BSC June Meet corrected 6/25 - Meet Results

BSC June Meet corrected 6/25
6/8/2019 - 6/9/2019
Long Beach, California United States
Updated: 6/25/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Angel City Sports      HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 6/24/2019 04:45 PM
           2019 CA Beach Classic LC 'BR' Meet - 6/8/2019 to 6/9/2019           
                                    Results                                    
 
Girls 5-8 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                45.60  .BLU
                54.70  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Cho, Chloe H               8 KSST-CA                          39.43        
  2 Russell, Tessa L           8 Shore Aquatics-CA                41.60        
  3 Maggiore, Gigi R           8 Shore Aquatics-CA                43.18        
  4 Li, Shelly Y               8 RORA-CA                          43.53        
.RED - Division  
  1 Li, Davina                 7 MAX-CA                           44.87        
  2 Liu, Joanna                7 RORA-CA                          47.62        
  3 Lambarena, Evelett A       7 TRID-CA                          47.90        
  4 Park, Evie J               6 CERR-CA                          52.85        
 
Girls 5-8 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:39.30  .BLU
              1:59.20  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Cho, Chloe H               8 KSST-CA                        1:28.71        
  2 Li, Shelly Y               8 RORA-CA                        1:37.22        
  3 Velasco, Aubrey S          8 Oasis-CA                       1:38.74        
.RED - Division  
  1 Maggiore, Gigi R           8 Shore Aquatics-CA              1:38.08        
  2 Wong, Emily C              8 SGSG-CA                        1:42.66        
  3 Liu, Joanna                7 RORA-CA                        1:47.86        
  4 Pu, Mandy C                7 CERR-CA                        1:48.76        
  5 Lambarena, Evelett A       7 TRID-CA                        1:49.18        
  6 Park, Evie J               6 CERR-CA                        1:53.60        
 -- Devaney, Cali M            8 Shore Aquatics-CA                   DQ        
 
Girls 5-8 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                54.40  .BLU
              1:05.30  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Cho, Chloe H               8 KSST-CA                          44.63        
  2 Russell, Tessa L           8 Shore Aquatics-CA                49.75        
  3 Maggiore, Gigi R           8 Shore Aquatics-CA                52.21        
  4 Li, Shelly Y               8 RORA-CA                          52.37        
  5 Li, Davina                 7 MAX-CA                           55.19        
.RED - Division  
  1 Liu, Joanna                7 RORA-CA                          53.20        
  2 Park, Evie J               6 CERR-CA                          55.96        
  3 Salley, Layla              8 Shore Aquatics-CA              1:01.69        
  4 Jones, Jade M              8 LDST-CA                        1:05.25        
 -- Pu, Mandy C                7 CERR-CA                             DQ        
 
Girls 5-8 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                58.60  .BLU
              1:10.30  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Cho, Chloe H               8 KSST-CA                          55.89        
  2 Maggiore, Gigi R           8 Shore Aquatics-CA              1:01.32        
.RED - Division  
  1 Li, Shelly Y               8 RORA-CA                          59.15        
  2 Pu, Mandy C                7 CERR-CA                        1:00.22        
  3 Park, Evie J               6 CERR-CA                        1:06.15        
  4 Liu, Joanna                7 RORA-CA                        1:07.51        
  5 Jones, Jade M              8 LDST-CA                        1:08.85        
 -- Li, Davina                 7 MAX-CA                              DQ        
 
Girls 5-8 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                52.00  .BLU
              1:02.40  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Cho, Chloe H               8 KSST-CA                          42.81        
.RED - Division  
  1 Maggiore, Gigi R           8 Shore Aquatics-CA                50.86        
  2 Li, Shelly Y               8 RORA-CA                          51.87        
  3 Park, Evie J               6 CERR-CA                          54.47        
  4 Liu, Joanna                7 RORA-CA                          55.31        
  5 Velasco, Aubrey S          8 Oasis-CA                         56.97        
  6 Wong, Emily C              8 SGSG-CA                          57.25        
  7 Pu, Mandy C                7 CERR-CA                          57.66        
 
Girls 7-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                36.50  %JAG
                38.40  .BLU
                41.90  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Fong, Katelyn L           10 CERR-CA                          32.41        
  2 Fong, Ella C              10 MPMR-CA                          38.15        
.RED - Division  
  1 Dieu, Angelina K          10 SGSG-CA                          36.82        
  2 Cruz, Ellie D              9 WAC-CA                           38.81        
  3 Phan, Meena C             10 RORA-CA                          40.81        
  4 Heath, Sydney S            9 VKNG-CA                          41.07        
  5 Martinez, Katie T          9 COMM-CA                          41.72        
  6 Ngo, Alexis A              9 RORA-CA                          44.05        
 
Girls 7-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:20.70  %JAG
              1:24.40  .BLU
              1:32.00  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Park, Zoe S               10 CALI-CA                        1:17.83        
  2 Espeseth, Kayla L         10 WAC-CA                         1:18.19        
  3 Liang, Jennifer S         10 TRID-CA                        1:19.77        
.RED - Division  
  1 Griess, Presley A         10 VKNG-CA                        1:20.21        
  2 Dieu, Angelina K          10 SGSG-CA                        1:21.82        
  3 Fong, Ella C              10 MPMR-CA                        1:25.76        
 
Girls 7-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:55.80  %JAG
              3:02.70  .BLU
              3:19.30  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dieu, Angelina K          10 SGSG-CA                        2:55.46        
  2 Cruz, Ellie D              9 WAC-CA                         2:58.46        
 
Girls 7-10 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              3:02.70  .BLU
                   --  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lee, Elizabeth H           9 CERR-CA                        6:06.69        
.RED - Division  
  1 Kim, Charlotte S           9 CERR-CA                        5:26.18        
  2 Fong, Katelyn L           10 CERR-CA                        5:45.72        
  3 Liang, Jennifer S         10 TRID-CA                        6:08.44        
 
Girls 7-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                43.70  %JAG
                46.40  .BLU
                50.60  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Fong, Katelyn L           10 CERR-CA                          38.60        
  2 Kim, Charlotte S           9 CERR-CA                          40.01        
  3 Dieu, Angelina K          10 SGSG-CA                          43.09        
  4 Park, Zoe S               10 CALI-CA                          43.66        
  5 Lee, Elizabeth H           9 CERR-CA                          44.00        
.RED - Division  
  1 Fong, Ella C              10 MPMR-CA                          46.12        
  2 Garrison, Olivia          10 KSST-CA                          46.36        
  3 Martinez, Katie T          9 COMM-CA                          48.03        
  4 Yeung, Abbie C             7 RORA-CA                          48.97        
  5 Salley, Bella              9 Shore Aquatics-CA                49.72        
 
Girls 7-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:35.10  %JAG
              1:41.00  .BLU
              1:50.30  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Fong, Katelyn L           10 CERR-CA                        1:23.88        
  2 Park, Zoe S               10 CALI-CA                        1:32.11        
  3 Dieu, Angelina K          10 SGSG-CA                        1:32.79        
.RED - Division  
  1 Lee, Elizabeth H           9 CERR-CA                        1:32.34        
  2 Garrison, Olivia          10 KSST-CA                        1:40.33        
  3 Yeung, Abbie C             7 RORA-CA                        1:42.29        
  4 Martinez, Katie T          9 COMM-CA                        1:49.28        
 
Girls 7-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                49.50  %JAG
                51.40  .BLU
                56.00  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Fong, Katelyn L           10 CERR-CA                          43.88        
  2 Kim, Charlotte S           9 CERR-CA                          45.37        
.RED - Division  
  1 Lee, Elizabeth H           9 CERR-CA                          49.40        
  2 Deng, Bernice L            9 ARSC-CA                          51.38        
  3 Fong, Ella C              10 MPMR-CA                          54.69        
  4 Garrison, Olivia          10 KSST-CA                          54.87        
  5 Ngo, Alexis A              9 RORA-CA                          55.53        
 
Girls 7-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:46.90  %JAG
              1:52.20  .BLU
              2:02.40  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Espeseth, Kayla L         10 WAC-CA                         1:39.01        
  2 Dieu, Angelina K          10 SGSG-CA                        1:45.05        
.RED - Division  
  1 Lee, Elizabeth H           9 CERR-CA                        1:45.64        
  2 Fong, Ella C              10 MPMR-CA                        1:54.34        
  3 Garrison, Olivia          10 KSST-CA                        1:57.01        
  4 Nguyen, Binh H            10 Oasis-CA                       1:58.94        
  5 Ujiiye, Nicole S           9 LDST-CA                        2:04.76        
 -- Martinez, Katie T          9 COMM-CA                             DQ        
 
Girls 7-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                41.50  %JAG
                43.20  .BLU
                47.20  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kim, Charlotte S           9 CERR-CA                          35.37        
  2 Fong, Katelyn L           10 CERR-CA                          38.59        
  3 Espeseth, Kayla L         10 WAC-CA                           40.65        
  4 Liang, Jennifer S         10 TRID-CA                          41.94        
.RED - Division  
  1 Griess, Presley A         10 VKNG-CA                          42.56        
  2 Fong, Ella C              10 MPMR-CA                          43.13        
 
Girls 7-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:37.60  %JAG
              1:40.50  .BLU
              1:49.70  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lee, Elizabeth H           9 CERR-CA                        1:24.57        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                32.40  %JAG
                34.90  .BLU
                38.00  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Contreras, Denise         12 CERR-CA                          30.18        
  2 Lee, Alexa A              12 SGSG-CA                          30.72        
  3 Erezo, Mylie I            11 VKNG-CA                          31.00        
  4 Cheung, Candice H         12 ARSC-CA                          31.50        
  5 Cho, Phoebe L             12 ARSC-CA                          32.04        
  6 Lambarena, Kaori I        12 TRID-CA                          32.30        
  7 Lee, Brianna m            11 ARSC-CA                          32.38        
  8 Hooper, Hailey m          12 Beach-CA                         32.66        
  9 Shen, Jolene J            12 ARSC-CA                          33.10        
 10 Lacheno, Angelique        12 Morning Star-CA                  33.19        
 11 Tang, Hayley              12 ARSC-CA                          33.56        
 12 Erezo, Madi I             11 VKNG-CA                          33.75        
 12 Isabeles, Aisha N         11 MPMR-CA                          33.75        
 14 Brandman, Josie R         11 VKNG-CA                          33.81        
 14 Estrada, Alyssa           12 WAC-CA                           33.81        
 16 Gonzalez, Aleaha M        12 COMM-CA                          34.59        
 17 Wangsiri, Ghrista L       11 RORA-CA                          34.72        
 18 Torres, Madalyn G         12 UnAtt - Wac-CA                   34.94        
.RED - Division  
  1 Chang, Esther E           12 TRID-CA                          33.03        
  2 Ji, Elizabeth J           11 MAX-CA                           33.25        
  3 Tang, Ellen               12 ARSC-CA                          33.70        
  4 Tea, Precilla J           11 SGSG-CA                          33.81        
  5 Neumann, Jorja A          12 VKNG-CA                          34.93        
  6 Rouse, Alyson A           11 COMM-CA                          35.47        
  7 Cheng, Gwen               12 TRID-CA                          35.60        
  7 Davison-Lakey, Matilda    11 Beach-CA                         35.60        
  9 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA                          35.62        
 10 Lin, Allie                12 MAX-CA                           36.85        
 11 Christen, Cailey A        12 VKNG-CA                          36.93        
 12 Barriteau, Annika         11 Beach-CA                         39.00        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:10.20  %JAG
              1:15.60  .BLU
              1:22.40  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Erezo, Mylie I            11 VKNG-CA                        1:08.45        
  2 Cho, Phoebe L             12 ARSC-CA                        1:09.24        
  3 Lambarena, Kaori I        12 TRID-CA                        1:09.91        
  4 Brys, Sofia E             12 Beach-CA                       1:10.17        
  5 Lee, Alexa A              12 SGSG-CA                        1:10.82        
  6 Semaan, Samira R          11 CERR-CA                        1:11.55        
  7 Tea, Precilla J           11 SGSG-CA                        1:14.50        
  8 Isabeles, Aisha N         11 MPMR-CA                        1:14.87        
  9 Estrada, Alyssa           12 WAC-CA                         1:14.96        
 10 Shen, Jolene J            12 ARSC-CA                        1:15.08        
.RED - Division  
  1 Brandman, Josie R         11 VKNG-CA                        1:16.01        
  2 Erezo, Madi I             11 VKNG-CA                        1:16.85        
  3 Ji, Elizabeth J           11 MAX-CA                         1:17.45        
  4 Rigo, Kayla C             12 MAX-CA                         1:17.50        
  5 Sallenbach, Megan D       11 Armada-CA                      1:17.96        
  6 Fong, Lauren A            12 CERR-CA                        1:18.23        
  7 Neumann, Jorja A          12 VKNG-CA                        1:18.33        
  8 Wangsiri, Ghrista L       11 RORA-CA                        1:18.39        
  9 Chang, Esther E           12 TRID-CA                        1:18.63        
 10 Yang, Sydney Q            11 TRID-CA                        1:20.82        
 11 Nguyen, Amanda H          12 CERR-CA                        1:22.65        
 12 Barriteau, Annika         11 Beach-CA                       1:25.76        
 -- Davison-Lakey, Matilda    11 Beach-CA                            DQ        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:33.20  %JAG
              2:42.90  .BLU
              2:57.70  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Izquierdo, Kai A          12 WAC-CA                         2:25.71        
  2 Cedano, Zoe A             12 Armada-CA                      2:29.60        
  3 Lee, Brianna m            11 ARSC-CA                        2:32.86        
  4 Garcia, Avah G            12 WAC-CA                         2:34.07        
  5 Cheung, Candice H         12 ARSC-CA                        2:36.91        
  6 Estrada, Alyssa           12 WAC-CA                         2:38.59        
  7 Isabeles, Aisha N         11 MPMR-CA                        2:43.01        
  8 Sallenbach, Megan D       11 Armada-CA                      2:48.34        
.RED - Division  
  1 Tea, Precilla J           11 SGSG-CA                        2:41.85        
  2 Torres, Madalyn G         12 UnAtt - Wac-CA                 2:43.26        
  3 Prawira, Karen E          11 TRID-CA                        2:48.07        
  4 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA                        2:49.51        
  5 Gonzalez, Aleaha M        12 COMM-CA                        2:49.71        
  6 Chang, Esther E           12 TRID-CA                        2:53.19        
  7 Fong, Lauren A            12 CERR-CA                        2:56.99        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                38.30  %JAG
                41.60  .BLU
                45.40  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Shen, Jolene J            12 ARSC-CA                          35.97        
  2 Erezo, Mylie I            11 VKNG-CA                          36.32        
  3 Brys, Sofia E             12 Beach-CA                         36.71        
  4 Lee, Brianna m            11 ARSC-CA                          37.07        
  5 Wangsiri, Ghrista L       11 RORA-CA                          37.22        
  6 Cheung, Candice H         12 ARSC-CA                          37.30        
  7 Contreras, Denise         12 CERR-CA                          37.35        
  8 Izquierdo, Kai A          12 WAC-CA                           37.97        
  9 Wong, Samantha A          12 RORA-CA                          38.47        
 10 Cedano, Zoe A             12 Armada-CA                        38.59        
 11 Lacheno, Angelique        12 Morning Star-CA                  38.97        
 12 Sy, Kristine H            11 MPMR-CA                          39.57        
 13 Brandman, Josie R         11 VKNG-CA                          40.40        
 14 Erezo, Madi I             11 VKNG-CA                          40.85        
 15 Ji, Elizabeth J           11 MAX-CA                           41.31        
 16 Gonzalez, Aleaha M        12 COMM-CA                          41.53        
.RED - Division  
  1 Tea, Precilla J           11 SGSG-CA                          40.16        
  2 Garcia, Avah G            12 WAC-CA                           41.06        
  3 Chang, Esther E           12 TRID-CA                          42.22        
  4 Tang, Ellen               12 ARSC-CA                          42.59        
  5 Lin, Allie                12 MAX-CA                           42.72        
  6 Cheng, Gwen               12 TRID-CA                          44.34        
  7 Neumann, Jorja A          12 VKNG-CA                          44.42        
  8 Barriteau, Annika         11 Beach-CA                         44.84        
  9 Franco, Julia D           11 VKNG-CA                          45.12        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:22.20  %JAG
              1:29.40  .BLU
              1:37.60  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lee, Brianna m            11 ARSC-CA                        1:20.50        
  2 Shen, Jolene J            12 ARSC-CA                        1:21.22        
  3 Cheung, Candice H         12 ARSC-CA                        1:22.07        
  4 Contreras, Denise         12 CERR-CA                        1:22.66        
  5 Du, Leilani M             12 MAX-CA                         1:25.19        
  6 Tea, Precilla J           11 SGSG-CA                        1:25.22        
  7 Chang, Esther E           12 TRID-CA                        1:25.57        
  8 Garcia, Avah G            12 WAC-CA                         1:25.82        
  9 Brandman, Josie R         11 VKNG-CA                        1:26.78        
 10 Yang, Sydney Q            11 TRID-CA                        1:32.52        
 -- Erezo, Mylie I            11 VKNG-CA                             DQ        
.RED - Division  
  1 Rigo, Kayla C             12 MAX-CA                         1:30.74        
  2 Erezo, Madi I             11 VKNG-CA                        1:30.94        
  3 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA                        1:32.67        
  4 Dao, Hannah A             11 MPMR-CA                        1:33.77        
  5 Franco, Julia D           11 VKNG-CA                        1:38.43        
  6 Che, Kerry K              11 TRID-CA                        1:47.97        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                43.20  %JAG
                46.00  .BLU
                50.20  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lee, Alexa A              12 SGSG-CA                          41.32        
  2 Izquierdo, Kai A          12 WAC-CA                           41.68        
  3 Prawira, Karen E          11 TRID-CA                          42.32        
  4 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA                          43.25        
  5 Garcia, Avah G            12 WAC-CA                           43.81        
  6 Cheng, Gwen               12 TRID-CA                          43.85        
  7 Ji, Elizabeth J           11 MAX-CA                           44.59        
  8 Wangsiri, Ghrista L       11 RORA-CA                          44.65        
  9 Torres, Madalyn G         12 UnAtt - Wac-CA                   45.27        
 10 Brys, Sofia E             12 Beach-CA                         45.50        
 11 Sy, Kristine H            11 MPMR-CA                          45.90        
 12 Shen, Jolene J            12 ARSC-CA                          48.93        
.RED - Division  
  1 Fong, Lauren A            12 CERR-CA                          46.09        
  2 Dao, Hannah A             11 MPMR-CA                          46.53        
  3 Davison-Lakey, Matilda    11 Beach-CA                         46.54        
  4 Brandman, Josie R         11 VKNG-CA                          46.62        
  5 Lee, Kayla D              11 MAX-CA                           46.87        
  6 Vicencio, Emma P          12 CERR-CA                          47.41        
  7 Neumann, Jorja A          12 VKNG-CA                          47.53        
  8 Garcia, Cierra M          11 LDST-CA                          49.40        
  9 Tang, Hayley              12 ARSC-CA                          49.46        
 10 Escalante, Jacqueline     12 Beach-CA                         52.59        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:33.40  %JAG
              1:40.00  .BLU
              1:49.10  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Du, Leilani M             12 MAX-CA                         1:31.44        
  2 Cheng, Gwen               12 TRID-CA                        1:31.92        
  3 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA                        1:33.34        
  4 Ji, Elizabeth J           11 MAX-CA                         1:36.41        
  5 Shen, Jolene J            12 ARSC-CA                        1:36.48        
  6 Vicencio, Emma P          12 CERR-CA                        1:44.93        
.RED - Division  
  1 Wangsiri, Ghrista L       11 RORA-CA                        1:30.88        
  2 Dao, Hannah A             11 MPMR-CA                        1:40.92        
  3 Neumann, Jorja A          12 VKNG-CA                        1:41.39        
  4 Davison-Lakey, Matilda    11 Beach-CA                       1:42.47        
  5 Fong, Lauren A            12 CERR-CA                        1:43.02        
  6 Che, Kerry K              11 TRID-CA                        1:47.76        
  7 Garcia, Cierra M          11 LDST-CA                        1:48.72        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                35.60  %JAG
                38.40  .BLU
                41.90  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Contreras, Denise         12 CERR-CA                          32.25        
  2 Cheung, Candice H         12 ARSC-CA                          34.06        
  3 Brys, Sofia E             12 Beach-CA                         34.16        
  4 Erezo, Mylie I            11 VKNG-CA                          34.81        
  5 Cho, Phoebe L             12 ARSC-CA                          35.53        
  6 Izquierdo, Kai A          12 WAC-CA                           35.91        
  7 Lee, Brianna m            11 ARSC-CA                          36.37        
  8 Vicencio, Emma P          12 CERR-CA                          36.62        
  9 Lambarena, Kaori I        12 TRID-CA                          37.23        
 10 Isabeles, Aisha N         11 MPMR-CA                          37.43        
 11 Estrada, Alyssa           12 WAC-CA                           37.69        
.RED - Division  
  1 Semaan, Samira R          11 CERR-CA                          38.19        
  2 Rigo, Kayla C             12 MAX-CA                           38.66        
  3 Wangsiri, Ghrista L       11 RORA-CA                          39.32        
  4 Nguyen, Amanda H          12 CERR-CA                          40.34        
  5 Neumann, Jorja A          12 VKNG-CA                          41.56        
  6 Davison-Lakey, Matilda    11 Beach-CA                         41.82        
  7 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA                          42.00        
  8 Dao, Hannah A             11 MPMR-CA                          42.09        
  9 Barriteau, Annika         11 Beach-CA                         43.47        
Non-Award Division  
  1 Garcia, Cierra M          11 LDST-CA                          47.81        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:20.70  %JAG
              1:27.30  .BLU
              1:35.30  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Contreras, Denise         12 CERR-CA                        1:11.98        
  2 Wong, Samantha A          12 RORA-CA                        1:19.12        
  3 Du, Leilani M             12 MAX-CA                         1:20.76        
  4 Cho, Phoebe L             12 ARSC-CA                        1:21.92        
  5 Cedano, Zoe A             12 Armada-CA                      1:23.61        
  6 Lacheno, Angelique        12 Morning Star-CA                1:23.76        
  7 Sy, Kristine H            11 MPMR-CA                        1:24.38        
  8 Lambarena, Kaori I        12 TRID-CA                        1:24.39        
  9 Vicencio, Emma P          12 CERR-CA                        1:25.13        
 10 Estrada, Alyssa           12 WAC-CA                         1:26.46        
 11 Isabeles, Aisha N         11 MPMR-CA                        1:28.62        
.RED - Division  
  1 Prawira, Karen E          11 TRID-CA                        1:33.74        
  2 Dao, Hannah A             11 MPMR-CA                        1:35.98        
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:53.20  %JAG
              3:07.90  .BLU
              3:25.00  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Izquierdo, Kai A          12 WAC-CA                         2:45.56        
  2 Cheung, Candice H         12 ARSC-CA                        2:52.98        
  3 Garcia, Avah G            12 WAC-CA                         2:54.01        
  4 Lee, Alexa A              12 SGSG-CA                        2:55.18        
  5 Lee, Brianna m            11 ARSC-CA                        2:57.46        
  6 Tea, Precilla J           11 SGSG-CA                        3:01.52        
  7 Yang, Sydney Q            11 TRID-CA                        3:03.88        
  8 Isabeles, Aisha N         11 MPMR-CA                        3:09.58        
.RED - Division  
  1 Du, Leilani M             12 MAX-CA                         2:57.92        
  2 Cheng, Gwen               12 TRID-CA                        3:07.69        
  3 Vicencio, Emma P          12 CERR-CA                        3:10.61        
  4 Fong, Lauren A            12 CERR-CA                        3:18.75        
  5 Nguyen, Amanda H          12 CERR-CA                        3:20.57        
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                30.30  13-14 %JAG
                33.30  13-14 .BLU
                36.40  13-14 .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Simpson, Kathryn K        14 Armada-CA                        28.62        
  2 Sumortin, Michaela A      14 VKNG-CA                          29.52        
  3 Yao, Sophia L             14 RORA-CA                          29.63        
  4 Gonzalez, Nina R          13 VKNG-CA                          30.28        
  5 Gimenez, Alexsa N         13 COMM-CA                          30.90        
  6 Jordan, Charlotte G       14 CERR-CA                          30.93        
  7 Reyes, Kaya S             13 WAC-CA                           31.62        
  8 Wong, Remy                13 Armada-CA                        31.75        
  9 Lu, Angelina C            13 SGSG-CA                          31.78        
 10 Escalante, Maryanne       14 Beach-CA                         32.00        
 11 Ziroli, Ava M             14 Shore Aquatics-CA                32.16        
 12 Vargas, Jimena            14 COMM-CA                          32.31        
 13 Wen, Arwen G              14 RORA-CA                          32.41        
 14 Duque, Angelique M        14 WAC-CA                           32.66        
 15 Vargas, Juliana           13 COMM-CA                          32.68        
 16 Pathak, Deesha A          14 TRID-CA                          32.72        
 17 Szeszulski, Hannah N      13 Shore Aquatics-CA                33.06        
 18 Espeseth, Alicia M        13 WAC-CA                           33.78        
.RED - Division  
  1 Lee, Cadence S            14 MAX-CA                           32.00        
  2 Marchen, Kamille          13 WAC-CA                           33.22        
  3 Jorgensen, Paige E        13 VKNG-CA                          33.43        
  4 Yanthis, Yasmin           13 Beach-CA                         33.88        
  5 Granado, Gema             13 WAC-CA                           34.15        
  6 Choi, Patience Y          13 ARSC-CA                          34.43        
  7 Subdias, Yolotzin         13 SPS-CA                           34.44        
  8 Cordova, Ariel B          13 VKNG-CA                          34.47        
  9 Hooper, Hannah J          14 Beach-CA                         34.49        
 10 Ho, Stella S              13 RORA-CA                          34.50        
 11 Sanchez, Carly S          13 VKNG-CA                          34.66        
 12 Carlson, Morgan S         13 Beach-CA                         35.35        
 13 Satariano, Tea K          13 Beach-CA                         35.63        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:05.50  13-14 %JAG
              1:11.90  13-14 .BLU
              1:18.50  13-14 .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Gimenez, Alexsa N         13 COMM-CA                        1:04.94        
  2 May, Kimberly T           14 RORA-CA                        1:06.01        
  3 Gonzalez, Nina R          13 VKNG-CA                        1:06.64        
  4 Jordan, Charlotte G       14 CERR-CA                        1:07.44        
  5 Sumortin, Michaela A      14 VKNG-CA                        1:08.43        
  6 Wen, Arwen G              14 RORA-CA                        1:09.14        
  7 Rojo, Lorelei R           14 VKNG-CA                        1:09.63        
  8 Marchen, Kamille          13 WAC-CA                         1:10.87        
  9 Lu, Angelina C            13 SGSG-CA                        1:11.53        
 10 Vicencio, Kayla P         14 CERR-CA                        1:13.70        
 11 Escalante, Maryanne       14 Beach-CA                       1:14.21        
.RED - Division  
  1 Pathak, Deesha A          14 TRID-CA                        1:12.87        
  2 Duque, Angelique M        14 WAC-CA                         1:13.04        
  3 Subdias, Yolotzin         13 SPS-CA                         1:13.49        
  4 Jorgensen, Paige E        13 VKNG-CA                        1:14.00        
  5 Shew, Alexandra C         14 TRID-CA                        1:14.04        
  6 Ziroli, Ava M             14 Shore Aquatics-CA              1:14.26        
  7 Granado, Gema             13 WAC-CA                         1:14.97        
  8 Shew, Brianna S           14 TRID-CA                        1:15.70        
  9 Hooper, Hannah J          14 Beach-CA                       1:15.91        
 10 Ho, Stella S              13 RORA-CA                        1:16.08        
 11 Szeszulski, Hannah N      13 Shore Aquatics-CA              1:16.56        
 12 Cordova, Ariel B          13 VKNG-CA                        1:16.60        
 13 Lee, Hayden J             14 SPS-CA                         1:17.29        
 14 Lopez, Melissa A          14 Beach-CA                       1:17.71        
 15 Satariano, Tea K          13 Beach-CA                       1:17.76        
 16 Nakazawa, LeeAnn M        14 LDST-CA                        1:18.29        
 17 Munsayac, Malia J         14 SGSG-CA                        1:18.77        
 18 Padilla, Natalia          14 Armada-CA                      1:21.11        
 19 Carlson, Morgan S         13 Beach-CA                       1:21.33        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:23.70  13-14 %JAG
              2:34.10  13-14 .BLU
              2:48.10  13-14 .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Salcedo, Trinity I        14 Morning Star-CA                2:22.93        
  2 Gonzalez, Nina R          13 VKNG-CA                        2:25.88        
  3 Jordan, Charlotte G       14 CERR-CA                        2:27.14        
  4 Wen, Arwen G              14 RORA-CA                        2:29.66        
  5 Wong, Remy                13 Armada-CA                      2:29.69        
  6 Vargas, Jimena            14 COMM-CA                        2:32.96        
  7 Marchen, Kamille          13 WAC-CA                         2:34.30        
  8 Subdias, Yolotzin         13 SPS-CA                         2:37.77        
.RED - Division  
  1 Metcalfe, Sadie M         14 SPS-CA                         2:31.62        
  2 Granado, Gema             13 WAC-CA                         2:36.70        
  3 Espeseth, Alicia M        13 WAC-CA                         2:37.74        
  4 Jorgensen, Paige E        13 VKNG-CA                        2:40.98        
  5 Satariano, Tea K          13 Beach-CA                       2:41.33        
  6 Lu, Angelina C            13 SGSG-CA                        2:41.61        
  7 Cordova, Ariel B          13 VKNG-CA                        2:43.63        
  8 Vargas, Juliana           13 COMM-CA                        2:45.06        
  9 Ho, Stella S              13 RORA-CA                        2:46.50        
 10 Escalante, Maryanne       14 Beach-CA                       2:47.75        
 11 Contreras, Alejandra      13 Baldwin Park-CA                2:50.63        
 12 Padilla, Natalia          14 Armada-CA                      2:50.94        
 13 Ziroli, Ava M             14 Shore Aquatics-CA              2:52.32        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:16.20  13-14 %JAG
              1:25.10  13-14 .BLU
              1:32.90  13-14 .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Yao, Sophia L             14 RORA-CA                        1:16.16        
  2 Rojo, Lorelei R           14 VKNG-CA                        1:16.53        
  3 Wen, Arwen G              14 RORA-CA                        1:17.54        
  4 Metcalfe, Sadie M         14 SPS-CA                         1:17.74        
  5 Gimenez, Alexsa N         13 COMM-CA                        1:18.76        
  6 May, Kimberly T           14 RORA-CA                        1:19.79        
  7 Jordan, Anna R            14 CERR-CA                        1:22.79        
  8 Shen, Jacqueline L        13 TRID-CA                        1:24.06        
  9 Sumortin, Michaela A      14 VKNG-CA                        1:26.03        
.RED - Division  
  1 Jorgensen, Paige E        13 VKNG-CA                        1:29.41        
  2 Satariano, Tea K          13 Beach-CA                       1:29.57        
  3 Ho, Stella S              13 RORA-CA                        1:30.67        
  4 Subdias, Yolotzin         13 SPS-CA                         1:32.75        
  5 Hooper, Hannah J          14 Beach-CA                       1:39.84        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:26.50  13-14 %JAG
              1:33.90  13-14 .BLU
              1:42.50  13-14 .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Espeseth, Alicia M        13 WAC-CA                         1:26.47        
  2 Metcalfe, Sadie M         14 SPS-CA                         1:26.93        
  3 May, Kimberly T           14 RORA-CA                        1:27.48        
  4 Gonzalez, Nina R          13 VKNG-CA                        1:31.30        
  5 Vicencio, Kayla P         14 CERR-CA                        1:31.80        
  6 Jorgensen, Paige E        13 VKNG-CA                        1:31.95        
  7 Shew, Alexandra C         14 TRID-CA                        1:32.20        
  8 Duque, Angelique M        14 WAC-CA                         1:33.46        
  9 Jordan, Charlotte G       14 CERR-CA                        1:35.50        
 10 Pathak, Deesha A          14 TRID-CA                        1:36.06        
.RED - Division  
  1 Shen, Jacqueline L        13 TRID-CA                        1:33.29        
  2 Wen, Arwen G              14 RORA-CA                        1:34.79        
  3 Francisco, Lia D          13 VKNG-CA                        1:36.71        
  4 Karle, Caitie A           13 Shore Aquatics-CA              1:37.57        
  5 Munsayac, Malia J         14 SGSG-CA                        1:40.68        
  6 Shew, Brianna S           14 TRID-CA                        1:41.59        
  7 Gimenez, Alexsa N         13 COMM-CA                        1:42.19        
  8 Cordova, Ariel B          13 VKNG-CA                        1:42.51        
  9 Lu, Angelina C            13 SGSG-CA                        1:42.75        
 10 Ramirez, Emily H          13 Armada-CA                      1:43.53        
 11 Nakazawa, LeeAnn M        14 LDST-CA                        1:43.81        
 12 Ho, Stella S              13 RORA-CA                        1:45.15        
 13 Padilla, Natalia          14 Armada-CA                      1:46.02        
 14 Carlson, Morgan S         13 Beach-CA                       1:46.09        
 -- Larsen, Josie B           13 SPS-CA                              DQ        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:13.30  13-14 %JAG
              1:20.30  13-14 .BLU
              1:27.60  13-14 .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Gimenez, Alexsa N         13 COMM-CA                        1:10.90        
  2 Simpson, Kathryn K        14 Armada-CA                      1:12.30        
  3 Rojo, Lorelei R           14 VKNG-CA                        1:15.36        
  4 May, Kimberly T           14 RORA-CA                        1:15.78        
  5 Sumortin, Michaela A      14 VKNG-CA                        1:17.43        
  6 Vicencio, Kayla P         14 CERR-CA                        1:18.89        
  7 Espeseth, Alicia M        13 WAC-CA                         1:19.84        
.RED - Division  
  1 Yanthis, Yasmin           13 Beach-CA                       1:22.08        
  2 Vargas, Jimena            14 COMM-CA                        1:22.76        
  3 Pathak, Deesha A          14 TRID-CA                        1:24.09        
  4 Cordova, Ariel B          13 VKNG-CA                        1:24.42        
  5 Subdias, Yolotzin         13 SPS-CA                         1:24.90        
  6 Munsayac, Malia J         14 SGSG-CA                        1:27.68        
  7 Vargas, Juliana           13 COMM-CA                        1:29.49        
  8 Szeszulski, Hannah N      13 Shore Aquatics-CA              1:36.15        
  9 Ziroli, Ava M             14 Shore Aquatics-CA              1:39.76        
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:44.00  13-14 %JAG
              2:57.30  13-14 .BLU
              3:13.40  13-14 .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Yao, Sophia L             14 RORA-CA                        2:34.92        
  2 Metcalfe, Sadie M         14 SPS-CA                         2:45.15        
  3 Espeseth, Alicia M        13 WAC-CA                         2:51.27        
  4 Jordan, Anna R            14 CERR-CA                        2:51.57        
  5 Shen, Jacqueline L        13 TRID-CA                        2:52.14        
  6 Vicencio, Kayla P         14 CERR-CA                        2:57.38        
.RED - Division  
  1 Shew, Alexandra C         14 TRID-CA                        2:59.73        
  2 Cordova, Ariel B          13 VKNG-CA                        3:00.57        
  3 Subdias, Yolotzin         13 SPS-CA                         3:04.97        
  4 Granado, Gema             13 WAC-CA                         3:06.75        
  5 Szeszulski, Hannah N      13 Shore Aquatics-CA              3:07.97        
  6 Ramirez, Emily H          13 Armada-CA                      3:09.62        
  7 Padilla, Natalia          14 Armada-CA                      3:11.55        
  8 Ziroli, Ava M             14 Shore Aquatics-CA              3:13.07        
 -- Shew, Brianna S           14 TRID-CA                             DQ        
 -- Pathak, Deesha A          14 TRID-CA                             DQ        
 
Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                29.10  15&O %JAG
                32.80  15&O .BLU
                35.80  15&O .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Quintas, Tyler P          16 WAC-CA                           29.40        
  2 Lester, Emily r           17 Beach-CA                         29.78        
  3 Acosta, Daniela A         16 SGSG-CA                          30.41        
  4 Simmons, Lilly M          17 Beach-CA                         30.53        
  5 Quintas, Haley B          16 WAC-CA                           31.25        
  6 Walters, Natalie B        15 Armada-CA                        31.78        
  7 Gamboa, Wendy             17 COMM-CA                          32.18        
  8 Mendoza, Catherine C      18 COMM-CA                          32.19        
  9 Hansen, Libbi N           17 Armada-CA                        32.37        
 10 Silva, Jayda L            17 COMM-CA                          32.50        
 10 Reyes, Kaili S            16 WAC-CA                           32.50        
 12 Francisco, Lauren I       15 VKNG-CA                          32.69        
.RED - Division  
  1 Jorgensen, Ella N         16 VKNG-CA                          32.81        
  2 Carrillo, Zoey            17 WAC-CA                           33.03        
  3 Torres, Claudia J         18 COMM-CA                          33.09        
  4 Zacarias, Camila          15 COMM-CA                          33.28        
  5 Shin, Josephina           16 RAPD-CA                          35.57        
  6 Erezo, Jacey I            15 VKNG-CA                          35.88        
  7 Copley, Piper J           15 Beach-CA                         36.06        
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:02.60  15&O %JAG
              1:11.30  15&O .BLU
              1:17.80  15&O .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Villasenor, Maya J        17 SPS-CA                         1:02.76        
  2 Wong, Bridget A           15 SGSG-CA                        1:04.83        
  3 Quintas, Tyler P          16 WAC-CA                         1:06.28        
  4 Simmons, Lilly M          17 Beach-CA                       1:06.58        
  5 Silva, Jayda L            17 COMM-CA                        1:09.95        
  6 Kawamoto, Hanna L         16 VKNG-CA                        1:10.47        
  7 Mendoza, Catherine C      18 COMM-CA                        1:10.57        
  8 Quintas, Haley B          16 WAC-CA                         1:10.61        
  9 Reyes, Kaili S            16 WAC-CA                         1:12.00        
 10 Gamboa, Wendy             17 COMM-CA                        1:14.70        
.RED - Division  
  1 Jorgensen, Ella N         16 VKNG-CA                        1:11.56        
  2 Padilla, Maya             17 Armada-CA                      1:12.26        
  3 Francisco, Lauren I       15 VKNG-CA                        1:12.64        
  4 Zacarias, Camila          15 COMM-CA                        1:13.07        
  5 Torres, Claudia J         18 COMM-CA                        1:13.76        
  6 Kishore, Sulekha K        15 RORA-CA                        1:15.88        
  7 Erezo, Jacey I            15 VKNG-CA                        1:18.39        
  8 Copley, Piper J           15 Beach-CA                       1:24.49        
 -- Martin, Ivy C             15 VKNG-CA                             DQ        
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:17.10  15&O %JAG
              2:32.30  15&O .BLU
              2:46.20  15&O .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Tran, Kayanne Q           15 SGSG-CA                        2:17.07        
  2 Brus, Isabelle R          16 Armada-CA                      2:20.32        
  3 Simmons, Lilly M          17 Beach-CA                       2:22.23        
  4 Azuma, Samantha E         16 Armada-CA                      2:22.57        
  5 Adams, Danica J           19 UNAT-PC                        2:25.22        
  6 Lester, Emily r           17 Beach-CA                       2:25.42        
  7 Hansen, Libbi N           17 Armada-CA                      2:30.23        
  8 Gamboa, Wendy             17 COMM-CA                        2:42.29        
.RED - Division  
  1 Jorgensen, Ella N         16 VKNG-CA                        2:31.06        
  2 Padilla, Maya             17 Armada-CA                      2:33.69        
  3 Mendoza, Catherine C      18 COMM-CA                        2:36.39        
  4 Zacarias, Camila          15 COMM-CA                        2:43.14        
  5 Torres, Claudia J         18 COMM-CA                        2:44.72        
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:12.70  15&O %JAG
              1:24.40  15&O .BLU
              1:32.20  15&O .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Villasenor, Maya J        17 SPS-CA                         1:13.51        
  2 Wong, Bridget A           15 SGSG-CA                        1:15.08        
  3 Geer, Megan G             17 TRID-CA                        1:16.08        
  4 Azuma, Samantha E         16 Armada-CA                      1:16.61        
  5 Quintas, Tyler P          16 WAC-CA                         1:17.04        
  6 Reyes, Kaili S            16 WAC-CA                         1:21.82        
  7 Simmons, Lilly M          17 Beach-CA                       1:22.97        
  8 Silva, Jayda L            17 COMM-CA                        1:24.25        
  9 Mendoza, Catherine C      18 COMM-CA                        1:25.79        
 10 Shin, Josephina           16 RAPD-CA                        1:26.47        
 11 Gamboa, Wendy             17 COMM-CA                        1:32.32        
.RED - Division  
  1 Martin, Ivy C             15 VKNG-CA                        1:25.37        
  2 Jorgensen, Ella N         16 VKNG-CA                        1:27.26        
  3 Padilla, Maya             17 Armada-CA                      1:27.44        
  4 Zacarias, Camila          15 COMM-CA                        1:30.47        
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:23.60  15&O %JAG
              1:34.60  15&O .BLU
              1:43.20  15&O .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Carrillo, Zoey            17 WAC-CA                         1:28.54        
  2 Sam, Victoria K           17 SGSG-CA                        1:28.56        
  3 Silva, Jayda L            17 COMM-CA                        1:29.00        
  4 Azuma, Samantha E         16 Armada-CA                      1:30.94        
  5 Kishore, Sulekha K        15 RORA-CA                        1:32.88        
  6 Quintas, Haley B          16 WAC-CA                         1:34.38        
  7 Kawamoto, Hanna L         16 VKNG-CA                        1:35.22        
  8 Geer, Megan G             17 TRID-CA                        1:35.58        
  9 Mendoza, Catherine C      18 COMM-CA                        1:38.66        
.RED - Division  
  1 Jorgensen, Ella N         16 VKNG-CA                        1:35.82        
  2 Francisco, Lauren I       15 VKNG-CA                        1:36.40        
  3 Gamboa, Wendy             17 COMM-CA                        1:38.79        
  4 Shin, Josephina           16 RAPD-CA                        1:40.58        
  5 Zacarias, Camila          15 COMM-CA                        1:41.56        
  6 Torres, Claudia J         18 COMM-CA                        1:46.57        
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:09.60  15&O %JAG
              1:19.20  15&O .BLU
              1:26.40  15&O .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Azuma, Samantha E         16 Armada-CA                      1:10.42        
  2 Quintas, Tyler P          16 WAC-CA                         1:10.52        
  3 Brus, Isabelle R          16 Armada-CA                      1:10.89        
  4 Walters, Natalie B        15 Armada-CA                      1:16.92        
  5 Gamboa, Wendy             17 COMM-CA                        1:18.40        
  6 Hansen, Libbi N           17 Armada-CA                      1:20.54        
.RED - Division  
  1 Padilla, Maya             17 Armada-CA                      1:18.44        
  2 Zacarias, Camila          15 COMM-CA                        1:25.71        
  3 Silva, Jayda L            17 COMM-CA                        1:30.86        
 -- Mendoza, Catherine C      18 COMM-CA                             DQ        
 -- Torres, Claudia J         18 COMM-CA                             DQ        
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:37.10  15&O %JAG
              2:56.00  15&O .BLU
              3:12.00  15&O .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Sam, Victoria K           17 SGSG-CA                        2:38.78        
  2 Azuma, Samantha E         16 Armada-CA                      2:43.23        
  3 Geer, Megan G             17 TRID-CA                        2:53.52        
  4 Martin, Ivy C             15 VKNG-CA                        3:05.59        
.RED - Division  
  1 Padilla, Maya             17 Armada-CA                      2:56.95        
  2 Torres, Claudia J         18 COMM-CA                        3:05.60        
 
Girls . 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              6:18.80  .BLU
                   --  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Izquierdo, Kai A          12 WAC-CA                         5:04.12        
  2 Contreras, Denise         12 CERR-CA                        5:05.69        
  3 Carrillo, Zoey            17 WAC-CA                         5:11.79        
  4 Cho, Phoebe L             12 ARSC-CA                        5:11.91        
  5 Marchen, Kamille          13 WAC-CA                         5:18.50        
  6 Garcia, Avah G            12 WAC-CA                         5:21.50        
  7 Lambarena, Kaori I        12 TRID-CA                        5:29.89        
  8 Lee, Alexa A              12 SGSG-CA                        5:30.24        
  9 Granado, Gema             13 WAC-CA                         5:30.59        
 10 Semaan, Samira R          11 CERR-CA                        5:32.90        
 11 Ramirez, Emily H          13 Armada-CA                      5:38.31        
 12 Satariano, Tea K          13 Beach-CA                       5:41.11        
 13 Sallenbach, Megan D       11 Armada-CA                      5:45.04        
 
Girls . 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
             11:44.20  .BLU
                   --  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tran, Kayanne Q           15 SGSG-CA                       10:15.06        
  2 Acosta, Daniela A         16 SGSG-CA                       10:41.96        
  3 Jordan, Anna R            14 CERR-CA                       10:53.63        
  4 Jorgensen, Ella N         16 VKNG-CA                       11:17.66        
 
Girls . 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
             22:11.80  .BLU
                   --  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Knapp, Allison M          16 VKNG-CA                       19:36.11        
  2 Wong, Bridget A           15 SGSG-CA                       19:52.35        
  3 Sam, Victoria K           17 SGSG-CA                       20:14.99        
 
Girls . 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              3:09.20  .BLU
                   --  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Danica J           19 UNAT-PC                        2:36.98        
  2 Wen, Arwen G              14 RORA-CA                        2:44.47        
  3 Metcalfe, Sadie M         14 SPS-CA                         2:45.65        
  4 La Brada, Hanna           13 WAC-CA                         2:46.43        
  5 Rojo, Lorelei R           14 VKNG-CA                        2:46.63        
  6 Gimenez, Alexsa N         13 COMM-CA                        2:47.94        
  7 Acosta, Daniela A         16 SGSG-CA                        2:49.92        
  8 Jordan, Anna R            14 CERR-CA                        2:53.51        
  9 Reyes, Kaili S            16 WAC-CA                         2:53.54        
 10 Contreras, Denise         12 CERR-CA                        2:57.79        
 11 Sanchez, Carly S          13 VKNG-CA                        3:14.79        
 -- May, Kimberly T           14 RORA-CA                             DQ        
 
Girls . 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              3:31.00  .BLU
                   --  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Yao, Sophia L             14 RORA-CA                        2:58.62        
  2 La Brada, Hanna           13 WAC-CA                         3:07.62        
  3 Carrillo, Zoey            17 WAC-CA                         3:09.24        
  4 Huynh, Junae Z            17 SGSG-CA                        3:09.88        
  5 May, Kimberly T           14 RORA-CA                        3:10.53        
  6 Lee, Alexa A              12 SGSG-CA                        3:11.00        
  7 Tran, Kayanne Q           15 SGSG-CA                        3:12.88        
  8 Pathak, Deesha A          14 TRID-CA                        3:14.02        
  9 Silva, Jayda L            17 COMM-CA                        3:15.06        
 10 Marchen, Kamille          13 WAC-CA                         3:18.48        
 11 Jorgensen, Paige E        13 VKNG-CA                        3:18.50        
 12 Vicencio, Kayla P         14 CERR-CA                        3:20.51        
 13 Francisco, Lauren I       15 VKNG-CA                        3:23.03        
 14 Sumortin, Michaela A      14 VKNG-CA                        3:30.88        
 
Girls . 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              3:05.70  .BLU
                   --  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Remy                13 Armada-CA                      2:49.34        
  2 Lu, Angelina C            13 SGSG-CA                        2:54.21        
  3 Rojo, Lorelei R           14 VKNG-CA                        3:01.74        
 
Girls . 400 LC Meter IM
===============================================================================
              6:31.20  .BLU
                   --  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Samantha A          12 RORA-CA                        5:33.83        
  2 La Brada, Hanna           13 WAC-CA                         5:36.69        
  3 Knapp, Allison M          16 VKNG-CA                        5:39.61        
 
Boys 5-8 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                44.40  .BLU
                53.30  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Radaich, Shane F           8 Shore Aquatics-CA                38.28        
  2 Trowbridge, Conner T       8 VKNG-CA                          40.59        
  3 Parande, Neel P            8 CERR-CA                          40.90        
  4 Chiu, Kaden Y              8 RORA-CA                          42.93        
.RED - Division  
  1 Mao, Peiyan                7 MAX-CA                           44.06        
  2 Cardenas, Liam R           7 COMM-CA                          44.63        
  3 Lee, Bomin A               8 KSST-CA                          47.38        
 
Boys 5-8 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:35.50  .BLU
              1:54.60  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Radaich, Shane F           8 Shore Aquatics-CA              1:29.99        
.RED - Division  
  1 Trowbridge, Conner T       8 VKNG-CA                        1:35.30        
  2 Mao, Peiyan                7 MAX-CA                         1:35.57        
  3 Cardenas, Liam R           7 COMM-CA                        1:38.76        
  4 Parande, Neel P            8 CERR-CA                        1:38.94        
  5 Lee, Bomin A               8 KSST-CA                        1:43.73        
 
Boys 5-8 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                53.20  .BLU
              1:03.80  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Radaich, Shane F           8 Shore Aquatics-CA                42.57        
  2 Chiu, Kaden Y              8 RORA-CA                          48.53        
  3 Mao, Peiyan                7 MAX-CA                           49.91        
  4 Trowbridge, Conner T       8 VKNG-CA                          50.19        
  5 Parande, Neel P            8 CERR-CA                          51.13        
.RED - Division  
  1 Lee, Bomin A               8 KSST-CA                          47.84        
 
Boys 5-8 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                57.10  .BLU
              1:08.50  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Chiu, Kaden Y              8 RORA-CA                          56.95        
  2 Trowbridge, Conner T       8 VKNG-CA                          57.60        
.RED - Division  
  1 Lee, Bomin A               8 KSST-CA                          42.40        
 
Boys 5-8 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                52.70  .BLU
              1:03.20  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Radaich, Shane F           8 Shore Aquatics-CA                45.69        
  2 Mao, Peiyan                7 MAX-CA                           46.28        
.RED - Division  
  1 Trowbridge, Conner T       8 VKNG-CA                          50.94        
 -- Parande, Neel P            8 CERR-CA                             DQ        
 
Boys 7-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                36.10  %JAG
                38.10  .BLU
                41.50  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Tigrero Lopez, Jorvir V   10 COMM-CA                          34.40        
  2 Wu, Ivan                  10 ARSC-CA                          35.41        
  3 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA                          36.28        
  4 Ho, Matthew L             10 CERR-CA                          36.82        
  5 Orendain, Emilio D        10 LDST-CA                          36.87        
  6 Muni, Mit T                8 CERR-CA                          37.00        
.RED - Division  
  1 Lee-Nguyen, Brendan P     10 TRID-CA                          36.47        
  2 Ocampo, Nicolas L          9 COMM-CA                          36.80        
  3 Reyes, Julian A            9 WAC-CA                           37.53        
  4 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA                          37.97        
  5 Chow, Tobey S             10 ARSC-CA                          38.06        
  6 Hah, Jeremy                9 RORA-CA                          38.19        
  7 Wong, Westin              10 Armada-CA                        38.31        
  8 Park, Joshua J             9 CERR-CA                          38.44        
  9 Erickson, Rhys J          10 VKNG-CA                          39.47        
 
Boys 7-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:19.30  %JAG
              1:23.90  .BLU
              1:31.60  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Reyes, Julian A            9 WAC-CA                         1:20.02        
  2 Ho, Matthew L             10 CERR-CA                        1:20.32        
  3 Muni, Mit T                8 CERR-CA                        1:20.47        
  4 Park, Joshua J             9 CERR-CA                        1:25.46        
  5 Wong, Westin              10 Armada-CA                      1:28.46        
.RED - Division  
  1 Tigrero Lopez, Jorvir V   10 COMM-CA                        1:18.47        
  2 Vega, Brooklyn R          10 Shore Aquatics-CA              1:20.62        
  3 Wu, Ivan                  10 ARSC-CA                        1:20.76        
  4 Ocampo, Nicolas L          9 COMM-CA                        1:22.26        
  5 Erickson, Rhys J          10 VKNG-CA                        1:25.68        
  6 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA                        1:26.14        
  7 Orendain, Emilio D        10 LDST-CA                        1:27.74        
  8 Chow, Tobey S             10 ARSC-CA                        1:30.25        
  9 Tantiga, Kaven G          10 TRID-CA                        1:31.91        
 10 Yeung, Aidan P            10 RORA-CA                        1:32.91        
 11 Flores, Brandon P          9 Armada-CA                      1:33.80        
 
Boys 7-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:57.10  %JAG
              3:02.40  .BLU
              3:19.00  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Muni, Mit T                8 CERR-CA                        2:49.65        
  2 Reyes, Julian A            9 WAC-CA                         2:54.71        
  3 Park, Joshua J             9 CERR-CA                        2:56.08        
  4 Tigrero Lopez, Jorvir V   10 COMM-CA                        3:00.50        
.RED - Division  
  1 Lee-Nguyen, Brendan P     10 TRID-CA                        2:54.30        
 
Boys 7-10 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              3:02.40  .BLU
                   --  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Roy S            10 Armada-CA                      5:35.97        
  2 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA                        5:49.33        
 
Boys 7-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                43.60  %JAG
                46.30  .BLU
                50.50  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wu, Ivan                  10 ARSC-CA                          40.97        
  2 Hah, Jeremy                9 RORA-CA                          44.10        
  3 Erickson, Rhys J          10 VKNG-CA                          44.75        
  4 Yeung, Aidan P            10 RORA-CA                          45.13        
  5 Ho, Matthew L             10 CERR-CA                          46.90        
.RED - Division  
  1 Tigrero Lopez, Jorvir V   10 COMM-CA                          42.06        
  2 Ocampo, Nicolas L          9 COMM-CA                          42.94        
  3 Lee-Nguyen, Brendan P     10 TRID-CA                          44.88        
  4 Wong, Westin              10 Armada-CA                        45.53        
  5 Chow, Tobey S             10 ARSC-CA                          46.12        
  6 Orendain, Emilio D        10 LDST-CA                          48.06        
  7 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA                          51.22        
  8 Kim, Robin                 9 Unattached-CA                    52.67        
 -- Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA                             DQ        
 
Boys 7-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:34.90  %JAG
              1:41.30  .BLU
              1:50.50  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Vega, Brooklyn R          10 Shore Aquatics-CA              1:31.64        
  2 Muni, Mit T                8 CERR-CA                        1:33.16        
  3 Yeung, Aidan P            10 RORA-CA                        1:40.47        
  4 Flores, Brandon P          9 Armada-CA                      1:40.66        
  5 Kusuma, Aston S            8 RORA-CA                        1:42.68        
 -- Ramirez, Roy S            10 Armada-CA                           DQ        
.RED - Division  
  1 Ocampo, Nicolas L          9 COMM-CA                        1:33.63        
  2 Tigrero Lopez, Jorvir V   10 COMM-CA                        1:34.37        
  3 Lee-Nguyen, Brendan P     10 TRID-CA                        1:36.98        
  4 Chow, Tobey S             10 ARSC-CA                        1:49.35        
  5 Kim, Robin                 9 Unattached-CA                  1:56.04        
 
Boys 7-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                49.50  %JAG
                51.40  .BLU
                56.00  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Hah, Jeremy                9 RORA-CA                          48.72        
  2 Reyes, Julian A            9 WAC-CA                           52.31        
  3 Park, Joshua J             9 CERR-CA                          52.73        
.RED - Division  
  1 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA                          53.03        
  2 NG, Lex A                  9 SPS-CA                           53.09        
  3 Orendain, Emilio D        10 LDST-CA                          53.43        
  4 Kim, Robin                 9 Unattached-CA                    56.82        
  5 Yeung, Aidan P            10 RORA-CA                          57.09        
Non-Award Division  
  1 Morris, Xavier F           9 LDST-CA                          56.37        
 
Boys 7-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:48.40  %JAG
              1:52.90  .BLU
              2:03.10  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA                        1:42.12        
  2 Ho, Matthew L             10 CERR-CA                        1:44.21        
 -- Park, Joshua J             9 CERR-CA                             DQ        
.RED - Division  
  1 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA                        1:52.78        
  2 Orendain, Emilio D        10 LDST-CA                        1:53.86        
  3 Wu, Ivan                  10 ARSC-CA                        1:54.91        
  4 Yeung, Aidan P            10 RORA-CA                        1:59.87        
  5 Tantiga, Kaven G          10 TRID-CA                        2:02.14        
  6 Kim, Robin                 9 Unattached-CA                  2:05.13        
  7 Trowbridge, Conner T       8 VKNG-CA                        2:05.85        
  8 Morris, Xavier F           9 LDST-CA                        2:07.03        
 -- Fong, Ian K               10 ARSC-CA                             DQ        
 
Boys 7-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                41.00  %JAG
                43.10  .BLU
                47.00  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ocampo, Nicolas L          9 COMM-CA                          39.50        
.RED - Division  
  1 Vega, Brooklyn R          10 Shore Aquatics-CA                42.04        
  2 Muni, Mit T                8 CERR-CA                          42.47        
  3 Reyes, Julian A            9 WAC-CA                           43.85        
  4 Lee-Nguyen, Brendan P     10 TRID-CA                          44.41        
  5 Orendain, Emilio D        10 LDST-CA                          45.03        
  6 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA                          46.00        
  7 Ho, Matthew L             10 CERR-CA                          47.28        
  8 Kim, Robin                 9 Unattached-CA                    55.38        
 
Boys 7-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:38.50  %JAG
              1:40.70  .BLU
              1:49.80  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ocampo, Nicolas L          9 COMM-CA                        1:34.40        
  2 Ho, Matthew L             10 CERR-CA                        1:49.43        
 -- Kim, Robin                 9 Unattached-CA                       DQ        
 
Boys 7-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
              3:17.70  %JAG
              3:31.20  .BLU
              3:50.40  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ramirez, Roy S            10 Armada-CA                      2:59.30        
  2 Kusuma, Aston S            8 RORA-CA                        3:20.57        
  3 Reyes, Julian A            9 WAC-CA                         3:21.24        
 -- Park, Joshua J             9 CERR-CA                             DQ        
.RED - Division  
  1 Lee-Nguyen, Brendan P     10 TRID-CA                        3:25.67        
  2 Wong, Westin              10 Armada-CA                      3:29.04        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                32.20  %JAG
                34.40  .BLU
                37.60  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lee, Nathan S             11 CERR-CA                          30.31        
  2 Lam, Kyle J               12 MPMR-CA                          30.50        
  3 Chang, Bryan N            12 ARSC-CA                          30.62        
  4 Villanueva, Hector R      12 WAC-CA                           31.38        
  5 Zhang, Anthony Y          12 TRID-CA                          31.46        
  6 Smith, Lucas A            12 VKNG-CA                          32.13        
  7 Santos, Endre T           12 VKNG-CA                          32.65        
  8 Quintas, Ian C            12 UnAtt - Wac-CA                   32.66        
  9 Apostol, Jazen F          11 CERR-CA                          33.50        
 10 Wakiyama, Eugene          12 SPS-CA                           33.58        
 11 Morris III, Glen          11 LDST-CA                          33.78        
 12 Shin, Brandon             11 RAPD-CA                          33.87        
 13 Mosqueda, Andre           12 Morning Star-CA                  34.06        
 14 Chun, Tim                 11 SGSG-CA                          34.69        
.RED - Division  
  1 Mendoza, Saul J           12 COMM-CA                          33.28        
  2 Lai, Archie C             11 SGSG-CA                          33.71        
  3 Andrianopoulos, Patrick   12 ARSC-CA                          34.16        
  3 Martinez, Nathan M        11 COMM-CA                          34.16        
  5 Santos, Elonzo T          11 VKNG-CA                          35.12        
  6 Olvera, Steven            11 Armada-CA                        35.15        
  7 Xu, James                 12 TRID-CA                          35.25        
  8 Tran, Caymin K            12 SGSG-CA                          35.58        
  9 Weng, Nathan              12 MAX-CA                           36.00        
 10 Ho, Johnathan C           12 CERR-CA                          36.75        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:09.60  %JAG
              1:15.10  .BLU
              1:22.00  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kim, Edward E             11 MPMR-CA                        1:04.18        
  2 Huang, Jianson            12 ARSC-CA                        1:07.68        
  3 Zhang, Anthony Y          12 TRID-CA                        1:08.93        
  4 Chang, Bryan N            12 ARSC-CA                        1:09.32        
  5 Villanueva, Hector R      12 WAC-CA                         1:09.36        
  6 Santos, Endre T           12 VKNG-CA                        1:12.40        
  7 Lai, Archie C             11 SGSG-CA                        1:13.69        
  8 Chun, Tim                 11 SGSG-CA                        1:14.32        
  9 Apostol, Jazen F          11 CERR-CA                        1:14.91        
.RED - Division  
  1 Olvera, Steven            11 Armada-CA                      1:14.80        
  2 Peng, Felix Y             12 TRID-CA                        1:16.92        
  3 Tran, Caymin K            12 SGSG-CA                        1:16.93        
  4 Marchen, Kamael           11 WAC-CA                         1:17.24        
  5 Velasco, Gian K           11 Oasis-CA                       1:18.25        
  6 Santos, Elonzo T          11 VKNG-CA                        1:18.67        
  7 Morris III, Glen          11 LDST-CA                        1:22.04        
  8 He, Jason                 11 TRID-CA                        1:22.46        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:32.70  %JAG
              2:43.60  .BLU
              2:58.40  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Zhang, Anthony Y          12 TRID-CA                        2:26.20        
  2 Smith, Lucas A            12 VKNG-CA                        2:31.28        
  3 Huang, Jianson            12 ARSC-CA                        2:31.66        
.RED - Division  
  1 Lai, Archie C             11 SGSG-CA                        2:36.74        
  2 Apostol, Jazen F          11 CERR-CA                        2:46.88        
  3 Marchen, Kamael           11 WAC-CA                         2:47.36        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                38.60  %JAG
                42.00  .BLU
                45.80  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kadiman, Jayden           12 RORA-CA                          38.09        
  2 Quintas, Ian C            12 UnAtt - Wac-CA                   38.68        
  3 Zhang, Anthony Y          12 TRID-CA                          38.78        
  4 Huang, Jianson            12 ARSC-CA                          39.00        
  5 Mo, Cheney C              11 UnAtt - Cerritos-CA              39.47        
  6 Santos, Endre T           12 VKNG-CA                          39.54        
  7 Shin, Brandon             11 RAPD-CA                          39.81        
  8 Nakagawa, Anderson        12 SPS-CA                           40.35        
  9 Andrianopoulos, Patrick   12 ARSC-CA                          41.22        
.RED - Division  
  1 Tran, Caymin K            12 SGSG-CA                          43.00        
  2 Chun, Tim                 11 SGSG-CA                          43.09        
  3 Olvera, Steven            11 Armada-CA                        43.25        
  4 Wakiyama, Eugene          12 SPS-CA                           43.50        
  5 Ho, Ethan S               11 SPS-CA                           45.09        
  6 Mosqueda, Andre           12 Morning Star-CA                  45.75        
  7 Lee, Caleb Y              12 RAPD-CA                          45.79        
  8 Kim, Tevin                11 Unattached-CA                    50.00        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:23.10  %JAG
              1:30.70  .BLU
              1:39.00  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kadiman, Jayden           12 RORA-CA                        1:20.47        
  2 Mendoza, Saul J           12 COMM-CA                        1:20.98        
  3 Chang, Bryan N            12 ARSC-CA                        1:23.13        
  4 Quintas, Ian C            12 UnAtt - Wac-CA                 1:23.19        
  5 Nakagawa, Anderson        12 SPS-CA                         1:27.41        
  6 Shin, Brandon             11 RAPD-CA                        1:28.51        
  7 Velasco, Gian K           11 Oasis-CA                       1:29.95        
.RED - Division  
  1 Tran, Caymin K            12 SGSG-CA                        1:33.18        
  2 Ho, Ethan S               11 SPS-CA                         1:34.01        
  3 Lee, Caleb Y              12 RAPD-CA                        1:37.95        
  4 He, Jason                 11 TRID-CA                        1:40.87        
  5 Kim, Tevin                11 Unattached-CA                  1:46.13        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                43.30  %JAG
                45.60  .BLU
                49.80  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Huang, Jianson            12 ARSC-CA                          39.59        
  2 Villanueva, Hector R      12 WAC-CA                           40.00        
  3 Santos, Elonzo T          11 VKNG-CA                          40.28        
  4 Santos, Endre T           12 VKNG-CA                          41.15        
  5 Kadiman, Jayden           12 RORA-CA                          41.51        
  6 Lee, Nathan S             11 CERR-CA                          43.28        
  7 Ho, Johnathan C           12 CERR-CA                          45.03        
  8 Mendoza, Saul J           12 COMM-CA                          45.24        
  9 Apostol, Jazen F          11 CERR-CA                          45.71        
 10 Quintas, Ian C            12 UnAtt - Wac-CA                   46.31        
 11 Chun, Tim                 11 SGSG-CA                          46.72        
 -- Wakiyama, Eugene          12 SPS-CA                              DQ        
.RED - Division  
  1 Xu, James                 12 TRID-CA                          47.09        
  2 Lai, Archie C             11 SGSG-CA                          47.84        
  3 Ho, Ethan S               11 SPS-CA                           48.59        
  4 Tran, Caymin K            12 SGSG-CA                          49.62        
  5 Martinez, Nathan M        11 COMM-CA                          50.19        
  6 Mosqueda, Andre           12 Morning Star-CA                  53.25        
  7 Kim, Tevin                11 Unattached-CA                    57.80        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:33.30  %JAG
              1:40.10  .BLU
              1:49.20  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lam, Kyle J               12 MPMR-CA                        1:24.06        
  2 Huang, Jianson            12 ARSC-CA                        1:29.28        
  3 Villanueva, Hector R      12 WAC-CA                         1:30.04        
  4 Santos, Endre T           12 VKNG-CA                        1:30.56        
  5 Lee, Nathan S             11 CERR-CA                        1:33.23        
  6 Chang, Bryan N            12 ARSC-CA                        1:33.55        
  7 Kadiman, Jayden           12 RORA-CA                        1:34.15        
  8 Apostol, Jazen F          11 CERR-CA                        1:37.00        
  9 Ho, Johnathan C           12 CERR-CA                        1:42.82        
.RED - Division  
  1 Peng, Felix Y             12 TRID-CA                        1:41.47        
  2 Ho, Ethan S               11 SPS-CA                         1:42.42        
  3 Chun, Tim                 11 SGSG-CA                        1:43.14        
  4 Xu, James                 12 TRID-CA                        1:43.98        
  5 He, Jason                 11 TRID-CA                        1:45.87        
  6 Martinez, Nathan M        11 COMM-CA                        1:48.12        
  7 Morris III, Glen          11 LDST-CA                        1:53.01        
  8 Kim, Tevin                11 Unattached-CA                  1:58.88        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                35.80  %JAG
                39.20  .BLU
                42.70  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Villanueva, Hector R      12 WAC-CA                           34.00        
  2 Quintas, Ian C            12 UnAtt - Wac-CA                   35.40        
  3 Yoo, Issac H              11 MPMR-CA                          35.72        
  4 Mendoza, Saul J           12 COMM-CA                          35.96        
  5 Apostol, Jazen F          11 CERR-CA                          36.53        
  6 Chun, Tim                 11 SGSG-CA                          36.72        
  7 Santos, Elonzo T          11 VKNG-CA                          37.82        
  8 Velasco, Gian K           11 Oasis-CA                         38.66        
.RED - Division  
  1 Xu, James                 12 TRID-CA                          38.69        
  2 Morris III, Glen          11 LDST-CA                          40.03        
  3 Shin, Brandon             11 RAPD-CA                          40.18        
  4 Olvera, Steven            11 Armada-CA                        40.69        
  5 Martinez, Nathan M        11 COMM-CA                          40.81        
 -- Ho, Johnathan C           12 CERR-CA                             DQ        
 -- Marchen, Kamael           11 WAC-CA                              DQ        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:21.50  %JAG
              1:28.10  .BLU
              1:36.10  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lee, Nathan S             11 CERR-CA                        1:09.88        
  2 Lam, Kyle J               12 MPMR-CA                        1:11.75        
  3 Kadiman, Jayden           12 RORA-CA                        1:17.94        
  4 Mendoza, Saul J           12 COMM-CA                        1:20.42        
  5 Chang, Bryan N            12 ARSC-CA                        1:20.60        
  6 Santos, Elonzo T          11 VKNG-CA                        1:26.26        
.RED - Division  
  1 Martinez, Nathan M        11 COMM-CA                        1:30.68        
  2 Kim, Tevin                11 Unattached-CA                  1:56.84        
 -- Ho, Johnathan C           12 CERR-CA                             DQ        
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:52.20  %JAG
              3:08.20  .BLU
              3:25.30  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Mendoza, Saul J           12 COMM-CA                        2:46.75        
  2 Nakagawa, Anderson        12 SPS-CA                         2:59.02        
  3 Shin, Brandon             11 RAPD-CA                        3:01.30        
 -- Lam, Kyle J               12 MPMR-CA                             DQ        
.RED - Division  
  1 Lai, Archie C             11 SGSG-CA                        3:08.04        
  2 Marchen, Kamael           11 WAC-CA                         3:08.73        
  3 Martinez, Nathan M        11 COMM-CA                        3:11.13        
  4 Peng, Felix Y             12 TRID-CA                        3:26.39        
  5 Ho, Johnathan C           12 CERR-CA                        3:27.93        
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                28.70  13-14 %JAG
                30.20  13-14 .BLU
                33.00  13-14 .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wong, Andrew M            14 MPMR-CA                          27.57        
  2 Fourzon, Erik d           14 Beach-CA                         27.72        
  3 Dominguez, Eduardo M      13 Morning Star-CA                  28.41        
  4 Del Carpio, Kendrik R     14 Dolphins-CA                      28.53        
  5 Cao, Kyle                 13 TRID-CA                          28.65        
  6 Lee, Matthew W            13 CERR-CA                          28.66        
  7 Tam, Charles K            14 TRID-CA                          28.67        
  8 Mo, Christopher           13 RORA-CA                          28.71        
  9 Montoya, Alexander        14 VKNG-CA                          28.85        
 10 Chun, Ray                 13 SGSG-CA                          29.00        
 11 Lee-Nguyen, Ryan A        14 TRID-CA                          29.20        
 12 Wong, Jerison             14 SGSG-CA                          29.22        
 13 Lee, Dennis W             14 ARSC-CA                          29.33        
 14 Hoang, Braxton            14 RORA-CA                          29.46        
 15 De Dios, Jonathan A       13 WAC-CA                           29.88        
 16 Tran, Joshua V            14 RORA-CA                          29.90        
 17 Estrada, Sebastian        14 WAC-CA                           30.01        
.RED - Division  
  1 Alcala, Diego A           13 VKNG-CA                          29.25        
  2 Fong, Eric M              14 MPMR-CA                          29.75        
  3 Orendain, Samuel G        13 LDST-CA                          30.35        
  4 Cho, Ellis K              14 SPS-CA                           30.47        
  5 De La Mora, Guillermo A   13 COMM-CA                          30.62        
  6 Garcia, Will W            14 ARSC-CA                          30.97        
  7 Shen, Jordan              14 ARSC-CA                          31.12        
  8 Slowinski, Ian A          13 Shore Aquatics-CA                31.41        
  9 Soto-Garcia, David H      14 Baldwin Park-CA                  31.59        
 10 Chiu, Nathan Y            14 RORA-CA                          31.60        
 11 Seo, Patrick J            13 ARSC-CA                          31.62        
 12 Chen, Kai L               13 RORA-CA                          32.09        
 13 Walsh, Kristopher W       13 WAC-CA                           33.06        
 14 Flexo, Daniel W           13 Beach-CA                         33.91        
 15 Zinn, Max l               14 Beach-CA                         35.03        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:02.30  13-14 %JAG
              1:07.90  13-14 .BLU
              1:14.00  13-14 .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ng, Joseph R              14 RORA-CA                        1:01.08        
  2 Mo, Christopher           13 RORA-CA                        1:03.07        
  3 Tam, Charles K            14 TRID-CA                        1:03.14        
  4 DeAnda, Joel J            14 Armada-CA                      1:03.54        
  5 Fourzon, Erik d           14 Beach-CA                       1:03.83        
  6 De Dios, Jonathan A       13 WAC-CA                         1:04.00        
  7 Del Carpio, Kendrik R     14 Dolphins-CA                    1:04.07        
  8 Lee-Nguyen, Ryan A        14 TRID-CA                        1:04.11        
  9 Hoang, Braxton            14 RORA-CA                        1:04.26        
 10 Montoya, Alexander        14 VKNG-CA                        1:05.25        
 11 Cao, Nicholas             14 RORA-CA                        1:05.40        
 12 Lee, Joseph K             14 SGSG-CA                        1:05.87        
 13 Estrada, Sebastian        14 WAC-CA                         1:05.90        
 14 Chun, Ray                 13 SGSG-CA                        1:07.39        
 15 Wong, Jerison             14 SGSG-CA                        1:07.51        
 16 Fong, Eric M              14 MPMR-CA                        1:08.42        
 17 Ho, Shawn S               13 RORA-CA                        1:08.65        
.RED - Division  
  1 Lin, Darien               14 ARSC-CA                        1:05.69        
  2 De La Mora, Guillermo A   13 COMM-CA                        1:06.70        
  3 Slowinski, Ian A          13 Shore Aquatics-CA              1:07.56        
  4 Cho, Ellis K              14 SPS-CA                         1:07.74        
  5 Seo, Patrick J            13 ARSC-CA                        1:08.86        
  6 Chiu, Nathan Y            14 RORA-CA                        1:09.31        
  7 Orendain, Samuel G        13 LDST-CA                        1:09.75        
  8 Shen, Jordan              14 ARSC-CA                        1:09.78        
  9 Walsh, Kristopher W       13 WAC-CA                         1:10.12        
 10 Lee, Aaron                14 ARSC-CA                        1:10.84        
 11 Garcia, Will W            14 ARSC-CA                        1:11.86        
 12 Soo, Russell S            14 Armada-CA                      1:14.12        
 13 Wen, Al O                 14 RORA-CA                        1:14.19        
 14 Garcia, Cayden J          13 LDST-CA                        1:14.52        
 15 Flexo, Daniel W           13 Beach-CA                       1:14.90        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:18.10  13-14 %JAG
              2:28.50  13-14 .BLU
              2:42.00  13-14 .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Geer, Colin C             14 Morning Star-CA                2:13.19        
  2 De Dios, Jonathan A       13 WAC-CA                         2:21.86        
  3 Hoang, Braxton            14 RORA-CA                        2:22.16        
  4 Lee, Dennis W             14 ARSC-CA                        2:22.65        
  5 Cao, Kyle                 13 TRID-CA                        2:23.28        
  6 De La Mora, Guillermo A   13 COMM-CA                        2:26.05        
  7 Ho, Shawn S               13 RORA-CA                        2:30.35        
.RED - Division  
  1 Tam, Charles K            14 TRID-CA                        2:20.09        
  2 Estrada, Sebastian        14 WAC-CA                         2:25.85        
  3 Tsai, Russell Y           14 RORA-CA                        2:30.12        
  4 Slowinski, Ian A          13 Shore Aquatics-CA              2:30.32        
  5 Wong, Jerison             14 SGSG-CA                        2:30.52        
  6 Chun, Ray                 13 SGSG-CA                        2:30.58        
  7 Orendain, Samuel G        13 LDST-CA                        2:30.69        
  8 Walsh, Kristopher W       13 WAC-CA                         2:32.38        
  9 Fong, Eric M              14 MPMR-CA                        2:32.64        
 10 Chiu, Nathan Y            14 RORA-CA                        2:35.00        
 11 Tran, Joshua V            14 RORA-CA                        2:35.38        
 12 Garcia, Cayden J          13 LDST-CA                        2:37.90        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:13.60  13-14 %JAG
              1:22.10  13-14 .BLU
              1:31.60  13-14 .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lee, Matthew W            13 CERR-CA                        1:12.97        
  2 Mo, Christopher           13 RORA-CA                        1:13.76        
  3 Lee, Dennis W             14 ARSC-CA                        1:14.98        
  4 Cao, Nicholas             14 RORA-CA                        1:15.11        
  5 Lee-Nguyen, Ryan A        14 TRID-CA                        1:17.16        
  6 Tam, Charles K            14 TRID-CA                        1:17.81        
  7 De La Mora, Guillermo A   13 COMM-CA                        1:18.14        
  8 DeAnda, Joel J            14 Armada-CA                      1:19.72        
  9 Estrada, Sebastian        14 WAC-CA                         1:20.49        
 10 Soo, Russell S            14 Armada-CA                      1:20.83        
 11 Velasco, Djovan D         13 Oasis-CA                       1:22.02        
 -- Hoang, Braxton            14 RORA-CA                             DQ        
.RED - Division  
  1 Tsai, Russell Y           14 RORA-CA                        1:17.72        
  2 Lin, Darien               14 ARSC-CA                        1:19.91        
  3 Kopitsa, Roman            13 Armada-CA                      1:24.26        
  4 Fong, Eric M              14 MPMR-CA                        1:25.43        
  5 Kim, Aiden J              13 RAPD-CA                        1:26.68        
  6 Han, Chris                13 SPS-CA                         1:26.80        
  7 Wong, Jerison             14 SGSG-CA                        1:27.72        
  8 Walsh, Kristopher W       13 WAC-CA                         1:28.07        
  9 Cheng, Preston            14 ARSC-CA                        1:28.48        
 10 Wen, Al O                 14 RORA-CA                        1:29.20        
 11 Orendain, Samuel G        13 LDST-CA                        1:31.00        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:22.50  13-14 %JAG
              1:29.20  13-14 .BLU
              1:37.30  13-14 .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Fourzon, Erik d           14 Beach-CA                       1:15.87        
  2 Lin, Darien               14 ARSC-CA                        1:20.69        
  3 Cao, Nicholas             14 RORA-CA                        1:21.05        
  4 Tsai, Russell Y           14 RORA-CA                        1:22.34        
  5 Tam, Charles K            14 TRID-CA                        1:24.57        
  6 Montoya, Alexander        14 VKNG-CA                        1:25.36        
  7 Chen, Kai L               13 RORA-CA                        1:25.49        
  8 Chun, Ray                 13 SGSG-CA                        1:26.63        
  9 Garcia, Cayden J          13 LDST-CA                        1:27.22        
 10 Ho, Shawn S               13 RORA-CA                        1:28.00        
 11 Lee, Joseph K             14 SGSG-CA                        1:28.80        
 12 Lee, Dennis W             14 ARSC-CA                        1:29.60        
.RED - Division  
  1 Shen, Jordan              14 ARSC-CA                        1:27.36        
  2 Seo, Patrick J            13 ARSC-CA                        1:29.35        
  3 Estrada, Sebastian        14 WAC-CA                         1:31.52        
  4 Garcia, Will W            14 ARSC-CA                        1:31.79        
  5 Chiu, Nathan Y            14 RORA-CA                        1:32.19        
  6 Fong, Eric M              14 MPMR-CA                        1:32.90        
  7 De La Mora, Guillermo A   13 COMM-CA                        1:33.77        
  8 Orendain, Samuel G        13 LDST-CA                        1:34.26        
  9 Cho, Ellis K              14 SPS-CA                         1:34.40        
 -- De Dios, Jonathan A       13 WAC-CA                              DQ        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:10.60  13-14 %JAG
              1:16.70  13-14 .BLU
              1:23.60  13-14 .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wong, Andrew M            14 MPMR-CA                        1:06.41        
  2 Lee-Nguyen, Ryan A        14 TRID-CA                        1:10.68        
  3 Mo, Christopher           13 RORA-CA                        1:10.89        
  4 Montoya, Alexander        14 VKNG-CA                        1:11.42        
  5 Fourzon, Erik d           14 Beach-CA                       1:12.20        
  6 Hoang, Braxton            14 RORA-CA                        1:12.94        
  7 Estrada, Sebastian        14 WAC-CA                         1:15.81        
  8 De La Mora, Guillermo A   13 COMM-CA                        1:17.79        
.RED - Division  
  1 Alcala, Diego A           13 VKNG-CA                        1:14.27        
  2 Wong, Jerison             14 SGSG-CA                        1:15.14        
  3 De Dios, Jonathan A       13 WAC-CA                         1:15.32        
  4 Seo, Patrick J            13 ARSC-CA                        1:17.63        
  5 Tam, Charles K            14 TRID-CA                        1:18.51        
  6 Ho, Shawn S               13 RORA-CA                        1:20.12        
  7 Cao, Kyle                 13 TRID-CA                        1:22.00        
  8 Soto-Garcia, David H      14 Baldwin Park-CA                1:22.48        
  9 Soo, Russell S            14 Armada-CA                      1:28.52        
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:36.80  13-14 %JAG
              2:49.00  13-14 .BLU
              3:04.30  13-14 .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lee, Matthew W            13 CERR-CA                        2:30.00        
  2 Fourzon, Erik d           14 Beach-CA                       2:32.78        
  3 DeAnda, Joel J            14 Armada-CA                      2:37.16        
  4 Montoya, Alexander        14 VKNG-CA                        2:38.95        
  5 De Dios, Jonathan A       13 WAC-CA                         2:41.37        
  6 Hoang, Braxton            14 RORA-CA                        2:43.27        
  7 Lee, Joseph K             14 SGSG-CA                        2:46.82        
  8 Ho, Shawn S               13 RORA-CA                        2:48.51        
  9 Velasco, Djovan D         13 Oasis-CA                       2:53.04        
.RED - Division  
  1 Wong, Jerison             14 SGSG-CA                        2:46.59        
  2 Tsai, Russell Y           14 RORA-CA                        2:47.49        
  3 Chiu, Nathan Y            14 RORA-CA                        2:54.04        
  4 Chen, Kai L               13 RORA-CA                        2:57.90        
  5 Garcia, Cayden J          13 LDST-CA                        2:59.25        
  6 Soo, Russell S            14 Armada-CA                      2:59.64        
  7 Wen, Al O                 14 RORA-CA                        3:01.50        
 
Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                26.40  15&O %JAG
                29.80  15&O .BLU
                32.50  15&O .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kim, Sean T               22 SGSG-CA                          25.27        
  2 Huerta, Isaiah J          15 Armada-CA                        25.96        
  3 Simpson, Matthew K        17 Armada-CA                        26.03        
  4 Shin, Jerald T            15 RAPD-CA                          26.05        
  5 Chang, Ethan M            15 RORA-CA                          26.41        
  5 Yepez, Ian R              16 WAC-CA                           26.41        
  7 Mahar, Josh D             16 CERR-CA                          26.50        
  8 Muley, Viggy P            18 CERR-CA                          26.87        
  9 Huang, Justin             15 ARSC-CA                          27.12        
 10 Rojo, Carlos A            16 VKNG-CA                          27.13        
 11 Hu, Joshua K              16 SGSG-CA                          27.15        
 12 Lee, Ryan                 15 MPMR-CA                          27.50        
 13 Cheung, Brandon H         15 ARSC-CA                          27.71        
 14 Lin, Charlie              15 TRID-CA                          27.72        
 15 Cao, Kelvin               16 TRID-CA                          27.91        
 16 Tse, Joshua H             15 TRID-CA                          28.00        
 17 Lin, Alex                 17 MAX-CA                           29.07        
 18 Munsayac, Ethan H         15 SGSG-CA                          29.09        
 19 Tong, Spencer T           16 SGSG-CA                          29.35        
 20 De Los Reyes, Jacob R     17 Armada-CA                        29.41        
 21 Mosqueda, Max             16 Morning Star-CA                  29.75        
.RED - Division  
  1 Carillo, Aidan N          15 VKNG-CA                          27.85        
  2 Bove, John Michael        16 WAC-CA                           29.18        
  3 Garcia, Ethan I           17 MPMR-CA                          29.87        
  4 Moran, Alessandro O       16 Armada-CA                        29.93        
  5 Seo, Austin J             15 ARSC-CA                          30.06        
  6 Chaw, Kevin L             15 TRID-CA                          30.20        
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                57.00  15&O %JAG
              1:04.50  15&O .BLU
              1:10.30  15&O .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Yepez, Ian R              16 WAC-CA                           57.04        
  2 Shin, Jerald T            15 RAPD-CA                          57.49        
  3 Kim, Sean T               22 SGSG-CA                          58.71        
  4 Rojo, Carlos A            16 VKNG-CA                          59.07        
  5 Mahar, Josh D             16 CERR-CA                          59.30        
  6 Lee, Ryan                 15 MPMR-CA                          59.52        
  7 Marsh, Jason R            15 WAC-CA                         1:01.18        
  8 Munsayac, Ethan H         15 SGSG-CA                        1:01.25        
  9 Tse, Joshua H             15 TRID-CA                        1:01.94        
 10 Cheung, Brandon H         15 ARSC-CA                        1:01.99        
 11 Chan, Justin              16 RORA-CA                        1:02.09        
 12 Hu, Joshua K              16 SGSG-CA                        1:02.50        
 13 Carillo, Aidan N          15 VKNG-CA                        1:03.24        
 14 Garcia, Michael C         16 WAC-CA                         1:04.56        
 15 Rodriguez, Paul T         17 Oasis-CA                       1:04.64        
 16 De Los Reyes, Jacob R     17 Armada-CA                      1:05.29        
 17 Lin, Charlie              15 TRID-CA                        1:05.92        
 18 Seo, Austin J             15 ARSC-CA                        1:06.68        
.RED - Division  
  1 Orbigoso, Matthew V       15 MAX-CA                         1:03.59        
  2 Garcia, Ethan I           17 MPMR-CA                        1:03.86        
  3 Moran, Alessandro O       16 Armada-CA                      1:06.15        
  4 Lam, Brian J. J           15 ARSC-CA                        1:06.56        
  5 Ehrenfeld, Hayden J       15 Beach-CA                       1:06.84        
  6 Chaw, Kevin L             15 TRID-CA                        1:14.24        
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:05.40  15&O %JAG
              2:21.80  15&O .BLU
              2:34.70  15&O .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Marsh, Jason R            15 WAC-CA                         2:09.66        
  2 Lee, Ryan                 15 MPMR-CA                        2:11.56        
  3 Shin, Jerald T            15 RAPD-CA                        2:12.07        
  4 Sallenbach, Jake S        15 Armada-CA                      2:14.95        
  5 Bove, John Michael        16 WAC-CA                         2:16.71        
  6 Tse, Joshua H             15 TRID-CA                        2:16.81        
  7 Hu, Joshua K              16 SGSG-CA                        2:20.44        
  8 Seo, Austin J             15 ARSC-CA                        2:27.71        
.RED - Division  
  1 Moran, Alessandro O       16 Armada-CA                      2:24.15        
  2 Lin, Alex                 17 MAX-CA                         2:28.34        
  3 Ehrenfeld, Hayden J       15 Beach-CA                       2:38.38        
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:06.80  15&O %JAG
              1:18.60  15&O .BLU
              1:25.80  15&O .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Mahar, Josh D             16 CERR-CA                        1:06.01        
  2 Rojo, Carlos A            16 VKNG-CA                        1:09.17        
  3 Tse, Joshua H             15 TRID-CA                        1:12.03        
  4 Garcia, Michael C         16 WAC-CA                         1:13.93        
  5 Shin, Jerald T            15 RAPD-CA                        1:14.14        
  6 Carillo, Aidan N          15 VKNG-CA                        1:14.72        
  7 Ehrenfeld, Hayden J       15 Beach-CA                       1:16.70        
  8 Rodriguez, Paul T         17 Oasis-CA                       1:17.10        
  9 De Los Reyes, Jacob R     17 Armada-CA                      1:19.68        
.RED - Division  
  1 Orbigoso, Matthew V       15 MAX-CA                         1:13.00        
  2 Lin, Charlie              15 TRID-CA                        1:16.95        
  3 Tong, Spencer T           16 SGSG-CA                        1:19.05        
  4 Moran, Alessandro O       16 Armada-CA                      1:19.11        
  4 Garcia, Ethan I           17 MPMR-CA                        1:19.11        
  6 Lam, Brian J. J           15 ARSC-CA                        1:27.95        
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:14.50  15&O %JAG
              1:25.60  15&O .BLU
              1:33.40  15&O .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kim, Sean T               22 SGSG-CA                        1:07.70        
  2 Tse, Joshua H             15 TRID-CA                        1:16.16        
  3 Shin, Jerald T            15 RAPD-CA                        1:18.09        
  4 Cheung, Brandon H         15 ARSC-CA                        1:19.78        
  5 Lam, Brian J. J           15 ARSC-CA                        1:21.00        
  6 Tong, Spencer T           16 SGSG-CA                        1:22.07        
  7 Hu, Joshua K              16 SGSG-CA                        1:22.77        
  8 Lee, Ryan                 15 MPMR-CA                        1:25.00        
  9 Seo, Austin J             15 ARSC-CA                        1:25.79        
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:02.70  15&O %JAG
              1:13.90  15&O .BLU
              1:20.60  15&O .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Sean T               22 SGSG-CA                        1:01.10        
  2 Mahar, Josh D             16 CERR-CA                        1:01.55        
  3 Huerta, Isaiah J          15 Armada-CA                      1:04.23        
  4 Huang, Justin             15 ARSC-CA                        1:04.83        
  5 Chang, Ethan M            15 RORA-CA                        1:07.93        
  6 Hu, Joshua K              16 SGSG-CA                        1:08.32        
  7 Perez, Steven F           17 SGSG-CA                        1:08.43        
  8 Munsayac, Ethan H         15 SGSG-CA                        1:08.72        
  9 Orbigoso, Matthew V       15 MAX-CA                         1:10.06        
 10 Lee, Ryan                 15 MPMR-CA                        1:10.19        
 11 Garcia, Michael C         16 WAC-CA                         1:10.57        
 12 Marsh, Jason R            15 WAC-CA                         1:11.45        
 13 Lin, Alex                 17 MAX-CA                         1:12.00        
 14 Lin, Charlie              15 TRID-CA                        1:12.94        
 15 De Los Reyes, Jacob R     17 Armada-CA                      1:13.17        
 16 Bove, John Michael        16 WAC-CA                         1:13.93        
 17 Leung, Derek M            16 RORA-CA                        1:14.67        
 18 Cheung, Brandon H         15 ARSC-CA                        1:16.76        
 -- Carillo, Aidan N          15 VKNG-CA                             DQ        
.RED - Division  
  1 Cao, Kelvin               16 TRID-CA                        1:11.29        
  2 Moran, Alessandro O       16 Armada-CA                      1:17.65        
  3 Tong, Spencer T           16 SGSG-CA                        1:21.32        
  4 Mosqueda, Max             16 Morning Star-CA                1:21.35        
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:23.90  15&O %JAG
              2:41.00  15&O .BLU
              2:55.70  15&O .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kim, Sean T               22 SGSG-CA                        2:26.99        
  2 Chan, Justin              16 RORA-CA                        2:28.75        
  3 Hu, Joshua K              16 SGSG-CA                        2:33.08        
  4 Garcia, Michael C         16 WAC-CA                         2:33.44        
  5 Lin, Charlie              15 TRID-CA                        2:35.93        
  6 Garcia, Ethan I           17 MPMR-CA                        2:38.55        
  7 Tong, Spencer T           16 SGSG-CA                        2:46.12        
.RED - Division  
  1 Moran, Alessandro O       16 Armada-CA                      2:41.12        
  2 Ehrenfeld, Hayden J       15 Beach-CA                       2:44.61        
  3 Rodriguez, Paul T         17 Oasis-CA                       2:47.90        
  4 Regan, Sammy E            16 MAX-CA                         2:59.10        
 
Boys . 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              6:18.10  .BLU
                   --  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Marsh, Jason R            15 WAC-CA                         4:36.44        
  2 Kim, Edward E             11 MPMR-CA                        4:53.03        
  3 Zhang, Anthony Y          12 TRID-CA                        5:13.06        
  4 Walsh, Kristopher W       13 WAC-CA                         5:16.17        
  5 Velasco, Djovan D         13 Oasis-CA                       5:20.28        
  6 Lai, Archie C             11 SGSG-CA                        5:31.02        
  7 Yoo, Issac H              11 MPMR-CA                        5:32.85        
 
Boys . 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
             11:43.70  .BLU
                   --  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marsh, Jason R            15 WAC-CA                         9:25.55        
  2 Lee, Matthew W            13 CERR-CA                        9:33.77        
  3 Perez, Steven F           17 SGSG-CA                        9:38.62        
  4 Geer, Colin C             14 Morning Star-CA                9:51.06        
  5 Banh, Darren T            14 SGSG-CA                       10:04.82        
  6 Dominguez, Eduardo M      13 Morning Star-CA               10:28.19        
  7 Seo, Austin J             15 ARSC-CA                       11:02.30        
 
Boys . 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
             22:10.90  .BLU
                   --  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Padilla, A.J. J           15 MPMR-CA                       18:06.30        
  2 Lee, Matthew W            13 CERR-CA                       18:14.68        
  3 Geer, Colin C             14 Morning Star-CA               18:56.00        
  4 Kim, Theodore D           13 CERR-CA                       19:22.62        
  5 Regan, Sammy E            16 MAX-CA                        20:46.27        
  6 Mo, Cheney C              11 UnAtt - Cerritos-CA           21:16.98        
 
Boys . 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              3:11.80  .BLU
                   --  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Simpson, Matthew K        17 Armada-CA                      2:30.54        
  2 Rojo, Carlos A            16 VKNG-CA                        2:30.84        
  3 Tse, Joshua H             15 TRID-CA                        2:33.74        
  4 Wong, Andrew M            14 MPMR-CA                        2:33.93        
  5 Sallenbach, Jake S        15 Armada-CA                      2:35.31        
  6 Garcia, Michael C         16 WAC-CA                         2:38.82        
  7 Cruz, Oscar Z             13 WAC-CA                         2:41.15        
  8 Banh, Darren T            14 SGSG-CA                        2:41.32        
  9 Dominguez, Eduardo M      13 Morning Star-CA                2:43.30        
 10 Lee-Nguyen, Ryan A        14 TRID-CA                        2:46.63        
 11 Tsai, Russell Y           14 RORA-CA                        2:48.12        
 12 Ehrenfeld, Hayden J       15 Beach-CA                       2:49.44        
 13 Mosqueda, Max             16 Morning Star-CA                2:51.84        
 14 Tong, Spencer T           16 SGSG-CA                        2:54.82        
 15 Walsh, Kristopher W       13 WAC-CA                         3:03.46        
 16 Chaw, Kevin L             15 TRID-CA                        3:21.03        
 
Boys . 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              3:31.20  .BLU
                   --  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Sean T               22 SGSG-CA                        2:38.25        
  2 Fourzon, Erik d           14 Beach-CA                       2:50.49        
  3 Perez, Steven F           17 SGSG-CA                        2:51.08        
  4 Lin, Charlie              15 TRID-CA                        2:57.52        
  5 Garcia, Michael C         16 WAC-CA                         2:57.70        
  6 Chun, Ray                 13 SGSG-CA                        3:01.49        
  7 Nakagawa, Anderson        12 SPS-CA                         3:01.70        
  8 Banh, Darren T            14 SGSG-CA                        3:05.87        
  9 Lam, Kyle J               12 MPMR-CA                        3:05.90        
 10 Huerta, Isaiah J          15 Armada-CA                      3:06.26        
 11 Chen, Kai L               13 RORA-CA                        3:07.01        
 12 Garcia, Cayden J          13 LDST-CA                        3:08.34        
 13 Hu, Leo N                 13 MAX-CA                         3:10.43        
 14 Ho, Shawn S               13 RORA-CA                        3:10.81        
 15 Shen, Jordan              14 ARSC-CA                        3:13.63        
 16 Cao, Kelvin               16 TRID-CA                        3:15.02        
 17 Chiu, Nathan Y            14 RORA-CA                        3:16.19        
 18 Fong, Eric M              14 MPMR-CA                        3:18.33        
 19 Garcia, Will W            14 ARSC-CA                        3:23.59        
 20 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA                        3:41.46        
 21 Chaw, Kevin L             15 TRID-CA                        4:08.25        
 
Boys . 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              3:07.20  .BLU
                   --  .RED
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Justin              16 RORA-CA                        2:29.72        
  2 You, Kenny J              12 MPMR-CA                        2:34.51        
  3 Munsayac, Ethan H         15 SGSG-CA                        2:37.37        
  4 Lee, Nathan S             11 CERR-CA                        2:39.04        
  5 Lee, Ryan                 15 MPMR-CA                        2:42.19        
  6 Marsh, Jason R            15 WAC-CA                         2:43.68        
  7 Lee-Nguyen, Ryan A        14 TRID-CA                        2:53.65        
  8 Chun, Ray                 13 SGSG-CA                        3:04.90        
 -- Chaw, Kevin L             15 TRID-CA                             DQ        
 
Boys . 400 LC Meter IM
===============================================================================
              6:32.20  .RED
              6:32.30  .BLU
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Cruz, Oscar Z             13 WAC-CA                         5:11.79        
  2 Lee, Matthew W            13 CERR-CA                        5:13.03        
  3 Tse, Joshua H             15 TRID-CA                        5:28.35        
  4 Garcia, Ethan I           17 MPMR-CA                        5:40.45        
  5 Kim, Theodore D           13 CERR-CA                        5:40.59        
  6 Mo, Cheney C              11 UnAtt - Cerritos-CA            6:06.74        
 
Mixed . 50 LC Meter Freestyle INTERMEDIATE SPLIT
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morris III, Glen          11 LDST-CA                          34.42        
  2 Orendain, Emilio D        10 LDST-CA                          36.44        
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 100                   
 
  1. Viking Aquatics                    1069   2. Cerritos Aquatic Club               910
  3. Whittier Aquatic Club               807   4. Rosemead Rapids                     639
  5. San Gabriel Sea Gulls               617   6. Trident Swim Club                 597.5
  7. Commerce Aquatics Swim Team       592.5   8. La Mirada Armada                    463
  9. Beach Swim Club                   408.5  10. Arcadia Riptides                    408
 11. Max Aquatics                        272  12. Monterey Park Manta Rays          254.5
 13. Long Beach Shore Aquatics           242  14. South Pasadena Sea Tigers           213
 15. Klg Sports Swim Team                165  16. Lucky Duck Swim Team                 73
 17. California Aquatics                  52  18. Morning Star Aquatic Club            46
 19. Oasis Aquatics                       45  20. Rapids Swim Club                     36
 21. Unattached                           34  22. UnAttached - Whittier Aquatic        26
 23. Baldwin Park Aquatic Team             6                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 100                    
 
  1. Cerritos Aquatic Club               771   2. Rosemead Rapids                   769.5
  3. Trident Swim Club                   757   4. San Gabriel Sea Gulls               756
  5. Arcadia Riptides                  685.5   6. Whittier Aquatic Club             657.5
  7. Viking Aquatics                     551   8. Commerce Aquatics Swim Team       503.5
  9. La Mirada Armada                  494.5  10. Monterey Park Manta Rays          417.5
 11. Lucky Duck Swim Team                237  12. South Pasadena Sea Tigers           209
 13. Max Aquatics                        182  13. Rapids Swim Club                    182
 15. Long Beach Shore Aquatics           179  16. Beach Swim Club                     170
 17. Morning Star Aquatic Club           138  18. Unattached                          129
 19. Oasis Aquatics                       95  20. Klg Sports Swim Team                 70
 21. UnAttached - Whittier Aquatic        67  22. UnAtt - Cerritos Aquatic Club        40
 23. Downey Dolphins Swim Team            27  24. Baldwin Park Aquatic Team            20