The Don Lamont Pentathlon Time Trials - Meet Results

The Don Lamont Pentathlon Time Trials
3/10/2019 - 3/10/2019
Rowland Heights, California United States
Updated: 3/11/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to ALSO Swimming /De Armas                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
            2019 The Don Lamont Pentathalon Time Trials - 3/10/2019            
                              Sanction #: S19-038                              
                                    Results                                    
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Sophia J             12 DARE-CA              1:00.66      59.52        
       28.91    59.52                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chua, Emma R              12 DARE-CA              1:10.20    1:11.93        
       34.97  1:11.93                                                      
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Alice                12 DARE-CA                   NT      37.02        
  2 Garcia, Liv A             12 Lakewood-CA               NT      40.51        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Villahermosa, Jillian G   11 Lakewood-CA               NT      30.63        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Chloe M             14 UNAT-CA                26.97      26.48        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hong, Chelsea S           13 DARE-CA              2:03.97    2:02.75        
     2:47.91  3:03.14  2:02.75                                             
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jue, Tegan K               8 Lakewood-CA          2:39.40    2:40.19        
     2:54.21  2:40.19                                                      
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lu, Ryan                  10 DARE-CA              1:34.74    1:39.11        
       47.94  1:39.11                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Song, Alex J              11 DARE-CA              2:12.46    2:11.50        
     2:55.85  2:11.50                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Nick K                12 DARE-CA              1:12.92    1:17.15        
       33.65  1:17.15                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dyer, Kenneth L           12 Lakewood-CA            36.39      36.86        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 l, Aden L                 12 DARE-CA                   NT    1:24.12        
       39.54  1:24.12                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Ng, Nick K                12 DARE-CA                   NT         DQ        
       33.58       DQ                                                      
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chua, Ethan J             13 DARE-CA                24.88      24.90        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chua, Ethan J             13 DARE-CA              5:20.01    5:20.44        
                                         4:12.77                    4:45.92
     5:20.44                                                               
 
Boys 11-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montiel, Zachariah E      14 Lakewood-CA          2:40.99    2:48.39        
 
Boys 50 Yard Backstroke Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Ng, Nick K                12 DARE-CA                   NT      34.97