STOP NOV BRW SC Meet - Meet Results

STOP NOV BRW SC Meet
11/11/2017 - 11/12/2017
Placentia, CA USA
Updated: 11/14/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Swim Team of Placentia
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/12/2017 10:32 PM
    Swim Team of Placentia SC BRW Age Group Meet - 11/11/2017 to 11/12/2017    
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          18.10  5-6 .BLU
          21.70  5-6 .RED
             --  5-6 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Sanden, Allisonsanden@y    6 Costa Mesa-CA          23.87      23.77 WHT    
  2 Bialecki, ZoeSophia P      6 Costa Mesa-CA             NT      33.25 WHT    
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          40.50  5-6 .BLU
          48.60  5-6 .RED
             --  5-6 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeland, Emma L           6 Costa Mesa-CA          55.85      51.57 WHT    
  2 Schaeffer, Teagan R        6 Mission Viejo-CA          NT    1:00.54 WHT    
  3 Simampo, Hana T            6 Speed Aquatics-CA      52.41    1:00.60 WHT    
  4 Turner, Quinn L            6 Coyotes-CA                NT    1:02.51 WHT    
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          22.20  5-6 .BLU
          26.60  5-6 .RED
             --  5-6 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanden, Allisonsanden@y    6 Costa Mesa-CA          33.25      31.46 WHT    
  2 Bialecki, ZoeSophia P      6 Costa Mesa-CA             NT      34.54 WHT    
 -- Juelfs, Finley R           6 Costa Mesa-CA             NT         NS        
 
Girls 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          48.10  5-6 .BLU
          57.80  5-6 .RED
             --  5-6 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schaeffer, Teagan R        6 Mission Viejo-CA          NT      59.77 WHT    
  2 Turner, Quinn L            6 Coyotes-CA                NT    1:04.67 WHT    
 -- Freeland, Emma L           6 Costa Mesa-CA        1:14.20         DQ        
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          24.00  5-6 .BLU
          28.80  5-6 .RED
             --  5-6 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schaeffer, Teagan R        6 Mission Viejo-CA          NT      35.42 WHT    
  2 Turner, Quinn L            6 Coyotes-CA                NT      48.92 WHT    
 -- Freeland, Emma L           6 Costa Mesa-CA          46.21         DQ        
 -- Simampo, Hana T            6 Speed Aquatics-CA      29.77         DQ        
 
Girls 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  5-6 .BLU
          25.60  5-6 .RED
             --  5-6 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simampo, Hana T            6 Speed Aquatics-CA      26.26      24.30 .RED   
  2 Schaeffer, Teagan R        6 Mission Viejo-CA          NT      38.09 WHT    
 -- Turner, Quinn L            6 Coyotes-CA                NT         DQ        
 -- Freeland, Emma L           6 Costa Mesa-CA          30.43         DQ        
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          18.10  7-8 .BLU
          21.70  7-8 .RED
             --  7-8 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wynn, Kylie D              8 Speed Aquatics-CA      16.79      15.83 .BLU   
  2 O'Sullivan, Molly K        8 Mission Viejo-CA       17.62      18.26 .RED   
  3 Cain, Taylor T             8 Riptide-CA             17.89      18.29 .RED   
.RED - Division  
  1 Minici, Quinn M            8 STOP-CA                18.39      17.83 .BLU   
  2 Arie, Brooklyn E           8 Costa Mesa-CA          19.54      19.02 .RED   
  3 Brewster, Lollie S         8 Riptide-CA             21.40      19.73 .RED   
  4 Lackna, Genevieve A        8 Speed Aquatics-CA      20.40      19.84 .RED   
  5 Nguyen, Taryn A            7 Speed Aquatics-CA      19.72      20.80 .RED   
  6 O'Hare, Kate E             8 Speed Swimming-CA      20.72      21.68 .RED   
  7 Jurado, Phoebe B           8 Eagle Rays-CA          19.53      22.46 WHT    
  8 Chen, Summer M             8 Speed Aquatics-CA      21.04      22.90 WHT    
  9 Dilao, Lulu C              7 Mission Viejo-CA       20.46      23.75 WHT    
WHT - Division  
  1 Epperson, Gillian H        8 Coyotes-CA             22.72      20.14 .RED   
  2 Echtenkamp, Stacy J        8 Coyotes-CA                NT      21.20 .RED   
  3 Schimmelpfenig, Ella G     8 Coyotes-CA             23.61      22.33 WHT    
  4 Heric, Olivia A            8 LTSC-CA                23.89      22.83 WHT    
  5 Walker, Mia N              7 Costa Mesa-CA             NT      23.29 WHT    
  6 Roberson, Abbie L          7 Speed Aquatics-CA         NT      24.02 WHT    
  7 Hernandez, Abby J          7 STOP-CA                   NT      24.11 WHT    
  8 Valle, Rubi                7 Costa Mesa-CA          24.29      26.72 WHT    
  9 Truong, Serafina J         7 ORCA-CA                34.76      28.53 WHT    
 10 Offutt, Aubrey A           8 Costa Mesa-CA          29.97      29.29 WHT    
 11 Want, Teagan E             7 Mission Viejo-CA       28.01      30.66 WHT    
 12 Ames, Addi L               7 STOP-CA                31.97      32.17 WHT    
 13 Le, Lena G                 7 Riptide-CA             39.37      35.79 WHT    
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          40.50  7-8 .BLU
          48.60  7-8 .RED
             --  7-8 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Teger, Chloe H             8 ORCA-CA                37.82      39.46 .BLU   
  2 Taylor, Vivian S           8 Mission Viejo-CA       39.87      40.31 .BLU   
.RED - Division  
  1 Cain, Taylor T             8 Riptide-CA             41.19      41.26 .RED   
  2 O'Sullivan, Molly K        8 Mission Viejo-CA       40.78      41.27 .RED   
  3 Williams, Avery N          8 Riptide-CA             41.47      41.56 .RED   
  4 Jurado, Phoebe B           8 Eagle Rays-CA          43.58      42.91 .RED   
  5 O'Hare, Kate E             8 Speed Swimming-CA      46.93      45.46 .RED   
  6 Arie, Brooklyn E           8 Costa Mesa-CA          46.10      48.95 WHT    
WHT - Division  
  1 Minici, Quinn M            8 STOP-CA                   NT      38.80 .BLU   
  2 Pham, Olivia A             8 Speed Swimming-CA         NT      45.85 .RED   
  3 Shay, Lily                 7 STOP-CA                53.20      45.96 .RED   
  4 Cain, Haley T              7 Riptide-CA                NT      46.06 .RED   
  5 Hernandez, Abby J          7 STOP-CA                   NT      49.05 WHT    
  6 Kumar, Diya N              7 Speed Aquatics-CA         NT      50.06 WHT    
  7 Urbano, Marcela A          8 Costa Mesa-CA          56.70      52.44 WHT    
  8 Todorovac, Mia C           8 Speed Aquatics-CA      58.50      53.41 WHT    
  9 Williams, Presley          7 Costa Mesa-CA             NT    1:00.78 WHT    
 10 Hsu, Elaine A              7 Speed Aquatics-CA         NT    1:03.06 WHT    
 11 Truong, Serafina J         7 ORCA-CA              1:15.70    1:05.09 WHT    
 12 Ames, Addi L               7 STOP-CA              1:26.56    1:09.80 WHT    
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:28.40  7-8 .BLU
        1:46.10  7-8 .RED
             --  7-8 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kofford, Lila H            8 Coyotes-CA           1:22.44    1:22.44 .BLU   
                  38.31     1:22.44 (44.13)                                        
.RED - Division  
  1 Sangasy, Karolina E        8 Costa Mesa-CA        1:29.21    1:25.47 .BLU   
                  38.42     1:25.47 (47.05)                                        
  2 O'Sullivan, Molly K        8 Mission Viejo-CA     1:31.41    1:34.11 .RED   
                  43.69     1:34.11 (50.42)                                        
WHT - Division  
  1 Kozicki, Brooklyn G        7 Eagle Rays-CA        1:52.30    1:40.21 .RED   
                  47.42     1:40.21 (52.79)                                        
  2 Epperson, Gillian H        8 Coyotes-CA           1:48.49    1:40.54 .RED   
                  46.58     1:40.54 (53.96)                                        
  3 Arie, Brooklyn E           8 Costa Mesa-CA        1:46.57    1:46.64 WHT    
                  48.08     1:46.64 (58.56)                                        
  4 Kumar, Diya N              7 Speed Aquatics-CA    1:47.24    1:47.67 WHT    
                  50.78     1:47.67 (56.89)                                        
  5 O'Hare, Kate E             8 Speed Swimming-CA         NT    1:49.88 WHT    
                  51.65     1:49.88 (58.23)                                        
  6 Pham, Olivia A             8 Speed Swimming-CA         NT    1:56.88 WHT    
                  52.46   1:56.88 (1:04.42)                                        
  7 Valle, Rubi                7 Costa Mesa-CA             NT    2:01.90 WHT    
                  55.08   2:01.90 (1:06.82)                                        
  8 Want, Teagan E             7 Mission Viejo-CA          NT    2:24.54 WHT    
                1:07.05   2:24.54 (1:17.49)                                        
  9 Ames, Addi L               7 STOP-CA                   NT    2:26.27 WHT    
                1:08.49   2:26.27 (1:17.78)                                        
 -- Truong, Serafina J         7 ORCA-CA                   NT         DQ        
 -- Evans, Paige M             7 Costa Mesa-CA             NT         NS        
 -- Garcia, Analy              7 Costa Mesa-CA        1:46.25         NS        
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          22.20  7-8 .BLU
          26.60  7-8 .RED
             --  7-8 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Taylor, Vivian S           8 Mission Viejo-CA       21.66      21.99 .BLU   
  2 Cain, Taylor T             8 Riptide-CA             22.11      22.42 .RED   
.RED - Division  
  1 Minici, Quinn M            8 STOP-CA                22.56      22.17 .BLU   
  2 O'Hare, Kate E             8 Speed Swimming-CA      23.84      22.87 .RED   
  3 O'Sullivan, Molly K        8 Mission Viejo-CA       22.44      23.09 .RED   
  4 Kozicki, Brooklyn G        7 Eagle Rays-CA          24.10      23.71 .RED   
  5 Dilao, Lulu C              7 Mission Viejo-CA       23.25      24.38 .RED   
  6 Nguyen, Taryn A            7 Speed Aquatics-CA      24.49      25.64 .RED   
  7 Pham, Olivia A             8 Speed Swimming-CA      25.49      26.38 .RED   
  8 Chen, Summer M             8 Speed Aquatics-CA      25.85      26.93 WHT    
  9 Heric, Olivia A            8 LTSC-CA                24.17      28.46 WHT    
 -- Evans, Paige M             7 Costa Mesa-CA          25.87         DQ        
WHT - Division  
  1 Sangasy, Karolina E        8 Costa Mesa-CA             NT      21.83 .BLU   
  2 Echtenkamp, Stacy J        8 Coyotes-CA                NT      22.87 .RED   
  3 Epperson, Gillian H        8 Coyotes-CA             26.68      24.03 .RED   
  4 Brewster, Lollie S         8 Riptide-CA                NT      24.30 .RED   
  5 Arie, Brooklyn E           8 Costa Mesa-CA          26.99      24.35 .RED   
  6 Lackna, Genevieve A        8 Speed Aquatics-CA         NT      24.71 .RED   
  7 Hernandez, Abby J          7 STOP-CA                   NT      24.76 .RED   
  8 Roberson, Abbie L          7 Speed Aquatics-CA         NT      25.81 .RED   
  9 Want, Teagan E             7 Mission Viejo-CA       31.67      27.99 WHT    
 10 Schimmelpfenig, Ella G     8 Coyotes-CA             30.78      28.32 WHT    
 11 Ames, Addi L               7 STOP-CA                29.50      28.37 WHT    
 12 Valle, Rubi                7 Costa Mesa-CA          29.81      28.99 WHT    
 13 Truong, Serafina J         7 ORCA-CA                41.21      35.99 WHT    
 14 Offutt, Aubrey A           8 Costa Mesa-CA          37.62      38.03 WHT    
 -- Walker, Mia N              7 Costa Mesa-CA             NT         DQ        
 -- Le, Lena G                 7 Riptide-CA                NT         DQ        
 -- Garcia, Analy              7 Costa Mesa-CA          26.71         NS        
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          48.10  7-8 .BLU
          57.80  7-8 .RED
             --  7-8 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Vansomphone, Joleen V      8 Riptide-CA             44.77      42.84 .BLU   
  2 Teger, Chloe H             8 ORCA-CA                44.09      44.78 .BLU   
  3 O'Sullivan, Molly K        8 Mission Viejo-CA       47.56      45.55 .BLU   
  4 Cain, Taylor T             8 Riptide-CA             46.64      46.10 .BLU   
  5 Taylor, Vivian S           8 Mission Viejo-CA       46.83      48.23 .RED   
.RED - Division  
  1 Williams, Avery N          8 Riptide-CA             48.96      49.62 .RED   
  2 Arie, Brooklyn E           8 Costa Mesa-CA          56.15      55.17 .RED   
  3 Kumar, Diya N              7 Speed Aquatics-CA      56.95      55.52 .RED   
WHT - Division  
  1 Jurado, Phoebe B           8 Eagle Rays-CA             NT      48.67 .RED   
  2 Cain, Haley T              7 Riptide-CA                NT      52.27 .RED   
  3 Nguyen, Taryn A            7 Speed Aquatics-CA    1:00.70      57.20 .RED   
  4 Urbano, Marcela A          8 Costa Mesa-CA             NT      57.76 .RED   
  5 Ames, Addi L               7 STOP-CA              1:12.19    1:01.29 WHT    
  6 Williams, Presley          7 Costa Mesa-CA             NT    1:10.95 WHT    
  6 Hsu, Elaine A              7 Speed Aquatics-CA         NT    1:10.95 WHT    
  8 Truong, Serafina J         7 ORCA-CA                   NT    1:21.98 WHT    
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          24.00  7-8 .BLU
          28.80  7-8 .RED
             --  7-8 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Vansomphone, Joleen V      8 Riptide-CA             23.21      22.72 .BLU   
  2 Cain, Taylor T             8 Riptide-CA             22.28      23.11 .BLU   
  3 Williams, Avery N          8 Riptide-CA             24.00      23.28 .BLU   
.RED - Division  
  1 Taylor, Vivian S           8 Mission Viejo-CA       24.67      23.95 .BLU   
  2 O'Sullivan, Molly K        8 Mission Viejo-CA       24.11      24.30 .RED   
  3 Nguyen, Taryn A            7 Speed Aquatics-CA      27.25      26.03 .RED   
  4 Jurado, Phoebe B           8 Eagle Rays-CA          26.96      27.57 .RED   
WHT - Division  
  1 Hernandez, Abby J          7 STOP-CA                   NT      26.27 .RED   
  2 Cain, Haley T              7 Riptide-CA                NT      26.94 .RED   
  3 Kumar, Diya N              7 Speed Aquatics-CA         NT      29.11 WHT    
  4 O'Hare, Kate E             8 Speed Swimming-CA      35.49      29.34 WHT    
  5 Urbano, Marcela A          8 Costa Mesa-CA             NT      29.41 WHT    
  6 Hsu, Elaine A              7 Speed Aquatics-CA         NT      42.15 WHT    
  7 Ames, Addi L               7 STOP-CA                   NT      42.95 WHT    
 -- Todorovac, Mia C           8 Speed Aquatics-CA         NT         DQ        
 -- Truong, Serafina J         7 ORCA-CA                   NT         DQ        
 -- Shay, Lily                 7 STOP-CA                   NT         DQ        
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.30  7-8 .BLU
        1:02.80  7-8 .RED
             --  7-8 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Cain, Taylor T             8 Riptide-CA             48.30      49.07 .BLU   
  2 Taylor, Vivian S           8 Mission Viejo-CA       51.92      50.59 .BLU   
  3 Teger, Chloe H             8 ORCA-CA                51.34      50.90 .BLU   
.RED - Division  
  1 Kofford, Lila H            8 Coyotes-CA             53.40      49.95 .BLU   
  2 Sangasy, Karolina E        8 Costa Mesa-CA          52.95      51.88 .BLU   
  3 Dilao, Lulu C              7 Mission Viejo-CA       55.21      55.22 .RED   
  4 Kumar, Diya N              7 Speed Aquatics-CA      56.63      56.73 .RED   
  5 Chen, Summer M             8 Speed Aquatics-CA      59.55      56.94 .RED   
  6 Nguyen, Taryn A            7 Speed Aquatics-CA      56.37      58.10 .RED   
  7 Jurado, Phoebe B           8 Eagle Rays-CA          59.90    1:01.77 .RED   
WHT - Division  
  1 Lackna, Genevieve A        8 Speed Aquatics-CA         NT      53.87 .RED   
  2 Pham, Olivia A             8 Speed Swimming-CA         NT      55.16 .RED   
  3 Heric, Olivia A            8 LTSC-CA              1:08.04    1:02.20 .RED   
  4 Epperson, Gillian H        8 Coyotes-CA           1:27.33    1:03.30 WHT    
  5 O'Hare, Kate E             8 Speed Swimming-CA         NT    1:10.34 WHT    
  6 Want, Teagan E             7 Mission Viejo-CA     1:14.81    1:20.67 WHT    
 -- Schimmelpfenig, Ella G     8 Coyotes-CA                NT         DQ        
 -- Walker, Mia N              7 Costa Mesa-CA             NT         DQ        
 -- Echtenkamp, Stacy J        8 Coyotes-CA                NT         DQ        
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  7-8 .BLU
          25.60  7-8 .RED
             --  7-8 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Minici, Quinn M            8 STOP-CA                20.23      19.30 .BLU   
  2 Cain, Taylor T             8 Riptide-CA             20.96      20.99 .BLU   
  3 O'Sullivan, Molly K        8 Mission Viejo-CA       21.17      23.84 .RED   
.RED - Division  
  1 Taylor, Vivian S           8 Mission Viejo-CA       21.61      21.17 .BLU   
  2 Teger, Chloe H             8 ORCA-CA                23.80      22.92 .RED   
  3 Nguyen, Taryn A            7 Speed Aquatics-CA      23.72      24.07 .RED   
WHT - Division  
  1 Vansomphone, Joleen V      8 Riptide-CA             25.73      19.59 .BLU   
  2 Pham, Olivia A             8 Speed Swimming-CA         NT      24.22 .RED   
  3 Jurado, Phoebe B           8 Eagle Rays-CA          28.14      25.19 .RED   
  4 Shay, Lily                 7 STOP-CA                27.57      25.40 .RED   
  5 O'Hare, Kate E             8 Speed Swimming-CA         NT      26.91 WHT    
  6 Urbano, Marcela A          8 Costa Mesa-CA             NT      27.02 WHT    
  7 Cain, Haley T              7 Riptide-CA                NT      27.07 WHT    
  8 Kumar, Diya N              7 Speed Aquatics-CA         NT      27.86 WHT    
  9 Todorovac, Mia C           8 Speed Aquatics-CA         NT      29.19 WHT    
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          46.30  7-8 .BLU
          55.60  7-8 .RED
             --  7-8 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wynn, Kylie D              8 Speed Aquatics-CA      41.63      40.51 .BLU   
  2 Minici, Quinn M            8 STOP-CA                46.12      43.84 .BLU   
.RED - Division  
  1 Kofford, Lila H            8 Coyotes-CA             46.94      42.21 .BLU   
  2 Teger, Chloe H             8 ORCA-CA                55.19      52.24 .RED   
  3 Williams, Avery N          8 Riptide-CA             55.01      53.14 .RED   
  4 Taylor, Vivian S           8 Mission Viejo-CA       49.77      53.50 .RED   
  5 Jurado, Phoebe B           8 Eagle Rays-CA          55.55    1:01.41 WHT    
WHT - Division  
  1 Sangasy, Karolina E        8 Costa Mesa-CA             NT      45.35 .BLU   
  2 Lackna, Genevieve A        8 Speed Aquatics-CA      56.75      54.37 .RED   
  3 Kumar, Diya N              7 Speed Aquatics-CA      59.67    1:01.92 WHT    
 -- Kelman, Zoe B              7 STOP-CA                59.51         NS        
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:41.20  7-8 .BLU
        2:01.40  7-8 .RED
             --  7-8 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kofford, Lila H            8 Coyotes-CA           1:32.78    1:33.84 .BLU   
                  43.21     1:33.84 (50.63)                                        
  2 Teger, Chloe H             8 ORCA-CA              1:34.08    1:34.13 .BLU   
                  46.95     1:34.13 (47.18)                                        
  3 Wynn, Kylie D              8 Speed Aquatics-CA    1:33.94    1:37.18 .BLU   
                  45.09     1:37.18 (52.09)                                        
  4 O'Sullivan, Molly K        8 Mission Viejo-CA     1:40.84    1:40.95 .BLU   
                  48.13     1:40.95 (52.82)                                        
  5 Taylor, Vivian S           8 Mission Viejo-CA     1:40.75    1:41.77 .RED   
                  49.94     1:41.77 (51.83)                                        
.RED - Division  
  1 Williams, Avery N          8 Riptide-CA           1:46.20    1:42.28 .RED   
                  51.71     1:42.28 (50.57)                                        
  2 Kumar, Diya N              7 Speed Aquatics-CA    1:59.23    1:56.10 .RED   
                  58.19     1:56.10 (57.91)                                        
  3 Jurado, Phoebe B           8 Eagle Rays-CA        1:51.48    2:00.18 .RED   
                  53.04   2:00.18 (1:07.14)                                        
 -- Nguyen, Taryn A            7 Speed Aquatics-CA    2:00.18         DQ        
                  58.00          DQ (57.16)                                        
WHT - Division  
  1 Cain, Taylor T             8 Riptide-CA                NT    1:40.36 .BLU   
                  48.67     1:40.36 (51.69)                                        
  2 Kozicki, Brooklyn G        7 Eagle Rays-CA        2:11.90    1:53.69 .RED   
                  50.93   1:53.69 (1:02.76)                                        
  3 Dilao, Lulu C              7 Mission Viejo-CA     2:05.74    2:08.70 WHT    
                1:01.33   2:08.70 (1:07.37)                                        
  4 Brewster, Lollie S         8 Riptide-CA                NT    2:12.56 WHT    
                1:07.14   2:12.56 (1:05.42)                                        
 -- Pham, Olivia A             8 Speed Swimming-CA         NT         DQ        
                  56.57        DQ (1:05.90)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.90  .BLU
          37.00  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Nguyen, Alexie T          10 Riptide-CA             33.34      31.36 .BLU   
  2 Nguyen, Kaitlyn C         10 Riptide-CA             31.94      31.84 .BLU   
  3 Hemmens, Danica J         10 Costa Mesa-CA          31.64      32.40 .BLU   
  4 Flynn, Lucy J              9 ORCA-CA                33.29      32.50 .BLU   
  5 Stockwell, Mia L          10 STOP-CA                33.80      33.22 .BLU   
  6 Swails, Madeline I         9 Golden West-CA         33.09      34.22 .RED   
  7 Pham, Linh H              10 Riptide-CA             33.84      34.38 .RED   
.RED - Division  
  1 Foster, Hailey            10 Costa Mesa-CA          34.57      34.33 .RED   
  2 De Sena, Sydney E          9 Mission Viejo-CA       36.64      40.01 WHT    
 -- Cooper, Elin J             9 Costa Mesa-CA          36.37         NS        
WHT - Division  
  1 Wong, Amy E                9 Speed Aquatics-CA         NT      35.56 .RED   
  2 McArthur, Amanda M        10 ORCA-CA                37.05      35.84 .RED   
  3 Wong, Leah E               9 Speed Aquatics-CA         NT      36.67 .RED   
  4 Pak, Keira M              10 STOP-CA                39.37      36.77 .RED   
  5 Peregrini, Leah R          9 Mission Viejo-CA       38.12      37.52 WHT    
  6 Magaro, Kat E             10 Golden West-CA         37.94      37.58 WHT    
  7 Lambert, Kristin D        10 ORCA-CA                39.80      37.73 WHT    
  8 Zhu, Jiemeng              10 Speed Aquatics-CA      40.93      37.78 WHT    
  9 Ibarra, Isabella S         9 Costa Mesa-CA          38.97      38.12 WHT    
 10 Ng, Elisha X               9 Mission Viejo-CA          NT      38.68 WHT    
 11 Schneider, Hayden M       10 Costa Mesa-CA          37.99      39.24 WHT    
 12 Jareno, Gaby I             9 Mission Viejo-CA       45.11      41.88 WHT    
 13 Ta, Vivi X                 9 Golden West-CA         44.45      42.22 WHT    
 14 Asar, Leila M             10 Mission Viejo-CA       44.12      43.51 WHT    
 15 Horton, Noelle C           9 ORCA-CA                   NT      44.98 WHT    
 16 Bartelli, Alyssa N         9 STOP-CA                47.94      47.15 WHT    
 17 Lee, Bella                 9 STOP-CA                51.79      47.68 WHT    
 18 Presby, Elle/Eloise G     10 Costa Mesa-CA          52.42      49.43 WHT    
 19 Denton, Riley S            9 ORCA-CA                47.08      49.61 WHT    
 20 Tadrous, Chloe E           9 STOP-CA                51.66      49.88 WHT    
 21 Kershaw, Sloane R         10 Costa Mesa-CA             NT      50.15 WHT    
 22 Lara, Liliana N            9 ORCA-CA                55.28      55.01 WHT    
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:14.70  .BLU
        1:21.50  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Szekely, Emese            10 Speed Aquatics-CA    1:09.51    1:08.41 .BLU   
                  32.71     1:08.41 (35.70)                                        
  2 Shull, Brooklyn S          9 Golden West-CA       1:08.59    1:09.74 .BLU   
                  32.97     1:09.74 (36.77)                                        
  3 Carter, Bianca S          10 STOP-CA              1:11.07    1:11.25 .BLU   
                  33.44     1:11.25 (37.81)                                        
  4 Hemmens, Danica J         10 Costa Mesa-CA        1:13.53    1:17.36 .RED   
                  35.40     1:17.36 (41.96)                                        
  5 Agustin, Zoe T            10 STOP-CA                29.62    1:24.06 WHT    
                  39.04     1:24.06 (45.02)                                        
.RED - Division  
  1 Stockwell, Mia L          10 STOP-CA              1:15.39    1:15.77 .RED   
                  34.87     1:15.77 (40.90)                                        
  2 Swails, Madeline I         9 Golden West-CA       1:16.01    1:16.63 .RED   
                  36.73     1:16.63 (39.90)                                        
  3 Foster, Hailey            10 Costa Mesa-CA        1:17.74    1:17.47 .RED   
                  37.23     1:17.47 (40.24)                                        
  4 Dannenbring, Katie M      10 ORCA-CA              1:18.68    1:18.61 .RED   
                  36.35     1:18.61 (42.26)                                        
  5 Haydt, Danica L            9 Coyotes-CA           1:17.70    1:24.00 WHT    
                  39.47     1:24.00 (44.53)                                        
WHT - Division  
  1 Finnerty, Jayme L         10 Riptide-CA                NT    1:19.70 .RED   
                  37.87     1:19.70 (41.83)                                        
  2 Teger, Carley A            9 ORCA-CA              1:23.51    1:20.44 .RED   
                  38.67     1:20.44 (41.77)                                        
  3 Lund, Alexandra N          9 Mission Viejo-CA     1:29.92    1:21.31 .RED   
                  40.31     1:21.31 (41.00)                                        
  4 Hugins, Kiana J           10 Eagle Rays-CA             NT    1:21.51 WHT    
                  38.20     1:21.51 (43.31)                                        
  5 Lutz, Audrey M            10 Coyotes-CA           1:26.57    1:23.75 WHT    
                  38.34     1:23.75 (45.41)                                        
  6 Ibarra, Isabella S         9 Costa Mesa-CA        1:23.01    1:25.24 WHT    
                  40.03     1:25.24 (45.21)                                        
  7 Peregrini, Leah R          9 Mission Viejo-CA     1:25.39    1:25.73 WHT    
                  39.45     1:25.73 (46.28)                                        
  8 Lambert, Kristin D        10 ORCA-CA              1:31.01    1:26.52 WHT    
                  41.40     1:26.52 (45.12)                                        
  9 Cooper, Elin J             9 Costa Mesa-CA        1:26.32    1:26.88 WHT    
                  40.12     1:26.88 (46.76)                                        
 10 Munholland, Lyla J         9 Golden West-CA       1:35.52    1:27.75 WHT    
                  42.30     1:27.75 (45.45)                                        
 11 Kozicki, Avery S          10 Eagle Rays-CA        1:27.58    1:27.90 WHT    
                  40.74     1:27.90 (47.16)                                        
 12 Garcia, Julia N           10 ORCA-CA              1:36.52    1:29.19 WHT    
                  43.18     1:29.19 (46.01)                                        
 13 Ng, Elisha X               9 Mission Viejo-CA     1:31.91    1:29.68 WHT    
                  41.70     1:29.68 (47.98)                                        
 14 Navarro, Evelynn J        10 Golden West-CA       1:25.22    1:29.91 WHT    
                  41.79     1:29.91 (48.12)                                        
 15 Pham, Abigail T           10 Eagle Rays-CA        1:37.02    1:29.94 WHT    
 16 Magaro, Kat E             10 Golden West-CA       1:29.33    1:30.26 WHT    
                  41.80     1:30.26 (48.46)                                        
 17 Mai, Katey L              10 Mission Viejo-CA          NT    1:31.39 WHT    
                  42.81     1:31.39 (48.58)                                        
 18 Heid, Chloe M              9 Coyotes-CA           1:34.92    1:31.55 WHT    
                  43.71     1:31.55 (47.84)                                        
 19 Zhu, Jiemeng              10 Speed Aquatics-CA         NT    1:32.45 WHT    
                  42.32     1:32.45 (50.13)                                        
 20 Marumoto, Kiana B          9 LTSC-CA              1:34.63    1:32.74 WHT    
                  43.46     1:32.74 (49.28)                                        
 21 Ta, Vivi X                 9 Golden West-CA            NT    1:33.38 WHT    
                  44.46     1:33.38 (48.92)                                        
 22 Shay, Sunnie               9 STOP-CA                   NT    1:35.62 WHT    
                  46.95     1:35.62 (48.67)                                        
 23 Larson, Karina M          10 Mission Viejo-CA     1:33.63    1:35.82 WHT    
                  45.85     1:35.82 (49.97)                                        
 24 Bachand, G or Genevieve   10 Riptide-CA                NT    1:35.84 WHT    
                  43.45     1:35.84 (52.39)                                        
 25 Horton, Noelle C           9 ORCA-CA                   NT    1:36.58 WHT    
                  45.57     1:36.58 (51.01)                                        
 26 Fransz, Ella A             9 Golden West-CA            NT    1:37.33 WHT    
                  44.90     1:37.33 (52.43)                                        
 27 Vivar, Evelyn R            9 ORCA-CA                   NT    1:37.78 WHT    
                  45.69     1:37.78 (52.09)                                        
 28 Asar, Leila M             10 Mission Viejo-CA     1:44.13    1:37.83 WHT    
                  46.08     1:37.83 (51.75)                                        
 29 Vivar, Leilani J           9 ORCA-CA                   NT    1:39.51 WHT    
                  46.27     1:39.51 (53.24)                                        
 30 Ponce, Shani A             9 ORCA-CA                   NT    1:39.66 WHT    
                  44.49     1:39.66 (55.17)                                        
 31 Lee, Bella                 9 STOP-CA              2:04.45    1:46.06 WHT    
                  51.26     1:46.06 (54.80)                                        
 32 Hay, Reilly S              9 Coyotes-CA                NT    1:47.57 WHT    
                  47.68     1:47.57 (59.89)                                        
 33 Castellano, Stephanie      9 Mission Viejo-CA          NT    1:49.09 WHT    
                  51.77     1:49.09 (57.32)                                        
 34 Tadrous, Chloe E           9 STOP-CA                   NT    1:49.63 WHT    
                  51.27     1:49.63 (58.36)                                        
 35 Denton, Riley S            9 ORCA-CA              1:56.28    1:50.44 WHT    
                  50.35   1:50.44 (1:00.09)                                        
 36 Echtenkamp, Stephanie A    9 Coyotes-CA                NT    1:50.99 WHT    
                  52.96     1:50.99 (58.03)                                        
 37 Destanovic, Sara          10 Mission Viejo-CA          NT    1:54.21 WHT    
                  55.69     1:54.21 (58.52)                                        
 38 Presby, Elle/Eloise G     10 Costa Mesa-CA        1:57.32    1:54.96 WHT    
                  54.24   1:54.96 (1:00.72)                                        
 39 Le, Kathleen G             9 Riptide-CA                NT    1:55.03 WHT    
                  56.13     1:55.03 (58.90)                                        
 40 Lara, Liliana N            9 ORCA-CA                   NT    1:59.30 WHT    
                  57.21   1:59.30 (1:02.09)                                        
 41 Kershaw, Sloane R         10 Costa Mesa-CA             NT    2:04.67 WHT    
                  57.16   2:04.67 (1:07.51)                                        
 -- Ford, Jana A               9 Speed Swimming-CA         NT         NS        
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:42.00  .BLU
        2:56.80  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Szekely, Emese            10 Speed Aquatics-CA    2:27.98    2:25.79 .BLU   
                  32.95     1:10.00 (37.05)     1:48.83 (38.83)     2:25.79 (36.96)
  2 Adams, Peyton J           10 Golden West-CA       2:34.11    2:38.15 .BLU   
                  37.24     1:19.55 (42.31)     1:59.80 (40.25)     2:38.15 (38.35)
  3 Hemmens, Danica J         10 Costa Mesa-CA        2:37.70    2:40.72 .BLU   
                  35.87     1:17.27 (41.40)     1:59.42 (42.15)     2:40.72 (41.30)
.RED - Division  
  1 Stockwell, Mia L          10 STOP-CA              2:42.09    2:42.81 .RED   
                  35.22     1:17.10 (41.88)     2:01.39 (44.29)     2:42.81 (41.42)
  2 Swails, Madeline I         9 Golden West-CA       2:51.51    2:45.83 .RED   
                  37.62     1:20.48 (42.86)     2:04.20 (43.72)     2:45.83 (41.63)
  3 Teger, Carley A            9 ORCA-CA              2:55.13    2:50.05 .RED   
                  38.84     1:23.69 (44.85)     2:09.20 (45.51)     2:50.05 (40.85)
  4 Foster, Hailey            10 Costa Mesa-CA        2:47.08    2:50.51 .RED   
                  38.25     1:23.52 (45.27)     2:09.63 (46.11)     2:50.51 (40.88)
WHT - Division  
  1 McArthur, Amanda M        10 ORCA-CA              3:06.22    2:56.85 WHT    
                  38.56     1:25.03 (46.47)     2:11.47 (46.44)     2:56.85 (45.38)
  2 Schneider, Hayden M       10 Costa Mesa-CA             NT    3:09.73 WHT    
                  40.73     1:28.87 (48.14)     2:19.70 (50.83)     3:09.73 (50.03)
  3 De Sena, Sydney E          9 Mission Viejo-CA     3:15.38    3:21.37 WHT    
                  44.49     1:39.08 (54.59)     2:31.67 (52.59)     3:21.37 (49.70)
  4 Larson, Karina M          10 Mission Viejo-CA     3:28.57    3:27.88 WHT    
                  45.69     1:41.20 (55.51)     2:36.27 (55.07)     3:27.88 (51.61)
  5 Jareno, Gaby I             9 Mission Viejo-CA          NT    3:33.29 WHT    
                                1:39.87 ( )     2:36.39 (56.52)     3:33.29 (56.90)
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.50  .BLU
          44.30  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Agustin, Zoe T            10 STOP-CA                18.09      37.24 .BLU   
  2 Hollis, Giselle A         10 Mission Viejo-CA       38.45      37.87 .BLU   
  3 Rodriguez, Izzy A          9 Mission Viejo-CA       38.87      39.00 .BLU   
  4 Stockwell, Mia L          10 STOP-CA                40.18      39.10 .BLU   
  5 Swails, Madeline I         9 Golden West-CA         39.54      39.12 .BLU   
  6 Gorrell, Danielle M       10 Mission Viejo-CA       39.98      39.23 .BLU   
  7 Shull, Brooklyn S          9 Golden West-CA         40.30      39.48 .BLU   
  8 Kerr, Kendry N            10 Mission Viejo-CA       40.34      39.63 .BLU   
  9 Hemmens, Danica J         10 Costa Mesa-CA          37.96      40.05 .BLU   
 10 Gomez, Emma O             10 Mission Viejo-CA       40.15      40.45 .BLU   
 11 Grubb, Payton A            9 Mission Viejo-CA       40.05      41.05 .RED   
 12 Foster, Hailey            10 Costa Mesa-CA          39.57      41.61 .RED   
 -- Dinh, Keira N              9 Speed Aquatics-CA      39.65         DQ        
.RED - Division  
  1 Aistars, Aubrey C         10 UnAtt - Mvn-CA         40.68      38.85 .BLU   
  2 Dannenbring, Katie M      10 ORCA-CA                40.54      39.24 .BLU   
  3 Carter, Bianca S          10 STOP-CA                41.07      40.53 .RED   
  4 Lund, Alexandra N          9 Mission Viejo-CA       41.75      40.82 .RED   
  5 Pham, Linh H              10 Riptide-CA             41.81      41.12 .RED   
  6 Peregrini, Leah R          9 Mission Viejo-CA       43.72      43.07 .RED   
  7 Haydt, Danica L            9 Coyotes-CA             44.02      43.79 .RED   
  8 Hugins, Kiana J           10 Eagle Rays-CA          43.07      43.80 .RED   
WHT - Division  
  1 Finnerty, Jayme L         10 Riptide-CA                NT      41.67 .RED   
  2 Lutz, Audrey M            10 Coyotes-CA             46.46      42.38 .RED   
  3 Pham, Abigail T           10 Eagle Rays-CA             NT      42.65 .RED   
  4 Kozicki, Avery S          10 Eagle Rays-CA          46.10      44.08 .RED   
  5 Shay, Sunnie               9 STOP-CA                   NT      44.62 WHT    
  6 Ng, Elisha X               9 Mission Viejo-CA       49.17      45.84 WHT    
  7 Cooper, Elin J             9 Costa Mesa-CA          46.79      46.04 WHT    
  8 Lambert, Kristin D        10 ORCA-CA                47.94      46.86 WHT    
  9 Magaro, Kat E             10 Golden West-CA         45.50      47.57 WHT    
 10 Heid, Chloe M              9 Coyotes-CA           1:00.70      48.12 WHT    
 11 Marumoto, Kiana B          9 LTSC-CA                   NT      48.32 WHT    
 12 Asar, Leila M             10 Mission Viejo-CA       49.49      48.59 WHT    
 13 Denton, Riley S            9 ORCA-CA                54.43      48.99 WHT    
 14 Horton, Noelle C           9 ORCA-CA                52.62      49.00 WHT    
 14 Garcia, Julia N           10 ORCA-CA                53.33      49.00 WHT    
 16 Navarro, Evelynn J        10 Golden West-CA         52.69      49.54 WHT    
 17 Mai, Katey L              10 Mission Viejo-CA          NT      50.71 WHT    
 18 Vivar, Leilani J           9 ORCA-CA                   NT      52.85 WHT    
 19 Diep, Mikayla T            9 Riptide-CA             53.87      53.17 WHT    
 20 Castellano, Stephanie      9 Mission Viejo-CA          NT      54.28 WHT    
 21 Echtenkamp, Stephanie A    9 Coyotes-CA                NT      54.82 WHT    
 22 Vivar, Evelyn R            9 ORCA-CA                   NT      55.38 WHT    
 23 Bartelli, Alyssa N         9 STOP-CA                59.77      56.26 WHT    
 24 Destanovic, Sara          10 Mission Viejo-CA          NT      59.57 WHT    
 25 Lara, Liliana N            9 ORCA-CA              1:00.77    1:02.97 WHT    
 26 Kershaw, Sloane R         10 Costa Mesa-CA             NT    1:03.56 WHT    
 27 Tadrous, Chloe E           9 STOP-CA              1:01.04    1:04.46 WHT    
 28 Le, Kathleen G             9 Riptide-CA           1:05.75    1:10.60 WHT    
 -- Ford, Jana A               9 Speed Swimming-CA         NT         DQ        
 -- Ibarra, Isabella S         9 Costa Mesa-CA          45.73         DQ        
 -- Presby, Elle/Eloise G     10 Costa Mesa-CA             NT         DQ        
 -- Ponce, Shani A             9 ORCA-CA                   NT         DQ        
 -- Lee, Bella                 9 STOP-CA                58.03         DQ        
 -- Fransz, Ella A             9 Golden West-CA            NT         DQ        
 -- Munholland, Lyla J         9 Golden West-CA         46.98         DQ        
 -- Juelfs, Lila E             9 Costa Mesa-CA             NT         NS        
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.60  .BLU
        1:36.80  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Szekely, Emese            10 Speed Aquatics-CA    1:18.47    1:18.83 .BLU   
                  37.62     1:18.83 (41.21)                                        
  2 Swails, Madeline I         9 Golden West-CA       1:27.07    1:24.85 .BLU   
  3 Adams, Peyton J           10 Golden West-CA       1:21.64    1:24.97 .BLU   
                  41.54     1:24.97 (43.43)                                        
  4 Stockwell, Mia L          10 STOP-CA              1:25.12    1:26.62 .BLU   
                  41.71     1:26.62 (44.91)                                        
  5 Hemmens, Danica J         10 Costa Mesa-CA        1:24.11    1:26.67 .BLU   
                  41.44     1:26.67 (45.23)                                        
.RED - Division  
  1 Helffrich, Kaitlyn M      10 ORCA-CA              1:33.37    1:30.07 .RED   
                  44.37     1:30.07 (45.70)                                        
  2 Foster, Hailey            10 Costa Mesa-CA        1:35.32    1:35.25 .RED   
                  47.30     1:35.25 (47.95)                                        
  3 Magaro, Kat E             10 Golden West-CA       1:34.73    1:37.51 WHT    
                  48.94     1:37.51 (48.57)                                        
WHT - Division  
  1 Osborne, Emma K           10 Golden West-CA            NT    1:21.50 .BLU   
                  38.05     1:21.50 (43.45)                                        
  2 Pham, Linh H              10 Riptide-CA                NT    1:29.51 .RED   
                  41.64     1:29.51 (47.87)                                        
  3 McArthur, Amanda M        10 ORCA-CA              1:37.22    1:31.26 .RED   
                  45.48     1:31.26 (45.78)                                        
  4 Ibarra, Isabella S         9 Costa Mesa-CA        1:38.42    1:33.75 .RED   
                  44.41     1:33.75 (49.34)                                        
  5 Flynn, Lucy J              9 ORCA-CA                   NT    1:35.54 .RED   
                  43.45     1:35.54 (52.09)                                        
  6 Peregrini, Leah R          9 Mission Viejo-CA     1:41.09    1:36.07 .RED   
                  46.24     1:36.07 (49.83)                                        
  7 Ng, Elisha X               9 Mission Viejo-CA          NT    1:38.27 WHT    
                  47.38     1:38.27 (50.89)                                        
  8 Simampo, Emma H            8 Speed Aquatics-CA         NT    1:42.04 WHT    
                  50.58     1:42.04 (51.46)                                        
  9 Jareno, Gaby I             9 Mission Viejo-CA          NT    1:43.61 WHT    
                  49.99     1:43.61 (53.62)                                        
 10 Lambert, Kristin D        10 ORCA-CA              1:42.81    1:43.64 WHT    
                  50.49     1:43.64 (53.15)                                        
 11 Asar, Leila M             10 Mission Viejo-CA     1:53.41    1:44.42 WHT    
                  50.09     1:44.42 (54.33)                                        
 12 Larson, Karina M          10 Mission Viejo-CA     1:48.95    1:50.53 WHT    
                  54.28     1:50.53 (56.25)                                        
 13 Schneider, Hayden M       10 Costa Mesa-CA        1:45.81    1:50.72 WHT    
                  52.87     1:50.72 (57.85)                                        
 14 Tadrous, Chloe E           9 STOP-CA                   NT    2:08.15 WHT    
                1:01.60   2:08.15 (1:06.55)                                        
 15 Kershaw, Sloane R         10 Costa Mesa-CA             NT    2:10.43 WHT    
                1:01.18   2:10.43 (1:09.25)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  .BLU
          49.80  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Szekely, Emese            10 Speed Aquatics-CA      38.83      38.60 .BLU   
  2 Hollis, Giselle A         10 Mission Viejo-CA       43.23      41.72 .BLU   
  3 Carter, Bianca S          10 STOP-CA                41.07      42.01 .BLU   
  4 Flynn, Lucy J              9 ORCA-CA                43.77      42.38 .BLU   
  5 Shull, Brooklyn S          9 Golden West-CA         41.50      42.46 .BLU   
  6 Dinh, Keira N              9 Speed Aquatics-CA      43.84      42.93 .BLU   
  7 Kerr, Kendry N            10 Mission Viejo-CA       43.42      43.16 .BLU   
  8 Teger, Carley A            9 ORCA-CA                44.21      43.99 .BLU   
  9 Grubb, Payton A            9 Mission Viejo-CA       45.14      44.34 .BLU   
 10 Gorrell, Danielle M       10 Mission Viejo-CA       42.81      44.39 .BLU   
 11 Hemmens, Danica J         10 Costa Mesa-CA          41.22      44.56 .BLU   
 12 Aistars, Aubrey C         10 UnAtt - Mvn-CA         44.94      45.98 .RED   
 13 Rodriguez, Izzy A          9 Mission Viejo-CA       44.77      46.18 .RED   
.RED - Division  
  1 Finnerty, Jayme L         10 Riptide-CA             45.79      45.57 .BLU   
  2 Wynn, Zoe C               10 Speed Aquatics-CA      47.12      45.74 .RED   
  3 Stockwell, Mia L          10 STOP-CA                46.18      45.84 .RED   
  4 Helffrich, Kaitlyn M      10 ORCA-CA                45.77      46.33 .RED   
  5 Lund, Alexandra N          9 Mission Viejo-CA       46.58      46.89 .RED   
  6 Zhu, Jiemeng              10 Speed Aquatics-CA      49.48      47.65 .RED   
  7 Larson, Karina M          10 Mission Viejo-CA       46.73      47.87 .RED   
  8 Dannenbring, Katie M      10 ORCA-CA                48.54      48.26 .RED   
  9 Cooper, Elin J             9 Costa Mesa-CA          46.55      48.33 .RED   
 10 Lutz, Audrey M            10 Coyotes-CA             49.49      50.74 WHT    
 11 Gomez, Emma O             10 Mission Viejo-CA       49.02      51.18 WHT    
 12 Foster, Hailey            10 Costa Mesa-CA          48.68      54.67 WHT    
WHT - Division  
  1 Haydt, Danica L            9 Coyotes-CA             50.21      48.00 .RED   
  2 Lambert, Kristin D        10 ORCA-CA                51.97      52.24 WHT    
  3 Ponce, Shani A             9 ORCA-CA                   NT      52.28 WHT    
  4 Heid, Chloe M              9 Coyotes-CA             53.41      52.59 WHT    
  5 Denton, Riley S            9 ORCA-CA                51.75      53.52 WHT    
  6 Horton, Noelle C           9 ORCA-CA                58.75      55.28 WHT    
  7 Vivar, Evelyn R            9 ORCA-CA                57.33      55.92 WHT    
  8 Magaro, Kat E             10 Golden West-CA         55.46      56.31 WHT    
  9 Mai, Katey L              10 Mission Viejo-CA       55.25      56.78 WHT    
 10 Ibarra, Isabella S         9 Costa Mesa-CA          52.02      57.49 WHT    
 11 Peregrini, Leah R          9 Mission Viejo-CA       58.20      57.80 WHT    
 12 Diep, Mikayla T            9 Riptide-CA                NT      57.82 WHT    
 13 Shay, Sunnie               9 STOP-CA                59.22      58.27 WHT    
 14 Lee, Bella                 9 STOP-CA                58.63      58.40 WHT    
 15 Castellano, Stephanie      9 Mission Viejo-CA          NT      58.90 WHT    
 16 Garcia, Julia N           10 ORCA-CA              1:01.48    1:00.07 WHT    
 17 Hay, Reilly S              9 Coyotes-CA                NT    1:00.40 WHT    
 18 Bartelli, Alyssa N         9 STOP-CA                57.93    1:00.55 WHT    
 19 Lara, Liliana N            9 ORCA-CA                   NT    1:01.20 WHT    
 20 Bachand, G or Genevieve   10 Riptide-CA                NT    1:02.39 WHT    
 21 Munholland, Lyla J         9 Golden West-CA       1:05.59    1:03.71 WHT    
 22 Vivar, Leilani J           9 ORCA-CA              1:04.01    1:04.43 WHT    
 23 Tadrous, Chloe E           9 STOP-CA              1:03.07    1:07.04 WHT    
 24 Le, Kathleen G             9 Riptide-CA                NT    1:07.88 WHT    
 -- Destanovic, Sara          10 Mission Viejo-CA          NT         DQ        
 -- Asar, Leila M             10 Mission Viejo-CA       59.88         DQ        
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:40.00  .BLU
        1:49.10  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Szekely, Emese            10 Speed Aquatics-CA    1:24.93    1:24.08 .BLU   
                  39.60     1:24.08 (44.48)                                        
  2 Nguyen, Kaitlyn C         10 Riptide-CA           1:28.29    1:28.56 .BLU   
                  41.25     1:28.56 (47.31)                                        
  3 Wynn, Zoe C               10 Speed Aquatics-CA    1:35.21    1:37.87 .BLU   
                  47.05     1:37.87 (50.82)                                        
  4 Teger, Carley A            9 ORCA-CA              1:36.07    1:40.50 .RED   
                  46.42     1:40.50 (54.08)                                        
  5 Larson, Karina M          10 Mission Viejo-CA     1:39.88    1:42.07 .RED   
                  49.48     1:42.07 (52.59)                                        
.RED - Division  
  1 De Sena, Sydney E          9 Mission Viejo-CA     1:45.00    1:43.79 .RED   
                  48.59     1:43.79 (55.20)                                        
  2 Cooper, Elin J             9 Costa Mesa-CA        1:43.16    1:44.30 .RED   
                  50.41     1:44.30 (53.89)                                        
WHT - Division  
  1 Ng, Elisha X               9 Mission Viejo-CA          NT    1:44.36 .RED   
                  50.55     1:44.36 (53.81)                                        
  2 Foster, Hailey            10 Costa Mesa-CA        1:57.51    1:50.74 WHT    
                  55.43     1:50.74 (55.31)                                        
  3 Zhu, Jiemeng              10 Speed Aquatics-CA         NT    1:51.21 WHT    
                  49.90   1:51.21 (1:01.31)                                        
  4 Jareno, Gaby I             9 Mission Viejo-CA     1:56.64    1:53.39 WHT    
                  53.86     1:53.39 (59.53)                                        
  5 Simampo, Emma H            8 Speed Aquatics-CA         NT    1:54.34 WHT    
                  54.03   1:54.34 (1:00.31)                                        
  6 Asar, Leila M             10 Mission Viejo-CA     2:16.18    1:57.41 WHT    
                  56.12   1:57.41 (1:01.29)                                        
  7 Ta, Vivi X                 9 Golden West-CA       2:00.10    1:57.44 WHT    
                  56.77   1:57.44 (1:00.67)                                        
  8 Denton, Riley S            9 ORCA-CA              1:52.52    1:58.07 WHT    
                  54.69   1:58.07 (1:03.38)                                        
  9 Ibarra, Isabella S         9 Costa Mesa-CA             NT    1:59.25 WHT    
                  57.76   1:59.25 (1:01.49)                                        
 10 Horton, Noelle C           9 ORCA-CA                   NT    2:02.43 WHT    
                  57.38   2:02.43 (1:05.05)                                        
 11 Lee, Bella                 9 STOP-CA              2:09.16    2:02.50 WHT    
                  59.32   2:02.50 (1:03.18)                                        
 12 Bulrice, Carsyn C          9 STOP-CA              2:04.37    2:03.09 WHT    
                  58.35   2:03.09 (1:04.74)                                        
 13 Peregrini, Leah R          9 Mission Viejo-CA     2:10.61    2:09.06 WHT    
                1:02.09   2:09.06 (1:06.97)                                        
 14 Lara, Liliana N            9 ORCA-CA                   NT    2:14.45 WHT    
                1:05.66   2:14.45 (1:08.79)                                        
 15 Tadrous, Chloe E           9 STOP-CA                   NT    2:20.06 WHT    
                1:06.48   2:20.06 (1:13.58)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.30  .BLU
          41.80  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wynn, Zoe C               10 Speed Aquatics-CA      34.14      34.03 .BLU   
  2 Szekely, Emese            10 Speed Aquatics-CA      34.07      34.54 .BLU   
  3 Hollis, Giselle A         10 Mission Viejo-CA       36.28      35.53 .BLU   
  4 Carter, Bianca S          10 STOP-CA                36.06      35.96 .BLU   
  5 Shull, Brooklyn S          9 Golden West-CA         34.74      36.46 .BLU   
  6 Gomez, Emma O             10 Mission Viejo-CA       36.25      36.98 .BLU   
  7 Aistars, Aubrey C         10 UnAtt - Mvn-CA         38.20      38.38 .RED   
  8 Swails, Madeline I         9 Golden West-CA         36.97      38.54 .RED   
  9 Agustin, Zoe T            10 STOP-CA                36.13      39.72 .RED   
 10 Rodriguez, Izzy A          9 Mission Viejo-CA       37.66      40.51 .RED   
.RED - Division  
  1 Kerr, Kendry N            10 Mission Viejo-CA       38.62      36.26 .BLU   
  2 Helffrich, Kaitlyn M      10 ORCA-CA                39.03      40.50 .RED   
  3 Stockwell, Mia L          10 STOP-CA                41.58      40.86 .RED   
WHT - Division  
  1 Flynn, Lucy J              9 ORCA-CA                45.10      39.54 .RED   
  2 Grubb, Payton A            9 Mission Viejo-CA       42.64      41.10 .RED   
  3 Dannenbring, Katie M      10 ORCA-CA                44.84      41.67 .RED   
  4 Finnerty, Jayme L         10 Riptide-CA             43.73      42.27 WHT    
  5 Gorrell, Danielle M       10 Mission Viejo-CA       41.90      42.58 WHT    
  6 Hugins, Kiana J           10 Eagle Rays-CA          43.07      42.82 WHT    
  7 Lutz, Audrey M            10 Coyotes-CA             43.43      42.93 WHT    
  8 Herras, Sophia Renee H     9 Golden West-CA            NT      43.20 WHT    
  9 Foster, Hailey            10 Costa Mesa-CA          45.53      43.87 WHT    
 10 Ng, Elisha X               9 Mission Viejo-CA          NT      43.93 WHT    
 11 Ibarra, Isabella S         9 Costa Mesa-CA          45.94      44.18 WHT    
 12 Lund, Alexandra N          9 Mission Viejo-CA       44.03      44.97 WHT    
 13 Ta, Vivi X                 9 Golden West-CA         47.57      45.82 WHT    
 14 Larson, Karina M          10 Mission Viejo-CA       47.23      46.15 WHT    
 15 Peregrini, Leah R          9 Mission Viejo-CA       48.10      46.20 WHT    
 16 Lambert, Kristin D        10 ORCA-CA                45.93      46.64 WHT    
 17 Haydt, Danica L            9 Coyotes-CA             45.49      48.82 WHT    
 18 Garcia, Julia N           10 ORCA-CA                51.00      49.13 WHT    
 19 Fransz, Ella A             9 Golden West-CA         49.46      51.78 WHT    
 20 Bartelli, Alyssa N         9 STOP-CA                57.30      53.87 WHT    
 21 Kozicki, Avery S          10 Eagle Rays-CA             NT      54.04 WHT    
 22 Vivar, Leilani J           9 ORCA-CA                   NT      54.35 WHT    
 23 Horton, Noelle C           9 ORCA-CA                   NT      54.92 WHT    
 24 Mai, Katey L              10 Mission Viejo-CA          NT      55.16 WHT    
 25 Vivar, Evelyn R            9 ORCA-CA                   NT      55.27 WHT    
 26 Destanovic, Sara          10 Mission Viejo-CA          NT      56.11 WHT    
 27 Marumoto, Kiana B          9 LTSC-CA                48.26      56.90 WHT    
 28 Castellano, Stephanie      9 Mission Viejo-CA          NT    1:11.37 WHT    
 29 Tadrous, Chloe E           9 STOP-CA              1:14.31    1:11.47 WHT    
 30 Diep, Mikayla T            9 Riptide-CA                NT    1:13.93 WHT    
 31 Lara, Liliana N            9 ORCA-CA                   NT    1:15.66 WHT    
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.30  .BLU
        1:37.40  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Szekely, Emese            10 Speed Aquatics-CA    1:21.71    1:20.14 .BLU   
                  36.95     1:20.14 (43.19)                                        
  2 Swails, Madeline I         9 Golden West-CA       1:22.73    1:26.60 .BLU   
                  40.53     1:26.60 (46.07)                                        
WHT - Division  
  1 Helffrich, Kaitlyn M      10 ORCA-CA              1:53.25    1:34.03 .RED   
                  43.75     1:34.03 (50.28)                                        
  2 Lambert, Kristin D        10 ORCA-CA              1:50.73    1:41.45 WHT    
                  46.40     1:41.45 (55.05)                                        
  3 Herras, Sophia Renee H     9 Golden West-CA            NT    1:42.09 WHT    
                  45.49     1:42.09 (56.60)                                        
  4 Peregrini, Leah R          9 Mission Viejo-CA          NT    1:51.97 WHT    
                  47.46   1:51.97 (1:04.51)                                        
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.60  .BLU
        1:34.40  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Nguyen, Kaitlyn C         10 Riptide-CA           1:21.28    1:19.68 .BLU   
                  37.60     1:19.68 (42.08)                                        
  2 Nguyen, Alexie T          10 Riptide-CA           1:21.01    1:21.80 .BLU   
                  37.96     1:21.80 (43.84)                                        
  3 Osborne, Emma K           10 Golden West-CA       1:22.92    1:22.04 .BLU   
                  37.80     1:22.04 (44.24)                                        
  4 Wynn, Zoe C               10 Speed Aquatics-CA    1:23.77    1:24.92 .BLU   
                  37.25     1:24.92 (47.67)                                        
  5 Adams, Peyton J           10 Golden West-CA       1:26.44    1:25.80 .BLU   
                  41.84     1:25.80 (43.96)                                        
  6 Stockwell, Mia L          10 STOP-CA              1:26.53    1:26.77 .RED   
                  39.83     1:26.77 (46.94)                                        
.RED - Division  
  1 Flynn, Lucy J              9 ORCA-CA              1:30.10    1:29.65 .RED   
                  44.11     1:29.65 (45.54)                                        
  2 Teger, Carley A            9 ORCA-CA              1:31.37    1:30.36 .RED   
                  45.31     1:30.36 (45.05)                                        
  3 Herras, Sophia Renee H     9 Golden West-CA       1:32.83    1:33.06 .RED   
                  42.98     1:33.06 (50.08)                                        
 -- Cooper, Elin J             9 Costa Mesa-CA        1:31.31         NS        
WHT - Division  
  1 Helffrich, Kaitlyn M      10 ORCA-CA              1:42.07    1:27.04 .RED   
                  40.42     1:27.04 (46.62)                                        
  2 Ng, Elisha X               9 Mission Viejo-CA          NT    1:35.37 WHT    
                  45.90     1:35.37 (49.47)                                        
  3 Pak, Keira M              10 STOP-CA                   NT    1:36.70 WHT    
                  47.68     1:36.70 (49.02)                                        
  4 McArthur, Amanda M        10 ORCA-CA              1:40.45    1:37.01 WHT    
                  45.72     1:37.01 (51.29)                                        
  5 De Sena, Sydney E          9 Mission Viejo-CA     1:37.22    1:38.93 WHT    
                  46.91     1:38.93 (52.02)                                        
  6 Lambert, Kristin D        10 ORCA-CA              1:38.64    1:39.58 WHT    
                  48.17     1:39.58 (51.41)                                        
  7 Ibarra, Isabella S         9 Costa Mesa-CA        1:37.32    1:39.74 WHT    
                  49.77     1:39.74 (49.97)                                        
  8 Minici, Quinn M            8 STOP-CA              1:44.70    1:40.66 WHT    
  9 Magaro, Kat E             10 Golden West-CA       1:41.74    1:40.73 WHT    
                  46.80     1:40.73 (53.93)                                        
 10 Simampo, Emma H            8 Speed Aquatics-CA    1:42.28    1:42.63 WHT    
                  48.19     1:42.63 (54.44)                                        
 11 Ta, Vivi X                 9 Golden West-CA       1:45.16    1:43.82 WHT    
                  48.86     1:43.82 (54.96)                                        
 12 Schneider, Hayden M       10 Costa Mesa-CA        1:42.75    1:44.10 WHT    
                  50.07     1:44.10 (54.03)                                        
 13 Larson, Karina M          10 Mission Viejo-CA     1:38.20    1:44.72 WHT    
                  51.29     1:44.72 (53.43)                                        
 14 Asar, Leila M             10 Mission Viejo-CA     1:47.30    1:48.79 WHT    
                  52.02     1:48.79 (56.77)                                        
 15 Bulrice, Carsyn C          9 STOP-CA                   NT    1:50.79 WHT    
                  53.40     1:50.79 (57.39)                                        
 16 Denton, Riley S            9 ORCA-CA              2:08.08    1:52.11 WHT    
                  54.16     1:52.11 (57.95)                                        
 17 Horton, Noelle C           9 ORCA-CA              1:56.18    1:54.21 WHT    
                  55.01     1:54.21 (59.20)                                        
 18 Bartelli, Alyssa N         9 STOP-CA              2:03.74    1:58.98 WHT    
                  59.16     1:58.98 (59.82)                                        
 19 Lara, Liliana N            9 ORCA-CA                   NT    2:11.83 WHT    
                1:10.23   2:11.83 (1:01.60)                                        
 20 Tadrous, Chloe E           9 STOP-CA              2:15.21    2:12.51 WHT    
                1:06.95   2:12.51 (1:05.56)                                        
 21 Presby, Elle/Eloise G     10 Costa Mesa-CA        2:10.12    2:13.53 WHT    
                1:03.74   2:13.53 (1:09.79)                                        
 
Girls 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:06.50  .BLU
        3:23.50  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Szekely, Emese            10 Speed Aquatics-CA    2:44.72    2:43.16 .BLU   
                  36.25     1:18.82 (42.57)     2:04.65 (45.83)     2:43.16 (38.51)
  2 Wynn, Zoe C               10 Speed Aquatics-CA    3:02.66    3:00.58 .BLU   
                  39.25     1:22.28 (43.03)     2:20.22 (57.94)     3:00.58 (40.36)
 -- Agustin, Zoe T            10 STOP-CA              2:35.81        DFS        
.RED - Division  
  1 Helffrich, Kaitlyn M      10 ORCA-CA              3:12.77    3:09.50 .RED   
                  44.54     1:31.56 (47.02)     2:26.35 (54.79)     3:09.50 (43.15)
  2 Teger, Carley A            9 ORCA-CA              3:17.98    3:09.79 .RED   
                  40.24     1:33.50 (53.26)     2:28.00 (54.50)     3:09.79 (41.79)
WHT - Division  
  1 Hemmens, Danica J         10 Costa Mesa-CA             NT    3:01.05 .BLU   
                  40.99     1:27.05 (46.06)     2:19.49 (52.44)     3:01.05 (41.56)
  2 Flynn, Lucy J              9 ORCA-CA              3:26.96    3:04.30 .BLU   
                  41.80     1:29.04 (47.24)     2:22.83 (53.79)     3:04.30 (41.47)
  3 Hugins, Kiana J           10 Eagle Rays-CA             NT    3:18.22 .RED   
                  41.54     1:30.62 (49.08)     2:28.32 (57.70)     3:18.22 (49.90)
  4 Herras, Sophia Renee H     9 Golden West-CA            NT    3:26.11 WHT    
                  43.83     1:37.38 (53.55)   2:40.70 (1:03.32)     3:26.11 (45.41)
  5 Larson, Karina M          10 Mission Viejo-CA     3:36.29    3:32.10 WHT    
                  49.64     1:45.83 (56.19)     2:42.05 (56.22)     3:32.10 (50.05)
  6 Ng, Elisha X               9 Mission Viejo-CA          NT    3:33.17 WHT    
                  47.14     1:42.03 (54.89)     2:41.56 (59.53)     3:33.17 (51.61)
  7 Asar, Leila M             10 Mission Viejo-CA          NT    3:45.37 WHT    
                  50.90     1:47.24 (56.34)   2:51.27 (1:04.03)     3:45.37 (54.10)
 -- Bachand, G or Genevieve   10 Riptide-CA                NT         DQ        
                1:08.48                             3:32.79 ( )                    
 -- Navarro, Evelynn J        10 Golden West-CA       3:39.41         DQ        
                  50.93     1:47.39 (56.46)   2:53.80 (1:06.41)          DQ (48.32)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.70  .BLU
          33.50  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ramos, Elleanna R         12 STOP-CA                25.95      26.46 .BLU   
  2 O'Sullivan, Abby S        12 Mission Viejo-CA       27.79      27.71 .BLU   
  3 Wu, Ruth W                11 Speed Aquatics-CA      27.07      27.72 .BLU   
  4 Ahmadi-Kashani, Angelina  12 Mission Viejo-CA       28.63      27.78 .BLU   
  5 Kerr, Henley B            12 Mission Viejo-CA       29.11      28.39 .BLU   
  6 Losey, Pryzym N           12 Mission Viejo-CA       27.73      28.64 .BLU   
  7 Sato, Gillian R           11 STOP-CA                28.10      28.69 .BLU   
  8 Dang, Yen N               12 UnAtt - Ript-CA        29.87      28.77 .BLU   
  9 Koeppen, Makena S         12 ORCA-CA                29.58      28.78 .BLU   
 10 Creager, Emma K           12 Golden West-CA         29.32      28.90 .BLU   
 11 Taguchi, Ai               11 Speed Aquatics-CA      27.79      28.91 .BLU   
 12 Aguilar, Mila A           11 Costa Mesa-CA          29.22      29.00 .BLU   
 13 Healy, Leah D             12 Mission Viejo-CA       29.56      29.08 .BLU   
 14 Ro, Hannah H              12 STOP-CA                29.14      29.38 .BLU   
 15 Boyle, Kailey M           11 Coyotes-CA             30.45      29.39 .BLU   
 16 DiCesaris, Natalie N      12 STOP-CA                28.98      29.40 .BLU   
 17 De La O, Makena G         11 ORCA-CA                29.30      29.61 .BLU   
 18 Creager, Caroline V       12 Golden West-CA         28.30      29.62 .BLU   
 19 Reynolds, Zoe L           11 Coyotes-CA             29.99      29.71 .BLU   
 20 Marumoto, Alex F          11 Golden West-CA         29.77      29.80 .BLU   
 21 Kim, Madeleine Y          12 Speed Aquatics-CA      28.86      29.82 .BLU   
 22 Tran, Katie L             11 Golden West-CA         29.65      29.88 .BLU   
 23 Tougas, Kayla             11 Costa Mesa-CA          30.22      30.20 .BLU   
 24 Springer, Sierra A        12 Riptide-CA             30.30      30.24 .BLU   
 25 Claton, Lily G            12 Coyotes-CA             30.03      30.38 .BLU   
 26 Salter, Zoe E             12 Golden West-CA         30.31      30.51 .BLU   
.RED - Division  
  1 Penna, Lucy K             11 Mission Viejo-CA       30.83      30.50 .BLU   
  2 Nguyen, Jolie Y           11 STOP-CA                31.65      31.33 .RED   
  3 Wagner, Collette C        11 Coyotes-CA             31.28      31.64 .RED   
  4 Drakeford, Mila S         12 Mission Viejo-CA       31.28      31.69 .RED   
  5 Macavei, Katie T          12 STOP-CA                32.87      31.81 .RED   
  6 Surjadinata, Lily         11 STOP-CA                31.62      32.23 .RED   
  7 Heid, Avery G             11 Coyotes-CA             32.70      32.31 .RED   
  8 Starkey, Jessica M        12 Mission Viejo-CA       33.24      32.54 .RED   
  9 Nguyen, Anh N             11 Riptide-CA             31.54      32.72 .RED   
 10 Maeda, Sayaka             11 STOP-CA                32.98      32.75 .RED   
 11 Khan, Grace L             11 Eagle Rays-CA          30.78      32.95 .RED   
 12 Bryson, Catherine R       12 Eagle Rays-CA          33.29      34.46 WHT    
 13 Futrell, Rylie J          12 Coyotes-CA             32.86      34.49 WHT    
WHT - Division  
  1 Holden, Nikki A           11 UnAtt - Cmac-CA           NT      30.79 .RED   
  2 Huynh, Tien K             11 Mission Viejo-CA       35.68      31.71 .RED   
  3 Dauncey, Daniella J       12 Costa Mesa-CA          34.20      33.57 WHT    
  4 Oberg, Alex W             11 Riptide-CA             35.39      33.87 WHT    
  5 Campbell, Addison E       11 LTSC-CA                36.24      34.17 WHT    
  6 Nelson, Leana-Mae Y       11 ORCA-CA                35.53      34.18 WHT    
  7 Venanzi, Alex             11 Costa Mesa-CA             NT      34.53 WHT    
  8 Macias, Katelynn G        12 Mission Viejo-CA       37.34      34.73 WHT    
  9 Woo, Sophie C             11 Mission Viejo-CA       33.88      34.80 WHT    
 10 Biddle, Caleigh A         12 Mission Viejo-CA       39.40      35.37 WHT    
 11 Burt, Sam G               11 Mission Viejo-CA       36.25      35.80 WHT    
 12 Ramthun, Paige L          12 STOP-CA                36.89      35.96 WHT    
 13 Horton, Hannah C          11 ORCA-CA                34.41      35.99 WHT    
 14 Ro, Ava H                 11 STOP-CA                35.57      36.08 WHT    
 15 Nguyen, Charli A          11 Golden West-CA         42.10      36.50 WHT    
 16 Walker, Kennedy L         11 Costa Mesa-CA          34.32      36.76 WHT    
 17 Kresge, Sophie J          11 Golden West-CA         37.01      36.88 WHT    
 18 Rouhi, Tiba I             12 LTSC-CA                   NT      38.34 WHT    
 19 Smith, Mackenzie A        11 Costa Mesa-CA          38.83      38.62 WHT    
 20 Veksler, Eva R            12 Coyotes-CA             46.99      38.93 WHT    
 21 McClusky-Chavez, Sadie G  11 ORCA-CA                39.48      39.01 WHT    
 22 Carcich, Katarina J       11 Speed Swimming-CA      38.99      39.42 WHT    
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.70  .BLU
        1:12.70  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ramos, Elleanna R         12 STOP-CA                58.99      57.50 .BLU   
                  27.46       57.50 (30.04)                                        
  2 Creager, Claire R         11 Golden West-CA       1:00.87    1:00.46 .BLU   
                  29.79     1:00.46 (30.67)                                        
  3 Wu, Ruth W                11 Speed Aquatics-CA      59.31    1:01.22 .BLU   
                  29.14     1:01.22 (32.08)                                        
  4 Dang, Yen N               12 UnAtt - Ript-CA      1:01.83    1:01.43 .BLU   
                  29.55     1:01.43 (31.88)                                        
  5 Creager, Caroline V       12 Golden West-CA       1:00.75    1:01.87 .BLU   
                  30.24     1:01.87 (31.63)                                        
  6 Raine, Analise L          12 Mission Viejo-CA     1:04.20    1:02.10 .BLU   
                  30.09     1:02.10 (32.01)                                        
  7 Ro, Hannah H              12 STOP-CA              1:02.85    1:03.49 .BLU   
                  30.51     1:03.49 (32.98)                                        
  8 Creager, Emma K           12 Golden West-CA       1:05.00    1:03.69 .BLU   
                  30.84     1:03.69 (32.85)                                        
  9 Claton, Lily G            12 Coyotes-CA           1:04.22    1:04.62 .BLU   
                  31.32     1:04.62 (33.30)                                        
 10 De La O, Makena G         11 ORCA-CA              1:03.32    1:04.66 .BLU   
                  30.40     1:04.66 (34.26)                                        
 11 Dao, Diane N              12 Riptide-CA           1:05.81    1:05.76 .BLU   
                  31.53     1:05.76 (34.23)                                        
.RED - Division  
  1 DiCesaris, Natalie N      12 STOP-CA              1:07.33    1:06.20 .BLU   
                  31.18     1:06.20 (35.02)                                        
  2 Drakeford, Mila S         12 Mission Viejo-CA     1:09.74    1:06.99 .RED   
                  31.71     1:06.99 (35.28)                                        
  3 Hoang, Hailey K           11 Riptide-CA           1:07.47    1:07.94 .RED   
                  32.54     1:07.94 (35.40)                                        
  4 Rath, Scout K             11 ORCA-CA              1:10.05    1:09.01 .RED   
                  32.55     1:09.01 (36.46)                                        
  5 Jones, Allie P            11 Golden West-CA       1:07.61    1:09.27 .RED   
                  32.59     1:09.27 (36.68)                                        
  6 Springer, Sierra A        12 Riptide-CA           1:11.26    1:09.55 .RED   
                  34.07     1:09.55 (35.48)                                        
  7 Dosier, Charlotte L       11 Costa Mesa-CA        1:11.70    1:11.09 .RED   
                  34.01     1:11.09 (37.08)                                        
  8 Bruno, Isabella S         12 Golden West-CA       1:10.78    1:12.69 .RED   
                  34.62     1:12.69 (38.07)                                        
WHT - Division  
  1 Brown, Cameron N          11 Costa Mesa-CA        1:14.00    1:09.65 .RED   
                  33.22     1:09.65 (36.43)                                        
  2 Higuchi, Elena            12 Golden West-CA       1:21.13    1:11.45 .RED   
                  32.03     1:11.45 (39.42)                                        
  3 Hayes, Sarah M            11 Mission Viejo-CA     1:13.00    1:14.73 WHT    
                  35.47     1:14.73 (39.26)                                        
  4 Maeda, Sayaka             11 STOP-CA              1:14.14    1:14.93 WHT    
                  35.61     1:14.93 (39.32)                                        
  5 Segovia, Emi E            12 ORCA-CA              1:16.15    1:15.91 WHT    
                  36.31     1:15.91 (39.60)                                        
  6 Dauncey, Daniella J       12 Costa Mesa-CA        1:14.50    1:15.99 WHT    
                  35.73     1:15.99 (40.26)                                        
  7 Burt, Sam G               11 Mission Viejo-CA     1:28.37    1:17.21 WHT    
                  37.93     1:17.21 (39.28)                                        
  8 Sakurai, Kaylin K         11 Costa Mesa-CA        1:18.61    1:17.73 WHT    
                  37.37     1:17.73 (40.36)                                        
  9 Ta, Annie X               11 Golden West-CA       1:18.06    1:18.80 WHT    
                  37.29     1:18.80 (41.51)                                        
 10 Biddle, Caleigh A         12 Mission Viejo-CA     1:21.04    1:20.71 WHT    
                  38.40     1:20.71 (42.31)                                        
 11 Hunter, Tatum K           11 Riptide-CA           1:21.55    1:22.54 WHT    
                  39.02     1:22.54 (43.52)                                        
 12 Nguyen, Aileen T          11 Golden West-CA       1:21.28    1:23.45 WHT    
                  40.28     1:23.45 (43.17)                                        
 13 Hashemi, Deyanna F        11 Mission Viejo-CA          NT    1:25.76 WHT    
                  39.91     1:25.76 (45.85)                                        
 14 Le, Jolyn H               12 Speed Swimming-CA    1:30.65    1:29.71 WHT    
                  41.75     1:29.71 (47.96)                                        
 15 McClusky-Chavez, Sadie G  11 ORCA-CA              1:46.18    1:30.72 WHT    
                  42.76     1:30.72 (47.96)                                        
 16 Hsu, Joanne K             11 Speed Aquatics-CA    1:31.53    1:34.64 WHT    
                  43.22     1:34.64 (51.42)                                        
 17 Veksler, Eva R            12 Coyotes-CA           1:36.41    1:34.66 WHT    
                  41.75     1:34.66 (52.91)                                        
 18 Wolf, Ellie L             11 Speed Aquatics-CA         NT    1:42.67 WHT    
                  49.58     1:42.67 (53.09)                                        
 -- Cooper, Cerys A           11 Costa Mesa-CA        1:31.47         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:24.10  .BLU
        2:37.20  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 O'Sullivan, Abby S        12 Mission Viejo-CA     2:05.24    2:08.53 .BLU   
                  30.45     1:03.77 (33.32)     1:36.42 (32.65)     2:08.53 (32.11)
  2 Losey, Pryzym N           12 Mission Viejo-CA     2:08.75    2:10.29 .BLU   
                  30.74     1:04.24 (33.50)     1:37.73 (33.49)     2:10.29 (32.56)
  3 Stein, Madison            12 Costa Mesa-CA        2:16.24    2:10.30 .BLU   
                  30.60     1:03.61 (33.01)     1:36.98 (33.37)     2:10.30 (33.32)
  4 Dang, Yen N               12 UnAtt - Ript-CA      2:17.43    2:10.71 .BLU   
                  29.99     1:03.45 (33.46)     1:37.74 (34.29)     2:10.71 (32.97)
  5 Creager, Caroline V       12 Golden West-CA       2:10.79    2:13.76 .BLU   
                  31.33     1:05.85 (34.52)     1:40.02 (34.17)     2:13.76 (33.74)
  6 Thai, Margrett B          12 Riptide-CA           2:18.29    2:15.89 .BLU   
                  31.15     1:06.04 (34.89)     1:41.01 (34.97)     2:15.89 (34.88)
  7 Taguchi, Ai               11 Speed Aquatics-CA    2:11.86    2:16.42 .BLU   
                  29.98     1:05.12 (35.14)     1:41.16 (36.04)     2:16.42 (35.26)
  8 Helton, Ava J             11 Mission Viejo-CA     2:19.98    2:16.80 .BLU   
                  32.29     1:07.81 (35.52)     1:42.58 (34.77)     2:16.80 (34.22)
  9 Stinson, Chloe J          11 Mission Viejo-CA     2:21.67    2:18.16 .BLU   
                  30.96     1:07.00 (36.04)     1:44.02 (37.02)     2:18.16 (34.14)
 10 Marumoto, Alex F          11 Golden West-CA       2:22.76    2:18.36 .BLU   
                  32.43     1:07.12 (34.69)     1:43.26 (36.14)     2:18.36 (35.10)
 11 Creager, Emma K           12 Golden West-CA       2:23.92    2:19.43 .BLU   
                  31.40     1:07.82 (36.42)     1:45.16 (37.34)     2:19.43 (34.27)
 12 Claton, Lily G            12 Coyotes-CA           2:22.82    2:21.18 .BLU   
                  32.00     1:07.72 (35.72)     1:45.06 (37.34)     2:21.18 (36.12)
 13 Kim, Madeleine Y          12 Speed Aquatics-CA    2:22.41    2:21.77 .BLU   
                  31.85     1:07.50 (35.65)     1:44.83 (37.33)     2:21.77 (36.94)
 14 Valentin, Sierra E        12 ORCA-CA              2:23.78    2:23.18 .BLU   
                  32.18     1:08.60 (36.42)     1:46.32 (37.72)     2:23.18 (36.86)
 15 Zamani, Dena              12 Mission Viejo-CA     2:19.72    2:25.30 .RED   
                  32.16     1:09.77 (37.61)     1:48.33 (38.56)     2:25.30 (36.97)
.RED - Division  
  1 Brahe, Sophia C           11 Mission Viejo-CA     2:25.16    2:10.12 .BLU   
                  28.94     1:01.77 (32.83)     1:36.91 (35.14)     2:10.12 (33.21)
  2 Aguilar, Mila A           11 Costa Mesa-CA        2:24.66    2:23.95 .BLU   
                  32.51     1:09.10 (36.59)     1:47.07 (37.97)     2:23.95 (36.88)
  3 Wharton, Grace K          11 ORCA-CA              2:35.20    2:25.26 .RED   
                  33.44     1:11.32 (37.88)     1:50.23 (38.91)     2:25.26 (35.03)
  4 Tougas, Kayla             11 Costa Mesa-CA        2:26.04    2:25.99 .RED   
                  32.88     1:10.09 (37.21)     1:48.56 (38.47)     2:25.99 (37.43)
  5 Koeppen, Makena S         12 ORCA-CA              2:32.52    2:26.70 .RED   
                  33.03     1:11.67 (38.64)     1:50.99 (39.32)     2:26.70 (35.71)
  6 Wagner, Collette C        11 Coyotes-CA           2:34.02    2:30.75 .RED   
                  32.58     1:11.96 (39.38)     1:52.64 (40.68)     2:30.75 (38.11)
  7 Nove, Sheridan R          11 Mission Viejo-CA     2:36.68    2:31.50 .RED   
                  34.19     1:14.17 (39.98)     1:53.36 (39.19)     2:31.50 (38.14)
  8 Brown, Cameron N          11 Costa Mesa-CA        2:31.55    2:51.31 WHT    
                  34.30     1:17.24 (42.94)     2:03.37 (46.13)     2:51.31 (47.94)
WHT - Division  
  1 Rath, Scout K             11 ORCA-CA              2:40.89    2:31.36 .RED   
                  34.48     1:13.27 (38.79)     1:53.32 (40.05)     2:31.36 (38.04)
  2 Springer, Sierra A        12 Riptide-CA           2:50.45    2:33.55 .RED   
                  34.63     1:14.94 (40.31)     1:56.05 (41.11)     2:33.55 (37.50)
  3 Starkey, Jessica M        12 Mission Viejo-CA     2:43.84    2:36.99 .RED   
                  35.11     1:15.26 (40.15)     1:57.88 (42.62)     2:36.99 (39.11)
  4 Huynh, Tien K             11 Mission Viejo-CA     2:43.45    2:38.87 WHT    
                  35.34     1:15.98 (40.64)     1:58.19 (42.21)     2:38.87 (40.68)
  5 Khan, Grace L             11 Eagle Rays-CA        2:46.49    2:42.11 WHT    
                  36.19     1:18.89 (42.70)     2:02.57 (43.68)     2:42.11 (39.54)
  6 Franco, Hannah A          11 Costa Mesa-CA        2:46.89    2:46.54 WHT    
                  36.86     1:20.33 (43.47)     2:04.80 (44.47)     2:46.54 (41.74)
  7 Woo, Sophie C             11 Mission Viejo-CA     3:01.60    2:47.45 WHT    
                  35.53     1:18.61 (43.08)     2:04.96 (46.35)     2:47.45 (42.49)
  8 Oberg, Alex W             11 Riptide-CA                NT    2:47.90 WHT    
                  36.53     1:19.02 (42.49)     2:04.29 (45.27)     2:47.90 (43.61)
  9 Walker, Kennedy L         11 Costa Mesa-CA        2:47.19    2:48.05 WHT    
                  38.03                             2:04.88 ( )     2:48.05 (43.17)
 10 Burt, Sam G               11 Mission Viejo-CA          NT    2:50.45 WHT    
                  39.49     1:24.94 (45.45)     2:09.28 (44.34)     2:50.45 (41.17)
 11 Bryson, Catherine R       12 Eagle Rays-CA        2:55.19    2:51.93 WHT    
                  39.23     1:22.97 (43.74)     2:07.88 (44.91)     2:51.93 (44.05)
 12 Nguyen, Charli A          11 Golden West-CA            NT    3:00.82 WHT    
                  40.28     1:28.13 (47.85)     2:17.45 (49.32)     3:00.82 (43.37)
 13 Ramthun, Paige L          12 STOP-CA              2:56.20    3:01.39 WHT    
                  39.41     1:25.94 (46.53)     2:15.61 (49.67)     3:01.39 (45.78)
 14 Nelson, Leana-Mae Y       11 ORCA-CA                   NT    3:04.30 WHT    
                  38.71     1:26.55 (47.84)     2:19.36 (52.81)     3:04.30 (44.94)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.20  .BLU
          39.60  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Taguchi, Ai               11 Speed Aquatics-CA      31.41      31.99 .BLU   
  2 Stein, Madison            12 Costa Mesa-CA          32.28      33.57 .BLU   
  3 Helton, Ava J             11 Mission Viejo-CA       33.21      33.99 .BLU   
  4 Marumoto, Alex F          11 Golden West-CA         35.53      34.05 .BLU   
  5 Ro, Hannah H              12 STOP-CA                33.32      34.19 .BLU   
  6 Brahe, Sophia C           11 Mission Viejo-CA       34.35      34.22 .BLU   
  7 Sato, Gillian R           11 STOP-CA                33.61      34.27 .BLU   
  8 Stinson, Chloe J          11 Mission Viejo-CA       33.10      34.52 .BLU   
  9 Healy, Leah D             12 Mission Viejo-CA       33.00      34.81 .BLU   
 10 Boyle, Kailey M           11 Coyotes-CA             34.13      35.11 .BLU   
 11 Young, Shelby R           11 Golden West-CA         34.30      35.54 .BLU   
 12 De La O, Makena G         11 ORCA-CA                36.19      35.58 .BLU   
 13 Wu, Ruth W                11 Speed Aquatics-CA      35.15      35.80 .BLU   
 14 Springer, Sierra A        12 Riptide-CA             35.44      35.93 .BLU   
 15 Tran, Katie L             11 Golden West-CA         35.10      36.49 .RED   
 16 Valentin, Sierra E        12 ORCA-CA                35.51      36.76 .RED   
 17 DiCesaris, Natalie N      12 STOP-CA                32.93      37.28 .RED   
.RED - Division  
  1 Reynolds, Zoe L           11 Coyotes-CA             36.35      34.83 .BLU   
  2 Penna, Lucy K             11 Mission Viejo-CA       37.97      35.76 .BLU   
  3 Surjadinata, Lily         11 STOP-CA                37.36      37.28 .RED   
  4 Tougas, Kayla             11 Costa Mesa-CA          36.43      37.41 .RED   
  5 Jones, Allie P            11 Golden West-CA         36.59      37.48 .RED   
  6 Taylor, Eliza K           11 Mission Viejo-CA       36.69      37.77 .RED   
  7 Kim, Madeleine Y          12 Speed Aquatics-CA      37.50      37.78 .RED   
  8 Chang, Charlize E         11 ORCA-CA                38.89      38.19 .RED   
  9 Nguyen, Jolie Y           11 STOP-CA                37.97      38.40 .RED   
 10 Oberg, Alex W             11 Riptide-CA             39.58      39.25 .RED   
 11 Futrell, Rylie J          12 Coyotes-CA             38.03      39.93 WHT    
 12 Khan, Grace L             11 Eagle Rays-CA          37.66      42.87 WHT    
WHT - Division  
  1 Huynh, Tien K             11 Mission Viejo-CA       39.84      35.77 .BLU   
  2 Holden, Nikki A           11 UnAtt - Cmac-CA           NT      37.15 .RED   
  3 Macavei, Katie T          12 STOP-CA                43.49      37.20 .RED   
  4 Nelson, Leana-Mae Y       11 ORCA-CA                47.63      38.48 .RED   
  5 Nguyen, Anh N             11 Riptide-CA             39.62      39.74 WHT    
  6 Franco, Hannah A          11 Costa Mesa-CA          43.06      40.13 WHT    
  7 Maeda, Sayaka             11 STOP-CA                40.17      41.18 WHT    
  8 Macias, Katelynn G        12 Mission Viejo-CA       45.48      41.44 WHT    
  9 Horton, Hannah C          11 ORCA-CA                41.36      41.98 WHT    
 10 Venanzi, Alex             11 Costa Mesa-CA          43.11      42.42 WHT    
 11 Segovia, Emi E            12 ORCA-CA                44.34      42.60 WHT    
 12 Burt, Sam G               11 Mission Viejo-CA       43.92      42.81 WHT    
 13 Biddle, Caleigh A         12 Mission Viejo-CA       41.80      43.20 WHT    
 14 Nguyen, Charli A          11 Golden West-CA         42.21      43.92 WHT    
 15 Bryson, Catherine R       12 Eagle Rays-CA          43.21      44.88 WHT    
 16 Kresge, Sophie J          11 Golden West-CA         43.70      45.01 WHT    
 17 Walker, Kennedy L         11 Costa Mesa-CA             NT      45.84 WHT    
 18 McClusky-Chavez, Sadie G  11 ORCA-CA                50.03      47.84 WHT    
 19 Carcich, Katarina J       11 Speed Swimming-CA      48.57      48.63 WHT    
 20 Veksler, Eva R            12 Coyotes-CA           1:11.71      53.86 WHT    
 -- Campbell, Addison E       11 LTSC-CA                42.91         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:17.90  .BLU
        1:25.20  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Taguchi, Ai               11 Speed Aquatics-CA    1:06.76    1:07.85 .BLU   
                  32.99     1:07.85 (34.86)                                        
  2 Creager, Claire R         11 Golden West-CA       1:09.90    1:09.86 .BLU   
                  34.68     1:09.86 (35.18)                                        
  3 Young, Shelby R           11 Golden West-CA       1:14.15    1:11.98 .BLU   
                  34.94     1:11.98 (37.04)                                        
  4 Reynolds, Zoe L           11 Coyotes-CA           1:12.36    1:12.06 .BLU   
                  35.65     1:12.06 (36.41)                                        
  5 Claton, Lily G            12 Coyotes-CA           1:13.73    1:12.62 .BLU   
                  34.93     1:12.62 (37.69)                                        
  6 Raine, Analise L          12 Mission Viejo-CA     1:16.11    1:13.06 .BLU   
                  36.50     1:13.06 (36.56)                                        
  7 Dang, Yen N               12 UnAtt - Ript-CA      1:10.00    1:13.13 .BLU   
                  35.54     1:13.13 (37.59)                                        
  8 Sato, Gillian R           11 STOP-CA              1:11.67    1:13.44 .BLU   
                  36.54     1:13.44 (36.90)                                        
  9 Del Rosario, Sophia V     12 Mission Viejo-CA     1:17.11    1:14.56 .BLU   
                  37.17     1:14.56 (37.39)                                        
 10 Creager, Emma K           12 Golden West-CA       1:16.05    1:17.23 .BLU   
                  37.04     1:17.23 (40.19)                                        
 11 DiCesaris, Natalie N      12 STOP-CA              1:16.27    1:19.38 .RED   
.RED - Division  
  1 Hoang, Hailey K           11 Riptide-CA           1:17.98    1:18.82 .RED   
                  38.72     1:18.82 (40.10)                                        
  2 Dao, Diane N              12 Riptide-CA           1:18.25    1:19.11 .RED   
                  38.35     1:19.11 (40.76)                                        
  3 Springer, Sierra A        12 Riptide-CA           1:23.13    1:20.57 .RED   
                  39.69     1:20.57 (40.88)                                        
  4 Surjadinata, Lily         11 STOP-CA              1:18.39    1:21.15 .RED   
                  39.65     1:21.15 (41.50)                                        
  5 Mai, Annabelle K          11 Riptide-CA           1:24.19    1:24.78 .RED   
                  40.67     1:24.78 (44.11)                                        
  6 Khan, Grace L             11 Eagle Rays-CA        1:21.90    1:27.28 WHT    
                  41.87     1:27.28 (45.41)                                        
WHT - Division  
  1 Koeppen, Makena S         12 ORCA-CA              1:26.04    1:19.61 .RED   
                  37.91     1:19.61 (41.70)                                        
  2 Holden, Nikki A           11 UnAtt - Cmac-CA           NT    1:22.99 .RED   
                  39.73     1:22.99 (43.26)                                        
  3 Higuchi, Elena            12 Golden West-CA            NT    1:24.99 .RED   
                  38.72     1:24.99 (46.27)                                        
  4 Brown, Cameron N          11 Costa Mesa-CA        1:26.57    1:25.20 .RED   
                  40.33     1:25.20 (44.87)                                        
  5 Dosier, Charlotte L       11 Costa Mesa-CA             NT    1:26.70 WHT    
                  42.28     1:26.70 (44.42)                                        
  6 Nelson, Leana-Mae Y       11 ORCA-CA                   NT    1:30.67 WHT    
                  43.19     1:30.67 (47.48)                                        
  7 Horton, Hannah C          11 ORCA-CA              1:32.99    1:31.04 WHT    
                  43.74     1:31.04 (47.30)                                        
  8 Biddle, Caleigh A         12 Mission Viejo-CA     1:36.61    1:32.24 WHT    
                  45.08     1:32.24 (47.16)                                        
  9 Dauncey, Daniella J       12 Costa Mesa-CA        1:33.89    1:33.31 WHT    
                  44.06     1:33.31 (49.25)                                        
 10 Le, Jolyn H               12 Speed Swimming-CA         NT    1:35.22 WHT    
                  45.89     1:35.22 (49.33)                                        
 11 Sakurai, Kaylin K         11 Costa Mesa-CA             NT    1:41.71 WHT    
                  48.23     1:41.71 (53.48)                                        
 -- Burt, Sam G               11 Mission Viejo-CA     1:41.87         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:46.20  11-12 .BLU
        3:01.40  11-12 .RED
             --  11-12 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ramos, Elleanna R         12 STOP-CA              2:36.59    2:28.71 .BLU   
                  35.36     1:13.94 (38.58)     1:51.52 (37.58)     2:28.71 (37.19)
  2 Creager, Caroline V       12 Golden West-CA       2:27.62    2:31.34 .BLU   
                  37.09     1:15.28 (38.19)     1:53.64 (38.36)     2:31.34 (37.70)
  3 Miller, Hannah L          12 Mission Viejo-CA     2:34.33    2:31.81 .BLU   
                  36.86     1:15.47 (38.61)     1:54.45 (38.98)     2:31.81 (37.36)
  4 Creager, Claire R         11 Golden West-CA       2:34.66    2:32.95 .BLU   
                  36.92     1:16.62 (39.70)     1:56.77 (40.15)     2:32.95 (36.18)
  5 Hashemi, Ava A            12 Mission Viejo-CA     2:40.82    2:35.51 .BLU   
                  37.47     1:16.68 (39.21)     1:56.51 (39.83)     2:35.51 (39.00)
  6 Chamkhaleh, Ava B         12 Mission Viejo-CA     2:44.98    2:47.74 .RED   
                  40.78     1:22.73 (41.95)     2:06.29 (43.56)     2:47.74 (41.45)
.RED - Division  
  1 Li, Vanessa S             12 Mission Viejo-CA     2:59.36    2:52.81 .RED   
                  42.07     1:25.65 (43.58)     2:09.59 (43.94)     2:52.81 (43.22)
  2 Koeppen, Makena S         12 ORCA-CA              2:52.60    2:53.67 .RED   
                  40.66     1:25.28 (44.62)     2:10.83 (45.55)     2:53.67 (42.84)
  3 Rath, Scout K             11 ORCA-CA              2:57.76    2:55.08 .RED   
                  41.55     1:26.82 (45.27)     2:12.45 (45.63)     2:55.08 (42.63)
WHT - Division  
  1 Nguyen, Chantee T         11 Golden West-CA            NT    2:24.19 .BLU   
                  33.11     1:09.33 (36.22)     1:47.20 (37.87)     2:24.19 (36.99)
  2 Le, Zoe T                 11 Mission Viejo-CA          NT    2:42.16 .BLU   
                  38.80     1:20.77 (41.97)     2:03.84 (43.07)     2:42.16 (38.32)
  3 Starkey, Jessica M        12 Mission Viejo-CA     3:04.36    2:49.48 .RED   
                  40.88     1:24.55 (43.67)     2:07.73 (43.18)     2:49.48 (41.75)
  4 Huynh, Tien K             11 Mission Viejo-CA          NT    2:52.04 .RED   
                  41.11     1:24.89 (43.78)     2:09.15 (44.26)     2:52.04 (42.89)
  5 Nove, Sheridan R          11 Mission Viejo-CA          NT    2:57.70 .RED   
                  42.46     1:28.14 (45.68)     2:13.96 (45.82)     2:57.70 (43.74)
  6 Springer, Sierra A        12 Riptide-CA           3:05.69    2:58.66 .RED   
                  41.39     1:25.91 (44.52)     2:13.09 (47.18)     2:58.66 (45.57)
  7 Heid, Avery G             11 Coyotes-CA                NT    3:05.55 WHT    
                  43.47     1:31.74 (48.27)     2:19.56 (47.82)     3:05.55 (45.99)
  8 Segovia, Emi E            12 ORCA-CA              3:34.95    3:09.25 WHT    
                  45.68     1:33.26 (47.58)     2:21.05 (47.79)     3:09.25 (48.20)
  9 Brown, Cameron N          11 Costa Mesa-CA             NT    3:15.04 WHT    
                                1:31.68 ( )     2:21.84 (50.16)     3:15.04 (53.20)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          40.80  .BLU
          44.50  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Reynolds, Zoe L           11 Coyotes-CA             37.86      37.86 .BLU   
  2 Sato, Gillian R           11 STOP-CA                36.89      38.08 .BLU   
  3 Jones, Allie P            11 Golden West-CA         39.85      38.68 .BLU   
  4 Mai, Annabelle K          11 Riptide-CA             38.83      38.84 .BLU   
  5 Young, Shelby R           11 Golden West-CA         38.50      38.98 .BLU   
  6 Creager, Claire R         11 Golden West-CA         38.78      39.88 .BLU   
  7 Wharton, Grace K          11 ORCA-CA                40.70      40.60 .BLU   
  8 Surjadinata, Lily         11 STOP-CA                40.60      40.88 .RED   
.RED - Division  
  1 Futrell, Rylie J          12 Coyotes-CA             41.10      40.61 .BLU   
  2 Del Rosario, Sophia V     12 Mission Viejo-CA       42.93      42.53 .RED   
  3 Hoang, Hailey K           11 Riptide-CA             41.75      42.74 .RED   
  4 Maeda, Sayaka             11 STOP-CA                41.44      43.04 .RED   
  5 Claton, Lily G            12 Coyotes-CA             42.27      43.20 .RED   
  6 Valentin, Sierra E        12 ORCA-CA                41.62      43.30 .RED   
WHT - Division  
  1 Wong, Melissa E           11 Speed Aquatics-CA         NT      37.37 .BLU   
  2 Holden, Nikki A           11 UnAtt - Cmac-CA           NT      38.44 .BLU   
  3 Dosier, Charlotte L       11 Costa Mesa-CA             NT      41.81 .RED   
  4 Higuchi, Elena            12 Golden West-CA         52.21      42.60 .RED   
  5 Dauncey, Daniella J       12 Costa Mesa-CA          46.79      44.47 .RED   
  6 Bruno, Isabella S         12 Golden West-CA            NT      45.80 WHT    
  7 Burt, Sam G               11 Mission Viejo-CA       50.89      47.64 WHT    
  8 Bryson, Catherine R       12 Eagle Rays-CA          45.34      47.74 WHT    
  9 Le, Jolyn H               12 Speed Swimming-CA         NT      47.90 WHT    
 10 Biddle, Caleigh A         12 Mission Viejo-CA       49.78      47.99 WHT    
 11 McClusky-Chavez, Sadie G  11 ORCA-CA                50.75      48.17 WHT    
 12 Nelson, Leana-Mae Y       11 ORCA-CA                49.49      48.53 WHT    
 13 Segovia, Emi E            12 ORCA-CA                53.67      50.39 WHT    
 14 Veksler, Eva R            12 Coyotes-CA           1:15.32      55.22 WHT    
 15 Hashemi, Deyanna F        11 Mission Viejo-CA          NT    1:02.03 WHT    
 -- Brown, Cameron N          11 Costa Mesa-CA             NT         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:28.90  .BLU
        1:37.00  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wu, Ruth W                11 Speed Aquatics-CA    1:18.03    1:19.89 .BLU   
                  36.63     1:19.89 (43.26)                                        
  2 Taguchi, Ai               11 Speed Aquatics-CA    1:17.21    1:20.09 .BLU   
                  37.90     1:20.09 (42.19)                                        
  3 Sato, Gillian R           11 STOP-CA              1:23.23    1:20.51 .BLU   
                  39.23     1:20.51 (41.28)                                        
  4 Koeppen, Makena S         12 ORCA-CA              1:22.00    1:23.25 .BLU   
                  38.45     1:23.25 (44.80)                                        
  5 Rath, Scout K             11 ORCA-CA              1:24.76    1:24.00 .BLU   
                  38.52     1:24.00 (45.48)                                        
  6 Dang, Yen N               12 UnAtt - Ript-CA      1:23.53    1:24.10 .BLU   
                  39.73     1:24.10 (44.37)                                        
  7 Jones, Allie P            11 Golden West-CA       1:26.28    1:24.28 .BLU   
                  39.43     1:24.28 (44.85)                                        
  8 Mai, Annabelle K          11 Riptide-CA           1:25.71    1:26.38 .BLU   
                  41.39     1:26.38 (44.99)                                        
  9 Young, Shelby R           11 Golden West-CA       1:22.87    1:26.67 .BLU   
                  40.69     1:26.67 (45.98)                                        
 10 Surjadinata, Lily         11 STOP-CA              1:26.76    1:28.19 .BLU   
                  41.31     1:28.19 (46.88)                                        
 11 Wharton, Grace K          11 ORCA-CA              1:28.36    1:28.42 .BLU   
                  41.01     1:28.42 (47.41)                                        
 12 Hayes, Sarah M            11 Mission Viejo-CA     1:28.70    1:32.42 .RED   
                  43.14     1:32.42 (49.28)                                        
.RED - Division  
  1 Drakeford, Mila S         12 Mission Viejo-CA     1:31.36    1:32.15 .RED   
                  43.78     1:32.15 (48.37)                                        
  1 Maeda, Sayaka             11 STOP-CA              1:33.20    1:32.15 .RED   
                  45.11     1:32.15 (47.04)                                        
  3 Valentin, Sierra E        12 ORCA-CA              1:34.87    1:33.64 .RED   
                  43.64     1:33.64 (50.00)                                        
  4 Dauncey, Daniella J       12 Costa Mesa-CA        1:36.53    1:37.91 WHT    
                  46.21     1:37.91 (51.70)                                        
  5 Futrell, Rylie J          12 Coyotes-CA           1:33.07    1:38.82 WHT    
                  47.32     1:38.82 (51.50)                                        
WHT - Division  
  1 Wong, Melissa E           11 Speed Aquatics-CA         NT    1:20.32 .BLU   
                  38.66     1:20.32 (41.66)                                        
  2 Holden, Nikki A           11 UnAtt - Cmac-CA           NT    1:26.83 .BLU   
                  40.45     1:26.83 (46.38)                                        
  3 Khan, Grace L             11 Eagle Rays-CA        1:41.14    1:35.07 .RED   
                  45.18     1:35.07 (49.89)                                        
  4 Ta, Annie X               11 Golden West-CA       1:43.36    1:38.23 WHT    
                  45.95     1:38.23 (52.28)                                        
  5 Bryson, Catherine R       12 Eagle Rays-CA        1:45.67    1:41.65 WHT    
                  48.47     1:41.65 (53.18)                                        
  6 Horton, Hannah C          11 ORCA-CA              1:44.42    1:41.93 WHT    
                  49.74     1:41.93 (52.19)                                        
  7 Biddle, Caleigh A         12 Mission Viejo-CA     1:49.98    1:44.97 WHT    
                  51.31     1:44.97 (53.66)                                        
  8 Nguyen, Aileen T          11 Golden West-CA       1:58.17    1:48.95 WHT    
                  52.93     1:48.95 (56.02)                                        
  8 Hunter, Tatum K           11 Riptide-CA           1:46.87    1:48.95 WHT    
                  52.00     1:48.95 (56.95)                                        
 10 McClusky-Chavez, Sadie G  11 ORCA-CA              1:58.23    1:51.72 WHT    
                  52.84     1:51.72 (58.88)                                        
 11 Hsu, Joanne K             11 Speed Aquatics-CA         NT    1:55.35 WHT    
                  54.99   1:55.35 (1:00.36)                                        
 12 Veksler, Eva R            12 Coyotes-CA           2:13.28    1:57.98 WHT    
                  55.28   1:57.98 (1:02.70)                                        
 13 Wolf, Ellie L             11 Speed Aquatics-CA         NT    2:05.17 WHT    
                  58.44   2:05.17 (1:06.73)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:08.80  11-12 .BLU
        3:25.90  11-12 .RED
             --  11-12 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kerr, Henley B            12 Mission Viejo-CA     2:57.38    2:45.37 .BLU   
                  37.70     1:19.54 (41.84)     2:02.87 (43.33)     2:45.37 (42.50)
  2 Wu, Ruth W                11 Speed Aquatics-CA    3:00.73    2:53.32 .BLU   
                  37.92     1:22.53 (44.61)     2:08.26 (45.73)     2:53.32 (45.06)
  3 Young, Shelby R           11 Golden West-CA       2:55.81    2:58.03 .BLU   
                  40.29     1:25.80 (45.51)     2:13.00 (47.20)     2:58.03 (45.03)
  4 Kim, Madeleine Y          12 Speed Aquatics-CA    2:55.83    3:01.00 .BLU   
                  39.65     1:26.68 (47.03)     2:14.37 (47.69)     3:01.00 (46.63)
  5 Miller, Hannah L          12 Mission Viejo-CA     3:08.70    3:05.49 .BLU   
                  41.80     1:29.20 (47.40)     2:17.65 (48.45)     3:05.49 (47.84)
  6 Hashemi, Ava A            12 Mission Viejo-CA     3:07.59    3:09.96 .RED   
                  42.49     1:31.24 (48.75)     2:20.59 (49.35)     3:09.96 (49.37)
  7 Nguyen, Anh N             11 Riptide-CA           3:07.23    3:12.59 .RED   
                  43.86     1:32.44 (48.58)     2:22.92 (50.48)     3:12.59 (49.67)
.RED - Division  
  1 Helton, Ava J             11 Mission Viejo-CA     3:13.10    3:01.09 .BLU   
                  41.53     1:27.74 (46.21)     2:15.90 (48.16)     3:01.09 (45.19)
  2 Li, Vanessa S             12 Mission Viejo-CA     3:17.23    3:05.31 .BLU   
                  43.90     1:31.29 (47.39)     2:18.08 (46.79)     3:05.31 (47.23)
  3 Chamkhaleh, Ava B         12 Mission Viejo-CA     3:14.25    3:06.07 .BLU   
                  43.74     1:30.24 (46.50)     2:18.20 (47.96)     3:06.07 (47.87)
WHT - Division  
  1 Nguyen, Chantee T         11 Golden West-CA            NT    2:45.46 .BLU   
                  37.36     1:19.34 (41.98)     2:02.25 (42.91)     2:45.46 (43.21)
  2 Ahmadi-Kashani, Angelina  12 Mission Viejo-CA          NT    2:53.36 .BLU   
                  38.48     1:22.58 (44.10)     2:08.21 (45.63)     2:53.36 (45.15)
  3 Le, Zoe T                 11 Mission Viejo-CA          NT    3:01.73 .BLU   
                  41.11     1:28.52 (47.41)     2:15.44 (46.92)     3:01.73 (46.29)
  4 Holden, Nikki A           11 UnAtt - Cmac-CA           NT    3:02.50 .BLU   
                  40.04     1:27.57 (47.53)     2:16.93 (49.36)     3:02.50 (45.57)
  5 Jones, Allie P            11 Golden West-CA            NT    3:05.43 .BLU   
                  41.14     1:28.61 (47.47)     2:17.42 (48.81)     3:05.43 (48.01)
  6 Taylor, Eliza K           11 Mission Viejo-CA          NT    3:05.84 .BLU   
                  42.80     1:30.35 (47.55)     2:19.24 (48.89)     3:05.84 (46.60)
  7 Chang, Charlize E         11 ORCA-CA                   NT    3:06.77 .BLU   
                  42.58     1:31.41 (48.83)     2:19.68 (48.27)     3:06.77 (47.09)
  8 Wharton, Grace K          11 ORCA-CA                   NT    3:16.72 .RED   
                  44.36     1:35.42 (51.06)     2:28.20 (52.78)     3:16.72 (48.52)
  9 Valentin, Sierra E        12 ORCA-CA              3:28.56    3:20.33 .RED   
                  44.08     1:36.17 (52.09)     2:28.73 (52.56)     3:20.33 (51.60)
 10 Franco, Hannah A          11 Costa Mesa-CA             NT    3:27.52 WHT    
                  47.64     1:40.25 (52.61)     2:34.00 (53.75)     3:27.52 (53.52)
 11 Horton, Hannah C          11 ORCA-CA                   NT    3:35.79 WHT    
                  50.80     1:45.28 (54.48)     2:40.65 (55.37)     3:35.79 (55.14)
 -- Maeda, Sayaka             11 STOP-CA                   NT         DQ        
                  46.59     1:35.76 (49.17)     2:28.60 (52.84)          DQ (46.69)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.30  .BLU
          37.40  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Stein, Madison            12 Costa Mesa-CA          30.71      30.65 .BLU   
  2 Nguyen, Chantee T         11 Golden West-CA         33.30      30.88 .BLU   
  3 De La O, Makena G         11 ORCA-CA                31.51      31.30 .BLU   
  4 Taguchi, Ai               11 Speed Aquatics-CA      30.21      31.45 .BLU   
  5 Reynolds, Zoe L           11 Coyotes-CA             32.61      31.92 .BLU   
  6 DiCesaris, Natalie N      12 STOP-CA                30.30      32.34 .BLU   
  7 Wharton, Grace K          11 ORCA-CA                34.24      32.80 .BLU   
  8 Creager, Emma K           12 Golden West-CA         32.56      33.11 .BLU   
  9 Ro, Hannah H              12 STOP-CA                31.99      33.60 .BLU   
.RED - Division  
  1 Valentin, Sierra E        12 ORCA-CA                34.37      34.20 .BLU   
  2 Rath, Scout K             11 ORCA-CA                36.25      34.29 .BLU   
  3 Drakeford, Mila S         12 Mission Viejo-CA       34.60      34.62 .RED   
  4 Del Rosario, Sophia V     12 Mission Viejo-CA       37.11      34.91 .RED   
  5 Brown, Cameron N          11 Costa Mesa-CA          35.58      35.02 .RED   
  6 Surjadinata, Lily         11 STOP-CA                34.63      36.33 .RED   
WHT - Division  
  1 Holden, Nikki A           11 UnAtt - Cmac-CA           NT      35.56 .RED   
  2 Horton, Hannah C          11 ORCA-CA                37.92      37.65 WHT    
  3 Higuchi, Elena            12 Golden West-CA         38.55      37.94 WHT    
  4 Springer, Sierra A        12 Riptide-CA             38.75      38.27 WHT    
  5 Bryson, Catherine R       12 Eagle Rays-CA          41.39      38.80 WHT    
  6 Hayes, Sarah M            11 Mission Viejo-CA       38.33      39.32 WHT    
  7 Bruno, Isabella S         12 Golden West-CA         39.02      39.33 WHT    
  8 Khan, Grace L             11 Eagle Rays-CA          37.41      40.76 WHT    
  9 Hsu, Joanne K             11 Speed Aquatics-CA      42.20      43.14 WHT    
 10 Hunter, Tatum K           11 Riptide-CA             44.43      44.64 WHT    
 11 Nguyen, Aileen T          11 Golden West-CA         42.86      45.51 WHT    
 12 Burt, Sam G               11 Mission Viejo-CA       54.57      46.89 WHT    
 13 Hashemi, Deyanna F        11 Mission Viejo-CA          NT      47.57 WHT    
 14 Wolf, Ellie L             11 Speed Aquatics-CA      54.24      55.99 WHT    
 -- Ta, Annie X               11 Golden West-CA         40.76         DQ        
 -- Cooper, Cerys A           11 Costa Mesa-CA          56.05         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:16.10  .BLU
        1:23.00  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 O'Sullivan, Abby S        12 Mission Viejo-CA     1:04.97    1:04.56 .BLU   
                  30.92     1:04.56 (33.64)                                        
  2 Brahe, Sophia C           11 Mission Viejo-CA     1:07.45    1:04.66 .BLU   
                  31.10     1:04.66 (33.56)                                        
  3 Dang, Yen N               12 UnAtt - Ript-CA      1:03.23    1:05.67 .BLU   
                  30.03     1:05.67 (35.64)                                        
  4 Nguyen, Chantee T         11 Golden West-CA       1:08.15    1:08.98 .BLU   
                  31.82     1:08.98 (37.16)                                        
  5 Stinson, Chloe J          11 Mission Viejo-CA     1:10.39    1:09.92 .BLU   
                  31.77     1:09.92 (38.15)                                        
  6 Taguchi, Ai               11 Speed Aquatics-CA    1:06.08    1:10.37 .BLU   
                  32.63     1:10.37 (37.74)                                        
  7 Reynolds, Zoe L           11 Coyotes-CA           1:14.06    1:10.91 .BLU   
                  33.30     1:10.91 (37.61)                                        
  8 Ahmadi-Kashani, Angelina  12 Mission Viejo-CA     1:11.69    1:10.97 .BLU   
                  31.69     1:10.97 (39.28)                                        
  9 Kerr, Henley B            12 Mission Viejo-CA     1:09.38    1:11.78 .BLU   
                  33.20     1:11.78 (38.58)                                        
 10 Losey, Pryzym N           12 Mission Viejo-CA     1:15.51    1:13.88 .BLU   
                  33.64     1:13.88 (40.24)                                        
.RED - Division  
  1 Salter, Zoe E             12 Golden West-CA       1:19.24    1:16.29 .RED   
                  34.88     1:16.29 (41.41)                                        
  2 Taylor, Eliza K           11 Mission Viejo-CA     1:16.26    1:18.51 .RED   
                  37.17     1:18.51 (41.34)                                        
  3 Rath, Scout K             11 ORCA-CA              1:21.90    1:18.53 .RED   
                  35.54     1:18.53 (42.99)                                        
  4 Le, Zoe T                 11 Mission Viejo-CA     1:20.35    1:18.89 .RED   
                  36.87     1:18.89 (42.02)                                        
  5 Miller, Hannah L          12 Mission Viejo-CA     1:18.64    1:19.90 .RED   
                  37.10     1:19.90 (42.80)                                        
  6 Creager, Emma K           12 Golden West-CA       1:18.60    1:20.56 .RED   
                  36.55     1:20.56 (44.01)                                        
  7 Surjadinata, Lily         11 STOP-CA              1:19.67    1:22.24 .RED   
                  37.52     1:22.24 (44.72)                                        
  8 Dauncey, Daniella J       12 Costa Mesa-CA        1:18.53    1:25.67 WHT    
                  38.85     1:25.67 (46.82)                                        
WHT - Division  
  1 Thai, Margrett B          12 Riptide-CA                NT    1:15.25 .BLU   
                  34.33     1:15.25 (40.92)                                        
  2 DiCesaris, Natalie N      12 STOP-CA                   NT    1:17.24 .RED   
                  35.05     1:17.24 (42.19)                                        
  3 Claton, Lily G            12 Coyotes-CA           1:25.26    1:22.96 .RED   
                  37.73     1:22.96 (45.23)                                        
  4 Drakeford, Mila S         12 Mission Viejo-CA     1:23.14    1:23.37 WHT    
                  39.39     1:23.37 (43.98)                                        
  5 Li, Vanessa S             12 Mission Viejo-CA     1:25.42    1:23.86 WHT    
                  39.91     1:23.86 (43.95)                                        
  6 Wharton, Grace K          11 ORCA-CA              1:32.49    1:24.86 WHT    
                  38.18     1:24.86 (46.68)                                        
  7 Hashemi, Ava A            12 Mission Viejo-CA     1:23.12    1:26.55 WHT    
                  38.21     1:26.55 (48.34)                                        
  8 Nguyen, Jolie Y           11 STOP-CA                   NT    1:27.03 WHT    
                  39.07     1:27.03 (47.96)                                        
  9 Woo, Sophie C             11 Mission Viejo-CA     1:33.93    1:31.03 WHT    
                  41.98     1:31.03 (49.05)                                        
 10 Chamkhaleh, Ava B         12 Mission Viejo-CA     1:27.02    1:31.50 WHT    
                  41.35     1:31.50 (50.15)                                        
 11 Nove, Sheridan R          11 Mission Viejo-CA     1:35.39    1:31.82 WHT    
                  39.80     1:31.82 (52.02)                                        
 12 Brown, Cameron N          11 Costa Mesa-CA        1:33.30    1:32.94 WHT    
                  37.89     1:32.94 (55.05)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:43.20  11-12 .BLU
        2:58.10  11-12 .RED
             --  11-12 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ramos, Elleanna R         12 STOP-CA              2:25.14    2:24.96 .BLU   
                  32.82     1:10.73 (37.91)     1:48.77 (38.04)     2:24.96 (36.19)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  .BLU
        1:24.70  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramos, Elleanna R         12 STOP-CA              1:10.57    1:07.33 .BLU   
                  31.15     1:07.33 (36.18)                                        
  2 Healy, Leah D             12 Mission Viejo-CA     1:11.14    1:08.79 .BLU   
                  32.42     1:08.79 (36.37)                                        
  3 Dang, Yen N               12 UnAtt - Ript-CA      1:09.05    1:10.25 .BLU   
                  31.92     1:10.25 (38.33)                                        
  4 Young, Shelby R           11 Golden West-CA       1:11.01    1:11.26 .BLU   
                  34.20     1:11.26 (37.06)                                        
  5 Marumoto, Alex F          11 Golden West-CA       1:10.50    1:11.31 .BLU   
                  32.76     1:11.31 (38.55)                                        
  6 Wu, Ruth W                11 Speed Aquatics-CA    1:10.98    1:11.48 .BLU   
                  33.17     1:11.48 (38.31)                                        
  7 Reynolds, Zoe L           11 Coyotes-CA           1:16.06    1:11.77 .BLU   
                  33.52     1:11.77 (38.25)                                        
  8 Creager, Claire R         11 Golden West-CA       1:12.07    1:12.39 .BLU   
                  32.50     1:12.39 (39.89)                                        
  9 Ro, Hannah H              12 STOP-CA              1:11.61    1:12.63 .BLU   
                  33.22     1:12.63 (39.41)                                        
 10 Stein, Madison            12 Costa Mesa-CA        1:12.87    1:12.69 .BLU   
                  32.92     1:12.69 (39.77)                                        
 11 Sato, Gillian R           11 STOP-CA              1:10.36    1:12.89 .BLU   
                  33.03     1:12.89 (39.86)                                        
 12 De La O, Makena G         11 ORCA-CA              1:15.16    1:13.51 .BLU   
                  33.79     1:13.51 (39.72)                                        
 13 Boyle, Kailey M           11 Coyotes-CA           1:17.36    1:15.80 .BLU   
                  34.38     1:15.80 (41.42)                                        
 13 Tougas, Kayla             11 Costa Mesa-CA        1:17.17    1:15.80 .BLU   
                  35.99     1:15.80 (39.81)                                        
 15 Jones, Allie P            11 Golden West-CA       1:17.09    1:16.38 .BLU   
                  35.63     1:16.38 (40.75)                                        
 16 DiCesaris, Natalie N      12 STOP-CA              1:16.37    1:16.71 .BLU   
                  33.76     1:16.71 (42.95)                                        
 17 Tran, Katie L             11 Golden West-CA       1:16.31    1:17.69 .BLU   
                  35.33     1:17.69 (42.36)                                        
 18 Aguilar, Mila A           11 Costa Mesa-CA        1:17.00    1:17.80 .RED   
                  37.35     1:17.80 (40.45)                                        
.RED - Division  
  1 Salter, Zoe E             12 Golden West-CA       1:19.83    1:15.29 .BLU   
                  34.62     1:15.29 (40.67)                                        
  2 Penna, Lucy K             11 Mission Viejo-CA     1:23.52    1:16.24 .BLU   
                  33.98     1:16.24 (42.26)                                        
  3 Surjadinata, Lily         11 STOP-CA              1:18.58    1:18.14 .RED   
                  36.25     1:18.14 (41.89)                                        
  4 Wagner, Collette C        11 Coyotes-CA           1:24.43    1:19.71 .RED   
                  37.22     1:19.71 (42.49)                                        
  5 Maeda, Sayaka             11 STOP-CA              1:21.28    1:19.92 .RED   
                  39.74     1:19.92 (40.18)                                        
  6 Drakeford, Mila S         12 Mission Viejo-CA     1:19.66    1:20.23 .RED   
                  36.89     1:20.23 (43.34)                                        
  7 Nguyen, Jolie Y           11 STOP-CA              1:23.33    1:20.82 .RED   
                  38.40     1:20.82 (42.42)                                        
  8 Chang, Charlize E         11 ORCA-CA              1:22.70    1:22.02 .RED   
                  37.50     1:22.02 (44.52)                                        
  9 Nguyen, Anh N             11 Riptide-CA           1:23.44    1:22.53 .RED   
                  39.35     1:22.53 (43.18)                                        
 10 Futrell, Rylie J          12 Coyotes-CA           1:22.08    1:23.85 .RED   
                  38.52     1:23.85 (45.33)                                        
 -- Nove, Sheridan R          11 Mission Viejo-CA     1:24.20         DQ        
                  37.85          DQ (43.43)                                        
WHT - Division  
  1 Holden, Nikki A           11 UnAtt - Cmac-CA           NT    1:16.62 .BLU   
                  34.83     1:16.62 (41.79)                                        
  2 Macavei, Katie T          12 STOP-CA              1:33.80    1:20.18 .RED   
                  36.76     1:20.18 (43.42)                                        
  3 Starkey, Jessica M        12 Mission Viejo-CA     1:26.09    1:20.64 .RED   
                  37.35     1:20.64 (43.29)                                        
  4 Woo, Sophie C             11 Mission Viejo-CA     1:28.12    1:23.69 .RED   
                  37.44     1:23.69 (46.25)                                        
  5 Franco, Hannah A          11 Costa Mesa-CA        1:25.34    1:26.01 WHT    
                  43.24     1:26.01 (42.77)                                        
  6 Macias, Katelynn G        12 Mission Viejo-CA     1:37.21    1:26.20 WHT    
                  42.00     1:26.20 (44.20)                                        
  7 Dauncey, Daniella J       12 Costa Mesa-CA        1:29.21    1:26.42 WHT    
                  41.61     1:26.42 (44.81)                                        
  8 Heid, Avery G             11 Coyotes-CA           1:29.08    1:27.34 WHT    
                  40.65     1:27.34 (46.69)                                        
  9 Biddle, Caleigh A         12 Mission Viejo-CA     1:33.43    1:27.54 WHT    
                  40.63     1:27.54 (46.91)                                        
 10 Ro, Ava H                 11 STOP-CA              1:26.81    1:29.20 WHT    
                  42.04     1:29.20 (47.16)                                        
 11 Venanzi, Alex             11 Costa Mesa-CA        1:34.14    1:29.21 WHT    
                  41.17     1:29.21 (48.04)                                        
 12 Bryson, Catherine R       12 Eagle Rays-CA        1:26.34    1:30.74 WHT    
                  44.10     1:30.74 (46.64)                                        
 13 Campbell, Addison E       11 LTSC-CA              1:33.09    1:32.36 WHT    
                  44.08     1:32.36 (48.28)                                        
 14 Burt, Sam G               11 Mission Viejo-CA     1:40.65    1:32.93 WHT    
                  48.11     1:32.93 (44.82)                                        
 15 Segovia, Emi E            12 ORCA-CA              1:37.03    1:33.57 WHT    
                  43.11     1:33.57 (50.46)                                        
 16 Walker, Kennedy L         11 Costa Mesa-CA        1:33.06    1:33.72 WHT    
                  46.40     1:33.72 (47.32)                                        
 17 Nguyen, Charli A          11 Golden West-CA       1:38.83    1:37.45 WHT    
                  47.68     1:37.45 (49.77)                                        
 18 Ramthun, Paige L          12 STOP-CA              1:38.13    1:37.47 WHT    
                  48.07     1:37.47 (49.40)                                        
 19 Rouhi, Tiba I             12 LTSC-CA                   NT    1:37.51 WHT    
                  44.97     1:37.51 (52.54)                                        
 20 Carcich, Katarina J       11 Speed Swimming-CA    1:44.35    1:38.19 WHT    
                  47.30     1:38.19 (50.89)                                        
 21 Kresge, Sophie J          11 Golden West-CA       1:43.55    1:40.42 WHT    
                  47.45     1:40.42 (52.97)                                        
 22 McClusky-Chavez, Sadie G  11 ORCA-CA              1:49.52    1:42.39 WHT    
                  46.27     1:42.39 (56.12)                                        
 -- Smith, Mackenzie A        11 Costa Mesa-CA             NT         DQ        
                  47.70          DQ (55.07)                                        
 -- Brown, Cameron N          11 Costa Mesa-CA             NT         DQ        
                  39.28          DQ (55.74)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:46.20  .BLU
        3:01.30  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Taguchi, Ai               11 Speed Aquatics-CA    2:26.03    2:27.11 .BLU   
                  31.96     1:09.69 (37.73)     1:52.21 (42.52)     2:27.11 (34.90)
  2 Young, Shelby R           11 Golden West-CA       2:29.46    2:30.00 .BLU   
                  32.41     1:10.87 (38.46)     1:56.36 (45.49)     2:30.00 (33.64)
  3 Dang, Yen N               12 UnAtt - Ript-CA      2:29.65    2:30.58 .BLU   
                  30.02     1:08.77 (38.75)     1:56.69 (47.92)     2:30.58 (33.89)
  4 Stein, Madison            12 Costa Mesa-CA        2:42.23    2:32.23 .BLU   
                  32.46     1:10.56 (38.10)     1:58.12 (47.56)     2:32.23 (34.11)
  5 Reynolds, Zoe L           11 Coyotes-CA           2:37.59    2:32.61 .BLU   
                  33.07     1:13.20 (40.13)     1:56.97 (43.77)     2:32.61 (35.64)
  6 Ro, Hannah H              12 STOP-CA              2:36.35    2:34.38 .BLU   
                  33.95     1:12.78 (38.83)     2:00.09 (47.31)     2:34.38 (34.29)
  7 Creager, Caroline V       12 Golden West-CA       2:34.66    2:37.09 .BLU   
                  34.62     1:12.90 (38.28)     2:03.17 (50.27)     2:37.09 (33.92)
  8 Dao, Diane N              12 Riptide-CA           2:41.68    2:37.87 .BLU   
                  34.49     1:16.86 (42.37)     2:01.41 (44.55)     2:37.87 (36.46)
  9 Koeppen, Makena S         12 ORCA-CA              2:41.81    2:39.07 .BLU   
                  31.16     1:12.02 (40.86)     1:59.71 (47.69)     2:39.07 (39.36)
 10 De La O, Makena G         11 ORCA-CA              2:37.51    2:39.38 .BLU   
                  32.85     1:14.93 (42.08)     2:01.36 (46.43)     2:39.38 (38.02)
 11 Claton, Lily G            12 Coyotes-CA           2:39.32    2:42.11 .BLU   
                  36.38     1:15.04 (38.66)     2:05.90 (50.86)     2:42.11 (36.21)
.RED - Division  
  1 Ramos, Elleanna R         12 STOP-CA              2:48.95    2:26.32 .BLU   
                  30.59     1:10.19 (39.60)     1:54.69 (44.50)     2:26.32 (31.63)
  2 Hayes, Sarah M            11 Mission Viejo-CA     2:55.22    3:00.50 .RED   
                  40.21     1:27.30 (47.09)     2:17.49 (50.19)     3:00.50 (43.01)
  3 Futrell, Rylie J          12 Coyotes-CA           2:59.43    3:05.87 WHT    
                  43.10     1:29.68 (46.58)     2:23.67 (53.99)     3:05.87 (42.20)
WHT - Division  
  1 Maeda, Sayaka             11 STOP-CA              3:06.20    2:58.13 .RED   
                  42.34     1:29.70 (47.36)     2:19.98 (50.28)     2:58.13 (38.15)
  2 Dosier, Charlotte L       11 Costa Mesa-CA             NT    3:00.28 .RED   
                  40.76     1:27.75 (46.99)     2:20.32 (52.57)     3:00.28 (39.96)
  3 Sakurai, Kaylin K         11 Costa Mesa-CA             NT    3:11.48 WHT    
                  43.73     1:35.28 (51.55)     2:29.18 (53.90)     3:11.48 (42.30)
  4 Nguyen, Aileen T          11 Golden West-CA       3:20.85    3:20.04 WHT    
                  46.12     1:37.01 (50.89)     2:36.75 (59.74)     3:20.04 (43.29)
  5 Segovia, Emi E            12 ORCA-CA              3:30.86    3:20.16 WHT    
                  45.76     1:35.52 (49.76)   2:36.59 (1:01.07)     3:20.16 (43.57)
 -- Nelson, Leana-Mae Y       11 ORCA-CA                   NT         DQ        
                  37.28     1:24.74 (47.46)   2:25.62 (1:00.88)          DQ (44.52)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.30  13-14 .BLU
          31.90  13-14 .RED
             --  13-14 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Do, Caitlyn T             13 Riptide-CA             26.34      26.37 .BLU   
  2 Helton, Isa J             13 Mission Viejo-CA       26.57      26.87 .BLU   
  3 Hynes, Kayleigh N         13 Mission Viejo-CA       28.24      27.91 .BLU   
  4 Tran, Susan A             13 Golden West-CA         27.91      28.29 .BLU   
  4 Munholland, Phoebe L      13 Golden West-CA         28.57      28.29 .BLU   
  6 Walsh, Tristen J          13 UnAtt - Mvn-CA         28.14      28.40 .BLU   
  6 Patcheak, Marley D        14 Golden West-CA         28.02      28.40 .BLU   
  8 Vasentine, Cami E         13 Coyotes-CA             28.47      28.54 .BLU   
  9 Novak-Sandner, Adele A    13 STOP-CA                27.97      28.59 .BLU   
 10 Fahey, Kayla A            14 Mission Viejo-CA       28.24      28.61 .BLU   
 11 Kezelman, Leila L         13 Coyotes-CA             28.30      28.66 .BLU   
 12 Kramer, Allison R         14 Speed Aquatics-CA      28.09      28.74 .BLU   
 13 Nguyen, Cat-Ly            13 STOP-CA                27.96      28.91 .BLU   
 14 Marino, Ashley E          14 ORCA-CA                28.95      28.92 .BLU   
 15 Nguyen, Stephanie L       13 Golden West-CA         28.48      29.06 .BLU   
 16 Nguyen, Brooke N          13 Riptide-CA             29.14      29.16 .BLU   
 17 Tessitore, Gracie M       13 ORCA-CA                29.29      29.75 .RED   
 18 Holton, Stephanie M       14 Golden West-CA         29.30      29.77 .RED   
.RED - Division  
  1 Harkins, Nicole A         14 Mission Viejo-CA       30.27      29.61 .RED   
  2 Blair, Sophie A           14 Costa Mesa-CA          29.37      30.53 .RED   
  3 Jewett, Lizzy G           13 Golden West-CA         29.86      30.61 .RED   
  4 Rebensdorf, Sarah E       14 Eagle Rays-CA          29.81      30.82 .RED   
  5 Beery, Jacey G            13 Eagle Rays-CA          30.93      31.15 .RED   
  6 Nickerson, Rebekah A      14 Golden West-CA         30.93      31.27 .RED   
  7 Chau, Alicia B            14 STOP-CA                30.81      31.30 .RED   
  8 Tourtlotte, Maddie M      14 Mission Viejo-CA       30.90      31.68 .RED   
  9 Wagner, Maddie M          13 Coyotes-CA             31.42      31.82 .RED   
WHT - Division  
  1 Wood, Rachel I            13 Golden West-CA         45.26      30.55 .RED   
  2 Oberg, Tyra M             13 Riptide-CA             35.83      30.75 .RED   
  3 Pham, Lauren P            13 Speed Swimming-CA      34.93      31.70 .RED   
  4 Tieng, Vanessa D          13 ORCA-CA                32.38      32.22 WHT    
  5 Cortes, Valerie R         14 ORCA-CA                32.49      32.46 WHT    
  6 Blankenbaker, Lena G      14 Golden West-CA         34.62      33.29 WHT    
  7 Hermreck, Jessica M       13 ORCA-CA                34.09      33.59 WHT    
  8 Bobrova, Katie            13 Mission Viejo-CA       34.59      34.26 WHT    
  9 Heartman, Kaylee M        13 Costa Mesa-CA             NT      34.46 WHT    
 10 Samuels, Avery R          13 Mission Viejo-CA       35.60      36.60 WHT    
 11 Brewster, Nika F          13 Riptide-CA                NT      36.91 WHT    
 12 Mai, Megan L              13 Mission Viejo-CA       36.58      37.86 WHT    
 13 Martinez, Alexa Labio     13 STOP-CA                   NT      39.29 WHT    
 14 Aceves, Sophia M          13 Mission Viejo-CA       40.46      40.33 WHT    
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:03.40  13-14 .BLU
        1:09.10  13-14 .RED
             --  13-14 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Do, Caitlyn T             13 Riptide-CA             58.70      57.74 .BLU   
                  27.32       57.74 (30.42)                                        
  2 Lazaga, Jada M            13 ORCA-CA                59.55      59.86 .BLU   
                  28.81       59.86 (31.05)                                        
  3 Lee, Tiffany              14 Speed Aquatics-CA    1:00.24      59.88 .BLU   
                  28.43       59.88 (31.45)                                        
  4 Tracy, Mary Kate K        14 Coyotes-CA             59.38    1:00.22 .BLU   
                  28.75     1:00.22 (31.47)                                        
  5 Kezelman, Leila L         13 Coyotes-CA           1:00.10    1:00.47 .BLU   
                  29.00     1:00.47 (31.47)                                        
  6 Vasentine, Cami E         13 Coyotes-CA           1:01.20    1:00.91 .BLU   
                  28.88     1:00.91 (32.03)                                        
  7 Nguyen, Cat-Ly            13 STOP-CA              1:01.76    1:01.59 .BLU   
                  29.33     1:01.59 (32.26)                                        
  8 Kramer, Allison R         14 Speed Aquatics-CA    1:02.42    1:01.87 .BLU   
                  29.51     1:01.87 (32.36)                                        
  9 Mai, Katelyn Q            13 Riptide-CA           1:03.19    1:02.36 .BLU   
                  29.81     1:02.36 (32.55)                                        
 10 Nguyen, Ally K            14 Golden West-CA       1:02.52    1:03.08 .BLU   
                  30.44     1:03.08 (32.64)                                        
 11 Nguyen, Alena L           13 Golden West-CA       1:02.90    1:03.13 .BLU   
                  30.28     1:03.13 (32.85)                                        
 12 Nguyen, Brooke N          13 Riptide-CA           1:03.05    1:03.17 .BLU   
                  30.25     1:03.17 (32.92)                                        
.RED - Division  
  1 Gresham, Bailey C         13 Riptide-CA           1:03.79    1:01.66 .BLU   
                  29.31     1:01.66 (32.35)                                        
  2 Lewis, Claire C           13 Golden West-CA       1:04.79    1:05.85 .RED   
                  31.02     1:05.85 (34.83)                                        
  3 Holton, Stephanie M       14 Golden West-CA       1:03.95    1:06.32 .RED   
                  32.18     1:06.32 (34.14)                                        
  4 Chau, Alicia B            14 STOP-CA              1:06.02    1:07.00 .RED   
                  32.10     1:07.00 (34.90)                                        
  5 Jewett, Lizzy G           13 Golden West-CA       1:04.97    1:07.97 .RED   
                  33.41     1:07.97 (34.56)                                        
  6 Beery, Jacey G            13 Eagle Rays-CA        1:07.83    1:08.59 .RED   
                  32.44     1:08.59 (36.15)                                        
  7 Ruvalcaba, Meghan N       14 Costa Mesa-CA        1:05.93    1:09.01 .RED   
                  33.05     1:09.01 (35.96)                                        
  8 Jones, Lauren l           14 Speed Swimming-CA    1:07.73    1:09.56 WHT    
                  33.82     1:09.56 (35.74)                                        
WHT - Division  
  1 Moody, Mara S             13 UnAtt - Gwsc         1:10.29    1:14.00 WHT    
                  34.96     1:14.00 (39.04)                                        
  2 Pham, Lauren P            13 Speed Swimming-CA         NT    1:14.11 WHT    
                  34.09     1:14.11 (40.02)                                        
  3 Gregory, Kate C           13 Costa Mesa-CA        1:10.05    1:14.23 WHT    
                  35.98     1:14.23 (38.25)                                        
  4 Blankenbaker, Lena G      14 Golden West-CA       1:17.13    1:15.54 WHT    
                  35.24     1:15.54 (40.30)                                        
  5 Keegan, Kimmy M           13 Eagle Rays-CA        1:14.37    1:15.92 WHT    
                  36.28     1:15.92 (39.64)                                        
  6 Bobrova, Katie            13 Mission Viejo-CA     1:19.43    1:19.95 WHT    
                  36.98     1:19.95 (42.97)                                        
  7 Samuels, Avery R          13 Mission Viejo-CA     1:18.78    1:20.28 WHT    
                  38.34     1:20.28 (41.94)                                        
  8 Mai, Megan L              13 Mission Viejo-CA     1:26.72    1:26.25 WHT    
                  40.15     1:26.25 (46.10)                                        
  9 Aceves, Sophia M          13 Mission Viejo-CA     1:29.02    1:32.57 WHT    
                  42.46     1:32.57 (50.11)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.10  13-14 .BLU
        2:28.40  13-14 .RED
             --  13-14 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Abdelrahim, Sarah         13 Mission Viejo-CA     2:10.93    2:07.80 .BLU   
                  29.40     1:02.33 (32.93)     1:35.14 (32.81)     2:07.80 (32.66)
  2 Lazaga, Jada M            13 ORCA-CA              2:10.39    2:10.06 .BLU   
                  29.53     1:02.51 (32.98)     1:36.19 (33.68)     2:10.06 (33.87)
  3 Ryder, Kady A             13 Golden West-CA       2:09.86    2:11.40 .BLU   
                  30.15     1:03.33 (33.18)     1:37.42 (34.09)     2:11.40 (33.98)
  4 Do, Caitlyn T             13 Riptide-CA           2:12.27    2:11.84 .BLU   
                  28.71     1:02.40 (33.69)     1:37.56 (35.16)     2:11.84 (34.28)
  5 Kezelman, Leila L         13 Coyotes-CA           2:09.38    2:12.76 .BLU   
                  30.36     1:03.96 (33.60)     1:38.45 (34.49)     2:12.76 (34.31)
  6 Kramer, Allison R         14 Speed Aquatics-CA    2:13.25    2:15.06 .BLU   
                  30.60     1:05.16 (34.56)     1:40.42 (35.26)     2:15.06 (34.64)
  7 Patcheak, Marley D        14 Golden West-CA       2:13.53    2:15.63 .BLU   
                  30.08     1:03.55 (33.47)     1:39.26 (35.71)     2:15.63 (36.37)
  8 Holton, Stephanie M       14 Golden West-CA       2:15.89    2:18.23 .RED   
                  31.79     1:07.24 (35.45)     1:43.47 (36.23)     2:18.23 (34.76)
.RED - Division  
  1 Walsh, Tristen J          13 UnAtt - Mvn-CA       2:18.45    2:13.65 .BLU   
                  30.57     1:05.51 (34.94)     1:39.76 (34.25)     2:13.65 (33.89)
  2 Blair, Sophie A           14 Costa Mesa-CA        2:16.62    2:20.33 .RED   
                  32.29     1:07.75 (35.46)     1:44.67 (36.92)     2:20.33 (35.66)
  3 Tran, Susan A             13 Golden West-CA       2:18.18    2:21.27 .RED   
                  31.86     1:07.53 (35.67)     1:44.50 (36.97)     2:21.27 (36.77)
  4 Rebensdorf, Sarah E       14 Eagle Rays-CA        2:19.81    2:23.26 .RED   
                  33.04     1:10.06 (37.02)     1:47.51 (37.45)     2:23.26 (35.75)
  5 Tessitore, Gracie M       13 ORCA-CA              2:16.89    2:24.76 .RED   
                  33.32     1:10.05 (36.73)     1:47.53 (37.48)     2:24.76 (37.23)
  6 Harkins, Nicole A         14 Mission Viejo-CA     2:21.55    2:25.31 .RED   
                  32.38     1:09.38 (37.00)     1:47.61 (38.23)     2:25.31 (37.70)
  7 Jewett, Lizzy G           13 Golden West-CA       2:22.19    2:25.34 .RED   
                  34.19     1:11.39 (37.20)     1:49.72 (38.33)     2:25.34 (35.62)
  8 Nickerson, Rebekah A      14 Golden West-CA       2:24.41    2:26.93 .RED   
                  33.87     1:10.92 (37.05)     1:49.32 (38.40)     2:26.93 (37.61)
  9 Chau, Alicia B            14 STOP-CA              2:25.39    2:26.96 .RED   
                  33.09     1:10.09 (37.00)     1:48.01 (37.92)     2:26.96 (38.95)
WHT - Division  
  1 Munholland, Phoebe L      13 Golden West-CA            NT    2:21.89 .RED   
                  33.92     1:10.68 (36.76)     1:47.56 (36.88)     2:21.89 (34.33)
  2 Wood, Rachel I            13 Golden West-CA       2:30.33    2:24.28 .RED   
                  32.54     1:09.83 (37.29)     1:47.65 (37.82)     2:24.28 (36.63)
  3 Beery, Jacey G            13 Eagle Rays-CA             NT    2:24.87 .RED   
                  33.41     1:10.17 (36.76)     1:48.01 (37.84)     2:24.87 (36.86)
  4 Oberg, Tyra M             13 Riptide-CA           2:46.26    2:24.89 .RED   
                  33.75     1:10.59 (36.84)     1:50.57 (39.98)     2:24.89 (34.32)
  5 Marino, Ashley E          14 ORCA-CA              2:33.58    2:27.35 .RED   
                  33.64     1:10.77 (37.13)     1:50.37 (39.60)     2:27.35 (36.98)
  6 Cortes, Valerie R         14 ORCA-CA              2:31.65    2:34.84 WHT    
                  34.48     1:14.01 (39.53)     1:55.07 (41.06)     2:34.84 (39.77)
  7 Tourtlotte, Maddie M      14 Mission Viejo-CA     2:36.27    2:35.39 WHT    
                  34.63     1:14.90 (40.27)     1:55.16 (40.26)     2:35.39 (40.23)
  8 Samuels, Avery R          13 Mission Viejo-CA     2:55.14    2:46.69 WHT    
                  36.95     1:20.22 (43.27)     2:04.93 (44.71)     2:46.69 (41.76)
  9 Blankenbaker, Lena G      14 Golden West-CA            NT    2:51.51 WHT    
                  36.61     1:19.42 (42.81)     2:05.54 (46.12)     2:51.51 (45.97)
 10 Pham, Lauren P            13 Speed Swimming-CA         NT    2:56.76 WHT    
                  35.15     1:19.09 (43.94)     2:09.11 (50.02)     2:56.76 (47.65)
 11 Mai, Megan L              13 Mission Viejo-CA     3:05.91    2:56.98 WHT    
                  37.44     1:22.06 (44.62)     2:10.15 (48.09)     2:56.98 (46.83)
 12 Bobrova, Katie            13 Mission Viejo-CA     3:08.66    2:59.39 WHT    
                  35.41     1:19.15 (43.74)     2:09.50 (50.35)     2:59.39 (49.89)
 13 Heartman, Kaylee M        13 Costa Mesa-CA             NT    3:00.97 WHT    
                  39.73     1:24.45 (44.72)     2:12.15 (47.70)     3:00.97 (48.82)
 14 Aceves, Sophia M          13 Mission Viejo-CA     3:35.89    3:15.33 WHT    
                  42.61     1:33.74 (51.13)     2:25.15 (51.41)     3:15.33 (50.18)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.10  13-14 .BLU
        1:21.00  13-14 .RED
             --  13-14 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Mai, Katelyn Q            13 Riptide-CA           1:07.17    1:07.24 .BLU   
                  32.67     1:07.24 (34.57)                                        
  2 Do, Caitlyn T             13 Riptide-CA           1:06.70    1:07.40 .BLU   
                  32.82     1:07.40 (34.58)                                        
  3 Nguyen, Cat-Ly            13 STOP-CA              1:08.04    1:08.89 .BLU   
                  34.12     1:08.89 (34.77)                                        
  4 Tracy, Mary Kate K        14 Coyotes-CA           1:08.93    1:09.78 .BLU   
                  34.13     1:09.78 (35.65)                                        
  5 Gresham, Bailey C         13 Riptide-CA           1:09.09    1:09.81 .BLU   
                  33.88     1:09.81 (35.93)                                        
  6 Kezelman, Leila L         13 Coyotes-CA           1:08.02    1:10.19 .BLU   
                  34.26     1:10.19 (35.93)                                        
  7 Lee, Tiffany              14 Speed Aquatics-CA    1:10.41    1:10.52 .BLU   
                  34.75     1:10.52 (35.77)                                        
  8 Lazaga, Jada M            13 ORCA-CA              1:09.29    1:11.00 .BLU   
                  35.26     1:11.00 (35.74)                                        
  9 Vasentine, Cami E         13 Coyotes-CA           1:12.25    1:12.18 .BLU   
                  34.92     1:12.18 (37.26)                                        
 10 Canalita, Nylah S         13 Speed Aquatics-CA    1:12.05    1:15.16 .RED   
                  35.75     1:15.16 (39.41)                                        
.RED - Division  
  1 Nguyen, Alena L           13 Golden West-CA       1:17.19    1:13.84 .BLU   
                  36.33     1:13.84 (37.51)                                        
  2 Kramer, Allison R         14 Speed Aquatics-CA    1:14.41    1:15.37 .RED   
                  38.04     1:15.37 (37.33)                                        
  3 Holton, Stephanie M       14 Golden West-CA       1:17.92    1:16.90 .RED   
                  37.66     1:16.90 (39.24)                                        
  4 Nguyen, Ally K            14 Golden West-CA       1:16.21    1:17.53 .RED   
                  37.94     1:17.53 (39.59)                                        
  5 Beery, Jacey G            13 Eagle Rays-CA        1:17.28    1:18.82 .RED   
                  39.13     1:18.82 (39.69)                                        
  6 Chau, Alicia B            14 STOP-CA              1:16.92    1:20.05 .RED   
                  38.91     1:20.05 (41.14)                                        
WHT - Division  
  1 Jewett, Lizzy G           13 Golden West-CA       1:26.30    1:16.81 .RED   
                  37.10     1:16.81 (39.71)                                        
  2 Jones, Lauren l           14 Speed Swimming-CA    1:22.83    1:23.83 WHT    
                  41.63     1:23.83 (42.20)                                        
  3 Marino, Ashley E          14 ORCA-CA              1:23.66    1:24.02 WHT    
                  40.91     1:24.02 (43.11)                                        
  4 Moody, Mara S             13 UnAtt - Gwsc         1:34.56    1:26.69 WHT    
                  42.45     1:26.69 (44.24)                                        
  5 Ruvalcaba, Meghan N       14 Costa Mesa-CA        1:23.69    1:27.03 WHT    
                  42.86     1:27.03 (44.17)                                        
  6 Keegan, Kimmy M           13 Eagle Rays-CA        1:34.14    1:30.31 WHT    
                  44.47     1:30.31 (45.84)                                        
  7 Pham, Lauren P            13 Speed Swimming-CA         NT    1:30.45 WHT    
                  43.37     1:30.45 (47.08)                                        
  8 Blankenbaker, Lena G      14 Golden West-CA            NT    1:32.60 WHT    
                  45.13     1:32.60 (47.47)                                        
  9 Gregory, Kate C           13 Costa Mesa-CA        1:32.72    1:32.74 WHT    
                  46.04     1:32.74 (46.70)                                        
 10 Samuels, Avery R          13 Mission Viejo-CA     1:36.42    1:33.61 WHT    
                  44.65     1:33.61 (48.96)                                        
 11 Mai, Megan L              13 Mission Viejo-CA     1:46.63    1:48.45 WHT    
                  52.61     1:48.45 (55.84)                                        
 -- Aceves, Sophia M          13 Mission Viejo-CA     2:03.49         DQ        
                  51.03          DQ (58.84)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:39.60  13-14 .BLU
        2:54.50  13-14 .RED
             --  13-14 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Helton, Isa J             13 Mission Viejo-CA     2:29.83    2:25.02 .BLU   
                  37.07     1:14.54 (37.47)     1:50.78 (36.24)     2:25.02 (34.24)
  2 Do, Caitlyn T             13 Riptide-CA           2:32.36    2:30.27 .BLU   
                  35.16     1:13.13 (37.97)     1:52.40 (39.27)     2:30.27 (37.87)
  3 Kezelman, Leila L         13 Coyotes-CA           2:27.50    2:30.64 .BLU   
                  35.70     1:14.95 (39.25)     1:53.18 (38.23)     2:30.64 (37.46)
  4 Dilao, Lizzie C           14 Mission Viejo-CA     2:29.42    2:33.00 .BLU   
                  36.64     1:14.89 (38.25)     1:54.09 (39.20)     2:33.00 (38.91)
  5 Vasentine, Cami E         13 Coyotes-CA           2:28.87    2:33.41 .BLU   
                  35.93     1:15.37 (39.44)     1:54.92 (39.55)     2:33.41 (38.49)
  6 Nickerson, Rebekah A      14 Golden West-CA       2:38.00    2:37.67 .BLU   
                  38.11     1:17.46 (39.35)     1:57.54 (40.08)     2:37.67 (40.13)
.RED - Division  
  1 Tran, Susan A             13 Golden West-CA       2:42.68    2:39.69 .RED   
                  35.85     1:15.22 (39.37)     1:57.11 (41.89)     2:39.69 (42.58)
  2 Beery, Jacey G            13 Eagle Rays-CA        2:42.97    2:43.50 .RED   
                  39.29     1:20.59 (41.30)     2:02.68 (42.09)     2:43.50 (40.82)
  3 Walsh, Tristen J          13 UnAtt - Mvn-CA       2:47.83    2:49.08 .RED   
                  39.94     1:22.57 (42.63)     2:05.97 (43.40)     2:49.08 (43.11)
WHT - Division  
  1 Nguyen, Cat-Ly            13 STOP-CA                   NT    2:31.97 .BLU   
                  35.53     1:13.99 (38.46)     1:53.84 (39.85)     2:31.97 (38.13)
  2 Chau, Alicia B            14 STOP-CA                   NT    2:46.70 .RED   
                  39.69     1:21.98 (42.29)     2:04.92 (42.94)     2:46.70 (41.78)
  3 Tourtlotte, Maddie M      14 Mission Viejo-CA     3:04.61    2:57.75 WHT    
                                1:26.46 ( )     2:13.63 (47.17)     2:57.75 (44.12)
  4 Cortes, Valerie R         14 ORCA-CA              3:05.38    3:00.03 WHT    
                  41.66     1:27.55 (45.89)     2:14.56 (47.01)     3:00.03 (45.47)
  5 Lemmel, Kelsea G          13 ORCA-CA              2:55.58    3:02.86 WHT    
                  43.67     1:30.25 (46.58)     2:17.00 (46.75)     3:02.86 (45.86)
  6 Tieng, Vanessa D          13 ORCA-CA                   NT    3:09.19 WHT    
                  40.77   3:11.17 (2:30.40)         3:09.19 ( )                    
  7 Aceves, Sophia M          13 Mission Viejo-CA     3:14.39    4:04.14 WHT    
                  55.65                             3:04.94 ( )     4:04.14 (59.20)
 -- Pham, Lauren P            13 Speed Swimming-CA         NT         DQ        
                  45.62     1:38.07 (52.45)     2:36.75 (58.68)          DQ (54.50)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:23.40  13-14 .BLU
        1:31.00  13-14 .RED
             --  13-14 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lee, Tiffany              14 Speed Aquatics-CA    1:15.02    1:15.31 .BLU   
                  35.66     1:15.31 (39.65)                                        
  2 Tracy, Mary Kate K        14 Coyotes-CA           1:11.98    1:15.83 .BLU   
                  36.64     1:15.83 (39.19)                                        
  3 Gresham, Bailey C         13 Riptide-CA           1:19.31    1:19.20 .BLU   
                  37.56     1:19.20 (41.64)                                        
  4 Nguyen, Stephanie L       13 Golden West-CA       1:20.92    1:21.84 .BLU   
                  38.94     1:21.84 (42.90)                                        
.RED - Division  
  1 Nguyen, Alena L           13 Golden West-CA       1:23.71    1:23.61 .RED   
                  40.25     1:23.61 (43.36)                                        
  2 Beery, Jacey G            13 Eagle Rays-CA        1:25.49    1:26.48 .RED   
                  40.68     1:26.48 (45.80)                                        
  3 Jewett, Lizzy G           13 Golden West-CA       1:26.58    1:30.67 .RED   
                  43.41     1:30.67 (47.26)                                        
  4 Rebensdorf, Sarah E       14 Eagle Rays-CA        1:27.56    1:31.12 WHT    
                  43.30     1:31.12 (47.82)                                        
  5 Marino, Ashley E          14 ORCA-CA              1:30.17    1:31.72 WHT    
                  43.77     1:31.72 (47.95)                                        
WHT - Division  
  1 Pham, Lauren P            13 Speed Swimming-CA         NT    1:32.77 WHT    
                  43.84     1:32.77 (48.93)                                        
  2 Ruvalcaba, Meghan N       14 Costa Mesa-CA        1:33.14    1:33.39 WHT    
                  43.18     1:33.39 (50.21)                                        
  3 Moody, Mara S             13 UnAtt - Gwsc         1:31.32    1:35.13 WHT    
                  44.34     1:35.13 (50.79)                                        
  4 Aceves, Sophia M          13 Mission Viejo-CA     1:44.11    1:47.91 WHT    
                  50.59     1:47.91 (57.32)                                        
  5 Martinez, Alexa Labio     13 STOP-CA                   NT    1:56.01 WHT    
                  53.17   1:56.01 (1:02.84)                                        
  6 Bobrova, Katie            13 Mission Viejo-CA          NT    2:03.74 WHT    
                  56.78   2:03.74 (1:06.96)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:01.70  13-14 .BLU
        3:18.20  13-14 .RED
             --  13-14 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ryder, Kady A             13 Golden West-CA       2:39.43    2:40.46 .BLU   
                  37.91     1:18.78 (40.87)     1:59.93 (41.15)     2:40.46 (40.53)
  2 Helton, Isa J             13 Mission Viejo-CA     2:50.23    2:50.15 .BLU   
                  37.94     1:20.70 (42.76)     2:05.34 (44.64)     2:50.15 (44.81)
  3 Dilao, Lizzie C           14 Mission Viejo-CA     2:51.17    2:52.87 .BLU   
                  40.14     1:24.50 (44.36)     2:08.61 (44.11)     2:52.87 (44.26)
  4 Lewis, Claire C           13 Golden West-CA       2:56.09    2:55.01 .BLU   
                  40.51     1:25.42 (44.91)     2:10.27 (44.85)     2:55.01 (44.74)
  5 Hynes, Kayleigh N         13 Mission Viejo-CA     2:52.47    2:57.87 .BLU   
                  39.97     1:25.24 (45.27)     2:12.86 (47.62)     2:57.87 (45.01)
  6 Beery, Jacey G            13 Eagle Rays-CA        3:01.26    3:03.37 .RED   
                  43.05     1:29.35 (46.30)     2:15.97 (46.62)     3:03.37 (47.40)
.RED - Division  
  1 Wood, Rachel I            13 Golden West-CA       3:12.96    3:13.82 .RED   
                  44.74     1:33.86 (49.12)     2:23.66 (49.80)     3:13.82 (50.16)
WHT - Division  
  1 Hermreck, Jessica M       13 ORCA-CA              3:21.94    3:18.52 WHT    
                  44.36     1:33.89 (49.53)     2:27.08 (53.19)     3:18.52 (51.44)
  2 Lemmel, Kelsea G          13 ORCA-CA              3:22.82    3:22.87 WHT    
                  45.10     1:35.80 (50.70)     2:29.49 (53.69)     3:22.87 (53.38)
  3 Brewster, Nika F          13 Riptide-CA                NT    3:23.05 WHT    
                  46.03     1:37.73 (51.70)     2:31.51 (53.78)     3:23.05 (51.54)
  4 Samuels, Avery R          13 Mission Viejo-CA     3:27.29    3:25.46 WHT    
                  46.95     1:39.30 (52.35)     2:33.47 (54.17)     3:25.46 (51.99)
  5 Wagner, Maddie M          13 Coyotes-CA           3:51.32    3:27.81 WHT    
                  46.38     1:38.84 (52.46)     2:34.14 (55.30)     3:27.81 (53.67)
  6 Aceves, Sophia M          13 Mission Viejo-CA          NT    3:44.11 WHT    
                  53.37     1:50.14 (56.77)     2:47.71 (57.57)     3:44.11 (56.40)
  7 Bobrova, Katie            13 Mission Viejo-CA          NT    4:18.86 WHT    
                  56.04   2:02.61 (1:06.57)   3:11.97 (1:09.36)   4:18.86 (1:06.89)
 -- Mai, Megan L              13 Mission Viejo-CA          NT         DQ        
                  57.16   2:03.49 (1:06.33)   3:09.57 (1:06.08)        DQ (1:04.96)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.00  13-14 .BLU
        1:17.40  13-14 .RED
             --  13-14 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ryder, Kady A             13 Golden West-CA       1:05.98    1:08.04 .BLU   
                  31.66     1:08.04 (36.38)                                        
  2 Nguyen, Stephanie L       13 Golden West-CA       1:07.64    1:08.11 .BLU   
                  32.59     1:08.11 (35.52)                                        
  3 Abdelrahim, Sarah         13 Mission Viejo-CA     1:06.71    1:08.28 .BLU   
                  32.03     1:08.28 (36.25)                                        
  4 Fahey, Kayla A            14 Mission Viejo-CA     1:07.98    1:08.35 .BLU   
                  32.96     1:08.35 (35.39)                                        
  5 Vasentine, Cami E         13 Coyotes-CA           1:08.94    1:10.01 .BLU   
                  31.84     1:10.01 (38.17)                                        
  6 Novak-Sandner, Adele A    13 STOP-CA              1:08.34    1:10.15 .BLU   
                  32.38     1:10.15 (37.77)                                        
  7 Nguyen, Brooke N          13 Riptide-CA           1:09.21    1:11.10 .RED   
                  33.87     1:11.10 (37.23)                                        
  8 Kramer, Allison R         14 Speed Aquatics-CA    1:10.01    1:11.18 .RED   
                  33.24     1:11.18 (37.94)                                        
.RED - Division  
  1 Lazaga, Jada M            13 ORCA-CA              1:12.99    1:09.96 .BLU   
                  32.72     1:09.96 (37.24)                                        
  2 Patcheak, Marley D        14 Golden West-CA       1:12.74    1:12.36 .RED   
                  33.43     1:12.36 (38.93)                                        
  3 Holton, Stephanie M       14 Golden West-CA       1:14.34    1:13.27 .RED   
                  34.86     1:13.27 (38.41)                                        
  4 Rebensdorf, Sarah E       14 Eagle Rays-CA        1:11.70    1:13.80 .RED   
                  33.77     1:13.80 (40.03)                                        
  5 Jewett, Lizzy G           13 Golden West-CA       1:16.61    1:17.28 .RED   
                  36.34     1:17.28 (40.94)                                        
  6 Tessitore, Gracie M       13 ORCA-CA              1:17.22    1:19.90 WHT    
                  36.95     1:19.90 (42.95)                                        
  7 Hynes, Kayleigh N         13 Mission Viejo-CA     1:16.68    1:23.23 WHT    
                  36.51     1:23.23 (46.72)                                        
WHT - Division  
  1 Munholland, Phoebe L      13 Golden West-CA       1:24.40    1:18.03 WHT    
                  35.87     1:18.03 (42.16)                                        
  2 Lewis, Claire C           13 Golden West-CA       1:20.83    1:20.03 WHT    
                  36.36     1:20.03 (43.67)                                        
  3 Blair, Sophie A           14 Costa Mesa-CA        1:26.14    1:22.73 WHT    
                  36.85     1:22.73 (45.88)                                        
  4 Wagner, Maddie M          13 Coyotes-CA           1:23.85    1:24.21 WHT    
                  38.24     1:24.21 (45.97)                                        
  5 Lemmel, Kelsea G          13 ORCA-CA              1:25.60    1:28.99 WHT    
                  40.35     1:28.99 (48.64)                                        
  6 Tourtlotte, Maddie M      14 Mission Viejo-CA     1:31.74    1:32.15 WHT    
                  40.05     1:32.15 (52.10)                                        
  7 Bobrova, Katie            13 Mission Viejo-CA     1:41.44    1:42.70 WHT    
                  44.20     1:42.70 (58.50)                                        
  8 Samuels, Avery R          13 Mission Viejo-CA     1:42.47    1:45.16 WHT    
                  50.01     1:45.16 (55.15)                                        
  9 Mai, Megan L              13 Mission Viejo-CA     1:59.08    2:02.87 WHT    
                  59.57   2:02.87 (1:03.30)                                        
 -- Tieng, Vanessa D          13 ORCA-CA                   NT        DFS        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:40.50  13-14 .BLU
        2:55.10  13-14 .RED
             --  13-14 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Nguyen, Stephanie L       13 Golden West-CA       2:29.33    2:29.02 .BLU   
                  33.49     1:11.88 (38.39)     1:51.01 (39.13)     2:29.02 (38.01)
  2 Vasentine, Cami E         13 Coyotes-CA           2:37.54    2:32.04 .BLU   
                  33.79     1:13.37 (39.58)     1:52.67 (39.30)     2:32.04 (39.37)
WHT - Division  
  1 Rebensdorf, Sarah E       14 Eagle Rays-CA             NT    2:52.88 .RED   
                  36.68     1:19.37 (42.69)     2:06.49 (47.12)     2:52.88 (46.39)
  2 Canalita, Nylah S         13 Speed Aquatics-CA         NT    3:02.18 WHT    
                  36.80     1:20.95 (44.15)     2:12.39 (51.44)     3:02.18 (49.79)
  3 Marino, Ashley E          14 ORCA-CA                   NT    3:12.90 WHT    
                  39.56     1:25.52 (45.96)     2:17.12 (51.60)     3:12.90 (55.78)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:36.60  13-14 .BLU
        2:50.90  13-14 .RED
             --  13-14 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lazaga, Jada M            13 ORCA-CA              2:22.58    2:23.16 .BLU   
                  31.27     1:09.24 (37.97)     1:50.57 (41.33)     2:23.16 (32.59)
  2 Novak-Sandner, Adele A    13 STOP-CA              2:26.84    2:28.37 .BLU   
                  32.43     1:10.91 (38.48)     1:55.43 (44.52)     2:28.37 (32.94)
  3 Kezelman, Leila L         13 Coyotes-CA           2:29.04    2:28.48 .BLU   
                  33.84     1:12.22 (38.38)     1:55.85 (43.63)     2:28.48 (32.63)
  4 Nguyen, Stephanie L       13 Golden West-CA       2:33.49    2:30.81 .BLU   
                  33.11     1:11.87 (38.76)     1:56.62 (44.75)     2:30.81 (34.19)
  5 Nguyen, Ally K            14 Golden West-CA       2:34.36    2:34.72 .BLU   
                  32.87     1:13.07 (40.20)     2:00.83 (47.76)     2:34.72 (33.89)
  6 Kramer, Allison R         14 Speed Aquatics-CA    2:33.67    2:35.22 .BLU   
                  32.50     1:12.74 (40.24)     2:00.07 (47.33)     2:35.22 (35.15)
  7 Nguyen, Brooke N          13 Riptide-CA           2:34.62    2:36.10 .BLU   
                  33.95     1:13.86 (39.91)     2:01.03 (47.17)     2:36.10 (35.07)
  8 Guadarrama, Mia E         14 Costa Mesa-CA        2:34.55    2:42.87 .RED   
                  33.97     1:16.43 (42.46)     2:07.35 (50.92)     2:42.87 (35.52)
 -- Wu, Kylie T               13 Golden West-CA       2:33.45         NS        
.RED - Division  
  1 Holton, Stephanie M       14 Golden West-CA       2:39.17    2:37.28 .RED   
                  34.72     1:15.08 (40.36)     2:02.79 (47.71)     2:37.28 (34.49)
  2 Lewis, Claire C           13 Golden West-CA       2:39.95    2:39.78 .RED   
                  37.11     1:17.35 (40.24)     2:03.14 (45.79)     2:39.78 (36.64)
  3 Jewett, Lizzy G           13 Golden West-CA       2:40.33    2:43.17 .RED   
                  36.30     1:19.00 (42.70)     2:06.97 (47.97)     2:43.17 (36.20)
  4 Beery, Jacey G            13 Eagle Rays-CA        2:44.20    2:43.89 .RED   
                  37.66     1:18.71 (41.05)     2:06.50 (47.79)     2:43.89 (37.39)
  5 Rebensdorf, Sarah E       14 Eagle Rays-CA        2:38.97    2:44.34 .RED   
                  33.95     1:16.58 (42.63)     2:06.95 (50.37)     2:44.34 (37.39)
  6 Chau, Alicia B            14 STOP-CA              2:41.29    2:47.17 .RED   
                  35.28     1:18.51 (43.23)     2:09.68 (51.17)     2:47.17 (37.49)
  7 Jones, Lauren l           14 Speed Swimming-CA    2:48.10    2:54.19 WHT    
                  36.30     1:21.52 (45.22)     2:14.62 (53.10)     2:54.19 (39.57)
WHT - Division  
  1 Moody, Mara S             13 UnAtt - Gwsc         3:23.92    3:02.50 WHT    
                  40.77     1:29.49 (48.72)     2:19.69 (50.20)     3:02.50 (42.81)
  2 Keegan, Kimmy M           13 Eagle Rays-CA        2:58.27    3:06.16 WHT    
                  43.23     1:32.22 (48.99)     2:23.90 (51.68)     3:06.16 (42.26)
  3 Samuels, Avery R          13 Mission Viejo-CA     3:09.84    3:09.18 WHT    
                  46.14     1:35.41 (49.27)     2:26.76 (51.35)     3:09.18 (42.42)
  4 Bobrova, Katie            13 Mission Viejo-CA          NT    3:26.28 WHT    
                  43.41     1:34.23 (50.82)   2:39.71 (1:05.48)     3:26.28 (46.57)
  5 Mai, Megan L              13 Mission Viejo-CA     3:53.39    3:54.46 WHT    
                  57.18   1:58.29 (1:01.11)   3:04.56 (1:06.27)     3:54.46 (49.90)
 -- Gregory, Kate C           13 Costa Mesa-CA             NT         DQ        
                  39.48     1:30.12 (50.64)     2:26.25 (56.13)          DQ (40.37)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.70  15&O .BLU
          32.40  15&O .RED
             --  15&O WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Owens, Sarah G            16 Unattached             27.08      26.08 .BLU   
  2 Koeppen, Micaela J        15 ORCA-CA                25.57      26.13 .BLU   
  3 Silzel, Faith P           17 STOP-CA                26.66      26.67 .BLU   
  4 Garcia, Jasmine C         15 ORCA-CA                28.23      27.20 .BLU   
  5 Sanders, Makenna E        15 STOP-CA                26.18      27.46 .BLU   
  6 Navarro, Fernanda         15 Mission Viejo-CA       27.47      27.51 .BLU   
  7 Dang, An N                15 UnAtt - Ript-CA        27.48      27.60 .BLU   
  8 Rivera, Kate              17 Costa Mesa-CA          27.87      28.04 .BLU   
  9 Ramos, Sophia M           17 STOP-CA                26.76      28.06 .BLU   
 10 Silzel, Grace E           15 STOP-CA                27.86      28.59 .BLU   
 11 Guntrip, Sophia C         15 Speed Aquatics-CA      27.75      28.62 .BLU   
 12 Niz, Olivia L             15 Golden West-CA         28.56      28.90 .BLU   
.RED - Division  
  1 Roeser, Izabella S        15 Costa Mesa-CA          31.25      29.44 .BLU   
  2 Valentin, Mekala A        15 ORCA-CA                30.81      30.19 .RED   
  3 Gendron, Elizabeth R      16 Golden West-CA         31.00      31.29 .RED   
  4 Mickey, Maddy L           15 Mission Viejo-CA       31.28      31.39 .RED   
WHT - Division  
  1 Fascenelli, Sophia C      15 ORCA-CA                32.49      33.41 WHT    
  2 Villanueva, Lexi N        15 Costa Mesa-CA          33.65      33.55 WHT    
  3 Cortes, Tori M            16 ORCA-CA                34.72      35.79 WHT    
  4 Forehand, Lili G          16 Mission Viejo-CA          NT      42.04 WHT    
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:03.80  15&O .BLU
        1:09.60  15&O .RED
             --  15&O WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Owens, Sarah G            16 Unattached             56.48      56.89 .BLU   
                  27.06       56.89 (29.83)                                        
  2 Silzel, Faith P           17 STOP-CA                57.36      59.37 .BLU   
                  27.91       59.37 (31.46)                                        
  3 Navarro, Fernanda         15 Mission Viejo-CA     1:00.15    1:00.73 .BLU   
                  28.88     1:00.73 (31.85)                                        
  4 Silzel, Grace E           15 STOP-CA              1:00.70    1:01.43 .BLU   
                  29.60     1:01.43 (31.83)                                        
  5 Guntrip, Sophia C         15 Speed Aquatics-CA    1:01.52    1:03.26 .BLU   
                  30.15     1:03.26 (33.11)                                        
  6 Ramos, Sophia M           17 STOP-CA                59.33    1:03.63 .BLU   
                  29.71     1:03.63 (33.92)                                        
  7 Garcia, Jasmine C         15 ORCA-CA              1:01.86    1:03.66 .BLU   
                  29.69     1:03.66 (33.97)                                        
.RED - Division  
  1 Valentin, Mekala A        15 ORCA-CA              1:05.03    1:05.85 .RED   
                  31.91     1:05.85 (33.94)                                        
  2 Mickey, Maddy L           15 Mission Viejo-CA     1:08.37    1:10.32 WHT    
                  34.53     1:10.32 (35.79)                                        
WHT - Division  
  1 Wirth, Angela M           16 Coyotes-CA                NT    1:09.06 .RED   
                  32.45     1:09.06 (36.61)                                        
  2 Villanueva, Lexi N        15 Costa Mesa-CA        1:15.71    1:14.62 WHT    
                  34.28     1:14.62 (40.34)                                        
  3 Le, Jandy H               17 Speed Swimming-CA         NT    1:14.89 WHT    
                  33.90     1:14.89 (40.99)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.40  15&O .BLU
        2:28.80  15&O .RED
             --  15&O WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Owens, Sarah G            16 Unattached           2:07.28    2:05.27 .BLU   
                  27.35       58.48 (31.13)     1:31.51 (33.03)     2:05.27 (33.76)
  2 Koeppen, Micaela J        15 ORCA-CA              2:07.75    2:07.35 .BLU   
                  27.84       59.91 (32.07)     1:34.10 (34.19)     2:07.35 (33.25)
  3 Sanders, Makenna E        15 STOP-CA              2:03.29    2:09.19 .BLU   
                  28.80     1:01.64 (32.84)     1:35.57 (33.93)     2:09.19 (33.62)
  4 Kling, Grace P            15 STOP-CA              2:08.82    2:11.16 .BLU   
                  29.14     1:02.43 (33.29)     1:36.89 (34.46)     2:11.16 (34.27)
  5 Navarro, Fernanda         15 Mission Viejo-CA     2:10.36    2:11.31 .BLU   
                  30.41     1:03.54 (33.13)     1:37.75 (34.21)     2:11.31 (33.56)
  6 Rivera, Kate              17 Costa Mesa-CA        2:11.85    2:11.75 .BLU   
                  29.68     1:02.79 (33.11)     1:37.34 (34.55)     2:11.75 (34.41)
  7 Silzel, Grace E           15 STOP-CA              2:15.37    2:13.40 .BLU   
                  30.69     1:04.75 (34.06)     1:39.21 (34.46)     2:13.40 (34.19)
  8 Fisher, Emma A            16 Golden West-CA       2:16.06    2:16.40 .BLU   
                  30.99     1:05.56 (34.57)     1:41.76 (36.20)     2:16.40 (34.64)
  9 Ramos, Sophia M           17 STOP-CA              2:10.31    2:16.44 .RED   
                  30.65     1:05.45 (34.80)     1:41.24 (35.79)     2:16.44 (35.20)
.RED - Division  
  1 Pacis, Lexi K             15 ORCA-CA              2:17.98    2:15.07 .BLU   
                  30.42     1:04.74 (34.32)     1:40.40 (35.66)     2:15.07 (34.67)
  2 Valentin, Mekala A        15 ORCA-CA              2:19.59    2:17.65 .RED   
                  31.90     1:06.10 (34.20)     1:41.78 (35.68)     2:17.65 (35.87)
  3 Niz, Olivia L             15 Golden West-CA       2:18.31    2:17.77 .RED   
                  31.02     1:05.27 (34.25)     1:41.80 (36.53)     2:17.77 (35.97)
  4 Roeser, Izabella S        15 Costa Mesa-CA        2:24.13    2:21.67 .RED   
                  33.00     1:09.16 (36.16)     1:46.16 (37.00)     2:21.67 (35.51)
WHT - Division  
  1 Mickey, Maddy L           15 Mission Viejo-CA     2:30.76    2:30.56 WHT    
                  34.95     1:13.42 (38.47)     1:52.93 (39.51)     2:30.56 (37.63)
  2 Fascenelli, Sophia C      15 ORCA-CA              2:29.90    2:33.05 WHT    
                  35.11     1:13.21 (38.10)     1:53.47 (40.26)     2:33.05 (39.58)
  3 Forehand, Lili G          16 Mission Viejo-CA          NT    3:41.32 WHT    
                  43.90     1:40.21 (56.31)   2:41.00 (1:00.79)   3:41.32 (1:00.32)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.50  15&O .BLU
        1:26.50  15&O .RED
             --  15&O WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Owens, Sarah G            16 Unattached           1:05.07    1:04.66 .BLU   
                  31.30     1:04.66 (33.36)                                        
  2 Koeppen, Micaela J        15 ORCA-CA              1:10.69    1:09.80 .BLU   
                  34.69     1:09.80 (35.11)                                        
  3 Garcia, Jasmine C         15 ORCA-CA              1:10.51    1:10.45 .BLU   
                  33.94     1:10.45 (36.51)                                        
  4 Dang, An N                15 UnAtt - Ript-CA      1:09.26    1:11.88 .BLU   
                  35.11     1:11.88 (36.77)                                        
  5 Ramos, Sophia M           17 STOP-CA              1:06.87    1:12.81 .BLU   
                  34.76     1:12.81 (38.05)                                        
  6 Guntrip, Sophia C         15 Speed Aquatics-CA    1:09.94    1:14.49 .BLU   
                  36.34     1:14.49 (38.15)                                        
  7 Rivera, Kate              17 Costa Mesa-CA        1:12.72    1:16.11 .RED   
                  36.70     1:16.11 (39.41)                                        
.RED - Division  
  1 Navarro, Fernanda         15 Mission Viejo-CA     1:15.87    1:12.95 .BLU   
                  35.32     1:12.95 (37.63)                                        
  2 Valentin, Mekala A        15 ORCA-CA              1:16.84    1:14.33 .BLU   
                  36.48     1:14.33 (37.85)                                        
  3 Mickey, Maddy L           15 Mission Viejo-CA     1:19.06    1:18.33 .RED   
                  38.33     1:18.33 (40.00)                                        
WHT - Division  
  1 Wirth, Angela M           16 Coyotes-CA                NT    1:18.32 .RED   
                  38.62     1:18.32 (39.70)                                        
  2 Le, Jandy H               17 Speed Swimming-CA         NT    1:24.81 .RED   
                  40.37     1:24.81 (44.44)                                        
  3 Villanueva, Lexi N        15 Costa Mesa-CA             NT    1:31.00 WHT    
                  44.71     1:31.00 (46.29)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:37.10  15&O .BLU
        2:56.70  15&O .RED
             --  15&O WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Silzel, Faith P           17 STOP-CA              2:16.35    2:21.33 .BLU   
                  33.90     1:09.11 (35.21)     1:45.43 (36.32)     2:21.33 (35.90)
  2 Koeppen, Micaela J        15 ORCA-CA              2:29.13    2:27.50 .BLU   
                  35.64     1:13.20 (37.56)     1:51.05 (37.85)     2:27.50 (36.45)
  3 Sanders, Makenna E        15 STOP-CA              2:14.32    2:29.52 .BLU   
                  35.13     1:12.79 (37.66)     1:51.93 (39.14)     2:29.52 (37.59)
  4 Fisher, Emma A            16 Golden West-CA       2:25.11    2:30.60 .BLU   
                  34.85     1:13.31 (38.46)     1:52.66 (39.35)     2:30.60 (37.94)
  5 Pacis, Lexi K             15 ORCA-CA              2:24.27    2:32.40 .BLU   
                  35.76     1:14.38 (38.62)     1:53.14 (38.76)     2:32.40 (39.26)
  6 Silzel, Grace E           15 STOP-CA              2:27.26    2:34.72 .BLU   
                  35.87     1:14.28 (38.41)     1:54.16 (39.88)     2:34.72 (40.56)
  7 Roeser, Izabella S        15 Costa Mesa-CA        2:34.48    2:35.30 .BLU   
                  37.68     1:16.30 (38.62)     1:56.56 (40.26)     2:35.30 (38.74)
  8 Niz, Olivia L             15 Golden West-CA       2:35.78    2:35.45 .BLU   
                  35.58     1:14.24 (38.66)     1:54.88 (40.64)     2:35.45 (40.57)
  9 Tierney, Kaitlin A        16 ORCA-CA              2:28.43    2:35.91 .BLU   
                  36.62     1:16.23 (39.61)     1:56.46 (40.23)     2:35.91 (39.45)
.RED - Division  
  1 Garcia, Jasmine C         15 ORCA-CA              2:39.00    2:36.87 .BLU   
                  36.86     1:16.91 (40.05)     1:58.16 (41.25)     2:36.87 (38.71)
  2 Valentin, Mekala A        15 ORCA-CA              2:41.35    2:37.56 .RED   
                  38.39     1:18.13 (39.74)     1:58.21 (40.08)     2:37.56 (39.35)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:25.10  15&O .BLU
        1:32.90  15&O .RED
             --  15&O WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kling, Grace P            15 STOP-CA              1:11.29    1:14.76 .BLU   
                  35.28     1:14.76 (39.48)                                        
  2 Silzel, Faith P           17 STOP-CA              1:15.55    1:16.06 .BLU   
                  35.87     1:16.06 (40.19)                                        
  3 Guntrip, Sophia C         15 Speed Aquatics-CA    1:19.42    1:18.44 .BLU   
                  36.87     1:18.44 (41.57)                                        
  4 Silzel, Grace E           15 STOP-CA              1:15.65    1:19.30 .BLU   
                  37.61     1:19.30 (41.69)                                        
  5 Dang, An N                15 UnAtt - Ript-CA      1:16.46    1:19.44 .BLU   
                  37.04     1:19.44 (42.40)                                        
  6 Ramos, Sophia M           17 STOP-CA              1:17.68    1:22.97 .BLU   
                  39.65     1:22.97 (43.32)                                        
.RED - Division  
  1 Garcia, Jasmine C         15 ORCA-CA              1:27.02    1:23.77 .BLU   
                  38.98     1:23.77 (44.79)                                        
  2 Mickey, Maddy L           15 Mission Viejo-CA     1:32.53    1:33.25 WHT    
                  44.36     1:33.25 (48.89)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:00.80  15&O .BLU
        3:17.30  15&O .RED
             --  15&O WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kling, Grace P            15 STOP-CA              2:33.06    2:39.64 .BLU   
                  36.13     1:16.40 (40.27)     1:58.09 (41.69)     2:39.64 (41.55)
  2 Silzel, Faith P           17 STOP-CA              2:39.40    2:43.79 .BLU   
                  37.57     1:19.09 (41.52)     2:01.47 (42.38)     2:43.79 (42.32)
  3 Guntrip, Sophia C         15 Speed Aquatics-CA    2:51.96    2:48.78 .BLU   
                  37.77     1:20.93 (43.16)     2:05.32 (44.39)     2:48.78 (43.46)
  4 Gendron, Elizabeth R      16 Golden West-CA       2:59.74    3:05.54 .RED   
                  42.49     1:28.84 (46.35)     2:17.06 (48.22)     3:05.54 (48.48)
.RED - Division  
  1 Tierney, Kaitlin A        16 ORCA-CA              3:02.66    3:10.41 .RED   
                  41.30     1:29.86 (48.56)     2:19.85 (49.99)     3:10.41 (50.56)
WHT - Division  
  1 Mickey, Maddy L           15 Mission Viejo-CA     3:20.17    3:22.73 WHT    
                  45.20     1:36.80 (51.60)     2:29.36 (52.56)     3:22.73 (53.37)
  2 Cortes, Tori M            16 ORCA-CA              3:38.58    3:41.79 WHT    
                  50.04     1:45.83 (55.79)     2:43.84 (58.01)     3:41.79 (57.95)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.10  15&O .BLU
        1:17.50  15&O .RED
             --  15&O WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Owens, Sarah G            16 Unattached           1:08.53    1:05.53 .BLU   
                  29.18     1:05.53 (36.35)                                        
  2 Dang, An N                15 UnAtt - Ript-CA      1:05.14    1:06.77 .BLU   
                  31.84     1:06.77 (34.93)                                        
  3 Sanders, Makenna E        15 STOP-CA              1:05.55    1:08.79 .BLU   
                  31.65     1:08.79 (37.14)                                        
  4 Pacis, Lexi K             15 ORCA-CA              1:07.67    1:08.82 .BLU   
                  31.57     1:08.82 (37.25)                                        
  5 Kling, Grace P            15 STOP-CA              1:08.77    1:08.97 .BLU   
                  32.15     1:08.97 (36.82)                                        
  6 Guntrip, Sophia C         15 Speed Aquatics-CA    1:07.38    1:12.10 .RED   
                  33.26     1:12.10 (38.84)                                        
  7 Ramos, Sophia M           17 STOP-CA              1:05.65    1:12.45 .RED   
                  32.68     1:12.45 (39.77)                                        
.RED - Division  
  1 Garcia, Jasmine C         15 ORCA-CA              1:13.78    1:11.11 .RED   
                  32.42     1:11.11 (38.69)                                        
  2 Valentin, Mekala A        15 ORCA-CA              1:17.47    1:19.77 WHT    
                  36.54     1:19.77 (43.23)                                        
  3 Tierney, Kaitlin A        16 ORCA-CA              1:15.68    1:21.01 WHT    
                  36.48     1:21.01 (44.53)                                        
WHT - Division  
  1 Mickey, Maddy L           15 Mission Viejo-CA     1:28.40    1:33.78 WHT    
                  41.97     1:33.78 (51.81)                                        
  2 Cortes, Tori M            16 ORCA-CA              1:40.83    1:40.28 WHT    
                  45.40     1:40.28 (54.88)                                        
  3 Forehand, Lili G          16 Mission Viejo-CA          NT    1:54.34 WHT    
                  51.20   1:54.34 (1:03.14)                                        
 -- Villanueva, Lexi N        15 Costa Mesa-CA             NT         DQ        
                  45.54                                                            
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:36.60  15&O .BLU
        2:50.90  15&O .RED
             --  15&O WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Silzel, Faith P           17 STOP-CA              2:25.36    2:28.91 .BLU   
                  32.25     1:10.37 (38.12)     1:49.73 (39.36)     2:28.91 (39.18)
  2 Koeppen, Micaela J        15 ORCA-CA              2:31.64    2:31.95 .BLU   
                  32.83     1:11.25 (38.42)     1:52.35 (41.10)     2:31.95 (39.60)
.RED - Division  
  1 Kling, Grace P            15 STOP-CA              2:39.14    2:40.79 .RED   
                  35.01     1:16.28 (41.27)     1:58.30 (42.02)     2:40.79 (42.49)
WHT - Division  
  1 Silzel, Grace E           15 STOP-CA                   NT    2:36.25 .BLU   
                  33.15     1:12.26 (39.11)     1:53.50 (41.24)     2:36.25 (42.75)
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:37.70  15&O .BLU
        2:52.10  15&O .RED
             --  15&O WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kling, Grace P            15 STOP-CA              2:21.55    2:24.12 .BLU   
                  30.92     1:08.54 (37.62)     1:50.26 (41.72)     2:24.12 (33.86)
  2 Owens, Sarah G            16 Unattached           2:26.54    2:24.92 .BLU   
                  30.13     1:05.43 (35.30)     1:50.63 (45.20)     2:24.92 (34.29)
  3 Koeppen, Micaela J        15 ORCA-CA              2:22.06    2:27.46 .BLU   
                  29.98     1:08.35 (38.37)     1:51.27 (42.92)     2:27.46 (36.19)
  4 Dang, An N                15 UnAtt - Ript-CA      2:23.89    2:29.48 .BLU   
                  31.14     1:09.29 (38.15)     1:54.47 (45.18)     2:29.48 (35.01)
  5 Navarro, Fernanda         15 Mission Viejo-CA     2:35.18    2:30.37 .BLU   
                  32.72     1:11.48 (38.76)     1:56.18 (44.70)     2:30.37 (34.19)
  6 Rivera, Kate              17 Costa Mesa-CA        2:36.53    2:39.76 .RED   
                  32.44     1:13.80 (41.36)     2:03.90 (50.10)     2:39.76 (35.86)
.RED - Division  
  1 Valentin, Mekala A        15 ORCA-CA              2:45.22    2:40.57 .RED   
                  36.52     1:16.20 (39.68)     2:06.18 (49.98)     2:40.57 (34.39)
WHT - Division  
  1 Le, Jandy H               17 Speed Swimming-CA         NT    3:10.34 WHT    
                  40.11     1:27.69 (47.58)     2:25.05 (57.36)     3:10.34 (45.29)
 
Girls 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
        5:36.60  .BLU
        6:07.30  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Fahey, Kayla A            14 Mission Viejo-CA     5:17.94    5:02.92 .BLU   
                  33.41     1:11.37 (37.96)     1:50.14 (38.77)     2:27.79 (37.65)
        3:12.39 (44.60)     3:56.76 (44.37)     4:30.44 (33.68)     5:02.92 (32.48)
  2 Novak-Sandner, Adele A    13 STOP-CA              5:20.04    5:14.66 .BLU   
                  34.05     1:12.83 (38.78)     1:54.51 (41.68)     2:34.82 (40.31)
        3:20.29 (45.47)     4:06.61 (46.32)     4:41.61 (35.00)     5:14.66 (33.05)
  3 Lazaga, Jada M            13 ORCA-CA              5:27.60    5:16.67 .BLU   
                  34.90     1:15.82 (40.92)     1:56.75 (40.93)     2:37.75 (41.00)
        3:21.96 (44.21)     4:06.05 (44.09)     4:41.34 (35.29)     5:16.67 (35.33)
  4 Abdelrahim, Sarah         13 Mission Viejo-CA     5:23.00    5:18.05 .BLU   
                  33.33     1:12.56 (39.23)     1:54.49 (41.93)     2:36.36 (41.87)
        3:22.20 (45.84)     4:06.82 (44.62)     4:43.01 (36.19)     5:18.05 (35.04)
  5 Dilao, Lizzie C           14 Mission Viejo-CA     5:18.36    5:20.74 .BLU   
                  35.03     1:14.16 (39.13)     1:55.81 (41.65)     2:36.50 (40.69)
        3:23.20 (46.70)     4:08.91 (45.71)     4:45.43 (36.52)     5:20.74 (35.31)
  6 Harkins, Nicole A         14 Mission Viejo-CA     5:13.42    5:52.26 .RED   
                  36.17     1:22.60 (46.43)     2:08.77 (46.17)     2:54.40 (45.63)
        3:46.22 (51.82)     4:36.06 (49.84)     5:15.12 (39.06)     5:52.26 (37.14)
.RED - Division  
  1 Tessitore, Gracie M       13 ORCA-CA              5:36.64    5:39.96 .RED   
                  37.84     1:21.60 (43.76)     2:04.14 (42.54)     2:46.13 (41.99)
        3:37.08 (50.95)     4:27.05 (49.97)     5:04.98 (37.93)     5:39.96 (34.98)
WHT - Division  
  1 Rivera, Kate              17 Costa Mesa-CA             NT    5:43.30 .RED   
                  35.35     1:17.36 (42.01)     2:01.01 (43.65)     2:43.73 (42.72)
        3:34.98 (51.25)     4:27.90 (52.92)     5:06.12 (38.22)     5:43.30 (37.18)
  2 Roeser, Izabella S        15 Costa Mesa-CA             NT    5:58.37 .RED   
                  37.86     1:25.88 (48.02)     2:09.00 (43.12)     2:52.16 (43.16)
        3:47.10 (54.94)     4:40.72 (53.62)     5:20.83 (40.11)     5:58.37 (37.54)
  3 Marino, Ashley E          14 ORCA-CA                   NT    6:21.14 WHT    
                  38.72     1:24.23 (45.51)     2:14.93 (50.70)     3:07.29 (52.36)
        4:03.87 (56.58)     4:58.97 (55.10)     5:39.95 (40.98)     6:21.14 (41.19)
 
Girls 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Chantee T         11 Golden West-CA            NT   19:32.34        
                  31.23     1:05.94 (34.71)     1:41.67 (35.73)     2:17.50 (35.83)
        2:53.55 (36.05)     3:29.53 (35.98)     4:05.14 (35.61)     4:41.02 (35.88)
        5:16.90 (35.88)     5:53.08 (36.18)     6:29.07 (35.99)     7:05.01 (35.94)
        7:40.97 (35.96)     8:16.81 (35.84)     8:52.56 (35.75)     9:28.16 (35.60)
       10:04.25 (36.09)    10:39.99 (35.74)    11:15.72 (35.73)    11:51.43 (35.71)
       12:26.75 (35.32)    13:02.75 (36.00)    13:38.53 (35.78)    14:14.58 (36.05)
       14:50.16 (35.58)    15:25.62 (35.46)    16:01.24 (35.62)    16:36.97 (35.73)
       17:12.69 (35.72)    17:48.48 (35.79)    18:24.19 (35.71)    18:59.65 (35.46)
       19:32.34 (32.69)
  2 Novak-Sandner, Adele A    13 STOP-CA             20:34.60   20:02.48        
                  31.70     1:07.41 (35.71)     1:43.74 (36.33)     2:19.77 (36.03)
        2:56.20 (36.43)     3:32.74 (36.54)     4:09.88 (37.14)     4:46.90 (37.02)
        5:22.61 (35.71)     5:59.77 (37.16)     6:36.34 (36.57)     7:12.61 (36.27)
        7:49.60 (36.99)     8:27.42 (37.82)     9:04.84 (37.42)     9:42.55 (37.71)
       10:20.12 (37.57)    10:57.55 (37.43)    11:34.85 (37.30)    12:12.22 (37.37)
       12:49.04 (36.82)    13:25.68 (36.64)    14:02.70 (37.02)    14:40.21 (37.51)
       15:17.18 (36.97)    15:53.49 (36.31)    16:30.72 (37.23)    17:07.69 (36.97)
       17:43.96 (36.27)    18:19.53 (35.57)    18:55.42 (35.89)    19:30.87 (35.45)
       20:02.48 (31.61)
  3 Creager, Caroline V       12 Golden West-CA            NT   20:21.92        
                  32.55     1:09.05 (36.50)     1:47.56 (38.51)     2:25.33 (37.77)
        3:02.61 (37.28)     3:40.28 (37.67)     4:18.23 (37.95)     4:55.82 (37.59)
        5:33.60 (37.78)     6:10.53 (36.93)     6:47.73 (37.20)     7:24.78 (37.05)
        8:02.23 (37.45)     8:38.89 (36.66)     9:15.83 (36.94)     9:52.84 (37.01)
       10:29.59 (36.75)    11:06.75 (37.16)    11:43.68 (36.93)    12:20.79 (37.11)
       12:57.71 (36.92)    13:34.59 (36.88)    14:11.52 (36.93)    14:49.00 (37.48)
       15:26.13 (37.13)    16:03.00 (36.87)    16:40.51 (37.51)    17:17.28 (36.77)
       17:55.13 (37.85)    18:33.36 (38.23)    19:10.38 (37.02)    19:47.25 (36.87)
       20:21.92 (34.67)
  4 Stein, Madison            12 Costa Mesa-CA             NT   21:39.82        
                  35.60     1:15.05 (39.45)     1:55.28 (40.23)     2:35.25 (39.97)
        3:15.04 (39.79)     3:55.28 (40.24)     4:36.02 (40.74)     5:15.76 (39.74)
        5:55.80 (40.04)     6:35.70 (39.90)     7:15.83 (40.13)     7:56.18 (40.35)
        8:35.90 (39.72)     9:15.67 (39.77)     9:55.57 (39.90)    10:35.40 (39.83)
       11:15.29 (39.89)    11:55.19 (39.90)    12:34.92 (39.73)    13:14.86 (39.94)
       13:54.71 (39.85)    14:34.21 (39.50)    15:12.89 (38.68)    15:52.30 (39.41)
       16:31.46 (39.16)    17:10.63 (39.17)    17:49.48 (38.85)    18:28.18 (38.70)
       19:07.07 (38.89)    19:45.65 (38.58)    20:24.46 (38.81)    21:02.45 (37.99)
       21:39.82 (37.37)
  5 Rivera, Kate              17 Costa Mesa-CA             NT   21:52.80        
                  35.85     1:15.60 (39.75)     1:55.92 (40.32)     2:36.12 (40.20)
        3:16.04 (39.92)     3:56.13 (40.09)     4:36.40 (40.27)     5:16.40 (40.00)
        5:56.23 (39.83)     6:35.96 (39.73)     7:15.70 (39.74)     7:55.92 (40.22)
        8:36.00 (40.08)     9:15.90 (39.90)     9:55.85 (39.95)    10:35.60 (39.75)
       11:15.39 (39.79)    11:55.14 (39.75)    12:35.33 (40.19)    13:15.32 (39.99)
       13:55.30 (39.98)    14:35.52 (40.22)    15:14.91 (39.39)    15:54.46 (39.55)
       16:34.19 (39.73)    17:14.28 (40.09)    17:54.46 (40.18)    18:34.86 (40.40)
       19:14.60 (39.74)    19:54.88 (40.28)    20:35.01 (40.13)    21:15.85 (40.84)
       21:52.80 (36.95)
  6 Guadarrama, Mia E         14 Costa Mesa-CA             NT   22:06.57        
                  36.91     1:17.32 (40.41)     1:57.67 (40.35)     2:36.39 (38.72)
        3:17.19 (40.80)     3:56.62 (39.43)     4:36.88 (40.26)     5:17.20 (40.32)
        5:57.08 (39.88)     6:36.77 (39.69)     7:16.33 (39.56)     7:56.74 (40.41)
        8:36.35 (39.61)     9:16.48 (40.13)     9:56.19 (39.71)    10:36.04 (39.85)
       11:16.07 (40.03)    11:55.85 (39.78)    12:36.04 (40.19)    13:15.91 (39.87)
       13:56.48 (40.57)    14:37.54 (41.06)    15:18.87 (41.33)    16:00.10 (41.23)
       16:41.67 (41.57)    17:23.29 (41.62)    18:04.35 (41.06)    18:45.79 (41.44)
       19:27.34 (41.55)    20:08.81 (41.47)    20:49.46 (40.65)    21:29.33 (39.87)
       22:06.57 (37.24)
  7 Raine, Analise L          12 Mission Viejo-CA          NT   23:17.51        
                  35.31     1:14.89 (39.58)     1:56.86 (41.97)     2:40.12 (43.26)
        3:22.93 (42.81)     4:05.42 (42.49)     4:48.04 (42.62)     5:30.69 (42.65)
        6:13.82 (43.13)     6:55.33 (41.51)     7:37.88 (42.55)     8:19.85 (41.97)
        9:02.91 (43.06)     9:45.45 (42.54)    10:29.33 (43.88)    11:13.39 (44.06)
       11:57.21 (43.82)    12:40.43 (43.22)    13:23.05 (42.62)    14:06.00 (42.95)
       14:47.74 (41.74)    15:31.23 (43.49)    16:16.00 (44.77)    17:00.14 (44.14)
       17:44.73 (44.59)    18:28.93 (44.20)    19:11.96 (43.03)    19:55.37 (43.41)
       20:38.50 (43.13)    21:20.70 (42.20)    22:01.39 (40.69)    22:40.81 (39.42)
       23:17.51 (36.70)
  8 Mickey, Maddy L           15 Mission Viejo-CA          NT   23:23.26        
                  35.77     1:15.11 (39.34)     1:57.24 (42.13)     2:40.33 (43.09)
        3:22.93 (42.60)     4:05.45 (42.52)     4:47.69 (42.24)     5:29.73 (42.04)
        6:13.29 (43.56)     6:56.15 (42.86)     7:38.69 (42.54)     8:22.03 (43.34)
        9:04.69 (42.66)     9:47.95 (43.26)    10:30.70 (42.75)    11:14.03 (43.33)
       11:57.75 (43.72)    12:40.77 (43.02)    13:23.78 (43.01)    14:06.20 (42.42)
       14:47.54 (41.34)    15:29.90 (42.36)    16:14.04 (44.14)    16:58.52 (44.48)
       17:42.26 (43.74)    18:25.74 (43.48)    19:09.13 (43.39)    19:52.69 (43.56)
       20:36.13 (43.44)    21:18.51 (42.38)    21:59.99 (41.48)    22:41.31 (41.32)
       23:23.26 (41.95)
  9 Samuels, Avery R          13 Mission Viejo-CA          NT   26:28.42        
                  39.21     1:24.08 (44.87)     2:11.05 (46.97)     2:58.23 (47.18)
        3:47.09 (48.86)     4:35.78 (48.69)     5:25.05 (49.27)     6:14.97 (49.92)
        7:04.17 (49.20)     7:53.03 (48.86)     8:41.06 (48.03)     9:29.86 (48.80)
       10:19.00 (49.14)    11:08.99 (49.99)    11:57.98 (48.99)    12:45.86 (47.88)
       13:36.84 (50.98)    14:26.24 (49.40)    15:16.16 (49.92)    16:05.40 (49.24)
       16:52.97 (47.57)    17:41.54 (48.57)    18:29.78 (48.24)    19:18.30 (48.52)
       20:08.02 (49.72)    20:57.54 (49.52)    21:46.14 (48.60)    22:33.98 (47.84)
       23:23.15 (49.17)    24:10.10 (46.95)    24:57.63 (47.53)    25:45.32 (47.69)
       26:28.42 (43.10)
 10 Mai, Megan L              13 Mission Viejo-CA          NT   27:58.02        
                  41.28     1:28.28 (47.00)     2:18.52 (50.24)     3:09.09 (50.57)
        3:59.86 (50.77)     4:50.71 (50.85)     5:40.63 (49.92)     6:33.54 (52.91)
        7:25.04 (51.50)     8:15.74 (50.70)     9:07.18 (51.44)     9:59.52 (52.34)
       10:52.23 (52.71)    11:44.13 (51.90)    12:36.39 (52.26)    13:25.64 (49.25)
       14:17.24 (51.60)    15:08.23 (50.99)    15:59.41 (51.18)    16:50.38 (50.97)
       17:40.95 (50.57)    18:31.29 (50.34)    19:21.91 (50.62)    20:12.42 (50.51)
       21:05.36 (52.94)    21:59.68 (54.32)    22:50.09 (50.41)    23:40.29 (50.20)
       24:33.30 (53.01)    25:25.69 (52.39)    26:16.74 (51.05)    27:09.90 (53.16)
       27:58.02 (48.12)
 11 Bobrova, Katie            13 Mission Viejo-CA          NT   28:33.02        
                  38.54     1:24.95 (46.41)     2:16.26 (51.31)     3:08.52 (52.26)
        4:02.41 (53.89)     4:54.36 (51.95)     5:46.27 (51.91)     6:38.56 (52.29)
        7:30.99 (52.43)     8:23.20 (52.21)     9:17.03 (53.83)    10:10.41 (53.38)
       11:01.80 (51.39)    11:54.13 (52.33)    12:47.30 (53.17)    13:39.28 (51.98)
       14:32.02 (52.74)    15:25.20 (53.18)    16:18.63 (53.43)    17:11.56 (52.93)
       18:03.38 (51.82)    18:56.35 (52.97)    19:48.98 (52.63)    20:39.76 (50.78)
       21:33.88 (54.12)    22:23.84 (49.96)    23:16.47 (52.63)    24:09.54 (53.07)
       25:02.27 (52.73)    25:54.55 (52.28)    26:46.77 (52.22)    27:39.87 (53.10)
       28:33.02 (53.15)
 12 Aceves, Sophia M          13 Mission Viejo-CA          NT   30:51.90        
                  43.62     1:39.40 (55.78)     2:35.80 (56.40)     3:32.10 (56.30)
        4:27.76 (55.66)     5:24.19 (56.43)     6:19.82 (55.63)     7:16.47 (56.65)
        8:12.67 (56.20)     9:08.42 (55.75)    10:03.39 (54.97)    10:59.69 (56.30)
       11:56.13 (56.44)    12:53.25 (57.12)    13:48.57 (55.32)    14:45.57 (57.00)
       15:43.15 (57.58)    16:40.24 (57.09)    17:36.88 (56.64)    18:33.61 (56.73)
       19:30.86 (57.25)    20:28.55 (57.69)    21:25.18 (56.63)    22:21.21 (56.03)
       23:17.99 (56.78)    24:15.72 (57.73)    25:14.08 (58.36)    26:11.80 (57.72)
       27:08.71 (56.91)    28:04.49 (55.78)    29:01.36 (56.87)    29:58.60 (57.24)
       30:51.90 (53.30)
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          17.60  5-6 .BLU
          21.10  5-6 .RED
             --  5-6 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Brewster, Judah R          6 Riptide-CA             28.72      25.99 WHT    
  2 Weijland, Colton K         6 Speed Aquatics-CA      30.16      30.96 WHT    
  3 Kumar, Armaan D            5 Speed Aquatics-CA      30.05      31.85 WHT    
  4 Rasic, Pete M              6 STOP-CA                   NT      33.09 WHT    
  5 Nguyen, Kellen B           5 Speed Aquatics-CA      28.81      33.75 WHT    
  6 Murphy, Declan S           6 STOP-CA                   NT      36.81 WHT    
  7 Gross, Dyson L             5 STOP-CA                51.47      47.83 WHT    
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          39.40  5-6 .BLU
          47.30  5-6 .RED
             --  5-6 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Ethan K               6 Speed Swimming-CA         NT      57.19 WHT    
  2 Kumar, Armaan D            5 Speed Aquatics-CA    1:10.74    1:08.73 WHT    
  3 Murphy, Declan S           6 STOP-CA              1:23.88    1:21.86 WHT    
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          21.60  5-6 .BLU
          25.90  5-6 .RED
             --  5-6 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rasic, Pete M              6 STOP-CA                   NT      26.32 WHT    
  2 Weijland, Colton K         6 Speed Aquatics-CA      36.38      30.24 WHT    
  3 Kumar, Armaan D            5 Speed Aquatics-CA      50.17      30.60 WHT    
  4 Brewster, Judah R          6 Riptide-CA                NT      31.38 WHT    
  5 Murphy, Declan S           6 STOP-CA                   NT      36.29 WHT    
  6 Nguyen, Kellen B           5 Speed Aquatics-CA      35.64      42.24 WHT    
  7 Gross, Dyson L             5 STOP-CA                52.04      46.10 WHT    
 
Boys 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          46.80  5-6 .BLU
          56.30  5-6 .RED
             --  5-6 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Ethan K               6 Speed Swimming-CA         NT    1:04.68 WHT    
  2 Kumar, Armaan D            5 Speed Aquatics-CA    1:21.37    1:09.65 WHT    
  3 Murphy, Declan S           6 STOP-CA              1:31.68    1:18.94 WHT    
  4 Nguyen, Kellen B           5 Speed Aquatics-CA    1:34.35    1:27.17 WHT    
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          23.30  5-6 .BLU
          28.00  5-6 .RED
             --  5-6 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kumar, Armaan D            5 Speed Aquatics-CA      41.34      36.30 WHT    
 -- Murphy, Declan S           6 STOP-CA                   NT         DQ        
 -- Nguyen, Kellen B           5 Speed Aquatics-CA      39.98         DQ        
 -- Gross, Dyson L             5 STOP-CA                   NT         DQ        
 
Boys 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          51.00  5-6 .BLU
        1:01.20  5-6 .RED
             --  5-6 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kumar, Armaan D            5 Speed Aquatics-CA    1:26.14    1:18.84 WHT    
 -- Nguyen, Kellen B           5 Speed Aquatics-CA         NT         DQ        
 
Boys 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  5-6 .BLU
          25.60  5-6 .RED
             --  5-6 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kumar, Armaan D            5 Speed Aquatics-CA      42.48      41.56 WHT    
 -- Nguyen, Kellen B           5 Speed Aquatics-CA      39.81         DQ        
 
Boys 5-6 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          47.00  5-6 .BLU
          56.40  5-6 .RED
             --  5-6 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kumar, Armaan D            5 Speed Aquatics-CA    1:23.67    1:27.29 WHT    
 
Boys 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
        1:38.50  5-6 .BLU
        1:58.20  5-6 .RED
             --  5-6 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Nguyen, Kellen B           5 Speed Aquatics-CA         NT         DQ        
                1:32.03                                                            
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          17.60  7-8 .BLU
          21.10  7-8 .RED
             --  7-8 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 McGibbons, Caden R         8 Coyotes-CA             16.46      16.51 .BLU   
  2 Kezelman, Cooper J         7 Coyotes-CA             16.53      17.69 .RED   
.RED - Division  
  1 Peterson, Noah T           7 Golden West-CA         17.92      16.45 .BLU   
  2 Gaeta, Jag A               8 LTSC-CA                19.07      18.52 .RED   
  3 Larson, Henrik G           8 Mission Viejo-CA       18.57      18.55 .RED   
  4 Wright, Grady J            8 Golden West-CA         19.43      21.24 WHT    
  5 Shull, Harlow E            7 Golden West-CA         20.13      21.56 WHT    
WHT - Division  
  1 Schimmelpfenig, Luke T     8 Coyotes-CA             21.84      20.15 .RED   
  2 Johnston, Van W            8 Golden West-CA         21.13      20.39 .RED   
  3 Hunter, Jeremy C           8 Golden West-CA            NT      20.66 .RED   
  4 Saman, Gavin F             8 Mission Viejo-CA       23.16      21.72 WHT    
  5 Murphy, Connell P          8 STOP-CA                   NT      22.34 WHT    
  6 Zawistoski, Jude F         8 Coyotes-CA             26.76      22.81 WHT    
  7 Youngman, Nathenlyle G     8 ORCA-CA                   NT      22.93 WHT    
  8 Dogaru, Daniel C           8 Mission Viejo-CA       27.05      23.06 WHT    
  9 Schaefer, John P           8 Mission Viejo-CA          NT      23.10 WHT    
 10 Truong, Kaileo J           8 ORCA-CA                   NT      24.51 WHT    
 11 Van, Ethan A               7 Speed Aquatics-CA      26.25      26.09 WHT    
 12 Saman, Lucas H             8 Mission Viejo-CA       26.98      26.48 WHT    
 13 Diep, Connor T             7 Riptide-CA             31.05      30.19 WHT    
 14 Teets, Michael D           7 Costa Mesa-CA             NT      30.72 WHT    
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          39.40  7-8 .BLU
          47.30  7-8 .RED
             --  7-8 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Hoang, Tyler Q             8 Riptide-CA             33.00      34.06 .BLU   
.RED - Division  
  1 McGibbons, Caden R         8 Coyotes-CA             43.86      35.70 .BLU   
  2 Gall, Eretz L              8 ORCA-CA                41.75      37.93 .BLU   
  3 Banash, Stanley J          8 Mission Viejo-CA       39.99      40.52 .RED   
  4 Boyer, Mitchell C          8 ORCA-CA                43.34      42.41 .RED   
  5 Larson, Henrik G           8 Mission Viejo-CA       42.70      42.68 .RED   
  6 Lee, Enzo                  7 STOP-CA                46.66      44.44 .RED   
  7 Pham, Josh T               8 Riptide-CA             46.31      44.93 .RED   
  8 Bartelli, Tyler C          7 STOP-CA                46.04      50.07 WHT    
WHT - Division  
  1 Pacelli, Mateo A           7 Speed Swimming-CA         NT      44.28 .RED   
  2 Todorovac, Christopher M   8 Speed Aquatics-CA         NT      46.96 .RED   
  3 Youngman, Nathenlyle G     8 ORCA-CA                47.86      48.28 WHT    
  4 Murphy, Connell P          8 STOP-CA                49.04      51.28 WHT    
  5 Spencer, David K           8 Golden West-CA         59.70      51.82 WHT    
  6 Miguel, Gian P             8 Costa Mesa-CA          55.23      54.43 WHT    
  7 Truong, Kaileo J           8 ORCA-CA                   NT      58.50 WHT    
 -- Hsu, Peter A               7 Speed Aquatics-CA         NT         DQ        
 -- Nguyen, Minh D             8 Golden West-CA            NT         NS        
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:25.00  7-8 .BLU
        1:42.00  7-8 .RED
             --  7-8 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kezelman, Cooper J         7 Coyotes-CA           1:19.73    1:26.30 .RED   
                  39.70     1:26.30 (46.60)                                        
.RED - Division  
  1 Geis, Alistair I           8 Mission Viejo-CA     1:31.44    1:31.07 .RED   
                  41.87     1:31.07 (49.20)                                        
  2 Tang, Lucas S              8 Speed Aquatics-CA    1:35.59    1:32.63 .RED   
                  43.94     1:32.63 (48.69)                                        
  3 Banash, Stanley J          8 Mission Viejo-CA     1:30.80    1:34.11 .RED   
                  44.32     1:34.11 (49.79)                                        
WHT - Division  
  1 Gall, Eretz L              8 ORCA-CA                   NT    1:25.14 .RED   
                  41.38     1:25.14 (43.76)                                        
  2 Hugins, Blake M            7 Eagle Rays-CA             NT    1:31.03 .RED   
                  10.91   1:31.03 (1:20.12)                                        
  3 Gaeta, Jag A               8 LTSC-CA                   NT    1:37.59 .RED   
                  43.20     1:37.59 (54.39)                                        
  4 Lee, Enzo                  7 STOP-CA              2:04.68    1:39.78 .RED   
                  45.43     1:39.78 (54.35)                                        
  5 Youngman, Nathenlyle G     8 ORCA-CA                   NT    1:49.87 WHT    
                  51.21     1:49.87 (58.66)                                        
  6 Hunter, Jeremy C           8 Golden West-CA            NT    1:51.54 WHT    
                  52.61     1:51.54 (58.93)                                        
  7 Dogaru, Daniel C           8 Mission Viejo-CA          NT    2:06.35 WHT    
                  10.98   2:06.35 (1:55.37)                                        
  8 Truong, Kaileo J           8 ORCA-CA                   NT    2:06.64 WHT    
                1:02.35   2:06.64 (1:04.29)                                        
  9 Schaefer, John P           8 Mission Viejo-CA          NT    2:16.26 WHT    
                1:02.49   2:16.26 (1:13.77)                                        
 10 Saman, Gavin F             8 Mission Viejo-CA          NT    2:16.47 WHT    
                1:03.52   2:16.47 (1:12.95)                                        
 11 Saman, Lucas H             8 Mission Viejo-CA     2:38.51    2:33.78 WHT    
                1:08.91   2:33.78 (1:24.87)                                        
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          21.60  7-8 .BLU
          25.90  7-8 .RED
             --  7-8 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 McGibbons, Caden R         8 Coyotes-CA             22.23      20.44 .BLU   
  2 Peterson, Noah T           7 Golden West-CA         25.27      21.04 .BLU   
  3 Geis, Alistair I           8 Mission Viejo-CA       22.72      22.04 .RED   
  4 Gaeta, Jag A               8 LTSC-CA                22.43      22.79 .RED   
  5 Kezelman, Cooper J         7 Coyotes-CA             23.31      23.29 .RED   
  6 Boyer, Mitchell C          8 ORCA-CA                22.51      23.74 .RED   
  7 Larson, Henrik G           8 Mission Viejo-CA       23.21      24.64 .RED   
  8 Shull, Harlow E            7 Golden West-CA         24.21      25.52 .RED   
WHT - Division  
  1 Gall, Eretz L              8 ORCA-CA                   NT      21.72 .RED   
  2 Wright, Grady J            8 Golden West-CA            NT      23.74 .RED   
  3 Youngman, Nathenlyle G     8 ORCA-CA                   NT      23.79 .RED   
  4 Hunter, Jeremy C           8 Golden West-CA            NT      23.91 .RED   
  5 Murphy, Connell P          8 STOP-CA                   NT      25.17 .RED   
  6 Dogaru, Daniel C           8 Mission Viejo-CA       27.93      26.05 WHT    
  7 Schimmelpfenig, Luke T     8 Coyotes-CA             26.72      26.46 WHT    
  8 Johnston, Van W            8 Golden West-CA            NT      26.97 WHT    
  9 Van, Ethan A               7 Speed Aquatics-CA      27.26      27.05 WHT    
 10 Saman, Gavin F             8 Mission Viejo-CA       29.93      27.20 WHT    
 11 Hugins, Blake M            7 Eagle Rays-CA             NT      27.31 WHT    
 12 Schaefer, John P           8 Mission Viejo-CA          NT      27.33 WHT    
 13 Zawistoski, Jude F         8 Coyotes-CA             29.36      28.27 WHT    
 14 Truong, Kaileo J           8 ORCA-CA                31.41      30.51 WHT    
 15 Saman, Lucas H             8 Mission Viejo-CA       29.70      31.07 WHT    
 16 Diep, Connor T             7 Riptide-CA             28.62      32.18 WHT    
 17 Teets, Michael D           7 Costa Mesa-CA             NT      35.45 WHT    
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          46.80  7-8 .BLU
          56.30  7-8 .RED
             --  7-8 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Banash, Stanley J          8 Mission Viejo-CA       45.55      45.93 .BLU   
  2 Kezelman, Cooper J         7 Coyotes-CA             46.29      48.24 .RED   
.RED - Division  
  1 McGibbons, Caden R         8 Coyotes-CA             54.82      44.32 .BLU   
  2 Larson, Henrik G           8 Mission Viejo-CA       51.89      49.97 .RED   
  3 Gall, Eretz L              8 ORCA-CA                52.89      50.84 .RED   
  4 Bartelli, Tyler C          7 STOP-CA                55.58      55.59 .RED   
WHT - Division  
  1 Boyer, Mitchell C          8 ORCA-CA                   NT      50.82 .RED   
  2 Lee, Enzo                  7 STOP-CA                57.50      51.61 .RED   
  3 Youngman, Nathenlyle G     8 ORCA-CA                58.46      57.44 WHT    
  4 Pacelli, Mateo A           7 Speed Swimming-CA         NT      57.89 WHT    
  5 Spencer, David K           8 Golden West-CA            NT      58.70 WHT    
  6 Miguel, Gian P             8 Costa Mesa-CA             NT    1:00.51 WHT    
  7 Truong, Kaileo J           8 ORCA-CA                   NT    1:04.48 WHT    
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          23.30  7-8 .BLU
          28.00  7-8 .RED
             --  7-8 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Hoang, Tyler Q             8 Riptide-CA             22.39      21.75 .BLU   
  2 McGibbons, Caden R         8 Coyotes-CA             21.90      21.77 .BLU   
.RED - Division  
  1 Banash, Stanley J          8 Mission Viejo-CA       26.01      25.03 .RED   
  2 Bartelli, Tyler C          7 STOP-CA                27.84      27.56 .RED   
  3 Larson, Henrik G           8 Mission Viejo-CA       27.43      29.03 WHT    
WHT - Division  
  1 Boyer, Mitchell C          8 ORCA-CA                   NT      24.90 .RED   
  2 Pham, Josh T               8 Riptide-CA                NT      28.85 WHT    
  3 Murphy, Connell P          8 STOP-CA                28.95      28.89 WHT    
  4 Youngman, Nathenlyle G     8 ORCA-CA                   NT      29.52 WHT    
  5 Spencer, David K           8 Golden West-CA            NT      31.79 WHT    
  6 Todorovac, Christopher M   8 Speed Aquatics-CA         NT      38.95 WHT    
 -- Truong, Kaileo J           8 ORCA-CA                   NT         DQ        
 -- Gall, Eretz L              8 ORCA-CA                   NT         DQ        
 -- Hsu, Peter A               7 Speed Aquatics-CA         NT         DQ        
 -- Pacelli, Mateo A           7 Speed Swimming-CA         NT         DQ        
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          51.00  7-8 .BLU
        1:01.20  7-8 .RED
             --  7-8 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Hoang, Tyler Q             8 Riptide-CA             44.83      45.14 .BLU   
  2 McGibbons, Caden R         8 Coyotes-CA             46.67      46.65 .BLU   
  3 Tang, Lucas S              8 Speed Aquatics-CA      47.63      48.19 .BLU   
.RED - Division  
  1 Kezelman, Cooper J         7 Coyotes-CA             53.59      52.73 .RED   
  2 Banash, Stanley J          8 Mission Viejo-CA       54.06      55.04 .RED   
  3 Boyer, Mitchell C          8 ORCA-CA                52.58      55.93 .RED   
  4 Geis, Alistair I           8 Mission Viejo-CA       59.20      57.90 .RED   
  5 Shull, Harlow E            7 Golden West-CA       1:00.47    1:00.22 .RED   
  6 Larson, Henrik G           8 Mission Viejo-CA       56.35    1:01.05 .RED   
  7 Zawistoski, Jude F         8 Coyotes-CA             58.68    1:01.59 WHT    
WHT - Division  
  1 Hunter, Jeremy C           8 Golden West-CA            NT      57.32 .RED   
  2 Dogaru, Daniel C           8 Mission Viejo-CA     1:05.10    1:02.91 WHT    
  3 Murphy, Connell P          8 STOP-CA                   NT    1:06.23 WHT    
  4 Schaefer, John P           8 Mission Viejo-CA          NT    1:09.71 WHT    
  5 Johnston, Van W            8 Golden West-CA            NT    1:10.63 WHT    
  6 Saman, Gavin F             8 Mission Viejo-CA          NT    1:15.32 WHT    
  7 Schimmelpfenig, Luke T     8 Coyotes-CA                NT    1:21.64 WHT    
 -- Saman, Lucas H             8 Mission Viejo-CA     1:10.36         DQ        
 -- Wright, Grady J            8 Golden West-CA            NT         DQ        
 -- Diep, Connor T             7 Riptide-CA                NT         DQ        
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  7-8 .BLU
          25.60  7-8 .RED
             --  7-8 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 McGibbons, Caden R         8 Coyotes-CA             17.52      17.72 .BLU   
  2 Banash, Stanley J          8 Mission Viejo-CA       20.39      20.44 .BLU   
.RED - Division  
  1 Boyer, Mitchell C          8 ORCA-CA                22.80      24.18 .RED   
  2 Lee, Enzo                  7 STOP-CA                22.58      24.86 .RED   
WHT - Division  
  1 Gall, Eretz L              8 ORCA-CA                   NT      22.74 .RED   
  2 Pham, Josh T               8 Riptide-CA                NT      25.38 .RED   
  3 Larson, Henrik G           8 Mission Viejo-CA       26.66      26.28 WHT    
  4 Bartelli, Tyler C          7 STOP-CA                28.99      26.61 WHT    
  5 Youngman, Nathenlyle G     8 ORCA-CA                   NT      28.46 WHT    
  6 Todorovac, Christopher M   8 Speed Aquatics-CA         NT      28.85 WHT    
  7 Truong, Kaileo J           8 ORCA-CA                   NT      29.69 WHT    
  8 Hsu, Peter A               7 Speed Aquatics-CA         NT      30.23 WHT    
 -- Murphy, Connell P          8 STOP-CA                   NT         DQ        
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          47.00  7-8 .BLU
          56.40  7-8 .RED
             --  7-8 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 McGibbons, Caden R         8 Coyotes-CA             41.62      38.32 .BLU   
  2 Hoang, Tyler Q             8 Riptide-CA             41.55      40.41 .BLU   
  3 Banash, Stanley J          8 Mission Viejo-CA       44.57      44.23 .BLU   
.RED - Division  
  1 Hugins, Blake M            7 Eagle Rays-CA          53.43      48.21 .RED   
  2 Tang, Lucas S              8 Speed Aquatics-CA      52.95      51.32 .RED   
 -- Gall, Eretz L              8 ORCA-CA                48.99         DQ        
WHT - Division  
  1 Lee, Enzo                  7 STOP-CA                58.13      53.92 .RED   
  2 Boyer, Mitchell C          8 ORCA-CA                   NT      56.37 .RED   
  3 Geis, Alistair I           8 Mission Viejo-CA          NT    1:07.24 WHT    
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:38.50  7-8 .BLU
        1:58.20  7-8 .RED
             --  7-8 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Banash, Stanley J          8 Mission Viejo-CA     1:37.88    1:36.23 .BLU   
                  43.53     1:36.23 (52.70)                                        
.RED - Division  
  1 Tang, Lucas S              8 Speed Aquatics-CA    1:39.41    1:37.39 .BLU   
                  46.31     1:37.39 (51.08)                                        
  2 Hugins, Blake M            7 Eagle Rays-CA        1:48.34    1:42.15 .RED   
                  50.12     1:42.15 (52.03)                                        
  3 Lee, Enzo                  7 STOP-CA              1:48.00    1:46.57 .RED   
                  50.05     1:46.57 (56.52)                                        
  4 Larson, Henrik G           8 Mission Viejo-CA     1:52.53    1:57.89 .RED   
                  56.96   1:57.89 (1:00.93)                                        
 -- Bartelli, Tyler C          7 STOP-CA              1:56.01         NS        
WHT - Division  
  1 Boyer, Mitchell C          8 ORCA-CA                   NT    1:49.86 .RED   
                  53.84     1:49.86 (56.02)                                        
  2 Zawistoski, Jude F         8 Coyotes-CA                NT    2:10.72 WHT    
                1:06.68   2:10.72 (1:04.04)                                        
 -- Schimmelpfenig, Luke T     8 Coyotes-CA           2:12.88         DQ        
 -- Gall, Eretz L              8 ORCA-CA                   NT         DQ        
                  48.55          DQ (52.92)                                        
 -- Wright, Grady J            8 Golden West-CA            NT         DQ        
                  54.92        DQ (1:00.87)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          34.10  .BLU
          37.20  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Vu, Peter N                9 Riptide-CA             28.53      28.53 .BLU   
  2 Mulroy, Liam P            10 Coyotes-CA             28.52      29.63 .BLU   
  3 Arie, Aidan A             10 Costa Mesa-CA          30.03      29.77 .BLU   
  4 DiCesaris, Russ R         10 STOP-CA                30.67      29.81 .BLU   
  5 Nguyen, Darren D           9 Speed Aquatics-CA      30.39      30.81 .BLU   
  6 Vo, Gia-Vinh D            10 ORCA-CA                33.78      34.48 .RED   
.RED - Division  
  1 Carson, Cole T            10 STOP-CA                35.80      34.05 .BLU   
  2 Dang, Christopher P        8 UnAtt - Ript-CA        34.29      34.22 .RED   
  3 Fallahi, Sam               9 Coyotes-CA             34.64      34.61 .RED   
  4 Xu, Leo N                 10 Speed Aquatics-CA      35.65      34.79 .RED   
  5 Reimer, Trenton J          8 STOP-CA                36.42      35.08 .RED   
  6 Armstrong, Seth R         10 Golden West-CA         34.20      35.39 .RED   
  7 Sullivan, Finn M          10 Mission Viejo-CA       36.90      35.94 .RED   
  8 Boyer, Russell K          10 ORCA-CA                36.94      36.71 .RED   
  9 Quil, Benjamin Y           9 Riptide-CA             36.07      37.76 WHT    
 10 Nguyen, Axel K             9 Golden West-CA         35.74      39.02 WHT    
 11 Kezelman, Cooper J         7 Coyotes-CA             36.81      39.80 WHT    
WHT - Division  
  1 McGibbons, Brendan K      10 Coyotes-CA             38.77      37.39 WHT    
  2 Turner, Troy C             9 Coyotes-CA                NT      38.68 WHT    
  3 Lawless, Linx L           10 Golden West-CA         38.33      38.88 WHT    
  4 Gross, Dylan L             9 STOP-CA                38.45      38.90 WHT    
  5 Pacelli, Nico M            9 Speed Swimming-CA         NT      40.29 WHT    
  6 Muench, Sean               9 LTSC-CA                   NT      40.43 WHT    
  7 Breton, Garrett R          9 Mission Viejo-CA       40.42      40.82 WHT    
  8 Murase, Maxwell Y         10 UnAtt - Gwsc           43.68      41.20 WHT    
  9 Nguyen, Kenny K           10 Riptide-CA             42.60      41.82 WHT    
 10 Wolf, Nyle E               9 Mission Viejo-CA       40.02      43.11 WHT    
 11 Griffin, Kai M            10 LTSC-CA                   NT      46.04 WHT    
 12 Radak, Keith A             9 Eagle Rays-CA          56.41      47.42 WHT    
 13 Ly, Karlson K             10 ORCA-CA                53.05      47.96 WHT    
 14 Ashworth, Dexter C         9 ORCA-CA                53.11      49.67 WHT    
 15 Ballinger, Owen K          9 Mission Viejo-CA       57.27      50.31 WHT    
 16 Yu, Kyle                  10 Speed Swimming-CA         NT      50.71 WHT    
 17 Orejudos, Cole T           9 STOP-CA                   NT    1:03.70 WHT    
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:14.30  .BLU
        1:21.00  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Arie, Aidan A             10 Costa Mesa-CA        1:06.94    1:03.87 .BLU   
                  31.07     1:03.87 (32.80)                                        
  2 Hill, Troy W              10 Speed Aquatics-CA    1:06.44    1:05.41 .BLU   
                  31.71     1:05.41 (33.70)                                        
  3 Nguyen, Darren D           9 Speed Aquatics-CA    1:06.17    1:06.31 .BLU   
                  31.85     1:06.31 (34.46)                                        
  4 Barnes, Julian L          10 Speed Aquatics-CA    1:08.00    1:06.95 .BLU   
                  31.78     1:06.95 (35.17)                                        
  5 Lee, Halcyon N             9 ORCA-CA              1:09.20    1:10.50 .BLU   
                  33.73     1:10.50 (36.77)                                        
  6 Luu, Preston K            10 Riptide-CA           1:08.97    1:10.90 .BLU   
                  33.90     1:10.90 (37.00)                                        
  7 Dinh, Jacob Q              9 ORCA-CA              1:10.83    1:11.23 .BLU   
                  33.83     1:11.23 (37.40)                                        
  8 Wagner, Brennan B          9 Coyotes-CA           1:11.96    1:12.87 .BLU   
                  35.09     1:12.87 (37.78)                                        
.RED - Division  
  1 Aceves, Apollo A          10 Mission Viejo-CA     1:17.93    1:16.04 .RED   
                  36.65     1:16.04 (39.39)                                        
  2 Dang, Christopher P        8 UnAtt - Ript-CA      1:16.20    1:18.36 .RED   
                  37.25     1:18.36 (41.11)                                        
  3 Vo, Gia-Vinh D            10 ORCA-CA              1:15.36    1:19.00 .RED   
                  37.34     1:19.00 (41.66)                                        
  4 Sangasy, Lukas N          10 Costa Mesa-CA        1:16.74    1:21.78 WHT    
                  39.16     1:21.78 (42.62)                                        
WHT - Division  
  1 Sullivan, Finn M          10 Mission Viejo-CA     1:24.25    1:22.38 WHT    
                  39.40     1:22.38 (42.98)                                        
  2 Nguyen, Mason R            9 Speed Aquatics-CA    1:21.13    1:22.45 WHT    
                  39.13     1:22.45 (43.32)                                        
  3 McGibbons, Brendan K      10 Coyotes-CA           1:24.18    1:23.61 WHT    
                  39.01     1:23.61 (44.60)                                        
  4 Vincent, Elias A           9 ORCA-CA              1:23.55    1:24.78 WHT    
                  40.16     1:24.78 (44.62)                                        
  5 Hernandez, Eddy A          9 STOP-CA              1:27.20    1:25.04 WHT    
                  39.11     1:25.04 (45.93)                                        
  6 Gross, Dylan L             9 STOP-CA              1:29.42    1:26.96 WHT    
                  42.63     1:26.96 (44.33)                                        
  7 Felker, JD D              10 Mission Viejo-CA     1:23.26    1:27.29 WHT    
                  40.05     1:27.29 (47.24)                                        
  8 Mao, Patrick              10 UnAtt - Mvn-CA       1:26.55    1:28.06 WHT    
                  41.99     1:28.06 (46.07)                                        
  9 Sandvig, Caleb J           9 Golden West-CA       1:25.32    1:28.48 WHT    
                  41.85     1:28.48 (46.63)                                        
 10 Qi, Ryan                  10 Eagle Rays-CA        1:34.40    1:28.64 WHT    
                  42.49     1:28.64 (46.15)                                        
 11 Brewster, Jack S          10 Riptide-CA                NT    1:29.04 WHT    
                  40.80     1:29.04 (48.24)                                        
 12 Mao, Wilson               10 UnAtt - Mvn-CA       1:29.38    1:29.20 WHT    
                  43.83     1:29.20 (45.37)                                        
 13 Murase, Maxwell Y         10 UnAtt - Gwsc         1:38.48    1:29.60 WHT    
                  10.38   1:29.60 (1:19.22)                                        
 14 Hoang, Jonathan T         10 ORCA-CA              1:33.66    1:30.31 WHT    
                  41.37     1:30.31 (48.94)                                        
 15 Andrews, Erik L           10 Golden West-CA       1:33.74    1:31.55 WHT    
                  42.84     1:31.55 (48.71)                                        
 16 Cervantes, Jude A          9 Mission Viejo-CA     1:36.07    1:32.51 WHT    
                  45.34     1:32.51 (47.17)                                        
 17 Moore, Henry T            10 Mission Viejo-CA          NT    1:32.62 WHT    
                  45.21     1:32.62 (47.41)                                        
 18 Bay, Matthew S            10 ORCA-CA                   NT    1:34.11 WHT    
                  43.43     1:34.11 (50.68)                                        
 19 Cook, Caden B             10 Golden West-CA       1:32.78    1:36.77 WHT    
                  45.63     1:36.77 (51.14)                                        
 20 Nguyen, Kenny K           10 Riptide-CA           1:36.78    1:38.27 WHT    
                  46.65     1:38.27 (51.62)                                        
 21 Lower, Colton D            9 Costa Mesa-CA             NT    1:39.84 WHT    
                  45.26     1:39.84 (54.58)                                        
 22 Perkins, Finn D           10 Golden West-CA            NT    1:42.40 WHT    
                  48.15     1:42.40 (54.25)                                        
 23 Gorsuch, Owen W           10 Speed Swimming-CA         NT    1:43.52 WHT    
                  49.01     1:43.52 (54.51)                                        
 24 Beck, Harrison T           9 LTSC-CA                   NT    1:46.67 WHT    
                  48.86     1:46.67 (57.81)                                        
 25 Destanovic, Omar           8 Mission Viejo-CA     1:51.68    1:47.61 WHT    
                  50.56     1:47.61 (57.05)                                        
 26 Brewster, Chue C           9 Riptide-CA                NT    1:49.01 WHT    
                  50.08     1:49.01 (58.93)                                        
 27 Ashworth, Dexter C         9 ORCA-CA                   NT    1:51.60 WHT    
                  50.90   1:51.60 (1:00.70)                                        
 28 Ebright, Hagen A           9 Costa Mesa-CA             NT    1:54.98 WHT    
                  51.25   1:54.98 (1:03.73)                                        
 29 Ly, Karlson K             10 ORCA-CA                   NT    1:55.75 WHT    
                  55.79     1:55.75 (59.96)                                        
 30 Arun, Raaghav              9 STOP-CA              1:58.45    1:56.69 WHT    
                  57.57     1:56.69 (59.12)                                        
 31 Meis, Jonah H             10 Speed Swimming-CA         NT    1:57.05 WHT    
                  54.43   1:57.05 (1:02.62)                                        
 32 Johnston, Phil A           9 Golden West-CA       1:50.77    1:57.07 WHT    
                  57.18     1:57.07 (59.89)                                        
 33 Hernandez, Josiah M        9 ORCA-CA                   NT    2:05.21 WHT    
                  58.24   2:05.21 (1:06.97)                                        
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:41.80  .BLU
        2:56.50  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Barnes, Julian L          10 Speed Aquatics-CA    2:26.60    2:25.14 .BLU   
                  33.15     1:10.21 (37.06)     1:48.15 (37.94)     2:25.14 (36.99)
  2 Nguyen, Darren D           9 Speed Aquatics-CA    2:31.54    2:28.20 .BLU   
                  33.99     1:11.86 (37.87)     1:50.97 (39.11)     2:28.20 (37.23)
  3 Lee, Halcyon N             9 ORCA-CA              2:36.64    2:36.88 .BLU   
                  36.07     1:18.17 (42.10)     1:59.55 (41.38)     2:36.88 (37.33)
  4 Radak, Neil A             10 Eagle Rays-CA        2:35.49    2:38.38 .BLU   
                  34.62     1:15.17 (40.55)     1:56.92 (41.75)     2:38.38 (41.46)
  5 Dinh, Jacob Q              9 ORCA-CA              2:35.66    2:39.53 .BLU   
                  34.94     1:15.22 (40.28)     1:58.16 (42.94)     2:39.53 (41.37)
.RED - Division  
  1 Reimer, Trenton J          8 STOP-CA              2:45.84    2:42.11 .RED   
                  37.08     1:19.63 (42.55)     2:02.01 (42.38)     2:42.11 (40.10)
  2 Dang, Christopher P        8 UnAtt - Ript-CA      2:47.73    2:46.23 .RED   
                  37.52     1:20.92 (43.40)     2:03.98 (43.06)     2:46.23 (42.25)
WHT - Division  
  1 Birinyi, Brendan M         9 ORCA-CA              3:01.01    2:48.01 .RED   
                  39.58     1:23.89 (44.31)     2:08.12 (44.23)     2:48.01 (39.89)
  2 Vo, Gia-Vinh D            10 ORCA-CA              3:05.45    2:51.94 .RED   
                  38.07     1:22.09 (44.02)     2:08.51 (46.42)     2:51.94 (43.43)
  3 Lawless, Linx L           10 Golden West-CA            NT    3:07.81 WHT    
                  40.02     1:28.43 (48.41)     2:19.69 (51.26)     3:07.81 (48.12)
  4 Pacelli, Nico M            9 Speed Swimming-CA         NT    3:08.02 WHT    
                  41.73     1:30.21 (48.48)     2:20.02 (49.81)     3:08.02 (48.00)
  5 Mao, Wilson               10 UnAtt - Mvn-CA            NT    3:11.55 WHT    
                  42.11     1:31.96 (49.85)     2:23.03 (51.07)     3:11.55 (48.52)
  6 Mao, Patrick              10 UnAtt - Mvn-CA            NT    3:16.11 WHT    
                  41.71     1:33.15 (51.44)     2:27.35 (54.20)     3:16.11 (48.76)
  7 Breton, Garrett R          9 Mission Viejo-CA          NT    3:19.83 WHT    
                  43.90     1:36.79 (52.89)     2:29.80 (53.01)     3:19.83 (50.03)
  8 Radak, Keith A             9 Eagle Rays-CA             NT    3:35.19 WHT    
                  46.34     1:43.82 (57.48)   3:35.19 (1:51.37)                    
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.40  .BLU
          44.20  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Nguyen, Tobi T            10 Riptide-CA             36.09      35.80 .BLU   
  2 Raine, Owen M             10 Mission Viejo-CA       40.11      36.56 .BLU   
  3 Aceves, Apollo A          10 Mission Viejo-CA       36.93      36.63 .BLU   
  4 Luu, Preston K            10 Riptide-CA             36.54      36.99 .BLU   
  5 Hess, Cameron E            9 Mission Viejo-CA       37.75      37.10 .BLU   
  6 Birinyi, Brendan M         9 ORCA-CA                39.02      38.06 .BLU   
  7 Wagner, Brennan B          9 Coyotes-CA             38.75      39.73 .BLU   
  8 Dilts, Coulter R           9 Riptide-CA             39.97      40.31 .BLU   
.RED - Division  
  1 Dinh, Jacob Q              9 ORCA-CA                41.88      37.93 .BLU   
  2 Xu, Leo N                 10 Speed Aquatics-CA      40.62      39.07 .BLU   
  3 Vincent, Elias A           9 ORCA-CA                43.58      41.20 .RED   
  4 Lee, Halcyon N             9 ORCA-CA                42.03      42.26 .RED   
  5 Brewster, Jack S          10 Riptide-CA             42.49      43.65 .RED   
  6 Sangasy, Lukas N          10 Costa Mesa-CA          43.60      47.26 WHT    
WHT - Division  
  1 Breton, Garrett R          9 Mission Viejo-CA       44.55      42.08 .RED   
  2 Nguyen, Mason R            9 Speed Aquatics-CA      44.65      43.17 .RED   
  3 Geis, Anson I             10 Mission Viejo-CA       45.10      43.63 .RED   
  4 Gross, Dylan L             9 STOP-CA                45.11      44.13 .RED   
  5 Andrews, Erik L           10 Golden West-CA         48.58      45.07 WHT    
  6 McGibbons, Brendan K      10 Coyotes-CA             46.65      45.70 WHT    
  7 Gorsuch, Owen W           10 Speed Swimming-CA         NT      45.83 WHT    
  8 Sullivan, Finn M          10 Mission Viejo-CA       47.71      46.50 WHT    
  9 Nienhuis, Justin J         9 STOP-CA                48.45      46.52 WHT    
 10 Qi, Ryan                  10 Eagle Rays-CA          44.76      46.78 WHT    
 11 Hoang, Jonathan T         10 ORCA-CA                50.17      47.23 WHT    
 12 Boyer, Russell K          10 ORCA-CA                46.60      47.38 WHT    
 13 Sandvig, Caleb J           9 Golden West-CA         46.45      47.42 WHT    
 14 Moore, Henry T            10 Mission Viejo-CA          NT      48.40 WHT    
 15 Cook, Caden B             10 Golden West-CA         47.34      48.99 WHT    
 16 Hernandez, Eddy A          9 STOP-CA                56.88      49.39 WHT    
 17 Cervantes, Jude A          9 Mission Viejo-CA       53.02      50.40 WHT    
 18 Perkins, Finn D           10 Golden West-CA         54.78      51.98 WHT    
 19 Slavich, Kyler J           9 Riptide-CA             54.52      52.91 WHT    
 20 Lower, Colton D            9 Costa Mesa-CA             NT      53.83 WHT    
 21 Bay, Matthew S            10 ORCA-CA                   NT      53.85 WHT    
 22 Brewster, Chue C           9 Riptide-CA                NT      54.25 WHT    
 23 Destanovic, Omar           8 Mission Viejo-CA       57.90      54.64 WHT    
 24 Beck, Harrison T           9 LTSC-CA                   NT      54.81 WHT    
 25 Meis, Jonah H             10 Speed Swimming-CA         NT      55.62 WHT    
 26 Arun, Raaghav              9 STOP-CA              1:05.21      55.99 WHT    
 27 Sanchez, AJ J              9 STOP-CA              1:06.26      56.66 WHT    
 28 Johnston, Phil A           9 Golden West-CA       1:05.07      58.05 WHT    
 29 Ashworth, Dexter C         9 ORCA-CA                   NT    1:00.62 WHT    
 -- Ebright, Hagen A           9 Costa Mesa-CA             NT         DQ        
 -- Ly, Karlson K             10 ORCA-CA              1:00.99         DQ        
 -- Hernandez, Josiah M        9 ORCA-CA                   NT         DQ        
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.70  .BLU
        1:37.00  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Mulroy, Liam P            10 Coyotes-CA           1:12.12    1:13.95 .BLU   
                  35.35     1:13.95 (38.60)                                        
  2 Arie, Aidan A             10 Costa Mesa-CA        1:19.12    1:14.93 .BLU   
                  36.12     1:14.93 (38.81)                                        
  3 Nguyen, Darren D           9 Speed Aquatics-CA    1:13.58    1:16.51 .BLU   
                  36.62     1:16.51 (39.89)                                        
  4 DiCesaris, Russ R         10 STOP-CA              1:27.84    1:16.87 .BLU   
                  37.84     1:16.87 (39.03)                                        
  5 Reimer, Trenton J          8 STOP-CA              1:27.90    1:23.35 .BLU   
                  40.11     1:23.35 (43.24)                                        
  6 Dinh, Jacob Q              9 ORCA-CA              1:27.67    1:24.55 .BLU   
                  39.96     1:24.55 (44.59)                                        
  7 Lee, Halcyon N             9 ORCA-CA              1:27.95    1:24.72 .BLU   
                  42.05     1:24.72 (42.67)                                        
.RED - Division  
  1 Armstrong, Seth R         10 Golden West-CA       1:36.23    1:27.69 .BLU   
                  42.08     1:27.69 (45.61)                                        
  2 Fallahi, Sam               9 Coyotes-CA           1:34.42    1:28.73 .RED   
                  42.97     1:28.73 (45.76)                                        
WHT - Division  
  1 Radak, Neil A             10 Eagle Rays-CA             NT    1:25.32 .BLU   
                  40.48     1:25.32 (44.84)                                        
  2 Nguyen, Axel K             9 Golden West-CA            NT    1:35.74 .RED   
                  47.46     1:35.74 (48.28)                                        
  3 Gross, Dylan L             9 STOP-CA                   NT    1:37.07 WHT    
                  45.95     1:37.07 (51.12)                                        
  4 McGibbons, Brendan K      10 Coyotes-CA           1:53.24    1:37.78 WHT    
                  46.80     1:37.78 (50.98)                                        
  5 Boyer, Russell K          10 ORCA-CA              1:41.48    1:37.98 WHT    
                  47.13     1:37.98 (50.85)                                        
  6 Sullivan, Finn M          10 Mission Viejo-CA     1:37.96    1:38.17 WHT    
                  49.12     1:38.17 (49.05)                                        
  7 Mao, Wilson               10 UnAtt - Mvn-CA            NT    1:40.15 WHT    
                  48.71     1:40.15 (51.44)                                        
  8 Kezelman, Cooper J         7 Coyotes-CA                NT    1:40.31 WHT    
                  49.89     1:40.31 (50.42)                                        
  9 Mao, Patrick              10 UnAtt - Mvn-CA            NT    1:45.03 WHT    
                  49.24     1:45.03 (55.79)                                        
 10 Turner, Troy C             9 Coyotes-CA                NT    1:45.79 WHT    
                  49.49     1:45.79 (56.30)                                        
 11 Ballinger, Owen K          9 Mission Viejo-CA          NT    1:48.18 WHT    
                  53.57     1:48.18 (54.61)                                        
 12 Muench, Sean               9 LTSC-CA                   NT    1:49.84 WHT    
                  51.63     1:49.84 (58.21)                                        
 13 Griffin, Kai M            10 LTSC-CA                   NT    1:49.96 WHT    
                  52.34     1:49.96 (57.62)                                        
 14 Wolf, Nyle E               9 Mission Viejo-CA          NT    1:57.52 WHT    
 -- Yu, Kyle                  10 Speed Swimming-CA         NT         DQ        
                1:02.50        DQ (1:15.84)                                        
 -- Ly, Karlson K             10 ORCA-CA                   NT         DQ        
                1:01.41        DQ (1:07.84)                                        
 -- Wolf, Michael C            9 Speed Aquatics-CA         NT         NS        
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  .BLU
          49.80  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Arie, Aidan A             10 Costa Mesa-CA          39.86      39.15 .BLU   
  2 Xu, Leo N                 10 Speed Aquatics-CA      40.74      39.47 .BLU   
  3 Hess, Cameron E            9 Mission Viejo-CA       42.22      39.87 .BLU   
  4 Nguyen, Tobi T            10 Riptide-CA             41.80      40.24 .BLU   
  5 Barnes, Julian L          10 Speed Aquatics-CA      40.75      40.76 .BLU   
  6 Weijland, Nolan L          9 Speed Aquatics-CA      40.40      40.87 .BLU   
  7 DiCesaris, Russ R         10 STOP-CA                43.57      41.64 .BLU   
  8 Birinyi, Brendan M         9 ORCA-CA                43.63      41.68 .BLU   
  9 Raine, Owen M             10 Mission Viejo-CA       42.66      42.14 .BLU   
 10 Nguyen, Darren D           9 Speed Aquatics-CA      41.13      42.41 .BLU   
 11 Dang, Christopher P        8 UnAtt - Ript-CA        43.69      43.16 .BLU   
 12 Dinh, Jacob Q              9 ORCA-CA                42.59      43.17 .BLU   
 13 Boyer, Russell K          10 ORCA-CA                45.46      45.82 .RED   
.RED - Division  
  1 Felker, JD D              10 Mission Viejo-CA       47.57      45.66 .RED   
  2 Aceves, Apollo A          10 Mission Viejo-CA       47.17      46.47 .RED   
  3 Breton, Garrett R          9 Mission Viejo-CA       47.49      48.43 .RED   
  4 Sandvig, Caleb J           9 Golden West-CA         45.63      48.92 .RED   
  5 Hoang, Jonathan T         10 ORCA-CA                48.76      49.16 .RED   
WHT - Division  
  1 McGibbons, Brendan K      10 Coyotes-CA             51.19      48.46 .RED   
  2 Moore, Henry T            10 Mission Viejo-CA       52.50      49.24 .RED   
  3 Gross, Dylan L             9 STOP-CA                51.91      49.90 WHT    
  4 Geis, Anson I             10 Mission Viejo-CA       53.97      50.80 WHT    
  5 Mao, Wilson               10 UnAtt - Mvn-CA         52.27      51.04 WHT    
  6 Nguyen, Kenny K           10 Riptide-CA             51.82      51.14 WHT    
  7 Brewster, Jack S          10 Riptide-CA                NT      52.39 WHT    
  8 Sullivan, Finn M          10 Mission Viejo-CA       50.09      52.86 WHT    
  9 Cervantes, Jude A          9 Mission Viejo-CA       55.07      54.48 WHT    
 10 Mao, Patrick              10 UnAtt - Mvn-CA         54.08      54.83 WHT    
 11 Murase, Maxwell Y         10 UnAtt - Gwsc           57.91      54.89 WHT    
 12 Cook, Caden B             10 Golden West-CA         54.50      56.11 WHT    
 13 Slavich, Kyler J           9 Riptide-CA           1:02.30      56.39 WHT    
 14 Sanchez, AJ J              9 STOP-CA              1:08.29      56.50 WHT    
 15 Takagi, Matthew Y         10 STOP-CA                56.13      56.91 WHT    
 16 Qi, Ryan                  10 Eagle Rays-CA          56.97      57.93 WHT    
 17 Bay, Matthew S            10 ORCA-CA                57.72      58.38 WHT    
 18 Perkins, Finn D           10 Golden West-CA            NT      58.67 WHT    
 19 Andrews, Erik L           10 Golden West-CA       1:02.13      59.53 WHT    
 20 Destanovic, Omar           8 Mission Viejo-CA     1:05.09    1:03.90 WHT    
 21 Ly, Karlson K             10 ORCA-CA                   NT    1:04.61 WHT    
 22 Ashworth, Dexter C         9 ORCA-CA                   NT    1:14.20 WHT    
 -- Hernandez, Josiah M        9 ORCA-CA                   NT         DQ        
 -- Arun, Raaghav              9 STOP-CA                   NT         DQ        
 -- Nienhuis, Justin J         9 STOP-CA                   NT         DQ        
 -- Johnston, Phil A           9 Golden West-CA            NT         DQ        
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:40.50  .BLU
        1:49.70  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Vu, Peter N                9 Riptide-CA           1:21.91    1:21.99 .BLU   
                  39.55     1:21.99 (42.44)                                        
  2 Xu, Leo N                 10 Speed Aquatics-CA    1:29.60    1:28.10 .BLU   
                  42.11     1:28.10 (45.99)                                        
  3 Barnes, Julian L          10 Speed Aquatics-CA    1:27.07    1:28.34 .BLU   
                  42.33     1:28.34 (46.01)                                        
  4 Carson, Cole T            10 STOP-CA              1:30.96    1:31.67 .BLU   
                  45.62     1:31.67 (46.05)                                        
  5 Radak, Neil A             10 Eagle Rays-CA        1:27.45    1:31.77 .BLU   
                  44.12     1:31.77 (47.65)                                        
  6 Dang, Christopher P        8 UnAtt - Ript-CA      1:34.35    1:36.21 .BLU   
                  46.47     1:36.21 (49.74)                                        
  7 Boyer, Russell K          10 ORCA-CA              1:39.43    1:38.03 .BLU   
                  46.52     1:38.03 (51.51)                                        
  8 Nguyen, Mason R            9 Speed Aquatics-CA    1:39.80    1:43.89 .RED   
                  51.27     1:43.89 (52.62)                                        
.RED - Division  
  1 Evans, Alex L             10 ORCA-CA              1:44.48    1:39.90 .BLU   
                  47.66     1:39.90 (52.24)                                        
  2 Breton, Garrett R          9 Mission Viejo-CA     1:42.43    1:41.99 .RED   
                  49.98     1:41.99 (52.01)                                        
  3 Fallahi, Sam               9 Coyotes-CA           1:47.52    1:48.46 .RED   
                  50.96     1:48.46 (57.50)                                        
  4 Gross, Dylan L             9 STOP-CA              1:49.10    1:48.89 .RED   
                  53.38     1:48.89 (55.51)                                        
  5 Lawless, Linx L           10 Golden West-CA       1:46.93    1:49.23 .RED   
                  52.04     1:49.23 (57.19)                                        
  6 Nguyen, Kenny K           10 Riptide-CA           1:48.81    1:51.35 WHT    
                  53.43     1:51.35 (57.92)                                        
WHT - Division  
  1 McGibbons, Brendan K      10 Coyotes-CA                NT    1:46.67 .RED   
                  51.37     1:46.67 (55.30)                                        
  2 Murase, Maxwell Y         10 UnAtt - Gwsc              NT    1:53.29 WHT    
                  52.99   1:53.29 (1:00.30)                                        
  3 Turner, Troy C             9 Coyotes-CA                NT    1:53.54 WHT    
                  54.74     1:53.54 (58.80)                                        
  4 Sullivan, Finn M          10 Mission Viejo-CA     1:50.94    1:53.82 WHT    
                  57.01     1:53.82 (56.81)                                        
  5 Nicholson, Gavin S        10 Speed Aquatics-CA    1:55.07    1:54.01 WHT    
                  52.98   1:54.01 (1:01.03)                                        
  6 Kezelman, Cooper J         7 Coyotes-CA                NT    1:57.14 WHT    
                  56.57   1:57.14 (1:00.57)                                        
  7 Mao, Patrick              10 UnAtt - Mvn-CA            NT    1:58.35 WHT    
                  54.94   1:58.35 (1:03.41)                                        
  8 Radak, Keith A             9 Eagle Rays-CA             NT    2:02.71 WHT    
                  57.28   2:02.71 (1:05.43)                                        
  9 Wolf, Nyle E               9 Mission Viejo-CA          NT    2:04.78 WHT    
                  58.48   2:04.78 (1:06.30)                                        
 -- Ballinger, Owen K          9 Mission Viejo-CA          NT         DQ        
                  58.14        DQ (1:02.17)                                        
 -- Mao, Wilson               10 UnAtt - Mvn-CA            NT         DQ        
                  51.40          DQ (54.97)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.20  .BLU
          41.60  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Raine, Owen M             10 Mission Viejo-CA       32.00      31.28 .BLU   
  2 DiCesaris, Russ R         10 STOP-CA                35.17      32.31 .BLU   
  3 Hess, Cameron E            9 Mission Viejo-CA       32.93      32.57 .BLU   
  4 Arie, Aidan A             10 Costa Mesa-CA          34.62      34.78 .BLU   
  5 Dilts, Coulter R           9 Riptide-CA             34.12      35.38 .BLU   
  6 Luu, Preston K            10 Riptide-CA             36.59      36.11 .BLU   
  7 Birinyi, Brendan M         9 ORCA-CA                36.76      36.87 .BLU   
  8 Wagner, Brennan B          9 Coyotes-CA             36.36      37.03 .BLU   
  9 Aceves, Apollo A          10 Mission Viejo-CA       37.61      37.04 .BLU   
 10 Nguyen, Tobi T            10 Riptide-CA             35.07      37.28 .BLU   
 11 Dinh, Jacob Q              9 ORCA-CA                36.46      37.41 .BLU   
 12 Xu, Leo N                 10 Speed Aquatics-CA      37.61      37.56 .BLU   
 13 Dang, Christopher P        8 UnAtt - Ript-CA        36.47      37.80 .BLU   
.RED - Division  
  1 Vincent, Elias A           9 ORCA-CA                39.85      37.69 .BLU   
  2 Vo, Gia-Vinh D            10 ORCA-CA                38.60      38.76 .RED   
  3 Nguyen, Mason R            9 Speed Aquatics-CA      41.05      43.76 WHT    
WHT - Division  
  1 Felker, JD D              10 Mission Viejo-CA       42.48      41.42 .RED   
  2 Gross, Dylan L             9 STOP-CA                44.07      42.64 WHT    
  3 Sangasy, Lukas N          10 Costa Mesa-CA             NT      43.14 WHT    
  4 Boyer, Russell K          10 ORCA-CA                43.90      43.79 WHT    
  5 McGibbons, Brendan K      10 Coyotes-CA             47.54      44.88 WHT    
  6 Sandvig, Caleb J           9 Golden West-CA         43.34      46.17 WHT    
  7 Hernandez, Eddy A          9 STOP-CA                46.84      46.45 WHT    
  8 Mao, Wilson               10 UnAtt - Mvn-CA         47.27      47.03 WHT    
  9 Murase, Maxwell Y         10 UnAtt - Gwsc           51.41      48.11 WHT    
 10 Geis, Anson I             10 Mission Viejo-CA       52.74      49.23 WHT    
 11 Nienhuis, Justin J         9 STOP-CA                49.04      50.14 WHT    
 12 Cervantes, Jude A          9 Mission Viejo-CA       54.45      50.50 WHT    
 13 Qi, Ryan                  10 Eagle Rays-CA             NT      50.52 WHT    
 14 Hoang, Jonathan T         10 ORCA-CA                52.57      50.96 WHT    
 15 Andrews, Erik L           10 Golden West-CA       1:05.69      51.07 WHT    
 16 Takagi, Matthew Y         10 STOP-CA              1:00.01      55.15 WHT    
 17 Breton, Garrett R          9 Mission Viejo-CA       55.55      56.04 WHT    
 18 Lower, Colton D            9 Costa Mesa-CA             NT      56.64 WHT    
 19 Slavich, Kyler J           9 Riptide-CA                NT      57.33 WHT    
 20 Moore, Henry T            10 Mission Viejo-CA          NT      57.50 WHT    
 -- Arun, Raaghav              9 STOP-CA                   NT         DQ        
 -- Mao, Patrick              10 UnAtt - Mvn-CA         46.73         DQ        
 -- Brewster, Chue C           9 Riptide-CA             55.93         DQ        
 -- Orejudos, Cole T           9 STOP-CA                   NT         DQ        
 
Boys 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.40  .BLU
        1:37.60  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Dang, Christopher P        8 UnAtt - Ript-CA      1:29.01    1:26.28 .BLU   
                  40.70     1:26.28 (45.58)                                        
  2 Birinyi, Brendan M         9 ORCA-CA              1:28.35    1:32.11 .RED   
                  43.13     1:32.11 (48.98)                                        
.RED - Division  
  1 Lee, Halcyon N             9 ORCA-CA              1:33.54    1:25.68 .BLU   
                  40.32     1:25.68 (45.36)                                        
  2 Evans, Alex L             10 ORCA-CA              1:36.38    1:36.37 .RED   
                  42.72     1:36.37 (53.65)                                        
WHT - Division  
  1 Vo, Gia-Vinh D            10 ORCA-CA              1:44.58    1:33.53 .RED   
                  41.65     1:33.53 (51.88)                                        
  2 Gross, Dylan L             9 STOP-CA              1:43.49    1:35.54 .RED   
                  45.78     1:35.54 (49.76)                                        
  3 Nguyen, Mason R            9 Speed Aquatics-CA    1:49.07    1:42.12 WHT    
                  46.51     1:42.12 (55.61)                                        
  4 Nicholson, Gavin S        10 Speed Aquatics-CA         NT    1:44.54 WHT    
                  44.92     1:44.54 (59.62)                                        
 -- Wolf, Michael C            9 Speed Aquatics-CA         NT         DQ        
                  51.17        DQ (1:06.92)                                        
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.90  .BLU
        1:34.80  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Arie, Aidan A             10 Costa Mesa-CA        1:17.90    1:13.15 .BLU   
                  34.09     1:13.15 (39.06)                                        
  2 Mulroy, Liam P            10 Coyotes-CA           1:17.10    1:15.43 .BLU   
                  34.05     1:15.43 (41.38)                                        
  3 DiCesaris, Russ R         10 STOP-CA              1:21.38    1:17.09 .BLU   
                  36.55     1:17.09 (40.54)                                        
  4 Barnes, Julian L          10 Speed Aquatics-CA    1:16.51    1:17.14 .BLU   
                  36.50     1:17.14 (40.64)                                        
  5 Nguyen, Darren D           9 Speed Aquatics-CA    1:15.36    1:17.34 .BLU   
                  35.57     1:17.34 (41.77)                                        
  6 Radak, Neil A             10 Eagle Rays-CA        1:16.34    1:21.19 .BLU   
                  38.76     1:21.19 (42.43)                                        
  7 Dinh, Jacob Q              9 ORCA-CA              1:22.76    1:22.60 .BLU   
                  38.83     1:22.60 (43.77)                                        
  8 Birinyi, Brendan M         9 ORCA-CA              1:23.66    1:23.71 .BLU   
                  40.13     1:23.71 (43.58)                                        
  9 Xu, Leo N                 10 Speed Aquatics-CA    1:24.80    1:24.60 .BLU   
                  40.16     1:24.60 (44.44)                                        
.RED - Division  
  1 Fallahi, Sam               9 Coyotes-CA           1:31.48    1:27.25 .RED   
                  39.34     1:27.25 (47.91)                                        
  2 Nguyen, Mason R            9 Speed Aquatics-CA    1:32.84    1:31.05 .RED   
                  42.36     1:31.05 (48.69)                                        
  3 Boyer, Russell K          10 ORCA-CA              1:34.13    1:32.53 .RED   
                  45.30     1:32.53 (47.23)                                        
  4 Quil, Benjamin Y           9 Riptide-CA           1:33.66    1:32.97 .RED   
                  41.08     1:32.97 (51.89)                                        
  5 Nicholson, Gavin S        10 Speed Aquatics-CA    1:33.15    1:36.03 WHT    
                  44.12     1:36.03 (51.91)                                        
WHT - Division  
  1 McGibbons, Brendan K      10 Coyotes-CA           1:36.79    1:33.07 .RED   
                  43.99     1:33.07 (49.08)                                        
  2 Mao, Wilson               10 UnAtt - Mvn-CA       1:37.32    1:38.39 WHT    
                  47.14     1:38.39 (51.25)                                        
  3 Nguyen, Axel K             9 Golden West-CA       1:37.19    1:38.59 WHT    
                  46.50     1:38.59 (52.09)                                        
  4 Lawless, Linx L           10 Golden West-CA       1:38.95    1:38.92 WHT    
                  47.55     1:38.92 (51.37)                                        
  5 Sullivan, Finn M          10 Mission Viejo-CA     1:37.97    1:39.28 WHT    
                  50.26     1:39.28 (49.02)                                        
  6 Breton, Garrett R          9 Mission Viejo-CA     1:37.55    1:41.01 WHT    
                  49.79     1:41.01 (51.22)                                        
  7 Turner, Troy C             9 Coyotes-CA                NT    1:43.63 WHT    
                  51.30     1:43.63 (52.33)                                        
  8 Murase, Maxwell Y         10 UnAtt - Gwsc         1:50.36    1:47.88 WHT    
                  51.68     1:47.88 (56.20)                                        
  9 Radak, Keith A             9 Eagle Rays-CA        1:47.88    1:55.41 WHT    
                  56.73     1:55.41 (58.68)                                        
 10 Ballinger, Owen K          9 Mission Viejo-CA          NT    2:01.99 WHT    
                  58.40   2:01.99 (1:03.59)                                        
 -- Wolf, Nyle E               9 Mission Viejo-CA     1:54.15         DQ        
                1:00.34          DQ (55.94)                                        
 -- Pacelli, Nico M            9 Speed Swimming-CA         NT         DQ        
                  49.00          DQ (51.35)                                        
 -- Ashworth, Dexter C         9 ORCA-CA                   NT         DQ        
                1:16.54        DQ (1:11.40)                                        
 -- Mao, Patrick              10 UnAtt - Mvn-CA       1:42.38         DQ        
                  50.50          DQ (52.87)                                        
 -- Ly, Karlson K             10 ORCA-CA                   NT         DQ        
                1:04.51        DQ (1:05.42)                                        
 -- Sakurai, Justin H         10 Costa Mesa-CA             NT         NS        
 -- Sallinger, Adam J         10 Speed Swimming-CA    1:51.62         NS        
 
Boys 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:07.40  .BLU
        3:24.50  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 DiCesaris, Russ R         10 STOP-CA              2:52.51    2:39.02 .BLU   
                  33.34     1:16.28 (42.94)     2:05.08 (48.80)     2:39.02 (33.94)
  2 Hill, Troy W              10 Speed Aquatics-CA    2:44.17    2:39.46 .BLU   
                  35.24     1:17.60 (42.36)     2:04.39 (46.79)     2:39.46 (35.07)
  3 Nguyen, Darren D           9 Speed Aquatics-CA    2:53.23    2:40.16 .BLU   
                  35.77     1:14.35 (38.58)     2:05.14 (50.79)     2:40.16 (35.02)
  4 Arie, Aidan A             10 Costa Mesa-CA        2:49.53    2:40.22 .BLU   
                  35.08     1:16.58 (41.50)     2:05.66 (49.08)     2:40.22 (34.56)
  5 Barnes, Julian L          10 Speed Aquatics-CA    2:41.95    2:42.36 .BLU   
                  35.82     1:17.26 (41.44)     2:04.90 (47.64)     2:42.36 (37.46)
  6 Weijland, Nolan L          9 Speed Aquatics-CA    3:01.16    2:52.05 .BLU   
                                1:26.96 ( )     2:15.35 (48.39)     2:52.05 (36.70)
  7 Lee, Halcyon N             9 ORCA-CA              3:04.75    2:52.50 .BLU   
                  37.97     1:24.04 (46.07)     2:16.03 (51.99)     2:52.50 (36.47)
  8 Dilts, Coulter R           9 Riptide-CA           2:53.42    2:55.73 .BLU   
                  39.85     1:26.34 (46.49)     2:18.30 (51.96)     2:55.73 (37.43)
  9 Dang, Christopher P        8 UnAtt - Ript-CA      3:00.96    3:02.09 .BLU   
                  40.23     1:28.44 (48.21)     2:22.67 (54.23)     3:02.09 (39.42)
 -- Wagner, Brennan B          9 Coyotes-CA           2:54.67         DQ        
                  36.47     1:19.97 (43.50)     2:11.89 (51.92)          DQ (39.33)
.RED - Division  
  1 Vo, Gia-Vinh D            10 ORCA-CA              3:12.74    3:01.78 .BLU   
                  39.78     1:26.58 (46.80)     2:18.94 (52.36)     3:01.78 (42.84)
  2 Felker, JD D              10 Mission Viejo-CA     3:15.12    3:06.99 .BLU   
                  40.50     1:30.12 (49.62)     2:23.04 (52.92)     3:06.99 (43.95)
  3 Vincent, Elias A           9 ORCA-CA              3:11.40    3:36.43 WHT    
                  42.07     1:41.86 (59.79)   2:49.36 (1:07.50)     3:36.43 (47.07)
 -- Nguyen, Mason R            9 Speed Aquatics-CA    3:21.13         DQ        
                  42.59     1:34.15 (51.56)     2:31.28 (57.13)          DQ (42.90)
WHT - Division  
  1 Geis, Anson I             10 Mission Viejo-CA     3:25.26    3:15.41 .RED   
                  48.30                             2:31.03 ( )     3:15.41 (44.38)
  2 Boyer, Russell K          10 ORCA-CA                   NT    3:19.64 .RED   
                  45.15     1:39.39 (54.24)     2:35.60 (56.21)     3:19.64 (44.04)
  3 Breton, Garrett R          9 Mission Viejo-CA          NT    3:24.11 .RED   
                  52.96     1:43.70 (50.74)     2:40.12 (56.42)     3:24.11 (43.99)
  4 Sullivan, Finn M          10 Mission Viejo-CA     3:31.34    3:27.22 WHT    
                  48.12     1:40.35 (52.23)   2:41.87 (1:01.52)     3:27.22 (45.35)
  5 Mao, Patrick              10 UnAtt - Mvn-CA            NT    3:30.68 WHT    
                  48.72     1:44.41 (55.69)     2:43.96 (59.55)     3:30.68 (46.72)
  6 Mao, Wilson               10 UnAtt - Mvn-CA            NT    3:31.34 WHT    
                  47.98     1:44.01 (56.03)   2:44.25 (1:00.24)     3:31.34 (47.09)
  7 Destanovic, Omar           8 Mission Viejo-CA          NT    4:08.03 WHT    
                  56.81                             3:11.83 ( )     4:08.03 (56.20)
 -- Sangasy, Lukas N          10 Costa Mesa-CA             NT         DQ        
                  41.77     1:35.06 (53.29)   2:38.49 (1:03.43)          DQ (43.29)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.80  .BLU
          33.60  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Luu, James M              12 Riptide-CA             26.88      26.88 .BLU   
  2 Carter, Giacomo R         12 STOP-CA                27.58      28.09 .BLU   
  3 Xu, Peter N               12 Speed Aquatics-CA      27.96      28.26 .BLU   
  4 Connole, Ryan N           12 Riptide-CA             28.31      28.34 .BLU   
  5 Cook, Brenden T           11 Mission Viejo-CA       29.62      28.46 .BLU   
  6 Nally, Matthew A          12 Speed Swimming-CA      29.64      28.71 .BLU   
  7 Pham, Benjamin H          12 Riptide-CA             28.66      28.83 .BLU   
  8 Sowlati, Kasra K          11 Speed Aquatics-CA      30.70      28.98 .BLU   
  9 Marinescu, Brian          11 ORCA-CA                29.95      29.44 .BLU   
 10 Shiono, Taisho C          12 Speed Aquatics-CA      30.49      30.44 .BLU   
 11 Sanchez, Isaac C          12 Riptide-CA             30.71      30.56 .BLU   
.RED - Division  
  1 Kofford, Dylan J          11 Coyotes-CA             31.14      28.74 .BLU   
  2 Hernandez, Josue          12 STOP-CA                30.97      29.54 .BLU   
  3 Tran, Gavin K             11 Golden West-CA         31.75      30.73 .BLU   
  4 Beckett, Austin L         12 Speed Aquatics-CA      30.99      31.00 .RED   
  5 Asar, Aiden A             12 Mission Viejo-CA       32.26      31.07 .RED   
  6 Harper, Holden W          12 Golden West-CA         31.06      31.11 .RED   
  7 Huelskamp, Bobby R        12 ORCA-CA                33.59      31.57 .RED   
  8 Saunders, Nolan D         12 ORCA-CA                33.14      31.58 .RED   
  8 McElroy, Timothy A        11 Mission Viejo-CA       30.97      31.58 .RED   
 10 Luong, Bao G              12 Golden West-CA         33.23      31.68 .RED   
 11 Cornwell, Noah R          12 Costa Mesa-CA          32.57      31.98 .RED   
 12 Wartenberg, Jason R       11 ORCA-CA                33.04      32.50 .RED   
 13 Chung, Bradin             12 Speed Aquatics-CA      32.76      32.91 .RED   
 14 Rebensdorf, Josh W        11 Eagle Rays-CA          33.31      33.55 .RED   
 15 O'Hare, Nicholas C        11 Speed Swimming-CA      33.15      34.40 WHT    
 16 Juarez, Taylor A          11 Golden West-CA         32.48      34.76 WHT    
WHT - Division  
  1 Dory, Sean R              11 Costa Mesa-CA          34.01      32.71 .RED   
  2 StMartin, Steven R        12 Golden West-CA         34.48      33.83 WHT    
  3 Newcomb, Scott B          12 Mission Viejo-CA       35.80      33.89 WHT    
  4 Aminloo, Ryan             11 Speed Aquatics-CA      33.76      33.97 WHT    
  5 Hernandez, Jayden V       11 STOP-CA                   NT      34.40 WHT    
  6 Marzouk, Adam M           12 Mission Viejo-CA       35.83      34.53 WHT    
  7 Nguyen, Jesper W          11 Speed Aquatics-CA         NT      34.63 WHT    
  8 Ponce, Ej J               12 ORCA-CA                35.05      34.86 WHT    
  9 Agustin, Noah T           12 STOP-CA                34.63      34.91 WHT    
 10 Weingarten, Rowan L       12 Mission Viejo-CA       34.01      34.93 WHT    
 11 Richardson, Maxwell J     12 STOP-CA                   NT      35.88 WHT    
 12 Wozniak, Owen A           11 Mission Viejo-CA          NT      35.97 WHT    
 13 Theologidy, Taddeus T     11 Mission Viejo-CA       33.72      36.05 WHT    
 14 Pham, Preston D           11 Speed Swimming-CA      38.91      36.68 WHT    
 15 Presby, Will J            12 Costa Mesa-CA          37.96      36.73 WHT    
 16 Charafeddine, Fadl        12 Mission Viejo-CA       37.02      37.57 WHT    
 17 Gannaway, Case R          11 ORCA-CA                   NT      37.85 WHT    
 18 Tadrous, Noah E           11 STOP-CA                39.20      38.30 WHT    
 19 Villanueva, Dylan E       11 Costa Mesa-CA          39.93      38.57 WHT    
 20 Deschenes, Daniel J       11 Speed Swimming-CA      42.44      38.72 WHT    
 21 Metcalf, Logan J          11 STOP-CA                41.46      39.51 WHT    
 22 Stevens, Ryder B          11 Riptide-CA             38.74      39.72 WHT    
 23 Hoang, Chance T           11 ORCA-CA                40.89      39.93 WHT    
 24 Hardcastle, Evan C        11 ORCA-CA                40.81      40.26 WHT    
 25 Littrell, Matthew K       12 STOP-CA                48.23      41.30 WHT    
 26 Lezama, John A            11 ORCA-CA                46.00      41.70 WHT    
 27 Smith, Wyatt R            12 Speed Swimming-CA      46.59      42.54 WHT    
 28 Phan, Ethan T             12 Eagle Rays-CA          44.26      43.65 WHT    
 29 Browning, Joaquin D       11 STOP-CA                   NT      46.50 WHT    
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.20  .BLU
        1:12.20  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Luu, James M              12 Riptide-CA             59.29      59.48 .BLU   
                  28.38       59.48 (31.10)                                        
  2 Connole, Ryan N           12 Riptide-CA             59.97    1:00.61 .BLU   
                  29.26     1:00.61 (31.35)                                        
  3 Ly, Kenneth K             12 ORCA-CA              1:02.41    1:01.83 .BLU   
                  29.32     1:01.83 (32.51)                                        
  4 Bui, Andrew T             11 Riptide-CA           1:02.76    1:03.39 .BLU   
                  30.03     1:03.39 (33.36)                                        
  5 Xu, Peter N               12 Speed Aquatics-CA    1:03.56    1:03.77 .BLU   
                  29.55     1:03.77 (34.22)                                        
.RED - Division  
  1 Sanchez, Isaac C          12 Riptide-CA           1:06.55    1:05.19 .BLU   
                  31.04     1:05.19 (34.15)                                        
  2 Marinescu, Brian          11 ORCA-CA              1:06.46    1:05.44 .BLU   
                  31.26     1:05.44 (34.18)                                        
  3 Sowlati, Kasra K          11 Speed Aquatics-CA    1:07.88    1:06.75 .RED   
                  30.83     1:06.75 (35.92)                                        
  4 Shiono, Taisho C          12 Speed Aquatics-CA    1:06.69    1:07.54 .RED   
                  32.46     1:07.54 (35.08)                                        
  5 Matsuda, Trevor M         11 Riptide-CA           1:07.95    1:08.89 .RED   
                  33.42     1:08.89 (35.47)                                        
  6 Harper, Holden W          12 Golden West-CA       1:08.83    1:09.47 .RED   
                  33.40     1:09.47 (36.07)                                        
  7 Cornwell, Noah R          12 Costa Mesa-CA        1:11.62    1:12.17 .RED   
                  34.29     1:12.17 (37.88)                                        
  8 Juarez, Taylor A          11 Golden West-CA       1:11.23    1:14.64 WHT    
                  34.68     1:14.64 (39.96)                                        
WHT - Division  
  1 Nally, Matthew A          12 Speed Swimming-CA         NT    1:04.20 .BLU   
                  30.27     1:04.20 (33.93)                                        
  2 Alvo, Jacob T             12 Costa Mesa-CA             NT    1:06.17 .BLU   
                  32.18     1:06.17 (33.99)                                        
  3 Alvo, JJ C                12 Costa Mesa-CA        1:14.03    1:06.67 .RED   
                  32.39     1:06.67 (34.28)                                        
  4 Ho, RJ I                  12 Speed Aquatics-CA    1:13.17    1:09.49 .RED   
                  32.75     1:09.49 (36.74)                                        
  5 Tran, Anoki C             11 ORCA-CA              1:13.45    1:09.94 .RED   
                  32.98     1:09.94 (36.96)                                        
  6 Marrujo, Sebastian M      12 ORCA-CA              1:15.14    1:10.64 .RED   
                  33.71     1:10.64 (36.93)                                        
  7 Huelskamp, Bobby R        12 ORCA-CA              1:13.60    1:10.85 .RED   
                  33.00     1:10.85 (37.85)                                        
  8 Do, Matthew M             11 STOP-CA              1:13.27    1:10.90 .RED   
                  34.26     1:10.90 (36.64)                                        
  9 Wartenberg, Jason R       11 ORCA-CA              1:13.32    1:10.94 .RED   
                  34.63     1:10.94 (36.31)                                        
 10 Asar, Aiden A             12 Mission Viejo-CA     1:12.28    1:11.20 .RED   
                  33.77     1:11.20 (37.43)                                        
 11 Saunders, Nolan D         12 ORCA-CA              1:19.16    1:12.33 WHT    
 12 Chung, Bradin             12 Speed Aquatics-CA    1:13.47    1:12.57 WHT    
                  35.18     1:12.57 (37.39)                                        
 13 Sebastian, Bradley R      12 Costa Mesa-CA        1:14.54    1:14.40 WHT    
 14 Dory, Sean R              11 Costa Mesa-CA             NT    1:15.19 WHT    
                  36.67     1:15.19 (38.52)                                        
 15 Pham, Ethan V             11 STOP-CA              1:13.87    1:15.41 WHT    
                  35.81     1:15.41 (39.60)                                        
 16 Theologidy, Taddeus T     11 Mission Viejo-CA     1:23.83    1:16.75 WHT    
                  35.74     1:16.75 (41.01)                                        
 17 Weingarten, Rowan L       12 Mission Viejo-CA     1:21.52    1:17.16 WHT    
                  35.87     1:17.16 (41.29)                                        
 18 O'Hare, Nicholas C        11 Speed Swimming-CA    1:19.03    1:17.71 WHT    
                  36.15     1:17.71 (41.56)                                        
 19 Lawless, Laszlo E         12 Golden West-CA       1:22.40    1:20.13 WHT    
                  38.26     1:20.13 (41.87)                                        
 20 Charafeddine, Fadl        12 Mission Viejo-CA          NT    1:20.78 WHT    
                  39.07     1:20.78 (41.71)                                        
 21 Presby, Will J            12 Costa Mesa-CA        1:22.70    1:23.09 WHT    
                  38.72     1:23.09 (44.37)                                        
 22 Villanueva, Dylan E       11 Costa Mesa-CA        1:23.69    1:25.63 WHT    
                  40.32     1:25.63 (45.31)                                        
 23 Deschenes, Daniel J       11 Speed Swimming-CA    1:39.86    1:25.64 WHT    
                  39.61     1:25.64 (46.03)                                        
 24 Tadrous, Noah E           11 STOP-CA              1:33.13    1:25.92 WHT    
                  40.13     1:25.92 (45.79)                                        
 25 Stevens, Ryder B          11 Riptide-CA           1:25.54    1:26.47 WHT    
                  41.32     1:26.47 (45.15)                                        
 26 Ahn, Christian            12 Speed Aquatics-CA         NT    1:26.93 WHT    
                  39.85     1:26.93 (47.08)                                        
 27 Imboden, Carter R         11 Speed Swimming-CA         NT    1:27.23 WHT    
                  40.16     1:27.23 (47.07)                                        
 28 Gonzalez, Ali'i M         11 Costa Mesa-CA        1:48.48    1:28.14 WHT    
                  41.06     1:28.14 (47.08)                                        
 29 Hoang, Chance T           11 ORCA-CA              1:34.42    1:28.91 WHT    
                  42.17     1:28.91 (46.74)                                        
 30 Gannaway, Case R          11 ORCA-CA              1:40.23    1:29.11 WHT    
                  41.20     1:29.11 (47.91)                                        
 31 Smith, Wyatt R            12 Speed Swimming-CA    1:38.04    1:31.43 WHT    
                  43.72     1:31.43 (47.71)                                        
 32 Lezama, John A            11 ORCA-CA                   NT    1:32.05 WHT    
                  42.71     1:32.05 (49.34)                                        
 -- Marzouk, Adam M           12 Mission Viejo-CA     1:17.60         DQ        
                  35.17          DQ (39.42)                                        
 -- Ho, Matthew               12 Riptide-CA           1:29.90         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:24.60  .BLU
        2:37.80  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Douglas, Andrew G         12 Mission Viejo-CA     2:24.18    2:07.07 .BLU   
                  29.70     1:01.72 (32.02)     1:35.07 (33.35)     2:07.07 (32.00)
  2 Ellis, Sawyer S           12 Mission Viejo-CA     2:13.00    2:07.89 .BLU   
                  29.58     1:01.96 (32.38)     1:35.17 (33.21)     2:07.89 (32.72)
  3 Sandvig, Aiden B          11 Golden West-CA       2:16.61    2:10.92 .BLU   
                  30.05     1:04.39 (34.34)     1:37.76 (33.37)     2:10.92 (33.16)
  4 Cook, Brenden T           11 Mission Viejo-CA     2:11.97    2:10.94 .BLU   
                  29.38     1:02.67 (33.29)     1:37.74 (35.07)     2:10.94 (33.20)
  5 Kezelman, Brady M         11 Coyotes-CA           2:10.54    2:17.15 .BLU   
                  29.45     1:03.50 (34.05)     1:40.24 (36.74)     2:17.15 (36.91)
.RED - Division  
  1 Carter, Giacomo R         12 STOP-CA              2:27.77    2:12.16 .BLU   
                  30.19     1:03.60 (33.41)     1:38.08 (34.48)     2:12.16 (34.08)
  2 Lee, Troy C               11 ORCA-CA              2:29.33    2:13.20 .BLU   
                  30.60     1:04.46 (33.86)     1:39.74 (35.28)     2:13.20 (33.46)
  3 Harper, Holden W          12 Golden West-CA       2:34.47    2:27.67 .RED   
                  33.62     1:12.66 (39.04)     1:51.60 (38.94)     2:27.67 (36.07)
  4 Carlson, John P           11 ORCA-CA              2:32.87    2:29.82 .RED   
                  33.92     1:12.97 (39.05)     1:52.91 (39.94)     2:29.82 (36.91)
WHT - Division  
  1 StMartin, Steven R        12 Golden West-CA            NT    2:29.19 .RED   
                  35.63     1:12.28 (36.65)     1:51.16 (38.88)     2:29.19 (38.03)
  2 McElroy, Timothy A        11 Mission Viejo-CA     2:40.21    2:30.92 .RED   
                  33.52     1:11.50 (37.98)     1:51.25 (39.75)     2:30.92 (39.67)
  3 Asar, Aiden A             12 Mission Viejo-CA     2:40.30    2:31.98 .RED   
                  34.20     1:11.98 (37.78)     1:50.20 (38.22)     2:31.98 (41.78)
  4 Wartenberg, Jason R       11 ORCA-CA              2:42.55    2:38.83 WHT    
                  37.07     1:17.75 (40.68)     2:00.17 (42.42)     2:38.83 (38.66)
  5 Theologidy, Taddeus T     11 Mission Viejo-CA     2:54.57    2:50.23 WHT    
                  37.92     1:21.69 (43.77)     2:07.44 (45.75)     2:50.23 (42.79)
  6 Weingarten, Rowan L       12 Mission Viejo-CA     2:55.35    2:53.51 WHT    
                  38.10     1:22.65 (44.55)     2:09.48 (46.83)     2:53.51 (44.03)
  7 Dory, Sean R              11 Costa Mesa-CA             NT    2:54.03 WHT    
                  39.34     1:23.40 (44.06)     2:11.49 (48.09)     2:54.03 (42.54)
  8 Marzouk, Adam M           12 Mission Viejo-CA     3:25.32    2:56.79 WHT    
                  37.66     1:22.81 (45.15)     2:09.52 (46.71)     2:56.79 (47.27)
  9 Newcomb, Scott B          12 Mission Viejo-CA     3:08.84    2:58.03 WHT    
                  38.44     1:24.90 (46.46)     2:13.42 (48.52)     2:58.03 (44.61)
 10 Charafeddine, Fadl        12 Mission Viejo-CA          NT    2:59.04 WHT    
                  40.59     1:26.05 (45.46)     2:12.96 (46.91)     2:59.04 (46.08)
 11 Villanueva, Dylan E       11 Costa Mesa-CA        3:00.91    3:07.16 WHT    
                  41.15     1:29.13 (47.98)     2:18.70 (49.57)     3:07.16 (48.46)
 12 Pham, Preston D           11 Speed Swimming-CA         NT    3:12.13 WHT    
                  40.20     1:29.82 (49.62)     2:22.90 (53.08)     3:12.13 (49.23)
 13 Metcalf, Logan J          11 STOP-CA                   NT    3:13.35 WHT    
                  43.31     1:31.69 (48.38)     2:23.80 (52.11)     3:13.35 (49.55)
 14 Wozniak, Owen A           11 Mission Viejo-CA          NT    3:13.37 WHT    
                  42.10     1:32.02 (49.92)     2:23.13 (51.11)     3:13.37 (50.24)
 -- Ponce, Ej J               12 ORCA-CA                   NT        DFS        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.60  .BLU
          40.00  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Sandvig, Aiden B          11 Golden West-CA         32.93      32.55 .BLU   
  2 Pham, Benjamin H          12 Riptide-CA             32.83      32.91 .BLU   
  3 Cook, Brenden T           11 Mission Viejo-CA       35.01      34.40 .BLU   
  4 Hernandez, Josue          12 STOP-CA                35.67      34.86 .BLU   
  5 Kezelman, Brady M         11 Coyotes-CA             33.97      34.99 .BLU   
  6 Bui, Andrew T             11 Riptide-CA             36.12      35.07 .BLU   
  7 Dilao, Diego C            12 Mission Viejo-CA       34.15      36.05 .BLU   
.RED - Division  
  1 Kofford, Dylan J          11 Coyotes-CA             38.84      36.99 .RED   
  2 Sanchez, Isaac C          12 Riptide-CA             37.11      37.31 .RED   
  3 Carlson, John P           11 ORCA-CA                37.13      37.64 .RED   
  4 Weingarten, Rowan L       12 Mission Viejo-CA       38.47      37.84 .RED   
  5 Dinh, Logan R             11 Speed Aquatics-CA      36.91      38.14 .RED   
  6 Shiono, Taisho C          12 Speed Aquatics-CA      39.75      38.24 .RED   
  7 Luong, Bao G              12 Golden West-CA         38.01      38.87 .RED   
 -- Lee, Troy C               11 ORCA-CA                36.83        DFS        
WHT - Division  
  1 Xu, Peter N               12 Speed Aquatics-CA         NT      33.85 .BLU   
  2 Chung, Bradin             12 Speed Aquatics-CA      40.90      38.48 .RED   
  3 Saunders, Nolan D         12 ORCA-CA                44.24      38.77 .RED   
  4 Nally, Matthew A          12 Speed Swimming-CA         NT      39.13 .RED   
  5 Marrujo, Sebastian M      12 ORCA-CA                43.14      40.26 WHT    
  6 Marzouk, Adam M           12 Mission Viejo-CA       40.13      40.35 WHT    
  7 Dory, Sean R              11 Costa Mesa-CA             NT      40.58 WHT    
  8 Aminloo, Ryan             11 Speed Aquatics-CA      40.41      41.02 WHT    
  9 Wozniak, Owen A           11 Mission Viejo-CA          NT      41.38 WHT    
 10 Ponce, Ej J               12 ORCA-CA                   NT      41.99 WHT    
 11 Rebensdorf, Josh W        11 Eagle Rays-CA          41.67      43.12 WHT    
 12 Juarez, Taylor A          11 Golden West-CA         42.10      43.18 WHT    
 13 Charafeddine, Fadl        12 Mission Viejo-CA          NT      43.46 WHT    
 14 Agustin, Noah T           12 STOP-CA                45.32      43.91 WHT    
 15 Harper, Holden W          12 Golden West-CA         41.51      44.00 WHT    
 16 Theologidy, Taddeus T     11 Mission Viejo-CA       41.65      44.62 WHT    
 17 Newcomb, Scott B          12 Mission Viejo-CA       49.46      44.77 WHT    
 18 Phan, Ethan T             12 Eagle Rays-CA             NT      45.60 WHT    
 19 Presby, Will J            12 Costa Mesa-CA          47.53      45.68 WHT    
 20 Stevens, Ryder B          11 Riptide-CA             45.30      46.05 WHT    
 21 O'Hare, Nicholas C        11 Speed Swimming-CA      45.47      46.19 WHT    
 22 Gannaway, Case R          11 ORCA-CA                54.37      48.13 WHT    
 23 Hoang, Chance T           11 ORCA-CA                49.90      49.68 WHT    
 24 Villanueva, Dylan E       11 Costa Mesa-CA             NT      50.46 WHT    
 25 Deschenes, Daniel J       11 Speed Swimming-CA      54.67      50.94 WHT    
 26 Smith, Wyatt R            12 Speed Swimming-CA    1:03.44      54.62 WHT    
 27 Littrell, Matthew K       12 STOP-CA                54.15      56.95 WHT    
 -- Lezama, John A            11 ORCA-CA                   NT         DQ        
 -- Tadrous, Noah E           11 STOP-CA                50.00         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:20.50  .BLU
        1:28.00  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Luu, James M              12 Riptide-CA           1:07.07    1:08.31 .BLU   
                  33.06     1:08.31 (35.25)                                        
  2 Kezelman, Brady M         11 Coyotes-CA           1:11.71    1:12.26 .BLU   
                  34.99     1:12.26 (37.27)                                        
  3 Vansomphone, Arin P       11 Riptide-CA           1:17.03    1:16.14 .BLU   
                  36.87     1:16.14 (39.27)                                        
  4 Shimizu, Mark S           12 STOP-CA              1:15.68    1:18.73 .BLU   
                  37.72     1:18.73 (41.01)                                        
.RED - Division  
  1 Lee, Troy C               11 ORCA-CA              1:24.94    1:13.74 .BLU   
                  35.40     1:13.74 (38.34)                                        
  2 Chu, Colin D              12 Riptide-CA           1:21.49    1:17.26 .BLU   
                  37.90     1:17.26 (39.36)                                        
  3 Carlson, John P           11 ORCA-CA              1:21.35    1:22.43 .RED   
                  40.26     1:22.43 (42.17)                                        
  4 Jones, Justin A           12 Speed Swimming-CA    1:22.07    1:22.54 .RED   
                  39.76     1:22.54 (42.78)                                        
  5 Cornwell, Noah R          12 Costa Mesa-CA        1:26.07    1:25.31 .RED   
                  40.85     1:25.31 (44.46)                                        
 -- Marzouk, Adam M           12 Mission Viejo-CA     1:27.68         NS        
WHT - Division  
  1 Sanchez, Isaac C          12 Riptide-CA                NT    1:18.15 .BLU   
                  38.71     1:18.15 (39.44)                                        
  2 Dinh, Logan R             11 Speed Aquatics-CA    1:30.81    1:19.80 .BLU   
                  38.57     1:19.80 (41.23)                                        
  3 Ly, Kenneth K             12 ORCA-CA                   NT    1:21.24 .RED   
                  39.79     1:21.24 (41.45)                                        
  4 Do, Matthew M             11 STOP-CA              1:30.13    1:24.30 .RED   
                  41.81     1:24.30 (42.49)                                        
  5 Ho, RJ I                  12 Speed Aquatics-CA    1:31.83    1:24.46 .RED   
                  41.88     1:24.46 (42.58)                                        
  6 Nally, Matthew A          12 Speed Swimming-CA         NT    1:24.53 .RED   
                  41.47     1:24.53 (43.06)                                        
  7 Weingarten, Rowan L       12 Mission Viejo-CA     1:31.30    1:24.92 .RED   
                  40.80     1:24.92 (44.12)                                        
  8 Pham, Ethan V             11 STOP-CA              1:30.83    1:26.80 .RED   
                  43.17     1:26.80 (43.63)                                        
  9 Saunders, Nolan D         12 ORCA-CA                   NT    1:28.42 WHT    
                  42.70     1:28.42 (45.72)                                        
 10 Sebastian, Bradley R      12 Costa Mesa-CA        1:38.36    1:34.60 WHT    
 11 Newcomb, Scott B          12 Mission Viejo-CA     1:50.37    1:37.48 WHT    
                  48.00     1:37.48 (49.48)                                        
 12 Lawless, Laszlo E         12 Golden West-CA            NT    1:42.74 WHT    
                  50.72     1:42.74 (52.02)                                        
 13 Lezama, John A            11 ORCA-CA                   NT    1:52.38 WHT    
                  55.96     1:52.38 (56.42)                                        
 14 Smith, Wyatt R            12 Speed Swimming-CA         NT    1:57.55 WHT    
                  57.61     1:57.55 (59.94)                                        
 -- Imboden, Carter R         11 Speed Swimming-CA         NT         DQ        
                  51.53          DQ (57.66)                                        
 -- Charafeddine, Fadl        12 Mission Viejo-CA          NT         DQ        
 -- Tadrous, Noah E           11 STOP-CA              1:43.23         DQ        
                  46.23          DQ (49.18)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:51.40  11-12 .BLU
        3:07.30  11-12 .RED
             --  11-12 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Fujimoto, Dean L          12 Mission Viejo-CA     2:33.73    2:27.50 .BLU   
                  36.42     1:14.69 (38.27)     1:51.31 (36.62)     2:27.50 (36.19)
  2 Fang, Aaron W             11 Mission Viejo-CA     2:45.94    2:47.60 .BLU   
                  40.07     1:22.48 (42.41)     2:05.58 (43.10)     2:47.60 (42.02)
.RED - Division  
 -- Marinescu, Brian          11 ORCA-CA              2:52.14         DQ        
                  40.01     1:22.47 (42.46)     2:05.08 (42.61)          DQ (40.92)
WHT - Division  
  1 Ellis, Sawyer S           12 Mission Viejo-CA          NT    2:35.15 .BLU   
                  36.76     1:15.40 (38.64)     1:55.66 (40.26)     2:35.15 (39.49)
  2 Samuels, Jack J           11 Mission Viejo-CA          NT    2:56.44 .RED   
                  40.54     1:25.36 (44.82)     2:11.40 (46.04)     2:56.44 (45.04)
  3 Ly, Kenneth K             12 ORCA-CA                   NT    2:56.64 .RED   
                  42.41     1:29.25 (46.84)     2:15.22 (45.97)     2:56.64 (41.42)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          41.00  .BLU
          44.80  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Connole, Ryan N           12 Riptide-CA             34.49      35.33 .BLU   
  2 Bui, Andrew T             11 Riptide-CA             36.08      35.37 .BLU   
  3 Xu, Peter N               12 Speed Aquatics-CA      35.03      35.76 .BLU   
  4 Vansomphone, Arin P       11 Riptide-CA             37.80      37.48 .BLU   
  5 Pham, Benjamin H          12 Riptide-CA             37.71      38.31 .BLU   
  6 Shiono, Taisho C          12 Speed Aquatics-CA      39.83      38.32 .BLU   
  7 Chu, Colin D              12 Riptide-CA             39.87      38.93 .BLU   
  8 Shimizu, Mark S           12 STOP-CA                37.86      39.01 .BLU   
  9 Chung, Bradin             12 Speed Aquatics-CA      40.62      39.68 .BLU   
 10 Sowlati, Kasra K          11 Speed Aquatics-CA      40.52      39.79 .BLU   
 11 Cornwell, Noah R          12 Costa Mesa-CA          40.55      40.23 .BLU   
.RED - Division  
  1 Ambrose, Dominic T        12 ORCA-CA                43.49      41.79 .RED   
  2 Huelskamp, Bobby R        12 ORCA-CA                43.32      41.86 .RED   
  3 Alvo, Jacob T             12 Costa Mesa-CA          41.94      42.41 .RED   
  4 Matsuda, Trevor M         11 Riptide-CA             41.06      42.44 .RED   
  5 Rebensdorf, Josh W        11 Eagle Rays-CA          41.66      43.55 .RED   
  6 Aminloo, Ryan             11 Speed Aquatics-CA      43.85      44.11 .RED   
  7 Wartenberg, Jason R       11 ORCA-CA                44.63      44.27 .RED   
  8 Dinh, Logan R             11 Speed Aquatics-CA      44.12      45.37 WHT    
 -- Sanchez, Isaac C          12 Riptide-CA             43.25         DQ        
WHT - Division  
  1 Hernandez, Jayden V       11 STOP-CA                   NT      42.36 .RED   
  2 Alvo, JJ C                12 Costa Mesa-CA          48.39      42.37 .RED   
  3 Sebastian, Bradley R      12 Costa Mesa-CA             NT      44.13 .RED   
  4 Do, Matthew M             11 STOP-CA                48.43      45.47 WHT    
  5 Harper, Holden W          12 Golden West-CA         45.64      45.87 WHT    
  6 Theologidy, Taddeus T     11 Mission Viejo-CA       44.81      45.89 WHT    
  7 Marzouk, Adam M           12 Mission Viejo-CA       48.39      47.47 WHT    
  8 Stevens, Ryder B          11 Riptide-CA             49.49      48.44 WHT    
  9 Dory, Sean R              11 Costa Mesa-CA             NT      49.59 WHT    
 10 Gannaway, Case R          11 ORCA-CA                   NT      50.93 WHT    
 11 Juarez, Taylor A          11 Golden West-CA         53.81      51.00 WHT    
 12 Tadrous, Noah E           11 STOP-CA                50.55      51.30 WHT    
 13 Richardson, Maxwell J     12 STOP-CA                   NT      51.75 WHT    
 14 Weingarten, Rowan L       12 Mission Viejo-CA       52.52      52.47 WHT    
 15 Deschenes, Daniel J       11 Speed Swimming-CA      55.49      53.57 WHT    
 16 Imboden, Carter R         11 Speed Swimming-CA         NT      54.85 WHT    
 17 Hoang, Chance T           11 ORCA-CA                55.92      55.47 WHT    
 18 O'Hare, Nicholas C        11 Speed Swimming-CA      50.21      55.98 WHT    
 19 Smith, Wyatt R            12 Speed Swimming-CA         NT    1:03.85 WHT    
 20 Browning, Joaquin D       11 STOP-CA                   NT    1:04.01 WHT    
 21 Lezama, John A            11 ORCA-CA                   NT    1:04.51 WHT    
 -- Villanueva, Dylan E       11 Costa Mesa-CA             NT         DQ        
 -- Marrujo, Sebastian M      12 ORCA-CA                45.89         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:29.00  .BLU
        1:37.10  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lee, Troy C               11 ORCA-CA              1:17.34    1:17.20 .BLU   
                  36.33     1:17.20 (40.87)                                        
  2 Xu, Peter N               12 Speed Aquatics-CA    1:18.43    1:18.63 .BLU   
                  37.35     1:18.63 (41.28)                                        
  3 Shiono, Taisho C          12 Speed Aquatics-CA    1:24.25    1:20.78 .BLU   
                  38.88     1:20.78 (41.90)                                        
  4 Chu, Colin D              12 Riptide-CA           1:24.83    1:22.76 .BLU   
                  39.14     1:22.76 (43.62)                                        
  5 Shimizu, Mark S           12 STOP-CA              1:28.54    1:25.27 .BLU   
                  40.33     1:25.27 (44.94)                                        
  6 Cornwell, Noah R          12 Costa Mesa-CA        1:26.84    1:26.04 .BLU   
                  40.39     1:26.04 (45.65)                                        
  7 Matsuda, Trevor M         11 Riptide-CA           1:28.47    1:28.04 .BLU   
                  42.97     1:28.04 (45.07)                                        
.RED - Division  
  1 Beckett, Austin L         12 Speed Aquatics-CA    1:36.16    1:23.15 .BLU   
                  38.73     1:23.15 (44.42)                                        
  2 Chung, Bradin             12 Speed Aquatics-CA    1:29.70    1:26.39 .BLU   
                  42.20     1:26.39 (44.19)                                        
  3 Carlson, John P           11 ORCA-CA              1:32.66    1:31.16 .RED   
                  42.80     1:31.16 (48.36)                                        
  4 Rebensdorf, Josh W        11 Eagle Rays-CA        1:30.45    1:32.11 .RED   
                  43.87     1:32.11 (48.24)                                        
  5 Tran, Anoki C             11 ORCA-CA              1:36.90    1:35.43 .RED   
                  45.14     1:35.43 (50.29)                                        
  6 Aminloo, Ryan             11 Speed Aquatics-CA    1:33.52    1:36.26 .RED   
                  45.87     1:36.26 (50.39)                                        
WHT - Division  
  1 Alvo, Jacob T             12 Costa Mesa-CA             NT    1:27.51 .BLU   
                  43.02     1:27.51 (44.49)                                        
  2 Ho, RJ I                  12 Speed Aquatics-CA    1:43.27    1:30.26 .RED   
                  41.83     1:30.26 (48.43)                                        
  3 Alvo, JJ C                12 Costa Mesa-CA             NT    1:30.84 .RED   
                  43.19     1:30.84 (47.65)                                        
  4 Ambrose, Dominic T        12 ORCA-CA              1:38.44    1:34.70 .RED   
                  44.17     1:34.70 (50.53)                                        
  5 Marrujo, Sebastian M      12 ORCA-CA                   NT    1:34.84 .RED   
                  44.63     1:34.84 (50.21)                                        
  6 Jones, Justin A           12 Speed Swimming-CA    1:43.30    1:37.35 WHT    
                  47.53     1:37.35 (49.82)                                        
  7 Wartenberg, Jason R       11 ORCA-CA              1:40.52    1:37.60 WHT    
                  46.81     1:37.60 (50.79)                                        
  8 Asar, Aiden A             12 Mission Viejo-CA     1:37.28    1:40.05 WHT    
                  47.00     1:40.05 (53.05)                                        
  9 Ahn, Christian            12 Speed Aquatics-CA    1:42.87    1:43.31 WHT    
                  47.96     1:43.31 (55.35)                                        
 10 Charafeddine, Fadl        12 Mission Viejo-CA     1:49.56    1:48.62 WHT    
                  50.08     1:48.62 (58.54)                                        
 11 Hoang, Chance T           11 ORCA-CA              1:58.01    1:55.11 WHT    
                  56.03     1:55.11 (59.08)                                        
 -- Newcomb, Scott B          12 Mission Viejo-CA     1:50.11         DQ        
                  47.34          DQ (57.36)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:09.00  11-12 .BLU
        3:26.20  11-12 .RED
             --  11-12 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Douglas, Andrew G         12 Mission Viejo-CA     2:56.94    2:37.82 .BLU   
                  37.78     1:17.05 (39.27)     1:57.88 (40.83)     2:37.82 (39.94)
  2 Dilao, Diego C            12 Mission Viejo-CA     2:55.53    2:46.89 .BLU   
                  38.26     1:20.80 (42.54)     2:03.64 (42.84)     2:46.89 (43.25)
  3 Fujimoto, Dean L          12 Mission Viejo-CA     2:58.56    2:49.56 .BLU   
                  37.97     1:21.59 (43.62)     2:05.11 (43.52)     2:49.56 (44.45)
  4 Fang, Aaron W             11 Mission Viejo-CA     3:00.57    2:55.38 .BLU   
                  40.92     1:24.64 (43.72)     2:11.14 (46.50)     2:55.38 (44.24)
  5 Chung, Bradin             12 Speed Aquatics-CA    3:08.99    3:02.07 .BLU   
                  42.45     1:29.37 (46.92)     2:15.60 (46.23)     3:02.07 (46.47)
  6 McElroy, Timothy A        11 Mission Viejo-CA     3:00.61    3:04.85 .BLU   
                  41.85     1:30.06 (48.21)     2:17.65 (47.59)     3:04.85 (47.20)
WHT - Division  
  1 Kofford, Dylan J          11 Coyotes-CA                NT    2:53.56 .BLU   
                  39.82     1:24.30 (44.48)     2:08.39 (44.09)     2:53.56 (45.17)
  2 Ly, Kenneth K             12 ORCA-CA                   NT    3:08.73 .BLU   
                  40.79     1:30.09 (49.30)     2:20.85 (50.76)     3:08.73 (47.88)
  3 Rebensdorf, Josh W        11 Eagle Rays-CA             NT    3:10.81 .RED   
                  44.27     1:34.25 (49.98)     2:22.33 (48.08)     3:10.81 (48.48)
  4 Tran, Gavin K             11 Golden West-CA            NT    3:13.73 .RED   
                  44.88     1:34.94 (50.06)     2:24.96 (50.02)     3:13.73 (48.77)
 -- Pham, Preston D           11 Speed Swimming-CA         NT         DQ        
                  56.23   2:04.79 (1:08.56)   3:12.51 (1:07.72)        DQ (1:05.26)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.50  .BLU
          37.70  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pham, Benjamin H          12 Riptide-CA             29.79      29.97 .BLU   
  2 Connole, Ryan N           12 Riptide-CA             30.14      30.94 .BLU   
  3 Marinescu, Brian          11 ORCA-CA                33.74      31.59 .BLU   
  4 Kezelman, Brady M         11 Coyotes-CA             31.86      31.67 .BLU   
  5 Xu, Peter N               12 Speed Aquatics-CA      33.26      33.12 .BLU   
  6 Ho, RJ I                  12 Speed Aquatics-CA      34.13      33.81 .BLU   
  7 Sowlati, Kasra K          11 Speed Aquatics-CA      34.11      33.84 .BLU   
  8 Vansomphone, Arin P       11 Riptide-CA             33.35      34.07 .BLU   
  9 Dinh, Logan R             11 Speed Aquatics-CA      34.47      35.36 .RED   
.RED - Division  
  1 Sanchez, Isaac C          12 Riptide-CA             34.99      33.92 .BLU   
  2 Shiono, Taisho C          12 Speed Aquatics-CA      34.85      34.43 .BLU   
  3 Dory, Sean R              11 Costa Mesa-CA          37.63      35.56 .RED   
  4 Jones, Justin A           12 Speed Swimming-CA      37.08      37.05 .RED   
  5 Matsuda, Trevor M         11 Riptide-CA             36.92      37.48 .RED   
  6 Chung, Bradin             12 Speed Aquatics-CA      36.12      37.66 .RED   
WHT - Division  
  1 Alvo, Jacob T             12 Costa Mesa-CA          38.12      35.11 .RED   
  2 Nally, Matthew A          12 Speed Swimming-CA      38.74      37.46 .RED   
  3 Beckett, Austin L         12 Speed Aquatics-CA      40.31      37.73 WHT    
  4 Juarez, Taylor A          11 Golden West-CA         40.29      37.80 WHT    
  5 Pham, Ethan V             11 STOP-CA                38.40      38.44 WHT    
  6 Lawless, Laszlo E         12 Golden West-CA         39.70      38.73 WHT    
  7 Asar, Aiden A             12 Mission Viejo-CA       38.52      38.91 WHT    
  8 Hernandez, Jayden V       11 STOP-CA                   NT      39.14 WHT    
  9 Marzouk, Adam M           12 Mission Viejo-CA       42.62      39.47 WHT    
 10 Ambrose, Dominic T        12 ORCA-CA                41.91      39.66 WHT    
 11 Alvo, JJ C                12 Costa Mesa-CA          44.59      39.71 WHT    
 12 Weingarten, Rowan L       12 Mission Viejo-CA       44.96      41.48 WHT    
 13 Theologidy, Taddeus T     11 Mission Viejo-CA       48.27      42.77 WHT    
 14 Harper, Holden W          12 Golden West-CA         39.94      42.88 WHT    
 15 Aminloo, Ryan             11 Speed Aquatics-CA      42.25      44.31 WHT    
 16 Tadrous, Noah E           11 STOP-CA                44.54      45.42 WHT    
 17 Richardson, Maxwell J     12 STOP-CA                   NT      46.48 WHT    
 18 Presby, Will J            12 Costa Mesa-CA             NT      47.06 WHT    
 19 Charafeddine, Fadl        12 Mission Viejo-CA          NT      47.12 WHT    
 20 Ahn, Christian            12 Speed Aquatics-CA         NT      50.35 WHT    
 21 O'Hare, Nicholas C        11 Speed Swimming-CA         NT      51.23 WHT    
 22 Deschenes, Daniel J       11 Speed Swimming-CA    1:03.62      56.29 WHT    
 23 Gonzalez, Ali'i M         11 Costa Mesa-CA          59.72      57.62 WHT    
 -- Saunders, Nolan D         12 ORCA-CA                45.83         DQ        
 -- Stevens, Ryder B          11 Riptide-CA             52.16         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:18.20  .BLU
        1:25.30  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Sandvig, Aiden B          11 Golden West-CA       1:13.11    1:09.46 .BLU   
                  32.42     1:09.46 (37.04)                                        
  2 Douglas, Andrew G         12 Mission Viejo-CA     1:18.04    1:09.80 .BLU   
                  32.72     1:09.80 (37.08)                                        
  3 Kezelman, Brady M         11 Coyotes-CA           1:08.52    1:12.03 .BLU   
                  32.27     1:12.03 (39.76)                                        
  4 Carter, Giacomo R         12 STOP-CA              1:08.91    1:12.40 .BLU   
                  34.93     1:12.40 (37.47)                                        
  5 Dilao, Diego C            12 Mission Viejo-CA     1:17.99    1:17.43 .BLU   
                  36.86     1:17.43 (40.57)                                        
  6 Dinh, Logan R             11 Speed Aquatics-CA    1:15.81    1:17.57 .BLU   
                  36.39     1:17.57 (41.18)                                        
 -- Connole, Ryan N           12 Riptide-CA           1:07.84        DFS        
.RED - Division  
  1 Lee, Troy C               11 ORCA-CA              1:18.52    1:11.27 .BLU   
                  33.00     1:11.27 (38.27)                                        
  2 Fujimoto, Dean L          12 Mission Viejo-CA     1:18.91    1:12.17 .BLU   
                  33.57     1:12.17 (38.60)                                        
  3 Shiono, Taisho C          12 Speed Aquatics-CA    1:18.43    1:18.26 .RED   
                  36.16     1:18.26 (42.10)                                        
  4 Fang, Aaron W             11 Mission Viejo-CA     1:18.38    1:21.36 .RED   
                  37.40     1:21.36 (43.96)                                        
WHT - Division  
  1 Ellis, Sawyer S           12 Mission Viejo-CA          NT    1:13.44 .BLU   
                  34.53     1:13.44 (38.91)                                        
  2 Samuels, Jack J           11 Mission Viejo-CA     1:32.11    1:20.52 .RED   
                  35.86     1:20.52 (44.66)                                        
  3 Wartenberg, Jason R       11 ORCA-CA              1:29.89    1:24.91 .RED   
                  39.97     1:24.91 (44.94)                                        
  4 Nally, Matthew A          12 Speed Swimming-CA         NT    1:27.94 WHT    
                  38.93     1:27.94 (49.01)                                        
  5 Tran, Gavin K             11 Golden West-CA       1:28.02    1:30.87 WHT    
                  40.48     1:30.87 (50.39)                                        
  6 Luong, Bao G              12 Golden West-CA       1:26.75    1:31.02 WHT    
                  41.97     1:31.02 (49.05)                                        
  7 Cornwell, Noah R          12 Costa Mesa-CA             NT    1:33.01 WHT    
                  42.88     1:33.01 (50.13)                                        
  8 Marrujo, Sebastian M      12 ORCA-CA                   NT    1:34.16 WHT    
                  40.74     1:34.16 (53.42)                                        
  9 StMartin, Steven R        12 Golden West-CA            NT    1:44.62 WHT    
                  48.73     1:44.62 (55.89)                                        
 10 Tadrous, Noah E           11 STOP-CA              1:51.75    1:52.00 WHT    
                  50.40   1:52.00 (1:01.60)                                        
 -- Asar, Aiden A             12 Mission Viejo-CA     1:34.28         DQ        
                  39.67          DQ (51.95)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  .BLU
        1:24.70  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Luu, James M              12 Riptide-CA           1:12.39    1:06.62 .BLU   
                  30.34     1:06.62 (36.28)                                        
  2 Connole, Ryan N           12 Riptide-CA           1:07.65    1:07.66 .BLU   
                  33.15     1:07.66 (34.51)                                        
  3 Pham, Benjamin H          12 Riptide-CA           1:10.79    1:10.15 .BLU   
                  32.06     1:10.15 (38.09)                                        
  4 Kezelman, Brady M         11 Coyotes-CA           1:11.03    1:11.01 .BLU   
                  32.03     1:11.01 (38.98)                                        
  5 Bui, Andrew T             11 Riptide-CA           1:13.56    1:12.10 .BLU   
                  35.52     1:12.10 (36.58)                                        
  6 Marinescu, Brian          11 ORCA-CA              1:15.88    1:14.19 .BLU   
                  33.44     1:14.19 (40.75)                                        
  7 Carlson, John P           11 ORCA-CA              1:17.67    1:18.48 .RED   
                  36.04     1:18.48 (42.44)                                        
 -- Carter, Giacomo R         12 STOP-CA              1:14.77         DQ        
                  34.79          DQ (38.73)                                        
.RED - Division  
  1 Ly, Kenneth K             12 ORCA-CA              1:20.85    1:13.23 .BLU   
                  34.38     1:13.23 (38.85)                                        
  2 Shiono, Taisho C          12 Speed Aquatics-CA    1:20.23    1:15.05 .BLU   
                  35.70     1:15.05 (39.35)                                        
  3 Samuels, Jack J           11 Mission Viejo-CA     1:18.79    1:16.37 .BLU   
                  35.48     1:16.37 (40.89)                                        
  4 Sanchez, Isaac C          12 Riptide-CA           1:18.87    1:17.24 .BLU   
                  36.55     1:17.24 (40.69)                                        
  5 Hernandez, Josue          12 STOP-CA              1:21.58    1:17.76 .RED   
                  35.94     1:17.76 (41.82)                                        
  6 McElroy, Timothy A        11 Mission Viejo-CA     1:20.55    1:18.58 .RED   
                  36.10     1:18.58 (42.48)                                        
  7 Beckett, Austin L         12 Speed Aquatics-CA    1:21.29    1:18.63 .RED   
                  39.14     1:18.63 (39.49)                                        
  8 Tran, Gavin K             11 Golden West-CA       1:22.35    1:18.67 .RED   
                  37.22     1:18.67 (41.45)                                        
  9 Luong, Bao G              12 Golden West-CA       1:21.31    1:19.54 .RED   
                  35.78     1:19.54 (43.76)                                        
 10 Cornwell, Noah R          12 Costa Mesa-CA        1:23.79    1:20.89 .RED   
                  38.99     1:20.89 (41.90)                                        
WHT - Division  
  1 Kofford, Dylan J          11 Coyotes-CA           1:25.85    1:11.40 .BLU   
                  34.86     1:11.40 (36.54)                                        
  2 Xu, Peter N               12 Speed Aquatics-CA         NT    1:12.30 .BLU   
                  35.47     1:12.30 (36.83)                                        
  3 Huelskamp, Bobby R        12 ORCA-CA              1:25.19    1:22.63 .RED   
                  39.75     1:22.63 (42.88)                                        
  4 Saunders, Nolan D         12 ORCA-CA              1:30.49    1:23.48 .RED   
                  38.33     1:23.48 (45.15)                                        
  5 Asar, Aiden A             12 Mission Viejo-CA     1:25.27    1:23.97 .RED   
                  38.87     1:23.97 (45.10)                                        
  6 Harper, Holden W          12 Golden West-CA       1:26.37    1:24.50 .RED   
                  42.10     1:24.50 (42.40)                                        
  7 Hernandez, Jayden V       11 STOP-CA                   NT    1:25.17 WHT    
                  39.94     1:25.17 (45.23)                                        
  8 Aminloo, Ryan             11 Speed Aquatics-CA    1:35.03    1:27.09 WHT    
                  41.53     1:27.09 (45.56)                                        
  9 Theologidy, Taddeus T     11 Mission Viejo-CA     1:34.02    1:27.88 WHT    
                  42.33     1:27.88 (45.55)                                        
 10 Marrujo, Sebastian M      12 ORCA-CA              1:27.38    1:28.14 WHT    
                  40.59     1:28.14 (47.55)                                        
 11 Marzouk, Adam M           12 Mission Viejo-CA     1:31.18    1:28.91 WHT    
                  39.39     1:28.91 (49.52)                                        
 12 StMartin, Steven R        12 Golden West-CA            NT    1:30.75 WHT    
                  43.84     1:30.75 (46.91)                                        
 13 Weingarten, Rowan L       12 Mission Viejo-CA     1:32.03    1:31.82 WHT    
                  41.11     1:31.82 (50.71)                                        
 14 Wozniak, Owen A           11 Mission Viejo-CA          NT    1:32.53 WHT    
                  43.07     1:32.53 (49.46)                                        
 15 Tadrous, Noah E           11 STOP-CA              1:42.81    1:34.31 WHT    
                  44.72     1:34.31 (49.59)                                        
 16 Stevens, Ryder B          11 Riptide-CA           1:36.50    1:34.77 WHT    
                  46.18     1:34.77 (48.59)                                        
 17 O'Hare, Nicholas C        11 Speed Swimming-CA         NT    1:35.44 WHT    
                  43.51     1:35.44 (51.93)                                        
 18 Presby, Will J            12 Costa Mesa-CA        1:43.12    1:38.17 WHT    
                  45.64     1:38.17 (52.53)                                        
 19 Hardcastle, Evan C        11 ORCA-CA                   NT    1:39.94 WHT    
                  47.75     1:39.94 (52.19)                                        
 20 Deschenes, Daniel J       11 Speed Swimming-CA    1:54.31    1:42.79 WHT    
                  49.59     1:42.79 (53.20)                                        
 21 Hoang, Chance T           11 ORCA-CA              1:52.30    1:43.25 WHT    
                  50.86     1:43.25 (52.39)                                        
 22 Nguyen, Jesper W          11 Speed Aquatics-CA         NT    1:45.87 WHT    
                  46.19     1:45.87 (59.68)                                        
 23 Lezama, John A            11 ORCA-CA                   NT    2:00.58 WHT    
                  56.72   2:00.58 (1:03.86)                                        
 -- Smith, Wyatt R            12 Speed Swimming-CA         NT         DQ        
                  57.14          DQ (58.33)                                        
 -- Charafeddine, Fadl        12 Mission Viejo-CA          NT         DQ        
 -- Agustin, Noah T           12 STOP-CA              1:37.08         DQ        
                  42.05          DQ (53.24)                                        
 -- Juarez, Taylor A          11 Golden West-CA       1:27.14         DQ        
                  43.26          DQ (50.70)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:46.50  .BLU
        3:01.70  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lee, Troy C               11 ORCA-CA              2:35.64    2:29.54 .BLU   
                  32.50     1:10.76 (38.26)     1:54.83 (44.07)     2:29.54 (34.71)
  2 Marinescu, Brian          11 ORCA-CA              2:42.76    2:41.57 .BLU   
                  32.96     1:14.87 (41.91)     2:02.96 (48.09)     2:41.57 (38.61)
.RED - Division  
  1 Carlson, John P           11 ORCA-CA              2:50.80    2:50.13 .RED   
                  37.84     1:20.78 (42.94)     2:12.33 (51.55)     2:50.13 (37.80)
WHT - Division  
  1 Ly, Kenneth K             12 ORCA-CA                   NT    2:45.77 .BLU   
                  37.00     1:21.17 (44.17)     2:09.91 (48.74)     2:45.77 (35.86)
  2 Tran, Anoki C             11 ORCA-CA              3:04.82    2:52.66 .RED   
                  38.65     1:22.09 (43.44)     2:14.43 (52.34)     2:52.66 (38.23)
  3 Huelskamp, Bobby R        12 ORCA-CA                   NT    2:58.80 .RED   
                  40.19     1:27.66 (47.47)     2:20.12 (52.46)     2:58.80 (38.68)
  4 Rebensdorf, Josh W        11 Eagle Rays-CA        3:07.74    3:00.50 .RED   
                  39.85     1:28.36 (48.51)     2:21.25 (52.89)     3:00.50 (39.25)
  5 Asar, Aiden A             12 Mission Viejo-CA     3:03.03    3:02.52 WHT    
                  40.88     1:25.97 (45.09)     2:22.95 (56.98)     3:02.52 (39.57)
  6 Pham, Ethan V             11 STOP-CA              3:27.22    3:03.80 WHT    
                  42.69     1:29.14 (46.45)     2:22.44 (53.30)     3:03.80 (41.36)
  7 Theologidy, Taddeus T     11 Mission Viejo-CA     3:13.27    3:09.44 WHT    
                  44.58     1:31.57 (46.99)     2:26.90 (55.33)     3:09.44 (42.54)
  8 Lawless, Laszlo E         12 Golden West-CA            NT    3:17.20 WHT    
                  39.27     1:34.90 (55.63)     2:32.01 (57.11)     3:17.20 (45.19)
  9 Newcomb, Scott B          12 Mission Viejo-CA     3:32.10    3:23.30 WHT    
                  48.19     1:41.83 (53.64)     2:39.26 (57.43)     3:23.30 (44.04)
 10 Gonzalez, Ali'i M         11 Costa Mesa-CA             NT    4:12.25 WHT    
                  59.58   2:04.39 (1:04.81)   3:19.16 (1:14.77)     4:12.25 (53.09)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.50  13-14 .BLU
          30.00  13-14 .RED
             --  13-14 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pai, Justin               14 Speed Aquatics-CA      23.48      23.55 .BLU   
  2 Nguyen, Ethan             14 ORCA-CA                24.46      23.93 .BLU   
  3 Lemoncito, Tom V          14 ORCA-CA                25.35      24.98 .BLU   
  4 Taylor, Noah N            13 Mission Viejo-CA       25.25      25.43 .BLU   
  5 Wirth, Benjamin M         14 Mission Viejo-CA       26.20      26.16 .BLU   
  6 Lee, Calvin G             13 ORCA-CA                26.83      26.42 .BLU   
  7 Robbins, Zachary J        13 Mission Viejo-CA       26.40      26.55 .BLU   
  8 Zelmer, Luca K            13 Mission Viejo-CA       26.37      26.70 .BLU   
  9 Ng, Titus H               13 Speed Aquatics-CA      26.33      26.85 .BLU   
 10 Brunstetter, Tyler P      14 Mission Viejo-CA       26.99      26.93 .BLU   
 11 Birinyi, Caden W          13 ORCA-CA                26.50      29.08 .RED   
.RED - Division  
  1 Nienhuis, Alex O          14 STOP-CA                29.57      27.48 .BLU   
  2 Xie, Brian                13 Speed Aquatics-CA      29.47      27.82 .RED   
  3 Joe, Brandon S            14 Coyotes-CA             27.87      27.92 .RED   
  4 Wharton, Ricky M          13 ORCA-CA                28.27      28.73 .RED   
  5 Tangeland, Nicolas W      14 Costa Mesa-CA          28.56      28.80 .RED   
  6 Nguyen, Jayden            13 ORCA-CA                28.62      29.10 .RED   
  7 Calder, Shane T           13 Mission Viejo-CA       29.92      29.44 .RED   
  8 Ramin, Naveed             13 STOP-CA                29.16      29.50 .RED   
  9 Cavaliero, Ricky I        13 Mission Viejo-CA       29.73      29.56 .RED   
 10 Nguyen, Dat T             13 Riptide-CA             29.85      29.65 .RED   
 11 Khan, Noah W              13 Eagle Rays-CA          29.67      30.28 WHT    
 12 Limon, John J             13 Golden West-CA         29.32      30.76 WHT    
WHT - Division  
  1 Castillo, George N        14 Costa Mesa-CA             NT      26.94 .BLU   
  2 Szekely, Barnie           13 Speed Aquatics-CA      35.82      27.02 .BLU   
  3 Hoang, Logan K            13 ORCA-CA                31.18      28.90 .RED   
  4 Nienhuis, Jacob O         14 STOP-CA                32.02      28.94 .RED   
  5 Maeda, Zenya              13 STOP-CA                30.12      29.62 .RED   
  6 Chapman, Logan M          13 Mission Viejo-CA       31.39      30.50 WHT    
  7 Zawistoski, Macallister   13 Coyotes-CA             33.60      31.18 WHT    
  8 Vaiyapuri, Anirudh        14 Eagle Rays-CA          31.35      31.22 WHT    
  9 Gregerson, AJ J           14 Costa Mesa-CA          31.38      31.61 WHT    
 10 Weitzer, R J J            13 ORCA-CA                32.40      32.04 WHT    
 11 Mackay, Parker B          13 Mission Viejo-CA       34.90      33.57 WHT    
 12 Cortes, Eddie C           13 ORCA-CA                44.11      45.08 WHT    
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.60  13-14 .BLU
        1:05.00  13-14 .RED
             --  13-14 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pai, Justin               14 Speed Aquatics-CA      50.99      51.14 .BLU   
                  24.60       51.14 (26.54)                                        
  2 Lemoncito, Tom V          14 ORCA-CA                56.53      55.46 .BLU   
                  26.00       55.46 (29.46)                                        
  3 Lee, Calvin G             13 ORCA-CA                58.34      57.33 .BLU   
                  27.61       57.33 (29.72)                                        
  4 De La O, Austin K         13 ORCA-CA                57.94      58.12 .BLU   
                  27.96       58.12 (30.16)                                        
  5 Carson, Eric T            14 STOP-CA                57.59      58.90 .BLU   
                  28.21       58.90 (30.69)                                        
  6 Wirth, Benjamin M         14 Mission Viejo-CA       58.90      59.10 .BLU   
                  28.41       59.10 (30.69)                                        
  7 Ng, Titus H               13 Speed Aquatics-CA      59.35      59.76 .RED   
                  28.39       59.76 (31.37)                                        
.RED - Division  
  1 Brunstetter, Tyler P      14 Mission Viejo-CA     1:01.27      58.29 .BLU   
                  27.98       58.29 (30.31)                                        
  2 Jardim, Caden C           13 Golden West-CA         59.96      58.85 .BLU   
                  28.44       58.85 (30.41)                                        
  3 Tran, Vince D             14 ORCA-CA              1:00.81    1:01.01 .RED   
                  29.00     1:01.01 (32.01)                                        
  4 Chen, Gabriel T           13 Speed Aquatics-CA    1:01.73    1:01.17 .RED   
                  29.44     1:01.17 (31.73)                                        
  5 Joe, Brandon S            14 Coyotes-CA           1:03.01    1:01.26 .RED   
                  29.56     1:01.26 (31.70)                                        
  6 Nguyen, Jayden            13 ORCA-CA              1:02.08    1:01.46 .RED   
                  29.20     1:01.46 (32.26)                                        
  7 Wharton, Ricky M          13 ORCA-CA              1:02.25    1:01.72 .RED   
                  29.38     1:01.72 (32.34)                                        
  8 Matsuda, Connor J         13 Riptide-CA           1:03.24    1:03.96 .RED   
                  30.41     1:03.96 (33.55)                                        
  9 Xie, Brian                13 Speed Aquatics-CA    1:03.39    1:04.25 .RED   
                  31.15     1:04.25 (33.10)                                        
 10 Khan, Noah W              13 Eagle Rays-CA        1:03.84    1:06.41 WHT    
                  31.69     1:06.41 (34.72)                                        
WHT - Division  
  1 Castillo, George N        14 Costa Mesa-CA             NT      59.21 .BLU   
                  28.25       59.21 (30.96)                                        
  2 Cavaliero, Ricky I        13 Mission Viejo-CA     1:07.00    1:04.51 .RED   
                  30.57     1:04.51 (33.94)                                        
  3 Maeda, Zenya              13 STOP-CA              1:16.97    1:05.94 WHT    
                  30.79     1:05.94 (35.15)                                        
  4 Rofael, Anthony M         13 Golden West-CA       1:05.31    1:07.42 WHT    
                  32.98     1:07.42 (34.44)                                        
  5 Vaiyapuri, Anirudh        14 Eagle Rays-CA             NT    1:08.63 WHT    
                  32.52     1:08.63 (36.11)                                        
  6 Chapman, Logan M          13 Mission Viejo-CA     1:11.35    1:10.39 WHT    
                  32.67     1:10.39 (37.72)                                        
  7 Todd, Ethan J             13 Mission Viejo-CA     1:10.44    1:13.07 WHT    
                  34.41     1:13.07 (38.66)                                        
  8 Gregerson, AJ J           14 Costa Mesa-CA        1:13.79    1:14.04 WHT    
                  35.01     1:14.04 (39.03)                                        
  9 Siebert, Zach R           14 ORCA-CA              1:29.58    1:16.50 WHT    
                  36.96     1:16.50 (39.54)                                        
 10 Yu, Benjamin              13 Speed Swimming-CA         NT    1:25.63 WHT    
                  41.41     1:25.63 (44.22)                                        
 11 Ballinger, Brody K        13 Mission Viejo-CA     1:22.70    1:30.35 WHT    
                  43.23     1:30.35 (47.12)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:10.90  13-14 .BLU
        2:22.80  13-14 .RED
             --  13-14 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pai, Justin               14 Speed Aquatics-CA    1:53.13    1:53.97 .BLU   
                  25.99       54.48 (28.49)     1:23.95 (29.47)     1:53.97 (30.02)
  2 Geis, Joseph E            13 Mission Viejo-CA     2:03.14    2:01.06 .BLU   
                  27.82       57.94 (30.12)     1:30.09 (32.15)     2:01.06 (30.97)
  3 Simmons, Camron A         13 Mission Viejo-CA     2:04.00    2:04.93 .BLU   
                  29.04     1:00.94 (31.90)     1:33.31 (32.37)     2:04.93 (31.62)
  4 Robbins, Zachary J        13 Mission Viejo-CA     2:07.17    2:05.96 .BLU   
                  29.12     1:01.05 (31.93)     1:33.67 (32.62)     2:05.96 (32.29)
  5 Zelmer, Luca K            13 Mission Viejo-CA     2:09.57    2:06.79 .BLU   
                  29.32     1:01.50 (32.18)     1:34.91 (33.41)     2:06.79 (31.88)
  6 Lemoncito, Tom V          14 ORCA-CA              2:10.10    2:07.08 .BLU   
                  27.52       59.74 (32.22)     1:34.21 (34.47)     2:07.08 (32.87)
  7 Jardim, Caden C           13 Golden West-CA       2:09.77    2:08.11 .BLU   
                  29.57     1:02.21 (32.64)     1:35.63 (33.42)     2:08.11 (32.48)
.RED - Division  
  1 Taylor, Noah N            13 Mission Viejo-CA     2:14.12    2:04.34 .BLU   
                  27.88       59.85 (31.97)     1:32.66 (32.81)     2:04.34 (31.68)
  2 Lee, Calvin G             13 ORCA-CA              2:11.19    2:09.43 .BLU   
                  30.13     1:02.79 (32.66)     1:36.84 (34.05)     2:09.43 (32.59)
  3 Balasanian, Kristof N     13 Mission Viejo-CA     2:17.04    2:10.11 .BLU   
                  30.56     1:04.28 (33.72)     1:37.33 (33.05)     2:10.11 (32.78)
  4 Wirth, Benjamin M         14 Mission Viejo-CA     2:18.06    2:10.13 .BLU   
                  29.55     1:03.32 (33.77)     1:37.04 (33.72)     2:10.13 (33.09)
  5 Holmberg, Jakob D         13 Mission Viejo-CA     2:11.16    2:11.26 .RED   
                  30.13     1:03.52 (33.39)     1:37.51 (33.99)     2:11.26 (33.75)
  6 Ng, Titus H               13 Speed Aquatics-CA    2:12.10    2:12.00 .RED   
                  30.06     1:04.17 (34.11)     1:38.88 (34.71)     2:12.00 (33.12)
  7 Wharton, Ricky M          13 ORCA-CA              2:14.05    2:12.90 .RED   
                  30.33     1:04.19 (33.86)     1:38.78 (34.59)     2:12.90 (34.12)
  8 Donati, Aiden K           14 Golden West-CA       2:12.49    2:13.77 .RED   
                  30.29     1:04.58 (34.29)     1:40.11 (35.53)     2:13.77 (33.66)
  9 Constantino, Cole D       13 Coyotes-CA           2:14.00    2:17.26 .RED   
                  32.21     1:06.64 (34.43)     1:41.70 (35.06)     2:17.26 (35.56)
 10 Khan, Noah W              13 Eagle Rays-CA        2:19.39    2:21.71 .RED   
                  32.15     1:09.36 (37.21)     1:46.74 (37.38)     2:21.71 (34.97)
 11 Ramin, Naveed             13 STOP-CA              2:21.42    2:24.77 WHT    
                  31.94     1:08.40 (36.46)     1:46.75 (38.35)     2:24.77 (38.02)
WHT - Division  
  1 Szekely, Barnie           13 Speed Aquatics-CA    2:26.06    2:09.45 .BLU   
                  28.83     1:01.43 (32.60)     1:36.30 (34.87)     2:09.45 (33.15)
  2 Castillo, George N        14 Costa Mesa-CA             NT    2:10.69 .BLU   
                  28.35     1:01.05 (32.70)     1:36.09 (35.04)     2:10.69 (34.60)
  3 Brunstetter, Tyler P      14 Mission Viejo-CA     2:29.95    2:14.21 .RED   
                  28.83     1:02.46 (33.63)     1:39.26 (36.80)     2:14.21 (34.95)
  4 Tran, Vince D             14 ORCA-CA                   NT    2:22.40 .RED   
                  30.16     1:05.04 (34.88)     1:42.70 (37.66)     2:22.40 (39.70)
  5 Calder, Shane T           13 Mission Viejo-CA     2:30.37    2:25.71 WHT    
                  32.85     1:09.56 (36.71)     1:47.74 (38.18)     2:25.71 (37.97)
  6 Cavaliero, Ricky I        13 Mission Viejo-CA     2:32.31    2:25.86 WHT    
                  33.65     1:09.89 (36.24)     1:47.40 (37.51)     2:25.86 (38.46)
  7 Hoang, Logan K            13 ORCA-CA              2:36.58    2:28.95 WHT    
                  33.48     1:11.46 (37.98)   2:29.04 (1:17.58)         2:28.95 ( )
  8 Nguyen, Dominick T        13 Golden West-CA       2:28.10    2:30.12 WHT    
                  32.29     1:11.01 (38.72)     1:50.01 (39.00)     2:30.12 (40.11)
  9 Nguyen, Dat T             13 Riptide-CA                NT    2:31.70 WHT    
                  33.42     1:12.06 (38.64)     1:53.54 (41.48)     2:31.70 (38.16)
 10 Vaiyapuri, Anirudh        14 Eagle Rays-CA        2:35.69    2:32.05 WHT    
                  35.09     1:13.55 (38.46)     1:53.14 (39.59)     2:32.05 (38.91)
 11 Chapman, Logan M          13 Mission Viejo-CA     2:37.60    2:33.37 WHT    
                  34.20     1:14.14 (39.94)     1:54.54 (40.40)     2:33.37 (38.83)
 12 Gregerson, AJ J           14 Costa Mesa-CA        2:41.81    2:40.52 WHT    
                  34.63     1:15.17 (40.54)     1:59.11 (43.94)     2:40.52 (41.41)
 13 Mackay, Parker B          13 Mission Viejo-CA     3:05.51    2:47.63 WHT    
                  37.32     1:20.64 (43.32)     2:05.19 (44.55)     2:47.63 (42.44)
 14 Nguyen, Collin D          14 ORCA-CA                   NT    2:47.95 WHT    
                  34.57                             2:02.90 ( )     2:47.95 (45.05)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.30  13-14 .BLU
        1:18.00  13-14 .RED
             --  13-14 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 De La O, Austin K         13 ORCA-CA              1:05.66    1:05.69 .BLU   
                  31.84     1:05.69 (33.85)                                        
  2 Jardim, Caden C           13 Golden West-CA       1:07.06    1:06.21 .BLU   
                  31.87     1:06.21 (34.34)                                        
  3 Joe, Brandon S            14 Coyotes-CA           1:06.99    1:07.86 .BLU   
                  32.98     1:07.86 (34.88)                                        
  4 Chen, Gabriel T           13 Speed Aquatics-CA    1:06.86    1:09.44 .BLU   
                  33.02     1:09.44 (36.42)                                        
  5 Nguyen, Jayden            13 ORCA-CA              1:10.72    1:09.49 .BLU   
                  33.81     1:09.49 (35.68)                                        
  6 Wharton, Ricky M          13 ORCA-CA              1:09.96    1:10.07 .BLU   
                  34.39     1:10.07 (35.68)                                        
.RED - Division  
  1 Birinyi, Caden W          13 ORCA-CA              1:12.56    1:09.88 .BLU   
                  34.39     1:09.88 (35.49)                                        
  2 Shimizu, Jason S          14 STOP-CA              1:11.88    1:11.47 .RED   
                  33.93     1:11.47 (37.54)                                        
  3 Wirth, Benjamin M         14 Mission Viejo-CA     1:13.45    1:13.32 .RED   
                  35.28     1:13.32 (38.04)                                        
  4 Lemoncito, Tom V          14 ORCA-CA              1:12.51    1:13.94 .RED   
                  34.76     1:13.94 (39.18)                                        
  5 Xie, Brian                13 Speed Aquatics-CA    1:13.59    1:15.59 .RED   
                  37.31     1:15.59 (38.28)                                        
  6 Khan, Noah W              13 Eagle Rays-CA        1:14.25    1:17.01 .RED   
                  37.35     1:17.01 (39.66)                                        
  7 Hoang, Logan K            13 ORCA-CA              1:17.70    1:19.49 WHT    
                  39.77     1:19.49 (39.72)                                        
WHT - Division  
  1 Castillo, George N        14 Costa Mesa-CA             NT    1:09.27 .BLU   
                  34.06     1:09.27 (35.21)                                        
  2 Cavaliero, Ricky I        13 Mission Viejo-CA     1:20.12    1:17.29 .RED   
                  37.53     1:17.29 (39.76)                                        
  3 Matsuda, Connor J         13 Riptide-CA                NT    1:17.52 .RED   
                  37.50     1:17.52 (40.02)                                        
  4 Maeda, Zenya              13 STOP-CA              1:26.62    1:18.66 WHT    
                  37.80     1:18.66 (40.86)                                        
  5 Weitzer, R J J            13 ORCA-CA              1:21.30    1:20.43 WHT    
                  38.90     1:20.43 (41.53)                                        
  6 Todd, Ethan J             13 Mission Viejo-CA     1:19.67    1:23.70 WHT    
                  40.75     1:23.70 (42.95)                                        
  7 Chapman, Logan M          13 Mission Viejo-CA     1:26.94    1:27.61 WHT    
                  42.22     1:27.61 (45.39)                                        
 -- Ballinger, Brody K        13 Mission Viejo-CA     1:27.42         DQ        
                  50.19          DQ (52.94)                                        
 -- Yu, Benjamin              13 Speed Swimming-CA         NT         DQ        
                  47.62          DQ (57.85)                                        
 -- Vaiyapuri, Anirudh        14 Eagle Rays-CA        1:40.87         DQ        
                  46.62          DQ (53.41)                                        
 -- Tran, Vince D             14 ORCA-CA                   NT         NS        
 -- Gregerson, AJ J           14 Costa Mesa-CA        1:38.32         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:31.00  13-14 .BLU
        2:45.10  13-14 .RED
             --  13-14 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Jardim, Caden C           13 Golden West-CA       2:22.42    2:22.27 .BLU   
                  33.49     1:09.57 (36.08)     1:46.20 (36.63)     2:22.27 (36.07)
  2 Joe, Brandon S            14 Coyotes-CA           2:25.48    2:24.60 .BLU   
                  33.45     1:09.77 (36.32)     1:47.03 (37.26)     2:24.60 (37.57)
  3 Nguyen, Jayden            13 ORCA-CA              2:29.59    2:31.45 .RED   
                  36.29     1:14.64 (38.35)     1:53.37 (38.73)     2:31.45 (38.08)
.RED - Division  
  1 Wharton, Ricky M          13 ORCA-CA              2:32.39    2:32.42 .RED   
                  35.65     1:14.37 (38.72)     1:53.95 (39.58)     2:32.42 (38.47)
  2 Nguyen, Dominick T        13 Golden West-CA       2:41.19    2:37.29 .RED   
                  35.69     1:14.71 (39.02)     1:56.18 (41.47)     2:37.29 (41.11)
  3 Wirth, Benjamin M         14 Mission Viejo-CA     2:43.79    2:37.55 .RED   
                  37.08     1:16.96 (39.88)     1:57.62 (40.66)     2:37.55 (39.93)
WHT - Division  
  1 Calder, Shane T           13 Mission Viejo-CA     2:48.19    2:42.94 .RED   
                  39.30     1:20.26 (40.96)     2:02.68 (42.42)     2:42.94 (40.26)
  2 Hoang, Logan K            13 ORCA-CA              2:46.76    2:47.73 WHT    
                  41.50                             2:07.23 ( )     2:47.73 (40.50)
  3 Weitzer, R J J            13 ORCA-CA              2:53.08    2:49.95 WHT    
                  40.17     1:24.68 (44.51)     2:08.57 (43.89)     2:49.95 (41.38)
  4 Ramin, Naveed             13 STOP-CA                   NT    2:50.01 WHT    
                  39.35     1:22.69 (43.34)     2:07.30 (44.61)     2:50.01 (42.71)
  5 Cavaliero, Ricky I        13 Mission Viejo-CA     2:55.75    2:50.31 WHT    
                  40.66     1:24.61 (43.95)     2:08.58 (43.97)     2:50.31 (41.73)
  6 Maeda, Zenya              13 STOP-CA                   NT    2:51.88 WHT    
                1:24.76   2:51.88 (1:27.12)                                        
  7 Chapman, Logan M          13 Mission Viejo-CA     3:08.85    3:07.06 WHT    
                  44.78     1:32.56 (47.78)     2:22.15 (49.59)     3:07.06 (44.91)
 -- Cortes, Eddie C           13 ORCA-CA                   NT         DQ        
                1:09.18   2:22.09 (1:12.91)        DQ (2:25.33)                    
 -- Zawistoski, Macallister   13 Coyotes-CA           3:14.83        DFS        
                4:55.54     5:06.01 (10.47)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:19.10  13-14 .BLU
        1:26.30  13-14 .RED
             --  13-14 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pai, Justin               14 Speed Aquatics-CA    1:03.87    1:04.63 .BLU   
                  31.87     1:04.63 (32.76)                                        
  2 Lee, Calvin G             13 ORCA-CA              1:08.91    1:07.76 .BLU   
                  32.20     1:07.76 (35.56)                                        
  3 Lemoncito, Tom V          14 ORCA-CA              1:11.97    1:09.75 .BLU   
                  32.69     1:09.75 (37.06)                                        
  4 Shimizu, Jason S          14 STOP-CA              1:11.60    1:11.86 .BLU   
                  34.15     1:11.86 (37.71)                                        
  5 Carson, Eric T            14 STOP-CA              1:12.06    1:12.90 .BLU   
                  35.04     1:12.90 (37.86)                                        
  6 Matsuda, Connor J         13 Riptide-CA           1:16.47    1:14.67 .BLU   
                  34.48     1:14.67 (40.19)                                        
  7 Birinyi, Caden W          13 ORCA-CA              1:17.85    1:17.18 .BLU   
                  37.06     1:17.18 (40.12)                                        
  8 Ng, Titus H               13 Speed Aquatics-CA    1:17.48    1:17.61 .BLU   
                  37.32     1:17.61 (40.29)                                        
  9 Joe, Brandon S            14 Coyotes-CA           1:17.49    1:17.79 .BLU   
                  37.21     1:17.79 (40.58)                                        
 10 Constantino, Cole D       13 Coyotes-CA           1:18.13    1:19.89 .RED   
                  37.89     1:19.89 (42.00)                                        
.RED - Division  
  1 Wharton, Ricky M          13 ORCA-CA              1:21.83    1:19.46 .RED   
                  37.57     1:19.46 (41.89)                                        
  2 Nguyen, Jayden            13 ORCA-CA              1:19.24    1:20.32 .RED   
                  38.74     1:20.32 (41.58)                                        
  3 Cavaliero, Ricky I        13 Mission Viejo-CA     1:21.14    1:22.48 .RED   
                  39.51     1:22.48 (42.97)                                        
  4 Maeda, Zenya              13 STOP-CA              1:23.56    1:22.96 .RED   
                  39.77     1:22.96 (43.19)                                        
  5 Wirth, Benjamin M         14 Mission Viejo-CA     1:23.55    1:24.26 .RED   
                  39.16     1:24.26 (45.10)                                        
  6 Xie, Brian                13 Speed Aquatics-CA    1:24.12    1:24.46 .RED   
                  39.70     1:24.46 (44.76)                                        
  7 Rofael, Anthony M         13 Golden West-CA       1:25.36    1:25.08 .RED   
                  40.90     1:25.08 (44.18)                                        
WHT - Division  
  1 Castillo, George N        14 Costa Mesa-CA             NT    1:17.46 .BLU   
                  36.92     1:17.46 (40.54)                                        
  2 Hoang, Logan K            13 ORCA-CA              1:26.49    1:30.08 WHT    
                  43.46     1:30.08 (46.62)                                        
  3 Weitzer, R J J            13 ORCA-CA              1:38.59    1:33.32 WHT    
                  44.83     1:33.32 (48.49)                                        
  4 Chapman, Logan M          13 Mission Viejo-CA     1:33.32    1:35.85 WHT    
                  44.52     1:35.85 (51.33)                                        
  5 Gregerson, AJ J           14 Costa Mesa-CA        1:43.27    1:40.96 WHT    
                  46.08     1:40.96 (54.88)                                        
  6 Siebert, Zach R           14 ORCA-CA              1:51.85    1:41.47 WHT    
                  46.97     1:41.47 (54.50)                                        
  7 Todd, Ethan J             13 Mission Viejo-CA     1:36.27    1:41.56 WHT    
                  47.29     1:41.56 (54.27)                                        
  8 Ballinger, Brody K        13 Mission Viejo-CA     1:39.32    1:51.23 WHT    
                  52.34     1:51.23 (58.89)                                        
 -- Tran, Vince D             14 ORCA-CA                   NT         DQ        
                  40.19          DQ (45.02)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:50.80  13-14 .BLU
        3:06.40  13-14 .RED
             --  13-14 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pai, Justin               14 Speed Aquatics-CA    2:21.50    2:22.91 .BLU   
                  31.97     1:07.95 (35.98)     1:45.76 (37.81)     2:22.91 (37.15)
  2 Lee, Calvin G             13 ORCA-CA              2:30.51    2:29.21 .BLU   
                  33.61     1:10.83 (37.22)     1:49.80 (38.97)     2:29.21 (39.41)
  3 Lemoncito, Tom V          14 ORCA-CA              2:45.59    2:32.91 .BLU   
                  34.14     1:12.91 (38.77)     1:53.28 (40.37)     2:32.91 (39.63)
  4 Aistars, Anders R         13 UnAtt - Mvn-CA       2:50.80    2:33.46 .BLU   
                  33.67     1:12.84 (39.17)     1:53.24 (40.40)     2:33.46 (40.22)
  5 Li, Hagan                 14 Mission Viejo-CA     2:40.52    2:43.28 .BLU   
                  36.32     1:17.09 (40.77)     1:59.80 (42.71)     2:43.28 (43.48)
  6 Nienhuis, Alex O          14 STOP-CA              2:43.17    2:45.29 .BLU   
                  36.98     1:18.13 (41.15)     2:01.05 (42.92)     2:45.29 (44.24)
  7 De La O, Austin K         13 ORCA-CA              2:49.26    2:45.87 .BLU   
                  38.33     1:20.71 (42.38)     2:03.75 (43.04)     2:45.87 (42.12)
  8 Ng, Titus H               13 Speed Aquatics-CA    2:48.47    2:46.93 .BLU   
                  38.18     1:21.53 (43.35)     2:05.89 (44.36)     2:46.93 (41.04)
  9 Birinyi, Caden W          13 ORCA-CA              2:45.93    2:47.41 .BLU   
                  38.56     1:21.78 (43.22)     2:06.46 (44.68)     2:47.41 (40.95)
 10 Constantino, Cole D       13 Coyotes-CA           2:46.00    2:48.42 .BLU   
                  38.51     1:20.76 (42.25)     2:04.31 (43.55)     2:48.42 (44.11)
 11 Zelmer, Luca K            13 Mission Viejo-CA     2:50.21    2:50.67 .BLU   
                  37.64     1:21.53 (43.89)     2:06.82 (45.29)     2:50.67 (43.85)
.RED - Division  
  1 Burnett Nguyen, Ethan W   14 UnAtt - Mvn-CA       2:56.29    2:33.33 .BLU   
                  36.56     1:14.88 (38.32)     1:54.52 (39.64)     2:33.33 (38.81)
  2 Stephen, Jacob M          13 Costa Mesa-CA        2:57.13    2:43.98 .BLU   
                  37.31     1:19.63 (42.32)     2:02.35 (42.72)     2:43.98 (41.63)
  3 Ho, Ethan Y               14 Speed Aquatics-CA    2:52.67    2:45.38 .BLU   
                  37.25     1:19.33 (42.08)     2:02.52 (43.19)     2:45.38 (42.86)
  4 Nienhuis, Jacob O         14 STOP-CA              2:55.20    2:45.57 .BLU   
                  38.80     1:20.14 (41.34)     2:03.36 (43.22)     2:45.57 (42.21)
  5 Nguyen, Jayden            13 ORCA-CA              2:51.02    2:51.49 .RED   
                  37.89     1:20.96 (43.07)     2:06.41 (45.45)     2:51.49 (45.08)
  6 Cavaliero, Ricky I        13 Mission Viejo-CA     2:58.94    2:54.23 .RED   
                  41.51     1:26.25 (44.74)     2:11.12 (44.87)     2:54.23 (43.11)
WHT - Division  
  1 Maeda, Zenya              13 STOP-CA              3:15.01    2:55.02 .RED   
                  40.02     1:23.73 (43.71)     2:09.23 (45.50)     2:55.02 (45.79)
  2 Mackay, Parker B          13 Mission Viejo-CA          NT    2:59.31 .RED   
                  39.97     1:25.61 (45.64)     2:12.58 (46.97)     2:59.31 (46.73)
  3 Brunstetter, Tyler P      14 Mission Viejo-CA     3:07.05    3:02.07 .RED   
                  40.40     1:26.36 (45.96)     2:14.15 (47.79)     3:02.07 (47.92)
  4 Nguyen, Dat T             13 Riptide-CA           3:31.35    3:02.98 .RED   
                  41.07     1:29.97 (48.90)     2:16.21 (46.24)     3:02.98 (46.77)
  5 Tangeland, Nicolas W      14 Costa Mesa-CA             NT    3:16.06 WHT    
                  39.59     1:27.91 (48.32)     2:20.90 (52.99)     3:16.06 (55.16)
  6 Weitzer, R J J            13 ORCA-CA                   NT    3:18.54 WHT    
                  44.37     1:34.62 (50.25)     2:27.16 (52.54)     3:18.54 (51.38)
  7 Zawistoski, Macallister   13 Coyotes-CA                NT    3:18.76 WHT    
                  42.95     1:34.40 (51.45)     2:27.09 (52.69)     3:18.76 (51.67)
  8 Nguyen, Collin D          14 ORCA-CA                   NT    3:53.15 WHT    
                  48.81   1:49.60 (1:00.79)   2:52.03 (1:02.43)   3:53.15 (1:01.12)
  9 Cortes, Eddie C           13 ORCA-CA                   NT    4:32.86 WHT    
                1:02.60   2:12.59 (1:09.99)   3:23.47 (1:10.88)   4:32.86 (1:09.39)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:07.70  13-14 .BLU
        1:13.80  13-14 .RED
             --  13-14 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Aistars, Anders R         13 UnAtt - Mvn-CA         59.06    1:00.37 .BLU   
                  28.34     1:00.37 (32.03)                                        
  2 Taylor, Noah N            13 Mission Viejo-CA     1:01.42    1:02.92 .BLU   
                  29.77     1:02.92 (33.15)                                        
  3 Simmons, Camron A         13 Mission Viejo-CA     1:04.64    1:03.71 .BLU   
                  30.64     1:03.71 (33.07)                                        
  4 Lemoncito, Tom V          14 ORCA-CA              1:04.16    1:03.86 .BLU   
                  29.51     1:03.86 (34.35)                                        
  5 Ho, Ethan Y               14 Speed Aquatics-CA    1:02.28    1:04.24 .BLU   
                  29.47     1:04.24 (34.77)                                        
  6 Ng, Titus H               13 Speed Aquatics-CA    1:02.62    1:05.30 .BLU   
                  30.04     1:05.30 (35.26)                                        
  7 Geis, Joseph E            13 Mission Viejo-CA     1:07.41    1:06.03 .BLU   
                  31.23     1:06.03 (34.80)                                        
  8 De La O, Austin K         13 ORCA-CA              1:04.78    1:06.11 .BLU   
                  31.33     1:06.11 (34.78)                                        
  9 Birinyi, Caden W          13 ORCA-CA              1:04.79    1:07.49 .BLU   
                  31.63     1:07.49 (35.86)                                        
 10 Li, Hagan                 14 Mission Viejo-CA     1:07.37    1:11.27 .RED   
                  33.07     1:11.27 (38.20)                                        
.RED - Division  
  1 Lee, Calvin G             13 ORCA-CA              1:10.26    1:06.39 .BLU   
                  30.79     1:06.39 (35.60)                                        
  2 Stephen, Jacob M          13 Costa Mesa-CA        1:10.69    1:06.96 .BLU   
                  30.54     1:06.96 (36.42)                                        
  3 Balasanian, Kristof N     13 Mission Viejo-CA     1:08.62    1:07.55 .BLU   
                  31.92     1:07.55 (35.63)                                        
  4 Constantino, Cole D       13 Coyotes-CA           1:08.64    1:08.22 .RED   
                  31.70     1:08.22 (36.52)                                        
  5 Burnett Nguyen, Ethan W   14 UnAtt - Mvn-CA       1:10.41    1:08.75 .RED   
                  31.99     1:08.75 (36.76)                                        
  6 Wirth, Benjamin M         14 Mission Viejo-CA     1:11.07    1:08.94 .RED   
                  32.20     1:08.94 (36.74)                                        
  7 Brunstetter, Tyler P      14 Mission Viejo-CA     1:12.47    1:11.95 .RED   
                  33.78     1:11.95 (38.17)                                        
  8 Xie, Brian                13 Speed Aquatics-CA    1:12.86    1:12.76 .RED   
                  32.84     1:12.76 (39.92)                                        
  9 Holmberg, Jakob D         13 Mission Viejo-CA     1:13.75    1:13.06 .RED   
                  33.23     1:13.06 (39.83)                                        
 10 Wharton, Ricky M          13 ORCA-CA              1:11.52    1:13.31 .RED   
                  33.48     1:13.31 (39.83)                                        
 11 Limon, John J             13 Golden West-CA       1:10.14    1:14.06 WHT    
                  35.62     1:14.06 (38.44)                                        
 12 Nguyen, Jayden            13 ORCA-CA              1:12.36    1:14.23 WHT    
                  33.92     1:14.23 (40.31)                                        
WHT - Division  
  1 Castillo, George N        14 Costa Mesa-CA             NT    1:06.97 .BLU   
                  31.12     1:06.97 (35.85)                                        
  2 Robbins, Zachary J        13 Mission Viejo-CA     1:14.87    1:11.58 .RED   
                  32.23     1:11.58 (39.35)                                        
  3 Joe, Brandon S            14 Coyotes-CA           1:16.75    1:11.97 .RED   
                  34.59     1:11.97 (37.38)                                        
  4 Donati, Aiden K           14 Golden West-CA       1:14.27    1:14.91 WHT    
                  34.27     1:14.91 (40.64)                                        
  5 Nguyen, Dominick T        13 Golden West-CA       1:27.27    1:20.75 WHT    
                  36.41     1:20.75 (44.34)                                        
  6 Zelmer, Luca K            13 Mission Viejo-CA     1:25.07    1:21.47 WHT    
                  36.14     1:21.47 (45.33)                                        
  7 Calder, Shane T           13 Mission Viejo-CA     1:24.92    1:23.39 WHT    
                  38.59     1:23.39 (44.80)                                        
  8 Tangeland, Nicolas W      14 Costa Mesa-CA             NT    1:28.71 WHT    
                  37.58     1:28.71 (51.13)                                        
  9 Zawistoski, Macallister   13 Coyotes-CA                NT    1:28.98 WHT    
                  37.65     1:28.98 (51.33)                                        
 10 Gregerson, AJ J           14 Costa Mesa-CA             NT    1:35.04 WHT    
                  41.07     1:35.04 (53.97)                                        
 11 Chapman, Logan M          13 Mission Viejo-CA     1:37.94    1:35.16 WHT    
                  42.64     1:35.16 (52.52)                                        
 -- Mackay, Parker B          13 Mission Viejo-CA          NT         DQ        
                  38.92          DQ (46.00)                                        
 -- Maeda, Zenya              13 STOP-CA                   NT         DQ        
                  41.21          DQ (48.96)                                        
 -- Tran, Vince D             14 ORCA-CA              1:16.51        DNF        
                  16.06                                                            
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:33.30  13-14 .BLU
        2:47.30  13-14 .RED
             --  13-14 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Nguyen, Ethan             14 ORCA-CA              2:12.54    2:13.07 .BLU   
                  28.94     1:01.18 (32.24)     1:37.37 (36.19)     2:13.07 (35.70)
  2 Constantino, Cole D       13 Coyotes-CA           2:30.76    2:29.77 .BLU   
                  32.70     1:10.12 (37.42)     1:49.25 (39.13)     2:29.77 (40.52)
  3 Ng, Titus H               13 Speed Aquatics-CA    2:26.07    2:30.65 .BLU   
                  32.00     1:11.38 (39.38)     1:51.98 (40.60)     2:30.65 (38.67)
.RED - Division  
  1 Birinyi, Caden W          13 ORCA-CA              2:35.43    2:35.70 .RED   
                  35.46     1:14.90 (39.44)     1:57.04 (42.14)     2:35.70 (38.66)
WHT - Division  
  1 Wirth, Benjamin M         14 Mission Viejo-CA          NT    2:39.97 .RED   
                  33.46     1:12.76 (39.30)     1:55.77 (43.01)     2:39.97 (44.20)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:29.00  13-14 .BLU
        2:42.60  13-14 .RED
             --  13-14 WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pai, Justin               14 Speed Aquatics-CA    2:06.26    2:07.15 .BLU   
                  28.33     1:00.37 (32.04)     1:37.17 (36.80)     2:07.15 (29.98)
  2 De La O, Austin K         13 ORCA-CA              2:22.34    2:22.09 .BLU   
                  31.80     1:08.32 (36.52)     1:52.68 (44.36)     2:22.09 (29.41)
  3 Lemoncito, Tom V          14 ORCA-CA              2:27.07    2:22.19 .BLU   
                  30.13     1:10.38 (40.25)     1:49.83 (39.45)     2:22.19 (32.36)
  4 Carson, Eric T            14 STOP-CA              2:22.76    2:23.08 .BLU   
                  32.57     1:10.28 (37.71)     1:50.98 (40.70)     2:23.08 (32.10)
  5 Joe, Brandon S            14 Coyotes-CA           2:25.87    2:26.10 .BLU   
                  34.20     1:09.72 (35.52)     1:52.78 (43.06)     2:26.10 (33.32)
  6 Ng, Titus H               13 Speed Aquatics-CA    2:27.47    2:27.23 .BLU   
                  31.44     1:11.69 (40.25)     1:53.95 (42.26)     2:27.23 (33.28)
  7 Constantino, Cole D       13 Coyotes-CA           2:28.29    2:31.02 .RED   
                  34.07     1:14.84 (40.77)     1:58.62 (43.78)     2:31.02 (32.40)
  8 Chen, Gabriel T           13 Speed Aquatics-CA    2:25.77    2:33.33 .RED   
                  32.38     1:09.57 (37.19)     1:57.11 (47.54)     2:33.33 (36.22)
.RED - Division  
  1 Birinyi, Caden W          13 ORCA-CA              2:30.87    2:27.56 .BLU   
                  31.30     1:12.24 (40.94)     1:55.48 (43.24)     2:27.56 (32.08)
  2 Wharton, Ricky M          13 ORCA-CA              2:30.35    2:29.77 .RED   
                  32.77     1:12.52 (39.75)     1:55.60 (43.08)     2:29.77 (34.17)
  3 Nguyen, Jayden            13 ORCA-CA              2:29.64    2:31.10 .RED   
                  32.98     1:11.27 (38.29)     1:56.83 (45.56)     2:31.10 (34.27)
  4 Brunstetter, Tyler P      14 Mission Viejo-CA     2:36.18    2:34.65 .RED   
                  31.69     1:12.86 (41.17)     1:58.94 (46.08)     2:34.65 (35.71)
WHT - Division  
  1 Khan, Noah W              13 Eagle Rays-CA        2:42.64    2:40.10 .RED   
                  36.72     1:18.20 (41.48)     2:06.33 (48.13)     2:40.10 (33.77)
  2 Rofael, Anthony M         13 Golden West-CA       2:52.04    2:40.96 .RED   
                  38.73     1:19.04 (40.31)     2:05.17 (46.13)     2:40.96 (35.79)
  3 Maeda, Zenya              13 STOP-CA              3:01.18    2:46.02 WHT    
                  37.74     1:18.94 (41.20)     2:08.32 (49.38)     2:46.02 (37.70)
  4 Hoang, Logan K            13 ORCA-CA              2:44.95    2:49.29 WHT    
                  36.68     1:19.48 (42.80)     2:09.87 (50.39)     2:49.29 (39.42)
  5 Weitzer, R J J            13 ORCA-CA              2:58.50    2:49.30 WHT    
                  36.78     1:17.90 (41.12)     2:10.33 (52.43)     2:49.30 (38.97)
 -- Siebert, Zach R           14 ORCA-CA                   NT         DQ        
                  47.06     1:36.21 (49.15)     2:32.91 (56.70)          DQ (43.57)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.50  15&O .BLU
          28.90  15&O .RED
             --  15&O WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Dang, Long T              17 UnAtt - Ript-CA        23.26      23.43 .BLU   
  2 Dinh, Jason               17 ORCA-CA                23.78      23.87 .BLU   
  3 Lambert, Patrick T        18 ORCA-CA                24.43      24.40 .BLU   
  4 Carter, Sascha O          15 STOP-CA                24.29      24.58 .BLU   
  5 Ramin, Kian               15 STOP-CA                25.91      24.85 .BLU   
  6 Nguyen, Jeremy D          16 Golden West-CA         24.71      24.97 .BLU   
  7 Stupin, Caleb S           17 ORCA-CA                24.84      25.00 .BLU   
  8 Judice, Ryan O            15 STOP-CA                25.79      25.15 .BLU   
  9 Khan, Christian C         16 Eagle Rays-CA          24.94      25.32 .BLU   
 10 Gray, Travis P            15 STOP-CA                25.41      25.41 .BLU   
 11 Pariseau, Blake J         18 Golden West-CA         25.02      25.63 .BLU   
 12 Brown, Christian M        15 Costa Mesa-CA          26.10      26.09 .BLU   
.RED - Division  
  1 Kuli, Dean D              17 Speed Swimming-CA      27.54      24.84 .BLU   
  2 Fascenelli, Phillip J     16 ORCA-CA                27.06      26.68 .RED   
  3 Eskander, Chris H         15 ORCA-CA                26.71      27.29 .RED   
  4 Gonzalez, Julien A        15 ORCA-CA                27.25      28.11 .RED   
WHT - Division  
  1 Nguyen, Colin D           16 UnAtt - Mvn-CA            NT      28.43 .RED   
  2 Sherburne, Cole A         18 Mission Viejo-CA       29.54      30.26 WHT    
  3 Nguyen, Ashton            15 ORCA-CA                34.43      34.49 WHT    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.40  15&O .BLU
        1:02.60  15&O .RED
             --  15&O WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Dang, Long T              17 UnAtt - Ript-CA        52.05      52.78 .BLU   
                  25.04       52.78 (27.74)                                        
  2 Nguyen, Jeremy D          16 Golden West-CA         53.55      55.17 .BLU   
                  26.45       55.17 (28.72)                                        
  3 Judice, Ryan O            15 STOP-CA                56.40      55.50 .BLU   
                  26.58       55.50 (28.92)                                        
  4 Khan, Christian C         16 Eagle Rays-CA          56.16      55.51 .BLU   
                  26.09       55.51 (29.42)                                        
  5 Fascenelli, Fred W        16 ORCA-CA                57.27      57.32 .BLU   
                  27.01       57.32 (30.31)                                        
  6 Mai, Andre H              15 Riptide-CA             54.97      58.45 .RED   
                  27.35       58.45 (31.10)                                        
.RED - Division  
  1 Kuli, Dean D              17 Speed Swimming-CA      58.24      54.25 .BLU   
                  26.05       54.25 (28.20)                                        
  2 Gray, Travis P            15 STOP-CA              1:00.20      59.29 .RED   
                  26.74       59.29 (32.55)                                        
  3 Brown, Christian M        15 Costa Mesa-CA          57.99    1:00.41 .RED   
                  27.94     1:00.41 (32.47)                                        
  4 Fascenelli, Phillip J     16 ORCA-CA                58.32    1:00.61 .RED   
                  28.48     1:00.61 (32.13)                                        
  5 Eskander, Chris H         15 ORCA-CA                58.29    1:00.70 .RED   
                  28.03     1:00.70 (32.67)                                        
WHT - Division  
  1 Chen, Jason               15 Speed Aquatics-CA    1:03.37      58.36 .RED   
                  27.78       58.36 (30.58)                                        
  2 Sherburne, Cole A         18 Mission Viejo-CA     1:11.16    1:13.60 WHT    
                  34.54     1:13.60 (39.06)                                        
  3 Nguyen, Ashton            15 ORCA-CA              1:14.00    1:15.94 WHT    
                  35.66     1:15.94 (40.28)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:06.70  15&O .BLU
        2:18.20  15&O .RED
             --  15&O WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Carter, Sascha O          15 STOP-CA              2:04.57    1:57.64 .BLU   
                  26.37       55.30 (28.93)     1:25.56 (30.26)     1:57.64 (32.08)
  2 Dinh, Jason               17 ORCA-CA              1:56.07    2:00.67 .BLU   
                  15.27       56.13 (40.86)     1:28.39 (32.26)     2:00.67 (32.28)
  3 Fascenelli, Fred W        16 ORCA-CA              2:03.92    2:02.71 .BLU   
                  26.75       57.11 (30.36)     1:29.83 (32.72)     2:02.71 (32.88)
  4 Ludovico, Will J          15 Costa Mesa-CA        2:06.21    2:03.39 .BLU   
                  28.17       59.30 (31.13)     1:31.49 (32.19)     2:03.39 (31.90)
  5 Judice, Ryan O            15 STOP-CA              2:04.86    2:03.66 .BLU   
                  28.49     1:00.05 (31.56)     1:32.41 (32.36)     2:03.66 (31.25)
  6 Pariseau, Blake J         18 Golden West-CA       2:02.71    2:03.70 .BLU   
                  26.70       59.29 (32.59)     1:32.92 (33.63)     2:03.70 (30.78)
  7 Ramin, Kian               15 STOP-CA              2:03.22    2:07.25 .RED   
                  28.96     1:01.48 (32.52)     1:34.56 (33.08)     2:07.25 (32.69)
.RED - Division  
  1 Gruber, Evan J            15 Golden West-CA       2:11.33    2:07.15 .RED   
                  29.28     1:01.22 (31.94)     1:34.42 (33.20)     2:07.15 (32.73)
  2 Fascenelli, Phillip J     16 ORCA-CA              2:08.12    2:13.12 .RED   
                  28.72     1:02.30 (33.58)     1:38.08 (35.78)     2:13.12 (35.04)
  3 Brown, Christian M        15 Costa Mesa-CA        2:17.10    2:20.22 WHT    
                  30.52     1:06.52 (36.00)     1:44.42 (37.90)     2:20.22 (35.80)
  4 Sherburne, Cole A         18 Mission Viejo-CA     2:15.72    2:51.33 WHT    
                  38.29     1:22.08 (43.79)     2:07.14 (45.06)     2:51.33 (44.19)
WHT - Division  
  1 Kuli, Dean D              17 Speed Swimming-CA         NT    2:00.17 .BLU   
                  26.04       55.32 (29.28)     1:27.08 (31.76)     2:00.17 (33.09)
  2 Chen, Jason               15 Speed Aquatics-CA    2:22.12    2:11.81 .RED   
                  28.41     1:01.50 (33.09)     1:37.24 (35.74)     2:11.81 (34.57)
  3 Nguyen, Colin D           16 UnAtt - Mvn-CA            NT    2:19.59 WHT    
                  31.40     1:08.01 (36.61)     1:45.04 (37.03)     2:19.59 (34.55)
  4 Nguyen, Nathan D          16 ORCA-CA                   NT    2:32.88 WHT    
                  31.07     1:08.08 (37.01)     1:50.45 (42.37)     2:32.88 (42.43)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:09.30  15&O .BLU
        1:15.70  15&O .RED
             --  15&O WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Mai, Andre H              15 Riptide-CA           1:00.58    1:02.25 .BLU   
                  30.50     1:02.25 (31.75)                                        
  2 Lambert, Patrick T        18 ORCA-CA              1:08.52    1:06.80 .BLU   
                  31.46     1:06.80 (35.34)                                        
  3 Fascenelli, Fred W        16 ORCA-CA              1:08.52    1:08.85 .BLU   
                  32.88     1:08.85 (35.97)                                        
  4 Gonzalez, Julien A        15 ORCA-CA              1:06.54    1:09.60 .RED   
                  33.83     1:09.60 (35.77)                                        
.RED - Division  
  1 Eskander, Chris H         15 ORCA-CA              1:11.61    1:08.57 .BLU   
                  33.67     1:08.57 (34.90)                                        
  2 Fascenelli, Phillip J     16 ORCA-CA              1:11.72    1:12.39 .RED   
                  34.16     1:12.39 (38.23)                                        
WHT - Division  
  1 Ludovico, Will J          15 Costa Mesa-CA             NT    1:09.38 .RED   
                  33.86     1:09.38 (35.52)                                        
  2 Sherburne, Cole A         18 Mission Viejo-CA     1:28.13    1:26.71 WHT    
                  43.48     1:26.71 (43.23)                                        
  3 Nguyen, Ashton            15 ORCA-CA              1:30.56    1:37.28 WHT    
                  46.70     1:37.28 (50.58)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:23.90  15&O .BLU
        2:37.30  15&O .RED
             --  15&O WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Gonzalez, Julien A        15 ORCA-CA              2:28.46    2:33.36 .RED   
                  35.36     1:13.95 (38.59)     1:53.44 (39.49)     2:33.36 (39.92)
WHT - Division  
  1 Lambert, Patrick T        18 ORCA-CA              2:37.92    2:28.67 .RED   
                  33.07     1:09.97 (36.90)     1:49.28 (39.31)     2:28.67 (39.39)
  2 Eskander, Chris H         15 ORCA-CA              2:42.58    2:33.92 .RED   
                  36.08     1:14.94 (38.86)     1:55.13 (40.19)     2:33.92 (38.79)
  3 Sherburne, Cole A         18 Mission Viejo-CA     3:06.86    3:11.68 WHT    
                  46.10     1:35.99 (49.89)     2:23.23 (47.24)     3:11.68 (48.45)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:15.80  15&O .BLU
        1:22.70  15&O .RED
             --  15&O WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Mai, Andre H              15 Riptide-CA           1:00.84    1:05.26 .BLU   
                  31.28     1:05.26 (33.98)                                        
  2 Dang, Long T              17 UnAtt - Ript-CA      1:01.53    1:05.70 .BLU   
                  31.22     1:05.70 (34.48)                                        
  3 Lambert, Patrick T        18 ORCA-CA              1:04.24    1:06.22 .BLU   
                  31.46     1:06.22 (34.76)                                        
  4 Judice, Ryan O            15 STOP-CA              1:10.13    1:10.30 .BLU   
                  33.31     1:10.30 (36.99)                                        
  5 Fascenelli, Fred W        16 ORCA-CA              1:09.56    1:10.60 .BLU   
                  33.18     1:10.60 (37.42)                                        
  6 Eskander, Chris H         15 ORCA-CA              1:10.88    1:11.16 .BLU   
                  33.70     1:11.16 (37.46)                                        
  7 Khan, Christian C         16 Eagle Rays-CA        1:10.64    1:11.34 .BLU   
                  33.83     1:11.34 (37.51)                                        
  8 Gonzalez, Julien A        15 ORCA-CA              1:09.22    1:11.96 .BLU   
                  34.10     1:11.96 (37.86)                                        
  9 Ludovico, Will J          15 Costa Mesa-CA        1:10.41    1:12.50 .BLU   
                  34.95     1:12.50 (37.55)                                        
 10 Nguyen, Jeremy D          16 Golden West-CA       1:11.19    1:13.38 .BLU   
                  34.85     1:13.38 (38.53)                                        
.RED - Division  
  1 Gray, Travis P            15 STOP-CA              1:15.90    1:17.57 .RED   
                  36.24     1:17.57 (41.33)                                        
  2 Fascenelli, Phillip J     16 ORCA-CA              1:17.39    1:20.30 .RED   
                  36.96     1:20.30 (43.34)                                        
WHT - Division  
  1 Brown, Christian M        15 Costa Mesa-CA             NT    1:28.30 WHT    
                  41.06     1:28.30 (47.24)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:43.00  15&O .BLU
        2:57.80  15&O .RED
             --  15&O WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lambert, Patrick T        18 ORCA-CA              2:25.53    2:26.57 .BLU   
                  33.94     1:10.72 (36.78)     1:48.14 (37.42)     2:26.57 (38.43)
  2 Stupin, Caleb S           17 ORCA-CA              2:42.03    2:30.90 .BLU   
                  33.84     1:11.89 (38.05)     1:51.22 (39.33)     2:30.90 (39.68)
  3 Fascenelli, Fred W        16 ORCA-CA              2:29.87    2:32.23 .BLU   
                  33.85     1:12.12 (38.27)     1:52.44 (40.32)     2:32.23 (39.79)
  4 Gonzalez, Julien A        15 ORCA-CA              2:34.77    2:33.05 .BLU   
                  36.03     1:14.45 (38.42)     1:53.79 (39.34)     2:33.05 (39.26)
  5 Ludovico, Will J          15 Costa Mesa-CA        2:33.75    2:35.73 .BLU   
                  34.92     1:13.54 (38.62)     1:55.54 (42.00)     2:35.73 (40.19)
  6 Khan, Christian C         16 Eagle Rays-CA        2:37.60    2:37.73 .BLU   
                  34.80     1:14.54 (39.74)     1:55.37 (40.83)     2:37.73 (42.36)
  7 Eskander, Chris H         15 ORCA-CA              2:39.72    2:42.15 .BLU   
                  36.70     1:17.13 (40.43)     1:59.28 (42.15)     2:42.15 (42.87)
.RED - Division  
  1 Fascenelli, Phillip J     16 ORCA-CA              2:43.12    2:54.03 .RED   
                  38.16     1:21.18 (43.02)     2:06.79 (45.61)     2:54.03 (47.24)
WHT - Division  
  1 Brown, Christian M        15 Costa Mesa-CA             NT    3:10.15 WHT    
                  40.64     1:29.91 (49.27)     2:20.94 (51.03)     3:10.15 (49.21)
 -- Nguyen, Ashton            15 ORCA-CA                   NT         DQ        
                1:04.20   2:21.48 (1:17.28)   3:38.45 (1:16.97)        DQ (1:14.88)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:05.10  15&O .BLU
        1:11.00  15&O .RED
             --  15&O WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Dang, Long T              17 UnAtt - Ript-CA        58.21      58.23 .BLU   
                  27.17       58.23 (31.06)                                        
  2 Nguyen, Jeremy D          16 Golden West-CA         58.08      59.72 .BLU   
                  28.00       59.72 (31.72)                                        
  3 Dinh, Jason               17 ORCA-CA                59.21      59.80 .BLU   
                  27.29       59.80 (32.51)                                        
  4 Judice, Ryan O            15 STOP-CA              1:01.64    1:01.54 .BLU   
                  28.25     1:01.54 (33.29)                                        
  5 Carter, Sascha O          15 STOP-CA              1:03.05    1:02.42 .BLU   
                  28.73     1:02.42 (33.69)                                        
  6 Ramin, Kian               15 STOP-CA              1:04.32    1:07.90 .RED   
                  31.69     1:07.90 (36.21)                                        
  7 Pariseau, Blake J         18 Golden West-CA       1:03.95    1:08.67 .RED   
                  32.49     1:08.67 (36.18)                                        
.RED - Division  
  1 Kuli, Dean D              17 Speed Swimming-CA    1:10.33    1:05.90 .RED   
                  30.43     1:05.90 (35.47)                                        
  2 Gruber, Evan J            15 Golden West-CA       1:07.90    1:06.85 .RED   
                  30.26     1:06.85 (36.59)                                        
  3 Fascenelli, Phillip J     16 ORCA-CA              1:05.81    1:09.32 .RED   
                  31.89     1:09.32 (37.43)                                        
WHT - Division  
  1 Puckett, Nicholas Y       15 Speed Aquatics-CA    1:14.75    1:03.37 .BLU   
                  29.26     1:03.37 (34.11)                                        
  2 Chen, Jason               15 Speed Aquatics-CA    1:23.39    1:09.64 .RED   
                  32.13     1:09.64 (37.51)                                        
  3 Ludovico, Will J          15 Costa Mesa-CA             NT    1:10.77 .RED   
                  30.43     1:10.77 (40.34)                                        
  4 Nguyen, Colin D           16 UnAtt - Mvn-CA            NT    1:16.05 WHT    
                  34.34     1:16.05 (41.71)                                        
  5 Nguyen, Nathan D          16 ORCA-CA                   NT    1:20.04 WHT    
                  34.64     1:20.04 (45.40)                                        
  6 Nguyen, Ashton            15 ORCA-CA              1:32.44    1:41.43 WHT    
                  47.47     1:41.43 (53.96)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:21.60  15&O .BLU
        2:34.40  15&O .RED
             --  15&O WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lambert, Patrick T        18 ORCA-CA              2:15.22    2:16.76 .BLU   
                  30.17     1:03.01 (32.84)     1:37.90 (34.89)     2:16.76 (38.86)
  2 Nguyen, Dustin D          16 Speed Aquatics-CA    2:12.13    2:20.16 .BLU   
                  28.59     1:00.38 (31.79)     1:35.56 (35.18)     2:20.16 (44.60)
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:21.70  15&O .BLU
        2:34.70  15&O .RED
             --  15&O WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fernandez, Nathan J       15 Golden West-CA       2:13.54    2:10.37 .BLU   
                  26.75       59.44 (32.69)     1:40.54 (41.10)     2:10.37 (29.83)
  2 Nguyen, Dustin D          16 Speed Aquatics-CA    2:10.43    2:12.09 .BLU   
                  27.46     1:01.33 (33.87)     1:40.11 (38.78)     2:12.09 (31.98)
  3 Judice, Ryan O            15 STOP-CA              2:21.10    2:18.15 .BLU   
                  29.07     1:05.84 (36.77)     1:46.02 (40.18)     2:18.15 (32.13)
  4 Gonzalez, Julien A        15 ORCA-CA              2:19.23    2:22.48 .RED   
                  31.16     1:08.42 (37.26)     1:49.43 (41.01)     2:22.48 (33.05)
.RED - Division  
  1 Kuli, Dean D              17 Speed Swimming-CA    2:29.46    2:21.30 .BLU   
                  29.36     1:05.92 (36.56)     1:49.39 (43.47)     2:21.30 (31.91)
  2 Ludovico, Will J          15 Costa Mesa-CA        2:22.56    2:24.77 .RED   
                  30.40     1:08.54 (38.14)     1:50.62 (42.08)     2:24.77 (34.15)
  3 Fascenelli, Phillip J     16 ORCA-CA              2:23.71    2:26.54 .RED   
                  30.76     1:06.72 (35.96)     1:51.62 (44.90)     2:26.54 (34.92)
WHT - Division  
  1 Chen, Jason               15 Speed Aquatics-CA    2:42.27    2:29.29 .RED   
                  31.70     1:09.13 (37.43)     1:54.73 (45.60)     2:29.29 (34.56)
  2 Brown, Christian M        15 Costa Mesa-CA             NT    2:35.05 WHT    
                  34.12     1:13.41 (39.29)     2:00.16 (46.75)     2:35.05 (34.89)
  3 Nguyen, Ashton            15 ORCA-CA              3:20.54    3:28.53 WHT    
                  45.16     1:36.32 (51.16)   2:46.93 (1:10.61)     3:28.53 (41.60)
 -- Sherburne, Cole A         18 Mission Viejo-CA     2:40.93         DQ        
                  42.73     1:34.85 (52.12)     2:29.77 (54.92)          DQ (43.10)
 
Boys 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
        5:18.20  .BLU
        5:47.30  .RED
             --  WHT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Nguyen, Ethan             14 ORCA-CA              4:39.07    4:34.45 .BLU   
                  29.10     1:01.98 (32.88)     1:36.68 (34.70)     2:12.47 (35.79)
        2:51.19 (38.72)     3:30.35 (39.16)     4:02.23 (31.88)     4:34.45 (32.22)
  2 Ho, Ethan Y               14 Speed Aquatics-CA    5:00.39    4:41.26 .BLU   
                  30.40     1:04.84 (34.44)     1:40.74 (35.90)     2:16.18 (35.44)
        2:58.79 (42.61)     3:40.87 (42.08)     4:11.22 (30.35)     4:41.26 (30.04)
  3 Aistars, Anders R         13 UnAtt - Mvn-CA       4:43.36    4:42.24 .BLU   
                  29.88     1:04.42 (34.54)     1:40.42 (36.00)     2:16.26 (35.84)
        2:57.57 (41.31)     3:39.33 (41.76)     4:11.02 (31.69)     4:42.24 (31.22)
  4 Stupin, Caleb S           17 ORCA-CA              4:56.29    4:44.65 .BLU   
                  29.43     1:03.14 (33.71)     1:41.89 (38.75)     2:19.98 (38.09)
        2:59.05 (39.07)     3:38.62 (39.57)     4:13.13 (34.51)     4:44.65 (31.52)
  5 Nguyen, Jeremy D          16 Golden West-CA       4:32.42    4:51.85 .BLU   
                  28.29     1:02.55 (34.26)     1:39.33 (36.78)     2:16.93 (37.60)
        2:58.05 (41.12)     3:41.83 (43.78)     4:15.93 (34.10)     4:51.85 (35.92)
  6 Simmons, Camron A         13 Mission Viejo-CA     5:13.58    4:58.05 .BLU   
                  31.48     1:07.67 (36.19)     1:48.03 (40.36)     2:26.71 (38.68)
        3:09.12 (42.41)     3:51.84 (42.72)     4:26.17 (34.33)     4:58.05 (31.88)
  7 Carson, Eric T            14 STOP-CA              5:05.04    4:58.51 .BLU   
                  33.09     1:10.02 (36.93)     1:49.37 (39.35)     2:28.42 (39.05)
        3:10.38 (41.96)     3:53.02 (42.64)     4:26.49 (33.47)     4:58.51 (32.02)
  8 Geis, Joseph E            13 Mission Viejo-CA     5:18.20    4:58.99 .BLU   
                  32.28     1:10.29 (38.01)     1:49.60 (39.31)     2:27.37 (37.77)
        3:11.13 (43.76)     3:54.30 (43.17)     4:27.57 (33.27)     4:58.99 (31.42)
  9 De La O, Austin K         13 ORCA-CA              5:08.31    5:00.26 .BLU   
                  32.76     1:10.93 (38.17)     1:49.46 (38.53)     2:27.01 (37.55)
        3:09.60 (42.59)     3:53.95 (44.35)     4:27.00 (33.05)     5:00.26 (33.26)
 10 Balasanian, Kristof N     13 Mission Viejo-CA     5:18.20    5:05.28 .BLU   
                  33.78     1:12.11 (38.33)     1:52.85 (40.74)     2:31.28 (38.43)
        3:14.24 (42.96)     3:57.26 (43.02)     4:31.48 (34.22)     5:05.28 (33.80)
 11 Holmberg, Jakob D         13 Mission Viejo-CA     5:18.20    5:12.12 .BLU   
                  33.92     1:14.68 (40.76)     1:54.15 (39.47)     2:31.52 (37.37)
        3:17.46 (45.94)     4:02.98 (45.52)     4:37.49 (34.51)     5:12.12 (34.63)
 12 Li, Hagan                 14 Mission Viejo-CA     5:14.62    5:25.42 .RED   
                  34.46     1:17.13 (42.67)     2:00.07 (42.94)     2:41.33 (41.26)
        3:26.44 (45.11)     4:12.66 (46.22)     4:49.92 (37.26)     5:25.42 (35.50)
.RED - Division  
  1 Burnett Nguyen, Ethan W   14 UnAtt - Mvn-CA       5:47.30    5:02.52 .BLU   
                  33.20     1:11.27 (38.07)     1:52.96 (41.69)     2:31.95 (38.99)
        3:13.20 (41.25)     3:54.57 (41.37)     4:29.87 (35.30)     5:02.52 (32.65)
  2 Birinyi, Caden W          13 ORCA-CA              5:41.32    5:13.54 .BLU   
                  33.70     1:14.25 (40.55)     1:57.36 (43.11)     2:36.51 (39.15)
        3:21.49 (44.98)     4:06.30 (44.81)     4:41.28 (34.98)     5:13.54 (32.26)
  3 Joe, Brandon S            14 Coyotes-CA           5:44.47    5:16.94 .BLU   
                  36.94     1:17.46 (40.52)     1:55.43 (37.97)     2:35.73 (40.30)
        3:20.16 (44.43)     4:04.18 (44.02)     4:40.57 (36.39)     5:16.94 (36.37)
WHT - Division  
  1 Khan, Noah W              13 Eagle Rays-CA             NT    5:36.16 .RED   
                  37.83     1:24.96 (47.13)     2:07.06 (42.10)     2:48.71 (41.65)
        3:36.99 (48.28)     4:24.65 (47.66)     5:00.11 (35.46)     5:36.16 (36.05)
  2 Stephen, Jacob M          13 Costa Mesa-CA             NT    5:37.06 .RED   
                  32.57     1:12.61 (40.04)     1:58.78 (46.17)     2:43.45 (44.67)
        3:32.67 (49.22)     4:22.09 (49.42)     5:01.77 (39.68)     5:37.06 (35.29)
  3 Nguyen, Dominick T        13 Golden West-CA            NT    5:57.22 WHT    
                  38.09     1:23.85 (45.76)     2:08.22 (44.37)     2:53.07 (44.85)
        3:43.70 (50.63)     4:36.02 (52.32)     5:17.09 (41.07)     5:57.22 (40.13)
 
Boys 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Ethan             14 ORCA-CA             17:46.32   17:25.61        
                  28.04       58.66 (30.62)     1:29.59 (30.93)     2:00.91 (31.32)
        2:32.32 (31.41)     3:03.79 (31.47)     3:35.43 (31.64)     4:06.94 (31.51)
        4:38.97 (32.03)     5:11.08 (32.11)     5:42.77 (31.69)     6:14.61 (31.84)
        6:46.89 (32.28)     7:19.07 (32.18)     7:51.28 (32.21)     8:23.64 (32.36)
        8:55.48 (31.84)     9:27.30 (31.82)     9:59.17 (31.87)    10:30.34 (31.17)
       11:02.52 (32.18)    11:34.36 (31.84)    12:06.35 (31.99)    12:39.15 (32.80)
       13:11.14 (31.99)    13:43.12 (31.98)    14:15.05 (31.93)    14:47.00 (31.95)
       15:19.32 (32.32)    15:50.34 (31.02)    16:23.26 (32.92)    16:55.60 (32.34)
       17:25.61 (30.01)
  2 Ho, Ethan Y               14 Speed Aquatics-CA   17:56.68   17:35.83        
                  27.82       58.98 (31.16)     1:30.74 (31.76)     2:02.33 (31.59)
        2:33.80 (31.47)     3:05.51 (31.71)     3:37.41 (31.90)     4:09.53 (32.12)
        4:41.63 (32.10)     5:13.57 (31.94)     5:45.64 (32.07)     6:17.78 (32.14)
        6:50.03 (32.25)     7:22.52 (32.49)     7:54.94 (32.42)     8:27.25 (32.31)
        8:59.51 (32.26)     9:31.87 (32.36)    10:04.25 (32.38)    10:36.43 (32.18)
       11:08.52 (32.09)    11:41.08 (32.56)    12:13.20 (32.12)    12:45.95 (32.75)
       13:18.27 (32.32)    13:50.72 (32.45)    14:23.60 (32.88)    14:56.23 (32.63)
       15:28.62 (32.39)    16:00.73 (32.11)    16:32.78 (32.05)    17:04.85 (32.07)
       17:35.83 (30.98)
  3 Cavaliero, Ricky I        13 Mission Viejo-CA          NT   23:39.79        
                  38.86     1:22.39 (43.53)     2:07.09 (44.70)     2:52.54 (45.45)
        3:36.92 (44.38)     4:21.53 (44.61)     5:06.36 (44.83)     5:51.02 (44.66)
        6:35.75 (44.73)     7:19.46 (43.71)     8:02.20 (42.74)     8:45.69 (43.49)
        9:29.06 (43.37)    10:12.05 (42.99)    10:56.05 (44.00)    11:40.38 (44.33)
       12:22.71 (42.33)    13:05.38 (42.67)    13:47.90 (42.52)    14:32.18 (44.28)
       15:14.79 (42.61)    15:57.48 (42.69)    16:41.04 (43.56)    17:24.17 (43.13)
       18:07.51 (43.34)    18:50.67 (43.16)    19:32.31 (41.64)    20:16.13 (43.82)
       20:57.74 (41.61)    21:40.36 (42.62)    22:21.44 (41.08)    23:02.22 (40.78)
       23:39.79 (37.57)
  4 Chapman, Logan M          13 Mission Viejo-CA          NT   23:51.32        
                  37.05     1:18.77 (41.72)     2:01.21 (42.44)     2:44.86 (43.65)
        3:28.63 (43.77)     4:12.40 (43.77)     4:57.33 (44.93)     5:41.65 (44.32)
        6:25.06 (43.41)     7:09.44 (44.38)     7:52.34 (42.90)     8:35.18 (42.84)
        9:18.14 (42.96)    10:01.77 (43.63)    10:45.86 (44.09)    11:30.19 (44.33)
       12:13.99 (43.80)    12:58.02 (44.03)    13:43.14 (45.12)    14:29.05 (45.91)
       15:11.77 (42.72)    15:54.64 (42.87)    16:40.58 (45.94)    17:24.24 (43.66)
       18:08.46 (44.22)    18:52.48 (44.02)    19:37.71 (45.23)    20:21.71 (44.00)
       21:07.04 (45.33)    21:49.62 (42.58)    22:32.04 (42.42)    23:13.61 (41.57)
       23:51.32 (37.71)
  5 Todd, Ethan J             13 Mission Viejo-CA          NT   25:51.16        
                  40.69     1:25.40 (44.71)     2:11.32 (45.92)     2:58.49 (47.17)
        3:45.87 (47.38)     4:33.58 (47.71)     5:22.43 (48.85)     6:07.19 (44.76)
        6:54.43 (47.24)     7:41.60 (47.17)     8:28.73 (47.13)     9:16.48 (47.75)
       10:03.93 (47.45)    10:51.31 (47.38)    11:38.73 (47.42)    12:25.43 (46.70)
       13:13.24 (47.81)    14:01.55 (48.31)    14:49.93 (48.38)    15:37.90 (47.97)
       16:26.30 (48.40)    17:14.14 (47.84)    18:02.68 (48.54)    18:50.66 (47.98)
       19:36.67 (46.01)    20:23.44 (46.77)    21:10.63 (47.19)    21:57.37 (46.74)
       22:44.47 (47.10)    23:32.43 (47.96)    24:19.44 (47.01)    25:05.47 (46.03)
       25:51.16 (45.69)
 -- Kuli, Dean D              17 Speed Swimming-CA         NT   20:03.68        
                  28.27     1:00.54 (32.27)     1:34.06 (33.52)     2:08.28 (34.22)
        2:42.33 (34.05)     3:16.58 (34.25)     3:51.70 (35.12)     4:27.06 (35.36)
        5:01.84 (34.78)     5:35.54 (33.70)     5:46.74 (11.20)     6:24.77 (38.03)
        7:03.06 (38.29)     7:41.97 (38.91)     8:21.00 (39.03)     8:59.93 (38.93)
        9:39.03 (39.10)    10:17.44 (38.41)    10:57.59 (40.15)    11:35.78 (38.19)
       12:14.64 (38.86)    12:53.56 (38.92)    13:34.18 (40.62)    14:13.82 (39.64)
       14:53.78 (39.96)    15:34.43 (40.65)    16:13.85 (39.42)    16:53.35 (39.50)
       17:33.27 (39.92)    18:12.03 (38.76)    18:49.90 (37.87)    19:27.45 (37.55)
       20:03.68 (36.23)
 
Mixed 5 & Over 1000 Yard Freestyle Requested Split Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Nguyen, Ethan             14 ORCA-CA                   NT   10:30.34        
  2 Ho, Ethan Y               14 Speed Aquatics-CA         NT   10:36.43        
  3 Nguyen, Chantee T         11 Golden West-CA            NT   11:51.43        
  4 Creager, Caroline V       12 Golden West-CA            NT   12:20.79        
  5 Raine, Analise L          12 Mission Viejo-CA          NT   14:06.00        
 
Mixed 5 & Over 50 Yard Breaststroke Requested Split Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Teger, Carley A            9 ORCA-CA                   NT      46.42