-CA                   NT         DQ        
    1:01.31 1:11.32                                                
 -- Apostol, Jazen F          11 CERR-CA              1:46.12         DQ        
      40.98   45.16                                                
 -- Gomez, Aidan A            12 MPMR-CA                   NT         DQ        
      45.56   51.31                                                
 -- Kim, Jude B               11 CERR-CA                   NT         DQ        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.50  BLUE
          37.70  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 34.51
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nunez, Jorge A            12 LACT-CA                35.32      33.63 BLUE   
  2 Kim, David M              12 CERR-CA                35.60      34.63 RED    
  3 Kim, Aiden J              12 RAPD-CA                36.50      35.44 RED    
  4 Ho, Johnathan C           12 CERR-CA                36.87      36.62 RED    
  5 Rahro, Justin K           12 SPS-CA                 36.13      36.71 RED    
  6 Huynh, Jason              12 UN-05-CA               37.29      36.94 RED    
WHT - Division  
  1 Shin, Brandon             11 RAPD-CA                39.57      33.52 BLUE   
  2 Xu, James                 12 TRID-CA                   NT      37.29 RED    
  3 Garcia, Cayden J          12 LDST-CA                38.48      37.37 RED    
  4 Fearence, Jayjay D        11 VKNG-CA                40.05      37.69 RED    
  5 Gasparyan, Vartan         12 TRID-CA                40.63      37.78 WHT    
  6 Selloria, Shane A         12 BAC-CA                 41.07      37.87 WHT    
  7 Guzman, Sam               12 LKWD-CA                38.16      37.95 WHT    
  8 Wang, Reese Q             12 TRID-CA                   NT      38.15 WHT    
  9 Morris III, Glen          11 LDST-CA                41.85      38.22 WHT    
 10 Martinez, Noah T          12 LKWD-CA                40.52      38.25 WHT    
 11 Vida, Kai C               11 LKWD-CA                45.66      38.81 WHT    
 12 Suarez, Jason             11 COMM-CA                41.02      39.55 WHT    
 13 Sarreal, Aidan J          11 RMDA-CA                43.17      40.03 WHT    
 14 Quintanar, Logan J        12 LKWD-CA                45.56      40.20 WHT    
 15 Chin, Elijah M            11 MPMR-CA                44.15      40.31 WHT    
 16 Lee, Kyle M               11 MAX-CA                 40.68      40.84 WHT    
 17 Chen, Ethan               11 TRID-CA                40.31      40.89 WHT    
 18 Kwok, Michael K           11 MPMR-CA                41.52      41.25 WHT    
 19 Galaviz, David A          12 SPS-CA                 41.00      41.56 WHT    
 20 Valdez, Gaston M          11 SPS-CA                    NT      41.95 WHT    
 21 Glynn, Neill J            11 LKWD-CA                41.09      42.20 WHT    
 22 Gandara, Carlos R         12 RMDA-CA                46.15      42.59 WHT    
 23 Pan, James P              12 TRID-CA                43.74      42.61 WHT    
 24 Goeij, Samuel A           11 SGSG-CA                44.27      43.21 WHT    
 25 Lin, Roy                  12 TRID-CA                46.71      43.56 WHT    
 26 Ybaceta, Kyle N           11 VKNG-CA                43.37      44.18 WHT    
 27 Wang, Ethan M             11 TRID-CA                46.13      44.46 WHT    
 28 Lopez, Samuel A           12 OAS-CA                    NT      45.24 WHT    
 29 Kim, Tevin                11 UNAT-CA                44.64      45.35 WHT    
 30 Lara, Raul E              11 LACT-CA                57.03      45.47 WHT    
 31 Zhang, Daniel L           12 MAX-CA                    NT      45.54 WHT    
 32 Weng, Nathan              12 MAX-CA                 47.60      47.13 WHT    
 33 Shi, Stanley Z            12 LKWD-CA                45.27      47.55 WHT    
 34 Gordillo, Jayden R        11 LACT-CA                47.81      51.03 WHT    
 35 DU, Wincent V             12 UN-CA                  52.98      51.83 WHT    
 36 Rubio Jr., Ramon          11 LKWD-CA                47.62      52.26 WHT    
 37 Mena, Rodrigo J           11 COMM-CA                57.68      55.47 WHT    
 38 Teng, Jacob               11 TRID-CA              1:00.55      56.07 WHT    
 39 Le, Josh T                12 TRID-CA                55.02    1:00.47 WHT    
 40 Ke, Ryan                  11 RORA-CA                   NT    1:05.15 WHT    
 41 Young, Evan T             12 SGSG-CA              1:18.67    1:06.17 WHT    
 -- Pathak, Devya A           11 TRID-CA                44.88         DQ        
 -- Lin, Elvis                12 TRID-CA                50.21         DQ        
 -- Marsh, Alonzo T           12 WAC-CA                    NT         DQ        
 -- Tran, Caymin K            12 SGSG-CA                42.72         DQ        
 -- Orozco, Jorge D           12 LACT-CA              1:16.21         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:18.20  BLUE
        1:25.30  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:18.21
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Shin, Brandon             11 RAPD-CA              1:21.74    1:19.78 RED    
      36.99   42.79                                                
  2 Garcia, Cayden J          12 LDST-CA              1:25.19    1:25.92 WHT    
      39.98   45.94                                                
WHT - Division  
  1 Zhang, Anthony Y          11 TRID-CA                   NT    1:13.15 BLUE   
      32.47   40.68                                                
  2 Guzman, Sam               12 LKWD-CA              1:38.97    1:22.58 RED    
      39.30   43.28                                                
  3 Kim, David M              12 CERR-CA                   NT    1:23.45 RED    
      38.43   45.02                                                
  4 Santos, Endre T           12 VKNG-CA              1:30.70    1:26.97 WHT    
      40.26   46.71                                                
  5 Morris III, Glen          11 LDST-CA              1:41.74    1:34.73 WHT    
      41.38   53.35                                                
  6 Balderas, Patrick S       11 DARE-CA                   NT    1:34.75 WHT    
      43.35   51.40                                                
  7 Chang, Anthony            11 TRID-CA              2:14.92    1:37.69 WHT    
      46.31   51.38                                                
  8 Ybaceta, Kyle N           11 VKNG-CA              1:47.65    1:37.82 WHT    
      45.05   52.77                                                
  9 Kim, EJ J                 12 TRID-CA                   NT    1:45.92 WHT    
      47.64   58.28                                                
 10 Mena, Rodrigo J           11 COMM-CA              2:13.95    1:57.23 WHT    
      57.37   59.86                                                
 11 Acuna, AJ                 11 TRID-CA                   NT    2:09.29 WHT    
    1:00.39 1:08.90                                                
 -- Pathak, Devya A           11 TRID-CA              1:37.93         DQ        
      43.91   54.61                                                
 -- Bik, Brian E              11 TRID-CA              2:24.70         DQ        
      55.97 1:09.95                                                
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  BLUE
        1:24.70  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:17.71
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kim, Miles W              12 RMDA-CA              1:20.68    1:15.89 BLUE   
      35.32   40.57                                                
  2 Valdez, Andy G            12 BAC-CA               1:23.10    1:17.83 RED    
      36.39   41.44                                                
  3 Guzman, Sam               12 LKWD-CA              1:20.45    1:18.02 RED    
      37.31   40.71                                                
  4 Velasco, Gian K           11 OAS-CA               1:18.99    1:18.03 RED    
      36.65   41.38                                                
  5 Gutierrez, Ulisses        11 WAC-CA               1:21.36    1:18.99 RED    
      37.16   41.83                                                
WHT - Division  
  1 Finley, Bryan N           12 RMDA-CA              1:26.17    1:14.60 BLUE   
      33.18   41.42                                                
  2 Martinez, Noah T          12 LKWD-CA              1:25.67    1:16.88 BLUE   
      36.36   40.52                                                
  3 Ho, Johnathan C           12 CERR-CA              1:26.22    1:18.78 RED    
      37.33   41.45                                                
  4 Tran, Caymin K            12 SGSG-CA              1:28.74    1:22.75 RED    
      39.34   43.41                                                
  5 Mosqueda, Andre           11 MSAC-CA                   NT    1:23.44 RED    
      41.07   42.37                                                
  6 Vu, Christopher M         11 LKWD-CA              1:26.08    1:24.40 RED    
      41.35   43.05                                                
  7 Xu, James                 12 TRID-CA                   NT    1:24.56 RED    
      38.27   46.29                                                
  8 Marchen, Kamael           11 WAC-CA               1:27.64    1:25.01 WHT    
      40.99   44.02                                                
  9 Chen, Ethan               11 TRID-CA              1:26.56    1:25.53 WHT    
      39.04   46.49                                                
 10 Lin, Lishen               12 MPMR-CA                   NT    1:25.99 WHT    
      41.88   44.11                                                
 11 Chin, Elijah M            11 MPMR-CA              1:33.68    1:26.59 WHT    
      40.33   46.26                                                
 12 Winland, Kody C           12 OAS-CA               1:36.59    1:27.57 WHT    
      40.79   46.78                                                
 13 Lee, Kyle M               11 MAX-CA               1:37.26    1:28.24 WHT    
      42.74   45.50                                                
 14 Goeij, Samuel A           11 SGSG-CA              1:40.26    1:31.52 WHT    
      44.28   47.24                                                
 15 Glynn, Neill J            11 LKWD-CA              1:27.49    1:32.06 WHT    
      44.83   47.23                                                
 16 Kim, Tevin                11 UNAT-CA              1:28.91    1:32.07 WHT    
      45.09   46.98                                                
 17 Lucas, Alejandro C        12 COMM-CA              1:37.18    1:32.22 WHT    
      44.31   47.91                                                
 18 Lara, Raul E              11 LACT-CA              1:39.83    1:32.30 WHT    
      46.09   46.21                                                
 19 Gandara, Carlos R         12 RMDA-CA                   NT    1:32.31 WHT    
      43.82   48.49                                                
 20 Sarreal, Aidan J          11 RMDA-CA              1:36.72    1:33.27 WHT    
      42.29   50.98                                                
 21 Drylie, Alex J            11 LKWD-CA              1:32.51    1:33.41 WHT    
      44.60   48.81                                                
 22 Weng, Nathan              12 MAX-CA               1:42.58    1:34.48 WHT    
      45.41   49.07                                                
 23 Kwok, Michael K           11 MPMR-CA              1:34.94    1:35.50 WHT    
      46.11   49.39                                                
 24 To, Khang D               12 MPMR-CA              1:36.69    1:38.07 WHT    
      48.19   49.88                                                
 25 Ritchson, Jeremiah D      11 OAS-CA                    NT    1:41.54 WHT    
      49.19   52.35                                                
 26 Teng, Jacob               11 TRID-CA              2:02.77    1:51.93 WHT    
      50.91 1:01.02                                                
 27 Nakagawa, Andrew          11 LKWD-CA              1:55.82    1:56.56 WHT    
      57.05   59.51                                                
 -- Ramos, Angel J            11 COMM-CA                   NT         DQ        
      45.29   52.53                                                
 -- Kaelon, Kenny D           12 RORA-CA              1:40.71         DQ        
      49.99   50.74                                                
 -- Cheung, Christopher J     11 TRID-CA                   NT         DQ        
      54.98                                                        
 -- Gordillo, Jayden R        11 LACT-CA                   NT         DQ        
      47.95   57.80                                                
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:46.50  BLUE
        3:01.70  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:46.51
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Zhang, Anthony Y          11 TRID-CA              2:46.95    2:28.88 BLUE   
      32.36   37.44   45.20   33.88                                
  2 Kim, Aiden J              12 RAPD-CA              2:47.62    2:44.77 BLUE   
      35.96   39.11   50.34   39.36                                
  3 Marchen, Kamael           11 WAC-CA               2:58.91    2:56.34 RED    
    2:18.66   37.68                                                
  4 Ho, Johnathan C           12 CERR-CA              2:55.01    2:56.73 RED    
      40.26   47.75   50.65   38.07                                
  5 Chen, Ethan               11 TRID-CA              3:00.80    3:05.29 WHT    
      42.15   47.00   55.82   40.32                                
 -- Kim, Miles W              12 RMDA-CA              2:56.51         DQ        
WHT - Division  
  1 Garcia, Cayden J          12 LDST-CA                   NT    2:44.51 BLUE   
  2 Apostol, Jazen F          11 CERR-CA              3:01.81    2:48.47 RED    
  3 Ocean, Howard W           11 RMDA-CA                   NT    2:55.26 RED    
      40.09   46.03   52.56   36.58                                
  4 Vu, Christopher M         11 LKWD-CA              3:07.53    2:56.11 RED    
      39.58   47.06   47.97   41.50                                
  5 Lee, Kyle M               11 MAX-CA               3:03.15    3:08.00 WHT    
      42.32   49.33   55.13   41.22                                
  6 Zhang, Leo                11 TRID-CA              3:21.34    3:15.69 WHT    
      43.60   51.45   55.49   45.15                                
  7 Li, Nick Z                12 MPMR-CA                   NT    3:19.62 WHT    
  8 Acuna, AJ                 11 TRID-CA              3:33.92    3:31.80 WHT    
    1:00.30   50.57   56.63   44.30                                
  9 Zhao, Will                12 TRID-CA                   NT    3:43.00 WHT    
      54.33   55.58   58.07   55.02                                
 10 Rubio Jr., Ramon          11 LKWD-CA              3:56.56    3:47.40 WHT    
                    1:56.48                                        
 -- Noveman, Jacob            11 SPS-CA               3:30.86         DQ        
                      55.66   41.94                                
 -- Vida, Kai C               11 LKWD-CA              3:16.42         DQ        
    1:31.65                                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 TRIDENT SWIM CLUB-CA  'B'                         2:27.62    2:26.32        
     1) Gasparyan, Vartan 12            2) Acuna, AJ 11                   
     3) Zhang, Leo 11                   4) Pathak, Devya A 11             
       35.14    34.05    40.87    36.26                                    
  2 TRIDENT SWIM CLUB-CA  'C'                              NT    2:40.87        
     1) Liu, Matthew P 11               2) Wang, Ethan M 11               
     3) Zhao, Will 12                   4) Le, Josh T 12                  
       35.74    40.37    41.33    43.43                                    
 -- TRIDENT SWIM CLUB-CA  'A'                         2:08.09         DQ        
     1) Zhang, Anthony Y 11             2) Wang, Reese Q 12               
     3) Xu, James 12                    4) Chen, Ethan 11                 
       27.83  1:07.89    28.57     0.01                                    
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 TRIDENT SWIM CLUB-CA  'A'                         2:30.20    2:36.02        
     1) Chen, Ethan 11                  2) Zhang, Leo 11                  
     3) Zhang, Anthony Y 11             4) Xu, James 12                   
       41.69    46.27    32.42    35.64                                    
 -- TRIDENT SWIM CLUB-CA  'B'                         2:50.28         DQ        
     1) Liu, Matthew P 11               2) Chang, Anthony 11              
     3) Acuna, AJ 11                    4) Pathak, Devya A 11             
       49.72    49.85    46.40    17.43                                    
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.50  BLUE
          30.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 27.51
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Maldonado, Daniel D       13 BAC-CA                 27.97      26.04 BLUE   
  2 Lee, Jeremy               14 TRID-CA                28.82      27.27 BLUE   
  3 Lee, Dennis W             14 UN-04-CA               28.60      27.54 RED    
  4 Lin, Mika S               14 TRID-CA                27.79      27.57 RED    
  5 Velasco, Djovan D         13 OAS-CA                 27.78      28.24 RED    
  6 Orendain, Samuel G        13 LDST-CA                28.37      28.70 RED    
  7 Garcia, Irvin A           13 BAC-CA                 29.08      28.78 RED    
  8 Sanchez, Anthony R        14 LACT-CA                29.26      28.92 RED    
  9 Huang, Jiachen            13 MPMR-CA                28.78      29.11 RED    
 10 Droessler, Owen M         13 RMDA-CA                29.57      29.93 RED    
WHT - Division  
  1 Enciso, Matthew A         13 BAC-CA                 33.20      27.90 RED    
  2 Soto-Garcia, David H      14 BPAC-CA                   NT      28.03 RED    
  3 Lee, Jayden               13 TRID-CA                   NT      28.39 RED    
  4 Chowdhury, Faiyaz W       14 RMDA-CA                32.38      28.46 RED    
  5 Narciso, Joshua C         13 UN-06-CA               30.27      29.39 RED    
  6 Sun, Jeff H               13 TRID-CA                39.76      30.10 WHT    
  7 Lin, Jonah S              13 TRID-CA                36.73      30.30 WHT    
  8 Walsh, Kristopher W       13 WAC-CA                 30.02      30.37 WHT    
  9 Min, Ryan J               13 CERR-CA                32.09      31.60 WHT    
 10 Robles, Timothy           13 COMM-CA                30.69      31.65 WHT    
 11 Shen, Michael             14 TRID-CA                32.62      31.72 WHT    
 12 D'Silva, Gian A           13 BAC-CA                 36.70      31.82 WHT    
 13 Chavez, Noah E            13 RMDA-CA                30.80      32.09 WHT    
 14 Estrada, Anthony          13 WAC-CA                 33.23      32.98 WHT    
 15 Gamez, Emiliano           13 MSAC-CA                   NT      33.20 WHT    
 16 Liu, Henry                13 TRID-CA                34.00      33.38 WHT    
 17 Chen, Brian               13 TRID-CA                56.24      33.49 WHT    
 18 Mantovani, Carlton F      13 MPMR-CA                35.05      33.60 WHT    
 19 He, Austin                13 TRID-CA                34.46      35.99 WHT    
 20 Lopez, Steven             13 LKWD-CA                   NT      36.08 WHT    
 21 Chao, Skye S              13 TRID-CA                   NT      36.32 WHT    
 22 Choi, William M           14 DARE-CA                45.13      36.39 WHT    
 23 Huang, Luke L             13 TRID-CA                   NT      43.91 WHT    
 24 Pagaduan, Pagaduan P      13 BAC-CA                 46.86      48.53 WHT    
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.60  BLUE
        1:05.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 59.61
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Villa, Joshua M           14 RMDA-CA                59.78      59.14 BLUE   
  2 Lin, Mika S               14 TRID-CA              1:02.19      59.36 BLUE   
  3 Lee, Dennis W             14 UN-04-CA             1:01.92      59.50 BLUE   
  4 Velasco, Djovan D         13 OAS-CA               1:00.37    1:00.78 RED    
  5 Fong, Eric M              14 MPMR-CA              1:02.89    1:01.52 RED    
  6 Garcia, Irvin A           13 BAC-CA               1:01.57    1:03.96 RED    
  7 Wen, Al O                 14 RORA-CA              1:03.64    1:04.05 RED    
  8 Walsh, Kristopher W       13 WAC-CA               1:04.74    1:04.34 RED    
  9 Gasparyan, Levon P        13 TRID-CA              1:03.96    1:05.30 WHT    
 10 Sanchez, Anthony R        14 LACT-CA              1:04.25    1:05.74 WHT    
 -- Cho, Ellis K              14 SPS-CA               1:02.09         DQ        
WHT - Division  
  1 Fok, Matthew J            14 CERR-CA              1:09.64      58.63 BLUE   
  2 Chowdhury, Faiyaz W       14 RMDA-CA              1:09.02    1:01.67 RED    
  3 Montiel, Zach E           14 LKWD-CA              1:05.58    1:02.20 RED    
  4 Orendain, Samuel G        13 LDST-CA              1:05.04    1:03.85 RED    
  5 Huang, Jiachen            13 MPMR-CA              1:05.07    1:04.38 RED    
  6 Ho, Philson C             14 SPS-CA               1:12.72    1:05.76 WHT    
  7 Narciso, Joshua C         13 UN-06-CA             1:06.12    1:06.45 WHT    
  8 Lee, Jayden               13 TRID-CA                   NT    1:07.24 WHT    
  9 Wong, Jaylan J            14 MPMR-CA              1:07.66    1:08.91 WHT    
 10 Zhou, Ambrose             13 MPMR-CA              1:10.65    1:09.05 WHT    
 11 Min, Ryan J               13 CERR-CA              1:12.79    1:10.28 WHT    
 12 Kato, Cody I              14 MPMR-CA              1:11.09    1:10.72 WHT    
 13 Rieng, Adam K             14 VKNG-CA              1:37.44    1:11.41 WHT    
 14 Hu, Leo N                 13 MAX-CA                    NT    1:11.72 WHT    
 15 Shen, Michael             14 TRID-CA              1:13.26    1:12.60 WHT    
 16 Estrada, Anthony          13 WAC-CA               1:11.31    1:13.00 WHT    
 17 Chavez, Noah E            13 RMDA-CA              1:10.40    1:13.56 WHT    
 18 Liu, Henry                13 TRID-CA              1:15.94    1:13.70 WHT    
 19 Jianrungsong, Chano       13 MPMR-CA              1:17.38    1:14.66 WHT    
 20 Enciso, Matthew A         13 BAC-CA               1:15.38    1:15.33 WHT    
 21 Jimenez, Kevin F          13 LACT-CA              1:20.18    1:16.96 WHT    
 22 Gutierrez, Ramses         13 LACT-CA              1:22.59    1:18.12 WHT    
 23 Kang, Hunter              13 MPMR-CA                   NT    1:19.90 WHT    
 24 Lo, Vincent W             14 TRID-CA              1:18.51    1:20.09 WHT    
 25 Choi, William M           14 DARE-CA              1:50.90    1:20.95 WHT    
 26 Mantovani, Carlton F      13 MPMR-CA              1:21.85    1:21.50 WHT    
 27 Pagaduan, Pagaduan P      13 BAC-CA               1:52.21    1:51.67 WHT    
 28 Angulo, Jesse R           13 BAC-CA               2:10.14    1:54.30 WHT    
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:10.90  BLUE
        2:22.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:10.91
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lee, Dennis W             14 UN-04-CA             2:14.89    2:10.22 BLUE   
      29.69   32.52   34.34   33.67                                
  2 Lin, Mika S               14 TRID-CA              2:16.85    2:11.17 RED    
      29.50   33.76   34.75   33.16                                
  3 Walsh, Kristopher W       13 WAC-CA               2:18.05    2:16.47 RED    
      31.41   34.68   35.33   35.05                                
  4 Garcia, Irvin A           13 BAC-CA               2:15.64    2:16.94 RED    
  5 Sanchez, Anthony R        14 LACT-CA              2:21.17    2:20.02 RED    
      31.71   35.84   36.89   35.58                                
WHT - Division  
  1 Fok, Matthew J            14 CERR-CA              2:36.99    2:11.89 RED    
      31.06   33.05   34.33   33.45                                
  2 Wen, Al O                 14 RORA-CA              2:26.45    2:20.02 RED    
    1:44.78   35.24                                                
  3 Yip Huang, Roberto        13 MPMR-CA              2:29.62    2:22.50 RED    
  4 Gasparyan, Levon P        13 TRID-CA              2:30.22    2:24.15 WHT    
      32.33   36.43   39.17   36.22                                
  5 Narciso, Joshua C         13 UN-06-CA             2:38.92    2:24.69 WHT    
      33.51   37.07   39.32   34.79                                
  5 Orendain, Samuel G        13 LDST-CA              2:23.20    2:24.69 WHT    
      31.23   36.23   38.62   38.61                                
  7 Ho, Philson C             14 SPS-CA               2:47.62    2:27.52 WHT    
  8 Estrada, Anthony          13 WAC-CA               2:29.05    2:31.76 WHT    
      34.10   38.66   39.46   39.54                                
  9 Zhou, Ambrose             13 MPMR-CA              2:48.39    2:32.21 WHT    
      34.62   39.59   40.11   37.89                                
 10 Min, Ryan J               13 CERR-CA              2:41.60    2:35.02 WHT    
      33.39   39.62   41.95   40.06                                
 11 Wong, Jaylan J            14 MPMR-CA              2:36.04    2:35.39 WHT    
      33.10   37.78   42.07   42.44                                
 12 Kato, Cody I              14 MPMR-CA              2:40.84    2:35.58 WHT    
    1:04.11 1:31.47                                                
 13 Lee, Jayden               13 TRID-CA                   NT    2:36.45 WHT    
 14 Enciso, Matthew A         13 BAC-CA                    NT    2:37.27 WHT    
      37.09                    0.01                                
 15 Shen, Michael             14 TRID-CA              2:54.23    2:38.92 WHT    
      35.63   40.53   42.15   40.61                                
 16 Liu, Henry                13 TRID-CA              2:47.63    2:40.50 WHT    
      35.89   40.61   42.83   41.17                                
 17 Gutierrez, Ramses         13 LACT-CA              2:52.97    2:49.54 WHT    
      38.83   41.59   45.09   44.03                                
 18 Jimenez, Kevin F          13 LACT-CA              2:56.88    2:50.14 WHT    
 19 Mantovani, Carlton F      13 MPMR-CA                   NT    2:56.16 WHT    
      40.07   44.39   46.36   45.34                                
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:48.60  BLUE
        6:20.30  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 5:48.61
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Isip, Joshua B            13 RMDA-CA              6:02.50    5:31.71 BLUE   
      29.47   33.21   34.09   34.28   33.66   34.46   34.63   34.19
      32.99   30.73                                                
  2 Dominguez, Eduardo M      13 MSAC-CA              6:20.30    5:39.22 BLUE   
      29.13   33.71   34.20   35.03   35.11   35.09   35.28   35.36
      34.03   32.28                                                
  3 Maldonado, Daniel D       13 BAC-CA               6:18.19    5:40.14 BLUE   
      29.38   33.55   34.16   34.45   34.39   34.98   35.42   35.34
      35.58   32.89                                                
  4 Walsh, Kristopher W       13 WAC-CA               6:07.28    5:56.87 RED    
      32.49   35.67   36.70   36.59   36.12   36.13   36.31   35.78
      36.05   35.03                                                
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.30  BLUE
        1:18.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:11.31
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Dennis W             14 UN-04-CA             1:09.13    1:06.66 BLUE   
  2 Garcia, Irvin A           13 BAC-CA               1:11.87    1:09.25 BLUE   
  3 Yip Huang, Roberto        13 MPMR-CA              1:12.73    1:10.51 BLUE   
  4 Montiel, Zach E           14 LKWD-CA              1:15.86    1:13.12 RED    
  5 Sanchez, Anthony R        14 LACT-CA              1:15.44    1:15.37 RED    
  6 Chavez, Noah E            13 RMDA-CA              1:16.85    1:16.20 RED    
WHT - Division  
  1 Fok, Matthew J            14 CERR-CA              1:21.78    1:10.14 BLUE   
  2 Chowdhury, Faiyaz W       14 RMDA-CA              1:24.84    1:13.53 RED    
  3 Fong, Eric M              14 MPMR-CA              1:19.18    1:16.49 RED    
  4 Walsh, Kristopher W       13 WAC-CA               1:24.23    1:18.40 WHT    
  5 Gasparyan, Levon P        13 TRID-CA              1:18.86    1:18.75 WHT    
  6 Estrada, Anthony          13 WAC-CA               1:19.85    1:18.88 WHT    
  7 Huang, Jiachen            13 MPMR-CA              1:23.12    1:18.97 WHT    
  8 Lee, Jayden               13 TRID-CA                   NT    1:19.34 WHT    
  9 Han, Chris                13 SPS-CA               1:20.87    1:21.18 WHT    
 10 Wong, Jaylan J            14 MPMR-CA              1:27.53    1:22.06 WHT    
 11 Narciso, Joshua C         13 UN-06-CA             1:27.60    1:26.58 WHT    
 12 Enciso, Matthew A         13 BAC-CA               1:28.86    1:29.54 WHT    
 13 Gutierrez, Ramses         13 LACT-CA              1:36.94    1:36.05 WHT    
 14 Kang, Hunter              13 MPMR-CA                   NT    1:40.68 WHT    
 15 Choi, William M           14 DARE-CA              2:11.89    1:45.71 WHT    
 16 Angulo, Jesse R           13 BAC-CA               2:24.82    2:14.95 WHT    
 17 Pagaduan, Pagaduan P      13 BAC-CA               2:24.78    2:23.41 WHT    
 -- Jimenez, Kevin F          13 LACT-CA              1:39.21         DQ        
 -- Jianrungsong, Chano       13 MPMR-CA              1:33.84         DQ        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:31.00  BLUE
        2:45.10  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:31.01
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Maldonado, Daniel D       13 BAC-CA               2:37.87    2:25.15 BLUE   
      34.51   37.31   37.81   35.52                                
  2 Isip, Joshua B            13 RMDA-CA              2:37.07    2:25.50 BLUE   
      34.71   36.17   37.92   36.70                                
  3 Chang, Justin J           14 RMDA-CA              2:32.74    2:32.34 RED    
      37.25   39.81   38.72   36.56                                
  4 Garcia, Irvin A           13 BAC-CA               2:32.33    2:35.79 RED    
    1:16.91   40.42   38.46                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:19.10  BLUE
        1:26.30  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:19.11
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montiel, Zach E           14 LKWD-CA              1:22.56    1:16.16 BLUE   
      36.71   39.45                                                
  2 Villa, Joshua M           14 RMDA-CA              1:19.96    1:17.40 BLUE   
      36.54   40.86                                                
  3 Fong, Eric M              14 MPMR-CA              1:20.96    1:19.92 RED    
  4 Yip Huang, Roberto        13 MPMR-CA              1:25.66    1:23.31 RED    
  5 Huang, Jiachen            13 MPMR-CA              1:25.46    1:24.35 RED    
      40.54   43.81                                                
  6 Kato, Cody I              14 MPMR-CA              1:25.45    1:25.26 RED    
      39.83   45.43                                                
  7 Lo, Vincent W             14 TRID-CA              1:25.04    1:26.21 RED    
      41.28   44.93                                                
WHT - Division  
  1 Cho, Ellis K              14 SPS-CA               1:27.88    1:21.22 RED    
      38.59   42.63                                                
  2 Chowdhury, Faiyaz W       14 RMDA-CA              1:26.85    1:22.57 RED    
      38.69   43.88                                                
  3 Orendain, Samuel G        13 LDST-CA              1:27.81    1:25.77 RED    
  4 Hu, Leo N                 13 MAX-CA                    NT    1:26.24 RED    
      41.14   45.10                                                
  5 Shen, Michael             14 TRID-CA              1:32.23    1:27.48 WHT    
      41.52   45.96                                                
  6 Jianrungsong, Chano       13 MPMR-CA              1:29.13    1:28.94 WHT    
      41.65   47.29                                                
  7 Min, Ryan J               13 CERR-CA              1:33.52    1:28.98 WHT    
  8 Zhou, Ambrose             13 MPMR-CA              1:43.18    1:29.42 WHT    
      42.59   46.83                                                
  9 Rieng, Adam K             14 VKNG-CA              1:31.73    1:29.75 WHT    
      42.62   47.13                                                
 10 Han, Chris                13 SPS-CA               1:37.91    1:30.73 WHT    
      43.52   47.21                                                
 11 Chavez, Noah E            13 RMDA-CA              1:36.44    1:31.55 WHT    
      43.31   48.24                                                
 12 Kang, Hunter              13 MPMR-CA                   NT    1:32.97 WHT    
      44.03   48.94                                                
 13 Liu, Henry                13 TRID-CA              1:39.20    1:40.28 WHT    
      46.60   53.68                                                
 -- Maldonado, Jerry          14 BAC-CA                    NT         DQ        
    1:20.89                                                        
 -- Angulo, Jesse R           13 BAC-CA                    NT         DQ        
    1:01.45 1:11.37                                                
 -- Mantovani, Carlton F      13 MPMR-CA                   NT         DQ        
      43.89 1:03.45                                                
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:50.80  BLUE
        3:06.40  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:50.81
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Montoya, Alexander        14 VKNG-CA              2:50.89    2:46.91 BLUE   
      37.73   42.61   43.12   43.45                                
  2 Cruz, Markus L            13 COMM-CA              3:00.54    2:56.32 RED    
      37.15   44.33   47.32   47.52                                
  3 Dominguez, Eduardo M      13 MSAC-CA              3:01.40    3:03.00 RED    
      41.05   46.06   47.65   48.24                                
  4 Min, Ryan J               13 CERR-CA              3:06.40    3:08.04 WHT    
      40.45   48.69   49.49   49.41                                
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:07.70  BLUE
        1:13.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:07.71
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Justin J           14 RMDA-CA              1:08.89    1:06.52 BLUE   
      31.89   34.63                                                
  2 Isip, Joshua B            13 RMDA-CA              1:08.64    1:06.62 BLUE   
      31.66   34.96                                                
  3 Velasco, Djovan D         13 OAS-CA               1:07.98    1:09.63 RED    
      32.38   37.25                                                
  4 Maldonado, Jerry          14 BAC-CA               1:12.45    1:13.89 WHT    
      31.50   42.39                                                
  5 Huang, Jiachen            13 MPMR-CA              1:12.79    1:14.40 WHT    
      34.18   40.22                                                
WHT - Division  
  1 Chowdhury, Faiyaz W       14 RMDA-CA                   NT    1:09.05 RED    
      31.91   37.14                                                
  2 Lee, Dennis W             14 UN-04-CA             1:16.80    1:11.42 RED    
      33.05   38.37                                                
  3 Lee, Jeremy               14 TRID-CA              1:39.53    1:12.13 RED    
      32.90   39.23                                                
  4 Droessler, Owen M         13 RMDA-CA              1:14.83    1:13.49 RED    
      34.66   38.83                                                
  5 Soto-Garcia, David H      14 BPAC-CA                   NT    1:15.06 WHT    
      34.06   41.00                                                
  6 Fok, Matthew J            14 CERR-CA                   NT    1:16.84 WHT    
      35.30   41.54                                                
  7 Lee, Jayden               13 TRID-CA                   NT    1:18.16 WHT    
      35.53   42.63                                                
  8 Narciso, Joshua C         13 UN-06-CA             1:22.34    1:24.05 WHT    
      39.83   44.22                                                
  9 Orendain, Samuel G        13 LDST-CA              1:28.91    1:24.41 WHT    
      37.96   46.45                                                
 10 Sun, Jeff H               13 TRID-CA              1:29.78    1:25.49 WHT    
      38.66   46.83                                                
 11 Enciso, Matthew A         13 BAC-CA                    NT    1:26.88 WHT    
      39.40   47.48                                                
 12 Liu, Henry                13 TRID-CA                   NT    1:27.62 WHT    
      40.47   47.15                                                
 13 Chavez, Noah E            13 RMDA-CA              1:28.18    1:27.94 WHT    
      39.18   48.76                                                
 14 Estrada, Anthony          13 WAC-CA               1:46.45    1:31.36 WHT    
      44.13   47.23                                                
 15 Lin, Jonah S              13 TRID-CA              1:30.27    1:31.63 WHT    
      40.66   50.97                                                
 16 Chen, Brian               13 TRID-CA                   NT    1:31.89 WHT    
      39.32   52.57                                                
 17 He, Austin                13 TRID-CA                   NT    1:35.09 WHT    
      43.63   51.46                                                
 18 Jimenez, Kevin F          13 LACT-CA              1:39.63    1:38.48 WHT    
      45.58   52.90                                                
 19 D'Silva, Gian A           13 BAC-CA               1:52.25    1:42.66 WHT    
      44.62   58.04                                                
 20 Chao, Skye S              13 TRID-CA                   NT    1:47.46 WHT    
      49.01   58.45                                                
 -- Huang, Luke L             13 TRID-CA                   NT         DQ        
    1:04.98 1:10.61                                                
 -- Lopez, Steven             13 LKWD-CA                   NT         DQ        
      49.70   58.25                                                
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:33.30  BLUE
        2:47.30  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:33.31
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
 -- Maldonado, Daniel D       13 BAC-CA               2:44.56         DQ        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:29.00  BLUE
        2:42.60  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:29.01
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montoya, Alexander        14 VKNG-CA              2:29.66    2:22.26 BLUE   
      30.06   36.65   42.19   33.36                                
  2 Lee, Jeremy               14 TRID-CA              2:38.48    2:30.04 RED    
      32.54   40.26   44.03   33.21                                
  3 Lin, Mika S               14 TRID-CA              2:32.06    2:31.30 RED    
      33.27   38.75   46.31   32.97                                
  4 Cruz, Markus L            13 COMM-CA              2:41.98    2:35.76 RED    
      33.99   39.80   46.78   35.19                                
  5 Walsh, Kristopher W       13 WAC-CA               2:39.07    2:35.92 RED    
      35.30   40.07   46.65   33.90                                
  6 Maldonado, Jerry          14 BAC-CA               2:36.18    2:37.28 RED    
      33.34   38.95   47.38   37.61                                
  7 Garcia, Irvin A           13 BAC-CA               2:34.02    2:39.19 RED    
      37.75   37.36   50.35   33.73                                
  8 Huang, Jiachen            13 MPMR-CA              2:39.41    2:39.68 RED    
      34.07   40.56   47.23   37.82                                
WHT - Division  
  1 Sanchez, Anthony R        14 LACT-CA              2:44.36    2:41.71 RED    
      36.76   42.11   46.62   36.22                                
  2 Orendain, Samuel G        13 LDST-CA              2:54.65    2:44.94 WHT    
      36.54   42.38   49.63   36.39                                
  3 Robles, Timothy           13 COMM-CA              2:52.94    2:53.83 WHT    
      41.59   44.18   51.02   37.04                                
  4 Min, Ryan J               13 CERR-CA                   NT    2:56.17 WHT    
      37.43   48.92   49.16   40.66                                
  5 Estrada, Anthony          13 WAC-CA                    NT    2:57.97 WHT    
      40.48   43.06   56.49   37.94                                
  6 Shen, Michael             14 TRID-CA                   NT    3:01.81 WHT    
      41.11   47.36   51.28   42.06                                
  7 Lin, Jonah S              13 TRID-CA                   NT    3:02.45 WHT    
      36.27   47.38   54.94   43.86                                
  8 Chen, Brian               13 TRID-CA                   NT    3:09.85 WHT    
      38.83   47.48   58.43   45.11                                
  9 He, Austin                13 TRID-CA                   NT    3:10.24 WHT    
      43.32   51.69   54.36   40.87                                
 10 Jimenez, Kevin F          13 LACT-CA                   NT    3:15.28 WHT    
      43.77   49.35   59.22   42.94                                
 11 Chao, Skye S              13 TRID-CA                   NT    3:38.55 WHT    
      47.71   59.12 1:02.63   49.09                                
 -- Sun, Jeff H               13 TRID-CA              3:04.46         DQ        
      36.60   46.08   53.66   43.42                                
 -- Droessler, Owen M         13 RMDA-CA              2:52.94         DQ        
      34.97   43.78   48.37   35.14                                
 -- Huang, Luke L             13 TRID-CA                   NT         DQ        
    1:02.42 1:10.01   59.57   57.49                                
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:18.20  BLUE
        5:47.30  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 5:18.21
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Maldonado, Daniel D       13 BAC-CA               5:45.15    5:04.26 BLUE   
      31.65   38.67   39.95   38.45   43.58   44.23   34.66   33.07
  2 Montoya, Alexander        14 VKNG-CA              5:18.23    5:12.17 BLUE   
      30.74   36.32   40.39   39.82   44.90   45.47   38.07   36.46
 -- Maldonado, Jerry          14 BAC-CA               5:45.34         DQ        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 TRIDENT SWIM CLUB-CA  'A'                         1:51.00    2:02.67        
     1) Lin, Mika S 14                  2) Gasparyan, Levon P 13          
     3) Liu, Henry 13                   4) Lo, Vincent W 14               
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- TRIDENT SWIM CLUB-CA  'A'                         2:25.89         DQ        
     1) Lin, Mika S 14                  2) Lee, Jeremy 14                 
     3) Sun, Jeff H 13                  4) Liu, Henry 13                  
       41.08    35.45    32.25    32.48                                    
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.50  BLUE
          28.90  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 26.51
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Perez, Arnold H           17 LACT-CA                27.31      27.38 RED    
  2 Min, Kyle C               15 CERR-CA                28.04      27.72 RED    
  3 Dangpotichar, Aaron       15 TRID-CA                28.81      30.32 WHT    
WHT - Division  
  1 Ramirez, Andrew E         15 BPAC-CA                30.09      29.74 WHT    
  2 Lee, Vincent Y            15 TRID-CA                30.65      30.00 WHT    
  3 Yip, Mathew               17 MPMR-CA                43.56      31.73 WHT    
  4 Bowen, Estebian X         15 BAC-CA                 35.70      31.92 WHT    
  5 Sandoval, Luis            15 ULTR-CA                   NT      44.33 WHT    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.40  BLUE
        1:02.60  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 57.41
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Belonio, Daniel L         15 BAC-CA                 58.72      54.89 BLUE   
  2 Chavez, Samuel L          15 RMDA-CA                57.44      56.62 BLUE   
  3 Ng, Colin K               15 DARE-CA                57.66      58.05 RED    
  4 Dam, William V            15 RMDA-CA              1:00.31      59.68 RED    
  5 Garcia, Lissandro E       16 COMM-CA              1:02.24      59.93 RED    
  6 Garcia, Nathan J          16 OAS-CA                 58.39    1:00.38 RED    
  7 Perez, Arnold H           17 LACT-CA              1:00.20    1:00.68 RED    
WHT - Division  
  1 Benitez, Daniel J         15 PRMT-CA              1:03.11    1:03.41 WHT    
  2 Gutierrez Jr., Heriberto  15 LACT-CA              1:04.18    1:07.05 WHT    
  3 Dangpotichar, Aaron       15 TRID-CA              1:07.12    1:07.82 WHT    
  4 Li, Norman L              15 MPMR-CA              1:14.45    1:09.46 WHT    
  5 Kang, Larry               15 MPMR-CA                   NT    1:11.82 WHT    
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:04.80  BLUE
        2:16.20  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:04.81
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chavez, Samuel L          15 RMDA-CA              2:07.99    2:03.26 BLUE   
      29.06   31.95   31.39   30.86                                
  2 Lambros, Jackson P        16 RMDA-CA              2:07.67    2:03.79 BLUE   
      28.41   31.81   32.33   31.24                                
  3 Dam, William V            15 RMDA-CA              2:07.76    2:08.81 RED    
  4 Min, Kyle C               15 CERR-CA              2:09.05    2:12.13 RED    
      31.19   33.94   33.38   33.62                                
  5 Garcia, Nathan J          16 OAS-CA               2:10.06    2:20.33 WHT    
      31.41   36.88   35.75   36.29                                
 -- Garcia, Lissandro E       16 COMM-CA              2:15.73         DQ        
WHT - Division  
  1 Benitez, Daniel J         15 PRMT-CA              2:18.18    2:22.07 WHT    
 -- Perez, Arnold H           17 LACT-CA              2:20.09         DQ        
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:34.80  BLUE
        6:05.30  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 5:34.81
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Garcia, German A          15 BAC-CA               5:47.12    5:31.27 BLUE   
      28.63   32.79   33.59   33.56   33.87   34.03   34.54   34.17
      33.98   32.11                                                
  2 Belonio, Daniel L         15 BAC-CA               5:42.31    5:38.20 RED    
      28.95   32.39   33.77   34.08   34.19   34.79   35.33   34.68
      35.27   34.75                                                
  3 Barellano, James V        16 WAC-CA               5:39.55    5:41.32 RED    
      28.63   32.39   33.42   33.98   34.33   34.59   35.94   36.05
      35.78   36.21                                                
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:08.20  BLUE
        1:14.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:08.21
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mena, Juan C              16 COMM-CA              1:08.66    1:07.03 BLUE   
  2 Chavez, Samuel L          15 RMDA-CA              1:09.09    1:08.87 RED    
  3 Ng, Colin K               15 DARE-CA              1:10.42    1:10.45 RED    
  4 Perez, Arnold H           17 LACT-CA              1:10.86    1:12.46 RED    
WHT - Division  
  1 Min, Kyle C               15 CERR-CA              1:17.20    1:13.20 RED    
  2 Benitez, Daniel J         15 PRMT-CA              1:20.89    1:14.41 RED    
  3 Dangpotichar, Aaron       15 TRID-CA              1:16.29    1:18.09 WHT    
  4 Gutierrez Jr., Heriberto  15 LACT-CA              1:20.78    1:22.89 WHT    
  5 Li, Norman L              15 MPMR-CA                   NT    1:23.21 WHT    
  6 Kang, Larry               15 MPMR-CA                   NT    1:34.02 WHT    
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:23.90  BLUE
        2:37.30  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:23.91
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Belonio, Daniel L         15 BAC-CA               2:25.18    2:17.06 BLUE   
      33.68   34.80   35.16   33.42                                
  2 Vass, Andrew M            16 OAS-CA               2:37.20    2:22.03 BLUE   
      33.69   36.19   36.74   35.41                                
  3 Lambros, Jackson P        16 RMDA-CA              2:24.27    2:25.69 RED    
      33.99   36.74   38.48   36.48                                
  4 Chavez, Samuel L          15 RMDA-CA              2:30.15    2:28.21 RED    
      35.75   37.16   38.41   36.89                                
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:15.80  BLUE
        1:22.70  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:15.81
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Nathan J          16 OAS-CA               1:18.53    1:20.86 RED    
      38.95   41.91                                                
  1 Min, Kyle C               15 CERR-CA              1:19.42    1:20.86 RED    
  3 Gutierrez Jr., Heriberto  15 LACT-CA              1:21.18    1:27.91 WHT    
      41.43   46.48                                                
WHT - Division  
  1 Li, Norman L              15 MPMR-CA                   NT    1:25.65 WHT    
  2 Kang, Larry               15 MPMR-CA                   NT    1:33.76 WHT    
      43.74   50.02                                                
 -- Lambros, Jackson P        16 RMDA-CA              1:33.93         DQ        
      36.36   39.66                                                
 -- Dangpotichar, Aaron       15 TRID-CA              1:33.25         DQ        
      43.54   47.67                                                
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:43.00  BLUE
        2:57.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:43.01
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Belonio, Daniel L         15 BAC-CA               2:48.91    2:44.41 RED    
      37.77   43.86   45.47   37.31                                
  2 Cruz, Nicholas S          16 COMM-CA              2:57.80    2:44.48 RED    
      37.33   42.58   43.37   41.20                                
  3 Mosqueda, Max             15 MSAC-CA              2:57.80    2:44.82 RED    
      37.17   42.37   44.70   40.58                                
  4 Perez, Arnold H           17 LACT-CA              2:52.37    2:51.83 RED    
      37.33   42.58   43.37   48.55                                
  5 Barellano, James V        16 WAC-CA               2:57.79    2:52.48 RED    
      37.77   43.86   45.47   45.38                                
  6 Garcia, German A          15 BAC-CA               2:49.67    2:52.91 RED    
      37.17   42.37   44.70   48.67                                
  7 Vass, Andrew M            16 OAS-CA               2:57.70    2:56.72 RED    
      40.04   46.64   47.12   42.92                                
  8 Min, Kyle C               15 CERR-CA              2:53.02    3:02.38 WHT    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:05.10  BLUE
        1:11.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:05.11
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chavez, Samuel L          15 RMDA-CA              1:10.14    1:02.89 BLUE   
      29.38   33.51                                                
  2 Lambros, Jackson P        16 RMDA-CA              1:07.81    1:03.05 BLUE   
      29.08   33.97                                                
  3 Dam, William V            15 RMDA-CA              1:09.48    1:11.05 WHT    
      33.51   37.54                                                
WHT - Division  
  1 Perez, Arnold H           17 LACT-CA              1:13.16    1:12.75 WHT    
      34.86   37.89                                                
  2 Lee, Vincent Y            15 TRID-CA              1:24.81    1:24.53 WHT    
      39.03   45.50                                                
  3 Ramirez, Andrew E         15 BPAC-CA                   NT    1:27.12 WHT    
      38.30   48.82                                                
  4 Bowen, Estebian X         15 BAC-CA                    NT    1:33.63 WHT    
      41.96   51.67                                                
 -- Dangpotichar, Aaron       15 TRID-CA              1:26.16         DQ        
      38.04   47.43                                                
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:21.60  BLUE
        2:34.40  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:21.61
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Mena, Juan C              16 COMM-CA              2:22.11    2:18.91 BLUE   
  2 Ng, Colin K               15 DARE-CA              2:33.54    2:22.09 RED    
  3 Belonio, Daniel L         15 BAC-CA               2:27.12    2:28.78 RED    
  4 Garcia, German A          15 BAC-CA               2:27.19    2:31.58 RED    
  5 Vass, Andrew M            16 OAS-CA               2:34.30    2:49.34 WHT    
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:21.70  BLUE
        2:34.70  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:21.71
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dam, William V            15 RMDA-CA              2:29.59    2:20.62 BLUE   
      32.10   34.23   41.67   32.62                                
  2 Lambros, Jackson P        16 RMDA-CA              2:22.66    2:22.83 RED    
      28.60   36.60   44.87   32.76                                
  3 Barellano, James V        16 WAC-CA               2:25.43    2:24.59 RED    
      28.47   39.58   42.75   33.79                                
  4 Vass, Andrew M            16 OAS-CA               2:27.96    2:24.89 RED    
      29.26   35.79   46.68   33.16                                
  5 Cruz, Nicholas S          16 COMM-CA              2:33.56    2:27.95 RED    
      31.77   38.45   43.89   33.84                                
WHT - Division  
  1 Mosqueda, Max             15 MSAC-CA                   NT    2:23.47 RED    
      29.89   36.55   43.91   33.12                                
  2 Min, Kyle C               15 CERR-CA              2:40.82    2:32.23 RED    
      31.82   39.80   45.47   35.14                                
 -- Lee, Vincent Y            15 TRID-CA                   NT         DQ        
      41.11   42.88   56.33   35.02                                
 -- Dangpotichar, Aaron       15 TRID-CA                   NT         DQ        
      36.54   41.72   52.81   40.46                                
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
        5:01.20  BLUE
        5:28.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 5:01.21
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Garcia, German A          15 BAC-CA               5:17.89    4:58.18 BLUE   
      30.91   37.74   38.68   37.61   42.82   44.42   33.89   32.11
  2 Vass, Andrew M            16 OAS-CA               5:28.70    5:25.18 RED