SCAL "BRW" SC MEET - 2nd submission - Meet Results

SCAL "BRW" SC MEET - 2nd submission
11/11/2017 - 11/12/2017
Tustin, Ca USA
Updated: 11/14/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Socal Aquatics        HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/12/2017 06:08 PM
                     SOCAL "BRW MEET", Sanction #: S17-305                     
                       Tustin H.S. Pool   11/11-12/2017                        
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Garcia, Kristiana B        6 SEAL-CA                23.39      22.03  
  2 Bosick, Tegan E            6 DA-CA                  28.78      23.88  
  3 Kinno, Dahlia A            5 SEAL-CA                28.00      24.93  
  4 DiGiovanni, Grace E        5 SCAT-CA                28.82      27.29  
  5 Hazeltine, Blake E         5 SCAL-CA                29.77      28.47  
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glenn, Jessi C             6 SWRD-CA                   NT      58.23  
  2 Ferrell, Chloe A           6 SCAC-CA                   NT      58.59  
  3 DiGiovanni, Grace E        5 SCAT-CA                58.08    1:02.68  
  4 Harden, Sierra S           6 GSC-CA                    NT    1:06.07  
  5 Ramirez, Ruby A            5 SEAL-CA                   NT    1:20.85  
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Kristiana B        6 SEAL-CA                26.81      27.50  
  2 Bosick, Tegan E            6 DA-CA                  31.14      27.59  
  3 DiGiovanni, Grace E        5 SCAT-CA                29.69      29.22  
  4 Hazeltine, Blake E         5 SCAL-CA                28.27      31.26  
  5 Kinno, Dahlia A            5 SEAL-CA                33.92      31.34  
 
Girls 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DiGiovanni, Grace E        5 SCAT-CA              1:05.36    1:00.65  
  2 Glenn, Jessi C             6 SWRD-CA              1:12.09    1:04.03  
  3 Ferrell, Chloe A           6 SCAC-CA                   NT    1:07.18  
  4 Ramirez, Ruby A            5 SEAL-CA                   NT    1:10.34  
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harden, Sierra S           6 GSC-CA                 35.29      32.62  
  2 Glenn, Jessi C             6 SWRD-CA                35.97      34.76  
  3 Garcia, Kristiana B        6 SEAL-CA                   NT      36.18  
 -- Ferrell, Chloe A           6 SCAC-CA                   NT         DQ  
 -- Hazeltine, Blake E         5 SCAL-CA                   NT         DQ  
 
Girls 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bosick, Tegan E            6 DA-CA                     NT    1:09.74  
 
Girls 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Kristiana B        6 SEAL-CA                30.08      28.65  
  2 Ferrell, Chloe A           6 SCAC-CA                   NT      31.02  
  3 Harden, Sierra S           6 GSC-CA                    NT      41.75  
 -- Hazeltine, Blake E         5 SCAL-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Chun, Logan S              8 GSC-CA                 16.44      15.70  
  2 Song, Eileen               8 SCAL-CA                15.84      15.88  
  3 Rabe, Paloma J             7 SEAL-CA                17.43      16.76  
  4 Delgado, Valentina G       7 GSC-CA                 17.27      17.73  
  5 Fong, Kaitlyn A            8 GSC-CA                 17.88      17.92  
  6 Hughes, Melody G           8 SCAL-CA                17.63      18.70  
RED - Division  
  1 Alfaham, Jana A            8 SEAL-CA                19.43      18.58  
  2 Trani, Romi J              8 SCAL-CA                18.48      18.80  
  3 Leon Dela Barra, Pia       7 SWRD-CA                20.42      20.03  
  4 Cooper, Allie R            7 SCAT-CA                21.09      20.63  
  5 Tolkachev, Aleksandra M    8 SCAL-CA                19.35      22.15  
WHT - Division  
  1 Yang, Nicole               7 SCAL-CA                22.51      21.50  
  2 Wilson, Roxy N             8 SEAL-CA                22.30      22.51  
  3 Oppenheim, Alessandra C    7 GSC-CA                 22.44      22.95  
  4 Bennett, Jenny C           8 SCAC-CA                22.36      23.15  
  5 Lopez, Martha              8 SCAT-CA                23.64      23.26  
  6 Crooks, Avery J            8 Splash-CA              25.41      23.71  
  7 Gillin, Annie P            8 SCAL-CA                25.63      23.79  
  8 Neujahr, Noel N            7 SCAL-CA                   NT      24.16  
  9 Hattabaugh, Savannah G     7 SWRD-CA                   NT      24.62  
 10 Mulder, Heidi A            7 GSC-CA                    NT      26.97  
 11 Saeedi, Rosa               8 JCCW-CA                36.09      31.64  
 12 Law, Gwen                  8 SEAL-CA                   NT      38.87  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Song, Eileen               8 SCAL-CA                35.45      34.68  
  2 Sutton, Olivia G           8 GSC-CA                 38.23      39.68  
RED - Division  
  1 Sowers, Anna Claire C      8 SWRD-CA                42.67      40.45  
  2 Kim, Alyssa                8 SCAL-CA                45.54      41.50  
  3 Trani, Romi J              8 SCAL-CA                42.87      42.33  
  4 Hughes, Melody G           8 SCAL-CA                42.75      44.41  
  5 Cooper, Allie R            7 SCAT-CA                45.75      44.42  
  6 Tolkachev, Aleksandra M    8 SCAL-CA                43.40      44.65  
  7 Leon Dela Barra, Pia       7 SWRD-CA                43.86      44.96  
  8 Ramirez, Lucy L            8 GSC-CA                 47.55      45.55  
  9 Yang, Nicole               7 SCAL-CA                47.82      46.09  
 10 Ascari, Gillian A          7 SCAL-CA                48.47      48.91  
WHT - Division  
  1 Renta, Sophie E            8 SEAL-CA                53.73      42.73  
  2 Bang-La, Sydney M          8 SWRD-CA                   NT      44.31  
  3 Chin, Anna E               8 Splash-CA              52.07      46.89  
  4 Holland, Sophie E          8 SCAC-CA                   NT      57.37  
  5 Hattabaugh, Savannah G     7 SWRD-CA                   NT      57.56  
  6 Mulder, Heidi A            7 GSC-CA                    NT    1:03.46  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Song, Eileen               8 SCAL-CA              1:19.65    1:19.92  
                  37.21     1:19.92 (42.71)                                        
WHT - Division  
  1 Rabe, Paloma J             7 SEAL-CA              1:33.63    1:23.24  
                  38.20     1:23.24 (45.04)                                        
  2 Segesman, Paige L          7 SCAL-CA              1:25.58    1:26.16  
                  38.91     1:26.16 (47.25)                                        
  3 Chun, Logan S              8 GSC-CA               1:30.13    1:26.48  
                  40.50     1:26.48 (45.98)                                        
  4 Ensley, Lily I             8 JCCW-CA              1:23.56    1:26.61  
                  41.18     1:26.61 (45.43)                                        
  5 Delgado, Valentina G       7 GSC-CA               1:32.67    1:28.17  
                  40.61     1:28.17 (47.56)                                        
  6 Fong, Kaitlyn A            8 GSC-CA               1:32.34    1:35.74  
                  44.67     1:35.74 (51.07)                                        
  7 Leon Dela Barra, Pia       7 SWRD-CA              1:36.38    1:37.20  
                  44.88     1:37.20 (52.32)                                        
  8 Cooper, Allie R            7 SCAT-CA              1:41.14    1:40.64  
                  46.96     1:40.64 (53.68)                                        
  9 Gu, Gabby                  7 JCCW-CA                   NT    1:42.44  
                  48.26     1:42.44 (54.18)                                        
 10 Davis, Harper C            7 SEAL-CA              2:03.23    1:45.10  
 11 Yang, Nicole               7 SCAL-CA                   NT    1:48.82  
                  50.74     1:48.82 (58.08)                                        
 12 Gillin, Annie P            8 SCAL-CA                   NT    2:09.14  
                  57.73   2:09.14 (1:11.41)                                        
 13 Crooks, Avery J            8 Splash-CA            2:10.99    2:12.24  
                  56.58   2:12.24 (1:15.66)                                        
 14 Mulder, Heidi A            7 GSC-CA                    NT    2:15.41  
                1:02.82   2:15.41 (1:12.59)                                        
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ensley, Lily I             8 JCCW-CA                21.71      19.11  
  2 Alfaham, Jana A            8 SEAL-CA                21.64      20.67  
  3 Fong, Kaitlyn A            8 GSC-CA                 20.35      20.88  
RED - Division  
  1 Hughes, Melody G           8 SCAL-CA                22.92      21.22  
  2 Leon Dela Barra, Pia       7 SWRD-CA                23.30      22.50  
  3 Delgado, Valentina G       7 GSC-CA                 24.80      22.68  
  4 Cooper, Allie R            7 SCAT-CA                25.24      24.22  
  5 Yang, Nicole               7 SCAL-CA                25.13      24.32  
  6 Wilson, Roxy N             8 SEAL-CA                23.68      26.14  
  7 Cohen, Quinn R             7 SWRD-CA                23.18      26.71  
  8 Oppenheim, Alessandra C    7 GSC-CA                 25.50      27.00  
WHT - Division  
  1 Hattabaugh, Savannah G     7 SWRD-CA                   NT      24.13  
  2 Davis, Harper C            7 SEAL-CA                   NT      24.29  
  3 Mulder, Heidi A            7 GSC-CA                    NT      26.09  
  4 Crooks, Avery J            8 Splash-CA                 NT      27.08  
  5 Neujahr, Noel N            7 SCAL-CA                28.66      27.53  
  6 Gillin, Annie P            8 SCAL-CA                   NT      27.79  
  7 Bennett, Jenny C           8 SCAC-CA                31.87      28.45  
  8 Lopez, Martha              8 SCAT-CA                28.86      29.18  
  9 Saeedi, Rosa               8 JCCW-CA                   NT      34.48  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Song, Eileen               8 SCAL-CA                43.67      42.62  
  2 Kim, Alyssa                8 SCAL-CA                46.92      46.73  
RED - Division  
  1 Sowers, Anna Claire C      8 SWRD-CA                53.65      49.55  
  2 Leon Dela Barra, Pia       7 SWRD-CA                53.56      50.29  
  3 Cooper, Allie R            7 SCAT-CA                54.08      50.40  
  4 Sutton, Olivia G           8 GSC-CA                 50.07      50.53  
  5 Ramirez, Lucy L            8 GSC-CA                 56.95      58.41  
WHT - Division  
  1 Chin, Anna E               8 Splash-CA                 NT      56.98  
  2 Mulder, Heidi A            7 GSC-CA                    NT      59.88  
 -- Holland, Sophie E          8 SCAC-CA                   NT         DQ  
 -- Hughes, Melody G           8 SCAL-CA              1:04.43         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Song, Eileen               8 SCAL-CA                21.01      20.31  
  2 Kim, Alyssa                8 SCAL-CA                23.54      22.03  
RED - Division  
  1 Renta, Sophie E            8 SEAL-CA                24.67      23.76  
  2 Ramirez, Lucy L            8 GSC-CA                 25.47      25.13  
  3 Sowers, Anna Claire C      8 SWRD-CA                26.67      25.73  
  4 Sutton, Olivia G           8 GSC-CA                 25.48      26.07  
  5 Trani, Romi J              8 SCAL-CA                26.49      26.15  
  6 Tolkachev, Aleksandra M    8 SCAL-CA                27.87      28.45  
WHT - Division  
  1 Cooper, Allie R            7 SCAT-CA                30.26      29.07  
  2 Hughes, Melody G           8 SCAL-CA                29.29      30.57  
  3 Ascari, Gillian A          7 SCAL-CA                   NT      31.47  
  4 Hattabaugh, Savannah G     7 SWRD-CA                   NT      42.53  
 -- Chin, Anna E               8 Splash-CA                 NT         DQ  
 -- Mulder, Heidi A            7 GSC-CA                    NT         DQ  
 -- Bang-La, Sydney M          8 SWRD-CA                   NT         DQ  
 -- Yang, Nicole               7 SCAL-CA                29.28         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Song, Eileen               8 SCAL-CA                44.82      44.51  
  2 Segesman, Paige L          7 SCAL-CA                51.13      54.67  
RED - Division  
  1 Trani, Romi J              8 SCAL-CA                58.06      58.99  
  2 Delgado, Valentina G       7 GSC-CA               1:01.94      59.13  
  3 Yang, Nicole               7 SCAL-CA              1:00.64      59.37  
  4 Tolkachev, Aleksandra M    8 SCAL-CA              1:02.11    1:04.23  
WHT - Division  
  1 Chun, Logan S              8 GSC-CA               1:05.23      48.75  
  2 Alfaham, Jana A            8 SEAL-CA                   NT      57.51  
  3 Davis, Harper C            7 SEAL-CA              1:25.91    1:05.00  
  4 Hughes, Melody G           8 SCAL-CA              1:04.81    1:05.20  
  5 Neujahr, Noel N            7 SCAL-CA                   NT    1:13.03  
  6 Cohen, Quinn R             7 SWRD-CA                   NT    1:23.96  
 -- Gillin, Annie P            8 SCAL-CA                   NT         DQ  
 -- Mulder, Heidi A            7 GSC-CA                    NT         DQ  
 -- Lopez, Martha              8 SCAT-CA              1:04.05         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Song, Eileen               8 SCAL-CA                18.21      18.88  
  2 Hughes, Melody G           8 SCAL-CA                20.42      22.63  
RED - Division  
  1 Trani, Romi J              8 SCAL-CA                22.46      21.20  
  2 Sutton, Olivia G           8 GSC-CA                 24.50      21.50  
  3 Tolkachev, Aleksandra M    8 SCAL-CA                22.91      22.07  
  4 Sowers, Anna Claire C      8 SWRD-CA                24.74      22.18  
  5 Leon Dela Barra, Pia       7 SWRD-CA                23.50      23.35  
 -- Renta, Sophie E            8 SEAL-CA                21.39         DQ  
WHT - Division  
  1 Kim, Alyssa                8 SCAL-CA                   NT      20.08  
  2 Hattabaugh, Savannah G     7 SWRD-CA                   NT      25.41  
  3 Chin, Anna E               8 Splash-CA              31.84      25.60  
  4 Ascari, Gillian A          7 SCAL-CA                30.31      27.25  
  5 Cooper, Allie R            7 SCAT-CA                27.69      27.43  
  6 Ramirez, Lucy L            8 GSC-CA                 28.47      27.48  
  7 Yang, Nicole               7 SCAL-CA                30.59      27.79  
  8 Mulder, Heidi A            7 GSC-CA                    NT      33.57  
 -- Bang-La, Sydney M          8 SWRD-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Segesman, Paige L          7 SCAL-CA                45.90      48.21  
RED - Division  
  1 Rabe, Paloma J             7 SEAL-CA                51.47      42.33  
  2 Trani, Romi J              8 SCAL-CA                53.51      48.72  
  3 Tolkachev, Aleksandra M    8 SCAL-CA                50.62      52.42  
 -- Hughes, Melody G           8 SCAL-CA                48.74         DQ  
WHT - Division  
  1 Wilson, Roxy N             8 SEAL-CA                   NT    1:02.05  
  2 Cohen, Quinn R             7 SWRD-CA                   NT    1:08.95  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Song, Eileen               8 SCAL-CA              1:31.99    1:29.17  
                  42.92     1:29.17 (46.25)                                        
WHT - Division  
  1 Chun, Logan S              8 GSC-CA               1:50.73    1:36.90  
                  46.05     1:36.90 (50.85)                                        
  1 Cooper, Allie R            7 SCAT-CA                   NT    1:51.84  
                  53.36     1:51.84 (58.48)                                        
  2 Ensley, Lily I             8 JCCW-CA              1:39.16    1:33.94  
                  42.73     1:33.94 (51.21)                                        
  2 Leon Dela Barra, Pia       7 SWRD-CA              1:53.12    1:53.12  
                  52.27   1:53.12 (1:00.85)                                        
  2 Wilson, Roxy N             8 SEAL-CA              2:09.57    1:59.62  
                  56.57   1:59.62 (1:03.05)                                        
  3 Rabe, Paloma J             7 SEAL-CA              1:39.01    1:35.89  
                  45.16     1:35.89 (50.73)                                        
  3 Bennett, Jenny C           8 SCAC-CA                   NT    2:04.09  
                1:01.29   2:04.09 (1:02.80)                                        
  4 Oppenheim, Alessandra C    7 GSC-CA                    NT    2:05.37  
                  57.72   2:05.37 (1:07.65)                                        
  5 Davis, Harper C            7 SEAL-CA              2:08.34    2:17.47  
 -- Gu, Gabby                  7 JCCW-CA                   NT         DQ  
                  54.72          DQ (58.77)                                        
 
Girls 5-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Socal Aquatics Association-CA  'A'                     NT    1:10.93  
     1) Segesman, Paige L 7             2) Trani, Romi J 8                
     3) Hughes, Melody G 8              4) Song, Eileen 8                 
                  35.78     1:10.93 (35.15)                                        
  2 Socal Aquatics Association-CA  'B'                     NT    1:30.30  
     1) Tolkachev, Aleksandra M 8       2) Yang, Nicole 7                 
     3) Gillin, Annie P 8               4) Neujahr, Noel N 7              
                  46.80     1:30.30 (43.50)                                        
 
Girls 5-8 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Socal Aquatics Association-CA  'A'                     NT    1:23.93  
     1) Tolkachev, Aleksandra M 8       2) Kim, Alyssa 8                  
     3) Song, Eileen 8                  4) Hughes, Melody G 8             
                  47.30     1:23.93 (36.63)                                        
  2 Socal Aquatics Association-CA  'B'                     NT    1:47.89  
     1) Yang, Nicole 7                  2) Ascari, Gillian A 7            
     3) Trani, Romi J 8                 4) Hazeltine, Blake E 5           
                  56.61     1:47.89 (51.28)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Amoroso, Nani             10 UN-01-CA/GSC           29.31      28.75  
  2 Abdella, Catalina          9 GSC-CA                 30.16      30.14  
  3 Kashima, Kenna M          10 SCAL-CA                31.96      30.23  
  4 Kanda, Jaclyn E           10 SCAL-CA                31.13      30.88  
  5 Rigol, Madison J          10 GSC-CA                 31.41      31.21  
  6 Zimmerman, Megan G        10 GSC-CA                 31.81      32.20  
  7 Mekerdichian, Summer       9 JCCW-CA                32.28      32.60  
  8 Bennett, Christina Q      10 SCAC-CA                33.21      33.24  
  9 Choi, Allyson L            9 GSC-CA                 33.51      33.44  
 10 Harvey, Lilian R          10 SCAL-CA                33.50      33.46  
 11 Duncan, Analiese E        10 JCCW-CA                33.00      33.53  
 12 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT-CA                32.29      33.79  
 13 Novak, Sophia I            8 SWRD-CA                33.60      34.34  
 14 Taite, Sarah c             9 Splash-CA              33.82      35.15  
RED - Division  
  1 Andriashvili, Anna A      10 Splash-CA              34.00      33.06  
  2 Stinson, MaKenna R         9 DA-CA                  34.50      34.13  
  3 Andriashvili, Nataly N     9 Splash-CA              34.39      34.41  
  4 Stratton, Aubrey J        10 SCAL-CA                35.07      34.50  
  5 Grinstead, Emily           8 GSC-CA                 36.95      34.93  
  6 Gray, Sophia I             8 UN-01-CA/GSC           33.96      35.26  
  7 Defabrique, Zoe A          9 SCAT-CA                35.18      35.30  
  8 Hazeltine, Riley E         9 SCAL-CA                34.71      35.81  
  9 Stinson, Emeri I          10 Splash-CA              34.52      37.32  
WHT - Division  
  1 Ramirez, Roxy A            9 SEAL-CA                39.89      35.77  
  2 Abshier, Angelina G        9 SCAL-CA                37.43      37.41  
  3 Patterson, Rylie M         9 SEAL-CA                38.00      37.55  
  4 Forrest, Mackenzie M       9 GSC-CA                 37.01      38.42  
  5 Cole, Briley L            10 GSC-CA                    NT      39.04  
  6 Tully, Payton C           10 SCAL-CA                42.79      39.27  
  7 Kelsch, Maya A            10 SCAT-CA                   NT      39.35  
  8 Armbruster, Macie M        9 SCAT-CA                40.60      39.58  
  9 Stokes, Emma N             9 SCAL-CA                46.50      40.09  
 10 Opene, Ella R              8 DA-CA                  43.47      40.89  
 11 Azizi, Tessa S             8 JCCW-CA                38.54      41.08  
 12 Camacho, Sarina G         10 SCAL-CA                40.66      42.98  
 13 Trani, Jenna F            10 SCAL-CA                45.55      44.04  
 14 Holland, Sydney K         10 SCAT-CA                45.07      44.85  
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kinno, Sophia V           10 SEAL-CA              1:07.74    1:06.93  
                  31.54     1:06.93 (35.39)                                        
  2 Elseifi, Yosra M          10 SCAL-CA              1:10.24    1:06.99  
                  32.87     1:06.99 (34.12)                                        
  3 Abdella, Catalina          9 GSC-CA               1:06.64    1:08.32  
                  33.41     1:08.32 (34.91)                                        
  4 Rigol, Madison J          10 GSC-CA               1:08.95    1:08.45  
                  33.57     1:08.45 (34.88)                                        
  5 Veneziano, Chloe B        10 SCAT-CA              1:14.24    1:10.19  
                  33.22     1:10.19 (36.97)                                        
  6 Deramos, Ava R             9 GSC-CA               1:14.34    1:11.47  
                  34.18     1:11.47 (37.29)                                        
  7 Mekerdichian, Summer       9 JCCW-CA              1:11.52    1:14.03  
                  35.15     1:14.03 (38.88)                                        
  8 Choi, Allyson L            9 GSC-CA               1:14.26    1:18.03  
                  36.19     1:18.03 (41.84)                                        
  9 Amoroso, Nani             10 UN-01-CA/GSC         1:04.40    1:23.36  
                  32.30     1:23.36 (51.06)                                        
RED - Division  
  1 Brown, Katie A             9 SCAT-CA              1:21.34    1:10.70  
                  33.62     1:10.70 (37.08)                                        
  2 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT-CA              1:16.16    1:11.28  
                  35.02     1:11.28 (36.26)                                        
  3 Templanza, Julien Faith   10 UN-05-CA/SEAL        1:19.47    1:11.34  
                  35.09     1:11.34 (36.25)                                        
  4 Stinson, MaKenna R         9 DA-CA                1:17.41    1:11.39  
                  35.02     1:11.39 (36.37)                                        
  5 Harvey, Lilian R          10 SCAL-CA              1:14.88    1:12.56  
                  34.08     1:12.56 (38.48)                                        
  6 Duncan, Analiese E        10 JCCW-CA              1:15.24    1:13.93  
                  34.44     1:13.93 (39.49)                                        
  7 Gray, Sophia I             8 UN-01-CA/GSC         1:15.45    1:15.22  
                  37.20     1:15.22 (38.02)                                        
  8 Novak, Sophia I            8 SWRD-CA              1:20.38    1:16.20  
                  35.69     1:16.20 (40.51)                                        
  9 Defabrique, Zoe A          9 SCAT-CA              1:17.82    1:16.88  
                  37.44     1:16.88 (39.44)                                        
 10 Hastings, Faith L          9 JCCW-CA              1:15.84    1:19.32  
                  35.39     1:19.32 (43.93)                                        
WHT - Division  
  1 Rabe, Luciana V            9 SEAL-CA              1:27.28    1:16.19  
                  35.78     1:16.19 (40.41)                                        
  2 Hazeltine, Riley E         9 SCAL-CA              1:22.11    1:18.50  
                  38.41     1:18.50 (40.09)                                        
  3 Forrest, Mackenzie M       9 GSC-CA               1:25.31    1:22.71  
                  38.93     1:22.71 (43.78)                                        
  4 Abshier, Angelina G        9 SCAL-CA              1:22.04    1:22.77  
                  40.05     1:22.77 (42.72)                                        
  5 Bosick, Izzy R             9 DA-CA                1:25.44    1:24.13  
                  40.06     1:24.13 (44.07)                                        
  6 Tilford, Alana C          10 Splash-CA            1:35.21    1:25.50  
                  39.76     1:25.50 (45.74)                                        
  7 Ly, Madison J              9 SEAL-CA              1:42.14    1:26.71  
                  40.44     1:26.71 (46.27)                                        
  8 Schilleci, Ana M           9 SWRD-CA              1:26.24    1:27.72  
                  41.54     1:27.72 (46.18)                                        
  9 Grinstead, Emily           8 GSC-CA               1:21.99    1:28.01  
                  40.11     1:28.01 (47.90)                                        
 10 Tully, Payton C           10 SCAL-CA              1:31.99    1:29.21  
                  42.34     1:29.21 (46.87)                                        
 11 Azizi, Tessa S             8 JCCW-CA              1:27.31    1:29.22  
                  42.74     1:29.22 (46.48)                                        
 12 Elbaz, Zohar              10 SCAL-CA              1:36.49    1:29.41  
                  40.84     1:29.41 (48.57)                                        
 13 Redfern, Claire C          9 DA-CA                1:25.96    1:29.70  
                  40.93     1:29.70 (48.77)                                        
 14 Smith, Matilde S           9 SWRD-CA              1:33.79    1:31.03  
                  42.32     1:31.03 (48.71)                                        
 15 Alfaham, Farida A          9 SEAL-CA              1:39.79    1:32.34  
                  44.62     1:32.34 (47.72)                                        
 16 Pandit, Isha              10 SCAL-CA                   NT    1:32.36  
                  45.30     1:32.36 (47.06)                                        
 17 Camacho, Sarina G         10 SCAL-CA              1:38.18    1:33.05  
                  43.41     1:33.05 (49.64)                                        
 18 Nguyen, Anne Claire K     10 SEAL-CA              1:38.64    1:33.26  
                  43.44     1:33.26 (49.82)                                        
 19 Taheri, Tisa              10 GSC-CA               1:49.87    1:36.97  
                  46.05     1:36.97 (50.92)                                        
 20 Trani, Jenna F            10 SCAL-CA              1:45.01    1:37.77  
                  45.48     1:37.77 (52.29)                                        
 21 Cole, Briley L            10 GSC-CA                    NT    1:39.89  
                  44.53     1:39.89 (55.36)                                        
 22 Fenner, Logan D           10 DA-CA                     NT    1:42.67  
                  43.65     1:42.67 (59.02)                                        
 23 Jaronczyk, Audrey E       10 GSC-CA               1:47.96    1:44.29  
                  49.23     1:44.29 (55.06)                                        
 24 Taylor, Chloe S           10 SCAL-CA                   NT    1:45.49  
                  47.52     1:45.49 (57.97)                                        
 25 Obyrnes, Maggie E          9 SCAC-CA              2:05.11    1:55.82  
                  52.78   1:55.82 (1:03.04)                                        
 26 Holley, Grace C           10 GSC-CA               2:09.52    1:58.35  
                  57.67   1:58.35 (1:00.68)                                        
 27 Chuang, Emma              10 SCAL-CA                   NT    2:03.89  
                  55.24   2:03.89 (1:08.65)                                        
 28 Alpert, Olivia J           9 GSC-CA                    NT    2:22.25  
                1:04.47   2:22.25 (1:17.78)                                        
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Elseifi, Yosra M          10 SCAL-CA              2:24.26    2:25.83  
                  32.10     1:09.95 (37.85)     1:48.77 (38.82)     2:25.83 (37.06)
  2 Rigol, Madison J          10 GSC-CA               2:26.42    2:27.38  
                  34.60     1:12.72 (38.12)     1:50.97 (38.25)     2:27.38 (36.41)
  3 Kashima, Kenna M          10 SCAL-CA              2:33.25    2:27.78  
                  34.12     1:12.22 (38.10)     1:50.02 (37.80)     2:27.78 (37.76)
  4 Kanda, Jaclyn E           10 SCAL-CA              2:34.02    2:28.85  
                  34.54     1:13.32 (38.78)     1:51.70 (38.38)     2:28.85 (37.15)
  5 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT-CA              2:41.28    2:31.44  
                  35.79     1:14.28 (38.49)     1:55.09 (40.81)     2:31.44 (36.35)
  6 Mekerdichian, Summer       9 JCCW-CA              2:37.28    2:42.37  
                  35.28     1:16.91 (41.63)     2:00.24 (43.33)     2:42.37 (42.13)
RED - Division  
  1 Zimmerman, Megan G        10 GSC-CA               2:49.55    2:30.74  
                  35.32     1:14.08 (38.76)     1:54.56 (40.48)     2:30.74 (36.18)
  2 Hazeltine, Riley E         9 SCAL-CA              2:56.35    2:54.59  
                  37.82     1:24.15 (46.33)     2:11.03 (46.88)     2:54.59 (43.56)
WHT - Division  
  1 Bennett, Christina Q      10 SCAC-CA                   NT    2:32.03  
                  34.94     1:13.22 (38.28)     1:54.04 (40.82)     2:32.03 (37.99)
  2 Stinson, MaKenna R         9 DA-CA                     NT    2:35.47  
                  36.76     1:16.54 (39.78)     1:58.99 (42.45)     2:35.47 (36.48)
  3 Akins, Jana m             10 Splash-CA                 NT    2:35.67  
                  34.83     1:14.87 (40.04)     1:57.83 (42.96)     2:35.67 (37.84)
  4 Taite, Sarah c             9 Splash-CA                 NT    2:51.32  
                  37.74     1:20.44 (42.70)     2:06.27 (45.83)     2:51.32 (45.05)
  5 Ramirez, Roxy A            9 SEAL-CA                   NT    2:59.31  
                  40.51     1:27.84 (47.33)     2:14.52 (46.68)     2:59.31 (44.79)
  6 Stratton, Aubrey J        10 SCAL-CA              2:57.19    3:00.53  
                  37.03     1:17.72 (40.69)     2:06.79 (49.07)     3:00.53 (53.74)
  7 Tully, Payton C           10 SCAL-CA                   NT    3:03.29  
                  41.09     1:29.20 (48.11)     2:19.12 (49.92)     3:03.29 (44.17)
  8 Armbruster, Macie M        9 SCAT-CA                   NT    3:04.78  
                                1:28.96 ( )     2:17.18 (48.22)     3:04.78 (47.60)
  9 Olivieri, Montserrat       9 SEAL-CA                   NT    3:51.07  
                  49.28   1:49.31 (1:00.03)   2:53.37 (1:04.06)     3:51.07 (57.70)
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Amoroso, Nani             10 UN-01-CA/GSC           33.83      32.83  
  2 Abdella, Catalina          9 GSC-CA                 33.92      33.91  
  3 Elseifi, Yosra M          10 SCAL-CA                38.14      34.58  
  4 Akins, Jana m             10 Splash-CA              35.19      35.77  
  5 Templanza, Julien Faith   10 UN-05-CA/SEAL          38.99      37.08  
  6 Deramos, Ava R             9 GSC-CA                 38.65      37.22  
  7 Duncan, Analiese E        10 JCCW-CA                39.50      37.70  
  8 Stinson, MaKenna R         9 DA-CA                  38.45      37.73  
  9 Harvey, Lilian R          10 SCAL-CA                39.97      39.78  
 10 Kashima, Kenna M          10 SCAL-CA                39.60      40.07  
 11 Choi, Allyson L            9 GSC-CA                 39.27      40.29  
RED - Division  
  1 Rigol, Madison J          10 GSC-CA                 40.93      36.28  
  2 Grinstead, Emily           8 GSC-CA                 41.22      40.66  
  3 Hazeltine, Riley E         9 SCAL-CA                42.47      40.91  
  4 Novak, Sophia I            8 SWRD-CA                41.33      41.47  
  5 Andriashvili, Anna A      10 Splash-CA              40.62      41.60  
  6 Defabrique, Zoe A          9 SCAT-CA                40.95      41.69  
  7 Andriashvili, Nataly N     9 Splash-CA              42.53      43.27  
  8 Chang, Sydney             10 SEAL-CA                40.79      45.79  
  9 Azizi, Tessa S             8 JCCW-CA                44.23      46.76  
WHT - Division  
  1 Brown, Katie A             9 SCAT-CA                   NT      39.68  
  2 Rabe, Luciana V            9 SEAL-CA                   NT      40.57  
  3 Templanza, Jamie Grace C   9 SEAL-CA                45.83      41.74  
  4 Cole, Briley L            10 GSC-CA                    NT      43.45  
  5 Forrest, Mackenzie M       9 GSC-CA                 44.93      44.81  
  6 Bosick, Izzy R             9 DA-CA                     NT      45.35  
  7 Ly, Madison J              9 SEAL-CA                   NT      46.02  
  8 Smith, Matilde S           9 SWRD-CA                48.13      46.62  
  9 Pandit, Isha              10 SCAL-CA                50.03      46.82  
 10 Abshier, Angelina G        9 SCAL-CA                46.84      47.58  
 11 Camacho, Sarina G         10 SCAL-CA                50.70      48.29  
 12 Redfern, Claire C          9 DA-CA                  48.64      48.88  
 13 Alfaham, Farida A          9 SEAL-CA                52.22      50.77  
 14 Taheri, Tisa              10 GSC-CA                 50.72      51.23  
 15 Holley, Grace C           10 GSC-CA                 57.55      57.06  
 16 Taylor, Chloe S           10 SCAL-CA                   NT      58.29  
 17 Alpert, Olivia J           9 GSC-CA               1:06.40    1:00.54  
 -- Jaronczyk, Audrey E       10 GSC-CA                 50.81         DQ  
 -- Nguyen, Anne Claire K     10 SEAL-CA                52.71         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Amoroso, Nani             10 UN-01-CA/GSC         1:12.49    1:12.19  
                  34.68     1:12.19 (37.51)                                        
  2 Elseifi, Yosra M          10 SCAL-CA              1:13.94    1:14.30  
                  35.93     1:14.30 (38.37)                                        
  3 Kanda, Jaclyn E           10 SCAL-CA              1:16.89    1:15.50  
                  36.80     1:15.50 (38.70)                                        
  4 Abdella, Catalina          9 GSC-CA               1:16.84    1:15.58  
                  36.23     1:15.58 (39.35)                                        
  5 Akins, Jana m             10 Splash-CA            1:18.92    1:17.18  
                  36.55     1:17.18 (40.63)                                        
  6 Zimmerman, Megan G        10 GSC-CA               1:22.76    1:21.38  
                  40.21     1:21.38 (41.17)                                        
  7 Duncan, Analiese E        10 JCCW-CA              1:26.58    1:21.96  
                  39.33     1:21.96 (42.63)                                        
  8 Mekerdichian, Summer       9 JCCW-CA              1:24.12    1:25.18  
                  41.97     1:25.18 (43.21)                                        
  9 Stinson, Emeri I          10 Splash-CA            1:24.05    1:25.55  
                  41.82     1:25.55 (43.73)                                        
 10 Choi, Allyson L            9 GSC-CA               1:27.34    1:25.71  
                  41.54     1:25.71 (44.17)                                        
 11 Harvey, Lilian R          10 SCAL-CA              1:26.04    1:25.72  
                  41.50     1:25.72 (44.22)                                        
 12 Defabrique, Zoe A          9 SCAT-CA              1:28.13    1:26.33  
                  42.89     1:26.33 (43.44)                                        
 13 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT-CA              1:25.04    1:27.42  
                  43.70     1:27.42 (43.72)                                        
RED - Division  
  1 Stinson, MaKenna R         9 DA-CA                1:29.01    1:24.11  
                  41.10     1:24.11 (43.01)                                        
  2 Gray, Sophia I             8 UN-01-CA/GSC         1:31.03    1:27.88  
                  44.39     1:27.88 (43.49)                                        
  3 Grinstead, Emily           8 GSC-CA               1:31.62    1:27.91  
                  42.54     1:27.91 (45.37)                                        
  4 Stratton, Aubrey J        10 SCAL-CA              1:35.72    1:28.56  
                  40.84     1:28.56 (47.72)                                        
  5 Hazeltine, Riley E         9 SCAL-CA              1:36.59    1:36.42  
                  47.60     1:36.42 (48.82)                                        
WHT - Division  
  1 Novak, Sophia I            8 SWRD-CA                   NT    1:28.88  
                  42.41     1:28.88 (46.47)                                        
  2 Azizi, Tessa S             8 JCCW-CA              1:40.83    1:35.51  
                  47.31     1:35.51 (48.20)                                        
  3 Abshier, Angelina G        9 SCAL-CA              1:47.29    1:36.12  
                  46.69     1:36.12 (49.43)                                        
  4 Forrest, Mackenzie M       9 GSC-CA               1:37.88    1:36.89  
                  46.73     1:36.89 (50.16)                                        
  5 Tully, Payton C           10 SCAL-CA                   NT    1:41.60  
                  50.62     1:41.60 (50.98)                                        
  6 Cole, Briley L            10 GSC-CA                    NT    1:43.85  
                  50.06     1:43.85 (53.79)                                        
  7 Armbruster, Macie M        9 SCAT-CA              1:44.12    1:43.94  
                  50.45     1:43.94 (53.49)                                        
  8 Camacho, Sarina G         10 SCAL-CA                   NT    1:46.31  
                  50.51     1:46.31 (55.80)                                        
  9 Opene, Ella R              8 DA-CA                     NT    1:52.59  
                  53.38     1:52.59 (59.21)                                        
 -- Kelsch, Maya A            10 SCAT-CA                   NT         DQ  
                1:37.97              DQ ( )                                        
 -- Olivieri, Montserrat       9 SEAL-CA                   NT         DQ  
                1:04.03        DQ (1:11.84)                                        
 -- Stokes, Emma N             9 SCAL-CA                   NT         DQ  
                  52.06          DQ (58.32)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Rigol, Madison J          10 GSC-CA                 40.74      39.74  
  2 Amoroso, Nani             10 UN-01-CA/GSC           41.10      40.23  
  3 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT-CA                40.96      40.24  
  4 Duncan, Analiese E        10 JCCW-CA                41.87      41.87  
  5 Kashima, Kenna M          10 SCAL-CA                43.13      42.51  
  6 Kinno, Sophia V           10 SEAL-CA                42.15      42.56  
  7 Abdella, Catalina          9 GSC-CA                 44.04      42.87  
  8 Hastings, Faith L          9 JCCW-CA                42.83      44.05  
  9 Akins, Jana m             10 Splash-CA              45.05      44.46  
 10 Andriashvili, Anna A      10 Splash-CA              45.30      44.76  
 11 Zimmerman, Megan G        10 GSC-CA                 44.61      44.82  
 12 Forrest, Mackenzie M       9 GSC-CA                 45.13      45.20  
 13 Rabe, Luciana V            9 SEAL-CA                44.52      46.41  
 14 Chang, Sydney             10 SEAL-CA                44.67      47.04  
RED - Division  
  1 Templanza, Julien Faith   10 UN-05-CA/SEAL          47.06      41.00  
  2 Mekerdichian, Summer       9 JCCW-CA                45.99      45.68  
  3 Templanza, Jamie Grace C   9 SEAL-CA                46.94      46.18  
  4 Alfaham, Farida A          9 SEAL-CA                48.63      46.54  
  5 Choi, Allyson L            9 GSC-CA                 46.29      46.84  
  6 Smith, Matilde S           9 SWRD-CA                46.62      46.91  
  7 Andriashvili, Nataly N     9 Splash-CA              46.62      47.06  
  8 Harvey, Lilian R          10 SCAL-CA                46.69      47.20  
  9 Nguyen, Anne Claire K     10 SEAL-CA                47.42      48.27  
 10 Hazeltine, Riley E         9 SCAL-CA                49.14      49.60  
WHT - Division  
  1 Deramos, Ava R             9 GSC-CA                 49.82      45.02  
  2 Brown, Katie A             9 SCAT-CA                51.66      46.06  
  3 Stinson, MaKenna R         9 DA-CA                  51.94      48.67  
  4 Camacho, Sarina G         10 SCAL-CA                52.73      50.39  
  5 Gray, Sophia I             8 UN-01-CA/GSC           50.26      50.55  
  6 Elbaz, Zohar              10 SCAL-CA                   NT      50.77  
  7 Abshier, Angelina G        9 SCAL-CA                53.09      51.82  
  8 Ly, Madison J              9 SEAL-CA                   NT      52.25  
  9 Tilford, Alana C          10 Splash-CA              57.14      52.34  
 10 Redfern, Claire C          9 DA-CA                  54.07      52.86  
 11 Azizi, Tessa S             8 JCCW-CA                53.05      55.15  
 12 Tully, Payton C           10 SCAL-CA                52.84      55.72  
 13 Schilleci, Ana M           9 SWRD-CA                53.94      55.79  
 14 Trani, Jenna F            10 SCAL-CA                54.79      56.15  
 15 Cole, Briley L            10 GSC-CA                    NT      57.90  
 16 Taheri, Tisa              10 GSC-CA                 59.58      59.92  
 17 Chuang, Emma              10 SCAL-CA                   NT    1:03.16  
 18 Alpert, Olivia J           9 GSC-CA                    NT    1:05.86  
 19 Holley, Grace C           10 GSC-CA                    NT    1:06.07  
 20 Obyrnes, Maggie E          9 SCAC-CA                   NT    1:09.35  
 -- Taylor, Chloe S           10 SCAL-CA                   NT         DQ  
 -- Jaronczyk, Audrey E       10 GSC-CA                    NT         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Rigol, Madison J          10 GSC-CA               1:26.61    1:25.90  
                  39.99     1:25.90 (45.91)                                        
  2 Duncan, Analiese E        10 JCCW-CA              1:33.03    1:30.07  
                  44.00     1:30.07 (46.07)                                        
  3 Forrest, Mackenzie M       9 GSC-CA               1:37.61    1:37.97  
                  46.98     1:37.97 (50.99)                                        
  4 Andriashvili, Anna A      10 Splash-CA            1:44.96    1:38.05  
                  44.06     1:38.05 (53.99)                                        
  5 Patterson, Rylie M         9 SEAL-CA              1:47.83    1:39.14  
                  47.46     1:39.14 (51.68)                                        
  6 Zimmerman, Megan G        10 GSC-CA               1:36.67    1:41.25  
                  47.47     1:41.25 (53.78)                                        
  7 Andriashvili, Nataly N     9 Splash-CA            1:43.91    1:41.62  
                  47.08     1:41.62 (54.54)                                        
  8 Harvey, Lilian R          10 SCAL-CA              1:47.57    1:43.65  
                  49.24     1:43.65 (54.41)                                        
  9 Stinson, Emeri I          10 Splash-CA            1:45.69    1:46.39  
                  50.86     1:46.39 (55.53)                                        
WHT - Division  
  1 Choi, Allyson L            9 GSC-CA               1:50.01    1:42.17  
                  47.25     1:42.17 (54.92)                                        
  2 Ramirez, Roxy A            9 SEAL-CA                   NT    1:43.48  
                  50.79     1:43.48 (52.69)                                        
  3 Ibraheem, Danya            9 SCAL-CA                   NT    1:46.22  
                  50.71     1:46.22 (55.51)                                        
  4 Defabrique, Zoe A          9 SCAT-CA                   NT    1:49.88  
                  52.71     1:49.88 (57.17)                                        
  5 Armbruster, Macie M        9 SCAT-CA                   NT    1:50.84  
                  53.31     1:50.84 (57.53)                                        
  6 Camacho, Sarina G         10 SCAL-CA                   NT    1:51.18  
                  52.37     1:51.18 (58.81)                                        
  7 Tsai, Sophie A             9 SCAL-CA                   NT    1:51.91  
                  52.86     1:51.91 (59.05)                                        
  8 Trani, Jenna F            10 SCAL-CA              2:10.01    1:56.88  
                  54.82   1:56.88 (1:02.06)                                        
  9 Tully, Payton C           10 SCAL-CA              2:08.78    1:59.21  
                  58.42   1:59.21 (1:00.79)                                        
 10 Azizi, Tessa S             8 JCCW-CA                   NT    2:02.19  
                  56.73   2:02.19 (1:05.46)                                        
 11 Olivieri, Montserrat       9 SEAL-CA                   NT    2:04.34  
                  57.19   2:04.34 (1:07.15)                                        
 12 Cole, Briley L            10 GSC-CA                    NT    2:08.27  
                1:00.68   2:08.27 (1:07.59)                                        
 -- Opene, Ella R              8 DA-CA                     NT         DQ  
                  57.81                                                            
 -- Holland, Sydney K         10 SCAT-CA                   NT         DQ  
                1:02.84        DQ (1:12.42)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Amoroso, Nani             10 UN-01-CA/GSC           31.46      31.99  
  2 Abdella, Catalina          9 GSC-CA                 31.95      32.95  
  3 Rigol, Madison J          10 GSC-CA                 34.98      34.31  
  4 Gray, Sophia I             8 UN-01-CA/GSC           37.08      36.50  
  5 Kashima, Kenna M          10 SCAL-CA                36.55      36.52  
  6 Kinno, Sophia V           10 SEAL-CA                37.41      36.60  
  7 Akins, Jana m             10 Splash-CA              37.57      36.66  
  8 Hastings, Faith L          9 JCCW-CA                38.26      39.56  
  9 Duncan, Analiese E        10 JCCW-CA                38.07      41.08  
RED - Division  
  1 Veneziano, Chloe B        10 SCAT-CA                38.90      34.21  
  2 Harvey, Lilian R          10 SCAL-CA                40.82      36.41  
  3 Zimmerman, Megan G        10 GSC-CA                 39.68      40.19  
  4 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT-CA                40.40      41.07  
  5 Defabrique, Zoe A          9 SCAT-CA                41.68      41.10  
  6 Mekerdichian, Summer       9 JCCW-CA                40.01      42.15  
  7 Andriashvili, Anna A      10 Splash-CA              39.58      42.48  
WHT - Division  
  1 Rabe, Luciana V            9 SEAL-CA                44.25      37.70  
  2 Templanza, Jamie Grace C   9 SEAL-CA                42.68      42.45  
  3 Azizi, Tessa S             8 JCCW-CA                46.85      43.05  
  4 Abshier, Angelina G        9 SCAL-CA                44.00      43.10  
  5 Brown, Katie A             9 SCAT-CA                   NT      43.48  
  6 Stinson, MaKenna R         9 DA-CA                  42.65      43.76  
  7 Choi, Allyson L            9 GSC-CA                 42.33      43.87  
  8 Hazeltine, Riley E         9 SCAL-CA                44.39      45.09  
  9 Tully, Payton C           10 SCAL-CA                47.77      45.92  
 10 Grinstead, Emily           8 GSC-CA                 43.59      46.17  
 11 Andriashvili, Nataly N     9 Splash-CA              45.37      46.19  
 12 Forrest, Mackenzie M       9 GSC-CA                 45.55      46.92  
 13 Chang, Sydney             10 SEAL-CA                44.38      47.01  
 14 Nguyen, Anne Claire K     10 SEAL-CA                47.09      47.32  
 15 Elbaz, Zohar              10 SCAL-CA                46.88      48.36  
 16 Trani, Jenna F            10 SCAL-CA                52.40      48.83  
 17 Bosick, Izzy R             9 DA-CA                  53.08      50.74  
 18 Smith, Matilde S           9 SWRD-CA                48.89      51.49  
 19 Pandit, Isha              10 SCAL-CA                55.25      51.77  
 20 Taheri, Tisa              10 GSC-CA                    NT      53.93  
 21 Camacho, Sarina G         10 SCAL-CA                53.64      54.12  
 22 Redfern, Claire C          9 DA-CA                  50.62      56.88  
 -- Ly, Madison J              9 SEAL-CA                   NT         DQ  
 -- Cole, Briley L            10 GSC-CA                    NT         DQ  
 -- Jaronczyk, Audrey E       10 GSC-CA                    NT         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Amoroso, Nani             10 UN-01-CA/GSC         1:16.09    1:12.59  
                  33.21     1:12.59 (39.38)                                        
  2 Abdella, Catalina          9 GSC-CA               1:15.98    1:17.42  
                  35.75     1:17.42 (41.67)                                        
  3 Gray, Sophia I             8 UN-01-CA/GSC         1:28.70    1:22.48  
                  39.22     1:22.48 (43.26)                                        
  4 Kashima, Kenna M          10 SCAL-CA              1:21.46    1:24.61  
                  39.60     1:24.61 (45.01)                                        
WHT - Division  
  1 Defabrique, Zoe A          9 SCAT-CA                   NT    1:30.97  
                  40.79     1:30.97 (50.18)                                        
  2 Ramirez, Roxy A            9 SEAL-CA                   NT    1:39.14  
                  44.95     1:39.14 (54.19)                                        
  3 Kelsch, Maya A            10 SCAT-CA                   NT    1:53.14  
                  45.24   1:53.14 (1:07.90)                                        
  4 Olivieri, Montserrat       9 SEAL-CA                   NT    2:16.28  
                1:01.79   2:16.28 (1:14.49)                                        
 -- Ibraheem, Danya            9 SCAL-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Amoroso, Nani             10 UN-01-CA/GSC         1:13.75    1:14.31  
                  33.45     1:14.31 (40.86)                                        
  2 Kanda, Jaclyn E           10 SCAL-CA              1:16.80    1:15.61  
                  15.82     1:15.61 (59.79)                                        
  3 Elseifi, Yosra M          10 SCAL-CA              1:21.82    1:16.02  
                  34.20     1:16.02 (41.82)                                        
  4 Abdella, Catalina          9 GSC-CA               1:16.03    1:16.57  
                  34.91     1:16.57 (41.66)                                        
  5 Rigol, Madison J          10 GSC-CA               1:17.28    1:17.31  
                  37.05     1:17.31 (40.26)                                        
  6 Akins, Jana m             10 Splash-CA            1:23.54    1:19.81  
                  36.58     1:19.81 (43.23)                                        
  7 Bennett, Christina Q      10 SCAC-CA              1:23.79    1:21.73  
                  40.19     1:21.73 (41.54)                                        
  8 Kashima, Kenna M          10 SCAL-CA              1:21.60    1:22.13  
                  38.86     1:22.13 (43.27)                                        
  9 Duncan, Analiese E        10 JCCW-CA              1:22.45    1:24.99  
                  40.19     1:24.99 (44.80)                                        
RED - Division  
  1 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT-CA              1:27.72    1:23.36  
                  41.27     1:23.36 (42.09)                                        
  2 Harvey, Lilian R          10 SCAL-CA              1:30.56    1:25.24  
                  39.90     1:25.24 (45.34)                                        
  3 Mekerdichian, Summer       9 JCCW-CA              1:27.42    1:27.29  
                  41.99     1:27.29 (45.30)                                        
  4 Novak, Sophia I            8 SWRD-CA              1:30.89    1:27.90  
                  40.67     1:27.90 (47.23)                                        
  5 Choi, Allyson L            9 GSC-CA               1:28.56    1:28.37  
                  42.01     1:28.37 (46.36)                                        
  6 Stratton, Aubrey J        10 SCAL-CA              1:28.84    1:31.66  
                  41.57     1:31.66 (50.09)                                        
  7 Hazeltine, Riley E         9 SCAL-CA              1:32.46    1:31.87  
                  44.65     1:31.87 (47.22)                                        
  8 Taite, Sarah c             9 Splash-CA            1:32.99    1:33.05  
                  43.37     1:33.05 (49.68)                                        
  9 Grinstead, Emily           8 GSC-CA               1:32.55    1:33.50  
                  44.37     1:33.50 (49.13)                                        
 10 Abshier, Angelina G        9 SCAL-CA              1:33.68    1:41.26  
                  47.53     1:41.26 (53.73)                                        
 -- Patterson, Rylie M         9 SEAL-CA              1:33.30         DQ  
                  46.11          DQ (47.13)                                        
WHT - Division  
  1 Stinson, MaKenna R         9 DA-CA                     NT    1:27.96  
                  42.35     1:27.96 (45.61)                                        
  2 Forrest, Mackenzie M       9 GSC-CA               1:37.53    1:31.86  
                  44.44     1:31.86 (47.42)                                        
  3 Azizi, Tessa S             8 JCCW-CA              1:36.13    1:40.89  
                  45.98     1:40.89 (54.91)                                        
  4 Ibraheem, Danya            9 SCAL-CA              1:37.64    1:44.58  
                  50.42     1:44.58 (54.16)                                        
  5 Kelsch, Maya A            10 SCAT-CA                   NT    1:45.24  
                  46.94     1:45.24 (58.30)                                        
  6 Camacho, Sarina G         10 SCAL-CA              1:48.52    1:47.15  
                  54.05     1:47.15 (53.10)                                        
  7 Stokes, Emma N             9 SCAL-CA              1:52.42    1:50.75  
                  51.88     1:50.75 (58.87)                                        
  8 Cole, Briley L            10 GSC-CA                    NT    1:52.70  
                  51.52   1:52.70 (1:01.18)                                        
  9 Holland, Sydney K         10 SCAT-CA                   NT    2:00.05  
                  56.78   2:00.05 (1:03.27)                                        
 -- Trani, Jenna F            10 SCAL-CA              1:49.12         DQ  
                  53.34          DQ (59.26)                                        
 -- Tsai, Sophie A             9 SCAL-CA                   NT         DQ  
                  52.23          DQ (53.21)                                        
 
Girls 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Elseifi, Yosra M          10 SCAL-CA              2:42.53    2:45.28  
                  34.88     1:16.34 (41.46)     2:06.75 (50.41)     2:45.28 (38.53)
  2 Deramos, Ava R             9 GSC-CA               2:55.88    2:53.20  
                  36.96     1:22.46 (45.50)     2:14.40 (51.94)     2:53.20 (38.80)
  3 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT-CA              3:05.81    2:53.75  
                  42.63     1:27.61 (44.98)     2:15.81 (48.20)     2:53.75 (37.94)
  4 Kashima, Kenna M          10 SCAL-CA              2:53.77    2:54.71  
                  36.59     1:21.69 (45.10)     2:14.10 (52.41)     2:54.71 (40.61)
  5 Zimmerman, Megan G        10 GSC-CA               3:03.44    3:01.96  
                  43.15     1:27.55 (44.40)     2:22.93 (55.38)     3:01.96 (39.03)
RED - Division  
  1 Mekerdichian, Summer       9 JCCW-CA              3:08.49    3:02.59  
                  42.00     1:27.07 (45.07)     2:23.43 (56.36)     3:02.59 (39.16)
  2 Hastings, Faith L          9 JCCW-CA              3:16.26    3:16.66  
                  45.64     1:32.55 (46.91)     2:30.30 (57.75)     3:16.66 (46.36)
  3 Chang, Sydney             10 SEAL-CA              3:18.72    3:17.91  
                  45.61     1:36.64 (51.03)     2:33.30 (56.66)     3:17.91 (44.61)
WHT - Division  
  1 Veneziano, Chloe B        10 SCAT-CA                   NT    2:48.27  
                  35.54     1:18.15 (42.61)     2:08.43 (50.28)     2:48.27 (39.84)
  2 Akins, Jana m             10 Splash-CA                 NT    3:00.01  
                  38.99     1:23.53 (44.54)     2:19.15 (55.62)     3:00.01 (40.86)
  3 Defabrique, Zoe A          9 SCAT-CA                   NT    3:09.64  
                  41.92     1:29.52 (47.60)     2:27.84 (58.32)     3:09.64 (41.80)
  4 Grinstead, Emily           8 GSC-CA               3:28.43    3:16.92  
                  44.55     1:34.09 (49.54)   2:34.15 (1:00.06)     3:16.92 (42.77)
  5 Elbaz, Zohar              10 SCAL-CA                   NT    3:32.51  
                  49.70     1:46.15 (56.45)     2:45.57 (59.42)     3:32.51 (46.94)
  6 Schilleci, Ana M           9 SWRD-CA                   NT    3:38.91  
                  53.46     1:50.83 (57.37)     2:50.75 (59.92)     3:38.91 (48.16)
 -- Tully, Payton C           10 SCAL-CA              3:46.75         DQ  
                  48.12     1:45.16 (57.04)   2:47.73 (1:02.57)          DQ (45.76)
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Socal Aquatics Association-CA  'A'                2:12.40    2:11.10  
     1) Elseifi, Yosra M 10             2) Kashima, Kenna M 10            
     3) Harvey, Lilian R 10             4) Hazeltine, Riley E 9           
                  30.70     1:01.60 (30.90)     1:35.76 (34.16)     2:11.10 (35.34)
  2 Socal Aquatics Association-CA  'B'                2:30.30    2:37.28  
     1) Abshier, Angelina G 9           2) Tully, Payton C 10             
     3) Camacho, Sarina G 10            4) Elbaz, Zohar 10                
                  40.40     1:19.65 (39.25)     1:59.97 (40.32)     2:37.28 (37.31)
 
Girls 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Socal Aquatics Association-CA  'B'                2:54.40    2:54.90  
     1) Hazeltine, Riley E 9            2) Camacho, Sarina G 10           
     3) Stratton, Aubrey J 10           4) Abshier, Angelina G 9          
                  45.69     1:35.52 (49.83)     2:16.43 (40.91)     2:54.90 (38.47)
 -- Socal Aquatics Association-CA  'A'                2:30.30         DQ  
     1) Elseifi, Yosra M 10             2) Kashima, Kenna M 10            
     3) Kanda, Jaclyn E 10              4) Harvey, Lilian R 10            
                  35.36     1:19.31 (43.95)     1:51.40 (32.09)          DQ (35.28)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Edgar, Elise V            12 SEAL-CA                25.96      26.19  
  2 Mann, Allison D           11 SCAL-CA                26.88      26.62  
  3 Kopp, Jaden G             12 SCAT-CA                26.06      27.08  
  4 Loo, Kate L               12 SCAT-CA                29.18      28.12  
  5 Fleming, Halia J          12 SCAT-CA                28.81      28.67  
  6 Rabe, Emilia S            12 SEAL-CA                28.26      28.75  
  7 Alfaham, Lolo A           12 SEAL-CA                28.12      28.77  
  8 Davis, Alexandra M        11 GSC-CA                 28.58      28.98  
  9 Mao, Stephanie K          12 UN-03-CA/SCAL          28.99      29.09  
 10 Nenadov, Bella R          12 DA-CA                  28.60      29.15  
 11 Yu, Margaret L            12 DA-CA                  29.02      29.29  
 12 Ruacho, Katelyn R         12 SCAL-CA                29.42      29.46  
 13 Hazeltine, Kira E         12 SCAL-CA                29.36      29.60  
 14 Paguyo, Kelsey C          11 SWRD-CA                29.74      29.66  
 15 Wong, Makena J            11 SCAL-CA                29.22      29.71  
 16 Toal, Megan E             12 SCAT-CA                29.47      29.86  
 17 Tolkachev, Katerina A     11 SCAL-CA                30.26      30.01  
 18 Mackowiak, Katie L        12 SCAL-CA                30.53      30.17  
 19 Bull, Kailee R            12 SCAT-CA                29.77      30.32  
 20 Suh, Ella G               11 SCAL-CA                30.57      30.58  
 21 Kelly, Gaby M             11 SCAC-CA                29.72      31.32  
 22 Maniatogiannis, Bessie L  12 SWRD-CA                30.27      31.37  
RED - Division  
  1 Dohman, Ava C             12 SCAT-CA                30.93      29.18  
  2 Tufo, Heidi M             11 DA-CA                  32.77      30.99  
  3 Harvey, Marilyn H         11 SCAL-CA                31.36      31.48  
  4 D'Ambra, Reagan A         11 UN-01-CA/GSC           31.47      31.59  
  5 Boehm, Kenna l            11 Splash-CA              31.69      32.06  
  6 Diaz, Abigail G           11 SCAL-CA                32.59      32.94  
  7 Maniatogiannis, Anastasi  11 SWRD-CA                33.45      33.06  
  8 Yim, Joyce J              11 SCAL-CA                32.89      33.28  
WHT - Division  
  1 Gohl, Allegra L           11 SCAC-CA                   NT      29.29  
  2 Hu, Gillian Y             11 SCAL-CA                36.76      31.30  
  3 Van Wormer, Alyssa B      12 SEAL-CA                37.79      32.38  
  4 Liddane, Lauren A         12 SCAL-CA                33.72      32.75  
  5 Moon, Stacey Y            11 SCAL-CA                34.96      35.10  
  5 Miller, Shay N            11 SCAT-CA                34.78      35.10  
  7 Moncrief, Piper C         11 DA-CA                  35.11      35.57  
  8 McQuaid, Julie A          11 UN-06-CA/SPLA          36.79      35.81  
  9 Popp, Charlotte E         12 SCAC-CA                   NT      35.86  
 10 Bakus, Gabriella J        11 DA-CA                  36.61      36.41  
 11 Salzman, Bella            12 SCAL-CA                39.38      36.61  
 12 Horodezky, Angelina R     12 DA-CA                     NT      37.64  
 13 Mercado, Lily A           11 SWRD-CA                38.21      37.83  
 14 Sosa, Emma L              11 SCAL-CA                   NT      38.03  
 15 Collins, Lily A           11 DA-CA                  40.79      40.04  
 16 Shenasi, Katherine L      11 SCAL-CA                40.67      40.26  
 17 Tennant, Ally N           11 GSC-CA                 39.50      41.17  
 18 Schafer, Iris M           11 SCAL-CA                40.88      42.79  
 19 Meyers, Carter L          11 SCAL-CA                   NT      44.38  
 20 Cooper, Chloe N           11 GSC-CA                 42.76      44.96  
 21 Stark, Siena              11 SCAL-CA                   NT      48.87  
 -- Murphy, Deirdre R         12 SCAL-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kopp, Jaden G             12 SCAT-CA                57.22      57.96  
                  28.12       57.96 (29.84)                                        
  2 Mann, Allison D           11 SCAL-CA                59.05      58.25  
                  28.22       58.25 (30.03)                                        
  3 Kashima, Kayla M          12 SCAL-CA              1:00.90      59.63  
                  28.87       59.63 (30.76)                                        
  4 Duncan, Alexia            11 JCCW-CA              1:06.70    1:02.34  
                  30.28     1:02.34 (32.06)                                        
  5 Matvay, Hannah E          12 GSC-CA               1:03.41    1:02.57  
                  30.74     1:02.57 (31.83)                                        
  6 Ruacho, Katelyn R         12 SCAL-CA              1:04.07    1:02.66  
                  30.41     1:02.66 (32.25)                                        
  7 Hazeltine, Kira E         12 SCAL-CA              1:04.82    1:03.69  
                  30.15     1:03.69 (33.54)                                        
  8 Paguyo, Kelsey C          11 SWRD-CA              1:05.31    1:03.77  
                  30.46     1:03.77 (33.31)                                        
  9 Mao, Stephanie K          12 UN-03-CA/SCAL        1:03.54    1:03.99  
                  30.38     1:03.99 (33.61)                                        
 10 Yu, Margaret L            12 DA-CA                1:04.43    1:04.06  
                  30.75     1:04.06 (33.31)                                        
 11 Fleming, Halia J          12 SCAT-CA              1:04.66    1:04.19  
                  30.67     1:04.19 (33.52)                                        
 12 Toal, Megan E             12 SCAT-CA              1:03.76    1:05.58  
                  31.12     1:05.58 (34.46)                                        
 13 Tolkachev, Katerina A     11 SCAL-CA              1:06.52    1:05.82  
                  31.37     1:05.82 (34.45)                                        
 14 Gallimore, Lana E         11 SCAT-CA              1:05.63    1:06.01  
                  31.28     1:06.01 (34.73)                                        
 15 Davis, Alexandra M        11 GSC-CA               1:03.31    1:06.35  
                  31.27     1:06.35 (35.08)                                        
 16 Nenadov, Bella R          12 DA-CA                1:03.66    1:06.53  
                  32.40     1:06.53 (34.13)                                        
 17 Delgado, Samantha R       11 GSC-CA               1:06.08    1:08.18  
                  32.26     1:08.18 (35.92)                                        
RED - Division  
  1 Suh, Ella G               11 SCAL-CA              1:08.64    1:07.16  
                  32.17     1:07.16 (34.99)                                        
  2 Priddy, Marin J           11 SCAT-CA              1:11.63    1:07.44  
                  33.43     1:07.44 (34.01)                                        
  3 Zajzon, Nora B            12 SEAL-CA              1:07.49    1:08.22  
                  32.41     1:08.22 (35.81)                                        
  4 D'Ambra, Reagan A         11 UN-01-CA/GSC         1:08.45    1:08.95  
                  32.74     1:08.95 (36.21)                                        
  5 Kho, Kaeli E              12 SCAT-CA              1:08.81    1:10.48  
                  33.09     1:10.48 (37.39)                                        
  6 Diaz, Abigail G           11 SCAL-CA              1:11.88    1:11.74  
                  34.75     1:11.74 (36.99)                                        
  7 Hodge, Sydney G           11 SCAL-CA              1:09.02    1:14.63  
                  35.43     1:14.63 (39.20)                                        
  8 Boehm, Kenna l            11 Splash-CA            1:12.45    1:15.02  
                  34.71     1:15.02 (40.31)                                        
WHT - Division  
  1 Harvey, Marilyn H         11 SCAL-CA              1:14.08    1:10.59  
                  34.19     1:10.59 (36.40)                                        
  2 Mandoli, Sofia M          11 DA-CA                     NT    1:17.27  
                  38.36     1:17.27 (38.91)                                        
  3 Liddane, Lauren A         12 SCAL-CA              1:15.68    1:17.92  
                  35.89     1:17.92 (42.03)                                        
  4 Moon, Stacey Y            11 SCAL-CA              1:20.55    1:18.18  
                  38.02     1:18.18 (40.16)                                        
  5 McQuaid, Julie A          11 UN-06-CA/SPLA        1:21.73    1:21.24  
                  37.53     1:21.24 (43.71)                                        
  6 De Gree, Monika M         11 SCAT-CA              1:23.33    1:22.76  
                  39.49     1:22.76 (43.27)                                        
  7 Lugassy, Natalia          12 SCAL-CA              1:30.64    1:26.70  
                  39.92     1:26.70 (46.78)                                        
  8 Tennant, Ally N           11 GSC-CA               1:34.56    1:29.09  
                  42.18     1:29.09 (46.91)                                        
  9 Schafer, Iris M           11 SCAL-CA              1:31.07    1:30.01  
                  42.40     1:30.01 (47.61)                                        
 10 Sack, Katie R             12 GSC-CA                    NT    1:38.35  
                  46.37     1:38.35 (51.98)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kopp, Jaden G             12 SCAT-CA              2:04.21    2:06.46  
                  28.60     1:00.62 (32.02)     1:34.34 (33.72)     2:06.46 (32.12)
  2 Kashima, Kayla M          12 SCAL-CA              2:08.54    2:10.95  
                  30.74     1:04.14 (33.40)     1:37.68 (33.54)     2:10.95 (33.27)
  3 Inouye, Taylor M          12 SCAL-CA              2:12.94    2:11.39  
                  30.51     1:04.51 (34.00)     1:38.59 (34.08)     2:11.39 (32.80)
  4 Loo, Kate L               12 SCAT-CA              2:16.77    2:11.54  
                  30.63     1:04.39 (33.76)     1:38.40 (34.01)     2:11.54 (33.14)
  5 Tarazon, Jessica A        12 SEAL-CA              2:13.49    2:12.61  
                  29.98     1:03.53 (33.55)     1:38.06 (34.53)     2:12.61 (34.55)
  6 Dohman, Ava C             12 SCAT-CA              2:19.72    2:15.51  
                  30.75     1:04.94 (34.19)     1:40.35 (35.41)     2:15.51 (35.16)
  7 Fleming, Halia J          12 SCAT-CA              2:19.63    2:16.36  
                  30.39     1:05.64 (35.25)     1:41.82 (36.18)     2:16.36 (34.54)
  8 Duncan, Alexia            11 JCCW-CA              2:20.78    2:16.51  
                  31.45     1:06.03 (34.58)     1:41.75 (35.72)     2:16.51 (34.76)
  9 Davis, Alexandra M        11 GSC-CA               2:21.98    2:19.35  
                  31.80     1:07.28 (35.48)     1:43.35 (36.07)     2:19.35 (36.00)
 10 Hazeltine, Kira E         12 SCAL-CA              2:21.77    2:22.53  
                  32.01     1:07.40 (35.39)     1:45.16 (37.76)     2:22.53 (37.37)
RED - Division  
  1 Kelly, Gaby M             11 SCAC-CA              2:26.02    2:16.50  
                  31.40     1:06.42 (35.02)     1:41.89 (35.47)     2:16.50 (34.61)
  2 Paguyo, Kelsey C          11 SWRD-CA              2:27.31    2:20.21  
                  32.25     1:07.54 (35.29)     1:44.02 (36.48)     2:20.21 (36.19)
  3 Maniatogiannis, Bessie L  12 SWRD-CA              2:33.49    2:32.63  
                  33.19     1:11.65 (38.46)     1:52.86 (41.21)     2:32.63 (39.77)
  4 Hodge, Sydney G           11 SCAL-CA              2:36.93    2:42.06  
                  35.08     1:16.10 (41.02)     2:00.49 (44.39)     2:42.06 (41.57)
WHT - Division  
  1 Murphy, Deirdre R         12 SCAL-CA                   NT    2:41.08  
                  37.52     1:19.05 (41.53)     2:01.25 (42.20)     2:41.08 (39.83)
  2 Rinkel, Sara A            11 DA-CA                     NT    2:42.76  
                  37.97     1:19.83 (41.86)     2:01.60 (41.77)     2:42.76 (41.16)
  3 Kulkarni, Anokhi S        11 SEAL-CA              2:55.91    2:43.19  
                  37.48     1:20.82 (43.34)     2:03.84 (43.02)     2:43.19 (39.35)
  4 Miller, Shay N            11 SCAT-CA                   NT    2:46.01  
                  37.16     1:20.82 (43.66)     2:04.41 (43.59)     2:46.01 (41.60)
  5 Moon, Stacey Y            11 SCAL-CA              2:47.71    2:46.98  
                  38.89     1:21.11 (42.22)     2:04.61 (43.50)     2:46.98 (42.37)
  6 Boehm, Kenna l            11 Splash-CA                 NT    2:47.78  
                  36.82     1:20.06 (43.24)     2:06.77 (46.71)     2:47.78 (41.01)
  7 Bakus, Gabriella J        11 DA-CA                     NT    2:48.26  
                  35.80     1:17.61 (41.81)     2:02.70 (45.09)     2:48.26 (45.56)
  8 Salzman, Bella            12 SCAL-CA              3:10.86    2:52.60  
                  38.18     1:21.28 (43.10)     2:07.45 (46.17)     2:52.60 (45.15)
  9 Moncrief, Piper C         11 DA-CA                     NT    2:53.39  
                  38.49                             2:08.96 ( )     2:53.39 (44.43)
 10 Schafer, Iris M           11 SCAL-CA              3:37.08    3:16.81  
                  44.40     1:34.91 (50.51)     2:26.39 (51.48)     3:16.81 (50.42)
 11 Stark, Siena              11 SCAL-CA                   NT    3:55.74  
                  50.08     1:47.03 (56.95)   2:53.40 (1:06.37)   3:55.74 (1:02.34)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Wong, Makena J            11 SCAL-CA                32.45      31.40  
  2 Duncan, Alexia            11 JCCW-CA                31.52      31.47  
  3 Ruacho, Katelyn R         12 SCAL-CA                34.15      34.20  
  4 Rabe, Emilia S            12 SEAL-CA                34.37      34.24  
  5 Mackowiak, Katie L        12 SCAL-CA                34.98      34.33  
  6 Alfaham, Lolo A           12 SEAL-CA                35.18      35.00  
  7 Tolkachev, Katerina A     11 SCAL-CA                34.77      35.01  
  8 Gallimore, Lana E         11 SCAT-CA                34.28      35.69  
  9 Priddy, Marin J           11 SCAT-CA                35.92      36.88  
 -- Davis, Alexandra M        11 GSC-CA                 35.15         DQ  
RED - Division  
  1 Tufo, Heidi M             11 DA-CA                  37.25      35.69  
  2 Suh, Ella G               11 SCAL-CA                36.21      35.90  
  3 Harvey, Marilyn H         11 SCAL-CA                38.04      37.14  
  4 Kelly, Gaby M             11 SCAC-CA                36.32      37.50  
  5 Venezia, Mallory G        12 SCAL-CA                38.91      37.77  
  6 Nenadov, Bella R          12 DA-CA                  36.29      37.82  
  7 Maniatogiannis, Bessie L  12 SWRD-CA                37.77      37.96  
  8 Hu, Gillian Y             11 SCAL-CA                37.18      38.57  
  8 D'Ambra, Reagan A         11 UN-01-CA/GSC           37.69      38.57  
 10 Maniatogiannis, Anastasi  11 SWRD-CA                37.95      39.13  
 11 Diaz, Abigail G           11 SCAL-CA                38.38      39.80  
WHT - Division  
  1 Tarazon, Jessica A        12 SEAL-CA                   NT      32.57  
  2 Gohl, Allegra L           11 SCAC-CA                   NT      34.99  
  3 Segui, Margo D            11 SEAL-CA                39.83      38.97  
  4 Hodge, Sydney G           11 SCAL-CA                39.81      40.29  
  5 Boehm, Kenna l            11 Splash-CA              42.45      40.65  
  6 Ludloff, Sloane I         12 SCAC-CA                43.40      41.76  
  7 Yim, Joyce J              11 SCAL-CA                40.37      42.35  
  8 Murphy, Deirdre R         12 SCAL-CA                   NT      43.16  
  9 Mercado, Lily A           11 SWRD-CA                45.64      43.63  
 10 Horodezky, Angelina R     12 DA-CA                  41.89      43.97  
 11 Miller, Shay N            11 SCAT-CA                44.27      44.43  
 12 Bakus, Gabriella J        11 DA-CA                  46.99      44.75  
 13 Salzman, Bella            12 SCAL-CA                   NT      45.21  
 14 Shenasi, Katherine L      11 SCAL-CA                46.31      46.85  
 15 Collins, Lily A           11 DA-CA                  54.76      49.16  
 16 Schafer, Iris M           11 SCAL-CA                49.50      50.19  
 17 Meyers, Carter L          11 SCAL-CA                52.97      52.68  
 18 Sosa, Emma L              11 SCAL-CA              1:01.27      52.71  
 19 Cooper, Chloe N           11 GSC-CA               1:00.60      58.57  
 -- Tennant, Ally N           11 GSC-CA                 47.39         DQ  
 -- Stark, Siena              11 SCAL-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Duncan, Alexia            11 JCCW-CA              1:10.12    1:08.84  
                  33.52     1:08.84 (35.32)                                        
  2 Wong, Makena J            11 SCAL-CA              1:08.64    1:09.30  
                  33.69     1:09.30 (35.61)                                        
  3 Tarazon, Jessica A        12 SEAL-CA              1:11.57    1:09.86  
                  33.61     1:09.86 (36.25)                                        
  4 Inouye, Taylor M          12 SCAL-CA              1:12.30    1:12.60  
                  35.22     1:12.60 (37.38)                                        
  5 Davis, Alexandra M        11 GSC-CA               1:13.41    1:14.36  
                  36.29     1:14.36 (38.07)                                        
  6 Mackowiak, Katie L        12 SCAL-CA              1:16.41    1:14.85  
                  35.72     1:14.85 (39.13)                                        
  7 Ruacho, Katelyn R         12 SCAL-CA              1:14.23    1:15.02  
                  36.38     1:15.02 (38.64)                                        
  8 Tolkachev, Katerina A     11 SCAL-CA              1:15.06    1:15.68  
                  36.79     1:15.68 (38.89)                                        
  9 Toal, Megan E             12 SCAT-CA              1:14.62    1:16.64  
                  36.58     1:16.64 (40.06)                                        
 10 Zajzon, Nora B            12 SEAL-CA              1:16.01    1:18.26  
                  38.97     1:18.26 (39.29)                                        
RED - Division  
  1 D'Ambra, Reagan A         11 UN-01-CA/GSC         1:18.14    1:15.64  
                  37.20     1:15.64 (38.44)                                        
  2 Gallimore, Lana E         11 SCAT-CA              1:22.25    1:16.16  
                  37.40     1:16.16 (38.76)                                        
  3 Harvey, Marilyn H         11 SCAL-CA              1:21.94    1:20.15  
                  39.73     1:20.15 (40.42)                                        
  4 DeMoss, Ruby r            12 Splash-CA            1:21.24    1:20.74  
                  39.48     1:20.74 (41.26)                                        
  5 Diaz, Abigail G           11 SCAL-CA              1:22.42    1:21.67  
                  40.25     1:21.67 (41.42)                                        
WHT - Division  
  1 Paguyo, Kelsey C          11 SWRD-CA                   NT    1:16.20  
                  37.02     1:16.20 (39.18)                                        
  2 Fleming, Halia J          12 SCAT-CA                   NT    1:17.38  
                  37.53     1:17.38 (39.85)                                        
  3 Boehm, Kenna l            11 Splash-CA                 NT    1:28.28  
                  42.60     1:28.28 (45.68)                                        
  4 Camp, Aubrey A            11 SWRD-CA              1:34.37    1:31.30  
                  42.28     1:31.30 (49.02)                                        
  5 Moon, Stacey Y            11 SCAL-CA              1:36.47    1:38.26  
                  49.71     1:38.26 (48.55)                                        
  6 Schafer, Iris M           11 SCAL-CA              1:44.80    1:47.53  
  7 Tennant, Ally N           11 GSC-CA               1:47.34    1:47.63  
                  53.23     1:47.63 (54.40)                                        
  8 Shenasi, Katherine L      11 SCAL-CA              1:49.51    1:48.14  
                  52.95     1:48.14 (55.19)                                        
 -- Kho, Kaeli E              12 SCAT-CA                   NT         DQ  
                  38.76          DQ (43.12)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Edgar, Elise V            12 SEAL-CA              2:18.82    2:21.59  
                  32.08     1:06.88 (34.80)     1:44.14 (37.26)     2:21.59 (37.45)
  2 Tarazon, Jessica A        12 SEAL-CA              2:30.06    2:29.42  
                  35.98     1:13.87 (37.89)     1:52.43 (38.56)     2:29.42 (36.99)
  3 Wong, Makena J            11 SCAL-CA              2:27.20    2:30.45  
                  34.86     1:13.42 (38.56)     1:53.02 (39.60)     2:30.45 (37.43)
  4 Loo, Kate L               12 SCAT-CA              2:37.39    2:32.58  
                  36.51     1:14.84 (38.33)     1:54.43 (39.59)     2:32.58 (38.15)
  5 Mann, Allison D           11 SCAL-CA              2:35.89    2:35.47  
                  36.92     1:16.49 (39.57)     1:57.30 (40.81)     2:35.47 (38.17)
  6 Dohman, Ava C             12 SCAT-CA              2:41.94    2:36.63  
                  36.70     1:15.55 (38.85)     1:55.92 (40.37)     2:36.63 (40.71)
  7 Mao, Stephanie K          12 UN-03-CA/SCAL        2:42.23    2:36.65  
                  36.72     1:16.55 (39.83)     1:57.48 (40.93)     2:36.65 (39.17)
  8 Kashima, Kayla M          12 SCAL-CA              2:44.74    2:37.52  
                  37.25     1:16.71 (39.46)     1:57.25 (40.54)     2:37.52 (40.27)
WHT - Division  
  1 Mackowiak, Katie L        12 SCAL-CA                   NT    2:41.18  
                  37.17     1:18.34 (41.17)     2:01.60 (43.26)     2:41.18 (39.58)
  2 Tolkachev, Katerina A     11 SCAL-CA                   NT    2:43.06  
                  39.17     1:21.20 (42.03)     2:03.52 (42.32)     2:43.06 (39.54)
  3 Hazeltine, Kira E         12 SCAL-CA                   NT    2:47.54  
                  39.45     1:21.75 (42.30)     2:05.50 (43.75)     2:47.54 (42.04)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Inouye, Taylor M          12 SCAL-CA                35.37      34.13  
  2 Loo, Kate L               12 SCAT-CA                36.16      35.70  
  3 Yu, Margaret L            12 DA-CA                  38.47      36.84  
  4 Mao, Stephanie K          12 UN-03-CA/SCAL          36.06      36.85  
  5 Duncan, Alexia            11 JCCW-CA                39.56      37.53  
  6 Kashima, Kayla M          12 SCAL-CA                36.82      37.55  
  7 Harvey, Marilyn H         11 SCAL-CA                38.61      37.71  
  8 Wong, Makena J            11 SCAL-CA                38.18      37.82  
  9 Suh, Ella G               11 SCAL-CA                40.80      38.73  
 10 Tolkachev, Katerina A     11 SCAL-CA                40.70      38.84  
 11 Tran, Caitlyn T           12 SWRD-CA                40.13      39.41  
 12 Mann, Allison D           11 SCAL-CA                36.38      39.66  
 13 Ruacho, Katelyn R         12 SCAL-CA                38.64      39.92  
 14 Segui, Margo D            11 SEAL-CA                40.25      40.63  
 15 Mackowiak, Katie L        12 SCAL-CA                40.73      42.34  
 16 Delgado, Samantha R       11 GSC-CA                 40.52      43.14  
RED - Division  
  1 Ngo, Sophie E             12 SCAL-CA                41.36      41.61  
  2 Boehm, Kenna l            11 Splash-CA              42.22      42.43  
  3 Hazeltine, Kira E         12 SCAL-CA                41.61      42.55  
  4 Liddane, Lauren A         12 SCAL-CA                42.86      43.91  
  5 McQuaid, Julie A          11 UN-06-CA/SPLA          43.39      44.30  
WHT - Division  
  1 Hodge, Sydney G           11 SCAL-CA                44.59      43.90  
  2 Hu, Gillian Y             11 SCAL-CA                45.35      44.37  
  3 Mandoli, Sofia M          11 DA-CA                  45.59      45.90  
  4 Lugassy, Natalia          12 SCAL-CA                52.01      47.54  
  5 Shenasi, Katherine L      11 SCAL-CA                48.82      48.14  
  6 Tennant, Ally N           11 GSC-CA                 52.06      54.63  
  7 Schafer, Iris M           11 SCAL-CA                59.56      59.31  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Inouye, Taylor M          12 SCAL-CA              1:13.21    1:14.58  
                  35.13     1:14.58 (39.45)                                        
  2 Kopp, Jaden G             12 SCAT-CA              1:18.31    1:17.72  
                  36.65     1:17.72 (41.07)                                        
  3 Mao, Stephanie K          12 UN-03-CA/SCAL        1:19.22    1:18.60  
                  36.98     1:18.60 (41.62)                                        
  4 Kashima, Kayla M          12 SCAL-CA              1:18.02    1:19.23  
                  37.57     1:19.23 (41.66)                                        
  5 Yu, Margaret L            12 DA-CA                1:22.16    1:19.84  
                  37.96     1:19.84 (41.88)                                        
  6 Wong, Makena J            11 SCAL-CA              1:22.51    1:21.51  
                  39.18     1:21.51 (42.33)                                        
  7 Harvey, Marilyn H         11 SCAL-CA              1:22.61    1:21.52  
                  39.99     1:21.52 (41.53)                                        
  8 Suh, Ella G               11 SCAL-CA              1:24.55    1:21.83  
                  38.86     1:21.83 (42.97)                                        
  9 Tran, Caitlyn T           12 SWRD-CA              1:26.29    1:24.22  
                  39.45     1:24.22 (44.77)                                        
 10 Segui, Margo D            11 SEAL-CA              1:26.02    1:25.59  
                  40.21     1:25.59 (45.38)                                        
 11 Priddy, Marin J           11 SCAT-CA              1:25.48    1:26.31  
                  41.41     1:26.31 (44.90)                                        
 12 Tarazon, Jessica A        12 SEAL-CA              1:25.89    1:27.13  
                  41.23     1:27.13 (45.90)                                        
 13 Mackowiak, Katie L        12 SCAL-CA              1:27.17    1:27.54  
                  41.35     1:27.54 (46.19)                                        
 14 Diaz, Abigail G           11 SCAL-CA              1:26.56    1:28.60  
                  41.83     1:28.60 (46.77)                                        
 15 Delgado, Samantha R       11 GSC-CA               1:28.76    1:29.09  
                  42.69     1:29.09 (46.40)                                        
RED - Division  
  1 Matvay, Hannah E          12 GSC-CA               1:33.06    1:28.66  
                  41.58     1:28.66 (47.08)                                        
  2 Ngo, Sophie E             12 SCAL-CA              1:30.01    1:29.39  
                  42.94     1:29.39 (46.45)                                        
  3 Davis, Alexandra M        11 GSC-CA               1:31.24    1:31.74  
                  41.54     1:31.74 (50.20)                                        
  4 Hu, Gillian Y             11 SCAL-CA              1:34.32    1:34.66  
                  44.96     1:34.66 (49.70)                                        
WHT - Division  
  1 Boehm, Kenna l            11 Splash-CA            1:39.35    1:31.03  
                  43.23     1:31.03 (47.80)                                        
  2 DeMoss, Ruby r            12 Splash-CA            1:37.26    1:31.08  
                  44.19     1:31.08 (46.89)                                        
  3 McQuaid, Julie A          11 UN-06-CA/SPLA        1:41.14    1:37.81  
                  45.95     1:37.81 (51.86)                                        
  4 De Gree, Monika M         11 SCAT-CA              1:48.21    1:40.14  
                  47.50     1:40.14 (52.64)                                        
  5 Shenasi, Katherine L      11 SCAL-CA              1:54.66    1:43.43  
                  49.46     1:43.43 (53.97)                                        
  6 Lugassy, Natalia          12 SCAL-CA              1:50.67    1:44.37  
                  47.27     1:44.37 (57.10)                                        
  7 Camp, Aubrey A            11 SWRD-CA              1:44.85    1:52.41  
                  49.49   1:52.41 (1:02.92)                                        
 -- Kuld  Nielsen, Liv        12 DA-CA                     NT         DQ  
                  48.41          DQ (50.62)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Inouye, Taylor M          12 SCAL-CA              2:40.75    2:37.34  
                  36.31     1:16.84 (40.53)     1:57.38 (40.54)     2:37.34 (39.96)
  2 Kashima, Kayla M          12 SCAL-CA              2:54.00    2:49.71  
                  38.64     1:21.89 (43.25)     2:05.80 (43.91)     2:49.71 (43.91)
  3 Suh, Ella G               11 SCAL-CA              3:06.94    2:54.75  
                  41.03     1:24.52 (43.49)     2:10.84 (46.32)     2:54.75 (43.91)
  4 Harvey, Marilyn H         11 SCAL-CA              3:06.38    2:55.33  
                  40.77     1:26.93 (46.16)     2:12.25 (45.32)     2:55.33 (43.08)
  5 Bull, Kailee R            12 SCAT-CA              3:01.64    3:00.43  
                  40.74     1:26.89 (46.15)     2:13.78 (46.89)     3:00.43 (46.65)
RED - Division  
  1 Diaz, Abigail G           11 SCAL-CA              3:12.83    3:02.98  
                  41.55     1:28.78 (47.23)     2:16.14 (47.36)     3:02.98 (46.84)
  2 Priddy, Marin J           11 SCAT-CA              3:23.92    3:07.75  
                  44.28     1:33.14 (48.86)     2:21.61 (48.47)     3:07.75 (46.14)
WHT - Division  
  1 Ludloff, Sloane I         12 SCAC-CA              3:36.69    3:19.12  
                  47.52     1:38.36 (50.84)     2:30.03 (51.67)     3:19.12 (49.09)
  2 Hodge, Sydney G           11 SCAL-CA                   NT    3:20.60  
                  44.90     1:35.88 (50.98)     2:28.89 (53.01)     3:20.60 (51.71)
  3 Kulkarni, Anokhi S        11 SEAL-CA                   NT    3:22.68  
                  48.12     1:40.12 (52.00)     2:32.74 (52.62)     3:22.68 (49.94)
  4 McQuaid, Julie A          11 UN-06-CA/SPLA             NT    3:27.03  
                  44.88     1:37.73 (52.85)     2:29.00 (51.27)     3:27.03 (58.03)
  5 Salzman, Bella            12 SCAL-CA                   NT    3:28.47  
                  46.84     1:40.40 (53.56)     2:34.25 (53.85)     3:28.47 (54.22)
  6 Sosa, Emma L              11 SCAL-CA                   NT    3:44.51  
                  49.72     1:48.60 (58.88)     2:47.47 (58.87)     3:44.51 (57.04)
  7 Horodezky, Angelina R     12 DA-CA                3:55.60    4:01.95  
                  52.49   1:55.83 (1:03.34)   3:01.57 (1:05.74)   4:01.95 (1:00.38)
 -- Shenasi, Katherine L      11 SCAL-CA                   NT         DQ  
                  50.16   1:50.18 (1:00.02)   2:52.93 (1:02.75)          DQ (59.42)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mann, Allison D           11 SCAL-CA                29.56      28.75  
  2 Kopp, Jaden G             12 SCAT-CA                29.60      29.95  
  3 Loo, Kate L               12 SCAT-CA                31.91      30.47  
  4 Tarazon, Jessica A        12 SEAL-CA                30.70      30.67  
  5 Ruacho, Katelyn R         12 SCAL-CA                31.65      30.73  
  6 Yu, Margaret L            12 DA-CA                  31.95      31.39  
  7 Duncan, Alexia            11 JCCW-CA                31.96      31.63  
  8 Toal, Megan E             12 SCAT-CA                32.61      32.33  
  9 Gallimore, Lana E         11 SCAT-CA                31.52      32.59  
 10 Tran, Caitlyn T           12 SWRD-CA                32.65      33.33  
 11 Mao, Stephanie K          12 UN-03-CA/SCAL          32.53      33.45  
 12 Davis, Alexandra M        11 GSC-CA                 32.62      33.92  
 13 Nenadov, Bella R          12 DA-CA                  34.04      34.21  
RED - Division  
  1 Matvay, Hannah E          12 GSC-CA                 35.96      32.89  
  2 Hazeltine, Kira E         12 SCAL-CA                34.46      33.46  
  3 Paguyo, Kelsey C          11 SWRD-CA                35.15      33.48  
  4 DeMoss, Ruby r            12 Splash-CA              34.87      35.36  
  5 D'Ambra, Reagan A         11 UN-01-CA/GSC           36.40      36.40  
  6 Diaz, Abigail G           11 SCAL-CA                37.26      36.74  
  7 Delgado, Samantha R       11 GSC-CA                 35.44      37.52  
  8 Priddy, Marin J           11 SCAT-CA                37.16      37.99  
  9 Hodge, Sydney G           11 SCAL-CA                36.12      39.80  
WHT - Division  
  1 Hu, Gillian Y             11 SCAL-CA                41.26      34.94  
  2 Suh, Ella G               11 SCAL-CA                39.18      35.61  
  3 Ngo, Sophie E             12 SCAL-CA                37.92      35.97  
  4 Segui, Margo D            11 SEAL-CA                40.02      36.89  
  5 Kho, Kaeli E              12 SCAT-CA                38.11      38.15  
  6 Lugassy, Natalia          12 SCAL-CA                   NT      41.95  
  7 McQuaid, Julie A          11 UN-06-CA/SPLA          44.42      42.04  
  7 Mandoli, Sofia M          11 DA-CA                  47.19      42.04  
  9 Kuld  Nielsen, Liv        12 DA-CA                     NT      42.44  
 10 Camp, Aubrey A            11 SWRD-CA                45.58      44.34  
 11 Schafer, Iris M           11 SCAL-CA                53.06      46.67  
 12 Tennant, Ally N           11 GSC-CA                 52.49      48.13  
 13 Sosa, Emma L              11 SCAL-CA              1:02.07      49.46  
 14 Shenasi, Katherine L      11 SCAL-CA                54.31      49.51  
 15 Sack, Katie R             12 GSC-CA                 53.66      52.33  
 16 De Gree, Monika M         11 SCAT-CA                54.70      52.54  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mann, Allison D           11 SCAL-CA              1:05.50    1:04.32  
                  29.71     1:04.32 (34.61)                                        
  2 Edgar, Elise V            12 SEAL-CA              1:07.73    1:06.01  
                  30.43     1:06.01 (35.58)                                        
  3 Kashima, Kayla M          12 SCAL-CA              1:07.33    1:08.61  
                  32.65     1:08.61 (35.96)                                        
  4 Duncan, Alexia            11 JCCW-CA              1:13.51    1:11.07  
                  34.13     1:11.07 (36.94)                                        
  5 Tarazon, Jessica A        12 SEAL-CA              1:10.69    1:11.25  
                  32.07     1:11.25 (39.18)                                        
  6 Ruacho, Katelyn R         12 SCAL-CA              1:07.99    1:11.44  
                  33.27     1:11.44 (38.17)                                        
  7 Inouye, Taylor M          12 SCAL-CA              1:08.91    1:12.64  
                  34.06     1:12.64 (38.58)                                        
  8 Gallimore, Lana E         11 SCAT-CA              1:12.75    1:13.21  
                  33.76     1:13.21 (39.45)                                        
  9 Wong, Makena J            11 SCAL-CA              1:13.30    1:13.56  
                  34.46     1:13.56 (39.10)                                        
 10 Fleming, Halia J          12 SCAT-CA              1:13.71    1:13.74  
                  33.99     1:13.74 (39.75)                                        
RED - Division  
  1 Rabe, Emilia S            12 SEAL-CA              1:19.29    1:14.90  
                  34.87     1:14.90 (40.03)                                        
  2 Mao, Stephanie K          12 UN-03-CA/SCAL        1:16.22    1:15.08  
                  34.02     1:15.08 (41.06)                                        
  3 Paguyo, Kelsey C          11 SWRD-CA              1:20.05    1:16.87  
                  36.19     1:16.87 (40.68)                                        
  4 Tran, Caitlyn T           12 SWRD-CA              1:16.21    1:17.09  
                  35.53     1:17.09 (41.56)                                        
WHT - Division  
  1 Tufo, Heidi M             11 DA-CA                     NT    1:24.54  
                  38.02     1:24.54 (46.52)                                        
  2 Rinkel, Sara A            11 DA-CA                1:27.17    1:25.36  
                  40.59     1:25.36 (44.77)                                        
  3 Diaz, Abigail G           11 SCAL-CA              1:26.52    1:26.91  
                  39.09     1:26.91 (47.82)                                        
  4 Hodge, Sydney G           11 SCAL-CA              1:28.38    1:28.36  
                  40.20     1:28.36 (48.16)                                        
  5 Yim, Joyce J              11 SCAL-CA              1:38.72    1:29.70  
                  39.20     1:29.70 (50.50)                                        
  6 D'Ambra, Reagan A         11 UN-01-CA/GSC         1:25.11    1:31.35  
                  41.82     1:31.35 (49.53)                                        
  7 Miller, Shay N            11 SCAT-CA              1:30.69    1:31.86  
                  43.69     1:31.86 (48.17)                                        
  8 Popp, Charlotte E         12 SCAC-CA                   NT    1:38.85  
                  44.87     1:38.85 (53.98)                                        
  9 Liddane, Lauren A         12 SCAL-CA              1:33.03    1:41.87  
                  45.31     1:41.87 (56.56)                                        
 10 Van Wormer, Alyssa B      12 SEAL-CA                   NT    1:53.91  
                  48.20   1:53.91 (1:05.71)                                        
 11 Meyers, Carter L          11 SCAL-CA                   NT    1:55.58  
                  52.57   1:55.58 (1:03.01)                                        
 12 Sosa, Emma L              11 SCAL-CA                   NT    1:56.15  
                  52.98   1:56.15 (1:03.17)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kashima, Kayla M          12 SCAL-CA              2:41.62    2:34.16  
                  35.94     1:15.41 (39.47)     1:55.16 (39.75)     2:34.16 (39.00)
  2 Mann, Allison D           11 SCAL-CA              2:29.39    2:34.63  
                  32.57     1:10.66 (38.09)     1:52.24 (41.58)     2:34.63 (42.39)
WHT - Division  
  1 Fleming, Halia J          12 SCAT-CA                   NT    2:42.63  
                  35.30     1:17.22 (41.92)     2:00.26 (43.04)     2:42.63 (42.37)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Edgar, Elise V            12 SEAL-CA              1:05.95    1:05.14  
                  29.18     1:05.14 (35.96)                                        
  2 Mann, Allison D           11 SCAL-CA              1:09.99    1:07.49  
                  30.87     1:07.49 (36.62)                                        
  3 Loo, Kate L               12 SCAT-CA              1:08.78    1:09.14  
                  33.19     1:09.14 (35.95)                                        
  4 Inouye, Taylor M          12 SCAL-CA              1:08.52    1:09.18  
                  33.34     1:09.18 (35.84)                                        
  5 Mao, Stephanie K          12 UN-03-CA/SCAL        1:11.63    1:11.59  
                  33.50     1:11.59 (38.09)                                        
  6 Duncan, Alexia            11 JCCW-CA              1:12.98    1:11.61  
                  33.11     1:11.61 (38.50)                                        
  7 Yu, Margaret L            12 DA-CA                1:13.90    1:11.64  
                  33.07     1:11.64 (38.57)                                        
  8 Tolkachev, Katerina A     11 SCAL-CA              1:13.18    1:13.02  
                  34.25     1:13.02 (38.77)                                        
  9 Toal, Megan E             12 SCAT-CA              1:15.26    1:14.54  
                  34.86     1:14.54 (39.68)                                        
 10 Tran, Caitlyn T           12 SWRD-CA              1:16.69    1:15.08  
                  35.40     1:15.08 (39.68)                                        
 11 Bull, Kailee R            12 SCAT-CA              1:16.97    1:15.59  
                  35.52     1:15.59 (40.07)                                        
 12 Fleming, Halia J          12 SCAT-CA              1:17.21    1:15.64  
                  34.68     1:15.64 (40.96)                                        
 13 Kelly, Gaby M             11 SCAC-CA              1:17.37    1:20.60  
                  37.61     1:20.60 (42.99)                                        
RED - Division  
  1 Suh, Ella G               11 SCAL-CA              1:18.25    1:13.34  
                  34.69     1:13.34 (38.65)                                        
  2 Davis, Alexandra M        11 GSC-CA               1:17.87    1:14.78  
                  33.15     1:14.78 (41.63)                                        
  3 Dohman, Ava C             12 SCAT-CA              1:19.50    1:14.84  
                  34.34     1:14.84 (40.50)                                        
  4 Harvey, Marilyn H         11 SCAL-CA              1:19.71    1:15.77  
                  35.97     1:15.77 (39.80)                                        
  5 Nenadov, Bella R          12 DA-CA                1:18.55    1:15.78  
                  35.25     1:15.78 (40.53)                                        
  6 Gallimore, Lana E         11 SCAT-CA              1:19.47    1:16.16  
                  34.10     1:16.16 (42.06)                                        
  7 D'Ambra, Reagan A         11 UN-01-CA/GSC         1:19.87    1:18.83  
                  37.07     1:18.83 (41.76)                                        
  8 Segui, Margo D            11 SEAL-CA              1:19.48    1:20.42  
                  38.20     1:20.42 (42.22)                                        
  9 Tufo, Heidi M             11 DA-CA                1:22.92    1:20.55  
                  36.42     1:20.55 (44.13)                                        
 10 Priddy, Marin J           11 SCAT-CA              1:18.17    1:22.05  
                  39.17     1:22.05 (42.88)                                        
WHT - Division  
  1 Alfaham, Lolo A           12 SEAL-CA                   NT    1:13.80  
                  33.73     1:13.80 (40.07)                                        
  2 Hu, Gillian Y             11 SCAL-CA              1:25.62    1:20.78  
                  36.56     1:20.78 (44.22)                                        
  3 Maniatogiannis, Anastasi  11 SWRD-CA              1:26.67    1:24.67  
                  38.23     1:24.67 (46.44)                                        
  4 Van Wormer, Alyssa B      12 SEAL-CA              1:45.62    1:26.28  
                  40.71     1:26.28 (45.57)                                        
  5 Yim, Joyce J              11 SCAL-CA              1:29.81    1:26.37  
                  39.18     1:26.37 (47.19)                                        
  6 Rinkel, Sara A            11 DA-CA                1:25.71    1:26.81  
                  39.97     1:26.81 (46.84)                                        
  7 Kulkarni, Anokhi S        11 SEAL-CA              1:31.28    1:27.23  
                  42.77     1:27.23 (44.46)                                        
  8 Liddane, Lauren A         12 SCAL-CA              1:26.48    1:27.32  
                  40.47     1:27.32 (46.85)                                        
  9 Murphy, Deirdre R         12 SCAL-CA                   NT    1:30.38  
                  44.51     1:30.38 (45.87)                                        
 10 Moon, Stacey Y            11 SCAL-CA              1:30.00    1:30.92  
                  44.53     1:30.92 (46.39)                                        
 11 Mercado, Lily A           11 SWRD-CA              1:42.75    1:33.20  
                  43.43     1:33.20 (49.77)                                        
 12 Bakus, Gabriella J        11 DA-CA                1:42.78    1:36.83  
                  45.28     1:36.83 (51.55)                                        
 13 Meyers, Carter L          11 SCAL-CA                   NT    1:42.55  
                  48.04     1:42.55 (54.51)                                        
 14 Collins, Lily A           11 DA-CA                1:49.25    1:47.04  
                  51.07     1:47.04 (55.97)                                        
 15 Tennant, Ally N           11 GSC-CA               1:49.85    1:47.26  
                  52.22     1:47.26 (55.04)                                        
 16 Schafer, Iris M           11 SCAL-CA              1:50.35    1:48.94  
                  51.73     1:48.94 (57.21)                                        
 17 Cochron, Hadley J         11 GSC-CA                    NT    2:00.16  
                  58.86   2:00.16 (1:01.30)                                        
 -- Cooper, Chloe N           11 GSC-CA                    NT         DQ  
                1:00.34        DQ (1:03.45)                                        
 -- Stark, Siena              11 SCAL-CA                   NT         DQ  
                  53.94                                                            
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kopp, Jaden G             12 SCAT-CA              2:21.13    2:20.94  
                  29.91     1:06.33 (36.42)     1:48.97 (42.64)     2:20.94 (31.97)
  2 Loo, Kate L               12 SCAT-CA              2:26.62    2:24.61  
                  32.00     1:10.74 (38.74)     1:51.96 (41.22)     2:24.61 (32.65)
  3 Inouye, Taylor M          12 SCAL-CA              2:27.20    2:27.97  
                  32.44     1:11.53 (39.09)     1:53.56 (42.03)     2:27.97 (34.41)
  4 Tarazon, Jessica A        12 SEAL-CA              2:31.79    2:31.54  
                  32.07     1:10.14 (38.07)     1:56.40 (46.26)     2:31.54 (35.14)
  5 Wong, Makena J            11 SCAL-CA              2:35.66    2:34.28  
                  32.63     1:11.69 (39.06)     1:58.00 (46.31)     2:34.28 (36.28)
  6 Toal, Megan E             12 SCAT-CA              2:36.70    2:38.27  
                  33.18     1:16.03 (42.85)     2:02.28 (46.25)     2:38.27 (35.99)
  7 Tolkachev, Katerina A     11 SCAL-CA              2:38.46    2:39.08  
                  35.70     1:16.77 (41.07)     2:03.95 (47.18)     2:39.08 (35.13)
  8 Hazeltine, Kira E         12 SCAL-CA              2:43.29    2:45.63  
                  36.68     1:18.88 (42.20)     2:08.64 (49.76)     2:45.63 (36.99)
RED - Division  
  1 Nenadov, Bella R          12 DA-CA                2:46.83    2:45.34  
                  34.82     1:17.84 (43.02)     2:09.53 (51.69)     2:45.34 (35.81)
  2 D'Ambra, Reagan A         11 UN-01-CA/GSC         2:54.03    2:48.26  
                  37.38     1:21.07 (43.69)     2:10.74 (49.67)     2:48.26 (37.52)
  3 Hodge, Sydney G           11 SCAL-CA              2:53.88    3:06.94  
                  42.50     1:31.78 (49.28)     2:25.77 (53.99)     3:06.94 (41.17)
 -- Gallimore, Lana E         11 SCAT-CA              2:57.46         DQ  
                  34.61     1:15.06 (40.45)     2:08.85 (53.79)          DQ (36.27)
WHT - Division  
  1 Fleming, Halia J          12 SCAT-CA              3:03.70    2:40.91  
                  34.07     1:15.53 (41.46)     2:05.67 (50.14)     2:40.91 (35.24)
  2 Zajzon, Nora B            12 SEAL-CA                   NT    2:43.37  
                  37.67     1:17.06 (39.39)     2:06.22 (49.16)     2:43.37 (37.15)
  3 DeMoss, Ruby r            12 Splash-CA                 NT    2:49.78  
                  37.55     1:19.09 (41.54)     2:10.48 (51.39)     2:49.78 (39.30)
  4 Liddane, Lauren A         12 SCAL-CA              3:16.03    3:06.06  
                  43.24     1:30.90 (47.66)     2:25.97 (55.07)     3:06.06 (40.09)
 -- Moon, Stacey Y            11 SCAL-CA              3:06.64         DQ  
                  42.76     1:33.48 (50.72)     2:25.69 (52.21)          DQ (41.34)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Socal Aquatics Association-CA  'A'                     NT    1:52.66  
     1) Inouye, Taylor M 12             2) Kashima, Kayla M 12            
     3) Wong, Makena J 11               4) Mann, Allison D 11             
                  27.99       56.69 (28.70)     1:25.80 (29.11)     1:52.66 (26.86)
  2 Socal Aquatics Association-CA  'B'                     NT    1:59.00  
     1) Hazeltine, Kira E 12            2) Ruacho, Katelyn R 12           
     3) Tolkachev, Katerina A 11        4) Mackowiak, Katie L 12          
                                  58.23 ( )     1:28.33 (30.10)     1:59.00 (30.67)
  3 Socal Aquatics Association-CA  'C'                     NT    2:07.39  
     1) Suh, Ella G 11                  2) Harvey, Marilyn H 11           
     3) Diaz, Abigail G 11              4) Hodge, Sydney G 11             
                  29.50     1:01.45 (31.95)     1:33.95 (32.50)     2:07.39 (33.44)
  4 Socal Aquatics Association-CA  'D'                     NT    2:17.22  
     1) Salzman, Bella 12               2) Hu, Gillian Y 11               
     3) Liddane, Lauren A 12            4) Moon, Stacey Y 11              
                  36.63     1:07.62 (30.99)     1:41.19 (33.57)     2:17.22 (36.03)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Socal Aquatics Association-CA  'A'                     NT    2:04.96  
     1) Wong, Makena J 11               2) Inouye, Taylor M 12            
     3) Kashima, Kayla M 12             4) Mann, Allison D 11             
                  31.48     1:06.10 (34.62)     1:37.17 (31.07)     2:04.96 (27.79)
  2 Socal Aquatics Association-CA  'B'                     NT    2:13.81  
     1) Tolkachev, Katerina A 11        2) Harvey, Marilyn H 11           
     3) Ruacho, Katelyn R 12            4) Hazeltine, Kira E 12           
                  34.99     1:13.79 (38.80)     1:44.37 (30.58)     2:13.81 (29.44)
  3 Socal Aquatics Association-CA  'C'                     NT    2:25.79  
     1) Mackowiak, Katie L 12           2) Diaz, Abigail G 11             
     3) Hodge, Sydney G 11              4) Ngo, Sophie E 12               
                  34.96     1:15.94 (40.98)     1:55.39 (39.45)     2:25.79 (30.40)
  4 Socal Aquatics Association-CA  'D'                     NT    2:35.02  
     1) Hu, Gillian Y 11                2) Shenasi, Katherine L 11        
     3) Suh, Ella G 11                  4) Moon, Stacey Y 11              
                  38.10     1:24.47 (46.37)     1:59.46 (34.99)     2:35.02 (35.56)
 
Girls 5-12 50 Yard Butterfly SPLIT REQUEST Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Defabrique, Zoe A          9 SCAT-CA                   NT      40.79  
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Shead, Isabella G         14 SEAL-CA                25.93      26.04  
  2 Higgs, Gabrielle K        13 Splash-CA              26.08      26.09  
  3 Lee, Rachel L             14 SCAL-CA                26.19      26.14  
  4 Gallimore, Maya J         13 SCAT-CA                26.08      26.15  
  5 Cho, Julia E              13 SCAL-CA                26.31      26.61  
  6 Quach, Victoria           14 SEAL-CA                26.70      26.79  
  7 Wong, Kai M               14 SCAL-CA                26.87      26.86  
  8 Jaafar, Sarah             13 SCAT-CA                25.51      26.90  
  9 Nie, Annika Y             13 UN-02-CA/JCCW          26.49      26.97  
  9 Kim, Lauren E             13 SCAL-CA                26.64      26.97  
 11 Buckle, Kaitlin R         13 SEAL-CA                26.86      27.09  
 12 O'Brien, Emily M          13 SCAT-CA                26.78      27.21  
 13 Cho, Kate E               14 SCAL-CA                26.83      27.36  
 14 Ford, Ellie E             14 DA-CA                  26.76      27.45  
 15 Bennett, Julianne K       13 SCAC-CA                27.96      27.68  
 16 Meyer, Jean A             13 JCCW-CA                27.95      27.79  
 17 Stewart, Sophia J         13 JCCW-CA                27.90      27.90  
 18 Averill, Olivia           14 JCCW-CA                26.98      28.15  
 19 Bravo, Lauren M           13 SCAT-CA                27.69      28.34  
 20 Miller, Ella M            13 SCAL-CA                28.95      28.52  
 21 Chaturvedi, Ira           14 JCCW-CA                28.78      28.62  
 22 Quan, Keilani A           13 SCAL-CA                28.85      28.80  
 23 Polk, Emily T             13 SCAC-CA                29.10      28.82  
 23 Dillbeck, Anna K          14 SCAT-CA                28.09      28.82  
 25 Johansson, Chloe V        14 UN-03-CA/SCAL          28.03      28.92  
 26 Tjia, Julia A             13 JCCW-CA                28.94      29.01  
 27 Lawson, Brooke A          13 GSC-CA                 28.81      29.19  
 28 Flynn, Kendall E          13 SCAL-CA                29.12      29.27  
RED - Division  
  1 Griffin, Amy N            13 SCAC-CA                29.63      29.11  
  2 Iwanski, Alina M          14 SCAL-CA                30.55      29.31  
  3 McKenzie, Cici R          13 DA-CA                  29.99      29.73  
  4 Schmidt, Taylor L         13 SCAT-CA                30.66      29.74  
  5 Umemoto, Hana             13 DA-CA                  29.64      29.84  
  6 Hawkes, Savannah E        14 DA-CA                  30.23      29.86  
  7 Brown, Emily J            13 DA-CA                  30.74      30.16  
  8 Garcia, Apria I           13 SCAC-CA                30.01      30.23  
  9 Riley, Maddy M            13 SCAL-CA                30.66      30.30  
 10 Spang, Mia N              14 SCAT-CA                29.44      30.37  
 11 Grinstead, Cassie E       13 GSC-CA                 30.33      30.42  
 12 Le, Tyra l                13 Splash-CA              30.04      30.57  
 13 Powell, Jenna E           13 GSC-CA                 30.84      30.62  
 14 Colitz, Maddy R           13 GSC-CA                 30.07      31.01  
 15 Davies, Morgan G          14 DA-CA                  30.98      31.50  
 16 Karakesis, Gasia T        14 SCAL-CA                30.81      31.63  
 17 Pearson, Lauren A         13 SCAL-CA                30.00      31.66  
 18 Ross, Carly E             14 GSC-CA                 31.71      31.72  
 18 Weber, Rylan A            13 DA-CA                  31.89      31.72  
 20 Lagana, Abby G            13 SCAC-CA                31.86      32.21  
 21 Tully, Keeley S           13 SCAL-CA                31.17      32.78  
 22 Tenenbaum, Heather N      14 GSC-CA                 31.25      33.25  
WHT - Division  
  1 Doelman, Annika M         14 SCAL-CA                   NT      27.79  
  2 Moody, Jenny A            13 GSC-CA                 32.44      32.55  
  3 Lemaitre, Emie            13 UN-CA                     NT      32.75  
  4 Bathaee, Elika N          13 GSC-CA                 33.93      32.77  
  5 Hawkins, Taylin R         13 GSC-CA                 33.26      33.00  
  6 Vaglienty, Priscilla      13 SCAL-CA                32.12      33.42  
  7 Arteaga, Iliana O         13 SCAL-CA                   NT      34.93  
  8 Khanin, Sasha             13 SCAL-CA                37.15      35.08  
  9 Stark, Leila S            14 SCAL-CA                   NT      35.52  
 10 Faustina, Billie M        13 SWRD-CA                35.70      35.90  
 11 Nugent, Chatham A         13 SCAL-CA                39.10      37.39  
 12 Terry, Liz R              13 GSC-CA                 45.09      45.73  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Banos, Samantha A         13 SEAL-CA                57.30      56.70  
                  27.50       56.70 (29.20)                                        
  2 O'Brien, Emily M          13 SCAT-CA                56.79      57.00  
                  27.89       57.00 (29.11)                                        
  3 Cho, Julia E              13 SCAL-CA                57.94      57.32  
                  27.91       57.32 (29.41)                                        
  4 Lee, Rachel L             14 SCAL-CA                57.84      57.77  
                  27.74       57.77 (30.03)                                        
  5 Jaafar, Sarah             13 SCAT-CA                56.12      58.06  
                  27.98       58.06 (30.08)                                        
  6 Buckle, Kaitlin R         13 SEAL-CA                57.64      58.18  
                  28.05       58.18 (30.13)                                        
  7 Gallimore, Maya J         13 SCAT-CA                58.79      59.03  
                  28.14       59.03 (30.89)                                        
  8 Cho, Kate E               14 SCAL-CA                58.35      59.15  
                  28.70       59.15 (30.45)                                        
  9 Bennett, Julianne K       13 SCAC-CA                59.80      59.50  
                  28.98       59.50 (30.52)                                        
 10 Wendlandt, Chloe J        14 DA-CA                  56.87      59.66  
                  28.68       59.66 (30.98)                                        
 11 Stewart, Sophia J         13 JCCW-CA                59.68    1:00.30  
                  29.10     1:00.30 (31.20)                                        
 12 Wong, Kai M               14 SCAL-CA                58.92    1:00.48  
                  29.20     1:00.48 (31.28)                                        
 13 Meyer, Jean A             13 JCCW-CA                59.60    1:00.69  
                  29.43     1:00.69 (31.26)                                        
 14 Gannon, Ella J            14 SEAL-CA                59.61    1:00.71  
                  29.46     1:00.71 (31.25)                                        
 15 Wright, Makenna M         13 SCAL-CA                59.08    1:01.04  
                  29.49     1:01.04 (31.55)                                        
 16 Kim, Lauren E             13 SCAL-CA                59.22    1:01.19  
                  30.29     1:01.19 (30.90)                                        
 17 Dillbeck, Anna K          14 SCAT-CA              1:01.21    1:02.44  
                  29.55     1:02.44 (32.89)                                        
 18 Chaturvedi, Ira           14 JCCW-CA              1:02.53    1:02.48  
                  30.43     1:02.48 (32.05)                                        
 19 Yan, Kristina Z           14 JCCW-CA              1:02.13    1:02.62  
                  29.70     1:02.62 (32.92)                                        
 20 Novak, Makayla M          13 SWRD-CA              1:01.01    1:02.85  
                  30.74     1:02.85 (32.11)                                        
 21 Inouye, Sydney M          14 SCAL-CA              1:01.00    1:03.00  
                  30.55     1:03.00 (32.45)                                        
 22 Church, Sailor K          13 SCAC-CA              1:01.94    1:03.09  
                  30.09     1:03.09 (33.00)                                        
 23 Lawson, Brooke A          13 GSC-CA               1:03.36    1:03.85  
                  30.94     1:03.85 (32.91)                                        
 24 Stinson, Kayli A          13 Splash-CA            1:02.03    1:04.56  
                  30.96     1:04.56 (33.60)                                        
 25 Lemm, Kathryn n           13 Splash-CA            1:02.65    1:05.46  
                  30.61     1:05.46 (34.85)                                        
RED - Division  
  1 Quan, Keilani A           13 SCAL-CA              1:05.04    1:01.80  
                  29.50     1:01.80 (32.30)                                        
  2 Schneider, Ella N         13 SCAT-CA              1:06.67    1:02.31  
                  30.39     1:02.31 (31.92)                                        
  3 Griffin, Amy N            13 SCAC-CA              1:04.14    1:04.17  
                  30.64     1:04.17 (33.53)                                        
  4 Tjia, Julia A             13 JCCW-CA              1:03.69    1:04.23  
                  31.03     1:04.23 (33.20)                                        
  5 Flynn, Kendall E          13 SCAL-CA              1:04.92    1:04.59  
                  31.44     1:04.59 (33.15)                                        
  6 Garabedian, Lisa A        14 SCAL-CA              1:07.42    1:05.14  
                  31.71     1:05.14 (33.43)                                        
  7 Garcia, Apria I           13 SCAC-CA              1:05.59    1:06.11  
                  31.89     1:06.11 (34.22)                                        
  8 Umemoto, Hana             13 DA-CA                1:05.37    1:06.51  
                  31.61     1:06.51 (34.90)                                        
  9 Brown, Emily J            13 DA-CA                1:08.52    1:06.95  
                  32.83     1:06.95 (34.12)                                        
 10 Riley, Maddy M            13 SCAL-CA              1:08.16    1:08.02  
                  31.87     1:08.02 (36.15)                                        
 11 Colitz, Maddy R           13 GSC-CA               1:05.94    1:09.06  
                  30.46     1:09.06 (38.60)                                        
 12 Weber, Rylan A            13 DA-CA                1:08.10    1:10.52  
                  34.10     1:10.52 (36.42)                                        
 13 Pearson, Lauren A         13 SCAL-CA              1:06.53    1:10.58  
                  33.39     1:10.58 (37.19)                                        
 14 Tenenbaum, Heather N      14 GSC-CA               1:08.24    1:11.19  
                  33.38     1:11.19 (37.81)                                        
WHT - Division  
  1 Doelman, Annika M         14 SCAL-CA                   NT      58.38  
                  28.00       58.38 (30.38)                                        
  2 Lagana, Abby G            13 SCAC-CA              1:09.17    1:08.90  
                  33.32     1:08.90 (35.58)                                        
  3 Karakesis, Gasia T        14 SCAL-CA              1:12.78    1:09.43  
                  33.89     1:09.43 (35.54)                                        
  4 Tully, Keeley S           13 SCAL-CA              1:12.47    1:09.78  
                  33.84     1:09.78 (35.94)                                        
  5 Vaglienty, Priscilla      13 SCAL-CA              1:12.08    1:11.82  
                  34.01     1:11.82 (37.81)                                        
  6 Brazier, Chelsea A        14 SEAL-CA              1:18.99    1:11.87  
                  34.27     1:11.87 (37.60)                                        
  7 Rodriguez, Bella R        14 SEAL-CA                   NT    1:12.31  
                  33.63     1:12.31 (38.68)                                        
  8 Joyce, Madeline E         13 SCAC-CA              1:11.31    1:12.83  
                  35.35     1:12.83 (37.48)                                        
  9 Lemaitre, Emie            13 UN-CA                     NT    1:13.58  
                  35.82     1:13.58 (37.76)                                        
 10 Ross, Carly E             14 GSC-CA               1:12.53    1:14.87  
                  35.74     1:14.87 (39.13)                                        
 11 Montgomery, Cami G        13 GSC-CA               1:10.03    1:14.91  
                  35.12     1:14.91 (39.79)                                        
 12 Ammari, Sarah K           13 SCAL-CA                   NT    1:17.27  
                  35.94     1:17.27 (41.33)                                        
 13 Nygaard, Anya G           13 DA-CA                1:23.15    1:23.81  
                  37.63     1:23.81 (46.18)                                        
 14 Headrick, Kaitlyn J       13 SCAL-CA                   NT    1:36.16  
                  44.85     1:36.16 (51.31)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Shead, Isabella G         14 SEAL-CA              1:59.32    2:00.19  
                  27.37       57.86 (30.49)     1:29.25 (31.39)     2:00.19 (30.94)
  2 O'Brien, Emily M          13 SCAT-CA              1:59.90    2:02.81  
                  28.62       59.73 (31.11)     1:31.57 (31.84)     2:02.81 (31.24)
  3 Wendlandt, Chloe J        14 DA-CA                1:57.97    2:03.19  
                  27.91       59.04 (31.13)     1:31.17 (32.13)     2:03.19 (32.02)
  4 Banos, Samantha A         13 SEAL-CA              2:04.23    2:03.73  
                  28.61       59.92 (31.31)     1:31.86 (31.94)     2:03.73 (31.87)
  5 Cho, Kate E               14 SCAL-CA              2:06.31    2:06.63  
                  29.83     1:02.23 (32.40)     1:34.61 (32.38)     2:06.63 (32.02)
  6 Lee, Rachel L             14 SCAL-CA              2:06.68    2:07.44  
                  29.48     1:01.93 (32.45)     1:34.71 (32.78)     2:07.44 (32.73)
  7 Stewart, Sophia J         13 JCCW-CA              2:08.62    2:07.98  
                  29.46     1:01.99 (32.53)     1:35.01 (33.02)     2:07.98 (32.97)
  8 Wong, Kai M               14 SCAL-CA              2:08.49    2:08.41  
                  29.89     1:02.39 (32.50)     1:35.59 (33.20)     2:08.41 (32.82)
  9 Wright, Makenna M         13 SCAL-CA              2:05.38    2:09.51  
                  30.37     1:03.32 (32.95)     1:36.60 (33.28)     2:09.51 (32.91)
 10 Smith, Andrea K           14 UN-03-CA/SCAL        2:15.84    2:10.15  
                  29.68     1:02.89 (33.21)     1:36.70 (33.81)     2:10.15 (33.45)
 11 Higgs, Gabrielle K        13 Splash-CA            2:09.61    2:10.64  
                  29.33     1:02.97 (33.64)     1:37.06 (34.09)     2:10.64 (33.58)
 12 Jaafar, Sarah             13 SCAT-CA              2:06.61    2:10.97  
                  29.95     1:02.61 (32.66)     1:36.51 (33.90)     2:10.97 (34.46)
 13 Meyer, Jean A             13 JCCW-CA              2:14.76    2:12.07  
                  30.65     1:04.18 (33.53)     1:38.26 (34.08)     2:12.07 (33.81)
 14 Gannon, Ella J            14 SEAL-CA              2:10.11    2:12.63  
                  30.07     1:03.30 (33.23)     1:37.08 (33.78)     2:12.63 (35.55)
 15 Johansson, Chloe V        14 UN-03-CA/SCAL        2:14.22    2:12.78  
                  30.99     1:05.06 (34.07)     1:39.05 (33.99)     2:12.78 (33.73)
 16 Mackowiak, Lizzie M       14 SCAL-CA              2:04.77    2:13.33  
                  30.63     1:04.40 (33.77)     1:38.54 (34.14)     2:13.33 (34.79)
 17 Segui, Maxime D           13 SEAL-CA              2:11.56    2:13.55  
                  31.30     1:05.29 (33.99)     1:39.93 (34.64)     2:13.55 (33.62)
 18 Novak, Makayla M          13 SWRD-CA              2:13.79    2:14.20  
                  32.19     1:06.65 (34.46)     1:41.28 (34.63)     2:14.20 (32.92)
 19 Dillbeck, Anna K          14 SCAT-CA              2:13.39    2:14.38  
                  30.07     1:03.61 (33.54)     1:38.89 (35.28)     2:14.38 (35.49)
 20 Inouye, Sydney M          14 SCAL-CA              2:12.50    2:15.68  
                  31.78     1:06.10 (34.32)     1:41.91 (35.81)     2:15.68 (33.77)
 21 Bravo, Lauren M           13 SCAT-CA              2:12.32    2:15.97  
                  31.23     1:05.79 (34.56)     1:41.20 (35.41)     2:15.97 (34.77)
 22 Chaturvedi, Ira           14 JCCW-CA              2:14.61    2:18.96  
                  31.39     1:06.51 (35.12)     1:43.20 (36.69)     2:18.96 (35.76)
 -- Polk, Emily T             13 SCAC-CA              2:10.82         DQ  
                  30.88     1:04.17 (33.29)     1:37.69 (33.52)          DQ (31.80)
RED - Division  
  1 Nie, Annika Y             13 UN-02-CA/JCCW        2:16.14    2:07.87  
                  29.00     1:01.98 (32.98)     1:35.83 (33.85)     2:07.87 (32.04)
  2 Quan, Keilani A           13 SCAL-CA              2:17.47    2:16.16  
                  30.19     1:03.82 (33.63)     1:39.57 (35.75)     2:16.16 (36.59)
  3 Lawson, Brooke A          13 GSC-CA               2:22.35    2:17.37  
                  31.51     1:07.04 (35.53)     1:42.93 (35.89)     2:17.37 (34.44)
  4 Umemoto, Hana             13 DA-CA                2:18.71    2:21.86  
                  31.89     1:07.47 (35.58)     1:44.68 (37.21)     2:21.86 (37.18)
  5 Iwanski, Alina M          14 SCAL-CA              2:28.28    2:22.15  
                  31.39     1:07.22 (35.83)     1:45.30 (38.08)     2:22.15 (36.85)
  6 Tjia, Julia A             13 JCCW-CA              2:18.36    2:23.87  
                  31.26     1:07.30 (36.04)     1:45.88 (38.58)     2:23.87 (37.99)
  7 Weber, Rylan A            13 DA-CA                2:27.51    2:26.39  
                  33.42     1:11.46 (38.04)     1:50.35 (38.89)     2:26.39 (36.04)
  8 Davies, Morgan G          14 DA-CA                2:26.05    2:27.21  
                  33.13     1:10.78 (37.65)     1:49.53 (38.75)     2:27.21 (37.68)
  9 McKenzie, Cici R          13 DA-CA                2:26.21    2:28.46  
                  33.67     1:11.52 (37.85)     1:50.53 (39.01)     2:28.46 (37.93)
 10 Colitz, Maddy R           13 GSC-CA               2:26.32    2:34.36  
                  33.89     1:14.75 (40.86)     1:56.95 (42.20)     2:34.36 (37.41)
WHT - Division  
  1 Doelman, Annika M         14 SCAL-CA                   NT    2:09.62  
                  29.67     1:02.42 (32.75)     1:36.41 (33.99)     2:09.62 (33.21)
  2 Ford, Ellie E             14 DA-CA                     NT    2:12.25  
                  29.65     1:02.38 (32.73)     1:36.21 (33.83)     2:12.25 (36.04)
  3 Gillissen, Danny J        14 Splash-CA            2:30.26    2:25.03  
                  32.25     1:09.57 (37.32)     1:48.31 (38.74)     2:25.03 (36.72)
  4 Lagana, Abby G            13 SCAC-CA              2:32.35    2:27.09  
                  35.04     1:12.99 (37.95)     1:50.64 (37.65)     2:27.09 (36.45)
  5 Hawkes, Savannah E        14 DA-CA                2:30.06    2:27.72  
                  31.88     1:09.60 (37.72)     1:49.51 (39.91)     2:27.72 (38.21)
  6 Grinstead, Cassie E       13 GSC-CA               2:32.32    2:31.35  
                  35.17     1:15.20 (40.03)     1:54.90 (39.70)     2:31.35 (36.45)
  7 Moody, Jenny A            13 GSC-CA               2:33.61    2:32.09  
                  36.45     1:15.16 (38.71)     1:54.95 (39.79)     2:32.09 (37.14)
  8 Riley, Maddy M            13 SCAL-CA              2:29.05    2:32.47  
                  34.23     1:13.63 (39.40)     1:54.46 (40.83)     2:32.47 (38.01)
  9 Powell, Jenna E           13 GSC-CA               2:33.61    2:37.29  
                  35.95     1:15.50 (39.55)     1:56.22 (40.72)     2:37.29 (41.07)
 10 Hawkins, Taylin R         13 GSC-CA               2:52.06    2:37.88  
                  35.36     1:16.07 (40.71)     1:57.19 (41.12)     2:37.88 (40.69)
 11 Lemaitre, Emie            13 UN-CA                     NT    2:40.36  
                  34.55     1:14.24 (39.69)     1:57.33 (43.09)     2:40.36 (43.03)
 12 Ross, Carly E             14 GSC-CA               2:43.59    2:40.69  
                  36.22     1:18.79 (42.57)     2:01.19 (42.40)     2:40.69 (39.50)
 13 Tenenbaum, Heather N      14 GSC-CA               2:35.91    2:41.73  
                  37.08     1:18.72 (41.64)     2:01.50 (42.78)     2:41.73 (40.23)
 14 Arteaga, Iliana O         13 SCAL-CA              2:49.60    2:45.57  
                  36.92     1:17.89 (40.97)     2:01.92 (44.03)     2:45.57 (43.65)
 15 Montgomery, Cami G        13 GSC-CA               2:35.02    2:46.26  
                  36.70     1:18.49 (41.79)     2:02.58 (44.09)     2:46.26 (43.68)
 16 Bathaee, Elika N          13 GSC-CA               2:46.32    2:47.27  
                  36.60     1:19.00 (42.40)     2:04.12 (45.12)     2:47.27 (43.15)
 17 Khanin, Sasha             13 SCAL-CA                   NT    2:55.38  
                  38.97     1:23.80 (44.83)     2:09.74 (45.94)     2:55.38 (45.64)
 18 Faustina, Billie M        13 SWRD-CA              3:14.04    2:58.42  
                  39.52     1:24.79 (45.27)     2:12.82 (48.03)     2:58.42 (45.60)
 19 Nugent, Chatham A         13 SCAL-CA                   NT    3:03.64  
                  40.64     1:26.09 (45.45)     2:16.28 (50.19)     3:03.64 (47.36)
 20 Stark, Leila S            14 SCAL-CA                   NT    3:10.01  
                  41.36     1:31.12 (49.76)     2:22.21 (51.09)     3:10.01 (47.80)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 O'Brien, Emily M          13 SCAT-CA              1:02.43    1:03.36  
                  31.26     1:03.36 (32.10)                                        
  2 Cho, Julia E              13 SCAL-CA              1:02.60    1:04.36  
                  31.84     1:04.36 (32.52)                                        
  3 Bennett, Julianne K       13 SCAC-CA              1:05.58    1:05.99  
                  32.66     1:05.99 (33.33)                                        
  4 Bertel, Emma R            13 SWRD-CA              1:07.04    1:06.48  
                  32.49     1:06.48 (33.99)                                        
  5 Cho, Kate E               14 SCAL-CA              1:09.67    1:06.58  
                  32.49     1:06.58 (34.09)                                        
  6 Stewart, Sophia J         13 JCCW-CA              1:06.62    1:07.00  
                  32.44     1:07.00 (34.56)                                        
  7 Meyer, Jean A             13 JCCW-CA              1:07.02    1:09.02  
                  33.66     1:09.02 (35.36)                                        
  8 Lee, Rachel L             14 SCAL-CA              1:08.37    1:09.35  
                  33.69     1:09.35 (35.66)                                        
  9 Buckle, Kaitlin R         13 SEAL-CA              1:11.49    1:09.37  
                  33.78     1:09.37 (35.59)                                        
 10 Kim, Lauren E             13 SCAL-CA              1:07.53    1:09.64  
                  34.62     1:09.64 (35.02)                                        
 11 Wendlandt, Chloe J        14 DA-CA                1:06.22    1:10.36  
                  34.24     1:10.36 (36.12)                                        
 12 Jaafar, Sarah             13 SCAT-CA              1:07.23    1:10.60  
                  34.66     1:10.60 (35.94)                                        
 13 Segui, Maxime D           13 SEAL-CA              1:12.08    1:10.92  
                  35.12     1:10.92 (35.80)                                        
 14 Stinson, Kayli A          13 Splash-CA            1:07.15    1:11.14  
                  33.98     1:11.14 (37.16)                                        
 15 Yan, Kristina Z           14 JCCW-CA              1:09.56    1:11.16  
                  34.53     1:11.16 (36.63)                                        
 16 Gallimore, Maya J         13 SCAT-CA              1:06.13    1:11.78  
                  34.46     1:11.78 (37.32)                                        
 17 Gannon, Ella J            14 SEAL-CA              1:08.81    1:12.18  
                  34.61     1:12.18 (37.57)                                        
 18 Chaturvedi, Ira           14 JCCW-CA              1:12.90    1:12.24  
                  34.74     1:12.24 (37.50)                                        
 19 Inouye, Sydney M          14 SCAL-CA              1:11.83    1:15.35  
                  37.44     1:15.35 (37.91)                                        
 20 Umemoto, Hana             13 DA-CA                1:13.55    1:15.78  
                  37.08     1:15.78 (38.70)                                        
 21 Lemm, Kathryn n           13 Splash-CA            1:11.10    1:16.02  
                  36.90     1:16.02 (39.12)                                        
RED - Division  
  1 Church, Sailor K          13 SCAC-CA              1:17.39    1:13.03  
                  34.94     1:13.03 (38.09)                                        
  2 Quan, Keilani A           13 SCAL-CA              1:20.94    1:14.79  
                  36.93     1:14.79 (37.86)                                        
  3 Chen, Eileen F            13 SCAL-CA              1:16.75    1:14.81  
                  36.96     1:14.81 (37.85)                                        
  4 Novak, Makayla M          13 SWRD-CA              1:15.30    1:15.45  
                  37.32     1:15.45 (38.13)                                        
  5 Schneider, Ella N         13 SCAT-CA              1:20.41    1:16.33  
                  37.29     1:16.33 (39.04)                                        
  6 Tjia, Julia A             13 JCCW-CA              1:16.95    1:17.08  
                  37.15     1:17.08 (39.93)                                        
  7 Spang, Mia N              14 SCAT-CA              1:20.59    1:18.28  
                  38.18     1:18.28 (40.10)                                        
  8 Garcia, Apria I           13 SCAC-CA              1:19.43    1:19.07  
                  39.07     1:19.07 (40.00)                                        
  9 Brown, Emily J            13 DA-CA                1:20.61    1:19.59  
                  39.13     1:19.59 (40.46)                                        
 10 Vaglienty, Priscilla      13 SCAL-CA              1:19.71    1:20.32  
                  38.92     1:20.32 (41.40)                                        
 11 Colitz, Maddy R           13 GSC-CA               1:16.33    1:20.93  
                  38.90     1:20.93 (42.03)                                        
WHT - Division  
  1 Doelman, Annika M         14 SCAL-CA                   NT    1:13.46  
                  33.19     1:13.46 (40.27)                                        
  2 Gillissen, Danny J        14 Splash-CA            1:23.33    1:15.98  
                  35.81     1:15.98 (40.17)                                        
  3 Griffin, Amy N            13 SCAC-CA                   NT    1:17.74  
                  38.06     1:17.74 (39.68)                                        
  4 Riley, Maddy M            13 SCAL-CA              1:21.22    1:19.62  
                  38.72     1:19.62 (40.90)                                        
  5 Rodriguez, Bella R        14 SEAL-CA                   NT    1:21.43  
                  39.41     1:21.43 (42.02)                                        
  6 Lagana, Abby G            13 SCAC-CA              1:21.79    1:22.39  
                  40.44     1:22.39 (41.95)                                        
  7 Ross, Carly E             14 GSC-CA               1:22.90    1:23.26  
                  41.16     1:23.26 (42.10)                                        
  8 Tully, Keeley S           13 SCAL-CA              1:27.83    1:23.32  
                  40.13     1:23.32 (43.19)                                        
  9 Weber, Rylan A            13 DA-CA                1:23.64    1:24.21  
                  41.20     1:24.21 (43.01)                                        
 10 Montgomery, Cami G        13 GSC-CA               1:23.73    1:25.21  
                  40.30     1:25.21 (44.91)                                        
 11 Brazier, Chelsea A        14 SEAL-CA                   NT    1:30.50  
                  43.27     1:30.50 (47.23)                                        
 12 Joyce, Madeline E         13 SCAC-CA                   NT    1:31.13  
                  44.56     1:31.13 (46.57)                                        
 13 Nygaard, Anya G           13 DA-CA                1:34.92    1:33.10  
                  45.13     1:33.10 (47.97)                                        
 -- Headrick, Kaitlyn J       13 SCAL-CA                   NT         DQ  
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 O'Brien, Emily M          13 SCAT-CA              2:15.42    2:14.27  
                  32.76     1:06.83 (34.07)     1:41.21 (34.38)     2:14.27 (33.06)
  2 Bennett, Julianne K       13 SCAC-CA              2:19.78    2:18.16  
                  33.21     1:08.53 (35.32)     1:44.27 (35.74)     2:18.16 (33.89)
  3 Stewart, Sophia J         13 JCCW-CA              2:36.57    2:22.26  
                  32.92     1:09.02 (36.10)     1:46.55 (37.53)     2:22.26 (35.71)
  4 Nie, Annika Y             13 UN-02-CA/JCCW        2:24.87    2:22.54  
                  33.50     1:09.24 (35.74)     1:46.11 (36.87)     2:22.54 (36.43)
  5 Cho, Julia E              13 SCAL-CA              2:17.97    2:23.17  
                  34.27     1:10.53 (36.26)     1:47.16 (36.63)     2:23.17 (36.01)
  6 Smith, Andrea K           14 UN-03-CA/SCAL        2:26.78    2:24.28  
                  34.26     1:10.91 (36.65)     1:48.01 (37.10)     2:24.28 (36.27)
  7 Wang, Iris                13 SCAL-CA              2:27.51    2:25.62  
                  34.05     1:11.01 (36.96)     1:48.44 (37.43)     2:25.62 (37.18)
  8 Mackowiak, Lizzie M       14 SCAL-CA              2:32.53    2:25.71  
                  33.42     1:10.33 (36.91)     1:47.52 (37.19)     2:25.71 (38.19)
  9 Cho, Kate E               14 SCAL-CA              2:26.93    2:25.82  
                  35.08     1:11.93 (36.85)     1:49.93 (38.00)     2:25.82 (35.89)
 10 Wendlandt, Chloe J        14 DA-CA                2:17.48    2:26.08  
                  34.45     1:11.58 (37.13)     1:48.96 (37.38)     2:26.08 (37.12)
 11 Polk, Emily T             13 SCAC-CA              2:25.60    2:26.52  
                  34.65     1:11.89 (37.24)     1:49.78 (37.89)     2:26.52 (36.74)
 12 Meyer, Jean A             13 JCCW-CA              2:26.43    2:27.17  
                  35.51     1:13.08 (37.57)     1:50.92 (37.84)     2:27.17 (36.25)
 13 Gallimore, Maya J         13 SCAT-CA              2:25.17    2:27.91  
                  36.11     1:14.23 (38.12)     1:52.04 (37.81)     2:27.91 (35.87)
 14 Kim, Lauren E             13 SCAL-CA              2:31.71    2:29.73  
                  35.68     1:13.60 (37.92)     1:52.04 (38.44)     2:29.73 (37.69)
 15 Averill, Olivia           14 JCCW-CA              2:30.83    2:30.16  
                  35.19     1:13.47 (38.28)     1:51.91 (38.44)     2:30.16 (38.25)
 16 Jaafar, Sarah             13 SCAT-CA              2:30.90    2:31.77  
                  36.07     1:14.81 (38.74)     1:53.88 (39.07)     2:31.77 (37.89)
 17 Higgs, Gabrielle K        13 Splash-CA            2:27.27    2:31.94  
                  35.32     1:13.77 (38.45)     1:53.55 (39.78)     2:31.94 (38.39)
 18 Umemoto, Hana             13 DA-CA                2:34.61    2:39.12  
                  37.65     1:17.74 (40.09)     1:59.12 (41.38)     2:39.12 (40.00)
 19 Le, Tyra l                13 Splash-CA            2:39.57    2:44.79  
                  38.71     1:21.14 (42.43)     2:04.60 (43.46)     2:44.79 (40.19)
RED - Division  
  1 Bravo, Lauren M           13 SCAT-CA              2:43.18    2:32.59  
                  36.42     1:15.47 (39.05)     1:54.28 (38.81)     2:32.59 (38.31)
  2 Hawkes, Savannah E        14 DA-CA                2:51.11    2:45.94  
                  38.92     1:21.67 (42.75)     2:05.59 (43.92)     2:45.94 (40.35)
  3 Colitz, Maddy R           13 GSC-CA               2:45.34    2:49.25  
                  38.67     1:23.35 (44.68)     2:07.81 (44.46)     2:49.25 (41.44)
  4 Chen, Eileen F            13 SCAL-CA              2:45.87    2:51.04  
                  40.53     1:23.60 (43.07)     2:07.18 (43.58)     2:51.04 (43.86)
  5 Iwanski, Alina M          14 SCAL-CA              2:53.74    2:54.37  
                  41.05     1:24.64 (43.59)     2:09.79 (45.15)     2:54.37 (44.58)
WHT - Division  
  1 Spang, Mia N              14 SCAT-CA                   NT    2:41.63  
                  38.86     1:20.14 (41.28)     2:02.86 (42.72)     2:41.63 (38.77)
  2 Grinstead, Cassie E       13 GSC-CA               2:57.18    2:49.77  
                  39.97     1:25.03 (45.06)     2:09.08 (44.05)     2:49.77 (40.69)
  3 Riley, Maddy M            13 SCAL-CA                   NT    2:55.24  
                  42.02     1:27.68 (45.66)     2:14.49 (46.81)     2:55.24 (40.75)
  4 Tully, Keeley S           13 SCAL-CA              3:13.58    2:55.41  
                  40.84     1:26.11 (45.27)     2:11.65 (45.54)     2:55.41 (43.76)
  5 Brown, Emily J            13 DA-CA                     NT    2:58.11  
                                                    2:58.27 ( )         2:58.11 ( )
 -- Faustina, Billie M        13 SWRD-CA                   NT         DQ  
                                1:38.96 ( )     2:33.15 (54.19)          DQ (52.07)
 -- Bathaee, Elika N          13 GSC-CA               3:19.08         DQ  
                  44.59     1:33.47 (48.88)     2:24.39 (50.92)          DQ (46.19)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lee, Rachel L             14 SCAL-CA              1:08.85    1:10.02  
                  32.74     1:10.02 (37.28)                                        
  2 Tran, Sarah T             13 SWRD-CA              1:10.14    1:10.82  
                  33.90     1:10.82 (36.92)                                        
  3 Buckle, Kaitlin R         13 SEAL-CA              1:11.70    1:11.84  
                  34.31     1:11.84 (37.53)                                        
  4 Gillissen, Danny J        14 Splash-CA            1:13.81    1:16.06  
                  35.33     1:16.06 (40.73)                                        
  5 Wright, Makenna M         13 SCAL-CA              1:12.10    1:16.33  
                  36.32     1:16.33 (40.01)                                        
  6 Chaturvedi, Ira           14 JCCW-CA              1:16.39    1:16.57  
                  36.57     1:16.57 (40.00)                                        
  7 Yan, Kristina Z           14 JCCW-CA              1:15.96    1:17.37  
                  36.76     1:17.37 (40.61)                                        
  8 Flynn, Kendall E          13 SCAL-CA              1:17.79    1:17.65  
                  37.25     1:17.65 (40.40)                                        
  9 Meyer, Jean A             13 JCCW-CA              1:14.60    1:17.69  
                  37.94     1:17.69 (39.75)                                        
 10 Cho, Kate E               14 SCAL-CA              1:17.12    1:17.95  
                  37.44     1:17.95 (40.51)                                        
 11 Wong, Kai M               14 SCAL-CA              1:16.11    1:18.08  
                  37.04     1:18.08 (41.04)                                        
 12 Quan, Keilani A           13 SCAL-CA              1:18.01    1:18.71  
                  36.94     1:18.71 (41.77)                                        
 13 Segui, Maxime D           13 SEAL-CA              1:20.39    1:21.19  
                  38.37     1:21.19 (42.82)                                        
 14 Tjia, Julia A             13 JCCW-CA              1:22.21    1:21.86  
                  39.07     1:21.86 (42.79)                                        
 15 Riley, Maddy M            13 SCAL-CA              1:22.46    1:22.75  
                  39.07     1:22.75 (43.68)                                        
 16 Weber, Rylan A            13 DA-CA                1:22.23    1:22.82  
                  39.03     1:22.82 (43.79)                                        
 17 Inouye, Sydney M          14 SCAL-CA              1:22.30    1:23.04  
                  39.70     1:23.04 (43.34)                                        
 18 Umemoto, Hana             13 DA-CA                1:21.88    1:23.64  
                  39.67     1:23.64 (43.97)                                        
 19 Stinson, Kayli A          13 Splash-CA            1:23.33    1:23.75  
                  39.93     1:23.75 (43.82)                                        
 20 Karakesis, Gasia T        14 SCAL-CA              1:22.94    1:24.74  
                  40.97     1:24.74 (43.77)                                        
RED - Division  
  1 Miller, Ella M            13 SCAL-CA              1:28.63    1:22.96  
                  40.33     1:22.96 (42.63)                                        
  2 Lawson, Brooke A          13 GSC-CA               1:23.63    1:25.70  
                  41.29     1:25.70 (44.41)                                        
  3 Schneider, Ella N         13 SCAT-CA              1:27.72    1:26.91  
                  41.71     1:26.91 (45.20)                                        
  4 Garabedian, Lisa A        14 SCAL-CA              1:28.46    1:27.62  
                  42.67     1:27.62 (44.95)                                        
  5 Tully, Keeley S           13 SCAL-CA              1:27.30    1:27.88  
                  42.47     1:27.88 (45.41)                                        
  6 Colitz, Maddy R           13 GSC-CA               1:25.58    1:27.99  
                  42.12     1:27.99 (45.87)                                        
  7 Chen, Eileen F            13 SCAL-CA              1:28.95    1:30.41  
                  43.51     1:30.41 (46.90)                                        
  8 Pearson, Lauren A         13 SCAL-CA              1:28.51    1:31.31  
                  43.11     1:31.31 (48.20)                                        
  9 Vaglienty, Priscilla      13 SCAL-CA              1:29.53    1:31.50  
                  42.32     1:31.50 (49.18)                                        
 10 Joyce, Madeline E         13 SCAC-CA              1:29.54    1:32.55  
                  43.91     1:32.55 (48.64)                                        
WHT - Division  
  1 Rodriguez, Bella R        14 SEAL-CA                   NT    1:28.75  
                  41.80     1:28.75 (46.95)                                        
  2 Garcia, Apria I           13 SCAC-CA              1:36.47    1:32.74  
                  43.92     1:32.74 (48.82)                                        
  3 Montgomery, Cami G        13 GSC-CA               1:31.67    1:33.61  
                  44.08     1:33.61 (49.53)                                        
  4 Ammari, Sarah K           13 SCAL-CA              1:40.78    1:34.14  
                  45.10     1:34.14 (49.04)                                        
  5 Ross, Carly E             14 GSC-CA               1:35.46    1:38.34  
                  46.69     1:38.34 (51.65)                                        
  6 Headrick, Kaitlyn J       13 SCAL-CA                   NT    1:45.00  
                  49.45     1:45.00 (55.55)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Cho, Julia E              13 SCAL-CA              2:39.00    2:38.06  
                  36.96     1:17.58 (40.62)     1:58.80 (41.22)     2:38.06 (39.26)
  2 Flynn, Kendall E          13 SCAL-CA              2:47.64    2:42.93  
                  37.26     1:19.89 (42.63)     2:02.79 (42.90)     2:42.93 (40.14)
  2 Wright, Makenna M         13 SCAL-CA              2:41.89    2:42.93  
                  37.05     1:19.00 (41.95)     2:01.72 (42.72)     2:42.93 (41.21)
  4 Smith, Andrea K           14 UN-03-CA/SCAL        2:46.91    2:44.18  
                  36.75     1:18.34 (41.59)     2:01.13 (42.79)     2:44.18 (43.05)
  5 Averill, Olivia           14 JCCW-CA              2:46.65    2:45.75  
                  36.85     1:18.74 (41.89)     2:02.57 (43.83)     2:45.75 (43.18)
  6 Gillissen, Danny J        14 Splash-CA            2:50.44    2:46.67  
                  37.12     1:20.12 (43.00)     2:04.36 (44.24)     2:46.67 (42.31)
  7 Kim, Lauren E             13 SCAL-CA              2:51.52    2:47.22  
                  37.39     1:20.20 (42.81)     2:03.42 (43.22)     2:47.22 (43.80)
  8 Quan, Keilani A           13 SCAL-CA              2:52.79    2:51.52  
                  38.46     1:22.15 (43.69)     2:06.32 (44.17)     2:51.52 (45.20)
  9 Le, Tyra l                13 Splash-CA            2:50.19    2:51.96  
                  38.57     1:22.46 (43.89)     2:07.51 (45.05)     2:51.96 (44.45)
 10 Gannon, Ella J            14 SEAL-CA              2:41.99    2:52.51  
                  38.55     1:22.19 (43.64)     2:07.21 (45.02)     2:52.51 (45.30)
 11 Wang, Iris                13 SCAL-CA              2:58.74    2:53.11  
                  39.94     1:24.46 (44.52)     2:08.63 (44.17)     2:53.11 (44.48)
 12 Tjia, Julia A             13 JCCW-CA              2:53.82    2:53.16  
                  39.18     1:23.42 (44.24)     2:08.56 (45.14)     2:53.16 (44.60)
 13 Segui, Maxime D           13 SEAL-CA              2:48.33    2:54.74  
                  39.65     1:23.06 (43.41)     2:08.21 (45.15)     2:54.74 (46.53)
 14 Inouye, Sydney M          14 SCAL-CA              3:01.66    2:55.37  
                  40.66     1:26.53 (45.87)     2:11.65 (45.12)     2:55.37 (43.72)
 15 Dillbeck, Anna K          14 SCAT-CA              3:00.24    2:55.45  
                  39.51     1:24.13 (44.62)     2:09.73 (45.60)     2:55.45 (45.72)
 16 Weber, Rylan A            13 DA-CA                3:00.04    2:59.25  
                  40.71     1:26.53 (45.82)     2:13.79 (47.26)     2:59.25 (45.46)
 17 Johansson, Chloe V        14 UN-03-CA/SCAL        2:56.93    3:00.19  
                  41.43     1:26.99 (45.56)     2:13.60 (46.61)     3:00.19 (46.59)
 18 Karakesis, Gasia T        14 SCAL-CA              3:01.06    3:02.40  
                  41.08     1:28.84 (47.76)     2:16.19 (47.35)     3:02.40 (46.21)
RED - Division  
  1 Iwanski, Alina M          14 SCAL-CA              3:07.40    3:04.28  
                  41.12     1:27.00 (45.88)     2:15.78 (48.78)     3:04.28 (48.50)
  2 Riley, Maddy M            13 SCAL-CA              3:05.31    3:04.48  
                  41.02     1:29.29 (48.27)     2:17.80 (48.51)     3:04.48 (46.68)
  3 Lawson, Brooke A          13 GSC-CA               3:04.50    3:05.01  
                  43.97     1:31.57 (47.60)     2:18.95 (47.38)     3:05.01 (46.06)
  4 Chen, Eileen F            13 SCAL-CA              3:10.54    3:08.84  
                  42.55     1:29.99 (47.44)     2:19.81 (49.82)     3:08.84 (49.03)
  5 McKenzie, Cici R          13 DA-CA                3:09.75    3:09.88  
                  44.12     1:33.71 (49.59)     2:22.70 (48.99)     3:09.88 (47.18)
  6 Moody, Jenny A            13 GSC-CA               3:05.33    3:10.33  
                  44.35     1:32.69 (48.34)     2:21.82 (49.13)     3:10.33 (48.51)
  7 Tully, Keeley S           13 SCAL-CA              3:03.42    3:10.91  
                  44.47     1:33.04 (48.57)     2:21.94 (48.90)     3:10.91 (48.97)
  8 Pearson, Lauren A         13 SCAL-CA              3:11.06    3:16.33  
                  44.11     1:33.91 (49.80)     2:25.71 (51.80)     3:16.33 (50.62)
WHT - Division  
  1 Colitz, Maddy R           13 GSC-CA                    NT    3:09.49  
                  42.81     1:31.00 (48.19)     2:21.33 (50.33)     3:09.49 (48.16)
  2 Vaglienty, Priscilla      13 SCAL-CA              3:18.48    3:16.16  
                  43.96     1:33.17 (49.21)     2:24.81 (51.64)     3:16.16 (51.35)
  3 Powell, Jenna E           13 GSC-CA               3:25.41    3:21.75  
                  47.05     1:39.45 (52.40)     2:30.80 (51.35)     3:21.75 (50.95)
  4 Hawkins, Taylin R         13 GSC-CA               3:27.41    3:27.55  
                  48.02     1:40.91 (52.89)     2:34.64 (53.73)     3:27.55 (52.91)
  5 Ross, Carly E             14 GSC-CA               3:35.43    3:28.62  
                  48.54     1:42.90 (54.36)     2:37.17 (54.27)     3:28.62 (51.45)
  6 Arteaga, Iliana O         13 SCAL-CA                   NT    3:33.48  
                  48.68     1:42.86 (54.18)     2:38.14 (55.28)     3:33.48 (55.34)
  7 Khanin, Sasha             13 SCAL-CA                   NT    3:47.25  
                  54.21     1:53.43 (59.22)     2:51.38 (57.95)     3:47.25 (55.87)
  8 Stark, Leila S            14 SCAL-CA                   NT    3:51.64  
                  48.86   1:50.52 (1:01.66)   2:53.13 (1:02.61)     3:51.64 (58.51)
  9 Terry, Liz R              13 GSC-CA                    NT    4:26.54  
                  58.99   2:08.19 (1:09.20)   3:19.33 (1:11.14)   4:26.54 (1:07.21)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Banos, Samantha A         13 SEAL-CA              1:01.68    1:01.39  
                  29.12     1:01.39 (32.27)                                        
  2 Quach, Victoria           14 SEAL-CA              1:01.58    1:02.11  
                  28.77     1:02.11 (33.34)                                        
  3 Shead, Isabella G         14 SEAL-CA              1:04.05    1:02.67  
                  30.00     1:02.67 (32.67)                                        
  4 O'Brien, Emily M          13 SCAT-CA              1:03.00    1:03.50  
                  29.94     1:03.50 (33.56)                                        
  5 Wong, Kai M               14 SCAL-CA              1:03.96    1:03.70  
                  29.67     1:03.70 (34.03)                                        
  6 Buckle, Kaitlin R         13 SEAL-CA              1:04.51    1:03.71  
                  31.08     1:03.71 (32.63)                                        
  7 Cho, Kate E               14 SCAL-CA              1:04.84    1:04.58  
                  30.19     1:04.58 (34.39)                                        
  8 Wendlandt, Chloe J        14 DA-CA                1:01.08    1:04.85  
                  30.01     1:04.85 (34.84)                                        
  9 Novak, Makayla M          13 SWRD-CA              1:09.91    1:07.30  
                  31.35     1:07.30 (35.95)                                        
 10 Gannon, Ella J            14 SEAL-CA              1:05.69    1:08.02  
                  31.11     1:08.02 (36.91)                                        
 11 Stewart, Sophia J         13 JCCW-CA              1:07.28    1:08.44  
                  32.03     1:08.44 (36.41)                                        
 12 Cho, Julia E              13 SCAL-CA              1:05.25    1:09.32  
                  32.43     1:09.32 (36.89)                                        
 13 Inouye, Sydney M          14 SCAL-CA              1:09.07    1:09.49  
                  33.32     1:09.49 (36.17)                                        
 14 Lawson, Brooke A          13 GSC-CA               1:07.60    1:09.66  
                  32.80     1:09.66 (36.86)                                        
 15 Bravo, Lauren M           13 SCAT-CA              1:06.72    1:09.77  
                  32.14     1:09.77 (37.63)                                        
 16 Chaturvedi, Ira           14 JCCW-CA              1:07.88    1:10.23  
                  32.85     1:10.23 (37.38)                                        
 17 Meyer, Jean A             13 JCCW-CA              1:09.73    1:10.92  
                  33.17     1:10.92 (37.75)                                        
 18 Gallimore, Maya J         13 SCAT-CA              1:04.47    1:11.67  
                  32.63     1:11.67 (39.04)                                        
 19 Segui, Maxime D           13 SEAL-CA              1:10.69    1:11.99  
                  32.85     1:11.99 (39.14)                                        
 20 Gillissen, Danny J        14 Splash-CA            1:09.64    1:15.39  
                  34.63     1:15.39 (40.76)                                        
 21 Johansson, Chloe V        14 UN-03-CA/SCAL        1:09.76    1:16.47  
                  35.85     1:16.47 (40.62)                                        
RED - Division  
  1 Wright, Makenna M         13 SCAL-CA              1:13.01    1:10.53  
                  32.10     1:10.53 (38.43)                                        
  2 Smith, Andrea K           14 UN-03-CA/SCAL        1:12.47    1:11.01  
                  32.27     1:11.01 (38.74)                                        
  3 Quan, Keilani A           13 SCAL-CA              1:17.35    1:16.12  
                  34.64     1:16.12 (41.48)                                        
  4 Griffin, Amy N            13 SCAC-CA              1:16.49    1:16.25  
                  35.20     1:16.25 (41.05)                                        
  5 Umemoto, Hana             13 DA-CA                1:15.06    1:16.58  
                  33.70     1:16.58 (42.88)                                        
  6 Schmidt, Taylor L         13 SCAT-CA              1:14.56    1:18.50  
                  34.88     1:18.50 (43.62)                                        
WHT - Division  
  1 Ford, Ellie E             14 DA-CA                     NT    1:10.25  
                  32.85     1:10.25 (37.40)                                        
  2 Doelman, Annika M         14 SCAL-CA                   NT    1:14.04  
                  33.98     1:14.04 (40.06)                                        
  3 Miller, Ella M            13 SCAL-CA                   NT    1:15.57  
                  35.33     1:15.57 (40.24)                                        
  4 Spang, Mia N              14 SCAT-CA              1:17.43    1:16.94  
                  36.57     1:16.94 (40.37)                                        
  5 Lagana, Abby G            13 SCAC-CA              1:17.83    1:18.29  
                  36.99     1:18.29 (41.30)                                        
  6 Flynn, Kendall E          13 SCAL-CA              1:18.89    1:19.44  
  7 Davies, Morgan G          14 DA-CA                1:18.11    1:20.10  
                  36.19     1:20.10 (43.91)                                        
  8 Chen, Eileen F            13 SCAL-CA                   NT    1:20.59  
                  35.95     1:20.59 (44.64)                                        
  9 Grinstead, Cassie E       13 GSC-CA               1:29.34    1:25.71  
                  38.85     1:25.71 (46.86)                                        
 10 Karakesis, Gasia T        14 SCAL-CA              1:28.56    1:27.01  
                  39.65     1:27.01 (47.36)                                        
 11 Pearson, Lauren A         13 SCAL-CA              1:23.42    1:30.16  
                  40.59     1:30.16 (49.57)                                        
 12 Vaglienty, Priscilla      13 SCAL-CA              1:27.63    1:31.18  
                  39.65     1:31.18 (51.53)                                        
 13 Arteaga, Iliana O         13 SCAL-CA                   NT    1:31.71  
                  40.97     1:31.71 (50.74)                                        
 14 Ross, Carly E             14 GSC-CA                    NT    1:34.71  
                  42.52     1:34.71 (52.19)                                        
 15 Tenenbaum, Heather N      14 GSC-CA               1:42.72    1:38.96  
                  42.53     1:38.96 (56.43)                                        
 -- Bathaee, Elika N          13 GSC-CA                    NT         DQ  
                  41.92          DQ (51.28)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Banos, Samantha A         13 SEAL-CA              2:19.33    2:15.23  
                  29.91     1:04.20 (34.29)     1:39.79 (35.59)     2:15.23 (35.44)
  2 Tran, Sarah T             13 SWRD-CA              2:09.19    2:15.65  
                  31.95     1:06.48 (34.53)     1:40.51 (34.03)     2:15.65 (35.14)
  3 O'Brien, Emily M          13 SCAT-CA              2:16.01    2:18.32  
                  30.98     1:05.93 (34.95)     1:41.69 (35.76)     2:18.32 (36.63)
  4 Wang, Iris                13 SCAL-CA              2:30.05    2:22.49  
                1:08.17     1:44.85 (36.68)     2:22.66 (37.81)         2:22.49 ( )
  5 Wong, Kai M               14 SCAL-CA              2:27.45    2:25.31  
                  32.06     1:08.59 (36.53)     1:47.02 (38.43)     2:25.31 (38.29)
  6 Wendlandt, Chloe J        14 DA-CA                2:11.70    2:27.64  
                  31.03     1:09.43 (38.40)     1:48.18 (38.75)     2:27.64 (39.46)
  7 Dillbeck, Anna K          14 SCAT-CA              2:34.01    2:36.75  
                  34.40     1:13.77 (39.37)     1:55.43 (41.66)     2:36.75 (41.32)
 -- Lawson, Brooke A          13 GSC-CA               2:34.11        DFS  
WHT - Division  
  1 Stewart, Sophia J         13 JCCW-CA                   NT    2:27.32  
                  32.45     1:10.74 (38.29)     1:48.78 (38.04)     2:27.32 (38.54)
  2 Inouye, Sydney M          14 SCAL-CA                   NT    2:40.06  
                  36.36     1:17.22 (40.86)     1:59.56 (42.34)     2:40.06 (40.50)
  3 Lagana, Abby G            13 SCAC-CA              3:05.96    2:52.89  
                  38.29     1:21.66 (43.37)     2:08.08 (46.42)     2:52.89 (44.81)
  4 Vaglienty, Priscilla      13 SCAL-CA                   NT    3:20.44  
                  41.69     1:31.77 (50.08)     2:27.02 (55.25)     3:20.44 (53.42)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Wendlandt, Chloe J        14 DA-CA                2:16.44    2:15.95  
                  29.19     1:04.05 (34.86)     1:45.07 (41.02)     2:15.95 (30.88)
  2 O'Brien, Emily M          13 SCAT-CA              2:28.26    2:20.69  
                  30.17     1:04.66 (34.49)     1:49.79 (45.13)     2:20.69 (30.90)
  3 Cho, Julia E              13 SCAL-CA              2:21.53    2:20.77  
                  31.06     1:08.30 (37.24)     1:49.74 (41.44)     2:20.77 (31.03)
  4 Wong, Kai M               14 SCAL-CA              2:21.92    2:23.64  
                  30.26     1:06.58 (36.32)     1:50.37 (43.79)     2:23.64 (33.27)
  5 Cho, Kate E               14 SCAL-CA              2:21.81    2:23.66  
                  30.49   1:50.84 (1:20.35)     2:23.79 (32.95)         2:23.66 ( )
  6 Stewart, Sophia J         13 JCCW-CA              2:25.47    2:24.94  
                  32.23     1:08.40 (36.17)     1:52.35 (43.95)     2:24.94 (32.59)
  7 Mackowiak, Lizzie M       14 SCAL-CA              2:24.03    2:26.31  
                  30.22     1:07.74 (37.52)     1:53.59 (45.85)     2:26.31 (32.72)
  8 Meyer, Jean A             13 JCCW-CA              2:23.31    2:26.43  
                  32.75     1:10.74 (37.99)     1:54.10 (43.36)     2:26.43 (32.33)
  9 Wang, Iris                13 SCAL-CA              2:28.76    2:26.94  
                  31.76     1:08.06 (36.30)     1:54.69 (46.63)     2:26.94 (32.25)
 10 Yan, Kristina Z           14 JCCW-CA              2:25.54    2:27.59  
                  31.17     1:09.82 (38.65)     1:53.32 (43.50)     2:27.59 (34.27)
 11 Gannon, Ella J            14 SEAL-CA              2:24.36    2:27.66  
                  32.20     1:09.18 (36.98)     1:53.75 (44.57)     2:27.66 (33.91)
 12 Church, Sailor K          13 SCAC-CA              2:28.18    2:27.81  
                  32.72     1:11.81 (39.09)     1:53.58 (41.77)     2:27.81 (34.23)
 13 Gallimore, Maya J         13 SCAT-CA              2:28.68    2:28.56  
                  30.25     1:09.33 (39.08)     1:56.22 (46.89)     2:28.56 (32.34)
 14 Segui, Maxime D           13 SEAL-CA              2:29.97    2:29.76  
                  32.49     1:10.73 (38.24)     1:54.44 (43.71)     2:29.76 (35.32)
 15 Dillbeck, Anna K          14 SCAT-CA              2:33.49    2:30.27  
                  33.59     1:11.80 (38.21)     1:57.00 (45.20)     2:30.27 (33.27)
 16 Flynn, Kendall E          13 SCAL-CA              2:32.18    2:31.72  
                  33.71     1:14.69 (40.98)     1:56.84 (42.15)     2:31.72 (34.88)
 17 Lawson, Brooke A          13 GSC-CA               2:33.92    2:34.99  
                  33.15     1:14.85 (41.70)     2:01.07 (46.22)     2:34.99 (33.92)
 18 Umemoto, Hana             13 DA-CA                2:35.02    2:37.29  
                  33.58     1:13.73 (40.15)     2:00.03 (46.30)     2:37.29 (37.26)
RED - Division  
  1 Novak, Makayla M          13 SWRD-CA              2:43.80    2:33.66  
                  32.86     1:13.26 (40.40)     1:59.44 (46.18)     2:33.66 (34.22)
  2 Quan, Keilani A           13 SCAL-CA              2:38.87    2:34.45  
                  33.50     1:12.48 (38.98)     1:58.17 (45.69)     2:34.45 (36.28)
  3 Schneider, Ella N         13 SCAT-CA              2:45.11    2:35.56  
                  34.34     1:14.67 (40.33)     2:00.86 (46.19)     2:35.56 (34.70)
  4 Spang, Mia N              14 SCAT-CA              2:43.99    2:39.65  
                  35.23     1:17.34 (42.11)     2:04.18 (46.84)     2:39.65 (35.47)
  5 Miller, Ella M            13 SCAL-CA              2:44.26    2:40.73  
                  34.62     1:16.73 (42.11)     2:05.11 (48.38)     2:40.73 (35.62)
  6 Tully, Keeley S           13 SCAL-CA              2:41.18    2:45.45  
                  37.92     1:21.14 (43.22)     2:08.19 (47.05)     2:45.45 (37.26)
  7 Weber, Rylan A            13 DA-CA                2:48.71    2:46.81  
                  37.26     1:20.57 (43.31)     2:08.51 (47.94)     2:46.81 (38.30)
  8 Colitz, Maddy R           13 GSC-CA               2:43.45    2:47.54  
                  36.51     1:21.12 (44.61)     2:09.26 (48.14)     2:47.54 (38.28)
  9 Riley, Maddy M            13 SCAL-CA              2:45.53    2:48.12  
                  38.19     1:21.47 (43.28)     2:09.96 (48.49)     2:48.12 (38.16)
 10 Lagana, Abby G            13 SCAC-CA              2:48.28    2:50.74  
                  36.82     1:20.71 (43.89)     2:14.15 (53.44)     2:50.74 (36.59)
 11 Lemm, Kathryn n           13 Splash-CA            2:47.12    2:51.19  
                  39.39     1:19.02 (39.63)     2:15.83 (56.81)     2:51.19 (35.36)
 12 Montgomery, Cami G        13 GSC-CA               2:48.43    2:54.77  
                  36.88     1:22.23 (45.35)     2:14.11 (51.88)     2:54.77 (40.66)
WHT - Division  
  1 Bertel, Emma R            13 SWRD-CA                   NT    2:23.94  
                  31.50     1:07.12 (35.62)     1:52.14 (45.02)     2:23.94 (31.80)
  2 Jaafar, Sarah             13 SCAT-CA                   NT    2:34.24  
                  33.72     1:11.94 (38.22)     2:01.98 (50.04)     2:34.24 (32.26)
  3 Griffin, Amy N            13 SCAC-CA                   NT    2:42.51  
                  36.03     1:17.11 (41.08)     2:07.48 (50.37)     2:42.51 (35.03)
  4 Pearson, Lauren A         13 SCAL-CA              2:52.19    2:49.94  
                  38.52     1:21.14 (42.62)     2:11.67 (50.53)     2:49.94 (38.27)
  5 Garabedian, Lisa A        14 SCAL-CA                   NT    2:51.30  
                  37.24     1:24.71 (47.47)     2:14.16 (49.45)     2:51.30 (37.14)
  6 Tenenbaum, Heather N      14 GSC-CA               2:59.37    3:02.25  
                  40.34     1:28.10 (47.76)     2:25.04 (56.94)     3:02.25 (37.21)
  7 Brazier, Chelsea A        14 SEAL-CA              3:23.89    3:02.62  
                  38.28     1:26.19 (47.91)     2:23.58 (57.39)     3:02.62 (39.04)
  8 Ross, Carly E             14 GSC-CA               3:08.52    3:03.51  
                  40.00     1:29.63 (49.63)     2:22.30 (52.67)     3:03.51 (41.21)
  9 Lemaitre, Emie            13 UN-CA                     NT    3:07.19  
                  38.20                             2:22.26 ( )     3:07.19 (44.93)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Wendlandt, Chloe J        14 DA-CA                4:45.36    4:52.55  
                  30.93     1:06.56 (35.63)     1:44.95 (38.39)     2:22.10 (37.15)
        3:04.76 (42.66)     3:47.72 (42.96)     4:20.97 (33.25)     4:52.55 (31.58)
  2 Wong, Kai M               14 SCAL-CA              5:05.11    5:03.72  
                  30.80     1:07.81 (37.01)     1:47.30 (39.49)     2:24.90 (37.60)
        3:09.49 (44.59)     3:54.40 (44.91)     4:29.57 (35.17)     5:03.72 (34.15)
  3 Wright, Makenna M         13 SCAL-CA              5:05.42    5:06.66  
                  32.93     1:12.49 (39.56)     1:53.05 (40.56)     2:32.27 (39.22)
        3:15.34 (43.07)     3:58.91 (43.57)     4:33.21 (34.30)     5:06.66 (33.45)
  4 Wang, Iris                13 SCAL-CA              5:14.28    5:11.33  
                  32.54     1:09.63 (37.09)     1:48.75 (39.12)     2:27.80 (39.05)
        3:15.45 (47.65)     4:01.19 (45.74)     4:36.86 (35.67)     5:11.33 (34.47)
RED - Division  
  1 Tully, Keeley S           13 SCAL-CA              5:39.50    5:44.42  
                  40.66     1:26.97 (46.31)     2:09.93 (42.96)     2:53.70 (43.77)
        3:41.86 (48.16)     4:29.11 (47.25)     5:06.52 (37.41)     5:44.42 (37.90)
WHT - Division  
  1 Inouye, Sydney M          14 SCAL-CA                   NT    5:28.42  
                  36.17     1:14.52 (38.35)     1:56.54 (42.02)     2:38.24 (41.70)
        3:25.97 (47.73)     4:14.44 (48.47)     4:52.58 (38.14)     5:28.42 (35.84)
  2 Vaglienty, Priscilla      13 SCAL-CA                   NT    6:12.24  
                  41.21     1:32.30 (51.09)     2:18.66 (46.36)     3:04.31 (45.65)
        3:57.93 (53.62)     4:50.48 (52.55)     5:31.62 (41.14)     6:12.24 (40.62)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Shimomura, Sidney M       17 SCAL-CA                25.72      25.11  
  2 Woolfenden, Kimmy A       16 SCAL-CA                25.53      25.32  
  3 Buckle, Brianna M         17 SEAL-CA                25.31      25.83  
  4 Kane, Marah E             16 UN-03-CA/SCAL          26.43      26.38  
  5 Needell, Caroline T       17 SCAT-CA                26.88      26.46  
  5 Yuwana, Atiya A           15 SEAL-CA                26.37      26.46  
  7 Thompson, Danielle S      16 JCCW-CA                26.30      26.51  
  8 Ortiz, Alondra B          17 JCCW-CA                27.23      26.80  
  9 Mann, Jennifer N          15 SCAL-CA                26.49      26.83  
 10 Andres, Emily A           16 SEAL-CA                27.03      26.90  
 10 Diaz, Emma L              15 SCAL-CA                26.95      26.90  
 12 Lew, Chloe K              16 SCAL-CA                26.50      26.91  
 13 Pagano, Isabella R        15 JCCW-CA                25.71      27.16  
 14 Schwan, Katie L           15 DA-CA                  26.93      27.27  
 15 Frauenzimmer, Daisy R     16 SCAT-CA                27.07      27.32  
 16 Santala, Kate G           15 DA-CA                  26.38      27.47  
 16 Waldron, Kaitlin A        15 SCAL-CA                27.21      27.47  
 18 Yanagawa, Noelle K        17 SCAL-CA                27.03      27.57  
 19 McCann, Mary-Kate         15 SEAL-CA                27.99      27.73  
 20 Buting, Sarah J           15 SCAL-CA                27.42      28.14  
 21 Doalson, Brooke K         18 UN-03-CA/SCAL          26.80      28.19  
 22 Stokes, Emma K            17 GSC-CA                 28.50      28.34  
 23 McKenzie, Jules O         15 DA-CA                  28.57      28.79  
 24 Hedlund, Elle S           15 SCAT-CA                26.64      28.83  
 25 Montiel, Bella            17 SCAL-CA                28.21      29.18  
RED - Division  
  1 Prokopowicz, Maya L       15 GSC-CA                 30.53      30.84  
  2 Le, Madison l             16 Splash-CA              31.44      32.77  
WHT - Division  
  1 Moncrief, Rylee N         17 DA-CA                     NT      27.32  
  2 Mukogawa, Mika M          18 UN-CA                     NT      29.06  
  3 Mills, Jenny A            16 SCAL-CA                   NT      31.27  
  4 Vashi, Ashley K           15 UN-CA                     NT      34.16  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Banos, Natalia I          15 SEAL-CA                54.19      54.95  
                  26.70       54.95 (28.25)                                        
  2 Nemeth, Anna R            15 DA-CA                  55.96      55.91  
                  26.97       55.91 (28.94)                                        
  3 Yuwana, Atiya A           15 SEAL-CA                56.26      56.77  
                  27.20       56.77 (29.57)                                        
  4 Thompson, Danielle S      16 JCCW-CA                56.50      57.23  
                  27.30       57.23 (29.93)                                        
  5 Frauenzimmer, Daisy R     16 SCAT-CA                58.42      58.23  
                  28.13       58.23 (30.10)                                        
  6 Andres, Emily A           16 SEAL-CA                57.67      58.42  
                  27.68       58.42 (30.74)                                        
  7 Santala, Kate G           15 DA-CA                  56.39      59.25  
                  28.47       59.25 (30.78)                                        
  8 Schwan, Katie L           15 DA-CA                  58.17      59.37  
                  28.72       59.37 (30.65)                                        
  9 McCann, Mary-Kate         15 SEAL-CA                59.42      59.73  
                  29.14       59.73 (30.59)                                        
 10 Yanagawa, Noelle K        17 SCAL-CA                58.76    1:00.00  
                  28.75     1:00.00 (31.25)                                        
 11 Waldron, Kaitlin A        15 SCAL-CA                57.95    1:00.36  
                  28.29     1:00.36 (32.07)                                        
 12 Stokes, Emma K            17 GSC-CA               1:00.04    1:00.54  
                  29.39     1:00.54 (31.15)                                        
 13 Lunde, Jules G            16 SCAC-CA              1:01.80    1:00.68  
                  29.24     1:00.68 (31.44)                                        
 14 Brazier, Hannah L         16 SEAL-CA              1:00.75    1:01.06  
                  29.08     1:01.06 (31.98)                                        
 15 Montiel, Bella            17 SCAL-CA              1:02.56    1:03.33  
                  30.43     1:03.33 (32.90)                                        
RED - Division  
  1 Garabedian, Lauren T      16 SCAL-CA              1:07.06    1:06.77  
WHT - Division  
  1 Doalson, Brooke K         18 UN-03-CA/SCAL             NT    1:00.92  
                  29.51     1:00.92 (31.41)                                        
  2 Mukogawa, Mika M          18 UN-CA                     NT    1:05.39  
                  31.27     1:05.39 (34.12)                                        
  3 Waters, Jemma K           16 SCAC-CA                   NT    1:06.52  
                  32.07     1:06.52 (34.45)                                        
  4 Morton, Cate E            15 SCAC-CA                   NT    1:06.53  
                  31.80     1:06.53 (34.73)                                        
  5 Gomez, Lindsey M          16 SWRD-CA              1:10.87    1:08.67  
                  32.48     1:08.67 (36.19)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Banos, Natalia I          15 SEAL-CA              1:58.03    1:58.04  
                  27.19       56.91 (29.72)     1:27.31 (30.40)     1:58.04 (30.73)
  2 Woolfenden, Kimmy A       16 SCAL-CA              2:02.66    2:01.33  
                  27.90       58.67 (30.77)     1:30.12 (31.45)     2:01.33 (31.21)
  3 Nemeth, Anna R            15 DA-CA                1:58.99    2:01.63  
                  28.38       59.73 (31.35)     1:31.22 (31.49)     2:01.63 (30.41)
  4 Needell, Caroline T       17 SCAT-CA              1:58.07    2:02.37  
                  28.34       59.55 (31.21)     1:31.23 (31.68)     2:02.37 (31.14)
  5 Mann, Jennifer N          15 SCAL-CA              1:55.58    2:02.39  
                  28.05       58.73 (30.68)     1:30.77 (32.04)     2:02.39 (31.62)
  6 Thompson, Danielle S      16 JCCW-CA              2:01.29    2:03.05  
                  28.31       59.24 (30.93)     1:31.47 (32.23)     2:03.05 (31.58)
  7 Kane, Marah E             16 UN-03-CA/SCAL        2:06.95    2:04.36  
                  28.17       59.32 (31.15)     1:31.73 (32.41)     2:04.36 (32.63)
  8 Andres, Emily A           16 SEAL-CA              1:59.59    2:05.82  
                  28.44     1:00.59 (32.15)     1:33.35 (32.76)     2:05.82 (32.47)
  9 Santala, Kate G           15 DA-CA                1:58.83    2:06.22  
                  28.41     1:00.22 (31.81)     1:33.21 (32.99)     2:06.22 (33.01)
 10 Moncrief, Rylee N         17 DA-CA                2:07.42    2:06.40  
                  29.40     1:01.59 (32.19)     1:34.17 (32.58)     2:06.40 (32.23)
 11 McCann, Mary-Kate         15 SEAL-CA              2:07.45    2:07.67  
                  30.20     1:02.57 (32.37)     1:35.89 (33.32)     2:07.67 (31.78)
 12 Waldron, Kaitlin A        15 SCAL-CA              2:07.85    2:08.01  
                  29.30     1:01.86 (32.56)     1:34.89 (33.03)     2:08.01 (33.12)
 13 Schwan, Katie L           15 DA-CA                2:03.06    2:08.27  
                  30.52     1:03.93 (33.41)     1:37.11 (33.18)     2:08.27 (31.16)
 14 Bergen, Ashley N          17 SCAT-CA              2:03.32    2:08.35  
                  29.35     1:01.84 (32.49)     1:35.54 (33.70)     2:08.35 (32.81)
 15 DeLuca, Sophia M          15 SCAL-CA              2:08.97    2:08.69  
                  29.81     1:03.02 (33.21)     1:35.91 (32.89)     2:08.69 (32.78)
 16 Olson, Lilly M            15 SCAL-CA              2:02.06    2:08.83  
                  28.54     1:01.56 (33.02)     1:36.07 (34.51)     2:08.83 (32.76)
 17 Lew, Chloe K              16 SCAL-CA              2:12.46    2:09.81  
                  29.27     1:01.91 (32.64)     1:36.23 (34.32)     2:09.81 (33.58)
 18 Yanagawa, Noelle K        17 SCAL-CA              2:04.23    2:09.91  
                  30.31     1:03.64 (33.33)     1:37.43 (33.79)     2:09.91 (32.48)
 19 Doalson, Brooke K         18 UN-03-CA/SCAL        2:05.68    2:11.17  
                  30.59     1:04.10 (33.51)     1:37.55 (33.45)     2:11.17 (33.62)
 20 Pagano, Isabella R        15 JCCW-CA              2:08.49    2:11.65  
                  30.21     1:03.33 (33.12)     1:37.33 (34.00)     2:11.65 (34.32)
 21 Buting, Sarah J           15 SCAL-CA              2:10.63    2:13.16  
                  30.97     1:04.92 (33.95)     1:39.45 (34.53)     2:13.16 (33.71)
 22 Stokes, Emma K            17 GSC-CA               2:10.63    2:16.04  
                  31.47     1:06.10 (34.63)     1:41.54 (35.44)     2:16.04 (34.50)
 23 Hedlund, Elle S           15 SCAT-CA              2:07.33    2:19.57  
                  30.81     1:06.43 (35.62)     1:43.36 (36.93)     2:19.57 (36.21)
WHT - Division  
  1 McKenzie, Jules O         15 DA-CA                     NT    2:23.02  
                  32.88     1:09.17 (36.29)     1:46.31 (37.14)     2:23.02 (36.71)
  2 Prokopowicz, Maya L       15 GSC-CA               2:29.89    2:31.45  
                  34.56     1:12.58 (38.02)     1:52.48 (39.90)     2:31.45 (38.97)
  3 Mills, Jenny A            16 SCAL-CA              2:36.04    2:37.42  
                  37.08     1:17.80 (40.72)     1:58.04 (40.24)     2:37.42 (39.38)
  4 Le, Madison l             16 Splash-CA            2:35.72    2:39.00  
                  35.43     1:15.48 (40.05)     1:57.66 (42.18)     2:39.00 (41.34)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Yuwana, Atiya A           15 SEAL-CA                58.83      59.61  
                  28.81       59.61 (30.80)                                        
  2 Ortiz, Alondra B          17 JCCW-CA                59.86    1:02.03  
                  29.50     1:02.03 (32.53)                                        
  3 Needell, Caroline T       17 SCAT-CA              1:03.76    1:05.02  
                  31.97     1:05.02 (33.05)                                        
  4 Santala, Kate G           15 DA-CA                1:02.41    1:05.93  
                  32.33     1:05.93 (33.60)                                        
  5 Schwan, Katie L           15 DA-CA                1:07.32    1:06.52  
                  33.36     1:06.52 (33.16)                                        
  6 Waldron, Kaitlin A        15 SCAL-CA              1:04.71    1:06.65  
                  32.26     1:06.65 (34.39)                                        
  7 Andres, Emily A           16 SEAL-CA              1:04.02    1:07.15  
                  32.52     1:07.15 (34.63)                                        
  8 Buckle, Brianna M         17 SEAL-CA              1:06.16    1:07.71  
                  32.59     1:07.71 (35.12)                                        
  9 Brazier, Hannah L         16 SEAL-CA              1:07.26    1:09.14  
                  33.69     1:09.14 (35.45)                                        
 10 Lunde, Jules G            16 SCAC-CA              1:09.70    1:09.28  
                  34.27     1:09.28 (35.01)                                        
 11 Nemeth, Anna R            15 DA-CA                1:09.78    1:09.65  
                  33.75     1:09.65 (35.90)                                        
 12 Buting, Sarah J           15 SCAL-CA              1:10.76    1:09.96  
                  34.24     1:09.96 (35.72)                                        
 13 Montiel, Bella            17 SCAL-CA              1:12.57    1:14.02  
                  36.16     1:14.02 (37.86)                                        
WHT - Division  
  1 Morton, Cate E            15 SCAC-CA                   NT    1:12.62  
                  34.86     1:12.62 (37.76)                                        
  2 Waters, Jemma K           16 SCAC-CA                   NT    1:19.76  
                  37.70     1:19.76 (42.06)                                        
  3 Gomez, Lindsey M          16 SWRD-CA                   NT    1:22.92  
                  39.75     1:22.92 (43.17)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Yuwana, Atiya A           15 SEAL-CA              2:09.28    2:11.68  
                  30.46     1:03.30 (32.84)     1:37.11 (33.81)     2:11.68 (34.57)
  2 Kane, Marah E             16 UN-03-CA/SCAL        2:15.97    2:14.31  
                  31.98     1:06.62 (34.64)     1:40.42 (33.80)     2:14.31 (33.89)
  3 Ortiz, Alondra B          17 JCCW-CA              2:10.70    2:14.55  
                  30.83     1:03.90 (33.07)     1:38.96 (35.06)     2:14.55 (35.59)
  4 Needell, Caroline T       17 SCAT-CA              2:16.37    2:14.87  
                  31.86     1:05.21 (33.35)     1:40.20 (34.99)     2:14.87 (34.67)
  5 Andres, Emily A           16 SEAL-CA              2:19.60    2:18.16  
                  33.04     1:08.47 (35.43)     1:43.96 (35.49)     2:18.16 (34.20)
  6 Waldron, Kaitlin A        15 SCAL-CA              2:17.42    2:22.40  
                  31.66     1:07.05 (35.39)     1:44.34 (37.29)     2:22.40 (38.06)
  7 DeLuca, Sophia M          15 SCAL-CA              2:26.80    2:24.97  
                  33.43     1:10.96 (37.53)     1:48.39 (37.43)     2:24.97 (36.58)
  8 Pagano, Isabella R        15 JCCW-CA              2:24.16    2:26.91  
                  34.92     1:12.35 (37.43)     1:49.52 (37.17)     2:26.91 (37.39)
  9 Querner, Sydney A         15 DA-CA                2:14.82    2:27.07  
                  32.50     1:09.35 (36.85)     1:48.25 (38.90)     2:27.07 (38.82)
 10 Valenti, Gabby M          16 SCAL-CA              2:27.09    2:28.40  
                  34.75     1:12.03 (37.28)     1:50.27 (38.24)     2:28.40 (38.13)
 11 Mann, Jennifer N          15 SCAL-CA              2:23.02    2:28.72  
                  35.44     1:12.93 (37.49)     1:51.21 (38.28)     2:28.72 (37.51)
 12 Schwan, Katie L           15 DA-CA                2:21.86    2:35.86  
                  36.97     1:16.26 (39.29)     1:56.42 (40.16)     2:35.86 (39.44)
RED - Division  
  1 Stokes, Emma K            17 GSC-CA               2:44.70    2:43.89  
                  39.88     1:21.14 (41.26)     2:03.33 (42.19)     2:43.89 (40.56)
WHT - Division  
  1 Montiel, Bella            17 SCAL-CA                   NT    2:40.16  
                  38.85     1:18.83 (39.98)     2:00.07 (41.24)     2:40.16 (40.09)
  2 Le, Madison l             16 Splash-CA            3:01.23    3:02.52  
                  41.95     1:28.86 (46.91)     2:15.87 (47.01)     3:02.52 (46.65)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Thompson, Danielle S      16 JCCW-CA              1:11.78    1:13.57  
                  34.48     1:13.57 (39.09)                                        
  2 Frauenzimmer, Daisy R     16 SCAT-CA              1:09.82    1:14.33  
                  35.35     1:14.33 (38.98)                                        
  3 Schwan, Katie L           15 DA-CA                1:16.06    1:15.79  
                  36.38     1:15.79 (39.41)                                        
  4 Doalson, Brooke K         18 UN-03-CA/SCAL        1:14.11    1:16.86  
                  36.60     1:16.86 (40.26)                                        
  5 Steele, Heaven E          16 SWRD-CA              1:18.12    1:17.98  
                  36.20     1:17.98 (41.78)                                        
  6 Buting, Sarah J           15 SCAL-CA              1:13.16    1:18.48  
                  38.07     1:18.48 (40.41)                                        
  7 McCann, Mary-Kate         15 SEAL-CA              1:18.97    1:18.95  
                  37.68     1:18.95 (41.27)                                        
  8 Yanagawa, Noelle K        17 SCAL-CA              1:20.51    1:21.91  
                  39.16     1:21.91 (42.75)                                        
  9 Montiel, Bella            17 SCAL-CA              1:19.46    1:22.21  
                  39.88     1:22.21 (42.33)                                        
RED - Division  
  1 Garabedian, Lauren T      16 SCAL-CA              1:30.18    1:24.78  
                  41.13     1:24.78 (43.65)                                        
  2 Stokes, Emma K            17 GSC-CA               1:27.22    1:27.18  
                  41.60     1:27.18 (45.58)                                        
WHT - Division  
  1 Mukogawa, Mika M          18 UN-CA                     NT    1:19.23  
                  37.05     1:19.23 (42.18)                                        
  2 Gomez, Lindsey M          16 SWRD-CA                   NT    1:37.33  
                  46.42     1:37.33 (50.91)                                        
  3 Vashi, Ashley K           15 UN-CA                     NT    1:46.41  
                  48.74     1:46.41 (57.67)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Buckle, Brianna M         17 SEAL-CA              2:31.43    2:32.04  
                  34.84     1:13.73 (38.89)     1:52.61 (38.88)     2:32.04 (39.43)
  2 Frauenzimmer, Daisy R     16 SCAT-CA              2:34.38    2:37.00  
                  35.64     1:14.81 (39.17)     1:55.59 (40.78)     2:37.00 (41.41)
  3 Yanagawa, Marci A         15 SCAL-CA              2:36.06    2:37.11  
                  36.86     1:17.39 (40.53)     1:57.33 (39.94)     2:37.11 (39.78)
  4 Thompson, Danielle S      16 JCCW-CA              2:38.24    2:37.70  
                  35.84     1:15.58 (39.74)     1:56.70 (41.12)     2:37.70 (41.00)
  5 Querner, Sydney A         15 DA-CA                2:37.75    2:39.82  
                  34.21     1:14.03 (39.82)     1:56.02 (41.99)     2:39.82 (43.80)
  6 Santala, Kate G           15 DA-CA                2:46.62    2:44.30  
                  37.77     1:19.65 (41.88)     2:02.49 (42.84)     2:44.30 (41.81)
  7 Doalson, Brooke K         18 UN-03-CA/SCAL        2:38.40    2:46.00  
                  38.09     1:19.98 (41.89)     2:03.04 (43.06)     2:46.00 (42.96)
  8 Buting, Sarah J           15 SCAL-CA              2:41.25    2:50.56  
                  39.61     1:22.24 (42.63)     2:07.74 (45.50)     2:50.56 (42.82)
  9 Olson, Lilly M            15 SCAL-CA              2:40.35    2:50.62  
                  37.88     1:22.28 (44.40)     2:06.76 (44.48)     2:50.62 (43.86)
 10 McKenzie, Jules O         15 DA-CA                2:51.21    2:52.98  
                  39.96     1:23.92 (43.96)     2:09.90 (45.98)     2:52.98 (43.08)
RED - Division  
  1 DeLuca, Sophia M          15 SCAL-CA              3:03.81    2:56.84  
                  38.51     1:22.78 (44.27)     2:10.01 (47.23)     2:56.84 (46.83)
WHT - Division  
  1 Montiel, Bella            17 SCAL-CA                   NT    2:57.07  
                  40.33     1:25.06 (44.73)     2:11.43 (46.37)     2:57.07 (45.64)
  2 Prokopowicz, Maya L       15 GSC-CA               3:19.70    3:11.81  
                  44.65     1:33.51 (48.86)     2:23.65 (50.14)     3:11.81 (48.16)
  3 Mills, Jenny A            16 SCAL-CA                   NT    3:28.81  
                  46.13     1:39.70 (53.57)     2:34.88 (55.18)     3:28.81 (53.93)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Banos, Natalia I          15 SEAL-CA                59.00      58.64  
                  27.65       58.64 (30.99)                                        
  2 Shimomura, Sidney M       17 SCAL-CA                59.41      59.40  
                  28.51       59.40 (30.89)                                        
  3 Buckle, Brianna M         17 SEAL-CA                59.06    1:00.67  
                  29.00     1:00.67 (31.67)                                        
  4 Ortiz, Alondra B          17 JCCW-CA                58.95    1:02.23  
                  28.82     1:02.23 (33.41)                                        
  5 Yuwana, Atiya A           15 SEAL-CA              1:00.95    1:02.26  
                  29.30     1:02.26 (32.96)                                        
  6 Lew, Chloe K              16 SCAL-CA                59.33    1:02.38  
                  29.36     1:02.38 (33.02)                                        
  7 Querner, Sydney A         15 DA-CA                1:03.55    1:03.50  
                  29.26     1:03.50 (34.24)                                        
  8 Diaz, Emma L              15 SCAL-CA              1:00.93    1:03.72  
                  30.52     1:03.72 (33.20)                                        
  9 McCann, Mary-Kate         15 SEAL-CA              1:03.57    1:04.22  
                  30.23     1:04.22 (33.99)                                        
 10 Nemeth, Anna R            15 DA-CA                1:02.92    1:04.35  
                  29.79     1:04.35 (34.56)                                        
 11 Davidson, Emma N          16 SCAL-CA              1:05.72    1:04.36  
                  29.04     1:04.36 (35.32)                                        
 12 Pagano, Isabella R        15 JCCW-CA              1:00.84    1:04.51  
                  30.17     1:04.51 (34.34)                                        
 13 Yanagawa, Marci A         15 SCAL-CA              1:03.74    1:04.76  
                  30.39     1:04.76 (34.37)                                        
 14 Woolfenden, Kimmy A       16 SCAL-CA              1:03.26    1:05.14  
                  30.13     1:05.14 (35.01)                                        
 15 Valenti, Gabby M          16 SCAL-CA              1:09.26    1:06.56  
                  30.62     1:06.56 (35.94)                                        
 16 Doalson, Brooke K         18 UN-03-CA/SCAL        1:03.51    1:06.88  
                  31.07     1:06.88 (35.81)                                        
 17 Frauenzimmer, Daisy R     16 SCAT-CA              1:04.96    1:08.09  
                  31.39     1:08.09 (36.70)                                        
 18 Yanagawa, Noelle K        17 SCAL-CA              1:04.10    1:08.26  
                  31.59     1:08.26 (36.67)                                        
 19 Mann, Jennifer N          15 SCAL-CA              1:05.74    1:09.26  
                  32.56     1:09.26 (36.70)                                        
 20 Schwan, Katie L           15 DA-CA                1:09.10    1:09.63  
                  33.04     1:09.63 (36.59)                                        
WHT - Division  
  1 Mukogawa, Mika M          18 UN-CA                     NT    1:11.44  
                  33.18     1:11.44 (38.26)                                        
  2 Montiel, Bella            17 SCAL-CA                   NT    1:16.93  
                  34.34     1:16.93 (42.59)                                        
  3 Stokes, Emma K            17 GSC-CA               1:17.95    1:17.51  
                  36.07     1:17.51 (41.44)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Su, Stephanie D           16 SWRD-CA              2:03.90    2:08.66  
                  29.96     1:03.23 (33.27)     1:36.08 (32.85)     2:08.66 (32.58)
  2 Banos, Natalia I          15 SEAL-CA              2:08.62    2:11.08  
                  29.18     1:01.85 (32.67)     1:35.81 (33.96)     2:11.08 (35.27)
  3 Buckle, Brianna M         17 SEAL-CA              2:12.21    2:13.66  
                  30.73     1:04.83 (34.10)     1:39.58 (34.75)     2:13.66 (34.08)
  4 Johnson, Leah M           16 SWRD-CA              2:10.35    2:16.04  
                  31.05     1:05.40 (34.35)     1:40.30 (34.90)     2:16.04 (35.74)
  5 Doalson, Brooke K         18 UN-03-CA/SCAL        2:18.51    2:24.76  
                  32.66     1:10.05 (37.39)     1:47.77 (37.72)     2:24.76 (36.99)
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yuwana, Atiya A           15 SEAL-CA              2:13.79    2:15.65  
                  29.36     1:03.56 (34.20)     1:44.44 (40.88)     2:15.65 (31.21)
  2 Andres, Emily A           16 SEAL-CA              2:19.66    2:18.37  
                  29.93     1:04.98 (35.05)     1:46.94 (41.96)     2:18.37 (31.43)
  3 Needell, Caroline T       17 SCAT-CA              2:17.30    2:22.38  
                  30.72     1:05.73 (35.01)     1:50.82 (45.09)     2:22.38 (31.56)
  4 McCann, Mary-Kate         15 SEAL-CA              2:22.29    2:23.36  
                  30.17     1:07.45 (37.28)     1:50.65 (43.20)     2:23.36 (32.71)
  5 Doalson, Brooke K         18 UN-03-CA/SCAL        2:29.50    2:24.04  
                  30.09     1:07.91 (37.82)     1:50.40 (42.49)     2:24.04 (33.64)
  6 Santala, Kate G           15 DA-CA                2:18.15    2:25.76  
                  32.84     1:09.36 (36.52)     1:53.01 (43.65)     2:25.76 (32.75)
  7 Yanagawa, Noelle K        17 SCAL-CA              2:27.46    2:28.74  
                  31.62     1:09.90 (38.28)     1:54.25 (44.35)     2:28.74 (34.49)
  8 Waldron, Kaitlin A        15 SCAL-CA              2:29.51    2:29.95  
                  31.20     1:07.75 (36.55)     1:55.91 (48.16)     2:29.95 (34.04)
  9 Brazier, Hannah L         16 SEAL-CA              2:32.54    2:30.53  
                  32.38     1:09.14 (36.76)     1:57.36 (48.22)     2:30.53 (33.17)
 10 Buting, Sarah J           15 SCAL-CA              2:21.78    2:32.31  
                  34.73     1:13.50 (38.77)     1:57.04 (43.54)     2:32.31 (35.27)
WHT - Division  
  1 Garabedian, Lauren T      16 SCAL-CA                   NT    2:57.07  
                  35.28     1:19.54 (44.26)     2:13.35 (53.81)     2:57.07 (43.72)
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Waldron, Kaitlin A        15 SCAL-CA              5:29.25    5:22.30  
                  32.90     1:11.58 (38.68)     1:50.03 (38.45)     2:29.49 (39.46)
        3:21.18 (51.69)     4:11.42 (50.24)     4:46.72 (35.30)     5:22.30 (35.58)
  2 DeLuca, Sophia M          15 SCAL-CA              5:23.74    5:27.15  
                  31.62     1:11.46 (39.84)     1:55.58 (44.12)     2:36.85 (41.27)
        3:26.95 (50.10)     4:16.29 (49.34)     4:52.58 (36.29)     5:27.15 (34.57)
WHT - Division  
  1 Nemeth, Anna R            15 DA-CA                     NT    4:56.94  
                  30.89     1:07.13 (36.24)     1:49.59 (42.46)     2:30.38 (40.79)
        3:10.15 (39.77)     3:50.20 (40.05)     4:24.44 (34.24)     4:56.94 (32.50)
 
Girls 13 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Socal Aquatics Association-CA  'A'                     NT    4:49.11  
     1) Montiel, Bella 17               2) Quan, Keilani A 13             
     3) Yanagawa, Noelle K 17           4) Inouye, Sydney M 14            
                  36.06   1:17.81 (1:17.81)     1:51.49 (33.68)   2:36.81 (1:19.00)
        3:07.16 (30.35)   3:44.69 (1:07.88)     4:15.17 (30.48)   4:49.11 (1:04.42)
 -- Socal Aquatics Association-CA  'C'                     NT         DQ  
     1) Vaglienty, Priscilla 13         2) Tully, Keeley S 13             
     3) Garabedian, Lisa A 14           4) Garabedian, Lauren T 16        
                  38.37   1:20.92 (1:20.92)     2:01.46 (40.54)   2:45.61 (1:24.69)
        3:21.29 (35.68)   4:03.31 (1:17.70)     4:34.04 (30.73)        DQ (1:07.58)
 -- Socal Aquatics Association-CA  'B'                     NT         DQ  
     1) Chen, Eileen F 13               2) Karakesis, Gasia T 14          
     3) Pearson, Lauren A 13            4) Miller, Ella M 13              
 
Girls 11 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Su, Stephanie D           16 SWRD-CA             16:43.49   17:15.63  
                  30.17     1:02.71 (32.54)     1:35.37 (32.66)     2:07.55 (32.18)
        2:39.59 (32.04)     3:11.60 (32.01)     3:43.34 (31.74)     4:14.88 (31.54)
        4:46.31 (31.43)     5:17.69 (31.38)     5:49.08 (31.39)     6:20.74 (31.66)
        6:52.00 (31.26)     7:23.22 (31.22)     7:54.59 (31.37)     8:26.11 (31.52)
        8:57.11 (31.00)     9:28.11 (31.00)     9:59.35 (31.24)    10:30.49 (31.14)
       11:01.89 (31.40)    11:33.08 (31.19)    12:04.56 (31.48)    12:35.95 (31.39)
       13:07.41 (31.46)    13:38.82 (31.41)    14:10.30 (31.48)    14:41.65 (31.35)
       15:12.96 (31.31)    15:44.15 (31.19)    16:15.22 (31.07)    16:46.01 (30.79)
       17:15.63 (29.62)
  2 Johnson, Leah M           16 SWRD-CA             17:28.92   18:25.95  
                  30.78     1:04.07 (33.29)     1:37.73 (33.66)     2:11.48 (33.75)
        2:45.22 (33.74)     3:18.54 (33.32)     3:52.05 (33.51)     4:25.56 (33.51)
        4:59.05 (33.49)     5:32.47 (33.42)     6:05.87 (33.40)     6:39.42 (33.55)
        7:13.05 (33.63)     7:46.77 (33.72)     8:20.15 (33.38)     8:53.66 (33.51)
        9:27.13 (33.47)    10:00.87 (33.74)    10:34.35 (33.48)    11:07.74 (33.39)
       11:41.37 (33.63)    12:15.15 (33.78)    12:48.91 (33.76)    13:22.75 (33.84)
       13:56.50 (33.75)    14:30.04 (33.54)    15:03.99 (33.95)    15:37.61 (33.62)
       16:11.37 (33.76)    16:45.50 (34.13)    17:19.17 (33.67)    17:52.93 (33.76)
       18:25.95 (33.02)
  3 Needell, Caroline T       17 SCAT-CA             18:02.15   18:31.61  
                  30.31     1:03.19 (32.88)     1:36.40 (33.21)     2:09.59 (33.19)
        2:43.19 (33.60)     3:16.50 (33.31)     3:50.26 (33.76)     4:24.28 (34.02)
        4:58.20 (33.92)     5:32.00 (33.80)     6:05.50 (33.50)     6:39.15 (33.65)
        7:12.71 (33.56)     7:46.46 (33.75)     8:20.18 (33.72)     8:53.97 (33.79)
        9:27.84 (33.87)    10:01.60 (33.76)    10:35.59 (33.99)    11:09.68 (34.09)
       11:43.65 (33.97)    12:17.88 (34.23)    12:52.22 (34.34)    13:26.19 (33.97)
       14:00.21 (34.02)    14:34.52 (34.31)    15:08.88 (34.36)    15:43.32 (34.44)
       16:17.37 (34.05)    16:51.40 (34.03)    17:25.53 (34.13)    17:59.26 (33.73)
       18:31.61 (32.35)
  4 Thompson, Danielle S      16 JCCW-CA             18:41.62   18:37.11  
                  30.61     1:03.65 (33.04)     1:37.13 (33.48)     2:10.85 (33.72)
        2:44.45 (33.60)     3:18.31 (33.86)     3:52.31 (34.00)     4:25.94 (33.63)
        4:59.62 (33.68)     5:33.06 (33.44)     6:06.71 (33.65)     6:40.49 (33.78)
        7:14.02 (33.53)     7:48.05 (34.03)     8:21.85 (33.80)     8:55.78 (33.93)
        9:30.12 (34.34)    10:04.51 (34.39)    10:38.15 (33.64)    11:12.54 (34.39)
       11:46.57 (34.03)    12:20.79 (34.22)    12:55.54 (34.75)    13:29.67 (34.13)
       14:03.42 (33.75)    14:38.05 (34.63)    15:12.99 (34.94)    15:47.66 (34.67)
       16:21.82 (34.16)    16:56.22 (34.40)    17:31.46 (35.24)    18:05.20 (33.74)
       18:37.11 (31.91)
  5 Santala, Kate G           15 DA-CA               21:32.10   19:11.26  
                  30.78     1:04.37 (33.59)     1:38.74 (34.37)     2:13.43 (34.69)
        2:47.89 (34.46)     3:22.79 (34.90)     3:57.35 (34.56)     4:31.83 (34.48)
        5:06.69 (34.86)     5:41.34 (34.65)     6:16.49 (35.15)     6:51.44 (34.95)
        7:26.21 (34.77)     8:01.31 (35.10)     8:36.10 (34.79)     9:11.91 (35.81)
        9:47.32 (35.41)    10:22.42 (35.10)    10:57.63 (35.21)    11:32.80 (35.17)
       12:08.72 (35.92)    12:44.11 (35.39)    13:19.16 (35.05)    13:54.42 (35.26)
       14:29.72 (35.30)    15:05.14 (35.42)    15:40.30 (35.16)    16:15.57 (35.27)
       16:50.74 (35.17)    17:26.34 (35.60)    18:01.66 (35.32)    18:37.09 (35.43)
       19:11.26 (34.17)
  6 Mackowiak, Lizzie M       14 SCAL-CA             21:32.10   19:16.50  
                  30.85     1:04.84 (33.99)     1:39.29 (34.45)     2:14.19 (34.90)
        2:49.18 (34.99)     3:23.42 (34.24)     3:57.57 (34.15)     4:32.06 (34.49)
        5:06.79 (34.73)     5:41.68 (34.89)     6:16.79 (35.11)     6:52.27 (35.48)
        7:27.19 (34.92)     8:02.68 (35.49)     8:37.93 (35.25)     9:13.01 (35.08)
        9:48.38 (35.37)    10:23.64 (35.26)    10:58.81 (35.17)    11:34.41 (35.60)
       12:09.78 (35.37)    12:45.63 (35.85)    13:21.25 (35.62)    13:56.90 (35.65)
       14:32.55 (35.65)    15:08.49 (35.94)    15:43.76 (35.27)    16:19.40 (35.64)
       16:55.19 (35.79)    17:31.16 (35.97)    18:07.02 (35.86)    18:42.31 (35.29)
       19:16.50 (34.19)
  7 Steele, Heaven E          16 SWRD-CA             19:08.50   19:17.00  
                  31.28     1:05.97 (34.69)     1:40.64 (34.67)     2:15.34 (34.70)
        2:49.78 (34.44)     3:24.16 (34.38)     3:58.71 (34.55)     4:34.00 (35.29)
        5:08.27 (34.27)     5:43.43 (35.16)     6:19.02 (35.59)     6:54.46 (35.44)
        7:29.16 (34.70)     8:04.98 (35.82)     8:40.15 (35.17)     9:15.71 (35.56)
        9:50.77 (35.06)    10:27.11 (36.34)    11:02.87 (35.76)    11:37.98 (35.11)
       12:13.89 (35.91)    12:49.60 (35.71)    13:24.71 (35.11)    13:59.45 (34.74)
       14:35.04 (35.59)    15:10.39 (35.35)    15:45.86 (35.47)    16:21.50 (35.64)
       16:57.14 (35.64)    17:32.76 (35.62)    18:08.11 (35.35)    18:43.44 (35.33)
       19:17.00 (33.56)
  8 Wright, Makenna M         13 SCAL-CA             19:34.19   19:24.91  
                  31.43     1:05.78 (34.35)     1:41.04 (35.26)     2:16.73 (35.69)
        2:51.77 (35.04)     3:26.74 (34.97)     4:02.15 (35.41)     4:37.16 (35.01)
        5:11.95 (34.79)     5:47.07 (35.12)     6:21.80 (34.73)     6:57.31 (35.51)
        7:32.59 (35.28)     8:08.05 (35.46)     8:43.79 (35.74)     9:19.10 (35.31)
        9:54.51 (35.41)    10:30.10 (35.59)    11:05.57 (35.47)    11:41.65 (36.08)
       12:17.50 (35.85)    12:53.63 (36.13)    13:29.26 (35.63)    14:05.19 (35.93)
       14:41.10 (35.91)    15:17.08 (35.98)    15:52.97 (35.89)    16:28.70 (35.73)
       17:04.37 (35.67)    17:39.74 (35.37)    18:15.20 (35.46)    18:50.78 (35.58)
       19:24.91 (34.13)
  9 Nemeth, Anna R            15 DA-CA               21:32.10   19:29.35  
                  29.72     1:03.53 (33.81)     1:38.49 (34.96)     2:13.98 (35.49)
        2:49.35 (35.37)     3:25.12 (35.77)     4:00.60 (35.48)     4:36.07 (35.47)
        5:11.89 (35.82)     5:47.54 (35.65)     6:23.04 (35.50)     6:58.75 (35.71)
        7:34.50 (35.75)     8:10.93 (36.43)     8:46.58 (35.65)     9:22.29 (35.71)
        9:57.87 (35.58)    10:33.97 (36.10)    11:09.94 (35.97)    11:45.58 (35.64)
       12:21.05 (35.47)    12:57.26 (36.21)    13:33.07 (35.81)    14:08.86 (35.79)
       14:45.37 (36.51)    15:21.28 (35.91)    15:57.42 (36.14)    16:33.87 (36.45)
       17:10.22 (36.35)    17:45.98 (35.76)    18:21.17 (35.19)    18:56.70 (35.53)
       19:29.35 (32.65)
 10 Stokes, Emma K            17 GSC-CA              21:32.10   21:40.18  
                  34.22     1:13.12 (38.90)     1:52.49 (39.37)     2:32.29 (39.80)
        3:12.34 (40.05)     3:52.43 (40.09)     4:32.06 (39.63)     5:11.65 (39.59)
        5:51.59 (39.94)     6:31.16 (39.57)     7:10.66 (39.50)     7:50.76 (40.10)
        8:30.77 (40.01)     9:10.68 (39.91)     9:50.57 (39.89)    10:30.38 (39.81)
       11:09.84 (39.46)    11:49.45 (39.61)    12:28.90 (39.45)    13:08.38 (39.48)
       13:48.23 (39.85)    14:27.70 (39.47)    15:07.29 (39.59)    15:46.92 (39.63)
       16:26.60 (39.68)    17:06.22 (39.62)    17:45.98 (39.76)    18:25.81 (39.83)
       19:04.12 (38.31)    19:42.10 (37.98)    20:20.12 (38.02)    20:58.30 (38.18)
       21:40.18 (41.88)
 
Girls 5 & Over 50 Yard Freestyle SPLIT REQUEST Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Brown, Katie A             9 SCAT-CA                   NT      33.62  
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lezak, Blake R             6 GSC-CA                 20.71      23.05  
WHT - Division  
  1 Chung, Connor J            6 JCCW-CA                   NT      27.24  
  2 Garvin, Cole R             6 SCAL-CA                34.56      27.97  
  3 Johnson, Connor N          5 SCAT-CA                31.16      30.06  
  4 Davis, Carter T            6 SEAL-CA                36.19      30.62  
  5 Mekerdichian, Rocco        6 JCCW-CA                35.28      38.37  
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaglio, Abraham J          6 SWRD-CA                57.13      52.61  
  2 Gayler, Casey D            6 SCAC-CA                53.47      56.41  
  3 Chung, Connor J            6 JCCW-CA              1:00.68      58.93  
  4 Taite, Cole f              6 Splash-CA              59.72    1:03.54  
  5 Mekerdichian, Rocco        6 JCCW-CA              1:35.95    1:18.41  
 
Boys 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lezak, Blake R             6 GSC-CA               1:47.36    1:48.71  
                  49.73     1:48.71 (58.98)                                        
  2 Chung, Connor J            6 JCCW-CA                   NT    2:15.88  
                1:03.91   2:15.88 (1:11.97)                                        
  3 Garvin, Cole R             6 SCAL-CA                   NT    2:21.92  
                1:08.43   2:21.92 (1:13.49)                                        
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lezak, Blake R             6 GSC-CA                 28.08      25.11  
  2 Garvin, Cole R             6 SCAL-CA                   NT      30.64  
  3 Chung, Connor J            6 JCCW-CA                33.03      31.69  
  4 Davis, Carter T            6 SEAL-CA                33.29      32.05  
  5 Johnson, Connor N          5 SCAT-CA                   NT      41.42  
  6 Mekerdichian, Rocco        6 JCCW-CA                45.00      56.90  
 
Boys 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaglio, Abraham J          6 SWRD-CA              1:03.48    1:02.28  
  2 Gayler, Casey D            6 SCAC-CA                   NT    1:06.64  
  3 Taite, Cole f              6 Splash-CA              59.16    1:07.96  
  4 Chung, Connor J            6 JCCW-CA                   NT    1:10.70  
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mekerdichian, Rocco        6 JCCW-CA                35.41      34.09  
  2 Gaglio, Abraham J          6 SWRD-CA              1:04.21      47.53  
 -- Gayler, Casey D            6 SCAC-CA                   NT         DQ  
 -- Chung, Connor J            6 JCCW-CA                   NT         DQ  
 -- Garvin, Cole R             6 SCAL-CA                46.63         DQ  
 
Boys 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Davis, Carter T            6 SEAL-CA                   NT         DQ  
 -- Mekerdichian, Rocco        6 JCCW-CA                   NT         DQ  
 -- Garvin, Cole R             6 SCAL-CA                   NT         DQ  
 
Boys 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chung, Connor J            6 JCCW-CA                31.68      31.43  
  2 Gaglio, Abraham J          6 SWRD-CA                31.47      32.34  
  3 Gayler, Casey D            6 SCAC-CA                37.30      34.36  
  4 Mekerdichian, Rocco        6 JCCW-CA                41.92      37.99  
 -- Garvin, Cole R             6 SCAL-CA                   NT         DQ  
 
Boys 5-6 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chung, Connor J            6 JCCW-CA                   NT    1:11.56  
 -- Lezak, Blake R             6 GSC-CA                    NT        DFS  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Friedman, Liam J           8 GSC-CA                 14.53      14.99  
  2 Mai, Derrick W             8 DA-CA                  17.54      16.25  
  3 Lezak, Ryan N              7 GSC-CA                 17.27      16.76  
  4 Brown, Ethan W             8 SWRD-CA                17.11      16.99  
RED - Division  
  1 Tudorica, Eric             8 GSC-CA                 18.43      17.63  
  2 Nasr, Kareem T             8 SCAL-CA                18.25      17.65  
  3 Matheson, Chase C          8 SCAT-CA                18.30      17.66  
  4 Baren, Miles               8 SCAT-CA                19.75      19.90  
WHT - Division  
  1 Weiss, Jack H              7 SCAL-CA                22.65      20.54  
  2 Kelly, Jason B             8 SCAC-CA                21.95      20.94  
  3 Koo, Chris W               7 SCAL-CA                   NT      21.08  
  4 Burke, Ryan W              8 SCAC-CA                21.90      21.18  
  5 Fenoglio, Jackson W        8 SWRD-CA                23.50      21.95  
  6 Lee, Mattias H             8 SEAL-CA                   NT      21.98  
  7 Young, Evan X              7 SCAL-CA                   NT      22.72  
  8 Heppelmann, Max H          8 SCAL-CA                26.06      24.65  
  9 Karakesis, Koko G          8 SCAL-CA                23.57      25.03  
 10 Garvin, Kai E              7 SCAL-CA                29.82      32.36  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Friedman, Liam J           8 GSC-CA                 31.72      33.24  
  2 Mai, Derrick W             8 DA-CA                  34.70      36.24  
RED - Division  
  1 Ramirez, Jake L            7 SEAL-CA                41.69      39.44  
  2 Tudorica, Eric             8 GSC-CA                 40.77      41.02  
  3 Weiss, Jack H              7 SCAL-CA                46.30      44.14  
WHT - Division  
  1 Nasr, Kareem T             8 SCAL-CA                49.33      41.33  
  2 Lee, William G             8 SEAL-CA                   NT      46.68  
  2 Geyfman, Daniel J          8 DA-CA                     NT      46.68  
  4 Brake, Nicholas H          8 SWRD-CA                54.10      47.34  
  5 Lee, Mattias H             8 SEAL-CA                   NT      47.92  
  6 Burke, Ryan W              8 SCAC-CA                57.30      49.48  
  7 Henry, Jaxsen D            7 SEAL-CA                   NT      49.59  
  8 Karakesis, Koko G          8 SCAL-CA                54.35      52.35  
  9 Kong, Ethan                7 SCAL-CA                47.87      52.66  
 10 Brake, Mattias H           8 SWRD-CA              1:01.85      58.93  
 11 Garvin, Kai E              7 SCAL-CA                   NT      59.98  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Friedman, Liam J           8 GSC-CA               1:12.75    1:13.43  
                  34.64     1:13.43 (38.79)                                        
WHT - Division  
  1 Brown, Ethan W             8 SWRD-CA              1:22.74    1:24.51  
                  39.04     1:24.51 (45.47)                                        
  2 Matheson, Chase C          8 SCAT-CA              1:29.45    1:27.46  
                  40.59     1:27.46 (46.87)                                        
  3 Baren, Miles               8 SCAT-CA                   NT    1:30.24  
                  42.08     1:30.24 (48.16)                                        
  4 Lezak, Ryan N              7 GSC-CA               1:34.20    1:30.76  
                  42.52     1:30.76 (48.24)                                        
  5 Walsh, Jack T              8 SWRD-CA              1:34.51    1:35.61  
                  45.01     1:35.61 (50.60)                                        
  6 Nasr, Kareem T             8 SCAL-CA              1:55.51    1:37.05  
                  45.68     1:37.05 (51.37)                                        
  7 Tudorica, Eric             8 GSC-CA               1:34.26    1:39.00  
                  42.76     1:39.00 (56.24)                                        
  8 Koo, Chris W               7 SCAL-CA                   NT    1:44.02  
                  50.20     1:44.02 (53.82)                                        
  9 Heller, Gavin S            8 GSC-CA               1:31.78    1:44.97  
                  48.56     1:44.97 (56.41)                                        
 10 Hastings, Caleb L          7 JCCW-CA              1:44.93    1:50.57  
                  50.21   1:50.57 (1:00.36)                                        
 11 Karakesis, Koko G          8 SCAL-CA              2:00.41    2:00.92  
                  53.66   2:00.92 (1:07.26)                                        
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Friedman, Liam J           8 GSC-CA                 17.93      17.55  
  2 Mai, Derrick W             8 DA-CA                  20.78      19.40  
RED - Division  
  1 Baren, Miles               8 SCAT-CA                21.66      21.08  
  2 Heller, Gavin S            8 GSC-CA                 21.84      22.56  
  3 Tudorica, Eric             8 GSC-CA                 24.16      22.70  
WHT - Division  
  1 Weiss, Jack H              7 SCAL-CA                28.15      24.57  
  2 Koo, Chris W               7 SCAL-CA                   NT      25.18  
  3 Young, Evan X              7 SCAL-CA                   NT      25.39  
  4 Burke, Ryan W              8 SCAC-CA                26.57      26.63  
  5 Kelly, Jason B             8 SCAC-CA                30.73      26.70  
  6 Fenoglio, Jackson W        8 SWRD-CA                30.45      29.94  
  7 Heppelmann, Max H          8 SCAL-CA                29.37      30.63  
  8 Garvin, Kai E              7 SCAL-CA                34.25      34.44  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Friedman, Liam J           8 GSC-CA                 39.07      37.59  
  2 Mai, Derrick W             8 DA-CA                  41.44      40.78  
RED - Division  
  1 Kong, Ethan                7 SCAL-CA                50.75      53.58  
WHT - Division  
  1 Nasr, Kareem T             8 SCAL-CA                   NT      48.80  
  2 Ramirez, Jake L            7 SEAL-CA                   NT      49.24  
  3 Weiss, Jack H              7 SCAL-CA              1:08.55      52.58  
  4 Geyfman, Daniel J          8 DA-CA                     NT      54.91  
  5 Burke, Ryan W              8 SCAC-CA                   NT      58.21  
  6 Brake, Mattias H           8 SWRD-CA              1:01.22    1:01.94  
 -- Brake, Nicholas H          8 SWRD-CA                58.89         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Friedman, Liam J           8 GSC-CA                 24.03      23.24  
  2 Ramirez, Jake L            7 SEAL-CA                24.24      23.68  
  3 Mai, Derrick W             8 DA-CA                  25.27      24.21  
  4 Nasr, Kareem T             8 SCAL-CA                25.35      24.35  
  5 Tudorica, Eric             8 GSC-CA                 24.38      24.52  
  6 Weiss, Jack H              7 SCAL-CA                26.13      26.61  
WHT - Division  
  1 Lee, Mattias H             8 SEAL-CA                   NT      27.10  
  2 Geyfman, Daniel J          8 DA-CA                     NT      27.85  
  3 Brake, Nicholas H          8 SWRD-CA                34.78      29.72  
  4 Burke, Ryan W              8 SCAC-CA                   NT      30.69  
  5 Karakesis, Koko G          8 SCAL-CA                33.00      31.68  
  6 Henry, Jaxsen D            7 SEAL-CA                   NT      32.70  
 -- Lee, William G             8 SEAL-CA                   NT         DQ  
 -- Garvin, Kai E              7 SCAL-CA                34.12         DQ  
 -- Brake, Mattias H           8 SWRD-CA                51.70         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Walsh, Jack T              8 SWRD-CA                53.82      51.37  
  2 Baren, Miles               8 SCAT-CA                56.25      52.38  
  3 Brown, Ethan W             8 SWRD-CA                57.43      53.62  
  4 Hastings, Caleb L          7 JCCW-CA              1:00.81      58.53  
WHT - Division  
  1 Heller, Gavin S            8 GSC-CA               1:04.95      58.19  
  2 Lee, Mattias H             8 SEAL-CA                   NT      58.83  
  3 Weiss, Jack H              7 SCAL-CA              1:16.75      58.95  
  4 Kelly, Jason B             8 SCAC-CA              1:13.62    1:06.81  
  5 Burke, Ryan W              8 SCAC-CA              1:07.15    1:09.73  
  6 Karakesis, Koko G          8 SCAL-CA              1:18.97    1:10.77  
 -- Fenoglio, Jackson W        8 SWRD-CA                   NT         DQ  
 -- Nasr, Kareem T             8 SCAL-CA              1:04.96         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Friedman, Liam J           8 GSC-CA                 15.64      16.57  
  2 Mai, Derrick W             8 DA-CA                  21.11      18.35  
RED - Division  
 -- Tudorica, Eric             8 GSC-CA                 23.34         DQ  
WHT - Division  
  1 Burke, Ryan W              8 SCAC-CA                   NT      23.40  
  2 Lee, William G             8 SEAL-CA                   NT      23.68  
  3 Geyfman, Daniel J          8 DA-CA                     NT      24.57  
  4 Weiss, Jack H              7 SCAL-CA                31.17      26.28  
  5 Kong, Ethan                7 SCAL-CA                28.80      27.53  
  6 Lee, Mattias H             8 SEAL-CA                   NT      29.51  
  7 Brake, Nicholas H          8 SWRD-CA                   NT      35.60  
 -- Nasr, Kareem T             8 SCAL-CA                33.09         DQ  
 -- Henry, Jaxsen D            7 SEAL-CA                   NT         DQ  
 -- Brake, Mattias H           8 SWRD-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Mai, Derrick W             8 DA-CA                  43.67      41.33  
  2 Matheson, Chase C          8 SCAT-CA                45.67      41.94  
WHT - Division  
  1 Lezak, Ryan N              7 GSC-CA                    NT      46.98  
  2 Walsh, Jack T              8 SWRD-CA                58.81    1:02.63  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matheson, Chase C          8 SCAT-CA              1:43.35    1:34.03  
                  42.50     1:34.03 (51.53)                                        
  2 Brown, Ethan W             8 SWRD-CA              1:41.10    1:34.58  
                  44.51     1:34.58 (50.07)                                        
  3 Nasr, Kareem T             8 SCAL-CA              1:45.37    1:46.69  
                  53.27     1:46.69 (53.42)                                        
  4 Walsh, Jack T              8 SWRD-CA              1:50.41    1:46.83  
                  51.55     1:46.83 (55.28)                                        
 -- Tudorica, Eric             8 GSC-CA                    NT         DQ  
                  50.74          DQ (56.25)                                        
 -- Lezak, Ryan N              7 GSC-CA                    NT         DQ  
 -- Hastings, Caleb L          7 JCCW-CA                   NT         DQ  
                1:06.56        DQ (1:01.67)                                        
 
Boys 5-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Socal Aquatics Association-CA  'A'                     NT    1:41.53  
     1) Garvin, Cole R 6                2) Karakesis, Koko G 8            
     3) Garvin, Kai E 7                 4) Weiss, Jack H 7                
                  51.72     1:41.53 (49.81)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Sar, Mordox s             10 SEAL-CA                30.94      29.10  
  2 Gray, Oliver J            10 UN-01-CA/GSC           29.95      30.89  
  3 Lee, Aaron K              10 SWRD-CA                31.35      32.43  
  4 Nenadov, Gavin A          10 DA-CA                  33.79      32.66  
  5 Stolper, Ethan S          10 JCCW-CA                33.51      32.92  
  6 Tarazon, David F          10 SEAL-CA                33.06      33.87  
  7 Nguyen, Mason T            9 JCCW-CA                32.87      34.00  
  8 Azizi, Taren S            10 JCCW-CA                33.55      34.13  
  9 Deshler, Noah M            9 SCAL-CA                33.90      35.36  
RED - Division  
  1 Becker, Kael R            10 SCAT-CA                34.97      33.60  
  2 Hoff, Brandon H            9 SCAT-CA                34.17      34.93  
  3 Nguyen, Blake T            7 JCCW-CA                36.28      36.52  
WHT - Division  
  1 Ferrell, Jack T            9 SCAC-CA                38.12      36.12  
  2 Silyaev, Alex             10 DA-CA                     NT      36.20  
  3 Brake, Nathaniel H        10 SWRD-CA                38.02      37.50  
  4 Hoeft, Charlie J          10 GSC-CA                 37.98      37.69  
  5 Garcia, Anthony J          8 SEAL-CA                38.58      38.28  
  6 Song, Jacob               10 SCAL-CA                40.89      38.43  
  7 Tarbutton, William J       9 SCAT-CA                40.45      39.55  
  8 Steinle, Brady T           9 SCAL-CA                51.23      42.71  
  9 Reid, Stephen K           10 SCAL-CA                42.38      44.36  
 10 Peng, Cameron              9 GSC-CA                 46.05      45.21  
 11 Chung, Ethan A             9 JCCW-CA                46.68      45.95  
 12 Ward, Pierce J             9 DA-CA                  46.67      46.91  
 13 Bhang, Daniel              9 GSC-CA                 44.64      47.30  
 14 Abdelkader, Ali            9 SEAL-CA                45.59      47.73  
 15 Pantoja, Ezekiel K        10 SEAL-CA                   NT      51.30  
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Chowdhury, Arin G         10 SEAL-CA              1:04.47    1:03.82  
                  31.00     1:03.82 (32.82)                                        
  2 Ryznar, Noah J            10 GSC-CA               1:08.01    1:04.40  
                  31.47     1:04.40 (32.93)                                        
  3 Gray, Oliver J            10 UN-01-CA/GSC         1:04.10    1:05.09  
                  31.38     1:05.09 (33.71)                                        
  4 Stewart, Max L             9 JCCW-CA              1:10.03    1:11.82  
                  34.48     1:11.82 (37.34)                                        
  5 Story, Jackson D           9 GSC-CA               1:12.78    1:12.09  
                  34.93     1:12.09 (37.16)                                        
  6 Luu, Hien D                9 GSC-CA               1:10.99    1:14.04  
                  37.08     1:14.04 (36.96)                                        
  7 Tarazon, David F          10 SEAL-CA              1:12.37    1:14.12  
                  34.90     1:14.12 (39.22)                                        
  8 Azizi, Taren S            10 JCCW-CA              1:14.00    1:14.13  
                  35.24     1:14.13 (38.89)                                        
  9 Coombs, Parker R           9 GSC-CA               1:12.57    1:14.54  
                  36.37     1:14.54 (38.17)                                        
RED - Division  
  1 Nenadov, Gavin A          10 DA-CA                1:18.15    1:12.66  
                  34.99     1:12.66 (37.67)                                        
  2 Nguyen, Mason T            9 JCCW-CA              1:18.97    1:13.32  
                  34.34     1:13.32 (38.98)                                        
  3 Chen, Jaden K             10 SCAL-CA              1:18.13    1:15.23  
                  36.14     1:15.23 (39.09)                                        
  4 Deshler, Noah M            9 SCAL-CA              1:15.63    1:15.41  
                  34.97     1:15.41 (40.44)                                        
  5 Pariser, Elias J          10 JCCW-CA              1:19.49    1:15.51  
                  34.75     1:15.51 (40.76)                                        
  6 Kopp, Emmett J             9 SCAT-CA              1:14.98    1:16.04  
                  35.76     1:16.04 (40.28)                                        
  7 Hoff, Brandon H            9 SCAT-CA              1:16.09    1:16.47  
                  35.78     1:16.47 (40.69)                                        
  8 Becker, Kael R            10 SCAT-CA              1:18.42    1:17.98  
                  36.75     1:17.98 (41.23)                                        
  9 Stolper, Ethan S          10 JCCW-CA              1:17.98    1:18.25  
                  37.49     1:18.25 (40.76)                                        
WHT - Division  
  1 McCormick, Garrett M       9 DA-CA                1:25.15    1:18.23  
                  36.11     1:18.23 (42.12)                                        
  2 qiu, Garfield             10 DA-CA                1:29.46    1:18.69  
                  37.37     1:18.69 (41.32)                                        
  3 Munoz, Lucas T             9 SCAT-CA                   NT    1:22.56  
                  38.41     1:22.56 (44.15)                                        
  4 Chao, Ethan P             10 SCAT-CA              1:28.93    1:23.45  
                  39.33     1:23.45 (44.12)                                        
  5 Song, Jacob               10 SCAL-CA              1:28.73    1:24.11  
                  40.43     1:24.11 (43.68)                                        
  6 Garcia, Anthony J          8 SEAL-CA              1:25.71    1:24.27  
                  40.05     1:24.27 (44.22)                                        
  7 Stolper, Austin L          9 JCCW-CA              1:22.92    1:25.10  
                  40.10     1:25.10 (45.00)                                        
  8 Wang, Jared I              9 SCAL-CA              1:25.67    1:25.83  
                  40.92     1:25.83 (44.91)                                        
  9 Thomas, Quinn W            9 SCAL-CA              1:26.79    1:26.79  
                  41.18     1:26.79 (45.61)                                        
 10 Hua, Kevin                10 DA-CA                     NT    1:27.09  
                  38.10     1:27.09 (48.99)                                        
 11 Kamel, Benny W             9 JCCW-CA              1:24.68    1:27.64  
                  40.34     1:27.64 (47.30)                                        
 12 Neujahr, Byron R           9 SCAL-CA              1:35.47    1:27.75  
                  43.02     1:27.75 (44.73)                                        
 13 Cowdell, Christopher R    10 SCAL-CA              1:31.76    1:29.35  
                  41.60     1:29.35 (47.75)                                        
 14 Huffman, Mattix M         10 SCAL-CA                   NT    1:31.96  
                  41.16     1:31.96 (50.80)                                        
 15 Kirkwood, Logan T         10 GSC-CA               1:35.09    1:32.05  
                  42.06     1:32.05 (49.99)                                        
 16 Scott, Edric R            10 SCAL-CA              1:41.81    1:35.01  
                  44.46     1:35.01 (50.55)                                        
 17 Valentine, Miles L         9 JCCW-CA              1:35.25    1:36.82  
                  45.65     1:36.82 (51.17)                                        
 18 Nguyen, Tommy H            9 SEAL-CA                   NT    1:37.37  
                  43.99     1:37.37 (53.38)                                        
 19 Tanner, Blake W            9 GSC-CA               1:39.31    1:39.28  
                  45.72     1:39.28 (53.56)                                        
 20 Chung, Ethan A             9 JCCW-CA                   NT    1:43.05  
                  46.94     1:43.05 (56.11)                                        
 21 Law, Lucas A              10 SEAL-CA              2:02.62    1:47.85  
                  50.89     1:47.85 (56.96)                                        
 22 Young, Ethan X            10 SCAL-CA                   NT    2:09.04  
                1:00.56   2:09.04 (1:08.48)                                        
 23 Nelson, Maxwell S          9 SCAC-CA                   NT    2:13.61  
                  54.36   2:13.61 (1:19.25)                                        
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Chowdhury, Arin G         10 SEAL-CA              2:18.71    2:16.03  
                  31.56     1:06.70 (35.14)     1:42.10 (35.40)     2:16.03 (33.93)
  2 Gray, Oliver J            10 UN-01-CA/GSC         2:16.97    2:16.20  
                  31.56     1:06.63 (35.07)     1:41.57 (34.94)     2:16.20 (34.63)
  3 Story, Jackson D           9 GSC-CA               2:38.65    2:36.78  
                  36.27     1:16.49 (40.22)     1:57.19 (40.70)     2:36.78 (39.59)
WHT - Division  
  1 Azizi, Taren S            10 JCCW-CA                   NT    2:39.55  
                  37.24     1:18.40 (41.16)     1:58.84 (40.44)     2:39.55 (40.71)
  2 Stolper, Ethan S          10 JCCW-CA              3:00.40    2:48.70  
                  38.66     1:21.48 (42.82)     2:05.43 (43.95)     2:48.70 (43.27)
  3 Brake, Nathaniel H        10 SWRD-CA              3:08.49    2:56.49  
                  38.40     1:23.54 (45.14)     2:10.85 (47.31)     2:56.49 (45.64)
  4 Toal, Jesse R              9 SCAT-CA                   NT    2:56.85  
                  40.51     1:26.85 (46.34)     2:14.13 (47.28)     2:56.85 (42.72)
  5 Stolper, Austin L          9 JCCW-CA              3:03.89    2:57.06  
                  38.49     1:23.30 (44.81)     2:11.27 (47.97)     2:57.06 (45.79)
  6 Becker, Kael R            10 SCAT-CA                   NT    2:57.47  
                  38.47     1:22.97 (44.50)     2:11.27 (48.30)     2:57.47 (46.20)
  7 Wang, Jared I              9 SCAL-CA              3:04.05    3:00.14  
                  41.43     1:28.19 (46.76)     2:15.38 (47.19)     3:00.14 (44.76)
  8 Tarbutton, William J       9 SCAT-CA                   NT    3:16.17  
                  44.04     1:35.02 (50.98)     2:25.54 (50.52)     3:16.17 (50.63)
  9 Scott, Edric R            10 SCAL-CA                   NT    3:28.10  
                  44.90     1:37.87 (52.97)     2:33.38 (55.51)     3:28.10 (54.72)
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Chowdhury, Arin G         10 SEAL-CA                35.71      34.37  
  2 Gray, Oliver J            10 UN-01-CA/GSC           36.73      35.95  
  3 Wright, Robert J          10 SCAL-CA                39.58      37.03  
  4 Stewart, Max L             9 JCCW-CA                37.99      38.09  
  5 Coombs, Parker R           9 GSC-CA                 37.24      38.18  
  6 Tarazon, David F          10 SEAL-CA                40.17      38.21  
  7 Nguyen, Mason T            9 JCCW-CA                38.70      38.46  
  8 Luu, Hien D                9 GSC-CA                 39.05      39.54  
  9 Story, Jackson D           9 GSC-CA                 40.28      39.59  
 -- Ryznar, Noah J            10 GSC-CA                 34.63         DQ  
RED - Division  
  1 Pariser, Elias J          10 JCCW-CA                43.37      38.84  
  2 Nguyen, Blake T            7 JCCW-CA                42.73      42.05  
  3 Becker, Kael R            10 SCAT-CA                44.06      42.29  
  4 Stolper, Ethan S          10 JCCW-CA                41.91      42.60  
WHT - Division  
  1 McCormick, Garrett M       9 DA-CA                  45.82      40.34  
  2 Shevel, Reece H           10 SCAT-CA                   NT      41.20  
  3 qiu, Garfield             10 DA-CA                  47.18      42.50  
  4 Thomas, Quinn W            9 SCAL-CA                44.44      42.56  
  5 Kamel, Benny W             9 JCCW-CA                45.21      43.80  
  6 Munoz, Lucas T             9 SCAT-CA                   NT      44.42  
  7 Stolper, Austin L          9 JCCW-CA                46.93      45.22  
  8 Chao, Ethan P             10 SCAT-CA                49.12      46.10  
  9 Garcia, Anthony J          8 SEAL-CA                46.69      46.19  
 10 Hua, Kevin                10 DA-CA                     NT      47.88  
 11 Song, Jacob               10 SCAL-CA                49.95      48.50  
 12 Nguyen, Tommy H            9 SEAL-CA                54.80      49.70  
 13 Kirkwood, Logan T         10 GSC-CA                 54.80      51.25  
 14 Valentine, Miles L         9 JCCW-CA                50.60      51.30  
 15 Cowdell, Christopher R    10 SCAL-CA              1:00.94      53.22  
 16 Chung, Ethan A             9 JCCW-CA                   NT      53.55  
 17 Young, Ethan X            10 SCAL-CA                   NT      53.71  
 18 Tanner, Blake W            9 GSC-CA                 53.56      53.84  
 19 Ward, Pierce J             9 DA-CA                  56.18      54.75  
 20 Law, Lucas A              10 SEAL-CA              1:07.34      56.45  
 -- Neujahr, Byron R           9 SCAL-CA                48.27         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Chowdhury, Arin G         10 SEAL-CA              1:15.71    1:11.70  
                  35.05     1:11.70 (36.65)                                        
  2 Sar, Mordox s             10 SEAL-CA              1:16.75    1:13.77  
                  35.91     1:13.77 (37.86)                                        
  3 Gray, Oliver J            10 UN-01-CA/GSC         1:18.33    1:19.33  
                  38.68     1:19.33 (40.65)                                        
  4 Hoff, Brandon H            9 SCAT-CA              1:26.65    1:21.75  
                  38.48     1:21.75 (43.27)                                        
  5 Nguyen, Mason T            9 JCCW-CA              1:22.18    1:23.25  
                  40.01     1:23.25 (43.24)                                        
RED - Division  
  1 Tarazon, David F          10 SEAL-CA              1:29.16    1:20.72  
                  40.23     1:20.72 (40.49)                                        
  2 Lee, Aaron K              10 SWRD-CA              1:31.03    1:22.50  
                  39.15     1:22.50 (43.35)                                        
  3 Story, Jackson D           9 GSC-CA               1:29.98    1:26.46  
                  41.73     1:26.46 (44.73)                                        
  4 Nguyen, Blake T            7 JCCW-CA              1:31.96    1:34.50  
                  46.16     1:34.50 (48.34)                                        
  5 Stolper, Austin L          9 JCCW-CA              1:34.51    1:35.35  
                  46.68     1:35.35 (48.67)                                        
  6 Reid, Stephen K           10 SCAL-CA              1:36.11    1:40.76  
                  49.17     1:40.76 (51.59)                                        
WHT - Division  
  1 Ferrell, Jack T            9 SCAC-CA                   NT    1:31.53  
                  43.32     1:31.53 (48.21)                                        
  2 Toal, Jesse R              9 SCAT-CA                   NT    1:33.20  
                  45.25     1:33.20 (47.95)                                        
  3 Becker, Kael R            10 SCAT-CA                   NT    1:35.49  
                  46.87     1:35.49 (48.62)                                        
  4 Wang, Jared I              9 SCAL-CA              1:39.64    1:36.23  
                  48.28     1:36.23 (47.95)                                        
  5 Hoeft, Charlie J          10 GSC-CA               1:42.10    1:39.47  
                  48.28     1:39.47 (51.19)                                        
  6 Brake, Nathaniel H        10 SWRD-CA              1:40.03    1:43.85  
                  52.29     1:43.85 (51.56)                                        
  7 Tarbutton, William J       9 SCAT-CA                   NT    1:44.18  
                  49.49     1:44.18 (54.69)                                        
  8 Song, Jacob               10 SCAL-CA              1:56.17    1:48.05  
                  54.90     1:48.05 (53.15)                                        
  9 Chung, Ethan A             9 JCCW-CA                   NT    2:00.66  
                  58.52   2:00.66 (1:02.14)                                        
 -- Peng, Cameron              9 GSC-CA                    NT         DQ  
                  58.79        DQ (1:08.15)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Chowdhury, Arin G         10 SEAL-CA                38.92      37.20  
  2 Gray, Oliver J            10 UN-01-CA/GSC           41.00      39.12  
  3 Wright, Robert J          10 SCAL-CA                42.44      40.50  
  4 Kopp, Emmett J             9 SCAT-CA                41.07      42.06  
  5 Nguyen, Mason T            9 JCCW-CA                41.10      42.11  
  6 Deshler, Noah M            9 SCAL-CA                43.00      42.32  
  7 Pariser, Elias J          10 JCCW-CA                43.28      44.05  
  8 Chen, Jaden K             10 SCAL-CA                45.48      44.64  
  9 Valentine, Chase E         9 JCCW-CA                45.27      46.12  
RED - Division  
  1 Ryznar, Noah J            10 GSC-CA                 48.97      43.62  
  2 Coombs, Parker R           9 GSC-CA                 47.29      43.63  
  3 Azizi, Taren S            10 JCCW-CA                47.33      45.85  
  4 Nenadov, Gavin A          10 DA-CA                  47.14      47.35  
  5 Cowdell, Christopher R    10 SCAL-CA                49.47      47.45  
  6 Stolper, Ethan S          10 JCCW-CA                47.18      48.20  
  7 Nguyen, Blake T            7 JCCW-CA                47.69      49.88  
WHT - Division  
  1 Hua, Kevin                10 DA-CA                     NT      48.66  
  2 Hoff, Brandon H            9 SCAT-CA                   NT      51.43  
  3 Shevel, Reece H           10 SCAT-CA                   NT      51.87  
  4 Scott, Edric R            10 SCAL-CA                50.88      52.06  
  5 Thomas, Quinn W            9 SCAL-CA                56.17      52.41  
  6 Nguyen, Tommy H            9 SEAL-CA                52.70      52.70  
  7 Garcia, Anthony J          8 SEAL-CA                50.41      52.72  
  8 Munoz, Lucas T             9 SCAT-CA                   NT      52.91  
  9 McCormick, Garrett M       9 DA-CA                  54.23      53.53  
 10 Becker, Kael R            10 SCAT-CA                54.34      53.86  
 11 Chao, Ethan P             10 SCAT-CA                   NT      54.01  
 12 Kamel, Benny W             9 JCCW-CA                54.52      54.13  
 13 Neujahr, Byron R           9 SCAL-CA                57.22      55.33  
 14 Valentine, Miles L         9 JCCW-CA                56.30      55.58  
 15 Kirkwood, Logan T         10 GSC-CA               1:09.36      59.53  
 16 Tanner, Blake W            9 GSC-CA               1:01.05    1:03.46  
 17 Young, Ethan X            10 SCAL-CA                   NT    1:03.89  
 18 Ward, Pierce J             9 DA-CA                1:48.83    1:27.25  
 -- Chung, Ethan A             9 JCCW-CA                   NT         DQ  
 -- Nelson, Maxwell S          9 SCAC-CA                   NT         DQ  
 -- Law, Lucas A              10 SEAL-CA              1:11.13         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Chowdhury, Arin G         10 SEAL-CA              1:24.80    1:22.48  
                  39.13     1:22.48 (43.35)                                        
  2 Gray, Oliver J            10 UN-01-CA/GSC         1:21.59    1:22.78  
                  40.05     1:22.78 (42.73)                                        
  3 Deshler, Noah M            9 SCAL-CA              1:33.57    1:30.66  
                  42.33     1:30.66 (48.33)                                        
  4 Nguyen, Mason T            9 JCCW-CA              1:31.37    1:36.10  
                  44.88     1:36.10 (51.22)                                        
  5 Azizi, Taren S            10 JCCW-CA              1:39.15    1:38.34  
                  47.14     1:38.34 (51.20)                                        
RED - Division  
  1 Stolper, Ethan S          10 JCCW-CA              1:40.76    1:36.26  
                  47.44     1:36.26 (48.82)                                        
  2 Coombs, Parker R           9 GSC-CA               1:43.49    1:36.31  
                  45.37     1:36.31 (50.94)                                        
  3 Nguyen, Blake T            7 JCCW-CA              1:41.29    1:43.89  
                  48.49     1:43.89 (55.40)                                        
  4 Tarazon, David F          10 SEAL-CA              1:46.38    1:45.00  
                  49.77     1:45.00 (55.23)                                        
  5 Stolper, Austin L          9 JCCW-CA              1:49.24    1:46.73  
                  50.69     1:46.73 (56.04)                                        
  6 Hoeft, Charlie J          10 GSC-CA               1:46.98    1:53.77  
                  52.08   1:53.77 (1:01.69)                                        
WHT - Division  
  1 Scott, Edric R            10 SCAL-CA              1:50.41    1:47.53  
                  54.18     1:47.53 (53.35)                                        
  2 Ferrell, Jack T            9 SCAC-CA                   NT    1:49.19  
                  53.46     1:49.19 (55.73)                                        
  3 Garcia, Anthony J          8 SEAL-CA                   NT    1:51.09  
                  51.13     1:51.09 (59.96)                                        
  4 Reid, Stephen K           10 SCAL-CA              1:50.32    1:55.23  
                  55.72     1:55.23 (59.51)                                        
  5 Brake, Nathaniel H        10 SWRD-CA              1:55.88    1:56.48  
                  56.99     1:56.48 (59.49)                                        
  6 Silyaev, Alex             10 DA-CA                1:59.71    1:56.76  
                  53.75   1:56.76 (1:03.01)                                        
  7 Bhang, Daniel              9 GSC-CA               2:07.74    1:59.29  
                  55.00   1:59.29 (1:04.29)                                        
  8 Abdelkader, Ali            9 SEAL-CA                   NT    2:03.76  
                  57.40   2:03.76 (1:06.36)                                        
  9 Steinle, Brady T           9 SCAL-CA                   NT    2:05.79  
                1:00.50   2:05.79 (1:05.29)                                        
 10 Chung, Ethan A             9 JCCW-CA                   NT    2:09.73  
                1:00.77   2:09.73 (1:08.96)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Chowdhury, Arin G         10 SEAL-CA                35.48      31.99  
  2 Gray, Oliver J            10 UN-01-CA/GSC           32.03      32.50  
  3 Wright, Robert J          10 SCAL-CA                37.99      36.04  
  4 Stewart, Max L             9 JCCW-CA                35.80      36.35  
  5 Nguyen, Mason T            9 JCCW-CA                36.13      36.37  
  6 Deshler, Noah M            9 SCAL-CA                36.03      36.91  
  7 Tarazon, David F          10 SEAL-CA                36.85      37.01  
  8 Story, Jackson D           9 GSC-CA                 36.71      38.95  
  9 Kopp, Emmett J             9 SCAT-CA                37.55      39.17  
RED - Division  
  1 Valentine, Chase E         9 JCCW-CA                38.33      37.38  
  2 Shevel, Reece H           10 SCAT-CA                40.36      39.80  
  3 Luu, Hien D                9 GSC-CA                 39.01      40.07  
  4 Nguyen, Blake T            7 JCCW-CA                39.94      41.29  
WHT - Division  
  1 Nenadov, Gavin A          10 DA-CA                  42.69      37.91  
  2 Chen, Jaden K             10 SCAL-CA                44.43      38.33  
  3 Hoff, Brandon H            9 SCAT-CA                   NT      39.44  
  4 Azizi, Taren S            10 JCCW-CA                43.04      39.93  
  5 Garcia, Anthony J          8 SEAL-CA                42.28      43.88  
  6 Munoz, Lucas T             9 SCAT-CA                   NT      45.80  
  7 Wang, Jared I              9 SCAL-CA                43.51      45.81  
  8 qiu, Garfield             10 DA-CA                  58.78      46.67  
  9 Nguyen, Tommy H            9 SEAL-CA                   NT      46.81  
 10 Becker, Kael R            10 SCAT-CA                48.03      47.09  
 11 Huffman, Mattix M         10 SCAL-CA                   NT      48.81  
 12 Chao, Ethan P             10 SCAT-CA                   NT      52.65  
 13 Kamel, Benny W             9 JCCW-CA                51.95      54.24  
 14 Song, Jacob               10 SCAL-CA              1:01.33      54.92  
 15 Neujahr, Byron R           9 SCAL-CA              1:02.49      55.45  
 16 Hua, Kevin                10 DA-CA                     NT      56.55  
 17 Tanner, Blake W            9 GSC-CA               1:06.19    1:05.55  
 18 Chung, Ethan A             9 JCCW-CA                   NT    1:05.61  
 
Boys 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Sar, Mordox s             10 SEAL-CA              1:07.88    1:13.21  
                  33.54     1:13.21 (39.67)                                        
  2 Tarazon, David F          10 SEAL-CA              1:25.45    1:25.35  
                  39.66     1:25.35 (45.69)                                        
  3 Story, Jackson D           9 GSC-CA               1:27.02    1:29.45  
                  42.89     1:29.45 (46.56)                                        
RED - Division  
  1 Garcia, Anthony J          8 SEAL-CA              1:37.10    1:40.63  
                  45.69     1:40.63 (54.94)                                        
WHT - Division  
  1 Nguyen, Blake T            7 JCCW-CA                   NT    1:46.25  
                  48.02     1:46.25 (58.23)                                        
 -- Silyaev, Alex             10 DA-CA                     NT         DQ  
                  47.27        DQ (1:05.45)                                        
 -- Abdelkader, Ali            9 SEAL-CA                   NT         DQ  
                  55.96                                                            
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Sar, Mordox s             10 SEAL-CA              1:13.68    1:10.32  
                  32.31     1:10.32 (38.01)                                        
  2 Chowdhury, Arin G         10 SEAL-CA              1:18.25    1:13.45  
                  34.42     1:13.45 (39.03)                                        
  3 Lee, Aaron K              10 SWRD-CA              1:21.60    1:21.94  
                  38.19     1:21.94 (43.75)                                        
  4 Deshler, Noah M            9 SCAL-CA              1:22.88    1:22.01  
                  39.94     1:22.01 (42.07)                                        
  5 Coombs, Parker R           9 GSC-CA               1:21.42    1:23.02  
                  37.90     1:23.02 (45.12)                                        
  6 Azizi, Taren S            10 JCCW-CA              1:24.40    1:24.53  
                  39.51     1:24.53 (45.02)                                        
 -- Nguyen, Mason T            9 JCCW-CA              1:21.53         DQ  
                  40.01          DQ (45.86)                                        
RED - Division  
  1 Hoff, Brandon H            9 SCAT-CA              1:30.23    1:27.86  
                  38.64     1:27.86 (49.22)                                        
  2 Stolper, Ethan S          10 JCCW-CA              1:29.36    1:31.58  
                  43.69     1:31.58 (47.89)                                        
  3 Stolper, Austin L          9 JCCW-CA              1:32.63    1:31.71  
                  43.57     1:31.71 (48.14)                                        
  4 Ferrell, Jack T            9 SCAC-CA              1:34.45    1:32.56  
                  44.41     1:32.56 (48.15)                                        
WHT - Division  
  1 Story, Jackson D           9 GSC-CA               1:41.38    1:28.55  
                  39.75     1:28.55 (48.80)                                        
  2 Becker, Kael R            10 SCAT-CA              1:39.59    1:32.63  
                  44.81     1:32.63 (47.82)                                        
  3 Nenadov, Gavin A          10 DA-CA                     NT    1:32.70  
                  45.20     1:32.70 (47.50)                                        
  4 Toal, Jesse R              9 SCAT-CA              1:40.22    1:36.07  
                  47.04     1:36.07 (49.03)                                        
  5 Wang, Jared I              9 SCAL-CA              1:36.84    1:37.78  
                  45.53     1:37.78 (52.25)                                        
  6 Garcia, Anthony J          8 SEAL-CA                   NT    1:40.17  
                  47.09     1:40.17 (53.08)                                        
  7 Hoeft, Charlie J          10 GSC-CA               1:43.06    1:45.79  
                  55.50     1:45.79 (50.29)                                        
  8 Scott, Edric R            10 SCAL-CA              1:53.45    1:50.58  
                  58.92     1:50.58 (51.66)                                        
  9 Bhang, Daniel              9 GSC-CA               1:53.29    1:58.26  
                  56.42   1:58.26 (1:01.84)                                        
 10 Chung, Ethan A             9 JCCW-CA                   NT    2:03.29  
                1:00.33   2:03.29 (1:02.96)                                        
 -- Peng, Cameron              9 GSC-CA                    NT         DQ  
                1:09.51        DQ (1:07.29)                                        
 -- Song, Jacob               10 SCAL-CA              2:01.59         DQ  
                  57.04          DQ (57.60)                                        
 
Boys 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ryznar, Noah J            10 GSC-CA               2:55.99    2:41.56  
                  34.32     1:15.83 (41.51)     2:06.97 (51.14)     2:41.56 (34.59)
  2 Wright, Robert J          10 SCAL-CA              2:51.37    2:43.08  
                  36.40     1:19.72 (43.32)     2:05.99 (46.27)     2:43.08 (37.09)
  3 Tarazon, David F          10 SEAL-CA              3:02.78    2:54.56  
                  37.53     1:19.77 (42.24)     2:16.87 (57.10)     2:54.56 (37.69)
  4 Coombs, Parker R           9 GSC-CA               2:54.18    2:54.65  
                  37.64     1:23.55 (45.91)     2:15.36 (51.81)     2:54.65 (39.29)
  5 Luu, Hien D                9 GSC-CA               2:56.06    2:55.38  
                  42.78     1:28.74 (45.96)     2:17.18 (48.44)     2:55.38 (38.20)
  6 Pariser, Elias J          10 JCCW-CA              2:56.91    2:58.13  
                  39.33     1:25.52 (46.19)     2:17.90 (52.38)     2:58.13 (40.23)
  7 Azizi, Taren S            10 JCCW-CA              2:58.38    2:58.30  
                  43.13     1:26.99 (43.86)     2:18.00 (51.01)     2:58.30 (40.30)
  8 Valentine, Chase E         9 JCCW-CA              3:07.10    3:11.98  
                  41.83     1:33.90 (52.07)     2:27.47 (53.57)     3:11.98 (44.51)
RED - Division  
  1 Stewart, Max L             9 JCCW-CA              3:17.09    2:53.08  
                  36.79     1:20.89 (44.10)     2:16.64 (55.75)     2:53.08 (36.44)
  2 Kopp, Emmett J             9 SCAT-CA              3:16.49    2:56.21  
                  39.90     1:26.92 (47.02)     2:16.04 (49.12)     2:56.21 (40.17)
  3 Nguyen, Blake T            7 JCCW-CA              3:21.26    3:20.76  
                  45.13     1:34.51 (49.38)   2:35.16 (1:00.65)     3:20.76 (45.60)
  4 Wang, Jared I              9 SCAL-CA              3:23.55    3:23.65  
                  45.84     1:36.87 (51.03)   2:39.11 (1:02.24)     3:23.65 (44.54)
 -- Stolper, Ethan S          10 JCCW-CA              3:23.77         DQ  
                  46.03     1:34.88 (48.85)     2:31.15 (56.27)          DQ (41.86)
WHT - Division  
  1 Stolper, Austin L          9 JCCW-CA                   NT    3:15.67  
                  47.34     1:37.66 (50.32)     2:32.63 (54.97)     3:15.67 (43.04)
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Socal Aquatics Association-CA  'A'                2:16.40    2:21.63  
     1) Wright, Robert J 10             2) Deshler, Noah M 9              
     3) Chen, Jaden K 10                4) Wang, Jared I 9                
                  31.93     1:07.68 (35.75)     1:42.42 (34.74)     2:21.63 (39.21)
  2 Socal Aquatics Association-CA  'B'                2:30.40    2:45.25  
     1) Scott, Edric R 10               2) Neujahr, Byron R 9             
     3) Song, Jacob 10                  4) Thomas, Quinn W 9              
                  43.53     1:25.54 (42.01)     2:06.62 (41.08)     2:45.25 (38.63)
 
Boys 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Socal Aquatics Association-CA  'A'                2:45.90         DQ  
     1) Wang, Jared I 9                 2) Reid, Stephen K 10             
     3) Deshler, Noah M 9               4) Song, Jacob 10                 
                  44.59     1:37.88 (53.29)        DQ (1:18.10)                    
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bowman, Charlie V         12 SCAT-CA                26.18      26.24  
  2 Clansen, Riley S          12 SCAL-CA                30.32      27.32  
  3 Zappas, Xander B          12 DA-CA                  27.83      27.79  
  4 Bertino, Dylan T          12 SCAL-CA                27.93      28.09  
  5 Moon, Matthew H           12 SCAL-CA                29.70      28.33  
  6 Khamenian, Yashar C       12 SCAL-CA                29.98      28.79  
  7 LaMarche, Aiden J         12 DA-CA                  29.52      29.02  
  8 Salib, Alex G             12 GSC-CA                 29.65      29.22  
  9 Defabrique, Sebastien A   12 SCAT-CA                29.46      29.65  
  9 Edmonds, Grant M          12 SCAC-CA                29.90      29.65  
 11 Andriashvili, George g    12 Splash-CA              28.65      30.01  
 12 McKee, Lucas S            11 GSC-CA                 28.81      30.23  
 13 Chalabian, Jacob c        12 Splash-CA              29.57      30.27  
 14 Yang, Brandon M           12 SCAL-CA                29.47      30.38  
 15 Shaff, Mason e            11 Splash-CA              29.65      30.78  
RED - Division  
  1 Morris, Jack A            12 GSC-CA                 32.65      31.87  
  2 Redfern, Miller P         11 DA-CA                  31.55      32.30  
  3 Miller, Max R             12 GSC-CA                 32.26      32.33  
  4 Potter, Erik B            12 GSC-CA                 31.82      32.37  
  5 Okazaki, Hugo M           11 SCAL-CA                30.85      32.68  
  6 Pearson, Blake W          11 SCAL-CA                33.04      32.91  
  7 Matheis, Tommy O          11 UN-01-CA/GSC           32.01      33.00  
  8 Kong, Derek C             11 SCAL-CA                33.04      34.56  
WHT - Division  
  1 Doelman, Garrett N        11 SCAL-CA                   NT      30.65  
  2 Demuro, Giovanni L        11 SCAL-CA                36.06      31.90  
  3 Jones, Jack M             12 DA-CA                  35.64      32.89  
  4 Simic, Luca M             11 DA-CA                  33.73      34.48  
  5 Yang, Leo                 11 GSC-CA                 35.84      34.63  
  6 Pinto, Luke A             11 SCAT-CA                35.89      34.80  
  7 Price, James W            12 SCAL-CA                40.19      35.55  
  8 Soto, Maximus N           11 SCAL-CA                37.79      36.32  
  9 Terry, Jake A             11 GSC-CA                 33.69      36.34  
 10 Birauna-Lindelof, Sam W   12 GSC-CA                 34.21      36.39  
 11 Padhya, Vir               11 SCAT-CA                   NT      37.19  
 12 Easterday, Aaron b        11 Splash-CA              37.39      37.74  
 13 Meyers, Logan D           12 SCAL-CA                   NT      37.91  
 14 Stone, Ben N              11 SCAC-CA                   NT      38.12  
 15 Popp, Vaughn A            12 SCAC-CA                   NT      38.27  
 16 Sanchez, Joaquin A        11 SCAL-CA                   NT      41.32  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bowman, Charlie V         12 SCAT-CA                55.61      56.10  
                  26.98       56.10 (29.12)                                        
  2 Schneider, Will E         12 SCAT-CA                58.48      58.53  
                  28.62       58.53 (29.91)                                        
  3 Novak, Ryan T             11 SWRD-CA                59.00      59.68  
                  28.74       59.68 (30.94)                                        
  4 Zappas, Xander B          12 DA-CA                  59.73      59.72  
                  28.92       59.72 (30.80)                                        
  5 Campbell, Brett J         12 UN-07-CA/SWRD        1:01.26    1:00.51  
                  29.55     1:00.51 (30.96)                                        
  6 Clansen, Riley S          12 SCAL-CA              1:00.16    1:00.59  
                  29.71     1:00.59 (30.88)                                        
  7 Moon, Matthew H           12 SCAL-CA              1:06.12    1:01.60  
                  29.74     1:01.60 (31.86)                                        
  8 Khamenian, Yashar C       12 SCAL-CA              1:05.40    1:02.12  
                  30.08     1:02.12 (32.04)                                        
  9 Sech, Noah L              12 SCAT-CA                59.65    1:02.56  
                  29.69     1:02.56 (32.87)                                        
 10 Ruby, Logan J             12 SCAT-CA              1:03.21    1:03.35  
                  30.64     1:03.35 (32.71)                                        
 11 Bertino, Dylan T          12 SCAL-CA              1:02.14    1:03.60  
                  30.08     1:03.60 (33.52)                                        
 12 McKee, Lucas S            11 GSC-CA               1:05.07    1:04.30  
                  31.21     1:04.30 (33.09)                                        
 13 LaMarche, Aiden J         12 DA-CA                1:04.91    1:04.60  
                  30.39     1:04.60 (34.21)                                        
 14 Andriashvili, George g    12 Splash-CA            1:03.79    1:08.18  
                  31.84     1:08.18 (36.34)                                        
 15 Okazaki, Hugo M           11 SCAL-CA              1:05.87    1:09.31  
                  33.23     1:09.31 (36.08)                                        
RED - Division  
  1 Defabrique, Sebastien A   12 SCAT-CA              1:07.68    1:05.56  
                  31.62     1:05.56 (33.94)                                        
  2 Yang, Brandon M           12 SCAL-CA              1:06.96    1:06.16  
                  30.81     1:06.16 (35.35)                                        
  3 Jenkins, Luca             11 JCCW-CA              1:11.57    1:07.84  
                  31.81     1:07.84 (36.03)                                        
  4 Weber, Dane E             11 SCAL-CA              1:08.05    1:07.95  
                  32.46     1:07.95 (35.49)                                        
  5 Shaff, Mason e            11 Splash-CA            1:06.69    1:08.54  
                  32.24     1:08.54 (36.30)                                        
  6 Lee, Brendan D            11 SCAL-CA              1:10.81    1:09.13  
                  32.29     1:09.13 (36.84)                                        
  7 Kamel, Jamie P            11 JCCW-CA              1:11.77    1:09.69  
                  33.03     1:09.69 (36.66)                                        
  8 Redfern, Miller P         11 DA-CA                1:09.86    1:10.43  
                  32.78     1:10.43 (37.65)                                        
  9 Potter, Erik B            12 GSC-CA               1:11.51    1:10.49  
                  33.62     1:10.49 (36.87)                                        
WHT - Division  
  1 Fong, Nathaniel V         12 SCAT-CA              1:12.27    1:00.71  
                  28.69     1:00.71 (32.02)                                        
  2 Miller, Max R             12 GSC-CA               1:17.28    1:11.52  
                  33.84     1:11.52 (37.68)                                        
  3 Pearson, Blake W          11 SCAL-CA              1:17.56    1:12.00  
                  35.14     1:12.00 (36.86)                                        
  4 Demuro, Giovanni L        11 SCAL-CA              1:13.05    1:14.82  
                  34.44     1:14.82 (40.38)                                        
  5 Scordino, Bradley C       12 SCAC-CA                   NT    1:15.14  
                  35.07     1:15.14 (40.07)                                        
  6 Clark, Nate M             12 SCAT-CA              1:15.63    1:15.26  
                  35.96     1:15.26 (39.30)                                        
  7 Simic, Luca M             11 DA-CA                1:13.37    1:15.95  
                  35.46     1:15.95 (40.49)                                        
  8 Ramirez, Benjamin A       12 GSC-CA               1:15.24    1:16.34  
                  35.74     1:16.34 (40.60)                                        
  9 Larson, Charlie C         12 SCAT-CA              1:15.27    1:16.44  
                  36.00     1:16.44 (40.44)                                        
 10 Piafsky, Sam F            12 DA-CA                     NT    1:19.54  
                  36.69     1:19.54 (42.85)                                        
 11 Yang, Leo                 11 GSC-CA               1:20.70    1:19.76  
                  35.33     1:19.76 (44.43)                                        
 12 Joyce, Ian P              11 SCAC-CA              1:21.73    1:21.73  
                  39.30     1:21.73 (42.43)                                        
 13 Beninga, Joey B           11 SCAT-CA              1:21.99    1:21.87  
                  38.71     1:21.87 (43.16)                                        
 14 Soto, Maximus N           11 SCAL-CA              1:27.51    1:23.20  
                  39.47     1:23.20 (43.73)                                        
 15 Easterday, Aaron b        11 Splash-CA            1:24.69    1:23.66  
                  40.97     1:23.66 (42.69)                                        
 16 Padhya, Vir               11 SCAT-CA                   NT    1:29.01  
                  38.73     1:29.01 (50.28)                                        
 17 Tarbutton, Jacob D        12 SCAT-CA              1:35.03    1:31.28  
                  42.83     1:31.28 (48.45)                                        
 18 Wu, Philip                11 GSC-CA                    NT    1:58.28  
                  56.05   1:58.28 (1:02.23)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bowman, Charlie V         12 SCAT-CA              2:01.23    2:00.32  
                  27.44       56.99 (29.55)     1:28.27 (31.28)     2:00.32 (32.05)
  2 Zappas, Xander B          12 DA-CA                2:10.60    2:05.26  
                  29.16     1:00.70 (31.54)     1:32.84 (32.14)     2:05.26 (32.42)
  3 Moon, Matthew H           12 SCAL-CA              2:15.17    2:12.50  
                  30.11     1:03.09 (32.98)     1:38.08 (34.99)     2:12.50 (34.42)
  4 Wright, Jack C            12 SCAL-CA              2:13.50    2:15.01  
                  31.08     1:05.41 (34.33)     1:40.32 (34.91)     2:15.01 (34.69)
  5 Khamenian, Yashar C       12 SCAL-CA              2:18.54    2:16.14  
                  31.73     1:06.45 (34.72)     1:41.63 (35.18)     2:16.14 (34.51)
  6 McKee, Lucas S            11 GSC-CA               2:19.60    2:17.97  
                  31.36     1:06.77 (35.41)     1:42.52 (35.75)     2:17.97 (35.45)
  7 Elbaz, Alon S             12 SCAL-CA              2:21.94    2:19.75  
                  33.06     1:08.54 (35.48)     1:44.86 (36.32)     2:19.75 (34.89)
  8 LaMarche, Aiden J         12 DA-CA                2:23.64    2:23.96  
                  33.34     1:09.63 (36.29)     1:48.06 (38.43)     2:23.96 (35.90)
  9 Defabrique, Sebastien A   12 SCAT-CA              2:19.86    2:29.67  
                  33.13     1:12.29 (39.16)     1:53.11 (40.82)     2:29.67 (36.56)
RED - Division  
  1 Ensley, Liam S            11 JCCW-CA              2:37.27    2:37.11  
                  36.03     1:16.28 (40.25)     1:57.45 (41.17)     2:37.11 (39.66)
WHT - Division  
  1 Yang, Brandon M           12 SCAL-CA              2:38.79    2:24.81  
                  30.86     1:07.83 (36.97)     1:48.05 (40.22)     2:24.81 (36.76)
  2 Salib, Alex G             12 GSC-CA                    NT    2:33.81  
                  34.12     1:14.48 (40.36)     1:56.91 (42.43)     2:33.81 (36.90)
  3 Potter, Erik B            12 GSC-CA               2:48.29    2:37.02  
                  36.05     1:16.15 (40.10)     1:58.09 (41.94)     2:37.02 (38.93)
  4 Redfern, Miller P         11 DA-CA                2:38.12    2:38.04  
                  34.62     1:15.48 (40.86)     1:57.60 (42.12)     2:38.04 (40.44)
  5 Miller, Max R             12 GSC-CA               3:01.08    2:45.86  
                  37.25     1:17.95 (40.70)     2:02.87 (44.92)     2:45.86 (42.99)
  6 Pinto, Luke A             11 SCAT-CA                   NT    2:49.59  
                  37.89     1:22.13 (44.24)     2:05.14 (43.01)     2:49.59 (44.45)
  7 Pearson, Blake W          11 SCAL-CA                   NT    2:50.81  
                  40.14     1:24.37 (44.23)     2:08.62 (44.25)     2:50.81 (42.19)
  8 Meyers, Logan D           12 SCAL-CA              3:01.32    3:03.43  
                  37.59     1:23.47 (45.88)     2:14.66 (51.19)     3:03.43 (48.77)
  9 Sanchez, Lorenzo M        12 SCAL-CA                   NT    3:35.49  
                  48.73   3:35.49 (2:46.76)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bertino, Dylan T          12 SCAL-CA                32.13      31.67  
  2 Zappas, Xander B          12 DA-CA                  34.59      31.96  
  3 Chalabian, Jacob c        12 Splash-CA              32.31      34.25  
  4 McKee, Lucas S            11 GSC-CA                 36.48      36.26  
  5 Salib, Alex G             12 GSC-CA                 36.03      37.18  
 -- Banos, Nathaniel A        11 SEAL-CA                34.39        DFS  
RED - Division  
  1 Moon, Matthew H           12 SCAL-CA                37.09      33.90  
  2 Demuro, Giovanni L        11 SCAL-CA                37.67      39.03  
  3 Potter, Erik B            12 GSC-CA                 38.55      39.11  
  4 Kong, Derek C             11 SCAL-CA                39.10      39.79  
WHT - Division  
  1 Matheis, Tommy O          11 UN-01-CA/GSC           41.82      37.96  
  2 Yang, Brandon M           12 SCAL-CA                43.08      39.06  
  3 Miller, Max R             12 GSC-CA                 41.00      39.30  
  4 Jones, Jack M             12 DA-CA                  40.49      39.94  
  5 Birauna-Lindelof, Sam W   12 GSC-CA                 42.42      41.50  
  6 Pinto, Luke A             11 SCAT-CA                   NT      43.05  
  7 Easterday, Aaron b        11 Splash-CA              43.18      43.98  
  8 Simic, Luca M             11 DA-CA                  42.87      44.65  
  9 Terry, Jake A             11 GSC-CA                 49.41      45.65  
 10 Price, James W            12 SCAL-CA                48.73      46.12  
 11 Meyers, Logan D           12 SCAL-CA                46.39      46.35  
 12 Yang, Leo                 11 GSC-CA                 46.63      46.86  
 13 Morris, Jack A            12 GSC-CA                 48.09      46.87  
 14 Soto, Maximus N           11 SCAL-CA                53.23      50.41  
 -- Sanchez, Joaquin A        11 SCAL-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Zappas, Xander B          12 DA-CA                1:10.18    1:07.50  
                  32.49     1:07.50 (35.01)                                        
  2 Novak, Ryan T             11 SWRD-CA              1:17.48    1:08.66  
                  33.07     1:08.66 (35.59)                                        
  3 Schneider, Will E         12 SCAT-CA              1:12.03    1:09.19  
                  33.77     1:09.19 (35.42)                                        
  4 Campbell, Brett J         12 UN-07-CA/SWRD        1:09.92    1:10.27  
                  34.54     1:10.27 (35.73)                                        
  5 Sech, Noah L              12 SCAT-CA              1:10.55    1:10.51  
                  34.32     1:10.51 (36.19)                                        
  6 Shaff, Mason e            11 Splash-CA            1:14.26    1:14.30  
                  36.13     1:14.30 (38.17)                                        
  7 Weber, Dane E             11 SCAL-CA              1:16.93    1:15.61  
                  37.77     1:15.61 (37.84)                                        
  8 Jenkins, Luca             11 JCCW-CA              1:15.42    1:16.13  
                  36.63     1:16.13 (39.50)                                        
  9 Moon, Matthew H           12 SCAL-CA              1:16.58    1:16.25  
                  37.66     1:16.25 (38.59)                                        
 10 McKee, Lucas S            11 GSC-CA               1:15.96    1:17.94  
                  38.33     1:17.94 (39.61)                                        
RED - Division  
  1 Kamel, Jamie P            11 JCCW-CA              1:22.12    1:22.95  
                  40.54     1:22.95 (42.41)                                        
  2 Defabrique, Sebastien A   12 SCAT-CA              1:22.18    1:24.11  
                  41.82     1:24.11 (42.29)                                        
  3 Larson, Charlie C         12 SCAT-CA              1:24.03    1:27.41  
                  42.04     1:27.41 (45.37)                                        
  4 Potter, Erik B            12 GSC-CA               1:27.83    1:28.38  
                  44.25     1:28.38 (44.13)                                        
  5 Ramirez, Benjamin A       12 GSC-CA               1:25.12    1:30.49  
                  44.51     1:30.49 (45.98)                                        
WHT - Division  
  1 Lee, Brendan D            11 SCAL-CA              1:28.02    1:20.06  
                  38.67     1:20.06 (41.39)                                        
  2 Yang, Brandon M           12 SCAL-CA              1:38.66    1:20.97  
                  39.24     1:20.97 (41.73)                                        
  3 Okazaki, Hugo M           11 SCAL-CA                   NT    1:24.36  
                  40.46     1:24.36 (43.90)                                        
  4 Nguyen, Max T             11 JCCW-CA              1:28.35    1:25.40  
                  42.26     1:25.40 (43.14)                                        
  5 Clark, Nate M             12 SCAT-CA              1:33.28    1:33.28  
                  44.97     1:33.28 (48.31)                                        
  6 Easterday, Aaron b        11 Splash-CA            1:35.01    1:35.21  
                  47.54     1:35.21 (47.67)                                        
  7 Yang, Leo                 11 GSC-CA               1:47.49    1:41.10  
                  48.06     1:41.10 (53.04)                                        
  8 Beninga, Joey B           11 SCAT-CA                   NT    1:44.12  
                  50.53     1:44.12 (53.59)                                        
  9 Tarbutton, Jacob D        12 SCAT-CA                   NT    1:45.43  
                  52.11     1:45.43 (53.32)                                        
 10 Wu, Philip                11 GSC-CA                    NT    2:09.80  
                1:04.22   2:09.80 (1:05.58)                                        
 -- Fong, Nathaniel V         12 SCAT-CA                   NT         DQ  
                  34.35          DQ (37.03)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Edmonds, Grant M          12 SCAC-CA              2:26.86    2:28.86  
                  35.43     1:12.88 (37.45)     1:51.20 (38.32)     2:28.86 (37.66)
  2 Wright, Jack C            12 SCAL-CA              2:37.41    2:43.93  
                  39.61     1:21.38 (41.77)     2:03.36 (41.98)     2:43.93 (40.57)
RED - Division  
  1 Defabrique, Sebastien A   12 SCAT-CA              3:00.51    2:58.68  
                  40.69     1:28.07 (47.38)     2:16.03 (47.96)     2:58.68 (42.65)
WHT - Division  
  1 Bertino, Dylan T          12 SCAL-CA                   NT    2:37.43  
                  36.81     1:16.67 (39.86)     1:57.59 (40.92)     2:37.43 (39.84)
  2 Weber, Dane E             11 SCAL-CA                   NT    2:38.37  
                  38.13     1:18.88 (40.75)     1:59.10 (40.22)     2:38.37 (39.27)
  3 Doelman, Garrett N        11 SCAL-CA                   NT    2:42.01  
                  38.56     1:19.96 (41.40)     2:02.15 (42.19)     2:42.01 (39.86)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Clansen, Riley S          12 SCAL-CA                39.10      35.34  
  2 Fong, Nathaniel V         12 SCAT-CA                38.06      37.46  
  3 Andriashvili, George g    12 Splash-CA              37.45      37.99  
  4 Yang, Brandon M           12 SCAL-CA                39.15      38.00  
  5 Miller, Max R             12 GSC-CA                 39.45      39.36  
  6 McKee, Lucas S            11 GSC-CA                 39.17      39.54  
  7 Jenkins, Luca             11 JCCW-CA                39.77      40.16  
  8 Nguyen, Max T             11 JCCW-CA                40.07      40.30  
  9 Okazaki, Hugo M           11 SCAL-CA                40.93      40.73  
 10 LaMarche, Aiden J         12 DA-CA                  40.01      41.04  
RED - Division  
  1 Lee, Brendan D            11 SCAL-CA                42.90      42.55  
  2 Ramirez, Benjamin A       12 GSC-CA                 41.22      43.52  
  3 Moon, Matthew H           12 SCAL-CA                44.65      44.37  
  4 Chalabian, Jacob c        12 Splash-CA              43.63      44.71  
WHT - Division  
  1 Ruby, Logan J             12 SCAT-CA                47.63      42.59  
  2 Potter, Erik B            12 GSC-CA                 44.88      45.31  
  3 Yang, Leo                 11 GSC-CA                 46.11      45.40  
  4 Pearson, Blake W          11 SCAL-CA                46.88      46.09  
  5 Kamel, Jamie P            11 JCCW-CA                50.36      46.64  
  6 Piafsky, Sam F            12 DA-CA                     NT      46.94  
  7 Beninga, Joey B           11 SCAT-CA                51.33      47.41  
  8 Simic, Luca M             11 DA-CA                  48.07      48.46  
  9 Redfern, Miller P         11 DA-CA                  46.02      48.60  
 10 Soto, Maximus N           11 SCAL-CA                49.09      50.79  
 11 Joyce, Ian P              11 SCAC-CA                   NT      52.82  
 12 Easterday, Aaron b        11 Splash-CA                 NT      53.55  
 13 Tarbutton, Jacob D        12 SCAT-CA                56.62      53.96  
 14 Wu, Philip                11 GSC-CA                    NT      57.39  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bowman, Charlie V         12 SCAT-CA              1:15.58    1:14.28  
                  35.72     1:14.28 (38.56)                                        
  2 Clansen, Riley S          12 SCAL-CA              1:14.90    1:17.66  
                  36.83     1:17.66 (40.83)                                        
  3 Schneider, Will E         12 SCAT-CA              1:19.19    1:18.03  
                  38.70     1:18.03 (39.33)                                        
  4 Bertino, Dylan T          12 SCAL-CA              1:17.27    1:18.74  
                  37.85     1:18.74 (40.89)                                        
  5 Fong, Nathaniel V         12 SCAT-CA              1:23.15    1:21.73  
                  38.26     1:21.73 (43.47)                                        
  6 Zappas, Xander B          12 DA-CA                1:24.90    1:22.49  
                  38.39     1:22.49 (44.10)                                        
  7 Andriashvili, George g    12 Splash-CA            1:23.14    1:22.65  
                  39.05     1:22.65 (43.60)                                        
  8 McKee, Lucas S            11 GSC-CA               1:24.05    1:23.85  
                  40.47     1:23.85 (43.38)                                        
  9 Okazaki, Hugo M           11 SCAL-CA              1:25.73    1:25.12  
                  40.47     1:25.12 (44.65)                                        
 10 Khamenian, Yashar C       12 SCAL-CA              1:28.61    1:28.68  
                  42.45     1:28.68 (46.23)                                        
RED - Division  
  1 Nguyen, Max T             11 JCCW-CA              1:30.11    1:28.49  
                  41.34     1:28.49 (47.15)                                        
  2 Miller, Max R             12 GSC-CA               1:35.60    1:28.83  
                  41.61     1:28.83 (47.22)                                        
  3 Ramirez, Benjamin A       12 GSC-CA               1:31.11    1:32.39  
                  43.58     1:32.39 (48.81)                                        
  4 Defabrique, Sebastien A   12 SCAT-CA              1:34.09    1:34.43  
                  43.73     1:34.43 (50.70)                                        
WHT - Division  
  1 Chalabian, Jacob c        12 Splash-CA                 NT    1:32.20  
                  44.21     1:32.20 (47.99)                                        
  2 Ruby, Logan J             12 SCAT-CA              1:38.11    1:32.71  
                  43.52     1:32.71 (49.19)                                        
  3 Clark, Nate M             12 SCAT-CA                   NT    1:37.87  
                  46.59     1:37.87 (51.28)                                        
  4 Simic, Luca M             11 DA-CA                1:42.84    1:38.53  
                  45.99     1:38.53 (52.54)                                        
  5 Beninga, Joey B           11 SCAT-CA              2:06.62    1:40.75  
                  47.78     1:40.75 (52.97)                                        
  6 Piafsky, Sam F            12 DA-CA                     NT    1:41.03  
                  45.88     1:41.03 (55.15)                                        
  7 Tarbutton, Jacob D        12 SCAT-CA              2:02.43    1:53.33  
                  53.63     1:53.33 (59.70)                                        
  8 Wu, Philip                11 GSC-CA                    NT    1:57.34  
                  56.82   1:57.34 (1:00.52)                                        
 -- Demuro, Giovanni L        11 SCAL-CA              1:53.92         DQ  
                  51.74          DQ (58.17)                                        
 -- Scordino, Bradley C       12 SCAC-CA                   NT         DQ  
                  47.46          DQ (52.57)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Clansen, Riley S          12 SCAL-CA              2:47.84    2:43.50  
                  36.78     1:19.32 (42.54)     2:01.84 (42.52)     2:43.50 (41.66)
  2 Bertino, Dylan T          12 SCAL-CA              2:49.52    2:48.43  
                  38.75     1:21.39 (42.64)     2:05.14 (43.75)     2:48.43 (43.29)
  3 Wright, Jack C            12 SCAL-CA              3:01.59    2:49.06  
                  38.50     1:21.96 (43.46)     2:05.77 (43.81)     2:49.06 (43.29)
  4 Okazaki, Hugo M           11 SCAL-CA              3:01.87    3:01.53  
                  41.25     1:26.02 (44.77)     2:14.69 (48.67)     3:01.53 (46.84)
WHT - Division  
  1 Meyers, Logan D           12 SCAL-CA                   NT    3:45.11  
                  48.39     1:45.29 (56.90)   2:46.31 (1:01.02)     3:45.11 (58.80)
  2 Stone, Ben N              11 SCAC-CA                   NT    3:53.69  
                                1:49.92 ( )   2:52.94 (1:03.02)   3:53.69 (1:00.75)
 -- Ensley, Liam S            11 JCCW-CA                   NT         DQ  
                  51.70     1:46.69 (54.99)     2:42.83 (56.14)          DQ (50.69)
 -- Sanchez, Lorenzo M        12 SCAL-CA                   NT         DQ  
                  58.94   2:04.36 (1:05.42)   3:09.71 (1:05.35)        DQ (1:03.31)
 -- Sanchez, Joaquin A        11 SCAL-CA                   NT         DQ  
                  57.01   1:58.50 (1:01.49)   3:02.70 (1:04.20)                    
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Khamenian, Yashar C       12 SCAL-CA                33.32      33.13  
  2 LaMarche, Aiden J         12 DA-CA                  33.84      33.66  
RED - Division  
  1 Bertino, Dylan T          12 SCAL-CA                35.42      31.42  
  2 Sech, Noah L              12 SCAT-CA                36.21      34.34  
  3 Ruby, Logan J             12 SCAT-CA                36.29      34.48  
  4 Lee, Brendan D            11 SCAL-CA                36.15      35.24  
  5 Miller, Max R             12 GSC-CA                 37.67      36.66  
WHT - Division  
  1 Redfern, Miller P         11 DA-CA                  42.24      38.92  
  2 Defabrique, Sebastien A   12 SCAT-CA                38.11      39.18  
  3 Demuro, Giovanni L        11 SCAL-CA                39.21      39.30  
  4 Yang, Leo                 11 GSC-CA                 40.71      39.97  
  5 Kamel, Jamie P            11 JCCW-CA                39.54      40.29  
  6 Potter, Erik B            12 GSC-CA                 46.63      42.08  
  7 Simic, Luca M             11 DA-CA                  40.40      42.27  
  8 Pearson, Blake W          11 SCAL-CA                42.81      42.33  
  9 Larson, Charlie C         12 SCAT-CA                   NT      43.41  
 10 Joyce, Ian P              11 SCAC-CA                   NT      47.14  
 11 Soto, Maximus N           11 SCAL-CA              1:04.08      54.22  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bowman, Charlie V         12 SCAT-CA              1:14.47    1:07.50  
                  32.17     1:07.50 (35.33)                                        
  2 Clansen, Riley S          12 SCAL-CA              1:08.91    1:09.62  
                  31.95     1:09.62 (37.67)                                        
  3 Wright, Jack C            12 SCAL-CA              1:09.49    1:10.11  
                  33.35     1:10.11 (36.76)                                        
  4 Banos, Nathaniel A        11 SEAL-CA              1:10.32    1:12.15  
                  33.23     1:12.15 (38.92)                                        
  5 Khamenian, Yashar C       12 SCAL-CA              1:13.40    1:13.74  
                  34.27     1:13.74 (39.47)                                        
  6 Matheis, Tommy O          11 UN-01-CA/GSC         1:14.02    1:15.58  
                  36.13     1:15.58 (39.45)                                        
  7 Andriashvili, George g    12 Splash-CA            1:13.59    1:21.09  
                  36.10     1:21.09 (44.99)                                        
  8 Shaff, Mason e            11 Splash-CA            1:16.50    1:30.17  
                  39.96     1:30.17 (50.21)                                        
RED - Division  
  1 Okazaki, Hugo M           11 SCAL-CA              1:20.91    1:19.95  
                  38.27     1:19.95 (41.68)                                        
  2 Weber, Dane E             11 SCAL-CA              1:22.34    1:23.57  
                  37.87     1:23.57 (45.70)                                        
WHT - Division  
  1 Doelman, Garrett N        11 SCAL-CA                   NT    1:12.70  
                  33.09     1:12.70 (39.61)                                        
  2 Nguyen, Benjamin V        12 SCAL-CA                   NT    1:20.49  
                  36.47     1:20.49 (44.02)                                        
  3 Birauna-Lindelof, Sam W   12 GSC-CA               1:36.97    1:37.87  
                  44.09     1:37.87 (53.78)                                        
  4 Morris, Jack A            12 GSC-CA               1:43.20    1:41.87  
                  44.75     1:41.87 (57.12)                                        
  5 Yang, Leo                 11 GSC-CA               1:54.73    1:45.03  
                  45.15     1:45.03 (59.88)                                        
  6 Terry, Jake A             11 GSC-CA               1:43.08    1:53.41  
                  49.38   1:53.41 (1:04.03)                                        
 -- Popp, Vaughn A            12 SCAC-CA                   NT         DQ  
                  51.12        DQ (1:05.05)                                        
 -- Padhya, Vir               11 SCAT-CA                   NT         DQ  
                  48.78        DQ (1:13.79)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Chalabian, Jacob c        12 Splash-CA            2:42.99    2:39.63  
                  33.42     1:13.87 (40.45)     1:57.07 (43.20)     2:39.63 (42.56)
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clansen, Riley S          12 SCAL-CA              1:14.15    1:08.46  
                  32.69     1:08.46 (35.77)                                        
  2 Edmonds, Grant M          12 SCAC-CA              1:10.81    1:08.98  
                  33.10     1:08.98 (35.88)                                        
  3 Weber, Dane E             11 SCAL-CA              1:17.13    1:13.56  
                  35.15     1:13.56 (38.41)                                        
  4 Khamenian, Yashar C       12 SCAL-CA              1:13.13    1:14.27  
                  34.06     1:14.27 (40.21)                                        
  5 McKee, Lucas S            11 GSC-CA               1:14.78    1:14.40  
                  34.50     1:14.40 (39.90)                                        
  6 Andriashvili, George g    12 Splash-CA            1:14.13    1:14.87  
                  35.65     1:14.87 (39.22)                                        
  7 Chalabian, Jacob c        12 Splash-CA            1:16.86    1:15.74  
                  34.25     1:15.74 (41.49)                                        
  8 Banos, Nathaniel A        11 SEAL-CA              1:15.42    1:15.90  
                  34.04     1:15.90 (41.86)                                        
  9 Elbaz, Alon S             12 SCAL-CA              1:16.39    1:17.30  
                  36.64     1:17.30 (40.66)                                        
 10 Okazaki, Hugo M           11 SCAL-CA              1:17.38    1:17.44  
                  37.08     1:17.44 (40.36)                                        
 11 Shaff, Mason e            11 Splash-CA            1:16.86    1:19.88  
                  35.73     1:19.88 (44.15)                                        
RED - Division  
  1 Matheis, Tommy O          11 UN-01-CA/GSC         1:22.33    1:19.35  
                  36.99     1:19.35 (42.36)                                        
WHT - Division  
  1 Moon, Matthew H           12 SCAL-CA              1:29.77    1:15.07  
                  34.60     1:15.07 (40.47)                                        
  2 Nguyen, Benjamin V        12 SCAL-CA                   NT    1:19.38  
                  37.23     1:19.38 (42.15)                                        
  3 Ensley, Liam S            11 JCCW-CA              1:29.53    1:22.59  
                  38.19     1:22.59 (44.40)                                        
  4 Miller, Max R             12 GSC-CA               1:28.74    1:23.52  
                  38.53     1:23.52 (44.99)                                        
  5 Defabrique, Sebastien A   12 SCAT-CA              1:24.88    1:24.07  
                  39.39     1:24.07 (44.68)                                        
  6 Demuro, Giovanni L        11 SCAL-CA              1:27.57    1:24.76  
                  39.63     1:24.76 (45.13)                                        
  7 Pearson, Blake W          11 SCAL-CA              1:26.25    1:25.27  
                  41.31     1:25.27 (43.96)                                        
  8 Potter, Erik B            12 GSC-CA               1:26.05    1:25.77  
                  41.16     1:25.77 (44.61)                                        
  9 Jones, Jack M             12 DA-CA                1:26.35    1:26.48  
                  40.64     1:26.48 (45.84)                                        
 10 Simic, Luca M             11 DA-CA                1:28.82    1:27.33  
                  42.99     1:27.33 (44.34)                                        
 11 Redfern, Miller P         11 DA-CA                1:27.71    1:27.69  
                  41.58     1:27.69 (46.11)                                        
 12 Birauna-Lindelof, Sam W   12 GSC-CA               1:29.04    1:30.12  
                  41.98     1:30.12 (48.14)                                        
 13 Yang, Leo                 11 GSC-CA               1:34.69    1:30.94  
                  42.56     1:30.94 (48.38)                                        
 14 Morris, Jack A            12 GSC-CA               1:33.93    1:31.53  
 15 Soto, Maximus N           11 SCAL-CA              2:08.61    1:35.84  
                  48.00     1:35.84 (47.84)                                        
 16 Easterday, Aaron b        11 Splash-CA                 NT    1:38.16  
                  46.40     1:38.16 (51.76)                                        
 17 Stone, Ben N              11 SCAC-CA                   NT    1:38.32  
                  48.16     1:38.32 (50.16)                                        
 18 Terry, Jake A             11 GSC-CA               1:38.87    1:40.39  
                  46.50     1:40.39 (53.89)                                        
 -- Sanchez, Joaquin A        11 SCAL-CA                   NT         DQ  
                  51.54          DQ (51.40)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bowman, Charlie V         12 SCAT-CA              2:18.53    2:17.96  
                  30.77     1:06.23 (35.46)     1:47.04 (40.81)     2:17.96 (30.92)
  2 Schneider, Will E         12 SCAT-CA              2:33.00    2:23.66  
                  32.85     1:09.36 (36.51)     1:51.61 (42.25)     2:23.66 (32.05)
  3 Clansen, Riley S          12 SCAL-CA              2:26.99    2:26.17  
                  31.15     1:10.65 (39.50)     1:52.49 (41.84)     2:26.17 (33.68)
  4 Novak, Ryan T             11 SWRD-CA              2:26.54    2:27.46  
                  31.74     1:09.02 (37.28)     1:54.02 (45.00)     2:27.46 (33.44)
  5 Campbell, Brett J         12 UN-07-CA/SWRD        2:30.67    2:28.49  
                  31.90     1:10.71 (38.81)     1:56.93 (46.22)     2:28.49 (31.56)
  6 Sech, Noah L              12 SCAT-CA              2:33.21    2:33.39  
                  34.18     1:12.17 (37.99)     1:57.88 (45.71)     2:33.39 (35.51)
  7 Bertino, Dylan T          12 SCAL-CA              2:34.05    2:34.47  
                  32.56     1:13.30 (40.74)     1:58.13 (44.83)     2:34.47 (36.34)
  8 Moon, Matthew H           12 SCAL-CA              2:42.48    2:37.60  
                  34.17     1:13.62 (39.45)     2:04.72 (51.10)     2:37.60 (32.88)
  9 Khamenian, Yashar C       12 SCAL-CA              2:37.39    2:39.08  
                  33.80     1:14.78 (40.98)     2:04.23 (49.45)     2:39.08 (34.85)
 10 Weber, Dane E             11 SCAL-CA              2:41.91    2:40.41  
                  37.77     1:17.87 (40.10)     2:04.72 (46.85)     2:40.41 (35.69)
 11 Shaff, Mason e            11 Splash-CA            2:42.26    2:48.01  
                  36.98     1:16.87 (39.89)     2:09.21 (52.34)     2:48.01 (38.80)
WHT - Division  
  1 Jenkins, Luca             11 JCCW-CA                   NT    2:46.40  
                  38.18     1:18.36 (40.18)     2:08.19 (49.83)     2:46.40 (38.21)
  2 Larson, Charlie C         12 SCAT-CA                   NT    3:09.42  
                  42.89     1:31.63 (48.74)     2:27.49 (55.86)     3:09.42 (41.93)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Socal Aquatics Association-CA  'A'                     NT    1:54.55  
     1) Clansen, Riley S 12             2) Moon, Matthew H 12             
     3) Wright, Jack C 12               4) Bertino, Dylan T 12            
                  29.09       57.96 (28.87)     1:27.12 (29.16)     1:54.55 (27.43)
 -- Socal Aquatics Association-CA  'B'                     NT         DQ  
     1) Yang, Brandon M 12              2) Okazaki, Hugo M 11             
     3) Weber, Dane E 11                4) Khamenian, Yashar C 12         
                  30.98     1:02.85 (31.87)     1:33.30 (30.45)          DQ (28.52)
 -- Socal Aquatics Association-CA  'C'                     NT        DFS  
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Socal Aquatics Association-CA  'A'                     NT    4:21.37  
     1) Khamenian, Yashar C 12          2) Bertino, Dylan T 12            
     3) Clansen, Riley S 12             4) Yang, Brandon M 12             
                  32.47   1:06.06 (1:06.06)     1:42.09 (36.03)   2:21.72 (1:15.66)
        2:51.70 (29.98)   3:26.95 (1:05.23)     3:52.84 (25.89)     4:21.37 (54.42)
  2 Socal Aquatics Association-CA  'B'                     NT    4:38.92  
     1) Doelman, Garrett N 11           2) Weber, Dane E 11               
     3) Wright, Jack C 12               4) Moon, Matthew H 12             
                  34.20   1:11.80 (1:11.80)     1:46.44 (34.64)   2:25.40 (1:13.60)
        2:57.78 (32.38)   3:36.49 (1:11.09)     4:06.24 (29.75)   4:38.92 (1:02.43)
  3 Socal Aquatics Association-CA  'C'                     NT    5:21.19  
     1) Demuro, Giovanni L 11           2) Okazaki, Hugo M 11             
     3) Lee, Brendan D 11               4) Pearson, Blake W 11            
                  43.64   1:33.78 (1:33.78)     2:10.75 (36.97)   2:59.05 (1:25.27)
        3:33.37 (34.32)   4:19.14 (1:20.09)     4:48.13 (28.99)   5:21.19 (1:02.05)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Zinn, Tona L              13 SCAL-CA                23.49      23.83  
  2 Mah, Jeremy M             14 SCAL-CA                24.01      24.10  
  3 Mao, Clarence Z           14 UN-03-CA/SCAL          24.42      24.50  
  4 Briggs, Makar V           13 JCCW-CA                23.80      24.53  
  5 Wong, Kyle S              13 JCCW-CA                24.67      24.99  
  6 Miller, Wyatt C           13 SCAT-CA                25.35      25.00  
  7 Alvaro, Gianpaolo l       13 Splash-CA              24.94      25.43  
  8 Hu, Garrett Y             14 SCAL-CA                25.49      25.44  
  9 McDonald, Owen B          13 SCAL-CA                25.22      25.50  
 10 Shoaei, Kambiz            14 GSC-CA                 26.86      26.58  
 11 Stenseth, Hunter j        14 Splash-CA              26.41      26.86  
 12 Frauenzimmer, Flip M      13 SCAT-CA                26.66      26.89  
 13 Hundeby, Hayden C         13 SCAL-CA                26.05      27.08  
 14 Ahmadi, Meelad            13 SCAT-CA                26.86      27.27  
RED - Division  
  1 Makshanoff, Alex J        13 SCAT-CA                29.53      25.93  
  2 Hsu, Sean H               14 DA-CA                  27.69      26.21  
  3 Doan, Jordan K            14 SCAL-CA                27.77      26.56  
  4 Waldron, Ethan J          13 SCAL-CA                29.82      28.42  
  5 Sidhu, Aaron I            14 SCAL-CA                28.83      28.66  
  6 Kelly, Tommy J            13 SCAC-CA                27.69      28.67  
  7 Shupe, Harrison S         13 SCAT-CA                28.78      28.75  
  8 Bernard, Trey B           13 GSC-CA                 28.87      29.03  
  9 Panagiotou, Nikolas P     13 SWRD-CA                29.88      29.05  
 10 Slayton, Cooper K         13 SCAL-CA                29.77      30.61  
WHT - Division  
  1 Francisco, Caleb G        13 SCAL-CA                30.48      28.42  
  2 Wadsworth, Gavriil        13 DA-CA                  34.57      29.75  
  3 Dufour, Caleb R           13 SCAL-CA                   NT      30.91  
  4 Simonson, Connor R        13 UN-02-CA/JCCW          31.87      31.86  
  5 Eaton, James M            13 SCAL-CA                32.59      34.04  
  6 Ash, Christian D          13 GSC-CA                 34.01      34.69  
  7 Sakhri, Tarik M           14 DA-CA                     NT      34.88  
  8 Schaefer, Liam B          13 SCAL-CA                   NT      35.48  
  9 McMahon, Brennan M        13 GSC-CA                 36.57      38.04  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Zinn, Tona L              13 SCAL-CA                51.01      50.55  
                  24.37       50.55 (26.18)                                        
  2 Briggs, Makar V           13 JCCW-CA                52.06      52.03  
                  25.09       52.03 (26.94)                                        
  3 Lee, Timothy S            14 SCAL-CA                52.31      52.25  
                  25.37       52.25 (26.88)                                        
  4 Chen, Alex Y              14 SCAL-CA                54.22      54.29  
                  25.66       54.29 (28.63)                                        
  5 Wong, Kyle S              13 JCCW-CA                55.12      54.30  
                  26.58       54.30 (27.72)                                        
  6 Rodriguez, Jake M         14 DA-CA                  56.03      54.36  
                  26.01       54.36 (28.35)                                        
  7 Hu, Garrett Y             14 SCAL-CA                55.80      54.93  
                  26.45       54.93 (28.48)                                        
  8 Bertel, Eli T             14 SWRD-CA                56.88      55.00  
                  26.55       55.00 (28.45)                                        
  9 Duzman, Ethan J           14 SCAL-CA                55.22      55.03  
                  26.51       55.03 (28.52)                                        
 10 Kling, Joey T             13 SCAL-CA                55.62      55.09  
                  26.77       55.09 (28.32)                                        
 11 Makshanoff, Alex J        13 SCAT-CA                56.01      55.72  
                  26.76       55.72 (28.96)                                        
 12 Whitmore, Quinn P         14 SCAC-CA                57.28      55.93  
                  27.00       55.93 (28.93)                                        
 13 Alvaro, Gianpaolo l       13 Splash-CA              56.50      56.74  
                  27.14       56.74 (29.60)                                        
 14 Doan, Jordan K            14 SCAL-CA                56.35      56.90  
                  27.40       56.90 (29.50)                                        
 15 Shoaei, Kambiz            14 GSC-CA                 56.71      57.00  
                  27.62       57.00 (29.38)                                        
 16 Paisley, Timo J           14 SCAT-CA                56.21      57.10  
                  27.17       57.10 (29.93)                                        
 17 Matos, Jack A             14 SCAL-CA                57.08      57.21  
                  27.52       57.21 (29.69)                                        
 18 Hundeby, Hayden C         13 SCAL-CA                57.51      58.21  
                  27.82       58.21 (30.39)                                        
 19 Ahmadi, Meelad            13 SCAT-CA                59.49      58.27  
                  27.93       58.27 (30.34)                                        
 20 Frauenzimmer, Flip M      13 SCAT-CA                58.25      59.09  
                  28.40       59.09 (30.69)                                        
 21 McDonald, Owen B          13 SCAL-CA                58.38      59.19  
                  28.20       59.19 (30.99)                                        
RED - Division  
  1 Campbell, Sean M          14 UN-07-CA/SWRD        1:00.45      58.01  
                  27.66       58.01 (30.35)                                        
  2 Tabor, Kael R             14 SCAT-CA              1:01.23    1:01.35  
  3 Waldron, Ethan J          13 SCAL-CA              1:03.03    1:01.90  
                  29.20     1:01.90 (32.70)                                        
  4 Sidhu, Aaron I            14 SCAL-CA              1:03.88    1:03.04  
                  30.54     1:03.04 (32.50)                                        
WHT - Division  
  1 Francisco, Caleb G        13 SCAL-CA              1:06.40    1:03.75  
                  30.52     1:03.75 (33.23)                                        
  2 Hsing, Luke E             14 UN-CA                     NT    1:04.17  
                  29.72     1:04.17 (34.45)                                        
  3 Bui, Alex C               13 SCAL-CA              1:05.16    1:04.58  
                  30.85     1:04.58 (33.73)                                        
  4 Wadsworth, Gavriil        13 DA-CA                     NT    1:05.42  
                  30.50     1:05.42 (34.92)                                        
  5 DiPietro, Nico P          14 SCAC-CA              1:05.95    1:06.18  
                  31.85     1:06.18 (34.33)                                        
  6 Slayton, Cooper K         13 SCAL-CA              1:05.10    1:06.27  
                  31.10     1:06.27 (35.17)                                        
  7 Montalvo, Edwin d         14 Splash-CA            1:10.90    1:08.80  
                  31.73     1:08.80 (37.07)                                        
  8 Sakhri, Tarik M           14 DA-CA                1:22.51    1:09.72  
                  33.00     1:09.72 (36.72)                                        
  9 Kwok, Ryan S              13 DA-CA                1:15.97    1:11.20  
                  32.78     1:11.20 (38.42)                                        
 10 Dufour, Caleb R           13 SCAL-CA              1:17.65    1:12.30  
                  34.18     1:12.30 (38.12)                                        
 11 Eaton, James M            13 SCAL-CA              1:31.74    1:14.00  
                  34.77     1:14.00 (39.23)                                        
 12 Ashman, Ryan M            14 SCAT-CA              1:07.69    1:15.36  
                  35.71     1:15.36 (39.65)                                        
 13 Geyer, Chase J            13 SCAT-CA              1:15.90    1:15.71  
                  35.58     1:15.71 (40.13)                                        
 14 Hallinan, Liam F          13 SCAT-CA              1:15.39    1:16.20  
                  36.46     1:16.20 (39.74)                                        
 15 Gonzalez, Isaiah F        14 SCAL-CA                   NT    1:23.68  
                  38.22     1:23.68 (45.46)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Zinn, Tona L              13 SCAL-CA              1:49.04    1:49.74  
                  25.73       53.93 (28.20)     1:22.09 (28.16)     1:49.74 (27.65)
  2 Briggs, Makar V           13 JCCW-CA              1:54.00    1:52.88  
                  25.98       54.60 (28.62)     1:24.14 (29.54)     1:52.88 (28.74)
  3 Mah, Jeremy M             14 SCAL-CA              1:55.46    1:53.36  
                  26.74       55.33 (28.59)     1:24.65 (29.32)     1:53.36 (28.71)
  4 Duzman, Ethan J           14 SCAL-CA              1:55.78    1:56.86  
                  27.28       57.10 (29.82)     1:27.10 (30.00)     1:56.86 (29.76)
  5 Kling, Joey T             13 SCAL-CA              1:58.25    1:57.15  
                  27.18       57.01 (29.83)     1:27.29 (30.28)     1:57.15 (29.86)
  6 Miller, Wyatt C           13 SCAT-CA              1:58.75    1:59.63  
                  27.08       57.32 (30.24)     1:28.87 (31.55)     1:59.63 (30.76)
  7 Mao, Clarence Z           14 UN-03-CA/SCAL        2:02.92    2:00.41  
                  26.83       57.25 (30.42)     1:28.73 (31.48)     2:00.41 (31.68)
  8 Hu, Garrett Y             14 SCAL-CA              2:05.64    2:00.89  
                  27.14       56.71 (29.57)     1:29.12 (32.41)     2:00.89 (31.77)
  9 Doan, Jordan K            14 SCAL-CA              2:07.64    2:02.24  
                  28.28       58.87 (30.59)     1:30.73 (31.86)     2:02.24 (31.51)
 10 Makshanoff, Alex J        13 SCAT-CA              2:06.20    2:03.21  
                  28.35       59.63 (31.28)     1:31.25 (31.62)     2:03.21 (31.96)
 11 Hundeby, Hayden C         13 SCAL-CA              2:07.44    2:03.46  
                  27.83       58.27 (30.44)     1:30.61 (32.34)     2:03.46 (32.85)
 12 Wong, Kyle S              13 JCCW-CA              2:08.44    2:04.70  
                  28.36     1:00.92 (32.56)     1:33.42 (32.50)     2:04.70 (31.28)
 13 Hodge, Xander R           14 SCAL-CA              2:08.46    2:07.64  
                  29.55     1:01.87 (32.32)     1:34.95 (33.08)     2:07.64 (32.69)
 14 McDonald, Owen B          13 SCAL-CA              2:06.80    2:08.34  
                  27.62       58.91 (31.29)     1:32.51 (33.60)     2:08.34 (35.83)
 15 Ahmadi, Meelad            13 SCAT-CA              2:08.45    2:09.34  
                  28.83     1:01.33 (32.50)     1:35.41 (34.08)     2:09.34 (33.93)
 16 Stenseth, Hunter j        14 Splash-CA            2:09.08    2:10.76  
                  29.99     1:03.21 (33.22)     1:37.16 (33.95)     2:10.76 (33.60)
 17 Whitmore, Ethan S         14 SCAC-CA              2:07.66    2:10.80  
                  30.48     1:03.80 (33.32)     1:37.72 (33.92)     2:10.80 (33.08)
 18 Kelly, Tommy J            13 SCAC-CA              2:08.73    2:13.37  
                  30.07     1:04.02 (33.95)     1:38.93 (34.91)     2:13.37 (34.44)
RED - Division  
  1 Shupe, Harrison S         13 SCAT-CA              2:16.02    2:13.18  
                  30.76     1:04.39 (33.63)     1:39.07 (34.68)     2:13.18 (34.11)
  2 Hsu, Sean H               14 DA-CA                2:17.54    2:14.57  
                  31.62     1:06.21 (34.59)     1:41.19 (34.98)     2:14.57 (33.38)
WHT - Division  
  1 Francisco, Caleb G        13 SCAL-CA              2:29.63    2:17.39  
                  31.65     1:06.39 (34.74)     1:42.43 (36.04)     2:17.39 (34.96)
  2 Waldron, Ethan J          13 SCAL-CA              2:33.11    2:18.05  
                  30.73     1:05.69 (34.96)     1:42.14 (36.45)     2:18.05 (35.91)
  3 Bernard, Trey B           13 GSC-CA               2:30.41    2:24.33  
                  32.44     1:08.95 (36.51)     1:47.89 (38.94)     2:24.33 (36.44)
  4 Panagiotou, Nikolas P     13 SWRD-CA                   NT    2:26.04  
                  31.17     1:08.16 (36.99)     1:46.95 (38.79)     2:26.04 (39.09)
  5 Simonson, Connor R        13 UN-02-CA/JCCW        2:32.25    2:27.52  
                  33.95     1:13.27 (39.32)     1:51.88 (38.61)     2:27.52 (35.64)
  6 Sakhri, Tarik M           14 DA-CA                     NT    2:39.56  
                  36.38     1:16.34 (39.96)     1:58.17 (41.83)     2:39.56 (41.39)
  7 McMahon, Brennan M        13 GSC-CA               3:12.98    2:53.79  
                  39.18     1:22.86 (43.68)     2:08.35 (45.49)     2:53.79 (45.44)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Zinn, Tona L              13 SCAL-CA                57.59      58.09  
                  28.84       58.09 (29.25)                                        
  2 Briggs, Makar V           13 JCCW-CA              1:01.88    1:01.90  
                  30.13     1:01.90 (31.77)                                        
  3 Wong, Kyle S              13 JCCW-CA              1:10.51    1:05.98  
                  32.87     1:05.98 (33.11)                                        
  4 Doan, Jordan K            14 SCAL-CA              1:05.07    1:07.14  
                  33.02     1:07.14 (34.12)                                        
  5 Shoaei, Kambiz            14 GSC-CA               1:05.08    1:07.66  
                  33.49     1:07.66 (34.17)                                        
  6 McDonald, Owen B          13 SCAL-CA              1:04.77    1:07.89  
                  31.81     1:07.89 (36.08)                                        
  7 Matos, Jack A             14 SCAL-CA              1:07.46    1:08.17  
                  33.42     1:08.17 (34.75)                                        
  8 Alvaro, Gianpaolo l       13 Splash-CA            1:07.61    1:09.24  
                  34.01     1:09.24 (35.23)                                        
  9 Chen, Alex Y              14 SCAL-CA              1:08.51    1:09.47  
                1:09.47         1:09.47 ( )                                        
 10 Stenseth, Hunter j        14 Splash-CA            1:11.27    1:12.23  
                  34.73     1:12.23 (37.50)                                        
 11 Hundeby, Hayden C         13 SCAL-CA              1:11.00    1:12.48  
                  34.10     1:12.48 (38.38)                                        
RED - Division  
  1 Ahmadi, Meelad            13 SCAT-CA              1:11.47    1:10.62  
                  34.53     1:10.62 (36.09)                                        
  2 Bui, Alex C               13 SCAL-CA              1:16.18    1:17.67  
                  37.89     1:17.67 (39.78)                                        
  3 Sidhu, Aaron I            14 SCAL-CA              1:16.09    1:17.93  
                  38.59     1:17.93 (39.34)                                        
  4 Montalvo, Edwin d         14 Splash-CA            1:16.92    1:18.33  
                  37.84     1:18.33 (40.49)                                        
WHT - Division  
  1 Slayton, Cooper K         13 SCAL-CA              1:19.42    1:19.48  
                  39.20     1:19.48 (40.28)                                        
  2 Waldron, Ethan J          13 SCAL-CA              1:21.71    1:21.22  
                  39.27     1:21.22 (41.95)                                        
  3 Wadsworth, Gavriil        13 DA-CA                     NT    1:22.42  
                  39.24     1:22.42 (43.18)                                        
  4 Eaton, James M            13 SCAL-CA              1:40.87    1:28.12  
  5 Dufour, Caleb R           13 SCAL-CA              1:43.62    1:30.82  
                  44.46     1:30.82 (46.36)                                        
  6 Geyer, Chase J            13 SCAT-CA              1:27.02    1:35.99  
                  46.92     1:35.99 (49.07)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Zinn, Tona L              13 SCAL-CA              2:10.35    2:07.21  
                  30.46     1:02.90 (32.44)     1:35.88 (32.98)     2:07.21 (31.33)
  2 Lee, Timothy S            14 SCAL-CA              2:15.48    2:15.04  
                  31.94     1:06.43 (34.49)     1:41.24 (34.81)     2:15.04 (33.80)
  3 Frauenzimmer, Flip M      13 SCAT-CA              2:26.07    2:27.50  
                  34.71     1:12.34 (37.63)     1:49.99 (37.65)     2:27.50 (37.51)
RED - Division  
  1 McDonald, Owen B          13 SCAL-CA              2:38.48    2:31.08  
                  33.97     1:11.41 (37.44)     1:51.25 (39.84)     2:31.08 (39.83)
  2 Slayton, Cooper K         13 SCAL-CA              2:42.39    2:53.47  
                  38.96     1:23.00 (44.04)     2:09.07 (46.07)     2:53.47 (44.40)
WHT - Division  
  1 Alvaro, Gianpaolo l       13 Splash-CA                 NT    2:29.33  
                  35.84     1:14.53 (38.69)     1:54.17 (39.64)     2:29.33 (35.16)
  2 Kelly, Tommy J            13 SCAC-CA                   NT    2:34.73  
                  36.07     1:15.67 (39.60)     1:55.98 (40.31)     2:34.73 (38.75)
 -- Eaton, James M            13 SCAL-CA              3:34.38         DQ  
                  43.31     1:31.95 (48.64)     2:21.66 (49.71)                    
 -- Dufour, Caleb R           13 SCAL-CA                   NT         DQ  
                  45.64     1:34.31 (48.67)     2:26.60 (52.29)          DQ (52.31)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Wong, Kyle S              13 JCCW-CA              1:05.16    1:05.04  
                  30.92     1:05.04 (34.12)                                        
  2 Lee, Timothy S            14 SCAL-CA              1:06.67    1:08.83  
                  32.74     1:08.83 (36.09)                                        
  3 Mao, Clarence Z           14 UN-03-CA/SCAL        1:06.51    1:08.97  
                  32.61     1:08.97 (36.36)                                        
  4 Kling, Joey T             13 SCAL-CA              1:13.70    1:09.25  
                  33.04     1:09.25 (36.21)                                        
  5 Mah, Jeremy M             14 SCAL-CA              1:09.62    1:09.90  
                  33.55     1:09.90 (36.35)                                        
  6 Shoaei, Kambiz            14 GSC-CA               1:11.15    1:11.19  
                  33.90     1:11.19 (37.29)                                        
  7 Matos, Jack A             14 SCAL-CA              1:11.04    1:11.48  
                  33.59     1:11.48 (37.89)                                        
  8 Rodriguez, Jake M         14 DA-CA                1:11.28    1:11.70  
                  34.29     1:11.70 (37.41)                                        
  9 Tabor, Kael R             14 SCAT-CA              1:16.72    1:14.85  
                  35.40     1:14.85 (39.45)                                        
 10 Stenseth, Hunter j        14 Splash-CA            1:13.35    1:15.96  
                  35.13     1:15.96 (40.83)                                        
 11 McDonald, Owen B          13 SCAL-CA              1:15.28    1:16.02  
                  34.36     1:16.02 (41.66)                                        
 12 Chen, Alex Y              14 SCAL-CA              1:17.82    1:17.58  
                  35.99     1:17.58 (41.59)                                        
 13 Frauenzimmer, Flip M      13 SCAT-CA              1:15.73    1:17.99  
                  37.06     1:17.99 (40.93)                                        
RED - Division  
  1 Bui, Alex C               13 SCAL-CA              1:23.63    1:19.31  
                  37.52     1:19.31 (41.79)                                        
  2 Ashman, Ryan M            14 SCAT-CA              1:22.53    1:25.02  
                  41.87     1:25.02 (43.15)                                        
WHT - Division  
  1 Makshanoff, Alex J        13 SCAT-CA                   NT    1:14.96  
                  35.31     1:14.96 (39.65)                                        
  2 Hu, Garrett Y             14 SCAL-CA                   NT    1:17.28  
                  36.63     1:17.28 (40.65)                                        
  3 Hsing, Luke E             14 UN-CA                     NT    1:20.23  
                  38.15     1:20.23 (42.08)                                        
  4 Montalvo, Edwin d         14 Splash-CA            1:30.49    1:24.04  
                  38.75     1:24.04 (45.29)                                        
  5 Waldron, Ethan J          13 SCAL-CA              1:28.44    1:24.14  
                  39.48     1:24.14 (44.66)                                        
  6 Doan, Jordan K            14 SCAL-CA                   NT    1:27.36  
                  41.06     1:27.36 (46.30)                                        
  7 Eaton, James M            13 SCAL-CA              1:32.52    1:27.68  
                  40.55     1:27.68 (47.13)                                        
  8 Francisco, Caleb G        13 SCAL-CA                   NT    1:29.70  
                  41.54     1:29.70 (48.16)                                        
  9 Wadsworth, Gavriil        13 DA-CA                     NT    1:30.36  
                  42.15     1:30.36 (48.21)                                        
 10 Dufour, Caleb R           13 SCAL-CA                   NT    1:36.60  
                  43.60     1:36.60 (53.00)                                        
 11 Hallinan, Liam F          13 SCAT-CA              1:44.59    1:38.77  
                  46.61     1:38.77 (52.16)                                        
 12 Gonzalez, Isaiah F        14 SCAL-CA                   NT    1:44.54  
                  48.20     1:44.54 (56.34)                                        
 -- DiPietro, Nico P          14 SCAC-CA                   NT         DQ  
                  39.58          DQ (44.30)                                        
 -- Kwok, Ryan S              13 DA-CA                     NT         DQ  
                  48.90          DQ (55.35)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lee, Timothy S            14 SCAL-CA              2:23.95    2:22.35  
                  32.33     1:08.64 (36.31)     1:45.56 (36.92)     2:22.35 (36.79)
  2 Wong, Kyle S              13 JCCW-CA              2:24.73    2:23.38  
                  32.40     1:08.94 (36.54)     1:45.47 (36.53)     2:23.38 (37.91)
  3 Mao, Clarence Z           14 UN-03-CA/SCAL        2:25.48    2:24.92  
                  32.74     1:09.95 (37.21)     1:47.82 (37.87)     2:24.92 (37.10)
  4 Kling, Joey T             13 SCAL-CA              2:32.81    2:28.27  
                  34.46     1:12.54 (38.08)     1:50.96 (38.42)     2:28.27 (37.31)
  5 Duzman, Ethan J           14 SCAL-CA              2:32.86    2:28.40  
                  34.44     1:12.46 (38.02)     1:50.89 (38.43)     2:28.40 (37.51)
  6 Shoaei, Kambiz            14 GSC-CA               2:32.12    2:34.06  
                  34.52     1:13.58 (39.06)     1:54.10 (40.52)     2:34.06 (39.96)
  7 Sidhu, Aaron I            14 SCAL-CA              2:34.40    2:35.15  
                  35.37     1:14.68 (39.31)     1:54.46 (39.78)     2:35.15 (40.69)
  8 Makshanoff, Alex J        13 SCAT-CA              2:34.66    2:36.54  
                  34.90     1:13.78 (38.88)     1:54.94 (41.16)     2:36.54 (41.60)
  9 Whitmore, Ethan S         14 SCAC-CA              2:44.17    2:41.53  
                  36.77     1:18.03 (41.26)     2:00.77 (42.74)     2:41.53 (40.76)
RED - Division  
  1 Hodge, Xander R           14 SCAL-CA              3:02.29    2:53.55  
                  39.10     1:23.17 (44.07)     2:08.21 (45.04)     2:53.55 (45.34)
WHT - Division  
  1 Kelly, Tommy J            13 SCAC-CA                   NT    2:53.59  
                  38.60     1:24.65 (46.05)     2:08.96 (44.31)     2:53.59 (44.63)
  2 Alvaro, Gianpaolo l       13 Splash-CA            3:21.64    2:55.36  
                  40.25     1:26.16 (45.91)     2:13.92 (47.76)     2:55.36 (41.44)
  3 Eaton, James M            13 SCAL-CA              3:30.22    3:00.08  
                  40.81     1:26.45 (45.64)     2:13.60 (47.15)     3:00.08 (46.48)
  4 Waldron, Ethan J          13 SCAL-CA              3:09.32    3:01.53  
                  40.61     1:26.91 (46.30)     2:14.43 (47.52)     3:01.53 (47.10)
  5 Bernard, Trey B           13 GSC-CA                    NT    3:06.06  
                  42.66     1:29.55 (46.89)     2:18.66 (49.11)     3:06.06 (47.40)
  6 Wadsworth, Gavriil        13 DA-CA                     NT    3:18.57  
                  43.08                             2:25.24 ( )     3:18.57 (53.33)
  7 Dufour, Caleb R           13 SCAL-CA                   NT    3:32.68  
                  48.60     1:40.99 (52.39)     2:35.95 (54.96)     3:32.68 (56.73)
 -- Sakhri, Tarik M           14 DA-CA                3:51.05         DQ  
                  43.70     1:30.66 (46.96)     2:19.86 (49.20)          DQ (46.92)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Zinn, Tona L              13 SCAL-CA                55.46      55.17  
                  26.00       55.17 (29.17)                                        
  2 Lee, Timothy S            14 SCAL-CA                58.54      58.73  
                  27.67       58.73 (31.06)                                        
  3 Mah, Jeremy M             14 SCAL-CA              1:04.11    1:00.58  
                  29.16     1:00.58 (31.42)                                        
  4 Kling, Joey T             13 SCAL-CA              1:04.55    1:01.06  
                  28.86     1:01.06 (32.20)                                        
  5 Miller, Wyatt C           13 SCAT-CA              1:00.47    1:01.22  
                  28.25     1:01.22 (32.97)                                        
  6 Duzman, Ethan J           14 SCAL-CA              1:07.62    1:02.76  
                  28.93     1:02.76 (33.83)                                        
  7 Briggs, Makar V           13 JCCW-CA              1:00.51    1:02.88  
                  28.94     1:02.88 (33.94)                                        
  8 McDonald, Owen B          13 SCAL-CA              1:03.70    1:03.75  
                  28.33     1:03.75 (35.42)                                        
  9 Hu, Garrett Y             14 SCAL-CA              1:05.39    1:05.08  
                  29.52     1:05.08 (35.56)                                        
 10 Ahmadi, Meelad            13 SCAT-CA              1:06.08    1:07.88  
                  31.74     1:07.88 (36.14)                                        
 11 Frauenzimmer, Flip M      13 SCAT-CA              1:07.30    1:08.71  
                  31.59     1:08.71 (37.12)                                        
 12 Hundeby, Hayden C         13 SCAL-CA              1:04.36    1:08.82  
                  31.33     1:08.82 (37.49)                                        
 13 Alvaro, Gianpaolo l       13 Splash-CA            1:06.36    1:09.23  
                  33.15     1:09.23 (36.08)                                        
RED - Division  
  1 Wong, Kyle S              13 JCCW-CA              1:10.35    1:04.20  
                  29.73     1:04.20 (34.47)                                        
  2 Shupe, Harrison S         13 SCAT-CA              1:10.50    1:08.86  
                  32.91     1:08.86 (35.95)                                        
  3 Hodge, Xander R           14 SCAL-CA              1:10.04    1:09.62  
                  31.00     1:09.62 (38.62)                                        
  4 Doan, Jordan K            14 SCAL-CA              1:08.24    1:10.93  
                  32.33     1:10.93 (38.60)                                        
  5 Sidhu, Aaron I            14 SCAL-CA              1:13.43    1:14.96  
                  33.62     1:14.96 (41.34)                                        
WHT - Division  
  1 Makshanoff, Alex J        13 SCAT-CA                   NT    1:04.93  
                  30.19     1:04.93 (34.74)                                        
  2 Slayton, Cooper K         13 SCAL-CA              1:22.30    1:21.01  
                  37.57     1:21.01 (43.44)                                        
  3 Bernard, Trey B           13 GSC-CA                    NT    1:23.71  
                  38.62     1:23.71 (45.09)                                        
  4 Francisco, Caleb G        13 SCAL-CA                   NT    1:25.00  
                  36.88     1:25.00 (48.12)                                        
  5 Eaton, James M            13 SCAL-CA                   NT    1:33.88  
                  42.95     1:33.88 (50.93)                                        
  6 Dufour, Caleb R           13 SCAL-CA                   NT    1:42.19  
                  40.83   1:42.19 (1:01.36)                                        
 -- Waldron, Ethan J          13 SCAL-CA              1:27.12        DFS  
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Kling, Joey T             13 SCAL-CA              2:19.17    2:15.64  
                  30.79     1:05.17 (34.38)     1:40.48 (35.31)     2:15.64 (35.16)
  2 Lee, Timothy S            14 SCAL-CA              2:13.71    2:16.34  
                  29.79     1:04.11 (34.32)     1:40.72 (36.61)     2:16.34 (35.62)
  3 Mah, Jeremy M             14 SCAL-CA              2:30.22    2:19.26  
                  31.57     1:06.73 (35.16)     1:43.39 (36.66)     2:19.26 (35.87)
  4 Mao, Clarence Z           14 UN-03-CA/SCAL        2:22.30    2:22.44  
                  30.31     1:06.15 (35.84)     1:43.73 (37.58)     2:22.44 (38.71)
WHT - Division  
  1 Whitmore, Quinn P         14 SCAC-CA                   NT    2:22.66  
                  30.54     1:06.51 (35.97)     1:46.69 (40.18)     2:22.66 (35.97)
  2 Makshanoff, Alex J        13 SCAT-CA                   NT    2:37.85  
                  30.80     1:07.11 (36.31)     1:48.13 (41.02)     2:37.85 (49.72)
 -- Tabor, Kael R             14 SCAT-CA                   NT        DFS  
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lee, Timothy S            14 SCAL-CA              2:06.22    2:07.22  
                  27.37     1:01.03 (33.66)     1:38.63 (37.60)     2:07.22 (28.59)
  2 Briggs, Makar V           13 JCCW-CA              2:09.08    2:08.52  
                  27.26       59.88 (32.62)     1:38.88 (39.00)     2:08.52 (29.64)
  3 Mah, Jeremy M             14 SCAL-CA              2:07.35    2:09.46  
                  28.20     1:01.26 (33.06)     1:40.02 (38.76)     2:09.46 (29.44)
  4 Wong, Kyle S              13 JCCW-CA              2:14.22    2:11.40  
                  28.91     1:04.72 (35.81)     1:41.74 (37.02)     2:11.40 (29.66)
  5 Rodriguez, Jake M         14 DA-CA                2:16.11    2:11.96  
                  28.14     1:02.62 (34.48)     1:42.49 (39.87)     2:11.96 (29.47)
  6 Duzman, Ethan J           14 SCAL-CA              2:11.67    2:12.22  
                  29.06     1:02.24 (33.18)     1:42.65 (40.41)     2:12.22 (29.57)
  7 Mao, Clarence Z           14 UN-03-CA/SCAL        2:11.72    2:13.55  
                  28.56     1:04.37 (35.81)     1:42.78 (38.41)     2:13.55 (30.77)
  8 Shoaei, Kambiz            14 GSC-CA               2:15.07    2:15.20  
                  30.56     1:05.33 (34.77)     1:44.14 (38.81)     2:15.20 (31.06)
  9 Paisley, Timo J           14 SCAT-CA              2:18.21    2:15.91  
                  29.81     1:03.57 (33.76)     1:46.05 (42.48)     2:15.91 (29.86)
 10 Hu, Garrett Y             14 SCAL-CA              2:22.08    2:19.91  
                  28.75     1:03.84 (35.09)     1:48.65 (44.81)     2:19.91 (31.26)
 11 McDonald, Owen B          13 SCAL-CA              2:24.82    2:22.24  
                  29.08     1:05.16 (36.08)     1:48.38 (43.22)     2:22.24 (33.86)
 12 Hundeby, Hayden C         13 SCAL-CA              2:23.20    2:24.73  
                  31.42     1:09.63 (38.21)     1:53.43 (43.80)     2:24.73 (31.30)
 13 Sidhu, Aaron I            14 SCAL-CA              2:28.42    2:27.27  
                  32.26     1:13.36 (41.10)     1:53.63 (40.27)     2:27.27 (33.64)
 14 Ahmadi, Meelad            13 SCAT-CA              2:28.22    2:30.70  
                  30.73     1:08.74 (38.01)     1:57.32 (48.58)     2:30.70 (33.38)
RED - Division  
  1 Alvaro, Gianpaolo l       13 Splash-CA            2:31.79    2:22.99  
                  31.74     1:09.44 (37.70)     1:52.53 (43.09)     2:22.99 (30.46)
  2 Frauenzimmer, Flip M      13 SCAT-CA              2:37.54    2:25.68  
                  32.59     1:09.29 (36.70)     1:54.62 (45.33)     2:25.68 (31.06)
 -- Slayton, Cooper K         13 SCAL-CA              2:42.21         DQ  
                  35.88     1:18.11 (42.23)     2:07.55 (49.44)          DQ (37.99)
WHT - Division  
  1 Makshanoff, Alex J        13 SCAT-CA                   NT    2:20.10  
                  29.67     1:07.60 (37.93)     1:48.61 (41.01)     2:20.10 (31.49)
  2 Waldron, Ethan J          13 SCAL-CA              2:42.63    2:38.88  
                  34.01     1:16.30 (42.29)     2:04.26 (47.96)     2:38.88 (34.62)
  3 Francisco, Caleb G        13 SCAL-CA                   NT    2:45.60  
                  36.23     1:21.74 (45.51)     2:10.58 (48.84)     2:45.60 (35.02)
  4 Ashman, Ryan M            14 SCAT-CA                   NT    2:59.33  
                  44.32     1:31.57 (47.25)     2:19.40 (47.83)     2:59.33 (39.93)
 -- Eaton, James M            13 SCAL-CA              3:22.68         DQ  
                  42.29     1:27.87 (45.58)     2:18.06 (50.19)                    
 -- Dufour, Caleb R           13 SCAL-CA                   NT         DQ  
                  43.17                             2:26.82 ( )          DQ (47.32)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Lee, Timothy S            14 SCAL-CA              4:33.07    4:29.53  
                  28.54     1:01.44 (32.90)     1:38.22 (36.78)     2:13.40 (35.18)
        2:51.00 (37.60)     3:28.06 (37.06)     3:58.65 (30.59)     4:29.53 (30.88)
  2 Kling, Joey T             13 SCAL-CA              4:40.48    4:37.91  
                  30.55     1:04.73 (34.18)     1:40.16 (35.43)     2:14.77 (34.61)
        2:54.97 (40.20)     3:35.17 (40.20)     4:07.20 (32.03)     4:37.91 (30.71)
  3 Mah, Jeremy M             14 SCAL-CA              4:51.59    4:39.74  
                  30.13     1:05.10 (34.97)     1:42.55 (37.45)     2:18.92 (36.37)
        3:00.18 (41.26)     3:39.79 (39.61)     4:11.04 (31.25)     4:39.74 (28.70)
  4 Duzman, Ethan J           14 SCAL-CA              4:41.30    4:39.87  
                  30.51     1:05.29 (34.78)     1:40.80 (35.51)     2:15.13 (34.33)
        2:55.64 (40.51)     3:36.37 (40.73)     4:08.69 (32.32)     4:39.87 (31.18)
  5 Mao, Clarence Z           14 UN-03-CA/SCAL        4:44.90    4:41.65  
                  29.01     1:03.69 (34.68)     1:42.16 (38.47)     2:18.46 (36.30)
        2:57.80 (39.34)     3:37.38 (39.58)     4:10.45 (33.07)     4:41.65 (31.20)
  6 Miller, Wyatt C           13 SCAT-CA              4:46.46    4:42.86  
                  28.53     1:01.04 (32.51)     1:36.65 (35.61)     2:13.28 (36.63)
        2:55.88 (42.60)     3:38.70 (42.82)     4:11.42 (32.72)     4:42.86 (31.44)
  7 Shoaei, Kambiz            14 GSC-CA               4:59.27    4:53.04  
                  31.63     1:09.95 (38.32)     1:47.46 (37.51)     2:23.97 (36.51)
        3:05.70 (41.73)     3:46.80 (41.10)     4:20.97 (34.17)     4:53.04 (32.07)
WHT - Division  
  1 Hundeby, Hayden C         13 SCAL-CA                   NT    5:15.64  
                  32.01     1:10.85 (38.84)     1:53.56 (42.71)     2:34.56 (41.00)
        3:21.41 (46.85)     4:07.64 (46.23)     4:41.64 (34.00)     5:15.64 (34.00)
  2 Shupe, Harrison S         13 SCAT-CA                   NT    5:18.56  
                  33.90     1:12.80 (38.90)     1:56.14 (43.34)     2:37.33 (41.19)
        3:22.92 (45.59)     4:08.52 (45.60)     4:43.98 (35.46)     5:18.56 (34.58)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Williams, Boston J        17 SCAT-CA                21.45      22.52  
  2 Yoshizaki, Kai I          15 JCCW-CA                22.99      23.35  
  3 Smith, Jared D            17 SCAT-CA                22.87      23.48  
  4 Gamette, James G          16 SCAT-CA                23.10      23.49  
  5 Slayton, Connor S         16 SCAL-CA                23.87      23.65  
  6 Snyder, Colin R           16 DA-CA                  23.94      23.73  
  6 Carlson, Matthew E        17 SCAL-CA                22.13      23.73  
  8 Ness, Alexander S         16 SCAT-CA                22.71      23.74  
  9 Maurer, Mike R            16 SCAT-CA                23.69      23.93  
 10 Matos, Vince C            16 SCAL-CA                23.65      24.05  
 11 Johansson, Lukas U        15 UN-03-CA/SCAL          24.49      24.11  
 12 Lu, Chris Y               17 SCAL-CA                23.98      24.34  
 13 Bloor, Daniel             16 SCAL-CA                24.16      24.38  
 14 Doan, Joshua V            17 SCAL-CA                23.56      24.42  
 15 Thompson-Kang, Keoni A    18 SCAL-CA                24.50      24.74  
 16 Bergen, Ben A             16 SCAT-CA                24.06      24.83  
 16 Garcia, Zack M            16 SCAL-CA                24.31      24.83  
 18 Cavanagh, Ryan W          17 SCAL-CA                25.30      24.99  
 19 Wishart, Conner M         16 SCAT-CA                25.30      25.00  
 20 Granger, Cameron J        16 Splash-CA              25.17      25.06  
 21 Okazaki, Tenma B          15 SCAL-CA                24.73      25.11  
 22 Sidhu, Alexander I        16 SCAL-CA                25.04      25.24  
 23 Needell, Harry F          15 SCAT-CA                25.31      25.33  
 24 Wishart, 07/24/2001 T     16 SCAT-CA                25.14      25.36  
 25 Currie, Spencer A         16 SCAT-CA                25.46      25.63  
 26 Bergen, Matthew P         17 SCAT-CA                25.15      25.90  
 27 McGowan, Patrick M        15 UN-01-CA/GSC           25.95      26.03  
 28 Thomas, Grant B           16 SCAC-CA                25.66      26.09  
RED - Division  
  1 Kelly, Andrew F           15 SCAL-CA                26.53      26.28  
  2 Nguyen, Matthew D         16 SCAL-CA                26.92      27.88  
  3 Norden, Devin S           16 SCAT-CA                28.41      28.41  
  4 Alagha, Kian              16 SCAL-CA                27.63      28.78  
  5 Lagana, Nicky J           15 SCAC-CA                28.45      28.96  
WHT - Division  
  1 Dethloff, Zachary         17 SCAL-CA                   NT      24.33  
  2 Armstrong, Ethan S        15 DA-CA                     NT      25.39  
  3 Vanderheyden, Jack T      15 SCAL-CA                   NT      26.74  
  4 Mers, Avery M             17 SCAL-CA                   NT      26.94  
  5 Staley, Kaden C           15 SCAC-CA                33.15      32.18  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Williams, Boston J        17 SCAT-CA                46.74      48.26  
                  23.17       48.26 (25.09)                                        
  2 Gamette, James G          16 SCAT-CA                50.67      50.80  
                  24.22       50.80 (26.58)                                        
  3 Snyder, Colin R           16 DA-CA                  51.34      51.52  
                  24.58       51.52 (26.94)                                        
  4 Smith, Jared D            17 SCAT-CA                50.39      51.72  
                  24.91       51.72 (26.81)                                        
  5 Ness, Alexander S         16 SCAT-CA                48.95      51.74  
                  24.84       51.74 (26.90)                                        
  6 Johansson, Lukas U        15 UN-03-CA/SCAL          52.61      52.31  
                  25.41       52.31 (26.90)                                        
  7 Maurer, Mike R            16 SCAT-CA                50.53      52.51  
                  24.85       52.51 (27.66)                                        
  8 Furniss, Quinn R          17 SCAL-CA                50.62      53.04  
                  25.27       53.04 (27.77)                                        
  9 Casey, Sean M             16 UN-04-CA/SCAT          49.92      53.49  
                  25.01       53.49 (28.48)                                        
 10 Okazaki, Tenma B          15 SCAL-CA                54.42      54.22  
                  25.88       54.22 (28.34)                                        
 11 Segui, Matthew D          15 SEAL-CA                54.43      54.52  
                  25.88       54.52 (28.64)                                        
 12 Needell, Harry F          15 SCAT-CA                53.63      54.87  
                  26.01       54.87 (28.86)                                        
 13 Thompson-Kang, Keoni A    18 SCAL-CA                55.07      55.27  
                  26.66       55.27 (28.61)                                        
 14 Bergen, Matthew P         17 SCAT-CA                53.78      56.64  
                  27.02       56.64 (29.62)                                        
 15 Currie, Spencer A         16 SCAT-CA                56.08      57.29  
                  27.76       57.29 (29.53)                                        
 16 Sidhu, Alexander I        16 SCAL-CA                54.87      57.47  
                  27.18       57.47 (30.29)                                        
 17 Bautista, Taylor G        17 SCAT-CA                56.27      59.13  
                  27.44       59.13 (31.69)                                        
 18 Mers, Avery M             17 SCAL-CA                56.24      59.69  
                  28.32       59.69 (31.37)                                        
 -- Yoshizaki, Kai I          15 JCCW-CA                50.97        DFS  
RED - Division  
  1 Demoss, Logan j           15 Splash-CA              57.90      57.97  
                  27.28       57.97 (30.69)                                        
  2 Kelly, Andrew F           15 SCAL-CA              1:00.09      58.48  
                  28.12       58.48 (30.36)                                        
  3 McGowan, Patrick M        15 UN-01-CA/GSC           59.50      59.46  
                  28.01       59.46 (31.45)                                        
  4 Mers, Zach L              15 SCAL-CA              1:01.22      59.99  
                  29.19       59.99 (30.80)                                        
  5 Norden, Devin S           16 SCAT-CA              1:01.37    1:00.34  
                  29.20     1:00.34 (31.14)                                        
  6 Lagana, Nicky J           15 SCAC-CA              1:00.30    1:01.51  
                  29.81     1:01.51 (31.70)                                        
  7 Nguyen, Matthew D         16 SCAL-CA                59.39    1:01.87  
                  29.18     1:01.87 (32.69)                                        
WHT - Division  
  1 Vanderheyden, Jack T      15 SCAL-CA                   NT      55.50  
                  26.54       55.50 (28.96)                                        
  2 Guiol, Thibaut P          15 UN-CA                     NT      57.29  
                  27.00       57.29 (30.29)                                        
  3 Alagha, Kian              16 SCAL-CA              1:02.97    1:03.62  
                  29.64     1:03.62 (33.98)                                        
  4 Staley, Kaden C           15 SCAC-CA                   NT    1:13.08  
                  34.95     1:13.08 (38.13)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Williams, Boston J        17 SCAT-CA              1:49.84    1:49.12  
                  24.43       51.85 (27.42)     1:19.84 (27.99)     1:49.12 (29.28)
  2 Maurer, Mike R            16 SCAT-CA              1:48.14    1:52.00  
                  25.49       53.70 (28.21)     1:22.53 (28.83)     1:52.00 (29.47)
  3 Gamette, James G          16 SCAT-CA              1:50.31    1:52.36  
                  25.32       53.90 (28.58)     1:23.21 (29.31)     1:52.36 (29.15)
  4 Snyder, Colin R           16 DA-CA                1:50.84    1:52.74  
                  25.79       54.12 (28.33)     1:23.82 (29.70)     1:52.74 (28.92)
  5 Yoshizaki, Kai I          15 JCCW-CA              1:59.50    1:53.35  
                  25.74       54.39 (28.65)     1:24.81 (30.42)     1:53.35 (28.54)
  6 Slayton, Connor S         16 SCAL-CA              1:55.99    1:53.82  
                  27.01       56.34 (29.33)     1:25.75 (29.41)     1:53.82 (28.07)
  6 Matos, Vince C            16 SCAL-CA              1:45.56    1:53.82  
                  25.82       54.46 (28.64)     1:24.10 (29.64)     1:53.82 (29.72)
  8 Ness, Alexander S         16 SCAT-CA              1:50.24    1:54.62  
                  25.68       54.16 (28.48)     1:24.61 (30.45)     1:54.62 (30.01)
  9 Dethloff, Zachary         17 SCAL-CA              1:57.79    1:55.13  
                  26.06       54.92 (28.86)     1:25.23 (30.31)     1:55.13 (29.90)
 10 Lu, Chris Y               17 SCAL-CA              1:54.50    1:55.31  
                  26.72       55.81 (29.09)     1:25.80 (29.99)     1:55.31 (29.51)
 11 Johansson, Lukas U        15 UN-03-CA/SCAL        1:57.73    1:55.53  
                  26.88       56.91 (30.03)     1:26.49 (29.58)     1:55.53 (29.04)
 12 Johnson, Dorian W         17 SCAT-CA              1:55.04    1:55.60  
                  26.33       55.71 (29.38)     1:25.76 (30.05)     1:55.60 (29.84)
 13 Cavanagh, Ryan W          17 SCAL-CA              1:51.44    1:56.61  
                  26.67       55.83 (29.16)     1:26.33 (30.50)     1:56.61 (30.28)
 14 Smith, Jared D            17 SCAT-CA              1:56.40    1:57.04  
                  27.19       56.86 (29.67)     1:27.22 (30.36)     1:57.04 (29.82)
 15 Bergen, Ben A             16 SCAT-CA              1:52.39    1:57.12  
                  26.13       55.81 (29.68)     1:26.25 (30.44)     1:57.12 (30.87)
 16 Okazaki, Tenma B          15 SCAL-CA              1:58.60    1:58.24  
                  27.22       56.41 (29.19)     1:27.11 (30.70)     1:58.24 (31.13)
 17 Needell, Harry F          15 SCAT-CA              1:51.27    1:59.03  
                  26.74       56.82 (30.08)     1:28.18 (31.36)     1:59.03 (30.85)
 18 Carlson, Matthew E        17 SCAL-CA              1:54.67    2:01.31  
                  26.02       55.64 (29.62)     1:27.98 (32.34)     2:01.31 (33.33)
 19 Bergen, Matthew P         17 SCAT-CA              1:56.72    2:01.62  
                  27.83       58.57 (30.74)     1:30.29 (31.72)     2:01.62 (31.33)
 20 Wishart, Conner M         16 SCAT-CA              2:04.88    2:02.01  
                  28.39       59.34 (30.95)     1:30.58 (31.24)     2:02.01 (31.43)
 21 Granger, Cameron J        16 Splash-CA            2:03.64    2:02.62  
                  27.78       58.78 (31.00)     1:31.00 (32.22)     2:02.62 (31.62)
 22 Sidhu, Alexander I        16 SCAL-CA              2:01.44    2:03.46  
                  28.52       59.43 (30.91)     1:31.21 (31.78)     2:03.46 (32.25)
 23 Wishart, 07/24/2001 T     16 SCAT-CA              2:03.11    2:04.51  
                  27.49       57.79 (30.30)     1:30.83 (33.04)     2:04.51 (33.68)
 24 Thompson-Kang, Keoni A    18 SCAL-CA              2:04.71    2:06.35  
                  27.63       59.52 (31.89)     1:32.81 (33.29)     2:06.35 (33.54)
 25 Mers, Avery M             17 SCAL-CA              2:03.32    2:07.90  
                  28.48     1:00.70 (32.22)     1:34.24 (33.54)     2:07.90 (33.66)
RED - Division  
  1 Thomas, Grant B           16 SCAC-CA              2:06.86    2:00.79  
                  27.60       57.97 (30.37)     1:29.65 (31.68)     2:00.79 (31.14)
  2 Currie, Spencer A         16 SCAT-CA              2:07.05    2:09.39  
                  29.14     1:01.04 (31.90)     1:34.88 (33.84)     2:09.39 (34.51)
  3 Woolfolk, Calvin A        15 SCAL-CA              2:12.44    2:10.95  
                  29.66     1:03.32 (33.66)     1:37.04 (33.72)     2:10.95 (33.91)
  4 McGowan, Patrick M        15 UN-01-CA/GSC         2:14.23    2:12.91  
                  30.39     1:04.22 (33.83)     1:39.32 (35.10)     2:12.91 (33.59)
  5 Lagana, Nicky J           15 SCAC-CA              2:15.88    2:13.67  
                  30.35     1:04.94 (34.59)     1:39.99 (35.05)     2:13.67 (33.68)
WHT - Division  
  1 Armstrong, Ethan S        15 DA-CA                     NT    2:06.52  
                  29.57     1:01.43 (31.86)     1:34.21 (32.78)     2:06.52 (32.31)
  2 Norden, Devin S           16 SCAT-CA              2:25.46    2:15.21  
                  30.58     1:04.80 (34.22)     1:41.00 (36.20)     2:15.21 (34.21)
  3 Alagha, Kian              16 SCAL-CA              2:25.03    2:21.29  
                  29.63     1:04.60 (34.97)     1:42.45 (37.85)     2:21.29 (38.84)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Ness, Alexander S         16 SCAT-CA                56.22      59.00  
                  28.97       59.00 (30.03)                                        
  2 Gamette, James G          16 SCAT-CA              1:00.38      59.63  
                  28.77       59.63 (30.86)                                        
  3 Needell, Harry F          15 SCAT-CA              1:00.81    1:03.99  
                  30.67     1:03.99 (33.32)                                        
  4 Sidhu, Alexander I        16 SCAL-CA              1:03.01    1:05.84  
                  31.42     1:05.84 (34.42)                                        
  5 Johansson, Lukas U        15 UN-03-CA/SCAL        1:04.12    1:06.46  
                  32.22     1:06.46 (34.24)                                        
  6 Currie, Spencer A         16 SCAT-CA              1:07.02    1:09.29  
                  33.74     1:09.29 (35.55)                                        
  7 Mers, Avery M             17 SCAL-CA              1:06.73    1:12.82  
                  34.41     1:12.82 (38.41)                                        
RED - Division  
  1 Demoss, Logan j           15 Splash-CA            1:09.48    1:09.83  
                  33.90     1:09.83 (35.93)                                        
  2 Kelly, Andrew F           15 SCAL-CA              1:14.18    1:12.59  
                  35.40     1:12.59 (37.19)                                        
WHT - Division  
  1 Furniss, Quinn R          17 SCAL-CA                   NT    1:02.11  
                  30.33     1:02.11 (31.78)                                        
  2 Vanderheyden, Jack T      15 SCAL-CA                   NT    1:06.18  
                  32.72     1:06.18 (33.46)                                        
  3 Casey, Sean M             16 UN-04-CA/SCAT             NT    1:07.42  
                  32.18     1:07.42 (35.24)                                        
  4 Guiol, Thibaut P          15 UN-CA                     NT    1:09.70  
                  33.35     1:09.70 (36.35)                                        
  5 Okazaki, Tenma B          15 SCAL-CA                   NT    1:09.97  
                  33.47     1:09.97 (36.50)                                        
  6 Lagana, Nicky J           15 SCAC-CA              1:19.92    1:17.83  
                  38.73     1:17.83 (39.10)                                        
  7 McGowan, Patrick M        15 UN-01-CA/GSC         1:21.44    1:17.89  
                  38.74     1:17.89 (39.15)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Slayton, Connor S         16 SCAL-CA              2:07.16    2:07.66  
                  29.55     1:02.27 (32.72)     1:36.25 (33.98)     2:07.66 (31.41)
  2 Mao, Lawrence Z           16 SCAL-CA              2:11.32    2:09.36  
                  29.24     1:02.75 (33.51)     1:36.37 (33.62)     2:09.36 (32.99)
  3 Bloor, Daniel             16 SCAL-CA              2:12.94    2:13.41  
                  31.61     1:05.30 (33.69)     1:39.92 (34.62)     2:13.41 (33.49)
  4 Lu, Chris Y               17 SCAL-CA              2:09.81    2:15.93  
                  31.84     1:06.05 (34.21)     1:41.24 (35.19)     2:15.93 (34.69)
  5 Cavanagh, Ryan W          17 SCAL-CA              2:14.01    2:16.83  
                  32.12     1:06.44 (34.32)     1:41.94 (35.50)     2:16.83 (34.89)
  6 Woolfolk, Calvin A        15 SCAL-CA              2:22.86    2:19.16  
                  33.00     1:08.44 (35.44)     1:44.66 (36.22)     2:19.16 (34.50)
  7 Wishart, Conner M         16 SCAT-CA              2:17.73    2:19.23  
                  33.06     1:08.04 (34.98)     1:44.30 (36.26)     2:19.23 (34.93)
  8 Thomas, Grant B           16 SCAC-CA              2:22.19    2:19.38  
                  32.46     1:08.01 (35.55)     1:43.98 (35.97)     2:19.38 (35.40)
  9 Wishart, 07/24/2001 T     16 SCAT-CA              2:18.13    2:20.79  
                  34.11     1:09.47 (35.36)     1:46.10 (36.63)     2:20.79 (34.69)
WHT - Division  
  1 Armstrong, Ethan S        15 DA-CA                     NT    2:28.17  
                  35.11     1:11.71 (36.60)     1:50.02 (38.31)     2:28.17 (38.15)
  2 Kelly, Andrew F           15 SCAL-CA              2:42.11    2:34.70  
                  35.61     1:14.44 (38.83)     1:54.70 (40.26)     2:34.70 (40.00)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Bautista, Taylor G        17 SCAT-CA              1:01.94    1:03.80  
                  30.37     1:03.80 (33.43)                                        
  2 Gamette, James G          16 SCAT-CA              1:01.48    1:04.41  
                  30.70     1:04.41 (33.71)                                        
  3 Segui, Matthew D          15 SEAL-CA              1:01.11    1:04.50  
                  30.94     1:04.50 (33.56)                                        
  4 Yoshizaki, Kai I          15 JCCW-CA              1:06.83    1:05.08  
                  30.38     1:05.08 (34.70)                                        
  5 Okazaki, Tenma B          15 SCAL-CA              1:04.93    1:07.28  
                  31.69     1:07.28 (35.59)                                        
  6 Thompson-Kang, Keoni A    18 SCAL-CA              1:06.88    1:07.54  
                  31.28     1:07.54 (36.26)                                        
  7 Morita, Akira             16 JCCW-CA              1:09.89    1:07.69  
                  32.39     1:07.69 (35.30)                                        
  8 Smith, Jared D            17 SCAT-CA              1:12.52    1:11.72  
                  35.41     1:11.72 (36.31)                                        
  9 Casey, Sean M             16 UN-04-CA/SCAT        1:07.59    1:13.15  
                  33.89     1:13.15 (39.26)                                        
 10 Alagha, Kian              16 SCAL-CA              1:08.28    1:15.43  
                  35.87     1:15.43 (39.56)                                        
RED - Division  
  1 Demoss, Logan j           15 Splash-CA            1:16.20    1:14.93  
                  35.59     1:14.93 (39.34)                                        
  2 Nguyen, Matthew D         16 SCAL-CA              1:22.40    1:20.97  
                  38.41     1:20.97 (42.56)                                        
  3 Lagana, Nicky J           15 SCAC-CA              1:21.14    1:22.70  
                  38.09     1:22.70 (44.61)                                        
WHT - Division  
  1 Kelly, Andrew F           15 SCAL-CA              1:22.72    1:21.32  
                  38.37     1:21.32 (42.95)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Woolfolk, Calvin A        15 SCAL-CA              2:24.95    2:20.86  
                  33.02     1:08.98 (35.96)     1:45.50 (36.52)     2:20.86 (35.36)
  2 Yoshizaki, Kai I          15 JCCW-CA              2:30.59    2:21.80  
                  30.99     1:07.17 (36.18)     1:44.46 (37.29)     2:21.80 (37.34)
  3 Gamette, James G          16 SCAT-CA              2:12.40    2:22.65  
                  31.95     1:08.45 (36.50)     1:46.03 (37.58)     2:22.65 (36.62)
  4 Okazaki, Tenma B          15 SCAL-CA              2:25.58    2:27.70  
                  32.94     1:09.80 (36.86)     1:47.88 (38.08)     2:27.70 (39.82)
  5 Bloor, Daniel             16 SCAL-CA              2:36.76    2:30.59  
                  34.69     1:12.94 (38.25)     1:52.04 (39.10)     2:30.59 (38.55)
  6 Doan, Joshua V            17 SCAL-CA              2:28.31    2:31.95  
                  34.67     1:12.69 (38.02)     1:52.85 (40.16)     2:31.95 (39.10)
  7 Mao, Lawrence Z           16 SCAL-CA              2:29.66    2:32.15  
                  32.95     1:10.73 (37.78)     1:50.91 (40.18)     2:32.15 (41.24)
RED - Division  
  1 Alagha, Kian              16 SCAL-CA              2:45.07    2:53.02  
                  38.77     1:20.81 (42.04)     2:06.27 (45.46)     2:53.02 (46.75)
  2 Lagana, Nicky J           15 SCAC-CA              2:56.17    2:57.46  
                  39.68     1:24.99 (45.31)     2:11.74 (46.75)     2:57.46 (45.72)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Maurer, Mike R            16 SCAT-CA                53.76      54.85  
                  25.95       54.85 (28.90)                                        
  2 Williams, Boston J        17 SCAT-CA                54.63      56.16  
                  26.30       56.16 (29.86)                                        
  3 Slayton, Connor S         16 SCAL-CA                58.08      57.87  
                  27.19       57.87 (30.68)                                        
  4 Dethloff, Zachary         17 SCAL-CA                54.60      57.99  
                  26.67       57.99 (31.32)                                        
  5 Doan, Joshua V            17 SCAL-CA              1:01.20      58.09  
                  27.08       58.09 (31.01)                                        
  6 Johansson, Lukas U        15 UN-03-CA/SCAL          57.44      58.18  
                  27.17       58.18 (31.01)                                        
  7 Carlson, Matthew E        17 SCAL-CA                56.17      59.09  
                  26.74       59.09 (32.35)                                        
  8 Ness, Alexander S         16 SCAT-CA                57.24      59.35  
                  27.57       59.35 (31.78)                                        
  9 Snyder, Colin R           16 DA-CA                  57.93      59.39  
                  27.53       59.39 (31.86)                                        
 10 Lu, Chris Y               17 SCAL-CA                58.08      59.82  
                  28.09       59.82 (31.73)                                        
 11 Johnson, Dorian W         17 SCAT-CA              1:00.55    1:00.30  
                  27.55     1:00.30 (32.75)                                        
 12 Needell, Harry F          15 SCAT-CA              1:00.68    1:00.67  
                  28.32     1:00.67 (32.35)                                        
 13 Thompson-Kang, Keoni A    18 SCAL-CA              1:01.51    1:01.01  
                  28.33     1:01.01 (32.68)                                        
 14 Bergen, Ben A             16 SCAT-CA              1:00.17    1:02.57  
                  28.74     1:02.57 (33.83)                                        
 15 Garcia, Zack M            16 SCAL-CA              1:02.46    1:04.46  
                  29.07     1:04.46 (35.39)                                        
 16 Currie, Spencer A         16 SCAT-CA              1:01.18    1:07.25  
                  31.27     1:07.25 (35.98)                                        
 17 Nguyen, Matthew D         16 SCAL-CA              1:03.93    1:08.12  
                  30.37     1:08.12 (37.75)                                        
RED - Division  
  1 Granger, Cameron J        16 Splash-CA            1:05.50    1:05.56  
                  30.68     1:05.56 (34.88)                                        
  2 Norden, Devin S           16 SCAT-CA              1:05.71    1:07.50  
                  31.38     1:07.50 (36.12)                                        
  3 Sidhu, Alexander I        16 SCAL-CA              1:06.75    1:07.89  
                  29.77     1:07.89 (38.12)                                        
WHT - Division  
  1 Matos, Vince C            16 SCAL-CA                   NT    1:03.53  
                  29.27     1:03.53 (34.26)                                        
  2 Mers, Avery M             17 SCAL-CA                   NT    1:05.93  
                  30.13     1:05.93 (35.80)                                        
  3 McGowan, Patrick M        15 UN-01-CA/GSC              NT    1:21.09  
                  35.51     1:21.09 (45.58)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Maurer, Mike R            16 SCAT-CA              1:59.09    2:00.47  
                  27.68       58.17 (30.49)     1:29.39 (31.22)     2:00.47 (31.08)
  2 Morita, Akira             16 JCCW-CA              2:06.68    2:02.45  
                  28.24       59.47 (31.23)     1:30.83 (31.36)     2:02.45 (31.62)
  3 Johnson, Dorian W         17 SCAT-CA              2:15.68    2:13.15  
                  29.29     1:02.34 (33.05)     1:37.69 (35.35)     2:13.15 (35.46)
RED - Division  
  1 Norden, Devin S           16 SCAT-CA              2:30.81    2:26.98  
                  32.14     1:08.90 (36.76)     1:47.33 (38.43)     2:26.98 (39.65)
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Morita, Akira             16 JCCW-CA              2:07.01    2:03.24  
                  26.93       58.04 (31.11)     1:34.26 (36.22)     2:03.24 (28.98)
  2 Maurer, Mike R            16 SCAT-CA              2:06.49    2:07.13  
                  26.83     1:01.05 (34.22)     1:39.82 (38.77)     2:07.13 (27.31)
  3 Yoshizaki, Kai I          15 JCCW-CA              2:13.18    2:07.28  
                  26.77       59.99 (33.22)     1:38.03 (38.04)     2:07.28 (29.25)
  4 Segui, Matthew D          15 SEAL-CA              2:11.25    2:08.34  
                  27.11     1:02.17 (35.06)     1:38.20 (36.03)     2:08.34 (30.14)
  5 Johansson, Lukas U        15 UN-03-CA/SCAL        2:12.24    2:09.11  
                  27.22     1:02.00 (34.78)     1:39.61 (37.61)     2:09.11 (29.50)
  6 Snyder, Colin R           16 DA-CA                2:14.99    2:09.89  
                  27.16     1:00.14 (32.98)     1:40.20 (40.06)     2:09.89 (29.69)
RED - Division  
  1 Demoss, Logan j           15 Splash-CA            2:28.06    2:24.20  
                  30.53     1:07.10 (36.57)     1:51.10 (44.00)     2:24.20 (33.10)
  2 Sidhu, Alexander I        16 SCAL-CA              2:31.53    2:26.87  
                  28.70     1:05.11 (36.41)     1:51.61 (46.50)     2:26.87 (35.26)
  3 Currie, Spencer A         16 SCAT-CA              2:29.44    2:30.78  
                  30.82     1:08.83 (38.01)     1:55.77 (46.94)     2:30.78 (35.01)
WHT - Division  
  1 Mers, Avery M             17 SCAL-CA                   NT    2:26.83  
                  29.47     1:05.75 (36.28)     1:53.11 (47.36)     2:26.83 (33.72)
  2 Lagana, Nicky J           15 SCAC-CA              2:37.73    2:33.45  
                  32.69     1:14.08 (41.39)     1:59.20 (45.12)     2:33.45 (34.25)
  3 McGowan, Patrick M        15 UN-01-CA/GSC         2:39.16    2:38.59  
                  36.98     1:17.99 (41.01)     2:06.07 (48.08)     2:38.59 (32.52)
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Maurer, Mike R            16 SCAT-CA              4:25.90    4:26.21  
                  27.31       58.05 (30.74)     1:33.57 (35.52)     2:09.42 (35.85)
        2:48.06 (38.64)     3:27.61 (39.55)     3:56.78 (29.17)     4:26.21 (29.43)
  2 Bloor, Daniel             16 SCAL-CA              4:30.83    4:32.35  
                  28.43     1:01.74 (33.31)     1:38.33 (36.59)     2:13.66 (35.33)
        2:53.35 (39.69)     3:34.16 (40.81)     4:02.97 (28.81)     4:32.35 (29.38)
  3 Mao, Lawrence Z           16 SCAL-CA              4:38.39    4:36.94  
                  26.73       57.98 (31.25)     1:34.36 (36.38)     2:10.08 (35.72)
        2:51.69 (41.61)     3:33.34 (41.65)     4:05.36 (32.02)     4:36.94 (31.58)
  4 Johansson, Lukas U        15 UN-03-CA/SCAL        4:45.85    4:39.42  
                  28.44     1:02.12 (33.68)     1:40.87 (38.75)     2:19.48 (38.61)
        2:58.20 (38.72)     3:37.45 (39.25)     4:09.70 (32.25)     4:39.42 (29.72)
  5 Cavanagh, Ryan W          17 SCAL-CA              4:38.78    4:47.41  
                  31.39     1:08.20 (36.81)     1:45.14 (36.94)     2:22.55 (37.41)
        3:02.13 (39.58)     3:42.53 (40.40)     4:15.29 (32.76)     4:47.41 (32.12)
  6 Woolfolk, Calvin A        15 SCAL-CA              4:43.80    4:48.55  
                  30.73     1:06.89 (36.16)     1:46.73 (39.84)     2:24.87 (38.14)
        3:03.41 (38.54)     3:42.18 (38.77)     4:16.33 (34.15)     4:48.55 (32.22)
WHT - Division  
  1 Lagana, Nicky J           15 SCAC-CA                   NT    5:29.61  
                  34.12     1:17.27 (43.15)     2:01.23 (43.96)     2:44.63 (43.40)
        3:31.30 (46.67)     4:17.47 (46.17)     4:55.20 (37.73)     5:29.61 (34.41)
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Socal Aquatics Association-CA  'A'                     NT    1:49.99  
     1) Ledterman, Parker T 13          2) Francisco, Caleb G 13          
     3) Thompson-Kang, Keoni A 18       4) McDonald, Owen B 13            
                  36.84     1:01.54 (24.70)     1:26.21 (24.67)     1:49.99 (23.78)
 
Boys 13 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Socal Aquatics Association-CA  'B'                     NT    4:21.37  
     1) Doan, Jordan K 14               2) Matos, Jack A 14               
     3) Mers, Avery M 17                4) Hu, Garrett Y 14               
                  32.47   1:06.06 (1:06.06)     1:42.09 (36.03)   2:21.72 (1:15.66)
        2:51.70 (29.98)   3:26.95 (1:05.23)     3:52.84 (25.89)     4:21.37 (54.42)
  2 Socal Aquatics Association-CA  'A'                     NT    4:24.64  
     1) McDonald, Owen B 13             2) Alagha, Kian 16                
     3) Thompson-Kang, Keoni A 18       4) Chen, Alex Y 14                
                  32.02   1:07.34 (1:07.34)     1:44.75 (37.41)   2:27.19 (1:19.85)
        2:55.28 (28.09)   3:29.20 (1:02.01)     3:55.11 (25.91)     4:24.64 (55.44)
  3 Socal Aquatics Association-CA  'C'                     NT    4:38.92  
     1) Kelly, Andrew F 15              2) Sidhu, Aaron I 14              
     3) Hundeby, Hayden C 13            4) Mers, Zach L 15                
                  34.20   1:11.80 (1:11.80)     1:46.44 (34.64)   2:25.40 (1:13.60)
        2:57.78 (32.38)   3:36.49 (1:11.09)     4:06.24 (29.75)   4:38.92 (1:02.43)
  4 Socal Aquatics Association-CA  'D'                     NT    5:21.19  
     1) Ledterman, Parker T 13          2) Eaton, James M 13              
     3) Slayton, Cooper K 13            4) Waldron, Ethan J 13            
                  43.64   1:33.78 (1:33.78)     2:10.75 (36.97)   2:59.05 (1:25.27)
        3:33.37 (34.32)   4:19.14 (1:20.09)     4:48.13 (28.99)   5:21.19 (1:02.05)
 
Boys 11 & Over 500 Yard Freestyle SPLIT REQUEST Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Johansson, Lukas U        15 UN-03-CA/SCAL             NT    5:21.73  
 
Boys 11 & Over 1000 Yard Freestyle SPLIT REQUEST Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jenkins, Luca             11 JCCW-CA                   NT   10:55.41  
 
Boys 11 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zinn, Tona L              13 SCAL-CA             18:13.11   17:12.94  
                  28.41       59.57 (31.16)     1:30.65 (31.08)     2:01.58 (30.93)
        2:32.72 (31.14)     3:04.34 (31.62)     3:36.22 (31.88)     4:07.59 (31.37)
        4:39.65 (32.06)     5:12.03 (32.38)     5:43.78 (31.75)     6:15.01 (31.23)
        6:46.59 (31.58)     7:17.77 (31.18)     7:49.71 (31.94)     8:21.10 (31.39)
        8:52.39 (31.29)     9:23.72 (31.33)     9:55.22 (31.50)    10:26.71 (31.49)
       10:58.31 (31.60)    11:29.83 (31.52)    12:01.19 (31.36)    12:32.38 (31.19)
       13:03.61 (31.23)    13:35.26 (31.65)    14:06.61 (31.35)    14:38.36 (31.75)
       15:10.01 (31.65)    15:41.57 (31.56)    16:12.78 (31.21)    16:43.70 (30.92)
       17:12.94 (29.24)
  2 Johnson, Dorian W         17 SCAT-CA             16:18.17   17:33.02  
                  28.31     1:00.10 (31.79)     1:31.97 (31.87)     2:03.49 (31.52)
        2:35.80 (32.31)     3:07.68 (31.88)     3:39.07 (31.39)     4:10.31 (31.24)
        4:41.58 (31.27)     5:13.33 (31.75)     5:43.84 (30.51)     6:17.61 (33.77)
        6:48.84 (31.23)     7:20.53 (31.69)     7:52.26 (31.73)     8:23.84 (31.58)
        8:55.98 (32.14)     9:26.47 (30.49)     9:58.24 (31.77)    10:30.40 (32.16)
       11:02.53 (32.13)    11:34.64 (32.11)    12:07.26 (32.62)    12:39.77 (32.51)
       13:12.66 (32.89)    13:45.34 (32.68)    14:18.08 (32.74)    14:50.44 (32.36)
       15:22.80 (32.36)    15:55.39 (32.59)    16:28.08 (32.69)    17:00.75 (32.67)
       17:33.02 (32.27)
  3 Duzman, Ethan J           14 SCAL-CA             21:51.50   17:35.38  
                  28.10       59.25 (31.15)     1:31.55 (32.30)     2:03.89 (32.34)
        2:36.40 (32.51)     3:08.82 (32.42)     3:41.17 (32.35)     4:13.60 (32.43)
        4:46.18 (32.58)     5:18.61 (32.43)     5:50.68 (32.07)     6:22.84 (32.16)
        6:54.94 (32.10)     7:26.92 (31.98)     7:59.33 (32.41)     8:31.63 (32.30)
        9:03.35 (31.72)     9:35.20 (31.85)    10:06.96 (31.76)    10:39.16 (32.20)
       11:11.24 (32.08)    11:43.59 (32.35)    12:15.73 (32.14)    12:47.94 (32.21)
       13:19.97 (32.03)    13:52.18 (32.21)    14:24.39 (32.21)    14:56.74 (32.35)
       15:29.39 (32.65)    16:01.42 (32.03)    16:33.63 (32.21)    17:05.46 (31.83)
       17:35.38 (29.92)
  4 Needell, Harry F          15 SCAT-CA             18:25.81   17:43.25  
                  27.80       58.41 (30.61)     1:29.43 (31.02)     2:01.00 (31.57)
        2:32.92 (31.92)     3:04.62 (31.70)     3:36.23 (31.61)     4:08.15 (31.92)
        4:39.96 (31.81)     5:12.26 (32.30)     5:44.32 (32.06)     6:16.57 (32.25)
        6:49.08 (32.51)     7:21.62 (32.54)     7:53.80 (32.18)     8:26.33 (32.53)
        8:58.92 (32.59)     9:32.04 (33.12)    10:05.07 (33.03)    10:37.47 (32.40)
       11:10.65 (33.18)    11:43.69 (33.04)    12:16.89 (33.20)    12:49.58 (32.69)
       13:22.60 (33.02)    13:55.48 (32.88)    14:28.75 (33.27)    15:02.08 (33.33)
       15:35.03 (32.95)    16:07.75 (32.72)    16:40.71 (32.96)    17:12.31 (31.60)
       17:43.25 (30.94)
  5 Snyder, Colin R           16 DA-CA               18:50.27   17:47.25  
                  27.97       58.75 (30.78)     1:30.58 (31.83)     2:02.31 (31.73)
        2:34.38 (32.07)     3:06.74 (32.36)     3:38.72 (31.98)     4:11.30 (32.58)
        4:44.40 (33.10)     5:17.03 (32.63)     5:50.10 (33.07)     6:23.71 (33.61)
        6:57.01 (33.30)     7:29.78 (32.77)     8:03.30 (33.52)     8:37.16 (33.86)
        9:10.52 (33.36)     9:43.74 (33.22)    10:16.46 (32.72)    10:48.82 (32.36)
       11:21.19 (32.37)    11:53.34 (32.15)    12:26.22 (32.88)    12:58.75 (32.53)
       13:31.35 (32.60)    14:03.94 (32.59)    14:35.85 (31.91)    15:08.82 (32.97)
       15:40.84 (32.02)    16:13.36 (32.52)    16:45.85 (32.49)    17:17.70 (31.85)
       17:47.25 (29.55)
  6 Kling, Joey T             13 SCAL-CA             21:51.50   17:48.00  
                  29.45     1:01.12 (31.67)     1:33.41 (32.29)     2:05.76 (32.35)
        2:38.25 (32.49)     3:10.65 (32.40)     3:43.23 (32.58)     4:16.30 (33.07)
        4:49.10 (32.80)     5:21.99 (32.89)     5:54.47 (32.48)     6:27.43 (32.96)
        7:00.34 (32.91)     7:33.14 (32.80)     8:05.88 (32.74)     8:38.53 (32.65)
        9:11.32 (32.79)     9:44.14 (32.82)    10:16.61 (32.47)    10:49.04 (32.43)
       11:21.44 (32.40)    11:53.76 (32.32)    12:26.55 (32.79)    12:59.04 (32.49)
       13:31.87 (32.83)    14:04.49 (32.62)    14:36.80 (32.31)    15:09.47 (32.67)
       15:41.92 (32.45)    16:14.32 (32.40)    16:46.51 (32.19)    17:18.34 (31.83)
       17:48.00 (29.66)
  7 Johansson, Lukas U        15 UN-03-CA/SCAL       19:14.02   18:10.35  
                  27.14       57.92 (30.78)     1:29.99 (32.07)     2:02.66 (32.67)
        2:35.72 (33.06)     3:08.97 (33.25)     3:41.64 (32.67)     4:14.73 (33.09)
        4:47.93 (33.20)     5:21.73 (33.80)     5:54.12 (32.39)     6:28.26 (34.14)
        7:02.56 (34.30)     7:35.24 (32.68)     8:08.78 (33.54)     8:41.98 (33.20)
        9:15.97 (33.99)     9:49.95 (33.98)    10:22.99 (33.04)    10:55.41 (32.42)
       11:28.80 (33.39)    12:01.23 (32.43)    12:35.09 (33.86)    13:07.76 (32.67)
       13:41.86 (34.10)    14:16.41 (34.55)    14:49.65 (33.24)    15:22.21 (32.56)
       15:56.49 (34.28)    16:30.80 (34.31)    17:04.50 (33.70)    17:38.39 (33.89)
       18:10.35 (31.96)
  8 Paisley, Timo J           14 SCAT-CA             18:20.27   18:21.91  
                  29.79     1:03.62 (33.83)     1:37.91 (34.29)     2:11.63 (33.72)
        2:44.77 (33.14)     3:17.99 (33.22)     3:50.98 (32.99)     4:24.35 (33.37)
        4:57.59 (33.24)     5:31.10 (33.51)     6:03.64 (32.54)     6:36.89 (33.25)
        7:10.14 (33.25)     7:43.51 (33.37)     8:17.04 (33.53)     8:50.65 (33.61)
        9:24.56 (33.91)     9:58.42 (33.86)    10:32.43 (34.01)    11:06.68 (34.25)
       11:40.65 (33.97)    12:14.35 (33.70)    12:48.36 (34.01)    13:21.49 (33.13)
       13:55.32 (33.83)    14:28.48 (33.16)    15:02.27 (33.79)    15:36.02 (33.75)
       16:09.97 (33.95)    16:43.25 (33.28)    17:17.02 (33.77)    17:49.19 (32.17)
       18:21.91 (32.72)
  9 Smith, Tanner S           16 DA-CA               21:51.50   18:25.69  
                  26.20       57.64 (31.44)     1:29.63 (31.99)     2:02.44 (32.81)
        2:35.36 (32.92)     3:07.96 (32.60)     3:40.54 (32.58)     4:13.32 (32.78)
        4:46.68 (33.36)     5:20.96 (34.28)     5:55.93 (34.97)     6:30.85 (34.92)
        7:05.34 (34.49)     7:40.16 (34.82)     8:14.73 (34.57)     8:48.95 (34.22)
        9:23.61 (34.66)     9:58.81 (35.20)    10:33.49 (34.68)    11:08.06 (34.57)
       11:42.62 (34.56)    12:16.44 (33.82)    12:50.68 (34.24)    13:25.23 (34.55)
       13:59.29 (34.06)    14:33.28 (33.99)    15:07.41 (34.13)    15:41.69 (34.28)
       16:14.92 (33.23)    16:48.38 (33.46)    17:22.03 (33.65)    17:55.77 (33.74)
       18:25.69 (29.92)
 10 Mah, Jeremy M             14 SCAL-CA             21:51.50   18:38.63  
                  29.84     1:02.59 (32.75)     1:36.62 (34.03)     2:10.40 (33.78)
        2:44.59 (34.19)     3:19.61 (35.02)     3:54.51 (34.90)     4:29.31 (34.80)
        5:03.68 (34.37)     5:37.81 (34.13)     6:12.01 (34.20)     6:46.23 (34.22)
        7:20.57 (34.34)     7:54.39 (33.82)     8:28.11 (33.72)     9:02.31 (34.20)
        9:36.46 (34.15)    10:10.86 (34.40)    10:45.20 (34.34)    11:19.81 (34.61)
       11:53.70 (33.89)    12:28.01 (34.31)    13:02.22 (34.21)    13:36.96 (34.74)
       14:11.48 (34.52)    14:45.70 (34.22)    15:19.49 (33.79)    15:54.04 (34.55)
       16:28.21 (34.17)    17:02.56 (34.35)    17:36.32 (33.76)    18:09.71 (33.39)
       18:38.63 (28.92)
 11 Bertel, Eli T             14 SWRD-CA             21:51.50   18:45.16  
                  30.72     1:05.74 (35.02)     1:41.01 (35.27)     2:15.95 (34.94)
        2:51.50 (35.55)     3:25.94 (34.44)     3:59.79 (33.85)     4:33.02 (33.23)
        5:07.15 (34.13)     5:41.24 (34.09)     6:15.36 (34.12)     6:49.46 (34.10)
        7:23.20 (33.74)     7:57.07 (33.87)     8:30.79 (33.72)     9:04.86 (34.07)
        9:38.76 (33.90)    10:12.99 (34.23)    10:47.32 (34.33)    11:21.49 (34.17)
       11:55.43 (33.94)    12:29.58 (34.15)    13:03.97 (34.39)    13:38.30 (34.33)
       14:12.74 (34.44)    14:47.15 (34.41)    15:21.60 (34.45)    15:55.83 (34.23)
       16:30.16 (34.33)    17:04.14 (33.98)    17:37.93 (33.79)    18:12.25 (34.32)
       18:45.16 (32.91)
 12 Campbell, Sean M          14 UN-07-CA/SWRD       21:51.50   19:02.80  
                  30.41     1:04.03 (33.62)     1:38.90 (34.87)     2:13.91 (35.01)
        2:48.82 (34.91)     3:23.51 (34.69)     3:58.42 (34.91)     4:34.00 (35.58)
        5:08.74 (34.74)     5:43.87 (35.13)     6:18.52 (34.65)     6:53.25 (34.73)
        7:27.38 (34.13)     8:03.01 (35.63)     8:37.98 (34.97)     9:13.26 (35.28)
        9:47.17 (33.91)    10:22.81 (35.64)    10:57.98 (35.17)    11:33.13 (35.15)
       12:07.60 (34.47)    12:42.08 (34.48)    13:16.70 (34.62)    13:50.72 (34.02)
       14:26.35 (35.63)    15:00.73 (34.38)    15:36.15 (35.42)    16:11.32 (35.17)
       16:45.93 (34.61)    17:21.15 (35.22)    17:56.15 (35.00)    18:30.26 (34.11)
       19:02.80 (32.54)
 13 Bergen, Matthew P         17 SCAT-CA             17:42.80   19:06.13  
                  30.36     1:04.67 (34.31)     1:38.67 (34.00)     2:12.77 (34.10)
        2:46.73 (33.96)     3:20.65 (33.92)     3:54.72 (34.07)     4:28.95 (34.23)
        5:03.14 (34.19)     5:38.16 (35.02)     6:13.21 (35.05)     6:48.08 (34.87)
        7:23.37 (35.29)     7:57.95 (34.58)     8:33.06 (35.11)     9:08.02 (34.96)
        9:43.23 (35.21)    10:18.42 (35.19)    10:54.25 (35.83)    11:29.11 (34.86)
       12:04.76 (35.65)    12:39.24 (34.48)    13:15.12 (35.88)    13:51.50 (36.38)
       14:26.66 (35.16)    15:01.82 (35.16)    15:37.45 (35.63)    16:13.11 (35.66)
       16:48.53 (35.42)    17:23.73 (35.20)    17:58.35 (34.62)    18:32.42 (34.07)
       19:06.13 (33.71)
 14 Wright, Jack C            12 SCAL-CA             21:51.50   20:36.59  
                  32.15     1:08.58 (36.43)     1:46.17 (37.59)     2:23.73 (37.56)
        3:01.69 (37.96)     3:38.85 (37.16)     4:16.70 (37.85)     4:54.45 (37.75)
        5:31.75 (37.30)     6:09.04 (37.29)     6:46.50 (37.46)     7:24.12 (37.62)
        8:01.64 (37.52)     8:40.07 (38.43)     9:18.44 (38.37)     9:57.18 (38.74)
       10:35.38 (38.20)    11:13.27 (37.89)    11:51.98 (38.71)    12:29.84 (37.86)
       13:08.01 (38.17)    13:46.46 (38.45)    14:24.05 (37.59)    15:01.69 (37.64)
       15:38.80 (37.11)    16:15.90 (37.10)    16:53.58 (37.68)    17:30.56 (36.98)
       18:07.64 (37.08)    18:45.23 (37.59)    19:22.73 (37.50)    20:00.15 (37.42)
       20:36.59 (36.44)
 
Boys 5 & Over 50 Yard Freestyle SPLIT REQUEST Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Ryznar, Noah J            10 GSC-CA                    NT      31.47