BSC Classic BR LC Meet - Meet Results

BSC Classic BR LC Meet
6/8/2019 - 6/9/2019
Long Beach, CA USA
Updated: 6/9/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to ALSO Swimming /De Armas                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
           2019 CA Beach Classic LC 'BR' Meet - 6/8/2019 to 6/9/2019           
                                    Results                                    
 
Girls 5-8 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.60  .BLU
          54.70  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Cho, Chloe H               8 KSST-CA                38.80      39.43        
  2 Russell, Tessa L           8 Shore Aquatics-CA      42.69      41.60        
  3 Maggiore, Gigi R           8 Shore Aquatics-CA      42.80      43.18        
  4 Li, Shelly Y               8 RORA-CA                43.20      43.53        
.RED - Division  
  1 Li, Davina                 7 MAX-CA                 47.66      44.87        
  2 Liu, Joanna                7 RORA-CA                49.19      47.62        
  3 Lambarena, Evelett A       7 TRID-CA                49.68      47.90        
  4 Park, Evie J               6 CERR-CA                50.89      52.85        
 -- Pu, Mandy C                7 CERR-CA                51.08         NS        
 
Girls 5-8 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:39.30  .BLU
        1:59.20  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Cho, Chloe H               8 KSST-CA              1:34.42    1:28.71        
  2 Li, Shelly Y               8 RORA-CA              1:36.95    1:37.22        
  3 Velasco, Aubrey S          8 Oasis-CA             1:34.19    1:38.74        
.RED - Division  
  1 Maggiore, Gigi R           8 Shore Aquatics-CA    1:39.97    1:38.08        
  2 Wong, Emily C              8 SGSG-CA              1:42.83    1:42.66        
  3 Liu, Joanna                7 RORA-CA              1:48.51    1:47.86        
  4 Pu, Mandy C                7 CERR-CA              1:47.13    1:48.76        
  5 Lambarena, Evelett A       7 TRID-CA              1:56.10    1:49.18        
  6 Park, Evie J               6 CERR-CA              1:50.80    1:53.60        
 -- Devaney, Cali M            8 Shore Aquatics-CA    1:57.40         DQ        
 
Girls 5-8 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.40  .BLU
        1:05.30  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Cho, Chloe H               8 KSST-CA                46.17      44.63        
  2 Russell, Tessa L           8 Shore Aquatics-CA      53.82      49.75        
  3 Maggiore, Gigi R           8 Shore Aquatics-CA      50.92      52.21        
  4 Li, Shelly Y               8 RORA-CA                50.29      52.37        
  5 Li, Davina                 7 MAX-CA                 54.07      55.19        
.RED - Division  
  1 Liu, Joanna                7 RORA-CA                57.06      53.20        
  2 Park, Evie J               6 CERR-CA                56.43      55.96        
  3 Salley, Layla              8 Shore Aquatics-CA    1:03.53    1:01.69        
  4 Jones, Jade M              8 LDST-CA                58.49    1:05.25        
 -- Pu, Mandy C                7 CERR-CA                59.25         DQ        
 
Girls 5-8 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          58.60  .BLU
        1:10.30  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Cho, Chloe H               8 KSST-CA                51.77      55.89        
  2 Maggiore, Gigi R           8 Shore Aquatics-CA      58.49    1:01.32        
.RED - Division  
  1 Li, Shelly Y               8 RORA-CA                59.33      59.15        
  2 Pu, Mandy C                7 CERR-CA              1:04.49    1:00.22        
  3 Park, Evie J               6 CERR-CA              1:07.13    1:06.15        
  4 Liu, Joanna                7 RORA-CA              1:09.50    1:07.51        
  5 Jones, Jade M              8 LDST-CA              1:06.20    1:08.85        
 -- Li, Davina                 7 MAX-CA               1:09.60         DQ        
 
Girls 5-8 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          52.00  .BLU
        1:02.40  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Cho, Chloe H               8 KSST-CA                42.31      42.81        
.RED - Division  
  1 Maggiore, Gigi R           8 Shore Aquatics-CA      53.41      50.86        
  2 Li, Shelly Y               8 RORA-CA                52.86      51.87        
  3 Park, Evie J               6 CERR-CA                57.91      54.47        
  4 Liu, Joanna                7 RORA-CA                56.78      55.31        
  5 Velasco, Aubrey S          8 Oasis-CA               58.54      56.97        
  6 Wong, Emily C              8 SGSG-CA              1:00.39      57.25        
  7 Pu, Mandy C                7 CERR-CA              1:01.96      57.66        
 
Girls 7-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          36.50  %JAG
          38.40  .BLU
          41.90  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Fong, Katelyn L           10 CERR-CA                33.42      32.41        
  2 Fong, Ella C              10 MPMR-CA                36.64      38.15        
.RED - Division  
  1 Dieu, Angelina K          10 SGSG-CA                39.62      36.82        
  2 Cruz, Ellie D              9 WAC-CA                 40.31      38.81        
  3 Phan, Meena C             10 RORA-CA                38.77      40.81        
  4 Heath, Sydney S            9 VKNG-CA                41.41      41.07        
  5 Martinez, Katie T          9 COMM-CA                41.71      41.72        
  6 Ngo, Alexis A              9 RORA-CA                41.11      44.05        
 -- Garrison, Olivia          10 KSST-CA                40.55         NS        
 
Girls 7-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:20.70  %JAG
        1:24.40  .BLU
        1:32.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Park, Zoe S               10 CALI-CA              1:21.04    1:17.83        
  2 Espeseth, Kayla L         10 WAC-CA               1:17.53    1:18.19        
  3 Liang, Jennifer S         10 TRID-CA              1:19.56    1:19.77        
.RED - Division  
  1 Griess, Presley A         10 VKNG-CA              1:25.34    1:20.21        
  2 Dieu, Angelina K          10 SGSG-CA              1:29.01    1:21.82        
  3 Fong, Ella C              10 MPMR-CA              1:30.01    1:25.76        
 
Girls 7-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:55.80  %JAG
        3:02.70  .BLU
        3:19.30  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dieu, Angelina K          10 SGSG-CA              3:19.30    2:55.46        
  2 Cruz, Ellie D              9 WAC-CA               3:03.17    2:58.46        
 
Girls 7-10 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:02.70  .BLU
             --  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lee, Elizabeth H           9 CERR-CA              2:49.97    6:06.69        
.RED - Division  
  1 Kim, Charlotte S           9 CERR-CA              5:23.14    5:26.18        
  2 Fong, Katelyn L           10 CERR-CA              6:21.78    5:45.72        
  3 Liang, Jennifer S         10 TRID-CA              6:17.00    6:08.44        
 
Girls 7-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          43.70  %JAG
          46.40  .BLU
          50.60  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Fong, Katelyn L           10 CERR-CA                38.71      38.60        
  2 Kim, Charlotte S           9 CERR-CA                40.02      40.01        
  3 Dieu, Angelina K          10 SGSG-CA                45.10      43.09        
  4 Park, Zoe S               10 CALI-CA                45.00      43.66        
  5 Lee, Elizabeth H           9 CERR-CA                44.00      44.00        
.RED - Division  
  1 Fong, Ella C              10 MPMR-CA                49.24      46.12        
  2 Garrison, Olivia          10 KSST-CA                48.06      46.36        
  3 Martinez, Katie T          9 COMM-CA                49.62      48.03        
  4 Yeung, Abbie C             7 RORA-CA                48.84      48.97        
  5 Salley, Bella              9 Shore Aquatics-CA      49.35      49.72        
 
Girls 7-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:35.10  %JAG
        1:41.00  .BLU
        1:50.30  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Fong, Katelyn L           10 CERR-CA              1:23.59    1:23.88        
  2 Park, Zoe S               10 CALI-CA              1:36.55    1:32.11        
  3 Dieu, Angelina K          10 SGSG-CA              1:35.99    1:32.79        
.RED - Division  
  1 Lee, Elizabeth H           9 CERR-CA              1:43.78    1:32.34        
  2 Garrison, Olivia          10 KSST-CA              1:41.26    1:40.33        
  3 Yeung, Abbie C             7 RORA-CA              1:45.57    1:42.29        
  4 Martinez, Katie T          9 COMM-CA              1:45.05    1:49.28        
 
Girls 7-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          49.50  %JAG
          51.40  .BLU
          56.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Fong, Katelyn L           10 CERR-CA                39.92      43.88        
  2 Kim, Charlotte S           9 CERR-CA                47.21      45.37        
.RED - Division  
  1 Lee, Elizabeth H           9 CERR-CA                51.63      49.40        
  2 Deng, Bernice L            9 ARSC-CA                52.72      51.38        
  3 Fong, Ella C              10 MPMR-CA                53.27      54.69        
  4 Garrison, Olivia          10 KSST-CA                53.44      54.87        
  5 Ngo, Alexis A              9 RORA-CA                53.92      55.53        
 
Girls 7-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:46.90  %JAG
        1:52.20  .BLU
        2:02.40  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Espeseth, Kayla L         10 WAC-CA               1:40.21    1:39.01        
  2 Dieu, Angelina K          10 SGSG-CA              1:48.71    1:45.05        
.RED - Division  
  1 Lee, Elizabeth H           9 CERR-CA              1:54.59    1:45.64        
  2 Fong, Ella C              10 MPMR-CA              1:52.35    1:54.34        
  3 Garrison, Olivia          10 KSST-CA              1:54.96    1:57.01        
  4 Nguyen, Binh H            10 Oasis-CA             2:02.08    1:58.94        
  5 Ujiiye, Nicole S           9 LDST-CA              2:01.47    2:04.76        
 -- Martinez, Katie T          9 COMM-CA              2:02.96         DQ        
 -- Ngo, Alexis A              9 RORA-CA              1:58.84         NS        
 
Girls 7-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          41.50  %JAG
          43.20  .BLU
          47.20  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kim, Charlotte S           9 CERR-CA                37.27      35.37        
  2 Fong, Katelyn L           10 CERR-CA                42.23      38.59        
  3 Espeseth, Kayla L         10 WAC-CA                 39.91      40.65        
  4 Liang, Jennifer S         10 TRID-CA                41.02      41.94        
.RED - Division  
  1 Griess, Presley A         10 VKNG-CA                46.23      42.56        
  2 Fong, Ella C              10 MPMR-CA                45.40      43.13        
 
Girls 7-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:37.60  %JAG
        1:40.50  .BLU
        1:49.70  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lee, Elizabeth H           9 CERR-CA              1:25.13    1:24.57        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          32.40  %JAG
          34.90  .BLU
          38.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Contreras, Denise         12 CERR-CA                29.62      30.18        
  2 Lee, Alexa A              12 SGSG-CA                32.77      30.72        
  3 Erezo, Mylie I            11 VKNG-CA                30.76      31.00        
  4 Cheung, Candice H         12 ARSC-CA                31.63      31.50        
  5 Cho, Phoebe L             12 ARSC-CA                32.56      32.04        
  6 Lambarena, Kaori I        12 TRID-CA                33.15      32.30        
  7 Lee, Brianna m            11 ARSC-CA                32.53      32.38        
  8 Hooper, Hailey m          12 Beach-CA               33.49      32.66        
  9 Shen, Jolene J            12 ARSC-CA                33.43      33.10        
 10 Lacheno, Angelique        12 Morning Star-CA        32.76      33.19        
 11 Tang, Hayley              12 ARSC-CA                34.21      33.56        
 12 Erezo, Madi I             11 VKNG-CA                34.24      33.75        
 12 Isabeles, Aisha N         11 MPMR-CA                34.69      33.75        
 14 Brandman, Josie R         11 VKNG-CA                34.74      33.81        
 14 Estrada, Alyssa           12 WAC-CA                 34.67      33.81        
 16 Gonzalez, Aleaha M        12 COMM-CA                34.78      34.59        
 17 Wangsiri, Ghrista L       11 RORA-CA                34.44      34.72        
 18 Torres, Madalyn G         12 UnAtt - Wac-CA         34.69      34.94        
.RED - Division  
  1 Tang, Ellen               12 ARSC-CA                35.65      28.28        
  2 Chang, Esther E           12 TRID-CA                35.71      33.03        
  3 Ji, Elizabeth J           11 MAX-CA                 35.69      33.25        
  4 Tea, Precilla J           11 SGSG-CA                35.93      33.81        
  5 Neumann, Jorja A          12 VKNG-CA                35.55      34.93        
  6 Rouse, Alyson A           11 COMM-CA                36.81      35.47        
  7 Cheng, Gwen               12 TRID-CA                36.12      35.60        
  7 Davison-Lakey, Matilda    11 Beach-CA               35.88      35.60        
  9 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA                34.91      35.62        
 10 Lin, Allie                12 MAX-CA                 36.28      36.85        
 11 Christen, Cailey A        12 VKNG-CA                37.62      36.93        
 12 Barriteau, Annika         11 Beach-CA               37.18      39.00        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:10.20  %JAG
        1:15.60  .BLU
        1:22.40  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Erezo, Mylie I            11 VKNG-CA              1:07.00    1:08.45        
  2 Cho, Phoebe L             12 ARSC-CA              1:10.11    1:09.24        
  3 Lambarena, Kaori I        12 TRID-CA              1:09.65    1:09.91        
  4 Brys, Sofia E             12 Beach-CA             1:12.62    1:10.17        
  5 Lee, Alexa A              12 SGSG-CA              1:10.78    1:10.82        
  6 Semaan, Samira R          11 CERR-CA              1:10.17    1:11.55        
  7 Tea, Precilla J           11 SGSG-CA              1:14.06    1:14.50        
  8 Isabeles, Aisha N         11 MPMR-CA              1:14.40    1:14.87        
  9 Estrada, Alyssa           12 WAC-CA               1:13.45    1:14.96        
 10 Shen, Jolene J            12 ARSC-CA              1:14.16    1:15.08        
.RED - Division  
  1 Brandman, Josie R         11 VKNG-CA              1:17.65    1:16.01        
  2 Erezo, Madi I             11 VKNG-CA              1:17.96    1:16.85        
  3 Ji, Elizabeth J           11 MAX-CA               1:20.15    1:17.45        
  4 Rigo, Kayla C             12 MAX-CA               1:21.03    1:17.50        
  5 Sallenbach, Megan D       11 Armada-CA            1:19.03    1:17.96        
  6 Fong, Lauren A            12 CERR-CA              1:18.70    1:18.23        
  7 Neumann, Jorja A          12 VKNG-CA              1:18.03    1:18.33        
  8 Wangsiri, Ghrista L       11 RORA-CA              1:22.40    1:18.39        
  9 Chang, Esther E           12 TRID-CA              1:21.38    1:18.63        
 10 Yang, Sydney Q            11 TRID-CA              1:16.37    1:20.82        
 11 Nguyen, Amanda H          12 CERR-CA              1:19.08    1:22.65        
 12 Barriteau, Annika         11 Beach-CA             1:22.39    1:25.76        
 -- Davison-Lakey, Matilda    11 Beach-CA             1:21.63         DQ        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:33.20  %JAG
        2:42.90  .BLU
        2:57.70  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Izquierdo, Kai A          12 WAC-CA               2:27.46    2:25.71        
  2 Cedano, Zoe A             12 Armada-CA            2:33.21    2:29.60        
  3 Lee, Brianna m            11 ARSC-CA              2:32.73    2:32.86        
  4 Garcia, Avah G            12 WAC-CA               2:35.88    2:34.07        
  5 Cheung, Candice H         12 ARSC-CA              2:35.77    2:36.91        
  6 Estrada, Alyssa           12 WAC-CA               2:40.67    2:38.59        
  7 Isabeles, Aisha N         11 MPMR-CA              2:41.08    2:43.01        
  8 Sallenbach, Megan D       11 Armada-CA            2:42.67    2:48.34        
.RED - Division  
  1 Tea, Precilla J           11 SGSG-CA              2:54.44    2:41.85        
  2 Torres, Madalyn G         12 UnAtt - Wac-CA       2:54.82    2:43.26        
  3 Prawira, Karen E          11 TRID-CA              2:51.56    2:48.07        
  4 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA              2:48.82    2:49.51        
  5 Gonzalez, Aleaha M        12 COMM-CA              2:44.85    2:49.71        
  6 Chang, Esther E           12 TRID-CA              2:51.36    2:53.19        
  7 Fong, Lauren A            12 CERR-CA              2:55.59    2:56.99        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          38.30  %JAG
          41.60  .BLU
          45.40  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Shen, Jolene J            12 ARSC-CA                37.27      35.97        
  2 Erezo, Mylie I            11 VKNG-CA                35.37      36.32        
  3 Brys, Sofia E             12 Beach-CA               38.30      36.71        
  4 Lee, Brianna m            11 ARSC-CA                37.57      37.07        
  5 Wangsiri, Ghrista L       11 RORA-CA                40.14      37.22        
  6 Cheung, Candice H         12 ARSC-CA                38.24      37.30        
  7 Contreras, Denise         12 CERR-CA                36.28      37.35        
  8 Izquierdo, Kai A          12 WAC-CA                 37.87      37.97        
  9 Wong, Samantha A          12 RORA-CA                37.97      38.47        
 10 Cedano, Zoe A             12 Armada-CA              38.31      38.59        
 11 Lacheno, Angelique        12 Morning Star-CA        38.56      38.97        
 12 Sy, Kristine H            11 MPMR-CA                39.50      39.57        
 13 Brandman, Josie R         11 VKNG-CA                39.23      40.40        
 14 Erezo, Madi I             11 VKNG-CA                41.20      40.85        
 15 Ji, Elizabeth J           11 MAX-CA                 41.52      41.31        
 16 Gonzalez, Aleaha M        12 COMM-CA                40.73      41.53        
.RED - Division  
  1 Tea, Precilla J           11 SGSG-CA                41.90      40.16        
  2 Garcia, Avah G            12 WAC-CA                 41.68      41.06        
  3 Chang, Esther E           12 TRID-CA                41.79      42.22        
  4 Tang, Ellen               12 ARSC-CA                43.13      42.59        
  5 Lin, Allie                12 MAX-CA                 41.77      42.72        
  6 Cheng, Gwen               12 TRID-CA                43.59      44.34        
  7 Neumann, Jorja A          12 VKNG-CA                43.72      44.42        
  8 Barriteau, Annika         11 Beach-CA               44.48      44.84        
  9 Franco, Julia D           11 VKNG-CA                43.66      45.12        
 -- Dao, Hannah A             11 MPMR-CA                42.64         NS        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:22.20  %JAG
        1:29.40  .BLU
        1:37.60  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lee, Brianna m            11 ARSC-CA              1:22.99    1:20.50        
  2 Shen, Jolene J            12 ARSC-CA              1:22.50    1:21.22        
  3 Cheung, Candice H         12 ARSC-CA              1:17.85    1:22.07        
  4 Contreras, Denise         12 CERR-CA              1:19.59    1:22.66        
  5 Du, Leilani M             12 MAX-CA               1:25.58    1:25.19        
  6 Tea, Precilla J           11 SGSG-CA              1:27.42    1:25.22        
  7 Chang, Esther E           12 TRID-CA              1:27.80    1:25.57        
  8 Garcia, Avah G            12 WAC-CA               1:25.67    1:25.82        
  9 Brandman, Josie R         11 VKNG-CA              1:27.14    1:26.78        
 10 Yang, Sydney Q            11 TRID-CA              1:27.73    1:32.52        
 -- Erezo, Mylie I            11 VKNG-CA              1:15.97         DQ        
.RED - Division  
  1 Rigo, Kayla C             12 MAX-CA               1:35.41    1:30.74        
  2 Erezo, Madi I             11 VKNG-CA              1:33.03    1:30.94        
  3 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA              1:31.06    1:32.67        
  4 Dao, Hannah A             11 MPMR-CA              1:34.52    1:33.77        
  5 Franco, Julia D           11 VKNG-CA              1:34.49    1:38.43        
  6 Che, Kerry K              11 TRID-CA              1:36.46    1:47.97        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          43.20  %JAG
          46.00  .BLU
          50.20  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lee, Alexa A              12 SGSG-CA                44.00      41.32        
  2 Izquierdo, Kai A          12 WAC-CA                 41.66      41.68        
  3 Prawira, Karen E          11 TRID-CA                41.77      42.32        
  4 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA                42.96      43.25        
  5 Garcia, Avah G            12 WAC-CA                 46.02      43.81        
  6 Cheng, Gwen               12 TRID-CA                43.27      43.85        
  7 Ji, Elizabeth J           11 MAX-CA                 43.93      44.59        
  8 Wangsiri, Ghrista L       11 RORA-CA                42.81      44.65        
  9 Torres, Madalyn G         12 UnAtt - Wac-CA         44.07      45.27        
 10 Brys, Sofia E             12 Beach-CA               44.89      45.50        
 11 Sy, Kristine H            11 MPMR-CA                45.13      45.90        
 12 Shen, Jolene J            12 ARSC-CA                45.81      48.93        
.RED - Division  
  1 Fong, Lauren A            12 CERR-CA                47.37      46.09        
  2 Dao, Hannah A             11 MPMR-CA                46.41      46.53        
  3 Davison-Lakey, Matilda    11 Beach-CA               46.80      46.54        
  4 Brandman, Josie R         11 VKNG-CA                50.20      46.62        
  5 Lee, Kayla D              11 MAX-CA                 46.60      46.87        
  6 Vicencio, Emma P          12 CERR-CA                46.48      47.41        
  7 Neumann, Jorja A          12 VKNG-CA                46.43      47.53        
  8 Garcia, Cierra M          11 LDST-CA                49.71      49.40        
  9 Tang, Hayley              12 ARSC-CA                48.43      49.46        
 10 Escalante, Jacqueline     12 Beach-CA               50.07      52.59        
 -- Lambarena, Kaori I        12 TRID-CA                47.39         NS        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:33.40  %JAG
        1:40.00  .BLU
        1:49.10  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Du, Leilani M             12 MAX-CA               1:35.59    1:31.44        
  2 Cheng, Gwen               12 TRID-CA              1:34.41    1:31.92        
  3 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA              1:32.10    1:33.34        
  4 Ji, Elizabeth J           11 MAX-CA               1:38.34    1:36.41        
  5 Shen, Jolene J            12 ARSC-CA              1:35.21    1:36.48        
  6 Vicencio, Emma P          12 CERR-CA              1:39.82    1:44.93        
.RED - Division  
  1 Wangsiri, Ghrista L       11 RORA-CA              1:49.10    1:30.88        
  2 Dao, Hannah A             11 MPMR-CA              1:40.88    1:40.92        
  3 Neumann, Jorja A          12 VKNG-CA              1:42.55    1:41.39        
  4 Davison-Lakey, Matilda    11 Beach-CA             1:44.17    1:42.47        
  5 Fong, Lauren A            12 CERR-CA              1:43.56    1:43.02        
  6 Che, Kerry K              11 TRID-CA              1:48.48    1:47.76        
  7 Garcia, Cierra M          11 LDST-CA              1:45.93    1:48.72        
 -- Escalante, Jacqueline     12 Beach-CA             1:48.71         NS        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          35.60  %JAG
          38.40  .BLU
          41.90  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Contreras, Denise         12 CERR-CA                32.00      32.25        
  2 Cheung, Candice H         12 ARSC-CA                35.92      34.06        
  3 Brys, Sofia E             12 Beach-CA               35.98      34.16        
  4 Erezo, Mylie I            11 VKNG-CA                34.83      34.81        
  5 Cho, Phoebe L             12 ARSC-CA                36.25      35.53        
  6 Izquierdo, Kai A          12 WAC-CA                 36.01      35.91        
  7 Lee, Brianna m            11 ARSC-CA                38.02      36.37        
  8 Vicencio, Emma P          12 CERR-CA                36.32      36.62        
  9 Lambarena, Kaori I        12 TRID-CA                36.58      37.23        
 10 Isabeles, Aisha N         11 MPMR-CA                37.53      37.43        
 11 Estrada, Alyssa           12 WAC-CA                 37.56      37.69        
.RED - Division  
  1 Semaan, Samira R          11 CERR-CA                40.58      38.19        
  2 Rigo, Kayla C             12 MAX-CA                 40.97      38.66        
  3 Wangsiri, Ghrista L       11 RORA-CA                41.60      39.32        
  4 Nguyen, Amanda H          12 CERR-CA                39.51      40.34        
  5 Neumann, Jorja A          12 VKNG-CA                40.73      41.56        
  6 Davison-Lakey, Matilda    11 Beach-CA               40.41      41.82        
  7 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA                41.76      42.00        
  8 Dao, Hannah A             11 MPMR-CA                41.34      42.09        
  9 Barriteau, Annika         11 Beach-CA               42.33      43.47        
Non-Award Division  
  1 Garcia, Cierra M          11 LDST-CA                48.28      47.81        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:20.70  %JAG
        1:27.30  .BLU
        1:35.30  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Contreras, Denise         12 CERR-CA              1:10.81    1:11.98        
  2 Wong, Samantha A          12 RORA-CA              1:14.00    1:19.12        
  3 Du, Leilani M             12 MAX-CA               1:23.08    1:20.76        
  4 Cho, Phoebe L             12 ARSC-CA              1:22.81    1:21.92        
  5 Cedano, Zoe A             12 Armada-CA            1:24.53    1:23.61        
  6 Lacheno, Angelique        12 Morning Star-CA      1:21.50    1:23.76        
  7 Sy, Kristine H            11 MPMR-CA              1:22.12    1:24.38        
  8 Lambarena, Kaori I        12 TRID-CA              1:21.47    1:24.39        
  9 Vicencio, Emma P          12 CERR-CA              1:25.99    1:25.13        
 10 Estrada, Alyssa           12 WAC-CA               1:25.29    1:26.46        
 11 Isabeles, Aisha N         11 MPMR-CA              1:24.73    1:28.62        
.RED - Division  
  1 Prawira, Karen E          11 TRID-CA              1:32.44    1:33.74        
  2 Dao, Hannah A             11 MPMR-CA              1:35.30    1:35.98        
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:53.20  %JAG
        3:07.90  .BLU
        3:25.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Izquierdo, Kai A          12 WAC-CA               2:47.97    2:45.56        
  2 Cheung, Candice H         12 ARSC-CA              2:58.97    2:52.98        
  3 Garcia, Avah G            12 WAC-CA               2:52.93    2:54.01        
  4 Lee, Alexa A              12 SGSG-CA              2:55.40    2:55.18        
  5 Lee, Brianna m            11 ARSC-CA              3:06.77    2:57.46        
  6 Tea, Precilla J           11 SGSG-CA              2:59.89    3:01.52        
  7 Yang, Sydney Q            11 TRID-CA              3:07.23    3:03.88        
  8 Isabeles, Aisha N         11 MPMR-CA              3:07.63    3:09.58        
.RED - Division  
  1 Du, Leilani M             12 MAX-CA               3:10.70    2:57.92        
  2 Cheng, Gwen               12 TRID-CA              3:13.54    3:07.69        
  3 Vicencio, Emma P          12 CERR-CA              3:20.00    3:10.61        
  4 Fong, Lauren A            12 CERR-CA              3:19.74    3:18.75        
  5 Nguyen, Amanda H          12 CERR-CA              3:11.22    3:20.57        
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.30  13-14 %JAG
          33.30  13-14 .BLU
          36.40  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Simpson, Kathryn K        14 Armada-CA              29.04      28.62        
  2 Sumortin, Michaela A      14 VKNG-CA                29.75      29.52        
  3 Yao, Sophia L             14 RORA-CA                29.63      29.63        
  4 Gonzalez, Nina R          13 VKNG-CA                30.75      30.28        
  5 Gimenez, Alexsa N         13 COMM-CA                29.84      30.90        
  6 Jordan, Charlotte G       14 CERR-CA                30.40      30.93        
  7 Reyes, Kaya S             13 WAC-CA                 30.15      31.62        
  8 Wong, Remy                13 Armada-CA              31.71      31.75        
  9 Lu, Angelina C            13 SGSG-CA                32.26      31.78        
 10 Escalante, Maryanne       14 Beach-CA               30.65      32.00        
 11 Ziroli, Ava M             14 Shore Aquatics-CA      32.17      32.16        
 12 Vargas, Jimena            14 COMM-CA                32.04      32.31        
 13 Wen, Arwen G              14 RORA-CA                31.29      32.41        
 14 Duque, Angelique M        14 WAC-CA                 33.15      32.66        
 15 Vargas, Juliana           13 COMM-CA                32.39      32.68        
 16 Pathak, Deesha A          14 TRID-CA                32.81      32.72        
 17 Szeszulski, Hannah N      13 Shore Aquatics-CA      32.37      33.06        
 18 Espeseth, Alicia M        13 WAC-CA                 33.02      33.78        
 -- Munsayac, Malia J         14 SGSG-CA                33.10         NS        
.RED - Division  
  1 Lee, Cadence S            14 MAX-CA                 33.78      32.00        
  2 Marchen, Kamille          13 WAC-CA                 33.41      33.22        
  3 Jorgensen, Paige E        13 VKNG-CA                33.95      33.43        
  4 Yanthis, Yasmin           13 Beach-CA               33.78      33.88        
  5 Granado, Gema             13 WAC-CA                 34.44      34.15        
  6 Choi, Patience Y          13 ARSC-CA                35.70      34.43        
  7 Subdias, Yolotzin         13 SPS-CA                 33.40      34.44        
  8 Cordova, Ariel B          13 VKNG-CA                34.26      34.47        
  9 Hooper, Hannah J          14 Beach-CA               35.78      34.49        
 10 Ho, Stella S              13 RORA-CA                34.34      34.50        
 11 Sanchez, Carly S          13 VKNG-CA                34.91      34.66        
 12 Carlson, Morgan S         13 Beach-CA               36.39      35.35        
 13 Satariano, Tea K          13 Beach-CA               35.58      35.63        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:05.50  13-14 %JAG
        1:11.90  13-14 .BLU
        1:18.50  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Gimenez, Alexsa N         13 COMM-CA              1:04.51    1:04.94        
  2 May, Kimberly T           14 RORA-CA              1:06.92    1:06.01        
  3 Gonzalez, Nina R          13 VKNG-CA              1:06.18    1:06.64        
  4 Jordan, Charlotte G       14 CERR-CA              1:06.79    1:07.44        
  5 Sumortin, Michaela A      14 VKNG-CA              1:06.21    1:08.43        
  6 Wen, Arwen G              14 RORA-CA              1:06.96    1:09.14        
  7 Rojo, Lorelei R           14 VKNG-CA              1:07.62    1:09.63        
  8 Marchen, Kamille          13 WAC-CA               1:11.50    1:10.87        
  9 Lu, Angelina C            13 SGSG-CA              1:11.73    1:11.53        
 10 Vicencio, Kayla P         14 CERR-CA              1:11.87    1:13.70        
 11 Escalante, Maryanne       14 Beach-CA             1:10.17    1:14.21        
.RED - Division  
  1 Pathak, Deesha A          14 TRID-CA              1:12.99    1:12.87        
  2 Duque, Angelique M        14 WAC-CA               1:13.52    1:13.04        
  3 Subdias, Yolotzin         13 SPS-CA               1:16.08    1:13.49        
  4 Jorgensen, Paige E        13 VKNG-CA              1:13.49    1:14.00        
  5 Shew, Alexandra C         14 TRID-CA              1:11.99    1:14.04        
  6 Ziroli, Ava M             14 Shore Aquatics-CA    1:12.48    1:14.26        
  7 Granado, Gema             13 WAC-CA               1:13.56    1:14.97        
  8 Shew, Brianna S           14 TRID-CA              1:14.10    1:15.70        
  9 Hooper, Hannah J          14 Beach-CA             1:17.21    1:15.91        
 10 Ho, Stella S              13 RORA-CA              1:16.61    1:16.08        
 11 Szeszulski, Hannah N      13 Shore Aquatics-CA    1:15.57    1:16.56        
 12 Cordova, Ariel B          13 VKNG-CA              1:13.77    1:16.60        
 13 Lee, Hayden J             14 SPS-CA               1:17.32    1:17.29        
 14 Lopez, Melissa A          14 Beach-CA             1:18.47    1:17.71        
 15 Satariano, Tea K          13 Beach-CA             1:16.27    1:17.76        
 16 Nakazawa, LeeAnn M        14 LDST-CA              1:16.29    1:18.29        
 17 Munsayac, Malia J         14 SGSG-CA              1:13.27    1:18.77        
 18 Padilla, Natalia          14 Armada-CA            1:14.99    1:21.11        
 19 Carlson, Morgan S         13 Beach-CA             1:18.50    1:21.33        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:23.70  13-14 %JAG
        2:34.10  13-14 .BLU
        2:48.10  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Salcedo, Trinity I        14 Morning Star-CA      2:18.73    2:22.93        
  2 Gonzalez, Nina R          13 VKNG-CA              2:25.14    2:25.88        
  3 Jordan, Charlotte G       14 CERR-CA              2:30.56    2:27.14        
  4 Wen, Arwen G              14 RORA-CA              2:30.82    2:29.66        
  5 Wong, Remy                13 Armada-CA            2:33.43    2:29.69        
  6 Vargas, Jimena            14 COMM-CA              2:31.18    2:32.96        
  7 Marchen, Kamille          13 WAC-CA               2:32.68    2:34.30        
  8 Subdias, Yolotzin         13 SPS-CA               2:31.37    2:37.77        
.RED - Division  
  1 Metcalfe, Sadie M         14 SPS-CA               2:35.72    2:31.62        
  2 Granado, Gema             13 WAC-CA               2:35.80    2:36.70        
  3 Espeseth, Alicia M        13 WAC-CA               2:39.31    2:37.74        
  4 Jorgensen, Paige E        13 VKNG-CA              2:43.63    2:40.98        
  5 Satariano, Tea K          13 Beach-CA             2:45.51    2:41.33        
  6 Lu, Angelina C            13 SGSG-CA              2:42.56    2:41.61        
  7 Cordova, Ariel B          13 VKNG-CA              2:39.21    2:43.63        
  8 Vargas, Juliana           13 COMM-CA              2:45.33    2:45.06        
  9 Ho, Stella S              13 RORA-CA              2:41.07    2:46.50        
 10 Escalante, Maryanne       14 Beach-CA             2:45.33    2:47.75        
 11 Contreras, Alejandra      13 Baldwin Park-CA      2:47.62    2:50.63        
 12 Padilla, Natalia          14 Armada-CA            2:40.82    2:50.94        
 13 Ziroli, Ava M             14 Shore Aquatics-CA    2:40.23    2:52.32        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:16.20  13-14 %JAG
        1:25.10  13-14 .BLU
        1:32.90  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Yao, Sophia L             14 RORA-CA              1:14.91    1:16.16        
  2 Rojo, Lorelei R           14 VKNG-CA              1:13.99    1:16.53        
  3 Wen, Arwen G              14 RORA-CA              1:15.17    1:17.54        
  4 Metcalfe, Sadie M         14 SPS-CA               1:20.46    1:17.74        
  5 Gimenez, Alexsa N         13 COMM-CA              1:15.45    1:18.76        
  6 May, Kimberly T           14 RORA-CA              1:20.38    1:19.79        
  7 Jordan, Anna R            14 CERR-CA              1:21.61    1:22.79        
  8 Shen, Jacqueline L        13 TRID-CA              1:23.31    1:24.06        
  9 Sumortin, Michaela A      14 VKNG-CA              1:22.67    1:26.03        
.RED - Division  
  1 Jorgensen, Paige E        13 VKNG-CA              1:28.24    1:29.41        
  2 Satariano, Tea K          13 Beach-CA             1:26.33    1:29.57        
  3 Ho, Stella S              13 RORA-CA              1:29.07    1:30.67        
  4 Subdias, Yolotzin         13 SPS-CA               1:28.33    1:32.75        
  5 Hooper, Hannah J          14 Beach-CA             1:31.71    1:39.84        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:26.50  13-14 %JAG
        1:33.90  13-14 .BLU
        1:42.50  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Espeseth, Alicia M        13 WAC-CA               1:24.75    1:26.47        
  2 Metcalfe, Sadie M         14 SPS-CA               1:26.47    1:26.93        
  3 May, Kimberly T           14 RORA-CA              1:26.63    1:27.48        
  4 Gonzalez, Nina R          13 VKNG-CA              1:31.98    1:31.30        
  5 Vicencio, Kayla P         14 CERR-CA              1:29.87    1:31.80        
  6 Jorgensen, Paige E        13 VKNG-CA              1:30.83    1:31.95        
  7 Shew, Alexandra C         14 TRID-CA              1:29.52    1:32.20        
  8 Duque, Angelique M        14 WAC-CA               1:27.84    1:33.46        
  9 Jordan, Charlotte G       14 CERR-CA              1:33.73    1:35.50        
 10 Pathak, Deesha A          14 TRID-CA              1:30.47    1:36.06        
.RED - Division  
  1 Shen, Jacqueline L        13 TRID-CA              1:33.92    1:33.29        
  2 Wen, Arwen G              14 RORA-CA              1:35.43    1:34.79        
  3 Francisco, Lia D          13 VKNG-CA              1:35.88    1:36.71        
  4 Karle, Caitie A           13 Shore Aquatics-CA    1:40.38    1:37.57        
  5 Munsayac, Malia J         14 SGSG-CA              1:38.38    1:40.68        
  6 Shew, Brianna S           14 TRID-CA              1:39.84    1:41.59        
  7 Gimenez, Alexsa N         13 COMM-CA              1:41.33    1:42.19        
  8 Cordova, Ariel B          13 VKNG-CA              1:38.92    1:42.51        
  9 Lu, Angelina C            13 SGSG-CA              1:39.05    1:42.75        
 10 Ramirez, Emily H          13 Armada-CA            1:42.97    1:43.53        
 11 Nakazawa, LeeAnn M        14 LDST-CA              1:40.71    1:43.81        
 12 Ho, Stella S              13 RORA-CA              1:40.64    1:45.15        
 13 Padilla, Natalia          14 Armada-CA            1:41.83    1:46.02        
 14 Carlson, Morgan S         13 Beach-CA             1:42.50    1:46.09        
 -- Larsen, Josie B           13 SPS-CA               1:42.77         DQ        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:13.30  13-14 %JAG
        1:20.30  13-14 .BLU
        1:27.60  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Gimenez, Alexsa N         13 COMM-CA              1:10.61    1:10.90        
  2 Simpson, Kathryn K        14 Armada-CA            1:12.87    1:12.30        
  3 Rojo, Lorelei R           14 VKNG-CA              1:12.08    1:15.36        
  4 May, Kimberly T           14 RORA-CA              1:16.05    1:15.78        
  5 Sumortin, Michaela A      14 VKNG-CA              1:16.72    1:17.43        
  6 Vicencio, Kayla P         14 CERR-CA              1:18.66    1:18.89        
  7 Espeseth, Alicia M        13 WAC-CA               1:17.92    1:19.84        
.RED - Division  
  1 Yanthis, Yasmin           13 Beach-CA             1:22.11    1:22.08        
  2 Vargas, Jimena            14 COMM-CA              1:20.90    1:22.76        
  3 Pathak, Deesha A          14 TRID-CA              1:25.44    1:24.09        
  4 Cordova, Ariel B          13 VKNG-CA              1:25.67    1:24.42        
  5 Subdias, Yolotzin         13 SPS-CA               1:20.78    1:24.90        
  6 Munsayac, Malia J         14 SGSG-CA              1:25.66    1:27.68        
  7 Vargas, Juliana           13 COMM-CA              1:27.12    1:29.49        
  8 Szeszulski, Hannah N      13 Shore Aquatics-CA    1:26.68    1:36.15        
  9 Ziroli, Ava M             14 Shore Aquatics-CA    1:25.90    1:39.76        
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:44.00  13-14 %JAG
        2:57.30  13-14 .BLU
        3:13.40  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Yao, Sophia L             14 RORA-CA              2:34.21    2:34.92        
  2 Metcalfe, Sadie M         14 SPS-CA               2:47.32    2:45.15        
  3 Espeseth, Alicia M        13 WAC-CA               2:49.01    2:51.27        
  4 Jordan, Anna R            14 CERR-CA              2:49.87    2:51.57        
  5 Shen, Jacqueline L        13 TRID-CA              2:56.97    2:52.14        
  6 Vicencio, Kayla P         14 CERR-CA              2:53.25    2:57.38        
.RED - Division  
  1 Shew, Alexandra C         14 TRID-CA              2:58.10    2:59.73        
  2 Cordova, Ariel B          13 VKNG-CA              3:05.08    3:00.57        
  3 Subdias, Yolotzin         13 SPS-CA               2:59.04    3:04.97        
  4 Granado, Gema             13 WAC-CA               3:02.23    3:06.75        
  5 Szeszulski, Hannah N      13 Shore Aquatics-CA    3:10.59    3:07.97        
  6 Ramirez, Emily H          13 Armada-CA            3:11.69    3:09.62        
  7 Padilla, Natalia          14 Armada-CA            3:08.35    3:11.55        
  8 Ziroli, Ava M             14 Shore Aquatics-CA    3:07.62    3:13.07        
 -- Shew, Brianna S           14 TRID-CA              3:05.24         DQ        
 -- Pathak, Deesha A          14 TRID-CA              3:03.41         DQ        
 
Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          29.10  15&O %JAG
          32.80  15&O .BLU
          35.80  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Quintas, Tyler P          16 WAC-CA                 29.23      29.40        
  2 Lester, Emily r           17 Beach-CA               29.10      29.78        
  3 Acosta, Daniela A         16 SGSG-CA                30.58      30.41        
  4 Simmons, Lilly M          17 Beach-CA               29.72      30.53        
  5 Quintas, Haley B          16 WAC-CA                 30.28      31.25        
  6 Walters, Natalie B        15 Armada-CA              31.41      31.78        
  7 Gamboa, Wendy             17 COMM-CA                30.84      32.18        
  8 Mendoza, Catherine C      18 COMM-CA                32.43      32.19        
  9 Hansen, Libbi N           17 Armada-CA              32.10      32.37        
 10 Silva, Jayda L            17 COMM-CA                31.98      32.50        
 10 Reyes, Kaili S            16 WAC-CA                 32.63      32.50        
 12 Francisco, Lauren I       15 VKNG-CA                32.52      32.69        
.RED - Division  
  1 Jorgensen, Ella N         16 VKNG-CA                34.45      32.81        
  2 Carrillo, Zoey            17 WAC-CA                 34.00      33.03        
  3 Torres, Claudia J         18 COMM-CA                33.28      33.09        
  4 Zacarias, Camila          15 COMM-CA                33.81      33.28        
  5 Shin, Josephina           16 RAPD-CA                34.83      35.57        
  6 Erezo, Jacey I            15 VKNG-CA                35.59      35.88        
  7 Copley, Piper J           15 Beach-CA               36.12      36.06        
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:02.60  15&O %JAG
        1:11.30  15&O .BLU
        1:17.80  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Villasenor, Maya J        17 SPS-CA               1:03.28    1:02.76        
  2 Wong, Bridget A           15 SGSG-CA              1:02.83    1:04.83        
  3 Quintas, Tyler P          16 WAC-CA               1:04.41    1:06.28        
  4 Simmons, Lilly M          17 Beach-CA             1:06.89    1:06.58        
  5 Silva, Jayda L            17 COMM-CA              1:07.98    1:09.95        
  6 Kawamoto, Hanna L         16 VKNG-CA              1:10.77    1:10.47        
  7 Mendoza, Catherine C      18 COMM-CA              1:10.03    1:10.57        
  8 Quintas, Haley B          16 WAC-CA               1:07.25    1:10.61        
  9 Reyes, Kaili S            16 WAC-CA               1:09.78    1:12.00        
 10 Gamboa, Wendy             17 COMM-CA              1:07.51    1:14.70        
.RED - Division  
  1 Jorgensen, Ella N         16 VKNG-CA              1:15.62    1:11.56        
  2 Padilla, Maya             17 Armada-CA            1:14.64    1:12.26        
  3 Francisco, Lauren I       15 VKNG-CA              1:12.29    1:12.64        
  4 Zacarias, Camila          15 COMM-CA              1:11.86    1:13.07        
  5 Torres, Claudia J         18 COMM-CA              1:11.62    1:13.76        
  6 Kishore, Sulekha K        15 RORA-CA              1:12.79    1:15.88        
  7 Erezo, Jacey I            15 VKNG-CA              1:16.21    1:18.39        
  8 Copley, Piper J           15 Beach-CA             1:17.49    1:24.49        
 -- Martin, Ivy C             15 VKNG-CA              1:12.89         DQ        
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:17.10  15&O %JAG
        2:32.30  15&O .BLU
        2:46.20  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Tran, Kayanne Q           15 SGSG-CA              2:16.55    2:17.07        
  2 Brus, Isabelle R          16 Armada-CA            2:19.53    2:20.32        
  3 Simmons, Lilly M          17 Beach-CA             2:19.89    2:22.23        
  4 Azuma, Samantha E         16 Armada-CA            2:23.98    2:22.57        
  5 Adams, Danica J           19 UNAT-PC              2:17.90    2:25.22        
  6 Lester, Emily r           17 Beach-CA             2:24.50    2:25.42        
  7 Hansen, Libbi N           17 Armada-CA            2:26.47    2:30.23        
  8 Gamboa, Wendy             17 COMM-CA              2:30.82    2:42.29        
.RED - Division  
  1 Jorgensen, Ella N         16 VKNG-CA              2:39.76    2:31.06        
  2 Padilla, Maya             17 Armada-CA            2:41.72    2:33.69        
  3 Mendoza, Catherine C      18 COMM-CA              2:35.25    2:36.39        
  4 Zacarias, Camila          15 COMM-CA              2:36.53    2:43.14        
  5 Torres, Claudia J         18 COMM-CA              2:36.79    2:44.72        
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:12.70  15&O %JAG
        1:24.40  15&O .BLU
        1:32.20  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Villasenor, Maya J        17 SPS-CA               1:12.21    1:13.51        
  2 Wong, Bridget A           15 SGSG-CA              1:11.75    1:15.08        
  3 Geer, Megan G             17 TRID-CA              1:12.12    1:16.08        
  4 Azuma, Samantha E         16 Armada-CA            1:18.01    1:16.61        
  5 Quintas, Tyler P          16 WAC-CA               1:13.21    1:17.04        
  6 Reyes, Kaili S            16 WAC-CA               1:24.38    1:21.82        
  7 Simmons, Lilly M          17 Beach-CA             1:19.50    1:22.97        
  8 Silva, Jayda L            17 COMM-CA              1:23.02    1:24.25        
  9 Mendoza, Catherine C      18 COMM-CA              1:20.13    1:25.79        
 10 Shin, Josephina           16 RAPD-CA              1:24.06    1:26.47        
 11 Gamboa, Wendy             17 COMM-CA              1:20.82    1:32.32        
.RED - Division  
  1 Martin, Ivy C             15 VKNG-CA              1:25.41    1:25.37        
  2 Jorgensen, Ella N         16 VKNG-CA              1:31.83    1:27.26        
  3 Padilla, Maya             17 Armada-CA            1:25.92    1:27.44        
  4 Zacarias, Camila          15 COMM-CA              1:26.55    1:30.47        
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:23.60  15&O %JAG
        1:34.60  15&O .BLU
        1:43.20  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Carrillo, Zoey            17 WAC-CA               1:29.89    1:28.54        
  2 Sam, Victoria K           17 SGSG-CA              1:28.52    1:28.56        
  3 Silva, Jayda L            17 COMM-CA              1:25.82    1:29.00        
  4 Azuma, Samantha E         16 Armada-CA            1:31.78    1:30.94        
  5 Kishore, Sulekha K        15 RORA-CA              1:26.25    1:32.88        
  6 Quintas, Haley B          16 WAC-CA               1:27.52    1:34.38        
  7 Kawamoto, Hanna L         16 VKNG-CA              1:31.79    1:35.22        
  8 Geer, Megan G             17 TRID-CA              1:30.71    1:35.58        
  9 Mendoza, Catherine C      18 COMM-CA              1:32.51    1:38.66        
.RED - Division  
  1 Jorgensen, Ella N         16 VKNG-CA              1:38.86    1:35.82        
  2 Francisco, Lauren I       15 VKNG-CA              1:36.10    1:36.40        
  3 Gamboa, Wendy             17 COMM-CA              1:36.16    1:38.79        
  4 Shin, Josephina           16 RAPD-CA              1:42.18    1:40.58        
  5 Zacarias, Camila          15 COMM-CA              1:36.14    1:41.56        
  6 Torres, Claudia J         18 COMM-CA              1:42.93    1:46.57        
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:09.60  15&O %JAG
        1:19.20  15&O .BLU
        1:26.40  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Azuma, Samantha E         16 Armada-CA            1:09.39    1:10.42        
  2 Quintas, Tyler P          16 WAC-CA               1:08.68    1:10.52        
  3 Brus, Isabelle R          16 Armada-CA            1:07.39    1:10.89        
  4 Walters, Natalie B        15 Armada-CA            1:10.10    1:16.92        
  5 Gamboa, Wendy             17 COMM-CA              1:15.10    1:18.40        
  6 Hansen, Libbi N           17 Armada-CA            1:18.26    1:20.54        
.RED - Division  
  1 Padilla, Maya             17 Armada-CA            1:23.28    1:18.44        
  2 Zacarias, Camila          15 COMM-CA              1:22.08    1:25.71        
  3 Silva, Jayda L            17 COMM-CA              1:21.88    1:30.86        
 -- Mendoza, Catherine C      18 COMM-CA              1:25.21         DQ        
 -- Torres, Claudia J         18 COMM-CA              1:23.41         DQ        
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:37.10  15&O %JAG
        2:56.00  15&O .BLU
        3:12.00  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Sam, Victoria K           17 SGSG-CA              2:33.14    2:38.78        
  2 Azuma, Samantha E         16 Armada-CA            2:45.88    2:43.23        
  3 Geer, Megan G             17 TRID-CA              2:50.41    2:53.52        
  4 Martin, Ivy C             15 VKNG-CA              2:56.92    3:05.59        
.RED - Division  
  1 Padilla, Maya             17 Armada-CA            3:02.75    2:56.95        
  2 Torres, Claudia J         18 COMM-CA              3:03.50    3:05.60        
 
Girls Open 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        6:18.80  .BLU
             --  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Izquierdo, Kai A          12 WAC-CA               5:00.17    5:04.12        
  2 Contreras, Denise         12 CERR-CA              5:04.00    5:05.69        
  3 Carrillo, Zoey            17 WAC-CA               5:10.00    5:11.79        
  4 Cho, Phoebe L             12 ARSC-CA              5:22.29    5:11.91        
  5 Marchen, Kamille          13 WAC-CA               5:19.18    5:18.50        
  6 Garcia, Avah G            12 WAC-CA               5:12.00    5:21.50        
  7 Lambarena, Kaori I        12 TRID-CA              5:38.20    5:29.89        
  8 Lee, Alexa A              12 SGSG-CA              5:54.88    5:30.24        
  9 Granado, Gema             13 WAC-CA               5:30.57    5:30.59        
 10 Semaan, Samira R          11 CERR-CA              5:47.00    5:32.90        
 11 Ramirez, Emily H          13 Armada-CA            5:44.04    5:38.31        
 12 Satariano, Tea K          13 Beach-CA             5:44.56    5:41.11        
 13 Sallenbach, Megan D       11 Armada-CA            5:20.18    5:45.04        
 
Girls Open 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
       11:44.20  .BLU
             --  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tran, Kayanne Q           15 SGSG-CA              9:42.28   10:15.06        
  2 Acosta, Daniela A         16 SGSG-CA             11:44.20   10:41.96        
  3 Jordan, Anna R            14 CERR-CA              5:21.14   10:53.63        
  4 Jorgensen, Ella N         16 VKNG-CA             11:44.20   11:17.66        
 
Girls Open 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
       22:11.80  .BLU
             --  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Knapp, Allison M          16 VKNG-CA             22:11.80   19:36.11        
  2 Wong, Bridget A           15 SGSG-CA             20:13.84   19:52.35        
  3 Sam, Victoria K           17 SGSG-CA             20:00.11   20:14.99        
 
Girls Open 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:09.20  .BLU
             --  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Danica J           19 UNAT-PC              2:25.48    2:36.98        
  2 Wen, Arwen G              14 RORA-CA              2:41.45    2:44.47        
  3 Metcalfe, Sadie M         14 SPS-CA               2:45.25    2:45.65        
  4 La Brada, Hanna           13 WAC-CA               3:09.20    2:46.43        
  5 Rojo, Lorelei R           14 VKNG-CA              2:32.10    2:46.63        
  6 Gimenez, Alexsa N         13 COMM-CA              2:46.72    2:47.94        
  7 Acosta, Daniela A         16 SGSG-CA              2:47.56    2:49.92        
  8 Jordan, Anna R            14 CERR-CA              2:53.29    2:53.51        
  9 Reyes, Kaili S            16 WAC-CA               2:53.68    2:53.54        
 10 Contreras, Denise         12 CERR-CA              2:47.18    2:57.79        
 11 Sanchez, Carly S          13 VKNG-CA              3:09.20    3:14.79        
 -- May, Kimberly T           14 RORA-CA              2:51.79         DQ        
 
Girls Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:31.00  .BLU
             --  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yao, Sophia L             14 RORA-CA              2:50.40    2:58.62        
  2 La Brada, Hanna           13 WAC-CA               3:31.00    3:07.62        
  3 Carrillo, Zoey            17 WAC-CA               3:04.32    3:09.24        
  4 Huynh, Junae Z            17 SGSG-CA              3:06.11    3:09.88        
  5 May, Kimberly T           14 RORA-CA              3:08.14    3:10.53        
  6 Lee, Alexa A              12 SGSG-CA              3:14.76    3:11.00        
  7 Tran, Kayanne Q           15 SGSG-CA              3:21.04    3:12.88        
  8 Pathak, Deesha A          14 TRID-CA              3:12.93    3:14.02        
  9 Silva, Jayda L            17 COMM-CA              3:09.32    3:15.06        
 10 Marchen, Kamille          13 WAC-CA               3:17.30    3:18.48        
 11 Jorgensen, Paige E        13 VKNG-CA              3:16.33    3:18.50        
 12 Vicencio, Kayla P         14 CERR-CA              3:09.09    3:20.51        
 13 Francisco, Lauren I       15 VKNG-CA              3:25.36    3:23.03        
 14 Sumortin, Michaela A      14 VKNG-CA              1:37.37    3:30.88        
 
Girls Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:05.70  .BLU
             --  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Remy                13 Armada-CA            2:44.53    2:49.34        
  2 Lu, Angelina C            13 SGSG-CA              3:05.70    2:54.21        
  3 Rojo, Lorelei R           14 VKNG-CA              2:56.97    3:01.74        
 
Girls Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
        6:31.20  .BLU
             --  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Samantha A          12 RORA-CA              5:31.35    5:33.83        
  2 La Brada, Hanna           13 WAC-CA               6:31.20    5:36.69        
  3 Knapp, Allison M          16 VKNG-CA              5:36.97    5:39.61        
 
Boys 5-8 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          44.40  .BLU
          53.30  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Radaich, Shane F           8 Shore Aquatics-CA      38.34      38.28        
  2 Trowbridge, Conner T       8 VKNG-CA                44.20      40.59        
  3 Parande, Neel P            8 CERR-CA                41.93      40.90        
  4 Chiu, Kaden Y              8 RORA-CA                42.55      42.93        
.RED - Division  
  1 Mao, Peiyan                7 MAX-CA                 45.83      44.06        
  2 Cardenas, Liam R           7 COMM-CA                47.13      44.63        
  3 Lee, Bomin A               8 KSST-CA                49.18      47.38        
 
Boys 5-8 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:35.50  .BLU
        1:54.60  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Radaich, Shane F           8 Shore Aquatics-CA    1:29.25    1:29.99        
.RED - Division  
  1 Trowbridge, Conner T       8 VKNG-CA              1:38.09    1:35.30        
  2 Mao, Peiyan                7 MAX-CA               1:48.13    1:35.57        
  3 Cardenas, Liam R           7 COMM-CA              1:48.67    1:38.76        
  4 Parande, Neel P            8 CERR-CA              1:46.42    1:38.94        
  5 Lee, Bomin A               8 KSST-CA              1:47.17    1:43.73        
 
Boys 5-8 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          53.20  .BLU
        1:03.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Radaich, Shane F           8 Shore Aquatics-CA      45.72      42.57        
  2 Chiu, Kaden Y              8 RORA-CA                48.72      48.53        
  3 Mao, Peiyan                7 MAX-CA                 51.56      49.91        
  4 Trowbridge, Conner T       8 VKNG-CA                51.35      50.19        
  5 Parande, Neel P            8 CERR-CA                50.66      51.13        
.RED - Division  
  1 Lee, Bomin A               8 KSST-CA                54.09      47.84        
 
Boys 5-8 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          57.10  .BLU
        1:08.50  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Chiu, Kaden Y              8 RORA-CA                56.05      56.95        
  2 Trowbridge, Conner T       8 VKNG-CA                56.94      57.60        
.RED - Division  
  1 Lee, Bomin A               8 KSST-CA                59.66      42.40        
 
Boys 5-8 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          52.70  .BLU
        1:03.20  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Radaich, Shane F           8 Shore Aquatics-CA      46.02      45.69        
  2 Mao, Peiyan                7 MAX-CA                 49.05      46.28        
.RED - Division  
  1 Trowbridge, Conner T       8 VKNG-CA                52.88      50.94        
 -- Parande, Neel P            8 CERR-CA                58.73         DQ        
 
Boys 7-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          36.10  %JAG
          38.10  .BLU
          41.50  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Tigrero Lopez, Jorvir V   10 COMM-CA                36.52      34.40        
  2 Wu, Ivan                  10 ARSC-CA                37.09      35.41        
  3 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA                35.74      36.28        
  4 Ho, Matthew L             10 CERR-CA                36.01      36.82        
  5 Orendain, Emilio D        10 LDST-CA                36.34      36.87        
  6 Muni, Mit T                8 CERR-CA                36.53      37.00        
.RED - Division  
  1 Lee-Nguyen, Brendan P     10 TRID-CA                38.33      36.47        
  2 Ocampo, Nicolas L          9 COMM-CA                38.71      36.80        
  3 Reyes, Julian A            9 WAC-CA                 38.18      37.53        
  4 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA                38.85      37.97        
  5 Chow, Tobey S             10 ARSC-CA                39.41      38.06        
  6 Hah, Jeremy                9 RORA-CA                40.72      38.19        
  7 Wong, Westin              10 Armada-CA              38.41      38.31        
  8 Park, Joshua J             9 CERR-CA                38.28      38.44        
  9 Erickson, Rhys J          10 VKNG-CA                41.37      39.47        
 
Boys 7-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:19.30  %JAG
        1:23.90  .BLU
        1:31.60  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Reyes, Julian A            9 WAC-CA               1:20.55    1:20.02        
  2 Ho, Matthew L             10 CERR-CA              1:21.76    1:20.32        
  3 Muni, Mit T                8 CERR-CA              1:21.41    1:20.47        
  4 Park, Joshua J             9 CERR-CA              1:22.86    1:25.46        
  5 Wong, Westin              10 Armada-CA            1:23.70    1:28.46        
.RED - Division  
  1 Tigrero Lopez, Jorvir V   10 COMM-CA              1:24.67    1:18.47        
  2 Vega, Brooklyn R          10 Shore Aquatics-CA    1:29.24    1:20.62        
  3 Wu, Ivan                  10 ARSC-CA              1:24.77    1:20.76        
  4 Ocampo, Nicolas L          9 COMM-CA              1:27.59    1:22.26        
  5 Erickson, Rhys J          10 VKNG-CA              1:30.20    1:25.68        
  6 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA              1:28.02    1:26.14        
  7 Orendain, Emilio D        10 LDST-CA              1:26.28    1:27.74        
  8 Chow, Tobey S             10 ARSC-CA              1:25.97    1:30.25        
  9 Tantiga, Kaven G          10 TRID-CA              1:31.12    1:31.91        
 10 Yeung, Aidan P            10 RORA-CA              1:30.26    1:32.91        
 11 Flores, Brandon P          9 Armada-CA            1:31.60    1:33.80        
 
Boys 7-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:57.10  %JAG
        3:02.40  .BLU
        3:19.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Muni, Mit T                8 CERR-CA              2:56.50    2:49.65        
  2 Reyes, Julian A            9 WAC-CA               2:57.72    2:54.71        
  3 Park, Joshua J             9 CERR-CA              2:54.15    2:56.08        
  4 Tigrero Lopez, Jorvir V   10 COMM-CA              3:00.30    3:00.50        
.RED - Division  
  1 Lee-Nguyen, Brendan P     10 TRID-CA              3:07.80    2:54.30        
 
Boys 7-10 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:02.40  .BLU
             --  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Roy S            10 Armada-CA            5:24.34    5:35.97        
  2 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA              5:58.66    5:49.33        
 
Boys 7-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          43.60  %JAG
          46.30  .BLU
          50.50  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wu, Ivan                  10 ARSC-CA                43.92      40.97        
  2 Hah, Jeremy                9 RORA-CA                45.49      44.10        
  3 Erickson, Rhys J          10 VKNG-CA                45.77      44.75        
  4 Yeung, Aidan P            10 RORA-CA                45.75      45.13        
  5 Ho, Matthew L             10 CERR-CA                45.62      46.90        
.RED - Division  
  1 Tigrero Lopez, Jorvir V   10 COMM-CA                49.67      42.06        
  2 Ocampo, Nicolas L          9 COMM-CA                47.88      42.94        
  3 Lee-Nguyen, Brendan P     10 TRID-CA                46.64      44.88        
  4 Wong, Westin              10 Armada-CA              47.40      45.53        
  5 Chow, Tobey S             10 ARSC-CA                47.97      46.12        
  6 Orendain, Emilio D        10 LDST-CA                49.77      48.06        
  7 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA                46.34      51.22        
  8 Kim, Robin                 9 Unattached-CA          49.89      52.67        
 -- Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA                47.09         DQ        
 
Boys 7-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:34.90  %JAG
        1:41.30  .BLU
        1:50.50  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Vega, Brooklyn R          10 Shore Aquatics-CA    1:37.11    1:31.64        
  2 Muni, Mit T                8 CERR-CA              1:32.00    1:33.16        
  3 Yeung, Aidan P            10 RORA-CA              1:40.83    1:40.47        
  4 Flores, Brandon P          9 Armada-CA            1:39.55    1:40.66        
  5 Kusuma, Aston S            8 RORA-CA              1:41.28    1:42.68        
 -- Ramirez, Roy S            10 Armada-CA            1:27.98         DQ        
.RED - Division  
  1 Ocampo, Nicolas L          9 COMM-CA              1:47.29    1:33.63        
  2 Tigrero Lopez, Jorvir V   10 COMM-CA              1:42.66    1:34.37        
  3 Lee-Nguyen, Brendan P     10 TRID-CA              1:41.41    1:36.98        
  4 Chow, Tobey S             10 ARSC-CA              1:44.66    1:49.35        
  5 Kim, Robin                 9 Unattached-CA        1:49.38    1:56.04        
 
Boys 7-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          49.50  %JAG
          51.40  .BLU
          56.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Hah, Jeremy                9 RORA-CA                48.22      48.72        
  2 Reyes, Julian A            9 WAC-CA                 51.12      52.31        
  3 Park, Joshua J             9 CERR-CA                51.00      52.73        
.RED - Division  
  1 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA                55.30      53.03        
  2 NG, Lex A                  9 SPS-CA                 55.33      53.09        
  3 Orendain, Emilio D        10 LDST-CA                53.18      53.43        
  4 Kim, Robin                 9 Unattached-CA          55.78      56.82        
  5 Yeung, Aidan P            10 RORA-CA                56.17      57.09        
Non-Award Division  
  1 Morris, Xavier F           9 LDST-CA                56.28      56.37        
 
Boys 7-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.40  %JAG
        1:52.90  .BLU
        2:03.10  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA              1:48.10    1:42.12        
  2 Ho, Matthew L             10 CERR-CA              1:45.47    1:44.21        
 -- Park, Joshua J             9 CERR-CA              1:47.42         DQ        
.RED - Division  
  1 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA              1:54.14    1:52.78        
  2 Orendain, Emilio D        10 LDST-CA              2:00.44    1:53.86        
  3 Wu, Ivan                  10 ARSC-CA              1:55.31    1:54.91        
  4 Yeung, Aidan P            10 RORA-CA              1:59.36    1:59.87        
  5 Tantiga, Kaven G          10 TRID-CA              2:02.96    2:02.14        
  6 Kim, Robin                 9 Unattached-CA        2:02.11    2:05.13        
  7 Trowbridge, Conner T       8 VKNG-CA              2:00.57    2:05.85        
  8 Morris, Xavier F           9 LDST-CA              2:01.69    2:07.03        
 -- Fong, Ian K               10 ARSC-CA              1:59.35         DQ        
 
Boys 7-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          41.00  %JAG
          43.10  .BLU
          47.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ocampo, Nicolas L          9 COMM-CA                39.17      39.50        
.RED - Division  
  1 Vega, Brooklyn R          10 Shore Aquatics-CA      43.99      42.04        
  2 Muni, Mit T                8 CERR-CA                44.34      42.47        
  3 Reyes, Julian A            9 WAC-CA                 45.81      43.85        
  4 Lee-Nguyen, Brendan P     10 TRID-CA                46.86      44.41        
  5 Orendain, Emilio D        10 LDST-CA                44.88      45.03        
  6 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA                44.57      46.00        
  7 Ho, Matthew L             10 CERR-CA                45.54      47.28        
  8 Kim, Robin                 9 Unattached-CA          46.34      55.38        
 
Boys 7-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:38.50  %JAG
        1:40.70  .BLU
        1:49.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ocampo, Nicolas L          9 COMM-CA              1:45.13    1:34.40        
  2 Ho, Matthew L             10 CERR-CA              1:43.26    1:49.43        
 -- Kim, Robin                 9 Unattached-CA        1:49.55         DQ        
 
Boys 7-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:17.70  %JAG
        3:31.20  .BLU
        3:50.40  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ramirez, Roy S            10 Armada-CA            3:00.81    2:59.30        
  2 Kusuma, Aston S            8 RORA-CA              3:17.93    3:20.57        
  3 Reyes, Julian A            9 WAC-CA               3:25.60    3:21.24        
 -- Park, Joshua J             9 CERR-CA              3:14.09         DQ        
.RED - Division  
  1 Lee-Nguyen, Brendan P     10 TRID-CA              3:31.96    3:25.67        
  2 Wong, Westin              10 Armada-CA            3:33.90    3:29.04        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          32.20  %JAG
          34.40  .BLU
          37.60  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lee, Nathan S             11 CERR-CA                30.22      30.31        
  2 Lam, Kyle J               12 MPMR-CA                31.11      30.50        
  3 Chang, Bryan N            12 ARSC-CA                31.11      30.62        
  4 Villanueva, Hector R      12 WAC-CA                 32.03      31.38        
  5 Zhang, Anthony Y          12 TRID-CA                31.60      31.46        
  6 Smith, Lucas A            12 VKNG-CA                33.08      32.13        
  7 Santos, Endre T           12 VKNG-CA                32.67      32.65        
  8 Quintas, Ian C            12 UnAtt - Wac-CA         32.31      32.66        
  9 Apostol, Jazen F          11 CERR-CA                33.14      33.50        
 10 Wakiyama, Eugene          12 SPS-CA                 34.05      33.58        
 11 Morris III, Glen          11 LDST-CA                33.91      33.78        
 12 Shin, Brandon             11 RAPD-CA                34.37      33.87        
 13 Mosqueda, Andre           12 Morning Star-CA        34.36      34.06        
 14 Chun, Tim                 11 SGSG-CA                32.90      34.69        
.RED - Division  
  1 Mendoza, Saul J           12 COMM-CA                37.19      33.28        
  2 Lai, Archie C             11 SGSG-CA                34.77      33.71        
  3 Andrianopoulos, Patrick   12 ARSC-CA                35.95      34.16        
  3 Martinez, Nathan M        11 COMM-CA                35.64      34.16        
  5 Santos, Elonzo T          11 VKNG-CA                34.99      35.12        
  6 Olvera, Steven            11 Armada-CA              35.97      35.15        
  7 Xu, James                 12 TRID-CA                36.42      35.25        
  8 Tran, Caymin K            12 SGSG-CA                36.65      35.58        
  9 Weng, Nathan              12 MAX-CA                 37.39      36.00        
 10 Ho, Johnathan C           12 CERR-CA                37.58      36.75        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:09.60  %JAG
        1:15.10  .BLU
        1:22.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kim, Edward E             11 MPMR-CA              1:05.55    1:04.18        
  2 Huang, Jianson            12 ARSC-CA              1:09.87    1:07.68        
  3 Zhang, Anthony Y          12 TRID-CA              1:08.41    1:08.93        
  4 Chang, Bryan N            12 ARSC-CA              1:07.84    1:09.32        
  5 Villanueva, Hector R      12 WAC-CA               1:11.42    1:09.36        
  6 Santos, Endre T           12 VKNG-CA              1:13.97    1:12.40        
  7 Lai, Archie C             11 SGSG-CA              1:14.64    1:13.69        
  8 Chun, Tim                 11 SGSG-CA              1:14.84    1:14.32        
  9 Apostol, Jazen F          11 CERR-CA              1:14.84    1:14.91        
.RED - Division  
  1 Olvera, Steven            11 Armada-CA            1:17.83    1:14.80        
  2 Peng, Felix Y             12 TRID-CA              1:15.58    1:16.92        
  3 Tran, Caymin K            12 SGSG-CA              1:20.76    1:16.93        
  4 Marchen, Kamael           11 WAC-CA               1:19.86    1:17.24        
  5 Velasco, Gian K           11 Oasis-CA             1:15.88    1:18.25        
  6 Santos, Elonzo T          11 VKNG-CA              1:16.46    1:18.67        
  7 Morris III, Glen          11 LDST-CA              1:19.91    1:22.04        
  8 He, Jason                 11 TRID-CA              1:21.97    1:22.46        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:32.70  %JAG
        2:43.60  .BLU
        2:58.40  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Zhang, Anthony Y          12 TRID-CA              2:27.17    2:26.20        
  2 Smith, Lucas A            12 VKNG-CA              2:40.06    2:31.28        
  3 Huang, Jianson            12 ARSC-CA              2:34.79    2:31.66        
.RED - Division  
  1 Lai, Archie C             11 SGSG-CA              2:45.05    2:36.74        
  2 Apostol, Jazen F          11 CERR-CA              2:48.46    2:46.88        
  3 Marchen, Kamael           11 WAC-CA               2:51.35    2:47.36        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          38.60  %JAG
          42.00  .BLU
          45.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kadiman, Jayden           12 RORA-CA                38.69      38.09        
  2 Quintas, Ian C            12 UnAtt - Wac-CA         38.43      38.68        
  3 Zhang, Anthony Y          12 TRID-CA                41.95      38.78        
  4 Huang, Jianson            12 ARSC-CA                39.02      39.00        
  5 Mo, Cheney C              11 UnAtt - Cerritos-CA    39.81      39.47        
  6 Santos, Endre T           12 VKNG-CA                39.88      39.54        
  7 Shin, Brandon             11 RAPD-CA                39.37      39.81        
  8 Nakagawa, Anderson        12 SPS-CA                 40.44      40.35        
  9 Andrianopoulos, Patrick   12 ARSC-CA                40.39      41.22        
.RED - Division  
  1 Tran, Caymin K            12 SGSG-CA                41.71      43.00        
  2 Chun, Tim                 11 SGSG-CA                44.42      43.09        
  3 Olvera, Steven            11 Armada-CA              43.58      43.25        
  4 Wakiyama, Eugene          12 SPS-CA                 45.38      43.50        
  5 Ho, Ethan S               11 SPS-CA                 43.10      45.09        
  6 Mosqueda, Andre           12 Morning Star-CA        43.62      45.75        
  7 Lee, Caleb Y              12 RAPD-CA                44.74      45.79        
  8 Kim, Tevin                11 Unattached-CA          45.79      50.00        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:23.10  %JAG
        1:30.70  .BLU
        1:39.00  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kadiman, Jayden           12 RORA-CA              1:22.37    1:20.47        
  2 Mendoza, Saul J           12 COMM-CA              1:29.88    1:20.98        
  3 Chang, Bryan N            12 ARSC-CA              1:21.08    1:23.13        
  4 Quintas, Ian C            12 UnAtt - Wac-CA       1:24.82    1:23.19        
  5 Nakagawa, Anderson        12 SPS-CA               1:25.71    1:27.41        
  6 Shin, Brandon             11 RAPD-CA              1:25.44    1:28.51        
  7 Velasco, Gian K           11 Oasis-CA             1:27.67    1:29.95        
.RED - Division  
  1 Tran, Caymin K            12 SGSG-CA              1:32.69    1:33.18        
  2 Ho, Ethan S               11 SPS-CA               1:33.57    1:34.01        
  3 Lee, Caleb Y              12 RAPD-CA              1:37.57    1:37.95        
  4 He, Jason                 11 TRID-CA              1:38.95    1:40.87        
  5 Kim, Tevin                11 Unattached-CA        1:38.34    1:46.13        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          43.30  %JAG
          45.60  .BLU
          49.80  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Huang, Jianson            12 ARSC-CA                39.14      39.59        
  2 Villanueva, Hector R      12 WAC-CA                 41.44      40.00        
  3 Santos, Elonzo T          11 VKNG-CA                40.23      40.28        
  4 Santos, Endre T           12 VKNG-CA                43.31      41.15        
  5 Kadiman, Jayden           12 RORA-CA                43.23      41.51        
  6 Lee, Nathan S             11 CERR-CA                43.14      43.28        
  7 Ho, Johnathan C           12 CERR-CA                44.06      45.03        
  8 Mendoza, Saul J           12 COMM-CA                44.76      45.24        
  9 Apostol, Jazen F          11 CERR-CA                45.28      45.71        
 10 Quintas, Ian C            12 UnAtt - Wac-CA         44.96      46.31        
 11 Chun, Tim                 11 SGSG-CA                44.81      46.72        
 -- Wakiyama, Eugene          12 SPS-CA                 45.35         DQ        
 -- Shin, Brandon             11 RAPD-CA                43.53         NS        
.RED - Division  
  1 Xu, James                 12 TRID-CA                46.55      47.09        
  2 Lai, Archie C             11 SGSG-CA                49.23      47.84        
  3 Ho, Ethan S               11 SPS-CA                 47.99      48.59        
  4 Tran, Caymin K            12 SGSG-CA                49.65      49.62        
  5 Martinez, Nathan M        11 COMM-CA                48.10      50.19        
  6 Mosqueda, Andre           12 Morning Star-CA        49.90      53.25        
  7 Kim, Tevin                11 Unattached-CA          49.45      57.80        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:33.30  %JAG
        1:40.10  .BLU
        1:49.20  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lam, Kyle J               12 MPMR-CA              1:23.77    1:24.06        
  2 Huang, Jianson            12 ARSC-CA              1:24.52    1:29.28        
  3 Villanueva, Hector R      12 WAC-CA               1:29.92    1:30.04        
  4 Santos, Endre T           12 VKNG-CA              1:33.10    1:30.56        
  5 Lee, Nathan S             11 CERR-CA              1:36.39    1:33.23        
  6 Chang, Bryan N            12 ARSC-CA              1:33.33    1:33.55        
  7 Kadiman, Jayden           12 RORA-CA              1:32.71    1:34.15        
  8 Apostol, Jazen F          11 CERR-CA              1:39.08    1:37.00        
  9 Ho, Johnathan C           12 CERR-CA              1:38.36    1:42.82        
.RED - Division  
  1 Peng, Felix Y             12 TRID-CA              1:45.85    1:41.47        
  2 Ho, Ethan S               11 SPS-CA               1:44.13    1:42.42        
  3 Chun, Tim                 11 SGSG-CA              1:42.46    1:43.14        
  4 Xu, James                 12 TRID-CA              1:45.82    1:43.98        
  5 He, Jason                 11 TRID-CA              1:43.40    1:45.87        
  6 Martinez, Nathan M        11 COMM-CA              1:45.20    1:48.12        
  7 Morris III, Glen          11 LDST-CA              1:47.67    1:53.01        
  8 Kim, Tevin                11 Unattached-CA        1:49.11    1:58.88        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          35.80  %JAG
          39.20  .BLU
          42.70  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Villanueva, Hector R      12 WAC-CA                 35.09      34.00        
  2 Quintas, Ian C            12 UnAtt - Wac-CA         37.22      35.40        
  3 Yoo, Issac H              11 MPMR-CA                35.82      35.72        
  4 Mendoza, Saul J           12 COMM-CA                38.54      35.96        
  5 Apostol, Jazen F          11 CERR-CA                36.62      36.53        
  6 Chun, Tim                 11 SGSG-CA                36.44      36.72        
  7 Santos, Elonzo T          11 VKNG-CA                38.76      37.82        
  8 Velasco, Gian K           11 Oasis-CA               37.95      38.66        
.RED - Division  
  1 Xu, James                 12 TRID-CA                41.25      38.69        
  2 Morris III, Glen          11 LDST-CA                40.97      40.03        
  3 Shin, Brandon             11 RAPD-CA                39.75      40.18        
  4 Olvera, Steven            11 Armada-CA              41.06      40.69        
  5 Martinez, Nathan M        11 COMM-CA                42.25      40.81        
 -- Ho, Johnathan C           12 CERR-CA                41.46         DQ        
 -- Marchen, Kamael           11 WAC-CA                 41.18         DQ        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:21.50  %JAG
        1:28.10  .BLU
        1:36.10  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lee, Nathan S             11 CERR-CA              1:11.28    1:09.88        
  2 Lam, Kyle J               12 MPMR-CA              1:12.48    1:11.75        
  3 Kadiman, Jayden           12 RORA-CA              1:16.35    1:17.94        
  4 Mendoza, Saul J           12 COMM-CA              1:19.56    1:20.42        
  5 Chang, Bryan N            12 ARSC-CA              1:23.35    1:20.60        
  6 Santos, Elonzo T          11 VKNG-CA              1:26.27    1:26.26        
.RED - Division  
  1 Martinez, Nathan M        11 COMM-CA              1:35.14    1:30.68        
  2 Kim, Tevin                11 Unattached-CA        1:36.02    1:56.84        
 -- Ho, Johnathan C           12 CERR-CA              1:35.27         DQ        
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:52.20  %JAG
        3:08.20  .BLU
        3:25.30  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Mendoza, Saul J           12 COMM-CA              3:02.72    2:46.75        
  2 Nakagawa, Anderson        12 SPS-CA               3:03.16    2:59.02        
  3 Shin, Brandon             11 RAPD-CA              3:05.28    3:01.30        
 -- Lam, Kyle J               12 MPMR-CA              2:40.47         DQ        
.RED - Division  
  1 Lai, Archie C             11 SGSG-CA              3:13.39    3:08.04        
  2 Marchen, Kamael           11 WAC-CA               3:19.65    3:08.73        
  3 Martinez, Nathan M        11 COMM-CA              3:13.43    3:11.13        
  4 Peng, Felix Y             12 TRID-CA              3:16.60    3:26.39        
  5 Ho, Johnathan C           12 CERR-CA              3:20.27    3:27.93        
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          28.70  13-14 %JAG
          30.20  13-14 .BLU
          33.00  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wong, Andrew M            14 MPMR-CA                27.74      27.57        
  2 Fourzon, Erik d           14 Beach-CA               27.09      27.72        
  3 Dominguez, Eduardo M      13 Morning Star-CA        29.14      28.41        
  4 Del Carpio, Kendrik R     14 Dolphins-CA            28.74      28.53        
  5 Cao, Kyle                 13 TRID-CA                29.60      28.65        
  6 Lee, Matthew W            13 CERR-CA                29.17      28.66        
  7 Tam, Charles K            14 TRID-CA                29.50      28.67        
  8 Mo, Christopher           13 RORA-CA                29.30      28.71        
  9 Montoya, Alexander        14 VKNG-CA                28.98      28.85        
 10 Chun, Ray                 13 SGSG-CA                29.63      29.00        
 11 Lee-Nguyen, Ryan A        14 TRID-CA                29.09      29.20        
 12 Wong, Jerison             14 SGSG-CA                28.49      29.22        
 13 Lee, Dennis W             14 ARSC-CA                30.09      29.33        
 14 Hoang, Braxton            14 RORA-CA                28.75      29.46        
 15 De Dios, Jonathan A       13 WAC-CA                 29.30      29.88        
 16 Tran, Joshua V            14 RORA-CA                29.50      29.90        
 17 Estrada, Sebastian        14 WAC-CA                 29.64      30.01        
 -- Cao, Nicholas             14 RORA-CA                28.69         NS        
.RED - Division  
  1 Alcala, Diego A           13 VKNG-CA                32.23      29.25        
  2 Fong, Eric M              14 MPMR-CA                30.67      29.75        
  3 Orendain, Samuel G        13 LDST-CA                32.22      30.35        
  4 Cho, Ellis K              14 SPS-CA                 33.40      30.47        
  5 De La Mora, Guillermo A   13 COMM-CA                31.75      30.62        
  6 Garcia, Will W            14 ARSC-CA                32.12      30.97        
  7 Shen, Jordan              14 ARSC-CA                31.96      31.12        
  8 Slowinski, Ian A          13 Shore Aquatics-CA      31.94      31.41        
  9 Soto-Garcia, David H      14 Baldwin Park-CA        31.46      31.59        
 10 Chiu, Nathan Y            14 RORA-CA                31.50      31.60        
 11 Seo, Patrick J            13 ARSC-CA                31.01      31.62        
 12 Chen, Kai L               13 RORA-CA                32.17      32.09        
 13 Walsh, Kristopher W       13 WAC-CA                 32.85      33.06        
 14 Flexo, Daniel W           13 Beach-CA               32.97      33.91        
 15 Zinn, Max l               14 Beach-CA               33.00      35.03        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:02.30  13-14 %JAG
        1:07.90  13-14 .BLU
        1:14.00  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ng, Joseph R              14 RORA-CA              1:04.70    1:01.08        
  2 Mo, Christopher           13 RORA-CA              1:04.91    1:03.07        
  3 Tam, Charles K            14 TRID-CA              1:05.98    1:03.14        
  4 DeAnda, Joel J            14 Armada-CA            1:02.89    1:03.54        
  5 Fourzon, Erik d           14 Beach-CA               59.63    1:03.83        
  6 De Dios, Jonathan A       13 WAC-CA               1:04.83    1:04.00        
  7 Del Carpio, Kendrik R     14 Dolphins-CA          1:04.64    1:04.07        
  8 Lee-Nguyen, Ryan A        14 TRID-CA              1:05.44    1:04.11        
  9 Hoang, Braxton            14 RORA-CA              1:02.65    1:04.26        
 10 Montoya, Alexander        14 VKNG-CA              1:04.20    1:05.25        
 11 Cao, Nicholas             14 RORA-CA              1:04.82    1:05.40        
 12 Lee, Joseph K             14 SGSG-CA              1:03.62    1:05.87        
 13 Estrada, Sebastian        14 WAC-CA               1:06.65    1:05.90        
 14 Chun, Ray                 13 SGSG-CA              1:05.65    1:07.39        
 15 Wong, Jerison             14 SGSG-CA              1:05.19    1:07.51        
 16 Fong, Eric M              14 MPMR-CA              1:06.75    1:08.42        
 17 Ho, Shawn S               13 RORA-CA              1:06.86    1:08.65        
.RED - Division  
  1 Lin, Darien               14 ARSC-CA              1:09.64    1:05.69        
  2 De La Mora, Guillermo A   13 COMM-CA              1:09.12    1:06.70        
  3 Slowinski, Ian A          13 Shore Aquatics-CA    1:09.92    1:07.56        
  4 Cho, Ellis K              14 SPS-CA               1:12.55    1:07.74        
  5 Seo, Patrick J            13 ARSC-CA              1:11.63    1:08.86        
  6 Chiu, Nathan Y            14 RORA-CA              1:08.24    1:09.31        
  7 Orendain, Samuel G        13 LDST-CA              1:10.58    1:09.75        
  8 Shen, Jordan              14 ARSC-CA              1:13.19    1:09.78        
  9 Walsh, Kristopher W       13 WAC-CA               1:10.67    1:10.12        
 10 Lee, Aaron                14 ARSC-CA              1:12.84    1:10.84        
 11 Garcia, Will W            14 ARSC-CA              1:13.37    1:11.86        
 12 Soo, Russell S            14 Armada-CA            1:13.75    1:14.12        
 13 Wen, Al O                 14 RORA-CA              1:11.86    1:14.19        
 14 Garcia, Cayden J          13 LDST-CA              1:09.86    1:14.52        
 15 Flexo, Daniel W           13 Beach-CA             1:14.00    1:14.90        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:18.10  13-14 %JAG
        2:28.50  13-14 .BLU
        2:42.00  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Geer, Colin C             14 Morning Star-CA      2:12.85    2:13.19        
  2 De Dios, Jonathan A       13 WAC-CA               2:19.26    2:21.86        
  3 Hoang, Braxton            14 RORA-CA              2:21.07    2:22.16        
  4 Lee, Dennis W             14 ARSC-CA              2:23.90    2:22.65        
  5 Cao, Kyle                 13 TRID-CA              2:24.26    2:23.28        
  6 De La Mora, Guillermo A   13 COMM-CA              2:24.73    2:26.05        
  7 Ho, Shawn S               13 RORA-CA              2:22.05    2:30.35        
.RED - Division  
  1 Tam, Charles K            14 TRID-CA              2:42.00    2:20.09        
  2 Estrada, Sebastian        14 WAC-CA               2:30.10    2:25.85        
  3 Tsai, Russell Y           14 RORA-CA              2:31.74    2:30.12        
  4 Slowinski, Ian A          13 Shore Aquatics-CA    2:35.93    2:30.32        
  5 Wong, Jerison             14 SGSG-CA              2:42.00    2:30.52        
  6 Chun, Ray                 13 SGSG-CA              2:29.62    2:30.58        
  7 Orendain, Samuel G        13 LDST-CA              2:36.65    2:30.69        
  8 Walsh, Kristopher W       13 WAC-CA               2:32.87    2:32.38        
  9 Fong, Eric M              14 MPMR-CA              2:32.51    2:32.64        
 10 Chiu, Nathan Y            14 RORA-CA              2:32.16    2:35.00        
 11 Tran, Joshua V            14 RORA-CA              2:38.88    2:35.38        
 12 Garcia, Cayden J          13 LDST-CA              2:41.75    2:37.90        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:13.60  13-14 %JAG
        1:22.10  13-14 .BLU
        1:31.60  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lee, Matthew W            13 CERR-CA              1:12.64    1:12.97        
  2 Mo, Christopher           13 RORA-CA              1:12.33    1:13.76        
  3 Lee, Dennis W             14 ARSC-CA              1:14.56    1:14.98        
  4 Cao, Nicholas             14 RORA-CA              1:14.43    1:15.11        
  5 Lee-Nguyen, Ryan A        14 TRID-CA              1:14.08    1:17.16        
  6 Tam, Charles K            14 TRID-CA              1:17.90    1:17.81        
  7 De La Mora, Guillermo A   13 COMM-CA              1:20.57    1:18.14        
  8 DeAnda, Joel J            14 Armada-CA            1:16.89    1:19.72        
  9 Estrada, Sebastian        14 WAC-CA               1:16.62    1:20.49        
 10 Soo, Russell S            14 Armada-CA            1:18.61    1:20.83        
 11 Velasco, Djovan D         13 Oasis-CA             1:21.72    1:22.02        
 -- Hoang, Braxton            14 RORA-CA              1:18.42         DQ        
.RED - Division  
  1 Tsai, Russell Y           14 RORA-CA              1:22.23    1:17.72        
  2 Lin, Darien               14 ARSC-CA              1:23.28    1:19.91        
  3 Kopitsa, Roman            13 Armada-CA            1:26.23    1:24.26        
  4 Fong, Eric M              14 MPMR-CA              1:25.47    1:25.43        
  5 Kim, Aiden J              13 RAPD-CA              1:22.92    1:26.68        
  6 Han, Chris                13 SPS-CA               1:26.92    1:26.80        
  7 Wong, Jerison             14 SGSG-CA              1:25.09    1:27.72        
  8 Walsh, Kristopher W       13 WAC-CA               1:27.14    1:28.07        
  9 Cheng, Preston            14 ARSC-CA              1:30.95    1:28.48        
 10 Wen, Al O                 14 RORA-CA              1:24.96    1:29.20        
 11 Orendain, Samuel G        13 LDST-CA              1:28.82    1:31.00        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:22.50  13-14 %JAG
        1:29.20  13-14 .BLU
        1:37.30  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Fourzon, Erik d           14 Beach-CA             1:09.57    1:15.87        
  2 Lin, Darien               14 ARSC-CA              1:20.32    1:20.69        
  3 Cao, Nicholas             14 RORA-CA              1:18.40    1:21.05        
  4 Tsai, Russell Y           14 RORA-CA              1:28.79    1:22.34        
  5 Tam, Charles K            14 TRID-CA              1:23.38    1:24.57        
  6 Montoya, Alexander        14 VKNG-CA              1:26.24    1:25.36        
  7 Chen, Kai L               13 RORA-CA              1:21.99    1:25.49        
  8 Chun, Ray                 13 SGSG-CA              1:25.87    1:26.63        
  9 Garcia, Cayden J          13 LDST-CA              1:26.49    1:27.22        
 10 Ho, Shawn S               13 RORA-CA              1:26.06    1:28.00        
 11 Lee, Joseph K             14 SGSG-CA              1:23.20    1:28.80        
 12 Lee, Dennis W             14 ARSC-CA              1:29.00    1:29.60        
.RED - Division  
  1 Shen, Jordan              14 ARSC-CA              1:33.52    1:27.36        
  2 Seo, Patrick J            13 ARSC-CA              1:31.37    1:29.35        
  3 Estrada, Sebastian        14 WAC-CA               1:29.30    1:31.52        
  4 Garcia, Will W            14 ARSC-CA              1:30.74    1:31.79        
  5 Chiu, Nathan Y            14 RORA-CA              1:32.85    1:32.19        
  6 Fong, Eric M              14 MPMR-CA              1:32.52    1:32.90        
  7 De La Mora, Guillermo A   13 COMM-CA              1:31.84    1:33.77        
  8 Orendain, Samuel G        13 LDST-CA              1:36.73    1:34.26        
  9 Cho, Ellis K              14 SPS-CA               1:31.96    1:34.40        
 -- De Dios, Jonathan A       13 WAC-CA               1:32.76         DQ        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:10.60  13-14 %JAG
        1:16.70  13-14 .BLU
        1:23.60  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wong, Andrew M            14 MPMR-CA              1:05.78    1:06.41        
  2 Lee-Nguyen, Ryan A        14 TRID-CA              1:10.09    1:10.68        
  3 Mo, Christopher           13 RORA-CA              1:10.74    1:10.89        
  4 Montoya, Alexander        14 VKNG-CA              1:12.36    1:11.42        
  5 Fourzon, Erik d           14 Beach-CA             1:06.41    1:12.20        
  6 Hoang, Braxton            14 RORA-CA              1:10.74    1:12.94        
  7 Estrada, Sebastian        14 WAC-CA               1:13.47    1:15.81        
  8 De La Mora, Guillermo A   13 COMM-CA              1:14.14    1:17.79        
.RED - Division  
  1 Alcala, Diego A           13 VKNG-CA              1:17.21    1:14.27        
  2 Wong, Jerison             14 SGSG-CA              1:20.14    1:15.14        
  3 De Dios, Jonathan A       13 WAC-CA               1:20.00    1:15.32        
  4 Seo, Patrick J            13 ARSC-CA              1:19.17    1:17.63        
  5 Tam, Charles K            14 TRID-CA              1:23.60    1:18.51        
  6 Ho, Shawn S               13 RORA-CA              1:18.00    1:20.12        
  7 Cao, Kyle                 13 TRID-CA              1:23.49    1:22.00        
  8 Soto-Garcia, David H      14 Baldwin Park-CA      1:21.96    1:22.48        
  9 Soo, Russell S            14 Armada-CA            1:20.86    1:28.52        
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:36.80  13-14 %JAG
        2:49.00  13-14 .BLU
        3:04.30  13-14 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lee, Matthew W            13 CERR-CA              2:27.65    2:30.00        
  2 Fourzon, Erik d           14 Beach-CA             2:23.47    2:32.78        
  3 DeAnda, Joel J            14 Armada-CA            2:38.66    2:37.16        
  4 Montoya, Alexander        14 VKNG-CA              2:39.12    2:38.95        
  5 De Dios, Jonathan A       13 WAC-CA               2:42.10    2:41.37        
  6 Hoang, Braxton            14 RORA-CA              2:43.12    2:43.27        
  7 Lee, Joseph K             14 SGSG-CA              2:47.50    2:46.82        
  8 Ho, Shawn S               13 RORA-CA              2:40.42    2:48.51        
  9 Velasco, Djovan D         13 Oasis-CA             2:47.01    2:53.04        
.RED - Division  
  1 Wong, Jerison             14 SGSG-CA              2:53.80    2:46.59        
  2 Tsai, Russell Y           14 RORA-CA              2:50.62    2:47.49        
  3 Chiu, Nathan Y            14 RORA-CA              3:01.01    2:54.04        
  4 Chen, Kai L               13 RORA-CA              3:00.77    2:57.90        
  5 Garcia, Cayden J          13 LDST-CA              2:54.17    2:59.25        
  6 Soo, Russell S            14 Armada-CA            2:57.76    2:59.64        
  7 Wen, Al O                 14 RORA-CA              2:57.67    3:01.50        
 
Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          26.40  15&O %JAG
          29.80  15&O .BLU
          32.50  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kim, Sean T               22 SGSG-CA                27.50      25.27        
  2 Huerta, Isaiah J          15 Armada-CA              26.06      25.96        
  3 Simpson, Matthew K        17 Armada-CA              26.51      26.03        
  4 Shin, Jerald T            15 RAPD-CA                26.71      26.05        
  5 Chang, Ethan M            15 RORA-CA                27.15      26.41        
  5 Yepez, Ian R              16 WAC-CA                 25.80      26.41        
  7 Mahar, Josh D             16 CERR-CA                26.94      26.50        
  8 Muley, Viggy P            18 CERR-CA                26.46      26.87        
  9 Huang, Justin             15 ARSC-CA                27.16      27.12        
 10 Rojo, Carlos A            16 VKNG-CA                26.37      27.13        
 11 Hu, Joshua K              16 SGSG-CA                27.04      27.15        
 12 Lee, Ryan                 15 MPMR-CA                27.02      27.50        
 13 Cheung, Brandon H         15 ARSC-CA                27.78      27.71        
 14 Lin, Charlie              15 TRID-CA                27.95      27.72        
 15 Cao, Kelvin               16 TRID-CA                28.28      27.91        
 16 Tse, Joshua H             15 TRID-CA                28.82      28.00        
 17 Lin, Alex                 17 MAX-CA                 29.26      29.07        
 18 Munsayac, Ethan H         15 SGSG-CA                28.28      29.09        
 19 Tong, Spencer T           16 SGSG-CA                29.21      29.35        
 20 De Los Reyes, Jacob R     17 Armada-CA              26.62      29.41        
 21 Mosqueda, Max             16 Morning Star-CA        28.80      29.75        
 -- Lynn, Seth D              16 Armada-CA              26.72         NS        
.RED - Division  
  1 Carillo, Aidan N          15 VKNG-CA                30.83      27.85        
  2 Bove, John Michael        16 WAC-CA                 29.87      29.18        
  3 Garcia, Ethan I           17 MPMR-CA                30.08      29.87        
  4 Moran, Alessandro O       16 Armada-CA              30.92      29.93        
  5 Seo, Austin J             15 ARSC-CA                29.81      30.06        
  6 Chaw, Kevin L             15 TRID-CA                31.58      30.20        
 -- Ehrenfeld, Hayden J       15 Beach-CA               30.44         NS        
 -- Leung, Derek M            16 RORA-CA                30.07         NS        
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          57.00  15&O %JAG
        1:04.50  15&O .BLU
        1:10.30  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Yepez, Ian R              16 WAC-CA                 55.86      57.04        
  2 Shin, Jerald T            15 RAPD-CA                57.54      57.49        
  3 Kim, Sean T               22 SGSG-CA                59.99      58.71        
  4 Rojo, Carlos A            16 VKNG-CA                58.68      59.07        
  5 Mahar, Josh D             16 CERR-CA                57.85      59.30        
  6 Lee, Ryan                 15 MPMR-CA                59.26      59.52        
  7 Marsh, Jason R            15 WAC-CA               1:02.58    1:01.18        
  8 Munsayac, Ethan H         15 SGSG-CA              1:01.82    1:01.25        
  9 Tse, Joshua H             15 TRID-CA              1:01.63    1:01.94        
 10 Cheung, Brandon H         15 ARSC-CA              1:02.61    1:01.99        
 11 Chan, Justin              16 RORA-CA                59.68    1:02.09        
 12 Hu, Joshua K              16 SGSG-CA              1:01.24    1:02.50        
 13 Carillo, Aidan N          15 VKNG-CA              1:02.22    1:03.24        
 14 Garcia, Michael C         16 WAC-CA               1:03.44    1:04.56        
 15 Rodriguez, Paul T         17 Oasis-CA             1:01.68    1:04.64        
 16 De Los Reyes, Jacob R     17 Armada-CA              57.61    1:05.29        
 17 Lin, Charlie              15 TRID-CA              1:03.03    1:05.92        
 18 Seo, Austin J             15 ARSC-CA              1:04.07    1:06.68        
.RED - Division  
  1 Orbigoso, Matthew V       15 MAX-CA               1:05.36    1:03.59        
  2 Garcia, Ethan I           17 MPMR-CA              1:07.37    1:03.86        
  3 Moran, Alessandro O       16 Armada-CA            1:07.06    1:06.15        
  4 Lam, Brian J. J           15 ARSC-CA              1:06.03    1:06.56        
  5 Ehrenfeld, Hayden J       15 Beach-CA             1:07.52    1:06.84        
  6 Chaw, Kevin L             15 TRID-CA              1:09.71    1:14.24        
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:05.40  15&O %JAG
        2:21.80  15&O .BLU
        2:34.70  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Marsh, Jason R            15 WAC-CA               2:15.52    2:09.66        
  2 Lee, Ryan                 15 MPMR-CA              2:10.58    2:11.56        
  3 Shin, Jerald T            15 RAPD-CA              2:11.65    2:12.07        
  4 Sallenbach, Jake S        15 Armada-CA            2:18.82    2:14.95        
  5 Bove, John Michael        16 WAC-CA               2:21.54    2:16.71        
  6 Tse, Joshua H             15 TRID-CA              2:20.11    2:16.81        
  7 Hu, Joshua K              16 SGSG-CA              2:20.03    2:20.44        
  8 Seo, Austin J             15 ARSC-CA              2:21.80    2:27.71        
 -- Lynn, Seth D              16 Armada-CA            2:13.24         NS        
.RED - Division  
  1 Moran, Alessandro O       16 Armada-CA            2:22.13    2:24.15        
  2 Lin, Alex                 17 MAX-CA               2:25.90    2:28.34        
  3 Ehrenfeld, Hayden J       15 Beach-CA             2:34.08    2:38.38        
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:06.80  15&O %JAG
        1:18.60  15&O .BLU
        1:25.80  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Mahar, Josh D             16 CERR-CA              1:03.05    1:06.01        
  2 Rojo, Carlos A            16 VKNG-CA              1:06.96    1:09.17        
  3 Tse, Joshua H             15 TRID-CA              1:12.74    1:12.03        
  4 Garcia, Michael C         16 WAC-CA               1:11.22    1:13.93        
  5 Shin, Jerald T            15 RAPD-CA              1:10.30    1:14.14        
  6 Carillo, Aidan N          15 VKNG-CA              1:14.20    1:14.72        
  7 Ehrenfeld, Hayden J       15 Beach-CA             1:13.97    1:16.70        
  8 Rodriguez, Paul T         17 Oasis-CA             1:17.11    1:17.10        
  9 De Los Reyes, Jacob R     17 Armada-CA            1:09.69    1:19.68        
.RED - Division  
  1 Orbigoso, Matthew V       15 MAX-CA               1:20.90    1:13.00        
  2 Lin, Charlie              15 TRID-CA              1:19.83    1:16.95        
  3 Tong, Spencer T           16 SGSG-CA              1:19.05    1:19.05        
  4 Moran, Alessandro O       16 Armada-CA            1:19.99    1:19.11        
  4 Garcia, Ethan I           17 MPMR-CA              1:22.07    1:19.11        
  6 Lam, Brian J. J           15 ARSC-CA              1:23.77    1:27.95        
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:14.50  15&O %JAG
        1:25.60  15&O .BLU
        1:33.40  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kim, Sean T               22 SGSG-CA              1:10.13    1:07.70        
  2 Tse, Joshua H             15 TRID-CA              1:14.76    1:16.16        
  3 Shin, Jerald T            15 RAPD-CA              1:23.68    1:18.09        
  4 Cheung, Brandon H         15 ARSC-CA              1:16.67    1:19.78        
  5 Lam, Brian J. J           15 ARSC-CA              1:18.12    1:21.00        
  6 Tong, Spencer T           16 SGSG-CA              1:18.63    1:22.07        
  7 Hu, Joshua K              16 SGSG-CA              1:18.01    1:22.77        
  8 Lee, Ryan                 15 MPMR-CA              1:24.35    1:25.00        
  9 Seo, Austin J             15 ARSC-CA              1:19.94    1:25.79        
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:02.70  15&O %JAG
        1:13.90  15&O .BLU
        1:20.60  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Sean T               22 SGSG-CA              1:04.90    1:01.10        
  2 Mahar, Josh D             16 CERR-CA                58.82    1:01.55        
  3 Huerta, Isaiah J          15 Armada-CA            1:02.36    1:04.23        
  4 Huang, Justin             15 ARSC-CA              1:05.02    1:04.83        
  5 Chang, Ethan M            15 RORA-CA              1:07.77    1:07.93        
  6 Hu, Joshua K              16 SGSG-CA              1:10.43    1:08.32        
  7 Perez, Steven F           17 SGSG-CA              1:07.74    1:08.43        
  8 Munsayac, Ethan H         15 SGSG-CA              1:06.03    1:08.72        
  9 Orbigoso, Matthew V       15 MAX-CA               1:12.34    1:10.06        
 10 Lee, Ryan                 15 MPMR-CA              1:09.28    1:10.19        
 11 Garcia, Michael C         16 WAC-CA               1:09.77    1:10.57        
 12 Marsh, Jason R            15 WAC-CA               1:13.63    1:11.45        
 13 Lin, Alex                 17 MAX-CA               1:12.02    1:12.00        
 14 Lin, Charlie              15 TRID-CA              1:10.83    1:12.94        
 15 De Los Reyes, Jacob R     17 Armada-CA            1:03.70    1:13.17        
 16 Bove, John Michael        16 WAC-CA               1:09.00    1:13.93        
 17 Leung, Derek M            16 RORA-CA              1:12.80    1:14.67        
 18 Cheung, Brandon H         15 ARSC-CA              1:13.32    1:16.76        
 -- Carillo, Aidan N          15 VKNG-CA              1:13.79         DQ        
.RED - Division  
  1 Cao, Kelvin               16 TRID-CA              1:15.60    1:11.29        
  2 Moran, Alessandro O       16 Armada-CA            1:16.88    1:17.65        
  3 Tong, Spencer T           16 SGSG-CA              1:14.08    1:21.32        
  4 Mosqueda, Max             16 Morning Star-CA      1:20.60    1:21.35        
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:23.90  15&O %JAG
        2:41.00  15&O .BLU
        2:55.70  15&O .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kim, Sean T               22 SGSG-CA              2:29.00    2:26.99        
  2 Chan, Justin              16 RORA-CA              2:21.01    2:28.75        
  3 Hu, Joshua K              16 SGSG-CA              2:31.52    2:33.08        
  4 Garcia, Michael C         16 WAC-CA               2:33.32    2:33.44        
  5 Lin, Charlie              15 TRID-CA              2:38.60    2:35.93        
  6 Garcia, Ethan I           17 MPMR-CA              2:36.04    2:38.55        
  7 Tong, Spencer T           16 SGSG-CA              2:37.92    2:46.12        
.RED - Division  
  1 Moran, Alessandro O       16 Armada-CA            2:45.45    2:41.12        
  2 Ehrenfeld, Hayden J       15 Beach-CA             2:43.38    2:44.61        
  3 Rodriguez, Paul T         17 Oasis-CA             2:46.63    2:47.90        
  4 Regan, Sammy E            16 MAX-CA               2:51.22    2:59.10        
 
Boys Open 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        6:18.10  .BLU
             --  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Marsh, Jason R            15 WAC-CA               4:34.74    4:36.44        
  2 Kim, Edward E             11 MPMR-CA              5:05.12    4:53.03        
  3 Zhang, Anthony Y          12 TRID-CA              6:18.10    5:13.06        
  4 Walsh, Kristopher W       13 WAC-CA               5:16.36    5:16.17        
  5 Velasco, Djovan D         13 Oasis-CA             6:18.09    5:20.28        
  6 Lai, Archie C             11 SGSG-CA              6:18.10    5:31.02        
  7 Yoo, Issac H              11 MPMR-CA              5:40.32    5:32.85        
 
Boys Open 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
       11:43.70  .BLU
             --  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marsh, Jason R            15 WAC-CA               9:56.59    9:25.55        
  2 Lee, Matthew W            13 CERR-CA              9:28.68    9:33.77        
  3 Perez, Steven F           17 SGSG-CA              9:48.24    9:38.62        
  4 Geer, Colin C             14 Morning Star-CA      9:39.16    9:51.06        
  5 Banh, Darren T            14 SGSG-CA             10:00.12   10:04.82        
  6 Dominguez, Eduardo M      13 Morning Star-CA     11:43.70   10:28.19        
  7 Seo, Austin J             15 ARSC-CA             11:43.70   11:02.30        
 
Boys Open 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
       22:10.90  .BLU
             --  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Padilla, A.J. J           15 MPMR-CA             17:30.67   18:06.30        
  2 Lee, Matthew W            13 CERR-CA             18:17.22   18:14.68        
  3 Geer, Colin C             14 Morning Star-CA     18:53.11   18:56.00        
  4 Kim, Theodore D           13 CERR-CA             20:57.00   19:22.62        
  5 Regan, Sammy E            16 MAX-CA              20:58.13   20:46.27        
  6 Mo, Cheney C              11 UnAtt - Cerritos-CA 22:10.90   21:16.98        
 
Boys Open 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:11.80  .BLU
             --  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpson, Matthew K        17 Armada-CA            3:11.80    2:30.54        
  2 Rojo, Carlos A            16 VKNG-CA              2:27.94    2:30.84        
  3 Tse, Joshua H             15 TRID-CA              2:33.92    2:33.74        
  4 Wong, Andrew M            14 MPMR-CA              2:32.23    2:33.93        
  5 Sallenbach, Jake S        15 Armada-CA            2:36.09    2:35.31        
  6 Garcia, Michael C         16 WAC-CA               2:34.79    2:38.82        
  7 Cruz, Oscar Z             13 WAC-CA               2:31.10    2:41.15        
  8 Banh, Darren T            14 SGSG-CA              3:00.54    2:41.32        
  9 Dominguez, Eduardo M      13 Morning Star-CA      2:48.70    2:43.30        
 10 Lee-Nguyen, Ryan A        14 TRID-CA              2:38.80    2:46.63        
 11 Tsai, Russell Y           14 RORA-CA              3:11.80    2:48.12        
 12 Ehrenfeld, Hayden J       15 Beach-CA             2:58.57    2:49.44        
 13 Mosqueda, Max             16 Morning Star-CA      2:48.25    2:51.84        
 14 Tong, Spencer T           16 SGSG-CA              2:52.80    2:54.82        
 15 Walsh, Kristopher W       13 WAC-CA               3:11.80    3:03.46        
 16 Chaw, Kevin L             15 TRID-CA              3:11.80    3:21.03        
 -- Cao, Nicholas             14 RORA-CA              3:04.10         NS        
 
Boys Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:31.20  .BLU
             --  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Sean T               22 SGSG-CA              2:33.33    2:38.25        
  2 Fourzon, Erik d           14 Beach-CA             2:37.94    2:50.49        
  3 Perez, Steven F           17 SGSG-CA              2:48.53    2:51.08        
  4 Lin, Charlie              15 TRID-CA              2:51.13    2:57.52        
  5 Garcia, Michael C         16 WAC-CA               2:54.50    2:57.70        
  6 Chun, Ray                 13 SGSG-CA              3:05.88    3:01.49        
  7 Nakagawa, Anderson        12 SPS-CA               3:05.02    3:01.70        
  8 Banh, Darren T            14 SGSG-CA              3:23.04    3:05.87        
  9 Lam, Kyle J               12 MPMR-CA              3:02.85    3:05.90        
 10 Huerta, Isaiah J          15 Armada-CA            2:51.79    3:06.26        
 11 Chen, Kai L               13 RORA-CA              3:31.20    3:07.01        
 12 Garcia, Cayden J          13 LDST-CA              3:05.66    3:08.34        
 13 Hu, Leo N                 13 MAX-CA               3:19.25    3:10.43        
 14 Ho, Shawn S               13 RORA-CA              3:08.74    3:10.81        
 15 Shen, Jordan              14 ARSC-CA              3:12.21    3:13.63        
 16 Cao, Kelvin               16 TRID-CA              2:58.63    3:15.02        
 17 Chiu, Nathan Y            14 RORA-CA              3:12.44    3:16.19        
 18 Fong, Eric M              14 MPMR-CA              3:20.05    3:18.33        
 19 Garcia, Will W            14 ARSC-CA              3:28.60    3:23.59        
 20 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA              3:31.20    3:41.46        
 21 Chaw, Kevin L             15 TRID-CA              3:31.20    4:08.25        
 
Boys Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:07.20  .BLU
             --  .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Justin              16 RORA-CA              2:19.85    2:29.72        
  2 You, Kenny J              12 MPMR-CA              2:40.77    2:34.51        
  3 Munsayac, Ethan H         15 SGSG-CA              2:27.59    2:37.37        
  4 Lee, Nathan S             11 CERR-CA              2:41.56    2:39.04        
  5 Lee, Ryan                 15 MPMR-CA              2:31.06    2:42.19        
  6 Marsh, Jason R            15 WAC-CA               3:07.20    2:43.68        
  7 Lee-Nguyen, Ryan A        14 TRID-CA              2:42.25    2:53.65        
  8 Chun, Ray                 13 SGSG-CA              3:00.64    3:04.90        
 -- Chaw, Kevin L             15 TRID-CA              3:07.20         DQ        
 
Boys Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
        6:32.20  .RED
        6:32.30  .BLU
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Cruz, Oscar Z             13 WAC-CA               5:15.47    5:11.79        
  2 Lee, Matthew W            13 CERR-CA              5:10.88    5:13.03        
  3 Tse, Joshua H             15 TRID-CA              5:24.96    5:28.35        
  4 Garcia, Ethan I           17 MPMR-CA              5:38.65    5:40.45        
  5 Kim, Theodore D           13 CERR-CA              5:39.90    5:40.59        
  6 Mo, Cheney C              11 UnAtt - Cerritos-CA  2:46.05    6:06.74        
 
Mixed Open 50 LC Meter Freestyle INTERMEDIATE SPLIT
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morris III, Glen          11 LDST-CA                   NT      34.42        
  2 Orendain, Emilio D        10 LDST-CA                   NT      36.44