ORCA BRW SCY - Corrected - Meet Results

ORCA BRW SCY - Corrected
12/2/2017 - 12/3/2017
Orange, CA USA
Updated: 12/4/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Orange Regional Comp Aquatics             HY-TEK's MEET MANAGER 6.0
              2017 CA ORCA December BRW Meet, Sanction #: S17-339              
                           El Modena HS, Orange, CA                            
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glenn, Jessi C             6 SWRD-CA                24.00      24.18        
  2 Ogilvie, Peyton R          5 UNAT-CA                27.26      26.69        
  3 DiGiovanni, Grace E        5 SCAT-CA                27.29      27.81        
  4 Waters, Felicity J         5 SCAT-CA                   NT      31.76        
  5 Oertel, Annika S           6 SCAT-CA                   NT      37.84        
  6 Mudge, Chelsea E           6 SCAT-CA                   NT      37.86        
 -- Bialecki, ZoeSophia P      6 CMAC-CA                33.25         DQ        
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ortiz, Maddyn G            6 SCAT-CA                51.71      55.17        
  2 Ferrell, Chloe A           6 SCAC-CA                58.59      57.34        
  3 DiGiovanni, Grace E        5 SCAT-CA                58.08      59.13        
  4 Oertel, Annika S           6 SCAT-CA                   NT    1:15.35        
  5 Semingson, Teah R          6 SEAL-CA                   NT    1:26.17        
 
Girls 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeland, Emma L           6 CMAC-CA              2:07.01    1:54.78        
       54.01  1:54.78                                                      
  2 Juelfs, Finley R           6 CMAC-CA                   NT    2:26.61        
     1:09.84  2:26.61                                                      
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ortiz, Maddyn G            6 SCAT-CA                25.53      25.38        
  2 Ogilvie, Peyton R          5 UNAT-CA                31.81      29.65        
  3 DiGiovanni, Grace E        5 SCAT-CA                29.22      30.56        
  4 Freeland, Emma L           6 CMAC-CA                34.15      33.41        
  5 Ferrell, Chloe A           6 SCAC-CA                   NT      35.73        
  6 Semingson, Teah R          6 SEAL-CA                   NT      37.43        
 -- Oertel, Annika S           6 SCAT-CA                   NT         DQ        
 
Girls 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiGiovanni, Grace E        5 SCAT-CA              1:00.65      58.90        
  2 Glenn, Jessi C             6 SWRD-CA              1:04.03    1:02.06        
  3 Mudge, Chelsea E           6 SCAT-CA                   NT    1:29.84        
  4 Oertel, Annika S           6 SCAT-CA                   NT    2:17.05        
 -- Bialecki, ZoeSophia P      6 CMAC-CA                   NT         DQ        
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glenn, Jessi C             6 SWRD-CA                34.76      36.25        
 -- Ogilvie, Peyton R          5 UNAT-CA                   NT         DQ        
 
Girls 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Semingson, Teah R          6 SEAL-CA                   NT         DQ        
 
Girls 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeland, Emma L           6 CMAC-CA                30.43      36.16        
 -- Juelfs, Finley R           6 CMAC-CA                   NT         DQ        
 -- Ferrell, Chloe A           6 SCAC-CA                31.02         DQ        
 -- Ogilvie, Peyton R          5 UNAT-CA                   NT         DQ        
 
Girls 5-6 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Waters, Felicity J         5 SCAT-CA                   NT         DQ        
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          18.10  7-8 .BLU Blue
          21.70  7-8 .RED Red
             --  7-8 .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Burk, Avery R              8 BACK-CA                18.09      18.04 .BLU   
.RED - Division  
  1 Ritchie, London D          8 SCAT-CA                21.08      19.00 .RED   
  2 Sowers, Anna Claire C      8 SWRD-CA                18.79      19.50 .RED   
  3 Doyle, Evangeline R        8 SCAC-CA                20.59      19.74 .RED   
  4 Khanna, Maanika            7 EAST-CA                18.75      19.78 .RED   
  5 Landy, Gabrielle M         7 BACK-CA                20.85      20.23 .RED   
  6 Cain, Haley T              7 RIPT-CA                20.35      20.76 .RED   
  7 Cooper, Allie R            8 SCAT-CA                20.63      20.81 .RED   
  8 Brewster, Lollie S         8 RIPT-CA                19.73      20.96 .RED   
  9 Brower, Sam or Sammie M    8 SCAT-CA                21.40      21.65 .RED   
 10 Urbano, Marcela A          8 CMAC-CA                20.31      22.40 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Burk, Addison S            7 BACK-CA                24.34      19.77 .RED   
  2 Wilson, Roxy N             8 SEAL-CA                   NT      21.19 .RED   
  3 Ninness, Natala J          8 ORCA-CA                   NT      22.47 .WHT   
  4 Nguyen, Maddy N            8 RIPT-CA                   NT      23.13 .WHT   
  5 Spencer, Samantha O        7 SEAL-CA                23.83      23.74 .WHT   
  6 Galaway, Olivia R          8 ORCA-CA                   NT      23.84 .WHT   
  7 Flores, Tatiana G          8 FAST-CA                   NT      25.86 .WHT   
  8 Williams, Presley          8 CMAC-CA                   NT      26.60 .WHT   
  9 Baedeker, Cora M           8 SCAT-CA                25.88      26.80 .WHT   
 10 Offutt, Aubrey A           8 CMAC-CA                29.29      31.88 .WHT   
 -- Truong, Serafina J         7 ORCA-CA                28.53         DQ        
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          40.50  7-8 .BLU Blue
          48.60  7-8 .RED Red
             --  7-8 .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Phillips, Neva C           8 SCAT-CA                42.08      37.88 .BLU   
  2 Rabe, Paloma J             7 SEAL-CA                43.18      38.88 .BLU   
  3 Alfaham, Jana A            8 SEAL-CA                41.66      40.81 .RED   
  4 Burk, Avery R              8 BACK-CA                40.83      41.22 .RED   
  5 Ritchie, London D          8 SCAT-CA                45.07      43.63 .RED   
  6 Cooper, Allie R            8 SCAT-CA                44.42      46.35 .RED   
.WHT - Division  
  1 Ng, Natalie K              7 UN-01-CA               51.23      41.94 .RED   
  2 Hogan, Ella G              8 BACK-CA                   NT      42.01 .RED   
  3 Antonio, Amie G            8 JCCW-CA                   NT      44.83 .RED   
  4 Watrous, Anni C            8 FAST-CA                   NT      47.91 .RED   
  5 Rohm, Annalise E           8 ORCA-CA                49.23      49.17 .WHT   
  6 Brower, Sam or Sammie M    8 SCAT-CA                50.28      49.68 .WHT   
  7 Ninness, Natala J          8 ORCA-CA                   NT      50.00 .WHT   
  8 Bachand, Isla C            7 RIPT-CA                   NT      51.84 .WHT   
  9 Herrera, Kenley V          8 SCAC-CA                50.98      53.48 .WHT   
 10 Spencer, Samantha O        7 SEAL-CA                   NT      53.50 .WHT   
 11 Burk, Addison S            7 BACK-CA                49.14      54.39 .WHT   
 12 Horrocks, Elise G          8 ORCA-CA                   NT      55.06 .WHT   
 13 Komer, Malia H             7 SEAL-CA                   NT      55.98 .WHT   
 14 Walker, Mia N              7 CMAC-CA                57.66      56.35 .WHT   
 15 Galaway, Olivia R          8 ORCA-CA                   NT      56.83 .WHT   
 16 Housepian, Emma E          7 SEAL-CA                   NT    1:06.00 .WHT   
 17 Truong, Serafina J         7 ORCA-CA              1:05.09    1:06.77 .WHT   
 18 Le, Lena G                 7 RIPT-CA                   NT    1:21.27 .WHT   
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:28.40  7-8 .BLU Blue
        1:46.10  7-8 .RED Red
             --  7-8 .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Rabe, Paloma J             7 SEAL-CA              1:23.24    1:27.66 .BLU   
       41.13  1:27.66                                                      
.RED - Division  
  1 Ng, Natalie K              7 UN-01-CA             1:34.42    1:31.85 .RED   
       44.00  1:31.85                                                      
  2 Landy, Gabrielle M         7 BACK-CA              1:34.58    1:31.86 .RED   
       43.81  1:31.86                                                      
  3 Guevara, Abby G            7 FAST-CA              1:30.60    1:31.99 .RED   
       42.34  1:31.99                                                      
  4 Burk, Avery R              8 BACK-CA              1:29.98    1:32.13 .RED   
       42.75  1:32.13                                                      
  5 Cooper, Allie R            8 SCAT-CA              1:40.64    1:42.20 .RED   
       47.26  1:42.20                                                      
.WHT - Division  
  1 Hogan, Ella G              8 BACK-CA                   NT    1:36.58 .RED   
       44.26  1:36.58                                                      
  2 Turnbull, Eva B            8 SWRD-CA                   NT    1:47.24 .WHT   
       47.53  1:47.24                                                      
  3 Burk, Addison S            7 BACK-CA              1:49.18    1:50.64 .WHT   
       50.24  1:50.64                                                      
  4 Walker, Mia N              7 CMAC-CA                   NT    2:00.95 .WHT   
       53.70  2:00.95                                                      
  5 Truong, Serafina J         7 ORCA-CA                   NT    2:24.32 .WHT   
     1:09.00  2:24.32                                                      
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          22.20  7-8 .BLU Blue
          26.60  7-8 .RED Red
             --  7-8 .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Alfaham, Jana A            8 SEAL-CA                20.67      21.29 .BLU   
  2 Burk, Avery R              8 BACK-CA                20.12      22.08 .BLU   
.RED - Division  
  1 Kuo, Phoebe C              8 UN-02-CA               25.61      20.38 .BLU   
  2 Brower, Sam or Sammie M    8 SCAT-CA                23.55      23.21 .RED   
  3 Turnbull, Eva B            8 SWRD-CA                22.67      25.55 .RED   
  4 Edgar, Isabella V          7 SEAL-CA                25.19      25.84 .RED   
.WHT - Division  
  1 Antonio, Amie G            8 JCCW-CA                   NT      23.98 .RED   
  2 Watrous, Anni C            8 FAST-CA                   NT      24.19 .RED   
  3 Ninness, Natala J          8 ORCA-CA                   NT      24.92 .RED   
  4 Rohm, Annalise E           8 ORCA-CA                   NT      25.00 .RED   
  5 Flores, Tatiana G          8 FAST-CA                   NT      25.66 .RED   
  6 Spencer, Samantha O        7 SEAL-CA                35.45      25.79 .RED   
  7 Burk, Addison S            7 BACK-CA                50.58      25.80 .RED   
  8 Walker, Mia N              7 CMAC-CA                   NT      27.96 .WHT   
  9 Komer, Malia H             7 SEAL-CA                   NT      28.03 .WHT   
  9 Galaway, Olivia R          8 ORCA-CA                   NT      28.03 .WHT   
 11 Ritchie, London D          8 SCAT-CA                27.34      28.39 .WHT   
 12 Horrocks, Elise G          8 ORCA-CA                   NT      28.63 .WHT   
 13 Herrera, Kenley V          8 SCAC-CA                   NT      29.75 .WHT   
 14 Housepian, Emma E          7 SEAL-CA                   NT      34.84 .WHT   
 15 Truong, Serafina J         7 ORCA-CA                35.99      38.40 .WHT   
 16 Saeedi, Rosa               8 JCCW-CA                34.48      38.63 .WHT   
 17 Le, Lena G                 7 RIPT-CA                   NT      38.76 .WHT   
 -- Hogan, Ella G              8 BACK-CA                   NT         DQ        
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          48.10  7-8 .BLU Blue
          57.80  7-8 .RED Red
             --  7-8 .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Burk, Avery R              8 BACK-CA                47.42      45.74 .BLU   
  2 Cain, Taylor T             8 RIPT-CA                46.10      46.90 .BLU   
  3 Wieczorek, Calla L         8 SWRD-CA                47.76      48.89 .RED   
  4 Williams, Presley          8 CMAC-CA                22.67    1:07.32 .WHT   
.RED - Division  
  1 Sowers, Anna Claire C      8 SWRD-CA                49.55      49.41 .RED   
  2 Ng, Natalie K              7 UN-01-CA               55.09      52.40 .RED   
  3 Cain, Haley T              7 RIPT-CA                52.27      54.15 .RED   
  4 Brower, Sam or Sammie M    8 SCAT-CA                53.07      54.43 .RED   
  5 Brewster, Lollie S         8 RIPT-CA                54.13      55.49 .RED   
  6 Burk, Addison S            7 BACK-CA                55.97      55.99 .RED   
  7 Urbano, Marcela A          8 CMAC-CA                57.76    1:04.65 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Guevara, Abby G            7 FAST-CA                   NT      47.31 .BLU   
  2 Ninness, Natala J          8 ORCA-CA                   NT      55.43 .RED   
  3 Flores, Tatiana G          8 FAST-CA                   NT      56.72 .RED   
  4 Ritchie, London D          8 SCAT-CA                59.78    1:00.20 .WHT   
  5 Baedeker, Cora M           8 SCAT-CA                   NT    1:01.32 .WHT   
  6 Wilson, Roxy N             8 SEAL-CA                   NT    1:02.74 .WHT   
  7 Galaway, Olivia R          8 ORCA-CA                   NT    1:03.55 .WHT   
  8 Offutt, Aubrey A           8 CMAC-CA                   NT    1:19.23 .WHT   
 -- Truong, Serafina J         7 ORCA-CA              1:21.98         DQ        
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          24.00  7-8 .BLU Blue
          28.80  7-8 .RED Red
             --  7-8 .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Kuo, Phoebe C              8 UN-02-CA               26.75      23.59 .BLU   
  2 Sowers, Anna Claire C      8 SWRD-CA                25.73      26.22 .RED   
  3 Cain, Haley T              7 RIPT-CA                26.94      26.49 .RED   
  4 Doyle, Chloe L             8 SCAC-CA                27.35      29.46 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Guevara, Abby G            7 FAST-CA                   NT      25.30 .RED   
  2 Khanna, Maanika            7 EAST-CA                   NT      26.37 .RED   
  3 Hogan, Ella G              8 BACK-CA                   NT      26.67 .RED   
  4 Doyle, Evangeline R        8 SCAC-CA                29.66      28.27 .RED   
  5 Nguyen, Maddy N            8 RIPT-CA                   NT      29.78 .WHT   
  6 Brewster, Lollie S         8 RIPT-CA                33.49      34.48 .WHT   
  7 Flores, Tatiana G          8 FAST-CA                   NT      35.02 .WHT   
  8 Spencer, Samantha O        7 SEAL-CA                37.56      36.99 .WHT   
 -- Offutt, Aubrey A           8 CMAC-CA                   NT         DQ        
 -- Williams, Presley          8 CMAC-CA                   NT         DQ        
 -- Ritchie, London D          8 SCAT-CA                30.41         DQ        
 -- Baedeker, Cora M           8 SCAT-CA                   NT         DQ        
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.30  7-8 .BLU Blue
        1:02.80  7-8 .RED Red
             --  7-8 .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Phillips, Neva C           8 SCAT-CA                47.03      43.66 .BLU   
.RED - Division  
  1 Guevara, Abby G            7 FAST-CA                53.12      55.31 .RED   
  2 Rohm, Annalise E           8 ORCA-CA                58.84      55.43 .RED   
  3 Landy, Gabrielle M         7 BACK-CA                55.79      55.63 .RED   
  4 Cooper, Allie R            8 SCAT-CA              1:02.65    1:01.59 .RED   
  5 Alfaham, Jana A            8 SEAL-CA                57.51    1:02.39 .RED   
.WHT - Division  
  1 Kuo, Phoebe C              8 UN-02-CA                  NT      49.08 .BLU   
  2 Antonio, Amie G            8 JCCW-CA                   NT      54.95 .RED   
  3 Ng, Natalie K              7 UN-01-CA                  NT      56.89 .RED   
  4 Flores, Tatiana G          8 FAST-CA                   NT    1:08.13 .WHT   
  5 Housepian, Emma E          7 SEAL-CA                   NT    1:10.44 .WHT   
  6 Komer, Malia H             7 SEAL-CA                   NT    1:14.00 .WHT   
 -- Edgar, Isabella V          7 SEAL-CA                   NT         DQ        
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  7-8 .BLU Blue
          25.60  7-8 .RED Red
             --  7-8 .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Rabe, Paloma J             7 SEAL-CA                18.30      19.22 .BLU   
  2 Phillips, Neva C           8 SCAT-CA                20.66      21.45 .RED   
.RED - Division  
  1 Landy, Gabrielle M         7 BACK-CA                22.77      23.06 .RED   
  2 Burk, Avery R              8 BACK-CA                22.14      23.70 .RED   
  3 Turnbull, Eva B            8 SWRD-CA                22.30      26.71 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Kuo, Phoebe C              8 UN-02-CA                  NT      18.70 .BLU   
  2 Guevara, Abby G            7 FAST-CA                   NT      21.90 .RED   
  3 Brower, Sam or Sammie M    8 SCAT-CA                27.78      24.73 .RED   
  4 Ritchie, London D          8 SCAT-CA                   NT      26.71 .WHT   
  5 Burk, Addison S            7 BACK-CA                48.01      28.06 .WHT   
  6 Watrous, Anni C            8 FAST-CA                   NT      28.15 .WHT   
  7 Cooper, Allie R            8 SCAT-CA                27.43      29.55 .WHT   
  8 Herrera, Kenley V          8 SCAC-CA                31.75      30.66 .WHT   
  9 Bachand, Isla C            7 RIPT-CA                   NT      32.42 .WHT   
 10 Edgar, Isabella V          7 SEAL-CA                33.20      34.62 .WHT   
 11 Saeedi, Rosa               8 JCCW-CA                   NT      38.43 .WHT   
 -- Le, Lena G                 7 RIPT-CA                   NT         DQ        
 -- Ninness, Natala J          8 ORCA-CA                   NT         DQ        
 -- Spencer, Samantha O        7 SEAL-CA                   NT         DQ        
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          46.30  7-8 .BLU Blue
          55.60  7-8 .RED Red
             --  7-8 .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Cain, Taylor T             8 RIPT-CA                49.66      44.48 .BLU   
  2 Wieczorek, Calla L         8 SWRD-CA                50.55      52.11 .RED   
.WHT - Division  
  1 Kuo, Phoebe C              8 UN-02-CA                  NT      41.88 .BLU   
  2 Doyle, Chloe L             8 SCAC-CA                   NT      48.65 .RED   
  3 Hogan, Ella G              8 BACK-CA                   NT      50.88 .RED   
  4 Landy, Gabrielle M         7 BACK-CA                55.84      54.37 .RED   
  5 Khanna, Maanika            7 EAST-CA                   NT      55.95 .WHT   
  6 Ng, Natalie K              7 UN-01-CA             1:04.17      59.25 .WHT   
  7 Wilson, Roxy N             8 SEAL-CA                   NT    1:00.25 .WHT   
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:41.20  7-8 .BLU Blue
        2:01.40  7-8 .RED Red
             --  7-8 .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Wieczorek, Calla L         8 SWRD-CA              1:42.86    1:42.86 .RED   
       50.95  1:42.86                                                      
  2 Guevara, Abby G            7 FAST-CA              1:48.23    1:43.50 .RED   
       48.47  1:43.50                                                      
  3 Landy, Gabrielle M         7 BACK-CA              1:49.23    1:49.12 .RED   
       54.50  1:49.12                                                      
  4 Ng, Natalie K              7 UN-01-CA             1:48.00    1:50.64 .RED   
       53.19  1:50.64                                                      
  5 Cooper, Allie R            8 SCAT-CA              1:51.84    1:56.17 .RED   
       55.34  1:56.17                                                      
.WHT - Division  
  1 Kuo, Phoebe C              8 UN-02-CA                  NT    1:35.81 .BLU   
       44.73  1:35.81                                                      
  2 Hogan, Ella G              8 BACK-CA                   NT    1:47.14 .RED   
       51.03  1:47.14                                                      
  3 Wilson, Roxy N             8 SEAL-CA                   NT    2:00.31 .RED   
       57.81  2:00.31                                                      
  4 Urbano, Marcela A          8 CMAC-CA                   NT    2:07.48 .WHT   
       58.46  2:07.48                                                      
 -- Brower, Sam or Sammie M    8 SCAT-CA                   NT         DQ        
       56.04       DQ                                                      
 -- Burk, Avery R              8 BACK-CA                   NT         DQ        
       47.07       DQ                                                      
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          32.70  +WAG
          33.90  .BLU Blue
          37.00  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Morales, Caitlyn I        10 JCCW-CA                31.74      31.58 +WAG   
  2 Mekerdichian, Summer       9 JCCW-CA                32.28      32.76 .BLU   
  3 Duncan, Analiese E        10 JCCW-CA                33.00      33.18 .BLU   
  4 Brown, Katie A             9 SCAT-CA                33.62      33.83 .BLU   
  5 Hastings, Faith L          9 JCCW-CA                33.07      33.90 .BLU   
  6 Ogilvie, Riley P          10 FAST-CA                33.77      34.57 .RED   
  7 Rabe, Luciana V           10 SEAL-CA                33.32      35.01 .RED   
.RED - Division  
  1 Tran, Riley B             10 FAST-CA                34.35      33.22 .BLU   
  2 Finnerty, Jayme L         10 RIPT-CA                34.70      34.36 .RED   
  3 Dannenbring, Katie M      10 ORCA-CA                35.24      34.50 .RED   
  4 Rankin Zelada, Kali V      9 FAST-CA                34.30      34.58 .RED   
  5 Espejo Mansell, Elise A    9 EAST-CA                36.94      35.22 .RED   
  6 De Andrade, Giulia S       9 FAST-CA                34.90      35.50 .RED   
  7 Foster, Hailey            10 CMAC-CA                34.57      35.65 .RED   
  8 Cooper, Elin J             9 CMAC-CA                36.37      39.49 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Schumacher, Addie E       10 UN-02-CA               40.33      35.90 .RED   
  2 Morgan, Grayson C          9 SCAT-CA                38.61      36.17 .RED   
  3 Lee, Sophia T             10 FAST-CA                40.00      36.53 .RED   
  4 Dang, Madison M           10 FAST-CA                38.08      37.31 .WHT   
  5 Lambert, Kristin D        10 ORCA-CA                37.73      38.03 .WHT   
  6 Dom, Kennedy H             9 FAST-CA                38.25      38.08 .WHT   
  7 Stephens, Kayla M         10 ORCA-CA                39.06      38.51 .WHT   
  8 Kelsch, Maya A            10 SCAT-CA                39.35      38.60 .WHT   
  9 Azizi, Tessa S             8 JCCW-CA                38.54      38.73 .WHT   
 10 Vivar, Evelyn R            9 ORCA-CA                41.61      39.12 .WHT   
 11 Garcia, Julia N           10 ORCA-CA                39.34      39.51 .WHT   
 12 Jaievsky, Tatiana Z       10 FAST-CA                41.92      39.76 .WHT   
 13 Magaro, Kat E             10 GWSC-CA                37.58      40.30 .WHT   
 14 Williams, Avery N          8 RIPT-CA                41.47      40.43 .WHT   
 15 Horton, Noelle C           9 ORCA-CA                44.98      40.77 .WHT   
 16 Alfaham, Farida A         10 SEAL-CA                42.91      40.88 .WHT   
 17 Vivar, Leilani J           9 ORCA-CA                42.99      41.43 .WHT   
 18 Frey, Phoenix J            9 FAST-CA                   NT      42.40 .WHT   
 19 Leverett, Charlie S       10 CMAC-CA                   NT      42.86 .WHT   
 20 Hanrahan, Riley P          9 ORCA-CA                43.32      43.08 .WHT   
 21 Bachand, G or Genevieve   10 RIPT-CA                   NT      44.20 .WHT   
 22 Chung, Sydney Y            9 SEAL-CA                53.21      44.42 .WHT   
 23 Ponce, Shani A            10 ORCA-CA                   NT      45.01 .WHT   
 24 Galaway, Natalie M        10 ORCA-CA                   NT      45.62 .WHT   
 25 Sevilla, Sarah M          10 SCAT-CA                46.86      46.18 .WHT   
 26 Juelfs, Lila E             9 CMAC-CA                46.29      46.94 .WHT   
 27 Davis, Harper C            7 SEAL-CA                   NT      47.02 .WHT   
 28 Neely, Regan B             9 SWRD-CA                   NT      48.09 .WHT   
 29 Rasic, Lilly M             9 SCAT-CA                   NT      48.46 .WHT   
 30 Holland, Sydney K         10 SCAT-CA                44.85      48.49 .WHT   
 31 Denton, Riley S            9 ORCA-CA                47.08      48.59 .WHT   
 32 Presby, Elle/Eloise G     10 CMAC-CA                49.43      52.90 .WHT   
 33 Lara, Liliana N            9 ORCA-CA                55.01      55.89 .WHT   
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:12.10  +WAG
        1:14.70  .BLU Blue
        1:21.50  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Osborne, Emma K           10 GWSC-CA              1:10.67    1:09.69 +WAG   
       33.15  1:09.69                                                      
  2 Mekerdichian, Summer       9 JCCW-CA              1:11.52    1:12.57 .BLU   
       34.63  1:12.57                                                      
  3 Ogilvie, Riley P          10 FAST-CA              1:13.51    1:12.73 .BLU   
       34.65  1:12.73                                                      
  4 Wong, Isabella R          10 FAST-CA              1:13.81    1:15.22 .RED   
       36.16  1:15.22                                                      
  5 Duncan, Analiese E        10 JCCW-CA              1:13.93    1:17.39 .RED   
       36.42  1:17.39                                                      
.RED - Division  
  1 Rankin Zelada, Kali V      9 FAST-CA              1:17.43    1:14.79 .RED   
       36.58  1:14.79                                                      
  2 Huynh, Jacquelyn T        10 FAST-CA              1:17.10    1:16.12 .RED   
       35.82  1:16.12                                                      
  3 Swails, Madeline I         9 GWSC-CA              1:16.01    1:17.66 .RED   
       37.47  1:17.66                                                      
  4 Finnerty, Jayme L         10 RIPT-CA              1:19.70    1:17.88 .RED   
       36.19  1:17.88                                                      
  5 Dannenbring, Katie M      10 ORCA-CA              1:18.61    1:17.96 .RED   
       37.03  1:17.96                                                      
  6 Defabrique, Zoe A          9 SCAT-CA              1:16.88    1:18.45 .RED   
       37.53  1:18.45                                                      
  7 Espejo Mansell, Elise A    9 EAST-CA              1:20.90    1:21.46 .RED   
       37.79  1:21.46                                                      
  8 Helffrich, Kaitlyn M      10 ORCA-CA              1:20.88    1:22.21 .WHT   
       39.85  1:22.21                                                      
  9 Teger, Carley A            9 ORCA-CA              1:20.44    1:22.84 .WHT   
       39.34  1:22.84                                                      
 10 Lessa Fratini, Sofia       9 FAST-CA              1:21.13    1:27.10 .WHT   
       39.97  1:27.10                                                      
.WHT - Division  
  1 McArthur, Amanda M        10 ORCA-CA              1:23.08    1:18.48 .RED   
       37.60  1:18.48                                                      
  2 Dang, Madison M           10 FAST-CA              1:24.31    1:23.82 .WHT   
       39.57  1:23.82                                                      
  3 Cooper, Elin J             9 CMAC-CA              1:26.32    1:24.83 .WHT   
       40.71  1:24.83                                                      
  4 Magaro, Kat E             10 GWSC-CA              1:29.33    1:25.28 .WHT   
       41.41  1:25.28                                                      
  5 Teger, Chloe H             8 ORCA-CA              1:23.08    1:25.69 .WHT   
       41.96  1:25.69                                                      
  6 Ibarra, Isabella S         9 CMAC-CA              1:23.01    1:27.74 .WHT   
       41.70  1:27.74                                                      
  7 Patterson, Rylie M        10 SEAL-CA              1:37.85    1:28.34 .WHT   
       40.79  1:28.34                                                      
  8 Azizi, Tessa S             8 JCCW-CA              1:27.31    1:28.52 .WHT   
       41.84  1:28.52                                                      
  9 Baedeker, Liv A           10 SCAT-CA              1:25.92    1:28.72 .WHT   
       41.13  1:28.72                                                      
 10 Frey, Phoenix J            9 FAST-CA                   NT    1:33.39 .WHT   
       43.79  1:33.39                                                      
 11 Ta, Vivi X                 9 GWSC-CA              1:33.38    1:35.52 .WHT   
       45.90  1:35.52                                                      
 12 Horton, Noelle C           9 ORCA-CA              1:36.58    1:36.77 .WHT   
       45.19  1:36.77                                                      
 13 Denton, Riley S            9 ORCA-CA              1:50.44    1:44.03 .WHT   
       45.66  1:44.03                                                      
 14 Solano Mckinney, Harlow    9 SCAT-CA                   NT    1:45.10 .WHT   
       49.61  1:45.10                                                      
 15 Galaway, Natalie M        10 ORCA-CA                   NT    1:46.69 .WHT   
 16 Presby, Elle/Eloise G     10 CMAC-CA              1:54.96    1:53.78 .WHT   
       52.87  1:53.78                                                      
 17 Lara, Liliana N            9 ORCA-CA              1:59.30    1:55.32 .WHT   
       54.45  1:55.32                                                      
 18 Obyrnes, Maggie E          9 SCAC-CA              1:55.82    2:00.58 .WHT   
       55.88  2:00.58                                                      
 19 Piccinino, Lyra J          9 CMAC-CA                   NT    2:05.14 .WHT   
       58.59  2:05.14                                                      
 20 Holland, Sophie E          8 SCAC-CA                   NT    2:18.59 .WHT   
     1:00.04  2:18.59                                                      
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:39.30  +WAG
        2:42.00  .BLU Blue
        2:56.80  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gruber, Jacqueline Y      10 SCAT-CA                   NT    2:33.68 +WAG   
       34.30  1:14.67  1:56.47  2:33.68                                    
  2 Brown, Katie A             9 SCAT-CA              3:00.04    2:41.09 .BLU   
       33.25  1:13.04  1:58.39  2:41.09                                    
  3 Cooper, Elin J             9 CMAC-CA                   NT    2:59.21 .WHT   
       39.98  1:26.07  2:13.43  2:59.21                                    
  4 Hastings, Faith L          9 JCCW-CA              3:05.20    3:00.00 .WHT   
       37.28  1:22.90  2:11.82  3:00.00                                    
  5 Sangasy, Karolina E        9 CMAC-CA                   NT    3:04.28 .WHT   
       39.04  1:25.77  2:15.92  3:04.28                                    
  6 Lee, Sophia T             10 FAST-CA                   NT    3:04.91 .WHT   
       39.15  1:25.23  2:14.69  3:04.91                                    
  7 Schilleci, Ana M           9 SWRD-CA                   NT    3:07.78 .WHT   
       42.16  1:29.91  2:19.62  3:07.78                                    
  8 Ibarra, Isabella S         9 CMAC-CA              3:12.24    3:08.03 .WHT   
       41.93  1:29.86  2:19.70  3:08.03                                    
  9 Lessa Fratini, Sofia       9 FAST-CA                   NT    3:11.36 .WHT   
       40.16  1:30.83  2:22.21  3:11.36                                    
 10 Navarro, Evelynn J        10 GWSC-CA              3:15.57    3:18.40 .WHT   
       43.05  1:34.61  2:27.54  3:18.40                                    
 11 Verdugo, Novalee M        10 SWRD-CA                   NT    3:22.42 .WHT   
       43.60  1:34.88  2:30.94  3:22.42                                    
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          38.80  +WAG
          40.50  .BLU Blue
          44.30  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ogilvie, Riley P          10 FAST-CA                38.82      36.11 +WAG   
  2 Dannenbring, Katie M      10 ORCA-CA                39.24      38.46 +WAG   
  3 Swails, Madeline I         9 GWSC-CA                39.12      39.92 .BLU   
  4 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT-CA                40.11      41.26 .RED   
  5 Foster, Hailey            10 CMAC-CA                39.57      41.36 .RED   
  6 Brown, Katie A             9 SCAT-CA                39.68      42.19 .RED   
 -- Helffrich, Kaitlyn M      10 ORCA-CA                40.25         DQ        
.RED - Division  
  1 Rankin Zelada, Kali V      9 FAST-CA                41.12      40.51 .RED   
  2 Finnerty, Jayme L         10 RIPT-CA                41.67      40.93 .RED   
  3 Guevara, Lily A           10 FAST-CA                43.14      41.53 .RED   
  4 Morgan, Grayson C          9 SCAT-CA                41.69      42.42 .RED   
  5 McArthur, Amanda M        10 ORCA-CA                44.28      42.95 .RED   
  6 Azizi, Tessa S             8 JCCW-CA                44.23      43.68 .RED   
  7 Teger, Chloe H             8 ORCA-CA                44.09      45.76 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Ekedal, Isabella S         9 UN-01-CA                  NT      42.41 .RED   
  2 Kelsch, Maya A            10 SCAT-CA                   NT      43.03 .RED   
  3 Bagnol, Cayenne M         10 FAST-CA                47.79      43.20 .RED   
  4 Schumacher, Addie E       10 UN-02-CA               46.02      43.37 .RED   
  5 Magaro, Kat E             10 GWSC-CA                45.50      43.68 .RED   
  6 Stephens, Kayla M         10 ORCA-CA                   NT      43.79 .RED   
  7 Williams, Avery N          8 RIPT-CA                48.96      44.72 .WHT   
  8 De Andrade, Giulia S       9 FAST-CA                47.27      44.94 .WHT   
  9 Garcia, Julia N           10 ORCA-CA                49.00      46.42 .WHT   
 10 Armbruster, Macie M        9 SCAT-CA                47.45      46.50 .WHT   
 11 Ibarra, Isabella S         9 CMAC-CA                45.73      46.77 .WHT   
 12 Lambert, Kristin D        10 ORCA-CA                46.86      46.98 .WHT   
 13 Horton, Noelle C           9 ORCA-CA                49.00      47.55 .WHT   
 14 Verdugo, Novalee M        10 SWRD-CA                48.45      48.63 .WHT   
 15 Turnbull, Amaya R          9 SWRD-CA                46.50      48.91 .WHT   
 16 Vivar, Leilani J           9 ORCA-CA                52.85      48.98 .WHT   
 17 Jaievsky, Tatiana Z       10 FAST-CA                46.43      49.11 .WHT   
 18 Leverett, Charlie S       10 CMAC-CA                   NT      49.77 .WHT   
 19 Ponce, Shani A            10 ORCA-CA                   NT      52.12 .WHT   
 20 Alfaham, Farida A         10 SEAL-CA                50.77      52.33 .WHT   
 21 Vivar, Evelyn R            9 ORCA-CA                55.38      52.98 .WHT   
 22 Sevilla, Sarah M          10 SCAT-CA                   NT      53.36 .WHT   
 23 Galaway, Natalie M        10 ORCA-CA                   NT      54.01 .WHT   
 24 Juelfs, Lila E             9 CMAC-CA                   NT      54.92 .WHT   
 25 Davis, Harper C            7 SEAL-CA              1:00.60      55.95 .WHT   
 26 Presby, Elle/Eloise G     10 CMAC-CA                   NT    1:01.90 .WHT   
 -- Neely, Regan B             9 SWRD-CA                   NT         DQ        
 -- Chung, Sydney Y            9 SEAL-CA                   NT         DQ        
 -- Frey, Phoenix J            9 FAST-CA                   NT         DQ        
 -- Rasic, Lilly M             9 SCAT-CA                   NT         DQ        
 -- Hanrahan, Riley P          9 ORCA-CA                53.34         DQ        
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:23.70  +WAG
        1:28.60  .BLU Blue
        1:36.80  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT-CA              1:25.04    1:25.46 .BLU   
       42.82  1:25.46                                                      
  2 Defabrique, Zoe A          9 SCAT-CA              1:26.33    1:27.07 .BLU   
       42.31  1:27.07                                                      
  3 Swails, Madeline I         9 GWSC-CA              1:24.85    1:28.85 .RED   
       42.32  1:28.85                                                      
  4 Wong, Isabella R          10 FAST-CA              1:26.14    1:29.42 .RED   
       42.58  1:29.42                                                      
.RED - Division  
  1 Rankin Zelada, Kali V      9 FAST-CA              1:32.53    1:25.63 .BLU   
       41.17  1:25.63                                                      
  2 McArthur, Amanda M        10 ORCA-CA              1:31.26    1:27.64 .BLU   
       43.33  1:27.64                                                      
  3 Dang, Madison M           10 FAST-CA              1:33.06    1:28.39 .BLU   
       42.67  1:28.39                                                      
  4 Guevara, Lily A           10 FAST-CA              1:32.26    1:32.19 .RED   
       45.67  1:32.19                                                      
  5 Magaro, Kat E             10 GWSC-CA              1:34.73    1:34.15 .RED   
       46.16  1:34.15                                                      
  6 Ibarra, Isabella S         9 CMAC-CA              1:33.75    1:35.97 .RED   
       46.87  1:35.97                                                      
  7 Teger, Chloe H             8 ORCA-CA              1:32.23    1:36.09 .RED   
       48.44  1:36.09                                                      
  8 Azizi, Tessa S             8 JCCW-CA              1:35.51    1:40.13 .WHT   
       49.65  1:40.13                                                      
 -- Helffrich, Kaitlyn M      10 ORCA-CA              1:30.07         DQ        
       43.97       DQ                                                      
.WHT - Division  
  1 Dannenbring, Katie M      10 ORCA-CA              1:38.97    1:25.52 .BLU   
       40.55  1:25.52                                                      
  2 Lambert, Kristin D        10 ORCA-CA              1:42.81    1:41.68 .WHT   
       49.18  1:41.68                                                      
  3 Cooper, Elin J             9 CMAC-CA              1:43.59    1:41.82 .WHT   
       50.53  1:41.82                                                      
  4 Baedeker, Liv A           10 SCAT-CA              1:45.39    1:43.53 .WHT   
       49.40  1:43.53                                                      
  5 Frey, Phoenix J            9 FAST-CA                   NT    1:43.56 .WHT   
       49.67  1:43.56                                                      
  6 Presby, Elle/Eloise G     10 CMAC-CA                   NT    2:07.75 .WHT   
     1:00.73  2:07.75                                                      
  7 Piccinino, Lyra J          9 CMAC-CA                   NT    2:09.90 .WHT   
       59.45  2:09.90                                                      
 -- Solano Mckinney, Harlow    9 SCAT-CA                   NT         DQ        
     1:01.13       DQ                                                      
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          43.70  +WAG
          45.60  .BLU Blue
          49.80  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Teger, Carley A            9 ORCA-CA                43.99      43.41 +WAG   
  1 Flynn, Lucy J              9 ORCA-CA                42.38      43.41 +WAG   
  3 Guevara, Lily A           10 FAST-CA                43.71      44.41 .BLU   
  4 Huynh, Jacquelyn T        10 FAST-CA                42.55      44.49 .BLU   
  5 Finnerty, Jayme L         10 RIPT-CA                45.57      44.60 .BLU   
  6 Espejo Mansell, Elise A    9 EAST-CA                43.91      44.91 .BLU   
  7 Guard, Lucy I              9 GWSC-CA                44.96      45.37 .BLU   
  8 Patterson, Rylie M        10 SEAL-CA                44.95      45.83 .RED   
.RED - Division  
  1 Osborne, Emma K           10 GWSC-CA                47.26      43.24 +WAG   
  2 Ogilvie, Riley P          10 FAST-CA                45.97      45.79 .RED   
  3 Dang, Madison M           10 FAST-CA                46.76      45.86 .RED   
  4 Mekerdichian, Summer       9 JCCW-CA                45.68      46.16 .RED   
  5 Helffrich, Kaitlyn M      10 ORCA-CA                45.77      46.51 .RED   
  6 Cooper, Elin J             9 CMAC-CA                46.55      46.77 .RED   
  7 Rankin Zelada, Kali V      9 FAST-CA                48.60      48.92 .RED   
  8 Foster, Hailey            10 CMAC-CA                48.68      50.11 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Lambert, Kristin D        10 ORCA-CA                51.97      49.59 .RED   
  2 Denton, Riley S            9 ORCA-CA                51.75      50.17 .WHT   
  3 McArthur, Amanda M        10 ORCA-CA                56.71      50.51 .WHT   
  4 Baedeker, Liv A           10 SCAT-CA                52.99      51.81 .WHT   
  5 Magaro, Kat E             10 GWSC-CA                55.46      51.91 .WHT   
  6 Ibarra, Isabella S         9 CMAC-CA                52.02      52.79 .WHT   
  7 Swails, Madeline I         9 GWSC-CA                58.15      52.80 .WHT   
  8 Horton, Noelle C           9 ORCA-CA                55.28      54.05 .WHT   
  9 Ta, Vivi X                 9 GWSC-CA                58.24      56.92 .WHT   
 10 Lara, Liliana N            9 ORCA-CA              1:01.20    1:00.88 .WHT   
 11 Obyrnes, Maggie E          9 SCAC-CA              1:09.35    1:05.93 .WHT   
 12 Solano Mckinney, Harlow    9 SCAT-CA                   NT    1:11.63 .WHT   
 -- Holland, Sophie E          8 SCAC-CA                   NT         DQ        
 -- Presby, Elle/Eloise G     10 CMAC-CA                   NT         DQ        
 -- Frey, Phoenix J            9 FAST-CA                   NT         DQ        
 -- Galaway, Natalie M        10 ORCA-CA                   NT         DQ        
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:35.10  +WAG
        1:40.00  .BLU Blue
        1:49.10  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Morales, Caitlyn I        10 JCCW-CA              1:29.69    1:28.60 +WAG   
       42.19  1:28.60                                                      
  2 Tran, Riley B             10 FAST-CA              1:38.49    1:35.01 +WAG   
       46.45  1:35.01                                                      
  3 Dang, Madison M           10 FAST-CA              1:36.92    1:35.19 .BLU   
       45.49  1:35.19                                                      
  4 Espejo Mansell, Elise A    9 EAST-CA              1:39.84    1:35.25 .BLU   
       44.69  1:35.25                                                      
  5 Teger, Carley A            9 ORCA-CA              1:36.07    1:36.65 .BLU   
       46.00  1:36.65                                                      
.RED - Division  
  1 Gruber, Jacqueline Y      10 SCAT-CA              1:44.17    1:29.87 +WAG   
       42.44  1:29.87                                                      
  2 Flynn, Lucy J              9 ORCA-CA              1:41.17    1:34.98 +WAG   
       44.19  1:34.98                                                      
  3 Cooper, Elin J             9 CMAC-CA              1:43.16    1:40.13 .RED   
       48.28  1:40.13                                                      
  4 Dom, Kennedy H             9 FAST-CA              1:44.54    1:43.39 .RED   
       48.37  1:43.39                                                      
.WHT - Division  
  1 Koskela, Rachel M         10 UN-02-CA                  NT    1:32.89 +WAG   
       44.13  1:32.89                                                      
  2 Rabe, Luciana V           10 SEAL-CA              1:51.26    1:36.27 .BLU   
       46.08  1:36.27                                                      
  3 Williams, Avery N          8 RIPT-CA                   NT    1:42.35 .RED   
       48.83  1:42.35                                                      
  4 Lee, Sophia T             10 FAST-CA                   NT    1:46.09 .RED   
       50.68  1:46.09                                                      
  5 Bagnol, Cayenne M         10 FAST-CA                   NT    1:46.61 .RED   
       50.04  1:46.61                                                      
  6 Teger, Chloe H             8 ORCA-CA              1:51.61    1:51.16 .WHT   
       54.56  1:51.16                                                      
  7 Swails, Madeline I         9 GWSC-CA                   NT    1:52.36 .WHT   
       55.52  1:52.36                                                      
  8 Armbruster, Macie M        9 SCAT-CA              1:50.84    1:52.70 .WHT   
       53.10  1:52.70                                                      
  9 Sangasy, Karolina E        9 CMAC-CA                   NT    1:53.54 .WHT   
       52.84  1:53.54                                                      
 10 Ponce, Shani A            10 ORCA-CA                   NT    1:54.70 .WHT   
       52.46  1:54.70                                                      
 11 Rehm, Gabby R             10 EAST-CA                   NT    1:55.34 .WHT   
       53.44  1:55.34                                                      
 12 Denton, Riley S            9 ORCA-CA              1:52.52    1:55.53 .WHT   
       52.19  1:55.53                                                      
 13 De Andrade, Giulia S       9 FAST-CA              2:01.05    1:55.95 .WHT   
       56.34  1:55.95                                                      
 14 Chung, Sydney Y            9 SEAL-CA                   NT    1:58.17 .WHT   
       55.39  1:58.17                                                      
 15 Frey, Phoenix J            9 FAST-CA                   NT    2:00.29 .WHT   
       56.92  2:00.29                                                      
 16 Navarro, Evelynn J        10 GWSC-CA              1:53.66    2:03.05 .WHT   
       57.54  2:03.05                                                      
 17 Bachand, G or Genevieve   10 RIPT-CA                   NT    2:06.91 .WHT   
     1:01.95  2:06.91                                                      
 18 Lara, Liliana N            9 ORCA-CA              2:14.45    2:08.84 .WHT   
     1:02.57  2:08.84                                                      
 -- Kershaw, Sloane R         10 CMAC-CA                   NT         DQ        
     1:13.57                                                               
 -- Foster, Hailey            10 CMAC-CA              1:57.51         DQ        
       51.38       DQ                                                      
 -- Rasic, Lilly M             9 SCAT-CA                   NT         DQ        
     1:03.71       DQ                                                      
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          37.00  +WAG
          38.30  .BLU Blue
          41.80  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Tran, Riley B             10 FAST-CA                35.81      35.87 +WAG   
  2 Wong, Isabella R          10 FAST-CA                38.21      36.03 +WAG   
  3 Hastings, Faith L          9 JCCW-CA                38.26      36.70 +WAG   
  4 Rabe, Luciana V           10 SEAL-CA                37.70      36.89 +WAG   
  5 Duncan, Analiese E        10 JCCW-CA                38.07      39.10 .RED   
  6 Ogilvie, Riley P          10 FAST-CA                37.81      43.34 .WHT   
.RED - Division  
  1 Guevara, Lily A           10 FAST-CA                38.46      37.46 .BLU   
  2 Helffrich, Kaitlyn M      10 ORCA-CA                39.03      39.15 .RED   
  3 Mekerdichian, Summer       9 JCCW-CA                40.01      39.17 .RED   
  4 Flynn, Lucy J              9 ORCA-CA                39.54      40.74 .RED   
  5 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT-CA                40.40      41.70 .RED   
.WHT - Division  
  1 Munholland, Lyla J         9 GWSC-CA                45.08      40.52 .RED   
  2 Ekedal, Isabella S         9 UN-01-CA                  NT      40.77 .RED   
  3 Lessa Fratini, Sofia       9 FAST-CA                45.52      41.12 .RED   
  4 McArthur, Amanda M        10 ORCA-CA                45.85      41.64 .RED   
  5 Finnerty, Jayme L         10 RIPT-CA                42.27      41.73 .RED   
  6 Teger, Carley A            9 ORCA-CA                42.77      42.38 .WHT   
  7 Azizi, Tessa S             8 JCCW-CA                43.05      43.25 .WHT   
  8 Koskela, Rachel M         10 UN-02-CA                  NT      43.40 .WHT   
  9 Espejo Mansell, Elise A    9 EAST-CA                   NT      43.54 .WHT   
 10 Magaro, Kat E             10 GWSC-CA                45.96      43.84 .WHT   
 11 Morgan, Grayson C          9 SCAT-CA                   NT      43.96 .WHT   
 12 Jaievsky, Tatiana Z       10 FAST-CA                43.48      44.95 .WHT   
 13 Schumacher, Addie E       10 UN-02-CA             1:01.64      46.54 .WHT   
 14 Rehm, Gabby R             10 EAST-CA                   NT      47.47 .WHT   
 15 Turnbull, Amaya R          9 SWRD-CA                45.55      47.78 .WHT   
 16 Kelsch, Maya A            10 SCAT-CA                   NT      49.58 .WHT   
 17 Schilleci, Ana M           9 SWRD-CA                51.54      49.65 .WHT   
 18 Navarro, Evelynn J        10 GWSC-CA                47.45      52.03 .WHT   
 19 Vivar, Leilani J           9 ORCA-CA                54.35      55.89 .WHT   
 20 Verdugo, Novalee M        10 SWRD-CA                   NT      56.66 .WHT   
 21 Sevilla, Sarah M          10 SCAT-CA                   NT    1:01.01 .WHT   
 -- Kershaw, Sloane R         10 CMAC-CA                   NT         DQ        
 -- Presby, Elle/Eloise G     10 CMAC-CA                   NT         DQ        
 -- Holland, Sydney K         10 SCAT-CA                   NT         DQ        
 -- Rasic, Lilly M             9 SCAT-CA                   NT         DQ        
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:27.40  +WAG
        1:29.30  .BLU Blue
        1:37.40  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Defabrique, Zoe A          9 SCAT-CA              1:30.97    1:28.25 .BLU   
       41.75  1:28.25                                                      
  2 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT-CA              1:36.23    1:34.50 .RED   
       44.75  1:34.50                                                      
  3 Duncan, Analiese E        10 JCCW-CA              1:31.10    1:35.62 .RED   
       43.94  1:35.62                                                      
.WHT - Division  
  1 Huynh, Jacquelyn T        10 FAST-CA                   NT    1:29.74 .RED   
       42.27  1:29.74                                                      
  2 Dannenbring, Katie M      10 ORCA-CA              1:38.50    1:30.81 .RED   
       41.73  1:30.81                                                      
  3 Flynn, Lucy J              9 ORCA-CA                   NT    1:35.63 .RED   
       43.22  1:35.63                                                      
  4 Foster, Hailey            10 CMAC-CA                   NT    1:37.18 .RED   
       42.64  1:37.18                                                      
  5 Lambert, Kristin D        10 ORCA-CA              1:41.45    1:44.48 .WHT   
       49.44  1:44.48                                                      
  6 Lessa Fratini, Sofia       9 FAST-CA              1:54.68    1:52.26 .WHT   
       47.82  1:52.26                                                      
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:22.40  +WAG
        1:26.60  .BLU Blue
        1:34.40  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Gruber, Jacqueline Y      10 SCAT-CA              1:22.54    1:19.61 +WAG   
       37.14  1:19.61                                                      
  2 Morales, Caitlyn I        10 JCCW-CA              1:26.16    1:20.66 +WAG   
       39.43  1:20.66                                                      
  3 Duncan, Analiese E        10 JCCW-CA              1:22.45    1:23.34 .BLU   
       40.11  1:23.34                                                      
  4 Guevara, Lily A           10 FAST-CA              1:23.28    1:23.82 .BLU   
       39.96  1:23.82                                                      
  5 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT-CA              1:23.36    1:24.77 .BLU   
       42.03  1:24.77                                                      
  6 Mekerdichian, Summer       9 JCCW-CA              1:26.42    1:26.99 .RED   
       41.13  1:26.99                                                      
.RED - Division  
  1 Swails, Madeline I         9 GWSC-CA              1:27.16    1:25.18 .BLU   
       38.33  1:25.18                                                      
  2 Flynn, Lucy J              9 ORCA-CA              1:29.65    1:25.27 .BLU   
       39.97  1:25.27                                                      
  3 Wong, Isabella R          10 FAST-CA              1:26.92    1:27.20 .RED   
       39.19  1:27.20                                                      
  4 Dannenbring, Katie M      10 ORCA-CA              1:30.96    1:28.09 .RED   
       41.18  1:28.09                                                      
  5 Helffrich, Kaitlyn M      10 ORCA-CA              1:27.04    1:28.43 .RED   
       41.70  1:28.43                                                      
  6 Teger, Carley A            9 ORCA-CA              1:30.36    1:28.79 .RED   
       42.99  1:28.79                                                      
  7 Rankin Zelada, Kali V      9 FAST-CA              1:29.26    1:29.68 .RED   
       42.51  1:29.68                                                      
  8 Teger, Chloe H             8 ORCA-CA              1:34.08    1:37.93 .WHT   
       48.46  1:37.93                                                      
.WHT - Division  
  1 Finnerty, Jayme L         10 RIPT-CA                   NT    1:29.06 .RED   
  2 Dang, Madison M           10 FAST-CA                   NT    1:29.50 .RED   
       44.48  1:29.50                                                      
  3 McArthur, Amanda M        10 ORCA-CA              1:37.01    1:32.44 .RED   
       43.77  1:32.44                                                      
  4 Ekedal, Isabella S         9 UN-01-CA                  NT    1:32.46 .RED   
       43.72  1:32.46                                                      
  5 Dom, Kennedy H             9 FAST-CA              1:37.86    1:32.49 .RED   
       45.05  1:32.49                                                      
  6 Sangasy, Karolina E        9 CMAC-CA              1:35.26    1:36.50 .WHT   
       46.00  1:36.50                                                      
  7 Lessa Fratini, Sofia       9 FAST-CA              1:34.65    1:37.17 .WHT   
       43.78  1:37.17                                                      
  8 Bagnol, Cayenne M         10 FAST-CA                   NT    1:37.91 .WHT   
  9 Rehm, Gabby R             10 EAST-CA                   NT    1:38.88 .WHT   
       47.67  1:38.88                                                      
 10 Lambert, Kristin D        10 ORCA-CA              1:38.64    1:39.41 .WHT   
       48.34  1:39.41                                                      
 11 Ibarra, Isabella S         9 CMAC-CA              1:37.32    1:40.86 .WHT   
       47.77  1:40.86                                                      
 12 Armbruster, Macie M        9 SCAT-CA              1:42.40    1:41.29 .WHT   
       48.11  1:41.29                                                      
 13 Vivar, Evelyn R            9 ORCA-CA                   NT    1:41.93 .WHT   
       47.95  1:41.93                                                      
 13 Turnbull, Amaya R          9 SWRD-CA              1:41.86    1:41.93 .WHT   
       47.63  1:41.93                                                      
 15 Schilleci, Ana M           9 SWRD-CA              1:40.11    1:42.68 .WHT   
       50.61  1:42.68                                                      
 16 Munholland, Lyla J         9 GWSC-CA              1:57.92    1:43.36 .WHT   
       47.24  1:43.36                                                      
 17 Stephens, Kayla M         10 ORCA-CA                   NT    1:44.30 .WHT   
 18 Alfaham, Farida A         10 SEAL-CA                   NT    1:46.08 .WHT   
       54.51  1:46.08                                                      
 19 Garcia, Julia N           10 ORCA-CA              1:45.87    1:46.10 .WHT   
       49.74  1:46.10                                                      
 20 Horton, Noelle C           9 ORCA-CA              1:54.21    1:52.43 .WHT   
       54.42  1:52.43                                                      
 21 Bachand, G or Genevieve   10 RIPT-CA                   NT    1:58.50 .WHT   
       58.72  1:58.50                                                      
 22 Hanrahan, Riley P          9 ORCA-CA              1:56.54    1:58.70 .WHT   
       58.33  1:58.70                                                      
 23 Denton, Riley S            9 ORCA-CA              1:52.11    2:00.82 .WHT   
     1:02.72  2:00.82                                                      
 24 Holland, Sydney K         10 SCAT-CA              2:00.05    2:01.60 .WHT   
       56.56  2:01.60                                                      
 25 Lara, Liliana N            9 ORCA-CA              2:11.83    2:13.77 .WHT   
     1:09.41  2:13.77                                                      
 -- Kershaw, Sloane R         10 CMAC-CA                   NT         DQ        
     1:11.12                                                               
 -- Davis, Harper C            7 SEAL-CA              2:08.34         DQ        
 -- Koskela, Rachel M         10 UN-02-CA                  NT         NS        
 
Girls 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
        2:59.30  +WAG
        3:06.50  .BLU Blue
        3:23.50  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Mekerdichian, Summer       9 JCCW-CA              3:02.59    2:59.34 .BLU   
       40.07  1:24.43  2:19.80  2:59.34                                    
  2 Flynn, Lucy J              9 ORCA-CA              3:04.30    3:02.49 .BLU   
       39.80  1:31.73  2:24.03  3:02.49                                    
.RED - Division  
  1 Teger, Carley A            9 ORCA-CA              3:09.79    3:04.09 .BLU   
       43.54  1:31.38  2:22.99  3:04.09                                    
.WHT - Division  
  1 Nguyen, Alexie T          10 RIPT-CA                   NT    2:55.32 +WAG   
       41.31  1:24.99  2:18.19  2:55.32                                    
  2 Guevara, Lily A           10 FAST-CA                   NT    2:57.62 +WAG   
       37.43  1:25.95  2:17.55  2:57.62                                    
  3 Teger, Chloe H             8 ORCA-CA              3:30.46    3:20.84 .RED   
       51.81  1:41.26  2:37.49  3:20.84                                    
  4 Patterson, Rylie M        10 SEAL-CA                   NT    3:23.11 .RED   
       48.75  1:42.42  2:37.15  3:23.11                                    
  5 Lessa Fratini, Sofia       9 FAST-CA                   NT    3:26.10 .WHT   
       42.95  1:35.39  2:38.00  3:26.10                                    
  6 Azizi, Tessa S             8 JCCW-CA                   NT    3:31.66 .WHT   
       47.25  1:40.26  2:44.77  3:31.66                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.80  +WAG
          30.70  .BLU Blue
          33.50  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Liu, Jasmine              12 EAST-CA                28.77      28.25 +WAG   
  2 Gallimore, Lana E         11 SCAT-CA                29.52      29.25 .BLU   
  2 Creager, Emma K           12 GWSC-CA                28.90      29.25 .BLU   
  4 Aguilar, Mila A           12 CMAC-CA                29.00      29.36 .BLU   
  4 Anderson, Kira F          12 CMAC-CA                28.70      29.36 .BLU   
  6 Johnson, Preston J        12 CMAC-CA                29.72      29.62 .BLU   
  7 Bull, Kailee R            12 SCAT-CA                29.77      29.80 .BLU   
  8 De La O, Makena G         11 ORCA-CA                29.30      29.84 .BLU   
  9 Wharton, Grace K          12 ORCA-CA                29.59      29.90 .BLU   
 10 Kelly, Gaby M             11 SCAC-CA                29.72      30.02 .BLU   
 11 Valentin, Sierra E        12 ORCA-CA                30.59      30.22 .BLU   
 12 Springer, Sierra A        12 RIPT-CA                30.24      30.26 .BLU   
 13 Kim, Natalie J            11 FAST-CA                30.28      30.45 .BLU   
 14 Salter, Zoe E             12 GWSC-CA                30.31      30.85 .RED   
 15 Maniatogiannis, Bessie L  12 SWRD-CA                30.27      31.11 .RED   
 16 Liva, Bryce E             12 FAST-CA                30.44      31.30 .RED   
 17 Brown, Cameron N          11 CMAC-CA                30.53      31.67 .RED   
.RED - Division  
  1 Sotakoun, Ryli M          11 GWSC-CA                30.83      31.07 .RED   
  2 Parker, Raine S           12 FAST-CA                31.40      31.19 .RED   
  3 Clock, Audrey A           11 SEAL-CA                31.77      31.20 .RED   
  4 Wonser, Kate E            11 SCAC-CA                31.99      31.43 .RED   
  5 Nguyen, Anh N             11 RIPT-CA                31.54      32.17 .RED   
  6 Wollnik, Cassidy V        11 FAST-CA                32.67      32.74 .RED   
  7 Maniatogiannis, Anastasi  11 SWRD-CA                33.06      32.98 .RED   
  8 O'Connor, Ava D           11 ORCA-CA                33.47      34.32 .WHT   
  9 Schulman, Leah H          11 JCCW-CA                33.36      34.57 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Coloma, Harmonie K        11 SWRD-CA                   NT      29.93 .BLU   
  2 Higuchi, Elena            12 GWSC-CA                   NT      31.20 .RED   
  3 Mai, Annabelle K          12 RIPT-CA                33.59      31.97 .RED   
  4 Lin, Amy                  11 ORCA-CA                36.02      32.96 .RED   
  5 Weinert, Reese A          11 SCAT-CA                   NT      33.56 .WHT   
  6 Konovalov, Anna S         12 GWSC-CA                34.65      34.72 .WHT   
  7 Yeh, Brooke K             11 JCCW-CA                   NT      34.77 .WHT   
  8 Dauncey, Daniella J       12 CMAC-CA                33.57      34.87 .WHT   
  9 Horton, Hannah C          11 ORCA-CA                34.41      35.00 .WHT   
 10 Milligan, Claire Z        11 EAST-CA                34.79      35.11 .WHT   
 11 Ta, Annie X               12 GWSC-CA                37.76      35.21 .WHT   
 12 Nelson, Leana-Mae Y       11 ORCA-CA                34.18      35.23 .WHT   
 13 Foley, Abigail L          11 ORCA-CA                38.16      38.00 .WHT   
 14 Holguin, Bella G          11 GWSC-CA                37.97      38.04 .WHT   
 15 Schneider, Hayden M       11 CMAC-CA                37.99      38.54 .WHT   
 16 Morford, Sabrina M        12 EAST-CA                36.92      39.72 .WHT   
 17 McClusky-Chavez, Sadie G  11 ORCA-CA                39.01      39.87 .WHT   
 18 Melancon, Courtney H      11 SEAL-CA                46.92      44.03 .WHT   
 -- Howenstine, Marin E       12 SCAT-CA                35.71         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.30  +WAG
        1:06.70  .BLU Blue
        1:12.70  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Allen, Jasmine J          12 EAST-CA              1:03.73    1:03.01 .BLU   
       30.74  1:03.01                                                      
  2 Paguyo, Kelsey C          11 SWRD-CA              1:03.77    1:03.29 .BLU   
       30.35  1:03.29                                                      
  3 Gallimore, Lana E         11 SCAT-CA              1:05.63    1:03.75 .BLU   
       30.76  1:03.75                                                      
  4 Gomez, Reina S            12 JCCW-CA              1:03.43    1:04.05 .BLU   
       30.19  1:04.05                                                      
  5 Burt, Sophia K            12 ORCA-CA              1:04.05    1:04.12 .BLU   
       30.38  1:04.12                                                      
  6 Aguilar, Mila A           12 CMAC-CA              1:06.36    1:05.40 .BLU   
       32.33  1:05.40                                                      
  7 Lustyk, Peyton A          12 FAST-CA              1:05.67    1:05.55 .BLU   
       31.05  1:05.55                                                      
  8 Valentin, Sierra E        12 ORCA-CA              1:05.78    1:06.11 .BLU   
       31.77  1:06.11                                                      
  9 Liva, Bryce E             12 FAST-CA              1:06.54    1:06.75 .RED   
       32.38  1:06.75                                                      
 10 Koeppen, Makena S         12 ORCA-CA              1:05.23    1:07.41 .RED   
       31.44  1:07.41                                                      
 -- De La O, Makena G         11 ORCA-CA              1:03.32         DQ        
       30.17       DQ                                                      
.RED - Division  
  1 Alfaham, Lolo A           12 SEAL-CA              1:07.05    1:01.33 +WAG   
       29.60  1:01.33                                                      
  2 Kim, Natalie J            11 FAST-CA              1:08.24    1:06.21 .BLU   
       31.99  1:06.21                                                      
  3 Zajzon, Nora B            12 SEAL-CA              1:07.49    1:07.64 .RED   
       32.72  1:07.64                                                      
  4 Dimitriadis, Alyssa L     11 EAST-CA              1:08.53    1:07.99 .RED   
       33.29  1:07.99                                                      
  5 Clock, Audrey A           11 SEAL-CA              1:10.90    1:08.44 .RED   
       33.06  1:08.44                                                      
  6 Vaca, Sarah A             11 SEAL-CA              1:11.70    1:08.55 .RED   
       33.65  1:08.55                                                      
  7 Higuchi, Elena            12 GWSC-CA              1:11.45    1:08.86 .RED   
       33.46  1:08.86                                                      
  8 Brown, Cameron N          11 CMAC-CA              1:09.65    1:11.23 .RED   
       33.33  1:11.23                                                      
  9 Springer, Sierra A        12 RIPT-CA              1:09.55    1:11.37 .RED   
.WHT - Division  
  1 Rabe, Emilia S            12 SEAL-CA                   NT    1:01.30 +WAG   
       28.78  1:01.30                                                      
  2 Salter, Zoe E             12 GWSC-CA                   NT    1:06.36 .BLU   
       31.36  1:06.36                                                      
  3 Camp, Aubrey A            11 SWRD-CA              1:17.87    1:13.54 .WHT   
       34.56  1:13.54                                                      
  4 Krishnan, Anna G          12 FAST-CA                   NT    1:15.40 .WHT   
       34.56  1:15.40                                                      
  5 Walker, Kennedy L         11 CMAC-CA              1:17.15    1:15.45 .WHT   
       36.35  1:15.45                                                      
  6 Van Wormer, Alyssa B      12 SEAL-CA              1:15.27    1:15.48 .WHT   
       35.35  1:15.48                                                      
  7 O'Connor, Ava D           11 ORCA-CA              1:16.34    1:16.66 .WHT   
       36.54  1:16.66                                                      
  8 Schulman, Leah H          11 JCCW-CA                   NT    1:16.84 .WHT   
       35.17  1:16.84                                                      
  8 Huynh, Kaylee T           12 ORCA-CA              1:18.08    1:16.84 .WHT   
       36.14  1:16.84                                                      
 10 Dang, Ella X              11 FAST-CA                   NT    1:17.77 .WHT   
       36.71  1:17.77                                                      
 11 Dauncey, Daniella J       12 CMAC-CA              1:14.50    1:18.30 .WHT   
       37.58  1:18.30                                                      
 12 Baughman, Payton A        12 FAST-CA                   NT    1:18.41 .WHT   
 13 Chang, Charlize E         11 ORCA-CA              1:19.44    1:19.02 .WHT   
       36.41  1:19.02                                                      
 14 Greene, Abby T            11 CMAC-CA              1:27.94    1:19.25 .WHT   
       36.59  1:19.25                                                      
 15 O'Connell, Reagan M       12 SCAC-CA              1:18.08    1:21.02 .WHT   
       37.97  1:21.02                                                      
 16 Zacarias, Samantha B      11 FAST-CA                   NT    1:21.13 .WHT   
       36.69  1:21.13                                                      
 17 Chhour, Elise S           11 SWRD-CA                   NT    1:22.47 .WHT   
       38.47  1:22.47                                                      
 18 Morford, Sabrina M        12 EAST-CA                   NT    1:23.50 .WHT   
       39.20  1:23.50                                                      
 19 Newman, Helena S          11 SWRD-CA                   NT    1:24.19 .WHT   
       40.70  1:24.19                                                      
 20 Espinosa, Christina R     12 RIPT-CA              1:32.59    1:24.38 .WHT   
       39.18  1:24.38                                                      
 21 Schneider, Hayden M       11 CMAC-CA              1:27.42    1:24.52 .WHT   
       38.41  1:24.52                                                      
 22 Whittaker, Hailey J       11 EAST-CA              1:21.17    1:24.91 .WHT   
       39.49  1:24.91                                                      
 23 McClusky-Chavez, Sadie G  11 ORCA-CA              1:30.72    1:31.23 .WHT   
       42.72  1:31.23                                                      
 24 Nguyen, Katie G           12 GWSC-CA              1:29.49    1:34.50 .WHT   
       43.59  1:34.50                                                      
 25 Takach, Emi M             11 CMAC-CA              1:41.49    1:40.86 .WHT   
       44.55  1:40.86                                                      
 -- Melancon, Courtney H      11 SEAL-CA              1:36.02         DQ        
       44.84       DQ                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.00  +WAG
        2:24.10  .BLU Blue
        2:37.20  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Anderson, Kira F          12 CMAC-CA              2:17.46    2:14.22 +WAG   
       31.10  1:06.20  1:41.90  2:14.22                                    
  2 Allen, Jasmine J          12 EAST-CA              2:16.29    2:16.15 .BLU   
       31.10  1:06.18  1:42.36  2:16.15                                    
  3 Fleming, Halia J          12 SCAT-CA              2:16.36    2:16.74 .BLU   
       31.48  1:06.66  1:43.05  2:16.74                                    
  4 Gallimore, Lana E         11 SCAT-CA              2:22.10    2:18.26 .BLU   
       32.68  1:08.45  1:44.53  2:18.26                                    
  5 Mallory, Cera B           12 FAST-CA              2:20.93    2:18.79 .BLU   
       31.78  1:07.07  1:43.80  2:18.79                                    
  6 Cho, Kristina J           11 FAST-CA              2:20.23    2:19.52 .BLU   
       32.97  1:08.17  1:44.25  2:19.52                                    
  7 Paguyo, Kelsey C          11 SWRD-CA              2:20.21    2:19.69 .BLU   
       31.91  1:07.10  1:43.67  2:19.69                                    
.RED - Division  
  1 Liva, Bryce E             12 FAST-CA              2:25.10    2:25.72 .RED   
       33.88  1:11.02  1:48.71  2:25.72                                    
  2 Sotakoun, Ryli M          11 GWSC-CA              2:34.82    2:28.09 .RED   
       33.33  1:11.33  1:51.18  2:28.09                                    
  3 Parker, Raine S           12 FAST-CA              2:28.64    2:28.33 .RED   
       34.17  1:12.47  1:50.67  2:28.33                                    
  4 Lee, Olivia N             12 RIPT-CA              2:37.20    2:36.10 .RED   
       35.78  1:15.89  1:56.65  2:36.10                                    
 -- Takach, Emi M             11 CMAC-CA              2:24.68         DQ        
       45.46  1:41.58  2:42.14       DQ                                    
.WHT - Division  
  1 Wonser, Kate E            11 SCAC-CA                   NT    2:29.42 .RED   
       34.81  1:12.58  1:51.18  2:29.42                                    
  2 Lloyd, Alix S             11 SCAT-CA              2:41.30    2:33.97 .RED   
       36.61  1:16.35  1:56.37  2:33.97                                    
  3 Konovalov, Anna S         12 GWSC-CA                   NT    2:43.29 .WHT   
       38.98  1:20.32  2:04.47  2:43.29                                    
  4 Thomas, Angelina S        11 FAST-CA                   NT    2:44.44 .WHT   
       37.06  1:20.92  2:04.77  2:44.44                                    
  5 Smith, Kendall K          11 FAST-CA                   NT    2:44.75 .WHT   
       38.46  1:21.35  2:05.04  2:44.75                                    
  6 Chang, Charlize E         11 ORCA-CA              2:54.84    2:47.19 .WHT   
       35.04  1:18.42  2:05.30  2:47.19                                    
  7 O'Connell, Reagan M       12 SCAC-CA              3:02.20    2:47.39 .WHT   
       37.38  1:20.97  2:05.49  2:47.39                                    
  8 Ludloff, Sloane I         12 SCAC-CA              3:01.97    2:54.75 .WHT   
       41.28  1:25.47  2:11.39  2:54.75                                    
  9 Newman, Helena S          11 SWRD-CA                   NT    3:04.38 .WHT   
       40.35  1:28.32  2:13.77  3:04.38                                    
 10 Schneider, Hayden M       11 CMAC-CA              3:09.73    3:06.09 .WHT   
       39.81  1:29.46  2:18.58  3:06.09                                    
 -- Samaan, Marmar M          11 CMAC-CA                   NT         DQ        
       54.46  1:12.09                                                      
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:00.00  11-12 +WAG
        6:24.60  11-12 .BLU Blue
        6:59.50  11-12 .RED Red
             --  11-12 .WHT White
 Meet Qualifying 11-12:  6:59.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Liu, Jasmine              12 EAST-CA              5:43.73    5:47.81 +WAG   
       32.11  1:06.63  1:41.88  2:17.30  2:52.38  3:27.44  4:02.84  4:38.15
     5:13.55  5:47.81                                                      
  2 Anderson, Kira F          12 CMAC-CA              5:53.90    6:02.04 .BLU   
       33.18  1:09.32  1:46.51  2:23.58  3:01.05  3:37.34  4:13.97  4:50.30
     5:27.04  6:02.04                                                      
  3 Allen, Jasmine J          12 EAST-CA              6:13.06    6:08.75 .BLU   
       33.30  1:10.07  1:47.31  2:24.85  3:02.65  3:40.25  4:18.31  4:56.54
     5:33.60  6:08.75                                                      
  4 Lahey, Nikki N            11 FAST-CA              6:18.52    6:27.92 .RED   
       32.05  1:10.53  1:50.14  2:30.19  3:10.59  3:51.25  4:31.35  5:11.66
     5:50.96  6:27.92                                                      
.RED - Division  
  1 Mallory, Cera B           12 FAST-CA              6:32.60    6:01.09 .BLU   
       32.85  1:08.74  1:45.38  2:22.28  2:58.94  3:35.77  4:12.87  4:50.15
     5:26.48  6:01.09                                                      
  2 Gomez, Reina S            12 JCCW-CA              6:32.91    6:16.38 .BLU   
       33.42  1:10.81  1:49.78  2:28.34  3:07.53  3:46.75  4:24.51  5:02.84
     5:39.66  6:16.38                                                      
  3 Timmerman, Elizabeth U    11 FAST-CA              6:55.23    6:31.05 .RED   
       36.39  1:15.53  1:55.44  2:34.96  3:16.07  3:55.53  4:35.30  5:14.70
     5:54.07  6:31.05                                                      
  4 Aguilar, Mila A           12 CMAC-CA              6:41.67    6:38.30 .RED   
       34.71  1:13.95  1:53.69  2:33.58  3:14.76  3:56.10  4:37.30  5:19.57
     6:00.44  6:38.30                                                      
  5 Wollnik, Cassidy V        11 FAST-CA              6:59.50    6:45.02 .RED   
       35.77  1:16.66  1:59.25  2:41.26  3:23.07  4:04.10  4:45.35  5:27.10
     6:06.95  6:45.02                                                      
  6 Tougas, Kayla             11 CMAC-CA              6:59.50    6:46.71 .RED   
       33.88  1:13.13  1:53.16  2:33.96  3:15.67  3:58.48  4:40.74  5:23.59
     6:06.03  6:46.71                                                      
  7 Brown, Cameron N          11 CMAC-CA              6:59.50    7:38.49 .WHT   
       38.27  1:21.10  2:05.92  2:52.95  3:40.17  4:28.61  5:17.11  6:04.63
     6:51.04  7:38.49                                                      
 
Girls 11-12 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       12:58.60  11-12 .BLU Blue
             --  11-12 .RED Red
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Creager, Caroline V       12 GWSC-CA             12:20.79   11:52.16 .BLU   
       32.66  1:08.11  1:44.31  2:21.02  2:56.49  3:32.38  4:08.22  4:44.49
     5:20.72  5:57.15  6:33.01  7:08.46  7:44.41  8:19.90  8:55.82  9:31.47
    10:07.43 10:43.29 11:18.55 11:52.16                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          33.50  +WAG
          36.20  .BLU Blue
          39.60  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Creager, Caroline V       12 GWSC-CA                34.25      32.86 +WAG   
  2 Rabe, Emilia S            12 SEAL-CA                34.24      33.59 .BLU   
  3 Wharton, Grace K          12 ORCA-CA                34.42      33.67 .BLU   
  4 Lahey, Nikki N            11 FAST-CA                33.90      33.98 .BLU   
  5 Warwick, Emme K           11 GWSC-CA                33.99      34.21 .BLU   
  6 Alfaham, Lolo A           12 SEAL-CA                35.00      34.49 .BLU   
  7 Gallimore, Lana E         11 SCAT-CA                34.28      34.75 .BLU   
  8 Valentin, Sierra E        12 ORCA-CA                35.51      35.05 .BLU   
  9 Springer, Sierra A        12 RIPT-CA                35.44      35.24 .BLU   
 10 Kim, Natalie J            11 FAST-CA                35.95      35.25 .BLU   
 11 Burt, Sophia K            12 ORCA-CA                35.54      35.60 .BLU   
 12 Dao, Diane N              12 RIPT-CA                35.59      35.71 .BLU   
 13 Timmerman, Elizabeth U    11 FAST-CA                35.56      36.13 .BLU   
.RED - Division  
  1 Zajzon, Nora B            12 SEAL-CA                36.72      35.17 .BLU   
  2 Lustyk, Peyton A          12 FAST-CA                37.08      35.77 .BLU   
  2 Rath, Scout K             11 ORCA-CA                36.63      35.77 .BLU   
  4 Matsuda, Jasmine B        12 FAST-CA                37.07      36.34 .RED   
  5 Jones, Allie P            11 GWSC-CA                36.59      36.60 .RED   
  6 Koeppen, Makena S         12 ORCA-CA                37.45      37.24 .RED   
  7 Camp, Aubrey A            11 SWRD-CA                39.22      37.77 .RED   
  8 Dimitriadis, Alyssa L     11 EAST-CA                39.20      37.97 .RED   
  9 Parker, Raine S           12 FAST-CA                39.18      38.04 .RED   
 10 Mai, Annabelle K          12 RIPT-CA                37.97      38.16 .RED   
 11 Sandoke, Mercy G          11 FAST-CA                38.55      38.39 .RED   
 12 Mallory, Cera B           12 FAST-CA                38.84      38.79 .RED   
 13 Wollnik, Cassidy V        11 FAST-CA                39.30      39.78 .WHT   
 14 Oberg, Alex W             11 RIPT-CA                39.25      40.00 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Clock, Audrey A           11 SEAL-CA                41.91      36.63 .RED   
  2 Zacarias, Samantha B      11 FAST-CA                45.05      38.83 .RED   
  3 Huynh, Kaylee T           12 ORCA-CA                   NT      39.16 .RED   
  4 Nguyen, Anh N             11 RIPT-CA                39.62      39.57 .RED   
  5 O'Connor, Ava D           11 ORCA-CA                40.13      39.74 .WHT   
  6 Venanzi, Alex M           12 CMAC-CA                42.42      40.73 .WHT   
  7 Smith, Kendall K          11 FAST-CA                41.47      40.76 .WHT   
  8 Horton, Hannah C          11 ORCA-CA                41.36      40.86 .WHT   
  9 Kulkarni, Anokhi S        11 SEAL-CA                43.37      40.89 .WHT   
 10 Sotakoun, Ryli M          11 GWSC-CA                40.78      41.13 .WHT   
 11 Van Wormer, Alyssa B      12 SEAL-CA                   NT      41.86 .WHT   
 12 Schulman, Leah H          11 JCCW-CA                43.11      41.87 .WHT   
 13 Baughman, Payton A        12 FAST-CA                44.48      42.49 .WHT   
 14 Nguyen, Charli A          11 GWSC-CA                42.21      42.92 .WHT   
 15 Chhour, Elise S           11 SWRD-CA                   NT      43.26 .WHT   
 16 Dauncey, Daniella J       12 CMAC-CA                45.51      43.41 .WHT   
 17 Espinosa, Christina R     12 RIPT-CA                49.05      43.87 .WHT   
 18 Greene, Abby T            11 CMAC-CA                49.13      44.46 .WHT   
 19 Walker, Kennedy L         11 CMAC-CA                45.84      44.51 .WHT   
 20 Newman, Helena S          11 SWRD-CA                   NT      44.84 .WHT   
 21 Nguyen, Katie G           12 GWSC-CA                46.68      46.17 .WHT   
 22 Morford, Sabrina M        12 EAST-CA                49.43      46.18 .WHT   
 23 Schneider, Hayden M       11 CMAC-CA                48.35      50.26 .WHT   
 24 Melancon, Courtney H      11 SEAL-CA                55.63      50.98 .WHT   
 -- Mazzu, Kenzie M           11 SCAT-CA                50.96         DQ        
 -- Whittaker, Hailey J       11 EAST-CA                41.19         DQ        
 -- Samaan, Marmar M          11 CMAC-CA                   NT         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.90  +WAG
        1:17.90  .BLU Blue
        1:25.20  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lahey, Nikki N            11 FAST-CA              1:13.17    1:13.37 .BLU   
       34.79  1:13.37                                                      
  2 Kelly, Gaby M             11 SCAC-CA              1:13.09    1:13.77 .BLU   
       35.88  1:13.77                                                      
  3 Wharton, Grace K          12 ORCA-CA              1:15.16    1:14.31 .BLU   
       37.00  1:14.31                                                      
  4 Creager, Emma K           12 GWSC-CA              1:16.05    1:14.50 .BLU   
       36.40  1:14.50                                                      
  5 Anderson, Kira F          12 CMAC-CA              1:15.99    1:14.92 .BLU   
       36.84  1:14.92                                                      
  6 Valentin, Sierra E        12 ORCA-CA              1:16.77    1:15.63 .BLU   
       36.84  1:15.63                                                      
  7 Gallimore, Lana E         11 SCAT-CA              1:16.16    1:16.13 .BLU   
       36.26  1:16.13                                                      
  8 Toal, Megan E             12 SCAT-CA              1:14.62    1:16.36 .BLU   
       37.22  1:16.36                                                      
  9 Timmerman, Elizabeth U    11 FAST-CA              1:15.68    1:16.95 .BLU   
       37.50  1:16.95                                                      
 10 Allen, Jasmine J          12 EAST-CA              1:16.54    1:17.47 .BLU   
       38.69  1:17.47                                                      
 11 Matsuda, Jasmine B        12 FAST-CA              1:16.92    1:17.74 .BLU   
       37.28  1:17.74                                                      
.RED - Division  
  1 Springer, Sierra A        12 RIPT-CA              1:20.57    1:17.89 .BLU   
  2 Johnson, Preston J        12 CMAC-CA              1:20.84    1:18.07 .RED   
  3 Parker, Raine S           12 FAST-CA              1:21.19    1:18.13 .RED   
       38.41  1:18.13                                                      
  4 Higuchi, Elena            12 GWSC-CA              1:24.99    1:18.59 .RED   
  5 Brown, Cameron N          11 CMAC-CA              1:25.20    1:25.17 .RED   
       39.14  1:25.17                                                      
.WHT - Division  
  1 Coloma, Harmonie K        11 SWRD-CA                   NT    1:14.68 .BLU   
       35.92  1:14.68                                                      
  2 Lustyk, Peyton A          12 FAST-CA                   NT    1:16.08 .BLU   
       36.54  1:16.08                                                      
  3 Yeh, Brooke K             11 JCCW-CA                   NT    1:25.06 .RED   
       41.15  1:25.06                                                      
  4 Lin, Amy                  11 ORCA-CA                   NT    1:25.07 .RED   
       40.59  1:25.07                                                      
  5 O'Connor, Ava D           11 ORCA-CA              1:31.48    1:30.46 .WHT   
       43.92  1:30.46                                                      
  6 Sotakoun, Ryli M          11 GWSC-CA              1:35.49    1:32.22 .WHT   
       44.72  1:32.22                                                      
  7 Whittaker, Hailey J       11 EAST-CA              1:35.44    1:33.16 .WHT   
       44.20  1:33.16                                                      
  8 Nguyen, Aileen T          11 GWSC-CA              1:43.13    1:40.60 .WHT   
       48.87  1:40.60                                                      
  9 Schneider, Hayden M       11 CMAC-CA              1:45.81    1:46.41 .WHT   
       49.12  1:46.41                                                      
 10 McClusky-Chavez, Sadie G  11 ORCA-CA              1:48.57    1:47.94 .WHT   
       50.66  1:47.94                                                      
 11 Piccinino, Sophia A       11 CMAC-CA                   NT    2:05.13 .WHT   
       57.72  2:05.13                                                      
 -- Dosier, Charlotte L       11 CMAC-CA              1:26.70         DQ        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:46.20  11-12 .BLU Blue
        3:01.40  11-12 .RED Red
             --  11-12 .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Creager, Caroline V       12 GWSC-CA              2:27.62    2:25.25 .BLU   
       34.64  1:11.73  1:49.07  2:25.25                                    
  2 Warwick, Emme K           11 GWSC-CA              2:34.67    2:36.91 .BLU   
       35.98  1:15.99  1:56.64  2:36.91                                    
.RED - Division  
  1 Sandoke, Mercy G          11 FAST-CA              2:56.29    2:56.06 .RED   
                       2:11.08  2:56.06                                    
.WHT - Division  
  1 Liu, Jasmine              12 EAST-CA                   NT    2:27.93 .BLU   
       35.94  1:13.65  1:51.54  2:27.93                                    
  2 Lee, Olivia N             12 RIPT-CA                   NT    2:52.22 .RED   
       41.98  1:26.02  2:10.25  2:52.22                                    
  3 Horton, Hannah C          11 ORCA-CA                   NT    3:11.13 .WHT   
       45.85           2:24.88  3:11.13                                    
  4 Foley, Abigail L          11 ORCA-CA                   NT    3:24.55 .WHT   
       49.54  1:41.90  2:35.38  3:24.55                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          37.80  +WAG
          40.80  .BLU Blue
          44.50  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Mai, Annabelle K          12 RIPT-CA                38.83      38.16 .BLU   
  2 Jones, Allie P            11 GWSC-CA                38.68      38.35 .BLU   
  3 Rath, Scout K             11 ORCA-CA                38.36      39.38 .BLU   
  4 Bull, Kailee R            12 SCAT-CA                38.76      39.68 .BLU   
  5 Aguilar, Mila A           12 CMAC-CA                40.02      41.25 .RED   
  6 Nguyen, Anh N             11 RIPT-CA                39.59      41.38 .RED   
.RED - Division  
  1 Burt, Sophia K            12 ORCA-CA                41.22      39.84 .BLU   
  2 Maniatogiannis, Bessie L  12 SWRD-CA                41.13      40.20 .BLU   
  3 Wonser, Kate E            11 SCAC-CA                41.22      40.46 .BLU   
  4 Cho, Kristina J           11 FAST-CA                42.06      40.93 .RED   
  5 Kelly, Gaby M             11 SCAC-CA                41.74      41.00 .RED   
  6 Dosier, Charlotte L       11 CMAC-CA                41.81      41.33 .RED   
  7 Krishnan, Anna G          12 FAST-CA                42.36      42.59 .RED   
  8 Valentin, Sierra E        12 ORCA-CA                41.62      42.72 .RED   
  9 Schulman, Leah H          11 JCCW-CA                43.51      42.78 .RED   
 10 Johnson, Preston J        12 CMAC-CA                43.07      43.02 .RED   
 11 Fleming, Halia J          12 SCAT-CA                42.86      43.32 .RED   
 12 Wollnik, Cassidy V        11 FAST-CA                43.57      43.44 .RED   
 13 Clock, Audrey A           11 SEAL-CA                42.22      43.61 .RED   
 14 Konovalov, Anna S         12 GWSC-CA                44.07      44.51 .WHT   
 15 Dauncey, Daniella J       12 CMAC-CA                44.47      44.69 .WHT   
 16 Yeh, Brooke K             11 JCCW-CA                43.98      45.86 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Foley, Abigail L          11 ORCA-CA                46.06      45.01 .WHT   
  2 Maniatogiannis, Anastasi  11 SWRD-CA                46.96      46.87 .WHT   
  3 Ta, Annie X               12 GWSC-CA                48.51      47.37 .WHT   
  4 Howenstine, Marin E       12 SCAT-CA                49.09      49.00 .WHT   
  5 Mazzu, Kenzie M           11 SCAT-CA                49.67      49.36 .WHT   
  6 Weinert, Reese A          11 SCAT-CA                   NT      49.96 .WHT   
  7 O'Connor, Ava D           11 ORCA-CA                52.99      50.33 .WHT   
  8 Nguyen, Aileen T          11 GWSC-CA                49.41      50.50 .WHT   
  9 Holguin, Bella G          11 GWSC-CA                52.30      52.98 .WHT   
 10 Whittaker, Hailey J       11 EAST-CA                59.59      53.17 .WHT   
 11 Melancon, Courtney H      11 SEAL-CA                59.66      58.52 .WHT   
 -- Piccinino, Sophia A       11 CMAC-CA                   NT         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:22.10  +WAG
        1:28.90  .BLU Blue
        1:37.00  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Liu, Jasmine              12 EAST-CA              1:10.09    1:12.63 +WAG   
       34.39  1:12.63                                                      
  2 Sandoke, Mercy G          11 FAST-CA              1:23.04    1:23.40 .BLU   
       40.87  1:23.40                                                      
  3 Rath, Scout K             11 ORCA-CA              1:24.00    1:23.95 .BLU   
       39.01  1:23.95                                                      
  4 Jones, Allie P            11 GWSC-CA              1:24.28    1:25.37 .BLU   
       39.57  1:25.37                                                      
  5 Mai, Annabelle K          12 RIPT-CA              1:25.71    1:25.85 .BLU   
       40.55  1:25.85                                                      
  6 Salter, Zoe E             12 GWSC-CA              1:25.47    1:26.13 .BLU   
       39.51  1:26.13                                                      
  7 Tougas, Kayla             11 CMAC-CA              1:26.77    1:27.53 .BLU   
       41.74  1:27.53                                                      
  8 Wharton, Grace K          12 ORCA-CA              1:28.36    1:31.48 .RED   
       44.74  1:31.48                                                      
 -- Nguyen, Anh N             11 RIPT-CA              1:26.72         DQ        
       42.49       DQ                                                      
.RED - Division  
  1 Vaca, Sarah A             11 SEAL-CA              1:32.55    1:28.82 .BLU   
       40.57  1:28.82                                                      
  2 Krishnan, Anna G          12 FAST-CA              1:33.65    1:32.90 .RED   
       43.15  1:32.90                                                      
  3 Dauncey, Daniella J       12 CMAC-CA              1:36.53    1:36.10 .RED   
       45.62  1:36.10                                                      
  4 Kulkarni, Anokhi S        11 SEAL-CA              1:36.86    1:36.11 .RED   
       46.17  1:36.11                                                      
  5 Wollnik, Cassidy V        11 FAST-CA              1:36.40    1:38.64 .WHT   
       46.30  1:38.64                                                      
 -- Baughman, Payton A        12 FAST-CA              1:32.27         DQ        
       43.51       DQ                                                      
.WHT - Division  
  1 Fleming, Halia J          12 SCAT-CA                   NT    1:30.96 .RED   
       43.01  1:30.96                                                      
  2 Higuchi, Elena            12 GWSC-CA                   NT    1:34.21 .RED   
       42.73  1:34.21                                                      
  3 Konovalov, Anna S         12 GWSC-CA              2:09.37    1:34.54 .RED   
       45.54  1:34.54                                                      
  3 Van Wormer, Alyssa B      12 SEAL-CA              1:38.66    1:34.54 .RED   
       44.86  1:34.54                                                      
  5 Lee, Olivia N             12 RIPT-CA              1:38.04    1:34.75 .RED   
       46.22  1:34.75                                                      
  6 Dang, Ella X              11 FAST-CA                   NT    1:36.50 .RED   
       45.05  1:36.50                                                      
  7 Chhour, Elise S           11 SWRD-CA                   NT    1:37.09 .WHT   
       45.22  1:37.09                                                      
  8 Timmerman, Elizabeth U    11 FAST-CA              1:41.98    1:37.26 .WHT   
       45.97  1:37.26                                                      
  9 Ludloff, Sloane I         12 SCAC-CA              1:40.30    1:37.38 .WHT   
       47.56  1:37.38                                                      
 10 Nelson, Leana-Mae Y       11 ORCA-CA                   NT    1:39.54 .WHT   
       46.85  1:39.54                                                      
 11 Foley, Abigail L          11 ORCA-CA              1:43.05    1:39.80 .WHT   
       47.03  1:39.80                                                      
 12 Lloyd, Alix S             11 SCAT-CA              1:45.24    1:42.73 .WHT   
       49.28  1:42.73                                                      
 13 Camp, Aubrey A            11 SWRD-CA              1:44.85    1:44.09 .WHT   
       48.63  1:44.09                                                      
 14 Mazzu, Kenzie M           11 SCAT-CA              1:47.50    1:44.81 .WHT   
       49.54  1:44.81                                                      
 15 Venanzi, Alex M           12 CMAC-CA                   NT    1:46.53 .WHT   
       51.11  1:46.53                                                      
 16 Nguyen, Charli A          11 GWSC-CA              2:03.99    1:49.55 .WHT   
       51.57  1:49.55                                                      
 17 Nguyen, Katie G           12 GWSC-CA                   NT    1:49.62 .WHT   
       51.09  1:49.62                                                      
 18 McClusky-Chavez, Sadie G  11 ORCA-CA              1:51.72    1:49.99 .WHT   
       50.36  1:49.99                                                      
 -- Samaan, Marmar M          11 CMAC-CA                   NT         DQ        
 -- Wonser, Kate E            11 SCAC-CA              1:42.89         DQ        
       43.24       DQ                                                      
 -- Takach, Emi M             11 CMAC-CA                   NT         DQ        
       58.72       DQ                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:08.80  11-12 .BLU Blue
        3:25.90  11-12 .RED Red
             --  11-12 .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Salter, Zoe E             12 GWSC-CA              3:08.51    3:03.14 .BLU   
       40.64  1:26.81  2:14.34  3:03.14                                    
  2 Rath, Scout K             11 ORCA-CA              3:01.22    3:05.45 .BLU   
       40.99  1:28.98  2:17.33  3:05.45                                    
.RED - Division  
 -- Creager, Caroline V       12 GWSC-CA              3:17.31         NS        
.WHT - Division  
  1 Lahey, Nikki N            11 FAST-CA                   NT    2:58.96 .BLU   
       40.51  1:26.36  2:12.73  2:58.96                                    
  2 Maniatogiannis, Bessie L  12 SWRD-CA                   NT    3:09.19 .RED   
       43.56  1:31.51  2:20.61  3:09.19                                    
  3 Dosier, Charlotte L       11 CMAC-CA                   NT    3:12.16 .RED   
       43.60  1:33.43  2:23.88  3:12.16                                    
  4 Lin, Amy                  11 ORCA-CA                   NT    3:12.64 .RED   
       44.46  1:32.19  2:23.41  3:12.64                                    
  5 Foley, Abigail L          11 ORCA-CA                   NT    3:26.27 .WHT   
       49.01  1:43.24  2:34.68  3:26.27                                    
 -- Segovia, Emi E            12 ORCA-CA                   NT         NS        
 -- Sakurai, Kaylin K         11 CMAC-CA                   NT         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          31.80  +WAG
          34.30  .BLU Blue
          37.40  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Anderson, Kira F          12 CMAC-CA                32.73      31.65 +WAG   
  2 Fleming, Halia J          12 SCAT-CA                32.44      32.68 .BLU   
  3 Burt, Sophia K            12 ORCA-CA                33.46      33.10 .BLU   
  4 Creager, Caroline V       12 GWSC-CA                32.80      33.27 .BLU   
  5 Matsuda, Jasmine B        12 FAST-CA                33.67      33.67 .BLU   
  6 Wharton, Grace K          12 ORCA-CA                32.80      33.71 .BLU   
  7 Kim, Natalie J            11 FAST-CA                33.96      33.96 .BLU   
  8 Aguilar, Mila A           12 CMAC-CA                33.89      34.19 .BLU   
  9 Lustyk, Peyton A          12 FAST-CA                33.28      34.34 .RED   
.RED - Division  
  1 Cho, Kristina J           11 FAST-CA                35.02      33.88 .BLU   
  2 Bull, Kailee R            12 SCAT-CA                36.96      34.10 .BLU   
  3 Liva, Bryce E             12 FAST-CA                34.84      34.54 .RED   
  4 Allen, Jasmine J          12 EAST-CA                34.81      35.07 .RED   
  5 Brown, Cameron N          11 CMAC-CA                35.02      35.94 .RED   
  6 Parker, Raine S           12 FAST-CA                36.02      37.21 .RED   
  7 Maniatogiannis, Anastasi  11 SWRD-CA                37.18      38.65 .WHT   
 -- Wollnik, Cassidy V        11 FAST-CA                34.96         DQ        
.WHT - Division  
  1 Coloma, Harmonie K        11 SWRD-CA                   NT      33.50 .BLU   
  2 Salter, Zoe E             12 GWSC-CA                   NT      34.16 .BLU   
  3 Clock, Audrey A           11 SEAL-CA                37.48      36.08 .RED   
  4 Timmerman, Elizabeth U    11 FAST-CA                40.03      36.46 .RED   
  5 Horton, Hannah C          11 ORCA-CA                37.65      36.68 .RED   
  6 Dauncey, Daniella J       12 CMAC-CA                38.72      36.82 .RED   
  7 Higuchi, Elena            12 GWSC-CA                37.94      36.85 .RED   
  8 Nelson, Leana-Mae Y       11 ORCA-CA                42.27      38.14 .WHT   
  9 Schulman, Leah H          11 JCCW-CA                40.78      38.16 .WHT   
 10 Mai, Annabelle K          12 RIPT-CA                40.07      38.35 .WHT   
 11 Wonser, Kate E            11 SCAC-CA                42.43      38.39 .WHT   
 12 Konovalov, Anna S         12 GWSC-CA                41.81      39.07 .WHT   
 13 Ta, Annie X               12 GWSC-CA                40.76      39.20 .WHT   
 14 Weinert, Reese A          11 SCAT-CA                   NT      39.41 .WHT   
 15 Yeh, Brooke K             11 JCCW-CA                   NT      39.64 .WHT   
 16 Milligan, Claire Z        11 EAST-CA                42.10      40.05 .WHT   
 17 Howenstine, Marin E       12 SCAT-CA                43.51      41.32 .WHT   
 18 Whittaker, Hailey J       11 EAST-CA                44.20      42.96 .WHT   
 19 Nguyen, Aileen T          11 GWSC-CA                42.86      43.43 .WHT   
 20 McClusky-Chavez, Sadie G  11 ORCA-CA                48.74      47.53 .WHT   
 21 Morford, Sabrina M        12 EAST-CA                   NT      47.61 .WHT   
 22 Schneider, Hayden M       11 CMAC-CA              1:01.59      50.29 .WHT   
 -- Melancon, Courtney H      11 SEAL-CA                   NT         DQ        
 -- Piccinino, Sophia A       11 CMAC-CA                   NT         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:12.20  +WAG
        1:16.10  .BLU Blue
        1:23.00  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Gomez, Reina S            12 JCCW-CA              1:07.92    1:08.34 +WAG   
       31.58  1:08.34                                                      
  2 Anderson, Kira F          12 CMAC-CA              1:12.16    1:12.00 +WAG   
       32.05  1:12.00                                                      
  3 Burt, Sophia K            12 ORCA-CA              1:12.59    1:13.36 .BLU   
       34.08  1:13.36                                                      
  4 Fleming, Halia J          12 SCAT-CA              1:13.71    1:14.17 .BLU   
       34.04  1:14.17                                                      
.RED - Division  
  1 Cho, Kristina J           11 FAST-CA              1:17.02    1:16.58 .RED   
       36.65  1:16.58                                                      
.WHT - Division  
  1 Matsuda, Jasmine B        12 FAST-CA                   NT    1:15.43 .BLU   
       34.44  1:15.43                                                      
  2 Aguilar, Mila A           12 CMAC-CA              1:30.58    1:19.13 .RED   
       35.09  1:19.13                                                      
  3 Sotakoun, Ryli M          11 GWSC-CA                   NT    1:22.69 .RED   
       37.92  1:22.69                                                      
  4 Chang, Charlize E         11 ORCA-CA              1:39.36    1:30.38 .WHT   
       40.29  1:30.38                                                      
  5 Dang, Ella X              11 FAST-CA                   NT    1:34.16 .WHT   
       41.66  1:34.16                                                      
  6 Brown, Cameron N          11 CMAC-CA              1:32.94    1:34.46 .WHT   
       39.57  1:34.46                                                      
  7 Nelson, Leana-Mae Y       11 ORCA-CA                   NT    1:35.47 .WHT   
       42.21  1:35.47                                                      
  8 Oberg, Alex W             11 RIPT-CA                   NT    1:36.38 .WHT   
       42.98  1:36.38                                                      
  9 Huynh, Kaylee T           12 ORCA-CA                   NT    1:40.78 .WHT   
       43.05  1:40.78                                                      
 10 Thomas, Angelina S        11 FAST-CA                   NT    1:42.79 .WHT   
       48.52  1:42.79                                                      
 11 Nguyen, Charli A          11 GWSC-CA                   NT    1:58.59 .WHT   
       55.77  1:58.59                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:43.20  11-12 .BLU Blue
        2:58.10  11-12 .RED Red
             --  11-12 .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Liu, Jasmine              12 EAST-CA              2:43.76    2:30.23 .BLU   
       32.70  1:11.17  1:49.96  2:30.23                                    
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:12.20  +WAG
        1:17.70  .BLU Blue
        1:24.70  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Dao, Diane N              12 RIPT-CA              1:13.27    1:12.61 .BLU   
       34.75  1:12.61                                                      
  2 Alfaham, Lolo A           12 SEAL-CA              1:13.80    1:13.32 .BLU   
       34.72  1:13.32                                                      
  3 Kim, Natalie J            11 FAST-CA              1:16.69    1:15.19 .BLU   
       35.42  1:15.19                                                      
  4 Koeppen, Makena S         12 ORCA-CA              1:14.50    1:15.42 .BLU   
       34.82  1:15.42                                                      
  5 Lustyk, Peyton A          12 FAST-CA              1:12.64    1:15.49 .BLU   
       36.00  1:15.49                                                      
  6 De La O, Makena G         11 ORCA-CA              1:13.51    1:15.94 .BLU   
       35.03  1:15.94                                                      
  7 Lahey, Nikki N            11 FAST-CA              1:14.33    1:15.96 .BLU   
       34.81  1:15.96                                                      
  8 Salter, Zoe E             12 GWSC-CA              1:15.29    1:16.61 .BLU   
       35.71  1:16.61                                                      
  9 Tougas, Kayla             11 CMAC-CA              1:17.17    1:17.41 .BLU   
       36.09  1:17.41                                                      
.RED - Division  
  1 Rabe, Emilia S            12 SEAL-CA              1:19.20    1:13.68 .BLU   
       32.82  1:13.68                                                      
  2 Cho, Kristina J           11 FAST-CA              1:17.92    1:15.90 .BLU   
       36.90  1:15.90                                                      
  3 Wharton, Grace K          12 ORCA-CA              1:17.87    1:16.89 .BLU   
       35.55  1:16.89                                                      
  4 Clock, Audrey A           11 SEAL-CA              1:20.73    1:18.57 .RED   
       36.69  1:18.57                                                      
  5 Rath, Scout K             11 ORCA-CA              1:18.20    1:18.62 .RED   
       35.95  1:18.62                                                      
  6 Liva, Bryce E             12 FAST-CA              1:18.35    1:18.85 .RED   
       36.95  1:18.85                                                      
  7 Valentin, Sierra E        12 ORCA-CA              1:18.30    1:19.19 .RED   
       35.72  1:19.19                                                      
  8 Dimitriadis, Alyssa L     11 EAST-CA              1:19.35    1:19.50 .RED   
       36.76  1:19.50                                                      
  9 Sandoke, Mercy G          11 FAST-CA              1:17.88    1:20.25 .RED   
       38.50  1:20.25                                                      
 10 Parker, Raine S           12 FAST-CA              1:22.17    1:20.69 .RED   
       38.03  1:20.69                                                      
 11 Wonser, Kate E            11 SCAC-CA              1:19.96    1:21.05 .RED   
       37.96  1:21.05                                                      
 12 Krishnan, Anna G          12 FAST-CA              1:23.04    1:27.03 .WHT   
       38.81  1:27.03                                                      
 -- Zajzon, Nora B            12 SEAL-CA              1:19.32         DQ        
       35.48       DQ                                                      
.WHT - Division  
  1 Vaca, Sarah A             11 SEAL-CA              1:25.29    1:20.91 .RED   
       37.72  1:20.91                                                      
  2 Lloyd, Alix S             11 SCAT-CA              1:28.61    1:24.84 .WHT   
       39.01  1:24.84                                                      
  3 Konovalov, Anna S         12 GWSC-CA              1:29.33    1:26.65 .WHT   
       41.99  1:26.65                                                      
  4 Schulman, Leah H          11 JCCW-CA              1:27.36    1:27.77 .WHT   
       41.77  1:27.77                                                      
  5 Camp, Aubrey A            11 SWRD-CA              1:27.28    1:28.78 .WHT   
       39.69  1:28.78                                                      
  6 Horton, Hannah C          11 ORCA-CA              1:31.02    1:29.28 .WHT   
       41.11  1:29.28                                                      
  7 Venanzi, Alex M           12 CMAC-CA              1:29.21    1:29.66 .WHT   
       42.04  1:29.66                                                      
  8 Kulkarni, Anokhi S        11 SEAL-CA              1:27.23    1:30.52 .WHT   
       43.18  1:30.52                                                      
  9 Ludloff, Sloane I         12 SCAC-CA                   NT    1:31.26 .WHT   
       43.57  1:31.26                                                      
 10 Walker, Kennedy L         11 CMAC-CA              1:33.06    1:31.82 .WHT   
       45.47  1:31.82                                                      
 11 Nelson, Leana-Mae Y       11 ORCA-CA              1:33.33    1:32.25 .WHT   
       43.04  1:32.25                                                      
 12 Smith, Kendall K          11 FAST-CA              1:30.97    1:33.08 .WHT   
       42.60  1:33.08                                                      
 13 Dang, Ella X              11 FAST-CA              1:29.68    1:33.27 .WHT   
       47.43  1:33.27                                                      
 14 O'Connor, Ava D           11 ORCA-CA              1:33.50    1:34.10 .WHT   
       43.45  1:34.10                                                      
 15 O'Connell, Reagan M       12 SCAC-CA              1:30.15    1:34.27 .WHT   
       45.88  1:34.27                                                      
 16 Whittaker, Hailey J       11 EAST-CA              1:36.10    1:36.26 .WHT   
       44.91  1:36.26                                                      
 17 Espinosa, Christina R     12 RIPT-CA              1:37.30    1:36.27 .WHT   
       44.73  1:36.27                                                      
 18 Foley, Abigail L          11 ORCA-CA              1:33.54    1:37.03 .WHT   
       46.27  1:37.03                                                      
 19 Greene, Abby T            11 CMAC-CA              1:39.44    1:38.16 .WHT   
       46.71  1:38.16                                                      
 20 Nguyen, Charli A          11 GWSC-CA              1:37.45    1:41.99 .WHT   
       50.06  1:41.99                                                      
 21 Nguyen, Katie G           12 GWSC-CA                   NT    1:42.71 .WHT   
       47.56  1:42.71                                                      
 22 McClusky-Chavez, Sadie G  11 ORCA-CA              1:42.39    1:43.79 .WHT   
       47.83  1:43.79                                                      
 -- Thomas, Angelina S        11 FAST-CA                   NT         DQ        
       51.03       DQ                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:34.20  +WAG
        2:46.20  .BLU Blue
        3:01.30  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Toal, Megan E             12 SCAT-CA              2:36.70    2:32.19 +WAG   
       33.36  1:12.82  1:56.82  2:32.19                                    
  2 Koeppen, Makena S         12 ORCA-CA              2:39.07    2:37.72 .BLU   
       31.51  1:14.22  1:59.50  2:37.72                                    
  3 De La O, Makena G         11 ORCA-CA              2:37.51    2:39.09 .BLU   
       33.52  1:16.19  2:02.58  2:39.09                                    
  4 Lahey, Nikki N            11 FAST-CA              2:42.72    2:39.13 .BLU   
       33.88  1:14.33  2:00.93  2:39.13                                    
  5 Allen, Jasmine J          12 EAST-CA              2:38.75    2:39.48 .BLU   
       35.77  1:16.74  2:05.19  2:39.48                                    
  6 Cho, Kristina J           11 FAST-CA              2:41.09    2:39.84 .BLU   
       35.53  1:16.63  2:03.73  2:39.84                                    
  7 Burt, Sophia K            12 ORCA-CA              2:40.63    2:40.26 .BLU   
       34.24  1:14.90  2:04.06  2:40.26                                    
  8 Fleming, Halia J          12 SCAT-CA              2:40.91    2:40.35 .BLU   
       34.20  1:15.00  2:05.83  2:40.35                                    
  9 Kim, Natalie J            11 FAST-CA              2:38.56    2:40.46 .BLU   
       35.74  1:16.84  2:05.78  2:40.46                                    
 10 Liva, Bryce E             12 FAST-CA              2:43.58    2:44.21 .BLU   
       36.18  1:17.21  2:07.50  2:44.21                                    
 11 Rath, Scout K             11 ORCA-CA              2:42.57    2:46.04 .BLU   
       35.53  1:18.33  2:06.53  2:46.04                                    
 12 Timmerman, Elizabeth U    11 FAST-CA              2:44.96    2:46.50 .RED   
       36.43  1:17.75  2:09.26  2:46.50                                    
.RED - Division  
  1 Gallimore, Lana E         11 SCAT-CA              2:57.46    2:40.61 .BLU   
       34.26  1:15.49  2:06.77  2:40.61                                    
.WHT - Division  
  1 Lustyk, Peyton A          12 FAST-CA                   NT    2:39.99 .BLU   
       34.04  1:15.06  2:01.81  2:39.99                                    
  2 Sotakoun, Ryli M          11 GWSC-CA                   NT    3:00.00 .RED   
       39.86  1:26.77  2:20.05  3:00.00                                    
  3 Horton, Hannah C          11 ORCA-CA              3:17.93    3:09.14 .WHT   
       41.47  1:29.95  2:24.92  3:09.14                                    
  4 Nelson, Leana-Mae Y       11 ORCA-CA                   NT    3:18.03 .WHT   
       41.68  1:34.22  2:34.44  3:18.03                                    
 -- Jones, Allie P            11 GWSC-CA                   NT         DQ        
       35.50  1:16.72  2:02.22       DQ                                    
 -- Milligan, Claire Z        11 EAST-CA              3:25.13         DQ        
       43.71  1:36.52  2:38.18       DQ                                    
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.70  .BLU Blue
          32.40  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Chow, Kailee K            13 FAST-CA                25.77      26.13 .BLU   
  2 Shin, Megan A             15 FAST-CA                27.12      27.18 .BLU   
  3 Angelovic, Bridget E      13 CMAC-CA                27.47      27.20 .BLU   
  4 Zamora, Ivana S           15 ORCA-CA                26.78      27.43 .BLU   
  5 Mauerman, Shayla C        15 SCAT-CA                26.02      27.64 .BLU   
  6 Garcia, Jasmine C         15 ORCA-CA                27.20      27.69 .BLU   
  7 Brazier, Hannah L         16 SEAL-CA                28.22      27.81 .BLU   
  8 Polk, Emily T             13 SCAC-CA                27.79      27.90 .BLU   
  9 Marino, Ashley E          14 ORCA-CA                28.92      27.97 .BLU   
 10 Bravo, Lauren M           13 SCAT-CA                27.69      28.02 .BLU   
 11 Jaievsky, Anoushka S      13 UN-04-CA               28.13      28.05 .BLU   
 12 Hester, Jovie J           13 RIPT-CA                27.28      28.23 .BLU   
 13 Mai, Katelyn Q            13 RIPT-CA                28.44      28.24 .BLU   
 14 Anderson, Bree E          13 EAST-CA                28.10      28.43 .BLU   
 15 Boozer, Anna Riley R      13 FAST-CA                29.12      28.58 .BLU   
 16 Gimino, Amber E           13 EAST-CA                27.72      28.68 .BLU   
 17 Hale, Kelsey M            13 FAST-CA                28.49      28.82 .BLU   
 18 Berro, Sophia R           13 RIPT-CA                29.25      28.83 .BLU   
 19 Gresham, Bailey C         13 RIPT-CA                28.66      29.64 .BLU   
 20 Holton, Stephanie M       14 GWSC-CA                29.30      29.68 .BLU   
 21 Roeser, Izabella S        15 CMAC-CA                29.44      29.76 .RED   
 22 Tierney, Kaitlin A        16 ORCA-CA                28.20      29.91 .RED   
 23 Tjia, Julia A             13 JCCW-CA                28.94      29.95 .RED   
 24 Tessitore, Gracie M       14 ORCA-CA                29.29      30.02 .RED   
 25 Lunde, Jules G            16 SCAC-CA                28.70      30.03 .RED   
 26 Gallegos, Marissa L       17 CMAC-CA                29.11      30.18 .RED   
 27 Palmer, Kaliyah C         16 FAST-CA                29.30      30.42 .RED   
 28 Guadarrama, Mia E         14 CMAC-CA                26.98      32.28 .RED   
 -- Griffin, Amy N            13 SCAC-CA                29.11         NS        
.RED - Division  
  1 Jewett, Lizzy G           13 GWSC-CA                29.86      28.89 .BLU   
  2 McIlveen, Natalie         13 FAST-CA                31.31      29.23 .BLU   
  3 Lashlee, Victoria J       14 FAST-CA                29.84      29.81 .RED   
  4 Valentin, Mekala A        15 ORCA-CA                30.19      30.02 .RED   
  5 Ball, Anika A             14 UN-02-CA               30.43      30.05 .RED   
  6 Wood, Rachel I            13 GWSC-CA                30.55      30.85 .RED   
  7 Pau, Joyce L              13 FAST-CA                30.47      31.12 .RED   
  8 Laghaei, Kaylin           15 RIPT-CA                30.61      31.47 .RED   
  9 Lemmel, Kelsea G          13 ORCA-CA                31.37      31.70 .RED   
 10 Luu, Katherine            15 ORCA-CA                31.55      32.09 .RED   
 11 Rodriguez, Bella R        14 SEAL-CA                31.07      32.69 .WHT   
 12 Lagana, Abby G            13 SCAC-CA                31.52      34.24 .WHT   
 -- Garcia, Apria I           13 SCAC-CA                30.01         NS        
.WHT - Division  
  1 Brazier, Chelsea A        14 SEAL-CA                   NT      30.66 .RED   
  2 Gomez, Lindsey M          16 SWRD-CA                   NT      31.48 .RED   
  3 Fascenelli, Sophia C      15 ORCA-CA                32.67      32.01 .RED   
  4 Hermreck, Jessica M       13 ORCA-CA                33.59      32.92 .WHT   
  5 Faustina, Billie M        13 SWRD-CA                35.70      35.62 .WHT   
  6 Serrano, Makayla M        13 ORCA-CA                39.12      36.85 .WHT   
  7 Bell, Sam M               13 SCAC-CA                   NT      38.30 .WHT   
  8 Brewster, Nika F          13 RIPT-CA                36.91      38.41 .WHT   
  9 Galaway, Katrina J        13 ORCA-CA                   NT      42.44 .WHT   
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:03.80  .BLU Blue
        1:09.60  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lee, Maya R               16 FAST-CA                56.07      55.80 .BLU   
       27.01    55.80                                                      
  2 Koger, Cassie S           17 GWSC-CA                55.33      59.28 .BLU   
       28.22    59.28                                                      
  3 Lazaga, Jada M            13 ORCA-CA                59.55      59.29 .BLU   
       28.43    59.29                                                      
  4 Jaievsky, Anoushka S      13 UN-04-CA               59.87      59.59 .BLU   
       28.68    59.59                                                      
  5 Shin, Megan A             15 FAST-CA                57.96      59.81 .BLU   
       28.84    59.81                                                      
  6 Pagano, Isabella R        15 JCCW-CA                57.04      59.83 .BLU   
       28.34    59.83                                                      
  7 Anderson, Bree E          13 EAST-CA                59.81      59.89 .BLU   
       28.82    59.89                                                      
  8 Stewart, Sophia J         13 JCCW-CA                59.68      59.94 .BLU   
       29.10    59.94                                                      
  9 Guadarrama, Mia E         14 CMAC-CA                59.47    1:00.12 .BLU   
       29.54  1:00.12                                                      
 10 Polk, Emily T             13 SCAC-CA              1:00.69    1:00.56 .BLU   
       29.64  1:00.56                                                      
 11 O'Connell, Claire H       14 SCAC-CA              1:02.44    1:01.11 .BLU   
       29.55  1:01.11                                                      
 12 Zamora, Ivana S           15 ORCA-CA                58.28    1:01.29 .BLU   
       29.33  1:01.29                                                      
 13 Hale, Kelsey M            13 FAST-CA              1:01.43    1:01.48 .BLU   
       29.91  1:01.48                                                      
 14 Angelovic, Bridget E      13 CMAC-CA              1:00.11    1:01.61 .BLU   
       29.12  1:01.61                                                      
 15 Muratalla, Jennifer       15 FAST-CA                57.59    1:01.63 .BLU   
       29.34  1:01.63                                                      
 16 Hester, Jovie J           13 RIPT-CA              1:01.66    1:01.84 .BLU   
       29.58  1:01.84                                                      
 17 Portillo, Tori G          14 FAST-CA              1:00.31    1:01.97 .BLU   
       29.31  1:01.97                                                      
 18 Meyer, Jean A             13 JCCW-CA                59.60    1:01.99 .BLU   
       29.77  1:01.99                                                      
 19 Bravo, Lauren M           13 SCAT-CA              1:00.27    1:02.03 .BLU   
       29.46  1:02.03                                                      
 20 Bruner, Sammy S           16 GWSC-CA              1:01.61    1:02.27 .BLU   
       29.69  1:02.27                                                      
 21 Chaturvedi, Ira           14 JCCW-CA              1:02.48    1:02.54 .BLU   
       30.43  1:02.54                                                      
 22 Wu, Kylie T               13 GWSC-CA              1:02.22    1:02.68 .BLU   
       30.64  1:02.68                                                      
 23 Boozer, Anna Riley R      13 FAST-CA              1:02.44    1:02.95 .BLU   
       31.00  1:02.95                                                      
 24 Torres, Tori A            14 FAST-CA              1:00.71    1:02.98 .BLU   
       30.21  1:02.98                                                      
 25 Garcia, Jasmine C         15 ORCA-CA              1:01.86    1:03.37 .BLU   
       29.92  1:03.37                                                      
 26 Gimino, Amber E           13 EAST-CA                59.43    1:03.59 .BLU   
       30.56  1:03.59                                                      
 27 Novak, Makayla M          13 SWRD-CA              1:01.01    1:03.74 .BLU   
       31.39  1:03.74                                                      
 28 Ahn, Julia                13 FAST-CA              1:02.85    1:03.75 .BLU   
       31.14  1:03.75                                                      
 29 Tjia, Julia A             13 JCCW-CA              1:03.69    1:04.41 .RED   
       31.43  1:04.41                                                      
 30 Nguyen, Brooke N          13 RIPT-CA              1:03.05    1:04.65 .RED   
       31.30  1:04.65                                                      
 31 McNeal, Sarah C           14 CMAC-CA              1:02.95    1:05.15 .RED   
       32.31  1:05.15                                                      
 32 Spang, Mia N              14 SCAT-CA              1:03.47    1:05.83 .RED   
       32.14  1:05.83                                                      
 33 Tierney, Kaitlin A        16 ORCA-CA              1:02.95    1:08.36 .RED   
       32.26  1:08.36                                                      
 -- Gannon, Ella J            14 SEAL-CA                59.61         NS        
.RED - Division  
  1 Berro, Sophia R           13 RIPT-CA              1:05.16    1:04.00 .RED   
       30.65  1:04.00                                                      
  2 Jewett, Lizzy G           13 GWSC-CA              1:04.97    1:04.07 .RED   
       31.55  1:04.07                                                      
  3 Lashlee, Victoria J       14 FAST-CA              1:03.84    1:04.19 .RED   
       31.46  1:04.19                                                      
  4 Holton, Stephanie M       14 GWSC-CA              1:03.95    1:04.38 .RED   
       31.38  1:04.38                                                      
  5 Marino, Ashley E          14 ORCA-CA              1:04.25    1:04.45 .RED   
       31.22  1:04.45                                                      
  6 Gendron, Elizabeth R      16 GWSC-CA              1:08.18    1:05.83 .RED   
       31.57  1:05.83                                                      
  7 Ball, Anika A             14 UN-02-CA             1:08.83    1:06.30 .RED   
       32.01  1:06.30                                                      
  8 Griffin, Amy N            13 SCAC-CA              1:04.14    1:06.34 .RED   
       32.23  1:06.34                                                      
  9 Pau, Joyce L              13 FAST-CA              1:05.85    1:07.14 .RED   
       32.29  1:07.14                                                      
 10 Gallegos, Marissa L       17 CMAC-CA              1:04.63    1:07.97 .RED   
       32.40  1:07.97                                                      
 11 Garcia, Apria I           13 SCAC-CA              1:05.59    1:08.22 .RED   
       33.06  1:08.22                                                      
 12 Lemmel, Kelsea G          13 ORCA-CA              1:07.10    1:08.67 .RED   
       33.04  1:08.67                                                      
 13 Nguyen, Cameryn L         13 GWSC-CA              1:08.03    1:08.75 .RED   
       33.25  1:08.75                                                      
 14 Palmer, Kaliyah C         16 FAST-CA              1:09.49    1:09.50 .RED   
       34.54  1:09.50                                                      
 15 Coney, Rylee M            13 FAST-CA              1:08.61    1:09.62 .WHT   
       34.18  1:09.62                                                      
 16 Fascenelli, Sophia C      15 ORCA-CA              1:09.57    1:09.94 .WHT   
       34.01  1:09.94                                                      
 17 Kosel-Gavilan, Alex J     13 CMAC-CA              1:09.50    1:11.23 .WHT   
       34.78  1:11.23                                                      
 18 Lagana, Abby G            13 SCAC-CA              1:08.90    1:13.23 .WHT   
       35.16  1:13.23                                                      
.WHT - Division  
  1 Sorensen, Isabella G      16 SCAC-CA                   NT    1:00.08 .BLU   
       29.04  1:00.08                                                      
  2 Eggers, Kylie             15 FAST-CA                   NT    1:05.59 .RED   
       31.47  1:05.59                                                      
  3 Laghaei, Kaylin           15 RIPT-CA                   NT    1:07.17 .RED   
       31.81  1:07.17                                                      
  4 Thomas, Alyssa S          14 FAST-CA                   NT    1:09.89 .WHT   
       33.71  1:09.89                                                      
  5 Rodriguez, Bella R        14 SEAL-CA              1:12.31    1:10.54 .WHT   
       32.73  1:10.54                                                      
  6 Joyce, Madeline E         13 SCAC-CA              1:11.31    1:12.54 .WHT   
       35.70  1:12.54                                                      
  7 Cortes, Valerie R         14 ORCA-CA              1:09.66    1:12.84 .WHT   
       34.48  1:12.84                                                      
  8 Lepper, Caroline P        15 SCAC-CA                   NT    1:13.90 .WHT   
       34.87  1:13.90                                                      
  9 Nguyen, Catelyn P         13 FAST-CA                   NT    1:15.32 .WHT   
       34.72  1:15.32                                                      
 10 Bose, Arshia              13 SEAL-CA                   NT    1:16.58 .WHT   
       37.02  1:16.58                                                      
 11 Blankenbaker, Lena G      14 GWSC-CA              1:15.54    1:17.32 .WHT   
       37.45  1:17.32                                                      
 12 Wallace, Alexis C         13 ORCA-CA              1:12.51    1:17.59 .WHT   
       36.60  1:17.59                                                      
 13 Heartman, Kaylee M        13 CMAC-CA                   NT    1:18.04 .WHT   
       36.42  1:18.04                                                      
 14 Faustina, Billie M        13 SWRD-CA              1:19.58    1:18.59 .WHT   
       38.35  1:18.59                                                      
 15 Serrano, Makayla M        13 ORCA-CA              1:25.54    1:20.95 .WHT   
       38.47  1:20.95                                                      
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.40  .BLU Blue
        2:28.80  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Faris, Katie R            16 SCAT-CA              2:05.27    2:05.60 .BLU   
       29.40  1:01.42  1:33.91  2:05.60                                    
  2 Koeppen, Micaela J        15 ORCA-CA              2:07.35    2:05.75 .BLU   
       28.83  1:00.60  1:34.25  2:05.75                                    
  3 Stewart, Sophia J         13 JCCW-CA              2:07.98    2:06.60 .BLU   
       28.90  1:00.90  1:33.96  2:06.60                                    
  4 Gresham, Bailey C         13 RIPT-CA              2:07.77    2:10.02 .BLU   
       30.46  1:03.78  1:37.30  2:10.02                                    
  5 Polk, Emily T             13 SCAC-CA              2:10.06    2:10.25 .BLU   
       30.75  1:04.54  1:37.76  2:10.25                                    
  6 O'Connell, Claire H       14 SCAC-CA              2:11.25    2:10.77 .BLU   
       30.07  1:02.97  1:36.97  2:10.77                                    
  7 Sorensen, Isabella G      16 SCAC-CA              2:13.81    2:12.40 .BLU   
       30.43  1:04.77  1:39.16  2:12.40                                    
  8 Guadarrama, Mia E         14 CMAC-CA              2:11.94    2:12.42 .BLU   
       30.66  1:03.87  1:37.71  2:12.42                                    
  9 Mai, Julie P              13 FAST-CA              2:16.07    2:12.43 .BLU   
       30.44  1:04.43  1:38.78  2:12.43                                    
 10 Hale, Kelsey M            13 FAST-CA              2:13.84    2:12.63 .BLU   
       30.52  1:04.77  1:39.54  2:12.63                                    
 11 Muratalla, Jennifer       15 FAST-CA              2:05.83    2:13.32 .BLU   
       30.40  1:03.86  1:38.63  2:13.32                                    
 11 Gimino, Amber E           13 EAST-CA              2:12.55    2:13.32 .BLU   
       30.21  1:04.18  1:38.94  2:13.32                                    
 13 Spang, Mia N              14 SCAT-CA              2:12.33    2:13.71 .BLU   
       32.22  1:07.21  1:41.14  2:13.71                                    
 14 Holton, Stephanie M       14 GWSC-CA              2:15.89    2:18.21 .RED   
       31.61  1:07.10  1:43.29  2:18.21                                    
 -- Angelovic, Bridget E      13 CMAC-CA              2:13.67         DQ        
.RED - Division  
  1 Niz, Olivia L             15 GWSC-CA              2:17.77    2:13.16 .BLU   
       29.51  1:02.26  1:37.70  2:13.16                                    
  2 Wu, Kylie T               13 GWSC-CA              2:17.57    2:13.48 .BLU   
       31.49  1:04.64  1:39.14  2:13.48                                    
  3 Lashlee, Victoria J       14 FAST-CA              2:17.48    2:14.32 .BLU   
       31.55  1:05.63  1:40.40  2:14.32                                    
  4 Boozer, Anna Riley R      13 FAST-CA              2:17.02    2:14.99 .BLU   
       32.02  1:06.97  1:42.20  2:14.99                                    
  5 McIlveen, Natalie         13 FAST-CA              2:21.20    2:15.22 .BLU   
       31.90  1:06.73  1:41.38  2:15.22                                    
  6 Portillo, Tori G          14 FAST-CA              2:17.15    2:17.87 .RED   
       30.46  1:05.69  1:42.62  2:17.87                                    
  7 Munholland, Phoebe L      13 GWSC-CA              2:21.89    2:19.43 .RED   
       32.41  1:08.59  1:44.76  2:19.43                                    
  8 Tessitore, Gracie M       14 ORCA-CA              2:16.89    2:20.01 .RED   
       32.09  1:07.71  1:43.97  2:20.01                                    
  9 McNeal, Sarah C           14 CMAC-CA              2:18.88    2:20.49 .RED   
       32.39  1:09.77  1:45.81  2:20.49                                    
 10 Garcia, Jasmine C         15 ORCA-CA              2:20.61    2:21.23 .RED   
       30.27  1:06.37  1:44.60  2:21.23                                    
 11 Tjia, Julia A             13 JCCW-CA              2:18.36    2:22.04 .RED   
       32.22  1:08.17  1:45.79  2:22.04                                    
 12 Tierney, Kaitlin A        16 ORCA-CA              2:19.82    2:23.84 .RED   
       31.93  1:09.44  1:48.11  2:23.84                                    
 13 Griffin, Amy N            13 SCAC-CA              2:24.19    2:25.58 .RED   
       33.83  1:10.74  1:48.33  2:25.58                                    
 14 Lagana, Abby G            13 SCAC-CA              2:27.09    2:32.50 .WHT   
       35.70  1:14.52  1:54.00  2:32.50                                    
.WHT - Division  
  1 Bruner, Sammy S           16 GWSC-CA                   NT    2:18.56 .RED   
       31.38  1:06.82  1:43.26  2:18.56                                    
  2 White, Allison E          13 EAST-CA              2:36.44    2:24.01 .RED   
       33.13  1:10.10  1:48.24  2:24.01                                    
  3 Gallegos, Marissa L       17 CMAC-CA              2:28.94    2:26.80 .RED   
       33.64  1:10.18  1:48.25  2:26.80                                    
  4 Thomas, Alyssa S          14 FAST-CA                   NT    2:27.14 .RED   
       33.17  1:10.26  1:48.84  2:27.14                                    
  5 Garcia, Apria I           13 SCAC-CA              2:39.10    2:28.23 .RED   
       33.52  1:11.02  1:49.55  2:28.23                                    
  6 Fascenelli, Sophia C      15 ORCA-CA              2:31.35    2:30.69 .WHT   
       34.58  1:12.65  1:51.93  2:30.69                                    
  7 Coney, Rylee M            13 FAST-CA                   NT    2:31.69 .WHT   
       34.42  1:13.58  1:53.85  2:31.69                                    
  8 Cortes, Valerie R         14 ORCA-CA              2:31.65    2:38.39 .WHT   
       35.10  1:14.33  1:56.88  2:38.39                                    
  9 Palmer, Kaliyah C         16 FAST-CA              2:40.96    2:39.89 .WHT   
       34.30  1:14.26  1:57.69  2:39.89                                    
 10 Hermreck, Jessica M       13 ORCA-CA              2:44.90    2:42.16 .WHT   
       35.93  1:17.08  2:00.64  2:42.16                                    
 11 Wallace, Alexis C         13 ORCA-CA              2:41.85    2:47.60 .WHT   
       37.91  1:20.94  2:05.07  2:47.60                                    
 12 Blankenbaker, Lena G      14 GWSC-CA              2:51.51    2:55.83 .WHT   
       37.27  1:21.52  2:08.65  2:55.83                                    
 13 Heartman, Kaylee M        13 CMAC-CA              3:00.97    3:02.06 .WHT   
       35.73  1:17.82  2:06.42  3:02.06                                    
 14 Galaway, Katrina J        13 ORCA-CA                   NT    3:54.85 .WHT   
       47.34  1:50.26  2:54.57  3:54.85                                    
 
Girls 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:59.60  13&O .BLU Blue
        6:32.30  13&O .RED Red
             --  13&O .WHT White
 Meet Qualifying 13&O:  6:32.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Gaitatjis, Angela E       15 FAST-CA              5:25.76    5:29.96 .BLU   
       30.49  1:04.02  1:37.55  2:10.91  2:44.08  3:17.26  3:50.61  4:24.31
     4:57.79  5:29.96                                                      
  2 Casaday, Megan A          15 FAST-CA              5:32.78    5:39.41 .BLU   
       30.20  1:03.25  1:36.51  2:10.37  2:44.62  3:19.81  3:55.25  4:30.12
     5:05.46  5:39.41                                                      
  3 Shin, Megan A             15 FAST-CA              5:33.37    5:41.05 .BLU   
       31.46  1:05.31  1:39.69  2:14.35  2:49.08  3:24.03  3:59.36  4:34.18
     5:08.47  5:41.05                                                      
  4 Anderson, Bree E          13 EAST-CA              5:41.06    5:42.36 .BLU   
       30.81  1:05.08  1:39.92  2:14.98  2:49.98  3:25.30  4:00.60  4:35.55
     5:09.91  5:42.36                                                      
  5 Polk, Emily T             13 SCAC-CA              5:44.41    5:43.93 .BLU   
       32.18  1:06.72  1:42.56  2:17.68  2:52.77  3:27.36  4:02.90  4:37.57
     5:11.75  5:43.93                                                      
  6 Ahn, Julia                13 FAST-CA              5:53.19    5:49.81 .BLU   
       32.54  1:07.29  1:42.44  2:17.89  2:53.37  3:28.58  4:03.72  4:39.08
     5:14.66  5:49.81                                                      
  7 Lashlee, Victoria J       14 FAST-CA              5:53.74    5:55.32 .BLU   
       33.12  1:08.25  1:44.20  2:20.37  2:56.08  3:31.96  4:08.11  4:44.33
     5:20.31  5:55.32                                                      
  8 Spang, Mia N              14 SCAT-CA              5:58.62    6:04.14 .RED   
       33.89  1:11.28  1:47.90  2:24.95  3:01.92  3:39.32  4:16.51  4:52.28
     5:28.72  6:04.14                                                      
.RED - Division  
  1 O'Connell, Claire H       14 SCAC-CA              6:08.40    5:56.80 .BLU   
       31.75  1:07.06  1:42.63  2:18.39  2:54.58  3:30.11  4:07.46  4:44.57
     5:21.57  5:56.80                                                      
  2 McIlveen, Natalie         13 FAST-CA              6:02.97    5:56.83 .BLU   
       33.52  1:09.88  1:45.61  2:22.03  2:58.54  3:35.23  4:11.73  4:47.69
     5:23.77  5:56.83                                                      
  3 Valentin, Mekala A        15 ORCA-CA              6:19.80    6:09.62 .RED   
       33.83  1:10.27  1:47.30  2:23.34  3:00.24  3:37.62  4:15.81  4:54.80
     5:32.97  6:09.62                                                      
  4 Cipres, Carleigh R        16 UN-03-CA             6:25.49    6:22.86 .RED   
       33.00  1:10.36  1:48.80  2:27.48  3:07.10  3:46.47  4:26.46  5:05.96
     5:45.41  6:22.86                                                      
 
Girls 13 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       12:37.00  13&O .BLU Blue
       13:45.80  13&O .RED Red
             --  13&O .WHT White
 Meet Qualifying 13&O:  13:45.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Salladin, Nicole J        15 FAST-CA             10:17.51   10:46.88 .BLU   
       28.68    59.67  1:31.16  2:02.54  2:34.50  3:06.61  3:39.06  4:11.52
     4:43.92  5:16.80  5:49.31  6:22.17  6:55.11  7:28.12  8:01.61  8:34.81
     9:08.09  9:41.47 10:14.70 10:46.88                                    
  2 Chow, Kailee K            13 FAST-CA             11:15.33   10:59.13 .BLU   
       30.10  1:02.56  1:35.32  2:08.30  2:41.75  3:15.10  3:48.11  4:21.31
     4:54.60  5:27.75  6:01.30  6:34.69  7:08.05  7:41.52  8:14.95  8:48.36
     9:21.91  9:55.16 10:27.98 10:59.13                                    
  3 Torres, Tori A            14 FAST-CA             12:07.44   11:52.16 .BLU   
       31.71  1:07.04  1:43.18  2:19.05  2:54.84  3:30.74  4:06.75  4:43.01
     5:19.04  5:55.49  6:32.09  7:07.58  7:43.85  8:20.12  8:56.05  9:31.96
    10:07.60 10:43.38 11:18.83 11:52.16                                    
  4 Dillbeck, Anna K          14 SCAT-CA             12:13.98   12:27.37 .BLU   
       31.06  1:05.71  1:41.94  2:18.93  2:56.49  3:34.56  4:12.59  4:50.27
     5:28.48  6:06.92  6:45.32  7:23.61  8:02.12  8:40.42  9:18.95  9:57.14
    10:35.60 11:13.54 11:50.99 12:27.37                                    
.RED - Division  
  1 Lashlee, Victoria J       14 FAST-CA             12:59.60   12:01.89 .BLU   
       33.51  1:09.03  1:45.56  2:21.95  2:59.02  3:35.56  4:12.70  4:49.11
     5:25.61  6:02.46  6:38.46  7:14.53  7:50.97  8:26.93  9:03.62  9:39.52
    10:15.68 10:51.80 11:27.40 12:01.89                                    
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.50  .BLU Blue
        1:26.50  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Anderson, Bree E          13 EAST-CA              1:02.64    1:05.82 .BLU   
       32.76  1:05.82                                                      
  2 Torres, Tori A            14 FAST-CA              1:07.87    1:06.31 .BLU   
       32.35  1:06.31                                                      
  3 Mai, Katelyn Q            13 RIPT-CA              1:07.17    1:06.97 .BLU   
       32.52  1:06.97                                                      
  4 Faris, Katie R            16 SCAT-CA              1:08.69    1:08.31 .BLU   
       33.67  1:08.31                                                      
  5 Brazier, Hannah L         16 SEAL-CA              1:03.45    1:08.74 .BLU   
       33.44  1:08.74                                                      
  6 Lazaga, Jada M            13 ORCA-CA              1:09.29    1:08.82 .BLU   
       33.08  1:08.82                                                      
  7 Jaievsky, Anoushka S      13 UN-04-CA             1:08.73    1:10.07 .BLU   
       34.20  1:10.07                                                      
  8 Hale, Kelsey M            13 FAST-CA              1:09.78    1:10.10 .BLU   
       34.74  1:10.10                                                      
  9 Zamora, Ivana S           15 ORCA-CA              1:11.03    1:10.19 .BLU   
       33.73  1:10.19                                                      
 10 Garcia, Jasmine C         15 ORCA-CA              1:10.45    1:10.35 .BLU   
       34.08  1:10.35                                                      
 11 Mauerman, Shayla C        15 SCAT-CA              1:06.78    1:10.44 .BLU   
       34.48  1:10.44                                                      
 11 Boozer, Anna Riley R      13 FAST-CA              1:10.53    1:10.44 .BLU   
       34.73  1:10.44                                                      
 13 Lunde, Jules G            16 SCAC-CA              1:09.28    1:10.85 .BLU   
       34.11  1:10.85                                                      
 14 Mai, Julie P              13 FAST-CA              1:13.34    1:11.87 .BLU   
       34.95  1:11.87                                                      
 15 Bravo, Lauren M           13 SCAT-CA              1:13.60    1:12.56 .BLU   
       34.20  1:12.56                                                      
 16 Wu, Kylie T               13 GWSC-CA              1:11.60    1:12.59 .BLU   
       35.99  1:12.59                                                      
 17 Tierney, Kaitlin A        16 ORCA-CA              1:07.20    1:12.67 .BLU   
       35.26  1:12.67                                                      
 18 Gresham, Bailey C         13 RIPT-CA              1:09.09    1:12.79 .BLU   
       35.62  1:12.79                                                      
 19 Nguyen, Alena L           13 GWSC-CA              1:13.84    1:13.69 .BLU   
       35.99  1:13.69                                                      
 20 Pau, Joyce L              13 FAST-CA              1:12.06    1:13.84 .BLU   
       36.52  1:13.84                                                      
 21 Chaturvedi, Ira           14 JCCW-CA              1:12.24    1:14.08 .BLU   
       36.53  1:14.08                                                      
 22 Valentin, Mekala A        15 ORCA-CA              1:14.33    1:14.27 .BLU   
       36.70  1:14.27                                                      
 23 Roeser, Izabella S        15 CMAC-CA              1:12.44    1:14.35 .BLU   
       36.64  1:14.35                                                      
 24 Guadarrama, Mia E         14 CMAC-CA              1:12.22    1:14.40 .BLU   
       36.59  1:14.40                                                      
 25 Lewis, Claire C           13 GWSC-CA              1:11.35    1:17.06 .RED   
       36.74  1:17.06                                                      
.RED - Division  
  1 Shin, Megan A             15 FAST-CA              1:14.64    1:12.93 .BLU   
       35.58  1:12.93                                                      
  2 Jewett, Lizzy G           13 GWSC-CA              1:16.81    1:15.17 .RED   
       37.30  1:15.17                                                      
  3 Griffin, Amy N            13 SCAC-CA              1:17.74    1:15.71 .RED   
       37.98  1:15.71                                                      
  4 White, Allison E          13 EAST-CA              1:16.49    1:16.62 .RED   
       37.38  1:16.62                                                      
  5 Nguyen, Ally K            14 GWSC-CA              1:16.21    1:16.92 .RED   
       37.75  1:16.92                                                      
  6 Ball, Anika A             14 UN-02-CA             1:22.93    1:17.29 .RED   
       37.98  1:17.29                                                      
  7 Tessitore, Gracie M       14 ORCA-CA              1:14.60    1:18.16 .RED   
       38.50  1:18.16                                                      
  8 Garcia, Apria I           13 SCAC-CA              1:19.07    1:18.93 .RED   
       39.44  1:18.93                                                      
  9 Rodriguez, Bella R        14 SEAL-CA              1:21.43    1:21.10 .RED   
       39.80  1:21.10                                                      
 10 Marino, Ashley E          14 ORCA-CA              1:23.66    1:22.85 .RED   
       40.06  1:22.85                                                      
 11 Fascenelli, Sophia C      15 ORCA-CA              1:22.87    1:24.88 .RED   
       39.84  1:24.88                                                      
.WHT - Division  
  1 Bruner, Sammy S           16 GWSC-CA                   NT    1:13.33 .BLU   
       34.93  1:13.33                                                      
  2 Palmer, Kaliyah C         16 FAST-CA              1:34.32    1:32.47 .WHT   
  3 Brewster, Nika F          13 RIPT-CA              1:35.64    1:35.52 .WHT   
       46.91  1:35.52                                                      
  4 Luu, Katherine            15 ORCA-CA              1:30.94    1:36.57 .WHT   
       47.15  1:36.57                                                      
  5 Faustina, Billie M        13 SWRD-CA                   NT    1:37.99 .WHT   
     1:37.99  1:37.99                                                      
  6 Bell, Sam M               13 SCAC-CA                   NT    1:44.58 .WHT   
       49.19  1:44.58                                                      
 -- Galaway, Katrina J        13 ORCA-CA                   NT         DQ        
       57.30       DQ                                                      
 
Girls 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:39.60  13&O .BLU Blue
        2:56.70  13&O .RED Red
             --  13&O .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lee, Maya R               16 FAST-CA              2:16.41    2:12.25 .BLU   
       31.35  1:04.47  1:38.25  2:12.25                                    
  2 Frey, Hannah R            16 FAST-CA              2:14.11    2:18.29 .BLU   
       33.41  1:08.56  1:43.55  2:18.29                                    
  3 Stewart, Sophia J         13 JCCW-CA              2:22.26    2:22.95 .BLU   
       32.91  1:09.33  1:46.28  2:22.95                                    
  4 Meyer, Jean A             13 JCCW-CA              2:26.43    2:25.10 .BLU   
       34.00  1:10.58  1:48.06  2:25.10                                    
  5 Jaievsky, Anoushka S      13 UN-04-CA             2:28.54    2:26.10 .BLU   
       34.14  1:11.25  1:49.48  2:26.10                                    
  6 Pagano, Isabella R        15 JCCW-CA              2:24.16    2:26.33 .BLU   
       34.55  1:11.42  1:48.75  2:26.33                                    
  7 Dang, An N                15 RIPT-CA              2:30.17    2:27.67 .BLU   
       34.50  1:11.08  1:49.18  2:27.67                                    
  8 Mai, Katelyn Q            13 RIPT-CA              2:28.06    2:27.76 .BLU   
       33.64  1:10.95  1:49.63  2:27.76                                    
  9 Zamora, Ivana S           15 ORCA-CA              2:29.96    2:28.71 .BLU   
       34.91  1:12.99  1:51.44  2:28.71                                    
 10 Dillbeck, Anna K          14 SCAT-CA              2:28.15    2:30.05 .BLU   
       34.79  1:12.63  1:51.42  2:30.05                                    
 11 Niz, Olivia L             15 GWSC-CA              2:35.45    2:31.50 .BLU   
       33.66  1:11.75  1:51.95  2:31.50                                    
 12 Pau, Joyce L              13 FAST-CA              2:30.24    2:31.88 .BLU   
       37.15  1:15.59  1:54.37  2:31.88                                    
 13 Garcia, Jasmine C         15 ORCA-CA              2:36.87    2:35.37 .BLU   
       35.55  1:15.08  1:56.51  2:35.37                                    
 14 Lazaga, Jada M            13 ORCA-CA              2:28.01    2:35.50 .BLU   
       35.97  1:15.18  1:55.54  2:35.50                                    
 15 Tierney, Kaitlin A        16 ORCA-CA              2:28.43    2:35.97 .BLU   
       35.80  1:15.02  1:55.88  2:35.97                                    
 16 Bravo, Lauren M           13 SCAT-CA              2:32.59    2:36.10 .BLU   
       36.95  1:16.20  1:56.66  2:36.10                                    
 -- White, Allison E          13 EAST-CA              2:39.24         DQ        
       37.40  1:19.07  2:01.06       DQ                                    
.RED - Division  
  1 Wu, Kylie T               13 GWSC-CA              2:39.98    2:35.57 .BLU   
       37.90  1:17.51  1:56.79  2:35.57                                    
  2 Lemmel, Kelsea G          13 ORCA-CA              2:55.58    3:00.35 .WHT   
       42.25  1:28.76  2:15.68  3:00.35                                    
.WHT - Division  
  1 Gresham, Bailey C         13 RIPT-CA                   NT    2:27.97 .BLU   
       35.35  1:13.02  1:51.03  2:27.97                                    
  2 Munholland, Phoebe L      13 GWSC-CA                   NT    2:44.04 .RED   
       38.89  1:20.07  2:02.31  2:44.04                                    
  3 Thomas, Alyssa S          14 FAST-CA                   NT    2:54.51 .RED   
       40.11  1:24.75  2:09.79  2:54.51                                    
  4 Kosel-Gavilan, Alex J     13 CMAC-CA              3:00.91    2:58.42 .WHT   
       39.86  2:58.42                                                      
  5 Lepper, Caroline P        15 SCAC-CA                   NT    2:58.65 .WHT   
       40.66  1:26.08  2:13.02  2:58.65                                    
  6 Hermreck, Jessica M       13 ORCA-CA                   NT    3:03.58 .WHT   
       44.65           2:22.84  3:03.58                                    
  7 Serrano, Makayla M        13 ORCA-CA                   NT    3:22.35 .WHT   
       45.70  1:35.61  2:28.03  3:22.35                                    
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:25.10  .BLU Blue
        1:32.90  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lee, Maya R               16 FAST-CA              1:13.21    1:11.08 .BLU   
       33.75  1:11.08                                                      
  2 Bruner, Sammy S           16 GWSC-CA              1:15.98    1:17.45 .BLU   
       36.31  1:17.45                                                      
  3 Chaturvedi, Ira           14 JCCW-CA              1:16.39    1:17.55 .BLU   
       36.91  1:17.55                                                      
  4 Zamora, Ivana S           15 ORCA-CA              1:20.35    1:19.52 .BLU   
       36.87  1:19.52                                                      
  5 Gannon, Ella J            14 SEAL-CA              1:17.81    1:19.61 .BLU   
       37.40  1:19.61                                                      
  6 Berro, Sophia R           13 RIPT-CA              1:19.12    1:19.82 .BLU   
       37.40  1:19.82                                                      
  7 Portillo, Tori G          14 FAST-CA              1:19.18    1:20.02 .BLU   
       37.94  1:20.02                                                      
  8 Ahn, Julia                13 FAST-CA              1:18.62    1:20.05 .BLU   
       37.99  1:20.05                                                      
  9 Mai, Julie P              13 FAST-CA              1:19.50    1:21.10 .BLU   
       39.23  1:21.10                                                      
 10 Dillbeck, Anna K          14 SCAT-CA              1:20.92    1:21.57 .BLU   
       39.02  1:21.57                                                      
 11 Faris, Katie R            16 SCAT-CA              1:18.57    1:21.59 .BLU   
       39.43  1:21.59                                                      
 12 Gimino, Amber E           13 EAST-CA              1:19.79    1:21.97 .BLU   
       39.28  1:21.97                                                      
 13 Tjia, Julia A             13 JCCW-CA              1:21.86    1:24.64 .BLU   
       40.46  1:24.64                                                      
 14 Spang, Mia N              14 SCAT-CA              1:22.54    1:25.39 .RED   
       40.73  1:25.39                                                      
 15 Gendron, Elizabeth R      16 GWSC-CA              1:22.96    1:25.76 .RED   
       41.15  1:25.76                                                      
.RED - Division  
  1 White, Allison E          13 EAST-CA              1:25.31    1:23.04 .BLU   
       40.31  1:23.04                                                      
  2 McIlveen, Natalie         13 FAST-CA              1:27.23    1:24.94 .BLU   
       40.88  1:24.94                                                      
  3 Munholland, Phoebe L      13 GWSC-CA              1:31.43    1:25.02 .BLU   
       41.10  1:25.02                                                      
  4 Hale, Kelsey M            13 FAST-CA              1:26.87    1:25.11 .RED   
       41.00  1:25.11                                                      
  5 Torres, Tori A            14 FAST-CA              1:29.69    1:26.18 .RED   
       41.20  1:26.18                                                      
  6 Nguyen, Cameryn L         13 GWSC-CA              1:27.29    1:26.33 .RED   
       40.17  1:26.33                                                      
  7 Valentin, Mekala A        15 ORCA-CA              1:29.46    1:27.49 .RED   
       41.49  1:27.49                                                      
  8 Jewett, Lizzy G           13 GWSC-CA              1:26.58    1:27.68 .RED   
       42.43  1:27.68                                                      
  9 Rodriguez, Bella R        14 SEAL-CA              1:28.75    1:27.73 .RED   
       41.82  1:27.73                                                      
 10 Ball, Anika A             14 UN-02-CA             1:31.07    1:29.52 .RED   
       42.65  1:29.52                                                      
 11 Joyce, Madeline E         13 SCAC-CA              1:29.54    1:30.34 .RED   
       43.48  1:30.34                                                      
 12 Laghaei, Kaylin           15 RIPT-CA              1:27.78    1:31.46 .RED   
       42.24  1:31.46                                                      
 13 Marino, Ashley E          14 ORCA-CA              1:30.17    1:32.64 .RED   
       43.32  1:32.64                                                      
 14 Garcia, Apria I           13 SCAC-CA              1:32.74    1:33.00 .WHT   
       44.05  1:33.00                                                      
 15 Palmer, Kaliyah C         16 FAST-CA              1:32.14    1:34.03 .WHT   
       46.15  1:34.03                                                      
 16 Lemmel, Kelsea G          13 ORCA-CA              1:32.35    1:36.43 .WHT   
       45.68  1:36.43                                                      
 -- Cortes, Valerie R         14 ORCA-CA              1:32.52         DQ        
       43.83       DQ                                                      
.WHT - Division  
  1 Frey, Hannah R            16 FAST-CA                   NT    1:17.67 .BLU   
       36.78  1:17.67                                                      
  2 Sorensen, Isabella G      16 SCAC-CA                   NT    1:19.32 .BLU   
       37.21  1:19.32                                                      
  3 Eggers, Kylie             15 FAST-CA                   NT    1:27.04 .RED   
       40.35  1:27.04                                                      
  4 Faustina, Billie M        13 SWRD-CA              1:36.60    1:31.79 .RED   
       44.15  1:31.79                                                      
  5 Nguyen, Catelyn P         13 FAST-CA              1:33.53    1:33.80 .WHT   
       44.68  1:33.80                                                      
  6 Gallegos, Marissa L       17 CMAC-CA                   NT    1:34.51 .WHT   
       44.13  1:34.51                                                      
  7 Fascenelli, Sophia C      15 ORCA-CA              1:35.28    1:35.37 .WHT   
       46.05  1:35.37                                                      
  8 Coney, Rylee M            13 FAST-CA                   NT    1:37.25 .WHT   
       44.56  1:37.25                                                      
  9 Bose, Arshia              13 SEAL-CA                   NT    1:41.64 .WHT   
       46.90  1:41.64                                                      
 10 Wallace, Alexis C         13 ORCA-CA              1:35.67    1:41.74 .WHT   
       47.79  1:41.74                                                      
 11 Serrano, Makayla M        13 ORCA-CA              1:45.14    1:48.36 .WHT   
       48.59  1:48.36                                                      
 -- Kosel-Gavilan, Alex J     13 CMAC-CA              1:36.19         DQ        
       44.84       DQ                                                      
 -- Bell, Sam M               13 SCAC-CA                   NT         DQ        
       49.17       DQ                                                      
 -- Galaway, Katrina J        13 ORCA-CA                   NT         DQ        
       58.06       DQ                                                      
 
Girls 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:01.70  13&O .BLU Blue
        3:18.20  13&O .RED Red
             --  13&O .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Chow, Kailee K            13 FAST-CA              2:50.45    2:40.41 .BLU   
       36.35  1:17.23  1:59.19  2:40.41                                    
  2 Johnson, Kirra D          14 SCAT-CA              2:46.54    2:48.65 .BLU   
       37.72  1:20.79  2:05.39  2:48.65                                    
  3 Gimino, Amber E           13 EAST-CA              2:49.94    2:49.83 .BLU   
       38.39  1:22.70  2:07.31  2:49.83                                    
  4 Dang, An N                15 RIPT-CA              2:52.85    2:51.46 .BLU   
       38.44  1:22.34  2:06.58  2:51.46                                    
  5 Mai, Julie P              13 FAST-CA              2:50.30    2:52.51 .BLU   
       38.78  1:22.21  2:07.13  2:52.51                                    
  6 White, Allison E          13 EAST-CA              2:53.18    2:56.21 .BLU   
       41.24  1:26.69  2:12.29  2:56.21                                    
  7 Angelovic, Bridget E      13 CMAC-CA              2:57.41    2:56.90 .BLU   
       40.48  1:25.41  2:11.22  2:56.90                                    
  8 Tjia, Julia A             13 JCCW-CA              2:53.16    2:57.89 .BLU   
       41.13  1:26.36  2:12.55  2:57.89                                    
  9 Lewis, Claire C           13 GWSC-CA              2:55.01    2:58.33 .BLU   
       40.85  1:25.18  2:12.08  2:58.33                                    
.RED - Division  
  1 McIlveen, Natalie         13 FAST-CA              3:07.04    2:53.54 .BLU   
       40.09  1:24.94  2:10.06  2:53.54                                    
  2 Zamora, Ivana S           15 ORCA-CA              3:03.00    3:00.65 .BLU   
       40.97  1:27.91  2:15.68  3:00.65                                    
  3 Nguyen, Cameryn L         13 GWSC-CA              3:08.90    3:07.23 .RED   
       41.64  1:28.77  2:18.40  3:07.23                                    
  4 Wood, Rachel I            13 GWSC-CA              3:12.96    3:09.52 .RED   
       42.80  1:31.94  2:21.20  3:09.52                                    
  5 Ball, Anika A             14 UN-02-CA             3:16.69    3:12.20 .RED   
       43.83  1:33.19  2:23.60  3:12.20                                    
.WHT - Division  
  1 Frey, Hannah R            16 FAST-CA                   NT    2:46.53 .BLU   
       38.49  1:20.53  2:03.59  2:46.53                                    
  2 Faustina, Billie M        13 SWRD-CA              3:21.25    3:17.59 .RED   
       46.62  1:37.40  2:28.21  3:17.59                                    
  3 Hermreck, Jessica M       13 ORCA-CA              3:18.52    3:18.37 .WHT   
       44.08  1:34.74  2:27.25  3:18.37                                    
  4 Garcia, Apria I           13 SCAC-CA                   NT    3:19.68 .WHT   
       46.24  1:37.23  2:28.52  3:19.68                                    
  5 Lemmel, Kelsea G          13 ORCA-CA              3:22.82    3:22.80 .WHT   
       46.01  1:37.14  2:29.31  3:22.80                                    
  6 Gallegos, Marissa L       17 CMAC-CA                   NT    3:23.09 .WHT   
       45.96  1:37.53  2:30.76  3:23.09                                    
  7 Brewster, Nika F          13 RIPT-CA              3:23.05    3:29.92 .WHT   
       48.27  1:41.48  2:36.21  3:29.92                                    
  8 Gomez, Lindsey M          16 SWRD-CA                   NT    3:37.13 .WHT   
       49.65  1:44.89  2:42.18  3:37.13                                    
  9 Serrano, Makayla M        13 ORCA-CA                   NT    3:56.39 .WHT   
       50.48  1:50.88  2:54.54  3:56.39                                    
 -- Galaway, Katrina J        13 ORCA-CA                   NT         NS        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.10  .BLU Blue
        1:17.50  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Pagano, Isabella R        15 JCCW-CA              1:00.84    1:03.11 .BLU   
       29.23  1:03.11                                                      
  2 Frey, Hannah R            16 FAST-CA              1:03.25    1:03.81 .BLU   
       30.08  1:03.81                                                      
  3 Dang, An N                15 RIPT-CA              1:05.14    1:05.42 .BLU   
       29.89  1:05.42                                                      
  4 Gannon, Ella J            14 SEAL-CA              1:05.69    1:06.40 .BLU   
       30.37  1:06.40                                                      
  5 Shin, Megan A             15 FAST-CA              1:06.35    1:06.45 .BLU   
       31.34  1:06.45                                                      
  6 Gaitatjis, Angela E       15 FAST-CA              1:07.03    1:07.75 .BLU   
       32.11  1:07.75                                                      
  7 Bravo, Lauren M           13 SCAT-CA              1:06.72    1:07.80 .BLU   
       30.92  1:07.80                                                      
  8 Torres, Tori A            14 FAST-CA              1:07.19    1:08.23 .BLU   
       31.80  1:08.23                                                      
  9 Novak, Makayla M          13 SWRD-CA              1:07.30    1:08.58 .BLU   
       32.66  1:08.58                                                      
 10 Chaturvedi, Ira           14 JCCW-CA              1:07.88    1:08.96 .BLU   
       32.53  1:08.96                                                      
 11 Guadarrama, Mia E         14 CMAC-CA              1:06.57    1:10.75 .BLU   
       32.46  1:10.75                                                      
 12 Dillbeck, Anna K          14 SCAT-CA              1:10.78    1:10.89 .BLU   
       33.17  1:10.89                                                      
 13 Pau, Joyce L              13 FAST-CA              1:09.46    1:11.45 .RED   
       33.64  1:11.45                                                      
 14 Wu, Kylie T               13 GWSC-CA              1:10.87    1:12.10 .RED   
       35.01  1:12.10                                                      
 15 Angelovic, Bridget E      13 CMAC-CA              1:10.17    1:12.30 .RED   
       30.56  1:12.30                                                      
 16 Muratalla, Jennifer       15 FAST-CA              1:08.85    1:12.90 .RED   
       33.16  1:12.90                                                      
 -- Nguyen, Brooke N          13 RIPT-CA              1:09.21         DQ        
       33.65       DQ                                                      
.RED - Division  
  1 Holton, Stephanie M       14 GWSC-CA              1:13.27    1:13.07 .RED   
       34.43  1:13.07                                                      
  2 Marino, Ashley E          14 ORCA-CA              1:15.43    1:13.95 .RED   
       34.18  1:13.95                                                      
  3 Jewett, Lizzy G           13 GWSC-CA              1:16.61    1:18.80 .WHT   
       36.72  1:18.80                                                      
  4 Griffin, Amy N            13 SCAC-CA              1:16.25    1:18.96 .WHT   
       36.21  1:18.96                                                      
  5 Tessitore, Gracie M       14 ORCA-CA              1:17.22    1:20.27 .WHT   
       37.69  1:20.27                                                      
  6 Valentin, Mekala A        15 ORCA-CA              1:17.47    1:22.25 .WHT   
       37.31  1:22.25                                                      
.WHT - Division  
  1 Mai, Julie P              13 FAST-CA                   NT    1:13.46 .RED   
       33.96  1:13.46                                                      
  2 Eggers, Kylie             15 FAST-CA                   NT    1:14.58 .RED   
       34.82  1:14.58                                                      
  3 Nguyen, Cameryn L         13 GWSC-CA              1:24.29    1:19.23 .WHT   
       35.42  1:19.23                                                      
  4 Ball, Anika A             14 UN-02-CA                  NT    1:22.94 .WHT   
       38.53  1:22.94                                                      
  5 Lagana, Abby G            13 SCAC-CA              1:17.83    1:23.86 .WHT   
       37.89  1:23.86                                                      
  6 Hermreck, Jessica M       13 ORCA-CA              1:42.92    1:34.82 .WHT   
       42.00  1:34.82                                                      
  7 Blankenbaker, Lena G      14 GWSC-CA                   NT    1:34.86 .WHT   
       42.89  1:34.86                                                      
  8 Bose, Arshia              13 SEAL-CA                   NT    1:35.71 .WHT   
       44.85  1:35.71                                                      
  9 Palmer, Kaliyah C         16 FAST-CA              1:40.99    1:40.45 .WHT   
       45.12  1:40.45                                                      
 -- Lepper, Caroline P        15 SCAC-CA                   NT         DQ        
       41.31       DQ                                                      
 
Girls 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:40.50  13&O .BLU Blue
        2:55.10  13&O .RED Red
             --  13&O .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Banos, Samantha A         13 SEAL-CA              2:15.23    2:15.76 .BLU   
       29.62  1:03.62  1:39.11  2:15.76                                    
  2 Frey, Hannah R            16 FAST-CA              2:17.25    2:23.56 .BLU   
       31.93  1:08.50  1:46.19  2:23.56                                    
  3 Nguyen, Alena L           13 GWSC-CA              2:35.59    2:34.87 .BLU   
       35.38  1:16.22  1:55.76  2:34.87                                    
  4 Dillbeck, Anna K          14 SCAT-CA              2:34.01    2:34.88 .BLU   
       32.68  1:11.34  1:52.34  2:34.88                                    
  5 Wu, Kylie T               13 GWSC-CA              2:37.11    2:35.18 .BLU   
       35.71  1:14.82  1:55.72  2:35.18                                    
  6 Nguyen, Ally K            14 GWSC-CA              2:34.64    2:37.31 .BLU   
       34.48  1:13.92  1:54.97  2:37.31                                    
.RED - Division  
  1 Lagana, Abby G            13 SCAC-CA              2:52.89    3:03.85 .WHT   
       39.81  1:27.27  2:15.65  3:03.85                                    
.WHT - Division  
  1 Guadarrama, Mia E         14 CMAC-CA                   NT    2:58.65 .WHT   
       33.18  1:15.60  2:07.19  2:58.65                                    
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:37.70  .BLU Blue
        2:52.10  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Frey, Hannah R            16 FAST-CA              2:12.93    2:17.38 .BLU   
       29.48  1:04.79  1:46.13  2:17.38                                    
  2 Banos, Samantha A         13 SEAL-CA              2:20.00    2:18.32 .BLU   
       29.39  1:05.17  1:47.28  2:18.32                                    
  3 Jaievsky, Anoushka S      13 UN-04-CA             2:25.60    2:22.86 .BLU   
       30.48  1:08.29  1:51.00  2:22.86                                    
  4 Church, Sailor K          13 SCAC-CA              2:27.81    2:28.13 .BLU   
       32.46  1:11.72  1:53.11  2:28.13                                    
  5 Shin, Megan A             15 FAST-CA              2:27.32    2:28.24 .BLU   
       31.23  1:10.87  1:54.26  2:28.24                                    
  6 Brazier, Hannah L         16 SEAL-CA              2:30.53    2:28.59 .BLU   
       32.09  1:08.75  1:55.77  2:28.59                                    
  7 Mai, Julie P              13 FAST-CA              2:31.65    2:29.94 .BLU   
       33.40  1:13.20  1:57.69  2:29.94                                    
  8 Hale, Kelsey M            13 FAST-CA              2:29.51    2:30.92 .BLU   
       33.47  1:12.19  1:57.54  2:30.92                                    
  9 Dang, An N                15 RIPT-CA              2:23.89    2:31.07 .BLU   
       31.50  1:10.02  1:54.92  2:31.07                                    
 10 Pau, Joyce L              13 FAST-CA              2:31.57    2:31.13 .BLU   
       32.82  1:11.25  1:56.32  2:31.13                                    
 11 Anderson, Bree E          13 EAST-CA              2:28.46    2:31.21 .BLU   
       33.52  1:10.20  1:56.87  2:31.21                                    
 12 Gresham, Bailey C         13 RIPT-CA              2:28.88    2:32.52 .BLU   
       34.53  1:12.78  1:58.38  2:32.52                                    
 13 Angelovic, Bridget E      13 CMAC-CA              2:30.71    2:32.70 .BLU   
       30.72  1:09.61  1:57.62  2:32.70                                    
 14 Chaturvedi, Ira           14 JCCW-CA              2:33.93    2:32.82 .BLU   
       32.90  1:14.13  1:57.46  2:32.82                                    
 15 Nguyen, Alena L           13 GWSC-CA              2:32.74    2:35.78 .BLU   
       33.40  1:12.82  1:59.55  2:35.78                                    
 16 Garcia, Jasmine C         15 ORCA-CA              2:36.32    2:36.46 .BLU   
       31.40  1:10.38  1:59.14  2:36.46                                    
 17 Holton, Stephanie M       14 GWSC-CA              2:37.28    2:37.30 .BLU   
       34.90  1:15.65  2:02.73  2:37.30                                    
 18 Nguyen, Ally K            14 GWSC-CA              2:34.36    2:37.54 .BLU   
       33.91  1:14.21  2:03.75  2:37.54                                    
 19 Tierney, Kaitlin A        16 ORCA-CA              2:34.11    2:41.84 .RED   
       35.93  1:15.31  2:04.70  2:41.84                                    
.RED - Division  
  1 McIlveen, Natalie         13 FAST-CA              2:38.58    2:33.13 .BLU   
       34.50  1:14.20  1:58.31  2:33.13                                    
  2 White, Allison E          13 EAST-CA              2:42.32    2:36.07 .BLU   
       34.17  1:14.65  2:00.33  2:36.07                                    
  3 Lashlee, Victoria J       14 FAST-CA              2:44.17    2:38.59 .RED   
       35.94  1:17.04  2:02.66  2:38.59                                    
  4 Valentin, Mekala A        15 ORCA-CA              2:40.57    2:41.88 .RED   
       36.87  1:17.72  2:05.87  2:41.88                                    
  5 Roeser, Izabella S        15 CMAC-CA              2:42.81    2:45.02 .RED   
       35.60  1:17.05  2:09.28  2:45.02                                    
  6 Tessitore, Gracie M       14 ORCA-CA              2:41.14    2:45.31 .RED   
       36.80  1:18.72  2:08.95  2:45.31                                    
  7 Laghaei, Kaylin           15 RIPT-CA              2:50.48    2:49.63 .RED   
       36.06  1:19.57  2:10.88  2:49.63                                    
  8 Lagana, Abby G            13 SCAC-CA              2:46.85    2:54.16 .WHT   
       39.00  1:22.71  2:16.15  2:54.16                                    
.WHT - Division  
  1 Nguyen, Cameryn L         13 GWSC-CA              2:53.30    2:45.12 .RED   
       34.64  1:19.18  2:07.01  2:45.12                                    
  2 Marino, Ashley E          14 ORCA-CA              2:59.69    2:53.88 .WHT   
       35.19  1:24.18  2:17.60  2:53.88                                    
  3 Gallegos, Marissa L       17 CMAC-CA                   NT    2:54.09 .WHT   
       37.89  1:21.70  2:13.81  2:54.09                                    
  4 Lemmel, Kelsea G          13 ORCA-CA              2:53.07    2:55.22 .WHT   
       39.69  1:24.36  2:17.81  2:55.22                                    
  5 Gomez, Lindsey M          16 SWRD-CA              3:03.03    2:57.12 .WHT   
       37.73  1:22.21  2:17.33  2:57.12                                    
  6 Hermreck, Jessica M       13 ORCA-CA              3:06.63    3:02.80 .WHT   
       41.61  1:29.95  2:21.24  3:02.80                                    
  7 Luu, Katherine            15 ORCA-CA              2:59.01    3:04.52 .WHT   
       37.36  1:30.96  2:24.83  3:04.52                                    
  8 Brazier, Chelsea A        14 SEAL-CA              3:02.62    3:04.89 .WHT   
       39.29  1:27.83  2:24.55  3:04.89                                    
  9 Serrano, Makayla M        13 ORCA-CA                   NT    3:15.62 .WHT   
       43.03  1:32.74  2:29.42  3:15.62                                    
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brewster, Judah R          6 RIPT-CA                25.99      29.68        
  2 Mekerdichian, Rocco        6 JCCW-CA                35.28      36.17        
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gayler, Casey D            6 SCAC-CA                53.47      55.30        
  2 Davis, Carter T            6 SEAL-CA                   NT    1:32.38        
 
Boys 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Carter T            6 SEAL-CA                   NT    2:58.82        
     1:23.35  2:58.82                                                      
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Carter T            6 SEAL-CA                32.05      37.24        
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mekerdichian, Rocco        6 JCCW-CA                32.40      36.38        
 -- Brewster, Judah R          6 RIPT-CA                49.68         DQ        
 
Boys 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Gayler, Casey D            6 SCAC-CA                   NT         DQ        
 
Boys 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Gayler, Casey D            6 SCAC-CA                34.36         DQ        
 
Boys 5-6 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mekerdichian, Rocco        6 JCCW-CA              1:35.69    1:24.34        
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          17.60  7-8 .BLU Blue
          21.10  7-8 .RED Red
             --  7-8 .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Peterson, Noah T           7 GWSC-CA                16.45      18.02 .RED   
.RED - Division  
  1 Glenn, Jason T             8 SWRD-CA                19.56      16.94 .BLU   
  2 Davis, Dorian A            7 SWRD-CA                19.86      19.40 .RED   
  3 Lee, William G             8 SEAL-CA                20.51      19.70 .RED   
  4 Milligan, Conner           8 EAST-CA                19.60      21.42 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Burke, Ryan W              8 SCAC-CA                21.18      20.92 .RED   
  2 Youngman, Nathenlyle G     8 ORCA-CA                22.93      22.78 .WHT   
  3 Ambegaonkar, Nishant S     7 FAST-CA                22.43      22.97 .WHT   
  4 Spencer, David K           8 GWSC-CA                   NT      26.11 .WHT   
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          39.40  7-8 .BLU Blue
          47.30  7-8 .RED Red
             --  7-8 .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Gall, Eretz L              8 ORCA-CA                37.93      37.83 .BLU   
  2 Matheson, Chase C          8 SCAT-CA                39.17      38.52 .BLU   
.RED - Division  
  1 Liu, Derek                 8 JCCW-CA                42.78      42.07 .RED   
.WHT - Division  
  1 Brown, Ethan W             8 SWRD-CA                47.70      37.66 .BLU   
  2 Do, Alan H                 8 RIPT-CA                   NT      41.05 .RED   
  3 Wright, Grady J            8 GWSC-CA                   NT      41.24 .RED   
  4 Hastings, Caleb L          7 JCCW-CA              1:03.88      45.47 .RED   
  5 Hunter, Jeremy C           8 GWSC-CA                   NT      47.46 .WHT   
  6 Westermeyer, Noah W        7 GWSC-CA                53.42      47.53 .WHT   
  7 Ratledge, Will A           7 SCAC-CA                   NT      48.00 .WHT   
  8 Kelly, Jason B             8 SCAC-CA                54.18      51.21 .WHT   
  9 Burke, Ryan W              8 SCAC-CA                49.48      51.51 .WHT   
 10 Ambegaonkar, Nishant S     7 FAST-CA                53.67      51.76 .WHT   
 11 Youngman, Nathenlyle G     8 ORCA-CA                47.86      52.31 .WHT   
 12 Day, Parker M              7 SEAL-CA                   NT      54.93 .WHT   
 13 Anderson, Fletcher T       7 CMAC-CA                   NT    1:04.28 .WHT   
 -- Antonio, Aidan A           8 JCCW-CA                   NT         DQ        
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:25.00  7-8 .BLU Blue
        1:42.00  7-8 .RED Red
             --  7-8 .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Gall, Eretz L              8 ORCA-CA              1:25.14    1:24.00 .BLU   
       39.29  1:24.00                                                      
  2 Matheson, Chase C          8 SCAT-CA              1:27.46    1:25.77 .RED   
       40.97  1:25.77                                                      
  3 Wright, Grady J            8 GWSC-CA              1:34.06    1:32.58 .RED   
  4 Davis, Dorian A            7 SWRD-CA              1:40.82    1:33.82 .RED   
       43.56  1:33.82                                                      
.WHT - Division  
  1 Boyer, Mitchell C          8 ORCA-CA              1:42.08    1:31.34 .RED   
       42.21  1:31.34                                                      
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          21.60  7-8 .BLU Blue
          25.90  7-8 .RED Red
             --  7-8 .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Brown, Ethan W             8 SWRD-CA                21.49      22.30 .RED   
.RED - Division  
  1 Wright, Grady J            8 GWSC-CA                23.74      22.57 .RED   
  2 Hunter, Jeremy C           8 GWSC-CA                23.91      23.25 .RED   
  3 Youngman, Nathenlyle G     8 ORCA-CA                23.79      23.88 .RED   
  4 Boyer, Mitchell C          8 ORCA-CA                22.51      25.04 .RED   
.WHT - Division  
  1 Burke, Ryan W              8 SCAC-CA                26.57      24.09 .RED   
  2 Ratledge, Will A           7 SCAC-CA                   NT      24.16 .RED   
  3 Westermeyer, Noah W        7 GWSC-CA                27.10      25.38 .RED   
  4 Kelly, Jason B             8 SCAC-CA                26.70      25.51 .RED   
  5 Davis, Dorian A            7 SWRD-CA                26.81      25.66 .RED   
  6 Hastings, Caleb L          7 JCCW-CA                27.66      27.08 .WHT   
  7 Antonio, Aidan A           8 JCCW-CA                   NT      27.69 .WHT   
  8 Ambegaonkar, Nishant S     7 FAST-CA                28.16      29.18 .WHT   
  9 Day, Parker M              7 SEAL-CA                   NT      29.19 .WHT   
 10 Anderson, Fletcher T       7 CMAC-CA                   NT      39.10 .WHT   
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          46.80  7-8 .BLU Blue
          56.30  7-8 .RED Red
             --  7-8 .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Glenn, Jason T             8 SWRD-CA                48.05      46.11 .BLU   
  2 Matheson, Chase C          8 SCAT-CA                47.50      46.96 .RED   
  3 Gall, Eretz L              8 ORCA-CA                50.84      47.24 .RED   
.WHT - Division  
  1 Davis, Dorian A            7 SWRD-CA              1:03.05      49.75 .RED   
  2 Lee, William G             8 SEAL-CA                   NT      50.89 .RED   
  3 Do, Alan H                 8 RIPT-CA                   NT      51.09 .RED   
  4 Youngman, Nathenlyle G     8 ORCA-CA                57.44      54.62 .RED   
  5 Milligan, Conner           8 EAST-CA                   NT      58.15 .WHT   
  6 Spencer, David K           8 GWSC-CA                58.70    1:02.46 .WHT   
  7 Ambegaonkar, Nishant S     7 FAST-CA                58.24    1:02.60 .WHT   
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          23.30  7-8 .BLU Blue
          28.00  7-8 .RED Red
             --  7-8 .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Boyer, Mitchell C          8 ORCA-CA                24.90      24.62 .RED   
  2 Davis, Dorian A            7 SWRD-CA                26.90      25.32 .RED   
.WHT - Division  
  1 Lee, William G             8 SEAL-CA                   NT      29.00 .WHT   
  2 Milligan, Conner           8 EAST-CA                   NT      29.10 .WHT   
  2 Peterson, Noah T           7 GWSC-CA                28.07      29.10 .WHT   
  4 Spencer, David K           8 GWSC-CA                31.79      30.18 .WHT   
  5 Youngman, Nathenlyle G     8 ORCA-CA                29.52      30.97 .WHT   
  6 Burke, Ryan W              8 SCAC-CA                30.69      32.51 .WHT   
 -- Ambegaonkar, Nishant S     7 FAST-CA                   NT         DQ        
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          51.00  7-8 .BLU Blue
        1:01.20  7-8 .RED Red
             --  7-8 .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Liu, Derek                 8 JCCW-CA                52.60      50.23 .BLU   
  2 Boyer, Mitchell C          8 ORCA-CA                52.58      55.36 .RED   
 -- Hastings, Caleb L          7 JCCW-CA                58.53         DQ        
.WHT - Division  
  1 Kelly, Jason B             8 SCAC-CA              1:06.81    1:08.43 .WHT   
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  7-8 .BLU Blue
          25.60  7-8 .RED Red
             --  7-8 .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Matheson, Chase C          8 SCAT-CA                20.24      19.58 .BLU   
.RED - Division  
  1 Brown, Ethan W             8 SWRD-CA                23.78      20.06 .BLU   
  2 Gall, Eretz L              8 ORCA-CA                22.74      22.24 .RED   
  3 Burke, Ryan W              8 SCAC-CA                23.40      26.15 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Liu, Derek                 8 JCCW-CA                25.75      23.07 .RED   
  2 Hunter, Jeremy C           8 GWSC-CA                   NT      25.97 .WHT   
 -- Wright, Grady J            8 GWSC-CA                   NT         DQ        
 -- Westermeyer, Noah W        7 GWSC-CA                29.07         DQ        
 -- Day, Parker M              7 SEAL-CA                   NT         DQ        
 -- Ratledge, Will A           7 SCAC-CA                   NT         DQ        
 -- Antonio, Aidan A           8 JCCW-CA                   NT         DQ        
 -- Youngman, Nathenlyle G     8 ORCA-CA                28.46         DQ        
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          47.00  7-8 .BLU Blue
          56.40  7-8 .RED Red
             --  7-8 .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Matheson, Chase C          8 SCAT-CA                41.94      41.09 .BLU   
  2 Glenn, Jason T             8 SWRD-CA                45.84      47.02 .RED   
.RED - Division  
  1 Gall, Eretz L              8 ORCA-CA                48.99      50.35 .RED   
  2 Boyer, Mitchell C          8 ORCA-CA                56.37      55.65 .RED   
.WHT - Division  
  1 Do, Alan H                 8 RIPT-CA                   NT      54.72 .RED   
 -- Lee, William G             8 SEAL-CA                   NT         DQ        
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:38.50  7-8 .BLU Blue
        1:58.20  7-8 .RED Red
             --  7-8 .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Matheson, Chase C          8 SCAT-CA              1:34.03    1:36.37 .BLU   
       45.56  1:36.37                                                      
.RED - Division  
  1 Boyer, Mitchell C          8 ORCA-CA              1:49.86    1:43.20 .RED   
       51.26  1:43.20                                                      
.WHT - Division  
  1 Gall, Eretz L              8 ORCA-CA                   NT    1:43.67 .RED   
       50.58  1:43.67                                                      
  2 Peterson, Noah T           7 GWSC-CA              2:07.80    1:49.36 .RED   
       49.64  1:49.36                                                      
  3 Burke, Ryan W              8 SCAC-CA                   NT    2:09.37 .WHT   
       58.09  2:09.37                                                      
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          32.80  +WAG
          34.10  .BLU Blue
          37.20  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Dinh, Jacob Q              9 ORCA-CA                31.39      30.89 +WAG   
  2 Pariser, Elias J          10 JCCW-CA                32.03      32.08 +WAG   
  3 Stewart, Max L             9 JCCW-CA                32.49      32.67 +WAG   
  4 Krishnan, Alex J          10 FAST-CA                33.28      33.11 .BLU   
  5 Nguyen, Mason T           10 JCCW-CA                32.87      33.56 .BLU   
  6 Stolper, Ethan S          10 JCCW-CA                32.92      33.72 .BLU   
  7 Azizi, Taren S            10 JCCW-CA                33.55      34.15 .RED   
  8 Becker, Kael R            10 SCAT-CA                33.60      34.39 .RED   
.RED - Division  
  1 Pena, Sebastian           10 ORCA-CA                34.46      32.85 .BLU   
  2 Kim, Collin S             10 EAST-CA                36.59      33.89 .BLU   
  3 Hoff, Brandon H            9 SCAT-CA                34.17      34.00 .BLU   
  4 Gruber, Calvin Y           9 SCAT-CA                36.85      35.45 .RED   
  5 Armstrong, Seth R         10 GWSC-CA                34.20      36.08 .RED   
  6 Pan, Yves W                9 FAST-CA                34.82      36.13 .RED   
  7 Shea, Gavin L              9 FAST-CA                35.47      36.19 .RED   
  8 Tannehill, Liam N         10 EAST-CA                35.99      36.23 .RED   
  9 Quil, Benjamin Y           9 RIPT-CA                36.07      36.49 .RED   
 10 Chao, Ethan P             10 SCAT-CA                36.07      36.69 .RED   
 11 Boyer, Russell K          10 ORCA-CA                36.71      37.51 .WHT   
 12 Ferrell, Jack T            9 SCAC-CA                36.12      37.69 .WHT   
 13 Chamberlain, Greyson C    10 FAST-CA                36.53      38.39 .WHT   
 14 Westermeyer, Ryan M        9 GWSC-CA                37.14      38.91 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Soto, Christian A         10 SEAL-CA                37.99      36.35 .RED   
  2 Truong, JJ H               9 RIPT-CA                   NT      37.59 .WHT   
  2 Stolper, Austin L          9 JCCW-CA                37.34      37.59 .WHT   
  4 Sandvig, Caleb J           9 GWSC-CA                38.24      37.61 .WHT   
  5 Shevel, Reece H           10 SCAT-CA                38.16      38.10 .WHT   
  6 Hoang, Jonathan T         10 ORCA-CA                38.03      38.70 .WHT   
  7 Toal, Jesse R              9 SCAT-CA                37.32      38.94 .WHT   
  8 Parker, Rohan S            9 FAST-CA                39.88      39.31 .WHT   
  9 Andrews, Erik L           10 GWSC-CA                41.56      39.50 .WHT   
 10 Espinosa, Timothy B        8 RIPT-CA                39.53      40.70 .WHT   
 11 Slavich, Kyler J           9 RIPT-CA                41.60      41.70 .WHT   
 12 Martinez, Jack B          10 SCAT-CA                   NT      41.73 .WHT   
 13 Ambegaonkar, Roshan S      9 FAST-CA                42.35      41.86 .WHT   
 14 Bay, Matthew S            10 ORCA-CA                39.83      41.89 .WHT   
 15 Murase, Maxwell Y         10 UN-02-CA               41.20      41.90 .WHT   
 16 Lower, Colton D            9 CMAC-CA                49.34      41.91 .WHT   
 17 Valentine, Miles L         9 JCCW-CA                42.31      42.40 .WHT   
 18 Baren, Miles               9 SCAT-CA                43.71      43.33 .WHT   
 19 Nguyen, Tommy H            9 SEAL-CA                40.41      43.94 .WHT   
 20 Huynh, Vinh L              9 GWSC-CA                49.41      46.81 .WHT   
 21 Ly, Karlson K             10 ORCA-CA                47.96      47.83 .WHT   
 22 Newman, Rory I             9 SWRD-CA                   NT      48.71 .WHT   
 23 Ashworth, Dexter C         9 ORCA-CA                49.67      48.93 .WHT   
 24 Chung, Jeffrey Y          10 SEAL-CA                54.46      48.96 .WHT   
 25 Ebright, Hagen A           9 CMAC-CA                   NT      49.34 .WHT   
 26 Lavigne, Grant L           9 SCAT-CA                   NT      51.85 .WHT   
 27 Truong, Kaileo J           9 ORCA-CA                58.50      53.66 .WHT   
 28 Reiss, Micah R             9 SCAT-CA                   NT      54.68 .WHT   
 29 Stracker-Fauteux, Link/L   9 ORCA-CA                   NT    1:08.78 .WHT   
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:12.20  +WAG
        1:14.30  .BLU Blue
        1:21.00  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Yum, Kevin J              10 FAST-CA              1:03.81    1:02.58 +WAG   
       30.47  1:02.58                                                      
  2 Chowdhury, Arin G         10 SEAL-CA              1:03.82    1:05.71 +WAG   
       31.48  1:05.71                                                      
  3 Le, Conner P              10 EAST-CA              1:08.44    1:09.41 +WAG   
       32.45  1:09.41                                                      
  4 Tarazon, David F          10 SEAL-CA              1:12.37    1:14.58 .RED   
       35.39  1:14.58                                                      
  5 Azizi, Taren S            10 JCCW-CA              1:14.00    1:15.47 .RED   
       35.69  1:15.47                                                      
.RED - Division  
  1 Evans, Alex L             10 ORCA-CA              1:14.42    1:14.44 .RED   
       35.32  1:14.44                                                      
  2 Pena, Sebastian           10 ORCA-CA              1:16.62    1:14.73 .RED   
       35.46  1:14.73                                                      
  3 Nguyen, Axel K             9 GWSC-CA              1:19.18    1:17.36 .RED   
       37.31  1:17.36                                                      
  4 Pan, Yves W                9 FAST-CA              1:17.20    1:18.01 .RED   
       37.42  1:18.01                                                      
  5 Xagorarakis, Avrum G       9 CMAC-CA              1:20.05    1:18.28 .RED   
       37.74  1:18.28                                                      
  6 Becker, Kael R            10 SCAT-CA              1:17.98    1:20.11 .RED   
       38.51  1:20.11                                                      
  7 Shea, Gavin L              9 FAST-CA              1:19.84    1:21.08 .WHT   
       38.26  1:21.08                                                      
  8 Tannehill, Liam N         10 EAST-CA              1:20.97    1:21.78 .WHT   
       38.65  1:21.78                                                      
  9 Valentine, Chase E         9 JCCW-CA              1:20.06    1:23.21 .WHT   
       40.43  1:23.21                                                      
.WHT - Division  
  1 Johnson, Maddox R         10 CMAC-CA              1:22.32    1:18.13 .RED   
       37.60  1:18.13                                                      
  2 Soto, Christian A         10 SEAL-CA              1:26.28    1:19.88 .RED   
       36.97  1:19.88                                                      
  3 Vincent, Elias A           9 ORCA-CA              1:23.55    1:21.33 .WHT   
       38.95  1:21.33                                                      
  4 Nguyen, Blake T            7 JCCW-CA              1:22.42    1:24.33 .WHT   
       38.96  1:24.33                                                      
  5 Boyer, Russell K          10 ORCA-CA              1:23.09    1:24.98 .WHT   
       39.69  1:24.98                                                      
  6 Parker, Rohan S            9 FAST-CA              1:28.02    1:32.19 .WHT   
       42.87  1:32.19                                                      
  7 Ambegaonkar, Roshan S      9 FAST-CA              1:33.37    1:33.93 .WHT   
       43.07  1:33.93                                                      
  8 Brewster, Jack S          10 RIPT-CA              1:29.04    1:34.16 .WHT   
       42.92  1:34.16                                                      
  9 Slavich, Kyler J           9 RIPT-CA              1:34.77    1:35.65 .WHT   
       44.25  1:35.65                                                      
 10 Valentine, Miles L         9 JCCW-CA              1:35.25    1:36.75 .WHT   
       46.61  1:36.75                                                      
 11 Martinez, Jack B          10 SCAT-CA                   NT    1:38.90 .WHT   
       45.42  1:38.90                                                      
 12 Brewster, Chue C           9 RIPT-CA              1:49.01    1:43.69 .WHT   
       47.67  1:43.69                                                      
 13 Abdelkader, Ali            9 SEAL-CA              2:06.08    1:48.91 .WHT   
       49.95  1:48.91                                                      
 14 Ludloff, Zach J            8 SCAC-CA              2:00.25    1:50.14 .WHT   
       49.69  1:50.14                                                      
 15 Truong, Kaileo J           9 ORCA-CA              2:06.64    1:52.60 .WHT   
       53.90  1:52.60                                                      
 16 Ly, Karlson K             10 ORCA-CA              1:55.75    1:53.16 .WHT   
 17 Vu, Austin T               9 ORCA-CA              2:00.62    1:57.58 .WHT   
       53.52  1:57.58                                                      
 -- Sandvig, Caleb J           9 GWSC-CA              1:25.32         DQ        
       40.68       DQ                                                      
 -- Mudge, Luke C             10 SCAT-CA                   NT         DQ        
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:40.20  +WAG
        2:41.80  .BLU Blue
        2:56.50  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Yum, Kevin J              10 FAST-CA              2:18.71    2:12.77 +WAG   
       30.59  1:04.21  1:38.74  2:12.77                                    
  2 Chowdhury, Arin G         10 SEAL-CA              2:16.03    2:21.93 +WAG   
       32.15  1:08.10  1:45.82  2:21.93                                    
  3 Le, Conner P              10 EAST-CA              2:26.12    2:25.53 +WAG   
       32.09  1:09.95  1:48.67  2:25.53                                    
  4 Stewart, Max L             9 JCCW-CA              2:32.22    2:28.87 +WAG   
       34.76  1:12.45  1:51.37  2:28.87                                    
  5 Allen, Chris J             9 EAST-CA              2:29.96    2:31.19 +WAG   
       35.08  1:13.91  1:53.53  2:31.19                                    
  6 Dinh, Jacob Q              9 ORCA-CA              2:35.66    2:32.42 +WAG   
       35.21  1:13.83  1:54.03  2:32.42                                    
.RED - Division  
  1 Pena, Sebastian           10 ORCA-CA              2:52.00    2:38.79 +WAG   
       36.47  1:17.50  1:59.48  2:38.79                                    
  2 Evans, Alex L             10 ORCA-CA              2:43.78    2:41.39 .BLU   
       35.55  1:17.04  1:59.29  2:41.39                                    
  3 Nguyen, Mason T           10 JCCW-CA              2:51.68    2:43.02 .RED   
       34.88  1:16.91  2:00.93  2:43.02                                    
  4 Xagorarakis, Avrum G       9 CMAC-CA              2:49.83    2:43.71 .RED   
       38.27  1:20.28  2:02.92  2:43.71                                    
  5 Stolper, Ethan S          10 JCCW-CA              2:48.70    2:46.04 .RED   
       37.62  1:20.65  2:04.07  2:46.04                                    
  6 Sangasy, Lukas N          10 CMAC-CA              2:50.61    2:47.12 .RED   
       38.67  1:23.16  2:06.48  2:47.12                                    
.WHT - Division  
  1 Lawless, Linx L           10 GWSC-CA              3:07.81    3:00.39 .WHT   
       38.48  1:25.46  2:14.75  3:00.39                                    
  2 Stolper, Austin L          9 JCCW-CA              2:57.06    3:03.78 .WHT   
       39.88  1:25.74  2:15.64  3:03.78                                    
  3 Westermeyer, Ryan M        9 GWSC-CA                   NT    3:07.65 .WHT   
       43.95  1:33.79  3:07.65                                             
  4 Chao, Ethan P             10 SCAT-CA              3:13.98    3:09.99 .WHT   
       39.17  1:29.91  2:21.58  3:09.99                                    
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          39.50  +WAG
          40.40  .BLU Blue
          44.20  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Le, Conner P              10 EAST-CA                35.99      36.75 +WAG   
  2 Tarazon, David F          10 SEAL-CA                38.21      37.71 +WAG   
  3 Nguyen, Mason T           10 JCCW-CA                38.46      38.12 +WAG   
  4 Pariser, Elias J          10 JCCW-CA                38.84      38.23 +WAG   
  5 Stewart, Max L             9 JCCW-CA                37.99      38.55 +WAG   
  6 Pena, Sebastian           10 ORCA-CA                40.30      39.13 +WAG   
  7 Shin, Casey R             10 FAST-CA                38.95      39.44 +WAG   
  8 Allen, Chris J             9 EAST-CA                39.93      39.89 .BLU   
.RED - Division  
  1 Quil, Benjamin Y           9 RIPT-CA                41.27      39.97 .BLU   
  2 Gruber, Calvin Y           9 SCAT-CA                41.11      40.83 .RED   
  3 Evans, Alex L             10 ORCA-CA                41.53      41.25 .RED   
  4 Tannehill, Liam N         10 EAST-CA                41.65      41.35 .RED   
  5 Stolper, Ethan S          10 JCCW-CA                41.91      41.38 .RED   
  6 Shea, Gavin L              9 FAST-CA                41.01      41.55 .RED   
  7 Armstrong, Seth R         10 GWSC-CA                41.36      42.05 .RED   
  8 Shevel, Reece H           10 SCAT-CA                41.20      42.43 .RED   
  9 Ferrell, Jack T            9 SCAC-CA                43.49      42.96 .RED   
 10 Becker, Kael R            10 SCAT-CA                42.29      43.13 .RED   
 11 Nguyen, Blake T            7 JCCW-CA                42.05      44.45 .WHT   
 12 Chamberlain, Greyson C    10 FAST-CA                43.03      45.90 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Truong, JJ H               9 RIPT-CA                   NT      40.34 .BLU   
  2 Boyer, Russell K          10 ORCA-CA                46.60      43.70 .RED   
  3 Baren, Miles               9 SCAT-CA                46.20      44.09 .RED   
  4 Toal, Jesse R              9 SCAT-CA                44.84      44.84 .WHT   
  5 Andrews, Erik L           10 GWSC-CA                45.07      45.41 .WHT   
  6 Nguyen, Tommy H            9 SEAL-CA                49.70      46.14 .WHT   
  7 Parker, Rohan S            9 FAST-CA                44.82      46.19 .WHT   
  8 Lower, Colton D            9 CMAC-CA                53.83      50.27 .WHT   
  9 Bay, Matthew S            10 ORCA-CA                53.85      50.96 .WHT   
 10 Newman, Rory I             9 SWRD-CA                   NT      51.94 .WHT   
 11 Slavich, Kyler J           9 RIPT-CA                52.91      52.72 .WHT   
 12 Ambegaonkar, Roshan S      9 FAST-CA                50.58      53.60 .WHT   
 13 Chung, Jeffrey Y          10 SEAL-CA                   NT      53.85 .WHT   
 14 Valentine, Miles L         9 JCCW-CA                49.02      55.24 .WHT   
 15 Huynh, Vinh L              9 GWSC-CA                   NT      57.66 .WHT   
 16 Lavigne, Grant L           9 SCAT-CA                   NT      57.70 .WHT   
 17 Ashworth, Dexter C         9 ORCA-CA              1:00.62      57.92 .WHT   
 18 Ebright, Hagen A           9 CMAC-CA                   NT      58.45 .WHT   
 19 Truong, Kaileo J           9 ORCA-CA              1:04.48    1:02.25 .WHT   
 -- Ly, Karlson K             10 ORCA-CA              1:00.99         DQ        
 -- Stracker-Fauteux, Link/L   9 ORCA-CA                   NT         DQ        
 -- Reiss, Micah R             9 SCAT-CA                   NT         DQ        
 -- Martinez, Jack B          10 SCAT-CA                   NT         DQ        
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:25.40  +WAG
        1:28.70  .BLU Blue
        1:37.00  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Chowdhury, Arin G         10 SEAL-CA              1:11.70    1:13.98 +WAG   
       36.06  1:13.98                                                      
  2 Le, Conner P              10 EAST-CA              1:15.84    1:19.18 +WAG   
       38.43  1:19.18                                                      
  3 Tannehill, Liam N         10 EAST-CA              1:28.44    1:28.61 .BLU   
       42.84  1:28.61                                                      
  4 Shin, Casey R             10 FAST-CA              1:27.55    1:28.65 .BLU   
.RED - Division  
  1 Pena, Sebastian           10 ORCA-CA              1:30.88    1:24.63 +WAG   
       41.06  1:24.63                                                      
  2 Vincent, Elias A           9 ORCA-CA              1:35.69    1:25.69 .BLU   
       42.08  1:25.69                                                      
  3 Xagorarakis, Avrum G       9 CMAC-CA              1:30.41    1:32.38 .RED   
       44.43  1:32.38                                                      
  4 Nguyen, Blake T            7 JCCW-CA              1:31.96    1:32.81 .RED   
       44.85  1:32.81                                                      
  5 Becker, Kael R            10 SCAT-CA              1:35.49    1:33.61 .RED   
       45.17  1:33.61                                                      
 -- Nguyen, Axel K             9 GWSC-CA              1:35.74         DQ        
       44.47       DQ                                                      
.WHT - Division  
  1 Johnson, Maddox R         10 CMAC-CA              1:38.37    1:32.24 .RED   
       45.23  1:32.24                                                      
  2 Boyer, Russell K          10 ORCA-CA              1:37.98    1:33.60 .RED   
       44.70  1:33.60                                                      
  3 Brewster, Jack S          10 RIPT-CA                   NT    1:34.36 .RED   
       44.79  1:34.36                                                      
  4 Sandvig, Caleb J           9 GWSC-CA              1:39.82    1:38.00 .WHT   
       47.93  1:38.00                                                      
  5 Parker, Rohan S            9 FAST-CA              1:42.91    1:43.22 .WHT   
       51.17  1:43.22                                                      
  6 Sakurai, Justin H         10 CMAC-CA              1:48.84    1:52.24 .WHT   
       53.15  1:52.24                                                      
  7 Valentine, Miles L         9 JCCW-CA              1:47.58    1:59.70 .WHT   
     1:01.75  1:59.70                                                      
  8 Martinez, Jack B          10 SCAT-CA                   NT    2:00.16 .WHT   
       56.44  2:00.16                                                      
  9 Ludloff, Zach J            8 SCAC-CA              2:31.68    2:07.67 .WHT   
       58.78  2:07.67                                                      
 10 Mudge, Luke C             10 SCAT-CA                   NT    2:07.73 .WHT   
       58.10  2:07.73                                                      
 11 Abdelkader, Ali            9 SEAL-CA                   NT    2:15.02 .WHT   
     1:04.18  2:15.02                                                      
 12 Brewster, Chue C           9 RIPT-CA                   NT    2:17.42 .WHT   
     1:04.21  2:17.42                                                      
 -- Ly, Karlson K             10 ORCA-CA                   NT         DQ        
       58.09       DQ                                                      
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          44.60  +WAG
          45.60  .BLU Blue
          49.80  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Chowdhury, Arin G         10 SEAL-CA                37.20      38.56 +WAG   
  2 Allen, Chris J             9 EAST-CA                43.08      40.14 +WAG   
  3 Shin, Casey R             10 FAST-CA                41.10      40.53 +WAG   
  4 Boyer, Russell K          10 ORCA-CA                45.46      44.79 .BLU   
  5 Valentine, Chase E         9 JCCW-CA                45.27      46.76 .RED   
.RED - Division  
  1 Evans, Alex L             10 ORCA-CA                46.11      46.41 .RED   
  2 Sandvig, Caleb J           9 GWSC-CA                45.63      46.42 .RED   
  3 Shea, Gavin L              9 FAST-CA                45.83      46.66 .RED   
  4 Azizi, Taren S            10 JCCW-CA                45.85      47.32 .RED   
  5 Chamberlain, Greyson C    10 FAST-CA                46.61      48.01 .RED   
  6 Nguyen, Blake T            7 JCCW-CA                47.69      48.84 .RED   
  7 Tannehill, Liam N         10 EAST-CA                48.23      49.63 .RED   
.WHT - Division  
  1 Johnson, Maddox R         10 CMAC-CA                   NT      49.97 .WHT   
  2 Brewster, Jack S          10 RIPT-CA                52.39      53.75 .WHT   
  3 Pan, Yves W                9 FAST-CA                52.57      53.93 .WHT   
  4 Becker, Kael R            10 SCAT-CA                53.86      54.01 .WHT   
  5 Slavich, Kyler J           9 RIPT-CA                56.39      55.21 .WHT   
  6 Xagorarakis, Avrum G       9 CMAC-CA                53.51      55.94 .WHT   
  7 Abdelkader, Ali            9 SEAL-CA                54.93      55.98 .WHT   
  8 Nguyen, Axel K             9 GWSC-CA                51.33      57.66 .WHT   
  9 Ly, Karlson K             10 ORCA-CA              1:04.61      58.92 .WHT   
 10 Valentine, Miles L         9 JCCW-CA                55.58      58.98 .WHT   
 11 Ludloff, Zach J            8 SCAC-CA              1:09.74    1:02.19 .WHT   
 12 Ambegaonkar, Roshan S      9 FAST-CA              1:10.47    1:02.58 .WHT   
 13 Brewster, Chue C           9 RIPT-CA                   NT    1:06.34 .WHT   
 -- Truong, Kaileo J           9 ORCA-CA                   NT         DQ        
 -- Sakurai, Justin H         10 CMAC-CA                   NT         DQ        
 -- Vu, Austin T               9 ORCA-CA                   NT         DQ        
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:38.20  +WAG
        1:40.50  .BLU Blue
        1:49.70  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Chowdhury, Arin G         10 SEAL-CA              1:22.48    1:21.85 +WAG   
       39.74  1:21.85                                                      
  2 Dinh, Jacob Q              9 ORCA-CA              1:32.35    1:32.69 +WAG   
       44.42  1:32.69                                                      
  3 Boyer, Russell K          10 ORCA-CA              1:38.03    1:35.06 +WAG   
       45.28  1:35.06                                                      
  4 Valentine, Chase E         9 JCCW-CA              1:34.93    1:35.29 +WAG   
       47.05  1:35.29                                                      
  5 Azizi, Taren S            10 JCCW-CA              1:38.34    1:35.31 +WAG   
       46.29  1:35.31                                                      
  6 Sandvig, Caleb J           9 GWSC-CA              1:38.40    1:36.66 +WAG   
       46.12  1:36.66                                                      
  7 Shea, Gavin L              9 FAST-CA              1:38.50    1:39.56 .BLU   
       47.59  1:39.56                                                      
  8 Evans, Alex L             10 ORCA-CA              1:39.90    1:42.06 .RED   
       48.63  1:42.06                                                      
.RED - Division  
  1 Stolper, Austin L          9 JCCW-CA              1:46.73    1:45.67 .RED   
       49.93  1:45.67                                                      
  2 Nguyen, Blake T            7 JCCW-CA              1:41.29    1:48.69 .RED   
       52.44  1:48.69                                                      
  3 Lawless, Linx L           10 GWSC-CA              1:46.93    1:51.95 .WHT   
       54.24  1:51.95                                                      
 -- Ferrell, Jack T            9 SCAC-CA              1:49.19         DQ        
       50.74       DQ                                                      
.WHT - Division  
  1 Hoang, Jonathan T         10 ORCA-CA              1:53.38    1:43.90 .RED   
       48.75  1:43.90                                                      
  2 Nguyen, Tommy H            9 SEAL-CA                   NT    1:49.35 .RED   
       52.79  1:49.35                                                      
  3 Vincent, Elias A           9 ORCA-CA              1:52.58    1:54.60 .WHT   
       54.76  1:54.60                                                      
  4 Baren, Miles               9 SCAT-CA                   NT    1:55.19 .WHT   
       55.25  1:55.19                                                      
  5 Xagorarakis, Avrum G       9 CMAC-CA                   NT    1:56.23 .WHT   
       56.88  1:56.23                                                      
  6 Sangasy, Lukas N          10 CMAC-CA                   NT    2:01.70 .WHT   
       56.55  2:01.70                                                      
  7 Chung, Jeffrey Y          10 SEAL-CA                   NT    2:02.80 .WHT   
       59.03  2:02.80                                                      
  8 Westermeyer, Ryan M        9 GWSC-CA                   NT    2:03.81 .WHT   
     1:00.52  2:03.81                                                      
  9 Murase, Maxwell Y         10 UN-02-CA             1:53.29    2:04.28 .WHT   
       58.62  2:04.28                                                      
 10 Andrews, Erik L           10 GWSC-CA              2:09.08    2:13.57 .WHT   
     1:04.87  2:13.57                                                      
 -- Johnson, Maddox R         10 CMAC-CA                   NT         DQ        
       52.82       DQ                                                      
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          37.50  +WAG
          38.20  .BLU Blue
          41.60  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Yum, Kevin J              10 FAST-CA                30.17      30.54 +WAG   
  2 Le, Conner P              10 EAST-CA                34.20      35.44 +WAG   
  3 Vincent, Elias A           9 ORCA-CA                37.69      36.82 +WAG   
  4 Stewart, Max L             9 JCCW-CA                35.80      37.16 +WAG   
  5 Valentine, Chase E         9 JCCW-CA                37.38      39.77 .RED   
.RED - Division  
  1 Pariser, Elias J          10 JCCW-CA                41.56      36.71 +WAG   
  2 Shin, Casey R             10 FAST-CA                40.44      40.05 .RED   
  3 Hoff, Brandon H            9 SCAT-CA                39.44      40.30 .RED   
  4 Azizi, Taren S            10 JCCW-CA                39.93      40.34 .RED   
  5 Shevel, Reece H           10 SCAT-CA                39.80      40.55 .RED   
  6 Pan, Yves W                9 FAST-CA                40.81      40.99 .RED   
  7 Krishnan, Alex J          10 FAST-CA                40.95      42.18 .WHT   
  8 Chamberlain, Greyson C    10 FAST-CA                41.47      42.85 .WHT   
  9 Nguyen, Blake T            7 JCCW-CA                39.94      43.57 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Kim, Collin S             10 EAST-CA                45.56      39.63 .RED   
  2 Soto, Christian A         10 SEAL-CA                50.16      42.02 .WHT   
  3 Quil, Benjamin Y           9 RIPT-CA                49.17      43.04 .WHT   
  4 Parker, Rohan S            9 FAST-CA                44.19      44.23 .WHT   
  5 Espinosa, Timothy B        8 RIPT-CA                   NT      45.20 .WHT   
  6 Gruber, Calvin Y           9 SCAT-CA                   NT      45.33 .WHT   
  7 Becker, Kael R            10 SCAT-CA                47.09      46.01 .WHT   
  8 Johnson, Maddox R         10 CMAC-CA                   NT      47.49 .WHT   
  9 Nguyen, Tommy H            9 SEAL-CA                46.81      48.48 .WHT   
 10 Murase, Maxwell Y         10 UN-02-CA               48.11      49.18 .WHT   
 11 Toal, Jesse R              9 SCAT-CA                54.48      51.44 .WHT   
 12 Andrews, Erik L           10 GWSC-CA                51.07      52.33 .WHT   
 -- Armstrong, Seth R         10 GWSC-CA                42.20         DQ        
 
Boys 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.40  .BLU Blue
        1:30.70  +WAG
        1:37.60  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Yum, Kevin J              10 FAST-CA              1:07.77    1:06.44 .BLU   
       31.25  1:06.44                                                      
  2 Le, Conner P              10 EAST-CA              1:17.94    1:22.75 .BLU   
       39.34  1:22.75                                                      
.RED - Division  
  1 Vincent, Elias A           9 ORCA-CA              1:29.49    1:27.76 .BLU   
       38.94  1:27.76                                                      
  2 Pena, Sebastian           10 ORCA-CA              1:32.64    1:32.26 .RED   
       43.36  1:32.26                                                      
  3 Evans, Alex L             10 ORCA-CA              1:36.37    1:49.17 .WHT   
       48.10  1:49.17                                                      
 -- Pan, Yves W                9 FAST-CA              1:35.39         DQ        
       44.84       DQ                                                      
.WHT - Division  
  1 Azizi, Taren S            10 JCCW-CA              1:39.50    1:28.56 .BLU   
       42.86  1:28.56                                                      
  2 Sakurai, Justin H         10 CMAC-CA              1:50.94    1:48.89 .WHT   
       50.55  1:48.89                                                      
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:22.90  +WAG
        1:26.90  .BLU Blue
        1:34.80  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Chowdhury, Arin G         10 SEAL-CA              1:13.45    1:14.58 +WAG   
       35.90  1:14.58                                                      
  2 Stewart, Max L             9 JCCW-CA              1:24.83    1:21.35 +WAG   
       37.49  1:21.35                                                      
  3 Shin, Casey R             10 FAST-CA              1:21.84    1:22.79 +WAG   
       41.19  1:22.79                                                      
  4 Krishnan, Alex J          10 FAST-CA              1:23.73    1:23.74 .BLU   
       38.89  1:23.74                                                      
.RED - Division  
  1 Pariser, Elias J          10 JCCW-CA              1:29.55    1:21.30 +WAG   
       38.31  1:21.30                                                      
  2 Valentine, Chase E         9 JCCW-CA              1:30.50    1:28.04 .RED   
       42.43  1:28.04                                                      
  3 Hoff, Brandon H            9 SCAT-CA              1:27.86    1:29.53 .RED   
       39.43  1:29.53                                                      
  4 Kim, Collin S             10 EAST-CA              1:33.95    1:29.93 .RED   
       42.74  1:29.93                                                      
  5 Sandvig, Caleb J           9 GWSC-CA              1:32.86    1:31.31 .RED   
       43.65  1:31.31                                                      
  6 Tannehill, Liam N         10 EAST-CA              1:29.79    1:31.72 .RED   
       41.93  1:31.72                                                      
  7 Vincent, Elias A           9 ORCA-CA              1:32.91    1:32.40 .RED   
       40.49  1:32.40                                                      
  8 Pan, Yves W                9 FAST-CA              1:34.54    1:34.21 .RED   
       46.24  1:34.21                                                      
 -- Quil, Benjamin Y           9 RIPT-CA              1:32.97         DQ        
       43.42       DQ                                                      
.WHT - Division  
  1 Johnson, Maddox R         10 CMAC-CA                   NT    1:34.71 .RED   
       45.08  1:34.71                                                      
  2 Sangasy, Lukas N          10 CMAC-CA                   NT    1:35.41 .WHT   
       47.03  1:35.41                                                      
  3 Lawless, Linx L           10 GWSC-CA              1:38.92    1:36.80 .WHT   
       45.86  1:36.80                                                      
  4 Xagorarakis, Avrum G       9 CMAC-CA                   NT    1:37.42 .WHT   
       46.43  1:37.42                                                      
  5 Hoang, Jonathan T         10 ORCA-CA              1:39.84    1:39.11 .WHT   
       48.36  1:39.11                                                      
  6 Espinosa, Timothy B        8 RIPT-CA                   NT    1:40.51 .WHT   
       47.80  1:40.51                                                      
  7 Chao, Ethan P             10 SCAT-CA              1:40.95    1:42.85 .WHT   
       47.77  1:42.85                                                      
  8 Bay, Matthew S            10 ORCA-CA                   NT    1:47.78 .WHT   
       53.28  1:47.78                                                      
  9 Valentine, Miles L         9 JCCW-CA              2:03.79    1:55.15 .WHT   
       57.87  1:55.15                                                      
 10 Lower, Colton D            9 CMAC-CA                   NT    1:57.64 .WHT   
       57.94  1:57.64                                                      
 -- Ly, Karlson K             10 ORCA-CA                   NT         DQ        
     1:03.35       DQ                                                      
 -- Ambegaonkar, Roshan S      9 FAST-CA              2:00.95         DQ        
 -- Truong, Kaileo J           9 ORCA-CA                   NT         DQ        
     1:09.98       DQ                                                      
 -- Ashworth, Dexter C         9 ORCA-CA                   NT         DQ        
     1:11.43       DQ                                                      
 -- Soto, Christian A         10 SEAL-CA              1:50.91         DQ        
       48.56       DQ                                                      
 
Boys 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:03.10  +WAG
        3:07.40  .BLU Blue
        3:24.50  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Yum, Kevin J              10 FAST-CA              2:34.74    2:34.79 +WAG   
       31.71  1:12.63  1:59.77  2:34.79                                    
  2 Valentine, Chase E         9 JCCW-CA              3:07.10    3:07.29 .BLU   
       41.32  1:30.99  2:24.21  3:07.29                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.80  +WAG
          30.80  .BLU Blue
          33.60  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sandvig, Aiden B          11 GWSC-CA                28.48      27.94 +WAG   
  2 Ly, Kenneth K             12 ORCA-CA                28.74      28.23 +WAG   
  3 Tannehill, Sean Eoin N    12 EAST-CA                29.01      29.08 .BLU   
  4 Kow, Brandon S            11 FAST-CA                28.91      29.13 .BLU   
  5 Defabrique, Sebastien A   12 SCAT-CA                29.46      29.16 .BLU   
  6 Marinescu, Brian          11 ORCA-CA                29.44      29.41 .BLU   
  7 Ragadio, Ethan J          12 FAST-CA                28.97      29.88 .BLU   
  8 Pena, Alex                12 ORCA-CA                30.19      29.95 .BLU   
  9 Goldsmith, Mason M        12 RIPT-CA                30.32      30.03 .BLU   
  9 Yates, Charles W          12 JCCW-CA                29.99      30.03 .BLU   
 11 Hernandez, Sean N         12 ORCA-CA                30.39      30.40 .BLU   
 12 Sanchez, Isaac C          12 RIPT-CA                30.56      30.67 .BLU   
 13 Salladin, Andrew          12 FAST-CA                30.76      30.90 .RED   
 14 Jenkins, Luca             11 JCCW-CA                30.68      31.37 .RED   
 -- Seo, Yejun                11 FAST-CA                30.10         NS        
.RED - Division  
  1 Huynh, Trent L            11 FAST-CA                31.53      30.35 .BLU   
  2 Chu, Colin D              12 RIPT-CA                31.15      31.02 .RED   
  3 Ambrose, Dominic T        12 ORCA-CA                31.19      31.19 .RED   
  4 Nguyen, Max T             11 JCCW-CA                31.29      31.47 .RED   
  5 Matsuda, Trevor M         11 RIPT-CA                31.18      32.02 .RED   
  6 Lavold, Carter J          12 FAST-CA                31.02      32.10 .RED   
  7 Marrujo, Sebastian M      12 ORCA-CA                32.98      32.22 .RED   
  8 Kuo, Sam C                11 UN-02-CA               33.43      32.30 .RED   
  9 Poturalski, Luke S        12 RIPT-CA                31.36      32.38 .RED   
 10 Huynh, Goten              11 RIPT-CA                32.04      32.52 .RED   
 11 Soto, James D             12 SEAL-CA                31.76      32.53 .RED   
 12 Ford, Jackson G           12 GWSC-CA                33.07      32.85 .RED   
 13 Tran, Anoki C             11 ORCA-CA                33.27      32.99 .RED   
 14 Juarez, Taylor A          11 GWSC-CA                32.48      33.49 .RED   
 15 Holguin, Kyle T           11 FAST-CA                32.84      34.25 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Curiel, Jordan M          12 UN-02-CA               35.18      30.66 .BLU   
  2 Scordino, Bradley C       12 SCAC-CA                   NT      32.39 .RED   
  3 Lepham, Phillip T         11 GWSC-CA                   NT      33.38 .RED   
  4 Gamez, Garrett O          12 ORCA-CA                   NT      33.59 .RED   
  5 Hong, Harrison J          12 FAST-CA                33.74      34.02 .WHT   
  6 Hoang, Vincent V          12 ORCA-CA                38.38      35.47 .WHT   
  7 Tirtorahardjo, Ethan A    12 ORCA-CA                38.47      35.93 .WHT   
  8 Matias, Nico T            11 FAST-CA                37.68      36.86 .WHT   
  9 Galarza, Luke G           11 FAST-CA                37.90      36.94 .WHT   
 10 Urinsco, Ian J            11 GWSC-CA                   NT      36.99 .WHT   
 11 Gonzalez, Ali'i M         12 CMAC-CA                37.75      37.23 .WHT   
 12 Espejo Mansell, Wyatt S   11 EAST-CA                37.71      37.86 .WHT   
 13 Lezama, John A            11 ORCA-CA                41.70      37.94 .WHT   
 14 Presby, Will J            12 CMAC-CA                36.73      38.37 .WHT   
 15 Kluver, Cameron D         12 EAST-CA                40.18      39.40 .WHT   
 16 Gannaway, Case R          11 ORCA-CA                37.85      39.78 .WHT   
 17 Stevens, Ryder B          11 RIPT-CA                38.74      40.07 .WHT   
 18 Hoang, Chance T           11 ORCA-CA                39.93      40.61 .WHT   
 19 Hoang, Maxwell M          11 ORCA-CA                   NT      41.18 .WHT   
 20 Miranda, Isaiah I         12 ORCA-CA                40.21      42.53 .WHT   
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.00  +WAG
        1:06.20  .BLU Blue
        1:12.20  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Rabe, Lorenzo J           12 SEAL-CA              1:03.97      59.42 +WAG   
       28.81    59.42                                                      
  2 Sandvig, Aiden B          11 GWSC-CA              1:01.93    1:01.14 +WAG   
       30.37  1:01.14                                                      
  3 Shin, Preston J           12 FAST-CA                59.53    1:01.16 +WAG   
       29.49  1:01.16                                                      
  4 Goldsmith, Mason M        12 RIPT-CA              1:04.44    1:02.29 .BLU   
       30.00  1:02.29                                                      
  5 Banos, Nathaniel A        11 SEAL-CA              1:04.30    1:02.71 .BLU   
       30.58  1:02.71                                                      
  6 Pena, Alex                12 ORCA-CA              1:03.20    1:02.75 .BLU   
       30.07  1:02.75                                                      
  7 Kow, Brandon S            11 FAST-CA              1:04.74    1:03.83 .BLU   
       30.63  1:03.83                                                      
  8 Ragadio, Ethan J          12 FAST-CA              1:02.87    1:04.99 .BLU   
       32.03  1:04.99                                                      
  9 Salladin, Andrew          12 FAST-CA              1:05.07    1:05.15 .BLU   
       31.53  1:05.15                                                      
 10 Sanchez, Isaac C          12 RIPT-CA              1:05.19    1:07.37 .RED   
       32.49  1:07.37                                                      
.RED - Division  
  1 Huynh, Trent L            11 FAST-CA              1:06.29    1:05.81 .BLU   
       31.90  1:05.81                                                      
  2 Goldsmith, Gage K         11 RIPT-CA              1:08.26    1:07.25 .RED   
       31.96  1:07.25                                                      
  3 Hess, Thomas L            11 SEAL-CA              1:09.17    1:08.59 .RED   
       32.87  1:08.59                                                      
  4 Tran, Gavin K             12 GWSC-CA              1:11.80    1:08.79 .RED   
       31.44  1:08.79                                                      
  5 Harper, Holden W          12 GWSC-CA              1:08.83    1:09.21 .RED   
       32.89  1:09.21                                                      
  6 Matsuda, Trevor M         11 RIPT-CA              1:07.76    1:09.85 .RED   
       34.03  1:09.85                                                      
  7 Lavold, Carter J          12 FAST-CA              1:08.82    1:10.10 .RED   
       33.87  1:10.10                                                      
  8 Huelskamp, Bobby R        12 ORCA-CA              1:10.85    1:11.03 .RED   
       33.88  1:11.03                                                      
  9 Juarez, Taylor A          11 GWSC-CA              1:11.23    1:12.21 .WHT   
       34.85  1:12.21                                                      
 10 Kim, Miles W              11 FAST-CA              1:09.17    1:14.98 .WHT   
       35.45  1:14.98                                                      
.WHT - Division  
  1 Pham, Aidan N             12 SEAL-CA              1:15.62    1:09.42 .RED   
       33.34  1:09.42                                                      
  2 Kuo, Sam C                11 UN-02-CA             1:15.80    1:09.44 .RED   
       32.72  1:09.44                                                      
  3 Poturalski, Luke S        12 RIPT-CA              1:17.52    1:09.50 .RED   
       32.04  1:09.50                                                      
  4 Soto, James D             12 SEAL-CA                   NT    1:10.18 .RED   
       33.45  1:10.18                                                      
  5 Ford, Jackson G           12 GWSC-CA              1:12.23    1:11.77 .RED   
       34.36  1:11.77                                                      
  6 Saunders, Nolan D         12 ORCA-CA              1:12.33    1:13.15 .WHT   
       36.27  1:13.15                                                      
  7 Huynh, Goten              11 RIPT-CA              1:12.77    1:13.90 .WHT   
       34.92  1:13.90                                                      
  8 Hong, Harrison J          12 FAST-CA              1:12.77    1:14.66 .WHT   
       36.27  1:14.66                                                      
  9 Balan, David C            11 ORCA-CA              1:14.19    1:14.67 .WHT   
       35.96  1:14.67                                                      
 10 Ponce, Ej J               12 ORCA-CA                   NT    1:14.68 .WHT   
       35.87  1:14.68                                                      
 11 Lepham, Phillip T         11 GWSC-CA              1:18.62    1:17.26 .WHT   
       35.77  1:17.26                                                      
 12 Clay, Kyler J             11 EAST-CA              1:16.78    1:18.30 .WHT   
       38.30  1:18.30                                                      
 13 Matias, Nico T            11 FAST-CA                   NT    1:18.62 .WHT   
       37.38  1:18.62                                                      
 14 Beninga, Joey B           12 SCAT-CA              1:21.87    1:19.59 .WHT   
       38.11  1:19.59                                                      
 15 Prather, Nikolay A        11 GWSC-CA              1:20.74    1:21.01 .WHT   
       38.15  1:21.01                                                      
 16 Sternshein, Levi M        11 ORCA-CA                   NT    1:21.11 .WHT   
       37.24  1:21.11                                                      
 17 Joyce, Ian P              11 SCAC-CA              1:21.73    1:22.92 .WHT   
       39.80  1:22.92                                                      
 18 Tirtorahardjo, Ethan A    12 ORCA-CA                   NT    1:22.93 .WHT   
 19 Presby, Will J            12 CMAC-CA              1:22.70    1:24.52 .WHT   
       40.76  1:24.52                                                      
 20 Espejo Mansell, Wyatt S   11 EAST-CA              1:29.21    1:26.14 .WHT   
       41.40  1:26.14                                                      
 21 Galarza, Luke G           11 FAST-CA              1:24.08    1:26.74 .WHT   
 22 Stone, Ben N              11 SCAC-CA                   NT    1:27.03 .WHT   
       40.31  1:27.03                                                      
 23 Gonzalez, Ali'i M         12 CMAC-CA              1:28.14    1:27.94 .WHT   
 24 Lezama, John A            11 ORCA-CA              1:32.05    1:32.04 .WHT   
       43.99  1:32.04                                                      
 25 Hardcastle, Evan C        12 ORCA-CA              1:47.89    1:32.55 .WHT   
       42.41  1:32.55                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.40  +WAG
        2:24.60  .BLU Blue
        2:37.80  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Shin, Preston J           12 FAST-CA              2:08.84    2:11.24 +WAG   
       30.49  1:04.95  1:38.54  2:11.24                                    
  2 Defabrique, Sebastien A   12 SCAT-CA              2:19.86    2:17.84 .BLU   
       30.94  1:06.20  1:42.55  2:17.84                                    
  3 Ly, Kenneth K             12 ORCA-CA              2:23.87    2:18.65 .BLU   
       30.47  1:04.61  1:42.07  2:18.65                                    
  4 Chen, Qihui               12 GWSC-CA              2:17.88    2:18.68 .BLU   
       31.30  1:07.05  1:42.96  2:18.68                                    
  5 Salladin, Andrew          12 FAST-CA              2:16.61    2:20.54 .BLU   
       33.57  1:08.98  1:45.34  2:20.54                                    
  6 Huynh, Trent L            11 FAST-CA              2:22.35    2:21.32 .BLU   
       32.61  1:08.96  1:45.48  2:21.32                                    
 -- Sandvig, Aiden B          11 GWSC-CA              2:10.92         DQ        
       30.59  1:05.37  1:39.33       DQ                                    
.RED - Division  
  1 Lavold, Carter J          12 FAST-CA              2:29.39    2:26.82 .RED   
       33.31  1:11.39  1:49.61  2:26.82                                    
  2 Carlson, John P           11 ORCA-CA              2:29.82    2:33.23 .RED   
       36.00  1:16.21  1:56.79  2:33.23                                    
 -- Harper, Holden W          12 GWSC-CA              2:27.67         DQ        
.WHT - Division  
  1 Ruby, Logan J             12 SCAT-CA              2:43.06    2:17.78 .BLU   
       31.02  1:06.92  1:43.14  2:17.78                                    
  2 Huelskamp, Bobby R        12 ORCA-CA              3:05.13    2:33.96 .RED   
       35.25  1:15.06  1:55.46  2:33.96                                    
  3 Pinto, Luke A             11 SCAT-CA              2:49.59    2:51.02 .WHT   
       38.33  1:23.23  2:07.10  2:51.02                                    
  4 Ponce, Ej J               12 ORCA-CA                   NT    2:53.71 .WHT   
       36.32  1:18.98  2:06.95  2:53.71                                    
  5 Hoang, Chance T           11 ORCA-CA              3:33.29    3:11.35 .WHT   
       43.73  1:32.59  2:21.83  3:11.35                                    
  6 Lawless, Laszlo E         12 GWSC-CA                   NT    3:26.82 .WHT   
       52.34  1:48.40  2:40.50  3:26.82                                    
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:09.90  11-12 +WAG
        6:29.80  11-12 .BLU Blue
        7:05.30  11-12 .RED Red
             --  11-12 .WHT White
 Meet Qualifying 11-12:  7:05.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Tannehill, Sean Eoin N    12 EAST-CA              6:07.16    5:55.11 +WAG   
       32.05  1:07.14  1:44.50  2:20.81  2:57.04  3:32.97  4:09.65  4:45.95
     5:22.04  5:55.11                                                      
  2 Salladin, Andrew          12 FAST-CA              6:26.60    6:02.28 +WAG   
       33.43  1:10.51  1:47.02  2:23.98  3:00.37  3:36.88  4:14.40  4:50.74
     5:26.94  6:02.28                                                      
  3 Defabrique, Sebastien A   12 SCAT-CA              6:09.99    6:05.50 +WAG   
       31.27  1:07.73  1:45.46  2:22.80  3:00.04  3:37.98  4:15.08  4:52.89
     5:29.54  6:05.50                                                      
  4 Chen, Qihui               12 GWSC-CA              6:25.55    6:14.86 .BLU   
       32.83  1:10.54  1:48.93  2:27.13  3:05.25  3:43.78  4:22.42  5:01.33
     5:38.48  6:14.86                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          34.50  +WAG
          36.60  .BLU Blue
          40.00  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sandvig, Aiden B          11 GWSC-CA                32.55      31.86 +WAG   
  2 Kow, Brandon S            11 FAST-CA                34.93      32.79 +WAG   
  3 Pena, Alex                12 ORCA-CA                35.48      33.67 +WAG   
  4 Rabe, Lorenzo J           12 SEAL-CA                35.79      34.24 +WAG   
  5 Tran, Ryan H              12 GWSC-CA                35.56      35.14 .BLU   
  6 Hernandez, Sean N         12 ORCA-CA                35.32      35.48 .BLU   
  7 Kim, Miles W              11 FAST-CA                35.72      37.17 .RED   
.RED - Division  
  1 Hess, Thomas L            11 SEAL-CA                37.25      35.95 .BLU   
  2 Yates, Charles W          12 JCCW-CA                37.89      36.40 .BLU   
  3 Poturalski, Luke S        12 RIPT-CA                37.92      36.55 .BLU   
  4 Ly, Kenneth K             12 ORCA-CA                39.76      36.64 .RED   
  5 Tran, Anoki C             11 ORCA-CA                39.93      36.74 .RED   
  6 Carlson, John P           11 ORCA-CA                37.13      37.28 .RED   
  7 Defabrique, Sebastien A   12 SCAT-CA                38.12      38.03 .RED   
  8 Huynh, Goten              11 RIPT-CA                37.89      38.17 .RED   
  9 Wartenberg, Jason R       11 ORCA-CA                37.83      38.51 .RED   
 10 Pham, Aidan N             12 SEAL-CA                39.37      38.90 .RED   
 -- Ragadio, Ethan J          12 FAST-CA                37.03         DQ        
.WHT - Division  
  1 Curiel, Jordan M          12 UN-02-CA               41.62      35.53 .BLU   
  2 Kuo, Sam C                11 UN-02-CA               40.50      36.23 .BLU   
  3 Tran, Gavin K             12 GWSC-CA                42.80      38.25 .RED   
  4 Hong, Harrison J          12 FAST-CA                41.37      39.03 .RED   
  5 Soto, James D             12 SEAL-CA                41.50      39.46 .RED   
  6 Harper, Holden W          12 GWSC-CA                41.51      39.70 .RED   
  7 Pinto, Luke A             11 SCAT-CA                43.05      40.46 .WHT   
  8 Sternshein, Levi M        11 ORCA-CA                   NT      41.50 .WHT   
  9 Lepham, Phillip T         11 GWSC-CA                44.95      42.78 .WHT   
 10 Presby, Will J            12 CMAC-CA                45.68      43.83 .WHT   
 11 Matias, Nico T            11 FAST-CA                45.71      44.81 .WHT   
 12 Prather, Nikolay A        11 GWSC-CA                45.56      45.59 .WHT   
 13 Hardcastle, Evan C        12 ORCA-CA                55.27      45.85 .WHT   
 14 Joyce, Ian P              11 SCAC-CA                   NT      45.90 .WHT   
 15 Beninga, Joey B           12 SCAT-CA                47.17      46.23 .WHT   
 16 Gannaway, Case R          11 ORCA-CA                48.13      46.49 .WHT   
 17 Galarza, Luke G           11 FAST-CA                45.15      46.78 .WHT   
 18 Espejo Mansell, Wyatt S   11 EAST-CA                   NT      48.74 .WHT   
 19 Lezama, John A            11 ORCA-CA                   NT      50.87 .WHT   
 20 Gonzalez, Ali'i M         12 CMAC-CA                52.53      53.27 .WHT   
 -- Tirtorahardjo, Ethan A    12 ORCA-CA                   NT         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:13.50  +WAG
        1:20.50  .BLU Blue
        1:28.00  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Banos, Nathaniel A        11 SEAL-CA              1:11.57    1:10.90 +WAG   
       34.93  1:10.90                                                      
  2 Sandvig, Aiden B          11 GWSC-CA              1:13.11    1:11.05 +WAG   
       35.41  1:11.05                                                      
  3 Chen, Qihui               12 GWSC-CA              1:13.99    1:13.13 +WAG   
       35.36  1:13.13                                                      
  4 Hernandez, Sean N         12 ORCA-CA              1:17.66    1:15.23 .BLU   
       36.52  1:15.23                                                      
  5 Kow, Brandon S            11 FAST-CA              1:14.72    1:15.62 .BLU   
       36.15  1:15.62                                                      
  6 Marinescu, Brian          11 ORCA-CA              1:15.81    1:15.98 .BLU   
       36.35  1:15.98                                                      
  7 Jenkins, Luca             11 JCCW-CA              1:15.42    1:16.04 .BLU   
       37.12  1:16.04                                                      
  8 Sanchez, Isaac C          12 RIPT-CA              1:18.15    1:16.87 .BLU   
       38.43  1:16.87                                                      
  9 Pena, Alex                12 ORCA-CA              1:16.09    1:17.23 .BLU   
 10 Yates, Charles W          12 JCCW-CA              1:19.13    1:18.14 .BLU   
       37.80  1:18.14                                                      
 11 Chin, Noah A              12 JCCW-CA              1:19.87    1:19.94 .BLU   
       37.57  1:19.94                                                      
.RED - Division  
  1 Kuo, Sam C                11 UN-02-CA             1:20.74    1:21.12 .RED   
  2 Defabrique, Sebastien A   12 SCAT-CA              1:22.18    1:22.68 .RED   
       40.14  1:22.68                                                      
  3 Wartenberg, Jason R       11 ORCA-CA              1:21.17    1:23.27 .RED   
       41.36  1:23.27                                                      
 -- Carlson, John P           11 ORCA-CA              1:21.35         DQ        
       40.62       DQ                                                      
.WHT - Division  
  1 Shin, Preston J           12 FAST-CA                   NT    1:13.83 .BLU   
       36.26  1:13.83                                                      
  2 Poturalski, Luke S        12 RIPT-CA                   NT    1:24.05 .RED   
       39.50  1:24.05                                                      
  3 Saunders, Nolan D         12 ORCA-CA              1:28.42    1:24.53 .RED   
  4 Ambrose, Dominic T        12 ORCA-CA              1:32.17    1:25.35 .RED   
       40.74  1:25.35                                                      
  5 Gamez, Garrett O          12 ORCA-CA                   NT    1:26.51 .RED   
       42.26  1:26.51                                                      
  6 Huelskamp, Bobby R        12 ORCA-CA              1:50.91    1:28.67 .WHT   
       42.57  1:28.67                                                      
  7 Matias, Nico T            11 FAST-CA                   NT    1:34.60 .WHT   
  8 Tirtorahardjo, Ethan A    12 ORCA-CA                   NT    1:41.69 .WHT   
       47.93  1:41.69                                                      
  9 Espejo Mansell, Wyatt S   11 EAST-CA                   NT    1:43.53 .WHT   
 10 Hoang, Chance T           11 ORCA-CA              1:55.90    1:43.68 .WHT   
       49.99  1:43.68                                                      
 11 Kluver, Cameron D         12 EAST-CA              1:46.04    1:44.74 .WHT   
       49.67  1:44.74                                                      
 12 Urinsco, Ian J            11 GWSC-CA                   NT    1:48.05 .WHT   
       54.64  1:48.05                                                      
 13 Truong, Dominique Q       11 FAST-CA              2:04.22    1:48.08 .WHT   
       53.86  1:48.08                                                      
 -- Hoang, Maxwell M          11 ORCA-CA                   NT         DQ        
       58.44       DQ                                                      
 -- Lezama, John A            11 ORCA-CA              1:52.38         DQ        
       53.65       DQ                                                      
 -- Miranda, Isaiah I         12 ORCA-CA                   NT         DQ        
       49.43       DQ                                                      
 -- Gannaway, Case R          11 ORCA-CA                   NT         DQ        
       50.94       DQ                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:51.40  11-12 .BLU Blue
        3:07.30  11-12 .RED Red
             --  11-12 .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Tran, Ryan H              12 GWSC-CA              3:09.54         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          38.70  +WAG
          41.00  .BLU Blue
          44.80  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ragadio, Ethan J          12 FAST-CA                39.45      39.00 .BLU   
  2 Nguyen, Max T             11 JCCW-CA                40.07      39.64 .BLU   
  3 Jenkins, Luca             11 JCCW-CA                39.77      40.23 .BLU   
  4 Chin, Noah A              12 JCCW-CA                40.36      40.26 .BLU   
  5 Huynh, Trent L            11 FAST-CA                40.83      40.34 .BLU   
.RED - Division  
  1 Ly, Kenneth K             12 ORCA-CA                41.49      37.75 +WAG   
  2 Tran, Anoki C             11 ORCA-CA                43.78      39.18 .BLU   
  3 Huelskamp, Bobby R        12 ORCA-CA                41.86      40.45 .BLU   
  4 Ambrose, Dominic T        12 ORCA-CA                41.79      41.35 .RED   
  5 Matsuda, Trevor M         11 RIPT-CA                41.06      41.45 .RED   
  6 Huynh, Goten              11 RIPT-CA                43.62      42.14 .RED   
 -- Ford, Jackson G           12 GWSC-CA                42.31         DQ        
.WHT - Division  
  1 Soto, James D             12 SEAL-CA                   NT      39.05 .BLU   
  2 Hoang, Vincent V          12 ORCA-CA                53.07      40.33 .BLU   
  3 Kuo, Sam C                11 UN-02-CA               45.98      42.00 .RED   
  4 Curiel, Jordan M          12 UN-02-CA               51.11      42.47 .RED   
  5 Marrujo, Sebastian M      12 ORCA-CA                45.89      43.58 .RED   
  6 Holguin, Kyle T           11 FAST-CA                44.89      43.79 .RED   
  7 Lavold, Carter J          12 FAST-CA                45.79      44.55 .RED   
  8 Scordino, Bradley C       12 SCAC-CA                   NT      45.58 .WHT   
  9 Lepham, Phillip T         11 GWSC-CA                   NT      46.16 .WHT   
 10 Hong, Harrison J          12 FAST-CA                46.54      46.26 .WHT   
 11 Balan, David C            11 ORCA-CA                46.02      46.97 .WHT   
 12 Matias, Nico T            11 FAST-CA                46.17      47.68 .WHT   
 13 Gamez, Garrett O          12 ORCA-CA                   NT      48.16 .WHT   
 14 Stevens, Ryder B          11 RIPT-CA                48.44      48.29 .WHT   
 15 Gannaway, Case R          11 ORCA-CA                50.93      49.09 .WHT   
 16 Stone, Ben N              11 SCAC-CA                   NT      50.28 .WHT   
 17 Juarez, Taylor A          11 GWSC-CA                51.00      50.48 .WHT   
 18 Lezama, John A            11 ORCA-CA              1:04.51      52.26 .WHT   
 19 Galarza, Luke G           11 FAST-CA                53.31      52.39 .WHT   
 20 Presby, Will J            12 CMAC-CA                   NT      55.08 .WHT   
 21 Hoang, Maxwell M          11 ORCA-CA                   NT      57.82 .WHT   
 22 Gonzalez, Ali'i M         12 CMAC-CA                   NT      58.89 .WHT   
 -- Urinsco, Ian J            11 GWSC-CA                   NT         DQ        
 -- Truong, Dominique Q       11 FAST-CA              1:15.74         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:23.60  +WAG
        1:29.00  .BLU Blue
        1:37.10  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Shin, Preston J           12 FAST-CA              1:14.11    1:11.91 +WAG   
       33.95  1:11.91                                                      
  2 Marinescu, Brian          11 ORCA-CA              1:24.31    1:24.56 .BLU   
       39.82  1:24.56                                                      
  3 Matsuda, Trevor M         11 RIPT-CA              1:28.04    1:27.09 .BLU   
       42.65  1:27.09                                                      
  4 Huynh, Trent L            11 FAST-CA              1:28.96    1:27.59 .BLU   
       41.05  1:27.59                                                      
.RED - Division  
  1 Tran, Anoki C             11 ORCA-CA              1:35.43    1:27.69 .BLU   
       42.14  1:27.69                                                      
  2 Tran, Gavin K             12 GWSC-CA              1:31.56    1:29.31 .RED   
       43.03  1:29.31                                                      
  3 Ruby, Logan J             12 SCAT-CA              1:32.71    1:29.60 .RED   
       42.71  1:29.60                                                      
  4 Pham, Aidan N             12 SEAL-CA              1:31.15    1:30.99 .RED   
       43.25  1:30.99                                                      
  5 Kuo, Sam C                11 UN-02-CA             1:30.68    1:31.42 .RED   
       42.83  1:31.42                                                      
  6 Carlson, John P           11 ORCA-CA              1:31.16    1:31.85 .RED   
       43.81  1:31.85                                                      
  7 Ford, Jackson G           12 GWSC-CA              1:30.92    1:33.33 .RED   
       45.01  1:33.33                                                      
  8 Huynh, Goten              11 RIPT-CA              1:33.76    1:37.94 .WHT   
       46.08  1:37.94                                                      
.WHT - Division  
  1 Ly, Kenneth K             12 ORCA-CA              1:41.01    1:24.71 .BLU   
       39.86  1:24.71                                                      
  2 Soto, James D             12 SEAL-CA                   NT    1:26.70 .BLU   
       40.23  1:26.70                                                      
  3 Huelskamp, Bobby R        12 ORCA-CA              1:42.27    1:30.40 .RED   
       42.25  1:30.40                                                      
  4 Hess, Thomas L            11 SEAL-CA              1:38.09    1:32.46 .RED   
       43.56  1:32.46                                                      
  5 Saunders, Nolan D         12 ORCA-CA              1:38.87    1:35.90 .RED   
       44.75  1:35.90                                                      
  6 Wartenberg, Jason R       11 ORCA-CA              1:37.60    1:37.04 .RED   
       46.19  1:37.04                                                      
  7 Jung, Cooper L            12 RIPT-CA              1:42.38    1:41.46 .WHT   
       48.84  1:41.46                                                      
  8 Balan, David C            11 ORCA-CA              1:39.47    1:42.79 .WHT   
       49.85  1:42.79                                                      
  9 Matias, Nico T            11 FAST-CA              1:39.10    1:43.09 .WHT   
       49.78  1:43.09                                                      
 10 Stone, Ben N              11 SCAC-CA                   NT    1:44.67 .WHT   
       47.44  1:44.67                                                      
 11 Prather, Nikolay A        11 GWSC-CA              1:41.68    1:44.99 .WHT   
       49.34  1:44.99                                                      
 12 Beninga, Joey B           12 SCAT-CA              1:40.75    1:45.03 .WHT   
       49.00  1:45.03                                                      
 13 Hardcastle, Evan C        12 ORCA-CA              2:12.05    1:45.09 .WHT   
       50.48  1:45.09                                                      
 14 Gannaway, Case R          11 ORCA-CA                   NT    1:49.12 .WHT   
       51.93  1:49.12                                                      
 15 Hoang, Chance T           11 ORCA-CA              1:55.11    1:55.05 .WHT   
       55.97  1:55.05                                                      
 -- Ponce, Ej J               12 ORCA-CA                   NT         DQ        
       52.17       DQ                                                      
 -- Lezama, John A            11 ORCA-CA                   NT         DQ        
       53.91       DQ                                                      
 -- Pinto, Luke A             11 SCAT-CA                   NT         DQ        
       49.36       DQ                                                      
 -- Gonzalez, Ali'i M         12 CMAC-CA                   NT         DQ        
     1:00.03       DQ                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:09.00  11-12 .BLU Blue
        3:26.20  11-12 .RED Red
             --  11-12 .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marrujo, Sebastian M      12 ORCA-CA                   NT    3:31.69 .WHT   
       46.91  1:41.80  2:38.69  3:31.69                                    
  2 Hoang, Chance T           11 ORCA-CA                   NT    4:02.33 .WHT   
       56.20  1:56.38  3:01.42  4:02.33                                    
 -- Tirtorahardjo, Ethan A    12 ORCA-CA                   NT         DQ        
       42.92  1:33.46  2:25.34       DQ                                    
 -- Schalliol, Blake M        11 EAST-CA                   NT         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          32.20  +WAG
          34.50  .BLU Blue
          37.70  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Sandvig, Aiden B          11 GWSC-CA                31.11      30.38 +WAG   
  2 Chen, Qihui               12 GWSC-CA                33.45      31.99 +WAG   
  3 Ly, Kenneth K             12 ORCA-CA                32.11      32.63 .BLU   
  4 Tannehill, Sean Eoin N    12 EAST-CA                32.18      32.64 .BLU   
  5 Banos, Nathaniel A        11 SEAL-CA                32.94      33.14 .BLU   
  6 Salladin, Andrew          12 FAST-CA                33.94      33.51 .BLU   
  7 Hernandez, Sean N         12 ORCA-CA                33.73      34.04 .BLU   
  8 Sanchez, Isaac C          12 RIPT-CA                33.65      34.51 .RED   
  9 Ragadio, Ethan J          12 FAST-CA                32.21      34.61 .RED   
.RED - Division  
  1 Carlson, John P           11 ORCA-CA                34.94      33.83 .BLU   
  2 Goldsmith, Mason M        12 RIPT-CA                35.59      34.25 .BLU   
  3 Yates, Charles W          12 JCCW-CA                36.49      35.03 .RED   
  4 Huynh, Trent L            11 FAST-CA                36.01      35.71 .RED   
  5 Matsuda, Trevor M         11 RIPT-CA                36.53      36.48 .RED   
  6 Holguin, Kyle T           11 FAST-CA                36.71      37.56 .RED   
  7 Hong, Harrison J          12 FAST-CA                37.53      38.28 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Chu, Colin D              12 RIPT-CA                39.39      33.78 .BLU   
  2 Wartenberg, Jason R       11 ORCA-CA                37.85      35.77 .RED   
  3 Nguyen, Max T             11 JCCW-CA                40.94      37.46 .RED   
  4 Lepham, Phillip T         11 GWSC-CA                41.28      38.07 .WHT   
  5 Tran, Anoki C             11 ORCA-CA                38.70      38.22 .WHT   
  6 Hoang, Vincent V          12 ORCA-CA                54.50      38.73 .WHT   
  7 Juarez, Taylor A          11 GWSC-CA                37.80      38.75 .WHT   
  8 Huelskamp, Bobby R        12 ORCA-CA                39.96      38.88 .WHT   
  8 Ford, Jackson G           12 GWSC-CA                   NT      38.88 .WHT   
 10 Poturalski, Luke S        12 RIPT-CA                43.70      40.37 .WHT   
 11 Balan, David C            11 ORCA-CA                42.22      43.89 .WHT   
 12 Galarza, Luke G           11 FAST-CA                45.86      44.69 .WHT   
 13 Kluver, Cameron D         12 EAST-CA                47.82      45.94 .WHT   
 14 Stone, Ben N              11 SCAC-CA                49.68      46.85 .WHT   
 15 Presby, Will J            12 CMAC-CA                47.06      49.32 .WHT   
 16 Miranda, Isaiah I         12 ORCA-CA                   NT      50.65 .WHT   
 17 Truong, Dominique Q       11 FAST-CA                54.89      54.95 .WHT   
 18 Gonzalez, Ali'i M         12 CMAC-CA                57.62      59.43 .WHT   
 -- Soto, James D             12 SEAL-CA                43.76         DQ        
 -- Scordino, Bradley C       12 SCAC-CA                   NT         DQ        
 -- Stevens, Ryder B          11 RIPT-CA                52.16         DQ        
 -- Saunders, Nolan D         12 ORCA-CA                45.83         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:13.30  +WAG
        1:18.20  .BLU Blue
        1:25.30  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Marinescu, Brian          11 ORCA-CA              1:14.34    1:12.56 +WAG   
       33.96  1:12.56                                                      
  2 Tannehill, Sean Eoin N    12 EAST-CA              1:10.65    1:16.15 .BLU   
       35.23  1:16.15                                                      
  3 Kow, Brandon S            11 FAST-CA              1:15.14    1:16.84 .BLU   
       34.68  1:16.84                                                      
.RED - Division  
  1 Yates, Charles W          12 JCCW-CA              1:21.05    1:17.33 .BLU   
       35.48  1:17.33                                                      
  2 Hernandez, Sean N         12 ORCA-CA              1:18.22    1:20.06 .RED   
       35.34  1:20.06                                                      
.WHT - Division  
  1 Pena, Alex                12 ORCA-CA                   NT    1:12.91 +WAG   
       33.12  1:12.91                                                      
  2 Sanchez, Isaac C          12 RIPT-CA                   NT    1:16.29 .BLU   
       35.45  1:16.29                                                      
  3 Ruby, Logan J             12 SCAT-CA                   NT    1:18.96 .RED   
       36.65  1:18.96                                                      
  4 Chen, Qihui               12 GWSC-CA              1:27.11    1:21.11 .RED   
       37.33  1:21.11                                                      
  5 Lawless, Laszlo E         12 GWSC-CA                   NT    1:25.35 .WHT   
       38.67  1:25.35                                                      
  6 Tran, Gavin K             12 GWSC-CA              1:28.02    1:26.88 .WHT   
       39.24  1:26.88                                                      
  7 Juarez, Taylor A          11 GWSC-CA                   NT    1:29.40 .WHT   
       41.99  1:29.40                                                      
 -- Saunders, Nolan D         12 ORCA-CA                   NT         DQ        
       41.93       DQ                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:12.90  +WAG
        1:17.70  .BLU Blue
        1:24.70  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ragadio, Ethan J          12 FAST-CA              1:16.09    1:13.48 .BLU   
       35.96  1:13.48                                                      
  2 Banos, Nathaniel A        11 SEAL-CA              1:15.42    1:13.87 .BLU   
       33.66  1:13.87                                                      
  3 Tannehill, Sean Eoin N    12 EAST-CA              1:15.93    1:14.48 .BLU   
       34.85  1:14.48                                                      
  4 Marinescu, Brian          11 ORCA-CA              1:14.19    1:15.70 .BLU   
       34.57  1:15.70                                                      
  5 Hernandez, Sean N         12 ORCA-CA              1:15.85    1:17.45 .BLU   
       35.52  1:17.45                                                      
  6 Sanchez, Isaac C          12 RIPT-CA              1:15.13    1:17.46 .BLU   
       35.60  1:17.46                                                      
.RED - Division  
  1 Goldsmith, Mason M        12 RIPT-CA              1:22.54    1:16.30 .BLU   
       34.71  1:16.30                                                      
  2 Yates, Charles W          12 JCCW-CA              1:18.56    1:18.01 .RED   
       35.84  1:18.01                                                      
  3 Pham, Aidan N             12 SEAL-CA              1:21.80    1:19.99 .RED   
       38.02  1:19.99                                                      
  4 Wartenberg, Jason R       11 ORCA-CA              1:22.63    1:21.38 .RED   
       37.78  1:21.38                                                      
  5 Matsuda, Trevor M         11 RIPT-CA              1:18.70    1:22.61 .RED   
       40.56  1:22.61                                                      
  6 Lavold, Carter J          12 FAST-CA              1:24.23    1:23.03 .RED   
       38.47  1:23.03                                                      
  7 Kim, Miles W              11 FAST-CA              1:20.68    1:24.47 .RED   
       39.60  1:24.47                                                      
  8 Harper, Holden W          12 GWSC-CA              1:24.50    1:24.92 .WHT   
       40.89  1:24.92                                                      
  9 Hong, Harrison J          12 FAST-CA              1:23.40    1:25.94 .WHT   
       39.89  1:25.94                                                      
.WHT - Division  
  1 Goldsmith, Gage K         11 RIPT-CA              1:25.96    1:19.56 .RED   
       36.26  1:19.56                                                      
  2 Tran, Anoki C             11 ORCA-CA              1:25.39    1:20.64 .RED   
  3 Curiel, Jordan M          12 UN-02-CA                  NT    1:21.44 .RED   
       37.24  1:21.44                                                      
  4 Jung, Cooper L            12 RIPT-CA              1:28.17    1:27.57 .WHT   
       42.27  1:27.57                                                      
  5 Lepham, Phillip T         11 GWSC-CA                   NT    1:29.04 .WHT   
       40.87  1:29.04                                                      
  6 Balan, David C            11 ORCA-CA              1:26.82    1:29.12 .WHT   
       42.23  1:29.12                                                      
  7 Lawless, Laszlo E         12 GWSC-CA              1:32.58    1:30.06 .WHT   
       43.88  1:30.06                                                      
  8 Tirtorahardjo, Ethan A    12 ORCA-CA                   NT    1:32.24 .WHT   
       45.32  1:32.24                                                      
  9 Juarez, Taylor A          11 GWSC-CA              1:27.14    1:32.72 .WHT   
       44.86  1:32.72                                                      
 10 Sternshein, Levi M        11 ORCA-CA                   NT    1:33.75 .WHT   
       45.44  1:33.75                                                      
 11 Stone, Ben N              11 SCAC-CA              1:38.32    1:39.77 .WHT   
       49.01  1:39.77                                                      
 12 Presby, Will J            12 CMAC-CA              1:38.17    1:40.86 .WHT   
       46.13  1:40.86                                                      
 13 Gannaway, Case R          11 ORCA-CA                   NT    1:43.13 .WHT   
       50.91  1:43.13                                                      
 14 Hoang, Chance T           11 ORCA-CA              1:43.25    1:43.57 .WHT   
       52.18  1:43.57                                                      
 15 Galarza, Luke G           11 FAST-CA              1:50.99    1:43.58 .WHT   
       46.89  1:43.58                                                      
 16 Espejo Mansell, Wyatt S   11 EAST-CA              1:40.01    1:44.87 .WHT   
       50.31  1:44.87                                                      
 -- Rabe, Lorenzo J           12 SEAL-CA                   NT         DQ        
       33.08       DQ                                                      
 -- Clay, Kyler J             11 EAST-CA              1:31.17         DQ        
       41.41       DQ                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:36.10  +WAG
        2:46.50  .BLU Blue
        3:01.70  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Shin, Preston J           12 FAST-CA              2:34.75    2:33.16 +WAG   
       37.18  1:18.24  2:00.17  2:33.16                                    
  2 Pena, Alex                12 ORCA-CA              2:46.43    2:33.66 +WAG   
       33.78  1:16.07  1:59.56  2:33.66                                    
  3 Kow, Brandon S            11 FAST-CA              2:41.48    2:35.24 +WAG   
       34.28  1:14.10  2:01.58  2:35.24                                    
  4 Chen, Qihui               12 GWSC-CA              2:46.28    2:37.03 .BLU   
       33.68  1:13.05  2:02.61  2:37.03                                    
  5 Salladin, Andrew          12 FAST-CA              2:38.88    2:37.27 .BLU   
       36.42  1:18.84  2:03.41  2:37.27                                    
  6 Chu, Colin D              12 RIPT-CA              2:40.99    2:42.97 .BLU   
       37.27  1:18.51  2:05.22  2:42.97                                    
  7 Tannehill, Sean Eoin N    12 EAST-CA              2:39.22    2:55.42 .RED   
       36.62  1:23.95  2:16.53  2:55.42                                    
.RED - Division  
  1 Lavold, Carter J          12 FAST-CA              2:50.49    2:47.24 .RED   
       35.19  1:19.32  2:09.04  2:47.24                                    
  2 Chin, Noah A              12 JCCW-CA              2:49.77    2:47.54 .RED   
       36.03  1:17.61  2:08.75  2:47.54                                    
  3 Carlson, John P           11 ORCA-CA              2:50.13    2:49.68 .RED   
       37.80  1:22.42  2:12.20  2:49.68                                    
  4 Wartenberg, Jason R       11 ORCA-CA              2:54.43    2:54.10 .RED   
       37.75  1:22.00  2:14.41  2:54.10                                    
 -- Defabrique, Sebastien A   12 SCAT-CA              2:55.22         DQ        
       40.23  1:24.62  2:15.68       DQ                                    
.WHT - Division  
  1 Goldsmith, Mason M        12 RIPT-CA                   NT    2:42.07 .BLU   
       35.74  1:16.77  2:06.04  2:42.07                                    
  2 Balan, David C            11 ORCA-CA              3:02.60    2:59.51 .RED   
       42.82  1:29.28  2:20.34  2:59.51                                    
  3 Saunders, Nolan D         12 ORCA-CA                   NT    3:03.70 .WHT   
       41.41  1:27.61  2:22.88  3:03.70                                    
 -- Stone, Ben N              11 SCAC-CA                   NT         DQ        
       49.15  1:45.59  2:45.18       DQ                                    
 -- Schalliol, Blake M        11 EAST-CA              3:03.97         DQ        
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.50  .BLU Blue
          30.00  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Yoshizaki, Kai I          15 JCCW-CA                22.99      23.03 .BLU   
  2 Cannon, Kyle J            17 GWSC-CA                22.49      23.20 .BLU   
  3 Lambert, Patrick T        18 ORCA-CA                24.40      23.94 .BLU   
  4 Cabotaje, Kyle M          18 EAST-CA                24.55      24.68 .BLU   
  5 Nguyen, Ben T             14 RIPT-CA                24.78      24.75 .BLU   
  6 Brown, Seamus L           16 FAST-CA                24.88      24.79 .BLU   
  7 Bahadoor, Noah J          14 CMAC-CA                26.76      24.91 .BLU   
  8 Currie, Spencer A         16 SCAT-CA                25.46      25.00 .BLU   
  9 Lemoncito, Tom V          14 ORCA-CA                24.98      25.02 .BLU   
 10 Nguyen, Mark P            15 FAST-CA                25.27      25.73 .BLU   
 11 Matsuda, Jason K          13 FAST-CA                26.38      25.77 .BLU   
 12 Tannehill, Sean Connell   14 EAST-CA                25.41      25.84 .BLU   
 13 Jaievsky, Nathan A        16 UN-04-CA               25.94      26.16 .BLU   
 13 Lee, Calvin G             13 ORCA-CA                26.42      26.16 .BLU   
 15 Katayama, Jett M          17 GWSC-CA                25.88      26.23 .BLU   
 16 Prikhodko, Oleksii        17 FAST-CA                25.51      26.38 .BLU   
 17 Ahmadi, Meelad            13 SCAT-CA                26.86      26.44 .BLU   
 18 Frauenzimmer, Flip M      13 SCAT-CA                26.66      26.52 .BLU   
 19 Chen, Guanting            13 GWSC-CA                25.51      26.63 .BLU   
 20 De La O, Austin K         13 ORCA-CA                26.23      26.67 .BLU   
 21 Gonzalez, Julien A        15 ORCA-CA                27.36      26.72 .BLU   
 22 Birinyi, Caden W          13 ORCA-CA                26.50      26.75 .BLU   
 23 Brown, Christian M        15 CMAC-CA                26.09      26.76 .BLU   
 24 Luu, James M              13 RIPT-CA                26.88      27.34 .BLU   
 25 Stephen, Jacob M          13 CMAC-CA                27.21      27.59 .RED   
 26 Shinen, Tristen J         13 EAST-CA                27.31      27.75 .RED   
 27 Huynh, Gohan P            14 RIPT-CA                27.37      27.98 .RED   
 28 Tannehill, Sean Padraig   13 EAST-CA                27.44      28.31 .RED   
 -- Minnich, Indy S           16 SCAT-CA                25.31         DQ        
.RED - Division  
  1 Kiet, Troy Zen O          13 GWSC-CA                28.09      26.66 .BLU   
  2 Yang, Baron C             14 FAST-CA                28.12      26.76 .BLU   
  3 Matsuda, Connor J         13 RIPT-CA                28.20      27.26 .BLU   
  4 Chai, Matthew D           14 FAST-CA                28.09      27.28 .BLU   
  5 Wong, Brandon             15 FAST-CA                27.74      27.65 .RED   
  6 Wharton, Ricky M          13 ORCA-CA                28.27      28.16 .RED   
  7 Kelly, Tommy J            13 SCAC-CA                27.69      28.27 .RED   
  8 Nguyen, Jayden            13 ORCA-CA                28.62      28.30 .RED   
  9 Panagiotou, Nikolas P     13 SWRD-CA                29.05      28.46 .RED   
 10 Dinh, Peter V             14 ORCA-CA                27.75      28.47 .RED   
 11 Kemick, Sean H            13 GWSC-CA                27.72      28.82 .RED   
 12 Hoang, Logan K            13 ORCA-CA                28.90      29.65 .RED   
 13 Limon, John J             13 GWSC-CA                29.32      29.79 .RED   
 14 Nguyen, Dat T             13 RIPT-CA                29.54      30.02 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Lemoncito, Timothy A      16 ORCA-CA                   NT      26.90 .BLU   
  2 Tran, Vince D             14 ORCA-CA                   NT      27.71 .RED   
  3 Carr, Macean M            14 CMAC-CA                   NT      29.44 .RED   
  4 Lin, Eric                 14 ORCA-CA                35.14      29.58 .RED   
  5 Alvo, Jacob T             13 CMAC-CA                32.15      30.17 .WHT   
  6 Alvo, JJ C                13 CMAC-CA                33.24      30.58 .WHT   
  7 Weitzer, R J J            13 ORCA-CA                32.04      31.24 .WHT   
  8 Galarza, Mathew C         13 FAST-CA                31.56      31.73 .WHT   
  9 Gregerson, AJ J           14 CMAC-CA                31.38      32.63 .WHT   
 10 Siebert, Zach R           14 ORCA-CA                38.69      32.88 .WHT   
 11 Nguyen, Ashton            15 ORCA-CA                34.43      34.04 .WHT   
 12 DeCollibus, Matt R        13 EAST-CA                   NT      36.29 .WHT   
 13 Marklevits, Mason J       14 ORCA-CA                38.23      36.50 .WHT   
 14 Flores, Gabriel J         13 EAST-CA                37.51      37.09 .WHT   
 15 Kraushaar, Ethan J        13 SWRD-CA                   NT      40.40 .WHT   
 -- Coury, Alex A             13 ORCA-CA                30.53         DQ        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.60  .BLU Blue
        1:05.00  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Yoshizaki, Kai I          15 JCCW-CA                50.97      50.68 .BLU   
       24.50    50.68                                                      
  2 Yeh, Kenneth              15 FAST-CA                51.30      50.81 .BLU   
       25.16    50.81                                                      
  3 Cannon, Kyle J            17 GWSC-CA                49.64      51.73 .BLU   
       24.11    51.73                                                      
  4 Dinh, Jason               17 ORCA-CA                52.48      52.51 .BLU   
       25.23    52.51                                                      
  5 Lambert, Patrick T        18 ORCA-CA                52.68      52.71 .BLU   
       25.04    52.71                                                      
  6 Yan, Edward               16 EAST-CA                53.03      53.44 .BLU   
       26.29    53.44                                                      
  7 Stupin, Caleb S           17 ORCA-CA                53.76      53.75 .BLU   
       25.97    53.75                                                      
  8 Talsma, Trevor A          16 SEAL-CA                52.90      54.29 .BLU   
       25.88    54.29                                                      
  9 Cabotaje, Kyle M          18 EAST-CA                53.30      54.55 .BLU   
       26.11    54.55                                                      
 10 Pena, Nick                16 ORCA-CA                54.53      54.84 .BLU   
       26.60    54.84                                                      
 11 Lemoncito, Tom V          14 ORCA-CA                55.46      55.79 .BLU   
       26.66    55.79                                                      
 12 Nguyen, Mark P            15 FAST-CA                55.33      55.88 .BLU   
       27.20    55.88                                                      
 13 Brown, Seamus L           16 FAST-CA                52.70      56.04 .BLU   
       26.53    56.04                                                      
 14 Nguyen, Ben T             14 RIPT-CA                56.86      56.39 .BLU   
       27.27    56.39                                                      
 15 Pariseau, Blake J         18 GWSC-CA                55.67      56.52 .BLU   
       27.27    56.52                                                      
 16 Tannehill, Sean Connell   14 EAST-CA                55.07      56.69 .BLU   
       26.59    56.69                                                      
 17 Prikhodko, Oleksii        17 FAST-CA                54.67      57.83 .BLU   
       27.67    57.83                                                      
 18 De La O, Austin K         13 ORCA-CA                57.94      57.86 .BLU   
       27.48    57.86                                                      
 19 Yang, Baron C             14 FAST-CA                57.87      58.04 .BLU   
       28.01    58.04                                                      
 20 Jardim, Caden C           13 GWSC-CA                58.85      58.15 .BLU   
       28.23    58.15                                                      
 21 Chen, Guanting            13 GWSC-CA                57.03      58.20 .BLU   
       28.13    58.20                                                      
 22 Lee, Calvin G             13 ORCA-CA                57.33      58.40 .BLU   
       28.62    58.40                                                      
 23 Katayama, Jett M          17 GWSC-CA                57.02      58.58 .BLU   
       27.71    58.58                                                      
 24 Brown, Christian M        15 CMAC-CA                57.99      58.74 .BLU   
       28.12    58.74                                                      
 25 Ahmadi, Meelad            13 SCAT-CA                58.27      58.95 .BLU   
       28.36    58.95                                                      
 26 Lemoncito, Timothy A      16 ORCA-CA                59.42      59.28 .BLU   
       28.78    59.28                                                      
 27 Chai, Matthew D           14 FAST-CA                57.83      59.87 .RED   
       28.92    59.87                                                      
 28 Tannehill, Sean Padraig   13 EAST-CA                59.46    1:00.65 .RED   
       29.61  1:00.65                                                      
.RED - Division  
  1 Birinyi, Caden W          13 ORCA-CA              1:01.23      59.70 .RED   
       28.93    59.70                                                      
  2 Pham, Preston N           14 SEAL-CA              1:00.25    1:00.64 .RED   
       29.15  1:00.64                                                      
  3 Huynh, Gohan P            14 RIPT-CA              1:01.32    1:00.79 .RED   
       28.99  1:00.79                                                      
  4 Shinen, Tristen J         13 EAST-CA              1:00.08    1:00.89 .RED   
       29.02  1:00.89                                                      
  5 Matsuda, Connor J         13 RIPT-CA              1:01.71    1:01.02 .RED   
       30.01  1:01.02                                                      
  6 Norden, Devin S           16 SCAT-CA              1:00.34    1:01.29 .RED   
       29.55  1:01.29                                                      
  7 Kemick, Sean H            13 GWSC-CA              1:03.15    1:01.63 .RED   
  8 Wong, Brandon             15 FAST-CA              1:01.71    1:01.67 .RED   
       29.40  1:01.67                                                      
  9 Shupe, Harrison S         13 SCAT-CA              1:02.59    1:01.87 .RED   
       29.65  1:01.87                                                      
 10 Nguyen, Jayden            13 ORCA-CA              1:01.46    1:01.98 .RED   
       29.42  1:01.98                                                      
 11 Pena, Jerry I             17 ORCA-CA              1:00.51    1:03.16 .RED   
       30.18  1:03.16                                                      
 12 Casaday, Landon C         13 FAST-CA              1:00.67    1:03.25 .RED   
       30.53  1:03.25                                                      
 13 Dinh, Peter V             14 ORCA-CA              1:02.76    1:06.30 .WHT   
       31.81  1:06.30                                                      
.WHT - Division  
  1 Duong, Harrison H         16 EAST-CA              1:05.45    1:04.42 .RED   
       30.98  1:04.42                                                      
  2 Panagiotou, Nikolas P     13 SWRD-CA              1:05.54    1:05.18 .WHT   
       30.69  1:05.18                                                      
  3 Kim, Lucas A              13 EAST-CA              1:07.88    1:05.19 .WHT   
       30.29  1:05.19                                                      
  4 Carr, Macean M            14 CMAC-CA                   NT    1:05.82 .WHT   
       30.45  1:05.82                                                      
  5 Guevara, Jacob R          13 GWSC-CA              1:07.51    1:06.26 .WHT   
       31.44  1:06.26                                                      
  6 Rofael, Anthony M         13 GWSC-CA              1:05.31    1:07.63 .WHT   
       33.10  1:07.63                                                      
  7 Hoang, Logan K            13 ORCA-CA              1:06.27    1:07.87 .WHT   
       32.06  1:07.87                                                      
  8 Coury, Alex A             13 ORCA-CA              1:07.67    1:08.39 .WHT   
       32.51  1:08.39                                                      
  9 Nguyen, Dat T             13 RIPT-CA              1:06.73    1:08.81 .WHT   
       32.99  1:08.81                                                      
 10 Dang, Zachary P           13 FAST-CA              1:11.20    1:10.48 .WHT   
       34.26  1:10.48                                                      
 11 Galarza, Mathew C         13 FAST-CA              1:10.07    1:11.67 .WHT   
       34.36  1:11.67                                                      
 12 Gregerson, AJ J           14 CMAC-CA              1:13.79    1:12.10 .WHT   
       33.50  1:12.10                                                      
 13 Nguyen, Ashton            15 ORCA-CA              1:14.00    1:12.50 .WHT   
       33.75  1:12.50                                                      
 14 Siebert, Zach R           14 ORCA-CA              1:16.50    1:14.89 .WHT   
       36.33  1:14.89                                                      
 15 Nguyen, Peter L           14 CMAC-CA              1:13.94    1:15.11 .WHT   
       36.01  1:15.11                                                      
 16 Nguyen, Michael M         13 GWSC-CA                   NT    1:17.60 .WHT   
       38.54  1:17.60                                                      
 17 Rose, Gavin M             13 RIPT-CA                   NT    1:18.12 .WHT   
       37.27  1:18.12                                                      
 18 Sciabica, Luca            13 FAST-CA              1:27.31    1:20.80 .WHT   
       36.86  1:20.80                                                      
 19 Flores, Gabriel J         13 EAST-CA              1:20.71    1:21.35 .WHT   
       40.06  1:21.35                                                      
 20 Kraushaar, Ethan J        13 SWRD-CA                   NT    1:33.55 .WHT   
       44.40  1:33.55                                                      
 21 Cortes, Eddie C           13 ORCA-CA              1:34.59    1:40.48 .WHT   
       47.94  1:40.48                                                      
 -- Carruth, Matthew R        14 SEAL-CA                   NT         NS        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:10.90  .BLU Blue
        2:22.80  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Yeh, Kenneth              15 FAST-CA              1:48.96    1:48.01 .BLU   
       25.68    53.07  1:20.76  1:48.01                                    
  2 Yang, Aaron C             14 FAST-CA              1:49.84    1:48.79 .BLU   
       25.64    53.38  1:21.63  1:48.79                                    
  3 Yoshizaki, Kai I          15 JCCW-CA              1:53.35    1:52.02 .BLU   
       25.94    54.08  1:22.81  1:52.02                                    
  4 Nguyen, Mark P            15 FAST-CA              1:56.88    1:57.99 .BLU   
       27.71    57.42  1:27.93  1:57.99                                    
  5 Thomas, Grant B           16 SCAC-CA              2:00.79    2:00.09 .BLU   
       27.24    57.34  1:28.69  2:00.09                                    
  6 Talsma, Trevor A          16 SEAL-CA              2:05.10    2:02.26 .BLU   
       27.29    57.12  1:29.23  2:02.26                                    
  7 Dimitriadis, Alexander    14 EAST-CA              2:03.39    2:02.34 .BLU   
       27.96    58.56  1:30.36  2:02.34                                    
  8 Pariseau, Blake J         18 GWSC-CA              2:02.71    2:02.71 .BLU   
       28.01  1:00.01  1:30.91  2:02.71                                    
  9 Katayama, Jett M          17 GWSC-CA              2:03.10    2:04.18 .BLU   
       28.06    59.20  1:31.39  2:04.18                                    
 10 Martin Stratton, Luke A   15 EAST-CA              2:06.14    2:05.53 .BLU   
       28.38    59.86  1:32.60  2:05.53                                    
 11 Jardim, Caden C           13 GWSC-CA              2:08.11    2:05.92 .BLU   
       29.06  1:00.85  1:33.51  2:05.92                                    
 12 Prikhodko, Oleksii        17 FAST-CA              1:57.45    2:07.19 .BLU   
       29.20  1:01.88  1:35.09  2:07.19                                    
 13 Ahmadi, Meelad            13 SCAT-CA              2:08.45    2:07.64 .BLU   
       29.03  1:01.67  1:35.33  2:07.64                                    
 14 De La O, Austin K         13 ORCA-CA              2:02.37    2:07.80 .BLU   
       28.36  1:00.33  1:34.65  2:07.80                                    
 15 Casaday, Landon C         13 FAST-CA              2:08.53    2:09.63 .BLU   
       30.89  1:03.82  1:37.02  2:09.63                                    
 16 Chen, Guanting            13 GWSC-CA              2:06.97    2:09.73 .BLU   
       29.84  1:02.60  1:36.26  2:09.73                                    
 17 Tannehill, Sean Connell   14 EAST-CA              2:04.28    2:15.95 .RED   
       27.85  1:00.46  1:37.20  2:15.95                                    
.RED - Division  
  1 Lemoncito, Timothy A      16 ORCA-CA              2:12.84    2:06.99 .BLU   
       29.55  1:02.41  1:35.90  2:06.99                                    
  2 Shinen, Tristen J         13 EAST-CA              2:12.51    2:12.17 .RED   
       29.64  1:04.28  1:39.20  2:12.17                                    
  3 Shupe, Harrison S         13 SCAT-CA              2:13.18    2:12.51 .RED   
       30.27  1:04.31  1:38.48  2:12.51                                    
  4 Wharton, Ricky M          13 ORCA-CA              2:12.90    2:13.72 .RED   
       30.09  1:03.41  1:38.93  2:13.72                                    
  5 Stephen, Jacob M          13 CMAC-CA              2:11.29    2:15.46 .RED   
       29.86  1:03.76  1:38.72  2:15.46                                    
  6 Limon, John J             13 GWSC-CA              2:18.53    2:17.12 .RED   
       32.29  1:07.30  1:42.58  2:17.12                                    
  7 Brown, Christian M        15 CMAC-CA              2:17.10    2:19.44 .RED   
       30.44  1:04.97  1:42.99  2:19.44                                    
.WHT - Division  
  1 Johnson, Dallas M         15 ORCA-CA                   NT    2:24.41 .WHT   
       30.70  1:05.86  1:44.75  2:24.41                                    
  2 Carr, Macean M            14 CMAC-CA                   NT    2:26.39 .WHT   
       32.09  1:08.78  1:47.63  2:26.39                                    
  3 Nguyen, Dat T             13 RIPT-CA              2:31.30    2:30.95 .WHT   
       34.15  1:12.65  1:52.57  2:30.95                                    
  4 Coury, Alex A             13 ORCA-CA              2:33.71    2:32.20 .WHT   
       31.36  1:09.73  1:52.25  2:32.20                                    
  5 Dang, Zachary P           13 FAST-CA                   NT    2:37.07 .WHT   
       34.08  1:14.08  1:57.00  2:37.07                                    
  6 Nguyen, Ashton            15 ORCA-CA              2:41.36    2:37.98 .WHT   
       34.77  1:14.99  1:57.26  2:37.98                                    
  7 Gregerson, AJ J           14 CMAC-CA              2:40.52    2:39.29 .WHT   
       33.31  1:12.28  1:56.46  2:39.29                                    
  8 Siebert, Zach R           14 ORCA-CA                   NT    2:46.21 .WHT   
       36.21  1:17.53  2:01.86  2:46.21                                    
  9 Sciabica, Luca            13 FAST-CA              3:42.51    3:00.62 .WHT   
       37.88  1:24.11  3:00.62                                             
 10 Kraushaar, Ethan J        13 SWRD-CA                   NT    3:27.88 .WHT   
       44.72  1:36.06  2:33.01  3:27.88                                    
 11 Cortes, Eddie C           13 ORCA-CA              3:29.49    3:38.70 .WHT   
       50.84  1:47.55  2:45.30  3:38.70                                    
 
Boys 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:48.60  13&O .BLU Blue
        6:20.30  13&O .RED Red
             --  13&O .WHT White
 Meet Qualifying 13&O:  6:20.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Morita, Akira             16 JCCW-CA              5:05.82    4:57.09 .BLU   
       27.18    56.27  1:26.00  1:55.66  2:25.75  2:55.84  3:26.09  3:56.72
     4:27.19  4:57.09                                                      
  2 Yang, Aaron C             14 FAST-CA              5:12.03    5:07.89 .BLU   
       26.88    57.38  1:29.10  2:00.89  2:33.26  3:04.39  3:35.86  4:07.68
     4:39.02  5:07.89                                                      
  3 Jardim, Caden C           13 GWSC-CA              5:39.09    5:41.67 .BLU   
       30.61  1:04.20  1:38.62  2:13.21  2:47.78  3:22.65  3:57.82  4:33.06
     5:07.60  5:41.67                                                      
  4 Frauenzimmer, Flip M      13 SCAT-CA              5:39.63    5:50.79 .RED   
       31.01  1:05.28  1:40.33  2:15.88  2:51.38  3:27.27  4:03.48  4:40.27
     5:16.30  5:50.79                                                      
.RED - Division  
  1 Lemoncito, Tom V          14 ORCA-CA              6:04.33    5:51.96 .RED   
       28.64  1:01.84  1:37.40  2:13.39  2:49.56  3:26.08  4:02.26  4:39.18
     5:15.99  5:51.96                                                      
  2 Limon, John J             13 GWSC-CA              6:03.70    5:55.06 .RED   
       33.10  1:08.70  1:44.85  2:21.17  2:57.21  3:33.48  4:09.74  4:45.92
     5:21.54  5:55.06                                                      
  3 Tannehill, Sean Padraig   13 EAST-CA              5:49.52    5:56.29 .RED   
       31.57           1:42.07                    3:32.42  4:09.29  5:56.29
  4 Stephen, Jacob M          13 CMAC-CA              6:20.30    6:14.76 .RED   
       32.49  1:10.15  1:47.95  2:26.02  3:04.36  3:42.29  4:21.19  5:00.17
     5:39.34  6:14.76                                                      
 
Boys 13 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       12:23.20  13&O .BLU Blue
       13:30.70  13&O .RED Red
             --  13&O .WHT White
 Meet Qualifying 13&O:  13:30.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Tran, Myles U             14 FAST-CA              9:57.98    9:59.42 .BLU   
       27.45    58.47  1:29.75  2:00.11  2:30.23  3:00.59  3:30.80  4:01.44
     4:31.90  5:02.16  5:32.27  6:02.44  6:31.91  7:02.32  7:33.12  8:01.84
     8:32.01  9:02.19  9:31.18  9:59.42                                    
  2 Nguyen, Mark P            15 FAST-CA             10:54.96   10:47.79 .BLU   
       28.26    58.81  1:30.81  2:02.37  2:34.51  3:06.89  3:39.90  4:12.79
     4:45.88  5:18.79  5:51.86  6:24.85  6:58.19  7:31.28  8:04.52  8:37.35
     9:10.39  9:43.68 10:16.62 10:47.79                                    
  3 Yang, Aaron C             14 FAST-CA             10:39.09   10:54.39 .BLU   
       28.98  1:01.30  1:34.75  2:09.48  2:43.36  3:17.24  3:50.68  4:24.91
     4:58.23  5:32.58  6:06.39  6:37.56  7:08.25  7:42.29  8:15.66  8:47.24
     9:20.84  9:55.57 10:25.00 10:54.39                                    
  4 Fascenelli, Fred W        16 ORCA-CA             11:18.02   11:22.60 .BLU   
       28.24    59.96  1:32.78  2:06.58  2:40.38  3:14.34  3:48.61  4:23.35
     4:57.58  5:32.13  6:07.32  6:42.31  7:17.04  7:52.53  8:28.82  9:03.95
     9:39.31 10:14.58 10:49.23 11:22.60                                    
  5 Jardim, Caden C           13 GWSC-CA             11:56.10   11:34.17 .BLU   
       30.67  1:04.64  1:39.47  2:15.16  2:50.21  3:25.36  4:00.75  4:35.97
     5:11.39  5:47.31  6:22.02  6:57.37  7:32.22  8:06.98  8:41.46  9:16.50
     9:51.70 10:26.61 11:00.98 11:34.17                                    
.RED - Division  
  1 Lee, Kevin K              13 SWRD-CA             13:30.70   10:35.47 .BLU   
       28.93  1:01.05  1:33.68  2:06.46  2:39.02  3:11.48  3:43.77  4:16.73
     4:47.77  5:20.04  5:51.61  6:23.17  6:54.51  7:26.49  7:58.72  8:30.72
     9:02.28  9:33.83 10:04.72 10:35.47                                    
  2 Bertel, Eli T             14 SWRD-CA             13:30.70   11:11.70 .BLU   
       30.08  1:03.62  1:38.12  2:13.20  2:47.64  3:22.01  3:55.69  4:29.84
     5:03.93  5:37.05  6:10.17  6:43.44  7:16.82  7:50.50  8:24.43  8:57.81
     9:31.57 10:05.22 10:38.91 11:11.70                                    
  3 Campbell, Sean M          14 SWRD-CA             13:30.70   11:33.87 .BLU   
       30.56  1:05.98  1:41.28  2:16.97  2:51.75  3:27.17  4:01.59  4:36.10
     5:10.83  5:45.70  6:20.68  6:55.84  7:30.76  8:05.37  8:40.37  9:15.30
     9:50.47 10:25.48 11:00.73 11:33.87                                    
  4 Casaday, Landon C         13 FAST-CA             12:26.01   11:39.58 .BLU   
       31.62  1:06.28  1:41.30  2:16.55  2:52.25  3:28.20  4:03.93  4:39.89
     5:15.34  5:51.30  6:26.09  7:01.29  7:36.33  8:11.19  8:45.75  9:20.48
     9:55.82 10:31.33 11:06.09 11:39.58                                    
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.30  .BLU Blue
        1:18.00  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Yoshizaki, Kai I          15 JCCW-CA              1:00.35      59.88 .BLU   
       29.15    59.88                                                      
  2 Cabotaje, Kyle M          18 EAST-CA              1:01.59    1:02.37 .BLU   
       30.03  1:02.37                                                      
  3 Chai, Matthew D           14 FAST-CA              1:06.74    1:03.25 .BLU   
       31.22  1:03.25                                                      
  4 Matsuda, Jason K          13 FAST-CA              1:03.41    1:04.09 .BLU   
       31.68  1:04.09                                                      
  5 Kiet, Troy Zen O          13 GWSC-CA              1:10.01    1:04.10 .BLU   
       31.50  1:04.10                                                      
  6 Martin Stratton, Luke A   15 EAST-CA              1:05.82    1:05.00 .BLU   
       31.92  1:05.00                                                      
  7 Jaievsky, Nathan A        16 UN-04-CA             1:06.20    1:05.22 .BLU   
       32.30  1:05.22                                                      
  8 Jardim, Caden C           13 GWSC-CA              1:06.21    1:05.52 .BLU   
       31.59  1:05.52                                                      
  9 De La O, Austin K         13 ORCA-CA              1:05.66    1:05.79 .BLU   
       31.76  1:05.79                                                      
 10 Luu, James M              13 RIPT-CA              1:05.93    1:06.14 .BLU   
       31.55  1:06.14                                                      
 11 Frauenzimmer, Flip M      13 SCAT-CA              1:07.41    1:06.60 .BLU   
       32.66  1:06.60                                                      
 12 Tannehill, Sean Connell   14 EAST-CA              1:09.14    1:07.00 .BLU   
       31.66  1:07.00                                                      
 13 Fascenelli, Fred W        16 ORCA-CA              1:08.52    1:07.24 .BLU   
       31.65  1:07.24                                                      
 14 Birinyi, Caden W          13 ORCA-CA              1:09.88    1:07.49 .BLU   
       33.32  1:07.49                                                      
 15 Nguyen, Jayden            13 ORCA-CA              1:09.49    1:08.21 .BLU   
       32.98  1:08.21                                                      
 16 Currie, Spencer A         16 SCAT-CA              1:07.02    1:08.43 .BLU   
       33.44  1:08.43                                                      
 17 Brown, Christian M        15 CMAC-CA              1:10.27    1:09.35 .BLU   
       34.07  1:09.35                                                      
 18 Kelly, Tommy J            13 SCAC-CA              1:07.99    1:10.06 .BLU   
       34.08  1:10.06                                                      
 19 Minnich, Indy S           16 SCAT-CA              1:09.93    1:10.25 .BLU   
       34.54  1:10.25                                                      
 -- Wharton, Ricky M          13 ORCA-CA              1:09.96         DQ        
       36.04       DQ                                                      
.RED - Division  
  1 Yang, Baron C             14 FAST-CA              1:11.63    1:04.47 .BLU   
       32.09  1:04.47                                                      
  2 Hoang, Logan K            13 ORCA-CA              1:17.70    1:18.93 .WHT   
       39.93  1:18.93                                                      
  3 Dinh, Peter V             14 ORCA-CA              1:17.77    1:21.73 .WHT   
       40.12  1:21.73                                                      
.WHT - Division  
  1 Shinen, Tristen J         13 EAST-CA              1:30.25    1:14.55 .RED   
  2 Limon, John J             13 GWSC-CA              1:20.35    1:14.87 .RED   
       36.90  1:14.87                                                      
  3 Lemoncito, Timothy A      16 ORCA-CA              1:19.82    1:14.94 .RED   
       36.91  1:14.94                                                      
  4 Coury, Alex A             13 ORCA-CA              1:18.85    1:19.14 .WHT   
       38.59  1:19.14                                                      
  5 Lin, Eric                 14 ORCA-CA              1:19.42    1:20.16 .WHT   
       37.96  1:20.16                                                      
  6 Weitzer, R J J            13 ORCA-CA              1:20.43    1:20.17 .WHT   
       39.20  1:20.17                                                      
  7 Nguyen, Dat T             13 RIPT-CA              1:21.43    1:20.69 .WHT   
       38.60  1:20.69                                                      
  8 Galarza, Mathew C         13 FAST-CA              1:41.63    1:27.31 .WHT   
  9 Carr, Macean M            14 CMAC-CA                   NT    1:28.71 .WHT   
       41.33  1:28.71                                                      
 10 Nguyen, Ashton            15 ORCA-CA              1:30.56    1:29.96 .WHT   
       41.22  1:29.96                                                      
 11 Gregerson, AJ J           14 CMAC-CA              1:38.32    1:31.82 .WHT   
 12 Siebert, Zach R           14 ORCA-CA              1:36.70    1:33.77 .WHT   
       45.60  1:33.77                                                      
 13 Marklevits, Mason J       14 ORCA-CA              1:42.92    1:37.43 .WHT   
       44.93  1:37.43                                                      
 -- Flores, Gabriel J         13 EAST-CA                   NT         DQ        
       54.75       DQ                                                      
 -- Kraushaar, Ethan J        13 SWRD-CA                   NT         DQ        
     1:00.49       DQ                                                      
 -- Wong, Brandon             15 FAST-CA              1:20.72         DQ        
 -- Alvo, JJ C                13 CMAC-CA              1:45.92         DQ        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:31.00  13&O .BLU Blue
        2:45.10  13&O .RED Red
             --  13&O .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Tran, Myles U             14 FAST-CA              2:13.98    2:09.40 .BLU   
       30.49  1:04.07  1:37.79  2:09.40                                    
  2 Matsuda, Jason K          13 FAST-CA              2:29.28    2:15.92 .BLU   
       32.13  1:06.32  1:41.24  2:15.92                                    
  3 Thomas, Grant B           16 SCAC-CA              2:19.38    2:18.74 .BLU   
       31.46  1:06.74  1:43.33  2:18.74                                    
  4 Whitmore, Ethan S         14 SCAC-CA              2:23.66    2:21.34 .BLU   
       33.68  1:09.73  1:46.70  2:21.34                                    
  5 Olquin, Nicholas G        13 RIPT-CA              2:21.56    2:21.74 .BLU   
       33.94  1:09.56  1:46.80  2:21.74                                    
  6 Stupin, Caleb S           17 ORCA-CA              2:22.72    2:22.09 .BLU   
       32.81  1:08.56  1:45.56  2:22.09                                    
  7 Martin Stratton, Luke A   15 EAST-CA              2:22.37    2:22.29 .BLU   
       33.84  1:10.02  1:46.69  2:22.29                                    
  8 Fascenelli, Fred W        16 ORCA-CA              2:21.99    2:24.41 .BLU   
       32.63  1:09.29  1:46.73  2:24.41                                    
  9 Gonzalez, Julien A        15 ORCA-CA              2:28.46    2:25.27 .BLU   
       34.52  1:11.43  1:49.03  2:25.27                                    
 10 Frauenzimmer, Flip M      13 SCAT-CA              2:26.07    2:28.41 .BLU   
       34.13  1:11.00  1:49.97  2:28.41                                    
.RED - Division  
  1 Yang, Baron C             14 FAST-CA              2:31.05    2:22.04 .BLU   
       32.24  1:07.83  1:45.36  2:22.04                                    
  2 Wharton, Ricky M          13 ORCA-CA              2:32.39    2:31.27 .RED   
       35.62  1:13.77  1:53.29  2:31.27                                    
  3 Tannehill, Sean Connell   14 EAST-CA              2:31.43    2:42.18 .RED   
       31.98  1:11.98  2:42.18                                             
.WHT - Division  
  1 Birinyi, Caden W          13 ORCA-CA                   NT    2:32.43 .RED   
       36.37  1:15.67  1:54.78  2:32.43                                    
  2 Brown, Christian M        15 CMAC-CA                   NT    2:37.12 .RED   
       35.92  1:16.31  1:57.80  2:37.12                                    
  3 Lemoncito, Tom V          14 ORCA-CA              2:45.85    2:38.59 .RED   
       35.25  1:14.79  1:57.23  2:38.59                                    
  4 Hoang, Logan K            13 ORCA-CA              2:46.76    2:43.52 .RED   
       40.28  1:21.06  2:03.53  2:43.52                                    
  5 Johnson, Dallas M         15 ORCA-CA                   NT    2:54.70 .WHT   
       37.90  2:54.70                                                      
  6 Tran, Vince D             14 ORCA-CA                   NT    2:55.35 .WHT   
       40.09  1:24.57  2:11.73  2:55.35                                    
 -- Siebert, Zach R           14 ORCA-CA                   NT         DQ        
              1:36.00       DQ                                             
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:19.10  .BLU Blue
        1:26.30  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Yoshizaki, Kai I          15 JCCW-CA              1:05.08    1:04.66 .BLU   
       30.69  1:04.66                                                      
  2 Dinh, Jason               17 ORCA-CA              1:06.81    1:07.15 .BLU   
       32.01  1:07.15                                                      
  3 Tran, Myles U             14 FAST-CA              1:11.90    1:07.78 .BLU   
       32.52  1:07.78                                                      
  4 Gonzalez, Julien A        15 ORCA-CA              1:09.22    1:08.44 .BLU   
       32.79  1:08.44                                                      
  5 Cabotaje, Kyle M          18 EAST-CA              1:09.23    1:09.54 .BLU   
       32.62  1:09.54                                                      
  6 Yang, Baron C             14 FAST-CA              1:11.21    1:09.62 .BLU   
       33.35  1:09.62                                                      
  7 Stupin, Caleb S           17 ORCA-CA              1:12.23    1:09.71 .BLU   
       32.54  1:09.71                                                      
  8 Fascenelli, Fred W        16 ORCA-CA              1:09.56    1:09.75 .BLU   
       33.18  1:09.75                                                      
  9 Pena, Nick                16 ORCA-CA              1:10.52    1:10.12 .BLU   
       32.75  1:10.12                                                      
 10 Nguyen, Ben T             14 RIPT-CA              1:10.30    1:10.88 .BLU   
       33.69  1:10.88                                                      
 11 Chai, Matthew D           14 FAST-CA              1:14.30    1:11.10 .BLU   
       34.68  1:11.10                                                      
 12 Matsuda, Jason K          13 FAST-CA              1:11.31    1:11.83 .BLU   
       33.75  1:11.83                                                      
 13 Martin Stratton, Luke A   15 EAST-CA              1:10.34    1:12.73 .BLU   
       34.33  1:12.73                                                      
 14 Katayama, Jett M          17 GWSC-CA              1:11.63    1:13.10 .BLU   
       33.95  1:13.10                                                      
 15 Whitmore, Ethan S         14 SCAC-CA              1:14.53    1:13.92 .BLU   
       35.44  1:13.92                                                      
 16 Huynh, Gohan P            14 RIPT-CA              1:14.13    1:13.95 .BLU   
       34.22  1:13.95                                                      
 17 Pham, Preston N           14 SEAL-CA              1:11.87    1:13.98 .BLU   
       34.65  1:13.98                                                      
 18 Nguyen, Mark P            15 FAST-CA              1:18.09    1:14.32 .BLU   
       35.35  1:14.32                                                      
 19 Matsuda, Connor J         13 RIPT-CA              1:14.48    1:14.69 .BLU   
       35.31  1:14.69                                                      
 20 Luu, James M              13 RIPT-CA              1:16.54    1:15.10 .BLU   
       35.52  1:15.10                                                      
 21 Chen, Guanting            13 GWSC-CA              1:14.34    1:16.43 .BLU   
       36.31  1:16.43                                                      
 22 Frauenzimmer, Flip M      13 SCAT-CA              1:15.73    1:16.94 .BLU   
       36.84  1:16.94                                                      
 23 Pena, Jerry I             17 ORCA-CA              1:14.04    1:17.67 .BLU   
       36.20  1:17.67                                                      
 24 Tannehill, Sean Padraig   13 EAST-CA              1:18.46    1:18.73 .BLU   
       36.95  1:18.73                                                      
 25 Birinyi, Caden W          13 ORCA-CA              1:17.18    1:18.97 .BLU   
       37.59  1:18.97                                                      
 26 Wong, Brandon             15 FAST-CA              1:16.68    1:20.33 .RED   
       37.58  1:20.33                                                      
 27 Donati, Aiden K           14 GWSC-CA              1:18.48    1:21.63 .RED   
       39.00  1:21.63                                                      
 -- Shinen, Tristen J         13 EAST-CA              1:19.01         DQ        
       37.36       DQ                                                      
.RED - Division  
  1 Olquin, Nicholas G        13 RIPT-CA              1:20.23    1:18.58 .BLU   
       37.22  1:18.58                                                      
  2 Duong, Harrison H         16 EAST-CA              1:20.02    1:18.82 .BLU   
       37.40  1:18.82                                                      
  3 Nguyen, Jayden            13 ORCA-CA              1:19.24    1:19.12 .RED   
       37.65  1:19.12                                                      
  4 Kim, Lucas A              13 EAST-CA              1:22.88    1:19.85 .RED   
       37.86  1:19.85                                                      
  5 Dinh, Peter V             14 ORCA-CA              1:21.84    1:21.09 .RED   
       38.81  1:21.09                                                      
  6 Wharton, Ricky M          13 ORCA-CA              1:19.46    1:21.37 .RED   
       38.73  1:21.37                                                      
  7 Rofael, Anthony M         13 GWSC-CA              1:25.08    1:25.85 .RED   
       41.11  1:25.85                                                      
.WHT - Division  
  1 Lemoncito, Timothy A      16 ORCA-CA              1:27.23    1:22.59 .RED   
       39.59  1:22.59                                                      
  2 Carr, Macean M            14 CMAC-CA                   NT    1:23.71 .RED   
       39.75  1:23.71                                                      
  3 Johnson, Dallas M         15 ORCA-CA                   NT    1:24.49 .RED   
       39.60  1:24.49                                                      
  4 Panagiotou, Nikolas P     13 SWRD-CA                   NT    1:25.32 .RED   
       40.31  1:25.32                                                      
  5 Nguyen, Dat T             13 RIPT-CA              1:28.12    1:26.25 .RED   
       41.41  1:26.25                                                      
  6 Hoang, Logan K            13 ORCA-CA              1:26.49    1:28.94 .WHT   
       43.33  1:28.94                                                      
  7 Coury, Alex A             13 ORCA-CA              1:30.70    1:29.93 .WHT   
       41.91  1:29.93                                                      
  8 Dang, Zachary P           13 FAST-CA              1:33.36    1:31.28 .WHT   
       43.95  1:31.28                                                      
  9 Galarza, Mathew C         13 FAST-CA              1:41.08    1:35.61 .WHT   
       46.70  1:35.61                                                      
 10 Gregerson, AJ J           14 CMAC-CA              1:40.96    1:40.96 .WHT   
       47.09  1:40.96                                                      
 11 Rose, Gavin M             13 RIPT-CA                   NT    1:42.56 .WHT   
       48.16  1:42.56                                                      
 12 Flores, Gabriel J         13 EAST-CA                   NT    1:46.35 .WHT   
       48.84  1:46.35                                                      
 13 Nguyen, Ashton            15 ORCA-CA              2:30.44    2:09.52 .WHT   
     1:01.41  2:09.52                                                      
 14 Cortes, Eddie C           13 ORCA-CA              2:13.55    2:09.82 .WHT   
     1:02.96  2:09.82                                                      
 15 Sciabica, Luca            13 FAST-CA                   NT    2:15.95 .WHT   
     1:00.79  2:15.95                                                      
 -- Nguyen, Michael M         13 GWSC-CA                   NT         DQ        
       48.00       DQ                                                      
 -- Tran, Vince D             14 ORCA-CA                   NT         DQ        
       40.25       DQ                                                      
 -- Nguyen, Peter L           14 CMAC-CA              1:37.73         DQ        
       45.76       DQ                                                      
 -- Poma, Kevin R             14 FAST-CA                   NT         DQ        
       42.20       DQ                                                      
 
Boys 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:50.80  13&O .BLU Blue
        3:06.40  13&O .RED Red
             --  13&O .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Tran, Myles U             14 FAST-CA              2:35.73    2:25.52 .BLU   
       35.88  1:13.40  1:49.55  2:25.52                                    
  2 Lemoncito, Tom V          14 ORCA-CA              2:32.91    2:27.49 .BLU   
       32.76  1:10.21  1:49.30  2:27.49                                    
  3 Gonzalez, Julien A        15 ORCA-CA              2:33.05    2:27.89 .BLU   
       33.32  1:10.55  1:48.57  2:27.89                                    
  4 Yang, Baron C             14 FAST-CA              2:34.49    2:31.80 .BLU   
       34.24  1:12.36  1:51.78  2:31.80                                    
  5 Katayama, Jett M          17 GWSC-CA              2:34.59    2:36.66 .BLU   
       35.36  1:14.66  1:55.28  2:36.66                                    
  6 Chen, Guanting            13 GWSC-CA              2:41.57    2:46.58 .BLU   
       38.65  1:21.55  2:03.98  2:46.58                                    
  7 Stephen, Jacob M          13 CMAC-CA              2:43.98    2:48.00 .BLU   
       37.81  1:21.34  2:04.57  2:48.00                                    
  8 Tannehill, Sean Padraig   13 EAST-CA              2:50.69    2:57.10 .RED   
       38.22  1:20.73  2:03.90  2:57.10                                    
  9 Birinyi, Caden W          13 ORCA-CA              2:45.93    2:59.98 .RED   
       38.89  1:22.12  2:06.13  2:59.98                                    
 -- Huynh, Gohan P            14 RIPT-CA              2:43.43         DQ        
       36.51  1:17.09  1:59.82       DQ                                    
.RED - Division  
  1 Kelly, Tommy J            13 SCAC-CA              2:53.59    2:57.67 .RED   
       39.20  1:22.25  2:04.82  2:57.67                                    
  2 Duong, Harrison H         16 EAST-CA              2:54.58    3:00.41 .RED   
       38.56  1:20.38  2:04.27  3:00.41                                    
  3 Nguyen, Dat T             13 RIPT-CA              3:02.98    3:06.25 .RED   
       42.49  1:30.76  2:19.21  3:06.25                                    
.WHT - Division  
  1 Matsuda, Connor J         13 RIPT-CA              3:09.88    2:57.29 .RED   
       36.58  1:17.32  1:58.56  2:57.29                                    
  2 Carr, Macean M            14 CMAC-CA                   NT    3:00.55 .RED   
       40.21  1:25.09  2:12.40  3:00.55                                    
  3 Alvo, Jacob T             13 CMAC-CA                   NT    3:07.11 .WHT   
       43.89  1:30.48  2:18.95  3:07.11                                    
  4 Alvo, JJ C                13 CMAC-CA                   NT    3:11.50 .WHT   
       42.39  1:30.06  2:21.18  3:11.50                                    
  5 Galarza, Mathew C         13 FAST-CA                   NT    3:18.53 .WHT   
       45.07  1:35.55  2:27.73  3:18.53                                    
  6 Coury, Alex A             13 ORCA-CA                   NT    3:22.10 .WHT   
       43.27  1:34.71  2:28.72  3:22.10                                    
  7 Tran, Vince D             14 ORCA-CA                   NT    3:26.63 .WHT   
       44.49  1:37.68  2:32.46  3:26.63                                    
 -- Nguyen, Ashton            15 ORCA-CA                   NT         DQ        
     1:05.15  2:15.75  3:28.00                                             
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:07.70  .BLU Blue
        1:13.80  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Yeh, Kenneth              15 FAST-CA                57.70      55.83 .BLU   
       27.00    55.83                                                      
  2 Tran, Myles U             14 FAST-CA                59.05      56.23 .BLU   
       26.81    56.23                                                      
  3 Yang, Aaron C             14 FAST-CA                55.65      56.92 .BLU   
       26.63    56.92                                                      
  4 Lambert, Patrick T        18 ORCA-CA                58.43      58.74 .BLU   
       27.13    58.74                                                      
  5 Yan, Edward               16 EAST-CA                57.64      59.01 .BLU   
       27.03    59.01                                                      
  6 Dinh, Jason               17 ORCA-CA                59.38      59.65 .BLU   
       27.75    59.65                                                      
  7 Brown, Seamus L           16 FAST-CA                58.86      59.87 .BLU   
       27.50    59.87                                                      
  8 Prikhodko, Oleksii        17 FAST-CA              1:02.46    1:04.22 .BLU   
       29.39  1:04.22                                                      
  9 Dimitriadis, Alexander    14 EAST-CA              1:04.38    1:04.96 .BLU   
       30.35  1:04.96                                                      
 10 Norden, Devin S           16 SCAT-CA              1:05.71    1:06.06 .BLU   
       30.23  1:06.06                                                      
 11 Lee, Calvin G             13 ORCA-CA              1:06.39    1:06.23 .BLU   
       31.11  1:06.23                                                      
 12 Talsma, Trevor A          16 SEAL-CA              1:05.10    1:07.02 .BLU   
       30.67  1:07.02                                                      
 13 Ahmadi, Meelad            13 SCAT-CA              1:06.08    1:07.61 .BLU   
       31.20  1:07.61                                                      
 14 Stephen, Jacob M          13 CMAC-CA              1:06.96    1:07.62 .BLU   
       31.44  1:07.62                                                      
 15 Pariseau, Blake J         18 GWSC-CA              1:03.95    1:07.75 .RED   
       31.36  1:07.75                                                      
.RED - Division  
  1 Nguyen, Jayden            13 ORCA-CA              1:12.36    1:09.58 .RED   
       31.60  1:09.58                                                      
  2 Shupe, Harrison S         13 SCAT-CA              1:08.86    1:09.69 .RED   
       32.84  1:09.69                                                      
  3 Limon, John J             13 GWSC-CA              1:10.14    1:12.01 .RED   
       34.53  1:12.01                                                      
  4 Casaday, Landon C         13 FAST-CA              1:13.28    1:13.05 .RED   
       35.04  1:13.05                                                      
  5 Pena, Jerry I             17 ORCA-CA              1:13.69    1:15.07 .WHT   
       33.10  1:15.07                                                      
 -- Wong, Brandon             15 FAST-CA              1:13.29         DQ        
       33.58       DQ                                                      
.WHT - Division  
  1 Tran, Vince D             14 ORCA-CA              1:16.51    1:18.13 .WHT   
       35.89  1:18.13                                                      
  2 Poma, Kevin R             14 FAST-CA              1:21.64    1:20.44 .WHT   
       36.34  1:20.44                                                      
  3 Kim, Lucas A              13 EAST-CA                   NT    1:26.07 .WHT   
       38.80  1:26.07                                                      
  4 Nguyen, Peter L           14 CMAC-CA              1:29.24    1:26.94 .WHT   
       38.66  1:26.94                                                      
  5 Dinh, Peter V             14 ORCA-CA              1:16.63    1:27.35 .WHT   
       37.49  1:27.35                                                      
  6 Galarza, Mathew C         13 FAST-CA              1:40.47    1:33.44 .WHT   
       42.76  1:33.44                                                      
  7 Nguyen, Michael M         13 GWSC-CA                   NT    1:48.08 .WHT   
       50.73  1:48.08                                                      
  8 Flores, Gabriel J         13 EAST-CA              1:44.14    1:49.53 .WHT   
       49.07  1:49.53                                                      
 
Boys 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:33.30  13&O .BLU Blue
        2:47.30  13&O .RED Red
             --  13&O .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Yang, Aaron C             14 FAST-CA              2:04.10    2:06.42 .BLU   
       28.33  1:00.73  1:34.12  2:06.42                                    
  2 Brown, Seamus L           16 FAST-CA              2:07.94    2:06.68 .BLU   
       27.95  1:01.01  1:34.42  2:06.68                                    
  3 Prikhodko, Oleksii        17 FAST-CA              2:15.77    2:26.60 .BLU   
       29.12  1:03.21  1:44.90  2:26.60                                    
  4 Norden, Devin S           16 SCAT-CA              2:26.98    2:29.33 .BLU   
       31.09  1:07.95  1:47.51  2:29.33                                    
.RED - Division  
  1 Ahmadi, Meelad            13 SCAT-CA              2:41.88    2:30.17 .BLU   
       31.72  1:09.16  1:49.79  2:30.17                                    
  2 Limon, John J             13 GWSC-CA              2:34.09    2:32.33 .BLU   
       33.64  1:11.81  1:51.54  2:32.33                                    
.WHT - Division  
  1 Kemick, Sean H            13 GWSC-CA                   NT    2:50.40 .WHT   
       33.74  1:13.97  1:59.95  2:50.40                                    
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:29.00  .BLU Blue
        2:42.60  .RED Red
             --  .WHT White
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Tran, Myles U             14 FAST-CA              2:08.74    2:03.75 .BLU   
       26.88    59.53  1:37.01  2:03.75                                    
  2 Yoshizaki, Kai I          15 JCCW-CA              2:07.28    2:06.63 .BLU   
       27.20    59.47  1:37.39  2:06.63                                    
  3 Yang, Aaron C             14 FAST-CA              2:11.99    2:13.09 .BLU   
       27.45  1:01.97  1:44.02  2:13.09                                    
  4 Brown, Seamus L           16 FAST-CA              2:22.80    2:14.79 .BLU   
       27.58  1:02.17  1:45.29  2:14.79                                    
  5 Nguyen, Mark P            15 FAST-CA              2:21.06    2:16.42 .BLU   
       29.71  1:04.21  1:45.67  2:16.42                                    
  6 Prikhodko, Oleksii        17 FAST-CA              2:12.81    2:17.37 .BLU   
       28.97  1:04.36  1:46.64  2:17.37                                    
  7 Jaievsky, Nathan A        16 UN-04-CA             2:19.66    2:19.47 .BLU   
       29.22  1:05.62  1:49.22  2:19.47                                    
  8 Lemoncito, Tom V          14 ORCA-CA              2:22.19    2:21.61 .BLU   
       30.36  1:09.54  1:49.44  2:21.61                                    
  9 Kiet, Troy Zen O          13 GWSC-CA              2:21.93    2:21.63 .BLU   
       31.80  1:07.06  1:48.73  2:21.63                                    
 10 Martin Stratton, Luke A   15 EAST-CA              2:19.86    2:23.81 .BLU   
       32.12  1:08.57  1:50.39  2:23.81                                    
 11 Chen, Guanting            13 GWSC-CA              2:21.60    2:24.91 .BLU   
       32.51  1:09.29  1:52.46  2:24.91                                    
 12 Tannehill, Sean Padraig   13 EAST-CA              2:25.70    2:26.50 .BLU   
       30.98  1:08.44  1:52.79  2:26.50                                    
 13 Frauenzimmer, Flip M      13 SCAT-CA              2:25.68    2:29.34 .RED   
       33.53  1:09.99  1:55.44  2:29.34                                    
 -- Lambert, Patrick T        18 ORCA-CA              2:15.46         DQ        
       27.13  1:03.23  1:42.62       DQ                                    
.RED - Division  
  1 Currie, Spencer A         16 SCAT-CA              2:29.44    2:26.43 .BLU   
       30.21  1:07.71  1:53.23  2:26.43                                    
  2 Nguyen, Jayden            13 ORCA-CA              2:29.64    2:28.33 .BLU   
       32.16  1:08.43  1:52.99  2:28.33                                    
  3 Wharton, Ricky M          13 ORCA-CA              2:29.77    2:28.79 .BLU   
       32.57  1:11.16  1:55.49  2:28.79                                    
  4 Wong, Brandon             15 FAST-CA              2:31.81    2:29.58 .RED   
       33.05  1:10.68  1:55.12  2:29.58                                    
  5 Stephen, Jacob M          13 CMAC-CA              2:32.81    2:33.14 .RED   
       30.93  1:11.54  1:57.22  2:33.14                                    
  6 Shinen, Tristen J         13 EAST-CA              2:31.85    2:33.44 .RED   
       34.06  1:15.30  2:00.13  2:33.44                                    
  7 Brown, Christian M        15 CMAC-CA              2:35.05    2:38.34 .RED   
       35.44  1:15.71  2:04.14  2:38.34                                    
  8 Dinh, Peter V             14 ORCA-CA              2:37.02    2:43.57 .WHT   
       36.51  1:21.29  2:08.95  2:43.57                                    
.WHT - Division  
  1 Lemoncito, Timothy A      16 ORCA-CA              2:49.32    2:42.34 .RED   
       31.50  1:14.46  2:03.74  2:42.34                                    
  2 Hoang, Logan K            13 ORCA-CA              2:44.95    2:44.49 .WHT   
       36.50  1:19.42  2:07.23  2:44.49                                    
  3 Panagiotou, Nikolas P     13 SWRD-CA                   NT    2:46.06 .WHT   
       35.58  1:19.72  2:08.15  2:46.06                                    
  4 Tran, Vince D             14 ORCA-CA                   NT    2:47.13 .WHT   
       33.25  1:15.64  2:10.90  2:47.13                                    
  5 Gregerson, AJ J           14 CMAC-CA                   NT    3:06.07 .WHT   
       39.01  1:27.97  2:23.54  3:06.07                                    
  6 Siebert, Zach R           14 ORCA-CA                   NT    3:16.82 .WHT   
       48.68           2:34.34  3:16.82                                    
 -- Alvo, Jacob T             13 CMAC-CA                   NT         DQ        
       38.47  1:20.78  2:09.05       DQ                                    
 -- Marklevits, Mason J       14 ORCA-CA              3:31.85         DQ        
       47.11  1:37.76  2:34.73       DQ